Clubs

CLUBS



Find a club by geographic location or program offerings at SwimToday.org

Club Code Contact Athlete Rep. Area
3-D Aquatics WOLF Nathan Wilson   Zebulon
ACE Aquatic Club ACE Ryan Bried Amanda Ware Kennesaw
Advanced Technical Aquatics ATAQ Kai Akubo Smith

Lindsay Brooke Nease
​Yeong Jae Shin

Atlanta
Aiken-Augusta Swim League ASL Carol Riordan Mike Jeschke
​Jake Estroff
Augusta
Athens Bulldog Swim Club ABSC Ceci Churchwell

John Morgan McDonald
Jackson Harvin

Athens
Atlanta Swim Academy ASA Brad Grzelka Hannah Drilling Marietta
BlazeSports America BLAZ Todd Liscomb    
Blue Tide Swim Team BT Tim DeMott Antony DeMott Americus
Brad Akins YMCA Barracudas BAY Meredith Carroll Spencer Smith Athens/Atlanta
Buckhead Aquatics BA Daniel Palma   Atlanta
Camden County Boomers Swim Club BOOM Sarah Ciuk   Kingsland/St. Marys
Carpet Capital Aquatics Club CCAC Jason Meszaros Jonathan Shaheen Atlanta/Dalton
Carrollton Swimming Assoc.* CBF John Pepper Olivia Strickland Atlanta/Carrollton
Chastain Park Athletic Club CPAC Jim King Hunter Smith Atlanta
Chattahoochee Gold Swim Club GOLD Mark Schilling Sophie Taylor Marietta/Woodstock
City of Atlanta Dolphins CAD Tommy Jackson Miles Simone Atlanta
Coastal Georgia Aquatics CGA John Eife Ian Pederson Jacksonville, FL
Columbus Aquatic Club HURR Kathy Gramling Olivia Hadaway Columbus
Cumming Waves CW Teresa Coan Madison Winship Atlanta
DeKalb Aquatics* DAQ Melissa Wilborn Kendall Seefried Atlanta
Douglas County Stingrays DCS Maria Bartlett Jordan Washington Atlanta/Douglasville
Dynamo Swim Club* DYNA Mike Cotter Ethan Moon Atlanta/Alpharetta
Eagle Swim Club ESC Marty Hamburger Kaitlyn Berkowitz Atlanta
EXEL Aquatic Club EAT Kirk Reynolds Blake Reynolds Atlanta
Fowler Family YMCA FPY Megan Allen   Norcross
Fulton County Swordfish FCS Elisha Reno Bashir D P Partridge Atlanta/College Park
Georgia Coastal Aquatic Team GCAT Bill Forrester Harrison Wayner Savannah
Georgia Tech Swimming GTCH Andy Robins   Atlanta
Golden Isles Swim Team* GIST Michael Irish Avery Wilson Brunswick
Great White Shark Aquatics GWSA Phil Donihe Timothy DeBord Chattanooga, TN
Griffin Swim Team GST Kelley Henderson Mallory Tilson Atlanta/Griffin
Gwinnett Aquatics* GA Hugh Convery Sarah Jahns Atlanta/Snellville
Habersham Rapids Swim Team HRST Anthony Rabern   Gainesville
Harris County Tiger Sharks HCTS Penny Reddick Griffin Reddick Columbus
HLHK Seals HLHK Constance King   Atlanta
Jeff Davis Swim Team JDST Kelly Williams Lexie Crosby Savannah/Hazlehurst
Lanier Aquatics LA Jim Young Tanner Doan Gainesville
Liberty County YMCA Pirates LCY Ruth Hubner   Savannah/Hinesville
Life Time Georgia Swim Team LIFE David Sutton Nidhi Pai Alpharetta
Low Country Aquatic Club LCAC Dennis Lugemwa Grace VanBrunt  
Marietta Marlins LINS Yit Aun Lim Ananda Lim Atlanta/Marietta
Metro Atlanta Aquatic Club MAAC Michael Norment   Atlanta
Morgan County Marlins MORG Melissa Mauldin   Atlanta
North GA Rapids Swim Team NGR Christy Foster Courtney Foster Blairsville
Norcross Junior Blue Devils Swim Club NJBD George Schlicker Georgia Whitmer Atlanta
North GA Rapids Swim Team NGR Christy Foster Courtney Foster Blairsville
Northwest Georgia Aquatics NWGA Michelle Eickman    
Northwest YMCA Wahoos WCY Diana Schneider   Kennesaw
Okefenokee Aquatics Club* OAC Kevin Sullivan Robert Hoyt Waycross
Pelican Swim Club PSC Jordan Kenney    
Pickens Sea Dragons SEA Debra Johnson   Canton
Rockdale County Riptides ROCK Joanna Liu   Conyers
Rountree Recreation Torpedoes RRT Cheryl Rountree   Hiram
Savannah Swim Team SST Joe Witt   Savannah
Southern Crescent Aquatic Team SCAT Jamey Myers   Atlanta/Peachtree City
Southwest Aquatics of Georgia SWAG Aaron Best Hollie Porter Columbus
Spartan Aquatic Club SPAC Karl Krug Lauren Ford Atlanta
Stingrays RAYS Ian Goss Addie Rose Bullock Atlanta/Marietta
Summer Hill Orcas SHOC Kaleigh Shook Caroline Turner Athens
Summit Family YMCA Titans SFY Erin Hight    
Summit Swimming SUMM Humphrey Fraser   Snellville/Loganville
Swim Macon SMAC Jason Swaim Sean McMahon Macon
SwimAtlanta SA Caleb Weir   Atlanta/Lawrenceville
Tara Tarpons Swim & Dive Team TARA Nelson Camilo Jayla Cistrunk Jonesboro
Three Rivers Swim Club TRSC Beverly Coville Samson Mumber Rome/Atlanta
Tidal Wave Swimming TWS Jim McGinnis Rylee Moss Marietta/Kennesaw
Tiftarea Tidal Wave TTW Dustin Bengston   Tifton
Troup County Sharks TCS William Yin   Columbus
US-Aquatics Club USAC Sergiy Useinov Jonathan Dixon Atlanta
Valdosta Aquatics VAST Matthew Grant Ruthie Bennett Valdosta
Valley Area Swimming Academy VASA John Johnson    
Walton Waves WW Dianne Foltyn   Loganville
Warner Robins Aquanauts WRA Wesley Hamborg Hakeem Reid
Miller Hill
Warner Robin
Water Dragons Swim Association WDSA Tamika Christopher    
YMCA Barracudas* BAR Tera Wilkins   Columbus
Zaban Sharks ZBN Thomas Rey   Atlanta

 

*Local Make A Splash Partner

 
Partners
USA+Swimming
All+American+Swim
Speedo
Honey+Stinger
Positive+Athlete+Georgia
Safe+Sport
Make+A+Splash
Deck+Pass
USA+Swimming+IMX
Team+USA
US+Paralympics
Sponsors