Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 3/25/2013 08:37 PM
          2013 MR Bronze Championship South - 3/22/2013 to 3/24/2013           
                              Sanction #: 130309                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Roth, Olena L             10 CSC-MR                 35.55      33.51 SILV   
  2 Deignan, Anna E           10 BBSC-MR                38.93      34.08 SILV   
  3 Chu, Sophia W             10 LIAC-MR                49.00      34.09 SILV   
  4 Harris, Angelina L        10 TVSC-MR                37.42      34.36 SILV   
  5 Eterno, Olivia J          10 HAA-MR                 35.86      34.82 SILV   
  6 Chu, Diana D              10 LIAC-MR                36.10      34.97 SILV   
  7 Wong, Lauren              10 LIAC-MR                38.18      35.18 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Thieke, Shannon E         10 BBSC-MR                35.31      35.24 BRNZ   
  2 Davis, Bella              10 LBA-MR                 37.34      35.29 BRNZ   
  3 Eng, Alina M              10 Farmingdale-MR         35.81      35.30 BRNZ   
  4 Ebenstein, Olivia M        9 TVSC-MR                36.75      35.38 BRNZ   
  5 Goldaber, Hannah I        10 LIAC-MR                36.40      35.60 BRNZ   
  6 Dhanikonda, Sriya          9 Tmsuffolk-MR           38.10      35.67 BRNZ   
  7 Sobhy, Sabina M           10 BBSC-MR                35.51      35.77 BRNZ   
  8 Prabhakaran, Akanksha     10 LIAC-MR                38.58      36.00 BRNZ   
  9 Ehlers, Kaitlyn R         10 TVSC-MR                37.15      36.06 BRNZ   
 10 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR           37.32      36.23 BRNZ   
 11 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR                36.97      36.51 BRNZ   
 11 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR           37.62      36.51 BRNZ   
 13 Falvey, Hanna M           10 IA-MR                  35.35      36.58 BRNZ   
 14 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                 36.79      36.66 BRNZ   
 15 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR                39.52      36.81 BRNZ   
 16 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           36.93      36.93 BRNZ   
 17 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR                37.15      37.12 BRNZ   
 18 Bolotova, Nicole *         9 IA-MR                  37.71      37.29 BRNZ   
 19 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR                 37.54      37.34 BRNZ   
 20 Lee, Marisa               10 Sachem-MR              37.00      37.42 BRNZ   
 21 Allen, Madeline B         10 LBA-MR                 38.16      37.45 BRNZ   
 22 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR                37.67      37.50 BRNZ   
 22 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR                38.88      37.50 BRNZ   
 24 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR                38.98      37.51 BRNZ   
 25 Mond, Jenna                9 TVSC-MR                35.74      37.63 BRNZ   
 26 Roll, Katherine S          9 LBA-MR                 39.78      37.82 BRNZ   
 27 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR           39.27      37.89 BRNZ   
 28 Horan, Brenna N            9 IA-MR                  38.40      37.94 BRNZ   
 29 Hoey, Onagh S              9 LBA-MR                 38.26      38.25 BRNZ   
 30 Wojciechowski, Natalia     9 LIND-MR                40.51      38.47 BRNZ   
 31 Londono, Isabela           9 IA-MR                  40.35      38.63 BRNZ   
 32 Balboa, Talula M          10 Tmsuffolk-MR           40.18      38.87 BRNZ   
 33 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR                38.09      38.99 BRNZ   
 34 Libohova, Anna             9 TVSC-MR                37.89      39.00 BRNZ   
 35 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR              36.99      39.06 BRNZ   
 36 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR           39.38      39.20 BRNZ   
 37 Brady, Kathryn A           9 IA-MR                  40.94      39.24 BRNZ   
 37 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR                41.02      39.24 BRNZ   
 39 Stroub, Mia R              9 WISC-MR                37.62      39.34 BRNZ   
 40 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                  40.27      39.44 BRNZ   
 41 Nakken, Lena               9 WISC-MR                37.86      39.71 BRNZ   
 42 Walker, Abigail E          9 TVSC-MR                39.24      39.74 BRNZ   
 43 Hwee, Kiele S             10 LIAC-MR                40.84      39.78 BRNZ   
 44 Wodicka, Shannon J        10 CSC-MR                 38.29      39.88 BRNZ   
 45 Slaney, Caroline          10 LIAC-MR                42.00      40.22 BRNZ   
 45 O'Malley, Kate E           9 WISC-MR                40.31      40.22 BRNZ   
 47 Saggio, Melekte J         10 TVSC-MR                39.17      40.44 BRNZ   
 48 Abel, Brigittel M         10 IA-MR                  40.33      40.47 BRNZ   
 49 Bacus, Maristella S       10 Tmsuffolk-MR           42.42      40.55 BRNZ   
 50 Cowell, Kayla             10 Sachem-MR              40.47      40.56 BRNZ   
 51 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR                43.58      40.81 BRNZ   
 52 Skala, Sarah M             9 WISC-MR                40.05      40.85 BRNZ   
 53 Clark, Leilah W            9 LIAC-MR                44.00      40.88 BRNZ   
 54 Farrell, Hope M            9 TVSC-MR                43.07      40.91 BRNZ   
 54 Stickelman, Kayla Marie   10 CSC-MR                 41.68      40.91 BRNZ   
 56 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR                41.39      41.30 BRNZ   
 57 Mei, Valerie M             9 Sachem-MR              50.42      41.59 BRNZ   
 58 Holler, Erin E            10 HAA-MR                 41.03      41.67 BRNZ   
 59 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR           40.55      41.78 BRNZ   
 60 Stahurski, Anna           10 CSC-MR                 44.72      41.98 BRNZ   
 61 Lee, Rachel               10 LIAC-MR                45.88      42.06 BRNZ   
 62 Sciano, Amanda             9 LBA-MR                 44.25      42.19 BRNZ   
 63 Somma, Angelina            9 LIAC-MR                51.18      42.37 BRNZ   
 64 Gupta, Eesha A            10 Sachem-MR              43.39      42.68 BRNZ   
 65 Ramos, Olivia H            9 Farmingdale-MR         45.82      42.75 BRNZ   
 66 Liu, Emily                10 LIAC-MR                44.65      42.95 BRNZ   
 67 Molinaro, Nicole T         9 CSC-MR                 44.71      43.25 BRNZ   
 68 Chen, Sophia               9 LIAC-MR                43.27      43.26 BRNZ   
 69 Fiore, Bella G             9 Sachem-MR              45.71      43.42 BRNZ   
 70 Gaudet, Isabelle M         9 LBA-MR                 43.66      43.48 BRNZ   
 71 McNamara, Jane             9 BBSC-MR                41.19      43.49 BRNZ   
 72 Farrell, Grace J          10 TVSC-MR                42.10      43.63 BRNZ   
 73 Aylward, Danielle          9 CSC-MR                 42.55      43.68 BRNZ   
 74 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR           43.02      43.93 BRNZ   
 75 Lagattolla, Kendyll J      9 IA-MR                  43.37      44.38 BRNZ   
 76 Schlesinger, Rachel J     10 CSC-MR                 44.18      44.61 BRNZ   
 77 Gallagher, Kaylee R       10 HAA-MR                 38.49      44.70 BRNZ   
 78 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR                 43.00      45.20 BRNZ   
 79 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR                45.05      45.40 BRNZ   
 80 Gaiser, Paige M            9 CSC-MR                 45.76      45.81 BRNZ   
 81 Sriramla, Samiksha        10 Sachem-MR              42.33      46.15 BRNZ   
 82 Marino, Gillian G         10 Tmsuffolk-MR           43.75      47.18 BRNZ   
 83 Edmonds, Gracie R         10 CSC-MR                 42.92      47.45 BRNZ   
 84 Bergin, Emily              9 LBA-MR                 49.12      47.66 BRNZ   
 85 Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR           50.16      48.52 BRNZ   
 86 Husch, Shannon E           9 TVSC-MR                45.71      48.82 BRNZ   
 87 Scott, Caitlin M           9 HAA-MR                 49.54      49.84 BRNZ   
 88 McBride, Olivia C          9 TVSC-MR                48.29      50.26 BRNZ   
 89 Das, Mili                  9 Sachem-MR              47.20      50.69 BRNZ   
 90 Torre, Samantha R         10 TVSC-MR                51.14      52.13 BRNZ   
 91 Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR           53.21      55.59 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Haberman, Ruby M           9 WISC-MR                40.35         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Cybulski, Brianna R       10 IA-MR                1:19.16                   
 51 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR               1:36.53                   
SILV - Division  
  1 Caamano, Angeline         10 LIAC-MR              1:18.74    1:14.91 SILV   
  2 Cybulski, Brianna R       10 IA-MR                1:19.16    1:15.77 SILV   
  3 Valdez, Matiana K         10 BBSC-MR              1:19.79    1:16.45 SILV   
  4 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR         1:24.94    1:17.36 SILV   
  5 Chu, Sophia W             10 LIAC-MR              1:44.00    1:17.84 SILV   
  6 Gamble, Kathryn L         10 Tmsuffolk-MR         1:20.90    1:17.93 SILV   
  7 Sobhy, Sabina M           10 BBSC-MR              1:20.70    1:18.11 SILV   
  8 Falvey, Hanna M           10 IA-MR                1:21.81    1:18.39 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Harris, Angelina L        10 TVSC-MR              1:25.14    1:20.10 BRNZ   
  2 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR              1:25.97    1:20.24 BRNZ   
  3 Farrell, Sarah Jean        9 Tmsuffolk-MR         1:20.64    1:20.31 BRNZ   
  4 Ehlers, Kaitlyn R         10 TVSC-MR              1:29.67    1:20.33 BRNZ   
  5 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR               1:20.22    1:20.69 BRNZ   
  6 Horan, Brenna N            9 IA-MR                1:31.74    1:21.16 BRNZ   
  7 Wozniak, Rachel G          9 LIAC-MR              1:23.58    1:21.72 BRNZ   
  8 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR         1:23.97    1:21.73 BRNZ   
  9 Mond, Jenna                9 TVSC-MR              1:30.44    1:21.85 BRNZ   
 10 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR              1:28.03    1:22.08 BRNZ   
 11 Wong, Lauren              10 LIAC-MR              1:23.85    1:22.20 BRNZ   
 12 Deignan, Anna E           10 BBSC-MR              1:24.60    1:22.33 BRNZ   
 13 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:23.05    1:22.62 BRNZ   
 14 Ebenstein, Olivia M        9 TVSC-MR              1:23.57    1:22.83 BRNZ   
 15 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR              1:29.57    1:23.23 BRNZ   
 16 Bourquin, Alyssa R        10 BBSC-MR              1:22.83    1:23.26 BRNZ   
 17 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR              1:26.01    1:23.40 BRNZ   
 18 Davis, Bella              10 LBA-MR               1:23.72    1:23.53 BRNZ   
 19 Prabhakaran, Akanksha     10 LIAC-MR              1:31.85    1:23.86 BRNZ   
 20 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              1:26.03    1:24.11 BRNZ   
 21 Lee, Marisa               10 Sachem-MR            1:38.75    1:24.70 BRNZ   
 22 Dhanikonda, Sriya          9 Tmsuffolk-MR         1:29.51    1:25.32 BRNZ   
 23 Bolotova, Nicole *         9 IA-MR                1:33.17    1:25.38 BRNZ   
 24 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR         1:23.41    1:25.47 BRNZ   
 25 Libohova, Anna             9 TVSC-MR              1:24.92    1:26.16 BRNZ   
 26 O'Hara, Kaila             10 CSC-MR               1:25.27    1:26.46 BRNZ   
 27 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              1:29.52    1:26.58 BRNZ   
 28 Walker, Abigail E          9 TVSC-MR              1:31.81    1:27.44 BRNZ   
 29 Londono, Isabela           9 IA-MR                1:33.19    1:27.45 BRNZ   
 29 Saggio, Melekte J         10 TVSC-MR              1:30.68    1:27.45 BRNZ   
 31 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR            1:31.89    1:28.19 BRNZ   
 32 Martino, Samantha L       10 LIAC-MR              1:33.41    1:29.08 BRNZ   
 33 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR               1:27.05    1:29.09 BRNZ   
 34 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR              1:26.10    1:29.12 BRNZ   
 35 Allen, Madeline B         10 LBA-MR               1:34.65    1:29.55 BRNZ   
 36 Stroub, Mia R              9 WISC-MR              1:32.18    1:29.77 BRNZ   
 37 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR         1:30.76    1:30.72 BRNZ   
 38 Skala, Sarah M             9 WISC-MR              1:29.65    1:31.04 BRNZ   
 39 Farrell, Hope M            9 TVSC-MR              1:39.44    1:31.14 BRNZ   
 40 Rowan, Paige V            10 LIND-MR              1:36.93    1:31.15 BRNZ   
 41 Bacus, Maristella S       10 Tmsuffolk-MR         1:37.13    1:31.17 BRNZ   
 42 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR              1:33.12    1:31.26 BRNZ   
 43 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                1:31.82    1:32.13 BRNZ   
 44 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR         1:36.88    1:32.58 BRNZ   
 45 Haberman, Ruby M           9 WISC-MR              1:37.98    1:32.93 BRNZ   
 46 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR         1:37.74    1:34.27 BRNZ   
 47 McNamara, Jane             9 BBSC-MR              1:33.27    1:34.89 BRNZ   
 48 Sciano, Amanda             9 LBA-MR               1:42.28    1:35.26 BRNZ   
 49 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR              1:35.96    1:36.20 BRNZ   
 50 Vickers, Julia K          10 CSC-MR               1:36.20    1:36.60 BRNZ   
 51 Ramos, Olivia H            9 Farmingdale-MR       1:49.08    1:37.56 BRNZ   
 52 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR               1:36.53    1:37.57 BRNZ   
 53 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR              1:41.32    1:37.61 BRNZ   
 54 Stahurski, Anna           10 CSC-MR               1:51.64    1:38.77 BRNZ   
 55 Edmonds, Gracie R         10 CSC-MR               1:36.07    1:39.66 BRNZ   
 56 Farrell, Grace J          10 TVSC-MR              1:42.89    1:39.82 BRNZ   
 57 Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR         1:52.32    1:40.99 BRNZ   
 58 Chen, Sophia               9 LIAC-MR              1:39.16    1:41.17 BRNZ   
 59 Gaiser, Paige M            9 CSC-MR               1:40.54    1:41.18 BRNZ   
 60 Gaudet, Isabelle M         9 LBA-MR               1:37.04    1:41.30 BRNZ   
 61 Liu, Emily                10 LIAC-MR              1:42.75    1:41.88 BRNZ   
 62 Shaw, Kate L               9 LIAC-MR              2:03.21    1:43.85 BRNZ   
 63 Molinaro, Nicole T         9 CSC-MR                    NT    1:45.15 BRNZ   
 64 Torre, Samantha R         10 TVSC-MR              2:03.76    1:50.70 BRNZ   
 65 Gillam, Isabella R        10 LBA-MR               1:46.40    1:51.27 BRNZ   
 66 McBride, Olivia C          9 TVSC-MR              1:46.89    1:51.89 BRNZ   
 67 Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR         2:01.51    1:55.21 BRNZ   
 68 Husch, Shannon E           9 TVSC-MR              1:48.45    1:58.87 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Bergin, Emily              9 LBA-MR               1:50.70         DQ        
 -- Nakken, Lena               9 WISC-MR              1:27.66         NS        
 -- Balboa, Talula M          10 Tmsuffolk-MR         1:31.48         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ramon, Amy Y              10 LBA-MR               2:51.91    2:44.30 SILV   
  2 Valdez, Matiana K         10 BBSC-MR              2:52.10    2:45.65 SILV   
  3 Eng, Alina M              10 Farmingdale-MR       2:50.09    2:45.92 SILV   
BRNZ - Division  
  1 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         2:55.89    2:51.35 BRNZ   
  2 Gamble, Kathryn L         10 Tmsuffolk-MR         2:52.08    2:52.16 BRNZ   
  3 Freedhand, Malia J        10 LBA-MR               3:01.16    2:52.44 BRNZ   
  4 Wozniak, Rachel G          9 LIAC-MR              3:02.62    2:53.41 BRNZ   
  5 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR              3:00.31    2:53.42 BRNZ   
  6 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              3:01.91    2:56.39 BRNZ   
  7 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR              3:00.43    2:56.65 BRNZ   
  8 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR         2:55.03    2:56.94 BRNZ   
  9 Chu, Diana D              10 LIAC-MR                   NT    2:58.21 BRNZ   
 10 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR              3:12.00    3:00.30 BRNZ   
 11 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR              3:09.31    3:01.06 BRNZ   
 12 Mond, Jenna                9 TVSC-MR              3:07.49    3:02.50 BRNZ   
 13 Libohova, Anna             9 TVSC-MR              3:07.63    3:05.93 BRNZ   
 14 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR         3:03.55    3:07.67 BRNZ   
 15 Ebenstein, Olivia M        9 TVSC-MR              3:04.18    3:08.08 BRNZ   
 16 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR              3:02.00    3:09.48 BRNZ   
 17 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR                   NT    3:10.84 BRNZ   
 18 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR            3:08.06    3:18.48 BRNZ   
 19 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR         3:31.42    3:18.89 BRNZ   
 20 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR              3:23.60    3:29.30 BRNZ   
 21 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR         3:30.46    3:30.46 BRNZ   
 22 Gaiser, Paige M            9 CSC-MR               3:45.18    3:46.70 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Catalan, Kimberly         10 LIAC-MR              2:49.69         NS        
 -- Liu, Emily                10 LIAC-MR              3:30.00         NS        
 -- Amato, Caroline           10 LIAC-MR              3:01.14         NS        
 -- Nowak, Nicole             10 LIAC-MR              3:10.00         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Roth, Olena L             10 CSC-MR                    NT      40.22 SILV   
  2 Ramon, Amy Y              10 LBA-MR                 44.50      41.56 SILV   
  3 Chu, Sophia W             10 LIAC-MR                55.00      41.61 SILV   
  4 Gamble, Kathryn L         10 Tmsuffolk-MR           44.07      41.87 SILV   
  5 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR           45.37      42.17 SILV   
  6 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                 42.95      42.18 SILV   
  7 Eng, Alina M              10 Farmingdale-MR         42.93      42.42 SILV   
  8 Pearce, Makayla E          9 LBA-MR                 46.79      42.51 SILV   
  9 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR           44.87      42.70 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Harris, Angelina L        10 TVSC-MR                45.13      43.04 BRNZ   
  2 Haberman, Ruby M           9 WISC-MR                44.98      43.10 BRNZ   
  3 Libohova, Anna             9 TVSC-MR                43.87      43.14 BRNZ   
  4 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           44.38      43.83 BRNZ   
  5 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR                43.32      43.88 BRNZ   
  6 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                  45.18      43.92 BRNZ   
  7 Lee, Marisa               10 Sachem-MR              43.91      44.26 BRNZ   
  8 Deignan, Anna E           10 BBSC-MR                44.08      44.56 BRNZ   
  9 Prabhakaran, Akanksha     10 LIAC-MR                44.55      44.60 BRNZ   
 10 Dhanikonda, Sriya          9 Tmsuffolk-MR           44.37      44.70 BRNZ   
 11 Bolotova, Nicole *         9 IA-MR                  46.60      44.77 BRNZ   
 12 O'Hara, Kaila             10 CSC-MR                 45.18      45.41 BRNZ   
 13 Gupta, Eesha A            10 Sachem-MR              47.74      45.46 BRNZ   
 14 Ebenstein, Olivia M        9 TVSC-MR                46.85      45.75 BRNZ   
 15 Davis, Bella              10 LBA-MR                 46.02      45.79 BRNZ   
 16 Mei, Valerie M             9 Sachem-MR              51.95      45.85 BRNZ   
 17 Cowell, Kayla             10 Sachem-MR              48.23      46.04 BRNZ   
 18 Saggio, Melekte J         10 TVSC-MR                48.92      46.18 BRNZ   
 19 McNamara, Jane             9 BBSC-MR                45.75      46.39 BRNZ   
 20 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR                44.92      46.56 BRNZ   
 21 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR                45.79      46.74 BRNZ   
 22 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR           51.78      46.91 BRNZ   
 23 Horan, Brenna N            9 IA-MR                  49.22      47.14 BRNZ   
 24 Bacus, Maristella S       10 Tmsuffolk-MR           53.96      47.29 BRNZ   
 25 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR                46.20      47.30 BRNZ   
 26 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR                47.96      47.39 BRNZ   
 27 Ehlers, Kaitlyn R         10 TVSC-MR                47.78      47.46 BRNZ   
 28 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR              44.09      47.49 BRNZ   
 29 Farrell, Hope M            9 TVSC-MR                49.96      47.72 BRNZ   
 30 Londono, Isabela           9 IA-MR                  48.49      48.07 BRNZ   
 31 Vickers, Julia K          10 CSC-MR                 51.67      48.26 BRNZ   
 32 Walker, Abigail E          9 TVSC-MR                51.96      48.72 BRNZ   
 33 Stahurski, Anna           10 CSC-MR                 52.73      48.73 BRNZ   
 34 Fiore, Bella G             9 Sachem-MR              52.68      48.87 BRNZ   
 35 Kipnis, Amanda T          10 LBA-MR                 49.90      49.02 BRNZ   
 36 Martino, Samantha L       10 LIAC-MR                48.15      49.30 BRNZ   
 37 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR           54.69      49.51 BRNZ   
 38 Riss, Molly A             10 Sachem-MR              54.75      49.62 BRNZ   
 39 Sciano, Amanda             9 LBA-MR                 53.82      49.86 BRNZ   
 40 Liu, Emily                10 LIAC-MR                48.11      49.87 BRNZ   
 41 Roll, Katherine S          9 LBA-MR                 57.67      49.98 BRNZ   
 42 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR                49.66      50.83 BRNZ   
 43 Chen, Sophia               9 LIAC-MR                50.69      50.90 BRNZ   
 44 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR           50.45      51.20 BRNZ   
 45 Shaw, Kate L               9 LIAC-MR                53.10      51.67 BRNZ   
 45 Farrell, Grace J          10 TVSC-MR                52.05      51.67 BRNZ   
 47 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR                49.85      52.20 BRNZ   
 48 McBride, Olivia C          9 TVSC-MR                53.00      52.46 BRNZ   
 49 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR                46.84      52.94 BRNZ   
 50 Stickelman, Kayla Marie   10 CSC-MR                    NT      53.46 BRNZ   
 51 Gillam, Isabella R        10 LBA-MR                 59.42      53.51 BRNZ   
 52 Ramos, Olivia H            9 Farmingdale-MR         56.59      53.91 BRNZ   
 53 Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR           54.16      54.21 BRNZ   
 54 Husch, Shannon E           9 TVSC-MR                53.28      54.26 BRNZ   
 55 Gaiser, Paige M            9 CSC-MR                 56.16      55.13 BRNZ   
 56 Torre, Samantha R         10 TVSC-MR              1:00.18      56.29 BRNZ   
 57 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR                 55.27      56.57 BRNZ   
 58 Sriramla, Samiksha        10 Sachem-MR              58.12      56.88 BRNZ   
 59 Bergin, Emily              9 LBA-MR               1:00.13      58.18 BRNZ   
 60 Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR         1:02.64    1:00.62 BRNZ   
 61 Das, Mili                  9 Sachem-MR              59.86    1:00.90 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Edmonds, Gracie R         10 CSC-MR                 56.79         DQ        
 -- Molinaro, Nicole T         9 CSC-MR                 49.81         DQ        
 -- Rowan, Paige V            10 LIND-MR                50.43         DQ        
 -- Balboa, Talula M          10 Tmsuffolk-MR           52.39         NS        
 -- Nakken, Lena               9 WISC-MR                44.95         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Roth, Olena L             10 CSC-MR                    NT    1:30.12 SILV   
  2 Eterno, Olivia J          10 HAA-MR               1:50.24    1:30.15 SILV   
  3 Chu, Diana D              10 LIAC-MR              1:40.48    1:30.53 SILV   
  4 Deignan, Anna E           10 BBSC-MR              1:38.28    1:34.90 SILV   
  5 Hoey, Onagh S              9 LBA-MR               1:53.19    1:35.00 SILV   
  6 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR               1:39.48    1:35.56 SILV   
  7 Wong, Lauren              10 LIAC-MR              1:48.39    1:36.09 SILV   
  8 Holler, Erin E            10 HAA-MR               2:04.73    1:36.58 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Lee, Marisa               10 Sachem-MR            1:42.21    1:37.22 BRNZ   
  2 McNamara, Jane             9 BBSC-MR              1:41.11    1:37.27 BRNZ   
  3 Prabhakaran, Akanksha     10 LIAC-MR              1:38.69    1:38.81 BRNZ   
  4 Hwee, Kiele S             10 LIAC-MR              1:53.33    1:39.30 BRNZ   
  5 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR              1:47.64    1:40.17 BRNZ   
  6 Gupta, Eesha A            10 Sachem-MR            1:42.98    1:40.67 BRNZ   
  7 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR              1:39.95    1:41.92 BRNZ   
  8 Horan, Brenna N            9 IA-MR                1:40.73    1:42.68 BRNZ   
  9 Nakken, Lena               9 WISC-MR              1:48.04    1:42.87 BRNZ   
 10 Ehlers, Kaitlyn R         10 TVSC-MR              1:52.09    1:42.94 BRNZ   
 11 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR              1:40.00    1:43.88 BRNZ   
 12 Walker, Abigail E          9 TVSC-MR              1:47.33    1:44.24 BRNZ   
 13 Wojciechowski, Natalia     9 LIND-MR              1:45.65    1:44.73 BRNZ   
 14 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR         1:55.44    1:44.96 BRNZ   
 15 Dhanikonda, Sriya          9 Tmsuffolk-MR         1:39.54    1:45.82 BRNZ   
 16 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR              1:40.61    1:46.46 BRNZ   
 17 Liu, Emily                10 LIAC-MR              1:49.48    1:47.38 BRNZ   
 18 Balboa, Talula M          10 Tmsuffolk-MR         1:56.34    1:48.20 BRNZ   
 19 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR         1:55.88    1:48.33 BRNZ   
 20 Somma, Angelina            9 LIAC-MR              1:55.00    1:48.59 BRNZ   
 21 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR              1:44.77    1:50.27 BRNZ   
 22 Chen, Sophia               9 LIAC-MR              1:49.00    1:50.59 BRNZ   
 23 Schlesinger, Rachel J     10 CSC-MR               1:47.37    1:51.53 BRNZ   
 24 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR         1:49.58    1:52.09 BRNZ   
 25 Slaney, Caroline          10 LIAC-MR              1:49.00    1:52.10 BRNZ   
 26 Farrell, Grace J          10 TVSC-MR              1:52.99    1:52.33 BRNZ   
 27 Husch, Shannon E           9 TVSC-MR              1:59.61    1:52.77 BRNZ   
 28 McBride, Olivia C          9 TVSC-MR              2:01.10    1:54.01 BRNZ   
 29 Clark, Leilah W            9 LIAC-MR              1:55.00    1:57.11 BRNZ   
 30 Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR         2:03.58    1:57.48 BRNZ   
 31 Scott, Caitlin M           9 HAA-MR               1:56.07    1:58.05 BRNZ   
 32 Torre, Samantha R         10 TVSC-MR              2:08.01    2:01.20 BRNZ   
 33 Gaiser, Paige M            9 CSC-MR                    NT    2:05.36 BRNZ   
 34 Ramos, Olivia H            9 Farmingdale-MR       2:00.00    2:11.78 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Sciano, Amanda             9 LBA-MR               1:52.48         DQ        
 -- Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              1:45.52         DQ        
 -- Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR         2:16.64         DQ        
 -- Abel, Brigittel M         10 IA-MR                1:50.96         DQ        
 -- Chu, Sophia W             10 LIAC-MR              1:51.00         DQ        
 -- Farrell, Hope M            9 TVSC-MR              1:46.50         DQ        
 -- Lee, Rachel               10 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
 -- Peterson, Brady R         10 LIAC-MR              1:50.61         DQ        
 -- Haberman, Ruby M           9 WISC-MR              1:48.62         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR                50.04      47.14 SILV   
  2 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR                48.86      47.71 SILV   
  3 Ramon, Amy Y              10 LBA-MR                 52.55      47.85 SILV   
  4 Deignan, Anna E           10 BBSC-MR                48.62      47.86 SILV   
  5 Cowell, Kayla             10 Sachem-MR              49.33      48.01 SILV   
  6 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                 52.73      48.35 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR                49.31      48.71 BRNZ   
  2 Chu, Diana D              10 LIAC-MR                49.36      48.72 BRNZ   
  3 Velazquez, Gabrielle E    10 Sachem-MR              55.00      48.86 BRNZ   
  4 Eterno, Olivia J          10 HAA-MR                 56.63      48.91 BRNZ   
  5 Falvey, Hanna M           10 IA-MR                  51.98      48.92 BRNZ   
  6 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           48.98      49.21 BRNZ   
  7 Horan, Brenna N            9 IA-MR                  52.59      49.38 BRNZ   
  8 Wong, Lauren              10 LIAC-MR                55.28      49.41 BRNZ   
  9 Mond, Jenna                9 TVSC-MR                51.56      49.42 BRNZ   
 10 Allen, Madeline B         10 LBA-MR                 55.23      49.66 BRNZ   
 11 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR                51.75      49.96 BRNZ   
 12 Saggio, Melekte J         10 TVSC-MR                53.98      50.71 BRNZ   
 13 Goldaber, Hannah I        10 LIAC-MR                52.49      51.25 BRNZ   
 14 Chu, Sophia W             10 LIAC-MR              1:06.00      51.30 BRNZ   
 15 Catalan, Kimberly         10 LIAC-MR                52.02      51.35 BRNZ   
 16 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR           52.12      51.53 BRNZ   
 17 Pearce, Makayla E          9 LBA-MR                 51.85      51.61 BRNZ   
 18 Lee, Rachel               10 LIAC-MR                53.32      51.71 BRNZ   
 19 Hwee, Kiele S             10 LIAC-MR                51.47      51.86 BRNZ   
 20 Londono, Isabela           9 IA-MR                  52.12      52.10 BRNZ   
 21 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR                 54.84      52.23 BRNZ   
 22 Edmonds, Gracie R         10 CSC-MR                 55.48      52.88 BRNZ   
 23 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                  56.82      52.90 BRNZ   
 24 Gaudet, Isabelle M         9 LBA-MR                 52.07      53.08 BRNZ   
 25 Farrell, Hope M            9 TVSC-MR                56.60      53.19 BRNZ   
 26 Libohova, Anna             9 TVSC-MR                52.83      53.50 BRNZ   
 27 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR           53.09      53.53 BRNZ   
 28 Scott, Caitlin M           9 HAA-MR                 54.56      53.79 BRNZ   
 29 Aylward, Danielle          9 CSC-MR                 55.67      53.83 BRNZ   
 30 Fiore, Bella G             9 Sachem-MR              55.30      53.89 BRNZ   
 31 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR           56.14      54.00 BRNZ   
 32 Liu, Emily                10 LIAC-MR                54.45      54.40 BRNZ   
 33 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR                58.05      54.43 BRNZ   
 34 Marino, Gillian G         10 Tmsuffolk-MR           57.98      54.53 BRNZ   
 35 Wojciechowski, Natalia     9 LIND-MR                58.20      54.69 BRNZ   
 36 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR                54.24      55.04 BRNZ   
 37 McNamara, Jane             9 BBSC-MR                54.44      55.17 BRNZ   
 38 Gupta, Eesha A            10 Sachem-MR              59.32      55.31 BRNZ   
 39 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR                58.45      55.50 BRNZ   
 40 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR           58.09      55.60 BRNZ   
 41 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR           57.27      55.64 BRNZ   
 42 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR                56.01      55.65 BRNZ   
 43 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR              54.74      55.75 BRNZ   
 44 Chen, Sophia               9 LIAC-MR                53.43      55.78 BRNZ   
 45 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR           57.02      55.85 BRNZ   
 46 Nakken, Lena               9 WISC-MR                57.05      56.31 BRNZ   
 47 Bacus, Maristella S       10 Tmsuffolk-MR           59.00      57.50 BRNZ   
 48 Walker, Abigail E          9 TVSC-MR                59.50      58.05 BRNZ   
 49 Wodicka, Shannon J        10 CSC-MR                    NT      58.10 BRNZ   
 50 Thieke, Shannon E         10 BBSC-MR                55.70      58.48 BRNZ   
 51 Lagattolla, Kendyll J      9 IA-MR                1:03.10      58.82 BRNZ   
 52 Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR           59.34      59.13 BRNZ   
 53 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR                56.80      59.29 BRNZ   
 54 Skala, Sarah M             9 WISC-MR              1:00.57    1:00.19 BRNZ   
 55 Gallagher, Kaylee R       10 HAA-MR                 58.30    1:00.49 BRNZ   
 56 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR                 56.94    1:00.75 BRNZ   
 57 Sriramla, Samiksha        10 Sachem-MR            1:03.10    1:00.78 BRNZ   
 58 Bergin, Emily              9 LBA-MR               1:06.48    1:01.37 BRNZ   
 59 Gaiser, Paige M            9 CSC-MR               1:05.41    1:01.46 BRNZ   
 60 Farrell, Grace J          10 TVSC-MR              1:03.32    1:02.22 BRNZ   
 61 Das, Mili                  9 Sachem-MR            1:07.27    1:02.29 BRNZ   
 62 Torre, Samantha R         10 TVSC-MR              1:03.70    1:02.85 BRNZ   
 63 Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR         1:17.69    1:15.05 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Stahurski, Anna           10 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR                50.99         DQ        
 -- Ramos, Olivia H            9 Farmingdale-MR       1:01.58         DQ        
 -- Sciano, Amanda             9 LBA-MR                 59.68         DQ        
 -- Haberman, Ruby M           9 WISC-MR                58.47         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  9 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR               1:59.79    1:53.30 BRNZ   
 35 Kipnis, Amanda T          10 LBA-MR               2:02.07    2:10.51 BRNZ   
SILV - Division  
  1 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR              2:01.89    1:42.62 SILV   
  2 Farrell, Sarah Jean        9 Tmsuffolk-MR         1:48.91    1:46.71 SILV   
  3 Dhanikonda, Sriya          9 Tmsuffolk-MR         1:50.62    1:47.11 SILV   
  4 Mond, Jenna                9 TVSC-MR              1:51.09    1:47.71 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR              1:49.40    1:48.74 BRNZ   
  2 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                    NT    1:49.12 BRNZ   
  3 Allen, Madeline B         10 LBA-MR               1:49.12    1:50.45 BRNZ   
  4 Velazquez, Gabrielle E    10 Sachem-MR            2:07.06    1:50.88 BRNZ   
  5 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              1:51.44    1:51.94 BRNZ   
  6 Shaw, Kate L               9 LIAC-MR              2:03.00    1:52.08 BRNZ   
  7 Gaudet, Isabelle M         9 LBA-MR               1:49.16    1:52.45 BRNZ   
  8 Pearce, Makayla E          9 LBA-MR               1:52.27    1:52.82 BRNZ   
 10 Horan, Brenna N            9 IA-MR                1:55.43    1:54.42 BRNZ   
 11 Londono, Isabela           9 IA-MR                1:57.04    1:54.47 BRNZ   
 12 Stroub, Mia R              9 WISC-MR              2:04.71    1:55.99 BRNZ   
 13 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR              2:03.27    1:56.19 BRNZ   
 14 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR         1:58.41    1:56.21 BRNZ   
 15 Fiore, Bella G             9 Sachem-MR            2:08.01    1:56.25 BRNZ   
 16 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR         1:53.98    1:56.54 BRNZ   
 17 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                2:08.32    1:56.61 BRNZ   
 18 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR         2:00.30    1:56.77 BRNZ   
 19 Edmonds, Gracie R         10 CSC-MR               1:57.02    1:57.74 BRNZ   
 20 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR              2:01.52    1:58.81 BRNZ   
 21 Riss, Molly A             10 Sachem-MR            2:09.44    1:58.85 BRNZ   
 22 McNamara, Jane             9 BBSC-MR              2:03.47    1:58.98 BRNZ   
 23 Rowan, Paige V            10 LIND-MR              2:03.71    1:59.92 BRNZ   
 24 Libohova, Anna             9 TVSC-MR              1:53.64    2:01.85 BRNZ   
 25 Marino, Gillian G         10 Tmsuffolk-MR         2:14.32    2:02.16 BRNZ   
 26 Haberman, Ruby M           9 WISC-MR              1:57.56    2:02.40 BRNZ   
 27 Sciano, Amanda             9 LBA-MR               2:02.81    2:02.61 BRNZ   
 28 Liu, Emily                10 LIAC-MR              2:02.98    2:02.99 BRNZ   
 29 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR               2:00.83    2:05.51 BRNZ   
 30 Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR         2:14.83    2:05.71 BRNZ   
 31 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR         2:07.69    2:06.69 BRNZ   
 32 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR              2:07.27    2:07.53 BRNZ   
 33 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR         2:07.77    2:07.76 BRNZ   
 34 Bolotova, Nicole *         9 IA-MR                2:18.03    2:07.95 BRNZ   
 36 Bacus, Maristella S       10 Tmsuffolk-MR         2:14.88    2:12.85 BRNZ   
 37 Ramos, Olivia H            9 Farmingdale-MR       2:14.21    2:15.38 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Skala, Sarah M             9 WISC-MR              2:07.38         DQ        
 -- Wong, Lauren              10 LIAC-MR              1:55.00         DQ        
 -- Goldaber, Hannah I        10 LIAC-MR              1:53.44         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wong, Lauren              10 LIAC-MR                44.56      41.78 SILV   
  2 Mond, Jenna                9 TVSC-MR                52.18      43.42 SILV   
  3 Libohova, Anna             9 TVSC-MR                44.96      43.88 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR                 45.19      44.01 BRNZ   
  2 Bolotova, Nicole *         9 IA-MR                  46.11      44.11 BRNZ   
  3 Velazquez, Gabrielle E    10 Sachem-MR              49.90      44.28 BRNZ   
  4 Hoey, Onagh S              9 LBA-MR                 46.02      44.50 BRNZ   
  5 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR           45.50      44.51 BRNZ   
  6 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR           45.49      44.64 BRNZ   
  7 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR                44.73      45.61 BRNZ   
  8 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           49.10      45.77 BRNZ   
  9 Stroub, Mia R              9 WISC-MR                50.00      46.02 BRNZ   
 10 Walker, Abigail E          9 TVSC-MR                47.50      46.30 BRNZ   
 11 Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                 47.86      46.91 BRNZ   
 12 Wodicka, Shannon J        10 CSC-MR                 49.73      48.13 BRNZ   
 13 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR                48.04      48.16 BRNZ   
 14 Davis, Bella              10 LBA-MR                 54.79      48.35 BRNZ   
 15 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR                50.97      48.41 BRNZ   
 16 O'Malley, Kate E           9 WISC-MR                51.91      48.94 BRNZ   
 17 Farrell, Hope M            9 TVSC-MR                55.19      49.08 BRNZ   
 18 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                  50.55      49.21 BRNZ   
 19 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR                51.71      49.45 BRNZ   
 20 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR                48.30      50.23 BRNZ   
 21 Hwee, Kiele S             10 LIAC-MR              1:00.59      51.66 BRNZ   
 22 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR                51.36      51.72 BRNZ   
 23 Pearce, Makayla E          9 LBA-MR                 53.12      51.81 BRNZ   
 24 Wojciechowski, Natalia     9 LIND-MR                52.13      52.05 BRNZ   
 25 Skala, Sarah M             9 WISC-MR                56.05      52.83 BRNZ   
 26 Eterno, Olivia J          10 HAA-MR                 54.51      52.88 BRNZ   
 26 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR           57.68      52.88 BRNZ   
 28 Clark, Leilah W            9 LIAC-MR                55.00      53.90 BRNZ   
 29 Slaney, Caroline          10 LIAC-MR                51.00      54.12 BRNZ   
 30 Libohova, Emma x           9 TVSC-MR                53.80      54.18 BRNZ   
 31 Gaudet, Isabelle M         9 LBA-MR                 54.83      54.82 BRNZ   
 32 Holler, Erin E            10 HAA-MR                 56.54      55.15 BRNZ   
 33 McNamara, Jane             9 BBSC-MR                58.44      55.96 BRNZ   
 34 Chen, Sophia               9 LIAC-MR                55.84      57.03 BRNZ   
 35 Somma, Angelina            9 LIAC-MR              1:02.02      57.91 BRNZ   
 36 Gallagher, Kaylee R       10 HAA-MR                 53.86      58.27 BRNZ   
 37 Farrell, Grace J          10 TVSC-MR                54.19    1:00.84 BRNZ   
 38 Scott, Caitlin M           9 HAA-MR               1:02.26    1:02.20 BRNZ   
 39 Das, Mili                  9 Sachem-MR            1:01.26    1:03.93 BRNZ   
 40 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR                 58.92    1:06.37 BRNZ   
 41 Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR         1:29.06    1:13.40 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Edmonds, Gracie R         10 CSC-MR                 54.60         DQ        
 -- Ramon, Amy Y              10 LBA-MR                 46.12         DQ        
 -- Peterson, Brady R         10 LIAC-MR                55.56         DQ        
 -- Roll, Katherine S          9 LBA-MR                 48.71         DQ        
 -- Chu, Diana D              10 LIAC-MR                46.67         DQ        
 -- Lee, Rachel               10 LIAC-MR              1:01.26         DQ        
 -- Sciano, Amanda             9 LBA-MR               1:04.04         DQ        
 -- Harris, Angelina L        10 TVSC-MR                46.22         DQ        
 -- Haberman, Ruby M           9 WISC-MR                46.23         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR              1:39.00                   
  4 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR              1:40.00                   
SILV - Division  
  1 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR              1:39.00    1:35.50 SILV   
  2 Wong, Lauren              10 LIAC-MR              1:45.00    1:35.86 SILV   
  3 Bourquin, Alyssa R        10 BBSC-MR              1:42.60    1:35.97 SILV   
  4 Prabhakaran, Akanksha     10 LIAC-MR              1:41.18    1:36.18 SILV   
  5 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              1:41.90    1:36.52 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              1:43.20    1:40.73 BRNZ   
  2 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR              1:48.01    1:42.78 BRNZ   
  3 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR               1:55.13    1:45.52 BRNZ   
  4 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR              1:40.00    1:47.74 BRNZ   
  5 Ramon, Amy Y              10 LBA-MR               1:57.53    1:50.99 BRNZ   
  6 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR              1:48.00    1:55.38 BRNZ   
  7 Davis, Bella              10 LBA-MR               2:01.92    1:55.51 BRNZ   
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sobhy, Sabina M           10 BBSC-MR              1:29.43    1:25.31 SILV   
  2 Caamano, Angeline         10 LIAC-MR              1:29.75    1:27.12 SILV   
  3 Catalan, Kimberly         10 LIAC-MR              1:30.47    1:28.16 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Roth, Olena L             10 CSC-MR               1:31.51    1:29.50 BRNZ   
  2 Wozniak, Rachel G          9 LIAC-MR              1:30.18    1:29.86 BRNZ   
  3 Farrell, Sarah Jean        9 Tmsuffolk-MR         1:32.59    1:30.50 BRNZ   
  4 Falvey, Hanna M           10 IA-MR                1:39.66    1:31.94 BRNZ   
  5 Ramon, Amy Y              10 LBA-MR               1:35.79    1:32.37 BRNZ   
  6 Chu, Sophia W             10 LIAC-MR              2:10.00    1:32.89 BRNZ   
  7 Ebenstein, Olivia M        9 TVSC-MR              1:31.98    1:33.16 BRNZ   
  8 Karras, Sophia O           9 LIAC-MR              1:30.31    1:33.25 BRNZ   
  9 Eng, Alina M              10 Farmingdale-MR       1:30.07    1:33.32 BRNZ   
 10 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:36.89    1:33.86 BRNZ   
 11 Gerber, Maya              10 Tmsuffolk-MR         1:36.13    1:33.87 BRNZ   
 12 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR              1:38.00    1:34.16 BRNZ   
 13 Deignan, Anna E           10 BBSC-MR              1:33.24    1:34.32 BRNZ   
 14 Bensen, Kendall L          9 Tmsuffolk-MR         1:41.43    1:34.37 BRNZ   
 15 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR              1:34.66    1:34.46 BRNZ   
 16 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR              1:40.49    1:34.71 BRNZ   
 17 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              1:32.97    1:35.15 BRNZ   
 18 Quinlan, Erin E           10 LBA-MR               1:40.39    1:35.38 BRNZ   
 19 Mond, Jenna                9 TVSC-MR              1:34.05    1:35.50 BRNZ   
 20 Wong, Lauren              10 LIAC-MR              1:38.36    1:36.27 BRNZ   
 21 Lee, Marisa               10 Sachem-MR            1:38.01    1:36.85 BRNZ   
 22 Prabhakaran, Akanksha     10 LIAC-MR              1:36.41    1:36.91 BRNZ   
 23 Davis, Bella              10 LBA-MR               1:43.31    1:37.05 BRNZ   
 24 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR              1:36.44    1:37.47 BRNZ   
 25 Stroub, Mia R              9 WISC-MR              1:57.23    1:39.85 BRNZ   
 26 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR              1:38.96    1:39.91 BRNZ   
 27 Horan, Brenna N            9 IA-MR                1:43.72    1:39.92 BRNZ   
 28 Dhanikonda, Sriya          9 Tmsuffolk-MR         1:42.53    1:40.98 BRNZ   
 29 Pearce, Makayla E          9 LBA-MR               1:48.31    1:41.21 BRNZ   
 30 Libohova, Anna             9 TVSC-MR              1:32.44    1:41.50 BRNZ   
 31 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR              1:38.77    1:41.53 BRNZ   
 32 Smith, Meghan E            9 Tmsuffolk-MR         1:41.70    1:42.43 BRNZ   
 33 Boneville, Ava M          10 LIAC-MR              1:42.86    1:42.47 BRNZ   
 34 Haberman, Ruby M           9 WISC-MR              1:53.42    1:42.84 BRNZ   
 35 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR            1:42.42    1:43.25 BRNZ   
 36 Teplansky, Emily L         9 Tmsuffolk-MR         1:45.87    1:43.35 BRNZ   
 37 Skala, Sarah M             9 WISC-MR              1:42.06    1:45.22 BRNZ   
 38 Martino, Samantha L       10 LIAC-MR              1:43.70    1:45.39 BRNZ   
 39 Chen, Sophia               9 LIAC-MR              1:44.59    1:46.49 BRNZ   
 40 Gaudet, Isabelle M         9 LBA-MR               1:47.21    1:47.30 BRNZ   
 41 Iorio, Catherine T        10 Tmsuffolk-MR         1:53.41    1:48.94 BRNZ   
 42 Liu, Emily                10 LIAC-MR              1:45.47    1:49.90 BRNZ   
 43 McNamara, Jane             9 BBSC-MR              1:49.73    1:50.91 BRNZ   
 44 Roll, Katherine S          9 LBA-MR               2:27.25    1:52.89 BRNZ   
 45 Bayard, Skylar G           9 Tmsuffolk-MR         1:45.78    1:54.40 BRNZ   
 46 Gillam, Isabella R        10 LBA-MR               2:09.58    1:54.58 BRNZ   
 47 Peterson, Brady R         10 LIAC-MR              1:50.06    1:55.14 BRNZ   
 48 D'Andrea, Grace O          9 LBA-MR               1:54.14    2:00.51 BRNZ   
 49 Kipnis, Amanda T          10 LBA-MR               2:10.84    2:09.76 BRNZ   
 50 Rogers, Olivia R           9 Tmsuffolk-MR         2:29.95    2:25.06 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Sciano, Amanda             9 LBA-MR               2:04.12         DQ        
 -- Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              1:36.53         DQ        
 -- Bergin, Emily              9 LBA-MR               2:20.78         DQ        
 -- Rowan, Paige V            10 LIND-MR              1:51.72         DQ        
 -- Goldaber, Hannah I        10 LIAC-MR              1:30.76         DQ        
 -- Shaw, Kate L               9 LIAC-MR              1:57.12         DQ        
 -- Cabanillas, Ali            9 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Tavera, Abigail B          9 Tmsuffolk-MR         2:05.01         DQ        
 -- Nakken, Lena               9 WISC-MR              1:40.98         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ebenstein, Olivia M        9 TVSC-MR              3:16.22    3:15.79 BRNZ   
  2 Bingham, Anna G           10 LIAC-MR              3:20.00    3:17.30 BRNZ   
  3 Sommerstad, Kate A         9 TVSC-MR              3:27.80    3:19.45 BRNZ   
  4 Mond, Jenna                9 TVSC-MR              3:21.93    3:19.49 BRNZ   
  5 Lau, Anabelle             10 LIAC-MR              3:23.50    3:19.93 BRNZ   
  6 Ramon, Amy Y              10 LBA-MR               3:34.52    3:22.52 BRNZ   
  7 Infranco, Molly A         10 TVSC-MR              3:23.34    3:24.97 BRNZ   
  8 Grosskopf, Victoria C      9 TVSC-MR              3:24.85    3:25.27 BRNZ   
  9 Elsasser, Caitlin          9 LIAC-MR              3:28.00    3:25.43 BRNZ   
 10 Kamor, Adriana T           9 LIAC-MR              3:34.14    3:26.72 BRNZ   
 11 Dzieciolowski, Sophie L    9 LIAC-MR              3:29.70    3:27.91 BRNZ   
 12 Libohova, Anna             9 TVSC-MR              3:20.52    3:29.65 BRNZ   
 13 Sztorc, Claudia           10 IA-MR                3:40.19    3:35.24 BRNZ   
 14 Marone, Isabelle H         9 Sachem-MR            3:42.95    3:44.43 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Liu, Emily                10 LIAC-MR              3:45.00         DQ        
 -- Valdez, Matiana K         10 BBSC-MR              3:14.48         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           31.30      30.05 SILV   
  2 Chan, Rachel P            12 TVSC-MR                31.38      30.25 SILV   
  3 Casement, Rachelle        11 LIAC-MR                31.33      30.38 SILV   
  4 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR                31.02      30.43 SILV   
  5 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR           31.01      30.64 SILV   
  6 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR                32.41      30.76 SILV   
  7 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR           31.67      30.78 SILV   
  8 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           31.60      30.79 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR                31.80      31.11 BRNZ   
  2 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR                31.76      31.18 BRNZ   
  3 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR                 31.52      31.20 BRNZ   
  3 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR                31.27      31.20 BRNZ   
  5 VanManen, Hannah          11 LIAC-MR                32.52      31.23 BRNZ   
  6 Donnelly, Megan H         12 IA-MR                  31.23      31.43 BRNZ   
  7 Wilkeyson, Julia          12 CSC-MR                 31.58      31.53 BRNZ   
  8 Giovanniello, Kirsten M   11 LIAC-MR                31.98      31.58 BRNZ   
  9 Krolikiewicz, Emma C      11 Sachem-MR              32.59      31.62 BRNZ   
 10 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                31.59      31.68 BRNZ   
 11 Mei, Alyssa M             11 Sachem-MR              34.07      31.69 BRNZ   
 12 Skakandi, Meghan          12 HAA-MR                 32.34      31.75 BRNZ   
 13 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR                33.50      31.89 BRNZ   
 14 Dolan, Caroline           12 LBA-MR                 32.43      32.08 BRNZ   
 15 Franco, Vanessa           11 Tmsuffolk-MR           31.80      32.10 BRNZ   
 16 Schatz, Sarah A           11 Sachem-MR              33.15      32.13 BRNZ   
 17 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR                32.24      32.19 BRNZ   
 18 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR                 32.38      32.20 BRNZ   
 19 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR           33.12      32.34 BRNZ   
 20 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           32.97      32.35 BRNZ   
 20 Cano, Andrea              11 CSC-MR                 32.99      32.35 BRNZ   
 22 Azralon, Danielle         11 Sachem-MR              32.54      32.44 BRNZ   
 23 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR                32.88      32.52 BRNZ   
 24 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR           33.16      32.58 BRNZ   
 25 Gibson, Grace M           11 LBA-MR                 33.22      32.60 BRNZ   
 26 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR                33.11      32.61 BRNZ   
 27 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR                34.70      32.72 BRNZ   
 28 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR                33.23      32.87 BRNZ   
 29 Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR                31.74      33.15 BRNZ   
 30 Wolffer, Katie P          11 Sachem-MR              31.24      33.47 BRNZ   
 31 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR                33.89      33.58 BRNZ   
 32 Urbina, Julia M           12 CSC-MR                 35.84      34.26 BRNZ   
 33 Layton, Samantha A        12 IA-MR                  35.16      34.33 BRNZ   
 34 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR                36.53      34.39 BRNZ   
 35 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR                 35.47      34.53 BRNZ   
 36 Greco, Emma K             11 Sachem-MR              34.78      34.56 BRNZ   
 37 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR           34.27      34.58 BRNZ   
 38 Durcan, Jordan A          11 HAA-MR                 34.87      34.59 BRNZ   
 39 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR           36.38      34.75 BRNZ   
 40 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                34.85      34.77 BRNZ   
 41 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR                33.31      34.94 BRNZ   
 42 Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR           34.82      35.01 BRNZ   
 43 McCann, Jada              11 CSC-MR                 36.41      35.13 BRNZ   
 44 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR                34.28      35.37 BRNZ   
 45 Galloway, Samantha        12 Sachem-MR              34.46      35.42 BRNZ   
 46 Furmanik, Nicole          11 Sachem-MR              36.06      35.44 BRNZ   
 47 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR                34.66      35.49 BRNZ   
 48 Ciuffetelli, Madison P    12 Tmsuffolk-MR           35.88      35.69 BRNZ   
 49 Cavallo, Isabella M       12 CSC-MR                 38.65      35.93 BRNZ   
 50 Petrillo, Mia O           12 LIND-MR                36.58      35.94 BRNZ   
 51 Taitz, Phoebe J           12 IA-MR                  34.06      35.97 BRNZ   
 52 Harder, Lauren            12 LIND-MR                36.90      36.36 BRNZ   
 53 Sparacio, Sophia A        11 TVSC-MR                36.57      36.77 BRNZ   
 54 Lettieri, Emma            11 CSC-MR                 37.20      37.42 BRNZ   
 55 Ingraffia, Emily E        12 Sachem-MR              37.50      37.85 BRNZ   
 56 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR                34.18      37.88 BRNZ   
 57 Chin, Jenna               11 LIAC-MR                40.68      38.15 BRNZ   
 58 Hand, Kate S              12 LIAC-MR                41.00      38.16 BRNZ   
 59 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR              36.97      38.20 BRNZ   
 60 Betancourt, Makiyah E     12 LIAC-MR                40.72      38.22 BRNZ   
 61 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR                38.47      38.90 BRNZ   
 62 Khordoc, Emma C           11 Sachem-MR              39.94      39.83 BRNZ   
 63 Ferraris, Emily           11 Sachem-MR              40.42      40.05 BRNZ   
 64 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR                37.56      40.13 BRNZ   
 65 Suchy, Amanda             11 Sachem-MR              39.64      40.25 BRNZ   
 66 Felice, Angelina N        12 CSC-MR                 44.77      40.35 BRNZ   
 67 Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR                43.53      40.55 BRNZ   
 68 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR                38.19      40.58 BRNZ   
 69 Aylward, Anika            11 CSC-MR                 44.41      40.95 BRNZ   
 70 Raimondi, Lindsay         11 LIAC-MR                41.00      41.60 BRNZ   
 71 Munier, Sophia E          11 LBA-MR                 43.04      41.74 BRNZ   
 72 Rose, Juliana             12 Sachem-MR              50.97      46.53 BRNZ   
 73 Saggio, Emma R            11 TVSC-MR                43.82      46.62 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Giambrone, Abigail        11 Sachem-MR              40.72         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 31 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR              1:19.14                   
SILV - Division  
  1 Donnelly, Megan H         12 IA-MR                1:09.46    1:05.33 SILV   
  2 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:08.48    1:05.38 SILV   
  3 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:09.68    1:06.05 SILV   
  4 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR              1:08.50    1:06.46 SILV   
  5 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              1:08.53    1:06.55 SILV   
  6 VanManen, Hannah          11 LIAC-MR              1:10.64    1:06.66 SILV   
  7 Giovanniello, Kirsten M   11 LIAC-MR              1:08.42    1:08.36 SILV   
BRNZ - Division  
  1 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR              1:10.89    1:08.97 BRNZ   
  2 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         1:13.64    1:09.16 BRNZ   
  3 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR              1:10.64    1:09.27 BRNZ   
  4 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:11.14    1:09.65 BRNZ   
  5 Dolan, Caroline           12 LBA-MR               1:12.66    1:09.69 BRNZ   
  6 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR              1:12.79    1:10.01 BRNZ   
  7 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR              1:10.97    1:10.22 BRNZ   
  8 Gibson, Grace M           11 LBA-MR               1:18.40    1:10.23 BRNZ   
  9 Funk, Emma                11 WISC-MR              1:11.77    1:10.25 BRNZ   
 10 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR               1:09.64    1:10.31 BRNZ   
 11 Bosch, Jillian V          12 WISC-MR              1:14.04    1:10.63 BRNZ   
 11 Rogalle, Emily C          11 CSC-MR               1:11.55    1:10.63 BRNZ   
 13 Pedone, Jessica N         12 LIAC-MR              1:10.65    1:10.75 BRNZ   
 14 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              1:14.37    1:11.27 BRNZ   
 15 Krolikiewicz, Emma C      11 Sachem-MR            1:14.15    1:11.43 BRNZ   
 16 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR         1:13.65    1:11.49 BRNZ   
 17 Azralon, Danielle         11 Sachem-MR            1:13.74    1:11.72 BRNZ   
 18 Skakandi, Meghan          12 HAA-MR               1:12.19    1:11.75 BRNZ   
 19 Schatz, Sarah A           11 Sachem-MR            1:15.97    1:11.80 BRNZ   
 20 Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR              1:11.49    1:12.04 BRNZ   
 21 Ruvolo, Mikaela           12 BBSC-MR              1:15.97    1:12.13 BRNZ   
 22 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              1:13.66    1:12.33 BRNZ   
 23 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR              1:14.76    1:12.99 BRNZ   
 24 Duffy, Kate E             12 LBA-MR               1:15.19    1:13.13 BRNZ   
 25 Cano, Andrea              11 CSC-MR               1:14.34    1:13.34 BRNZ   
 26 Franco, Vanessa           11 Tmsuffolk-MR         1:08.93    1:13.37 BRNZ   
 27 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR              1:13.40    1:13.50 BRNZ   
 28 Brun, Anna m              11 TVSC-MR              1:18.30    1:14.12 BRNZ   
 29 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR         1:11.76    1:14.56 BRNZ   
 30 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR              1:12.14    1:14.75 BRNZ   
 31 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR              1:19.14    1:14.81 BRNZ   
 32 Harkins, Hannah J         11 LBA-MR               1:13.75    1:15.29 BRNZ   
 33 Durcan, Jordan A          11 HAA-MR               1:27.54    1:15.70 BRNZ   
 34 Greco, Emma K             11 Sachem-MR            1:15.68    1:16.02 BRNZ   
 35 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR              1:18.27    1:16.36 BRNZ   
 36 Galloway, Samantha        12 Sachem-MR            1:19.39    1:16.45 BRNZ   
 37 Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR         1:20.74    1:16.86 BRNZ   
 38 Hadzigeorgiou, Lauren M   11 Sachem-MR            1:17.07    1:16.94 BRNZ   
 39 Ciuffetelli, Madison P    12 Tmsuffolk-MR         1:17.71    1:17.24 BRNZ   
 40 McEnaney, Jamie L         11 WISC-MR              1:18.55    1:17.43 BRNZ   
 40 Urbina, Julia M           12 CSC-MR               1:20.01    1:17.43 BRNZ   
 42 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:17.76    1:19.36 BRNZ   
 43 Furmanik, Nicole          11 Sachem-MR            1:22.86    1:19.64 BRNZ   
 44 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR         1:19.98    1:19.71 BRNZ   
 45 Lettieri, Emma            11 CSC-MR               1:23.70    1:20.09 BRNZ   
 46 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              1:16.50    1:20.13 BRNZ   
 47 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR              1:21.90    1:20.14 BRNZ   
 48 Harder, Lauren            12 LIND-MR              1:26.73    1:20.15 BRNZ   
 49 Cavallo, Isabella M       12 CSC-MR                    NT    1:20.27 BRNZ   
 50 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR         1:22.80    1:20.32 BRNZ   
 51 Gilroy, Kaleigh           12 LBA-MR               1:25.10    1:20.93 BRNZ   
 52 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR              1:17.79    1:21.82 BRNZ   
 53 McCann, Jada              11 CSC-MR               1:25.56    1:23.51 BRNZ   
 54 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              1:22.05    1:24.33 BRNZ   
 55 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR              1:23.67    1:24.41 BRNZ   
 56 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR              1:30.25    1:25.81 BRNZ   
 57 Hand, Kate S              12 LIAC-MR              1:43.00    1:28.86 BRNZ   
 58 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR            1:31.68    1:29.02 BRNZ   
 59 O'Farrell, Alexandra      12 WISC-MR              1:26.15    1:29.16 BRNZ   
 60 Ingraffia, Emily E        12 Sachem-MR            1:26.38    1:29.71 BRNZ   
 61 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR              1:32.10    1:30.69 BRNZ   
 62 Felice, Angelina N        12 CSC-MR                    NT    1:31.00 BRNZ   
 63 Chin, Jenna               11 LIAC-MR              1:33.89    1:31.98 BRNZ   
 64 Khordoc, Emma C           11 Sachem-MR            1:32.84    1:32.52 BRNZ   
 65 Ferraris, Emily           11 Sachem-MR            1:37.12    1:32.70 BRNZ   
 66 Saggio, Emma R            11 TVSC-MR              1:37.14    1:34.27 BRNZ   
 67 Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR              1:44.59    1:35.23 BRNZ   
 68 Vutukuri, Bhargawi        12 LIAC-MR              1:38.05    1:36.76 BRNZ   
 69 Rose, Juliana             12 Sachem-MR            1:52.57    1:40.54 BRNZ   
 70 Suchy, Amanda             11 Sachem-MR            1:44.22    1:51.73 BRNZ   
 71 Byrne, Sydney H           11 Sachem-MR            1:43.51    1:52.61 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Lacetera, Lilah           11 WISC-MR              1:42.81        DNF        
      Did not finish
 -- Sawant, Esha              11 WISC-MR              1:41.13         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Lagattolla, Emma G        11 IA-MR                2:41.63    2:11.99 ZQ     
SILV - Division  
  1 DeFranco, Carolyn G       11 LIAC-MR              2:26.58    2:21.12 SILV   
  2 Waller, Brooke S          12 LBA-MR               2:33.24    2:22.00 SILV   
  3 Chan, Rachel P            12 TVSC-MR              2:30.49    2:22.35 SILV   
  4 Profeta, Noelle C         11 IA-MR                2:31.60    2:22.44 SILV   
  5 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR              2:29.30    2:22.83 SILV   
  6 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         2:29.00    2:23.64 SILV   
  7 Souidi, Suraya N          12 LBA-MR               2:28.44    2:24.09 SILV   
  8 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR              2:30.96    2:24.30 SILV   
  9 Clancy, Kiersten P        11 TVSC-MR              2:27.78    2:24.62 SILV   
 10 VanManen, Hannah          11 LIAC-MR              2:30.18    2:24.64 SILV   
 11 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              2:28.23    2:24.82 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR              2:27.83    2:26.28 BRNZ   
  2 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         2:33.62    2:26.59 BRNZ   
  3 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              2:43.87    2:26.98 BRNZ   
  4 Pedone, Jessica N         12 LIAC-MR              2:34.87    2:27.03 BRNZ   
  5 Casement, Rachelle        11 LIAC-MR              2:32.45    2:28.72 BRNZ   
  6 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         2:32.82    2:29.34 BRNZ   
  7 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              2:52.02    2:30.51 BRNZ   
  8 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         2:39.15    2:30.58 BRNZ   
  9 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR              2:37.84    2:30.64 BRNZ   
 10 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR              2:38.15    2:31.92 BRNZ   
 11 Chernik, Alannah R        11 WISC-MR              2:43.71    2:33.63 BRNZ   
 12 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              2:54.29    2:35.81 BRNZ   
 13 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR         2:44.43    2:36.37 BRNZ   
 14 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR              2:37.85    2:36.78 BRNZ   
 15 Greco, Emma K             11 Sachem-MR            2:50.64    2:40.89 BRNZ   
 16 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR         2:49.55    2:44.08 BRNZ   
 17 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR              2:50.31    2:45.38 BRNZ   
 18 Brun, Anna m              11 TVSC-MR              2:47.86    2:46.26 BRNZ   
 19 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              2:50.19    2:47.86 BRNZ   
 20 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR              2:48.01    2:48.00 BRNZ   
 21 Cano, Andrea              11 CSC-MR                    NT    2:49.27 BRNZ   
 22 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR              2:58.71    2:51.45 BRNZ   
 23 Petrillo, Mia O           12 LIND-MR              2:54.61    2:52.37 BRNZ   
 24 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              2:56.86    2:52.61 BRNZ   
 25 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              3:01.36    2:52.95 BRNZ   
 26 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR         2:54.34    2:54.58 BRNZ   
 27 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR              3:00.85    2:57.80 BRNZ   
 28 Urbina, Julia M           12 CSC-MR                    NT    3:03.11 BRNZ   
 29 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR              3:07.92    3:10.11 BRNZ   
 30 Vutukuri, Bhargawi        12 LIAC-MR              3:28.00    3:42.72 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Betancourt, Makiyah E     12 LIAC-MR              3:09.10         NS        
 -- Wu, Asheley               11 LIAC-MR              3:17.61         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:20.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 6:20.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR               6:20.98    6:11.73 SILV   
  2 Dauz, Aleksandra N        12 LIAC-MR              6:43.49    6:20.54 SILV   
BRNZ - Division  
  1 VanManen, Hannah          11 LIAC-MR              6:46.36    6:22.52 BRNZ   
  2 DeFranco, Carolyn G       11 LIAC-MR              6:22.31    6:23.68 BRNZ   
  3 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR              6:28.50    6:24.56 BRNZ   
  4 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              6:35.45    6:25.20 BRNZ   
  5 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         6:35.29    6:25.80 BRNZ   
  6 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         6:55.25    6:27.92 BRNZ   
  7 Waller, Brooke S          12 LBA-MR               6:51.58    6:31.65 BRNZ   
  8 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR              6:22.31    6:32.03 BRNZ   
  9 Wozniak, Sarah M          12 LIAC-MR              7:00.00    6:32.10 BRNZ   
 10 Tohill, Natalie A         11 Sachem-MR            6:49.91    6:32.20 BRNZ   
 11 Wootton, Michelle N       12 CSC-MR               6:25.00    6:34.49 BRNZ   
 12 Donnelly, Megan H         12 IA-MR                6:40.78    6:35.73 BRNZ   
 13 Casement, Rachelle        11 LIAC-MR              6:30.69    6:36.66 BRNZ   
 14 Pedone, Jessica N         12 LIAC-MR              7:09.50    6:36.71 BRNZ   
 15 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              6:57.30    6:40.25 BRNZ   
 16 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR              6:34.83    6:41.37 BRNZ   
 17 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR              7:00.00    6:42.07 BRNZ   
 18 Gibson, Grace M           11 LBA-MR               7:12.89    6:43.17 BRNZ   
 19 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR              6:56.64    6:44.63 BRNZ   
 20 Ruvolo, Mikaela           12 BBSC-MR              7:14.58    6:46.63 BRNZ   
 21 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              6:48.67    6:53.87 BRNZ   
 22 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR              7:51.84    7:31.36 BRNZ   
 23 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              6:55.40    7:43.37 BRNZ   
 24 Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR         8:19.31    8:27.36 BRNZ   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Duffy, Kate E             12 LBA-MR                 41.17                   
SILV - Division  
  1 Franco, Vanessa           11 Tmsuffolk-MR           38.99      35.76 SILV   
  2 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR           38.51      36.28 SILV   
  3 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR                41.11      36.69 SILV   
  3 DeFranco, Carolyn G       11 LIAC-MR                42.01      36.69 SILV   
  5 Bosch, Jillian V          12 WISC-MR                39.82      37.44 SILV   
  6 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR                38.28      37.79 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR           38.18      38.05 BRNZ   
  2 Krolikiewicz, Emma C      11 Sachem-MR              40.50      38.33 BRNZ   
  3 Harkins, Hannah J         11 LBA-MR                 39.49      38.37 BRNZ   
  4 Dolan, Caroline           12 LBA-MR                 39.24      38.38 BRNZ   
  5 Rogalle, Emily C          11 CSC-MR                 40.44      38.48 BRNZ   
  6 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR                38.60      38.56 BRNZ   
  7 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR           40.48      38.58 BRNZ   
  8 Ruvolo, Mikaela           12 BBSC-MR                38.76      38.70 BRNZ   
  9 Funk, Emma                11 WISC-MR                39.04      38.95 BRNZ   
 10 McEnaney, Jamie L         11 WISC-MR                39.64      39.12 BRNZ   
 11 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                40.93      40.03 BRNZ   
 12 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR                 39.87      40.26 BRNZ   
 13 Wolffer, Katie P          11 Sachem-MR              39.74      40.53 BRNZ   
 14 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR           42.60      40.82 BRNZ   
 15 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR                40.95      40.89 BRNZ   
 16 Duffy, Kate E             12 LBA-MR                 41.17      40.99 BRNZ   
 17 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR                47.45      41.44 BRNZ   
 18 Harder, Lauren            12 LIND-MR                46.13      41.62 BRNZ   
 19 Ciuffetelli, Madison P    12 Tmsuffolk-MR           41.74      41.94 BRNZ   
 20 O'Farrell, Alexandra      12 WISC-MR                46.98      41.96 BRNZ   
 21 Hadzigeorgiou, Lauren M   11 Sachem-MR              42.83      42.00 BRNZ   
 22 Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR           44.94      42.38 BRNZ   
 23 Micozzi, Jillian C        11 LIND-MR                46.78      42.57 BRNZ   
 24 Galloway, Samantha        12 Sachem-MR              48.57      42.78 BRNZ   
 25 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR           44.56      42.88 BRNZ   
 26 Urbina, Julia M           12 CSC-MR                 43.29      42.98 BRNZ   
 27 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR                43.34      43.24 BRNZ   
 28 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR                49.29      43.28 BRNZ   
 29 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR                47.98      43.49 BRNZ   
 30 Hand, Kate S              12 LIAC-MR                51.00      43.54 BRNZ   
 31 Ingraffia, Emily E        12 Sachem-MR              42.57      43.55 BRNZ   
 32 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR              44.07      43.87 BRNZ   
 33 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR                43.14      44.26 BRNZ   
 34 McCann, Jada              11 CSC-MR                 48.12      44.71 BRNZ   
 35 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR                46.20      44.79 BRNZ   
 36 Lettieri, Emma            11 CSC-MR                 44.94      46.49 BRNZ   
 37 Chin, Jenna               11 LIAC-MR                46.02      46.56 BRNZ   
 38 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR                45.11      46.78 BRNZ   
 39 Ferraris, Emily           11 Sachem-MR              49.63      47.05 BRNZ   
 40 Cavallo, Isabella M       12 CSC-MR                    NT      47.87 BRNZ   
 41 Khordoc, Emma C           11 Sachem-MR              44.78      48.16 BRNZ   
 42 Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR                49.99      48.57 BRNZ   
 43 Vutukuri, Bhargawi        12 LIAC-MR                50.88      50.06 BRNZ   
 44 Suchy, Amanda             11 Sachem-MR              55.27      53.47 BRNZ   
 45 Saggio, Emma R            11 TVSC-MR                55.98      53.53 BRNZ   
 46 Rose, Juliana             12 Sachem-MR            1:05.98      59.57 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Felice, Angelina N        12 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Layton, Samantha A        12 IA-MR                  46.96         DQ        
 -- Furmanik, Nicole          11 Sachem-MR              44.02         DQ        
 -- Lacetera, Lilah           11 WISC-MR                50.73         DQ        
 -- Sawant, Esha              11 WISC-MR                50.17         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mei, Alyssa M             11 Sachem-MR            1:29.20    1:18.48 SILV   
  2 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:22.32    1:19.84 SILV   
  3 Funk, Emma                11 WISC-MR              1:23.79    1:20.10 SILV   
  4 Wilkeyson, Julia          12 CSC-MR               1:21.20    1:20.30 SILV   
  5 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              1:25.39    1:20.36 SILV   
  6 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              1:22.79    1:20.38 SILV   
  7 Dolan, Caroline           12 LBA-MR               1:33.79    1:20.42 SILV   
  8 Bosch, Jillian V          12 WISC-MR              1:28.68    1:20.97 SILV   
  9 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR              1:24.55    1:21.11 SILV   
BRNZ - Division  
  1 DiMarinis, Hannah N       12 BBSC-MR              1:22.03    1:22.19 BRNZ   
  2 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              1:25.58    1:22.95 BRNZ   
  3 Schatz, Sarah A           11 Sachem-MR            1:35.31    1:24.99 BRNZ   
  4 Brun, Anna m              11 TVSC-MR              1:28.56    1:25.19 BRNZ   
  5 Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR              1:28.25    1:26.14 BRNZ   
  6 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR              1:25.60    1:26.42 BRNZ   
  7 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR         1:30.98    1:26.47 BRNZ   
  8 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR               1:27.87    1:26.80 BRNZ   
  9 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR              1:34.08    1:27.68 BRNZ   
 10 Petrillo, Mia O           12 LIND-MR              1:36.37    1:27.93 BRNZ   
 11 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:29.66    1:28.30 BRNZ   
 12 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR              1:28.94    1:28.80 BRNZ   
 13 Ciuffetelli, Madison P    12 Tmsuffolk-MR         1:28.14    1:28.98 BRNZ   
 14 Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR         1:34.51    1:30.51 BRNZ   
 15 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              1:27.51    1:31.65 BRNZ   
 16 Sparacio, Sophia A        11 TVSC-MR              1:33.21    1:32.10 BRNZ   
 17 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR            1:36.30    1:32.56 BRNZ   
 18 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR         1:35.82    1:32.65 BRNZ   
 19 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR              1:29.58    1:33.01 BRNZ   
 20 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR              1:34.72    1:33.13 BRNZ   
 21 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              1:37.02    1:34.81 BRNZ   
 22 Ingraffia, Emily E        12 Sachem-MR            1:32.95    1:35.02 BRNZ   
 23 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR              1:37.83    1:35.15 BRNZ   
 24 Furmanik, Nicole          11 Sachem-MR            1:36.11    1:35.20 BRNZ   
 25 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR              1:35.20    1:35.71 BRNZ   
 26 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR              1:49.56    1:37.08 BRNZ   
 27 Wolffer, Katie P          11 Sachem-MR            1:25.80    1:38.62 BRNZ   
 28 Lettieri, Emma            11 CSC-MR               1:42.83    1:39.05 BRNZ   
 29 Hand, Kate S              12 LIAC-MR              1:49.00    1:39.45 BRNZ   
 30 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR              1:39.04    1:41.04 BRNZ   
 31 Betancourt, Makiyah E     12 LIAC-MR              1:44.46    1:43.51 BRNZ   
 32 Khordoc, Emma C           11 Sachem-MR            1:39.26    1:46.59 BRNZ   
 33 Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR              2:03.12    1:52.21 BRNZ   
 34 Saggio, Emma R            11 TVSC-MR              1:54.81    1:57.11 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Raimondi, Lindsay         11 LIAC-MR              1:45.00         DQ        
 -- Felice, Angelina N        12 CSC-MR               1:50.34         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wootton, Michelle N       12 CSC-MR                 46.33      39.73 SILV   
  2 Skarren, Kaley L          11 LBA-MR                 45.66      40.31 SILV   
  3 Chan, Rachel P            12 TVSC-MR                46.78      40.73 SILV   
  4 Clancy, Kiersten P        11 TVSC-MR                43.38      41.16 SILV   
  5 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR           44.56      41.70 SILV   
  6 Wozniak, Sarah M          12 LIAC-MR                45.02      42.02 SILV   
  6 Franco, Vanessa           11 Tmsuffolk-MR           46.35      42.02 SILV   
  8 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR                44.99      42.11 SILV   
  9 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR                44.06      42.13 SILV   
 10 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           44.88      42.22 SILV   
 11 Wilkeyson, Julia          12 CSC-MR                 45.84      42.69 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           47.23      43.03 BRNZ   
  2 Urbina, Julia M           12 CSC-MR                 46.48      43.14 BRNZ   
  3 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR                52.16      43.39 BRNZ   
  4 Mei, Alyssa M             11 Sachem-MR              54.80      43.83 BRNZ   
  5 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR                47.77      43.90 BRNZ   
  6 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR                 44.92      44.06 BRNZ   
  7 Ingraffia, Emily E        12 Sachem-MR              42.97      44.15 BRNZ   
  8 Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR                43.94      44.21 BRNZ   
  9 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR                45.50      44.62 BRNZ   
 10 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR                45.65      44.94 BRNZ   
 11 Galloway, Samantha        12 Sachem-MR              48.77      45.10 BRNZ   
 12 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR                46.09      45.11 BRNZ   
 13 Tohill, Natalie A         11 Sachem-MR              47.70      45.12 BRNZ   
 14 Wolffer, Katie P          11 Sachem-MR              45.86      45.50 BRNZ   
 15 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR                46.82      45.75 BRNZ   
 16 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                46.75      45.79 BRNZ   
 17 Taitz, Phoebe J           12 IA-MR                  48.48      45.92 BRNZ   
 18 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR           51.61      46.09 BRNZ   
 19 Gibson, Grace M           11 LBA-MR                 45.18      46.25 BRNZ   
 20 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR                 47.65      46.64 BRNZ   
 21 Petrillo, Mia O           12 LIND-MR                47.28      46.68 BRNZ   
 22 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                47.81      46.69 BRNZ   
 23 McCann, Jada              11 CSC-MR                 49.20      46.72 BRNZ   
 24 Khordoc, Emma C           11 Sachem-MR              47.02      47.01 BRNZ   
 25 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR                 47.56      47.12 BRNZ   
 26 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR                48.52      47.30 BRNZ   
 27 Durcan, Jordan A          11 HAA-MR                 48.89      47.77 BRNZ   
 28 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR                50.54      48.52 BRNZ   
 29 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR           51.56      48.72 BRNZ   
 30 Furmanik, Nicole          11 Sachem-MR              50.83      48.76 BRNZ   
 31 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR                49.60      48.81 BRNZ   
 32 Cano, Andrea              11 CSC-MR                 47.07      48.82 BRNZ   
 33 Sparacio, Sophia A        11 TVSC-MR                50.35      48.93 BRNZ   
 34 Lettieri, Emma            11 CSC-MR                 50.89      48.98 BRNZ   
 35 Munier, Sophia E          11 LBA-MR                 57.94      49.66 BRNZ   
 36 Cavallo, Isabella M       12 CSC-MR                    NT      49.76 BRNZ   
 37 Harder, Lauren            12 LIND-MR                57.17      49.88 BRNZ   
 38 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR              54.32      50.34 BRNZ   
 39 Chin, Jenna               11 LIAC-MR                56.74      52.18 BRNZ   
 40 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR                55.81      52.44 BRNZ   
 41 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR                56.88      52.47 BRNZ   
 42 Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR                57.91      55.14 BRNZ   
 43 Suchy, Amanda             11 Sachem-MR              57.72      55.24 BRNZ   
 44 Rose, Juliana             12 Sachem-MR            1:04.68    1:03.58 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Hand, Kate S              12 LIAC-MR              1:02.00         DQ        
 -- Raimondi, Lindsay         11 LIAC-MR                48.00         DQ        
 -- Betancourt, Makiyah E     12 LIAC-MR                48.32         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:31.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
 46 Gilroy, Kaleigh           12 LBA-MR               1:51.99    1:55.39 BRNZ   
SILV - Division  
  1 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:31.82    1:26.86 SILV   
  2 Waller, Brooke S          12 LBA-MR               1:32.10    1:26.98 SILV   
  3 Donnelly, Megan H         12 IA-MR                1:33.18    1:27.69 SILV   
  4 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         1:32.65    1:29.55 SILV   
  5 Azralon, Danielle         11 Sachem-MR            1:33.67    1:30.88 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Souidi, Suraya N          12 LBA-MR               1:33.65    1:31.72 BRNZ   
  2 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:32.19 BRNZ   
  3 Duffy, Kate E             12 LBA-MR               1:32.03    1:32.53 BRNZ   
  4 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:33.84    1:33.54 BRNZ   
  5 Urbina, Julia M           12 CSC-MR               1:39.35    1:35.16 BRNZ   
  6 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         1:42.04    1:35.41 BRNZ   
  7 Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR              1:36.37    1:35.55 BRNZ   
  8 Krolikiewicz, Emma C      11 Sachem-MR            1:38.04    1:35.56 BRNZ   
  9 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR              1:36.21    1:35.84 BRNZ   
 10 Bosch, Jillian V          12 WISC-MR              1:37.69    1:36.15 BRNZ   
 11 Bruno, Regan C            12 BBSC-MR              1:41.75    1:36.24 BRNZ   
 12 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR              1:39.50    1:37.11 BRNZ   
 13 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR              1:36.74    1:38.42 BRNZ   
 14 Gibson, Grace M           11 LBA-MR               1:40.76    1:38.43 BRNZ   
 15 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR               1:51.62    1:38.72 BRNZ   
 16 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              1:41.04    1:38.88 BRNZ   
 17 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR               1:41.66    1:39.71 BRNZ   
 18 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR              1:41.23    1:39.79 BRNZ   
 19 McEnaney, Jamie L         11 WISC-MR              1:43.05    1:40.08 BRNZ   
 20 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              1:42.71    1:40.71 BRNZ   
 21 Greco, Emma K             11 Sachem-MR            1:41.84    1:41.50 BRNZ   
 22 Ingraffia, Emily E        12 Sachem-MR            1:40.90    1:41.53 BRNZ   
 23 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR              1:41.88    1:41.67 BRNZ   
 24 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:42.08    1:41.91 BRNZ   
 25 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              1:39.07    1:41.92 BRNZ   
 26 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR              1:40.43    1:42.31 BRNZ   
 27 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR              1:51.92    1:42.89 BRNZ   
 28 Khordoc, Emma C           11 Sachem-MR            1:45.60    1:43.03 BRNZ   
 29 Brun, Anna m              11 TVSC-MR              1:45.66    1:43.08 BRNZ   
 30 Tohill, Natalie A         11 Sachem-MR            1:39.23    1:43.58 BRNZ   
 31 Wolffer, Katie P          11 Sachem-MR            1:41.58    1:43.66 BRNZ   
 32 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR               1:48.32    1:46.34 BRNZ   
 33 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              1:41.19    1:46.53 BRNZ   
 34 Galloway, Samantha        12 Sachem-MR            2:02.42    1:46.75 BRNZ   
 35 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR         1:49.95    1:47.03 BRNZ   
 36 Lettieri, Emma            11 CSC-MR               1:46.08    1:47.38 BRNZ   
 37 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:44.51    1:47.45 BRNZ   
 37 Durcan, Jordan A          11 HAA-MR               1:49.17    1:47.45 BRNZ   
 39 Cano, Andrea              11 CSC-MR               1:47.25    1:47.86 BRNZ   
 40 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR              1:47.16    1:50.77 BRNZ   
 41 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR         1:55.75    1:51.09 BRNZ   
 42 Harder, Lauren            12 LIND-MR              2:11.61    1:52.07 BRNZ   
 43 O'Farrell, Alexandra      12 WISC-MR              1:57.74    1:53.37 BRNZ   
 44 Chin, Jenna               11 LIAC-MR              1:57.37    1:53.58 BRNZ   
 45 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR              1:51.89    1:53.73 BRNZ   
 47 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR         1:55.77    1:59.81 BRNZ   
 48 Vutukuri, Bhargawi        12 LIAC-MR              2:00.84    2:00.69 BRNZ   
 49 Rose, Juliana             12 Sachem-MR            2:19.65    2:14.02 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR              2:13.59         DQ        
 -- Saggio, Emma R            11 TVSC-MR              1:53.57         DQ        
 -- Layton, Samantha A        12 IA-MR                1:56.33         DQ        
 -- Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR              2:06.03         DQ        
 -- Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              1:39.19         DQ        
 -- Sawant, Esha              11 WISC-MR              1:58.46         NS        
 -- Thuma, Brooke             11 WISC-MR              1:46.85         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:55.99  JO
              3:15.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 3:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Hannah          11 LIAC-MR              3:05.00    3:00.73 SILV   
  2 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR              3:20.00    3:03.97 SILV   
  3 Yuen, Kalie               12 LIAC-MR              3:05.00    3:07.93 SILV   
  4 Waller, Brooke S          12 LBA-MR               3:18.75    3:09.09 SILV   
  5 Mullery, Erin N           12 Sachem-MR            3:24.72    3:10.40 SILV   
  6 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR              3:17.96    3:12.25 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Casement, Rachelle        11 LIAC-MR              3:20.00    3:23.39 BRNZ   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 35.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tohill, Natalie A         11 Sachem-MR              35.93      32.90 SILV   
  2 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR           36.88      33.93 SILV   
  3 Brun, Anna m              11 TVSC-MR                36.19      34.89 SILV   
  3 Skarren, Kaley L          11 LBA-MR                 39.69      34.89 SILV   
  5 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR                36.21      35.01 SILV   
  6 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR                36.19      35.13 SILV   
  7 Giovanniello, Kirsten M   11 LIAC-MR                36.66      35.36 SILV   
  8 Chan, Rachel P            12 TVSC-MR                36.48      35.37 SILV   
  9 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR                38.09      35.50 SILV   
 10 Donnelly, Megan H         12 IA-MR                  41.21      35.51 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR                 36.67      36.47 BRNZ   
  2 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR                 36.89      36.61 BRNZ   
  3 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR                38.56      36.74 BRNZ   
  4 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR           37.51      36.98 BRNZ   
  5 Bosch, Jillian V          12 WISC-MR                39.53      37.02 BRNZ   
  6 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                38.15      37.13 BRNZ   
  7 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR                37.82      37.21 BRNZ   
  8 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           38.76      37.23 BRNZ   
  9 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR                38.67      37.39 BRNZ   
 10 Clancy, Kiersten P        11 TVSC-MR                39.90      37.42 BRNZ   
 11 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR                40.82      37.71 BRNZ   
 12 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR           37.40      37.72 BRNZ   
 13 Skakandi, Meghan          12 HAA-MR                 37.62      37.75 BRNZ   
 14 Azralon, Danielle         11 Sachem-MR              37.69      37.94 BRNZ   
 15 Greco, Emma K             11 Sachem-MR              37.72      37.97 BRNZ   
 16 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR                 37.55      38.08 BRNZ   
 17 Krolikiewicz, Emma C      11 Sachem-MR              40.38      38.21 BRNZ   
 18 Schatz, Sarah A           11 Sachem-MR              40.99      38.88 BRNZ   
 19 Gibson, Grace M           11 LBA-MR                 40.93      39.65 BRNZ   
 20 Durcan, Jordan A          11 HAA-MR                 44.28      40.10 BRNZ   
 21 Galloway, Samantha        12 Sachem-MR              46.45      40.54 BRNZ   
 22 Wozniak, Sarah M          12 LIAC-MR                42.88      41.19 BRNZ   
 23 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR                40.68      41.43 BRNZ   
 24 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR                39.90      41.60 BRNZ   
 25 Cano, Andrea              11 CSC-MR                    NT      43.71 BRNZ   
 26 Urbina, Julia M           12 CSC-MR                 47.77      43.72 BRNZ   
 27 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR           45.88      46.11 BRNZ   
 28 Chin, Jenna               11 LIAC-MR                48.76      46.74 BRNZ   
 28 Petrillo, Mia O           12 LIND-MR                47.95      46.74 BRNZ   
 30 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR           49.15      49.02 BRNZ   
 31 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR              51.43      49.46 BRNZ   
 32 Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR           47.62      51.25 BRNZ   
 33 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR                51.55      52.42 BRNZ   
 34 Aylward, Anika            11 CSC-MR                    NT      55.91 BRNZ   
 35 Betancourt, Makiyah E     12 LIAC-MR                45.62      56.13 BRNZ   
 36 Suchy, Amanda             11 Sachem-MR            1:03.54      58.46 BRNZ   
 37 Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR              1:03.53      58.75 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- McCann, Jada              11 CSC-MR                 49.85         DQ        
 -- Saggio, Emma R            11 TVSC-MR                52.42         DQ        
 -- Hoge, Maggie M            11 WISC-MR                43.42         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Giovanniello, Kirsten M   11 LIAC-MR              1:26.93    1:19.28 SILV   
  2 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR              1:29.29    1:21.77 SILV   
  3 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              1:32.23    1:21.95 SILV   
  4 Brun, Anna m              11 TVSC-MR              1:27.11    1:23.98 SILV   
  5 Azralon, Danielle         11 Sachem-MR            1:29.25    1:24.27 SILV   
  6 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR              1:26.62    1:24.58 SILV   
  7 Funk, Emma                11 WISC-MR              1:31.46    1:25.68 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         1:28.06    1:26.47 BRNZ   
  2 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR               1:28.97    1:27.51 BRNZ   
  3 Wozniak, Sarah M          12 LIAC-MR              1:39.32    1:28.29 BRNZ   
  4 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR              1:30.00    1:28.65 BRNZ   
  5 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR         1:28.50    1:28.68 BRNZ   
  6 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:35.41    1:29.33 BRNZ   
  7 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR               1:28.75    1:29.91 BRNZ   
  8 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              1:35.51    1:30.85 BRNZ   
  9 Ruvolo, Mikaela           12 BBSC-MR              1:35.04    1:34.03 BRNZ   
 10 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              1:41.64    1:34.55 BRNZ   
 11 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR              1:40.04    1:34.74 BRNZ   
 12 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR              1:47.53    1:41.86 BRNZ   
 13 Franco, Vanessa           11 Tmsuffolk-MR         1:36.77    1:44.38 BRNZ   
 14 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR              2:04.40    1:46.04 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR              1:31.74         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  JO
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Yuen, Kalie               12 LIAC-MR              2:45.00    2:35.96 JO     
SILV - Division  
  1 VanManen, Hannah          11 LIAC-MR              2:49.00    2:38.07 SILV   
BRNZ - Division  
  1 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         2:45.39    2:41.66 BRNZ   
  2 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR               2:57.04    2:55.92 BRNZ   
  3 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR              3:11.52    3:07.91 BRNZ   
  4 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR              2:55.00    3:10.15 BRNZ   
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wootton, Michelle N       12 CSC-MR               1:19.00    1:12.56 SILV   
  2 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:24.08    1:15.44 SILV   
  2 Donnelly, Megan H         12 IA-MR                1:19.09    1:15.44 SILV   
  4 Waller, Brooke S          12 LBA-MR               1:18.89    1:15.63 SILV   
  5 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:20.55    1:17.45 SILV   
  6 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:21.70    1:17.66 SILV   
  7 Souidi, Suraya N          12 LBA-MR               1:19.12    1:17.79 SILV   
  8 Duong, Patricia M         11 LIAC-MR              1:18.91    1:17.87 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Casement, Rachelle        11 LIAC-MR              1:20.40    1:19.04 BRNZ   
  2 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR              1:18.72    1:19.21 BRNZ   
  3 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:21.01    1:19.30 BRNZ   
  4 Giovanniello, Kirsten M   11 LIAC-MR              1:19.60    1:19.42 BRNZ   
  5 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR              1:22.53    1:19.47 BRNZ   
  6 Dolan, Caroline           12 LBA-MR               1:21.57    1:19.56 BRNZ   
  7 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:23.09    1:21.71 BRNZ   
  8 Skakandi, Meghan          12 HAA-MR               1:22.11    1:21.80 BRNZ   
  9 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         1:18.73    1:21.98 BRNZ   
 10 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR         1:23.55    1:22.17 BRNZ   
 11 Hoge, Maggie M            11 WISC-MR              1:23.23    1:22.27 BRNZ   
 12 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              1:26.23    1:22.47 BRNZ   
 13 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR               1:24.80    1:22.78 BRNZ   
 14 Tohill, Natalie A         11 Sachem-MR            1:20.54    1:22.79 BRNZ   
 15 Harkins, Hannah J         11 LBA-MR               1:27.57    1:24.09 BRNZ   
 16 Schatz, Sarah A           11 Sachem-MR            1:29.46    1:24.46 BRNZ   
 17 Gibson, Grace M           11 LBA-MR               1:24.92    1:24.60 BRNZ   
 18 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR              1:27.75    1:25.00 BRNZ   
 19 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR              1:25.53    1:25.36 BRNZ   
 20 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              1:31.24    1:26.10 BRNZ   
 21 Greco, Emma K             11 Sachem-MR            1:28.63    1:26.74 BRNZ   
 22 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:26.46    1:26.76 BRNZ   
 23 Rogalle, Emily C          11 CSC-MR               1:34.91    1:27.70 BRNZ   
 24 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR              1:25.56    1:28.08 BRNZ   
 25 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR              1:30.10    1:28.40 BRNZ   
 26 Wolffer, Katie P          11 Sachem-MR            1:30.44    1:28.68 BRNZ   
 27 Furmanik, Nicole          11 Sachem-MR            1:37.14    1:29.25 BRNZ   
 28 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:33.23    1:29.53 BRNZ   
 29 Durcan, Jordan A          11 HAA-MR               1:40.72    1:30.79 BRNZ   
 30 Gillin, Elizabeth M       12 HAA-MR               1:27.96    1:30.92 BRNZ   
 31 Ciuffetelli, Madison P    12 Tmsuffolk-MR         1:31.57    1:30.98 BRNZ   
 32 Cano, Andrea              11 CSC-MR                    NT    1:32.76 BRNZ   
 33 Keogler, Dana R           11 Tmsuffolk-MR         1:41.58    1:33.32 BRNZ   
 34 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              1:29.48    1:35.11 BRNZ   
 35 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              1:31.26    1:35.31 BRNZ   
 36 Urbina, Julia M           12 CSC-MR                    NT    1:35.62 BRNZ   
 37 McCann, Jada              11 CSC-MR               1:45.32    1:37.54 BRNZ   
 38 Gilroy, Kaleigh           12 LBA-MR               1:42.49    1:37.77 BRNZ   
 39 Singer, Gillian D         11 Sachem-MR            1:39.23    1:39.05 BRNZ   
 40 Brancaccio, Colette R     12 LIAC-MR              1:39.43    1:39.58 BRNZ   
 41 Hand, Kate S              12 LIAC-MR              1:56.00    1:40.16 BRNZ   
 42 Chin, Jenna               11 LIAC-MR              1:40.69    1:42.17 BRNZ   
 43 McCleary, Kaitlyn M       12 BBSC-MR              1:42.09    1:43.86 BRNZ   
 44 Vutukuri, Bhargawi        12 LIAC-MR              1:28.00    1:46.31 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR              1:29.35         DQ        
 -- McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              1:31.84         DQ        
 -- Najafi, Niaz              11 Tmsuffolk-MR         1:45.76         DQ        
 -- Gaspard, Summer P         11 LIAC-MR              1:57.50         DQ        
 -- Micozzi, Jillian C        11 LIND-MR              1:44.58         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                2:52.15    2:39.16 SILV   
  2 Wootton, Michelle N       12 CSC-MR                    NT    2:41.47 SILV   
  3 Waller, Brooke S          12 LBA-MR               2:48.17    2:42.09 SILV   
  4 Kreuscher, Camryn M       11 HAA-MR               2:49.71    2:44.46 SILV   
  5 McKevitt, Katelyn C       12 WISC-MR              2:49.86    2:44.83 SILV   
  6 Giovanniello, Kirsten M   11 LIAC-MR              2:48.17    2:45.12 SILV   
  7 Casement, Rachelle        11 LIAC-MR              2:48.85    2:47.55 SILV   
  8 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         3:02.02    2:47.88 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Pusateri, Jillian G       11 LIAC-MR              2:57.22    2:48.11 BRNZ   
  2 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         2:56.74    2:48.55 BRNZ   
  3 Funk, Emma                11 WISC-MR              2:54.06    2:49.84 BRNZ   
  4 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         2:56.49    2:50.16 BRNZ   
  5 Sheinberg, Faith          12 LBA-MR               2:53.91    2:51.21 BRNZ   
  6 Ryan, Shannon E           11 TVSC-MR              2:48.18    2:51.72 BRNZ   
  7 DiMarinis, Hannah N       12 BBSC-MR              2:49.43    2:51.89 BRNZ   
  8 Tohill, Natalie A         11 Sachem-MR            2:56.75    2:52.56 BRNZ   
  9 Wozniak, Sarah M          12 LIAC-MR              2:55.16    2:53.51 BRNZ   
 10 Hamdi, Yasmine            12 TVSC-MR              3:02.55    2:53.89 BRNZ   
 11 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         3:21.92    2:54.39 BRNZ   
 12 Ekstrom, Madison A        11 LBA-MR               3:01.68    2:54.63 BRNZ   
 13 Marshall, Isabel M        12 TVSC-MR              2:54.01    2:54.94 BRNZ   
 14 McDonald, Kelly M         12 LIAC-MR              3:05.55    2:57.97 BRNZ   
 15 Alvarez, Stephanie R      12 TVSC-MR              2:55.91    2:58.96 BRNZ   
 16 Ebert, Meghan             12 Tmsuffolk-MR         3:11.31    2:59.56 BRNZ   
 17 Gibson, Grace M           11 LBA-MR               3:17.55    3:00.78 BRNZ   
 18 Greco, Emma K             11 Sachem-MR            3:05.01    3:00.93 BRNZ   
 19 Nasta, Gianna N           11 TVSC-MR              3:09.26    3:01.78 BRNZ   
 20 LePore, Natalie E         11 TVSC-MR              3:04.75    3:02.22 BRNZ   
 21 Vega, Sofia V             11 TVSC-MR              2:58.76    3:02.74 BRNZ   
 22 McAdam, Kelcie A          11 TVSC-MR              3:15.46    3:02.75 BRNZ   
 23 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              3:00.26    3:03.52 BRNZ   
 24 Kramer, Kylie S           12 TVSC-MR              3:04.52    3:03.54 BRNZ   
 25 Brun, Anna m              11 TVSC-MR              3:05.70    3:06.30 BRNZ   
 26 Dubinsky, Sydney          11 Tmsuffolk-MR         3:05.73    3:06.83 BRNZ   
 27 Heath, Zoe R              11 LIAC-MR              3:03.19    3:07.03 BRNZ   
 28 Ciuffetelli, Madison P    12 Tmsuffolk-MR         3:13.82    3:13.96 BRNZ   
 29 Willie, Madeline M        11 TVSC-MR              3:15.67    3:15.29 BRNZ   
 30 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              3:16.96    3:16.35 BRNZ   
 31 Tsybysheva, Julia d       11 TVSC-MR              3:09.06    3:21.34 BRNZ   
 32 Lim, Hyzell C             11 LIAC-MR              3:15.00    3:24.03 BRNZ   
 33 Sparacio, Sophia A        11 TVSC-MR              3:28.51    3:28.39 BRNZ   
 34 Feigenbaum, Emily B       11 Tmsuffolk-MR         3:33.19    3:29.22 BRNZ   
 35 Chin, Jenna               11 LIAC-MR              3:31.15    3:29.36 BRNZ   
 36 Anderson, Megan E         12 BBSC-MR              3:29.37    3:30.38 BRNZ   
 37 Muroff, Rebecca L         11 TVSC-MR              3:32.23    3:31.25 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Franco, Vanessa           11 Tmsuffolk-MR         2:55.74         DQ        
 -- Bruno, Regan C            12 BBSC-MR              3:37.61         DQ        
 -- Hoge, Maggie M            11 WISC-MR              3:06.50         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 28.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiTolla, Rachel L         13 TVSC-MR                30.26      28.22 SILV   
  2 Chirico, Kasidy A         13 TVSC-MR                29.14      28.27 SILV   
  3 Adams, Hayley N           13 TVSC-MR                28.87      28.28 SILV   
  4 Meade, Emma M             13 LBA-MR                 30.15      28.47 SILV   
  5 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR           29.44      28.77 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Chan, Kaitlyn             14 Tmsuffolk-MR           28.82      29.16 BRNZ   
  2 Li, Karen Z               14 TVSC-MR                29.93      29.25 BRNZ   
  3 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                  28.96      29.33 BRNZ   
  3 Forcone, Kathryn H        14 Sachem-MR              30.70      29.33 BRNZ   
  5 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR           30.28      29.47 BRNZ   
  6 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR               29.14      29.56 BRNZ   
  7 Shiebler, Tricia E        13 IA-MR                  29.79      29.62 BRNZ   
  8 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR                29.72      29.69 BRNZ   
  9 Davi, Julia G             13 WISC-MR                29.28      29.74 BRNZ   
 10 Pase, Emma D              13 TVSC-MR                29.52      29.75 BRNZ   
 11 Gonzalez, Deanna J        13 LBA-MR                 30.60      29.85 BRNZ   
 11 Klett, Daron H            14 Sachem-MR              29.09      29.85 BRNZ   
 13 Yi, Morgan                13 LIAC-MR                29.44      29.97 BRNZ   
 14 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR                29.69      30.01 BRNZ   
 15 Porter, Meagan H          13 IA-MR                  30.87      30.13 BRNZ   
 16 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR                29.96      30.14 BRNZ   
 17 Hwang, Alexandria         13 LBA-MR                 29.23      30.19 BRNZ   
 18 McNamara, Samantha        14 BBSC-MR                29.95      30.50 BRNZ   
 19 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR                30.05      30.65 BRNZ   
 20 Lettieri, Samantha H      13 CSC-MR                 30.22      30.72 BRNZ   
 21 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR                30.46      30.81 BRNZ   
 22 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR                29.80      30.88 BRNZ   
 23 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR                31.12      30.92 BRNZ   
 24 Xie, Lynne                13 LIAC-MR                32.82      30.94 BRNZ   
 25 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR                30.74      30.99 BRNZ   
 26 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR           31.50      31.12 BRNZ   
 27 Chu, Emily H              13 LIAC-MR                34.00      31.18 BRNZ   
 28 Vayner, Michelle          14 BBSC-MR                30.62      31.23 BRNZ   
 29 Chuang, Jessalyn L        14 LIAC-MR                35.31      31.53 BRNZ   
 30 Orski, Emily M            13 CSC-MR                 31.66      31.59 BRNZ   
 31 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR              30.23      31.62 BRNZ   
 32 Byrne, Shannon M          13 Sachem-MR              31.25      31.73 BRNZ   
 33 Pierce, Francesca G       13 WISC-MR                30.81      31.81 BRNZ   
 33 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR                32.49      31.81 BRNZ   
 35 Varone, Nicole            13 HAA-MR                 33.36      31.90 BRNZ   
 36 Celikoyar, Peri           13 CSC-MR                 32.62      31.98 BRNZ   
 37 Dolan, Grace E            13 LBA-MR                 33.00      32.07 BRNZ   
 38 Smith, Courtney N         13 CSC-MR                 31.55      32.29 BRNZ   
 39 Ahearn, Kailey            13 LBA-MR                 39.12      32.45 BRNZ   
 40 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR                31.60      32.60 BRNZ   
 41 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR                32.96      32.63 BRNZ   
 42 Curley, Chloe M           13 LBA-MR                 33.54      32.64 BRNZ   
 43 Lee, Sophia M             13 CSC-MR                 33.53      32.65 BRNZ   
 44 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR                 32.84      32.94 BRNZ   
 45 Singh, Merillin           13 LIAC-MR                32.74      33.09 BRNZ   
 46 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR                30.96      33.19 BRNZ   
 47 Berman, Sophie J          13 Sachem-MR              32.67      33.22 BRNZ   
 48 DeSantis, Adrianna R      13 Sachem-MR              33.53      33.56 BRNZ   
 49 Monaco, Caitlin M         13 LBA-MR                 33.58      33.85 BRNZ   
 50 Chen, Carol               13 WISC-MR                31.91      33.96 BRNZ   
 51 Shapiro, Samantha K       14 BBSC-MR                33.01      34.13 BRNZ   
 52 Giordano, Colleen         13 LIND-MR                34.60      34.96 BRNZ   
 53 Kaich, Claudia R          13 WISC-MR                35.89      36.69 BRNZ   
 54 Gonzalez, Maia            13 HAA-MR                 41.69      38.73 BRNZ   
 55 Larschan, Nicole E        13 LIND-MR                39.81      40.98 BRNZ   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              1:03.89    1:02.61 SILV   
  2 Davi, Julia G             13 WISC-MR              1:03.76    1:03.01 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Sarubbi, Amanda R         13 TVSC-MR              1:04.78    1:03.23 BRNZ   
  2 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              1:06.43    1:03.46 BRNZ   
  3 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              1:03.36    1:03.58 BRNZ   
  4 Klett, Daron H            14 Sachem-MR            1:04.72    1:03.96 BRNZ   
  5 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              1:04.05    1:04.07 BRNZ   
  6 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR              1:04.79    1:04.21 BRNZ   
  7 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             1:03.28    1:04.34 BRNZ   
  8 Forcone, Kathryn H        14 Sachem-MR            1:05.49    1:04.78 BRNZ   
  9 Hirsch, Rebecca M         14 CSC-MR               1:05.41    1:04.81 BRNZ   
 10 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:04.11    1:05.19 BRNZ   
 11 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              1:05.34    1:05.23 BRNZ   
 12 McNamara, Samantha        14 BBSC-MR              1:07.05    1:05.53 BRNZ   
 13 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              1:05.67    1:05.55 BRNZ   
 14 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:07.25    1:06.18 BRNZ   
 15 Kranitz, Lindsay          14 LBA-MR               1:06.62    1:06.32 BRNZ   
 16 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR              1:05.94    1:06.47 BRNZ   
 17 Lettieri, Samantha H      13 CSC-MR               1:06.14    1:06.93 BRNZ   
 18 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            1:06.25    1:07.90 BRNZ   
 19 Gonzalez, Deanna J        13 LBA-MR               1:07.14    1:08.26 BRNZ   
 20 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR              1:08.00    1:08.69 BRNZ   
 21 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR              1:10.33    1:08.76 BRNZ   
 22 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:09.04    1:08.94 BRNZ   
 23 Byrne, Shannon M          13 Sachem-MR            1:08.47    1:08.97 BRNZ   
 24 Pierce, Francesca G       13 WISC-MR              1:06.57    1:09.60 BRNZ   
 25 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR              1:10.90    1:09.70 BRNZ   
 26 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR              1:10.85    1:09.93 BRNZ   
 27 Xie, Lynne                13 LIAC-MR              1:16.33    1:09.99 BRNZ   
 28 Smith, Courtney N         13 CSC-MR               1:09.76    1:10.89 BRNZ   
 29 Dolan, Grace E            13 LBA-MR               1:11.19    1:11.02 BRNZ   
 30 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         1:10.52    1:11.30 BRNZ   
 31 Curley, Chloe M           13 LBA-MR               1:10.93    1:11.65 BRNZ   
 32 Donnelly, Kristen K       14 IA-MR                1:13.79    1:12.04 BRNZ   
 33 Celikoyar, Peri           13 CSC-MR               1:12.34    1:12.05 BRNZ   
 34 Shapiro, Samantha K       14 BBSC-MR              1:17.10    1:12.37 BRNZ   
 35 Donnelly, Sarah J         14 IA-MR                1:11.23    1:12.59 BRNZ   
 36 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR               1:14.76    1:13.15 BRNZ   
 37 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR              1:14.81    1:13.88 BRNZ   
 38 Singh, Merillin           13 LIAC-MR              1:12.03    1:14.36 BRNZ   
 39 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR              1:12.19    1:14.70 BRNZ   
 40 Chuang, Jessalyn L        14 LIAC-MR              1:17.35    1:15.19 BRNZ   
 41 Monaco, Caitlin M         13 LBA-MR               1:13.29    1:15.47 BRNZ   
 42 Lee, Sophia M             13 CSC-MR               1:14.16    1:15.51 BRNZ   
 43 Giordano, Colleen         13 LIND-MR              1:16.52    1:15.66 BRNZ   
 44 DeSantis, Adrianna R      13 Sachem-MR            1:15.25    1:15.81 BRNZ   
 45 Ahearn, Kailey            13 LBA-MR               1:14.70    1:16.04 BRNZ   
 46 Diehl, Michelle M         13 Sachem-MR            1:21.00    1:16.75 BRNZ   
 47 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              1:19.77    1:18.26 BRNZ   
 48 Kaich, Claudia R          13 WISC-MR              1:20.22    1:23.39 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Xia, Maggie               13 LIAC-MR              1:06.65         NS        
 -- Friedman, Melissa         13 WISC-MR              1:13.67         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:17.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chirico, Kasidy A         13 TVSC-MR              2:18.09    2:12.52 SILV   
  2 Sarubbi, Amanda R         13 TVSC-MR              2:19.54    2:13.82 SILV   
  3 Shiebler, Tricia E        13 IA-MR                2:20.07    2:15.44 SILV   
  4 Shutowich, Emily G        13 TVSC-MR              2:17.32    2:15.50 SILV   
  5 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              2:20.62    2:15.87 SILV   
  6 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         2:19.04    2:16.33 SILV   
  7 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         2:17.61    2:16.43 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              2:22.17    2:19.79 BRNZ   
  2 Mattei, Monica A          13 BBSC-MR              2:21.46    2:20.06 BRNZ   
  3 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              2:17.91    2:20.15 BRNZ   
  4 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             2:20.33    2:20.47 BRNZ   
  5 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              2:24.19    2:20.58 BRNZ   
  6 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         2:24.94    2:20.77 BRNZ   
  7 Schott, Remi              14 LBA-MR               2:31.61    2:20.85 BRNZ   
  8 Klicpera, Samantha K      14 Farmingdale-MR       2:19.67    2:21.17 BRNZ   
  9 McNamara, Samantha        14 BBSC-MR              2:22.13    2:21.95 BRNZ   
 10 Klett, Daron H            14 Sachem-MR            2:21.51    2:22.14 BRNZ   
 11 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              2:21.55    2:22.66 BRNZ   
 12 Pase, Emma D              13 TVSC-MR              2:19.30    2:22.94 BRNZ   
 13 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              2:26.44    2:23.16 BRNZ   
 14 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              2:24.68    2:23.63 BRNZ   
 15 Ramirez, Claire R         13 Sachem-MR            2:21.14    2:23.67 BRNZ   
 16 Ye, Ashley H              14 LIAC-MR              2:29.18    2:24.20 BRNZ   
 17 Yi, Morgan                13 LIAC-MR              2:22.36    2:25.19 BRNZ   
 18 McCoy, Tara               14 CSC-MR               2:20.00    2:29.11 BRNZ   
 19 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            2:30.74    2:30.55 BRNZ   
 20 Pierce, Francesca G       13 WISC-MR              2:29.73    2:32.93 BRNZ   
 21 Smith, Courtney N         13 CSC-MR               2:35.23    2:34.60 BRNZ   
 22 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR              2:36.62    2:35.04 BRNZ   
 23 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR              2:37.68    2:35.16 BRNZ   
 24 Hwang, Alexandria         13 LBA-MR               2:32.02    2:38.02 BRNZ   
 25 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR              2:41.94    2:38.20 BRNZ   
 26 Shapiro, Samantha K       14 BBSC-MR              2:41.40    2:39.37 BRNZ   
 27 Xie, Lynne                13 LIAC-MR              2:46.03    2:41.64 BRNZ   
 28 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR              2:35.90    2:41.75 BRNZ   
 29 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR               2:49.56    2:42.26 BRNZ   
 30 Giordano, Colleen         13 LIND-MR              2:44.14    2:43.30 BRNZ   
 31 Singh, Merillin           13 LIAC-MR              2:45.30    2:43.67 BRNZ   
 32 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR              2:49.00    2:44.76 BRNZ   
 33 Monaco, Caitlin M         13 LBA-MR               2:45.59    2:44.83 BRNZ   
 34 Chuang, Jessalyn L        14 LIAC-MR              2:52.11    2:57.54 BRNZ   
 35 Larschan, Nicole E        13 LIND-MR              3:18.15    3:04.89 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Tsai, Alice Y             13 Sachem-MR            2:23.20         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiTolla, Rachel L         13 TVSC-MR              5:50.70    5:46.37 SILV   
  2 Chan, Sarah P             14 TVSC-MR              5:52.71    5:47.45 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Shiebler, Tricia E        13 IA-MR                6:02.83    5:50.64 BRNZ   
  2 Sarubbi, Amanda R         13 TVSC-MR              5:54.22    5:51.57 BRNZ   
  3 Park, Naomi J             13 TVSC-MR              5:57.45    5:52.03 BRNZ   
  4 Chan, Kaitlyn             14 Tmsuffolk-MR         5:57.73    5:55.59 BRNZ   
  5 Llewellyn, Christine L    13 CSC-MR               6:23.01    5:57.21 BRNZ   
  6 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         5:52.72    5:57.27 BRNZ   
  7 Solis, Gabriela           13 LBA-MR               5:56.91    5:59.10 BRNZ   
  8 Shutowich, Emily G        13 TVSC-MR              6:06.31    5:59.35 BRNZ   
  9 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR              6:05.51    6:00.45 BRNZ   
 10 Adams, Hayley N           13 TVSC-MR              5:54.07    6:02.42 BRNZ   
 11 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              5:57.93    6:02.94 BRNZ   
 12 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         6:12.87    6:05.19 BRNZ   
 13 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                6:18.94    6:05.47 BRNZ   
 14 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              6:13.67    6:09.09 BRNZ   
 15 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             6:15.63    6:10.27 BRNZ   
 16 Pase, Emma D              13 TVSC-MR              6:17.35    6:11.30 BRNZ   
 17 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         6:16.12    6:14.07 BRNZ   
 18 Chase, Samantha R         13 LBA-MR               6:04.13    6:15.43 BRNZ   
 19 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         6:05.10    6:15.79 BRNZ   
 20 Ramirez, Claire R         13 Sachem-MR            6:17.92    6:16.56 BRNZ   
 21 Mattei, Monica A          13 BBSC-MR              6:28.36    6:16.92 BRNZ   
 22 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              6:21.29    6:17.00 BRNZ   
 23 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              6:37.21    6:22.25 BRNZ   
 24 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              6:19.75    6:22.41 BRNZ   
 25 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              6:23.55    6:23.96 BRNZ   
 26 Ye, Ashley H              14 LIAC-MR              6:44.00    6:30.22 BRNZ   
 27 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR              6:28.37    6:32.31 BRNZ   
 28 Pierce, Francesca G       13 WISC-MR              6:34.95    6:37.55 BRNZ   
 29 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            6:36.14    6:38.30 BRNZ   
 30 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         6:35.40    6:39.57 BRNZ   
 31 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         6:37.97    6:46.31 BRNZ   
 32 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR              6:57.02    7:02.03 BRNZ   
 33 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR              6:50.00    7:04.09 BRNZ   
 34 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              8:02.63    7:36.05 BRNZ   
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:15.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hirsch, Rebecca M         14 CSC-MR               1:13.62    1:10.88 SILV   
  2 Sarubbi, Amanda R         13 TVSC-MR              1:15.80    1:13.79 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         1:16.43    1:15.41 BRNZ   
  2 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              1:20.13    1:16.88 BRNZ   
  3 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              1:17.71    1:17.07 BRNZ   
  4 McNamara, Samantha        14 BBSC-MR              1:15.67    1:17.11 BRNZ   
  5 Byrne, Shannon M          13 Sachem-MR            1:15.76    1:18.12 BRNZ   
  6 Davi, Julia G             13 WISC-MR              1:16.45    1:18.19 BRNZ   
  7 Shiebler, Tricia E        13 IA-MR                1:17.41    1:18.69 BRNZ   
  8 Porter, Meagan H          13 IA-MR                1:20.09    1:20.44 BRNZ   
  9 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR              1:17.43    1:20.47 BRNZ   
 10 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR              1:18.03    1:20.50 BRNZ   
 11 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR              1:19.41    1:21.05 BRNZ   
 12 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             1:20.78    1:21.13 BRNZ   
 13 Gonzalez, Deanna J        13 LBA-MR               1:22.35    1:21.16 BRNZ   
 14 Chen, Carol               13 WISC-MR              1:20.19    1:21.47 BRNZ   
 15 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR              1:22.38    1:21.62 BRNZ   
 16 Celikoyar, Peri           13 CSC-MR               1:22.93    1:22.41 BRNZ   
 17 Xie, Lynne                13 LIAC-MR              1:29.86    1:22.45 BRNZ   
 18 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR              1:24.36    1:22.67 BRNZ   
 19 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR               1:20.85    1:22.98 BRNZ   
 20 Orski, Emily M            13 CSC-MR               1:25.19    1:23.45 BRNZ   
 21 Dolan, Grace E            13 LBA-MR               1:21.22    1:23.85 BRNZ   
 22 Vayner, Michelle          14 BBSC-MR              1:17.07    1:24.38 BRNZ   
 23 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR              1:28.20    1:24.95 BRNZ   
 24 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              1:27.99    1:25.23 BRNZ   
 25 Berman, Sophie J          13 Sachem-MR            1:24.34    1:25.41 BRNZ   
 26 Schott, Remi              14 LBA-MR               1:26.83    1:25.48 BRNZ   
 27 Lee, Sophia M             13 CSC-MR               1:30.15    1:25.57 BRNZ   
 28 Chu, Emily H              13 LIAC-MR              1:31.00    1:25.94 BRNZ   
 29 Diehl, Michelle M         13 Sachem-MR            1:29.90    1:26.93 BRNZ   
 30 Lettieri, Samantha H      13 CSC-MR               1:21.12    1:27.16 BRNZ   
 31 Curley, Chloe M           13 LBA-MR               1:32.73    1:27.94 BRNZ   
 32 Shapiro, Samantha K       14 BBSC-MR              1:30.23    1:28.34 BRNZ   
 33 Singh, Merillin           13 LIAC-MR              1:33.08    1:29.94 BRNZ   
 34 Chuang, Jessalyn L        14 LIAC-MR              1:33.59    1:30.85 BRNZ   
 35 DeSantis, Adrianna R      13 Sachem-MR            1:30.21    1:31.01 BRNZ   
 36 Giordano, Colleen         13 LIND-MR              1:27.95    1:32.29 BRNZ   
 37 Larschan, Nicole E        13 LIND-MR              1:49.57    1:37.82 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              1:18.04         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              2:44.98    2:39.50 SILV   
  2 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              2:45.19    2:42.30 SILV   
  3 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         2:47.17    2:42.87 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              2:44.61    2:44.09 BRNZ   
  2 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              2:50.56    2:44.55 BRNZ   
  3 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            2:43.03    2:44.87 BRNZ   
  4 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR              2:43.73    2:44.96 BRNZ   
  5 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              2:46.84    2:46.48 BRNZ   
  6 Byrne, Shannon M          13 Sachem-MR            2:46.08    2:46.76 BRNZ   
  7 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR              2:54.37    2:52.76 BRNZ   
  8 Dolan, Grace E            13 LBA-MR               3:03.33    2:53.84 BRNZ   
  9 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR              2:52.12    2:54.62 BRNZ   
 10 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             2:55.00    2:55.75 BRNZ   
 11 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR              2:58.00    2:57.19 BRNZ   
 12 Xie, Lynne                13 LIAC-MR              3:10.00    2:57.65 BRNZ   
 13 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR              2:55.00    2:58.80 BRNZ   
 14 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR              3:04.30    2:59.73 BRNZ   
 15 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR              3:13.22    3:04.69 BRNZ   
 16 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              3:16.49    3:05.38 BRNZ   
 17 Giordano, Colleen         13 LIND-MR              3:05.08    3:15.06 BRNZ   
 18 Singh, Merillin           13 LIAC-MR              3:10.00    3:15.87 BRNZ   
 19 Chuang, Jessalyn L        14 LIAC-MR              3:15.00    3:21.54 BRNZ   
 20 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR              3:28.90    3:23.65 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Cabanillas, Kim           13 CSC-MR               3:03.30         DQ        
 -- Smith, Courtney N         13 CSC-MR               3:12.73         NS        
 -- Xia, Maggie               13 LIAC-MR              2:45.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         1:23.93    1:20.80 SILV   
  2 Davi, Julia G             13 WISC-MR              1:28.21    1:23.55 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Forcone, Kathryn H        14 Sachem-MR            1:30.84    1:24.35 BRNZ   
  2 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              1:25.78    1:24.72 BRNZ   
  3 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              1:24.71    1:25.16 BRNZ   
  4 Sarubbi, Amanda R         13 TVSC-MR              1:25.44    1:25.38 BRNZ   
  5 Ye, Ashley H              14 LIAC-MR              1:31.00    1:25.78 BRNZ   
  6 Mattei, Monica A          13 BBSC-MR              1:27.89    1:25.84 BRNZ   
  7 Shutowich, Emily G        13 TVSC-MR              1:24.99    1:25.87 BRNZ   
  8 Meade, Emma M             13 LBA-MR               1:28.25    1:25.91 BRNZ   
  9 Vayner, Michelle          14 BBSC-MR              1:24.57    1:25.94 BRNZ   
 10 Yi, Morgan                13 LIAC-MR              1:26.87    1:25.99 BRNZ   
 11 Orski, Emily M            13 CSC-MR               1:30.02    1:26.48 BRNZ   
 12 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              1:26.48    1:26.98 BRNZ   
 13 Klett, Daron H            14 Sachem-MR            1:32.01    1:27.40 BRNZ   
 14 Dolan, Grace E            13 LBA-MR               1:28.51    1:27.42 BRNZ   
 15 Chirico, Kasidy A         13 TVSC-MR              1:25.62    1:27.66 BRNZ   
 15 Varone, Nicole            13 HAA-MR               1:30.63    1:27.66 BRNZ   
 17 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:26.75    1:28.19 BRNZ   
 18 Monaco, Caitlin M         13 LBA-MR               1:27.86    1:28.34 BRNZ   
 19 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                1:27.35    1:28.45 BRNZ   
 20 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:25.05    1:28.60 BRNZ   
 21 McNamara, Samantha        14 BBSC-MR              1:26.48    1:28.72 BRNZ   
 22 Solis, Gabriela           13 LBA-MR               1:28.83    1:29.13 BRNZ   
 23 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR              1:31.01    1:29.29 BRNZ   
 24 Lettieri, Samantha H      13 CSC-MR               1:29.47    1:29.89 BRNZ   
 25 Ramirez, Claire R         13 Sachem-MR            1:28.33    1:30.35 BRNZ   
 26 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:30.30    1:30.75 BRNZ   
 27 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              1:32.44    1:31.16 BRNZ   
 28 Hirsch, Rebecca M         14 CSC-MR               1:29.23    1:31.33 BRNZ   
 29 Hwang, Alexandria         13 LBA-MR               1:29.11    1:31.71 BRNZ   
 30 Chen, Carol               13 WISC-MR              1:27.49    1:31.72 BRNZ   
 31 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR              1:35.46    1:33.01 BRNZ   
 32 Byrne, Shannon M          13 Sachem-MR            1:32.15    1:33.62 BRNZ   
 33 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            1:31.62    1:33.67 BRNZ   
 34 Curley, Chloe M           13 LBA-MR               1:34.91    1:33.94 BRNZ   
 35 DiTolla, Rachel L         13 TVSC-MR              1:31.03    1:34.35 BRNZ   
 36 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR              1:35.91    1:34.38 BRNZ   
 37 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              1:28.92    1:34.53 BRNZ   
 38 Celikoyar, Peri           13 CSC-MR               1:36.95    1:35.32 BRNZ   
 39 Smith, Courtney N         13 CSC-MR               1:34.52    1:35.63 BRNZ   
 40 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              1:39.64    1:35.97 BRNZ   
 41 Kaich, Claudia R          13 WISC-MR              1:39.35    1:36.69 BRNZ   
 42 Diehl, Michelle M         13 Sachem-MR            1:47.37    1:40.36 BRNZ   
 42 Berman, Sophie J          13 Sachem-MR            1:46.73    1:40.36 BRNZ   
 44 Lee, Sophia M             13 CSC-MR               1:43.00    1:40.97 BRNZ   
 45 Schott, Remi              14 LBA-MR               1:41.82    1:41.02 BRNZ   
 46 Shapiro, Samantha K       14 BBSC-MR              1:45.24    1:45.97 BRNZ   
 47 DeSantis, Adrianna R      13 Sachem-MR            1:46.90    1:49.62 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Chu, Emily H              13 LIAC-MR              1:45.00         DQ        
 -- Tsai, Alice Y             13 Sachem-MR            1:25.59         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:57.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 Gonzalez, Deanna J        13 LBA-MR               3:11.13                   
SILV - Division  
  1 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:57.27    2:51.45 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Chirico, Kasidy A         13 TVSC-MR              2:58.94    2:57.64 BRNZ   
  2 Adams, Hayley N           13 TVSC-MR              2:58.25    2:57.90 BRNZ   
  3 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              3:01.42    3:01.55 BRNZ   
  4 Sarubbi, Amanda R         13 TVSC-MR              3:02.32    3:02.19 BRNZ   
  5 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              2:59.55    3:02.69 BRNZ   
  6 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              3:05.00    3:04.89 BRNZ   
  7 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              3:04.71    3:05.97 BRNZ   
  8 Orski, Emily M            13 CSC-MR               3:20.38    3:06.30 BRNZ   
  9 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                3:03.86    3:07.62 BRNZ   
 10 McNamara, Samantha        14 BBSC-MR              3:14.37    3:08.75 BRNZ   
 11 Solis, Gabriela           13 LBA-MR               3:06.84    3:11.40 BRNZ   
 12 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             3:13.04    3:12.13 BRNZ   
 13 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              3:18.58    3:13.95 BRNZ   
 14 Gonzalez, Deanna J        13 LBA-MR               3:11.13    3:14.04 BRNZ   
 15 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR              3:18.00    3:14.26 BRNZ   
 16 Lettieri, Samantha H      13 CSC-MR               3:10.49    3:16.74 BRNZ   
 17 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              3:11.52    3:19.08 BRNZ   
 18 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            3:16.28    3:20.29 BRNZ   
 19 Pierce, Francesca G       13 WISC-MR              3:14.08    3:21.23 BRNZ   
 20 Dolan, Grace E            13 LBA-MR               3:09.85    3:21.50 BRNZ   
 21 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR              3:13.82    3:23.20 BRNZ   
 22 Curley, Chloe M           13 LBA-MR               3:20.10    3:25.13 BRNZ   
 23 Smith, Courtney N         13 CSC-MR                    NT    3:26.42 BRNZ   
 24 Pierce, Dasha I           14 WISC-MR              3:18.73    3:30.27 BRNZ   
 25 Dong, Raeann N            14 BBSC-MR              3:26.08    3:32.20 BRNZ   
 26 Kaich, Claudia R          13 WISC-MR              3:31.71    3:32.21 BRNZ   
 27 Donnelly, Kristen K       14 IA-MR                3:35.14    3:33.06 BRNZ   
 28 Shapiro, Samantha K       14 BBSC-MR              3:43.89    3:47.89 BRNZ   
 29 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR              4:00.53    4:04.52 BRNZ   
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Kaitlyn             14 Tmsuffolk-MR         1:13.71    1:12.42 BRNZ   
  2 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:14.63 BRNZ   
  3 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:12.02    1:14.75 BRNZ   
  4 Adams, Hayley N           13 TVSC-MR              1:17.34    1:14.79 BRNZ   
  5 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:15.59    1:15.82 BRNZ   
  6 Llewellyn, Christine L    13 CSC-MR               1:19.14    1:16.50 BRNZ   
  7 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              1:13.17    1:16.54 BRNZ   
  8 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              1:14.61    1:16.82 BRNZ   
  9 Shutowich, Emily G        13 TVSC-MR              1:17.27    1:17.24 BRNZ   
 10 Pase, Emma D              13 TVSC-MR              1:17.77    1:17.27 BRNZ   
 11 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                1:13.96    1:17.54 BRNZ   
 12 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              1:18.39    1:17.89 BRNZ   
 13 Klett, Daron H            14 Sachem-MR            1:22.94    1:18.07 BRNZ   
 14 Yi, Morgan                13 LIAC-MR              1:17.54    1:18.94 BRNZ   
 15 Mattei, Monica A          13 BBSC-MR              1:19.97    1:19.14 BRNZ   
 16 Suchy, Morgan T           13 Sachem-MR            1:18.15    1:20.00 BRNZ   
 17 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR              1:18.96    1:20.22 BRNZ   
 18 Spallone, Carly N         13 LIAC-MR              1:20.81    1:21.25 BRNZ   
 19 Fassett, Brooks C         14 TVSC-MR              1:25.50    1:21.31 BRNZ   
 20 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:22.61    1:21.40 BRNZ   
 21 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR              1:21.79    1:22.71 BRNZ   
 22 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR              1:23.89    1:24.31 BRNZ   
 23 Klicpera, Samantha K      14 Farmingdale-MR       1:23.32    1:25.13 BRNZ   
 24 Hwang, Alexandria         13 LBA-MR               1:28.13    1:25.52 BRNZ   
 25 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              1:22.97    1:25.57 BRNZ   
 26 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              1:29.81    1:26.53 BRNZ   
 27 Xie, Lynne                13 LIAC-MR              1:29.96    1:27.14 BRNZ   
 28 Vayner, Michelle          14 BBSC-MR              1:22.47    1:27.24 BRNZ   
 29 Singh, Merillin           13 LIAC-MR              1:33.51    1:35.40 BRNZ   
 30 Buchan, Brittany L        14 BBSC-MR              1:30.31    1:36.31 BRNZ   
 31 Chuang, Jessalyn L        14 LIAC-MR              1:45.00    1:45.24 BRNZ   
 32 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              1:53.17    1:52.81 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- McCoy, Tara               14 CSC-MR               1:13.60         NS        
 -- Pierce, Francesca G       13 WISC-MR              1:23.11         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chirico, Kasidy A         13 TVSC-MR              2:40.15    2:32.43 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Solis, Gabriela           13 LBA-MR               2:37.06    2:36.93 BRNZ   
  2 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:46.50    2:47.05 BRNZ   
  3 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              2:53.83    2:58.10 BRNZ   
  4 Li, Karen Z               14 TVSC-MR              3:15.65    2:59.60 BRNZ   
  5 Adams, Hayley N           13 TVSC-MR              2:48.18    2:59.72 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Pierce, Francesca G       13 WISC-MR              3:01.64         DQ        
 -- Xia, Maggie               13 LIAC-MR              2:50.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ramirez, Claire R         13 Sachem-MR            2:50.25    2:42.26 BRNZ   
  1 Porter, Meagan H          13 IA-MR                2:53.46    2:42.26 BRNZ   
  3 Llewellyn, Christine L    13 CSC-MR               2:44.51    2:42.37 BRNZ   
  4 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              2:43.59    2:43.70 BRNZ   
  5 Meade, Emma M             13 LBA-MR               2:49.51    2:43.92 BRNZ   
  6 Antoniuk, Sandra m        13 LIAC-MR              2:43.53    2:44.46 BRNZ   
  7 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         2:46.75    2:44.86 BRNZ   
  8 Hosking, Haley A          14 UNLIA-MR             3:00.00    2:44.89 BRNZ   
  9 McCabe, Katie             13 TVSC-MR              2:43.44    2:44.95 BRNZ   
 10 Antonawich, Kathryn E     13 WISC-MR              2:47.28    2:46.94 BRNZ   
 11 Shiebler, Tricia E        13 IA-MR                2:47.35    2:47.93 BRNZ   
 12 Plansker, Olivia M        13 LIAC-MR              2:48.62    2:49.51 BRNZ   
 13 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         2:51.42    2:49.87 BRNZ   
 14 Kranitz, Lindsay          14 LBA-MR               2:54.10    2:50.09 BRNZ   
 15 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         2:49.02    2:50.24 BRNZ   
 16 Byrne, Shannon M          13 Sachem-MR            2:47.39    2:51.68 BRNZ   
 17 Orski, Emily M            13 CSC-MR                    NT    2:51.69 BRNZ   
 18 Mignardi, Giulia F        13 LIAC-MR              2:53.75    2:52.26 BRNZ   
 19 Delmonico, Daria J        13 LIND-MR              2:52.01    2:56.74 BRNZ   
 20 Wong, Amanda L            13 LIAC-MR              2:59.07    2:57.71 BRNZ   
 21 Culkin, Shannon M         13 WISC-MR              2:57.25    3:03.22 BRNZ   
 22 Monaco, Caitlin M         13 LBA-MR               3:03.80    3:07.59 BRNZ   
 23 Curley, Chloe M           13 LBA-MR               3:13.80    3:07.63 BRNZ   
 24 Cabanillas, Kim           13 CSC-MR                    NT    3:10.81 BRNZ   
 25 Berman, Sophie J          13 Sachem-MR            3:10.80    3:13.98 BRNZ   
 26 Lee, Sophia M             13 CSC-MR                    NT    3:17.54 BRNZ   
 27 Wertheim, Ally H          13 TVSC-MR              3:24.93    3:17.72 BRNZ   
 28 DeSantis, Adrianna R      13 Sachem-MR            3:22.39    3:23.60 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Ye, Ashley H              14 LIAC-MR              2:57.48         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:25.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Truter, Samantha N        13 LIAC-MR              5:28.56    5:17.80 SILV   
  2 Chase, Samantha R         13 LBA-MR               5:29.72    5:24.60 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         5:28.44    5:27.87 BRNZ   
  2 McNair, Meaghan F         14 TVSC-MR              5:46.51    5:48.76 BRNZ   
  3 Klicpera, Samantha K      14 Farmingdale-MR       5:41.15    5:50.59 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         5:30.60        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 27.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Stanton, Grace S          17 CSC-MR                 27.11      27.54 BRNZ   
  2 Schroeder, Lauren         15 LIAC-MR                27.53      27.55 BRNZ   
  3 Vizcaino, Kristine J      17 Sachem-MR              28.48      27.64 BRNZ   
  4 Mattei, Theresa M         15 BBSC-MR                27.40      27.78 BRNZ   
  5 Dowd, Brenna              17 CSC-MR                 27.14      27.97 BRNZ   
  6 Messinger, Melanie R      15 BBSC-MR                27.91      28.07 BRNZ   
  7 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR                27.84      28.23 BRNZ   
  8 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR                28.71      28.31 BRNZ   
  9 Woll, Samantha M          15 LBA-MR                 28.46      28.52 BRNZ   
 10 Crosby, Amanda            16 WISC-MR                28.49      28.56 BRNZ   
 11 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR                28.43      28.82 BRNZ   
 12 Schmidt, Jessica P        17 BBSC-MR                27.43      28.93 BRNZ   
 13 Williams, Shannon N       15 IA-MR                  29.05      28.98 BRNZ   
 14 McCoy, Brianna            16 CSC-MR                 28.52      29.16 BRNZ   
 15 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR                29.21      29.31 BRNZ   
 16 Carle, Victoria           15 CSC-MR                 29.64      29.47 BRNZ   
 17 Rogers, Carolyn A         16 Sachem-MR              29.39      29.62 BRNZ   
 18 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR                28.99      29.85 BRNZ   
 19 Desio, Claire M           16 HAA-MR                 29.44      30.11 BRNZ   
 20 Rogers, Catie M           17 Sachem-MR              29.79      30.34 BRNZ   
 21 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR                30.45      31.08 BRNZ   
 21 Shaiman, Samantha E       16 BBSC-MR                30.83      31.08 BRNZ   
 23 Singer, Gabrielle J       15 Sachem-MR              31.29      31.15 BRNZ   
 24 Ricketts, Amelia S        17 LIAC-MR                29.64      31.58 BRNZ   
 25 Palmeri, Marissa A        16 WISC-MR                31.10      31.72 BRNZ   
 26 Squicciarini, Nicole J    16 LIAC-MR                33.00      32.83 BRNZ   
 27 Roberts, Heather A        15 Sachem-MR              34.37      33.56 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Pacult, Anna              16 LIND-MR                28.62         DQ        
 -- Friberg, Meghan E         16 TVSC-MR                28.74         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              1:02.24    1:00.75 SILV   
  2 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR              1:01.46    1:00.90 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR              1:01.36    1:01.27 BRNZ   
  2 Roche, Bridget M          16 IA-MR                1:01.73    1:01.68 BRNZ   
  3 Friberg, Meghan E         16 TVSC-MR              1:01.19    1:02.78 BRNZ   
  4 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              1:02.06    1:02.85 BRNZ   
  5 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              1:03.62    1:02.86 BRNZ   
  6 Williams, Shannon N       15 IA-MR                1:01.83    1:02.90 BRNZ   
  7 Brant, Eliza N            15 WISC-MR              1:04.25    1:03.55 BRNZ   
  8 Maroney, Shannon R        15 LBA-MR               1:04.25    1:04.09 BRNZ   
  9 Rogers, Carolyn A         16 Sachem-MR            1:04.85    1:04.64 BRNZ   
 10 Dantuono, Dana            15 Sachem-MR            1:07.92    1:05.87 BRNZ   
 11 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR              1:06.61    1:07.95 BRNZ   
 12 Singer, Gabrielle J       15 Sachem-MR            1:09.23    1:09.55 BRNZ   
 13 Squicciarini, Nicole J    16 LIAC-MR              1:15.00    1:10.16 BRNZ   
 14 Roberts, Heather A        15 Sachem-MR            1:20.60    1:15.95 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Rogers, Catie M           17 Sachem-MR            1:03.98         DQ        
      False start
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              2:11.54    2:09.12 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Crosby, Amanda            16 WISC-MR              2:14.37    2:11.24 BRNZ   
  2 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR              2:14.22    2:11.30 BRNZ   
  3 Friberg, Meghan E         16 TVSC-MR              2:16.07    2:12.52 BRNZ   
  4 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR              2:12.27    2:13.15 BRNZ   
  5 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              2:15.98    2:14.72 BRNZ   
  6 Mattei, Theresa M         15 BBSC-MR              2:11.38    2:15.10 BRNZ   
  7 Messinger, Melanie R      15 BBSC-MR              2:14.87    2:16.99 BRNZ   
  8 Williams, Shannon N       15 IA-MR                2:28.07    2:17.34 BRNZ   
  9 Schmidt, Jessica P        17 BBSC-MR              2:14.73    2:19.61 BRNZ   
 10 Rogers, Catie M           17 Sachem-MR            2:23.30    2:20.84 BRNZ   
 11 Ricketts, Amelia S        17 LIAC-MR              2:15.14    2:24.12 BRNZ   
 12 Woll, Samantha M          15 LBA-MR               2:28.70    2:29.95 BRNZ   
 13 Shaiman, Samantha E       16 BBSC-MR              2:24.54    2:30.46 BRNZ   
 14 Singer, Gabrielle J       15 Sachem-MR            2:38.63    2:34.21 BRNZ   
 15 Squicciarini, Nicole J    16 LIAC-MR              2:48.00    2:34.78 BRNZ   
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  ZQ
              5:30.99  JO
              5:39.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dowd, Brenna              17 CSC-MR               5:41.08    5:33.44 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Crosby, Amanda            16 WISC-MR              5:52.92    5:44.98 BRNZ   
  2 Friberg, Meghan E         16 TVSC-MR              5:50.43    5:51.90 BRNZ   
  3 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR              5:56.61    5:51.92 BRNZ   
  4 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR              5:48.03    5:52.26 BRNZ   
  5 Brant, Eliza N            15 WISC-MR              6:20.33    5:56.91 BRNZ   
  6 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              5:57.22    6:08.03 BRNZ   
  7 Dantuono, Dana            15 Sachem-MR            6:15.64    6:14.70 BRNZ   
  8 Williams, Shannon N       15 IA-MR                6:24.76    6:32.15 BRNZ   
  9 Shaiman, Samantha E       16 BBSC-MR              6:27.11    6:40.37 BRNZ   
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              1:10.52    1:09.77 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Schroeder, Lauren         15 LIAC-MR              1:10.18    1:11.15 BRNZ   
  2 Dowd, Brenna              17 CSC-MR               1:10.63    1:11.60 BRNZ   
  3 Desio, Claire M           16 HAA-MR               1:11.74    1:12.77 BRNZ   
  4 Williams, Shannon N       15 IA-MR                1:12.47    1:12.84 BRNZ   
  5 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR              1:12.71    1:12.91 BRNZ   
  6 Rogers, Carolyn A         16 Sachem-MR            1:13.87    1:13.54 BRNZ   
  7 Carle, Victoria           15 CSC-MR               1:16.56    1:13.95 BRNZ   
  8 McCoy, Brianna            16 CSC-MR               1:11.41    1:14.00 BRNZ   
  9 Woll, Samantha M          15 LBA-MR               1:12.15    1:14.52 BRNZ   
 10 Mattei, Theresa M         15 BBSC-MR              1:17.59    1:14.99 BRNZ   
 11 Stanton, Grace S          17 CSC-MR               1:11.53    1:15.43 BRNZ   
 12 Pacult, Anna              16 LIND-MR              1:12.48    1:16.10 BRNZ   
 13 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR              1:14.40    1:16.87 BRNZ   
 14 Schmidt, Jessica P        17 BBSC-MR              1:13.35    1:18.08 BRNZ   
 15 Palmeri, Marissa A        16 WISC-MR              1:29.98    1:18.22 BRNZ   
 16 Ricketts, Amelia S        17 LIAC-MR              1:14.21    1:19.24 BRNZ   
 17 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              1:19.67    1:19.51 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Squicciarini, Nicole J    16 LIAC-MR              1:32.00         DQ        
 -- Crosby, Amanda            16 WISC-MR              1:12.51         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              2:47.35                   
BRNZ - Division  
  1 Dowd, Brenna              17 CSC-MR               2:31.31    2:29.73 BRNZ   
  2 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              2:30.35    2:30.18 BRNZ   
  3 Brant, Eliza N            15 WISC-MR              2:31.47    2:30.79 BRNZ   
  4 Rogers, Carolyn A         16 Sachem-MR            2:36.18    2:36.61 BRNZ   
  5 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR              2:35.78    2:37.33 BRNZ   
  6 Pandolfo, Marisa L        16 Sachem-MR            2:39.77    2:39.44 BRNZ   
  7 Maroney, Shannon R        15 LBA-MR               2:38.73    2:39.54 BRNZ   
  8 Rogers, Catie M           17 Sachem-MR            2:41.84    2:40.62 BRNZ   
  9 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR              2:38.21    2:41.20 BRNZ   
 10 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR              2:52.98    2:44.63 BRNZ   
 11 Singer, Gabrielle J       15 Sachem-MR            2:54.61    2:51.45 BRNZ   
 12 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              2:47.35    2:53.31 BRNZ   
 13 Squicciarini, Nicole J    16 LIAC-MR              3:12.00    2:56.42 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Schroeder, Lauren         15 LIAC-MR              2:34.07         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              2:44.63         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rogers, Carolyn A         16 Sachem-MR            1:22.29    1:19.45 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Schroeder, Lauren         15 LIAC-MR              1:24.01    1:21.67 BRNZ   
  2 Pacult, Anna              16 LIND-MR              1:21.96    1:23.14 BRNZ   
  2 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              1:23.83    1:23.14 BRNZ   
  4 Carle, Victoria           15 CSC-MR                    NT    1:24.62 BRNZ   
  5 Desio, Claire M           16 HAA-MR               1:22.63    1:25.49 BRNZ   
  6 Rogers, Catie M           17 Sachem-MR            1:23.78    1:25.84 BRNZ   
  7 Dantuono, Dana            15 Sachem-MR            1:25.92    1:27.73 BRNZ   
  8 Palmeri, Marissa A        16 WISC-MR              1:30.76    1:28.79 BRNZ   
  9 Schmidt, Jessica P        17 BBSC-MR              1:26.19    1:29.05 BRNZ   
 10 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              1:27.89    1:29.06 BRNZ   
 11 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR              1:27.28    1:30.26 BRNZ   
 12 Shaiman, Samantha E       16 BBSC-MR              1:28.79    1:30.59 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Roberts, Heather A        15 Sachem-MR            1:33.77         DQ        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Pandolfo, Marisa L        16 Sachem-MR            2:59.79    2:55.51 BRNZ   
  2 Rogers, Carolyn A         16 Sachem-MR            2:59.97    2:57.26 BRNZ   
  3 Williams, Shannon N       15 IA-MR                2:52.51    2:57.68 BRNZ   
  4 Schroeder, Lauren         15 LIAC-MR              3:01.01    3:00.80 BRNZ   
  5 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              3:10.59    3:05.95 BRNZ   
  6 Rogers, Catie M           17 Sachem-MR            3:00.43    3:08.42 BRNZ   
  7 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              3:18.70    3:13.07 BRNZ   
  8 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR              3:09.18    3:14.88 BRNZ   
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizcaino, Kristine J      17 Sachem-MR            1:16.75    1:10.04 BRNZ   
  2 Mattei, Theresa M         15 BBSC-MR              1:13.93    1:12.51 BRNZ   
  2 Dantuono, Dana            15 Sachem-MR            1:16.52    1:12.51 BRNZ   
  4 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              1:13.18    1:12.54 BRNZ   
  5 Dowd, Brenna              17 CSC-MR               1:09.62    1:12.75 BRNZ   
  6 Friberg, Meghan E         16 TVSC-MR              1:13.58    1:15.64 BRNZ   
  7 Desio, Claire M           16 HAA-MR               1:12.39    1:16.53 BRNZ   
  8 Lana, Rachel E            15 LIAC-MR              1:18.61    1:18.43 BRNZ   
  9 Singer, Gabrielle J       15 Sachem-MR            1:15.08    1:19.18 BRNZ   
 10 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              1:17.32    1:22.56 BRNZ   
 11 Germano, Caroline P       15 LIAC-MR              1:24.44    1:25.88 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Crosby, Amanda            16 WISC-MR              1:13.58         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:33.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:34.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Friberg, Meghan E         16 TVSC-MR              2:47.11    2:48.20 BRNZ   
  2 Betterbed, Dominique R    15 TVSC-MR              2:52.90    3:00.97 BRNZ   
  3 Loscalzo, Annie M         15 TVSC-MR              2:56.47    3:08.85 BRNZ   
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stanton, Grace S          17 CSC-MR               2:29.45    2:29.00 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Williams, Shannon N       15 IA-MR                2:37.70    2:38.26 BRNZ   
  2 Dantuono, Dana            15 Sachem-MR            2:48.25    2:41.60 BRNZ   
  3 Woll, Samantha M          15 LBA-MR               2:41.23    2:48.29 BRNZ   
  4 Shaiman, Samantha E       16 BBSC-MR              2:45.42    2:52.75 BRNZ   
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  JO
              5:23.29  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stanton, Grace S          17 CSC-MR                    NT    5:15.70 SILV   
  2 Vizcaino, Kristine J      17 Sachem-MR            5:36.93    5:23.23 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Mattei, Theresa M         15 BBSC-MR              5:33.38    5:26.74 BRNZ   
  2 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR              5:35.53    5:27.35 BRNZ   
  3 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              5:26.66    5:32.56 BRNZ   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ortiz, Christian G        10 IA-MR                  35.21      33.27 SILV   
  2 Lim, Hans C               10 LIAC-MR                35.38      33.52 SILV   
  3 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           36.03      33.98 SILV   
  4 Tirado, Robert            10 CSC-MR                 35.83      34.08 SILV   
  5 Rand, Jack S              10 LBA-MR                 35.66      34.94 SILV   
  6 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR                35.94      35.19 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR                37.19      35.28 BRNZ   
  2 Tung, Nicholas            10 LIAC-MR                37.69      35.55 BRNZ   
  3 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR                35.97      35.58 BRNZ   
  4 Hwang, Colin              10 LIAC-MR                36.07      35.59 BRNZ   
  5 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR                35.40      35.62 BRNZ   
  6 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR                36.91      35.74 BRNZ   
  7 Kipshidze, George         10 Sachem-MR              36.09      35.86 BRNZ   
  8 Eckstein, Nicholas L      10 CSC-MR                 37.28      35.89 BRNZ   
  9 O'Rourke, Shane           10 Sachem-MR              38.10      36.07 BRNZ   
 10 Chun, Min I               10 LIAC-MR                36.08      36.38 BRNZ   
 11 Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR                36.74      36.43 BRNZ   
 12 Powell, Brett              9 WISC-MR                38.06      36.57 BRNZ   
 13 Gupta, Arjun              10 LBA-MR                 36.56      36.63 BRNZ   
 14 Greenfield, Aidan          9 Tmsuffolk-MR           37.91      36.66 BRNZ   
 15 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR                38.89      36.84 BRNZ   
 16 Eckstein, Michael L        9 CSC-MR                 37.56      36.98 BRNZ   
 17 Junior, Colin              9 Sachem-MR              44.56      37.36 BRNZ   
 18 McMillan, Jayden A        10 LIAC-MR                40.68      37.70 BRNZ   
 19 Smith, Nicholas C         10 CSC-MR                 41.22      37.78 BRNZ   
 20 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR                37.39      37.79 BRNZ   
 21 Paroly, Joshua G           9 Sachem-MR              40.62      37.91 BRNZ   
 22 Martinus, Farren M         9 LIAC-MR                   NT      38.21 BRNZ   
 23 Rice, Maverick D          10 IA-MR                  38.97      38.32 BRNZ   
 24 Leuly, Shane C            10 IA-MR                  38.66      38.57 BRNZ   
 25 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR           39.66      38.67 BRNZ   
 26 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           39.76      38.86 BRNZ   
 27 Talanian, Eddie P         10 WISC-MR                38.85      39.16 BRNZ   
 28 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR                40.70      39.52 BRNZ   
 29 Kubik, Declan S            9 TVSC-MR                41.40      39.55 BRNZ   
 30 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR                39.38      39.57 BRNZ   
 31 Roll, Erik J              10 LBA-MR                 42.65      39.68 BRNZ   
 32 Maloney, Connor J          9 Farmingdale-MR         47.00      39.76 BRNZ   
 33 Cellamare, Dylan           9 Tmsuffolk-MR           40.96      39.77 BRNZ   
 34 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR                37.65      40.17 BRNZ   
 35 Bach, Daniel              10 IA-MR                  39.68      40.33 BRNZ   
 36 Nigro, Chris K            10 CSC-MR                 40.51      40.34 BRNZ   
 37 Chung, Daniel S            9 LIAC-MR                39.81      40.39 BRNZ   
 38 Friedman, Andrew t        10 TVSC-MR                39.53      40.57 BRNZ   
 38 Yan, Patrick               9 LIAC-MR                42.52      40.57 BRNZ   
 40 Cody, Christopher M        9 IA-MR                  42.43      41.14 BRNZ   
 41 Jung, Ian                 10 LIAC-MR                43.15      41.30 BRNZ   
 42 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 39.38      41.40 BRNZ   
 43 Lee, Eric D                9 LIAC-MR                50.54      41.60 BRNZ   
 44 Napolitano, Sean           9 HAA-MR                 44.78      41.65 BRNZ   
 45 Donopria, Michael          9 LIAC-MR                41.52      41.68 BRNZ   
 46 Aloe, Mario               10 Tmsuffolk-MR           40.92      41.70 BRNZ   
 47 Doboli, Michael R          9 Tmsuffolk-MR           36.64      41.90 BRNZ   
 48 Wun, Chris T               9 LIAC-MR                42.06      42.03 BRNZ   
 49 Yuen, Cameron              9 LIAC-MR                41.05      42.15 BRNZ   
 50 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR                41.63      42.73 BRNZ   
 51 Falletta, Nicholas         9 Tmsuffolk-MR           43.71      42.83 BRNZ   
 52 Fonseca, Casey             9 WISC-MR                42.73      42.90 BRNZ   
 53 Gillen, Peter             10 WISC-MR                42.23      43.53 BRNZ   
 54 Hoge, Jack                 9 WISC-MR                44.54      43.86 BRNZ   
 55 Park, Jeremy W             9 Tmsuffolk-MR           43.33      44.14 BRNZ   
 56 Iannone, Luke             10 WISC-MR                42.21      44.65 BRNZ   
 56 Buonomo, Philip j         10 TVSC-MR                46.17      44.65 BRNZ   
 58 Friedman, Jacob A         10 Tmsuffolk-MR           48.48      44.81 BRNZ   
 59 Iannone, Caleb             9 WISC-MR                46.57      45.65 BRNZ   
 60 Heller, Trey              10 LBA-MR                 45.55      46.34 BRNZ   
 61 Hogger, Lars M            10 Farmingdale-MR         49.86      46.75 BRNZ   
 62 Llewellyn, James           9 CSC-MR                 43.08      47.77 BRNZ   
 63 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR           47.24      48.21 BRNZ   
 64 Segal, Jacob x             9 TVSC-MR                37.17      48.65 BRNZ   
 65 Lee, Kelvin               10 LIAC-MR                50.62      49.04 BRNZ   
 66 Viollis, Michael           9 Sachem-MR              57.88      49.46 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR           40.58        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 32 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR              1:29.97                   
SILV - Division  
  1 Owens, Mark               10 Sachem-MR            1:22.34    1:13.70 SILV   
  2 Tonna, Joseph              9 Tmsuffolk-MR         1:20.03    1:13.98 SILV   
  3 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            1:22.94    1:14.83 SILV   
  4 Adams, Brett J             9 TVSC-MR              1:19.68    1:15.46 SILV   
  5 Kim, Geonwoo D             9 LIAC-MR              1:20.12    1:15.77 SILV   
  6 Fehrenbach, Robby          9 HAA-MR               1:22.56    1:16.68 SILV   
  7 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:23.19    1:16.74 SILV   
  8 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR              1:21.31    1:17.07 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Chun, Min I               10 LIAC-MR              1:21.90    1:18.68 BRNZ   
  2 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR              1:20.59    1:18.71 BRNZ   
  3 Hwang, Colin              10 LIAC-MR              1:26.87    1:19.12 BRNZ   
  4 Tung, Nicholas            10 LIAC-MR              1:22.62    1:19.18 BRNZ   
  5 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:20.25    1:19.39 BRNZ   
  6 Ortiz, Christian G        10 IA-MR                1:18.50    1:19.49 BRNZ   
  7 Gupta, Arjun              10 LBA-MR               1:24.37    1:19.62 BRNZ   
  8 Doboli, Michael R          9 Tmsuffolk-MR         1:20.78    1:20.45 BRNZ   
  9 Eckstein, Nicholas L      10 CSC-MR               1:22.43    1:21.11 BRNZ   
 10 Powell, Brett              9 WISC-MR              1:26.30    1:21.49 BRNZ   
 11 Paroly, Joshua G           9 Sachem-MR            1:26.78    1:21.95 BRNZ   
 12 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR              1:25.24    1:22.11 BRNZ   
 13 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR              1:20.09    1:22.17 BRNZ   
 14 O'Rourke, Shane           10 Sachem-MR            1:26.05    1:22.32 BRNZ   
 15 Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR              1:25.42    1:22.61 BRNZ   
 16 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            1:25.26    1:23.04 BRNZ   
 17 Eckstein, Michael L        9 CSC-MR               1:26.98    1:23.14 BRNZ   
 18 Rand, Jack S              10 LBA-MR               1:21.54    1:23.16 BRNZ   
 19 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              1:24.27    1:24.00 BRNZ   
 20 deBoer, Grant A           10 Sachem-MR            1:19.80    1:24.13 BRNZ   
 21 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:29.27    1:25.97 BRNZ   
 22 McMillan, Jayden A        10 LIAC-MR              1:30.09    1:26.59 BRNZ   
 23 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR              1:22.94    1:26.86 BRNZ   
 24 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR              1:28.58    1:26.90 BRNZ   
 25 Kubik, Declan S            9 TVSC-MR              1:36.66    1:26.92 BRNZ   
 26 Dephillips, AJ            10 LIAC-MR              1:29.96    1:27.03 BRNZ   
 27 Talanian, Eddie P         10 WISC-MR              1:32.52    1:28.28 BRNZ   
 28 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR              1:32.19    1:28.37 BRNZ   
 29 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR         1:34.07    1:28.62 BRNZ   
 30 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR              1:28.78    1:28.73 BRNZ   
 31 Chung, Daniel S            9 LIAC-MR              1:29.19    1:29.56 BRNZ   
 32 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR              1:29.97    1:29.70 BRNZ   
 33 Falletta, Nicholas         9 Tmsuffolk-MR         1:38.44    1:30.47 BRNZ   
 34 Segal, Jacob x             9 TVSC-MR              1:27.38    1:31.32 BRNZ   
 35 Rice, Maverick D          10 IA-MR                1:23.79    1:31.88 BRNZ   
 36 Jung, Ian                 10 LIAC-MR              1:40.74    1:31.89 BRNZ   
 37 Nigro, Chris K            10 CSC-MR               1:28.12    1:32.20 BRNZ   
 38 Gillen, Peter             10 WISC-MR              1:32.41    1:32.30 BRNZ   
 39 Yan, Patrick               9 LIAC-MR              1:32.68    1:32.39 BRNZ   
 40 Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR         1:30.37    1:32.52 BRNZ   
 41 Smith, Nicholas C         10 CSC-MR               1:37.05    1:32.58 BRNZ   
 42 Greenfield, Aidan          9 Tmsuffolk-MR         1:33.85    1:33.25 BRNZ   
 43 Friedman, Andrew t        10 TVSC-MR              1:31.16    1:34.16 BRNZ   
 44 Roll, Erik J              10 LBA-MR               1:37.25    1:35.27 BRNZ   
 45 Fonseca, Casey             9 WISC-MR              1:45.01    1:35.74 BRNZ   
 46 Cellamare, Dylan           9 Tmsuffolk-MR         1:41.75    1:35.80 BRNZ   
 47 Wun, Chris T               9 LIAC-MR              1:38.03    1:37.65 BRNZ   
 48 Llewellyn, James           9 CSC-MR               1:41.32    1:37.92 BRNZ   
 49 Lee, Eric D                9 LIAC-MR              1:53.27    1:38.15 BRNZ   
 50 Aloe, Mario               10 Tmsuffolk-MR         1:34.93    1:39.70 BRNZ   
 51 Park, Jeremy W             9 Tmsuffolk-MR         1:43.52    1:40.12 BRNZ   
 52 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              1:40.67    1:42.09 BRNZ   
 53 Henao, Daniel             10 CSC-MR                    NT    1:44.45 BRNZ   
 54 Friedman, Jacob A         10 Tmsuffolk-MR         1:57.79    1:45.11 BRNZ   
 55 Auer, Adam H               9 Farmingdale-MR       2:33.90    1:48.02 BRNZ   
 56 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR         1:49.95    1:49.16 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Sforza, Anthony J          9 BBSC-MR              1:19.74         DQ        
 -- Xia, Alan                  9 LIAC-MR              1:19.74         NS        
 -- Buonomo, Philip j         10 TVSC-MR              1:55.94         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            3:02.98    2:45.44 SILV   
  2 Tung, Nicholas            10 LIAC-MR              3:00.63    2:46.05 SILV   
  3 Lim, Hans C               10 LIAC-MR              2:57.21    2:48.10 SILV   
  4 Ortiz, Christian G        10 IA-MR                2:52.62    2:48.42 SILV   
  5 Ramon, Freddy M            9 LBA-MR               3:07.92    2:49.27 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Owens, Mark               10 Sachem-MR            2:57.09    2:49.92 BRNZ   
  2 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR              3:01.59    2:52.06 BRNZ   
  3 Rufe, Ryan C              10 Tmsuffolk-MR         2:50.45    2:52.20 BRNZ   
  4 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         3:08.74    2:55.46 BRNZ   
  5 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              2:52.00    2:57.39 BRNZ   
  6 Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR              3:04.78    2:59.35 BRNZ   
  7 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR              3:08.00    2:59.64 BRNZ   
  8 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            3:09.14    3:00.57 BRNZ   
  9 Dephillips, AJ            10 LIAC-MR              3:07.73    3:00.87 BRNZ   
 10 Chung, Daniel S            9 LIAC-MR              3:04.64    3:04.14 BRNZ   
 11 Rice, Maverick D          10 IA-MR                2:58.75    3:07.92 BRNZ   
 12 Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR         3:19.41    3:14.07 BRNZ   
 13 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR              3:05.00    3:14.79 BRNZ   
 14 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR         3:28.41    3:16.37 BRNZ   
 15 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              3:30.59    3:27.40 BRNZ   
 16 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR         3:36.98    3:43.01 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Hwang, Colin              10 LIAC-MR              2:56.36         NS        
 -- Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              2:59.63         NS        
 -- Chun, Min I               10 LIAC-MR              2:57.23         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sun, William              10 TVSC-MR                44.14      41.48 SILV   
  2 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           46.57      41.60 SILV   
  3 Cornish, Danny             9 LBA-MR                 44.02      41.77 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Paroly, Joshua G           9 Sachem-MR              45.78      43.11 BRNZ   
  2 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR                43.82      43.24 BRNZ   
  3 Tirado, Robert            10 CSC-MR                 43.50      43.91 BRNZ   
  4 Napolitano, Sean           9 HAA-MR                 49.87      43.98 BRNZ   
  5 Eckstein, Michael L        9 CSC-MR                 44.98      44.51 BRNZ   
  6 Gupta, Arjun              10 LBA-MR                 45.77      44.63 BRNZ   
  7 Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR           45.48      44.77 BRNZ   
  8 Friedman, Andrew t        10 TVSC-MR                46.90      44.93 BRNZ   
  9 Kubik, Declan S            9 TVSC-MR                52.49      44.94 BRNZ   
 10 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              46.12      45.06 BRNZ   
 11 Talanian, Eddie P         10 WISC-MR                45.82      45.18 BRNZ   
 12 Fonseca, Casey             9 WISC-MR                47.34      45.40 BRNZ   
 13 Junior, Colin              9 Sachem-MR              50.86      45.48 BRNZ   
 14 Chung, Daniel S            9 LIAC-MR                44.23      45.97 BRNZ   
 15 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 46.75      45.99 BRNZ   
 16 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR                46.95      46.20 BRNZ   
 17 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR                45.61      46.41 BRNZ   
 18 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR                45.09      46.45 BRNZ   
 19 Lee, Eric D                9 LIAC-MR                53.00      46.54 BRNZ   
 19 Gillen, Peter             10 WISC-MR                51.30      46.54 BRNZ   
 21 Llewellyn, James           9 CSC-MR                 47.23      46.67 BRNZ   
 22 McMillan, Jayden A        10 LIAC-MR                54.40      46.85 BRNZ   
 23 Jung, Ian                 10 LIAC-MR                47.53      46.91 BRNZ   
 24 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR                45.00      46.96 BRNZ   
 25 Yan, Patrick               9 LIAC-MR                47.09      47.01 BRNZ   
 26 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR                44.00      47.22 BRNZ   
 27 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR                51.58      47.33 BRNZ   
 28 Segal, Jacob x             9 TVSC-MR                47.59      47.64 BRNZ   
 29 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR           47.24      47.86 BRNZ   
 30 O'Rourke, Shane           10 Sachem-MR              51.67      47.95 BRNZ   
 31 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           58.60      48.12 BRNZ   
 32 Dephillips, AJ            10 LIAC-MR                47.95      48.29 BRNZ   
 33 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR                47.64      49.09 BRNZ   
 34 Greenfield, Aidan          9 Tmsuffolk-MR           49.22      49.17 BRNZ   
 35 Viollis, Michael           9 Sachem-MR              50.04      49.92 BRNZ   
 36 Falletta, Nicholas         9 Tmsuffolk-MR           54.45      50.27 BRNZ   
 37 Roll, Erik J              10 LBA-MR                 53.52      50.28 BRNZ   
 38 Nigro, Chris K            10 CSC-MR                 46.06      51.65 BRNZ   
 39 Aloe, Mario               10 Tmsuffolk-MR           54.11      51.91 BRNZ   
 40 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR                53.24      53.19 BRNZ   
 41 Friedman, Jacob A         10 Tmsuffolk-MR           56.41      53.61 BRNZ   
 42 Henao, Daniel             10 CSC-MR                    NT      53.62 BRNZ   
 43 Park, Jeremy W             9 Tmsuffolk-MR           55.65      53.85 BRNZ   
 44 Cellamare, Dylan           9 Tmsuffolk-MR           50.85      54.80 BRNZ   
 45 Rice, Maverick D          10 IA-MR                  49.64      55.29 BRNZ   
 46 Smith, Nicholas C         10 CSC-MR                 54.81      56.80 BRNZ   
 47 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR           56.55      57.39 BRNZ   
 48 Auer, Adam H               9 Farmingdale-MR       1:14.24    1:16.01 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Buonomo, Philip j         10 TVSC-MR                56.75         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tirado, Robert            10 CSC-MR               1:37.24    1:29.45 SILV   
  2 Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR         1:37.30    1:34.27 SILV   
  3 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:41.13    1:35.07 SILV   
  4 Talanian, Eddie P         10 WISC-MR              1:42.25    1:35.08 SILV   
  5 Wun, Chris T               9 LIAC-MR              1:37.92    1:36.50 SILV   
  6 Fonseca, Casey             9 WISC-MR              1:39.05    1:36.63 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Friedman, Andrew t        10 TVSC-MR              1:41.81    1:39.29 BRNZ   
  2 Gupta, Arjun              10 LBA-MR               1:48.23    1:39.34 BRNZ   
  3 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR         1:42.30    1:39.84 BRNZ   
  4 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:46.96    1:40.18 BRNZ   
  5 Yuen, Cameron              9 LIAC-MR              1:40.83    1:40.55 BRNZ   
  6 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR              1:46.72    1:41.22 BRNZ   
  7 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR              1:41.19    1:41.35 BRNZ   
  8 Nigro, Chris K            10 CSC-MR               1:44.59    1:41.57 BRNZ   
  9 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              1:42.49    1:41.78 BRNZ   
 10 Leuly, Shane C            10 IA-MR                1:42.72    1:42.87 BRNZ   
 11 Yan, Patrick               9 LIAC-MR              1:42.56    1:43.75 BRNZ   
 12 Falletta, Nicholas         9 Tmsuffolk-MR         1:49.99    1:43.82 BRNZ   
 13 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR              1:50.42    1:43.90 BRNZ   
 14 Kubik, Declan S            9 TVSC-MR              1:54.17    1:44.24 BRNZ   
 15 Jung, Ian                 10 LIAC-MR              1:44.62    1:45.14 BRNZ   
 16 Segal, Jacob x             9 TVSC-MR              1:47.08    1:45.53 BRNZ   
 17 McMillan, Jayden A        10 LIAC-MR              1:45.00    1:45.74 BRNZ   
 18 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR              1:41.87    1:45.79 BRNZ   
 19 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR              1:52.60    1:46.44 BRNZ   
 20 O'Rourke, Shane           10 Sachem-MR            1:55.35    1:47.92 BRNZ   
 21 Gillen, Peter             10 WISC-MR              1:49.16    1:48.31 BRNZ   
 22 Rice, Maverick D          10 IA-MR                1:43.72    1:50.23 BRNZ   
 23 Donopria, Michael          9 LIAC-MR              1:54.81    1:52.04 BRNZ   
 24 Friedman, Jacob A         10 Tmsuffolk-MR         2:03.62    1:52.37 BRNZ   
 25 Aloe, Mario               10 Tmsuffolk-MR         1:54.94    1:54.19 BRNZ   
 26 Park, Jeremy W             9 Tmsuffolk-MR         2:00.72    1:55.72 BRNZ   
 27 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR         2:04.02    1:56.27 BRNZ   
 28 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR              1:55.22    1:57.06 BRNZ   
 29 Smith, Nicholas C         10 CSC-MR               1:58.96    1:57.17 BRNZ   
 30 Buonomo, Philip j         10 TVSC-MR              2:05.94    1:58.62 BRNZ   
 31 Maloney, Connor J          9 Farmingdale-MR       1:45.00    2:06.39 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Lee, Kelvin               10 LIAC-MR              1:59.00         DQ        
 -- Iannone, Luke             10 WISC-MR              1:59.52         DQ        
 -- Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              1:37.14         DQ        
 -- Iannone, Caleb             9 WISC-MR              1:57.25         DQ        
 -- Lee, Eric D                9 LIAC-MR              1:59.00         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Owens, Mark               10 Sachem-MR              50.79      45.52 SILV   
  2 Adams, Brett J             9 TVSC-MR                49.11      45.62 SILV   
  3 Chung, Daniel S            9 LIAC-MR                51.28      47.38 SILV   
  4 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR                50.11      47.48 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Eckstein, Michael L        9 CSC-MR                 52.55      48.81 BRNZ   
  2 Tonna, Joseph              9 Tmsuffolk-MR           51.70      48.82 BRNZ   
  3 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              48.80      49.39 BRNZ   
  4 Rufe, Ryan C              10 Tmsuffolk-MR           53.97      49.76 BRNZ   
  5 Martinus, Farren M         9 LIAC-MR                   NT      49.77 BRNZ   
  6 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR                54.26      50.08 BRNZ   
  7 Gupta, Arjun              10 LBA-MR                 50.06      50.12 BRNZ   
  8 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR                49.08      50.16 BRNZ   
  9 Aloe, Mario               10 Tmsuffolk-MR           53.43      50.33 BRNZ   
 10 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           51.25      50.46 BRNZ   
 11 Powell, Brett              9 WISC-MR                53.69      50.50 BRNZ   
 12 Paroly, Joshua G           9 Sachem-MR              52.13      50.89 BRNZ   
 13 Doboli, Michael R          9 Tmsuffolk-MR           48.61      51.62 BRNZ   
 14 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              59.13      52.04 BRNZ   
 15 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR           55.06      52.09 BRNZ   
 16 Leuly, Shane C            10 IA-MR                  56.80      52.28 BRNZ   
 17 Chiarella, Richie J        9 TVSC-MR                50.08      52.39 BRNZ   
 18 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR                56.67      53.01 BRNZ   
 19 Maloney, Connor J          9 Farmingdale-MR       1:05.00      53.03 BRNZ   
 20 Eckstein, Nicholas L      10 CSC-MR                 55.37      53.10 BRNZ   
 21 Hwang, Colin              10 LIAC-MR                56.97      53.22 BRNZ   
 22 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           53.28      53.53 BRNZ   
 23 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 55.78      53.57 BRNZ   
 24 Cody, Christopher M        9 IA-MR                  53.00      53.70 BRNZ   
 25 Yan, Patrick               9 LIAC-MR                59.97      53.91 BRNZ   
 26 Yuen, Cameron              9 LIAC-MR                52.59      54.17 BRNZ   
 27 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR           52.18      54.65 BRNZ   
 28 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR                54.43      54.86 BRNZ   
 29 Fonseca, Casey             9 WISC-MR                59.97      55.11 BRNZ   
 30 Wun, Chris T               9 LIAC-MR                55.29      55.22 BRNZ   
 31 Lee, Kelvin               10 LIAC-MR                53.54      55.50 BRNZ   
 32 Jung, Ian                 10 LIAC-MR              1:05.06      55.78 BRNZ   
 33 Falletta, Nicholas         9 Tmsuffolk-MR         1:00.09      56.72 BRNZ   
 34 Hoge, Jack                 9 WISC-MR                57.32      57.25 BRNZ   
 35 Nigro, Chris K            10 CSC-MR               1:01.94      57.39 BRNZ   
 36 Heller, Trey              10 LBA-MR               1:00.99      57.70 BRNZ   
 37 Greenfield, Aidan          9 Tmsuffolk-MR           58.96      58.01 BRNZ   
 38 Gillen, Peter             10 WISC-MR                58.37      58.39 BRNZ   
 39 Smith, Nicholas C         10 CSC-MR               1:00.61      58.48 BRNZ   
 40 Iannone, Luke             10 WISC-MR              1:02.82      59.46 BRNZ   
 41 Llewellyn, James           9 CSC-MR               1:01.07    1:03.49 BRNZ   
 42 Segal, Jacob x             9 TVSC-MR              1:00.46    1:03.51 BRNZ   
 43 Friedman, Andrew t        10 TVSC-MR              1:18.78    1:08.08 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR                52.49         DQ        
 -- Epstein, Brian J          10 LIAC-MR                51.57         DQ        
 -- Hogger, Lars M            10 Farmingdale-MR       1:00.00         DQ        
 -- Cellamare, Dylan           9 Tmsuffolk-MR         1:10.81         DQ        
 -- Park, Jeremy W             9 Tmsuffolk-MR           54.47         DQ        
 -- Lee, Eric D                9 LIAC-MR              1:08.62         DQ        
 -- Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR           55.09         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Geonwoo D             9 LIAC-MR              1:49.00    1:37.56 SILV   
  2 Tonna, Joseph              9 Tmsuffolk-MR         1:59.67    1:45.58 SILV   
  3 Fehrenbach, Robby          9 HAA-MR               1:49.65    1:45.81 SILV   
  4 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR              1:57.84    1:48.32 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Rufe, Ryan C              10 Tmsuffolk-MR         1:57.56    1:48.83 BRNZ   
  2 Chiarella, Richie J        9 TVSC-MR              1:52.62    1:48.95 BRNZ   
  3 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            1:49.75    1:49.43 BRNZ   
  4 Paroly, Joshua G           9 Sachem-MR            1:56.45    1:50.69 BRNZ   
  5 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:55.15    1:50.81 BRNZ   
  6 Powell, Brett              9 WISC-MR              1:54.20    1:50.88 BRNZ   
  7 Aloe, Mario               10 Tmsuffolk-MR         1:54.84    1:52.83 BRNZ   
  8 Hwang, Colin              10 LIAC-MR              2:01.68    1:53.39 BRNZ   
  9 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            2:08.82    1:55.50 BRNZ   
 10 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR              2:09.74    1:55.79 BRNZ   
 11 O'Loughlin, Jack S         9 Tmsuffolk-MR         1:55.35    1:57.81 BRNZ   
 12 Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR              1:56.18    1:58.07 BRNZ   
 12 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         2:07.43    1:58.07 BRNZ   
 14 Fonseca, Casey             9 WISC-MR              2:18.68    1:58.74 BRNZ   
 15 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:56.18    1:59.40 BRNZ   
 16 Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR         2:04.54    2:00.40 BRNZ   
 17 Park, Jeremy W             9 Tmsuffolk-MR         2:01.66    2:00.56 BRNZ   
 18 Wun, Chris T               9 LIAC-MR              1:55.00    2:01.57 BRNZ   
 19 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR              2:17.51    2:03.03 BRNZ   
 20 Falletta, Nicholas         9 Tmsuffolk-MR         2:05.43    2:03.27 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Epstein, Brian J          10 LIAC-MR              1:56.27         DQ        
 -- Greenfield, Aidan          9 Tmsuffolk-MR         2:16.24         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rufe, Ryan C              10 Tmsuffolk-MR           46.13      39.31 SILV   
  2 Sun, William              10 TVSC-MR                45.08      39.49 SILV   
  3 Chiarella, Richie J        9 TVSC-MR                43.95      40.27 SILV   
  4 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 45.21      41.49 SILV   
  5 Tung, Nicholas            10 LIAC-MR                47.09      42.07 SILV   
  6 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR                44.98      42.13 SILV   
  7 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR              46.30      43.70 SILV   
  8 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR                44.81      43.85 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Donopria, Michael          9 LIAC-MR                43.98      44.24 BRNZ   
  2 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           46.02      44.83 BRNZ   
  3 Eckstein, Michael L        9 CSC-MR                 46.35      45.55 BRNZ   
  4 Martinus, Farren M         9 LIAC-MR                   NT      45.79 BRNZ   
  5 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR           50.86      46.58 BRNZ   
  6 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              1:01.72      46.72 BRNZ   
  7 Yan, Patrick               9 LIAC-MR                44.72      46.77 BRNZ   
  8 Valle, Matthew J          10 BBSC-MR                57.25      46.90 BRNZ   
  9 Kipshidze, George         10 Sachem-MR              46.05      47.02 BRNZ   
 10 Bach, Daniel              10 IA-MR                  57.15      47.36 BRNZ   
 11 Segal, Jacob x             9 TVSC-MR                51.63      47.95 BRNZ   
 12 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR              50.25      48.16 BRNZ   
 13 Nigro, Chris K            10 CSC-MR                 46.06      48.68 BRNZ   
 14 Roll, Erik J              10 LBA-MR                 58.32      49.14 BRNZ   
 15 Eckstein, Nicholas L      10 CSC-MR                 52.33      49.68 BRNZ   
 16 Rice, Maverick D          10 IA-MR                  45.04      50.59 BRNZ   
 17 Wun, Chris T               9 LIAC-MR                45.34      50.97 BRNZ   
 18 Gupta, Arjun              10 LBA-MR                 49.49      51.05 BRNZ   
 19 Gillen, Peter             10 WISC-MR                53.34      52.30 BRNZ   
 20 O'Rourke, Shane           10 Sachem-MR              52.14      52.35 BRNZ   
 21 Steele, Alexander C       10 LIAC-MR                54.38      52.39 BRNZ   
 22 McMillan, Jayden A        10 LIAC-MR                51.88      52.78 BRNZ   
 23 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR                48.91      52.91 BRNZ   
 24 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR                53.04      53.34 BRNZ   
 25 Leuly, Shane C            10 IA-MR                  48.47      53.45 BRNZ   
 26 Jung, Ian                 10 LIAC-MR                54.75      54.20 BRNZ   
 27 Yuen, Cameron              9 LIAC-MR                53.72      55.06 BRNZ   
 28 Friedman, Andrew t        10 TVSC-MR                57.58      56.04 BRNZ   
 29 Iannone, Caleb             9 WISC-MR                57.77      57.35 BRNZ   
 30 Lee, Kelvin               10 LIAC-MR              1:03.13      58.96 BRNZ   
 31 Heller, Trey              10 LBA-MR                 53.42    1:02.77 BRNZ   
 32 McCormac, Owen P           9 TVSC-MR                59.14    1:10.17 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Chung, Daniel S            9 LIAC-MR                55.91         DQ        
 -- Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR                53.64         DQ        
 -- Llewellyn, James           9 CSC-MR                 51.13         DQ        
 -- Powell, Brett              9 WISC-MR                50.24         DQ        
 -- Fonseca, Casey             9 WISC-MR              1:11.28         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Kim, Geonwoo D             9 LIAC-MR              1:39.00    1:21.61 ZQ     
SILV - Division  
  1 Ortiz, Christian G        10 IA-MR                1:38.59    1:30.90 SILV   
  2 Tung, Nicholas            10 LIAC-MR              1:42.43    1:31.98 SILV   
  3 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              1:42.90    1:34.52 SILV   
  4 Fehrenbach, Robby          9 HAA-MR               1:38.97    1:35.68 SILV   
  5 Adams, Brett J             9 TVSC-MR              1:40.39    1:35.94 SILV   
  6 Zhou, Xiaokang x          10 TVSC-MR              1:41.13    1:36.87 SILV   
  7 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR              1:45.00    1:37.01 SILV   
  8 Cornish, Danny             9 LBA-MR               1:47.51    1:37.90 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Genna, Frankie             9 BBSC-MR              1:38.56    1:38.24 BRNZ   
  2 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR              1:43.00    1:38.30 BRNZ   
  3 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR              1:40.23    1:39.40 BRNZ   
  4 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR              1:39.69    1:40.09 BRNZ   
  5 Chun, Min I               10 LIAC-MR              1:43.26    1:42.73 BRNZ   
  6 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:46.00    1:46.36 BRNZ   
  7 Gillen, Peter             10 WISC-MR              1:47.17    1:48.49 BRNZ   
  8 Nigro, Chris K            10 CSC-MR               1:50.65    1:48.56 BRNZ   
  9 Rand, Jack S              10 LBA-MR               1:43.67    1:49.64 BRNZ   
 10 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              1:54.31    1:50.38 BRNZ   
 11 Yan, Patrick               9 LIAC-MR              1:44.00    1:51.30 BRNZ   
 12 Wun, Chris T               9 LIAC-MR              1:45.00    1:51.65 BRNZ   
 13 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR              1:50.00    1:52.15 BRNZ   
 14 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR              2:08.41    2:02.77 BRNZ   
 15 Iannone, Caleb             9 WISC-MR              2:21.74    2:13.07 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Iannone, Luke             10 WISC-MR              2:08.55         DQ        
 -- Dephillips, AJ            10 LIAC-MR              1:40.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Adams, Brett J             9 TVSC-MR              1:29.57    1:25.29 SILV   
  2 Cornish, Danny             9 LBA-MR               1:28.76    1:26.74 SILV   
  3 Chiarella, Richie J        9 TVSC-MR              1:29.34    1:27.06 SILV   
  4 Tonna, Joseph              9 Tmsuffolk-MR         1:28.95    1:27.69 SILV   
  5 Fehrenbach, Robby          9 HAA-MR               1:37.70    1:28.05 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Sun, William              10 TVSC-MR              1:32.51    1:28.69 BRNZ   
  2 Doboli, Michael R          9 Tmsuffolk-MR         1:39.62    1:28.79 BRNZ   
  3 Chun, Min I               10 LIAC-MR              1:29.60    1:29.60 BRNZ   
  4 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:40.33    1:30.50 BRNZ   
  5 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR              1:32.11    1:30.67 BRNZ   
  6 Rufe, Ryan C              10 Tmsuffolk-MR         1:38.51    1:30.70 BRNZ   
  7 Kipshidze, George         10 Sachem-MR            1:36.51    1:31.01 BRNZ   
  8 Hwang, Colin              10 LIAC-MR              1:34.30    1:31.36 BRNZ   
  9 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            1:40.79    1:34.23 BRNZ   
 10 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR              1:37.00    1:34.43 BRNZ   
 11 Dephillips, AJ            10 LIAC-MR              1:37.13    1:35.89 BRNZ   
 12 Eckstein, Nicholas L      10 CSC-MR                    NT    1:36.06 BRNZ   
 13 Yan, Patrick               9 LIAC-MR              1:47.26    1:37.75 BRNZ   
 14 Gupta, Arjun              10 LBA-MR               1:43.86    1:37.76 BRNZ   
 15 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR              1:31.79    1:38.03 BRNZ   
 16 Chung, Daniel S            9 LIAC-MR              1:30.61    1:38.23 BRNZ   
 17 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:52.62    1:38.38 BRNZ   
 18 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR              1:34.42    1:38.45 BRNZ   
 19 O'Rourke, Shane           10 Sachem-MR            1:47.04    1:38.62 BRNZ   
 20 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR              1:39.61    1:38.67 BRNZ   
 21 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              1:41.20    1:39.47 BRNZ   
 22 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:40.72    1:39.60 BRNZ   
 23 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            1:54.51    1:40.16 BRNZ   
 24 Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              1:41.01    1:40.38 BRNZ   
 25 Tirado, Robert            10 CSC-MR               1:48.06    1:40.66 BRNZ   
 26 Iorio, Jack T             10 Tmsuffolk-MR         1:45.53    1:41.13 BRNZ   
 27 Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              1:36.70    1:41.45 BRNZ   
 28 Nigro, Chris K            10 CSC-MR               1:45.22    1:42.67 BRNZ   
 29 Prinzivalli, Peter J       9 Tmsuffolk-MR         1:45.76    1:44.82 BRNZ   
 30 McMillan, Jayden A        10 LIAC-MR              1:50.00    1:44.87 BRNZ   
 31 Wun, Chris T               9 LIAC-MR              1:39.85    1:45.41 BRNZ   
 32 Jung, Ian                 10 LIAC-MR              1:48.26    1:45.80 BRNZ   
 33 Lee, Eric D                9 LIAC-MR              2:01.00    1:50.69 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Sforza, Anthony J          9 BBSC-MR              1:29.31         DQ        
 -- Genna, Frankie             9 BBSC-MR              1:28.74         DQ        
 -- Xia, Alan                  9 LIAC-MR              1:29.07         DQ        
 -- Iannone, Luke             10 WISC-MR              1:46.98         DQ        
 -- Steele, Alexander C       10 LIAC-MR              1:43.43         DQ        
 -- Kim, Miles                10 Tmsuffolk-MR         1:37.45         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ramon, Freddy M            9 LBA-MR               3:19.70    3:01.24 SILV   
  2 Ortiz, Christian G        10 IA-MR                3:15.67    3:07.90 SILV   
  3 Genna, Frankie             9 BBSC-MR              3:15.69    3:12.32 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Ye, Calvin D               9 LIAC-MR              3:25.64    3:15.71 BRNZ   
  2 Hwang, Colin              10 LIAC-MR              3:14.61    3:15.83 BRNZ   
  3 Kipshidze, George         10 Sachem-MR            3:14.28    3:21.05 BRNZ   
  4 O'Sullivan, Oisin         10 Sachem-MR            3:27.31    3:21.28 BRNZ   
  5 Ramirez, Giovanni A       10 LIAC-MR              3:19.46    3:24.83 BRNZ   
  6 Shopis, Nicholas          10 LIAC-MR              3:40.00    3:25.54 BRNZ   
  7 Martinus, Farren M         9 LIAC-MR                   NT    3:26.23 BRNZ   
  8 Tirado, Robert            10 CSC-MR                    NT    3:29.72 BRNZ   
  9 Gingrass, Zachary k       10 LIAC-MR              3:40.00    3:30.61 BRNZ   
 10 Wone, Brandon M           10 Sachem-MR            3:34.59    3:30.99 BRNZ   
 11 Zhang, Justin T           10 TVSC-MR              3:37.22    3:31.41 BRNZ   
 12 Epstein, Brian J          10 LIAC-MR              3:40.00    3:31.57 BRNZ   
 13 Genna, Johnnie C           9 BBSC-MR              3:35.88    3:39.96 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Sivasankaran, Dhanush R   10 LIAC-MR              3:35.97         DQ        
 -- Chung, Daniel S            9 LIAC-MR              3:29.02         DQ        
 -- Walters, Tyler A          10 LIAC-MR              3:40.00         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 31.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanchez, Jacob            11 LBA-MR                 31.94      29.13 SILV   
  2 Claps, Danny              12 HAA-MR                 31.82      29.87 SILV   
  3 Brown, Colm M             12 TVSC-MR                31.91      30.17 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Coccaro, James            12 TVSC-MR                32.70      31.88 BRNZ   
  2 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR                32.07      31.98 BRNZ   
  3 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR           33.50      32.00 BRNZ   
  4 Bonney, Ethan J           12 LBA-MR                 33.09      32.05 BRNZ   
  5 Keane, Konall             11 CSC-MR                 34.09      32.19 BRNZ   
  6 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR                31.93      32.39 BRNZ   
  7 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR                32.82      32.45 BRNZ   
  8 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR                32.21      32.50 BRNZ   
  9 Bishop, Jack              12 WISC-MR                34.01      32.56 BRNZ   
  9 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           33.16      32.56 BRNZ   
 11 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR                32.01      32.65 BRNZ   
 12 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              35.36      32.67 BRNZ   
 13 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR                35.11      32.75 BRNZ   
 14 Sallusto, Andrew J        11 LIAC-MR                32.59      32.76 BRNZ   
 15 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 32.09      32.83 BRNZ   
 16 Bergin, Kyle              12 LBA-MR                 32.32      32.88 BRNZ   
 17 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR                33.00      32.93 BRNZ   
 18 Lopez, Andrew             11 WISC-MR                33.42      32.96 BRNZ   
 19 Foti, Trevor M            12 LBA-MR                 34.00      33.03 BRNZ   
 20 Nazareno, Andrew L        11 BBSC-MR                32.77      33.04 BRNZ   
 21 Boughal, Ian S            11 IA-MR                  32.99      33.05 BRNZ   
 22 Germano, George R         12 LIAC-MR                32.76      33.16 BRNZ   
 23 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR           33.81      34.02 BRNZ   
 24 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR              33.80      34.50 BRNZ   
 25 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR                35.84      34.71 BRNZ   
 26 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR           35.95      34.80 BRNZ   
 27 Dorr, Kyle                12 WISC-MR                37.20      34.87 BRNZ   
 28 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR                34.91      34.90 BRNZ   
 29 Lyons, Nick A             11 Sachem-MR              33.89      34.92 BRNZ   
 30 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           34.62      35.02 BRNZ   
 31 Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                  34.58      35.14 BRNZ   
 31 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR              34.68      35.14 BRNZ   
 33 Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR                35.49      35.28 BRNZ   
 34 Shapiro, David J          12 BBSC-MR                33.83      35.34 BRNZ   
 35 Murphy, Quinten M         11 LIAC-MR                37.00      36.00 BRNZ   
 36 Dery, Ryan R              12 CSC-MR                 35.56      36.08 BRNZ   
 37 Montreuil, Jake T         11 WISC-MR                38.36      36.13 BRNZ   
 38 Dugourd, Dylan s          11 TVSC-MR                37.41      36.49 BRNZ   
 39 Sun, Charles              12 TVSC-MR                37.01      36.75 BRNZ   
 40 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR                37.32      36.79 BRNZ   
 40 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                36.41      36.79 BRNZ   
 42 Hoey, Ciaran F            11 LBA-MR                 37.17      37.26 BRNZ   
 43 Mattei, Daniel A          11 BBSC-MR                36.44      37.39 BRNZ   
 44 Figueroa, Spencer         11 WISC-MR                38.09      37.73 BRNZ   
 45 Espinoza, Ryan P          12 LIAC-MR                39.00      37.76 BRNZ   
 46 Murray, Ryan R            11 LIAC-MR                38.00      38.27 BRNZ   
 47 Donnelly, Aidan K         11 Sachem-MR              40.19      38.44 BRNZ   
 48 Imburgia, Joseph S        11 WISC-MR                38.55      38.61 BRNZ   
 49 Arcidiacono, Michael T    12 Sachem-MR              38.46      38.84 BRNZ   
 50 Scala, Christian J        11 LIAC-MR                36.85      38.92 BRNZ   
 51 Broadbent, Matthew J      11 TVSC-MR                36.64      39.04 BRNZ   
 52 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR           40.92      39.09 BRNZ   
 53 Constable, Michael P      11 LIAC-MR                38.84      39.16 BRNZ   
 54 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR                38.60      39.21 BRNZ   
 55 Olsen, James J            11 Farmingdale-MR         40.94      39.79 BRNZ   
 56 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR                40.25      40.85 BRNZ   
 57 Ng, Ryan                  12 LIAC-MR                41.00      43.39 BRNZ   
 58 Walsh, Connor J           11 LIAC-MR                45.00      44.00 BRNZ   
 59 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR                40.65      44.58 BRNZ   
 60 Smith, Gabriel R          12 CSC-MR                 47.26      48.85 BRNZ   
 61 Malz, Tommy J             11 Sachem-MR              54.32      49.82 BRNZ   
 62 Wertheim, Jake M          11 TVSC-MR                49.94      50.92 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Shevlin, Robert J         12 LIAC-MR                42.00         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Boughal, Ian S            11 IA-MR                1:14.12                   
 22 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              1:15.01                   
 29 Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                1:17.97                   
SILV - Division  
  1 Coccaro, James            12 TVSC-MR              1:10.92    1:08.79 SILV   
  2 Sherman, Corey            11 Tmsuffolk-MR         1:10.06    1:09.37 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Sallusto, Andrew J        11 LIAC-MR              1:11.37    1:10.63 BRNZ   
  2 Pierce, Zhenya R          12 WISC-MR              1:09.86    1:11.07 BRNZ   
  3 Nazareno, Andrew L        11 BBSC-MR              1:13.92    1:11.47 BRNZ   
  4 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR              1:12.20    1:11.64 BRNZ   
  5 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR              1:12.46    1:11.93 BRNZ   
  6 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR         1:13.86    1:12.01 BRNZ   
  7 Boughal, Ian S            11 IA-MR                1:14.12    1:12.09 BRNZ   
  8 Germano, George R         12 LIAC-MR              1:14.27    1:12.33 BRNZ   
  9 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:11.58    1:12.38 BRNZ   
 10 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR            1:22.11    1:12.49 BRNZ   
 11 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              1:12.01    1:12.51 BRNZ   
 12 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:13.60    1:12.52 BRNZ   
 13 Lyons, Nick A             11 Sachem-MR            1:15.18    1:12.73 BRNZ   
 14 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:15.36    1:13.46 BRNZ   
 15 Santana, Jose R           12 LBA-MR               1:15.87    1:13.47 BRNZ   
 16 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR         1:14.82    1:13.48 BRNZ   
 17 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR              1:21.14    1:13.74 BRNZ   
 18 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR              1:14.13    1:14.14 BRNZ   
 19 Sweeney, Joseph T         12 TVSC-MR              1:14.02    1:15.01 BRNZ   
 20 Sionov, Ben               11 LBA-MR               1:21.09    1:15.17 BRNZ   
 21 Bergin, Kyle              12 LBA-MR               1:16.37    1:15.69 BRNZ   
 22 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              1:15.01    1:15.96 BRNZ   
 23 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR            1:17.74    1:16.20 BRNZ   
 24 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         1:14.57    1:16.72 BRNZ   
 25 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:24.07    1:17.36 BRNZ   
 26 Shapiro, David J          12 BBSC-MR              1:23.93    1:17.48 BRNZ   
 27 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR              1:21.04    1:17.75 BRNZ   
 28 Dery, Ryan R              12 CSC-MR               1:17.04    1:17.84 BRNZ   
 29 Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                1:17.97    1:18.38 BRNZ   
 30 Murphy, Quinten M         11 LIAC-MR              1:30.00    1:19.36 BRNZ   
 31 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR         1:21.50    1:19.61 BRNZ   
 32 Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR              1:18.96    1:21.07 BRNZ   
 33 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR              1:22.91    1:21.68 BRNZ   
 34 Bench, Harrison G         11 IA-MR                1:27.69    1:22.91 BRNZ   
 35 Sun, Charles              12 TVSC-MR              1:22.84    1:23.05 BRNZ   
 36 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              1:23.93    1:24.31 BRNZ   
 37 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR              1:29.82    1:25.28 BRNZ   
 38 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR              1:27.88    1:25.30 BRNZ   
 39 Donnelly, Aidan K         11 Sachem-MR            1:32.56    1:25.98 BRNZ   
 40 Arcidiacono, Michael T    12 Sachem-MR            1:33.24    1:27.22 BRNZ   
 41 Espinoza, Ryan P          12 LIAC-MR              1:35.00    1:27.36 BRNZ   
 42 Figueroa, Spencer         11 WISC-MR              1:31.63    1:27.42 BRNZ   
 43 Shevlin, Robert J         12 LIAC-MR              1:41.00    1:28.28 BRNZ   
 44 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR         1:29.88    1:29.37 BRNZ   
 45 Laos, Marc                11 Sachem-MR            1:32.61    1:30.69 BRNZ   
 46 Ng, Ryan                  12 LIAC-MR              1:38.00    1:32.64 BRNZ   
 47 Olsen, James J            11 Farmingdale-MR       1:35.13    1:33.40 BRNZ   
 48 Chu, Eric                 11 LIAC-MR              1:42.02    1:37.34 BRNZ   
 49 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR              1:36.59    1:37.59 BRNZ   
 50 Walsh, Connor J           11 LIAC-MR              1:48.00    1:39.09 BRNZ   
 51 Smith, Gabriel R          12 CSC-MR               1:51.04    1:43.76 BRNZ   
 52 Wertheim, Jake M          11 TVSC-MR              1:57.06    2:00.43 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Dorr, Kyle                12 WISC-MR              1:18.40         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Klingel, Dean M           11 IA-MR                2:36.55    2:21.72 SILV   
  2 Bances, AJ J              12 TVSC-MR              2:29.71    2:25.41 SILV   
  3 Sallusto, Andrew J        11 LIAC-MR              2:31.11    2:27.63 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Sherman, Corey            11 Tmsuffolk-MR         2:42.59    2:30.10 BRNZ   
  2 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               2:47.97    2:30.50 BRNZ   
  3 Pierce, Zhenya R          12 WISC-MR              2:32.51    2:32.90 BRNZ   
  4 Coccaro, James            12 TVSC-MR              2:37.03    2:33.18 BRNZ   
  5 Karpf, Dylan              11 Tmsuffolk-MR         2:30.69    2:33.40 BRNZ   
  6 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR              2:41.46    2:33.55 BRNZ   
  7 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR              2:41.75    2:34.58 BRNZ   
  8 Boyle, Patrick J          12 LIAC-MR              2:40.05    2:34.96 BRNZ   
  9 Metzger, Nicholas D       12 TVSC-MR              2:50.11    2:36.23 BRNZ   
 10 Nazareno, Andrew L        11 BBSC-MR              2:46.96    2:37.52 BRNZ   
 11 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR            2:52.13    2:38.20 BRNZ   
 12 Germano, George R         12 LIAC-MR              2:37.03    2:39.03 BRNZ   
 13 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              2:34.56    2:39.15 BRNZ   
 14 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR              3:01.39    2:39.72 BRNZ   
 15 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              2:39.28    2:40.48 BRNZ   
 16 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         2:45.97    2:41.78 BRNZ   
 17 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR              2:49.41    2:42.41 BRNZ   
 18 Dugourd, Dylan s          11 TVSC-MR              2:53.76    2:47.92 BRNZ   
 19 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR              3:03.94    2:49.73 BRNZ   
 20 Sun, Charles              12 TVSC-MR              3:07.92    2:51.57 BRNZ   
 21 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR         3:39.51    2:52.16 BRNZ   
 22 Scala, Christian J        11 LIAC-MR              2:58.77    2:56.32 BRNZ   
 23 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            3:00.41    2:56.64 BRNZ   
 24 Constable, Michael P      11 LIAC-MR              3:10.00    3:02.94 BRNZ   
 25 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              3:14.87    3:03.09 BRNZ   
 26 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR         3:24.54    3:04.94 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Woods, Thomas O           12 LBA-MR               2:50.36         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:31.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 6:32.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wun, James T              12 LIAC-MR              6:49.67    6:10.08 SILV   
  2 Lopez, Jason              12 Sachem-MR            6:33.85    6:16.44 SILV   
  3 Sanchez, Jacob            11 LBA-MR               6:38.74    6:24.93 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Cornish, Kyle F           11 LBA-MR               6:48.68    6:38.55 BRNZ   
  2 Pierce, Zhenya R          12 WISC-MR              6:57.65    6:50.44 BRNZ   
  3 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               7:05.12    6:51.28 BRNZ   
  4 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              6:50.00    6:56.55 BRNZ   
  5 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              6:50.00    7:05.95 BRNZ   
  6 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         7:23.32    7:09.42 BRNZ   
  7 Germano, George R         12 LIAC-MR              7:13.65    7:11.30 BRNZ   
  8 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR         7:24.61    7:14.36 BRNZ   
  9 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              7:00.00    7:19.06 BRNZ   
 10 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR         7:28.48    7:20.20 BRNZ   
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR                47.17      37.83 SILV   
  2 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR                41.27      38.07 SILV   
  3 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR           46.00      38.84 SILV   
  4 Shapiro, David J          12 BBSC-MR                41.48      39.31 SILV   
  5 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR                41.78      39.44 SILV   
  6 Sweeney, Joseph T         12 TVSC-MR                41.90      39.56 SILV   
  7 Lyons, Nick A             11 Sachem-MR              41.46      40.42 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Figueroa, Spencer         11 WISC-MR                44.82      41.39 BRNZ   
  2 Sun, Charles              12 TVSC-MR                44.06      41.53 BRNZ   
  3 Krozer, Matthew           11 HAA-MR                 41.85      41.61 BRNZ   
  4 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR                44.86      41.81 BRNZ   
  5 Dorr, Kyle                12 WISC-MR                45.17      42.23 BRNZ   
  6 Murphy, Quinten M         11 LIAC-MR                45.00      42.44 BRNZ   
  7 Sionov, Ben               11 LBA-MR                 44.39                   
BRNZ - Division  
  8 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           41.43      43.69 BRNZ   
  9 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR           43.36      44.05 BRNZ   
 10 Donnelly, Aidan K         11 Sachem-MR              45.68      44.91 BRNZ   
 11 Bench, Harrison G         11 IA-MR                  47.37      45.79 BRNZ   
 12 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR           47.05      46.26 BRNZ   
 13 Espinoza, Ryan P          12 LIAC-MR                52.00      46.92 BRNZ   
 14 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                49.31      47.39 BRNZ   
 15 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR                48.92      47.47 BRNZ   
 16 Shevlin, Robert J         12 LIAC-MR                47.00      47.64 BRNZ   
 17 Laos, Marc                11 Sachem-MR              52.08      47.88 BRNZ   
 18 Ng, Ryan                  12 LIAC-MR                44.00      48.47 BRNZ   
 19 Olsen, James J            11 Farmingdale-MR         50.86      49.78 BRNZ   
 20 Malz, Tommy J             11 Sachem-MR              54.79      50.68 BRNZ   
 21 Arcidiacono, Michael T    12 Sachem-MR              56.93      50.81 BRNZ   
 22 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR                50.68      51.41 BRNZ   
 23 Walsh, Connor J           11 LIAC-MR                55.00      52.59 BRNZ   
 24 Smith, Gabriel R          12 CSC-MR                 46.74      55.32 BRNZ   
 24 Chu, Eric                 11 LIAC-MR                56.19      55.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  7 Sionov, Ben               11 LBA-MR                 44.39      43.39 BRNZ   
 -- Wertheim, Jake M          11 TVSC-MR                58.60         DQ        
 -- Montreuil, Jake T         11 WISC-MR                42.72         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR         1:25.18    1:21.46 SILV   
  2 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR              1:24.19    1:21.60 SILV   
  3 Claps, Danny              12 HAA-MR               1:30.35    1:23.30 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR              1:26.41    1:23.94 BRNZ   
  2 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:24.73    1:24.87 BRNZ   
  3 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:25.88    1:24.97 BRNZ   
  4 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              1:27.22    1:25.21 BRNZ   
  5 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:31.17    1:25.99 BRNZ   
  6 Bergin, Kyle              12 LBA-MR               1:30.97    1:27.12 BRNZ   
  7 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR         1:28.67    1:27.84 BRNZ   
  8 Figueroa, Spencer         11 WISC-MR              1:36.96    1:28.08 BRNZ   
  9 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              1:28.09    1:29.21 BRNZ   
 10 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR              1:30.83    1:29.99 BRNZ   
 11 Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                1:27.99    1:30.10 BRNZ   
 12 Lyons, Nick A             11 Sachem-MR            1:33.79    1:30.24 BRNZ   
 13 Murphy, Quinten M         11 LIAC-MR              1:44.00    1:31.59 BRNZ   
 14 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR              1:30.04    1:32.50 BRNZ   
 15 Mattei, Daniel A          11 BBSC-MR              1:36.79    1:33.61 BRNZ   
 16 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         1:27.88    1:34.18 BRNZ   
 17 Dugourd, Dylan s          11 TVSC-MR              1:26.66    1:34.46 BRNZ   
 18 Shapiro, David J          12 BBSC-MR              1:39.68    1:34.53 BRNZ   
 19 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR         1:33.31    1:34.77 BRNZ   
 20 Murray, Ryan R            11 LIAC-MR              1:47.00    1:37.35 BRNZ   
 21 Imburgia, Joseph S        11 WISC-MR              1:40.07    1:37.55 BRNZ   
 22 Donnelly, Aidan K         11 Sachem-MR            1:36.91    1:38.01 BRNZ   
 23 Broadbent, Matthew J      11 TVSC-MR              1:38.05    1:38.15 BRNZ   
 24 Scala, Christian J        11 LIAC-MR              1:45.12    1:39.84 BRNZ   
 25 Hoey, Ciaran F            11 LBA-MR               1:46.62    1:43.12 BRNZ   
 26 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              1:43.29    1:45.01 BRNZ   
 27 Espinoza, Ryan P          12 LIAC-MR              1:45.00    1:45.99 BRNZ   
 28 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR              1:44.84    1:46.50 BRNZ   
 29 Ng, Ryan                  12 LIAC-MR              1:45.00    1:48.93 BRNZ   
 30 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR              1:48.56    1:51.12 BRNZ   
 31 Walsh, Connor J           11 LIAC-MR              1:55.00    2:01.92 BRNZ   
 32 Wertheim, Jake M          11 TVSC-MR              2:10.51    2:10.25 BRNZ   
 33 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR         1:41.85    2:12.28 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR              1:45.41         DQ        
 -- Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR              1:26.62         DQ        
 -- Montreuil, Jake T         11 WISC-MR              1:39.90         DQ        
 -- Shevlin, Robert J         12 LIAC-MR              1:48.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Muniz, Rafael M           12 LIAC-MR                42.99      40.12 SILV   
  2 Williams, Brendan M       11 TVSC-MR                46.19      42.16 SILV   
  3 Dorr, Kyle                12 WISC-MR                45.91      42.46 SILV   
  4 Bances, AJ J              12 TVSC-MR                46.51      42.62 SILV   
  5 Sherman, Corey            11 Tmsuffolk-MR           44.57      42.70 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Karpf, Dylan              11 Tmsuffolk-MR           43.68      43.37 BRNZ   
  2 Boughal, Ian S            11 IA-MR                  48.64      43.47 BRNZ   
  3 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR                49.40      43.54 BRNZ   
  4 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                46.06      43.98 BRNZ   
  5 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR                45.15      44.19 BRNZ   
  6 Davis, Avery J            11 Sachem-MR              49.08      44.64 BRNZ   
  6 Bishop, Jack              12 WISC-MR                46.31      44.64 BRNZ   
  8 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR                46.09      44.70 BRNZ   
  8 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR                49.50      44.70 BRNZ   
 10 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR              48.22      44.75 BRNZ   
 11 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 48.82      45.08 BRNZ   
 12 Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR                45.35      45.14 BRNZ   
 13 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR                43.96      45.19 BRNZ   
 14 Lopez, Andrew             11 WISC-MR                44.83      45.20 BRNZ   
 15 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR                45.92      45.41 BRNZ   
 16 Germano, George R         12 LIAC-MR                46.20      45.52 BRNZ   
 17 Claps, Danny              12 HAA-MR                 46.97      45.53 BRNZ   
 18 Donnelly, Aidan K         11 Sachem-MR              53.22      45.67 BRNZ   
 18 Dugourd, Dylan s          11 TVSC-MR                44.93      45.67 BRNZ   
 20 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR                46.61      45.80 BRNZ   
 21 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR                48.14      45.82 BRNZ   
 22 Bergin, Kyle              12 LBA-MR                 55.07      46.01 BRNZ   
 23 Bonney, Ethan J           12 LBA-MR                 46.81      46.14 BRNZ   
 24 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR           46.94      46.15 BRNZ   
 26 Sun, Charles              12 TVSC-MR                46.56      46.39 BRNZ   
 27 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR                47.79      47.17 BRNZ   
 28 Shevlin, Robert J         12 LIAC-MR                46.00      47.61 BRNZ   
 28 Mattei, Daniel A          11 BBSC-MR                48.80      47.61 BRNZ   
 30 Keane, Konall             11 CSC-MR                 56.63      47.87 BRNZ   
 31 Montreuil, Jake T         11 WISC-MR                50.77      48.37 BRNZ   
 32 Figueroa, Spencer         11 WISC-MR                49.40      48.44 BRNZ   
 33 Brown, Kieran J           12 LIAC-MR                47.51      48.86 BRNZ   
 34 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR                53.30      49.42 BRNZ   
 35 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR           53.51      49.69 BRNZ   
 36 Shapiro, David J          12 BBSC-MR                53.40      49.81 BRNZ   
 37 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR                54.16      50.53 BRNZ   
 38 Espinoza, Ryan P          12 LIAC-MR                58.00      52.77 BRNZ   
 38 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR                53.21      52.77 BRNZ   
 40 Hoey, Ciaran F            11 LBA-MR                 59.08      53.12 BRNZ   
 41 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR           59.32      56.43 BRNZ   
Non-Award Division  
 25 Sweeney, Joseph T         12 TVSC-MR                46.05      46.36 BRNZ   
 -- Smith, Gabriel R          12 CSC-MR                    NT         DQ        
 -- Bench, Harrison G         11 IA-MR                  54.18         DQ        
 -- Olsen, James J            11 Farmingdale-MR       1:02.89         DQ        
 -- Broadbent, Matthew J      11 TVSC-MR                55.10         DQ        
 -- Ng, Ryan                  12 LIAC-MR                48.00         DQ        
 -- Scala, Christian J        11 LIAC-MR              1:00.99         DQ        
 -- Constable, Michael P      11 LIAC-MR                52.77         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              1:44.37                   
 33 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR              1:39.94                   
SILV - Division  
  1 Lopez, Jason              12 Sachem-MR            1:32.90    1:28.60 SILV   
  2 Muniz, Rafael M           12 LIAC-MR              1:29.97    1:28.80 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Bances, AJ J              12 TVSC-MR              1:33.58    1:30.45 BRNZ   
  2 Lyons, Nick A             11 Sachem-MR            1:38.29    1:32.49 BRNZ   
  3 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              1:31.68    1:33.40 BRNZ   
  4 Cornish, Kyle F           11 LBA-MR               1:34.36    1:33.49 BRNZ   
  5 Williams, Brendan M       11 TVSC-MR              1:36.85    1:34.78 BRNZ   
  6 Coccaro, James            12 TVSC-MR              1:39.76    1:35.76 BRNZ   
  7 Boughal, Ian S            11 IA-MR                1:43.99    1:36.10 BRNZ   
  8 Sherman, Corey            11 Tmsuffolk-MR         1:36.24    1:36.14 BRNZ   
  9 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR              1:42.66    1:36.45 BRNZ   
 10 Micozzi, Daniel J         12 LIND-MR              1:35.73    1:36.58 BRNZ   
 11 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR            1:44.51    1:36.85 BRNZ   
 12 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:34.37    1:37.06 BRNZ   
 13 Sweeney, Joseph T         12 TVSC-MR              1:40.45    1:37.17 BRNZ   
 14 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR              1:33.41    1:37.43 BRNZ   
 15 Karpf, Dylan              11 Tmsuffolk-MR         1:36.49    1:37.46 BRNZ   
 16 Dorr, Kyle                12 WISC-MR              1:42.83    1:37.77 BRNZ   
 17 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR              1:39.45    1:38.39 BRNZ   
 18 Vecchio, Jake M           11 TVSC-MR              1:51.91    1:38.66 BRNZ   
 19 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR            1:39.36    1:38.75 BRNZ   
 20 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              1:44.37    1:39.88 BRNZ   
 21 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR              1:39.39    1:40.58 BRNZ   
 22 Donnelly, Aidan K         11 Sachem-MR            1:43.83    1:40.85 BRNZ   
 23 Germano, George R         12 LIAC-MR              1:40.90    1:41.32 BRNZ   
 23 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:43.06    1:41.32 BRNZ   
 25 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              1:37.72    1:41.79 BRNZ   
 26 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:37.29    1:42.09 BRNZ   
 27 Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR              1:38.50    1:42.11 BRNZ   
 28 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR              1:39.81    1:42.17 BRNZ   
 28 Sun, Charles              12 TVSC-MR              1:40.98    1:42.17 BRNZ   
 30 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:47.87    1:43.33 BRNZ   
 31 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR         1:43.96    1:43.53 BRNZ   
 32 Brown, Kieran J           12 LIAC-MR              1:49.28    1:45.51 BRNZ   
 33 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR              1:39.94    1:45.87 BRNZ   
 34 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR              1:53.80    1:46.84 BRNZ   
 35 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR         1:50.07    1:47.58 BRNZ   
 36 Figueroa, Spencer         11 WISC-MR              1:51.22    1:47.72 BRNZ   
 37 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR         1:48.50    1:48.36 BRNZ   
 38 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR              1:49.98    1:49.95 BRNZ   
 39 Krozer, Matthew           11 HAA-MR               1:50.35    1:52.37 BRNZ   
 40 Chu, Eric                 11 LIAC-MR              2:03.32    2:03.81 BRNZ   
 41 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR         2:07.90    2:03.84 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                2:00.38         DQ        
 -- Graca, Antonio            12 HAA-MR               2:01.55         DQ        
      False start
 -- Sionov, Ben               11 LBA-MR               1:51.52         DQ        
 -- Nazareno, Andrew L        11 BBSC-MR              1:52.95         DQ        
 -- Shapiro, David J          12 BBSC-MR              1:55.46         DQ        
 -- Maray, Dylan N            11 TVSC-MR              1:52.76         DQ        
 -- Pierce, Zhenya R          12 WISC-MR              1:38.39         DQ        
 -- Louser, Joshua R          11 TVSC-MR              1:43.05         DQ        
 -- Montreuil, Jake T         11 WISC-MR              1:44.29         NS        
 -- Laos, Marc                11 Sachem-MR            1:58.89         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:54.99  ZQ
              2:59.99  JO
              3:17.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 3:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Muniz, Rafael M           12 LIAC-MR                   NT    3:03.43 SILV   
  2 Bances, AJ J              12 TVSC-MR              3:20.31    3:10.46 SILV   
  3 Lopez, Jason              12 Sachem-MR            3:38.57    3:17.14 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              3:20.00    3:19.11 BRNZ   
  2 Amanatides, Alexander P   11 Tmsuffolk-MR         3:42.24    3:38.95 BRNZ   
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 38.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Claps, Danny              12 HAA-MR                 39.02      36.10 SILV   
  2 Karpf, Dylan              11 Tmsuffolk-MR           41.53      37.48 SILV   
  3 Sallusto, Andrew J        11 LIAC-MR                39.84      38.19 SILV   
  4 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 41.99      38.55 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR                41.72      39.24 BRNZ   
  2 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR                43.76      39.28 BRNZ   
  3 Brown, Colm M             12 TVSC-MR                42.13      39.95 BRNZ   
  4 Boughal, Ian S            11 IA-MR                  43.35      40.13 BRNZ   
  5 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR                48.66      40.27 BRNZ   
  6 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR              39.90      40.29 BRNZ   
  7 Nazareno, Andrew L        11 BBSC-MR                38.72      40.43 BRNZ   
  8 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR              42.70      40.60 BRNZ   
  9 Shapiro, David J          12 BBSC-MR                40.83      41.14 BRNZ   
 10 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR           41.82      41.39 BRNZ   
 11 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR                40.20      42.53 BRNZ   
 12 Keane, Konall             11 CSC-MR                 49.86      43.08 BRNZ   
 13 Mattei, Daniel A          11 BBSC-MR                45.74      43.94 BRNZ   
 14 Murphy, Quinten M         11 LIAC-MR                48.00      44.27 BRNZ   
 15 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           46.49      44.65 BRNZ   
 16 Montreuil, Jake T         11 WISC-MR                45.62      45.32 BRNZ   
 17 Imburgia, Joseph S        11 WISC-MR                51.48      46.01 BRNZ   
 17 Dery, Ryan R              12 CSC-MR                 45.15      46.01 BRNZ   
 19 Sun, Charles              12 TVSC-MR                   NT      46.12 BRNZ   
 20 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           42.78      46.25 BRNZ   
 21 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR                52.29      47.16 BRNZ   
 22 Arcidiacono, Michael T    12 Sachem-MR              50.92      47.83 BRNZ   
 23 Broadbent, Matthew J      11 TVSC-MR                43.88      48.11 BRNZ   
 24 Florio, Christopher R     11 LIAC-MR                45.75      48.23 BRNZ   
 25 Hoey, Ciaran F            11 LBA-MR                 53.56      50.89 BRNZ   
 26 Gleiber, Mason G          11 Tmsuffolk-MR           52.12      51.03 BRNZ   
 27 Olsen, James J            11 Farmingdale-MR         57.09      51.31 BRNZ   
 28 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR                48.58      51.38 BRNZ   
 29 Scala, Christian J        11 LIAC-MR                52.52      51.39 BRNZ   
 30 Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                  45.48      51.78 BRNZ   
 31 Walsh, Connor J           11 LIAC-MR                55.00      52.54 BRNZ   
 32 Constable, Michael P      11 LIAC-MR                44.00      57.05 BRNZ   
 33 Murray, Ryan R            11 LIAC-MR                47.00    1:00.54 BRNZ   
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:27.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR              1:41.52                   
 12 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              1:35.56                   
SILV - Division  
  1 Coccaro, James            12 TVSC-MR              1:27.87    1:23.40 SILV   
  2 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR              1:41.52    1:25.77 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Bergin, Kyle              12 LBA-MR               1:29.48    1:27.05 BRNZ   
  2 Sallusto, Andrew J        11 LIAC-MR              1:49.59    1:27.72 BRNZ   
  3 Pierce, Zhenya R          12 WISC-MR              1:27.80    1:29.08 BRNZ   
  4 Sweeney, Joseph T         12 TVSC-MR              1:37.10    1:29.79 BRNZ   
  5 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR            1:33.93    1:30.52 BRNZ   
  6 Bances, AJ J              12 TVSC-MR              1:30.16    1:31.07 BRNZ   
  7 Brown, Colm M             12 TVSC-MR              1:30.75    1:32.11 BRNZ   
  8 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:34.44    1:32.66 BRNZ   
  9 Brown, Kieran J           12 LIAC-MR              1:30.12    1:33.17 BRNZ   
 10 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR              1:45.14    1:33.48 BRNZ   
 11 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              1:46.00    1:35.51 BRNZ   
 12 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              1:35.56    1:36.38 BRNZ   
 13 Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR              1:36.79    1:38.54 BRNZ   
 14 Santana, Jose R           12 LBA-MR               1:36.49    1:38.96 BRNZ   
 15 Sun, Charles              12 TVSC-MR              1:43.63    1:40.59 BRNZ   
 16 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              1:47.61    1:47.64 BRNZ   
 17 Shiebler, Andrew J        11 IA-MR                1:45.43    1:48.56 BRNZ   
 18 Maray, Dylan N            11 TVSC-MR              1:54.74    1:52.11 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Krozer, Matthew           11 HAA-MR               1:42.59         DQ        
 -- Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:43.89         NS        
 -- Montreuil, Jake T         11 WISC-MR              1:53.05         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  JO
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 Muniz, Rafael M           12 LIAC-MR              2:45.00    2:34.59 JO     
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 25 Chu, Eric                 11 LIAC-MR              1:52.74                   
SILV - Division  
  1 Vecchio, Jake M           11 TVSC-MR              1:22.56    1:16.44 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Brown, Colm M             12 TVSC-MR              1:24.00    1:21.55 BRNZ   
  2 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR              1:21.69    1:21.67 BRNZ   
  3 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR              1:27.52    1:22.30 BRNZ   
  4 Coccaro, James            12 TVSC-MR              1:25.21    1:23.58 BRNZ   
  5 Santana, Jose R           12 LBA-MR               1:28.51    1:23.60 BRNZ   
  6 Bergin, Kyle              12 LBA-MR               1:25.47    1:23.72 BRNZ   
  7 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:31.98    1:23.88 BRNZ   
  8 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              1:26.87    1:25.83 BRNZ   
  9 Ely, Matthew D            11 Sachem-MR            1:32.44    1:26.10 BRNZ   
 10 Geraghty, Edward T        11 LIAC-MR              1:30.00    1:26.21 BRNZ   
 11 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              1:28.49    1:26.64 BRNZ   
 12 Micozzi, Daniel J         12 LIND-MR              1:28.73    1:27.22 BRNZ   
 13 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR            1:25.47    1:27.30 BRNZ   
 14 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:33.81    1:28.13 BRNZ   
 15 Ioanitescu, Justin g      11 LIAC-MR              1:27.57    1:28.56 BRNZ   
 16 Gurevich, Brendan         12 LIAC-MR              1:30.00    1:28.57 BRNZ   
 17 Krozer, Matthew           11 HAA-MR               1:31.31    1:31.00 BRNZ   
 18 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:39.18    1:33.52 BRNZ   
 19 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         1:33.08    1:35.32 BRNZ   
 20 Murphy, Quinten M         11 LIAC-MR              1:50.00    1:35.53 BRNZ   
 21 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR              1:35.13    1:37.41 BRNZ   
 22 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              1:39.15    1:37.86 BRNZ   
 23 Shevlin, Robert J         12 LIAC-MR              1:49.00    1:42.83 BRNZ   
 24 Ng, Ryan                  12 LIAC-MR              1:42.00    1:42.98 BRNZ   
 25 Olsen, James J            11 Farmingdale-MR       1:57.02    1:44.18 BRNZ   
 26 Chu, Eric                 11 LIAC-MR              1:52.74    1:54.28 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Espinoza, Ryan P          12 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
 -- Shapiro, David J          12 BBSC-MR              1:39.37         DQ        
 -- Walsh, Connor J           11 LIAC-MR              2:10.00         DQ        
 -- Figueroa, Spencer         11 WISC-MR              1:41.27         DQ        
 -- Louser, Joshua R          11 TVSC-MR              1:26.45         DQ        
 -- Florio, Christopher R     11 LIAC-MR              1:41.70         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:55.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Steele, Nicholas C        12 LIAC-MR              2:59.84    2:55.06 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Coccaro, James            12 TVSC-MR              3:00.18    2:55.96 BRNZ   
  2 Sohn, Tyler M             11 LIAC-MR              3:00.14    2:56.88 BRNZ   
  3 Marzitello, Vincent M     11 Sachem-MR            3:03.26    3:00.08 BRNZ   
  4 Muroff, Michael C         11 TVSC-MR              3:07.08    3:00.85 BRNZ   
  5 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              2:59.60    3:01.01 BRNZ   
  6 Brown, Kieran J           12 LIAC-MR              3:02.76    3:01.40 BRNZ   
  7 Louser, Joshua R          11 TVSC-MR              2:56.87    3:02.48 BRNZ   
  8 Myrianthopoulos, Vasilis  12 LIAC-MR              3:17.09    3:04.42 BRNZ   
  9 Germano, George R         12 LIAC-MR              3:05.87    3:04.51 BRNZ   
 10 Novella, Matthew R        12 LIAC-MR              3:08.73    3:04.98 BRNZ   
 11 Sweeney, Joseph T         12 TVSC-MR                   NT    3:06.66 BRNZ   
 12 Rupnarain, Frederic A     12 Tmsuffolk-MR         3:10.02    3:07.11 BRNZ   
 13 Betterbed, Donald J       12 TVSC-MR              3:08.13    3:07.74 BRNZ   
 14 Sun, Charles              12 TVSC-MR              3:21.20    3:15.01 BRNZ   
 15 O'Connor, Ryan M          11 Tmsuffolk-MR         3:14.13    3:15.36 BRNZ   
 16 Dugourd, Dylan s          11 TVSC-MR              3:02.08    3:20.16 BRNZ   
 17 Liu, Bryant M             11 TVSC-MR              3:25.81    3:26.66 BRNZ   
 18 Tulloch, Zachary C        11 TVSC-MR              3:27.11    3:27.43 BRNZ   
 19 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         3:31.73    3:33.92 BRNZ   
 20 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR              3:40.00    3:37.36 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Lyons, Nick A             11 Sachem-MR            3:12.71         DQ        
 -- Williams, Brendan M       11 TVSC-MR              3:01.09         DQ        
 -- Nazareno, Andrew L        11 BBSC-MR              3:17.85         DQ        
 -- Constable, Michael P      11 LIAC-MR              3:50.00         DQ        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 26.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murphy, AJ                14 WISC-MR                25.67      25.99 SILV   
  2 Neri, Nick J              13 Sachem-MR              26.86      26.24 SILV   
  3 Chirico, Matthew J        13 TVSC-MR                27.30      26.40 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Cheng, Tim A              13 Sachem-MR              27.25      26.81 BRNZ   
  2 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR           27.14      26.87 BRNZ   
  3 Greenfield, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR           29.10      27.05 BRNZ   
  4 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR                26.83      27.06 BRNZ   
  5 Kreuscher, Kyle J         13 HAA-MR                 27.36      27.09 BRNZ   
  6 Sionov, Arik              13 LBA-MR                 28.39      27.55 BRNZ   
  7 Huner, Jack Z             14 TVSC-MR                28.30      27.84 BRNZ   
  8 Crandall, Tory D          14 LIAC-MR                30.21      28.06 BRNZ   
  9 Boyd, Gavin W             13 CSC-MR                 28.50      28.16 BRNZ   
 10 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR                28.58      28.22 BRNZ   
 11 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR                28.33      28.46 BRNZ   
 12 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR              30.27      28.51 BRNZ   
 13 Furci, Jack               13 Sachem-MR              28.95      28.57 BRNZ   
 14 Kaplan, Ryan J            13 TVSC-MR                28.50      28.73 BRNZ   
 15 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR                29.02      29.28 BRNZ   
 16 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR                29.51      29.74 BRNZ   
 17 deBoer, Bradley d         13 Sachem-MR              30.38      30.09 BRNZ   
 18 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR                30.12      30.41 BRNZ   
 19 Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR                31.40      30.51 BRNZ   
 20 Duffy, Michael P          14 BBSC-MR                31.83      30.97 BRNZ   
 21 Browne, Michael R         13 Farmingdale-MR         33.00      31.07 BRNZ   
 22 Simao, Michael E          13 LBA-MR                 32.52      31.18 BRNZ   
 23 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR                30.67      31.29 BRNZ   
 24 Thomas, Kieran C          13 IA-MR                  31.26      31.42 BRNZ   
 25 Saggio, Christopher F     14 TVSC-MR                32.22      31.77 BRNZ   
 26 Xu, Jefferson             13 WISC-MR                32.44      31.79 BRNZ   
 27 Loughlin, Kyle            14 Sachem-MR              32.68      32.22 BRNZ   
 28 Tullo, Matthew            14 Sachem-MR              36.74      33.02 BRNZ   
 29 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR                32.55      33.16 BRNZ   
 30 Banfi, Justin             13 Sachem-MR              34.94      33.20 BRNZ   
 31 Miocic, Luka              13 LIAC-MR                33.30      33.42 BRNZ   
 32 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR              32.93      33.44 BRNZ   
 33 McCullough, Dorean J      13 UNLIA-MR               31.50      33.90 BRNZ   
 34 D'Andrea, Michael P       13 LBA-MR                 38.17      34.78 BRNZ   
 35 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR                36.03      35.50 BRNZ   
 36 Barnaby, Claude           13 Farmingdale-MR            NT      36.61 BRNZ   
 37 Walsh, Conor M            13 LIND-MR                35.92      36.80 BRNZ   
 38 Zeman, Shane D            13 LIND-MR                45.07      41.24 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Chernik, Noah             14 WISC-MR                26.98         NS        
 -- LaBianca, Joe J           14 BBSC-MR                27.66         NS        
 -- Micozzi, Ryan T           14 Sachem-MR              29.48         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 31 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR              1:14.33                   
SILV - Division  
  1 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR           59.98      58.50 SILV   
  2 Murphy, AJ                14 WISC-MR              1:10.53      58.78 SILV   
  3 Huner, Jack Z             14 TVSC-MR              1:00.25      59.37 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Greenfield, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         1:02.72      59.86 BRNZ   
  2 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR                59.75    1:00.44 BRNZ   
  3 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              1:01.05    1:01.36 BRNZ   
  4 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR              1:02.01    1:01.44 BRNZ   
  5 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              1:01.43    1:01.56 BRNZ   
  6 Sionov, Arik              13 LBA-MR               1:02.19    1:01.61 BRNZ   
  7 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              1:02.12    1:01.81 BRNZ   
  8 Gandolfo, Jake            14 Tmsuffolk-MR         1:03.36    1:02.42 BRNZ   
  9 Boyd, Gavin W             13 CSC-MR               1:02.20    1:02.73 BRNZ   
  9 Crandall, Tory D          14 LIAC-MR              1:05.29    1:02.73 BRNZ   
 11 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              1:03.57    1:03.41 BRNZ   
 12 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              1:04.88    1:03.65 BRNZ   
 13 Furci, Jack               13 Sachem-MR            1:02.87    1:03.77 BRNZ   
 14 Yao, Kevin                13 Tmsuffolk-MR         1:17.79    1:03.88 BRNZ   
 15 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              1:05.63    1:04.09 BRNZ   
 16 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            1:06.09    1:04.17 BRNZ   
 17 deBoer, Bradley d         13 Sachem-MR            1:05.78    1:04.95 BRNZ   
 18 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              1:06.10    1:05.54 BRNZ   
 19 Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR              1:09.37    1:05.93 BRNZ   
 20 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              1:08.17    1:06.79 BRNZ   
 21 Thomas, Kieran C          13 IA-MR                1:06.65    1:06.98 BRNZ   
 22 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR              1:07.42    1:07.77 BRNZ   
 23 Chin, Kyle R              14 LBA-MR               1:12.32    1:08.54 BRNZ   
 24 Simao, Michael E          13 LBA-MR               1:11.02    1:09.22 BRNZ   
 25 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:10.87    1:10.03 BRNZ   
 26 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              1:10.27    1:11.48 BRNZ   
 27 Catterson, James M        13 TVSC-MR              1:11.56    1:12.02 BRNZ   
 28 Carr, Sean C              14 LBA-MR               1:16.03    1:12.26 BRNZ   
 29 Lam, Herrick              14 Sachem-MR            1:11.67    1:12.75 BRNZ   
 30 McCullough, Dorean J      13 UNLIA-MR             1:15.00    1:13.13 BRNZ   
 31 Pallmann, Kyle            13 Sachem-MR            1:12.55    1:13.65 BRNZ   
 32 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR              1:14.33    1:13.77 BRNZ   
 33 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              1:18.31    1:14.95 BRNZ   
 34 Yostpille, Billy A        13 Farmingdale-MR       1:17.94    1:15.93 BRNZ   
 35 D'Andrea, Michael P       13 LBA-MR               1:17.99    1:16.13 BRNZ   
 36 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR            1:15.14    1:17.25 BRNZ   
 37 Zeman, Shane D            13 LIND-MR              1:42.05    1:41.56 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Tullo, Matthew            14 Sachem-MR            1:18.49         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:19.00    2:11.62 SILV   
  2 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              2:19.57    2:16.19 SILV   
  3 Sionov, Arik              13 LBA-MR               2:27.17    2:16.38 SILV   
  4 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              2:18.32    2:16.93 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR              2:24.37    2:21.43 BRNZ   
  2 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              2:23.00    2:21.76 BRNZ   
  3 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              2:23.36    2:26.06 BRNZ   
  4 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR              2:36.54    2:29.06 BRNZ   
  5 Crandall, Tory D          14 LIAC-MR              2:33.42    2:29.09 BRNZ   
  6 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              2:28.09    2:29.28 BRNZ   
  7 Simao, Michael E          13 LBA-MR               2:50.08    2:35.37 BRNZ   
  8 Browne, Michael R         13 Farmingdale-MR       2:30.00    2:36.65 BRNZ   
  9 Catterson, James M        13 TVSC-MR              2:35.45    2:36.68 BRNZ   
 10 McCullough, Dorean J      13 UNLIA-MR             2:55.00    2:42.59 BRNZ   
 11 Miocic, Luka              13 LIAC-MR              2:43.12    2:47.03 BRNZ   
 12 Banfi, Justin             13 Sachem-MR            2:59.56    2:49.95 BRNZ   
 13 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR            2:51.60    2:50.22 BRNZ   
 14 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              2:59.56    2:55.40 BRNZ   
 15 Walsh, Conor M            13 LIND-MR              3:42.41    3:08.77 BRNZ   
 16 Barnaby, Claude           13 Farmingdale-MR            NT    3:10.17 BRNZ   
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:50.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:51.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Monteverde, Joe M         13 Sachem-MR            6:08.16    5:41.77 SILV   
  2 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              5:56.56    5:44.56 SILV   
  3 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              6:28.38    5:46.49 SILV   
  4 Neri, Nick J              13 Sachem-MR            6:07.66    5:47.87 SILV   
  5 Cheng, Tim A              13 Sachem-MR            5:58.38    5:49.78 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              6:02.80    5:53.28 BRNZ   
  2 Gandolfo, Jake            14 Tmsuffolk-MR         5:57.44    5:56.81 BRNZ   
  3 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              6:09.93    6:02.41 BRNZ   
  4 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              6:24.12    6:08.61 BRNZ   
  5 Greenfield, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         6:07.40    6:09.66 BRNZ   
  6 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR                   NT    6:09.72 BRNZ   
  7 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              6:07.41    6:15.91 BRNZ   
  8 Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR              6:19.53    6:16.25 BRNZ   
  9 Furci, Jack               13 Sachem-MR            6:33.46    6:21.69 BRNZ   
 10 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         6:33.06    6:24.21 BRNZ   
 11 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              6:33.14    6:27.29 BRNZ   
 12 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              6:33.78    6:36.43 BRNZ   
 13 Catterson, James M        13 TVSC-MR              6:47.80    6:52.11 BRNZ   
 14 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR              7:18.69    7:00.05 BRNZ   
 15 Saggio, Christopher F     14 TVSC-MR              7:24.53    7:19.97 BRNZ   
 16 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR            7:55.61    7:25.78 BRNZ   
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murphy, AJ                14 WISC-MR              1:15.99    1:05.26 SILV   
  2 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              1:17.00    1:09.60 SILV   
  3 Yao, Kevin                13 Tmsuffolk-MR         1:20.62    1:11.39 SILV   
  4 Greenfield, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         1:16.64    1:12.27 SILV   
  5 Crandall, Tory D          14 LIAC-MR              1:17.92    1:14.32 SILV   
BRNZ - Division  
  1 deBoer, Bradley d         13 Sachem-MR            1:23.01    1:16.80 BRNZ   
  2 Weinhofer, Joseph M       13 Sachem-MR            1:17.14    1:16.89 BRNZ   
  3 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR              1:22.51    1:18.29 BRNZ   
  4 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              1:17.23    1:18.79 BRNZ   
  5 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR              1:21.97    1:18.87 BRNZ   
  6 Browne, Michael R         13 Farmingdale-MR       1:20.00    1:19.99 BRNZ   
  7 Furci, Jack               13 Sachem-MR            1:18.08    1:20.01 BRNZ   
  8 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              1:18.09    1:20.40 BRNZ   
  9 Xu, Jefferson             13 WISC-MR              1:29.56    1:21.71 BRNZ   
 10 Catterson, James M        13 TVSC-MR              1:19.66    1:22.04 BRNZ   
 11 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              1:21.82    1:23.11 BRNZ   
 12 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR              1:23.16    1:24.29 BRNZ   
 13 Duffy, Michael P          14 BBSC-MR              1:28.10    1:25.31 BRNZ   
 14 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:21.52    1:25.98 BRNZ   
 15 Loughlin, Kyle            14 Sachem-MR            1:31.66    1:27.80 BRNZ   
 16 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              1:34.20    1:29.17 BRNZ   
 17 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR            1:28.64    1:32.25 BRNZ   
 18 Saggio, Christopher F     14 TVSC-MR              1:32.91    1:33.20 BRNZ   
 19 McCullough, Dorean J      13 UNLIA-MR             1:30.00    1:33.53 BRNZ   
 20 Walsh, Conor M            13 LIND-MR              1:32.69    1:38.78 BRNZ   
 21 Zeman, Shane D            13 LIND-MR              1:52.46    1:47.45 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Barnaby, Claude           13 Farmingdale-MR            NT         DQ        
 -- Banfi, Justin             13 Sachem-MR            1:25.19         DQ        
 -- Sionov, Arik              13 LBA-MR               1:19.50         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:35.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murphy, AJ                14 WISC-MR              3:00.72    2:22.12 SILV   
  2 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:36.29    2:33.31 SILV   
  3 Huner, Jack Z             14 TVSC-MR              2:35.98    2:34.85 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              2:41.42    2:37.09 BRNZ   
  3 Hawkesworth, Cameron d    14 Sachem-MR            3:15.01    2:40.17 BRNZ   
  4 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              2:53.11    2:40.89 BRNZ   
  5 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              2:41.81    2:40.91 BRNZ   
  6 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              2:38.69    2:43.40 BRNZ   
  7 Crandall, Tory D          14 LIAC-MR              2:51.84    2:45.80 BRNZ   
  8 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              2:54.38    2:48.65 BRNZ   
  9 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR              2:50.00    2:48.97 BRNZ   
 10 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR              2:49.90                   
BRNZ - Division  
 11 Catterson, James M        13 TVSC-MR              2:52.68    2:50.79 BRNZ   
 12 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              2:51.95    2:58.48 BRNZ   
 13 Yostpille, Billy A        13 Farmingdale-MR       3:25.00    3:09.71 BRNZ   
 14 McCullough, Dorean J      13 UNLIA-MR             3:10.00    3:15.38 BRNZ   
 15 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              3:20.00                   
Non-Award Division  
  2 Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR              2:53.96    2:39.19 BRNZ   
 10 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR              2:49.90    2:50.09 BRNZ   
 15 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              3:20.00    3:18.20 BRNZ   
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:21.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murphy, AJ                14 WISC-MR              1:33.89    1:17.89 SILV   
  2 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              1:21.51    1:19.67 SILV   
  3 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              1:21.88    1:20.65 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Chirico, Matthew J        13 TVSC-MR              1:26.40    1:22.69 BRNZ   
  2 Gandolfo, Jake            14 Tmsuffolk-MR         1:30.13    1:23.27 BRNZ   
  3 Furci, Jack               13 Sachem-MR            1:21.51    1:23.28 BRNZ   
  4 Kaplan, Ryan J            13 TVSC-MR              1:26.30    1:24.46 BRNZ   
  5 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR              1:23.08    1:24.82 BRNZ   
  6 Yao, Kevin                13 Tmsuffolk-MR         1:47.28    1:25.07 BRNZ   
  7 Cheng, Tim A              13 Sachem-MR            1:29.28    1:25.18 BRNZ   
  8 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              1:24.14    1:25.81 BRNZ   
  9 Sionov, Arik              13 LBA-MR               1:30.84    1:26.33 BRNZ   
 10 D'Andrea, Michael P       13 LBA-MR               1:29.75    1:27.10 BRNZ   
 11 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              1:26.61    1:28.19 BRNZ   
 12 Loughlin, Kyle            14 Sachem-MR            1:32.19    1:28.33 BRNZ   
 13 deBoer, Bradley d         13 Sachem-MR            1:30.42    1:28.81 BRNZ   
 14 Weinhofer, Joseph M       13 Sachem-MR            1:30.30    1:29.12 BRNZ   
 15 McCullough, Dorean J      13 UNLIA-MR             1:31.00    1:29.99 BRNZ   
 16 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              1:31.43    1:30.13 BRNZ   
 17 Thomas, Kieran C          13 IA-MR                1:30.35    1:31.05 BRNZ   
 18 Xu, Jefferson             13 WISC-MR              1:33.40    1:31.51 BRNZ   
 19 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              1:28.79    1:33.02 BRNZ   
 20 Duffy, Michael P          14 BBSC-MR              1:37.61    1:35.95 BRNZ   
 21 Miocic, Luka              13 LIAC-MR              1:41.07    1:37.83 BRNZ   
 22 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:33.92    1:38.46 BRNZ   
 23 Banfi, Justin             13 Sachem-MR            1:39.46    1:38.52 BRNZ   
 24 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR              1:42.03    1:40.69 BRNZ   
 25 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR            1:39.53    1:43.29 BRNZ   
 26 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              1:44.11    1:44.06 BRNZ   
 27 Catterson, James M        13 TVSC-MR              1:42.31    1:45.55 BRNZ   
 28 Walsh, Conor M            13 LIND-MR              1:54.93    1:50.93 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Micozzi, Ryan T           14 Sachem-MR            1:39.19         NS        
 -- LaBianca, Joe J           14 BBSC-MR              1:35.76         NS        
 -- Chernik, Noah             14 WISC-MR              1:21.83         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              2:55.50                   
SILV - Division  
  1 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              2:55.50    2:53.42 SILV   
BRNZ - Division  
  1 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              3:15.00    2:57.02 BRNZ   
  2 Chirico, Matthew J        13 TVSC-MR              3:03.12    2:58.73 BRNZ   
  3 Furci, Jack               13 Sachem-MR            3:03.06    2:59.05 BRNZ   
  4 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              3:02.37    3:04.67 BRNZ   
  5 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              3:01.70    3:05.22 BRNZ   
  6 Cheng, Tim A              13 Sachem-MR            3:09.08    3:05.50 BRNZ   
  7 Sionov, Arik              13 LBA-MR               3:07.10    3:06.41 BRNZ   
  8 Chung, Samuel M           14 LIAC-MR              3:03.47    3:06.65 BRNZ   
  9 Thomas, Kieran C          13 IA-MR                3:10.54    3:15.38 BRNZ   
 10 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              3:09.08    3:17.29 BRNZ   
 11 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              3:04.75    3:20.47 BRNZ   
 12 Carr, Sean C              14 LBA-MR               3:32.84    3:27.07 BRNZ   
 13 Catterson, James M        13 TVSC-MR              3:37.18    3:43.09 BRNZ   
 14 Gahan, Shane T            13 Sachem-MR            3:44.31    3:43.85 BRNZ   
 15 Patel, Tejas S            13 LIAC-MR              3:45.00    3:47.33 BRNZ   
 16 Yostpille, Billy A        13 Farmingdale-MR       3:35.00    4:00.85 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- D'Andrea, Michael P       13 LBA-MR               3:20.10         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:12.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Monteverde, Joe M         13 Sachem-MR            1:14.17    1:04.11 SILV   
  2 Murphy, AJ                14 WISC-MR              1:15.02    1:08.84 SILV   
  3 Neri, Nick J              13 Sachem-MR            1:13.67    1:09.58 SILV   
  4 Chun, Sean M              13 LIAC-MR              1:15.07    1:11.90 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Kaplan, Ryan J            13 TVSC-MR              1:12.21    1:12.15 BRNZ   
  2 Gandolfo, Jake            14 Tmsuffolk-MR         1:14.89    1:12.76 BRNZ   
  3 Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              1:13.12    1:14.30 BRNZ   
  4 Chirico, Matthew J        13 TVSC-MR              1:15.73    1:14.76 BRNZ   
  5 Kreuscher, Kyle J         13 HAA-MR               1:17.69    1:15.23 BRNZ   
  6 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR              1:18.27    1:16.72 BRNZ   
  7 Mohan, Aidan M            14 LIND-MR              1:13.72    1:17.19 BRNZ   
  8 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              1:17.28    1:17.44 BRNZ   
  9 Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR              1:18.74    1:17.51 BRNZ   
 10 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              1:20.64    1:19.53 BRNZ   
 11 Crandall, Tory D          14 LIAC-MR              1:16.32    1:20.44 BRNZ   
 12 Catterson, James M        13 TVSC-MR              1:20.68    1:20.84 BRNZ   
 13 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              1:19.54    1:21.49 BRNZ   
 14 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              1:22.43    1:22.91 BRNZ   
 15 Simao, Michael E          13 LBA-MR               1:36.77    1:28.86 BRNZ   
 16 Saggio, Christopher F     14 TVSC-MR              1:38.71    1:38.17 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Miocic, Luka              13 LIAC-MR              1:30.96         DQ        
 -- Micozzi, Ryan T           14 Sachem-MR            1:25.35         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:32.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Huner, Jack Z             14 TVSC-MR              2:33.89    2:29.94 SILV   
  2 Mulderrig, Aidan m        14 LIAC-MR              2:35.00    2:32.50 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Chirico, Matthew J        13 TVSC-MR              2:52.19    2:46.86 BRNZ   
  2 Sionov, Arik              13 LBA-MR               2:52.64    2:51.66 BRNZ   
  3 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              2:57.51    2:54.10 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Liu, Allen A              13 TVSC-MR              2:57.35         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cheng, Tim A              13 Sachem-MR            2:34.42    2:27.91 SILV   
  2 Yao, Kevin                13 Tmsuffolk-MR         3:27.78    2:29.54 SILV   
  3 LaBianca, Joe J           14 BBSC-MR              2:33.67    2:30.41 SILV   
  4 Boyd, Gavin W             13 CSC-MR                    NT    2:32.09 SILV   
  5 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:34.00    2:32.69 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Gandolfo, Jake            14 Tmsuffolk-MR         2:38.41    2:33.32 BRNZ   
  2 Greenfield, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         2:39.33    2:33.74 BRNZ   
  3 Huner, Jack Z             14 TVSC-MR              2:37.46    2:33.77 BRNZ   
  4 Weinhofer, Joseph M       13 Sachem-MR            2:40.59    2:41.06 BRNZ   
  5 Furci, Jack               13 Sachem-MR            2:50.14    2:41.64 BRNZ   
  6 Brown, Liam K             13 TVSC-MR              2:43.67    2:42.82 BRNZ   
  7 Mohan, Aidan M            14 LIND-MR              2:36.93    2:42.95 BRNZ   
  8 Anderson, Aaron A         14 LIAC-MR              2:44.86    2:44.58 BRNZ   
  9 Brown, Declan G           13 TVSC-MR              2:48.27    2:45.63 BRNZ   
 10 Jordan, Lorenzo A         13 TVSC-MR              2:41.94    2:46.81 BRNZ   
 11 Liu, Allen A              13 TVSC-MR              2:45.82    2:48.70 BRNZ   
 12 Klotsche, Brian P         13 LIAC-MR              2:50.99    2:48.85 BRNZ   
 13 Thomas, Kieran C          13 IA-MR                2:50.89    2:49.28 BRNZ   
 14 deBoer, Bradley d         13 Sachem-MR            2:46.82    2:49.48 BRNZ   
 15 Duffy, Michael P          14 BBSC-MR              3:06.12    2:50.40 BRNZ   
 16 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         2:55.58    2:59.88 BRNZ   
 17 Vosilla, Attilio          13 BBSC-MR              3:10.55    3:04.05 BRNZ   
 18 Saggio, Christopher F     14 TVSC-MR              3:07.33    3:09.52 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Ramirez, Javier A         13 LIAC-MR              2:45.64         DQ        
 -- Boldyrew, Peter A         13 LIAC-MR              3:04.53         DQ        
 -- Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              2:42.62         NS        
 -- Micozzi, Ryan T           14 Sachem-MR            3:17.30         NS        
 -- Rosenfeld, Aaron          13 Tmsuffolk-MR         3:07.57         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  ZQ
              4:50.99  JO
              5:09.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:09.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         5:35.36    5:09.94 BRNZ   
  2 Cohen, Emanuel S          14 LIAC-MR              5:15.00    5:10.28 BRNZ   
  3 LaBianca, Joe J           14 BBSC-MR              5:32.37    5:24.83 BRNZ   
  4 Gandolfo, Jake            14 Tmsuffolk-MR         5:37.52    5:25.38 BRNZ   
  5 Weinhofer, Joseph M       13 Sachem-MR            5:37.79    5:25.65 BRNZ   
  6 Coyle, Steven L           13 BBSC-MR              5:33.54    5:32.00 BRNZ   
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 25.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veccia, James             17 CSC-MR                 25.79      25.36 BRNZ   
  2 Browne, Robert C          17 Farmingdale-MR         26.00      25.60 BRNZ   
  2 Lipiec, Andre T           16 LBA-MR                 26.07      25.60 BRNZ   
  4 Camberdella, Griffen J    15 IA-MR                  25.57      25.70 BRNZ   
  5 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR                25.44      25.74 BRNZ   
  6 Rotolo, John M            16 LIAC-MR                25.36      25.76 BRNZ   
  7 Celenza, Tom              16 Farmingdale-MR         28.55      26.00 BRNZ   
  8 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR                25.70      26.16 BRNZ   
  9 Li, Peter Z               15 TVSC-MR                27.85      26.54 BRNZ   
 10 Stoller, Jared C          15 CSC-MR                 27.29      26.66 BRNZ   
 10 Carney, Colin             15 WISC-MR                27.27      26.66 BRNZ   
 12 Min, Eddy                 15 LIAC-MR                26.21      26.73 BRNZ   
 13 Hansen, Jason M           15 CSC-MR                 26.30      26.88 BRNZ   
 14 Shapiro, Max J            17 BBSC-MR                27.52      27.11 BRNZ   
 15 Gilmore, Brandon J        15 IA-MR                  26.58      27.23 BRNZ   
 16 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR                27.74      27.40 BRNZ   
 17 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                  27.36      27.65 BRNZ   
 18 Hoey, Shane F             15 LBA-MR                 28.71      27.82 BRNZ   
 19 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR                27.91      27.95 BRNZ   
 20 Weber 3rd, John J         16 LBA-MR                 31.96      29.13 BRNZ   
 21 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR                 27.91      29.78 BRNZ   
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 54.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR                56.07                   
 20 Weber 3rd, John J         16 LBA-MR               1:05.62                   
BRNZ - Division  
  1 Camberdella, Griffen J    15 IA-MR                  54.65      54.78 BRNZ   
  2 Rotolo, John M            16 LIAC-MR                54.64      55.41 BRNZ   
  3 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR                56.07      55.53 BRNZ   
  4 Hansen, Jason M           15 CSC-MR                 55.93      56.72 BRNZ   
  5 Amato, PJ J               17 Sachem-MR              58.26      56.99 BRNZ   
  6 Veccia, James             17 CSC-MR                 56.84      57.41 BRNZ   
  7 Gilmore, Brandon J        15 IA-MR                  57.65      57.46 BRNZ   
  8 Kain, Ryan                15 WISC-MR                55.13      57.50 BRNZ   
  9 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR                57.01      58.19 BRNZ   
 10 Min, Eddy                 15 LIAC-MR                58.10      58.55 BRNZ   
 11 Shapiro, Max J            17 BBSC-MR                59.63      59.00 BRNZ   
 12 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              1:00.87      59.27 BRNZ   
 13 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                1:00.59      59.51 BRNZ   
 14 Hoey, Shane F             15 LBA-MR               1:00.98      59.70 BRNZ   
 15 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR              1:00.95    1:01.44 BRNZ   
 16 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR              1:02.00    1:01.45 BRNZ   
 17 Corbisiero, Rocco G       15 Sachem-MR            1:01.99    1:01.57 BRNZ   
 18 deBoer, Skylar A          15 Sachem-MR            1:01.50    1:01.59 BRNZ   
 19 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR               1:01.41    1:01.63 BRNZ   
 20 Weber 3rd, John J         16 LBA-MR               1:05.62    1:03.78 BRNZ   
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:55.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keane, Kevin G            16 CSC-MR               1:58.00    1:56.87 BRNZ   
  2 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               1:58.05    1:59.29 BRNZ   
  3 Rotolo, John M            16 LIAC-MR              1:58.59    1:59.45 BRNZ   
  4 Pizzurro, Nick J          16 CSC-MR               2:00.24    2:00.09 BRNZ   
  5 Gilmore, Brandon J        15 IA-MR                2:05.65    2:01.78 BRNZ   
  6 Yurman, Eric P            16 BBSC-MR              1:59.61    2:03.49 BRNZ   
  7 Li, Peter Z               15 TVSC-MR              2:00.50    2:07.87 BRNZ   
  8 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               2:01.13    2:07.90 BRNZ   
  9 Browne, Robert C          17 Farmingdale-MR       2:15.00    2:09.00 BRNZ   
 10 Lipiec, Andre T           16 LBA-MR               2:13.27    2:09.66 BRNZ   
 11 Hoey, Shane F             15 LBA-MR               2:10.69    2:10.46 BRNZ   
 12 Min, Eddy                 15 LIAC-MR              2:08.99    2:11.30 BRNZ   
 13 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              2:11.28    2:12.23 BRNZ   
 14 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              2:13.19    2:12.54 BRNZ   
 15 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR               2:15.41    2:12.81 BRNZ   
 16 Shapiro, Max J            17 BBSC-MR              2:23.78    2:13.08 BRNZ   
 17 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR              2:13.40    2:15.13 BRNZ   
 18 Greene, Brian P           16 Farmingdale-MR       2:19.36    2:16.82 BRNZ   
 19 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR              2:18.89    2:20.02 BRNZ   
 20 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                2:23.25    2:21.72 BRNZ   
 21 Weber 3rd, John J         16 LBA-MR               2:23.32    2:23.42 BRNZ   
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:10.99  JO
              5:14.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 5:15.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               5:16.36    5:18.41 BRNZ   
  2 Gilmore, Brandon J        15 IA-MR                5:25.33    5:18.42 BRNZ   
  3 Robertson, Patrick W      16 TVSC-MR              5:38.27    5:27.67 BRNZ   
  4 Metzger, Alexander D      15 TVSC-MR              6:08.88    5:50.19 BRNZ   
  5 deBoer, Skylar A          15 Sachem-MR            5:48.12    5:55.68 BRNZ   
  6 Min, Eddy                 15 LIAC-MR              5:45.00    5:59.02 BRNZ   
  7 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              6:12.86    6:02.69 BRNZ   
  8 Corbisiero, Rocco G       15 Sachem-MR            6:27.42    6:07.47 BRNZ   
  9 Greene, Brian P           16 Farmingdale-MR       6:15.00    6:11.70 BRNZ   
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Ryan                15 WISC-MR              1:05.20    1:04.64 BRNZ   
  2 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR              1:05.25    1:05.56 BRNZ   
  3 Camberdella, Griffen J    15 IA-MR                1:04.51    1:06.68 BRNZ   
  4 Veccia, James             17 CSC-MR               1:11.43    1:07.62 BRNZ   
  5 Gilmore, Brandon J        15 IA-MR                1:05.74    1:07.80 BRNZ   
  6 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR               1:10.39    1:08.44 BRNZ   
  7 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              1:07.85    1:08.70 BRNZ   
  8 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR              1:15.96    1:09.64 BRNZ   
  9 Browne, Robert C          17 Farmingdale-MR       1:07.00    1:10.41 BRNZ   
 10 deBoer, Skylar A          15 Sachem-MR            1:12.54    1:10.55 BRNZ   
 11 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              1:15.17    1:10.80 BRNZ   
 12 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                1:10.28    1:11.34 BRNZ   
 13 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               1:09.05    1:11.44 BRNZ   
 14 Hoey, Shane F             15 LBA-MR               1:15.22    1:11.56 BRNZ   
 15 Celenza, Tom              16 Farmingdale-MR            NT    1:12.55 BRNZ   
 16 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR              1:15.32    1:12.70 BRNZ   
 17 Shapiro, Max J            17 BBSC-MR              1:14.55    1:13.76 BRNZ   
 18 Pizzurro, Nick J          16 CSC-MR               1:13.97    1:14.50 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Min, Eddy                 15 LIAC-MR              1:04.15         DQ        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            2:17.25    2:14.12 SILV   
  2 Robertson, Patrick W      16 TVSC-MR              2:18.47    2:15.79 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Min, Eddy                 15 LIAC-MR              2:20.10    2:17.18 BRNZ   
  2 Rotolo, John M            16 LIAC-MR              2:17.96    2:18.31 BRNZ   
  3 Gilmore, Brandon J        15 IA-MR                2:26.54    2:21.66 BRNZ   
  4 Corbisiero, Rocco G       15 Sachem-MR            2:24.64    2:23.02 BRNZ   
  5 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               2:26.80    2:24.82 BRNZ   
  6 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR              2:33.77    2:25.17 BRNZ   
  7 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR               2:32.57    2:26.90 BRNZ   
  8 Hansen, Jason M           15 CSC-MR               2:30.23    2:28.99 BRNZ   
  9 deBoer, Skylar A          15 Sachem-MR            2:31.10    2:29.94 BRNZ   
 10 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR              2:52.62    2:30.35 BRNZ   
 11 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              2:26.96    2:30.43 BRNZ   
 12 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                2:32.14    2:31.46 BRNZ   
 13 Hoey, Shane F             15 LBA-MR               2:34.16    2:31.52 BRNZ   
 14 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              2:36.20    2:37.87 BRNZ   
 15 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR              2:47.51    2:39.13 BRNZ   
 16 Shapiro, Max J            17 BBSC-MR              2:48.95    2:41.50 BRNZ   
 17 Weber 3rd, John J         16 LBA-MR               2:49.53    2:45.69 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Kain, Ryan                15 WISC-MR              2:20.40         NS        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rotolo, John M            16 LIAC-MR              1:11.23    1:13.49 BRNZ   
  2 Camberdella, Griffen J    15 IA-MR                1:13.67    1:13.70 BRNZ   
  3 Yurman, Eric P            16 BBSC-MR              1:12.05    1:14.55 BRNZ   
  4 Stoller, Jared C          15 CSC-MR               1:15.63    1:15.09 BRNZ   
  5 Li, Peter Z               15 TVSC-MR              1:13.56    1:16.80 BRNZ   
  6 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR               1:19.18    1:17.40 BRNZ   
  7 Pizzurro, Nick J          16 CSC-MR               1:18.07    1:18.30 BRNZ   
  8 Hoey, Shane F             15 LBA-MR               1:21.37    1:18.70 BRNZ   
  9 Kain, Ryan                15 WISC-MR              1:17.56    1:19.24 BRNZ   
 10 Keane, Kevin G            16 CSC-MR               1:19.17    1:20.26 BRNZ   
 11 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR              1:18.80    1:20.44 BRNZ   
 12 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                1:20.18    1:20.73 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Lov, Troy T               15 TVSC-MR              1:23.74         DQ        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Veccia, James             17 CSC-MR               2:37.66    2:37.51 BRNZ   
  2 Min, Eddy                 15 LIAC-MR              2:39.90    2:39.52 BRNZ   
  3 Corbisiero, Rocco G       15 Sachem-MR            2:39.93    2:39.62 BRNZ   
  4 Camberdella, Griffen J    15 IA-MR                2:39.76    2:40.99 BRNZ   
  5 Robertson, Patrick W      16 TVSC-MR              2:41.56    2:41.05 BRNZ   
  6 Rotolo, John M            16 LIAC-MR              2:44.90    2:44.23 BRNZ   
  7 Hoey, Shane F             15 LBA-MR               2:51.17    2:45.79 BRNZ   
  8 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR              2:49.83    2:47.95 BRNZ   
  9 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               2:40.20    2:50.04 BRNZ   
 10 Hotaling, Jack            15 BBSC-MR              2:49.97    2:53.96 BRNZ   
 11 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR              2:57.00    2:57.59 BRNZ   
 12 Hoey, Aidan F             15 LBA-MR               2:55.68    3:03.54 BRNZ   
 13 Bischoff, Gregory S       15 IA-MR                2:58.86    3:03.57 BRNZ   
 14 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              3:06.77    3:05.18 BRNZ   
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            1:03.51    1:02.78 BRNZ   
  2 Stoller, Jared C          15 CSC-MR               1:04.70    1:03.50 BRNZ   
  3 Veccia, James             17 CSC-MR               1:08.41    1:04.30 BRNZ   
  4 Min, Eddy                 15 LIAC-MR              1:03.15    1:05.43 BRNZ   
  5 Yurman, Eric P            16 BBSC-MR              1:05.34    1:05.62 BRNZ   
  6 Keane, Kevin G            16 CSC-MR               1:06.34    1:06.45 BRNZ   
  7 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              1:03.95    1:06.78 BRNZ   
  8 deBoer, Skylar A          15 Sachem-MR            1:05.85    1:08.52 BRNZ   
  9 Lipiec, Andre T           16 LBA-MR               1:09.75    1:09.00 BRNZ   
 10 Pizzurro, Nick J          16 CSC-MR               1:08.13    1:09.12 BRNZ   
 11 Heepe, Phillip C          16 BBSC-MR              1:11.52    1:11.87 BRNZ   
 12 Shapiro, Max J            17 BBSC-MR              1:18.16    1:12.95 BRNZ   
 13 Carney, Colin             15 WISC-MR              1:16.31    1:13.04 BRNZ   
 14 Hwang, Gavin              15 LIAC-MR              1:11.65    1:13.59 BRNZ   
 15 Weber 3rd, John J         16 LBA-MR               1:14.17    1:13.93 BRNZ   
 16 Greene, Brian P           16 Farmingdale-MR       1:16.43    1:17.25 BRNZ   
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  JO
              2:12.49  ZQ
              2:24.99  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, Patrick W      16 TVSC-MR              2:25.85    2:27.78 BRNZ   
  2 Lov, Troy T               15 TVSC-MR              2:37.72    2:36.26 BRNZ   
  3 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               2:29.87    3:09.50 BRNZ   
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  JO
              2:07.99  ZQ
              2:27.79  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lipiec, Andre T           16 LBA-MR               2:30.29    2:30.74 BRNZ   
  2 Macaluso, Thomas g        15 LIAC-MR              2:35.44    2:31.31 BRNZ   
  3 Celenza, Tom              16 Farmingdale-MR       2:38.88    2:32.93 BRNZ   
  4 Greene, Brian P           16 Farmingdale-MR       2:46.45    2:45.14 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Carney, Colin             15 WISC-MR              2:42.25         DQ        
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.89  SILV
                   --  BRNZ Bronze
 Meet Qualifying:  Slower than 4:45.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
ZQ - Division  
  1 McNeary, Jeffrey L        15 LIAC-MR              4:51.24    4:37.54 JO     
BRNZ - Division  
  1 Rotolo, John M            16 LIAC-MR              4:50.97    4:49.53 BRNZ   
  2 Li, Peter Z               15 TVSC-MR              4:54.96    4:56.04 BRNZ   
  3 McDougall, Robert J       15 CSC-MR               5:00.88    5:17.15 BRNZ   
 
Mixed 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Dan J              15 Sachem-MR            2:25.33    2:24.79        
  2 Pianese, Jaclyn A         16 BBSC-MR              2:35.63    2:39.66        
  3 Thomas, Danielle J        15 BBSC-MR              2:56.27    2:55.65        
  4 DiMarinis, Brooke T       16 BBSC-MR              3:06.59    2:56.25        
  5 Singer, Gabrielle J       15 Sachem-MR            2:57.46    2:59.69