Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/11/2013 08:01 AM
           2013 MR Condors Last Chance Meet - 2/8/2013 to 2/10/2013            
                         Sanction #: 130210, #130253-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peng, Natalie        8 Middies-MR             23.17      19.36        
  2 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ       19.55      19.64        
  3 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                22.41      20.73        
  4 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            22.25      20.77        
  5 Park, Hannah         8 COND-MR                20.36      21.01        
  6 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.35      21.23        
  7 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                19.98      22.14        
  8 St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR     22.02      22.22        
  9 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                22.26      22.45        
 10 Webber, Cora R       6 Morris County-NJ       23.07      22.70        
 11 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     27.18      22.88        
 12 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     22.91      23.02        
 13 Merone, Ali M        7 COND-MR                   NT      23.24        
 14 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            22.44      23.65        
 15 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                23.76      23.69        
 16 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      26.41      23.75        
 17 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      23.53      24.09        
 18 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     22.62      24.51        
 19 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             26.03      25.14        
 20 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      26.28      25.40        
 21 Merone, Tricia A     7 COND-MR                   NT      27.25        
 22 Fourie, Trinity C    8 COND-MR                25.86      27.63        
 23 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      27.57      28.59        
 24 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      30.83      28.72        
 25 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      32.13      29.79        
 26 Martinez, Zussette   8 KB Makos-MR            26.89      30.49        
 27 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      29.14      30.82        
 28 Vega, Isabella M     6 KB Makos-MR            42.85      37.88        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peng, Natalie        8 Middies-MR             25.60      21.85        
  2 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                23.42      23.31        
  3 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                24.86      23.59        
  4 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                23.28      24.11        
  5 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     26.71      25.42        
  6 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      24.74      25.75        
  7 Fourie, Trinity C    8 COND-MR                30.78      25.76        
  8 Park, Hannah         8 COND-MR                25.47      27.19        
  9 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            27.66      27.36        
 10 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            28.71      28.13        
 11 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                30.21      30.38        
 12 Merone, Ali M        7 COND-MR                   NT      31.54        
 13 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      35.82      33.86        
 14 Merone, Tricia A     7 COND-MR                   NT      34.02        
 15 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR      40.00      34.80        
 16 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      38.66      45.29        
 -- Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      35.83         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Webber, Cora R       6 Morris County-NJ       33.75         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      34.38         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     31.90         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             32.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      29.95         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ Zone Quals
                32.09  JO Junior Olympics
                35.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR                31.46      30.63 ZQ     
  2 Doller, Miranda T    9 Morris County-NJ       31.84      30.65 ZQ     
  3 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR      31.10      31.28 JO     
  4 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ       31.72      31.74 JO     
  5 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ       31.95      31.80 JO     
  6 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR     32.46      32.12 SILV   
  7 Organista, Kristin  10 COND-MR                34.70      32.30 SILV   
  8 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR      32.43      32.39 SILV   
  9 Ramundo, Meghan E   10 COND-MR                34.66      33.01 SILV   
 10 Moore, Korianne M   10 Barracudas-MR          32.72      33.14 SILV   
 11 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR                33.18      33.35 SILV   
 12 Zhou, Katherine     10 COND-MR                33.25      33.76 SILV   
 13 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      33.28      33.89 SILV   
 14 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR     32.96      33.93 SILV   
 15 Devaney, Lily K     10 COND-MR                34.07      34.17 SILV   
 16 Miller, Payton S    10 CPAC-CT                34.02      34.38 SILV   
 17 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     34.35      34.46 SILV   
 18 Kern, Margo M        9 LIAC-MR                36.47      34.52 SILV   
 19 Kim, Olivia L       10 LIAC-MR                34.59      34.57 SILV   
 20 Negast, Taylor N     9 COND-MR                34.75      34.64 SILV   
 21 Schwartz, Kara R     9 CPAC-CT                34.76      34.65 SILV   
 22 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR                36.28      34.73 SILV   
 23 Myrianthopoulos, L  10 LIAC-MR                35.90      34.85 SILV   
 24 Catalan, Kimberly   10 LIAC-MR                35.37      34.89 SILV   
 25 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR                36.25      34.91 SILV   
 26 Donaldson, Savanna  10 Barracudas-MR          34.38      35.35        
 27 Wang, Ava J          9 LIAC-MR                35.18      35.41        
 28 Mansourian, Emma J  10 CPAC-CT                36.00      35.49        
 29 Castro, Emily       10 KB Makos-MR            34.47      35.69        
 30 Karras, Sophia O     9 LIAC-MR                34.62      35.72        
 31 Chu, Diana D         9 LIAC-MR                36.85      36.10        
 32 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      33.72      36.28        
 33 Goldaber, Hannah I  10 LIAC-MR                38.45      36.40        
 34 Levine, Dani g       9 Flying Dolphins-MR     36.67      36.51        
 35 Mejia, Stephani      9 Middies-MR           1:00.36      36.57        
 36 Wozniak, Rachel G    9 LIAC-MR                38.66      36.69        
 37 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      37.77      36.79        
 38 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      37.03      36.91        
 39 Amato, Caroline     10 LIAC-MR                36.82      37.17        
 40 Canning, Eva M       8 LIAC-MR                38.00      37.18        
 41 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                39.59      37.26        
 42 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ       36.02      37.64        
 43 O'Hagan, Ciara E     9 LIAC-MR                39.59      37.68        
 44 Park, Jessica B     10 COND-MR                38.83      37.93        
 45 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     38.15      38.14        
 46 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      39.49      38.44        
 47 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            36.72      38.47        
 48 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      37.59      38.55        
 49 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      37.31      38.66        
 50 Lin, Erica          10 Middies-MR             39.43      38.72        
 51 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR     38.16      38.76        
 52 Boneville, Ava M    10 LIAC-MR                38.88      39.05        
 53 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ       40.47      39.24        
 54 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR     42.10      39.26        
 55 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      35.97      39.30        
 56 Loos, Emma K         9 COND-MR                41.47      39.32        
 57 Adorable, Kylie A   10 COND-MR                38.71      39.43        
 58 Mourikis, Julia     10 COND-MR                40.45      39.45        
 59 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR                40.78      39.76        
 60 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      38.28      39.79        
 61 Moschetta, Magdale   9 Middies-MR             48.57      39.81        
 62 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      42.60      39.87        
 63 Cetinski, Eliana R  10 Rivertown Rays-MR      38.49      39.95        
 64 Suri, Navya *       10 CSD-MR                 39.58      40.02        
 65 Malin, Anna V       10 LIAC-MR                42.89      40.30        
 66 Kelly, Grace K       7 Silver Streaks-MR      41.76      40.31        
 67 Dzieciolowski, Sop   9 LIAC-MR                38.98      40.36        
 68 O'Sullivan, Julia   10 COND-MR                47.00      40.38        
 69 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR     39.58      40.69        
 70 Stoddart, Savanna   10 CSD-MR                 37.95      40.71        
 71 Clark-Deutsch, Sha  10 Silver Streaks-MR      39.35      40.72        
 72 Sharpe, Ashley B     9 KB Makos-MR            39.79      41.18        
 73 So, Madison B        8 LIAC-MR                38.72      41.28        
 74 Tesser, Morgan B    10 LIAC-MR                39.25      41.38        
 75 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR                44.12      41.39        
 76 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            40.35      41.45        
 77 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      38.75      41.73        
 78 Kirsis, Nikoleta N   8 COND-MR                41.08      41.76        
 79 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     42.49      41.87        
 80 Diaz, Maya A         9 LIAC-MR                40.96      42.17        
 81 White, Annie Kate   10 COND-MR                50.14      42.28        
 82 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      44.90      42.34        
 83 Szczepanski, Genna   8 COND-MR                41.82      42.36        
 84 Lawson, Olivia C     8 COND-MR                43.33      42.63        
 85 Martino, Samantha   10 LIAC-MR                44.05      42.79        
 86 Li, Harmony Y        8 LIAC-MR                44.21      42.91        
 87 Devaney, Aine O      9 COND-MR                43.00      43.13        
 88 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            40.50      43.16        
 89 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      41.40      43.39        
 90 Park, Hannah         8 COND-MR                45.09      43.40        
 91 Gaspard, Summer P   10 LIAC-MR                44.30      43.53        
 92 Fullerton, Annelie   8 COND-MR                43.44      43.60        
 93 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      42.28      43.80        
 94 Chen, Sophia         8 LIAC-MR                43.27      44.05        
 95 Choi, Sophia         9 Flying Dolphins-MR     43.01      44.13        
 96 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            39.06      44.23        
 96 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR     43.70      44.23        
 98 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      42.41      44.43        
 99 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      48.19      44.58        
100 Scala, Melissa R     8 LIAC-MR                45.36      44.60        
101 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      42.43      44.69        
102 Plansker, Georgia    8 LIAC-MR                46.02      45.07        
103 Feinblatt, Alison    8 Flying Dolphins-MR     42.53      45.15        
104 Dring, Samantha R    7 LIAC-MR                43.65      45.29        
105 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR     42.67      45.40        
106 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR     50.20      45.45        
107 Rodriguez, Anna V   10 Middies-MR             43.40      45.69        
108 Rosenberg, Skylar    8 COND-MR                45.82      45.89        
109 Merone, Ali M        7 COND-MR                   NT      46.41        
110 Wooster, Katie B     9 Morris County-NJ       46.54      46.46        
111 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     44.17      46.54        
112 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR      52.59      46.56        
113 Peterson, Brady R   10 LIAC-MR                45.05      46.86        
114 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      45.29      47.09        
115 Webber, Cora R       6 Morris County-NJ       49.13      47.52        
116 Verona, Quinn        8 Flying Dolphins-MR     50.00      48.41        
117 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      46.25      48.92        
118 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      49.48      49.34        
119 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR     50.00      49.77        
120 Reed, Nia N         10 KB Makos-MR            53.56      50.25        
121 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      49.04      50.34        
122 Camo, Maddy N        9 CSD-MR                 47.74      50.43        
123 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR      50.24      50.55        
124 Mizerik, Charlotte   7 Middies-MR             52.64      50.98        
125 Shaw, Kate L         8 LIAC-MR                49.19      51.01        
126 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      53.22      51.05        
127 Merone, Tricia A     7 COND-MR                   NT      51.26        
128 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      52.93      52.32        
129 Galvin, Fiona G      9 COND-MR                50.00      53.02        
130 Fourie, Trinity C    8 COND-MR                58.22      54.07        
131 Thakur, Kerishma    10 COND-MR              1:10.00      54.60        
132 Phadnis, Aneeka V    9 CSD-MR                 54.00      55.42        
133 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR    1:07.75      55.49        
134 Brennan, Jane E      5 Rivertown Rays-MR      59.23      57.98        
135 Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR      48.00    1:07.72        
136 Vega, Isabella M     6 KB Makos-MR          1:19.38    1:15.58        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ Zone Quals
                37.49  JO Junior Olympics
                42.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, France   9 COND-MR                36.83      35.67 ZQ     
  2 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR      36.60      36.16 ZQ     
  3 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ       35.92      36.86 JO     
  4 Doller, Miranda T    9 Morris County-NJ       37.65      36.87 JO     
  5 Organista, Kristin  10 COND-MR                40.98      37.46 JO     
  6 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR     39.21      37.68 SILV   
  7 Negast, Taylor N     9 COND-MR                39.93      38.14 SILV   
  8 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ       38.68      38.31 SILV   
  9 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                36.65      38.46 SILV   
 10 Miller, Payton S    10 CPAC-CT                38.01      38.56 SILV   
 11 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      38.12      38.83 SILV   
 12 Zhou, Katherine     10 COND-MR                38.56      39.05 SILV   
 13 Castro, Emily       10 KB Makos-MR            39.18      39.50 SILV   
 14 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR                39.36      39.70 SILV   
 15 Lopez-Ryan, Brookl   9 Middies-MR             41.41      39.95 SILV   
 16 Wang, Ava J          9 LIAC-MR                44.97      39.96 SILV   
 17 Pryne, Jess L       10 CSD-MR                 40.97      40.30 SILV   
 18 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.16      40.36 SILV   
 19 Bingham, Anna G     10 LIAC-MR                41.00      40.60 SILV   
 20 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ       39.62      40.65 SILV   
 21 Kim, Olivia L       10 LIAC-MR                38.59      40.85 SILV   
 22 Kern, Margo M        9 LIAC-MR                39.79      41.00 SILV   
 23 Wu, Katherine A     10 COND-MR                44.73      41.05 SILV   
 24 Chu, Diana D         9 LIAC-MR                44.46      41.39 SILV   
 25 Mejia, Stephani      9 Middies-MR             50.79      41.77 SILV   
 26 Canning, Eva M       8 LIAC-MR                43.45      42.57 SILV   
 27 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      42.29      42.84 SILV   
 28 Devaney, Lily K     10 COND-MR                44.88      42.86 SILV   
 29 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ       44.56      42.91        
 29 Wozniak, Rachel G    9 LIAC-MR                43.02      42.91        
 31 Levine, Dani g       9 Flying Dolphins-MR     44.34      42.93        
 32 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      41.14      43.04        
 32 Nowak, Nicole       10 LIAC-MR                43.35      43.04        
 32 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                43.29      43.04        
 35 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ       41.93      43.06        
 36 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR     45.82      43.17        
 37 Karras, Sophia O     9 LIAC-MR                43.63      43.32        
 38 Park, Jessica B     10 COND-MR                48.05      43.47        
 39 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      42.80      43.73        
 40 Uspenskaya, Sasha   10 COND-MR                45.00      43.88        
 41 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR             43.20      43.90        
 42 Cetinski, Eliana R  10 Rivertown Rays-MR      45.64      43.93        
 43 Adorable, Kylie A   10 COND-MR                46.19      44.03        
 44 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      45.27      44.12        
 45 Mourikis, Julia     10 COND-MR                46.59      44.17        
 46 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      43.79      44.29        
 47 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR     43.94      44.38        
 48 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR      44.23      44.39        
 49 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      42.97      44.41        
 50 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      40.00      44.78        
 51 O'Sullivan, Julia   10 COND-MR                53.00      44.83        
 52 Li, Harmony Y        8 LIAC-MR                44.30      44.88        
 53 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ       43.44      45.15        
 54 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            45.47      45.40        
 55 Boneville, Ava M    10 LIAC-MR                47.72      45.79        
 56 Amato, Caroline     10 LIAC-MR                43.83      46.04        
 57 Peterson, Brady R   10 LIAC-MR                47.27      46.20        
 58 So, Madison B        8 LIAC-MR                46.72      46.77        
 59 Diaz, Maya A         9 LIAC-MR                45.36      46.80        
 60 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            45.81      46.94        
 61 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.31      47.21        
 62 Loos, Emma K         9 COND-MR                48.91      47.29        
 63 Dzieciolowski, Sop   9 LIAC-MR                46.84      47.32        
 64 Clark-Deutsch, Sha  10 Silver Streaks-MR      48.99      47.53        
 65 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            45.78      47.55        
 66 Lin, Erica          10 Middies-MR             49.61      47.61        
 67 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      47.80      47.82        
 68 Tesser, Morgan B    10 LIAC-MR                46.41      47.83        
 69 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      47.25      47.86        
 70 White, Annie Kate   10 COND-MR                56.58      48.43        
 71 Sharpe, Ashley B     9 KB Makos-MR            47.92      48.44        
 72 Scala, Melissa R     8 LIAC-MR                50.35      48.84        
 73 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR     48.09      49.07        
 74 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      48.23      49.55        
 75 Wooster, Katie B     9 Morris County-NJ       48.73      49.64        
 76 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR                50.44      49.66        
 77 Malin, Anna V       10 LIAC-MR                47.13      49.82        
 78 Stoddart, Savanna   10 CSD-MR                 50.24      49.99        
 78 Gaspard, Summer P   10 LIAC-MR                52.30      49.99        
 80 Chen, Sophia         8 LIAC-MR                54.84      50.69        
 81 Martino, Samantha   10 LIAC-MR                48.15      50.70        
 82 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            46.46      50.77        
 83 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      51.51      51.44        
 83 Devaney, Aine O      9 COND-MR                51.68      51.44        
 85 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR      52.14      51.52        
 86 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      52.00      51.60        
 87 Dring, Samantha R    7 LIAC-MR                54.93      52.76        
 88 Brennan, Annabel D   7 Rivertown Rays-MR      53.74      53.72        
 89 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      53.80        
 90 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                52.28      53.91        
 91 Phadnis, Aneeka V    9 CSD-MR                 58.44      54.75        
 92 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      55.14      54.77        
 93 Plansker, Georgia    8 LIAC-MR                53.21      55.10        
 94 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      51.80      56.83        
 95 Camo, Maddy N        9 CSD-MR               1:01.79      57.98        
 96 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      56.72      58.15        
 97 Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR      59.22      58.44        
 98 Reed, Nia N         10 KB Makos-MR            56.32      58.95        
 99 Fourie, Danae *     10 COND-MR                   NT    1:00.31        
100 Thakur, Kerishma    10 COND-MR              1:15.00    1:02.41        
101 Galvin, Fiona G      9 COND-MR              1:00.00    1:08.80        
 -- Shaw, Kate L         8 LIAC-MR                51.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Choi, Sophia         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    1:03.48         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Suri, Navya *       10 CSD-MR                 46.25         DQ        
      No touch at turn
 -- Zelman, Alexandra    9 Middies-MR           1:00.50         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ Zone Quals
              1:32.99  JO Junior Olympics
              1:48.39  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myung, Josephine J  10 COND-MR              1:30.95    1:30.52 ZQ     
                  42.82     1:30.52 (47.70)                                        
  2 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:34.20    1:31.93 ZQ     
                  44.28     1:31.93 (47.65)                                        
  3 Moore, Korianne M   10 Barracudas-MR        1:35.73    1:33.16 SILV   
                  44.17     1:33.16 (48.99)                                        
  4 Fountain, Isabella  10 COND-MR              1:35.58    1:34.70 SILV   
                  42.81     1:34.70 (51.89)                                        
  5 Schwartz, Kara R     9 CPAC-CT              1:36.37    1:35.60 SILV   
                  44.93     1:35.60 (50.67)                                        
  6 Adorable, Kylie A   10 COND-MR              1:36.23    1:36.91 SILV   
                  45.81     1:36.91 (51.10)                                        
  7 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR              1:40.44    1:37.41 SILV   
                  47.72     1:37.41 (49.69)                                        
  8 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR              1:47.96    1:38.62 SILV   
                  49.34     1:38.62 (49.28)                                        
  9 Ramundo, Meghan E   10 COND-MR              1:38.75    1:39.11 SILV   
                  48.42     1:39.11 (50.69)                                        
 10 Donaldson, Savanna  10 Barracudas-MR        1:37.74    1:39.17 SILV   
                  49.06     1:39.17 (50.11)                                        
 11 Dwyer, Grace V       9 COND-MR              1:36.29    1:39.18 SILV   
                  48.31     1:39.18 (50.87)                                        
 12 Pryne, Jess L       10 CSD-MR               1:36.55    1:40.26 SILV   
                  46.60     1:40.26 (53.66)                                        
 13 Zhou, Katherine     10 COND-MR              1:37.15    1:40.32 SILV   
                  46.61     1:40.32 (53.71)                                        
 14 Negast, Taylor N     9 COND-MR              1:40.62    1:40.58 SILV   
                  48.42     1:40.58 (52.16)                                        
 15 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:43.91    1:42.66 SILV   
                  50.07     1:42.66 (52.59)                                        
 16 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:44.35    1:43.14 SILV   
                  50.37     1:43.14 (52.77)                                        
 17 Kelly, Alanna M      9 Silver Streaks-MR    1:41.36    1:43.75 SILV   
                  48.54     1:43.75 (55.21)                                        
 18 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR   1:38.37    1:44.10 SILV   
                  49.53     1:44.10 (54.57)                                        
 19 Mansourian, Emma J  10 CPAC-CT              1:41.35    1:44.33 SILV   
                  49.52     1:44.33 (54.81)                                        
 20 Myrianthopoulos, L  10 LIAC-MR              1:49.89    1:44.53 SILV   
                  50.46     1:44.53 (54.07)                                        
 21 Catalan, Kimberly   10 LIAC-MR              1:45.99    1:44.55 SILV   
                  50.79     1:44.55 (53.76)                                        
 22 Loos, Emma K         9 COND-MR              1:57.50    1:44.83 SILV   
                  50.72     1:44.83 (54.11)                                        
 23 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:43.84    1:45.05 SILV   
                  50.27     1:45.05 (54.78)                                        
 24 Lopez-Ryan, Brookl   9 Middies-MR           1:41.20    1:47.21 SILV   
                  50.81     1:47.21 (56.40)                                        
 24 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR           1:51.95    1:47.21 SILV   
                  51.23     1:47.21 (55.98)                                        
 26 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR          1:45.69    1:47.95 SILV   
                  53.87     1:47.95 (54.08)                                        
 26 Clark-Deutsch, Sha  10 Silver Streaks-MR    1:50.36    1:47.95 SILV   
 28 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR              1:47.17    1:48.00 SILV   
                  52.59     1:48.00 (55.41)                                        
 29 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR              2:07.78    1:48.20 SILV   
                  51.34     1:48.20 (56.86)                                        
 30 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          1:48.11    1:50.71        
                  51.50     1:50.71 (59.21)                                        
 31 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:55.50    1:51.96        
                  51.82   1:51.96 (1:00.14)                                        
 32 Bingham, Anna G     10 LIAC-MR              1:51.44    1:53.57        
                  53.96     1:53.57 (59.61)                                        
 33 Goldaber, Hannah I  10 LIAC-MR              1:53.44    1:54.88        
 34 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:49.49    1:54.98        
                  53.64   1:54.98 (1:01.34)                                        
 35 St. Jean, Ryann A    8 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:56.29        
                  53.93   1:56.29 (1:02.36)                                        
 36 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ     1:49.76    1:56.79        
                  56.10   1:56.79 (1:00.69)                                        
 37 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR   2:03.97    2:00.40        
                  55.50   2:00.40 (1:04.90)                                        
 38 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT    2:01.04        
                  59.88   2:01.04 (1:01.16)                                        
 39 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR   2:10.50    2:02.74        
                  56.14   2:02.74 (1:06.60)                                        
 40 Siegel, Lily         7 Flying Dolphins-MR   2:03.92    2:05.41        
                  59.23   2:05.41 (1:06.18)                                        
 41 Dring, Samantha R    7 LIAC-MR              2:10.00    2:05.60        
                  59.70   2:05.60 (1:05.90)                                        
 42 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR   2:10.44    2:05.65        
                  58.25   2:05.65 (1:07.40)                                        
 43 Reed, Nia N         10 KB Makos-MR          2:20.41    2:06.66        
                1:01.34   2:06.66 (1:05.32)                                        
 44 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR   2:06.93    2:09.08        
                1:00.70   2:09.08 (1:08.38)                                        
 45 Moschetta, Magdale   9 Middies-MR           2:10.00    2:13.84        
                1:01.47   2:13.84 (1:12.37)                                        
 46 Zelman, Alexandra    9 Middies-MR           2:15.00    2:17.66        
                1:06.64   2:17.66 (1:11.02)                                        
 47 Campbell, Alissa E   9 Silver Streaks-MR    2:10.11    2:23.39        
 -- Devaney, Aine O      9 COND-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:03.63        DQ (1:08.84)                                        
 -- St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR   2:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ Zone Quals
                35.99  JO Junior Olympics
                43.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arciniegas, France   9 COND-MR                35.46      35.35 JO     
  2 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR     36.40      36.01 SILV   
  3 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     36.20      36.20 SILV   
  4 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR     36.93      37.04 SILV   
  5 Wang, Ava J          9 LIAC-MR                36.13      37.62 SILV   
  6 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      38.19      38.69 SILV   
  7 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      37.99      38.78 SILV   
  8 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR                37.48      38.86 SILV   
  9 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR                38.44      38.98 SILV   
 10 Fountain, Isabella  10 COND-MR                41.02      39.65 SILV   
 11 Dwyer, Grace V       9 COND-MR                38.64      40.70 SILV   
 12 Myung, Josephine J  10 COND-MR                38.82      41.04 SILV   
 13 Mejia, Stephani      9 Middies-MR             52.36      41.21 SILV   
 14 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     41.37      42.36 SILV   
 15 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR     44.97      42.55 SILV   
 16 Castro, Emily       10 KB Makos-MR            40.59      43.42 SILV   
 17 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                44.34      43.46 SILV   
 18 Wu, Katherine A     10 COND-MR                49.39      43.67 SILV   
 19 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR             41.66      43.84 SILV   
 20 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      41.91      44.25        
 21 Lopez-Ryan, Brookl   9 Middies-MR             44.87      45.36        
 22 Peng, Natalie        8 Middies-MR             48.06      46.02        
 23 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      49.53      46.86        
 24 Devaney, Lily K     10 COND-MR                   NT      46.92        
 25 Sharpe, Ashley B     9 KB Makos-MR            50.83      47.84        
 26 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.71      47.94        
 27 O'Hagan, Ciara E     9 LIAC-MR                44.09      48.31        
 28 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      47.95      48.91        
 29 Mourikis, Julia     10 COND-MR                49.06      48.98        
 30 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR      47.28      49.01        
 31 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      46.52      49.52        
 32 Park, Jessica B     10 COND-MR                48.94      50.20        
 33 Moschetta, Magdale   9 Middies-MR             51.86      50.34        
 34 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            42.01      50.39        
 35 Diaz, Maya A         9 LIAC-MR                49.63      50.59        
 36 Malin, Anna V       10 LIAC-MR                51.00      51.15        
 37 Minozzi, Marissa L  10 Silver Streaks-MR      53.73      51.36        
 38 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      51.04      51.52        
 39 Mansourian, Emma J  10 CPAC-CT                53.05      52.42        
 40 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            49.89      52.46        
 41 Arciniegas, Laura    6 COND-MR                51.87      52.55        
 42 Rosenberg, Skylar    8 COND-MR                55.31      54.76        
 43 Hermann, Carly M     8 Flying Dolphins-MR     50.00      54.94        
 44 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      52.15      55.08        
 45 Peterson, Brady R   10 LIAC-MR                56.58      55.56        
 46 White, Annie Kate   10 COND-MR              1:04.46      56.27        
 47 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      57.10      57.87        
 48 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR    1:00.62      58.18        
 49 Yanos, Naomi c       9 Flying Dolphins-MR     55.63      59.47        
 50 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      51.00    1:02.95        
 51 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR      53.00    1:04.90        
 52 Martinez, Zussette   8 KB Makos-MR          1:36.22    1:30.51        
 -- Duncan, Lauren E     8 Rivertown Rays-MR    1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nowak, Nicole       10 LIAC-MR                45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ Zone Quals
              1:20.99  JO Junior Olympics
              1:28.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doller, Miranda T    9 Morris County-NJ     1:19.71    1:18.53 JO     
                  36.33     1:18.53 (42.20)                                        
  2 Arciniegas, France   9 COND-MR              1:19.81    1:18.82 JO     
                  36.01     1:18.82 (42.81)                                        
  3 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ     1:20.65    1:19.89 JO     
  4 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ     1:21.28    1:20.48 JO     
                  35.94     1:20.48 (44.54)                                        
  5 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR   1:22.47    1:20.65 JO     
                  37.57     1:20.65 (43.08)                                        
  6 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:23.93    1:23.62 SILV   
                  38.16     1:23.62 (45.46)                                        
  7 Fountain, Isabella  10 COND-MR              1:25.30    1:24.01 SILV   
                  40.43     1:24.01 (43.58)                                        
  8 Ramundo, Meghan E   10 COND-MR              1:24.57    1:24.13 SILV   
                  38.95     1:24.13 (45.18)                                        
  9 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR              1:25.70    1:24.59 SILV   
                  41.00     1:24.59 (43.59)                                        
 10 Kim, Olivia L       10 LIAC-MR              1:23.18    1:24.63 SILV   
                  39.08     1:24.63 (45.55)                                        
 11 Organista, Kristin  10 COND-MR              1:41.01    1:24.66 SILV   
                  39.37     1:24.66 (45.29)                                        
 12 Pryne, Jess L       10 CSD-MR               1:28.41    1:24.79 SILV   
                  40.12     1:24.79 (44.67)                                        
 13 Myung, Josephine J  10 COND-MR              1:23.56    1:25.34 SILV   
                  41.39     1:25.34 (43.95)                                        
 14 Moore, Korianne M   10 Barracudas-MR        1:26.07    1:26.79 SILV   
                  41.80     1:26.79 (44.99)                                        
 15 Burke, Caroline M   10 Flying Dolphins-MR   1:28.67    1:27.45 SILV   
                  42.02     1:27.45 (45.43)                                        
 16 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:28.82    1:27.49 SILV   
                  40.86     1:27.49 (46.63)                                        
 17 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR              1:26.56    1:28.35 SILV   
                  40.25     1:28.35 (48.10)                                        
 18 Schwartz, Kara R     9 CPAC-CT              1:26.51    1:28.62        
                  42.55     1:28.62 (46.07)                                        
 19 Miller, Payton S    10 CPAC-CT              1:29.47    1:29.84        
                  43.65     1:29.84 (46.19)                                        
 20 Wu, Katherine A     10 COND-MR                   NT    1:29.97        
                  42.16     1:29.97 (47.81)                                        
 21 Catalan, Kimberly   10 LIAC-MR              1:31.88    1:30.47        
                  42.48     1:30.47 (47.99)                                        
 22 Karras, Sophia O     9 LIAC-MR              1:30.00    1:30.70        
                  43.39     1:30.70 (47.31)                                        
 23 Goldaber, Hannah I  10 LIAC-MR              1:32.42    1:30.76        
                  43.38     1:30.76 (47.38)                                        
 24 Kern, Margo M        9 LIAC-MR              1:31.63    1:30.83        
                  42.58     1:30.83 (48.25)                                        
 25 Wozniak, Rachel G    9 LIAC-MR              1:31.65    1:30.93        
 26 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ     1:33.79    1:31.89        
                  42.89     1:31.89 (49.00)                                        
 27 Amato, Caroline     10 LIAC-MR              1:32.86    1:32.17        
                  44.48     1:32.17 (47.69)                                        
 28 Donaldson, Savanna  10 Barracudas-MR        1:28.73    1:32.23        
                  48.15     1:32.23 (44.08)                                        
 29 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR              1:29.75    1:32.25        
                  41.87     1:32.25 (50.38)                                        
 30 Chu, Diana D         9 LIAC-MR              1:45.00    1:34.15        
                  44.33     1:34.15 (49.82)                                        
 31 Myrianthopoulos, L  10 LIAC-MR              1:33.23    1:34.30        
                  46.79     1:34.30 (47.51)                                        
 32 Nowak, Nicole       10 LIAC-MR              1:33.74    1:36.09        
                  46.91     1:36.09 (49.18)                                        
 33 Bingham, Anna G     10 LIAC-MR              1:32.97    1:36.18        
                  42.85     1:36.18 (53.33)                                        
 34 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR   1:37.43    1:37.09        
                  48.14     1:37.09 (48.95)                                        
 35 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ     1:30.49    1:38.02        
                  43.32     1:38.02 (54.70)                                        
 36 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ     1:40.26    1:38.87        
                  45.01     1:38.87 (53.86)                                        
 37 Suri, Navya *       10 CSD-MR               2:15.00    1:40.98        
                  46.75     1:40.98 (54.23)                                        
 38 Lin, Erica          10 Middies-MR           1:53.53    1:41.13        
                  47.91     1:41.13 (53.22)                                        
 39 Dzieciolowski, Sop   9 LIAC-MR              1:36.44    1:41.47        
 40 O'Hagan, Ciara E     9 LIAC-MR              1:37.00    1:41.56        
                  49.61     1:41.56 (51.95)                                        
 41 So, Madison B        8 LIAC-MR              1:48.80    1:41.64        
                  49.54     1:41.64 (52.10)                                        
 42 O'Sullivan, Julia   10 COND-MR              2:00.00    1:42.29        
                  46.72     1:42.29 (55.57)                                        
 43 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR              1:36.53    1:42.47        
                  50.66     1:42.47 (51.81)                                        
 44 Boneville, Ava M    10 LIAC-MR              1:45.71    1:42.86        
                  49.84     1:42.86 (53.02)                                        
 45 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ     1:42.54    1:43.62        
                  48.58     1:43.62 (55.04)                                        
 46 Canning, Eva M       8 LIAC-MR              1:47.45    1:44.32        
 47 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR   1:48.33    1:44.82        
                  49.43     1:44.82 (55.39)                                        
 48 Tesser, Morgan B    10 LIAC-MR              1:40.55    1:45.17        
                  49.19     1:45.17 (55.98)                                        
 49 Uspenskaya, Sasha   10 COND-MR              1:50.00    1:45.65        
 50 Devaney, Sinead M    8 COND-MR                   NT    1:46.18        
                  52.16     1:46.18 (54.02)                                        
 51 Martino, Samantha   10 LIAC-MR              1:58.00    1:46.57        
                  55.11     1:46.57 (51.46)                                        
 52 Li, Harmony Y        8 LIAC-MR              1:48.57    1:47.90        
 53 Arciniegas, Laura    6 COND-MR              1:50.64    1:48.63        
                  49.62     1:48.63 (59.01)                                        
 54 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:50.35        
                  53.41     1:50.35 (56.94)                                        
 55 Wasserman, Rebecca   9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:54.52        
                  55.78     1:54.52 (58.74)                                        
 56 Trieff, Lily S       9 Silver Streaks-MR    2:07.09    1:54.84        
                  54.40   1:54.84 (1:00.44)                                        
 57 Wooster, Katie B     9 Morris County-NJ     1:54.12    1:56.53        
                  55.87   1:56.53 (1:00.66)                                        
 58 McKibben, Morgan J   8 Flying Dolphins-MR   1:51.84    1:56.81        
                  54.96   1:56.81 (1:01.85)                                        
 59 Shaw, Kate L         8 LIAC-MR              2:05.00    1:57.12        
                  57.98     1:57.12 (59.14)                                        
 60 Gaspard, Summer P   10 LIAC-MR              1:58.18    1:57.50        
                  57.29   1:57.50 (1:00.21)                                        
 61 Scala, Melissa R     8 LIAC-MR              2:00.70    1:57.60        
 62 Rosenberg, Skylar    8 COND-MR              2:04.23    1:58.84        
                  55.74   1:58.84 (1:03.10)                                        
 63 Plansker, Georgia    8 LIAC-MR              2:01.74    2:01.05        
                  57.42   2:01.05 (1:03.63)                                        
 64 Zelman, Alexandra    9 Middies-MR           2:13.99    2:07.33        
 -- Levine, Dani g       9 Flying Dolphins-MR   1:41.46         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  48.07          DQ (52.86)                                        
 -- St. Jean, Ryleigh    8 Flying Dolphins-MR   2:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
 -- Galvin, Fiona G      9 COND-MR              2:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
 -- Fourie, Danae *     10 COND-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  58.33        DQ (1:03.06)                                        
 -- Chen, Sophia         8 LIAC-MR              1:48.24         DQ        
      Alternating Kick - fly
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ Zone Quals
              1:01.79  JO Junior Olympics
              1:08.39  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:00.61      59.33 ZQ     
                  28.24       59.33 (31.09)                                        
  2 Kim, Courtney       12 COND-MR              1:01.06    1:00.61 JO     
                  29.38     1:00.61 (31.23)                                        
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR   1:01.00    1:00.75 JO     
                  29.50     1:00.75 (31.25)                                        
  4 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:04.82    1:02.06 SILV   
                  29.38     1:02.06 (32.68)                                        
  5 Vrooman, Kelsey T   12 CPAC-CT              1:02.53    1:02.14 SILV   
                  30.04     1:02.14 (32.10)                                        
  6 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:01.83    1:02.68 SILV   
                  29.98     1:02.68 (32.70)                                        
  7 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR              1:02.10    1:02.96 SILV   
                  30.26     1:02.96 (32.70)                                        
  8 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:03.56    1:02.97 SILV   
                  30.02     1:02.97 (32.95)                                        
  9 Lockery, Rebekah R  12 CPAC-CT              1:05.80    1:03.23 SILV   
                  30.14     1:03.23 (33.09)                                        
 10 Clisham, Lilly G    12 CPAC-CT              1:05.35    1:03.71 SILV   
                  30.64     1:03.71 (33.07)                                        
 11 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:10.32    1:04.99 SILV   
                  30.92     1:04.99 (34.07)                                        
 12 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:05.95    1:05.39 SILV   
                  31.18     1:05.39 (34.21)                                        
 13 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:04.94    1:06.15 SILV   
                  30.74     1:06.15 (35.41)                                        
 14 Medina, Priscilla   12 COND-MR              1:06.61    1:06.19 SILV   
                  31.72     1:06.19 (34.47)                                        
 15 Wang, Kristina H    12 Middies-MR           1:05.18    1:06.54 SILV   
                  31.79     1:06.54 (34.75)                                        
 16 Picard, Lauren E    11 CPAC-CT              1:06.36    1:06.63 SILV   
                  32.47     1:06.63 (34.16)                                        
 17 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:03.99    1:07.36 SILV   
                  31.72     1:07.36 (35.64)                                        
 18 Wozniak, Sarah M    12 LIAC-MR              1:09.42    1:07.73 SILV   
                  32.48     1:07.73 (35.25)                                        
 19 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:10.10    1:07.81 SILV   
                  32.75     1:07.81 (35.06)                                        
 20 Evangelista, Ryan   11 COND-MR              1:06.50    1:08.67        
                  32.80     1:08.67 (35.87)                                        
 21 Block, Isabella L   11 COND-MR              1:09.63    1:08.71        
                  32.87     1:08.71 (35.84)                                        
 22 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR        1:14.15    1:09.34        
                  33.74     1:09.34 (35.60)                                        
 23 Block, Alexandra V  11 COND-MR              1:09.98    1:09.78        
                  32.99     1:09.78 (36.79)                                        
 24 Renda, Alicia C     12 LIAC-MR              1:10.17    1:10.31        
                  32.94     1:10.31 (37.37)                                        
 25 Brew, Maggie C      11 Middies-MR           1:12.11    1:10.37        
                  34.21     1:10.37 (36.16)                                        
 26 Frey, Katie M       11 CSD-MR               1:20.79    1:11.02        
                  33.56     1:11.02 (37.46)                                        
 27 Rutledge, Carly M   12 CPAC-CT              1:10.97    1:11.07        
                  34.95     1:11.07 (36.12)                                        
 28 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR          1:11.31    1:11.43        
                  35.03     1:11.43 (36.40)                                        
 29 Fernandes, Lauren   12 COND-MR              1:16.34    1:11.77        
                  34.07     1:11.77 (37.70)                                        
 30 Patterson, Erin M   12 Middies-MR           1:13.60    1:12.41        
                  34.61     1:12.41 (37.80)                                        
 31 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:14.95    1:14.13        
                  34.20     1:14.13 (39.93)                                        
 32 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR              1:12.91    1:14.19        
                  35.01     1:14.19 (39.18)                                        
 33 Munoz, Gabriela A   12 Barracudas-MR        1:19.12    1:14.26        
                  34.28     1:14.26 (39.98)                                        
 34 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:12.69    1:14.37        
                  34.38     1:14.37 (39.99)                                        
 35 Devaney, Kate E     12 COND-MR                   NT    1:15.72        
                  35.43     1:15.72 (40.29)                                        
 36 Remigio, Madison L  11 COND-MR              1:17.92    1:16.40        
                  34.95     1:16.40 (41.45)                                        
 37 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:16.27    1:16.84        
                  35.37     1:16.84 (41.47)                                        
 38 Galeano, Sam R      12 CSD-MR               1:13.72    1:16.97        
                  36.36     1:16.97 (40.61)                                        
 39 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:15.40    1:17.32        
                  36.62     1:17.32 (40.70)                                        
 40 Reede, Sydney A     11 CSD-MR               1:23.97    1:17.50        
                  37.39     1:17.50 (40.11)                                        
 41 Lim, Hyzell C       11 LIAC-MR              1:21.81    1:17.79        
                  37.20     1:17.79 (40.59)                                        
 42 Cosgrove, Mackenzi  11 CSD-MR               1:19.81    1:17.85        
                  37.76     1:17.85 (40.09)                                        
 43 Takiguchi, Sara K   11 COND-MR                   NT    1:18.27        
                  36.70     1:18.27 (41.57)                                        
 44 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           1:22.83    1:18.72        
                  37.36     1:18.72 (41.36)                                        
 45 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:20.71    1:19.26        
                  36.88     1:19.26 (42.38)                                        
 46 Kelly, Christi M    12 COND-MR              1:20.74    1:19.85        
                  37.98     1:19.85 (41.87)                                        
 47 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR           1:18.48    1:20.30        
                  37.05     1:20.30 (43.25)                                        
 48 Fourie, Arisa       12 COND-MR              1:21.39    1:20.89        
                  37.02     1:20.89 (43.87)                                        
 49 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ     1:22.17    1:21.50        
                  39.18     1:21.50 (42.32)                                        
 50 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:21.20    1:22.18        
                  39.07     1:22.18 (43.11)                                        
 51 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:24.02    1:23.26        
                  39.71     1:23.26 (43.55)                                        
 52 Brancaccio, Colett  12 LIAC-MR              1:29.42    1:23.67        
                  39.81     1:23.67 (43.86)                                        
 53 Betancourt, Makiya  12 LIAC-MR              1:24.08    1:25.16        
                  38.85     1:25.16 (46.31)                                        
 54 Soto, Madison A     11 COND-MR                   NT    1:25.75        
                  41.12     1:25.75 (44.63)                                        
 55 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:29.22    1:27.37        
                  41.60     1:27.37 (45.77)                                        
 56 Christian, Diamond  12 KB Makos-MR          1:32.69    1:27.39        
                  41.14     1:27.39 (46.25)                                        
 57 Camenisch, Angela   12 COND-MR              1:38.71    1:32.19        
                  42.66     1:32.19 (49.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ Zone Quals
              2:13.99  JO Junior Olympics
              2:25.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giangrande, Gillia  12 CPAC-CT              2:07.40    2:07.68 ZQ     
                  29.48     1:01.71 (32.23)     1:35.11 (33.40)     2:07.68 (32.57)
  2 O'Shea, Kelli A     12 COND-MR              2:11.84    2:14.01 SILV   
                  31.06     1:05.27 (34.21)     1:40.58 (35.31)     2:14.01 (33.43)
  3 Ferreira, Lindsey   12 CPAC-CT              2:14.95    2:14.06 SILV   
                  31.86     1:06.54 (34.68)     1:41.61 (35.07)     2:14.06 (32.45)
  4 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR              2:14.79    2:17.54 SILV   
                  31.12     1:06.64 (35.52)     1:42.42 (35.78)     2:17.54 (35.12)
  5 Lewis, Brighid      12 CPAC-CT              2:15.69    2:17.82 SILV   
                  31.76     1:06.96 (35.20)     1:42.62 (35.66)     2:17.82 (35.20)
  6 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    2:18.86    2:18.08 SILV   
                  31.30     1:06.89 (35.59)     1:43.54 (36.65)     2:18.08 (34.54)
  7 Vrooman, Kelsey T   12 CPAC-CT              2:20.23    2:19.13 SILV   
                  32.46     1:08.11 (35.65)     1:44.22 (36.11)     2:19.13 (34.91)
  8 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    2:27.68    2:23.63 SILV   
                  30.77     1:07.95 (37.18)     1:46.74 (38.79)     2:23.63 (36.89)
  9 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    2:17.00    2:23.91 SILV   
                  33.15     1:09.94 (36.79)     1:47.45 (37.51)     2:23.91 (36.46)
 10 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR              2:29.52    2:24.01 SILV   
                  33.84     1:11.91 (38.07)     1:49.27 (37.36)     2:24.01 (34.74)
 11 Brea, Allison R     11 CPAC-CT              2:25.24    2:25.09 SILV   
                  32.57     1:10.92 (38.35)     1:49.91 (38.99)     2:25.09 (35.18)
 12 Wozniak, Sarah M    12 LIAC-MR              2:33.84    2:27.65        
                  33.68     1:10.72 (37.04)     1:50.39 (39.67)     2:27.65 (37.26)
 13 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR   2:26.41    2:29.08        
                  32.18     1:10.17 (37.99)     1:50.67 (40.50)     2:29.08 (38.41)
 14 McAteer, Emma M     12 Middies-MR           2:30.69    2:31.98        
                  34.18     1:12.53 (38.35)   2:31.98 (1:19.45)                    
 15 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR              2:37.12    2:34.87        
                  34.39     1:14.51 (40.12)     1:55.14 (40.63)     2:34.87 (39.73)
 16 Frey, Katie M       11 CSD-MR                    NT    2:37.48        
                  35.90     1:15.76 (39.86)     1:56.72 (40.96)     2:37.48 (40.76)
 17 McDonald, Kelly M   12 LIAC-MR              2:40.34    2:37.84        
                  35.14     1:15.56 (40.42)     1:58.58 (43.02)     2:37.84 (39.26)
 18 Renda, Alicia C     12 LIAC-MR              2:37.82    2:39.00        
                  34.67     1:13.98 (39.31)     1:56.36 (42.38)     2:39.00 (42.64)
 19 Christensen, Marce  12 CSD-MR               2:59.59    2:45.86        
                  36.15     1:18.34 (42.19)     2:02.38 (44.04)     2:45.86 (43.48)
 20 Galarza, Michaela   11 Middies-MR           3:07.82    3:13.50        
                  41.32     1:31.02 (49.70)     2:23.68 (52.66)     3:13.50 (49.82)
 21 Kane, Miranda J     11 Middies-MR           3:15.70    3:15.55        
                  45.80     1:37.67 (51.87)     2:28.02 (50.35)     3:15.55 (47.53)
 22 Castro, Kristen     12 CSD-MR               3:06.32    3:16.17        
                  42.74   2:26.99 (1:44.25)     3:16.17 (49.18)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ Zone Quals
                32.99  JO Junior Olympics
                37.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      30.69      31.50 ZQ     
  2 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR                34.06      32.81 JO     
  3 Fernandes, Lauren   12 COND-MR                34.77      33.40 SILV   
  4 Wang, Kristina H    12 Middies-MR             32.79      33.50 SILV   
  5 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR     35.24      34.55 SILV   
  6 Clisham, Lilly G    12 CPAC-CT                35.72      34.75 SILV   
  7 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR     34.11      34.79 SILV   
  8 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR      35.29      35.02 SILV   
  9 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      34.49      35.08 SILV   
 10 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR      35.60      35.12 SILV   
 11 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR      35.92      35.16 SILV   
 12 Cicoria, Lauren M   12 Morris County-NJ       34.83      35.26 SILV   
 13 Warner, Emily H     11 CPAC-CT                34.39      35.27 SILV   
 14 Polemeni, Olivia D  11 Morris County-NJ       35.98      35.42 SILV   
 15 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR     35.08      35.54 SILV   
 16 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR          39.36      35.64 SILV   
 17 McAteer, Emma M     12 Middies-MR             36.08      35.77 SILV   
 18 Rutledge, Carly M   12 CPAC-CT                37.62      36.07 SILV   
 18 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            37.19      36.07 SILV   
 20 Wozniak, Sarah M    12 LIAC-MR                37.83      36.78 SILV   
 21 Lynch, Dana E       11 Barracudas-MR          39.22      36.89 SILV   
 22 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR     38.03      36.90 SILV   
 23 Brea, Allison R     11 CPAC-CT                36.58      36.95 SILV   
 24 Brush, Kate C       11 CPAC-CT                36.73      37.32 SILV   
 25 Valerio, Sofia A    11 Middies-MR             38.35      37.46 SILV   
 26 Remigio, Madison L  11 COND-MR                38.41      37.55 SILV   
 27 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      40.26      37.63 SILV   
 28 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR             37.68      37.85 SILV   
 29 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      38.55      38.15        
 30 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR                40.61      38.19        
 31 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR             40.00      38.67        
 32 Patterson, Erin M   12 Middies-MR             40.02      39.02        
 33 Reede, Sydney A     11 CSD-MR                 40.24      39.15        
 34 Kelly, Christi M    12 COND-MR                41.44      39.57        
 35 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR             42.00      39.60        
 36 McDonald, Kelly M   12 LIAC-MR                45.90      41.37        
 37 Cosgrove, Mackenzi  11 CSD-MR                 41.30      41.63        
 38 Galeano, Sam R      12 CSD-MR                 40.17      42.10        
 39 Martin, Cailey B    11 CPAC-CT                43.38      42.17        
 40 Chan, Rachel        11 Middies-MR             42.81      42.23        
 41 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR     43.43      42.81        
 42 Takiguchi, Sara K   11 COND-MR                   NT      42.84        
 43 Galarza, Michaela   11 Middies-MR             45.92      42.99        
 44 Munoz, Gabriela A   12 Barracudas-MR          51.24      43.12        
 45 Schneider, Stephan  11 LIAC-MR                45.71      43.17        
 46 Stene, Zoe E        12 CSD-MR                 44.17      44.05        
 47 Christian, Diamond  12 KB Makos-MR            48.33      45.28        
 48 Camenisch, Angela   12 COND-MR                52.31      46.36        
 49 Kane, Miranda J     11 Middies-MR             48.33      46.41        
 50 Betancourt, Makiya  12 LIAC-MR                48.56      47.55        
 51 Castro, Kristen     12 CSD-MR                 48.86      49.88        
 52 Soto, Madison A     11 COND-MR                   NT      53.87        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ Zone Quals
              1:20.49  JO Junior Olympics
              1:31.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Kelli A     12 COND-MR              1:15.74    1:14.86 ZQ     
                  36.16     1:14.86 (38.70)                                        
  2 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:18.31    1:15.44 ZQ     
                  36.09     1:15.44 (39.35)                                        
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR   1:17.15    1:17.78 ZQ     
                  36.82     1:17.78 (40.96)                                        
  4 Kim, Courtney       12 COND-MR              1:19.76    1:22.15 SILV   
                  39.74     1:22.15 (42.41)                                        
  5 Lockery, Rebekah R  12 CPAC-CT              1:24.19    1:22.48 SILV   
                  38.83     1:22.48 (43.65)                                        
  6 Evangelista, Ryan   11 COND-MR              1:23.24    1:22.92 SILV   
                  40.60     1:22.92 (42.32)                                        
  7 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:23.81    1:23.17 SILV   
                  39.10     1:23.17 (44.07)                                        
  8 Brea, Allison R     11 CPAC-CT              1:22.97    1:23.40 SILV   
                  40.52     1:23.40 (42.88)                                        
  9 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:23.20    1:23.64 SILV   
                  39.91     1:23.64 (43.73)                                        
 10 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ     1:32.67    1:25.75 SILV   
                  40.09     1:25.75 (45.66)                                        
 11 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:30.83    1:26.25 SILV   
                  40.58     1:26.25 (45.67)                                        
 12 Gaffney, Victoria   12 COND-MR              1:27.53    1:27.02 SILV   
                  41.25     1:27.02 (45.77)                                        
 13 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR   1:28.03    1:27.05 SILV   
                  41.63     1:27.05 (45.42)                                        
 14 Medina, Priscilla   12 COND-MR              1:25.25    1:27.59 SILV   
                  42.06     1:27.59 (45.53)                                        
 15 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:27.29    1:28.47 SILV   
                  41.85     1:28.47 (46.62)                                        
 16 Picard, Lauren E    11 CPAC-CT              1:28.18    1:29.01 SILV   
                  42.03     1:29.01 (46.98)                                        
 17 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR   1:28.72    1:29.32 SILV   
                  43.37     1:29.32 (45.95)                                        
 18 McCullough, Megan   12 Morris County-NJ     1:32.35    1:30.26 SILV   
                  44.54     1:30.26 (45.72)                                        
 19 Brew, Maggie C      11 Middies-MR           1:31.84    1:30.39 SILV   
                  43.24     1:30.39 (47.15)                                        
 20 Block, Alexandra V  11 COND-MR              1:32.61    1:32.51        
                  43.97     1:32.51 (48.54)                                        
 21 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR   1:33.93    1:33.69        
                  45.23     1:33.69 (48.46)                                        
 22 Zhu, Kelly H        11 Middies-MR           1:32.34    1:34.88        
                  45.38     1:34.88 (49.50)                                        
 23 McDonald, Kelly M   12 LIAC-MR              1:35.73    1:34.90        
                  44.22     1:34.90 (50.68)                                        
 24 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR              1:39.91    1:35.23        
                  45.20     1:35.23 (50.03)                                        
 25 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:34.04    1:35.25        
                  44.92     1:35.25 (50.33)                                        
 26 Martin, Autumn F    11 Morris County-NJ     1:34.05    1:35.47        
                  45.31     1:35.47 (50.16)                                        
 27 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:36.22    1:37.22        
                  45.73     1:37.22 (51.49)                                        
 28 Devaney, Kate E     12 COND-MR                   NT    1:37.30        
                  45.98     1:37.30 (51.32)                                        
 29 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:37.43    1:37.53        
                  46.45     1:37.53 (51.08)                                        
 30 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:35.62    1:39.72        
                  46.05     1:39.72 (53.67)                                        
 31 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ     1:43.11    1:43.18        
                  49.58     1:43.18 (53.60)                                        
 32 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:42.00    1:43.48        
                  46.93     1:43.48 (56.55)                                        
 33 Radomisli, Julia M  11 Flying Dolphins-MR   1:44.23    1:43.79        
                  50.31     1:43.79 (53.48)                                        
 34 Camenisch, Angela   12 COND-MR              2:00.00    1:43.93        
                  48.79     1:43.93 (55.14)                                        
 35 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:41.48    1:44.37        
                  49.24     1:44.37 (55.13)                                        
 36 Schneider, Stephan  11 LIAC-MR              1:42.57    1:46.06        
                  49.99     1:46.06 (56.07)                                        
 37 Lim, Hyzell C       11 LIAC-MR              2:00.00    1:47.96        
                  51.29     1:47.96 (56.67)                                        
 38 Christian, Diamond  12 KB Makos-MR          2:02.20    1:53.20        
                  53.37     1:53.20 (59.83)                                        
 -- Soto, Madison A     11 COND-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  58.58        DQ (1:10.51)                                        
 -- Kelly, Christi M    12 COND-MR              1:38.75         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  45.97          DQ (49.33)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ Zone Quals
                31.59  JO Junior Olympics
                35.69  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Giangrande, Gillia  12 CPAC-CT                27.40      27.94 ZQ     
  2 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      28.76      29.61 ZQ     
  3 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR     31.03      31.37 JO     
  4 Kim, Courtney       12 COND-MR                31.60      31.40 JO     
  5 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ       30.95      31.59 JO     
  6 Ferreira, Lindsey   12 CPAC-CT                32.51      31.69 SILV   
  7 Maroney, Cassie Q   11 CPAC-CT                31.91      31.78 SILV   
  8 Vrooman, Kelsey T   12 CPAC-CT                31.12      31.90 SILV   
  9 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR                32.88      31.97 SILV   
 10 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR     31.92      32.07 SILV   
 11 Warner, Emily H     11 CPAC-CT                33.52      32.41 SILV   
 12 Schatz, Brooke J    11 COND-MR                31.63      33.01 SILV   
 13 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR     32.51      33.06 SILV   
 14 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR                32.96      33.38 SILV   
 15 Brush, Kate C       11 CPAC-CT                32.73      33.72 SILV   
 16 Polemeni, Olivia D  11 Morris County-NJ       33.22      33.83 SILV   
 17 Wang, Kristina H    12 Middies-MR             34.27      34.92 SILV   
 18 McCullough, Megan   12 Morris County-NJ       35.27      34.93 SILV   
 19 Rutledge, Carly M   12 CPAC-CT                34.55      35.12 SILV   
 20 Renda, Alicia C     12 LIAC-MR                35.42      35.24 SILV   
 21 McAteer, Emma M     12 Middies-MR             35.47      35.30 SILV   
 22 Gaffney, Victoria   12 COND-MR                36.06      35.42 SILV   
 23 Frey, Katie M       11 CSD-MR                 36.13      35.61 SILV   
 24 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ       34.70      35.93        
 25 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR                35.38      36.18        
 26 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR             37.10      36.32        
 27 Remigio, Madison L  11 COND-MR                38.15      37.00        
 28 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            38.33      37.27        
 29 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR          39.05      37.33        
 30 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR             40.00      37.74        
 31 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      37.69      38.13        
 32 Block, Isabella L   11 COND-MR                37.65      38.30        
 33 Pastor, Selena *    11 CSD-MR                 38.95      38.79        
 34 Galeano, Sam R      12 CSD-MR                 36.88      38.88        
 35 Devaney, Kate E     12 COND-MR                   NT      39.07        
 36 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR     37.63      39.10        
 37 Patterson, Erin M   12 Middies-MR             38.63      39.20        
 38 Valerio, Sofia A    11 Middies-MR             39.22      39.25        
 39 Reede, Sydney A     11 CSD-MR                 41.15      39.48        
 40 Green, Sarah M      11 Flying Dolphins-MR     42.73      39.50        
 41 Stene, Zoe E        12 CSD-MR                 41.05      39.51        
 42 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR      40.33      39.76        
 43 Munoz, Gabriela A   12 Barracudas-MR          42.41      40.37        
 44 Lim, Hyzell C       11 LIAC-MR                44.16      40.42        
 45 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ       40.83      42.27        
 46 Fourie, Arisa       12 COND-MR                43.70      42.53        
 47 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR      43.97      43.20        
 48 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR      41.70      43.39        
 49 Cosgrove, Mackenzi  11 CSD-MR                 41.97      43.88        
 50 Chan, Rachel        11 Middies-MR             46.65      44.18        
 51 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR      41.43      44.20        
 52 Christensen, Marce  12 CSD-MR                 45.19      45.21        
 53 Martin, Cailey B    11 CPAC-CT                44.16      45.58        
 54 Betancourt, Makiya  12 LIAC-MR                47.95      45.62        
 55 Schneider, Stephan  11 LIAC-MR                46.21      47.11        
 56 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR      44.85      47.35        
 57 Castro, Kristen     12 CSD-MR                 48.92      48.28        
 58 Brancaccio, Colett  12 LIAC-MR                55.86      51.55        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ Zone Quals
              1:11.29  JO Junior Olympics
              1:18.69  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ     1:10.18    1:09.82 ZQ     
                  33.54     1:09.82 (36.28)                                        
  2 Hamilton, Catherin  11 CPAC-CT              1:13.13    1:10.93 JO     
                  32.07     1:10.93 (38.86)                                        
  3 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:11.40    1:11.39 SILV   
                  34.49     1:11.39 (36.90)                                        
  4 Lockery, Rebekah R  12 CPAC-CT              1:14.46    1:12.44 SILV   
                  35.34     1:12.44 (37.10)                                        
  5 Maroney, Cassie Q   11 CPAC-CT              1:14.83    1:13.75 SILV   
                  34.59     1:13.75 (39.16)                                        
  6 Picard, Lauren E    11 CPAC-CT              1:16.24    1:14.16 SILV   
                  34.17     1:14.16 (39.99)                                        
  7 Lewis, Brighid      12 CPAC-CT              1:13.57    1:14.54 SILV   
                  34.83     1:14.54 (39.71)                                        
  8 Schatz, Brooke J    11 COND-MR              1:18.03    1:14.77 SILV   
                  34.49     1:14.77 (40.28)                                        
  9 Warner, Emily H     11 CPAC-CT              1:15.09    1:15.19 SILV   
                  34.37     1:15.19 (40.82)                                        
 10 Medina, Priscilla   12 COND-MR              1:16.86    1:15.73 SILV   
                  35.61     1:15.73 (40.12)                                        
 11 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ     1:16.40    1:16.52 SILV   
                  36.16     1:16.52 (40.36)                                        
 12 Fernandes, Lauren   12 COND-MR              1:20.00    1:16.61 SILV   
                  34.95     1:16.61 (41.66)                                        
 13 Gaffney, Victoria   12 COND-MR              1:18.22    1:17.10 SILV   
                  35.20     1:17.10 (41.90)                                        
 14 Polemeni, Olivia D  11 Morris County-NJ     1:17.90    1:18.41 SILV   
                  35.87     1:18.41 (42.54)                                        
 15 Brush, Kate C       11 CPAC-CT              1:19.01    1:20.25        
                  36.52     1:20.25 (43.73)                                        
 16 Block, Alexandra V  11 COND-MR              1:20.32    1:21.36        
                  38.73     1:21.36 (42.63)                                        
 17 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR           1:22.69    1:21.79        
                  39.35     1:21.79 (42.44)                                        
 18 Lynch, Dana E       11 Barracudas-MR        1:24.28    1:22.31        
                  36.87     1:22.31 (45.44)                                        
 19 Martin, Autumn F    11 Morris County-NJ     1:25.52    1:22.54        
                  39.09     1:22.54 (43.45)                                        
 20 Block, Isabella L   11 COND-MR              1:21.72    1:23.55        
                  38.63     1:23.55 (44.92)                                        
 21 Valerio, Sofia A    11 Middies-MR           1:41.86    1:24.30        
                  38.94     1:24.30 (45.36)                                        
 22 Pastor, Selena *    11 CSD-MR               1:25.29    1:24.35        
                  40.15     1:24.35 (44.20)                                        
 23 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR              1:26.96    1:27.11        
                  39.58     1:27.11 (47.53)                                        
 24 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:33.44    1:27.86        
                  42.28     1:27.86 (45.58)                                        
 25 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:30.99    1:29.71        
                  42.57     1:29.71 (47.14)                                        
 26 Fourie, Arisa       12 COND-MR              1:31.04    1:29.77        
                  40.34     1:29.77 (49.43)                                        
 27 Takiguchi, Sara K   11 COND-MR                   NT    1:30.06        
                  43.03     1:30.06 (47.03)                                        
 28 Martin, Cailey B    11 CPAC-CT              1:33.62    1:32.14        
                  42.01     1:32.14 (50.13)                                        
 29 Christensen, Marce  12 CSD-MR               1:30.78    1:32.93        
                  44.24     1:32.93 (48.69)                                        
 30 Chan, Rachel        11 Middies-MR           1:30.00    1:35.09        
                  45.31     1:35.09 (49.78)                                        
 31 Galarza, Michaela   11 Middies-MR           1:35.00    1:38.24        
                  45.39     1:38.24 (52.85)                                        
 32 Kane, Miranda J     11 Middies-MR           1:40.00    1:43.49        
                  48.97     1:43.49 (54.52)                                        
 33 Castro, Kristen     12 CSD-MR               1:47.72    1:51.90        
                  52.01     1:51.90 (59.89)                                        
 -- Brancaccio, Colett  12 LIAC-MR              1:40.79         DQ        
      No touch at turn - back
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO Junior Olympics
                26.69  ZQ Zone Quals
                28.79  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Cassie N   14 COND-MR                26.38      26.33 JO     
  2 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR      26.28      26.99 SILV   
  3 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR      27.04      27.06 SILV   
  4 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR                27.16      27.65 SILV   
  5 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR                27.52      27.95 SILV   
  6 Tully, Ally M       13 Rivertown Rays-MR      27.70      28.36 SILV   
  7 Sharabun, Christin  13 Rivertown Rays-MR      29.03      28.43 SILV   
  8 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      28.47      28.80        
  8 Cava, Kimberly M    14 Morris County-NJ       27.45      28.80        
 10 Mungroo, Andrea R   13 COND-MR                28.47      28.86        
 10 Adorable, Katie R   13 COND-MR                28.48      28.86        
 12 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR      27.44      28.88        
 13 Blaze, Isabel W     13 CPAC-CT                28.17      28.99        
 14 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ       29.06      29.15        
 15 Chesterman, Grace   14 COND-MR                30.65      29.26        
 16 Zuks, Adelaine      14 COND-MR                29.00      29.38        
 17 O'Sullivan, Maryca  13 COND-MR                29.47      29.44        
 18 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ       28.96      29.58        
 19 Rendina, A.J. J     14 COND-MR                28.15      29.62        
 20 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR      29.94      29.64        
 21 Dubick, Allison H   13 CSD-MR                 30.78      30.01        
 22 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR     30.14      30.03        
 23 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR      30.65      30.12        
 24 Tang, Sharon S      13 COND-MR                33.77      30.18        
 25 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR      29.66      30.34        
 26 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ       31.28      30.37        
 27 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR      30.35      30.68        
 28 Sweet, Erin M       13 COND-MR                29.96      31.04        
 29 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      29.39      31.14        
 30 Tesser, Hayley R    13 LIAC-MR                31.51      31.38        
 31 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ       30.76      31.41        
 32 Casiano, Ashlyn M   14 KB Makos-MR            31.01      31.62        
 33 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ       30.95      31.79        
 34 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR      31.99      32.02        
 35 Colucci, Christina  13 Middies-MR             32.11      32.22        
 35 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      32.00      32.22        
 37 Espinal, Adrianna   13 Barracudas-MR          33.55      32.59        
 38 Skae, Anya B        13 COND-MR                31.63      32.77        
 39 Jeon, Clare         14 COND-MR                31.26      33.59        
 40 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            32.99      33.90        
 41 Santana, Miabella   13 KB Makos-MR            31.96      34.34        
 42 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      33.64      34.93        
 42 Blaze, Erica M      13 CPAC-CT                32.95      34.93        
 44 Kass, Gabby         13 Middies-MR             33.89      35.80        
 45 Kuriako, Annmarie   14 COND-MR                39.00      36.82        
 46 Harvey, Brianna C   14 KB Makos-MR            42.17      40.34        
 47 Hall, Emma M        14 Middies-MR             48.05      46.11        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ Zone Quals
              2:06.99  JO Junior Olympics
              2:16.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:06.94    2:03.98 ZQ     
                  28.36       59.22 (30.86)     1:31.62 (32.40)     2:03.98 (32.36)
  2 Tully, Ally M       13 Rivertown Rays-MR    2:11.03    2:09.33 SILV   
                  30.02     1:03.10 (33.08)     1:36.71 (33.61)     2:09.33 (32.62)
  3 Sharabun, Christin  13 Rivertown Rays-MR    2:19.30    2:14.76 SILV   
                  31.47     1:07.13 (35.66)   2:14.76 (1:07.63)                    
  4 Drew, Sami B        13 Middies-MR           2:12.87    2:15.14 SILV   
                  31.43     1:06.05 (34.62)     1:41.11 (35.06)     2:15.14 (34.03)
  5 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:15.74    2:15.15 SILV   
                  30.45     1:05.01 (34.56)     1:40.50 (35.49)     2:15.15 (34.65)
  6 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    2:07.85    2:16.24 SILV   
                  30.68     1:04.71 (34.03)     1:40.15 (35.44)     2:16.24 (36.09)
  7 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR              2:15.93    2:17.37        
                  31.41     1:05.90 (34.49)     1:42.21 (36.31)     2:17.37 (35.16)
  8 Adorable, Katie R   13 COND-MR              2:17.17    2:17.89        
                  30.90     1:06.42 (35.52)     1:43.19 (36.77)     2:17.89 (34.70)
  9 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ     2:14.38    2:20.57        
                  31.74     1:07.46 (35.72)     1:44.53 (37.07)     2:20.57 (36.04)
 10 O'Sullivan, Maryca  13 COND-MR              2:25.22    2:22.72        
                  32.84     1:09.43 (36.59)     1:47.51 (38.08)     2:22.72 (35.21)
 11 Blaze, Isabel W     13 CPAC-CT              2:16.70    2:22.74        
                  31.15     1:08.26 (37.11)     1:46.07 (37.81)     2:22.74 (36.67)
 12 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    2:25.00    2:23.85        
                  32.32     1:08.90 (36.58)     1:46.98 (38.08)     2:23.85 (36.87)
 13 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    2:22.72    2:23.95        
                  32.39     1:08.41 (36.02)     1:46.60 (38.19)     2:23.95 (37.35)
 14 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:28.64    2:26.27        
                  33.20     1:10.27 (37.07)     1:48.75 (38.48)     2:26.27 (37.52)
 15 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ     2:25.67    2:26.56        
                  33.61     1:10.79 (37.18)     1:49.07 (38.28)     2:26.56 (37.49)
 16 Cava, Kimberly M    14 Morris County-NJ     2:11.84    2:26.81        
                  32.05     1:09.31 (37.26)     1:47.94 (38.63)     2:26.81 (38.87)
 17 Sweet, Erin M       13 COND-MR              2:24.85    2:27.15        
                  33.21     1:10.78 (37.57)     1:49.96 (39.18)     2:27.15 (37.19)
 18 Tesser, Hayley R    13 LIAC-MR              2:36.52    2:28.26        
                  33.79     1:11.16 (37.37)     1:50.23 (39.07)     2:28.26 (38.03)
 19 Tang, Sharon S      13 COND-MR              3:00.87    2:28.32        
                  34.01     1:11.07 (37.06)     1:49.87 (38.80)     2:28.32 (38.45)
 20 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ     2:28.47    2:28.37        
                  33.37     1:11.46 (38.09)     1:50.18 (38.72)     2:28.37 (38.19)
 21 Mungroo, Andrea R   13 COND-MR              2:26.49    2:31.50        
                  32.83     1:11.73 (38.90)     1:53.41 (41.68)     2:31.50 (38.09)
 22 Chesterman, Grace   14 COND-MR              2:46.51    2:31.66        
                  34.21     1:13.12 (38.91)     1:52.91 (39.79)     2:31.66 (38.75)
 23 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    2:26.12    2:32.61        
                  33.21     1:11.26 (38.05)     1:51.79 (40.53)     2:32.61 (40.82)
 24 Skae, Anya B        13 COND-MR              2:36.79    2:35.94        
                  35.82     1:15.16 (39.34)     1:56.04 (40.88)     2:35.94 (39.90)
 25 Dubick, Allison H   13 CSD-MR               2:30.00    2:36.26        
                  35.00     1:15.86 (40.86)     1:56.47 (40.61)     2:36.26 (39.79)
 26 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    2:41.53    2:40.72        
                  35.91     1:17.54 (41.63)     2:01.54 (44.00)     2:40.72 (39.18)
 27 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR    2:37.79    2:41.11        
                  36.28     1:16.57 (40.29)     2:00.05 (43.48)     2:41.11 (41.06)
 28 Blaze, Erica M      13 CPAC-CT              2:44.30    2:56.76        
                  38.92     1:23.17 (44.25)     2:09.63 (46.46)     2:56.76 (47.13)
 29 Santana, Miabella   13 KB Makos-MR          2:58.50    3:02.89        
                  41.01     1:30.52 (49.51)     2:18.00 (47.48)     3:02.89 (44.89)
 30 Kuriako, Annmarie   14 COND-MR              2:55.00    3:05.88        
                  40.22     1:27.78 (47.56)     2:17.53 (49.75)     3:05.88 (48.35)
 31 Hall, Emma M        14 Middies-MR           4:00.00    3:54.38        
                  52.61   1:55.65 (1:03.04)   3:54.38 (1:58.73)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ Zone Quals
              2:22.59  JO Junior Olympics
              2:42.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Cassie N   14 COND-MR              2:16.29    2:17.26 ZQ     
                  31.74     1:06.20 (34.46)     1:42.26 (36.06)     2:17.26 (35.00)
  2 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              2:22.67    2:22.07 JO     
                  33.77     1:09.48 (35.71)     1:46.09 (36.61)     2:22.07 (35.98)
  3 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   2:27.83    2:28.05 SILV   
                  34.74     1:12.20 (37.46)     1:50.71 (38.51)     2:28.05 (37.34)
  4 Zuks, Adelaine      14 COND-MR              2:26.14    2:28.77 SILV   
                  35.81     1:14.01 (38.20)     1:52.43 (38.42)     2:28.77 (36.34)
  5 Rendina, A.J. J     14 COND-MR              2:28.05    2:31.48 SILV   
                  35.75     1:13.77 (38.02)     1:53.11 (39.34)     2:31.48 (38.37)
  6 Sweet, Erin M       13 COND-MR              2:31.06    2:34.27 SILV   
                  36.77     1:15.72 (38.95)     1:55.35 (39.63)     2:34.27 (38.92)
  7 Tully, Ally M       13 Rivertown Rays-MR    2:37.49    2:35.36 SILV   
                  37.43     1:17.54 (40.11)     1:57.56 (40.02)     2:35.36 (37.80)
  8 O'Sullivan, Maryca  13 COND-MR              2:37.20    2:35.86 SILV   
                  35.72     1:15.59 (39.87)     1:56.59 (41.00)     2:35.86 (39.27)
  9 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ     2:40.87    2:40.89 SILV   
                  38.40     1:18.72 (40.32)     2:00.47 (41.75)     2:40.89 (40.42)
 10 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ     2:42.48    2:41.19 SILV   
                  38.49     1:19.85 (41.36)     2:01.58 (41.73)     2:41.19 (39.61)
 11 Tesser, Hayley R    13 LIAC-MR              2:45.00    2:41.92 SILV   
                  38.85     1:19.63 (40.78)     2:01.35 (41.72)     2:41.92 (40.57)
 12 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           3:00.00    2:47.34        
                  39.26     1:22.08 (42.82)     2:04.46 (42.38)     2:47.34 (42.88)
 13 Morris, Emily G     13 Silver Streaks-MR    2:47.03    2:49.38        
                  37.29     1:19.22 (41.93)     2:04.39 (45.17)     2:49.38 (44.99)
 14 Colucci, Christina  13 Middies-MR                NT    2:50.27        
                  41.24                             1:24.31 ( )     2:08.03 (43.72)
        2:50.27 (42.24)                                                            
 15 Skae, Anya B        13 COND-MR              3:13.41    2:58.86        
                  42.25                             1:26.28 ( )     2:12.09 (45.81)
        2:58.86 (46.77)                                                            
 16 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ     2:57.27    3:00.75        
                  43.77     1:29.39 (45.62)     2:15.25 (45.86)     3:00.75 (45.50)
 17 Kass, Gabby         13 Middies-MR           3:04.97    3:08.53        
                  43.36                             1:31.69 ( )     2:20.78 (49.09)
        3:08.53 (47.75)                                                            
 18 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    3:06.73    3:15.83        
            2:26.19 ( )     3:15.83 (49.64)                                        
 -- Drew, Sami B        13 Middies-MR           2:28.40        DNF        
      Did not finish
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ Zone Quals
              1:16.49  JO Junior Olympics
              1:23.79  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              1:14.31    1:15.40 ZQ     
                  36.05     1:15.40 (39.35)                                        
  2 Freeman, Cassie N   14 COND-MR              1:13.75    1:16.13 JO     
                  36.23     1:16.13 (39.90)                                        
  3 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:16.77 SILV   
                  36.58     1:16.77 (40.19)                                        
  4 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ     1:19.33    1:19.36 SILV   
                  38.09     1:19.36 (41.27)                                        
  5 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:17.40    1:19.64 SILV   
                  37.49     1:19.64 (42.15)                                        
  6 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ     1:18.79    1:19.95 SILV   
                  37.28     1:19.95 (42.67)                                        
  7 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ     1:19.77    1:20.33 SILV   
                  39.38     1:20.33 (40.95)                                        
  8 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           1:17.96    1:22.01 SILV   
                  39.09     1:22.01 (42.92)                                        
  9 Mungroo, Andrea R   13 COND-MR              1:18.45    1:22.44 SILV   
                  39.09     1:22.44 (43.35)                                        
 10 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    1:22.35    1:22.52 SILV   
                  39.13     1:22.52 (43.39)                                        
 11 Cava, Kimberly M    14 Morris County-NJ     1:16.47    1:22.99 SILV   
                  38.24     1:22.99 (44.75)                                        
 12 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR              1:19.60    1:23.23 SILV   
                  38.91     1:23.23 (44.32)                                        
 13 Drew, Sami B        13 Middies-MR           1:23.74    1:23.57 SILV   
                  39.92     1:23.57 (43.65)                                        
 14 Tang, Sharon S      13 COND-MR              1:22.84    1:24.04        
                  40.04     1:24.04 (44.00)                                        
 15 Blaze, Isabel W     13 CPAC-CT              1:22.14    1:24.05        
                  39.87     1:24.05 (44.18)                                        
 16 Jeon, Clare         14 COND-MR              1:27.32    1:25.05        
                  40.18     1:25.05 (44.87)                                        
 17 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    1:25.52    1:27.18        
                  41.19     1:27.18 (45.99)                                        
 18 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:28.17    1:27.38        
                  41.32     1:27.38 (46.06)                                        
 19 Chesterman, Grace   14 COND-MR              1:39.02    1:28.46        
                  41.73     1:28.46 (46.73)                                        
 20 Colucci, Christina  13 Middies-MR           1:25.64    1:28.89        
                  42.92     1:28.89 (45.97)                                        
 21 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    1:26.53    1:29.63        
                  42.67     1:29.63 (46.96)                                        
 22 Casiano, Ashlyn M   14 KB Makos-MR          1:27.55    1:31.25        
                  43.53     1:31.25 (47.72)                                        
 23 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR    1:33.01    1:32.22        
                  42.76     1:32.22 (49.46)                                        
 24 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    1:31.46    1:32.28        
                  43.47     1:32.28 (48.81)                                        
 25 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR    1:29.81    1:32.49        
                  42.98     1:32.49 (49.51)                                        
 26 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          1:27.90    1:33.18        
                  44.24     1:33.18 (48.94)                                        
 27 Dubick, Allison H   13 CSD-MR               1:32.22    1:33.71        
                  43.43     1:33.71 (50.28)                                        
 28 Espinal, Adrianna   13 Barracudas-MR        1:28.12    1:34.14        
                  43.57     1:34.14 (50.57)                                        
 29 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:28.66    1:34.65        
                  44.16     1:34.65 (50.49)                                        
 30 Kuriako, Annmarie   14 COND-MR                55.00    1:41.03        
                  46.72     1:41.03 (54.31)                                        
 31 Kass, Gabby         13 Middies-MR           1:47.49    1:55.52        
                  54.31   1:55.52 (1:01.21)                                        
 32 Harvey, Brianna C   14 KB Makos-MR          2:17.39    1:59.08        
                  57.48   1:59.08 (1:01.60)                                        
 33 Hall, Emma M        14 Middies-MR           2:09.13    2:08.49        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ Zone Quals
              2:30.99  JO Junior Olympics
              2:36.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:35.13    2:36.59 SILV   
                  31.47     1:07.41 (35.94)     1:48.29 (40.88)     2:36.59 (48.30)
  2 Adorable, Katie R   13 COND-MR              2:42.71    2:44.88        
                  34.33     1:16.09 (41.76)     2:02.24 (46.15)     2:44.88 (42.64)
  3 Sharabun, Christin  13 Rivertown Rays-MR    2:44.00    2:54.39        
                  33.71     1:13.23 (39.52)   2:54.39 (1:41.16)                    
  4 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           2:58.60    2:54.66        
                  36.54     1:21.51 (44.97)     2:09.24 (47.73)     2:54.66 (45.42)
  5 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ     2:52.37    3:00.83        
                  38.92     1:25.87 (46.95)     2:13.93 (48.06)     3:00.83 (46.90)
  6 Yanos, Claudia H    13 Flying Dolphins-MR   3:15.50    3:01.95        
                  37.92     1:23.93 (46.01)     2:13.84 (49.91)     3:01.95 (48.11)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR           5:08.61    5:25.72        
                  29.68     1:01.67 (31.99)     1:34.20 (32.53)     2:06.97 (32.77)
        2:40.10 (33.13)     3:13.54 (33.44)     3:46.99 (33.45)     4:20.35 (33.36)
        4:53.93 (33.58)     5:25.72 (31.79)                                        
  2 Sweet, Lauren A     15 COND-MR              5:22.47    5:25.92        
                  29.48     1:01.68 (32.20)     1:34.73 (33.05)     2:08.03 (33.30)
        2:41.35 (33.32)     3:14.88 (33.53)     3:48.32 (33.44)     4:21.78 (33.46)
        4:54.90 (33.12)     5:25.92 (31.02)                                        
  3 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        5:24.00    5:30.69        
                  29.40     1:01.68 (32.28)     1:34.99 (33.31)     2:08.41 (33.42)
        2:42.47 (34.06)     3:16.47 (34.00)     3:50.78 (34.31)     4:24.88 (34.10)
        4:58.74 (33.86)     5:30.69 (31.95)                                        
  4 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   5:34.13    5:31.14        
                  29.17     1:01.75 (32.58)     1:35.32 (33.57)     2:09.24 (33.92)
        2:43.08 (33.84)     3:17.15 (34.07)     3:51.08 (33.93)     4:24.79 (33.71)
        4:58.41 (33.62)     5:31.14 (32.73)                                        
  5 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    5:40.03    5:32.60        
                  29.11     1:01.11 (32.00)     1:34.26 (33.15)     2:08.41 (34.15)
        2:42.55 (34.14)     3:16.62 (34.07)     3:50.86 (34.24)     4:25.22 (34.36)
        4:59.41 (34.19)     5:32.60 (33.19)                                        
  6 Freeman, Cassie N   14 COND-MR              5:33.27    5:34.47        
                  29.07     1:01.86 (32.79)     1:36.29 (34.43)     2:10.97 (34.68)
        2:45.65 (34.68)     3:19.87 (34.22)     3:53.95 (34.08)     4:27.97 (34.02)
        5:01.74 (33.77)     5:34.47 (32.73)                                        
  7 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    5:37.10    5:41.44        
                  29.88     1:02.45 (32.57)     1:35.75 (33.30)     2:09.35 (33.60)
        2:43.08 (33.73)     3:17.77 (34.69)     3:54.02 (36.25)     4:30.35 (36.33)
        5:06.07 (35.72)     5:41.44 (35.37)                                        
  8 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              5:40.63    5:42.49        
                  29.76     1:03.37 (33.61)     1:37.86 (34.49)     2:12.72 (34.86)
        2:47.85 (35.13)     3:22.71 (34.86)     3:57.60 (34.89)     4:32.55 (34.95)
        5:07.75 (35.20)     5:42.49 (34.74)                                        
  9 Wang, Amanda H      15 Middies-MR           5:40.65    5:44.48        
                  30.93     1:04.30 (33.37)     1:38.38 (34.08)     2:12.79 (34.41)
        2:47.56 (34.77)     3:22.92 (35.36)     3:58.52 (35.60)     4:33.89 (35.37)
        5:09.75 (35.86)     5:44.48 (34.73)                                        
 10 Ascolese, Kea E     13 Morris County-NJ     5:54.24    5:49.89        
                  30.99     1:05.31 (34.32)     1:40.89 (35.58)     2:16.72 (35.83)
        2:52.88 (36.16)     3:28.75 (35.87)     4:04.55 (35.80)     4:40.53 (35.98)
        5:16.03 (35.50)     5:49.89 (33.86)                                        
 11 Doherty, Haleigh M  16 COND-MR              5:57.81    5:50.09        
                  31.47     1:05.98 (34.51)     1:41.57 (35.59)     2:17.89 (36.32)
        2:53.88 (35.99)     3:29.81 (35.93)     4:06.26 (36.45)     4:42.26 (36.00)
        5:17.35 (35.09)     5:50.09 (32.74)                                        
 12 Drew, Sami B        13 Middies-MR           5:59.56    5:50.75        
                  31.97     1:06.97 (35.00)     1:42.66 (35.69)     2:18.53 (35.87)
        2:54.45 (35.92)     3:30.50 (36.05)     4:06.19 (35.69)     4:41.77 (35.58)
        5:16.93 (35.16)     5:50.75 (33.82)                                        
 13 Frey, Sophie G      14 CSD-MR               5:41.44    5:50.99        
                  30.06     1:03.19 (33.13)     1:36.94 (33.75)     2:11.00 (34.06)
        2:45.82 (34.82)     3:21.19 (35.37)     3:57.57 (36.38)     4:34.65 (37.08)
        5:12.66 (38.01)     5:50.99 (38.33)                                        
 14 Farrell, Shannon P  15 COND-MR              5:20.70    5:51.79        
                  30.36     1:03.30 (32.94)     1:37.85 (34.55)     2:12.85 (35.00)
        2:48.50 (35.65)     3:24.48 (35.98)     4:00.52 (36.04)     4:36.42 (35.90)
        5:13.71 (37.29)     5:51.79 (38.08)                                        
 15 Kanim, Callie H     17 Middies-MR           5:40.00    5:52.14        
                  31.82     1:06.21 (34.39)     1:41.37 (35.16)     2:16.99 (35.62)
        2:52.59 (35.60)     3:28.76 (36.17)     4:04.96 (36.20)     4:41.12 (36.16)
        5:17.07 (35.95)     5:52.14 (35.07)                                        
 16 Guerrero, Meg E     16 COND-MR              5:53.18    5:52.72        
                  30.44     1:03.93 (33.49)     1:38.21 (34.28)     2:13.25 (35.04)
        2:48.52 (35.27)     3:24.45 (35.93)     4:00.72 (36.27)     4:38.20 (37.48)
        5:16.21 (38.01)     5:52.72 (36.51)                                        
 17 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    5:54.17    5:53.06        
                  31.28     1:05.36 (34.08)     1:40.52 (35.16)     2:16.03 (35.51)
        2:51.71 (35.68)     3:28.17 (36.46)     4:04.83 (36.66)     4:41.12 (36.29)
        5:17.79 (36.67)     5:53.06 (35.27)                                        
 18 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    5:52.54    5:55.20        
                  30.13     1:04.52 (34.39)     1:40.16 (35.64)     2:16.16 (36.00)
        2:52.57 (36.41)     3:29.34 (36.77)     4:05.80 (36.46)     4:43.32 (37.52)
        5:19.50 (36.18)     5:55.20 (35.70)                                        
 19 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ     5:53.12    5:57.92        
                  31.06     1:06.07 (35.01)     1:41.61 (35.54)     2:17.74 (36.13)
        2:53.82 (36.08)     3:30.40 (36.58)     4:07.35 (36.95)     4:44.32 (36.97)
        5:21.89 (37.57)     5:57.92 (36.03)                                        
 20 Raciti, Krista M    15 COND-MR              5:54.41    6:01.65        
                  30.56     1:05.54 (34.98)     1:42.21 (36.67)     2:19.03 (36.82)
        2:55.56 (36.53)     3:33.88 (38.32)     4:11.72 (37.84)     4:50.12 (38.40)
        5:26.25 (36.13)     6:01.65 (35.40)                                        
 21 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    6:02.64    6:05.75        
                  31.73                             1:06.81 ( )                    
            1:42.87 ( )     2:19.82 (36.95)                             2:57.26 ( )
      6:05.75 (3:08.49)                                                            
 22 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    5:53.26    6:07.53        
                  31.83     1:08.69 (36.86)     1:46.12 (37.43)     2:24.17 (38.05)
        3:02.43 (38.26)     3:40.43 (38.00)     4:18.26 (37.83)     4:55.76 (37.50)
        5:32.21 (36.45)     6:07.53 (35.32)                                        
 23 Weisstuch, Carolin  15 Middies-MR           6:25.78    6:08.64        
                  33.61     1:11.10 (37.49)     1:47.91 (36.81)     2:25.55 (37.64)
        3:03.03 (37.48)     3:40.58 (37.55)     4:17.83 (37.25)     4:55.58 (37.75)
        5:32.89 (37.31)     6:08.64 (35.75)                                        
 24 Campanile, Angelin  13 Middies-MR           6:17.21    6:12.20        
                  32.65     1:09.22 (36.57)     1:46.53 (37.31)     2:24.49 (37.96)
        3:03.01 (38.52)     3:41.12 (38.11)     4:19.61 (38.49)     4:58.03 (38.42)
        5:36.09 (38.06)     6:12.20 (36.11)                                        
 25 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR           6:15.00    6:27.90        
                  34.16     1:12.64 (38.48)     1:51.28 (38.64)     2:31.07 (39.79)
        3:10.58 (39.51)     3:50.30 (39.72)     4:29.74 (39.44)     5:09.68 (39.94)
        5:49.15 (39.47)     6:27.90 (38.75)                                        
 26 Wooster, Elizabeth  13 Morris County-NJ     6:37.60    6:31.38        
                  34.64     1:13.10 (38.46)     1:53.12 (40.02)     2:32.86 (39.74)
        3:13.03 (40.17)     3:53.35 (40.32)     4:33.95 (40.60)     5:14.58 (40.63)
        5:53.89 (39.31)     6:31.38 (37.49)                                        
 27 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    7:20.00    6:38.33        
                  33.98                             1:12.86 ( )                    
            1:53.13 ( )     2:34.13 (41.00)                             3:15.36 ( )
      6:38.33 (3:22.97)                                                            
 28 Koon, Samantha F    14 Morris County-NJ     6:41.52    6:39.11        
                  34.94     1:13.95 (39.01)     1:54.72 (40.77)     2:36.02 (41.30)
        3:17.65 (41.63)     3:58.51 (40.86)     4:39.46 (40.95)     5:20.51 (41.05)
        6:01.38 (40.87)     6:39.11 (37.73)                                        
 29 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ     6:42.32    6:41.99        
                  35.90     1:16.22 (40.32)     1:56.72 (40.50)     2:37.90 (41.18)
        3:18.85 (40.95)     3:59.26 (40.41)     4:40.76 (41.50)     5:21.79 (41.03)
        6:02.42 (40.63)     6:41.99 (39.57)                                        
 30 Colucci, Christina  13 Middies-MR           6:56.33    6:53.62        
                  36.68     1:17.53 (40.85)     1:58.54 (41.01)     2:40.32 (41.78)
        3:23.08 (42.76)     4:05.43 (42.35)     4:47.97 (42.54)     5:30.25 (42.28)
        6:12.68 (42.43)     6:53.62 (40.94)                                        
 31 Feely, Kayleigh E   15 Barracudas-MR        6:44.30    6:56.74        
                  36.45     1:17.63 (41.18)     1:59.42 (41.79)     2:41.89 (42.47)
        3:24.56 (42.67)     4:07.89 (43.33)     4:50.48 (42.59)     5:33.21 (42.73)
        6:15.97 (42.76)     6:56.74 (40.77)                                        
 32 Cava, Chloe J       13 Morris County-NJ     7:09.87    7:06.77        
                  37.41     1:19.36 (41.95)     2:02.97 (43.61)     2:45.91 (42.94)
        3:30.08 (44.17)     4:13.52 (43.44)     4:57.83 (44.31)     5:42.34 (44.51)
        6:25.06 (42.72)     7:06.77 (41.71)                                        
 33 Kass, Gabby         13 Middies-MR           7:28.16    7:27.43        
                                                    1:22.35 ( )   7:27.43 (6:05.08)
 34 Hughes, Analeigh G  15 COND-MR              7:16.84    7:36.35        
                  39.49                             1:24.01 ( )                    
            2:10.75 ( )     2:56.93 (46.18)                             3:44.04 ( )
      7:36.35 (3:52.31)                                                            
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  NYSC Sectionals-NY
                25.39  VASC Sectionals-Virginia
                25.69  METS Senior Mets
                26.29  ZQ Zone Quals
                26.59  JO Junior Olympics
                26.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W   17 Morris County-NJ       24.14      24.77 NYSC   
  2 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR             24.58      25.96 ZQ     
  3 Guerrero, Meg E     16 COND-MR                26.19      26.62 SILV   
  4 Ludwicki, Kristin   16 COND-MR                25.92      26.67 SILV   
  5 Escobedo, Emily R   17 COND-MR                25.96      26.76 SILV   
  6 Giordano, Leta K    14 Flying Dolphins-MR     25.91      26.84 SILV   
  7 Frey, Sophie G      14 CSD-MR                 26.94      26.90 SILV   
  8 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR     27.28      27.06        
  9 Ludwicki, Katie R   14 COND-MR                26.00      27.15        
 10 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      27.21      27.33        
 11 Farrell, Shannon P  15 COND-MR                25.80      27.45        
 12 Bradnock, Taylor A  17 COND-MR                26.81      27.66        
 13 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR     27.16      27.67        
 14 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      27.19      27.73        
 15 Wang, Amanda H      15 Middies-MR             27.27      27.82        
 16 Kanim, Callie H     17 Middies-MR             26.84      28.06        
 17 Borzacchiello, Chr  17 CSD-MR                 26.62      28.07        
 18 Raphael, Michaela   15 COND-MR                26.81      28.08        
 19 Archer, Ally J      16 COND-MR                28.70      28.26        
 20 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ       27.98      28.39        
 21 Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR     27.90      28.40        
 22 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR     27.51      28.43        
 23 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR      26.77      28.44        
 24 Doherty, Haleigh M  16 COND-MR                28.68      28.45        
 25 Badick, Mackenzie   15 COND-MR                28.42      28.55        
 26 Luhrs, Kaylin R     16 CSD-MR                 27.99      28.69        
 27 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR     28.66      28.70        
 28 Carlson, Kellen A   13 CPAC-CT                28.32      28.74        
 29 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR      28.59      28.82        
 30 Medina, Melissa     15 COND-MR                27.54      28.87        
 31 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR      28.67      29.28        
 32 Anacker, Boomie I   13 COND-MR                28.29      29.75        
 33 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ       28.96      29.82        
 34 Cicoria, Lauren M   12 Morris County-NJ       30.12      30.36        
 35 Jang, Sarah         14 COND-MR                31.69      30.67        
 36 Brew, Maggie C      11 Middies-MR             32.31      30.71        
 37 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR             30.52      31.01        
 38 Pastor, Selena *    11 CSD-MR                 30.00      31.47        
 39 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      32.77      32.50        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  NYSC Sectionals-NY
              1:57.49  VASC Sectionals-Virginia
              1:59.99  METS Senior Mets
              2:02.49  ZQ Zone Quals
              2:04.49  JO Junior Olympics
              2:10.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W   17 Morris County-NJ     1:58.98    1:59.98 METS   
                  27.83       57.97 (30.14)     1:28.76 (30.79)     1:59.98 (31.22)
  2 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR           1:56.78    2:01.43 ZQ     
                  28.83       59.88 (31.05)     1:30.46 (30.58)     2:01.43 (30.97)
  3 Escobedo, Emily R   17 COND-MR              2:00.43    2:02.83 JO     
                  28.49       59.35 (30.86)     1:31.22 (31.87)     2:02.83 (31.61)
  4 Feinblatt, Carly H  15 Flying Dolphins-MR   2:05.81    2:04.55 SILV   
                  28.72     1:00.55 (31.83)     1:32.96 (32.41)     2:04.55 (31.59)
  5 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:15.91    2:04.57 SILV   
  6 Guerrero, Meg E     16 COND-MR              2:07.89    2:05.40 SILV   
                  29.75     1:02.51 (32.76)     1:34.15 (31.64)     2:05.40 (31.25)
  7 Frey, Sophie G      14 CSD-MR               2:04.68    2:05.58 SILV   
                  29.15     1:01.13 (31.98)     1:33.67 (32.54)     2:05.58 (31.91)
  8 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:01.76    2:06.40 SILV   
                  29.24     1:01.38 (32.14)     1:34.31 (32.93)     2:06.40 (32.09)
  9 Giordano, Leta K    14 Flying Dolphins-MR   2:02.49    2:07.30 SILV   
                  28.44     1:00.31 (31.87)     1:33.67 (33.36)     2:07.30 (33.63)
 10 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        2:02.38    2:07.71 SILV   
                  29.56     1:01.92 (32.36)     1:35.32 (33.40)     2:07.71 (32.39)
 11 Raciti, Krista M    15 COND-MR              2:13.47    2:10.97        
 12 Raphael, Michaela   15 COND-MR              2:06.77    2:11.09        
                  29.66     1:02.78 (33.12)     1:36.87 (34.09)     2:11.09 (34.22)
 13 Doherty, Haleigh M  16 COND-MR              2:15.19    2:11.20        
                  31.54     1:04.72 (33.18)     1:38.14 (33.42)     2:11.20 (33.06)
 14 Ludwicki, Kristin   16 COND-MR              2:09.00    2:12.06        
                  30.23     1:03.49 (33.26)     1:38.30 (34.81)     2:12.06 (33.76)
 15 Doyle, Bethany E    15 CSD-MR               2:13.45    2:12.38        
                                1:03.54 ( )     1:38.12 (34.58)     2:12.38 (34.26)
 16 Ludwicki, Katie R   14 COND-MR              2:11.04    2:13.15        
 17 Luhrs, Kaylin R     16 CSD-MR               2:12.40    2:14.14        
                  30.61     1:04.49 (33.88)     1:39.49 (35.00)     2:14.14 (34.65)
 18 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:16.41    2:15.05        
                  30.67     1:04.27 (33.60)     1:39.85 (35.58)     2:15.05 (35.20)
 19 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    2:11.85    2:15.07        
 20 Badick, Mackenzie   15 COND-MR              2:10.92    2:16.11        
                  31.33     1:06.36 (35.03)     1:41.72 (35.36)     2:16.11 (34.39)
 21 Archer, Ally J      16 COND-MR              2:20.03    2:16.42        
                  31.74     1:07.34 (35.60)     1:42.70 (35.36)     2:16.42 (33.72)
 22 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:10.72    2:21.23        
                  31.72     1:07.31 (35.59)     1:44.83 (37.52)     2:21.23 (36.40)
 23 Bradnock, Taylor A  17 COND-MR              2:15.94    2:22.05        
                  31.22     1:06.21 (34.99)     1:43.66 (37.45)     2:22.05 (38.39)
 24 Jang, Sarah         14 COND-MR              2:30.74    2:26.18        
                  32.34     1:09.60 (37.26)     1:47.92 (38.32)     2:26.18 (38.26)
 25 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR           2:27.86    2:29.15        
                  33.94     1:11.97 (38.03)     1:50.76 (38.79)     2:29.15 (38.39)
 26 Feely, Kayleigh E   15 Barracudas-MR        2:35.28    2:43.16        
                  37.98     1:19.67 (41.69)     2:01.94 (42.27)     2:43.16 (41.22)
 -- Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ     2:14.99         DQ        
      False start
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  NYSC Sectionals-NY
              2:11.89  VASC Sectionals-Virginia
              2:15.09  METS Senior Mets
              2:20.99  JO Junior Olympics
              2:20.99  ZQ Zone Quals
              2:29.29  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W   17 Morris County-NJ     2:15.98    2:14.56 METS   
                  31.41     1:05.25 (33.84)     1:40.02 (34.77)     2:14.56 (34.54)
  2 Wang, Amanda H      15 Middies-MR           2:12.13    2:15.76 JO     
                  32.91     1:07.63 (34.72)     1:42.09 (34.46)     2:15.76 (33.67)
  3 Sweet, Lauren A     15 COND-MR              2:17.77    2:16.64 JO     
                  32.60     1:06.55 (33.95)     1:41.87 (35.32)     2:16.64 (34.77)
  4 Kanim, Callie H     17 Middies-MR           2:14.59    2:19.94 JO     
                  34.05     1:09.39 (35.34)     1:44.92 (35.53)     2:19.94 (35.02)
  5 Weiss, Jessica M    14 Flying Dolphins-MR   2:23.86    2:21.69 SILV   
                  33.60     1:09.49 (35.89)     1:45.87 (36.38)     2:21.69 (35.82)
  6 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ     2:19.38    2:22.18 SILV   
                  33.39     1:09.30 (35.91)     1:46.18 (36.88)     2:22.18 (36.00)
  7 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    2:27.31    2:22.87 SILV   
                  33.19     1:08.83 (35.64)     1:45.55 (36.72)     2:22.87 (37.32)
  8 Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   2:21.78    2:23.26 SILV   
                  33.95     1:10.35 (36.40)     1:46.92 (36.57)     2:23.26 (36.34)
  9 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        2:27.75    2:24.51 SILV   
                  34.06     1:10.89 (36.83)     1:48.55 (37.66)     2:24.51 (35.96)
 10 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ     2:22.79    2:25.19 SILV   
                  33.28     1:09.90 (36.62)     1:47.68 (37.78)     2:25.19 (37.51)
 11 Badick, Mackenzie   15 COND-MR              2:24.52    2:25.64 SILV   
                  34.27     1:11.69 (37.42)     1:49.37 (37.68)     2:25.64 (36.27)
 12 Raphael, Michaela   15 COND-MR              2:27.15    2:25.66 SILV   
                  33.63     1:10.49 (36.86)     1:48.14 (37.65)     2:25.66 (37.52)
 13 Raciti, Krista M    15 COND-MR              2:25.62    2:26.09 SILV   
                  34.08     1:12.35 (38.27)     1:49.77 (37.42)     2:26.09 (36.32)
 14 Doyle, Bethany E    15 CSD-MR               2:22.74    2:28.09 SILV   
                  34.80     1:11.85 (37.05)     1:50.25 (38.40)     2:28.09 (37.84)
 15 Ludwicki, Katie R   14 COND-MR              2:24.95    2:28.86 SILV   
                  34.27     1:12.02 (37.75)     1:50.73 (38.71)     2:28.86 (38.13)
 16 O'Shea, Kelli A     12 COND-MR              2:41.80    2:28.90 SILV   
                  35.05     1:12.80 (37.75)     1:52.05 (39.25)     2:28.90 (36.85)
 17 Ferreira, Lindsey   12 CPAC-CT              2:47.60    2:29.09 SILV   
                  36.32     1:14.67 (38.35)     1:53.13 (38.46)     2:29.09 (35.96)
 18 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    2:30.85    2:29.95        
                  34.67     1:13.24 (38.57)     1:52.69 (39.45)     2:29.95 (37.26)
 19 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ     2:37.38    2:30.28        
                  35.34     1:14.62 (39.28)     1:54.40 (39.78)     2:30.28 (35.88)
 20 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:23.96    2:30.60        
                  35.15     1:13.17 (38.02)     1:52.01 (38.84)     2:30.60 (38.59)
 21 Anacker, Boomie I   13 COND-MR              2:29.86    2:30.65        
                  34.96     1:13.07 (38.11)     1:52.40 (39.33)     2:30.65 (38.25)
 22 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    2:32.38    2:32.89        
                  36.71     1:15.39 (38.68)     1:54.18 (38.79)     2:32.89 (38.71)
 23 Hamilton, Catherin  11 CPAC-CT              2:34.37    2:34.19        
                  36.79     1:16.70 (39.91)     1:56.49 (39.79)     2:34.19 (37.70)
 24 Catarinacchio, Jes  15 Middies-MR           2:30.77    2:35.29        
                  36.56     1:15.83 (39.27)     1:55.97 (40.14)     2:35.29 (39.32)
 25 Medina, Melissa     15 COND-MR              2:29.59    2:36.59        
                  36.65     1:16.28 (39.63)     1:57.66 (41.38)     2:36.59 (38.93)
 26 Schatz, Brooke J    11 COND-MR              2:33.58    2:37.03        
                  36.23     1:15.43 (39.20)     1:56.14 (40.71)     2:37.03 (40.89)
 27 Maroney, Cassie Q   11 CPAC-CT              2:43.41    2:37.60        
                  37.22     1:17.94 (40.72)     1:57.82 (39.88)     2:37.60 (39.78)
 28 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:32.82    2:39.16        
                  37.07     1:16.91 (39.84)     1:58.09 (41.18)     2:39.16 (41.07)
 29 Evangelista, Ryan   11 COND-MR              2:40.00    2:41.30        
                  37.81     1:19.06 (41.25)     2:00.96 (41.90)     2:41.30 (40.34)
 30 Jang, Sarah         14 COND-MR              2:48.78    2:44.88        
                  36.91     1:18.94 (42.03)     2:02.64 (43.70)     2:44.88 (42.24)
 31 McCullough, Megan   12 Morris County-NJ     2:54.67    2:49.60        
                  39.26     1:21.57 (42.31)   2:49.60 (1:28.03)                    
 32 Martin, Autumn F    11 Morris County-NJ          NT    3:01.55        
                  43.71     1:30.99 (47.28)     2:16.46 (45.47)     3:01.55 (45.09)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  NYSC Sectionals-NY
              1:08.89  VASC Sectionals-Virginia
              1:12.09  METS Senior Mets
              1:13.99  ZQ Zone Quals
              1:15.19  JO Junior Olympics
              1:20.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M    14 Flying Dolphins-MR   1:13.36    1:14.79 JO     
                  35.81     1:14.79 (38.98)                                        
  2 Giordano, Leta K    14 Flying Dolphins-MR   1:13.94    1:15.58 SILV   
                  36.12     1:15.58 (39.46)                                        
  3 Borzacchiello, Chr  17 CSD-MR               1:13.22    1:16.06 SILV   
                  35.78     1:16.06 (40.28)                                        
  4 Raciti, Krista M    15 COND-MR              1:13.88    1:17.16 SILV   
                  37.46     1:17.16 (39.70)                                        
  5 Doherty, Kaitlin A  16 Middies-MR           1:13.47    1:17.23 SILV   
                  36.57     1:17.23 (40.66)                                        
  6 Wang, Amanda H      15 Middies-MR           1:18.42    1:17.69 SILV   
                  36.98     1:17.69 (40.71)                                        
  7 Lynch, Kelly A      16 Barracudas-MR        1:18.14    1:18.79 SILV   
                  38.06     1:18.79 (40.73)                                        
  8 Frey, Sophie G      14 CSD-MR               1:17.80    1:19.56 SILV   
                  37.65     1:19.56 (41.91)                                        
  9 Archer, Ally J      16 COND-MR              1:23.13    1:20.33 SILV   
                  38.94     1:20.33 (41.39)                                        
 10 Medina, Melissa     15 COND-MR              1:15.24    1:21.60        
                  39.18     1:21.60 (42.42)                                        
 11 Bradnock, Taylor A  17 COND-MR              1:15.50    1:22.69        
                  38.26     1:22.69 (44.43)                                        
 12 Lipton, Jessica R   15 Flying Dolphins-MR   1:21.90    1:23.29        
                  39.82     1:23.29 (43.47)                                        
 13 Kanim, Callie H     17 Middies-MR           1:19.74    1:23.63        
                  40.11     1:23.63 (43.52)                                        
 14 Catarinacchio, Jes  15 Middies-MR           1:19.11    1:23.86        
                  39.74     1:23.86 (44.12)                                        
 15 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:25.30        
                  40.90     1:25.30 (44.40)                                        
 16 Vasudevan, Arya V   15 Middies-MR           1:24.13    1:25.31        
                  40.28     1:25.31 (45.03)                                        
 17 Cicoria, Lauren M   12 Morris County-NJ     1:27.98    1:29.69        
                  42.49     1:29.69 (47.20)                                        
 18 Feely, Kayleigh E   15 Barracudas-MR        1:39.01    1:38.06        
                  46.94     1:38.06 (51.12)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  NYSC Sectionals-NY
              2:13.49  VASC Sectionals-Virginia
              2:18.99  METS Senior Mets
              2:24.99  ZQ Zone Quals
              2:29.99  JO Junior Olympics
              2:33.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R   17 COND-MR              2:22.33    2:21.90 ZQ     
                  30.98     1:06.79 (35.81)     1:44.53 (37.74)     2:21.90 (37.37)
  2 Doyle, Bethany E    15 CSD-MR               2:30.34    2:29.40 JO     
                  33.16     1:11.11 (37.95)     1:49.97 (38.86)     2:29.40 (39.43)
  3 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR   2:29.46    2:30.23 SILV   
                  32.86     1:12.12 (39.26)     1:51.33 (39.21)     2:30.23 (38.90)
  4 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    2:55.00    2:32.93 SILV   
                  33.23     1:12.57 (39.34)     1:52.07 (39.50)     2:32.93 (40.86)
  5 Carlson, Kellen A   13 CPAC-CT              2:39.37    2:34.97        
                  34.83     1:15.05 (40.22)     1:56.30 (41.25)     2:34.97 (38.67)
  6 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:37.42    2:39.47        
                  34.38     1:15.39 (41.01)     1:56.98 (41.59)     2:39.47 (42.49)
  7 Catarinacchio, Jes  15 Middies-MR           2:27.61    2:40.12        
                  34.71     1:15.37 (40.66)     1:57.62 (42.25)     2:40.12 (42.50)
  8 Clisham, Lilly G    12 CPAC-CT              2:45.89    2:40.20        
                  35.92     1:16.12 (40.20)     1:57.43 (41.31)     2:40.20 (42.77)
  9 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:31.52    2:40.26        
                  33.79     1:15.71 (41.92)     1:58.65 (42.94)     2:40.26 (41.61)
 10 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:32.66    2:41.57        
                  33.64     1:16.26 (42.62)     2:00.30 (44.04)     2:41.57 (41.27)
 11 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ     2:43.03    2:42.07        
                  34.25     1:16.50 (42.25)     2:00.33 (43.83)     2:42.07 (41.74)
 12 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:42.50    2:45.51        
                  33.03     1:12.14 (39.11)     1:57.41 (45.27)     2:45.51 (48.10)
 13 Ludwicki, Kristin   16 COND-MR              2:45.59    2:47.48        
                  32.29     1:11.08 (38.79)     1:56.51 (45.43)     2:47.48 (50.97)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     17.96      18.74        
  2 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ       21.14      20.73        
  3 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR     20.22      21.32        
  4 Campanile, John A    8 Middies-MR             23.99      21.70        
  5 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                21.36      22.17        
  6 Zhu, Ken H           8 Middies-MR             32.00      22.87        
  7 Cosgrove, James      8 CSD-MR                 22.67      23.98        
  8 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      29.39      24.10        
  9 Rothman, Zach W      6 CSD-MR                 26.51      24.43        
 10 Dubilier, Brendan    8 Middies-MR             21.79      24.65        
 11 Lopez-Ryan, David    7 Middies-MR             25.45      26.39        
 12 Keller, Andrew O     7 CSD-MR                 25.85      28.97        
 13 Stoll, Johann        8 Middies-MR             26.10      30.02        
 14 Tuttle, Peyton J     6 CSD-MR                 28.41      30.37        
 15 Wu, James X          7 COND-MR                   NT      32.20        
 -- Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR     30.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR     22.80      22.88        
  2 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ       26.06      23.62        
  3 Campanile, John A    8 Middies-MR             28.00      25.22        
  4 Dubilier, Brendan    8 Middies-MR             34.04      26.06        
  5 Stoll, Johann        8 Middies-MR             30.58      26.16        
  6 Mattone, Vincent J   8 CSD-MR                 25.00      26.65        
  7 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                27.58      26.78        
  8 Cho, Thomas S        8 COND-MR                28.89      26.90        
  9 Belovsky, Adam D     8 COND-MR                31.00      27.73        
 10 Zhu, Ken H           8 Middies-MR             35.00      28.11        
 11 Keller, Andrew O     7 CSD-MR                 28.43      28.24        
 12 Lopez-Ryan, David    7 Middies-MR             28.06      28.28        
 13 Genix, Paul          8 Flying Dolphins-MR     30.00      30.01        
 14 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      28.95      30.06        
 15 Wu, James X          7 COND-MR                   NT      31.53        
 16 Cho, Jonathan C      8 COND-MR                38.51      32.17        
 17 Rothman, Zach W      6 CSD-MR                 35.00      48.50        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ Zone Quals
                31.99  JO Junior Olympics
                35.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ       30.09      30.69 ZQ     
  2 Pearce, Stephen P   10 Rivertown Rays-MR      32.35      32.87 SILV   
  3 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      32.77      32.88 SILV   
  4 Zagon, Kobe         10 CSD-MR                 32.11      32.99 SILV   
  5 Crimi, Patrick C    10 COND-MR                33.58      33.17 SILV   
  6 Merone, Matt F      10 COND-MR                34.81      33.30 SILV   
  7 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR             33.03      33.44 SILV   
  8 Kantar, Michael F    9 COND-MR                33.78      33.75 SILV   
  9 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     33.32      33.82 SILV   
 10 Finnerty, William   10 COND-MR                35.42      33.85 SILV   
 11 Cava, James         10 Morris County-NJ       33.01      33.88 SILV   
 12 Byrne, Matthew T    10 LIAC-MR                34.22      33.89 SILV   
 13 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      34.13      34.24 SILV   
 14 Plavoukos, Alex F    9 CPAC-CT                34.88      34.56 SILV   
 15 Plavoukos, Spencer  10 CPAC-CT                33.62      34.58 SILV   
 16 Kim, Geonwoo D       9 LIAC-MR                35.81      34.82 SILV   
 17 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR                36.01      34.90 SILV   
 18 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      36.02      35.19 SILV   
 19 Kantar, David F      9 COND-MR                34.73      35.21        
 20 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR                37.01      35.40        
 21 Suponitskiy, James  10 COND-MR                35.25      35.61        
 22 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      34.44      35.70        
 23 Lim, Hans C         10 LIAC-MR                35.92      35.72        
 24 Halpin, Keagen S     9 Barracudas-MR          34.38      36.40        
 25 Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR                39.17      36.41        
 26 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR     34.68      36.48        
 27 Taboadela, Nicolas   9 Morris County-NJ       38.15      36.83        
 28 Martinus, Farren M   9 LIAC-MR                36.59      36.84        
 29 Craven, Max M        9 LIAC-MR                33.66      37.05        
 30 Nepogoda, Zachary   10 COND-MR                38.85      37.23        
 31 Gingrass, Zachary   10 LIAC-MR                36.97      37.53        
 32 Tolis, Christopher  10 Barracudas-MR          36.64      37.66        
 33 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      36.14      37.86        
 34 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      35.92      38.42        
 35 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                39.71      38.46        
 36 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR                37.69      38.75        
 37 Constable, Michael  10 LIAC-MR                40.20      38.84        
 38 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR                39.48      38.89        
 39 Canale, Dominic N   10 COND-MR                43.43      38.95        
 40 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ       40.51      39.02        
 41 Han, Justin          9 COND-MR                38.32      39.03        
 42 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      41.05      39.51        
 43 Green, Logan S       8 Flying Dolphins-MR     38.32      39.98        
 44 McSorley, Thomas W   9 Middies-MR             42.02      40.50        
 45 Campanile, John A    8 Middies-MR             38.80      41.79        
 46 Calero, Markus A    10 COND-MR                40.07      41.89        
 47 Dubilier, Brendan    8 Middies-MR             40.78      42.21        
 48 Villavizar, Sebast   9 KB Makos-MR            41.79      42.52        
 49 Dwyer, Luke          6 COND-MR                40.12      42.83        
 50 Lin, Ethan L         9 COND-MR                42.97      42.90        
 51 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      43.66      42.93        
 52 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR     41.21      43.03        
 53 Jung, Ian           10 LIAC-MR                46.85      43.15        
 54 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      39.37      43.24        
 55 Cho, Jonathan C      8 COND-MR                51.75      43.39        
 56 Witko, Cole A        9 COND-MR                41.43      43.45        
 57 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      38.57      43.96        
 58 Cho, Thomas S        8 COND-MR                47.99      44.36        
 59 Zhao, Matthew N      7 COND-MR                49.54      44.89        
 60 Belovsky, Adam D     8 COND-MR                44.25      45.32        
 61 Keller, Andrew O     7 CSD-MR                 47.94      45.39        
 62 Chen, Stephen        9 COND-MR                42.61      45.82        
 63 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR            41.79      45.94        
 64 Cosgrove, James      8 CSD-MR                 47.55      49.97        
 65 Lopez-Ryan, David    7 Middies-MR             54.06      51.28        
 66 Rothman, Zach W      6 CSD-MR                 59.79      55.43        
 67 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      55.47      59.65        
 68 Wu, James X          7 COND-MR                   NT    1:02.09        
 69 Tuttle, Peyton J     6 CSD-MR                 58.50    1:03.47        
 70 Morris, Connor P    10 Silver Streaks-MR         NT    1:06.09        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ Zone Quals
                37.49  JO Junior Olympics
                42.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      37.52      36.41 ZQ     
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR      37.65      36.49 ZQ     
  3 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR          38.22      37.08 JO     
  4 Crimi, Patrick C    10 COND-MR                40.18      37.20 JO     
  5 Green, Gavin C       8 Flying Dolphins-MR     38.42      38.42 SILV   
  6 Zagon, Kobe         10 CSD-MR                 39.62      39.02 SILV   
  7 Lim, Hans C         10 LIAC-MR                40.06      39.53 SILV   
  8 Naughton, Liam A    10 COND-MR                40.97      39.64 SILV   
  9 Plavoukos, Spencer  10 CPAC-CT                38.03      40.00 SILV   
 10 Taboadela, Nicolas   9 Morris County-NJ       39.55      40.41 SILV   
 11 Plavoukos, Alex F    9 CPAC-CT                40.08      40.52 SILV   
 12 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      39.62      40.57 SILV   
 13 Merone, Matt F      10 COND-MR                43.63      40.92 SILV   
 14 Kantar, Michael F    9 COND-MR                42.47      40.93 SILV   
 15 Kim, Geonwoo D       9 LIAC-MR                45.74      41.39 SILV   
 16 Cava, James         10 Morris County-NJ       43.39      41.82 SILV   
 17 Ramirez, Giovanni   10 LIAC-MR                38.77      42.22 SILV   
 18 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR                42.92      42.24 SILV   
 19 Tolis, Christopher  10 Barracudas-MR          43.20      43.05        
 20 Halpin, Keagen S     9 Barracudas-MR          44.31      43.15        
 21 Kim, Christian J     8 COND-MR                43.81      43.36        
 22 Nepogoda, Zachary   10 COND-MR                49.25      43.74        
 23 Ye, Calvin D         9 LIAC-MR                44.12      43.82        
 24 Xia, Alan            9 LIAC-MR                42.27      43.83        
 25 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      43.50      44.71        
 25 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      42.51      44.71        
 27 Craven, Max M        9 LIAC-MR                51.00      44.76        
 28 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      43.28      45.17        
 29 Pittas, George N    10 LIAC-MR                48.75      45.23        
 30 Dwyer, Luke          6 COND-MR                43.70      45.54        
 31 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      42.79      45.66        
 32 Villavizar, Sebast   9 KB Makos-MR            47.11      45.80        
 33 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR                45.61      45.85        
 34 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR     46.28      46.29        
 35 Calero, Markus A    10 COND-MR                44.64      46.46        
 36 McSorley, Thomas W   9 Middies-MR             50.24      46.67        
 37 Chen, Stephen        9 COND-MR                49.27      46.92        
 38 Lin, Ethan L         9 COND-MR                52.19      47.15        
 39 Dua, Rudraksh        9 CSD-MR                 48.61      47.37        
 40 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      43.86      47.50        
 41 Constable, Michael  10 LIAC-MR                54.12      47.58        
 42 Belovsky, Adam D     8 COND-MR                51.83      47.83        
 43 Jung, Ian           10 LIAC-MR                48.73      48.05        
 44 Canale, Dominic N   10 COND-MR                46.71      48.26        
 45 Fernandes, Aidan M   9 COND-MR                47.14      48.55        
 46 Witko, Cole A        9 COND-MR                49.37      50.29        
 47 Han, Justin          9 COND-MR                50.44      51.11        
 48 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      46.94      51.28        
 49 Cosgrove, James      8 CSD-MR                 55.00      51.52        
 50 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      48.61      51.99        
 51 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      51.64      53.07        
 52 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR            51.96      55.10        
 53 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR    1:07.31    1:06.63        
 54 Tuttle, Peyton J     6 CSD-MR               1:05.00    1:08.68        
 -- Morris, Connor P    10 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ Zone Quals
              1:34.59  JO Junior Olympics
              1:48.39  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR           1:23.43    1:26.62 ZQ     
                  41.44     1:26.62 (45.18)                                        
  2 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR        1:34.86    1:30.06 ZQ     
                  42.89     1:30.06 (47.17)                                        
  3 Xia, Alan            9 LIAC-MR              1:35.67    1:34.02 JO     
                  45.18     1:34.02 (48.84)                                        
  4 Kim, Christian J     8 COND-MR              1:34.02    1:34.21 JO     
                  45.10     1:34.21 (49.11)                                        
  5 Plavoukos, Spencer  10 CPAC-CT              1:39.61    1:36.96 SILV   
                  46.40     1:36.96 (50.56)                                        
  6 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:41.69    1:39.46 SILV   
                  47.41     1:39.46 (52.05)                                        
  7 Lim, Hans C         10 LIAC-MR              1:45.12    1:41.53 SILV   
                  48.32     1:41.53 (53.21)                                        
  8 Han, Justin          9 COND-MR              1:40.00    1:43.49 SILV   
                  48.85     1:43.49 (54.64)                                        
  9 Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR              1:52.76    1:48.42        
                  51.14     1:48.42 (57.28)                                        
 10 Martinus, Farren M   9 LIAC-MR              1:52.80    1:48.75        
                  52.94     1:48.75 (55.81)                                        
 11 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:49.56    1:49.27        
                  53.23     1:49.27 (56.04)                                        
 12 Kantar, David F      9 COND-MR              1:52.21    1:51.06        
                  54.15     1:51.06 (56.91)                                        
 13 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR              1:55.00    1:56.18        
                  54.66   1:56.18 (1:01.52)                                        
 14 Constable, Michael  10 LIAC-MR              1:58.81    1:57.37        
                  56.81   1:57.37 (1:00.56)                                        
 15 Hu, Dylan H          8 Flying Dolphins-MR   1:49.51    2:01.63        
                  55.74   2:01.63 (1:05.89)                                        
 16 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR              2:06.94    2:07.96        
                1:01.27   2:07.96 (1:06.69)                                        
 17 Jung, Ian           10 LIAC-MR              2:06.00    2:08.52        
                1:01.06   2:08.52 (1:07.46)                                        
 18 Ramirez, Giovanni   10 LIAC-MR              1:50.96    2:29.04        
                1:10.32   2:29.04 (1:18.72)                                        
 -- Zhu, Ken H           8 Middies-MR                NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:01.63        DQ (1:11.25)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ Zone Quals
                35.99  JO Junior Olympics
                43.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pearce, Stephen P   10 Rivertown Rays-MR      36.42      36.23 SILV   
  2 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ       37.50      37.58 SILV   
  3 Byrne, Matthew T    10 LIAC-MR                38.97      38.32 SILV   
  4 Kantar, Michael F    9 COND-MR                42.00      39.57 SILV   
  5 Finnerty, William   10 COND-MR                39.38      39.77 SILV   
  6 Ye, Calvin D         9 LIAC-MR                43.91      40.98 SILV   
  7 Kelly, Jack G        9 Silver Streaks-MR      46.07      42.66 SILV   
  8 Kim, Christian J     8 COND-MR                43.21      43.66 SILV   
  9 Suponitskiy, James  10 COND-MR                42.72      44.10        
 10 Becker, Scott J      9 Rivertown Rays-MR      44.01      44.15        
 11 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      43.05      44.40        
 12 Naughton, Liam A    10 COND-MR                44.37      45.17        
 13 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR                45.02      45.78        
 14 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR     44.05      46.56        
 15 Pittas, George N    10 LIAC-MR                46.11      47.40        
 16 Lin, Ethan L         9 COND-MR                47.08      48.29        
 17 Gingrass, Zachary   10 LIAC-MR                53.64      48.91        
 18 Nepogoda, Zachary   10 COND-MR                45.00      49.31        
 19 Mattone, Vincent J   8 CSD-MR                 44.25      50.46        
 20 McGillycuddy, Mich   8 COND-MR                47.00      50.54        
 21 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR      47.03      51.26        
 22 Chen, Stephen        9 COND-MR                52.84      51.35        
 23 Fernandes, Aidan M   9 COND-MR                50.48      53.20        
 24 Dua, Rudraksh        9 CSD-MR                 57.98      53.71        
 25 Nusser, William A    9 Silver Streaks-MR      48.76      53.82        
 26 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      54.13      55.68        
 27 Dwyer, Luke          6 COND-MR                48.93      56.05        
 28 Witko, Cole A        9 COND-MR                56.19      58.35        
 29 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      56.10      58.67        
 30 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR     55.99    1:00.44        
 31 Villavizar, Sebast   9 KB Makos-MR          1:23.34    1:05.57        
 -- Stoll, Johann        8 Middies-MR             55.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ Zone Quals
              1:21.99  JO Junior Olympics
              1:28.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crimi, Patrick C    10 COND-MR              1:28.14    1:20.02 JO     
                  38.99     1:20.02 (41.03)                                        
  2 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR        1:22.26    1:20.89 JO     
                  37.00     1:20.89 (43.89)                                        
  3 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR           1:21.45    1:22.24 SILV   
                  40.77     1:22.24 (41.47)                                        
  4 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:20.98    1:22.38 SILV   
                  38.95     1:22.38 (43.43)                                        
  5 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ     1:25.13    1:26.01 SILV   
                  39.04     1:26.01 (46.97)                                        
  6 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:24.38    1:26.08 SILV   
                  39.95     1:26.08 (46.13)                                        
  7 Byrne, Matthew T    10 LIAC-MR              1:24.67    1:26.55 SILV   
                  41.07     1:26.55 (45.48)                                        
  8 Kim, Geonwoo D       9 LIAC-MR              1:48.62    1:27.76 SILV   
                  41.86     1:27.76 (45.90)                                        
  9 Cava, James         10 Morris County-NJ     1:26.63    1:28.64        
                  42.36     1:28.64 (46.28)                                        
 10 Zagon, Kobe         10 CSD-MR               1:30.12    1:29.07        
                  41.83     1:29.07 (47.24)                                        
 10 Xia, Alan            9 LIAC-MR              1:31.76    1:29.07        
                  44.26     1:29.07 (44.81)                                        
 12 Plavoukos, Alex F    9 CPAC-CT              1:22.73    1:29.15        
                  42.66     1:29.15 (46.49)                                        
 13 Suponitskiy, James  10 COND-MR              1:28.91    1:29.85        
                  41.73     1:29.85 (48.12)                                        
 14 Halpin, Keagen S     9 Barracudas-MR        1:32.37    1:31.24        
                  40.69     1:31.24 (50.55)                                        
 15 Naughton, Liam A    10 COND-MR              1:30.01    1:31.42        
                  44.86     1:31.42 (46.56)                                        
 16 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR              1:32.52    1:32.96        
                  44.07     1:32.96 (48.89)                                        
 17 Kantar, David F      9 COND-MR              1:31.27    1:32.98        
                  46.30     1:32.98 (46.68)                                        
 18 Ye, Calvin D         9 LIAC-MR              1:32.11    1:33.17        
 19 Finnerty, William   10 COND-MR              1:33.54    1:34.85        
                  45.53     1:34.85 (49.32)                                        
 20 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:32.90    1:35.24        
                  44.20     1:35.24 (51.04)                                        
 21 Craven, Max M        9 LIAC-MR              1:36.17    1:36.82        
                  44.95     1:36.82 (51.87)                                        
 22 Taboadela, Nicolas   9 Morris County-NJ     1:35.61    1:36.91        
                  46.54     1:36.91 (50.37)                                        
 23 Gingrass, Zachary   10 LIAC-MR              1:31.79    1:37.06        
                  48.33     1:37.06 (48.73)                                        
 24 Tolis, Christopher  10 Barracudas-MR        1:44.24    1:37.85        
                  44.70     1:37.85 (53.15)                                        
 25 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR              1:36.70    1:38.85        
                  47.96     1:38.85 (50.89)                                        
 26 Martinus, Farren M   9 LIAC-MR              1:33.68    1:38.87        
                  49.69     1:38.87 (49.18)                                        
 27 Pittas, George N    10 LIAC-MR              1:53.00    1:40.04        
                  48.57     1:40.04 (51.47)                                        
 28 Merone, Matt F      10 COND-MR              1:33.00    1:40.92        
                  44.67     1:40.92 (56.25)                                        
 29 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR              1:36.74    1:41.84        
 30 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR              1:41.01    1:42.40        
                  45.78     1:42.40 (56.62)                                        
 31 Ramirez, Giovanni   10 LIAC-MR              1:34.42    1:45.80        
                  46.15     1:45.80 (59.65)                                        
 32 Canale, Dominic N   10 COND-MR                   NT    1:46.73        
                  50.14     1:46.73 (56.59)                                        
 33 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR   1:41.30    1:48.63        
                  50.93     1:48.63 (57.70)                                        
 34 Mattone, Vincent J   8 CSD-MR               1:48.03    1:49.62        
                  52.19     1:49.62 (57.43)                                        
 35 Cho, Thomas S        8 COND-MR              2:15.00    1:50.75        
                  49.02   1:50.75 (1:01.73)                                        
 36 Dua, Rudraksh        9 CSD-MR               2:10.00    1:55.46        
                  51.68   1:55.46 (1:03.78)                                        
 37 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR          1:56.10    2:03.08        
                  57.36   2:03.08 (1:05.72)                                        
 -- Calero, Markus A    10 COND-MR              1:57.49         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR              1:35.13         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.79          DQ (48.81)                                        
 -- Cho, Jonathan C      8 COND-MR              2:15.00         DQ        
      False start - Misc
                  56.17        DQ (1:04.74)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ Zone Quals
              1:01.59  JO Junior Olympics
              1:09.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Golovin, Samuel J   12 COND-MR                57.83      58.60 ZQ     
                  28.20       58.60 (30.40)                                        
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR     59.78      59.36 ZQ     
                  28.38       59.36 (30.98)                                        
  3 Domanico, Edward Z  12 CSD-MR               1:01.41    1:00.42 JO     
                  28.45     1:00.42 (31.97)                                        
  4 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ     1:01.98    1:00.99 JO     
                  29.17     1:00.99 (31.82)                                        
  5 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:02.05    1:01.59 JO     
                  29.69     1:01.59 (31.90)                                        
  6 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR              1:04.15    1:01.90 SILV   
                  30.28     1:01.90 (31.62)                                        
  7 Mayorov, Nikolai    12 COND-MR              1:02.40    1:02.12 SILV   
                  29.99     1:02.12 (32.13)                                        
  8 Jimenez, Spencer B  12 CPAC-CT              1:05.14    1:02.39 SILV   
                  29.75     1:02.39 (32.64)                                        
  9 Pacsi, Mauro H      12 COND-MR              1:02.39    1:02.61 SILV   
                  29.54     1:02.61 (33.07)                                        
 10 Sparks, Jack B      11 CPAC-CT              1:06.19    1:03.54 SILV   
                  30.18     1:03.54 (33.36)                                        
 11 Green, Ryan L       12 Flying Dolphins-MR   1:04.21    1:03.82 SILV   
                  30.73     1:03.82 (33.09)                                        
 12 Cava, Thomas M      11 Morris County-NJ     1:03.52    1:03.88 SILV   
                  30.28     1:03.88 (33.60)                                        
 13 Fagan, Timothy P    12 COND-MR              1:07.31    1:04.40 SILV   
                  31.50     1:04.40 (32.90)                                        
 14 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR   1:05.35    1:04.63 SILV   
                  30.54     1:04.63 (34.09)                                        
 15 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ     1:06.32    1:05.89 SILV   
                  31.54     1:05.89 (34.35)                                        
 16 Ritchie, Ellis M    11 Rivertown Rays-MR    1:06.29    1:05.95 SILV   
                  31.46     1:05.95 (34.49)                                        
 17 Kantar, Kevin F     12 COND-MR              1:05.08    1:06.10 SILV   
                  31.73     1:06.10 (34.37)                                        
 18 Sorensen, Noah T    12 CPAC-CT              1:03.72    1:06.75 SILV   
                  31.41     1:06.75 (35.34)                                        
 19 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR              1:05.34    1:06.88 SILV   
                  32.34     1:06.88 (34.54)                                        
 20 Buttenwieser, Luke  12 CPAC-CT              1:05.09    1:07.10 SILV   
                  32.13     1:07.10 (34.97)                                        
 21 Jimenez, Simon B    12 CPAC-CT              1:06.74    1:07.64 SILV   
                  32.30     1:07.64 (35.34)                                        
 22 Lawson, Ryan F      12 COND-MR              1:04.80    1:07.77 SILV   
                  32.07     1:07.77 (35.70)                                        
 23 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR          1:07.09    1:08.68 SILV   
                  32.69     1:08.68 (35.99)                                        
 24 Doherty, Sean P     12 COND-MR              1:08.14    1:08.76 SILV   
                  33.27     1:08.76 (35.49)                                        
 25 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:09.21    1:09.96        
                  33.75     1:09.96 (36.21)                                        
 26 McGovern, Aidan J   11 COND-MR              1:10.94    1:10.54        
                  33.85     1:10.54 (36.69)                                        
 27 Novella, Matthew R  12 LIAC-MR              1:13.90    1:12.01        
                  33.93     1:12.01 (38.08)                                        
 28 Miller, Alex        11 Middies-MR           1:13.41    1:12.06        
                  34.45     1:12.06 (37.61)                                        
 29 Keller, Josh M      11 CSD-MR               1:14.50    1:12.32        
                  34.08     1:12.32 (38.24)                                        
 30 Orlando, Louis A    11 COND-MR              1:11.47    1:12.81        
                  34.93     1:12.81 (37.88)                                        
 31 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR              1:15.32    1:13.51        
                  34.78     1:13.51 (38.73)                                        
 32 Beloten, Zachary P  12 LIAC-MR              1:11.96    1:14.08        
                  34.43     1:14.08 (39.65)                                        
 33 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:14.43    1:15.71        
                  36.39     1:15.71 (39.32)                                        
 34 Muenzer, Josh P     11 COND-MR              1:23.97    1:16.10        
                  35.56     1:16.10 (40.54)                                        
 35 Umanskiy, David     11 Unattached Liac-MR   1:13.61    1:16.48        
                  36.02     1:16.48 (40.46)                                        
 36 Bialik, Richie G    12 COND-MR              1:18.51    1:16.59        
                  36.67     1:16.59 (39.92)                                        
 37 Bachar, Itay        11 COND-MR              1:22.61    1:17.18        
                  37.12     1:17.18 (40.06)                                        
 38 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR              1:12.17    1:18.03        
                  37.06     1:18.03 (40.97)                                        
 39 Ioanitescu, Justin  11 LIAC-MR              1:15.01    1:18.43        
                  37.67     1:18.43 (40.76)                                        
 40 Patel, Tejas S      12 LIAC-MR              1:18.31    1:19.30        
                  37.29     1:19.30 (42.01)                                        
 41 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:22.59    1:19.43        
 42 Torres, Dylan J     11 Barracudas-MR        1:23.49    1:21.95        
                  39.12     1:21.95 (42.83)                                        
 43 Paseltiner, Benjam  11 COND-MR              1:16.88    1:23.55        
                  39.59     1:23.55 (43.96)                                        
 44 Martinus, Tyler Y   11 LIAC-MR              1:26.26    1:24.28        
                  40.46     1:24.28 (43.82)                                        
 45 Portnoy, Max        11 COND-MR              1:33.90    1:26.99        
                  40.53     1:26.99 (46.46)                                        
 46 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    1:19.72    1:28.75        
                  40.37     1:28.75 (48.38)                                        
 47 Kim, Benjamin S     11 COND-MR              1:37.00    1:30.78        
                  42.00     1:30.78 (48.78)                                        
 48 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:25.53    1:31.30        
                  41.34     1:31.30 (49.96)                                        
 49 Friedman, Mason A   11 COND-MR              2:15.89    2:09.74        
                  58.82   2:09.74 (1:10.92)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ Zone Quals
              2:14.99  JO Junior Olympics
              2:28.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ma, Jeffrey Z       12 COND-MR              2:16.00    2:10.72 ZQ     
                                                    1:38.27 ( )     2:10.72 (32.45)
  2 Domanico, Edward Z  12 CSD-MR               2:10.00    2:13.97 JO     
  3 Covello, Ben D      12 Middies-MR           2:14.36    2:17.94 SILV   
  4 Lawson, Ryan F      12 COND-MR              2:16.10    2:22.88 SILV   
                                                    1:46.56 ( )     2:22.88 (36.32)
  5 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ     2:29.04    2:23.90 SILV   
  6 Ramirez, Javier A   12 LIAC-MR              2:34.67    2:24.37 SILV   
                  32.85     1:09.74 (36.89)     1:48.62 (38.88)     2:24.37 (35.75)
  7 Mayorov, Nikolai    12 COND-MR              2:31.18    2:25.72 SILV   
                  34.56     1:12.32 (37.76)     1:50.63 (38.31)     2:25.72 (35.09)
  8 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ     2:26.14    2:26.60 SILV   
  9 Doherty, Sean P     12 COND-MR              2:29.03    2:30.38        
                  35.08     1:13.59 (38.51)     1:52.65 (39.06)     2:30.38 (37.73)
 10 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    2:30.11    2:32.40        
                  34.36     1:12.87 (38.51)     1:52.50 (39.63)     2:32.40 (39.90)
 11 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR              2:50.51    2:34.65        
                  34.57     1:13.68 (39.11)     1:54.29 (40.61)     2:34.65 (40.36)
 12 Chamak, Josh M      12 COND-MR              2:35.49    2:37.45        
                  34.64     1:15.70 (41.06)     1:57.38 (41.68)     2:37.45 (40.07)
 13 Beloten, Zachary P  12 LIAC-MR              2:36.86    2:39.55        
                  36.21     1:16.85 (40.64)     1:58.98 (42.13)     2:39.55 (40.57)
 14 Orlando, Louis A    11 COND-MR              2:35.42    2:41.87        
                  37.50     1:20.28 (42.78)     2:03.18 (42.90)     2:41.87 (38.69)
 15 Shieh, Sterling R   11 Morris County-NJ     2:46.08    2:44.23        
                  37.19     1:18.63 (41.44)     2:02.45 (43.82)     2:44.23 (41.78)
 16 Umanskiy, David     11 Unattached Liac-MR   2:41.23    2:45.61        
                1:19.56     2:03.73 (44.17)     2:45.61 (41.88)                    
 17 Zayit, Orry M       12 LIAC-MR              2:46.20    2:45.89        
                  38.14     1:22.54 (44.40)     2:05.95 (43.41)     2:45.89 (39.94)
 18 Miller, Alex        11 Middies-MR           2:47.56    2:46.84        
                  37.15     1:19.25 (42.10)     2:03.69 (44.44)     2:46.84 (43.15)
 19 Bialik, Richie G    12 COND-MR              2:57.46    2:48.96        
                  37.50     1:21.00 (43.50)     2:05.91 (44.91)     2:48.96 (43.05)
 -- Fagan, Timothy P    12 COND-MR              2:21.00         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ Zone Quals
                33.29  JO Junior Olympics
                41.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ       27.90      27.33 ZQ     
  2 Jimenez, Spencer B  12 CPAC-CT                34.41      32.39 ZQ     
  3 Erickson, Spencer   11 CPAC-CT                33.80      33.38 SILV   
  4 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      33.84      33.45 SILV   
  5 Kantar, Kevin F     12 COND-MR                35.20      33.60 SILV   
  6 Doherty, Sean P     12 COND-MR                33.72      33.61 SILV   
  7 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR                33.22      33.87 SILV   
  8 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR                43.81      33.92 SILV   
  9 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR      35.26      34.02 SILV   
 10 Pizzani, Michael P  11 CPAC-CT                35.34      34.44 SILV   
 11 Chamak, Josh M      12 COND-MR                35.17      35.74 SILV   
 12 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR      36.20      35.84 SILV   
 13 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR                35.72      36.02 SILV   
 14 Guerrero, Sean N    12 COND-MR                36.54      36.13 SILV   
 15 O'Gorman, Ciaran M  12 CSD-MR                 37.59      36.20 SILV   
 16 Jimenez, Simon B    12 CPAC-CT                37.32      36.53 SILV   
 17 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR      37.26      37.54 SILV   
 18 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR     37.27      37.95 SILV   
 19 Green, Ryan L       12 Flying Dolphins-MR     38.87      38.07 SILV   
 20 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR            37.37      38.25 SILV   
 21 McGovern, Aidan J   11 COND-MR                37.88      38.55 SILV   
 22 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR            42.13      39.82 SILV   
 23 Bachar, Itay        11 COND-MR                43.98      39.88 SILV   
 24 Keller, Josh M      11 CSD-MR                 37.31      40.67 SILV   
 25 Novella, Matthew R  12 LIAC-MR                40.67      40.89 SILV   
 26 Ioanitescu, Justin  11 LIAC-MR                40.62      41.15 SILV   
 27 Martinus, Tyler Y   11 LIAC-MR                42.03      41.29        
 28 Torres, Dylan J     11 Barracudas-MR          43.77      41.92        
 29 Paseltiner, Benjam  11 COND-MR                41.61      42.52        
 30 Portnoy, Max        11 COND-MR                47.25      42.53        
 31 Bialik, Richie G    12 COND-MR                45.32      43.23        
 32 Kim, Benjamin S     11 COND-MR                50.28      46.63        
 33 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      43.92      51.16        
 34 Friedman, Mason A   11 COND-MR              1:09.32    1:00.55        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ Zone Quals
              1:21.59  JO Junior Olympics
              1:29.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ     1:14.26    1:14.74 ZQ     
                  34.17     1:14.74 (40.57)                                        
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:20.72    1:19.78 ZQ     
                  37.55     1:19.78 (42.23)                                        
  3 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:21.00    1:20.78 ZQ     
                  38.26     1:20.78 (42.52)                                        
  4 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:36.34    1:21.91 SILV   
                  39.46     1:21.91 (42.45)                                        
  5 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR              1:23.81    1:23.50 SILV   
                  38.97     1:23.50 (44.53)                                        
  6 Tan, Miguel C       12 Morris County-NJ     1:29.04    1:24.97 SILV   
                  41.22     1:24.97 (43.75)                                        
  7 Covello, Ben D      12 Middies-MR           1:32.11    1:25.12 SILV   
                  40.14     1:25.12 (44.98)                                        
  8 Domanico, Edward Z  12 CSD-MR               1:22.80    1:25.64 SILV   
                  40.59     1:25.64 (45.05)                                        
  9 Zayit, Orry M       12 LIAC-MR              1:30.27    1:26.58 SILV   
                  42.99     1:26.58 (43.59)                                        
 10 Pizzani, Michael P  11 CPAC-CT              1:27.73    1:26.66 SILV   
                  42.30     1:26.66 (44.36)                                        
 11 Guerrero, Sean N    12 COND-MR              1:24.45    1:26.96 SILV   
                  40.84     1:26.96 (46.12)                                        
 12 Lawson, Ryan F      12 COND-MR              1:26.49    1:30.83        
 13 Umanskiy, David     11 Unattached Liac-MR   1:28.35    1:31.67        
                  42.94     1:31.67 (48.73)                                        
 14 Beloten, Zachary P  12 LIAC-MR              1:29.43    1:31.89        
                  44.30     1:31.89 (47.59)                                        
 15 Ioanitescu, Justin  11 LIAC-MR              1:33.08    1:34.08        
                  45.53     1:34.08 (48.55)                                        
 16 Green, Ryan L       12 Flying Dolphins-MR   1:32.78    1:34.50        
                  44.27     1:34.50 (50.23)                                        
 17 Brown, Bryant D     12 Morris County-NJ     1:35.92    1:35.06        
                  44.55     1:35.06 (50.51)                                        
 18 Orlando, Louis A    11 COND-MR              1:36.40    1:38.34        
                  47.20     1:38.34 (51.14)                                        
 19 Keller, Josh M      11 CSD-MR               1:45.00    1:40.16        
                  47.49     1:40.16 (52.67)                                        
 20 Patel, Tejas S      12 LIAC-MR              1:44.11    1:44.68        
                  48.91     1:44.68 (55.77)                                        
 21 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR              1:44.37    1:45.50        
                  50.32     1:45.50 (55.18)                                        
 22 Muenzer, Josh P     11 COND-MR              1:48.56    1:52.53        
                  54.82     1:52.53 (57.71)                                        
 23 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    2:04.15    1:57.32        
 24 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    2:15.00    2:00.04        
                  55.30   2:00.04 (1:04.74)                                        
 -- Kantar, Kevin F     12 COND-MR              1:30.53         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  44.12          DQ (48.68)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ Zone Quals
                31.59  JO Junior Olympics
                38.69  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ       26.56      27.20 ZQ     
  2 Ma, Jeffrey Z       12 COND-MR                30.54      29.32 ZQ     
  3 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ       30.07      30.41 ZQ     
  4 Pacsi, Mauro H      12 COND-MR                31.43      30.97 JO     
  5 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ       32.67      31.21 JO     
  6 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ       31.60      31.56 JO     
  7 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR      31.95      31.58 JO     
  8 Chen, Jonathan E    11 Morris County-NJ       32.04      31.67 SILV   
  9 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR     31.76      31.76 SILV   
 10 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR                32.66      31.97 SILV   
 11 Ritchie, Ellis M    11 Rivertown Rays-MR      32.35      32.53 SILV   
 12 Cava, Thomas M      11 Morris County-NJ       32.14      32.78 SILV   
 13 Ramirez, Javier A   12 LIAC-MR                34.66      33.18 SILV   
 14 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ       34.76      33.24 SILV   
 15 Erickson, Spencer   11 CPAC-CT                34.03      33.66 SILV   
 16 Mayorov, Nikolai    12 COND-MR                33.51      33.77 SILV   
 17 Guerrero, Sean N    12 COND-MR                35.52      34.82 SILV   
 18 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ       34.82      34.94 SILV   
 19 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR            36.63      35.04 SILV   
 20 Tan, Miguel C       12 Morris County-NJ       35.90      35.26 SILV   
 21 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ       36.76      35.63 SILV   
 22 O'Gorman, Ciaran M  12 CSD-MR                 35.60      36.21 SILV   
 23 Chamak, Josh M      12 COND-MR                35.63      36.66 SILV   
 24 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR     37.79      36.79 SILV   
 25 Taboadela, Victor   12 Morris County-NJ       36.92      36.93 SILV   
 26 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      34.83      37.03 SILV   
 27 Fagan, Timothy P    12 COND-MR                41.20      38.11 SILV   
 28 Novella, Matthew R  12 LIAC-MR                39.28      38.19 SILV   
 29 Brown, Bryant D     12 Morris County-NJ       41.85      38.38 SILV   
 30 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR            42.18      39.02        
 31 Bachar, Itay        11 COND-MR                44.17      40.86        
 32 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      45.15      43.67        
 33 Torres, Dylan J     11 Barracudas-MR          45.82      44.72        
 34 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      45.53      48.17        
 35 Portnoy, Max        11 COND-MR                51.49      49.22        
 36 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR      49.31      51.63        
 -- Martinus, Tyler Y   11 LIAC-MR                46.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ Zone Quals
              1:11.99  JO Junior Olympics
              1:20.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ     1:11.33    1:09.01 ZQ     
                  31.72     1:09.01 (37.29)                                        
  2 Jimenez, Spencer B  12 CPAC-CT              1:21.75    1:10.71 JO     
                  34.41     1:10.71 (36.30)                                        
  3 Chen, Jonathan E    11 Morris County-NJ     1:12.46    1:11.66 JO     
                  32.01     1:11.66 (39.65)                                        
  4 Pacsi, Mauro H      12 COND-MR              1:15.13    1:11.91 JO     
                  33.10     1:11.91 (38.81)                                        
  5 Oehmler, Jackson L  11 CPAC-CT              1:14.54    1:12.53 SILV   
                  33.16     1:12.53 (39.37)                                        
  6 Sparks, Jack B      11 CPAC-CT              1:13.82    1:12.66 SILV   
                  33.85     1:12.66 (38.81)                                        
  7 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ     1:13.25    1:13.17 SILV   
                  34.02     1:13.17 (39.15)                                        
  8 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR   1:13.09    1:13.39 SILV   
                  33.91     1:13.39 (39.48)                                        
  9 Cava, Thomas M      11 Morris County-NJ     1:12.51    1:13.61 SILV   
                  35.08     1:13.61 (38.53)                                        
 10 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ     1:12.86    1:13.84 SILV   
                  34.54     1:13.84 (39.30)                                        
 11 Erickson, Spencer   11 CPAC-CT              1:15.43    1:14.21 SILV   
                  34.11     1:14.21 (40.10)                                        
 12 Jimenez, Simon B    12 CPAC-CT              1:26.60    1:14.59 SILV   
                  36.44     1:14.59 (38.15)                                        
 13 Covello, Ben D      12 Middies-MR           1:14.86    1:15.63 SILV   
                  34.94     1:15.63 (40.69)                                        
 14 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ     1:15.99    1:16.22 SILV   
                  34.95     1:16.22 (41.27)                                        
 15 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR   1:15.80    1:16.76 SILV   
                  35.22     1:16.76 (41.54)                                        
 16 Pizzani, Michael P  11 CPAC-CT              1:17.79    1:17.92 SILV   
                  37.31     1:17.92 (40.61)                                        
 17 Ritchie, Ellis M    11 Rivertown Rays-MR    1:20.37    1:18.06 SILV   
                  36.62     1:18.06 (41.44)                                        
 18 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ     1:20.20    1:18.08 SILV   
                  35.99     1:18.08 (42.09)                                        
 19 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ     1:19.04    1:19.59 SILV   
                  37.02     1:19.59 (42.57)                                        
 20 Ramirez, Javier A   12 LIAC-MR              1:29.66    1:20.04 SILV   
                  36.56     1:20.04 (43.48)                                        
 21 Buttenwieser, Luke  12 CPAC-CT              1:20.51    1:20.81        
                  37.15     1:20.81 (43.66)                                        
 22 Zayit, Orry M       12 LIAC-MR              1:30.00    1:21.33        
                  37.82     1:21.33 (43.51)                                        
 23 Tan, Miguel C       12 Morris County-NJ     1:20.80    1:21.56        
                  38.41     1:21.56 (43.15)                                        
 24 Brown, Bryant D     12 Morris County-NJ     1:26.51    1:23.95        
                  38.89     1:23.95 (45.06)                                        
 25 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR          1:24.29    1:24.52        
                  36.97     1:24.52 (47.55)                                        
 26 Taboadela, Victor   12 Morris County-NJ     1:24.41    1:26.23        
                  38.61     1:26.23 (47.62)                                        
 27 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR   1:25.83    1:26.62        
                  38.19     1:26.62 (48.43)                                        
 28 McGovern, Aidan J   11 COND-MR              1:27.54    1:26.91        
                  41.06     1:26.91 (45.85)                                        
 29 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR              1:28.49    1:28.92        
                  41.18     1:28.92 (47.74)                                        
 30 Miller, Alex        11 Middies-MR           1:30.00    1:29.04        
                  43.43     1:29.04 (45.61)                                        
 31 Isles, Ajani        11 Silver Streaks-MR    1:28.28    1:29.58        
                  41.34     1:29.58 (48.24)                                        
 32 Muenzer, Josh P     11 COND-MR              1:42.00    1:31.93        
                  45.42     1:31.93 (46.51)                                        
 33 Paseltiner, Benjam  11 COND-MR              1:31.53    1:31.96        
                  44.89     1:31.96 (47.07)                                        
 34 Patel, Tejas S      12 LIAC-MR              1:28.97    1:33.81        
                  44.20     1:33.81 (49.61)                                        
 -- Friedman, Mason A   11 COND-MR              2:40.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:11.73        DQ (1:18.50)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ Zone Quals
                24.99  JO Junior Olympics
                26.79  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bernstein, Zach J   14 Middies-MR             24.66      24.60 ZQ     
  2 Gagion, Michael V   14 Rivertown Rays-MR      25.11      24.71 JO     
  3 He, Derek Y         13 Morris County-NJ       24.41      24.79 JO     
  4 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ       24.70      24.96 JO     
  5 O'Malley, Peter J   14 COND-MR                25.94      25.11 SILV   
  6 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ       24.92      25.12 SILV   
  7 Arditi, Chris G     13 COND-MR                28.00      25.20 SILV   
  8 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ       25.35      25.50 SILV   
  9 Novitch, Graham S   14 Middies-MR             25.78      25.72 SILV   
 10 Kantar, Erik D      14 COND-MR                24.87      26.02 SILV   
 11 Kohler, Daniel P    14 COND-MR                27.15      26.46 SILV   
 12 Angel, Adi U        14 COND-MR                26.42      26.57 SILV   
 13 Waligora, Eric T    13 Morris County-NJ       26.18      26.73 SILV   
 14 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR      27.15      26.78 SILV   
 15 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR                 27.78      26.80        
 16 Vindigni, Chris M   14 COND-MR                26.74      26.97        
 17 Thenmalai, Omar     13 Middies-MR             27.42      27.15        
 18 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR      27.57      27.58        
 19 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR      27.87      27.70        
 20 Schatz, Harry S     14 COND-MR                27.72      27.76        
 21 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR      29.11      28.11        
 22 Daly, Patrick J     14 COND-MR                28.29      28.34        
 23 Ramirez, Jason H    13 COND-MR                28.86      28.44        
 24 McPhillips, Liam T  13 Middies-MR             29.02      28.82        
 25 Lee, Patrick M      13 COND-MR                29.04      28.98        
 26 Sheppard, Jason D   13 Middies-MR             29.38      29.16        
 27 Ridge, Liam M       14 COND-MR                29.66      29.60        
 28 Keller, Thomas M    13 CSD-MR                 31.54      29.84        
 29 Feely, Declan J     13 Morris County-NJ       30.10      29.86        
 30 Crimi, Christopher  13 COND-MR                29.62      29.97        
 31 Galvin, Oisin E     14 COND-MR                30.83      30.11        
 32 Kelly, James P      13 Silver Streaks-MR      29.77      30.36        
 33 Medina, Brandon C   13 COND-MR                30.47      31.10        
 34 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR      31.06      31.46        
 35 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR      33.55      32.56        
 36 Mortati, Daniel     13 Rivertown Rays-MR      35.05      34.00        
 37 Oberthaler, Evan J  13 COND-MR                35.78      34.35        
 38 Spallanzani, Matth  13 COND-MR                33.11      34.38        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO Junior Olympics
              1:59.99  ZQ Zone Quals
              2:18.09  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ     1:59.35    1:58.64 JO     
                  27.06       57.35 (30.29)     1:28.52 (31.17)     1:58.64 (30.12)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ     2:04.92    1:59.94 JO     
                  27.30       57.96 (30.66)     1:29.34 (31.38)     1:59.94 (30.60)
  3 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ     1:59.69    2:01.44 SILV   
                  27.50       58.16 (30.66)     1:29.84 (31.68)     2:01.44 (31.60)
  4 Angel, Adi U        14 COND-MR              2:01.42    2:05.94 SILV   
                  28.10       59.14 (31.04)     1:32.21 (33.07)     2:05.94 (33.73)
  5 O'Malley, Peter J   14 COND-MR              2:09.23    2:05.98 SILV   
                  28.05     1:00.30 (32.25)     1:33.94 (33.64)     2:05.98 (32.04)
  6 Bernstein, Zach J   14 Middies-MR           2:01.88    2:07.12 SILV   
                  28.16       59.91 (31.75)     1:34.20 (34.29)     2:07.12 (32.92)
  7 Kantar, Erik D      14 COND-MR              2:05.86    2:07.53 SILV   
                  28.78     1:00.88 (32.10)     1:34.14 (33.26)     2:07.53 (33.39)
  8 Schatz, Harry S     14 COND-MR              2:07.94    2:07.88 SILV   
                  29.59     1:01.71 (32.12)     1:35.10 (33.39)     2:07.88 (32.78)
  9 Vindigni, Chris M   14 COND-MR              2:05.37    2:08.21 SILV   
                  29.66     1:01.95 (32.29)     1:35.40 (33.45)     2:08.21 (32.81)
 10 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:13.82    2:08.66 SILV   
                  29.38     1:02.03 (32.65)     1:35.92 (33.89)     2:08.66 (32.74)
 11 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR               2:13.55    2:10.14 SILV   
                  29.73     1:02.55 (32.82)     1:36.62 (34.07)     2:10.14 (33.52)
 12 Thenmalai, Omar     13 Middies-MR           2:11.65    2:11.26 SILV   
                  29.69     1:03.37 (33.68)     1:37.67 (34.30)     2:11.26 (33.59)
 13 Waligora, Eric T    13 Morris County-NJ     2:18.36    2:13.56 SILV   
                  30.10     1:03.29 (33.19)     1:38.85 (35.56)     2:13.56 (34.71)
 14 Ramirez, Jason H    13 COND-MR              2:18.64    2:16.22 SILV   
                  30.72     1:05.67 (34.95)     1:41.54 (35.87)     2:16.22 (34.68)
 15 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    2:13.60    2:19.26        
                  30.84     1:05.79 (34.95)     1:42.46 (36.67)     2:19.26 (36.80)
 16 Crimi, Christopher  13 COND-MR              2:19.74    2:20.66        
                  32.80                             1:09.71 ( )     1:46.42 (36.71)
        2:20.66 (34.24)                                                            
 17 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    2:27.58    2:20.75        
                  31.98                             1:08.15 ( )     1:45.84 (37.69)
        2:20.75 (34.91)                                                            
 18 Arditi, Chris G     13 COND-MR              2:20.00    2:24.85        
                  32.95                             1:10.22 ( )     1:48.33 (38.11)
        2:24.85 (36.52)                                                            
 19 Lee, Patrick M      13 COND-MR              2:22.76    2:24.98        
            1:50.89 ( )     2:24.98 (34.09)                                        
 20 Keller, Thomas M    13 CSD-MR               2:39.40    2:29.57        
                  32.52     1:10.66 (38.14)     1:50.26 (39.60)     2:29.57 (39.31)
 21 Medina, Brandon C   13 COND-MR              2:37.66    2:31.03        
                  35.20                             1:13.33 ( )     1:50.85 (37.52)
        2:31.03 (40.18)                                                            
 22 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:32.67    2:31.92        
                  33.78                             1:13.59 ( )     1:54.63 (41.04)
        2:31.92 (37.29)                                                            
 23 Galvin, Oisin E     14 COND-MR              2:38.66    2:33.73        
            1:55.11 ( )     2:33.73 (38.62)                                        
 24 Feely, Declan J     13 Morris County-NJ     2:33.14    2:39.24        
                  35.17                             1:16.65 ( )   2:39.24 (1:22.59)
 25 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    2:42.54    2:45.33        
                  35.75     1:18.57 (42.82)     2:02.65 (44.08)     2:45.33 (42.68)
 26 Mortati, Daniel     13 Rivertown Rays-MR    3:05.72    2:47.21        
                  37.44     1:22.15 (44.71)     2:06.53 (44.38)     2:47.21 (40.68)
 27 Oberthaler, Evan J  13 COND-MR              3:11.06    2:55.74        
                  36.89     1:21.05 (44.16)     2:09.29 (48.24)     2:55.74 (46.45)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ Zone Quals
              2:16.99  JO Junior Olympics
              2:35.49  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Novitch, Graham S   14 Middies-MR           2:09.35    2:08.71 ZQ     
                  30.46     1:03.02 (32.56)     1:36.23 (33.21)     2:08.71 (32.48)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ     2:07.49    2:08.78 ZQ     
                  29.77     1:02.40 (32.63)     1:36.11 (33.71)     2:08.78 (32.67)
  3 He, Derek Y         13 Morris County-NJ     2:14.89    2:13.48 ZQ     
                  31.62     1:05.10 (33.48)     1:39.54 (34.44)     2:13.48 (33.94)
  4 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ     2:20.37    2:15.92 ZQ     
                  31.42     1:05.86 (34.44)     1:41.30 (35.44)     2:15.92 (34.62)
  5 Angel, Adi U        14 COND-MR              2:14.41    2:17.66 SILV   
                  32.26     1:06.28 (34.02)     1:41.90 (35.62)     2:17.66 (35.76)
  6 Schatz, Harry S     14 COND-MR              2:17.09    2:20.12 SILV   
                  32.96     1:07.73 (34.77)     1:44.01 (36.28)     2:20.12 (36.11)
  7 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ     2:17.87    2:26.13 SILV   
                  32.83     1:09.42 (36.59)     1:47.58 (38.16)     2:26.13 (38.55)
  8 Thenmalai, Omar     13 Middies-MR           2:23.73    2:27.64 SILV   
                  34.92     1:12.27 (37.35)     1:50.32 (38.05)     2:27.64 (37.32)
  9 Ridge, Liam M       14 COND-MR              2:34.49    2:29.23 SILV   
                  36.24     1:14.21 (37.97)     1:52.06 (37.85)     2:29.23 (37.17)
 10 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:44.00    2:30.09 SILV   
                  35.57     1:13.71 (38.14)     1:52.70 (38.99)     2:30.09 (37.39)
 11 Waligora, Eric T    13 Morris County-NJ     2:34.35    2:35.47 SILV   
                  36.89     1:16.44 (39.55)   2:35.47 (1:19.03)                    
 12 Crimi, Christopher  13 COND-MR              2:30.00    2:35.55        
                  37.07     1:16.57 (39.50)     1:57.01 (40.44)     2:35.55 (38.54)
 13 McPhillips, Liam T  13 Middies-MR           2:34.22    2:37.33        
                  36.94     1:16.48 (39.54)     1:57.21 (40.73)     2:37.33 (40.12)
 14 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    2:44.07    2:38.70        
                  37.52     1:17.69 (40.17)     1:58.12 (40.43)     2:38.70 (40.58)
 15 Kelly, James P      13 Silver Streaks-MR    2:40.11    2:39.23        
                  37.37     1:16.96 (39.59)     1:58.44 (41.48)     2:39.23 (40.79)
 16 Shaari, Chris I     14 COND-MR                   NT    2:40.18        
                  37.14   2:40.18 (2:03.04)                                        
 17 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    2:46.44    2:42.00        
 18 Sheppard, Jason D   13 Middies-MR           2:43.33    2:44.59        
                  38.50     1:20.54 (42.04)     2:03.07 (42.53)     2:44.59 (41.52)
 19 Mortati, Daniel     13 Rivertown Rays-MR    3:05.00    2:57.70        
                  42.17                             1:27.45 ( )   2:57.70 (1:30.25)
 20 Spallanzani, Matth  13 COND-MR              3:00.00    3:00.78        
                  40.66                             1:26.96 ( )   3:00.78 (1:33.82)
 -- Galvin, Oisin E     14 COND-MR              3:10.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO Junior Olympics
              1:10.99  ZQ Zone Quals
              1:21.49  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 He, Derek Y         13 Morris County-NJ     1:10.57    1:11.15 SILV   
                  34.15     1:11.15 (37.00)                                        
  2 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    1:11.73    1:13.51 SILV   
                  34.99     1:13.51 (38.52)                                        
  3 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR               1:16.92    1:14.84 SILV   
                  34.59     1:14.84 (40.25)                                        
  4 Kantar, Erik D      14 COND-MR              1:07.49    1:14.87 SILV   
                  35.12     1:14.87 (39.75)                                        
  5 Novitch, Graham S   14 Middies-MR           1:23.15    1:15.93 SILV   
                  35.61     1:15.93 (40.32)                                        
  6 Gagion, Michael V   14 Rivertown Rays-MR    1:14.14    1:17.03 SILV   
                  36.35     1:17.03 (40.68)                                        
  7 Ramirez, Jason H    13 COND-MR              1:19.18    1:18.42 SILV   
                  36.71     1:18.42 (41.71)                                        
  8 Kohler, Daniel P    14 COND-MR              1:31.81    1:18.82 SILV   
                  38.27     1:18.82 (40.55)                                        
  9 O'Malley, Peter J   14 COND-MR              1:18.60    1:18.83 SILV   
                  37.19     1:18.83 (41.64)                                        
 10 Vindigni, Chris M   14 COND-MR              1:20.79    1:20.56 SILV   
                  38.03     1:20.56 (42.53)                                        
 11 Bernstein, Zach J   14 Middies-MR           1:27.54    1:21.26 SILV   
                  38.47     1:21.26 (42.79)                                        
 12 Daly, Patrick J     14 COND-MR              1:19.56    1:21.36 SILV   
                  38.90     1:21.36 (42.46)                                        
 13 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:23.30    1:22.24        
                  39.03     1:22.24 (43.21)                                        
 14 Arditi, Chris G     13 COND-MR              1:28.00    1:22.31        
                  38.64     1:22.31 (43.67)                                        
 15 McPhillips, Liam T  13 Middies-MR           1:26.04    1:22.71        
                  39.64     1:22.71 (43.07)                                        
 16 Ridge, Liam M       14 COND-MR              1:23.67    1:22.87        
                  39.77     1:22.87 (43.10)                                        
 17 Kelly, James P      13 Silver Streaks-MR    1:20.53    1:23.28        
 18 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    1:22.46    1:24.67        
                  39.27     1:24.67 (45.40)                                        
 19 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    1:23.22    1:25.26        
                  39.70     1:25.26 (45.56)                                        
 20 Feely, Declan J     13 Morris County-NJ     1:26.45    1:28.47        
                  42.06     1:28.47 (46.41)                                        
 21 Medina, Brandon C   13 COND-MR              1:28.65    1:29.37        
                  41.36     1:29.37 (48.01)                                        
 22 Keller, Thomas M    13 CSD-MR               1:33.49    1:30.24        
                  41.35     1:30.24 (48.89)                                        
 23 Erdley, DJ J        14 CSD-MR               1:28.04    1:32.22        
                  42.81     1:32.22 (49.41)                                        
 24 Sheppard, Jason D   13 Middies-MR           1:30.89    1:33.69        
                  44.34     1:33.69 (49.35)                                        
 25 Oberthaler, Evan J  13 COND-MR              1:39.07    1:37.58        
                  45.88     1:37.58 (51.70)                                        
 26 Spallanzani, Matth  13 COND-MR              1:46.66    1:43.65        
                  49.06     1:43.65 (54.59)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ Zone Quals
              2:23.99  JO Junior Olympics
              2:32.59  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daly, Patrick J     14 COND-MR              2:22.19    2:24.84 SILV   
                  31.97     1:08.57 (36.60)     1:46.72 (38.15)     2:24.84 (38.12)
  2 Kohler, Daniel P    14 COND-MR              2:49.07    2:45.93        
                  34.19     1:14.89 (40.70)     1:58.68 (43.79)     2:45.93 (47.25)
  3 Erdley, DJ J        14 CSD-MR               2:40.45    2:51.28        
                  34.89     1:19.52 (44.63)     2:05.93 (46.41)     2:51.28 (45.35)
  4 Lee, Patrick M      13 COND-MR              2:52.03    2:57.99        
                  36.64     1:21.82 (45.18)     2:10.20 (48.38)     2:57.99 (47.79)
 
Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR              18:15.00   18:27.95        
                  30.35     1:02.70 (32.35)     1:36.81 (34.11)     2:10.91 (34.10)
        2:43.57 (32.66)     3:17.56 (33.99)     3:51.41 (33.85)     4:25.45 (34.04)
        4:59.24 (33.79)     5:33.21 (33.97)     6:07.06 (33.85)     6:40.99 (33.93)
        7:14.49 (33.50)     7:48.17 (33.68)     8:21.99 (33.82)     8:56.16 (34.17)
        9:29.85 (33.69)    10:04.71 (34.86)    10:38.87 (34.16)    11:13.04 (34.17)
       11:46.47 (33.43)    12:20.37 (33.90)    12:54.16 (33.79)    13:28.05 (33.89)
       14:01.45 (33.40)    14:36.25 (34.80)    15:10.61 (34.36)    15:44.75 (34.14)
       16:16.96 (32.21)    16:51.24 (34.28)    17:25.62 (34.38)    17:59.06 (33.44)
       18:27.95 (28.89)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ    19:12.29   18:28.06        
                  28.54     1:01.01 (32.47)     1:34.10 (33.09)     2:07.06 (32.96)
        2:40.20 (33.14)     3:13.41 (33.21)     3:47.21 (33.80)     4:20.92 (33.71)
        4:54.54 (33.62)     5:27.74 (33.20)     6:01.57 (33.83)     6:35.40 (33.83)
        7:08.62 (33.22)     7:42.43 (33.81)     8:15.83 (33.40)     8:49.27 (33.44)
        9:22.87 (33.60)     9:56.81 (33.94)    10:30.60 (33.79)    11:04.52 (33.92)
       11:39.18 (34.66)    12:13.35 (34.17)    12:47.59 (34.24)    13:22.03 (34.44)
       13:56.41 (34.38)    14:30.83 (34.42)    15:05.27 (34.44)    15:39.25 (33.98)
       16:13.30 (34.05)    16:47.77 (34.47)    17:22.09 (34.32)    17:55.69 (33.60)
       18:28.06 (32.37)
  3 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ    19:15.81   18:58.45        
                  29.63     1:02.65 (33.02)     1:36.88 (34.23)     2:11.19 (34.31)
        2:45.30 (34.11)     3:20.59 (35.29)     3:55.55 (34.96)     4:30.63 (35.08)
        5:06.44 (35.81)     5:41.37 (34.93)     6:16.44 (35.07)     6:51.28 (34.84)
        7:26.34 (35.06)     8:01.79 (35.45)     8:36.65 (34.86)     9:11.96 (35.31)
        9:47.48 (35.52)    10:22.36 (34.88)    10:57.09 (34.73)    11:31.93 (34.84)
       12:06.45 (34.52)    12:41.33 (34.88)    13:16.53 (35.20)    13:51.33 (34.80)
       14:26.58 (35.25)    15:01.57 (34.99)    15:36.24 (34.67)    16:11.22 (34.98)
       16:44.92 (33.70)    17:19.26 (34.34)    17:53.23 (33.97)    18:27.32 (34.09)
       18:58.45 (31.13)
  4 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ    20:03.99   19:36.08        
                  28.87     1:01.45 (32.58)     1:35.06 (33.61)     2:08.54 (33.48)
        2:42.06 (33.52)     3:15.91 (33.85)     3:50.88 (34.97)     4:25.78 (34.90)
        5:00.64 (34.86)     5:35.88 (35.24)     6:11.06 (35.18)     6:47.39 (36.33)
        7:23.48 (36.09)     7:59.17 (35.69)     8:35.48 (36.31)     9:11.25 (35.77)
        9:47.10 (35.85)    10:22.78 (35.68)    10:59.41 (36.63)    11:35.81 (36.40)
       12:12.55 (36.74)    12:49.61 (37.06)    13:26.38 (36.77)    14:02.89 (36.51)
       14:39.88 (36.99)    15:17.29 (37.41)    15:54.97 (37.68)    16:31.81 (36.84)
       17:09.21 (37.40)    17:46.62 (37.41)    18:24.01 (37.39)    19:00.47 (36.46)
       19:36.08 (35.61)
  5 Erdley, DJ J        14 CSD-MR              19:47.49   20:01.00        
                  30.41     1:05.44 (35.03)     1:42.02 (36.58)     2:18.54 (36.52)
        2:54.79 (36.25)     3:31.29 (36.50)     4:09.65 (38.36)     4:46.61 (36.96)
        5:24.48 (37.87)     6:01.58 (37.10)     6:36.49 (34.91)     7:13.27 (36.78)
        7:49.30 (36.03)     8:26.90 (37.60)     9:04.25 (37.35)     9:40.98 (36.73)
       10:16.76 (35.78)    10:53.71 (36.95)    11:30.73 (37.02)    12:07.45 (36.72)
       12:45.28 (37.83)    13:21.93 (36.65)    13:57.78 (35.85)    14:35.10 (37.32)
       15:11.50 (36.40)    15:49.57 (38.07)    16:26.65 (37.08)    17:03.97 (37.32)
       17:40.31 (36.34)    18:17.63 (37.32)    18:54.01 (36.38)    19:28.43 (34.42)
       20:01.00 (32.57)
  6 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ    21:46.91   21:24.57        
                  33.37     1:10.16 (36.79)     1:47.69 (37.53)     2:26.81 (39.12)
        3:05.56 (38.75)     3:44.69 (39.13)     4:24.02 (39.33)     5:03.22 (39.20)
        5:42.54 (39.32)     6:21.22 (38.68)     7:00.17 (38.95)     7:39.65 (39.48)
        8:18.89 (39.24)     8:58.03 (39.14)     9:37.52 (39.49)    10:16.95 (39.43)
       10:56.66 (39.71)    11:36.50 (39.84)    12:16.29 (39.79)    12:56.05 (39.76)
       13:35.42 (39.37)    14:15.18 (39.76)    14:54.53 (39.35)    15:34.22 (39.69)
       16:13.97 (39.75)    16:53.34 (39.37)    17:32.65 (39.31)    18:12.05 (39.40)
       18:51.47 (39.42)    19:30.93 (39.46)    20:10.16 (39.23)    20:48.64 (38.48)
       21:24.57 (35.93)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  NYSC Sectionals-NY
                22.49  VASC Sectionals-Virginia
                23.29  METS Senior Mets
                23.49  ZQ Zone Quals
                23.79  JO Junior Olympics
                25.19  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR      22.18      21.98 NYSC   
  2 Bradnock, Reggie N  16 COND-MR                23.22      23.58 JO     
  3 Hymowitz, Josh M    18 Middies-MR             23.04      23.86 SILV   
  4 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR      23.48      23.98 SILV   
  5 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ       23.88      24.05 SILV   
  6 Cordero, Justin K   16 KB Makos-MR            23.90      24.22 SILV   
  7 Kishinevskiy, Matt  15 COND-MR                23.41      24.23 SILV   
  8 Einsidler, Teddy A  15 COND-MR                24.60      24.35 SILV   
  9 Ranieri III, Carl   14 COND-MR                24.81      25.14 SILV   
  9 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR                 24.90      25.14 SILV   
 11 Martinez, Jesse J   15 COND-MR                25.50      25.15 SILV   
 12 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      25.79      25.46        
 13 Gross, Joe M        16 Unattached Cond-MR     25.37      25.61        
 14 Nam, Bohyun D       15 COND-MR                25.22      25.68        
 15 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ       26.03      25.86        
 16 Galeano Jr., Robby  13 CSD-MR                 26.57      26.15        
 17 Munoz, Guillermo A  16 Barracudas-MR          29.10      26.18        
 18 Lewis, Aedan M      13 CPAC-CT                26.58      26.53        
 19 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR      25.87      26.79        
 20 Fay, Timothy A      15 Rivertown Rays-MR      26.64      26.89        
 21 Clisham, Patrick C  13 CPAC-CT                26.47      27.02        
 22 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR     26.93      27.24        
 23 Andjelic, Lazar     13 COND-MR                27.00      27.26        
 24 Knapp, Dean A       16 Barracudas-MR          27.96      28.07        
 25 O'Gorman, Ciaran M  12 CSD-MR                 28.79      30.09        
 26 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ       29.51      30.33        
 27 Luhrs, Derek G      13 CSD-MR                 31.42      30.83        
 28 Kuriako, Alex C     15 COND-MR                29.00      30.94        
 29 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ       30.71      30.96        
 30 Taboadela, Victor   12 Morris County-NJ       32.90      32.73        
 31 Nudell, Isaack A    16 KB Makos-MR            34.09      34.09        
 32 Domanico, Ethan D   10 CSD-MR                 33.95      39.15        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  NYSC Sectionals-NY
              1:46.49  VASC Sectionals-Virginia
              1:49.99  METS Senior Mets
              1:53.49  ZQ Zone Quals
              1:53.99  JO Junior Olympics
              1:55.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachar, Amit        16 COND-MR              1:50.66    1:51.04 ZQ     
                  25.28       53.15 (27.87)     1:22.15 (29.00)     1:51.04 (28.89)
  2 Kishinevskiy, Matt  15 COND-MR              1:54.07    1:55.19 SILV   
                  25.83       55.01 (29.18)     1:25.30 (30.29)     1:55.19 (29.89)
  3 Bradnock, Reggie N  16 COND-MR              1:56.75    1:58.33        
                  26.62       55.36 (28.74)     1:26.08 (30.72)     1:58.33 (32.25)
  4 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:00.41    1:59.98        
                  25.99       56.75 (30.76)     1:28.56 (31.81)     1:59.98 (31.42)
  5 Nam, Bohyun D       15 COND-MR              2:04.13    2:01.75        
                  28.89       59.93 (31.04)     1:31.56 (31.63)     2:01.75 (30.19)
  6 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ     2:02.96    2:01.82        
                  27.89       58.90 (31.01)     1:30.86 (31.96)     2:01.82 (30.96)
  7 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    2:03.21    2:02.26        
                  27.50       58.20 (30.70)     1:30.41 (32.21)     2:02.26 (31.85)
  8 Einsidler, Teddy A  15 COND-MR              2:05.00    2:02.48        
                  27.44       58.90 (31.46)     1:31.50 (32.60)     2:02.48 (30.98)
  9 Hymowitz, Josh M    18 Middies-MR           1:51.18    2:03.29        
                  27.39       58.93 (31.54)     1:32.19 (33.26)     2:03.29 (31.10)
 10 Sokolski, Misha V   15 Middies-MR           2:03.53    2:03.41        
                  28.74     1:00.28 (31.54)     1:33.09 (32.81)     2:03.41 (30.32)
 11 Spears, Michael L   15 COND-MR              2:10.94    2:03.57        
                  27.39       58.90 (31.51)     1:32.53 (33.63)     2:03.57 (31.04)
 12 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:07.18    2:03.83        
                  27.49       58.52 (31.03)     1:31.42 (32.90)     2:03.83 (32.41)
 13 Bachar, Tomer       15 COND-MR              1:54.62    2:04.03        
                  27.95       59.50 (31.55)     1:32.82 (33.32)     2:04.03 (31.21)
 14 Fay, Timothy A      15 Rivertown Rays-MR    2:04.28    2:04.41        
                  28.54       59.94 (31.40)     1:32.62 (32.68)     2:04.41 (31.79)
 15 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR           2:04.77    2:05.56        
                  28.80     1:01.17 (32.37)     1:33.65 (32.48)     2:05.56 (31.91)
 16 Jones, Garrett S    15 Morris County-NJ     2:06.16    2:05.99        
                  29.34     1:01.54 (32.20)     1:34.32 (32.78)     2:05.99 (31.67)
 17 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR               2:00.63    2:06.32        
                  27.39       58.04 (30.65)     1:32.59 (34.55)     2:06.32 (33.73)
 18 Martinez, Jesse J   15 COND-MR              2:06.62    2:07.32        
                  29.19     1:02.59 (33.40)     1:36.38 (33.79)     2:07.32 (30.94)
 19 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:02.72    2:10.70        
                  28.16     1:00.79 (32.63)     1:36.45 (35.66)     2:10.70 (34.25)
 20 Lewis, Aedan M      13 CPAC-CT              2:04.11    2:10.74        
                  29.15     1:02.26 (33.11)     1:36.76 (34.50)     2:10.74 (33.98)
 21 Golovin, Samuel J   12 COND-MR              2:09.41    2:13.02        
                  30.27     1:04.59 (34.32)     1:39.86 (35.27)     2:13.02 (33.16)
 22 Munoz, Guillermo A  16 Barracudas-MR        2:15.20    2:13.89        
                  30.15                             1:03.44 ( )                    
            1:39.14 ( )     2:13.89 (34.75)                                        
 23 Andjelic, Lazar     13 COND-MR              2:14.01    2:14.23        
                  30.17     1:04.78 (34.61)     1:39.87 (35.09)     2:14.23 (34.36)
 24 Galeano Jr., Robby  13 CSD-MR               2:17.06    2:14.42        
                  30.43                             1:05.28 ( )                    
            1:41.22 ( )     2:14.42 (33.20)                                        
 25 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ     2:20.49    2:25.99        
                  33.20                             1:10.90 ( )                    
            1:49.20 ( )     2:25.99 (36.79)                                        
 26 Kuriako, Alex C     15 COND-MR              2:20.00    2:33.19        
 27 Luhrs, Derek G      13 CSD-MR               2:28.87    2:36.49        
                  34.80                             1:15.20 ( )                    
            1:57.09 ( )     2:36.49 (39.40)                                        
 28 Domanico, Ethan D   10 CSD-MR               2:59.71    2:52.38        
                  37.82                             1:23.06 ( )                    
            2:10.04 ( )     2:52.38 (42.34)                                        
 29 Nudell, Isaack A    16 KB Makos-MR          3:06.42    2:56.75        
                  40.20                             1:25.48 ( )                    
            2:12.71 ( )     2:56.75 (44.04)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  NYSC Sectionals-NY
              1:59.39  VASC Sectionals-Virginia
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:09.99  ZQ Zone Quals
              2:10.99  JO Junior Olympics
              2:16.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ     2:11.20    2:05.69 ZQ     
                  28.46     1:00.33 (31.87)     1:33.78 (33.45)     2:05.69 (31.91)
  2 Bradnock, Reggie N  16 COND-MR              2:06.22    2:05.83 ZQ     
                  28.22       59.31 (31.09)     1:32.01 (32.70)     2:05.83 (33.82)
  3 Bachar, Tomer       15 COND-MR              2:05.98    2:13.21 SILV   
                  31.12     1:04.23 (33.11)     1:38.60 (34.37)     2:13.21 (34.61)
  4 Einsidler, Teddy A  15 COND-MR              2:27.05    2:13.95 SILV   
                  30.83     1:05.13 (34.30)     1:40.51 (35.38)     2:13.95 (33.44)
  5 Jones, Garrett S    15 Morris County-NJ     2:21.58    2:16.86 SILV   
                  31.73     1:06.13 (34.40)     1:41.72 (35.59)     2:16.86 (35.14)
  6 Buckland, Grant A   16 Silver Streaks-MR    2:16.98    2:18.13        
                  31.26     1:04.95 (33.69)     1:41.58 (36.63)     2:18.13 (36.55)
  7 Fay, Timothy A      15 Rivertown Rays-MR    2:20.81    2:19.82        
                  33.38     1:09.05 (35.67)     1:44.87 (35.82)     2:19.82 (34.95)
  8 Kessler, Matthew N  16 CSD-MR               2:21.07    2:19.97        
                  34.37     1:09.41 (35.04)     1:45.10 (35.69)     2:19.97 (34.87)
  9 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    2:20.58    2:20.41        
                  32.43     1:08.14 (35.71)     1:45.05 (36.91)     2:20.41 (35.36)
 10 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   2:27.50    2:23.43        
                  33.69     1:09.85 (36.16)     1:47.07 (37.22)     2:23.43 (36.36)
 11 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ     2:17.46    2:23.71        
                  33.31     1:09.07 (35.76)     1:46.58 (37.51)     2:23.71 (37.13)
 12 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:21.97    2:24.32        
                  32.39     1:09.90 (37.51)     1:47.22 (37.32)     2:24.32 (37.10)
 13 Andjelic, Lazar     13 COND-MR              2:27.44    2:25.20        
                  34.18     1:11.46 (37.28)     1:49.30 (37.84)     2:25.20 (35.90)
 14 Chen, Jonathan E    11 Morris County-NJ     2:25.49    2:25.72        
                  34.36     1:11.38 (37.02)     1:49.19 (37.81)     2:25.72 (36.53)
 15 Oehmler, Jackson L  11 CPAC-CT              2:50.13    2:25.76        
                  33.75     1:11.75 (38.00)     1:49.14 (37.39)     2:25.76 (36.62)
 16 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR           2:23.55    2:25.81        
                  33.66     1:10.45 (36.79)     1:48.23 (37.78)     2:25.81 (37.58)
 17 Sokolski, Misha V   15 Middies-MR           2:25.04    2:28.66        
                  34.35     1:11.87 (37.52)     1:50.60 (38.73)     2:28.66 (38.06)
 18 Ma, Jeffrey Z       12 COND-MR              2:45.00    2:29.17        
                  35.10     1:13.35 (38.25)     1:51.82 (38.47)     2:29.17 (37.35)
 19 Clisham, Patrick C  13 CPAC-CT              2:34.62    2:31.97        
                  36.06     1:14.81 (38.75)     1:54.00 (39.19)     2:31.97 (37.97)
 20 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ     2:39.49    2:34.46        
                  34.82     1:14.03 (39.21)     1:54.68 (40.65)     2:34.46 (39.78)
 21 Galeano Jr., Robby  13 CSD-MR                    NT    2:35.24        
                  35.60     1:14.93 (39.33)     1:55.44 (40.51)     2:35.24 (39.80)
 22 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ     2:48.61    2:35.55        
                  36.20     1:15.50 (39.30)     1:55.99 (40.49)     2:35.55 (39.56)
 23 Rieger, Robby J     13 Morris County-NJ     2:33.79    2:36.03        
                  37.67     1:17.77 (40.10)     1:57.88 (40.11)     2:36.03 (38.15)
 24 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ     2:47.03    2:36.29        
                  36.83     1:16.85 (40.02)     1:58.09 (41.24)     2:36.29 (38.20)
 25 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ     2:45.05    2:46.87        
                  40.46     1:23.05 (42.59)     2:05.46 (42.41)     2:46.87 (41.41)
 26 Shieh, Sterling R   11 Morris County-NJ     2:57.94    2:53.78        
                  40.16     1:24.72 (44.56)     2:09.68 (44.96)     2:53.78 (44.10)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  NYSC Sectionals-NY
              1:02.19  VASC Sectionals-Virginia
              1:04.49  METS Senior Mets
              1:06.49  ZQ Zone Quals
              1:06.49  JO Junior Olympics
              1:10.89  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gross, Joe M        16 Unattached Cond-MR   1:05.90    1:03.29 METS   
                  30.27     1:03.29 (33.02)                                        
  2 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ     1:08.49    1:08.09 SILV   
                  31.65     1:08.09 (36.44)                                        
  3 Jones, Garrett S    15 Morris County-NJ     1:10.61    1:09.46 SILV   
                  32.79     1:09.46 (36.67)                                        
  4 Klein, Simon        18 Silver Streaks-MR    1:07.00    1:09.74 SILV   
                  32.62     1:09.74 (37.12)                                        
  5 Spears, Michael L   15 COND-MR              1:17.02    1:13.52        
                  35.54     1:13.52 (37.98)                                        
  6 Nam, Bohyun D       15 COND-MR              1:12.52    1:13.67        
                  35.10     1:13.67 (38.57)                                        
  7 Wong, Aaron         15 Silver Streaks-MR    1:13.56    1:14.21        
                  35.36     1:14.21 (38.85)                                        
  8 Munoz, Guillermo A  16 Barracudas-MR        1:19.02    1:15.34        
                  35.14     1:15.34 (40.20)                                        
  9 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   1:14.34    1:15.46        
                  34.20     1:15.46 (41.26)                                        
 10 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR   1:13.45    1:15.75        
                  36.02     1:15.75 (39.73)                                        
 11 Macaluso, James T   15 Silver Streaks-MR    1:13.35    1:15.96        
                  35.53     1:15.96 (40.43)                                        
 12 Hymowitz, Josh M    18 Middies-MR           1:15.00    1:19.46        
                  37.07     1:19.46 (42.39)                                        
 13 Ranieri III, Carl   14 COND-MR              1:17.37    1:19.92        
                  37.83     1:19.92 (42.09)                                        
 14 Knapp, Dean A       16 Barracudas-MR        1:18.52    1:21.07        
                  37.72     1:21.07 (43.35)                                        
 15 Luhrs, Derek G      13 CSD-MR               1:26.37    1:26.88        
                  40.08     1:26.88 (46.80)                                        
 16 Kuriako, Alex C     15 COND-MR              1:33.00    1:29.19        
                  43.39     1:29.19 (45.80)                                        
 17 Shieh, Sterling R   11 Morris County-NJ          NT    1:35.99        
                  45.91     1:35.99 (50.08)                                        
 18 Domanico, Ethan D   10 CSD-MR               1:50.00    1:52.91        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  NYSC Sectionals-NY
              2:01.49  VASC Sectionals-Virginia
              2:05.99  METS Senior Mets
              2:12.49  JO Junior Olympics
              2:12.49  ZQ Zone Quals
              2:24.99  SILV Silver Champs
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachar, Amit        16 COND-MR              2:06.48    2:08.97 JO     
                  26.49       57.52 (31.03)     1:31.13 (33.61)     2:08.97 (37.84)
  2 Gross, Joe M        16 Unattached Cond-MR   2:20.00    2:18.33 SILV   
                  29.66     1:04.23 (34.57)     1:40.51 (36.28)     2:18.33 (37.82)
  3 Sokolski, Misha V   15 Middies-MR           2:18.74    2:25.12        
                  30.99     1:08.85 (37.86)     1:47.35 (38.50)     2:25.12 (37.77)
  4 Clisham, Patrick C  13 CPAC-CT              2:47.35    2:27.60        
                  32.86     1:11.15 (38.29)     1:50.05 (38.90)     2:27.60 (37.55)
  5 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR   2:33.95    2:28.07        
                  32.26     1:10.36 (38.10)     1:49.46 (39.10)     2:28.07 (38.61)
  6 Ranieri III, Carl   14 COND-MR              2:37.55    2:29.79        
                  32.71     1:11.57 (38.86)     1:51.38 (39.81)     2:29.79 (38.41)
  7 Martinez, Jesse J   15 COND-MR              2:37.58    2:32.36        
                  30.90     1:08.60 (37.70)     1:50.63 (42.03)     2:32.36 (41.73)
  8 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR           2:30.00    2:34.51        
                  32.99     1:11.27 (38.28)     1:52.50 (41.23)     2:34.51 (42.01)
  9 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR   2:39.50    2:35.33        
                  33.98     1:13.72 (39.74)     1:56.15 (42.43)     2:35.33 (39.18)
 10 Sorensen, Noah T    12 CPAC-CT              2:56.78    3:02.58        
                  36.84     1:22.96 (46.12)     2:12.73 (49.77)     3:02.58 (49.85)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cordero, Justin K   16 KB Makos-MR               NT      24.42        
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR         NT      25.04        
  3 Ranieri III, Carl   14 COND-MR                   NT      25.73        
  4 Golovin, Samuel J   12 COND-MR                   NT      27.28        
  5 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR         NT      27.44        
  6 Dino, Jacob V       12 Morris County-NJ          NT      28.42        
  7 Mungroo, Melissa R  11 COND-MR                   NT      28.57        
  8 Marzano, Haleigh M  12 COND-MR                   NT      28.83        
  9 Zitomer, Josh S     12 Morris County-NJ          NT      28.97        
 10 Lopez, Ayla R       11 Morris County-NJ          NT      29.52        
 11 Gonzalez, Solice A  12 KB Makos-MR               NT      29.96        
 12 Bushell, Claire G   11 Flying Dolphins-MR        NT      30.19        
 13 Block, Isabella L   11 COND-MR                   NT      31.16        
 14 Sharpe, Najashi R   12 KB Makos-MR               NT      31.31        
 15 Block, Alexandra V  11 COND-MR                   NT      31.49        
 16 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR         NT      31.60        
 17 Morena, Matt E      11 Morris County-NJ          NT      31.73        
 18 Lynch, Dana E       11 Barracudas-MR             NT      32.19        
 19 Orlando, Louis A    11 COND-MR                   NT      32.21        
 20 Myrianthopoulos, V  12 LIAC-MR                   NT      33.01        
 21 Bialik, Richie G    12 COND-MR                   NT      36.52        
 22 Fourie, Arisa       12 COND-MR                   NT      36.60        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Amico, Nicole M   13 COND-MR                   NT      28.12        
  2 Campanile, Angelin  13 Middies-MR             29.00      29.33        
  3 Blackstock, Esme J  10 Flying Dolphins-MR        NT      31.18        
  4 Webber, Annie F     10 Morris County-NJ          NT      31.34        
  5 Fourie, Danae *     10 COND-MR                   NT      52.54        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael V   14 Rivertown Rays-MR      54.00      53.47        
                  25.75       53.47 (27.72)                                        
  2 O'Reilly, Joseph F  14 Morris County-NJ          NT      54.82        
                  26.24       54.82 (28.58)                                        
  3 O'Malley, Peter J   14 COND-MR                55.00      55.20        
                  26.47       55.20 (28.73)                                        
  4 Freeman, Cassie N   14 COND-MR                58.79      56.85        
                  27.26       56.85 (29.59)                                        
  5 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR    1:08.00    1:08.31        
                  32.32     1:08.31 (35.99)                                        
  6 Miller, Grace E     10 Morris County-NJ          NT    1:10.56        
                  33.84     1:10.56 (36.72)                                        
  7 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.24        
                  33.58     1:11.24 (37.66)                                        
  8 Katevatis, Zoe R    10 LIAC-MR              1:12.00    1:12.56        
                  34.44     1:12.56 (38.12)                                        
  9 Dino, Brian E       10 Morris County-NJ          NT    1:13.72        
                  35.05     1:13.72 (38.67)                                        
 10 Epstein, Brian J    10 LIAC-MR              1:19.60    1:20.49        
                  37.60     1:20.49 (42.89)                                        
 11 Walters, Tyler A    10 LIAC-MR              1:19.30    1:21.81        
                  38.36     1:21.81 (43.45)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR         NT      56.15        
                  26.59       56.15 (29.56)                                        
  2 Kim, Courtney       12 COND-MR                   NT    1:01.13        
                  29.55     1:01.13 (31.58)                                        
  3 McDonald, Tyler D   12 Morris County-NJ          NT    1:01.20        
                  29.70     1:01.20 (31.50)                                        
  4 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR         NT    1:01.43        
                  29.21     1:01.43 (32.22)                                        
  5 O'Loughlin, Devon   12 COND-MR                   NT    1:10.34        
                  33.58     1:10.34 (36.76)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adorable, Katie R   13 COND-MR                   NT    2:13.84        
                  29.73     1:03.78 (34.05)     1:39.04 (35.26)     2:13.84 (34.80)
  2 Gellineau, Briana   10 LIAC-MR              2:29.54    2:30.61        
                  35.71     1:13.68 (37.97)     1:53.25 (39.57)     2:30.61 (37.36)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Crowe, Zack H       11 Morris County-NJ          NT      33.14        
  1 Doherty, Sean P     12 COND-MR                   NT      33.14        
  3 Sabile, Wynnum P    12 COND-MR                   NT      33.75        
  4 Dwyer, Jimmy C      12 COND-MR                   NT      33.78        
  5 Kantar, Kevin F     12 COND-MR                   NT      34.02        
  6 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR        NT      34.47        
  7 Massuet, Adrian     11 Morris County-NJ          NT      35.20        
  8 Shopovick, Olivia   12 Middies-MR                NT      36.30        
  9 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR         NT      37.81        
 10 Bourkab, Jordan W   11 COND-MR                   NT      38.15        
 11 Patterson, Erin M   12 Middies-MR                NT      38.25        
 12 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ          NT      38.44        
 13 Nicoloso, Maria L   11 Morris County-NJ          NT      39.88        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Ella R       10 Flying Dolphins-MR        NT      37.54        
  2 Crimi, Patrick C    10 COND-MR                   NT      38.09        
  3 Shopovick, Sophia    9 Middies-MR             42.00      42.10        
  4 Toback, Miranda P    8 LIAC-MR                43.06      42.43        
  5 Victor, Melanie     10 Flying Dolphins-MR        NT      42.46        
  6 Schatz, Naomi H      9 Flying Dolphins-MR        NT      45.05        
  7 Lipton, Matthew      8 Flying Dolphins-MR        NT      45.91        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR         NT    1:05.90        
                  31.97     1:05.90 (33.93)                                        
  2 Webber, Molly M      8 Morris County-NJ          NT    1:26.96        
                  41.34     1:26.96 (45.62)                                        
  3 Caamano, Angeline    9 LIAC-MR              1:24.00    1:27.79        
                  42.48     1:27.79 (45.31)                                        
  4 Curry, Ava E         9 Morris County-NJ          NT    1:32.35        
                  44.26     1:32.35 (48.09)                                        
  5 Porges, David r     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.90        
                  48.87     1:39.90 (51.03)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marciano, Vinny T   11 Morris County-NJ          NT      57.70        
                  28.41       57.70 (29.29)                                        
  2 Taboadela, Anthony  17 Morris County-NJ          NT      59.27        
                  28.58       59.27 (30.69)                                        
  3 Damsky, Abigail     16 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.87        
                  32.13     1:06.87 (34.74)                                        
  4 Raciti, Krista M    15 COND-MR                   NT    1:07.23        
                  31.53     1:07.23 (35.70)                                        
  5 Anacker, Boomie I   13 COND-MR                   NT    1:10.55        
                  34.53     1:10.55 (36.02)                                        
  6 Blum, Madison J     11 Barracudas-MR             NT    1:19.55        
                  39.10     1:19.55 (40.45)                                        
  7 Daniel, Alexis      12 Middies-MR                NT    1:22.19        
                  40.23     1:22.19 (41.96)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Shannon P  15 COND-MR                   NT    1:05.03        
                  31.83     1:05.03 (33.20)                                        
  2 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.97        
                  32.55     1:08.97 (36.42)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR         NT    2:24.07        
                  33.53     1:09.73 (36.20)     1:47.48 (37.75)     2:24.07 (36.59)
  2 French, Devon J     12 Flying Dolphins-MR        NT    2:25.58        
                  34.79     1:11.14 (36.35)     1:48.84 (37.70)     2:25.58 (36.74)
  3 Gross, Faith J      12 Unattached Cond-MR        NT    2:36.83        
                  37.39     1:17.06 (39.67)     1:57.34 (40.28)     2:36.83 (39.49)
  4 Curry, Owen R       11 Morris County-NJ          NT    2:45.42        
                  38.45     1:21.62 (43.17)     2:04.08 (42.46)     2:45.42 (41.34)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lourenco, Matthew   10 Middies-MR             38.00      39.16        
  2 Albanese, Blake C   10 Barracudas-MR             NT      42.61        
  3 Zhou, Katherine     10 COND-MR                43.00      43.46        
  4 Kern, Margo M        9 LIAC-MR                   NT      45.80        
  5 Blair, Thomas        8 Morris County-NJ          NT      49.29        
  6 Kamor, Adriana T     9 LIAC-MR                50.00      49.95        
  7 Ascolese, Jenna R   10 Morris County-NJ          NT      51.50        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinto, Aidan L      12 Morris County-NJ          NT      37.56        
  2 Evangelista, Ryan   11 COND-MR                   NT      37.58        
  3 Mackin, Sophie F    12 Flying Dolphins-MR        NT      38.19        
  4 Zhang, Deborah Y    11 Middies-MR                NT      39.32        
  5 Orlando, Louis A    11 COND-MR                   NT      43.50        
  6 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR               NT      43.98        
  7 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT      45.17        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaspard, Chad A     10 LIAC-MR              1:48.43    1:46.34        
                  49.13     1:46.34 (57.21)                                        
  2 Lopez, Mia R         9 Morris County-NJ          NT    1:52.83        
                  52.92     1:52.83 (59.91)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vondrak, Ben S      14 CSD-MR               2:41.00    2:43.77        
                  35.24     1:17.13 (41.89)     2:01.05 (43.92)     2:43.77 (42.72)
  2 Kohler, Daniel P    14 COND-MR              2:56.00    2:50.37        
                  38.46     1:21.31 (42.85)     2:06.16 (44.85)     2:50.37 (44.21)
  3 Shallcross, Ashlyn  13 Morris County-NJ          NT    2:51.67        
                  39.48     1:23.79 (44.31)     2:07.23 (43.44)     2:51.67 (44.44)
  4 Drew, Sami B        13 Middies-MR                NT    2:56.65        
                  40.48     1:26.14 (45.66)     2:12.10 (45.96)     2:56.65 (44.55)
  5 Erdley, DJ J        14 CSD-MR               2:58.00    3:09.50        
                  41.69     1:31.24 (49.55)     2:20.34 (49.10)     3:09.50 (49.16)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M    14 Flying Dolphins-MR        NT    2:38.74        
                  36.22     1:16.62 (40.40)     1:57.79 (41.17)     2:38.74 (40.95)
  2 Kahn, Alec P        13 Flying Dolphins-MR        NT    2:40.25        
                  36.24     1:16.51 (40.27)     1:57.58 (41.07)     2:40.25 (42.67)
  3 Weiss, Emily N      11 Flying Dolphins-MR        NT    2:43.06        
                  37.14     1:18.44 (41.30)     2:00.96 (42.52)     2:43.06 (42.10)
  4 Lipton, Evan N      12 Flying Dolphins-MR        NT    3:01.17        
                  40.90     1:27.48 (46.58)     2:15.10 (47.62)     3:01.17 (46.07)
  5 Staffin, Tyler M    16 Middies-MR                NT    3:02.85        
                  40.28     1:25.82 (45.54)     2:14.23 (48.41)     3:02.85 (48.62)
  6 Steere, Shelby E    15 Morris County-NJ          NT    3:07.42        
                  42.64     1:30.38 (47.74)     2:19.13 (48.75)     3:07.42 (48.29)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Porges, Dylan R     12 Flying Dolphins-MR        NT      30.81        
  2 Schatz, Dana L      12 Flying Dolphins-MR        NT      31.27        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Victoria   10 LIAC-MR                46.00      41.53        
  2 Sivasankaran, Dhan  10 LIAC-MR                46.00      45.30        
  3 Radford, Tess E      8 Flying Dolphins-MR        NT      46.49        
  4 Elsasser, Caitlin    9 LIAC-MR                44.70      47.96        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly D   13 COND-MR              1:05.53    1:05.09        
                  30.22     1:05.09 (34.87)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fennell, Emily A    13 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.79        
                  31.64     1:07.79 (36.15)                                        
  2 Badick, Mackenzie   15 COND-MR                   NT    1:08.31        
                  31.94     1:08.31 (36.37)                                        
  3 Yanos, Athan J      11 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.99        
                  41.63     1:30.99 (49.36)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pedone, Jessica N   12 LIAC-MR                   NT    1:19.40        
                  35.40     1:19.40 (44.00)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicoloso, Jeremiah  14 Morris County-NJ          NT    2:18.95        
                  29.03     1:05.51 (36.48)     1:47.20 (41.69)     2:18.95 (31.75)
  2 Archer, Ally J      16 COND-MR                   NT    2:35.95        
                  36.14     1:15.67 (39.53)     2:02.16 (46.49)     2:35.95 (33.79)
  3 Stiles, Juliann A   12 Morris County-NJ          NT    2:36.88        
                  34.28     1:14.82 (40.54)     2:04.63 (49.81)     2:36.88 (32.25)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stiles, Michael R   14 Morris County-NJ          NT    2:14.66        
                  29.57     1:05.11 (35.54)     1:43.33 (38.22)     2:14.66 (31.33)
  2 Dottinger, Matt C   14 Morris County-NJ          NT    2:15.32        
                  30.81     1:02.93 (32.12)     1:45.24 (42.31)     2:15.32 (30.08)
  3 Ridge, Liam M       14 COND-MR                   NT    2:32.74        
                  34.59     1:13.83 (39.24)     1:58.66 (44.83)     2:32.74 (34.08)
  4 Pearce, Stephen P   10 Rivertown Rays-MR    2:46.05    2:48.45        
                  38.81     1:21.30 (42.49)     2:09.77 (48.47)     2:48.45 (38.68)
  5 Tung, Nicholas       9 LIAC-MR                   NT    3:09.49        
                  44.24     1:31.33 (47.09)     2:28.46 (57.13)     3:09.49 (41.03)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gu, Kevin           13 COND-MR                   NT    2:11.86        
                  29.70     1:03.34 (33.64)     1:41.52 (38.18)     2:11.86 (30.34)
  2 Lawson, Taylor S    15 COND-MR                   NT    2:23.57        
                  31.54     1:10.47 (38.93)     1:50.25 (39.78)     2:23.57 (33.32)