Tyler "BB" Summer Classic
July 7-9, 2000
Fun Forest Pool - Sanction # 035-00
Complete Meet Results-LC Meters
Girls 10 & Under 50 Free
TAGS: ------ 34.29
A: ------ 36.49
BB: ------ 40.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1008 WEBER, ALEXANDRA 9 DM NT 35.81 A+
2 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 37.44 BB
3 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 37.89 BB
4 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 38.24 BB
5 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 38.25 BB
6 1100 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM NT 38.65 BB
7 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 39.13 BB
8 1118 KOKE, KELSIE 10 MARS NT 39.63 BB
9 1110 DWYER, SHANNON 9 MARS NT 39.82 BB
10 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 40.05 BB
11 1037 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 40.17 BB
12 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 40.33 BB
13 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 41.95
14 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 42.37
15 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 42.52
16 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 43.73
17 1112 MAUTE, MARCELLA 10 DM NT 45.41
18 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 46.35
- 1005 HENDRICKS, KELSEY 10 DM NT X 33.46 TAGS+
- 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT X 34.78 A
- 1009 GUNNING, EMMA 10 DM NT X 35.50 A
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT X 36.12 A
Girls 10 & Under 100 Free
TAGS: ------ 1:16.29
A: ------ 1:21.89
BB: ------ 1:32.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 1:21.26 A+
2 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 1:24.43 BB
3 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 1:24.73 BB
4 1100 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM NT 1:25.00 BB
5 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 1:26.31 BB
6 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 1:26.32 BB
7 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 1:26.61 BB
8 1008 WEBER, ALEXANDRA 9 DM NT 1:26.91 BB
9 1009 GUNNING, EMMA 10 DM NT 1:27.53 BB
10 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 1:28.82 BB
11 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 1:28.99 BB
12 1110 DWYER, SHANNON 9 MARS NT 1:30.09 BB
13 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 1:31.34 BB
14 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 1:31.42 BB
15 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 1:31.65 BB
16 1035 RACHOW, ELIZABETH 10 COPS NT 1:32.17 BB
17 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 1:32.47 BB
18 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 1:33.46
19 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 1:41.59
20 1112 MAUTE, MARCELLA 10 DM NT 1:44.56
- 1005 HENDRICKS, KELSEY 10 DM NT X1:14.97 TAGS+
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT NS
Girls 10 & Under 200 Free
TAGS: ------ 2:44.99
A: ------ 2:59.89
BB: ------ 3:25.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1100 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM NT 3:02.75 BB
1:26.44 3:02.75
2 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 3:05.05 BB
1:31.71 3:05.05
3 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 3:05.58 BB
1:29.63 3:05.58
4 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 3:09.60 BB
1:33.80 3:09.60
5 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 3:11.10 BB
1:34.20 3:11.10
6 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 3:12.98 BB
1:35.66 3:12.98
7 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 3:14.88 BB
1:34.87 3:14.88
8 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 3:16.07 BB
1:35.18 3:16.07
9 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 3:21.57 BB
1:37.28 3:21.57
10 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 3:29.53
1:38.70 3:29.53
11 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 3:31.66
1:41.34 3:31.66
- 1005 HENDRICKS, KELSEY 10 DM NT X2:46.97 A
1:20.14 2:46.97
Girls 10 & Under 50 Back
TAGS: ------ 40.89
A: ------ 43.69
BB: ------ 49.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 43.46 A+
2 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 43.93 BB
3 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 44.07 BB
4 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 44.94 BB
5 1008 WEBER, ALEXANDRA 9 DM NT 45.60 BB
6 1118 KOKE, KELSIE 10 MARS NT 45.87 BB
7 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 46.18 BB
8 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 46.21 BB
9 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 47.15 BB
10 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 47.19 BB
11 1037 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 47.72 BB
12 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 47.97 BB
13 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 49.99
14 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 50.54
15 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 50.95
16 1110 DWYER, SHANNON 9 MARS NT 51.90
17 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 53.79
18 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 54.55
- 1005 HENDRICKS, KELSEY 10 DM NT X 41.27 A
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT X 42.15 A
- 1100 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM NT X 44.74 BB-
Girls 10 & Under 100 Back
TAGS: ------ 1:28.39
A: ------ 1:35.29
BB: ------ 1:48.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 1:34.63 A+
2 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 1:39.29 BB
3 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 1:40.49 BB
4 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 1:41.55 BB
5 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 1:42.51 BB
6 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 1:45.13 BB
7 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 1:45.40 BB
8 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 1:49.11
9 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 1:49.52
10 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 1:50.66
11 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 1:51.73
12 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 1:51.79
13 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 1:55.77
- 1100 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM NT X1:37.59 BB-
Girls 10 & Under 50 Breast
TAGS: ------ 45.19
A: ------ 48.29
BB: ------ 54.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 48.37 BB
2 1112 MAUTE, MARCELLA 10 DM NT 48.53 BB
3 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 48.99 BB
4 1005 HENDRICKS, KELSEY 10 DM NT 49.62 BB
5 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 50.29 BB
6 1042 ROGERS, CAITLIN 10 COPS NT 50.31 BB
7 1009 GUNNING, EMMA 10 DM NT 50.52 BB
8 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 52.87 BB
9 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 53.33 BB
10 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 53.74 BB
11 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 54.80 BB
12 1008 WEBER, ALEXANDRA 9 DM NT 55.10
13 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 56.42
14 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 56.49
15 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 56.51
16 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 56.88
17 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 57.60
18 1110 DWYER, SHANNON 9 MARS NT 58.93
19 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 59.20
20 1035 RACHOW, ELIZABETH 10 COPS NT 1:00.31
21 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 1:01.15
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT NS
Girls 10 & Under 100 Breast
TAGS: ------ 1:39.19
A: ------ 1:47.49
BB: ------ 2:02.79
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1118 KOKE, KELSIE 10 MARS NT 1:44.76 A+
2 1042 ROGERS, CAITLIN 10 COPS NT 1:44.87 A+
3 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 1:47.28 A+
4 1112 MAUTE, MARCELLA 10 DM NT 1:48.60 BB
5 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 1:51.70 BB
6 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 1:52.66 BB
7 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 1:53.15 BB
8 1009 GUNNING, EMMA 10 DM NT 1:54.76 BB
9 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 1:57.54 BB
10 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 1:57.95 BB
11 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 1:58.43 BB
12 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 1:59.06 BB
13 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 1:59.97 BB
14 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 2:00.87 BB
15 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 2:02.19 BB
16 1037 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 2:02.27 BB
17 1086 STRAND, MARY 10 TST NT 2:02.42 BB
18 1110 DWYER, SHANNON 9 MARS NT 2:04.06
19 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 2:04.81
20 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 2:14.89
21 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 2:18.04
Girls 10 & Under 50 Fly
TAGS: ------ 38.29
A: ------ 42.09
BB: ------ 48.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1008 WEBER, ALEXANDRA 9 DM NT 40.67 A+
2 1035 RACHOW, ELIZABETH 10 COPS NT 43.11 BB
3 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 43.47 BB
4 1100 YOUNG, ALEXANDRA 10 DM NT 43.73 BB
5 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 43.86 BB
6 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 44.11 BB
7 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 45.03 BB
8 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 47.29 BB
9 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 48.49 BB
10 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 48.54 BB
10 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 48.54 BB
12 1009 GUNNING, EMMA 10 DM NT 48.59 BB
13 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 49.05
14 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 49.08
15 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 49.69
16 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 54.15
- 1005 HENDRICKS, KELSEY 10 DM NT X 39.60 A
- 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT X 40.22 A
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT NS
Girls 10 & Under 100 Fly
TAGS: ------ 1:31.69
A: ------ 1:38.69
BB: ------ 1:56.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 1:38.56 A+
2 1008 WEBER, ALEXANDRA 9 DM NT 1:40.49 BB
3 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT 1:41.56 BB
4 1049 RIPPE, Bubbles 10 MARS NT 1:42.55 BB
5 1037 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 1:43.81 BB
6 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 1:45.07 BB
7 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 1:48.44 BB
8 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 1:53.85 BB
9 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 1:59.23
10 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 1:59.76
11 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 2:02.52
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT X NS
Girls 10 & Under 200 IM
TAGS: ------ 3:06.59
A: ------ 3:20.59
BB: ------ 3:47.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1022 GABAY, BRITTANY 9 COPS NT 3:27.24 BB
1:40.65 3:27.24
2 1053 TRAUTMAN, Scooby 9 MARS NT 3:28.69 BB
1:41.59 3:28.69
3 1045 GIST, MICHELLE 10 MARS NT 3:29.58 BB
1:39.84 3:29.58
4 1087 HARTMAN, CAROLINE 10 TST NT 3:30.56 BB
1:41.38 3:30.56
5 1037 JENSEN, KAYLA 10 COPS NT 3:31.47 BB
3:31.47 3:31.47
6 1118 KOKE, KELSIE 10 MARS NT 3:31.76 BB
1:51.81 3:31.76
7 1110 DWYER, SHANNON 9 MARS NT 3:31.98 BB
1:45.11 3:31.98
8 1068 THOMAS, CAITLIN 10 GAR NT 3:32.66 BB
1:44.82 3:32.66
9 1019 MILBURN, JESSICA 9 COPS NT 3:37.20 BB
1:48.28 3:37.20
10 1101 DAWLEY, COLLEEN 10 MTRO NT 3:37.57 BB
3:37.57 3:37.57
11 1060 COTTRILL, LISHA 10 SWAT NT 3:42.97 BB
1:48.75 3:42.97
12 1026 FINCH, KATHLEEN 10 COPS NT 3:46.78 BB
1:53.76 3:46.78
13 1104 MOLTNER, SHANNON 9 COPS NT 3:47.01 BB
1:53.72 3:47.01
14 1097 UPDYKE, KATIE 8 DM-UNNT 3:52.82
1:50.51 3:52.82
15 1088 MCCORMICK, BRYNN 9 TST NT 4:08.68
1:54.97 4:08.68
- 1086 STRAND, MARY 10 TST NT X3:17.43 A
1:31.83 3:17.43
- 1050 QUATTROCHI, Blair 9 MARS NT NS
Girls 10 & Under 200 R-Free
TAGS: ------ 2:25.99
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3003 COPS COPS NT 2:32.73
ROGERS, CAITLIN-10 GABAY, BRITTANY-9 MILBURN, J.-9 RACHOW, E.-10
1:11.68 2:32.73 2:32.73
2 3002 MARS MARS NT 2:33.08
QUATTROCHI, B.-9 GIST, MICHELLE-10 DWYER, SHANNON-9 TRAUTMAN, S.-9
1:17.14 2:33.08 2:33.08
- 3001 DALLAS MUSTANGS X DM NT X2:27.21
WEBER, A.-9 YOUNG, A.-10 GUNNING, EMMA-10 HENDRICKS, K.-10
1:15.76 2:27.21 2:27.21
Girls 10 & Under 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:46.39
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3016 MARS MARS NT 2:55.38
TRAUTMAN, S.-9 KOKE, KELSIE-10 GIST, MICHELLE-10 DWYER, SHANNON-9
1:33.83 2:55.38
2 3015 DALLAS MUSTANGS DM NT 2:58.87
YOUNG, A.-10 MAUTE, MARCELLA-10 GUNNING, EMMA-10 WEBER, A.-9
1:35.04 2:58.87
Girls 11-12 50 Free
TAGS: ------ 30.69
A: ------ 33.69
BB: ------ 36.39
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1080 STEVENS, ALICIA 11 TST NT 32.96 A+
2 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 33.32 A+
3 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 34.47 BB
4 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 34.60 BB
5 1020 PATEL, SONAL 12 COPS NT 34.79 BB
6 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 34.83 BB
7 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 35.07 BB
8 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 35.08 BB
9 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 35.26 BB
10 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 35.35 BB
11 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 36.09 BB
12 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 36.11 BB
13 1046 GIST, AMANDA 11 MARS NT 36.37 BB
14 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 36.98
15 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 38.29
16 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 39.32
17 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 39.90
- 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT X 32.85 A
- 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT X 33.44 A
Girls 11-12 100 Free
TAGS: ------ 1:08.29
A: ------ 1:14.19
BB: ------ 1:20.39
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 1:14.12 A+
2 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 1:15.49 BB
3 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 1:15.94 BB
4 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 1:16.67 BB
5 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:17.13 BB
6 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 1:17.36 BB
7 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 1:17.38 BB
8 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:18.08 BB
9 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 1:19.17 BB
10 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:19.55 BB
11 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:20.11 BB
12 1020 PATEL, SONAL 12 COPS NT 1:22.14
13 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 1:23.59
14 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 1:28.46
15 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 1:33.08
- 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT X1:12.11 A
Girls 11-12 200 Free
TAGS: ------ 2:26.09
A: ------ 2:39.69
BB: ------ 2:52.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 2:40.30 BB
1:19.88 2:40.30
2 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 2:40.68 BB
1:18.36 2:40.68
3 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 2:45.75 BB
1:21.13 2:45.75
4 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 2:49.01 BB
1:21.53 2:49.01
5 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 2:50.97 BB
1:22.54 2:50.97
6 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 2:51.55 BB
1:23.10 2:51.55
7 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 2:54.20
1:24.90 2:54.20
8 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 2:55.16
1:25.42 2:55.16
9 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 2:56.36
1:25.04 2:56.36
10 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 2:57.40
1:26.92 2:57.40
11 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 3:11.67
1:32.57 3:11.67
- 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT X2:37.66 A
1:18.04 2:37.66
Girls 11-12 400 Free
TAGS: ------ 5:07.29
A: ------ 5:32.39
BB: ------ 6:00.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 5:36.16 BB
1:19.68 2:44.34 4:12.22 5:36.16
2 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 5:37.64 BB
1:22.01 2:49.88 4:16.84 5:37.64
3 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 5:37.97 BB
1:21.20 2:48.73 4:15.00 5:37.97
4 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 5:51.22 BB
1:20.60 4:23.24 5:51.23 5:51.22
5 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 5:58.65 BB
1:25.53 2:58.71 4:32.24 5:58.65
6 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 6:08.05
1:27.50 3:04.20 4:41.43 6:08.05
7 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 6:11.49
1:30.63 3:07.22 4:43.11 6:11.49
Girls 11-12 50 Back
TAGS: ------ 36.19
A: ------ 39.19
BB: ------ 42.49
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 38.55 A+
2 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 40.03 BB
3 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 40.41 BB
4 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 41.26 BB
5 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 41.62 BB
6 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 42.11 BB
7 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 42.15 BB
8 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 42.19 BB
9 1020 PATEL, SONAL 12 COPS NT 42.94
10 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 43.35
11 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 43.74
12 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 43.79
12 1046 GIST, AMANDA 11 MARS NT 43.79
14 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 44.31
15 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT 44.50
16 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 44.70
17 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 46.85
18 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 47.17
- 1080 STEVENS, ALICIA 11 TST NT X 36.26 A
Girls 11-12 100 Back
TAGS: ------ 1:18.09
A: ------ 1:26.29
BB: ------ 1:34.39
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 1:28.29 BB
2 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 1:29.26 BB
3 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:29.62 BB
4 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:29.73 BB
5 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 1:30.85 BB
6 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 1:31.48 BB
7 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT 1:33.44 BB
8 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 1:33.54 BB
9 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:36.81
10 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:37.14
11 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 1:37.28
12 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 1:38.15
13 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 1:42.94
Girls 11-12 50 Breast
TAGS: ------ 40.49
A: ------ 43.19
BB: ------ 46.79
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 43.19 A+
2 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 44.74 BB
3 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 44.76 BB
4 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 44.93 BB
5 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 45.80 BB
6 1020 PATEL, SONAL 12 COPS NT 46.37 BB
7 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 47.16
8 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 48.20
9 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 48.22
10 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 48.54
11 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 48.73
12 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 49.01
13 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 49.81
14 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 50.10
15 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 51.34
16 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 51.71
17 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT 52.30
- 1080 STEVENS, ALICIA 11 TST NT NS
Girls 11-12 100 Breast
TAGS: ------ 1:28.29
A: ------ 1:33.79
BB: ------ 1:41.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 1:34.11 BB
2 1080 STEVENS, ALICIA 11 TST NT 1:37.05 BB
3 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 1:37.66 BB
4 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 1:38.09 BB
5 1020 PATEL, SONAL 12 COPS NT 1:39.06 BB
6 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 1:39.27 BB
7 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 1:40.44 BB
8 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 1:41.52 BB
9 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:41.97
10 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:43.81
11 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 1:44.15
12 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:44.66
13 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 1:44.93
14 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 1:46.86
15 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 1:47.60
16 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:52.23
17 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 1:53.55
Girls 11-12 50 Fly
TAGS: ------ 33.39
A: ------ 36.79
BB: ------ 39.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 35.88 A+
2 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 37.40 BB
3 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 37.56 BB
4 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT 38.99 BB
5 1020 PATEL, SONAL 12 COPS NT 39.09 BB
6 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 39.57 BB
7 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 40.89
7 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 40.89
9 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 41.23
10 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 41.33
11 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 41.71
12 1046 GIST, AMANDA 11 MARS NT 42.26
13 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 42.28
14 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 42.88
15 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 43.17
16 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 44.99
17 1070 CRAWFORD, STEPHANY 11 TST NT 49.96
- 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT NS
Girls 11-12 100 Fly
TAGS: ------ 1:16.39
A: ------ 1:24.09
BB: ------ 1:31.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1080 STEVENS, ALICIA 11 TST NT 1:24.47 BB
2 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT 1:27.59 BB
3 1048 RIPPE, CAROLYN 12 MARS NT 1:27.89 BB
4 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 1:29.21 BB
5 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 1:31.12 BB
6 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 1:31.47 BB
7 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 1:34.03
8 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 1:36.17
9 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 1:36.78
10 1058 RIVERA, EVANGELINE 12 SWAT NT 1:37.10
11 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 1:38.47
12 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 1:38.66
13 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 1:39.05
14 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 1:47.36
Girls 11-12 200 IM
TAGS: ------ 2:46.09
A: ------ 3:00.19
BB: ------ 3:15.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1044 MCNAMARA, KATE 12 COPS NT 3:01.41 BB
1:26.06 3:01.41
2 1018 SOFMAN, MARIANNA 11 COPS NT 3:04.15 BB
1:30.09 3:04.15
3 1021 BERDY, NICOLE 12 COPS NT 3:05.90 BB
1:32.13 3:05.90
4 1023 RAKKAR, ABIGAIL 12 COPS NT 3:06.63 BB
1:28.79 3:06.63
5 1072 HOLCOMBE, NATALIE 11 TST NT 3:09.78 BB
1:31.53 3:09.78
6 1028 ZALEWSKI, MAGDALENA 11 COPS NT 3:10.08 BB
1:34.78 3:10.08
7 1034 JAGER, KATIE 12 COPS NT 3:10.46 BB
1:34.09 3:10.46
8 1025 JOCHIM, MARIE 12 COPS NT 3:11.93 BB
1:29.70 3:11.93
9 1052 TRAUTMAN, TOWNLEY 11 MARS NT 3:12.32 BB
1:33.45 3:12.32
10 1095 BISTER, SHAUNA 11 TST NT 3:14.12 BB
1:31.54 3:14.12
11 1013 CLANEY, KELSEY 11 COPS NT 3:15.17 BB
1:35.96 3:15.17
12 1085 BAILES, ROBYN 11 TST NT 3:18.56
1:36.08 3:18.56
13 1105 MOLTNER, KRYSTIN 11 COPS NT 3:20.50
1:37.80 3:20.50
Girls 11-12 200 R-Free
TAGS: ------ 2:06.09
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3006 COPS B COPS NT 2:18.21
JOCHIM, MARIE-12 CLANEY, KELSEY-11 MCNAMARA, KATE-12 ZALEWSKI, M.-11
1:09.47 2:18.21 2:18.21
2 3005 COPS A COPS NT 2:22.21
SOFMAN, M.-11 PATEL, SONAL-12 JAGER, KATIE-12 BERDY, NICOLE-12
1:16.14 2:22.21 2:22.21
- 3004 TYLER SWIM TEAM X TST NT X2:23.19
BISTER, SHAUNA-11 CRAWFORD, S.-11 BAILES, ROBYN-11 HOLCOMBE, N.-11
1:13.16 2:23.19 2:23.19
Girls 11-12 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:23.79
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3017 TYLER SWIM TEAM TST NT 2:44.57
BAILES, ROBYN-11 BISTER, SHAUNA-11 HOLCOMBE, N.-11 STEVENS, ALICIA-11
1:29.18 2:44.57
Girls 13 & Over 50 Free
TAGS: ------ 29.59
A: ------ 32.89
BB: ------ 35.69
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 31.36 A+
2 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 32.11 A
3 1119 KOKE, KENDRA 14 MARS NT 32.61 A+
4 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 33.15 BB
5 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 33.94 BB
6 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 34.03 BB
7 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 34.38 BB
8 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 35.52 BB
9 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 35.58 BB
10 1078 SHAFER, PAIGE 17 TST NT 35.93
10 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 35.93
12 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 36.01
- 1076 ROCHA, MEREDITH 16 TST NT X 29.53 TAGS
- 1010 GUNNING, KATE 13 DM NT X 30.33 A
- 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT X 31.42 A
- 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT X 31.44 A
- 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT X 31.79 A
- 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT X 32.42 A
- 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT X 33.08 BB-
- 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT X 34.14 BB-
- 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT NS
Girls 13 & Over 100 Free
TAGS: ------ 1:04.39
A: ------ 1:11.39
BB: ------ 1:17.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1010 GUNNING, KATE 13 DM NT 1:09.71 A+
2 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT 1:10.21 A+
3 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 1:12.36 BB
4 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 1:12.43 BB
5 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 1:12.46 BB
6 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 1:13.22 BB
7 1033 WOOD, MOLLIE 13 COPS NT 1:14.06 BB
8 1059 FLACH, MARY 13 SWAT NT 1:14.75 BB
9 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 1:14.78 BB
10 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 1:14.87 BB
11 1114 HARPER, JENNIFER 13 COPS NT 1:15.02 BB
12 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 1:15.26 BB
13 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 1:15.84 BB
14 1078 SHAFER, PAIGE 17 TST NT 1:16.08 BB
15 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:16.12 BB
16 1099 GREGORY, CHRISTINA 13 COPS NT 1:16.51 BB
17 1024 PERKINS, REGAN 13 COPS NT 1:16.72 BB
18 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 1:17.26 BB
19 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 1:19.56
- 1107 SHAW, JESSICA 14 DM NT X1:08.50 A
- 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT X1:08.52 A
- 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT X1:11.00 A
- 1090 EMGE, KATIE 16 TST NT NS
- 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT NS
- 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT NS
Girls 13 & Over 200 Free
TAGS: ------ 2:18.69
A: ------ 2:32.59
BB: ------ 2:45.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1010 GUNNING, KATE 13 DM NT 2:35.77 BB
1:16.08 2:35.77
2 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 2:36.26 BB
1:18.17 2:36.26
3 1033 WOOD, MOLLIE 13 COPS NT 2:36.45 BB
1:18.54 2:36.45
4 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 2:37.35 BB
1:17.16 2:37.35
5 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT 2:38.38 BB
1:17.06 2:38.38
6 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 2:39.18 BB
1:18.54 2:39.18
7 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 2:39.74 BB
1:17.65 2:39.74
8 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 2:41.07 BB
1:18.43 2:41.07
9 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 2:43.09 BB
1:20.01 2:43.09
10 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT 2:45.12 BB
1:21.12 2:45.12
11 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 2:45.94
1:21.96 2:45.94
12 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 2:47.28
1:21.62 2:47.28
13 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT 2:47.64
1:21.19 2:47.64
14 1114 HARPER, JENNIFER 13 COPS NT 2:47.80
1:21.21 2:47.80
15 1099 GREGORY, CHRISTINA 13 COPS NT 2:48.23
1:22.43 2:48.23
16 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 2:48.83
1:23.00 2:48.83
17 1059 FLACH, MARY 13 SWAT NT 2:49.22
1:22.51 2:49.22
18 1078 SHAFER, PAIGE 17 TST NT 2:51.75
1:23.22 2:51.75
19 1024 PERKINS, REGAN 13 COPS NT 2:54.85
1:24.02 2:54.85
20 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 2:55.44
1:25.54 2:55.44
- 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT X2:31.20 A
1:14.50 2:31.20
- 1090 EMGE, KATIE 16 TST NT NS
- 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT NS
Girls 13 & Over 400 Free
TAGS: ------ 4:50.89
A: ------ 5:16.59
BB: ------ 5:42.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1098 CRAWFORD, KRISTEN 13 COPS NT 5:16.16 A+
1:12.24 2:33.50 3:55.51 5:16.16
2 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT 5:21.11 BB
1:17.64 2:40.69 4:03.46 5:21.11
3 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT 5:24.30 BB
1:16.65 2:40.57 4:03.74 5:24.30
4 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 5:29.70 BB
1:18.25 2:42.34 4:05.99 5:29.70
5 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 5:33.59 BB
1:19.36 2:44.97 4:11.20 5:33.59
6 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 5:34.42 BB
1:20.92 2:46.48 4:11.71 5:34.42
7 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 5:34.98 BB
1:20.45 2:46.01 4:12.75 5:34.98
8 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 5:47.41
1:22.98 2:52.57 4:21.48 5:47.41
9 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 5:52.02
1:23.45 2:54.45 4:25.44 5:52.02
10 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 5:52.12
1:22.49 2:54.35 4:25.29 5:52.12
11 1099 GREGORY, CHRISTINA 13 COPS NT 5:55.73
1:25.45 2:54.41 4:24.92 5:55.73
12 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT 6:13.81
1:24.59 3:00.07 4:37.34 6:13.81
- 1076 ROCHA, MEREDITH 16 TST NT X4:57.28 A
1:11.24 2:28.45 3:44.04 4:57.28
Girls 13 & Over 800 Free
TAGS: ------ 9:58.69
A: ------ 10:47.99
BB: ------ 11:41.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 11:30.23 BB
1:25.82 3:00.22 4:35.37 6:10.47
7:45.08 9:20.65 10:55.96 11:30.23
2 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 11:50.86
1:20.67 2:48.52 4:18.54 5:50.12
7:20.45 8:52.51 10:22.45 11:50.86
3 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 12:07.20
1:24.29 2:55.01 4:28.02 6:01.09
7:34.48 9:07.52 10:40.57 12:07.20
4 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 12:16.54
1:26.72 3:01.25 4:34.40 6:08.26
7:41.49 9:15.12 10:47.93 12:16.54
5 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 12:23.47
1:20.61 2:47.59 4:15.11 5:44.04
7:11.98 8:39.57 10:06.31 12:23.47
6 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 12:24.68
1:26.00 3:00.22 4:36.40 6:12.05
7:48.54 9:25.02 10:59.01 12:24.68
7 1078 SHAFER, PAIGE 17 TST NT 12:30.69
8 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 12:38.28
1:27.29 3:01.73 4:35.65 6:12.30
7:50.70 9:29.09 11:05.44 12:38.28
9 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 12:44.65
1:25.51 3:02.23 4:39.98 6:20.22
7:59.03 9:38.11 11:16.65 12:44.65
10 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 12:54.60
1:28.72 3:08.77 4:49.23 6:28.90
8:07.52 9:45.63 11:23.88 12:54.60
- 1076 ROCHA, MEREDITH 16 TST NT X10:17.09 A
1:14.28 2:32.87 3:51.51 5:09.75
6:28.04 7:46.15 9:03.57 10:17.09
- 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT NS
Girls 13 & Over 1500 Free
TAGS: ------ 19:10.99
A: ------ 20:39.79
BB: ------ 22:23.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 22:54.85
1:24.90 2:57.65 4:29.77 6:01.71
7:33.47 9:07.00 10:40.41 12:14.35
13:47.20 15:20.65 16:53.74 18:25.45
19:56.75 21:27.42 22:54.85
2 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 23:03.06
1:26.31 2:59.31 4:30.91 6:02.80
7:35.18 9:08.14 10:41.70 12:15.28
13:48.37 15:21.53 16:55.20 18:27.03
20:00.08 21:34.16 23:03.06
3 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 23:31.61
1:28.99 3:03.16 4:37.81 6:11.80
7:45.99 9:19.99 10:54.99 12:29.67
14:04.19 15:38.99 17:16.37 18:51.81
20:26.97 22:02.60 23:31.61
4 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 23:43.21
1:30.19 3:05.57 6:18.50
7:53.70 9:28.38 11:04.30 12:40.41
14:16.81 17:29.93 19:05.23
23:43.21 22:14.75 23:43.21
5 1078 SHAFER, PAIGE 17 TST NT 24:08.66
1:29.71 3:05.44 4:42.20 6:18.93
7:54.74 9:30.99 11:08.30 12:46.23
14:25.47 16:04.09 17:42.29 19:19.94
20:56.70 22:34.32 24:08.66
6 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 24:38.86
1:32.55 3:12.76 4:54.46 6:32.95
8:14.23 9:54.69 11:34.44 13:15.51
14:55.93 16:35.28 18:13.97 19:51.05
21:29.23 23:06.42 24:38.86
7 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 24:47.44
1:27.41 3:04.56 4:40.93 6:20.50
8:00.70 9:39.80 11:21.87 13:06.70
14:48.09 16:30.07 18:11.69 19:54.26
21:37.43 23:18.57 24:47.44
- 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT NS
Girls 13 & Over 100 Back
TAGS: ------ 1:14.69
A: ------ 1:20.49
BB: ------ 1:27.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT 1:21.85 BB
2 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 1:22.75 BB
3 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT 1:23.57 BB
4 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT 1:23.67 BB-
5 1010 GUNNING, KATE 13 DM NT 1:23.76 BB
6 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 1:26.56 BB
7 1119 KOKE, KENDRA 14 MARS NT 1:26.79 BB
8 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 1:26.82 BB
9 1078 SHAFER, PAIGE 17 TST NT 1:27.59
10 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 1:27.72
11 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT 1:27.95
12 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 1:27.96
13 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 1:28.91
14 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 1:29.67
15 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 1:29.97
16 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 1:30.17
17 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 1:32.48
18 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 1:32.97
19 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:36.35
- 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT X1:17.12 A
- 1090 EMGE, KATIE 16 TST NT NS
Girls 13 & Over 200 Back
TAGS: ------ 2:40.49
A: ------ 2:52.29
BB: ------ 3:06.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 2:56.96 BB
1:26.44 2:56.96
2 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT 2:58.83 BB
1:28.20 2:58.83
3 1114 HARPER, JENNIFER 13 COPS NT 2:59.21 BB
1:27.85 2:59.21
4 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 2:59.54 BB
1:29.63 2:59.54
5 1033 WOOD, MOLLIE 13 COPS NT 3:00.79 BB
1:30.76 3:00.79
6 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT 3:03.23 BB
1:28.00 3:03.23
7 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 3:04.79 BB
1:31.59 3:04.79
8 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 3:05.25 BB
1:31.42 3:05.25
9 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 3:09.64
1:31.38 3:09.64
10 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 3:15.48
1:32.81 3:15.48
11 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 3:23.98
1:40.96 3:23.98
12 1059 FLACH, MARY 13 SWAT NT 3:31.79
3:31.79 3:31.79
- 1107 SHAW, JESSICA 14 DM NT X2:45.45 A
1:23.27 2:45.45
- 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT X2:45.45 A
1:21.74 2:45.45
- 1024 PERKINS, REGAN 13 COPS NT NS
- 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT NS
Girls 13 & Over 100 Breast
TAGS: ------ 1:24.59
A: ------ 1:29.09
BB: ------ 1:36.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT 1:31.15 BB
2 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT 1:32.64 BB
3 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT 1:35.41 BB
4 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 1:36.37 BB
5 1099 GREGORY, CHRISTINA 13 COPS NT 1:37.43
6 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 1:39.62
7 1033 WOOD, MOLLIE 13 COPS NT 1:42.56
8 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 1:43.95
9 1059 FLACH, MARY 13 SWAT NT 1:45.03
10 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 1:46.62
11 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 1:48.37
12 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT 1:50.27
13 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 1:50.97
14 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:51.10
15 1024 PERKINS, REGAN 13 COPS NT 1:53.70
- 1107 SHAW, JESSICA 14 DM NT X1:24.66 A
- 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT X1:24.97 A
- 1090 EMGE, KATIE 16 TST NT NS
Girls 13 & Over 200 Breast
TAGS: ------ 3:02.79
A: ------ 3:11.99
BB: ------ 3:27.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT 3:15.09 BB
1:34.93 3:15.09
2 1111 LOUISELL, BROOKE 16 DM NT 3:19.80 BB-
1:37.18 3:19.80
3 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 3:29.87
1:44.04 3:29.87
4 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 3:31.74
1:41.95 3:31.74
- 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT X3:18.75 BB-
1:35.55 3:18.75
- 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT NS
Girls 13 & Over 100 Fly
TAGS: ------ 1:11.79
A: ------ 1:17.59
BB: ------ 1:24.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1011 CLANEY, HEATHER 16 COPS NT 1:21.03 BB
2 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT 1:23.10 BB
3 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 1:23.28 BB
4 1099 GREGORY, CHRISTINA 13 COPS NT 1:24.26
5 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 1:27.76
6 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 1:27.86
7 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 1:28.22
8 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 1:32.49
9 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 1:32.83
10 1033 WOOD, MOLLIE 13 COPS NT 1:36.56
11 1059 FLACH, MARY 13 SWAT NT 1:39.12
12 1024 PERKINS, REGAN 13 COPS NT 1:39.74
13 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT 1:44.91
- 1114 HARPER, JENNIFER 13 COPS NT DQ
- 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT NS
Girls 13 & Over 200 Fly
TAGS: ------ 2:41.59
A: ------ 2:49.59
BB: ------ 3:03.69
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 3:01.98 BB
1:25.29 3:01.98
2 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 3:25.13
1:35.12 3:25.13
3 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 3:34.34
1:38.75 3:34.34
Girls 13 & Over 200 IM
TAGS: ------ 2:39.59
A: ------ 2:52.39
BB: ------ 3:06.79
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 2:55.72 BB
1:21.94 2:55.72
2 1054 BRIDWELL, ALISHA 13 SWAT NT 2:59.01 BB
1:25.61 2:59.01
3 1014 SEAGO, SUSAN 14 COPS NT 3:02.19 BB
1:27.55 3:02.19
4 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 3:03.81 BB
1:28.11 3:03.81
5 1029 FEIZPOUR, NINA 13 COPS NT 3:06.65 BB
1:28.21 3:06.65
6 1119 KOKE, KENDRA 14 MARS NT 3:06.85
1:30.58 3:06.85
7 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT 3:08.96
1:24.50 3:08.96
8 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 3:09.30
1:29.84 3:09.30
9 1075 PERKINS, JORDAN 13 TST NT 3:10.85
1:31.45 3:10.85
10 1069 HARRIS, LAUREN 15 GAR NT 3:11.48
1:25.15 3:11.48
11 1071 EMGE, MAGGIE 14 TST NT 3:14.69
1:34.75 3:14.69
12 1066 MAKKE, SUSAN 13 GAR NT 3:16.72
1:30.57 3:16.72
13 1057 COTTRILL, CANDA 14 SWAT NT 3:17.72
1:34.90 3:17.72
- 1002 MILLER, BRITTANY 15 DM NT NS
- 1067 LEONARD, DESTINY 14 GAR NT NS
Girls 13 & Over 400 IM
TAGS: ------ 5:35.59
A: ------ 6:03.19
BB: ------ 6:33.49
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1055 BRIDWELL, AMBER 14 SWAT NT 6:07.29 BB
1:23.84 2:56.91 4:42.78 6:07.29
2 1040 HARRIS, KIMBERLEY 13 COPS NT 6:08.44 BB
1:20.65 2:52.67 4:43.27 6:08.44
3 1031 UTZ, JACQUELINE 14 COPS NT 6:28.81 BB
1:31.66 3:07.84 5:04.75 6:28.81
4 1099 GREGORY, CHRISTINA 13 COPS NT 6:32.25 BB
1:25.71 3:11.02 5:05.67 6:32.25
5 1041 ROGERS, AMANDA 13 COPS NT 6:48.38
1:35.91 3:20.56 5:18.17 6:48.38
- 1003 ROWE, JESSICA 15 DM NT NS
Girls 13 & Over 200 R-Free
TAGS: ------ 2:03.49
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3011 SWAT SWAT NT 2:12.82
FLACH, MARY-13 COTTRILL, CANDA-14 BRIDWELL, A.-13 BRIDWELL, AMBER-14
1:06.63 2:12.82
2 3012 COPS A COPS NT 2:14.54
CLANEY, HEATHER-16 WOOD, MOLLIE-13 PERKINS, REGAN-13 HARRIS, K.-13
1:06.26 2:14.54
3 3013 COPS B COPS NT 2:19.79
UTZ, JACQUELINE-14 ROGERS, AMANDA-13 GREGORY, C.-13 SEAGO, SUSAN-14
1:10.27 2:19.79
- 3014 DALLAS MUSTANGS X DM NT X2:08.03
MILLER, B.-15 GUNNING, KATE-13 LOUISELL, B.-16 SHAW, JESSICA-14
1:02.76 2:08.03
Girls 13 & Over 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:16.79
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
- 3018 SWAT X SWAT NT X2:41.46
BRIDWELL, AMBER-14 BRIDWELL, A.-13 RIVERA, E.-12 COTTRILL, CANDA-14
1:25.24 2:41.46
Boys 10 & Under 50 Free
TAGS: ------ 34.69
A: ------ 36.19
BB: ------ 40.39
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 35.47 A+
2 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 35.87 A+
3 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 37.19 BB
4 1051 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 37.83 BB
5 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 38.16 BB
6 1036 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 38.75 BB
7 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 40.43
8 1084 WILLIAMSON, ANTHONY 9 TST NT 41.44
9 1113 MAUTE, DANIEL 10 DM NT 43.44
- 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT X 34.29 TAGS+
Boys 10 & Under 100 Free
TAGS: ------ 1:16.19
A: ------ 1:20.59
BB: ------ 1:31.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 1:17.89 A+
2 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 1:20.14 A+
3 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:21.75 BB
4 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:23.62 BB
5 1051 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 1:27.73 BB
6 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 1:32.26
7 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 1:35.32
8 1113 MAUTE, DANIEL 10 DM NT 1:42.30
Boys 10 & Under 200 Free
TAGS: ------ 2:47.09
A: ------ 2:52.39
BB: ------ 3:13.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 2:54.31 BB
1:22.36 2:54.31
2 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 3:19.55
1:34.03 3:19.55
Boys 10 & Under 50 Back
TAGS: ------ 41.59
A: ------ 44.19
BB: ------ 50.49
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 44.40 BB
2 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 45.24 BB
3 1051 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 46.41 BB
4 1084 WILLIAMSON, ANTHONY 9 TST NT 46.93 BB
5 1036 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 48.28 BB
6 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 49.54 BB
7 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 51.84
- 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT NS
Boys 10 & Under 100 Back
TAGS: ------ 1:29.39
A: ------ 1:33.69
BB: ------ 1:46.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:34.24 BB
2 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:36.98 BB
3 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 1:39.48 BB
Boys 10 & Under 50 Breast
TAGS: ------ 46.79
A: ------ 48.59
BB: ------ 55.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 50.20 BB
2 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 50.21 BB
3 1113 MAUTE, DANIEL 10 DM NT 50.23 BB
4 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 50.84 BB
5 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 50.93 BB
6 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 55.59
- 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT DQ
Boys 10 & Under 100 Breast
TAGS: ------ 1:42.49
A: ------ 1:45.99
BB: ------ 1:59.79
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1113 MAUTE, DANIEL 10 DM NT 1:45.84 A+
2 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:49.74 BB
3 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 1:49.76 BB
4 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 1:52.07 BB
5 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:54.83 BB
6 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 1:56.40 BB
7 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 2:01.24
Boys 10 & Under 50 Fly
TAGS: ------ 39.19
A: ------ 40.99
BB: ------ 46.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 40.53 A+
2 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 40.68 A+
3 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 41.14 BB
4 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 52.48
- 1051 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT X 41.05 BB-
- 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT X 41.38 BB-
Boys 10 & Under 100 Fly
TAGS: ------ 1:37.19
A: ------ 1:37.19
BB: ------ 1:53.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1051 GEBHARDT, A.J. 10 MARS NT 1:34.77 TAGS+
2 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT 1:37.54 BB
3 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 1:39.15 BB
4 1061 MARTINEZ, HUGO 9 SWAT NT 1:39.36 BB
5 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 1:58.93
Boys 10 & Under 200 IM
TAGS: ------ 3:07.39
A: ------ 3:18.89
BB: ------ 3:44.79
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1082 MICHAELS, CHRIS 9 TST NT 3:19.70 BB
1:36.39 3:19.70
2 1017 CLANEY, KEATEN 9 COPS NT 3:24.93 BB
1:37.63 3:24.93
3 1047 ROGERS, CODY 9 MARS NT 3:41.48 BB
1:51.19 3:41.48
4 1036 WEEKS, SCOTT 8 COPS NT 3:46.71
1:43.11 3:46.71
5 1089 SHAFER, PHILLIP 9 TST NT 3:52.90
1:59.43 3:52.90
- 1030 LEBLANC, ANTHONY 9 COPS NT X3:19.13 BB-
1:36.49 3:19.13
Boys 11-12 50 Free
TAGS: ------ 31.19
A: ------ 33.09
BB: ------ 35.79
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 31.82 A+
2 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 33.55 BB
3 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 33.77 BB
4 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 34.46 BB
5 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 34.59 BB
6 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 34.71 BB
7 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 35.87
8 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 36.30
9 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 36.78
10 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 37.44
11 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 37.82
12 1079 STEELE, ROBERT 11 TST NT 39.22
- 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT X 30.29 TAGS
- 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT X 31.52 A
- 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X 32.09 A
- 1094 LEE, AARON 12 TST NT NS
Boys 11-12 100 Free
TAGS: ------ 1:07.89
A: ------ 1:11.59
BB: ------ 1:17.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 1:11.41 A+
2 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 1:15.37 BB
3 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 1:15.57 BB
4 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 1:15.72 BB
5 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 1:16.14 BB
6 1016 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 1:16.25 BB
7 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 1:18.20
8 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 1:18.53
9 1043 GRACE, KYLE 12 COPS NT 1:19.94
10 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 1:20.09
11 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 1:20.60
12 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:22.25
13 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 1:22.45
14 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 1:25.09
15 1094 LEE, AARON 12 TST NT 1:28.35
- 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT X1:09.18 A
- 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT X1:09.41 A
Boys 11-12 200 Free
TAGS: ------ 2:28.79
A: ------ 2:36.19
BB: ------ 2:49.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 2:39.18 BB
1:18.18 2:39.18
2 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 2:44.77 BB
1:19.09 2:44.77
3 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 2:46.68 BB
1:22.84 2:46.68
4 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 2:47.08 BB
1:22.39 2:47.08
5 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 2:48.80 BB
1:21.31 2:48.80
6 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 2:51.05
1:25.58 2:51.05
7 1016 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 2:54.49
1:26.55 2:54.49
8 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 2:54.71
1:27.83 2:54.71
9 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 3:00.00
1:27.22 3:00.00
- 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT X2:35.61 A
1:15.91 2:35.61
- 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT NS
- 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT NS
Boys 11-12 400 Free
TAGS: ------ 5:07.99
A: ------ 5:30.89
BB: ------ 5:58.39
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT 5:27.64 A
1:15.84 2:40.54 4:05.60 5:27.64
2 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 5:37.74 BB
1:18.86 2:47.22 4:13.09 5:37.74
3 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 5:43.73 BB
2:47.37 5:43.73 5:43.73
4 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 6:11.54
1:25.71 3:00.51 4:36.67 6:11.54
- 1096 ROWELL, ERIC 12 LSCH NT X5:18.72 A
1:14.25 2:36.52 3:58.05 5:18.72
Boys 11-12 50 Back
TAGS: ------ 37.09
A: ------ 38.79
BB: ------ 42.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 39.77 BB
2 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 40.37 BB
3 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 40.63 BB
4 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 40.68 BB
5 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 41.20 BB
6 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 42.45
7 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 42.98
8 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 44.64
9 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 45.73
10 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 45.85
11 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT 46.41
12 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 49.89
- 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT X 34.57 TAGS
- 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X 39.91 BB-
- 1094 LEE, AARON 12 TST NT NS
Boys 11-12 100 Back
TAGS: ------ 1:19.99
A: ------ 1:23.59
BB: ------ 1:31.39
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 1:26.33 BB
2 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 1:27.70 BB-
3 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:27.98 BB
4 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 1:28.45 BB
5 1016 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 1:29.14 BB
6 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 1:33.94
7 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 1:35.16
8 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT 1:35.26
9 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 1:36.17
10 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 1:38.71
11 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 1:39.99
12 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 1:43.68
- 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT X1:15.55 TAGS
- 1094 LEE, AARON 12 TST NT NS
- 1043 GRACE, KYLE 12 COPS NT NS
Boys 11-12 50 Breast
TAGS: ------ 41.29
A: ------ 43.19
BB: ------ 47.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1043 GRACE, KYLE 12 COPS NT 43.53 BB
2 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 45.50 BB
3 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 45.53 BB
4 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 45.57 BB
5 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 45.91 BB
6 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 46.00 BB
7 1079 STEELE, ROBERT 11 TST NT 46.77 BB
8 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 46.79 BB
9 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 46.96 BB
10 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 48.17
11 1094 LEE, AARON 12 TST NT 50.04
12 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 50.72
13 1016 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 51.04
14 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 52.79
15 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 54.71
16 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 54.82
- 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT X 40.45 TAGS+
Boys 11-12 100 Breast
TAGS: ------ 1:29.09
A: ------ 1:33.89
BB: ------ 1:42.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 1:35.23 BB
2 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT 1:38.06 BB
3 1079 STEELE, ROBERT 11 TST NT 1:39.07 BB
4 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 1:42.48
5 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 1:42.99
6 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 1:43.58
7 1091 MCKENZIE, STEVEN 11 TST NT 1:44.75
8 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 1:44.91
9 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 1:46.84
10 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 1:47.94
11 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 1:55.35
12 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:59.64
- 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT X1:31.77 A
- 1094 LEE, AARON 12 TST NT NS
Boys 11-12 50 Fly
TAGS: ------ 34.09
A: ------ 36.69
BB: ------ 40.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 36.01 A+
2 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 37.77 BB
3 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT 37.84 BB
4 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 39.55 BB
5 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 40.20
6 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 40.59
7 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 41.95
8 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 42.76
9 1043 GRACE, KYLE 12 COPS NT 45.86
10 1016 LEATHERMAN, CHRIS 12 COPS NT 45.89
11 1063 CUMMINGS, RYAN 11 SWAT NT 49.19
12 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 49.42
- 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT X 36.70 BB-
- 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X 38.06 BB-
Boys 11-12 100 Fly
TAGS: ------ 1:17.99
A: ------ 1:22.59
BB: ------ 1:30.69
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 1:25.00 BB
2 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 1:29.42 BB
3 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT 1:29.54 BB
4 1062 PALMER, ALEXANDER 12 SWAT NT 1:32.72
5 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 1:35.74
- 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT NS
- 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT NS
Boys 11-12 200 IM
TAGS: ------ 2:46.09
A: ------ 2:58.09
BB: ------ 3:13.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1081 ELROD, ALEX 11 TST NT 2:58.01 A+
1:20.81 2:58.01
2 1073 MICHAELS, DAVID 11 TST NT 3:00.60 BB
1:31.13 3:00.60
3 1032 RAU, TONY 11 COPS NT 3:07.47 BB
1:34.66 3:07.47
4 1004 BANNON, JOHN 11 DM NT 3:09.37 BB
1:26.62 3:09.37
5 1083 HARRIS, MATTHEW 11 TST NT 3:16.41
1:34.47 3:16.41
6 1039 SEEBERGER, COLIN 11 COPS NT 3:19.81
1:31.40 3:19.81
7 1056 RILEY, TRENT 12 SWAT NT 3:20.34
1:41.45 3:20.34
8 1015 ISLIP, ANDY 12 COPS NT 3:21.15
1:43.27 3:21.15
9 1106 UNAL, DERYA 11 SWAT NT 3:21.16
1:40.17 3:21.16
10 1007 YETTS, PRESTON 11 DM NT 3:25.73
1:36.83 3:25.73
- 1108 DWYER, PATRICK 11 MARS NT X3:01.72 BB-
1:25.88 3:01.72
Boys 11-12 200 R-Free
TAGS: ------ 2:10.69
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3009 COPS COPS NT 2:21.41
ISLIP, ANDY-12 GRACE, KYLE-12 RAU, TONY-11 LEATHERMAN, C.-12
1:10.51 2:21.41
2 3007 SWAT SWAT NT 2:21.99
PALMER, A.-12 RILEY, TRENT-12 CUMMINGS, RYAN-11 UNAL, DERYA-11
1:10.07 2:21.99
- 3008 TYLER SWIM TEAM X TST NT X2:13.42
MICHAELS, DAVID-11 HARRIS, MATTHEW-11 MCKENZIE, S.-11 ELROD, ALEX-11
1:07.23 2:13.42
Boys 11-12 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:27.89
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3019 SWAT SWAT NT 2:44.97
RILEY, TRENT-12 UNAL, DERYA-11 PALMER, A.-12 CUMMINGS, RYAN-11
1:40.73 2:44.97
- 3020 TYLER SWIM TEAM X TST NT X2:35.00
ELROD, ALEX-11 HARRIS, MATTHEW-11 MICHAELS, DAVID-11 MCKENZIE, S.-11
1:21.31 2:35.00
Boys 13 & Over 50 Free
TAGS: ------ 27.59
A: ------ 30.69
BB: ------ 33.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT 30.04 A+
2 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT 30.56 A
3 1064 SKINNER, ROBERT 15 SWAT NT 30.77 BB
4 1116 MULLINS, ADAM 17 TST NT 31.48 BB
5 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 31.62 BB
6 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 33.30
7 1093 CAGLE, DOUG 15 TST NT 34.26
- 1074 MOSS, JORDAN 15 TST NT X 27.10 TAGS
- 1109 DWYER, NICK 14 MARS NT X 28.39 A
- 1077 ROCKETT, COLLIN 13 TST NT X 28.90 A
- 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT X 29.90 A
Boys 13 & Over 100 Free
TAGS: ------ 1:00.39
A: ------ 1:06.59
BB: ------ 1:12.19
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT 1:06.47 A
2 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 1:06.74 BB
3 1117 MULLINS, AARON 15 TST NT 1:09.82 BB
4 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 1:09.84 BB
5 1064 SKINNER, ROBERT 15 SWAT NT 1:11.80 BB
6 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 1:11.85 BB
7 1116 MULLINS, ADAM 17 TST NT 1:13.20
8 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 1:13.53
9 1103 MESSEL, MATT 13 GCAT NT 1:15.57
10 1093 CAGLE, DOUG 15 TST NT 1:18.38
- 1074 MOSS, JORDAN 15 TST NT X 58.17 TAGS
- 1077 ROCKETT, COLLIN 13 TST NT X1:02.05 A
- 1109 DWYER, NICK 14 MARS NT X1:05.92 A
Boys 13 & Over 200 Free
TAGS: ------ 2:13.69
A: ------ 2:24.99
BB: ------ 2:37.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 2:26.00 BB
1:11.85 2:26.00
2 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT 2:28.15 BB
1:12.14 2:28.15
3 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT 2:28.80 BB
1:12.47 2:28.80
4 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 2:33.92 BB
1:14.21 2:33.92
5 1117 MULLINS, AARON 15 TST NT 2:42.13
1:18.37 2:42.13
6 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 2:43.28
2:43.28 2:43.28
7 1064 SKINNER, ROBERT 15 SWAT NT 2:46.54
1:16.90 2:46.54
8 1093 CAGLE, DOUG 15 TST NT 3:00.08
1:23.94 3:00.08
- 1074 MOSS, JORDAN 15 TST NT X2:08.86 TAGS
1:01.75 2:08.86
- 1077 ROCKETT, COLLIN 13 TST NT X2:17.24 A
1:06.57 2:17.24
- 1109 DWYER, NICK 14 MARS NT X2:22.61 A
1:08.46 2:22.61
- 1103 MESSEL, MATT 13 GCAT NT NS
Boys 13 & Over 400 Free
TAGS: ------ 4:40.59
A: ------ 5:05.59
BB: ------ 5:31.09
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 5:07.73 BB
1:14.93 2:33.62 3:52.12 5:07.73
2 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 5:46.58
1:16.79 5:46.58 5:46.58
Boys 13 & Over 800 Free
TAGS: ------ 9:45.19
A: ------ 10:31.29
BB: ------ 11:23.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
- 1074 MOSS, JORDAN 15 TST NT X9:35.60 TAGS
1:25.82 3:00.22 4:35.37 6:10.47
7:45.08 9:20.65 10:55.96 9:35.60
- 1077 ROCKETT, COLLIN 13 TST NT X10:04.51 A
1:26.00 3:00.22 4:36.40 6:12.05
7:48.54 9:25.02 10:59.01 10:04.51
Boys 13 & Over 1500 Free
TAGS: ------ 19:00.09
A: ------ 20:14.39
BB: ------ 21:55.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1074 MOSS, JORDAN 15 TST NT 18:22.23 TAGS+
1:06.36 2:20.35 3:34.94 4:49.62
6:03.73 7:17.66 8:32.82 9:47.95
11:02.15 12:16.27 13:30.47 14:45.42
16:00.18 17:13.13 18:22.23
2 1077 ROCKETT, COLLIN 13 TST NT 19:20.31 A
1:12.77 2:29.95 3:46.34 5:03.67
6:20.77 7:38.36 8:57.65 10:15.80
11:34.09 12:53.10 14:11.48 15:31.07
16:49.73 18:08.74 19:20.31
3 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT 22:29.03
1:18.29 2:47.65 4:16.72 5:46.22
7:17.91 8:49.94 12:16.51
13:24.89 14:54.79 16:29.04 18:02.52
20:02.60 22:29.03 22:29.03
Boys 13 & Over 100 Back
TAGS: ------ 1:11.09
A: ------ 1:15.59
BB: ------ 1:21.89
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1109 DWYER, NICK 14 MARS NT 1:15.25 A+
2 1077 ROCKETT, COLLIN 13 TST NT 1:16.20 BB
3 1001 SAUNDERS, MATT 14 DM NT 1:16.35 BB
4 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 1:20.54 BB
5 1116 MULLINS, ADAM 17 TST NT 1:25.93
6 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 1:29.00
7 1064 SKINNER, ROBERT 15 SWAT NT 1:39.06
8 1093 CAGLE, DOUG 15 TST NT 1:39.93
9 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 1:47.06
Boys 13 & Over 200 Back
TAGS: ------ 2:31.39
A: ------ 2:42.09
BB: ------ 2:55.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1109 DWYER, NICK 14 MARS NT 2:43.61 BB
1:21.93 2:43.61
2 1001 SAUNDERS, MATT 14 DM NT 2:49.51 BB
1:23.99 2:49.51
3 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 2:52.87 BB
1:26.28 2:52.87
- 1103 MESSEL, MATT 13 GCAT NT NS
Boys 13 & Over 100 Breast
TAGS: ------ 1:20.19
A: ------ 1:23.59
BB: ------ 1:30.49
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT 1:22.69 A
2 1117 MULLINS, AARON 15 TST NT 1:27.54 BB
3 1001 SAUNDERS, MATT 14 DM NT 1:27.71 BB
4 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 1:28.51 BB
5 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT 1:29.00 BB
6 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 1:29.51 BB
7 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT 1:31.00
8 1064 SKINNER, ROBERT 15 SWAT NT 1:39.06
9 1093 CAGLE, DOUG 15 TST NT 1:40.37
10 1116 MULLINS, ADAM 17 TST NT 1:42.56
11 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 1:45.71
Boys 13 & Over 200 Breast
TAGS: ------ 2:51.99
A: ------ 3:02.39
BB: ------ 3:17.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT 2:59.51 A
1:25.03 2:59.51
2 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 3:06.89 BB
1:30.53 3:06.89
3 1001 SAUNDERS, MATT 14 DM NT 3:09.00 BB
1:31.58 3:09.00
4 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT 3:11.27 BB
1:34.76 3:11.27
5 1092 EMGE, CLAY 16 TST NT 3:17.73
1:33.49 3:17.73
6 1093 CAGLE, DOUG 15 TST NT 3:41.99
1:43.14 3:41.99
7 1116 MULLINS, ADAM 17 TST NT 3:44.37
1:47.67 3:44.37
- 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT NS
Boys 13 & Over 100 Fly
TAGS: ------ 1:07.79
A: ------ 1:12.69
BB: ------ 1:18.69
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 1:20.91
2 1103 MESSEL, MATT 13 GCAT NT 1:23.55
3 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 1:25.42
- 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT X1:09.55 A
- 1074 MOSS, JORDAN 15 TST NT NS
Boys 13 & Over 200 Fly
TAGS: ------ 2:33.39
A: ------ 2:41.59
BB: ------ 2:54.99
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
- 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT DQ
1:25.29 3:01.98
Boys 13 & Over 200 IM
TAGS: ------ 2:29.89
A: ------ 2:44.59
BB: ------ 2:58.29
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1001 SAUNDERS, MATT 14 DM NT 2:45.72 BB
1:19.74 2:45.72
2 1109 DWYER, NICK 14 MARS NT 2:48.97 BB
1:18.40 2:48.97
3 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 2:49.45 BB
1:22.94 2:49.45
- 1064 SKINNER, ROBERT 15 SWAT NT NS
- 1115 SMITH, JOHANNES 16 TST NT NS
- 1065 LA PLANT, TREVER 14 SWAT NT NS
Boys 13 & Over 400 IM
TAGS: ------ 5:18.39
A: ------ 5:46.79
BB: ------ 6:15.59
PL Meet ID Name Age Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 1102 DAWLEY, KEITH 13 MTRO NT 5:48.51 BB
1:14.95 2:48.01 4:28.98 5:48.51
2 1012 LAZAR, STEVEN 13 COPS NT 5:53.54 BB
1:25.97 2:57.21 4:35.26 5:53.54
3 1027 KENDRICK, JOHN 13 COPS NT 5:56.76 BB
1:21.10 2:50.19 4:40.92 5:56.76
Boys 13 & Over 200 R-Free
TAGS: ------ 2:00.49
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3010 TYLER SWIM TEAM TST NT 2:07.27
MULLINS, AARON-15 CAGLE, DOUG-15 EMGE, CLAY-16 MULLINS, ADAM-17
1:04.78 2:07.27
Boys 13 & Over 200 R-Medley
TAGS: ------ 2:14.79
PL Meet ID Name Team Finals
-------------------------------------------------------------------------------
1 3021 TYLER SWIM TEAM TST NT 2:27.06
MULLINS, ADAM-17 CAGLE, DOUG-15 SMITH, JOHANNES-16 EMGE, CLAY-16
1:19.38 2:27.06