Jeanne Drzewiecki, Administrative Chair
4121 West Martin Drive - Unit 201 Milwaukee, WI 53208 (414) 530-6292 e-mail: NSSwimming@aol.com |
Wisconsin Swimming
Summer 2011 Meet Schedule At-A-Glance Meet Reservations postmarked no earlier than March 8, 2011 |
Link to previous meet schedules
NOTE:
To download Hy-Tek event files, it is usually easiest to RIGHT-CLICK and select the "Save Target As..." option.
Date | Host | Location | Meet Format | Meet Info/Results | Contact / e-mail address |
Apr 16 | SWAT | Waukesha South HS 25Y | Open | PDF - HyTek | Cindy Budnik (262) 679-7928 |
Apr 30 - May 1 | VAC | Middleton HS 25Y | OPEN | PDF - Results - |
Brad Jebbia (608) 574-6578 New Phone# |
May 1 | SHOR | Shorewood HS 25Y | Pentathlon |
PDF - Results
- |
David Westfahl (414) 861-7946 |
May 6-7 | OZ | Homestead HS 25Y | OPEN | PDF - Results - |
Colleen Short (262) 377-5876 |
May 7 | DFAC | Deforest HS 25Y | Pentathlon | PDF - Results - |
Dan Blackdeer (608) 837-3223 |
May 7 | LAKE | Arrowhead HS 25Y | Single age High Point |
PDF - Results - |
Mark Kohnhorst (262) 367-7657 |
May 7 |
MFSC | Menomonee Falls HS 25Y | A-B-C | PDF - Results - |
Jim Fischer (262) 628-0556 |
May 7-8 | SEAY | Schroeder 50M | OPEN | PDF - Results - |
Iver Iverson (262) 308-2921 |
May 14-15 | WEST | Waukesha South HS 25Y | OPEN | PDF - Results - |
Michael Hamm (262) 309-2776 |
May 20-22 | BDSC-IL | Pleasant Prairie RecPlex 50M | OPEN | PDF - Results
- |
Karen Sahr (847) 548-5028 |
May 21 | ASC | Ashwaubenon 25Y | Pentathlon | PDF - Results - |
Nicki & Brian Mikkelson (920) 497-6174 |
May 21 | WAM | Pt. Washington MS 25Y | Invite | PDF - Results - |
Steve Schiessl (920) 286-2306 |
May 21-22 | SSTY | Schroeder 50M | Distance/ Sprint |
Results
- |
Matt Miller (414) 839-0448 |
May 21-22 | WAVE | CANCELED | |||
May 27-28 | LAKE | Arrowhead HS 25Y | Time Trial | PDF - Results
- |
Mark Kohnhorst (262) 367-7657 |
June 3 | EBSC | Brookfield East HS 25Y | 8&Under Single Age |
PDF - Results - |
Sergey Korabelnikov (262) 786-2441 |
June 3-5 | PX3 (BST) | Pleasant Prairie RecPlex 50M | A-BB-BC | PDF - Results - |
Dennis DuChene (262) 620-3066 |
June 3-5 | OCON | Schroeder 50M | OPEN | PDF - Results - |
Dave Joyce (262) 567-7251 |
June 4 | WEST | CANCELED | |||
June 4-5 | HSSB | Linville Pool 25Y | Invite | PDF - Results - |
Jim Laughlin (920) 434-6180 |
June 4-5 |
MFSC | Menomonee Falls HS 25Y | A-B-C | PDF - Results - |
Jim Fischer (262) 628-0556 |
June 5 | WRAT | Waunakee HS 25Y | OPEN | PDF - Results - |
Steven Hall (608) 849-8544 |
June 10-12 | SHOR | Schroeder 50M | Open | PDF - Results - |
David Westfahl (414) 861-7946 |
June 11 | NSSC | Nicolet HS 25Y | OPEN | PDF - Results
- |
Karen Thien (414) 828-3961 |
June 11-12 | MMSC-IL | Pleasant Prairie RecPlex 50M | OPEN | PDF - Results - |
Barbara Schober (847) 223-1161 |
June 17-18 | FSC | Fond du Lac 50M | Open Approved |
PDF - Results - |
Sheri Dowidat (262) 517-0456 |
June 18-19 | LFSC-IL | Pleasant Prairie RecPlex 50M | OPEN | PDF - Results - |
Iain Campbell (847) 835-5372 |
June 18 | FAST | Ft Atkinson HS 25Y | Pentathlon | PDF - Results - |
Chris Reed (920) 728-2822 |
June 18 | SCSC | Shawano HS 25Y | OPEN | PDF - Results
- |
(715) 526-5625 |
June 23 | CC | Carthage College 25Y | Invite | Greg Earhart (262) 551-6192 | |
June 24-25 | SEAY | Pleasant Prairie RecPlex 50M | A-BB+B-C | PDF - Results - |
Iver Iverson (262) 308-2921 |
June 24-26 | Badger State Games | Erb Park 50M | Open Approved |
PDF - CL2
- |
Sylvia Bryson (920) 954-7627 |
June 25-26 | ECY | Fairfax Park 50M Eau Claire |
Open Approved |
Jaci DeLakis (715) 831-8898 | |
June 25-26 | MSS | McFarland HS 25M | Open | PDF - Results - |
Brenda Niemeyer (608) 575-5149 |
June 29 | WOW | Waunakee, 25Y | Open Approved |
PDF - Results - |
Jill Maxfield (608) 849-5098 |
June 30 | CC | Carthage College 25Y | Invite | Greg Earhart (262) 551-6192 | |
July 1 | J-Hawk | Rockport Pool 50M | Invite | Cheri Zimdars (608) 449-5150 | |
July 8-10 | LAKE | Schroeder 50M | Invite Western Great Lakes |
PDF - Results -High Points - Scores
- CL2
- |
Mark Kohnhorst (262) 367-7657 |
July 8-10 | FCYST | Erb Park, Appleton 50M | Approved Invite |
PDF - Results - |
Angela Monty (920) 954-7627 |
July 9 Single Day |
WEST | Waukesha South HS 25Y | State/Non-State | PDF - Results - |
Michael Hamm (262) 309-2776 |
July 10 | EBSC | Wirth Park 50M | Invite | PDF - Results - |
Sergey Korabelnikov (262) 786-2441 |
July 13 | WOW | Waunakee, 25Y | Approved Invite |
PDF - Results
- |
Doug Tuttrup (608) 218-4460 |
July 15-17 | FSC | Fond du Lac 50M | Silver Meet | PDF - Results - |
Sheri Dowidat (920) 517-0456 |
July 15-17 | WEST | Waukesha South HS 25Y | Silver Meet | PDF - Results - |
Michael Hamm (262) 309-2776 |
July 22-24 | SWAT | Schroeder 50M | 12 & Under LC State Championships | PDF - |
Cindy Budnik (262) 679-7928 |
12 & Under Meet Results
12 & Under Meet Individual High Point 12 & Under Meet Age Group Team Scores 12 & Under Meet Combined Team Scores 12 & Under Saturday Time Trials 12 & Under Sunday Time Trials | |||||
July 28-31 | SEAY | Schroeder 50M | 13 & Over LC State Championships | PDF - |
Iver Iverson (262) 308-2921 |
13 & Over Meet Results
13 & Over Meet Individual High Point 13 & Over Meet Age Group Team Scores 13 & Over Meet Combined Team Scores 13 & Over Time Trial Results | |||||