SC Swimming Partners
Augusta+Swim+Supply
TeamUnify
TeamUnify
Sponsors
House of Delegates

HOUSE OF DELEGATES

Aiken Pacer Aquatic Club APAC

  1. Walter Wright

Anderson Area YMCA Makos AAYM

  1. Brian Heaton


Carolina Aquatics CA

  1. Kile Zeller

  2. Beth Struble

  3. ​Travis Morrin

  4. Matthew Fadel (athlete)

City of Charleston Southern Marlins Racing Team SMRT

  1. Michael Stewart

City of North Charleston Swim Club NC

  1. Doug Fetchen

  2. ​John Lupton

City of Sumter Aquatic Team

  1. Matt McLeod

  2. Carol Schoenfeldt

Clemson Aquatic Team CAT

 

Coastal Aquatic Club CAC

  1. Fabio Silva

  2. Tatiana Lemos

  3. Andre Fachin (athlete)

Columbia Swimming CS

  1. Lori Petrimoulx

  2. Elizabeth Frye

  3. Raymond Balint

  4. Jonathan Frye (athlete)


Fins Swim Team FINS

  1. Eric Kemeny

Florence Area Swim Team FAST

  1. Dawn Walker

  2. Erin Powers

  3. Tim Shannon

  4. Mackenzie Shannon (athlete)


Gamecock Aquatics GAME

 

Greenview Dolphin Swim Team GVST

  1. Stanley McIntosh

  2. Tyler Aiken


Hilton Head Aquatics H2A

  1. Jessica Weaver


I​'ON Hurricanes ION

  1. Courtney Faller

  2. Adrienne Betenbaugh (athlete)

  3.  

  4. Jonas Sosa in the process


Kroc Swim Academy KSA

  1. Terry Palma

  2. Chris Gibbs


Los Leones Aquaticos LLA

  1. Phoebe De Aragon


McLeod Racing Club MRC

  1. Kinsey Brand

  2. Jennifer Calcutt

  3. Caroline Howard (athlete)

Myrtle Beach Riptides MBR

  1. Mary Churchill

  2. Jim Smith


Newberry YMCA Swim Team NYST

  1. Chris Burge


Palmetto Aquatics PALM

  1. Heath Edwards

  2. Johnna Edwards

  3. Kim Gould

  4. Nathan Walton (athlete)


South Carolina Swim Club SCSC

  1. Pam Swander

  2. Dave Horton

  3. Patrick Sullivan (athlete)

Spartan Splash School SSS

  1. Colleen Miller

Sportsclub Swim Club SSC

  1. Paul Dean

Sumter Area Swimming SAS

  1. Cathy Kirkhart

Sumter YMCA Swordfish SYS

  1. Igor Iovanovich

Swim Charleston SWIM

  1. Doug Sheafor

  2.  

Swim Spartanburg SS1

  1. Michael Faltraco

  2. Joey Faltraco

Summerville Family YMCA

  1. Erika Stubbs


Team Greenville TG

  1. Karl Kozicki

  2. Danyelle Parker

  3. Brooke Carr

  4. Lauren Beckish (athlete)


Upper Palmetto YMCA RAYS

  1. Lynn Williams

  2. Tim Conley

  3. Preston Parrish

  4. Tyler McMillan (athlete)


Wahoo Aquatic Club HOOS

  1. Mary B Shaw

  2. Tara Boone

__________________________________________________________________________________________

Y Columbia Swim Club YCSC

  1. Stephanie Williams

  2. Nathan Williams (athlete)

YMCA of Beaufort Co

  1. Mary Eklund

Y Spartaquatics YSSC

  1. Ted Pierson

  2. Bart Simonson

  3. Harmilee Cousins lll (athlete)