C L U B S



Find a club by geographic location or program offerings at SwimToday.org

Club Recognition Swim Lessons Club Name Club Code Team Contact Head Coach Athlete Rep
  Seasonal ACE Aquatic Club ACE Sabryna Bried Ryan Bried Stella Newton
    Advanced Technical Aquatics ATAQ Kai Akubo Smith  Kai Akubo Smith  Maliq Williams
    Aiken-Augusta Swim League ASL Myra Osterbuhr Greg Gillette Hudson Burch
  Year Round Athens Bulldog Swim Club ABSC Clayton Foggin Harvey Humphries Will Foggin
    Blue Tide Swim Team BT Tim DeMott Timothy Demott Antony Demott
    Brad Akins YMCA Barracudas BAY Meredith Green Meredith Green Marrisa Mahaffey
    Buckhead Aquatics BA Daniel Palma Daniel Palma Carter Freudenstein
  Year Round Camden County Boomers Swim Club BOOM Nicole McKnight Jessica Sutton Alexia O'Neal
    Camden PSA Stingrays CAST John Eife John Eife Javier McClenic
    Carpet Capital Aquatics Club CCAC Jason Meszaros Jason Meszaros Payton Woodring
  Year Round Carrollton Swimming Assoc CBF Matthew Siniard Matthew Siniard Ella Barden
 
  Chastain Park Athletic Club CPAC Jim King Timothy Storsteen Jack Macquillan
Year Round Chattahoochee Gold Swim Club GOLD Beth Murphy Patrick Murphy Elizabeth Isakson
  Year Round City Of Atlanta Dolphins CAD Tommie Jackson Tommie Jackson Raphael Grand'Pierre
    City of South Fulton Swordfish Swim Team SFS Reno Bashir Reno Bashir Allisen Morris
    Columbus Aquatic Club HURR Andrew Beggs Andrew Beggs Leah Gingrich
    Cumming Waves CW Teresa Coan Teresa Coan Paul Murdock
  Year Round Dekalb Aquatics DAQ Melissa Wilborn Karen Wilborn Charles Gaines
 
Year Round Douglas County Stingrays DCS Maria Bartlett Jarrod Hunte Anna Bartlett
Year Round Dynamo Swim Club DYNA Ian Murray Ian Murray Evelyn Entrekin
 
Year Round Fowler Fins FINS Nathan Brown Nathan Brown Addison Brown
  Georgia Coastal Aquatic Team GCAT Bill Forrester William Forrester Kadin Dibkey
  Year Round Georgia Dolphins of Henry County Forest Park GDHF Brandon Stallings Brandon Stallings Jordon Carson
    Georgia Tech Swimming GTCH Michael Norment Courtney Hart Justin Alderson
    Gwinnett Aquatics GA Hugh Convery Lucas Curotto Ferreira Hanna Burke
    Harris County Tiger Sharks HCTS Krisit Rehrauer Sonia Diamond Mary Rehrauer.
    HLHK Seals HLHK Jabari King Jabari King Pilar King
  Year Round Lanier Aquatics LA Crystal Tavares Crystal Tavares Janie Davis
  Year Round Life Time Georgia  LIFE David Sutton David Sutton Macheala Cunningham
    Low Country Aquatic Club LCAC Dennis Lugemwa Dennis Lugemwa Ella Zimmerman
    Marietta Jets Swim Team MJST Juan Yegros Juan Yegros Jaylan Scott
    Marietta Marlins, Inc LINS Yit Aun Lim Yit Lim Kelci Walsh
    Metro Atlanta Aquatic Club MAAC Kathryn Groce Michael Norment Halladay Kathryn Laney
    Morgan County Marlins MORG Melissa Mauldin Melissa Mauldin Rachel Wood
    North GA Rapids Swim Team NGR Christy Foster Barry Gay Couttney Foster
  Year Round Northwest Georgia Aquatics NWGA Charles Todd Charles Todd William Eickman
  Year Round Okefenokee Aquatics Club OAC Kevin Sullivan Kevin Sullivan Lily Watson
  Year Round Pelican Swim Club PSC Bill Waldo Will Waldo Evelyn Neal
    Pickens Sea Dragons SEA Debra L C Johnson Debra Johnson  
    Rockdale County Riptides ROCK Sean Willette Sean Willette Corey Kidd
  Year Round Rountree Recreation Torpedoes  RRT Cheryl Rountree Cheryl Rountree Sydney Trafton
    Savannah Swim Team SST Joe Witt James Witt Zoe Thatcher
    Seawolves Swim Team WOLF Bethany Tilson Nathanial Wilson Daniel Gudgin
    Southern Crescent Aquatic Team SCAT Mike Wardwell Mike Wardwell James Callaghan
    Southern Eagle Aquatics SEGA Beau Caldwell Beau Caldwell Bailey Hodges
    SouthWest Aquatics of Georgia SWAG Aaron Best Caroline Best Mikayla Best
 
Year Round Spartan Aquatic Club SPAC Karl Krug Karl Krug Rachel Todebush
Year Round Stingrays Swimming RAYS Ian Goss Ian Goss Ashley Case
  Year Round Summer Hill Orcas SHOC Clayton Forde Clayton Forde Garrett Johnson
    Summit Family YMCA Titans SFY Erin Hight Vesna Shelnutt Lindy Scarborough
  Year Round Summit Swimming SUMM Adrienne Levesque Scott McIntyre Zachary Cameron
 
  Swim Macon SMAC Jason Swaim Jason Swaim Maela McKallip
Year Round SwimAtlanta SA Chris Davis Chris Davis Charlotte Thompson
    Tara Tarpons Swim & Dive Team TARA Nelson Camilo Nelson Camilo Eleanor Ratmeyer
    Three Rivers Swim Club, Inc TRSC Sheri Medley Spencer O'Neale Nathan Medley
    Tidal Wave Swimming TWS Jim McGinnis Jim McGinnis Gracie Byerly
    Troup County Sharks TCS Kristen Moore Kristen Moore Taylor Bowden
    US-Aquatics Club USAC Sergiy Useinov Sergiy Useinov Greta Myers
  Year Round Valdosta Aquatics VAST Matthew Grant Matthew Grant Ava Thomas
    Valley Rams Swim Team VRST Bobby Poer Bobby Poer Maggie Rennie
    Walton Waves WW Dianne Foltyn Yaroslaw Foltyn Murphy Obrien
  Year Round Warner Robins Aquanauts WRA Amanda Hamborg Wesley Hamborg William Rankin
    YMCA Barracudas BAR Christopher Bryant Tera Wilkins Khloe Smith
    Zaban Sharks ZBN Ethan Wolovick Ethan Wolovick Adrienne Bantug