Northlake BB Invitational - Sanction #033-00
June 17-18, 2000 - Northlake College Natatorium
Meet Results for Timed Finals-LC Meters
Girls 10 & Under 50 Free
AA: 33.60 - 35.09
A: ------ 36.49
BB: ------ 40.89
B: ------ 45.29
C: 45.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 36.50 BB 9
2 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 36.87 BB 7
3 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 37.80 BB 6
4 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 37.90 BB 5
5 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 38.23 BB 4
6 1160 PULLEY, MEGHAN 9 SWAT NT 39.43 BB 3
7 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 39.49 BB 2
8 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 39.78 BB 1
9 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 40.03 BB -
10 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 40.04 BB -
11 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 40.09 BB -
12 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 40.31 BB -
13 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 40.35 BB -
14 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 40.48 BB -
15 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 40.55 BB -
16 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 41.38 B -
17 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 42.07 B -
18 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 42.20 B -
19 1111 ROPSON, STEPHANIE 10 COPS NT 42.27 B -
20 1068 DARK, AUDREY 9 MARS NT 42.35 B -
21 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 42.54 B -
22 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 42.74 B -
23 1027 MUNCH, VICTORIA 10 NTAC NT 45.07 B -
24 1006 WAUGH, SAMANTHA 9 IS NT 45.13 B -
24 1093 CONSIDINE, SHANNON 10 COPS NT 45.13 B -
26 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 47.76 C -
Girls 10 & Under 100 Free
AA: 1:14.50 - 1:18.19
A: ------ 1:21.89
BB: ------ 1:32.99
B: ------ 1:43.99
C: 1:44.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 1:22.88 BB 9
2 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 1:23.64 BB 7
3 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 1:23.72 BB 6
4 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 1:25.50 BB 5
5 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 1:26.44 BB 4
6 1129 RICHERSON, DAWN 10 MARS NT 1:27.12 BB 3
7 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 1:27.29 BB 2
8 1100 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 1:27.54 BB 1
9 1132 WATTERS, MEAGHAN 10 ATAC 1:27.81 BB -
10 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 1:28.06 BB -
11 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 1:28.38 BB -
12 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 1:28.44 BB -
13 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 1:29.46 BB -
14 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 1:29.68 BB -
15 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 1:30.96 BB -
16 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 1:31.88 BB -
17 1104 MCCULLAGH, LINDSAY 9 COPS NT 1:31.98 BB -
18 1035 STUART, ERICA 10 COR NT 1:32.21 BB -
19 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 1:32.39 BB -
20 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 1:32.73 BB -
21 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 1:33.49 B -
22 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 1:33.90 B -
23 1136 SHOEMAKER, BLYTHE 10 MTRO 1:34.23 B -
24 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 1:34.82 B -
25 1018 GIBSON, SARAH 10 GCAT NT 1:36.30 B -
26 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 1:37.01 B -
27 1068 DARK, AUDREY 9 MARS NT 1:39.33 B -
28 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 1:41.40 B -
Girls 10 & Under 200 Free
AA: 2:43.10 - 2:51.49
A: ------ 2:59.89
BB: ------ 3:25.09
B: ------ 3:50.39
C: 3:50.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 2:58.98 A 9
1:29.22 2:58.98
2 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 2:59.64 A 7
1:26.33 2:59.64
3 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 3:03.16 BB 6
4 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 3:05.87 BB 5
1:31.27 3:05.87
5 1098 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 3:06.07 BB 4
1:29.63 3:06.07
6 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 3:06.92 BB 3
1:30.84 3:06.92
7 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 3:11.23 BB 2
1:31.34 3:11.23
8 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 3:13.42 BB 1
9 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 3:15.80 BB -
1:34.23 3:15.80
10 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 3:17.48 BB -
1:35.93 3:17.48
11 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 3:18.08 BB -
1:34.34 3:18.08
12 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 3:18.31 BB -
1:36.07 3:18.31
13 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 3:19.26 BB -
14 1111 ROPSON, STEPHANIE 10 COPS NT 3:19.52 BB -
1:37.29 3:19.52
15 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 3:21.15 BB -
1:40.37 3:21.15
16 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 3:24.15 BB -
17 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 3:26.96 B -
18 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 3:28.79 B -
1:42.57 3:28.79
19 1160 PULLEY, MEGHAN 9 SWAT NT 3:29.27 B -
20 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 3:32.67 B -
21 1093 CONSIDINE, SHANNON 10 COPS NT 3:33.16 B -
Girls 10 & Under 400 Free
AA: 5:38.90 - 5:54.29
A: ------ 6:09.69
BB: ------ 6:55.89
B: ------ 7:42.09
C: 7:42.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1064 SCHAUWECKER, JESSICA 10 MARS NT 6:14.94 BB 9
2 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 6:21.86 BB 7
3 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 6:42.97 BB 6
4 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 6:43.33 BB 5
5 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 6:43.98 BB 4
Girls 10 & Under 50 Back
AA: 39.60 - 41.69
A: ------ 43.69
BB: ------ 49.89
B: ------ 55.99
C: 56.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 43.75 BB 9
2 1100 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 45.42 BB 7
3 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 45.85 BB 6
4 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 46.27 BB 5
5 1132 WATTERS, MEAGHAN 10 ATAC 46.39 BB 4
6 1129 RICHERSON, DAWN 10 MARS NT 46.45 BB 3
7 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 46.72 BB 2
8 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 47.00 BB 1
9 1035 STUART, ERICA 10 COR NT 47.05 BB -
10 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 47.24 BB -
11 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 47.26 BB -
12 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 48.30 BB -
13 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 48.84 BB -
14 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 48.94 BB -
15 1018 GIBSON, SARAH 10 GCAT NT 49.91 B -
16 1006 WAUGH, SAMANTHA 9 IS NT 49.99 B -
17 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 50.25 B -
18 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 50.37 B -
19 1104 MCCULLAGH, LINDSAY 9 COPS NT 50.45 B -
20 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 50.76 B -
21 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 51.07 B -
22 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 51.09 B -
23 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 51.74 B -
24 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 52.08 B -
25 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 52.30 B -
26 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 54.81 B -
Girls 10 & Under 100 Back
AA: 1:26.30 - 1:30.79
A: ------ 1:35.29
BB: ------ 1:48.89
B: ------ 2:02.49
C: 2:02.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1098 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 1:37.96 BB 9
2 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 1:38.15 BB 7
3 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 1:38.62 BB 6
4 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 1:40.29 BB 5
5 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 1:40.96 BB 4
6 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 1:42.01 BB 3
7 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 1:42.32 BB 2
8 1111 ROPSON, STEPHANIE 10 COPS NT 1:42.71 BB 1
9 1160 PULLEY, MEGHAN 9 SWAT NT 1:45.25 BB -
10 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 1:46.70 BB -
11 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 1:46.83 BB -
12 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 1:47.01 BB -
13 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 1:47.28 BB -
14 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 1:47.29 BB -
15 1093 CONSIDINE, SHANNON 10 COPS NT 1:47.30 BB -
16 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 1:47.74 BB -
17 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 1:47.95 BB -
18 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 1:49.49 B -
19 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 1:49.81 B -
20 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 1:52.44 B -
21 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 1:54.06 B -
22 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 1:55.61 B -
23 1006 WAUGH, SAMANTHA 9 IS NT 1:56.43 B -
Girls 10 & Under 50 Breast
AA: 43.90 - 46.09
A: ------ 48.29
BB: ------ 54.89
B: ------ 1:01.59
C: 1:01.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 51.27 BB 9
2 1098 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 51.31 BB 7
3 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 51.45 BB 6
4 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 51.81 BB 5
5 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 51.90 BB 4
6 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 52.23 BB 3
7 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 52.99 BB 2
8 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 53.43 BB 1
9 1111 ROPSON, STEPHANIE 10 COPS NT 53.63 BB -
10 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 53.78 BB -
11 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 53.85 BB -
12 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 54.05 BB -
13 1027 MUNCH, VICTORIA 10 NTAC NT 54.94 B -
14 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 55.09 B -
15 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 55.51 B -
16 1093 CONSIDINE, SHANNON 10 COPS NT 55.60 B -
17 1160 PULLEY, MEGHAN 9 SWAT NT 55.97 B -
18 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 56.05 B -
19 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 56.55 B -
20 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 56.95 B -
21 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 58.62 B -
22 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 59.95 B -
23 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 1:00.28 B -
24 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 1:01.53 B -
Girls 10 & Under 100 Breast
AA: 1:37.30 - 1:42.39
A: ------ 1:47.49
BB: ------ 2:02.79
B: ------ 2:18.19
C: 2:18.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 1:46.12 A 9
2 1136 SHOEMAKER, BLYTHE 10 MTRO 1:49.31 BB 7
3 1132 WATTERS, MEAGHAN 10 ATAC 1:50.23 BB 6
4 1092 CHONG, JAMIE 10 COPS NT 1:51.86 BB 5
5 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 1:53.51 BB 4
6 1014 SAVAGE, CHELSEA 10 GCAT NT 1:53.77 BB 3
7 1104 MCCULLAGH, LINDSAY 9 COPS NT 1:55.21 BB 2
8 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 1:55.33 BB 1
9 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 1:56.23 BB -
10 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 1:58.14 BB -
11 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 1:58.74 BB -
12 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 1:58.96 BB -
13 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT 2:00.86 BB -
14 1129 RICHERSON, DAWN 10 MARS NT 2:02.11 BB -
15 1100 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 2:02.25 BB -
16 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 2:02.54 BB -
17 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 2:06.15 B -
18 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT 2:09.20 B -
19 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 2:12.79 B -
- 1064 SCHAUWECKER, JESSICA 10 MARS NT X1:46.19 A -
Girls 10 & Under 50 Fly
AA: 37.80 - 39.89
A: ------ 42.09
BB: ------ 48.59
B: ------ 55.09
C: 55.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 42.76 BB 9
2 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 43.05 BB 7
3 1100 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 43.85 BB 6
4 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 44.22 BB 5
5 1068 DARK, AUDREY 9 MARS NT 44.58 BB 4
6 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 45.27 BB 3
7 1035 STUART, ERICA 10 COR NT 46.25 BB 2
8 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 46.80 BB 1
9 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 46.82 BB -
10 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 46.91 BB -
11 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 47.06 BB -
12 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 47.18 BB -
13 1132 WATTERS, MEAGHAN 10 ATAC 48.18 BB -
14 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 48.20 BB -
15 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 49.60 B -
16 1136 SHOEMAKER, BLYTHE 10 MTRO 49.72 B -
17 1129 RICHERSON, DAWN 10 MARS NT 50.02 B -
18 1006 WAUGH, SAMANTHA 9 IS NT 50.13 B -
19 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 50.44 B -
20 1057 NAHERNY, LAUREN 9 SWAT NT 52.24 B -
21 1018 GIBSON, SARAH 10 GCAT NT 55.24 C -
22 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT 1:03.59 C -
- 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT DQ -
- 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT DQ -
- 1108 OLSZOWKA, KLAUDIA 10 COPS NT NS -
- 1061 GRACE, LAURA 8 SWAT NT NS -
Girls 10 & Under 100 Fly
AA: 1:27.00 - 1:32.89
A: ------ 1:38.69
BB: ------ 1:56.19
B: ------ 2:13.69
C: 2:13.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 1:39.99 BB 9
2 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 1:40.86 BB 7
3 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 1:47.41 BB 6
4 1068 DARK, AUDREY 9 MARS NT 1:48.03 BB 5
5 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT 1:48.16 BB 4
6 1065 RIPPE, MARGARET 10 MARS NT 1:48.70 BB 3
7 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 1:49.02 BB 2
8 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 1:53.41 BB 1
9 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 1:54.76 BB -
10 1111 ROPSON, STEPHANIE 10 COPS NT 1:59.44 B -
11 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 2:00.43 B -
12 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 2:00.81 B -
13 1098 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 2:01.69 B -
Girls 10 & Under 200 IM
AA: 3:02.90 - 3:11.79
A: ------ 3:20.59
BB: ------ 3:47.29
B: ------ 4:13.89
C: 4:13.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1066 QUATTROCHI, BLAIR 9 MARS NT 3:22.02 BB 9
1:39.33 3:22.02
2 1100 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 3:27.37 BB 7
1:38.06 3:27.37
3 1132 WATTERS, MEAGHAN 10 ATAC 3:32.84 BB 6
1:46.37 3:32.84
4 1070 TRAUTMAN, HADLEY 9 MARS NT 3:33.10 BB 5
1:42.49 3:33.10
5 1102 KNUUTTILA, NATALIE 10 COPS NT 3:33.93 BB 4
1:47.05 3:33.93
6 1020 MOWELL, TAYLIR 10 GCAT NT 3:34.87 BB 3
1:42.68 3:34.87
7 1062 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 3:37.24 BB 2
1:44.88 3:37.24
8 1124 SANDBERG, CARLEA 10 COPS NT 3:37.35 BB 1
1:48.80 3:37.35
9 1015 LAMB, LISA 10 GCAT NT 3:39.69 BB -
1:47.64 3:39.69
10 1129 RICHERSON, DAWN 10 MARS NT 3:40.52 BB -
1:49.31 3:40.52
11 1097 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 3:42.40 BB -
1:49.90 3:42.40
12 1114 SMITH, KELSEY 10 COPS NT 3:44.73 BB -
1:47.97 3:44.73
13 1053 HARMON, ERICA 10 SWAT NT 3:44.82 BB -
1:49.01 3:44.82
14 1016 BALL, CAITLIN 10 GCAT NT 3:45.58 BB -
1:49.77 3:45.58
15 1035 STUART, ERICA 10 COR NT 3:47.92 B -
1:48.91 3:47.92
16 1094 CREA, KELSEY 10 COPS NT 4:00.42 B -
2:01.45 4:00.42
- 1075 DWYER, SHANNON 8 MARS NT X3:41.86 BB -
1:52.98 3:41.86
- 1046 DEATON, MOLLIE 10 COR NT DQ -
1:41.34 3:33.10
Girls 10 & Under 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3009 GCAT A GCAT NT 2:42.48 18
2 3007 SWAT B SWAT NT 2:44.42 14
Girls 10 & Under 200 R-Medley
AA: 3:02.90 - 3:11.79
A: ------ 3:20.59
BB: ------ 3:47.29
B: ------ 4:13.89
C: 4:13.90 ------
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3003 MARS A MARS NT 3:04.99 AA 18
2 3001 GCAT A GCAT NT 3:07.63 AA 14
3 3002 MARS B MARS NT 3:18.00 A 12
Girls 11-12 50 Free
AA: 31.00 - 32.39
A: ------ 33.69
BB: ------ 36.39
B: ------ 39.19
C: 39.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1135 SHOEMAKER, LARA 12 MTRO 32.29 AA 9
2 1157 OBENCHAIN, BRITTANI 11 COR NT 34.04 BB 7
3 1089 MONROE, MERADITH 11 DM DM 34.09 BB 6
4 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 34.50 BB 5
5 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 34.66 BB 4
6 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 34.79 BB 3
7 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 34.89 BB 2
8 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 35.03 BB 1
9 1116 WANG, JIARONG 12 COPS NT 35.24 BB -
10 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 35.28 BB -
11 1099 JAGER, KATIE 12 COPS NT 35.43 BB -
12 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 35.48 BB -
13 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 35.63 BB -
14 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 35.73 BB -
15 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 36.18 BB -
16 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 36.40 B -
17 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 36.59 B -
18 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 36.85 B -
19 1063 GIST, AMANDA 12 MARS NT 37.07 B -
20 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 37.40 B -
21 1017 CALDWELL, CHRISTINE 11 GCAT NT 37.57 B -
22 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 37.68 B -
23 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 38.19 B -
24 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 38.34 B -
25 1007 LUGO, BRITTANY 11 IS NT 38.65 B -
26 1048 SHEN, YING 11 COR NT 39.23 C -
27 1080 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 40.56 C -
28 1026 MUNCH, JESSICA 12 NTAC NT 41.08 C -
Girls 11-12 100 Free
AA: 1:08.00 - 1:11.09
A: ------ 1:14.19
BB: ------ 1:20.39
B: ------ 1:26.49
C: 1:26.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1135 SHOEMAKER, LARA 12 MTRO 1:08.89 AA 9
2 1089 MONROE, MERADITH 11 DM DM 1:13.97 A 7
3 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 1:14.78 BB 6
4 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 1:15.36 BB 5
5 1086 DANIEL, MEGAN 11 DM DM 1:16.06 BB 4
6 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 1:16.07 BB 3
7 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 1:16.51 BB 2
8 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 1:16.68 BB 1
9 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 1:16.70 BB -
10 1049 YOUZVA, ASHLEY 12 COR NT 1:17.12 BB -
11 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 1:17.33 BB -
12 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:17.40 BB -
13 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:17.80 BB -
14 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:18.30 BB -
15 1117 YOUNG, MOLLI 12 COPS NT 1:18.36 BB -
16 1099 JAGER, KATIE 12 COPS NT 1:19.23 BB -
17 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 1:19.37 BB -
18 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 1:19.69 BB -
19 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:20.02 BB -
20 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 1:21.00 B -
21 1144 BAXTER, KELSEY 12 SWAT NT 1:21.16 B -
22 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 1:21.75 B -
23 1116 WANG, JIARONG 12 COPS NT 1:22.42 B -
24 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 1:22.99 B -
25 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 1:23.31 B -
26 1017 CALDWELL, CHRISTINE 11 GCAT NT 1:23.45 B -
27 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 1:24.30 B -
28 1048 SHEN, YING 11 COR NT 1:27.10 C -
Girls 11-12 200 Free
AA: 2:26.40 - 2:33.09
A: ------ 2:39.69
BB: ------ 2:52.99
B: ------ 3:06.29
C: 3:07.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 2:38.76 A 9
1:16.83 2:38.76
2 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 2:39.07 A 7
1:17.30 2:39.07
3 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 2:42.58 BB 6
1:19.29 2:42.58
4 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 2:44.07 BB 5
1:20.74 2:44.07
5 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 2:44.24 BB 4
1:19.64 2:44.24
6 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 2:45.48 BB 3
1:21.40 2:45.48
7 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 2:48.69 BB 2
1:23.52 2:48.69
8 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 2:49.84 BB 1
2:49.94 2:49.84
9 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 2:51.75 BB -
1:23.72 2:51.75
10 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 2:51.95 BB -
1:22.39 2:51.95
11 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 2:52.00 BB -
1:26.10 2:52.00
12 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 2:53.04 B -
1:22.20 2:53.04
13 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 2:54.11 B -
2:54.06 2:54.11
14 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 2:55.84 B -
1:25.92 2:55.84
15 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 3:00.67 B -
1:29.92 3:00.67
16 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 3:01.86 B -
1:28.03 3:01.86
17 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 3:03.79 B -
1:31.03 3:03.79
18 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 3:04.16 B -
1:30.15 3:04.16
19 1048 SHEN, YING 11 COR NT 3:19.04 C -
1:36.34 3:19.04
20 1080 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 3:21.52 C -
1:39.37 3:21.52
Girls 11-12 400 Free
AA: 5:04.70 - 5:18.49
A: ------ 5:32.39
BB: ------ 6:00.09
B: ------ 6:27.79
C: 6:27.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1135 SHOEMAKER, LARA 12 MTRO 5:06.08 AA 9
1:11.98 2:30.59 3:49.16 5:06.08
2 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 5:38.04 BB 7
1:19.13 2:45.65 4:13.00 5:38.04
3 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 5:48.77 BB 6
4 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 5:50.23 BB 5
1:26.98 2:57.01 4:26.65 5:50.23
5 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 5:50.44 BB 4
1:25.13 2:55.72 4:26.08 5:50.44
6 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 5:54.01 BB 3
1:25.94 2:57.22 4:27.73 5:54.01
7 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 5:56.13 BB 2
1:22.20 2:55.34 4:26.23 5:56.13
8 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 6:02.36 B 1
1:24.75 2:59.84 4:34.26 6:02.36
9 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 6:06.89 B -
10 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 6:23.10 B -
Girls 11-12 50 Back
AA: 35.90 - 37.59
A: ------ 39.19
BB: ------ 42.49
B: ------ 45.69
C: 45.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1089 MONROE, MERADITH 11 DM DM 39.13 A 9
2 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 39.92 BB 7
3 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 40.00 BB 6
4 1049 YOUZVA, ASHLEY 12 COR NT 40.22 BB 5
5 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 40.85 BB 4
6 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 41.50 BB 3
7 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 41.59 BB 2
8 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 41.75 BB 1
9 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 42.19 BB -
10 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 42.24 BB -
11 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 42.26 BB -
12 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 42.39 BB -
13 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 42.56 B -
14 1086 DANIEL, MEGAN 11 DM DM 42.61 B -
15 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 42.72 B -
16 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 43.01 B -
17 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 43.10 B -
18 1099 JAGER, KATIE 12 COPS NT 43.24 B -
19 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 43.33 B -
20 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 44.10 B -
21 1048 SHEN, YING 11 COR NT 44.66 B -
22 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 45.41 B -
23 1063 GIST, AMANDA 12 MARS NT 45.62 B -
24 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 46.17 C -
25 1144 BAXTER, KELSEY 12 SWAT NT 46.99 C -
Girls 11-12 100 Back
AA: 1:18.20 - 1:22.29
A: ------ 1:26.29
BB: ------ 1:34.39
B: ------ 1:42.39
C: 1:42.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1042 SAUER, MARION 12 COR NT 1:24.75 A 9
2 1089 MONROE, MERADITH 11 DM DM 1:25.36 A 7
3 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 1:26.21 A 6
4 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 1:28.03 BB 5
5 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 1:28.46 BB 4
6 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 1:29.06 BB 3
7 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:30.31 BB 2
8 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 1:31.11 BB 1
9 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 1:31.12 BB -
10 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 1:32.17 BB -
11 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 1:32.24 BB -
12 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 1:32.29 BB -
13 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:32.45 BB -
14 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 1:33.70 BB -
15 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:34.75 B -
16 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 1:35.10 B -
17 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 1:35.54 B -
18 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 1:38.88 B -
19 1048 SHEN, YING 11 COR NT 1:39.83 B -
20 1080 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 1:41.31 B -
- 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT DQ -
Girls 11-12 50 Breast
AA: 39.60 - 41.39
A: ------ 43.19
BB: ------ 46.79
B: ------ 50.39
C: 50.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1099 JAGER, KATIE 12 COPS NT 43.87 BB 9
2 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 45.29 BB 7
3 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 46.39 BB 6
4 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 46.66 BB 5
5 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 46.80 B 4
6 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 47.07 B 3
7 1116 WANG, JIARONG 12 COPS NT 47.09 B 2
8 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 47.36 B 1
9 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 47.54 B -
10 1080 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 47.56 B -
11 1042 SAUER, MARION 12 COR NT 47.71 B -
12 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 47.91 B -
13 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 48.59 B -
14 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 48.74 B -
15 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 49.05 B -
16 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 49.39 B -
17 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 49.49 B -
18 1007 LUGO, BRITTANY 11 IS NT 49.60 B -
19 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 49.99 B -
20 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 50.06 B -
21 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 50.49 C -
22 1048 SHEN, YING 11 COR NT 50.63 C -
23 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 50.69 C -
24 1063 GIST, AMANDA 12 MARS NT 52.54 C -
25 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 53.19 C -
26 1026 MUNCH, JESSICA 12 NTAC NT 54.29 C -
27 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 56.92 C -
- 1157 OBENCHAIN, BRITTANI 11 COR NT X 43.56 BB -
Girls 11-12 100 Breast
AA: 1:25.60 - 1:29.69
A: ------ 1:33.79
BB: ------ 1:41.89
B: ------ 1:49.99
C: 1:50.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1099 JAGER, KATIE 12 COPS NT 1:33.81 BB 9
2 1157 OBENCHAIN, BRITTANI 11 COR NT 1:35.42 BB 7
3 1049 YOUZVA, ASHLEY 12 COR NT 1:35.67 BB 6
4 1086 DANIEL, MEGAN 11 DM DM 1:37.25 BB 5
5 1117 YOUNG, MOLLI 12 COPS NT 1:38.82 BB 4
6 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 1:39.10 BB 3
7 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 1:39.40 BB 2
8 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 1:40.44 BB 1
9 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 1:40.47 BB -
10 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 1:40.58 BB -
11 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:41.26 BB -
12 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 1:41.46 BB -
13 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 1:42.55 B -
14 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:43.08 B -
15 1116 WANG, JIARONG 12 COPS NT 1:43.38 B -
16 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 1:45.24 B -
17 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:45.93 B -
18 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 1:46.17 B -
19 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 1:46.80 B -
20 1048 SHEN, YING 11 COR NT 1:48.97 B -
21 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 1:49.63 B -
22 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:50.62 C -
- 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT NS -
Girls 11-12 50 Fly
AA: 33.70 - 35.29
A: ------ 36.79
BB: ------ 39.89
B: ------ 42.89
C: 42.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1117 YOUNG, MOLLI 12 COPS NT 35.86 A 9
2 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 37.16 BB 7
3 1116 WANG, JIARONG 12 COPS NT 37.44 BB 6
4 1096 FEIZPOUR, NINA 12 COPS NT 38.51 BB 5
5 1157 OBENCHAIN, BRITTANI 11 COR NT 38.62 BB 4
6 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 38.84 BB 3
7 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 39.68 BB 2
8 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 40.30 B 1
9 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 40.57 B -
10 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 40.71 B -
11 1089 MONROE, MERADITH 11 DM DM 41.33 B -
12 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 41.60 B -
13 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 42.04 B -
14 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 42.11 B -
15 1063 GIST, AMANDA 12 MARS NT 42.26 B -
16 1007 LUGO, BRITTANY 11 IS NT 42.45 B -
17 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 42.56 B -
18 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 42.61 B -
19 1049 YOUZVA, ASHLEY 12 COR NT 42.68 B -
20 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 43.36 C -
21 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 43.38 C -
22 1144 BAXTER, KELSEY 12 SWAT NT 44.06 C -
23 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 45.60 C -
24 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 50.77 C -
Girls 11-12 100 Fly
AA: 1:16.10 - 1:20.09
A: ------ 1:24.09
BB: ------ 1:31.99
B: ------ 1:39.99
C: 1:40.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1042 SAUER, MARION 12 COR NT 1:21.76 A 9
2 1157 OBENCHAIN, BRITTANI 11 COR NT 1:24.68 BB 7
3 1116 WANG, JIARONG 12 COPS NT 1:28.79 BB 6
4 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:30.65 BB 5
5 1077 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:31.00 BB 4
6 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 1:31.56 BB 3
7 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 1:32.50 B 2
8 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:32.61 B 1
9 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:36.23 B -
10 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 1:37.27 B -
11 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 1:38.43 B -
12 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 1:44.03 C -
13 1029 LEE, CATHERINE 11 COR NT 1:48.77 C -
14 1080 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 1:53.72 C -
Girls 11-12 200 IM
AA: 2:45.20 - 2:52.69
A: ------ 3:00.19
BB: ------ 3:15.19
B: ------ 3:30.19
C: 3:30.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1135 SHOEMAKER, LARA 12 MTRO 2:55.08 A 9
1:25.15 2:55.08
2 1157 OBENCHAIN, BRITTANI 11 COR NT 2:59.50 A 7
1:25.27 2:59.50
3 1095 ERDLY, ALLISON 12 COPS NT 3:03.35 BB 6
1:31.08 3:03.35
4 1145 MAXVILL, CAROLINE 11 COR NT 3:03.51 BB 5
1:29.74 3:03.51
5 1107 MCNAMARA, KATE 12 UNAT 3:04.11 BB 4
1:29.38 3:04.11
6 1049 YOUZVA, ASHLEY 12 COR NT 3:05.85 BB 3
1:31.35 3:05.85
7 1083 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 3:07.43 BB 2
1:32.56 3:07.43
8 1110 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 3:07.55 BB 1
1:30.33 3:07.55
9 1086 DANIEL, MEGAN 11 DM DM 3:07.77 BB -
1:31.32 3:07.77
10 1091 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 3:08.16 BB -
1:33.48 3:08.16
11 1117 YOUNG, MOLLI 12 COPS NT 3:08.19 BB -
1:26.42 3:08.19
12 1128 RIPPE, CAROYLN 12 MARS NT 3:08.47 BB -
1:29.95 3:08.47
13 1041 MITCHELL, LAUREN 12 COR NT 3:09.28 BB -
3:09.28
14 1033 PALMER, ROSALIE 11 COR NT 3:10.84 BB -
1:32.94 3:10.84
15 1101 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 3:12.37 BB -
1:31.87 3:12.37
16 1090 AMALFITANO, JENNIFER 11 COPS NT 3:13.36 BB -
1:36.70 3:13.36
17 1039 THOMPSON, BAILEY 11 COR NT 3:14.08 BB -
1:33.48 3:14.08
18 1069 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 3:14.64 BB -
1:31.44 3:14.64
19 1043 SAUER, JENNIFER 11 COR NT 3:15.91 B -
1:34.53 3:15.91
20 1109 PATEL, SONAL 12 COPS NT 3:16.57 B -
1:37.38 3:16.57
21 1118 ZALEWSKI, MAGFALENA 11 COPS NT 3:16.89 B -
1:38.09 3:16.89
22 1048 SHEN, YING 11 COR NT 3:29.69 B -
1:42.11 3:29.69
23 1019 BALL, KELLI 11 GCAT NT 3:31.27 C -
1:41.13 3:31.27
Girls 13 & Over 50 Free
AA: 30.20 - 31.49
A: ------ 32.89
BB: ------ 35.69
B: ------ 38.39
C: 38.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1088 HALLUM, KIM 17 DM DM 32.94 BB 9
2 1025 MUNCH, KATHERINE 14 NTAC NT 33.29 BB 7
3 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 33.83 BB 6
4 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 33.99 BB 5
5 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 34.17 BB 4
6 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 34.50 BB 3
7 1115 UTZ, JACQUELINE 13 COPS NT 34.66 BB 2
8 1002 BREWSTER, DANIELLE 14 IS NT 34.79 BB 1
9 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 35.18 BB -
10 1003 SNOW, ANGELA 14 IS NT 35.36 BB -
11 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT 35.45 BB -
12 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 35.77 B -
13 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT 35.81 B -
14 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 36.16 B -
15 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 36.18 B -
16 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 36.58 B -
17 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 36.68 B -
- 1078 CARTER, ASHLEY 14 COPS NT NS -
- 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT NS -
Girls 13 & Over 100 Free
AA: 1:05.40 - 1:08.39
A: ------ 1:11.39
BB: ------ 1:17.29
B: ------ 1:23.29
C: 1:23.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1130 BUCKINGHAM, KAITLIN 13 COR NT 1:10.68 A 9
2 1103 LEBLANC, KAYLI 14 COPS NT 1:10.87 A 7
3 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 1:11.30 A 6
4 1021 SHARP, NICOLE 13 GCAT NT 1:13.44 BB 4.5
4 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 1:13.44 BB 4.5
6 1105 MCKINLEY, ELIZABETH 13 COPS NT 1:13.61 BB 3
7 1115 UTZ, JACQUELINE 13 COPS NT 1:14.01 BB 2
8 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 1:14.35 BB 1
9 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 1:15.34 BB -
10 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:15.40 BB -
11 1134 SHOEMAKER, LINDSAY 14 MTRO 1:15.70 BB -
12 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 1:15.77 BB -
13 1140 MORRIS, REBECCA 16 MARS NT 1:16.69 BB -
14 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 1:16.78 BB -
15 1024 BRAUN, JACQUELYN 13 NTAC NT 1:16.89 BB -
16 1003 SNOW, ANGELA 14 IS NT 1:17.50 B -
17 1050 YOUZVA, WHITNEY 14 COR NT 1:17.76 B -
18 1002 BREWSTER, DANIELLE 14 IS NT 1:18.05 B -
19 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 1:18.14 B -
20 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT 1:18.28 B -
21 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 1:18.64 B -
22 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT 1:19.36 B -
23 1126 BARCENAS, NOELLE 15 ATAC 1:19.74 B -
24 1133 SWINDELL, CASEY 14 MARS NT 1:20.58 B -
25 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 1:20.64 B -
26 1150 MAXVILL, JUSANNA 14 COR NT 1:23.54 C -
- 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT X1:12.95 BB -
Girls 13 & Over 200 Free
AA: 2:19.90 - 2:26.19
A: ------ 2:32.59
BB: ------ 2:45.29
B: ------ 2:57.99
C: 2:58.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1103 LEBLANC, KAYLI 14 COPS NT 2:34.84 BB 9
1:14.50 2:34.84
2 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 2:35.19 BB 7
1:14.62 2:35.19
3 1115 UTZ, JACQUELINE 13 COPS NT 2:35.56 BB 6
1:15.96 2:35.56
4 1088 HALLUM, KIM 17 DM DM 2:35.88 BB 5
1:14.68 2:35.88
5 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 2:38.25 BB 4
1:16.41 2:38.25
6 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT 2:39.13 BB 3
1:16.43 2:39.13
7 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 2:42.00 BB 2
1:17.79 2:42.00
8 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 2:42.61 BB 1
1:22.66 2:42.61
9 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 2:43.18 BB -
1:17.99 2:43.18
10 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT 2:45.22 BB -
1:22.42 2:45.22
11 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 2:48.80 B -
1:20.65 2:48.80
12 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 2:49.22 B -
1:25.28 2:49.22
13 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 2:49.33 B -
1:22.35 2:49.33
14 1025 MUNCH, KATHERINE 14 NTAC NT 2:49.95 B -
1:25.51 2:49.95
15 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 2:54.08 B -
1:24.08 2:54.08
16 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT 2:56.38 B -
1:23.47 2:56.38
- 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC DQ -
1:24.77 2:49.78
Girls 13 & Over 400 Free
AA: 4:50.30 - 5:03.49
A: ------ 5:16.59
BB: ------ 5:42.99
B: ------ 6:09.39
C: 6:09.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 5:25.99 BB 9
1:18.67 2:42.40 4:04.95 5:25.99
2 1103 LEBLANC, KAYLI 14 COPS NT 5:31.90 BB 7
1:18.03 2:42.12 4:07.24 5:31.90
3 1115 UTZ, JACQUELINE 13 COPS NT 5:35.48 BB 6
1:20.90 2:46.41 4:11.19 5:35.48
4 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 5:36.76 BB 5
1:21.57 2:48.37 4:15.63 5:36.76
5 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 5:36.94 BB 4
1:21.74 2:49.18 4:15.89 5:36.94
6 1021 SHARP, NICOLE 13 GCAT NT 5:39.44 BB 3
1:21.25 2:49.90 4:11.62 5:39.44
7 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT 5:41.44 BB 2
1:23.15 2:51.65 4:19.21 5:41.44
8 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 5:47.09 B 1
1:23.29 2:53.32 4:21.80 5:47.09
9 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 5:50.05 B -
1:26.11 2:57.71 4:26.36 5:50.05
10 1050 YOUZVA, WHITNEY 14 COR NT 5:54.01 B -
1:25.08 2:56.77 4:27.90 5:54.01
11 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 5:56.66 B -
1:22.90 2:54.92 4:26.68 5:56.66
12 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 5:58.21 B -
1:27.52 2:59.96 4:31.42 5:58.21
13 1140 MORRIS, REBECCA 16 MARS NT 6:00.56 B -
1:26.94 3:00.64 4:33.87 6:00.56
14 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT 6:12.89 C -
1:23.22 2:58.86 4:36.50 6:12.89
15 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 6:35.11 C -
1:32.99 3:14.83 4:57.96 6:35.11
16 1150 MAXVILL, JUSANNA 14 COR NT 7:00.82 C -
1:34.65 3:21.99 5:13.01 7:00.82
Girls 13 & Over 1500 Free
AA: 18:56.50 - 19:48.09
A: ------ 20:39.79
BB: ------ 22:23.09
B: ------ 24:06.39
C: 24:06.40 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 21:45.36 BB 9
1:24.22 2:52.19 4:18.82 5:46.08
7:12.81 8:42.06 10:09.98 11:38.77
13:07.14 14:34.73 16:02.59 17:30.85
18:58.53 20:24.43 21:45.36
2 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 21:45.37 BB 7
1:23.27 2:51.48 4:18.81 5:46.67
7:13.83 8:42.90 10:10.98 11:39.23
13:07.17 14:34.72 16:02.08 17:30.61
18:59.10 20:23.95 21:45.37
3 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 24:08.46 C 6
1:31.80 3:08.03 4:46.84 6:22.40
8:01.07 9:38.20 11:16.81 12:54.64
14:33.11 16:08.81 17:47.88 19:26.40
21:03.51 22:39.59 24:08.46
Girls 13 & Over 100 Back
AA: 1:13.80 - 1:17.09
A: ------ 1:20.49
BB: ------ 1:27.19
B: ------ 1:33.89
C: 1:33.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 1:20.41 A 9
2 1088 HALLUM, KIM 17 DM DM 1:22.13 BB 7
3 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 1:23.41 BB 6
4 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 1:23.63 BB 5
5 1103 LEBLANC, KAYLI 14 COPS NT 1:26.19 BB 4
6 1115 UTZ, JACQUELINE 13 COPS NT 1:26.31 BB 3
7 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 1:27.06 BB 2
8 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT 1:27.65 B 1
9 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 1:28.78 B -
10 1003 SNOW, ANGELA 14 IS NT 1:30.29 B -
11 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 1:30.76 B -
12 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:32.39 B -
13 1025 MUNCH, KATHERINE 14 NTAC NT 1:36.43 C -
14 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 1:37.84 C -
15 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 1:41.18 C -
- 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT DQ -
- 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT NS -
Girls 13 & Over 200 Back
AA: 2:37.90 - 2:45.09
A: ------ 2:52.29
BB: ------ 3:06.59
B: ------ 3:20.99
C: 3:21.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 2:50.60 A 9
1:23.09 2:50.60
2 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 2:56.40 BB 7
1:25.51 2:56.40
3 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 2:59.03 BB 6
1:29.30 2:59.03
4 1103 LEBLANC, KAYLI 14 COPS NT 2:59.44 BB 5
1:28.81 2:59.44
5 1021 SHARP, NICOLE 13 GCAT NT 3:02.15 BB 4
1:30.52 3:02.15
6 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 3:02.89 BB 3
1:28.91 3:02.89
7 1115 UTZ, JACQUELINE 13 COPS NT 3:03.95 BB 2
1:31.09 3:03.95
8 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 3:04.37 BB 1
1:34.47 3:04.37
9 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT 3:04.84 BB -
1:33.59 3:04.84
10 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 3:05.11 BB -
3:05.11 3:05.11
11 1050 YOUZVA, WHITNEY 14 COR NT 3:06.05 BB -
1:31.96 3:06.05
12 1105 MCKINLEY, ELIZABETH 13 COPS NT 3:06.53 BB -
1:35.07 3:06.53
13 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 3:16.57 B -
1:36.46 3:16.57
14 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT 3:20.24 B -
3:20.24 3:20.24
- 1141 SUN, XIAO 14 COR NT DQ -
1:22.27 2:50.90
Girls 13 & Over 100 Breast
AA: 1:21.70 - 1:25.39
A: ------ 1:29.09
BB: ------ 1:36.59
B: ------ 1:43.99
C: 1:44.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1130 BUCKINGHAM, KAITLIN 13 COR NT 1:28.33 A 9
2 1143 WILLIAMS, LACI 14 COPS NT 1:29.20 BB 7
3 1113 SISLER, AMY 14 COPS NT 1:33.14 BB 6
4 1024 BRAUN, JACQUELYN 13 NTAC NT 1:34.12 BB 5
5 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 1:36.23 BB 4
6 1002 BREWSTER, DANIELLE 14 IS NT 1:36.51 BB 3
7 1126 BARCENAS, NOELLE 15 ATAC 1:38.43 B 2
8 1010 NEARY, KATHLEEN 16 IS NT 1:40.46 B 1
9 1050 YOUZVA, WHITNEY 14 COR NT 1:40.63 B -
10 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 1:42.40 B -
11 1133 SWINDELL, CASEY 14 MARS NT 1:43.49 B -
12 1150 MAXVILL, JUSANNA 14 COR NT 1:44.15 C -
13 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 1:44.84 C -
14 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT 1:45.73 C -
15 1105 MCKINLEY, ELIZABETH 13 COPS NT 1:47.66 C -
16 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 1:49.60 C -
Girls 13 & Over 200 Breast
AA: 2:56.00 - 3:03.99
A: ------ 3:11.99
BB: ------ 3:27.99
B: ------ 3:43.99
C: 3:44.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1113 SISLER, AMY 14 COPS NT 3:21.08 BB 9
1:39.65 3:21.08
2 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 3:21.70 BB 7
1:39.83 3:21.70
3 1024 BRAUN, JACQUELYN 13 NTAC NT 3:26.95 BB 6
1:39.39 3:26.95
4 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 3:27.96 BB 5
1:41.21 3:27.96
5 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 3:31.75 B 4
1:42.35 3:31.75
6 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 3:53.03 C 3
1:54.15 3:53.03
Girls 13 & Over 100 Fly
AA: 1:11.20 - 1:14.39
A: ------ 1:17.59
BB: ------ 1:24.09
B: ------ 1:30.59
C: 1:30.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1002 BREWSTER, DANIELLE 14 IS NT 1:22.23 BB 9
2 1103 LEBLANC, KAYLI 14 COPS NT 1:23.55 BB 7
3 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT 1:26.31 B 6
4 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 1:27.91 B 5
5 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:28.84 B 4
6 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 1:29.89 B 3
7 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT 1:31.91 C 2
8 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 1:32.97 C 1
9 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 1:35.63 C -
Girls 13 & Over 200 Fly
AA: 2:35.40 - 2:42.49
A: ------ 2:49.59
BB: ------ 3:03.69
B: ------ 3:17.79
C: 3:17.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1134 SHOEMAKER, LINDSAY 14 MTRO 3:30.47 C 9
- 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC NS -
Girls 13 & Over 200 IM
AA: 2:38.00 - 2:45.19
A: ------ 2:52.39
BB: ------ 3:06.79
B: ------ 3:21.09
C: 3:21.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1141 SUN, XIAO 14 COR NT 2:48.54 A 9
1:20.59 2:48.54
2 1130 BUCKINGHAM, KAITLIN 13 COR NT 2:48.83 A 7
1:21.22 2:48.83
3 1112 SANDBERG, CHELSEA 13 COPS NT 2:55.03 BB 6
1:25.38 2:55.03
4 1009 MONTAGUE, STACEY 17 IS NT 2:56.87 BB 5
1:22.32 2:56.87
5 1012 BROWN, JORDAN 14 GCAT NT 2:57.82 BB 4
1:23.77 2:57.82
6 1021 SHARP, NICOLE 13 GCAT NT 2:59.75 BB 3
1:24.61 2:59.75
7 1050 YOUZVA, WHITNEY 14 COR NT 3:00.95 BB 2
1:28.43 3:00.95
8 1087 DOMINQUEZ, MELISSA 13 DM DM 3:01.66 BB 1
1:30.54 3:01.66
9 1011 GIALLANZA, KRISTINA 14 GCAT NT 3:04.30 BB -
1:29.06 3:04.30
10 1149 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 3:06.65 BB -
1:30.04 3:06.65
11 1105 MCKINLEY, ELIZABETH 13 COPS NT 3:07.33 B -
1:31.66 3:07.33
12 1013 LAMB, MELINDA 14 GCAT NT 3:07.55 B -
1:33.70 3:07.55
13 1052 WHITE, CHRISTINE 14 SWAT NT 3:10.10 B -
1:32.12 3:10.10
14 1154 VAN UUM, RAISSA 13 ATAC 3:12.41 B -
1:31.12 3:12.41
15 1155 PLATTS, MOLLY 13 ATAC 3:13.67 B -
1:35.90 3:13.67
16 1153 VAN UUM, RAINA 13 ATAC 3:14.68 B -
1:36.14 3:14.68
17 1140 MORRIS, REBECCA 16 MARS NT 3:22.92 C -
1:40.79 3:22.92
18 1150 MAXVILL, JUSANNA 14 COR NT 3:26.32 C -
1:40.90 3:26.32
- 1001 OBERFELDER, BRETT 13 IS NT DQ -
1:33.10 3:13.36
Girls 13 & Over 200 R-Medley
AA: 2:38.00 - 2:45.19
A: ------ 2:52.39
BB: ------ 3:06.79
B: ------ 3:21.09
C: 3:22.10 ------
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3004 GCAT A GCAT NT 2:36.11 A 18
Boys 10 & Under 50 Free
AA: 33.50 - 34.79
A: ------ 36.19
BB: ------ 40.39
B: ------ 44.49
C: 44.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 35.12 A 9
2 1004 JIANG, ROBIN 10 IS NT 37.09 BB 7
3 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 37.49 BB 6
4 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 37.59 BB 5
5 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 38.04 BB 4
6 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 38.68 BB 3
7 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT 39.39 BB 2
8 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT 39.63 BB 1
9 1031 WANG, JASON 10 COR NT 40.64 B -
10 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 41.02 B -
11 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 41.59 B -
Boys 10 & Under 100 Free
AA: 1:13.70 - 1:17.19
A: ------ 1:20.59
BB: ------ 1:31.09
B: ------ 1:41.59
C: 1:42.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT 1:19.76 A 9
2 1055 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 1:19.82 A 7
3 1036 XU, DAVID 10 COR NT 1:19.96 A 6
4 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 1:22.12 BB 5
5 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT 1:23.63 BB 4
6 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:24.42 BB 3
7 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 1:25.85 BB 2
8 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT 1:27.77 BB 1
9 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:28.53 BB -
10 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 1:30.65 BB -
11 1031 WANG, JASON 10 COR NT 1:31.36 B -
12 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 1:31.46 B -
13 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 1:36.09 B -
Boys 10 & Under 200 Free
AA: 2:38.10 - 2:45.29
A: ------ 2:52.39
BB: ------ 3:13.99
B: ------ 3:35.49
C: 3:35.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT 2:51.90 A 9
1:24.33 2:51.90
2 1059 REAGAN, JOSHUA 10 SWAT NT 2:54.73 BB 7
1:25.66 2:54.73
3 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 3:01.04 BB 6
1:28.58 3:01.04
4 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 3:04.11 BB 5
1:30.62 3:04.11
5 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT 3:04.82 BB 4
1:30.91 3:04.82
6 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 3:05.15 BB 3
1:30.70 3:05.15
7 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT 3:10.09 BB 2
1:32.94 3:10.09
8 1031 WANG, JASON 10 COR NT 3:10.78 BB 1
1:35.97 3:10.78
9 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 3:17.11 B -
1:38.26 3:17.11
10 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 3:21.82 B -
1:39.53 3:21.82
Boys 10 & Under 400 Free
AA: 5:36.30 - 5:51.49
A: ------ 6:06.79
BB: ------ 6:52.69
B: ------ 7:38.49
C: 7:38.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1004 JIANG, ROBIN 10 IS NT 5:59.46 A 9
1:27.68 3:03.40 4:36.08 5:59.46
2 1059 REAGAN, JOSHUA 10 SWAT NT 6:22.90 BB 7
3 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT 6:39.49 BB 6
1:29.85 3:13.31 4:58.79 6:39.49
Boys 10 & Under 50 Back
AA: 40.00 - 42.09
A: ------ 44.19
BB: ------ 50.49
B: ------ 56.79
C: 56.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1055 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 44.18 A 9
2 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 44.29 BB 7
3 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT 45.02 BB 6
4 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT 45.49 BB 5
5 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 45.98 BB 4
6 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 48.35 BB 3
7 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 49.18 BB 2
8 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 50.15 BB 1
9 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 50.29 BB -
10 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT 53.54 B -
11 1031 WANG, JASON 10 COR NT 54.33 B -
Boys 10 & Under 100 Back
AA: 1:25.40 - 1:29.49
A: ------ 1:33.69
BB: ------ 1:46.09
B: ------ 1:58.49
C: 1:58.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT 1:34.19 BB 9
2 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:35.21 BB 7
3 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 1:35.49 BB 6
4 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT 1:35.95 BB 5
5 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:39.35 BB 4
6 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 1:41.52 BB 3
7 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 1:43.36 BB 2
8 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 1:48.22 B 1
9 1031 WANG, JASON 10 COR NT 1:50.52 B -
10 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 1:51.12 B -
11 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT 1:51.44 B -
Boys 10 & Under 50 Breast
AA: 44.20 - 46.39
A: ------ 45.89
BB: ------ 55.19
B: ------ 1:01.69
C: 1:01.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 52.36 BB 9
2 1031 WANG, JASON 10 COR NT 52.45 BB 7
3 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 52.76 BB 6
4 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 53.77 BB 5
5 1004 JIANG, ROBIN 10 IS NT 54.05 BB 4
6 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT 56.00 B 3
7 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 58.99 B 2
8 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT 1:02.65 C 1
9 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 1:10.21 C -
- 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT DQ -
Boys 10 & Under 100 Breast
AA: 1:36.80 - 1:41.39
A: ------ 1:45.99
BB: ------ 1:59.79
B: ------ 2:13.59
C: 2:13.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1055 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 1:51.01 BB 9
2 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:51.43 BB 7
3 1004 JIANG, ROBIN 10 IS NT 1:53.21 BB 6
4 1036 XU, DAVID 10 COR NT 1:53.40 BB 5
5 1031 WANG, JASON 10 COR NT 1:54.43 BB 4
6 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 2:02.24 B 3
7 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 2:02.28 B 2
- 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT NS -
Boys 10 & Under 50 Fly
AA: 37.00 - 38.99
A: ------ 40.99
BB: ------ 46.89
B: ------ 52.89
C: 52.90 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1055 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 40.98 A 9
2 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 43.01 BB 7
3 1004 JIANG, ROBIN 10 IS NT 44.24 BB 6
4 1036 XU, DAVID 10 COR NT 44.31 BB 5
5 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 44.59 BB 4
6 1059 REAGAN, JOSHUA 10 SWAT NT 45.24 BB 3
7 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 46.25 BB 2
8 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT 48.58 B 1
9 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 48.64 B -
10 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 50.80 B -
11 1031 WANG, JASON 10 COR NT 51.69 B -
- 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT X 40.64 A -
- 1023 BRACY, CONNER 9 NTAC NT DQ -
- 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT DQ -
Boys 10 & Under 100 Fly
AA: 1:26.00 - 1:31.59
A: ------ 1:37.19
BB: ------ 1:53.99
B: ------ 2:10.79
C: 2:10.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1036 XU, DAVID 10 COR NT 1:36.63 A 9
2 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 1:37.50 BB 7
3 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:42.51 BB 6
4 1059 REAGAN, JOSHUA 10 SWAT NT 1:48.17 BB 5
Boys 10 & Under 200 IM
AA: 3:01.70 - 3:10.29
A: ------ 3:18.89
BB: ------ 3:44.79
B: ------ 4:10.69
C: 4:10.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1059 REAGAN, JOSHUA 10 SWAT NT 3:15.13 A 9
1:37.12 3:15.13
2 1036 XU, DAVID 10 COR NT 3:16.43 A 7
1:32.61 3:16.43
3 1037 YANG, KEVIN 9 COR NT 3:23.56 BB 6
1:36.38 3:23.56
4 1055 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 3:23.83 BB 5
1:38.74 3:23.83
5 1120 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 3:26.25 BB 4
1:42.74 3:26.25
6 1082 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 3:27.90 BB 3
1:38.51 3:27.90
7 1067 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 3:31.12 BB 2
1:44.72 3:31.12
8 1147 YATES, CAMERON 10 COR NT 3:31.56 BB 1
1:41.54 3:31.56
9 1146 ANTKOWSKI, CONNOR 9 COR NT 3:49.99 B -
1:55.34 3:49.99
10 1142 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 3:59.21 B -
1:49.63 3:59.21
- 1038 RANDALL, MICHAEL 10 COR NT DQ -
1:45.60 3:42.75
- 1074 DWYER, CAMERON 8 MARS NT DQ -
1:58.14 3:59.72
Boys 11-12 50 Free
AA: 30.30 - 31.69
A: ------ 33.09
BB: ------ 35.79
B: ------ 38.59
C: 38.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1138 PALMER, ALEX 12 SWAT NT 33.86 BB 9
2 1158 ROURKE, RYAN 12 GCAT NT 34.30 BB 7
3 1119 GRACE, KYLE 12 COPS NT 34.86 BB 6
4 1079 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 35.11 BB 5
5 1045 SILVER, DALE 11 COR NT 35.24 BB 4
6 1137 RAU, ANTHONY 11 COPS NT 35.36 BB 3
7 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 35.72 BB 2
8 1127 UNAL, TAYYAR 11 SWAT NT 36.48 B 1
9 1044 CAMERON, TYLER 11 COR NT 36.78 B -
10 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 38.17 B -
11 1028 KAO, MARK 11 COR NT 41.25 C -
- 1022 BRACY, AUSTIN 11 NTAC NT X 32.34 A -
- 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X 33.57 BB -
- 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT NS -
Boys 11-12 100 Free
AA: 1:05.70 - 1:08.59
A: ------ 1:11.59
BB: ------ 1:17.59
B: ------ 1:23.59
C: 1:23.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1138 PALMER, ALEX 12 SWAT NT 1:12.40 BB 9
2 1125 GOLDSMITH, KENDRICK 12 SWAT NT 1:12.82 BB 7
3 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 1:12.94 BB 6
4 1032 KIT, ANTHONY 12 COR NT 1:14.44 BB 5
5 1137 RAU, ANTHONY 11 COPS NT 1:15.88 BB 4
6 1056 NAHERNY, DANIEL 11 SWAT NT 1:17.59 BB 3
7 1127 UNAL, TAYYAR 11 SWAT NT 1:18.83 B 2
8 1081 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 1:19.69 B 1
9 1119 GRACE, KYLE 12 COPS NT 1:21.30 B -
10 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 1:21.51 B -
11 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:22.19 B -
12 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 1:22.33 B -
13 1045 SILVER, DALE 11 COR NT 1:22.97 B -
14 1028 KAO, MARK 11 COR NT 1:28.16 C -
15 1148 BIERGE, CHRIS 11 NTAC NT 1:29.99 C -
Boys 11-12 200 Free
AA: 2:23.20 - 2:29.69
A: ------ 2:36.19
BB: ------ 2:49.29
B: ------ 3:02.29
C: 3:02.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 BRACY, AUSTIN 11 NTAC NT 2:33.56 A 9
1:12.97 2:33.56
2 1044 CAMERON, TYLER 11 COR NT 2:41.25 BB 7
1:16.98 2:41.25
3 1158 ROURKE, RYAN 12 GCAT NT 2:45.48 BB 6
1:20.39 2:45.48
4 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 2:46.71 BB 5
1:22.66 2:46.71
5 1137 RAU, ANTHONY 11 COPS NT 2:48.32 BB 4
1:23.25 2:48.32
6 1127 UNAL, TAYYAR 11 SWAT NT 2:51.46 B 3
1:23.46 2:51.46
7 1054 RILEY, TRENT 11 SWAT NT 2:57.12 B 2
1:26.75 2:57.12
8 1079 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 2:57.19 B 1
1:25.90 2:57.19
9 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 2:59.85 B -
1:30.47 2:59.85
10 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 2:59.90 B -
1:26.56 2:59.90
Boys 11-12 400 Free
AA: 5:03.30 - 5:17.09
A: ------ 5:30.89
BB: ------ 5:58.39
B: ------ 6:25.99
C: 6:26.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1081 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 5:51.14 BB 9
Boys 11-12 50 Back
AA: 35.30 - 36.99
A: ------ 38.79
BB: ------ 42.29
B: ------ 45.79
C: 45.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 41.41 BB 9
2 1056 NAHERNY, DANIEL 11 SWAT NT 41.56 BB 7
3 1138 PALMER, ALEX 12 SWAT NT 41.87 BB 6
4 1081 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 42.04 BB 5
5 1125 GOLDSMITH, KENDRICK 12 SWAT NT 43.33 B 4
6 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 43.57 B 3
7 1032 KIT, ANTHONY 12 COR NT 43.72 B 2
8 1028 KAO, MARK 11 COR NT 45.20 B 1
9 1045 SILVER, DALE 11 COR NT 45.23 B -
10 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 45.38 B -
11 1119 GRACE, KYLE 12 COPS NT 47.05 C -
- 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X 37.79 A -
- 1054 RILEY, TRENT 11 SWAT NT NS -
Boys 11-12 100 Back
AA: 1:15.80 - 1:19.69
A: ------ 1:23.59
BB: ------ 1:31.39
B: ------ 1:39.29
C: 1:39.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1044 CAMERON, TYLER 11 COR NT 1:24.73 BB 9
2 1158 ROURKE, RYAN 12 GCAT NT 1:28.96 BB 7
3 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:29.63 BB 6
4 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 1:33.70 B 5
5 1054 RILEY, TRENT 11 SWAT NT 1:34.42 B 4
6 1079 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 1:38.03 B 3
7 1028 KAO, MARK 11 COR NT 1:39.94 C 2
8 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 1:41.46 C 1
- 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X1:26.37 BB -
- 1045 SILVER, DALE 11 COR NT DQ -
Boys 11-12 50 Breast
AA: 39.20 - 41.19
A: ------ 43.19
BB: ------ 47.29
B: ------ 51.29
C: 51.30 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1119 GRACE, KYLE 12 COPS NT 43.76 BB 9
2 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 44.68 BB 7
3 1158 ROURKE, RYAN 12 GCAT NT 46.27 BB 6
4 1022 BRACY, AUSTIN 11 NTAC NT 46.28 BB 5
5 1122 RAU, TONY 11 COPS NT 47.03 BB 4
6 1079 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 47.21 BB 3
7 1054 RILEY, TRENT 11 SWAT NT 48.66 B 2
8 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 49.84 B 1
9 1127 UNAL, TAYYAR 11 SWAT NT 50.41 B -
10 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 53.27 C -
- 1084 CARPENTER, MICHAEL 11 DM DM X 46.03 BB -
- 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT X 50.38 B -
- 1028 KAO, MARK 11 COR NT X 54.37 C -
- 1045 SILVER, DALE 11 COR NT X1:15.91 C -
Boys 11-12 100 Breast
AA: 1:25.40 - 1:29.59
A: ------ 1:33.89
BB: ------ 1:42.29
B: ------ 1:50.79
C: 1:50.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1084 CARPENTER, MICHAEL 11 DM DM 1:33.69 A 9
2 1119 GRACE, KYLE 12 COPS NT 1:33.75 A 7
3 1022 BRACY, AUSTIN 11 NTAC NT 1:39.96 BB 6
4 1127 UNAL, TAYYAR 11 SWAT NT 1:40.90 BB 5
5 1137 RAU, ANTHONY 11 COPS NT 1:40.93 BB 4
6 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 1:42.42 B 3
7 1148 BIERGE, CHRIS 11 NTAC NT 1:42.47 B 2
8 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 1:42.70 B 1
9 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 1:43.31 B -
10 1045 SILVER, DALE 11 COR NT 1:43.40 B -
11 1138 PALMER, ALEX 12 SWAT NT 1:44.09 B -
12 1056 NAHERNY, DANIEL 11 SWAT NT 1:44.91 B -
13 1125 GOLDSMITH, KENDRICK 12 SWAT NT 1:46.85 B -
Boys 11-12 50 Fly
AA: 33.20 - 34.99
A: ------ 36.69
BB: ------ 40.19
B: ------ 43.69
C: 43.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 36.69 A 9
2 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 38.50 BB 7
3 1125 GOLDSMITH, KENDRICK 12 SWAT NT 40.32 B 6
4 1137 RAU, ANTHONY 11 COPS NT 40.45 B 5
5 1127 UNAL, TAYYAR 11 SWAT NT 41.01 B 4
6 1060 GRACE, ALAN 11 SWAT NT 44.29 C 3
7 1081 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 44.43 C 2
8 1030 WANG, MICHAEL 12 COR NT 48.12 C 1
- 1056 NAHERNY, DANIEL 11 SWAT NT X 37.83 BB -
- 1045 SILVER, DALE 11 COR NT DQ -
Boys 11-12 100 Fly
AA: 1:14.50 - 1:18.49
A: ------ 1:22.59
BB: ------ 1:30.69
B: ------ 1:38.79
C: 1:38.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 BRACY, AUSTIN 11 NTAC NT 1:21.04 A 9
2 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:30.35 BB 7
3 1044 CAMERON, TYLER 11 COR NT 1:49.40 C 6
4 1079 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 2:13.71 C 5
Boys 11-12 200 IM
AA: 2:42.40 - 2:50.19
A: ------ 2:58.09
BB: ------ 3:13.89
B: ------ 3:29.59
C: 3:29.60 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 BRACY, AUSTIN 11 NTAC NT 2:56.90 A 9
1:20.86 2:56.90
2 1032 KIT, ANTHONY 12 COR NT 3:00.59 BB 7
1:30.71 3:00.59
3 1137 RAU, ANTHONY 11 COPS NT 3:11.88 BB 6
1:32.65 3:11.88
4 1081 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 3:14.52 B 5
1:31.08 3:14.52
5 1123 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 3:20.63 B 4
1:31.92 3:20.63
- 1072 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X2:57.72 A -
1:27.92 2:57.72
- 1056 NAHERNY, DANIEL 11 SWAT NT DQ -
1:28.97 3:11.43
- 1138 PALMER, ALEX 12 SWAT NT DQ -
1:34.88 3:10.77
Boys 11-12 200 R-Free
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3006 SWAT A SWAT NT 2:25.73 18
Boys 11-12 200 R-Medley
AA: 2:42.40 - 2:50.19
A: ------ 2:58.09
BB: ------ 3:13.89
B: ------ 3:29.59
C: 3:29.60 ------
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3005 SWAT A SWAT NT 2:40.48 A 18
Boys 13 & Over 50 Free
AA: 28.10 - 29.39
A: ------ 30.69
BB: ------ 33.19
B: ------ 35.79
C: 35.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1073 DWYER, NICK 14 MARS NT 29.31 AA 9
2 1058 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 30.39 A 7
3 1162 BUXTON, DAVID 16 MARS NT 30.42 A 6
4 1159 SAUNDERS, ALLEN 13 COR NT 30.58 A 5
5 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 30.62 A 4
6 1152 GRAHAM, CHRIS 15 ATAC 31.24 BB 3
7 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 31.51 BB 2
8 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 32.17 BB 1
9 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 32.48 BB -
10 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT 32.86 BB -
11 1161 HSIAO, ANDREW 13 COR NT 37.48 C -
Boys 13 & Over 100 Free
AA: 1:01.10 - 1:03.89
A: ------ 1:06.59
BB: ------ 1:12.59
B: ------ 1:17.69
C: 1:17.70 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 1:04.48 A 9
2 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 1:08.30 BB 7
3 1139 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 1:08.72 BB 6
4 1058 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 1:08.77 BB 5
5 1151 MCCURE, ALEX 14 COR NT 1:08.98 BB 4
6 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 1:09.21 BB 3
7 1156 GENTRY, TRENT 13 ATAC 1:09.24 BB 2
8 1152 GRAHAM, CHRIS 15 ATAC 1:09.65 BB 1
9 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 1:12.14 BB -
10 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT 1:12.33 BB -
11 1008 SEITZ, MICHAEL 16 IS NT 1:23.19 C -
- 1073 DWYER, NICK 14 MARS NT X1:05.29 A -
- 1047 DEATON, WILLIAM 13 COR NT NS -
Boys 13 & Over 200 Free
AA: 2:12.90 - 2:18.99
A: ------ 2:24.99
BB: ------ 2:37.09
B: ------ 2:49.19
C: 2:49.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1073 DWYER, NICK 14 MARS NT 2:20.21 A 9
1:08.59 2:20.21
2 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 2:23.20 A 7
1:11.17 2:23.20
3 1159 SAUNDERS, ALLEN 13 COR NT 2:24.71 A 6
1:10.52 2:24.71
4 1152 GRAHAM, CHRIS 15 ATAC 2:29.38 BB 5
1:12.86 2:29.38
5 1162 BUXTON, DAVID 16 MARS NT 2:29.40 BB 4
1:12.09 2:29.40
6 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 2:34.08 BB 3
1:15.21 2:34.08
7 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 2:34.81 BB 2
1:15.12 2:34.81
8 1058 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 2:37.77 B 1
1:15.30 2:37.77
9 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 2:39.19 B -
1:19.12 2:39.19
10 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT 2:42.27 B -
1:18.22 2:42.27
11 1161 HSIAO, ANDREW 13 COR NT 2:56.36 C -
1:24.92 2:56.36
Boys 13 & Over 400 Free
AA: 4:40.20 - 4:52.89
A: ------ 5:05.59
BB: ------ 5:31.09
B: ------ 5:56.49
C: 5:56.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1073 DWYER, NICK 14 MARS NT 5:03.84 A 9
1:14.77 2:35.24 3:52.42 5:03.84
2 1139 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 5:08.61 BB 7
1:15.93 2:35.67 3:52.26 5:08.61
3 1152 GRAHAM, CHRIS 15 ATAC 5:18.80 BB 6
1:16.85 2:37.94 3:59.51 5:18.80
4 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 5:19.56 BB 5
1:15.39 2:36.33 4:01.20 5:19.56
5 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 5:21.92 BB 4
1:17.27 2:39.44 4:02.44 5:21.92
6 1156 GENTRY, TRENT 13 ATAC 5:33.76 B 3
1:19.36 2:46.11 4:11.18 5:33.76
- 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT NS -
Boys 13 & Over 100 Back
AA: 1:09.30 - 1:12.39
A: ------ 1:15.59
BB: ------ 1:21.89
B: ------ 1:28.19
C: 1:28.20 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 1:19.86 BB 9
2 1073 DWYER, NICK 14 MARS NT 1:20.20 BB 7
3 1159 SAUNDERS, ALLEN 13 COR NT 1:20.25 BB 6
4 1152 GRAHAM, CHRIS 15 ATAC 1:20.48 BB 5
5 1058 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 1:21.82 BB 4
6 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT 1:23.17 B 3
7 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 1:24.62 B 2
8 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 1:25.75 B 1
9 1162 BUXTON, DAVID 16 MARS NT 1:29.05 C -
10 1161 HSIAO, ANDREW 13 COR NT 1:29.94 C -
Boys 13 & Over 200 Back
AA: 2:28.60 - 2:35.39
A: ------ 2:42.09
BB: ------ 2:55.59
B: ------ 3:09.09
C: 3:09.10 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 2:47.13 BB 9
1:22.99 2:47.13
2 1156 GENTRY, TRENT 13 ATAC 2:48.06 BB 7
1:24.33 2:48.06
3 1151 MCCURE, ALEX 14 COR NT 2:50.65 BB 6
1:23.39 2:50.65
4 1139 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 2:51.15 BB 5
1:25.14 2:51.15
5 1073 DWYER, NICK 14 MARS NT 2:53.11 BB 4
1:26.86 2:53.11
- 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT DQ -
1:25.18 2:53.86
Boys 13 & Over 100 Breast
AA: 1:16.60 - 1:20.09
A: ------ 1:23.59
BB: ------ 1:30.49
B: ------ 1:37.49
C: 1:37.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1151 MCCURE, ALEX 14 COR NT 1:22.54 A 9
2 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 1:28.77 BB 7
3 1156 GENTRY, TRENT 13 ATAC 1:30.06 BB 6
4 1058 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 1:30.74 B 5
5 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 1:30.95 B 4
6 1008 SEITZ, MICHAEL 16 IS NT 1:38.81 C 3
Boys 13 & Over 200 Breast
AA: 2:47.20 - 2:54.79
A: ------ 3:02.39
BB: ------ 3:17.59
B: ------ 3:32.79
C: 3:32.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 3:08.66 BB 9
1:32.59 3:08.66
2 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 3:20.71 B 7
1:38.28 3:20.71
3 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 3:21.01 B 6
1:38.03 3:21.01
Boys 13 & Over 100 Fly
AA: 1:06.60 - 1:09.59
A: ------ 1:12.69
BB: ------ 1:18.69
B: ------ 1:24.79
C: 1:24.80 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1162 BUXTON, DAVID 16 MARS NT 1:15.54 BB 9
2 1159 SAUNDERS, ALLEN 13 COR NT 1:16.20 BB 7
3 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT 1:19.96 B 6
4 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 1:23.40 B 5
5 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 1:24.27 B 4
6 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT 1:35.80 C 3
Boys 13 & Over 200 Fly
AA: 2:28.10 - 2:34.79
A: ------ 2:41.59
BB: ------ 2:54.99
B: ------ 3:08.49
C: 3:08.50 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 3:00.68 B 9
2 1131 MESSEL, MATTHEW 13 GCAT NT 3:06.64 B 7
Boys 13 & Over 200 IM
AA: 2:30.90 - 2:37.69
A: ------ 2:44.59
BB: ------ 2:58.29
B: ------ 3:11.99
C: 3:12.00 ------
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1121 NORTON, PATRICK 15 COPS NT 2:41.51 A 9
1:18.98 2:41.51
2 1156 GENTRY, TRENT 13 ATAC 2:46.65 BB 7
1:19.51 2:46.65
3 1076 SKIDMORE, JOHN 14 COPS NT 2:49.13 BB 6
1:23.06 2:49.13
4 1139 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 2:49.45 BB 5
1:19.95 2:49.45
5 1152 GRAHAM, CHRIS 15 ATAC 2:51.09 BB 4
1:21.74 2:51.09
6 1085 DOMINQUEZ, ZAK 15 DM DM 2:55.62 BB 3
1:25.31 2:55.62
- 1058 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT DQ -
1:26.56 2:56.06
- 1051 FOSHEIM, MATTHEW 14 COR NT DQ -
1:21.77 2:57.45