Partners
Park+City+School+District
The+Lifeguard+Store+-+PCS+Online+Store
USA+Swimming
Utah+Swimming
Speedo
Sponsors
PCS State Champions

PCS State Champions

2006 LC Championships

Talie Anchustegui (11-12 Girls) - 200 Back

2007 LC Championships

Vincent Hess (10-Under Boys) - 50 Breast

Talie Anchustegui (13-14 Girls) - 200 Back

2008 SC JO Championships

Talie Anchustegui (13-14 Girls) - 50 Free, 1000 Free, 100 Back

Anna Graf (10-Under Girls) - 200 Free, 500 Free, 50 Fly, 100 Fly, 200 IM

Trick Graf (11-12 Boys) - 500 Free, 100 Back, 200 Back, 200 Fly, 200 IM, 400 IM

Vincent Hess (10-Under Boys) - 50 Breast, 100 Breast

2008 LC Championships

Talie Anchustegui (13-14 Girls) - 50 Free, 200 Free, 800 Free, 100 Back, 200 Back

Anna Graf (11-12 Girls) - 200 Fly

Vincent Hess (10-Under Boys) - 50 Back, 100 Back, 50 Breast, 100 Breast

2009 SC JO Championships

Trick Graf (13-14 Boys) - 100 Back, 200 Back

Vincent Hess (11-12 Boys) - 50 Breast

Rozie Selznick (10-Under Girls) - 50 Free

10-Under Girls 200 Medley Relay (Lily Castro, Joelle Hess, Rozie Selznick, Milava Shumilova)

2009 LC Championships

Erin Garinger (11-12 Girls) - 50 Breast

Vincent Hess (11-12 Boys) - 50 Breast, 100 Breast, 200 Breast

Rozie Selznick (10-Under Girls) - 50 Free, 50 Fly

10-Under Girls 200 Free Relay - (Milava Shumilova, Lily Castro, Joelle Hess, Rozie Selznick)

10-Under Girls 200 Medley Relay (Lily Castro, Joelle Hess, Rozie Selznick, Milava Shumilova)

2010 SC JO Championships

Joelle Hess (10-Under Girls) - 100 Free, 100 Breast

Vincent Hess (11-12 Boys) - 50 Breast, 100 Breast, 200 Breast

Milava Shumilova (10-Under Girls) - 50 Free, 200 Free, 500 Free, 100 Back, 100 IM, 200 IM

2010 LC Championships

Vincent Hess (11-12 Boys) - 50 Breast, 100 Breast, 200 Breast

Griffin Pool (Senior) - 800 Free

Milava Shumilova (10-Under Girls) - 100 Free, 200 Free, 400 Free, 100 Back, 100 Breast, 100 Fly, 200 IM

2011 SC JO Championships

Lucas Hess - 100 Free, 50 Back, 100 Fly, 100 Back

Milava Shumilova - 500 Free, 100 Back, 200 Back, 200 Fly, 100 IM, 200 IM, 400 IM

13-14 Girls - 200 Free Relay

2011 LC Championships

Joelle Hess (11-12 Girls) - 100 Breast

Lucas Hess (10-Under Boys) - 50 Free, 100 Free, 200 Free, 400 Free, 50 Fly, 200 IM

Milava Shumilova (11-12 Girls) - 400 Free, 50 Back, 100 Back, 200 Back, 200 IM, 400 IM

Quentin Tyler (10-Under Boys) - 100 Breast

11-12 Girls - 200 Free Relay (State Record), 400 Free Relay (State Record)

13-14 Girls - 200 Free Relay (State Record)

2012 SC JO Championships

Elise Beller (10-Under Girls) - 50 Breast, 100 Breast, 100 IM

Lucas Hess (11-12 Boys) - 50 Free

Milava Shumilova (11-12 Girls) - 100 Free, 200 Free, 500 Free, 100 Back, 200 Back, 200 Fly, 400 IM

10-Under Girls - 200 Medley Relay, 400 Free Relay

2012 LC Championships

Joelle Hess (13-14 Girls) - 200 Breast

Lucas Hess (11-12 Boys) - 50 Free, 50 Fly, 100 Fly, 200 Fly

Natalie McDonald (Senior Girls) - 800 Free, 1500 Free

Audrey McDonald (10-Under Girls) - 50 Free, 100 Free, 200 Free, 50 Back, 100 Back

Mara Selznick ( 13-14 Girls) - 1500 Free

Milava Shumilova (11-12 Girls) - 200 Free, 400 Free, 100 Back, 200 BK, 200 Fly, 200 IM, 400 IM

10-Under Girls - 200 Medley Relay, 200 Free Relay

2013 SC JO Championships

Katie Hale (11-12 Girls) - 200 Back

Lucas Hess (11-12 Boys) - 50 Free, 100 Free, 500 Free, 50 Fly, 100 Fly, 200 Fly, 400 IM

Cole Peterson (13-14 Boys) - 100 Back

Milava Shumilova (13-14 Girls) - 500 Free, 1000 Free, 200 IM, 400 IM

2013 LC  Championships

Helena Djunic (10-U Girls) - 100 Free

Lucas Hess (11-12 Boys) - 50 Free, 100 Free, 200 Free, 200 Fly

Rozie Selznick (13-14 Girls) - 50 Free, 800 Free, 200 Fly

13-14 Girls - 400 Medley Relay

2014 SC JO Championships

Elise Beller (11-12 Girls) - 50 Free, 100 Free, 200 Free, 500 Free, 200 Breast, 200 IM, 400 IM

Fischer Caplin (10-Under Boys) - 100 Breast

Joelle Hess (13-14 Girls) - 200 Breast

Lucas Hess (13-14 Boys) - 50 Free, 500 Free, 1000 Free, 100 Fly, 200 Fly, 400 IM

Cole Peterson (13-14 Boys) - 1650 Free

Sasha Shumilov (10-Under Boys) - 100 Back

Milava Shumilova (13-14 Girls) - 200 IM

11-12 Girls - 200 Free Relay, 200 Medley Relay, 400 Free Relay

13-14 Girls - 200 Free Relay, 400 Free Relay

13-14 Boys - 200 Free Relay, 400 Free Relay

2014 LC  Championships

Audrey McDonald (11-12 Girls) - 50 Free, 100 Free, 200 Free, 400 Free

Cole Peterson (13-14 Boys) - 100 Back

Sasha Shumilov (10-Under Boys) - 100 Back

Milava Shumilova (13-14 Girls) - 100 Free

13-14 Girls - 200 Free Relay, 400 Medley Relay, 400 Free Relay

10-Under Boys - 200 Free Relay

2015 SC JO Championships

Katie Hale (13-14 Girls) - 200 Back

Lucas Hess (13-14 Boys) - 50 Free, 200 Fly

13-14 Girls - 200 Free Relay, 200 Medley Relay, 400 Free Relay

2015 LC Champs

Elise Beller (13-14 Girls) - 50 Free

Brayden Beyer (10-Under Boys) - 50 Free

Helena Djunic (11-12 Girls) - 100 Free

Audrey McDonald (13-14 Girls) - 200 Fly

Cole Peterson (Senior Boys) - 100 Back

Siena Senn (13-14 Girls) - 200 Free, 1500 Free

13-14 Girls - 200 Free Relay, 400 Medley Relay, 400 Free Relay

10-Under Boys - 200 Medley Relay, 200 Free Relay

2016 SC JO Championships

Audrey McDonald (13-14 Girls) - 1650 Free, 100 Free, 500 Free, 1000 Free

Sasha Shumilova (11-12 200 Back) - 200 Back, 50 Back, 100 Back

13-14 Girls - 400 Free Relay

2016 LC Champs

Josh Cho (13-14 Boys) - 200 IM, 200 Back, 400 IM

Lucas Hess (Senior Boys) - 200 Fly

Audrey McDonald (13-14 Girls) - 1650 Free, 400 Free, 200 Free

Cole Peterson (Senior Boys) - 200 Back

2017 SC JO Championships

Josh Cho (13-14 Boys) - 200 IM

Helena Djunic (13-14 Girls) - 200 Free, 100 Free

2017 LC Champs

Josh Cho (13-14 Boys) - 100 Free, 200 IM, 200 Back, 200 Free, 100 Back

Helena Djunic (13-14 Girls) - 100 Free, 400 Free, 200 Free, 50 Free

Sara Wall (11-12 Girls) - 50 Breast

Sebastian Wrona (10-Under Boys) - 50 Back

Reef Yoked (11-12 Boys) - 100 Breast