Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/9/2013 01:01 PM
                  2013 MR TVSC Snowball Mini Meet - 1/6/2013                   
                 Long Beach Snowball Meet, Sanction #: 130101                  
                       Hosted by Three Village Swim Club                       
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The Bardak Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Dorothy R     6 Tmsuffolk-MR           23.54      20.34         20  
  2 Miller, Lia          6 HYB-MR                 27.84      23.98         17  
  3 Seale, Sarah E       6 TVSC-MR                26.75      25.12         16  
  4 Healy, Sierra        6 HYB-MR                 26.40      25.73         15  
  5 Poschmann, Kristy    6 HYB-MR                 26.48      26.75         14  
  6 Sansiviero, Kaitly   6 Express Swimming-MR    27.84      27.48         13  
  7 Paggi, Sofia C       6 LBA-MR                 27.01      29.67         12  
  8 Bances, Alayna H     6 TVSC-MR                34.17      31.43         11  
  9 Aksoy, Zehra         6 Tmsuffolk-MR           32.90      32.75          9  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Torre Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Dorothy R     6 Tmsuffolk-MR           24.68      26.97         20  
  2 Healy, Sierra        6 HYB-MR                 27.93      28.32         17  
  3 Miller, Lia          6 HYB-MR                 33.95      28.72         16  
  4 Paggi, Sofia C       6 LBA-MR                 31.10      28.77         15  
  5 Seale, Sarah E       6 TVSC-MR                27.28      29.08         14  
  6 Sansiviero, Kaitly   6 Express Swimming-MR    30.94      29.81         13  
  7 Bances, Alayna H     6 TVSC-MR                28.59      33.91         12  
  8 Poschmann, Kristy    6 HYB-MR                 29.19      38.23         11  
 -- Aksoy, Zehra         6 Tmsuffolk-MR           34.95         DQ        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: The Furbeck Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Dorothy R     6 Tmsuffolk-MR           23.89      26.84         20  
  2 Aksoy, Zehra         6 Tmsuffolk-MR           41.50      43.00         17  
 -- Paggi, Sofia C       6 LBA-MR                 35.00         DQ        
 -- Sansiviero, Kaitly   6 Express Swimming-MR    45.70         DQ        
 -- Seale, Sarah E       6 TVSC-MR                36.64         DQ        
 -- Bances, Alayna H     6 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Miller, Lia          6 HYB-MR                 29.00         DQ        
 -- Poschmann, Kristy    6 HYB-MR                 28.00         DQ        
 -- Healy, Sierra        6 HYB-MR                 28.00         DQ        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The Retzlaff Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Howley, Tess O       7 LBA-MR                 16.47      15.99         20  
  2 Pergan, Karsten E    7 TVSC-MR                19.24      17.17         17  
  3 Broderick, Catheri   7 Express Swimming-MR    22.02      17.60         15  
  4 Xu, Isabel X         7 TVSC-MR                17.48      17.89         14  
  5 Celli, Leah N        7 HAA-MR                 17.40      18.38         13  
  6 Riordan, Caitlyn E   7 Tmsuffolk-MR           18.95      18.42         12  
  7 Mroczka, Kiera C     7 WISC-MR                22.87      18.49         11  
  8 O'Brien, Kate        7 WISC-MR                20.32      19.07          9  
  9 Dimaculangan, Abig   7 TVSC-MR                19.02      19.16          7  
 10 Louser, Sara C       7 TVSC-MR                20.54      19.35          6  
 11 Fehrenbach, Samant   7 HAA-MR                 20.28      20.37          5  
 12 Foley, Maya R        7 Tmsuffolk-MR           22.38      20.90          4  
 13 Cohen, Raya J        7 Tmsuffolk-MR           32.95      21.15          3  
 14 Scanlon, Teagan      7 WISC-MR                25.88      21.27          2  
 15 Schlegel, Olivia P   7 TVSC-MR                20.93      21.60          1  
 16 Polito, Lauren E     7 HS-MR                  26.81      21.68        
 17 Davi, Sarah          7 WISC-MR                20.24      22.17         16  
 18 Wilkins, Isabel R    7 Express Swimming-MR    45.25      22.28        
 19 Kavanagh, Sarah M    7 LBA-MR                 21.03      22.50        
 20 Retzlaff, Emilia A   7 TVSC-MR                24.00      22.70        
 21 Hoffmann, Isabel M   7 TVSC-MR                24.20      22.90        
 22 Gomerman, Raquel E   7 Tmsuffolk-MR           43.85      25.40        
 23 Murugaverl, Marudh   7 LBA-MR                 29.26      25.65        
 24 Willie, Raina d      7 TVSC-MR                28.10      25.92        
 25 MACCHIA, Makenzie    7 Express Swimming-MR    30.00      26.94        
 26 Moriarty, Margaret   7 LBA-MR                 40.00      27.28        
 27 D'Andrea, Lily M     7 LBA-MR                 35.35      28.14        
 28 Amanatides, Zoe R    7 Tmsuffolk-MR           33.95      35.63        
 29 Lynch, Katherine A   7 LBA-MR                 40.00      45.45        
 -- Bogucki, Isabella    7 TVSC-MR                23.37         NS        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Pergan Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Howley, Tess O       7 LBA-MR                 19.92      17.93         20  
  2 Xu, Isabel X         7 TVSC-MR                19.56      19.55         17  
  3 Celli, Leah N        7 HAA-MR                 20.61      20.37         16  
  4 Schlegel, Olivia P   7 TVSC-MR                22.59      21.63         15  
  5 Pergan, Karsten E    7 TVSC-MR                21.39      21.97         14  
  6 Broderick, Catheri   7 Express Swimming-MR    28.60      22.14         13  
  7 O'Brien, Kate        7 WISC-MR                22.52      22.67         12  
  8 Fehrenbach, Samant   7 HAA-MR                 24.80      23.23         11  
  9 Mroczka, Kiera C     7 WISC-MR                25.41      23.84          9  
 10 Riordan, Caitlyn E   7 Tmsuffolk-MR           23.27      24.10          7  
 11 Polito, Lauren E     7 HS-MR                     NT      24.95          4  
 12 Foley, Maya R        7 Tmsuffolk-MR           29.61      25.14          6  
 13 Dimaculangan, Abig   7 TVSC-MR                23.88      25.25          5  
 14 Scanlon, Teagan      7 WISC-MR                28.99      25.38          3  
 15 Davi, Sarah          7 WISC-MR                26.08      25.59          2  
 16 Hoffmann, Isabel M   7 TVSC-MR                25.09      25.80          1  
 17 Louser, Sara C       7 TVSC-MR                26.32      25.86        
 18 Wilkins, Isabel R    7 Express Swimming-MR    34.05      26.80        
 19 MACCHIA, Makenzie    7 Express Swimming-MR    33.00      27.58        
 20 Murugaverl, Marudh   7 LBA-MR                 27.71      27.82        
 21 Retzlaff, Emilia A   7 TVSC-MR                28.23      28.11        
 21 Gomerman, Raquel E   7 Tmsuffolk-MR           53.86      28.11        
 23 Kavanagh, Sarah M    7 LBA-MR                 28.34      28.48        
 24 Cohen, Raya J        7 Tmsuffolk-MR           38.95      30.90        
 25 Moriarty, Margaret   7 LBA-MR                 40.00      31.88        
 26 Willie, Raina d      7 TVSC-MR                29.07      33.74        
 27 D'Andrea, Lily M     7 LBA-MR                 33.64      35.93        
 28 Lynch, Katherine A   7 LBA-MR                 40.00      38.90        
 -- Amanatides, Zoe R    7 Tmsuffolk-MR           39.90         DQ        
 -- Bogucki, Isabella    7 TVSC-MR                24.75         NS        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: William Sun
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Broderick, Catheri   7 Express Swimming-MR    29.84      25.23         20  
  2 O'Brien, Kate        7 WISC-MR                26.79      25.80         17  
  3 Xu, Isabel X         7 TVSC-MR                27.14      26.09         16  
  4 Howley, Tess O       7 LBA-MR                 27.14      26.47         15  
  5 Schlegel, Olivia P   7 TVSC-MR                32.99      26.55         14  
  6 Dimaculangan, Abig   7 TVSC-MR                26.30      27.60         13  
  7 Pergan, Karsten E    7 TVSC-MR                28.32      28.03         12  
  8 Riordan, Caitlyn E   7 Tmsuffolk-MR           26.15      28.49         11  
  9 Celli, Leah N        7 HAA-MR                 27.50      28.56          9  
 10 Davi, Sarah          7 WISC-MR                28.64      28.76          7  
 11 Wilkins, Isabel R    7 Express Swimming-MR    45.00      29.07          6  
 12 Louser, Sara C       7 TVSC-MR                31.66      30.86          5  
 13 Foley, Maya R        7 Tmsuffolk-MR           32.48      30.94          4  
 14 Fehrenbach, Samant   7 HAA-MR                 34.19      31.55          3  
 15 MACCHIA, Makenzie    7 Express Swimming-MR    38.00      32.08          2  
 16 Mroczka, Kiera C     7 WISC-MR                32.99      32.54          1  
 17 Kavanagh, Sarah M    7 LBA-MR                 40.58      33.18        
 18 Hoffmann, Isabel M   7 TVSC-MR                36.99      33.51        
 19 Willie, Raina d      7 TVSC-MR                36.99      35.20        
 20 Gomerman, Raquel E   7 Tmsuffolk-MR           38.50      35.21        
 21 D'Andrea, Lily M     7 LBA-MR                 40.41      37.50        
 22 Murugaverl, Marudh   7 LBA-MR                 35.00      43.10        
 -- Amanatides, Zoe R    7 Tmsuffolk-MR           40.90         DQ        
 -- Moriarty, Margaret   7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Retzlaff, Emilia A   7 TVSC-MR                36.99         DQ        
 -- Scanlon, Teagan      7 WISC-MR                35.99         DQ        
 -- Cohen, Raya J        7 Tmsuffolk-MR           39.95         DQ        
 -- Polito, Lauren E     7 HS-MR                     NT         DQ        
 -- Bogucki, Isabella    7 TVSC-MR                31.39         NS        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: The Willie Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Xu, Isabel X         7 TVSC-MR                19.37      18.78         20  
  2 Howley, Tess O       7 LBA-MR                 21.10      19.58         17  
  3 Celli, Leah N        7 HAA-MR                 20.56      19.64         16  
  4 Pergan, Karsten E    7 TVSC-MR                22.45      21.04         15  
  5 Broderick, Catheri   7 Express Swimming-MR    25.59      21.22         14  
  6 O'Brien, Kate        7 WISC-MR                21.55      21.59         13  
  7 Schlegel, Olivia P   7 TVSC-MR                24.94      23.47         12  
  8 Scanlon, Teagan      7 WISC-MR                35.88      24.21         11  
  9 Mroczka, Kiera C     7 WISC-MR                31.29      24.75          8  
  9 Wilkins, Isabel R    7 Express Swimming-MR    40.00      24.75          8  
 11 Riordan, Caitlyn E   7 Tmsuffolk-MR           26.64      24.85          6  
 12 Louser, Sara C       7 TVSC-MR                27.24      24.87          5  
 13 Retzlaff, Emilia A   7 TVSC-MR                32.99      25.31          4  
 14 Kavanagh, Sarah M    7 LBA-MR                 30.10      25.67          3  
 15 Dimaculangan, Abig   7 TVSC-MR                23.55      25.73          2  
 16 Davi, Sarah          7 WISC-MR                27.99      26.53          1  
 17 Foley, Maya R        7 Tmsuffolk-MR           28.21      26.72        
 18 Hoffmann, Isabel M   7 TVSC-MR                31.99      30.73        
 19 Willie, Raina d      7 TVSC-MR                43.02      39.86        
 -- Fehrenbach, Samant   7 HAA-MR                 32.00         DQ        
 -- D'Andrea, Lily M     7 LBA-MR                 37.62         DQ        
 -- MACCHIA, Makenzie    7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Murugaverl, Marudh   7 LBA-MR                 35.57         DQ        
 -- Lynch, Katherine A   7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Polito, Lauren E     7 HS-MR                  30.49         DQ        
 -- Moriarty, Margaret   7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Bogucki, Isabella    7 TVSC-MR                27.29         NS        
 
Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: The Pergan Family
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                1:32.88    1:32.31         34  
     1) O'Brien, Kate 7                 2) Davi, Sarah 7                  
     3) Mroczka, Kiera C 7              4) Scanlon, Teagan 7              
                  20.85       45.31 (24.46)     1:10.36 (25.05)     1:32.31 (21.95)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:33.77    1:41.05         32  
     1) Kavanagh, Sarah M 7             2) Murugaverl, Marudhini 7        
     3) Paggi, Sofia C 6                4) Howley, Tess O 7               
                                  53.19 ( )     1:41.05 (47.86)                    
  3 Long Island Express-MR  'A'                 1:31.09    1:43.32         30  
     1) Sansiviero, Kaitlyn R 6         2) MACCHIA, Makenzie 7            
     3) Wilkins, Isabel R 7             4) Broderick, Catherine M 7       
                                                    1:14.57 ( )     1:43.32 (28.75)
  4 Three Village Swim Club-MR  'B'             1:32.50    1:44.54         28  
     1) Willie, Raina d 7               2) Hoffmann, Isabel M 7           
     3) Retzlaff, Emilia A 7            4) Schlegel, Olivia P 7           
                                1:01.60 ( )     1:44.54 (42.94)                    
 -- Three Village Swim Club-MR  'A'             1:16.28   X1:19.21         40  
     1) Dimaculangan, Abigail X 7       2) Pergan, Karsten E 7            
     3) Louser, Sara C 7                4) Xu, Isabel X 7                 
                                  39.67 ( )     1:19.21 (39.54)                    
 -- Three Village Swim Club-MR  'C'             1:40.00         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The Furbeck family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Caroline      8 LBA-MR                 36.92      37.55         20  
  2 Clayton, Caelan      8 HYB-MR                 40.43      38.14         17  
  3 Eldredge, Alexandr   8 Express Swimming-MR    40.17      38.32         16  
  4 Valle, Ashley A      8 Express Swimming-MR    39.12      38.35         15  
  5 O'Connell, Siobhan   8 Express Swimming-MR    41.46      39.51         14  
  6 Yang, Claire W       8 TVSC-MR                40.76      39.54         13  
                  19.19       39.54 (20.35)                                        
  7 Phelan, Denise G     8 Tmsuffolk-MR           45.80      39.85         12  
  8 Sommerstad, Kate A   8 TVSC-MR                39.63      39.89         11  
                  18.93       39.89 (20.96)                                        
  9 Fisher, Mary Y       8 TVSC-MR                40.27      40.37          9  
                  19.16       40.37 (21.21)                                        
 10 Rodgers, Victoria    8 HYB-MR                 51.00      40.58          7  
                  19.15       40.58 (21.43)                                        
 11 Winters, Emma C      8 HS-MR                  44.48      40.67          6  
 12 Figueroa, Logan      8 WISC-MR                45.43      41.26          5  
 13 Dimaria, Jennifer    8 Tmsuffolk-MR           43.00      41.31          4  
                  20.24       41.31 (21.07)                                        
 14 St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR     44.80      41.48          3  
                  19.64       41.48 (21.84)                                        
 15 Rose, Natalie M      8 Express Swimming-MR    52.46      41.85          2  
                  19.74       41.85 (22.11)                                        
 16 Garra, Gabrielle M   8 HYB-MR                 43.67      42.03          1  
 17 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR     46.02      42.10        
 18 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     47.08      42.67        
                  20.32       42.67 (22.35)                                        
 19 Hanin, Katherine P   8 HS-MR                  44.72      42.68        
 20 Sansiviero, Regan    8 Express Swimming-MR    43.72      42.76        
                  20.26       42.76 (22.50)                                        
 21 Canty, Katie E       8 Express Swimming-MR    42.91      43.06        
 22 Farrell, Hope M      8 TVSC-MR              1:01.99      43.09        
                  20.23       43.09 (22.86)                                        
 23 Poschmann, Katie G   8 HYB-MR                 54.00      43.30        
 24 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 56.00      43.42        
                  19.54       43.42 (23.88)                                        
 25 Winters, Mia E       8 HS-MR                  50.88      43.48        
 25 Dicarlo, Samantha    8 TVSC-MR              1:03.99      43.48        
 27 Plachta, Emily       8 HYB-MR                 54.00      43.50        
 28 Grefski, Emma M      8 Tmsuffolk-MR           45.74      44.03        
                  20.33       44.03 (23.70)                                        
 29 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR     44.61      44.34        
                  21.69       44.34 (22.65)                                        
 30 Mutarelli, Kiera L   8 TVSC-MR                47.91      45.32        
 31 Wangerman, Alana M   8 LBA-MR                 42.64      45.58        
                  22.90       45.58 (22.68)                                        
 32 Wagner, Kasey M      8 Tmsuffolk-MR           45.83      45.71        
                  20.51       45.71 (25.20)                                        
 33 Bakke, Bernadette    8 Tmsuffolk-MR           55.95      45.73        
                  22.44       45.73 (23.29)                                        
 34 Brown, Petra E       8 Express Swimming-MR  1:00.00      45.85        
                  21.73       45.85 (24.12)                                        
 35 Quinn, Charley A     8 LBA-MR               1:15.00      46.15        
 36 Fenech, Lily R       8 LBA-MR                 50.00      47.61        
                  22.15       47.61 (25.46)                                        
 37 Veit, Brennyn l      8 TVSC-MR                48.31      47.74        
                  22.65       47.74 (25.09)                                        
 38 Nizen, Keirsten      8 WISC-MR                56.99      48.03        
 39 Powers, Madeline E   8 LBA-MR               1:30.00      48.86        
 40 Parkes, Kaitlyn M    8 Tmsuffolk-MR           56.68      50.98        
 41 Alexandre, Emmanue   8 TVSC-MR              1:04.99      51.69        
                  23.26       51.69 (28.43)                                        
 42 Harkins, Emily M     8 LBA-MR                 48.34      51.91        
 43 McGorry, Kacey B     8 TVSC-MR              1:03.99      52.51        
 44 Tavera, Abigail B    8 Tmsuffolk-MR           51.57      52.67        
 45 Cordeiro, Sydney E   8 HYB-MR                 56.00      53.18        
 46 Rogers, Olivia R     8 Tmsuffolk-MR           57.66      53.21        
 47 Tuffey, Shannon E    8 LBA-MR                 53.76      54.26        
 48 Posner, Gwendolyn    8 LBA-MR               1:08.72      57.11        
 49 Holden, Elizabeth    8 TVSC-MR              1:04.99      59.06        
 50 Urban, Amanda        8 WISC-MR              1:02.16    1:01.04        
 51 Eisenberg, Sarah J   8 Express Swimming-MR  1:17.53    1:12.58        
                  22.06     1:12.58 (50.52)                                        
 -- Pompay, Arabella F   8 Express Swimming-MR    38.23         DQ        
      False start
                  17.28                                                            
 -- Deehan, Emma A       8 Express Swimming-MR  1:05.12         DQ        
 -- Simmons, Maya L      8 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
 -- Brockman, Hannah G   8 TVSC-MR              1:02.99         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Connetquot Swim Club
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Arabella F   8 Express Swimming-MR    20.16      18.88         20  
  2 Fisher, Mary Y       8 TVSC-MR                19.40      20.61         17  
  3 Valle, Ashley A      8 Express Swimming-MR    21.41      20.71         16  
  4 Davis, Caroline      8 LBA-MR                 22.11      20.76         15  
  5 Sommerstad, Kate A   8 TVSC-MR                21.16      21.05         14  
  6 Figueroa, Logan      8 WISC-MR                24.54      21.08         13  
  7 Eldredge, Alexandr   8 Express Swimming-MR    23.25      21.51         12  
  8 Winters, Mia E       8 HS-MR                     NT      21.89         11  
  9 Veit, Brennyn l      8 TVSC-MR                22.59      22.18          9  
 10 St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR     22.02      22.37          7  
 11 Garra, Gabrielle M   8 HYB-MR                 25.05      22.39          6  
 12 Rose, Natalie M      8 Express Swimming-MR    28.61      22.57          5  
 13 Rodgers, Victoria    8 HYB-MR                 23.20      22.67          4  
 14 Phelan, Denise G     8 Tmsuffolk-MR           24.28      22.81          2.5
 14 Plachta, Emily       8 HYB-MR                 25.60      22.81          2.5
 16 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 24.52      22.90          1  
 17 Mulieri, Kelsey      8 WISC-MR                22.27      22.93        
 18 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR     23.36      23.08        
 19 Hanin, Katherine P   8 HS-MR                     NT      23.10        
 20 Brown, Petra E       8 Express Swimming-MR    30.00      23.24        
 20 Nizen, Keirsten      8 WISC-MR                25.55      23.24        
 22 O'Connell, Siobhan   8 Express Swimming-MR    23.91      23.31        
 23 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     22.91      23.42        
 24 Dimaria, Jennifer    8 Tmsuffolk-MR           23.15      23.43        
 25 Farrell, Hope M      8 TVSC-MR                21.44      23.48        
 26 Sansiviero, Regan    8 Express Swimming-MR    23.68      23.73        
 27 Filacouris, Melina   8 Tmsuffolk-MR           23.98      23.79        
 28 Winters, Emma C      8 HS-MR                     NT      24.01        
 29 Alexandre, Emmanue   8 TVSC-MR                25.22      24.41        
 30 Wagner, Kasey M      8 Tmsuffolk-MR           26.36      24.58        
 31 Bakke, Bernadette    8 Tmsuffolk-MR           31.95      24.77        
 32 Rogers, Olivia R     8 Tmsuffolk-MR           30.98      24.80        
 33 Canty, Katie E       8 Express Swimming-MR    24.91      24.83        
 34 Dicarlo, Samantha    8 TVSC-MR                29.99      24.91        
 35 McGorry, Kacey B     8 TVSC-MR                25.74      25.02        
 36 Quinn, Charley A     8 LBA-MR                 35.00      25.57        
 37 Tuffey, Shannon E    8 LBA-MR                 24.29      26.20        
 38 Grefski, Emma M      8 Tmsuffolk-MR           26.54      26.33        
 39 Tavera, Abigail B    8 Tmsuffolk-MR           27.32      26.45        
 40 Urban, Amanda        8 WISC-MR                29.55      26.71        
 41 Parkes, Kaitlyn M    8 Tmsuffolk-MR           28.47      26.74        
 42 Poschmann, Katie G   8 HYB-MR                 28.90      26.82        
 43 Wangerman, Alana M   8 LBA-MR                 35.00      27.18        
 44 Harkins, Emily M     8 LBA-MR                 26.71      27.98        
 45 Fenech, Lily R       8 LBA-MR                 30.00      28.69        
 46 Cordeiro, Sydney E   8 HYB-MR                 29.30      29.09        
 47 Holden, Elizabeth    8 TVSC-MR                30.76      30.50        
 48 Powers, Madeline E   8 LBA-MR                 35.00      32.73        
 49 Simmons, Maya L      8 Express Swimming-MR    30.00      32.75        
 50 Posner, Gwendolyn    8 LBA-MR                 40.12      33.18        
 51 Eisenberg, Sarah J   8 Express Swimming-MR    30.00      43.60        
 -- Deehan, Emma A       8 Express Swimming-MR    29.00         DQ        
 -- Brockman, Hannah G   8 TVSC-MR                31.33         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: The Ebenstein Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Arabella F   8 Express Swimming-MR    24.07      20.53         20  
  2 Eldredge, Alexandr   8 Express Swimming-MR    24.78      22.05         17  
  3 Yang, Claire W       8 TVSC-MR                22.95      22.99         16  
  4 LaRegina, Elizabet   8 HYB-MR                 25.43      24.50         15  
  5 Poschmann, Katie G   8 HYB-MR                 27.96      24.51         14  
  6 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR     27.64      24.86         13  
  7 Farrell, Hope M      8 TVSC-MR                35.99      25.31         12  
  8 Davis, Caroline      8 LBA-MR                 24.83      25.85         11  
  9 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR     27.58      26.00          9  
 10 St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR     39.50      26.03          7  
 11 Canty, Katie E       8 Express Swimming-MR    27.67      26.27          6  
 12 Sansiviero, Regan    8 Express Swimming-MR    28.08      26.59          5  
 13 Winters, Mia E       8 HS-MR                     NT      26.60          4  
 14 Hanin, Katherine P   8 HS-MR                     NT      26.75          3  
 15 Mulieri, Kelsey      8 WISC-MR                26.90      26.99          2  
 16 Powers, Madeline E   8 LBA-MR                 40.00      27.16          1  
 17 Sommerstad, Kate A   8 TVSC-MR                24.51      27.20        
 18 Holden, Elizabeth    8 TVSC-MR                35.99      28.39        
 19 Filacouris, Melina   8 Tmsuffolk-MR           30.90      28.73        
 20 Valle, Ashley A      8 Express Swimming-MR    25.25      29.07        
 21 Nizen, Keirsten      8 WISC-MR                28.99      29.98        
 22 Mutarelli, Kiera L   8 TVSC-MR                27.48      30.07        
 23 Dicarlo, Samantha    8 TVSC-MR                36.99      31.10        
 24 Harkins, Emily M     8 LBA-MR                 37.56      31.18        
 25 Alexandre, Emmanue   8 TVSC-MR                36.99      31.20        
 26 Bakke, Bernadette    8 Tmsuffolk-MR           38.95      31.30        
 27 Tuffey, Shannon E    8 LBA-MR                 40.88      31.85        
 28 Rogers, Olivia R     8 Tmsuffolk-MR           47.38      34.13        
 29 Quinn, Charley A     8 LBA-MR                 45.00      37.28        
 30 Urban, Amanda        8 WISC-MR                40.81      37.83        
 31 O'Connell, Siobhan   8 Express Swimming-MR    33.60      41.40        
 -- Eisenberg, Sarah J   8 Express Swimming-MR    34.00         DQ        
 -- Veit, Brennyn l      8 TVSC-MR                37.14         DQ        
 -- Winters, Emma C      8 HS-MR                     NT         DQ        
 -- Brown, Petra E       8 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Wangerman, Alana M   8 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Cordeiro, Sydney E   8 HYB-MR                 46.72         DQ        
 -- Deehan, Emma A       8 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
 -- Fenech, Lily R       8 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Figueroa, Logan      8 WISC-MR                29.14         DQ        
 -- Posner, Gwendolyn    8 LBA-MR                 44.80         DQ        
 -- St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     25.12         DQ        
 -- Simmons, Maya L      8 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
 -- Rose, Natalie M      8 Express Swimming-MR    32.00         DQ        
 -- McGorry, Kacey B     8 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Brockman, Hannah G   8 TVSC-MR                37.99         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: The Bertini Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clayton, Caelan      8 HYB-MR                 18.78      16.97         20  
  2 Pompay, Arabella F   8 Express Swimming-MR    18.24      17.52         17  
  3 Fisher, Mary Y       8 TVSC-MR                19.16      18.79         16  
  4 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR     22.39      19.40         15  
  5 O'Connell, Siobhan   8 Express Swimming-MR    21.65      19.78         14  
  6 Yang, Claire W       8 TVSC-MR                21.10      20.75         13  
  7 Sommerstad, Kate A   8 TVSC-MR                20.55      21.57         12  
  8 Garra, Gabrielle M   8 HYB-MR                 23.93      21.75         11  
  9 Filacouris, Melina   8 Tmsuffolk-MR           21.44      22.33          9  
 10 Rodgers, Victoria    8 HYB-MR                 21.84      22.94          7  
 11 Veit, Brennyn l      8 TVSC-MR                23.86      23.10          6  
 12 Canty, Katie E       8 Express Swimming-MR    27.44      23.28          5  
 13 Eldredge, Alexandr   8 Express Swimming-MR    22.12      23.29          4  
 14 Valle, Ashley A      8 Express Swimming-MR    24.18      23.30          3  
 15 Davis, Caroline      8 LBA-MR                 29.61      23.31          2  
 16 Rose, Natalie M      8 Express Swimming-MR    30.00      23.45          1  
 17 Brown, Petra E       8 Express Swimming-MR    30.00      23.70        
 18 Plachta, Emily       8 HYB-MR                 27.00      23.79        
 19 Winters, Emma C      8 HS-MR                  24.48      24.07        
 20 Wangerman, Alana M   8 LBA-MR                 35.00      24.66        
 21 Farrell, Hope M      8 TVSC-MR                31.99      24.81        
 22 Mutarelli, Kiera L   8 TVSC-MR                22.85      25.68        
 23 Figueroa, Logan      8 WISC-MR                24.40      25.69        
 24 Dicarlo, Samantha    8 TVSC-MR                31.99      25.70        
 25 Winters, Mia E       8 HS-MR                  27.00      26.33        
 26 Dimaria, Jennifer    8 Tmsuffolk-MR           22.75      26.42        
 27 Mulieri, Kelsey      8 WISC-MR                24.69      26.65        
 28 Hanin, Katherine P   8 HS-MR                     NT      27.08        
 29 Wagner, Kasey M      8 Tmsuffolk-MR           26.44      27.48        
 30 Grefski, Emma M      8 Tmsuffolk-MR           27.96      28.27        
 31 Parkes, Kaitlyn M    8 Tmsuffolk-MR           31.49      29.06        
 32 Harkins, Emily M     8 LBA-MR                 28.81      30.97        
 33 Fenech, Lily R       8 LBA-MR                 45.00      32.03        
 34 Phelan, Denise G     8 Tmsuffolk-MR           32.90      32.10        
 35 Tuffey, Shannon E    8 LBA-MR                 36.35      32.12        
 36 Nizen, Keirsten      8 WISC-MR                31.88      32.23        
 37 Urban, Amanda        8 WISC-MR                40.99      33.79        
 38 Deehan, Emma A       8 Express Swimming-MR    33.00      36.38        
 39 Holden, Elizabeth    8 TVSC-MR                33.99      36.66        
 40 Eisenberg, Sarah J   8 Express Swimming-MR    30.00      48.06        
 -- Alexandre, Emmanue   8 TVSC-MR                33.99         DQ        
 -- Posner, Gwendolyn    8 LBA-MR                 54.41         DQ        
 -- Simmons, Maya L      8 Express Swimming-MR    30.00         DQ        
 -- Powers, Madeline E   8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 -- Tavera, Abigail B    8 Tmsuffolk-MR           27.68         DQ        
 -- Sansiviero, Regan    8 Express Swimming-MR    23.45         DQ        
 -- McGorry, Kacey B     8 TVSC-MR                31.99         DQ        
 -- Quinn, Charley A     8 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR     36.50         DQ        
 -- St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     26.93         DQ        
 -- Brockman, Hannah G   8 TVSC-MR                31.99         NS        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Sponsor: Connetquot Swim Club
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pompay, Arabella F   8 Express Swimming-MR  1:32.81    1:30.51         20  
                                  39.95 ( )     1:30.51 (50.56)                    
  2 Fisher, Mary Y       8 TVSC-MR              1:37.27    1:35.22         17  
                  20.28       42.54 (22.26)     1:12.07 (29.53)     1:35.22 (23.15)
  3 Clayton, Caelan      8 HYB-MR               1:36.91    1:38.20         16  
                                  43.01 ( )     1:38.20 (55.19)                    
  4 Davis, Caroline      8 LBA-MR               1:40.48    1:38.67         15  
                  24.00       47.31 (23.31)     1:17.93 (30.62)     1:38.67 (20.74)
  5 Yang, Claire W       8 TVSC-MR              1:35.99    1:40.00         14  
                  21.57       47.33 (25.76)     1:16.79 (29.46)     1:40.00 (23.21)
  6 Sommerstad, Kate A   8 TVSC-MR              1:34.66    1:42.38         13  
                  24.58       47.49 (22.91)     1:20.55 (33.06)     1:42.38 (21.83)
  7 Eldredge, Alexandr   8 Express Swimming-MR  1:55.00    1:44.18         12  
                                  49.80 ( )     1:44.18 (54.38)                    
  8 Sansiviero, Regan    8 Express Swimming-MR  2:05.00    1:45.49         11  
                  23.77       49.51 (25.74)     1:21.39 (31.88)     1:45.49 (24.10)
  9 Phelan, Denise G     8 Tmsuffolk-MR         1:34.84    1:45.78          9  
                                  51.30 ( )     1:45.78 (54.48)                    
 10 Dimaria, Jennifer    8 Tmsuffolk-MR         1:58.95    1:49.53          7  
                  26.25       51.03 (24.78)     1:23.40 (32.37)     1:49.53 (26.13)
 11 Rose, Natalie M      8 Express Swimming-MR  2:01.00    1:50.82          6  
                  23.92       49.31 (25.39)     1:25.48 (36.17)     1:50.82 (25.34)
 12 Filacouris, Melina   8 Tmsuffolk-MR         2:00.87    1:51.04          5  
                  21.11       48.01 (26.90)     1:25.31 (37.30)     1:51.04 (25.73)
 13 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR   1:57.32    1:51.84          4  
                                  52.33 ( )     1:51.84 (59.51)                    
 14 Figueroa, Logan      8 WISC-MR              2:00.88    1:52.40          3  
                                  53.82 ( )     1:52.40 (58.58)                    
 15 Winters, Emma C      8 HS-MR                1:59.56    1:52.76          2  
                  26.98       52.23 (25.25)     1:29.72 (37.49)     1:52.76 (23.04)
 16 Mulieri, Kelsey      8 WISC-MR              1:58.99    1:54.05          1  
                                  52.94 ( )   1:54.05 (1:01.11)                    
 17 Canty, Katie E       8 Express Swimming-MR  2:00.00    1:54.15        
                                  52.51 ( )   1:54.15 (1:01.64)                    
 18 O'Connell, Siobhan   8 Express Swimming-MR  1:57.00    1:58.09        
                                  56.45 ( )     1:38.65 (42.20)     1:58.09 (19.44)
 19 Mutarelli, Kiera L   8 TVSC-MR              1:39.99    2:01.13        
                                  54.76 ( )   2:01.13 (1:06.37)                    
 20 Winters, Mia E       8 HS-MR                2:06.28    2:02.53        
                  30.94       59.35 (28.41)     1:36.75 (37.40)     2:02.53 (25.78)
 21 Tavera, Abigail B    8 Tmsuffolk-MR         1:57.95    2:05.01        
                                  55.42 ( )   2:05.01 (1:09.59)                    
 22 Hanin, Katherine P   8 HS-MR                2:07.82    2:07.37        
                  30.83       59.44 (28.61)     1:38.92 (39.48)     2:07.37 (28.45)
 23 Parkes, Kaitlyn M    8 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:09.05        
                                1:03.31 ( )   2:09.05 (1:05.74)                    
 24 Wagner, Kasey M      8 Tmsuffolk-MR         1:54.95    2:10.03        
                  31.13     1:03.66 (32.53)     1:42.76 (39.10)     2:10.03 (27.27)
 25 Nizen, Keirsten      8 WISC-MR              2:10.99    2:12.75        
                                1:04.44 ( )   2:12.75 (1:08.31)                    
 26 Harkins, Emily M     8 LBA-MR               2:15.00    2:13.95        
                                1:03.09 ( )   2:13.95 (1:10.86)                    
 27 Urban, Amanda        8 WISC-MR              2:32.99    2:26.30        
                                1:04.62 ( )   2:26.30 (1:21.68)                    
 28 Rogers, Olivia R     8 Tmsuffolk-MR         2:06.95    2:29.95        
                                1:14.02 ( )   2:29.95 (1:15.93)                    
 -- Bakke, Bernadette    8 Tmsuffolk-MR         2:02.90         DQ        
                                1:02.08 ( )        DQ (1:14.55)                    
 -- Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR   1:48.33         DQ        
                                  45.93 ( )          DQ (58.06)                    
 -- Wangerman, Alana M   8 LBA-MR               2:30.00         DQ        
      One hand touch - fly
                  25.61       57.67 (32.06)     1:40.40 (42.73)          DQ (27.68)
 -- Grefski, Emma M      8 Tmsuffolk-MR         1:57.90         DQ        
                                                    1:39.19 ( )          DQ (28.11)
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Kristen Pozmanter
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                 1:10.67    1:11.67         40  
     1) Valle, Ashley A 8               2) Cassell, Gretel 8              
     3) O'Connell, Siobhan B 8          4) Pompay, Arabella F 8           
                                  43.32 ( )     1:11.67 (28.35)                    
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            1:21.70    1:16.44         34  
     1) Poschmann, Katie G 8            2) Clayton, Caelan 8              
     3) Rodgers, Victoria 8             4) LaRegina, Elizabeth 8          
                                  40.63 ( )     1:16.44 (35.81)                    
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:24.77    1:17.11         32  
     1) Radford, Tess E 8               2) St. Jean, Ryleigh A 8          
     3) St. Jean, Ryann A 8             4) McKibben, Morgan J 8           
                                1:24.42 ( )         1:17.11 ( )                    
  4 Three Village Swim Club-MR  'A'             1:15.41    1:20.71         30  
     1) Fisher, Mary Y 8                2) Yang, Claire W 8               
     3) Mutarelli, Kiera L 8            4) Sommerstad, Kate A 8           
                1:01.79     1:20.71 (18.92)         1:20.71 ( )                    
  5 Long Island Express-MR  'B'                 1:19.24    1:23.76         28  
     1) Sansiviero, Regan P 8           2) Brown, Petra E 8               
     3) Rose, Natalie M 8               4) Canty, Katie E 8               
                                  41.76 ( )     1:02.70 (20.94)     1:23.76 (21.06)
  6 Harbor Seals-MR  'A'                           1.50    1:27.15         26  
     1) Winters, Emma C 8               2) Winters, Mia E 8               
     3) Brennan, Maeve T 8              4) Hanin, Katherine P 8           
                1:06.35     1:28.27 (21.92)      1:37.20 (8.93)         1:27.15 ( )
  7 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:26.11    1:27.90         24  
     1) Harkins, Emily M 8              2) Tuffey, Shannon E 8            
     3) Quinn, Charley A 8              4) Davis, Caroline 8              
                1:10.54     1:27.98 (17.44)     1:46.14 (18.16)         1:27.90 ( )
  8 West Islip Swim Club-MR  'A'                1:17.02    1:29.72         22  
     1) Figueroa, Logan 8               2) Maroney, Kali J 8              
     3) Mulieri, Kelsey 8               4) Carbone, Ella S 8              
                                  53.99 ( )     1:29.72 (35.73)                    
  9 Three Village Swim Club-MR  'B'             1:24.55    1:31.81         18  
     1) Farrell, Hope M 8               2) Veit, Brennyn l 8              
     3) McGorry, Kacey B 8              4) Alexandre, Emmanuella F 8      
                  20.63       43.05 (22.42)     1:10.31 (27.26)     1:31.81 (21.50)
 -- Long Beach Aquatics-MR  'B'                 1:45.00         NS        
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'          1:30.00         NS        
 -- Three Village Swim Club-MR  'C'             1:30.00         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The Bogush Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Demaio, Thomas M     6 TVSC-MR                22.58      19.66         20  
  2 Eldredge, Christop   6 Express Swimming-MR    20.73      21.53         17  
  3 Ehlers, Benjamin C   6 TVSC-MR                24.38      25.08         16  
  4 Maher, Colin         5 HYB-MR                 23.00      28.87         15  
  5 Calabrese, Matthew   6 Express Swimming-MR    33.00      29.75         14  
  6 Cahill, Aidan P      5 TVSC-MR                32.49      31.75         13  
  7 Bird, Devin          5 HAA-MR                 28.00      34.02         12  
  8 Andrejczuk, Peter    5 LBA-MR                 50.00      44.50         11  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Furbeck Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eldredge, Christop   6 Express Swimming-MR    25.61      24.00         20  
  2 Demaio, Thomas M     6 TVSC-MR                27.60      25.98         17  
  3 Bird, Devin          5 HAA-MR                 30.69      31.65         16  
  4 Maher, Colin         5 HYB-MR                 26.00      33.79         15  
  5 Ehlers, Benjamin C   6 TVSC-MR                33.22      34.78         14  
  6 Cahill, Aidan P      5 TVSC-MR                32.26      36.22         13  
  7 Andrejczuk, Peter    5 LBA-MR                 50.00      45.04         12  
 -- Calabrese, Matthew   6 Express Swimming-MR    36.00         DQ        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Charles Sun
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maher, Colin         5 HYB-MR                 28.00      38.04         20  
 -- Cahill, Aidan P      5 TVSC-MR                33.99         DQ        
 -- Demaio, Thomas M     6 TVSC-MR                35.42         DQ        
 -- Ehlers, Benjamin C   6 TVSC-MR                33.99         DQ        
 -- Eldredge, Christop   6 Express Swimming-MR    30.05         DQ        
 -- Andrejczuk, Peter    5 LBA-MR                 50.00         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The Clarke Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barbera, Luke J      7 TVSC-MR                19.05      16.93         20  
  2 Oster, Cooper        7 Express Swimming-MR    17.99      17.44         17  
  3 Skarren, Jack T      7 LBA-MR                 17.79      17.47         16  
  4 Fayngersh, Ramiel    7 LBA-MR                 18.29      18.24         15  
  5 Fayngersh, David     7 LBA-MR                 20.61      19.20         14  
  6 Mack-Jackson, Etha   7 WISC-MR                20.67      19.88         13  
  7 Giunta, Noah L       7 TVSC-MR                20.32      20.20         12  
  8 Broderick, Patrick   7 Express Swimming-MR    25.21      20.88         11  
  9 Clarke, Aidan M      7 TVSC-MR                23.30      21.09          9  
 10 Holler, John T       7 HAA-MR                 20.98      21.29          7  
 11 Gabinoff, Aaron      7 Tmsuffolk-MR           27.09      21.62          6  
 12 Shnayder, Steven     7 LBA-MR                 23.91      21.77          5  
 13 Cosenza, Andreas     7 WISC-MR                27.28      23.67          4  
 14 Adler, Sam A         7 HYB-MR                 24.12      23.71          3  
 15 Madeiras, Drew M     7 TVSC-MR                23.81      23.88          2  
 16 Futcher, Brian M     7 TVSC-MR                21.41      24.00          1  
 17 Romano, Brady        7 LBA-MR                 28.90      24.29        
 18 O'Shea, Nicholas E   7 TVSC-MR                24.04      24.55        
 19 Decicco, Jonathan    7 Express Swimming-MR    24.00      24.65        
 20 Arbeeny, Aydan       7 Tmsuffolk-MR           31.23      26.00        
 21 Devoti, Milton       7 WISC-MR                25.77      26.17        
 22 Arengo, Rio          7 LBA-MR                 28.06      26.59        
 23 Kramer, Cooper       7 LBA-MR                 30.00      28.42        
 24 Cashman, Owen        7 Express Swimming-MR    35.00      33.50        
 25 Henry, Joseph P      7 LBA-MR                 35.00      34.42        
 -- McManus, Justin      7 HYB-MR                 19.79         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Barbera Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barbera, Luke J      7 TVSC-MR                22.50      21.60         20  
  2 Skarren, Jack T      7 LBA-MR                 21.37      22.30         17  
  3 Oster, Cooper        7 Express Swimming-MR    20.64      23.29         16  
  4 Giunta, Noah L       7 TVSC-MR                22.79      23.41         15  
  5 Fayngersh, David     7 LBA-MR                 23.30      23.64         14  
  6 Cosenza, Andreas     7 WISC-MR                27.24      24.08         13  
  7 Mack-Jackson, Etha   7 WISC-MR                27.13      24.88         12  
  8 Fayngersh, Ramiel    7 LBA-MR                 24.83      25.54         11  
  9 Devoti, Milton       7 WISC-MR                26.68      26.22          9  
 10 Clarke, Aidan M      7 TVSC-MR                26.79      26.36          7  
 11 Shnayder, Steven     7 LBA-MR                 34.70      27.04          6  
 12 Gabinoff, Aaron      7 Tmsuffolk-MR           32.31      27.48          5  
 13 Madeiras, Drew M     7 TVSC-MR                29.48      27.54          4  
 14 Broderick, Patrick   7 Express Swimming-MR    28.00      28.02          3  
 15 Romano, Brady        7 LBA-MR                 31.76      29.63          2  
 16 Futcher, Brian M     7 TVSC-MR                30.47      30.13          1  
 17 Adler, Sam A         7 HYB-MR                 31.22      30.41        
 18 Arengo, Rio          7 LBA-MR                 35.41      31.17        
 19 Cashman, Owen        7 Express Swimming-MR    38.00      31.50        
 20 Arbeeny, Aydan       7 Tmsuffolk-MR           42.36      32.01        
 21 Holler, John T       7 HAA-MR                 29.81      32.38        
 22 O'Shea, Nicholas E   7 TVSC-MR                28.67      32.76        
 23 Kramer, Cooper       7 LBA-MR                 30.00      33.82        
 24 Decicco, Jonathan    7 Express Swimming-MR    31.00      35.30        
 25 Henry, Joseph P      7 LBA-MR                 36.00      39.30        
 -- McManus, Justin      7 HYB-MR                 26.49         DQ        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: The Furbeck Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fayngersh, Ramiel    7 LBA-MR                 24.09      25.26         20  
  2 Skarren, Jack T      7 LBA-MR                 23.88      25.39         17  
  3 Mack-Jackson, Etha   7 WISC-MR                26.17      25.99         16  
  4 Fayngersh, David     7 LBA-MR                 27.15      26.68         15  
  5 Madeiras, Drew M     7 TVSC-MR                35.99      27.80         14  
  6 Holler, John T       7 HAA-MR                 28.49      29.06         13  
  7 Clarke, Aidan M      7 TVSC-MR                34.96      30.85         12  
  8 Giunta, Noah L       7 TVSC-MR                35.51      30.90         11  
  9 Gabinoff, Aaron      7 Tmsuffolk-MR           38.95      31.78          9  
 10 Broderick, Patrick   7 Express Swimming-MR    35.83      32.95          7  
 11 Arengo, Rio          7 LBA-MR                 45.00      35.28          6  
 12 Futcher, Brian M     7 TVSC-MR                35.99      45.00          5  
 -- Kramer, Cooper       7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Arbeeny, Aydan       7 Tmsuffolk-MR           44.90         DQ        
 -- Barbera, Luke J      7 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Decicco, Jonathan    7 Express Swimming-MR    37.00         DQ        
 -- Devoti, Milton       7 WISC-MR                39.99         DQ        
 -- Cosenza, Andreas     7 WISC-MR                45.25         DQ        
 -- Oster, Cooper        7 Express Swimming-MR    25.11         DQ        
 -- Shnayder, Steven     7 LBA-MR                 50.00         DQ        
 -- Romano, Brady        7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- O'Shea, Nicholas E   7 TVSC-MR                36.99         DQ        
 -- McManus, Justin      7 HYB-MR                 28.60         NS        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Coach Mary & Coach Emily
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mack-Jackson, Etha   7 WISC-MR                21.72      20.53         20  
  2 Oster, Cooper        7 Express Swimming-MR    20.43      20.58         17  
  3 Giunta, Noah L       7 TVSC-MR                23.16      20.86         16  
  4 Skarren, Jack T      7 LBA-MR                 24.51      23.67         15  
  5 Kramer, Cooper       7 LBA-MR                 35.00      25.30         14  
  6 Fayngersh, David     7 LBA-MR                 30.00      25.35         13  
  7 Fayngersh, Ramiel    7 LBA-MR                 30.00      27.71         12  
  8 Futcher, Brian M     7 TVSC-MR                32.99      32.41         11  
  9 Arengo, Rio          7 LBA-MR                 46.45      32.46          9  
 10 Madeiras, Drew M     7 TVSC-MR                33.99      32.77          7  
 11 Decicco, Jonathan    7 Express Swimming-MR    34.00      33.31          6  
 -- Gabinoff, Aaron      7 Tmsuffolk-MR           31.90         DQ        
 -- Devoti, Milton       7 WISC-MR                37.99         DQ        
 -- Barbera, Luke J      7 TVSC-MR                31.99         DQ        
 -- Adler, Sam A         7 HYB-MR                 39.54         DQ        
 -- Clarke, Aidan M      7 TVSC-MR                27.48         DQ        
 -- Cosenza, Andreas     7 WISC-MR                41.17         DQ        
 -- Shnayder, Steven     7 LBA-MR                 47.58         DQ        
 -- O'Shea, Nicholas E   7 TVSC-MR                38.25         DQ        
 -- Holler, John T       7 HAA-MR                 29.64         DQ        
 -- Henry, Joseph P      7 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Broderick, Patrick   7 Express Swimming-MR    32.00         DQ        
 -- Romano, Brady        7 LBA-MR                 35.00         DQ        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Coach Pete Cabral
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:20.60    1:21.06         40  
     1) Fayngersh, Ramiel 7             2) Shnayder, Steven 7             
     3) Fayngersh, David 7              4) Skarren, Jack T 7              
                                  43.14 ( )     1:21.06 (37.92)                    
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'             1:23.36    1:21.95         34  
     1) Giunta, Noah L 7                2) Demaio, Thomas M 6             
     3) Futcher, Brian M 7              4) Barbera, Luke J 7              
                  44.36        44.65 (0.29)     1:03.27 (18.62)     1:21.95 (18.68)
  3 Long Island Express-MR  'A'                 1:28.40    1:29.07         32  
     1) Eldredge, Christopher F 6       2) Broderick, Patrick V 7         
     3) Decicco, Jonathan P 7           4) Oster, Cooper 7                
                                  41.72 ( )     1:29.07 (47.35)                    
  4 Three Village Swim Club-MR  'B'             1:35.53    1:40.25         30  
     1) Madeiras, Drew M 7              2) Ehlers, Benjamin C 6           
     3) O'Shea, Nicholas E 7            4) Clarke, Aidan M 7              
                  25.38       54.51 (29.13)     1:13.79 (19.28)     1:40.25 (26.46)
 -- Long Beach Aquatics-MR  'B'                 1:45.00         NS        
 -- Three Village Swim Club-MR  'C'             1:40.00         NS        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Connetquot Swim Club
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anzalone, Brian      8 Tmsuffolk-MR           35.22      34.57         20  
                  16.43       34.57 (18.14)                                        
  2 Tonna, Joseph        8 Tmsuffolk-MR           35.37      34.97         17  
  3 Ma, Jared W          8 HS-MR                  35.97      35.00         16  
                  16.84       35.00 (18.16)                                        
  4 Hafez, Yousef A      8 HS-MR                  39.46      35.15         15  
                  17.48       35.15 (17.67)                                        
  5 Adler, Max H         8 HYB-MR                 37.31      35.41         14  
  6 Ramon, Freddy M      8 LBA-MR                 35.11      35.62         13  
  7 Santana, Delwin J    8 LBA-MR                 37.76      35.95         12  
                  17.11       35.95 (18.84)                                        
  8 Preston, Liam j      8 TVSC-MR                38.75      36.49         11  
                  17.06       36.49 (19.43)                                        
  9 Emerson, Hunter J    8 TVSC-MR                45.99      37.35          9  
 10 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR     40.36      37.82          7  
 11 Rubin, Spencer C     8 Express Swimming-MR    38.37      38.37          6  
 12 Monaco, Dylan J      8 LBA-MR                 39.38      40.60          5  
 13 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      40.67          4  
                  18.93       40.67 (21.74)                                        
 14 Mestres, Matthew r   8 TVSC-MR                42.02      40.85          3  
                  18.20       40.85 (22.65)                                        
 15 Shnayder, Justin D   8 LBA-MR                 46.31      41.03          2  
 16 Souidi, Samir M      8 LBA-MR                 41.63      41.08          1  
                  20.13       41.08 (20.95)                                        
 17 Strauss, Luke S      8 LBA-MR                 42.37      41.13        
 18 Zhang, Alex          8 HYB-MR                 41.99      41.38        
 19 Albert, Adam X       8 TVSC-MR                44.85      41.63        
                  19.37       41.63 (22.26)                                        
 20 Wangerman, Michael   8 LBA-MR                 45.93      41.67        
                  19.56       41.67 (22.11)                                        
 21 Cao, Brandon         8 Express Swimming-MR    45.00      43.33        
 22 Wolf, Jordan T       8 HYB-MR                 48.25      43.90        
 23 Meagher, Finnian     8 Express Swimming-MR    50.00      44.18        
                  20.66       44.18 (23.52)                                        
 24 Davi, William M      8 WISC-MR                46.28      44.22        
                  20.60       44.22 (23.62)                                        
 25 Dupree, Ryan C       8 HYB-MR                 53.00      44.77        
                  21.14       44.77 (23.63)                                        
 26 Koran, William C     8 HYB-MR                 48.49      45.23        
 27 Goral, Eren F        8 TVSC-MR              1:03.99      45.65        
                  20.84       45.65 (24.81)                                        
 28 Iannone, Caleb       8 WISC-MR                47.99      46.57        
                  22.18       46.57 (24.39)                                        
 29 Bird, Jonathan       8 HAA-MR                 46.45      47.34        
                  22.36       47.34 (24.98)                                        
 30 Cash, James          8 LBA-MR                 47.15      48.23        
 31 Hoge, Jack           8 WISC-MR                48.82      48.26        
                  23.72       48.26 (24.54)                                        
 32 Matheson, Ryan C     8 TVSC-MR              1:01.99      48.77        
 33 Cordeiro, Alec S     8 HYB-MR                 49.65      49.82        
 34 Zelenetz, Benjamin   8 LBA-MR                 56.17      50.26        
                  23.49       50.26 (26.77)                                        
 35 Agrawal, Alok        8 Tmsuffolk-MR           54.06      50.30        
 36 O'Leary, Ryan M      8 Express Swimming-MR    55.27      50.88        
 37 Waldorf, Quentin T   8 HYB-MR                 48.39      51.85        
                  22.80       51.85 (29.05)                                        
 38 Nixon, Jack S        8 HYB-MR                 52.54      52.31        
 39 Gleiber, Jaden A     8 Tmsuffolk-MR           56.77      56.07        
 40 Szypula, Matthew     8 Tmsuffolk-MR           58.25    1:00.51        
                  28.66     1:00.51 (31.85)                                        
 41 German, Daniel N     8 Express Swimming-MR    59.89    1:01.41        
 42 Ortof, Max L         8 Express Swimming-MR  1:20.19    1:05.50        
 43 Cashman, Jack        8 Express Swimming-MR    55.00    1:08.15        
                  30.39     1:08.15 (37.76)                                        
 -- Zaczynski, Eric P    8 TVSC-MR              1:00.99         DQ        
 -- Seetharaman, Adity   8 TVSC-MR              1:01.99         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Pozmanter Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     18.87      17.96         20  
  2 Ma, Jared W          8 HS-MR                  21.20      18.59         17  
  3 Tonna, Joseph        8 Tmsuffolk-MR           18.77      19.17         16  
  4 Ramon, Freddy M      8 LBA-MR                 21.56      20.02         15  
  5 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR   1:00.50      20.22         14  
  6 Emerson, Hunter J    8 TVSC-MR                22.64      20.36         13  
  7 Zhang, Alex          8 HYB-MR                 22.95      20.42         12  
  8 Adler, Max H         8 HYB-MR                 22.24      20.62         11  
  9 Hafez, Yousef A      8 HS-MR                  20.76      21.12          9  
 10 Anzalone, Brian      8 Tmsuffolk-MR           22.25      21.43          7  
 11 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR     22.95      21.52          6  
 12 Monaco, Dylan J      8 LBA-MR                 30.00      21.93          5  
 13 Rubin, Spencer C     8 Express Swimming-MR    26.00      22.21          4  
 14 Santana, Delwin J    8 LBA-MR                 30.00      22.96          3  
 15 Meagher, Finnian     8 Express Swimming-MR    26.00      23.15          2  
 16 Wangerman, Michael   8 LBA-MR                 35.00      23.49          1  
 17 Hoge, Jack           8 WISC-MR                21.92      23.60        
 18 Goral, Eren F        8 TVSC-MR                22.93      23.78        
 19 Shnayder, Justin D   8 LBA-MR                 33.00      24.10        
 20 Cao, Brandon         8 Express Swimming-MR    25.00      24.15        
 21 Souidi, Samir M      8 LBA-MR                 30.00      24.27        
 22 Waldorf, Quentin T   8 HYB-MR                 26.21      24.38        
 23 Matheson, Ryan C     8 TVSC-MR                25.64      24.99        
 24 Koran, William C     8 HYB-MR                 27.31      25.01        
 25 Davi, William M      8 WISC-MR                25.49      25.11        
 26 Zaczynski, Eric P    8 TVSC-MR                27.57      25.12        
 27 Bird, Jonathan       8 HAA-MR                 23.06      25.13        
 28 Albert, Adam X       8 TVSC-MR                23.99      25.20        
 29 Dupree, Ryan C       8 HYB-MR                 26.93      25.29        
 30 Iannone, Caleb       8 WISC-MR                23.77      25.38        
 31 Wolf, Jordan T       8 HYB-MR                 28.75      25.54        
 32 Cordeiro, Alec S     8 HYB-MR                 29.06      26.27        
 33 O'Leary, Ryan M      8 Express Swimming-MR    29.56      26.35        
 34 Nixon, Jack S        8 HYB-MR                 32.57      26.62        
 35 Zelenetz, Benjamin   8 LBA-MR                 45.00      26.98        
 36 Agrawal, Alok        8 Tmsuffolk-MR           29.74      27.56        
 37 Gleiber, Jaden A     8 Tmsuffolk-MR           57.04      27.87        
 38 Szypula, Matthew     8 Tmsuffolk-MR           32.90      28.33        
 39 Seetharaman, Adity   8 TVSC-MR                31.24      28.46        
 39 Cash, James          8 LBA-MR                 30.94      28.46        
 41 Strauss, Luke S      8 LBA-MR                 30.17      29.01        
 42 Ortof, Max L         8 Express Swimming-MR    39.69      34.12        
 43 German, Daniel N     8 Express Swimming-MR    35.12      34.70        
 -- Cashman, Jack        8 Express Swimming-MR    32.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Connetquot Swim Club
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     20.49      20.39         20  
  2 Hafez, Yousef A      8 HS-MR                  24.39      20.70         17  
  3 Ramon, Freddy M      8 LBA-MR                 25.17      22.11         16  
  4 Anzalone, Brian      8 Tmsuffolk-MR           23.00      22.32         15  
  5 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      22.80         14  
  6 Ma, Jared W          8 HS-MR                  26.14      22.84         13  
  7 Zhang, Alex          8 HYB-MR                 29.00      22.96         12  
  8 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR     26.11      23.19         11  
  9 Monaco, Dylan J      8 LBA-MR                 40.00      24.20          9  
 10 Tonna, Joseph        8 Tmsuffolk-MR           26.59      24.22          7  
 11 Rubin, Spencer C     8 Express Swimming-MR    30.00      24.28          6  
 12 Emerson, Hunter J    8 TVSC-MR                25.99      24.58          5  
 13 Mestres, Matthew r   8 TVSC-MR                23.46      25.49          4  
 14 Preston, Liam j      8 TVSC-MR                25.35      25.78          3  
 15 Strauss, Luke S      8 LBA-MR                 30.65      25.92          2  
 16 O'Leary, Ryan M      8 Express Swimming-MR    29.53      27.28          1  
 17 Cash, James          8 LBA-MR                 33.75      27.49        
 17 Wolf, Jordan T       8 HYB-MR                 29.31      27.49        
 19 Shnayder, Justin D   8 LBA-MR                 28.56      27.69        
 20 Hoge, Jack           8 WISC-MR                28.07      27.82        
 21 Wangerman, Michael   8 LBA-MR                 40.00      28.70        
 22 Zelenetz, Benjamin   8 LBA-MR                 40.00      29.62        
 23 Ortof, Max L         8 Express Swimming-MR    33.41      29.67        
 24 Waldorf, Quentin T   8 HYB-MR                 31.31      30.00        
 25 Davi, William M      8 WISC-MR                31.73      30.68        
 26 Dupree, Ryan C       8 HYB-MR                 33.90      30.80        
 27 German, Daniel N     8 Express Swimming-MR    36.30      32.20        
 28 Souidi, Samir M      8 LBA-MR                 35.00      32.45        
 28 Iannone, Caleb       8 WISC-MR                30.55      32.45        
 30 Szypula, Matthew     8 Tmsuffolk-MR           36.95      36.77        
 31 Gleiber, Jaden A     8 Tmsuffolk-MR           37.95      36.80        
 -- Nixon, Jack S        8 HYB-MR                 34.78         DQ        
 -- Goral, Eren F        8 TVSC-MR                37.99         DQ        
 -- Matheson, Ryan C     8 TVSC-MR                35.99         DQ        
 -- Cordeiro, Alec S     8 HYB-MR                 29.34         DQ        
 -- Cao, Brandon         8 Express Swimming-MR    30.00         DQ        
 -- Seetharaman, Adity   8 TVSC-MR                36.99         DQ        
 -- Santana, Delwin J    8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 -- Meagher, Finnian     8 Express Swimming-MR    30.00         DQ        
 -- Zaczynski, Eric P    8 TVSC-MR                36.99         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Connetquot Swim Club
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramon, Freddy M      8 LBA-MR                 18.20      16.55         20  
  2 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     17.98      16.60         17  
  3 Hafez, Yousef A      8 HS-MR                  22.92      18.73         16  
  4 Monaco, Dylan J      8 LBA-MR                 35.00      19.10         15  
  5 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      19.24         14  
  6 Anzalone, Brian      8 Tmsuffolk-MR           20.21      19.25         13  
  7 Tonna, Joseph        8 Tmsuffolk-MR           18.09      19.61         12  
  8 Ma, Jared W          8 HS-MR                  21.48      19.83         11  
  9 Emerson, Hunter J    8 TVSC-MR                33.99      20.13          9  
 10 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR     23.84      20.48          7  
 11 Adler, Max H         8 HYB-MR                 21.94      20.83          6  
 12 Preston, Liam j      8 TVSC-MR                21.88      20.97          5  
 13 Santana, Delwin J    8 LBA-MR                 35.00      21.43          4  
 14 Rubin, Spencer C     8 Express Swimming-MR    27.00      22.56          3  
 15 Meagher, Finnian     8 Express Swimming-MR    26.00      22.77          2  
 16 Mestres, Matthew r   8 TVSC-MR                21.69      23.10          1  
 17 Cao, Brandon         8 Express Swimming-MR    25.00      23.45        
 18 Matheson, Ryan C     8 TVSC-MR                32.99      25.76        
 19 Albert, Adam X       8 TVSC-MR                26.05      26.12        
 20 Bird, Jonathan       8 HAA-MR                 24.41      26.77        
 21 Shnayder, Justin D   8 LBA-MR                 33.18      27.05        
 22 Zaczynski, Eric P    8 TVSC-MR                32.99      27.10        
 23 Goral, Eren F        8 TVSC-MR                31.99      27.19        
 24 Iannone, Caleb       8 WISC-MR                27.66      27.22        
 25 O'Leary, Ryan M      8 Express Swimming-MR    29.35      27.86        
 26 Davi, William M      8 WISC-MR                28.00      28.63        
 27 Strauss, Luke S      8 LBA-MR                 33.19      30.11        
 28 Cash, James          8 LBA-MR                 30.00      31.26        
 -- Hoge, Jack           8 WISC-MR                25.88         DQ        
 -- Zelenetz, Benjamin   8 LBA-MR                 40.00         DQ        
 -- Koran, William C     8 HYB-MR                 30.47         DQ        
 -- German, Daniel N     8 Express Swimming-MR    41.14         DQ        
 -- Souidi, Samir M      8 LBA-MR                 30.00         DQ        
 -- Seetharaman, Adity   8 TVSC-MR                31.99         DQ        
 -- Wangerman, Michael   8 LBA-MR                 35.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Sponsor: The Preston Family
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR   1:24.51    1:25.73         20  
                                  38.20 ( )     1:25.73 (47.53)                    
  2 Ramon, Freddy M      8 LBA-MR               1:27.66    1:28.67         17  
                  17.65       39.54 (21.89)     1:06.62 (27.08)     1:28.67 (22.05)
  3 Ma, Jared W          8 HS-MR                1:31.51    1:29.32         16  
                                  43.42 ( )     1:29.32 (45.90)                    
  4 Tonna, Joseph        8 Tmsuffolk-MR         1:33.37    1:31.83         15  
                  21.28       43.16 (21.88)     1:13.54 (30.38)     1:31.83 (18.29)
  5 Anzalone, Brian      8 Tmsuffolk-MR         1:39.43    1:33.00         14  
                  21.05       45.51 (24.46)     1:13.85 (28.34)     1:33.00 (19.15)
  6 Hafez, Yousef A      8 HS-MR                     NT    1:37.23         13  
                  21.48       47.29 (25.81)     1:16.55 (29.26)     1:37.23 (20.68)
  7 Preston, Liam j      8 TVSC-MR              1:38.99    1:37.82         12  
                                  49.27 ( )     1:37.82 (48.55)                    
  8 Monaco, Dylan J      8 LBA-MR               2:00.00    1:42.84         11  
                  22.13       48.52 (26.39)     1:19.40 (30.88)     1:42.84 (23.44)
  9 Rubin, Spencer C     8 Express Swimming-MR  1:42.09    1:43.10          9  
                  22.76       50.35 (27.59)     1:20.10 (29.75)     1:43.10 (23.00)
 10 Santana, Delwin J    8 LBA-MR               2:15.00    1:50.36          7  
                  21.58       48.52 (26.94)     1:25.00 (36.48)     1:50.36 (25.36)
 11 Mestres, Matthew r   8 TVSC-MR              1:41.99    1:52.29          6  
                                  50.95 ( )   1:52.29 (1:01.34)                    
 12 Cao, Brandon         8 Express Swimming-MR  1:50.00    1:52.70          5  
                  24.75       52.93 (28.18)     1:28.64 (35.71)     1:52.70 (24.06)
 13 Strauss, Luke S      8 LBA-MR               2:12.42    1:58.31          4  
                  28.84       59.46 (30.62)     1:31.37 (31.91)     1:58.31 (26.94)
 14 Cash, James          8 LBA-MR               2:16.49    2:06.74          3  
                  31.43     1:04.92 (33.49)     1:39.46 (34.54)     2:06.74 (27.28)
 15 Agrawal, Alok        8 Tmsuffolk-MR         2:01.90    2:24.10          2  
                  32.28     1:05.62 (33.34)     1:51.61 (45.99)     2:24.10 (32.49)
 -- Davi, William M      8 WISC-MR              2:00.99         DQ        
                                  55.27 ( )        DQ (1:00.31)                    
 -- Hoge, Jack           8 WISC-MR              2:12.99         DQ        
                                  57.88 ( )          DQ (57.43)                    
 -- Gleiber, Jaden A     8 Tmsuffolk-MR         2:06.95         DQ        
 -- Szypula, Matthew     8 Tmsuffolk-MR         1:59.90         DQ        
                                1:11.29 ( )        DQ (1:11.71)                    
 -- Wangerman, Michael   8 LBA-MR               2:30.00         DQ        
                                  54.89 ( )        DQ (1:11.40)                    
 -- Albert, Adam X       8 TVSC-MR              1:48.99         DQ        
                                  57.68 ( )                                        
 -- Iannone, Caleb       8 WISC-MR              2:15.88         DQ        
                                1:00.44 ( )        DQ (1:08.59)                    
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Matt Pozmanter
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'             1:10.46    1:10.61         40  
     1) Preston, Liam j 8               2) Mestres, Matthew r 8           
     3) Albert, Adam X 8                4) Emerson, Hunter J 8            
                                  35.94 ( )     1:10.61 (34.67)                    
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                 1:23.13    1:10.75         34  
     1) Monaco, Dylan J 8               2) Souidi, Samir M 8              
     3) Santana, Delwin J 8             4) Ramon, Freddy M 8              
                  18.18       37.00 (18.82)     1:10.75 (33.75)                    
  3 Long Island Express-MR  'A'                 1:49.84    1:19.74         32  
     1) O'Leary, Ryan M 8               2) Meagher, Finnian 8             
     3) German, Daniel N 8              4) Reindl, Patrick C 8            
                                  39.92 ( )     1:19.74 (39.82)                    
  4 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'            1:16.62    1:20.95         30  
     1) Zhang, Alex 8                   2) Dupree, Ryan C 8               
     3) Koran, William C 8              4) Adler, Max H 8                 
                  18.76       44.73 (25.97)        46.49 (1.76)     1:20.95 (34.46)
  5 Three Village Swim Club-MR  'B'             1:24.81    1:33.44         28  
     1) Matheson, Ryan C 8              2) Seetharaman, Aditya 8          
     3) Zaczynski, Eric P 8             4) Goral, Eren F 8                
                  21.05       50.53 (29.48)     1:13.40 (22.87)     1:33.44 (20.04)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:25.00         NS        
     1) Hu, Dylan H 8                   2) Lipton, Matthew 8              
     3) Green, Logan S 8                4) Green, Gavin C 8               
 -- Long Beach Aquatics-MR  'B'                 1:45.00         NS