Reindeer Races: December 12-13, 1998
Trinity High School Natatorium - Sanction #042-98
Meet Results for Timed Finals-Yards
Girls 10 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1107 UPDYKE, Katie 7 GAR NT 18.42 9
2 1023 BUTRUS, CHRISTY 7 COR NT 18.57 7
3 1183 LANG, ALYSSA 7 COPS NT 19.14 6
4 1208 MCLAINE, MAUREEN 7 COPS NT 19.29 5
5 1259 QUATTROCHI, BLAIR 7 MARS NT 19.31 4
6 1450 KRAMER, SAMANTHA 7 MTRO NT 19.55 3
7 1115 BROYLES, HEATHER 7 FAST NT 19.71 2
8 1378 PICKETT, CAROLINE 7 DM NT 19.79 1
9 1292 MAY, MEGAN 7 ATAC NT 19.86 -
10 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 20.50 -
11 1272 MICHAELS, BONNIE 6 TST NT 20.59 -
12 1214 JOLLY, AMANDA 7 COPS NT 20.63 -
13 1452 BOWERS, ANNA 7 FAST NT 21.13 -
14 1311 JOHNSON, FALLON 7 ATAC NT 21.23 -
15 1336 BARNES, LATANE' 7 DM NT 21.28 -
16 1294 HARRISON, TORY 7 ATAC NT 21.51 -
17 1044 HERBST, LYNN 6 WFY NT 21.63 -
18 1207 LEATHERMAN, LORI 7 COPS NT 22.30 -
19 1083 HUNING, LAURA 7 GCAT NT 22.61 -
20 1261 VALDEZ, EMILY 6 MARS NT 22.68 -
21 1425 WOODHAM, HASSANA 7 MARS NT 22.79 -
22 1178 BERDUSCO, ANNIE 6 COPS NT 22.96 -
23 1196 RYAN, VERONICA 7 COPS NT 23.14 -
24 1308 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NT 23.54 -
25 1453 HENSY, JACKIE 7 NTAC NT 23.99 -
26 1331 STEELE, REBECCA 6 GPAC NT 24.03 -
27 1394 TANKERSLEY, SARAH 7 GYST NT 24.35 -
28 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT 24.39 -
29 1141 ANTOUN, KATHERINE 6 MTRO NT 24.48 -
30 1181 JOCHIM, SARAH 6 COPS NT 24.70 -
31 1201 HUGHES, JULIE 7 COPS NT 24.72 -
32 1326 CUMMINGS, KATE 6 GPAC NT 25.47 -
33 1049 BRITTEN, COURTNEY 7 GCAT NT 25.89 -
34 1234 MATHEWS, LAUREN 7 HUGS NT 26.37 -
35 1210 ANDERSON, CHANDLER 6 COPS NT 26.65 -
36 1376 CORNELIUS, ALEXANDRA 7 DM NT 27.22 -
37 1321 MCGARRY, HANNAH 6 ATAC NT 27.31 -
38 1289 BOEHRER, ALEX 7 ATAC NT 27.90 -
39 1082 HOLBERT, KATIE 7 GCAT NT 28.50 -
40 1451 MEZA, ALEXANDRIA 7 MTRO NT 29.35 -
41 1132 BAYER, CASEY 6 MTRO NT 30.08 -
42 1213 RAKKAR, CATHERINE 6 COPS NT 30.26 -
43 1038 SOTO, STEPHANIE 6 COR NT 30.67 -
44 1360 ATKINS, ALETLEA 6 DM NT 30.80 -
45 1317 WHITING, LEAH 7 ATAC NT 31.33 -
46 1319 SIMON, SHELBY 7 ATAC NT 31.85 -
47 1290 BOEHRER, KATHERINE 7 ATAC NT 31.87 -
48 1121 WILSON, ALEXANDRIA 7 FAST NT 32.25 -
49 1040 WENGER, CAITI 7 COR NT 33.35 -
50 1077 CUTLIFF, DANA 7 GCAT NT 35.17 -
51 1391 HEUER, ALYSON 5 GYST NT 35.27 -
52 1389 GREEN, SAMANTHA 5 GYST NT 39.10 -
53 1313 POINSATTE, KATIE 6 ATAC NT 43.68 -
54 1456 CLAFLIN, JEANNETTE 7 HUGS NT 46.43 -
Girls 10 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1361 HENDRICKS, KELSEY 8 DM NT 16.67 9
2 1372 WEBER, ALEXANDRA 8 DM NT 16.88 7
3 1269 MCCORMICK, BRYNN 8 TST NT 17.29 6
4 1341 BECK, SPINDRIFT 8 DM NT 17.56 5
5 1221 PARMER, MEGAN 8 WFS NT 17.58 4
6 1168 GABAY, BRITTANY 8 COPS NT 17.72 3
7 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT 18.17 2
8 1022 ALDRIDGE, LUCY 8 COR NT 18.19 1
9 1003 ETUK, IDONG 8 ESSC NT 18.83 -
10 1258 RIPPE, MARGARET 8 MARS NT 19.15 -
11 1340 MONCRIEF, KATHERINE 8 DM NT 19.27 -
12 1069 BALL, CAITLIN 8 GCAT NT 19.80 -
13 1222 STOVER, LAUREN 8 WFS NT 20.15 -
14 1220 MARTIN, NICOLE 8 WFS NT 20.20 -
15 1359 YEE, JOICE 8 DM NT 20.57 -
16 1027 STUART, ERICA 8 COR NT 20.60 -
17 1408 BRADSHAW, PAIGE 8 LAC NT 21.23 -
18 1160 MILBURN, JESSICA 8 COPS NT 21.34 -
19 1409 DALY, KATHLEEN 8 LAC NT 21.72 -
20 1460 FRANKE, FARREN 8 DUST NT 21.84 -
21 1193 CREA, KELSEY 8 COPS NT 21.89 -
22 1283 GARTON, ANNIE 8 ATAC NT 22.40 -
23 1004 FLETCHER, KAYLI 8 ESSC NT 22.54 -
24 1353 BARINKA, ALEXANDRA 8 DM NT 22.67 -
25 1364 KNAPE, AUGUST 8 DM NT 23.02 -
26 1097 MARTON, TAYLOR 8 GCAT NT 23.13 -
27 1381 GREEN, TANA 8 GYST NT 23.80 -
27 1245 POTTINGER, SARAH 8 NTAC NT 23.80 -
29 1032 GUAN, WINNIE 8 COR NT 23.98 -
30 1081 HOLBERT, ANDREA 8 GCAT NT 24.95 -
31 1076 CULLEN, EMILY 8 GCAT NT 25.77 -
32 1468 ROSE, VICTORIA 8 DUST NT 27.88 -
33 1351 KNOTT, LEAHE 8 DM NT 28.01 -
34 1448 MAYS, LAUREN 8 ATAC NT 28.21 -
35 1089 SMITH, CASEY 8 GCAT NT 29.70 -
36 1454 KNAUER, KIMBERLY 8 DUST NT 30.89 -
37 1463 HILL, KEELY 8 DUST NT 30.94 -
38 1395 NIX, MEGHAN 8 GYST NT 34.72 -
39 1467 HILL, QUINCY 8 DUST NT 36.04 -
Girls 10 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1056 HALL, KATIE 9 GCAT NT 17.08 9
2 1211 CARTER, EMILY 9 COPS NT 17.66 7
3 1310 ENRIGHT, CARRIE 9 ATAC NT 17.88 6
4 1025 LYAN, JANEL 9 COR NT 18.71 5
5 1041 POOLE, KELLY 9 COR NT 18.84 4
6 1458 WALKER, KELLY 9 COPS NT 19.18 3
7 1067 KIRALY, RIANE 9 GCAT NT 19.31 2
8 1144 HOGAN, SARAH 10 MCAT NT 19.96 1
9 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 20.30 -
10 1327 ERWIN, JESSIE 10 GPAC NT 20.55 -
11 1449 BARNES, SARAH 10 FAST NT 22.19 -
12 1459 COTTRILL, LISHA 9 DUST NT 22.26 -
13 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 22.48 -
14 1455 HENSY, CATY 9 NTAC NT 22.57 -
15 1218 RIEFF, SAMANTHA 10 COPS NT 23.13 -
16 1469 ENGLERT, LAUREN 10 FAST NT 23.25 -
17 1192 KAHLER, KATIE 9 COPS NT 23.56 -
18 1397 PECKHAM, VALERIE 9 GYST NT 24.95 -
19 1374 CORNELIUS, Sam 9 DM NT 26.30 -
20 1461 FEIL, MEGAN 9 DUST NT 30.04 -
Girls 10 & Under 50 Free
TAGS: ------ 30.89
A: ------ 32.39
BB: ------ 36.19
B: ------ 40.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 31.28 A+ 9
2 1297 GENTRY, COURTNEY 10 ATAC NT 32.06 A+ 7
3 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 32.85 BB 6
4 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 33.03 BB 5
5 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 33.22 BB 4
6 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 33.76 BB 3
7 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 34.08 BB 2
8 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 34.47 BB 1
9 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 34.59 BB -
10 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 34.72 BB -
11 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 35.05 BB -
12 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 35.38 BB -
13 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 35.44 BB -
14 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 35.75 BB -
15 1094 KLOCKE, MAGGIE 10 GCAT NT 36.13 BB -
16 1128 SCHRECK, EMILY 9 MTRO NT 37.36 B- -
* B Swimmers *
1 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 34.54 BB+ 9
2 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 35.77 BB+ 7
3 1017 LEE, PEARL 9 COR NT 35.79 BB+ 6
4 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 35.94 BB+ 5
5 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 36.04 BB+ 4
6 1187 WYATT, MADELINE 8 COPS NT 36.08 BB+ 3
7 1127 BAYER, AMANDA 9 MTRO NT 36.12 BB+ 2
8 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 36.32 B .5
8 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 36.32 B .5
10 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 36.52 B -
11 1052 RUSTAD, ALEXANDRA 10 GCAT NT 36.61 B -
12 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 36.79 B -
13 1226 EVANS, AMY 10 WFS NT 36.81 B -
14 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT 36.85 B -
15 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 37.02 B -
16 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 37.04 B -
17 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 37.10 B -
18 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 37.23 B -
19 1071 BARTOS, JUSTINE 10 GCAT NT 37.32 B -
20 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 37.49 B -
21 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 37.52 B -
22 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 37.59 B -
23 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 37.70 B -
24 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 37.77 B -
25 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 37.86 B -
26 1241 WESTPHAL, DANIELLE 10 NTAC NT 37.87 B -
27 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 37.99 B -
28 1200 SANDBERG, CARLEA 8 COPS NT 38.27 B -
28 1053 CARLSON, ASHLEY 10 GCAT NT 38.27 B -
30 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT 38.74 B -
31 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 38.76 B -
32 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 39.12 B -
33 1134 KEELY, KRISTEN 9 MTRO NT 39.59 B -
34 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 39.73 B -
35 1239 ORFIELD, RACHEL 10 NTAC NT 39.81 B -
36 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 39.90 B -
37 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 41.16 -
38 1236 JEFFERSON, BRITTANY 9 NTAC NT 41.54 -
39 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 42.09 -
40 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 43.72 -
* C Swimmers *
1 1412 BEASLEY, CHELSEY 9 LAC NT 37.75 B 9
2 1117 FOREMAN, COURTNEY 10 FAST NT 37.86 B 7
3 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT 38.81 B 6
4 1323 FERRARO, ISABELLA 9 ATAC NT 39.22 B 5
5 1354 HOWARD, HEATHER 10 DM NT 39.30 B 4
6 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 39.44 B 3
7 1301 FARREN, BRENNA 8 ATAC NT 39.61 B 2
8 1096 SIMMONS, BROOKE 9 GCAT NT 39.79 B 1
9 1170 JACKSON, FRANCES 10 COPS NT 39.93 B -
10 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 40.09 B -
11 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 40.42 -
12 1403 WATT, KAYLA 10 LAC NT 40.43 -
13 1387 LEE, SARA 10 UGYST 40.50 -
14 1216 ORTIZ, ALEXE 8 COPS NT 40.84 -
15 1305 WATTERS, MEAGHAN 8 ATAC NT 41.01 -
16 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 41.38 -
17 1206 AMALFITANO, JENNIFER 10 COPS NT 41.62 -
18 1458 WALKER, KELLY 9 COPS NT 41.96 -
18 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT 41.96 -
20 1035 THOMPSON, BAILEY 10 COR NT 42.13 -
21 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT 42.26 -
22 1042 DERKS, TORIE 9 COR NT 42.48 -
23 1310 ENRIGHT, CARRIE 9 ATAC NT 42.76 -
24 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 42.81 -
25 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 42.93 -
26 1257 KOKE, KELSIE 9 MARS NT 42.96 -
27 1302 FARREN, KINSEY 9 ATAC NT 43.36 -
28 1111 BONIFAS, SAMANTHA 10 FAST NT 43.52 -
29 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT 43.65 -
30 1086 LOCKWOOD, TYLAH 10 GCAT NT 43.78 -
31 1429 WILSON, KARA 9 DUST NT 43.88 -
32 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 43.89 -
33 1115 BROYLES, HEATHER 7 FAST NT 44.13 -
34 1118 FOREMAN, TAYLOR 8 FAST NT 44.46 -
35 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 44.73 -
36 1172 CONSIDINE, SHANNON 9 COPS NT 45.02 -
37 1327 ERWIN, JESSIE 10 GPAC NT 45.04 -
38 1003 ETUK, IDONG 8 ESSC NT 45.14 -
39 1272 MICHAELS, BONNIE 6 TST NT 45.17 -
40 1013 FREDERICKS, LAURA 9 COR NT 45.25 -
41 1051 DECATO, CRISTIE 9 GCAT NT 45.48 -
42 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 45.74 -
43 1087 PORTCH, CAITLIN 10 GCAT NT 45.91 -
44 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT 45.92 -
45 1220 MARTIN, NICOLE 8 WFS NT 46.21 -
46 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT 46.55 -
47 1440 BOODRAM, CARLINA 10 DUST NT 47.23 -
48 1443 HARMON, ERICA 8 DUST NT 47.45 -
49 1471 TEN HAGEN, KARA 10 DUST NT 47.47 -
50 1459 COTTRILL, LISHA 9 DUST NT 47.56 -
51 1219 GEIL, AFTON 9 WFS NT 47.61 -
52 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 48.52 -
53 1166 GUPTA, PAAN KHURI 9 COPS NT 48.65 -
54 1055 BOWLES, STEPHANIE 9 GCAT NT 48.84 -
55 1225 ATZHORN, AILEEN 9 WFS NT 49.41 -
56 1043 BUDD0, ABBY 7 WFY NT 49.50 -
57 1004 FLETCHER, KAYLI 8 ESSC NT 49.93 -
58 1308 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NT 49.94 -
59 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 50.24 -
60 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 50.93 -
61 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT 53.44 -
Girls 10 & Under 100 Free
TAGS: ------ 1:07.59
A: ------ 1:12.39
BB: ------ 1:22.19
B: ------ 1:31.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1297 GENTRY, COURTNEY 10 ATAC NT 1:10.28 A+ 9
2 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 1:10.77 A+ 7
3 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 1:10.99 A+ 6
4 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 1:11.46 A+ 5
5 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 1:12.96 BB 4
6 1129 VAN REES, KATY 10 MTRO NT 1:14.67 BB 3
7 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 1:14.76 BB 2
8 1407 FEDORS, JACLYN 10 LAC NT 1:15.48 BB 1
9 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 1:15.91 BB -
10 1127 BAYER, AMANDA 9 MTRO NT 1:16.91 BB -
11 1060 PATTERSON, HALEY 10 GCAT NT 1:17.13 BB -
12 1048 PFAFF, DANIELLE 9 GCAT NT 1:17.16 BB -
13 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 1:17.31 BB -
14 1188 CHRISTIAN, ALYSSA 9 COPS NT 1:17.45 BB -
15 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 1:17.46 BB -
16 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 1:17.93 BB -
17 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 1:18.43 BB -
18 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 1:18.99 BB -
19 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 1:20.45 BB -
20 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 1:21.05 BB -
21 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 1:21.25 BB -
22 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 1:21.53 BB -
23 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 1:28.01 B- -
* B Swimmers *
1 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 1:18.65 BB+ 9
2 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT 1:21.27 BB+ 7
3 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 1:21.33 BB+ 6
4 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 1:21.55 BB+ 5
5 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 1:22.98 B 4
6 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 1:23.17 B 3
7 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 1:23.40 B 2
8 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT 1:23.91 B 1
9 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 1:23.96 B -
10 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 1:24.22 B -
11 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 1:24.33 B -
12 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 1:24.40 B -
13 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 1:25.05 B -
14 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 1:27.37 B -
15 1375 MASTERS, KRISTIN 9 DM NT 1:27.45 B -
16 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 1:27.51 B -
17 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 1:29.53 B -
18 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 1:31.02 B -
* C Swimmers *
1 1338 HATFIELD, HAYLEY 9 DM NT 1:16.02 BB 9
2 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 1:19.30 BB 7
3 1145 MCCARVILLE, KRISTY 10 MCAT NT 1:19.60 BB 6
4 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 1:20.93 BB 5
5 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 1:21.34 BB 4
6 1343 MONROE, MEREDITH 10 DM NT 1:21.62 BB 3
7 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 1:22.88 B 2
8 1094 KLOCKE, MAGGIE 10 GCAT NT 1:23.68 B 1
9 1226 EVANS, AMY 10 WFS NT 1:25.21 B -
10 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 1:25.71 B -
11 1131 CROWLEY, KIM 10 MTRO NT 1:25.74 B -
12 1367 BRIGGS, Avery 9 DM NT 1:25.90 B -
13 1299 BALTAZAR, LEXIE 10 ATAC NT 1:27.45 B -
14 1119 BREWER, CARLEY 10 FAST NT 1:27.59 B -
15 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 1:27.89 B -
16 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT 1:28.06 B -
17 1365 KNAPE, JORDAN 10 DM NT 1:28.17 B -
18 1241 WESTPHAL, DANIELLE 10 NTAC NT 1:28.37 B -
19 1228 PLANTE, STEPHANIE 10 WFS NT 1:28.65 B -
20 1167 BRODA, BRITNI 9 COPS NT 1:28.72 B -
21 1255 SCHAUWECKER, JESSICA 9 MARS NT 1:29.33 B -
22 1404 SMITH, BECKY 9 LAC NT 1:29.38 B -
23 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 1:29.79 B -
24 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 1:30.02 B -
25 1412 BEASLEY, CHELSEY 9 LAC NT 1:30.08 B -
26 1035 THOMPSON, BAILEY 10 COR NT 1:30.66 B -
27 1309 MARCUS, ALEX 10 ATAC NT 1:31.27 B -
28 1356 KITCHEN, LEAH 10 DM NT 1:31.53 B -
29 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 1:31.56 B -
30 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 1:32.16 -
31 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT 1:32.38 -
32 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 1:32.76 -
33 1117 FOREMAN, COURTNEY 10 FAST NT 1:32.98 -
34 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 1:33.07 -
35 1151 HUNT, MARY KATE 10 COPS NT 1:33.41 -
36 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 1:33.93 -
37 1390 PARKER, BROOKLYN 9 UGYST 1:34.06 -
38 1387 LEE, SARA 10 UGYST 1:34.34 -
39 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT 1:35.38 -
40 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 1:35.69 -
41 1187 WYATT, MADELINE 8 COPS NT 1:35.73 -
42 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 1:35.96 -
43 1217 MURPHY, ALLISON 8 COPS NT 1:36.50 -
44 1104 REID, LAUREN 10 GAR NT 1:37.40 -
45 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 1:38.21 -
46 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 1:38.45 -
47 1427 GANN, SHANNON 10 DUST NT 1:38.81 -
48 1118 FOREMAN, TAYLOR 8 FAST NT 1:40.01 -
49 1236 JEFFERSON, BRITTANY 9 NTAC NT 1:40.11 -
50 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT 1:41.09 -
51 1357 YOUNG, ALEXANDRA 9 DM NT 1:41.15 -
52 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT 1:41.66 -
53 1135 FOSTER, ANDREA 10 MTRO NT 1:42.68 -
54 1379 PIMENTEL, Andy 10 DM NT 1:42.77 -
55 1143 DAWLEY, COLLEEN 9 MTRO NT 1:44.07 -
56 1013 FREDERICKS, LAURA 9 COR NT 1:44.34 -
57 1278 MAUTE, MARCIE 9 DUST NT 1:44.66 -
58 1172 CONSIDINE, SHANNON 9 COPS NT 1:45.78 -
59 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 1:46.06 -
60 1227 GRIER, BRITTANY 10 WFS NT 1:46.41 -
61 1337 WHITCOMB, ALEXANDRA 9 DM NT 1:47.32 -
62 1430 TEN HAGAN, KARA 10 DUST NT 1:48.25 -
63 1443 HARMON, ERICA 8 DUST NT 1:48.35 -
64 1043 BUDD0, ABBY 7 WFY NT 1:48.40 -
65 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 1:48.46 -
66 1055 BOWLES, STEPHANIE 9 GCAT NT 1:50.93 -
67 1383 VANCE, KELSEA 7 GYST NT 1:52.52 -
68 1435 MYERS, JAMIE 10 COPS NT 1:56.60 -
69 1440 BOODRAM, CARLINA 10 DUST NT 1:58.61 -
70 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 1:59.29 -
71 1401 WHITE, TARYN 10 LAC NT 2:02.72 -
Girls 10 & Under 200 Free
TAGS: ------ 2:27.79
A: ------ 2:36.39
BB: ------ 2:58.29
B: ------ 3:20.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 2:39.37 BB 9
2 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 2:44.28 BB 7
3 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 2:46.26 BB 6
4 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 2:46.48 BB 5
5 1332 JENNINGS, Alexandra 10 DM NT 2:47.02 BB 4
* B Swimmers *
1 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 2:53.14 BB+ 9
2 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 2:55.71 BB+ 7
3 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 3:02.75 B 6
4 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 3:03.17 B 5
5 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 3:03.37 B 4
6 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 3:04.09 B 3
7 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 3:05.65 B 2
8 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 3:15.36 B 1
* C Swimmers *
1 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 2:42.09 BB 9
2 1338 HATFIELD, HAYLEY 9 DM NT 2:51.70 BB 7
3 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 2:55.79 BB 6
4 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 2:57.55 BB 5
5 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 2:59.54 B 4
6 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 3:00.84 B 3
7 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 3:06.72 B 2
8 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 3:07.21 B 1
9 1375 MASTERS, KRISTIN 9 DM NT 3:14.99 B -
10 1239 ORFIELD, RACHEL 10 NTAC NT 3:15.11 B -
11 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 3:22.10 -
12 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 3:22.79 -
13 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 3:38.64 -
14 1043 BUDD0, ABBY 7 WFY NT 3:45.90 -
15 1004 FLETCHER, KAYLI 8 ESSC NT 4:07.36 -
16 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 4:20.81 -
- 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1183 LANG, ALYSSA 7 COPS NT 21.22 9
2 1450 KRAMER, SAMANTHA 7 MTRO NT 22.67 7
3 1208 MCLAINE, MAUREEN 7 COPS NT 22.94 6
4 1452 BOWERS, ANNA 7 FAST NT 23.36 5
5 1259 QUATTROCHI, BLAIR 7 MARS NT 24.11 4
6 1023 BUTRUS, CHRISTY 7 COR NT 24.31 3
7 1453 HENSY, JACKIE 7 NTAC NT 24.59 2
8 1336 BARNES, LATANE' 7 DM NT 24.69 1
9 1261 VALDEZ, EMILY 6 MARS NT 25.28 -
10 1044 HERBST, LYNN 6 WFY NT 25.32 -
11 1272 MICHAELS, BONNIE 6 TST NT 25.96 -
12 1311 JOHNSON, FALLON 7 ATAC NT 26.09 -
13 1214 JOLLY, AMANDA 7 COPS NT 26.19 -
14 1292 MAY, MEGAN 7 ATAC NT 26.33 -
15 1201 HUGHES, JULIE 7 COPS NT 26.74 -
16 1107 UPDYKE, Katie 7 GAR NT 27.59 -
17 1308 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NT 27.72 -
18 1115 BROYLES, HEATHER 7 FAST NT 27.91 -
19 1083 HUNING, LAURA 7 GCAT NT 27.95 -
20 1082 HOLBERT, KATIE 7 GCAT NT 28.23 -
21 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT 28.28 -
22 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 28.44 -
23 1290 BOEHRER, KATHERINE 7 ATAC NT 28.46 -
24 1394 TANKERSLEY, SARAH 7 GYST NT 28.68 -
25 1178 BERDUSCO, ANNIE 6 COPS NT 28.79 -
26 1196 RYAN, VERONICA 7 COPS NT 29.09 -
27 1425 WOODHAM, HASSANA 7 MARS NT 29.44 -
28 1207 LEATHERMAN, LORI 7 COPS NT 29.74 -
29 1321 MCGARRY, HANNAH 6 ATAC NT 30.69 -
30 1141 ANTOUN, KATHERINE 6 MTRO NT 31.03 -
31 1038 SOTO, STEPHANIE 6 COR NT 31.17 -
32 1066 SPRINGER, ERIN 7 GCAT NT 31.30 -
33 1210 ANDERSON, CHANDLER 6 COPS NT 31.71 -
34 1181 JOCHIM, SARAH 6 COPS NT 32.33 -
35 1331 STEELE, REBECCA 6 GPAC NT 32.87 -
36 1289 BOEHRER, ALEX 7 ATAC NT 32.94 -
37 1326 CUMMINGS, KATE 6 GPAC NT 33.71 -
38 1121 WILSON, ALEXANDRIA 7 FAST NT 34.13 -
39 1213 RAKKAR, CATHERINE 6 COPS NT 34.86 -
40 1376 CORNELIUS, ALEXANDRA 7 DM NT 35.10 -
41 1077 CUTLIFF, DANA 7 GCAT NT 35.46 -
42 1451 MEZA, ALEXANDRIA 7 MTRO NT 35.93 -
43 1360 ATKINS, ALETLEA 6 DM NT 36.03 -
44 1456 CLAFLIN, JEANNETTE 7 HUGS NT 40.20 -
45 1317 WHITING, LEAH 7 ATAC NT 40.33 -
46 1319 SIMON, SHELBY 7 ATAC NT 40.40 -
47 1313 POINSATTE, KATIE 6 ATAC NT 43.06 -
48 1391 HEUER, ALYSON 5 GYST NT 47.04 -
- 1389 GREEN, SAMANTHA 5 GYST NT DQ -
- 1040 WENGER, CAITI 7 COR NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 ALDRIDGE, LUCY 8 COR NT 22.60 9
2 1361 HENDRICKS, KELSEY 8 DM NT 23.11 7
3 1069 BALL, CAITLIN 8 GCAT NT 23.15 6
4 1003 ETUK, IDONG 8 ESSC NT 23.24 4.5
4 1221 PARMER, MEGAN 8 WFS NT 23.24 4.5
6 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT 23.42 3
7 1004 FLETCHER, KAYLI 8 ESSC NT 23.49 2
8 1353 BARINKA, ALEXANDRA 8 DM NT 23.76 1
9 1359 YEE, JOICE 8 DM NT 23.81 -
10 1341 BECK, SPINDRIFT 8 DM NT 23.90 -
11 1340 MONCRIEF, KATHERINE 8 DM NT 24.10 -
12 1269 MCCORMICK, BRYNN 8 TST NT 24.33 -
13 1160 MILBURN, JESSICA 8 COPS NT 24.37 -
14 1168 GABAY, BRITTANY 8 COPS NT 24.53 -
15 1258 RIPPE, MARGARET 8 MARS NT 24.63 -
16 1032 GUAN, WINNIE 8 COR NT 24.95 -
17 1027 STUART, ERICA 8 COR NT 25.00 -
18 1193 CREA, KELSEY 8 COPS NT 25.78 -
19 1089 SMITH, CASEY 8 GCAT NT 26.17 -
20 1381 GREEN, TANA 8 GYST NT 26.31 -
21 1408 BRADSHAW, PAIGE 8 LAC NT 26.34 -
22 1081 HOLBERT, ANDREA 8 GCAT NT 26.81 -
23 1460 FRANKE, FARREN 8 DUST NT 27.18 -
24 1364 KNAPE, AUGUST 8 DM NT 28.55 -
25 1351 KNOTT, LEAHE 8 DM NT 28.73 -
26 1220 MARTIN, NICOLE 8 WFS NT 29.00 -
27 1222 STOVER, LAUREN 8 WFS NT 29.42 -
28 1283 GARTON, ANNIE 8 ATAC NT 30.51 -
29 1395 NIX, MEGHAN 8 GYST NT 30.74 -
30 1463 HILL, KEELY 8 DUST NT 33.87 -
31 1454 KNAUER, KIMBERLY 8 DUST NT 34.08 -
32 1468 ROSE, VICTORIA 8 DUST NT 35.39 -
33 1467 HILL, QUINCY 8 DUST NT 43.19 -
- 1097 MARTON, TAYLOR 8 GCAT NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1211 CARTER, EMILY 9 COPS NT 22.27 9
2 1310 ENRIGHT, CARRIE 9 ATAC NT 22.32 7
3 1458 WALKER, KELLY 9 COPS NT 22.72 6
4 1056 HALL, KATIE 9 GCAT NT 23.12 5
5 1144 HOGAN, SARAH 10 MCAT NT 23.72 4
6 1025 LYAN, JANEL 9 COR NT 24.01 3
7 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 24.26 2
8 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 24.37 1
9 1041 POOLE, KELLY 9 COR NT 25.04 -
10 1455 HENSY, CATY 9 NTAC NT 25.67 -
11 1459 COTTRILL, LISHA 9 DUST NT 26.67 -
12 1449 BARNES, SARAH 10 FAST NT 27.49 -
13 1327 ERWIN, JESSIE 10 GPAC NT 27.79 -
14 1461 FEIL, MEGAN 9 DUST NT 28.53 -
15 1218 RIEFF, SAMANTHA 10 COPS NT 29.16 -
16 1397 PECKHAM, VALERIE 9 GYST NT 30.60 -
Girls 10 & Under 50 Back
TAGS: ------ 35.99
A: ------ 38.18
BB: ------ 43.49
B: ------ 48.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1188 CHRISTIAN, ALYSSA 9 COPS NT 37.37 A+ 9
2 1407 FEDORS, JACLYN 10 LAC NT 37.81 A+ 7
3 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 37.83 A+ 6
4 1296 GENTRY, CASEY 10 ATAC NT 38.44 BB 5
5 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 38.48 BB 4
6 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 38.90 BB 3
7 1128 SCHRECK, EMILY 9 MTRO NT 38.97 BB 2
8 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 39.00 BB 1
9 1297 GENTRY, COURTNEY 10 ATAC NT 39.38 BB -
10 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 39.49 BB -
11 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 39.51 BB -
12 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 39.59 BB -
13 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 39.69 BB -
14 1145 MCCARVILLE, KRISTY 10 MCAT NT 39.75 BB -
15 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 40.30 BB -
16 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 40.34 BB -
17 1343 MONROE, MEREDITH 10 DM NT 40.37 BB -
18 1060 PATTERSON, HALEY 10 GCAT NT 40.44 BB -
19 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT 40.49 BB -
20 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 40.70 BB -
21 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 40.72 BB -
22 1048 PFAFF, DANIELLE 9 GCAT NT 40.88 BB -
23 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 41.00 BB -
24 1094 KLOCKE, MAGGIE 10 GCAT NT 41.07 BB -
25 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 41.29 BB -
26 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 41.56 BB -
27 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 41.98 BB -
28 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 42.81 BB -
29 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 43.00 BB -
30 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 43.16 BB -
31 1090 TOBIN, REAGAN 10 GCAT NT 43.68 B- -
32 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 45.71 B- -
* B Swimmers *
1 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 40.21 BB+ 9
2 1226 EVANS, AMY 10 WFS NT 40.45 BB+ 7
3 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 41.27 BB+ 6
4 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 41.81 BB+ 5
5 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 42.10 BB+ 4
6 1187 WYATT, MADELINE 8 COPS NT 42.23 BB+ 3
7 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 42.35 BB+ 2
8 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 42.89 BB+ 1
9 1134 KEELY, KRISTEN 9 MTRO NT 42.98 BB+ -
10 1035 THOMPSON, BAILEY 10 COR NT 43.30 BB+ -
11 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 43.54 B -
12 1412 BEASLEY, CHELSEY 9 LAC NT 43.66 B -
13 1390 PARKER, BROOKLYN 9 UGYST 43.91 B -
14 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 43.97 B -
15 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 44.02 B -
16 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 44.17 B -
17 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 44.21 B -
18 1131 CROWLEY, KIM 10 MTRO NT 44.29 B -
18 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT 44.29 B -
20 1052 RUSTAD, ALEXANDRA 10 GCAT NT 44.32 B -
21 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 44.59 B -
22 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 44.71 B -
23 1133 MCALLASTER, MELANIE 10 MTRO NT 44.76 B -
24 1197 TROSPER, TONNIE 9 COPS NT 44.99 B -
25 1200 SANDBERG, CARLEA 8 COPS NT 45.15 B -
26 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 45.22 B -
27 1367 BRIGGS, Avery 9 DM NT 45.40 B -
28 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 45.44 B -
29 1255 SCHAUWECKER, JESSICA 9 MARS NT 45.66 B -
30 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 45.82 B -
31 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 45.95 B -
32 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 46.54 B -
33 1356 KITCHEN, LEAH 10 DM NT 47.46 B -
34 1375 MASTERS, KRISTIN 9 DM NT 47.79 B -
35 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT 48.12 B -
36 1172 CONSIDINE, SHANNON 9 COPS NT 48.68 B -
37 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 49.81 -
- 1387 LEE, SARA 10 UGYST DQ -
- 1118 FOREMAN, TAYLOR 8 FAST NT DQ -
- 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT DQ -
* C Swimmers *
1 1323 FERRARO, ISABELLA 9 ATAC NT 44.08 B 9
2 1119 BREWER, CARLEY 10 FAST NT 44.77 B 7
3 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 44.80 B 6
4 1105 THOMAS, CAITLIN 9 GAR NT 44.89 B 5
5 1228 PLANTE, STEPHANIE 10 WFS NT 44.99 B 4
6 1241 WESTPHAL, DANIELLE 10 NTAC NT 46.05 B 3
7 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 46.11 B 1.5
7 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 46.11 B 1.5
9 1117 FOREMAN, COURTNEY 10 FAST NT 46.12 B -
10 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 46.43 B -
11 1365 KNAPE, JORDAN 10 DM NT 46.53 B -
12 1167 BRODA, BRITNI 9 COPS NT 46.83 B -
13 1216 ORTIZ, ALEXE 8 COPS NT 46.96 B -
14 1404 SMITH, BECKY 9 LAC NT 47.18 B -
15 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 47.81 B -
16 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT 48.23 B -
17 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT 48.28 B -
18 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 48.30 B -
19 1055 BOWLES, STEPHANIE 9 GCAT NT 48.38 B -
20 1357 YOUNG, ALEXANDRA 9 DM NT 48.57 B -
21 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 48.70 B -
22 1217 MURPHY, ALLISON 8 COPS NT 48.88 B -
23 1427 GANN, SHANNON 10 DUST NT 49.08 -
24 1151 HUNT, MARY KATE 10 COPS NT 49.13 -
25 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 49.30 -
26 1135 FOSTER, ANDREA 10 MTRO NT 49.58 -
27 1257 KOKE, KELSIE 9 MARS NT 49.80 -
28 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 50.02 -
28 1337 WHITCOMB, ALEXANDRA 9 DM NT 50.02 -
30 1096 SIMMONS, BROOKE 9 GCAT NT 50.40 -
31 1111 BONIFAS, SAMANTHA 10 FAST NT 50.59 -
32 1443 HARMON, ERICA 8 DUST NT 50.73 -
33 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 50.87 -
34 1236 JEFFERSON, BRITTANY 9 NTAC NT 51.18 -
35 1043 BUDD0, ABBY 7 WFY NT 51.45 -
36 1383 VANCE, KELSEA 7 GYST NT 52.16 -
37 1026 SPANOS, KATIE 9 COR NT 52.60 -
38 1430 TEN HAGAN, KARA 10 DUST NT 53.06 -
39 1227 GRIER, BRITTANY 10 WFS NT 53.12 -
40 1148 WRIGHT, SARAH 8 MCAT NT 53.37 -
41 1435 MYERS, JAMIE 10 COPS NT 53.38 -
42 1429 WILSON, KARA 9 DUST NT 53.74 -
43 1065 MANLEY, ELISE 9 GCAT NT 53.78 -
44 1013 FREDERICKS, LAURA 9 COR NT 54.09 -
45 1143 DAWLEY, COLLEEN 9 MTRO NT 54.66 -
46 1278 MAUTE, MARCIE 9 DUST NT 55.19 -
47 1440 BOODRAM, CARLINA 10 DUST NT 56.52 -
48 1225 ATZHORN, AILEEN 9 WFS NT 59.07 -
48 1087 PORTCH, CAITLIN 10 GCAT NT 59.07 -
50 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 59.31 -
51 1177 CLARK, LAUREN 10 COPS NT 1:00.47 -
- 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT DQ -
- 1401 WHITE, TARYN 10 LAC NT DQ -
- 1104 REID, LAUREN 10 GAR NT DQ -
- 1379 PIMENTEL, Andy 10 DM NT DQ -
Girls 10 & Under 100 Back
TAGS: ------ 1:17.89
A: ------ 1:22.19
BB: ------ 1:33.99
B: ------ 1:45.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 1:18.64 A+ 9
2 1247 HALL, ERICA 9 MARS NT 1:22.92 BB 7
3 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 1:22.99 BB 6
4 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 1:23.63 BB 5
5 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 1:25.68 BB 4
6 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 1:27.16 BB 3
7 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 1:27.38 BB 2
8 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 1:27.74 BB 1
9 1128 SCHRECK, EMILY 9 MTRO NT 1:30.06 BB -
10 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 1:32.68 BB -
10 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 1:32.68 BB -
- 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT DQ -
- 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT DQ -
* B Swimmers *
1 1296 GENTRY, CASEY 10 ATAC NT 1:22.76 BB+ 9
2 1297 GENTRY, COURTNEY 10 ATAC NT 1:23.80 BB+ 7
3 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 1:28.19 BB+ 6
4 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 1:35.18 B 5
5 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 1:37.60 B 4
6 1035 THOMPSON, BAILEY 10 COR NT 1:40.57 B 3
7 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 1:43.99 B 2
8 1302 FARREN, KINSEY 9 ATAC NT 1:50.83 1
- 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT DQ -
- 1282 KITTLE, GRACE 10 ATAC NT DQ -
- 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT DQ -
- 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST DQ -
* C Swimmers *
1 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 1:29.30 BB 9
2 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 1:29.78 BB 7
3 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 1:30.80 BB 6
4 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 1:31.29 BB 5
5 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 1:31.40 BB 4
6 1338 HATFIELD, HAYLEY 9 DM NT 1:31.93 BB 2.5
6 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 1:31.93 BB 2.5
8 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 1:32.22 BB 1
9 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 1:33.39 BB -
10 1094 KLOCKE, MAGGIE 10 GCAT NT 1:33.41 BB -
11 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 1:33.64 BB -
12 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 1:34.20 B -
13 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 1:36.18 B -
14 1226 EVANS, AMY 10 WFS NT 1:36.93 B -
15 1241 WESTPHAL, DANIELLE 10 NTAC NT 1:40.42 B -
16 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 1:40.48 B -
17 1053 CARLSON, ASHLEY 10 GCAT NT 1:41.41 B -
18 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 1:41.51 B -
19 1170 JACKSON, FRANCES 10 COPS NT 1:42.19 B -
20 1239 ORFIELD, RACHEL 10 NTAC NT 1:42.47 B -
21 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT 1:42.53 B -
22 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 1:42.83 B -
23 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT 1:43.59 B -
24 1042 DERKS, TORIE 9 COR NT 1:44.12 B -
25 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 1:44.18 B -
26 1387 LEE, SARA 10 UGYST 1:46.48 -
27 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 1:47.21 -
28 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 1:47.38 -
29 1301 FARREN, BRENNA 8 ATAC NT 1:48.30 -
30 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT 1:49.21 -
31 1443 HARMON, ERICA 8 DUST NT 1:49.73 -
32 1004 FLETCHER, KAYLI 8 ESSC NT 1:51.82 -
33 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT 1:52.44 -
34 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT 1:53.26 -
35 1055 BOWLES, STEPHANIE 9 GCAT NT 1:56.87 -
36 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 1:59.84 -
37 1440 BOODRAM, CARLINA 10 DUST NT 2:00.50 -
38 1003 ETUK, IDONG 8 ESSC NT 2:02.10 -
39 1429 WILSON, KARA 9 DUST NT 2:02.73 -
40 1471 TEN HAGEN, KARA 10 DUST NT 2:03.22 -
41 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 2:11.28 -
- 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT DQ -
- 1017 LEE, PEARL 9 COR NT DQ -
- 1310 ENRIGHT, CARRIE 9 ATAC NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1183 LANG, ALYSSA 7 COPS NT 25.74 9
2 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 26.13 7
3 1023 BUTRUS, CHRISTY 7 COR NT 26.34 6
4 1259 QUATTROCHI, BLAIR 7 MARS NT 26.49 5
5 1115 BROYLES, HEATHER 7 FAST NT 26.59 4
6 1292 MAY, MEGAN 7 ATAC NT 26.81 3
7 1311 JOHNSON, FALLON 7 ATAC NT 27.54 2
8 1107 UPDYKE, Katie 7 GAR NT 27.57 1
9 1214 JOLLY, AMANDA 7 COPS NT 27.98 -
10 1208 MCLAINE, MAUREEN 7 COPS NT 28.56 -
11 1336 BARNES, LATANE' 7 DM NT 29.10 -
12 1272 MICHAELS, BONNIE 6 TST NT 29.30 -
13 1452 BOWERS, ANNA 7 FAST NT 30.28 -
14 1196 RYAN, VERONICA 7 COPS NT 32.21 -
15 1044 HERBST, LYNN 6 WFY NT 32.24 -
16 1294 HARRISON, TORY 7 ATAC NT 32.60 -
17 1308 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NT 32.64 -
17 1453 HENSY, JACKIE 7 NTAC NT 32.64 -
19 1181 JOCHIM, SARAH 6 COPS NT 33.64 -
20 1201 HUGHES, JULIE 7 COPS NT 33.87 -
21 1178 BERDUSCO, ANNIE 6 COPS NT 33.92 -
22 1132 BAYER, CASEY 6 MTRO NT 34.59 -
23 1261 VALDEZ, EMILY 6 MARS NT 35.44 -
24 1321 MCGARRY, HANNAH 6 ATAC NT 36.43 -
25 1083 HUNING, LAURA 7 GCAT NT 36.72 -
26 1040 WENGER, CAITI 7 COR NT 38.54 -
27 1376 CORNELIUS, ALEXANDRA 7 DM NT 38.94 -
28 1141 ANTOUN, KATHERINE 6 MTRO NT 40.04 -
29 1394 TANKERSLEY, SARAH 7 GYST NT 44.18 -
30 1049 BRITTEN, COURTNEY 7 GCAT NT 45.30 -
31 1319 SIMON, SHELBY 7 ATAC NT 45.85 -
32 1313 POINSATTE, KATIE 6 ATAC NT 46.93 -
33 1038 SOTO, STEPHANIE 6 COR NT 49.58 -
- 1234 MATHEWS, LAUREN 7 HUGS NT DQ -
- 1326 CUMMINGS, KATE 6 GPAC NT DQ -
- 1391 HEUER, ALYSON 5 GYST NT DQ -
- 1207 LEATHERMAN, LORI 7 COPS NT DQ -
- 1425 WOODHAM, HASSANA 7 MARS NT DQ -
- 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT DQ -
- 1451 MEZA, ALEXANDRIA 7 MTRO NT DQ -
- 1450 KRAMER, SAMANTHA 7 MTRO NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1341 BECK, SPINDRIFT 8 DM NT 24.33 9
2 1361 HENDRICKS, KELSEY 8 DM NT 24.37 7
3 1022 ALDRIDGE, LUCY 8 COR NT 24.56 6
4 1372 WEBER, ALEXANDRA 8 DM NT 25.03 5
5 1408 BRADSHAW, PAIGE 8 LAC NT 25.39 4
6 1359 YEE, JOICE 8 DM NT 25.71 3
7 1160 MILBURN, JESSICA 8 COPS NT 26.63 2
8 1069 BALL, CAITLIN 8 GCAT NT 26.83 1
9 1221 PARMER, MEGAN 8 WFS NT 27.40 -
10 1258 RIPPE, MARGARET 8 MARS NT 28.15 -
11 1269 MCCORMICK, BRYNN 8 TST NT 28.30 -
12 1168 GABAY, BRITTANY 8 COPS NT 28.33 -
13 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT 28.81 -
14 1004 FLETCHER, KAYLI 8 ESSC NT 30.63 -
15 1351 KNOTT, LEAHE 8 DM NT 31.45 -
16 1027 STUART, ERICA 8 COR NT 33.40 -
17 1364 KNAPE, AUGUST 8 DM NT 33.44 -
18 1353 BARINKA, ALEXANDRA 8 DM NT 33.50 -
19 1245 POTTINGER, SARAH 8 NTAC NT 34.49 -
20 1220 MARTIN, NICOLE 8 WFS NT 34.60 -
21 1448 MAYS, LAUREN 8 ATAC NT 34.83 -
22 1089 SMITH, CASEY 8 GCAT NT 35.19 -
23 1409 DALY, KATHLEEN 8 LAC NT 35.63 -
24 1381 GREEN, TANA 8 GYST NT 36.32 -
25 1222 STOVER, LAUREN 8 WFS NT 37.08 -
26 1076 CULLEN, EMILY 8 GCAT NT 37.82 -
27 1454 KNAUER, KIMBERLY 8 DUST NT 38.87 -
- 1463 HILL, KEELY 8 DUST NT DQ -
- 1460 FRANKE, FARREN 8 DUST NT DQ -
- 1032 GUAN, WINNIE 8 COR NT DQ -
- 1193 CREA, KELSEY 8 COPS NT DQ -
- 1467 HILL, QUINCY 8 DUST NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1455 HENSY, CATY 9 NTAC NT 24.55 9
2 1056 HALL, KATIE 9 GCAT NT 25.04 7
3 1211 CARTER, EMILY 9 COPS NT 25.54 6
4 1025 LYAN, JANEL 9 COR NT 25.75 5
5 1192 KAHLER, KATIE 9 COPS NT 26.34 4
6 1327 ERWIN, JESSIE 10 GPAC NT 26.77 3
7 1469 ENGLERT, LAUREN 10 FAST NT 27.46 2
8 1374 CORNELIUS, Sam 9 DM NT 27.74 1
9 1067 KIRALY, RIANE 9 GCAT NT 27.91 -
10 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 28.40 -
11 1144 HOGAN, SARAH 10 MCAT NT 28.64 -
12 1310 ENRIGHT, CARRIE 9 ATAC NT 29.48 -
13 1459 COTTRILL, LISHA 9 DUST NT 29.58 -
14 1041 POOLE, KELLY 9 COR NT 30.49 -
15 1458 WALKER, KELLY 9 COPS NT 31.60 -
16 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 31.83 -
17 1461 FEIL, MEGAN 9 DUST NT 35.49 -
18 1218 RIEFF, SAMANTHA 10 COPS NT 37.76 -
- 1449 BARNES, SARAH 10 FAST NT DQ -
Girls 10 & Under 50 Breast
TAGS: ------ 40.59
A: ------ 41.99
BB: ------ 47.79
B: ------ 53.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 42.60 BB 9
2 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 43.83 BB 7
3 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 44.27 BB 6
4 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 44.30 BB 5
5 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 44.73 BB 4
6 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 44.97 BB 3
7 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 45.25 BB 2
8 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 45.74 BB 1
9 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 46.21 BB -
10 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 46.50 BB -
11 1048 PFAFF, DANIELLE 9 GCAT NT 46.70 BB -
11 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 46.70 BB -
13 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 47.04 BB -
14 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 47.25 BB -
15 1151 HUNT, MARY KATE 10 COPS NT 48.30 B- -
16 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 48.65 B- -
17 1135 FOSTER, ANDREA 10 MTRO NT 48.70 B- -
18 1013 FREDERICKS, LAURA 9 COR NT 52.71 B- -
19 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 58.60 -
* B Swimmers *
1 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 45.12 BB+ 9
2 1188 CHRISTIAN, ALYSSA 9 COPS NT 45.72 BB+ 7
3 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 45.82 BB+ 6
4 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 46.02 BB+ 5
5 1119 BREWER, CARLEY 10 FAST NT 46.49 BB+ 4
6 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 46.56 BB+ 3
7 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 46.96 BB+ 2
8 1390 PARKER, BROOKLYN 9 UGYST 47.43 BB+ 1
9 1071 BARTOS, JUSTINE 10 GCAT NT 47.76 BB+ -
10 1129 VAN REES, KATY 10 MTRO NT 47.80 B -
11 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 48.04 B -
11 1133 MCALLASTER, MELANIE 10 MTRO NT 48.04 B -
13 1127 BAYER, AMANDA 9 MTRO NT 48.18 B -
14 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 48.19 B -
15 1407 FEDORS, JACLYN 10 LAC NT 48.23 B -
15 1323 FERRARO, ISABELLA 9 ATAC NT 48.23 B -
17 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT 48.39 B -
18 1299 BALTAZAR, LEXIE 10 ATAC NT 48.52 B -
19 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 48.58 B -
20 1060 PATTERSON, HALEY 10 GCAT NT 48.69 B -
21 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 48.87 B -
22 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 48.92 B -
23 1241 WESTPHAL, DANIELLE 10 NTAC NT 48.99 B -
24 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 49.48 B -
25 1052 RUSTAD, ALEXANDRA 10 GCAT NT 49.60 B -
26 1200 SANDBERG, CARLEA 8 COPS NT 49.63 B -
27 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 49.67 B -
28 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT 50.49 B -
29 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 50.79 B -
30 1131 CROWLEY, KIM 10 MTRO NT 50.81 B -
31 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 51.18 B -
32 1356 KITCHEN, LEAH 10 DM NT 51.45 B -
33 1187 WYATT, MADELINE 8 COPS NT 51.97 B -
34 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 52.40 B -
35 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT 53.42 B -
36 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 56.48 -
* C Swimmers *
1 1070 BARNES, JENNIFER 10 GCAT NT 43.21 BB 9
2 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 45.94 BB 7
3 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 47.44 BB 6
4 1226 EVANS, AMY 10 WFS NT 47.52 BB 5
5 1167 BRODA, BRITNI 9 COPS NT 47.54 BB 3.5
5 1375 MASTERS, KRISTIN 9 DM NT 47.54 BB 3.5
7 1228 PLANTE, STEPHANIE 10 WFS NT 49.32 B 2
8 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 49.57 B 1
9 1255 SCHAUWECKER, JESSICA 9 MARS NT 49.72 B -
10 1145 MCCARVILLE, KRISTY 10 MCAT NT 50.12 B -
11 1090 TOBIN, REAGAN 10 GCAT NT 50.36 B -
12 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 50.42 B -
13 1278 MAUTE, MARCIE 9 DUST NT 50.81 B -
14 1365 KNAPE, JORDAN 10 DM NT 51.18 B -
15 1387 LEE, SARA 10 UGYST 51.97 B -
16 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 52.06 B -
17 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 52.12 B -
17 1065 MANLEY, ELISE 9 GCAT NT 52.12 B -
19 1117 FOREMAN, COURTNEY 10 FAST NT 52.19 B -
20 1105 THOMAS, CAITLIN 9 GAR NT 52.24 B -
21 1035 THOMPSON, BAILEY 10 COR NT 52.44 B -
22 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 52.63 B -
23 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 52.91 B -
24 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 53.15 B -
25 1257 KOKE, KELSIE 9 MARS NT 53.23 B -
26 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 53.50 B -
27 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 53.57 B -
28 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 53.75 -
29 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 53.98 -
30 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 54.32 -
31 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 54.38 -
32 1427 GANN, SHANNON 10 DUST NT 55.21 -
33 1096 SIMMONS, BROOKE 9 GCAT NT 55.27 -
34 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 55.36 -
35 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT 55.38 -
36 1111 BONIFAS, SAMANTHA 10 FAST NT 55.52 -
37 1172 CONSIDINE, SHANNON 9 COPS NT 56.08 -
38 1412 BEASLEY, CHELSEY 9 LAC NT 56.13 -
39 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 56.36 -
40 1236 JEFFERSON, BRITTANY 9 NTAC NT 56.42 -
41 1217 MURPHY, ALLISON 8 COPS NT 56.59 -
42 1134 KEELY, KRISTEN 9 MTRO NT 56.81 -
43 1104 REID, LAUREN 10 GAR NT 57.08 -
44 1197 TROSPER, TONNIE 9 COPS NT 57.33 -
45 1055 BOWLES, STEPHANIE 9 GCAT NT 57.81 -
46 1379 PIMENTEL, Andy 10 DM NT 57.92 -
47 1430 TEN HAGAN, KARA 10 DUST NT 57.99 -
48 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 58.02 -
49 1404 SMITH, BECKY 9 LAC NT 59.29 -
50 1440 BOODRAM, CARLINA 10 DUST NT 59.69 -
51 1087 PORTCH, CAITLIN 10 GCAT NT 1:00.34 -
52 1143 DAWLEY, COLLEEN 9 MTRO NT 1:00.85 -
53 1026 SPANOS, KATIE 9 COR NT 1:01.12 -
54 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 1:01.17 -
55 1118 FOREMAN, TAYLOR 8 FAST NT 1:01.31 -
56 1225 ATZHORN, AILEEN 9 WFS NT 1:01.72 -
57 1177 CLARK, LAUREN 10 COPS NT 1:01.98 -
58 1043 BUDD0, ABBY 7 WFY NT 1:03.00 -
59 1435 MYERS, JAMIE 10 COPS NT 1:08.83 -
60 1401 WHITE, TARYN 10 LAC NT 1:09.24 -
61 1383 VANCE, KELSEA 7 GYST NT 1:10.47 -
62 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT 1:10.80 -
63 1443 HARMON, ERICA 8 DUST NT 1:14.15 -
- 1357 YOUNG, ALEXANDRA 9 DM NT DQ -
- 1227 GRIER, BRITTANY 10 WFS NT DQ -
- 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT DQ -
- 1148 WRIGHT, SARAH 8 MCAT NT DQ -
Girls 10 & Under 100 Breast
TAGS: ------ 1:27.79
A: ------ 1:33.59
BB: ------ 1:46.89
B: ------ 2:00.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 1:31.72 A+ 9
2 1053 CARLSON, ASHLEY 10 GCAT NT 1:35.06 BB 7
3 1282 KITTLE, GRACE 10 ATAC NT 1:36.77 BB 6
4 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 1:37.19 BB 5
5 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 1:37.99 BB 4
6 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 1:39.73 BB 3
7 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 1:43.36 BB 2
8 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 1:43.97 BB 1
9 1127 BAYER, AMANDA 9 MTRO NT 1:46.40 BB -
* B Swimmers *
1 1247 HALL, ERICA 9 MARS NT 1:36.33 BB+ 9
2 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 1:38.77 BB+ 7
3 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 1:38.83 BB+ 6
4 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 1:40.85 BB+ 5
5 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 1:45.01 BB+ 4
6 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 1:45.78 BB+ 3
7 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 1:45.94 BB+ 2
8 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 1:47.04 B 1
9 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 1:47.95 B -
10 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 1:48.02 B -
11 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 1:48.80 B -
12 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 1:50.88 B -
13 1302 FARREN, KINSEY 9 ATAC NT 1:53.15 B -
14 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 1:53.66 B -
15 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 1:54.70 B -
16 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 1:59.33 B -
* C Swimmers *
1 1017 LEE, PEARL 9 COR NT 1:38.68 BB 9
2 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 1:38.96 BB 7
3 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 1:40.91 BB 6
4 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 1:42.48 BB 5
5 1300 BARNETT, CAROLINE 10 ATAC NT 1:42.55 BB 4
6 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 1:47.44 B 3
7 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 1:47.51 B 2
8 1241 WESTPHAL, DANIELLE 10 NTAC NT 1:47.55 B 1
9 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT 1:48.41 B -
10 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 1:48.93 B -
11 1323 FERRARO, ISABELLA 9 ATAC NT 1:51.48 B -
12 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 1:52.23 B -
13 1301 FARREN, BRENNA 8 ATAC NT 1:52.96 B -
14 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 1:53.06 B -
15 1117 FOREMAN, COURTNEY 10 FAST NT 1:55.03 B -
16 1013 FREDERICKS, LAURA 9 COR NT 1:56.65 B -
17 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 1:56.84 B -
18 1305 WATTERS, MEAGHAN 8 ATAC NT 1:57.10 B -
19 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 1:57.19 B -
20 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT 1:57.21 B -
21 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 1:57.34 B -
22 1206 AMALFITANO, JENNIFER 10 COPS NT 1:57.85 B -
23 1055 BOWLES, STEPHANIE 9 GCAT NT 2:01.65 -
24 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 2:03.31 -
25 1327 ERWIN, JESSIE 10 GPAC NT 2:04.97 -
26 1387 LEE, SARA 10 UGYST 2:05.85 -
27 1172 CONSIDINE, SHANNON 9 COPS NT 2:07.07 -
28 1170 JACKSON, FRANCES 10 COPS NT 2:07.50 -
29 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT 2:07.92 -
30 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 2:09.72 -
31 1166 GUPTA, PAAN KHURI 9 COPS NT 2:12.94 -
32 1429 WILSON, KARA 9 DUST NT 2:18.05 -
33 1225 ATZHORN, AILEEN 9 WFS NT 2:20.48 -
34 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 2:28.75 -
35 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 2:49.20 -
- 1051 DECATO, CRISTIE 9 GCAT NT DQ -
- 1471 TEN HAGEN, KARA 10 DUST NT DQ -
- 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT DQ -
- 1440 BOODRAM, CARLINA 10 DUST NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1378 PICKETT, CAROLINE 7 DM NT 22.94 9
2 1259 QUATTROCHI, BLAIR 7 MARS NT 23.48 7
3 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 23.57 6
4 1292 MAY, MEGAN 7 ATAC NT 23.76 5
5 1214 JOLLY, AMANDA 7 COPS NT 24.94 4
6 1208 MCLAINE, MAUREEN 7 COPS NT 25.91 3
7 1115 BROYLES, HEATHER 7 FAST NT 26.58 2
8 1272 MICHAELS, BONNIE 6 TST NT 28.06 1
9 1023 BUTRUS, CHRISTY 7 COR NT 28.36 -
10 1201 HUGHES, JULIE 7 COPS NT 28.60 -
11 1331 STEELE, REBECCA 6 GPAC NT 29.55 -
12 1453 HENSY, JACKIE 7 NTAC NT 29.95 -
13 1336 BARNES, LATANE' 7 DM NT 30.69 -
14 1083 HUNING, LAURA 7 GCAT NT 31.00 -
15 1178 BERDUSCO, ANNIE 6 COPS NT 32.38 -
16 1261 VALDEZ, EMILY 6 MARS NT 32.48 -
17 1183 LANG, ALYSSA 7 COPS NT 34.29 -
18 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT 34.65 -
19 1376 CORNELIUS, ALEXANDRA 7 DM NT 42.11 -
20 1360 ATKINS, ALETLEA 6 DM NT 43.15 -
21 1234 MATHEWS, LAUREN 7 HUGS NT 43.23 -
22 1317 WHITING, LEAH 7 ATAC NT 45.01 -
- 1049 BRITTEN, COURTNEY 7 GCAT NT DQ -
- 1311 JOHNSON, FALLON 7 ATAC NT DQ -
- 1391 HEUER, ALYSON 5 GYST NT DQ -
- 1141 ANTOUN, KATHERINE 6 MTRO NT DQ -
- 1207 LEATHERMAN, LORI 7 COPS NT DQ -
- 1181 JOCHIM, SARAH 6 COPS NT DQ -
- 1425 WOODHAM, HASSANA 7 MARS NT DQ -
Girls 10 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1361 HENDRICKS, KELSEY 8 DM NT 19.36 9
2 1372 WEBER, ALEXANDRA 8 DM NT 20.29 7
3 1341 BECK, SPINDRIFT 8 DM NT 21.03 6
4 1269 MCCORMICK, BRYNN 8 TST NT 22.97 5
5 1027 STUART, ERICA 8 COR NT 23.73 4
6 1258 RIPPE, MARGARET 8 MARS NT 24.08 3
7 1221 PARMER, MEGAN 8 WFS NT 24.34 2
8 1340 MONCRIEF, KATHERINE 8 DM NT 25.22 1
9 1003 ETUK, IDONG 8 ESSC NT 25.23 -
10 1193 CREA, KELSEY 8 COPS NT 25.67 -
11 1069 BALL, CAITLIN 8 GCAT NT 26.32 -
12 1160 MILBURN, JESSICA 8 COPS NT 26.57 -
13 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT 27.03 -
14 1168 GABAY, BRITTANY 8 COPS NT 27.61 -
14 1359 YEE, JOICE 8 DM NT 27.61 -
16 1364 KNAPE, AUGUST 8 DM NT 27.74 -
17 1353 BARINKA, ALEXANDRA 8 DM NT 28.36 -
18 1089 SMITH, CASEY 8 GCAT NT 29.42 -
19 1381 GREEN, TANA 8 GYST NT 35.21 -
20 1460 FRANKE, FARREN 8 DUST NT 36.63 -
21 1222 STOVER, LAUREN 8 WFS NT 36.72 -
22 1454 KNAUER, KIMBERLY 8 DUST NT 39.62 -
23 1448 MAYS, LAUREN 8 ATAC NT 39.66 -
Girls 10 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1056 HALL, KATIE 9 GCAT NT 22.20 9
2 1211 CARTER, EMILY 9 COPS NT 23.20 7
3 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 23.92 6
4 1041 POOLE, KELLY 9 COR NT 27.07 5
5 1374 CORNELIUS, Sam 9 DM NT 27.47 4
6 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 29.62 3
7 1459 COTTRILL, LISHA 9 DUST NT 30.55 2
8 1461 FEIL, MEGAN 9 DUST NT 36.40 1
- 1397 PECKHAM, VALERIE 9 GYST NT DQ -
- 1025 LYAN, JANEL 9 COR NT DQ -
Girls 10 & Under 50 Fly
TAGS: ------ 34.49
A: ------ 37.29
BB: ------ 42.99
B: ------ 48.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 37.06 A+ 9
2 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 37.96 BB 7
3 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 37.98 BB 6
4 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 38.12 BB 5
5 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 38.42 BB 4
6 1332 JENNINGS, Alexandra 10 DM NT 39.14 BB 3
7 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 39.18 BB 2
8 1296 GENTRY, CASEY 10 ATAC NT 39.52 BB 1
9 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 40.08 BB -
10 1128 SCHRECK, EMILY 9 MTRO NT 40.18 BB -
11 1282 KITTLE, GRACE 10 ATAC NT 40.21 BB -
12 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 40.46 BB -
13 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 40.95 BB -
14 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 41.29 BB -
15 1094 KLOCKE, MAGGIE 10 GCAT NT 42.03 BB -
16 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 42.93 BB -
17 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 42.94 BB -
18 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 43.22 B- -
19 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 43.52 B- -
20 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 44.01 B- -
21 1053 CARLSON, ASHLEY 10 GCAT NT 44.97 B- -
* B Swimmers *
1 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 43.01 B 9
2 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 43.52 B 7
3 1052 RUSTAD, ALEXANDRA 10 GCAT NT 44.66 B 6
4 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 45.98 B 5
5 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT 46.45 B 4
6 1134 KEELY, KRISTEN 9 MTRO NT 47.18 B 3
7 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 47.19 B 2
8 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 47.74 B 1
9 1412 BEASLEY, CHELSEY 9 LAC NT 48.20 B -
10 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 48.23 B -
11 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 48.69 B -
12 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 48.79 B -
13 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 49.83 -
14 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 50.89 -
15 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 51.41 -
16 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 54.28 -
17 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 54.82 -
* C Swimmers *
1 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 41.77 BB 9
2 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 45.73 B 7
3 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 45.77 B 6
4 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 46.15 B 5
5 1017 LEE, PEARL 9 COR NT 47.09 B 4
6 1187 WYATT, MADELINE 8 COPS NT 47.19 B 3
7 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 47.85 B 2
8 1403 WATT, KAYLA 10 LAC NT 48.10 B 1
9 1086 LOCKWOOD, TYLAH 10 GCAT NT 48.94 -
10 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT 49.45 -
11 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 50.76 -
12 1111 BONIFAS, SAMANTHA 10 FAST NT 51.19 -
13 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 51.36 -
14 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 51.37 -
15 1200 SANDBERG, CARLEA 8 COPS NT 51.80 -
16 1301 FARREN, BRENNA 8 ATAC NT 51.94 -
17 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 52.31 -
18 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 53.60 -
19 1206 AMALFITANO, JENNIFER 10 COPS NT 53.87 -
20 1302 FARREN, KINSEY 9 ATAC NT 53.96 -
21 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT 54.15 -
21 1354 HOWARD, HEATHER 10 DM NT 54.15 -
23 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 54.33 -
24 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT 54.47 -
25 1257 KOKE, KELSIE 9 MARS NT 54.63 -
26 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 54.89 -
27 1375 MASTERS, KRISTIN 9 DM NT 56.92 -
28 1118 FOREMAN, TAYLOR 8 FAST NT 57.16 -
29 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 58.89 -
30 1003 ETUK, IDONG 8 ESSC NT 59.13 -
31 1170 JACKSON, FRANCES 10 COPS NT 59.65 -
32 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 1:01.87 -
33 1471 TEN HAGEN, KARA 10 DUST NT 1:02.21 -
34 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT 1:10.26 -
- 1042 DERKS, TORIE 9 COR NT DQ -
- 1219 GEIL, AFTON 9 WFS NT DQ -
Girls 10 & Under 100 Fly
TAGS: ------ 1:19.29
A: ------ 1:26.69
BB: ------ 1:42.09
B: ------ 1:57.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 1:28.71 BB 9
2 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 1:34.37 BB 7
* B Swimmers *
1 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 1:29.23 BB+ 9
2 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 1:40.36 BB+ 7
* C Swimmers *
1 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 1:27.23 BB 9
2 1296 GENTRY, CASEY 10 ATAC NT 1:27.83 BB 7
3 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 1:30.21 BB 6
4 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 1:32.10 BB 5
5 1338 HATFIELD, HAYLEY 9 DM NT 1:36.02 BB 4
6 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 1:36.81 BB 3
7 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 1:41.59 BB 2
8 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 1:42.88 B 1
9 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 1:43.70 B -
10 1255 SCHAUWECKER, JESSICA 9 MARS NT 1:45.45 B -
11 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 2:29.10 -
- 1151 HUNT, MARY KATE 10 COPS NT DQ -
- 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT DQ -
Girls 10 & Under 100 IM
TAGS: ------ 1:16.79
A: ------ 1:23.19
BB: ------ 1:34.39
B: ------ 1:45.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 1:22.66 A+ 9
2 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 1:22.76 A+ 7
3 1247 HALL, ERICA 9 MARS NT 1:24.26 BB 6
4 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 1:25.68 BB 5
5 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 1:26.27 BB 3.5
5 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 1:26.27 BB 3.5
7 1332 JENNINGS, Alexandra 10 DM NT 1:26.98 BB 2
8 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 1:28.29 BB 1
9 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 1:29.03 BB -
10 1282 KITTLE, GRACE 10 ATAC NT 1:29.37 BB -
11 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 1:29.57 BB -
12 1405 CHU, ERIN 8 LAC NT 1:30.05 BB -
13 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 1:30.52 BB -
14 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 1:30.56 BB -
15 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT 1:30.76 BB -
15 1128 SCHRECK, EMILY 9 MTRO NT 1:30.76 BB -
17 1334 RAPE, ASHLEY 8 DM NT 1:30.97 BB -
18 1053 CARLSON, ASHLEY 10 GCAT NT 1:31.24 BB -
19 1267 ROCKETT, ABIGAIL 9 TST NT 1:31.74 BB -
20 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 1:31.84 BB -
21 1127 BAYER, AMANDA 9 MTRO NT 1:33.05 BB -
22 1014 VAN DER KAR, JENNY 10 COR NT 1:33.25 BB -
23 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 1:34.85 B- -
24 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 1:37.22 B- -
* B Swimmers *
1 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT 1:31.44 BB+ 9
2 1138 BALLER, KATLYN 10 MTRO NT 1:32.65 BB+ 7
3 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 1:33.25 BB+ 6
4 1110 SEIDEL, SARA 9 FAST NT 1:35.25 B 5
5 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 1:35.41 B 4
6 1226 EVANS, AMY 10 WFS NT 1:35.64 B 3
7 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 1:35.85 B 2
8 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 1:36.44 B 1
9 1139 BALLER, SARAH 9 MTRO NT 1:36.52 B -
10 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT 1:37.53 B -
11 1187 WYATT, MADELINE 8 COPS NT 1:38.04 B -
12 1054 BLYTHE, GWEN 8 GCAT NT 1:38.27 B -
13 1052 RUSTAD, ALEXANDRA 10 GCAT NT 1:38.40 B -
14 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 1:39.02 B -
15 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 1:39.55 B -
16 1037 MITCHELL, LAUREN 10 COR NT 1:39.77 B -
17 1161 WHITELOCK, BECKY 9 COPS NT 1:39.79 B -
18 1158 BURK, BRIA 8 COPS NT 1:40.14 B -
19 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 1:41.40 B -
20 1301 FARREN, BRENNA 8 ATAC NT 1:41.98 B -
21 1302 FARREN, KINSEY 9 ATAC NT 1:42.61 B -
22 1156 PENG, MONG-MONG 10 COPS NT 1:42.76 B -
23 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 1:43.25 B -
24 1412 BEASLEY, CHELSEY 9 LAC NT 1:43.73 B -
25 1385 CUMMINGS, KARA 9 UGYST 1:44.24 B -
26 1200 SANDBERG, CARLEA 8 COPS NT 1:44.52 B -
27 1050 LAMB, LISA 8 GCAT NT 1:45.85 -
28 1159 DAVIS, DIANE 10 COPS NT 1:47.75 -
- 1134 KEELY, KRISTEN 9 MTRO NT DQ -
* C Swimmers *
1 1238 SCHEXNAYDER, LAUREN 10 NTAC NT 1:37.30 B 9
2 1163 PATEL, SONAL 10 COPS NT 1:37.59 B 7
3 1375 MASTERS, KRISTIN 9 DM NT 1:38.33 B 6
4 1358 ROTH, LAUREN 9 DM NT 1:40.21 B 5
5 1240 ELLIS, KATHRYN 9 NTAC NT 1:43.71 B 4
6 1117 FOREMAN, COURTNEY 10 FAST NT 1:43.76 B 3
7 1035 THOMPSON, BAILEY 10 COR NT 1:43.81 B 2
8 1071 BARTOS, JUSTINE 10 GCAT NT 1:45.21 B 1
9 1354 HOWARD, HEATHER 10 DM NT 1:45.75 -
10 1212 ROLDAN, ANDREA 9 COPS NT 1:46.02 -
11 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 1:46.74 -
12 1206 AMALFITANO, JENNIFER 10 COPS NT 1:46.90 -
13 1051 DECATO, CRISTIE 9 GCAT NT 1:47.26 -
14 1086 LOCKWOOD, TYLAH 10 GCAT NT 1:49.62 -
15 1042 DERKS, TORIE 9 COR NT 1:50.17 -
16 1170 JACKSON, FRANCES 10 COPS NT 1:50.46 -
17 1403 WATT, KAYLA 10 LAC NT 1:50.92 -
18 1257 KOKE, KELSIE 9 MARS NT 1:50.95 -
19 1172 CONSIDINE, SHANNON 9 COPS NT 1:51.96 -
20 1175 ROPSON, STEPHANIE 9 COPS NT 1:52.02 -
21 1402 COOKE, KATIE 9 LAC NT 1:52.53 -
22 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT 1:54.78 -
23 1305 WATTERS, MEAGHAN 8 ATAC NT 1:54.99 -
24 1236 JEFFERSON, BRITTANY 9 NTAC NT 1:55.67 -
25 1191 ZALEWSKI, MAGDALENA 10 COPS NT 1:57.30 -
26 1118 FOREMAN, TAYLOR 8 FAST NT 1:59.80 -
27 1471 TEN HAGEN, KARA 10 DUST NT 2:03.24 -
28 1441 PICKENS, LAURA 10 DUST NT 2:03.26 -
29 1429 WILSON, KARA 9 DUST NT 2:04.31 -
30 1043 BUDD0, ABBY 7 WFY NT 2:05.27 -
31 1459 COTTRILL, LISHA 9 DUST NT 2:10.06 -
32 1225 ATZHORN, AILEEN 9 WFS NT 2:10.39 -
33 1166 GUPTA, PAAN KHURI 9 COPS NT 2:10.71 -
34 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 2:10.72 -
- 1304 QUICK, SAM 8 ATAC NT DQ -
- 1220 MARTIN, NICOLE 8 WFS NT DQ -
- 1219 GEIL, AFTON 9 WFS NT DQ -
- 1074 CALDWELL, CHRISTINE 10 GCAT NT DQ -
- 1092 WELCH, JENNIFER 8 GCAT NT DQ -
Girls 10 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
* C Swimmers *
TAGS: ------ 1:16.79
A: ------ 1:23.19
1 1183 LANG, ALYSSA 7 COPS NT 1:46.15 9
2 1259 QUATTROCHI, BLAIR 7 MARS NT 1:53.23 7
3 1292 MAY, MEGAN 7 ATAC NT 1:53.58 6
4 1023 BUTRUS, CHRISTY 7 COR NT 1:57.19 5
5 1250 TRAUTMANN, HADLEY 7 MARS NT 1:57.50 4
6 1378 PICKETT, CAROLINE 7 DM NT 2:03.98 3
7 1344 RAPE, AVERY 7 DM NT 2:06.57 2
8 1201 HUGHES, JULIE 7 COPS NT 2:14.52 1
9 1453 HENSY, JACKIE 7 NTAC NT 2:18.94 -
10 1181 JOCHIM, SARAH 6 COPS NT 2:35.50 -
- 1208 MCLAINE, MAUREEN 7 COPS NT DQ -
- 1336 BARNES, LATANE' 7 DM NT DQ -
- 1425 WOODHAM, HASSANA 7 MARS NT DQ -
- 1261 VALDEZ, EMILY 6 MARS NT DQ -
- 1376 CORNELIUS, ALEXANDRA 7 DM NT DQ -
Girls 10 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 8 Through 8 ---
* B Swimmers *
TAGS: ------ 1:16.79
A: ------ 1:23.19
1 1361 HENDRICKS, KELSEY 8 DM NT 1:37.90 B 9
2 1341 BECK, SPINDRIFT 8 DM NT 1:38.89 B 7
3 1372 WEBER, ALEXANDRA 8 DM NT 1:45.84 6
--- Ages 8 Through 8 ---
* C Swimmers *
TAGS: ------ 1:16.79
A: ------ 1:23.19
1 1022 ALDRIDGE, LUCY 8 COR NT 1:47.72 9
2 1340 MONCRIEF, KATHERINE 8 DM NT 1:51.86 7
3 1221 PARMER, MEGAN 8 WFS NT 1:52.61 6
4 1258 RIPPE, MARGARET 8 MARS NT 1:54.43 5
5 1168 GABAY, BRITTANY 8 COPS NT 1:55.33 4
6 1269 MCCORMICK, BRYNN 8 TST NT 1:55.71 3
7 1359 YEE, JOICE 8 DM NT 1:58.46 2
8 1160 MILBURN, JESSICA 8 COPS NT 2:04.55 1
9 1353 BARINKA, ALEXANDRA 8 DM NT 2:16.40 -
10 1245 POTTINGER, SARAH 8 NTAC NT 2:21.22 -
11 1381 GREEN, TANA 8 GYST NT 2:30.58 -
12 1454 KNAUER, KIMBERLY 8 DUST NT 2:55.13 -
- 1256 GIST, MICHELLE 8 MARS NT DQ -
- 1027 STUART, ERICA 8 COR NT DQ -
- 1364 KNAPE, AUGUST 8 DM NT DQ -
Girls 10 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 9 Through 10 ---
* C Swimmers *
TAGS: ------ 1:16.79
A: ------ 1:23.19
1 1056 HALL, KATIE 9 GCAT NT 1:52.89 9
2 1041 POOLE, KELLY 9 COR NT 2:03.11 7
3 1455 HENSY, CATY 9 NTAC NT 2:03.58 6
4 1002 LEWIS, BROOKE 9 ESSC NT 2:04.52 5
5 1374 CORNELIUS, Sam 9 DM NT 2:14.85 4
6 1254 GIST, AMANDA 10 MARS NT 2:17.83 3
- 1025 LYAN, JANEL 9 COR NT DQ -
Girls 10 & Under 200 IM
TAGS: ------ 2:45.59
A: ------ 2:55.99
BB: ------ 3:19.39
B: ------ 3:42.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1246 RIPPE, CAROLYN 10 MARS NT 2:58.94 BB 9
2 1407 FEDORS, JACLYN 10 LAC NT 3:03.06 BB 7
3 1130 LIPSEY, CAMMY 10 MTRO NT 3:04.01 BB 6
4 1380 STAES, SARAH 10 UGYST 3:05.28 BB 5
5 1155 CHUNG, JULIANNA 10 COPS NT 3:05.30 BB 4
6 1190 DIDIER, PAULA 10 COPS NT 3:05.33 BB 3
7 1149 CLANEY, KELSEY 9 COPS NT 3:06.71 BB 2
8 1410 LEE, LIZZ 9 LAC NT 3:08.80 BB 1
9 1030 BRADDOCK, KAITLYN 9 COR NT 3:14.09 BB -
10 1165 YOUNG, MOLLI 10 COPS NT 3:15.26 BB -
11 1015 PALMER, ROSALIE 10 COR NT 3:16.46 BB -
12 1398 TURNER, JOY 8 UGYST 3:19.20 BB -
13 1164 BERDY, NICOLE 10 COPS NT 3:24.62 B- -
* B Swimmers *
1 1127 BAYER, AMANDA 9 MTRO NT 3:18.65 BB+ 9
2 1109 COOK, JENNIFER 10 ASR NT 3:18.68 BB+ 7
3 1384 WALKER, STACEY 10 UGYST 3:22.41 B 6
4 1229 WELLINGTON, JESSICA 9 WFS NT 3:24.47 B 5
5 1249 TRAUTMANN, TOWNLEY 10 MARS NT 3:25.08 B 4
6 1266 CRAWFORD, STEPHANY 9 TST NT 3:26.63 B 3
7 1200 SANDBERG, CARLEA 8 COPS NT 3:42.95 2
- 1018 MAXVILL, CAROLINE 10 COR NT DQ -
* C Swimmers *
1 1446 VANREES, KATY 10 MTRO NT 3:06.51 BB 9
2 1298 SANFORD, ALI 9 ATAC NT 3:13.37 BB 7
3 1048 PFAFF, DANIELLE 9 GCAT NT 3:14.37 BB 6
4 1188 CHRISTIAN, ALYSSA 9 COPS NT 3:15.13 BB 5
5 1060 PATTERSON, HALEY 10 GCAT NT 3:15.81 BB 4
6 1145 MCCARVILLE, KRISTY 10 MCAT NT 3:19.79 B 3
7 1411 KEMP, HALEY 8 LAC NT 3:21.19 B 2
8 1007 LEE, CATHERINE 10 COR NT 3:21.58 B 1
9 1169 RAKKAR, ABIGAIL 10 COPS NT 3:23.00 B -
10 1388 MCMANUS, REBECCA 10 UGYST 3:29.34 B -
11 1202 CAMPBELL, RACHEL 9 COPS NT 3:30.75 B -
12 1390 PARKER, BROOKLYN 9 UGYST 3:34.82 B -
13 1228 PLANTE, STEPHANIE 10 WFS NT 3:35.06 B -
14 1167 BRODA, BRITNI 9 COPS NT 3:36.86 B -
15 1382 HEUER, KIMBERLY 8 UGYST 3:38.05 B -
16 1119 BREWER, CARLEY 10 FAST NT 3:38.93 B -
17 1150 MOLTNER, KRYSTIN 9 COPS NT 3:40.46 B -
18 1091 TRAVER, PAT 8 GCAT NT 3:46.30 -
19 1151 HUNT, MARY KATE 10 COPS NT 3:49.53 -
20 1135 FOSTER, ANDREA 10 MTRO NT 3:51.20 -
21 1399 MILLS, MEGAN 9 LAC NT 3:57.04 -
- 1131 CROWLEY, KIM 10 MTRO NT DQ -
- 1104 REID, LAUREN 10 GAR NT DQ -
- 1100 DALTON, ELIZABETH 10 GCAT NT DQ -
- 1157 SOFMAN, MARIANNA 9 COPS NT DQ -
- 1427 GANN, SHANNON 10 DUST NT DQ -
Girls 10 & Under 100 R-Free
TAGS: ------ 1:19.39
A: ------ 1:23.19
BB: ------ 1:34.39
B: ------ 1:45.69
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 3057 GCAT B GCAT NT 1:28.36 BB 18
HALL, KATIE-9 HUNING, LAURA-7 BALL, CAITLIN-8 CULLEN, EMILY-8
2 3055 MARS A MARS NT 1:36.51 B 14
WOODHAM, H.-7 GIST, AMANDA-10 QUATTROCHI, B.-7 VALDEZ, EMILY-6
3 3054 DUST A DUST NT 1:42.16 B 13
FEIL, MEGAN-9 FRANKE, FARREN-8 KNAUER, K.-8 COTTRILL, LISHA-9
4 3056 GCAT A GCAT NT 1:47.41 10
KIRALY, RIANE-9 SPRINGER, ERIN-7 SMITH, CASEY-8 BRITTEN, C.-7
Girls 10 & Under 200 R-Free
TAGS: ------ 2:05.39
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3018 MetroPlex Aquatics A MTRO NT 2:16.91 18
LIPSEY, CAMMY-10 SCHRECK, EMILY-9 BALLER, KATLYN-10 VAN REES, KATY-10
2 3005 COPS A COPS NT 2:17.85 14
DIDIER, PAULA-10 CHRISTIAN, A.-9 BERDY, NICOLE-10 YOUNG, MOLLI-10
3 3010 City of Richardson A COR NT 2:19.07 13
BRADDOCK, K.-9 PALMER, ROSALIE-10 VAN DER KAR, J.-10 MAXVILL, C.-10
4 3006 ATAC A ATAC NT 2:20.50 10
SANFORD, ALI-9 QUICK, SAM-8 BARNETT, C.-10 GENTRY, C.-10
5 3003 GCAT A GCAT NT 2:22.17 8
KLOCKE, MAGGIE-10 PATTERSON, H.-10 RUSTAD, A.-10 TRAVER, PAT-8
6 3011 DALLAS MUSTANGS A DM NT 2:23.27 6
RAPE, ASHLEY-8 MONROE, M.-10 JENNINGS, A.-10 HATFIELD, H.-9
7 3001 LAC A LAC NT 2:23.40 4
LEE, LIZZ-9 FEDORS, JACLYN-10 CHU, ERIN-8 BEASLEY, C.-9
8 3019 MetroPlex Aquatics B MTRO NT 2:28.92 2
BAYER, AMANDA-9 KEELY, KRISTEN-9 MCALLASTER, M.-10 CROWLEY, KIM-10
9 3016 GCAT C GCAT NT 2:31.56 -
TOBIN, REAGAN-10 PFAFF, DANIELLE-9 SIMMONS, BROOKE-9 LAMB, LISA-8
10 3017 DALLAS MUSTANGS B DM NT 2:34.63 -
MASTERS, K.-9 KNAPE, JORDAN-10 ROTH, LAUREN-9 KITCHEN, LEAH-10
11 3020 Wichita Falls Seals A WFS NT 2:34.99 -
EVANS, AMY-10 PLANTE, S.-10 GRIER, BRITTANY-10 WELLINGTON, J.-9
12 3007 COPS B COPS NT 2:35.17 -
CAMPBELL, R.-9 SOFMAN, M.-9 PATEL, SONAL-10 SANDBERG, C.-8
13 3021 FAST A FAST NT 2:37.22 -
SEIDEL, SARA-9 BONIFAS, S.-10 BREWER, CARLEY-10 FOREMAN, C.-10
14 3008 COPS C COPS NT 2:39.08 -
BURK, BRIA-8 WHITELOCK, B.-9 CHUNG, JULIANNA-10 RAKKAR, ABIGAIL-10
15 3002 City of Richardson B COR NT 2:41.53 -
LEE, CATHERINE-10 THOMPSON, B.-10 FREDERICKS, L.-9 MITCHELL, L.-10
16 3015 DALLAS MUSTANGS C DM NT 2:44.82 -
WHITCOMB, A.-9 BRIGGS, Avery-9 PIMENTEL, Andy-10 YOUNG, A.-9
17 3009 COPS D COPS NT 2:48.53 -
ROLDAN, ANDREA-9 TROSPER, TONNIE-9 ZALEWSKI, M.-10 BRODA, BRITNI-9
18 3013 LAC B LAC NT 2:54.22 -
COOKE, KATIE-9 MILLS, MEGAN-9 WHITE, TARYN-10 SMITH, BECKY-9
19 3004 GCAT B GCAT NT 2:55.19 -
CALDWELL, C.-10 WELCH, JENNIFER-8 BOWLES, S.-9 PORTCH, CAITLIN-10
20 3012 COPS F COPS NT 2:55.41 -
MYERS, JAMIE-10 CONSIDINE, S.-9 MURPHY, ALLISON-8 PENG, MONG-MONG-10
21 3014 COPS E COPS NT 2:57.98 -
WYATT, MADELINE-8 DAVIS, DIANE-10 CLARK, LAUREN-10 HUNT, MARY KATE-10
22 3022 DUST A DUST NT 3:08.76 -
BOODRAM, C.-10 MAUTE, MARCIE-9 WILSON, KARA-9 PICKENS, LAURA-10
Girls 10 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3037 DALLAS MUSTANGS A DM NT 1:25.48 18
YEE, JOICE-8 WEBER, A.-8 HENDRICKS, K.-8 BECK, SPINDRIFT-8
2 3035 City of Richardson A COR NT 1:29.91 14
LYAN, JANEL-9 ALDRIDGE, LUCY-8 POOLE, KELLY-9 BUTRUS, CHRISTY-7
3 3039 COPS A COPS NT 1:29.98 13
CARTER, EMILY-9 MILBURN, J.-8 LANG, ALYSSA-7 GABAY, BRITTANY-8
4 3041 MARS A MARS NT 1:30.28 10
GIST, MICHELLE-8 TRAUTMANN, H.-7 QUATTROCHI, B.-7 RIPPE, MARGARET-8
5 3036 DALLAS MUSTANGS B DM NT 1:39.37 8
BARNES, LATANE'-7 CORNELIUS, Sam-9 RAPE, AVERY-7 PICKETT, C.-7
6 3040 COPS C COPS NT 1:45.30 6
RYAN, VERONICA-7 JOCHIM, SARAH-6 MCLAINE, M.-7 LEATHERMAN, L.-7
7 3034 ATAC B ATAC NT 2:07.91 4
HARRISON, TORY-7 BURNS, BRIDGET-7 MCGARRY, HANNAH-6 BOEHRER, ALEX-7
8 3042 ATAC A ATAC NT 3:07.37 2
MAY, MEGAN-7 GARTON, ANNIE-8 ENRIGHT, CARRIE-9 JOHNSON, FALLON-7
9 3044 FAST A FAST NT 3:14.11 -
BOWERS, ANNA-7 ENGLERT, LAUREN-10 BROYLES, H.-7 BARNES, SARAH-10
- 3033 DALLAS MUSTANGS C DM NT DQ -
ATKINS, ALETLEA-6 BARINKA, A.-8 MONCRIEF, K.-8 CORNELIUS, A.-7
- 3038 COPS B COPS NT DQ -
CREA, KELSEY-8 BERDUSCO, ANNIE-6 HUGHES, JULIE-7 JOLLY, AMANDA-7
- 3043 ATAC C ATAC NT DQ -
BOEHRER, K.-7 SIMON, SHELBY-7 WHITING, LEAH-7 MAYS, LAUREN-8
Girls 10 & Under 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:23.99
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3070 ATAC A ATAC NT 2:32.21 18
KITTLE, GRACE-10 BARNETT, C.-10 GENTRY, CASEY-10 GENTRY, C.-10
2 3067 COPS A COPS NT 2:34.17 14
CLANEY, KELSEY-9 YOUNG, MOLLI-10 CHUNG, JULIANNA-10 DIDIER, PAULA-10
3 3066 City of Richardson A COR NT 2:38.25 13
PALMER, ROSALIE-10 LEE, CATHERINE-10 BRADDOCK, K.-9 VAN DER KAR, J.-10
4 3068 MetroPlex Aquatics A MTRO NT 2:39.43 10
LIPSEY, CAMMY-10 BAYER, AMANDA-9 SCHRECK, EMILY-9 VAN REES, KATY-10
5 3064 MARS A MARS NT 2:44.30 8
HALL, ERICA-9 KOKE, KELSIE-9 TRAUTMANN, T.-10 RIPPE, CAROLYN-10
6 3079 DALLAS MUSTANGS A DM NT 2:44.59 6
HATFIELD, H.-9 MASTERS, K.-9 RAPE, ASHLEY-8 ROTH, LAUREN-9
7 3071 GCAT B GCAT NT 2:46.29 4
KLOCKE, MAGGIE-10 CARLSON, ASHLEY-10 RUSTAD, A.-10 BARTOS, JUSTINE-10
8 3075 COPS B COPS NT 2:56.36 2
WHITELOCK, B.-9 MOLTNER, K.-9 PATEL, SONAL-10 WYATT, MADELINE-8
9 3078 COPS C COPS NT 3:03.27 -
SOFMAN, M.-9 SANDBERG, C.-8 BERDY, NICOLE-10 BURK, BRIA-8
10 3061 City of Richardson B COR NT 3:04.67 -
THOMPSON, B.-10 FREDERICKS, L.-9 MAXVILL, C.-10 MITCHELL, L.-10
11 3074 COPS D COPS NT 3:07.08 -
DAVIS, DIANE-10 PENG, MONG-MONG-10 CAMPBELL, R.-9 ZALEWSKI, M.-10
12 3080 GCAT D GCAT NT 3:09.39 -
WELCH, JENNIFER-8 DECATO, CRISTIE-9 LAMB, LISA-8 SIMMONS, BROOKE-9
13 3069 FAST A FAST NT 3:14.65 -
BONIFAS, S.-10 SEIDEL, SARA-9 BROYLES, H.-7 FOREMAN, C.-10
14 3062 Wichita Falls Seals A WFS NT 3:19.85 -
EVANS, AMY-10 ATZHORN, AILEEN-9 WELLINGTON, J.-9 MARTIN, NICOLE-8
15 3076 DUST A DUST NT 3:30.27 -
TEN HAGAN, KARA-10 PICKENS, LAURA-10 COTTRILL, LISHA-9 WILSON, KARA-9
- 3065 LAC B LAC NT DQ -
WATT, KAYLA-10 COOKE, KATIE-9 MILLS, MEGAN-9 WESTPHAL, D.-10
- 3077 COPS E COPS NT DQ -
AMALFITANO, J.-10 GUPTA, P.-9 RAKKAR, ABIGAIL-10 ROLDAN, ANDREA-9
- 3063 GCAT A GCAT NT DQ -
LOCKWOOD, TYLAH-10 BLYTHE, GWEN-8 BOWLES, S.-9 PORTCH, CAITLIN-10
- 3073 ATAC B ATAC NT DQ -
QUICK, SAM-8 FERRARO, I.-9 SANFORD, ALI-9 ENRIGHT, CARRIE-9
- 3072 LAC A LAC NT DQ -
KEMP, HALEY-8 LEE, LIZZ-9 CHU, ERIN-8 BEASLEY, C.-9
Boys 10 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 16.83 9
2 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 17.60 7
3 1062 HAAF, LANDON 7 GCAT NT 17.76 6
4 1116 BRANDON, BRITT 7 FAST NT 18.71 5
5 1033 GUAN, HUGHES 7 COR NT 20.39 4
6 1079 HARBIN, SCOTT 7 GCAT NT 21.00 3
7 1318 WILLOUGHBY, TRAVIS 6 ATAC NT 21.42 2
8 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 21.84 1
9 1140 EDWARDS, MATT 7 MTRO NT 22.00 -
10 1061 PATTERSON, LIAM 7 GCAT NT 22.47 -
11 1466 BRAMHALL, MATTHEW 6 DUST NT 23.45 -
12 1280 RICHARDSON, KOLE 7 WFS NT 24.03 -
13 1286 MORROW, TAYLOR 7 ATAC NT 24.95 -
14 1287 TAYLOR, JACOB 7 ATAC NT 25.13 -
15 1080 HALL, RYAN 6 GCAT NT 25.15 -
16 1416 MCKINNON, AARON 7 LAC NT 25.49 -
17 1264 SHARP, STEVEN 7 MARS NT 25.71 -
18 1205 ROPSON, JONATHAN 6 COPS NT 26.06 -
19 1195 SEABERG, BRAKEN 6 COPS NT 26.23 -
20 1204 MOLTNER, SCOTT 5 COPS NT 27.79 -
21 1329 BERGERSON, ALEC 6 GPAC NT 28.22 -
22 1068 ATON, BRET 7 GCAT NT 28.24 -
23 1464 MARTINEZ, ESTEBAN 4 DUST NT 28.42 -
24 1462 LYAN, JUSTIN 6 COR NT 31.13 -
25 1125 SMITH, HEATH 7 FAST NT 31.45 -
26 1346 LERNER, LANE 6 DM NT 33.34 -
27 1393 TANKERSLEY, TRAVIS 5 GYST NT 46.40 -
Boys 10 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1349 TATUM, THOMAS 8 DM NT 16.73 9
2 1339 THOMPSON, MATTHEW 8 DM NT 17.20 7
3 1028 YANG, KEVIN 8 COR NT 17.26 6
4 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 17.42 5
5 1273 SHAFER, PHILLIP 8 TST NT 17.57 4
6 1029 WARDALL, WYATT 8 COR NT 18.19 3
7 1031 RANDALL, MICHAEL 8 COR NT 18.51 2
8 1203 LEBLANC, ANTHONY 8 COPS NT 18.61 1
9 1001 VILLAFRANCA, HECTOR 8 ESSC NT 18.83 -
10 1039 DEVEREAUX, GEORGE 8 COR NT 19.66 -
11 1371 SALIBA, NICHOLAS 8 DM NT 19.90 -
12 1176 ANDERSON, AUSTIN 8 COPS NT 19.96 -
13 1124 STETTLER, STEVEN 8 FAST NT 19.97 -
14 1419 BROWN, JACOB 8 LAC NT 20.21 -
15 1465 TENHAGEN, AUSTIN 8 DUST NT 20.74 -
16 1275 WILLIAMSON, ANTHONY 8 TST NT 21.50 -
17 1036 WAN, JONATHAN 8 COR NT 21.89 -
18 1265 HILL, MATTHEW 8 MARS NT 22.06 -
19 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 22.54 -
20 1350 SHAW, MCLEAN 8 DM NT 22.71 -
21 1421 RUDKIN, ERIC 8 LAC NT 23.45 -
22 1126 NORMAN, BENJAMIN 8 FAST NT 25.17 -
23 1414 LAWSON, MICHAEL 8 LAC NT 25.61 -
24 1418 AUERS, ROBERT 8 LAC NT 27.72 -
25 1417 LARSON, DAVID 8 LAC NT 27.86 -
26 1345 LERNER, JACOB 8 DM NT 29.11 -
27 1396 PECKHAM, JARED 8 GYST NT 33.48 -
Boys 10 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 16.09 9
2 1348 TATUM, JOHN 10 DM NT 16.42 7
3 1122 DEAR, JOHN 9 FAST NT 17.15 6
4 1413 AMBLE, PATRICK 10 LAC NT 17.54 5
5 1415 MCKINNON, SAM 9 LAC NT 18.65 4
6 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 18.67 3
7 1424 WOODHAM, TRENTON 9 MARS NT 18.86 2
8 1189 SEABERG, GARRETT 9 COPS NT 19.27 1
9 1185 LUKE, NOLAN 9 COPS NT 19.37 -
10 1263 HILLBERRY, BRANDON 9 MARS NT 19.52 -
11 1182 YEE, NATHAN 10 COPS NT 19.70 -
12 1123 STETTLER, ROBERT 10 FAST NT 20.46 -
13 1260 SPARKMAN, TYLER 9 MARS NT 20.75 -
14 1362 SESSEL, SEAN 9 DM NT 24.18 -
15 1457 GABA, MATTHEW 9 ATAC NT 30.43 -
Boys 10 & Under 50 Free
TAGS: ------ 30.89
A: ------ 31.89
BB: ------ 35.59
B: ------ 39.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1114 BROYLES, ALEXANDER 10 FAST NT 31.41 A+ 9
2 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 32.31 BB 7
3 1019 WEAVER, GARRETT 10 COR NT 32.98 BB 6
4 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 33.07 BB 5
5 1059 HIGHTOWER, MIKEY 10 GCAT NT 34.15 BB 4
6 1020 STULTS, JAMIE 10 COR NT 34.47 BB 3
7 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 34.65 BB 2
8 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 34.90 BB 1
9 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 34.92 BB -
10 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 35.10 BB -
* B Swimmers *
1 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 33.97 BB+ 9
2 1244 SISSON, TAYLOR 10 NTAC NT 34.21 BB+ 7
3 1011 LIN, ANDREW 10 COR NT 34.36 BB+ 6
4 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 34.55 BB+ 5
5 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 35.50 BB+ 3.5
5 1325 CUMMINGS, RYAN 9 GPAC NT 35.50 BB+ 3.5
7 1064 SNODGRASS, GORDON 10 GCAT NT 36.24 B 2
8 1434 NIX, BRENDAN 10 COR NT 36.45 B 1
9 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT 36.83 B -
10 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 37.16 B -
11 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 37.70 B -
12 1243 OCHSNER, CHARLIE 9 NTAC NT 37.74 B -
13 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 39.14 B -
14 1021 SOTO, ERWIN 10 COR NT 39.17 B -
15 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 42.06 -
* C Swimmers *
1 1328 BERGERSON, JOSHUA 9 GPAC NT 37.33 B 9
2 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 37.84 B 7
3 1093 KLOCKE, ERIC 9 GCAT NT 38.64 B 6
4 1153 DAVIS, COLIN 10 COPS NT 38.76 B 5
5 1006 KAO, MARK 10 COR NT 39.14 B 4
6 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 39.49 3
7 1101 BURLINGAME, Brandon 9 GAR NT 39.87 2
8 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 39.99 1
9 1366 BROWN, DERRICK 9 DM NT 40.25 -
10 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 40.29 -
11 1012 WANG, JASON 8 COR NT 40.66 -
12 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 40.73 -
13 1470 UNAL, TAYYAR 10 DUST NT 41.06 -
14 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 42.03 -
15 1235 REEVES, DANIEL 9 NTAC NT 42.23 -
16 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 42.38 -
17 1180 WATFORD, CHRIS 10 COPS NT 42.43 -
18 1215 RAU, TONY 9 COPS NT 43.39 -
19 1154 CLANEY, KEATEN 8 COPS NT 43.45 -
20 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 44.51 -
21 1173 BERRY, JAMES 8 COPS NT 45.71 -
22 1162 PENG, AARON 8 COPS NT 46.12 -
23 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 46.46 -
24 1473 BRAMHALL, JUDD 10 DUST NT 47.02 -
25 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 48.88 -
26 1291 SMITH, WILL 9 ATAC NT 49.24 -
27 1472 TEN HAGEN, AUSTIN 8 DUST NT 49.42 -
28 1270 SANFELIPPO, JON 9 TST NT 50.68 -
29 1073 BERRY, MICHAEL 10 GCAT NT 52.06 -
30 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT 53.23 -
31 1350 SHAW, MCLEAN 8 DM NT 55.66 -
32 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 1:00.29 -
33 1466 BRAMHALL, MATTHEW 6 DUST NT 1:22.93 -
Boys 10 & Under 100 Free
TAGS: ------ 1:08.09
A: ------ 1:10.79
BB: ------ 1:19.99
B: ------ 1:29.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 1:12.72 BB 9
2 1020 STULTS, JAMIE 10 COR NT 1:15.82 BB 7
3 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 1:16.12 BB 6
4 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 1:18.58 BB 5
* B Swimmers *
1 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 1:16.58 BB+ 9
2 1442 IRONS, ROSS 10 MARS NT 1:18.48 BB+ 7
3 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 1:18.86 BB+ 6
4 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 1:19.39 BB+ 5
5 1251 VAUGHN, CHRISTOPHE 10 MARS NT 1:19.45 BB+ 4
6 1011 LIN, ANDREW 10 COR NT 1:19.59 BB+ 3
7 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 1:20.93 B 2
8 1016 MATZEN, NELSON 10 COR NT 1:21.16 B 1
9 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 1:23.01 B -
10 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 1:23.39 B -
11 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 1:27.59 B -
12 1021 SOTO, ERWIN 10 COR NT 1:31.53 -
* C Swimmers *
1 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 1:15.45 BB 9
2 1075 CARLYSLE, CAMERON 10 GCAT NT 1:17.09 BB 7
3 1369 YETTS, PRESTON 10 DM NT 1:22.81 B 6
4 1063 HAAF, WESTON 9 GCAT NT 1:23.84 B 5
5 1434 NIX, BRENDAN 10 COR NT 1:23.98 B 4
6 1328 BERGERSON, JOSHUA 9 GPAC NT 1:24.35 B 3
7 1342 MCDANIEL, TRAVIS 10 DM NT 1:26.11 B 2
8 1093 KLOCKE, ERIC 9 GCAT NT 1:26.84 B 1
9 1046 ENGLISH, ALEX 10 MARS NT 1:26.90 B -
10 1010 YEH, PETER 9 COR NT 1:27.73 B -
11 1243 OCHSNER, CHARLIE 9 NTAC NT 1:27.91 B -
12 1102 OUDIN, Josh 10 GAR NT 1:28.19 B -
13 1184 IPPEN, KEVIN 9 COPS NT 1:28.67 B -
14 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 1:28.99 B -
15 1186 BOLINGER, MATTHEW 9 COPS NT 1:29.05 B -
16 1366 BROWN, DERRICK 9 DM NT 1:29.07 B -
17 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 1:29.15 B -
18 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT 1:30.36 -
19 1447 MARTINEZ, HUGO 7 DUST NT 1:30.51 -
20 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 1:30.68 -
21 1006 KAO, MARK 10 COR NT 1:30.79 -
22 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 1:32.25 -
23 1153 DAVIS, COLIN 10 COPS NT 1:33.13 -
24 1198 ROSELLI, ERIC 10 COPS NT 1:33.24 -
25 1209 PERKINS, KEVIN 9 COPS NT 1:33.58 -
26 1154 CLANEY, KEATEN 8 COPS NT 1:34.39 -
27 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 1:36.24 -
28 1106 KIRSCHT, CHRISTOPHE 9 GAR NT 1:36.78 -
29 1008 SHOOK, RYAN 10 COR NT 1:36.89 -
30 1173 BERRY, JAMES 8 COPS NT 1:38.49 -
31 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 1:40.57 -
32 1437 UNAL, TAYLOR 10 DUST NT 1:42.38 -
33 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 1:43.04 -
34 1433 BRAHMALL, JUDD 10 DUST NT 1:49.50 -
35 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT 1:52.72 -
36 1171 HUNT, JOHN 9 COPS NT 1:54.77 -
37 1291 SMITH, WILL 9 ATAC NT 1:56.41 -
38 1279 MAUTE, DANIEL 9 DUST NT 2:11.15 -
39 1444 NABINGER, STEPHEN 9 DUST NT 2:15.57 -
- 1330 SHACKELFORD, JARED 9 GPAC NT DQ -
Boys 10 & Under 200 Free
TAGS: ------ 2:28.79
A: ------ 2:31.89
BB: ------ 2:50.89
B: ------ 3:09.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 2:47.82 BB 9
2 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 3:05.46 B- 7
* B Swimmers *
1 1152 LEATHERMAN, CHRIS 10 COPS NT 2:41.29 BB+ 9
2 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 2:42.86 BB+ 7
* C Swimmers *
1 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 2:43.52 BB 9
2 1019 WEAVER, GARRETT 10 COR NT 2:55.46 B 7
3 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 2:57.48 B 6
4 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 3:02.49 B 5
5 1244 SISSON, TAYLOR 10 NTAC NT 3:06.80 B 4
6 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 3:12.32 3
7 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 3:12.93 2
8 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 3:16.50 1
9 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 3:18.24 -
10 1101 BURLINGAME, Brandon 9 GAR NT 3:19.61 -
11 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 3:23.75 -
12 1154 CLANEY, KEATEN 8 COPS NT 3:25.64 -
13 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 3:42.61 -
14 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 3:43.05 -
- 1093 KLOCKE, ERIC 9 GCAT NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 20.12 9
2 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 21.60 7
3 1062 HAAF, LANDON 7 GCAT NT 24.43 6
4 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 24.82 5
5 1140 EDWARDS, MATT 7 MTRO NT 25.91 4
6 1416 MCKINNON, AARON 7 LAC NT 26.02 3
7 1280 RICHARDSON, KOLE 7 WFS NT 26.11 2
8 1287 TAYLOR, JACOB 7 ATAC NT 26.68 1
9 1116 BRANDON, BRITT 7 FAST NT 26.78 -
10 1079 HARBIN, SCOTT 7 GCAT NT 26.98 -
11 1061 PATTERSON, LIAM 7 GCAT NT 27.00 -
12 1080 HALL, RYAN 6 GCAT NT 27.28 -
12 1033 GUAN, HUGHES 7 COR NT 27.28 -
14 1329 BERGERSON, ALEC 6 GPAC NT 27.68 -
15 1466 BRAMHALL, MATTHEW 6 DUST NT 27.71 -
16 1318 WILLOUGHBY, TRAVIS 6 ATAC NT 28.28 -
17 1195 SEABERG, BRAKEN 6 COPS NT 28.44 -
18 1264 SHARP, STEVEN 7 MARS NT 28.80 -
19 1095 KLOCKE, TOMMY 6 GCAT NT 30.61 -
20 1286 MORROW, TAYLOR 7 ATAC NT 32.07 -
21 1125 SMITH, HEATH 7 FAST NT 32.82 -
22 1346 LERNER, LANE 6 DM NT 33.93 -
23 1204 MOLTNER, SCOTT 5 COPS NT 33.94 -
24 1205 ROPSON, JONATHAN 6 COPS NT 40.94 -
25 1393 TANKERSLEY, TRAVIS 5 GYST NT 46.33 -
- 1464 MARTINEZ, ESTEBAN 4 DUST NT DQ -
- 1462 LYAN, JUSTIN 6 COR NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1339 THOMPSON, MATTHEW 8 DM NT 20.36 9
2 1349 TATUM, THOMAS 8 DM NT 22.49 7
3 1031 RANDALL, MICHAEL 8 COR NT 22.69 6
4 1203 LEBLANC, ANTHONY 8 COPS NT 23.25 5
5 1029 WARDALL, WYATT 8 COR NT 23.56 4
6 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 23.86 3
7 1273 SHAFER, PHILLIP 8 TST NT 24.62 2
8 1350 SHAW, MCLEAN 8 DM NT 24.66 1
9 1001 VILLAFRANCA, HECTOR 8 ESSC NT 24.70 -
10 1465 TENHAGEN, AUSTIN 8 DUST NT 25.18 -
11 1036 WAN, JONATHAN 8 COR NT 25.62 -
12 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 25.84 -
13 1028 YANG, KEVIN 8 COR NT 25.93 -
14 1265 HILL, MATTHEW 8 MARS NT 26.26 -
15 1421 RUDKIN, ERIC 8 LAC NT 26.69 -
16 1419 BROWN, JACOB 8 LAC NT 26.70 -
17 1275 WILLIAMSON, ANTHONY 8 TST NT 27.14 -
18 1371 SALIBA, NICHOLAS 8 DM NT 27.32 -
19 1417 LARSON, DAVID 8 LAC NT 27.50 -
20 1039 DEVEREAUX, GEORGE 8 COR NT 27.60 -
21 1126 NORMAN, BENJAMIN 8 FAST NT 28.45 -
22 1345 LERNER, JACOB 8 DM NT 28.69 -
23 1418 AUERS, ROBERT 8 LAC NT 31.47 -
24 1414 LAWSON, MICHAEL 8 LAC NT 36.17 -
25 1396 PECKHAM, JARED 8 GYST NT 44.39 -
Boys 10 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1348 TATUM, JOHN 10 DM NT 19.81 9
2 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 20.51 7
3 1413 AMBLE, PATRICK 10 LAC NT 22.97 6
4 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 23.63 5
5 1182 YEE, NATHAN 10 COPS NT 24.24 4
6 1189 SEABERG, GARRETT 9 COPS NT 24.25 3
7 1260 SPARKMAN, TYLER 9 MARS NT 24.26 2
8 1123 STETTLER, ROBERT 10 FAST NT 24.79 1
9 1185 LUKE, NOLAN 9 COPS NT 25.57 -
10 1362 SESSEL, SEAN 9 DM NT 27.32 -
11 1263 HILLBERRY, BRANDON 9 MARS NT 27.34 -
12 1424 WOODHAM, TRENTON 9 MARS NT 27.35 -
13 1262 HILLBERRY, ZACHARY 9 MARS NT 27.42 -
14 1457 GABA, MATTHEW 9 ATAC NT 27.89 -
- 1122 DEAR, JOHN 9 FAST NT DQ -
Boys 10 & Under 50 Back
TAGS: ------ 36.09
A: ------ 38.49
BB: ------ 43.99
B: ------ 49.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 37.42 A+ 9
2 1445 MICHAELS, DAVID 9 TST NT 37.68 A+ 7
3 1114 BROYLES, ALEXANDER 10 FAST NT 38.36 A+ 6
4 1442 IRONS, ROSS 10 MARS NT 38.47 A+ 5
5 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 40.20 BB 4
6 1251 VAUGHN, CHRISTOPHE 10 MARS NT 40.60 BB 3
7 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 42.15 BB 2
8 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 42.58 BB 1
9 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 42.91 BB -
10 1020 STULTS, JAMIE 10 COR NT 43.17 BB -
11 1186 BOLINGER, MATTHEW 9 COPS NT 43.70 BB -
* B Swimmers *
1 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 40.24 BB+ 9
2 1059 HIGHTOWER, MIKEY 10 GCAT NT 40.83 BB+ 7
3 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 41.30 BB+ 6
4 1011 LIN, ANDREW 10 COR NT 41.95 BB+ 5
5 1342 MCDANIEL, TRAVIS 10 DM NT 43.36 BB+ 4
6 1154 CLANEY, KEATEN 8 COPS NT 43.62 BB+ 3
7 1153 DAVIS, COLIN 10 COPS NT 43.75 BB+ 2
8 1016 MATZEN, NELSON 10 COR NT 43.78 BB+ 1
9 1021 SOTO, ERWIN 10 COR NT 44.10 B -
10 1434 NIX, BRENDAN 10 COR NT 44.24 B -
11 1184 IPPEN, KEVIN 9 COPS NT 44.55 B -
12 1006 KAO, MARK 10 COR NT 45.95 B -
13 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 46.04 B -
14 1328 BERGERSON, JOSHUA 9 GPAC NT 46.30 B -
15 1010 YEH, PETER 9 COR NT 46.52 B -
16 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 47.05 B -
17 1363 CARPENTER, MICHAEL 10 DM NT 47.48 B -
18 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 47.60 B -
19 1173 BERRY, JAMES 8 COPS NT 49.95 -
- 1209 PERKINS, KEVIN 9 COPS NT DQ -
* C Swimmers *
1 1075 CARLYSLE, CAMERON 10 GCAT NT 40.77 BB 9
2 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 43.41 BB 7
3 1231 MASSEE, MICHAEL 8 WFS NT 43.44 BB 6
4 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 43.85 BB 5
5 1436 STEPHENS, MIKE 10 LAC NT 44.22 B 4
6 1102 OUDIN, Josh 10 GAR NT 45.50 B 3
7 1063 HAAF, WESTON 9 GCAT NT 46.72 B 2
8 1198 ROSELLI, ERIC 10 COPS NT 46.76 B 1
9 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 46.85 B -
10 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT 46.96 B -
11 1235 REEVES, DANIEL 9 NTAC NT 47.42 B -
12 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 48.00 B -
13 1366 BROWN, DERRICK 9 DM NT 48.21 B -
14 1099 MULLER, JOE 10 GCAT NT 48.49 B -
15 1447 MARTINEZ, HUGO 7 DUST NT 49.45 B -
16 1347 MOTOVILOV, ALEX 9 DM NT 49.63 -
17 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 49.65 -
18 1057 HORTER, THOMAS 9 GCAT NT 49.76 -
19 1355 BANNON, JOHN 9 DM NT 49.90 -
20 1330 SHACKELFORD, JARED 9 GPAC NT 52.30 -
21 1215 RAU, TONY 9 COPS NT 52.55 -
22 1008 SHOOK, RYAN 10 COR NT 52.88 -
23 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 53.77 -
24 1106 KIRSCHT, CHRISTOPHE 9 GAR NT 53.79 -
25 1171 HUNT, JOHN 9 COPS NT 54.08 -
26 1433 BRAHMALL, JUDD 10 DUST NT 54.44 -
27 1291 SMITH, WILL 9 ATAC NT 57.92 -
28 1444 NABINGER, STEPHEN 9 DUST NT 1:01.01 -
29 1279 MAUTE, DANIEL 9 DUST NT 1:05.24 -
30 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT 1:08.72 -
- 1162 PENG, AARON 8 COPS NT DQ -
- 1243 OCHSNER, CHARLIE 9 NTAC NT DQ -
- 1369 YETTS, PRESTON 10 DM NT DQ -
Boys 10 & Under 100 Back
TAGS: ------ 1:17.49
A: ------ 1:21.79
BB: ------ 1:32.59
B: ------ 1:43.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1152 LEATHERMAN, CHRIS 10 COPS NT 1:19.39 A+ 9
2 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 1:21.22 A+ 7
3 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 1:26.47 BB 6
* B Swimmers *
1 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 1:30.63 BB+ 9
2 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 1:30.94 BB+ 7
3 1011 LIN, ANDREW 10 COR NT 1:32.35 BB+ 6
4 1021 SOTO, ERWIN 10 COR NT 1:36.17 B 5
5 1020 STULTS, JAMIE 10 COR NT 1:39.71 B 4
6 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 1:43.41 B 3
* C Swimmers *
1 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 1:28.89 BB 9
2 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 1:33.65 B 7
3 1470 UNAL, TAYYAR 10 DUST NT 1:38.66 B 6
4 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 1:42.34 B 5
5 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 1:42.68 B 4
6 1271 HENNINGS, KYLE 10 TST NT 1:43.41 B 3
7 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 1:48.71 2
8 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 1:51.85 1
9 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 1:54.36 -
10 1473 BRAMHALL, JUDD 10 DUST NT 1:55.55 -
11 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 2:07.24 -
12 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT 2:25.96 -
- 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT DQ -
- 1270 SANFELIPPO, JON 9 TST NT DQ -
- 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 23.21 9
2 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 25.46 7
3 1062 HAAF, LANDON 7 GCAT NT 27.50 6
4 1116 BRANDON, BRITT 7 FAST NT 28.65 5
5 1079 HARBIN, SCOTT 7 GCAT NT 29.29 4
6 1462 LYAN, JUSTIN 6 COR NT 30.90 3
7 1140 EDWARDS, MATT 7 MTRO NT 31.00 2
8 1318 WILLOUGHBY, TRAVIS 6 ATAC NT 32.47 1
9 1264 SHARP, STEVEN 7 MARS NT 33.45 -
10 1287 TAYLOR, JACOB 7 ATAC NT 34.88 -
11 1204 MOLTNER, SCOTT 5 COPS NT 35.48 -
12 1195 SEABERG, BRAKEN 6 COPS NT 36.49 -
13 1205 ROPSON, JONATHAN 6 COPS NT 36.81 -
14 1033 GUAN, HUGHES 7 COR NT 37.77 -
15 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 42.97 -
- 1329 BERGERSON, ALEC 6 GPAC NT DQ -
- 1080 HALL, RYAN 6 GCAT NT DQ -
- 1416 MCKINNON, AARON 7 LAC NT DQ -
- 1466 BRAMHALL, MATTHEW 6 DUST NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 22.92 9
2 1349 TATUM, THOMAS 8 DM NT 24.61 7
3 1028 YANG, KEVIN 8 COR NT 25.82 6
4 1203 LEBLANC, ANTHONY 8 COPS NT 26.22 5
5 1001 VILLAFRANCA, HECTOR 8 ESSC NT 26.68 4
6 1029 WARDALL, WYATT 8 COR NT 27.00 3
7 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 27.81 2
8 1031 RANDALL, MICHAEL 8 COR NT 28.53 1
9 1417 LARSON, DAVID 8 LAC NT 29.09 -
10 1273 SHAFER, PHILLIP 8 TST NT 29.59 -
11 1036 WAN, JONATHAN 8 COR NT 30.03 -
12 1419 BROWN, JACOB 8 LAC NT 32.50 -
13 1039 DEVEREAUX, GEORGE 8 COR NT 32.89 -
14 1421 RUDKIN, ERIC 8 LAC NT 33.24 -
15 1371 SALIBA, NICHOLAS 8 DM NT 40.91 -
16 1465 TENHAGEN, AUSTIN 8 DUST NT 42.49 -
17 1414 LAWSON, MICHAEL 8 LAC NT 50.17 -
- 1265 HILL, MATTHEW 8 MARS NT DQ -
- 1418 AUERS, ROBERT 8 LAC NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1413 AMBLE, PATRICK 10 LAC NT 21.67 9
2 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 22.48 7
3 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 24.02 6
4 1182 YEE, NATHAN 10 COPS NT 24.76 5
5 1122 DEAR, JOHN 9 FAST NT 25.33 4
6 1263 HILLBERRY, BRANDON 9 MARS NT 26.25 3
7 1189 SEABERG, GARRETT 9 COPS NT 26.61 2
8 1424 WOODHAM, TRENTON 9 MARS NT 27.67 1
9 1185 LUKE, NOLAN 9 COPS NT 29.91 -
10 1262 HILLBERRY, ZACHARY 9 MARS NT 31.88 -
11 1362 SESSEL, SEAN 9 DM NT 37.25 -
- 1123 STETTLER, ROBERT 10 FAST NT DQ -
- 1348 TATUM, JOHN 10 DM NT DQ -
- 1260 SPARKMAN, TYLER 9 MARS NT DQ -
- 1415 MCKINNON, SAM 9 LAC NT DQ -
Boys 10 & Under 50 Breast
TAGS: ------ 41.09
A: ------ 42.49
BB: ------ 48.19
B: ------ 53.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1442 IRONS, ROSS 10 MARS NT 43.56 BB 9
2 1363 CARPENTER, MICHAEL 10 DM NT 43.78 BB 7
3 1020 STULTS, JAMIE 10 COR NT 44.48 BB 6
4 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 45.39 BB 5
5 1016 MATZEN, NELSON 10 COR NT 45.56 BB 4
6 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 45.83 BB 3
7 1102 OUDIN, Josh 10 GAR NT 46.64 BB 2
8 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 46.74 BB 1
9 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 47.25 BB -
10 1184 IPPEN, KEVIN 9 COPS NT 47.44 BB -
11 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 48.05 BB -
12 1114 BROYLES, ALEXANDER 10 FAST NT 49.39 B- -
* B Swimmers *
1 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 47.01 BB+ 9
2 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 47.22 BB+ 7
3 1059 HIGHTOWER, MIKEY 10 GCAT NT 47.68 BB+ 6
4 1328 BERGERSON, JOSHUA 9 GPAC NT 48.00 BB+ 5
5 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 48.28 B 4
6 1006 KAO, MARK 10 COR NT 48.30 B 3
7 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 48.42 B 2
8 1063 HAAF, WESTON 9 GCAT NT 49.03 B 1
9 1251 VAUGHN, CHRISTOPHE 10 MARS NT 49.78 B -
10 1011 LIN, ANDREW 10 COR NT 50.68 B -
11 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 51.66 B -
12 1342 MCDANIEL, TRAVIS 10 DM NT 52.41 B -
13 1355 BANNON, JOHN 9 DM NT 53.84 B -
14 1103 SHERIDAN, Jeff 10 GAR NT 53.85 B -
15 1347 MOTOVILOV, ALEX 9 DM NT 53.94 -
16 1291 SMITH, WILL 9 ATAC NT 54.04 -
17 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 54.05 -
- 1046 ENGLISH, ALEX 10 MARS NT DQ -
* C Swimmers *
1 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 44.98 BB 9
2 1436 STEPHENS, MIKE 10 LAC NT 48.87 B 7
3 1437 UNAL, TAYLOR 10 DUST NT 49.22 B 6
4 1093 KLOCKE, ERIC 9 GCAT NT 49.26 B 5
5 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 51.31 B 4
6 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 52.12 B 3
7 1243 OCHSNER, CHARLIE 9 NTAC NT 52.14 B 2
8 1198 ROSELLI, ERIC 10 COPS NT 52.95 B 1
9 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 53.13 B -
10 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 53.34 B -
11 1447 MARTINEZ, HUGO 7 DUST NT 53.40 B -
12 1008 SHOOK, RYAN 10 COR NT 53.69 B -
13 1173 BERRY, JAMES 8 COPS NT 53.79 B -
14 1154 CLANEY, KEATEN 8 COPS NT 54.11 -
15 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 54.53 -
16 1021 SOTO, ERWIN 10 COR NT 54.89 -
17 1171 HUNT, JOHN 9 COPS NT 55.43 -
18 1366 BROWN, DERRICK 9 DM NT 56.67 -
19 1057 HORTER, THOMAS 9 GCAT NT 57.09 -
20 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 57.22 -
21 1099 MULLER, JOE 10 GCAT NT 58.11 -
22 1162 PENG, AARON 8 COPS NT 58.99 -
23 1186 BOLINGER, MATTHEW 9 COPS NT 59.18 -
24 1279 MAUTE, DANIEL 9 DUST NT 59.64 -
25 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT 1:03.56 -
26 1235 REEVES, DANIEL 9 NTAC NT 1:09.03 -
- 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT DQ -
- 1153 DAVIS, COLIN 10 COPS NT DQ -
- 1369 YETTS, PRESTON 10 DM NT DQ -
- 1106 KIRSCHT, CHRISTOPHE 9 GAR NT DQ -
- 1433 BRAHMALL, JUDD 10 DUST NT DQ -
- 1444 NABINGER, STEPHEN 9 DUST NT DQ -
Boys 10 & Under 100 Breast
TAGS: ------ 1:29.09
A: ------ 1:33.09
BB: ------ 1:45.19
B: ------ 1:57.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 1:35.97 BB 9
2 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 1:36.94 BB 7
3 1244 SISSON, TAYLOR 10 NTAC NT 1:39.37 BB 6
* B Swimmers *
1 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 1:41.81 BB+ 9
2 1325 CUMMINGS, RYAN 9 GPAC NT 1:48.66 B 7
3 1006 KAO, MARK 10 COR NT 1:50.28 B 6
4 1180 WATFORD, CHRIS 10 COPS NT 1:53.40 B 5
5 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 1:54.29 B 4
* C Swimmers *
1 1363 CARPENTER, MICHAEL 10 DM NT 1:37.38 BB 9
2 1152 LEATHERMAN, CHRIS 10 COPS NT 1:42.77 BB 7
3 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 1:44.37 BB 6
4 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 1:46.65 B 5
5 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 1:47.05 B 4
6 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 1:48.39 B 3
7 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 1:49.56 B 2
8 1291 SMITH, WILL 9 ATAC NT 1:51.81 B 1
9 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 1:52.93 B -
10 1011 LIN, ANDREW 10 COR NT 1:55.06 B -
11 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 1:55.36 B -
12 1215 RAU, TONY 9 COPS NT 1:55.50 B -
13 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 1:56.35 B -
14 1470 UNAL, TAYYAR 10 DUST NT 1:57.30 -
15 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT 1:57.38 -
16 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 1:57.72 -
17 1103 SHERIDAN, Jeff 10 GAR NT 1:58.51 -
18 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 2:00.98 -
19 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 2:01.94 -
20 1154 CLANEY, KEATEN 8 COPS NT 2:02.01 -
21 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 2:02.67 -
22 1270 SANFELIPPO, JON 9 TST NT 2:21.43 -
- 1073 BERRY, MICHAEL 10 GCAT NT DQ -
- 1473 BRAMHALL, JUDD 10 DUST NT DQ -
- 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT DQ -
- 1366 BROWN, DERRICK 9 DM NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 20.56 9
2 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 22.98 7
3 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 25.08 6
4 1080 HALL, RYAN 6 GCAT NT 29.25 5
5 1116 BRANDON, BRITT 7 FAST NT 29.40 4
6 1264 SHARP, STEVEN 7 MARS NT 31.84 3
7 1287 TAYLOR, JACOB 7 ATAC NT 32.21 2
8 1205 ROPSON, JONATHAN 6 COPS NT 35.86 1
9 1204 MOLTNER, SCOTT 5 COPS NT 41.59 -
- 1125 SMITH, HEATH 7 FAST NT DQ -
- 1062 HAAF, LANDON 7 GCAT NT DQ -
- 1416 MCKINNON, AARON 7 LAC NT DQ -
- 1466 BRAMHALL, MATTHEW 6 DUST NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1339 THOMPSON, MATTHEW 8 DM NT 19.80 9
2 1028 YANG, KEVIN 8 COR NT 20.50 7
3 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 21.16 6
4 1001 VILLAFRANCA, HECTOR 8 ESSC NT 23.77 5
5 1029 WARDALL, WYATT 8 COR NT 24.03 4
6 1203 LEBLANC, ANTHONY 8 COPS NT 24.99 3
7 1031 RANDALL, MICHAEL 8 COR NT 25.73 2
8 1419 BROWN, JACOB 8 LAC NT 27.53 1
9 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 31.17 -
10 1465 TENHAGEN, AUSTIN 8 DUST NT 33.29 -
11 1371 SALIBA, NICHOLAS 8 DM NT 33.45 -
12 1414 LAWSON, MICHAEL 8 LAC NT 34.47 -
13 1418 AUERS, ROBERT 8 LAC NT 36.50 -
14 1421 RUDKIN, ERIC 8 LAC NT 42.33 -
- 1417 LARSON, DAVID 8 LAC NT DQ -
- 1273 SHAFER, PHILLIP 8 TST NT DQ -
- 1265 HILL, MATTHEW 8 MARS NT DQ -
Boys 10 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 20.38 9
2 1413 AMBLE, PATRICK 10 LAC NT 21.55 7
3 1415 MCKINNON, SAM 9 LAC NT 24.52 6
4 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 26.77 5
5 1182 YEE, NATHAN 10 COPS NT 26.87 4
6 1123 STETTLER, ROBERT 10 FAST NT 26.99 3
7 1185 LUKE, NOLAN 9 COPS NT 27.85 2
8 1189 SEABERG, GARRETT 9 COPS NT 29.02 1
9 1262 HILLBERRY, ZACHARY 9 MARS NT 29.29 -
10 1424 WOODHAM, TRENTON 9 MARS NT 31.14 -
11 1362 SESSEL, SEAN 9 DM NT 35.64 -
12 1263 HILLBERRY, BRANDON 9 MARS NT 46.70 -
Boys 10 & Under 50 Fly
TAGS: ------ 34.99
A: ------ 36.69
BB: ------ 41.99
B: ------ 47.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1445 MICHAELS, DAVID 9 TST NT 35.00 A+ 9
2 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 37.77 BB 7
3 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 42.32 B- 6
4 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 44.48 B- 5
5 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 49.47 4
* B Swimmers *
1 1152 LEATHERMAN, CHRIS 10 COPS NT 41.09 BB+ 9
2 1019 WEAVER, GARRETT 10 COR NT 42.05 B 7
3 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 44.83 B 6
4 1325 CUMMINGS, RYAN 9 GPAC NT 45.25 B 5
5 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 46.59 B 4
6 1059 HIGHTOWER, MIKEY 10 GCAT NT 47.12 B 3
7 1434 NIX, BRENDAN 10 COR NT 48.36 2
* C Swimmers *
1 1244 SISSON, TAYLOR 10 NTAC NT 45.67 B 9
2 1243 OCHSNER, CHARLIE 9 NTAC NT 45.92 B 7
3 1064 SNODGRASS, GORDON 10 GCAT NT 46.02 B 6
4 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT 46.67 B 5
5 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 47.23 B 4
6 1021 SOTO, ERWIN 10 COR NT 47.81 3
7 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 48.63 2
8 1470 UNAL, TAYYAR 10 DUST NT 48.91 1
9 1328 BERGERSON, JOSHUA 9 GPAC NT 50.02 -
10 1153 DAVIS, COLIN 10 COPS NT 50.14 -
11 1012 WANG, JASON 8 COR NT 52.28 -
12 1366 BROWN, DERRICK 9 DM NT 52.64 -
13 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT 55.12 -
14 1422 GREGORY, TREY 7 LAC NT 55.78 -
15 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 56.59 -
16 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 1:00.91 -
17 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 1:01.41 -
18 1235 REEVES, DANIEL 9 NTAC NT 1:02.35 -
19 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 1:03.90 -
20 1173 BERRY, JAMES 8 COPS NT 1:12.69 -
21 1270 SANFELIPPO, JON 9 TST NT 1:27.16 -
- 1291 SMITH, WILL 9 ATAC NT DQ -
Boys 10 & Under 100 Fly
TAGS: ------ 1:19.19
A: ------ 1:25.69
BB: ------ 1:40.59
B: ------ 1:55.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
- 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT DQ -
* C Swimmers *
1 1442 IRONS, ROSS 10 MARS NT 1:35.20 BB 9
2 1010 YEH, PETER 9 COR NT 1:44.75 B 7
3 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 1:48.29 B 6
4 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT 1:51.33 B 5
5 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 1:57.27 4
6 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 2:00.26 3
7 1046 ENGLISH, ALEX 10 MARS NT 2:14.79 2
- 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT DQ -
Boys 10 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
* C Swimmers *
TAGS: ------ 1:18.39
A: ------ 1:21.49
1 1303 TAYLOR, DJ 7 ATAC NT 1:34.91 B 9
2 1080 HALL, RYAN 6 GCAT NT 2:05.41 7
3 1116 BRANDON, BRITT 7 FAST NT 2:07.65 6
4 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 2:12.54 5
Boys 10 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 8 Through 8 ---
* C Swimmers *
TAGS: ------ 1:18.39
A: ------ 1:21.49
1 1001 VILLAFRANCA, HECTOR 8 ESSC NT 1:41.63 B 9
2 1420 MARKLE, ALEX 8 LAC NT 1:41.89 7
3 1339 THOMPSON, MATTHEW 8 DM NT 1:44.07 6
4 1349 TATUM, THOMAS 8 DM NT 1:44.69 5
5 1028 YANG, KEVIN 8 COR NT 1:49.72 4
6 1203 LEBLANC, ANTHONY 8 COPS NT 1:53.35 3
7 1031 RANDALL, MICHAEL 8 COR NT 1:55.06 2
8 1029 WARDALL, WYATT 8 COR NT 1:59.29 1
9 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 2:13.88 -
- 1371 SALIBA, NICHOLAS 8 DM NT DQ -
- 1273 SHAFER, PHILLIP 8 TST NT DQ -
- 1419 BROWN, JACOB 8 LAC NT DQ -
Boys 10 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 9 Through 10 ---
* C Swimmers *
TAGS: ------ 1:18.39
A: ------ 1:21.49
1 1348 TATUM, JOHN 10 DM NT 1:37.85 B 9
2 1415 MCKINNON, SAM 9 LAC NT 1:51.33 7
3 1274 STEELE, ROBERT 9 TST NT 1:52.96 6
4 1424 WOODHAM, TRENTON 9 MARS NT 2:13.20 5
5 1362 SESSEL, SEAN 9 DM NT 2:21.15 4
- 1189 SEABERG, GARRETT 9 COPS NT DQ -
- 1182 YEE, NATHAN 10 COPS NT DQ -
Boys 10 & Under 100 IM
TAGS: ------ 1:18.39
A: ------ 1:21.49
BB: ------ 1:31.69
B: ------ 1:41.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 1:25.56 BB 9
2 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 1:27.82 BB 7
3 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 1:28.97 BB 6
4 1019 WEAVER, GARRETT 10 COR NT 1:30.57 BB 5
5 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 1:39.82 B- 4
- 1152 LEATHERMAN, CHRIS 10 COPS NT DQ -
* B Swimmers *
1 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 1:28.99 BB+ 9
2 1244 SISSON, TAYLOR 10 NTAC NT 1:29.07 BB+ 7
3 1120 PATRICK, CODY 9 FAST NT 1:29.85 BB+ 6
4 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 1:29.93 BB+ 5
5 1174 WEEKS, LAMAR 9 COPS NT 1:34.89 B 4
6 1088 ROURKE, PATRICK 10 GCAT NT 1:37.25 B 3
7 1328 BERGERSON, JOSHUA 9 GPAC NT 1:39.22 B 2
8 1325 CUMMINGS, RYAN 9 GPAC NT 1:39.24 B 1
9 1426 GEBHARDT, AJ 9 MARS NT 1:40.48 B -
10 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 1:43.63 -
- 1438 REAGAN, JOSHUA 9 DUST NT DQ -
- 1268 MICHAELS, CHRIS 8 TST NT DQ -
* C Swimmers *
1 1363 CARPENTER, MICHAEL 10 DM NT 1:35.70 B 9
2 1431 LEWIS, ERIN 9 DUST NT 1:39.51 B 7
3 1271 HENNINGS, KYLE 10 TST NT 1:40.38 B 6
4 1006 KAO, MARK 10 COR NT 1:40.46 B 5
5 1012 WANG, JASON 8 COR NT 1:45.01 4
6 1277 SUMMERS, JAMES 10 DUST NT 1:45.04 3
7 1439 ZIENTEK, BRYAN 10 DUST NT 1:46.77 2
8 1180 WATFORD, CHRIS 10 COPS NT 1:47.69 1
9 1470 UNAL, TAYYAR 10 DUST NT 1:48.08 -
10 1232 SCOTT, JACOB 9 WFS NT 1:48.63 -
11 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 1:50.65 -
12 1101 BURLINGAME, Brandon 9 GAR NT 1:51.05 -
13 1215 RAU, TONY 9 COPS NT 1:51.36 -
14 1064 SNODGRASS, GORDON 10 GCAT NT 1:53.55 -
15 1162 PENG, AARON 8 COPS NT 1:57.26 -
16 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 1:58.35 -
17 1173 BERRY, JAMES 8 COPS NT 2:01.40 -
18 1223 LAURITZEN, BEN 8 WFS NT 2:11.98 -
19 1270 SANFELIPPO, JON 9 TST NT 2:12.47 -
20 1224 LAUTNER, GREG 7 WFS NT 2:14.13 -
21 1432 COOK, BLAKE 8 DUST NT 2:17.06 -
- 1243 OCHSNER, CHARLIE 9 NTAC NT DQ -
- 1235 REEVES, DANIEL 9 NTAC NT DQ -
- 1434 NIX, BRENDAN 10 COR NT DQ -
- 1473 BRAMHALL, JUDD 10 DUST NT DQ -
Boys 10 & Under 200 IM
TAGS: ------ 2:47.99
A: ------ 2:55.29
BB: ------ 3:18.09
B: ------ 3:40.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1428 RILEY, TRENT 10 DUST NT 3:07.19 BB 9
2 1005 YANG, STEPHEN 9 COR NT 3:07.22 BB 7
* B Swimmers *
1 1009 ZHOU, CHARLES 8 COR NT 3:06.59 BB+ 9
2 1276 MONTGOMERY, THEODORE 10 DUST NT 3:21.96 B 7
3 1179 WESTON-DAWKES, DANIEL 9 COPS NT 3:31.49 B 6
* C Swimmers *
1 1085 LARWOOD, QUINN 10 GCAT NT 3:09.19 BB 9
2 1020 STULTS, JAMIE 10 COR NT 3:15.45 BB 7
3 1442 IRONS, ROSS 10 MARS NT 3:19.45 B 6
4 1230 LAURITZEN, ALEX 9 WFS NT 3:24.80 B 5
5 1147 SWINNEY, CHRISTOPHER 9 MCAT NT 3:54.18 4
6 1248 ROGERS, CODY 8 MARS NT 4:10.92 3
- 1184 IPPEN, KEVIN 9 COPS NT DQ -
- 1146 STAUFFER, PATRICK 10 MCAT NT DQ -
- 1046 ENGLISH, ALEX 10 MARS NT DQ -
Boys 10 & Under 100 R-Free
TAGS: ------ 1:18.59
A: ------ 1:21.99
BB: ------ 1:32.29
B: ------ 1:42.49
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 3059 GCAT A GCAT NT 1:19.67 A 18
HARBIN, SCOTT-7 ROURKE, PATRICK-10 HALL, RYAN-6 HAAF, LANDON-7
2 3058 MARS A MARS NT 1:23.70 BB 14
WOODHAM, T.-9 SHARP, STEVEN-7 HILLBERRY, B.-9 HILLBERRY, Z.-9
Boys 10 & Under 200 R-Free
TAGS: ------ 2:07.59
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3025 GCAT A GCAT NT 2:17.55 18
HIGHTOWER, M.-10 KLOCKE, ERIC-9 CARLYSLE, C.-10 LARWOOD, QUINN-10
2 3026 City of Richardson A COR NT 2:21.27 14
YANG, STEPHEN-9 ZHOU, CHARLES-8 NIX, BRENDAN-10 LIN, ANDREW-10
3 3029 DUST A DUST NT 2:23.06 13
RILEY, TRENT-10 MONTGOMERY, T.-10 REAGAN, JOSHUA-9 SUMMERS, JAMES-10
4 3027 COPS A COPS NT 2:27.99 10
WEEKS, LAMAR-9 WESTON-DAWKES -9 ROSELLI, ERIC-10 BOLINGER, M.-9
5 3032 DALLAS MUSTANGS A DM NT 2:32.77 8
BANNON, JOHN-9 MCDANIEL, T.-10 BROWN, DERRICK-9 CARPENTER, M.-10
6 3030 MARS A MARS NT 2:35.12 6
GEBHARDT, AJ-9 ENGLISH, ALEX-10 ROGERS, CODY-8 VAUGHN, C.-10
7 3024 City of Richardson B COR NT 2:37.41 4
SOTO, ERWIN-10 SHOOK, RYAN-10 YEH, PETER-9 MATZEN, NELSON-10
8 3028 COPS B COPS NT 2:44.89 2
CLANEY, KEATEN-8 IPPEN, KEVIN-9 DAVIS, COLIN-10 BERRY, JAMES-8
9 3031 DUST B DUST NT 2:56.97 -
LEWIS, ERIN-9 UNAL, TAYLOR-10 ZIENTEK, BRYAN-10 MAUTE, DANIEL-9
10 3023 COPS C COPS NT 3:02.43 -
PENG, AARON-8 HUNT, JOHN-9 PERKINS, KEVIN-9 RAU, TONY-9
Boys 10 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3050 LAC B LAC NT 1:31.10 18
MCKINNON, AARON-7 AMBLE, PATRICK-10 MCKINNON, SAM-9 LARSON, DAVID-8
2 3053 DALLAS MUSTANGS A DM NT 1:36.27 14
THOMPSON, M.-8 TATUM, JOHN-10 SESSEL, SEAN-9 TATUM, THOMAS-8
3 3052 COPS A COPS NT 1:38.55 13
LUKE, NOLAN-9 SEABERG, G.-9 LEBLANC, A.-8 SEABERG, BRAKEN-6
4 3049 LAC A LAC NT 1:38.75 10
BROWN, JACOB-8 GREGORY, TREY-7 MARKLE, ALEX-8 RUDKIN, ERIC-8
5 3051 MARS A MARS NT 1:40.20 8
SPARKMAN, TYLER-9 HILLBERRY, Z.-9 HILL, MATTHEW-8 WOODHAM, T.-9
6 3047 ATAC A ATAC NT 1:43.04 6
GABA, MATTHEW-9 TAYLOR, DJ-7 TAYLOR, JACOB-7 MORROW, TAYLOR-7
- 3048 DALLAS MUSTANGS B DM NT DQ -
LERNER, JACOB-8 LERNER, LANE-6 SHAW, MCLEAN-8 SALIBA, N.-8
- 3046 City of Richardson A COR NT DQ -
RANDALL, M.-8 WARDALL, WYATT-8 YANG, KEVIN-8 DEVEREAUX, G.-8
- 3045 FAST A FAST NT DQ -
DEAR, JOHN-9 BRANDON, BRITT-7 STETTLER, R.-10 SMITH, HEATH-7
Boys 10 & Under 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:29.59
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3081 City of Richardson A COR NT 2:06.31 TAGS 18
YANG, STEPHEN-9 STULTS, JAMIE-10 WEAVER, GARRETT-10 ZHOU, CHARLES-8
2 3085 DUST A DUST NT 2:29.66 14
MONTGOMERY, T.-10 LEWIS, ERIN-9 RILEY, TRENT-10 REAGAN, JOSHUA-9
3 3083 GCAT A GCAT NT 2:46.79 13
HIGHTOWER, M.-10 ROURKE, PATRICK-10 LARWOOD, QUINN-10 KLOCKE, ERIC-9
4 3087 COPS A COPS NT 2:54.27 10
WESTON-DAWKES -9 WATFORD, CHRIS-10 WEEKS, LAMAR-9 DAVIS, COLIN-10
5 3060 Tyler Swim Team A TST NT 2:54.37 8
MICHAELS, CHRIS-8 STEELE, ROBERT-9 MICHAELS, DAVID-9 HENNINGS, KYLE-10
6 3082 City of Richardson B COR NT 3:03.01 6
SOTO, ERWIN-10 KAO, MARK-10 LIN, ANDREW-10 WANG, JASON-8
7 3084 Wichita Falls Seals A WFS NT 3:17.42 4
LAUTNER, GREG-7 LAURITZEN, BEN-8 LAURITZEN, ALEX-9 SCOTT, JACOB-9
8 3088 DUST B DUST NT 3:24.52 2
COOK, BLAKE-8 UNAL, TAYYAR-10 ZIENTEK, BRYAN-10 SUMMERS, JAMES-10
- 3086 COPS B COPS NT DQ -
CLANEY, KEATEN-8 RAU, TONY-9 LEATHERMAN, C.-10 BERRY, JAMES-8
- 3089 LAC A LAC NT DQ -
GREGORY, TREY-7 OCHSNER, C.-9 MARKLE, ALEX-8 SISSON, TAYLOR-10