Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/16/2013 02:47 PM
           2013 MR FAST IMXtreme Challenge - 1/12/2013 to 1/13/2013            
                              Sanction #: 130118                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.57 SILV    20  
                  33.75     1:12.57 (38.82)                                        
  2 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:27.30    1:24.93         17  
                  39.55     1:24.93 (45.38)                                        
  3 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:26.01    1:25.21         16  
                  39.77     1:25.21 (45.44)                                        
  4 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:31.49    1:29.88         15  
                  41.09     1:29.88 (48.79)                                        
  5 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:28.12    1:30.91         14  
                  41.27     1:30.91 (49.64)                                        
  6 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR    1:33.10    1:32.27         13  
                  43.24     1:32.27 (49.03)                                        
  7 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:36.11    1:33.09         12  
                  44.83     1:33.09 (48.26)                                        
  8 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR   1:43.27    1:33.16         11  
                  42.76     1:33.16 (50.40)                                        
  9 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.47          9  
                  42.41     1:33.47 (51.06)                                        
 10 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.20          7  
                  45.00     1:37.20 (52.20)                                        
 11 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR   1:32.73    1:37.59          6  
                  44.47     1:37.59 (53.12)                                        
 12 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR    1:50.92    1:41.09          5  
                  47.41     1:41.09 (53.68)                                        
 13 Hanagan, Skyla H     9 FAST-MR                   NT    1:44.08          4  
                  48.14     1:44.08 (55.94)                                        
 14 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.67          3  
                  47.63     1:44.67 (57.04)                                        
 15 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    1:56.10    1:46.49          2  
                  49.62     1:46.49 (56.87)                                        
 16 Weber, Shivani       9 FAST-MR              1:50.21    1:47.18          1  
                  49.43     1:47.18 (57.75)                                        
 17 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    2:14.25    1:47.70        
                  50.53     1:47.70 (57.17)                                        
 18 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.10        
                  52.17     1:49.10 (56.93)                                        
 19 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    1:46.72    1:49.94        
                  50.95     1:49.94 (58.99)                                        
 20 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                   NT    1:55.68        
                  55.73     1:55.68 (59.95)                                        
 21 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT    1:56.34        
                  54.19   1:56.34 (1:02.15)                                        
 22 Rubio, Valentina     8 FAST-MR                   NT    1:58.52        
                  52.49   1:58.52 (1:06.03)                                        
 23 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.88        
                  56.17   2:00.88 (1:04.71)                                        
 24 Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT    2:07.21        
                  56.47   2:07.21 (1:10.74)                                        
 -- Yeh, Hannah M        9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   2:29.73    2:29.40 JO      20  
                  33.90     1:12.24 (38.34)     1:52.50 (40.26)     2:29.40 (36.90)
  2 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   2:37.90    2:34.72 SILV    17  
                  34.13     1:13.32 (39.19)     1:55.21 (41.89)     2:34.72 (39.51)
  3 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   2:43.21    2:39.14 SILV    16  
                  35.48     1:16.97 (41.49)     1:58.82 (41.85)     2:39.14 (40.32)
  4 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR        NT    2:48.93 SILV    15  
                  37.52     1:20.85 (43.33)     2:05.99 (45.14)     2:48.93 (42.94)
  5 Wang, Katie         10 FAST-MR              2:54.66    2:49.15 SILV    14  
                  35.77     1:20.81 (45.04)     2:05.20 (44.39)     2:49.15 (43.95)
  6 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   2:54.95    2:49.20 SILV    13  
                  38.14     1:20.94 (42.80)     2:05.35 (44.41)     2:49.20 (43.85)
  7 Pabby, Anya          9 Badger-MR            2:55.00    2:49.92         12  
                  36.40     1:20.15 (43.75)     2:04.18 (44.03)     2:49.92 (45.74)
  8 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                   NT    2:56.61         11  
                  37.44     1:24.17 (46.73)     2:11.28 (47.11)     2:56.61 (45.33)
  9 Chia, Molly         10 FAST-MR              3:32.01    2:59.61          9  
                  37.75     1:22.82 (45.07)     2:11.52 (48.70)     2:59.61 (48.09)
 10 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              4:01.47    2:59.93          7  
                  37.08     1:24.30 (47.22)     2:14.77 (50.47)     2:59.93 (45.16)
 11 Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR   3:59.42    3:00.15          6  
                  40.00     1:27.79 (47.79)     2:19.85 (52.06)     3:00.15 (40.30)
 12 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              3:17.76    3:02.17          5  
                  38.86     1:24.75 (45.89)     2:14.31 (49.56)     3:02.17 (47.86)
 13 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR        NT    3:08.73          4  
                  42.09     1:32.03 (49.94)     2:21.12 (49.09)     3:08.73 (47.61)
 14 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   3:55.58    3:11.82          3  
                  43.39     1:34.24 (50.85)     2:24.19 (49.95)     3:11.82 (47.63)
 15 Glehan, Hannah E    10 FAST-MR              3:29.89    3:20.10          2  
                  43.55     1:34.67 (51.12)     2:29.65 (54.98)     3:20.10 (50.45)
 16 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.15          1  
                  44.07     1:39.87 (55.80)     2:37.47 (57.60)     3:33.15 (55.68)
 17 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   4:59.15    3:45.32        
                  50.03     1:48.93 (58.90)     2:48.52 (59.59)     3:45.32 (56.80)
 18 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR    3:29.11    3:45.58        
                  49.80     1:48.43 (58.63)     2:47.14 (58.71)     3:45.58 (58.44)
 19 Gold, Gillian E     10 FAST-MR              3:55.46    3:52.42        
                  49.16     1:47.85 (58.69)   2:50.51 (1:02.66)   3:52.42 (1:01.91)
 20 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    4:10.11    3:52.95        
                  52.50   1:53.78 (1:01.28)   3:52.95 (1:59.17)                    
 -- Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR     39.67      38.23 SILV    20  
  2 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR     39.95      39.21 SILV    17  
  3 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      43.65      41.14 SILV    16  
  4 Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR     45.98      41.82 SILV    15  
  5 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR     46.72      46.26         14  
  6 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      46.21      47.52         13  
  7 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR     59.36      48.09         12  
  8 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      51.16      48.23         11  
  9 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR        NT      48.25          9  
 10 Weber, Shivani       9 FAST-MR                54.64      48.40          7  
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      49.66      48.99          6  
 12 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR     57.81      49.02          5  
 13 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     50.30      49.60          4  
 14 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR     47.78      49.97          3  
 15 Garg, Zoya          10 Flying Dolphins-MR        NT      50.44          2  
 16 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      50.59      52.17        
 17 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT      54.96        
 18 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      54.02      55.91        
 19 Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT      56.29        
 20 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                45.85      57.67        
 21 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      59.70      58.65        
 22 Punnose, Ann J       8 FAST-MR              1:20.48    1:02.19        
 23 Wineski, Nadia       7 Flying Dolphins-MR   1:11.85    1:03.19        
 -- Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      51.65         DQ        
      Did not finish on back
 -- Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     56.20         DQ        
      Did not finish on back
 -- Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.84         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Pabby, Anya          9 Badger-MR              37.91         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR   1:02.25         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 -- Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR   1:04.32         DQ          1  
      Not on back off wall
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR              1:25.72         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:28.48    1:20.05 JO      20  
                  37.78     1:20.05 (42.27)                                        
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:23.99    1:21.24 SILV    17  
                  39.19     1:21.24 (42.05)                                        
  3 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:24.80    1:23.60 SILV    16  
                  40.23     1:23.60 (43.37)                                        
  4 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:26.85    1:26.55 SILV    15  
                  41.52     1:26.55 (45.03)                                        
  5 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:36.98    1:26.99 SILV    14  
                  41.69     1:26.99 (45.30)                                        
  6 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              1:28.25    1:27.72 SILV    13  
                  43.77     1:27.72 (43.95)                                        
  7 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:36.93    1:28.98 SILV    12  
                  42.98     1:28.98 (46.00)                                        
  8 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:33.03    1:31.55 SILV    11  
                  44.49     1:31.55 (47.06)                                        
  9 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:37.73    1:31.88 SILV     9  
                  43.91     1:31.88 (47.97)                                        
 10 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:32.62    1:31.91 SILV     7  
                  45.12     1:31.91 (46.79)                                        
 11 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              1:32.82    1:32.03 SILV     6  
                  44.88     1:32.03 (47.15)                                        
 12 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:36.87    1:33.29 SILV     5  
 13 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:40.53    1:36.00 SILV     4  
                  48.43     1:36.00 (47.57)                                        
 14 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:40.88    1:41.21          3  
                  48.34     1:41.21 (52.87)                                        
 15 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:40.54    1:44.71          2  
                  50.86     1:44.71 (53.85)                                        
 16 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:45.75    1:46.51          1  
                  51.51     1:46.51 (55.00)                                        
 17 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:44.66    1:47.57        
                  51.52     1:47.57 (56.05)                                        
 18 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.33        
                  52.86     1:49.33 (56.47)                                        
 19 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.70        
                  55.58     1:51.70 (56.12)                                        
 20 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR   1:57.28    2:04.78        
                  58.34   2:04.78 (1:06.44)                                        
 21 Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.35        
                  57.92   2:05.35 (1:07.43)                                        
 -- Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  54.10          DQ (46.43)                                        
 -- Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   1:49.40         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Yeh, Hannah M        9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR     43.22      42.78 JO      20  
  2 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                45.52      46.23 SILV    17  
  3 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      48.88      48.07 SILV    16  
  4 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      48.94      48.15 SILV    15  
  5 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      49.29      48.88         14  
  6 Chia, Molly         10 FAST-MR                51.79      50.50         13  
  7 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      53.55      51.42         12  
  8 Weber, Shivani       9 FAST-MR                53.46      52.89         11  
  9 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR        NT      53.50          9  
 10 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     57.23      54.57          7  
 11 Hanagan, Skyla H     9 FAST-MR                57.92      57.71          6  
 12 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR   1:00.00      57.93          5  
 13 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      57.00      59.48          4  
 14 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    1:04.71      59.98          3  
 15 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.00          2  
 16 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    1:09.42    1:07.82          1  
 -- Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    1:06.06         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Rubio, Valentina     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR   1:04.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR    1:22.11         DQ        
      Scissors kick
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:32.14         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 -- Yeh, Hannah M        9 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:34.20    1:35.03 SILV    20  
                  45.75     1:35.03 (49.28)                                        
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:33.93    1:35.29 SILV    17  
                  46.09     1:35.29 (49.20)                                        
  3 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:42.50    1:38.77 SILV    16  
                  47.00     1:38.77 (51.77)                                        
  4 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:38.37    1:38.83 SILV    15  
                  46.53     1:38.83 (52.30)                                        
  5 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:42.87    1:43.23 SILV    14  
                  50.14     1:43.23 (53.09)                                        
  6 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:40.20    1:43.45 SILV    13  
                  47.34     1:43.45 (56.11)                                        
  7 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:56.50    1:44.39 SILV    12  
                  49.14     1:44.39 (55.25)                                        
  8 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:45.66    1:44.50 SILV    11  
                  50.08     1:44.50 (54.42)                                        
  9 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:51.77    1:44.90 SILV     9  
                  50.46     1:44.90 (54.44)                                        
 10 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:44.84    1:46.65 SILV     7  
                  50.40     1:46.65 (56.25)                                        
 11 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:50.80    1:48.72          6  
                  52.13     1:48.72 (56.59)                                        
 12 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              2:18.76    1:49.32          5  
                  53.06     1:49.32 (56.26)                                        
 13 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:54.13    1:49.36          4  
                  51.79     1:49.36 (57.57)                                        
 14 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:47.11    1:50.36          3  
                  49.96   1:50.36 (1:00.40)                                        
 15 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:54.80    1:53.82          2  
                  54.53     1:53.82 (59.29)                                        
 16 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR    1:59.11    1:54.71          1  
                  53.52   1:54.71 (1:01.19)                                        
 17 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              2:05.03    1:55.73        
                  54.98   1:55.73 (1:00.75)                                        
 18 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:58.11    1:56.95        
                  57.71     1:56.95 (59.24)                                        
 19 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.42        
                  58.27   2:01.42 (1:03.15)                                        
 20 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR   2:01.21    2:03.92        
                  57.67   2:03.92 (1:06.25)                                        
 21 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR   1:56.21    2:03.97        
                  57.78   2:03.97 (1:06.19)                                        
 22 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR   2:11.41    2:05.78        
                  58.38   2:05.78 (1:07.40)                                        
 23 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    2:00.11    2:05.87        
                1:01.40   2:05.87 (1:04.47)                                        
 24 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.93        
                1:00.90   2:06.93 (1:06.03)                                        
 25 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR   2:10.44    2:12.75        
                1:00.70   2:12.75 (1:12.05)                                        
 26 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:13.25        
                1:01.84   2:13.25 (1:11.41)                                        
 -- Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  59.60        DQ (1:11.66)                                        
 -- Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR   2:08.04         DQ        
      Downward butterfly kick
                  49.75        DQ (1:00.11)                                        
 -- Garg, Zoya          10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  51.59          DQ (55.38)                                        
 -- Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  58.26        DQ (1:08.94)                                        
 -- Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  56.32        DQ (1:05.37)                                        
 -- Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                  58.85        DQ (1:07.47)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Anya          9 Badger-MR              35.10      36.89 SILV    20  
  2 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      50.74      47.28         17  
  3 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      49.86      47.65         16  
  4 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.71      47.95         15  
  5 Gamba, Francesca    10 Flying Dolphins-MR        NT      48.41         14  
  6 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      46.52      48.93         13  
  7 Garg, Zoya          10 Flying Dolphins-MR        NT      51.75         12  
  8 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     53.49      52.05         11  
  9 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      55.11      53.73          9  
 10 Weber, Shivani       9 FAST-MR              1:01.71      54.23          7  
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      51.84      54.98          6  
 12 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      56.11      55.86          5  
 13 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR     55.70      59.58          4  
 14 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT    1:00.14          3  
 15 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     52.30    1:02.71          2  
 16 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR     54.48    1:03.69          1  
 17 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     57.46    1:05.73        
 -- Punnose, Ann J       8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wineski, Nadia       7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Song, Lauren         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:01.93         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:16.36         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:27.73    1:25.02 JO      20  
                  38.76     1:25.02 (46.26)                                        
  2 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:23.80    1:25.34 JO      17  
                  38.71     1:25.34 (46.63)                                        
  3 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:31.26    1:29.02 SILV    16  
                  42.13     1:29.02 (46.89)                                        
  4 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:43.45    1:29.23 SILV    15  
                  40.91     1:29.23 (48.32)                                        
  5 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:30.33    1:30.45 SILV    14  
                  42.18     1:30.45 (48.27)                                        
  6 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:35.11    1:33.10 SILV    13  
                  41.51     1:33.10 (51.59)                                        
  7 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              1:49.28    1:35.88 SILV    12  
                  45.57     1:35.88 (50.31)                                        
  8 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:49.77    1:42.78         11  
                  47.69     1:42.78 (55.09)                                        
  9 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              1:48.51    1:43.77          9  
                  45.67     1:43.77 (58.10)                                        
 10 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:42.23    1:43.95          7  
                  47.34     1:43.95 (56.61)                                        
 11 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.62          6  
                  52.57   1:54.62 (1:02.05)                                        
 12 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:59.11    1:58.18          5  
                  55.10   1:58.18 (1:03.08)                                        
 13 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:04.12          4  
                  53.70   2:04.12 (1:10.42)                                        
 14 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.95          3  
                1:02.30   2:15.95 (1:13.65)                                        
 -- Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              2:01.50         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:01.68        DQ (1:16.71)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:22.00    1:22.47 SILV    20  
                  37.94     1:22.47 (44.53)                                        
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   1:27.00    1:24.63 SILV    17  
                  39.19     1:24.63 (45.44)                                        
  3 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:29.63    1:28.23 SILV    16  
                  43.08     1:28.23 (45.15)                                        
  4 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:31.14         15  
                  42.32     1:31.14 (48.82)                                        
  5 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:49.00    1:31.90         14  
                  41.39     1:31.90 (50.51)                                        
  6 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:32.79         13  
                  43.36     1:32.79 (49.43)                                        
  7 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              1:34.79    1:33.95         12  
                  43.96     1:33.95 (49.99)                                        
  8 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:37.43         11  
                  48.26     1:37.43 (49.17)                                        
  9 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    1:44.79    1:38.57          9  
                  46.99     1:38.57 (51.58)                                        
 10 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:48.28    1:39.32          7  
                  46.47     1:39.32 (52.85)                                        
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:56.04    1:43.66          6  
                  51.37     1:43.66 (52.29)                                        
 12 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR    1:45.06    1:43.73          5  
                  49.96     1:43.73 (53.77)                                        
 13 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:46.26    1:47.54          4  
                  50.40     1:47.54 (57.14)                                        
 14 Weber, Shivani       9 FAST-MR              1:54.89    1:48.10          3  
                  51.24     1:48.10 (56.86)                                        
 15 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR   1:57.16    1:50.15          2  
                  50.27     1:50.15 (59.88)                                        
 16 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.87          1  
                  51.50     1:50.87 (59.37)                                        
 17 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.27        
                  50.21   1:53.27 (1:03.06)                                        
 18 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    2:10.57    2:07.09        
 19 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR        NT    2:09.42        
                1:00.76   2:09.42 (1:08.66)                                        
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR    2:30.11         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:03.65        DQ (1:07.40)                                        
 -- Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR    2:20.11         DQ        
      Scissors kick - breast
                1:02.33        DQ (1:03.77)                                        
 -- Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              1:36.03         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.90          DQ (49.27)                                        
 -- Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    2:15.11         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  53.24        DQ (1:20.96)                                        
 -- Rubio, Valentina     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:01.25        DQ (1:11.78)                                        
 -- Hanagan, Skyla H     9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  53.53        DQ (1:01.84)                                        
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  59.93        DQ (1:10.52)                                        
 -- Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:44.11         NS        
 -- Khanuja, Deeva K     7 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  JO
              2:48.99  ZQ
              2:55.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR        NT    2:53.08 SILV    20  
                  37.24     1:21.93 (44.69)     2:16.18 (54.25)     2:53.08 (36.90)
  2 Green, Sarah M      10 Flying Dolphins-MR   3:06.09    2:57.68         17  
                  39.98     1:25.14 (45.16)     2:19.46 (54.32)     2:57.68 (38.22)
  3 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   3:02.01    2:58.63         16  
                  41.15     1:26.29 (45.14)     2:20.26 (53.97)     2:58.63 (38.37)
  4 Pabby, Anya          9 Badger-MR            3:03.49    3:07.90         15  
                  42.35     1:28.99 (46.64)     2:26.96 (57.97)     3:07.90 (40.94)
  5 Wang, Katie         10 FAST-MR              3:02.08    3:08.20         14  
                  43.79     1:31.36 (47.57)     2:27.92 (56.56)     3:08.20 (40.28)
  6 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   3:04.50    3:09.22         13  
                  41.98     1:30.12 (48.14)     2:27.88 (57.76)     3:09.22 (41.34)
  7 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   3:32.78    3:10.42         12  
                  38.49     1:28.91 (50.42)     2:28.42 (59.51)     3:10.42 (42.00)
  8 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR              3:25.12    3:16.53         11  
                  44.21     1:33.11 (48.90)     2:32.80 (59.69)     3:16.53 (43.73)
  9 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   3:36.11    3:22.11          9  
                  47.05     1:37.39 (50.34)   2:37.45 (1:00.06)     3:22.11 (44.66)
 10 Chia, Molly         10 FAST-MR              3:41.53    3:24.96          7  
                  47.52     1:40.28 (52.76)     2:40.01 (59.73)     3:24.96 (44.95)
 11 Noboa, Krystal S     9 DESC-NJ              3:25.05    3:27.59          6  
                  48.02     1:38.65 (50.63)   2:40.19 (1:01.54)     3:27.59 (47.40)
 12 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   4:07.52    3:30.86          5  
                  53.18     1:46.91 (53.73)     2:44.30 (57.39)     3:30.86 (46.56)
 13 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    3:36.93    3:32.05          4  
                  50.31     1:42.77 (52.46)   2:45.22 (1:02.45)     3:32.05 (46.83)
 14 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              3:23.63    3:37.62          3  
                  57.13     1:47.84 (50.71)   2:50.71 (1:02.87)     3:37.62 (46.91)
 15 Schweitzer, Claire  10 Flying Dolphins-MR        NT    3:39.46          2  
                  51.53     1:47.33 (55.80)   2:52.50 (1:05.17)     3:39.46 (46.96)
 16 Radford, Tess        8 Flying Dolphins-MR        NT    3:56.28          1  
                  53.81     1:51.29 (57.48)   3:01.75 (1:10.46)     3:56.28 (54.53)
 17 Wang, May           10 Flying Dolphins-MR        NT    4:05.15        
                1:04.22     1:59.89 (55.67)   3:04.53 (1:04.64)   4:05.15 (1:00.62)
 18 Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT    4:24.97        
                1:04.74   2:12.00 (1:07.26)   3:21.31 (1:09.31)   4:24.97 (1:03.66)
 -- Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  54.72     1:49.79 (55.07)   2:55.30 (1:05.51)          DQ (50.14)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            2:28.80    2:18.07 SILV    20  
                  32.73     1:08.93 (36.20)     1:45.04 (36.11)     2:18.07 (33.03)
  2 Harrington, Daniel  11 Badger-MR            2:36.11    2:30.83         17  
                  33.81     1:12.53 (38.72)     1:52.59 (40.06)     2:30.83 (38.24)
  3 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR            2:32.06    2:32.85         16  
                  34.55     1:13.86 (39.31)     1:54.69 (40.83)     2:32.85 (38.16)
  4 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            2:44.11    2:40.14         15  
                  35.29     1:16.63 (41.34)     2:00.07 (43.44)     2:40.14 (40.07)
  5 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    2:43.29    2:40.32         14  
                  36.27     1:16.78 (40.51)     1:59.60 (42.82)     2:40.32 (40.72)
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              3:14.05    2:44.18         13  
                  35.46     1:18.81 (43.35)     2:02.50 (43.69)     2:44.18 (41.68)
  7 Lund, Aviva A       11 Badger-MR            3:03.28    2:52.39         12  
                  37.36     1:21.22 (43.86)     2:09.30 (48.08)     2:52.39 (43.09)
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR            2:44.00         NS        
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR            2:48.50         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  JO
              5:57.99  ZQ
              6:03.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    6:15.49    6:07.76         20  
                  30.37     1:05.51 (35.14)     1:43.44 (37.93)     2:21.96 (38.52)
        3:00.16 (38.20)     3:38.20 (38.04)     4:16.43 (38.23)     4:54.33 (37.90)
        5:32.11 (37.78)     6:07.76 (35.65)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    7:20.11    6:41.55         17  
                  33.66     1:12.58 (38.92)     1:53.52 (40.94)     2:34.31 (40.79)
        3:15.15 (40.84)     3:56.15 (41.00)     4:38.09 (41.94)     5:19.80 (41.71)
        6:02.31 (42.51)     6:41.55 (39.24)                                        
  3 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR        NT    6:52.51         16  
                  37.13     1:19.25 (42.12)     2:02.26 (43.01)     2:44.94 (42.68)
        3:27.97 (43.03)     4:10.09 (42.12)     4:52.93 (42.84)     5:34.37 (41.44)
        6:14.47 (40.10)     6:52.51 (38.04)                                        
  4 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   7:05.14    7:03.60         15  
                  33.70     1:14.12 (40.42)     1:57.07 (42.95)     2:40.01 (42.94)
        3:23.92 (43.91)     4:08.15 (44.23)     4:52.83 (44.68)     5:38.21 (45.38)
        6:23.48 (45.27)     7:03.60 (40.12)                                        
  5 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    8:45.11    7:10.46         14  
                  35.58     1:16.95 (41.37)     2:00.91 (43.96)     2:45.75 (44.84)
        3:30.32 (44.57)     4:15.40 (45.08)     5:00.85 (45.45)     5:45.88 (45.03)
        6:29.11 (43.23)     7:10.46 (41.35)                                        
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              8:30.50    7:41.89         13  
                  38.87     1:23.65 (44.78)     2:11.73 (48.08)     2:59.46 (47.73)
        3:48.26 (48.80)     4:36.03 (47.77)     5:24.45 (48.42)     6:12.56 (48.11)
        6:59.79 (47.23)     7:41.89 (42.10)                                        
  7 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT    7:52.48         12  
                  41.08     1:27.73 (46.65)     2:15.74 (48.01)     3:04.99 (49.25)
        3:53.75 (48.76)     4:42.72 (48.97)     5:31.83 (49.11)     6:20.61 (48.78)
        7:08.16 (47.55)     7:52.48 (44.32)                                        
 -- Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR      47.23      42.90         20  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:06.28    1:07.42 ZQ      20  
                  32.96     1:07.42 (34.46)                                        
  2 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            1:14.37    1:12.31 SILV    17  
                  34.61     1:12.31 (37.70)                                        
  3 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:14.31    1:13.72 SILV    16  
                  36.08     1:13.72 (37.64)                                        
  4 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   1:13.65    1:16.79 SILV    15  
                  36.46     1:16.79 (40.33)                                        
  5 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR            1:17.73    1:17.12 SILV    14  
                  37.75     1:17.12 (39.37)                                        
  6 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            1:16.58    1:17.64 SILV    13  
                  37.56     1:17.64 (40.08)                                        
  7 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:25.25    1:20.26 SILV    12  
                  39.96     1:20.26 (40.30)                                        
  8 Harrington, Daniel  11 Badger-MR            1:22.54    1:21.88 SILV    11  
                  39.84     1:21.88 (42.04)                                        
  9 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:28.14    1:24.52          9  
                  41.59     1:24.52 (42.93)                                        
 10 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:34.32    1:31.92          7  
                  45.43     1:31.92 (46.49)                                        
 11 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              1:47.84    1:32.22          6  
                  44.97     1:32.22 (47.25)                                        
 12 Lund, Aviva A       11 Badger-MR            1:16.00    1:34.69          5  
 -- Pontarelli, Charlo  11 Flying Dolphins-MR   2:05.89         DQ        
      Did not finish on back
                1:00.64        DQ (1:03.82)                                        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    1:36.94         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR            1:26.39         NS        
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR            1:27.20         NS        
 -- Yarsky, Eva S       12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR        NT      41.41 SILV    20  
  2 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR              41.81      41.78 SILV    17  
  3 Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR      43.71      42.08 SILV    16  
  4 Lund, Aviva A       11 Badger-MR              37.00      43.05         15  
  5 Harrington, Daniel  11 Badger-MR              43.08      43.15         14  
  6 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT      47.66         13  
  7 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      49.67      50.67         12  
 -- Yarsky, Eva S       12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR              44.70         NS        
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR              49.75         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:18.76    1:18.31 ZQ      20  
                  36.59     1:18.31 (41.72)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:25.00    1:25.91 SILV    17  
                  40.23     1:25.91 (45.68)                                        
  3 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:33.08    1:29.50 SILV    16  
                  42.58     1:29.50 (46.92)                                        
  4 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   1:31.97    1:31.78         15  
                  42.90     1:31.78 (48.88)                                        
  5 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:44.44    1:44.23         14  
                  50.97     1:44.23 (53.26)                                        
  6 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:47.93    1:50.04         13  
                  52.20     1:50.04 (57.84)                                        
  7 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              2:07.50    1:52.83         12  
                  53.57     1:52.83 (59.26)                                        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    1:29.48         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  44.38          DQ (50.19)                                        
 -- Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:28.72         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      39.17      37.69         20  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:03.80    1:06.27 ZQ      20  
                  30.64     1:06.27 (35.63)                                        
  2 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            1:10.15    1:12.09 JO      17  
                  33.42     1:12.09 (38.67)                                        
  3 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   1:11.11    1:16.01 SILV    16  
                  12.51   1:16.01 (1:03.50)                                        
  4 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:20.69    1:23.24 SILV    15  
                  38.81     1:23.24 (44.43)                                        
  5 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:36.19    1:26.88         14  
                  40.58     1:26.88 (46.30)                                        
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              1:52.47    1:28.46         13  
                  41.27     1:28.46 (47.19)                                        
  7 Harrington, Daniel  11 Badger-MR            1:33.07    1:32.42         12  
                  41.36     1:32.42 (51.06)                                        
  8 Lund, Aviva A       11 Badger-MR                 NT    1:33.64         11  
                  40.55     1:33.64 (53.09)                                        
  9 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            1:37.26    1:36.66          9  
                  41.50     1:36.66 (55.16)                                        
 10 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.03          7  
                  54.50   2:02.03 (1:07.53)                                        
 11 Pontarelli, Charlo  11 Flying Dolphins-MR        NT    2:17.16          6  
                1:01.06   2:17.16 (1:16.10)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:06.32    1:08.89 ZQ      20  
                  31.64     1:08.89 (37.25)                                        
  2 Melnyk, MaryKate K  12 Badger-MR            1:20.97    1:14.68 SILV    17  
                  35.49     1:14.68 (39.19)                                        
  3 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:15.55    1:16.05 SILV    16  
                  37.48     1:16.05 (38.57)                                        
  4 Simpson, Gillian A  11 Badger-MR            1:19.76    1:18.09 SILV    15  
                  36.35     1:18.09 (41.74)                                        
  5 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.18 SILV    14  
                  34.68     1:18.18 (43.50)                                        
  6 Swartz, Alexandra   11 Badger-MR            1:20.24    1:19.49         13  
                  37.57     1:19.49 (41.92)                                        
  7 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:31.22    1:28.85         12  
                  41.32     1:28.85 (47.53)                                        
 -- Lund, Aviva A       11 Badger-MR            1:34.08         DQ        
      Did not finish on back - back
                  42.67          DQ (46.05)                                        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    1:34.38         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  45.89          DQ (45.70)                                        
 -- Scarcella, Elizabe  11 Badger-MR            1:25.00         NS        
 -- Yarsky, Eva S       12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Henry, Ciara        12 Badger-MR            1:43.46         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    2:30.51    2:28.84 JO      20  
                  31.11     1:08.24 (37.13)     1:55.17 (46.93)     2:28.84 (33.67)
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    2:43.08    2:50.04         17  
                  39.28     1:20.63 (41.35)     2:09.85 (49.22)     2:50.04 (40.19)
  3 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   2:43.70    2:52.00         16  
                  34.59     1:16.75 (42.16)     2:11.42 (54.67)     2:52.00 (40.58)
  4 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   3:00.27    2:58.34         15  
                  41.09     1:27.04 (45.95)     2:18.18 (51.14)     2:58.34 (40.16)
  5 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    3:06.37    3:11.62         14  
                  42.21     1:29.81 (47.60)     2:29.67 (59.86)     3:11.62 (41.95)
  6 Altamirano, Cristi  12 DESC-NJ              3:20.84    3:16.02         13  
                  42.41     1:32.52 (50.11)   2:34.63 (1:02.11)     3:16.02 (41.39)
  7 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR        NT    3:25.97         12  
                  52.54     1:42.35 (49.81)     2:41.19 (58.84)     3:25.97 (44.78)
 -- Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Pittman, Susannah   11 Silver Streaks-MR    3:30.11         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:32.66    2:28.64         20  
                  33.20     1:10.54 (37.34)     1:50.31 (39.77)     2:28.64 (38.33)
  2 De Cleir, Siobhan   13 FAST-MR                   NT    3:08.57         17  
                  40.43     1:27.10 (46.67)     2:18.71 (51.61)     3:08.57 (49.86)
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  JO
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            5:39.67    5:32.35 SILV    20  
                  30.09     1:02.71 (32.62)     1:35.91 (33.20)     2:09.35 (33.44)
        2:43.26 (33.91)     3:16.95 (33.69)     3:50.74 (33.79)     4:24.93 (34.19)
        4:58.97 (34.04)     5:32.35 (33.38)                                        
  2 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            5:50.00    5:48.07         17  
                  31.27     1:04.72 (33.45)     1:39.33 (34.61)     2:14.72 (35.39)
        2:50.02 (35.30)     3:25.32 (35.30)     4:00.98 (35.66)     4:36.75 (35.77)
        5:13.48 (36.73)     5:48.07 (34.59)                                        
  3 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   5:44.89    5:48.96         16  
                  30.08     1:03.46 (33.38)     1:37.99 (34.53)     2:13.67 (35.68)
        2:49.55 (35.88)     3:26.16 (36.61)     4:02.12 (35.96)     4:38.52 (36.40)
        5:15.04 (36.52)     5:48.96 (33.92)                                        
  4 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            5:46.88    5:52.93         15  
                  30.79     1:05.61 (34.82)     1:41.57 (35.96)     2:17.28 (35.71)
        2:53.75 (36.47)     3:30.03 (36.28)     4:06.50 (36.47)     4:42.49 (35.99)
        5:18.24 (35.75)     5:52.93 (34.69)                                        
  5 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            5:52.78    5:55.03         14  
                  31.18     1:05.81 (34.63)     1:41.51 (35.70)     2:17.44 (35.93)
        2:53.84 (36.40)     3:30.15 (36.31)     4:06.61 (36.46)     4:43.17 (36.56)
        5:19.23 (36.06)     5:55.03 (35.80)                                        
  6 Wang, Chloe         14 FAST-MR              6:15.67    5:57.86         13  
                  31.37     1:05.96 (34.59)     1:41.42 (35.46)     2:17.20 (35.78)
        2:53.95 (36.75)     3:30.84 (36.89)     4:08.17 (37.33)     4:45.20 (37.03)
        5:21.77 (36.57)     5:57.86 (36.09)                                        
  7 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   5:59.80    6:04.59         12  
                  31.22     1:06.25 (35.03)     1:41.72 (35.47)     2:17.93 (36.21)
        2:56.00 (38.07)     3:32.86 (36.86)     4:10.63 (37.77)     4:49.40 (38.77)
        5:27.61 (38.21)     6:04.59 (36.98)                                        
  8 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    5:59.29    6:11.29         11  
                  31.08     1:05.69 (34.61)     1:41.77 (36.08)     2:19.06 (37.29)
        2:56.72 (37.66)     3:35.29 (38.57)     4:15.74 (40.45)     4:53.48 (37.74)
        5:33.72 (40.24)     6:11.29 (37.57)                                        
  9 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   7:58.79    6:26.41          9  
                  33.06     1:11.42 (38.36)     1:50.63 (39.21)     2:30.91 (40.28)
        3:10.69 (39.78)     3:50.87 (40.18)     4:31.63 (40.76)     5:11.09 (39.46)
        5:49.90 (38.81)     6:26.41 (36.51)                                        
 10 Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            6:43.73    6:33.01          7  
                  33.81     1:11.98 (38.17)     1:51.71 (39.73)     2:32.06 (40.35)
        3:12.10 (40.04)     3:52.50 (40.40)     4:33.58 (41.08)     5:14.45 (40.87)
        5:54.38 (39.93)     6:33.01 (38.63)                                        
 11 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              6:35.58    6:37.93          6  
                  31.97     1:09.38 (37.41)     1:49.31 (39.93)     2:29.91 (40.60)
        3:11.26 (41.35)     3:53.06 (41.80)     4:35.84 (42.78)     5:18.61 (42.77)
        5:59.02 (40.41)     6:37.93 (38.91)                                        
 12 Weber, Maya R       14 FAST-MR              6:45.94    6:46.04          5  
                  34.27     1:12.78 (38.51)     1:52.25 (39.47)     2:32.51 (40.26)
        3:13.58 (41.07)     3:56.10 (42.52)     4:38.78 (42.68)     5:21.73 (42.95)
        6:04.59 (42.86)     6:46.04 (41.45)                                        
 13 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              6:40.11    6:52.60          4  
                  34.46     1:13.88 (39.42)     1:55.47 (41.59)     2:37.73 (42.26)
        3:21.37 (43.64)     4:04.66 (43.29)     4:47.75 (43.09)     5:31.99 (44.24)
        6:13.69 (41.70)     6:52.60 (38.91)                                        
 14 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              6:53.17    6:59.44          3  
                  34.64     1:14.70 (40.06)     1:58.25 (43.55)     2:41.52 (43.27)
        3:25.48 (43.96)     4:08.79 (43.31)     4:52.82 (44.03)     5:36.49 (43.67)
        6:19.33 (42.84)     6:59.44 (40.11)                                        
 15 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              8:50.10    7:29.93          2  
                  36.26     1:18.48 (42.22)     2:05.20 (46.72)     2:51.00 (45.80)
        3:37.97 (46.97)     4:25.40 (47.43)     5:12.15 (46.75)     5:59.23 (47.08)
        6:45.51 (46.28)     7:29.93 (44.42)                                        
 16 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              7:43.49    7:34.97          1  
                  40.76     1:24.83 (44.07)     2:11.83 (47.00)     2:59.14 (47.31)
        3:45.74 (46.60)     4:33.33 (47.59)     5:20.37 (47.04)     6:06.21 (45.84)
        6:52.13 (45.92)     7:34.97 (42.84)                                        
 17 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            7:35.73    7:37.37        
                  39.71     1:24.74 (45.03)     2:11.20 (46.46)     2:58.43 (47.23)
        3:45.81 (47.38)     4:32.62 (46.81)     5:20.32 (47.70)     6:07.63 (47.31)
        6:53.43 (45.80)     7:37.37 (43.94)                                        
 18 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              7:49.08    7:53.13        
                  40.47   2:13.96 (1:33.49)                                        
            3:48.12 ( )                                                            
            7:11.13 ( )     7:53.13 (42.00)                                        
 19 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              8:13.03    8:31.85        
                                                    2:21.78 ( )   8:31.85 (6:10.07)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            1:03.56    1:07.74 SILV    20  
                  33.61     1:07.74 (34.13)                                        
  2 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            1:06.94    1:08.12 SILV    17  
                  34.15     1:08.12 (33.97)                                        
  3 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            1:07.61    1:11.20 SILV    16  
                  34.60     1:11.20 (36.60)                                        
  4 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    1:15.92    1:12.55 SILV    15  
                  35.00     1:12.55 (37.55)                                        
  5 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            1:18.00    1:17.72         14  
                  38.16     1:17.72 (39.56)                                        
  6 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            1:26.80    1:28.00         13  
                  44.36     1:28.00 (43.64)                                        
  7 Kim, Hana E         14 FAST-MR                   NT    1:31.39         12  
                  43.70     1:31.39 (47.69)                                        
  8 Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT    1:51.44         11  
                  51.77     1:51.44 (59.67)                                        
  9 Haleem, Sarah       13 FAST-MR              1:55.02    1:56.55          9  
                  52.83   1:56.55 (1:03.72)                                        
 -- Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:27.24         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Pope, Caileigh A    13 Badger-MR            1:28.99         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   2:24.81    2:25.60 SILV    20  
                  34.56     1:11.96 (37.40)     1:49.19 (37.23)     2:25.60 (36.41)
  2 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:22.20    2:30.05 SILV    17  
                  34.12     1:12.18 (38.06)     1:52.06 (39.88)     2:30.05 (37.99)
  3 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   2:29.30    2:30.44 SILV    16  
                  35.85     1:13.65 (37.80)     1:52.94 (39.29)     2:30.44 (37.50)
  4 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:36.22    2:36.22 SILV    15  
                  37.11     1:17.28 (40.17)     1:58.46 (41.18)     2:36.22 (37.76)
  5 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              2:41.39    2:39.42 SILV    14  
                  36.20     1:16.41 (40.21)     1:58.49 (42.08)     2:39.42 (40.93)
  6 Hanagan, Alli N     14 FAST-MR              2:41.13    2:41.17 SILV    13  
                  38.11                             2:01.33 ( )     2:41.17 (39.84)
  7 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:46.11    2:47.03         12  
                  38.24     1:21.13 (42.89)     2:04.57 (43.44)     2:47.03 (42.46)
  8 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:47.71    2:48.81         11  
                  40.80     1:23.43 (42.63)     2:06.51 (43.08)     2:48.81 (42.30)
  9 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              2:53.04    2:49.65          9  
                  38.93     1:21.77 (42.84)     2:06.34 (44.57)     2:49.65 (43.31)
 10 Weber, Maya R       14 FAST-MR              2:47.82    2:55.55          7  
                  41.17     1:26.37 (45.20)     2:11.84 (45.47)     2:55.55 (43.71)
 11 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              2:52.61    3:00.28          6  
                  41.73     1:27.00 (45.27)     2:13.70 (46.70)     3:00.28 (46.58)
 12 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              2:58.10    3:03.93          5  
 13 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              3:17.05    3:15.12          4  
 14 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR              3:27.48    3:18.27          3  
 15 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:25.24    3:30.55          2  
                  47.24     1:39.70 (52.46)     2:36.33 (56.63)     3:30.55 (54.22)
 16 De Cleir, Siobhan   13 FAST-MR                   NT    3:31.09          1  
 17 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              3:32.46    3:39.93        
 -- Chia, Eileen        14 FAST-MR              2:37.58         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            1:11.46    1:15.83 JO      20  
                  36.33     1:15.83 (39.50)                                        
  2 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            1:18.00    1:21.56 SILV    17  
                  38.85     1:21.56 (42.71)                                        
  3 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    1:35.89    1:26.54         16  
                  40.86     1:26.54 (45.68)                                        
  4 Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            1:32.35    1:28.51         15  
                  41.29     1:28.51 (47.22)                                        
  5 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:35.25    1:28.66         14  
                  40.96     1:28.66 (47.70)                                        
  6 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            1:23.07    1:28.72         13  
                  43.27     1:28.72 (45.45)                                        
  7 Pope, Caileigh A    13 Badger-MR            1:35.00    1:30.25         12  
                  41.58     1:30.25 (48.67)                                        
  8 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            1:27.05    1:31.05         11  
                  43.44     1:31.05 (47.61)                                        
  9 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            1:38.11    1:39.67          9  
                  49.34     1:39.67 (50.33)                                        
 10 Kim, Hana E         14 FAST-MR              2:03.55    1:45.82          7  
                  49.40     1:45.82 (56.42)                                        
 11 Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT    1:54.92          6  
                  48.74   1:54.92 (1:06.18)                                        
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  57.63        DQ (1:07.37)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR              2:51.14    2:54.40 SILV    20  
                  39.47     1:23.96 (44.49)     2:09.44 (45.48)     2:54.40 (44.96)
  2 Weber, Maya R       14 FAST-MR              2:54.45    2:57.83         17  
                  40.88     1:26.36 (45.48)     2:12.28 (45.92)     2:57.83 (45.55)
  3 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:59.11    3:01.63         16  
                  42.08     1:28.77 (46.69)     2:15.62 (46.85)     3:01.63 (46.01)
  4 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   3:02.30    3:01.68         15  
                  40.28     1:27.62 (47.34)     2:15.60 (47.98)     3:01.68 (46.08)
  5 Wang, Chloe         14 FAST-MR              3:07.35    3:05.82         14  
                  44.03     1:31.31 (47.28)     2:19.42 (48.11)     3:05.82 (46.40)
  6 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              3:06.58    3:08.69         13  
                  41.21     1:30.00 (48.79)     2:20.37 (50.37)     3:08.69 (48.32)
  7 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              3:05.44    3:09.37         12  
                  42.80     1:30.22 (47.42)     2:19.76 (49.54)     3:09.37 (49.61)
  8 Hanagan, Alli N     14 FAST-MR              3:18.76    3:15.39         11  
                  45.32     1:35.09 (49.77)     2:25.22 (50.13)     3:15.39 (50.17)
  9 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              3:20.06    3:16.84          9  
                  42.99     1:31.98 (48.99)     2:26.07 (54.09)     3:16.84 (50.77)
 10 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   3:36.60    3:21.88          7  
                  44.85     1:36.34 (51.49)     2:30.20 (53.86)     3:21.88 (51.68)
 11 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR              3:33.12    3:27.10          6  
                  46.00     1:38.70 (52.70)     2:33.17 (54.47)     3:27.10 (53.93)
 12 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              3:30.78    3:31.47          5  
                  47.14     1:40.45 (53.31)     2:36.21 (55.76)     3:31.47 (55.26)
 13 De Cleir, Siobhan   13 FAST-MR                   NT    3:36.75          4  
                  49.49     1:41.76 (52.27)     2:38.72 (56.96)     3:36.75 (58.03)
 14 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              3:38.98    3:39.27          3  
                  48.85     1:45.54 (56.69)     2:42.94 (57.40)     3:39.27 (56.33)
 15 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:33.99    3:41.88          2  
                  48.10     1:44.87 (56.77)     2:43.98 (59.11)     3:41.88 (57.90)
 16 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              4:21.68    4:17.27          1  
                  58.85   2:04.56 (1:05.71)   3:11.46 (1:06.90)   4:17.27 (1:05.81)
 -- Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  50.80   1:56.13 (1:05.33)        DQ (2:25.28)                    
 -- Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  43.68     1:33.97 (50.29)     2:23.83 (49.86)          DQ (48.76)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    1:13.59    1:13.12         20  
                  33.46     1:13.12 (39.66)                                        
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  JO
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:29.46    2:33.89         20  
                  32.04     1:10.32 (38.28)     1:51.91 (41.59)     2:33.89 (41.98)
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:48.11    2:44.33         17  
                  33.93     1:16.29 (42.36)     2:01.64 (45.35)     2:44.33 (42.69)
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:59.24    2:56.32         16  
                  36.80     1:19.50 (42.70)     2:05.28 (45.78)     2:56.32 (51.04)
  4 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              2:59.48    2:59.01         15  
                  37.31     1:22.03 (44.72)     2:10.33 (48.30)     2:59.01 (48.68)
  5 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   3:03.28    3:02.45         14  
                  37.24     1:25.24 (48.00)     2:13.46 (48.22)     3:02.45 (48.99)
  6 Weber, Maya R       14 FAST-MR              3:07.14    3:11.57         13  
                  38.24     1:24.80 (46.56)     2:18.58 (53.78)     3:11.57 (52.99)
  7 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              3:17.69    3:18.86         12  
                  40.23     1:30.98 (50.75)     2:26.74 (55.76)     3:18.86 (52.12)
  8 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                   NT    3:33.69         11  
                  38.30     1:31.84 (53.54)   2:32.22 (1:00.38)   3:33.69 (1:01.47)
  9 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:25.10    3:39.11          9  
                  41.89     1:39.07 (57.18)   2:40.24 (1:01.17)     3:39.11 (58.87)
 10 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR                   NT    3:40.41          7  
                  48.15     1:44.69 (56.54)   2:45.00 (1:00.31)     3:40.41 (55.41)
 11 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              3:40.54    3:49.27          6  
                  48.59     1:47.37 (58.78)   2:49.69 (1:02.32)     3:49.27 (59.58)
 12 Penha, Sachi C      13 FAST-MR                   NT    4:13.75          5  
                  51.05   1:53.11 (1:02.06)   3:01.61 (1:08.50)   4:13.75 (1:12.14)
 -- Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  39.94     1:30.61 (50.67)     2:26.17 (55.56)          DQ (54.12)
 -- Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            2:45.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  JO
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Christine       13 Badger-MR            2:17.14    2:26.51         20  
                  32.55     1:08.94 (36.39)     1:52.01 (43.07)     2:26.51 (34.50)
  2 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:29.42    2:29.78         17  
                  32.38     1:09.88 (37.50)     1:55.33 (45.45)     2:29.78 (34.45)
  3 Dunbar, Sarah H     14 Badger-MR            2:24.18    2:30.96         16  
                  32.39     1:10.46 (38.07)     1:56.95 (46.49)     2:30.96 (34.01)
  4 Lyons, Courtney M   13 Badger-MR            2:28.23    2:35.54         15  
                  33.20     1:12.82 (39.62)     2:01.31 (48.49)     2:35.54 (34.23)
  5 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:37.08    2:35.65         14  
                  33.34     1:15.04 (41.70)     2:01.68 (46.64)     2:35.65 (33.97)
  6 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:40.09    2:39.36         13  
                  35.52     1:18.80 (43.28)     2:05.03 (46.23)     2:39.36 (34.33)
  7 Hartigan, Kiely U   14 Badger-MR            2:35.25    2:39.51         12  
                  35.33     1:15.67 (40.34)     2:03.70 (48.03)     2:39.51 (35.81)
  8 Pabby, Tanvi        13 Badger-MR            2:41.57    2:39.90         11  
                  32.96     1:13.36 (40.40)     2:02.83 (49.47)     2:39.90 (37.07)
  9 Weber, Maya R       14 FAST-MR              2:39.50    2:40.90          9  
                  34.13     1:14.81 (40.68)     2:02.54 (47.73)     2:40.90 (38.36)
 10 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR   2:40.77    2:41.63          7  
                  36.33     1:13.95 (37.62)     2:06.64 (52.69)     2:41.63 (34.99)
 11 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   2:45.03    2:45.88          6  
                  39.58     1:20.19 (40.61)     2:09.08 (48.89)     2:45.88 (36.80)
 12 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              2:47.45    2:47.40          5  
                  40.15     1:22.91 (42.76)     2:10.72 (47.81)     2:47.40 (36.68)
 13 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    3:01.52    2:47.92          4  
                  36.39     1:19.46 (43.07)     2:09.70 (50.24)     2:47.92 (38.22)
 14 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              2:43.71    2:50.27          3  
                  36.82     1:21.84 (45.02)     2:09.03 (47.19)     2:50.27 (41.24)
 15 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              2:44.41    2:51.60          2  
                  35.59     1:18.86 (43.27)     2:12.47 (53.61)     2:51.60 (39.13)
 16 Simpson, Kimberly   13 Badger-MR            3:05.79    3:09.32          1  
                  47.92     1:34.24 (46.32)     2:29.00 (54.76)     3:09.32 (40.32)
 17 Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              3:15.90    3:09.57        
                  40.57     1:31.46 (50.89)     2:28.45 (56.99)     3:09.57 (41.12)
 18 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              3:08.46    3:09.58        
                  47.81     1:34.32 (46.51)     2:28.18 (53.86)     3:09.58 (41.40)
 19 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    3:05.10    3:10.44        
                  40.90     1:31.57 (50.67)     2:23.29 (51.72)     3:10.44 (47.15)
 20 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              3:24.78    3:13.59        
                                1:33.74 ( )   2:35.52 (1:01.78)     3:13.59 (38.07)
 21 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              3:21.21    3:33.73        
                                1:47.02 ( )     2:45.27 (58.25)     3:33.73 (48.46)
 -- Carrera, Rocio k    13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:03.14   2:09.56 (1:06.42)   3:30.33 (1:20.77)        DQ (1:06.75)
 -- Kim, Hana E         14 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.57     1:35.33 (48.76)     2:33.20 (57.87)          DQ (42.68)
 -- Pope, Caileigh A    13 Badger-MR            2:45.00         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   5:13.82    5:15.83         20  
                  31.06     1:09.01 (37.95)     1:48.94 (39.93)     2:28.34 (39.40)
        3:15.18 (46.84)     4:03.56 (48.38)     4:40.59 (37.03)     5:15.83 (35.24)
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    5:42.30    5:27.66         17  
                                                    1:56.08 ( )     2:38.91 (42.83)
        3:26.21 (47.30)     4:14.61 (48.40)     4:51.98 (37.37)     5:27.66 (35.68)
  3 Young, Nathalie H   14 Flying Dolphins-MR        NT    5:35.94         16  
                  38.62     1:21.41 (42.79)                             2:40.85 ( )
        3:31.28 (50.43)     4:22.95 (51.67)     5:00.25 (37.30)     5:35.94 (35.69)
  4 Wang, Chloe         14 FAST-MR              5:37.22    5:38.40         15  
                  35.75     1:17.14 (41.39)     2:03.28 (46.14)     2:47.92 (44.64)
        3:36.42 (48.50)     4:25.19 (48.77)     5:03.11 (37.92)     5:38.40 (35.29)
  5 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR        NT    5:46.57         14  
                  39.96     1:28.03 (48.07)     2:10.63 (42.60)     2:50.52 (39.89)
        3:40.99 (50.47)     4:30.57 (49.58)     5:09.33 (38.76)     5:46.57 (37.24)
  6 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    6:15.11    5:52.16         13  
                  35.32     1:21.27 (45.95)     2:06.11 (44.84)     2:51.56 (45.45)
        3:42.91 (51.35)     4:34.19 (51.28)     5:14.96 (40.77)     5:52.16 (37.20)
  7 Hanagan, Alli N     14 FAST-MR              6:17.90    5:52.31         12  
                  37.94     1:23.99 (46.05)     2:07.34 (43.35)     2:48.25 (40.91)
        3:42.08 (53.83)     4:35.53 (53.45)     5:14.74 (39.21)     5:52.31 (37.57)
  8 Weber, Maya R       14 FAST-MR              6:06.69    5:55.68         11  
                  36.13     1:22.18 (46.05)     2:09.25 (47.07)     2:55.29 (46.04)
        3:44.74 (49.45)     4:33.40 (48.66)     5:15.27 (41.87)     5:55.68 (40.41)
  9 Chia, Eileen        14 FAST-MR              5:37.13    5:56.60          9  
                  33.30     1:16.29 (42.99)     2:01.00 (44.71)     2:45.45 (44.45)
        3:33.98 (48.53)     4:27.37 (53.39)     5:12.95 (45.58)     5:56.60 (43.65)
 10 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              6:03.17    5:59.30          7  
                  38.91     1:27.88 (48.97)     2:11.17 (43.29)     2:53.40 (42.23)
        3:43.28 (49.88)     4:35.31 (52.03)     5:18.80 (43.49)     5:59.30 (40.50)
 11 Noboa, Adriana C    14 DESC-NJ              6:20.00    6:04.27          6  
                  38.12     1:20.81 (42.69)     2:08.21 (47.40)     2:55.87 (47.66)
        3:43.78 (47.91)   5:19.43 (1:35.65)     6:04.27 (44.84)                    
 12 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              6:18.43    6:14.60          5  
                  37.90     1:30.00 (52.10)     2:14.30 (44.30)     2:59.62 (45.32)
        3:58.01 (58.39)     4:53.10 (55.09)     5:34.18 (41.08)     6:14.60 (40.42)
 13 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR                   NT    6:50.90          4  
                  39.05     1:27.60 (48.55)   3:14.82 (1:47.22)                    
            4:15.03 ( )   5:15.03 (1:00.00)   6:50.90 (1:35.87)                    
 14 Noone, Elizabeth G  13 FAST-MR              7:10.27    6:52.40          3  
                  45.30     1:39.68 (54.38)     2:30.03 (50.35)     3:17.80 (47.77)
      4:20.93 (1:03.13)   5:23.87 (1:02.94)     6:08.29 (44.42)     6:52.40 (44.11)
 15 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR              6:59.66    6:54.04          2  
                  46.09     1:41.93 (55.84)                             3:17.76 ( )
        4:16.29 (58.53)     5:16.15 (59.86)   6:54.04 (1:37.89)                    
 16 Penha, Sachi C      13 FAST-MR              7:08.94    7:30.01          1  
                  46.98   1:47.04 (1:00.06)                             3:44.13 ( )
      4:44.73 (1:00.60)   5:45.79 (1:01.06)   7:30.01 (1:44.22)                    
 -- Arrington, Ayzhah   14 DESC-NJ              7:20.11         DQ        
      One hand touch - fly
                  41.09     1:34.82 (53.73)     2:28.13 (53.31)     3:21.10 (52.97)
      4:22.13 (1:01.03)     5:21.32 (59.19)     6:04.02 (42.70)          DQ (44.02)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Trisha       15 Badger-MR            2:32.79    2:40.40         20  
                  34.93     1:15.69 (40.76)     1:58.38 (42.69)     2:40.40 (42.02)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   5:39.17    5:42.73         20  
                  29.55     1:02.35 (32.80)     1:36.78 (34.43)     2:11.58 (34.80)
        2:46.47 (34.89)     3:21.46 (34.99)     3:56.74 (35.28)     4:32.43 (35.69)
        5:08.01 (35.58)     5:42.73 (34.72)                                        
  2 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   5:52.05    6:00.73         17  
                  30.55     1:05.03 (34.48)     1:42.15 (37.12)     2:19.24 (37.09)
        2:56.45 (37.21)     3:34.39 (37.94)     4:11.05 (36.66)     4:48.41 (37.36)
        5:26.08 (37.67)     6:00.73 (34.65)                                        
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   5:55.81    6:12.45         16  
                  30.77     1:06.17 (35.40)     1:43.77 (37.60)     2:21.57 (37.80)
        3:00.29 (38.72)     3:39.37 (39.08)     4:18.60 (39.23)     4:57.33 (38.73)
        5:35.09 (37.76)     6:12.45 (37.36)                                        
  4 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              6:20.00    6:29.79         15  
                  33.68     1:11.55 (37.87)     1:50.84 (39.29)     2:31.72 (40.88)
        3:12.48 (40.76)     3:51.42 (38.94)     4:32.08 (40.66)     5:13.30 (41.22)
        5:52.79 (39.49)     6:29.79 (37.00)                                        
  5 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              6:44.26    6:49.43         14  
                  35.28     1:15.72 (40.44)     1:56.83 (41.11)     2:38.29 (41.46)
        3:20.72 (42.43)     4:04.77 (44.05)     4:48.21 (43.44)     5:30.69 (42.48)
        6:10.92 (40.23)     6:49.43 (38.51)                                        
  6 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              7:29.35    7:08.69         13  
                  35.17   1:58.03 (1:22.86)   7:08.69 (5:10.66)                    
  7 Oaks-Leaf, Rachel   16 FAST-MR              6:51.31    7:13.40         12  
                  35.94     1:16.51 (40.57)     2:00.14 (43.63)     2:45.16 (45.02)
        3:29.20 (44.04)     4:14.35 (45.15)     4:59.92 (45.57)     5:45.45 (45.53)
        6:30.61 (45.16)     7:13.40 (42.79)                                        
  8 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              6:58.26    7:26.82         11  
                  36.12     1:19.61 (43.49)     2:05.23 (45.62)     2:50.00 (44.77)
        3:35.37 (45.37)     4:20.93 (45.56)     5:08.75 (47.82)     5:55.62 (46.87)
        6:42.43 (46.81)     7:26.82 (44.39)                                        
  9 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              7:42.20    7:31.67          9  
                  35.51   2:04.85 (1:29.34)                             2:50.19 ( )
        3:36.29 (46.10)     4:24.41 (48.12)     5:12.71 (48.30)   6:48.11 (1:35.40)
        7:31.67 (43.56)                                                            
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              1:24.14    1:29.06         20  
                  42.42     1:29.06 (46.64)                                        
  2 Adair, Maya         15 Silver Streaks-MR    1:49.12    1:37.21         17  
                  46.97     1:37.21 (50.24)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   2:25.77    2:28.41 SILV    20  
                  34.51     1:12.49 (37.98)     1:51.81 (39.32)     2:28.41 (36.60)
  2 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:44.73    2:36.38         17  
                  36.87     1:16.79 (39.92)     1:57.80 (41.01)     2:36.38 (38.58)
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:25.21    2:36.54         16  
                  35.46     1:14.92 (39.46)     1:56.36 (41.44)     2:36.54 (40.18)
  4 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              3:20.00    2:46.96         15  
                  37.83     1:20.95 (43.12)     2:05.12 (44.17)     2:46.96 (41.84)
  5 Pabby, Trisha       15 Badger-MR            2:48.81    2:52.11         14  
                  39.28     1:23.36 (44.08)     2:07.79 (44.43)     2:52.11 (44.32)
  6 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   2:40.20    2:52.30         13  
                  39.83     1:23.04 (43.21)     2:09.02 (45.98)     2:52.30 (43.28)
  7 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              2:53.15    2:54.20         12  
                  40.91     1:25.44 (44.53)     2:10.17 (44.73)     2:54.20 (44.03)
  8 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:24.45    3:19.33         11  
 -- Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   2:22.50         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Trisha       15 Badger-MR            1:35.00    1:33.71         20  
                  44.27     1:33.71 (49.44)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:48.36    2:51.68         20  
                  39.26     1:23.10 (43.84)     2:07.40 (44.30)     2:51.68 (44.28)
  2 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:49.65    2:53.11         17  
                  39.37     1:23.13 (43.76)     2:08.15 (45.02)     2:53.11 (44.96)
  3 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    3:03.43         16  
                  41.60     1:28.77 (47.17)     2:16.95 (48.18)     3:03.43 (46.48)
  4 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              3:03.25    3:04.53         15  
                  42.40     1:30.08 (47.68)     2:19.05 (48.97)     3:04.53 (45.48)
  5 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              3:20.00    3:06.13         14  
                  42.95     1:29.92 (46.97)     2:17.91 (47.99)     3:06.13 (48.22)
  6 Oaks-Leaf, Rachel   16 FAST-MR              3:13.48    3:12.45         13  
                  44.30     1:32.84 (48.54)     2:22.67 (49.83)     3:12.45 (49.78)
  7 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              3:21.72    3:22.27         12  
                  43.71     1:35.94 (52.23)     2:29.32 (53.38)     3:22.27 (52.95)
  8 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              3:49.94    3:53.44         11  
                  51.54     1:51.33 (59.79)   2:52.46 (1:01.13)   3:53.44 (1:00.98)
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:31.81         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adair, Maya         15 Silver Streaks-MR    1:56.17    1:49.37         20  
                  46.14   1:49.37 (1:03.23)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   2:50.64    2:44.14         20  
                  35.15     1:18.81 (43.66)     2:01.53 (42.72)     2:44.14 (42.61)
  2 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:35.32    2:47.14         17  
                  35.57     1:19.19 (43.62)     2:04.34 (45.15)     2:47.14 (42.80)
  3 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              2:51.00    2:47.17         16  
                  34.90     1:17.00 (42.10)     2:02.62 (45.62)     2:47.17 (44.55)
  4 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:46.01    2:47.47         15  
                  35.12     1:17.34 (42.22)     2:01.16 (43.82)     2:47.47 (46.31)
  5 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   3:00.09    3:02.65         14  
                  36.13     1:24.33 (48.20)     2:12.28 (47.95)     3:02.65 (50.37)
  6 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              3:35.00    3:18.27         13  
                  41.90     1:33.66 (51.76)     2:27.06 (53.40)     3:18.27 (51.21)
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                   NT         NS        
 -- Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   2:16.46         NS        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:28.47    2:30.63         20  
                  32.69     1:11.71 (39.02)     1:56.35 (44.64)     2:30.63 (34.28)
  2 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    2:34.98         17  
                  32.66     1:10.21 (37.55)     2:01.50 (51.29)     2:34.98 (33.48)
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   2:28.76    2:35.90         16  
                  32.70     1:13.54 (40.84)     2:00.13 (46.59)     2:35.90 (35.77)
  4 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              2:53.45    2:54.38         15  
                  41.23     1:26.58 (45.35)     2:16.38 (49.80)     2:54.38 (38.00)
  5 Oaks-Leaf, Rachel   16 FAST-MR              2:55.21    2:54.91         14  
                  36.80     1:22.33 (45.53)     2:14.21 (51.88)     2:54.91 (40.70)
  6 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              3:03.15    2:55.88         13  
                  39.22     1:24.33 (45.11)     2:16.79 (52.46)     2:55.88 (39.09)
 -- Adair, Maya         15 Silver Streaks-MR    3:30.11         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  47.64     1:40.94 (53.30)     2:38.73 (57.79)          DQ (48.11)
 -- Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              2:40.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  33.24     1:16.99 (43.75)     2:07.44 (50.45)          DQ (38.88)
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:11.14         NS        
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   5:59.14    5:24.15         20  
                  35.33     1:16.45 (41.12)     1:59.09 (42.64)     2:40.07 (40.98)
        3:25.70 (45.63)     4:12.93 (47.23)     4:48.97 (36.04)     5:24.15 (35.18)
  2 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    5:25.26         17  
                  33.32     1:15.87 (42.55)     1:56.49 (40.62)     2:35.00 (38.51)
        3:24.72 (49.72)     4:14.33 (49.61)     4:50.42 (36.09)     5:25.26 (34.84)
  3 Barclay, Skye M     15 Flying Dolphins-MR   5:26.58    5:30.64         16  
                  34.34     1:17.15 (42.81)     1:58.89 (41.74)     2:40.95 (42.06)
        3:28.22 (47.27)     4:15.92 (47.70)     4:53.29 (37.37)     5:30.64 (37.35)
  4 Vintimilla, Leslie  15 DESC-NJ              6:45.00    5:45.79         15  
                  33.71     1:14.99 (41.28)     2:00.12 (45.13)     2:43.62 (43.50)
        3:33.85 (50.23)     4:25.31 (51.46)     5:06.76 (41.45)     5:45.79 (39.03)
  5 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   6:30.00    5:53.86         14  
                  35.55     1:18.79 (43.24)                             3:02.35 ( )
        3:51.18 (48.83)     4:40.39 (49.21)     5:18.59 (38.20)     5:53.86 (35.27)
  6 Formoso, Sabrina    15 FAST-MR              6:09.09    6:06.49         13  
                  40.29     1:30.81 (50.52)     2:17.65 (46.84)     3:04.71 (47.06)
        3:54.30 (49.59)     4:45.31 (51.01)     5:26.22 (40.91)     6:06.49 (40.27)
  7 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                   NT    6:50.69         12  
                  41.23     1:36.09 (54.86)                             3:19.70 ( )
        4:14.42 (54.72)     5:11.78 (57.36)   6:50.69 (1:38.91)                    
 -- Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   4:56.91         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:11.85    1:13.95 SILV    20  
                  35.45     1:13.95 (38.50)                                        
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.68 SILV    17  
                  36.04     1:15.68 (39.64)                                        
  3 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:24.12    1:24.54         16  
                  38.58     1:24.54 (45.96)                                        
  4 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:27.15    1:27.10         15  
                  41.34     1:27.10 (45.76)                                        
  5 Miloradovich, Mich   9 FAST-MR                   NT    1:33.28         14  
                  43.82     1:33.28 (49.46)                                        
  6 WU, Steven          10 FAST-MR                   NT    1:36.97         13  
                  45.62     1:36.97 (51.35)                                        
  7 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:38.35    1:37.19         12  
                  44.02     1:37.19 (53.17)                                        
  8 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.82         11  
                  48.95     1:41.82 (52.87)                                        
  9 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT    1:41.85          9  
                  45.30     1:41.85 (56.55)                                        
 10 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT    1:58.64        
                  57.48   1:58.64 (1:01.16)                                        
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   2:43.87    2:41.47 SILV    20  
                  34.74     1:16.33 (41.59)     2:00.44 (44.11)     2:41.47 (41.03)
  2 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              2:56.07    2:44.48 SILV    17  
                  35.06   2:01.14 (1:26.08)     2:44.33 (43.19)      2:44.48 (0.15)
  3 Rosado, Alex P      10 Badger-MR            2:52.11    2:49.89         16  
                  35.75     1:20.97 (45.22)   2:50.29 (1:29.32)         2:49.89 ( )
  4 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    2:50.11    2:52.10         15  
                  35.90     1:19.40 (43.50)     2:07.60 (48.20)     2:52.10 (44.50)
  5 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.27         14  
                  40.19     1:29.17 (48.98)     2:21.45 (52.28)     3:11.27 (49.82)
  6 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              3:30.65    3:13.53         13  
                  39.10     1:28.14 (49.04)     2:21.48 (53.34)     3:13.53 (52.05)
  7 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              3:40.00    3:13.65         12  
                  43.65     1:34.94 (51.29)     2:27.57 (52.63)     3:13.65 (46.08)
  8 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    3:14.72         11  
                  40.00     1:32.02 (52.02)     2:23.54 (51.52)     3:14.72 (51.18)
  9 Li, Max J           10 FAST-MR              3:24.84    3:18.34          9  
                  42.52   2:26.40 (1:43.88)     3:18.51 (52.11)         3:18.34 ( )
 10 Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT    4:03.43          7  
                  55.52   1:57.00 (1:01.48)   3:01.30 (1:04.30)   4:03.43 (1:02.13)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosado, Alex P      10 Badger-MR              39.01      40.28 SILV    20  
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     40.53      40.36 SILV    17  
  3 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      45.35      43.86         16  
  4 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      50.90      46.94         14  
  5 WU, Steven          10 FAST-MR                56.39      49.88         13  
  6 Sellami, Maxime L    8 Flying Dolphins-MR        NT      55.31        
  7 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR              1:10.67      58.40         12  
  8 Jerez, Lucas        10 FAST-MR              1:03.64    1:01.57         11  
  9 Poses, Charles A     8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.65          9  
 -- Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ         15  
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Morris, Connor P    10 Silver Streaks-MR    1:20.11         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:25.68    1:24.90 SILV    20  
                  42.26     1:24.90 (42.64)                                        
  2 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    1:27.28    1:25.77 SILV    17  
                  40.20     1:25.77 (45.57)                                        
  3 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:25.17    1:26.04 SILV    16  
                  41.11     1:26.04 (44.93)                                        
  4 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              1:30.00    1:37.29         15  
                  47.87     1:37.29 (49.42)                                        
  5 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.87         14  
  6 Li, Max J           10 FAST-MR              1:36.84    1:45.90         13  
  7 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.05         12  
                  52.26     1:46.05 (53.79)                                        
  8 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:44.55    1:46.81         11  
                  52.55     1:46.81 (54.26)                                        
 -- Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:37.29         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:43.11         DQ        
      Non-continuous turning action
                  46.16          DQ (50.37)                                        
 -- Miloradovich, Mich   9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.78          DQ (55.04)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      41.79      43.16 JO      20  
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     43.43      43.25 JO      17  
  3 WU, Steven          10 FAST-MR                53.34      51.53         16  
  4 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      54.72      53.68         15  
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      52.59         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    1:32.11    1:33.68 ZQ      20  
                  43.78     1:33.68 (49.90)                                        
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:33.04    1:36.53 SILV    17  
                  46.25     1:36.53 (50.28)                                        
  3 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:44.08    1:44.33 SILV    16  
                  48.52     1:44.33 (55.81)                                        
  4 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR   1:51.50    1:51.25         15  
                  51.61     1:51.25 (59.64)                                        
  5 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:56.11    1:51.58         14  
                  52.85     1:51.58 (58.73)                                        
  6 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                   NT    2:00.94         13  
                  56.57   2:00.94 (1:04.37)                                        
  7 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT    2:04.07         12  
                  56.74   2:04.07 (1:07.33)                                        
 -- Li, Max J           10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  55.51        DQ (1:03.01)                                        
 -- Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                1:11.54        DQ (1:16.59)                                        
 -- Poses, Charles A     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                1:02.18        DQ (1:13.05)                                        
 -- Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:59.11         DQ        
      One hand touch
                  51.90        DQ (1:07.02)                                        
 -- Sellami, Maxime L    8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                  54.87        DQ (1:03.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosado, Alex P      10 Badger-MR              40.74      38.95 SILV    20  
  2 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT      50.46         17  
  3 Sellami, Maxime L    8 Flying Dolphins-MR        NT      52.86         16  
  4 WU, Steven          10 FAST-MR                   NT      56.21         15  
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      49.33         DQ        
      Alternating Kick
 -- Poses, Charles A     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:33.65    1:31.64 SILV    20  
                  40.48     1:31.64 (51.16)                                        
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:55.53    1:39.41         17  
                  44.90     1:39.41 (54.51)                                        
  3 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    1:57.11    1:43.58         16  
                  44.77     1:43.58 (58.81)                                        
  4 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT    1:53.80         15  
                  50.21   1:53.80 (1:03.59)                                        
  5 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:58.22         14  
                  52.98   1:58.22 (1:05.24)                                        
  6 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.51         13  
                  54.46   2:02.51 (1:08.05)                                        
  7 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR   1:50.00    2:06.54         12  
                  55.54   2:06.54 (1:11.00)                                        
  8 Li, Max J           10 FAST-MR                   NT    2:10.41         11  
                  56.81   2:10.41 (1:13.60)                                        
  9 Miloradovich, Mich   9 FAST-MR                   NT    2:13.21        
                  57.69   2:13.21 (1:15.52)                                        
 10 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              2:20.00    2:13.84          9  
                  59.54   2:13.84 (1:14.30)                                        
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:07.24        DQ (1:13.92)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:24.51    1:28.53 SILV    20  
                  41.47     1:28.53 (47.06)                                        
  2 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.44         17  
                  47.45     1:39.44 (51.99)                                        
  3 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              1:47.48    1:42.29         16  
                  49.14     1:42.29 (53.15)                                        
  4 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR   1:41.30    1:43.49         15  
                  48.89     1:43.49 (54.60)                                        
  5 WU, Steven          10 FAST-MR                   NT    1:46.17         14  
                  11.66   1:46.17 (1:34.51)                                        
  6 Lipton, Mathew       8 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:53.40         13  
                  50.84   1:53.40 (1:02.56)                                        
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    1:38.82         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.33          DQ (53.38)                                        
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:02.34        DQ (1:02.79)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  JO
              2:45.99  ZQ
              2:59.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR    3:10.25    3:02.69         20  
                  42.09     1:28.82 (46.73)     2:20.56 (51.74)     3:02.69 (42.13)
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   3:02.83    3:03.51         17  
                  42.64     1:30.37 (47.73)     2:21.57 (51.20)     3:03.51 (41.94)
  3 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              3:10.80    3:06.70         16  
                  41.33     1:27.13 (45.80)     2:23.64 (56.51)     3:06.70 (43.06)
  4 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR        NT    3:42.33         15  
                  55.69     1:49.03 (53.34)   2:52.86 (1:03.83)     3:42.33 (49.47)
  5 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                   NT    3:43.70         14  
                  54.45     1:49.02 (54.57)   2:56.03 (1:07.01)     3:43.70 (47.67)
  6 Porges, David       10 Flying Dolphins-MR        NT    3:44.48         13  
                  54.31     1:49.21 (54.90)   2:57.45 (1:08.24)     3:44.48 (47.03)
  7 Vintimilla, Elvis    8 DESC-NJ              3:50.00    3:45.30         12  
                  55.91     1:50.77 (54.86)   2:58.21 (1:07.44)     3:45.30 (47.09)
 -- Jerez, Lucas        10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.97   2:04.82 (1:10.85)   3:11.72 (1:06.90)          DQ (59.21)
 -- Rosado, Alex P      10 Badger-MR            2:55.00         DQ        
      One hand touch - fly
                                1:29.31 ( )     2:28.34 (59.03)          DQ (42.54)
 -- Li, Max J           10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  51.46     1:43.61 (52.15)   2:52.69 (1:09.08)          DQ (50.82)
 -- Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR    3:44.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  49.42     1:43.84 (54.42)   2:44.22 (1:00.38)          DQ (48.16)
 -- Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:08.05   2:19.48 (1:11.43)   3:40.91 (1:21.43)        DQ (1:01.88)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR            2:17.30    2:08.44 ZQ      20  
                  31.20     1:05.36 (34.16)     1:39.58 (34.22)     2:08.44 (28.86)
  2 Loveless, Jack J    12 Badger-MR            2:26.86    2:14.19 JO      17  
                  31.79     1:06.10 (34.31)     1:41.49 (35.39)     2:14.19 (32.70)
  3 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            2:19.03    2:17.64 SILV    16  
                  31.14     1:05.91 (34.77)     1:42.11 (36.20)     2:17.64 (35.53)
  4 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   2:25.31    2:25.49 SILV    15  
                  31.63     1:09.37 (37.74)     1:47.23 (37.86)     2:25.49 (38.26)
  5 Loveless, Liam J    11 Badger-MR            2:28.03    2:30.17         14  
                  32.57     1:11.36 (38.79)     1:51.97 (40.61)     2:30.17 (38.20)
  6 Rosato, Luke M      11 Badger-MR            2:36.89    2:30.92         13  
                  34.46     1:13.93 (39.47)     1:55.09 (41.16)     2:30.92 (35.83)
  7 Eboli, Michael      12 Badger-MR            2:39.25    2:31.13         12  
                  34.59     1:13.55 (38.96)     1:54.05 (40.50)     2:31.13 (37.08)
  8 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              2:45.00    2:35.19         11  
                  34.03     1:14.76 (40.73)     1:56.04 (41.28)     2:35.19 (39.15)
  9 Lyons, Jack P       12 Badger-MR            2:48.96    2:45.35          9  
                  37.22     1:19.25 (42.03)     2:02.83 (43.58)     2:45.35 (42.52)
 10 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    3:15.24    2:45.79          7  
                  36.79     1:20.66 (43.87)     2:05.33 (44.67)     2:45.79 (40.46)
 11 Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR   2:45.60    2:52.45          6  
                  36.96     1:19.93 (42.97)     2:08.50 (48.57)     2:52.45 (43.95)
 12 Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT    3:54.99          5  
                  49.51   1:50.05 (1:00.54)   2:53.92 (1:03.87)   3:54.99 (1:01.07)
 13 Kim, Jed S          11 FAST-MR                   NT    4:12.78          4  
                  58.21   2:02.55 (1:04.34)   3:06.87 (1:04.32)   4:12.78 (1:05.91)
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR            2:34.00         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:55.99  ZQ
              6:03.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   6:05.80    5:55.62 JO      20  
                  29.62     1:03.62 (34.00)     1:39.42 (35.80)     2:16.25 (36.83)
        2:53.34 (37.09)     3:30.17 (36.83)     4:07.32 (37.15)     4:45.16 (37.84)
        5:21.19 (36.03)     5:55.62 (34.43)                                        
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   6:26.27    6:09.31         17  
                  32.02     1:08.22 (36.20)     1:45.39 (37.17)     2:23.25 (37.86)
        3:01.23 (37.98)     3:38.98 (37.75)     4:17.03 (38.05)     4:54.99 (37.96)
        5:32.92 (37.93)     6:09.31 (36.39)                                        
  3 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   6:40.00    6:34.79         16  
                  34.95     1:14.33 (39.38)     1:55.61 (41.28)     2:36.26 (40.65)
        3:15.38 (39.12)     3:56.43 (41.05)     4:37.67 (41.24)     5:18.04 (40.37)
        5:55.98 (37.94)     6:34.79 (38.81)                                        
  4 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              8:50.00    7:00.14         15  
                  34.86     1:17.47 (42.61)     2:02.92 (45.45)     2:46.13 (43.21)
        3:29.62 (43.49)     4:13.43 (43.81)     4:55.70 (42.27)     5:39.31 (43.61)
        6:23.46 (44.15)     7:00.14 (36.68)                                        
  5 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              7:09.23    7:06.93         14  
                  35.80     1:18.73 (42.93)     2:02.73 (44.00)     2:46.72 (43.99)
        3:31.37 (44.65)     4:15.80 (44.43)     4:59.70 (43.90)     5:44.15 (44.45)
        6:27.98 (43.83)     7:06.93 (38.95)                                        
  6 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    7:50.34    7:07.73         13  
                  33.69     1:15.57 (41.88)   2:47.26 (1:31.69)                    
            3:31.70 ( )     4:16.27 (44.57)     5:01.85 (45.58)     5:45.25 (43.40)
        6:30.76 (45.51)     7:07.73 (36.97)                                        
  7 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              7:14.72    7:17.63         12  
                  39.10     1:25.41 (46.31)     2:11.69 (46.28)     2:56.68 (44.99)
        3:41.78 (45.10)     4:25.05 (43.27)     5:09.02 (43.97)     5:52.63 (43.61)
        6:36.89 (44.26)     7:17.63 (40.74)                                        
  8 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    8:20.11    7:23.71         11  
                  37.86     1:22.74 (44.88)     2:06.54 (43.80)     2:51.90 (45.36)
        3:38.38 (46.48)     4:24.32 (45.94)     5:11.51 (47.19)     5:57.80 (46.29)
        6:43.47 (45.67)     7:23.71 (40.24)                                        
  9 Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT    7:41.29          9  
                  37.22     1:22.76 (45.54)     2:10.94 (48.18)     2:58.81 (47.87)
        3:46.80 (47.99)     4:34.58 (47.78)     5:20.72 (46.14)     6:09.20 (48.48)
        6:58.15 (48.95)     7:41.29 (43.14)                                        
 10 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT    8:09.12          7  
                  39.32                             2:16.47 ( )     3:05.69 (49.22)
                                                    5:39.95 ( )                    
            7:22.06 ( )     8:09.12 (47.06)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR     32.00      32.22 ZQ      20  
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      35.48      35.16 SILV    17  
  3 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR     40.00      38.15 SILV    16  
  4 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      49.40      43.92         15  
  5 Lobo, Marc          11 FAST-MR                50.76      47.65         14  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR            1:14.16    1:05.53 ZQ      20  
                  33.03     1:05.53 (32.50)                                        
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:10.73    1:08.88 JO      17  
                  33.78     1:08.88 (35.10)                                        
  3 Loveless, Jack J    12 Badger-MR            1:17.14    1:11.54 JO      16  
                  35.54     1:11.54 (36.00)                                        
  4 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            1:16.59    1:11.89 SILV    15  
                  34.81     1:11.89 (37.08)                                        
  5 Kelly, James P      12 Silver Streaks-MR    1:17.38    1:13.58 SILV    14  
                  36.30     1:13.58 (37.28)                                        
  6 Loveless, Liam J    11 Badger-MR            1:17.14    1:16.48 SILV    13  
                  36.54     1:16.48 (39.94)                                        
  7 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:31.59    1:17.24 SILV    12  
                  37.19     1:17.24 (40.05)                                        
  8 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:22.41    1:17.76 SILV    11  
                  38.21     1:17.76 (39.55)                                        
  9 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:20.52    1:18.38 SILV     9  
                  37.89     1:18.38 (40.49)                                        
 10 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:19.55    1:19.00 SILV     7  
                  39.20     1:19.00 (39.80)                                        
 11 Lyons, Jack P       12 Badger-MR            1:31.31    1:19.37 SILV     6  
                  38.95     1:19.37 (40.42)                                        
 12 Rosato, Luke M      11 Badger-MR            1:19.53    1:20.70 SILV     5  
                  39.24     1:20.70 (41.46)                                        
 13 Eboli, Michael      12 Badger-MR            1:18.80    1:21.60 SILV     4  
                  39.78     1:21.60 (41.82)                                        
 14 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:24.80    1:22.83 SILV     3  
 15 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:27.88    1:25.18          2  
                  42.10     1:25.18 (43.08)                                        
 16 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:25.43    1:27.72          1  
                  42.95     1:27.72 (44.77)                                        
 17 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              1:25.00    1:28.87        
                  43.34     1:28.87 (45.53)                                        
 18 Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR   1:34.24    1:32.38        
                  44.45     1:32.38 (47.93)                                        
 19 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:44.36    1:38.58        
 -- Berru, Miguel A     11 DESC-NJ              2:10.36         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR            1:11.98         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR              35.25      35.46 ZQ      20  
  2 Loveless, Liam J    11 Badger-MR              36.38      37.33 JO      17  
  3 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR        NT      37.75 SILV    16  
  4 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      39.26      38.52 SILV    15  
  5 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR     37.80      38.98 SILV    14  
  6 Loveless, Jack J    12 Badger-MR              37.57      39.02 SILV    13  
  7 Eboli, Michael      12 Badger-MR              40.10      41.29 SILV    12  
  8 Rosato, Luke M      11 Badger-MR              46.97      47.17         11  
  9 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      51.14      49.89          9  
 10 Lyons, Jack P       12 Badger-MR              43.55      49.93          7  
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kim, Jed S          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR              36.50         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:20.73    1:23.22 SILV    20  
                  39.13     1:23.22 (44.09)                                        
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:24.15    1:24.41 SILV    17  
                  39.65     1:24.41 (44.76)                                        
  3 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:28.24    1:25.45 SILV    16  
                  40.47     1:25.45 (44.98)                                        
  4 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:35.07    1:33.11         15  
                  44.70     1:33.11 (48.41)                                        
  5 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:33.00    1:36.27         14  
                  46.40     1:36.27 (49.87)                                        
  6 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              1:35.00    1:37.96         13  
                  45.14     1:37.96 (52.82)                                        
  7 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:38.36    1:40.30         12  
                  48.62     1:40.30 (51.68)                                        
  8 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.58         11  
                  49.69     1:43.58 (53.89)                                        
  9 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    2:03.50    1:47.93          9  
                  50.68     1:47.93 (57.25)                                        
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:54.64         DQ        
      One hand touch
                  53.82        DQ (1:00.97)                                        
 -- Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                  47.58          DQ (53.85)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     31.20      31.50 JO      20  
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR     31.76      32.36 SILV    17  
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      55.02         DQ        
      One hand touch
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:06.45    1:07.86 ZQ      20  
                  32.10     1:07.86 (35.76)                                        
  2 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            1:11.08    1:10.19 JO      17  
                  32.93     1:10.19 (37.26)                                        
  3 Loveless, Jack J    12 Badger-MR            1:10.23    1:10.45 JO      16  
                  33.44     1:10.45 (37.01)                                        
  4 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:10.23    1:11.10 JO      15  
                  34.63     1:11.10 (36.47)                                        
  5 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:16.71    1:18.40 SILV    14  
                  35.42     1:18.40 (42.98)                                        
  6 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:18.00    1:20.20 SILV    13  
                  35.61     1:20.20 (44.59)                                        
  7 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:28.18    1:26.85 SILV    12  
                  40.02     1:26.85 (46.83)                                        
  8 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:20.07    1:28.16         11  
                  39.83     1:28.16 (48.33)                                        
  9 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:30.85    1:28.78          9  
                  41.64     1:28.78 (47.14)                                        
 10 Eboli, Michael      12 Badger-MR            1:31.00    1:30.90          7  
                  43.74     1:30.90 (47.16)                                        
 11 Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              1:21.00    1:33.49          6  
                  41.28     1:33.49 (52.21)                                        
 12 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:46.08    1:42.43          5  
                  45.85     1:42.43 (56.58)                                        
 -- Berru, Miguel A     11 DESC-NJ              2:04.98         DQ        
      One hand touch
                  49.04          DQ (57.47)                                        
 -- Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  49.36          DQ (55.32)                                        
 -- Kelly, James P      12 Silver Streaks-MR    1:27.70         NS        
 -- Whittington, Ryan   12 Badger-MR            1:11.11         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whittington, Ryan   12 Badger-MR                 NT    1:07.90 ZQ      20  
                  32.01     1:07.90 (35.89)                                        
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   1:09.24    1:09.83 ZQ      17  
  3 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:13.29    1:13.09 SILV    16  
                  34.62     1:13.09 (38.47)                                        
  4 Kalindra, Pijus     12 Badger-MR            1:16.40    1:14.52 SILV    15  
                  34.03     1:14.52 (40.49)                                        
  5 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.75 SILV    14  
                  34.44     1:18.75 (44.31)                                        
  6 Rosato, Luke M      11 Badger-MR            1:31.54    1:19.69 SILV    13  
                  36.63     1:19.69 (43.06)                                        
  7 Lyons, Jack P       12 Badger-MR            1:33.66    1:25.98         12  
                  38.40     1:25.98 (47.58)                                        
  8 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:25.26    1:28.05         11  
                  39.55     1:28.05 (48.50)                                        
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  55.19        DQ (1:07.58)                                        
 -- Loveless, Liam J    11 Badger-MR            1:12.05         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.81          DQ (39.10)                                        
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:50.11         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.55          DQ (51.04)                                        
 -- Kim, Jed S          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                1:05.49        DQ (1:09.31)                                        
 -- Scarcella, Joseph   12 Badger-MR            1:18.00         NS        
                  32.01                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   2:27.42    2:31.77 SILV    20  
                  30.86     1:09.86 (39.00)     1:56.45 (46.59)     2:31.77 (35.32)
  2 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   2:37.65    2:40.03         17  
                  34.87     1:17.22 (42.35)     2:04.00 (46.78)     2:40.03 (36.03)
  3 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   2:45.00    2:45.65         16  
                  33.06     1:16.04 (42.98)     2:09.52 (53.48)     2:45.65 (36.13)
  4 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    2:48.64    2:51.84         15  
                  36.11     1:20.31 (44.20)     2:11.11 (50.80)     2:51.84 (40.73)
  5 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              3:00.60    2:55.74         14  
                  39.54     1:24.21 (44.67)     2:15.56 (51.35)     2:55.74 (40.18)
  6 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              2:56.19    3:09.26         13  
                  42.80     1:31.66 (48.86)     2:25.80 (54.14)     3:09.26 (43.46)
  7 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    3:27.69    3:15.26         12  
                  45.65     1:32.28 (46.63)   2:33.25 (1:00.97)     3:15.26 (42.01)
 -- Young, Goerdie H    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  48.64     1:40.16 (51.52)     2:38.29 (58.13)          DQ (39.78)
 -- Larrea, Ruy P       12 DESC-NJ              3:25.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  39.87     1:28.36 (48.49)     2:25.15 (56.79)          DQ (40.84)
 -- Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  44.78     1:33.15 (48.37)   2:33.30 (1:00.15)          DQ (44.68)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT    3:14.10         20  
  2 kha, Neil           13 FAST-MR                   NT    3:58.69         17  
                                                    2:53.98 ( )   3:58.69 (1:04.71)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  ZQ
              5:22.99  JO
              5:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S     13 Badger-MR            5:41.83    5:35.05         20  
                  28.96     1:02.13 (33.17)     1:36.26 (34.13)     2:10.80 (34.54)
        2:45.44 (34.64)     3:20.06 (34.62)     3:54.59 (34.53)     4:28.42 (33.83)
        5:02.58 (34.16)     5:35.05 (32.47)                                        
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   5:41.33    5:43.82         17  
                  30.34     1:04.42 (34.08)     1:38.97 (34.55)     2:14.09 (35.12)
        2:48.81 (34.72)     3:23.83 (35.02)     3:58.68 (34.85)     4:34.16 (35.48)
        5:09.14 (34.98)     5:43.82 (34.68)                                        
  3 Tigse, Yardley P    14 DESC-NJ              5:50.37    5:44.45         16  
                  28.61     1:01.03 (32.42)     1:34.73 (33.70)     2:09.52 (34.79)
        2:44.96 (35.44)     3:20.22 (35.26)     3:55.99 (35.77)     4:32.96 (36.97)
        5:09.51 (36.55)     5:44.45 (34.94)                                        
  4 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              5:42.37    5:46.12         15  
                  28.87     1:02.74 (33.87)     1:37.00 (34.26)     2:12.12 (35.12)
        2:47.69 (35.57)     3:24.33 (36.64)     3:59.89 (35.56)     4:36.40 (36.51)
        5:12.39 (35.99)     5:46.12 (33.73)                                        
  5 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   5:56.45    5:57.31         14  
                  30.65     1:05.45 (34.80)     1:41.62 (36.17)     2:17.77 (36.15)
        2:54.13 (36.36)     3:30.90 (36.77)     4:08.28 (37.38)     4:44.95 (36.67)
        5:21.81 (36.86)     5:57.31 (35.50)                                        
  6 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              6:00.00    6:00.95         13  
                  29.92     1:03.55 (33.63)     1:39.39 (35.84)     2:16.85 (37.46)
        2:53.97 (37.12)     3:31.76 (37.79)     4:09.38 (37.62)     4:48.49 (39.11)
        5:26.72 (38.23)     6:00.95 (34.23)                                        
  7 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              6:13.27    6:11.89         12  
                  30.71     1:07.04 (36.33)     1:45.48 (38.44)     2:23.58 (38.10)
        3:01.41 (37.83)     3:39.82 (38.41)     4:18.42 (38.60)     4:57.37 (38.95)
        5:36.37 (39.00)     6:11.89 (35.52)                                        
  8 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              7:10.12    6:52.39         11  
                  32.27     1:10.63 (38.36)     1:52.02 (41.39)   3:16.45 (1:24.43)
        3:59.47 (43.02)                                                            
            6:52.89 ( )         6:52.39 ( )                                        
  9 Williams, Jesse     14 FAST-MR              7:23.95    7:16.74          9  
                  36.37     1:18.93 (42.56)     2:03.16 (44.23)     2:47.70 (44.54)
        3:33.30 (45.60)     4:20.40 (47.10)     5:05.80 (45.40)     5:52.24 (46.44)
        6:37.42 (45.18)     7:16.74 (39.32)                                        
 10 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              7:54.20    7:22.13          7  
                  35.94     1:19.58 (43.64)     2:04.34 (44.76)     2:49.83 (45.49)
        3:35.88 (46.05)     4:22.41 (46.53)     5:08.59 (46.18)     5:54.48 (45.89)
        6:40.94 (46.46)     7:22.13 (41.19)                                        
 -- Higham, Brendan J   13 Badger-MR            6:36.76         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simone, James S     13 Badger-MR            1:10.03    1:09.57 SILV    20  
                  33.64     1:09.57 (35.93)                                        
  2 Higham, Brendan J   13 Badger-MR            1:14.24    1:09.91 SILV    17  
  3 Williams, Jesse     14 FAST-MR                   NT    1:23.45         16  
                  39.36     1:23.45 (44.09)                                        
  4 Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT    1:36.17         15  
 -- kha, Neil           13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
                  52.90        DQ (1:02.32)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              2:35.00    2:24.31 SILV    20  
                  34.37     1:10.42 (36.05)     1:48.28 (37.86)     2:24.31 (36.03)
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:27.72    2:27.50 SILV    17  
                  35.63     1:13.60 (37.97)     1:51.49 (37.89)     2:27.50 (36.01)
  3 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:34.93    2:28.69 SILV    16  
                  34.57     1:12.43 (37.86)     1:51.82 (39.39)     2:28.69 (36.87)
  4 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:28.06    2:29.44 SILV    15  
                  35.99     1:14.16 (38.17)     1:53.21 (39.05)     2:29.44 (36.23)
  5 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              2:33.32    2:35.76         14  
                  36.16     1:15.74 (39.58)     1:56.85 (41.11)     2:35.76 (38.91)
  6 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              2:49.58    2:57.41         13  
                  39.50   2:57.41 (2:17.91)                                        
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              3:14.18    3:07.52         12  
                  42.93     1:32.59 (49.66)     2:19.97 (47.38)     3:07.52 (47.55)
  8 kha, Neil           13 FAST-MR                   NT    4:28.44         11  
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Higham, Brendan J   13 Badger-MR            1:40.85    1:22.43         20  
                  39.01     1:22.43 (43.42)                                        
  2 Simone, James S     13 Badger-MR            1:24.81    1:23.12         17  
                  39.98     1:23.12 (43.14)                                        
 -- kha, Neil           13 FAST-MR              1:55.80         DQ        
      Downward butterfly kick
                  57.40   1:59.81 (1:02.41)     2:17.30 (17.49)              DQ ( )
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  55.08        DQ (1:04.95)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:37.41    2:37.83 SILV    20  
                  36.66     1:17.27 (40.61)     1:57.67 (40.40)     2:37.83 (40.16)
  2 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:49.95    2:45.66 SILV    17  
                  37.51     1:19.71 (42.20)     2:02.96 (43.25)     2:45.66 (42.70)
  3 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:44.94    2:50.23 SILV    16  
                  37.93     1:22.27 (44.34)     2:07.05 (44.78)     2:50.23 (43.18)
  4 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              3:02.34    2:56.86         15  
                  39.59     1:25.08 (45.49)     2:11.53 (46.45)     2:56.86 (45.33)
  5 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              3:18.36    3:20.20         14  
                  43.22     1:34.54 (51.32)     2:27.27 (52.73)     3:20.20 (52.93)
  6 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              3:21.38    3:22.70         13  
                  46.56     1:38.80 (52.24)     2:32.03 (53.23)     3:22.70 (50.67)
 -- kha, Neil           13 FAST-MR              4:18.71         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  55.88                             3:07.83 ( )        DQ (1:03.87)
 -- Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              3:15.00         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  42.78     1:31.25 (48.47)     2:21.70 (50.45)          DQ (49.09)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
                  47.47        DQ (1:03.62)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              2:20.00    2:28.38         20  
                  30.87     1:08.79 (37.92)     1:48.45 (39.66)     2:28.38 (39.93)
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:32.73    2:32.32         17  
                  32.69     1:11.14 (38.45)     1:51.66 (40.52)     2:32.32 (40.66)
  3 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:42.84    2:39.07         16  
                  33.44     1:13.77 (40.33)     1:56.45 (42.68)     2:39.07 (42.62)
  4 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR        NT    2:45.79         15  
                  35.87     1:20.07 (44.20)     2:05.40 (45.33)     2:45.79 (40.39)
  5 Tigse, Yardley P    14 DESC-NJ              2:46.75    2:49.79         14  
                  32.67     1:14.24 (41.57)     2:01.79 (47.55)     2:49.79 (48.00)
  6 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                   NT    3:01.76         13  
                  37.57     1:24.41 (46.84)     2:14.02 (49.61)     3:01.76 (47.74)
  7 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              3:30.12    3:10.35         12  
                  39.35     1:27.05 (47.70)     2:17.70 (50.65)     3:10.35 (52.65)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:30.36    2:24.97         20  
                  29.38     1:07.21 (37.83)     1:50.93 (43.72)     2:24.97 (34.04)
  2 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:24.81    2:25.61         17  
                  31.51     1:09.17 (37.66)     1:54.75 (45.58)     2:25.61 (30.86)
  3 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:25.55    2:27.34         16  
                  32.28     1:12.05 (39.77)     1:53.25 (41.20)     2:27.34 (34.09)
  4 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              2:25.00    2:28.96         15  
                  30.27     1:08.21 (37.94)     1:55.87 (47.66)     2:28.96 (33.09)
  5 Tigse, Yardley P    14 DESC-NJ              2:28.26    2:30.13         14  
                  31.71     1:10.73 (39.02)     1:56.04 (45.31)     2:30.13 (34.09)
  6 Simone, James S     13 Badger-MR            2:27.27    2:33.97         13  
                  32.07     1:13.36 (41.29)     2:02.28 (48.92)     2:33.97 (31.69)
  7 Higham, Brendan J   13 Badger-MR            2:43.51    2:35.70         12  
                  33.89     1:13.16 (39.27)     1:59.05 (45.89)     2:35.70 (36.65)
  8 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              2:36.16    2:43.22         11  
                  35.53     1:17.11 (41.58)     2:05.86 (48.75)     2:43.22 (37.36)
  9 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              2:54.02    2:52.46          9  
                  33.59     1:18.18 (44.59)     2:15.44 (57.26)     2:52.46 (37.02)
 -- Eman, SJ            13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  45.17     1:40.04 (54.87)     2:24.30 (44.26)        DQ (1:18.02)
 -- Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              3:02.96         DQ        
      One hand touch - fly
                  44.04     1:30.91 (46.87)     2:24.07 (53.16)          DQ (43.15)
 -- Williams, Jesse     14 FAST-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  43.32     1:32.40 (49.08)     2:32.29 (59.89)          DQ (41.69)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  ZQ
              4:50.99  JO
              4:54.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   5:00.71    5:02.22         20  
                  31.86     1:09.87 (38.01)     1:49.19 (39.32)     2:27.33 (38.14)
        3:08.34 (41.01)     3:50.06 (41.72)     4:27.02 (36.96)     5:02.22 (35.20)
  2 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   5:15.04    5:13.18         17  
                  33.13     1:13.54 (40.41)     1:53.97 (40.43)     2:34.40 (40.43)
        3:17.92 (43.52)     4:03.63 (45.71)     4:38.53 (34.90)     5:13.18 (34.65)
  3 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              5:11.66    5:16.93         16  
                  33.06     1:12.74 (39.68)     1:53.77 (41.03)     2:34.12 (40.35)
        3:21.43 (47.31)     4:07.80 (46.37)     4:42.33 (34.53)     5:16.93 (34.60)
  4 Vintimilla, Christ  13 DESC-NJ              6:15.00    5:21.91         15  
                  30.24     1:05.71 (35.47)     1:46.99 (41.28)     2:27.54 (40.55)
        3:18.30 (50.76)     4:08.85 (50.55)     4:48.44 (39.59)     5:21.91 (33.47)
  5 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              5:34.64    5:31.12         14  
                  35.42     1:18.02 (42.60)     1:59.34 (41.32)     2:41.91 (42.57)
        3:30.44 (48.53)     4:18.82 (48.38)     4:55.57 (36.75)     5:31.12 (35.55)
  6 Toney, Noah M       14 DESC-NJ              6:51.19    6:06.11         13  
                  34.20     1:19.47 (45.27)     2:06.23 (46.76)     2:51.96 (45.73)
        3:48.53 (56.57)     4:44.49 (55.96)     5:25.01 (40.52)     6:06.11 (41.10)
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              6:37.01    6:25.63         12  
                  42.37   2:24.78 (1:42.41)     3:12.55 (47.77)                    
            4:04.77 ( )     4:56.51 (51.74)     5:44.08 (47.57)     6:25.63 (41.55)
 -- Chen, James Y       14 FAST-MR                   NT         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              2:46.90    2:19.17         20  
                  31.29     1:06.57 (35.28)     1:43.82 (37.25)     2:19.17 (35.35)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    5:44.80    5:43.61         20  
                  27.23       58.56 (31.33)     1:31.84 (33.28)     2:06.56 (34.72)
        2:41.91 (35.35)     3:17.86 (35.95)     3:54.58 (36.72)     4:31.17 (36.59)
        5:07.61 (36.44)     5:43.61 (36.00)                                        
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    5:52.07    5:55.47         17  
                  28.62     1:01.49 (32.87)     1:37.35 (35.86)     2:15.16 (37.81)
        2:51.83 (36.67)     3:29.67 (37.84)     4:07.63 (37.96)     4:44.75 (37.12)
        5:20.99 (36.24)     5:55.47 (34.48)                                        
  3 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    5:42.66    5:56.20         16  
                  29.27     1:02.23 (32.96)     1:36.62 (34.39)     2:12.21 (35.59)
        2:48.60 (36.39)     3:26.39 (37.79)     4:04.17 (37.78)     4:42.44 (38.27)
        5:20.38 (37.94)     5:56.20 (35.82)                                        
  4 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              6:22.08    6:01.79         15  
                  30.49     1:05.58 (35.09)     1:45.32 (39.74)     2:25.03 (39.71)
        3:01.29 (36.26)     3:38.61 (37.32)     4:16.07 (37.46)     4:52.37 (36.30)
        5:28.02 (35.65)     6:01.79 (33.77)                                        
  5 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    5:48.79    6:04.94         14  
                  30.77     1:05.35 (34.58)     1:41.81 (36.46)     2:19.45 (37.64)
        2:57.00 (37.55)     3:35.53 (38.53)     4:14.01 (38.48)     4:52.71 (38.70)
        5:30.68 (37.97)     6:04.94 (34.26)                                        
  6 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              6:17.63    6:06.67         13  
                  30.30     1:04.75 (34.45)     1:40.76 (36.01)     2:18.14 (37.38)
        2:56.15 (38.01)     3:34.91 (38.76)     4:14.15 (39.24)     4:52.71 (38.56)
        5:30.84 (38.13)     6:06.67 (35.83)                                        
  7 Piccott, Mark       16 FAST-MR              8:10.63    8:20.99         12  
                  36.44     1:20.79 (44.35)                                        
                                                    5:40.05 ( )                    
            7:28.98 ( )     8:20.99 (52.01)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    1:00.73    1:01.86 SILV    20  
                  30.77     1:01.86 (31.09)                                        
  2 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    1:08.33    1:05.22         17  
                  31.63     1:05.22 (33.59)                                        
  3 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    1:12.47    1:13.36         16  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:20.58    2:20.84         20  
                  32.72     1:08.46 (35.74)     1:45.63 (37.17)     2:20.84 (35.21)
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:21.97    2:21.97         17  
                  32.42                             1:45.98 ( )     2:21.97 (35.99)
  3 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:16.98    2:26.62         16  
                  32.46     1:08.67 (36.21)     1:47.94 (39.27)     2:26.62 (38.68)
  4 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:20.97    2:26.69         15  
                  33.32     1:09.60 (36.28)     1:48.15 (38.55)     2:26.69 (38.54)
  5 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              2:24.79    2:27.50         14  
                  33.59     1:10.89 (37.30)     1:50.70 (39.81)     2:27.50 (36.80)
  6 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:35.17    2:32.12         13  
                  36.17     1:13.96 (37.79)     1:53.30 (39.34)     2:32.12 (38.82)
  7 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              2:31.73    2:34.56         12  
                  36.17     1:16.16 (39.99)   2:34.56 (1:18.40)                    
  8 Piccott, Mark       16 FAST-MR              3:02.77    2:59.06         11  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    1:07.11    1:08.90 SILV    20  
                  32.30     1:08.90 (36.60)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:34.96    2:37.88         20  
                  33.69     1:12.83 (39.14)     1:54.61 (41.78)     2:37.88 (43.27)
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:38.19    2:38.49         17  
                  35.13     1:15.75 (40.62)     1:57.69 (41.94)     2:38.49 (40.80)
  3 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    2:41.30    2:38.59         16  
                  35.35     1:16.02 (40.67)     1:58.17 (42.15)     2:38.59 (40.42)
  4 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:44.13    2:47.46         15  
                  36.17     1:18.92 (42.75)     2:03.25 (44.33)     2:47.46 (44.21)
  5 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              3:06.39    2:59.35         14  
                  40.72     1:26.86 (46.14)     2:12.76 (45.90)     2:59.35 (46.59)
 -- Derry, Yashua A     15 FAST-MR              3:26.88         DQ        
      Scissors kick
                  44.35     1:36.10 (51.75)     2:30.59 (54.49)          DQ (53.21)
 -- Piccott, Mark       16 FAST-MR              3:38.84         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  42.71     1:38.81 (56.10)     2:36.61 (57.80)        DQ (1:02.47)
 -- Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:38.35         DQ        
      Downward butterfly kick
                  36.66     1:17.74 (41.08)     2:01.23 (43.49)          DQ (42.48)
 -- Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:49.48         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR      56.61      56.19 ZQ      20  
                  25.89       56.19 (30.30)                                        
  2 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    1:10.55    1:07.90         17  
                  29.71     1:07.90 (38.19)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:29.19    2:26.32         20  
                  29.42     1:05.13 (35.71)     1:45.66 (40.53)     2:26.32 (40.66)
  2 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:36.00    2:34.87         17  
                  33.01     1:11.83 (38.82)     1:53.32 (41.49)     2:34.87 (41.55)
  3 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:35.61    2:36.77         16  
                  32.26     1:11.83 (39.57)     1:54.70 (42.87)     2:36.77 (42.07)
  4 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                   NT    2:45.26         15  
                  33.01     1:12.74 (39.73)     1:59.59 (46.85)     2:45.26 (45.67)
  5 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    3:02.68    2:47.05         14  
                  32.01     1:12.68 (40.67)     1:58.75 (46.07)     2:47.05 (48.30)
  6 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              2:42.97    2:57.47         13  
                  35.15     1:20.11 (44.96)     2:08.44 (48.33)     2:57.47 (49.03)
  7 Piccott, Mark       16 FAST-MR                   NT    4:09.69         12  
                  42.43   1:57.34 (1:14.91)   4:09.69 (2:12.35)                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:15.20    2:18.71         20  
                  26.60     1:02.28 (35.68)     1:46.37 (44.09)     2:18.71 (32.34)
  2 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:16.30    2:19.06         17  
                  27.63     1:03.98 (36.35)     1:46.51 (42.53)     2:19.06 (32.55)
  3 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:21.30    2:21.44         16  
                  30.10     1:06.06 (35.96)     1:48.81 (42.75)     2:21.44 (32.63)
  4 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:24.03    2:23.79         15  
                  30.05     1:07.40 (37.35)     1:50.31 (42.91)     2:23.79 (33.48)
  5 Heubel, Brian P     16 Silver Streaks-MR    2:35.94    2:23.82         14  
                  30.93     1:08.76 (37.83)     1:51.32 (42.56)     2:23.82 (32.50)
  6 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    2:24.25    2:25.99         13  
                  29.35     1:09.26 (39.91)     1:52.27 (43.01)     2:25.99 (33.72)
  7 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              2:30.63    2:32.94         12  
                  31.42     1:09.98 (38.56)     1:58.24 (48.26)     2:32.94 (34.70)
  8 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              2:35.45    2:39.11         11  
                  31.72     1:08.69 (36.97)     2:04.25 (55.56)     2:39.11 (34.86)
  9 Piccott, Mark       16 FAST-MR              3:12.82    3:28.30          9  
                  33.07     1:20.14 (47.07)   2:38.63 (1:18.49)     3:28.30 (49.67)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    5:02.16    5:02.44         20  
                  29.15     1:03.72 (34.57)     1:41.97 (38.25)     2:21.27 (39.30)
        3:08.51 (47.24)     3:55.79 (47.28)     4:30.39 (34.60)     5:02.44 (32.05)
  2 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    5:02.58    5:02.75         17  
                  29.87     1:06.02 (36.15)     1:44.88 (38.86)     2:24.45 (39.57)
        3:07.97 (43.52)     3:53.61 (45.64)     4:29.35 (35.74)     5:02.75 (33.40)
  3 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    5:08.33    5:13.38         16  
                  31.50     1:09.00 (37.50)     1:50.28 (41.28)     2:32.34 (42.06)
        3:16.58 (44.24)     4:02.34 (45.76)     4:39.55 (37.21)     5:13.38 (33.83)
  4 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    5:09.69    5:15.22         15  
                  30.36     1:07.71 (37.35)     1:48.01 (40.30)     2:28.56 (40.55)
        3:13.11 (44.55)     4:00.57 (47.46)     4:39.59 (39.02)     5:15.22 (35.63)
  5 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    5:27.15    5:15.34        
                  30.07     1:08.54 (38.47)     1:50.17 (41.63)     2:30.97 (40.80)
        3:16.14 (45.17)     4:02.38 (46.24)   5:15.59 (1:13.21)         5:15.34 ( )
  6 Williams, Aaron D   15 FAST-MR              5:39.62    5:17.78         14  
                  33.33     1:12.24 (38.91)     1:52.22 (39.98)     2:33.47 (41.25)
        3:19.64 (46.17)     4:07.34 (47.70)     4:44.49 (37.15)     5:17.78 (33.29)
  7 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              6:44.47    5:34.51         13  
                  33.93     1:14.63 (40.70)     1:54.40 (39.77)     2:33.99 (39.59)
        3:26.95 (52.96)     4:19.49 (52.54)     4:58.77 (39.28)     5:34.51 (35.74)
 -- Piccott, Mark       16 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater - breast
                  37.89     1:33.35 (55.46)   3:28.86 (1:55.51)   4:41.28 (1:12.42)
      5:57.00 (1:15.72)     6:48.06 (51.06)          DQ (55.20)