Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/11/2013 07:23 AM
          2013 MR LIE February IMX Swim Meet - 2/8/2013 to 2/10/2013           
                              Sanction #: 130209                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                  30.36      29.49        
  2 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR    30.06      30.13        
  3 Claps, Emma         10 HAA-MR                 29.61      30.60        
  4 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR    30.72      31.16        
  5 Munday, Jessica L   10 Unhes-Mr-MR            31.26      31.28        
  6 Yan, Emily          10 GATE-MR                32.75      31.52        
  7 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR    31.01      31.54        
  8 Yang, Kristen A     10 GATE-MR                31.87      31.63        
  9 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR    30.82      31.86        
 10 O'Brien, Meghan     10 HYB-MR                 33.04      32.03        
 11 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR    32.21      32.78        
 12 Levanti, Danielle   10 HYB-MR                 33.72      32.98        
 13 Defonte, Isabella   10 LBA-MR                 32.83      33.06        
 14 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR    32.40      33.59        
 15 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR                 33.56      33.89        
 16 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR    32.26      34.20        
 17 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR    33.75      34.24        
 18 Freedhand, Malia J  10 LBA-MR                 33.91      34.93        
 19 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR    36.05      35.21        
 20 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    37.72      35.24        
 21 Falvey, Hanna M      9 IA-MR                  36.57      35.35        
 22 Jimenez, Haley       9 GATE-MR                37.07      35.42        
 23 Pearce, Makayla E    9 LBA-MR                 34.96      35.50        
 24 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR    34.31      35.98        
 25 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR    36.25      36.26        
 26 Shatz, Lindsay J    10 Express Swimming-MR    35.48      36.29        
 27 McIntyre, Gaby M     9 Express Swimming-MR    37.02      36.32        
 28 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR    35.14      36.66        
 29 Herrera, Ava K       9 Express Swimming-MR    36.48      36.74        
 30 Quiles, Jade A      10 Unhes-Mr-MR            37.63      36.78        
 31 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    35.99      37.03        
 32 Jackey, Jade L       9 IA-MR                  48.00      37.21        
 33 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                35.11      37.38        
 34 Calabrese, Victori  10 Express Swimming-MR    38.80      37.65        
 35 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR    36.70      37.71        
 36 Hobbes, Caroline A   9 WISC-MR                38.60      37.86        
 37 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR    35.58      38.05        
 38 Allen, Madeline B   10 LBA-MR                 42.17      38.16        
 39 Stroub, Mia R        9 WISC-MR                37.62      38.26        
 40 McGuire, Mary C      9 LBA-MR                 38.38      38.65        
 41 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR    36.58      38.68        
 42 Dolan, Mary         10 WISC-MR                38.94      39.44        
 43 Oster, Susannah      9 Express Swimming-MR    39.67      39.69        
 44 Spottiswood, Maya    9 Express Swimming-MR    41.36      39.72        
 45 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR    38.66      40.56        
 46 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR    38.68      40.58        
 47 Quinlan, Erin E     10 LBA-MR                 37.54      40.74        
 48 Anderson, Emma R    10 LBA-MR                 39.00      40.78        
 49 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR    38.54      40.93        
 50 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR    36.67      41.16        
 51 Wresch, Emma        10 LBA-MR                 42.58      41.72        
 52 Brennan, Erin        9 Express Swimming-MR    47.12      42.58        
 53 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  45.81      43.37        
 54 Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR       NT      43.86        
 55 Shah, Divya M        9 NCAC-MR                   NT      44.02        
 56 Rose, Lauren A      10 Express Swimming-MR    43.83      44.27        
 57 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR       NT      44.31        
 58 Onorato, Ava C       9 Express Swimming-MR    42.42      44.33        
 59 Perrino, Julia E     9 Express Swimming-MR    50.61      44.36        
 60 D'Andrea, Grace O    9 LBA-MR                 43.00      44.40        
 61 Gaudet, Isabelle M   9 LBA-MR                 43.66      44.44        
 62 Ramos, Olivia H      9 Farmingdale-MR         48.42      45.82        
 63 Brennan, Kelly       9 Express Swimming-MR    47.48      46.89        
 64 Kipnis, Amanda T    10 LBA-MR                 50.01      47.94        
 65 Sciano, Amanda       9 LBA-MR                 44.25      49.05        
 66 Bergin, Emily        9 LBA-MR                 49.12      49.52        
 67 Soberon, Sophia E    9 Express Swimming-MR    42.04      50.58        
 68 Gillam, Isabella R   9 LBA-MR                 50.74      52.78        
 69 Smith, Lisa E        9 Farmingdale-MR            NT    1:15.08        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR    33.46      33.87        
  2 Yang, Kristen A     10 GATE-MR                35.11      34.70        
  3 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR    35.23      36.05        
  4 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR    36.13      36.39        
  5 Claps, Emma         10 HAA-MR                 35.76      36.45        
  6 Munday, Jessica L   10 Unhes-Mr-MR            37.07      36.49        
  7 Stanford, Catherin  10 LBA-MR                 36.94      36.94        
  8 O'Brien, Meghan     10 HYB-MR                 38.43      37.06        
  9 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR    35.57      37.27        
 10 Yan, Emily          10 GATE-MR                36.94      37.33        
 11 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR    38.20      38.04        
 12 Defonte, Isabella   10 LBA-MR                 38.64      39.32        
 13 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR    38.93      40.21        
 14 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR    40.26      40.41        
 15 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR    40.73      40.51        
 16 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR    39.93      40.71        
 17 Levanti, Danielle   10 HYB-MR                 44.67      41.11        
 18 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    42.95      41.37        
 19 Jimenez, Haley       9 GATE-MR                43.03      41.63        
 20 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                40.36      41.81        
 21 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR    43.26      43.25        
 22 Herrera, Ava K       9 Express Swimming-MR    42.80      43.31        
 23 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR    46.08      43.36        
 24 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR    44.52      43.74        
 25 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR    43.07      43.96        
 26 Oster, Susannah      9 Express Swimming-MR    46.16      44.07        
 27 Jackey, Jade L       9 IA-MR                  55.00      44.17        
 28 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR    44.40      44.39        
 29 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR                 44.77      44.50        
 30 Dolan, Mary         10 WISC-MR                43.91      44.75        
 30 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR    48.42      44.75        
 32 Hobbes, Caroline A   9 WISC-MR                45.41      44.90        
 33 Liew, Briana J      10 GATE-MR                45.44      45.02        
 34 Stroub, Mia R        9 WISC-MR                42.30      45.62        
 35 McIntyre, Gaby M     9 Express Swimming-MR    45.74      45.77        
 36 Falvey, Hanna M      9 IA-MR                  48.00      45.89        
 37 Quiles, Jade A      10 Unhes-Mr-MR            47.73      46.31        
 38 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    43.05      46.60        
 39 Shatz, Lindsay J    10 Express Swimming-MR    44.36      46.64        
 40 Calabrese, Victori  10 Express Swimming-MR    46.04      46.67        
 41 Brennan, Erin        9 Express Swimming-MR    52.31      46.91        
 42 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    46.05      47.31        
 43 McQuade, Claire P   10 LBA-MR                 49.83      47.39        
 44 Pearce, Makayla E    9 LBA-MR                 46.79      47.51        
 45 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR    44.06      48.19        
 46 Kipnis, Amanda T    10 LBA-MR               1:00.00      49.90        
 47 McGuire, Mary C      9 LBA-MR                 51.41      50.61        
 48 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR    49.47      51.04        
 49 Soberon, Sophia E    9 Express Swimming-MR    50.11      51.22        
 50 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR    48.66      51.25        
 51 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  49.70      52.28        
 52 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR       NT      52.32        
 53 Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR       NT      52.45        
 54 Shah, Divya M        9 NCAC-MR                   NT      52.55        
 55 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR    51.36      52.63        
 56 Onorato, Ava C       9 Express Swimming-MR    53.20      53.28        
 57 Sciano, Amanda       9 LBA-MR                 54.73      53.82        
 58 Gaudet, Isabelle M   9 LBA-MR                 55.35      54.31        
 59 Anderson, Emma R    10 LBA-MR                 47.00      54.32        
 60 Wresch, Emma        10 LBA-MR                 57.07      54.47        
 61 Spottiswood, Maya    9 Express Swimming-MR    52.67      56.42        
 61 Rose, Lauren A      10 Express Swimming-MR    59.77      56.42        
 63 Ramos, Olivia H      9 Farmingdale-MR         56.99      56.59        
 64 D'Andrea, Grace O    9 LBA-MR                 54.88      57.88        
 65 Brennan, Kelly       9 Express Swimming-MR  1:04.39      57.92        
 66 Gillam, Isabella R   9 LBA-MR                 58.38      59.42        
 67 Perrino, Julia E     9 Express Swimming-MR    54.45    1:00.17        
 68 Bergin, Emily        9 LBA-MR               1:00.13    1:03.18        
 69 Smith, Lisa E        9 Farmingdale-MR            NT    1:26.92        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR  1:19.62    1:19.40        
                  37.48     1:19.40 (41.92)                                        
  2 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR  1:23.09    1:19.87        
                  38.16     1:19.87 (41.71)                                        
  3 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                1:22.68    1:21.17        
                  38.85     1:21.17 (42.32)                                        
  4 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR  1:30.09    1:27.52        
                  42.12     1:27.52 (45.40)                                        
  5 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR  1:34.94    1:30.10        
                  42.97     1:30.10 (47.13)                                        
  6 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR  1:35.38    1:30.73        
                  43.05     1:30.73 (47.68)                                        
  7 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR  1:27.01    1:30.79        
                  44.22     1:30.79 (46.57)                                        
  8 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR  1:31.18    1:31.10        
                  43.51     1:31.10 (47.59)                                        
  9 Levanti, Danielle   10 HYB-MR               1:40.00    1:33.12        
                  44.74     1:33.12 (48.38)                                        
 10 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR              1:34.10    1:33.65        
                  44.87     1:33.65 (48.78)                                        
 11 Suteja, Kezia S      9 NCAC-MR              1:36.00    1:35.62        
                  44.12     1:35.62 (51.50)                                        
 12 Freedhand, Malia J  10 LBA-MR               1:41.11    1:35.73        
                  45.27     1:35.73 (50.46)                                        
 13 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR  1:38.65    1:36.69        
                  46.40     1:36.69 (50.29)                                        
 14 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR  1:36.29    1:37.12        
                  47.52     1:37.12 (49.60)                                        
 15 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR  1:41.30    1:37.57        
                  46.98     1:37.57 (50.59)                                        
 16 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR  1:37.50    1:38.03        
                  47.78     1:38.03 (50.25)                                        
 17 Shatz, Lindsay J    10 Express Swimming-MR  1:40.52    1:38.14        
                  48.26     1:38.14 (49.88)                                        
 18 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR  1:40.39    1:38.23        
                  46.06     1:38.23 (52.17)                                        
 19 Defonte, Isabella   10 LBA-MR               1:48.39    1:40.93        
                  48.83     1:40.93 (52.10)                                        
 20 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR       NT    1:41.28        
                  47.33     1:41.28 (53.95)                                        
 21 McIntyre, Gaby M     9 Express Swimming-MR  1:44.42    1:42.55        
                  46.48     1:42.55 (56.07)                                        
 22 Falvey, Hanna M      9 IA-MR                1:48.29    1:42.96        
                  51.22     1:42.96 (51.74)                                        
 23 Davis, Bella         9 LBA-MR               1:45.08    1:43.89        
                  51.40     1:43.89 (52.49)                                        
 24 Jimenez, Haley       9 GATE-MR              1:54.84    1:45.76        
                  50.74     1:45.76 (55.02)                                        
 25 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR  1:46.22    1:45.92        
                  49.81     1:45.92 (56.11)                                        
 26 McQuade, Claire P   10 LBA-MR               1:50.82    1:46.60        
                  50.84     1:46.60 (55.76)                                        
 27 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR  1:36.94    1:46.78        
                  50.28     1:46.78 (56.50)                                        
 28 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR               1:50.00    1:46.88        
                  51.53     1:46.88 (55.35)                                        
 29 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:55.41    1:46.90        
                  51.81     1:46.90 (55.09)                                        
 30 Rose, Lauren A      10 Express Swimming-MR  1:53.12    1:48.62        
                  52.45     1:48.62 (56.17)                                        
 31 Allen, Madeline B   10 LBA-MR               2:10.03    1:49.12        
                  51.51     1:49.12 (57.61)                                        
 32 Gaudet, Isabelle M   9 LBA-MR               1:52.78    1:49.16        
                  53.05     1:49.16 (56.11)                                        
 33 Dolan, Mary         10 WISC-MR              1:50.57    1:50.31        
                  53.58     1:50.31 (56.73)                                        
 34 Anderson, Emma R    10 LBA-MR               1:55.00    1:51.70        
                  53.45     1:51.70 (58.25)                                        
 35 Pearce, Makayla E    9 LBA-MR               1:56.87    1:52.27        
                  53.73     1:52.27 (58.54)                                        
 36 Shah, Divya M        9 NCAC-MR                   NT    1:52.53        
                  55.45     1:52.53 (57.08)                                        
 37 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR  1:58.76    1:52.55        
                  53.33     1:52.55 (59.22)                                        
 38 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR  2:01.59    1:52.87        
                  53.24     1:52.87 (59.63)                                        
 39 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR  1:48.25    1:53.41        
                  51.90   1:53.41 (1:01.51)                                        
 40 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:54.16    1:54.23        
                  54.23   1:54.23 (1:00.00)                                        
 41 Wresch, Emma        10 LBA-MR               2:13.00    1:56.06        
                  54.19   1:56.06 (1:01.87)                                        
 42 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR  2:00.03    1:57.21        
                  55.31   1:57.21 (1:01.90)                                        
 43 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR  2:18.67    1:57.29        
                  55.45   1:57.29 (1:01.84)                                        
 44 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR       NT    1:58.15        
                  57.34   1:58.15 (1:00.81)                                        
 45 Soberon, Sophia E    9 Express Swimming-MR  2:03.43    1:58.89        
                  57.78   1:58.89 (1:01.11)                                        
 46 Quinlan, Erin E     10 LBA-MR               2:15.00    1:59.79        
                  58.24   1:59.79 (1:01.55)                                        
 47 Quiles, Jade A      10 Unhes-Mr-MR               NT    2:00.48        
                  57.55   2:00.48 (1:02.93)                                        
 48 D'Andrea, Grace O    9 LBA-MR               2:00.89    2:00.83        
 49 Brennan, Erin        9 Express Swimming-MR  2:25.03    2:01.11        
                  57.73   2:01.11 (1:03.38)                                        
 50 Kipnis, Amanda T    10 LBA-MR               2:15.00    2:02.07        
                  58.19   2:02.07 (1:03.88)                                        
 51 Oster, Susannah      9 Express Swimming-MR  2:15.34    2:02.80        
 52 Sciano, Amanda       9 LBA-MR               2:20.00    2:02.81        
                  59.26   2:02.81 (1:03.55)                                        
 53 Stroub, Mia R        9 WISC-MR              2:11.02    2:04.71        
                  58.21   2:04.71 (1:06.50)                                        
 54 Spottiswood, Maya    9 Express Swimming-MR  2:09.83    2:07.21        
                1:01.21   2:07.21 (1:06.00)                                        
 55 Calabrese, Victori  10 Express Swimming-MR       NT    2:08.03        
                1:00.01   2:08.03 (1:08.02)                                        
 56 McGuire, Mary C      9 LBA-MR               2:18.90    2:11.21        
                1:02.08   2:11.21 (1:09.13)                                        
 57 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                2:30.00    2:12.80        
                1:03.49   2:12.80 (1:09.31)                                        
 58 Ramos, Olivia H      9 Farmingdale-MR       2:15.00    2:14.21        
                1:03.59   2:14.21 (1:10.62)                                        
 59 Perrino, Julia E     9 Express Swimming-MR  2:15.34    2:16.03        
                1:03.92   2:16.03 (1:12.11)                                        
 60 Brennan, Kelly       9 Express Swimming-MR  2:25.20    2:23.76        
                1:08.30   2:23.76 (1:15.46)                                        
 -- Onorato, Ava C       9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Hazel S    10 Express Swimming-MR  1:19.62    1:14.21        
                  36.11     1:14.21 (38.10)                                        
  2 Munday, Jessica L   10 Unhes-Mr-MR          1:15.42    1:14.44        
                  34.75     1:14.44 (39.69)                                        
  3 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                1:13.70    1:15.09        
                  34.63     1:15.09 (40.46)                                        
  4 Claps, Emma         10 HAA-MR               1:17.99    1:17.13        
                  36.11     1:17.13 (41.02)                                        
  5 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR  1:21.09    1:17.56        
                  37.19     1:17.56 (40.37)                                        
  6 Zimmerman, Marley   10 Express Swimming-MR  1:23.08    1:23.82        
                  38.40     1:23.82 (45.42)                                        
  7 Bonvissuto, Mia D   10 Express Swimming-MR  1:21.72    1:26.24        
                  38.13     1:26.24 (48.11)                                        
  8 Suteja, Kezia S      9 NCAC-MR              1:30.00    1:27.62        
                  41.66     1:27.62 (45.96)                                        
  9 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR  1:26.77    1:29.93        
                  42.22     1:29.93 (47.71)                                        
 10 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR  1:31.67    1:32.18        
                  41.26     1:32.18 (50.92)                                        
 11 O'Brien, Meghan     10 HYB-MR               1:30.01    1:32.85        
                  41.47     1:32.85 (51.38)                                        
 12 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR  1:37.45    1:35.94        
                  43.68     1:35.94 (52.26)                                        
 13 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR              1:32.76    1:36.62        
                  45.92     1:36.62 (50.70)                                        
 14 Walsh, Stephanie M  10 Express Swimming-MR  1:32.24    1:36.87        
                  44.25     1:36.87 (52.62)                                        
 15 O'Connell, Maggie   10 Express Swimming-MR  1:43.23    1:38.62        
                  46.21     1:38.62 (52.41)                                        
 16 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR  1:34.23    1:43.12        
                  45.53     1:43.12 (57.59)                                        
 17 Scala, Claudia C    10 Express Swimming-MR  1:35.23    1:43.69        
                  46.17     1:43.69 (57.52)                                        
 18 McQuade, Claire P   10 LBA-MR               2:00.00    1:44.96        
                  46.31     1:44.96 (58.65)                                        
 19 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR  1:39.87    1:45.69        
                  47.95     1:45.69 (57.74)                                        
 20 Kuzma, Lauren E      9 Express Swimming-MR  1:41.75    1:45.82        
                  47.24     1:45.82 (58.58)                                        
 21 Russo, Noelle R     10 Express Swimming-MR  1:47.65    1:47.58        
                  48.37     1:47.58 (59.21)                                        
 22 Decicco, Sarah G     9 Express Swimming-MR  1:41.22    1:53.07        
                  50.46   1:53.07 (1:02.61)                                        
 23 Quinlan, Erin E     10 LBA-MR               1:50.00    1:55.13        
                  50.49   1:55.13 (1:04.64)                                        
 24 Quilty, Elizabeth   10 Express Swimming-MR  1:59.56    1:56.43        
                  52.49   1:56.43 (1:03.94)                                        
 25 Binkis, Elaina V    10 Express Swimming-MR       NT    1:58.60        
                  54.78   1:58.60 (1:03.82)                                        
 26 Freedhand, Malia J  10 LBA-MR               1:38.00    1:58.93        
                  52.83   1:58.93 (1:06.10)                                        
 27 Davis, Bella         9 LBA-MR               2:05.00    2:01.92        
                  56.25   2:01.92 (1:05.67)                                        
 28 Lai, Reyna           9 Express Swimming-MR       NT    2:03.18        
                  59.34   2:03.18 (1:03.84)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.79  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Bianca M   12 Unhes-Mr-MR            25.00      26.28        
  2 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 26.93      27.13        
  3 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR    26.95      27.21        
  4 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                  28.96      27.83        
  5 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR    27.72      28.02        
  6 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR                 29.09      28.28        
  7 Cody, Rachel A      12 IA-MR                  28.10      28.31        
  8 Brogan, Julianna N  12 Express Swimming-MR    29.14      28.40        
  9 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR    28.56      28.41        
 10 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR    28.14      28.51        
 11 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR               28.98      28.80        
 12 Burns, Julia R      12 LBA-MR                 28.94      29.30        
 13 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                29.00      29.36        
 14 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR    29.91      29.49        
 15 Souidi, Suraya N    12 LBA-MR                 29.88      29.50        
 16 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR                 29.25      29.51        
 17 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR    29.97      29.78        
 18 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR                 30.00      30.08        
 19 Han, Xue            11 GATE-MR                30.33      30.15        
 20 Lennon, Joanna m    11 Express Swimming-MR    29.76      30.19        
 21 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR    30.45      30.29        
 22 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR            30.54      30.49        
 23 Kreuscher, Camryn   11 HAA-MR                 30.12      30.51        
 24 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR    29.60      30.52        
 25 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                  32.01      30.57        
 26 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR    30.37      30.61        
 27 Riley, Emma         12 HYB-MR                 30.13      30.63        
 28 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                31.90      30.77        
 29 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR    30.78      30.88        
 30 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR    30.87      30.96        
 31 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR                 30.65      31.03        
 32 Yang, Jenny H       12 GATE-MR                32.67      31.23        
 33 Qu, Sara            12 GATE-MR                31.83      31.24        
 34 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR    31.74      31.36        
 35 Waller, Brooke S    12 LBA-MR                 30.91      31.44        
 36 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR    30.49      31.46        
 37 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR    31.92      31.48        
 38 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR                 31.92      31.49        
 38 Gak, Mila M         12 RI Marlins-MR             NT      31.49        
 40 Heinz, Amanda       11 WISC-MR                31.06      31.51        
 41 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR    32.94      31.66        
 42 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR    30.18      31.67        
 43 Harkins, Hannah J   11 LBA-MR                 32.02      31.76        
 44 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR    32.89      31.94        
 45 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR    31.75      31.98        
 46 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR                 33.20      32.08        
 46 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR                31.02      32.08        
 48 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR    31.61      32.11        
 49 Dunster, Maggie S   11 Express Swimming-MR    31.38      32.18        
 50 King, Kristin C     12 Unhes-Mr-MR            30.55      32.26        
 51 Lawlor, Grace       11 HYB-MR                 34.61      32.50        
 52 Duffy, Kate E       12 LBA-MR                 33.05      32.51        
 53 Dolan, Caroline     12 LBA-MR                 32.43      32.71        
 54 Funk, Emma          11 WISC-MR                32.62      32.77        
 55 Chernik, Alannah R  11 WISC-MR                33.27      32.78        
 55 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 33.01      32.78        
 57 Sheinberg, Faith    12 LBA-MR                 31.52      32.82        
 58 Jiang, Jessica L    12 NCAC-MR                   NT      32.87        
 59 Camacho, Kaitlin G  12 Express Swimming-MR    33.92      33.00        
 60 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR    32.53      33.06        
 61 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR               33.93      33.07        
 62 Godfried, Katharin  12 Express Swimming-MR    33.12      33.11        
 63 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR    32.76      33.25        
 64 Gibson, Grace M     11 LBA-MR                 33.22      33.29        
 65 Planken, Nicole     12 LBA-MR                 34.41      33.32        
 66 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR    36.18      34.13        
 67 Siegel, Carly A     12 LBA-MR                 35.22      34.19        
 68 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR    34.27      34.30        
 69 Ralph, Katie        12 LBA-MR                 34.85      34.37        
 70 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR    35.95      34.95        
 71 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR    34.16      35.00        
 72 Burke, Madeline R   12 Express Swimming-MR    34.01      35.11        
 73 Layton, Samantha A  12 IA-MR                  40.00      35.16        
 74 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR                37.00      35.28        
 75 Brita, Abigail E    11 Express Swimming-MR    34.55      35.34        
 76 Carr, Ciara K       12 LBA-MR                 40.37      35.64        
 77 Dilsner-Lopez, Mal  12 LBA-MR                 36.39      35.69        
 78 Miller, Kendall G   11 Express Swimming-MR    38.76      35.78        
 79 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR    35.55      35.96        
 80 Chen, Caitlyn K     12 GATE-MR                37.37      36.06        
 81 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR    35.20      36.13        
 82 Anderson, Kate M    12 LBA-MR                 34.00      36.97        
 83 Taylor, Kristen J   11 Farmingdale-MR         36.42      37.41        
 84 Leverich, Michelle  11 Farmingdale-MR         38.10      38.60        
 85 Crimmins, Caroline  12 Express Swimming-MR    36.12      38.77        
 86 Perry, Samantha A   11 Express Swimming-MR    38.94      40.25        
 87 Hannan, Alison G    11 Farmingdale-MR         32.73      40.46        
 88 Kuzma, Jaclyn R     11 Express Swimming-MR    41.04      41.13        
 89 Celano, Sophia R    12 Farmingdale-MR         44.91      41.59        
 90 Grisanti, Angela C  11 Farmingdale-MR         47.00      42.78        
 91 Savitsky, Nicole    11 RI Marlins-MR             NT      43.12        
 92 Sceppa, Joanie      11 LBA-MR                 45.89      43.21        
 93 Eisenberg, Helen I  11 Express Swimming-MR    49.54      50.63        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                29.09  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Bianca M   12 Unhes-Mr-MR            31.72      30.86        
  2 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR    32.37      31.45        
  3 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR    31.50      31.79        
  4 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR    30.85      32.13        
  5 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                  32.43      32.55        
  6 Lennon, Joanna m    11 Express Swimming-MR    32.09      33.53        
  7 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR                 33.50      33.74        
  8 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR    33.98      34.07        
  9 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR                 32.82      34.29        
 10 Riley, Emma         12 HYB-MR                 34.30      34.36        
 11 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR    34.64      34.51        
 12 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR    35.98      34.65        
 13 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR               36.20      34.77        
 14 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR    36.87      35.57        
 15 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR            37.20      35.67        
 16 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR                 34.96      35.72        
 17 Qu, Sara            12 GATE-MR                36.21      36.18        
 18 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR    36.12      36.24        
 19 King, Kristin C     12 Unhes-Mr-MR            36.48      36.38        
 20 Krusos, Allison     12 HYB-MR                 38.10      36.60        
 21 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                  38.66      36.68        
 22 Han, Xue            11 GATE-MR                36.08      36.69        
 23 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR    36.83      36.95        
 24 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR    38.32      37.03        
 25 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR    38.98      37.41        
 26 Heinz, Amanda       11 WISC-MR                36.17      37.43        
 27 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR                 39.33      37.45        
 28 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR                37.06      37.47        
 28 Brita, Abigail E    11 Express Swimming-MR    38.43      37.47        
 30 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR    37.59      37.48        
 31 Souidi, Suraya N    12 LBA-MR                 37.99      37.55        
 32 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR    38.54      37.57        
 33 Spencer, Hannnah    12 HYB-MR                 36.26      37.77        
 34 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR    36.47      37.96        
 35 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR    38.77      38.01        
 36 Godfried, Katharin  12 Express Swimming-MR    36.74      38.03        
 37 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR    37.98      38.12        
 38 Yang, Jenny H       12 GATE-MR                38.53      38.16        
 39 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR               39.80      38.55        
 40 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR    38.74      38.94        
 41 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR    39.24      38.95        
 42 Chernik, Alannah R  11 WISC-MR                38.21      39.03        
 43 Funk, Emma          11 WISC-MR                39.44      39.04        
 44 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                38.60      39.11        
 45 Dolan, Caroline     12 LBA-MR                 40.40      39.24        
 46 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR    39.21      39.34        
 47 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR    38.90      39.38        
 48 Harkins, Hannah J   11 LBA-MR                 40.01      39.49        
 49 Camacho, Kaitlin G  12 Express Swimming-MR    40.73      40.19        
 50 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR    40.44      40.25        
 51 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                38.00      40.40        
 52 Carr, Ciara K       12 LBA-MR                 40.51      40.47        
 53 Jiang, Jessica L    12 NCAC-MR                   NT      40.76        
 54 Planken, Nicole     12 LBA-MR                 46.70      40.77        
 55 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 41.21      40.90        
 56 Ralph, Katie        12 LBA-MR                 52.49      40.97        
 57 Duffy, Kate E       12 LBA-MR                 42.12      41.17        
 58 Lawlor, Grace       11 HYB-MR                 41.69      41.32        
 59 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR    41.23      41.57        
 60 Dunster, Maggie S   11 Express Swimming-MR    39.60      42.33        
 61 Burke, Madeline R   12 Express Swimming-MR    41.90      42.76        
 62 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR    43.46      43.44        
 63 Anderson, Kate M    12 LBA-MR                 42.00      43.90        
 64 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR    41.28      43.96        
 65 McGuire, Helen R    11 LBA-MR                 40.31      44.08        
 66 Miller, Kendall G   11 Express Swimming-MR    44.49      44.32        
 67 Leverich, Michelle  11 Farmingdale-MR         44.27      44.88        
 68 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR    44.00      44.89        
 69 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR    41.52      44.90        
 70 Crimmins, Caroline  12 Express Swimming-MR    43.95      44.96        
 71 Dilsner-Lopez, Mal  12 LBA-MR                 50.00      45.19        
 72 Layton, Samantha A  12 IA-MR                  45.00      46.96        
 73 Taylor, Kristen J   11 Farmingdale-MR         50.40      47.12        
 74 Kuzma, Jaclyn R     11 Express Swimming-MR    52.36      48.82        
 75 Perry, Samantha A   11 Express Swimming-MR    45.43      49.23        
 76 Eisenberg, Helen I  11 Express Swimming-MR    54.98      52.85        
 77 Celano, Sophia R    12 Farmingdale-MR         53.50      53.21        
 78 Grisanti, Angela C  11 Farmingdale-MR         54.52      55.29        
 79 Savitsky, Nicole    11 RI Marlins-MR             NT      56.92        
 80 Sceppa, Joanie      11 LBA-MR               1:00.00    1:02.88        
 -- Hannan, Alison G    11 Farmingdale-MR            NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR  1:15.68    1:14.58        
                  35.01     1:14.58 (39.57)                                        
  2 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR  1:16.51    1:16.03        
                  36.05     1:16.03 (39.98)                                        
  3 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR              1:22.00    1:18.15        
                  37.39     1:18.15 (40.76)                                        
  4 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR             1:17.98    1:18.73        
                  37.21     1:18.73 (41.52)                                        
  5 Heinz, Amanda       11 WISC-MR              1:20.18    1:19.35        
                  38.15     1:19.35 (41.20)                                        
  6 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                1:26.62    1:20.05        
                  36.63     1:20.05 (43.42)                                        
  7 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR  1:23.01    1:20.13        
                  39.77     1:20.13 (40.36)                                        
  8 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR  1:20.58    1:20.21        
                  37.77     1:20.21 (42.44)                                        
  9 Lennon, Joanna m    11 Express Swimming-MR  1:19.76    1:20.36        
                  37.67     1:20.36 (42.69)                                        
 10 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR               1:20.83    1:20.45        
                  39.08     1:20.45 (41.37)                                        
 11 Salcedo, Bianca M   12 Unhes-Mr-MR          1:18.20    1:20.83        
                  37.99     1:20.83 (42.84)                                        
 12 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR               1:22.00    1:21.82        
                  38.95     1:21.82 (42.87)                                        
 13 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR  1:25.87    1:21.94        
                  39.02     1:21.94 (42.92)                                        
 14 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR  1:21.58    1:22.27        
                  39.08     1:22.27 (43.19)                                        
 15 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                1:24.36    1:22.45        
                  39.15     1:22.45 (43.30)                                        
 16 Brogan, Julianna N  12 Express Swimming-MR  1:25.18    1:22.48        
                  39.61     1:22.48 (42.87)                                        
 17 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR  1:23.65    1:22.49        
                  39.53     1:22.49 (42.96)                                        
 18 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR  1:29.91    1:23.48        
                  39.69     1:23.48 (43.79)                                        
 19 Burns, Julia R      12 LBA-MR               1:21.12    1:23.67        
                  39.70     1:23.67 (43.97)                                        
 20 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR  1:26.22    1:24.07        
                  39.90     1:24.07 (44.17)                                        
 21 Cody, Rachel A      12 IA-MR                1:24.26    1:24.77        
                  40.01     1:24.77 (44.76)                                        
 22 Funk, Emma          11 WISC-MR              1:25.25    1:24.97        
                  41.00     1:24.97 (43.97)                                        
 23 Dolan, Caroline     12 LBA-MR               1:27.80    1:25.14        
                  41.11     1:25.14 (44.03)                                        
 24 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR  1:30.63    1:26.03        
                  41.74     1:26.03 (44.29)                                        
 25 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR  1:27.20    1:26.68        
                  40.93     1:26.68 (45.75)                                        
 26 Chang, Grace        11 GATE-MR              1:31.71    1:26.69        
                  42.06     1:26.69 (44.63)                                        
 27 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               1:28.33    1:26.78        
                  40.38     1:26.78 (46.40)                                        
 28 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR  1:29.74    1:28.64        
                  42.92     1:28.64 (45.72)                                        
 29 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR  1:28.64    1:28.87        
                  42.40     1:28.87 (46.47)                                        
 30 King, Kristin C     12 Unhes-Mr-MR          1:30.00    1:28.93        
                  42.57     1:28.93 (46.36)                                        
 31 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR          1:27.68    1:29.18        
                  42.95     1:29.18 (46.23)                                        
 32 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR  1:30.83    1:29.34        
                  41.87     1:29.34 (47.47)                                        
 33 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR  1:28.92    1:29.60        
                  42.49     1:29.60 (47.11)                                        
 34 Krusos, Allison     12 HYB-MR               1:29.13    1:29.65        
                  41.95     1:29.65 (47.70)                                        
 35 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR  1:35.29    1:29.96        
                  43.04     1:29.96 (46.92)                                        
 36 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR  1:32.37    1:30.19        
                  41.97     1:30.19 (48.22)                                        
 37 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR  1:45.32    1:30.45        
                  41.53     1:30.45 (48.92)                                        
 38 Kreuscher, Camryn   11 HAA-MR               1:33.05    1:30.70        
                  43.37     1:30.70 (47.33)                                        
 39 Gak, Mila M         12 RI Marlins-MR        1:27.18    1:30.89        
                  44.29     1:30.89 (46.60)                                        
 40 Harkins, Hannah J   11 LBA-MR               1:50.09    1:31.23        
                  43.21     1:31.23 (48.02)                                        
 41 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR  1:36.60    1:31.61        
                  43.29     1:31.61 (48.32)                                        
 42 Duffy, Kate E       12 LBA-MR               1:38.00    1:32.03        
                  44.12     1:32.03 (47.91)                                        
 43 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR  1:33.24    1:32.49        
                  45.36     1:32.49 (47.13)                                        
 44 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR  1:31.25    1:32.65        
                  43.33     1:32.65 (49.32)                                        
 45 Jiang, Jessica L    12 NCAC-MR                   NT    1:32.81        
                  43.12     1:32.81 (49.69)                                        
 46 Waller, Brooke S    12 LBA-MR               1:32.10    1:33.05        
                  42.73     1:33.05 (50.32)                                        
 47 Souidi, Suraya N    12 LBA-MR               1:50.00    1:33.65        
                  43.97     1:33.65 (49.68)                                        
 48 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR               1:49.47    1:33.69        
                  44.96     1:33.69 (48.73)                                        
 49 Lawlor, Grace       11 HYB-MR               1:40.00    1:33.82        
                  44.94     1:33.82 (48.88)                                        
 50 Camacho, Kaitlin G  12 Express Swimming-MR  1:32.48    1:33.98        
                  44.93     1:33.98 (49.05)                                        
 51 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR             1:35.92    1:34.39        
                  44.79     1:34.39 (49.60)                                        
 52 Siegel, Carly A     12 LBA-MR               1:36.29    1:35.08        
                  44.34     1:35.08 (50.74)                                        
 53 Chen, Caitlyn K     12 GATE-MR              1:36.05    1:35.35        
                  44.58     1:35.35 (50.77)                                        
 54 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR  1:36.51    1:35.52        
                  45.98     1:35.52 (49.54)                                        
 55 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR              1:37.56    1:36.21        
                  45.78     1:36.21 (50.43)                                        
 56 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR  1:42.03    1:36.24        
                  46.15     1:36.24 (50.09)                                        
 57 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR  1:39.03    1:36.85        
                  45.34     1:36.85 (51.51)                                        
 58 Dunster, Maggie S   11 Express Swimming-MR  1:34.59    1:37.26        
                  46.36     1:37.26 (50.90)                                        
 59 Ralph, Katie        12 LBA-MR               1:39.83    1:37.83        
                  45.63     1:37.83 (52.20)                                        
 60 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR  1:38.19    1:37.96        
                  46.19     1:37.96 (51.77)                                        
 61 Planken, Nicole     12 LBA-MR               1:41.16    1:39.22        
                  46.56     1:39.22 (52.66)                                        
 62 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR  1:48.34    1:39.33        
                  46.80     1:39.33 (52.53)                                        
 63 Celano, Sophia R    12 Farmingdale-MR       1:49.34    1:39.64        
                  47.84     1:39.64 (51.80)                                        
 64 Burke, Madeline R   12 Express Swimming-MR  1:52.90    1:40.59        
                  45.68     1:40.59 (54.91)                                        
 65 Gibson, Grace M     11 LBA-MR               1:43.97    1:40.76        
                  48.60     1:40.76 (52.16)                                        
 66 Brita, Abigail E    11 Express Swimming-MR  1:44.66    1:42.97        
                  47.99     1:42.97 (54.98)                                        
 67 Anderson, Kate M    12 LBA-MR               1:40.00    1:43.11        
                  49.45     1:43.11 (53.66)                                        
 68 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:40.00    1:46.12        
                  50.17     1:46.12 (55.95)                                        
 69 McGuire, Helen R    11 LBA-MR               1:52.39    1:47.18        
                  51.06     1:47.18 (56.12)                                        
 70 Dilsner-Lopez, Mal  12 LBA-MR               1:59.28    1:49.13        
                  52.73     1:49.13 (56.40)                                        
 71 Grisanti, Angela C  11 Farmingdale-MR       1:51.10    1:49.96        
                  51.37     1:49.96 (58.59)                                        
 72 Leverich, Michelle  11 Farmingdale-MR       2:00.43    1:54.42        
                  55.44     1:54.42 (58.98)                                        
 73 Crimmins, Caroline  12 Express Swimming-MR  1:53.23    1:55.09        
                  53.93   1:55.09 (1:01.16)                                        
 74 Eisenberg, Helen I  11 Express Swimming-MR  2:00.71    1:55.48        
                  54.51   1:55.48 (1:00.97)                                        
 75 Layton, Samantha A  12 IA-MR                2:00.00    1:56.33        
                  52.89   1:56.33 (1:03.44)                                        
 76 Kuzma, Jaclyn R     11 Express Swimming-MR  1:57.92    1:56.91        
                  55.24   1:56.91 (1:01.67)                                        
 77 Hannan, Alison G    11 Farmingdale-MR            NT    1:57.40        
                  54.83   1:57.40 (1:02.57)                                        
 78 Taylor, Kristen J   11 Farmingdale-MR       2:04.23    2:02.83        
                  58.59   2:02.83 (1:04.24)                                        
 79 Sceppa, Joanie      11 LBA-MR               2:30.00    2:22.21        
                1:05.33   2:22.21 (1:16.88)                                        
 -- Warner, Breanna     11 NCAC-MR              1:36.00         DQ        
      False start
                  45.07          DQ (52.56)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.09  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Rose E       12 Express Swimming-MR  1:06.93    1:06.86        
                  31.84     1:06.86 (35.02)                                        
  2 MO, Wendy           12 Express Swimming-MR  1:05.39    1:07.27        
                  32.74     1:07.27 (34.53)                                        
  3 Brogan, Julianna N  12 Express Swimming-MR  1:12.82    1:10.62        
                  33.66     1:10.62 (36.96)                                        
  4 Cassell, Sigrid G   12 Express Swimming-MR  1:08.19    1:10.83        
                  31.60     1:10.83 (39.23)                                        
  5 Pompay, Melody R    12 Express Swimming-MR  1:11.55    1:12.81        
                  34.10     1:12.81 (38.71)                                        
  6 Riley, Emma         12 HYB-MR               1:14.74    1:13.73        
                  34.99     1:13.73 (38.74)                                        
  7 Burns, Julia R      12 LBA-MR               1:18.50    1:13.84        
                  34.35     1:13.84 (39.49)                                        
  8 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR  1:14.81    1:15.55        
                  35.71     1:15.55 (39.84)                                        
  9 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR               1:18.07    1:15.78        
                  34.81     1:15.78 (40.97)                                        
 10 Han, Xue            11 GATE-MR              1:23.24    1:16.85        
                  35.36     1:16.85 (41.49)                                        
 11 Heaney, Cara G      12 UN-LI-MR             1:16.72    1:17.48        
                  35.53     1:17.48 (41.95)                                        
 12 Rinn, Morgan        11 Express Swimming-MR  1:16.47    1:17.72        
                  35.33     1:17.72 (42.39)                                        
 13 Krusos, Allison     12 HYB-MR               1:25.91    1:18.66        
                  37.69     1:18.66 (40.97)                                        
 14 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR               1:15.57    1:18.70        
                  36.60     1:18.70 (42.10)                                        
 15 Antonopoulos, Fran  11 Express Swimming-MR  1:23.55    1:18.78        
                  36.60     1:18.78 (42.18)                                        
 16 Mink, Emily Q       12 Express Swimming-MR  1:30.08    1:19.14        
                  37.96     1:19.14 (41.18)                                        
 17 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR  1:22.74    1:21.65        
                  38.97     1:21.65 (42.68)                                        
 18 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR              1:35.12    1:21.79        
                  38.16     1:21.79 (43.63)                                        
 19 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR  1:20.27    1:22.24        
                  37.53     1:22.24 (44.71)                                        
 20 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR  1:40.08    1:22.32        
                  36.65     1:22.32 (45.67)                                        
 21 Kreuscher, Camryn   11 HAA-MR               1:21.27    1:22.95        
                  37.86     1:22.95 (45.09)                                        
 22 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR  1:30.34    1:23.09        
                  38.64     1:23.09 (44.45)                                        
 23 Kolar, Kathryn M    11 IA-MR                1:27.25    1:23.17        
                  38.16     1:23.17 (45.01)                                        
 24 Vanella, Nicolette  12 Express Swimming-MR  1:20.52    1:24.87        
                  39.38     1:24.87 (45.49)                                        
 25 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR               1:29.26    1:26.92        
                  38.73     1:26.92 (48.19)                                        
 26 Carr, Ciara K       12 LBA-MR               2:03.53    1:27.36        
                  40.31     1:27.36 (47.05)                                        
 27 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR  1:41.23    1:29.19        
                  38.11     1:29.19 (51.08)                                        
 28 Gatti, Kathleen V   12 Express Swimming-MR  1:33.51    1:32.77        
                  43.02     1:32.77 (49.75)                                        
 29 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR  1:31.59    1:34.95        
                  42.35     1:34.95 (52.60)                                        
 30 McCUSKER, Lara N    12 Express Swimming-MR  1:30.30    1:35.21        
                  45.11     1:35.21 (50.10)                                        
 31 Siegel, Carly A     12 LBA-MR               1:42.16    1:35.40        
                  42.14     1:35.40 (53.26)                                        
 32 McGuire, Helen R    11 LBA-MR               1:36.00    1:39.03        
                  41.87     1:39.03 (57.16)                                        
 33 Gibson, Grace M     11 LBA-MR               1:53.87    1:39.39        
                  45.14     1:39.39 (54.25)                                        
 34 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR  1:42.05    1:39.61        
                  46.20     1:39.61 (53.41)                                        
 35 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR  1:35.96    1:41.05        
                  44.96     1:41.05 (56.09)                                        
 36 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR  1:53.55    1:43.14        
                  44.57     1:43.14 (58.57)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.59  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                  56.57      56.13        
                  26.88       56.13 (29.25)                                        
  2 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR    57.33      56.71        
                  27.76       56.71 (28.95)                                        
  3 Koehler, Sierra M   13 WISC-MR                55.74      56.93        
                  27.32       56.93 (29.61)                                        
  4 Bonvissuto, Carrie  14 Express Swimming-MR    54.99      57.28        
                  27.41       57.28 (29.87)                                        
  5 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR    57.97      57.70        
                  27.68       57.70 (30.02)                                        
  6 DU, Irene           14 NCAC-MR                57.70      58.24        
                  27.83       58.24 (30.41)                                        
  7 Brady, Claudia F    14 Express Swimming-MR    56.57      58.46        
                  27.83       58.46 (30.63)                                        
  8 LI, Sandra          13 Express Swimming-MR    57.03      59.07        
                  28.67       59.07 (30.40)                                        
  9 Conte, Katie M      13 Express Swimming-MR    59.30      59.25        
                  28.55       59.25 (30.70)                                        
 10 Meringolo, Gabriel  13 Express Swimming-MR    59.34      59.26        
                  28.29       59.26 (30.97)                                        
 11 Harrington, Brooke  13 LBA-MR               1:00.34      59.64        
                  28.63       59.64 (31.01)                                        
 12 McNally, Lauren E   13 Express Swimming-MR    58.50      59.83        
                  29.44       59.83 (30.39)                                        
 13 Mauro, Sabrina      14 Express Swimming-MR    59.92    1:00.36        
                  28.29     1:00.36 (32.07)                                        
 14 Hahn, Katelyn E     14 IA-MR                  58.65    1:00.37        
                  28.60     1:00.37 (31.77)                                        
 15 Garvey, Olivia A    13 Express Swimming-MR    59.55    1:00.53        
                  28.87     1:00.53 (31.66)                                        
 16 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR  1:03.47    1:01.12        
                  29.80     1:01.12 (31.32)                                        
 17 Jin, Victoria       14 HYB-MR               1:00.80    1:01.18        
                  28.99     1:01.18 (32.19)                                        
 18 Kryger, Lauren P    13 IA-MR                1:00.64    1:01.54        
                  29.30     1:01.54 (32.24)                                        
 19 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               1:00.28    1:01.65        
                  19.87     1:01.65 (41.78)                                        
 20 Chu, Jasmine        13 Express Swimming-MR    57.39    1:01.97        
                  29.34     1:01.97 (32.63)                                        
 21 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR  1:00.29    1:02.02        
                  29.93     1:02.02 (32.09)                                        
 22 Wang, Carol         14 GATE-MR              1:01.99    1:02.15        
                  29.55     1:02.15 (32.60)                                        
 23 Nieves, Daniella M  14 WISC-MR              1:00.10    1:02.56        
                  29.63     1:02.56 (32.93)                                        
 24 Lennon, Maryann E   14 Express Swimming-MR    59.89    1:02.71        
                  30.12     1:02.71 (32.59)                                        
 25 Solis, Gabriela     13 LBA-MR               1:01.82    1:02.93        
                  30.46     1:02.93 (32.47)                                        
 26 Shiebler, Tricia E  13 IA-MR                1:04.93    1:03.07        
                  30.56     1:03.07 (32.51)                                        
 27 Aufort, Kate E      14 WISC-MR              1:01.18    1:03.11        
                  29.99     1:03.11 (33.12)                                        
 28 Giordano, Amanda    14 Farmingdale-MR       1:03.20    1:03.47        
                  29.98     1:03.47 (33.49)                                        
 29 Trachuk, Anna-mari  14 Unhes-Mr-MR          1:04.30    1:03.98        
                  30.29     1:03.98 (33.69)                                        
 30 Huang, Sabrina R    14 GATE-MR              1:06.03    1:04.16        
                  29.59     1:04.16 (34.57)                                        
 31 Klicpera, Samantha  14 Farmingdale-MR       1:03.09    1:04.72        
                  30.73     1:04.72 (33.99)                                        
 32 Haynos, Mary Ann    14 Farmingdale-MR       1:04.48    1:04.93        
                  31.24     1:04.93 (33.69)                                        
 33 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR  1:02.46    1:04.95        
                  31.12     1:04.95 (33.83)                                        
 34 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR  1:04.57    1:05.11        
                  31.44     1:05.11 (33.67)                                        
 35 Ibrahim, Zahrah A   13 Express Swimming-MR  1:04.63    1:05.31        
                  31.84     1:05.31 (33.47)                                        
 36 Baldassare, Brooke  14 WISC-MR              1:03.09    1:05.35        
                  31.15     1:05.35 (34.20)                                        
 37 Meade, Emma M       13 LBA-MR               1:03.83    1:05.73        
                  30.91     1:05.73 (34.82)                                        
 38 Brewster, Nadine L  14 Unhes-Mr-MR          1:07.50    1:05.88        
                  31.65     1:05.88 (34.23)                                        
 38 Stevens, Jenna P    13 LBA-MR               1:04.29    1:05.88        
                  31.73     1:05.88 (34.15)                                        
 40 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:06.37        
                  31.76     1:06.37 (34.61)                                        
 41 Guariglia, Amanda   13 Express Swimming-MR  1:05.45    1:06.40        
                  31.92     1:06.40 (34.48)                                        
 42 Krusos, Emily       14 HYB-MR               1:06.53    1:06.48        
                  31.79     1:06.48 (34.69)                                        
 43 Hwang, Alexandria   13 LBA-MR               1:07.30    1:06.57        
                  31.86     1:06.57 (34.71)                                        
 44 Straub, Jessica     14 HYB-MR               1:06.92    1:06.89        
                  31.97     1:06.89 (34.92)                                        
 45 Cheng, Britney      13 GATE-MR              1:11.00    1:07.54        
                  32.69     1:07.54 (34.85)                                        
 46 Rogan, Emily E      13 Express Swimming-MR  1:06.28    1:07.63        
                  32.00     1:07.63 (35.63)                                        
 47 Leydon, Jillian R   13 HYB-MR               1:09.65    1:07.86        
                  33.12     1:07.86 (34.74)                                        
 48 Gonzalez, Deanna J  13 LBA-MR               1:07.14    1:08.34        
                  32.81     1:08.34 (35.53)                                        
 49 Curley, Chloe M     13 LBA-MR               1:15.62    1:10.93        
                  33.59     1:10.93 (37.34)                                        
 50 Dolan, Grace E      13 LBA-MR               1:12.52    1:11.19        
                  33.74     1:11.19 (37.45)                                        
 51 Nash, Megan         13 Farmingdale-MR       1:10.21    1:11.80        
                  33.13     1:11.80 (38.67)                                        
 52 Ahearn, Kailey      13 LBA-MR               1:27.53    1:14.70        
                  34.81     1:14.70 (39.89)                                        
 53 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:25.90    1:17.69        
                  37.38     1:17.69 (40.31)                                        
 54 Chiang, Crystal     14 NCAC-MR              1:19.00    1:19.13        
                  37.16     1:19.13 (41.97)                                        
 55 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              1:20.43    1:22.72        
                  38.97     1:22.72 (43.75)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:25.49  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McNally, Lauren E   13 Express Swimming-MR  2:36.17    2:33.81        
                  34.86     1:14.70 (39.84)     1:54.21 (39.51)     2:33.81 (39.60)
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR              2:35.00    2:34.04        
                  34.41     1:13.51 (39.10)     1:53.74 (40.23)     2:34.04 (40.30)
  3 Mauro, Sabrina      14 Express Swimming-MR  2:44.05    2:40.91        
                  35.27     1:16.56 (41.29)     1:58.37 (41.81)     2:40.91 (42.54)
  4 Brady, Claudia F    14 Express Swimming-MR  2:37.19    2:41.45        
                  36.20     1:18.03 (41.83)     2:00.12 (42.09)     2:41.45 (41.33)
  5 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                3:00.33    2:42.04        
                  36.91     1:19.45 (42.54)     2:00.98 (41.53)     2:42.04 (41.06)
  6 Smerechniak, Jilli  13 IA-MR                2:40.99    2:43.22        
                  35.14     1:17.03 (41.89)     2:00.54 (43.51)     2:43.22 (42.68)
  7 Meringolo, Gabriel  13 Express Swimming-MR  2:42.32    2:44.72        
                  35.87     1:18.01 (42.14)     2:01.32 (43.31)     2:44.72 (43.40)
  8 Levin, Emma M       13 LBA-MR               2:45.44    2:44.88        
                  36.27     1:18.46 (42.19)     2:02.57 (44.11)     2:44.88 (42.31)
  9 Jin, Victoria       14 HYB-MR               2:48.05    2:45.07        
                  35.38     1:16.05 (40.67)     1:59.73 (43.68)     2:45.07 (45.34)
 10 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR  2:47.55    2:45.20        
                  36.93     1:19.83 (42.90)     2:02.15 (42.32)     2:45.20 (43.05)
 11 Bonvissuto, Carrie  14 Express Swimming-MR  2:39.72    2:47.05        
                  37.96     1:20.38 (42.42)     2:03.67 (43.29)     2:47.05 (43.38)
 12 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR  2:48.31    2:48.22        
                  38.72     1:21.55 (42.83)     2:05.36 (43.81)     2:48.22 (42.86)
 13 Koehler, Sierra M   13 WISC-MR              2:47.99    2:48.89        
                  38.15     1:21.57 (43.42)     2:06.34 (44.77)     2:48.89 (42.55)
 14 Harvey, Noelle P    14 HYB-MR               2:47.52    2:49.06        
                  38.62     1:21.16 (42.54)     2:04.21 (43.05)     2:49.06 (44.85)
 15 Chu, Jasmine        13 Express Swimming-MR  2:49.40    2:49.23        
                  38.59     1:21.60 (43.01)     2:05.89 (44.29)     2:49.23 (43.34)
 16 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:49.06    2:51.01        
                  36.91     1:19.80 (42.89)     2:02.15 (42.35)     2:51.01 (48.86)
 17 LI, Sandra          13 Express Swimming-MR  2:59.08    2:51.95        
                  39.97     1:24.14 (44.17)     2:08.10 (43.96)     2:51.95 (43.85)
 18 Hahn, Katelyn E     14 IA-MR                3:10.00    2:52.77        
                  39.41     1:24.66 (45.25)     2:09.18 (44.52)     2:52.77 (43.59)
 19 Baldassare, Brooke  14 WISC-MR              2:55.35    2:53.63        
                  39.58     1:23.62 (44.04)     2:08.80 (45.18)     2:53.63 (44.83)
 20 Harrington, Brooke  13 LBA-MR               2:55.32    2:54.45        
                  40.20     1:23.77 (43.57)     2:10.42 (46.65)     2:54.45 (44.03)
 21 Lennon, Maryann E   14 Express Swimming-MR  2:51.48    2:54.98        
                  39.17     1:23.13 (43.96)     2:09.14 (46.01)     2:54.98 (45.84)
 22 Guariglia, Amanda   13 Express Swimming-MR  3:10.08    2:55.24        
                  39.30     1:23.22 (43.92)     2:09.47 (46.25)     2:55.24 (45.77)
 23 Wang, Carol         14 GATE-MR              2:51.55    2:56.75        
                  40.11     1:25.39 (45.28)     2:10.76 (45.37)     2:56.75 (45.99)
 24 Crocker, Carolyn A  14 LBA-MR               2:53.42    2:57.02        
                  40.03     1:25.27 (45.24)     2:11.04 (45.77)     2:57.02 (45.98)
 25 Garvey, Olivia A    13 Express Swimming-MR  2:58.31    2:57.55        
                  38.91     1:25.01 (46.10)     2:11.21 (46.20)     2:57.55 (46.34)
 26 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR  3:03.98    2:58.86        
                  42.33     1:28.43 (46.10)     2:14.59 (46.16)     2:58.86 (44.27)
 27 Wirkowski, Kristin  14 Express Swimming-MR  3:07.41    3:00.22        
                  39.92     1:26.03 (46.11)     2:14.49 (48.46)     3:00.22 (45.73)
 28 Cheng, Britney      13 GATE-MR              3:06.00    3:00.41        
                  39.37     1:23.57 (44.20)     2:12.79 (49.22)     3:00.41 (47.62)
 29 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR       NT    3:00.69        
                  40.89     1:26.64 (45.75)     2:14.01 (47.37)     3:00.69 (46.68)
 30 Klicpera, Samantha  14 Farmingdale-MR       3:00.43    3:01.16        
                  38.92     1:24.89 (45.97)     2:13.10 (48.21)     3:01.16 (48.06)
 31 Huang, Sabrina R    14 GATE-MR              3:00.09    3:01.20        
                  38.44     1:23.39 (44.95)     2:12.08 (48.69)     3:01.20 (49.12)
 32 Rogan, Emily E      13 Express Swimming-MR  3:04.98    3:01.27        
                  40.72     1:26.73 (46.01)     2:14.13 (47.40)     3:01.27 (47.14)
 33 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR       NT    3:02.27        
                  43.69     1:29.69 (46.00)     2:16.68 (46.99)     3:02.27 (45.59)
 34 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              3:06.23    3:02.29        
                  41.07     1:28.52 (47.45)     2:15.34 (46.82)     3:02.29 (46.95)
 35 Krusos, Emily       14 HYB-MR               3:00.15    3:02.58        
                  42.21     1:28.38 (46.17)     2:16.60 (48.22)     3:02.58 (45.98)
 36 Giordano, Amanda    14 Farmingdale-MR       2:59.22    3:02.70        
                  40.46     1:28.07 (47.61)     2:16.09 (48.02)     3:02.70 (46.61)
 37 Stevens, Jenna P    13 LBA-MR               3:01.04    3:03.12        
                  41.60     1:28.21 (46.61)     2:15.80 (47.59)     3:03.12 (47.32)
 38 Siegel, Blaine L    13 LBA-MR               3:08.64    3:03.48        
                  39.96     1:25.03 (45.07)     2:13.31 (48.28)     3:03.48 (50.17)
 39 Solis, Gabriela     13 LBA-MR               3:07.90    3:06.84        
                  42.33     1:30.27 (47.94)     2:19.17 (48.90)     3:06.84 (47.67)
 40 Trachuk, Anna-mari  14 Unhes-Mr-MR          3:20.77    3:08.91        
                  43.62     1:32.25 (48.63)     2:21.42 (49.17)     3:08.91 (47.49)
 41 Dolan, Grace E      13 LBA-MR               3:10.62    3:09.85        
                  43.30     1:31.48 (48.18)     2:20.16 (48.68)     3:09.85 (49.69)
 42 Gonzalez, Deanna J  13 LBA-MR               3:45.00    3:11.13        
                  43.72     1:32.72 (49.00)     2:23.34 (50.62)     3:11.13 (47.79)
 43 Brewster, Nadine L  14 Unhes-Mr-MR          3:16.79    3:11.46        
                  43.12     1:31.01 (47.89)     2:21.53 (50.52)     3:11.46 (49.93)
 44 Ibrahim, Zahrah A   13 Express Swimming-MR  3:11.59    3:11.64        
                  44.96     1:35.60 (50.64)     2:24.66 (49.06)     3:11.64 (46.98)
 45 Meade, Emma M       13 LBA-MR               3:45.00    3:11.82        
                  44.62     1:33.63 (49.01)     2:23.16 (49.53)     3:11.82 (48.66)
 46 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          3:18.54    3:15.58        
                  45.21     1:33.99 (48.78)     2:25.47 (51.48)     3:15.58 (50.11)
 47 Hwang, Alexandria   13 LBA-MR               3:15.77    3:16.76        
                  43.74     1:34.39 (50.65)     2:27.33 (52.94)     3:16.76 (49.43)
 48 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              3:20.00    3:17.65        
                  45.37     1:34.29 (48.92)     2:26.68 (52.39)     3:17.65 (50.97)
 49 Haynos, Mary Ann    14 Farmingdale-MR       3:20.86    3:17.98        
                  45.77     1:35.45 (49.68)     2:26.60 (51.15)     3:17.98 (51.38)
 50 Nash, Megan         13 Farmingdale-MR       3:20.00    3:19.09        
                  44.80     1:36.45 (51.65)     2:29.01 (52.56)     3:19.09 (50.08)
 51 Curley, Chloe M     13 LBA-MR               3:26.98    3:20.10        
                  43.58     1:34.47 (50.89)     2:27.31 (52.84)     3:20.10 (52.79)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:09.29  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meringolo, Gabriel  13 Express Swimming-MR  2:22.12    2:21.28        
                  31.77     1:06.12 (34.35)     1:43.72 (37.60)     2:21.28 (37.56)
  2 LI, Sandra          13 Express Swimming-MR  2:23.34    2:22.98        
                  33.01     1:09.48 (36.47)     1:45.79 (36.31)     2:22.98 (37.19)
  3 McNally, Lauren E   13 Express Swimming-MR  2:24.62    2:25.45        
                  32.85     1:09.78 (36.93)     1:47.68 (37.90)     2:25.45 (37.77)
  4 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:26.89        
                  32.75     1:09.70 (36.95)     1:48.63 (38.93)     2:26.89 (38.26)
  5 Nieves, Daniella M  14 WISC-MR              2:28.41    2:30.42        
                  31.02     1:08.48 (37.46)     1:49.34 (40.86)     2:30.42 (41.08)
  6 Schillinger, Ally   14 Express Swimming-MR  2:27.45    2:30.95        
                  33.15     1:11.78 (38.63)     1:51.20 (39.42)     2:30.95 (39.75)
  7 Mauro, Sabrina      14 Express Swimming-MR  2:27.36    2:34.82        
                  31.30     1:08.38 (37.08)     1:50.56 (42.18)     2:34.82 (44.26)
  8 Conte, Katie M      13 Express Swimming-MR  2:31.85    2:35.18        
                  31.53     1:09.67 (38.14)     1:52.15 (42.48)     2:35.18 (43.03)
  9 Kryger, Lauren P    13 IA-MR                2:43.92    2:35.31        
                  32.73     1:11.87 (39.14)     1:53.45 (41.58)     2:35.31 (41.86)
 10 Levin, Emma M       13 LBA-MR               2:33.08    2:35.55        
                  32.89     1:10.90 (38.01)     1:52.23 (41.33)     2:35.55 (43.32)
 11 Lennon, Maryann E   14 Express Swimming-MR  2:21.76    2:35.62        
                  33.15     1:11.67 (38.52)     1:52.91 (41.24)     2:35.62 (42.71)
 12 Savino, Chloe M     14 Express Swimming-MR  2:25.77    2:36.64        
                  33.17     1:11.33 (38.16)     1:52.39 (41.06)     2:36.64 (44.25)
 13 Solis, Gabriela     13 LBA-MR               2:37.06    2:38.61        
                  34.74     1:16.21 (41.47)     1:57.58 (41.37)     2:38.61 (41.03)
 14 Garvey, Olivia A    13 Express Swimming-MR  2:41.19    2:41.69        
                  34.51     1:15.25 (40.74)     1:57.90 (42.65)     2:41.69 (43.79)
 15 Crocker, Carolyn A  14 LBA-MR               2:46.68    2:43.34        
                  35.52     1:16.96 (41.44)     2:00.19 (43.23)     2:43.34 (43.15)
 16 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR       NT    2:44.90        
                  36.82     1:19.45 (42.63)     2:02.52 (43.07)     2:44.90 (42.38)
 17 Stevens, Jenna P    13 LBA-MR               2:50.00    2:45.25        
                  36.26     1:18.00 (41.74)     2:02.42 (44.42)     2:45.25 (42.83)
 18 Ibrahim, Zahrah A   13 Express Swimming-MR  2:46.42    2:48.72        
                  36.24     1:18.71 (42.47)     2:04.47 (45.76)     2:48.72 (44.25)
 19 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR       NT    2:49.35        
                  35.13     1:18.56 (43.43)     2:03.66 (45.10)     2:49.35 (45.69)
 20 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR       NT    2:53.37        
                  37.68     1:20.62 (42.94)     2:07.73 (47.11)     2:53.37 (45.64)
 21 Siegel, Blaine L    13 LBA-MR               2:53.59    2:58.45        
                  38.06     1:23.85 (45.79)     2:12.38 (48.53)     2:58.45 (46.07)
 22 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR  2:58.76    3:00.01        
                  38.78     1:22.65 (43.87)     2:11.19 (48.54)     3:00.01 (48.82)
 23 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR       NT    3:26.38        
                  44.63     1:36.41 (51.78)     2:30.39 (53.98)     3:26.38 (55.99)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:36.39  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smerechniak, Jilli  13 IA-MR                5:07.87    4:56.11        
                  31.66     1:07.78 (36.12)     1:44.52 (36.74)     2:21.62 (37.10)
        3:04.74 (43.12)     3:48.80 (44.06)     4:22.52 (33.72)     4:56.11 (33.59)
  2 Conte, Katie M      13 Express Swimming-MR  4:54.95    5:01.87        
                  32.36     1:09.58 (37.22)     1:48.54 (38.96)     2:26.55 (38.01)
        3:09.69 (43.14)     3:53.66 (43.97)     4:28.50 (34.84)     5:01.87 (33.37)
  3 Hahn, Katelyn E     14 IA-MR                     NT    5:09.42        
                  35.00     1:17.40 (42.40)     1:54.53 (37.13)     2:32.55 (38.02)
        3:17.20 (44.65)     4:02.26 (45.06)     4:36.07 (33.81)     5:09.42 (33.35)
  4 Levin, Emma M       13 LBA-MR               5:26.45    5:14.83        
                  33.01     1:10.25 (37.24)     1:53.61 (43.36)     2:34.46 (40.85)
        3:17.46 (43.00)     4:02.14 (44.68)     4:38.78 (36.64)     5:14.83 (36.05)
  5 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  5:38.75    5:15.17        
                  33.51     1:13.99 (40.48)     1:55.13 (41.14)     2:34.49 (39.36)
        3:19.45 (44.96)     4:04.64 (45.19)     4:40.93 (36.29)     5:15.17 (34.24)
  6 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                5:30.00    5:18.04        
                  35.19     1:16.30 (41.11)     1:57.30 (41.00)     2:37.25 (39.95)
        3:23.83 (46.58)     4:07.73 (43.90)     4:43.73 (36.00)     5:18.04 (34.31)
  7 Kryger, Lauren P    13 IA-MR                5:30.00    5:30.12        
                  32.79     1:15.05 (42.26)     1:57.13 (42.08)     2:39.88 (42.75)
        3:29.49 (49.61)     4:18.76 (49.27)     4:54.05 (35.29)     5:30.12 (36.07)
  8 Gonzalez, Miranda   13 Express Swimming-MR       NT    5:39.77        
                  37.87     1:20.60 (42.73)     2:03.51 (42.91)     2:45.82 (42.31)
        3:35.31 (49.49)     4:25.82 (50.51)     5:04.04 (38.22)     5:39.77 (35.73)
  9 Siegel, Blaine L    13 LBA-MR               5:42.89    5:40.48        
                  37.72     1:21.61 (43.89)     2:04.54 (42.93)     2:47.10 (42.56)
        3:34.16 (47.06)     4:22.69 (48.53)     5:01.75 (39.06)     5:40.48 (38.73)
 10 Klicpera, Samantha  14 Farmingdale-MR       5:43.99    5:41.15        
                  39.46     1:27.51 (48.05)     2:10.92 (43.41)     2:55.16 (44.24)
        3:40.94 (45.78)     4:27.74 (46.80)     5:05.64 (37.90)     5:41.15 (35.51)
 11 Achil, Shabie J     13 Express Swimming-MR       NT    6:06.21        
                  44.38     1:35.24 (50.86)     2:21.45 (46.21)     3:07.52 (46.07)
        3:58.52 (51.00)     4:47.99 (49.47)     5:27.47 (39.48)     6:06.21 (38.74)
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Halloran, Kaleig  16 IA-MR                  55.46      55.05        
                  26.43       55.05 (28.62)                                        
  2 Gasic, Andrea       16 RI Marlins-MR          59.30      57.27        
                  27.37       57.27 (29.90)                                        
  3 Rodriguez, Nicole   17 Hydro-MR               56.49      57.29        
                  27.96       57.29 (29.33)                                        
  4 Kaewkrajang, Tanya  17 GATE-MR                57.09      57.35        
                  27.27       57.35 (30.08)                                        
  5 Fagen, Isabelle H   16 Express Swimming-MR    58.04      57.60        
                  27.99       57.60 (29.61)                                        
  6 Ren, Isabel T       16 Express Swimming-MR    57.49      57.95        
                  27.77       57.95 (30.18)                                        
  7 McGrath, Deirdre R  16 Express Swimming-MR    57.76      58.70        
                  28.51       58.70 (30.19)                                        
  8 Harrington, Morgan  15 LBA-MR                 58.77      58.75        
                  28.11       58.75 (30.64)                                        
  9 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                  57.98      59.03        
                  28.42       59.03 (30.61)                                        
 10 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR    59.16      59.92        
                  28.78       59.92 (31.14)                                        
 11 Vani, Jacqueline J  16 Express Swimming-MR    58.48    1:00.04        
                  29.60     1:00.04 (30.44)                                        
 12 Stepanek, Chloe M   10 HYB-MR               1:00.53    1:00.29        
                  28.98     1:00.29 (31.31)                                        
 13 Meringolo, Phoebe   16 WISC-MR              1:00.88    1:00.57        
                  29.20     1:00.57 (31.37)                                        
 14 Mannle, Kathryn L   15 LBA-MR               1:00.29    1:00.59        
                  29.47     1:00.59 (31.12)                                        
 15 Kenny-Yap, Charlot  15 HYB-MR               1:01.03    1:00.66        
                  29.17     1:00.66 (31.49)                                        
 16 Licausi, Brianna L  15 Unhes-Mr-MR          1:01.28    1:01.02        
                  29.18     1:01.02 (31.84)                                        
 17 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR               1:02.59    1:01.13        
                  29.53     1:01.13 (31.60)                                        
 18 Soriano, Thalia G   15 NCAC-MR              1:00.00    1:01.16        
                  29.11     1:01.16 (32.05)                                        
 19 Licausi, Jamie L    16 Unhes-Mr-MR            59.59    1:01.49        
                  29.08     1:01.49 (32.41)                                        
 20 Lee, Audrey         15 GATE-MR                59.51    1:01.73        
                  28.93     1:01.73 (32.80)                                        
 21 Kinkel, Amanda N    15 GATE-MR              1:02.93    1:01.76        
                  29.73     1:01.76 (32.03)                                        
 22 Williams, Shannon   15 IA-MR                1:03.18    1:01.83        
                  30.08     1:01.83 (31.75)                                        
 23 Crosby, Amanda      16 WISC-MR              1:00.31    1:01.90        
                  29.14     1:01.90 (32.76)                                        
 24 Palmer, Fiona E     15 Express Swimming-MR  1:01.75    1:02.35        
                  29.83     1:02.35 (32.52)                                        
 25 Hongamata, Lydia    15 NCAC-MR              1:02.00    1:04.05        
                  30.58     1:04.05 (33.47)                                        
 26 Duval, Rachelle R   15 Unhes-Mr-MR          1:02.65    1:04.38        
                  30.61     1:04.38 (33.77)                                        
 27 Kraff, Allyson R    12 Express Swimming-MR  1:03.50    1:04.50        
                  31.47     1:04.50 (33.03)                                        
 28 Mazanek, Charline   15 RI Marlins-MR        1:05.56    1:04.74        
                  31.14     1:04.74 (33.60)                                        
 29 Woll, Samantha M    15 LBA-MR               1:04.07    1:04.92        
                  30.71     1:04.92 (34.21)                                        
 30 Brant, Eliza N      15 WISC-MR              1:04.25    1:05.31        
                  31.52     1:05.31 (33.79)                                        
 31 Claps, Emma         10 HAA-MR               1:04.25    1:06.32        
                  31.88     1:06.32 (34.44)                                        
 31 Waller, Brittany H  14 LBA-MR               1:06.26    1:06.32        
                  32.03     1:06.32 (34.29)                                        
 33 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR               1:08.66    1:06.43        
                  32.26     1:06.43 (34.17)                                        
 34 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR              1:08.77    1:06.70        
                  32.12     1:06.70 (34.58)                                        
 35 Solis, Susana       17 LBA-MR               1:05.00    1:07.18        
                  31.87     1:07.18 (35.31)                                        
 36 Huang, Kimberly M   15 GATE-MR              1:05.51    1:07.50        
                  32.64     1:07.50 (34.86)                                        
 37 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR              1:08.39    1:07.94        
                  33.10     1:07.94 (34.84)                                        
 38 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  1:06.67    1:08.00        
                  33.02     1:08.00 (34.98)                                        
 39 Fetherston, Elizab  11 Express Swimming-MR  1:09.23    1:08.52        
                  33.50     1:08.52 (35.02)                                        
 40 Moeslinger, Natash  10 GATE-MR              1:07.79    1:08.63        
                  32.78     1:08.63 (35.85)                                        
 41 Compton, Julie A    12 Express Swimming-MR  1:07.89    1:08.65        
                  33.60     1:08.65 (35.05)                                        
 42 Wong, Isabelle      15 GATE-MR              1:08.48    1:09.31        
                  33.56     1:09.31 (35.75)                                        
 43 Phadael, Lauryn M   15 Express Swimming-MR  1:06.82    1:09.53        
                  33.22     1:09.53 (36.31)                                        
 44 Pierce, Francesca   13 WISC-MR              1:20.00    1:09.87        
                  33.29     1:09.87 (36.58)                                        
 45 Gasic, Doris        13 RI Marlins-MR        1:12.59    1:10.23        
                  33.45     1:10.23 (36.78)                                        
 46 Chang, Grace        11 GATE-MR              1:14.72    1:11.94        
                  34.86     1:11.94 (37.08)                                        
 47 Surielow, Isabelle  11 Express Swimming-MR  1:12.54    1:12.20        
                  35.49     1:12.20 (36.71)                                        
 48 Backus, Shaye M     12 UN-LI-MR             1:12.34    1:12.53        
                  34.61     1:12.53 (37.92)                                        
 49 Chernik, Alannah R  11 WISC-MR              1:13.43    1:12.59        
                  35.90     1:12.59 (36.69)                                        
 50 Labiner, Arielle    16 RI Marlins-MR        1:13.26    1:13.24        
                  35.07     1:13.24 (38.17)                                        
 51 Pierce, Dasha I     14 WISC-MR              1:23.00    1:15.85        
                  35.67     1:15.85 (40.18)                                        
 52 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR  1:19.87    1:17.90        
                  36.16     1:17.90 (41.74)                                        
 53 Li, Dora            15 Unhes-Mr-MR               NT    1:20.88        
                  37.71     1:20.88 (43.17)                                        
 54 Li, Kaitlin          9 GATE-MR              1:50.01    2:07.43        
                  58.49   2:07.43 (1:08.94)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Deirdre R  16 Express Swimming-MR  2:36.12    2:35.25        
                  34.48     1:13.91 (39.43)     1:54.42 (40.51)     2:35.25 (40.83)
  2 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR  2:36.74    2:36.31        
                  35.09     1:15.22 (40.13)     1:56.02 (40.80)     2:36.31 (40.29)
  3 Crilly, Nicole M    15 Express Swimming-MR  2:36.11    2:36.52        
                  36.56     1:15.82 (39.26)     1:55.99 (40.17)     2:36.52 (40.53)
  4 Vani, Jacqueline J  16 Express Swimming-MR  2:38.41    2:37.89        
                  35.76     1:15.55 (39.79)     1:56.54 (40.99)     2:37.89 (41.35)
  5 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR  2:45.02    2:43.24        
                  36.72     1:18.78 (42.06)     2:01.31 (42.53)     2:43.24 (41.93)
  6 Ren, Isabel T       16 Express Swimming-MR  2:45.57    2:44.15        
                  36.33     1:17.75 (41.42)     2:00.76 (43.01)     2:44.15 (43.39)
  7 Mannle, Kathryn L   15 LBA-MR               2:44.65    2:44.91        
                  38.76     1:20.47 (41.71)     2:02.78 (42.31)     2:44.91 (42.13)
  8 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              2:41.00    2:45.21        
                  36.82     1:18.79 (41.97)     2:02.10 (43.31)     2:45.21 (43.11)
  9 Licausi, Brianna L  15 Unhes-Mr-MR          2:55.17    2:46.86        
                  37.99     1:21.25 (43.26)     2:03.81 (42.56)     2:46.86 (43.05)
 10 Crosby, Amanda      16 WISC-MR              2:44.20    2:47.62        
                  38.03     1:21.07 (43.04)     2:05.09 (44.02)     2:47.62 (42.53)
 11 Harrington, Morgan  15 LBA-MR               2:39.91    2:49.23        
                  38.36     1:21.44 (43.08)     2:05.24 (43.80)     2:49.23 (43.99)
 12 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR               2:55.99    2:49.66        
                  38.64     1:22.54 (43.90)     2:06.73 (44.19)     2:49.66 (42.93)
 13 Waller, Brittany H  14 LBA-MR               2:46.48    2:50.55        
                  38.83     1:21.73 (42.90)     2:06.10 (44.37)     2:50.55 (44.45)
 14 Hongamata, Lydia    15 NCAC-MR              2:46.00    2:50.98        
                  37.59     1:19.77 (42.18)     2:04.93 (45.16)     2:50.98 (46.05)
 15 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                3:00.02    2:51.11        
                  38.65     1:22.97 (44.32)     2:07.26 (44.29)     2:51.11 (43.85)
 16 Brant, Eliza N      15 WISC-MR              2:48.68    2:51.14        
                  39.88     1:24.25 (44.37)     2:08.97 (44.72)     2:51.14 (42.17)
 17 Williams, Shannon   15 IA-MR                2:59.18    2:52.51        
                  40.00     1:23.75 (43.75)     2:08.16 (44.41)     2:52.51 (44.35)
 18 Wong, Isabelle      15 GATE-MR              2:48.71    2:55.57        
                  38.58     1:23.20 (44.62)     2:09.01 (45.81)     2:55.57 (46.56)
 19 Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:53.89    2:55.80        
                  39.21     1:24.57 (45.36)     2:10.95 (46.38)     2:55.80 (44.85)
 20 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR               2:55.99    2:56.33        
                  39.73     1:25.32 (45.59)     2:10.92 (45.60)     2:56.33 (45.41)
 21 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR       NT    2:56.42        
                  40.80     1:26.17 (45.37)     2:11.98 (45.81)     2:56.42 (44.44)
 22 Moeslinger, Natash  10 GATE-MR              2:59.00    2:56.48        
                  40.14     1:24.76 (44.62)     2:10.32 (45.56)     2:56.48 (46.16)
 23 Whang, Jessica      11 Express Swimming-MR  2:56.32    2:56.73        
                  41.79     1:27.43 (45.64)     2:13.40 (45.97)     2:56.73 (43.33)
 24 Phadael, Lauryn M   15 Express Swimming-MR  2:57.81    2:56.93        
                  40.66     1:25.27 (44.61)     2:10.85 (45.58)     2:56.93 (46.08)
 25 Guo, Eva J          11 Express Swimming-MR  2:58.98    2:57.80        
                  40.53     1:26.32 (45.79)     2:12.73 (46.41)     2:57.80 (45.07)
 26 Licausi, Jamie L    16 Unhes-Mr-MR          2:52.00    2:59.05        
                  37.55     1:22.17 (44.62)     2:10.25 (48.08)     2:59.05 (48.80)
 27 Kinkel, Amanda N    15 GATE-MR              3:02.69    2:59.51        
                  41.32     1:27.37 (46.05)     2:14.23 (46.86)     2:59.51 (45.28)
 28 Kenny-Yap, Charlot  15 HYB-MR               3:00.71    2:59.67        
                  38.53     1:23.89 (45.36)     2:11.37 (47.48)     2:59.67 (48.30)
 29 Yang, Jenny H       12 GATE-MR              3:00.00    3:01.35        
                  40.63     1:26.34 (45.71)     2:13.51 (47.17)     3:01.35 (47.84)
 30 Meringolo, Phoebe   16 WISC-MR              3:02.04    3:01.75        
                  39.35     1:24.63 (45.28)     2:12.50 (47.87)     3:01.75 (49.25)
 31 Palmer, Fiona E     15 Express Swimming-MR  2:56.62    3:09.62        
                  41.95     1:29.89 (47.94)     2:19.66 (49.77)     3:09.62 (49.96)
 32 Mazanek, Charline   15 RI Marlins-MR        3:13.85    3:10.08        
                  43.55     1:31.51 (47.96)     2:21.24 (49.73)     3:10.08 (48.84)
 33 Woll, Samantha M    15 LBA-MR               3:10.00    3:12.48        
                  42.48     1:30.85 (48.37)     2:21.53 (50.68)     3:12.48 (50.95)
 34 Pierce, Francesca   13 WISC-MR                   NT    3:14.08        
                  44.08     1:33.04 (48.96)     2:24.32 (51.28)     3:14.08 (49.76)
 35 Solis, Susana       17 LBA-MR                    NT    3:14.81        
                  42.10     1:32.25 (50.15)     2:23.02 (50.77)     3:14.81 (51.79)
 36 Pierce, Dasha I     14 WISC-MR                   NT    3:18.73        
                  45.30     1:34.81 (49.51)     2:26.84 (52.03)     3:18.73 (51.89)
 37 Waller, Brooke S    12 LBA-MR               3:15.99    3:18.75        
                  44.91     1:35.90 (50.99)     2:28.04 (52.14)     3:18.75 (50.71)
 38 Li, Dora            15 Unhes-Mr-MR               NT    3:18.90        
                  45.72     1:35.58 (49.86)     2:27.99 (52.41)     3:18.90 (50.91)
 39 Morvillo, Catie E   11 Express Swimming-MR  3:15.65    3:19.27        
                  44.82     1:36.97 (52.15)     2:31.42 (54.45)     3:19.27 (47.85)
 40 Labiner, Arielle    16 RI Marlins-MR             NT    3:19.48        
                  44.20     1:34.46 (50.26)     2:26.71 (52.25)     3:19.48 (52.77)
 41 Gasic, Doris        13 RI Marlins-MR             NT    3:30.38        
                  44.94     1:39.56 (54.62)     2:33.21 (53.65)     3:30.38 (57.17)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harrington, Morgan  15 LBA-MR               2:13.00    2:17.21        
                  30.23     1:04.52 (34.29)     1:40.56 (36.04)     2:17.21 (36.65)
  2 Rodriguez, Nicole   17 Hydro-MR             2:11.96    2:17.49        
                  31.04     1:05.89 (34.85)     1:41.06 (35.17)     2:17.49 (36.43)
  3 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR  2:26.27    2:23.85        
                  31.65     1:09.18 (37.53)     1:46.97 (37.79)     2:23.85 (36.88)
  4 Yanar, Melanie      18 Express Swimming-MR  2:26.97    2:25.50        
                  30.91     1:06.65 (35.74)     1:46.72 (40.07)     2:25.50 (38.78)
  5 Grodecki, Natalie   15 IA-MR                2:29.17    2:29.45        
                  31.57     1:09.19 (37.62)     1:48.95 (39.76)     2:29.45 (40.50)
  6 Ren, Isabel T       16 Express Swimming-MR  2:41.88    2:31.94        
                  32.40     1:09.19 (36.79)     1:50.15 (40.96)     2:31.94 (41.79)
  7 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR               2:39.99    2:33.02        
                  33.76     1:12.79 (39.03)     1:54.07 (41.28)     2:33.02 (38.95)
  8 Stepanek, Chloe M   10 HYB-MR               2:39.43    2:33.07        
                  35.38     1:14.57 (39.19)     1:56.30 (41.73)     2:33.07 (36.77)
  9 Kaewkrajang, Tanya  17 GATE-MR              2:37.84    2:34.76        
                  32.91     1:10.95 (38.04)     1:52.19 (41.24)     2:34.76 (42.57)
 10 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              2:35.00    2:34.77        
                  33.56     1:13.58 (40.02)     1:54.60 (41.02)     2:34.77 (40.17)
 11 Mannle, Kathryn L   15 LBA-MR               2:43.86    2:35.70        
                  34.65     1:14.11 (39.46)     1:54.63 (40.52)     2:35.70 (41.07)
 12 Licausi, Brianna L  15 Unhes-Mr-MR          2:42.00    2:40.76        
                  34.52     1:12.74 (38.22)     1:57.33 (44.59)     2:40.76 (43.43)
 13 Palmer, Fiona E     15 Express Swimming-MR  2:52.11    2:45.01        
                  32.90     1:13.35 (40.45)     1:58.65 (45.30)     2:45.01 (46.36)
 14 Duval, Rachelle R   15 Unhes-Mr-MR          2:42.74    2:47.19        
                  33.95     1:15.22 (41.27)     2:01.89 (46.67)     2:47.19 (45.30)
 15 Licausi, Jamie L    16 Unhes-Mr-MR          2:40.00    2:49.01        
                  33.60     1:14.11 (40.51)     2:00.42 (46.31)     2:49.01 (48.59)
 16 Huang, Kimberly M   15 GATE-MR              2:50.00    2:53.24        
                  36.35     1:19.14 (42.79)     2:05.26 (46.12)     2:53.24 (47.98)
 17 Sheinberg, Faith    12 LBA-MR               3:00.00    2:57.04        
                  37.77     1:22.79 (45.02)     2:11.03 (48.24)     2:57.04 (46.01)
 18 Claps, Emma         10 HAA-MR               2:45.00    3:00.02        
                  39.04     1:24.69 (45.65)     2:14.14 (49.45)     3:00.02 (45.88)
 19 Pierce, Francesca   13 WISC-MR                   NT    3:01.64        
                  38.25     1:24.89 (46.64)     2:12.95 (48.06)     3:01.64 (48.69)
 20 Chang, Grace        11 GATE-MR              2:55.00    3:02.68        
                  39.11     1:24.69 (45.58)     2:13.32 (48.63)     3:02.68 (49.36)
 21 Phadael, Lauryn M   15 Express Swimming-MR       NT    3:21.92        
                  41.30     1:30.58 (49.28)     2:26.46 (55.88)     3:21.92 (55.46)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR    27.92      29.21        
  2 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR    30.00      30.52        
  3 Rodgers, C.J.       10 HYB-MR                 30.50      30.56        
  4 Zhang, Ryan F        9 GATE-MR                31.87      31.91        
  5 Brewster, Justin M  10 Unhes-Mr-MR            31.74      32.10        
  6 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR    32.01      32.15        
  7 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR    32.55      32.76        
  8 Ramnauth, Paul A    10 GATE-MR                34.42      33.23        
  9 Healy, Brian P      10 WISC-MR                33.35      33.28        
  9 Welling, Joe J      10 IA-MR                  32.50      33.28        
 11 Lopez, Andrew       10 WISC-MR                33.72      33.80        
 12 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR    35.02      33.96        
 13 Sanchez, Andy J      9 Unhes-Mr-MR            33.96      33.98        
 14 Sheinberg, Ryan     10 LBA-MR                 33.54      34.13        
 15 Kain, Garrett        9 WISC-MR                32.40      34.86        
 16 Kain, Gavin         10 WISC-MR                33.41      34.91        
 17 Ortiz, Christian G  10 IA-MR                  35.95      35.28        
 18 Peng, David          9 Unhes-Mr-MR            34.66      35.29        
 19 Legall, Elijah       9 Unhes-Mr-MR            37.27      35.36        
 20 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR    33.94      35.52        
 21 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR    34.99      35.64        
 22 Devine, J.T.        10 LBA-MR                 40.00      35.74        
 23 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 36.39      35.86        
 24 Mink, Colin G        9 Express Swimming-MR    36.04      37.21        
 25 Rand, Jack S        10 LBA-MR                 35.66      37.40        
 26 MO, David            9 Express Swimming-MR    36.84      38.77        
 27 Talanian, Eddie P   10 WISC-MR                39.43      39.01        
 28 Napoli, Jake H      10 Farmingdale-MR         42.26      42.24        
 29 Lee, Alton C         9 GATE-MR                40.25      43.22        
 30 Hoge, Jack           9 WISC-MR                46.01      44.54        
 31 Tien, Allen         10 GATE-MR                45.05      45.00        
 32 Diehl, Thomas A      9 Express Swimming-MR    44.09      47.21        
 33 Sitler, Alex W       9 HYB-MR                 51.81      48.42        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR    31.49      35.53        
  2 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR    34.80      35.72        
  3 Zhang, Ryan F        9 GATE-MR                36.18      36.97        
  4 Brewster, Justin M  10 Unhes-Mr-MR            37.75      37.69        
  5 Devine, J.T.        10 LBA-MR                 44.38      39.33        
  6 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR    39.02      39.35        
  7 Welling, Joe J      10 IA-MR                  39.00      39.94        
  8 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR    38.73      40.86        
  9 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR    40.25      41.10        
 10 Peng, David          9 Unhes-Mr-MR            41.50      41.98        
 11 Wan, Osmond T       10 GATE-MR                42.62      42.20        
 12 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR    45.21      43.01        
 13 Sanchez, Andy J      9 Unhes-Mr-MR            41.44      43.02        
 14 Legall, Elijah       9 Unhes-Mr-MR            44.38      43.48        
 15 Healy, Brian P      10 WISC-MR                45.12      43.55        
 16 MO, David            9 Express Swimming-MR    43.89      43.71        
 17 Kain, Gavin         10 WISC-MR                42.80      43.75        
 18 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR                 47.62      43.79        
 19 Maidhof, George      9 HAA-MR                 39.57      43.90        
 20 Cornish, Danny       9 LBA-MR                 44.02      45.08        
 21 Kain, Garrett        9 WISC-MR                40.79      45.09        
 21 Rand, Jack S        10 LBA-MR                 42.55      45.09        
 23 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR    43.91      45.46        
 24 Talanian, Eddie P   10 WISC-MR                47.38      45.82        
 25 Shannon, Ryan J      9 Express Swimming-MR    44.69      46.66        
 26 Napoli, Jake H      10 Farmingdale-MR         51.93      48.13        
 27 Mink, Colin G        9 Express Swimming-MR    48.19      49.02        
 28 Hoge, Jack           9 WISC-MR                48.86      49.70        
 29 Wehbe, Nicholas R    9 Express Swimming-MR    57.17      51.67        
 30 Diehl, Thomas A      9 Express Swimming-MR    52.55      54.82        
 31 Sitler, Alex W       9 HYB-MR               1:00.00      56.81        
 32 Bonvissuto, Will     9 Express Swimming-MR    55.08    1:01.84        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodgers, C.J.       10 HYB-MR               1:29.73    1:25.78        
                  40.69     1:25.78 (45.09)                                        
  2 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR  1:28.35    1:27.43        
                  44.50     1:27.43 (42.93)                                        
  3 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR  1:29.95    1:28.43        
                  42.47     1:28.43 (45.96)                                        
  4 Krawiec, Grant      10 Express Swimming-MR  1:37.98    1:33.02        
                  44.23     1:33.02 (48.79)                                        
  5 Ramnauth, Paul A    10 GATE-MR              1:39.08    1:33.35        
                  44.91     1:33.35 (48.44)                                        
  6 MO, David            9 Express Swimming-MR  1:35.35    1:34.07        
                  45.06     1:34.07 (49.01)                                        
  7 Maidhof, George      9 HAA-MR               1:37.76    1:35.51        
                  46.30     1:35.51 (49.21)                                        
  8 Peng, David          9 Unhes-Mr-MR          1:38.52    1:36.12        
                  46.05     1:36.12 (50.07)                                        
  9 Welling, Joe J      10 IA-MR                2:00.00    1:36.21        
                  44.58     1:36.21 (51.63)                                        
 10 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR  1:42.00    1:38.82        
                  46.78     1:38.82 (52.04)                                        
 11 Kain, Gavin         10 WISC-MR              1:43.69    1:39.20        
                  47.07     1:39.20 (52.13)                                        
 12 Lopez, Andrew       10 WISC-MR              1:37.29    1:39.24        
                  46.68     1:39.24 (52.56)                                        
 13 Sheinberg, Ryan     10 LBA-MR               1:52.96    1:39.40        
                  47.96     1:39.40 (51.44)                                        
 14 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR  1:40.73    1:40.61        
                  47.43     1:40.61 (53.18)                                        
 15 Healy, Brian P      10 WISC-MR              1:40.01    1:41.21        
                  48.24     1:41.21 (52.97)                                        
 16 Mink, Colin G        9 Express Swimming-MR  1:51.23    1:42.27        
                  48.99     1:42.27 (53.28)                                        
 17 Talanian, Eddie P   10 WISC-MR              1:43.09    1:43.97        
                  48.23     1:43.97 (55.74)                                        
 18 Cornish, Danny       9 LBA-MR               1:42.83    1:46.06        
                  51.58     1:46.06 (54.48)                                        
 19 Ortiz, Christian G  10 IA-MR                2:06.34    1:47.32        
                  49.97     1:47.32 (57.35)                                        
 20 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR  1:59.87    1:47.90        
                  49.96     1:47.90 (57.94)                                        
 21 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR  1:47.83    1:48.72        
                  52.98     1:48.72 (55.74)                                        
 22 Shannon, Ryan J      9 Express Swimming-MR  1:55.79    1:48.82        
                  49.45     1:48.82 (59.37)                                        
 23 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR  1:49.78    1:48.93        
                  51.59     1:48.93 (57.34)                                        
 24 Bonvissuto, Will     9 Express Swimming-MR  1:54.62    1:52.34        
                  51.21   1:52.34 (1:01.13)                                        
 25 Kain, Garrett        9 WISC-MR              2:02.50    1:54.92        
                  54.29   1:54.92 (1:00.63)                                        
 26 Hoge, Jack           9 WISC-MR              2:06.88    1:58.84        
                  56.11   1:58.84 (1:02.73)                                        
 27 Lee, Alton C         9 GATE-MR              1:50.00    2:01.32        
                  57.60   2:01.32 (1:03.72)                                        
 28 Sitler, Alex W       9 HYB-MR               2:05.00    2:06.63        
                1:00.83   2:06.63 (1:05.80)                                        
 29 Diehl, Thomas A      9 Express Swimming-MR  2:15.34    2:18.14        
                1:05.77   2:18.14 (1:12.37)                                        
 -- Tien, Allen         10 GATE-MR              1:55.00         DQ        
                  58.73        DQ (1:09.31)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR  1:15.52    1:15.87        
                  37.93     1:15.87 (37.94)                                        
  2 Brewster, Justin M  10 Unhes-Mr-MR          1:27.34    1:22.34        
                  37.31     1:22.34 (45.03)                                        
  3 Rodgers, C.J.       10 HYB-MR               1:24.26    1:23.21        
                  38.45     1:23.21 (44.76)                                        
  4 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR  1:20.45    1:23.39        
                  40.76     1:23.39 (42.63)                                        
  5 Lopez, Andrew       10 WISC-MR              1:28.97    1:25.81        
                  40.00     1:25.81 (45.81)                                        
  6 Goodman, Jonah B     9 Express Swimming-MR  1:35.82    1:26.02        
                  39.30     1:26.02 (46.72)                                        
  7 Maidhof, George      9 HAA-MR               1:27.81    1:28.88        
                  41.67     1:28.88 (47.21)                                        
  8 Weber, Christopher  10 Express Swimming-MR  1:32.12    1:29.22        
                  40.04     1:29.22 (49.18)                                        
  9 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               1:40.06    1:31.40        
                  43.60     1:31.40 (47.80)                                        
 10 Legall, Elijah       9 Unhes-Mr-MR          1:42.18    1:34.40        
                  41.87     1:34.40 (52.53)                                        
 11 MO, David            9 Express Swimming-MR  1:36.88    1:34.66        
                  42.46     1:34.66 (52.20)                                        
 12 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:48.62    1:37.59        
                  42.22     1:37.59 (55.37)                                        
 13 Sanchez, Andy J      9 Unhes-Mr-MR          1:29.26    1:39.32        
                  43.38     1:39.32 (55.94)                                        
 14 Ortiz, Christian G  10 IA-MR                1:42.95    1:40.89        
                  48.22     1:40.89 (52.67)                                        
 15 Griffin, Trevor T   10 Express Swimming-MR  1:45.32    1:44.50        
                  46.57     1:44.50 (57.93)                                        
 16 Rand, Jack S        10 LBA-MR               1:43.67    1:45.13        
                  49.30     1:45.13 (55.83)                                        
 17 Cornish, Danny       9 LBA-MR               1:51.89    1:47.51        
                  45.47   1:47.51 (1:02.04)                                        
 18 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR  2:06.45    2:10.72        
                  55.02   2:10.72 (1:15.70)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.79  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR    26.74      26.96        
  2 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR                28.43      27.68        
  3 Claiborne, Kevin G  11 NCAC-MR                28.00      27.86        
  4 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR         27.72      28.09        
  5 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR                29.40      28.38        
  6 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR    28.05      28.42        
  7 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR    28.97      29.04        
  8 Dagayev, Andrey     11 IA-MR                  31.12      29.32        
  9 Sansiviero, Burke   12 Express Swimming-MR    29.78      29.53        
 10 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                29.50      29.69        
 11 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    29.18      29.74        
 12 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR            29.80      29.77        
 13 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR    30.16      30.43        
 14 Tolpina, Axel       11 Unhes-Mr-MR            29.50      30.60        
 15 Lent, Kieran R      12 LBA-MR                 30.02      30.61        
 16 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR    30.47      30.62        
 17 Grobshteyn, Mark P  11 Unhes-Mr-MR            29.80      30.76        
 18 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR    31.41      31.08        
 19 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR    31.00      31.10        
 20 DeAsis, Christian   11 GATE-MR                31.87      31.13        
 21 Pierce, Zhenya R    11 WISC-MR                31.89      31.66        
 22 Lazar, Spencer R    12 Express Swimming-MR    32.32      32.04        
 23 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR                 33.73      32.09        
 24 Stoski, Michael J   11 LBA-MR                 32.63      32.16        
 25 Kain, Patrick       12 WISC-MR                30.76      32.20        
 26 Kolar, Dylan E      12 IA-MR                  34.00      32.24        
 26 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR                 31.48      32.24        
 28 Harris, Luke J      12 WISC-MR                33.23      32.26        
 29 Bergin, Kyle        12 LBA-MR                 33.08      32.32        
 30 Todd, Ian           11 HYB-MR                 32.22      32.47        
 31 Krawiec, Nicholas   12 Express Swimming-MR    33.46      32.88        
 32 Claps, Danny        12 HAA-MR                 33.78      32.96        
 33 Kanaley, Tim S      12 IA-MR                  35.66      33.15        
 34 Abramowitz, Max F   11 Express Swimming-MR    33.70      33.22        
 35 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR    31.45      33.25        
 36 Maher, William      11 HYB-MR                 33.42      33.49        
 37 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR    32.14      33.70        
 38 Foti, Trevor M      12 LBA-MR                 35.14      34.00        
 39 Chu, Princeton      11 GATE-MR                37.21      34.76        
 40 Kong, Raymond       11 GATE-MR                35.35      35.14        
 41 Shiebler, Andrew J  11 IA-MR                  34.62      35.16        
 42 Trapani, Dean X     11 Express Swimming-MR    37.30      35.24        
 43 Tan, Jerry          12 GATE-MR                36.77      35.32        
 44 Li, Tyler           11 GATE-MR                36.04      35.37        
 45 Guariglia, Andrew   11 Express Swimming-MR    34.12      35.48        
 46 Hallaian, Cameron   11 Express Swimming-MR    39.47      36.10        
 47 Crawson, Tyler      12 WISC-MR                37.42      36.32        
 48 Abramov, David      11 GATE-MR                40.00      36.51        
 49 Yam, Cody J         11 Express Swimming-MR    36.46      36.78        
 50 Alizio, Anthony F   11 Express Swimming-MR    37.70      36.96        
 51 Selim, Yassin A     12 Express Swimming-MR    36.59      37.39        
 52 Shen, Matthew       12 GATE-MR                39.81      37.83        
 53 Imburgia, Joseph S  11 WISC-MR                39.46      38.55        
 54 Bench, Harrison G   11 IA-MR                  39.84      38.72        
 55 Cheung, Cyrus H     11 GATE-MR                39.61      39.94        
 56 Trapani, Blaise N   12 Express Swimming-MR    41.63      42.35        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                28.59  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claiborne, Kevin G  11 NCAC-MR                30.00      31.52        
  2 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR    31.26      31.67        
  3 Harrington, Dylan   12 LBA-MR                 33.11      33.19        
  4 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    32.77      33.43        
  5 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR    33.74      34.14        
  6 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR                33.63      34.16        
  6 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR    33.49      34.16        
  8 Pierce, Zhenya R    11 WISC-MR                35.42      34.33        
  8 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                34.00      34.33        
 10 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR    34.93      34.77        
 11 Sansiviero, Burke   12 Express Swimming-MR    35.38      35.47        
 12 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR            34.24      35.73        
 13 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR                 39.63      35.75        
 14 DeAsis, Christian   11 GATE-MR                35.71      36.07        
 15 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR                36.75      36.12        
 16 Lazar, Spencer R    12 Express Swimming-MR    39.52      36.47        
 17 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR    37.84      36.70        
 18 Santana, Jose R     12 LBA-MR                 42.00      36.75        
 19 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR    36.54      36.96        
 20 Kanaley, Tim S      12 IA-MR                  34.70      37.54        
 21 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR    37.56      37.83        
 22 Kain, Patrick       12 WISC-MR                35.23      37.90        
 23 Maher, William      11 HYB-MR                 36.97      38.04        
 24 Foti, Trevor M      12 LBA-MR                 41.03      38.23        
 25 Dagayev, Andrey     11 IA-MR                  36.92      38.31        
 26 Stoski, Michael J   11 LBA-MR                 37.39      38.35        
 27 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR    37.96      39.45        
 28 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR                 40.17      40.00        
 29 Hwang, Tyler        11 LBA-MR                 37.74      40.13        
 30 Chen, Matthew       12 GATE-MR                42.11      40.85        
 31 Yam, Cody J         11 Express Swimming-MR    42.10      41.50        
 32 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR    39.57      41.55        
 33 Li, Tyler           11 GATE-MR                42.42      41.92        
 34 Kolar, Dylan E      12 IA-MR                  45.00      42.08        
 35 Chu, Princeton      11 GATE-MR                42.98      42.19        
 36 Bergin, Kyle        12 LBA-MR                 39.36      42.52        
 37 Abramowitz, Max F   11 Express Swimming-MR    44.06      43.45        
 38 Harris, Luke J      12 WISC-MR                42.84      45.15        
 39 Shen, Matthew       12 GATE-MR                46.81      45.75        
 40 Abramov, David      11 GATE-MR                43.00      46.44        
 41 Imburgia, Joseph S  11 WISC-MR                48.04      47.25        
 42 Alizio, Anthony F   11 Express Swimming-MR    50.14      47.90        
 43 Bench, Harrison G   11 IA-MR                  47.37      48.03        
 44 Selim, Yassin A     12 Express Swimming-MR    47.48      48.13        
 45 Tellis, Daniel A    11 Express Swimming-MR    50.54      49.27        
 46 Crawson, Tyler      12 WISC-MR                38.77      52.01        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR       1:11.18    1:11.85        
                  34.28     1:11.85 (37.57)                                        
  2 Daly, Nikolas A     11 HAA-MR               1:11.69    1:12.22        
                  34.43     1:12.22 (37.79)                                        
  3 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR  1:15.05    1:15.94        
                  35.85     1:15.94 (40.09)                                        
  4 Polanish, Kevin     12 IA-MR                1:19.44    1:20.43        
                  38.92     1:20.43 (41.51)                                        
  5 Sansiviero, Burke   12 Express Swimming-MR  1:21.22    1:20.73        
                  38.12     1:20.73 (42.61)                                        
  6 Lent, Kieran R      12 LBA-MR               1:22.65    1:20.82        
                  38.41     1:20.82 (42.41)                                        
  7 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  1:21.66    1:21.25        
                  38.20     1:21.25 (43.05)                                        
  7 Lin, Thomas         11 NCAC-MR              1:20.00    1:21.25        
                  38.46     1:21.25 (42.79)                                        
  9 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR  1:23.54    1:23.15        
                  39.32     1:23.15 (43.83)                                        
 10 Harrington, Dylan   12 LBA-MR               1:25.59    1:24.25        
                  39.92     1:24.25 (44.33)                                        
 11 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR              1:34.00    1:24.47        
                  39.98     1:24.47 (44.49)                                        
 12 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:27.00    1:26.02        
                  40.73     1:26.02 (45.29)                                        
 13 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR  1:30.84    1:26.29        
                  41.01     1:26.29 (45.28)                                        
 14 DeAsis, Christian   11 GATE-MR              1:33.95    1:26.36        
                  41.33     1:26.36 (45.03)                                        
 15 Grobshteyn, Mark P  11 Unhes-Mr-MR          1:28.54    1:26.52        
                  41.14     1:26.52 (45.38)                                        
 16 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:28.04    1:28.25        
                  41.25     1:28.25 (47.00)                                        
 17 Tolpina, Axel       11 Unhes-Mr-MR          1:23.95    1:28.47        
                  41.52     1:28.47 (46.95)                                        
 18 Dagayev, Andrey     11 IA-MR                1:35.61    1:29.97        
                  40.68     1:29.97 (49.29)                                        
 19 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR  1:31.91    1:30.09        
                  43.23     1:30.09 (46.86)                                        
 20 Tan, Jerry          12 GATE-MR              1:33.19    1:31.39        
                  43.16     1:31.39 (48.23)                                        
 21 Kain, Patrick       12 WISC-MR              1:26.57    1:31.52        
                  42.97     1:31.52 (48.55)                                        
 22 Lazar, Spencer R    12 Express Swimming-MR  1:33.93    1:32.47        
                  42.16     1:32.47 (50.31)                                        
 23 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:35.64    1:32.53        
                  44.24     1:32.53 (48.29)                                        
 24 Hwang, Tyler        11 LBA-MR               1:40.00    1:32.80        
                  43.97     1:32.80 (48.83)                                        
 25 Chen, Matthew       12 GATE-MR              1:34.37    1:33.06        
                  43.70     1:33.06 (49.36)                                        
 26 Krawiec, Nicholas   12 Express Swimming-MR  1:44.18    1:33.23        
                  44.80     1:33.23 (48.43)                                        
 27 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR  1:34.97    1:34.91        
                  46.09     1:34.91 (48.82)                                        
 28 Bonney, Ethan J     12 LBA-MR               1:44.70    1:34.92        
                  45.65     1:34.92 (49.27)                                        
 29 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR               1:34.36    1:35.30        
                  44.96     1:35.30 (50.34)                                        
 30 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR  1:36.36    1:35.63        
                  43.65     1:35.63 (51.98)                                        
 31 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:37.89    1:37.12        
                  46.25     1:37.12 (50.87)                                        
 32 Guariglia, Andrew   11 Express Swimming-MR  1:37.35    1:38.47        
                  46.18     1:38.47 (52.29)                                        
 33 Abramowitz, Max F   11 Express Swimming-MR  1:48.23    1:39.15        
                  47.02     1:39.15 (52.13)                                        
 34 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR  1:43.03    1:40.47        
                  47.46     1:40.47 (53.01)                                        
 35 Yam, Cody J         11 Express Swimming-MR  1:42.50    1:40.82        
                  47.32     1:40.82 (53.50)                                        
 36 Trapani, Dean X     11 Express Swimming-MR  1:47.63    1:42.09        
                  49.03     1:42.09 (53.06)                                        
 37 Harris, Luke J      12 WISC-MR              1:44.63    1:43.49        
                  50.33     1:43.49 (53.16)                                        
 38 Selim, Yassin A     12 Express Swimming-MR  1:40.58    1:43.77        
                  45.38     1:43.77 (58.39)                                        
 39 Alizio, Anthony F   11 Express Swimming-MR  1:42.63    1:44.41        
                  48.77     1:44.41 (55.64)                                        
 40 Cheung, Cyrus H     11 GATE-MR              1:45.37    1:45.74        
                  50.00     1:45.74 (55.74)                                        
 41 Trapani, Blaise N   12 Express Swimming-MR  1:54.02    1:45.92        
                  52.22     1:45.92 (53.70)                                        
 42 Claps, Danny        12 HAA-MR               1:47.87    1:46.62        
                  49.21     1:46.62 (57.41)                                        
 43 Crawson, Tyler      12 WISC-MR              1:53.33    1:49.97        
                  51.73     1:49.97 (58.24)                                        
 44 Bench, Harrison G   11 IA-MR                1:59.40    1:52.82        
                  52.18   1:52.82 (1:00.64)                                        
 45 Shiebler, Andrew J  11 IA-MR                2:00.61    2:00.38        
                  58.29   2:00.38 (1:02.09)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.19  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Thomas         11 NCAC-MR              1:04.00    1:04.11        
                  30.80     1:04.11 (33.31)                                        
  2 Claiborne, Kevin G  11 NCAC-MR              1:09.00    1:07.24        
                  30.25     1:07.24 (36.99)                                        
  3 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR       1:08.34    1:08.39        
                  32.08     1:08.39 (36.31)                                        
  4 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR              1:12.79    1:12.75        
                  32.61     1:12.75 (40.14)                                        
  5 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:15.36    1:16.53        
                  34.77     1:16.53 (41.76)                                        
  6 Stoski, Michael J   11 LBA-MR               1:38.12    1:20.08        
                  37.95     1:20.08 (42.13)                                        
  7 Hwang, Tyler        11 LBA-MR               1:19.00    1:20.21        
                  36.18     1:20.21 (44.03)                                        
  8 Tolpina, Axel       11 Unhes-Mr-MR          1:17.67    1:20.89        
                  37.74     1:20.89 (43.15)                                        
  9 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR               1:18.35    1:22.29        
                  37.02     1:22.29 (45.27)                                        
 10 Grobshteyn, Mark P  11 Unhes-Mr-MR          1:22.82    1:22.72        
                  37.72     1:22.72 (45.00)                                        
 11 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:30.15    1:22.74        
                  38.62     1:22.74 (44.12)                                        
 12 Kanaley, Tim S      12 IA-MR                1:24.74    1:26.58        
                  38.62     1:26.58 (47.96)                                        
 13 Pierce, Zhenya R    11 WISC-MR              1:27.80    1:28.52        
                  37.88     1:28.52 (50.64)                                        
 14 Bergin, Kyle        12 LBA-MR               1:31.72    1:29.48        
                  41.86     1:29.48 (47.62)                                        
 15 Krawiec, Nicholas   12 Express Swimming-MR  1:32.11    1:33.67        
                  44.99     1:33.67 (48.68)                                        
 16 Chow, Brandon       11 Express Swimming-MR  1:31.43    1:34.03        
                  44.49     1:34.03 (49.54)                                        
 17 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR               1:48.41    1:34.44        
                  41.35     1:34.44 (53.09)                                        
 18 Kleemann, Perry M   12 Express Swimming-MR  1:36.89    1:35.05        
                  43.13     1:35.05 (51.92)                                        
 19 Claps, Danny        12 HAA-MR               1:31.34    1:35.32        
                  42.58     1:35.32 (52.74)                                        
 20 Chen, Matthew       12 GATE-MR              1:46.15    1:35.68        
                  41.06     1:35.68 (54.62)                                        
 21 Kong, Raymond       11 GATE-MR              1:40.00    1:36.13        
                  47.50     1:36.13 (48.63)                                        
 22 Santana, Jose R     12 LBA-MR               1:30.00    1:36.49        
                  38.23     1:36.49 (58.26)                                        
 23 Earley, Liam P      11 Express Swimming-MR  1:33.17    1:38.26        
                  46.62     1:38.26 (51.64)                                        
 24 Foti, Trevor M      12 LBA-MR                    NT    1:40.02        
                  45.39     1:40.02 (54.63)                                        
 25 Trapani, Dean X     11 Express Swimming-MR  1:36.53    1:42.91        
                  46.59     1:42.91 (56.32)                                        
 26 Shiebler, Andrew J  11 IA-MR                1:46.50    1:47.41        
                  49.99     1:47.41 (57.42)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.79  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         13 NCAC-MR                52.90      53.23        
                  24.97       53.23 (28.26)                                        
  2 Zhang, Evan         13 GATE-MR                53.84      53.27        
                  25.61       53.27 (27.66)                                        
  3 Meyers, Daniel J    14 GATE-MR                54.24      54.97        
                  25.20       54.97 (29.77)                                        
  4 Ferrara, Justin     14 LBA-MR                 55.30      55.32        
                  26.91       55.32 (28.41)                                        
  5 Prokopiou, Nicos    13 WISC-MR                55.95      55.75        
                  26.75       55.75 (29.00)                                        
  6 Rosen, Jason Z      13 Express Swimming-MR    54.34      55.84        
                  26.79       55.84 (29.05)                                        
  7 Lue, Michael        13 GATE-MR                57.43      56.05        
                  26.16       56.05 (29.89)                                        
  8 Zhou, Winfield      14 Express Swimming-MR    55.66      56.37        
                  27.15       56.37 (29.22)                                        
  9 Mcalpine, Michael   13 Unhes-Mr-MR            56.00      56.96        
                  27.13       56.96 (29.83)                                        
 10 Bulik, Michael A    14 LBA-MR                 57.40      56.99        
                  27.45       56.99 (29.54)                                        
 11 Wyche, Tyori        14 WISC-MR                56.80      57.50        
                  27.18       57.50 (30.32)                                        
 12 Hobbes, Matthew R   14 WISC-MR                57.53      57.54        
                  27.56       57.54 (29.98)                                        
 13 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR                 58.74      57.83        
                  28.32       57.83 (29.51)                                        
 14 Maloney, Michael C  13 Farmingdale-MR         56.61      57.89        
                  27.38       57.89 (30.51)                                        
 15 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR    57.82      58.09        
                  28.03       58.09 (30.06)                                        
 16 Mack, Henry         14 HYB-MR                 59.62      58.54        
                  27.66       58.54 (30.88)                                        
 17 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR    58.89      59.17        
                  28.82       59.17 (30.35)                                        
 18 Chan, Brian         13 GATE-MR              1:00.84      59.31        
                  29.04       59.31 (30.27)                                        
 19 Parrinello, Anthon  13 Farmingdale-MR         57.61    1:00.01        
                  28.55     1:00.01 (31.46)                                        
 20 Kreuscher, Kyle J   13 HAA-MR                 59.30    1:00.12        
                  28.42     1:00.12 (31.70)                                        
 21 Duval, Justin S     13 Unhes-Mr-MR            59.00    1:02.58        
                  29.05     1:02.58 (33.53)                                        
 22 Sionov, Arik        13 LBA-MR               1:05.77    1:03.46        
                  29.25     1:03.46 (34.21)                                        
 23 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:04.48    1:03.81        
                  30.73     1:03.81 (33.08)                                        
 24 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:03.69    1:04.80        
                  31.02     1:04.80 (33.78)                                        
 25 McGuire, Vincent G  14 LBA-MR               1:07.43    1:06.97        
                  30.45     1:06.97 (36.52)                                        
 26 Harripersaud, Bhis  13 GATE-MR              1:07.81    1:07.54        
                  31.33     1:07.54 (36.21)                                        
 27 Zhang, Kevin        13 Express Swimming-MR  1:06.76    1:08.77        
                  32.90     1:08.77 (35.87)                                        
 28 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:12.47    1:10.54        
                  34.17     1:10.54 (36.37)                                        
 29 Simao, Michael E    13 LBA-MR               1:12.53    1:11.02        
                  34.57     1:11.02 (36.45)                                        
 30 Chin, Kyle R        13 LBA-MR               1:14.59    1:12.32        
                  34.26     1:12.32 (38.06)                                        
 31 Moriarty, Edwin J   14 LBA-MR               1:09.66    1:13.36        
                  33.23     1:13.36 (40.13)                                        
 32 Hur, Thomas         13 GATE-MR              1:19.00    1:13.99        
                  34.34     1:13.99 (39.65)                                        
 33 Chookasezian, Just  13 LBA-MR               1:12.33    1:14.98        
                  34.21     1:14.98 (40.77)                                        
 34 Carr, Sean C        14 LBA-MR               1:21.76    1:16.03        
                  34.72     1:16.03 (41.31)                                        
 35 Wan, Horace         13 GATE-MR              1:21.56    1:24.07        
                  39.12     1:24.07 (44.95)                                        
 36 D'Andrea, Michael   13 LBA-MR               1:17.99    1:26.15        
                  41.60     1:26.15 (44.55)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:16.00    2:14.48 AAAA   
                  30.01     1:04.73 (34.72)     1:39.68 (34.95)     2:14.48 (34.80)
  2 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR  2:23.81    2:23.14        
                  31.93     1:07.84 (35.91)     1:45.34 (37.50)     2:23.14 (37.80)
  3 Duval, Justin S     13 Unhes-Mr-MR          2:33.09    2:32.70        
                  32.34     1:10.77 (38.43)     1:51.59 (40.82)     2:32.70 (41.11)
  4 Prokopiou, Nicos    13 WISC-MR              2:39.73    2:33.15        
                  33.73     1:12.65 (38.92)     1:53.05 (40.40)     2:33.15 (40.10)
  5 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:35.66    2:37.54        
                  34.20     1:13.97 (39.77)     1:56.74 (42.77)     2:37.54 (40.80)
  6 Kreuscher, Kyle J   13 HAA-MR               2:45.34    2:39.13        
                  35.74     1:16.24 (40.50)     1:57.72 (41.48)     2:39.13 (41.41)
  7 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR               2:39.81    2:40.44        
                  36.56     1:16.96 (40.40)     1:59.05 (42.09)     2:40.44 (41.39)
  8 Mcalpine, Michael   13 Unhes-Mr-MR          2:45.64    2:41.16        
                  35.89     1:16.97 (41.08)     1:59.70 (42.73)     2:41.16 (41.46)
  9 Hobbes, Matthew R   14 WISC-MR              2:48.92    2:42.24        
                  35.93     1:17.78 (41.85)     2:00.42 (42.64)     2:42.24 (41.82)
 10 Zhou, Winfield      14 Express Swimming-MR  2:49.42    2:42.32        
                  36.70     1:17.39 (40.69)     1:59.88 (42.49)     2:42.32 (42.44)
 11 Wyche, Tyori        14 WISC-MR              2:47.99    2:43.69        
                  36.69     1:18.44 (41.75)     2:01.06 (42.62)     2:43.69 (42.63)
 11 Maloney, Michael C  13 Farmingdale-MR       3:05.61    2:43.69        
                  37.09     1:19.63 (42.54)     2:02.96 (43.33)     2:43.69 (40.73)
 13 Rosen, Jason Z      13 Express Swimming-MR  2:58.76    2:43.91        
                  37.11     1:20.00 (42.89)     2:02.65 (42.65)     2:43.91 (41.26)
 14 Bulik, Michael A    14 LBA-MR               2:55.84    2:46.16        
                  38.12     1:20.44 (42.32)     2:04.12 (43.68)     2:46.16 (42.04)
 15 Parrinello, Anthon  13 Farmingdale-MR       2:44.76    2:48.22        
                  37.01     1:19.49 (42.48)     2:03.81 (44.32)     2:48.22 (44.41)
 16 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  2:53.02    2:49.42        
                  38.29     1:22.09 (43.80)     2:06.33 (44.24)     2:49.42 (43.09)
 17 Meyers, Daniel J    14 GATE-MR              2:50.00    2:50.16        
                  35.50     1:17.41 (41.91)     2:02.95 (45.54)     2:50.16 (47.21)
 18 Ferrara, Justin     14 LBA-MR               2:56.54    2:51.87        
                  37.66     1:21.09 (43.43)     2:06.30 (45.21)     2:51.87 (45.57)
 19 Lent, Connor J      14 LBA-MR               2:48.44    2:52.00        
                  39.41     1:23.00 (43.59)     2:08.16 (45.16)     2:52.00 (43.84)
 20 Chan, Brian         13 GATE-MR              3:10.00    2:55.40        
                  39.80     1:24.82 (45.02)     2:10.88 (46.06)     2:55.40 (44.52)
 21 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR               2:55.00    2:58.14        
                  40.30     1:26.01 (45.71)     2:13.03 (47.02)     2:58.14 (45.11)
 22 Hur, Thomas         13 GATE-MR              3:10.00    2:59.92        
                  40.77     1:26.25 (45.48)     2:12.28 (46.03)     2:59.92 (47.64)
 23 Sionov, Arik        13 LBA-MR               3:16.75    3:07.10        
                  41.13     1:28.77 (47.64)     2:18.84 (50.07)     3:07.10 (48.26)
 24 Zhang, Kevin        13 Express Swimming-MR  3:15.23    3:08.64        
                  42.34     1:31.48 (49.14)     2:20.13 (48.65)     3:08.64 (48.51)
 25 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  3:14.95    3:11.93        
                  42.67     1:31.41 (48.74)     2:22.25 (50.84)     3:11.93 (49.68)
 26 Chookasezian, Just  13 LBA-MR               3:45.00    3:13.48        
                  43.07     1:33.30 (50.23)     2:25.33 (52.03)     3:13.48 (48.15)
 27 Moriarty, Edwin J   14 LBA-MR               3:45.00    3:13.58        
                  42.53     1:34.38 (51.85)     2:25.31 (50.93)     3:13.58 (48.27)
 28 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR               NT    3:19.46        
                  44.78     1:35.34 (50.56)     2:27.49 (52.15)     3:19.46 (51.97)
 29 D'Andrea, Michael   13 LBA-MR               3:20.10    3:25.84        
                  45.71     1:37.61 (51.90)     2:31.96 (54.35)     3:25.84 (53.88)
 30 McGuire, Vincent G  14 LBA-MR               3:30.00    3:26.79        
                  44.53     1:38.66 (54.13)     2:31.99 (53.33)     3:26.79 (54.80)
 31 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  3:35.02    3:27.71        
                  47.21     1:42.22 (55.01)     2:35.19 (52.97)     3:27.71 (52.52)
 32 Harripersaud, Bhis  13 GATE-MR              3:10.00    3:28.23        
                  43.92     1:37.13 (53.21)     2:32.86 (55.73)     3:28.23 (55.37)
 33 Carr, Sean C        14 LBA-MR               3:30.00    3:32.84        
                  46.92     1:42.57 (55.65)     2:38.89 (56.32)     3:32.84 (53.95)
 34 Wan, Horace         13 GATE-MR              3:10.00    3:39.47        
                  48.60     1:44.82 (56.22)     2:42.91 (58.09)     3:39.47 (56.56)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.29  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ho, Timothy         13 NCAC-MR              2:18.00    2:14.02        
                  27.97     1:01.36 (33.39)     1:36.50 (35.14)     2:14.02 (37.52)
  2 Rosen, Jason Z      13 Express Swimming-MR  2:18.21    2:17.17        
                  29.14     1:03.47 (34.33)     1:39.79 (36.32)     2:17.17 (37.38)
  3 Ferrara, Justin     14 LBA-MR               2:21.37    2:21.55        
                  29.85     1:04.47 (34.62)     1:41.21 (36.74)     2:21.55 (40.34)
  4 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR               2:20.96    2:23.11        
                  31.72     1:08.33 (36.61)     1:46.63 (38.30)     2:23.11 (36.48)
  5 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR  2:26.61    2:25.73        
                  31.84     1:09.85 (38.01)     1:47.44 (37.59)     2:25.73 (38.29)
  6 Duval, Justin S     13 Unhes-Mr-MR          2:32.00    2:29.78        
                  30.91     1:06.63 (35.72)     1:46.61 (39.98)     2:29.78 (43.17)
  7 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  2:31.01    2:32.53        
                  33.68     1:12.23 (38.55)     1:53.26 (41.03)     2:32.53 (39.27)
  8 Meyers, Daniel J    14 GATE-MR              2:40.00    2:33.45        
                  31.62     1:10.37 (38.75)     1:52.32 (41.95)     2:33.45 (41.13)
  9 Chan, Brian         13 GATE-MR              2:40.00    2:33.51        
                  35.07     1:14.43 (39.36)     1:55.30 (40.87)     2:33.51 (38.21)
 10 Bulik, Michael A    14 LBA-MR               2:50.00    2:40.64        
                  34.99     1:15.07 (40.08)     1:59.49 (44.42)     2:40.64 (41.15)
 11 Parrinello, Anthon  13 Farmingdale-MR       3:00.00    2:46.54        
                  34.87     1:15.63 (40.76)     2:02.39 (46.76)     2:46.54 (44.15)
 12 Maloney, Michael C  13 Farmingdale-MR       2:55.00    2:50.60        
                  36.37     1:19.03 (42.66)     2:05.06 (46.03)     2:50.60 (45.54)
 13 Sionov, Arik        13 LBA-MR               3:40.00    2:52.64        
                  35.65     1:20.31 (44.66)     2:07.95 (47.64)     2:52.64 (44.69)
 14 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  2:53.42    2:52.85        
                  36.45     1:19.62 (43.17)     2:07.05 (47.43)     2:52.85 (45.80)
 15 Lent, Connor J      14 LBA-MR               2:49.81    2:55.86        
                  39.67     1:26.48 (46.81)     2:12.72 (46.24)     2:55.86 (43.14)
 16 Zhang, Kevin        13 Express Swimming-MR       NT    3:05.73        
                  38.97     1:25.48 (46.51)     2:17.74 (52.26)     3:05.73 (47.99)
 17 Moriarty, Edwin J   14 LBA-MR               3:30.00    3:17.01        
                  38.80     1:32.08 (53.28)     2:26.29 (54.21)     3:17.01 (50.72)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:18.69  AAAA
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      13 Express Swimming-MR  4:37.64    4:43.93        
                  31.21     1:07.46 (36.25)     1:45.54 (38.08)     2:23.25 (37.71)
        3:00.19 (36.94)     3:38.73 (38.54)     4:12.23 (33.50)     4:43.93 (31.70)
  2 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR               4:57.57    4:54.25        
                  31.73     1:07.74 (36.01)     1:47.59 (39.85)     2:25.95 (38.36)
        3:06.88 (40.93)     3:48.65 (41.77)     4:21.76 (33.11)     4:54.25 (32.49)
  3 Ismailov, Max       14 IA-MR                5:05.25    4:59.55        
                  31.93     1:11.29 (39.36)     1:49.68 (38.39)     2:26.90 (37.22)
        3:09.48 (42.58)     3:53.22 (43.74)     4:27.20 (33.98)     4:59.55 (32.35)
  4 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  5:05.86    5:04.92        
                  33.93     1:12.57 (38.64)     1:51.53 (38.96)     2:29.93 (38.40)
        3:14.41 (44.48)     3:57.82 (43.41)     4:32.46 (34.64)     5:04.92 (32.46)
  5 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR               5:16.96    5:16.61        
                  31.80     1:10.20 (38.40)     1:49.56 (39.36)     2:28.50 (38.94)
        3:19.37 (50.87)     4:08.02 (48.65)     4:42.98 (34.96)     5:16.61 (33.63)
  6 Lent, Connor J      14 LBA-MR               5:31.40    5:23.74        
                  38.13     1:23.42 (45.29)     2:05.62 (42.20)     2:46.90 (41.28)
        3:31.41 (44.51)     4:16.57 (45.16)     4:50.87 (34.30)     5:23.74 (32.87)
  7 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  5:31.21    5:54.27        
                  35.22     1:17.69 (42.47)     2:05.29 (47.60)     2:53.18 (47.89)
        3:45.55 (52.37)     4:38.80 (53.25)     5:17.27 (38.47)     5:54.27 (37.00)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Li, Kytoh           18 NCAC-MR                49.51      48.95        
                  23.93       48.95 (25.02)                                        
  2 Miou, Eric          17 NCAC-MR                49.00      49.23        
                  23.51       49.23 (25.72)                                        
  3 Cassara, Conor V    16 IA-MR                  51.92      51.86        
                  24.67       51.86 (27.19)                                        
  4 Cremer, Brian K     16 IA-MR                  52.84      52.06        
                  25.37       52.06 (26.69)                                        
  5 Chang, Justin       14 HAA-MR                 52.40      52.60        
                  25.00       52.60 (27.60)                                        
  6 Birsner, Corey M    17 IA-MR                  54.74      53.58        
                  25.65       53.58 (27.93)                                        
  7 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR    53.47      53.86        
                  25.63       53.86 (28.23)                                        
  8 Colletta, Michael   15 Express Swimming-MR    54.52      55.28        
                  27.03       55.28 (28.25)                                        
  9 Babel, Bryant M     16 Express Swimming-MR    55.42      55.43        
                  27.41       55.43 (28.02)                                        
 10 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR    55.93      56.16        
                  26.97       56.16 (29.19)                                        
 11 Lipiec, Andre T     16 LBA-MR                 58.27      57.67        
                  28.24       57.67 (29.43)                                        
 12 Zubac, Andrew C     13 RI Marlins-MR        1:20.46      57.72        
                  27.37       57.72 (30.35)                                        
 13 Linder, Daniel      16 WISC-MR                57.62      58.41        
                  27.92       58.41 (30.49)                                        
 14 Guariglia, Philip   17 Express Swimming-MR    56.53      59.14        
                  28.32       59.14 (30.82)                                        
 15 Amira, Daniel I     17 Unattached             58.21      59.29        
                  27.96       59.29 (31.33)                                        
 16 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR  1:00.50      59.45        
                  28.88       59.45 (30.57)                                        
 17 Carney, Colin E     15 WISC-MR                59.99      59.63        
                  28.64       59.63 (30.99)                                        
 18 Lanwes, Kevin P     15 HYB-MR               1:00.43    1:00.38        
                  28.89     1:00.38 (31.49)                                        
 19 German, Alexander   14 Express Swimming-MR       NT    1:00.47        
                  29.30     1:00.47 (31.17)                                        
 20 Bischoff, Gregory   15 IA-MR                1:00.59    1:00.98        
                  29.20     1:00.98 (31.78)                                        
 21 Berdolt II, Jack P  15 WISC-MR              1:01.87    1:01.62        
                  29.44     1:01.62 (32.18)                                        
 22 Kinkel, William G   12 GATE-MR                59.00    1:02.43        
                  29.86     1:02.43 (32.57)                                        
 23 Maidhof, Matthew T  12 HAA-MR               1:03.45    1:04.56        
                  31.25     1:04.56 (33.31)                                        
 24 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              1:06.91    1:05.98        
                  31.53     1:05.98 (34.45)                                        
 25 O'Connell, Conor J  12 Express Swimming-MR  1:09.78    1:08.33        
                  33.14     1:08.33 (35.19)                                        
 26 Gazdoiu, Victor     14 RI Marlins-MR        1:10.24    1:09.57        
                  32.39     1:09.57 (37.18)                                        
 27 Ross, Shawn A       15 GATE-MR              1:05.00    1:13.48        
                  31.21     1:13.48 (42.27)                                        
 28 Chen, Alex          15 NCAC-MR              1:15.00    1:14.83        
                  34.47     1:14.83 (40.36)                                        
 29 Harris, Luke J      12 WISC-MR              1:16.67    1:15.75        
                  36.03     1:15.75 (39.72)                                        
 30 Santana, Jose R     12 LBA-MR               1:09.59    1:15.87        
                  33.74     1:15.87 (42.13)                                        
 31 Claps, Danny        12 HAA-MR               1:11.73    1:16.55        
                  35.34     1:16.55 (41.21)                                        
 32 Imburgia, Joseph S  11 WISC-MR              1:37.42    1:29.25        
                  41.50     1:29.25 (47.75)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR  2:27.92    2:25.78        
                  33.19     1:09.93 (36.74)     1:48.06 (38.13)     2:25.78 (37.72)
  2 Linder, Daniel      16 WISC-MR              2:25.87    2:27.05        
                  32.49     1:09.74 (37.25)     1:48.74 (39.00)     2:27.05 (38.31)
  3 Guariglia, Philip   17 Express Swimming-MR  2:26.72    2:27.68        
                  33.92     1:12.22 (38.30)     1:49.70 (37.48)     2:27.68 (37.98)
  4 Chang, Justin       14 HAA-MR               2:35.00    2:30.61        
                  33.94     1:11.97 (38.03)     1:51.55 (39.58)     2:30.61 (39.06)
  5 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  2:30.91    2:31.73        
                  33.77     1:12.26 (38.49)     1:51.88 (39.62)     2:31.73 (39.85)
  6 Chang, Michael      12 Farmingdale-MR       2:37.80    2:35.31        
                  35.74     1:14.24 (38.50)     1:54.90 (40.66)     2:35.31 (40.41)
  7 Babel, Bryant M     16 Express Swimming-MR  2:36.88    2:37.01        
                  36.45     1:16.38 (39.93)     1:56.65 (40.27)     2:37.01 (40.36)
  8 Daly, Nikolas A     11 HAA-MR               2:32.10    2:39.68        
                  35.76     1:16.33 (40.57)     1:57.99 (41.66)     2:39.68 (41.69)
  9 Lipiec, Andre T     16 LBA-MR               2:49.07    2:41.54        
                  36.00     1:16.74 (40.74)     1:58.87 (42.13)     2:41.54 (42.67)
 10 Berdolt II, Jack P  15 WISC-MR              3:01.55    2:43.01        
                  37.00     1:17.87 (40.87)     2:00.34 (42.47)     2:43.01 (42.67)
 11 Deguzman, Nathanie  12 Express Swimming-MR  2:47.87    2:45.45        
                  36.80     1:19.15 (42.35)     2:02.47 (43.32)     2:45.45 (42.98)
 12 Zubac, Andrew C     13 RI Marlins-MR        3:10.09    2:50.90        
                  37.35     1:21.45 (44.10)     2:05.91 (44.46)     2:50.90 (44.99)
 13 Amira, Daniel I     17 Unattached           2:51.21    2:52.64        
                  36.87     1:19.64 (42.77)     2:05.73 (46.09)     2:52.64 (46.91)
 14 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR  3:06.32    2:54.80        
                  37.34     1:19.58 (42.24)     2:05.62 (46.04)     2:54.80 (49.18)
 15 Maidhof, Matthew T  12 HAA-MR               2:35.53    2:55.45        
                  40.11     1:24.75 (44.64)     2:10.40 (45.65)     2:55.45 (45.05)
 16 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR               2:59.99    2:57.33        
                  39.71     1:25.07 (45.36)     2:12.50 (47.43)     2:57.33 (44.83)
 17 German, Alexander   14 Express Swimming-MR  2:55.43    2:57.87        
                  38.95     1:24.15 (45.20)     2:11.79 (47.64)     2:57.87 (46.08)
 18 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR  3:05.32    2:58.63        
                  41.88     1:28.01 (46.13)     2:13.21 (45.20)     2:58.63 (45.42)
 19 Bischoff, Gregory   15 IA-MR                3:05.26    2:58.86        
                  39.59     1:24.59 (45.00)     2:12.38 (47.79)     2:58.86 (46.48)
 20 Gazdoiu, Victor     14 RI Marlins-MR        3:03.19    2:59.66        
                  39.22     1:24.10 (44.88)     2:12.08 (47.98)     2:59.66 (47.58)
 21 Lent, Kieran R      12 LBA-MR               2:59.99    3:04.38        
                  41.83     1:29.38 (47.55)     2:16.60 (47.22)     3:04.38 (47.78)
 22 Krawiec, Grant      10 Express Swimming-MR  3:10.04    3:13.30        
                  45.33     1:33.85 (48.52)     2:23.23 (49.38)     3:13.30 (50.07)
 23 Ross, Shawn A       15 GATE-MR              3:10.00    3:30.41        
                  43.27     1:36.25 (52.98)     2:33.96 (57.71)     3:30.41 (56.45)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  16 Express Swimming-MR  2:08.01    2:06.04        
                  25.06       56.49 (31.43)     1:31.13 (34.64)     2:06.04 (34.91)
  2 Birsner, Corey M    17 IA-MR                2:13.36    2:15.05        
                  28.34     1:01.98 (33.64)     1:38.99 (37.01)     2:15.05 (36.06)
  3 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR  2:28.76    2:24.15        
                  30.52     1:07.73 (37.21)     1:46.85 (39.12)     2:24.15 (37.30)
  4 Harrington, Dylan   12 LBA-MR               2:37.78    2:35.41        
                  33.43     1:13.14 (39.71)     1:54.35 (41.21)     2:35.41 (41.06)
  5 Kinkel, William G   12 GATE-MR              2:43.88    2:37.56        
                  33.19     1:14.20 (41.01)     1:56.64 (42.44)     2:37.56 (40.92)
  6 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR               2:39.99    2:42.60        
                  35.83     1:17.96 (42.13)     2:01.45 (43.49)     2:42.60 (41.15)
  7 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR          2:39.00    2:49.17        
                  36.12     1:20.06 (43.94)     2:06.44 (46.38)     2:49.17 (42.73)
  8 Bonney, Ethan J     12 LBA-MR               2:54.39    2:56.77        
                  38.89     1:25.66 (46.77)     2:12.84 (47.18)     2:56.77 (43.93)
  9 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              3:05.54    3:02.99        
                  34.49     1:15.69 (41.20)     2:06.07 (50.38)     3:02.99 (56.92)
 10 Sheinberg, Ryan     10 LBA-MR               3:15.00    3:09.00        
                  41.41     1:30.57 (49.16)     2:18.58 (48.01)     3:09.00 (50.42)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cassara, Conor V    16 IA-MR                     NT      23.74        
  2 Cremer, Brian K     16 IA-MR                     NT      24.55        
  3 Birsner, Corey M    17 IA-MR                     NT      24.95        
  4 O'Halloran, Kaleig  16 IA-MR                     NT      25.90        
  5 Gasic, Andrea       16 RI Marlins-MR             NT      27.02        
  6 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR                   NT      30.19        
  7 Gasic, Doris        13 RI Marlins-MR             NT      31.36        
  8 Labiner, Arielle    16 RI Marlins-MR             NT      34.00        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gavrilchin, Mihail  26 Hydro-MR                  NT      22.47        
  2 Mazanek, Charline   15 RI Marlins-MR             NT      29.31        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M   13 WISC-MR                   NT      26.08        
  2 Swartwout, William  10 Express Swimming-MR       NT      29.61        
  3 Newmark, Jake Q     10 Express Swimming-MR       NT      32.39        
  4 Shannon, Ryan J      9 Express Swimming-MR       NT      34.66        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ferrara, Justin     14 LBA-MR                    NT      24.94        
  2 Slattery, Meghan C  14 IA-MR                     NT      25.97        
  3 Sheinberg, Kyle     13 LBA-MR                    NT      26.52        
  4 Stapleton, Kevin J  13 LBA-MR                    NT      27.93        
  5 Giordano, Amanda    14 Farmingdale-MR            NT      29.36        
  6 Trachuk, Anna-mari  14 Unhes-Mr-MR               NT      29.52        
  7 Haynos, Mary Ann    14 Farmingdale-MR            NT      30.12        
  8 Cheng, Britney      13 GATE-MR                   NT      30.64        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cody, Rachel A      12 IA-MR                     NT    1:04.06        
                  30.60     1:04.06 (33.46)                                        
  2 Bonney, Ethan J     12 LBA-MR                    NT    1:08.37        
                  32.84     1:08.37 (35.53)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boccio, Sophia I     9 Express Swimming-MR       NT    1:15.62        
                  35.84     1:15.62 (39.78)                                        
  2 Delahoz, Laura      14 Express Swimming-MR       NT    1:31.89        
                  40.89     1:31.89 (51.00)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramon, Amy Y        10 LBA-MR                    NT    2:55.07        
                  37.58     1:23.06 (45.48)   2:55.07 (1:32.01)                    
  2 Defonte, Isabella   10 LBA-MR                    NT    2:56.11        
                  37.65     1:23.27 (45.62)     2:10.87 (47.60)     2:56.11 (45.24)
  3 Cornish, Danny       9 LBA-MR                    NT    3:05.54        
                  42.28     1:29.94 (47.66)     2:19.22 (49.28)     3:05.54 (46.32)
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stanford, Catherin  10 LBA-MR                    NT    6:09.43        
                  32.08     1:07.98 (35.90)     1:45.03 (37.05)     2:22.66 (37.63)
        2:59.80 (37.14)     3:37.03 (37.23)     4:14.88 (37.85)     4:53.32 (38.44)
        5:32.21 (38.89)     6:09.43 (37.22)                                        
  2 Straub, Jessica     14 HYB-MR                    NT    6:32.24        
                  34.42     1:13.46 (39.04)     1:54.26 (40.80)     2:34.97 (40.71)
        3:15.51 (40.54)     3:55.51 (40.00)     4:34.31 (38.80)     5:14.75 (40.44)
        5:54.78 (40.03)     6:32.24 (37.46)                                        
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Thomas N   11 Express Swimming-MR       NT    6:31.14        
                  35.02     1:14.94 (39.92)   3:14.92 (1:59.98)                    
                                3:54.93 ( )     4:34.17 (39.24)     5:13.64 (39.47)
        5:52.68 (39.04)     6:31.14 (38.46)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaewkrajang, Tanya  17 GATE-MR                   NT    1:07.04        
                  32.29     1:07.04 (34.75)                                        
  2 Kinkel, Amanda N    15 GATE-MR                   NT    1:08.45        
                  33.73     1:08.45 (34.72)                                        
  3 Skarren, Kaley L    11 LBA-MR                    NT    1:09.54        
                  33.95     1:09.54 (35.59)                                        
  4 Lagattolla, Emma G  11 IA-MR                     NT    1:10.11        
                  34.54     1:10.11 (35.57)                                        
  5 Goodstone, Zoe K    11 Express Swimming-MR       NT    1:20.27        
                  39.52     1:20.27 (40.75)                                        
  6 Huang, Amanda       11 Express Swimming-MR       NT    1:25.22        
                  40.40     1:25.22 (44.82)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Winfield      14 Express Swimming-MR       NT    1:05.38        
                  32.02     1:05.38 (33.36)                                        
  2 Johnson, Meredith   14 Express Swimming-MR       NT    1:07.82        
                  33.26     1:07.82 (34.56)                                        
  3 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR       NT    1:23.71        
                  40.81     1:23.71 (42.90)                                        
  4 Shiebler, Tricia E  13 IA-MR                     NT    1:31.84        
  5 Dolan, Mary         10 WISC-MR                   NT    1:37.17        
                  45.97     1:37.17 (51.20)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kavanagh, Ellie M   12 LBA-MR                    NT    2:34.16        
                  35.79     1:14.76 (38.97)     1:55.37 (40.61)     2:34.16 (38.79)
  2 Harrington, Dylan   12 LBA-MR                    NT    2:34.87        
                  35.49     1:14.18 (38.69)     1:55.49 (41.31)     2:34.87 (39.38)
  3 Moeslinger, Natash  10 GATE-MR                   NT    2:39.18        
                  37.08     1:17.07 (39.99)     1:58.59 (41.52)     2:39.18 (40.59)
  4 Gibson, Grace M     11 LBA-MR                    NT    2:40.54        
                  37.83     1:18.74 (40.91)     2:00.07 (41.33)     2:40.54 (40.47)
  5 Sheinberg, Faith    12 LBA-MR                    NT    2:43.50        
                  38.57     1:19.72 (41.15)     2:02.75 (43.03)     2:43.50 (40.75)
  6 McCarthy, Neilly    11 LBA-MR                    NT    3:03.21        
                  42.26     1:29.43 (47.17)     2:16.17 (46.74)     3:03.21 (47.04)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crocker, Carolyn A  14 LBA-MR                    NT    2:19.68        
                  33.60     1:08.97 (35.37)     1:44.71 (35.74)     2:19.68 (34.97)
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR                   NT    2:22.11        
                  31.03     1:06.71 (35.68)     1:44.07 (37.36)     2:22.11 (38.04)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Kristen  12 Express Swimming-MR       NT      39.24        
  2 Campbell, Sarah B   11 Express Swimming-MR       NT      43.22        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Profeta, Noelle C   10 IA-MR                     NT      36.22        
  2 Davis, Bella         9 LBA-MR                    NT      47.12        
  3 Liew, Briana J      10 GATE-MR                   NT      49.33        
  4 McLaughlin, Sophia  10 Express Swimming-MR       NT      50.64        
  5 Horacek, Julia E     9 Express Swimming-MR       NT      51.90        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lent, Kieran R      12 LBA-MR                    NT      38.16        
  2 Monfiston, Seth E   12 GATE-MR                   NT      38.87        
  3 Kavanagh, Anna K    11 LBA-MR                    NT      39.04        
  4 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                    NT      39.07        
  5 Stepanek, Chloe M   10 HYB-MR                    NT      40.15        
  6 Chen, Caitlyn K     12 GATE-MR                   NT      43.06        
  7 Perez, Meadow A     11 Express Swimming-MR       NT      44.36        
  8 Li, Kaitlin          9 GATE-MR                   NT      55.52        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Linder, Daniel      16 WISC-MR                   NT    1:08.31        
                  32.11     1:08.31 (36.20)                                        
  2 Aly, Ali M          14 Express Swimming-MR       NT    1:10.44        
                  33.97     1:10.44 (36.47)                                        
  3 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR       NT    1:20.24        
                  38.07     1:20.24 (42.17)                                        
  4 Wong, Isabelle      15 GATE-MR                   NT    1:20.76        
                  38.63     1:20.76 (42.13)                                        
  5 Yankelevich, Jacob  11 Unhes-Mr-MR               NT    1:26.08        
                  41.33     1:26.08 (44.75)                                        
  6 Saliy, Laura E      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:29.26        
                  42.22     1:29.26 (47.04)                                        
  7 MO, David            9 Express Swimming-MR       NT    1:35.74        
                  45.77     1:35.74 (49.97)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR                   NT    1:03.62        
                  30.42     1:03.62 (33.20)                                        
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR                   NT    1:10.47        
                  33.00     1:10.47 (37.47)                                        
  3 Giordano, Julia L   13 Express Swimming-MR       NT    1:15.93        
                  36.11     1:15.93 (39.82)                                        
  4 Hall, Corrine F     13 Express Swimming-MR       NT    1:16.41        
                  35.91     1:16.41 (40.50)                                        
  5 Hur, Thomas         13 GATE-MR                   NT    1:23.70        
                  39.41     1:23.70 (44.29)                                        
  6 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR                   NT    1:27.73        
                  41.19     1:27.73 (46.54)                                        
  7 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                   NT    1:38.13        
                  46.96     1:38.13 (51.17)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Julia R      12 LBA-MR                    NT    2:57.92        
                  40.29     1:26.31 (46.02)     2:12.75 (46.44)     2:57.92 (45.17)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR       NT      31.22        
  2 Sanchez, Jacob      11 LBA-MR                    NT      31.66        
  3 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                   NT      36.21        
  4 Andrejczuk, Alxand  11 LBA-MR                    NT      36.38        
  5 Kain, Patrick       12 WISC-MR                   NT      42.94        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin        9 Express Swimming-MR       NT      33.94        
  2 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR       NT      34.43        
  3 Yang, Kristen A     10 GATE-MR                   NT      37.89        
  4 Lerner, Ayla P      10 Express Swimming-MR       NT      44.85        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR       NT    1:12.98        
                  34.07     1:12.98 (38.91)                                        
  2 Zhang, Ryan F        9 GATE-MR                   NT    1:23.30        
                  41.32     1:23.30 (41.98)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yanar, Melanie      18 Express Swimming-MR       NT    1:02.10        
                  29.71     1:02.10 (32.39)                                        
  2 Ragusa, Olivia      11 Express Swimming-MR       NT    1:15.99        
                  34.99     1:15.99 (41.00)                                        
  3 Fanning, Heather E  11 Express Swimming-MR       NT    1:21.67        
                  36.85     1:21.67 (44.82)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yanar, Melanie      18 Express Swimming-MR       NT    1:02.04        
                  28.33     1:02.04 (33.71)                                        
  2 Marasco, Rachel J   16 Express Swimming-MR       NT    1:03.47        
                  29.97     1:03.47 (33.50)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jozkowski, Evan H   12 Express Swimming-MR       NT    1:13.03        
                  34.97     1:13.03 (38.06)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                   NT    1:19.26        
                  37.09     1:19.26 (42.17)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKevitt, Katelyn   12 WISC-MR                   NT    1:18.87        
                  37.19     1:18.87 (41.68)                                        
  2 Hoge, Maggie M      11 WISC-MR                   NT    1:23.23        
                  38.57     1:23.23 (44.66)                                        
  3 Iaccino, Grace Ann   9 Express Swimming-MR       NT    1:29.39        
                  42.42     1:29.39 (46.97)                                        
  4 Kain, Gavin         10 WISC-MR                   NT    1:31.97        
                  44.14     1:31.97 (47.83)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    13 WISC-MR                   NT    2:15.05        
                  29.42     1:02.43 (33.01)     1:42.91 (40.48)     2:15.05 (32.14)
  2 Wang, Carol         14 GATE-MR                   NT    2:31.88        
                  33.00     1:11.51 (38.51)     1:57.20 (45.69)     2:31.88 (34.68)
  3 Huang, Sabrina R    14 GATE-MR                   NT    2:38.94        
                  33.79     1:12.82 (39.03)     2:00.88 (48.06)     2:38.94 (38.06)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoski, Michael J   11 LBA-MR                    NT    2:16.33        
                  38.73     1:22.43 (43.70)     2:16.33 (53.90)                    
  2 McDonnell, Emily A  11 LBA-MR                    NT    2:30.51        
                  33.45     1:10.68 (37.23)     1:55.79 (45.11)     2:30.51 (34.72)
  3 Williams, Shannon   15 IA-MR                     NT    2:38.22        
                  35.87     1:14.47 (38.60)     2:00.51 (46.04)     2:38.22 (37.71)
  4 Gaudet, Sarah M     11 LBA-MR                    NT    2:46.96        
                  35.10     1:20.23 (45.13)     2:09.72 (49.49)     2:46.96 (37.24)
  5 Stapleton, Siobhan  11 LBA-MR                    NT    2:46.97        
                  36.40     1:19.16 (42.76)     2:11.05 (51.89)     2:46.97 (35.92)
  6 Cornish, Kyle F     11 LBA-MR                    NT    2:54.88        
                  37.57     1:20.09 (42.52)     2:15.08 (54.99)     2:54.88 (39.80)