Background-image
2017 Relay Carnival
Score Summary
  • ELDWICK: 252
  • NORBECK HILLS: 188
  • QUAIL VALLEY: 161
  • WHEATON WOODS: 138
  • NORBECK GROVE: 134
  • ASHTON: 75

Event 1 - Boys 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 1:59.94
  Siegenthaler, Mathias M (10), Kertajaya, William (12), Plummer, Dolan b (14), Ginsburg, Jonah R (8)  
2. NORBECK GROVE NT 2:00.32
  Lakso, Justin (9), Stahley, Drew (12), Laich, Joshua (14), Liberty, Nicholas (7)  
3. NORBECK HILLS NT 2:08.66
  Avalos Restrepo, Sebastian G (9), Hinkeldey, William (11), Kavanagh, Colin (14), Kohout, Jackson L (8)  
4. WHEATON WOODS NT 2:13.01
  Kolf, Greg (10), Kolf, John (12), Marcolin, George (13), Reiffer, CJ (6)  
5. QUAIL VALLEY NT 2:15.53
  Wong, Alexander (9), Mayhew, Caleb J (12), MacLang, Roell (13), Siaden, Niko Dylan M (8)  
6. ASHTON NT 2:18.28
  Williams, Tyler A (9), Weinberg, Alex J (12), Liewehr, Adam P (13), Campbell, Evan T (8)  

Event 2 - Girls 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 1:58.28
  Stelling, Cerhys (10), Jennings, Grace (12), Yen, Maiya (14), Kertajaya, Evelyn (8)  
2. QUAIL VALLEY NT 2:00.41
  Webb, Maria D (9), Webb, Natalie I (11), Cunanan, Brianna D (13), Lacson, Aleah (8)  
3. WHEATON WOODS NT 2:04.87
  Aldrete, Pia (10), Auroux, Anne-Sophie (11), Blassou, Monica (14), Barish, Gemma (8)  
4. NORBECK HILLS NT 2:08.75
  Bartholomew, Kaylee M (10), Mayle, Genevieve (12), Weiland, Sophia Y (14), Avalos Restrepo, Natalie C (6)  
5. NORBECK GROVE NT 2:16.12
  Schwartzbauer, Ava (10), Dunlap, Erin (12), Fecko, Madalyn (13), Fecko, Mia (8)  
6. ASHTON NT 2:18.13
  Brannan, Josephine M (10), Norris, Riley E (12), Gray, Molly C (13), Amick, Lydia K (8)  

Event 3 - Mixed 15-18 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 1:53.73
  Richter, Audrey (18), Loayza, Andrew (15), Dobrzykowski, Natalie (15), Cheadle, Quintin (15)  
2. ELDWICK NT 1:57.03
  Gao, Vincent (15), Ridge, Kelsey r (18), Illig, Rachel C (15), Huang, Joseph (15)  
3. ASHTON NT 2:01.96
  Seo, Ethan A (16), Hallmark, Alaina R (15), Eaton, Anna L (15), Toth, Alexander J (16)  
4. NORBECK GROVE NT 2:02.13
  Swope, Timothy J (16), Cowell, Madeleine (17), Mao, Elizabeth (15), Frederick, Carson (15)  
5. WHEATON WOODS NT 2:02.94
  Marcolin, Sarah (15), Moynihan, Thomas (18), Marcolin, Annie (17), Wasel, Tim (17)  
6. QUAIL VALLEY NT 2:07.61
  Mayhew, Justin J (15), Flandrau, Lauren N (15), Aguilar, Madison A (16), Mabry, James C (18)  

Event 4 - Mixed 13-14 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 2:03.29
  Mao, Evan (13), Yen, Maiya (14), Kraner, Talia (14), Plummer, Dolan b (14)  
2. NORBECK HILLS NT 2:06.69
  Cheadle, Ella (13), Stephens, T.C. (14), Weiland, Sophia Y (14), Kavanagh, Colin (14)  
3. ASHTON NT 2:08.92
  Morris, Patrick H (14), Cameron, Hannah M (13), Gray, Molly C (13), Liewehr, Adam P (13)  
4. QUAIL VALLEY NT 2:09.47
  Webb, Aaron A (13), Cunanan, Brianna D (13), Spalding, Anna E (14), MacLang, Roell (13)  
5. WHEATON WOODS NT 2:23.08
  Auroux, Marine (14), Barish, Nathaniel (13), Blassou, Monica (14), Marcolin, George (13)  
6. NORBECK GROVE NT 2:36.00
  Russell, Danny (13), Grant, Kaitlyn (10), Fecko, Madalyn (13), Laich, Joshua (14)  

Event 5 - Mixed 8U 100M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 1:18.00
  Wahl, Jacob (8), Kertajaya, Evelyn (8), Chu-Roxas, Aimee (8), Ginsburg, Jonah R (8)  
2. WHEATON WOODS NT 1:29.57
  Reiffer, Lorelai (8), Reiffer, CJ (6), Barish, Gemma (8)  
3. NORBECK GROVE NT 1:29.78
  Watson, Natalie (7), Asbacher, Jordan (8), Fecko, Mia (8), Liberty, Nicholas (7)  
4. QUAIL VALLEY NT 1:37.94
  Siaden, Niko Dylan M (8), Moncada, Ariana (7), Mayhew, Zachariah R (6), Lacson, Aleah (8)  
5. NORBECK HILLS NT 1:41.25
  Benavides, Belen L (8), Reilly, David A (8), Avalos Restrepo, Natalie C (6), Kohout, Jackson L (8)  
-. ASHTON NT NS
     

Event 6 - Mixed 9-10 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK GROVE NT 2:36.88
  Schwartzbauer, Ava (10), Russell, Ellie (10), Asbacher, Connor (10), Lakso, Justin (9)  
2. WHEATON WOODS NT 2:37.90
  Aldrete, Pia (10), McMahon, Shaun (10), Carrasco, Nicole (10), Kolf, Greg (10)  
3. ELDWICK NT 2:49.63
  Moinizand, Ilya R (9), Turnure, Margaret R (10), Stelling, Cerhys (10), Siegenthaler, Mathias M (10)  
4. NORBECK HILLS NT 2:54.52
  Golan, Ziv (9), MacDonald, Chiara A (10), Avalos Restrepo, Sebastian G (9), Bartholomew, Kaylee M (10)  
5. ASHTON NT 3:39.87
  Williams, Jizelle R (9), Williams, Tyler A (9), Le, Tyler H (9), Brannan, Josephine M (10)  
6. QUAIL VALLEY NT 3:45.79
  Mayhew, Brianna J (10), Segovia, Alex (9), Levonenko, Victor (9), Cunanan, Emily D (10)  

Event 7 - Mixed 11-12 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. QUAIL VALLEY NT 2:17.36
  Webb, Natalie I (11), Cruz, Rudy M (12), Balderama, Alexandra Z (12), Mayhew, Caleb J (12)  
2. ELDWICK NT 2:17.75
  Cooper, Roman M (11), Jennings, Grace (12), Siegenthaler, Anna-Lydia (12), Kertajaya, William (12)  
3. NORBECK HILLS NT 2:24.34
  Cihlar, Jayden M (11), Mayle, Genevieve (12), Hinkeldey, William (11), Stephens, Leah (12)  
4. WHEATON WOODS NT 2:28.81
  Kolf, James (12), Valladares, Kyara (11), Kolf, John (12), Auroux, Anne-Sophie (11)  
5. NORBECK GROVE NT 2:34.17
  Asbacher, Tyler (12), Awwad, Natalie (11), Dunlap, Erin (12), Stahley, Drew (12)  
6. ASHTON NT 2:34.32
  Garland, Jacklyn M (11), Toth, Sam H (11), Weinberg, Alex J (12), Norris, Riley E (12)  

Event 8 - Boys 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 2:05.50
  Plummer, Dolan b (14), Gao, Vincent (15), Hillard, Erik M (17), Huang, Joseph (15)  
2. NORBECK HILLS NT 2:09.57
  Loayza, Andrew (15), Pletcher, Dannny (18), Cheadle, Quintin (15), Carlson, Davis (16)  
3. NORBECK GROVE NT 2:10.72
  Frederick, Carson (15), Zhao, Michael (15), Velasquez, Antonio (16), Swope, Timothy J (16)  
4. ASHTON NT 2:11.60
  Toth, Alexander J (16), Seo, Ethan A (16), Cameron, Thomas P (15), Cameron, Connor C (18)  
5. QUAIL VALLEY NT 2:12.27
  Del Cid, Christian G (16), Mayhew, Justin J (15), Guilds, Brennan J (15), Mabry, James C (18)  
6. WHEATON WOODS NT 2:19.31
  Ourand, Matthew (17), Moynihan, Thomas (18), Moynihan, Joseph (15), Wasel, Tim (17)  

Event 9 - Girls 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:18.64
  Dobrzykowski, Natalie (15), Weiland, Sophia Y (14), Richter, Audrey (18), Dobrzykowski, Emily (17)  
2. ELDWICK NT 2:21.50
  Ridge, Kelsey r (18), Jennings, Grace (12), Illig, Rachel C (15), Yen, Maiya (14)  
3T. ASHTON NT 2:32.09
  Eaton, Anna L (15), Hallmark, Alaina R (15), Gray, Molly C (13), Norris, Riley E (12)  
3T. QUAIL VALLEY NT 2:32.09
  Noveras, Julianne (17), Spalding, Anna E (14), Flandrau, Lauren N (15), Aguilar, Madison A (16)  
5. WHEATON WOODS NT 2:33.66
  Moynihan, Theresa (16), Kuhnsman, Emma (15), Marcolin, Annie (17), Marcolin, Sarah (15)  
6. NORBECK GROVE NT 2:42.25
  Laich, Kelsey (16), Nolan, Meghan (17), Mao, Elizabeth (15), Cowell, Madeleine (17)  

Event 10 - Boys 14U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK GROVE NT 1:15.56
  Laich, Joshua (14), Stahley, Drew (12), Lakso, Justin (9), Liberty, Nicholas (7)  
2. ELDWICK NT 1:16.32
  Kertajaya, William (12), Chu-Roxas, Aidan (10), Plummer, Dolan b (14), Ginsburg, Jonah R (8)  
3. QUAIL VALLEY NT 1:19.36
  Siaden, Niko Dylan M (8), Mayhew, Caleb J (12), MacLang, Roell (13), Wong, Alexander (9)  
4. NORBECK HILLS NT 1:24.00
  Avalos Restrepo, Sebastian G (9), Arthur, Liam A (11), Stephens, T.C. (14), Kohout, Jackson L (8)  
5. WHEATON WOODS NT 1:35.82
  Kolf, Greg (10), Reiffer, CJ (6), Marcolin, George (13), Kolf, James (12)  
-. ASHTON NT DQ
  Liewehr, Adam P (13), Le, Tyler H (9), Campbell, Evan T (8), Weinberg, Alex J (12)  

Event 11 - Girls 14U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. QUAIL VALLEY NT 1:14.28
  Webb, Natalie I (11), Balderrama, Isabella M (9), Cunanan, Brianna D (13), Lacson, Aleah (8)  
2. ELDWICK NT 1:15.53
  Stelling, Cerhys (10), Jennings, Grace (12), Kraner, Talia (14), Kertajaya, Evelyn (8)  
3. NORBECK HILLS NT 1:19.86
  Mayle, Genevieve (12), Bartholomew, Kaylee M (10), Weiland, Sophia Y (14), Avalos Restrepo, Natalie C (6)  
4. WHEATON WOODS NT 1:21.55
  Auroux, Marine (14), Barish, Gemma (8), Auroux, Anne-Sophie (11), Aldrete, Pia (10)  
5. NORBECK GROVE NT 1:26.47
  Dunlap, Erin (12), Fecko, Madalyn (13), Schwartzbauer, Ava (10), Fecko, Mia (8)  
6. ASHTON NT 1:35.43
  Williams, Jizelle R (9), Amick, Lydia K (8), Gray, Molly C (13), Garland, Jacklyn M (11)  

Event 12 - Boys 8U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 1:36.88
  Mao, Ethan (8), Wahl, Jacob (8), Ginsburg, Jonah R (8), Turnure, Otis G (7)  
2. QUAIL VALLEY NT 2:04.28
  Zaporozhetc, Michael (7), Mayhew, Zachariah R (6), Siaden, Niko Dylan M (8), Liang, Luke (7)  
3. WHEATON WOODS NT 2:10.32
  Reiffer, CJ (6), Mehan, Thomas (8), Radich, Vincent (7)  
4. NORBECK HILLS NT 2:13.50
  Khalaf, Aidan (8), Reilly, David A (8), Kohout, Jackson L (8), Costa Lara, Luis X (7)  
-. NORBECK GROVE NT DQ
  Scozzafava, Gavin (6), Liberty, Nicholas (7), Asbacher, Jordan (8), Barton, Spencer (6)  
-. ASHTON NT NS
     

Event 13 - Girls 8U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 1:41.66
  Smith, Madison N (7), Chu-Roxas, Aimee (8), Kertajaya, Evelyn (8), Chen, Alexa (6)  
2. WHEATON WOODS NT 1:42.87
  Hess, Naomi (8), Barish, Gemma (8), Reiffer, Lorelai (8), Hooker, Clara (8)  
3. NORBECK GROVE NT 1:44.52
  Scozzafava, Isabella (8), Barton, Raquel (8), Fecko, Mia (8), Watson, Natalie (7)  
4. NORBECK HILLS NT 2:12.66
  Benavides, Belen L (8), Arthur, Grace S (8), Avalos Restrepo, Natalie C (6), MacDonald, Mikayla E (8)  
5. QUAIL VALLEY NT 2:14.91
  Guilds, Mairin C (7), Mayhew, Karis E (8), Lacson, Aleah (8), Moncada, Ariana (7)  
-. ASHTON NT NS
     

Event 14 - Boys 9-10 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. WHEATON WOODS NT 1:30.72
  Kolf, Greg (10), Moynihan, John Paul (10), McMahon, Shaun (10), Adibi, Andrew (9)  
2. NORBECK GROVE NT 1:33.09
  Asbacher, Connor (10), Laich, Colin (10), Lakso, Justin (9), Traficanti, Tian (10)  
3. ELDWICK NT 1:40.59
  Rosenfeld, Ryan A (10), Chu-Roxas, Aidan (10), Siegenthaler, Mathias M (10), Moinizand, Ilya R (9)  
4. NORBECK HILLS NT 1:50.57
  Golan, Ziv (9), Avalos Restrepo, Sebastian G (9), Goodman, Elijah (9), Wertlieb, Jonah B (9)  
5. QUAIL VALLEY NT 2:34.83
  Wong, Alexander (9), Levonenko, Victor (9), Segovia, Alex (9), Siaden, Ryu Cole M (6)  
-. ASHTON NT DQ
  Grimes, Robert N (10), Le, Tyler H (9), Williams, Tyler A (9), Grimes, Owen C (9)  

Event 15 - Girls 9-10 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. QUAIL VALLEY NT 1:19.72
  Cunanan, Emily D (10), Balderrama, Isabella M (9), Webb, Maria D (9), Mayhew, Brianna J (10)  
2. WHEATON WOODS NT 1:26.03
  Carrasco, Nicole (10), Marcolin, Katie (9), Aldrete, Pia (10), Carrasco, Regan (10)  
3. NORBECK HILLS NT 1:32.26
  MacDonald, Chiara A (10), Bartholomew, Kaylee M (10), Costa Lara, Alba V (10), Golan, Maya (9)  
4. NORBECK GROVE NT 1:33.00
  Barton, Audriana (9), Liberty, Eleanor (9), Schwartzbauer, Ava (10), Russell, Ellie (10)  
5. ELDWICK NT 1:34.87
  Lee, Colette (9), Stelling, Cerhys (10), Turnure, Margaret R (10), Yoon, Lily J (10)  
6. ASHTON NT 1:37.24
  Williams, Jizelle R (9), Walshe Dickie, Elizabeth A (9), Morris, Grace M (10), Brannan, Josephine M (10)  

Event 16 - Mixed 15-18 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:11.60
  Loayza, Andrew (15), Cheadle, Quintin (15), Richter, Audrey (18), Dobrzykowski, Natalie (15)  
2. ELDWICK NT 2:12.81
  Ridge, Kelsey r (18), Gao, Vincent (15), Illig, Rachel C (15), Huang, Joseph (15)  
3. ASHTON NT 2:18.10
  Eaton, Anna L (15), Seo, Ethan A (16), Toth, Alexander J (16), Hallmark, Alaina R (15)  
4. NORBECK GROVE NT 2:21.06
  Mao, Elizabeth (15), Laich, Kelsey (16), Velasquez, Antonio (16), Frederick, Carson (15)  
5. WHEATON WOODS NT 2:21.34
  Marcolin, Sarah (15), Moynihan, Thomas (18), Marcolin, Annie (17), Wasel, Tim (17)  
6. QUAIL VALLEY NT 2:21.76
  Noveras, Julianne (17), Mayhew, Justin J (15), Guilds, Brennan J (15), Flandrau, Lauren N (15)  

Event 17 - Boys 11-12 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 2:40.40
  Chen, Jacob (11), Lee, Konnor (12), Kertajaya, William (12), Cooper, Roman M (11)  
2. NORBECK GROVE NT 2:45.39
  Asbacher, Tyler (12), Stahley, Drew (12), Fecko, Logan (12), Schwartzbauer, Thomas (11)  
3. QUAIL VALLEY NT 2:50.16
  Mayhew, Caleb J (12), Brogden, Mason C (11), Johnson, Emmanuel W (12), Cruz, Rudy M (12)  
4. NORBECK HILLS NT 3:02.75
  Cihlar, Jayden M (11), Arthur, Liam A (11), Hinkeldey, William (11), Mayle, Gavin C (11)  
5. WHEATON WOODS NT 3:09.66
  Kolf, John (12), Tessier, Jean-Luc (12), Kolf, James (12), Kilmer, John Paul (11)  
6. ASHTON NT 3:13.28
  Toth, Sam H (11), Weinberg, Alex J (12), Weinberg, Charlie W (12), Le, Brennen H (11)  

Event 18 - Girls 11-12 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. QUAIL VALLEY NT 2:36.81
  Noveras, Jadrienne (12), Balderama, Alexandra Z (12), Wyett, Cassie g (12), Webb, Natalie I (11)  
2. NORBECK HILLS NT 2:39.73
  Mayle, Genevieve (12), Diss, Shannon (11), Stephens, Leah (12), Ryan, Kira (12)  
3. ELDWICK NT 2:47.56
  Kirwi, Sabeen A (11), Jennings, Grace (12), Siegenthaler, Anna-Lydia (12), Stelling, Sarina (11)  
4. ASHTON NT 2:54.72
  Norris, Riley E (12), Williams, Zoe A (11), Kim, Ellie R (11), Garland, Jacklyn M (11)  
5. WHEATON WOODS NT 3:06.96
  Upton, Katherine (11), Auroux, Anne-Sophie (11), Valladares, Kyara (11), Blassou, Claire (11)  
6. NORBECK GROVE NT 3:21.27
  Mills, Savanna (11), Awwad, Natalie (11), Dunlap, Erin (12), Watson, Danielle (11)  

Event 19 - Boys 13-14 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:21.54
  DeSimone, Massimo (13), Kavanagh, Colin (14), Stephens, T.C. (14), Vandenvalentyn, Erik (14)  
2. ELDWICK NT 2:26.25
  Plummer, Dolan b (14), Bernstein, Ezra (14), Huang, Thomas (13), Mao, Evan (13)  
3. ASHTON NT 2:30.00
  Liewehr, Adam P (13), Campbell, Brady H (13), Morris, Patrick H (14), Weinberg, Jack A (13)  
4. QUAIL VALLEY NT 2:36.46
  Webb, Aaron A (13), Segui, Noah (13), MacLang, Roell (13), Wyett, Matthew F (14)  
5. NORBECK GROVE NT 2:50.64
  Russell, Danny (13), Morgan, Jaylen J (14), Laich, Joshua (14), Swope, Christian (13)  
6. WHEATON WOODS NT 2:54.38
  Marcolin, George (13), Barish, Nathaniel (13), Mazariegos, Pablo (13), Kilmer, Matt (13)  

Event 20 - Girls 13-14 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 2:29.82
  Yen, Maiya (14), Nagel, Anika N (13), Kraner, Talia (14), Houton, Audrey (14)  
2. QUAIL VALLEY NT 2:47.56
  Aguilar, Shelby E (13), Spalding, Anna E (14), Cunanan, Brianna D (13), Johnson, Nuelle W (14)  
3. WHEATON WOODS NT 2:48.72
  Auroux, Marine (14), McGovern, Therese (13), Zarzecki, Charlotte (13), Blassou, Monica (14)  
4. NORBECK HILLS NT 2:53.56
  Cheadle, Ella (13), Weiland, Sophia Y (14), Hinkeldey, Maggie (13), Cornett, Samantha M (10)  
-. ASHTON NT NS
     
-. NORBECK GROVE NT NS
     

Event 21 - Boys 18U 250M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 2:40.77
  Ginsburg, Jonah R (8), Kertajaya, William (12), Huang, Joseph (15), Plummer, Dolan b (14)  
2. NORBECK GROVE NT 2:45.53
  Liberty, Nicholas (7), Stahley, Drew (12), Frederick, Carson (15), Laich, Joshua (14)  
3. NORBECK HILLS NT 2:46.04
  Kohout, Jackson L (8), Hinkeldey, William (11), Loayza, Andrew (15), Stephens, T.C. (14)  
4. QUAIL VALLEY NT 2:51.00
  Siaden, Niko Dylan M (8), Mayhew, Caleb J (12), Guilds, Brennan J (15), MacLang, Roell (13)  
5. ASHTON NT 2:56.76
  Campbell, Evan T (8), Weinberg, Alex J (12), Toth, Alexander J (16), Liewehr, Adam P (13)  
6. WHEATON WOODS NT 3:04.21
  Reiffer, CJ (6), Kolf, John (12), Wasel, Tim (17), Marcolin, George (13)  

Event 22 - Girls 18U 250M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. ELDWICK NT 2:47.36
  Kertajaya, Evelyn (8), Jennings, Grace (12), Illig, Rachel C (15), Yen, Maiya (14)  
2. NORBECK HILLS NT 2:52.00
  Avalos Restrepo, Natalie C (6), Stephens, Leah (12), Richter, Audrey (18), Weiland, Sophia Y (14)  
3. WHEATON WOODS NT 2:56.32
  Barish, Gemma (8), Auroux, Anne-Sophie (11), Marcolin, Sarah (15), Blassou, Monica (14)  
4. QUAIL VALLEY NT 2:56.95
  Lacson, Aleah (8), Webb, Natalie I (11), Aguilar, Madison A (16), Cunanan, Brianna D (13)  
5. ASHTON NT 3:00.66
  Amick, Lydia K (8), Norris, Riley E (12), Hallmark, Alaina R (15), Gray, Molly C (13)  
6. NORBECK GROVE NT 3:08.15
  Fecko, Mia (8), Dunlap, Erin (12), Mao, Elizabeth (15), Fecko, Madalyn (13)
 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors