Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/10/2012 04:55 PM
             FAST Hispanic Heritage Meet - 10/6/2012 to 10/7/2012              
              FAST 2nd HISPANIC HERITAGE MEET, Sanction #: 121009              
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            22.43      20.52         20  
  2 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            21.97      21.47         17  
  3 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                29.22      26.08         16  
  4 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR      35.11      26.11         15  
  5 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                  28.62      28.56         14  
  6 Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT      32.38         13  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            44.67      45.26         20  
  2 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            48.97      46.07         17  
  3 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                  55.19    1:05.36         16  
  4 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:04.76    1:06.29         15  
  5 Khanuja, Deeva K     6 FAST-MR              1:28.55    1:31.80         14  
 -- Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            25.68      24.54         20  
  2 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            26.70      24.61         17  
  3 Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                31.30      27.89         16  
  4 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                  33.42      28.56         15  
  5 Sheridan, Rory       7 Silver Streaks-MR         NT      30.83         14  
  6 Khanuja, Deeva K     6 FAST-MR                   NT      40.28         13  
 -- Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            55.75      55.23         20  
           364:43:20.00           55.23 ( )                                        
  2 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            50.41      55.54         17  
                3:20.00           55.54 ( )                                        
  3 Camacho Castro, Be   6 LL-MI                1:10.15    1:00.74         16  
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR              1:06.14         DQ        
      Did not finish on back
               39:00.00              DQ ( )                                        
 -- Spillane, Niamh M    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  27.24        DQ (1:00.85)                                        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            38.37      35.83         20  
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                41.11         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Aislynn L    7 KB Makos-MR            26.10      23.79         20  
  2 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR            25.77      27.86         17  
 -- Bahl, Sangetta       6 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murillo, Lauren S    7 KB Makos-MR          1:13.71    1:01.89         20  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                18.34      18.65         20  
  2 Dominguez, Kali R    8 Unattached             18.31      19.77         17  
  3 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            27.43      22.85         16  
  4 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            22.28      24.15         15  
  5 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR         NT      24.82         14  
  6 Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR      33.46      25.63         13  
  7 Spillane, Emma P     8 FAST-MR                25.31      25.64         12  
  8 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR         NT      27.62         11  
  9 Bingert, Sophie P    8 PATS-MR                37.85      28.09          9  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                42.88      37.61         20  
  2 Dominguez, Kali R    8 Unattached             43.47      40.29         17  
  3 Montalvo, Laeyah     8 KB Makos-MR            45.91      42.91         16  
  4 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            50.63      46.93         15  
  5 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            49.99      48.64         14  
  6 Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR      58.67      51.83         13  
  7 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR      55.11      52.78         12  
  8 Spillane, Emma P     8 FAST-MR                58.12      52.85         11  
  9 Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT      52.99          9  
 10 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      55.11    1:00.47          7  
 11 Punnose, Ann J       8 FAST-MR              1:21.60    1:05.71          6  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                20.19      20.44         20  
  2 Montalvo, Laeyah     8 KB Makos-MR            26.81      22.13         17  
  3 Dominguez, Kali R    8 Unattached             23.53      24.04         16  
  4 Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR      29.40      26.02         15  
  5 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            26.38      26.36         14  
  6 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      26.11      26.96         13  
  7 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR      26.11      28.71         12  
 -- Bergmann, Julia E    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Spillane, Emma P     8 FAST-MR                28.75         DQ        
      Did not finish on back
 -- Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            28.60         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                46.55      44.33         20  
  2 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            58.84      53.13         17  
  3 Dominguez, Kali R    8 Unattached             49.06      53.41         16  
  4 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            56.41      57.40         15  
  5 Spillane, Emma P     8 FAST-MR              1:02.55      59.36         14  
  6 Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR         NT    1:00.72         13  
 -- Campbell, Alissa E   8 Silver Streaks-MR    1:04.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                29.41      27.10         20  
  2 Dominguez, Kali R    8 Unattached             28.87      31.71         17  
  3 Montalvo, Laeyah     8 KB Makos-MR            34.71      32.76         16  
  4 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            36.44      34.78         15  
 -- Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR      32.11         DQ        
      Scissors kick
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR      32.11         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            39.35         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                56.95      54.90         20  
  2 Bingert, Sophie P    8 PATS-MR              1:29.39    1:09.71         17  
 -- Dominguez, Kali R    8 Unattached           1:00.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominguez, Kali R    8 Unattached             18.55      22.08         20  
  2 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                21.66      22.51         17  
  3 Rosario, Tykai N     8 KB Makos-MR            26.38      26.80         16  
  4 Trieff, Lily S       8 Silver Streaks-MR         NT      30.31         15  
  5 Marin, Alyssa A      8 KB Makos-MR            35.21      32.18         14  
 -- Bingert, Sophie P    8 PATS-MR                53.49         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Spillane, Emma P     8 FAST-MR                30.65         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Safire, Lily         8 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberl   8 PATS-MR                   NT      47.44         20  
  2 Spillane, Emma P     8 FAST-MR              1:18.33    1:08.35         17  
 -- Dominguez, Kali R    8 Unattached             44.55         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    1:26.44         40  
     1) Marin, Alyssa A 8               2) Murillo, Lauren S 7            
     3) Pineda, Aislynn L 7             4) Rosario, Tykai N 8             
                  44.65     1:26.44 (41.79)                                        
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:15.51    2:22.33         34  
     1) Bahl, Sangetta 6                2) Khanuja, Deeva K 6             
     3) Spillane, Niamh M 7             4) Bergmann, Julia E 8            
                1:12.41   2:22.33 (1:09.92)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                      1:59.27    1:42.11         40  
     1) Rosario, Tykai N 8              2) Pineda, Aislynn L 7            
     3) Montalvo, Laeyah 8              4) Murillo, Lauren S 7            
                  58.04     1:42.11 (44.07)                                        
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:28.50    2:12.52         34  
     1) Bergmann, Julia E 8             2) Bahl, Sangetta 6               
     3) Spillane, Emma P 8              4) Spillane, Niamh M 7            
                1:20.11     2:12.52 (52.41)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  27.93      28.26         20  
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR                34.43      35.65         17  
  3 Chia, Molly         10 FAST-MR                38.57      36.79         16  
  4 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                37.13      36.96         15  
  5 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR                42.32      37.62         14  
  6 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                42.41      38.14         13  
  7 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                37.66      38.53         12  
  8 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      45.70      38.81         11  
  9 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      47.11      39.35          9  
 10 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            42.74      40.58          7  
 11 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR         NT      40.87          4  
 12 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            44.38      41.31          6  
 13 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR         NT      42.41          3  
 14 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            41.97      43.08          5  
 15 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR                54.86      45.31          2  
 16 Tarraf, Tookah A    10 NPR-NJ                    NT      46.14          1  
 17 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR         NT      47.81        
 18 Sproul, Shauna E     9 FAST-MR                   NT      57.35        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:00.98    1:02.52         20  
                  29.46     1:02.52 (33.06)                                        
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:17.44    1:19.38         17  
                  37.25     1:19.38 (42.13)                                        
  3 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:40.25    1:25.80         16  
                  37.19     1:25.80 (48.61)                                        
  4 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR              1:26.92    1:27.34         15  
                  40.22     1:27.34 (47.12)                                        
  5 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:39.11    1:34.36         14  
                  44.59     1:34.36 (49.77)                                        
  6 Glehan, Hannah E    10 FAST-MR              1:53.49    1:35.24         13  
                  45.36     1:35.24 (49.88)                                        
  7 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          1:45.65    1:35.85         12  
                  44.46     1:35.85 (51.39)                                        
  8 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:36.92         11  
                  44.60     1:36.92 (52.32)                                        
  9 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR          1:43.07    1:37.78          9  
                  45.45     1:37.78 (52.33)                                        
 10 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:38.43          7  
                  42.78     1:38.43 (55.65)                                        
 11 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          1:39.55    1:38.55          6  
                  43.35     1:38.55 (55.20)                                        
 12 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR          2:11.68    1:39.32          5  
                  46.99     1:39.32 (52.33)                                        
 13 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:43.78          4  
                1:46.37         1:43.78 ( )                                        
 14 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR              2:03.20    1:44.66          3  
                  47.19     1:44.66 (57.47)                                        
 15 Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT    1:46.78          2  
                  49.07     1:46.78 (57.71)                                        
 16 Tarraf, Tookah A    10 NPR-NJ                    NT    1:47.91          1  
                  47.61   1:47.91 (1:00.30)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  34.39      33.98         20  
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR                43.56      41.72         17  
  3 Chia, Molly         10 FAST-MR                45.53      43.42         16  
  4 Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                46.46      43.65         15  
  5 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                46.58      43.78         14  
  6 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR         NT      46.67         13  
  7 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      47.94      46.94         12  
  8 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            51.00      48.46         11  
  9 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            45.78      49.22          9  
 10 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            49.78      49.57          7  
 11 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR                54.11      49.74          6  
 12 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      50.11      52.40          5  
 13 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR         NT      52.81          4  
 14 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR            51.73      54.48          3  
 15 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR         NT    1:01.09          2  
 16 Sproul, Shauna E     9 FAST-MR                   NT    1:09.25          1  
 17 Tarraf, Tookah A    10 NPR-NJ                    NT    1:09.75        
 -- DeLuca, Tola G       9 PATS-MR                59.49         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:14.24    1:12.23         20  
                  34.97     1:12.23 (37.26)                                        
  2 Chia, Molly         10 FAST-MR              1:36.87    1:37.10         14  
                1:37.72         1:37.10 ( )                                        
  3 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR          1:57.30    1:43.36         17  
                  49.40     1:43.36 (53.96)                                        
  4 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          1:43.07    1:45.67         16  
                  50.76     1:45.67 (54.91)                                        
  5 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR    2:04.30    1:48.68         15  
               35:00.00                                                   50.98 ( )
        1:48.68 (57.70)                                                            
  6 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          1:54.59    1:55.72         13  
                  53.87   1:55.72 (1:01.85)                                        
  7 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR    2:01.11    1:58.11         12  
                                                                          38.10 ( )
      1:58.11 (1:20.01)                                                            
  8 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR    2:00.11    2:14.51         11  
                3:20.00                                                 1:05.27 ( )
      2:14.51 (1:09.24)                                                            
 -- Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR    1:58.11         DQ        
      Not on back off wall
                  48.47          DQ (55.11)                                        
 -- Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Gold, Gillian E     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                                                                        1:01.26 ( )
           DQ (1:09.97)                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  39.73      39.46         20  
  2 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                50.80      45.42         17  
  3 Wang, Katie         10 FAST-MR                46.89      47.48         16  
  4 Chia, Molly         10 FAST-MR                52.21      51.79         15  
  5 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR      55.11      53.66         14  
  6 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR      59.22      54.34         13  
  7 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          1:01.57      54.73         12  
  8 Chan, Alina M       10 KB Makos-MR            52.57      55.26         11  
  9 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                58.90      57.30          9  
 10 Glehan, Hannah E    10 FAST-MR                   NT    1:00.35          7  
 11 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR              1:05.61    1:00.40          6  
 12 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR    1:00.11    1:02.16          5  
 -- Marin, Briana O      9 KB Makos-MR            53.25         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:26.85    1:26.24         20  
               21:40.00                                                   40.41 ( )
        1:26.24 (45.83)                                                            
  2 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR              1:41.17    1:38.36         17  
                                                                          45.87 ( )
        1:38.36 (52.49)                                                            
  3 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:50.51    1:40.69         16  
                                                                          46.00 ( )
        1:40.69 (54.69)                                                            
  4 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR          2:01.05    1:50.23         15  
                                                                          51.19 ( )
        1:50.23 (59.04)                                                            
  5 Pineda, Ryleigh E    9 KB Makos-MR          2:15.00    2:09.13         14  
                                                                        1:00.05 ( )
      2:09.13 (1:09.08)                                                            
 -- Sproul, Shauna E     9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                                                                        1:14.01 ( )
           DQ (1:15.55)                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                  32.13      33.16         20  
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR                44.58      41.69         16.5
  2 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR                43.03      41.69         16.5
  4 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR                   NT      51.55         15  
           387:13:20.00           51.55 ( )                                        
  5 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR      59.11      55.75         14  
  6 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR            59.57      58.46         13  
               16:40.00           58.46 ( )                                        
  7 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR               NT    1:10.08         12  
             1:19:50.00         1:10.08 ( )                                        
 -- DeLuca, Tola G       9 PATS-MR                58.99         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Chia, Molly         10 FAST-MR                48.62        XDQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camacho Castro, Fe  10 LL-MI                1:11.93    1:14.25         20  
                  33.81     1:14.25 (40.44)                                        
  2 Wang, Katie         10 FAST-MR              1:31.58    1:36.54         17  
                  44.53     1:36.54 (52.01)                                        
  3 Laurenceau, Alyssa  10 FAST-MR              1:44.11    1:36.97         16  
                  46.63     1:36.97 (50.34)                                        
  4 Bingert, Charlotte  10 PATS-MR              1:49.23    1:38.48         15  
                  49.47     1:38.48 (49.01)                                        
  5 Lopez, Isabella S    9 PATS-MR              1:39.22    1:39.61         14  
                  44.25     1:39.61 (55.36)                                        
  6 Duver, Sophia E     10 Silver Streaks-MR         NT    1:44.79         13  
  7 Mainiero, Sophia L   9 Silver Streaks-MR         NT    1:48.28         12  
  8 Marin, Briana O      9 KB Makos-MR               NT    1:49.70         11  
                  52.83     1:49.70 (56.87)                                        
  9 Minozzi, Marissa L   9 Silver Streaks-MR         NT    1:55.08          9  
 10 Ramos, Samantha     10 KB Makos-MR          1:48.18    1:55.53          7  
                  54.22   1:55.53 (1:01.31)                                        
 11 Clark-Deutsch, Sha   9 Silver Streaks-MR    1:46.11    1:56.04          6  
                  55.14   1:56.04 (1:00.90)                                        
 12 Sheridan, Ally      10 Silver Streaks-MR         NT    2:04.10          5  
                1:00.09   2:04.10 (1:04.01)                                        
 13 DeLuca, Tola G       9 PATS-MR              2:26.49    2:06.34          4  
                1:01.94   2:06.34 (1:04.40)                                        
 -- Chan, Alina M       10 KB Makos-MR          2:01.45         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  52.41          DQ (55.77)                                        
 -- Rocano, Kayla D     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Chia, Molly         10 FAST-MR              1:39.98         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.90          DQ (52.75)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:31.06    2:36.62         40  
     1) Laurenceau, Alyssa M 10         2) Glehan, Hannah E 10            
     3) Chia, Molly 10                  4) Wang, Katie 10                 
                  41.15       53.50 (12.35)     1:18.97 (25.47)   2:36.62 (1:17.65)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:14.12    2:51.46         34  
     1) Clark-Deutsch, Sharin J 9       2) Kelly, Alanna M 9              
     3) Duver, Sophia E 10              4) Mainiero, Sophia L 9           
                  45.77     1:27.78 (42.01)     2:11.29 (43.51)     2:51.46 (40.17)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:58.48         32  
     1) Chan, Alina M 10                2) Marin, Briana O 9              
     3) Ramos, Samantha 10              4) Pineda, Ryleigh E 9            
                  42.48     1:02.23 (19.75)     1:18.67 (16.44)   2:58.48 (1:39.81)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:30.57    2:53.34         40  
     1) Minozzi, Marissa L 9            2) Clark-Deutsch, Sharin J 9      
     3) Mainiero, Sophia L 9            4) Duver, Sophia E 10             
                  56.08     1:07.18 (11.10)     1:59.51 (52.33)     2:53.34 (53.83)
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:59.10    2:58.80         34  
     1) Glehan, Hannah E 10             2) Wang, Katie 10                 
     3) Chia, Molly 10                  4) Laurenceau, Alyssa M 10        
                  45.23       57.25 (12.02)     1:10.30 (13.05)   2:58.80 (1:48.50)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:57.82    3:20.27         32  
     1) Pineda, Ryleigh E 9             2) Ramos, Samantha 10             
     3) Marin, Briana O 9               4) Chan, Alina M 10               
                  53.73     1:46.40 (52.67)     2:36.54 (50.14)     3:20.27 (43.73)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      27.24      27.99         20  
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      31.16      29.57         17  
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ                 32.19      29.95         16  
  4 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      29.66      30.68         15  
  5 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            28.01      31.01         14  
  6 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            33.03      33.02         13  
  7 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR            32.82      33.25         12  
  8 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      41.11      33.41         11  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:01.32    1:00.83         20  
                  29.45     1:00.83 (31.38)                                        
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR    1:09.51    1:07.79         17  
                  32.26     1:07.79 (35.53)                                        
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ               1:14.51    1:08.23         16  
                  31.82     1:08.23 (36.41)                                        
  4 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:09.32    1:08.62         15  
                  31.63     1:08.62 (36.99)                                        
  5 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR          1:12.93    1:13.03         14  
                  34.82     1:13.03 (38.21)                                        
  6 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR         NT    1:15.21         13  
                  36.28     1:15.21 (38.93)                                        
  7 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR          1:19.82    1:16.79         12  
                  36.06     1:16.79 (40.73)                                        
  8 Penha, Sachi C      12 FAST-MR              1:18.09    1:19.03         11  
                1:19.25         1:19.03 ( )                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      32.30      32.08         20  
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      36.32      34.63         17  
  3 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      35.92      34.67         16  
  4 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ                 35.56      34.94         15  
  5 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            38.32      38.17         14  
  6 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            38.34      40.27         13  
  7 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      48.11      40.82         12  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:10.38    1:08.15         20  
                  33.69     1:08.15 (34.46)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:17.58    1:14.31         17  
                  36.32     1:14.31 (37.99)                                        
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ               1:47.89    1:19.20         16  
                  38.42     1:19.20 (40.78)                                        
  4 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR          1:21.16    1:21.83         15  
                  39.79     1:21.83 (42.04)                                        
  5 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:24.88    1:25.57         14  
                1:25.57         1:25.57 ( )                                        
  6 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:46.12    1:37.32        
                1:37.32         1:37.32 ( )                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      39.44      39.08         20  
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      39.96      40.72         17  
  3 Selph, Zaafira      11 NPR-NJ                 42.23      41.65         16  
  4 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            42.64      42.82         15  
  5 Penha, Sachi C      12 FAST-MR                44.34      44.72         14  
  6 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR            46.61      47.46         13  
  7 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            46.77      48.09         12  
  8 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR         NT      49.67         11  
  9 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR            48.53      51.51          9  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:31.04    1:33.98         20  
                  42.46     1:33.98 (51.52)                                        
  2 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR          1:46.93    1:45.59         17  
                  48.76     1:45.59 (56.83)                                        
 -- Selph, Zaafira      11 NPR-NJ               1:38.23         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  41.16          DQ (48.06)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR      29.15      29.83         20  
  2 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR      32.07      33.04         17  
  3 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR            35.77      39.13         16  
  4 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR            46.56      41.13         15  
  5 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR            38.33      42.15         14  
  6 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR      47.11      43.95         13  
  7 Green, Mikayla      12 FAST-MR                42.18      44.16         12  
 -- Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR      34.03         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lemischak, Allison  12 Silver Streaks-MR    1:08.51    1:09.83         20  
                  32.55     1:09.83 (37.28)                                        
  2 Pence, Emily A      11 Silver Streaks-MR    1:18.94    1:15.55         17  
                  12.49   1:15.55 (1:03.06)                                        
  3 Morris, Emily G     12 Silver Streaks-MR    1:22.76    1:16.91         16  
                  34.65     1:16.91 (42.26)                                        
  4 Green, Mikayla      12 FAST-MR              1:20.38    1:21.50         15  
                  38.92     1:21.50 (42.58)                                        
  5 Johnson, Carmen C   12 KB Makos-MR          1:23.53    1:22.79         14  
                  37.95     1:22.79 (44.84)                                        
  6 Rodriguez, Patrici  12 KB Makos-MR          1:29.93    1:26.69         13  
                  40.22     1:26.69 (46.47)                                        
  7 Crespo, Andee M     12 KB Makos-MR               NT    1:28.83         12  
                  41.33     1:28.83 (47.50)                                        
  8 Sheridan, Kerry     11 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:31.22         11  
                  44.75     1:31.22 (46.47)                                        
  9 Penha, Sachi C      12 FAST-MR              1:27.82    1:33.22          9  
                  45.75     1:33.22 (47.47)                                        
 10 Martin, Taylor N    12 KB Makos-MR          1:38.06    1:35.42          7  
                  46.30     1:35.42 (49.12)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            1:51.75    2:08.55         40  
     1) Pence, Emily A 11               2) Morris, Emily G 12             
     3) Sheridan, Kerry 11              4) Lemischak, Allison M 12        
                  30.94     1:07.52 (36.58)     1:40.75 (33.23)     2:08.55 (27.80)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:21.18         34  
     1) Crespo, Andee M 12              2) Martin, Taylor N 12            
     3) Rodriguez, Patricia A 12        4) Johnson, Carmen C 12           
                  34.49                             1:08.60 ( )   2:21.18 (1:12.58)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:06.32    2:21.82         40  
     1) Pence, Emily A 11               2) Morris, Emily G 12             
     3) Lemischak, Allison M 12         4) Sheridan, Kerry 11             
                  35.27       45.82 (10.55)     1:17.03 (31.21)   2:21.82 (1:04.79)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR                27.87      27.90         20  
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      28.47      29.13         17  
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR                29.19      29.56         16  
  4 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR                28.14      30.17         15  
  5 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      29.39      30.64         14  
  6 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            32.03      31.94         13  
  7 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      32.84      32.00         12  
  8 Formoso, Sabrina    14 FAST-MR                32.24      32.01         11  
  9 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR                34.20      32.76          9  
 10 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR                33.85      33.03          7  
 11 Noone, Elizabeth G  13 Unattached             36.47      33.96          6  
 12 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      36.89      34.21          5  
 13 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ                 37.33      34.66          4  
 14 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            32.99      35.57          2  
 15 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR      37.11      38.46          3  
 16 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT      42.17          1  
 17 Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT      52.91        
 -- Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                28.09         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR              1:02.32    1:02.67         20  
                  29.16     1:02.67 (33.51)                                        
  2 Wang, Chloe         14 FAST-MR              1:04.13    1:03.89         17  
                  31.35     1:03.89 (32.54)                                        
  3 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    1:02.92    1:04.78         16  
                  30.61     1:04.78 (34.17)                                        
  4 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              1:01.53    1:05.45         15  
                  30.35     1:05.45 (35.10)                                        
  5 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              1:10.78    1:09.08         14  
                  32.50     1:09.08 (36.58)                                        
  6 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    1:11.90    1:12.67         13  
                  33.69     1:12.67 (38.98)                                        
  7 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR          1:13.01    1:14.08         12  
                  35.46     1:14.08 (38.62)                                        
  8 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          1:18.85    1:21.15         11  
                  38.66     1:21.15 (42.49)                                        
  9 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    1:25.67    1:21.69          9  
                  38.83     1:21.69 (42.86)                                        
 10 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR         NT    1:24.37          7  
                  37.76     1:24.37 (46.61)                                        
 11 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ               1:34.04    1:24.55          6  
                  37.42     1:24.55 (47.13)                                        
 12 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT    1:38.04          5  
                  43.50     1:38.04 (54.54)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR                34.84      33.26         20  
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      32.24      33.72         17  
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR                38.63      36.50         16  
  4 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            36.97      37.17         15  
  5 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      37.69      37.74         14  
  6 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      36.91      38.12         13  
  7 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      42.63      40.24         12  
  8 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR         NT      49.42         11  
  9 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT      52.68          9  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    1:11.95    1:12.60         20  
                  35.17     1:12.60 (37.43)                                        
  2 Chia, Eileen        14 FAST-MR              1:14.68    1:13.15         17  
                  34.80     1:13.15 (38.35)                                        
  3 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              1:19.61    1:15.75         16  
                  36.39     1:15.75 (39.36)                                        
  4 Wang, Chloe         14 FAST-MR              1:18.62    1:17.71         15  
                  38.07     1:17.71 (39.64)                                        
  5 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              1:16.93    1:19.57         14  
                  38.17     1:19.57 (41.40)                                        
  6 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR    1:19.75    1:20.15         13  
                  39.24     1:20.15 (40.91)                                        
  7 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR          1:22.57    1:22.41          7  
                1:22.41         1:22.41 ( )                                        
  8 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    1:17.28    1:23.33         12  
                  40.42     1:23.33 (42.91)                                        
  9 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR              1:36.26    1:26.40          9  
                1:26.40         1:26.40 ( )                                        
 10 Noone, Elizabeth G  13 Unattached           1:37.46    1:27.70          6  
                1:27.70         1:27.70 ( )                                        
 11 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ               1:47.52    1:35.70         11  
                  44.87     1:35.70 (50.83)                                        
 12 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:49.12          5  
                  48.57   1:49.12 (1:00.55)                                        
 13 Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT    1:49.83          4  
                  51.31     1:49.83 (58.52)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                38.27      39.72         20  
  2 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR                42.86      39.81         17  
  3 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      39.66      42.06         16  
  4 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      44.46      42.38         15  
  5 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      40.59      42.54         14  
  6 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            39.72      43.02         13  
  7 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            43.67      44.80         12  
  8 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ                 48.54      46.75         11  
  9 Adair, Maya         14 Silver Streaks-MR         NT      48.67          9  
 -- Harvey, Brianna C   13 KB Makos-MR               NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Formoso, Sabrina    14 FAST-MR              3:03.25    3:09.82         20  
                  42.37     1:30.49 (48.12)     2:20.82 (50.33)     3:09.82 (49.00)
  2 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR    3:15.11    3:22.51         17  
                  43.74     1:34.42 (50.68)     2:28.74 (54.32)     3:22.51 (53.77)
  3 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          3:34.63    3:33.34         16  
                  44.22     1:36.73 (52.51)     2:33.80 (57.07)     3:33.34 (59.54)
  4 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR                   NT    3:40.85         15  
                  46.08     1:42.16 (56.08)     2:40.35 (58.19)   3:40.85 (1:00.50)
  5 Noone, Elizabeth G  13 Unattached                NT    4:21.68         14  
                  58.86   2:06.02 (1:07.16)   3:12.84 (1:06.82)   4:21.68 (1:08.84)
 -- Haleem, Sarah       13 FAST-MR                   NT         DQ         13  
                1:03.08                             4:10.03 ( )        DQ (1:38.04)
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR                30.86      29.94         20  
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR      31.98      32.73         17  
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR                35.31      33.77         16  
  4 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR                31.95      33.95         15  
  5 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR      32.02      35.07         14  
  6 Sheridan, Caroline  14 FAST-MR                39.25      35.87         13  
  7 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR                44.06      36.05         12  
  8 Prahl, Lizzie J     13 Silver Streaks-MR      39.75      39.10         11  
  9 Crespo, Tyra        13 KB Makos-MR            37.47      39.43          9  
 10 Siebert, Katie C    13 Silver Streaks-MR      41.21      39.48          7  
 11 Formoso, Sabrina    14 FAST-MR                42.61      40.54          6  
 12 Sierra, Ibbi N      13 FAST-MR                   NT      47.37          5  
 13 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR            39.60      50.09          4  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Eileen        14 FAST-MR              2:38.34    2:37.18         20  
                  30.81     1:11.52 (40.71)     1:58.74 (47.22)     2:37.18 (38.44)
  2 Hamazaki, Sakura    13 Silver Streaks-MR    2:38.12    2:38.83         17  
                  33.41     1:13.35 (39.94)     2:02.28 (48.93)     2:38.83 (36.55)
  3 Wang, Chloe         14 FAST-MR              2:44.08    2:42.21         16  
                  35.48     1:17.51 (42.03)     2:05.71 (48.20)     2:42.21 (36.50)
  4 Fonseca, Natasha    13 FAST-MR              2:53.77    2:50.30         15  
                  38.32     1:21.07 (42.75)     2:12.70 (51.63)     2:50.30 (37.60)
  5 Macaluso, Sophia    13 Silver Streaks-MR    2:43.80    2:52.61         14  
                  35.67     1:20.30 (44.63)     2:11.58 (51.28)     2:52.61 (41.03)
  6 Parkinson, Bri G    13 FAST-MR              2:44.41    2:59.28         13  
                  35.32     1:22.32 (47.00)     2:18.66 (56.34)     2:59.28 (40.62)
  7 Carrasquil, Ariana  13 KB Makos-MR          3:17.15    3:29.33         12  
                                1:38.75 ( )     2:38.50 (59.75)     3:29.33 (50.83)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:53.29    1:56.47         40  
     1) Chia, Eileen 14                 2) Fonseca, Natasha 13            
     3) Parkinson, Bri G 13             4) Wang, Chloe 14                 
                  29.98     1:00.46 (30.48)     1:28.42 (27.96)     1:56.47 (28.05)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:07.59    2:08.24         34  
     1) Macaluso, Sophia 13             2) Siebert, Katie C 13            
     3) Prahl, Lizzie J 13              4) Hamazaki, Sakura 13            
                  30.41     1:09.08 (38.67)     2:08.24 (59.16)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:13.18    2:14.17         40  
     1) Fonseca, Natasha 13             2) Formoso, Sabrina 14            
     3) Chia, Eileen 14                 4) Wang, Chloe 14                 
                  34.92     1:15.28 (40.36)     1:25.50 (10.22)     2:14.17 (48.67)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:17.69    2:22.35         34  
     1) Hamazaki, Sakura 13             2) Siebert, Katie C 13            
     3) Macaluso, Sophia 13             4) Prahl, Lizzie J 13             
                  34.41     1:16.45 (42.04)     1:50.24 (33.79)     2:22.35 (32.11)
  3 Fast Swim Team-MR  'B'                      2:25.96    2:29.75         32  
     1) Sierra, Ibbi N 13               2) Noone, Elizabeth G 13          
     3) Parkinson, Bri G 13             4) Sheridan, Caroline R 14        
                  40.05     1:21.62 (41.57)     1:55.37 (33.75)     2:29.75 (34.38)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Mikayla      12 FAST-MR                30.22      31.03         20  
  2 Oaks-Leaf, Rachel   15 FAST-MR                30.27      31.89         17  
  3 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR                31.97      31.92         16  
  4 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR                32.41      33.25         15  
  5 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                34.89      34.67         14  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              1:16.08    1:14.75         20  
                  34.47     1:14.75 (40.28)                                        
  2 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              1:17.59    1:17.47         17  
                  35.30     1:17.47 (42.17)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR                41.51      38.25         20  
  2 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR                56.76      43.74         17  
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              1:28.44    1:22.89         15  
                1:22.89         1:22.89 ( )                                        
  2 Oaks-Leaf, Rachel   15 FAST-MR              1:23.89    1:23.62         20  
                  41.12     1:23.62 (42.50)                                        
  3 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              1:24.14    1:24.32         17  
                  40.76     1:24.32 (43.56)                                        
  4 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              1:36.54    1:37.39         16  
                1:37.39         1:37.39 ( )                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oaks-Leaf, Rachel   15 FAST-MR              1:31.51    1:34.18         20  
                  45.60     1:34.18 (48.58)                                        
  2 Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              1:40.13    1:42.19         17  
                  46.44     1:42.19 (55.75)                                        
  3 Prowell, Kendi M    14 NPR-NJ               1:48.92    1:57.38         16  
                  53.88   1:57.38 (1:03.50)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Celaj, Kaltrina     15 FAST-MR              3:44.08         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  47.14     1:45.02 (57.88)   2:47.45 (1:02.43)        DQ (1:02.41)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Vicki     17 FAST-MR              1:22.86    1:32.25         20  
                  41.40     1:32.25 (50.85)                                        
 -- Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              1:39.82         DQ        
      One hand touch
                  39.18          DQ (51.68)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Taylor   15 FAST-MR              3:15.50    3:11.93         20  
                  40.51     1:27.71 (47.20)     2:27.42 (59.71)     3:11.93 (44.51)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:11.37    2:16.69         40  
     1) Green, Mikayla 12               2) Celaj, Kaltrina 15             
     3) Sierra, Ibbi N 13               4) Edmondson, Taylor M 15         
                  33.66     1:09.06 (35.40)     1:46.29 (37.23)     2:16.69 (30.40)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                           NT    2:34.70         40  
     1) Crespo, Tyra 13                 2) Carrasquil, Ariana M 13        
     3) Johnson, Carmen C 12            4) Rodriguez, Patricia A 12       
                  39.25     1:22.82 (43.57)     2:01.43 (38.61)     2:34.70 (33.27)
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                      2:29.52         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Incomplete stroke cycle other than one pull follow
     1) Edmondson, Taylor M 15          2) Oaks-Leaf, Rachel L 15         
     3) Sheridan, Vicki 17              4) Celaj, Kaltrina 15             
                  38.20     1:21.14 (42.94)     2:01.29 (40.15)          DQ (34.98)
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                26.55      20.50         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT      32.08         17  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                49.53      47.37         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT    1:13.56         17  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                29.48      26.96         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT      34.20         17  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR              1:03.62      58.18         20  
  2 Juarez, Emiliano C   6 FAST-MR                   NT    1:21.74         17  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Tommy        6 PATS-MR                   NT      27.71         20  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 16.49      17.71         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                19.31      18.08         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                19.29      18.35         16  
  4 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 18.35      19.06         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT      20.57         14  
  6 Miloradovich, Mich   8 FAST-MR                23.87      21.14         13  
  7 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                24.92      23.86         12  
  8 Tarraf, Zeeyad A     8 NPR-NJ                 33.34      24.61         11  
  9 Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT      26.07          9  
 10 Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT      26.31          7  
 11 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT      28.16          6  
 12 Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT      30.94          5  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 36.67      35.02         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                43.28      37.38         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                43.42      38.64         16  
  4 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR      53.11      40.60         15  
  5 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 40.59      40.73         14  
  6 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                55.15      47.34         13  
  7 Bahl, Suraj          8 FAST-MR                57.03      51.20         12  
  8 Tarraf, Zeeyad A     8 NPR-NJ                    NT      55.36         11  
  9 Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT      57.82          9  
 10 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT    1:00.46          7  
 11 Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT    1:14.30          6  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 45.07      43.17         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                47.61      43.71         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                59.95      48.23         16  
  4 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                58.84      52.79         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT      55.50         14  
  6 Jerez, Ian           8 FAST-MR              1:10.79    1:02.50         13  
  7 Tarraf, Zeeyad A     8 NPR-NJ                    NT    1:12.79         12  
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Bahl, Suraj          8 FAST-MR              1:01.76         DQ        
      No touch at turn
 -- Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 21.80      23.29         20  
  2 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 21.76      24.67         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                27.10      24.70         16  
  4 Holan, Steve         8 PATS-MR                36.48      27.16         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR      29.11      27.86         14  
  6 Bahl, Suraj          8 FAST-MR                34.31      28.80         13  
  7 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                31.38      29.57         12  
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 47.91      46.99         20  
  2 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                55.89      48.58         17  
  3 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 49.16      49.48         16  
  4 Ma, Kevin W          8 PATS-MR              1:03.72      58.49         15  
 -- Jerez, Ian           8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Miloradovich, Mich   8 FAST-MR              1:44.19         DQ        
      One hand touch
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Bahl, Suraj          8 FAST-MR              1:02.34         DQ        
      Alternating Kick
 -- Holan, Steve         8 PATS-MR              1:01.35         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                32.35      20.81         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                48.48      21.80         17  
  3 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 26.67      25.83         16  
  4 Miloradovich, Mich   8 FAST-MR                   NT      28.56         15  
  5 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                43.29      30.14         14  
  6 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT      38.41         13  
 -- Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Bahl, Suraj          8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Flash C     8 PATS-MR              1:09.78      46.03         20  
  2 Holan, Steve         8 PATS-MR                55.72      48.29         17  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:22.07    1:48.22         40  
     1) Bahl, Suraj 8                   2) Jerez, Ian 8                   
     3) Miloradovich, Michael A 8       4) Schales, Peyton L 8            
                  59.66     1:48.22 (48.56)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                      1:56.80         DQ        
     1) Thomas, Gavin R 8               2) Thomas, Willem Y 8             
     3) Bahl, Suraj 8                   4) Juarez, Emiliano C 6           
                1:16.07        DQ (1:00.06)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR                34.53      34.07         20  
  2 Rizzo, Gio M         9 PATS-MR                49.20      34.34         17  
  3 Morse, Steven L     10 NPR-NJ                 34.82      34.90         16  
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR                38.92      35.32         15  
  5 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR      35.31      35.59         14  
  6 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR                43.23      36.43         13  
  7 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 29.16      36.97         12  
  8 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             37.60      39.13         11  
  9 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                39.90      39.77          9  
 10 Brody, Hunter T     10 PATS-MR                47.85      41.60          7  
 11 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR         NT      46.94          6  
 12 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR            49.08      49.46          5  
 13 Jerez, Lucas        10 FAST-MR                57.24      51.59          4  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:21.55    1:16.44         20  
                  35.46     1:16.44 (40.98)                                        
  2 Herrera, Sebastian  10 PATS-MR              1:41.43    1:17.55         17  
                  36.50     1:17.55 (41.05)                                        
  3 Nunez, Jonathan T   10 UN-PA-MR             1:27.54    1:17.65         16  
                  36.69     1:17.65 (40.96)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:31.84    1:20.66         15  
                  37.56     1:20.66 (43.10)                                        
  5 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR    1:20.73    1:22.09         14  
                  36.94     1:22.09 (45.15)                                        
  6 Morse, Steven L     10 NPR-NJ               1:18.15    1:22.17         13  
                  38.79     1:22.17 (43.38)                                        
  7 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR              1:35.29    1:23.75         12  
                  37.19     1:23.75 (46.56)                                        
  8 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:36.63    1:24.27         11  
                  38.32     1:24.27 (45.95)                                        
  9 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:33.50    1:24.48          9  
                  38.87     1:24.48 (45.61)                                        
 10 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ               1:26.04    1:24.84          7  
                  37.43     1:24.84 (47.41)                                        
 11 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:26.58    1:31.32          6  
                  41.32     1:31.32 (50.00)                                        
 12 Li, Max J            9 FAST-MR                   NT    1:32.86          5  
                  42.74     1:32.86 (50.12)                                        
 13 Brody, Hunter T     10 PATS-MR                   NT    1:40.73          4  
                  46.30     1:40.73 (54.43)                                        
 14 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:46.20          3  
                  46.40     1:46.20 (59.80)                                        
 15 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR          2:02.98    1:52.93          2  
                  51.38   1:52.93 (1:01.55)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR                44.60      40.05         20  
  2 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR      39.59      40.48         17  
  3 Morse, Steven L     10 NPR-NJ                 45.16      42.55         16  
  4 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 43.39      43.16         15  
  5 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR                47.86      43.97         14  
  6 McGregor, Matt J    10 PATS-MR                43.73      44.01         13  
  7 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             42.16      45.95         12  
  8 Hoey, Jack D         9 FAST-MR                46.42      47.47         11  
  9 Buechner, Dylan J   10 Silver Streaks-MR         NT    1:00.54          9  
 10 Jerez, Lucas        10 FAST-MR              1:07.55    1:03.64          7  
 -- Rizzo, Gio M         9 PATS-MR                53.49         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Brody, Hunter T     10 PATS-MR                54.99         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:33.56    1:28.02         20  
                  41.70     1:28.02 (46.32)                                        
  2 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR    1:31.35    1:28.71         11  
                1:29.07         1:28.71 ( )                                        
  3 Herrera, Sebastian  10 PATS-MR              1:44.68    1:30.72         17  
                  44.50     1:30.72 (46.22)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:46.78    1:31.73         16  
                  44.59     1:31.73 (47.14)                                        
  5 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:49.98    1:32.99         15  
                  44.33     1:32.99 (48.66)                                        
  6 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR              1:49.55    1:33.26         14  
                  47.42     1:33.26 (45.84)                                        
  7 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:43.22    1:40.07         13  
                  47.99     1:40.07 (52.08)                                        
  8 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:45.60    1:42.87         12  
                  49.11     1:42.87 (53.76)                                        
  9 Brody, Hunter T     10 PATS-MR              1:51.54    2:02.82          9  
                  59.03   2:02.82 (1:03.79)                                        
 10 Rodriguez, Antonio  10 KB Makos-MR          2:13.16    2:08.71          7  
                1:03.32   2:08.71 (1:05.39)                                        
 -- Li, Max J            9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
                  48.15          DQ (51.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Jonathan T   10 UN-PA-MR               53.69      48.66         20  
  2 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 48.92      50.90         17  
  3 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             48.61      51.92         16  
  4 Brody, Hunter T     10 PATS-MR                54.30      52.14         15  
  5 McGregor, Matt J    10 PATS-MR                55.32      53.01         14  
  6 Morse, Steven L     10 NPR-NJ                 51.35      54.01         13  
  7 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR                53.96      55.60         12  
 -- McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:05.07         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:59.32    1:51.62         20  
                  54.63     1:51.62 (56.99)                                        
  2 Brody, Hunter T     10 PATS-MR              2:03.44    1:52.69         17  
                  53.35     1:52.69 (59.34)                                        
  3 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ               1:53.55    1:52.79         16  
                  52.57   1:52.79 (1:00.22)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              2:08.55    2:01.30         15  
                  56.67   2:01.30 (1:04.63)                                        
  5 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              2:12.56    2:21.90         14  
                1:05.77   2:21.90 (1:16.13)                                        
 -- Rizzo, Gio M         9 PATS-MR              2:21.20         DQ        
      Scissors kick
                  51.25          DQ (57.76)                                        
 -- Morse, Steven L     10 NPR-NJ               1:53.55         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  51.40        DQ (1:10.83)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Del Rosario, Eric    9 PATS-MR                54.09      42.96         20  
  2 Herrera, Sebastian  10 PATS-MR                52.49      43.28         17  
  3 Celaj, IIirian      10 FAST-MR                43.73      43.97         16  
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:00.97      47.29         15  
  5 Nunez, Jonathan T   10 UN-PA-MR             1:01.64      47.31         14  
  6 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR      44.92      48.12         13  
  7 Tucker, Aziz N      10 NPR-NJ                 47.77      51.76         12  
  8 Dominguez, Kobe B    9 Unattached             44.22      51.95         11  
  9 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              1:03.70      54.87          9  
 -- Brody, Hunter T     10 PATS-MR                59.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:04.41         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian      10 FAST-MR              1:33.19    1:32.27         20  
                  41.19     1:32.27 (51.08)                                        
  2 Isles, Ajani        10 Silver Streaks-MR    1:28.29    1:36.66         17  
                  43.18     1:36.66 (53.48)                                        
  3 Dominguez, Kobe B    9 Unattached           1:34.12    1:37.73         16  
                  47.87     1:37.73 (49.86)                                        
  4 McGregor, Matt J    10 PATS-MR              1:37.09    1:38.13         15  
                  46.84     1:38.13 (51.29)                                        
  5 Hoey, Jack D         9 FAST-MR              1:53.52    1:42.95         14  
                  47.75     1:42.95 (55.20)                                        
  6 McGregor, Kyle T    10 PATS-MR              2:15.88    1:53.74         13  
                  54.22     1:53.74 (59.52)                                        
 -- Rizzo, Gio M         9 PATS-MR              2:13.29         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick - breast
                  43.32          DQ (49.36)                                        
 -- Brody, Hunter T     10 PATS-MR              2:01.47         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  59.18          DQ (57.58)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fast Swim Team-MR  'A'                      2:33.42    2:41.28         40  
     1) Hoey, Jack D 9                  2) Jerez, Lucas 10                
     3) Li, Max J 9                     4) Celaj, IIirian 10              
                  40.51     1:34.62 (54.11)     2:31.57 (56.95)      2:41.28 (9.71)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                      2:57.77         DQ        
     1) Hoey, Jack D 9                  2) Li, Max J 9                    
     3) Celaj, IIirian 10               4) Jerez, Lucas 10                
                  49.41   1:59.10 (1:09.69)     2:44.56 (45.46)          DQ (50.95)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                 30.13      29.05         20  
  2 Williams, Lamar     12 NPR-NJ                 30.13      29.62         17  
  3 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      32.36      30.49         16  
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR            37.33      32.79         15  
  5 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR                33.52      33.42         14  
  6 Walsh, Zach R       11 FAST-MR                33.61      34.61         13  
  7 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR      45.11      36.54         12  
  8 Theodore, O N       12 NPR-NJ                    NT      37.84         11  
  9 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR            39.25      38.69          9  
 10 Lobo, Marc          11 FAST-MR              1:08.09      50.47          7  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ               1:05.29    1:06.50         20  
                  31.56     1:06.50 (34.94)                                        
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:16.46    1:09.50         17  
                  32.26     1:09.50 (37.24)                                        
  3 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR          1:25.91    1:15.47         16  
                  34.72     1:15.47 (40.75)                                        
  4 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:18.94    1:15.55         15  
                  36.29     1:15.55 (39.26)                                        
  5 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:15.90    1:16.01         14  
                  35.97     1:16.01 (40.04)                                        
  6 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR          1:29.22    1:25.45         13  
                  39.48     1:25.45 (45.97)                                        
  7 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR         NT    1:25.53         12  
                  41.31     1:25.53 (44.22)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                    NT      32.88         20  
  2 Williams, Lamar     12 NPR-NJ                 34.44      34.70         17  
  3 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      39.03      36.43         16  
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR            43.30      39.20         15  
  5 Theodore, O N       12 NPR-NJ                    NT      48.57         14  
  6 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR         NT      49.40         13  
  7 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR            46.39      49.58         12  
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ               1:19.85    1:16.78         20  
                  36.74     1:16.78 (40.04)                                        
  2 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR          1:31.76    1:26.48         17  
                1:26.48         1:26.48 ( )                                        
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:28.82    1:31.09         16  
                  44.57     1:31.09 (46.52)                                        
 -- Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR          1:39.53         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  49.07          DQ (55.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ                 39.29      39.04         20  
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      44.76      39.68         17  
  3 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR                40.77      42.90         16  
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR            53.41      47.80         15  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lamar     12 NPR-NJ               1:25.51    1:25.46         20  
                  39.71     1:25.46 (45.75)                                        
  2 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:38.03    1:35.31         17  
                  44.71     1:35.31 (50.60)                                        
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:40.44    1:44.50         16  
                  48.72     1:44.50 (55.78)                                        
  4 Gonzalez, Solice A  11 KB Makos-MR               NT    1:44.56         15  
                  47.55     1:44.56 (57.01)                                        
 -- Lobo, Marc          11 FAST-MR                   NT         DQ         14  
      Scissors kick
                1:07.05        DQ (1:17.20)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                    NT      32.03         20  
  2 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR      35.61      35.09         17  
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR                37.80      41.28         16  
  4 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR                39.36      41.45         15  
  5 Velazquez, Jonatha  11 KB Makos-MR            49.45      48.02         14  
  6 Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR    1:03.11      55.02         13  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeNovellis, Alessa  12 Silver Streaks-MR    1:23.65    1:19.46         20  
                  36.02     1:19.46 (43.44)                                        
  2 Fonseca, Joshua     11 FAST-MR              1:28.06    1:25.57         17  
                  40.84     1:25.57 (44.73)                                        
  3 Walsh, Zach R       11 FAST-MR              1:25.74    1:27.49         16  
                  40.86     1:27.49 (46.63)                                        
 -- Buechner, Conor j   12 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.32          DQ (55.47)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                25.36      25.74         20  
  2 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                27.79      27.15         17  
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 29.22      28.01         16  
  4 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                28.74      28.52         15  
  5 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 31.21      28.73         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR            32.96      32.80         13  
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                36.79      33.26         12  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                58.45      58.37         20  
                  27.79       58.37 (30.58)                                        
  2 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              1:04.41    1:02.40         17  
                  30.31     1:02.40 (32.09)                                        
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ               1:04.13    1:03.53         16  
                  30.07     1:03.53 (33.46)                                        
  4 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ               1:06.94    1:04.38         15  
                  30.56     1:04.38 (33.82)                                        
  5 Williams, Jesse     14 FAST-MR              1:07.68    1:10.81         14  
                  32.46     1:10.81 (38.35)                                        
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR          1:19.88    1:14.90         13  
                  34.54     1:14.90 (40.36)                                        
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              1:21.15    1:16.60         12  
                  35.18     1:16.60 (41.42)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                34.47      31.49         20  
  2 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                32.06      31.89         17  
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 34.70      33.92         16  
  4 Williams, Jesse     14 FAST-MR                36.91      36.32         15  
  5 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 40.64      37.59         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR            38.56      38.48         13  
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                   NT      40.37         12  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              1:10.24    1:10.26         20  
                  34.59     1:10.26 (35.67)                                        
  2 Williams, Aaron D   14 FAST-MR              1:14.78    1:12.74         14  
                1:12.74         1:12.74 ( )                                        
  3 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              1:14.10    1:13.85         17  
                  36.03     1:13.85 (37.82)                                        
  4 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ               1:14.66    1:14.00         16  
                  35.74     1:14.00 (38.26)                                        
  5 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR          1:25.32    1:25.03         15  
                  42.18     1:25.03 (42.85)                                        
  6 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR              1:30.29    1:27.46         13  
                  41.51     1:27.46 (45.95)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                54.95      37.14         20  
  2 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                40.63      39.20         17  
  3 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 38.57      39.26         16  
  4 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 46.93      42.20         15  
  5 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                44.61      43.83         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR          1:09.50      44.68         13  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR                30.27      29.79         20  
  2 Cueva, Jeffery A    13 NPR-NJ                 36.01      33.48         17  
  3 Williams, Aaron D   14 FAST-MR                34.19      33.93         16  
  4 Rodgers, Aidan J    13 NPR-NJ                 38.98      35.45         15  
  5 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR                36.21      35.54         14  
  6 Marun, Michael E    13 KB Makos-MR            41.18      40.44         13  
  7 Kaetker, Jan X      13 FAST-MR                   NT      42.62         12  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Brian S       13 FAST-MR              2:31.57    2:29.96         20  
                  32.63     1:11.63 (39.00)     1:57.39 (45.76)     2:29.96 (32.57)
  2 Williams, Aaron D   14 FAST-MR              2:39.41    2:38.58         17  
                  35.17     1:14.02 (38.85)     2:02.40 (48.38)     2:38.58 (36.18)
  3 Walsh, Dylan F      13 FAST-MR              2:42.63    2:43.44         16  
                  37.22     1:17.11 (39.89)     2:06.88 (49.77)     2:43.44 (36.56)
  4 Williams, Jesse     14 FAST-MR              3:06.03    3:13.31         15  
                  39.72     1:28.24 (48.52)   2:29.46 (1:01.22)     3:13.31 (43.85)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR      23.48      24.25         20  
  2 Frascati, Michael   16 Unattached             25.27      25.57         17  
  3 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      26.80      26.20         16  
  4 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR      29.75      27.19         15  
  5 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                28.04      27.65         14  
  6 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR            31.12      31.70         13  
  7 Lawson, Jamarius K   8 NPR-NJ                 36.67      34.76         12  
  8 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR            34.81      34.88         11  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR      53.34      55.73         20  
                  26.63       55.73 (29.10)                                        
  2 Cordero, Justin K   15 KB Makos-MR            56.62      57.43         17  
                  28.28       57.43 (29.15)                                        
  3 Frascati, Michael   16 Unattached             55.93      57.69         16  
                  27.24       57.69 (30.45)                                        
  4 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      58.80      59.49         15  
                  27.90       59.49 (31.59)                                        
  5 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    1:05.32    1:00.68         14  
                  28.92     1:00.68 (31.76)                                        
  6 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              1:04.78    1:03.04         13  
                  28.96     1:03.04 (34.08)                                        
  7 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          1:16.96    1:15.34         12  
                  36.76     1:15.34 (38.58)                                        
 -- Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR          1:21.21         DQ        
      No touch on turn
                1:30.01              DQ ( )                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frascati, Michael   16 Unattached             30.50      29.46         20  
  2 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                   NT      29.80         17  
  3 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR      33.10      30.03         16  
  4 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR      30.16      30.75         15  
  5 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR      34.61      34.18         14  
  6 Cordero, Justin K   15 KB Makos-MR            32.73      34.32         13  
  7 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR            43.88      38.31         12  
  8 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR            42.03      41.69         11  
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frascati, Michael   16 Unattached           1:04.12    1:04.74         20  
                  31.48     1:04.74 (33.26)                                        
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    1:09.58    1:05.50         17  
                  30.97     1:05.50 (34.53)                                        
  3 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              1:08.24    1:07.96         16  
                  32.03     1:07.96 (35.93)                                        
  4 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    1:14.58    1:12.67         15  
                1:12.67         1:12.67 ( )                                        
  5 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR          1:25.15    1:28.85        
                1:28.85         1:28.85 ( )                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR    1:07.00    1:10.65         20  
                  33.43     1:10.65 (37.22)                                        
  2 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    1:17.44    1:13.54         17  
                  33.28     1:13.54 (40.26)                                        
  3 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    1:18.91    1:20.46         16  
                  37.30     1:20.46 (43.16)                                        
  4 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          1:37.71    1:31.34         15  
                  42.28     1:31.34 (49.06)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heubel, Brian P     15 Silver Streaks-MR    2:51.15    2:44.45         20  
                  37.25     1:21.38 (44.13)     2:03.31 (41.93)     2:44.45 (41.14)
  2 Sidoti, Daniel J    16 Silver Streaks-MR    2:51.44    2:53.49         17  
                  36.12     1:20.23 (44.11)     2:06.65 (46.42)     2:53.49 (46.84)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR    1:05.13    1:10.32         20  
                  31.79     1:10.32 (38.53)                                        
  2 Frascati, Michael   16 Unattached           1:07.65    1:11.75         17  
                  31.45     1:11.75 (40.30)                                        
  3 Vera, Emerson A     12 NPR-NJ                    NT    1:13.76         16  
                  33.31     1:13.76 (40.45)                                        
  4 Derry, Yashua A     15 FAST-MR                   NT    1:22.64         15  
                  35.79     1:22.64 (46.85)                                        
  5 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          1:41.61    1:38.38         14  
                  43.28     1:38.38 (55.10)                                        
  6 Nudell, Isaack A    15 KB Makos-MR          1:44.58    1:44.84         13  
                  44.99     1:44.84 (59.85)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Simon        17 Silver Streaks-MR    2:16.30    2:25.26         20  
                  29.23     1:07.40 (38.17)     1:49.53 (42.13)     2:25.26 (35.73)
  2 Frascati, Michael   16 Unattached           2:24.52    2:30.02         17  
                  30.16     1:06.69 (36.53)     1:52.54 (45.85)     2:30.02 (37.48)
  3 Derry, Yashua A     15 FAST-MR              3:05.59    2:38.96         16  
                  32.63     1:09.65 (37.02)     2:00.48 (50.83)     2:38.96 (38.48)
  4 Rosario, Akio N     15 KB Makos-MR          3:03.39    3:00.52         15  
                  39.90     1:26.53 (46.63)     2:19.32 (52.79)     3:00.52 (41.20)
 -- Cordero, Justin K   15 KB Makos-MR          2:28.66         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  32.23     1:11.42 (39.19)     2:02.63 (51.21)          DQ (35.41)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            1:45.90    1:48.02         40  
     1) DeNovellis, Alessandro 12       2) Heubel, Brian P 15             
     3) Sidoti, Daniel J 16             4) Klein, Simon 17                
                  31.08       57.73 (26.65)     1:23.25 (25.52)     1:48.02 (24.77)
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                      1:49.91    1:48.07         34  
     1) Derry, Yashua A 15              2) Ruiz, Brian S 13               
     3) Walsh, Dylan F 13               4) Williams, Aaron D 14           
                  26.81       54.78 (27.97)     1:23.24 (28.46)     1:48.07 (24.83)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:03.93    2:05.86         32  
     1) Rosario, Akio N 15              2) Nudell, Isaack A 15            
     3) Marun, Michael E 13             4) Cordero, Justin K 15           
                  31.97     1:06.78 (34.81)     2:05.86 (59.08)                    
  4 Fast Swim Team-MR  'B'                      2:15.87    2:15.25         30  
     1) Williams, Jesse 14              2) Walsh, Zach R 11               
     3) Fonseca, Joshua 11              4) Kaetker, Jan X 13              
                  33.18                             1:06.33 ( )   2:15.25 (1:08.92)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'            2:00.37    2:02.09         40  
     1) Sidoti, Daniel J 16             2) Heubel, Brian P 15             
     3) DeNovellis, Alessandro 12       4) Klein, Simon 17                
                  29.72     1:01.89 (32.17)     1:36.11 (34.22)     2:02.09 (25.98)
 -- Fast Swim Team-MR  'A'                           NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Derry, Yashua A 15              2) Williams, Aaron D 14           
     3) Walsh, Dylan F 13               4) Ruiz, Brian S 13               
                  30.03     1:07.84 (37.81)      1:17.62 (9.78)          DQ (48.73)
 
Mixed 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holan, Steve         8 PATS-MR                22.21      20.14         20  
  2 Lawson, Josiah L     8 NPR-NJ                 22.62      21.54         17  
  3 Jackson, Flash C     8 PATS-MR                25.52      22.23         16  
  4 Ma, Kevin W          8 PATS-MR                27.38      23.25         15  
  5 Nusser, William A    8 Silver Streaks-MR         NT      23.55         14  
  6 Bahl, Suraj          8 FAST-MR                28.15      27.26         13  
  7 Schales, Peyton L    8 FAST-MR                   NT      28.43         12  
  8 Thomas, Willem Y     8 FAST-MR                   NT      37.39         11  
 -- Thomas, Gavin R      8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back