DUST BB/B/C Invitational
January 24-25, 1998
Meet Results for Timed Finals-Yards
Event 1 Girls 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3007 GYST GYST NT 2:18.72 18
2 3004 ATAC A ATAC NT 2:20.71 14
3 3011 LAC LAC NT 2:24.14 12
4 3008 DALLAS MUSTANGS DM NT 2:24.31 10
5 3003 GCAT A GCAT NT 2:27.11 8
6 3005 MARS A MARS NT 2:29.87 6
7 3001 ARLINGTON STINGRAYS A ASR 2:41.84 4
8 3010 DUNCANVILLE SWIM TEAM A DUST NT 2:42.07 2
9 3002 FAST FAST NT 2:47.82 -
10 3009 ARLINGTON STINGRAYS B ASR 3:04.37 -
- 3006 GARLAND AQUA RACERS GAR DQ -
Event 2 Boys 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3012 ARLINGTON STINGRAYS A ASR 2:30.08 18
2 3014 DUNCANVILLE SWIM TEAM A DUST NT 2:37.29 14
- 3013 GCAT GCAT NT DQ -
Event 3 Girls 13 & Over 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3016 DUNCANVILLE SWIM TEAM A DUST NT 2:10.80 18
2 3020 FAST FAST NT 2:16.21 14
3 3015 ARLINGTON STINGRAYS ASR 2:18.01 12
4 3021 DALLAS MUSTANGS DM NT 2:21.96 10
5 3017 City of Richardson A COR 2:24.76 8
6 3018 DUNCANVILLE SWIM TEAM B DUST NT 2:29.23 6
7 3019 MARS A MARS NT 2:30.27 4
Event 4 Boys 13 & Over 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3022 ARLINGTON STINGRAYS A ASR 2:03.00 18
2 3025 DALLAS MUSTANGS DM NT 2:04.17 14
3 3024 MARS A MARS NT 2:12.96 12
4 3023 GRAND PRAIRIE AQUATICS GPAC NT 2:15.60 10
Event 5 Girls 11-12 50 Back
A: ------ 34.39
BB: ------ 37.29
B: ------ 40.19
C: 40.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 33.71 A+ 9
2 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 34.54 BB 7
3 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 34.75 BB 6
4 1247 STAVAST, KAYNA 12 ATAC NT 35.45 BB 5
5 1184 SAITO, ERIKA 11 DM NT 35.69 BB 4
6 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 35.85 BB 3
7 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 35.94 BB 2
8 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 35.97 BB 1
9 1168 PENLEY, JENNIFER 12 DM NT 36.03 BB -
10 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 36.28 BB -
11 1208 WHITNEY, RENEE' 12 GYST NT 36.33 BB -
12 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 36.34 BB -
13 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 36.36 BB -
14 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 36.42 BB -
15 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 36.62 BB -
16 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 38.50 B- -
17 1226 VIDRINE, JESSICA 11 LAC NT 38.80 B- -
- 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT NS -
* B Swimmers *
1 1223 KUHLMAN, HALEY 12 LAC NT 36.82 BB+ 9
2 1141 FENN, KATHERINE 11 FAST NT 36.85 BB+ 7
3 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 37.30 B 6
4 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 37.41 B 5
5 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 37.60 B 4
6 1096 SUN, GLORIA 12 COPS NT 37.67 B 3
7 1188 DIETRICH, SHERIDAN 12 DM NT 37.75 B 2
8 1132 MAHAFFEY, LISA 12 COPS NT 37.81 B 1
9 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 37.82 B -
10 1063 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 38.60 B -
11 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 38.69 B -
12 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 38.98 B -
13 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 39.37 B -
14 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 39.49 B -
15 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 39.98 B -
16 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 40.52 C- -
17 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 41.15 C- -
18 1332 PRENTICE, JENNIFER 11 DUST NT 41.27 C- -
* C Swimmers *
1 1008 ANDERSON, JAMI 12 MARS NT 37.94 B+ 9
2 1124 SIMPSON, KAELLY 11 COPS NT 38.56 B+ 7
3 1046 WIEGMAN, VALERIE 12 GPAC NT 38.80 B+ 6
4 1274 YOUZVA, WHITNEY 11 GAR 39.13 B+ 5
5 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT 39.61 B+ 4
6 1058 GIALLANZA, KRISTINA 12 GCAT NT 39.88 B+ 3
7 1059 BROWN, JORDAN 11 GCAT NT 39.94 B+ 2
8 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 40.07 B+ 1
9 1253 GANEY, STEPHANIE 11 ATAC NT 40.20 C -
10 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 40.44 C -
11 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 41.18 C -
12 1031 DILLE, ANNA 12 COR 41.19 C -
13 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 41.41 C -
14 1273 BASHARA, SAVANNAH 12 WFY 41.81 C -
15 1187 SHAW, JESSICA 11 DM NT 42.09 C -
16 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 42.25 C -
17 1281 CLAYTON, AMBER 11 FAST NT 42.58 C -
18 1060 LAMB, MELINDA 12 GCAT NT 42.88 C -
19 1283 TREFF, JESSICA 11 GAR 42.92 C -
20 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 43.11 C -
21 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 43.49 C -
22 1259 SEARS, LINDSAY 11 ATAC NT 43.62 C -
23 1111 NOVAK, LAUREN 12 COPS NT 44.05 C -
24 1294 COOK, JAME 11 ASR 44.26 C -
25 1105 RYBICKI, AGATHA 11 COPS NT 44.35 C -
26 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 44.90 C -
27 1272 FRIDRICH, CHRISTINE 12 GAR 45.51 C -
28 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT 45.61 C -
29 1119 HILLENBRAND, DANIELLE 11 COPS NT 48.11 C -
30 1327 DELOACH, ASHLEY 11 DUST NT 48.29 C -
31 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT 48.70 C -
32 1301 MCCALLEY, SUZY 12 ASR 49.36 C -
33 1288 MARTIN, CASSIDY 12 ASR 49.47 C -
34 1336 MACKRELL, AMANDA 11 GAR 52.64 C -
35 1328 TOWNSEND, AMBER 11 DUST NT 54.62 C -
36 1122 PRINCE, LINDSAY 11 COPS NT 59.34 C -
37 1280 WOODRIDGE, JESSICA 11 FAST NT 1:00.73 C -
- 1282 KASIM, BESSSMA 11 GAR DQ -
- 1303 MCCAULEY, MEREDITH 11 ASR NS -
- 1134 BRISENO, ANTOINETTE 11 FAST NT NS -
- 1133 NADORFF, CARLA 11 COPS NT NS -
- 1186 GLASSCOCK, CARSON 11 DM NT NS -
- 1291 MCCOLLUM, STEPHANIE 12 ASR NS -
- 1155 OLSON, EMILY 11 FAST NT NS -
- 1295 THRASHER, NATALIE 12 ASR NS -
Event 6 Boys 11-12 50 Back
A: ------ 34.09
BB: ------ 37.09
B: ------ 40.19
C: 40.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 34.91 BB 9
2 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 35.94 BB 7
3 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 36.08 BB 6
4 1279 FARANCE, BARCLAY 12 GCAT NT 37.86 B- 5
* B Swimmers *
1 1277 RUH, RYAN 12 ASR 35.13 BB+ 9
2 1224 KAHL, JEREMY 11 LAC NT 35.15 BB+ 7
3 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 38.93 B 6
* C Swimmers *
1 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 36.08 BB+ 9
2 1067 RODTS, ANDREW 12 GCAT NT 37.56 B+ 7
3 1154 REESE, MATTHEW 12 FAST NT 38.15 B+ 6
4 1192 WILLIAMS, SPENCER 11 DM NT 39.10 B+ 5
5 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 39.23 B+ 4
6 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 39.78 B+ 3
7 1006 ROCHA, GABRIEL 11 MARS NT 40.26 C 2
8 1324 PARDUE, CHAD 11 DUST NT 40.30 C .5
8 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 40.30 C .5
10 1174 SAUNDERS, MATTHEW 11 DM NT 40.57 C -
11 1113 PEELE, ANDREW 11 COPS NT 40.72 C -
12 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 40.75 C -
13 1228 PUTNEY, MACLAINE 11 LAC NT 40.80 C -
14 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 41.08 C -
15 1256 KENDRICK, JOHN 11 UNAT 41.99 C -
16 1255 JAMES, ROBERT 11 ATAC NT 42.17 C -
17 1335 HARGROVE, DAVID 11 DUST NT 42.32 C -
18 1219 RUSSELL, SEAN 12 GYST NT 42.51 C -
19 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 43.37 C -
20 1065 LOPEZ, MATTHEW 11 GCAT NT 43.83 C -
21 1036 PIKE, CHASE 11 COR 44.41 C -
22 1068 GILBERT, TOMMY 12 GCAT NT 45.23 C -
23 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 45.85 C -
- 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT DQ -
- 1292 DWYER, NICK 12 ASR NS -
Event 7 Girls 13-14 100 Back
A: ------ 1:09.79
BB: ------ 1:15.59
B: ------ 1:21.39
C: 1:21.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1323 DUKE, AMY 14 DUST NT 1:09.91 BB 9
2 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 1:11.93 BB 7
3 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 1:11.94 BB 6
4 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 1:12.48 BB 5
5 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 1:14.02 BB 4
6 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 1:14.76 BB 3
7 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 1:19.59 B- 2
* B Swimmers *
1 1039 RING, LAURA 14 COR 1:13.89 BB+ 9
2 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 1:16.01 B 7
3 1215 RUSSELL, STEPHANIE 13 GYST NT 1:16.10 B 6
4 1110 OZ, MELEK 13 COPS NT 1:16.86 B 5
5 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 1:18.39 B 4
6 1025 WATT, ELIZABETH 13 COR 1:18.76 B 3
7 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 1:18.81 B 2
8 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 1:19.11 B 1
9 1209 BROOKS, BRITTANY 14 GYST NT 1:20.04 B -
10 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 1:20.23 B -
11 1314 MONTGOMERY, BRIEANN 13 DUST NT 1:27.49 C- -
- 1248 WILLIAMS, JULIANNE 13 ATAC NT DQ -
- 1145 HALPENNY, ERIN 14 FAST NT NS -
* C Swimmers *
1 1261 CLARK, LAUREN 13 ATAC NT 1:17.91 B+ 9
2 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 1:19.38 B+ 7
3 1271 KAHLER, ELYSE 14 COPS NT 1:19.68 B+ 6
4 1167 MACK, ADRIENNE 13 DM NT 1:19.71 B+ 4.5
4 1319 RAMSDEN, LISA 13 DUST NT 1:19.71 B+ 4.5
6 1156 HOPKINS, AMANDA 13 DM NT 1:23.87 C 3
7 1153 NORTON, SUSAN 14 FAST NT 1:25.68 C 2
8 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 1:26.61 C 1
9 1217 DUKE, KRISTEN 14 GYST NT 1:27.60 C -
10 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 1:29.41 C -
11 1109 YANKLE, CARLIE 14 COPS NT 1:30.17 C -
12 1097 PHU, JENNIFER 13 COPS NT 1:30.43 C -
13 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 1:30.81 C -
14 1007 ANDERSON, JILL 13 MARS NT 1:31.19 C -
15 1204 MORRISON, TAYLOR 13 GYST NT 1:32.14 C -
16 1276 BOSTON, KATHLEEN 14 FAST NT 1:36.58 C -
- 1022 OSZUSTOWICZ, ALICE 13 MARS NT NS -
Event 8 Boys 13-14 100 Back
A: ------ 1:04.99
BB: ------ 1:10.39
B: ------ 1:15.89
C: 1:15.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1197 ROBERTS, ERICH 14 IS NT 1:04.84 A+ 9
2 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 1:05.47 BB 7
3 1311 WHITE, STEPHEN 14 DUST NT 1:05.54 BB 6
4 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 1:06.82 BB 5
5 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT 1:07.29 BB 4
6 1013 VENKATESAN, NAREN 14 MARS NT 1:08.76 BB 3
7 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 1:09.60 BB 2
8 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 1:10.49 B- 1
* B Swimmers *
1 1029 GALEN, RICHARD 13 COR 1:06.60 BB+ 9
2 1149 SCHMITT, BEN 13 FAST NT 1:10.25 BB+ 7
3 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 1:11.21 B 6
4 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 1:11.45 B 5
5 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 1:14.05 B 4
6 1313 NIELSON, CARSTEN 13 DUST NT 1:16.06 C- 3
7 1014 LEE, DAI YEOP 13 MARS NT 1:18.93 C- 2
* C Swimmers *
1 1170 TRASK, PAUL 14 DM NT 1:12.80 B+ 9
2 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 1:13.58 B+ 7
3 1015 BUXTON, DAVID 14 MARS NT 1:16.54 C 6
4 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT 1:17.30 C 5
5 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT 1:18.12 C 4
6 1117 BRINSER, JIMMY 13 COPS NT 1:20.86 C 3
7 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 1:22.32 C 2
8 1012 CUMMINGS, DONNIE 13 MARS NT 1:25.38 C 1
9 1054 ELSABAGH, ADAM 13 GPAC NT 1:31.23 C -
10 1070 FRAYS, TRENT 13 GCAT NT 1:52.77 C -
- 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT NS -
Event 9 Girls 15 & Over 100 Back
A: ------ 1:08.69
BB: ------ 1:14.39
B: ------ 1:20.09
C: 1:20.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 1:11.54 BB 8
1 1306 TENGRA, JENNY 16 ASR 1:11.54 BB 8
3 1320 MADDOX, TAMARA 15 DUST NT 1:11.56 BB 6
* B Swimmers *
1 1142 FRAZIER, ALICE 15 FAST NT 1:14.97 B 9
2 1275 TWOMEY, MICHELLE 15 UNAT 1:15.79 B 7
3 1079 GRIMLAND, KALEY 18 COPS NT 1:15.91 B 6
4 1159 SPRING, TRACY 15 DM NT 1:15.92 B 5
5 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT 1:17.78 B 4
* C Swimmers *
1 1129 SANDOVAL, BETSY 16 COPS NT 1:16.40 B+ 9
2 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 1:18.55 B+ 7
3 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 1:18.87 B+ 6
4 1123 MORENO, MELISSA 15 COPS NT 1:21.08 C 5
Event 10 Boys 15 & Over 100 Back
A: ------ 1:02.39
BB: ------ 1:07.59
B: ------ 1:12.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1175 GLAZIER, RYAN 15 DM NT 1:05.52 BB 9
2 1287 SAGARWALA, ADAM 18 ASR 1:06.75 BB 7
- 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT NS -
* B Swimmers *
1 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 1:09.04 B 9
2 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 1:09.58 B 7
3 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 1:09.81 B 6
- 1183 MCCORMICK, DEVLIN 15 DM NT NS -
Event 11 Girls 11-12 100 Breast
A: ------ 1:22.19
BB: ------ 1:29.29
B: ------ 1:36.49
C: 1:36.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1173 STEPHENS, LISSA 12 DM NT 1:21.73 A+ 9
2 1325 BRIDWELL, AMBER 11 DUST NT 1:22.22 BB 7
3 1322 MADDOX, KAYLA 12 DUST NT 1:22.44 BB 6
4 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 1:25.16 BB 5
5 1066 DECATO, BRIGITTE 12 GCAT NT 1:25.26 BB 4
6 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 1:25.96 BB 3
7 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 1:27.36 BB 2
8 1060 LAMB, MELINDA 12 GCAT NT 1:28.10 BB 1
- 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT NS -
* B Swimmers *
1 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 1:25.04 BB+ 9
2 1247 STAVAST, KAYNA 12 ATAC NT 1:26.00 BB+ 7
3 1188 DIETRICH, SHERIDAN 12 DM NT 1:26.21 BB+ 6
4 1223 KUHLMAN, HALEY 12 LAC NT 1:26.69 BB+ 5
5 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 1:27.51 BB+ 4
6 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 1:27.87 BB+ 3
7 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 1:27.91 BB+ 2
8 1063 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:27.99 BB+ 1
9 1124 SIMPSON, KAELLY 11 COPS NT 1:28.31 BB+ -
10 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 1:29.58 B -
11 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 1:31.96 B -
12 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 1:32.21 B -
13 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 1:32.47 B -
14 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 1:33.84 B -
15 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 1:34.24 B -
16 1273 BASHARA, SAVANNAH 12 WFY 1:36.95 C- -
17 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 1:37.20 C- -
18 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 1:39.88 C- -
* C Swimmers *
1 1168 PENLEY, JENNIFER 12 DM NT 1:31.86 B+ 9
2 1043 FOURRIER, CHERYL 11 COR 1:33.42 B+ 7
3 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 1:33.83 B+ 6
4 1096 SUN, GLORIA 12 COPS NT 1:34.17 B+ 5
5 1332 PRENTICE, JENNIFER 11 DUST NT 1:36.71 C 4
6 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 1:36.94 C 3
7 1259 SEARS, LINDSAY 11 ATAC NT 1:37.53 C 2
8 1119 HILLENBRAND, DANIELLE 11 COPS NT 1:37.59 C 1
9 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 1:37.78 C -
10 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT 1:39.06 C -
11 1274 YOUZVA, WHITNEY 11 GAR 1:39.07 C -
12 1187 SHAW, JESSICA 11 DM NT 1:39.25 C -
13 1282 KASIM, BESSSMA 11 GAR 1:39.63 C -
14 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 1:40.18 C -
15 1283 TREFF, JESSICA 11 GAR 1:41.23 C -
16 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 1:41.71 C -
17 1031 DILLE, ANNA 12 COR 1:42.00 C -
18 1105 RYBICKI, AGATHA 11 COPS NT 1:43.02 C -
19 1058 GIALLANZA, KRISTINA 12 GCAT NT 1:43.63 C -
20 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 1:45.49 C -
21 1111 NOVAK, LAUREN 12 COPS NT 1:46.18 C -
22 1046 WIEGMAN, VALERIE 12 GPAC NT 1:46.78 C -
23 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 1:46.83 C -
24 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 1:48.46 C -
25 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 1:52.07 C -
26 1301 MCCALLEY, SUZY 12 ASR 1:52.86 C -
27 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT 1:55.37 C -
28 1336 MACKRELL, AMANDA 11 GAR 1:59.16 C -
29 1331 ROMO, RENAE 11 DUST NT 2:02.62 C -
30 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT 2:04.51 C -
31 1272 FRIDRICH, CHRISTINE 12 GAR 2:21.74 C -
- 1328 TOWNSEND, AMBER 11 DUST NT DQ -
- 1155 OLSON, EMILY 11 FAST NT NS -
- 1280 WOODRIDGE, JESSICA 11 FAST NT NS -
Event 12 Boys 11-12 100 Breast
A: ------ 1:21.29
BB: ------ 1:28.59
B: ------ 1:35.99
C: 1:36.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT 1:27.00 BB+ 9
2 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 1:27.76 BB+ 7
3 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 1:28.20 BB+ 6
4 1255 JAMES, ROBERT 11 ATAC NT 1:31.15 B 5
5 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 1:32.77 B 4
6 1228 PUTNEY, MACLAINE 11 LAC NT 1:33.05 B 3
7 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 1:34.37 B 2
* C Swimmers *
1 1277 RUH, RYAN 12 ASR 1:26.30 BB+ 9
2 1300 STEWART, SEAN 11 ASR 1:30.70 B+ 7
3 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 1:34.26 B+ 6
4 1006 ROCHA, GABRIEL 11 MARS NT 1:34.51 B+ 5
5 1219 RUSSELL, SEAN 12 GYST NT 1:36.90 C 4
6 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 1:36.96 C 3
7 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 1:37.55 C 2
8 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 1:38.42 C 1
9 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 1:39.41 C -
10 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 1:40.19 C -
11 1324 PARDUE, CHAD 11 DUST NT 1:42.13 C -
12 1036 PIKE, CHASE 11 COR 1:44.42 C -
13 1326 WETTERSKOG, ERIK 12 DUST NT 1:45.08 C -
14 1065 LOPEZ, MATTHEW 11 GCAT NT 1:45.43 C -
Event 13 Girls 13-14 200 Breast
A: ------ 2:49.19
BB: ------ 3:03.29
B: ------ 3:17.39
C: 3:17.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1271 KAHLER, ELYSE 14 COPS NT 2:52.28 BB 9
2 1025 WATT, ELIZABETH 13 COR 2:53.03 BB 7
3 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 2:55.28 BB 6
4 1248 WILLIAMS, JULIANNE 13 ATAC NT 3:01.48 BB 5
5 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT 3:05.19 B- 4
6 1305 TENGRA, KASSY 13 ASR 3:12.02 B- 3
* B Swimmers *
1 1318 ALTENAU, JENNIFER 13 DUST NT 3:00.29 BB+ 9
2 1027 WATTS, HEATHER 14 COR 3:00.70 BB+ 7
3 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 3:01.76 BB+ 6
4 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 3:09.74 B 5
5 1284 LOUISELL, BROOK 13 GAR 3:10.33 B 4
6 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 3:15.17 B 3
* C Swimmers *
1 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 3:07.09 B+ 9
2 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 3:07.20 B+ 7
3 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 3:09.09 B+ 6
4 1215 RUSSELL, STEPHANIE 13 GYST NT 3:10.19 B+ 5
5 1097 PHU, JENNIFER 13 COPS NT 3:11.32 B+ 4
6 1217 DUKE, KRISTEN 14 GYST NT 3:34.69 C 3
7 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 3:34.84 C 2
8 1276 BOSTON, KATHLEEN 14 FAST NT 3:44.24 C 1
- 1145 HALPENNY, ERIN 14 FAST NT NS -
Event 14 Boys 13-14 200 Breast
A: ------ 2:38.79
BB: ------ 2:51.99
B: ------ 3:05.29
C: 3:05.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 2:43.41 BB 9
2 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 2:43.49 BB 7
3 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 2:45.58 BB 6
4 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 2:47.44 BB 5
5 1115 SOWELL, MATTHEW 13 COPS NT 2:49.86 BB 4
6 1315 NEWMANN, W. SCOTT 13 DUST NT 2:51.30 BB 3
7 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 2:59.23 B- 2
* B Swimmers *
1 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 2:47.86 BB+ 9
2 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 2:48.23 BB+ 7
3 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 2:49.74 BB+ 6
- 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT DQ -
* C Swimmers *
1 1197 ROBERTS, ERICH 14 IS NT 2:41.54 BB+ 9
2 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 2:49.43 BB+ 7
3 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 2:55.17 B+ 6
4 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT 3:18.84 C 5
5 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 3:28.37 C 4
6 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT 3:42.86 C 3
Event 15 Girls 15 & Over 200 Breast
A: ------ 2:46.99
BB: ------ 3:00.89
B: ------ 3:14.79
C: 3:14.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1275 TWOMEY, MICHELLE 15 UNAT 3:06.82 B 9
2 1321 MADDOX, STEPHANIE 18 DUST NT 3:08.99 B 7
- 1306 TENGRA, JENNY 16 ASR DQ -
* C Swimmers *
1 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 3:07.52 B+ 9
2 1123 MORENO, MELISSA 15 COPS NT 3:14.38 B+ 7
3 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 3:15.98 C 6
Event 16 Boys 15 & Over 200 Breast
A: ------ 2:31.99
BB: ------ 2:44.69
B: ------ 2:57.29
C: 2:57.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1045 ADCOCK, ZACHARY 15 GPAC NT 2:32.29 BB 9
2 1287 SAGARWALA, ADAM 18 ASR 2:40.65 BB 7
* B Swimmers *
1 1175 GLAZIER, RYAN 15 DM NT 2:45.50 B 9
2 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 2:50.56 B 7
* C Swimmers *
1 1290 DUNN, CHRIS 15 ASR 2:53.94 B+ 9
- 1183 MCCORMICK, DEVLIN 15 DM NT NS -
Event 17 Girls 11-12 100 Free
A: ------ 1:05.29
BB: ------ 1:10.79
B: ------ 1:16.19
C: 1:16.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 1:04.40 A+ 9
2 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 1:05.58 BB 7
3 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 1:05.83 BB 6
4 1325 BRIDWELL, AMBER 11 DUST NT 1:06.31 BB 5
5 1247 STAVAST, KAYNA 12 ATAC NT 1:06.40 BB 4
6 1173 STEPHENS, LISSA 12 DM NT 1:06.85 BB 3
7 1188 DIETRICH, SHERIDAN 12 DM NT 1:07.19 BB 2
8 1184 SAITO, ERIKA 11 DM NT 1:07.45 BB 1
9 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 1:07.65 BB -
10 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 1:08.63 BB -
11 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 1:09.25 BB -
12 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 1:09.26 BB -
13 1223 KUHLMAN, HALEY 12 LAC NT 1:09.55 BB -
14 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 1:10.86 B- -
15 1141 FENN, KATHERINE 11 FAST NT 1:11.20 B- -
16 1273 BASHARA, SAVANNAH 12 WFY 1:23.94 C- -
- 1226 VIDRINE, JESSICA 11 LAC NT NS -
* B Swimmers *
1 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 1:09.19 BB+ 9
2 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 1:09.22 BB+ 7
3 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 1:09.90 BB+ 6
4 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 1:10.20 BB+ 5
5 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 1:10.65 BB+ 4
6 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 1:11.32 B 3
7 1196 OBERFELDER, BRETT 11 IS NT 1:11.63 B 2
8 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 1:11.75 B 1
9 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 1:12.11 B -
10 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 1:12.62 B -
11 1060 LAMB, MELINDA 12 GCAT NT 1:12.63 B -
12 1063 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:12.78 B -
13 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 1:12.82 B -
14 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 1:13.91 B -
15 1008 ANDERSON, JAMI 12 MARS NT 1:13.92 B -
16 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 1:14.06 B -
17 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 1:15.88 B -
18 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 1:19.37 C- -
- 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT NS -
* C Swimmers *
1 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 1:10.41 BB+ 9
2 1291 MCCOLLUM, STEPHANIE 12 ASR 1:11.19 B+ 7
3 1168 PENLEY, JENNIFER 12 DM NT 1:13.14 B+ 6
4 1059 BROWN, JORDAN 11 GCAT NT 1:13.78 B+ 5
5 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 1:15.49 B+ 4
6 1124 SIMPSON, KAELLY 11 COPS NT 1:16.12 B+ 3
7 1274 YOUZVA, WHITNEY 11 GAR 1:18.13 C 2
8 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 1:18.33 C 1
9 1031 DILLE, ANNA 12 COR 1:18.66 C -
10 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 1:18.99 C -
11 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 1:19.01 C -
12 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 1:19.42 C -
13 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT 1:19.97 C -
14 1046 WIEGMAN, VALERIE 12 GPAC NT 1:20.38 C -
15 1096 SUN, GLORIA 12 COPS NT 1:20.79 C -
16 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 1:21.53 C -
17 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 1:21.69 C -
18 1283 TREFF, JESSICA 11 GAR 1:22.28 C -
19 1332 PRENTICE, JENNIFER 11 DUST NT 1:23.05 C -
20 1294 COOK, JAME 11 ASR 1:23.08 C -
21 1043 FOURRIER, CHERYL 11 COR 1:23.19 C -
22 1058 GIALLANZA, KRISTINA 12 GCAT NT 1:23.51 C -
23 1111 NOVAK, LAUREN 12 COPS NT 1:24.01 C -
24 1105 RYBICKI, AGATHA 11 COPS NT 1:26.74 C -
25 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 1:27.46 C -
26 1282 KASIM, BESSSMA 11 GAR 1:28.49 C -
27 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 1:29.60 C -
28 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT 1:30.36 C -
29 1288 MARTIN, CASSIDY 12 ASR 1:32.92 C -
30 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT 1:34.45 C -
31 1331 ROMO, RENAE 11 DUST NT 1:36.23 C -
32 1327 DELOACH, ASHLEY 11 DUST NT 1:37.19 C -
33 1122 PRINCE, LINDSAY 11 COPS NT 1:39.19 C -
34 1281 CLAYTON, AMBER 11 FAST NT 1:41.67 C -
35 1336 MACKRELL, AMANDA 11 GAR 1:52.77 C -
- 1272 FRIDRICH, CHRISTINE 12 GAR DQ -
- 1328 TOWNSEND, AMBER 11 DUST NT DQ -
- 1133 NADORFF, CARLA 11 COPS NT NS -
Event 18 Boys 11-12 100 Free
A: ------ 1:03.19
BB: ------ 1:08.49
B: ------ 1:13.69
C: 1:13.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 1:02.49 A+ 9
2 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 1:05.51 BB 7
3 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 1:06.23 BB 6
4 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 1:06.59 BB 5
* B Swimmers *
1 1286 ELLISON, MATT 12 ASR 1:03.83 BB+ 9
2 1224 KAHL, JEREMY 11 LAC NT 1:05.46 BB+ 7
3 1279 FARANCE, BARCLAY 12 GCAT NT 1:06.53 BB+ 6
4 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 1:07.90 BB+ 5
5 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 1:08.52 B 4
6 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT 1:12.56 B 3
* C Swimmers *
1 1067 RODTS, ANDREW 12 GCAT NT 1:10.43 B+ 9
2 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 1:11.08 B+ 7
3 1300 STEWART, SEAN 11 ASR 1:12.38 B+ 6
4 1154 REESE, MATTHEW 12 FAST NT 1:12.60 B+ 5
5 1292 DWYER, NICK 12 ASR 1:14.67 C 4
6 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 1:14.84 C 3
7 1277 RUH, RYAN 12 ASR 1:15.24 C 2
8 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 1:17.13 C 1
9 1219 RUSSELL, SEAN 12 GYST NT 1:17.58 C -
10 1228 PUTNEY, MACLAINE 11 LAC NT 1:17.60 C -
11 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 1:19.78 C -
12 1326 WETTERSKOG, ERIK 12 DUST NT 1:19.84 C -
13 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 1:19.99 C -
14 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 1:20.50 C -
15 1113 PEELE, ANDREW 11 COPS NT 1:24.42 C -
16 1036 PIKE, CHASE 11 COR 1:26.68 C -
17 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 1:26.85 C -
18 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 1:27.22 C -
19 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 1:27.83 C -
20 1068 GILBERT, TOMMY 12 GCAT NT 1:32.02 C -
- 1065 LOPEZ, MATTHEW 11 GCAT NT NS -
- 1256 KENDRICK, JOHN 11 UNAT NS -
Event 19 Girls 13-14 100 Free
A: ------ 1:02.59
BB: ------ 1:07.79
B: ------ 1:13.09
C: 1:13.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 1:01.85 A+ 9
2 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 1:01.97 A+ 7
3 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 1:01.99 A+ 6
4 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 1:04.27 BB 5
5 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 1:04.42 BB 4
6 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 1:05.04 BB 3
7 1318 ALTENAU, JENNIFER 13 DUST NT 1:05.25 BB 2
8 1110 OZ, MELEK 13 COPS NT 1:06.04 BB 1
9 1027 WATTS, HEATHER 14 COR 1:06.61 BB -
10 1039 RING, LAURA 14 COR 1:06.63 BB -
11 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 1:07.96 B- -
- 1022 OSZUSTOWICZ, ALICE 13 MARS NT NS -
- 1145 HALPENNY, ERIN 14 FAST NT NS -
* B Swimmers *
1 1215 RUSSELL, STEPHANIE 13 GYST NT 1:06.69 BB+ 9
2 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 1:06.95 BB 7
3 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 1:07.43 BB 6
4 1209 BROOKS, BRITTANY 14 GYST NT 1:08.39 B 5
5 1271 KAHLER, ELYSE 14 COPS NT 1:09.27 B 4
6 1305 TENGRA, KASSY 13 ASR 1:10.84 B 3
7 1319 RAMSDEN, LISA 13 DUST NT 1:10.90 B 1.5
7 1025 WATT, ELIZABETH 13 COR 1:10.90 B 1.5
9 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 1:12.07 B -
10 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 1:12.12 B -
11 1156 HOPKINS, AMANDA 13 DM NT 1:12.70 B -
12 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT 1:14.20 C- -
- 1032 STERCHAK, GWEN 14 COR NS -
* C Swimmers *
1 1261 CLARK, LAUREN 13 ATAC NT 1:10.87 B+ 9
2 1153 NORTON, SUSAN 14 FAST NT 1:11.91 B+ 7
3 1284 LOUISELL, BROOK 13 GAR 1:12.57 B+ 6
4 1167 MACK, ADRIENNE 13 DM NT 1:12.76 B+ 5
5 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 1:14.73 C 4
6 1248 WILLIAMS, JULIANNE 13 ATAC NT 1:14.86 C 3
7 1298 HENRY, STEFANIE 14 ASR 1:16.49 C 2
8 1314 MONTGOMERY, BRIEANN 13 DUST NT 1:17.01 C 1
9 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 1:17.45 C -
10 1097 PHU, JENNIFER 13 COPS NT 1:18.68 C -
11 1007 ANDERSON, JILL 13 MARS NT 1:19.10 C -
12 1217 DUKE, KRISTEN 14 GYST NT 1:19.83 C -
13 1276 BOSTON, KATHLEEN 14 FAST NT 1:20.90 C -
14 1109 YANKLE, CARLIE 14 COPS NT 1:21.00 C -
15 1204 MORRISON, TAYLOR 13 GYST NT 1:21.33 C -
16 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 1:22.05 C -
17 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 1:24.77 C -
Event 20 Boys 13-14 100 Free
A: ------ 58.09
BB: ------ 1:02.89
B: ------ 1:07.69
C: 1:07.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT 57.90 A+ 9
2 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 58.80 BB 7
3 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 59.50 BB 6
4 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 59.80 BB 5
5 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 1:00.07 BB 4
6 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 1:00.72 BB 3
7 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 1:00.74 BB 2
8 1029 GALEN, RICHARD 13 COR 1:00.91 BB 1
9 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 1:01.35 BB -
10 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT 1:03.51 B- -
* B Swimmers *
1 1149 SCHMITT, BEN 13 FAST NT 1:01.52 BB+ 9
2 1015 BUXTON, DAVID 14 MARS NT 1:02.22 BB+ 7
3 1013 VENKATESAN, NAREN 14 MARS NT 1:03.77 B 6
4 1117 BRINSER, JIMMY 13 COPS NT 1:05.96 B 5
5 1115 SOWELL, MATTHEW 13 COPS NT 1:07.21 B 4
6 1014 LEE, DAI YEOP 13 MARS NT 1:09.32 C- 3
* C Swimmers *
1 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 1:03.86 B+ 9
2 1170 TRASK, PAUL 14 DM NT 1:04.38 B+ 7
3 1313 NIELSON, CARSTEN 13 DUST NT 1:05.90 B+ 6
4 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT 1:08.14 C 5
5 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 1:10.55 C 4
6 1054 ELSABAGH, ADAM 13 GPAC NT 1:14.88 C 3
7 1012 CUMMINGS, DONNIE 13 MARS NT 1:15.42 C 2
8 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT 1:28.12 C 1
9 1070 FRAYS, TRENT 13 GCAT NT 1:36.12 C -
Event 21 Girls 15 & Over 100 Free
A: ------ 1:01.69
BB: ------ 1:06.89
B: ------ 1:11.99
C: 1:12.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 1:03.45 BB 9
2 1142 FRAZIER, ALICE 15 FAST NT 1:04.77 BB 7
3 1079 GRIMLAND, KALEY 18 COPS NT 1:04.90 BB 6
4 1320 MADDOX, TAMARA 15 DUST NT 1:05.22 BB 5
5 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT 1:05.42 BB 4
6 1203 PATTERSON, ALEXIS 15 IS NT 1:07.09 B- 3
7 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 1:07.40 B- 2
8 1275 TWOMEY, MICHELLE 15 UNAT 1:08.59 B- 1
* B Swimmers *
1 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 1:08.73 B 9
2 1035 MCCLURG, SARAH 16 COR 1:10.32 B 7
3 1123 MORENO, MELISSA 15 COPS NT 1:12.23 C- 6
* C Swimmers *
1 1129 SANDOVAL, BETSY 16 COPS NT 1:09.32 B+ 9
Event 22 Boys 15 & Over 100 Free
A: ------ 55.39
BB: ------ 59.99
B: ------ 1:04.59
C: 1:05.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 56.87 BB 9
2 1175 GLAZIER, RYAN 15 DM NT 57.13 BB 7
3 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 57.24 BB 6
4 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 57.88 BB 5
- 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT NS -
* B Swimmers *
- 1183 MCCORMICK, DEVLIN 15 DM NT NS -
* C Swimmers *
1 1290 DUNN, CHRIS 15 ASR 1:04.78 9
Event 23 Girls 11-12 50 Fly
A: ------ 32.69
BB: ------ 35.39
B: ------ 38.19
C: 38.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 33.60 BB 9
2 1184 SAITO, ERIKA 11 DM NT 34.16 BB 7
3 1168 PENLEY, JENNIFER 12 DM NT 34.45 BB 6
4 1325 BRIDWELL, AMBER 11 DUST NT 34.72 BB 5
5 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 34.77 BB 4
6 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 34.81 BB 3
7 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 35.55 B- 2
- 1226 VIDRINE, JESSICA 11 LAC NT DQ -
* B Swimmers *
1 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 33.92 BB+ 9
2 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 34.27 BB+ 7
3 1253 GANEY, STEPHANIE 11 ATAC NT 34.47 BB+ 6
4 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 35.08 BB+ 5
5 1066 DECATO, BRIGITTE 12 GCAT NT 35.14 BB+ 4
6 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 35.30 BB+ 3
7 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 35.69 B 2
8 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 35.79 B 1
9 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 36.04 B -
10 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 36.25 B -
11 1132 MAHAFFEY, LISA 12 COPS NT 36.53 B -
12 1141 FENN, KATHERINE 11 FAST NT 36.75 B -
13 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 37.02 B -
14 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 37.62 B -
* C Swimmers *
1 1208 WHITNEY, RENEE' 12 GYST NT 36.59 B+ 9
2 1124 SIMPSON, KAELLY 11 COPS NT 38.11 B+ 7
3 1096 SUN, GLORIA 12 COPS NT 38.45 C 6
4 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 38.51 C 5
5 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 38.57 C 4
6 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 38.72 C 3
7 1196 OBERFELDER, BRETT 11 IS NT 39.43 C 2
8 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 40.47 C 1
9 1060 LAMB, MELINDA 12 GCAT NT 41.15 C -
10 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 41.53 C -
11 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT 41.65 C -
12 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 41.92 C -
13 1187 SHAW, JESSICA 11 DM NT 42.33 C -
14 1294 COOK, JAME 11 ASR 42.62 C -
15 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 43.02 C -
16 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 43.07 C -
17 1274 YOUZVA, WHITNEY 11 GAR 43.49 C -
18 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 43.57 C -
19 1008 ANDERSON, JAMI 12 MARS NT 43.70 C -
20 1283 TREFF, JESSICA 11 GAR 44.10 C -
21 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 44.49 C -
22 1105 RYBICKI, AGATHA 11 COPS NT 44.76 C -
23 1282 KASIM, BESSSMA 11 GAR 46.92 C -
24 1119 HILLENBRAND, DANIELLE 11 COPS NT 49.45 C -
25 1046 WIEGMAN, VALERIE 12 GPAC NT 49.91 C -
26 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 51.94 C -
27 1327 DELOACH, ASHLEY 11 DUST NT 58.83 C -
28 1281 CLAYTON, AMBER 11 FAST NT 1:02.07 C -
- 1043 FOURRIER, CHERYL 11 COR DQ -
- 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT DQ -
- 1288 MARTIN, CASSIDY 12 ASR DQ -
- 1122 PRINCE, LINDSAY 11 COPS NT DQ -
- 1186 GLASSCOCK, CARSON 11 DM NT NS -
- 1134 BRISENO, ANTOINETTE 11 FAST NT NS -
- 1111 NOVAK, LAUREN 12 COPS NT NS -
Event 24 Boys 11-12 50 Fly
A: ------ 32.39
BB: ------ 35.49
B: ------ 38.59
C: 38.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1224 KAHL, JEREMY 11 LAC NT 32.48 BB 9
2 1279 FARANCE, BARCLAY 12 GCAT NT 32.63 BB 7
3 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 33.25 BB 6
* B Swimmers *
1 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 33.62 BB+ 9
2 1154 REESE, MATTHEW 12 FAST NT 35.70 B 7
3 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 36.40 B 6
4 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT 36.46 B 5
5 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 36.55 B 4
6 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 36.75 B 3
7 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 42.21 C- 2
* C Swimmers *
1 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 37.01 B+ 9
2 1326 WETTERSKOG, ERIK 12 DUST NT 39.58 C 7
3 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 39.86 C 6
4 1113 PEELE, ANDREW 11 COPS NT 39.92 C 5
5 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 41.62 C 4
6 1255 JAMES, ROBERT 11 ATAC NT 41.75 C 3
7 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 43.01 C 2
8 1219 RUSSELL, SEAN 12 GYST NT 43.56 C 1
9 1292 DWYER, NICK 12 ASR 44.35 C -
10 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 44.58 C -
11 1324 PARDUE, CHAD 11 DUST NT 48.08 C -
12 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 49.32 C -
13 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 51.54 C -
14 1068 GILBERT, TOMMY 12 GCAT NT 1:03.91 C -
- 1036 PIKE, CHASE 11 COR NS -
- 1256 KENDRICK, JOHN 11 UNAT NS -
Event 25 Girls 13-14 100 Fly
A: ------ 1:08.39
BB: ------ 1:14.09
B: ------ 1:19.79
C: 1:19.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1337 MOORE, GRACE 14 DUST NT 1:11.03 BB 9
2 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 1:13.19 BB 7
* B Swimmers *
1 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 1:11.83 BB+ 9
2 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 1:15.04 B 7
3 1110 OZ, MELEK 13 COPS NT 1:15.63 B 6
4 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 1:19.33 B 5
- 1145 HALPENNY, ERIN 14 FAST NT NS -
* C Swimmers *
1 1039 RING, LAURA 14 COR 1:15.17 B+ 9
2 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 1:18.52 B+ 7
3 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 1:20.08 C 6
4 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 1:20.75 C 5
5 1215 RUSSELL, STEPHANIE 13 GYST NT 1:21.89 C 4
6 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 1:24.13 C 3
7 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 1:24.40 C 2
8 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 1:26.77 C 1
9 1305 TENGRA, KASSY 13 ASR 1:27.39 C -
10 1209 BROOKS, BRITTANY 14 GYST NT 1:28.07 C -
11 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 1:28.48 C -
12 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 1:30.44 C -
13 1156 HOPKINS, AMANDA 13 DM NT 1:31.16 C -
14 1227 LAWSON, ANDREA 13 LAC NT 1:31.74 C -
15 1298 HENRY, STEFANIE 14 ASR 1:34.34 C -
16 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 1:35.07 C -
17 1109 YANKLE, CARLIE 14 COPS NT 1:36.68 C -
18 1261 CLARK, LAUREN 13 ATAC NT 1:37.76 C -
19 1007 ANDERSON, JILL 13 MARS NT 1:38.58 C -
20 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 1:39.25 C -
21 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 1:41.44 C -
- 1032 STERCHAK, GWEN 14 COR NS -
- 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT NS -
Event 26 Boys 13-14 100 Fly
A: ------ 1:04.09
BB: ------ 1:09.39
B: ------ 1:14.69
C: 1:14.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1311 WHITE, STEPHEN 14 DUST NT 1:04.61 BB 9
2 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 1:06.24 BB 7
3 1197 ROBERTS, ERICH 14 IS NT 1:10.05 B- 6
* B Swimmers *
1 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 1:07.48 BB+ 9
2 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT 1:07.78 BB+ 7
3 1029 GALEN, RICHARD 13 COR 1:09.40 B 6
4 1013 VENKATESAN, NAREN 14 MARS NT 1:09.65 B 5
5 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 1:10.69 B 4
6 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 1:10.80 B 3
7 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 1:13.42 B 2
8 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 1:15.17 C- 1
* C Swimmers *
1 1015 BUXTON, DAVID 14 MARS NT 1:18.69 C 9
2 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 1:19.27 C 7
3 1170 TRASK, PAUL 14 DM NT 1:19.30 C 6
4 1115 SOWELL, MATTHEW 13 COPS NT 1:23.58 C 5
5 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 1:27.96 C 4
6 1149 SCHMITT, BEN 13 FAST NT 1:29.38 C 3
7 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 1:35.96 C 2
8 1054 ELSABAGH, ADAM 13 GPAC NT 1:47.24 C 1
- 1014 LEE, DAI YEOP 13 MARS NT NS -
- 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT NS -
- 1313 NIELSON, CARSTEN 13 DUST NT NS -
Event 27 Girls 15 & Over 100 Fly
A: ------ 1:07.59
BB: ------ 1:13.29
B: ------ 1:18.89
C: 1:18.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1320 MADDOX, TAMARA 15 DUST NT 1:10.77 BB 9
2 1306 TENGRA, JENNY 16 ASR 1:13.11 BB 7
* B Swimmers *
1 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 1:14.27 B 9
2 1142 FRAZIER, ALICE 15 FAST NT 1:14.30 B 7
3 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT 1:16.05 B 6
* C Swimmers *
1 1129 SANDOVAL, BETSY 16 COPS NT 1:19.85 C 9
2 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 1:24.32 C 7
3 1035 MCCLURG, SARAH 16 COR 1:26.54 C 6
4 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 1:29.42 C 5
5 1123 MORENO, MELISSA 15 COPS NT 1:30.41 C 4
Event 28 Boys 15 & Over 100 Fly
A: ------ 1:00.79
BB: ------ 1:05.89
B: ------ 1:10.89
C: 1:10.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
- 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT NS -
- 1045 ADCOCK, ZACHARY 15 GPAC NT NS -
* B Swimmers *
1 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 1:07.27 B 9
2 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 1:08.26 B 7
3 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 1:09.72 B 6
* C Swimmers *
- 1183 MCCORMICK, DEVLIN 15 DM NT NS -
Event 29 Girls 11-12 200 IM
A: ------ 2:39.99
BB: ------ 2:53.29
B: ------ 3:06.69
C: 3:06.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1247 STAVAST, KAYNA 12 ATAC NT 2:35.75 A+ 9
2 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 2:42.65 BB 7
3 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 2:42.92 BB 6
4 1066 DECATO, BRIGITTE 12 GCAT NT 2:43.02 BB 5
5 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 2:44.56 BB 4
6 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 2:48.19 BB 3
7 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 2:49.84 BB 2
8 1223 KUHLMAN, HALEY 12 LAC NT 2:51.44 BB 1
9 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 2:55.37 B- -
10 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 3:24.95 C- -
- 1226 VIDRINE, JESSICA 11 LAC NT DQ -
- 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT DQ -
- 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT NS -
* B Swimmers *
1 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 2:47.57 BB+ 9
2 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 2:50.76 BB+ 7
3 1208 WHITNEY, RENEE' 12 GYST NT 2:52.19 BB+ 6
4 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 2:52.23 BB+ 5
5 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 2:55.25 B 4
6 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 2:58.80 B 3
* C Swimmers *
1 1325 BRIDWELL, AMBER 11 DUST NT 2:44.81 BB+ 9
2 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 2:56.74 B+ 7
3 1141 FENN, KATHERINE 11 FAST NT 3:00.59 B+ 6
4 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 3:02.34 B+ 5
5 1196 OBERFELDER, BRETT 11 IS NT 3:03.09 B+ 4
6 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 3:03.86 B+ 3
7 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 3:07.20 C 2
8 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 3:07.91 C 1
9 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 3:08.84 C -
10 1008 ANDERSON, JAMI 12 MARS NT 3:12.89 C -
11 1294 COOK, JAME 11 ASR 3:22.91 C -
12 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 3:27.44 C -
13 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 3:35.31 C -
14 1327 DELOACH, ASHLEY 11 DUST NT 4:27.71 C -
- 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT DQ -
- 1328 TOWNSEND, AMBER 11 DUST NT DQ -
- 1173 STEPHENS, LISSA 12 DM NT NS -
Event 30 Boys 11-12 200 IM
A: ------ 2:38.29
BB: ------ 2:52.29
B: ------ 3:06.29
C: 3:06.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1286 ELLISON, MATT 12 ASR 2:34.40 A+ 9
2 1308 OSTERLAND, PETER 11 ASR 2:35.77 A+ 7
3 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 2:42.90 BB 6
4 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 2:43.98 BB 5
5 1279 FARANCE, BARCLAY 12 GCAT NT 2:50.77 BB 4
* B Swimmers *
1 1224 KAHL, JEREMY 11 LAC NT 2:42.97 BB+ 9
2 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 2:49.46 BB+ 7
* C Swimmers *
1 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 2:50.73 BB+ 9
2 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 2:52.50 B+ 7
3 1277 RUH, RYAN 12 ASR 2:54.38 B+ 6
4 1174 SAUNDERS, MATTHEW 11 DM NT 3:16.98 C 5
5 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 3:17.23 C 4
6 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 3:18.52 C 3
- 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT DQ -
- 1326 WETTERSKOG, ERIK 12 DUST NT DQ -
- 1256 KENDRICK, JOHN 11 UNAT NS -
Event 31 Girls 13-14 400 IM
A: ------ 5:21.99
BB: ------ 5:48.79
B: ------ 6:15.69
C: 6:15.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1323 DUKE, AMY 14 DUST NT 5:13.27 A+ 9
* C Swimmers *
1 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 5:28.90 BB+ 9
2 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 5:33.68 BB+ 7
3 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 6:09.46 B+ 6
4 1007 ANDERSON, JILL 13 MARS NT 6:51.95 C 5
- 1337 MOORE, GRACE 14 DUST NT NS -
Event 32 Boys 13-14 400 IM
A: ------ 5:04.29
BB: ------ 5:29.59
B: ------ 5:54.99
C: 5:55.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 5:03.99 A+ 9
2 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 5:04.47 BB 7
3 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 5:12.95 BB 6
- 1029 GALEN, RICHARD 13 COR NS -
* C Swimmers *
1 1315 NEWMANN, W. SCOTT 13 DUST NT 5:03.31 A+ 9
Event 33 Girls 15 & Over 400 IM
A: ------ 5:16.09
BB: ------ 5:42.49
B: ------ 6:08.79
C: 6:08.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 5:38.86 BB+ 9
Event 35 Girls 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3032 DALLAS MUSTANGS A DM NT 2:02.45 18
2 3030 ATAC A ATAC NT 2:03.70 14
3 3033 GYST GYST NT 2:04.38 12
4 3037 Irving Swimmers IS NT 2:05.62 10
5 3034 LAC LAC NT 2:05.78 8
6 3031 FAST FAST NT 2:08.50 6
7 3038 DALLAS MUSTANGS B DM NT 2:09.11 4
8 3026 GCAT A GCAT NT 2:12.36 2
9 3036 ATAC B ATAC NT 2:13.18 -
10 3028 MARS A MARS NT 2:13.25 -
11 3029 DALLAS MUSTANGS C DM NT 2:15.97 -
12 3027 City of Richardson A COR 2:16.14 -
13 3035 ARLINGTON STINGRAYS A ASR 2:27.14 -
Event 36 Boys 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3039 ARLINGTON STINGRAYS ASR 2:01.49 18
- 3040 GCAT A GCAT NT DQ -
Event 37 Girls 13 & Over 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3043 DUNCANVILLE SWIM TEAM A DUST NT 1:58.24 18
2 3045 City of Richardson A COR 2:02.62 14
3 3042 DALLAS MUSTANGS A DM NT 2:03.32 12
4 3046 ARLINGTON STINGRAYS ASR 2:03.87 10
5 3044 FAST FAST NT 2:06.53 8
6 3041 MARS MARS NT 2:13.76 6
Event 38 Boys 13 & Over 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3050 ARLINGTON STINGRAYS ASR 1:41.96 18
2 3051 DALLAS MUSTANGS DM NT 1:44.70 14
3 3049 ATAC A ATAC NT 1:50.68 12
4 3047 DALLAS MUSTANGS B DM NT 1:53.07 10
5 3048 MARS MARS NT 2:00.12 8
Event 39 Girls 11-12 50 Breast
A: ------ 38.39
BB: ------ 41.59
B: ------ 44.79
C: 44.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 38.31 A+ 9
2 1161 GABRIELE, MARGUERITE 12 DM NT 38.32 A+ 7
3 1173 STEPHENS, LISSA 12 DM NT 38.76 BB 6
4 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT 39.05 BB 5
5 1063 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 39.35 BB 4
6 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 39.59 BB 3
7 1188 DIETRICH, SHERIDAN 12 DM NT 39.99 BB 2
8 1139 CONLEY, JACQUELINE 12 FAST NT 40.13 BB 1
9 1182 BUCKLEY, ALEXANDRA 12 DM NT 40.43 BB -
10 1185 PHELPS, JENNY 11 DM NT 40.51 BB -
11 1176 MILLER, BRITTANY 12 DM NT 40.72 BB -
12 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 40.78 BB -
13 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 41.23 BB -
14 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 41.25 BB -
15 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 41.26 BB -
16 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 41.41 BB -
17 1048 GRACE, ANDREA 11 GPAC NT 41.85 B- -
* B Swimmers *
1 1258 SCHRECK, KRISTEN 11 ATAC NT 40.06 BB+ 9
2 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 40.39 BB+ 7
3 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 40.46 BB+ 6
4 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 40.59 BB+ 5
5 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 40.82 BB+ 4
6 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 41.29 BB+ 2.5
6 1229 CHU, CHRISTINA 11 LAC NT 41.29 BB+ 2.5
8 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 41.50 BB+ 1
9 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 41.73 B -
10 1222 COON, MEGHAN 11 LAC NT 41.83 B -
11 1051 ZWIERLEIN, LAURA 11 GPAC NT 42.13 B -
12 1146 HARGROVE, MICHELLE 12 FAST NT 42.45 B -
13 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 42.63 B -
14 1164 LARA, CARMEN 11 DM NT 43.08 B -
15 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 43.25 B -
16 1179 DOMINGUEZ, MELISSA 11 DM NT 43.59 B -
17 1072 SARGENT, KELSY 11 GCAT NT 43.69 B -
18 1119 HILLENBRAND, DANIELLE 11 COPS NT 45.08 C- -
19 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 45.35 C- -
20 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 45.67 C- -
* C Swimmers *
1 1040 MARTENSSON, MARIA 11 COR 28.67 A+ 9
2 1235 STARE, WHITNEY 11 ATAC NT 39.11 BB+ 7
3 1076 TAVANA, SHEENA 11 COPS NT 41.67 B+ 6
4 1053 KILGORE, STEPHENIE 11 GPAC NT 42.10 B+ 5
5 1253 GANEY, STEPHANIE 11 ATAC NT 42.60 B+ 4
6 1136 BROWNING, AMY 11 FAST NT 43.14 B+ 3
7 1196 OBERFELDER, BRETT 11 IS NT 44.02 B+ 2
8 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 44.46 B+ 1
9 1187 SHAW, JESSICA 11 DM NT 44.69 B+ -
10 1059 BROWN, JORDAN 11 GCAT NT 44.71 B+ -
11 1177 KELLER, NICOLE 11 DM NT 45.26 C -
12 1031 DILLE, ANNA 12 COR 45.39 C -
13 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 45.83 C -
14 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT 45.85 C -
15 1212 LAKE, JULIE 12 GYST NT 45.96 C -
16 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 46.31 C -
17 1180 MCNAMARA, ELIZABETH 12 DM NT 46.41 C -
18 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 46.74 C -
19 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 46.91 C -
20 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 47.10 C -
21 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 47.32 C -
22 1301 MCCALLEY, SUZY 12 ASR 47.96 C -
23 1049 SHEFFIELD, J LAUREN 12 GPAC NT 48.70 C -
24 1181 GOODWIN, LIZZY 12 DM NT 48.91 C -
25 1095 CHEN, JESSICA 11 COPS NT 49.08 C -
26 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 49.84 C -
27 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT 50.30 C -
28 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 50.36 C -
29 1126 MCLAINE, BRIDGET 12 COPS NT 50.59 C -
30 1293 BALCHUNAS, RACHEL 11 ASR 50.61 C -
31 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 50.67 C -
32 1316 WOLF, ASHLEY 11 DUST NT 53.77 C -
33 1280 WOODRIDGE, JESSICA 11 FAST NT 57.46 C -
34 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT 57.68 C -
35 1295 THRASHER, NATALIE 12 ASR 59.27 C -
36 1303 MCCAULEY, MEREDITH 11 ASR 1:02.47 C -
37 1122 PRINCE, LINDSAY 11 COPS NT 1:07.15 C -
- 1242 SWINNEY, ASHLEY 11 ATAC NT DQ -
- 1240 DEGENER, COURTNEY 11 ATAC NT DQ -
- 1024 TAYLOR, ADRIENNE 11 MARS NT DQ -
Event 40 Boys 11-12 50 Breast
A: ------ 37.59
BB: ------ 41.09
B: ------ 44.59
C: 44.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1308 OSTERLAND, PETER 11 ASR 37.64 BB 9
2 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 38.75 BB 7
3 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 39.74 BB 6
4 1178 DOMINGUEZ, ZACHARY 12 DM NT 41.47 B- 5
5 1055 LA PLANT, TREVER 12 GPAC NT 42.10 B- 4
- 1238 AUSTIN-YOUNG, KILEY 11 ATAC NT NS -
* B Swimmers *
1 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 39.26 BB+ 9
2 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT 40.25 BB+ 7
3 1081 LAZAR, STEVEN 11 COPS NT 40.69 BB+ 6
4 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 41.09 BB+ 5
5 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 42.14 B 4
6 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 42.57 B 3
7 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 42.61 B 2
8 1101 WU, ALEX 11 COPS NT 42.73 B 1
9 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 43.88 B -
* C Swimmers *
1 1300 STEWART, SEAN 11 ASR 41.66 B+ 9
2 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 41.94 B+ 7
3 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 41.95 B+ 6
4 1100 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS NT 42.59 B+ 5
5 1006 ROCHA, GABRIEL 11 MARS NT 43.15 B+ 4
6 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 43.40 B+ 3
7 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 43.92 B+ 2
8 1113 PEELE, ANDREW 11 COPS NT 44.18 B+ 1
9 1335 HARGROVE, DAVID 11 DUST NT 45.59 C -
10 1034 CHIU, NATHAN 11 COR 46.62 C -
11 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 47.07 C -
12 1044 WOOD, JASON 12 COR 48.86 C -
13 1065 LOPEZ, MATTHEW 11 GCAT NT 50.91 C -
14 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 52.65 C -
15 1174 SAUNDERS, MATTHEW 11 DM NT 53.03 C -
16 1068 GILBERT, TOMMY 12 GCAT NT 53.28 C -
- 1042 MOGK, JOHN 11 COR NS -
Event 41 Girls 13-14 100 Breast
A: ------ 1:17.99
BB: ------ 1:24.49
B: ------ 1:30.99
C: 1:31.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1080 CLANEY, HEATHER 14 COPS NT 1:15.99 A+ 9
2 1083 SABLICK, ALISON 13 COPS NT 1:17.35 A+ 7
3 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 1:17.46 A+ 6
4 1318 ALTENAU, JENNIFER 13 DUST NT 1:20.51 BB 5
5 1323 DUKE, AMY 14 DUST NT 1:21.21 BB 4
6 1027 WATTS, HEATHER 14 COR 1:23.95 BB 3
7 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT 1:26.89 B- 2
* B Swimmers *
1 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 1:24.08 BB+ 9
2 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 1:24.42 BB+ 7
3 1162 LARA, LUISA 13 DM NT 1:24.65 B 6
4 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 1:25.96 B 5
5 1110 OZ, MELEK 13 COPS NT 1:26.91 B 4
6 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 1:27.47 B 3
7 1284 LOUISELL, BROOK 13 GAR 1:27.82 B 2
8 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 1:28.18 B 1
9 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 1:29.72 B -
10 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 1:30.90 B -
11 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 1:30.94 B -
12 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 1:31.19 C- -
- 1305 TENGRA, KASSY 13 ASR DQ -
* C Swimmers *
1 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 1:29.67 B+ 9
2 1074 GUAJARDO, ELIZABETH 13 GCAT NT 1:30.06 B+ 7
3 1153 NORTON, SUSAN 14 FAST NT 1:31.91 C 6
4 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 1:35.25 C 5
5 1109 YANKLE, CARLIE 14 COPS NT 1:37.32 C 4
6 1167 MACK, ADRIENNE 13 DM NT 1:37.53 C 3
7 1276 BOSTON, KATHLEEN 14 FAST NT 1:37.99 C 2
8 1112 FICKLING, AIDAN 14 COPS NT 1:38.33 C 1
9 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 1:39.99 C -
10 1026 WATTS, ERIN 13 COR 1:40.29 C -
11 1217 DUKE, KRISTEN 14 GYST NT 1:41.01 C -
12 1002 URBANOWICZ, SAMANTHA 13 MARS NT 1:44.07 C -
13 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 1:44.68 C -
14 1204 MORRISON, TAYLOR 13 GYST NT 1:44.80 C -
15 1147 MCCLURE, MICHELLE 13 FAST NT 1:58.91 C -
- 1304 DANGELMAIER, STACY 13 ASR DQ -
Event 42 Boys 13-14 100 Breast
A: ------ 1:13.19
BB: ------ 1:19.29
B: ------ 1:25.39
C: 1:25.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1197 ROBERTS, ERICH 14 IS NT 1:13.67 BB 9
2 1150 WILLIAMSON, RYAN 13 FAST NT 1:14.24 BB 7
3 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 1:14.69 BB 6
4 1237 KIBBE, JAMES 13 ATAC NT 1:15.73 BB 5
5 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 1:15.74 BB 4
6 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 1:18.75 BB 3
7 1191 HANEY, NATHAN 13 DM NT 1:19.74 B- 2
8 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 1:20.06 B- 1
- 1029 GALEN, RICHARD 13 COR NS -
* B Swimmers *
1 1311 WHITE, STEPHEN 14 DUST NT 1:16.75 BB+ 9
2 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 1:17.86 BB+ 7
3 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 1:18.40 BB+ 6
4 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 1:19.83 B 5
5 1115 SOWELL, MATTHEW 13 COPS NT 1:20.11 B 4
6 1232 KAMINSKI, SAM 14 LAC NT 1:23.35 B 3
7 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT 1:23.59 B 2
8 1117 BRINSER, JIMMY 13 COPS NT 1:24.78 B 1
- 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT DQ -
* C Swimmers *
1 1315 NEWMANN, W. SCOTT 13 DUST NT 1:15.74 BB+ 9
2 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 1:19.72 B+ 7
3 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 1:20.44 B+ 6
4 1078 TAVANA, NOVA 14 COPS NT 1:23.76 B+ 5
5 1213 MCCLELLEN, ANDREW 14 GYST NT 1:29.56 C 4
6 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT 1:29.93 C 3
7 1313 NIELSON, CARSTEN 13 DUST NT 1:35.17 C 2
8 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 1:35.67 C 1
9 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT 1:44.39 C -
- 1012 CUMMINGS, DONNIE 13 MARS NT DQ -
- 1172 RHAMEY, PATRICK 13 DM NT DQ -
Event 43 Girls 15 & Over 100 Breast
A: ------ 1:17.69
BB: ------ 1:24.09
B: ------ 1:30.59
C: 1:30.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1306 TENGRA, JENNY 16 ASR 1:22.02 BB+ 9
2 1159 SPRING, TRACY 15 DM NT 1:22.99 BB+ 7
3 1320 MADDOX, TAMARA 15 DUST NT 1:24.83 B 6
4 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 1:26.37 B 5
5 1275 TWOMEY, MICHELLE 15 UNAT 1:28.96 B 4
6 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 1:29.92 B 3
7 1203 PATTERSON, ALEXIS 15 IS NT 1:32.55 C- 2
* C Swimmers *
1 1098 SANDERS, LAUREN 15 COPS NT 1:25.92 B+ 9
2 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 1:30.72 C 7
Event 44 Boys 15 & Over 100 Breast
A: ------ 1:09.89
BB: ------ 1:15.69
B: ------ 1:21.49
C: 1:21.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1045 ADCOCK, ZACHARY 15 GPAC NT 1:13.24 BB 9
2 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT 1:14.13 BB 7
* B Swimmers *
1 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 1:14.92 BB+ 9
2 1160 YIIN, KAHN 15 DM NT 1:15.51 BB+ 7
3 1152 BRADBURN, EDDIE 15 FAST NT 1:16.65 B 6
4 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 1:16.89 B 5
5 1175 GLAZIER, RYAN 15 DM NT 1:17.18 B 4
6 1290 DUNN, CHRIS 15 ASR 1:18.56 B 3
7 1199 CANNADAY, RORY 15 IS NT 1:21.94 C- 2
* C Swimmers *
1 1333 HARGROVE, SETH 18 DUST NT 1:10.91 BB+ 9
Event 45 Girls 11-12 100 Fly
A: ------ 1:14.09
BB: ------ 1:21.09
B: ------ 1:28.19
C: 1:28.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1132 MAHAFFEY, LISA 12 COPS NT 1:19.73 BB+ 9
2 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 1:20.14 BB+ 7
3 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 1:20.26 BB+ 6
4 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 1:24.69 B 5
5 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 1:27.90 B 4
* C Swimmers *
1 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 1:16.62 BB+ 9
2 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 1:24.23 B+ 7
3 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 1:26.63 B+ 6
4 1161 GABRIELE, MARGUERITE 12 DM NT 1:26.90 B+ 5
5 1033 HAZELTON, MEREDITH 11 COR 1:27.27 B+ 4
6 1146 HARGROVE, MICHELLE 12 FAST NT 1:28.14 B+ 3
7 1245 HORNUNG, DANIELLE 12 ATAC NT 1:34.65 C 2
8 1076 TAVANA, SHEENA 11 COPS NT 1:35.70 C 1
- 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT DQ -
- 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT DQ -
- 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT DQ -
- 1024 TAYLOR, ADRIENNE 11 MARS NT NS -
Event 46 Boys 11-12 100 Fly
A: ------ 1:12.49
BB: ------ 1:19.69
B: ------ 1:26.79
C: 1:26.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1286 ELLISON, MATT 12 ASR 1:10.29 A+ 9
* C Swimmers *
1 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 1:18.43 BB+ 9
2 1037 BENSON, JEFFREY 12 COR 1:23.21 B+ 7
3 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 1:26.86 C 6
- 1042 MOGK, JOHN 11 COR NS -
Event 47 Girls 13-14 200 Fly
A: ------ 2:28.59
BB: ------ 2:40.99
B: ------ 2:53.39
C: 2:53.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 2:38.81 BB+ 9
2 1074 GUAJARDO, ELIZABETH 13 GCAT NT 2:54.56 C 7
3 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 3:38.01 C 6
Event 48 Boys 13-14 200 Fly
A: ------ 2:22.69
BB: ------ 2:34.59
B: ------ 2:46.49
C: 2:46.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 2:23.84 BB 9
2 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 2:24.48 BB 7
3 1197 ROBERTS, ERICH 14 IS NT 2:46.92 C- 6
* B Swimmers *
1 1315 NEWMANN, W. SCOTT 13 DUST NT 2:23.50 BB+ 9
* C Swimmers *
1 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 3:44.80 C 9
Event 49 Girls 15 & Over 200 Fly
A: ------ 2:27.29
BB: ------ 2:39.59
B: ------ 2:51.79
C: 2:51.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1098 SANDERS, LAUREN 15 COPS NT 2:43.98 B+ 9
2 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT 2:56.34 C 7
Event 50 Boys 15 & Over 200 Fly
A: ------ 2:14.99
BB: ------ 2:26.19
B: ------ 2:37.39
C: 2:37.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1045 ADCOCK, ZACHARY 15 GPAC NT 2:25.71 BB 9
Event 51 Girls 11-12 50 Free
A: ------ 29.89
BB: ------ 32.29
B: ------ 34.69
C: 34.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 29.33 A+ 9
2 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 29.50 A+ 7
3 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 29.81 A+ 6
4 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 29.82 A+ 5
5 1184 SAITO, ERIKA 11 DM NT 30.07 BB 4
6 1253 GANEY, STEPHANIE 11 ATAC NT 30.28 BB 3
7 1258 SCHRECK, KRISTEN 11 ATAC NT 30.39 BB 2
8 1182 BUCKLEY, ALEXANDRA 12 DM NT 30.57 BB 1
9 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 30.74 BB -
10 1176 MILLER, BRITTANY 12 DM NT 31.14 BB -
10 1229 CHU, CHRISTINA 11 LAC NT 31.14 BB -
12 1188 DIETRICH, SHERIDAN 12 DM NT 31.23 BB -
13 1185 PHELPS, JENNY 11 DM NT 31.48 BB -
14 1196 OBERFELDER, BRETT 11 IS NT 31.53 BB -
15 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 31.71 BB -
16 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 31.72 BB -
17 1235 STARE, WHITNEY 11 ATAC NT 31.96 BB -
18 1161 GABRIELE, MARGUERITE 12 DM NT 32.06 BB -
19 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 32.20 BB -
20 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 32.36 B- -
21 1063 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 33.30 B- -
22 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 34.58 B- -
- 1173 STEPHENS, LISSA 12 DM NT NS -
* B Swimmers *
1 1136 BROWNING, AMY 11 FAST NT 31.35 BB+ 9
2 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 31.48 BB+ 7
3 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 31.55 BB+ 6
4 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 31.75 BB+ 5
5 1139 CONLEY, JACQUELINE 12 FAST NT 32.19 BB+ 4
6 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 32.30 B 3
7 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 32.48 B 2
8 1180 MCNAMARA, ELIZABETH 12 DM NT 32.93 B 1
9 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT 32.96 B -
10 1072 SARGENT, KELSY 11 GCAT NT 33.07 B -
11 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 33.21 B -
12 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 33.28 B -
13 1076 TAVANA, SHEENA 11 COPS NT 33.30 B -
14 1245 HORNUNG, DANIELLE 12 ATAC NT 33.32 B -
15 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 33.52 B -
16 1051 ZWIERLEIN, LAURA 11 GPAC NT 33.54 B -
17 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 33.99 B -
18 1179 DOMINGUEZ, MELISSA 11 DM NT 34.09 B -
19 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 35.27 C- -
* C Swimmers *
1 1053 KILGORE, STEPHENIE 11 GPAC NT 32.95 B+ 9
2 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 33.23 B+ 7
3 1212 LAKE, JULIE 12 GYST NT 33.26 B+ 6
4 1222 COON, MEGHAN 11 LAC NT 33.88 B+ 5
5 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 33.97 B+ 4
6 1033 HAZELTON, MEREDITH 11 COR 34.30 B+ 3
7 1059 BROWN, JORDAN 11 GCAT NT 34.66 B+ 2
8 1031 DILLE, ANNA 12 COR 34.78 C 1
9 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 34.83 C -
10 1049 SHEFFIELD, J LAUREN 12 GPAC NT 35.30 C -
11 1164 LARA, CARMEN 11 DM NT 35.34 C -
12 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT 35.85 C -
13 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 35.93 C -
14 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 36.10 C -
15 1126 MCLAINE, BRIDGET 12 COPS NT 36.17 C -
16 1181 GOODWIN, LIZZY 12 DM NT 36.36 C -
17 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT 37.55 C -
18 1301 MCCALLEY, SUZY 12 ASR 37.80 C -
19 1024 TAYLOR, ADRIENNE 11 MARS NT 37.90 C -
20 1095 CHEN, JESSICA 11 COPS NT 37.99 C -
21 1040 MARTENSSON, MARIA 11 COR 38.15 C -
22 1295 THRASHER, NATALIE 12 ASR 39.19 C -
23 1240 DEGENER, COURTNEY 11 ATAC NT 40.15 C -
24 1293 BALCHUNAS, RACHEL 11 ASR 40.28 C -
25 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT 41.12 C -
26 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 41.23 C -
27 1119 HILLENBRAND, DANIELLE 11 COPS NT 41.90 C -
28 1316 WOLF, ASHLEY 11 DUST NT 42.27 C -
29 1122 PRINCE, LINDSAY 11 COPS NT 43.06 C -
30 1281 CLAYTON, AMBER 11 FAST NT 43.27 C -
31 1303 MCCAULEY, MEREDITH 11 ASR 44.09 C -
32 1242 SWINNEY, ASHLEY 11 ATAC NT 45.10 C -
33 1280 WOODRIDGE, JESSICA 11 FAST NT 47.46 C -
Event 52 Boys 11-12 50 Free
A: ------ 28.89
BB: ------ 31.29
B: ------ 33.69
C: 33.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 28.66 A+ 9
2 1286 ELLISON, MATT 12 ASR 28.86 A+ 7
3 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 29.20 BB 6
4 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 29.21 BB 5
5 1308 OSTERLAND, PETER 11 ASR 29.31 BB 4
6 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 29.71 BB 3
7 1189 VANDERZANT, ALEX 12 DM NT 29.93 BB 2
8 1037 BENSON, JEFFREY 12 COR 30.49 BB 1
9 1178 DOMINGUEZ, ZACHARY 12 DM NT 30.51 BB -
10 1055 LA PLANT, TREVER 12 GPAC NT 31.27 BB -
* B Swimmers *
1 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 30.66 BB+ 9
2 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 31.05 BB+ 7
3 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 31.48 B 6
4 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 31.54 B 5
5 1200 HICKS, JOHN 12 IS NT 32.78 B 4
6 1100 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS NT 32.80 B 3
7 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 32.81 B 2
* C Swimmers *
1 1154 REESE, MATTHEW 12 FAST NT 31.03 BB+ 9
2 1300 STEWART, SEAN 11 ASR 31.42 B+ 7
3 1006 ROCHA, GABRIEL 11 MARS NT 32.78 B+ 6
4 1081 LAZAR, STEVEN 11 COPS NT 33.11 B+ 5
5 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT 33.21 B+ 4
6 1192 WILLIAMS, SPENCER 11 DM NT 33.67 B+ 3
7 1101 WU, ALEX 11 COPS NT 34.28 C 2
8 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 34.31 C 1
9 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 34.70 C -
10 1044 WOOD, JASON 12 COR 34.89 C -
11 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 34.95 C -
12 1034 CHIU, NATHAN 11 COR 35.02 C -
13 1335 HARGROVE, DAVID 11 DUST NT 35.24 C -
14 1113 PEELE, ANDREW 11 COPS NT 35.95 C -
15 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 37.55 C -
16 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 37.62 C -
17 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 39.11 C -
18 1068 GILBERT, TOMMY 12 GCAT NT 40.82 C -
19 1065 LOPEZ, MATTHEW 11 GCAT NT 41.60 C -
- 1194 WALLER, DREW 11 COPS NT NS -
- 1238 AUSTIN-YOUNG, KILEY 11 ATAC NT NS -
- 1042 MOGK, JOHN 11 COR NS -
- 1324 PARDUE, CHAD 11 DUST NT NS -
Event 53 Girls 13-14 50 Free
A: ------ 28.89
BB: ------ 31.29
B: ------ 33.69
C: 33.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 28.35 A+ 9
2 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 28.66 A+ 7
3 1318 ALTENAU, JENNIFER 13 DUST NT 28.84 A+ 6
4 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 29.05 BB 5
5 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 29.25 BB 4
6 1110 OZ, MELEK 13 COPS NT 29.32 BB 3
7 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 29.40 BB 2
8 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 29.44 BB 1
9 1083 SABLICK, ALISON 13 COPS NT 29.51 BB -
10 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 29.71 BB -
11 1080 CLANEY, HEATHER 14 COPS NT 29.76 BB -
12 1162 LARA, LUISA 13 DM NT 29.99 BB -
13 1209 BROOKS, BRITTANY 14 GYST NT 30.13 BB -
14 1039 RING, LAURA 14 COR 30.33 BB -
15 1271 KAHLER, ELYSE 14 COPS NT 30.35 BB -
16 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 30.84 BB -
17 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 31.16 BB -
18 1025 WATT, ELIZABETH 13 COR 31.27 BB -
* B Swimmers *
1 1027 WATTS, HEATHER 14 COR 31.08 BB+ 9
2 1260 VILLARREAL, SARAH 13 ATAC NT 32.68 B 7
3 1167 MACK, ADRIENNE 13 DM NT 32.78 B 6
4 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 32.89 B 5
5 1305 TENGRA, KASSY 13 ASR 33.12 B 4
6 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT 33.45 B 3
7 1109 YANKLE, CARLIE 14 COPS NT 33.91 C- 2
8 1026 WATTS, ERIN 13 COR 34.05 C- 1
9 1074 GUAJARDO, ELIZABETH 13 GCAT NT 34.19 C- -
10 1112 FICKLING, AIDAN 14 COPS NT 35.04 C- -
* C Swimmers *
1 1298 HENRY, STEFANIE 14 ASR 32.19 B+ 9
2 1284 LOUISELL, BROOK 13 GAR 32.79 B+ 7
3 1217 DUKE, KRISTEN 14 GYST NT 33.11 B+ 6
4 1276 BOSTON, KATHLEEN 14 FAST NT 33.29 B+ 5
5 1143 GRUNE, RUTH 13 FAST NT 33.54 B+ 4
6 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 34.18 C 3
7 1227 LAWSON, ANDREA 13 LAC NT 34.66 C 2
8 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 34.85 C 1
9 1304 DANGELMAIER, STACY 13 ASR 34.89 C -
10 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 35.00 C -
11 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 35.84 C -
12 1147 MCCLURE, MICHELLE 13 FAST NT 36.59 C -
13 1002 URBANOWICZ, SAMANTHA 13 MARS NT 36.88 C -
- 1204 MORRISON, TAYLOR 13 GYST NT NS -
- 1314 MONTGOMERY, BRIEANN 13 DUST NT NS -
Event 54 Boys 13-14 50 Free
A: ------ 26.59
BB: ------ 28.79
B: ------ 31.09
C: 31.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 26.17 A+ 9
2 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT 26.51 A+ 7
3 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 26.71 BB 6
4 1029 GALEN, RICHARD 13 COR 27.24 BB 4.5
4 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 27.24 BB 4.5
6 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT 27.41 BB 3
7 1150 WILLIAMSON, RYAN 13 FAST NT 27.92 BB 2
8 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 27.94 BB 1
9 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 28.20 BB -
10 1013 VENKATESAN, NAREN 14 MARS NT 28.50 BB -
11 1191 HANEY, NATHAN 13 DM NT 29.11 B- -
12 1014 LEE, DAI YEOP 13 MARS NT 30.13 B- -
- 1117 BRINSER, JIMMY 13 COPS NT DQ -
* B Swimmers *
1 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 27.68 BB+ 9
2 1269 MURTAGH, MARK 14 NTAC NT 28.25 BB+ 7
3 1237 KIBBE, JAMES 13 ATAC NT 28.93 B 6
4 1251 BARDSLEY, KEVIN 14 ATAC NT 29.16 B 5
5 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT 29.77 B 4
6 1115 SOWELL, MATTHEW 13 COPS NT 30.22 B 3
* C Swimmers *
1 1313 NIELSON, CARSTEN 13 DUST NT 29.29 B+ 9
2 1232 KAMINSKI, SAM 14 LAC NT 29.52 B+ 7
3 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 29.57 B+ 6
4 1078 TAVANA, NOVA 14 COPS NT 30.56 B+ 5
5 1172 RHAMEY, PATRICK 13 DM NT 30.77 B+ 4
6 1213 MCCLELLEN, ANDREW 14 GYST NT 32.08 C 3
7 1012 CUMMINGS, DONNIE 13 MARS NT 33.39 C 2
8 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT 36.46 C 1
Event 55 Girls 15 & Over 50 Free
A: ------ 28.39
BB: ------ 30.69
B: ------ 33.09
C: 33.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 29.63 BB 9
2 1320 MADDOX, TAMARA 15 DUST NT 30.55 BB 7
3 1275 TWOMEY, MICHELLE 15 UNAT 30.88 B- 6
* B Swimmers *
1 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 29.76 BB+ 9
2 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT 30.67 BB+ 7
3 1035 MCCLURG, SARAH 16 COR 31.69 B 6
4 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 31.78 B 5
* C Swimmers *
1 1098 SANDERS, LAUREN 15 COPS NT 32.53 B+ 9
Event 56 Boys 15 & Over 50 Free
A: ------ 25.49
BB: ------ 27.59
B: ------ 29.79
C: 29.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 25.34 A+ 9
2 1199 CANNADAY, RORY 15 IS NT 26.07 BB 7
3 1175 GLAZIER, RYAN 15 DM NT 26.10 BB 6
4 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT 26.13 BB 5
5 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 26.32 BB 4
6 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 26.56 BB 3
- 1160 YIIN, KAHN 15 DM NT NS -
* B Swimmers *
1 1290 DUNN, CHRIS 15 ASR 27.73 B 9
* C Swimmers *
1 1333 HARGROVE, SETH 18 DUST NT 25.58 BB+ 9
2 1152 BRADBURN, EDDIE 15 FAST NT 28.26 B+ 7
Event 57 Girls 11-12 100 Back
A: ------ 1:15.29
BB: ------ 1:22.39
B: ------ 1:29.39
C: 1:29.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 1:13.52 A+ 9
2 1182 BUCKLEY, ALEXANDRA 12 DM NT 1:13.81 A+ 7
3 1048 GRACE, ANDREA 11 GPAC NT 1:14.28 A+ 6
4 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 1:15.70 BB 5
5 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 1:15.81 BB 4
6 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 1:16.02 BB 3
7 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 1:16.14 BB 2
8 1235 STARE, WHITNEY 11 ATAC NT 1:16.35 BB 1
9 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 1:18.43 BB -
10 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 1:18.59 BB -
11 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 1:18.81 BB -
12 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 1:19.27 BB -
13 1196 OBERFELDER, BRETT 11 IS NT 1:19.45 BB -
14 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 1:19.70 BB -
15 1139 CONLEY, JACQUELINE 12 FAST NT 1:19.73 BB -
16 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT 1:20.45 BB -
17 1222 COON, MEGHAN 11 LAC NT 1:22.23 BB -
18 1180 MCNAMARA, ELIZABETH 12 DM NT 1:22.45 B- -
* B Swimmers *
1 1072 SARGENT, KELSY 11 GCAT NT 1:18.94 BB+ 9
2 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 1:21.09 BB+ 7
3 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 1:21.18 BB+ 6
4 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 1:22.41 B 5
5 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 1:23.49 B 4
6 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 1:23.95 B 3
7 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 1:24.02 B 2
8 1229 CHU, CHRISTINA 11 LAC NT 1:24.41 B 1
9 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 1:24.50 B -
10 1051 ZWIERLEIN, LAURA 11 GPAC NT 1:25.61 B -
10 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 1:25.61 B -
12 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 1:25.76 B -
13 1245 HORNUNG, DANIELLE 12 ATAC NT 1:26.50 B -
14 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 1:28.02 B -
15 1179 DOMINGUEZ, MELISSA 11 DM NT 1:28.73 B -
- 1136 BROWNING, AMY 11 FAST NT DQ -
* C Swimmers *
1 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 1:20.28 BB+ 9
2 1176 MILLER, BRITTANY 12 DM NT 1:20.52 BB+ 7
3 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 1:20.56 BB+ 6
4 1063 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:22.36 BB+ 5
5 1177 KELLER, NICOLE 11 DM NT 1:23.71 B+ 4
6 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 1:26.01 B+ 3
7 1053 KILGORE, STEPHENIE 11 GPAC NT 1:29.56 C 2
8 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 1:29.95 C 1
9 1187 SHAW, JESSICA 11 DM NT 1:30.29 C -
10 1043 FOURRIER, CHERYL 11 COR 1:30.73 C -
11 1181 GOODWIN, LIZZY 12 DM NT 1:33.15 C -
12 1031 DILLE, ANNA 12 COR 1:33.37 C -
13 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 1:36.80 C -
14 1281 CLAYTON, AMBER 11 FAST NT 1:38.70 C -
15 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT 1:45.96 C -
16 1023 BROWN, KAREN 11 MARS NT 1:56.11 C -
- 1126 MCLAINE, BRIDGET 12 COPS NT DQ -
- 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT DQ -
- 1188 DIETRICH, SHERIDAN 12 DM NT DQ -
Event 58 Boys 11-12 100 Back
A: ------ 1:13.29
BB: ------ 1:20.19
B: ------ 1:26.99
C: 1:27.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 1:16.47 BB 9
* B Swimmers *
1 1178 DOMINGUEZ, ZACHARY 12 DM NT 1:20.31 B 9
2 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 1:20.55 B 7
3 1100 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS NT 1:23.61 B 6
* C Swimmers *
1 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 1:27.26 C 9
2 1192 WILLIAMS, SPENCER 11 DM NT 1:27.28 C 7
3 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 1:28.24 C 6
4 1324 PARDUE, CHAD 11 DUST NT 1:29.86 C 5
5 1101 WU, ALEX 11 COPS NT 1:33.05 C 4
6 1044 WOOD, JASON 12 COR 1:34.97 C 3
7 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 1:37.01 C 2
8 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 1:37.72 C 1
- 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT DQ -
- 1194 WALLER, DREW 11 COPS NT DQ -
- 1174 SAUNDERS, MATTHEW 11 DM NT DQ -
Event 59 Girls 13-14 200 Back
A: ------ 2:29.69
BB: ------ 2:42.09
B: ------ 2:54.59
C: 2:54.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 2:30.90 BB 9
2 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 2:32.60 BB 7
3 1083 SABLICK, ALISON 13 COPS NT 2:37.99 BB 6
* B Swimmers *
1 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 2:51.36 B 9
2 1209 BROOKS, BRITTANY 14 GYST NT 2:54.82 C- 7
* C Swimmers *
1 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 2:46.03 B+ 9
2 1167 MACK, ADRIENNE 13 DM NT 2:49.83 B+ 7
3 1143 GRUNE, RUTH 13 FAST NT 2:59.66 C 6
4 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 3:07.85 C 5
5 1002 URBANOWICZ, SAMANTHA 13 MARS NT 3:08.29 C 4
- 1026 WATTS, ERIN 13 COR NS -
Event 60 Boys 13-14 200 Back
A: ------ 2:21.19
BB: ------ 2:32.99
B: ------ 2:44.69
C: 2:44.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1197 ROBERTS, ERICH 14 IS NT 2:19.34 A+ 9
2 1311 WHITE, STEPHEN 14 DUST NT 2:22.55 BB 7
3 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 2:22.66 BB 6
4 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 2:26.04 BB 5
5 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 2:28.93 BB 4
6 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 2:29.76 BB 3
7 1150 WILLIAMSON, RYAN 13 FAST NT 2:30.48 BB 2
8 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 2:33.88 B- 1
* B Swimmers *
1 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 2:24.31 BB+ 9
2 1237 KIBBE, JAMES 13 ATAC NT 2:27.38 BB+ 7
3 1013 VENKATESAN, NAREN 14 MARS NT 2:29.21 BB+ 6
4 1269 MURTAGH, MARK 14 NTAC NT 2:33.15 B 5
5 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 2:35.97 B 4
* C Swimmers *
1 1315 NEWMANN, W. SCOTT 13 DUST NT 2:22.05 BB+ 9
2 1029 GALEN, RICHARD 13 COR 2:23.17 BB+ 7
3 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 2:41.35 B+ 6
4 1172 RHAMEY, PATRICK 13 DM NT 2:52.42 C 5
- 1213 MCCLELLEN, ANDREW 14 GYST NT NS -
Event 61 Girls 15 & Over 200 Back
A: ------ 2:26.89
BB: ------ 2:39.19
B: ------ 2:51.39
C: 2:51.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1214 NELSON, ELIZABETH 16 GYST NT 2:27.25 BB 9
2 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 2:37.28 BB 7
* B Swimmers *
1 1275 TWOMEY, MICHELLE 15 UNAT 2:50.36 B 9
* C Swimmers *
1 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 2:52.99 C 9
Event 62 Boys 15 & Over 200 Back
A: ------ 2:14.89
BB: ------ 2:26.09
B: ------ 2:37.29
C: 2:37.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1287 SAGARWALA, ADAM 18 ASR 2:23.32 BB+ 9
2 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 2:26.47 B 7
3 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 2:26.59 B 6
4 1160 YIIN, KAHN 15 DM NT 2:41.56 C- 5
* C Swimmers *
- 1334 HARGROVE, JOHN 15 DUST NT NS -
Event 63 Girls 11-12 100 IM
A: ------ 1:14.69
BB: ------ 1:20.99
B: ------ 1:27.19
C: 1:27.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1258 SCHRECK, KRISTEN 11 ATAC NT 1:16.11 BB 9
2 1184 SAITO, ERIKA 11 DM NT 1:16.40 BB 7
3 1182 BUCKLEY, ALEXANDRA 12 DM NT 1:16.41 BB 6
4 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 1:17.16 BB 5
5 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 1:17.34 BB 4
6 1048 GRACE, ANDREA 11 GPAC NT 1:17.45 BB 3
7 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 1:17.64 BB 2
8 1211 HEUER, MICHELLE 12 GYST NT 1:17.73 BB 1
9 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 1:17.82 BB -
10 1139 CONLEY, JACQUELINE 12 FAST NT 1:17.91 BB -
11 1206 HANSEN, SARA 12 GYST NT 1:18.08 BB -
12 1088 CARTER, ASHLEY 12 COPS NT 1:18.20 BB -
13 1207 TURNER, NICOLE 11 GYST NT 1:18.47 BB -
14 1225 BRASHEAR, JESSICA 12 LAC NT 1:18.66 BB -
15 1161 GABRIELE, MARGUERITE 12 DM NT 1:18.68 BB -
16 1144 GUSTAFSON, KAYLA 12 FAST NT 1:21.33 B- -
* B Swimmers *
1 1229 CHU, CHRISTINA 11 LAC NT 1:19.28 BB+ 9
2 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 1:19.74 BB+ 7
3 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 1:19.95 BB+ 6
4 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 1:20.10 BB+ 5
5 1180 MCNAMARA, ELIZABETH 12 DM NT 1:21.62 B 4
6 1185 PHELPS, JENNY 11 DM NT 1:22.88 B 3
7 1254 HELLEN, ASHLEY 11 ATAC NT 1:22.91 B 2
8 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 1:22.94 B 1
9 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 1:23.44 B -
10 1245 HORNUNG, DANIELLE 12 ATAC NT 1:23.83 B -
11 1072 SARGENT, KELSY 11 GCAT NT 1:23.91 B -
12 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 1:24.12 B -
13 1106 WEAVER, MELISSA 12 COPS NT 1:24.25 B -
14 1003 SWINDELL, CASEY 11 MARS NT 1:24.57 B -
15 1222 COON, MEGHAN 11 LAC NT 1:25.60 B -
16 1146 HARGROVE, MICHELLE 12 FAST NT 1:25.76 B -
17 1085 SEAGO, SUSAN 11 COPS NT 1:25.81 B -
18 1094 CRUM, ERIN 11 COPS NT 1:25.85 B -
19 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 1:26.25 B -
20 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 1:28.55 C- -
* C Swimmers *
1 1033 HAZELTON, MEREDITH 11 COR 1:24.71 B+ 9
2 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 1:24.73 B+ 7
3 1177 KELLER, NICOLE 11 DM NT 1:24.82 B+ 6
4 1136 BROWNING, AMY 11 FAST NT 1:24.88 B+ 5
5 1132 MAHAFFEY, LISA 12 COPS NT 1:25.24 B+ 4
6 1179 DOMINGUEZ, MELISSA 11 DM NT 1:28.06 C 3
7 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 1:28.28 C 2
8 1043 FOURRIER, CHERYL 11 COR 1:28.39 C 1
9 1053 KILGORE, STEPHENIE 11 GPAC NT 1:28.97 C -
10 1297 BRYANT, JENNIFER 12 ASR 1:29.52 C -
11 1187 SHAW, JESSICA 11 DM NT 1:29.65 C -
12 1212 LAKE, JULIE 12 GYST NT 1:30.36 C -
13 1164 LARA, CARMEN 11 DM NT 1:30.85 C -
14 1049 SHEFFIELD, J LAUREN 12 GPAC NT 1:33.08 C -
15 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 1:36.01 C -
16 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 1:36.13 C -
17 1126 MCLAINE, BRIDGET 12 COPS NT 1:36.15 C -
18 1095 CHEN, JESSICA 11 COPS NT 1:38.10 C -
19 1108 BRAY, WHITNEY 12 COPS NT 1:39.37 C -
20 1181 GOODWIN, LIZZY 12 DM NT 1:40.52 C -
21 1092 BAGNALL, KRISTEN 11 COPS NT 1:40.97 C -
22 1293 BALCHUNAS, RACHEL 11 ASR 1:41.19 C -
23 1119 HILLENBRAND, DANIELLE 11 COPS NT 1:41.64 C -
- 1031 DILLE, ANNA 12 COR DQ -
- 1281 CLAYTON, AMBER 11 FAST NT DQ -
- 1122 PRINCE, LINDSAY 11 COPS NT DQ -
- 1249 LOHRMAN, JESSICA 11 ATAC NT DQ -
- 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT NS -
Event 64 Boys 11-12 100 IM
A: ------ 1:12.79
BB: ------ 1:18.99
B: ------ 1:25.19
C: 1:25.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1308 OSTERLAND, PETER 11 ASR 1:14.12 BB 9
2 1189 VANDERZANT, ALEX 12 DM NT 1:14.18 BB 7
3 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 1:16.44 BB 6
4 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 1:16.75 BB 5
5 1178 DOMINGUEZ, ZACHARY 12 DM NT 1:17.97 BB 4
- 1238 AUSTIN-YOUNG, KILEY 11 ATAC NT NS -
* B Swimmers *
1 1286 ELLISON, MATT 12 ASR 1:12.92 BB+ 9
2 1037 BENSON, JEFFREY 12 COR 1:18.36 BB+ 7
3 1296 PARDEE, JEFFREY 12 ASR 1:21.32 B 6
4 1061 THUMMA, ERIC 11 GCAT NT 1:21.40 B 5
5 1100 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS NT 1:22.73 B 4
6 1200 HICKS, JOHN 12 IS NT 1:24.47 B 3
7 1055 LA PLANT, TREVER 12 GPAC NT 1:25.93 C- 2
8 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 1:26.68 C- 1
* C Swimmers *
1 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 1:18.59 BB+ 9
2 1006 ROCHA, GABRIEL 11 MARS NT 1:23.12 B+ 7
3 1081 LAZAR, STEVEN 11 COPS NT 1:23.67 B+ 6
4 1062 THUMMA, JASON 11 GCAT NT 1:23.74 B+ 5
5 1257 MAY, RYAN 11 ATAC NT 1:24.49 B+ 4
6 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 1:25.82 C 3
7 1154 REESE, MATTHEW 12 FAST NT 1:26.10 C 2
8 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 1:27.43 C 1
9 1101 WU, ALEX 11 COPS NT 1:27.78 C -
10 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 1:27.92 C -
11 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 1:29.54 C -
12 1113 PEELE, ANDREW 11 COPS NT 1:30.25 C -
13 1104 SHAW, BRYCE 11 COPS NT 1:34.02 C -
14 1174 SAUNDERS, MATTHEW 11 DM NT 1:34.64 C -
15 1192 WILLIAMS, SPENCER 11 DM NT 1:36.20 C -
16 1114 RAKKAR, WILLIAM 11 COPS NT 1:36.46 C -
17 1068 GILBERT, TOMMY 12 GCAT NT 1:55.84 C -
- 1034 CHIU, NATHAN 11 COR DQ -
- 1194 WALLER, DREW 11 COPS NT DQ -
- 1324 PARDUE, CHAD 11 DUST NT DQ -
- 1042 MOGK, JOHN 11 COR NS -
Event 65 Girls 13-14 200 IM
A: ------ 2:32.69
BB: ------ 2:45.49
B: ------ 2:58.19
C: 2:58.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 2:31.08 A+ 9
2 1080 CLANEY, HEATHER 14 COPS NT 2:31.28 A+ 7
3 1039 RING, LAURA 14 COR 2:32.19 A+ 6
4 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 2:35.31 BB 5
5 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 2:37.09 BB 4
6 1083 SABLICK, ALISON 13 COPS NT 2:37.81 BB 3
7 1162 LARA, LUISA 13 DM NT 2:38.24 BB 2
8 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 2:38.99 BB 1
9 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 2:43.23 BB -
10 1025 WATT, ELIZABETH 13 COR 2:45.46 BB -
11 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 2:46.97 B- -
* B Swimmers *
1 1110 OZ, MELEK 13 COPS NT 2:48.02 B 9
2 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 2:49.24 B 7
3 1074 GUAJARDO, ELIZABETH 13 GCAT NT 2:54.80 B 6
4 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 2:55.11 B 5
5 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT 2:56.50 B 4
6 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 3:00.25 C- 3
7 1156 HOPKINS, AMANDA 13 DM NT 3:00.99 C- 2
* C Swimmers *
1 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 2:42.95 BB+ 9
2 1271 KAHLER, ELYSE 14 COPS NT 2:49.88 B+ 7
3 1305 TENGRA, KASSY 13 ASR 2:54.37 B+ 6
4 1260 VILLARREAL, SARAH 13 ATAC NT 3:00.72 C 5
5 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 3:01.08 C 4
6 1167 MACK, ADRIENNE 13 DM NT 3:03.21 C 3
7 1284 LOUISELL, BROOK 13 GAR 3:08.57 C 2
8 1143 GRUNE, RUTH 13 FAST NT 3:11.74 C 1
9 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 3:13.98 C -
10 1227 LAWSON, ANDREA 13 LAC NT 3:15.32 C -
11 1002 URBANOWICZ, SAMANTHA 13 MARS NT 3:19.28 C -
12 1130 GOLDBERG, MARCI 13 COPS NT 3:22.65 C -
- 1147 MCCLURE, MICHELLE 13 FAST NT DQ -
- 1314 MONTGOMERY, BRIEANN 13 DUST NT NS -
Event 66 Boys 13-14 200 IM
A: ------ 2:22.49
BB: ------ 2:34.39
B: ------ 2:46.19
C: 2:46.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1315 NEWMANN, W. SCOTT 13 DUST NT 2:19.20 A+ 9
2 1029 GALEN, RICHARD 13 COR 2:20.16 A+ 7
3 1309 OSTERLAND, DANNY 14 ASR 2:22.67 BB 6
4 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT 2:23.63 BB 5
5 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 2:23.85 BB 4
6 1236 MONTGOMERY, BRANDON 14 ATAC NT 2:24.30 BB 3
7 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 2:25.65 BB 2
8 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 2:26.01 BB 1
9 1234 TILFORD, BRETT 13 ATAC NT 2:28.65 BB -
10 1165 GRUBB, PATRICK 13 DM NT 2:30.38 BB -
11 1150 WILLIAMSON, RYAN 13 FAST NT 2:31.97 BB -
12 1191 HANEY, NATHAN 13 DM NT 2:34.04 BB -
* B Swimmers *
1 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 2:24.45 BB+ 9
2 1237 KIBBE, JAMES 13 ATAC NT 2:28.50 BB+ 7
3 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT 2:34.48 B 6
4 1013 VENKATESAN, NAREN 14 MARS NT 2:36.69 B 5
5 1115 SOWELL, MATTHEW 13 COPS NT 2:39.60 B 4
6 1232 KAMINSKI, SAM 14 LAC NT 2:44.48 B 3
7 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT 2:52.03 C- 2
* C Swimmers *
1 1038 JANNEY, WILLIAM 13 COR 2:45.07 B+ 9
2 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT 2:49.11 C 7
3 1078 TAVANA, NOVA 14 COPS NT 2:54.99 C 6
4 1266 ABELSON, MARK 13 NTAC NT 2:55.14 C 5
5 1213 MCCLELLEN, ANDREW 14 GYST NT 3:05.60 C 4
6 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT 3:38.27 C 3
Event 67 Girls 15 & Over 200 IM
A: ------ 2:30.09
BB: ------ 2:42.59
B: ------ 2:55.09
C: 2:55.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1214 NELSON, ELIZABETH 16 GYST NT 2:31.76 BB 9
2 1306 TENGRA, JENNY 16 ASR 2:32.67 BB 7
3 1278 ESCORCIA, LUISA 15 ASR 2:38.35 BB 6
* B Swimmers *
1 1159 SPRING, TRACY 15 DM NT 2:35.70 BB+ 9
2 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 2:49.48 B 7
- 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT NS -
* C Swimmers *
1 1098 SANDERS, LAUREN 15 COPS NT 2:44.84 B+ 9
2 1321 MADDOX, STEPHANIE 18 DUST NT 2:50.35 B+ 7
3 1310 HACKNEY, KAREN 15 DUST NT 2:51.07 B+ 6
- 1203 PATTERSON, ALEXIS 15 IS NT DQ -
Event 68 Boys 15 & Over 200 IM
A: ------ 2:16.59
BB: ------ 2:27.99
B: ------ 2:39.39
C: 2:39.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT 2:19.89 BB 9
2 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 2:23.76 BB 7
* B Swimmers *
1 1199 CANNADAY, RORY 15 IS NT 2:25.06 BB+ 9
2 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 2:31.95 B 7
* C Swimmers *
1 1152 BRADBURN, EDDIE 15 FAST NT 2:39.08 B+ 9
Event 69 Girls 11-12 200 Free
A: ------ 2:20.19
BB: ------ 2:31.79
B: ------ 2:43.49
C: 2:43.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1258 SCHRECK, KRISTEN 11 ATAC NT 2:21.77 BB 9
2 1205 STAES, KRISTEN 12 GYST NT 2:24.77 BB 7
3 1125 STICE, JESSICA 11 COPS NT 2:26.17 BB 6
4 1210 BROOKS, TRACI 12 GYST NT 2:26.82 BB 5
5 1221 ROSENTHAL, SARAH 11 LAC NT 2:30.58 BB 4
6 1317 WHITE, CHRISTINE 12 DUST NT 2:32.72 B- 3
* B Swimmers *
1 1246 YOUNG, CHRISTI 12 ATAC NT 2:28.75 BB+ 9
2 1184 SAITO, ERIKA 11 DM NT 2:28.83 BB+ 7
3 1235 STARE, WHITNEY 11 ATAC NT 2:29.20 BB+ 6
4 1136 BROWNING, AMY 11 FAST NT 2:31.67 BB+ 5
5 1086 SAMSON, SUSANA 11 COPS NT 2:32.90 B 4
6 1202 ZIELASKO, SARAH 12 IS NT 2:33.36 B 3
7 1138 COLERIDGE, MEGAN 12 FAST NT 2:34.40 B 2
8 1028 BUCKINGHAM, KAITLIN 11 COR 2:36.24 B 1
9 1048 GRACE, ANDREA 11 GPAC NT 2:37.54 B -
10 1198 BREWSTER, DANIELLE 11 IS NT 2:40.20 B -
* C Swimmers *
1 1307 FORDYCE, MYSHA 11 ASR 2:34.53 B+ 9
2 1243 WILLIAMS, ELIZABETH 11 ATAC NT 2:37.44 B+ 7
3 1071 SMITH, KRISTI 12 GCAT NT 2:37.99 B+ 6
4 1021 BISHOP, MEREDITH 11 MARS NT 2:41.32 B+ 5
5 1241 STOKES, BRITTANY 12 ATAC NT 2:43.14 B+ 4
6 1268 SCHELL, NICOLE 12 NTAC NT 2:43.20 B+ 3
7 1177 KELLER, NICOLE 11 DM NT 2:45.61 C 2
8 1146 HARGROVE, MICHELLE 12 FAST NT 2:45.79 C 1
9 1089 GREGORY, CHRISTINA 11 COPS NT 2:48.82 C -
10 1051 ZWIERLEIN, LAURA 11 GPAC NT 2:49.02 C -
11 1010 MCGUIRE, ALICIA 11 MARS NT 2:56.20 C -
12 1267 DALE, LINDSAY 12 NTAC NT 2:57.27 C -
13 1171 POOLE, HOLLY 11 DM NT 3:05.09 C -
14 1018 BAKER, CALLIE 11 MARS NT 3:12.96 C -
- 1011 SHARP, NICOLE 11 MARS NT NS -
Event 70 Boys 11-12 200 Free
A: ------ 2:17.29
BB: ------ 2:28.79
B: ------ 2:40.19
C: 2:40.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1308 OSTERLAND, PETER 11 ASR 2:15.97 A+ 9
2 1286 ELLISON, MATT 12 ASR 2:20.18 BB 7
3 1084 SABLICK, TIM 11 COPS NT 2:20.44 BB 6
4 1250 BARDSLEY, BRIAN 12 ATAC NT 2:22.23 BB 5
5 1189 VANDERZANT, ALEX 12 DM NT 2:25.74 BB 4
6 1330 CHAGNON, DANIEL 12 DUST NT 2:29.73 B- 3
* B Swimmers *
1 1004 PHILLIPS, MATTHEW 12 MARS NT 2:22.79 BB+ 9
2 1037 BENSON, JEFFREY 12 COR 2:34.73 B 7
* C Swimmers *
1 1289 DUNN, DANIEL 12 ASR 2:37.46 B+ 9
2 1056 SKINNER, JOHN 12 GPAC NT 2:46.61 C 7
3 1082 SKIDMORE, JOHN 11 COPS NT 2:47.92 C 6
4 1220 DAHARSH, MICHAEL 11 GYST NT 2:50.20 C 5
5 1103 ECCLES, GRAHAM 11 COPS NT 2:55.16 C 4
6 1093 ROOS, NICHOLAS 11 COPS NT 3:02.32 C 3
- 1042 MOGK, JOHN 11 COR NS -
Event 71 Girls 13-14 200 Free
A: ------ 2:14.19
BB: ------ 2:25.39
B: ------ 2:36.59
C: 2:36.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1102 ECCLES, TERRI 14 COPS NT 2:14.92 BB 9
2 1252 BAYER, LAUREN 13 ATAC NT 2:15.75 BB 7
3 1091 SACCO, BRIANA 14 COPS NT 2:16.68 BB 6
4 1190 HOOVER, CHRISTINA 14 DM NT 2:18.74 BB 5
5 1030 JONES, CRYSTAL 14 COR 2:19.49 BB 4
6 1151 PATTON, CHANDLER 13 FAST NT 2:19.67 BB 3
7 1080 CLANEY, HEATHER 14 COPS NT 2:20.04 BB 2
8 1162 LARA, LUISA 13 DM NT 2:21.81 BB 1
9 1312 HIETT, JENNIFER 14 DUST NT 2:28.44 B- -
* B Swimmers *
1 1027 WATTS, HEATHER 14 COR 2:21.30 BB+ 9
2 1120 MCLAINE, SHANNON 13 COPS NT 2:26.41 B 7
3 1121 WEIMER, STEPHANIE 13 COPS NT 2:29.31 B 6
4 1318 ALTENAU, JENNIFER 13 DUST NT 2:31.57 B 5
5 1209 BROOKS, BRITTANY 14 GYST NT 2:31.76 B 4
6 1017 REYNOLDS, WHITNEY 13 MARS NT 2:35.05 B 3
* C Swimmers *
1 1039 RING, LAURA 14 COR 2:28.64 B+ 9
2 1262 LIPSEY, LAUREN 13 ATAC NT 2:31.99 B+ 7
3 1271 KAHLER, ELYSE 14 COPS NT 2:34.23 B+ 6
4 1304 DANGELMAIER, STACY 13 ASR 2:36.76 C 5
5 1026 WATTS, ERIN 13 COR 2:39.11 C 4
6 1260 VILLARREAL, SARAH 13 ATAC NT 2:39.21 C 3
7 1009 LORENZ, MADONNA 13 MARS NT 2:41.74 C 2
8 1047 COLLUM, ELIZABETH 14 GPAC NT 2:44.10 C 1
9 1143 GRUNE, RUTH 13 FAST NT 2:45.46 C -
10 1019 WOOD, JESSICA 13 MARS NT 2:47.04 C -
11 1002 URBANOWICZ, SAMANTHA 13 MARS NT 2:51.20 C -
12 1131 GOLDBERG, JULIE 13 COPS NT 2:54.08 C -
13 1109 YANKLE, CARLIE 14 COPS NT 2:54.19 C -
14 1276 BOSTON, KATHLEEN 14 FAST NT 2:55.28 C -
15 1217 DUKE, KRISTEN 14 GYST NT 3:01.35 C -
16 1285 SHERIDAN, JENNIFER 14 GAR 3:01.86 C -
- 1204 MORRISON, TAYLOR 13 GYST NT NS -
- 1112 FICKLING, AIDAN 14 COPS NT NS -
Event 72 Boys 13-14 200 Free
A: ------ 2:06.69
BB: ------ 2:17.19
B: ------ 2:27.79
C: 2:27.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1269 MURTAGH, MARK 14 NTAC NT 2:08.10 BB 9
2 1216 DAHARSH, CHRIS 13 GYST NT 2:08.67 BB 7
3 1001 IGLEWSKI, ADAM 13 MARS NT 2:09.10 BB 6
4 1233 PROKUP, JOHN 14 ATAC NT 2:09.17 BB 5
5 1169 SAUNDERS, NATHAN 14 DM NT 2:09.64 BB 4
6 1163 STROUSE, TODD 14 DM NT 2:09.82 BB 3
- 1052 CROUCH, TERRELL 13 GPAC NT NS -
- 1050 ZWIERLEIN, ARTHUR 13 GPAC NT NS -
* B Swimmers *
1 1191 HANEY, NATHAN 13 DM NT 2:13.71 BB+ 9
2 1251 BARDSLEY, KEVIN 14 ATAC NT 2:21.23 B 7
* C Swimmers *
1 1232 KAMINSKI, SAM 14 LAC NT 2:28.42 C 9
2 1172 RHAMEY, PATRICK 13 DM NT 2:33.87 C 7
- 1213 MCCLELLEN, ANDREW 14 GYST NT NS -
- 1118 RAKKAR, GEORGE 14 COPS NT NS -
- 1193 SHANMUGAM, SANU 13 COPS NT NS -
- 1313 NIELSON, CARSTEN 13 DUST NT NS -
Event 73 Girls 15 & Over 200 Free
A: ------ 2:12.49
BB: ------ 2:23.49
B: ------ 2:34.59
C: 2:34.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1214 NELSON, ELIZABETH 16 GYST NT 2:15.56 BB 9
2 1159 SPRING, TRACY 15 DM NT 2:18.08 BB 7
* B Swimmers *
1 1135 BRAWNER, LUANN 15 FAST NT 2:35.16 C- 9
* C Swimmers *
1 1137 COLERIDGE, BETH 17 FAST NT 2:29.08 B+ 9
2 1035 MCCLURG, SARAH 16 COR 2:33.57 B+ 7
Event 74 Boys 15 & Over 200 Free
A: ------ 2:00.79
BB: ------ 2:10.89
B: ------ 2:20.89
C: 2:20.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1175 GLAZIER, RYAN 15 DM NT 2:03.12 BB 9
2 1287 SAGARWALA, ADAM 18 ASR 2:08.42 BB 7
3 1302 MCCALLEY, STEVE 15 ASR 2:09.43 BB 6
4 1158 SHIPP, JEFF 15 DM NT 2:13.11 B- 5
* B Swimmers *
1 1077 YOUNG, LANELL 15 COPS NT 2:07.43 BB+ 9
2 1299 CORNELL, ANDREW 15 ASR 2:13.08 B 7
3 1160 YIIN, KAHN 15 DM NT 2:13.17 B 6
* C Swimmers *
1 1333 HARGROVE, SETH 18 DUST NT 2:08.10 BB+ 9
2 1290 DUNN, CHRIS 15 ASR 2:24.49 C 7