Licensed to South Texas LSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/20/2013 07:36 AM
                2013 CCAA-CEM November Turkey Trot - 11/16/2013                
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gwynn, Amber C             9 Corpus Christi-ST         NT      19.08   20  
  2 Villarreal, Mia L          9 McAllen-ST             23.22      20.53   17  
  3 Crow, Courtney E           9 Corpus Christi-ST         NT      22.60   16  
  4 Bailey, Evy C              9 Corpus Christi-ST         NT      26.87   15  
  5 Trespeces, Summer G        8 Corpus Christi-ST         NT      31.88   14  
  6 Going, Angela A            6 Corpus Christi-ST         NT      33.92   13  
  7 Hass, Sydney L             5 Corpus Christi-ST         NT      41.28   12  
  8 Rodriguez, Iliana G        4 Corpus Christi-ST         NT    1:07.92   11  
 -- Vazquez, Regina R         10 McAllen-ST                NT         NS  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    10 WAVE-ST                33.90      33.84   20  
  2 Pena, Jenny Y              8 Corpus Christi-ST      36.67      35.28   17  
  3 Smith, Mia E               9 Corpus Christi-ST      51.91      38.84   16  
  4 Welker, Aliyah A          10 Corpus Christi-ST      39.55      39.87   15  
  5 Gwynn, Amber C             9 Corpus Christi-ST         NT      44.04   14  
  6 Arispe, Ileana             9 Corpus Christi-ST         NT      46.90   13  
  7 Hager, Allyson E          10 Corpus Christi-ST         NT      51.03   12  
  8 Villarreal, Mia L          9 McAllen-ST             48.23      54.03   11  
  9 Crow, Courtney E           9 Corpus Christi-ST         NT      56.77    9  
 10 Trespeces, Summer G        8 Corpus Christi-ST         NT    1:01.87    7  
 11 Going, Angela A            6 Corpus Christi-ST         NT    1:21.38    6  
 12 Hass, Sydney L             5 Corpus Christi-ST         NT    1:32.16    5  
 13 Rodriguez, Iliana G        4 Corpus Christi-ST         NT    2:22.76    4  
 -- Vazquez, Regina R         10 McAllen-ST             53.87         NS  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welker, Aliyah A          10 Corpus Christi-ST         NT    1:36.17   20  
     1:36.57  1:36.17                                                      
  2 Smith, Mia E               9 Corpus Christi-ST         NT    1:37.41   17  
       42.68  1:37.41                                                      
  3 Arispe, Ileana             9 Corpus Christi-ST         NT    1:51.11   16  
       50.54  1:51.11                                                      
  4 Crow, Courtney E           9 Corpus Christi-ST         NT    2:09.21   15  
       57.72  2:09.21                                                      
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    10 WAVE-ST              2:38.26    2:38.51   20  
       36.06  1:17.11  1:58.82  2:38.51                                    
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Jenny Y              8 Corpus Christi-ST         NT    8:01.67   20  
              2:16.72           3:05.80  8:01.67                           
 
Girls 10 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Villarreal, Mia L          9 McAllen-ST                NT      28.00   20  
  2 Trespeces, Summer G        8 Corpus Christi-ST         NT      28.88   17  
  3 Bailey, Evy C              9 Corpus Christi-ST         NT      29.91   16  
  4 Hass, Sydney L             5 Corpus Christi-ST         NT      43.20   15  
  5 Going, Angela A            6 Corpus Christi-ST         NT      47.10   14  
 -- Rodriguez, Iliana G        4 Corpus Christi-ST         NT         DQ  
      Did not finish on back
 -- Vazquez, Regina R         10 McAllen-ST                NT         NS  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    10 WAVE-ST                38.71      39.91   20  
  2 Pena, Jenny Y              8 Corpus Christi-ST      42.38      42.23   17  
  3 Welker, Aliyah A          10 Corpus Christi-ST         NT      46.86   16  
  4 Smith, Mia E               9 Corpus Christi-ST         NT      50.86   15  
  5 Crow, Courtney E           9 Corpus Christi-ST         NT      58.41   14  
  6 Arispe, Ileana             9 Corpus Christi-ST         NT      59.83   13  
  7 Villarreal, Mia L          9 McAllen-ST             54.30    1:02.36   12  
  8 Gwynn, Amber C             9 Corpus Christi-ST         NT    1:02.64   11  
 -- Hager, Allyson E          10 Corpus Christi-ST         NT         DQ  
      Did not finish on back
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    10 WAVE-ST              1:23.74    1:21.61   20  
       40.62  1:21.61                                                      
  2 Villarreal, Mia L          9 McAllen-ST           1:58.69    2:06.14   17  
     2:11.19  2:06.14                                                      
 -- Welker, Aliyah A          10 Corpus Christi-ST    1:45.56         DQ  
      Not on back off wall
       46.73       DQ                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Jenny Y              8 Corpus Christi-ST      47.99      47.86   20  
  2 Smith, Mia E               9 Corpus Christi-ST         NT      59.35   17  
 -- Hager, Allyson E          10 Corpus Christi-ST         NT         DQ  
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Jenny Y              8 Corpus Christi-ST    1:46.93    1:47.34   20  
       50.04  1:47.34                                                      
 
Girls 10 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gwynn, Amber C             9 Corpus Christi-ST         NT      27.37   20  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    10 WAVE-ST                38.95      39.37   20  
  2 Smith, Mia E               9 Corpus Christi-ST         NT      56.38   17  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Melanie A       12 McAllen-ST             31.19      31.29   20  
  2 Pena, Nikki N             12 McAllen-ST                NT      33.25   17  
  3 Rodriguez, Lauren N       12 McAllen-ST             33.38      34.52   16  
  4 De Jesus Martinez, Arian  12 Corpus Christi-ST         NT      35.99   15  
  5 Pena, Natalie J           11 McAllen-ST             40.42      38.60   14  
 -- Shephard, Madi M          12 Corpus Christi-ST      40.29         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Nikki N             12 McAllen-ST           1:11.66    1:10.86   20  
       34.14  1:10.86                                                      
  2 De Jesus Martinez, Arian  12 Corpus Christi-ST    1:26.81    1:24.37   17  
       38.47  1:24.37                                                      
 -- Chandler, Sarah E         12 McAllen-ST           1:08.60         NS  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Lauren N       12 McAllen-ST           2:35.15    2:42.04   20  
       36.14  2:01.16  2:43.68  2:42.04                                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Lauren N       12 McAllen-ST                NT    6:55.66   20  
     1:20.35  6:55.66                                                      
  2 Lizzotte, Melanie A       12 McAllen-ST           7:10.80    7:27.52   17  
                       2:54.54                    4:26.13  5:12.01  7:27.52
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Nikki N             12 McAllen-ST                NT      38.92   20  
  2 Bradford, Lili E          11 McAllen-ST             45.78      41.01   17  
  3 De Jesus Martinez, Arian  12 Corpus Christi-ST      43.70      41.62   16  
  4 Pena, Natalie J           11 McAllen-ST             48.05      49.58   15  
 -- Shephard, Madi M          12 Corpus Christi-ST      47.95         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Lauren N       12 McAllen-ST           1:17.92    1:22.74   20  
       40.86  1:22.74                                                      
  2 Pena, Nikki N             12 McAllen-ST                NT    1:26.03   17  
     1:26.37  1:26.03                                                      
 -- Chandler, Sarah E         12 McAllen-ST           1:23.76         NS  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Melanie A       12 McAllen-ST             43.48      41.37   20  
  2 Bradford, Lili E          11 McAllen-ST             41.40      42.10   17  
  3 De Jesus Martinez, Arian  12 Corpus Christi-ST      54.78      51.06   16  
  4 Pena, Natalie J           11 McAllen-ST             59.08      57.32   15  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Lili E          11 McAllen-ST           1:36.09    1:37.30   20  
     1:37.95  1:37.30                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Melanie A       12 McAllen-ST             39.81      38.96   20  
 -- Shephard, Madi M          12 Corpus Christi-ST      46.76         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Lauren N       12 McAllen-ST           1:19.89    1:23.55   20  
       38.35  1:23.55                                                      
  2 Bradford, Lili E          11 McAllen-ST           1:43.96    1:36.88   17  
       43.17  1:36.88                                                      
 -- Chandler, Sarah E         12 McAllen-ST           1:22.78         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Nikki N             12 McAllen-ST                NT    1:29.11   20  
       41.37  1:29.11                                                      
  2 Bradford, Lili E          11 McAllen-ST           1:28.57    1:30.59   17  
       42.08  1:30.59                                                      
  3 Pena, Natalie J           11 McAllen-ST                NT    1:45.38   16  
     1:45.88  1:45.38                                                      
 -- Shephard, Madi M          12 Corpus Christi-ST    1:42.47         NS  
 -- Chandler, Sarah E         12 McAllen-ST           1:23.05         NS  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Melanie A       12 McAllen-ST           3:01.58    2:58.13   20  
       36.88  1:24.56  2:20.01  2:58.13                                    
 -- Chandler, Sarah E         12 McAllen-ST           2:52.38         NS  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Hannah J        13 McAllen-ST           1:01.97    1:04.70   20  
       31.64  1:04.70                                                      
  2 Reyes, Shaena M           13 McAllen-ST           1:07.29    1:07.25   17  
       31.94  1:07.25                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benitez, Stacia A         13 McAllen-ST           2:15.54    2:12.19   20  
       30.12  1:03.28  1:37.10  2:12.19                                    
  2 Reyes, Shaena M           13 McAllen-ST           2:29.81    2:25.41   17  
       32.68  1:09.39  1:47.57  2:25.41                                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Hannah J        13 McAllen-ST           6:17.03    6:10.84   20  
     1:11.96           2:29.24           3:07.26  3:45.28           5:01.22
     6:10.84                                                               
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Hannah J        13 McAllen-ST           1:09.26    1:08.78   20  
     1:08.98  1:08.78                                                      
  2 Benitez, Stacia A         13 McAllen-ST           1:11.19    1:09.80   17  
       34.28  1:09.80                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Hannah J        13 McAllen-ST           1:17.80    1:20.48   20  
     1:20.75  1:20.48                                                      
  2 Benitez, Stacia A         13 McAllen-ST           1:27.87    1:24.78   17  
       39.90  1:24.78                                                      
  3 Reyes, Shaena M           13 McAllen-ST           1:24.29    1:25.58   16  
       40.43  1:25.58                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benitez, Stacia A         13 McAllen-ST           1:08.22    1:07.62   20  
       31.86  1:07.62                                                      
  2 Reyes, Shaena M           13 McAllen-ST           1:15.87    1:15.33   17  
       35.09  1:15.33                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Hannah J        13 McAllen-ST           2:28.55    2:29.31   20  
       33.48  1:12.89  1:56.43  2:29.31                                    
  2 Benitez, Stacia A         13 McAllen-ST           2:39.61    2:30.85   17  
       31.78  1:12.07  2:31.43  2:30.85                                    
 
Boys 10 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Ethan T          9 McAllen-ST             20.94      17.87   20  
  2 Fenno, Kaden W             6 SASA-ST                20.66      20.82   17  
  3 Garcia, Caleb C           10 Corpus Christi-ST         NT      21.42   16  
  4 Smith, Aden T              7 Corpus Christi-ST         NT      24.01   15  
  5 Hass, Austin M             6 Corpus Christi-ST         NT      31.11   14  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V     8 WAVE-ST                34.22      35.87   20  
  2 Lizzotte, Ethan T          9 McAllen-ST             40.99      37.56   17  
  3 Wright, Campbell T         9 McAllen-ST                NT      39.20   16  
  4 Garcia, Caleb C           10 Corpus Christi-ST         NT      52.83   15  
  5 Espinosa, Lucas D          8 McAllen-ST             56.60      53.76   14  
  6 Smith, Aden T              7 Corpus Christi-ST    1:15.95    1:04.74   13  
 -- Hass, Austin M             6 Corpus Christi-ST         NT         DQ  
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V     8 WAVE-ST              1:15.33    1:18.86   20  
       38.14  1:18.86                                                      
  2 Garcia, Caleb C           10 Corpus Christi-ST         NT    2:10.34   17  
     1:00.69  2:10.34                                                      
 
Boys 10 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Ethan T          9 McAllen-ST             25.05      21.92   20  
  2 Espinosa, Lucas D          8 McAllen-ST                NT      25.69   17  
  3 Fenno, Kaden W             6 SASA-ST                24.36      26.76   16  
  4 Epling, Jimmy P            9 McAllen-ST                NT      27.85   15  
  5 Smith, Aden T              7 Corpus Christi-ST         NT      27.97   14  
  6 Hass, Austin M             6 Corpus Christi-ST         NT      31.44   13  
 -- Garcia, Caleb C           10 Corpus Christi-ST         NT         DQ  
      Did not finish on back
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V     8 WAVE-ST                40.40      41.83   20  
  2 Wright, Campbell T         9 McAllen-ST             48.16      53.35   17  
  3 Garcia, Caleb C           10 Corpus Christi-ST         NT    1:09.14   16  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espinosa, Lucas D          8 McAllen-ST           2:12.75    2:06.67   20  
     1:00.45  2:06.67                                                      
 
Boys 10 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Fenno, Kaden W             6 SASA-ST                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Epling, Jimmy P            9 McAllen-ST                NT         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V     8 WAVE-ST                48.52      49.71   20  
 -- Epling, Jimmy P            9 McAllen-ST                NT         DQ  
      One hand touch
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Campbell T         9 McAllen-ST           1:59.28    1:56.94   20  
       54.23  1:56.94                                                      
 
Boys 10 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Campbell T         9 McAllen-ST                NT      22.29   20  
  2 Lizzotte, Ethan T          9 McAllen-ST             27.89      22.51   17  
  3 Fenno, Kaden W             6 SASA-ST                30.59      30.01   16  
 -- Epling, Jimmy P            9 McAllen-ST                NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V     8 WAVE-ST                41.75      40.58   20  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lizzotte, Ethan T          9 McAllen-ST           1:55.84    1:57.19   20  
     1:57.28  1:57.19                                                      
 -- Fenno, Kaden W             6 SASA-ST                   NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
     1:14.87       DQ                                                      
 -- Epling, Jimmy P            9 McAllen-ST                NT         DQ  
      Scissors kick - breast
     1:08.09       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrientes, Benjamin S    11 Corpus Christi-ST         NT    1:08.04   20  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Peyton T           12 McAllen-ST           1:09.85    1:09.81   20  
       33.96  1:09.81                                                      
  2 Wright, Mason T           12 McAllen-ST           1:12.01    1:11.86   17  
     1:12.25  1:11.86                                                      
  3 Matchett, Anthony A       12 Corpus Christi-ST    1:23.87    1:13.26   16  
     1:13.52  1:13.26                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Ruben M             11 McAllen-ST                NT    3:04.59   20  
       39.85  1:26.97  2:18.47  3:04.59                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Peyton T           12 McAllen-ST           7:02.95    6:57.96   20  
     2:00.56                                                        5:37.68
     6:57.96                                                               
  2 Wright, Mason T           12 McAllen-ST           7:10.62    7:17.60   17  
       41.91           2:13.33  2:58.48  3:42.28           5:11.09         
     6:37.74  7:17.60                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matchett, Anthony A       12 Corpus Christi-ST      48.52      47.47   20  
  2 Barrientes, Benjamin S    11 Corpus Christi-ST         NT    1:25.84   17  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Peyton T           12 McAllen-ST             36.93      37.13   20  
  2 Matchett, Anthony A       12 Corpus Christi-ST      54.21      46.01   17  
  3 Pena, Ruben M             11 McAllen-ST             48.04      46.80   16  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Peyton T           12 McAllen-ST           1:22.97    1:22.61   20  
       40.06  1:22.61                                                      
  2 Wright, Mason T           12 McAllen-ST           1:34.06    1:34.90   17  
       45.83  1:34.90                                                      
  3 Matchett, Anthony A       12 Corpus Christi-ST         NT    1:38.01   16  
       47.12  1:38.01                                                      
  4 Pena, Ruben M             11 McAllen-ST                NT    1:54.23   15  
       53.56  1:54.23                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pena, Ruben M             11 McAllen-ST                NT    1:54.55   20  
       51.71  1:54.55                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Peyton T           12 McAllen-ST           1:19.53    1:17.62   20  
       37.23  1:17.62                                                      
  2 Pena, Ruben M             11 McAllen-ST                NT    1:43.10   17  
       48.60  1:43.10                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Mason T           12 McAllen-ST           2:55.73    2:53.31   20  
       39.75  1:24.52  2:14.42  2:53.31                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casas, Shaine M           13 McAllen-ST             24.02      24.68   20  
  2 Velador, Eddie H          13 McAllen-ST             28.71      28.43   17  
  3 Ogden, Jesse H            13 Corpus Christi-ST      35.84      32.99   16  
 -- Vazquez, George R         13 McAllen-ST             26.66         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casas, Shaine M           13 McAllen-ST             51.51      53.87   20  
       25.98    53.87                                                      
  2 Guerrero, Charlie S       13 McAllen-ST           1:05.71    1:07.44   17  
       32.59  1:07.44                                                      
  3 Ogden, Jesse H            13 Corpus Christi-ST    1:20.12    1:20.02   16  
       37.96  1:20.02                                                      
 -- Vazquez, George R         13 McAllen-ST             58.53         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casas, Shaine M           13 McAllen-ST           1:57.42    1:57.15   20  
                       1:26.50  1:57.15                                    
  2 Saenz Jr, Max             13 McAllen-ST           2:09.54    2:04.65   17  
  3 Velador, Eddie H          13 McAllen-ST           2:11.82    2:13.69   16  
  4 Guerrero, Charlie S       13 McAllen-ST                NT    2:26.89   15  
       32.56  1:09.74  1:48.34  2:26.89                                    
 -- Vazquez, George R         13 McAllen-ST           2:07.93         NS  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Velador, Eddie H          13 McAllen-ST           6:11.42    6:07.68   20  
       33.37  1:10.48  1:48.14           3:03.27  4:18.88  6:07.68         
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saenz Jr, Max             13 McAllen-ST           1:04.11    1:05.32   20  
       31.60  1:05.32                                                      
  2 Ogden, Jesse H            13 Corpus Christi-ST    1:47.57    1:25.31   17  
       41.76  1:25.31                                                      
 -- Guerrero, Charlie S       13 McAllen-ST           1:25.07         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casas, Shaine M           13 McAllen-ST           1:09.37    1:09.23   20  
       32.74  1:09.23                                                      
  2 Ogden, Jesse H            13 Corpus Christi-ST    1:42.78    1:41.31   17  
       47.36  1:41.31                                                      
 -- Guerrero, Charlie S       13 McAllen-ST           1:29.67         DQ  
      Arms not in same horizontal plane
       43.41       DQ                                                      
 -- Vazquez, George R         13 McAllen-ST           1:10.08         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saenz Jr, Max             13 McAllen-ST           1:07.31    1:03.59   20  
     1:03.84  1:03.59                                                      
  2 Guerrero, Charlie S       13 McAllen-ST           1:22.82    1:21.56   17  
       36.67  1:21.56                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casas, Shaine M           13 McAllen-ST           2:08.90    2:11.98   20  
       28.34  1:01.67  1:41.05  2:11.98                                    
  2 Saenz Jr, Max             13 McAllen-ST           2:22.04    2:25.17   17  
       30.76  1:06.83  1:52.01  2:25.17                                    
  3 Velador, Eddie H          13 McAllen-ST           2:33.31    2:30.06   16  
       33.58  1:13.34  1:57.55  2:30.06                                    
 -- Vazquez, George R         13 McAllen-ST           2:22.95         NS  
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasson, Christopher K     16 Corpus Christi-ST    2:11.71    2:08.44   20  
       29.79  1:01.86  1:35.04  2:08.44                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasson, Christopher K     16 Corpus Christi-ST    2:32.55    2:30.67   20  
       33.06  1:11.92  1:57.64  2:30.67                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 31                    
 
  1. McAllen Swim Club                  1554   2. Corpus Christi Aquatic Allianc      958
  3. San Antonio Wave                    200   4. San Antonio Swim Academy             49