Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/27/2013 01:55 PM
                 2013 MR Condors 9 & Swashbuckler - 1/26/2013                  
                              Sanction #: 130109                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                21.28      18.74        
  2 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                20.00      19.11        
  3 Griffith, Mary       6 CFB-MR                 26.06      22.13        
  4 Lee, Lauren          6 WEST-MR                24.66      22.31        
  5 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      23.50      23.79        
  6 D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      23.17      24.60        
  7 Scala, Molly G       6 WEST-MR                20.10      26.48        
  8 Jarski, Amina N      6 COND-MR                28.03      26.64        
  9 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      26.08      28.38        
 10 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      26.15      28.65        
 11 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      28.05      29.55        
 12 Collins, Caroline    6 CFB-MR                 31.23      30.12        
 13 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      22.87      30.50        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                25.06      21.91        
  2 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                24.65      22.22        
  3 Scala, Molly G       6 WEST-MR                27.12      23.31        
  4 Griffith, Mary       6 CFB-MR                 25.24      23.89        
  5 Lee, Lauren          6 WEST-MR                29.33      25.62        
  6 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR                24.32      26.10        
  7 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      26.79      28.01        
  8 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      31.29      29.14        
  9 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      27.57      30.39        
 10 D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      28.46      31.01        
 11 Jarski, Amina N      6 COND-MR                30.00      31.23        
 12 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      32.84      32.13        
 13 Collins, Caroline    6 CFB-MR                 31.26      39.87        
 -- Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      29.84         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                30.08      27.13        
  2 Griffith, Mary       6 CFB-MR                 32.45      27.89        
  3 Scala, Molly G       6 WEST-MR                37.01      29.24        
  4 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                   NT      29.93        
  5 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR                33.31      30.88        
  6 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      40.39      33.12        
  7 Collins, Caroline    6 CFB-MR                 36.89      36.60        
  8 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      42.33      38.66        
 -- Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      35.83         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      37.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lee, Lauren          6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jarski, Amina N      6 COND-MR                42.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      38.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      42.91         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                24.60      21.89        
  2 Sweeney, Kait A      6 WEST-MR                23.64      23.51        
  3 Scala, Molly G       6 WEST-MR                30.55      28.29        
  4 D'Alessandro, Lena   6 Rivertown Rays-MR      49.31      32.03        
  5 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR      32.00      32.28        
  6 Lee, Lauren          6 WEST-MR                   NT      32.46        
  7 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      35.00      33.73        
  8 Solomon, Mirabel K   6 Rivertown Rays-MR      32.00      34.18        
  9 Jarski, Amina N      6 COND-MR                39.00      35.22        
 10 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      33.00      36.53        
 11 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      39.07      38.20        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                16.30      16.84        
  2 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                17.75      17.18        
  3 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      19.62      18.55        
  4 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      19.86      19.31        
  5 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                18.55      19.36        
  6 Norris, Katherine    7 GAEL-MR                19.86      19.97        
  7 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                30.00      21.17        
  8 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      20.53      21.30        
  9 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      22.40      21.53        
 10 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      23.48      21.54        
 11 Reiman, Grace L      7 GAEL-MR                21.71      22.10        
 12 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      24.53      22.24        
 13 Fourie, Trinity C    7 COND-MR                21.47      23.43        
 14 Dixon, Mati D        7 COND-MR                21.51      24.90        
 15 Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                24.16      25.09        
 16 Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR                21.68      25.82        
 17 Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      22.99      25.83        
 18 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                22.74      31.13        
 19 Venezia, Sabrina F   7 CFB-MR                 33.37      31.55        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                19.64      19.46        
  2 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR                21.29      20.15        
  3 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      23.54      21.25        
  4 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                23.05      21.39        
  5 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      25.32      22.32        
  6 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      24.61      22.84        
  7 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      22.36      22.95        
  8 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                23.13      23.04        
  9 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      29.18      23.53        
 10 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                23.98      23.73        
 11 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      26.53      25.03        
 12 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                28.55      25.83        
 13 Fourie, Trinity C    7 COND-MR                27.15      25.86        
 14 Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                31.83      26.83        
 15 Dixon, Mati D        7 COND-MR                37.16      28.35        
 16 Venezia, Sabrina F   7 CFB-MR                 37.67      35.61        
 -- Reiman, Grace L      7 GAEL-MR                35.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR                25.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      24.73         NS        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      28.04      24.74        
  2 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                27.45      25.71        
  3 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR        25.04      25.84        
  4 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      32.10      26.30        
  5 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                32.94      26.84        
  6 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                28.03      27.31        
  7 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR        26.38      27.35        
  8 Norris, Katherine    7 GAEL-MR                30.86      27.53        
  9 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR        27.59      27.93        
 10 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      32.21      28.50        
 11 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      28.71      29.76        
 12 Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR        32.96      33.33        
 13 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                   NT      34.69        
 14 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      42.00      36.90        
 15 Venezia, Sabrina F   7 CFB-MR                 35.77      38.79        
 -- Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      35.82         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      39.13         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Dixon, Mati D        7 COND-MR                50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR        40.20         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fourie, Trinity C    7 COND-MR                30.78         DQ        
      Scissors kick
 -- Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                33.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J   7 WEST-MR                20.33      21.66        
  2 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR        21.99      22.02        
  3 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR        20.32      23.14        
  4 Batelli, Brooke E    7 COND-MR                25.07      23.16        
  5 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      24.35      23.71        
  6 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR        23.61      24.40        
  7 Norris, Katherine    7 GAEL-MR                26.04      24.84        
  8 Fourie, Trinity C    7 COND-MR                30.00      25.06        
  9 King, Aileen L       7 Rivertown Rays-MR      30.86      25.81        
 10 Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR        24.27      25.83        
 11 Provost, Caoimhe E   7 COND-MR                29.48      26.25        
 12 Asa, Sara J          7 Rivertown Rays-MR      29.87      28.95        
 13 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      28.00      29.03        
 14 Reiman, Grace L      7 GAEL-MR                34.09      29.09        
 15 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      25.00      30.00        
 16 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR        30.61      30.83        
 17 Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      30.00      31.19        
 18 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      30.55      32.30        
 19 Dixon, Mati D        7 COND-MR                44.00      36.60        
 20 Kizer, Sabrina G     7 WEST-MR                43.75      40.10        
 -- Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR        22.13         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR        43.24         NS        
 -- Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR        36.00         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 19.45      17.42        
  2 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      18.96      17.48        
  3 Reich, Julia K       8 GAEL-MR                19.67      17.55        
  4 Smith, Piper         8 CFB-MR                 21.45      18.01        
  5 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      25.00      18.16        
  6 DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 20.89      18.23        
  6 Park, Hannah         8 COND-MR                17.85      18.23        
  8 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                18.35      18.54        
  9 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                21.10      18.56        
 10 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                20.26      18.58        
 11 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      19.58      18.85        
 12 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                19.77      18.89        
 13 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                18.47      19.32        
 14 Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                21.29      19.83        
 15 Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                   NT      20.02        
 16 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                21.50      20.05        
 17 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR                 22.45      20.17        
 18 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR                21.36      20.38        
 19 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      19.96      20.58        
 20 Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                   NT      20.96        
 21 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                22.06      22.22        
 22 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                23.16      22.41        
 23 Venezia, Madelyn S   8 CFB-MR                 22.98      23.38        
 24 Tassio, Taylor       8 SPAR-MR                   NT      25.00        
 25 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      23.58      25.50        
 26 Kelly, Katie         8 CFJV-MR                26.74      26.02        
 -- Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                17.10         NS        
 -- Pulkkinen, Charlot   8 GAEL-MR                19.35         NS        
 -- O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                24.63         NS        
 -- Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                 20.13      19.57        
  2 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      20.12      19.80        
  3 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 22.89      20.14        
  4 Park, Hannah         8 COND-MR                21.67      20.36        
  5 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                19.98      21.04        
  6 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                22.09      21.11        
  7 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                24.94      22.00        
  8 Smith, Piper         8 CFB-MR                 23.56      22.15        
  9 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                24.21      22.26        
 10 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      24.16      22.27        
 11 Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                   NT      22.84        
 12 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      31.00      22.94        
 13 Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                   NT      23.50        
 14 O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                37.46      23.54        
 15 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                28.00      23.76        
 16 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                26.78      24.40        
 17 Kelly, Katie         8 CFJV-MR                31.42      24.65        
 18 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                26.86      25.10        
 19 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      25.00      25.36        
 20 DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 23.65      25.38        
 21 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                27.38      25.78        
 22 Pulkkinen, Charlot   8 GAEL-MR                22.59      26.35        
 23 Venezia, Madelyn S   8 CFB-MR                 24.44      26.73        
 24 Tassio, Taylor       8 SPAR-MR                   NT      26.80        
 25 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR                 24.56      28.58        
 -- Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                29.37         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.35         NS        
 -- Downs, Julianna      8 GAEL-MR                22.58         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                 23.65      21.16        
  2 Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                30.07      21.54        
  3 Millet, Florence J   8 WEST-MR                30.61      21.58        
  4 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR        22.46      21.82        
  5 Douglass, Abby M     8 WEST-MR                29.17      22.01        
  6 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                25.46      23.01        
  7 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                25.32      23.28        
  8 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR                24.70      23.38        
  9 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.42      23.47        
 10 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      22.67      23.83        
 11 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      24.28      24.09        
 12 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                26.10      24.32        
 13 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                29.61      24.38        
 14 DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 26.99      24.58        
 15 Kassabian, Claire    8 WEST-MR                29.12      24.59        
 16 Case, Maeve          8 SPAR-MR                   NT      24.93        
 17 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 28.45      25.01        
 18 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                24.86      25.15        
 19 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      35.00      26.14        
 20 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR                 34.78      26.24        
 21 Venezia, Madelyn S   8 CFB-MR                 26.44      26.36        
 22 Park, Hannah         8 COND-MR                25.47      26.50        
 23 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR        25.40      26.74        
 24 Smith, Piper         8 CFB-MR                 31.46      27.48        
 25 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR        29.42      27.66        
 26 Downs, Julianna      8 GAEL-MR                   NT      27.95        
 27 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      43.00      28.34        
 28 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                34.50      28.52        
 29 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                32.17      29.08        
 30 Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                   NT      29.61        
 31 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                35.00      30.21        
 32 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                   NT      31.49        
 -- Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      34.00         DQ        
 -- Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                40.08        XDQ        
      Scissors kick
 -- Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                   NT         NS        
 -- Gennarelli, Gianna   8 COND-MR                27.97         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR        16.01      15.84        
  2 Douglass, Abby M     8 WEST-MR                18.19      16.48        
  3 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                 21.56      18.57        
  4 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR                20.60      19.36        
  5 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR        22.84      19.41        
  6 Reich, Julia K       8 GAEL-MR                36.35      19.52        
  7 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT      20.35        
  8 Mora-Castillo, Isa   8 CFB-MR                 24.78      21.10        
  9 Millet, Florence J   8 WEST-MR                22.23      21.22        
 10 Park, Hannah         8 COND-MR                21.62      21.26        
 11 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                21.27      21.39        
 12 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                21.94      21.81        
 13 MacDonald, Kate      8 CFJV-MR                26.00      22.03        
 14 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                22.31      22.11        
 15 Arevalo, Karla A     8 SPAR-MR                28.81      22.60        
 15 D'Alessandro, Tess   8 Rivertown Rays-MR      25.65      22.60        
 17 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      30.00      22.72        
 18 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                26.03      22.85        
 19 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                24.04      22.88        
 20 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      28.02      23.29        
 21 Smith, Piper         8 CFB-MR                 26.89      23.55        
 21 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR        24.33      23.55        
 23 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                31.00      23.58        
 24 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR        27.40      23.69        
 25 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      29.24      26.47        
 26 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR        25.97      27.08        
 27 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR                27.09      27.77        
 28 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      36.23      30.94        
 29 Kelly, Katie         8 CFJV-MR                   NT      32.94        
 30 Tassio, Taylor       8 SPAR-MR                   NT      34.06        
 -- Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- O'Callaghan, Shaun   8 CFJV-MR                33.88         NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR        31.42      32.65        
  2 Douglass, Abby M     8 WEST-MR                37.29      35.34        
  3 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR                41.55      38.13        
  4 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR                39.46      38.20        
  5 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR        39.90      38.93        
  6 Millet, Florence J   8 WEST-MR                40.95      39.05        
  7 Jaffe, Amanda        8 WEST-MR                   NT      39.21        
  8 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR        38.16      40.35        
  9 Reich, Julia K       8 GAEL-MR                40.16      40.44        
 10 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                41.70      40.45        
 11 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR        41.68      41.00        
 12 Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR        40.58      41.49        
 13 Downs, Julianna      8 GAEL-MR                40.60      42.33        
 14 Spencer, Skye A      7 WEST-MR                46.03      42.74        
 15 Kassabian, Claire    8 WEST-MR                45.21      43.11        
 16 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                41.32      43.62        
 17 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                25.00      44.05        
 18 Case, Maeve          8 SPAR-MR                49.25      44.47        
 19 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR        41.99      45.06        
 20 Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR        46.22      45.44        
 21 Culbertson, Madaly   8 CFJV-MR                46.47      45.46        
 22 Mccauley, Emma       8 GAEL-MR                49.35      45.70        
 23 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR        43.08      45.71        
 24 Loria, Tessa         8 GAEL-MR                43.11      46.28        
 24 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR        42.62      46.28        
 26 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR        49.13      46.40        
 27 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR        50.28      46.64        
 28 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR        43.48      47.05        
 29 Gennarelli, Gianna   8 COND-MR                52.63      47.99        
 30 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR        45.98      48.81        
 31 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR        52.09      49.34        
 32 Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR                47.86      50.76        
 33 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR        52.59      51.72        
 34 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR        46.02      52.36        
 35 Grascia, Madison R   8 GAEL-MR                49.05      54.13        
 36 Kelly, Katie         8 CFJV-MR              1:01.24      56.35        
 37 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR        54.55      56.63        
 38 Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR        58.50    1:01.27        
 39 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR              1:04.64    1:03.07        
 40 Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR        57.95    1:03.70        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR        36.68      37.87        
  2 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR                46.93      46.06        
  3 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR                48.31      46.49        
  4 Millet, Florence J   8 WEST-MR                54.87      47.50        
  5 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR        44.91      47.77        
  6 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR        56.75      48.10        
  7 Case, Maeve          8 SPAR-MR                52.65      49.66        
  8 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR        52.33      50.22        
  9 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR        48.11      50.56        
 10 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR        51.12      50.88        
 11 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR        51.61      51.34        
 12 Kassabian, Claire    8 WEST-MR                57.44      51.49        
 13 Klein, Jordana E     8 WEST-MR                51.46      51.75        
 14 Gurden, Abigail S    7 WEST-MR                52.09      51.82        
 15 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR        51.90      51.89        
 16 Gennarelli, Gianna   8 COND-MR              1:01.71      53.03        
 17 Edelman, Drew        8 CFJV-MR                55.82      53.50        
 18 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR        53.15      53.68        
 19 Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR        59.52      54.49        
 20 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR        55.64      55.98        
 21 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR        53.91      57.52        
 22 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR        54.63      57.97        
 23 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR        58.21      59.31        
 24 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR        58.63    1:02.64        
 25 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR        56.12    1:03.21        
 26 Luttkus, Luella M    8 CFB-MR               1:00.99    1:04.70        
 -- Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      59.22         NS        
 -- Griffith, Mary       6 CFB-MR               1:01.78         NS        
 -- DiSanto, Jacquelin   8 CFB-MR                 56.45         NS        
 -- Tuncoglu, Sophie     7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00         NS        
 -- Lichtenthal, Jorda   7 Marlins Bgnw-MR      1:03.48         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa      8 Marlins Bgnw-MR      1:18.08    1:19.67        
  2 Johnston, Sabrina    8 CFB-MR                    NT    1:28.73        
  3 Bastone, Alexandra   7 WEST-MR              1:40.30    1:31.75        
  4 Hoesterey, Kate      8 WEST-MR              1:42.27    1:35.36        
  5 Nadecki, Grace K     8 Marlins Bgnw-MR      1:42.91    1:36.65        
  6 Devaney, Sinead M    8 COND-MR              1:45.00    1:41.45        
  7 Kassabian, Claire    8 WEST-MR              2:01.50    1:41.56        
  8 Reich, Julia K       8 GAEL-MR              1:40.05    1:41.98        
  9 Zhu, Emma            8 Marlins Bgnw-MR      1:42.17    1:42.73        
 10 Slive, Ellie R       7 Marlins Bgnw-MR      1:45.41    1:44.48        
 11 Case, Maeve          8 SPAR-MR              1:55.78    1:46.19        
 12 Gennarelli, Gianna   8 COND-MR              2:00.00    1:48.67        
 13 Pulkkinen, Charlot   8 GAEL-MR              1:47.22    1:49.53        
 14 Furniss, Corinne J   7 Marlins Bgnw-MR      1:47.69    1:52.39        
 15 Magee, Reed E        8 Marlins Bgnw-MR      1:52.99    1:53.95        
 16 Hulme, Katie E       8 Marlins Bgnw-MR      2:03.92    1:54.41        
 17 Convery, Sarah A     7 Marlins Bgnw-MR      1:55.44    1:54.74        
 18 Goodwin, Payton A    8 Marlins Bgnw-MR      2:04.06    1:55.01        
 19 Barthelmes, Julia    8 CFJV-MR              2:00.00    1:55.64        
 20 Kahn, Sophia A       7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    1:55.68        
 21 Zorgman, Sunell      7 Marlins Bgnw-MR      1:52.14    1:55.76        
 22 McLaughlin, Faith    8 Marlins Bgnw-MR      2:12.65    1:59.02        
 23 Reddy, Elisabeth A   8 Marlins Bgnw-MR      2:04.77    2:02.58        
 24 Norris, Katherine    7 GAEL-MR              2:05.53    2:03.39        
 25 Goncalves, Claudia   8 GAEL-MR                   NT    2:03.56        
 26 Labana, Jaiya K      7 Marlins Bgnw-MR      2:08.68    2:07.04        
 27 Gennarelli, Maichi   6 COND-MR                   NT    2:10.01        
 28 Porteus, Mckenzie    7 Marlins Bgnw-MR      1:58.88    2:10.57        
 29 Gerosa, Nicole C     7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    2:10.79        
 30 Cole, Emily F        7 Marlins Bgnw-MR      2:17.96    2:12.64        
 31 Callaghan, Mary-Ka   7 CFJV-MR              2:13.69    2:21.18        
 -- Douglass, Abby M     8 WEST-MR              1:40.54         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Downs, Julianna      8 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:58.53    2:53.20        
     1) Jaffe, Amanda 8                 2) Millet, Florence J 8           
     3) Douglass, Abby M 8              4) Bastone, Alexandra A 7         
  2 Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT    3:05.49        
     1) Mora-Castillo, Isabella 8       2) Venezia, Madelyn S 8           
     3) Johnston, Sabrina K 8           4) DiSanto, Jacqueline E 8        
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            3:20.11    3:13.12        
     1) Hoesterey, Kate 8               2) Kassabian, Claire R 8          
     3) Capuano, Katelyn J 7            4) Klein, Jordana E 8             
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:03.06    3:17.18        
     1) D'Alessandro, Tessa M 8         2) Rabasco, Sara E 8              
     3) Ketron, Sara J 7                4) Koestler, Emma 8               
  5 Condors-MR  'A'                             3:19.63    3:18.55        
     1) Kirsis, Nikoleta N 8            2) Lawson, Olivia C 8             
     3) Park, Hannah 8                  4) Fullerton, Anneliese F 8       
  6 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           3:21.01    3:21.61        
     1) MacDonald, Kate 8               2) Barthelmes, Julia 8            
     3) Culbertson, Madalyn 8           4) Edelman, Drew 8                
  7 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'                  NT    3:39.90        
     1) Asa, Sara J 7                   2) Mikesell, Sydney M 7           
     3) Goldstein, Charley A 7          4) King, Aileen L 7               
  8 Condors-MR  'B'                             3:42.58    3:41.23        
     1) Batelli, Brooke E 7             2) Arciniegas, Laura 6            
     3) Szczepanski, Genna D 8          4) Fourie, Trinity C 7            
  9 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             3:36.74    3:47.60        
     1) Brennan, Annabel D 7            2) Duncan, Lauren E 8             
     3) Rackoff, Hallie J 8             4) D'Alessandro, Lena G 6         
 10 Condors-MR  'C'                                  NT    4:37.76        
     1) Gennarelli, Maichina E 6        2) Dixon, Mati D 7                
     3) Gennarelli, Gianna A 8          4) Provost, Caoimhe E 7           
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'B'                      NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Downward butterfly kick - breast
     1) Luttkus, Luella M 8             2) Venezia, Sabrina F 7           
     3) Smith, Piper 8                  4) Griffith, Mary 6               
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gurden, Julia        9 WEST-MR                31.73      31.75        
  2 Ng, Trystan S        9 COND-MR                31.23      31.97        
  3 Arciniegas, France   9 COND-MR                32.65      33.08        
  4 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                31.74      33.33        
  5 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                32.78      34.52        
  6 Negast, Taylor N     9 COND-MR                35.09      34.75        
  7 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR        34.73      35.91        
  8 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR                34.36      36.30        
  9 Leroy, Helena        9 GAEL-MR                34.92      36.46        
 10 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR        36.24      36.64        
 11 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                38.02      37.14        
 12 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                39.85      37.81        
 13 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                38.42      37.86        
 14 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                37.38      37.99        
 15 Dillon, Grace        9 CFJV-MR                38.68      38.09        
 16 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      38.28      38.30        
 17 Bauer, Demi J        9 SPAR-MR                40.33      38.37        
 18 O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR                39.51      38.54        
 19 Byfield, Gabby C     9 COND-MR                   NT      38.89        
 20 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      35.97      38.90        
 21 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR        40.35      40.03        
 22 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR                40.06      40.05        
 23 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR                 42.90      40.81        
 24 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR        42.49      41.17        
 25 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR                44.35      41.98        
 26 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR                43.04      42.69        
 27 Devaney, Aine O      9 COND-MR                   NT      44.11        
 28 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR                40.57      44.71        
 29 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR                45.09      45.36        
 30 Murphy, Grace        9 WEST-MR                   NT      45.57        
 31 Berard, Elizabeth    9 COND-MR                44.90      48.62        
 32 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR                49.21      49.60        
 33 LeVine, Lea          9 CFB-MR                    NT      54.53        
 34 Lynch, Sarah E       9 COND-MR                   NT    1:08.37        
 -- Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR        40.94         NS        
 -- Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR                 54.67         NS        
 -- Galvin, Fiona G      9 COND-MR                45.00         NS        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gurden, Julia        9 WEST-MR              1:08.95    1:07.25        
  2 Lee, Megan C         9 WEST-MR              1:10.47    1:10.46        
  3 Arciniegas, France   9 COND-MR              1:11.05    1:12.15        
  4 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR      1:21.57    1:18.49        
  5 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR      1:16.58    1:20.21        
  6 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR              1:17.82    1:20.56        
  7 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR              1:24.94    1:24.29        
  8 Leroy, Helena        9 GAEL-MR              1:20.01    1:25.14        
  9 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR    1:25.34    1:25.63        
 10 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:28.28    1:26.60        
 11 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR               1:30.91    1:30.02        
 12 O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR              1:29.92    1:30.07        
 13 Byfield, Gabby C     9 COND-MR              1:25.00    1:30.62        
 14 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR      1:31.14    1:31.57        
 15 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:33.78    1:32.27        
 16 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:28.73    1:34.43        
 17 Devaney, Aine O      9 COND-MR              1:35.00    1:34.71        
 18 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:49.03    1:35.89        
 19 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR              1:33.91    1:37.23        
 20 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR              1:36.59    1:38.40        
 21 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR              1:46.63    1:40.90        
 22 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    1:39.86    1:41.53        
 -- Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR               1:59.65         NS        
 -- Jiang, Joy *         9 WEST-MR              1:05.51         NS        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gurden, Julia        9 WEST-MR                36.96      36.36        
  2 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.30      38.16        
  3 Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR                39.04      38.64        
  4 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                38.62      39.58        
  5 Negast, Taylor N     9 COND-MR                40.79      39.93        
  6 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                45.60      40.13        
  7 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR                38.93      40.21        
  8 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                49.17      40.84        
  9 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                50.51      41.66        
 10 Leroy, Helena        9 GAEL-MR                41.88      42.19        
 11 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      43.88      42.29        
 12 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      44.13      42.97        
 13 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      42.80      43.16        
 14 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      45.06      43.79        
 15 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR                47.70      44.30        
 16 Bauer, Demi J        9 SPAR-MR                48.30      44.50        
 17 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                   NT      47.09        
 18 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR                47.61      47.89        
 19 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR                 57.53      48.24        
 20 O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR                49.16      48.87        
 21 Byfield, Gabby C     9 COND-MR                45.00      49.08        
 22 Murphy, Grace        9 WEST-MR                   NT      50.23        
 22 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR                52.62      50.23        
 24 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    1:06.37      51.80        
 25 Berard, Elizabeth    9 COND-MR                54.43      53.68        
 26 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR                55.11      54.16        
 27 LeVine, Lea          9 CFB-MR                    NT      55.49        
 28 Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR               1:08.45    1:03.58        
 29 Lynch, Sarah E       9 COND-MR                   NT    1:07.72        
 30 Galvin, Fiona G      9 COND-MR                52.00    1:08.20        
 -- Devaney, Aine O      9 COND-MR                51.68         NS        
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy *         9 WEST-MR              1:13.63    1:15.18        
  2 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              1:22.09    1:15.83        
  3 Arciniegas, France   9 COND-MR              1:18.87    1:18.31        
  4 Ng, Trystan S        9 COND-MR              1:20.23    1:21.90        
  5 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:22.39    1:23.02        
  6 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR      1:24.58    1:27.25        
  7 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR      1:32.48    1:30.45        
  8 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR      1:31.37    1:30.57        
  9 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR      1:34.46    1:34.10        
 10 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR              1:34.24    1:37.77        
 11 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR      1:33.00    1:38.01        
 12 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:45.49        
 13 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:45.53    1:46.54        
 14 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR      1:48.00    1:48.42        
 15 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR      1:48.00    1:48.45        
 16 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR              1:50.94    1:48.47        
 17 Dillon, Grace        9 CFJV-MR              1:51.24    1:53.91        
 18 Aery, Christine      9 CFJV-MR              2:09.17    1:54.60        
 -- Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR              1:25.75         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR      1:42.36         NS        
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Trystan S        9 COND-MR                39.20      41.44        
  2 Lee, Megan C         9 WEST-MR                43.10      42.11        
  3 Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR                43.18      42.73        
  4 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR        43.63      43.06        
  5 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                44.45      43.41        
  6 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR                42.23      43.63        
  7 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      44.38      45.37        
  8 Negast, Taylor N     9 COND-MR                47.12      45.42        
  9 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                43.49      45.88        
 10 Dillon, Grace        9 CFJV-MR                47.29      46.66        
 11 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                50.46      47.44        
 12 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                47.75      47.88        
 13 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR        50.18      48.31        
 14 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      48.48      49.01        
 15 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR                50.06      49.95        
 16 Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR        52.93      50.37        
 17 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      50.39      51.11        
 18 Aery, Christine      9 CFJV-MR                51.17      51.50        
 19 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      54.11      51.78        
 20 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR                52.61      52.09        
 21 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                   NT      52.39        
 22 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR        59.75      52.94        
 23 Ryan, Brooke         9 CFJV-MR                54.04      53.45        
 24 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                52.51      53.51        
 25 Leroy, Helena        9 GAEL-MR                53.39      54.05        
 26 Diaz, Averie N       9 GAEL-MR                54.66      54.25        
 27 Berard, Elizabeth    9 COND-MR                53.67      54.36        
 28 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                56.77      55.24        
 29 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR                58.85      55.45        
 30 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR        54.37      55.52        
 31 Bauer, Demi J        9 SPAR-MR                55.09      56.22        
 32 Malionek, Zoe M      9 CFB-MR               1:01.33      56.25        
 33 Devaney, Aine O      9 COND-MR                58.00      56.60        
 34 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR        50.29      56.98        
 35 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR                58.56      57.53        
 36 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR                57.59      58.29        
 37 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      56.85      59.23        
 38 Murphy, Grace        9 WEST-MR                   NT    1:03.02        
 39 Galvin, Fiona G      9 COND-MR              1:05.00    1:09.40        
 40 LeVine, Lea          9 CFB-MR                    NT    1:10.07        
 41 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    1:30.25    1:16.56        
 42 Kirshenbaum, Emily   9 CFB-MR               1:20.34    1:17.11        
 43 Lynch, Sarah E       9 COND-MR                   NT    1:34.53        
 -- O'Hare, Lilly F      9 GAEL-MR                56.81         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Trystan S        9 COND-MR                34.79      35.63        
  2 Jiang, Joy *         9 WEST-MR                35.12      35.64        
  3 Camperlengo, Gilli   9 WEST-MR                37.53      36.66        
  4 Lee, Megan C         9 WEST-MR                37.26      37.48        
  5 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.11      37.99        
  6 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      38.19      39.70        
  7 Scala, Elizabeth M   9 WEST-MR                41.24      39.82        
  8 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR        40.14      40.46        
  9 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                38.64      41.88        
 10 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                45.90      41.98        
 11 Negast, Taylor N     9 COND-MR                41.75      42.25        
 12 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR        41.17      42.74        
 13 Sweeney, Klara L     9 WEST-MR                46.50      42.95        
 14 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                51.64      44.37        
 15 Kizer, Jacquie E     9 WEST-MR                   NT      45.55        
 16 Eforo, Danielle      9 GAEL-MR                45.39      46.06        
 17 Callaghan, Anna      9 CFJV-MR                41.54      47.58        
 18 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      48.38      47.95        
 19 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR        47.71      49.22        
 20 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR        50.00      50.62        
 21 Dillon, Grace        9 CFJV-MR                50.27      51.70        
 22 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      51.04      52.72        
 23 Devaney, Aine O      9 COND-MR                48.00      53.06        
 24 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      49.12      53.23        
 25 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      56.90      53.33        
 26 Berardi, Jaclyn R    9 WEST-MR              1:04.88      55.06        
 27 Rosenblatt, Nikki    9 COND-MR                56.62      57.59        
 28 Tyberg, Alexa        9 CFJV-MR                53.64      58.65        
 29 Aery, Christine      9 CFJV-MR              1:07.96    1:01.75        
 30 Signorile, Alyssa    9 CFJV-MR              1:02.08    1:03.81        
 31 Berard, Elizabeth    9 COND-MR              1:05.92    1:14.13        
 -- Galvin, Fiona G      9 COND-MR                55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    2:15.00         NS        
 -- Byfield, Gabby C     9 COND-MR                49.00         NS        
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy *         9 WEST-MR              2:39.74    2:41.40        
  2 Lee, Megan C         9 WEST-MR              2:50.71    2:45.48        
  3 Gurden, Julia        9 WEST-MR              2:49.41    2:47.03        
  4 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              3:21.97    2:50.44        
  5 Arciniegas, France   9 COND-MR              2:55.35    2:53.39        
  6 Desiderio, Sarah P   9 Marlins Bgnw-MR      3:09.16    3:01.94        
  7 Hill, Yasmin S       9 Marlins Bgnw-MR      3:28.90    3:13.20        
  8 Cornish, Kristin A   9 Marlins Bgnw-MR      3:18.78    3:16.45        
  9 Blakeslee, Kaitlin   9 Marlins Bgnw-MR      3:25.46    3:23.69        
 10 Leroy, Helena        9 GAEL-MR              3:29.44    3:30.99        
 11 Greenstein, Jessie   9 Marlins Bgnw-MR      3:27.64    3:32.75        
 12 Paez, Isabella S     9 Marlins Bgnw-MR      3:45.67    3:37.94        
 13 Fitzgerald, Alexan   9 Marlins Bgnw-MR      3:35.00    3:43.61        
 14 Smith, Lexi K        9 Marlins Bgnw-MR      3:50.00    3:47.54        
 15 Paruvangada, Anany   9 Marlins Bgnw-MR      3:58.52    3:55.02        
 -- Aery, Christine      9 CFJV-MR              4:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Byfield, Gabby C     9 COND-MR              3:15.00        DNF        
      Did not finish - Misc
 -- Dwyer, Grace V       9 COND-MR              3:02.65         NS        
 
Girls 9 Year Olds 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:23.18    2:39.62        
     1) Jiang, Joy * 9                  2) Lee, Megan C 9                 
     3) Gurden, Julia 9                 4) Camperlengo, Gillian R 9       
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:39.92    2:52.08        
     1) Ramirez, Nicole 9               2) Kuduk, Norah 9                 
     3) Finkelberg, Sydney H 9          4) Vacca, Grace M 9               
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:38.67    2:57.66        
     1) Berardi, Jaclyn R 9             2) Scala, Elizabeth M 9           
     3) Kizer, Jacquie E 9              4) Sweeney, Klara L 9             
  4 Condors-MR  'B'                             2:58.27    3:31.52        
     1) Rosenblatt, Nikki 9             2) Berard, Elizabeth M 9          
     3) Devaney, Aine O 9               4) Byfield, Gabby C 9             
 -- Condors-MR  'A'                             2:26.40         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Non-simultaneous arms - fly
     1) Dwyer, Grace V 9                2) Ng, Trystan S 9                
     3) Arciniegas, Francesca 9         4) Negast, Taylor N 9             
 -- Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           2:42.64         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Non-simultaneous arms - fly
     1) Ryan, Brooke 9                  2) Dillon, Grace 9                
     3) Callaghan, Anna 9               4) Signorile, Alyssa 9            
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT         NS        
     1) Frank, Jillian E 9              2) Malionek, Zoe M 9              
     3) Cambareri, Marcella M 9         4) Winthal, Kyla 9                
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                18.85      19.15        
  2 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                21.14      21.37        
  3 Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                24.28      23.62        
  4 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 26.21      25.42        
  5 Denfeld, Hunter A    6 GAEL-MR                24.10      26.71        
  6 Mccauley, Declan     6 GAEL-MR                31.24      35.10        
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                27.54         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                21.06      20.28        
  2 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                   NT      23.81        
  3 Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                30.07      26.38        
  4 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 30.72      30.62        
  5 Denfeld, Hunter A    6 GAEL-MR                33.03      30.80        
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                36.50         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                27.36      27.89        
  2 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 30.56      34.56        
  3 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                   NT      36.64        
  4 Denfeld, Hunter A    6 GAEL-MR                   NT      39.64        
 -- Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mccauley, Declan     6 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                   NT         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke          6 COND-MR                22.94      23.21        
  2 Jiang, Kevin *       6 WEST-MR                   NT      26.28        
  3 Talamas, Jack K      6 GAEL-MR                   NT      32.08        
  4 Chang, Benjamin      6 CFB-MR                 25.45      34.56        
 -- Bastone, James *     6 WEST-MR                   NT         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, William H     7 WEST-MR                15.29      17.00        
  2 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                18.99      18.49        
  3 Ryan, Ellis          7 WEST-MR                21.89      19.15        
  4 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                23.00      20.82        
  5 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                20.06      20.83        
  6 Dugan, Liam          7 CFB-MR                 21.94      21.45        
  7 Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                20.21      21.91        
  8 Malionek, Brayden    7 CFB-MR                 26.89      22.90        
  9 Gulotta, L.J.        7 CFB-MR                 27.12      27.33        
 10 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      26.52      27.41        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                22.67      21.28        
  2 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                25.00      21.36        
  3 Ryan, Ellis          7 WEST-MR                   NT      21.74        
  4 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                22.44      22.41        
  5 Dugan, Liam          7 CFB-MR                 28.15      25.68        
  6 Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                24.65      26.29        
  7 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      31.70      29.39        
  8 Malionek, Brayden    7 CFB-MR                 32.65      32.88        
 -- Gulotta, L.J.        7 CFB-MR                 32.45         NS        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                35.00         NS        
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                30.00         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, William H     7 WEST-MR                22.54      22.04        
  2 Lee, Aidan J         7 WEST-MR                26.81      22.13        
  3 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                25.66      26.84        
  4 Ryan, Ellis          7 WEST-MR                   NT      26.96        
  5 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                27.78      27.02        
  6 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                30.00      27.58        
  7 Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        28.05      27.79        
  8 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        29.97      29.37        
  9 Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR        36.14      32.23        
 10 Malionek, Brayden    7 CFB-MR                 34.56      35.72        
 11 Gulotta, L.J.        7 CFB-MR                 34.78      37.44        
 12 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      43.00      38.68        
 13 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR        34.66      38.95        
 -- Dugan, Liam          7 CFB-MR                 31.77         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                40.00         NS        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                42.00         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scala, William H     7 WEST-MR                18.24      19.22        
  2 Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR        22.17      20.67        
  3 Greenberg, Aaron     7 WEST-MR                20.92      23.01        
  4 Vumbacco, Stephen    7 WEST-MR                25.63      24.20        
  5 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                30.00      25.52        
  6 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR        35.37      25.89        
  7 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        29.39      28.29        
  8 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      35.00      34.00        
 -- Ryan, Ellis          7 WEST-MR                41.96         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR        32.04         DQ        
      Alternating Kick
 -- Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        27.20         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                33.00         NS        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                33.00         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                16.47      16.62        
  2 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR                16.35      17.03        
  3 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 20.13      17.66        
  4 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR                17.02      17.94        
  5 Greenberg, Jason     8 WEST-MR                19.28      18.51        
  6 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                20.63      18.53        
  7 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      20.76      18.56        
  8 Denfeld, JP          8 GAEL-MR                22.91      19.33        
  9 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      18.51      19.36        
 10 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                26.75      19.52        
 11 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                16.53      20.41        
 12 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                   NT      22.13        
 13 Gu, Eric             8 CFJV-MR                20.00      22.16        
 14 Girandola, Trevor    8 COND-MR                21.19      22.81        
 15 Galler, Aidan        8 CFJV-MR                27.78      24.32        
 16 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                23.35      24.74        
 17 Chang, William       8 CFB-MR                 23.13      24.97        
 18 Reich, Owen J        8 GAEL-MR                31.22      25.39        
 19 Peksen, Umut B       8 COND-MR                31.50      27.43        
 -- Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                23.68         NS        
 -- Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                   NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                23.18      19.03        
  2 Lee, Christian       8 WEST-MR                20.78      19.42        
  3 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 21.65      21.18        
  4 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                21.98      21.37        
  5 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      25.92      22.34        
  6 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      27.05      22.71        
  7 Gu, Eric             8 CFJV-MR                25.10      23.79        
  8 Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                25.95      24.45        
  9 Girandola, Trevor    8 COND-MR                24.71      24.61        
 10 Galler, Aidan        8 CFJV-MR                31.95      25.84        
 11 Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                29.23      26.94        
 12 Weir, Isaiah         8 GAEL-MR                   NT      27.56        
 13 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                28.38      28.25        
 14 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                   NT      29.01        
 15 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                36.33      30.76        
 -- Peksen, Umut B       8 COND-MR                31.75         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Denfeld, JP          8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Chang, William       8 CFB-MR                 24.89         NS        
 -- Reich, Owen J        8 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                23.96      21.24        
  2 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR        22.81      22.38        
  3 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR        22.54      22.78        
  4 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR                21.90      22.81        
  5 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                25.63      23.33        
  6 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 29.78      23.71        
  7 Greenberg, Jason     8 WEST-MR                22.43      24.02        
  8 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR        24.76      24.32        
  9 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                23.02      24.55        
 10 Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                28.86      26.09        
 11 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                27.92      26.14        
 12 Gu, Eric             8 CFJV-MR                27.46      27.22        
 13 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      36.95      27.54        
 14 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                35.92      29.34        
 15 Chang, William       8 CFB-MR                 30.78      30.04        
 16 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                38.75      31.04        
 17 Girandola, Trevor    8 COND-MR                28.72      31.40        
 18 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                   NT      32.55        
 19 Wolfson, Dylan J     8 COND-MR                28.56      32.71        
 20 Galler, Aidan        8 CFJV-MR                45.00      34.62        
 21 Reich, Owen J        8 GAEL-MR                   NT      36.32        
 22 Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                   NT      37.98        
 23 Weir, Isaiah         8 GAEL-MR                53.71      38.30        
 -- Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      28.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Peksen, Umut B       8 COND-MR                45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Denfeld, JP          8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR        17.11      18.15        
  2 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                18.72      18.24        
  3 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      20.92      18.44        
  4 Lee, Christian       8 WEST-MR                18.52      18.76        
  5 Kim, Christian J     8 COND-MR                17.00      19.00        
  6 Greenberg, Jason     8 WEST-MR                18.83      19.42        
  7 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                22.00      20.46        
  8 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR                22.92      21.00        
  9 Delane, KJ J         8 GAEL-MR                   NT      21.42        
  9 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR                20.49      21.42        
 11 Costabile, Ryan      8 CFB-MR                 23.45      22.17        
 12 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR        19.47      22.25        
 13 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      29.15      22.47        
 14 Tirsch, Jack T       8 WEST-MR                   NT      24.05        
 15 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR        28.99      24.12        
 16 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR        24.36      24.77        
 17 Gu, Eric             8 CFJV-MR                26.00      24.85        
 18 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR        27.82      25.17        
 19 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                31.58      25.36        
 20 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                   NT      25.51        
 21 Arevalo, Brayan A    8 SPAR-MR                32.23      26.66        
 22 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      33.35      26.87        
 23 Girandola, Trevor    8 COND-MR                30.00      30.61        
 24 Dancygier, Scott     8 CFJV-MR                30.68      32.31        
 25 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                45.97      35.02        
 -- Reich, Owen J        8 GAEL-MR                36.38         DQ        
      One hand touch
 -- Galler, Aidan        8 CFJV-MR                50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wolfson, Dylan J     8 COND-MR                23.59         NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR        33.88      34.59        
  2 Lee, Aidan J         7 WEST-MR                35.75      35.18        
  3 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                35.24      35.79        
  4 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      36.10      35.92        
  5 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR        36.09      36.32        
  6 Kim, Christian J     8 COND-MR                36.05      37.04        
  7 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR                36.56      37.89        
  8 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR        38.92      39.13        
  9 Delane, KJ J         8 GAEL-MR                42.02      39.64        
 10 Tsukikawa, Renzo G   7 WEST-MR                45.21      40.38        
 11 Eppner, Remy         8 CFJV-MR                43.59      40.57        
 12 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR        40.65      41.32        
 13 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR        39.49      41.39        
 14 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR        43.75      42.72        
 15 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR        43.46      42.89        
 16 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR        44.76      45.21        
 17 Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR        46.14      45.33        
 18 Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        45.82      46.15        
 19 Denfeld, JP          8 GAEL-MR                45.75      46.23        
 20 Wolfson, Dylan J     8 COND-MR                45.00      46.82        
 21 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                49.10      48.65        
 22 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR        50.66      49.33        
 23 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        51.96      50.21        
 24 Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR        53.81      54.23        
 25 Mccauley, Finn M     8 GAEL-MR                52.67      54.28        
 26 Seshadri, Vikram *   8 WEST-MR                48.57      54.96        
 27 Iodice, Alex         8 CFJV-MR                50.00      56.42        
 28 Peksen, Umut B       8 COND-MR              1:00.00    1:01.97        
 -- Terri, Jules K       7 COND-MR                30.00         NS        
 -- Weir, Isaiah         8 GAEL-MR              1:25.08         NS        
 -- O'Brien, Jack E      7 COND-MR                25.00         NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR        39.58      39.06        
  2 Lee, Christian       8 WEST-MR                42.30      41.15        
  3 Lee, Aidan J         7 WEST-MR                42.71      43.26        
  4 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR        40.40      43.51        
  5 Kim, Christian J     8 COND-MR                43.81      44.48        
  6 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      43.50      46.15        
  7 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR        47.09      46.74        
  8 Delane, KJ J         8 GAEL-MR                48.95      47.59        
  9 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR        47.59      48.69        
 10 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR        49.09      50.15        
 11 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR        48.50      50.86        
 12 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR        48.48      51.90        
 13 Burstein, Dillon S   8 SPAR-MR                56.57      53.14        
 14 O'Donnell, Mikey W   7 Marlins Bgnw-MR      1:09.72      55.19        
 15 Malik, Rohan         7 Marlins Bgnw-MR        57.99      55.31        
 16 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR        55.34      55.81        
 17 Dugan, Liam          7 CFB-MR                 58.65      58.71        
 18 Malionek, Brayden    7 CFB-MR               1:05.99    1:04.52        
 -- Gulotta, L.J.        7 CFB-MR               1:03.12         DQ        
      Did not finish on back
 -- Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR        50.65         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Chang, William       8 CFB-MR               1:05.89         NS        
 -- Franks, Finn J       7 Marlins Bgnw-MR        52.00         NS        
 -- Moran, Jack M        7 Marlins Bgnw-MR      1:00.49         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J         7 WEST-MR              1:28.54    1:26.55        
  2 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR              1:28.34    1:28.08        
  3 Sakharuk, Nikita V   8 Marlins Bgnw-MR      1:42.73    1:28.97        
  4 Lee, Christian       8 WEST-MR              1:33.62    1:31.57        
  5 Scala, William H     7 WEST-MR              1:28.49    1:31.99        
  6 Kim, Christian J     8 COND-MR              1:55.00    1:32.17        
  7 Du, Alexander W      8 Marlins Bgnw-MR      1:36.13    1:32.77        
  8 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:36.34    1:32.90        
  9 Greenberg, Jason     8 WEST-MR              1:44.14    1:34.99        
 10 Nunez, Alex B        8 Marlins Bgnw-MR      1:31.42    1:35.71        
 11 Pagnotta, Nicolas    8 WEST-MR              1:43.07    1:37.73        
 12 Veru, Theodore V     8 GAEL-MR              1:40.98    1:39.58        
 13 Desmaras, Jorge D    8 Marlins Bgnw-MR      1:52.84    1:42.36        
 14 Desmaras, Mariano    8 Marlins Bgnw-MR      1:45.77    1:46.10        
 15 Savvides, Alexi      7 Marlins Bgnw-MR      1:57.76    1:47.39        
 16 Desmaras, Juan Car   8 Marlins Bgnw-MR      1:45.89    1:47.64        
 17 Wohl, Evan S         8 Marlins Bgnw-MR      1:47.68    1:49.46        
 18 Lucchese, Felix B    8 Marlins Bgnw-MR      1:54.27    1:55.23        
 19 Wolfson, Dylan J     8 COND-MR              1:50.00    1:55.74        
 20 Weir, Isaiah         8 GAEL-MR                   NT    2:25.73        
 -- Delane, KJ J         8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:55.57    2:51.34        
     1) Lee, Aidan J 7                  2) Pagnotta, Nicolas A 8          
     3) Lee, Christian 8                4) Scala, William H 7             
  2 Condors-MR  'A'                             3:21.45    3:09.42        
     1) Dwyer, Luke 6                   2) McGillycuddy, Michael K 8      
     3) Zhao, Matthew N 7               4) Kim, Christian J 8             
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            3:34.87    3:10.84        
     1) Greenberg, Jason 8              2) Ryan, Ellis 7                  
     3) Greenberg, Aaron 7              4) Tsukikawa, Renzo G 7           
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'           3:35.50    3:40.02        
     1) Eppner, Remy 8                  2) Dancygier, Scott 8             
     3) Gu, Eric 8                      4) Iodice, Alex 8                 
  5 Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT    3:56.94        
     1) Dugan, Liam 7                   2) Chang, William 8               
     3) Costabile, Ryan 8               4) Malionek, Brayden R 7          
 -- Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:26.90         NS        
     1) Madden, Jack M 8                2) LePage, Henry R 8              
     3) McClung, Max M 8                4) Finkelberg, Alex L 7           
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      33.59      32.77        
  2 Amato, Jason C       9 WEST-MR                32.85      32.88        
  3 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR        32.47      33.24        
  4 Park, Edward J       9 COND-MR                33.71      33.37        
  5 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR                33.19      33.69        
  6 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR                33.40      33.81        
  7 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                43.00      35.72        
  8 Santry, Emmet P      9 WEST-MR                35.07      36.09        
  9 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      34.44      37.60        
 10 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR        37.61      38.33        
 11 Dugan, Owen          9 CFB-MR                 38.91      38.50        
 12 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR        40.64      39.21        
 13 Han, Justin          9 COND-MR                38.32      39.52        
 14 Pastore, James V     9 CFB-MR                 42.43      40.01        
 15 Calero, Markus A     9 COND-MR                40.07      40.40        
 16 Eforo, Edward        9 GAEL-MR                40.56      40.63        
 17 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                41.50      40.92        
 17 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      40.58      40.92        
 19 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR                42.68      41.30        
 20 Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT      41.95        
 21 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR      43.45      42.22        
 22 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                45.32      42.53        
 23 Witko, Cole A        9 COND-MR                41.43      44.53        
 24 Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR                39.87      44.58        
 25 Fullerton, Riley     9 GAEL-MR                43.57      45.13        
 26 Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR        38.59      45.37        
 27 Collins, T.J.        9 CFB-MR                 54.40      48.04        
 -- Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR        30.14         NS        
 -- Reilly, Danny W      9 GAEL-MR                41.50         NS        
 -- Shaari, Michael M    9 COND-MR                44.57         NS        
 -- Cohen, William A     9 GAEL-MR                57.98         NS        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Jason C       9 WEST-MR              1:17.91    1:12.17        
  2 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR              1:15.18    1:13.79        
  3 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:13.85    1:13.82        
  4 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR      1:14.95    1:14.90        
  5 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR              1:14.95    1:15.08        
  6 Kantar, Michael F    9 COND-MR              1:14.48    1:17.36        
  7 Kantar, David F      9 COND-MR              1:17.50    1:21.70        
  8 Han, Justin          9 COND-MR              1:40.00    1:27.64        
  9 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                   NT    1:27.75        
 10 Pastore, James V     9 CFB-MR               1:32.89    1:29.98        
 11 Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR      1:25.63    1:30.12        
 12 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:29.85    1:31.25        
 13 Dugan, Owen          9 CFB-MR               1:30.77    1:32.12        
 14 Eforo, Edward        9 GAEL-MR              1:36.60    1:32.28        
 15 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:30.20    1:32.58        
 16 Stanley, Ben D       9 WEST-MR                   NT    1:35.04        
 17 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR              1:36.75    1:35.92        
 18 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                   NT    1:38.13        
 19 Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR              1:39.74    1:38.22        
 20 Reilly, Danny W      9 GAEL-MR              1:38.76    1:43.00        
 21 Cohen, William A     9 GAEL-MR              2:13.81    2:09.06        
 -- Collins, T.J.        9 CFB-MR               1:59.11         NS        
 -- Calero, Markus A     9 COND-MR              1:49.60         NS        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Jason C       9 WEST-MR                40.79      38.22        
  2 Santry, Emmet P      9 WEST-MR                43.43      39.87        
  3 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR                39.63      40.23        
  4 Park, Edward J       9 COND-MR                41.24      40.36        
  5 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                54.14      42.93        
  6 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      42.79      43.75        
  7 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                   NT      44.32        
  8 Calero, Markus A     9 COND-MR                46.49      44.64        
  9 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      42.89      45.07        
 10 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                51.67      45.47        
 11 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      50.69      45.71        
 12 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      44.99      46.07        
 13 Dugan, Owen          9 CFB-MR                 51.57      47.00        
 14 Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR                57.02      47.27        
 15 Pastore, James V     9 CFB-MR                 55.66      47.60        
 16 Reilly, Danny W      9 GAEL-MR                50.94      47.64        
 17 Fullerton, Riley     9 GAEL-MR                49.30      48.53        
 18 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR      51.36      50.56        
 19 Witko, Cole A        9 COND-MR                49.37      51.84        
 20 Stanley, Ben D       9 WEST-MR              1:08.69      52.11        
 21 Collins, T.J.        9 CFB-MR               1:07.88      52.58        
 22 Shaari, Michael M    9 COND-MR                58.38      58.08        
 -- Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Eforo, Edward        9 GAEL-MR                54.23         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR      1:21.10    1:21.74        
  2 Santry, Emmet P      9 WEST-MR              1:30.35    1:26.96        
  3 Kantar, Michael F    9 COND-MR              1:31.56    1:29.00        
  4 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR      1:26.87    1:32.50        
  5 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR      1:44.23    1:39.41        
  6 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:42.09        
  7 Kantar, David F      9 COND-MR              1:37.30    1:43.03        
  8 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR              1:45.60    1:45.70        
  9 Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR      1:40.28    1:46.07        
 -- Stanley, Ben D       9 WEST-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR      1:15.25         NS        
 -- Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR      1:41.91         NS        
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR        40.53      42.89        
  2 Han, Justin          9 COND-MR                47.50      45.10        
  3 Ginesin, Zach        9 CFJV-MR                48.74      46.86        
  4 Kantar, Michael F    9 COND-MR                47.67      47.05        
  5 Park, Edward J       9 COND-MR                49.79      48.06        
  6 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR        51.32      48.85        
  7 Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR        47.87      50.42        
  8 Kantar, David F      9 COND-MR                52.50      51.01        
  9 Dugan, Owen          9 CFB-MR                 52.61      51.37        
 10 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR        53.23      53.57        
 11 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR    1:10.93      54.49        
 12 Witko, Cole A        9 COND-MR                56.07      54.64        
 13 Fullerton, Riley     9 GAEL-MR                54.96      54.86        
 14 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR      56.01      55.01        
 15 Reilly, Danny W      9 GAEL-MR                56.86      56.58        
 16 Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT      57.90        
 17 Eforo, Edward        9 GAEL-MR                59.30      58.82        
 18 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:01.64      58.95        
 19 Calero, Markus A     9 COND-MR              1:08.72    1:00.08        
 20 Collins, T.J.        9 CFB-MR               1:00.98    1:00.88        
 21 Shaari, Michael M    9 COND-MR              1:02.54    1:01.12        
 22 Robinson, Miles J    9 GAEL-MR                   NT    1:03.13        
 -- Cohen, William A     9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ehrenfeld, Hayden    9 WEST-MR                54.51         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Pastore, James V     9 CFB-MR               1:04.67         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR        33.70      35.05        
  2 Amato, Jason C       9 WEST-MR                38.72      37.37        
  3 Santry, Emmet P      9 WEST-MR                41.02      40.13        
  4 Spencer, Dylan A     9 WEST-MR                42.64      40.69        
  5 Park, Edward J       9 COND-MR                39.49      41.05        
  6 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      42.88      41.07        
  7 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR        38.87      41.95        
  8 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      44.01      44.77        
  9 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                43.59      45.46        
 10 Guglielmi, Luke B    9 WEST-MR                54.86      46.00        
 11 Calero, Markus A     9 COND-MR                   NT      46.58        
 12 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR                56.54      46.81        
 13 Mallett, Christian   9 COND-MR                   NT      48.17        
 14 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      49.55      50.01        
 15 Han, Justin          9 COND-MR                45.00      51.84        
 16 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      49.29      53.21        
 17 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:07.16      54.13        
 18 Stanley, Ben D       9 WEST-MR                   NT      55.61        
 19 Witko, Cole A        9 COND-MR                56.19      58.21        
 20 Shaari, Michael M    9 COND-MR                58.77    1:02.57        
 21 Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR        53.58    1:02.94        
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delfico, Ryan A      9 Marlins Bgnw-MR      2:36.87    2:41.65        
  2 Weiner, Joe L        9 Marlins Bgnw-MR      2:50.43    2:58.94        
  3 Tuncoglu, Andre      9 Marlins Bgnw-MR      3:09.60    3:02.72        
  4 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    3:07.28    3:06.33        
  5 Kantar, Michael F    9 COND-MR              3:05.62    3:10.67        
  6 Kantar, David F      9 COND-MR              3:10.00    3:11.27        
  7 Norris, Timothy M    9 GAEL-MR              3:25.86    3:12.09        
  8 Stern, Ben S         9 Marlins Bgnw-MR      3:21.86    3:26.10        
  9 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:32.88        
 10 Cole, Harrison R     9 Marlins Bgnw-MR      3:42.00    3:34.00        
 11 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    3:40.00    3:44.49        
 12 Nack, Adam N         9 Marlins Bgnw-MR      3:42.00    3:46.92        
 13 D'Alessandro, Bria   9 Rivertown Rays-MR    3:59.00    4:22.66        
 -- Rosen, Spencer J     9 Marlins Bgnw-MR      3:50.45         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                             2:34.85    2:39.62        
     1) Park, Edward J 9                2) Han, Justin 9                  
     3) Kantar, Michael F 9             4) Kantar, David F 9              
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:51.95    3:00.68        
     1) McPhee, Tommy 9                 2) Hahn, Benjamin R 9             
     3) Becker, Scott J 9               4) Boder, Jared 9                 
 -- Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:47.93         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Hands brought beyond the hipline during stroke - b
     1) Amato, Jason C 9                2) Ehrenfeld, Hayden J 9          
     3) Spencer, Dylan A 9              4) Santry, Emmet P 9              
 -- Condors-MR  'B'                             3:16.94         NS        
     1) Witko, Cole A 9                 2) Mallett, Christian N 9         
     3) Calero, Markus A 9              4) Shaari, Michael M 9            
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'A'                      NT         NS        
     1) Choudhri, Aman 9                2) Collins, T.J. 9                
     3) Darmanovic, Stefan 9            4) Dugan, Owen 9