Background-image
Sponsors
Records/Qualifiers

TOPS Team Records

         

8 & Under Team Records

          Event                            Girls                                                         Boys   

                       100 yd Med. Relay    Gilbert, Tex                    1:21.79(’18)         Norris, Huggard         1:23.64(’18)

                                                           Hawthorne, Simeone                                M Maiale, Martin

 

                        25 yd Free                    Katelyn Simeone          15.45(’18)         William Huggard         15.45(’18)

                     50 yd Free                    Maura Loshnowsky      37.31(’15)         William Huggard         35.19(’18)

                     25 yd Back                  Maura Loshnowsky      18.45(’15)         Patrick Bowker             18.17(’15)

                     50 yd Back                  Maura Loshnowsky      42.98(’15)                        

                     25 yd Breast                Abigail DiMarino          21.70(’15)         William Huggard         22.34(’18)

                     50 yd Breast                Maura Loshnowsky      56.67(’15)

                     25 yd Fly                      Lila Fisher                     19.75(’17)         Patrick Bowker          16.75(’15)

                     50 yd Fly                      Maria Souder               1:02.83(’15)

                     100 yd IM                     Maura Loshnowsky      1:42.95(’15)      Patrick Bowker         1:32.04(’15)

                     1 mtr Dive-6                 Audrey Acevedo           90.85(’18)

 

                     100 yd Free Relay        E Smith, Gilbert          1:09.13(’18)      M Maiale, Norris        1:14.51(’18)

                                                           Collingwood, Simeone                         Martin, Huggard

 

 

9/10 Team Records

        Event                              Girls                                                        Boys

                      200 yd Med. Relay        Butz, Engler                 2:25.60(’17)        Bowker, Simeone         2:36.38(’17)                 

                                                              Kasitz, Griffith                                        Green, Lear

 

                     50 yd Free                    Eliana Crew                 28.11(’16)         Nick Green                  29.74(’17)

                     100 yd Free                  Eliana Crew                 1:06.02(’16)      Nick Green                  1:05.52(’17)

                     200 yd Free                  Eliana Crew                 2:21.79(’16)      Nick Green                  2:37.52(’17)

                     500 yd Free                  Eliana Crew                 6:31.33(’16)      Patrick Bowker             7:00.09(’17)

                     50 yd Back                   Eliana Crew                 33.44(’16)         Patrick Bowker                35.19(’17)

                     100 yd Back                 Eliana Crew                 1:15.09(’16)      Jack Johnson              1:31.26(’18)             

                     50 yd Breast                Eliana Crew                 40.01(’16)         Jack Johnson              41.96(’18)

                     100 yd Breast              Eliana Crew                 1:25.08(’16)      Jack Johnson              1:29.65(’18)                  

                     50 yd Fly                       Eliana Crew                 32.71(’16)         Nick Green                  32.03(’17)

                     100 yd Fly                     Eliana Crew                 1:19.74(’16)      Nick Green                  1:13.32(’17)

                     100 yd IM                     Eliana Crew                 1:16.73(’16)      Nick Green                  1:18.07(’17)

                     200 yd IM                     Eliana Crew                 2:42.66(’16)      Hunter Konarski           3:36.54(’16)

                     1 mtr Dive-6                 Sadie Paxson               85.25(’17)         Jonathan Stapley        122.10(’18)

 

                     200 yd Free Relay        Butz, Engler                  2:14.81(’17)     Bowker, Simeone         2:11.76(’17)

                                                           Griffith, Loshnowsky                              Green, Miller

 

 

11/12 Team Records

        Event                            Girls                                                       Boys   

                   200 yd Med. Relay         Catron, Crew                2:02.34(’18)      Cielecki, M Green        2:04.06(’18)     

                                                           Johnson, Guntz                                      N Green, Gamber

 

                     50 yd Free                    Ellie Crew                    26.13(’18)         Mason Green               24.31(’18)

                     100 yd Free                  Ellie Crew                    :56.52(’18)        Mason Green               53.76(’18)

                     200 yd Free                  Ellie Crew                    2:07.32(’18)      Mason Green               1:59.08(’18)

                     500 yd Free                  Ellie Crew                    5:46.66(’18)      Mason Green               5:39.01(’18)

                     1000 yd Free                Ellie Crew                   12:13.64(’18)     Kyle Rohrbaugh           12:27.52(’17)

                     1650 yd Free                Ellie Crew                    20:31.40(’18)     Dalton Fink                  20:39.06(’16)

                     50 yd Back                  Kaily Zakarevicz           30.35(’17)         Mason Green               27.87(’18)

                     100 yd Back                Ellie Crew                    1:04.36(’18)      Dalton Fink                  1:00.71(’16)

                     200 yd Back                Ellie Crew                    2:31.70(’18)      Dalton Fink                  2:17.02(’16)

                     50 yd Breast                Ellie Crew                    32.52(’18)         Mason Green               32.14(’18)

                     100 yd Breast              Ellie Crew                    1:12.06(’18)      Joshua DiMarino          1:12.87(’16)

                     200 yd Breast              Ellie Crew                    2:44.84(’17)      Joshua DiMarino          2:46.15(’16)

                     50 yd Fly                      Ellie Crew                    28.93(’18)         Dalton Fink                  27.82(’16)

                     100 yd Fly                    Ellie Crew                    1:05.54(’18)      Dalton Fink                  1:01.17(’16)

                     200 yd Fly                    Ellie Crew                    2:36.75(’18)      Dalton Fink                  2:37.39(’15)

                     100 yd IM                     Ellie Crew                    1:04.89(’18)      Mason Green               1:01.63(’18)

                     200 yd IM                     Kaily Zakarevicz           2:23.97(’17)      Mason Green               2:16.98(’18)

                     400 yd IM                     Kaily Zakarevicz           5:05.03(’17)      Mason Green               4:51.99(’18)

                     1 mtr Dive-6                 Jada Acevedo            102.95(’18)       Luke Wittenmyer          128.35(’17)

 

                     200 yd Free Relay        Johnson, Catron         1:48.37(’18)      M Green, N Green       1:49.65(’18)

                                                            Guntz, Crew                                        Gamber, Cielecki

 

13/14 Team Records

        Event                              Girls                                                      Boys   

                   200 yd Med. Relay         Ga McKee, Nelson       1:53.11(’18)        Fink, C Guiliano           1:42.54(’18)     

                                                           Obara, Horner                                         Vivian, VanNatter

                   400 yd Med. Relay                                                                         Fink, C Guiliano           3:53.60(’17)

                                                                                                                           Benner, Vivian

 

                     50 yd Free                    Madelyn Green            25.63(’17)         Chris Guiliano              21.37(’18)

                     100 yd Free                  Gabrielle McKee          54.56(’18)         Chris Guiliano              46.58(’18)

                     200 yd Free                  Madison Lewis            2:01.82(’17)      Chris Guiliano              1:45.53(’18)

                     500 yd Free                  Gabrielle mcKee         5:09.51(’18)      Chris Guiliano              5:05.33(’17)

                     1000 yd Free                Olivia Coyne               12:49.91(’18)     Sean Lyman                10:13.65(’18)

                     1650 yd Free                Teresa Draves              19:45.65(’15)   Sean Lyman             17:09.19(’18)

                     100 yd Back                 Madilyn Green            1:03.54(’17)        Dalton Fink                  53.08(’18)                          

                     200 yd Back                Devin Romanowski     2:19.93(’17)        Chris Guiliano              1:58.50(’18)

                     100 yd Breast               Angie Nelson               1:09.42(’18)      Chris Guiliano             59.94(’18)

                     200 yd Breast               Kendall Obara             2:36.06(’17)      Chris Guiliano              2:21.11(’17)

                     100 yd Fly                    Gabrielle McKee          59.33(’18)         Chris Guiliano              53.48(’18)

                     200 yd Fly                    Gabrielle McKee          2:11.21(’18)      Chris Guiliano              2:00.96(’18)

                     200 yd IM                     Gabrielle McKee          2:11.93(’18)      Chris Guiliano              1:56.39(’18)

                     400 yd IM                     Gabrielle McKee          4:37.40(’18)      Sean Lyman                 4:25.51(’18)

                     1 mtr Dive-6                 Amanda Stone            123.50(’17)       Austin George             157.85(’18)

 

                     200 yd Free Relay        Horner, Obara             1:44.43(’18)      Fink, Vivian                  1:32.28(’18)

                                                           Romanowski, Ga McKee                      VanNatter, C Guiliano

                     400 yd Free Relay        Obara, Lewis               3:48.51(’17)      Fink, Vivian                  3:33.00(’18)

                                                           Romanowski, McKee                            Lyman, C Guiliano

                    

 

          15-18 Team Records

      Event                               Girls                                                       Boys   

                      200 yd Med. Relay      Gr McKee, Young        1:55.32(’18)       J Guiliano, Snyder        1:40.14(’18)     

                                                            Gadzicki, Luecke                                  Benner, Hilliard

                      400 yd Med. Relay      McKee, Mutter             4:02.92(’17)       Prior, Snyder                 3:39.97(’17)     

                                                            Fink, Drabick                                         Crew, J Guiliano

                      400 yd Med Rly-open                                                               J Guiliano, Benner       3:36.43(’18)

                                                                                                                         Fink, Agnew

 

                     50 yd Free                    Payton Miles                24.04(’16)         Patrick Agnew             21.30(’18)

                     100 yd Free                  Payton Miles                51.54(’16)         Patrick Agnew             48.31(’18)

                     200 yd Free                  Rebecca Cubbler        1:52.99(’16)      Carson Hilliard             1:45.52(’18)

                     500 yd Free                  Rebecca Cubbler        5:05.77(’16)      Michael Prior                4:59.23(’15)

                     1000 yd Free                Rebecca Cubbler        11:16.56(’16)     Nate Zimmerman        11:23.00(’17)

                     1650 yd Free                Rebecca Cubbler        18:06.01(’16)     Joe Guiliano                18:38.90(’18)

                     100 yd Back                Payton Miles                :58.29(’16)        Michael Prior                53.08(’16)                        

                     200 yd Back                Payton Miles                2:08.38(’15)      Michael Prior                1:53.80(’17)

                     100 yd Breast               Meredith Mutter           1:07.06(’17)      Matt Snyder                 1:00.56(’18)

                     200 yd Breast               Meredith Mutter           2:24.15(’17)      Matt Snyder                 2:15.09(’18)

                     100 yd Fly                    Laurel Fink                    57.07(’17)         Seth Wrigley                 53.34(’15)

                     200 yd Fly                    Laurel Fink                    2:08.41(’17)      Carson Hilliard             2:10.48(’18)

                     200 yd IM                     Rebecca Cubbler        2:12.72(’16)        Michael Prior                2:01.98(’17)

                     400 yd IM                     Rebecca Cubbler        4:41.24(’15)         Simon Crew                4:37.69(’18)

                     1 mtr Dive-6                 Josie Benner                 172.40(’18)       Chris George               218.80(’18)

 

                     200 yd Free Relay        Cubbler, Savino          1:43.39(’16)      Baker, Agnew              1:28.67(’18)

                                                            Fink, Miles                                            J Guiliano, Crew

                     400 yd Free Relay        Fink, Davis                   3:35.65(’15)      Crew, Agnew              3:16.23(’17)

                                                            Cubbler, Miles                                      J Guiliano, Bowker

                     800 yd Free Relay        Miles, Davis                  7:53.21(’15)      Crew, Baker                 7:15.85(’18)

                                                           Cubbler, Fink                                         J Guiliano, Hilliard      

                     200 yd Fr Relay-Open Green, Ga McKee        1:42.89(’18)

                                                           Draves, Lewis

                     400 yd Fr Relay-Open                                                             J Guiliano, C Guiliano 3:11.75(’18)

                                                                                                                       Hilliard, Agnew