Division II BB/B/C Championships - Sanction #010-00
Northlake College Natatorium - 25-27 February, 2000
Meet Results for Timed Finals-Yards
Girls 8 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1076 WARD, MORGAN 8 IS 16.94 9
2 1252 PICKETT, CAROLINE 8 DM 17.01 7
3 1077 KEYES, SARAH 8 IS 17.48 6
4 1055 SINGLEY, CLAIRE 7 GCAT 19.07 5
5 1265 BOLKA, ANNA 8 DM 19.40 4
6 1082 HSU, ERICA 7 IS 19.51 3
7 1052 VILLANI, ANNA 7 GCAT 19.83 2
8 1143 HALL, COURTNEY 7 LAC 20.47 1
9 1187 BARRS, BETTY 8 GAR 20.76 -
10 1245 ATKINS, ALETHEA 8 DM 21.01 -
11 1241 RAPE, AVERY 8 DM 21.20 -
12 1106 KEMP, KELSEY 7 IS 22.87 -
13 1296 VAN SCOTER, KATHRYN 6 GROC 22.90 -
14 1088 CLOETE, BRONTE 6 IS 23.01 -
15 1189 GRAY, JESSICA 7 GAR 23.35 -
16 1057 NASSER, SAMANTHA 8 GCAT 23.78 -
17 1217 JONES, RACHEL 7 GROC 24.28 -
18 1089 MILES, KATHRYN 5 IS 24.52 -
19 1043 DORSHORST, ALLISON 7 GCAT 25.04 -
20 1059 SOLOMON, ANDREA 7 GCAT 25.47 -
21 1205 ANDERSON, ASHLEY 6 GROC 26.52 -
22 1260 ALLEMAN, ADREANNA 8 DM 28.13 -
23 1142 ROWE, BRITTNY 6 LAC 28.61 -
24 1095 ALFORD, TORI 7 IS 28.67 -
25 1279 TULL, MELANIE 8 DM 28.97 -
26 1287 DE ROHAN, MARIA 7 IS 29.22 -
27 1060 FARHAT, MEGAN 1 GCAT 35.69 -
28 1141 MILLS, HANNAH 6 LAC 35.80 -
- 1163 ROUNTREE, ALYSSA 8 LAC NS -
Girls 8 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1076 WARD, MORGAN 8 IS 20.93 9
2 1082 HSU, ERICA 7 IS 21.10 7
3 1252 PICKETT, CAROLINE 8 DM 21.71 6
4 1055 SINGLEY, CLAIRE 7 GCAT 22.16 5
5 1296 VAN SCOTER, KATHRYN 6 GROC 22.99 4
6 1265 BOLKA, ANNA 8 DM 23.51 3
7 1187 BARRS, BETTY 8 GAR 23.92 2
8 1241 RAPE, AVERY 8 DM 24.16 1
9 1077 KEYES, SARAH 8 IS 24.59 -
10 1143 HALL, COURTNEY 7 LAC 25.01 -
11 1052 VILLANI, ANNA 7 GCAT 25.18 -
12 1245 ATKINS, ALETHEA 8 DM 25.21 -
13 1043 DORSHORST, ALLISON 7 GCAT 26.58 -
14 1089 MILES, KATHRYN 5 IS 26.77 -
15 1194 SLAUGHTER, GABRIELE 8 GAR 26.80 -
16 1057 NASSER, SAMANTHA 8 GCAT 26.85 -
17 1088 CLOETE, BRONTE 6 IS 26.86 -
18 1279 TULL, MELANIE 8 DM 27.67 -
19 1059 SOLOMON, ANDREA 7 GCAT 28.07 -
20 1205 ANDERSON, ASHLEY 6 GROC 29.02 -
21 1095 ALFORD, TORI 7 IS 29.57 -
22 1217 JONES, RACHEL 7 GROC 30.59 -
23 1189 GRAY, JESSICA 7 GAR 30.74 -
24 1142 ROWE, BRITTNY 6 LAC 32.54 -
25 1141 MILLS, HANNAH 6 LAC 33.18 -
26 1287 DE ROHAN, MARIA 7 IS 33.32 -
27 1106 KEMP, KELSEY 7 IS 33.58 -
28 1103 BURNS, ASHLEY 8 IS 35.27 -
29 1260 ALLEMAN, ADREANNA 8 DM 37.76 -
- 1060 FARHAT, MEGAN 1 GCAT DQ -
- 1163 ROUNTREE, ALYSSA 8 LAC NS -
Girls 8 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1076 WARD, MORGAN 8 IS 23.74 9
2 1077 KEYES, SARAH 8 IS 24.11 7
3 1059 SOLOMON, ANDREA 7 GCAT 24.28 6
4 1241 RAPE, AVERY 8 DM 24.93 5
5 1052 VILLANI, ANNA 7 GCAT 25.91 4
6 1082 HSU, ERICA 7 IS 26.31 3
7 1187 BARRS, BETTY 8 GAR 28.02 2
8 1245 ATKINS, ALETHEA 8 DM 28.39 1
9 1088 CLOETE, BRONTE 6 IS 28.99 -
10 1089 MILES, KATHRYN 5 IS 29.87 -
11 1143 HALL, COURTNEY 7 LAC 31.53 -
12 1189 GRAY, JESSICA 7 GAR 33.09 -
13 1194 SLAUGHTER, GABRIELE 8 GAR 33.91 -
14 1103 BURNS, ASHLEY 8 IS 35.39 -
14 1217 JONES, RACHEL 7 GROC 35.39 -
16 1287 DE ROHAN, MARIA 7 IS 36.38 -
17 1279 TULL, MELANIE 8 DM 36.65 -
18 1057 NASSER, SAMANTHA 8 GCAT 41.22 -
19 1142 ROWE, BRITTNY 6 LAC 41.93 -
20 1141 MILLS, HANNAH 6 LAC 44.12 -
- 1205 ANDERSON, ASHLEY 6 GROC DQ -
- 1106 KEMP, KELSEY 7 IS DQ -
- 1060 FARHAT, MEGAN 1 GCAT DQ -
- 1265 BOLKA, ANNA 8 DM DQ -
Girls 8 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1082 HSU, ERICA 7 IS 20.75 9
2 1252 PICKETT, CAROLINE 8 DM 21.46 7
3 1076 WARD, MORGAN 8 IS 22.20 6
4 1241 RAPE, AVERY 8 DM 23.75 5
5 1265 BOLKA, ANNA 8 DM 24.56 4
6 1077 KEYES, SARAH 8 IS 25.36 3
7 1245 ATKINS, ALETHEA 8 DM 26.79 2
8 1143 HALL, COURTNEY 7 LAC 28.29 1
9 1187 BARRS, BETTY 8 GAR 28.73 -
10 1296 VAN SCOTER, KATHRYN 6 GROC 29.15 -
11 1059 SOLOMON, ANDREA 7 GCAT 31.04 -
12 1089 MILES, KATHRYN 5 IS 32.01 -
13 1088 CLOETE, BRONTE 6 IS 32.02 -
14 1103 BURNS, ASHLEY 8 IS 35.78 -
15 1106 KEMP, KELSEY 7 IS 35.92 -
16 1279 TULL, MELANIE 8 DM 36.40 -
17 1194 SLAUGHTER, GABRIELE 8 GAR 36.83 -
18 1189 GRAY, JESSICA 7 GAR 38.17 -
19 1095 ALFORD, TORI 7 IS 40.07 -
20 1142 ROWE, BRITTNY 6 LAC 49.19 -
- 1060 FARHAT, MEGAN 1 GCAT DQ -
- 1287 DE ROHAN, MARIA 7 IS DQ -
Girls 8 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1076 WARD, MORGAN 8 IS 1:39.74 9
1:39.74 1:39.74
2 1252 PICKETT, CAROLINE 8 DM 1:40.91 7
1:40.91 1:40.91
3 1082 HSU, ERICA 7 IS 1:48.67 6
1:48.67 1:48.67
4 1241 RAPE, AVERY 8 DM 1:50.86 5
1:50.86 1:50.86
5 1052 VILLANI, ANNA 7 GCAT 1:53.48 4
1:53.48 1:53.48
6 1187 BARRS, BETTY 8 GAR 2:05.65 3
2:05.65 2:05.65
7 1143 HALL, COURTNEY 7 LAC 2:08.20 2
8 1088 CLOETE, BRONTE 6 IS 2:12.28 1
2:12.28 2:12.28
9 1089 MILES, KATHRYN 5 IS 2:13.63 -
2:13.63 2:13.63
- 1077 KEYES, SARAH 8 IS DQ -
1:46.06
- 1103 BURNS, ASHLEY 8 IS DQ -
2:42.90
- 1104 DRIVER, CAMILLE 7 IS NS -
- 1057 NASSER, SAMANTHA 8 GCAT NS -
Girls 8 & Under 100 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3009 Irving Swimmers A IS 1:16.13 18
2 3008 Dallas Mustangs A DM 1:33.20 14
3 3010 GCAT GCAT 1:38.31 12
4 3011 Irving Swimmers B IS 1:38.57 -
Girls 8 & Under 100 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3014 Dallas Mustangs A DM 1:35.55 18
Girls 9-10 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1224 SHIMP, TIFFANY 9 GROC 19.05 9
2 1053 VILLANI, ISABELLA 9 GCAT 19.41 7
3 1153 RYE, ASHLEIGH 9 LAC 20.78 6
4 1050 NORMAN, CRISTEN 9 GCAT 22.36 5
5 1276 MIGUEL, KATRINA 9 DM 22.84 3.5
5 1283 GASC, JULIA 9 DM 22.84 3.5
7 1294 MCKENNON, MEAGAN 9 LAC 23.34 2
8 1098 REED, BETH 9 IS 24.80 1
9 1295 STONER, SYDNEY 9 LAC 24.95 -
10 1103 BURNS, ASHLEY 8 IS 25.20 -
11 1194 SLAUGHTER, GABRIELE 8 GAR 28.19 -
Girls 9-10 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1050 NORMAN, CRISTEN 9 GCAT 23.66 9
2 1053 VILLANI, ISABELLA 9 GCAT 23.88 7
3 1153 RYE, ASHLEIGH 9 LAC 24.66 6
4 1276 MIGUEL, KATRINA 9 DM 25.56 5
5 1224 SHIMP, TIFFANY 9 GROC 26.46 4
6 1294 MCKENNON, MEAGAN 9 LAC 27.70 3
7 1283 GASC, JULIA 9 DM 27.73 2
8 1105 MONTAZERI, HANNAH 9 IS 27.85 1
9 1098 REED, BETH 9 IS 29.81 -
10 1295 STONER, SYDNEY 9 LAC 31.13 -
Girls 9-10 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1098 REED, BETH 9 IS 27.72 9
2 1224 SHIMP, TIFFANY 9 GROC 27.78 7
3 1153 RYE, ASHLEIGH 9 LAC 27.89 6
4 1053 VILLANI, ISABELLA 9 GCAT 29.33 5
5 1276 MIGUEL, KATRINA 9 DM 30.39 4
6 1294 MCKENNON, MEAGAN 9 LAC 31.08 3
7 1295 STONER, SYDNEY 9 LAC 32.20 2
8 1283 GASC, JULIA 9 DM 32.49 1
- 1105 MONTAZERI, HANNAH 9 IS DQ -
- 1050 NORMAN, CRISTEN 9 GCAT DQ -
Girls 9-10 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1153 RYE, ASHLEIGH 9 LAC 29.56 9
2 1276 MIGUEL, KATRINA 9 DM 30.67 7
3 1224 SHIMP, TIFFANY 9 GROC 33.31 6
4 1050 NORMAN, CRISTEN 9 GCAT 35.17 5
5 1098 REED, BETH 9 IS 35.37 4
6 1105 MONTAZERI, HANNAH 9 IS 35.82 3
7 1295 STONER, SYDNEY 9 LAC 39.34 2
- 1283 GASC, JULIA 9 DM DQ -
Girls 9-10 100 IM
A: ------ 1:23.19
BB: ------ 1:34.39
B: ------ 1:45.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1206 DARENSBURG, BRIANA 10 GROC 1:50.70 9
1:50.70 1:50.70
2 1098 REED, BETH 9 IS 2:13.55 7
2:13.55 2:13.55
3 1276 MIGUEL, KATRINA 9 DM 2:20.47 6
2:20.47 2:20.47
4 1189 GRAY, JESSICA 7 GAR 2:31.32 5
2:31.32 2:31.32
- 1105 MONTAZERI, HANNAH 9 IS DQ -
2:32.02
- 1053 VILLANI, ISABELLA 9 GCAT DQ -
1:53.50
- 1194 SLAUGHTER, GABRIELE 8 GAR DQ -
Girls 10 & Under 50 Free
A: ------ 32.39
BB: ------ 36.19
B: ------ 40.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 32.76 BB 9
2 1298 HUMPHREY, SAMANTHA 10 LAC 32.83 BB 7
3 1145 SMITH, REBECCA 10 LAC 33.29 BB 6
4 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 33.91 BB 5
5 1012 LAMB, LISA 10 GCAT 33.99 BB 4
6 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC 34.22 BB 3
7 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 34.37 BB 2
8 1299 PEN;EY, HANNAH 10 DM 34.46 BB 1
9 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 34.86 BB -
10 1109 COOKE, MARY 10 LAC 35.15 BB -
11 1250 MASTERS, KRISTIN 10 DM 35.27 BB -
12 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 35.34 BB -
13 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 35.68 BB -
14 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 35.70 BB -
15 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 36.06 BB -
16 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT 36.21 B -
17 1312 RAYESKI, KYLA 10 LAC 39.27 B -
* B Swimmers *
1 1147 STRITE, DANNIELLE 8 LAC 35.37 BB+ 9
2 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 36.64 B 7
3 1041 GIBSON, SARAH 10 GCAT 37.01 B 6
4 1261 ALLEMAN, ELISA 9 DM 37.02 B 5
5 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 37.04 B 4
6 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT 37.06 B 3
7 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 37.21 B 2
8 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 37.22 B 1
9 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 37.65 B -
10 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS 37.84 B -
11 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 37.96 B -
12 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 38.00 B -
13 1244 YEE, JOYCE 9 DM 38.51 B -
14 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 38.92 B -
15 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 39.02 B -
16 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 39.74 B -
17 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 39.88 B -
18 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 40.99 -
19 1075 DESTEFANO, TIFFANY 10 IS 41.37 -
20 1319 MAUTE, MARCELLA 10 DM 42.19 -
* C Swimmers *
1 1206 DARENSBURG, BRIANA 10 GROC 37.91 B 9
2 1221 MOFFATT, EMILEE 8 GROC 38.58 B 7
3 1134 WAVERKA, RACHAEL 9 LAC 39.28 B 6
4 1214 GLOVER, CASEY 9 GROC 40.50 5
5 1138 THRONHILL, KIERSTIN 10 LAC 40.86 4
6 1278 KIMM, LINDA 9 DM 41.14 3
7 1047 KEAFFABER, LAURA 10 GCAT 41.35 2
8 1044 SOLOMON, ALEXANDRA 9 GCAT 41.99 1
9 1139 BOESCHENSTEIN, ALEXANDR10 LAC 42.36 -
10 1033 SMITH, CASEY 10 GCAT 42.89 -
11 1207 PUTNAM, LINDSAY 9 GROC 44.18 -
12 1306 FREIBERG, CARLY 10 GROC 44.64 -
13 1019 SPRINGER, ERIN 9 GCAT 46.80 -
14 1152 WOHR, LINDSAY 10 LAC 46.90 -
15 1303 FREIBERG, CIERRA 9 GROC 48.11 -
16 1293 STRINGER, LAURA 10 IS 48.42 -
17 1322 MIQUEL, KATRINA 9 DM 50.41 -
- 1066 WEBER, SARAH 9 IS NS -
Girls 10 & Under 100 Free
A: ------ 1:12.39
BB: ------ 1:22.19
B: ------ 1:31.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1269 LARSEN, DIANA 10 DM 1:11.59 A+ 9
34.83 1:11.59
2 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 1:12.80 BB 7
35.06 1:12.80
3 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC 1:15.48 BB 6
36.49 1:15.48
4 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 1:17.10 BB 5
37.37 1:17.10
5 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 1:17.14 BB 4
36.53 1:17.14
6 1250 MASTERS, KRISTIN 10 DM 1:17.26 BB 3
37.21 1:17.26
7 1109 COOKE, MARY 10 LAC 1:19.20 BB 2
37.19 1:19.20
8 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT 1:22.37 B 1
39.67 1:22.37
9 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 1:22.99 B -
39.17 1:22.99
10 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 1:23.82 B -
38.58 1:23.82
11 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 1:23.97 B -
39.52 1:23.97
12 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 1:24.20 B -
40.39 1:24.20
13 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT 1:27.42 B -
39.39 1:27.42
* B Swimmers *
1 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 1:20.87 BB+ 9
38.47 1:20.87
2 1222 RITTER, KATHYRN 9 GROC 1:21.64 BB+ 7
38.69 1:21.64
3 1175 THOMAS, CAITLIN 10 GAR 1:22.88 B 6
39.20 1:22.88
4 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 1:23.50 B 5
39.88 1:23.50
5 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 1:23.61 B 4
41.62 1:23.61
6 1076 WARD, MORGAN 8 IS 1:24.19 B 3
40.50 1:24.19
7 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 1:24.98 B 2
41.32 1:24.98
8 1244 YEE, JOYCE 9 DM 1:25.18 B 1
39.58 1:25.18
9 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 1:25.54 B -
40.49 1:25.54
10 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 1:26.01 B -
40.78 1:26.01
11 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 1:27.40 B -
40.97 1:27.40
12 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 1:28.04 B -
42.11 1:28.04
13 1261 ALLEMAN, ELISA 9 DM 1:28.96 B -
14 1238 MONCRIEF, KATHERINE 9 DM 1:29.09 B -
43.55 1:29.09
15 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 1:31.99 B -
42.55 1:31.99
16 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 1:33.35 -
44.45 1:33.35
17 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 1:33.67 -
43.27 1:33.67
18 1066 WEBER, SARAH 9 IS 1:38.79 -
44.25 1:38.79
* C Swimmers *
1 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 1:24.21 B 9
40.29 1:24.21
2 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 1:24.99 B 7
40.90 1:24.99
3 1015 MCGOWAN, CATHERINE 9 GCAT 1:26.44 B 6
40.92 1:26.44
4 1225 SMITH, ELIZABETH 10 GROC 1:30.06 B 5
42.92 1:30.06
5 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS 1:33.44 4
42.11 1:33.44
6 1278 KIMM, LINDA 9 DM 1:33.63 3
45.46 1:33.63
7 1044 SOLOMON, ALEXANDRA 9 GCAT 1:35.30 2
43.37 1:35.30
8 1319 MAUTE, MARCELLA 10 DM 1:38.40 1
45.87 1:38.40
9 1210 BITTLE, PATRICIA 9 GROC 1:46.76 -
49.83 1:46.76
Girls 10 & Under 200 Free
A: ------ 2:36.39
BB: ------ 2:58.29
B: ------ 3:20.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1239 BECK, SPINDRIFT 9 DM 2:41.27 BB 9
36.35 1:17.16 2:01.29 2:41.27
2 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 2:41.51 BB 7
37.27 1:20.36 2:02.40 2:41.51
3 1109 COOKE, MARY 10 LAC 2:43.77 BB 6
37.52 1:19.98 2:02.83 2:43.77
4 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 2:43.82 BB 5
37.70 1:20.16 2:04.13 2:43.82
5 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 2:45.82 BB 4
37.00 1:20.08 2:04.51 2:45.82
* B Swimmers *
1 1012 LAMB, LISA 10 GCAT 2:52.54 BB+ 9
38.86 1:22.47 2:07.24 2:52.54
2 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 2:57.15 BB+ 7
41.83 1:29.04 2:15.66 2:57.15
3 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 2:58.31 B 6
41.60 1:28.88 2:15.56 2:58.31
4 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 3:01.04 B 5
39.90 1:26.38 2:15.30 3:01.04
5 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 3:02.06 B 4
38.15 3:02.06 3:02.06
6 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 3:05.41 B 3
41.32 1:29.06 2:14.17 3:05.41
7 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 3:18.72 B 2
42.42 1:33.59 2:26.14 3:18.72
* C Swimmers *
1 1145 SMITH, REBECCA 10 LAC 2:48.26 BB 9
37.32 1:21.66 2:06.49 2:48.26
2 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC 2:56.36 BB 7
37.27 1:21.21 2:10.49 2:56.36
3 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT 2:57.31 BB 6
39.86 1:26.14 2:14.07 2:57.31
4 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 2:57.80 BB 5
38.41 1:24.36 2:13.43 2:57.80
5 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 3:01.02 B 4
41.16 1:29.74 2:16.99 3:01.02
6 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 3:02.51 B 3
42.87 1:31.12 2:19.82 3:02.51
7 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 3:11.67 B 2
43.38 1:33.59 2:24.21 3:11.67
8 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 3:15.21 B 1
42.16 1:34.11 2:25.42 3:15.21
9 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 3:16.15 B -
44.43 1:35.71 2:30.40 3:16.15
10 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 3:17.68 B -
45.09 1:37.45 2:27.21 3:17.68
11 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 3:23.04 -
45.21 1:40.53 2:33.90 3:23.04
12 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS 3:25.21 -
43.20 1:36.70 2:32.07 3:25.21
13 1075 DESTEFANO, TIFFANY 10 IS 3:32.83 -
43.08 1:39.00 2:36.62 3:32.83
14 1033 SMITH, CASEY 10 GCAT 3:34.50 -
46.22 1:41.17 2:37.86 3:34.50
Girls 10 & Under 50 Back
A: ------ 38.19
BB: ------ 43.49
B: ------ 48.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1109 COOKE, MARY 10 LAC 38.98 BB 9
2 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 39.82 BB 7
3 1250 MASTERS, KRISTIN 10 DM 39.97 BB 6
4 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 40.43 BB 5
5 1299 PEN;EY, HANNAH 10 DM 40.50 BB 4
6 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 40.68 BB 3
7 1239 BECK, SPINDRIFT 9 DM 40.82 BB 2
8 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 41.97 BB 1
9 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT 42.13 BB -
10 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 44.81 B -
* B Swimmers *
1 1298 HUMPHREY, SAMANTHA 10 LAC 40.89 BB+ 9
2 1147 STRITE, DANNIELLE 8 LAC 41.75 BB+ 7
3 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 42.74 BB+ 6
4 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT 43.09 BB+ 5
5 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 43.70 B 4
6 1033 SMITH, CASEY 10 GCAT 44.06 B 3
7 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 44.11 B 2
8 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 44.16 B 1
9 1012 LAMB, LISA 10 GCAT 44.30 B -
10 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 44.50 B -
11 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 44.74 B -
12 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 44.76 B -
13 1312 RAYESKI, KYLA 10 LAC 45.06 B -
14 1145 SMITH, REBECCA 10 LAC 45.08 B -
15 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 45.10 B -
16 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 45.50 B -
17 1238 MONCRIEF, KATHERINE 9 DM 45.57 B -
18 1041 GIBSON, SARAH 10 GCAT 46.65 B -
19 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 46.81 B -
20 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 46.83 B -
21 1244 YEE, JOYCE 9 DM 47.61 B -
22 1075 DESTEFANO, TIFFANY 10 IS 48.99 -
23 1278 KIMM, LINDA 9 DM 49.25 -
24 1047 KEAFFABER, LAURA 10 GCAT 49.92 -
25 1207 PUTNAM, LINDSAY 9 GROC 51.93 -
* C Swimmers *
1 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 45.19 B 9
2 1221 MOFFATT, EMILEE 8 GROC 45.32 B 7
3 1138 THRONHILL, KIERSTIN 10 LAC 46.45 B 6
4 1139 BOESCHENSTEIN, ALEXANDR10 LAC 48.68 B 5
5 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 48.97 4
6 1261 ALLEMAN, ELISA 9 DM 49.10 3
7 1206 DARENSBURG, BRIANA 10 GROC 49.14 2
8 1319 MAUTE, MARCELLA 10 DM 49.54 1
9 1306 FREIBERG, CARLY 10 GROC 49.74 -
10 1050 NORMAN, CRISTEN 9 GCAT 49.97 -
11 1134 WAVERKA, RACHAEL 9 LAC 51.75 -
12 1044 SOLOMON, ALEXANDRA 9 GCAT 52.39 -
13 1303 FREIBERG, CIERRA 9 GROC 53.14 -
14 1019 SPRINGER, ERIN 9 GCAT 53.19 -
15 1152 WOHR, LINDSAY 10 LAC 54.18 -
16 1214 GLOVER, CASEY 9 GROC 55.83 -
17 1293 STRINGER, LAURA 10 IS 58.80 -
- 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS DQ -
Girls 10 & Under 100 Back
A: ------ 1:22.19
BB: ------ 1:33.99
B: ------ 1:45.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1109 COOKE, MARY 10 LAC 1:23.91 BB 9
40.46 1:23.91
2 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 1:24.77 BB 7
40.96 1:24.77
3 1175 THOMAS, CAITLIN 10 GAR 1:30.05 BB 6
43.63 1:30.05
4 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 1:31.20 BB 5
44.74 1:31.20
5 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 1:32.91 BB 4
44.39 1:32.91
* B Swimmers *
1 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 1:26.15 BB+ 9
41.06 1:26.15
2 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 1:30.56 BB+ 7
44.13 1:30.56
3 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 1:35.96 B 6
47.88 1:35.96
4 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 1:37.27 B 5
48.24 1:37.27
5 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 1:40.88 B 4
48.20 1:40.88
- 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR NS -
* C Swimmers *
1 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 1:30.63 BB 9
43.64 1:30.63
2 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 1:32.74 BB 7
43.77 1:32.74
3 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 1:37.98 B 6
47.20 1:37.98
4 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 1:38.05 B 5
47.94 1:38.05
5 1076 WARD, MORGAN 8 IS 1:39.23 B 4
47.80 1:39.23
6 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 1:39.74 B 3
47.32 1:39.74
7 1238 MONCRIEF, KATHERINE 9 DM 1:40.67 B 2
50.89 1:40.67
8 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 1:42.28 B 1
49.59 1:42.28
9 1222 RITTER, KATHYRN 9 GROC 1:42.66 B -
49.03 1:42.66
10 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 1:43.11 B -
50.24 1:43.11
10 1278 KIMM, LINDA 9 DM 1:43.11 B -
49.22 1:43.11
12 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 1:47.56 -
52.55 1:47.56
13 1225 SMITH, ELIZABETH 10 GROC 1:58.63 -
1:01.00 1:58.63
- 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS DQ -
52.24 1:51.10
Girls 10 & Under 50 Breast
A: ------ 41.99
BB: ------ 47.79
B: ------ 53.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1175 THOMAS, CAITLIN 10 GAR 45.24 BB 9
2 1319 MAUTE, MARCELLA 10 DM 45.30 BB 7
3 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 45.47 BB 6
4 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 46.08 BB 5
5 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 46.28 BB 4
6 1269 LARSEN, DIANA 10 DM 46.61 BB 3
7 1109 COOKE, MARY 10 LAC 47.48 BB 2
8 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT 48.05 B 1
9 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 48.30 B -
10 1253 WACKEL, MARGARET 10 DM 49.99 B -
* B Swimmers *
1 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS 46.79 BB+ 9
2 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 47.54 BB+ 7
3 1147 STRITE, DANNIELLE 8 LAC 47.81 B 6
4 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 48.63 B 5
5 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 49.03 B 4
6 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 49.15 B 3
7 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 49.25 B 2
8 1015 MCGOWAN, CATHERINE 9 GCAT 49.85 B 1
9 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT 49.89 B -
10 1244 YEE, JOYCE 9 DM 50.01 B -
11 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 50.29 B -
12 1238 MONCRIEF, KATHERINE 9 DM 50.69 B -
13 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 51.20 B -
14 1066 WEBER, SARAH 9 IS 51.25 B -
14 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 51.25 B -
16 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 51.62 B -
17 1076 WARD, MORGAN 8 IS 52.34 B -
18 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 52.47 B -
19 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 54.17 -
- 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC DQ -
* C Swimmers *
1 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 47.50 BB 9
2 1325 GORGAN, KELLY 10 LAC 52.47 B 7
3 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 52.88 B 6
4 1044 SOLOMON, ALEXANDRA 9 GCAT 53.86 5
5 1210 BITTLE, PATRICIA 9 GROC 54.39 4
6 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 55.27 3
7 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 55.85 2
8 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 56.09 1
9 1278 KIMM, LINDA 9 DM 56.17 -
10 1225 SMITH, ELIZABETH 10 GROC 56.66 -
11 1222 RITTER, KATHYRN 9 GROC 57.07 -
12 1322 MIQUEL, KATRINA 9 DM 1:06.72 -
13 1261 ALLEMAN, ELISA 9 DM 1:08.06 -
14 1293 STRINGER, LAURA 10 IS 1:10.49 -
Girls 10 & Under 100 Breast
A: ------ 1:33.39
BB: ------ 1:46.69
B: ------ 1:59.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 1:36.92 BB 9
47.24 1:36.92
2 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 1:39.57 BB 7
46.30 1:39.57
3 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 1:39.79 BB 6
47.84 1:39.79
4 1109 COOKE, MARY 10 LAC 1:40.91 BB 5
48.47 1:40.91
5 1319 MAUTE, MARCELLA 10 DM 1:43.88 BB 4
46.59 1:43.88
* B Swimmers *
1 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 1:38.33 BB+ 9
47.19 1:38.33
2 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 1:42.86 BB+ 7
47.95 1:42.86
3 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 1:45.26 BB+ 6
50.20 1:45.26
4 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT 1:48.08 B 5
50.72 1:48.08
5 1033 SMITH, CASEY 10 GCAT 1:48.42 B 4
50.86 1:48.42
6 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 1:51.89 B 3
53.79 1:51.89
- 1012 LAMB, LISA 10 GCAT DQ -
49.58 1:47.13
* C Swimmers *
1 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 1:38.06 BB 9
46.45 1:38.06
2 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS 1:42.10 BB 7
46.97 1:42.10
3 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 1:42.44 BB 6
49.06 1:42.44
4 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC 1:43.02 BB 5
47.50 1:43.02
5 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 1:47.13 B 4
50.16 1:47.13
6 1299 PEN;EY, HANNAH 10 DM 1:48.04 B 3
51.73 1:48.04
7 1041 GIBSON, SARAH 10 GCAT 1:49.52 B 2
51.14 1:49.52
8 1238 MONCRIEF, KATHERINE 9 DM 1:50.34 B 1
53.07 1:50.34
9 1206 DARENSBURG, BRIANA 10 GROC 1:50.51 B -
53.24 1:50.51
10 1134 WAVERKA, RACHAEL 9 LAC 1:50.59 B -
53.10 1:50.59
11 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 1:52.72 B -
52.23 1:52.72
12 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 1:54.14 B -
53.56 1:54.14
13 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 1:58.19 B -
56.25 1:58.19
14 1207 PUTNAM, LINDSAY 9 GROC 1:59.57 B -
57.38 1:59.57
15 1278 KIMM, LINDA 9 DM 2:02.12 -
57.17 2:02.12
16 1047 KEAFFABER, LAURA 10 GCAT 2:02.30 -
57.18 2:02.30
17 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 2:05.62 -
59.68 2:05.62
18 1306 FREIBERG, CARLY 10 GROC 2:14.06 -
1:01.36 2:14.06
19 1322 MIQUEL, KATRINA 9 DM 2:30.86 -
1:10.85 2:30.86
- 1138 THRONHILL, KIERSTIN 10 LAC DQ -
53.73 1:52.40
Girls 10 & Under 50 Fly
A: ------ 37.29
BB: ------ 42.99
B: ------ 48.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 36.24 A+ 9
2 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 36.42 A+ 7
3 1239 BECK, SPINDRIFT 9 DM 37.96 BB 6
4 1109 COOKE, MARY 10 LAC 39.42 BB 5
5 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 39.83 BB 4
6 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 40.88 BB 3
7 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT 41.21 BB 2
8 1250 MASTERS, KRISTIN 10 DM 42.38 BB 1
9 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 42.78 BB -
10 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 43.35 B -
* B Swimmers *
1 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 40.42 BB+ 9
2 1012 LAMB, LISA 10 GCAT 40.79 BB+ 7
3 1312 RAYESKI, KYLA 10 LAC 41.79 BB+ 6
4 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 42.50 BB+ 5
5 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 43.72 B 4
6 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 45.96 B 3
7 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 46.82 B 2
8 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 47.08 B 1
9 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 47.94 B -
10 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC 48.30 B -
11 1261 ALLEMAN, ELISA 9 DM 49.64 -
12 1207 PUTNAM, LINDSAY 9 GROC 53.53 -
- 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT DQ -
- 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT DQ -
* C Swimmers *
1 1147 STRITE, DANNIELLE 8 LAC 41.40 BB 9
2 1075 DESTEFANO, TIFFANY 10 IS 49.38 7
3 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 49.64 6
4 1134 WAVERKA, RACHAEL 9 LAC 50.50 5
5 1221 MOFFATT, EMILEE 8 GROC 50.59 4
6 1044 SOLOMON, ALEXANDRA 9 GCAT 50.82 3
7 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 50.98 2
8 1041 GIBSON, SARAH 10 GCAT 51.29 1
9 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 51.48 -
10 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 52.06 -
11 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 53.60 -
12 1306 FREIBERG, CARLY 10 GROC 54.15 -
13 1214 GLOVER, CASEY 9 GROC 56.12 -
14 1303 FREIBERG, CIERRA 9 GROC 1:00.95 -
- 1033 SMITH, CASEY 10 GCAT DQ -
- 1019 SPRINGER, ERIN 9 GCAT DQ -
Girls 10 & Under 100 Fly
A: ------ 1:26.69
BB: ------ 1:42.09
B: ------ 1:57.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 1:27.11 BB 9
39.42 1:27.11
2 1253 WACKEL, MARGARET 10 DM 1:29.71 BB 7
40.45 1:29.71
3 1109 COOKE, MARY 10 LAC 1:30.12 BB 6
41.77 1:30.12
* B Swimmers *
1 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 1:39.66 BB+ 9
45.37 1:39.66
2 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 1:40.37 BB+ 7
45.04 1:40.37
3 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 1:43.85 B 6
45.96 1:43.85
4 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 1:58.82 5
57.04 1:58.82
- 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS DQ -
57.73 2:11.90
* C Swimmers *
1 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 1:31.54 BB 9
42.54 1:31.54
2 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 1:38.40 BB 7
43.09 1:38.40
3 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 1:45.71 B 6
50.12 1:45.71
4 1076 WARD, MORGAN 8 IS 1:51.20 B 5
51.31 1:51.20
5 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 1:54.09 B 4
49.85 1:54.09
6 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 2:02.15 3
55.28 2:02.15
7 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 2:14.15 2
58.07 2:14.15
Girls 10 & Under 100 IM
A: ------ 1:23.19
BB: ------ 1:34.39
B: ------ 1:45.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 1:23.03 A+ 9
39.19 1:23.03
2 1250 MASTERS, KRISTIN 10 DM 1:23.41 BB 7
40.96 1:23.41
3 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 1:25.91 BB 6
40.77 1:25.91
4 1109 COOKE, MARY 10 LAC 1:26.24 BB 5
38.70 1:26.24
5 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 1:28.71 BB 4
38.91 1:28.71
6 1253 WACKEL, MARGARET 10 DM 1:28.76 BB 3
38.52 1:28.76
7 1285 WEBER, ALEXANDRA 9 DM 1:30.81 BB 2
41.35 1:30.81
8 1154 EDWARDS, KATHRYN 10 LAC 1:30.96 BB 1
42.35 1:30.96
9 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 1:32.32 BB -
42.15 1:32.32
10 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 1:34.49 B -
44.53 1:34.49
- 1048 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT DQ -
42.75 1:31.96
- 1175 THOMAS, CAITLIN 10 GAR DNF -
* B Swimmers *
1 1039 GOODWIN, TAYLOR 10 GCAT 1:30.49 BB+ 9
42.53 1:30.49
2 1176 UPDYKE, KATHERINE 8 GAR 1:30.94 BB+ 7
41.37 1:30.94
3 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 1:31.21 BB+ 6
42.86 1:31.21
4 1213 DURANT, MORGAN 8 GROC 1:34.80 B 5
44.68 1:34.80
5 1204 PECKHAM, VALERIE 10 GROC 1:35.32 B 4
44.15 1:35.32
6 1015 MCGOWAN, CATHERINE 9 GCAT 1:36.61 B 3
47.03 1:36.61
7 1188 BARRS, BREANNA 9 GAR 1:36.85 B 2
43.96 1:36.85
8 1266 BUTTERWORTH, CAROLINE 9 DM 1:37.03 B 1
49.07 1:37.03
9 1199 CUMMINGS, KARA 10 GROC 1:38.22 B -
44.13 1:38.22
10 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 1:38.85 B -
49.02 1:38.85
11 1021 KIRALY, RIANE 10 GCAT 1:38.86 B -
48.88 1:38.86
12 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 1:40.44 B -
46.19 1:40.44
13 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 1:40.59 B -
44.93 1:40.59
14 1222 RITTER, KATHYRN 9 GROC 1:40.69 B -
48.56 1:40.69
15 1238 MONCRIEF, KATHERINE 9 DM 1:40.98 B -
48.11 1:40.98
16 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 1:41.25 B -
51.11 1:41.25
17 1066 WEBER, SARAH 9 IS 1:45.34 B -
49.43 1:45.34
* C Swimmers *
1 1147 STRITE, DANNIELLE 8 LAC 1:31.52 BB 9
2 1321 SAVAGE, CHELSEA 9 GCAT 1:37.37 B 7
3 1278 KIMM, LINDA 9 DM 1:45.71 6
49.30 1:45.71
4 1319 MAUTE, MARCELLA 10 DM 1:47.59 5
51.07 1:47.59
5 1261 ALLEMAN, ELISA 9 DM 1:51.26 4
49.01 1:51.26
6 1210 BITTLE, PATRICIA 9 GROC 2:00.48 3
- 1225 SMITH, ELIZABETH 10 GROC DQ -
- 1325 GORGAN, KELLY 10 LAC DQ -
- 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS DQ -
Girls 10 & Under 200 IM
A: ------ 2:55.99
BB: ------ 3:19.39
B: ------ 3:42.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1250 MASTERS, KRISTIN 10 DM 2:53.31 A+ 9
39.89 1:25.26 2:12.50 2:53.31
2 1239 BECK, SPINDRIFT 9 DM 2:59.72 BB 7
1:28.28 2:59.72 2:59.72
3 1109 COOKE, MARY 10 LAC 3:01.22 BB 6
41.12 1:25.09 2:21.66 3:01.22
4 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 3:05.25 BB 5
40.86 1:27.72 2:23.53 3:05.25
5 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 3:06.40 BB 4
42.45 1:29.38 2:26.98 3:06.40
6 1243 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM 3:08.85 BB 3
43.21 1:27.13 2:24.51 3:08.85
7 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 3:16.92 BB 2
46.90 1:33.74 2:36.48 3:16.92
* B Swimmers *
1 1012 LAMB, LISA 10 GCAT 3:14.96 BB+ 9
1:32.94 3:14.96 3:14.96
2 1022 BALL, CAITLIN 10 GCAT 3:19.05 BB+ 7
43.01 1:33.79 2:30.87 3:19.05
3 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 3:21.84 B 6
45.15 1:37.49 2:34.94 3:21.84
4 1130 ZUREK, KIMBERLY 9 LAC 3:25.87 B 5
51.66 1:39.90 2:39.83 3:25.87
* C Swimmers *
1 1076 WARD, MORGAN 8 IS 3:30.80 B 9
51.53 1:46.89 2:48.23 3:30.80
2 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 3:30.95 B 7
48.84 1:43.45 2:43.89 3:30.95
3 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 3:40.59 B 6
52.95 1:41.35 2:51.15 3:40.59
4 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 3:49.86 5
- 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT DQ -
- 1092 HENDERSON, KESLEY 10 IS DQ -
Girls 10 & Under 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3015 LAC A LAC 2:17.54 18
2 3026 GCAT A GCAT 2:21.21 14
3 3029 Dallas Mustangs A DM 2:22.00 12
37.34 1:10.90 1:47.92 2:22.00
4 3031 Irving Swimmers A IS 2:26.43 -
39.61 1:15.82 1:53.63 2:26.43
5 3027 GCAT B GCAT 2:26.53 -
6 3001 GROC A GROC 2:31.29 -
33.87 1:10.04 1:47.51 2:31.29
7 3030 Dallas Mustangs B DM 2:38.32 -
39.06 1:21.66 2:01.36 2:38.32
8 3040 Dallas Mustangs C DM 2:39.02 -
34.52 1:15.10 2:07.13 2:39.02
9 3002 GROC B GROC 2:45.80 -
45.65 1:26.45 2:07.38 2:45.80
10 3016 LAC B LAC 2:47.60 -
47.53 1:29.36 2:09.91 2:47.60
11 3028 GCAT C GCAT 2:48.23 -
48.55 1:29.42 2:09.20 2:48.23
Girls 10 & Under 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3049 Dallas Mustangs A DM 2:35.85 18
38.37 1:26.29 2:01.58 2:35.85
2 3054 GCAT A GCAT 2:40.05 14
40.99 1:26.82 2:04.35 2:40.05
3 3052 Irving Swimmers A IS 2:47.23 12
47.83 1:30.20 2:09.54 2:47.23
4 3057 LAC A LAC 2:49.89 -
45.52 1:35.18 2:14.42 2:49.89
5 3050 Dallas Mustangs B DM 3:06.59 -
49.48 1:37.48 2:32.23 3:06.59
6 3051 Dallas Mustangs C DM 3:08.25 -
7 3053 Irving Swimmers B IS 3:22.63 -
- 3055 GCAT B GCAT DQ -
45.65 1:32.68 2:14.63 2:50.00
- 3005 GROC A GROC DQ -
43.92 1:44.27 2:25.82 3:02.08
- 3056 GAR A GAR NS -
Girls 11-12 50 Free
A: ------ 29.89
BB: ------ 32.29
B: ------ 34.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 29.76 A+ -
2 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 29.95 BB -
3 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 30.60 BB -
4 1233 DANIEL, MEGAN 11 DM 30.62 BB -
5 1115 BONEVA, IANA 12 LAC 31.10 BB -
6 1240 MONROE, MEREDITH 11 DM 31.11 BB -
7 1013 ARMACK, AMANDA 12 GCAT 31.29 BB -
8 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 31.45 BB -
8 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 31.45 BB -
10 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 32.01 BB -
11 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 32.02 BB -
12 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 32.50 B -
13 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 33.12 B -
- 1144 SMITH, SARAH 12 LAC NS -
- 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC NS -
* B Swimmers *
1 1208 SELF, MEGHAN 11 GROC 31.82 BB+ -
2 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 32.27 BB+ -
3 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 32.52 B -
4 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 33.17 B -
5 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 33.35 B -
6 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 33.83 B -
7 1242 KITCHEN, LEAH 11 DM 34.14 B -
8 1011 HESTON, MEREDITH 12 GCAT 34.83 -
9 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 34.91 -
10 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 35.11 -
11 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 35.60 -
- 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC NS -
* C Swimmers *
1 1229 BAIMA, MORGAN 11 GROC 30.18 BB -
2 1200 LEE, SARA 11 GROC 33.42 B -
3 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 34.26 B -
4 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 34.36 B -
5 1164 GILLIGAN, SHANNON 11 LAC 35.42 -
6 1212 DAUKSAVAGE, NICOLE 11 GROC 35.86 -
7 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 36.08 -
8 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 36.34 -
9 1146 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 37.15 -
10 1061 HUPF, THERESA 11 GCAT 37.33 -
11 1251 ALLUMS, ABIGAIL 11 DM 37.79 -
12 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 38.31 -
13 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 38.34 -
14 1216 JAHNKE, MEGHAN 11 GROC 38.41 -
15 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 39.01 -
16 1271 MORGAN, SARAH 12 DM 39.30 -
17 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 40.61 -
18 1237 STAPLES, SARAH 12 DM 40.96 -
19 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 41.34 -
20 1255 ARCHER, ERIN 11 DM 42.83 -
21 1135 WAVERKA, KRISTIN 11 LAC 43.31 -
22 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC 48.42 -
23 1093 MUELLER, SARAH 11 IS 58.77 -
- 1091 HUBER, MELANIE 11 IS NS -
- 1193 MARTINEZ, NATALIE 11 GAR NS -
- 1025 BECKERT, RACHEL 11 GCAT NS -
- 1023 BARNES, JENNIFER 11 GCAT NS -
- 1005 DUNN, JENNIFER 12 GCAT NS -
- 1166 MACKRELL, BRITTANY 11 GAR NS -
Girls 11-12 100 Free
A: ------ 1:05.29
BB: ------ 1:10.79
B: ------ 1:16.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 1:10.38 BB 9
2 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 1:11.08 B 7
3 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 1:11.68 B 6
4 1328 MCNAMARA, KATE 12 DM 1:11.83 B 5
5 1273 SHYR, AMY 12 DM 1:14.15 B 4
6 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC 1:16.90 3
- 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR NS -
* B Swimmers *
1 1115 BONEVA, IANA 12 LAC 1:13.31 B 9
2 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 1:14.06 B 7
3 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 1:15.59 B 6
4 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 1:16.17 B 5
5 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 1:17.33 4
6 1133 MCKINNEY, CAITLIN 12 LAC 1:18.16 3
7 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 1:18.68 2
8 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 1:18.69 1
9 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 1:21.14 -
10 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 1:22.57 -
* C Swimmers *
1 1331 RUSTAD, ALEXANDRA 11 GROC 1:14.63 B 9
2 1330 MACKINTOSH, LINSAY 11 DM 1:15.38 B 7
3 1200 LEE, SARA 11 GROC 1:16.17 B 6
4 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 1:19.63 4.5
4 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 1:19.63 4.5
6 1014 JOHNSON, BRITTANY 12 GCAT 1:19.70 3
7 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 1:20.82 1.5
7 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 1:20.82 1.5
9 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 1:21.70 -
9 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 1:21.70 -
11 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS 1:24.31 -
12 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 1:24.86 -
13 1164 GILLIGAN, SHANNON 11 LAC 1:25.52 -
13 1146 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 1:25.52 -
15 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 1:27.23 -
16 1305 DECATO, CRISTIE 11 GCAT 1:27.88 -
16 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 1:27.88 -
18 1155 EDWARDS, MARGARET 11 LAC 1:27.89 -
18 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 1:27.89 -
20 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 1:30.67 -
21 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 1:32.84 -
22 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 1:36.30 -
22 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 1:36.30 -
24 1149 HANSEN, STEPHANIE 11 LAC 1:36.54 -
25 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 1:39.03 -
26 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC 1:50.47 -
27 1093 MUELLER, SARAH 11 IS 2:17.88 -
Girls 11-12 200 Free
A: ------ 2:20.19
BB: ------ 2:31.79
B: ------ 2:43.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1114 ASHBY, EMILY 12 LAC 2:17.33 A+ 9
31.97 1:06.95 1:42.39 2:17.33
2 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 2:23.67 BB 7
32.69 1:09.61 1:47.79 2:23.67
* B Swimmers *
1 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 2:31.62 BB+ 9
34.59 1:14.93 1:55.02 2:31.62
2 1240 MONROE, MEREDITH 11 DM 2:32.50 B 7
34.43 1:14.30 1:55.42 2:32.50
3 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 2:34.23 B 6
34.90 1:14.82 1:55.55 2:34.23
4 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 2:34.53 B 5
35.11 1:14.61 1:56.25 2:34.53
5 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 2:34.99 B 4
35.79 1:16.06 1:57.11 2:34.99
6 1013 ARMACK, AMANDA 12 GCAT 2:40.86 B 3
34.01 1:15.23 1:59.58 2:40.86
* C Swimmers *
1 1229 BAIMA, MORGAN 11 GROC 2:32.14 B 9
33.77 1:13.05 1:52.94 2:32.14
2 1208 SELF, MEGHAN 11 GROC 2:35.75 B 7
35.87 1:16.91 1:58.17 2:35.75
3 1115 BONEVA, IANA 12 LAC 2:36.58 B 6
37.15 1:18.82 1:58.95 2:36.58
4 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 2:37.19 B 5
36.06 1:15.89 1:57.76 2:37.19
5 1242 KITCHEN, LEAH 11 DM 2:37.77 B 4
34.93 1:15.51 1:56.78 2:37.77
6 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 2:42.25 B 3
36.23 1:16.79 2:00.79 2:42.25
7 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 2:45.72 2
38.21 1:21.25 2:45.72 2:45.72
8 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 2:46.02 1
38.72 1:22.68 2:05.66 2:46.02
9 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 2:46.08 -
37.52 1:20.72 2:04.73 2:46.08
10 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 2:47.35 -
36.43 1:19.77 2:05.43 2:47.35
11 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 2:47.79 -
37.54 1:21.44 2:05.13 2:47.79
12 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 2:48.65 -
37.78 1:21.40 2:05.71 2:48.65
13 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 2:50.93 -
38.46 1:23.18 2:08.09 2:50.93
14 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 2:55.36 -
41.15 1:28.45 2:13.47 2:55.36
15 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 2:56.55 -
41.65 1:29.95 2:15.70 2:56.55
16 1166 MACKRELL, BRITTANY 11 GAR 3:03.67 -
41.08 1:29.18 2:18.94 3:03.67
17 1025 BECKERT, RACHEL 11 GCAT 3:05.61 -
41.14 1:28.07 2:18.17 3:05.61
18 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 3:06.21 -
41.21 1:30.27 2:18.73 3:06.21
19 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS 3:06.52 -
40.60 1:28.30 2:19.51 3:06.52
20 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 3:07.57 -
41.95 1:30.89 2:20.49 3:07.57
21 1158 TOUSIGNANT, NOEL 11 LAC 3:08.60 -
40.90 1:31.90 2:19.72 3:08.60
22 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 3:14.52 -
40.78 2:23.01 3:16.57 3:14.52
23 1061 HUPF, THERESA 11 GCAT 3:17.12 -
40.21 1:30.94 2:24.51 3:17.12
24 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 3:25.92 -
48.08 1:43.33 2:37.90 3:25.92
25 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 3:26.98 -
47.63 1:42.49 2:37.53 3:26.98
26 1149 HANSEN, STEPHANIE 11 LAC 3:27.96 -
44.24 1:40.70 2:37.78 3:27.96
27 1005 DUNN, JENNIFER 12 GCAT 3:33.06 -
42.63 1:38.50 2:37.11 3:33.06
- 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC NS -
Girls 11-12 50 Back
A: ------ 34.29
BB: ------ 37.19
B: ------ 39.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1233 DANIEL, MEGAN 11 DM 34.24 A+ 9
2 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 35.06 BB 7
3 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 35.14 BB 6
4 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 35.52 BB 5
5 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 36.29 BB 4
6 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 37.11 BB 3
7 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 37.55 B 2
8 1240 MONROE, MEREDITH 11 DM 38.18 B 1
* B Swimmers *
1 1208 SELF, MEGHAN 11 GROC 37.33 B 9
2 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 37.48 B 7
3 1316 CARLSON, ASHLEY 11 GCAT 38.02 B 6
4 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 38.04 B 5
5 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 38.23 B 4
6 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 38.45 B 3
7 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 39.07 B 2
* C Swimmers *
1 1229 BAIMA, MORGAN 11 GROC 35.28 BB 9
2 1011 HESTON, MEREDITH 12 GCAT 37.72 B 7
3 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 38.16 B 6
4 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 39.94 B 5
5 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 39.99 B 4
6 1242 KITCHEN, LEAH 11 DM 40.02 3
7 1216 JAHNKE, MEGHAN 11 GROC 40.11 2
8 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 40.19 1
9 1200 LEE, SARA 11 GROC 40.83 -
10 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 40.97 -
11 1013 ARMACK, AMANDA 12 GCAT 41.04 -
12 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 41.61 -
13 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 42.06 -
14 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 42.31 -
15 1023 BARNES, JENNIFER 11 GCAT 42.61 -
16 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 42.74 -
17 1166 MACKRELL, BRITTANY 11 GAR 42.77 -
18 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 42.92 -
19 1115 BONEVA, IANA 12 LAC 42.95 -
20 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 42.98 -
21 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS 43.54 -
22 1212 DAUKSAVAGE, NICOLE 11 GROC 43.89 -
23 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 44.14 -
24 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 44.64 -
25 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 46.16 -
26 1146 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 46.87 -
27 1158 TOUSIGNANT, NOEL 11 LAC 47.30 -
28 1025 BECKERT, RACHEL 11 GCAT 47.42 -
29 1271 MORGAN, SARAH 12 DM 47.46 -
30 1061 HUPF, THERESA 11 GCAT 47.95 -
31 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 48.45 -
32 1251 ALLUMS, ABIGAIL 11 DM 48.62 -
33 1255 ARCHER, ERIN 11 DM 51.44 -
34 1135 WAVERKA, KRISTIN 11 LAC 51.53 -
35 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 53.36 -
36 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC 54.84 -
37 1093 MUELLER, SARAH 11 IS 57.72 -
- 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR DQ -
- 1005 DUNN, JENNIFER 12 GCAT DQ -
- 1193 MARTINEZ, NATALIE 11 GAR NS -
Girls 11-12 100 Back
A: ------ 1:14.89
BB: ------ 1:21.89
B: ------ 1:28.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1328 MCNAMARA, KATE 12 DM 1:14.04 A+ 9
36.33 1:14.04
2 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 1:17.35 BB 7
35.38 1:17.35
3 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 1:19.19 BB 6
38.66 1:19.19
4 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 1:19.61 BB 5
38.34 1:19.61
5 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC 1:22.09 B 4
39.70 1:22.09
* B Swimmers *
1 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 1:23.03 B 9
40.60 1:23.03
2 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 1:23.81 B 7
41.55 1:23.81
3 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 1:25.04 B 6
41.78 1:25.04
- 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS DQ -
41.17 1:27.30
* C Swimmers *
1 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 1:19.33 BB 9
38.48 1:19.33
2 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 1:21.76 BB 7
40.70 1:21.76
3 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 1:24.14 B 6
1:24.14 1:24.14
4 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 1:26.73 B 5
1:26.73 1:26.73
5 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 1:26.79 B 4
41.83 1:26.79
6 1331 RUSTAD, ALEXANDRA 11 GROC 1:27.58 B 3
42.74 1:27.58
7 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 1:29.65 2
43.78 1:29.65
8 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 1:31.47 1
44.35 1:31.47
9 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 1:32.86 -
1:32.86 1:32.86
10 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 1:34.19 -
46.45 1:34.19
11 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 1:36.29 -
46.08 1:36.29
12 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS 1:37.09 -
46.24 1:37.09
13 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 1:39.69 -
47.87 1:39.69
14 1014 JOHNSON, BRITTANY 12 GCAT 1:41.77 -
48.96 1:41.77
15 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 1:44.90 -
52.11 1:44.90
16 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 1:51.95 -
52.27 1:51.95
- 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT DQ -
45.16 1:35.16
- 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR DQ -
53.51 1:49.36
- 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM DQ -
50.34 1:44.26
* Non-Award Swimmers *
- 1273 SHYR, AMY 12 DM X NS -
Girls 11-12 50 Breast
A: ------ 37.99
BB: ------ 41.09
B: ------ 44.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 38.42 BB 9
2 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC 39.00 BB 7
3 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 39.05 BB 6
4 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 40.05 BB 5
5 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 40.41 BB 4
6 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 42.84 B 3
* B Swimmers *
1 1328 MCNAMARA, KATE 12 DM 40.09 BB+ 9
2 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 41.14 B 7
3 1273 SHYR, AMY 12 DM 41.31 B 6
4 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 41.41 B 5
5 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 41.45 B 4
6 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 42.44 B 3
7 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 42.68 B 2
8 1155 EDWARDS, MARGARET 11 LAC 43.25 B 1
9 1115 BONEVA, IANA 12 LAC 43.96 B -
10 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 44.56 -
- 1133 MCKINNEY, CAITLIN 12 LAC NS -
* C Swimmers *
1 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 43.18 B 9
2 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 43.54 B 7
3 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 44.56 6
4 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 44.57 5
5 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 44.80 4
6 1146 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 45.01 3
7 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 45.76 2
8 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 45.99 1
9 1305 DECATO, CRISTIE 11 GCAT 46.06 -
10 1331 RUSTAD, ALEXANDRA 11 GROC 46.34 -
11 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 46.36 -
12 1200 LEE, SARA 11 GROC 46.61 -
13 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 47.08 -
14 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 47.39 -
15 1014 JOHNSON, BRITTANY 12 GCAT 47.51 -
16 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 47.58 -
17 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 48.23 -
18 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 48.24 -
19 1330 MACKINTOSH, LINSAY 11 DM 48.29 -
20 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 48.49 -
21 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 49.25 -
22 1164 GILLIGAN, SHANNON 11 LAC 51.40 -
23 1149 HANSEN, STEPHANIE 11 LAC 51.70 -
24 1159 SHAU, ESTHER 12 LAC 52.08 -
25 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS 53.31 -
26 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 53.69 -
27 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 54.69 -
28 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 58.63 -
29 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC 59.43 -
30 1093 MUELLER, SARAH 11 IS 1:09.85 -
Girls 11-12 100 Breast
A: ------ 1:22.19
BB: ------ 1:29.29
B: ------ 1:36.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1316 CARLSON, ASHLEY 11 GCAT 1:19.67 A+ 9
37.54 1:19.67
2 1233 DANIEL, MEGAN 11 DM 1:25.58 BB 7
39.60 1:25.58
3 1114 ASHBY, EMILY 12 LAC 1:27.11 BB 6
40.15 1:27.11
* B Swimmers *
1 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 1:26.94 BB+ 9
40.85 1:26.94
2 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 1:27.34 BB+ 7
42.12 1:27.34
3 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 1:28.92 BB+ 6
41.98 1:28.92
4 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 1:29.43 B 5
41.99 1:29.43
5 1023 BARNES, JENNIFER 11 GCAT 1:30.22 B 4
42.03 1:30.22
6 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 1:31.60 B 3
43.92 1:31.60
7 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 1:34.35 B 2
45.41 1:34.35
8 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 1:34.97 B 1
43.47 1:34.97
9 1208 SELF, MEGHAN 11 GROC 1:40.00 -
45.96 1:40.00
* C Swimmers *
1 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 1:24.27 BB 9
39.74 1:24.27
2 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 1:32.82 B 7
44.34 1:32.82
3 1013 ARMACK, AMANDA 12 GCAT 1:32.98 B 6
43.89 1:32.98
4 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 1:33.42 B 5
44.33 1:33.42
5 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 1:33.71 B 4
43.42 1:33.71
6 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 1:36.41 3
44.15 1:36.41
7 1146 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 1:36.57 2
46.14 1:36.57
8 1242 KITCHEN, LEAH 11 DM 1:36.89 1
45.72 1:36.89
9 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 1:37.06 -
45.54 1:37.06
10 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 1:38.03 -
46.14 1:38.03
11 1166 MACKRELL, BRITTANY 11 GAR 1:38.99 -
47.73 1:38.99
12 1011 HESTON, MEREDITH 12 GCAT 1:39.09 -
46.57 1:39.09
13 1305 DECATO, CRISTIE 11 GCAT 1:39.56 -
47.16 1:39.56
14 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 1:40.86 -
47.89 1:40.86
15 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 1:40.87 -
46.74 1:40.87
16 1271 MORGAN, SARAH 12 DM 1:41.27 -
47.66 1:41.27
17 1200 LEE, SARA 11 GROC 1:41.29 -
49.08 1:41.29
18 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 1:42.46 -
47.87 1:42.46
19 1005 DUNN, JENNIFER 12 GCAT 1:42.63 -
47.90 1:42.63
20 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 1:44.03 -
48.30 1:44.03
21 1025 BECKERT, RACHEL 11 GCAT 1:46.48 -
50.48 1:46.48
22 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 1:48.17 -
51.69 1:48.17
23 1135 WAVERKA, KRISTIN 11 LAC 1:49.33 -
50.95 1:49.33
24 1149 HANSEN, STEPHANIE 11 LAC 1:49.43 -
52.21 1:49.43
25 1216 JAHNKE, MEGHAN 11 GROC 1:49.86 -
51.14 1:49.86
26 1237 STAPLES, SARAH 12 DM 1:50.00 -
50.90 1:50.00
27 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 1:50.59 -
52.57 1:50.59
28 1251 ALLUMS, ABIGAIL 11 DM 1:51.71 -
52.08 1:51.71
29 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 1:52.83 -
53.12 1:52.83
30 1212 DAUKSAVAGE, NICOLE 11 GROC 2:03.66 -
57.28 2:03.66
31 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 2:10.18 -
1:01.61 2:10.18
32 1093 MUELLER, SARAH 11 IS 2:37.06 -
1:14.95 2:37.06
- 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR DQ -
50.67 1:47.78
- 1014 JOHNSON, BRITTANY 12 GCAT NS -
Girls 11-12 50 Fly
A: ------ 32.69
BB: ------ 35.39
B: ------ 38.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 32.01 A+ 9
2 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 33.36 BB 7
3 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 34.98 BB 6
4 1114 ASHBY, EMILY 12 LAC 36.26 B 5
* B Swimmers *
1 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 34.06 BB+ 9
2 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 34.66 BB+ 7
3 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 35.10 BB+ 6
4 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 35.34 BB+ 5
5 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 35.80 B 4
6 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 36.17 B 3
7 1233 DANIEL, MEGAN 11 DM 36.27 B 2
* C Swimmers *
1 1240 MONROE, MEREDITH 11 DM 35.16 BB 9
2 1011 HESTON, MEREDITH 12 GCAT 37.46 B 7
3 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 37.75 B 6
4 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 38.34 5
5 1023 BARNES, JENNIFER 11 GCAT 39.69 4
6 1164 GILLIGAN, SHANNON 11 LAC 39.90 3
7 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 40.58 2
8 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 40.74 1
9 1242 KITCHEN, LEAH 11 DM 40.83 -
10 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 41.50 -
11 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 41.59 -
12 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 42.81 -
13 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 43.30 -
14 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 43.42 -
15 1251 ALLUMS, ABIGAIL 11 DM 44.39 -
16 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 44.79 -
17 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 44.85 -
18 1305 DECATO, CRISTIE 11 GCAT 44.94 -
19 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 45.28 -
20 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 46.01 -
21 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS 46.21 -
22 1061 HUPF, THERESA 11 GCAT 47.11 -
23 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 47.25 -
24 1149 HANSEN, STEPHANIE 11 LAC 48.24 -
25 1158 TOUSIGNANT, NOEL 11 LAC 48.84 -
26 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 49.16 -
27 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 49.79 -
28 1166 MACKRELL, BRITTANY 11 GAR 49.96 -
29 1237 STAPLES, SARAH 12 DM 50.33 -
30 1255 ARCHER, ERIN 11 DM 53.38 -
31 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC 1:02.52 -
32 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 1:03.17 -
- 1135 WAVERKA, KRISTIN 11 LAC DQ -
- 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT DQ -
- 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT DQ -
- 1025 BECKERT, RACHEL 11 GCAT NS -
- 1212 DAUKSAVAGE, NICOLE 11 GROC NS -
- 1005 DUNN, JENNIFER 12 GCAT NS -
- 1200 LEE, SARA 11 GROC NS -
Girls 11-12 100 Fly
A: ------ 1:14.09
BB: ------ 1:21.09
B: ------ 1:28.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1073 BUETER, ELISE 12 IS 1:11.26 A+ 9
32.64 1:11.26
2 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 1:21.93 B 7
37.26 1:21.93
* B Swimmers *
1 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 1:18.81 BB+ 9
37.58 1:18.81
2 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 1:20.75 BB+ 7
38.60 1:20.75
3 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 1:24.00 B 6
39.97 1:24.00
- 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR NS -
* C Swimmers *
1 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 1:18.20 BB 9
35.67 1:18.20
2 1273 SHYR, AMY 12 DM 1:19.69 BB 7
37.52 1:19.69
3 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 1:20.54 BB 6
38.11 1:20.54
4 1331 RUSTAD, ALEXANDRA 11 GROC 1:26.50 B 5
40.39 1:26.50
5 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 1:30.06 4
43.16 1:30.06
6 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 1:31.61 3
43.31 1:31.61
7 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 1:33.26 2
42.22 1:33.26
8 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 1:36.13 1
45.18 1:36.13
9 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 1:36.64 -
42.43 1:36.64
10 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 1:44.92 -
47.19 1:44.92
11 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 1:45.37 -
47.69 1:45.37
12 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 1:48.30 -
49.03 1:48.30
- 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT DQ -
- 1005 DUNN, JENNIFER 12 GCAT NS -
- 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC NS -
Girls 11-12 100 IM
A: ------ 1:14.59
BB: ------ 1:20.79
B: ------ 1:27.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1036 KLOCKE, STEPHANIE 12 GCAT 1:15.83 BB 9
35.54 1:15.83
2 1328 MCNAMARA, KATE 12 DM 1:18.45 BB 7
36.94 1:18.45
3 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 1:19.07 BB 6
36.79 1:19.07
* B Swimmers *
1 1273 SHYR, AMY 12 DM 1:14.60 BB+ 9
34.61 1:14.60
2 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 1:19.22 BB+ 7
36.75 1:19.22
3 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 1:19.66 BB+ 6
37.28 1:19.66
4 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC 1:20.09 BB+ 5
37.98 1:20.09
5 1035 KLOCKE, MARGARET 12 GCAT 1:21.58 B 4
38.22 1:21.58
6 1115 BONEVA, IANA 12 LAC 1:24.21 B 3
38.47 1:24.21
7 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 1:25.59 B 2
39.73 1:25.59
8 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 1:26.35 B 1
41.45 1:26.35
* C Swimmers *
1 1267 BUTTERWORTH, CATHERINE 12 DM 1:22.14 B 9
39.13 1:22.14
2 1280 BOLLEN, MOLLY 11 DM 1:22.33 B 7
37.02 1:22.33
3 1010 SMITH, REJI 11 GCAT 1:23.72 B 6
38.84 1:23.72
4 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 1:24.58 B 5
40.71 1:24.58
5 1331 RUSTAD, ALEXANDRA 11 GROC 1:25.50 B 4
40.10 1:25.50
6 1117 DAWSON, JULIA 12 LAC 1:26.07 B 3
37.57 1:26.07
7 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 1:26.23 B 2
41.41 1:26.23
8 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 1:26.53 B 1
41.15 1:26.53
9 1004 DALTON, ELIZABETH 11 GCAT 1:27.41 -
42.33 1:27.41
10 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 1:27.44 -
39.69 1:27.44
11 1049 VAN, KELSEY 11 GCAT 1:27.62 -
40.31 1:27.62
12 1200 LEE, SARA 11 GROC 1:28.72 -
42.71 1:28.72
13 1264 BARFIELD, BRIANNA 12 DM 1:28.80 -
43.27 1:28.80
14 1330 MACKINTOSH, LINSAY 11 DM 1:29.81 -
39.85 1:29.81
15 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 1:30.89 -
44.57 1:30.89
16 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS 1:31.62 -
41.20 1:31.62
17 1305 DECATO, CRISTIE 11 GCAT 1:32.00 -
43.80 1:32.00
18 1155 EDWARDS, MARGARET 11 LAC 1:32.22 -
42.70 1:32.22
19 1125 SKRINAK, KRYSTYN 11 LAC 1:32.61 -
44.12 1:32.61
20 1146 CONNOLLY, ELIZABETH 11 LAC 1:33.94 -
45.96 1:33.94
21 1164 GILLIGAN, SHANNON 11 LAC 1:33.98 -
42.56 1:33.98
22 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 1:34.35 -
43.00 1:34.35
23 1292 BORGSTEDE, CARRIE 11 GCAT 1:34.36 -
44.08 1:34.36
24 1275 MIGUEL, ANGELA 11 DM 1:38.51 -
44.75 1:38.51
25 1030 PORTCH, CAITLIN 11 GCAT 1:39.13 -
46.60 1:39.13
26 1178 DILLIARD, KAITLAIN 11 GAR 1:44.78 -
45.21 1:44.78
27 1091 HUBER, MELANIE 11 IS 1:45.47 -
49.27 1:45.47
28 1181 LAMBERT, VANESSA 11 GAR 1:47.37 -
56.07 1:47.37
29 1149 HANSEN, STEPHANIE 11 LAC 1:47.87 -
52.64 1:47.87
30 1116 BROWN, COURTNEY 11 LAC 2:03.66 -
1:01.67 2:03.66
31 1093 MUELLER, SARAH 11 IS 2:18.86 -
1:04.42 2:18.86
- 1133 MCKINNEY, CAITLIN 12 LAC NS -
Girls 11-12 200 IM
A: ------ 2:39.49
BB: ------ 2:52.69
B: ------ 3:05.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC 2:44.12 BB 9
36.75 1:19.90 2:06.62 2:44.12
* B Swimmers *
1 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 2:43.02 BB+ 9
36.09 1:17.53 2:05.24 2:43.02
2 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 2:49.34 BB+ 7
37.02 1:22.42 2:12.58 2:49.34
3 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 2:52.95 B 6
41.60 1:25.60 2:15.59 2:52.95
4 1174 HILLEBRAND, JESSICA 12 GAR 2:54.46 B 5
36.18 1:20.56 2:12.24 2:54.46
5 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 3:05.46 B 4
43.41 1:31.72 2:22.16 3:05.46
* C Swimmers *
1 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 2:53.05 B 9
35.57 1:22.67 2:13.67 2:53.05
2 1200 LEE, SARA 11 GROC 3:09.23 7
44.39 1:31.84 2:27.01 3:09.23
3 1128 WATT, KAYLA 11 LAC 3:10.06 6
38.37 1:29.43 2:26.33 3:10.06
4 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS 3:24.04 5
45.14 1:35.19 2:34.49 3:24.04
- 1094 HUDGENS, KIMBERLY 12 IS DQ -
50.79 1:45.23 2:49.48 3:43.34
- 1090 LUGO, BRITTANY 11 IS NS -
Girls 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3032 GCAT A GCAT 2:04.30 18
31.41 1:03.39 1:35.42 2:04.30
2 3038 Dallas Mustangs A DM 2:04.70 14
31.48 1:01.81 1:34.58 2:04.70
3 3036 Irving Swimmers A IS 2:05.57 12
31.33 1:02.34 1:35.71 2:05.57
4 3017 LAC A LAC 2:07.48 -
31.55 1:02.72 1:36.86 2:07.48
5 3042 GROC A GROC 2:09.53 -
32.50 1:05.37 1:35.34 2:09.53
6 3033 GCAT B GCAT 2:14.49 -
33.23 1:07.97 1:42.13 2:14.49
7 3019 GAR A GAR 2:25.29 -
31.18 1:11.21 2:25.29 2:25.29
8 3039 Dallas Mustangs C DM 2:25.66 -
34.71 1:15.25 1:53.50 2:25.66
9 3034 GCAT C GCAT 2:25.87 -
32.21 1:09.44 1:48.91 2:25.87
10 3035 GCAT D GCAT 2:31.48 -
38.65 1:18.44 1:57.30 2:31.48
11 3018 LAC B LAC 2:39.21 -
47.86 1:21.95 1:59.51 2:39.21
12 3037 Irving Swimmers B IS 2:46.07 -
36.58 1:15.88 2:13.18 2:46.07
Girls 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3066 Dallas Mustangs A DM 2:19.02 18
35.98 1:16.65 1:49.69 2:19.02
2 3074 Irving Swimmers A IS 2:24.86 14
37.24 1:19.12 1:54.73 2:24.86
3 3064 LAC A LAC 2:26.77 12
35.79 1:21.67 1:55.58 2:26.77
4 3062 GCAT A GCAT 2:30.09 -
39.59 1:21.30 1:58.13 2:30.09
5 3067 GROC A GROC 2:38.28 -
41.94 1:26.71 2:04.96 2:38.28
6 3061 Irving Swimmers B IS 2:44.33 -
42.86 1:31.21 2:09.76 2:44.33
7 3063 GCAT B GCAT 2:51.56 -
42.77 1:28.21 2:18.22 2:51.56
8 3065 LAC B LAC 2:53.32 -
43.69 1:36.35 2:17.09 2:53.32
Girls 12 & Under 500 Free
A: ------ 6:09.29
BB: ------ 6:40.09
B: ------ 7:10.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1114 ASHBY, EMILY 12 LAC 6:08.27 A+ 9
33.31 1:09.41 1:47.30 2:24.68
3:02.44 3:39.52 4:17.06 4:54.85
5:32.69 6:08.27
2 1118 FEDORS, JACLYN 11 LAC 6:09.15 A+ 7
33.61 1:10.99 1:48.35 2:26.34
3:02.95 3:40.24 4:17.98 4:55.85
5:33.41 6:09.15
* B Swimmers *
1 1064 BUSHMAN, CHARA 12 IS 6:13.73 BB+ 9
34.32 1:11.55 1:49.61 2:27.83
3:06.44 3:44.59 4:23.21 5:00.80
5:38.42 6:13.73
2 1288 HEUER, KRISTEN 12 GROC 6:28.57 BB+ 7
34.58 1:13.59 1:52.69 2:32.27
3:11.17 3:50.81 4:30.64 5:10.39
5:49.80 6:28.57
3 1201 MCMANUS, REBECCA 11 GROC 6:46.83 B 6
35.57 1:14.53 1:56.05 2:37.46
3:19.59 4:01.69 4:44.01 5:25.66
6:06.97 6:46.83
4 1072 MELTON, AMANDA 11 IS 6:47.78 B 5
36.57 1:18.08 2:00.48 2:41.64
3:23.95 4:06.04 4:47.63 5:29.22
6:10.47 6:47.78
5 1232 HIGGINS, MEREDITH 10 DM 7:02.61 B 4
33.96 1:15.49 2:00.19 2:44.92
3:29.95 4:15.02 4:59.17 5:41.57
6:22.17 7:02.61
* C Swimmers *
1 1087 CRUM, MADELEINE 10 IS 5:51.35 A 9
31.41 1:06.63 1:42.18 2:18.52
2:54.35 3:30.61 4:06.53 4:42.57
5:17.42 5:51.35
2 1063 BUSHMAN, ALICIA 11 IS 6:44.94 B 7
36.20 1:17.19 1:58.91 2:40.61
3:22.88 4:04.78 4:45.85 5:27.11
6:06.88 6:44.94
3 1067 HILLARY, HAGERTY 11 IS 7:05.44 B 6
35.77 1:17.75 2:02.77 2:47.32
3:31.08 4:15.91 5:01.56 5:44.79
6:27.40 7:05.44
4 1286 DE ROHAN, CATHERINE 10 IS 7:14.38 5
37.32 1:20.54 2:04.37 2:49.93
3:34.06 4:18.82 5:04.29 5:49.06
6:33.32 7:14.38
5 1156 MILLS, MEGAN 10 LAC 7:15.03 4
6 1006 BARTHOLOMEW, SUSAN 10 GCAT 7:21.69 3
1:21.60 2:52.92
7:21.69 5:10.81
7 1132 CAZZELL, EMILY 11 LAC 7:23.08 2
38.72 1:22.53 2:07.15 2:53.52
3:38.45 4:24.25 5:09.60 5:54.82
6:41.11 7:23.08
8 1198 WALKER, STACEY 11 GROC 7:40.20 1
36.63 1:19.30 2:05.34 2:52.87
3:39.94 4:28.95 5:16.87 6:07.17
6:56.84 7:40.20
9 1045 BALL, KELLI 11 GCAT 7:44.90 -
10 1128 WATT, KAYLA 11 LAC 7:45.52 -
11 1024 BARTOS, JUSTINE 11 GCAT 7:46.47 -
38.15 1:24.30 2:13.61 3:02.28
3:51.62 4:41.90 5:30.84 6:18.86
7:06.33 7:46.47
12 1076 WARD, MORGAN 8 IS 7:48.48 -
13 1012 LAMB, LISA 10 GCAT 7:50.50 -
14 1018 MANLEY, ELISE 10 GCAT 8:12.84 -
38.62 1:25.36 2:14.63 3:04.94
3:56.16 5:40.89 6:32.45
8:12.84 8:12.84
15 1038 SIMMONS, BROOKE 10 GCAT 8:14.78 -
42.34 1:31.48 2:21.21 3:12.38
4:03.33 4:54.81 5:46.49 6:37.44
7:28.08 8:14.78
16 1068 HILLARY, HENRIETTE 10 IS 8:18.34 -
17 1084 CARNEY, ASHLEY 10 IS 8:27.36 -
18 1078 WAUGH, SAMANTHA 9 IS 8:52.88 -
- 1080 HENWOOD, COURTNEY 11 IS NS -
Girls 13 & Over 50 Free
A: ------ 28.79
BB: ------ 31.09
B: ------ 33.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1318 YUE, YI 16 IS 27.67 A+ 9
2 1054 SHARP, NICOLE 13 GCAT 28.28 A+ 7
3 1028 CREECY, LINDSEY 14 GCAT 28.50 A+ 6
4 1195 BROOKS, BRITTANY 16 GROC 28.70 A+ 5
5 1170 TREFF, JESSICA 13 GAR 28.79 A+ 4
6 1235 DOMINGUEZ, MELISSA 13 DM 29.07 BB 3
7 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 29.25 BB 2
8 1313 GOLDBERG, ARIELLE 13 DM 29.39 BB 1
9 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 29.64 BB -
10 1226 WYNN, JESSICA 15 GROC 29.80 BB -
11 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 30.22 BB -
12 1119 FILBIN, MELISSA 14 LAC 30.36 BB -
13 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 30.42 BB -
14 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 30.51 BB -
- 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT NS -
* B Swimmers *
1 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 32.27 B 9
2 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 32.75 B 7
* C Swimmers *
1 1230 BAIMA, ERIN 13 GROC 29.56 BB 9
2 1107 MONTAGUE, STACEY 16 IS 30.10 BB 7
3 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC 31.77 B 6
4 1282 ARCHER, EMILY 13 DM 34.29 5
5 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 34.86 4
6 1009 BERRY, MICHELE 14 GCAT 35.08 3
7 1157 EILERS, KIMBERLY 14 LAC 35.36 2
8 1169 MACKRELL, AMANDA 13 GAR 36.36 1
9 1168 ANTHONY, LAUREN 13 GAR 37.19 -
10 1301 SCOTT, MINNIEQUA 13 GROC 45.66 -
- 1100 GRIMALDO, ANDREA 13 IS NS -
* Non-Award Swimmers *
- 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM X 28.60 A -
Girls 13 & Over 100 Free
A: ------ 1:02.59
BB: ------ 1:07.79
B: ------ 1:13.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1318 YUE, YI 16 IS 1:01.74 A+ 9
2 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM 1:02.03 A+ 7
3 1235 DOMINGUEZ, MELISSA 13 DM 1:02.60 BB 6
4 1195 BROOKS, BRITTANY 16 GROC 1:04.62 BB 5
5 1313 GOLDBERG, ARIELLE 13 DM 1:04.86 BB 4
6 1226 WYNN, JESSICA 15 GROC 1:05.38 BB 3
7 1107 MONTAGUE, STACEY 16 IS 1:05.61 BB 2
8 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 1:05.68 BB 1
9 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 1:06.57 BB -
10 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 1:07.08 BB -
11 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 1:08.01 B -
* B Swimmers *
1 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 1:06.17 BB+ 9
2 1119 FILBIN, MELISSA 14 LAC 1:08.16 B 7
3 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 1:08.40 B 6
4 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 1:10.59 B 5
5 1329 ROZMIN, DAYA 15 DM 1:11.00 B 4
6 1182 HARRIS, LAUREN 14 GAR 1:11.27 B 3
7 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 1:13.09 B 2
8 1009 BERRY, MICHELE 14 GCAT 1:16.10 1
* C Swimmers *
1 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT 1:03.83 BB 9
2 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC 1:13.64 7
3 1157 EILERS, KIMBERLY 14 LAC 1:15.95 6
4 1148 SPOONER, TIFFANY 13 LAC 1:18.46 5
5 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 1:18.63 4
6 1301 SCOTT, MINNIEQUA 13 GROC 1:47.94 3
Girls 13 & Over 200 Free
A: ------ 2:14.19
BB: ------ 2:25.39
B: ------ 2:36.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1291 CARNEY, KATIE 15 IS 2:11.44 A+ 9
31.07 1:04.76 1:38.90 2:11.44
2 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR 2:15.40 BB 7
29.58 1:03.45 1:39.72 2:15.40
3 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM 2:16.47 BB 6
32.46 1:08.79 1:44.58 2:16.47
4 1054 SHARP, NICOLE 13 GCAT 2:16.62 BB 5
31.60 1:07.33 1:42.91 2:16.62
5 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 2:18.23 BB 3.5
31.77 1:06.45 1:42.30 2:18.23
5 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 2:18.23 BB 3.5
31.89 1:06.89 1:43.05 2:18.23
7 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 2:20.08 BB 2
31.22 1:07.19 1:44.21 2:20.08
8 1235 DOMINGUEZ, MELISSA 13 DM 2:22.38 BB 1
32.72 1:08.86 1:46.02 2:22.38
9 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 2:22.54 BB -
32.42 1:08.73 1:46.44 2:22.54
10 1170 TREFF, JESSICA 13 GAR 2:23.42 BB -
30.52 1:06.24 1:44.97 2:23.42
11 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 2:24.16 BB -
32.45 1:09.62 1:48.65 2:24.16
12 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT 2:24.34 BB -
33.77 1:10.21 1:48.19 2:24.34
13 1313 GOLDBERG, ARIELLE 13 DM 2:25.08 BB -
34.09 1:11.95 1:49.82 2:25.08
14 1003 LAMB, MELINDA 14 GCAT 2:27.86 B -
32.36 1:10.49 1:49.69 2:27.86
* B Swimmers *
1 1202 SIEGFRIED, KATIE 14 GROC 2:19.62 BB+ 9
32.34 1:07.53 1:44.25 2:19.62
2 1028 CREECY, LINDSEY 14 GCAT 2:22.49 BB+ 7
31.08 1:07.76 1:46.60 2:22.49
3 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 2:26.06 B 6
32.35 1:08.60 1:47.37 2:26.06
4 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 2:34.45 B 5
34.64 1:13.91 1:54.73 2:34.45
5 1009 BERRY, MICHELE 14 GCAT 2:37.65 4
36.48 1:17.73 1:58.64 2:37.65
* C Swimmers *
1 1107 MONTAGUE, STACEY 16 IS 2:19.95 BB 9
32.41 1:08.28 1:44.92 2:19.95
2 1230 BAIMA, ERIN 13 GROC 2:27.05 B 7
34.00 1:10.94 1:49.08 2:27.05
3 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 2:36.96 6
36.97 1:18.53 1:58.92 2:36.96
4 1157 EILERS, KIMBERLY 14 LAC 2:40.32 5
35.10 1:16.22 1:58.69 2:40.32
5 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC 2:45.04 4
37.71 2:45.04 2:45.04
6 1282 ARCHER, EMILY 13 DM 2:54.14 3
37.59 1:24.54 2:11.55 2:54.14
7 1169 MACKRELL, AMANDA 13 GAR 3:08.01 2
40.99 1:30.82 2:20.75 3:08.01
8 1168 ANTHONY, LAUREN 13 GAR 3:19.24 1
42.03 3:19.24 3:19.24
Girls 13 & Over 500 Free
A: ------ 5:52.99
BB: ------ 6:22.39
B: ------ 6:51.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1308 YEE, BEVERLY 14 DM 6:00.06 BB 9
30.95 1:05.46 1:42.38 2:19.33
2:56.29 3:33.58 4:11.25 4:48.83
5:26.20 6:00.06
2 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 6:00.56 BB 7
32.06 1:07.14 1:43.41 2:20.27
2:56.91 3:33.56 4:10.84 4:47.72
5:24.72 6:00.56
* B Swimmers *
1 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 6:22.05 BB+ 9
33.34 1:11.29 1:50.26 2:28.86
3:07.74 3:46.46 4:26.71 5:06.38
5:45.33 6:22.05
2 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 6:26.45 B 7
35.24 1:13.73 1:53.31 2:32.93
3:12.73 3:51.85 4:31.32 5:11.13
5:49.57 6:26.45
3 1003 LAMB, MELINDA 14 GCAT 6:30.66 B 6
34.61 1:13.02 1:53.33 2:33.85
3:14.12 3:54.78 4:35.24 5:14.69
5:53.37 6:30.66
- 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR NS -
- 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT NS -
- 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR NS -
- 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT NS -
* C Swimmers *
1 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 6:07.57 BB 9
33.60 1:11.16 1:48.71 2:26.61
3:03.78 3:41.21 4:18.98 4:56.63
5:32.90 6:07.57
2 1054 SHARP, NICOLE 13 GCAT 6:22.53 B 7
35.02 1:13.01 1:52.26 2:31.31
3:11.29 3:50.02 4:29.09 5:08.86
5:47.65 6:22.53
3 1009 BERRY, MICHELE 14 GCAT 6:58.41 6
4 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 7:44.15 5
39.79 1:25.36 2:12.14 3:01.02
3:49.16 4:37.93 5:27.89 6:15.73
7:03.17 7:44.15
Girls 13 & Over 1000 Free
A: ------ 12:07.59
BB: ------ 13:08.29
B: ------ 14:08.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1070 ZIELASKO, SARAH 14 IS 12:04.97 A+ 9
* C Swimmers *
1 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 12:50.31 BB 9
2 1003 LAMB, MELINDA 14 GCAT 12:51.93 BB 7
3 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 13:08.41 B 6
4 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 13:09.22 B 5
5 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 13:53.14 B 4
6 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 15:15.07 3
Girls 13 & Over 1650 Free
A: ------ 20:12.19
BB: ------ 21:53.19
B: ------ 23:34.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
- 1304 DECATO, BRIGITTE 14 GCAT NS -
* C Swimmers *
1 1323 BROWN, JORDON 13 GCAT 21:50.30 BB 9
2 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 21:58.76 B 7
3 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 22:22.51 B 6
4 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 26:47.19 5
* Non-Award Swimmers *
- 1070 ZIELASKO, SARAH 14 IS X20:08.68 A+ -
Girls 13 & Over 100 Back
A: ------ 1:09.79
BB: ------ 1:15.59
B: ------ 1:21.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM 1:09.52 A+ 9
34.14 1:09.52
2 1318 YUE, YI 16 IS 1:10.31 BB 7
34.22 1:10.31
3 1308 YEE, BEVERLY 14 DM 1:10.50 BB 6
34.71 1:10.50
4 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 1:10.59 BB 5
33.42 1:10.59
5 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 1:11.86 BB 4
35.34 1:11.86
6 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 1:12.25 BB 3
34.88 1:12.25
7 1054 SHARP, NICOLE 13 GCAT 1:12.41 BB 2
36.13 1:12.41
8 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 1:17.07 B 1
36.73 1:17.07
* B Swimmers *
1 1170 TREFF, JESSICA 13 GAR 1:12.97 BB+ 9
35.09 1:12.97
2 1291 CARNEY, KATIE 15 IS 1:13.09 BB+ 7
35.33 1:13.09
3 1195 BROOKS, BRITTANY 16 GROC 1:13.49 BB+ 6
35.75 1:13.49
4 1119 FILBIN, MELISSA 14 LAC 1:13.50 BB+ 5
35.13 1:13.50
5 1202 SIEGFRIED, KATIE 14 GROC 1:14.25 BB+ 4
35.89 1:14.25
6 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 1:15.93 B 3
36.53 1:15.93
7 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 1:16.06 B 2
36.21 1:16.06
8 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT 1:16.17 B 1
36.82 1:16.17
9 1028 CREECY, LINDSEY 14 GCAT 1:16.28 B -
36.29 1:16.28
- 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR DQ -
41.30 1:22.81
* C Swimmers *
1 1107 MONTAGUE, STACEY 16 IS 1:11.50 BB 9
34.48 1:11.50
2 1230 BAIMA, ERIN 13 GROC 1:18.08 B 7
38.37 1:18.08
3 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 1:28.75 6
1:28.75 1:28.75
4 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 1:29.04 5
43.36 1:29.04
5 1282 ARCHER, EMILY 13 DM 1:29.78 4
43.55 1:29.78
6 1168 ANTHONY, LAUREN 13 GAR 1:32.90 3
44.15 1:32.90
7 1169 MACKRELL, AMANDA 13 GAR 1:34.34 2
45.56 1:34.34
8 1301 SCOTT, MINNIEQUA 13 GROC 2:11.20 1
1:01.36 2:11.20
- 1100 GRIMALDO, ANDREA 13 IS DQ -
42.22 1:34.85
Girls 13 & Over 200 Back
A: ------ 2:29.69
BB: ------ 2:42.09
B: ------ 2:54.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 2:30.68 BB 9
36.32 1:13.83 1:52.16 2:30.68
2 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR 2:31.22 BB 7
34.51 1:13.79 1:53.81 2:31.22
3 1107 MONTAGUE, STACEY 16 IS 2:31.25 BB 6
34.89 1:13.75 1:53.13 2:31.25
4 1326 DICKENSON, ERICA 16 LAC 2:34.82 BB 5
37.18 1:15.96 1:55.69 2:34.82
5 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM 2:36.53 BB 4
37.86 1:17.41 1:59.55 2:36.53
6 1291 CARNEY, KATIE 15 IS 2:39.50 BB 3
38.46 1:19.00 2:00.00 2:39.50
* B Swimmers *
1 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 2:41.93 BB+ 9
37.37 1:17.89 2:00.55 2:41.93
2 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 2:42.93 B 7
37.44 1:18.54 2:00.93 2:42.93
3 1007 GAYO, TARYN 14 GCAT 2:45.86 B 6
37.71 1:19.12 2:02.57 2:45.86
4 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 2:54.20 B 5
41.91 1:27.03 2:12.18 2:54.20
* C Swimmers *
1 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 2:38.91 BB 9
37.51 1:18.56 1:58.80 2:38.91
2 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 2:39.96 BB 7
37.42 1:17.73 1:59.13 2:39.96
3 1182 HARRIS, LAUREN 14 GAR 2:55.45 6
41.31 1:25.91 2:11.03 2:55.45
4 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 3:07.27 5
44.14 1:32.00 2:20.97 3:07.27
Girls 13 & Over 100 Breast
A: ------ 1:17.99
BB: ------ 1:24.49
B: ------ 1:30.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1318 YUE, YI 16 IS 1:19.15 BB 9
37.17 1:19.15
2 1326 DICKENSON, ERICA 16 LAC 1:19.77 BB 7
38.67 1:19.77
3 1327 MILLER, BRITTANY 14 DM 1:20.32 BB 6
37.36 1:20.32
4 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM 1:20.73 BB 5
38.97 1:20.73
5 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 1:21.64 BB 4
39.00 1:21.64
- 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR NS -
* B Swimmers *
1 1235 DOMINGUEZ, MELISSA 13 DM 1:21.99 BB+ 9
38.76 1:21.99
2 1226 WYNN, JESSICA 15 GROC 1:25.42 B 7
41.16 1:25.42
3 1007 GAYO, TARYN 14 GCAT 1:27.45 B 6
42.18 1:27.45
4 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT 1:28.08 B 5
42.30 1:28.08
5 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 1:28.21 B 4
42.00 1:28.21
6 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 1:28.92 B 3
42.76 1:28.92
7 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 1:30.36 B 2
42.86 1:30.36
* C Swimmers *
1 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC 1:32.22 9
44.36 1:32.22
2 1009 BERRY, MICHELE 14 GCAT 1:32.96 7
44.38 1:32.96
3 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 1:34.70 6
44.29 1:34.70
4 1119 FILBIN, MELISSA 14 LAC 1:35.77 5
44.65 1:35.77
5 1157 EILERS, KIMBERLY 14 LAC 1:35.94 4
45.87 1:35.94
6 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 1:40.53 3
48.36 1:40.53
7 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 1:40.75 2
47.40 1:40.75
8 1182 HARRIS, LAUREN 14 GAR 1:42.61 1
48.23 1:42.61
9 1148 SPOONER, TIFFANY 13 LAC 1:44.56 -
47.29 1:44.56
Girls 13 & Over 200 Breast
A: ------ 2:47.99
BB: ------ 3:01.99
B: ------ 3:15.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1270 LOUISELL, BROOKE 15 DM 2:50.52 BB 9
40.49 1:24.30 2:07.76 2:50.52
2 1003 LAMB, MELINDA 14 GCAT 2:53.49 BB 7
38.66 1:22.34 2:08.11 2:53.49
3 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR 3:00.73 BB 6
41.46 1:27.64 2:14.33 3:00.73
* B Swimmers *
1 1028 CREECY, LINDSEY 14 GCAT 3:06.14 B 9
43.19 1:30.82 2:19.60 3:06.14
* C Swimmers *
1 1235 DOMINGUEZ, MELISSA 13 DM 2:51.72 BB 9
38.79 1:22.91 2:07.64 2:51.72
2 1226 WYNN, JESSICA 15 GROC 3:05.68 B 7
41.89 1:30.03 2:18.97 3:05.68
3 1202 SIEGFRIED, KATIE 14 GROC 3:09.63 B 6
44.06 1:32.58 2:22.23 3:09.63
4 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC 3:19.24 5
46.25 1:38.00 2:29.47 3:19.24
5 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 3:23.69 4
45.63 1:38.19 2:30.43 3:23.69
6 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 3:30.23 3
47.72 1:42.24 2:36.86 3:30.23
7 1169 MACKRELL, AMANDA 13 GAR 3:40.69 2
46.92 1:44.73 2:44.26 3:40.69
8 1168 ANTHONY, LAUREN 13 GAR 4:04.21 1
51.00 1:53.42 3:00.07 4:04.21
Girls 13 & Over 100 Fly
A: ------ 1:08.39
BB: ------ 1:14.09
B: ------ 1:19.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1291 CARNEY, KATIE 15 IS 1:08.16 A+ 9
32.02 1:08.16
2 1308 YEE, BEVERLY 14 DM 1:10.99 BB 7
32.32 1:10.99
3 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR 1:12.31 BB 6
32.56 1:12.31
- 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT NS -
* B Swimmers *
1 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 1:15.25 B 9
35.30 1:15.25
2 1226 WYNN, JESSICA 15 GROC 1:16.17 B 7
34.59 1:16.17
3 1054 SHARP, NICOLE 13 GCAT 1:16.52 B 6
36.49 1:16.52
4 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 1:17.87 B 5
36.04 1:17.87
5 1119 FILBIN, MELISSA 14 LAC 1:17.94 B 4
34.43 1:17.94
* C Swimmers *
1 1170 TREFF, JESSICA 13 GAR 1:15.33 B 9
32.99 1:15.33
2 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 1:19.51 B 7
36.60 1:19.51
3 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 1:22.93 6
38.11 1:22.93
4 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT 1:23.59 5
38.82 1:23.59
5 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 1:23.89 4
37.90 1:23.89
6 1157 EILERS, KIMBERLY 14 LAC 1:24.20 3
37.84 1:24.20
7 1003 LAMB, MELINDA 14 GCAT 1:25.62 2
38.12 1:25.62
8 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 1:26.57 1
39.54 1:26.57
9 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR 1:33.27 -
41.66 1:33.27
- 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC DQ -
42.29 1:34.98
- 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR NS -
Girls 13 & Over 200 Fly
A: ------ 2:28.59
BB: ------ 2:40.99
B: ------ 2:53.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1326 DICKENSON, ERICA 16 LAC 2:41.63 B 9
34.44 1:15.04 1:58.48 2:41.63
* B Swimmers *
1 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 2:45.56 B 9
35.37 1:17.19 2:02.05 2:45.56
* C Swimmers *
1 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 2:47.74 B 9
37.05 1:19.27 2:06.26 2:47.74
- 1177 JASPER, JOHNNA 13 GAR NS -
Girls 13 & Over 200 IM
A: ------ 2:31.49
BB: ------ 2:44.19
B: ------ 2:56.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1171 TROPP, MACKENZIE 16 GAR 2:33.99 BB 9
34.84 1:13.93 1:59.96 2:33.99
2 1107 MONTAGUE, STACEY 16 IS 2:36.00 BB 7
35.05 1:13.26 2:01.60 2:36.00
3 1327 MILLER, BRITTANY 14 DM 2:36.92 BB 6
37.88 1:17.16 2:02.15 2:36.92
4 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 2:37.31 BB 5
36.13 1:15.44 2:01.34 2:37.31
5 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 2:37.75 BB 4
34.14 1:14.34 2:02.18 2:37.75
6 1235 DOMINGUEZ, MELISSA 13 DM 2:38.92 BB 3
36.63 1:18.57 2:04.31 2:38.92
7 1001 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT 2:47.93 B 2
39.42 1:21.18 2:10.44 2:47.93
* B Swimmers *
1 1226 WYNN, JESSICA 15 GROC 2:42.97 BB+ 9
36.65 1:17.97 2:05.84 2:42.97
2 1215 HITE, VICTORIA 13 GROC 2:44.55 B 7
37.96 1:20.22 2:08.13 2:44.55
3 1119 FILBIN, MELISSA 14 LAC 2:46.00 B 6
36.21 1:17.57 2:08.85 2:46.00
4 1195 BROOKS, BRITTANY 16 GROC 2:46.43 B 5
34.95 1:15.02 2:06.27 2:46.43
5 1007 GAYO, TARYN 14 GCAT 2:48.83 B 4
41.51 1:23.46 2:11.00 2:48.83
6 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 2:49.09 B 3
36.44 1:17.19 2:11.51 2:49.09
7 1065 OBERFELDER, BRETT 13 IS 2:52.45 B 2
36.72 1:17.71 2:10.66 2:52.45
8 1173 LEONARD, DESTINY 13 GAR 3:00.09 1
41.00 1:25.75 2:20.63 3:00.09
- 1027 BUEHLER, SARAH 13 GCAT DQ -
38.19 1:20.29 2:09.03 2:45.68
* C Swimmers *
1 1191 BENSON, MICHELE 14 GAR 2:59.61 9
40.23 1:28.83 2:20.50 2:59.61
2 1182 HARRIS, LAUREN 14 GAR 3:01.66 7
35.83 1:19.75 2:20.11 3:01.66
3 1009 BERRY, MICHELE 14 GCAT 3:02.24 6
43.71 1:33.13 2:23.06 3:02.24
4 1157 EILERS, KIMBERLY 14 LAC 3:02.30 5
38.24 1:27.09 2:20.64 3:02.30
5 1228 FEASTER, HEATHER 16 GROC 3:04.17 4
41.75 1:28.29 2:23.67 3:04.17
6 1148 SPOONER, TIFFANY 13 LAC 3:23.04 3
45.83 1:36.16 2:36.32 3:23.04
- 1329 ROZMIN, DAYA 15 DM DQ -
36.85 3:02.09 3:02.09
Girls 13 & Over 400 IM
A: ------ 5:20.49
BB: ------ 5:47.19
B: ------ 6:13.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1002 BROWN, JORDAN 13 GCAT 5:33.74 BB 9
2 1054 SHARP, NICOLE 13 GCAT 5:37.66 BB 7
* B Swimmers *
1 1172 MAKKE, SUSAN 13 GAR 5:52.49 B 9
* C Swimmers *
1 1196 BROOKS, TRACI 14 GROC 5:31.81 BB 9
Girls 13 & Over 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3047 Dallas Mustangs A DM 2:00.86 18
2 3004 GROC A GROC 2:01.87 14
3 3046 GCAT B GCAT 2:03.58 12
4 3024 GAR B GAR 2:18.40 -
- 3021 GAR A GAR DQ -
- 3045 GCAT A GCAT DQ -
- 3020 LAC A LAC NS -
Girls 13 & Over 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3071 Irving Swimmers A IS 2:11.82 18
33.10 1:10.37 1:42.35 2:11.82
2 3073 GAR A GAR 2:17.01 14
31.59 1:13.63 1:47.09 2:17.01
3 3070 Dallas Mustangs A DM 2:19.48 12
37.60 1:15.27 1:50.46 2:19.48
4 3069 GROC A GROC 2:21.08 -
34.87 1:16.55 1:51.16 2:21.08
5 3072 GCAT A GCAT 2:21.24 -
36.77 1:18.60 1:49.68 2:21.24
6 3075 LAC A LAC 2:27.74 -
34.52 1:21.85 1:52.83 2:27.74
Boys 8 & Under 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 KLOCKE, THOMAS 7 GCAT 17.79 9
2 1051 SHIELDS, ALEXANDER 7 GCAT 20.23 7
3 1258 ANDERSON, JACKSON 7 DM 21.29 6
4 1277 CHESLER, RICHARD 8 DM 22.61 5
5 1218 KASINGER, TRAVIS 8 GROC 22.95 4
6 1192 COLE, AARON 6 GAR 24.49 3
7 1058 PETROVICH, NICHOLAS 7 GCAT 25.87 2
8 1086 WAGNER, PETER 7 IS 38.30 1
Boys 8 & Under 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 KLOCKE, THOMAS 7 GCAT 24.79 9
2 1258 ANDERSON, JACKSON 7 DM 25.05 7
3 1218 KASINGER, TRAVIS 8 GROC 27.67 6
4 1277 CHESLER, RICHARD 8 DM 28.38 5
5 1192 COLE, AARON 6 GAR 28.70 4
6 1058 PETROVICH, NICHOLAS 7 GCAT 30.44 3
- 1086 WAGNER, PETER 7 IS DQ -
- 1051 SHIELDS, ALEXANDER 7 GCAT DQ -
Boys 8 & Under 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 KLOCKE, THOMAS 7 GCAT 25.20 9
2 1058 PETROVICH, NICHOLAS 7 GCAT 29.37 7
3 1277 CHESLER, RICHARD 8 DM 30.09 6
4 1218 KASINGER, TRAVIS 8 GROC 30.67 5
5 1051 SHIELDS, ALEXANDER 7 GCAT 32.28 4
6 1258 ANDERSON, JACKSON 7 DM 33.43 3
- 1192 COLE, AARON 6 GAR DQ -
- 1086 WAGNER, PETER 7 IS DQ -
Boys 8 & Under 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 KLOCKE, THOMAS 7 GCAT 26.81 9
2 1051 SHIELDS, ALEXANDER 7 GCAT 28.32 7
Boys 8 & Under 100 IM
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 KLOCKE, THOMAS 7 GCAT 1:59.95 9
1:59.95
2 1051 SHIELDS, ALEXANDER 7 GCAT 2:05.89 7
2:05.89
- 1192 COLE, AARON 6 GAR DQ -
2:31.12
Boys 9-10 25 Free
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1162 BEZDEK, JOE 10 LAC 18.05 9
2 1186 ANTHONY, ALEX 10 GAR 19.84 7
3 1256 ROGERS, WILLIAM 9 DM 20.07 6
4 1203 PECKHAM, JARED 9 GROC 20.23 5
5 1190 MAKKE, HASSEN 9 GAR 21.04 4
6 1161 LAMBERT, DUKE 10 LAC 23.90 3
7 1160 PALMQUIST, DANIEL 9 LAC 30.36 2
8 1268 CHIU, DAVID 9 DM 31.33 1
Boys 9-10 25 Back
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1186 ANTHONY, ALEX 10 GAR 23.66 9
2 1123 SCHRADER, ADAM 9 LAC 24.84 7
3 1161 LAMBERT, DUKE 10 LAC 25.19 6
4 1256 ROGERS, WILLIAM 9 DM 25.46 5
5 1190 MAKKE, HASSEN 9 GAR 25.97 4
6 1203 PECKHAM, JARED 9 GROC 29.26 3
7 1085 WAGNER, OTTO 9 IS 31.07 2
8 1268 CHIU, DAVID 9 DM 41.86 1
- 1160 PALMQUIST, DANIEL 9 LAC DQ -
- 1042 DEROUSSEAU, TAYLOR 10 GCAT NS -
Boys 9-10 25 Breast
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1256 ROGERS, WILLIAM 9 DM 26.44 9
2 1186 ANTHONY, ALEX 10 GAR 26.88 7
3 1162 BEZDEK, JOE 10 LAC 29.47 6
4 1203 PECKHAM, JARED 9 GROC 42.68 5
- 1268 CHIU, DAVID 9 DM DQ -
- 1190 MAKKE, HASSEN 9 GAR DQ -
Boys 9-10 25 Fly
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1162 BEZDEK, JOE 10 LAC 22.59 9
2 1186 ANTHONY, ALEX 10 GAR 25.74 7
3 1256 ROGERS, WILLIAM 9 DM 26.44 6
4 1190 MAKKE, HASSEN 9 GAR 32.90 5
5 1268 CHIU, DAVID 9 DM 40.05 4
- 1203 PECKHAM, JARED 9 GROC DQ -
- 1123 SCHRADER, ADAM 9 LAC DQ -
- 1085 WAGNER, OTTO 9 IS DQ -
- 1042 DEROUSSEAU, TAYLOR 10 GCAT NS -
Boys 9-10 100 IM
A: ------ 1:21.49
BB: ------ 1:31.59
B: ------ 1:41.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1186 ANTHONY, ALEX 10 GAR 2:00.12 9
2:00.12
- 1256 ROGERS, WILLIAM 9 DM DQ -
2:04.22
- 1268 CHIU, DAVID 9 DM DQ -
2:47.79
- 1190 MAKKE, HASSEN 9 GAR DQ -
2:17.35
Boys 10 & Under 50 Free
A: ------ 31.89
BB: ------ 35.59
B: ------ 39.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 31.61 A+ 9
2 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 32.33 BB 7
3 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 34.00 BB 6
4 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 34.89 BB 5
5 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 37.56 B 4
* B Swimmers *
1 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 36.32 B 9
2 1136 SANFORD, CHRISTIAN 9 LAC 38.64 B 7
3 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 39.20 6
- 1311 NAM, JOHN 10 IS NS -
* C Swimmers *
1 1162 BEZDEK, JOE 10 LAC 38.84 B 9
2 1320 MAUTE, DANIEL 10 DM 39.72 7
3 1307 IRVIN, KENT 10 DM 39.93 6
4 1029 HARBIN, GARY 8 GCAT 40.35 5
5 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 40.82 4
6 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 42.00 3
7 1112 RUDKIN, ERIC 9 LAC 42.20 2
8 1096 WELTY, AUSTIN 10 IS 44.16 1
9 1123 SCHRADER, ADAM 9 LAC 47.56 -
- 1314 SNINODA, KANUNARI 10 IS NS -
- 1315 SHINODA, KAZUKI 8 IS NS -
* Non-Award Swimmers *
- 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS X 44.52 -
Boys 10 & Under 100 Free
A: ------ 1:10.79
BB: ------ 1:19.99
B: ------ 1:29.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 1:09.66 A+ 9
2 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 1:09.97 A+ 7
3 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 1:10.80 BB 6
4 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 1:21.52 B 5
5 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 1:21.91 B 4
* B Swimmers *
1 1165 BURLINGAME, BRANDON 10 GAR 1:19.36 BB+ 9
2 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 1:24.32 B 7
3 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 1:24.60 B 6
4 1320 MAUTE, DANIEL 10 DM 1:30.33 5
5 1136 SANFORD, CHRISTIAN 9 LAC 1:35.09 4
* C Swimmers *
1 1112 RUDKIN, ERIC 9 LAC 1:31.00 9
2 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 1:33.10 7
3 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS 1:33.39 6
4 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 1:42.55 5
- 1184 HEIMSATH, JEFFREY 10 GAR NS -
Boys 10 & Under 200 Free
A: ------ 2:31.89
BB: ------ 2:50.89
B: ------ 3:09.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 2:36.31 BB 9
2 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 2:59.93 B 7
3 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 3:06.10 B 6
* B Swimmers *
1 1311 NAM, JOHN 10 IS 3:19.42 9
* C Swimmers *
1 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 3:18.44 9
2 1136 SANFORD, CHRISTIAN 9 LAC 3:21.34 7
3 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 3:28.14 6
4 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS 3:44.90 5
- 1315 SHINODA, KAZUKI 8 IS NS -
- 1314 SNINODA, KANUNARI 10 IS NS -
Boys 10 & Under 50 Back
A: ------ 38.49
BB: ------ 43.99
B: ------ 49.49
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 36.32 A+ 9
2 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 38.84 BB 7
3 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 40.97 BB 6
4 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 41.61 BB 5
- 1320 MAUTE, DANIEL 10 DM DQ -
* B Swimmers *
1 1307 IRVIN, KENT 10 DM 44.14 B 9
2 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 45.76 B 7
3 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 46.18 B 6
4 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 46.59 B 5
5 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 47.06 B 4
- 1029 HARBIN, GARY 8 GCAT DQ -
* C Swimmers *
1 1311 NAM, JOHN 10 IS 49.95 9
2 1112 RUDKIN, ERIC 9 LAC 52.84 7
3 1314 SNINODA, KANUNARI 10 IS 53.38 6
4 1315 SHINODA, KAZUKI 8 IS 54.06 5
- 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS DQ -
- 1096 WELTY, AUSTIN 10 IS NS -
Boys 10 & Under 100 Back
A: ------ 1:21.69
BB: ------ 1:32.49
B: ------ 1:43.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 1:20.80 A+ 9
38.50 1:20.80
2 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 1:27.48 BB 7
42.81 1:27.48
3 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 1:30.40 BB 6
43.38 1:30.40
* B Swimmers *
1 1165 BURLINGAME, BRANDON 10 GAR 1:31.31 BB+ 9
43.13 1:31.31
2 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 1:31.58 BB+ 7
44.11 1:31.58
* C Swimmers *
1 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 1:38.48 B 9
47.95 1:38.48
2 1307 IRVIN, KENT 10 DM 1:39.14 B 7
47.70 1:39.14
- 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC DQ -
48.71 1:52.65
- 1184 HEIMSATH, JEFFREY 10 GAR NS -
Boys 10 & Under 50 Breast
A: ------ 42.49
BB: ------ 48.19
B: ------ 53.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 43.59 BB 9
2 1320 MAUTE, DANIEL 10 DM 43.70 BB 7
3 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 46.39 BB 6
4 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 46.52 BB 5
5 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 49.51 B 4
* B Swimmers *
1 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 47.90 BB+ 9
2 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 48.55 B 7
3 1307 IRVIN, KENT 10 DM 49.78 B 6
4 1136 SANFORD, CHRISTIAN 9 LAC 50.57 B 5
5 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 52.86 B 4
6 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 54.85 3
* C Swimmers *
1 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS 47.55 BB 9
2 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 57.62 7
3 1112 RUDKIN, ERIC 9 LAC 58.34 6
- 1184 HEIMSATH, JEFFREY 10 GAR NS -
Boys 10 & Under 100 Breast
A: ------ 1:33.09
BB: ------ 1:45.19
B: ------ 1:57.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1320 MAUTE, DANIEL 10 DM 1:36.56 BB 9
46.24 1:36.56
* B Swimmers *
1 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 1:37.43 BB+ 9
46.30 1:37.43
2 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 1:40.31 BB+ 7
47.96 1:40.31
* C Swimmers *
1 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 1:45.84 B 9
2 1307 IRVIN, KENT 10 DM 1:47.79 B 7
3 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 1:51.68 B 6
53.59 1:51.68
4 1029 HARBIN, GARY 8 GCAT 1:53.02 B 5
5 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS 1:53.99 B 4
51.85 1:53.99
6 1123 SCHRADER, ADAM 9 LAC 1:56.70 B 3
7 1315 SHINODA, KAZUKI 8 IS 1:56.94 B 2
55.16 1:56.94
8 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 1:58.43 1
9 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 2:00.11 -
10 1096 WELTY, AUSTIN 10 IS 2:05.86 -
59.77 2:05.86
11 1314 SNINODA, KANUNARI 10 IS 2:08.38 -
- 1136 SANFORD, CHRISTIAN 9 LAC DQ -
53.57 1:52.69
Boys 10 & Under 50 Fly
A: ------ 36.99
BB: ------ 41.99
B: ------ 47.29
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 37.59 BB 9
- 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC NS -
* B Swimmers *
1 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 40.89 BB+ 9
2 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 46.15 B 7
3 1108 BROWN, JACOB 9 LAC 47.12 B 6
* C Swimmers *
1 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 50.21 9
2 1096 WELTY, AUSTIN 10 IS 53.37 7
3 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 53.61 6
4 1307 IRVIN, KENT 10 DM 55.52 5
5 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 56.19 4
- 1311 NAM, JOHN 10 IS NS -
- 1315 SHINODA, KAZUKI 8 IS NS -
- 1314 SNINODA, KANUNARI 10 IS NS -
Boys 10 & Under 100 Fly
A: ------ 1:25.69
BB: ------ 1:40.59
B: ------ 1:55.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 1:26.42 BB 9
* C Swimmers *
1 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 2:00.40 9
2 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC 2:06.15 7
Boys 10 & Under 100 IM
A: ------ 1:21.49
BB: ------ 1:31.59
B: ------ 1:41.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1034 KLOCKE, ERIC 10 GCAT 1:23.30 BB 9
38.75 1:23.30
2 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 1:29.89 BB 7
41.39 1:29.89
* B Swimmers *
1 1320 MAUTE, DANIEL 10 DM 1:33.85 B 9
46.05 1:33.85
2 1131 BENEDETTI, ALEJANDRO 10 LAC 1:35.06 B 7
47.50 1:35.06
3 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 1:37.71 B 6
45.56 1:37.71
4 1307 IRVIN, KENT 10 DM 1:42.89 5
47.27 1:42.89
5 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 1:51.23 4
55.00 1:51.23
- 1108 BROWN, JACOB 9 LAC DQ -
44.80 1:32.47
- 1165 BURLINGAME, BRANDON 10 GAR DQ -
44.20 1:39.92
* C Swimmers *
1 1310 LARSON, DAVID 9 LAC 1:39.52 B 9
46.68 1:39.52
2 1136 SANFORD, CHRISTIAN 9 LAC 1:41.47 B 7
48.99 1:41.47
3 1099 ECKERT, CHARLES 10 IS 1:49.82 6
54.41 1:49.82
4 1112 RUDKIN, ERIC 9 LAC 1:56.00 5
56.95 1:56.00
- 1137 HANSEN, STEVEN 9 LAC DQ -
56.42 1:53.40
- 1184 HEIMSATH, JEFFREY 10 GAR NS -
Boys 10 & Under 200 IM
A: ------ 2:55.29
BB: ------ 3:18.09
B: ------ 3:40.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1071 HSU, BRYAN 10 IS 2:47.03 A+ 9
35.32 1:18.54 2:11.44 2:47.03
2 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 2:51.36 A+ 7
38.46 1:20.61 2:13.94 2:51.36
3 1074 BUSHMAN, LUKE 9 IS 2:51.66 A+ 6
4 1111 MCKINNON, SAMUEL 10 LAC 3:01.64 BB 5
41.96 1:28.83 2:23.89 3:01.64
* C Swimmers *
1 1110 MCKINNON, AARON 9 LAC 3:42.20 9
55.50 1:52.81 2:52.38 3:42.20
Boys 10 & Under 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3022 LAC A LAC 2:27.01 18
34.97 1:14.12 1:51.56 2:27.01
2 3023 LAC B LAC 2:41.90 14
39.27 1:21.83 2:02.02 2:41.90
- 3041 Irving Swimmers A IS DQ -
39.66 1:20.81 2:04.07 2:49.69
Boys 10 & Under 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3058 LAC A LAC 2:52.10 18
40.09 1:27.56 2:12.12 2:52.10
2 3059 LAC B LAC 3:08.79 14
48.64 1:40.08 2:27.68 3:08.79
- 3060 Dallas Mustangs A DM NS -
Boys 11-12 50 Free
A: ------ 28.89
BB: ------ 31.29
B: ------ 33.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 30.97 BB 9
2 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 31.00 BB 7
3 1284 BURKE, SPENCER 12 GROC 31.84 B 6
- 1167 OUDIN, JOSHUA 12 GAR NS -
* B Swimmers *
1 1151 WOHR, NICOLAS 12 LAC 32.58 B 9
2 1211 BRYANT, JEREMY 12 GROC 32.68 B 7
3 1247 CARPENTER, MICHAEL 11 DM 32.87 B 6
* C Swimmers *
1 1209 WHITE, COLTON 11 GROC 31.90 B 9
2 1223 NEWELL, BENJAMIN 11 GROC 33.12 B 7
3 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 34.31 6
4 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 34.44 5
5 1220 MATTHYS, ANDREW 12 GROC 34.48 4
6 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 34.57 3
7 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 36.90 2
8 1309 BRADFORD, CHRISTOPHR 12 LAC 37.97 1
9 1081 STADLER, MATTHEW 11 IS 38.29 -
10 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS 39.13 -
11 1185 KUMAR, SRIKESH 11 GAR 43.62 -
12 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT 43.96 -
13 1083 BARRETT, DREW 11 IS 48.74 -
Boys 11-12 100 Free
A: ------ 1:03.19
BB: ------ 1:08.49
B: ------ 1:13.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 1:06.97 BB 9
* B Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 1:08.27 BB+ 9
2 1113 AMBLE, PATRICK 11 LAC 1:12.44 B 7
- 1127 STEPHENS, MICHAEL 11 LAC DQ -
* C Swimmers *
1 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 1:16.80 9
2 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 1:16.82 7
3 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 1:16.97 6
4 1284 BURKE, SPENCER 12 GROC 1:19.70 5
5 1274 SHYR, THOMAS 11 DM 1:22.56 4
6 1254 SHIRAZI, SAWMON 11 DM 1:23.24 3
7 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS 1:30.26 2
8 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 1:35.63 1
9 1026 BERRY, MICHAEL 11 GCAT 1:42.75 -
10 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT 1:46.29 -
Boys 11-12 200 Free
A: ------ 2:16.89
BB: ------ 2:28.29
B: ------ 2:39.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 2:25.02 BB+ 9
2 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 2:25.12 BB+ 7
* C Swimmers *
1 1209 WHITE, COLTON 11 GROC 2:44.69 9
35.72 1:15.82 1:57.74 2:44.69
2 1211 BRYANT, JEREMY 12 GROC 2:46.35 7
3 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 2:51.48 6
4 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 2:55.98 5
5 1081 STADLER, MATTHEW 11 IS 3:12.90 4
6 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS 3:34.11 3
42.89 1:38.59 2:37.95 3:34.11
7 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 3:39.11 2
- 1167 OUDIN, JOSHUA 12 GAR NS -
- 1227 JONES, NATHANIEL 11 GROC NS -
Boys 11-12 50 Back
A: ------ 33.99
BB: ------ 37.09
B: ------ 40.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 35.20 BB 9
* B Swimmers *
1 1284 BURKE, SPENCER 12 GROC 36.50 BB+ 9
2 1211 BRYANT, JEREMY 12 GROC 36.91 BB+ 7
3 1247 CARPENTER, MICHAEL 11 DM 38.95 B 6
4 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 39.43 B 5
5 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 39.69 B 4
- 1167 OUDIN, JOSHUA 12 GAR NS -
* C Swimmers *
1 1151 WOHR, NICOLAS 12 LAC 37.43 B 9
2 1223 NEWELL, BENJAMIN 11 GROC 38.79 B 7
3 1220 MATTHYS, ANDREW 12 GROC 42.12 6
4 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 42.83 5
5 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 44.88 4
6 1081 STADLER, MATTHEW 11 IS 47.09 3
7 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 48.56 2
8 1083 BARRETT, DREW 11 IS 50.31 1
9 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT 51.28 -
10 1185 KUMAR, SRIKESH 11 GAR 55.51 -
- 1309 BRADFORD, CHRISTOPHR 12 LAC DQ -
- 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS DQ -
- 1227 JONES, NATHANIEL 11 GROC NS -
Boys 11-12 100 Back
A: ------ 1:13.29
BB: ------ 1:20.19
B: ------ 1:26.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 1:23.99 B 9
41.04 1:23.99
* C Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 1:18.68 BB 9
38.30 1:18.68
2 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 1:24.24 B 7
40.96 1:24.24
3 1127 STEPHENS, MICHAEL 11 LAC 1:25.67 B 6
41.82 1:25.67
4 1274 SHYR, THOMAS 11 DM 1:35.53 5
44.60 1:35.53
5 1026 BERRY, MICHAEL 11 GCAT 1:48.86 4
53.10 1:48.86
6 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT 2:00.79 3
54.33 2:00.79
- 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR DQ -
51.05 1:49.04
- 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS DQ -
49.66 1:51.75
- 1097 KEYES, BRYAN 12 IS DQ -
42.42 1:30.42
- 1254 SHIRAZI, SAWMON 11 DM DQ -
42.69 1:30.70
Boys 11-12 50 Breast
A: ------ 37.59
BB: ------ 41.09
B: ------ 44.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 40.06 BB 9
* B Swimmers *
1 1284 BURKE, SPENCER 12 GROC 39.62 BB+ 9
2 1113 AMBLE, PATRICK 11 LAC 39.90 BB+ 7
3 1127 STEPHENS, MICHAEL 11 LAC 42.03 B 6
* C Swimmers *
1 1223 NEWELL, BENJAMIN 11 GROC 40.73 BB 9
2 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 43.93 B 7
3 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 45.54 6
4 1274 SHYR, THOMAS 11 DM 45.95 5
5 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS 46.66 4
6 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 47.18 3
7 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 49.45 2
8 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 50.48 1
9 1254 SHIRAZI, SAWMON 11 DM 51.13 -
10 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT 55.58 -
- 1026 BERRY, MICHAEL 11 GCAT DQ -
- 1309 BRADFORD, CHRISTOPHR 12 LAC NS -
Boys 11-12 100 Breast
A: ------ 1:21.29
BB: ------ 1:28.59
B: ------ 1:35.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1247 CARPENTER, MICHAEL 11 DM 1:22.10 BB 9
39.43 1:22.10
2 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 1:23.89 BB 7
40.60 1:23.89
* C Swimmers *
1 1223 NEWELL, BENJAMIN 11 GROC 1:32.29 B 9
43.26 1:32.29
2 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 1:37.47 7
45.46 1:37.47
3 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 1:42.30 6
49.08 1:42.30
4 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 1:45.03 5
48.13 1:45.03
5 1220 MATTHYS, ANDREW 12 GROC 1:47.11 4
50.19 1:47.11
6 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS 1:52.47 3
50.09 1:52.47
7 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 1:53.66 2
53.34 1:53.66
8 1083 BARRETT, DREW 11 IS 2:01.16 1
56.23 2:01.16
- 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT DQ -
57.12 2:10.07
- 1211 BRYANT, JEREMY 12 GROC DQ -
44.88 1:35.29
- 1167 OUDIN, JOSHUA 12 GAR NS -
- 1227 JONES, NATHANIEL 11 GROC NS -
Boys 11-12 50 Fly
A: ------ 32.39
BB: ------ 35.49
B: ------ 38.59
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 33.39 BB 9
2 1284 BURKE, SPENCER 12 GROC 36.52 B 7
* B Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 34.71 BB+ 9
2 1247 CARPENTER, MICHAEL 11 DM 36.59 B 7
* C Swimmers *
1 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 39.96 9
2 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 43.99 7
3 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT 44.63 6
4 1309 BRADFORD, CHRISTOPHR 12 LAC 45.51 5
5 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 46.04 4
6 1211 BRYANT, JEREMY 12 GROC 48.65 3
7 1081 STADLER, MATTHEW 11 IS 51.40 2
8 1220 MATTHYS, ANDREW 12 GROC 57.54 1
- 1083 BARRETT, DREW 11 IS DQ -
- 1167 OUDIN, JOSHUA 12 GAR NS -
Boys 11-12 100 Fly
A: ------ 1:12.49
BB: ------ 1:19.69
B: ------ 1:26.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 1:19.46 BB+ 9
37.15 1:19.46
2 1113 AMBLE, PATRICK 11 LAC 1:25.90 B 7
40.14 1:25.90
* C Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 1:19.04 BB 9
37.01 1:19.04
Boys 11-12 100 IM
A: ------ 1:12.79
BB: ------ 1:18.99
B: ------ 1:25.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 1:16.77 BB+ 9
36.88 1:16.77
2 1247 CARPENTER, MICHAEL 11 DM 1:20.06 B 7
37.94 1:20.06
3 1284 BURKE, SPENCER 12 GROC 1:23.15 B 6
40.56 1:23.15
4 1127 STEPHENS, MICHAEL 11 LAC 1:25.98 5
41.29 1:25.98
* C Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 1:19.02 B 9
36.91 1:19.02
2 1113 AMBLE, PATRICK 11 LAC 1:20.15 B 7
37.94 1:20.15
3 1272 PAYNE, COURTNEY 11 DM 1:28.04 6
42.51 1:28.04
4 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 1:28.17 5
39.67 1:28.17
5 1248 BROWN, DERRICK 11 DM 1:28.62 4
42.08 1:28.62
6 1274 SHYR, THOMAS 11 DM 1:31.62 3
40.36 1:31.62
7 1183 MCKEE, JAMES 11 GAR 1:46.66 2
53.08 1:46.66
8 1026 BERRY, MICHAEL 11 GCAT 1:47.96 1
51.84 1:47.96
- 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS DQ -
51.12 1:41.35
- 1040 HARRIS, DONNY 12 GCAT DQ -
47.82 1:51.76
Boys 11-12 200 IM
A: ------ 2:36.69
BB: ------ 2:50.49
B: ------ 3:04.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 2:41.95 BB 9
37.58 1:19.92 2:06.25 2:41.95
* B Swimmers *
1 1247 CARPENTER, MICHAEL 11 DM 2:52.31 B 9
38.80 1:24.32 2:12.35 2:52.31
2 1127 STEPHENS, MICHAEL 11 LAC 2:59.45 B 7
42.74 1:28.48 2:19.38 2:59.45
* C Swimmers *
1 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 3:04.76 9
39.24 1:27.96 2:25.56 3:04.76
2 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 3:23.61 7
40.80 1:33.47 2:33.97 3:23.61
- 1083 BARRETT, DREW 11 IS DQ -
58.43 1:56.76 3:02.84 3:58.24
Boys 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3006 GROC A GROC 2:10.00 18
32.32 1:09.10 1:38.21 2:10.00
2 3044 Dallas Mustangs A DM 2:17.98 14
33.78 1:08.12 1:44.98 2:17.98
3 3043 Irving Swimmers A IS 2:39.05 12
42.03 1:19.61 2:06.17 2:39.05
Boys 11-12 200 R-Medley
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3068 GCAT A GCAT 2:39.53 18
36.46 1:22.16 2:09.62 2:39.53
Boys 12 & Under 500 Free
A: ------ 6:05.99
BB: ------ 6:36.49
B: ------ 7:06.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1031 ROURKE, RYAN 11 GCAT 6:26.97 BB 9
33.23 1:11.59 1:50.29 2:29.83
3:09.84 3:49.79 4:29.82 5:11.52
5:50.51 6:26.97
2 1074 BUSHMAN, LUKE 9 IS 6:29.36 BB 7
33.42 1:13.12 1:53.06 2:33.59
3:12.74 3:52.28 4:33.00 5:12.48
5:53.32 6:29.36
3 1069 JIANG, ROBIN 10 IS 6:39.55 B 6
35.92 1:16.79 1:59.04 2:41.27
3:23.32 4:04.63 4:44.75 5:23.68
6:01.85 6:39.55
4 1071 HSU, BRYAN 10 IS 6:50.32 B 5
36.37 1:17.82 2:00.44 2:43.40
3:25.71 4:07.55 4:50.94 5:32.68
6:13.88 6:50.32
5 1032 SIMMONS, BLAKE 12 GCAT 7:03.27 B 4
37.64 1:19.96 2:02.30 2:44.66
3:28.38 4:57.73 7:03.27
6 1127 STEPHENS, MICHAEL 11 LAC 7:11.15 3
36.68 1:20.00 2:04.68 2:48.19
3:33.02 4:17.19 5:01.47 5:46.35
6:30.03 7:11.15
7 1249 SALIBA, NICHOLAS 9 DM 7:35.94 2
38.67 1:24.47 2:10.75 2:58.05
3:44.53 4:31.84 5:19.13 6:04.70
6:51.36 7:35.94
8 1165 BURLINGAME, BRANDON 10 GAR 8:05.18 1
38.42 1:23.71 2:13.33 3:01.63
3:52.56 4:43.40 5:33.81 6:24.72
7:15.57 8:05.18
9 1081 STADLER, MATTHEW 11 IS 8:32.92 -
43.95 1:35.40 2:29.04 3:21.11
4:13.04 5:06.75 5:58.07 6:51.97
7:44.38 8:32.92
10 1097 KEYES, BRYAN 12 IS 9:10.47 -
42.58 1:35.77 2:28.91 3:23.40
4:15.57 5:06.04 5:58.47 6:48.51
7:38.20 9:10.47
11 1102 ESCOBAR, STEPHEN 12 IS 9:10.62 -
45.70 1:43.76 2:39.85 3:37.66
4:35.55 5:33.04 6:33.36 7:23.82
8:20.59 9:10.62
Boys 13 & Over 50 Free
A: ------ 26.59
BB: ------ 28.79
B: ------ 31.09
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1122 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 25.65 A+ 9
2 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR 26.65 BB 7
3 1234 DOMINGUEZ, ZACHARY 14 DM 27.13 BB 6
4 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 27.89 BB 5
5 1219 LAMARRE, NICHOLAS 13 GROC 28.16 BB 4
6 1231 SAUNDERS, MATTHEW 13 DM 28.38 BB 3
* B Swimmers *
1 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 29.46 B 9
- 1020 ROBINSON, MARCUS 13 GCAT NS -
* C Swimmers *
1 1124 SHAU, DAVID 13 LAC 30.04 B 9
2 1180 RAY, RYAN 13 GAR 30.93 B 7
- 1281 WHITE, JAMES 15 DM NS -
Boys 13 & Over 100 Free
A: ------ 58.09
BB: ------ 1:02.89
B: ------ 1:07.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1234 DOMINGUEZ, ZACHARY 14 DM 1:00.60 BB 9
28.15 1:00.60
2 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 1:00.71 BB 7
28.63 1:00.71
* B Swimmers *
1 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR 1:02.48 BB+ 9
29.89 1:02.48
* C Swimmers *
1 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 1:05.98 B 9
31.32 1:05.98
2 1124 SHAU, DAVID 13 LAC 1:09.60 7
32.73 1:09.60
3 1020 ROBINSON, MARCUS 13 GCAT 1:09.69 6
1:09.69 1:09.69
Boys 13 & Over 200 Free
A: ------ 2:06.69
BB: ------ 2:17.19
B: ------ 2:27.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1302 RUEFLE, WILLIAM 16 GAR 1:58.60 A+ 9
25.39 54.94 1:26.89 1:58.60
2 1234 DOMINGUEZ, ZACHARY 14 DM 2:14.45 BB 7
29.96 1:04.55 1:40.03 2:14.45
3 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 2:14.49 BB 6
30.38 1:05.17 1:40.26 2:14.49
* B Swimmers *
1 1122 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 2:17.97 B 9
31.56 1:07.42 1:43.10 2:17.97
2 1259 ANDERSON, MARK 14 DM 2:19.60 B 7
31.24 1:05.77 1:42.81 2:19.60
3 1219 LAMARRE, NICHOLAS 13 GROC 2:21.27 B 6
30.95 1:06.17 1:43.70 2:21.27
* C Swimmers *
1 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR 2:23.94 B 9
33.61 1:09.27 1:44.99 2:23.94
2 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 2:25.44 B 7
32.67 1:09.27 1:47.40 2:25.44
3 1300 SHOEMAKER, NICHOLAS 20 GROC 2:25.81 B 6
33.25 1:07.63 1:44.62 2:25.81
4 1180 RAY, RYAN 13 GAR 2:45.22 5
36.43 1:18.59 2:45.22 2:45.22
5 1281 WHITE, JAMES 15 DM 3:40.02 4
45.17 1:42.67 2:41.61 3:40.02
- 1020 ROBINSON, MARCUS 13 GCAT NS -
- 1297 MITURA, MICHAEL 14 DM NS -
Boys 13 & Over 500 Free
A: ------ 5:40.99
BB: ------ 6:09.39
B: ------ 6:37.79
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 6:19.79 B 9
2 1122 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 6:28.55 B 7
Boys 13 & Over 1000 Free
A: ------ 11:43.89
BB: ------ 12:42.49
B: ------ 13:41.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1289 ROBERTS, ERICH 16 IS 11:17.81 A+ 9
28.53 1:02.50 1:36.67 2:10.91
2:45.64 3:20.13 3:53.81 4:28.66
5:03.14 5:37.46 6:11.27 6:45.76
7:20.34 7:54.87 8:29.46 9:04.15
9:38.39 10:12.22 10:46.33 11:17.81
2 1290 FOWLER, ROBERT 18 IS 11:56.86 BB 7
29.02 1:02.35 1:36.95 2:11.89
2:46.51 3:21.59 3:57.61 4:33.58
5:10.11 5:46.70 6:23.24 7:00.42
7:37.81 8:15.11 8:52.14 9:28.59
10:04.86 10:41.05 11:16.70 11:56.86
Boys 13 & Over 100 Back
A: ------ 1:04.99
BB: ------ 1:10.39
B: ------ 1:15.89
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1317 CARLSON, BRETT 15 GCAT 1:06.11 BB 9
32.62 1:06.11
2 1231 SAUNDERS, MATTHEW 13 DM 1:10.17 BB 7
34.00 1:10.17
* B Swimmers *
1 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR 1:12.49 B 9
1:12.49 1:12.49
2 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 1:13.40 B 7
35.49 1:13.40
3 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 1:14.47 B 6
35.66 1:14.47
- 1219 LAMARRE, NICHOLAS 13 GROC DQ -
36.31 1:14.88
* C Swimmers *
1 1302 RUEFLE, WILLIAM 16 GAR 1:00.26 A 9
29.71 1:00.26
2 1122 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 1:17.23 7
36.44 1:17.23
3 1020 ROBINSON, MARCUS 13 GCAT 1:19.27 6
1:19.27 1:19.84
4 1180 RAY, RYAN 13 GAR 1:28.93 5
1:28.93 1:28.93
5 1281 WHITE, JAMES 15 DM 1:58.89 4
1:58.89 1:58.89
Boys 13 & Over 200 Back
A: ------ 2:19.69
BB: ------ 2:31.39
B: ------ 2:42.99
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* C Swimmers *
1 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 2:36.32 B 9
36.63 1:15.70 1:56.42 2:36.32
2 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 2:37.17 B 7
36.14 1:16.48 1:57.94 2:37.17
3 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR 3:00.61 6
1:28.47 3:00.61 3:00.61
Boys 13 & Over 100 Breast
A: ------ 1:12.29
BB: ------ 1:18.39
B: ------ 1:24.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
1 1231 SAUNDERS, MATTHEW 13 DM 1:17.41 BB+ 9
35.90 1:17.41
2 1234 DOMINGUEZ, ZACHARY 14 DM 1:20.24 B 7
37.82 1:20.24
3 1020 ROBINSON, MARCUS 13 GCAT 1:21.77 B 6
38.49 1:21.77
* C Swimmers *
1 1300 SHOEMAKER, NICHOLAS 20 GROC 1:20.20 B 9
39.37 1:20.20
2 1124 SHAU, DAVID 13 LAC 1:28.14 7
41.14 1:28.14
3 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 1:28.49 6
41.43 1:28.49
4 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR 1:30.44 5
42.62 1:30.44
5 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 1:34.95 4
45.41 1:34.95
- 1259 ANDERSON, MARK 14 DM NS -
Boys 13 & Over 200 Breast
A: ------ 2:36.29
BB: ------ 2:49.39
B: ------ 3:02.39
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1122 PUTNEY, MACLAINE 13 LAC 2:51.83 B 9
36.32 1:19.88 2:06.14 2:51.83
* B Swimmers *
1 1317 CARLSON, BRETT 15 GCAT 2:41.24 BB+ 9
35.60 1:15.87 1:58.44 2:41.24
2 1231 SAUNDERS, MATTHEW 13 DM 2:47.51 BB+ 7
37.40 1:21.25 2:06.14 2:47.51
3 1234 DOMINGUEZ, ZACHARY 14 DM 2:55.65 B 6
39.19 1:23.80 2:10.74 2:55.65
* C Swimmers *
1 1302 RUEFLE, WILLIAM 16 GAR 2:27.88 A 9
31.65 1:08.66 1:48.38 2:27.88
2 1259 ANDERSON, MARK 14 DM 2:58.02 B 7
40.03 1:25.24 2:12.34 2:58.02
3 1297 MITURA, MICHAEL 14 DM 3:03.15 6
38.11 1:24.37 2:13.76 3:03.15
4 1180 RAY, RYAN 13 GAR 3:09.92 5
42.19 1:30.51 2:19.60 3:09.92
- 1020 ROBINSON, MARCUS 13 GCAT DQ -
39.92 1:24.94 2:11.56 2:58.81
Boys 13 & Over 100 Fly
A: ------ 1:04.09
BB: ------ 1:09.39
B: ------ 1:14.69
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* B Swimmers *
- 1219 LAMARRE, NICHOLAS 13 GROC NS -
* C Swimmers *
1 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 1:11.75 B 9
32.95 1:11.75
2 1150 DICKENSON, BRANDON 13 LAC 1:17.50 7
36.07 1:17.50
3 1180 RAY, RYAN 13 GAR 1:26.24 6
38.41 1:26.24
- 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR DQ -
36.31 1:18.62
Boys 13 & Over 200 IM
A: ------ 2:22.49
BB: ------ 2:34.39
B: ------ 2:46.19
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
* BB Swimmers *
1 1234 DOMINGUEZ, ZACHARY 14 DM 2:31.20 BB 9
34.09 1:13.93 1:57.72 2:31.20
2 1231 SAUNDERS, MATTHEW 13 DM 2:32.50 BB 7
36.63 1:14.04 1:58.06 2:32.50
* C Swimmers *
1 1017 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT 2:43.99 B 9
34.30 1:13.53 2:04.92 2:43.99
- 1179 MCKEE, JEFFREY 13 GAR DQ -
1:19.39 2:44.31 2:44.31
Boys 13 & Over 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3025 LAC A LAC 1:46.90 18
2 3048 Dallas Mustangs A DM 2:08.61 14