Background-image
2017 Week 2B

HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 - 8:22 PM 6/28/2017 Page 1 MCSL - L - 1
WEEK 2B 2017_NHST Intrasquad - 6/28/2017
Norbeck Hills Anacondas Intrasquad
28 June 2017
Results

Event 1 Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
Finals Time Name  Team Age
6 1:38.65 1 Bartholomew, Kaylee  10 NH
4 1:59.75 2 Costa Lara, Alba  10 NH

Event 1 Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
Finals Time Name  Team Age
6 1:39.48 1 Baxter, Allen  12 NH
4 1:39.58 2 Hinkeldey, William  11 NH
3 1:51.92 3 Arthur, Liam  11 NH
2 1:53.89 4 Avalos Restrepo, Sebastian  9 NH
1 2:12.81 5 Almeida, Nick  11 NH
2:21.64 6 Coxson, Daniel  12 NH
2:54.68 7 Bangoura, Sekou  11 NH
3:13.19 8 Ghosh, Shreyansh  11 NH

Event 5 Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 25.20 1 Reilly, David  8 NH
4 27.34 2 Khalaf, Aidan  8 NH
3 28.16 3 Oles, Danny  8 NH
2 33.04 4 Costa Lara, Xavi  7 NH
1 34.44 5 Reightler, Ethan  8 NH
37.19 6 Reilly, Christopher  8 NH

Event 6 Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 27.79 1 Oles, Sophia  8 NH
4 30.60 2 Benavides, Belen  8 NH
3 32.88 3 Arthur, Gracie  8 NH
2 35.25 4 Engler, Amber  7 NH
1 38.04 5 Bangoura, Sara  7 NH
44.86 6 McCullough, Eva  7 NH

Event 7 Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 46.58 1 Wertlieb, Jonah  9 NH
4 54.90 2 Garcia, Nicolas  9 NH
3 55.42 3 Reilly, Denis  10 NH
2 1:00.94 4 Moskof, Jonathan  9 NH
1 1:05.40 5 Rowland, Aiden  9 NH
1:14.04 6 Moskof, Gedion  10 NH

Event 8 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 50.94 1 Costa Lara, Alba  10 NH
4 53.77 2 Cihlar, Siena  9 NH
3 54.41 3 Golan, Maya  9 NH
2 1:04.39 4 Bangoura, Mamady  9 NH
1 1:13.23 5 Figallo, Sophia  9 NH
1:18.82 6 Engler, Lucy  9 NH

Event 9 Mixed 13-14 50 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 35.69 1 Oles, Konrad  13 NH
4 36.01 2 Weiland, Pete  13 NH
3 38.39 3 Bartholomew, Kaylee  10 NH
2 40.32 4 Hinkeldey, Maggie  13 NH

Event 11 Mixed 11-12 50 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 40.55 1 Cihlar, Jayden  11 NH
4 41.11 2 Wertlieb, Bryce  11 NH
3 41.27 3 Cornett, Sammy  11 NH
2 42.11 4 Arthur, Liam  11 NH
1 46.43 5 Almeida, Nick  11 NH
47.39 6 Mayle, Gavin  11 NH
51.51 7 Ghosh, Shreyansh  11 NH
52.95 8 Bangoura, Sekou  11 NH
55.81 9 Coxson, Daniel  12 NH
NS --- Oles, Erik  12 NH

Event 13 Women 15-18 100 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 1:26.45 1 Figueroa, Gabriela  17 NH
NS --- Guynn, Eleni  15 NH

Event 13 Men 15-18 100 SC Meter Freestyle
Finals Time Name  Team Age
6 1:09.23 1 Kavanagh, Jack  16 NH
NS --- Pletcher, Danny  18 NH

Event 15 Boys 13-14 100 SC Meter IM
Finals Time Name  Team Age
6 1:19.96 1 Kavanagh, Colin  14 NH
4 1:32.44 2 Figueroa, Eduardo  13 NH

Event 17 Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 32.30 1 Khalaf, Aidan  8 NH
4 34.56 2 Reilly, Christopher  8 NH
3 35.38 3 Reilly, David  8 NH
2 39.64 4 Costa Lara, Xavi  7 NH
1 39.84 5 Oles, Danny  8 NH
41.32 6 Reightler, Ethan  8 NH
52.84 7 Summerour, Jeffrey  8 NH

Event 18 Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 39.28 1 Arthur, Gracie  8 NH
4 52.92 2 McCullough, Eva  7 NH

Event 19 Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 29.47 1 Garcia, Nicolas  9 NH
4 29.66 2 Wertlieb, Jonah  9 NH
3 32.35 3 Moskof, Jonathan  9 NH
2 41.15 4 Rowland, Aiden  9 NH

Event 20 Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 21.71 1 Bartholomew, Kaylee  10 NH
4 26.44 2 Costa Lara, Alba  10 NH
3 32.07 3 Golan, Maya  9 NH
2 36.66 4 Engler, Lucy  9 NH
1 40.16 5 McCullough, Reagan  9 NH


Event 21 Mixed 15-18 100 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 1:22.24 1 Kavanagh, Jack  16 NH
4 1:25.33 2 Pletcher, Danny  18 NH

Event 23 Mixed 11-12 50 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 39.87 1 Mayle, Genevieve  12 NH
4 44.40 2 Hinkeldey, William  11 NH
3 45.87 3 Bartholomew, Kaylee  10 NH
2 48.95 4 Cihlar, Jayden  11 NH
1 51.59 5 Baxter, Allen  12 NH
52.45 6 Wertlieb, Bryce  11 NH
54.12 7 Cornett, Sammy  11 NH
55.93 8 Arthur, Liam  11 NH
1:02.20 9 Almeida, Nick  11 NH
1:07.37 10 Coxson, Daniel  12 NH
1:28.50 11 Bangoura, Sekou  11 NH

Event 25 Mixed 13-14 50 SC Meter Backstroke
Finals Time Name  Team Age
6 41.04 1 Kavanagh, Colin  14 NH
4 45.85 2 Hinkeldey, Maggie  13 NH
3 48.01 3 Weiland, Pete  13 NH

Event 27 Women 15-18 100 SC Meter IM
Finals Time Name  Team Age
6 1:39.31 1 Figueroa, Gabriela  17 NH
4 1:49.44 2 Guynn, Eleni  15 NH

Event 27 Men 15-18 100 SC Meter IM
Finals Time Name  Team Age
6 1:23.15 1 Kavanagh, Jack  16 NH
NS --- Pletcher, Danny  18 NH

Event 29 Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 31.58 1 Reilly, David  8 NH
4 36.00 2 Costa Lara, Xavi  7 NH
3 36.20 3 Reilly, Christopher  8 NH
2 42.62 4 Oles, Danny  8 NH
1 43.10 5 Khalaf, Aidan  8 NH
49.42 6 Reightler, Ethan  8 NH

Event 30 Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 34.47 1 Oles, Sophia  8 NH
4 35.97 2 Avalos Restrepo, Natalie  6 NH
3 37.82 3 Arthur, Gracie  8 NH
2 45.74 4 Benavides, Belen  8 NH
1 1:06.69 5 Engler, Amber  7 NH
1:25.53 6 McCullough, Eva  7 NH

Event 31 Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 26.25 1 Wertlieb, Jonah  9 NH
4 26.83 2 Avalos Restrepo, Sebastian  9 NH
3 36.73 3 Reilly, Denis  10 NH
2 47.32 4 Moskof, Jonathan  9 NH
1 48.42 5 Rowland, Aiden  9 NH
55.59 6 Moskof, Gedion  10 NH

Event 32 Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 27.27 1 Costa Lara, Alba  10 NH
4 33.17 2 Figallo, Sophia  9 NH
3 37.57 3 Bangoura, Mamady  9 NH
2 37.91 4 Cihlar, Siena  9 NH
1 44.62 5 Engler, Lucy  9 NH
49.02 6 McCullough, Reagan  9 NH

Event 33 Mixed 11-12 50 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 46.38 1 Mayle, Genevieve  12 NH
4 50.66 2 Bartholomew, Kaylee  10 NH
3 51.95 3 Wertlieb, Bryce  11 NH
2 52.67 4 Baxter, Allen  12 NH
1 1:03.31 5 Cornett, Sammy  11 NH
1:17.87 6 Coxson, Daniel  12 NH
1:35.70 7 Bangoura, Sekou  11 NH
1:48.80 8 Ghosh, Shreyansh  11 NH

Event 35 Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 47.45 1 Oles, Konrad  13 NH
4 52.01 2 Figueroa, Eduardo  13 NH
3 53.45 3 Weiland, Pete  13 NH

Event 38 Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
Finals Time Name  Team Age
6 1:56.13 1 Figueroa, Gabriela  17 NH
NS --- Guynn, Eleni  15 NH

Event 39 Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
Finals Time Name  Team Age
6 37.12 1 Oles, Sophia  8 NH
4 45.38 2 Bangoura, Sara  7 NH
3 51.62 3 Benavides, Belen  8 NH

Event 39 Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
Finals Time Name  Team Age
6 44.14 1 Oles, Danny  8 NH
4 44.28 2 Reightler, Ethan  8 NH
3 51.09 3 Reilly, David  8 NH

Event 41 Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
Finals Time Name  Team Age
6 30.45 1 Golan, Maya  9 NH
4 33.26 2 Bangoura, Mamady  9 NH
3 34.34 3 Cihlar, Siena  9 NH
2 37.95 4 Figallo, Sophia  9 NH
1 42.33 5 Engler, Lucy  9 NH

Event 41 Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
Finals Time Name  Team Age
6 23.45 1 Avalos Restrepo, Sebastian  9 NH
4 27.75 2 Wertlieb, Jonah  9 NH


(Event 41 Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly)
Finals Time Name  Team Age
3 32.99 3 Reilly, Denis  10 NH
2 36.06 4 Garcia, Nicolas  9 NH

Event 43 Mixed 11-12 50 SC Meter Butterfly
Finals Time Name  Team Age
6 44.37 1 Mayle, Genevieve  12 NH
4 59.98 2 Cihlar, Jayden  11 NH
3 1:01.29 3 Mayle, Gavin  11 NH

Event 45 Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
Finals Time Name  Team Age
6 38.05 1 Kavanagh, Colin  14 NH
4 43.25 2 Figueroa, Eduardo  13 NH
3 51.14 3 Oles, Konrad  13 NH

 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors