Licensed to Niagara Swimming - Office Copy
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/17/2018 07:04 PM
           Marlins Swimming Big Buddy Meet, Sanction #: NI-1819-057            
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magin, Colin A            13 GRSC-NI                   NT      31.36   20  
  2 Feeley, Sam L             11 GRSC-NI                   NT      33.01   17  
  3 Greisch, Alisha D         11 GRSC-NI                37.32      34.32   16  
  4 Resch, Rebecka J          11 GRSC-NI                   NT      34.40   15  
  5 Crowley, Lila M           10 GRSC-NI                37.05      35.65   14  
  6 Nitti, Marissa R          11 GRSC-NI                38.44      36.71   13  
  7 Passinault, Easton J      12 GRSC-NI                42.11      38.38   12  
  8 O'Connor, Quinn M         11 GRSC-NI                44.72      39.03   11  
  9 Feeley, Ben M             11 GRSC-NI                   NT      39.51    9  
 10 Ray, Noah L               11 GRSC-NI                41.31      39.64    7  
 11 Duran, Heidi K             9 GRSC-NI                38.36      41.03    6  
 12 Baum, Scarlett A          10 GRSC-NI                41.84      41.14    5  
 13 Schicker, Emily M         13 GRSC-NI                   NT      41.64    4  
 14 Maracle, Liam E            9 GRSC-NI                   NT      41.92    2.5
 14 Raimondo, Erin E          12 GRSC-NI                45.85      41.92    2.5
 16 Bub, Emily R              11 GRSC-NI                45.04      45.01    1  
 17 Smith, Joshua P           11 GRSC-NI                   NT      45.05  
 18 Marsh, Emma L             11 GRSC-NI                45.19      45.11  
 19 Thaney, Brigid G          10 GRSC-NI                46.39      45.24  
 20 Bennage, Bennage J        14 GRSC-NI                   NT      48.37  
 21 Ciminelli, Sarah P         9 GRSC-NI                48.41      48.51  
 22 Ayers, Breezy S            9 GRSC-NI                49.33      48.92  
 23 Borrelli, Kimmy R          9 GRSC-NI                   NT      50.60  
 24 Cosner, Brynn S           10 GRSC-NI                   NT      51.14  
 25 Orynych, Dennis P          9 GRSC-NI                   NT      51.71  
 26 Britton, Ethan A          12 GRSC-NI                   NT      53.66  
 27 Agostini, Ava E           10 GRSC-NI                   NT      53.81  
 28 Bermudez, Airianna L      10 GRSC-NI                   NT      53.88  
 29 Borrelli, Ethan G         11 GRSC-NI                   NT      54.69  
 30 Falbo, Gianna B           11 GRSC-NI                   NT      55.82  
 31 Twohig, Owen E             9 GRSC-NI                   NT    1:04.67  
 32 Reinhard, Maria C         12 GRSC-NI                   NT    1:08.72  
 -- Agostini, Aiden E         11 GRSC-NI                   NT         NS  
 -- Voytynskyy, Taras          9 GRSC-NI                52.65         NS  
 -- Wing, Gianna I            10 GRSC-NI                   NT         NS  
 
Event 2  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Jack S             7 GRSC-NI                22.97      23.95   20  
  2 Gagne, Max G               8 GRSC-NI                   NT      24.51   17  
  3 Coe, Travis M              7 GRSC-NI                   NT      25.00   16  
  4 Ciminelli III, Ronny A     7 GRSC-NI                25.09      26.89   15  
  5 Smykla, Raegan D           7 GRSC-NI                   NT      27.19   14  
  6 Kraus, Madelyn T           7 GRSC-NI                27.13      28.36   13  
 
Event 3  Mixed 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greisch, Alisha D         11 GRSC-NI                41.47      39.44   20  
  2 Resch, Rebecka J          11 GRSC-NI                   NT      42.25   17  
  3 Magin, Colin A            13 GRSC-NI                   NT      43.91   16  
  4 Passinault, Easton J      12 GRSC-NI                43.37      45.08   15  
  5 Crowley, Lila M           10 GRSC-NI                45.76      46.10   14  
  6 Feeley, Sam L             11 GRSC-NI                   NT      46.36   13  
  7 O'Connor, Quinn M         11 GRSC-NI                46.11      46.83   12  
  8 Raimondo, Erin E          12 GRSC-NI                51.12      47.39   11  
  9 Nitti, Marissa R          11 GRSC-NI                48.28      48.48    9  
 10 Maracle, Liam E            9 GRSC-NI                59.56      49.01    7  
 11 Duran, Heidi K             9 GRSC-NI                46.01      49.15    6  
 12 Baum, Scarlett A          10 GRSC-NI                47.80      49.75    5  
 13 Bub, Emily R              11 GRSC-NI                48.42      52.95    4  
 14 Feeley, Ben M             11 GRSC-NI                   NT      54.16    3  
 15 Thaney, Brigid G          10 GRSC-NI                54.69      54.40    2  
 16 Marsh, Emma L             11 GRSC-NI                51.38      55.06    1  
 17 Smith, Joshua P           11 GRSC-NI                   NT      56.21  
 18 Schicker, Emily M         13 GRSC-NI                   NT      57.46  
 19 Bermudez, Airianna L      10 GRSC-NI                   NT      57.69  
 20 Ciminelli, Sarah P         9 GRSC-NI                52.61      58.20  
 21 Cosner, Brynn S           10 GRSC-NI                   NT      58.22  
 22 Bennage, Bennage J        14 GRSC-NI                   NT      58.95  
 23 Borrelli, Kimmy R          9 GRSC-NI                   NT      59.12  
 24 Borrelli, Ethan G         11 GRSC-NI                   NT    1:01.30  
 25 Ayers, Breezy S            9 GRSC-NI              1:03.73    1:01.48  
 26 Orynych, Dennis P          9 GRSC-NI                   NT    1:06.02  
 27 Falbo, Gianna B           11 GRSC-NI                   NT    1:10.96  
 -- Agostini, Ava E           10 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Reinhard, Maria C         12 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Twohig, Owen E             9 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Ray, Noah L               11 GRSC-NI                48.03         DQ  
 -- Britton, Ethan A          12 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Voytynskyy, Taras          9 GRSC-NI                   NT         NS  
 -- Agostini, Aiden E         11 GRSC-NI                   NT         NS  
 
Event 4  Mixed 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciminelli III, Ronny A     7 GRSC-NI                26.46      23.29   20  
  2 Kraus, Madelyn T           7 GRSC-NI                25.95      24.53   17  
  3 Gagne, Max G               8 GRSC-NI                   NT      25.01   16  
  4 Kelley, Jack S             7 GRSC-NI                25.06      28.35   15  
  5 Smykla, Raegan D           7 GRSC-NI                   NT      28.66   14  
  6 Coe, Travis M              7 GRSC-NI                   NT      28.78   13  
 
Event 5  Mixed 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Resch, Rebecka J          11 GRSC-NI                   NT    1:31.43   20  
  2 Greisch, Alisha D         11 GRSC-NI              1:36.69    1:31.85   17  
  3 Passinault, Easton J      12 GRSC-NI              1:46.60    1:39.04   16  
  4 Crowley, Lila M           10 GRSC-NI              1:40.99    1:42.01   15  
  5 Maracle, Liam E            9 GRSC-NI              1:53.83    1:46.04   14  
  6 Nitti, Marissa R          11 GRSC-NI              1:47.26    1:46.98   13  
  7 Duran, Heidi K             9 GRSC-NI              1:46.87    1:48.74   12  
  8 Raimondo, Erin E          12 GRSC-NI              2:06.96    1:50.45   11  
  9 Ray, Noah L               11 GRSC-NI              1:59.88    1:53.60    9  
 10 Baum, Scarlett A          10 GRSC-NI              1:49.34    1:55.61    7  
 11 Marsh, Emma L             11 GRSC-NI              2:06.86    2:01.39    6  
 12 Thaney, Brigid G          10 GRSC-NI              2:03.63    2:01.68    5  
 13 O'Connor, Quinn M         11 GRSC-NI              2:09.91    2:03.29    4  
 -- Borrelli, Kimmy R          9 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Ayers, Breezy S            9 GRSC-NI              2:21.31         DQ  
 -- Schicker, Emily M         13 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Kelley, Jack S             7 GRSC-NI                   NT         DQ  
 -- Bub, Emily R              11 GRSC-NI              2:00.29         DQ  
 -- Ciminelli, Sarah P         9 GRSC-NI              2:16.07         DQ