DUST HOLIDAY MAGIC
SHORT COURSE "BB/B/C" INVITATIONAL
Sanction #040-98
December 12-13, 1998
Meet Results for Timed Finals-Yards
Girls 11-12 50 Free
A: ------ 29.89
BB: ------ 32.29
B: ------ 34.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 29.60 A+ 9
2 1195 SHARP, NICOLE 12 MARS NT 29.96 BB 7
3 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 30.09 BB 6
4 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 30.35 BB 5
5 1207 BUCKINGHAM, KAITLIN 12 COR 30.37 BB 4
6 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 30.61 BB 3
7 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 30.76 BB 2
8 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 30.91 BB 1
9 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 31.01 BB -
10 1067 RAU, TINA 11 COPS 31.16 BB -
11 1187 SWINDELL, CASEY 12 MARS NT 31.19 BB -
12 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 31.30 BB -
13 1262 GEIS, BETH 12 DM 31.42 BB -
14 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 31.56 BB -
15 1260 DEVIN, WHITNEY 12 DM 31.59 BB -
16 1060 SUN, CHRISTINA 11 COPS 31.69 BB -
17 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 31.77 BB -
18 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 31.97 BB -
19 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 32.14 BB -
20 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 32.34 B- -
21 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 33.27 B- -
22 1330 KIDWELL, AMBER 12 WFS NT 33.52 B- -
- 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM NS -
- 1059 CRUM, ERIN 12 COPS NS -
- 1265 ROUSHEY, WHITNEY 12 DM NS -
* B Swimmers *
1 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 31.27 BB+ 9
2 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 31.60 BB+ 7
3 1261 GEIS, AMY 12 DM 31.87 BB+ 6
4 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 31.90 BB+ 5
5 1024 MCDONALD, CAITLIN 11 GCAT NT 32.11 BB+ 4
6 1224 HWONG, CHRISTINE 12 COR 32.12 BB+ 3
7 1197 TAYLOR, ADRIENNE 12 MARS NT 32.17 BB+ 2
8 1112 MCKINLEY, ELIZABETH 11 COPS 32.33 B 1
9 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 32.40 B -
10 1243 GOLDBERG, ARIELLE 12 DM 32.41 B -
11 1127 TREFF, Jessica 12 GAR 32.49 B -
12 1352 NELSON, LINDSAY 11 LAC NT 32.70 B -
13 1003 BROWN, JORDAN 12 GCAT NT 32.75 B -
14 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 32.86 B -
15 1184 TIPTON, HOLLY 11 WFY NT 33.01 B -
16 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 33.02 B -
17 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 33.14 B -
18 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 33.21 B -
18 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 33.21 B -
20 1061 SUN, GLORIA 12 COPS 33.22 B -
21 1240 LARA, CARMEN 12 DM 33.26 B -
22 1223 FOURRIER, CHERYL 12 COR 33.31 B -
23 1103 SANDBERG, CHELSEA 12 COPS 33.50 B -
24 1244 MCNAMARA, KATE 11 DM 33.56 B -
25 1257 BAXTER, EMILY 11 DM 33.61 B -
26 1080 LEONARD, KATE 12 COPS 33.64 B -
27 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 33.75 B -
28 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 33.91 B -
29 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 33.95 B -
30 1111 UTZ, JACQUELINE 12 COPS 33.97 B -
30 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 33.97 B -
32 1233 SAUER, MARION 11 COR 33.99 B -
33 1087 PERKINS, REGAN 11 COPS 34.36 B -
34 1192 QUINN, JESSICA 12 MARS NT 34.56 B -
35 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 34.63 B -
- 1088 JOCHIM, MARIE 11 COPS NS -
- 1136 BROOKS, TRACI 12 UNAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 31.79 BB 9
2 1360 SMITH2, SARAH 11 LAC NT 33.03 B 7
3 1382 PEREHODUK, AMY 11 NTAC NT 33.53 B 6
4 1023 SHAW, WHITNEY 12 GCAT NT 33.76 B 5
5 1194 RUKAVINA, JENNIFER 12 MARS NT 34.10 B 4
6 1092 YEE, PAMELA 12 COPS 34.48 B 3
7 1043 KLOCKE, STEPHANIE 11 GCAT NT 34.59 B 2
8 1217 YEN, TINA 12 COR 34.64 B 1
9 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 34.77 -
10 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 34.92 -
11 1208 HARDY, KRISTA 11 COR 34.95 -
12 1332 RICHARSON, KEHLEY 11 WFS NT 35.24 -
13 1124 POWELL, Taylor 11 GAR 35.37 -
14 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR 35.62 -
15 1358 QURESHI, SARAH 12 LAC NT 35.71 -
16 1166 WARE, SAVANNAH 11 FAST 35.78 -
17 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS 36.03 -
18 1400 HILLENBRAND, DANIELLE 12 COPS 36.18 -
19 1314 WATSON, ROBIN 12 DUST 36.26 -
20 1185 KLEIN, KRISTEN 11 WFY NT 36.45 -
21 1096 XU, EMILY 12 COPS 36.49 -
21 1394 WOLF, ASLEY 12 DUST 36.49 -
23 1183 HOAG, ERICA 12 WFY NT 36.57 -
24 1320 RIVERA, EVANGELINE 11 DUST 36.58 -
25 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 36.77 -
26 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 37.21 -
27 1381 MURPHY, KELLI 11 NTAC NT 37.35 -
28 1279 PLATTS, MOLLY 12 ATAC 37.42 -
29 1404 FRENCH, MEREDITH 11 DM 37.54 -
30 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 37.61 -
31 1259 MOORE, FARA 11 DM 38.13 -
32 1114 SOWARDS, CORY 11 COPS 38.20 -
33 1355 ORGAN, LEXIE 11 LAC NT 38.28 -
34 1311 KELLETT, JESSICA 11 DUST 38.30 -
35 1378 MCSPADDEN, COURTNY 11 NTAC NT 38.56 -
35 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 38.56 -
37 1230 HALL, DAYLE 12 COR 38.62 -
38 1133 HILLEBRAND, JESSICA 11 GAR 38.74 -
39 1376 GALLEGOS, MAXIE 11 NTAC NT 38.76 -
40 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC 39.25 -
41 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 39.30 -
42 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 39.64 -
43 1119 CARRERA, JENNIFER 12 COPS 39.98 -
44 1326 GREEN, LAUREN 12 DUST 40.06 -
45 1044 LAYWELL, CARLY 12 GCAT NT 40.41 -
46 1329 FERGUSON, KATHRYN 12 WFS NT 40.86 -
47 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST 41.33 -
48 1094 SMITH, KATIE 11 COPS 42.37 -
49 1361 HEMMERICK, KATHRYN 11 LAC NT 42.43 -
50 1267 SCHOOLFIELD, ERICA 12 DM 43.34 -
51 1334 STEWART, KATELYN 11 WFS NT 43.42 -
52 1341 MCMURRY, STEPHANIE 11 MCAT NT 46.17 -
53 1399 SZCZEPANIAK, MARY 12 MARS NT 46.60 -
54 1254 STAPLES, SARAH 11 DM 46.66 -
- 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT NS -
- 1269 ADCOCK, D. TAYLOR 11 GPAC NS -
- 1266 GORHAM, CARLY 12 DM NS -
- 1032 COTE, CATHERINE 11 GCAT NT NS -
- 1123 HAMILTON, Mary 11 GAR NS -
- 1229 FOERSTNER, BRITTANY 11 COR NS -
- 1402 MURPHY, ADRIENNE 11 ATAC NS -
Girls 11-12 100 Free
A: ------ 1:05.29
BB: ------ 1:10.79
B: ------ 1:16.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1248 KELLER, NICOLE 12 DM 1:04.06 A+ 9
2 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 1:05.22 A+ 7
3 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 1:05.41 BB 6
4 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 1:05.91 BB 5
5 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 1:06.06 BB 4
6 1388 GUTHRIE, KATE 12 GCAT NT 1:06.83 BB 3
7 1084 SIMPSON, KAELLY 11 COPS 1:08.05 BB 2
8 1331 MOORE, MAGAN 12 WFS NT 1:08.26 BB 1
9 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 1:08.52 BB -
10 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 1:08.71 BB -
11 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 1:09.48 BB -
12 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 1:09.55 BB -
13 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 1:09.78 BB -
14 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:09.83 BB -
15 1003 BROWN, JORDAN 12 GCAT NT 1:10.64 BB -
16 1262 GEIS, BETH 12 DM 1:10.96 B- -
17 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 1:11.86 B- -
* B Swimmers *
1 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 1:07.08 BB+ 9
2 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 1:08.44 BB+ 7
3 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 1:09.75 BB+ 6
4 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 1:09.83 BB+ 5
5 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 1:10.24 BB+ 4
6 1067 RAU, TINA 11 COPS 1:10.50 BB+ 3
7 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 1:10.55 BB+ 2
8 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 1:10.83 B 1
9 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 1:10.91 B -
10 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 1:11.23 B -
11 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 1:11.26 B -
12 1260 DEVIN, WHITNEY 12 DM 1:11.31 B -
13 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 1:11.51 B -
14 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 1:11.52 B -
15 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 1:12.15 B -
16 1111 UTZ, JACQUELINE 12 COPS 1:12.23 B -
17 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 1:12.36 B -
18 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 1:12.59 B -
19 1182 HERBST, LYSSA 11 WFY NT 1:12.80 B -
20 1261 GEIS, AMY 12 DM 1:12.86 B -
21 1233 SAUER, MARION 11 COR 1:13.09 B -
22 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 1:13.22 B -
23 1024 MCDONALD, CAITLIN 11 GCAT NT 1:13.65 B -
24 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 1:14.27 B -
25 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 1:14.56 B -
26 1153 HAMPTON, KELSEY 11 MTRO 1:14.69 B -
27 1240 LARA, CARMEN 12 DM 1:14.73 B -
28 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 1:16.48 -
29 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 1:17.79 -
* C Swimmers *
1 1032 COTE, CATHERINE 11 GCAT NT 1:08.61 BB 9
2 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 1:13.65 B 7
3 1197 TAYLOR, ADRIENNE 12 MARS NT 1:13.78 B 6
4 1352 NELSON, LINDSAY 11 LAC NT 1:13.82 B 5
5 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 1:14.15 B 4
6 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 1:14.36 B 3
7 1211 HAZELTON, MEREDITH 12 COR 1:14.96 B 2
8 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 1:15.07 B 1
9 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 1:17.67 -
10 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC 1:18.65 -
11 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 1:19.23 -
12 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 1:19.25 -
13 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT 1:19.37 -
14 1101 FEIZPOUR, NINA 11 COPS 1:19.59 -
15 1027 MULLEN, NICOLE 12 GCAT NT 1:19.80 -
16 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 1:19.86 -
17 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR 1:21.87 -
18 1105 MCLAINE, CAITLIN 11 COPS 1:22.03 -
19 1264 MACNICHOL, KAITY 12 DM 1:22.29 -
20 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 1:22.46 -
21 1332 RICHARSON, KEHLEY 11 WFS NT 1:22.66 -
22 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 1:23.04 -
23 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS 1:23.92 -
24 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 1:24.86 -
25 1308 ROMO, DIXIE 12 DUST 1:25.59 -
26 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 1:25.78 -
27 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 1:27.02 -
28 1114 SOWARDS, CORY 11 COPS 1:28.89 -
29 1394 WOLF, ASLEY 12 DUST 1:29.03 -
30 1269 ADCOCK, D. TAYLOR 11 GPAC 1:29.09 -
31 1329 FERGUSON, KATHRYN 12 WFS NT 1:29.21 -
32 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 1:29.56 -
33 1340 HORNUNG, KATIE 11 MCAT NT 1:31.74 -
34 1135 JASPER, JOHNNA 12 GAR 1:33.63 -
35 1133 HILLEBRAND, JESSICA 11 GAR 1:34.79 -
36 1368 SPOONER, TIFFANY 12 LAC NT 1:36.00 -
37 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST 1:43.48 -
- 1293 RYAN, SHANA 11 ESSC NT NS -
- 1120 HICKEY, SHANNON 11 COPS NS -
Girls 11-12 200 Free
A: ------ 2:20.19
BB: ------ 2:31.79
B: ------ 2:43.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 2:26.16 BB 9
2 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 2:26.20 BB 7
3 1195 SHARP, NICOLE 12 MARS NT 2:27.27 BB 6
4 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 2:28.59 BB 5
5 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 2:29.31 BB 4
6 1207 BUCKINGHAM, KAITLIN 12 COR 2:31.01 BB 3
7 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 2:31.59 BB 2
8 1136 BROOKS, TRACI 12 UNAT NT 2:33.34 B- 1
9 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 2:33.36 B- -
10 1273 KIBBE, KAITLYN 11 ATAC 2:51.11 -
* B Swimmers *
1 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 2:26.57 BB+ 9
2 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 2:29.13 BB+ 7
3 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 2:31.95 B 6
4 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 2:34.99 B 5
5 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 2:35.00 B 4
6 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 2:35.11 B 3
7 1067 RAU, TINA 11 COPS 2:37.29 B 2
8 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 2:37.44 B 1
9 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 2:39.73 B -
10 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 2:39.76 B -
11 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 2:39.84 B -
12 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 2:40.78 B -
13 1244 MCNAMARA, KATE 11 DM 2:41.21 B -
* C Swimmers *
1 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 2:30.21 BB 9
2 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 2:37.09 B 7
3 1024 MCDONALD, CAITLIN 11 GCAT NT 2:38.11 B 6
4 1080 LEONARD, KATE 12 COPS 2:38.76 B 5
5 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 2:40.12 B 4
6 1184 TIPTON, HOLLY 11 WFY NT 2:40.48 B 3
7 1111 UTZ, JACQUELINE 12 COPS 2:41.00 B 2
8 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 2:42.71 B 1
9 1262 GEIS, BETH 12 DM 2:43.85 -
10 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 2:44.14 -
11 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 2:44.62 -
12 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 2:45.74 -
13 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR 2:46.36 -
14 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 2:46.56 -
15 1240 LARA, CARMEN 12 DM 2:47.07 -
16 1103 SANDBERG, CHELSEA 12 COPS 2:48.01 -
17 1032 COTE, CATHERINE 11 GCAT NT 2:48.24 -
18 1192 QUINN, JESSICA 12 MARS NT 2:48.30 -
19 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 2:50.56 -
20 1194 RUKAVINA, JENNIFER 12 MARS NT 2:55.30 -
21 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 2:57.23 -
22 1314 WATSON, ROBIN 12 DUST 2:57.38 -
23 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT 2:59.63 -
24 1023 SHAW, WHITNEY 12 GCAT NT 3:00.09 -
25 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 3:00.53 -
26 1355 ORGAN, LEXIE 11 LAC NT 3:05.61 -
27 1376 GALLEGOS, MAXIE 11 NTAC NT 3:05.80 -
28 1183 HOAG, ERICA 12 WFY NT 3:09.23 -
29 1135 JASPER, JOHNNA 12 GAR 3:12.95 -
30 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 3:26.44 -
31 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST 3:28.45 -
32 1267 SCHOOLFIELD, ERICA 12 DM 3:35.28 -
33 1293 RYAN, SHANA 11 ESSC NT 3:35.49 -
- 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT DQ -
- 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST DQ -
- 1313 KNAUER, NICOLE 12 DUST NS -
- 1076 CASANOVA, NATALIE 11 COPS NS -
- 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC NS -
Girls 11-12 50 Back
A: ------ 34.29
BB: ------ 37.19
B: ------ 39.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1255 SHAW, JESSICA 12 DM 34.50 BB 9
2 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 34.72 BB 7
3 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 35.45 BB 6
4 1060 SUN, CHRISTINA 11 COPS 35.76 BB 5
5 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 35.94 BB 4
6 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 36.45 BB 3
7 1273 KIBBE, KAITLYN 11 ATAC 36.46 BB 2
8 1103 SANDBERG, CHELSEA 12 COPS 36.78 BB 1
9 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 37.17 BB -
10 1262 GEIS, BETH 12 DM 37.33 B- -
* B Swimmers *
1 1195 SHARP, NICOLE 12 MARS NT 34.92 BB+ 9
2 1069 BRAY, WHITNEY 12 COPS 35.48 BB+ 7
3 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 35.76 BB+ 6
4 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 36.12 BB+ 5
5 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 36.47 BB+ 4
6 1261 GEIS, AMY 12 DM 36.58 BB+ 3
7 1061 SUN, GLORIA 12 COPS 36.64 BB+ 2
8 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 36.69 BB+ 1
9 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 37.01 BB+ -
10 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 37.26 B -
11 1244 MCNAMARA, KATE 11 DM 37.27 B -
12 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 37.48 B -
13 1003 BROWN, JORDAN 12 GCAT NT 37.63 B -
14 1217 YEN, TINA 12 COR 37.85 B -
15 1067 RAU, TINA 11 COPS 37.94 B -
16 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 37.98 B -
17 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 38.03 B -
18 1080 LEONARD, KATE 12 COPS 38.05 B -
19 1224 HWONG, CHRISTINE 12 COR 38.31 B -
20 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 38.58 B -
21 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 38.60 B -
22 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 38.63 B -
23 1136 BROOKS, TRACI 12 UNAT NT 38.67 B -
24 1127 TREFF, Jessica 12 GAR 38.84 B -
25 1187 SWINDELL, CASEY 12 MARS NT 38.96 B -
26 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 39.15 B -
27 1233 SAUER, MARION 11 COR 39.26 B -
28 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 39.32 B -
29 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 39.42 B -
30 1208 HARDY, KRISTA 11 COR 39.65 B -
31 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 39.84 B -
32 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 39.91 B -
33 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 40.10 -
34 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 40.51 -
35 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 40.72 -
36 1088 JOCHIM, MARIE 11 COPS 41.20 -
37 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 43.15 -
- 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC DQ -
* C Swimmers *
1 1184 TIPTON, HOLLY 11 WFY NT 38.68 B 9
2 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 38.78 B 7
3 1382 PEREHODUK, AMY 11 NTAC NT 38.91 B 6
4 1223 FOURRIER, CHERYL 12 COR 39.18 B 5
5 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 39.65 B 4
6 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 40.38 3
7 1360 SMITH2, SARAH 11 LAC NT 40.43 2
8 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 40.59 1
9 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 40.74 -
10 1229 FOERSTNER, BRITTANY 11 COR 40.78 -
11 1192 QUINN, JESSICA 12 MARS NT 40.85 -
12 1032 COTE, CATHERINE 11 GCAT NT 40.87 -
13 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 40.94 -
14 1352 NELSON, LINDSAY 11 LAC NT 40.95 -
15 1358 QURESHI, SARAH 12 LAC NT 41.04 -
16 1404 FRENCH, MEREDITH 11 DM 41.30 -
16 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 41.30 -
18 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 41.40 -
19 1381 MURPHY, KELLI 11 NTAC NT 41.51 -
20 1400 HILLENBRAND, DANIELLE 12 COPS 41.89 -
21 1124 POWELL, Taylor 11 GAR 42.21 -
22 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 42.28 -
22 1043 KLOCKE, STEPHANIE 11 GCAT NT 42.28 -
24 1330 KIDWELL, AMBER 12 WFS NT 42.39 -
25 1259 MOORE, FARA 11 DM 42.53 -
26 1376 GALLEGOS, MAXIE 11 NTAC NT 42.83 -
27 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 42.86 -
28 1194 RUKAVINA, JENNIFER 12 MARS NT 42.87 -
29 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS 43.57 -
30 1166 WARE, SAVANNAH 11 FAST 43.59 -
31 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 43.75 -
32 1185 KLEIN, KRISTEN 11 WFY NT 44.09 -
33 1094 SMITH, KATIE 11 COPS 44.47 -
33 1087 PERKINS, REGAN 11 COPS 44.47 -
35 1096 XU, EMILY 12 COPS 44.53 -
36 1332 RICHARSON, KEHLEY 11 WFS NT 45.03 -
37 1112 MCKINLEY, ELIZABETH 11 COPS 45.04 -
38 1378 MCSPADDEN, COURTNY 11 NTAC NT 45.17 -
39 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 45.28 -
40 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 45.60 -
41 1133 HILLEBRAND, JESSICA 11 GAR 45.71 -
42 1092 YEE, PAMELA 12 COPS 45.80 -
43 1314 WATSON, ROBIN 12 DUST 45.92 -
44 1326 GREEN, LAUREN 12 DUST 46.03 -
45 1240 LARA, CARMEN 12 DM 46.04 -
46 1368 SPOONER, TIFFANY 12 LAC NT 46.66 -
47 1334 STEWART, KATELYN 11 WFS NT 46.91 -
48 1355 ORGAN, LEXIE 11 LAC NT 47.28 -
49 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 47.85 -
50 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT 48.09 -
51 1329 FERGUSON, KATHRYN 12 WFS NT 48.14 -
52 1361 HEMMERICK, KATHRYN 11 LAC NT 48.39 -
53 1135 JASPER, JOHNNA 12 GAR 48.53 -
54 1311 KELLETT, JESSICA 11 DUST 48.62 -
55 1293 RYAN, SHANA 11 ESSC NT 48.78 -
56 1394 WOLF, ASLEY 12 DUST 48.93 -
57 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST 48.95 -
58 1119 CARRERA, JENNIFER 12 COPS 50.66 -
59 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 50.92 -
60 1171 PENTECOST, RACHEL 11 HUGS 52.28 -
61 1267 SCHOOLFIELD, ERICA 12 DM 52.95 -
62 1123 HAMILTON, Mary 11 GAR 53.64 -
63 1254 STAPLES, SARAH 11 DM 55.90 -
64 1402 MURPHY, ADRIENNE 11 ATAC 1:02.22 -
- 1341 MCMURRY, STEPHANIE 11 MCAT NT DQ -
- 1269 ADCOCK, D. TAYLOR 11 GPAC DQ -
- 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT DQ -
- 1288 SEARS, LINDSAY 12 MTRO NS -
- 1152 WEDDLE, STEPHANIE 11 MTRO NS -
- 1313 KNAUER, NICOLE 12 DUST NS -
Girls 11-12 100 Back
A: ------ 1:14.89
BB: ------ 1:21.89
B: ------ 1:28.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1331 MOORE, MAGAN 12 WFS NT 1:14.53 A+ 9
2 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 1:15.16 BB 7
3 1255 SHAW, JESSICA 12 DM 1:15.30 BB 6
4 1248 KELLER, NICOLE 12 DM 1:15.67 BB 5
5 1273 KIBBE, KAITLYN 11 ATAC 1:16.31 BB 4
6 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 1:16.98 BB 3
7 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 1:18.84 BB 2
8 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 1:19.15 BB 1
9 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 1:19.53 BB -
10 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:19.66 BB -
11 1069 BRAY, WHITNEY 12 COPS 1:19.97 BB -
* B Swimmers *
1 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 1:14.38 A+ 9
2 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 1:18.00 BB+ 7
3 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 1:18.19 BB+ 6
4 1261 GEIS, AMY 12 DM 1:19.04 BB+ 5
5 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 1:19.45 BB+ 4
6 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 1:20.28 BB+ 3
7 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 1:21.48 BB+ 2
8 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 1:21.58 BB+ 1
9 1067 RAU, TINA 11 COPS 1:23.09 B -
10 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 1:23.68 B -
11 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 1:27.09 B -
* C Swimmers *
1 1084 SIMPSON, KAELLY 11 COPS 1:17.26 BB 9
2 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 1:21.95 B 7
3 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 1:22.10 B 6
4 1153 HAMPTON, KELSEY 11 MTRO 1:22.41 B 5
5 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 1:22.57 B 4
6 1209 HO, JENNIFER 12 COR 1:22.69 B 3
7 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 1:22.98 B 2
8 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 1:23.09 B 1
9 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 1:24.12 B -
10 1262 GEIS, BETH 12 DM 1:24.63 B -
11 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 1:25.02 B -
12 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 1:25.85 B -
13 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 1:27.83 B -
14 1308 ROMO, DIXIE 12 DUST 1:28.82 B -
15 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 1:28.99 -
16 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 1:29.26 -
17 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 1:29.90 -
18 1105 MCLAINE, CAITLIN 11 COPS 1:31.12 -
19 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 1:31.39 -
20 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 1:31.66 -
21 1101 FEIZPOUR, NINA 11 COPS 1:32.72 -
22 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 1:36.91 -
23 1240 LARA, CARMEN 12 DM 1:38.22 -
24 1329 FERGUSON, KATHRYN 12 WFS NT 1:46.74 -
25 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 1:47.17 -
26 1340 HORNUNG, KATIE 11 MCAT NT 1:51.16 -
27 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST 1:56.22 -
- 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS DQ -
- 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST DQ -
- 1211 HAZELTON, MEREDITH 12 COR DQ -
- 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT DQ -
- 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR DQ -
- 1293 RYAN, SHANA 11 ESSC NT NS -
Girls 11-12 50 Breast
A: ------ 38.29
BB: ------ 41.49
B: ------ 44.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 37.07 A+ 9
2 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 37.11 A+ 7
3 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 37.50 A+ 6
4 1277 NEAL, EMILY 11 ATAC 37.88 A+ 5
5 1260 DEVIN, WHITNEY 12 DM 38.36 BB 4
6 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 38.39 BB 3
7 1255 SHAW, JESSICA 12 DM 38.77 BB 2
8 1067 RAU, TINA 11 COPS 38.99 BB 1
9 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 39.13 BB -
10 1224 HWONG, CHRISTINE 12 COR 39.60 BB -
11 1240 LARA, CARMEN 12 DM 39.70 BB -
12 1207 BUCKINGHAM, KAITLIN 12 COR 39.73 BB -
13 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 40.45 BB -
14 1195 SHARP, NICOLE 12 MARS NT 41.16 BB -
15 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 41.40 BB -
16 1223 FOURRIER, CHERYL 12 COR 41.47 BB -
17 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 41.82 B- -
* B Swimmers *
1 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 39.39 BB+ 9
2 1061 SUN, GLORIA 12 COPS 39.97 BB+ 6.5
2 1103 SANDBERG, CHELSEA 12 COPS 39.97 BB+ 6.5
4 1229 FOERSTNER, BRITTANY 11 COR 40.31 BB+ 5
5 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 40.35 BB+ 4
6 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 40.55 BB+ 3
7 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 41.02 BB+ 2
8 1060 SUN, CHRISTINA 11 COPS 41.04 BB+ 1
9 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 41.26 BB+ -
10 1360 SMITH2, SARAH 11 LAC NT 41.79 B -
11 1127 TREFF, Jessica 12 GAR 42.07 B -
12 1187 SWINDELL, CASEY 12 MARS NT 42.32 B -
13 1003 BROWN, JORDAN 12 GCAT NT 42.33 B -
14 1262 GEIS, BETH 12 DM 42.39 B -
15 1069 BRAY, WHITNEY 12 COPS 42.49 B -
16 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 42.59 B -
17 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 42.68 B -
18 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 42.78 B -
19 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 43.07 B -
20 1043 KLOCKE, STEPHANIE 11 GCAT NT 43.49 B -
21 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 43.67 B -
22 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 43.89 B -
23 1124 POWELL, Taylor 11 GAR 43.94 B -
24 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 44.40 B -
25 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 44.51 B -
26 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 44.87 -
27 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 45.00 -
28 1217 YEN, TINA 12 COR 45.62 -
* C Swimmers *
1 1261 GEIS, AMY 12 DM 39.05 BB 9
2 1400 HILLENBRAND, DANIELLE 12 COPS 42.07 B 7
3 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 42.22 B 6
4 1032 COTE, CATHERINE 11 GCAT NT 43.06 B 5
5 1244 MCNAMARA, KATE 11 DM 43.65 B 4
6 1087 PERKINS, REGAN 11 COPS 44.02 B 3
7 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 44.26 B 1.5
7 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 44.26 B 1.5
9 1133 HILLEBRAND, JESSICA 11 GAR 44.93 -
10 1192 QUINN, JESSICA 12 MARS NT 45.37 -
11 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 45.61 -
12 1024 MCDONALD, CAITLIN 11 GCAT NT 45.68 -
13 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 45.77 -
14 1184 TIPTON, HOLLY 11 WFY NT 45.80 -
15 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 45.86 -
16 1023 SHAW, WHITNEY 12 GCAT NT 45.91 -
17 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT 46.19 -
18 1358 QURESHI, SARAH 12 LAC NT 46.21 -
19 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 46.26 -
20 1381 MURPHY, KELLI 11 NTAC NT 46.40 -
21 1119 CARRERA, JENNIFER 12 COPS 46.55 -
22 1194 RUKAVINA, JENNIFER 12 MARS NT 46.57 -
23 1382 PEREHODUK, AMY 11 NTAC NT 46.73 -
24 1259 MOORE, FARA 11 DM 46.87 -
25 1208 HARDY, KRISTA 11 COR 46.88 -
26 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 46.95 -
27 1233 SAUER, MARION 11 COR 47.05 -
28 1096 XU, EMILY 12 COPS 47.09 -
29 1394 WOLF, ASLEY 12 DUST 47.95 -
30 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 48.11 -
31 1123 HAMILTON, Mary 11 GAR 48.21 -
32 1197 TAYLOR, ADRIENNE 12 MARS NT 48.31 -
33 1355 ORGAN, LEXIE 11 LAC NT 48.42 -
34 1269 ADCOCK, D. TAYLOR 11 GPAC 48.48 -
35 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 48.49 -
36 1114 SOWARDS, CORY 11 COPS 48.69 -
37 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS 48.70 -
38 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 48.96 -
38 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 48.96 -
40 1332 RICHARSON, KEHLEY 11 WFS NT 49.00 -
41 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 49.02 -
42 1112 MCKINLEY, ELIZABETH 11 COPS 49.74 -
43 1185 KLEIN, KRISTEN 11 WFY NT 49.80 -
44 1183 HOAG, ERICA 12 WFY NT 49.81 -
45 1092 YEE, PAMELA 12 COPS 49.82 -
46 1279 PLATTS, MOLLY 12 ATAC 50.07 -
47 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 50.23 -
48 1330 KIDWELL, AMBER 12 WFS NT 50.31 -
49 1404 FRENCH, MEREDITH 11 DM 50.34 -
50 1376 GALLEGOS, MAXIE 11 NTAC NT 50.49 -
51 1166 WARE, SAVANNAH 11 FAST 50.53 -
52 1368 SPOONER, TIFFANY 12 LAC NT 50.57 -
53 1094 SMITH, KATIE 11 COPS 50.85 -
54 1088 JOCHIM, MARIE 11 COPS 50.98 -
55 1361 HEMMERICK, KATHRYN 11 LAC NT 51.11 -
56 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 51.52 -
57 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 51.89 -
58 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 52.06 -
59 1399 SZCZEPANIAK, MARY 12 MARS NT 52.26 -
60 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 52.35 -
61 1044 LAYWELL, CARLY 12 GCAT NT 52.53 -
62 1254 STAPLES, SARAH 11 DM 52.63 -
63 1314 WATSON, ROBIN 12 DUST 53.36 -
64 1230 HALL, DAYLE 12 COR 54.20 -
65 1378 MCSPADDEN, COURTNY 11 NTAC NT 54.77 -
66 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 55.54 -
67 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC 56.58 -
68 1341 MCMURRY, STEPHANIE 11 MCAT NT 58.03 -
69 1311 KELLETT, JESSICA 11 DUST 58.99 -
70 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST 1:06.46 -
71 1402 MURPHY, ADRIENNE 11 ATAC 1:11.18 -
- 1257 BAXTER, EMILY 11 DM DQ -
- 1243 GOLDBERG, ARIELLE 12 DM DQ -
- 1334 STEWART, KATELYN 11 WFS NT DQ -
- 1329 FERGUSON, KATHRYN 12 WFS NT DQ -
- 1327 PITTS, BRITNEY 12 DUST DQ -
- 1320 RIVERA, EVANGELINE 11 DUST DQ -
- 1370 BEASLEY, LOREN 11 LAC NT NS -
- 1120 HICKEY, SHANNON 11 COPS NS -
- 1313 KNAUER, NICOLE 12 DUST NS -
- 1340 HORNUNG, KATIE 11 MCAT NT NS -
- 1152 WEDDLE, STEPHANIE 11 MTRO NS -
- 1335 WALKER, EMILY 11 WFS NT NS -
- 1228 MOTLEY, LAUREN 12 COR NS -
- 1323 FLACH, MARY 11 DUST NS -
- 1377 HULL, MEGAN 12 NTAC NT NS -
Girls 11-12 100 Breast
A: ------ 1:22.19
BB: ------ 1:29.29
B: ------ 1:36.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1084 SIMPSON, KAELLY 11 COPS 1:20.70 A+ 9
2 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 1:22.04 A+ 7
3 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 1:24.21 BB 6
4 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 1:24.56 BB 5
5 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 1:24.72 BB 4
6 1255 SHAW, JESSICA 12 DM 1:26.05 BB 3
7 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 1:26.23 BB 2
8 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:26.64 BB 1
9 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 1:27.74 BB -
10 1067 RAU, TINA 11 COPS 1:28.49 BB -
11 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 1:31.13 B- -
12 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 1:36.80 -
* B Swimmers *
1 1388 GUTHRIE, KATE 12 GCAT NT 1:25.78 BB+ 9
2 1261 GEIS, AMY 12 DM 1:27.19 BB+ 7
3 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 1:28.41 BB+ 6
4 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 1:29.77 B 5
5 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 1:31.11 B 4
6 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 1:31.19 B 3
7 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 1:31.43 B 2
8 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 1:32.36 B 1
9 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 1:32.72 B -
10 1069 BRAY, WHITNEY 12 COPS 1:34.05 B -
11 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 1:38.06 -
12 1182 HERBST, LYSSA 11 WFY NT 1:42.09 -
* C Swimmers *
1 1260 DEVIN, WHITNEY 12 DM 1:28.10 BB 9
2 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 1:28.15 BB 7
3 1240 LARA, CARMEN 12 DM 1:30.04 B 6
4 1027 MULLEN, NICOLE 12 GCAT NT 1:30.36 B 5
5 1209 HO, JENNIFER 12 COR 1:32.33 B 4
6 1331 MOORE, MAGAN 12 WFS NT 1:32.82 B 3
7 1248 KELLER, NICOLE 12 DM 1:33.61 B 2
8 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 1:34.20 B 1
9 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 1:34.40 B -
10 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 1:34.99 B -
11 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 1:35.01 B -
12 1262 GEIS, BETH 12 DM 1:35.09 B -
13 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 1:37.10 -
14 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 1:37.42 -
15 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 1:37.53 -
16 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 1:38.79 -
17 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT 1:41.54 -
18 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 1:42.93 -
19 1133 HILLEBRAND, JESSICA 11 GAR 1:44.21 -
20 1101 FEIZPOUR, NINA 11 COPS 1:44.27 -
21 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 1:44.59 -
22 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 1:44.73 -
23 1233 SAUER, MARION 11 COR 1:44.82 -
24 1394 WOLF, ASLEY 12 DUST 1:46.30 -
25 1264 MACNICHOL, KAITY 12 DM 1:48.05 -
26 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 1:49.00 -
27 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 1:49.10 -
28 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 1:49.50 -
29 1105 MCLAINE, CAITLIN 11 COPS 1:51.52 -
30 1114 SOWARDS, CORY 11 COPS 1:53.29 -
31 1332 RICHARSON, KEHLEY 11 WFS NT 1:53.83 -
32 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 1:53.92 -
33 1269 ADCOCK, D. TAYLOR 11 GPAC 1:53.98 -
34 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 1:56.38 -
35 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 1:59.36 -
36 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 1:59.95 -
37 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC 2:09.29 -
- 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST DQ -
- 1135 JASPER, JOHNNA 12 GAR DQ -
- 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC NS -
Girls 11-12 50 Fly
A: ------ 32.69
BB: ------ 35.39
B: ------ 38.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 34.56 BB 9
2 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 34.57 BB 7
- 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT NS -
- 1195 SHARP, NICOLE 12 MARS NT NS -
* B Swimmers *
1 1388 GUTHRIE, KATE 12 GCAT NT 32.00 A+ 9
2 1261 GEIS, AMY 12 DM 34.34 BB+ 7
3 1352 NELSON, LINDSAY 11 LAC NT 34.38 BB+ 6
4 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 34.39 BB+ 5
5 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 35.31 BB+ 4
6 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 35.51 B 3
7 1260 DEVIN, WHITNEY 12 DM 35.54 B 2
8 1262 GEIS, BETH 12 DM 35.55 B 1
9 1331 MOORE, MAGAN 12 WFS NT 35.60 B -
9 1084 SIMPSON, KAELLY 11 COPS 35.60 B -
11 1182 HERBST, LYSSA 11 WFY NT 35.75 B -
12 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 35.91 B -
13 1255 SHAW, JESSICA 12 DM 36.43 B -
14 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 36.66 B -
15 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 36.82 B -
16 1003 BROWN, JORDAN 12 GCAT NT 37.13 B -
17 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 37.19 B -
18 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 37.21 B -
19 1024 MCDONALD, CAITLIN 11 GCAT NT 37.23 B -
20 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 37.50 B -
21 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 37.55 B -
22 1197 TAYLOR, ADRIENNE 12 MARS NT 37.60 B -
23 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 37.75 B -
* C Swimmers *
1 1069 BRAY, WHITNEY 12 COPS 35.89 B 9
2 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 36.08 B 7
3 1211 HAZELTON, MEREDITH 12 COR 36.75 B 6
4 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 37.71 B 5
5 1209 HO, JENNIFER 12 COR 37.80 B 4
6 1113 MURPHY, MADISON 12 COPS 38.21 3
7 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 38.34 2
8 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 38.46 1
9 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 38.66 -
10 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 38.86 -
11 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 39.12 -
12 1032 COTE, CATHERINE 11 GCAT NT 39.22 -
13 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 39.27 -
14 1233 SAUER, MARION 11 COR 39.33 -
15 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 39.42 -
16 1153 HAMPTON, KELSEY 11 MTRO 39.44 -
17 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 39.59 -
18 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 40.02 -
19 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 40.05 -
20 1111 UTZ, JACQUELINE 12 COPS 40.18 -
21 1189 BAKER, CALLIE 12 MARS NT 40.32 -
22 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 40.36 -
23 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 40.59 -
24 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 40.89 -
25 1067 RAU, TINA 11 COPS 40.92 -
26 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST 40.93 -
27 1240 LARA, CARMEN 12 DM 41.22 -
28 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 41.37 -
29 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 41.55 -
30 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR 41.70 -
30 1101 FEIZPOUR, NINA 11 COPS 41.70 -
32 1398 PETERSON, TIERNEY 11 FAST 41.74 -
33 1027 MULLEN, NICOLE 12 GCAT NT 41.95 -
34 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS 42.18 -
35 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 42.92 -
36 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC 43.05 -
37 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 43.82 -
38 1394 WOLF, ASLEY 12 DUST 44.74 -
39 1308 ROMO, DIXIE 12 DUST 46.90 -
40 1171 PENTECOST, RACHEL 11 HUGS 47.37 -
41 1135 JASPER, JOHNNA 12 GAR 47.41 -
42 1018 ROARK, LOREN 11 GCAT NT 47.73 -
43 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 48.39 -
44 1368 SPOONER, TIFFANY 12 LAC NT 49.20 -
45 1105 MCLAINE, CAITLIN 11 COPS 49.40 -
46 1114 SOWARDS, CORY 11 COPS 50.44 -
47 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 52.06 -
48 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 52.55 -
49 1340 HORNUNG, KATIE 11 MCAT NT 54.31 -
50 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 55.60 -
- 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT DQ -
- 1293 RYAN, SHANA 11 ESSC NT NS -
Girls 11-12 100 Fly
A: ------ 1:14.09
BB: ------ 1:21.09
B: ------ 1:28.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1277 NEAL, EMILY 11 ATAC 1:12.80 A+ 9
2 1272 MARSHALL, REAGAN 11 ATAC 1:16.85 BB 7
3 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 1:18.94 BB 6
4 1207 BUCKINGHAM, KAITLIN 12 COR 1:18.99 BB 5
* B Swimmers *
1 1273 KIBBE, KAITLYN 11 ATAC 1:18.53 BB+ 9
2 1136 BROOKS, TRACI 12 UNAT NT 1:23.98 B 7
3 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 1:25.04 B 6
4 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 1:25.27 B 5
- 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS DQ -
* C Swimmers *
1 1261 GEIS, AMY 12 DM 1:20.44 BB 9
2 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 1:25.58 B 7
3 1352 NELSON, LINDSAY 11 LAC NT 1:27.56 B 6
4 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 1:27.92 B 5
5 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 1:31.03 4
6 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 1:32.50 3
7 1197 TAYLOR, ADRIENNE 12 MARS NT 1:35.06 2
8 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 1:35.73 1
9 1174 COOK, JAME 12 ASR NT 1:35.92 -
10 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 1:36.40 -
11 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR 1:36.43 -
12 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 1:42.75 -
13 1107 WILLIAMS, JESSICA 11 COPS 1:46.37 -
- 1123 HAMILTON, Mary 11 GAR DQ -
- 1266 GORHAM, CARLY 12 DM NS -
- 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC NS -
Girls 11-12 100 IM
A: ------ 1:14.69
BB: ------ 1:20.99
B: ------ 1:27.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1273 KIBBE, KAITLYN 11 ATAC 1:11.42 A+ 9
2 1277 NEAL, EMILY 11 ATAC 1:12.02 A+ 7
3 1272 MARSHALL, REAGAN 11 ATAC 1:14.27 A+ 6
4 1388 GUTHRIE, KATE 12 GCAT NT 1:14.67 A+ 5
5 1195 SHARP, NICOLE 12 MARS NT 1:15.81 BB 4
6 1255 SHAW, JESSICA 12 DM 1:16.38 BB 3
7 1207 BUCKINGHAM, KAITLIN 12 COR 1:16.59 BB 2
8 1069 BRAY, WHITNEY 12 COPS 1:16.91 BB 1
9 1193 BISHOP, MEREDITH 12 MARS NT 1:17.02 BB -
10 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 1:17.85 BB -
10 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 1:17.85 BB -
12 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 1:18.18 BB -
13 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT 1:18.62 BB -
14 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 1:21.56 B- -
15 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 1:24.50 B- -
- 1136 BROOKS, TRACI 12 UNAT NT NS -
* B Swimmers *
1 1115 JAGER, LUCY 12 COPS 1:15.38 BB+ 9
2 1224 HWONG, CHRISTINE 12 COR 1:17.85 BB+ 7
3 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 1:18.54 BB+ 6
4 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT 1:18.98 BB+ 5
5 1060 SUN, CHRISTINA 11 COPS 1:19.04 BB+ 4
6 1061 SUN, GLORIA 12 COPS 1:20.05 BB+ 3
7 1051 SAMSON, SUSANA 12 COPS 1:20.19 BB+ 2
8 1187 SWINDELL, CASEY 12 MARS NT 1:20.30 BB+ 1
9 1056 GARITO, NICOLE 11 COPS 1:20.71 BB+ -
10 1262 GEIS, BETH 12 DM 1:20.79 BB+ -
11 1261 GEIS, AMY 12 DM 1:20.84 BB+ -
12 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 1:20.89 BB+ -
13 1009 GAYO, TARYN 12 GCAT NT 1:21.09 B -
14 1366 GREGORY, ALANA 11 LAC NT 1:21.23 B -
15 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 1:21.65 B -
16 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 1:21.67 B -
17 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 1:21.70 B -
18 1029 ANDERSON, JAMI 12 GCAT NT 1:21.71 B -
19 1127 TREFF, Jessica 12 GAR 1:21.91 B -
20 1003 BROWN, JORDAN 12 GCAT NT 1:22.07 B -
21 1067 RAU, TINA 11 COPS 1:22.16 B -
22 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 1:22.17 B -
23 1304 BRIDWELL, ALISHA 11 DUST 1:22.19 B -
24 1244 MCNAMARA, KATE 11 DM 1:22.68 B -
25 1103 SANDBERG, CHELSEA 12 COPS 1:24.10 B -
26 1367 HERUBIN, CHRISTINA 11 LAC NT 1:24.12 B -
27 1217 YEN, TINA 12 COR 1:24.87 B -
28 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 1:25.19 B -
29 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 1:25.96 B -
30 1283 NORMAN, SAM 11 ATAC 1:25.99 B -
31 1024 MCDONALD, CAITLIN 11 GCAT NT 1:27.09 B -
32 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM 1:27.49 -
33 1352 NELSON, LINDSAY 11 LAC NT 1:28.49 -
34 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 1:29.26 -
- 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM NS -
* C Swimmers *
1 1276 LOHRMAN, JESSICA 12 ATAC 1:18.27 BB 9
2 1396 SEAGO, SUSAN 12 COPS 1:20.40 BB 7
3 1184 TIPTON, HOLLY 11 WFY NT 1:24.42 B 6
4 1240 LARA, CARMEN 12 DM 1:25.26 B 5
5 1233 SAUER, MARION 11 COR 1:26.11 B 4
6 1080 LEONARD, KATE 12 COPS 1:26.75 B 3
7 1223 FOURRIER, CHERYL 12 COR 1:27.05 B 2
8 1197 TAYLOR, ADRIENNE 12 MARS NT 1:27.26 1
9 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 1:27.30 -
10 1122 WOOD, MOLLIE 11 COPS 1:27.57 -
11 1111 UTZ, JACQUELINE 12 COPS 1:27.81 -
12 1382 PEREHODUK, AMY 11 NTAC NT 1:28.12 -
13 1400 HILLENBRAND, DANIELLE 12 COPS 1:28.16 -
14 1229 FOERSTNER, BRITTANY 11 COR 1:28.58 -
15 1118 RATCLIFFE, JESSICA 12 COPS 1:28.77 -
16 1371 BEAVER, SARAH 11 NTAC NT 1:29.41 -
17 1087 PERKINS, REGAN 11 COPS 1:29.52 -
18 1194 RUKAVINA, JENNIFER 12 MARS NT 1:29.87 -
19 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST 1:30.10 -
20 1192 QUINN, JESSICA 12 MARS NT 1:30.11 -
21 1381 MURPHY, KELLI 11 NTAC NT 1:30.37 -
22 1124 POWELL, Taylor 11 GAR 1:31.09 -
23 1112 MCKINLEY, ELIZABETH 11 COPS 1:31.18 -
24 1092 YEE, PAMELA 12 COPS 1:32.00 -
25 1131 MAKKE, SUSAN 12 GAR 1:32.02 -
26 1088 JOCHIM, MARIE 11 COPS 1:32.57 -
27 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 1:32.95 -
28 1185 KLEIN, KRISTEN 11 WFY NT 1:34.92 -
29 1166 WARE, SAVANNAH 11 FAST 1:35.13 -
30 1281 VAN UUM, RAINA 11 ATAC 1:35.22 -
31 1259 MOORE, FARA 11 DM 1:36.02 -
32 1314 WATSON, ROBIN 12 DUST 1:36.68 -
33 1133 HILLEBRAND, JESSICA 11 GAR 1:37.05 -
34 1292 EDWARDS, SARAH 11 ESSC NT 1:37.93 -
35 1376 GALLEGOS, MAXIE 11 NTAC NT 1:39.26 -
36 1227 WARDALL, WENDY 12 COR 1:39.98 -
36 1135 JASPER, JOHNNA 12 GAR 1:39.98 -
38 1094 SMITH, KATIE 11 COPS 1:41.78 -
39 1291 SMUTKO, ADRIENNE 11 WFS NT 1:42.08 -
40 1119 CARRERA, JENNIFER 12 COPS 1:42.75 -
41 1198 SCHULZE, HANNAH 11 MARS NT 1:44.12 -
42 1326 GREEN, LAUREN 12 DUST 1:45.11 -
43 1313 KNAUER, NICOLE 12 DUST 1:45.77 -
44 1171 PENTECOST, RACHEL 11 HUGS 1:47.87 -
45 1123 HAMILTON, Mary 11 GAR 1:52.64 -
46 1254 STAPLES, SARAH 11 DM 1:54.21 -
47 1267 SCHOOLFIELD, ERICA 12 DM 1:59.62 -
48 1341 MCMURRY, STEPHANIE 11 MCAT NT 2:05.08 -
- 1340 HORNUNG, KATIE 11 MCAT NT DQ -
- 1334 STEWART, KATELYN 11 WFS NT DQ -
- 1330 KIDWELL, AMBER 12 WFS NT DQ -
- 1316 DELAY, TABATHA 11 DUST DQ -
- 1360 SMITH2, SARAH 11 LAC NT DQ -
- 1282 VAN UUM, RAISSA 11 ATAC NS -
- 1208 HARDY, KRISTA 11 COR NS -
- 1324 NEWMANN, JORDAN 12 DUST NS -
- 1404 FRENCH, MEREDITH 11 DM NS -
- 1266 GORHAM, CARLY 12 DM NS -
- 1265 ROUSHEY, WHITNEY 12 DM NS -
Girls 11-12 200 IM
A: ------ 2:39.59
BB: ------ 2:52.89
B: ------ 3:06.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1364 COOKE, ALLISON 11 LAC NT 2:43.78 BB 9
2 1090 GURIAN, MELISSA 11 COPS 2:48.20 BB 7
3 1182 HERBST, LYSSA 11 WFY NT 2:55.11 B- 6
- 1331 MOORE, MAGAN 12 WFS NT DQ -
* B Swimmers *
1 1084 SIMPSON, KAELLY 11 COPS 2:45.46 BB+ 9
2 1248 KELLER, NICOLE 12 DM 2:46.29 BB+ 7
3 1147 ACKERSON, KATE 11 MTRO 2:48.18 BB+ 6
4 1059 CRUM, ERIN 12 COPS 2:48.95 BB+ 5
5 1054 GREGORY, CHRISTINA 12 COPS 2:49.14 BB+ 4
6 1343 WILLIAMS, ELIZABETH 12 MCAT NT 2:52.23 BB+ 3
7 1250 DOMINGUEZ, MELISSA 12 DM 2:55.27 B 2
8 1261 GEIS, AMY 12 DM 2:57.16 B 1
9 1067 RAU, TINA 11 COPS 2:58.02 B -
10 1221 MCDANIEL, MICHELLE 11 COR 3:00.68 B -
11 1137 HEUER, KRISTEN 11 UNAT NT 3:00.81 B -
12 1262 GEIS, BETH 12 DM 3:01.49 B -
13 1236 ROGERS, AUDREY 12 DM 3:03.22 B -
- 1012 FLOWERS, LINDSAY 12 GCAT NT DQ -
- 1388 GUTHRIE, KATE 12 GCAT NT DQ -
- 1020 SARGENT, KELSY 12 GCAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1057 BAGNALL, KRISTEN 12 COPS 2:55.37 B 9
2 1100 HUGHES, KELLY 11 COPS 2:56.05 B 7
3 1302 BAIMA, BRIDGETTE 12 DUST 2:57.48 B 6
4 1220 MAXVILL, SUSANNA 12 COR 3:00.95 B 5
5 1234 POOLE, HOLLY 11 COR 3:01.49 B 4
6 1233 SAUER, MARION 11 COR 3:04.40 B 3
7 1333 SCOTT, TRACIE 12 WFS NT 3:06.82 2
8 1111 UTZ, JACQUELINE 12 COPS 3:10.02 1
9 1240 LARA, CARMEN 12 DM 3:11.19 -
10 1306 DELOACH, ASHLEY 12 DUST 3:24.22 -
11 1342 SWINNEY, ASHLEY 12 MCAT NT 3:25.29 -
12 1105 MCLAINE, CAITLIN 11 COPS 3:28.36 -
- 1318 TALLEY, LAUREN 11 DUST DQ -
- 1256 MARSHALL, MAGGIE 11 DM DQ -
- 1174 COOK, JAME 12 ASR NT NS -
Girls 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3053 GCAT A GCAT NT 2:02.19 18
GUTHRIE, KATE-12 GAYO, TARYN-12 SARGENT, KELSY-12 ANDERSON, JAMI-12
2 3058 COPS A COPS 2:02.62 14
RAU, TINA-11 GREGORY, C.-12 GURIAN, MELISSA-11 SIMPSON, KAELLY-11
3 3056 DUST A DUST 2:06.75 12
BRIDWELL, A.-11 TALLEY, LAUREN-11 BAIMA, B.-12 DELOACH, ASHLEY-12
4 3055 DALLAS MUSTANGS A DM 2:07.20 10
DOMINGUEZ, M.-12 ROGERS, AUDREY-12 DEVIN, WHITNEY-12 GEIS, BETH-12
5 3063 COPS C COPS 2:07.42 8
BRAY, WHITNEY-12 HUGHES, KELLY-11 GARITO, NICOLE-11 SEAGO, SUSAN-12
6 3065 GCAT B GCAT NT 2:07.61 6
MCDONALD, C.-11 COTE, CATHERINE-11 FLOWERS, L.-12 BROWN, JORDAN-12
7 3057 ATAC ATAC 2:08.18 4
LOHRMAN, J.-12 VAN UUM, RAINA-11 KIBBE, KAITLYN-11 NORMAN, SAM-11
8 3061 COPS B COPS 2:10.17 2
JAGER, LUCY-12 MURPHY, MADISON-12 SAMSON, SUSANA-12 CRUM, ERIN-12
9 3064 City of Richardson A COR 2:11.15 -
POOLE, HOLLY-11 MCDANIEL, M.-11 HO, JENNIFER-12 HAZELTON, M.-12
10 3059 LAC A LAC NT 2:14.88 -
COOKE, ALLISON-11 HERUBIN, C.-11 SPOONER, T.-12 GREGORY, ALANA-11
11 3054 MARS MARS NT 2:15.13 -
TAYLOR, A.-12 BAKER, CALLIE-12 SCHULZE, HANNAH-11 BISHOP, M.-12
12 3066 COPS D COPS 2:18.54 -
BAGNALL, K.-12 UTZ, JACQUELINE-12 RATCLIFFE, J.-12 WOOD, MOLLIE-11
13 3060 WICHITA FALLS SEALS WFS NT 2:23.05 -
SCOTT, TRACIE-12 SMUTKO, A.-11 WALKER, EMILY-11 MOORE, MAGAN-12
14 3068 COPS E COPS 2:25.54 -
MCLAINE, C.-11 FEIZPOUR, NINA-11 WILLIAMS, J.-11 SOWARDS, CORY-11
15 3067 DUST B DUST 2:30.66 -
ROMO, DIXIE-12 NEWMANN, JORDAN-12 WOLF, ASLEY-12 DELAY, TABATHA-11
- 3062 DALLAS MUSTANGS B DM DQ -
LARA, CARMEN-12 MARSHALL, M.-11 SHAW, JESSICA-12 GEIS, AMY-12
Girls 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3004 ATAC A ATAC 2:16.38 18
KIBBE, KAITLYN-11 NEAL, EMILY-11 MARSHALL, R.-11 LOHRMAN, J.-12
2 3006 GCAT A GCAT NT 2:19.15 14
ANDERSON, JAMI-12 GAYO, TARYN-12 BROWN, JORDAN-12 GUTHRIE, KATE-12
3 3002 COPS A COPS 2:20.97 12
SANDBERG, C.-12 JAGER, LUCY-12 GARITO, NICOLE-11 GREGORY, C.-12
4 3008 City of Richardson A COR 2:22.02 10
YEN, TINA-12 HWONG, C.-12 BUCKINGHAM, K.-12 POOLE, HOLLY-11
5 3011 LAC LAC NT 2:22.41 8
COOKE, ALLISON-11 SMITH2, SARAH-11 NELSON, LINDSAY-11 GREGORY, ALANA-11
6 3013 MARS A MARS NT 2:22.59 6
BAKER, CALLIE-12 SWINDELL, CASEY-12 SHARP, NICOLE-12 BISHOP, M.-12
7 3010 COPS B COPS 2:22.91 4
SAMSON, SUSANA-12 RAU, TINA-11 CRUM, ERIN-12 GURIAN, MELISSA-11
8 3001 DALLAS MUSTANGS A DM 2:23.36 2
ROGERS, AUDREY-12 GEIS, BETH-12 DEVIN, WHITNEY-12 DOMINGUEZ, M.-12
9 3003 DUST A DUST 2:27.16 -
TALLEY, LAUREN-11 BAIMA, B.-12 BRIDWELL, A.-11 DELOACH, ASHLEY-12
10 3007 COPS D COPS 2:32.70 -
BAGNALL, K.-12 HILLENBRAND, D.-12 WOOD, MOLLIE-11 MURPHY, MADISON-12
11 3015 City of Richardson B COR 2:33.20 -
MCDANIEL, M.-11 FOURRIER, C.-12 SAUER, MARION-11 HARDY, KRISTA-11
12 3005 MARS B MARS NT 2:40.60 -
QUINN, JESSICA-12 RUKAVINA, J.-12 TAYLOR, A.-12 SCHULZE, HANNAH-11
13 3012 ATAC B ATAC 2:48.29 -
VAN UUM, RAISSA-11 VAN UUM, RAINA-11 NORMAN, SAM-11 PLATTS, MOLLY-12
- 3009 DUST B DUST DQ -
GREEN, LAUREN-12 WOLF, ASLEY-12 NEWMANN, JORDAN-12 WATSON, ROBIN-12
- 3014 GCAT B GCAT NT DQ -
KLOCKE, S.-11 FLOWERS, L.-12 MCDONALD, C.-11 SHAW, WHITNEY-12
Girls 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3051 ATAC A ATAC 2:16.38 18
KIBBE, KAITLYN-11 NEAL, EMILY-11 MARSHALL, R.-11 LOHRMAN, J.-12
2 3090 GCAT A GCAT NT 2:19.15 14
ANDERSON, JAMI-12 GAYO, TARYN-12 BROWN, JORDAN-12 GUTHRIE, KATE-12
3 3094 COPS A COPS 2:20.97 12
SANDBERG, C.-12 JAGER, LUCY-12 GARITO, NICOLE-11 GREGORY, C.-12
4 3092 City of Richardson A COR 2:22.02 10
YEN, TINA-12 HWONG, C.-12 BUCKINGHAM, K.-12 POOLE, HOLLY-11
5 3048 LAC LAC NT 2:22.41 8
COOKE, ALLISON-11 SMITH2, SARAH-11 NELSON, LINDSAY-11 GREGORY, ALANA-11
6 3049 MARS A MARS NT 2:22.59 6
BAKER, CALLIE-12 SWINDELL, CASEY-12 SHARP, NICOLE-12 BISHOP, M.-12
7 3087 COPS B COPS 2:22.91 4
SAMSON, SUSANA-12 RAU, TINA-11 CRUM, ERIN-12 GURIAN, MELISSA-11
8 3086 DALLAS MUSTANGS A DM 2:23.36 2
ROGERS, AUDREY-12 GEIS, BETH-12 DEVIN, WHITNEY-12 DOMINGUEZ, M.-12
9 3096 DALLAS MUSTANGS B DM 2:25.95 -
GEIS, AMY-12 LARA, CARMEN-12 MCNAMARA, KATE-11 GOLDBERG, A.-12
10 3098 COPS C COPS 2:26.94 -
BRAY, WHITNEY-12 WILLIAMS, J.-11 RATCLIFFE, J.-12 SEAGO, SUSAN-12
11 3050 DUST A DUST 2:27.16 -
TALLEY, LAUREN-11 BAIMA, B.-12 BRIDWELL, A.-11 DELOACH, ASHLEY-12
12 3089 COPS D COPS 2:32.70 -
BAGNALL, K.-12 HILLENBRAND, D.-12 WOOD, MOLLIE-11 MURPHY, MADISON-12
13 3093 City of Richardson B COR 2:33.20 -
MCDANIEL, M.-11 FOURRIER, C.-12 SAUER, MARION-11 HARDY, KRISTA-11
14 3102 Garland Aqua Racers GAR 2:38.28 -
TREFF, Jessica-12 POWELL, Taylor-11 MAKKE, SUSAN-12 HILLEBRAND, J.-11
15 3047 MARS B MARS NT 2:40.60 -
QUINN, JESSICA-12 RUKAVINA, J.-12 TAYLOR, A.-12 SCHULZE, HANNAH-11
16 3095 WICHITA FALLS SEALS WFS NT 2:46.49 -
RICHARSON, K.-11 SMUTKO, A.-11 SCOTT, TRACIE-12 KIDWELL, AMBER-12
17 3099 COPS E COPS 2:47.85 -
JOCHIM, MARIE-11 YEE, PAMELA-12 MCKINLEY, E.-11 LEONARD, KATE-12
18 3091 ATAC B ATAC 2:48.29 -
VAN UUM, RAISSA-11 VAN UUM, RAINA-11 NORMAN, SAM-11 PLATTS, MOLLY-12
19 3101 COPS F COPS 2:48.83 -
UTZ, JACQUELINE-12 XU, EMILY-12 PERKINS, REGAN-11 CARRERA, J.-12
20 3097 City of Richardson C COR 2:59.18 -
HALL, DAYLE-12 WARDALL, WENDY-12 MAXVILL, S.-12 FOERSTNER, B.-11
- 3088 GCAT B GCAT NT DQ -
KLOCKE, S.-11 FLOWERS, L.-12 MCDONALD, C.-11 SHAW, WHITNEY-12
- 3052 DUST B DUST DQ -
GREEN, LAUREN-12 WOLF, ASLEY-12 NEWMANN, JORDAN-12 WATSON, ROBIN-12
- 3100 DUST C DUST DQ -
KELLETT, J.-11 RIVERA, E.-11 DELAY, TABATHA-11 KNAUER, NICOLE-12
Girls 13-14 50 Free
A: ------ 28.89
BB: ------ 31.29
B: ------ 33.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 28.13 A+ 9
2 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 28.56 A+ 7
3 1348 KNACKE, ELYSIA 13 MCAT NT 29.12 BB 6
4 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 29.40 BB 5
5 1246 MILLER, BRITTANY 13 DM 29.44 BB 4
6 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 29.48 BB 3
7 1274 YOUNG, CHRISTI 13 ATAC 29.50 BB 2
8 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT 29.78 BB 1
9 1235 KNUBOWITZ, SHANA 14 DM 30.80 BB -
10 1190 FABIO, PAMELA 13 MARS NT 31.19 BB -
10 1086 MAHAFFEY, LISA 13 COPS 31.19 BB -
12 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 31.23 BB -
13 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 31.34 B- -
14 1004 LAMB, MELINDA 13 GCAT NT 31.51 B- -
- 1212 SILVER, TIFANIE 13 COR NS -
- 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM NS -
- 1251 ROWE, JESSICA 14 DM NS -
- 1139 RUSSELL, STEPHANIE 14 UNAT NT NS -
- 1384 SCHELL, NICOLE 13 NTAC NT NS -
* B Swimmers *
1 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 30.62 BB+ 9
2 1151 VILLARREAL, SARAH 14 MTRO 31.59 B 7
3 1106 KUHLKE, ERIN 14 COPS 31.68 B 6
4 1356 BOWLING, JAMEY 13 LAC NT 31.93 B 5
5 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 32.64 B 4
6 1186 URBANOWICZ, SAMANTHA 14 MARS NT 32.91 B 3
7 1030 ANDERSON, JILL 14 GCAT NT 32.92 B 2
8 1117 DE CHARMOY, ALIX 13 COPS 33.46 B 1
9 1298 BAIMA, JESSICA 14 DUST 33.62 B -
10 1001 GIALLANZA, KRISTINA 13 GCAT NT 33.95 -
11 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST 34.11 -
- 1252 GOODWIN, LIZZY 13 DM NS -
* C Swimmers *
1 1401 WILLIAMS, JULIANNE 13 ATAC 31.39 B 9
2 1145 SIEGFRIED, KATIE 13 GYST NT 32.08 B 7
3 1034 CREECY, LINDSEY 12 GCAT NT 32.37 B 6
4 1391 KENNEDY, JACQUELINE 13 DM 32.44 B 5
5 1390 GASPARI, CHRISTINA 13 DM 33.02 B 4
6 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 33.10 B 3
7 1199 KOKE, KENDRA 13 MARS NT 33.56 B 2
8 1121 HINKLEY, JESSICA 13 COPS 34.02 1
9 1181 ORDEMANN, KELLY 13 TST NT 34.03 -
10 1045 MCCABE, KELLY 13 GCAT NT 34.04 -
11 1040 WOOLLEY, RACHEL 13 GCAT NT 34.08 -
12 1392 MCCOY, VANESSA 13 WFS NT 34.21 -
13 1026 CHAPMAN, ERIN 13 GCAT NT 34.60 -
14 1278 MCNALLY, LAURA 13 ATAC 34.73 -
15 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 35.22 -
16 1379 MOORE, AMY 13 NTAC NT 35.77 -
17 1110 DAIDONE, KAREN 13 COPS 36.72 -
18 1286 RIAL, CHRISTINA 13 MARS NT 36.88 -
19 1325 NEELY, AMBER 13 DUST 41.23 -
- 1349 RITTER, KELLY 13 MCAT NT NS -
- 1180 MURDOCK, LAURA 13 TST NT NS -
- 1179 ROSS, HILLARY 14 TST NT NS -
- 1178 HATCHETT, JESSICA 13 TST NT NS -
- 1046 PYRON, PAIGE 14 UGCATNT NS -
- 1155 BENSON, STEPHANIE 13 MTRO NS -
Girls 13-14 100 Free
A: ------ 1:02.59
BB: ------ 1:07.79
B: ------ 1:13.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1299 WHITE, CHRISTINE 13 DUST 1:01.83 A+ 9
2 1251 ROWE, JESSICA 14 DM 1:02.39 A+ 7
3 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 1:02.46 A+ 6
4 1239 LARA, LUISA 14 DM 1:02.49 A+ 5
5 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 1:02.76 BB 4
6 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST 1:03.24 BB 3
7 1129 LOUISELL, Brooke 14 GAR 1:04.43 BB 2
8 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 1:04.62 BB 1
9 1071 OZ, LEKI 14 COPS 1:04.77 BB -
10 1274 YOUNG, CHRISTI 13 ATAC 1:04.85 BB -
11 1348 KNACKE, ELYSIA 13 MCAT NT 1:04.96 BB -
12 1161 CONLEY, JACQUELINE 13 FAST 1:05.09 BB -
13 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 1:05.75 BB -
14 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 1:06.25 BB -
15 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 1:06.56 BB -
16 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM 1:07.33 BB -
17 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 1:08.33 B- -
- 1140 SMITH, SUSAN 14 UNAT NT NS -
* B Swimmers *
1 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT 1:07.34 BB+ 9
2 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 1:07.68 BB+ 7
3 1106 KUHLKE, ERIN 14 COPS 1:08.40 B 6
4 1151 VILLARREAL, SARAH 14 MTRO 1:08.66 B 5
5 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 1:09.77 B 4
6 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 1:10.27 B 3
7 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST 1:10.61 B 2
8 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 1:10.77 B 1
9 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST 1:13.52 -
* C Swimmers *
1 1285 PAYNE, WHITNEY 14 ATAC 1:08.39 B 9
2 1145 SIEGFRIED, KATIE 13 GYST NT 1:11.43 B 7
3 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 1:12.14 B 6
4 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT 1:12.64 B 5
5 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 1:12.96 B 4
6 1121 HINKLEY, JESSICA 13 COPS 1:13.05 B 3
7 1117 DE CHARMOY, ALIX 13 COPS 1:13.86 2
8 1186 URBANOWICZ, SAMANTHA 14 MARS NT 1:13.97 1
9 1181 ORDEMANN, KELLY 13 TST NT 1:14.47 -
10 1045 MCCABE, KELLY 13 GCAT NT 1:14.55 -
11 1199 KOKE, KENDRA 13 MARS NT 1:14.65 -
12 1013 BERRY, MICHELE 13 GCAT NT 1:14.70 -
13 1085 MCLAINE, BRIDGET 13 COPS 1:15.33 -
14 1390 GASPARI, CHRISTINA 13 DM 1:15.54 -
15 1391 KENNEDY, JACQUELINE 13 DM 1:15.64 -
16 1349 RITTER, KELLY 13 MCAT NT 1:16.49 -
17 1298 BAIMA, JESSICA 14 DUST 1:18.29 -
18 1346 FRANCE, HILARY 13 MCAT NT 1:18.85 -
19 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 1:19.23 -
20 1286 RIAL, CHRISTINA 13 MARS NT 1:21.82 -
21 1325 NEELY, AMBER 13 DUST 1:31.32 -
Girls 13-14 200 Free
A: ------ 2:14.19
BB: ------ 2:25.39
B: ------ 2:36.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1212 SILVER, TIFANIE 13 COR 2:13.74 A+ 9
2 1239 LARA, LUISA 14 DM 2:14.62 BB 7
3 1246 MILLER, BRITTANY 13 DM 2:19.71 BB 6
4 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 2:21.15 BB 5
5 1274 YOUNG, CHRISTI 13 ATAC 2:21.51 BB 4
6 1263 YEE, BEVERLY 13 DM 2:21.58 BB 3
7 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 2:24.24 BB 2
8 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 2:24.68 BB 1
9 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 2:24.72 BB -
10 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM 2:25.58 B- -
11 1004 LAMB, MELINDA 13 GCAT NT 2:26.70 B- -
12 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 2:28.78 B- -
- 1405 MADDOX, KAYLA 13 DUST NS -
* B Swimmers *
1 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 2:20.39 BB+ 9
2 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 2:20.66 BB+ 7
3 1237 GABRIELE, MARGUERITE 13 DM 2:25.52 B 6
4 1190 FABIO, PAMELA 13 MARS NT 2:28.70 B 5
5 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST 2:28.73 B 4
6 1151 VILLARREAL, SARAH 14 MTRO 2:31.39 B 3
7 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT 2:31.94 B 2
8 1348 KNACKE, ELYSIA 13 MCAT NT 2:33.71 B 1
9 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST 2:40.35 -
- 1140 SMITH, SUSAN 14 UNAT NT NS -
- 1251 ROWE, JESSICA 14 DM NS -
- 1139 RUSSELL, STEPHANIE 14 UNAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1356 BOWLING, JAMEY 13 LAC NT 2:29.64 B 9
2 1086 MAHAFFEY, LISA 13 COPS 2:29.79 B 7
3 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 2:30.06 B 6
4 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST 2:31.63 B 5
5 1106 KUHLKE, ERIN 14 COPS 2:31.71 B 4
6 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT 2:36.51 B 3
7 1117 DE CHARMOY, ALIX 13 COPS 2:37.64 2
8 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 2:37.91 1
9 1145 SIEGFRIED, KATIE 13 GYST NT 2:38.93 -
10 1001 GIALLANZA, KRISTINA 13 GCAT NT 2:39.11 -
11 1186 URBANOWICZ, SAMANTHA 14 MARS NT 2:40.40 -
12 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 2:41.15 -
13 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 2:41.36 -
14 1384 SCHELL, NICOLE 13 NTAC NT 2:41.86 -
15 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 2:42.12 -
16 1178 HATCHETT, JESSICA 13 TST NT 2:43.80 -
17 1034 CREECY, LINDSEY 12 GCAT NT 2:45.62 -
18 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 2:53.79 -
19 1298 BAIMA, JESSICA 14 DUST 2:53.82 -
20 1040 WOOLLEY, RACHEL 13 GCAT NT 3:06.22 -
21 1110 DAIDONE, KAREN 13 COPS 3:07.71 -
22 1325 NEELY, AMBER 13 DUST 3:21.11 -
23 1350 FERGUS, LINDSAY 14 MCAT NT 3:29.19 -
- 1179 ROSS, HILLARY 14 TST NT DQ -
- 1278 MCNALLY, LAURA 13 ATAC DQ -
Girls 13-14 100 Back
A: ------ 1:09.79
BB: ------ 1:15.59
B: ------ 1:21.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1212 SILVER, TIFANIE 13 COR 1:10.47 BB 9
2 1275 GALLAGHER, KATHLEEN 14 ATAC 1:11.42 BB 7
3 1413 TRANSUE, ANNA 14 MARS NT 1:11.49 BB 6
4 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM 1:11.70 BB 5
5 1139 RUSSELL, STEPHANIE 14 UNAT NT 1:12.84 BB 4
6 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 1:13.41 BB 3
7 1263 YEE, BEVERLY 13 DM 1:13.99 BB 2
8 1405 MADDOX, KAYLA 13 DUST 1:14.00 BB 1
9 1235 KNUBOWITZ, SHANA 14 DM 1:18.09 B- -
- 1161 CONLEY, JACQUELINE 13 FAST NS -
* B Swimmers *
1 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 1:12.77 BB+ 9
2 1356 BOWLING, JAMEY 13 LAC NT 1:13.44 BB+ 7
3 1246 MILLER, BRITTANY 13 DM 1:14.22 BB+ 6
4 1071 OZ, LEKI 14 COPS 1:14.26 BB+ 5
5 1274 YOUNG, CHRISTI 13 ATAC 1:14.86 BB+ 4
6 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 1:14.89 BB+ 3
7 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 1:17.42 B 2
8 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 1:17.57 B 1
9 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 1:18.64 B -
10 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST 1:18.94 B -
11 1140 SMITH, SUSAN 14 UNAT NT 1:19.29 B -
12 1086 MAHAFFEY, LISA 13 COPS 1:19.44 B -
13 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 1:19.46 B -
14 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST 1:20.01 B -
15 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 1:21.18 B -
16 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 1:21.26 B -
17 1106 KUHLKE, ERIN 14 COPS 1:21.51 -
18 1384 SCHELL, NICOLE 13 NTAC NT 1:24.56 -
19 1030 ANDERSON, JILL 14 GCAT NT 1:26.09 -
- 1251 ROWE, JESSICA 14 DM NS -
* C Swimmers *
1 1239 LARA, LUISA 14 DM 1:15.04 BB 9
2 1401 WILLIAMS, JULIANNE 13 ATAC 1:18.04 B 7
3 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT 1:19.30 B 6
4 1186 URBANOWICZ, SAMANTHA 14 MARS NT 1:22.34 5
5 1004 LAMB, MELINDA 13 GCAT NT 1:22.69 4
6 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT 1:23.86 3
7 1199 KOKE, KENDRA 13 MARS NT 1:24.95 2
8 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 1:25.71 1
9 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 1:25.90 -
10 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 1:26.03 -
11 1026 CHAPMAN, ERIN 13 GCAT NT 1:26.39 -
12 1278 MCNALLY, LAURA 13 ATAC 1:26.72 -
13 1348 KNACKE, ELYSIA 13 MCAT NT 1:27.44 -
14 1252 GOODWIN, LIZZY 13 DM 1:30.23 -
15 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 1:31.04 -
16 1181 ORDEMANN, KELLY 13 TST NT 1:32.78 -
17 1346 FRANCE, HILARY 13 MCAT NT 1:33.29 -
18 1034 CREECY, LINDSEY 12 GCAT NT 1:33.68 -
19 1179 ROSS, HILLARY 14 TST NT 1:34.31 -
20 1178 HATCHETT, JESSICA 13 TST NT 1:34.92 -
21 1045 MCCABE, KELLY 13 GCAT NT 1:35.40 -
22 1121 HINKLEY, JESSICA 13 COPS 1:36.52 -
23 1110 DAIDONE, KAREN 13 COPS 1:42.73 -
24 1392 MCCOY, VANESSA 13 WFS NT 1:48.55 -
25 1286 RIAL, CHRISTINA 13 MARS NT 1:49.16 -
26 1325 NEELY, AMBER 13 DUST 1:51.66 -
- 1001 GIALLANZA, KRISTINA 13 GCAT NT DQ -
- 1350 FERGUS, LINDSAY 14 MCAT NT DQ -
- 1155 BENSON, STEPHANIE 13 MTRO NS -
Girls 13-14 200 Back
A: ------ 2:29.69
BB: ------ 2:42.09
B: ------ 2:54.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1275 GALLAGHER, KATHLEEN 14 ATAC 2:32.67 BB 9
2 1299 WHITE, CHRISTINE 13 DUST 2:33.17 BB 7
3 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM 2:37.23 BB 6
* B Swimmers *
1 1274 YOUNG, CHRISTI 13 ATAC 2:37.97 BB+ 9
2 1263 YEE, BEVERLY 13 DM 2:40.84 BB+ 7
3 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 2:41.78 BB+ 6
4 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 2:45.59 B 5
5 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 2:45.70 B 4
6 1251 ROWE, JESSICA 14 DM 2:47.77 B 3
7 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 2:50.55 B 2
* C Swimmers *
1 1212 SILVER, TIFANIE 13 COR 2:28.14 A 9
2 1161 CONLEY, JACQUELINE 13 FAST 2:37.53 BB 7
3 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 2:37.97 BB 6
4 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 2:39.96 BB 5
5 1129 LOUISELL, Brooke 14 GAR 2:42.33 B 4
6 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 2:42.66 B 3
7 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 2:49.40 B 2
8 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT 2:51.16 B 1
9 1085 MCLAINE, BRIDGET 13 COPS 2:57.20 -
10 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 3:09.47 -
- 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT DQ -
- 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT DQ -
- 1413 TRANSUE, ANNA 14 MARS NT NS -
Girls 13-14 100 Breast
A: ------ 1:17.99
BB: ------ 1:24.49
B: ------ 1:30.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 1:20.89 BB 9
2 1161 CONLEY, JACQUELINE 13 FAST 1:21.94 BB 7
3 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 1:23.16 BB 6
4 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 1:24.31 BB 5
5 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST 1:24.77 B- 4
6 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 1:25.29 B- 3
7 1129 LOUISELL, Brooke 14 GAR 1:25.70 B- 2
- 1413 TRANSUE, ANNA 14 MARS NT NS -
* B Swimmers *
1 1348 KNACKE, ELYSIA 13 MCAT NT 1:24.44 BB+ 9
2 1071 OZ, LEKI 14 COPS 1:25.58 B 7
3 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 1:26.25 B 6
4 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 1:26.51 B 5
5 1237 GABRIELE, MARGUERITE 13 DM 1:26.95 B 4
6 1239 LARA, LUISA 14 DM 1:27.12 B 3
7 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 1:28.14 B 2
8 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST 1:28.31 B 1
9 1106 KUHLKE, ERIN 14 COPS 1:28.44 B -
9 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST 1:28.44 B -
11 1298 BAIMA, JESSICA 14 DUST 1:28.46 B -
11 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM 1:28.46 B -
13 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 1:29.46 B -
* C Swimmers *
1 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 1:28.51 B 9
2 1285 PAYNE, WHITNEY 14 ATAC 1:28.95 B 7
3 1121 HINKLEY, JESSICA 13 COPS 1:30.92 B 6
4 1263 YEE, BEVERLY 13 DM 1:31.86 5
5 1199 KOKE, KENDRA 13 MARS NT 1:33.29 4
6 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 1:33.42 3
7 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 1:34.25 2
8 1013 BERRY, MICHELE 13 GCAT NT 1:35.06 1
9 1391 KENNEDY, JACQUELINE 13 DM 1:35.14 -
10 1145 SIEGFRIED, KATIE 13 GYST NT 1:35.35 -
11 1349 RITTER, KELLY 13 MCAT NT 1:35.67 -
12 1085 MCLAINE, BRIDGET 13 COPS 1:36.30 -
13 1117 DE CHARMOY, ALIX 13 COPS 1:38.23 -
14 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 1:38.30 -
15 1181 ORDEMANN, KELLY 13 TST NT 1:38.91 -
16 1186 URBANOWICZ, SAMANTHA 14 MARS NT 1:39.70 -
17 1390 GASPARI, CHRISTINA 13 DM 1:44.10 -
18 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 1:48.76 -
19 1286 RIAL, CHRISTINA 13 MARS NT 1:55.85 -
20 1346 FRANCE, HILARY 13 MCAT NT 2:00.39 -
- 1325 NEELY, AMBER 13 DUST NS -
Girls 13-14 200 Breast
A: ------ 2:48.49
BB: ------ 3:02.59
B: ------ 3:16.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1300 ALTENAU, JENNIFER 14 DUST 2:53.30 BB 9
2 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 2:58.12 BB 7
3 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 3:00.01 BB 6
4 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST 3:06.45 B- 5
5 1246 MILLER, BRITTANY 13 DM 3:59.47 4
* B Swimmers *
1 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST 3:02.68 B 9
2 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 3:08.24 B 7
3 1348 KNACKE, ELYSIA 13 MCAT NT 3:11.86 B 6
* C Swimmers *
1 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 2:57.27 BB 9
2 1004 LAMB, MELINDA 13 GCAT NT 3:02.40 BB 7
3 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 3:03.48 B 6
4 1379 MOORE, AMY 13 NTAC NT 3:08.66 B 5
5 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 3:11.53 B 4
6 1278 MCNALLY, LAURA 13 ATAC 3:13.53 B 3
7 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 3:13.64 B 2
8 1190 FABIO, PAMELA 13 MARS NT 3:14.25 B 1
9 1298 BAIMA, JESSICA 14 DUST 3:15.71 B -
10 1155 BENSON, STEPHANIE 13 MTRO 3:15.86 B -
11 1001 GIALLANZA, KRISTINA 13 GCAT NT 3:17.87 -
12 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 3:19.74 -
13 1349 RITTER, KELLY 13 MCAT NT 3:23.91 -
14 1030 ANDERSON, JILL 14 GCAT NT 3:24.64 -
15 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 3:25.02 -
16 1181 ORDEMANN, KELLY 13 TST NT 3:26.70 -
17 1356 BOWLING, JAMEY 13 LAC NT 3:30.56 -
18 1145 SIEGFRIED, KATIE 13 GYST NT 3:30.83 -
19 1384 SCHELL, NICOLE 13 NTAC NT 3:31.66 -
- 1350 FERGUS, LINDSAY 14 MCAT NT DQ -
- 1121 HINKLEY, JESSICA 13 COPS NS -
Girls 13-14 100 Fly
A: ------ 1:08.39
BB: ------ 1:14.09
B: ------ 1:19.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1413 TRANSUE, ANNA 14 MARS NT 1:08.53 BB 9
2 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 1:10.94 BB 6.5
2 1212 SILVER, TIFANIE 13 COR 1:10.94 BB 6.5
4 1086 MAHAFFEY, LISA 13 COPS 1:12.13 BB 5
* B Swimmers *
1 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST 1:11.58 BB+ 9
2 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 1:14.87 B 7
3 1071 OZ, LEKI 14 COPS 1:15.59 B 6
4 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 1:17.73 B 5
- 1251 ROWE, JESSICA 14 DM NS -
* C Swimmers *
1 1239 LARA, LUISA 14 DM 1:17.45 B 9
2 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 1:19.98 7
3 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST 1:21.63 6
4 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT 1:22.50 5
5 1151 VILLARREAL, SARAH 14 MTRO 1:23.57 4
6 1026 CHAPMAN, ERIN 13 GCAT NT 1:24.60 3
7 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 1:24.75 2
8 1097 WALKER, ASHLEY 13 COPS 1:26.26 1
9 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST 1:26.95 -
9 1190 FABIO, PAMELA 13 MARS NT 1:26.95 -
11 1030 ANDERSON, JILL 14 GCAT NT 1:29.41 -
12 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 1:30.92 -
13 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 1:32.96 -
14 1349 RITTER, KELLY 13 MCAT NT 1:33.14 -
15 1179 ROSS, HILLARY 14 TST NT 1:37.94 -
16 1390 GASPARI, CHRISTINA 13 DM 1:41.18 -
17 1178 HATCHETT, JESSICA 13 TST NT 1:41.77 -
18 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 1:43.49 -
19 1346 FRANCE, HILARY 13 MCAT NT 1:45.15 -
20 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 1:47.75 -
- 1263 YEE, BEVERLY 13 DM NS -
- 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT NS -
- 1140 SMITH, SUSAN 14 UNAT NT NS -
- 1139 RUSSELL, STEPHANIE 14 UNAT NT NS -
Girls 13-14 200 Fly
A: ------ 2:28.59
BB: ------ 2:40.99
B: ------ 2:53.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 2:39.56 BB+ 9
2 1071 OZ, LEKI 14 COPS 2:49.12 B 7
* C Swimmers *
1 1212 SILVER, TIFANIE 13 COR 2:42.10 B 9
2 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 2:58.70 7
3 1299 WHITE, CHRISTINE 13 DUST 3:04.02 6
4 1151 VILLARREAL, SARAH 14 MTRO 3:05.57 5
5 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT 3:12.10 4
6 1085 MCLAINE, BRIDGET 13 COPS 3:15.69 3
Girls 13-14 200 IM
A: ------ 2:32.69
BB: ------ 2:45.49
B: ------ 2:58.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1300 ALTENAU, JENNIFER 14 DUST 2:37.28 BB 9
2 1053 CARTER, ASHLEY 13 COPS 2:38.92 BB 7
3 1405 MADDOX, KAYLA 13 DUST 2:39.54 BB 6
4 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT 2:39.55 BB 5
5 1239 LARA, LUISA 14 DM 2:40.12 BB 4
6 1160 COLERIDGE, MEGAN 13 FAST 2:41.68 BB 3
7 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 2:42.56 BB 2
8 1253 BUCKLEY, ALEXANDRA 13 DM 2:43.74 BB 1
9 1235 KNUBOWITZ, SHANA 14 DM 2:46.91 B- -
10 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT 2:54.17 B- -
- 1071 OZ, LEKI 14 COPS NS -
- 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST NS -
- 1251 ROWE, JESSICA 14 DM NS -
- 1139 RUSSELL, STEPHANIE 14 UNAT NT NS -
* B Swimmers *
1 1274 YOUNG, CHRISTI 13 ATAC 2:39.86 BB+ 9
2 1068 WEAVER, MELISSA 13 COPS 2:50.31 B 7
3 1191 WOOD, JESSICA 14 MARS NT 2:50.62 B 6
4 1004 LAMB, MELINDA 13 GCAT NT 2:54.89 B 5
5 1001 GIALLANZA, KRISTINA 13 GCAT NT 3:04.58 4
- 1106 KUHLKE, ERIN 14 COPS DQ -
- 1164 HARGROVE, MICHELLE 13 FAST DQ -
- 1162 GUSTAFSON, KAYLA 13 FAST NS -
- 1384 SCHELL, NICOLE 13 NTAC NT NS -
* C Swimmers *
1 1401 WILLIAMS, JULIANNE 13 ATAC 2:40.66 BB 9
2 1356 BOWLING, JAMEY 13 LAC NT 2:54.87 B 7
3 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 2:57.84 B 6
4 1190 FABIO, PAMELA 13 MARS NT 2:57.85 B 5
5 1117 DE CHARMOY, ALIX 13 COPS 2:58.16 B 4
6 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT 2:58.34 3
7 1317 COTTRILL, CANDA 13 DUST 3:03.09 2
8 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 3:03.83 1
9 1030 ANDERSON, JILL 14 GCAT NT 3:04.65 -
10 1199 KOKE, KENDRA 13 MARS NT 3:08.06 -
11 1379 MOORE, AMY 13 NTAC NT 3:09.06 -
12 1145 SIEGFRIED, KATIE 13 GYST NT 3:10.48 -
13 1349 RITTER, KELLY 13 MCAT NT 3:14.49 -
14 1108 WILLIAMS, LACI 13 COPS 3:15.54 -
15 1181 ORDEMANN, KELLY 13 TST NT 3:18.77 -
16 1062 PATEL, MEERA 14 COPS 3:22.88 -
17 1346 FRANCE, HILARY 13 MCAT NT 3:31.04 -
- 1392 MCCOY, VANESSA 13 WFS NT DQ -
- 1390 GASPARI, CHRISTINA 13 DM NS -
- 1140 SMITH, SUSAN 14 UNAT NT NS -
- 1325 NEELY, AMBER 13 DUST NS -
Girls 13-14 400 IM
A: ------ 5:21.69
BB: ------ 5:48.49
B: ------ 6:15.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
- 1015 DECATO, BRIGITTE 13 GCAT NT DQ -
* C Swimmers *
1 1037 VALADEZ, ANGELINA 13 GCAT NT 5:46.04 BB 9
2 1165 NELSON, JAMIE 14 FAST 5:47.91 BB 7
3 1299 WHITE, CHRISTINE 13 DUST 5:48.83 B 6
4 1129 LOUISELL, Brooke 14 GAR 6:03.56 B 5
5 1019 SMITH, KRISTI 13 GCAT NT 6:13.15 B 4
6 1347 HORNUNG, DANIELLE 13 MCAT NT 6:14.17 B 3
7 1372 DALE, LINDSAY 13 NTAC NT 6:23.88 2
8 1085 MCLAINE, BRIDGET 13 COPS 6:28.92 1
9 1014 GUNN, LINDSAY 13 GCAT NT 6:31.68 -
- 1022 ROSE, LAUREN 13 GCAT NT DQ -
- 1138 HEUER, MICHELLE 13 UNAT NT DQ -
Girls 13-14 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3077 FAST FAST 1:57.21 18
COLERIDGE, M.-13 HARGROVE, M.-13 CONLEY, J.-13 NELSON, JAMIE-14
2 3076 COPS A COPS 1:57.31 14
CARTER, ASHLEY-13 OZ, LEKI-14 WEAVER, MELISSA-13 WALKER, ASHLEY-13
3 3075 GCAT A GCAT NT 2:00.52 12
VALADEZ, A.-13 DECATO, B.-13 ROSE, LAUREN-13 SMITH, KRISTI-13
4 3080 DALLAS MUSTANGS A DM 2:05.14 10
BUCKLEY, A.-13 GASPARI, C.-13 KENNEDY, J.-13 ROWE, JESSICA-14
5 3078 COPS B COPS 2:10.63 8
KUHLKE, ERIN-14 DE CHARMOY, A.-13 HINKLEY, J.-13 MCLAINE, B.-13
6 3079 MCAT A MCAT NT 2:13.60 6
KNACKE, ELYSIA-13 RITTER, KELLY-13 FRANCE, HILARY-13 HORNUNG, D.-13
7 3081 MARS MARS NT 2:13.66 4
URBANOWICZ, S.-14 RIAL, CHRISTINA-13 KOKE, KENDRA-13 WOOD, JESSICA-14
Girls 13-14 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3027 COPS A COPS 2:15.53 18
WALKER, ASHLEY-13 WILLIAMS, LACI-13 MAHAFFEY, LISA-13 KUHLKE, ERIN-14
2 3023 DUST A DUST 2:16.89 14
MADDOX, KAYLA-13 BAIMA, JESSICA-14 ALTENAU, J.-14 COTTRILL, CANDA-13
3 3024 FAST FAST 2:17.68 12
COLERIDGE, M.-13 GUSTAFSON, K.-13 HARGROVE, M.-13 NELSON, JAMIE-14
4 3030 DALLAS MUSTANGS A DM 2:18.32 10
LARA, LUISA-14 MILLER, B.-13 GABRIELE, M.-13 KNUBOWITZ, S.-14
5 3028 GCAT A GCAT NT 2:19.11 8
ANDERSON, JILL-14 VALADEZ, A.-13 DECATO, B.-13 SMITH, KRISTI-13
6 3031 COPS B COPS 2:19.23 6
HINKLEY, J.-13 WEAVER, MELISSA-13 OZ, LEKI-14 CARTER, ASHLEY-13
7 3025 ATAC A ATAC 2:20.65 4
GALLAGHER, K.-14 PAYNE, WHITNEY-14 YOUNG, CHRISTI-13 WILLIAMS, J.-13
8 3029 MARS MARS NT 2:21.95 2
URBANOWICZ, S.-14 WOOD, JESSICA-14 FABIO, PAMELA-13 TRANSUE, ANNA-14
9 3032 GCAT B GCAT NT 2:27.41 -
ROSE, LAUREN-13 LAMB, MELINDA-13 GUNN, LINDSAY-13 GIALLANZA, K.-13
10 3034 DALLAS MUSTANGS B DM 2:31.69 -
YEE, BEVERLY-13 GOODWIN, LIZZY-13 GASPARI, C.-13 KENNEDY, J.-13
11 3033 GCAT C GCAT NT 2:35.37 -
MCCABE, KELLY-13 WOOLLEY, RACHEL-13 CHAPMAN, ERIN-13 CREECY, LINDSEY-12
- 3026 MCAT MCAT NT DQ -
FRANCE, HILARY-13 RITTER, KELLY-13 HORNUNG, D.-13 KNACKE, ELYSIA-13
Girls 15 & Over 50 Free
A: ------ 28.39
BB: ------ 30.69
B: ------ 33.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1072 KAHLER, ELYSE 15 COPS 28.80 BB 9
2 1156 CAMP, KATIE 15 MTRO 29.20 BB 7
3 1410 NIEMAN, LISA 16 GAR 29.67 BB 6
4 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 29.80 BB 5
5 1142 DUKE, KRISTEN 15 GYST NT 30.54 BB 4
6 1083 MORENO, MELISSA 16 COPS 31.32 B- 2.5
6 1200 MORRIS, REBECCA 15 MARS NT 31.32 B- 2.5
- 1167 NORTON, SUSAN 15 FAST NS -
- 1141 BROOKS, BRITTANY 15 GYST NT NS -
- 1321 SMITH, SARAH 16 DUST NS -
* B Swimmers *
1 1290 KIRKPATRICK, CHRISSY 20 GYST NT 30.80 B 9
2 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 32.23 B 7
3 1268 COLLUM, ELIZABETH 15 GPAC 33.14 6
* C Swimmers *
1 1154 FOSTER, LAURA 15 MTRO 29.61 BB 9
2 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 30.42 BB 7
3 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR 34.45 6
Girls 15 & Over 100 Free
A: ------ 1:01.69
BB: ------ 1:06.89
B: ------ 1:11.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1072 KAHLER, ELYSE 15 COPS 1:02.36 BB 9
2 1156 CAMP, KATIE 15 MTRO 1:03.61 BB 6.5
2 1210 JONES, CRYSTAL 15 COR 1:03.61 BB 6.5
4 1410 NIEMAN, LISA 16 GAR 1:05.62 BB 5
5 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 1:06.64 BB 4
6 1011 TWOMEY, MICHELLE 16 GCAT NT 1:10.51 B- 3
* B Swimmers *
1 1321 SMITH, SARAH 16 DUST 1:05.49 BB+ 9
2 1063 SANDERS, LAUREN 15 COPS 1:08.12 B 7
3 1290 KIRKPATRICK, CHRISSY 20 GYST NT 1:08.39 B 6
* C Swimmers *
1 1284 PAYNE, LINDSEY 15 ATAC 1:01.51 A 9
2 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 1:09.72 B 7
3 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 1:11.63 B 6
4 1268 COLLUM, ELIZABETH 15 GPAC 1:12.43 5
5 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR 1:21.75 4
Girls 15 & Over 200 Free
A: ------ 2:12.49
BB: ------ 2:23.49
B: ------ 2:34.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1297 MOORE, GRACE 15 DUST 2:16.40 BB 9
2 1154 FOSTER, LAURA 15 MTRO 2:17.25 BB 7
* B Swimmers *
1 1156 CAMP, KATIE 15 MTRO 2:23.95 B 9
2 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 2:29.73 B 7
3 1011 TWOMEY, MICHELLE 16 GCAT NT 2:31.05 B 6
4 1200 MORRIS, REBECCA 15 MARS NT 2:32.95 B 5
- 1321 SMITH, SARAH 16 DUST NS -
- 1141 BROOKS, BRITTANY 15 GYST NT NS -
* C Swimmers *
1 1167 NORTON, SUSAN 15 FAST 2:30.37 B 9
2 1142 DUKE, KRISTEN 15 GYST NT 2:30.87 B 7
3 1290 KIRKPATRICK, CHRISSY 20 GYST NT 2:31.45 B 6
4 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 2:38.56 5
5 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 2:42.91 4
6 1410 NIEMAN, LISA 16 GAR 2:44.93 3
7 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR 3:05.92 2
Girls 15 & Over 100 Back
A: ------ 1:08.69
BB: ------ 1:14.39
B: ------ 1:20.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1297 MOORE, GRACE 15 DUST 1:09.17 BB 9
2 1301 DUKE, AMY 15 DUST 1:09.87 BB 7
3 1395 FRAZIER, ALICE 16 TST NT 1:16.89 B- 6
* B Swimmers *
1 1072 KAHLER, ELYSE 15 COPS 1:14.48 B 9
2 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 1:16.55 B 7
3 1141 BROOKS, BRITTANY 15 GYST NT 1:17.72 B 6
4 1142 DUKE, KRISTEN 15 GYST NT 1:18.59 B 5
5 1268 COLLUM, ELIZABETH 15 GPAC 1:20.88 4
6 1083 MORENO, MELISSA 16 COPS 1:21.75 3
- 1154 FOSTER, LAURA 15 MTRO NS -
* C Swimmers *
1 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 1:20.31 9
2 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 1:23.31 7
3 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR 1:30.87 6
- 1167 NORTON, SUSAN 15 FAST NS -
Girls 15 & Over 200 Back
A: ------ 2:26.89
BB: ------ 2:39.19
B: ------ 2:51.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1301 DUKE, AMY 15 DUST 2:29.89 BB 9
2 1297 MOORE, GRACE 15 DUST 2:32.91 BB 7
3 1410 NIEMAN, LISA 16 GAR 2:37.78 BB 6
* B Swimmers *
1 1072 KAHLER, ELYSE 15 COPS 2:37.23 BB+ 9
2 1268 COLLUM, ELIZABETH 15 GPAC 2:41.49 B 7
* C Swimmers *
1 1321 SMITH, SARAH 16 DUST 2:36.00 BB 9
2 1284 PAYNE, LINDSEY 15 ATAC 2:45.18 B 7
3 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 2:51.88 6
4 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 2:54.32 5
5 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 3:04.71 4
6 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR 3:12.84 3
Girls 15 & Over 100 Breast
A: ------ 1:17.69
BB: ------ 1:24.09
B: ------ 1:30.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1210 JONES, CRYSTAL 15 COR 1:20.42 BB 9
* B Swimmers *
1 1063 SANDERS, LAUREN 15 COPS 1:21.59 BB+ 9
2 1297 MOORE, GRACE 15 DUST 1:25.57 B 7
3 1156 CAMP, KATIE 15 MTRO 1:27.12 B 6
- 1011 TWOMEY, MICHELLE 16 GCAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1284 PAYNE, LINDSEY 15 ATAC 1:22.84 BB 9
2 1290 KIRKPATRICK, CHRISSY 20 GYST NT 1:32.53 7
3 1130 SHERIDAN, Jennifer 15 GAR 1:34.19 6
4 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 1:34.41 5
5 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 1:40.78 4
6 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR 1:57.69 3
Girls 15 & Over 200 Breast
A: ------ 2:46.99
BB: ------ 3:00.89
B: ------ 3:14.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1063 SANDERS, LAUREN 15 COPS 2:52.21 BB+ 9
2 1154 FOSTER, LAURA 15 MTRO 3:04.10 B 7
3 1167 NORTON, SUSAN 15 FAST 3:04.77 B 6
4 1083 MORENO, MELISSA 16 COPS 3:06.71 B 5
5 1011 TWOMEY, MICHELLE 16 GCAT NT 3:16.15 4
* C Swimmers *
1 1301 DUKE, AMY 15 DUST 2:51.61 BB 9
- 1141 BROOKS, BRITTANY 15 GYST NT NS -
Girls 15 & Over 100 Fly
A: ------ 1:07.59
BB: ------ 1:13.29
B: ------ 1:18.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1297 MOORE, GRACE 15 DUST 1:09.93 BB 9
2 1410 NIEMAN, LISA 16 GAR 1:16.34 B- 7
- 1063 SANDERS, LAUREN 15 COPS DQ -
* B Swimmers *
1 1395 FRAZIER, ALICE 16 TST NT 1:14.00 B 9
2 1154 FOSTER, LAURA 15 MTRO 1:18.78 B 7
* C Swimmers *
1 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 1:21.80 9
2 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 1:22.86 7
3 1200 MORRIS, REBECCA 15 MARS NT 1:23.35 6
4 1268 COLLUM, ELIZABETH 15 GPAC 1:25.95 5
5 1142 DUKE, KRISTEN 15 GYST NT 1:32.30 4
Girls 15 & Over 200 Fly
A: ------ 2:27.29
BB: ------ 2:39.59
B: ------ 2:51.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1301 DUKE, AMY 15 DUST 2:32.32 BB 9
* B Swimmers *
1 1063 SANDERS, LAUREN 15 COPS 2:38.62 BB+ 9
* C Swimmers *
1 1130 SHERIDAN, Jennifer 15 GAR 3:27.98 9
Girls 15 & Over 200 IM
A: ------ 2:30.09
BB: ------ 2:42.59
B: ------ 2:55.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1072 KAHLER, ELYSE 15 COPS 2:28.84 A+ 9
2 1297 MOORE, GRACE 15 DUST 2:38.06 BB 7
* B Swimmers *
1 1156 CAMP, KATIE 15 MTRO 2:44.23 B 9
2 1063 SANDERS, LAUREN 15 COPS 2:46.95 B 7
3 1294 HACKNEY, KAREN 16 DUST 2:53.48 B 6
- 1011 TWOMEY, MICHELLE 16 GCAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1083 MORENO, MELISSA 16 COPS 2:56.89 9
2 1070 YANKLE, CARLIE 15 COPS 2:57.55 7
3 1142 DUKE, KRISTEN 15 GYST NT 2:59.77 6
4 1200 MORRIS, REBECCA 15 MARS NT 3:00.46 5
5 1290 KIRKPATRICK, CHRISSY 20 GYST NT 3:02.73 4
6 1389 DENOMY, MELISSA 15 GAR 3:11.53 3
- 1170 GRETHEE, NATASHA 15 GAR DQ -
Girls 15 & Over 400 IM
A: ------ 5:14.89
BB: ------ 5:41.19
B: ------ 6:07.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1410 NIEMAN, LISA 16 GAR 5:28.80 BB 9
- 1301 DUKE, AMY 15 DUST NS -
* B Swimmers *
- 1072 KAHLER, ELYSE 15 COPS NS -
* C Swimmers *
1 1268 COLLUM, ELIZABETH 15 GPAC 6:06.78 B 9
2 1130 SHERIDAN, Jennifer 15 GAR 6:35.79 7
Girls 15 & Over 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3085 Garland Aqua Racers GAR 2:09.28 18
DENOMY, MELISSA-15 GRETHEE, N.-15 SHERIDAN, J.-15 NIEMAN, LISA-16
Girls 15 & Over 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3038 COPS A COPS 2:17.92 18
MORENO, MELISSA-16 KAHLER, ELYSE-15 YANKLE, CARLIE-15 SANDERS, LAUREN-15
Boys 11-12 50 Free
A: ------ 28.89
BB: ------ 31.29
B: ------ 33.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1383 PEREHODUK, DANIEL 12 NTAC NT 28.77 A+ 9
2 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 28.97 BB 7
3 1231 SAUNDERS, ALLEN 12 COR 29.15 BB 6
4 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 29.58 BB 5
5 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 30.08 BB 4
6 1177 JOHNSON, AARON 12 TST NT 30.31 BB 3
7 1125 WITTIG, Eric 11 GAR 30.76 BB 2
8 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 31.27 BB 1
9 1091 KENDRICK, JOHN 12 COPS 31.49 B- -
* B Swimmers *
1 1213 CHIU, NATHAN 12 COR 30.26 BB+ 9
2 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 30.72 BB+ 7
3 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 31.43 B 6
4 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 31.78 B 5
5 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 31.79 B 4
6 1406 BORN, TY 12 TST NT 31.98 B 3
7 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 32.53 B 2
8 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 32.57 B 1
9 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 32.72 B -
10 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 33.20 B -
11 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 33.35 B -
12 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 33.61 B -
13 1303 PARDUE, CHAD 12 DUST 34.51 -
14 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT 35.30 -
- 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT NS -
- 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT NS -
- 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS NS -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 29.81 BB 9
2 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 32.31 B 7
3 1369 DALY, JACK 11 LAC NT 32.50 B 6
4 1036 SIMMONS, BLAKE 11 GCAT NT 33.76 5
5 1271 HOY, DANIEL 11 GPAC 34.40 4
6 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 34.80 3
7 1386 WELLBORN, CHRIS 11 NTAC NT 35.16 2
8 1028 ROBINSON, MARCUS 12 GCAT NT 35.35 1
9 1380 MOORE, DANIEL 11 NTAC NT 35.37 -
10 1146 DUKE, DAVID 12 GYST NT 35.64 -
11 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 35.68 -
12 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS 35.80 -
13 1099 FENTON, CHRISTOPHE 12 COPS 36.43 -
14 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 37.29 -
15 1216 WANG, MICHAEL 11 COR 37.41 -
16 1310 BECKER, TIMOTHY 12 DUST 37.61 -
17 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 37.81 -
18 1098 SCHRODEL, JARED 11 COPS 38.41 -
19 1309 BECKER, ANDREW 11 DUST 38.83 -
20 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 39.67 -
21 1232 SHADDUCK, JOEY 11 COR 39.91 -
22 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 40.08 -
23 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT 40.30 -
24 1116 DUVVURY, ROLAN 11 COPS 43.11 -
25 1258 SEALS, JONATHAN 12 DM 43.29 -
26 1345 FERGUS, CAMERON 11 MCAT NT 44.00 -
27 1393 MONTGOMERY, BRANDON 12 DUST 45.49 -
28 1319 FEIL, ROBERT 11 DUST 51.03 -
29 1387 WEST, BRIAN 11 NTAC NT 52.32 -
- 1214 PARKER, STEPHEN 11 COR NS -
- 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS NS -
- 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT NS -
- 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT NS -
- 1093 BOLINGER, TAYLOR 12 COPS NS -
- 1353 KURSEWICZ, JORDAN 12 LAC NT NS -
Boys 11-12 100 Free
A: ------ 1:03.19
BB: ------ 1:08.49
B: ------ 1:13.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 1:05.08 BB 9
2 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 1:05.36 BB 7
3 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 1:06.39 BB 6
* B Swimmers *
1 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 1:07.61 BB+ 9
2 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 1:08.94 B 7
3 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS 1:10.01 B 6
4 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 1:10.47 B 5
5 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT 1:11.33 B 4
6 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 1:12.16 B 3
7 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 1:12.48 B 2
8 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 1:14.46 1
- 1125 WITTIG, Eric 11 GAR DQ -
- 1177 JOHNSON, AARON 12 TST NT NS -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 1:07.15 BB 9
2 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 1:09.77 B 7
3 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 1:11.92 B 6
4 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 1:13.06 B 5
5 1406 BORN, TY 12 TST NT 1:13.28 B 4
6 1354 MCKINNON, CALEB 11 LAC NT 1:13.87 3
7 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 1:14.59 2
8 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 1:14.61 1
9 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 1:14.65 -
10 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 1:15.34 -
11 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 1:17.73 -
12 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT 1:17.87 -
13 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 1:18.58 -
14 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 1:20.92 -
15 1036 SIMMONS, BLAKE 11 GCAT NT 1:21.01 -
16 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 1:22.36 -
17 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 1:22.56 -
18 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT 1:23.05 -
19 1028 ROBINSON, MARCUS 12 GCAT NT 1:23.07 -
20 1414 SETTLES, CHRIS 11 HUGS 1:24.25 -
21 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 1:26.83 -
22 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 1:27.53 -
23 1312 HARRISON, MATTHEW 11 DUST 1:28.11 -
24 1375 FRICK, KEVIN 11 NTAC NT 1:30.28 -
- 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS NS -
- 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT NS -
Boys 11-12 200 Free
A: ------ 2:17.29
BB: ------ 2:28.79
B: ------ 2:40.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 2:18.03 BB 9
2 1091 KENDRICK, JOHN 12 COPS 2:26.03 BB 7
3 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 2:26.57 BB 6
* B Swimmers *
1 1231 SAUNDERS, ALLEN 12 COR 2:24.60 BB+ 9
2 1177 JOHNSON, AARON 12 TST NT 2:26.17 BB+ 7
3 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 2:28.31 BB+ 6
4 1213 CHIU, NATHAN 12 COR 2:29.12 B 5
5 1125 WITTIG, Eric 11 GAR 2:29.69 B 4
6 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 2:35.14 B 3
7 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 2:37.53 B 2
- 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT DQ -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 2:26.60 BB 9
2 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS 2:33.68 B 7
3 1158 DAWLEY, KEITH 11 MTRO 2:37.19 B 6
4 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 2:37.94 B 5
5 1406 BORN, TY 12 TST NT 2:39.41 B 4
6 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 2:39.84 B 3
7 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 2:41.51 2
8 1397 ROOS, NICHOLAS 12 COPS 2:41.82 1
9 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 2:42.09 -
10 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 2:43.53 -
11 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 2:56.13 -
12 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS 2:57.68 -
13 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 3:12.35 -
14 1028 ROBINSON, MARCUS 12 GCAT NT 3:15.10 -
15 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 3:17.64 -
16 1322 HEIDEN, RICHARD 12 DUST 3:34.89 -
17 1393 MONTGOMERY, BRANDON 12 DUST 4:10.19 -
Boys 11-12 50 Back
A: ------ 33.99
BB: ------ 37.09
B: ------ 40.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1383 PEREHODUK, DANIEL 12 NTAC NT 34.20 BB 9
2 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 34.77 BB 7
3 1245 SAUNDERS, MATTHEW 12 DM 35.73 BB 6
4 1177 JOHNSON, AARON 12 TST NT 36.40 BB 5
5 1125 WITTIG, Eric 11 GAR 36.93 BB 4
6 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 37.01 BB 3
* B Swimmers *
1 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 35.88 BB+ 9
2 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT 36.65 BB+ 7
3 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 36.92 BB+ 6
4 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 37.29 B 5
5 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 37.34 B 3.5
5 1231 SAUNDERS, ALLEN 12 COR 37.34 B 3.5
7 1091 KENDRICK, JOHN 12 COPS 37.50 B 2
8 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS 37.61 B 1
9 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 37.71 B -
10 1406 BORN, TY 12 TST NT 37.81 B -
11 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 38.06 B -
12 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 38.13 B -
13 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 38.54 B -
14 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 38.84 B -
15 1303 PARDUE, CHAD 12 DUST 39.01 B -
16 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 39.34 B -
- 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS DQ -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 34.08 BB 9
2 1213 CHIU, NATHAN 12 COR 37.46 B 7
3 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 38.26 B 6
4 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 38.67 B 5
5 1369 DALY, JACK 11 LAC NT 39.60 B 4
6 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 40.34 2.5
6 1397 ROOS, NICHOLAS 12 COPS 40.34 2.5
8 1386 WELLBORN, CHRIS 11 NTAC NT 41.21 1
9 1271 HOY, DANIEL 11 GPAC 41.70 -
10 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS 41.81 -
11 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 42.20 -
12 1353 KURSEWICZ, JORDAN 12 LAC NT 42.27 -
13 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT 42.45 -
14 1322 HEIDEN, RICHARD 12 DUST 42.84 -
15 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 42.93 -
16 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT 43.96 -
17 1309 BECKER, ANDREW 11 DUST 44.00 -
18 1028 ROBINSON, MARCUS 12 GCAT NT 44.19 -
19 1099 FENTON, CHRISTOPHE 12 COPS 44.84 -
20 1216 WANG, MICHAEL 11 COR 45.38 -
21 1146 DUKE, DAVID 12 GYST NT 45.85 -
22 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 46.09 -
23 1310 BECKER, TIMOTHY 12 DUST 47.13 -
24 1036 SIMMONS, BLAKE 11 GCAT NT 47.33 -
25 1093 BOLINGER, TAYLOR 12 COPS 47.60 -
26 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 48.22 -
27 1116 DUVVURY, ROLAN 11 COPS 48.45 -
28 1098 SCHRODEL, JARED 11 COPS 48.82 -
29 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 49.51 -
30 1258 SEALS, JONATHAN 12 DM 50.59 -
31 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 51.92 -
32 1214 PARKER, STEPHEN 11 COR 54.06 -
33 1232 SHADDUCK, JOEY 11 COR 55.59 -
34 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 58.21 -
34 1319 FEIL, ROBERT 11 DUST 58.21 -
- 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT DQ -
- 1345 FERGUS, CAMERON 11 MCAT NT NS -
Boys 11-12 100 Back
A: ------ 1:13.29
BB: ------ 1:20.19
B: ------ 1:26.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 1:16.49 BB 9
2 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 1:19.76 BB 7
* B Swimmers *
1 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 1:14.26 BB+ 9
2 1125 WITTIG, Eric 11 GAR 1:17.62 BB+ 7
3 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT 1:18.25 BB+ 6
4 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 1:19.92 BB+ 5
5 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 1:21.33 B 4
6 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 1:21.36 B 3
7 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 1:22.18 B 2
8 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 1:22.35 B 1
9 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 1:24.41 B -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 1:14.41 BB 9
2 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 1:19.65 BB 7
3 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 1:24.59 B 6
4 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 1:24.67 B 5
5 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 1:28.83 4
6 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 1:28.85 3
7 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 1:32.22 2
8 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS 1:34.36 1
9 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 1:39.51 -
10 1312 HARRISON, MATTHEW 11 DUST 1:40.48 -
11 1375 FRICK, KEVIN 11 NTAC NT 1:40.87 -
12 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 1:41.85 -
13 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 1:56.85 -
- 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS DQ -
- 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT DQ -
- 1406 BORN, TY 12 TST NT DQ -
- 1354 MCKINNON, CALEB 11 LAC NT DQ -
- 1258 SEALS, JONATHAN 12 DM NS -
Boys 11-12 50 Breast
A: ------ 37.59
BB: ------ 41.09
B: ------ 44.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 36.40 A+ 9
2 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 38.10 BB 7
3 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 40.23 BB 6
4 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 40.30 BB 5
5 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 40.37 BB 4
6 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 41.13 B- 3
7 1245 SAUNDERS, MATTHEW 12 DM 47.20 2
* B Swimmers *
1 1383 PEREHODUK, DANIEL 12 NTAC NT 39.90 BB+ 9
2 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 41.22 B 7
3 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 41.88 B 6
4 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 42.05 B 5
5 1353 KURSEWICZ, JORDAN 12 LAC NT 42.07 B 4
6 1158 DAWLEY, KEITH 11 MTRO 42.19 B 3
7 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 42.86 B 2
8 1213 CHIU, NATHAN 12 COR 42.91 B 1
9 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS 42.94 B -
10 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 43.50 B -
11 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 44.57 B -
12 1303 PARDUE, CHAD 12 DUST 44.84 -
13 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 44.98 -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 40.78 BB 9
2 1397 ROOS, NICHOLAS 12 COPS 42.68 B 7
3 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS 42.95 B 6
4 1380 MOORE, DANIEL 11 NTAC NT 43.36 B 5
5 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 43.45 B 4
6 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 43.70 B 3
7 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT 43.98 B 2
8 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 44.02 B 1
9 1028 ROBINSON, MARCUS 12 GCAT NT 45.36 -
10 1406 BORN, TY 12 TST NT 45.48 -
11 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 45.54 -
12 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 45.75 -
13 1216 WANG, MICHAEL 11 COR 45.94 -
14 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT 46.60 -
15 1177 JOHNSON, AARON 12 TST NT 47.09 -
16 1093 BOLINGER, TAYLOR 12 COPS 47.11 -
17 1099 FENTON, CHRISTOPHE 12 COPS 47.86 -
18 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 48.19 -
19 1098 SCHRODEL, JARED 11 COPS 48.24 -
20 1258 SEALS, JONATHAN 12 DM 49.23 -
21 1386 WELLBORN, CHRIS 11 NTAC NT 49.56 -
21 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT 49.56 -
23 1036 SIMMONS, BLAKE 11 GCAT NT 49.95 -
24 1309 BECKER, ANDREW 11 DUST 50.84 -
25 1116 DUVVURY, ROLAN 11 COPS 52.15 -
26 1232 SHADDUCK, JOEY 11 COR 53.00 -
27 1271 HOY, DANIEL 11 GPAC 53.85 -
28 1310 BECKER, TIMOTHY 12 DUST 57.00 -
29 1387 WEST, BRIAN 11 NTAC NT 1:00.09 -
30 1214 PARKER, STEPHEN 11 COR 1:01.99 -
31 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 1:02.45 -
- 1345 FERGUS, CAMERON 11 MCAT NT DQ -
- 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR DQ -
- 1319 FEIL, ROBERT 11 DUST DQ -
- 1146 DUKE, DAVID 12 GYST NT DQ -
- 1393 MONTGOMERY, BRANDON 12 DUST DQ -
- 1322 HEIDEN, RICHARD 12 DUST NS -
- 1203 HSIAO, ANDREW 12 COR NS -
- 1144 MATTHEWS, JACK 11 GYST NT NS -
Boys 11-12 100 Breast
A: ------ 1:21.29
BB: ------ 1:28.59
B: ------ 1:35.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 1:17.79 A+ 9
2 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 1:23.43 BB 7
3 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 1:25.50 BB 6
4 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 1:28.50 BB 5
* B Swimmers *
1 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 1:28.39 BB+ 9
2 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 1:29.84 B 7
3 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 1:29.90 B 6
4 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 1:30.90 B 5
5 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 1:32.59 B 4
6 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 1:34.57 B 3
7 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS 1:36.07 2
8 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 1:36.08 1
- 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS NS -
* C Swimmers *
1 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 1:33.02 B 9
2 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 1:35.32 B 7
3 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT 1:36.17 6
4 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 1:36.57 5
5 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 1:36.75 4
6 1303 PARDUE, CHAD 12 DUST 1:37.02 3
7 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 1:37.34 2
8 1406 BORN, TY 12 TST NT 1:37.94 1
9 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 1:38.19 -
10 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 1:39.75 -
10 1354 MCKINNON, CALEB 11 LAC NT 1:39.75 -
12 1028 ROBINSON, MARCUS 12 GCAT NT 1:39.98 -
13 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT 1:40.64 -
14 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT 1:42.41 -
15 1414 SETTLES, CHRIS 11 HUGS 1:43.31 -
16 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 1:45.69 -
17 1375 FRICK, KEVIN 11 NTAC NT 1:48.61 -
18 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 1:52.64 -
19 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT 1:57.37 -
20 1312 HARRISON, MATTHEW 11 DUST 1:59.92 -
21 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST 2:15.82 -
- 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS DQ -
- 1158 DAWLEY, KEITH 11 MTRO NS -
Boys 11-12 50 Fly
A: ------ 32.39
BB: ------ 35.49
B: ------ 38.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 33.26 BB 9
2 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 33.44 BB 7
3 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 34.13 BB 6
4 1158 DAWLEY, KEITH 11 MTRO 34.40 BB 5
5 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 34.65 BB 4
6 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 34.70 BB 3
7 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 35.47 BB 2
* B Swimmers *
1 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT 33.98 BB+ 9
2 1125 WITTIG, Eric 11 GAR 34.99 BB+ 7
3 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 35.45 BB+ 6
4 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 36.04 B 5
5 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 36.44 B 4
6 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 36.59 B 3
7 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 36.92 B 2
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 34.63 BB 9
2 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 36.65 B 7
3 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 38.45 B 6
4 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 39.47 5
5 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 39.54 4
6 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 40.55 3
7 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS 41.34 2
8 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 41.49 1
9 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 41.59 -
10 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 42.60 -
11 1303 PARDUE, CHAD 12 DUST 43.11 -
12 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT 43.31 -
13 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 45.90 -
14 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 46.03 -
15 1406 BORN, TY 12 TST NT 47.81 -
16 1354 MCKINNON, CALEB 11 LAC NT 48.10 -
17 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR 48.31 -
18 1312 HARRISON, MATTHEW 11 DUST 57.49 -
- 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST DQ -
- 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT DQ -
- 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT DQ -
- 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS NS -
- 1036 SIMMONS, BLAKE 11 GCAT NT NS -
Boys 11-12 100 Fly
A: ------ 1:12.49
BB: ------ 1:19.69
B: ------ 1:26.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 1:16.75 BB 9
* B Swimmers *
1 1383 PEREHODUK, DANIEL 12 NTAC NT 1:19.67 BB+ 9
2 1158 DAWLEY, KEITH 11 MTRO 1:20.32 B 7
3 1362 DICKENSON, BRANDON 12 LAC NT 1:20.79 B 6
4 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT 1:21.86 B 5
5 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 1:22.77 B 4
6 1091 KENDRICK, JOHN 12 COPS 1:24.38 B 3
* C Swimmers *
1 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 1:22.34 B 9
2 1397 ROOS, NICHOLAS 12 COPS 1:30.65 7
3 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 1:37.24 6
4 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS 1:41.46 5
5 1010 TWOMEY, JOHN 11 GCAT NT 1:44.40 4
- 1125 WITTIG, Eric 11 GAR DQ -
- 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT DQ -
- 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS NS -
Boys 11-12 100 IM
A: ------ 1:12.79
BB: ------ 1:18.99
B: ------ 1:25.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1383 PEREHODUK, DANIEL 12 NTAC NT 1:14.21 BB 9
2 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT 1:14.73 BB 7
3 1005 THUMMA, ERIC 12 GCAT NT 1:15.92 BB 6
4 1102 SELLAR, EDWARD 11 COPS 1:17.81 BB 5
* B Swimmers *
1 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 1:17.74 BB+ 9
2 1065 JOHNSON, WILLIAM 11 COPS 1:18.17 BB+ 7
3 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 1:19.21 B 6
4 1231 SAUNDERS, ALLEN 12 COR 1:19.63 B 5
5 1091 KENDRICK, JOHN 12 COPS 1:20.00 B 4
6 1213 CHIU, NATHAN 12 COR 1:21.51 B 3
7 1158 DAWLEY, KEITH 11 MTRO 1:21.82 B 2
8 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 1:21.90 B 1
9 1125 WITTIG, Eric 11 GAR 1:22.14 B -
9 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 1:22.14 B -
11 1245 SAUNDERS, MATTHEW 12 DM 1:22.27 B -
11 1025 MESSEL, MATTHEW 11 GCAT NT 1:22.27 B -
13 1373 ELLIS, TANNER 12 NTAC NT 1:23.48 B -
14 1242 WHERRY, JEFF 11 DM 1:27.91 -
- 1177 JOHNSON, AARON 12 TST NT DQ -
- 1082 TRUSSELL, PAUL 11 COPS NS -
* C Swimmers *
1 1344 CAREY, JONATHAN 11 MCAT NT 1:15.86 BB 9
2 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS 1:16.81 BB 7
3 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 1:21.02 B 6
4 1280 GENTRY, TRENT 12 ATAC 1:21.24 B 5
5 1064 DALY, KEVIN 12 COPS 1:22.40 B 4
6 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS 1:23.30 B 3
7 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 1:23.36 B 2
8 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 1:24.54 B 1
9 1303 PARDUE, CHAD 12 DUST 1:25.87 -
10 1397 ROOS, NICHOLAS 12 COPS 1:26.27 -
11 1406 BORN, TY 12 TST NT 1:27.31 -
12 1380 MOORE, DANIEL 11 NTAC NT 1:27.59 -
13 1175 SCHEXNAYDER, LANCE 11 NTAC NT 1:29.47 -
14 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS 1:30.30 -
15 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 1:33.76 -
16 1099 FENTON, CHRISTOPHE 12 COPS 1:36.82 -
17 1309 BECKER, ANDREW 11 DUST 1:37.76 -
18 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT 1:39.75 -
19 1216 WANG, MICHAEL 11 COR 1:41.48 -
20 1039 WELCH, DREW 12 GCAT NT 1:43.26 -
21 1098 SCHRODEL, JARED 11 COPS 1:44.87 -
22 1322 HEIDEN, RICHARD 12 DUST 1:45.00 -
23 1310 BECKER, TIMOTHY 12 DUST 1:45.64 -
24 1116 DUVVURY, ROLAN 11 COPS 1:54.32 -
- 1146 DUKE, DAVID 12 GYST NT DQ -
- 1226 HAINEBACH, JOSHUA 12 COR DQ -
- 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT DQ -
- 1319 FEIL, ROBERT 11 DUST DQ -
- 1315 WITTMANN, ADAM 12 DUST DQ -
- 1393 MONTGOMERY, BRANDON 12 DUST DQ -
- 1214 PARKER, STEPHEN 11 COR NS -
- 1093 BOLINGER, TAYLOR 12 COPS NS -
- 1066 SHAW, BRYCE 12 COPS NS -
- 1385 SEAGRAVES, CHRIS 12 NTAC NT NS -
- 1353 KURSEWICZ, JORDAN 12 LAC NT NS -
Boys 11-12 200 IM
A: ------ 2:38.29
BB: ------ 2:52.29
B: ------ 3:06.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1050 LAZAR, STEVEN 12 COPS 2:49.72 BB 9
- 1006 THUMMA, JASON 12 GCAT NT DQ -
- 1073 PEELE, ANDREW 12 COPS DQ -
* B Swimmers *
1 1150 JAMES, ROBERT 12 MTRO 2:53.26 B 9
2 1058 BERRY, BRIAN 11 COPS 2:55.27 B 7
3 1079 GRUNEWALD, ADAM 11 COPS 2:55.77 B 6
4 1008 UPSHAW, SEAN 12 GCAT NT 2:56.01 B 5
5 1075 RAKKAR, WILLIAM 12 COPS 3:03.83 B 4
- 1064 DALY, KEVIN 12 COPS NS -
* C Swimmers *
1 1157 SPARLING, D. GARRETT 12 MTRO 3:09.87 9
2 1218 HARLEY, CLAYTON 11 COR 3:27.64 7
- 1055 ISLIP, ANDY 11 COPS DQ -
- 1074 CONNER, SHAWN 11 COPS DQ -
- 1038 VASQUEZ, ALBERTO 11 GCAT NT DQ -
- 1336 ATZHORN, ANDY 11 WFS NT DQ -
- 1354 MCKINNON, CALEB 11 LAC NT DQ -
- 1081 JACKSON, ADAM 11 COPS NS -
Boys 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3073 COPS A COPS 2:03.03 18
PEELE, ANDREW-12 GRUNEWALD, ADAM-11 LAZAR, STEVEN-12 SELLAR, EDWARD-11
2 3071 GCAT A GCAT NT 2:03.75 14
MESSEL, MATTHEW-11 THUMMA, JASON-12 UPSHAW, SEAN-12 THUMMA, ERIC-12
3 3070 COPS B COPS 2:11.19 12
JOHNSON, W.-11 RAKKAR, WILLIAM-12 BERRY, BRIAN-11 ISLIP, ANDY-11
4 3074 COPS C COPS 2:16.21 10
JACKSON, ADAM-11 DALY, KEVIN-12 CONNER, SHAWN-11 TRUSSELL, PAUL-11
5 3072 NTAC A NTAC NT 2:24.99 8
ELLIS, TANNER-12 FRICK, KEVIN-11 SCHEXNAYDER, L.-11 SEAGRAVES, C.-12
6 3069 GCAT B GCAT NT 2:25.43 6
ROBINSON, M.-12 WELCH, DREW-12 VASQUEZ, A.-11 TWOMEY, JOHN-11
Boys 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3022 GCAT A GCAT NT 2:21.04 18
MESSEL, MATTHEW-11 THUMMA, ERIC-12 UPSHAW, SEAN-12 THUMMA, JASON-12
2 3016 COPS A COPS 2:22.62 14
PEELE, ANDREW-12 SELLAR, EDWARD-11 JOHNSON, W.-11 LAZAR, STEVEN-12
3 3021 COPS B COPS 2:27.83 12
TRUSSELL, PAUL-11 JACKSON, ADAM-11 BERRY, BRIAN-11 RAKKAR, WILLIAM-12
4 3020 COPS C COPS 2:28.58 10
KENDRICK, JOHN-12 ISLIP, ANDY-11 GRUNEWALD, ADAM-11 BOLINGER, T.-12
5 3019 DUST A DUST 2:30.60 8
HEIDEN, RICHARD-12 BECKER, ANDREW-11 PARDUE, CHAD-12 BECKER, TIMOTHY-12
6 3018 GCAT B GCAT NT 2:32.06 6
ROBINSON, M.-12 VASQUEZ, A.-11 WELCH, DREW-12 SIMMONS, BLAKE-11
7 3017 City of Richardson A COR 2:39.32 4
CHIU, NATHAN-12 JONES, CLAYTON-11 HAINEBACH, J.-12 SAUNDERS, ALLEN-12
Boys 13-14 50 Free
A: ------ 26.59
BB: ------ 28.79
B: ------ 31.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1173 COOK, JERED 14 ASR NT 26.32 A+ 9
2 1033 COVINGTON, MATTHEW 14 GCAT NT 26.83 BB 7
3 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 27.61 BB 6
4 1052 SHANMUGAM, SANU 14 COPS 27.62 BB 5
5 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 27.65 BB 4
6 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 28.10 BB 3
7 1168 SEIDEL, MICHAEL 14 FAST 28.29 BB 2
8 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 28.38 BB 1
9 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 28.60 BB -
10 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 29.12 B- -
11 1176 ABELSON, MARK 14 NTAC NT 29.57 B- -
- 1016 CARLSON, BRETT 14 GCAT NT NS -
* B Swimmers *
1 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 28.27 BB+ 9
2 1247 JESTER, BRYAN 13 DM 29.21 B 7
3 1188 GEISLER, DAVID 13 MARS NT 29.59 B 6
4 1403 LOWE, MATT 13 DUST 29.77 B 5
5 1305 WETTERSKOG, ERIK 13 DUST 31.31 4
- 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM NS -
- 1002 HUME, BRYAN 13 GCAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1407 BRINSER, JIMMY 14 COPS 25.82 A 9
2 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS 29.52 B 7
3 1374 FEARN, BRIAN 14 NTAC NT 30.16 B 6
4 1172 REEVES, BOB 14 HUGS 30.26 B 5
5 1104 CHANG, JASON 13 COPS 34.53 4
- 1143 RUSSELL, SEAN 13 GYST NT NS -
- 1126 HAMILTON, Lee 13 GAR NS -
- 1202 REDMON, CHRISTOPHE 13 MARS NT NS -
- 1241 PALMA, ALEX 13 DM NS -
Boys 13-14 100 Free
A: ------ 58.09
BB: ------ 1:02.89
B: ------ 1:07.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 58.95 BB 9
2 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 59.57 BB 7
3 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 59.77 BB 6
4 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 1:00.07 BB 5
5 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 1:02.03 BB 4
* B Swimmers *
1 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 1:01.58 BB+ 9
2 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 1:02.32 BB+ 7
3 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 1:03.59 B 6
4 1206 WACHTLER, NICK 13 COR 1:03.83 B 5
5 1204 KAO, PHILIP 13 COR 1:04.49 B 4
6 1021 ARRINGTON, MATTHEW 13 GCAT NT 1:04.58 B 3
7 1415 YEH, ALBERT 13 COR 1:04.95 B 2
8 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM 1:07.32 B 1
* C Swimmers *
1 1407 BRINSER, JIMMY 14 COPS 57.66 A 9
2 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS 1:03.06 B 7
3 1205 MCCURE, ALEX 13 COR 1:06.27 B 6
4 1374 FEARN, BRIAN 14 NTAC NT 1:08.86 5
5 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT 1:13.31 4
6 1042 KLOCKE, MIKE 14 GCAT NT 1:14.44 3
7 1104 CHANG, JASON 13 COPS 1:16.64 2
Boys 13-14 200 Free
A: ------ 2:06.69
BB: ------ 2:17.19
B: ------ 2:27.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 2:08.65 BB 9
2 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 2:08.95 BB 7
3 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 2:09.65 BB 6
4 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 2:09.71 BB 5
5 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 2:12.83 BB 4
6 1016 CARLSON, BRETT 14 GCAT NT 2:12.93 BB 3
7 1033 COVINGTON, MATTHEW 14 GCAT NT 2:16.72 BB 2
* B Swimmers *
1 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 2:18.70 B 9
2 1052 SHANMUGAM, SANU 14 COPS 2:20.17 B 7
3 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM 2:23.02 B 6
4 1188 GEISLER, DAVID 13 MARS NT 2:24.29 B 5
* C Swimmers *
1 1206 WACHTLER, NICK 13 COR 2:17.47 B 9
2 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS 2:18.41 B 7
3 1002 HUME, BRYAN 13 GCAT NT 2:22.39 B 6
4 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 2:24.21 B 5
5 1204 KAO, PHILIP 13 COR 2:24.32 B 4
6 1168 SEIDEL, MICHAEL 14 FAST 2:24.39 B 3
7 1205 MCCURE, ALEX 13 COR 2:24.47 B 2
8 1305 WETTERSKOG, ERIK 13 DUST 2:29.77 1
9 1143 RUSSELL, SEAN 13 GYST NT 2:32.61 -
10 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT 2:43.36 -
Boys 13-14 100 Back
A: ------ 1:04.99
BB: ------ 1:10.39
B: ------ 1:15.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 1:07.36 BB 9
2 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 1:07.39 BB 7
3 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 1:08.20 BB 6
4 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 1:09.79 BB 5
* B Swimmers *
1 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 1:09.06 BB+ 9
2 1016 CARLSON, BRETT 14 GCAT NT 1:10.72 B 7
3 1033 COVINGTON, MATTHEW 14 GCAT NT 1:12.55 B 6
4 1205 MCCURE, ALEX 13 COR 1:13.63 B 5
* C Swimmers *
1 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 1:14.71 B 9
2 1168 SEIDEL, MICHAEL 14 FAST 1:15.59 B 7
3 1403 LOWE, MATT 13 DUST 1:16.54 6
4 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM 1:18.47 5
5 1188 GEISLER, DAVID 13 MARS NT 1:18.68 4
6 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 1:19.29 3
7 1204 KAO, PHILIP 13 COR 1:19.42 2
8 1374 FEARN, BRIAN 14 NTAC NT 1:19.73 1
9 1176 ABELSON, MARK 14 NTAC NT 1:19.75 -
10 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS 1:21.87 -
11 1143 RUSSELL, SEAN 13 GYST NT 1:22.08 -
12 1305 WETTERSKOG, ERIK 13 DUST 1:24.22 -
13 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT 1:26.94 -
14 1104 CHANG, JASON 13 COPS 1:33.95 -
- 1126 HAMILTON, Lee 13 GAR DQ -
- 1241 PALMA, ALEX 13 DM DQ -
Boys 13-14 200 Back
A: ------ 2:21.09
BB: ------ 2:32.89
B: ------ 2:44.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 2:20.30 A+ 9
2 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 2:21.45 BB 7
3 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 2:32.70 BB 6
* C Swimmers *
1 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 2:28.60 BB 9
2 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 2:30.44 BB 7
3 1021 ARRINGTON, MATTHEW 13 GCAT NT 2:37.11 B 6
4 1205 MCCURE, ALEX 13 COR 2:39.80 B 5
5 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 2:41.56 B 4
6 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 2:43.84 B 3
7 1204 KAO, PHILIP 13 COR 2:49.88 2
Boys 13-14 100 Breast
A: ------ 1:12.29
BB: ------ 1:18.39
B: ------ 1:24.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1415 YEH, ALBERT 13 COR 1:12.07 A+ 9
2 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 1:14.64 BB 7
3 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 1:14.80 BB 6
4 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 1:18.49 B- 5
* B Swimmers *
1 1206 WACHTLER, NICK 13 COR 1:18.79 B 9
2 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 1:18.80 B 7
3 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 1:20.57 B 6
4 1021 ARRINGTON, MATTHEW 13 GCAT NT 1:24.70 5
5 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 1:25.08 4
* C Swimmers *
1 1374 FEARN, BRIAN 14 NTAC NT 1:24.26 B 9
2 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 1:25.80 7
3 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 1:26.10 6
4 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT 1:29.62 5
5 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS 1:29.73 4
6 1104 CHANG, JASON 13 COPS 1:30.70 3
7 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM 1:30.80 2
8 1042 KLOCKE, MIKE 14 GCAT NT 1:36.96 1
- 1247 JESTER, BRYAN 13 DM NS -
Boys 13-14 200 Breast
A: ------ 2:36.29
BB: ------ 2:49.39
B: ------ 3:02.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 2:44.72 BB 9
2 1052 SHANMUGAM, SANU 14 COPS 2:50.55 B- 7
3 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 2:54.51 B- 6
* B Swimmers *
1 1016 CARLSON, BRETT 14 GCAT NT 2:45.48 BB+ 9
2 1206 WACHTLER, NICK 13 COR 2:48.07 BB+ 7
* C Swimmers *
1 1188 GEISLER, DAVID 13 MARS NT 2:56.74 B 9
2 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS 2:59.38 B 7
3 1247 JESTER, BRYAN 13 DM 3:00.65 B 6
4 1374 FEARN, BRIAN 14 NTAC NT 3:05.31 5
5 1126 HAMILTON, Lee 13 GAR 3:30.44 4
6 1172 REEVES, BOB 14 HUGS 3:40.60 3
- 1104 CHANG, JASON 13 COPS DQ -
- 1202 REDMON, CHRISTOPHE 13 MARS NT NS -
Boys 13-14 100 Fly
A: ------ 1:04.09
BB: ------ 1:09.39
B: ------ 1:14.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 1:07.56 BB 9
* B Swimmers *
1 1411 HANEY, NATHAN 14 DM 1:07.50 BB+ 9
2 1206 WACHTLER, NICK 13 COR 1:09.11 BB+ 7
3 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 1:12.74 B 6
4 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 1:13.59 B 5
* C Swimmers *
1 1033 COVINGTON, MATTHEW 14 GCAT NT 1:12.59 B 9
2 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 1:13.75 B 7
3 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM 1:17.24 6
4 1204 KAO, PHILIP 13 COR 1:18.36 5
5 1205 MCCURE, ALEX 13 COR 1:19.37 4
6 1241 PALMA, ALEX 13 DM 1:21.57 3
7 1374 FEARN, BRIAN 14 NTAC NT 1:21.86 2
8 1403 LOWE, MATT 13 DUST 1:22.66 1
9 1176 ABELSON, MARK 14 NTAC NT 1:24.92 -
10 1126 HAMILTON, Lee 13 GAR 1:47.72 -
- 1305 WETTERSKOG, ERIK 13 DUST DQ -
- 1089 NORTON, PATRICK 14 COPS DQ -
- 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT DQ -
- 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO NS -
Boys 13-14 200 Fly
A: ------ 2:22.69
BB: ------ 2:34.59
B: ------ 2:46.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 2:32.80 BB 9
* B Swimmers *
1 1206 WACHTLER, NICK 13 COR 2:38.21 B 9
* C Swimmers *
1 1021 ARRINGTON, MATTHEW 13 GCAT NT 2:36.42 B 9
2 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM 2:58.51 7
3 1205 MCCURE, ALEX 13 COR 3:02.81 6
4 1204 KAO, PHILIP 13 COR 3:03.73 5
Boys 13-14 200 IM
A: ------ 2:22.49
BB: ------ 2:34.39
B: ------ 2:46.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1077 SOWELL, MATTHEW 14 COPS 2:29.30 BB 9
2 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 2:29.37 BB 7
3 1048 HENDRICKS, ROBERT 13 COPS 2:29.46 BB 6
4 1238 KNUBOWITZ, MATT 13 DM 2:29.53 BB 5
* B Swimmers *
1 1052 SHANMUGAM, SANU 14 COPS 2:33.33 BB+ 9
2 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 2:34.69 B 7
3 1049 BAHLBURG, GEOFF 13 COPS 2:35.24 B 6
4 1247 JESTER, BRYAN 13 DM 2:43.51 B 5
- 1249 DOMINGUEZ, ZACHARY 13 DM NS -
- 1016 CARLSON, BRETT 14 GCAT NT NS -
* C Swimmers *
1 1407 BRINSER, JIMMY 14 COPS 2:25.14 BB 9
2 1007 FARANCE, ROSS 13 GCAT NT 2:42.65 B 7
3 1176 ABELSON, MARK 14 NTAC NT 2:47.02 6
4 1188 GEISLER, DAVID 13 MARS NT 2:47.90 5
5 1305 WETTERSKOG, ERIK 13 DUST 2:54.76 4
6 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT 3:00.13 3
- 1033 COVINGTON, MATTHEW 14 GCAT NT DQ -
- 1126 HAMILTON, Lee 13 GAR NS -
- 1202 REDMON, CHRISTOPHE 13 MARS NT NS -
Boys 13-14 400 IM
A: ------ 5:03.99
BB: ------ 5:29.29
B: ------ 5:54.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1021 ARRINGTON, MATTHEW 13 GCAT NT 5:13.88 BB 8
1 1035 PHILLIPS, MATTHEW 13 GCAT NT 5:13.88 BB 8
3 1148 BARDSLEY, BRIAN 13 MTRO 5:23.08 BB 6
- 1415 YEH, ALBERT 13 COR NS -
- 1201 HIGGINBOTHAM, BERT 13 MARS NT NS -
Boys 13-14 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3084 COPS A COPS 1:49.89 18
BAHLBURG, GEOFF-13 HENDRICKS, R.-13 SOWELL, MATTHEW-14 BRINSER, JIMMY-14
2 3083 City of Richardson A COR 1:56.63 14
MCCURE, ALEX-13 KAO, PHILIP-13 WACHTLER, NICK-13 YEH, ALBERT-13
3 3082 GCAT A GCAT NT 1:57.53 12
FARANCE, ROSS-13 KLOCKE, MIKE-14 PHILLIPS, M.-13 ARRINGTON, M.-13
Boys 13-14 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3035 COPS A COPS 2:04.27 18
HENDRICKS, R.-13 SHANMUGAM, SANU-14 SOWELL, MATTHEW-14 BRINSER, JIMMY-14
2 3036 DALLAS MUSTANGS A DM 2:06.60 14
HANEY, NATHAN-14 DOMINGUEZ, Z.-13 KNUBOWITZ, MATT-13 JESTER, BRYAN-13
- 3037 GCAT GCAT NT DQ -
COVINGTON, M.-14 PHILLIPS, M.-13 HUME, BRYAN-13 CARLSON, BRETT-14
Boys 15 & Over 50 Free
A: ------ 25.49
BB: ------ 27.59
B: ------ 29.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 26.15 BB 9
- 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT NS -
* B Swimmers *
1 1339 TEEL, JOSHUA 15 WFS NT 27.23 BB+ 9
2 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 29.16 B 7
3 1078 RAKKAR, GEORGE 15 COPS 30.04 6
4 1109 JAGER, MICHAL 15 COPS 30.17 5
* C Swimmers *
1 1412 DIAZ, JOHN 17 DUST 33.04 9
- 1409 SAGEHORN, JEFF 15 MTRO DQ -
- 1357 SCOFIELD, SEAN 15 LAC NT NS -
Boys 15 & Over 100 Free
A: ------ 55.39
BB: ------ 59.99
B: ------ 1:04.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 57.07 BB 9
2 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT 57.68 BB 7
* B Swimmers *
1 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 1:00.84 B 9
2 1078 RAKKAR, GEORGE 15 COPS 1:05.10 7
* C Swimmers *
1 1409 SAGEHORN, JEFF 15 MTRO 54.54 A 9
2 1412 DIAZ, JOHN 17 DUST 1:17.56 7
Boys 15 & Over 200 Free
A: ------ 2:00.79
BB: ------ 2:10.89
B: ------ 2:20.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1047 YOUNG, BEN 15 COPS 2:00.93 BB 9
* B Swimmers *
1 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 2:10.08 BB+ 9
2 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 2:10.74 BB+ 7
* C Swimmers *
1 1409 SAGEHORN, JEFF 15 MTRO 2:01.07 BB 9
2 1359 PATRICK, DEREK 18 LAC NT 2:12.72 B 7
3 1339 TEEL, JOSHUA 15 WFS NT 2:19.39 B 6
4 1078 RAKKAR, GEORGE 15 COPS 2:26.40 5
5 1109 JAGER, MICHAL 15 COPS 2:28.14 4
6 1357 SCOFIELD, SEAN 15 LAC NT 2:40.67 3
7 1412 DIAZ, JOHN 17 DUST 3:04.99 2
Boys 15 & Over 100 Back
A: ------ 1:02.39
BB: ------ 1:07.59
B: ------ 1:12.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT 1:07.83 B 9
* C Swimmers *
1 1359 PATRICK, DEREK 18 LAC NT 1:11.16 B 9
2 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 1:13.71 7
3 1109 JAGER, MICHAL 15 COPS 1:15.14 6
Boys 15 & Over 200 Back
A: ------ 2:14.89
BB: ------ 2:26.09
B: ------ 2:37.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1295 WHITE, STEPHEN 15 DUST 2:17.29 BB 9
* B Swimmers *
1 1047 YOUNG, BEN 15 COPS 2:20.58 BB+ 9
* C Swimmers *
1 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT 2:30.50 B 9
Boys 15 & Over 100 Breast
A: ------ 1:09.89
BB: ------ 1:15.69
B: ------ 1:21.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 1:09.56 A+ 9
- 1047 YOUNG, BEN 15 COPS DQ -
* B Swimmers *
1 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 1:13.97 BB+ 9
2 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT 1:23.97 7
* C Swimmers *
1 1409 SAGEHORN, JEFF 15 MTRO 1:12.57 BB 9
2 1078 RAKKAR, GEORGE 15 COPS 1:28.62 7
Boys 15 & Over 200 Breast
A: ------ 2:31.09
BB: ------ 2:43.69
B: ------ 2:56.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1047 YOUNG, BEN 15 COPS 2:35.42 BB+ 9
2 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 2:39.42 BB+ 7
Boys 15 & Over 100 Fly
A: ------ 1:00.79
BB: ------ 1:05.89
B: ------ 1:10.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
- 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT NS -
* C Swimmers *
1 1409 SAGEHORN, JEFF 15 MTRO 1:02.94 BB 9
2 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 1:12.08 7
3 1359 PATRICK, DEREK 18 LAC NT 1:12.62 6
4 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 1:13.42 5
Boys 15 & Over 200 IM
A: ------ 2:16.39
BB: ------ 2:27.79
B: ------ 2:39.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
- 1289 CORNELL, ANDREW 15 ASR NT NS -
- 1047 YOUNG, BEN 15 COPS NS -
* B Swimmers *
1 1149 BARDSLEY, KEVIN 15 MTRO 2:28.93 B 9
2 1408 BRADBURN, EDDIE 16 FAST 2:29.35 B 7
* C Swimmers *
1 1339 TEEL, JOSHUA 15 WFS NT 2:40.96 9
2 1078 RAKKAR, GEORGE 15 COPS 2:47.76 7
3 1109 JAGER, MICHAL 15 COPS 2:53.75 6
Boys 15 & Over 400 IM
A: ------ 4:51.29
BB: ------ 5:15.49
B: ------ 5:39.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1295 WHITE, STEPHEN 15 DUST 4:58.28 BB 9
* C Swimmers *
1 1409 SAGEHORN, JEFF 15 MTRO 4:57.93 BB 9