LAC vs ATAC "B/C" Dual Meet - Sanction No. 034-99
L.I.S.D. Natatorium - June 12, 1999
Meet Results for Timed Finals-Yards
Girls 8 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1061 LOGAN, NATALIE 7 ATAC 21.05 5
2 1059 WATTERS, KEEGAN 7 ATAC 24.05 3
3 1060 GALLAHER, MADELINE 7 ATAC 24.94 1
4 1070 STAMP, LISA 7 ATAC 26.13 -
5 1077 KELSOE, ALISON 7 ATAC 29.88 -
6 1066 WATTERS, CASEY 5 ATAC 34.76 -
7 1055 MCDONALD, MORGAN 6 ATAC 42.14 -
- 1052 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NS -
- 1058 MCGARRY, HANNAH 7 ATAC NS -
Girls 8 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1048 FARREN, BRENNA 8 ATAC 16.87 5
2 1042 MCDONALD, TRACY 8 ATAC 25.03 3
3 1054 MAYS, LAUREN 8 ATAC 25.95 1
4 1057 SIMON, SHELBY 8 ATAC 26.22 -
5 1025 SNEDEKER, HEATHER 8 LAC 26.88 -
6 1075 SHARP, CHRISTIAN 8 ATAC 32.16 -
7 1063 HAYWARD, ASHLEY 8 ATAC 38.87 -
- 1005 DALY, KATHLEEN 8 LAC NS -
Girls 8 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1061 LOGAN, NATALIE 7 ATAC 24.49 5
2 1059 WATTERS, KEEGAN 7 ATAC 27.73 3
3 1077 KELSOE, ALISON 7 ATAC 29.74 1
4 1058 MCGARRY, HANNAH 7 ATAC 32.51 -
5 1066 WATTERS, CASEY 5 ATAC 35.02 -
6 1055 MCDONALD, MORGAN 6 ATAC 44.36 -
- 1070 STAMP, LISA 7 ATAC DQ -
- 1052 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NS -
- 1060 GALLAHER, MADELINE 7 ATAC NS -
Girls 8 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1042 MCDONALD, TRACY 8 ATAC 27.71 5
2 1075 SHARP, CHRISTIAN 8 ATAC 29.23 3
3 1025 SNEDEKER, HEATHER 8 LAC 29.56 1
4 1057 SIMON, SHELBY 8 ATAC 33.45 -
- 1063 HAYWARD, ASHLEY 8 ATAC DQ -
Girls 8 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1059 WATTERS, KEEGAN 7 ATAC 28.77 5
2 1066 WATTERS, CASEY 5 ATAC 33.19 3
- 1061 LOGAN, NATALIE 7 ATAC DQ -
- 1058 MCGARRY, HANNAH 7 ATAC DQ -
- 1060 GALLAHER, MADELINE 7 ATAC NS -
Girls 8 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1048 FARREN, BRENNA 8 ATAC 22.24 5
2 1057 SIMON, SHELBY 8 ATAC 37.69 3
- 1054 MAYS, LAUREN 8 ATAC DQ -
- 1042 MCDONALD, TRACY 8 ATAC DQ -
- 1041 PERKINS, HOLLY 8 ATAC NS -
- 1005 DALY, KATHLEEN 8 LAC NS -
Girls 8 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1061 LOGAN, NATALIE 7 ATAC 26.99 5
2 1059 WATTERS, KEEGAN 7 ATAC 35.35 3
3 1058 MCGARRY, HANNAH 7 ATAC 35.58 1
- 1052 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NS -
Girls 8 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1048 FARREN, BRENNA 8 ATAC 19.26 5
2 1054 MAYS, LAUREN 8 ATAC 27.33 3
3 1042 MCDONALD, TRACY 8 ATAC 30.27 1
4 1057 SIMON, SHELBY 8 ATAC 40.35 -
- 1041 PERKINS, HOLLY 8 ATAC NS -
Girls 8 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
- 1052 BURNS, BRIDGET 7 ATAC NS -
1:57.79
Girls 8 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1048 FARREN, BRENNA 8 ATAC 1:30.11 5
1:30.11
- 1041 PERKINS, HOLLY 8 ATAC NS -
2:13.43
- 1005 DALY, KATHLEEN 8 LAC NS -
2:12.68
Girls 8 & Under 100 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3029 ATAC A ATAC 1:26.79 7
LOGAN, NATALIE-7 MCGARRY, HANNAH-7 FARREN, BRENNA-8 WATTERS, KEEGAN-7
2 3030 ATAC B ATAC 1:45.74 -
MCDONALD, TRACY-8 SHARP, C.-8 WATTERS, CASEY-5 SIMON, SHELBY-8
- 3028 ATAC C ATAC DQ -
MAYS, LAUREN-8 STAMP, LISA-7 KELSOE, ALISON-7 HAYWARD, ASHLEY-8
Girls 8 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3022 ATAC A ATAC 1:39.65 7
WATTERS, KEEGAN-7 WATTERS, CASEY-5 FARREN, BRENNA-8 LOGAN, NATALIE-7
Girls 10 & Under 50 Free
A: ------ 32.39
BB: ------ 36.19
B: ------ 40.09
C: 40.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1049 FARREN, KINSEY 10 ATAC 37.42 B 5
2 1050 QUICK, SAMANTHA 9 ATAC 38.19 B 3
3 1012 COOKE, KATIE 9 LAC 39.47 B 1
* C Swimmers *
1 1056 SPOLEC, GEORGIA 9 ATAC 37.56 B+ 5
2 1003 WATT, KAYLA 10 LAC 38.15 B+ 3
3 1051 WATTERS, MEAGHAN 9 ATAC 38.70 B+ 1
4 1023 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 38.85 B+ -
5 1073 CUTLER, CATHARINE 9 ATAC 45.27 C -
6 1072 ROONEY, MARY 9 ATAC 47.10 C -
7 1069 KELSOE, GRACE 9 ATAC 56.30 C -
8 1084 BROWN, COURTNEY 10 LAC 58.15 C -
- 1005 DALY, KATHLEEN 8 LAC NS -
Girls 10 & Under 50 Back
A: ------ 38.19
BB: ------ 43.49
B: ------ 48.89
C: 48.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1049 FARREN, KINSEY 10 ATAC 44.64 B 5
2 1053 ENRIGHT, CARRIE 10 ATAC 45.45 B 3
3 1050 QUICK, SAMANTHA 9 ATAC 47.34 B 1
* C Swimmers *
1 1023 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 50.43 C 5
2 1073 CUTLER, CATHARINE 9 ATAC 50.99 C 3
3 1072 ROONEY, MARY 9 ATAC 57.55 C 1
4 1069 KELSOE, GRACE 9 ATAC 1:00.45 C -
- 1051 WATTERS, MEAGHAN 9 ATAC DQ -
Girls 10 & Under 50 Breast
A: ------ 41.99
BB: ------ 47.79
B: ------ 53.59
C: 53.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1053 ENRIGHT, CARRIE 10 ATAC 46.00 BB+ 5
2 1049 FARREN, KINSEY 10 ATAC 48.00 B 3
3 1051 WATTERS, MEAGHAN 9 ATAC 48.70 B 1
4 1056 SPOLEC, GEORGIA 9 ATAC 48.73 B -
5 1003 WATT, KAYLA 10 LAC 49.13 B -
* C Swimmers *
1 1012 COOKE, KATIE 9 LAC 53.05 B+ 5
2 1023 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 58.45 C 2
2 1072 ROONEY, MARY 9 ATAC 58.45 C 2
- 1073 CUTLER, CATHARINE 9 ATAC DQ -
- 1069 KELSOE, GRACE 9 ATAC DQ -
- 1084 BROWN, COURTNEY 10 LAC DQ -
Girls 10 & Under 50 Fly
A: ------ 37.29
BB: ------ 42.99
B: ------ 48.79
C: 48.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1053 ENRIGHT, CARRIE 10 ATAC 44.25 B 5
2 1012 COOKE, KATIE 9 LAC 45.25 B 3
3 1003 WATT, KAYLA 10 LAC 45.45 B 1
4 1056 SPOLEC, GEORGIA 9 ATAC 46.87 B -
* C Swimmers *
1 1050 QUICK, SAMANTHA 9 ATAC 49.51 C 5
Girls 10 & Under 100 IM
A: ------ 1:23.19
BB: ------ 1:34.39
B: ------ 1:45.69
C: 1:45.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1049 FARREN, KINSEY 10 ATAC 1:31.47 BB+ 5
1:31.47
2 1053 ENRIGHT, CARRIE 10 ATAC 1:32.68 BB+ 3
1:32.68
3 1012 COOKE, KATIE 9 LAC 1:38.19 B 1
1:38.19
4 1050 QUICK, SAMANTHA 9 ATAC 1:41.06 B -
1:41.06
* C Swimmers *
1 1056 SPOLEC, GEORGIA 9 ATAC 1:37.09 B+ 5
1:37.09
2 1003 WATT, KAYLA 10 LAC 1:41.36 B+ 3
1:41.36
3 1051 WATTERS, MEAGHAN 9 ATAC 1:41.72 B+ 1
1:41.72
4 1023 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 1:46.49 C -
1:46.49
5 1072 ROONEY, MARY 9 ATAC 1:59.71 C -
1:59.71
- 1054 MAYS, LAUREN 8 ATAC NS -
Girls 10 & Under 100 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3024 ATAC A ATAC 1:05.05 7
SPOLEC, GEORGIA-9 FARREN, KINSEY-10 QUICK, SAMANTHA-9 ENRIGHT, CARRIE-10
2 3014 LAC LAC 1:23.22 -
ZUREK, KIMBERLY-9 SNEDEKER, H.-8 DALY, KATHLEEN-8 WATT, KAYLA-10
3 3025 ATAC B ATAC 1:23.94 -
ROONEY, MARY-9 WATTERS, M.-9 KELSOE, GRACE-9 CUTLER, C.-9
Girls 10 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3019 ATAC A ATAC 1:20.47 7
QUICK, SAMANTHA-9 WATTERS, M.-9 SPOLEC, GEORGIA-9 FARREN, KINSEY-10
2 3013 LAC LAC 1:33.28 -
ZUREK, KIMBERLY-9 DALY, KATHLEEN-8 COOKE, KATIE-9 WATT, KAYLA-10
Girls 11-12 50 Free
A: ------ 29.89
BB: ------ 32.29
B: ------ 34.69
C: 34.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1027 ASHBY, EMILY 11 LAC 31.68 BB+ 5
2 1037 TAYLOR, KATIE 11 ATAC 32.52 B 3
3 1047 VAN UUM, RAISSA 12 ATAC 33.07 B 1
4 1046 VAN UUM, RAINA 12 ATAC 34.82 C- -
* C Swimmers *
1 1033 BONEVA, IANA 11 LAC 34.24 B+ 5
2 1079 NELSON, LORAL 11 ATAC 35.58 C 3
3 1032 DAWSON, JULIA 12 LAC 35.97 C 1
4 1028 WEBER, TAYLOR 11 LAC 36.13 C -
5 1080 MARCUS, ALEX 11 ATAC 36.86 C -
6 1062 MOORE, LACI 12 ATAC 37.38 C -
7 1019 CORIOSO, JESSICA 11 LAC 37.43 C -
8 1020 LEBRON, LAUREN 12 LAC 40.26 C -
9 1021 LEMON, LAUREN 11 LAC 40.41 C -
10 1014 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 42.42 C -
11 1009 RAINS, KRISTEN 11 LAC 44.23 C -
12 1026 GRAY, NICOLE 11 LAC 44.61 C -
13 1074 MCKENNA, FELICIA 11 ATAC 45.03 C -
Girls 11-12 50 Back
A: ------ 34.29
BB: ------ 37.19
B: ------ 39.99
C: 40.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1047 VAN UUM, RAISSA 12 ATAC 37.79 B 5
2 1045 GENTRY, COURTNEY 11 ATAC 37.84 B 3
3 1001 MORRIS, JULIE 12 LAC 38.50 B 1
- 1022 ZUREK, STEPHANIE 11 LAC DQ -
* C Swimmers *
1 1046 VAN UUM, RAINA 12 ATAC 44.19 C 5
2 1032 DAWSON, JULIA 12 LAC 44.84 C 3
3 1019 CORIOSO, JESSICA 11 LAC 45.07 C 1
4 1009 RAINS, KRISTEN 11 LAC 51.74 C -
5 1020 LEBRON, LAUREN 12 LAC 53.42 C -
- 1074 MCKENNA, FELICIA 11 ATAC DQ -
Girls 11-12 50 Breast
A: ------ 37.99
BB: ------ 41.09
B: ------ 44.29
C: 44.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1022 ZUREK, STEPHANIE 11 LAC 43.55 B+ 5
2 1027 ASHBY, EMILY 11 LAC 43.68 B+ 3
3 1037 TAYLOR, KATIE 11 ATAC 43.76 B+ 1
4 1062 MOORE, LACI 12 ATAC 43.96 B+ -
5 1033 BONEVA, IANA 11 LAC 45.50 C -
6 1001 MORRIS, JULIE 12 LAC 46.50 C -
7 1079 NELSON, LORAL 11 ATAC 47.94 C -
8 1046 VAN UUM, RAINA 12 ATAC 48.59 C -
9 1026 GRAY, NICOLE 11 LAC 52.58 C -
10 1080 MARCUS, ALEX 11 ATAC 52.91 C -
11 1019 CORIOSO, JESSICA 11 LAC 53.72 C -
12 1014 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 56.54 C -
13 1020 LEBRON, LAUREN 12 LAC 1:00.10 C -
- 1021 LEMON, LAUREN 11 LAC DQ -
- 1009 RAINS, KRISTEN 11 LAC DQ -
- 1074 MCKENNA, FELICIA 11 ATAC DQ -
Girls 11-12 50 Fly
A: ------ 32.69
BB: ------ 35.39
B: ------ 38.19
C: 38.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1027 ASHBY, EMILY 11 LAC 36.97 B 5
2 1044 GENTRY, CASEY 11 ATAC 37.06 B 3
* C Swimmers *
1 1001 MORRIS, JULIE 12 LAC 37.62 B+ 5
2 1022 ZUREK, STEPHANIE 11 LAC 38.27 C 3
3 1028 WEBER, TAYLOR 11 LAC 40.21 C 1
4 1047 VAN UUM, RAISSA 12 ATAC 41.23 C -
5 1037 TAYLOR, KATIE 11 ATAC 43.22 C -
6 1033 BONEVA, IANA 11 LAC 43.74 C -
7 1062 MOORE, LACI 12 ATAC 44.36 C -
8 1026 GRAY, NICOLE 11 LAC 55.13 C -
9 1014 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 1:06.06 C -
- 1079 NELSON, LORAL 11 ATAC DQ -
Girls 11-12 100 IM
A: ------ 1:14.59
BB: ------ 1:20.79
B: ------ 1:27.09
C: 1:27.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
- 1037 TAYLOR, KATIE 11 ATAC NS -
* C Swimmers *
1 1022 ZUREK, STEPHANIE 11 LAC 1:19.89 BB+ 5
1:19.89
2 1027 ASHBY, EMILY 11 LAC 1:23.42 B+ 3
1:23.42
3 1001 MORRIS, JULIE 12 LAC 1:25.77 B+ 1
1:25.77
4 1062 MOORE, LACI 12 ATAC 1:29.76 C -
1:29.76
5 1047 VAN UUM, RAISSA 12 ATAC 1:30.13 C -
1:30.13
6 1046 VAN UUM, RAINA 12 ATAC 1:30.55 C -
1:30.55
7 1079 NELSON, LORAL 11 ATAC 1:36.68 C -
1:36.68
8 1080 MARCUS, ALEX 11 ATAC 1:40.15 C -
1:40.15
9 1014 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 1:50.60 C -
1:50.60
10 1026 GRAY, NICOLE 11 LAC 1:53.62 C -
1:53.62
Girls 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3005 LAC C LAC 2:10.16 7
ZUREK, S.-11 ASHBY, EMILY-11 BONEVA, IANA-11 MORRIS, JULIE-12
2 3027 ATAC A ATAC 2:12.99 -
VAN UUM, RAISSA-12 VAN UUM, RAINA-12 NELSON, LORAL-11 TAYLOR, KATIE-11
3 3004 LAC B LAC 2:45.34 -
DAWSON, JULIA-12 RAINS, KRISTEN-11 CONNOLLY, E.-11 LEMON, LAUREN-11
- 3001 LAC LAC DQ -
CORIOSO, J.-11 LEBRON, LAUREN-12 GRAY, NICOLE-11 WEBER, TAYLOR-11
Girls 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3021 ATAC A ATAC 2:31.01 7
GENTRY, C.-11 MOORE, LACI-12 GENTRY, CASEY-11 TAYLOR, KATIE-11
2 3010 LAC A LAC 2:39.67 -
ZUREK, S.-11 MORRIS, JULIE-12 ASHBY, EMILY-11 BONEVA, IANA-11
3 3020 ATAC B ATAC 2:47.33 -
VAN UUM, RAISSA-12 VAN UUM, RAINA-12 NELSON, LORAL-11 MARCUS, ALEX-11
4 3009 LAC C LAC 3:07.41 -
LEBRON, LAUREN-12 GRAY, NICOLE-11 WEBER, TAYLOR-11 CORIOSO, J.-11
5 3008 LAC B LAC 3:16.76 -
RAINS, KRISTEN-11 CONNOLLY, E.-11 LEMON, LAUREN-11 DAWSON, JULIA-12
Girls 13-14 50 Free
A: ------ 28.79
BB: ------ 31.09
B: ------ 33.49
C: 33.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1081 WERNETTE, JESSICA 13 LAC 32.09 B+ 5
2 1018 ALDON, LINDSAY 14 LAC 32.85 B+ 3
3 1034 ATKINS, JENNIFER 13 LAC 37.18 C 1
4 1036 IACOBUCCI, JENNIFER 14 LAC 38.39 C -
Girls 13-14 100 Back
A: ------ 1:09.79
BB: ------ 1:15.59
B: ------ 1:21.39
C: 1:21.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1018 ALDON, LINDSAY 14 LAC 1:20.88 B+ 5
1:20.88
2 1039 DURBIN, MARY 14 ATAC 1:25.96 C 3
1:25.96
Girls 13-14 100 Breast
A: ------ 1:17.99
BB: ------ 1:24.49
B: ------ 1:30.99
C: 1:31.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1018 ALDON, LINDSAY 14 LAC 1:28.93 B+ 5
1:28.93
2 1039 DURBIN, MARY 14 ATAC 1:29.15 B+ 3
1:29.15
3 1081 WERNETTE, JESSICA 13 LAC 1:40.05 C 1
1:40.05
4 1034 ATKINS, JENNIFER 13 LAC 1:50.50 C -
1:50.50
- 1036 IACOBUCCI, JENNIFER 14 LAC DQ -
1:46.11
Girls 13-14 100 Fly
A: ------ 1:08.39
BB: ------ 1:14.09
B: ------ 1:19.79
C: 1:19.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1039 DURBIN, MARY 14 ATAC 1:22.81 C 5
1:22.81
Girls 13-14 200 IM
A: ------ 2:31.49
BB: ------ 2:44.19
B: ------ 2:56.79
C: 2:56.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1039 DURBIN, MARY 14 ATAC 2:56.35 B+ 5
2:56.35 2:56.35
2 1018 ALDON, LINDSAY 14 LAC 2:57.38 C 3
2:57.38 2:57.38
Girls 13-14 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
- 3017 LAC LAC DQ -
ATKINS, J.-13 IACOBUCCI, J.-14 ALDON, LINDSAY-14 WERNETTE, J.-13
Girls 13-14 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3018 LAC LAC 2:53.60 7
ATKINS, J.-13 IACOBUCCI, J.-14 ALDON, LINDSAY-14 WERNETTE, J.-13
Boys 8 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1031 DEPPERSCHMIDT, DANIEL 7 LAC 19.12 5
2 1071 ROONEY, TIMOTHY 7 ATAC 21.08 3
3 1078 KLEIN, LOGAN 7 ATAC 26.18 1
Boys 8 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1007 BROWN, JAKE 8 LAC 17.79 5
2 1017 MCKINNON, AARON 8 LAC 20.00 3
3 1008 RUDKIN, ERIC 8 LAC 20.76 1
4 1043 TAYLOR, JACOB 8 ATAC 22.16 -
5 1006 SCHRADER, ADAM 8 LAC 26.53 -
Boys 8 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1071 ROONEY, TIMOTHY 7 ATAC 28.87 5
2 1078 KLEIN, LOGAN 7 ATAC 31.50 3
Boys 8 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1007 BROWN, JAKE 8 LAC 20.56 5
2 1017 MCKINNON, AARON 8 LAC 22.79 3
3 1008 RUDKIN, ERIC 8 LAC 25.90 1
Boys 8 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1031 DEPPERSCHMIDT, DANIEL 7 LAC 27.73 5
2 1071 ROONEY, TIMOTHY 7 ATAC 29.86 3
- 1078 KLEIN, LOGAN 7 ATAC DQ -
Boys 8 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1007 BROWN, JAKE 8 LAC 25.67 5
2 1006 SCHRADER, ADAM 8 LAC 27.84 3
3 1008 RUDKIN, ERIC 8 LAC 32.17 1
4 1043 TAYLOR, JACOB 8 ATAC 33.83 -
- 1017 MCKINNON, AARON 8 LAC DQ -
Boys 8 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1031 DEPPERSCHMIDT, DANIEL 7 LAC 23.53 5
2 1071 ROONEY, TIMOTHY 7 ATAC 26.43 3
- 1078 KLEIN, LOGAN 7 ATAC NS -
Boys 8 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1011 GREGORY, TREY 8 LAC 18.47 5
2 1007 BROWN, JAKE 8 LAC 20.50 3
3 1043 TAYLOR, JACOB 8 ATAC 26.24 1
4 1017 MCKINNON, AARON 8 LAC 28.33 -
5 1006 SCHRADER, ADAM 8 LAC 41.45 -
Boys 8 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
--- Ages 7 and Under ---
1 1031 DEPPERSCHMIDT, DANIEL 7 LAC 1:57.79 5
1:57.79
Boys 8 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1011 GREGORY, TREY 8 LAC 1:36.13 5
1:36.13
2 1008 RUDKIN, ERIC 8 LAC 2:12.68 3
2:12.68
3 1043 TAYLOR, JACOB 8 ATAC 2:13.43 1
2:13.43
Boys 8 & Under 100 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3016 LAC LAC 1:24.89 7
DEPPERSCHMIDT -7 SCHRADER, ADAM-8 MCKINNON, AARON-8 RUDKIN, ERIC-8
Boys 8 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3011 LAC C LAC 1:37.68 7
MCKINNON, AARON-8 SCHRADER, ADAM-8 DEPPERSCHMIDT -7 RUDKIN, ERIC-8
Boys 10 & Under 50 Free
A: ------ 31.89
BB: ------ 35.59
B: ------ 39.19
C: 39.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1016 MCKINNON, SAM 9 LAC 36.69 B 5
* C Swimmers *
1 1068 LI, YIHYOUNG 9 ATAC 42.64 C 5
2 1038 STAVAST, ADAM 10 ATAC 42.77 C 3
3 1024 LOTFI, RAMZY 10 LAC 44.30 C 1
- 1076 FISH, THOMAS 10 ATAC NS -
- 1064 GALLAHER, SEAN 9 ATAC NS -
Boys 10 & Under 50 Back
A: ------ 38.49
BB: ------ 43.99
B: ------ 49.49
C: 49.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1011 GREGORY, TREY 8 LAC 43.61 BB+ 5
- 1040 PERKINS, MATTHEW 10 ATAC NS -
* C Swimmers *
1 1068 LI, YIHYOUNG 9 ATAC 47.69 B+ 5
2 1038 STAVAST, ADAM 10 ATAC 57.15 C 3
3 1024 LOTFI, RAMZY 10 LAC 1:01.15 C 1
- 1076 FISH, THOMAS 10 ATAC NS -
- 1064 GALLAHER, SEAN 9 ATAC NS -
Boys 10 & Under 50 Breast
A: ------ 42.49
BB: ------ 48.19
B: ------ 53.89
C: 53.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1011 GREGORY, TREY 8 LAC 49.57 B 5
2 1016 MCKINNON, SAM 9 LAC 51.82 B 3
- 1040 PERKINS, MATTHEW 10 ATAC NS -
* C Swimmers *
1 1068 LI, YIHYOUNG 9 ATAC 52.94 B+ 5
- 1024 LOTFI, RAMZY 10 LAC DQ -
- 1076 FISH, THOMAS 10 ATAC NS -
- 1006 SCHRADER, ADAM 8 LAC NS -
Boys 10 & Under 50 Fly
A: ------ 36.69
BB: ------ 41.99
B: ------ 47.29
C: 47.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1016 MCKINNON, SAM 9 LAC 47.37 C- 5
- 1040 PERKINS, MATTHEW 10 ATAC NS -
* C Swimmers *
1 1038 STAVAST, ADAM 10 ATAC 1:00.24 C 5
Boys 10 & Under 100 IM
A: ------ 1:21.49
BB: ------ 1:31.59
B: ------ 1:41.79
C: 1:41.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1016 MCKINNON, SAM 9 LAC 1:39.42 B 5
1:39.42
* C Swimmers *
1 1068 LI, YIHYOUNG 9 ATAC 1:50.88 C 5
1:50.88
2 1038 STAVAST, ADAM 10 ATAC 2:05.22 C 3
2:05.22
3 1024 LOTFI, RAMZY 10 LAC 2:07.18 C 1
2:07.18
- 1064 GALLAHER, SEAN 9 ATAC NS -
Boys 10 & Under 100 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3015 LAC LAC 1:11.52 7
MCKINNON, SAM-9 LOTFI, RAMZY-10 BROWN, JAKE-8 GREGORY, TREY-8
2 3026 ATAC A ATAC 1:18.22 -
TAYLOR, JACOB-8 LI, YIHYOUNG-9 ROONEY, TIMOTHY-7 STAVAST, ADAM-10
Boys 10 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3012 LAC LAC 1:25.87 7
BROWN, JAKE-8 GREGORY, TREY-8 MCKINNON, SAM-9 LOTFI, RAMZY-10
2 3023 ATAC A ATAC 1:37.06 -
STAVAST, ADAM-10 LI, YIHYOUNG-9 TAYLOR, JACOB-8 ROONEY, TIMOTHY-7
Boys 11-12 50 Free
A: ------ 28.89
BB: ------ 31.29
B: ------ 33.69
C: 33.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1067 WALLINGFORD, GREGORY 11 ATAC 29.81 BB+ 5
2 1010 DALY, JACK 12 LAC 31.24 BB+ 3
3 1013 AMBLE, PATRICK 11 LAC 36.37 C- 1
* C Swimmers *
1 1002 KURSCWICZ, JORDAN 12 LAC 31.77 B+ 5
2 1029 SHAU, DAVID 12 LAC 32.48 B+ 3
- 1065 CAWLEY, RYAN 11 ATAC NS -
Boys 11-12 50 Back
A: ------ 33.99
BB: ------ 37.09
B: ------ 40.19
C: 40.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1010 DALY, JACK 12 LAC 37.35 B 5
2 1067 WALLINGFORD, GREGORY 11 ATAC 37.83 B 3
* C Swimmers *
1 1002 KURSCWICZ, JORDAN 12 LAC 41.58 C 5
- 1065 CAWLEY, RYAN 11 ATAC NS -
Boys 11-12 50 Breast
A: ------ 37.59
BB: ------ 41.09
B: ------ 44.59
C: 44.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1002 KURSCWICZ, JORDAN 12 LAC 40.92 BB+ 5
- 1013 AMBLE, PATRICK 11 LAC DQ -
Boys 11-12 50 Fly
A: ------ 32.39
BB: ------ 35.49
B: ------ 38.59
C: 38.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1067 WALLINGFORD, GREGORY 11 ATAC 37.91 B+ 5
2 1029 SHAU, DAVID 12 LAC 41.74 C 3
3 1013 AMBLE, PATRICK 11 LAC 43.49 C 1
- 1065 CAWLEY, RYAN 11 ATAC NS -
Boys 11-12 100 IM
A: ------ 1:12.79
BB: ------ 1:18.99
B: ------ 1:25.19
C: 1:25.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1067 WALLINGFORD, GREGORY 11 ATAC 1:23.04 B+ 5
1:23.04
2 1002 KURSCWICZ, JORDAN 12 LAC 1:23.69 B+ 3
1:23.69
3 1013 AMBLE, PATRICK 11 LAC 1:27.53 C 1
1:27.53
- 1010 DALY, JACK 12 LAC DQ -
1:20.97
- 1065 CAWLEY, RYAN 11 ATAC NS -
Boys 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3002 LAC LAC 2:12.62 7
DALY, JACK-12 SHAU, DAVID-12 AMBLE, PATRICK-11 KURSCWICZ, J.-12
Boys 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3006 LAC LAC 2:38.18 7
DALY, JACK-12 KURSCWICZ, J.-12 SHAU, DAVID-12 AMBLE, PATRICK-11
Boys 13-14 50 Free
A: ------ 26.59
BB: ------ 28.79
B: ------ 31.09
C: 31.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1004 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 27.99 BB+ 5
2 1015 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 29.63 B- 3
* C Swimmers *
1 1082 RODRIGUEZ, PAUL 14 LAC 31.24 C 5
2 1030 KRUSE, EDWARD 14 LAC 32.26 C 3
3 1035 ALLCOX, NICHOLAS 14 LAC 34.83 C 1
Boys 13-14 100 Back
A: ------ 1:04.99
BB: ------ 1:10.39
B: ------ 1:15.89
C: 1:15.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1015 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 1:17.79 C- 5
1:17.79
* C Swimmers *
1 1004 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 1:20.09 C 5
1:20.09
2 1030 KRUSE, EDWARD 14 LAC 1:34.80 C 3
1:34.80
- 1082 RODRIGUEZ, PAUL 14 LAC DQ -
1:24.64
- 1035 ALLCOX, NICHOLAS 14 LAC NS -
Boys 13-14 100 Breast
A: ------ 1:12.29
BB: ------ 1:18.39
B: ------ 1:24.39
C: 1:24.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1004 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 1:22.64 B- 5
1:22.64
* C Swimmers *
1 1030 KRUSE, EDWARD 14 LAC 1:48.73 C 5
1:48.73
2 1035 ALLCOX, NICHOLAS 14 LAC 1:52.27 C 3
1:52.27
Boys 13-14 100 Fly
A: ------ 1:04.09
BB: ------ 1:09.39
B: ------ 1:14.69
C: 1:14.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1015 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 1:19.17 C 5
Boys 13-14 200 IM
A: ------ 2:22.49
BB: ------ 2:34.39
B: ------ 2:46.19
C: 2:46.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1015 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 2:50.48 C- 5
2:50.48 2:50.48
* C Swimmers *
1 1004 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 2:44.39 B+ 5
2:44.39 2:44.39
Boys 13-14 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
- 3003 LAC LAC DQ -
DICKENSON, B.-13 ALLCOX, N.-14 KRUSE, EDWARD-14 PUTNEY, M.-13
Boys 13-14 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3007 LAC LAC 2:32.44 7
DICKENSON, B.-13 PUTNEY, M.-13 KRUSE, EDWARD-14 ALLCOX, N.-14