FEBRUARY 2019 AEC TEST: 

Click here for a PDF version of the AEC test, as of Feb. 2019.

 

Rank

Last Name

First Name

Set

Avg Time/100

Group

Pool

1

Versluys

Nathan

3k straight

01:09.1

National

Kinsmen

2

Antifaoff

Michael

10 x 300

01:08.40

National

Kinsmen

3

Riess

Casey

10 x 300

01:09.7

National

Kinsmen

4

Edwards

Drew

3k straight

01:10.3

National

Kinsmen

5

O'Croinin

Emma

3k straight

01:11.1

National

Kinsmen

6

Baldwin

Joshua

10 x 300

01:11.5

Jun. Champ

Kinsmen

7

Lang

Matthew

10 x 300

01:11.8

National

Kinsmen

8

Przyswitt

Kier

10 x 300

01:12.0

National

Kinsmen

9

Chan

Darian

10 x 300

01:12.1

National

Kinsmen

10

Saretsky

Trey

10 x 300

01:12.8

National

Kinsmen

11

Ketelaars

Kail

10 x 300

01:13.3

National

Kinsmen

12

Williams

Michael

10 x 300

01:14.7

Jun. Champ

Kinsmen

13

Lapshin

Alexander

10 x 300

01:15.0

National

Kinsmen

14

Blair

Sterlyng

10 x 300

01:15.2

National

Kinsmen

15

Dunn

Gabrielle

10 x 300

01:15.2

National

Kinsmen

16

Liang

Christey

10 x 300

01:15.5

National

Kinsmen

17

Brendzan

Olivia

10 x 300

01:16.5

National

Kinsmen

18

Berrigan

Meghan

10 x 300

01:16.5

Jun. Champ

Kinsmen

19

Darwish

Yousef

10 x 300

01:16.6

National

Kinsmen

20

Robertson

Sophia

10 x 300

01:16.8

National

Kinsmen

21

Chan

Destin

10 x 300

01:16.9

National

Kinsmen

22

Nelson

Kyla

10 x 300

01:17.2

National

Kinsmen

23

VanDer Leek

Teaghan

10 x 300

01:17.8

National

Kinsmen

24

Brendzan

Garrett

10 x 300

01:17.8

Jun. Champ

Kinsmen

25

Basler

Eli

Backstroke

01:18.3

National

Kinsmen

26

Jerace

Allyssa

10 x 300

01:18.4

Jun. Champ

Kinsmen

27

Corsaro

Angela

10 x 300

01:18.5

Jun. Champ

Kinsmen

28

Francis

Claire

10 x 300

01:18.5

Jun. Champ

Kinsmen

29

Williams

Meaghan

10 x 200

01:18.5

Jun. Champ

Kinsmen

30

Hickson

Ellie

10 x 300

01:18.7

National

Kinsmen

31

McCann

Pilar

10 x 300

01:18.9

National

Kinsmen

32

Thorkelsson

Alain

10 x 300

01:19.7

Jun. Champ

Kinsmen

33

Kidd

Olivia

10 x 300

01:21.1

National

Kinsmen

34

Martin Ozimek

Agata

10 x 300

01:21.3

National

Kinsmen

35

Anderson

Lauren

10 x 300

01:21.5

National

Kinsmen

36

Cossey

Hannah

10 x 300

01:21.5

Jun. Champ

Kinsmen

37

Finlin

Emma

10 x 300

01:21.8

Jun. Champ

Kinsmen

38

Przyswitt

Kendel

10 x 300

01:22.2

Jun. Champ

Kinsmen

39

Forbes

Maddie

10 x 300

01:22.4

Jun. Champ

Kinsmen

40

Bowie

Shayne

10 x 300

01:22.7

Jun. Champ

Kinsmen

41

Chomey

Sarah

10 x 300

01:22.7

National

Kinsmen

42

Dej

Isabella

10 x 200

01:22.7

Jun. Champ

Kinsmen

43

Uppal

Jagdeesh

10 x 300

01:22.8

National

Kinsmen

44

Mackenzie

Spencer

10 x 300

01:23.1

Jun. Champ

Kinsmen

45

Seth

Basler

8 x 200

01:23.2

Provincial

Kinsmen

46

Tanner

Cole

8 x 200

01:24.1

Provincial

Kinsmen

47

Devlin

Alana

10 x 300

01:24.2

Jun. Champ

Kinsmen

48

Kailee

Crane

8 x 200

01:25.3

Provincial

Kinsmen

49

Alecksis France

Eguia

8 x 200

01:25.3

Provincial

Kinsmen

50

O'Croinin

Kiera

10 x 300

01:25.7

Jun. Champ

Kinsmen

51

Loon

Payton

10 x 300

01:25.9

Provincial

Kinsmen

52

Hugo

Nguyen

8 x 200

01:26.1

Provincial

Kinsmen

53

Hall

Josiah

10 x 300

01:26.9

Jun. Champ

Kinsmen

54

O'Kelly

Emmeline

10 x 300

01:26.9

Jun. Champ

Kinsmen

55

Deniaud

Noah

10 x 100

01:27.4

Gold

Kinsmen

56

Lastovka

Mattea

10 x 200

01:28.2

Jun. Champ

Kinsmen

57

Payton

Loon

8 x 200

01:29.2

Provincial

Kinsmen

58

Tess

Basler

8 x 200

01:29.2

Provincial

Kinsmen

59

Kolber

Kate

10 x 200

01:29.4

Jun. Champ

Kinsmen

60

Blevins

Anna

10 x 200

01:29.5

Jun. Champ

Kinsmen

61

Johnson

Lydia

10 x 200

01:29.8

Jun. Champ

Kinsmen

62

Hayden

Desmarais

8 x 200

01:29.8

Provincial

Kinsmen

63

Yang

Diana

10 x 100

01:30.3

Gold

Confed

64

Chilton

Andrew

10 x 100

01:30.3

Gold

Kinsmen

65

Kellan

Robertson

8 x 200

01:30.4

Provincial

Kinsmen

66

Hitchings

Mayia

10 x 100

01:30.5

Gold

Kinsman

67

Jackson

Ashlee

10 x 100

01:30.7

Gold

Confed

68

Dunnill

Sydney

10 x 100

01:30.9

Gold

Confed

69

Hickson

Lauren

10 x 100

01:30.9

Gold

Kinsmen

70

Ulrich

Liam

10 x 100

01:32.3

Gold

Confed

71

Chan                    Meghan

10 x 100

01:34.0

Gold

Kinsman

72

Josephine

O'Kelly

8 x 200

01:34.3

Provincial

Kinsmen

73

Emma

Mo

8 x 200

01:34.6

Provincial

Kinsmen

74

Ava

Perkins

8 x 200

01:35.0

Provincial

Kinsmen

75

Taryn

Duplessis

8 x 200

01:35.1

Provincial

Kinsmen

76

Davies

Catalina

10 x 100

01:35.2

Gold

Kinsmen

77

Lastovka

Mia

10 x 100

01:36.0

Gold

Kinsman

78

Hudyma

Madison

10 x 200

01:37.5

Jun. Champ

Kinsmen

79

Hutton

Lucy

10 x 100

01:37.5

Gold

Confed

80

Jakob

Chan

8 x 200

01:39.1

Provincial

Kinsmen

81

Gouglas

Danica

10 x 100

01:39.1

Gold

Confed

82

Shao

Brianna

10 x 100

01:40.3

Gold

Confed

83

Pulido

Jennifer

10 x 100

01:42.0

Gold

Confed

84

Crane

Kiera

10 x 100

01:42.2

Gold

Confed

85

Bowie

Zackary

10 x 100

01:42.3

Gold

Confed

86

Qiu

Claire

10 x 100

01:43.0

Gold

Confed

87

Elizabeth

10 x 100

01:43.0

Gold

Confed

88

Annika

Bracuk

8 x 200

01:43.1

Provincial

Kinsmen

89

Williams

Jonathan

10 x 100

01:43.3

Gold

Kinsmen

90

Chin

Sophia

10 x 100

01:43.4

Gold

Kinsmen

91

Juliette

Versailles

8 x 200

01:44.9

Provincial

Kinsmen

92

Bhat

Shirin

10 x 100

01:44.9

Gold

Confed

93

Mahabeer

Anushka

10 x 100

01:45.0

Gold

Confed

94

Bagshaw

Bevan

10 x 100

01:51.5

Gold

Confed

95

Shelley

Lauren

10 x 100

01:52.3

Gold

Confed

96

Motan

Nicholas

10 x 100

01:52.4

Gold

Kinsmen

97

Younger

Kolton

10 x 100

01:56.4

Gold

Kinsmen

98

Bashuk

Jack (Silver)

10 x 100

01:57.0

Gold

Kinsmen

99

Forbes

Hugh

10 x 100

01:57.7

Gold

Kinsmen

100

Janarthanan

Udit Senapathi

10 x 100

01:58.3

Gold

Confed

101

Blakeman

Rana

10 x 100

01:58.5

Gold

Confed

102

Gong

July

10 x 100

01:59.3

Gold

Confed

103

Hiley

Alyssa

10 x 100

02:01.1

Gold

Confed

­­­


Click here for a PDF version of the AEC test, as of OCT. 18, 2018.

Aerobic Capacity Test Results - National, Junior Championships and Provincial
Oct-18 Long Course
Name Notes Time SR Avge/300 A2
Antifaoff Michael 36:52 34 03:32.20 01:10.73
O'Croinin Emma 3k straight 35:54 38 01:11.8
Versluys Nathan 3k straight 35:59.0 01:12.0
Riess Casey 3k straight 36:11 35 01:12.4
Edwards Drew 3k straight 36:14 38 01:12.5
Przyswitt Kier 10 x 300 37:58 29 03:38.8 01:12.9
Lang Matthew 10 x 300 38:47 32 03:43.7 01:14.6
Chan Darian 10 x 300 38:54 33 03:44.4 01:14.8
Baldwin Joshua 10 x 300 39:23 41 03:47.3 01:15.8
Darwish Yousef 10 x 300 39:45 32 03:49.5 01:16.5
Chan Destin 10 x 300 39:58 29 03:50.8 01:16.9
Lapshin Alexander 10 x 300 40:13 33 03:52.3 01:17.4
Brendzan Olivia 10 x 300 40:21 34 03:53.1 01:17.7
Ketelaars Kail 10 x 300 40:28 34 03:53.8 01:17.9
Liang Christey 10 x 300 40:37 29 03:54.7 01:18.2
McCann Pilar 10 x 300 40:39 34 03:54.9 01:18.3
Dunn Gabrielle 10 x 300 40:45 38 03:55.5 01:18.5
Robertson Sophia 10 x 300 40:45 34 03:55.5 01:18.5
Blair Sterlyng 10 x 300 41:11 03:58.1 01:19.4
Nelson Kyla 10 x 300 41:14 41 03:58.4 01:19.5
Chomey Sarah 10 x 300 41:19 03:58.9 01:19.6
Basler Eli Back 41:21 26 03:59.1 01:19.7
Hickson Ellie 10 x 300 41:21 31 03:59.1 01:19.7
Thorkelsson Alain 10 x 300 41:22 38 03:59.2 01:19.7
Berrigan Meghan 10 x 300 41:23 29 03:59.3 01:19.8
Hall Josiah 10 x 300 41:24 34 03:59.4 01:19.8
Jerace Allyssa 10 x 300 41:27 37 03:59.7 01:19.9
Kidd Olivia 10 x 300 41:27 36 03:59.7 01:19.9
Finlin Emma 10 x 300 41:36 34 04:00.6 01:20.2
Corsaro Angela 10 x 300 41:38 38 04:00.8 01:20.3
Anderson Lauren 10 x 300 41:45 34 04:01.5 01:20.5
Brendzan Garrett 10 x 300 42:08 25 04:03.8 01:21.3
VanDer Leek Teaghan 10 x 300 42:10 35 04:04.0 01:21.3
Francis Claire 10 x 300 42:53 29 04:08.3 01:22.8
O'Kelly Emmeline 10 x 300 42:57 32 04:08.7 01:22.9
Cossey Hannah 10 x 300 43:05 31 04:09.5 01:23.2
Seth Basler 8 x 200 22:13.0 02:46.6 01:23.3
Williams Meaghan 10 x 300 43:25 34 04:11.5 01:23.8
Da Matta Lucas 10 x 300 43:38 31 04:12.8 01:24.3
Davies Daniela 10 x 300 44:00 35 04:15.0 01:25.0
Payton Loon 8 x 200 22:41.0 02:50.1 01:25.1
Bowie Shayne 10 x 300 44:28 39 04:17.8 01:25.9
Alecksis France Eguia 8 x 200 23:05.0 02:53.1 01:26.6
Byron 10 x 300 44:59 04:20.9 01:27.0
O'Croinin Kiera 10 x 200 30:36 02:54.6 01:27.3
Lastovka Mattea 10 x 200 30:38 02:54.8 01:27.4
Hugo Nguyen 8 x 200 23:21.0 02:55.1 01:27.6
Martin Ozimek Agata 10 x 300 45:18 35 04:22.8 01:27.6
Devlin Alana 10 x 300 45:28 27 04:23.8 01:27.9
Dej Isabella 10 x 300 45:31 30 04:24.1 01:28.0
Mackenzie Spencer 10 x 300 45:33 32 04:24.3 01:28.1
Hiley Carlyn 10 x 200 30:54 02:56.4 01:28.2
Zhu Jerry 10 x 300 45:37 04:24.7 01:28.2
Tanner Cole 8 x 200 23:42.0 02:57.8 01:28.9
Kellan Robertson 8 x 200 23:51.0 02:58.9 01:29.4
Kailee Crane 8 x 200 23:53.0 02:59.1 01:29.6
Katherine Williams 8 x 200 23:58.0 02:59.8 01:29.9
Forbes Maddie 10 x 300 46:48 33 04:31.8 01:30.6
Blevins Anna 10 x 200 32:06 03:03.6 01:31.8
Josephine O'Kelly 8 x 200 25:06.0 03:08.3 01:34.1
Kolber Kate 10 x 200 34:00 03:15.0 01:37.5
Sophie Stanton 8 x 200 26:06.0 03:15.8 01:37.9
Madelynn Ludwig 8 x 200 26:20.0 03:17.5 01:38.8
Jakob Chan 8 x 200 26:23.0 03:17.9 01:38.9
Allan Yao 8 x 200 26:28.0 03:18.5 01:39.3
Chloe Newell 8 x 200 26:38.0 03:19.8 01:39.9
Hudyma Madison 10 x 200 34:50 03:20.0 01:40.0
Hayden Desmarais 8 x 200 26:44.0 03:20.5 01:40.3
Tess Basler 8 x 200 26:50.0 03:21.3 01:40.6
Juliette Versailles 8 x 200 26:50.0 03:21.3 01:40.6
Emma Mo 8 x 200 26:58.0 03:22.3 01:41.1
Annika Bracuk 8 x 200 27:15.0 03:24.4 01:42.2
Ava Perkins 8 x 200 27:30.0 03:26.3 01:43.1
Parker McConnell 8 x 200 27:35.0 03:26.9 01:43.4
Taryn Duplessis 8 x 200 27:40.0 03:27.5 01:43.8