Background-image
Championship Meet Rosters

2016-17

CHAMPIONSHIP MEET ROSTERS

2017 STATE TEAM

9-10 Girls:

Kendall Haviland

50yd back

 

Peyton Ryniak

50yd back, 100yd back

 

Elizabeth Sprunger

50yd breast, 100yd breast

 

11-12 Girls:

Amanda Beckman

200yd back, 50yd breast, 100yd breast, 100yd fly, 200yd fly, 200yd IM, 400yd IM, 100m fly, 200m fly, 200m IM

 

Grace Blitz

50yd back, 200yd IM, 50m free, 800m free, 100m back, 200m back, 400m IM

 

Dylan Ryniak

1000yd free, 50yd back, 100yd fly, 400yd IM, 800m free, 50m back, 100m fly

 

Alaina Sautebin

50yd back, 100yd back, 50m back, 400m IM

 

11-12 Boys:

Emre Gunay

50yd back

 

Sean Shrader

50yd back, 100yd back, 200yd back, 400yd IM

 

13-14 Girls:

Kaitlyn Peters

200yd free, 100yd back, 200yd back, 100yd fly, 200yd fly, 200yd IM, 400yd IM

 

13-14 Boys:

Jacob Beckman

200yd fly, 200m fly

 

Ian Hirota

100yd breast, 200yd breast, 400IM breast, 100m breast, 200m breast, 200m fly, 400m IM

 

Zach Vinson

200yd free, 1000yd free, 100yd back, 200yd back, 100yd fly, 200yd fly, 200yd IM, 400yd IM, 100m free, 200m free, 400m free, 800m free, 1500m free, 100m back, 200m back, 100m fly, 200m fly, 400m IM

 

15-16 Girls:

Sophie Schmitz

1000yd free, 1650yd free, 100yd breast, 200yd breast, 200yd fly, 400yd IM, 1500m free, 200m fly, 400m IM

 

Izzy Vinson

200yd back

 

15-16 Boys:

Jason Tuschl:

200yd free, 500yd free, 100yd fly, 200yd fly, 400yd IM, 100m free, 200m free, 400m free, 800m free, 10m fly, 200m fly

 

Will Wowk:

200yd free, 500yd free,1000yd free, 100yd back, 200yd back, 200yd IM, 400yd IM, 100m free, 200m free, 100m back, 200m back, 400m IM

 

Open Girls:

Celia Luner

100yd back, 200yd back, 200yd IM, 400yd IM

 

Kate Vanderhoef

200yd free, 500yd free, 1000yd free, 1650yd free, 100yd fly, 200yd fly, 200m free, 800m free, 1500m free, 100m fly, 200m fly

 

Open Boys:

Keisuke Hirota

200yd breast, 100m free

 

Alex Wowk

50yd free, 100yd free, 100yd back, 200yd back, 200yd IM, 100m free, 100m back, 200m back, 100m fly

 

 

2017 LONG COURSE OPEN WATER STATE TEAM

11-12 Girls:

Amanda Beckman – 200/500yd free, 200m free

Grace Blitz – 200/500yd free, 400/800m free

Brooke Bound – 200/500yd free, 400/800m free

Kajsa Rosenkvist – 1000yd free, 400/800m free

Dylan Ryniak – 500/1000yd free, 400/800m free

Alana Sautebin -  400/800m free

 

13-14 Girls:

Ellie Haselow – 500yd free, 400/800m free

Kaitlyn Peters – 500/1000/1650yd free, 800/1500m free

Darya Pronina – 500/1000yd free, 800/1500m free

 

15-16 Girls:

Lena Hirota - 400/800m free

Sophie Schmitz – 500/1000/16540yd free, 400/800/1500m free

Izzy Vinson – 500/1000/1650yd free, 400/800/1500m free

 

Open Girls;

Sophia Liu – 500/1000yd free, 400m free

Kate Vanderhoef – 500/1000/1650yd free, 400/800/1500m free

 

11-12 Boys:

Emre Gunay – 200yd free

 

13-14 Boys:

Jacob Beckman – 500/1000yd free, 400m free

Paul Busse – 500/1000/1650yd free, 400/800/1500m free

Ian Hirota – 500yd free, 400/800/1500m free

Luke Kobza – 500/1000yd free, 400/800m free

Zach Vinson – 500/1000yd free, 400/800/1500m free

 

15-16 Boys:

Jason Tuschl – 500/1000/1650yd free, 400/800/1500m free

Will Wowk – 500/1000/1650yd free, 400/800/1500m free

 

Open Boys:

Keisuke Hirota – 1000/1650yd free, 400/800/1500m free

Alex Wowk – 400/800/1500m free

 
Thank You to Our Valued Partners
A3+Performance
Wells+Print+and+Digital
Bruce+Company
Edward+Jones
Culver%27s
Subway+of+Waunakee
UPS+Waunakee
Sponsors