Licensed to Round Rock High School HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/23/2018 07:06 AM
                   2018 ST NTRO Last Chance Meet - 7/21/2018                   
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeFranco, Sabrina P       10 NTRO-ST                34.03      33.57  
  2 Fong, Michelle H          10 NTRO-ST                33.25      34.29  
  3 Maciarz, Lola M            9 NTRO-ST                35.35      34.84  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              1:12.82    1:11.46  
  2 Maciarz, Lola M            9 NTRO-ST              1:17.73    1:16.51  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              2:37.79    2:33.74  
  2 Phan, Kaitlyn T           10 NTRO-ST              2:38.10    2:36.11  
  3 VanderMeer, Caitlyn B     10 NTRO-ST              2:40.72    2:39.55  
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanderMeer, Caitlyn B     10 NTRO-ST              5:37.15    5:38.50  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolfe, Meredith C         10 NTRO-ST              1:23.84    1:24.86  
  2 Silva, Melissa C          10 NTRO-ST                   NT    1:44.40  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phan, Kaitlyn T           10 NTRO-ST                46.55      43.69  
  2 DeFranco, Sabrina P       10 NTRO-ST                44.56      43.80  
  3 Wolfe, Meredith C         10 NTRO-ST                44.51      44.47  
  4 Silva, Melissa C          10 NTRO-ST                   NT      59.52  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fong, Michelle H          10 NTRO-ST              1:37.83    1:37.57  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maciarz, Lola M            9 NTRO-ST                   NT    3:53.98  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fong, Michelle H          10 NTRO-ST                37.14      37.44  
  2 Wolfe, Meredith C         10 NTRO-ST                37.06      37.67  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phan, Kaitlyn T           10 NTRO-ST              1:29.79    1:25.15  
  2 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST              1:28.24    1:29.21  
  3 Silva, Melissa C          10 NTRO-ST                   NT    2:19.18  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              2:59.07    2:52.77  
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gao, Abigail              12 NTRO-ST                   NT    6:32.67  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCluskey, Catherine C    12 NTRO-ST                35.53      35.19  
  2 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST                36.38      35.92  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCluskey, Catherine C    12 NTRO-ST              1:15.16    1:15.37  
  2 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              1:15.72    1:15.83  
  3 Eun, Julia C              11 NTRO-ST                   NT    1:41.24  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amy                 11 NTRO-ST              2:39.93    2:47.73  
  2 McCluskey, Catherine C    12 NTRO-ST                   NT    2:57.38  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Lauren E         12 NTRO-ST                39.76      38.39  
  2 Johnson, Alaya L          12 NTRO-ST                40.38      41.16  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Lauren E         12 NTRO-ST              1:29.07    1:27.03  
  2 Johnson, Alaya L          12 NTRO-ST              1:29.15    1:30.49  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eun, Julia C              11 NTRO-ST                   NT    3:47.00  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Amy                 11 NTRO-ST              2:44.89    2:48.59  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kayser, Lindsay B         14 NTRO-ST                29.98      29.06  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cullicott, Norah J        13 NTRO-ST                   NT      28.52  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cullicott, Norah J        13 NTRO-ST              2:16.46    2:44.82  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Vargas, Sofia L           13 NTRO-ST                   NT    1:11.71  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vargas, Sofia L           13 NTRO-ST              1:11.91    1:11.72  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kayser, Lindsay B         14 NTRO-ST              2:34.44    2:38.28  
  2 Vargas, Sofia L           13 NTRO-ST              2:36.20    2:57.77  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Chloe E          13 NTRO-ST              1:21.97    1:19.66  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Chloe E          13 NTRO-ST              2:55.75    2:58.23  
  2 Singletary, Helen G       13 NTRO-ST              2:57.81    3:02.65  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cullicott, Norah J        13 NTRO-ST              1:09.80    1:08.11  
  2 Kayser, Lindsay B         14 NTRO-ST              1:12.42    1:12.40  
 
Women 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimoehala, Trisha T     15 NTRO-ST                29.28      29.28  
  2 Hunt, Laci A              16 NTRO-ST                28.88      30.69  
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimoehala, Trisha T     15 NTRO-ST              1:03.11    1:04.21  
  2 Hunt, Laci A              16 NTRO-ST              1:04.03    1:07.18  
 
Women 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Filimoehala, Trisha T     15 NTRO-ST              4:45.65    4:52.77  
 
Women 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zapata, Bella E           17 NTRO-ST              1:10.22    1:10.62  
  2 Hunt, Laci A              16 NTRO-ST              1:12.58    1:11.85  
 
Women 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornwell, Megan E         15 NTRO-ST              1:21.92    1:23.53  
  2 Vujosevic, Kristina L     16 NTRO-ST              1:21.85    1:27.49  
 
Women 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vujosevic, Kristina L     16 NTRO-ST              2:59.34    3:18.62  
  2 Cornwell, Megan E         15 NTRO-ST              3:02.70    3:20.54  
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kristensen, Maria D       15 NTRO-ST              1:06.72    1:06.43  
 
Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gao, Joshua T             10 NTRO-ST                   NT    6:13.09  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kundivich, Niko M         10 NTRO-ST                39.44      39.23  
  2 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST                40.84      40.38  
  3 Saltsman, Parker J        10 NTRO-ST                40.12      41.44  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jiampietro, Matthew J     10 NTRO-ST              1:24.25    1:23.03  
  2 Kundivich, Niko M         10 NTRO-ST              1:26.60    1:25.19  
  3 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST              1:25.89    1:27.35  
  4 Gao, Joshua T             10 NTRO-ST                   NT    1:32.51  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Embestro, Aidan A         10 NTRO-ST                42.36      43.15  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Embestro, Aidan A         10 NTRO-ST              1:32.02    1:33.18  
  2 Saltsman, Parker J        10 NTRO-ST              1:41.80    1:44.26  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST                36.98      38.04  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Colin B               9 NTRO-ST              1:26.24    1:25.12  
  2 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST              1:23.17    1:29.45  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST                   NT      31.50  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tegtmeier, Roland P       12 NTRO-ST                30.63      29.95  
  2 Shadowen, Dillon W        12 NTRO-ST                29.93      30.18  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herceg, Luka              12 NTRO-ST              1:04.68    1:07.30  
  2 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              1:06.59    1:07.73  
  3 Tegtmeier, Roland P       12 NTRO-ST              1:08.16    1:14.77  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alarcon, Kaden S          12 NTRO-ST              2:20.99    2:21.05  
  2 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              2:21.70    2:23.24  
  3 Herceg, Luka              12 NTRO-ST              2:21.43    2:34.07  
  4 Jakkula, Anshu T          11 NTRO-ST                   NT    3:59.35  
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              4:56.46    4:58.76  
  2 Alarcon, Kaden S          12 NTRO-ST              5:16.14    5:01.22  
  3 Herceg, Luka              12 NTRO-ST              4:56.28    5:01.48  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guan, Timothy T           11 NTRO-ST                37.08      36.76  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Jakkula, Anshu T          11 NTRO-ST                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daghestani, Dany          12 NTRO-ST                   NT    3:48.64  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Tyler N            11 NTRO-ST                38.98      37.78  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Tyler N            11 NTRO-ST              1:28.62    1:29.41  
  2 Jakkula, Anshu T          11 NTRO-ST                   NT    2:16.75  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Christopher B        11 NTRO-ST                   NT    3:38.98  
  2 Daghestani, Dany          12 NTRO-ST                   NT    4:47.47  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guan, Timothy T           11 NTRO-ST              1:12.34    1:12.01  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pereira, Sergio A         14 NTRO-ST                26.72      25.86  
  2 Cullicott, Ian N          14 NTRO-ST                27.89      27.13  
  3 Mar, Matthew D            14 NTRO-ST                26.36      27.22  
  4 Blancaflor, Rance C       13 NTRO-ST                27.66      28.55  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cullicott, Ian N          14 NTRO-ST                   NT      27.19  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mar, Matthew D            14 NTRO-ST                57.75    1:00.60  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Logan B           13 NTRO-ST              2:07.49    2:07.14  
  2 Cullicott, Ian N          14 NTRO-ST              2:09.63    2:39.14  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Logan B           13 NTRO-ST              1:07.50    1:07.26  
  2 Mar, Matthew D            14 NTRO-ST              1:07.88    1:07.82  
  3 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              1:07.96    1:09.34  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pereira, Sergio A         14 NTRO-ST                   NT    1:06.20  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              2:27.17    2:28.74  
  2 Pereira, Sergio A         14 NTRO-ST              2:30.35    2:44.65  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blancaflor, Rance C       13 NTRO-ST              1:16.19    1:21.75  
  2 Cullicott, Ian N          14 NTRO-ST              1:17.20    1:21.76  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Karsten E          14 NTRO-ST              1:03.83    1:04.78  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Karsten E          14 NTRO-ST              2:22.06    2:36.39  
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kevin B           17 NTRO-ST                24.11      24.21  
  2 Kelly, Joseph G           17 NTRO-ST                25.65      25.17  
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kevin B           17 NTRO-ST                   NT      23.71  
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kevin B           17 NTRO-ST                   NT    1:05.55  
 
Men 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toledo Sanchez, Dominic   16 NTRO-ST                59.20      59.85  
  2 Jackson, Trey D           17 NTRO-ST              1:01.97    1:03.92  
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilbert, Reilly G         16 NTRO-ST              2:41.37    2:36.36