Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/20/2012 12:32 PM
        2012 MR Flushing Y Big Apple Classic - 11/16/2012 to 11/18/2012        
                         Sanction #: 121101, 121150-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR            27.34      27.98          7  
  2 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR      28.80      28.33          5  
  3 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR      28.83      28.68          4  
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR            29.60      29.47          3  
  5 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR      30.77      30.67          2  
  6 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR      30.97      31.18          1  
  7 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            31.83      31.31        
  8 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR      31.47      31.37        
  9 Youssef, Lara       10 Twisters-MR            30.28      31.54        
 10 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR      34.92      31.68        
 11 Rocco, Emily         9 SPAR-MR                31.03      31.92        
 12 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR               31.82      32.05        
 13 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR      33.35      32.26        
 14 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR      32.51      32.29        
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      33.13      32.40        
 16 Whang, Taylor        9 NYSA-MR                37.10      32.45        
 17 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR     33.81      32.46        
 18 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      33.09      32.49        
 19 Chong, Vanessa       9 Twisters-MR            32.10      32.60        
 20 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR            32.98      32.66        
 21 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR               31.60      32.68        
 22 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      32.76      32.87        
 23 Butler, Amelia      10 NYCC-MR                33.59      32.92        
 24 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 34.06      33.31        
 25 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR      45.00      33.33        
 26 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     33.32      33.89        
 27 Zhu, Angela          9 NCAC-MR                34.00      33.92        
 28 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      36.44      34.28        
 29 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      35.13      34.29        
 30 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      33.90      34.36        
 31 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      38.10      35.02        
 32 Lim, Jessica        10 Twisters-MR            34.66      35.15        
 33 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR      34.85      35.30        
 34 Hyun, Stella         9 FLY-MR                 36.14      35.60        
 35 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR      36.67      35.72        
 36 Weglarz, Juliet     10 SPAR-MR                36.44      35.75        
 37 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      36.19      35.79        
 38 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR      36.63      36.09        
 39 Lin, Shana           9 FLY-MR                 37.88      36.48        
 40 Moon, Laura         10 FLY-MR                 33.93      36.51        
 41 Spehr, Anna          9 HYB-MR                 39.07      36.54        
 42 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR      36.10      36.79        
 43 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR      38.45      36.85        
 44 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR            39.27      37.05        
 45 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR                37.25      37.50        
 46 Williams, Elise     10 NYCC-MR                38.54      37.59        
 47 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR            39.06      37.61        
 48 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR      37.64      37.75        
 49 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               40.82      37.93        
 50 Levine, Dani         9 Flying Dolphins-MR     36.67      37.97        
 50 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR      38.27      37.97        
 52 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     37.12      38.05        
 53 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                40.76      38.21        
 54 Yu, Julianna         9 FLY-MR                 40.43      38.42        
 55 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      37.33      38.68        
 56 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR      39.04      39.04        
 57 LU, Katie            9 UNLGA-MR               39.90      39.23        
 58 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      41.69      39.29        
 59 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     38.15      39.34        
 60 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR      39.88      39.62        
 61 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR      45.00      40.05        
 62 Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR      43.50      40.12        
 63 Jang, Jane           9 FLY-MR                 44.56      40.16        
 64 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR      44.30      40.52        
 65 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            40.13      40.60        
 66 Bauer, Demi          9 SPAR-MR                40.33      41.60        
 67 Conner, Claire       9 HYB-MR                 48.62      41.61        
 68 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT      41.90        
 69 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR     41.04      42.08        
 70 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     40.00      42.49        
 71 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      42.83      42.60        
 72 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR      49.00      43.22        
 73 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                41.62      43.32        
 74 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      45.06      43.35        
 75 Thomas, Christine    9 FLY-MR                 41.66      43.45        
 76 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      45.96      43.49        
 77 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                43.36      43.71        
 78 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR      47.67      44.04        
 79 Zhou, Sara           9 FLY-MR                 41.91      44.09        
 80 Gamba, Francesca     9 Flying Dolphins-MR     48.10      44.55        
 81 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR     47.21      44.65        
 82 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      45.76      45.58        
 83 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR     50.05      45.82        
 84 Fox, Emma           10 NYCC-MR                45.99      45.84        
 85 Altholz, Rebecca     9 Flying Dolphins-MR     52.98      47.26        
 86 Stamm, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     42.50      52.23        
 -- Park, Abby          10 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR      41.29         NS        
 -- Scott, Cordelia     10 Flying Dolphins-MR     49.50         NS        
 -- Falcao, Isabella    10 Twisters-MR            29.41         NS        
 -- Keh, Camilla        10 NYCC-MR                50.00         NS        
 -- Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR      42.55         NS        
 -- Puchert, Grace       9 NYCC-MR                42.57         NS        
 -- Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR      40.17         NS        
 -- Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      39.91         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:00.65    1:01.06          7  
  2 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    1:02.39    1:03.57          5  
  3 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:05.94    1:04.44          4  
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR          1:05.06    1:04.87          3  
  5 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:07.89    1:06.67          2  
                  32.39     1:06.67 (34.28)                                        
  6 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR    1:07.42    1:06.99          1  
                  32.81     1:06.99 (34.18)                                        
  7 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          1:07.36    1:07.19        
                  32.43     1:07.19 (34.76)                                        
  8 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:07.13    1:08.78        
                  33.71     1:08.78 (35.07)                                        
  9 Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          1:05.92    1:08.82        
                   6.11   1:08.82 (1:02.71)                                        
 10 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR    1:07.93    1:08.93        
                  33.64     1:08.93 (35.29)                                        
 11 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    1:10.09    1:09.57        
 12 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:15.87    1:10.62        
                  34.13     1:10.62 (36.49)                                        
 13 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:14.24    1:11.06        
                  33.62     1:11.06 (37.44)                                        
 14 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:15.00    1:11.45        
                  34.83     1:11.45 (36.62)                                        
 15 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:11.35    1:12.29        
                  34.07     1:12.29 (38.22)                                        
 16 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:24.55    1:12.90        
                  34.19     1:12.90 (38.71)                                        
 17 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:18.58    1:13.40        
                  35.53     1:13.40 (37.87)                                        
 18 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:14.39        
                  35.02     1:14.39 (39.37)                                        
 19 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          1:20.11    1:14.75        
                  35.97     1:14.75 (38.78)                                        
 20 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR    1:23.33    1:14.89        
                  34.44     1:14.89 (40.45)                                        
 21 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:22.85    1:15.24        
                  35.14     1:15.24 (40.10)                                        
 22 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:23.99    1:15.39        
 23 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:23.48    1:16.77        
                  35.19     1:16.77 (41.58)                                        
 24 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:17.28        
 25 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:17.22    1:17.37        
                  38.21     1:17.37 (39.16)                                        
 26 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR    1:28.14    1:17.99        
                  36.96     1:17.99 (41.03)                                        
 27 Rivera, Abigail     10 FLY-MR               1:28.32    1:18.00        
                  36.48     1:18.00 (41.52)                                        
 28 Yeh, Kiely           9 FLY-MR               1:28.12    1:18.33        
 29 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR    1:19.86    1:18.76        
                  37.74     1:18.76 (41.02)                                        
 30 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:20.98    1:19.66        
                  37.95     1:19.66 (41.71)                                        
 31 Hyun, Stella         9 FLY-MR               1:25.83    1:19.86        
                  38.79     1:19.86 (41.07)                                        
 32 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT    1:20.06        
 33 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR    1:23.35    1:21.47        
                  39.87     1:21.47 (41.60)                                        
 34 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR    1:29.99    1:21.53        
                  36.80     1:21.53 (44.73)                                        
 35 Suteja, Kezia        9 NCAC-MR              1:27.00    1:21.74        
                  37.37     1:21.74 (44.37)                                        
 36 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR               1:35.68    1:22.12        
                  39.35     1:22.12 (42.77)                                        
 37 Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:24.70    1:22.78        
                  39.30     1:22.78 (43.48)                                        
 38 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR             1:40.26    1:23.02        
                  39.70     1:23.02 (43.32)                                        
 39 Park, Grace          9 NYSA-MR              1:31.52    1:24.17        
                  40.01     1:24.17 (44.16)                                        
 40 Butler, Amelia      10 NYCC-MR              1:17.59    1:24.69        
 41 Lin, Shana           9 FLY-MR               1:29.55    1:24.83        
 42 Aguiling, Maya      10 NYSA-MR              1:35.77    1:24.84        
 43 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR    1:26.83    1:25.42        
                  40.07     1:25.42 (45.35)                                        
 44 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              1:24.73    1:25.63        
 45 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR    1:23.26    1:25.69        
                  38.95     1:25.69 (46.74)                                        
 46 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:34.66    1:25.96        
                  42.06     1:25.96 (43.90)                                        
 47 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR          1:26.98    1:27.36        
 48 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR    1:30.92    1:27.84        
                  41.25     1:27.84 (46.59)                                        
 49 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:35.61    1:27.87        
                  42.56     1:27.87 (45.31)                                        
 50 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR    1:41.83    1:28.03        
                  40.69     1:28.03 (47.34)                                        
 51 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:22.81    1:28.06        
 52 LU, Katie            9 UNLGA-MR             1:33.00    1:28.23        
 53 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:27.08    1:28.25        
                  42.06     1:28.25 (46.19)                                        
 54 Yu, Julianna         9 FLY-MR                    NT    1:28.58        
                  42.10     1:28.58 (46.48)                                        
 55 Yuan, Fiona          9 FLY-MR               1:48.77    1:28.73        
 56 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR    1:37.86    1:28.78        
                  41.14     1:28.78 (47.64)                                        
 57 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:29.22        
                  42.23     1:29.22 (46.99)                                        
 58 Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR    1:33.28    1:29.98        
                  41.97     1:29.98 (48.01)                                        
 59 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              1:30.04    1:30.18        
                  40.58     1:30.18 (49.60)                                        
 60 Samuels, Sophia      9 Twisters-MR          1:29.60    1:31.73        
 61 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:35.00    1:31.83        
 62 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR              1:39.78    1:32.35        
                  44.63     1:32.35 (47.72)                                        
 63 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR   1:40.79    1:32.73        
 64 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:38.79    1:33.20        
 65 Bauer, Demi          9 SPAR-MR              1:36.90    1:33.34        
                  15.40   1:33.34 (1:17.94)                                        
 66 Zhou, Sara           9 FLY-MR                    NT    1:33.58        
                  44.63     1:33.58 (48.95)                                        
 67 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT    1:33.70        
                  44.33     1:33.70 (49.37)                                        
 68 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:51.82    1:33.78        
                  43.45     1:33.78 (50.33)                                        
 69 Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR    1:35.42    1:34.34        
                  43.03     1:34.34 (51.31)                                        
 70 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:45.88    1:34.42        
                  44.85     1:34.42 (49.57)                                        
 71 Thomas, Christine    9 FLY-MR               1:49.55    1:35.58        
 72 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT    1:35.98        
                  45.06     1:35.98 (50.92)                                        
 73 Miller, Kylie       10 SPAR-MR              1:35.42    1:37.53        
                  47.00     1:37.53 (50.53)                                        
 74 Puchert, Grace       9 NYCC-MR              1:40.50    1:38.23        
                  42.57     1:38.23 (55.66)                                        
 75 Conner, Claire       9 HYB-MR               1:49.29    1:39.36        
                  45.77     1:39.36 (53.59)                                        
 76 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    1:35.54    1:39.42        
 77 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:39.86        
                  43.23     1:39.86 (56.63)                                        
 78 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:38.79    1:40.53        
 79 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.71        
                  47.39     1:41.71 (54.32)                                        
 80 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR   1:48.05    1:42.19        
 81 Wisowatt, Leonie     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.22        
 82 Cristobal, Sarahi   10 Twisters-MR          1:45.14    1:45.06        
 83 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:43.61    1:46.44        
 -- Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:40.81         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    2:14.90    2:12.38          7  
                  30.45     1:05.02 (34.57)     1:39.79 (34.77)     2:12.38 (32.59)
  2 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               2:12.34    2:12.50          5  
                  29.85     1:04.26 (34.41)     1:39.08 (34.82)     2:12.50 (33.42)
  3 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   2:19.99    2:16.60          4  
                  31.24     1:05.61 (34.37)     1:41.39 (35.78)     2:16.60 (35.21)
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR          2:22.32    2:18.75          3  
                  31.92     1:06.87 (34.95)     1:43.43 (36.56)     2:18.75 (35.32)
  5 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          2:24.19    2:19.65          2  
                  32.68     1:07.62 (34.94)     1:43.76 (36.14)     2:19.65 (35.89)
  6 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    2:23.45    2:24.41          1  
  7 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    2:28.31    2:25.72        
                  34.23     1:11.78 (37.55)     1:49.66 (37.88)     2:25.72 (36.06)
  8 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              2:36.18    2:29.02        
                  34.51     1:12.78 (38.27)     1:52.04 (39.26)     2:29.02 (36.98)
  9 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          2:27.58    2:30.54        
                  32.78     1:10.69 (37.91)     1:50.59 (39.90)     2:30.54 (39.95)
 10 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   2:33.00    2:31.98        
 11 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    2:56.46    2:32.49        
                  33.78     1:12.55 (38.77)     1:53.00 (40.45)     2:32.49 (39.49)
 12 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    2:34.71    2:34.53        
                  34.74     1:14.46 (39.72)     1:55.33 (40.87)     2:34.53 (39.20)
 13 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              2:32.77    2:35.99        
                  35.42     1:14.85 (39.43)     1:56.76 (41.91)     2:35.99 (39.23)
 14 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR             2:51.84    2:39.58        
 15 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    2:49.17    2:40.38        
                  35.57     1:17.11 (41.54)     1:59.97 (42.86)     2:40.38 (40.41)
 16 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR         NT    2:40.42        
                  38.04     1:18.38 (40.34)     2:01.84 (43.46)     2:40.42 (38.58)
 17 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    2:41.86    2:40.50        
                  38.16     1:19.66 (41.50)     2:01.17 (41.51)     2:40.50 (39.33)
 18 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          2:50.63    2:44.95        
                  37.01     1:19.51 (42.50)     2:02.77 (43.26)     2:44.95 (42.18)
 19 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR    3:04.34    2:48.62        
                  36.41     1:19.48 (43.07)   2:48.62 (1:29.14)                    
 20 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    3:36.14    2:50.74        
                  36.22     1:20.29 (44.07)     2:06.40 (46.11)     2:50.74 (44.34)
 21 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT    2:51.43        
 22 Hyun, Stella         9 FLY-MR                    NT    2:51.64        
                  38.15     1:22.40 (44.25)   2:51.64 (1:29.24)                    
 23 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    2:54.09    2:51.90        
                  37.64     1:20.94 (43.30)     2:06.61 (45.67)     2:51.90 (45.29)
 24 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR        NT    2:54.95        
                  38.68     1:23.37 (44.69)     2:09.54 (46.17)     2:54.95 (45.41)
 25 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   3:14.75    2:54.97        
                  38.29     1:24.06 (45.77)     2:09.96 (45.90)     2:54.97 (45.01)
 26 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                    NT    2:55.30        
                  37.78     1:23.26 (45.48)     2:11.27 (48.01)     2:55.30 (44.03)
 27 Yeh, Kiely           9 FLY-MR                    NT    2:55.61        
                  40.59     1:25.99 (45.40)     2:13.35 (47.36)     2:55.61 (42.26)
 28 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR                    NT    2:56.72        
                  39.03     1:23.63 (44.60)     2:11.99 (48.36)     2:56.72 (44.73)
 29 Moon, Laura         10 FLY-MR               3:17.86    2:57.56        
                  38.23     1:26.03 (47.80)     2:13.46 (47.43)     2:57.56 (44.10)
 30 Butler, Amelia      10 NYCC-MR              2:56.73    3:00.35        
                  39.66     1:27.03 (47.37)     2:16.72 (49.69)     3:00.35 (43.63)
 31 Williams, Elise     10 NYCC-MR              3:09.69    3:00.81        
                  41.33     1:28.77 (47.44)     2:18.13 (49.36)     3:00.81 (42.68)
 32 Yu, Julianna         9 FLY-MR                    NT    3:01.10        
                  40.72     1:26.98 (46.26)     2:14.78 (47.80)     3:01.10 (46.32)
 33 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              3:10.80    3:04.08        
 34 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR    3:25.73    3:06.39        
                  39.34     1:28.58 (49.24)     2:18.29 (49.71)     3:06.39 (48.10)
 35 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              3:45.00    3:07.67        
 36 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                    NT    3:11.24        
                  41.05   3:11.24 (2:30.19)                                        
 37 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:12.94        
                  40.19     1:31.88 (51.69)     2:23.32 (51.44)     3:12.94 (49.62)
 38 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR    3:29.00    3:16.32        
 39 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:16.99        
                  44.43     1:34.01 (49.58)     2:27.06 (53.05)     3:16.99 (49.93)
 40 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR              3:23.07    3:17.75        
                  44.31     1:34.05 (49.74)   3:17.75 (1:43.70)                    
 41 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              3:30.00    3:20.57        
                  41.51     1:31.36 (49.85)     2:27.28 (55.92)     3:20.57 (53.29)
 42 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              3:40.00    3:25.29        
                  43.40     1:36.46 (53.06)     2:32.07 (55.61)     3:25.29 (53.22)
 43 Puchert, Grace       9 NYCC-MR              3:39.24    3:25.83        
                  43.57     1:36.58 (53.01)     2:32.18 (55.60)     3:25.83 (53.65)
 44 Loginova, Sasha      9 Aquaflames-MR             NT    3:33.34        
                  42.85     1:37.63 (54.78)   3:33.34 (1:55.71)                    
 45 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    4:00.00    3:42.91        
                  48.13     1:47.62 (59.49)     2:45.58 (57.96)     3:42.91 (57.33)
 -- Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          2:25.49         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR            30.64      29.97          7  
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR     33.36      32.74          5  
  3 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR                 32.81      33.39          4  
  4 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR            35.06      34.53          3  
  5 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR      34.65      34.73          2  
  6 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR               35.12      35.63          0.5
  6 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR      36.59      35.63          0.5
  8 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR      38.89      36.08        
  9 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      41.76      36.29        
 10 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            35.26      36.30        
 11 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR      35.79      36.68        
 12 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR      38.24      36.71        
 13 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR      36.89      37.26        
 14 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR      38.45      37.71        
 15 Zhu, Angela          9 NCAC-MR                39.00      37.89        
 16 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      38.85      37.94        
 17 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR      38.04      37.95        
 18 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR            40.39      38.37        
 19 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR      40.89      39.51        
 20 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR      39.36      40.00        
 21 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR      42.18      40.08        
 22 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR     40.26      40.11        
 23 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      42.47      40.34        
 24 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      41.38      40.52        
 25 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR      42.37      40.53        
 25 Brennan, Hope        9 NYCC-MR                41.24      40.53        
 27 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR     39.67      40.83        
 28 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR            42.84      40.88        
 29 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR      45.41      41.51        
 30 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR            43.89      41.56        
 31 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     43.18      41.66        
 32 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      42.74      41.71        
 33 Butler, Amelia      10 NYCC-MR                42.83      41.99        
 34 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR      55.00      42.01        
 35 Yeh, Kiely           9 FLY-MR                 44.32      42.09        
 36 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               47.46      42.26        
 37 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR                 43.99      42.34        
 38 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR      42.10      42.43        
 39 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR      43.32      42.78        
 40 Williams, Elise     10 NYCC-MR                41.26      42.89        
 41 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      44.49      43.29        
 42 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR      44.34      43.31        
 43 Weglarz, Juliet     10 SPAR-MR                42.86      43.55        
 44 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      46.08      44.13        
 45 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT      44.42        
 46 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            46.92      44.53        
 47 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR      46.95      44.54        
 48 Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:00.47      44.74        
 49 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR      51.84      44.80        
 50 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR      43.89      44.83        
 51 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR                45.33      45.01        
 52 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR     45.72      45.11        
 53 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 45.28      45.23        
 54 Levine, Dani         9 Flying Dolphins-MR     44.34      45.26        
 55 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      47.14      45.27        
 56 Lin, Shana           9 FLY-MR                 45.52      45.28        
 57 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR      55.00      45.40        
 58 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR      46.49      45.67        
 59 Yu, Julianna         9 FLY-MR                 47.13      45.73        
 60 LU, Katie            9 UNLGA-MR               48.42      45.74        
 61 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR      48.02      45.75        
 62 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      47.16      45.79        
 63 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR                45.46      46.39        
 64 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR      51.32      46.53        
 65 Conner, Claire       9 HYB-MR                 53.57      46.55        
 66 Zhou, Sara           9 FLY-MR                 48.96      46.66        
 67 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      50.76      47.20        
 68 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR      48.87      47.25        
 69 Jang, Jane           9 FLY-MR                 50.22      47.42        
 70 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:00.00      47.57        
 71 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                49.25      47.59        
 72 Gamba, Francesca     9 Flying Dolphins-MR     52.49      47.78        
 73 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR     43.94      47.91        
 74 Bauer, Demi          9 SPAR-MR                49.12      48.30        
 75 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR     54.66      48.36        
 76 Altholz, Rebecca     9 Flying Dolphins-MR        NT      49.33        
 77 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR     45.00      50.30        
 78 Fox, Emma           10 NYCC-MR                51.62      50.46        
 79 Thomas, Christine    9 FLY-MR                 51.92      50.64        
 80 Loginova, Sasha      9 Aquaflames-MR          52.39      51.58        
 81 Puchert, Grace       9 NYCC-MR                55.36      51.81        
 82 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR     54.70      52.02        
 83 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                 53.57      52.06        
 84 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT      52.74        
 85 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      52.13      54.54        
 86 Park, Abby          10 NYSA-MR                   NT      56.24        
 87 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:06.37        
 -- Stamm, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     55.50         DQ        
 -- Miller, Kylie       10 SPAR-MR                43.04         DQ        
 -- Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR      45.20         NS        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR      52.32         NS        
 -- Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR      45.33         NS        
 -- Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR      42.70         NS        
 -- Scott, Cordelia     10 Flying Dolphins-MR     50.00         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR          1:08.64    1:05.86          7  
                  32.03     1:05.86 (33.83)                                        
  2 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:09.51    1:11.22          5  
                  34.78     1:11.22 (36.44)                                        
  3 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   1:13.65    1:12.26          4  
                  35.25     1:12.26 (37.01)                                        
  4 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    1:13.67    1:14.67          3  
                  37.09     1:14.67 (37.58)                                        
  5 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:15.21    1:16.55          2  
  6 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              1:19.23    1:17.14          1  
                  37.15     1:17.14 (39.99)                                        
  7 Aylmer, Lauren      10 NYSA-MR              1:18.60    1:17.21        
                  38.40     1:17.21 (38.81)                                        
  8 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:17.39        
                  37.80     1:17.39 (39.59)                                        
  9 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    1:20.48    1:19.78        
 10 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:18.70    1:19.82        
                  39.60     1:19.82 (40.22)                                        
 11 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:20.19    1:20.47        
                  39.44     1:20.47 (41.03)                                        
 12 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:29.10    1:21.37        
 13 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR    1:23.52    1:22.99        
 14 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR    1:25.82    1:24.91        
 15 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:23.13    1:25.08        
                  42.97     1:25.08 (42.11)                                        
 16 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR   1:27.08    1:25.21        
                  42.29     1:25.21 (42.92)                                        
 17 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:26.12        
 18 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          1:29.16    1:27.06        
                  42.03     1:27.06 (45.03)                                        
 19 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:33.02    1:27.15        
 20 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:30.14    1:28.00        
                  44.01     1:28.00 (43.99)                                        
 21 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:35.00    1:28.48        
                  43.36     1:28.48 (45.12)                                        
 22 McGowan, Sofia      10 Agua Swim Team-MR    1:28.55    1:28.52        
                  45.45     1:28.52 (43.07)                                        
 23 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:30.78    1:28.56        
                  43.49     1:28.56 (45.07)                                        
 24 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:37.76    1:29.18        
 25 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:28.40    1:29.28        
                  44.04     1:29.28 (45.24)                                        
 26 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   1:26.12    1:29.30        
 27 Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:27.79    1:29.37        
                  44.31     1:29.37 (45.06)                                        
 28 Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:34.85    1:30.29        
                  45.70     1:30.29 (44.59)                                        
 29 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:36.06    1:30.82        
                  43.59     1:30.82 (47.23)                                        
 30 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR    1:25.70    1:31.06        
 31 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:26.96    1:31.28        
 32 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:31.49    1:31.58        
                  45.13     1:31.58 (46.45)                                        
 33 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR               1:33.92    1:31.98        
                  44.44     1:31.98 (47.54)                                        
 34 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR   1:37.91    1:32.87        
 35 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR    2:00.00    1:34.24        
                  45.72     1:34.24 (48.52)                                        
 36 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              1:35.51    1:35.53        
                  47.11     1:35.53 (48.42)                                        
 37 Spehr, Anna          9 HYB-MR                    NT    1:36.47        
                  48.29     1:36.47 (48.18)                                        
 38 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR    1:39.76    1:38.43        
 39 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR    1:32.43    1:38.52        
                  48.60     1:38.52 (49.92)                                        
 40 Zhou, Sara           9 FLY-MR                    NT    1:40.62        
                  48.53     1:40.62 (52.09)                                        
 41 Yu, Julianna         9 FLY-MR                    NT    1:40.63        
 42 Aguiling, Maya      10 NYSA-MR              1:47.77    1:41.02        
                  49.93     1:41.02 (51.09)                                        
 43 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR    1:41.38    1:41.04        
                  50.29     1:41.04 (50.75)                                        
 44 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              1:45.00    1:41.29        
 45 Santana, Gabby       9 SPAR-MR              1:50.97    1:41.62        
                  48.45     1:41.62 (53.17)                                        
 46 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:44.13        
                  52.06     1:44.13 (52.07)                                        
 47 Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR    1:44.39    1:44.35        
 48 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:54.67    1:44.83        
                  50.95     1:44.83 (53.88)                                        
 49 Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR    1:42.19    1:46.12        
 50 Wang, May            9 Flying Dolphins-MR   2:09.01    1:49.40        
                  52.93     1:49.40 (56.47)                                        
 51 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    1:55.20    1:52.58        
 52 Thomas, Christine    9 FLY-MR               1:48.92    1:53.15        
 53 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.28        
                  53.98   1:57.28 (1:03.30)                                        
 54 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT    2:03.58        
                  58.69   2:03.58 (1:04.89)                                        
 55 Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    2:35.00    2:26.32        
                1:06.74   2:26.32 (1:19.58)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR            34.77      35.20          7  
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR     35.40      36.03          5  
  3 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            40.10      39.67          4  
  4 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR      40.99      39.78          3  
  5 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR      38.69      40.07          2  
  6 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR               40.54      41.39          1  
  7 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      41.65      41.72        
  8 Lim, Jessica        10 Twisters-MR            43.38      43.19        
  9 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR      42.12      43.75        
 10 Falcao, Isabella    10 Twisters-MR            44.10      43.90        
 11 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR     43.22      44.26        
 12 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR      48.72      44.28        
 13 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      44.39      44.29        
 14 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR      44.63      44.45        
 15 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR     45.27      44.55        
 16 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR      43.82      44.64        
 17 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR      43.69      45.25        
 18 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      47.17      45.36        
 19 Lin, Shana           9 FLY-MR                 44.97      45.43        
 20 McGowan, Sofia      10 Agua Swim Team-MR      47.60      45.98        
 21 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR      48.45      46.29        
 22 Suteja, Kezia        9 NCAC-MR                52.00      46.69        
 23 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      51.54      46.78        
 24 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR      50.00      47.35        
 25 Harris, Atsedemary  10 Agua Swim Team-MR      47.06      47.41        
 26 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR      48.56      47.73        
 27 Santana, Gabby       9 SPAR-MR                50.97      47.75        
 28 Yeh, Kiely           9 FLY-MR                 49.76      47.83        
 29 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 50.93      48.23        
 30 Park, Grace          9 NYSA-MR                52.83      49.36        
 31 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR      51.80      49.65        
 32 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               53.36      49.69        
 33 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     48.70      49.99        
 34 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      51.50      50.63        
 35 Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR      54.38      51.52        
 36 LU, Katie            9 UNLGA-MR               54.33      51.81        
 37 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT      52.22        
 38 Pawliczak, Lily      9 SPAR-MR              1:03.92      52.51        
 39 Bauer, Demi          9 SPAR-MR              1:03.64      55.09        
 40 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT      55.60        
 41 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            51.90      55.73        
 42 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              1:10.44      56.77        
 43 Wisowatt, Leonie     9 Flying Dolphins-MR        NT      57.31        
 44 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR      58.78      57.61        
 45 Miller, Kylie       10 SPAR-MR              1:05.44      59.65        
 46 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR      55.06      59.70        
 47 Cristobal, Sarahi   10 Twisters-MR          1:08.78      59.82        
 48 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR      56.85      59.83        
 49 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR     59.83    1:00.55        
 50 Thomas, Christine    9 FLY-MR               1:01.04    1:01.20        
 51 Samuels, Sophia      9 Twisters-MR            54.74    1:01.67        
 52 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:03.14    1:02.53        
 53 Conner, Claire       9 HYB-MR               1:06.28    1:03.58        
 -- Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:00.00         DQ        
 -- Doyle, Jane          9 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
 -- Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR     54.11         DQ        
 -- Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR      49.16         DQ        
 -- Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR                41.78         NS        
 -- Wang, May            9 Flying Dolphins-MR   1:01.55         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR          1:15.87    1:15.43          7  
                  36.14     1:15.43 (39.29)                                        
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   1:19.46    1:18.69          5  
                  37.32     1:18.69 (41.37)                                        
  3 Zhang, Sophia       10 Agua Swim Team-MR    1:21.31    1:19.34          4  
                  37.94     1:19.34 (41.40)                                        
  4 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:24.57          3  
  5 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR          1:27.64    1:25.52          2  
                  40.79     1:25.52 (44.73)                                        
  6 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR    1:27.05    1:27.07          1  
                  41.00     1:27.07 (46.07)                                        
  7 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:24.95    1:27.39        
                  42.59     1:27.39 (44.80)                                        
  8 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:30.79    1:28.76        
                  41.47     1:28.76 (47.29)                                        
  9 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR             1:28.53    1:29.51        
                  43.52     1:29.51 (45.99)                                        
 10 Zhu, Angela          9 NCAC-MR              1:38.00    1:29.95        
                  42.09     1:29.95 (47.86)                                        
 11 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:34.78    1:30.09        
                  43.32     1:30.09 (46.77)                                        
 12 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR    1:33.98    1:32.94        
                  44.83     1:32.94 (48.11)                                        
 13 Reynoso, Jennifer    9 Agua Swim Team-MR    1:35.65    1:33.40        
                  43.43     1:33.40 (49.97)                                        
 14 Chong, Vanessa       9 Twisters-MR          1:38.94    1:33.55        
                  44.52     1:33.55 (49.03)                                        
 15 Lim, Jessica        10 Twisters-MR          1:33.58    1:35.12        
 16 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:40.34    1:35.74        
 17 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:37.85    1:35.99        
 18 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR    1:52.16    1:36.11        
 19 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR    1:36.58    1:36.53        
                  45.57     1:36.53 (50.96)                                        
 20 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   1:33.93    1:36.83        
                  44.89     1:36.83 (51.94)                                        
 21 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:45.38    1:36.85        
                  45.84     1:36.85 (51.01)                                        
 22 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:25.72    1:37.73        
                  46.31     1:37.73 (51.42)                                        
 23 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR   1:40.00    1:38.37        
                  46.92     1:38.37 (51.45)                                        
 24 Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:39.37        
 25 Lin, Shana           9 FLY-MR                    NT    1:40.19        
 26 Guarnieri, Emma     10 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:41.48        
 27 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:46.59    1:42.21        
                  49.25     1:42.21 (52.96)                                        
 28 Arora, Rosy          9 Agua Swim Team-MR    1:44.55    1:42.34        
                  48.94     1:42.34 (53.40)                                        
 29 Yeh, Kiely           9 FLY-MR               1:44.21    1:42.55        
                  48.12     1:42.55 (54.43)                                        
 30 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:44.62    1:43.91        
                  48.25     1:43.91 (55.66)                                        
 31 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR    1:48.74    1:44.93        
 32 Ott, Elke            9 Agua Swim Team-MR    1:48.78    1:45.55        
                  50.91     1:45.55 (54.64)                                        
 33 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR             1:56.23    1:46.31        
 34 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:51.43    1:48.52        
 35 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:47.49    1:48.53        
 36 Stamm, Caroline     10 Flying Dolphins-MR   1:45.50    1:51.77        
 36 van Dyke, Sarah     10 Flying Dolphins-MR   1:54.23    1:51.77        
 38 Falk, Lindsay       10 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:54.80        
 39 Zhou, Sara           9 FLY-MR                    NT    1:57.39        
 40 Fox, Emma           10 NYCC-MR              2:00.00    1:58.53        
 41 Smith, Catherine    10 NYSA-MR                   NT    1:59.00        
 42 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR          1:50.25    2:00.43        
                   7.30   2:00.43 (1:53.13)                                        
 43 Legret, Morgan       9 Agua Swim Team-MR    2:01.23    2:02.46        
 44 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT    2:03.33        
                  58.26   2:03.33 (1:05.07)                                        
 45 Levine, Dani         9 Flying Dolphins-MR   1:50.20    2:04.26        
 46 Thomas, Christine    9 FLY-MR                    NT    2:10.16        
 47 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                    NT    2:11.19        
 48 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    2:05.61    2:12.28        
 -- Wang, May            9 Flying Dolphins-MR   2:11.41         DQ        
                  57.35        DQ (1:05.31)                                        
 -- Altholz, Rebecca     9 Flying Dolphins-MR   1:58.11         DQ        
                  56.61        DQ (1:07.48)                                        
 -- Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    2:02.13         DQ        
 -- Gamba, Francesca     9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:39.99         DQ        
                  46.02          DQ (52.09)                                        
 -- Rodriguez, Daniell  10 Agua Swim Team-MR    1:45.35         DQ        
                  50.09          DQ (54.26)                                        
 -- Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          1:38.20         NS        
 -- Scott, Cordelia     10 Flying Dolphins-MR   2:00.00         NS        
 -- Tam, Caitlin         9 Agua Swim Team-MR    1:57.87         NS        
 -- Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR   2:10.44         NS        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR    2:04.53         NS        
                  56.61                                                            
 -- Kon, Bridgette      10 Agua Swim Team-MR    1:59.78         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Lara       10 Twisters-MR            31.47      32.26          7  
  2 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR      32.78      32.61          5  
  3 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR            32.87      32.71          4  
  4 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR      33.29      33.16          3  
  5 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR            33.53      33.21          2  
  6 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR      32.91      33.73          1  
  7 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR            34.25      34.29        
  8 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR      34.92      34.60        
  9 Aylmer, Lauren      10 NYSA-MR                36.91      34.80        
 10 Rocco, Emily         9 SPAR-MR                34.34      35.02        
 11 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR               35.79      36.81        
 12 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR     37.16      37.06        
 13 Suteja, Kezia        9 NCAC-MR                38.00      38.06        
 14 Simmons, Lauren     10 Agua Swim Team-MR      41.67      38.95        
 15 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR      46.13      39.44        
 16 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR      41.24      41.44        
 17 Rivera, Abigail     10 FLY-MR                 51.46      41.57        
 18 Casey, Carolyn       9 UN-AG-MR               45.83      41.88        
 19 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR      38.39      42.92        
 20 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      46.15      43.04        
 21 Butler, Amelia      10 NYCC-MR                41.75      44.59        
 22 Pawliczak, Lily      9 SPAR-MR                47.37      45.90        
 23 Astudillo, Scarlet  10 Twisters-MR            44.70      47.13        
 24 Krouse, Hana        10 Rivertown Rays-MR      49.67      47.63        
 25 Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR                46.86      49.26        
 26 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      48.42      49.85        
 27 Hyun, Stella         9 FLY-MR                 52.47      50.12        
 28 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR      51.44      50.42        
 29 Jang, Jane           9 FLY-MR                    NT      50.50        
 30 Keh, Camilla        10 NYCC-MR              1:00.00      50.66        
 31 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR   1:15.00      50.94        
 32 Zhou, Sara           9 FLY-MR                 49.61      51.00        
 33 Vacca, Grace         9 Rivertown Rays-MR    1:05.00      51.74        
 34 Yuan, Fiona          9 FLY-MR                 48.75      51.90        
 35 Bauer, Demi          9 SPAR-MR                52.09      52.08        
 36 Puchert, Grace       9 NYCC-MR              1:05.00      53.76        
 37 Yanos, Naomi         9 Flying Dolphins-MR   1:03.83      55.63        
 -- Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      46.99         DQ        
 -- Ruhl, Sophie        10 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
 -- Rahr, Avery         10 Agua Swim Team-MR      56.72         DQ        
 -- Miller, Kylie       10 SPAR-MR                51.53         DQ        
 -- Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR      58.88         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:07.27    1:08.27          7  
                  31.38     1:08.27 (36.89)                                        
  2 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:13.01    1:09.25          5  
                  32.44     1:09.25 (36.81)                                        
  3 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          1:15.39    1:13.36          4  
                  34.39     1:13.36 (38.97)                                        
  4 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:15.68    1:13.61          3  
                  34.93     1:13.61 (38.68)                                        
  5 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR    1:13.62    1:14.25          2  
                  33.67     1:14.25 (40.58)                                        
  6 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR    1:19.53    1:15.76          1  
                  33.94     1:15.76 (41.82)                                        
  7 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR    1:19.11    1:17.18        
                  36.04     1:17.18 (41.14)                                        
  8 Rocco, Emily         9 SPAR-MR              1:15.46    1:19.02        
  9 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              1:24.12    1:22.13        
                  37.60     1:22.13 (44.53)                                        
 10 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR   1:32.06    1:27.73        
 11 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:33.60    1:29.29        
                  38.56     1:29.29 (50.73)                                        
 12 Chong, Vanessa       9 Twisters-MR          1:32.17    1:30.24        
 13 Raboy, Ghelila      10 Agua Swim Team-MR    1:30.06    1:32.48        
                  42.72     1:32.48 (49.76)                                        
 14 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:50.05    1:34.98        
 15 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR    1:45.87    1:36.09        
                  42.21     1:36.09 (53.88)                                        
 16 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.50        
                  43.34     1:36.50 (53.16)                                        
 17 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:49.67    1:43.29        
                  16.07   1:43.29 (1:27.22)                                        
 18 Weglarz, Juliet     10 SPAR-MR                   NT    1:49.04        
                  45.82   1:49.04 (1:03.22)                                        
 19 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR                    NT    1:49.13        
                  48.88   1:49.13 (1:00.25)                                        
 20 Moon, Laura         10 FLY-MR                    NT    1:53.08        
                  51.45   1:53.08 (1:01.63)                                        
 21 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                   NT    1:53.13        
                  51.68   1:53.13 (1:01.45)                                        
 22 Hyun, Stella         9 FLY-MR                    NT    1:54.64        
                  52.52   1:54.64 (1:02.12)                                        
 23 Bauer, Demi          9 SPAR-MR              1:58.49    1:55.41        
                  52.60   1:55.41 (1:02.81)                                        
 24 Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:56.71    2:00.48        
                  53.16   2:00.48 (1:07.32)                                        
 25 Schatz, Naomi        9 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.95        
 -- Khanna, Gia         10 Agua Swim Team-MR    1:49.89         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      10 Twisters-MR          1:11.75    1:08.82          7  
  2 Weiss, Emily        10 Flying Dolphins-MR   1:12.42    1:10.57          5  
                  32.96     1:10.57 (37.61)                                        
  3 Gormley, Isabel     10 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:11.23          4  
                  33.65     1:11.23 (37.58)                                        
  4 Stepanek, Chloe     10 HYB-MR               1:10.59    1:11.68          3  
                  31.94     1:11.68 (39.74)                                        
  5 Krevitt, Charlotte  10 Agua Swim Team-MR    1:14.45    1:12.68          2  
  6 Rodriguez, Emily    10 Twisters-MR          1:17.28    1:12.75          1  
  7 Wang, Kathryn       10 Twisters-MR          1:16.75    1:15.80        
                  35.23     1:15.80 (40.57)                                        
  8 Rubenzahl, Rachel   10 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:16.41        
                  35.31     1:16.41 (41.10)                                        
  9 Moon, Zoe           10 Agua Swim Team-MR    1:18.47    1:16.75        
                  35.75     1:16.75 (41.00)                                        
 10 Yanza, Ayleen       10 Twisters-MR          1:18.68    1:16.76        
                  35.33     1:16.76 (41.43)                                        
 11 Youssef, Lara       10 Twisters-MR          1:20.39    1:16.93        
 12 Aylmer, Lauren      10 NYSA-MR              1:20.69    1:17.21        
                  34.55     1:17.21 (42.66)                                        
 13 Ponnaiya, Claire    10 Rivertown Rays-MR    1:22.95    1:18.22        
                  36.63     1:18.22 (41.59)                                        
 14 Lovasz, Isabella    10 UNLGA-MR             1:28.70    1:18.37        
                  35.84     1:18.37 (42.53)                                        
 15 Milrod, Maya        10 Agua Swim Team-MR    1:19.74    1:18.82        
                  35.94     1:18.82 (42.88)                                        
 16 Bates, Diana        10 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:19.47        
                  39.56     1:19.47 (39.91)                                        
 17 Fernandez, Samanth   9 Twisters-MR          1:33.08    1:20.73        
 18 Yuen, Valerie       10 UNLGA-MR             1:22.47    1:20.87        
                  38.37     1:20.87 (42.50)                                        
 19 Greenberg, Elana    10 Agua Swim Team-MR    1:22.16    1:21.30        
 20 Falcao, Isabella    10 Twisters-MR          1:21.71    1:21.32        
                  38.89     1:21.32 (42.43)                                        
 21 Ng, Chloe           10 Agua Swim Team-MR    1:23.11    1:21.81        
                  37.50     1:21.81 (44.31)                                        
 22 Rocco, Emily         9 SPAR-MR              1:19.25    1:22.20        
 23 Green, Ella         10 Flying Dolphins-MR   1:26.43    1:22.48        
                  38.08     1:22.48 (44.40)                                        
 24 Blackstock, Esme    10 Flying Dolphins-MR   1:25.06    1:22.54        
                  39.02     1:22.54 (43.52)                                        
 25 Guarino, Kiana       9 Agua Swim Team-MR    1:41.90    1:24.19        
 26 Ashton, Sydney      10 Agua Swim Team-MR    1:23.09    1:24.89        
 27 Whang, Taylor        9 NYSA-MR              1:32.65    1:25.51        
                  38.76     1:25.51 (46.75)                                        
 28 Pennington, Caroli   9 Agua Swim Team-MR    1:27.08    1:26.44        
 29 Valdes-Rodriguez,   10 Agua Swim Team-MR    1:26.94    1:26.85        
                  40.10     1:26.85 (46.75)                                        
 30 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:27.96    1:27.05        
                  39.88     1:27.05 (47.17)                                        
 31 Spehr, Anna          9 HYB-MR               1:34.59    1:27.43        
                  42.07     1:27.43 (45.36)                                        
 32 Green, Sarah        10 Flying Dolphins-MR   1:28.06    1:27.61        
                  39.95     1:27.61 (47.66)                                        
 33 Brennan, Hope        9 NYCC-MR              1:29.15    1:27.81        
                  41.77     1:27.81 (46.04)                                        
 34 Hedvat, Alexis      10 Agua Swim Team-MR    1:25.63    1:27.96        
 35 Feagin, Charlotte   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.82        
 36 Gonciarz, Isabella   9 Twisters-MR          1:45.41    1:29.13        
                  53.82     1:29.13 (35.31)                                        
 37 Burke, Caroline     10 Flying Dolphins-MR   1:28.67    1:29.45        
 38 Yeh, Kiely           9 FLY-MR               1:39.01    1:29.84        
                  43.77     1:29.84 (46.07)                                        
 39 DuFord, Oliva       10 Agua Swim Team-MR    1:30.63    1:30.92        
                  42.70     1:30.92 (48.22)                                        
 40 Park, Grace          9 NYSA-MR              2:05.38    1:31.63        
 41 Dutta, Kimberly      9 Agua Swim Team-MR    1:32.25    1:32.55        
 42 Jiang, Claire       10 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:33.57        
                  44.43     1:33.57 (49.14)                                        
 43 Carabasu, Helen     10 Twisters-MR          1:41.57    1:33.62        
                  45.61     1:33.62 (48.01)                                        
 44 Norton, Electa      10 Agua Swim Team-MR    1:45.34    1:33.74        
 45 McGowan, Sofia      10 Agua Swim Team-MR    1:29.41    1:33.85        
 46 Williams, Jasmine    9 NYCC-MR              1:36.09    1:33.89        
                  45.82     1:33.89 (48.07)                                        
 47 Hyun, Stella         9 FLY-MR               1:37.45    1:34.33        
 48 Ribeiro, Jasmine    10 NYCC-MR              1:50.00    1:34.59        
 49 Butler, Amelia      10 NYCC-MR              1:30.00    1:34.73        
                  44.95     1:34.73 (49.78)                                        
 50 Ramirez, Leslye      9 FLY-MR               1:32.96    1:34.91        
 51 Aguiling, Maya      10 NYSA-MR              1:46.77    1:35.56        
 52 Yu, Julianna         9 FLY-MR               1:43.23    1:37.07        
                  52.61     1:37.07 (44.46)                                        
 53 James, Jessica       9 Rivertown Rays-MR    1:41.17    1:38.26        
                  46.01     1:38.26 (52.25)                                        
 54 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:46.92    1:38.88        
 55 LU, Katie            9 UNLGA-MR             1:47.80    1:41.66        
 56 Samuels, Sophia      9 Twisters-MR          1:42.31    1:44.99        
 57 Wisowatt, Leonie     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.27        
 58 Yuan, Fiona          9 FLY-MR               1:49.97    1:49.08        
                  52.61     1:49.08 (56.47)                                        
 59 Conner, Claire       9 HYB-MR               1:54.75    1:49.31        
 60 Lachman, Katherine   9 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:51.36        
                  53.82     1:51.36 (57.54)                                        
 61 Kyin, Sheldi         9 Agua Swim Team-MR    1:56.78    1:52.92        
                  56.57     1:52.92 (56.35)                                        
 -- Karabees-Lamer, De   9 NYCC-MR              1:50.00         DQ        
 -- Lin, Shana           9 FLY-MR                    NT         DQ        
                  43.71          DQ (47.49)                                        
 -- Williams, Elise     10 NYCC-MR              1:40.00         DQ        
 -- Puchert, Grace       9 NYCC-MR              2:15.00         DQ        
                  48.55          DQ (57.57)                                        
 -- Roberts, Madison     9 Agua Swim Team-MR    1:54.98         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:56.63    1:58.56         14  
     1) Yanza, Ayleen 10                2) Youssef, Lara 10               
     3) Rodriguez, Emily 10             4) Fan, Catherine 10              
                  31.08     1:01.61 (30.53)     1:30.64 (29.03)     1:58.56 (27.92)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:08.18    2:11.67         10  
     1) Lim, Jessica 10                 2) Chong, Vanessa 9               
     3) Fernandez, Samantha 9           4) Wang, Kathryn 10               
                  34.50     1:08.09 (33.59)     1:41.44 (33.35)     2:11.67 (30.23)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:16.15    2:13.13          8  
     1) Gualtiere, Isabella 10          2) Scoppetta, Carolyn 10          
     3) Ruhl, Sophie 10                 4) Ponnaiya, Claire 10            
                  32.92     1:08.06 (35.14)     1:41.84 (33.78)     2:13.13 (31.29)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:06.51    2:15.27          6  
                  32.86     1:12.65 (39.79)     1:46.04 (33.39)     2:15.27 (29.23)
  5 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:20.54    2:25.21          4  
     1) Rivera, Abigail 10              2) Ramirez, Leslye 9              
     3) Hyun, Stella 9                  4) Moon, Laura 10                 
  6 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:35.00    2:29.66          2  
     1) Butler, Amelia 10               2) Brennan, Hope 9                
     3) Williams, Elise 10              4) Williams, Jasmine 9            
                  33.98     1:11.44 (37.46)     1:51.77 (40.33)     2:29.66 (37.89)
  7 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                  NT    2:30.20        
     1) Guarnieri, Emma 10              2) James, Jessica 9               
     3) Krouse, Hana 10                 4) Ramirez, Nicole 9              
                  39.79     1:19.32 (39.53)   2:30.20 (1:10.88)                    
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:32.27    2:34.65        
     1) Jang, Jane 9                    2) Yu, Julianna 9                 
     3) Lin, Shana 9                    4) Yeh, Kiely 9                   
                  41.99     1:22.20 (40.21)     1:59.85 (37.65)     2:34.65 (34.80)
  9 New York City Aquatic Club-MR  'B'          2:55.00    2:46.05        
     1) Puchert, Grace 9                2) Ribeiro, Jasmine 10            
     3) Keh, Camilla 10                 4) Karabees-Lamer, Devon 9        
                  41.35     1:23.71 (42.36)     2:01.64 (37.93)     2:46.05 (44.41)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:08.66    2:12.30         14  
     1) Fan, Catherine 10               2) Rodriguez, Emily 10            
     3) Youssef, Lara 10                4) Falcao, Isabella 10            
                  31.09     1:08.06 (36.97)     1:41.43 (33.37)     2:12.30 (30.87)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:25.15    2:27.26         10  
     1) Yanza, Ayleen 10                2) Lim, Jessica 10                
     3) Wang, Kathryn 10                4) Fernandez, Samantha 9          
                  37.01     1:20.84 (43.83)     1:53.92 (33.08)     2:27.26 (33.34)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:33.30    2:33.68          8  
     1) Gualtiere, Isabella 10          2) Ruhl, Sophie 10                
     3) Ponnaiya, Claire 10             4) Scoppetta, Carolyn 10          
                  37.83     1:22.11 (44.28)     2:03.92 (41.81)     2:33.68 (29.76)
  4 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:34.32          6  
                  44.18     1:24.97 (40.79)     2:04.81 (39.84)     2:34.32 (29.51)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:45.00    2:44.86          4  
     1) Williams, Elise 10              2) Brennan, Hope 9                
     3) Williams, Jasmine 9             4) Butler, Amelia 10              
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:51.07    2:47.82          2  
     1) James, Jessica 9                2) Guarnieri, Emma 10             
     3) Ramirez, Nicole 9               4) Krouse, Hana 10                
                  45.63     1:31.81 (46.18)     2:11.75 (39.94)     2:47.82 (36.07)
  7 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:46.10    2:49.46        
     1) Hyun, Stella 9                  2) Lin, Shana 9                   
     3) Moon, Laura 10                  4) Rivera, Abigail 10             
                  46.21     1:32.32 (46.11)     2:20.84 (48.52)     2:49.46 (28.62)
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                            NT    3:02.28        
                  47.79     1:31.37 (43.58)     2:22.81 (51.44)     3:02.28 (39.47)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'B'          3:15.00         DQ        
     1) Ribeiro, Jasmine 10             2) Keh, Camilla 10                
     3) Puchert, Grace 9                4) Karabees-Lamer, Devon 9        
                  47.71        DQ (1:46.02)                                        
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:31.15         NS        
     1) Green, Ella 10                  2) Green, Sarah 10                
     3) Feagin, Charlotte 10            4) Weiss, Emily 10                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                26.82      26.87          7  
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR      27.31      27.11          5  
  3 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR      27.01      27.41          4  
  4 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      28.05      27.56          3  
  5 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR            26.86      27.65          2  
  6 Lai, Stephanie      12 UNNYC-MR               27.00      27.86          1  
  7 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR      28.17      28.02        
  8 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR      27.72      28.15        
  9 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR      27.65      28.17        
  9 Weissman, Emily     12 Agua Swim Team-MR      28.85      28.17        
 11 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      28.32      28.31        
 12 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            28.79      28.41        
 13 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR                28.85      28.82        
 14 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR      27.99      28.88        
 15 Chu, Annie          11 Twisters-MR            28.84      28.89        
 16 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR      29.31      29.07        
 17 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR      29.72      29.15        
 18 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR                28.51      29.20        
 19 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            28.71      29.25        
 19 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR      29.51      29.25        
 21 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      28.18      29.28        
 22 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      31.34      29.36        
 23 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                29.00      29.42        
 24 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR            27.68      29.55        
 25 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR      29.76      29.61        
 26 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      29.84      29.69        
 27 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            29.33      29.92        
 28 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR     30.46      30.11        
 29 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR     30.07      30.24        
 30 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR      31.41      30.37        
 31 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                29.90      30.44        
 32 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR            31.49      30.57        
 33 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR      30.46      30.68        
 34 Levine, Jasmine     12 Flying Dolphins-MR     34.89      30.97        
 35 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 30.58      31.13        
 36 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR            31.38      31.47        
 37 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR                 31.85      31.57        
 37 Reiter, Valerie     12 FLY-MR                 31.17      31.57        
 39 Kwa, Brightlyn      11 NYCC-MR                30.72      31.65        
 40 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR      31.26      31.66        
 41 Thomas, Laura       11 FLY-MR                 31.50      31.85        
 42 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                32.00      31.99        
 43 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR            32.02      32.14        
 44 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 31.90      32.19        
 45 LU, Helen           12 UNLGA-MR               32.34      32.23        
 46 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR      34.46      32.39        
 47 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 32.32      32.40        
 48 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR      32.68      32.45        
 49 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               32.98      32.46        
 50 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR      32.90      32.71        
 51 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR      32.90      32.85        
 52 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR      32.95      33.00        
 53 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 35.26      33.01        
 54 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR              1:18.12      33.23        
 55 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR            32.64      33.59        
 56 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR      35.21      33.87        
 57 Tassio, Tara        11 SPAR-MR                35.20      34.41        
 58 Cheung, Kate        12 FLY-MR                 34.85      34.55        
 58 Minca, Serena       11 FLY-MR                 33.44      34.55        
 60 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      31.97      34.63        
 61 Barbato, Mia        12 NYSA-MR                38.51      34.68        
 62 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR      37.76      35.44        
 63 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR      36.66      36.05        
 64 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR      37.67      36.23        
 65 Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT      36.34        
 66 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                35.93      37.03        
 67 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR     40.01      38.82        
 68 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR                40.00      39.67        
 69 Scarpa, Francesca   11 Aquaflames-MR             NT      40.67        
 70 Lucas, Emily        11 NYCC-MR                44.57      41.96        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      34.77         NS        
 -- Rios, Stephanie     11 SPAR-MR                38.95         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR      33.98         NS        
 -- Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR               31.51         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                58.70      58.62          7  
                  28.31       58.62 (30.31)                                        
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR      58.26      58.66          5  
                  28.37       58.66 (30.29)                                        
  3 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR            58.10      58.68          4  
                  28.65       58.68 (30.03)                                        
  4 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR      58.60      59.59          3  
                  29.14       59.59 (30.45)                                        
  5 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR    1:00.36    1:00.39          2  
                  28.97     1:00.39 (31.42)                                        
  6 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:01.54    1:01.60          1  
                  29.62     1:01.60 (31.98)                                        
  7 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:05.35    1:01.69        
                  29.86     1:01.69 (31.83)                                        
  8 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    1:02.10    1:02.18        
                  29.55     1:02.18 (32.63)                                        
  9 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             1:04.02    1:02.19        
                  29.68     1:02.19 (32.51)                                        
 10 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR    1:00.15    1:02.50        
 11 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR    1:04.90    1:03.70        
                  30.01     1:03.70 (33.69)                                        
 12 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR          1:06.50    1:03.99        
                  30.58     1:03.99 (33.41)                                        
 13 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:04.18        
                  31.03     1:04.18 (33.15)                                        
 14 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    1:01.83    1:04.19        
                  29.74     1:04.19 (34.45)                                        
 15 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              1:04.49    1:04.41        
 16 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:05.83    1:04.78        
                  30.52     1:04.78 (34.26)                                        
 17 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR    1:07.28    1:05.88        
                  31.85     1:05.88 (34.03)                                        
 18 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR    1:05.11    1:05.97        
                  31.06     1:05.97 (34.91)                                        
 19 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:09.74    1:05.98        
                  31.16     1:05.98 (34.82)                                        
 20 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR              1:05.61    1:06.27        
                  31.72     1:06.27 (34.55)                                        
 21 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR              1:07.00    1:06.56        
                  31.35     1:06.56 (35.21)                                        
 22 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR   1:08.21    1:06.67        
                  31.43     1:06.67 (35.24)                                        
 23 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR              1:06.00    1:07.07        
                  31.52     1:07.07 (35.55)                                        
 24 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:08.66    1:07.20        
                  32.12     1:07.20 (35.08)                                        
 25 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR          1:08.00    1:07.40        
                  32.27     1:07.40 (35.13)                                        
 26 Thomas, Laura       11 FLY-MR               1:11.78    1:07.48        
                  32.50     1:07.48 (34.98)                                        
 27 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR    1:09.78    1:07.54        
                  33.63     1:07.54 (33.91)                                        
 28 Reiter, Valerie     12 FLY-MR               1:12.14    1:07.68        
 29 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          1:07.76    1:07.84        
 30 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               1:10.20    1:08.39        
                  33.26     1:08.39 (35.13)                                        
 31 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR    1:05.88    1:08.69        
 32 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR   1:06.98    1:08.72        
                  31.69     1:08.72 (37.03)                                        
 33 San Martin, Emma    12 SPAR-MR              1:11.23    1:09.29        
 34 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR    1:16.33    1:09.81        
                  32.97     1:09.81 (36.84)                                        
 35 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              1:13.57    1:10.27        
                  34.64     1:10.27 (35.63)                                        
 36 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR               1:12.02    1:10.53        
                  33.80     1:10.53 (36.73)                                        
 37 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              1:11.98    1:10.55        
                  33.48     1:10.55 (37.07)                                        
 38 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    1:08.48    1:10.57        
                  34.35     1:10.57 (36.22)                                        
 39 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    1:10.48    1:11.04        
                  34.51     1:11.04 (36.53)                                        
 40 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR    1:12.44    1:11.08        
                  34.91     1:11.08 (36.17)                                        
 41 Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR             1:12.03    1:11.43        
                  32.37     1:11.43 (39.06)                                        
 42 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               1:14.44    1:11.59        
 43 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          1:09.28    1:12.40        
 44 Bilello, Chiara     11 FLY-MR               1:12.38    1:12.87        
                  35.25     1:12.87 (37.62)                                        
 44 Groshen, Kayla      11 FLY-MR               1:11.58    1:12.87        
                  34.84     1:12.87 (38.03)                                        
 46 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR    1:12.86    1:13.67        
 47 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                    NT    1:13.86        
                  34.93     1:13.86 (38.93)                                        
 48 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               1:18.44    1:13.97        
 49 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:14.44        
 50 Barbato, Mia        12 NYSA-MR              1:32.58    1:14.83        
                  35.23     1:14.83 (39.60)                                        
 51 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR              1:23.83    1:15.01        
                  35.91     1:15.01 (39.10)                                        
 52 LU, Helen           12 UNLGA-MR             1:17.07    1:15.14        
 53 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR          1:15.96    1:15.33        
                  35.38     1:15.33 (39.95)                                        
 54 Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR    1:16.31    1:16.07        
 55 Minca, Serena       11 FLY-MR                    NT    1:16.43        
 56 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    1:20.34    1:16.69        
                  36.77     1:16.69 (39.92)                                        
 57 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR             1:16.25    1:16.87        
                  35.20     1:16.87 (41.67)                                        
 58 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    1:20.99    1:18.34        
                  37.41     1:18.34 (40.93)                                        
 59 Cheung, Kate        12 FLY-MR                    NT    1:19.38        
                  37.51     1:19.38 (41.87)                                        
 60 Tassio, Tara        11 SPAR-MR              1:24.23    1:19.64        
                  37.40     1:19.64 (42.24)                                        
 61 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR              1:20.33    1:20.78        
                  37.36     1:20.78 (43.42)                                        
 62 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR    1:21.84    1:21.03        
                  36.77     1:21.03 (44.26)                                        
 63 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR    1:23.35    1:22.14        
                  38.97     1:22.14 (43.17)                                        
 64 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR              1:30.00    1:22.41        
 65 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR              1:30.00    1:23.77        
                  39.25     1:23.77 (44.52)                                        
 66 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:24.12        
                  38.81     1:24.12 (45.31)                                        
 67 Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.39        
                  36.41     1:25.39 (48.98)                                        
 68 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              2:03.25    1:26.79        
                  40.37     1:26.79 (46.42)                                        
 69 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR   1:30.51    1:27.83        
                  40.85     1:27.83 (46.98)                                        
 70 Rios, Stephanie     11 SPAR-MR              1:34.73    1:32.95        
                  42.44     1:32.95 (50.51)                                        
 71 Higgins, Hunter     11 HYB-MR                    NT    1:38.17        
 72 Siegal, Daniela     11 Agua Swim Team-MR    1:53.49    1:39.27        
                  46.27     1:39.27 (53.00)                                        
 -- Mulvey, Daniella    12 Rivertown Rays-MR    1:39.00         NS        
 -- Cantor, Elana       12 Rivertown Rays-MR    1:09.38         NS        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR    1:22.20         NS        
 -- Grzywna, Gabriela   12 FLY-MR               1:14.65         NS        
 -- Stephenson, Lialan  12 NYCC-MR              1:30.00         NS        
 -- Monica, Amelia      11 Rivertown Rays-MR    1:21.27         NS        
 -- Wang, Lynne         11 UNNYC-MR             1:31.66         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    2:06.18    2:04.54          7  
                  28.55       59.97 (31.42)     1:32.29 (32.32)     2:04.54 (32.25)
  2 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          2:03.77    2:05.62          5  
                  28.83     1:00.51 (31.68)     1:33.37 (32.86)     2:05.62 (32.25)
  3 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          2:09.79    2:06.50          4  
                  28.92     1:00.71 (31.79)     1:33.72 (33.01)     2:06.50 (32.78)
  4 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              2:09.81    2:07.45          3  
  5 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    2:09.72    2:09.15          2  
                  29.38     1:01.86 (32.48)     1:35.83 (33.97)     2:09.15 (33.32)
  6 Weissman, Emily     12 Agua Swim Team-MR    2:10.47    2:09.33          1  
                  29.89     1:02.50 (32.61)     1:36.15 (33.65)     2:09.33 (33.18)
  7 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR    2:11.59    2:11.25        
                  30.19     1:03.19 (33.00)     1:38.04 (34.85)     2:11.25 (33.21)
  8 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:21.00    2:16.41        
                  30.38     1:04.21 (33.83)     1:40.09 (35.88)     2:16.41 (36.32)
  9 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          2:34.16    2:17.53        
                  31.09     1:05.62 (34.53)     1:41.83 (36.21)     2:17.53 (35.70)
 10 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              2:13.37    2:17.72        
                  31.28     1:06.35 (35.07)     1:42.94 (36.59)     2:17.72 (34.78)
 11 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR    2:11.50    2:18.24        
                  31.11     1:05.31 (34.20)     1:41.86 (36.55)     2:18.24 (36.38)
 12 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              2:17.68    2:18.26        
                  30.76     1:05.44 (34.68)     1:41.70 (36.26)     2:18.26 (36.56)
 13 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          2:23.08    2:19.61        
                  32.59     1:08.32 (35.73)     1:44.52 (36.20)     2:19.61 (35.09)
 14 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR          2:23.41    2:20.04        
                  32.60     1:07.04 (34.44)     1:45.21 (38.17)     2:20.04 (34.83)
 15 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    2:25.33    2:21.02        
 16 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    2:22.53    2:21.15        
                  32.42     1:07.97 (35.55)     1:44.78 (36.81)     2:21.15 (36.37)
 17 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR    2:25.24    2:22.21        
                  33.26     1:10.26 (37.00)     1:48.24 (37.98)     2:22.21 (33.97)
 18 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR              2:27.17    2:23.88        
                  32.65     1:09.47 (36.82)     1:47.42 (37.95)     2:23.88 (36.46)
 19 Thomas, Laura       11 FLY-MR               2:29.23    2:24.22        
                  32.85     1:09.58 (36.73)     1:48.00 (38.42)     2:24.22 (36.22)
 20 Thom, Miriam        12 Twisters-MR          2:19.63    2:26.75        
 21 Kwa, Brightlyn      11 NYCC-MR              2:27.75    2:28.11        
                  33.05     1:10.64 (37.59)     1:49.99 (39.35)     2:28.11 (38.12)
 22 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    2:26.27    2:29.02        
                  34.63     1:12.32 (37.69)     1:51.07 (38.75)     2:29.02 (37.95)
 23 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          2:29.10    2:29.12        
                  33.93     1:11.95 (38.02)     1:51.51 (39.56)     2:29.12 (37.61)
 24 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               2:31.28    2:29.34        
 25 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    2:42.18    2:31.71        
                  32.20     1:11.50 (39.30)     1:52.46 (40.96)     2:31.71 (39.25)
 26 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR    2:43.29    2:32.39        
                  33.79     1:12.72 (38.93)     1:52.45 (39.73)     2:32.39 (39.94)
 27 Levine, Jasmine     12 Flying Dolphins-MR   2:52.60    2:34.17        
                  34.17     1:13.98 (39.81)     1:54.20 (40.22)     2:34.17 (39.97)
 28 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR               2:31.96    2:34.25        
                  33.94     1:13.47 (39.53)     1:54.56 (41.09)     2:34.25 (39.69)
 29 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               2:36.55    2:35.33        
                  35.54     1:15.39 (39.85)     1:56.91 (41.52)     2:35.33 (38.42)
 30 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              2:38.74    2:35.57        
                  36.08     1:14.92 (38.84)     1:58.39 (43.47)     2:35.57 (37.18)
 31 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR    2:40.41    2:35.85        
 32 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR              2:46.34    2:42.90        
                  38.37     1:19.77 (41.40)     2:02.29 (42.52)     2:42.90 (40.61)
 33 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               2:44.54    2:43.46        
                  35.63     1:17.33 (41.70)     2:01.90 (44.57)     2:43.46 (41.56)
 34 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR          2:48.85    2:47.43        
 35 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR    2:48.55    2:48.18        
                  38.09     1:21.58 (43.49)     2:07.78 (46.20)     2:48.18 (40.40)
 36 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    3:05.00    2:52.06        
                  38.21     1:22.83 (44.62)     2:08.00 (45.17)     2:52.06 (44.06)
 37 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR    3:05.30    3:00.73        
                  40.78     1:27.60 (46.82)     2:16.40 (48.80)     3:00.73 (44.33)
 38 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR              3:16.89    3:08.84        
                  42.11   3:08.84 (2:26.73)                                        
 39 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR              3:15.00    3:09.17        
                  40.04     1:26.09 (46.05)   3:09.17 (1:43.08)                    
 40 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                    NT    3:44.13        
                  38.63     1:22.28 (43.65)     2:04.64 (42.36)   3:44.13 (1:39.49)
 41 Cheung, Kate        12 FLY-MR                    NT    3:50.31        
                  39.74     1:26.70 (46.96)     2:14.91 (48.21)   3:50.31 (1:35.40)
 -- Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR             2:36.89         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR            30.98      31.55          7  
  2 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                29.95      31.65          5  
  3 Lin, Iris           12 UNLGA-MR               31.98      32.21          4  
  4 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            31.83      32.29          3  
  5 Brennan, Catie      12 NYCC-MR                33.24      32.89          2  
  6 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      34.96      33.19          1  
  7 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR      33.20      33.39        
  8 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      33.76      33.86        
  9 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR      33.56      34.02        
 10 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR      34.88      34.92        
 11 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR      34.91      35.08        
 12 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                36.00      35.48        
 13 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR     35.46      35.62        
 14 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            33.16      35.70        
 14 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR                37.48      35.70        
 16 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR            35.92      35.91        
 17 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR      33.36      36.07        
 18 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      35.50      36.20        
 19 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR      36.09      36.37        
 20 Wong, Madeline      12 NYCC-MR                36.89      36.41        
 21 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR     35.08      36.75        
 22 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            35.80      36.85        
 23 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR      35.60      37.05        
 24 Thomas, Laura       11 FLY-MR                 36.86      37.18        
 25 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR            36.77      37.19        
 26 San Martin, Emma    12 SPAR-MR                38.23      37.21        
 27 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      36.15      37.63        
 28 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      38.39      37.69        
 29 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 38.91      38.17        
 30 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR                 38.27      38.26        
 31 Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR               36.89      38.28        
 32 Novo, Samantha      11 SPAR-MR                38.28      38.34        
 33 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR      36.56      38.68        
 34 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR      38.23      38.92        
 35 Barbato, Mia        12 NYSA-MR                42.09      39.18        
 36 LU, Helen           12 UNLGA-MR               38.41      39.22        
 37 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               39.02      39.63        
 38 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR            40.94      40.00        
 39 Bilello, Chiara     11 FLY-MR                 37.99      40.12        
 39 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 39.43      40.12        
 41 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                37.00      40.90        
 42 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR      40.13      41.11        
 43 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 41.21      41.32        
 44 Groshen, Kayla      11 FLY-MR                 44.00      41.89        
 45 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR                43.09      42.21        
 46 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR      42.23      42.25        
 47 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR      43.71      42.29        
 48 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR      44.64      42.38        
 49 Minca, Serena       11 FLY-MR                 42.02      42.60        
 50 Tassio, Tara        11 SPAR-MR                44.94      43.52        
 51 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                43.48      43.87        
 52 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                44.73      44.27        
 53 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR      42.99      44.61        
 54 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR     48.39      47.47        
 55 Rios, Stephanie     11 SPAR-MR                46.14      48.05        
 56 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                50.75      48.60        
 57 Higgins, Hunter     11 HYB-MR                    NT      49.77        
 58 Franceschini, Kera  12 NYCC-MR                45.00      50.02        
 59 Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR      41.27      53.53        
 -- Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Mulvey, Daniella    12 Rivertown Rays-MR      45.00         NS        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      43.47         NS        
 -- Grzywna, Gabriela   12 FLY-MR                 36.27         NS        
 -- Stephenson, Lialan  12 NYCC-MR                44.00         NS        
 -- Siegal, Daniela     11 Agua Swim Team-MR      58.66         NS        
 -- Wang, Lynne         11 UNNYC-MR               44.61         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          1:04.22    1:03.38          7  
                  30.97     1:03.38 (32.41)                                        
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    1:05.01    1:04.19          5  
                  31.39     1:04.19 (32.80)                                        
  3 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR          1:04.02    1:04.97          4  
                  31.98     1:04.97 (32.99)                                        
  4 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR              1:06.79    1:05.28          3  
  5 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:07.99    1:06.38          2  
                  32.54     1:06.38 (33.84)                                        
  6 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          1:06.78    1:08.19          1  
                  33.52     1:08.19 (34.67)                                        
  7 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    1:07.70    1:08.27        
                  33.66     1:08.27 (34.61)                                        
  8 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR    1:11.53    1:09.08        
                  34.63     1:09.08 (34.45)                                        
  9 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             1:09.92    1:09.37        
                  34.08     1:09.37 (35.29)                                        
 10 Lai, Stephanie      12 UNNYC-MR             1:08.00    1:09.77        
                  33.85     1:09.77 (35.92)                                        
 11 Chu, Annie          11 Twisters-MR          1:10.85    1:10.07        
                  33.86     1:10.07 (36.21)                                        
 12 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR    1:13.05    1:10.28        
 13 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              1:09.41    1:11.78        
                  34.30     1:11.78 (37.48)                                        
 14 Weissman, Emily     12 Agua Swim Team-MR    1:10.31    1:12.37        
 15 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:14.10    1:12.55        
                  35.70     1:12.55 (36.85)                                        
 16 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR          1:12.98    1:12.89        
                  36.39     1:12.89 (36.50)                                        
 17 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              1:14.42    1:15.44        
                  36.25     1:15.44 (39.19)                                        
 18 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          1:18.91    1:15.66        
                  38.17     1:15.66 (37.49)                                        
 19 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:15.83        
 20 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR          1:18.05    1:15.96        
 21 Thom, Miriam        12 Twisters-MR          1:13.05    1:16.01        
                  36.51     1:16.01 (39.50)                                        
 22 Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR    1:15.84    1:16.49        
                  37.68     1:16.49 (38.81)                                        
 23 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:13.24    1:17.35        
                  38.45     1:17.35 (38.90)                                        
 24 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR              1:18.00    1:17.36        
                  36.99     1:17.36 (40.37)                                        
 25 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    1:18.62    1:17.98        
                  37.88     1:17.98 (40.10)                                        
 26 Thomas, Laura       11 FLY-MR               1:17.45    1:18.00        
                  38.74     1:18.00 (39.26)                                        
 27 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR    1:12.15    1:18.05        
                  38.63     1:18.05 (39.42)                                        
 28 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR   1:14.00    1:18.18        
                  37.54     1:18.18 (40.64)                                        
 29 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR    1:25.17    1:18.45        
 30 Kwa, Brightlyn      11 NYCC-MR              1:16.75    1:18.78        
                  38.07     1:18.78 (40.71)                                        
 31 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:18.80        
 32 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR    1:19.02    1:19.76        
                  39.20     1:19.76 (40.56)                                        
 33 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR    1:20.67    1:20.17        
                  39.27     1:20.17 (40.90)                                        
 34 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR    1:20.11    1:20.30        
 35 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    1:19.93    1:20.71        
                  40.37     1:20.71 (40.34)                                        
 36 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR   1:22.84    1:21.35        
                  38.67     1:21.35 (42.68)                                        
 37 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    1:17.92    1:21.80        
                  39.09     1:21.80 (42.71)                                        
 38 Barbato, Mia        12 NYSA-MR              1:35.38    1:22.48        
                  39.74     1:22.48 (42.74)                                        
 39 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR    1:22.82    1:22.74        
                  40.83     1:22.74 (41.91)                                        
 40 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               1:24.45    1:24.29        
                  41.30     1:24.29 (42.99)                                        
 41 LU, Helen           12 UNLGA-MR             1:27.30    1:25.06        
                  41.19     1:25.06 (43.87)                                        
 42 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR             1:27.86    1:25.15        
 43 Levine, Jasmine     12 Flying Dolphins-MR   1:31.94    1:25.30        
                  41.33     1:25.30 (43.97)                                        
 44 Warner, Breanna     11 NCAC-MR              1:27.00    1:28.16        
                  42.86     1:28.16 (45.30)                                        
 45 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR    1:30.73    1:29.03        
 46 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR              1:34.68    1:29.20        
                  43.08     1:29.20 (46.12)                                        
 47 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR              1:21.30    1:30.12        
                  44.40     1:30.12 (45.72)                                        
 48 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR          1:29.72    1:30.44        
                  43.89     1:30.44 (46.55)                                        
 49 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR    1:38.56    1:30.60        
                  43.16     1:30.60 (47.44)                                        
 50 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR    1:31.09    1:30.92        
                  43.95     1:30.92 (46.97)                                        
 51 Minca, Serena       11 FLY-MR               1:31.92    1:31.82        
                  44.60     1:31.82 (47.22)                                        
 52 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    1:41.17    1:34.05        
                  45.89     1:34.05 (48.16)                                        
 53 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR   1:47.12    1:39.27        
                  48.94     1:39.27 (50.33)                                        
 54 Lucas, Emily        11 NYCC-MR              1:47.05    1:39.79        
                  48.80     1:39.79 (50.99)                                        
 55 Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.45        
 56 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR    1:37.03    1:43.74        
 57 Scarpa, Francesca   11 Aquaflames-MR             NT    1:55.78        
                  53.65   1:55.78 (1:02.13)                                        
 -- Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR             1:20.00         NS        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR    1:37.10         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR    1:28.96         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR            32.52      33.66          6  
  1 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR      34.68      33.66          6  
  3 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR            35.73      36.50          4  
  4 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            37.88      36.76          3  
  5 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            37.51      36.78          2  
  6 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                40.00      37.46          1  
  7 Lin, Iris           12 UNLGA-MR               37.21      37.89        
  8 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               37.33      37.94        
  9 Lai, Stephanie      12 UNNYC-MR               37.00      38.27        
 10 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR      39.65      38.69        
 11 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR                 39.40      39.08        
 12 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR      39.32      39.50        
 13 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                40.00      39.81        
 14 Reiter, Valerie     12 FLY-MR                 38.30      39.82        
 15 Chu, Annie          11 Twisters-MR            40.61      39.83        
 16 LU, Helen           12 UNLGA-MR               39.78      39.91        
 17 Novo, Samantha      11 SPAR-MR                41.29      39.95        
 18 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR            39.87      40.44        
 19 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR      38.60      40.47        
 20 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR      41.18      40.78        
 21 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 38.78      40.90        
 22 Starkey, Brooke     11 HYB-MR                 41.34      40.96        
 23 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      40.85      41.10        
 23 Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            42.47      41.10        
 25 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR      40.85      41.28        
 26 Thom, Miriam        12 Twisters-MR            40.81      41.88        
 26 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 43.25      41.88        
 28 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR     43.49      42.02        
 29 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      45.81      42.40        
 30 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR      42.12      42.49        
 31 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                42.00      42.89        
 32 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                44.82      43.63        
 33 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR      45.03      43.87        
 34 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 46.11      44.18        
 35 Tassio, Tara        11 SPAR-MR                46.96      44.38        
 36 Cheung, Kate        12 FLY-MR                 45.89      44.67        
 37 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR      44.61      44.91        
 38 Minca, Serena       11 FLY-MR                 45.51      45.13        
 39 Barbato, Mia        12 NYSA-MR                51.39      45.19        
 40 Lucas, Emily        11 NYCC-MR                53.62      49.62        
 41 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR      48.44      50.24        
 42 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR                47.18      52.27        
 43 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR                53.35      53.66        
 -- Franceschini, Kera  12 NYCC-MR                48.00         DQ        
 -- Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR     51.14         DQ        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      49.59         NS        
 -- Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 -- Pena, Desiree       12 Agua Swim Team-MR      37.97         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR      46.41         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR          1:11.29    1:14.10          7  
                  34.47     1:14.10 (39.63)                                        
  2 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              1:18.19    1:20.47          5  
                  37.48     1:20.47 (42.99)                                        
  3 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    1:18.09    1:20.53          4  
                  37.88     1:20.53 (42.65)                                        
  4 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR              1:29.00    1:22.12          3  
                  38.56     1:22.12 (43.56)                                        
  5 Reiter, Valerie     12 FLY-MR               1:24.48    1:22.90          2  
                  40.27     1:22.90 (42.63)                                        
  6 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:22.17    1:23.01          1  
  7 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR    1:23.81    1:23.84        
                  39.60     1:23.84 (44.24)                                        
  8 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:23.98        
                  40.53     1:23.98 (43.45)                                        
  9 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              1:27.47    1:25.12        
                  39.86     1:25.12 (45.26)                                        
 10 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR          1:20.28    1:25.43        
                  40.33     1:25.43 (45.10)                                        
 11 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR    1:29.21    1:26.04        
                  40.19     1:26.04 (45.85)                                        
 12 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:35.26    1:28.03        
                  43.04     1:28.03 (44.99)                                        
 13 Starkey, Brooke     11 HYB-MR               1:32.40    1:28.33        
                  41.40     1:28.33 (46.93)                                        
 14 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR          1:28.62    1:28.68        
 15 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR               1:29.50    1:29.54        
                  42.47     1:29.54 (47.07)                                        
 16 Thomas, Laura       11 FLY-MR               1:30.49    1:30.75        
                  43.75     1:30.75 (47.00)                                        
 17 Groshen, Kayla      11 FLY-MR               1:35.50    1:31.50        
 18 Bennett, Betsey     11 Agua Swim Team-MR    1:31.20    1:31.64        
                  44.85     1:31.64 (46.79)                                        
 19 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    1:28.58    1:31.80        
                  43.53     1:31.80 (48.27)                                        
 20 Steinberg, Jesse    12 Rivertown Rays-MR    1:29.63    1:33.48        
                  44.27     1:33.48 (49.21)                                        
 21 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR    1:40.17    1:33.63        
                  46.29     1:33.63 (47.34)                                        
 22 Fried, Lexi         12 Agua Swim Team-MR    1:31.02    1:33.65        
                  44.85     1:33.65 (48.80)                                        
 23 Yienger, Maya       12 Agua Swim Team-MR    1:34.40    1:33.95        
                  44.55     1:33.95 (49.40)                                        
 24 Bushell, Claire     11 Flying Dolphins-MR   1:36.46    1:34.57        
                  45.90     1:34.57 (48.67)                                        
 25 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:35.07        
 26 Krusos, Allison     12 HYB-MR               1:35.89    1:35.50        
                  44.22     1:35.50 (51.28)                                        
 27 Barbato, Mia        12 NYSA-MR              1:49.77    1:35.58        
                  45.30     1:35.58 (50.28)                                        
 28 Warner, Breanna     11 NCAC-MR              1:40.00    1:36.17        
                  44.99     1:36.17 (51.18)                                        
 29 Iaconis, Alden      12 Rivertown Rays-MR    1:41.54    1:38.08        
 30 Cheung, Kate        12 FLY-MR                    NT    1:38.62        
                  45.09     1:38.62 (53.53)                                        
 31 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR    1:46.73    1:38.79        
                  46.79     1:38.79 (52.00)                                        
 32 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR                   NT    1:43.85        
                  49.59     1:43.85 (54.26)                                        
 33 Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR    1:49.65    1:43.96        
                  48.75     1:43.96 (55.21)                                        
 34 Randall, Nonii      11 Agua Swim Team-MR    1:46.74    1:45.73        
                  50.31     1:45.73 (55.42)                                        
 35 Radomisli, Julia    11 Flying Dolphins-MR   2:05.10    1:49.56        
                  52.77     1:49.56 (56.79)                                        
 36 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              1:49.45    1:50.89        
                  52.19     1:50.89 (58.70)                                        
 37 Siegal, Daniela     11 Agua Swim Team-MR    2:13.23    1:53.29        
                  53.13   1:53.29 (1:00.16)                                        
 -- Cantor, Elana       12 Rivertown Rays-MR    1:30.87         NS        
 -- Grzywna, Gabriela   12 FLY-MR               1:39.84         NS        
 -- Mulvey, Daniella    12 Rivertown Rays-MR    2:40.00         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      28.85      29.22          7  
  2 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR      32.58      29.34          4.5
  2 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR            29.41      29.34          4.5
  4 Tomita, Yurika      12 NYCC-MR                30.42      30.16          3  
  5 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR            30.89      30.98          2  
  6 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.20          1  
  7 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR      34.22      31.32        
  8 Nichols, Mary       11 Rivertown Rays-MR      32.23      31.87        
  9 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR      32.01      31.91        
 10 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR     32.23      32.02        
 11 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      35.15      32.10        
 12 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR                33.77      32.55        
 13 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR      34.66      33.17        
 14 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR      33.40      33.27        
 15 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR      33.37      33.50        
 16 Irwin, Amanda       12 Agua Swim Team-MR      31.11      33.54        
 17 Hongamata, Petra    12 NCAC-MR                52.50      33.94        
 18 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR            31.71      34.26        
 19 Santosa, Jessica    11 NCAC-MR                37.00      34.29        
 20 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR            34.28      34.56        
 21 Reiter, Valerie     12 FLY-MR                 34.44      34.70        
 22 Fulmer, Shabnam     12 UNNYC-MR               35.50      34.78        
 23 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR            31.56      35.15        
 24 Shepard, Morgan     11 Agua Swim Team-MR      38.86      35.20        
 25 Cantor, Elana       12 Rivertown Rays-MR      34.70      35.51        
 26 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR                 35.11      35.96        
 27 Reiter, Stephanie   12 FLY-MR                 35.51      36.29        
 28 Krusos, Allison     12 HYB-MR                 37.84      36.64        
 29 Corridon, Delia     11 Agua Swim Team-MR      35.57      36.86        
 30 Gonciarz, Zuzanna   12 Twisters-MR            36.21      36.89        
 31 O'Hara, Victoria    12 FLY-MR                 38.11      36.93        
 32 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR            37.98      37.05        
 33 Bilello, Chiara     11 FLY-MR                 37.78      37.35        
 34 Feigin, Alex        11 Agua Swim Team-MR      38.05      37.56        
 35 Chen, Chelsea       12 UNLGA-MR               36.85      37.70        
 36 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      38.88      37.83        
 37 LU, Helen           12 UNLGA-MR               40.00      38.21        
 38 Warner, Breanna     11 NCAC-MR                39.00      38.33        
 39 Martinovic, Nadja   12 FLY-MR                 38.86      38.92        
 40 Singer, Quinn       11 Rivertown Rays-MR      43.16      40.33        
 41 Sabella, Sofia      11 NYSA-MR                45.75      40.83        
 42 Shaw, Danielle      12 NYSA-MR                   NT      41.14        
 43 Cheung, Kate        12 FLY-MR                 43.32      41.97        
 44 Minca, Serena       11 FLY-MR                 51.18      42.89        
 45 Leroy, Savannah     11 NYCC-MR                45.14      43.65        
 46 Savignac, Nathalie  12 NYCC-MR                50.00      44.86        
 47 Rosenbaum, Lily     11 Rivertown Rays-MR      44.85      45.43        
 48 Penn, Sydney        12 Rivertown Rays-MR      43.97      45.77        
 49 Higgins, Hunter     11 HYB-MR                    NT      46.33        
 50 Zahariev, Tiffany   11 Twisters-MR            47.94      47.88        
 -- Schuringa, Sarah    11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Wang, Lynne         11 UNNYC-MR               37.58         DQ        
 -- Marzella, Jacqueli  12 Rivertown Rays-MR      43.29         NS        
 -- Monica, Amelia      11 Rivertown Rays-MR      42.46         NS        
 -- Duverge, Ariana     12 Twisters-MR            33.74         NS        
 -- Stephenson, Lialan  12 NYCC-MR                46.00         NS        
 -- Banner, Sylvie      11 Agua Swim Team-MR         NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          1:06.46    1:04.97          7  
                  30.37     1:04.97 (34.60)                                        
  2 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:07.28    1:06.15          5  
                  31.40     1:06.15 (34.75)                                        
  3 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:05.78    1:06.27          4  
                  30.19     1:06.27 (36.08)                                        
  4 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          1:09.66    1:07.02          3  
                  31.38     1:07.02 (35.64)                                        
  5 Hunt, Abigail       12 Agua Swim Team-MR    1:08.96    1:08.18          2  
                  31.25     1:08.18 (36.93)                                        
  6 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR          1:08.47    1:08.66          1  
                  31.50     1:08.66 (37.16)                                        
  7 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    1:08.60    1:09.34        
  8 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:09.90    1:11.41        
                  31.93     1:11.41 (39.48)                                        
  9 Grier, Mary-McKenz  12 Agua Swim Team-MR    1:19.60    1:12.95        
 10 Schatz, Dana        12 Flying Dolphins-MR   1:16.31    1:13.16        
 11 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              1:10.89    1:13.39        
                  33.95     1:13.39 (39.44)                                        
 12 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             1:24.59    1:13.57        
                  35.15     1:13.57 (38.42)                                        
 13 Yoo, Kaitlyn        11 NYSA-MR              1:16.98    1:14.91        
                  35.56     1:14.91 (39.35)                                        
 14 Eng, Lauren         11 Agua Swim Team-MR    1:17.23    1:15.11        
                  34.96     1:15.11 (40.15)                                        
 15 Ting, Olivia        11 Agua Swim Team-MR    1:18.25    1:15.13        
                  34.28     1:15.13 (40.85)                                        
 16 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR          1:13.57    1:15.94        
                  34.41     1:15.94 (41.53)                                        
 17 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          1:17.70    1:15.98        
                  35.36     1:15.98 (40.62)                                        
 18 Donoghue, Megan     12 Rivertown Rays-MR    1:21.17    1:17.19        
                  34.85     1:17.19 (42.34)                                        
 19 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          1:20.62    1:18.64        
                  36.93     1:18.64 (41.71)                                        
 20 Reiter, Valerie     12 FLY-MR               1:23.36    1:19.48        
                  37.23     1:19.48 (42.25)                                        
 21 Montgomery, Bridge  11 FLY-MR               1:19.36    1:20.07        
                  38.22     1:20.07 (41.85)                                        
 22 Moon, Jacqueline    11 FLY-MR               1:23.32    1:21.84        
                  37.47     1:21.84 (44.37)                                        
 23 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              1:41.01    1:22.29        
                  37.86     1:22.29 (44.43)                                        
 24 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:38.99    1:27.46        
                  38.43     1:27.46 (49.03)                                        
 25 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          1:31.72    1:29.39        
                  38.07     1:29.39 (51.32)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    2:22.41    2:20.31          7  
                  30.18                             1:48.28 ( )     2:20.31 (32.03)
  2 Bouzarouata, Jasmi  12 Twisters-MR          2:21.31    2:21.86          5  
                  31.51     1:07.62 (36.11)     1:49.86 (42.24)     2:21.86 (32.00)
  3 Polanco, Kayla      12 Twisters-MR          2:21.05    2:21.97          4  
                  31.73     1:08.81 (37.08)     1:49.27 (40.46)     2:21.97 (32.70)
  4 Zerouali, Saida     12 Agua Swim Team-MR    2:28.86    2:27.48          3  
                  32.32     1:08.29 (35.97)     1:53.51 (45.22)     2:27.48 (33.97)
  5 Silveira, Luiza     11 Twisters-MR          2:27.54    2:28.83          2  
                  33.32     1:10.55 (37.23)     1:55.67 (45.12)     2:28.83 (33.16)
  6 Brennan, Catie      12 NYCC-MR              2:33.47    2:31.82          1  
                  33.37     1:11.09 (37.72)     1:56.38 (45.29)     2:31.82 (35.44)
  7 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    2:27.88    2:32.68        
  8 Lin, Iris           12 UNLGA-MR             2:37.32    2:32.85        
                  33.87     1:12.38 (38.51)     1:57.73 (45.35)     2:32.85 (35.12)
  9 Zezula, Katarzyna   12 Twisters-MR          2:33.82    2:38.34        
                1:16.21     2:03.18 (46.97)     2:38.42 (35.24)         2:38.34 ( )
 10 Olszewski, Inez     12 NYCC-MR              2:48.62    2:39.29        
                  33.81     1:16.13 (42.32)     2:02.77 (46.64)     2:39.29 (36.52)
 11 Townsend, Dayna     11 Twisters-MR          2:55.83    2:41.94        
                  38.76     1:19.90 (41.14)     2:05.34 (45.44)     2:41.94 (36.60)
 12 Rivera, Hannah      11 Twisters-MR          2:42.30    2:42.71        
 13 Dauchez, Alice      11 Agua Swim Team-MR    2:43.94    2:43.71        
                  38.67     1:20.66 (41.99)     2:08.03 (47.37)     2:43.71 (35.68)
 14 Schwab, Carly       11 Rivertown Rays-MR    2:39.18    2:43.85        
                  36.00     1:18.65 (42.65)     2:06.12 (47.47)     2:43.85 (37.73)
 15 Criollo, Ashley     11 Twisters-MR          2:48.48    2:45.18        
                  35.10     1:19.26 (44.16)     2:07.03 (47.77)     2:45.18 (38.15)
 16 San Martin, Emma    12 SPAR-MR              2:47.32    2:47.49        
                  39.03     1:18.50 (39.47)     2:08.95 (50.45)     2:47.49 (38.54)
 17 Starzyk, Suzanne    11 Twisters-MR          2:42.69    2:48.26        
                  37.67                             2:09.21 ( )     2:48.26 (39.05)
 18 Novo, Samantha      11 SPAR-MR              2:50.55    2:48.44        
 19 McDermot, Annie     12 Agua Swim Team-MR    2:52.30    2:51.29        
                  38.85     1:21.94 (43.09)     2:11.76 (49.82)     2:51.29 (39.53)
 20 Krusos, Allison     12 HYB-MR               3:02.02    2:51.46        
                  37.57     1:18.95 (41.38)     2:12.66 (53.71)     2:51.46 (38.80)
 21 Wong, Madeline      12 NYCC-MR              3:00.00    2:53.46        
                  37.59     1:19.02 (41.43)     2:11.71 (52.69)     2:53.46 (41.75)
 -- Monica, Amelia      11 Rivertown Rays-MR    4:30.00         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:47.89    1:49.73         14  
     1) Bouzarouata, Jasmin 12          2) Zezula, Katarzyna 12           
     3) Polanco, Kayla 12               4) Falcao, Nicole 12              
                  27.38       55.91 (28.53)     1:23.23 (27.32)     1:49.73 (26.50)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:50.28    1:50.08         10  
     1) Makovic, Vanessa 12             2) Nichols, Mary 11               
     3) Schwab, Carly 11                4) Sullivan, Emily 12             
                  27.54       55.42 (27.88)     1:23.40 (27.98)     1:50.08 (26.68)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'          1:54.00    1:54.99          8  
     1) Tomita, Yurika 12               2) Brennan, Catie 12              
     3) Kwa, Brightlyn 11               4) Olszewski, Inez 12             
                  27.01       55.75 (28.74)     1:26.24 (30.49)     1:54.99 (28.75)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:54.54    1:56.20          6  
     1) Silveira, Luiza 11              2) Chu, Annie 11                  
     3) Thom, Miriam 12                 4) Duverge, Ariana 12             
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             1:55.02    1:56.75          4  
     1) Donoghue, Megan 12              2) Steinberg, Jesse 12            
     3) Goldstein, Claire 12            4) Finkelberg, Abigail 12         
                  29.41     1:00.36 (30.95)     1:29.52 (29.16)     1:56.75 (27.23)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              1:58.14    2:02.54          2  
     1) Townsend, Dayna 11              2) Starzyk, Suzanne 11            
     3) Rivera, Hannah 11               4) Criollo, Ashley 11             
                  29.64       59.26 (29.62)     1:31.42 (32.16)     2:02.54 (31.12)
  7 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:04.00    2:06.07        
     1) Thomas, Laura 11                2) Moon, Jacqueline 11            
     3) Reiter, Valerie 12              4) Reiter, Stephanie 12           
                  32.54     1:04.29 (31.75)     1:35.36 (31.07)     2:06.07 (30.71)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:53.45    2:07.50        
                  29.92     1:03.96 (34.04)     1:39.66 (35.70)     2:07.50 (27.84)
  9 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:08.64    2:08.26        
     1) Montgomery, Bridget 11          2) O'Hara, Victoria 12            
     3) Martinovic, Nadja 12            4) Cheung, Kate 12                
                  33.65     1:04.68 (31.03)     1:35.47 (30.79)     2:08.26 (32.79)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:02.83    2:02.56         14  
     1) Sullivan, Emily 12              2) Schwab, Carly 11               
     3) Finkelberg, Abigail 12          4) Makovic, Vanessa 12            
                  32.00     1:06.87 (34.87)     1:35.70 (28.83)     2:02.56 (26.86)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:00.66    2:03.75         10  
     1) Bouzarouata, Jasmin 12          2) Polanco, Kayla 12              
     3) Silveira, Luiza 11              4) Zezula, Katarzyna 12           
                  31.28     1:04.92 (33.64)     1:35.93 (31.01)     2:03.75 (27.82)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:16.00    2:09.36          8  
     1) Tomita, Yurika 12               2) Brennan, Catie 12              
     3) Olszewski, Inez 12              4) Wong, Madeline 12              
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:13.76    2:12.10          6  
     1) Nichols, Mary 11                2) Donoghue, Megan 12             
     3) Sharabun, Christine 12          4) Goldstein, Claire 12           
                  34.01     1:11.47 (37.46)     1:42.74 (31.27)     2:12.10 (29.36)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:10.16    2:14.76          4  
     1) Starzyk, Suzanne 11             2) Criollo, Ashley 11             
     3) Townsend, Dayna 11              4) Duverge, Ariana 12             
                  34.48     1:12.79 (38.31)     1:45.40 (32.61)     2:14.76 (29.36)
  6 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:19.72    2:21.97          2  
     1) Thomas, Laura 11                2) Reiter, Valerie 12             
     3) Montgomery, Bridget 11          4) Reiter, Stephanie 12           
                  37.23     1:14.90 (37.67)     1:51.39 (36.49)     2:21.97 (30.58)
  7 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:24.66    2:33.72        
     1) Martinovic, Nadja 12            2) Cheung, Kate 12                
     3) O'Hara, Victoria 12             4) Bilello, Chiara 11             
                  41.05     1:00.03 (18.98)     1:23.83 (23.80)   2:33.72 (1:09.89)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:25.63    2:44.01        
     1) Levine, Jasmine 12              2) Mackin, Sophie 12              
     3) Schatz, Dana 12                 4) Bushell, Claire 11             
                  35.30     1:19.03 (43.73)     2:06.56 (47.53)     2:44.01 (37.45)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'B'          2:30.00         NS        
     1) Savignac, Nathalie 12           2)                                
     3) Leroy, Savannah 11              4) Franceschini, Kera 12          
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              2:19.99         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Santos, Olivia      14 FLY-MR                 24.83      26.28          7  
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR                25.89      26.76          5  
  3 Chow, Regina        13 NCAC-MR                25.91      26.83          4  
  4 DU, Irene           14 NCAC-MR                26.60      27.01          3  
  5 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR      26.33      27.02          2  
  6 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR     25.91      27.10          1  
  7 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR                27.83      27.11        
  8 Harvey, Noelle      13 HYB-MR                 26.86      27.32        
  9 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR               26.90      27.52        
 10 Altchiler, Emily    14 HYB-MR                 27.90      27.77        
 11 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR            27.11      27.92        
 12 Low, Kelly          14 NYCC-MR                27.14      28.01        
 13 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR      28.72      28.17        
 14 Anich, Annabelle    14 FLY-MR                 28.25      28.33        
 15 March, Victoria     14 NYSA-MR                28.31      28.39        
 16 Lou, Erica          14 UNLGA-MR               27.57      28.41        
 17 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR                 28.25      28.51        
 18 Liu, Serina         14 NCAC-MR                28.00      28.70        
 19 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR     28.91      28.74        
 20 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR               27.00      28.88        
 21 Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR            27.22      29.14        
 22 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR     28.56      29.16        
 23 Chopey, Julia       13 FLY-MR                 29.04      29.20        
 24 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR      28.94      29.24        
 25 SU, Rachael         13 NCAC-MR                28.50      29.45        
 26 Soriano, Thalia     14 NCAC-MR                27.90      29.58        
 27 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR                    NT      29.76        
 28 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR                 30.55      30.09        
 29 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR     29.00      30.14        
 30 Pearson, Elizabeth  14 NYCC-MR                29.00      30.34        
 31 Moratos, Angelica   13 FLY-MR                 28.98      30.39        
 32 Krusos, Emily       14 HYB-MR                 28.79      30.57        
 33 Straub, Jessica     14 HYB-MR                 29.00      30.61        
 34 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR                   NT      31.01        
 35 Lee, Madison        13 NYCC-MR                29.00      31.32        
 36 Wu, Yifei           13 NYCC-MR                29.00      31.54        
 37 Botto, Maryanna     13 HYB-MR                 29.00      32.53        
 38 Arias, Victoria     14 FLY-MR                 34.63      35.29        
 -- Lalumiere, Axelle   13 NYCC-MR                29.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR                55.31      56.88          7  
                  27.85       56.88 (29.03)                                        
  2 Santos, Olivia      14 FLY-MR                 55.26      57.21          5  
                  27.69       57.21 (29.52)                                        
  3 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR      58.34      57.80          4  
                  28.23       57.80 (29.57)                                        
  4 Altchiler, Emily    14 HYB-MR                 59.28      58.15          3  
                  28.03       58.15 (30.12)                                        
  5 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR     56.73      58.22          2  
                  27.78       58.22 (30.44)                                        
  6 Chow, Regina        13 NCAC-MR                57.00      58.76          1  
  7 DU, Irene           14 NCAC-MR                58.00      59.11        
                  28.28       59.11 (30.83)                                        
  8 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   1:02.59      59.15        
                  28.14       59.15 (31.01)                                        
  9 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR               59.17      59.66        
                  28.91       59.66 (30.75)                                        
 10 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               1:01.77      59.87        
                  29.09       59.87 (30.78)                                        
 11 Tilneac, Stephanie  14 NYCC-MR                56.60    1:00.61        
                  28.79     1:00.61 (31.82)                                        
 12 Pena, Sarahe        14 Agua Swim Team-MR    1:00.36    1:00.74        
                  28.72     1:00.74 (32.02)                                        
 13 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:01.32    1:00.82        
 14 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:01.31    1:01.58        
                  29.67     1:01.58 (31.91)                                        
 15 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR               59.00    1:02.08        
                  29.69     1:02.08 (32.39)                                        
 16 Low, Kelly          14 NYCC-MR                59.32    1:02.13        
 16 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   1:00.89    1:02.13        
                  29.42     1:02.13 (32.71)                                        
 18 Chopey, Julia       13 FLY-MR               1:02.26    1:02.20        
                  29.68     1:02.20 (32.52)                                        
 19 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              1:01.40    1:02.33        
                  28.92     1:02.33 (33.41)                                        
 20 March, Victoria     14 NYSA-MR              1:02.92    1:02.34        
                  29.51     1:02.34 (32.83)                                        
 21 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   1:01.95    1:02.90        
                  30.01     1:02.90 (32.89)                                        
 22 Soriano, Thalia     14 NCAC-MR              1:02.50    1:02.94        
 23 Schnupp, Samantha   13 NYCC-MR              1:00.51    1:03.02        
                  29.92     1:03.02 (33.10)                                        
 24 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   1:02.98    1:03.41        
                  29.93     1:03.41 (33.48)                                        
 25 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR    1:02.54    1:04.55        
                  30.14     1:04.55 (34.41)                                        
 26 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               1:06.87    1:04.87        
                  30.70     1:04.87 (34.17)                                        
 27 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR   1:02.99    1:06.57        
                  31.40     1:06.57 (35.17)                                        
 28 SU, Rachael         13 NCAC-MR              1:03.00    1:07.27        
 29 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR              1:03.00    1:07.86        
                  31.98     1:07.86 (35.88)                                        
 30 Arias, Victoria     14 FLY-MR               1:16.98    1:17.16        
                  36.61     1:17.16 (40.55)                                        
 -- Miller, Tahlia      13 Twisters-MR            59.94         NS        
 -- Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          1:01.88         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    2:04.36    2:02.81          7  
                  28.59       59.85 (31.26)     1:31.60 (31.75)     2:02.81 (31.21)
  2 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:07.32    2:05.44          5  
                  29.25     1:00.91 (31.66)     1:33.29 (32.38)     2:05.44 (32.15)
  3 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:04.63    2:05.82          4  
                  28.76     1:00.11 (31.35)     1:33.17 (33.06)     2:05.82 (32.65)
  4 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             2:07.34    2:05.92          3  
                  29.04     1:00.89 (31.85)     1:33.66 (32.77)     2:05.92 (32.26)
  5 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   2:05.00    2:06.36          2  
                  27.83       59.05 (31.22)     1:32.90 (33.85)     2:06.36 (33.46)
  6 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               2:16.29    2:06.95          1  
  7 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          2:05.49    2:08.92        
                  28.68     1:01.22 (32.54)     1:35.38 (34.16)     2:08.92 (33.54)
  8 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:06.65    2:09.04        
                  28.70     1:01.30 (32.60)     1:35.44 (34.14)     2:09.04 (33.60)
  9 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          2:15.98    2:12.56        
 10 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   2:09.63    2:12.79        
                  29.99     1:03.21 (33.22)     1:38.28 (35.07)     2:12.79 (34.51)
 11 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:13.62    2:13.20        
                  30.59     1:04.46 (33.87)     1:39.45 (34.99)     2:13.20 (33.75)
 12 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               2:23.21    2:15.56        
                  31.16     1:05.40 (34.24)     1:40.77 (35.37)     2:15.56 (34.79)
 13 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             2:14.53    2:15.60        
                  30.03     1:03.97 (33.94)     1:39.41 (35.44)     2:15.60 (36.19)
 14 Chopey, Julia       13 FLY-MR               2:16.40    2:16.64        
                  30.69     1:05.27 (34.58)     1:41.20 (35.93)     2:16.64 (35.44)
 15 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          2:10.95    2:16.66        
                  31.04     1:05.99 (34.95)     1:41.72 (35.73)     2:16.66 (34.94)
 16 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:18.63    2:20.26        
                  29.47     1:04.05 (34.58)     1:42.01 (37.96)     2:20.26 (38.25)
 17 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:12.76    2:20.31        
 18 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   2:15.95    2:21.98        
                  31.54     1:08.19 (36.65)     1:45.73 (37.54)     2:21.98 (36.25)
 19 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               2:28.93    2:24.36        
                  32.89     1:10.63 (37.74)     1:48.27 (37.64)     2:24.36 (36.09)
 19 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               2:26.49    2:24.36        
 21 Straub, Jessica     14 HYB-MR               2:16.00    2:28.41        
                  34.22     1:12.28 (38.06)     1:51.12 (38.84)     2:28.41 (37.29)
 22 Starzyk, Stephany   13 Twisters-MR          2:12.77    2:28.93        
                                1:10.38 ( )     1:50.68 (40.30)     2:28.93 (38.25)
 23 Arias, Victoria     14 FLY-MR               2:47.58    2:46.47        
                  37.63     1:19.47 (41.84)     2:02.70 (43.23)     2:46.47 (43.77)
 -- Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:06.00         NS        
 -- Myszkowski, Victor  13 Twisters-MR          2:13.99         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:53.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             5:39.51    5:39.01          7  
                  30.57     1:03.50 (32.93)     1:36.92 (33.42)     2:10.87 (33.95)
        2:45.46 (34.59)     3:20.21 (34.75)     3:55.04 (34.83)     4:30.25 (35.21)
        5:05.39 (35.14)     5:39.01 (33.62)                                        
  2 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             5:30.00    5:43.95          5  
                  30.37     1:03.66 (33.29)     1:38.05 (34.39)     2:12.71 (34.66)
        2:48.62 (35.91)     3:24.61 (35.99)     4:00.03 (35.42)     4:35.41 (35.38)
        5:10.02 (34.61)     5:43.95 (33.93)                                        
  3 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               5:51.54    5:45.36          4  
  4 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   5:53.00    6:04.82          3  
                  32.92     1:08.85 (35.93)     1:45.79 (36.94)     2:22.99 (37.20)
        3:00.22 (37.23)     3:37.67 (37.45)     4:15.11 (37.44)     4:52.25 (37.14)
        5:29.45 (37.20)     6:04.82 (35.37)                                        
  5 Chopey, Julia       13 FLY-MR               6:04.56    6:12.07          2  
                  32.87     1:10.02 (37.15)     1:48.02 (38.00)     2:26.25 (38.23)
        3:04.87 (38.62)     3:43.62 (38.75)     4:21.86 (38.24)     4:59.59 (37.73)
        5:37.69 (38.10)     6:12.07 (34.38)                                        
  6 Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          5:32.19    6:13.63          1  
                  32.04     1:08.04 (36.00)     1:45.66 (37.62)     2:23.90 (38.24)
        3:02.45 (38.55)     3:41.16 (38.71)     4:19.90 (38.74)     4:58.27 (38.37)
        5:37.22 (38.95)     6:13.63 (36.41)                                        
  7 Straub, Jessica     14 HYB-MR               5:50.11    6:37.10        
                  36.98     1:16.67 (39.69)     1:57.18 (40.51)     2:38.14 (40.96)
        3:19.22 (41.08)     4:00.11 (40.89)     4:41.14 (41.03)     5:21.08 (39.94)
        6:00.76 (39.68)     6:37.10 (36.34)                                        
  8 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   5:52.96    6:38.64        
                  33.88     1:13.50 (39.62)     1:54.83 (41.33)     2:35.68 (40.85)
        3:16.72 (41.04)     3:57.59 (40.87)     4:38.50 (40.91)     5:19.23 (40.73)
        5:59.57 (40.34)     6:38.64 (39.07)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR   19:21.91   19:17.43          7  
                  30.49     1:04.08 (33.59)     1:38.77 (34.69)     2:13.40 (34.63)
        2:47.92 (34.52)     3:22.42 (34.50)     3:57.14 (34.72)     4:32.29 (35.15)
        5:07.13 (34.84)     5:42.28 (35.15)     6:17.51 (35.23)     6:52.54 (35.03)
        7:27.87 (35.33)     8:02.99 (35.12)     8:38.16 (35.17)     9:13.53 (35.37)
        9:48.92 (35.39)    10:24.20 (35.28)    10:59.70 (35.50)    11:35.11 (35.41)
       12:10.59 (35.48)    12:45.95 (35.36)    13:21.50 (35.55)    13:56.89 (35.39)
       14:32.11 (35.22)    15:07.49 (35.38)    15:42.93 (35.44)    16:18.88 (35.95)
       16:55.00 (36.12)    17:31.46 (36.46)    18:07.71 (36.25)    18:43.14 (35.43)
       19:17.43 (34.29)
  2 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR            20:05.94   19:24.51          5  
                  30.88     1:04.76 (33.88)     1:39.02 (34.26)     2:13.47 (34.45)
        2:48.20 (34.73)     3:22.76 (34.56)     3:57.58 (34.82)     4:32.75 (35.17)
        5:07.99 (35.24)     5:42.97 (34.98)     6:18.26 (35.29)     6:53.51 (35.25)
        7:28.37 (34.86)     8:03.09 (34.72)     8:38.12 (35.03)     9:13.44 (35.32)
        9:48.88 (35.44)    10:24.47 (35.59)    10:59.99 (35.52)    11:35.40 (35.41)
       12:10.68 (35.28)    12:46.38 (35.70)    13:22.23 (35.85)    13:58.03 (35.80)
       14:33.77 (35.74)    15:09.66 (35.89)    15:46.35 (36.69)    16:23.27 (36.92)
       17:00.20 (36.93)    17:36.45 (36.25)    18:13.10 (36.65)    18:49.78 (36.68)
       19:24.51 (34.73)
  3 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR  22:41.63   20:24.02          4  
                  32.02     1:07.79 (35.77)     1:44.57 (36.78)     2:21.56 (36.99)
        2:58.94 (37.38)     3:36.09 (37.15)     4:13.81 (37.72)     4:51.23 (37.42)
        5:28.87 (37.64)     6:06.29 (37.42)     6:44.01 (37.72)     7:21.89 (37.88)
        7:59.61 (37.72)     8:36.70 (37.09)     9:14.10 (37.40)     9:51.00 (36.90)
       10:28.85 (37.85)    11:06.57 (37.72)    11:44.04 (37.47)    12:22.13 (38.09)
       13:00.00 (37.87)    13:37.22 (37.22)    14:14.91 (37.69)    14:51.82 (36.91)
       15:28.99 (37.17)    16:06.70 (37.71)    16:43.97 (37.27)    17:21.14 (37.17)
       17:58.29 (37.15)    18:36.15 (37.86)    19:13.35 (37.20)    19:49.98 (36.63)
       20:24.02 (34.04)
  4 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR   23:00.00   21:22.11          3  
  5 Lou, Erica          14 UNLGA-MR            24:35.00   21:42.35          2  
                  31.77     1:06.62 (34.85)     1:43.55 (36.93)     2:21.33 (37.78)
        2:58.84 (37.51)     3:36.58 (37.74)     4:15.47 (38.89)     4:54.38 (38.91)
        5:34.09 (39.71)     6:13.23 (39.14)     6:53.07 (39.84)     7:32.63 (39.56)
        8:13.03 (40.40)     8:53.23 (40.20)     9:33.56 (40.33)    10:14.07 (40.51)
       10:53.06 (38.99)    11:33.63 (40.57)    12:14.02 (40.39)    12:53.96 (39.94)
       13:34.49 (40.53)    14:15.15 (40.66)    14:54.52 (39.37)    15:36.71 (42.19)
       16:17.88 (41.17)    16:58.55 (40.67)    17:40.03 (41.48)    18:19.75 (39.72)
       19:00.37 (40.62)    19:41.55 (41.18)    20:21.87 (40.32)    21:03.67 (41.80)
       21:42.35 (38.68)
  6 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR   22:00.00   22:50.89          1  
                  31.93     1:09.16 (37.23)     1:47.41 (38.25)     2:26.45 (39.04)
        3:05.25 (38.80)     3:44.74 (39.49)     4:24.27 (39.53)     5:04.61 (40.34)
        5:45.23 (40.62)     6:25.96 (40.73)     7:06.85 (40.89)     7:47.37 (40.52)
        8:28.28 (40.91)     9:09.01 (40.73)     9:50.08 (41.07)    10:31.39 (41.31)
       11:12.99 (41.60)    11:53.72 (40.73)    12:36.24 (42.52)    13:19.38 (43.14)
       14:02.03 (42.65)    14:44.88 (42.85)    15:28.78 (43.90)    16:12.56 (43.78)
       16:56.69 (44.13)    17:41.02 (44.33)    18:25.61 (44.59)    19:10.46 (44.85)
       19:54.65 (44.19)    20:40.31 (45.66)    21:25.04 (44.73)    22:08.61 (43.57)
       22:50.89 (42.28)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              1:01.80    1:02.61          7  
                  30.97     1:02.61 (31.64)                                        
  2 DU, Irene           14 NCAC-MR              1:05.00    1:04.26          5  
                  31.05     1:04.26 (33.21)                                        
  3 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    1:04.57    1:06.47          4  
                  32.92     1:06.47 (33.55)                                        
  4 Santos, Olivia      14 FLY-MR               1:04.06    1:07.38          3  
                  33.24     1:07.38 (34.14)                                        
  5 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   1:07.88    1:07.94          2  
                  33.49     1:07.94 (34.45)                                        
  6 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               1:08.92    1:08.38          1  
                  33.52     1:08.38 (34.86)                                        
  7 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:05.16    1:08.57        
  8 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:09.24        
                  33.71     1:09.24 (35.53)                                        
  9 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR   1:11.99    1:10.39        
 10 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               1:10.60    1:10.45        
                  34.28     1:10.45 (36.17)                                        
 11 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              1:09.72    1:10.77        
 12 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:12.00    1:11.21        
                  35.12     1:11.21 (36.09)                                        
 13 Low, Kelly          14 NYCC-MR              1:08.43    1:12.56        
                  35.45     1:12.56 (37.11)                                        
 14 Soriano, Thalia     14 NCAC-MR              1:10.00    1:12.80        
                  34.95     1:12.80 (37.85)                                        
 15 Liu, Serina         14 NCAC-MR              1:12.00    1:13.78        
                  36.12     1:13.78 (37.66)                                        
 16 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               1:13.13    1:14.10        
                  36.77     1:14.10 (37.33)                                        
 17 March, Victoria     14 NYSA-MR              1:11.80    1:14.32        
                  36.26     1:14.32 (38.06)                                        
 18 Straub, Jessica     14 HYB-MR               1:11.00    1:15.44        
                  37.86     1:15.44 (37.58)                                        
 19 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR                   NT    1:20.43        
                  40.02     1:20.43 (40.41)                                        
 20 Arias, Victoria     14 FLY-MR               1:27.63    1:26.95        
                  42.24     1:26.95 (44.71)                                        
 -- Botto, Maryanna     13 HYB-MR               1:11.25         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:32.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              2:15.51    2:15.72          7  
                  32.50     1:06.61 (34.11)     1:41.35 (34.74)     2:15.72 (34.37)
  2 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    2:17.60    2:19.34          5  
                  33.59     1:09.06 (35.47)     1:44.56 (35.50)     2:19.34 (34.78)
  3 DU, Irene           14 NCAC-MR              2:20.00    2:19.84          4  
  4 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:21.00    2:21.81          3  
                  34.24     1:09.61 (35.37)     1:45.86 (36.25)     2:21.81 (35.95)
  5 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   2:23.86    2:24.29          2  
                  34.33     1:10.83 (36.50)     1:48.06 (37.23)     2:24.29 (36.23)
  6 Young, Nathalie     14 Flying Dolphins-MR   2:25.95    2:24.81          1  
                  33.88     1:10.68 (36.80)     1:48.27 (37.59)     2:24.81 (36.54)
  7 Tilneac, Stephanie  14 NYCC-MR              2:13.78    2:25.61        
                  33.71     1:09.69 (35.98)   2:25.61 (1:15.92)                    
  8 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               2:27.75    2:26.31        
                  34.53     1:11.44 (36.91)     1:49.11 (37.67)     2:26.31 (37.20)
  9 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:18.33    2:26.32        
                  34.63     1:10.76 (36.13)     1:49.04 (38.28)     2:26.32 (37.28)
 10 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             2:21.42    2:29.04        
                  34.03     1:10.43 (36.40)     1:49.29 (38.86)     2:29.04 (39.75)
 11 Yanos, Claudia      13 Flying Dolphins-MR   2:31.99    2:30.47        
                  36.00     1:13.80 (37.80)     1:52.72 (38.92)     2:30.47 (37.75)
 12 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    2:32.00    2:31.08        
                  35.57     1:13.94 (38.37)     1:53.37 (39.43)     2:31.08 (37.71)
 13 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   2:31.52    2:31.82        
                  35.35     1:13.09 (37.74)     1:52.81 (39.72)     2:31.82 (39.01)
 14 Pena, Sarahe        14 Agua Swim Team-MR    2:31.17    2:32.25        
                  36.76     1:14.43 (37.67)     1:54.79 (40.36)     2:32.25 (37.46)
 15 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   2:22.20    2:32.48        
                  34.11     1:12.41 (38.30)     1:53.17 (40.76)     2:32.48 (39.31)
 16 Schnupp, Samantha   13 NYCC-MR              2:31.67    2:35.06        
                  37.30     1:16.25 (38.95)     1:56.12 (39.87)     2:35.06 (38.94)
 17 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:28.00    2:37.13        
                  37.35     1:17.15 (39.80)     1:57.21 (40.06)     2:37.13 (39.92)
 18 Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              2:32.00    2:37.39        
                  36.66     1:15.55 (38.89)     1:56.90 (41.35)     2:37.39 (40.49)
 19 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:27.33    2:38.76        
 20 Chopey, Julia       13 FLY-MR               2:40.35    2:38.81        
                  37.08     1:16.63 (39.55)     1:57.98 (41.35)     2:38.81 (40.83)
 21 March, Victoria     14 NYSA-MR              2:31.83    2:42.02        
 22 Lymarenko, Kamilla  13 NYCC-MR              2:32.00    2:45.01        
                  38.92     1:20.73 (41.81)     2:02.97 (42.24)     2:45.01 (42.04)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:20.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              1:11.43    1:11.58          7  
                  34.07     1:11.58 (37.51)                                        
  2 Miou, Grace         13 NCAC-MR              1:12.90    1:11.89          5  
                  33.44     1:11.89 (38.45)                                        
  3 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   1:13.36    1:15.85          4  
                  35.97     1:15.85 (39.88)                                        
  4 Chow, Regina        13 NCAC-MR              1:14.90    1:15.92          3  
                  35.69     1:15.92 (40.23)                                        
  5 DU, Irene           14 NCAC-MR              1:14.00    1:16.38          2  
  6 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:16.97          1  
                  36.94     1:16.97 (40.03)                                        
  7 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               1:14.80    1:17.02        
                  36.17     1:17.02 (40.85)                                        
  8 Harvey, Noelle      13 HYB-MR               1:15.47    1:17.10        
                  36.50     1:17.10 (40.60)                                        
  9 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   1:13.94    1:18.18        
                  36.54     1:18.18 (41.64)                                        
 10 Guarnieri, Sofia    13 Rivertown Rays-MR    1:17.40    1:18.39        
 11 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:16.01    1:18.42        
                  37.02     1:18.42 (41.40)                                        
 12 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          1:18.96    1:20.19        
                  37.90     1:20.19 (42.29)                                        
 13 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               1:21.17    1:21.16        
                  39.31     1:21.16 (41.85)                                        
 14 Pearson, Elizabeth  14 NYCC-MR              1:20.00    1:21.25        
                  37.21     1:21.25 (44.04)                                        
 15 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               1:20.94    1:22.56        
 16 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              1:20.00    1:22.80        
                  39.51     1:22.80 (43.29)                                        
 17 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   1:19.52    1:23.10        
                  38.62     1:23.10 (44.48)                                        
 18 Lee, Madison        13 NYCC-MR              1:20.00    1:23.72        
                  40.39     1:23.72 (43.33)                                        
 19 Liu, Serina         14 NCAC-MR              1:20.00    1:24.28        
                  39.86     1:24.28 (44.42)                                        
 20 Low, Kelly          14 NYCC-MR              1:18.35    1:26.56        
                  40.62     1:26.56 (45.94)                                        
 21 McManus, Hallie     13 Rivertown Rays-MR    1:19.65    1:27.32        
 22 Krusos, Emily       14 HYB-MR               1:19.00    1:28.60        
                  42.04     1:28.60 (46.56)                                        
 -- Lalumiere, Axelle   13 NYCC-MR              1:20.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:54.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:35.62    2:38.11          7  
  2 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    2:39.00    2:38.18          5  
                  36.16     1:16.37 (40.21)     1:57.34 (40.97)     2:38.18 (40.84)
  3 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   2:37.85    2:44.04          4  
                  36.49     1:17.55 (41.06)     2:00.69 (43.14)     2:44.04 (43.35)
  4 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             2:44.10    2:45.43          3  
  5 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:45.90    2:45.89          2  
                  36.24     1:17.67 (41.43)     2:01.65 (43.98)     2:45.89 (44.24)
  6 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          2:52.23    2:50.05          1  
                  38.87     1:22.05 (43.18)     2:06.55 (44.50)     2:50.05 (43.50)
  7 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          2:53.11    2:53.27        
                                1:25.32 ( )     2:09.43 (44.11)     2:53.27 (43.84)
  8 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               2:56.02    2:53.55        
  9 Brickman, Natalie   13 Flying Dolphins-MR   2:53.69    2:55.38        
 10 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               3:03.50    2:55.89        
 11 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR                    NT    3:00.43        
                  41.25     1:27.24 (45.99)     2:13.85 (46.61)     3:00.43 (46.58)
 12 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:52.17    3:03.44        
 13 Starzyk, Stephany   13 Twisters-MR          2:52.11    3:10.73        
 -- Myszkowski, Victor  13 Twisters-MR          2:37.49         NS        
 -- Lee, Madison        13 NYCC-MR              2:54.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               1:04.76    1:02.88          7  
                  29.54     1:02.88 (33.34)                                        
  2 Santos, Olivia      14 FLY-MR               1:03.67    1:04.72          5  
                  29.82     1:04.72 (34.90)                                        
  3 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   1:03.37    1:05.87          4  
                  30.45     1:05.87 (35.42)                                        
  4 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             1:06.40    1:06.18          3  
                  31.04     1:06.18 (35.14)                                        
  5 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          1:06.54    1:07.72          2  
                  31.71     1:07.72 (36.01)                                        
  6 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          1:06.05    1:08.26          1  
  7 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          1:03.64    1:08.61        
                  30.95     1:08.61 (37.66)                                        
  8 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   1:08.56    1:08.94        
  9 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             1:07.37    1:09.10        
                  32.24     1:09.10 (36.86)                                        
 10 Lou, Erica          14 UNLGA-MR             1:08.14    1:10.39        
                  32.28     1:10.39 (38.11)                                        
 11 Chopey, Julia       13 FLY-MR               1:15.52    1:14.57        
                  34.14     1:14.57 (40.43)                                        
 12 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               1:42.11    1:17.01        
                  34.94     1:17.01 (42.07)                                        
 13 Arias, Victoria     14 FLY-MR               1:31.56    1:30.75        
                  41.81     1:30.75 (48.94)                                        
 -- Myszkowski, Victor  13 Twisters-MR          1:08.33         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie  14 NYCC-MR              2:17.99    2:21.74          7  
                  30.62     1:06.00 (35.38)     1:44.08 (38.08)     2:21.74 (37.66)
  2 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             2:28.74    2:24.69          5  
                  30.96     1:06.52 (35.56)     1:44.80 (38.28)     2:24.69 (39.89)
  3 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:33.79    2:29.70          4  
                  31.47     1:07.67 (36.20)     1:47.57 (39.90)     2:29.70 (42.13)
  4 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:24.00    2:30.24          3  
                  32.24     1:09.52 (37.28)     1:48.91 (39.39)     2:30.24 (41.33)
  5 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   2:29.46    2:37.39          2  
  6 Schnupp, Samantha   13 NYCC-MR              2:34.59    2:44.92          1  
                  33.89     1:13.89 (40.00)     1:58.43 (44.54)     2:44.92 (46.49)
  7 March, Victoria     14 NYSA-MR              2:34.09    2:45.83        
                  33.96     1:14.32 (40.36)     2:01.10 (46.78)     2:45.83 (44.73)
 -- Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          2:28.84         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Christina    14 UNAT-MR              2:15.28    2:17.34          7  
                  30.13     1:03.98 (33.85)     1:45.37 (41.39)     2:17.34 (31.97)
  2 Altchiler, Emily    14 HYB-MR               2:23.62    2:21.95          5  
  3 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             2:19.85    2:23.15          4  
                  30.69     1:06.28 (35.59)     1:49.79 (43.51)     2:23.15 (33.36)
  4 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   2:21.71    2:23.45          3  
                  31.88     1:08.67 (36.79)     1:50.43 (41.76)     2:23.45 (33.02)
  5 Santos, Olivia      14 FLY-MR               2:18.27    2:23.46          2  
                  30.87     1:08.05 (37.18)     1:51.38 (43.33)     2:23.46 (32.08)
  6 Giordano, Leta      14 Flying Dolphins-MR   2:24.50    2:26.03          1  
                  30.58     1:08.59 (38.01)     1:53.16 (44.57)     2:26.03 (32.87)
  7 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:29.14    2:28.74        
                  33.35     1:12.28 (38.93)     1:54.17 (41.89)     2:28.74 (34.57)
  8 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               2:32.31    2:30.75        
  9 Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             2:27.00    2:31.72        
                  31.47     1:11.13 (39.66)     1:59.52 (48.39)     2:31.72 (32.20)
 10 Miller, Tahlia      13 Twisters-MR          2:29.43    2:32.35        
                  33.22     1:13.69 (40.47)     1:58.22 (44.53)     2:32.35 (34.13)
 11 Chopey, Julia       13 FLY-MR               2:35.95    2:35.81        
                  34.37     1:14.63 (40.26)     1:59.86 (45.23)     2:35.81 (35.95)
 12 Harvey, Noelle      13 HYB-MR               2:32.45    2:37.85        
                  33.94     1:15.01 (41.07)     2:00.08 (45.07)     2:37.85 (37.77)
 13 March, Victoria     14 NYSA-MR              2:34.15    2:38.07        
                  33.73     1:14.31 (40.58)     2:02.98 (48.67)     2:38.07 (35.09)
 14 Pearson, Elizabeth  14 NYCC-MR              2:35.00    2:38.21        
                  35.83     1:17.34 (41.51)     2:01.02 (43.68)     2:38.21 (37.19)
 15 Lachhab, Hanaa      14 Twisters-MR          2:30.66    2:40.26        
                  33.33     1:14.31 (40.98)     2:04.62 (50.31)     2:40.26 (35.64)
 16 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               2:39.59    2:41.78        
                  36.20     1:20.21 (44.01)     2:05.23 (45.02)     2:41.78 (36.55)
 17 Krusos, Emily       14 HYB-MR               2:34.00    2:46.83        
                  35.96     1:18.45 (42.49)     2:07.25 (48.80)     2:46.83 (39.58)
 18 Botto, Maryanna     13 HYB-MR               2:35.00    2:53.31        
                  38.18     1:20.62 (42.44)   2:53.31 (1:32.69)                    
 -- Beavers, Maisy      13 NYCC-MR              2:35.00         DQ        
                  32.12     1:09.85 (37.73)     2:00.78 (50.93)          DQ (35.88)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:22.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi       13 Rivertown Rays-MR    4:52.29    4:56.52          7  
                  32.89     1:10.98 (38.09)     1:47.97 (36.99)     2:24.12 (36.15)
        3:06.95 (42.83)     3:50.14 (43.19)     4:24.02 (33.88)     4:56.52 (32.50)
  2 Weiss, Jessica      14 Flying Dolphins-MR   4:55.01    4:58.64          5  
                  33.14     1:11.33 (38.19)     1:49.98 (38.65)     2:27.81 (37.83)
        3:09.43 (41.62)     3:51.63 (42.20)     4:25.28 (33.65)     4:58.64 (33.36)
  3 Santos, Olivia      14 FLY-MR               5:04.22    5:03.15          4  
                  32.23     1:09.40 (37.17)     1:48.81 (39.41)     2:27.89 (39.08)
        3:11.18 (43.29)     3:55.60 (44.42)     4:29.82 (34.22)     5:03.15 (33.33)
  4 Suarez-Rebling, Ma  14 UN-YF-MR             5:00.00    5:05.06          3  
                  30.99     1:06.92 (35.93)     1:45.28 (38.36)     2:23.80 (38.52)
        3:08.71 (44.91)     3:54.65 (45.94)     4:29.81 (35.16)     5:05.06 (35.25)
  5 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          5:11.95    5:14.22          2  
  6 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          5:21.42    5:14.65          1  
                  32.88     1:11.85 (38.97)     1:50.67 (38.82)     2:28.35 (37.68)
        3:17.33 (48.98)     4:05.65 (48.32)     4:40.40 (34.75)     5:14.65 (34.25)
  7 Zdesar, Samantha    14 FLY-MR               5:43.73    5:15.85        
                  34.10     1:14.63 (40.53)     1:53.42 (38.79)     2:32.03 (38.61)
        3:20.98 (48.95)     4:08.90 (47.92)     4:43.09 (34.19)     5:15.85 (32.76)
  8 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          5:18.57    5:17.43        
                  33.05     1:12.25 (39.20)     1:52.74 (40.49)     2:32.60 (39.86)
        3:20.17 (47.57)     4:07.05 (46.88)     4:42.87 (35.82)     5:17.43 (34.56)
  9 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               5:25.10    5:23.19        
                  33.44     1:15.85 (42.41)     1:57.47 (41.62)     2:39.40 (41.93)
        3:23.89 (44.49)     4:07.97 (44.08)     4:46.27 (38.30)     5:23.19 (36.92)
 10 Chopey, Julia       13 FLY-MR               5:36.62    5:28.40        
                  34.38     1:14.55 (40.17)     1:57.48 (42.93)     2:40.67 (43.19)
        3:26.24 (45.57)     4:14.75 (48.51)     4:51.89 (37.14)     5:28.40 (36.51)
 11 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   5:20.95    5:28.99        
                  33.02     1:12.69 (39.67)     1:52.46 (39.77)     2:34.13 (41.67)
        3:24.09 (49.96)     4:14.62 (50.53)     4:52.09 (37.47)     5:28.99 (36.90)
 12 Digiovanni, Sara    14 FLY-MR               6:03.45    6:05.57        
                  40.94     1:29.87 (48.93)     2:19.38 (49.51)     3:06.48 (47.10)
        3:54.50 (48.02)     4:43.21 (48.71)   6:05.57 (1:22.36)                    
 -- Maloney, Wynn       13 UNNYC-MR             5:22.00         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          3:55.00    4:04.05         14  
     1) Tilneac, Stephanie 14           2) Beavers, Maisy 13              
     3) Schnupp, Samantha 13            4) Low, Kelly 14                  
                  28.18       59.33 (59.33)     1:27.84 (28.51)   1:59.89 (1:00.56)
        2:29.92 (30.03)   3:03.29 (1:03.40)     3:31.55 (28.26)   4:04.05 (1:00.76)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                       3:59.64    4:05.84         10  
     1) Digiovanni, Sara 14             2) Chopey, Julia 13               
     3) Zdesar, Samantha 14             4) Santos, Olivia 14              
                  30.77   1:06.03 (1:06.03)     1:35.56 (29.53)   2:07.87 (1:01.84)
        2:37.01 (29.14)     3:07.77 (59.90)     3:35.51 (27.74)     4:05.84 (58.07)
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          3:44.47    4:06.13          8  
                  29.13   1:01.12 (1:01.12)     1:32.13 (31.01)   2:06.69 (1:05.57)
        2:35.86 (29.17)   3:08.72 (1:02.03)     3:35.62 (26.90)     4:06.13 (57.41)
  4 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'              NT    4:06.16          6  
     1) Chow, Regina 13                 2) DU, Irene 14                   
     3) Soriano, Thalia 14              4) SU, Rachael 13                 
                  27.94       58.32 (58.32)     1:26.61 (28.29)     1:57.48 (59.16)
        2:27.36 (29.88)   3:00.21 (1:02.73)     3:16.31 (16.10)   4:06.16 (1:05.95)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         2:08.00    2:03.13         14  
     1) DU, Irene 14                    2) Miou, Grace 13                 
     3) SU, Rachael 13                  4) Chow, Regina 13                
                  30.69     1:03.41 (32.72)     1:38.54 (35.13)     2:03.13 (24.59)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:00.92    2:08.19         10  
     1) Fennell, Emily 13               2) Weiss, Jessica 14              
     3) Giordano, Leta 14               4) Halper, Sophie 14              
                  32.46     1:10.38 (37.92)     1:41.54 (31.16)     2:08.19 (26.65)
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:16.43    2:23.36          8  
     1) Arias, Victoria 14              2) Mansfield, Teresa 14           
     3) Chopey, Julia 13                4) Digiovanni, Sara 14            
 -- Flushing YMCA-MR  'A'                       2:05.41         DQ        
     1) Moratos, Angelica 13            2) Anich, Annabelle 14            
     3) Santos, Olivia 14               4) Zdesar, Samantha 14            
                  33.30     1:09.26 (35.96)     1:38.01 (28.75)          DQ (27.50)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:08.00         NS        
     1) Low, Kelly 14                   2) Pearson, Elizabeth 14          
     3) Beavers, Maisy 13               4) Lalumiere, Axelle 13           
 
Girls Open 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milani, Claudia     32 NYAC-MR                25.00      24.79          7  
  2 Rakoczy, Joanna     24 NYAC-MR                25.50      26.45          5  
  3 Roesch, Megan       32 NYAC-MR                25.34      26.58          4  
  4 Eaton, Kelly        24 NYAC-MR                25.50      26.68          3  
  5 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR            26.21      26.73          2  
  6 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR      26.00      26.89          0.5
  6 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR            26.15      26.89          0.5
  8 Canada, Veronica    16 NYSA-MR                26.67      27.06        
  9 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR     27.06      27.10        
  9 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR     27.56      27.10        
 11 Phang, Yee          15 Twisters-MR            26.32      27.20        
 12 Hao, Amy            16 FLY-MR                 27.03      27.22        
 13 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR                27.04      27.27        
 14 Reyes, Kelly        15 FLY-MR                 27.54      27.33        
 15 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR            26.82      27.37        
 16 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR     28.05      27.51        
 16 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      27.48      27.51        
 18 Mamone, Julia       13 Twisters-MR            28.22      27.55        
 19 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR            27.23      27.67        
 19 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR               27.99      27.67        
 21 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      27.21      27.81        
 21 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR     27.59      27.81        
 23 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR      26.77      28.17        
 24 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR                28.50      28.18        
 25 Miller, Emma        17 FLY-MR                 27.42      28.45        
 26 Collins, Irene      15 FLY-MR                 29.20      28.76        
 27 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR      28.59      29.18        
 28 Neber, Jacqueline   16 HYB-MR                 28.00      30.10        
 29 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR                 30.61      30.98        
 30 Garcia, Ashley      17 FLY-MR                 31.10      31.71        
 31 Phan, Yvonnie       17 FLY-MR                 34.46      33.20        
 32 Orlando, Giana      16 FLY-MR                 32.43      33.77        
 33 Santana, Gabby       9 SPAR-MR                38.02      38.20        
 
Girls Open 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:02.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brickman, Molly     15 Flying Dolphins-MR     53.31      54.86          7  
                  26.67       54.86 (28.19)                                        
  2 Moody, Sophie       15 NYCC-MR                55.93      57.39          5  
                  27.55       57.39 (29.84)                                        
  3 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR            56.44      57.89          4  
                  27.93       57.89 (29.96)                                        
  4 Phang, Yee          15 Twisters-MR            58.36      58.38          3  
  5 Rodriguez, Keannie  17 Agua Swim Team-MR      57.06      58.40          2  
  6 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR            58.23      58.74          1  
                  27.95       58.74 (30.79)                                        
  7 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      59.10      58.87        
                  28.15       58.87 (30.72)                                        
  8 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR     58.11      59.17        
                  28.44       59.17 (30.73)                                        
  9 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              1:01.75      59.24        
 10 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR            59.64      59.67        
                  28.20       59.67 (31.47)                                        
 11 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR      57.88      59.99        
                  29.03       59.99 (30.96)                                        
 12 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          1:01.70    1:00.05        
 13 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR     59.84    1:00.12        
 14 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              1:00.10    1:00.13        
 15 Gomez, Chelsea      15 NYCC-MR                55.73    1:00.28        
                  28.77     1:00.28 (31.51)                                        
 16 Reyes, Kelly        15 FLY-MR                 59.79    1:00.41        
 16 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR     58.00    1:00.41        
                  28.72     1:00.41 (31.69)                                        
 18 Walsh, Georgina     17 NYCC-MR                58.36    1:00.95        
                  28.90     1:00.95 (32.05)                                        
 19 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:01.05    1:00.97        
 20 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               1:00.35    1:01.27        
 21 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR              1:00.00    1:01.55        
 22 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR               59.57    1:01.80        
 23 Collins, Irene      15 FLY-MR               1:03.01    1:01.86        
                  29.55     1:01.86 (32.31)                                        
 24 Pena, Jarleen       17 Agua Swim Team-MR      58.63    1:01.94        
                  28.60     1:01.94 (33.34)                                        
 25 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    1:01.97    1:02.19        
 26 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR     59.00    1:02.20        
                  28.88     1:02.20 (33.32)                                        
 27 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             1:01.80    1:02.23        
 28 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          1:01.68    1:02.81        
 29 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      58.13    1:03.06        
                  30.14     1:03.06 (32.92)                                        
 30 Miller, Emma        17 FLY-MR                 59.37    1:03.83        
                  30.11     1:03.83 (33.72)                                        
 31 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR               1:05.32    1:03.96        
                  31.01     1:03.96 (32.95)                                        
 32 Lai, Alicia         17 NYCC-MR              1:02.00    1:04.93        
                  30.31     1:04.93 (34.62)                                        
 33 Hongamata, Lydia    15 NCAC-MR              1:01.90    1:05.02        
 34 Moratos, Angelica   13 FLY-MR               1:05.87    1:06.89        
 35 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               1:05.24    1:06.97        
                  31.96     1:06.97 (35.01)                                        
 36 Garcia, Ashley      17 FLY-MR               1:07.86    1:10.00        
                  33.07     1:10.00 (36.93)                                        
 37 Orlando, Giana      16 FLY-MR               1:12.54    1:12.81        
                  35.85     1:12.81 (36.96)                                        
 38 Phan, Yvonnie       17 FLY-MR               1:23.52    1:14.90        
                  35.00     1:14.90 (39.90)                                        
 
Girls Open 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:02.57    2:04.18          6  
                  28.51     1:00.76 (32.25)     1:33.17 (32.41)     2:04.18 (31.01)
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   2:07.00    2:04.18          6  
                  29.16     1:00.79 (31.63)     1:32.94 (32.15)     2:04.18 (31.24)
  3 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    2:06.18    2:04.90          4  
                  28.95     1:00.67 (31.72)     1:33.32 (32.65)     2:04.90 (31.58)
  4 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR   2:08.37    2:07.90          3  
                  29.45     1:01.97 (32.52)     1:35.16 (33.19)     2:07.90 (32.74)
  5 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    2:07.59    2:08.42          2  
                  28.91     1:00.64 (31.73)     1:34.17 (33.53)     2:08.42 (34.25)
  6 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:08.85    2:09.28          1  
                  29.12     1:01.79 (32.67)     1:35.47 (33.68)     2:09.28 (33.81)
  7 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    2:01.33    2:09.40        
                  28.89     1:01.16 (32.27)     1:35.44 (34.28)     2:09.40 (33.96)
  8 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               2:09.30    2:11.54        
                  30.17     1:03.61 (33.44)     1:38.52 (34.91)     2:11.54 (33.02)
  9 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:07.11    2:12.85        
 10 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   2:11.25    2:14.43        
                  29.89     1:04.57 (34.68)     1:40.59 (36.02)     2:14.43 (33.84)
 11 Barbosa, Tabitha    16 FLY-MR               2:13.33    2:14.53        
                  30.27     1:04.35 (34.08)     1:40.11 (35.76)     2:14.53 (34.42)
 12 Miller, Emma        17 FLY-MR               2:11.00    2:14.75        
                  29.63     1:04.44 (34.81)     1:39.34 (34.90)     2:14.75 (35.41)
 13 Collins, Irene      15 FLY-MR               2:14.65    2:14.79        
 14 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    2:10.98    2:15.01        
                  31.56     1:05.42 (33.86)     1:40.54 (35.12)     2:15.01 (34.47)
 15 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:10.72    2:15.09        
 16 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             2:11.44    2:17.56        
                  30.97     1:04.96 (33.99)     1:41.15 (36.19)     2:17.56 (36.41)
 17 Kim, Elizabeth      17 NCAC-MR              2:08.00    2:21.81        
                  30.49     1:04.58 (34.09)     1:42.40 (37.82)     2:21.81 (39.41)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:40.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   5:24.94    5:25.67          7  
                  29.58     1:01.97 (32.39)     1:34.55 (32.58)     2:07.78 (33.23)
        2:40.97 (33.19)     3:14.02 (33.05)     3:47.39 (33.37)     4:20.68 (33.29)
        4:53.86 (33.18)     5:25.67 (31.81)                                        
  2 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    5:20.15    5:25.89          5  
                  29.22     1:01.29 (32.07)     1:33.97 (32.68)     2:07.57 (33.60)
        2:41.06 (33.49)     3:14.36 (33.30)     3:47.38 (33.02)     4:20.91 (33.53)
        4:54.03 (33.12)     5:25.89 (31.86)                                        
  3 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          5:31.62    5:35.23          4  
                  29.20     1:01.88 (32.68)     1:35.66 (33.78)     2:09.79 (34.13)
        2:44.25 (34.46)     3:18.85 (34.60)     3:53.61 (34.76)     4:28.30 (34.69)
        5:02.55 (34.25)     5:35.23 (32.68)                                        
  4 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          5:35.33    5:43.75          3  
                  29.88     1:02.67 (32.79)     1:36.93 (34.26)     2:12.26 (35.33)
        2:47.54 (35.28)     3:23.12 (35.58)     3:58.75 (35.63)     4:34.36 (35.61)
        5:10.04 (35.68)     5:43.75 (33.71)                                        
  5 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   5:39.62    5:54.89          2  
                  31.41     1:06.59 (35.18)     1:43.28 (36.69)     2:20.03 (36.75)
        2:56.22 (36.19)     3:32.22 (36.00)     4:08.38 (36.16)     4:44.52 (36.14)
        5:20.63 (36.11)     5:54.89 (34.26)                                        
  6 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          5:38.78    5:55.00          1  
                  31.31     1:05.52 (34.21)     1:40.86 (35.34)     2:16.67 (35.81)
        2:53.06 (36.39)     3:29.76 (36.70)     4:06.34 (36.58)     4:43.17 (36.83)
        5:19.21 (36.04)     5:55.00 (35.79)                                        
  7 Collins, Irene      15 FLY-MR               5:54.40    5:57.55        
                  32.03     1:07.36 (35.33)     1:44.17 (36.81)     2:20.90 (36.73)
        2:57.58 (36.68)     3:33.70 (36.12)     4:10.03 (36.33)     4:46.41 (36.38)
        5:23.22 (36.81)     5:57.55 (34.33)                                        
  8 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   5:35.62    6:06.46        
  9 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               6:23.83    6:37.72        
                  35.37     1:14.83 (39.46)     1:54.77 (39.94)     2:35.06 (40.29)
        3:15.92 (40.86)     3:56.60 (40.68)     4:37.25 (40.65)     5:18.06 (40.81)
        5:58.49 (40.43)     6:37.72 (39.23)                                        
 10 Miller, Emma        17 FLY-MR               5:50.49    6:48.49        
                  36.00     1:16.53 (40.53)     1:57.31 (40.78)     2:39.78 (42.47)
        3:21.09 (41.31)     4:02.68 (41.59)     4:44.49 (41.81)     5:26.41 (41.92)
        6:08.13 (41.72)     6:48.49 (40.36)                                        
 
Girls Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  12:00.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR  11:54.52   11:07.26          7  
                  30.26     1:02.64 (32.38)     1:35.62 (32.98)     2:08.48 (32.86)
        2:41.82 (33.34)     3:15.11 (33.29)     3:48.54 (33.43)     4:22.10 (33.56)
        4:56.35 (34.25)     5:29.66 (33.31)     6:03.93 (34.27)     6:37.90 (33.97)
        7:12.27 (34.37)     7:46.43 (34.16)     8:20.61 (34.18)     8:54.49 (33.88)
        9:28.60 (34.11)    10:02.63 (34.03)    10:35.87 (33.24)    11:07.26 (31.39)
  2 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR   11:00.57   11:24.71          5  
                  29.80     1:02.37 (32.57)     1:35.78 (33.41)     2:09.16 (33.38)
        2:42.91 (33.75)     3:17.14 (34.23)     3:51.60 (34.46)     4:26.95 (35.35)
        5:02.24 (35.29)     5:37.23 (34.99)     6:12.69 (35.46)     6:47.42 (34.73)
        7:22.14 (34.72)     7:57.26 (35.12)     8:32.31 (35.05)     9:07.41 (35.10)
        9:42.95 (35.54)    10:17.61 (34.66)    10:51.65 (34.04)    11:24.71 (33.06)
  3 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR  11:50.59   11:31.51          4  
                  31.64     1:05.45 (33.81)     1:39.93 (34.48)     2:14.26 (34.33)
        2:48.89 (34.63)     3:23.64 (34.75)     3:58.14 (34.50)     4:32.86 (34.72)
        5:07.72 (34.86)     5:42.41 (34.69)     6:17.06 (34.65)     6:51.93 (34.87)
        7:27.01 (35.08)     8:01.97 (34.96)     8:37.20 (35.23)     9:12.39 (35.19)
        9:47.48 (35.09)    10:22.49 (35.01)    10:57.56 (35.07)    11:31.51 (33.95)
  4 Mansfield, Teresa   14 FLY-MR              11:58.40   11:38.93          3  
                  31.22     1:04.99 (33.77)     1:39.53 (34.54)     2:14.30 (34.77)
        2:49.15 (34.85)     3:24.06 (34.91)     3:58.91 (34.85)     4:34.32 (35.41)
        5:09.50 (35.18)     5:44.94 (35.44)     6:20.20 (35.26)     6:55.98 (35.78)
        7:31.48 (35.50)     8:07.41 (35.93)     8:42.95 (35.54)     9:18.55 (35.60)
        9:54.03 (35.48)    10:29.57 (35.54)    11:04.61 (35.04)    11:38.93 (34.32)
  5 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR  11:58.52   12:00.99          2  
                  32.56     1:08.22 (35.66)     1:44.29 (36.07)     2:19.61 (35.32)
        2:55.50 (35.89)     3:31.43 (35.93)     4:07.09 (35.66)     4:43.13 (36.04)
        5:19.95 (36.82)     5:56.48 (36.53)     6:33.05 (36.57)     7:09.90 (36.85)
        7:46.90 (37.00)     8:23.60 (36.70)     9:00.60 (37.00)     9:37.52 (36.92)
       10:14.22 (36.70)    10:50.16 (35.94)    11:27.37 (37.21)    12:00.99 (33.62)
  6 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR   11:58.78   12:01.24          1  
                  32.44     1:07.83 (35.39)     1:43.51 (35.68)     2:19.32 (35.81)
        2:55.15 (35.83)     3:31.10 (35.95)     4:07.51 (36.41)     4:43.85 (36.34)
        5:20.19 (36.34)     5:56.70 (36.51)     6:33.35 (36.65)     7:09.75 (36.40)
        7:46.75 (37.00)     8:23.63 (36.88)     9:00.55 (36.92)     9:37.11 (36.56)
       10:13.74 (36.63)    10:50.07 (36.33)    11:26.32 (36.25)    12:01.24 (34.92)
  7 Reyes, Kelly        15 FLY-MR              12:34.21   12:08.36        
                  32.84     1:09.07 (36.23)     1:46.92 (37.85)     2:24.92 (38.00)
        3:01.89 (36.97)     3:39.07 (37.18)     4:16.24 (37.17)     4:53.08 (36.84)
        5:30.34 (37.26)     6:07.29 (36.95)     6:43.42 (36.13)     7:18.95 (35.53)
        7:54.26 (35.31)     8:30.62 (36.36)     9:07.26 (36.64)     9:44.04 (36.78)
       10:21.39 (37.35)    10:58.28 (36.89)    11:35.34 (37.06)    12:08.36 (33.02)
  8 Collins, Irene      15 FLY-MR              12:12.61   12:16.51        
                  32.10     1:07.47 (35.37)     1:44.42 (36.95)     2:21.90 (37.48)
        2:57.97 (36.07)     3:34.35 (36.38)     4:13.21 (38.86)     4:49.77 (36.56)
        5:26.60 (36.83)     6:05.56 (38.96)     6:41.75 (36.19)     7:18.93 (37.18)
        7:55.91 (36.98)     8:33.27 (37.36)     9:10.93 (37.66)     9:47.99 (37.06)
       10:25.74 (37.75)    11:03.86 (38.12)  12:16.51 (1:12.65)                    
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR  18:58.59   18:38.96          7  
                  30.21     1:03.15 (32.94)     1:36.34 (33.19)     2:10.38 (34.04)
        2:44.14 (33.76)     3:18.07 (33.93)     3:51.13 (33.06)     4:25.01 (33.88)
        4:58.73 (33.72)     5:32.54 (33.81)     6:06.53 (33.99)     6:40.82 (34.29)
        7:14.79 (33.97)     7:48.77 (33.98)     8:23.45 (34.68)     8:57.87 (34.42)
        9:32.18 (34.31)    10:06.80 (34.62)    10:40.78 (33.98)    11:14.65 (33.87)
       11:49.40 (34.75)    12:24.38 (34.98)    12:58.60 (34.22)    13:33.16 (34.56)
       14:07.30 (34.14)    14:42.09 (34.79)    15:17.01 (34.92)    15:50.68 (33.67)
       16:25.13 (34.45)    16:59.37 (34.24)    17:33.40 (34.03)    18:06.84 (33.44)
       18:38.96 (32.12)
  2 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR   18:53.86   18:59.13          5  
                  29.66     1:02.13 (32.47)     1:35.66 (33.53)     2:09.53 (33.87)
        2:43.46 (33.93)     3:17.39 (33.93)     3:51.40 (34.01)     4:25.49 (34.09)
        4:59.45 (33.96)     5:33.51 (34.06)     6:07.82 (34.31)     6:42.38 (34.56)
        7:17.10 (34.72)     7:51.67 (34.57)     8:26.57 (34.90)     9:01.35 (34.78)
        9:36.30 (34.95)    10:11.40 (35.10)    10:46.60 (35.20)    11:21.50 (34.90)
       11:56.40 (34.90)    12:32.26 (35.86)    13:08.11 (35.85)    13:43.85 (35.74)
       14:19.76 (35.91)    14:55.34 (35.58)    15:31.05 (35.71)    16:07.46 (36.41)
       16:42.87 (35.41)    17:18.49 (35.62)    17:53.11 (34.62)    18:27.51 (34.40)
       18:59.13 (31.62)
  3 Gomez, Chelsea      15 NYCC-MR             18:43.78   18:59.21          4  
                  29.94     1:02.46 (32.52)     1:35.72 (33.26)     2:09.56 (33.84)
        2:43.52 (33.96)     3:17.64 (34.12)     3:51.78 (34.14)     4:26.20 (34.42)
        5:01.88 (35.68)     5:37.30 (35.42)     6:12.77 (35.47)     6:48.49 (35.72)
        7:24.29 (35.80)     8:00.03 (35.74)     8:36.35 (36.32)     9:12.02 (35.67)
        9:47.43 (35.41)    10:23.10 (35.67)    10:58.78 (35.68)    11:35.04 (36.26)
       12:10.79 (35.75)    12:46.83 (36.04)    13:22.31 (35.48)    13:57.49 (35.18)
       14:31.58 (34.09)    15:06.04 (34.46)    15:40.37 (34.33)    16:14.63 (34.26)
       16:48.76 (34.13)    17:22.67 (33.91)    17:56.07 (33.40)    18:29.12 (33.05)
       18:59.21 (30.09)
  4 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR   20:27.38   19:13.29          3  
                  29.66     1:02.98 (33.32)     1:37.73 (34.75)     2:12.75 (35.02)
        2:47.42 (34.67)     3:22.34 (34.92)     3:57.70 (35.36)     4:33.61 (35.91)
        5:09.60 (35.99)     5:44.84 (35.24)     6:20.33 (35.49)     6:56.15 (35.82)
        7:32.02 (35.87)     8:07.85 (35.83)     8:43.17 (35.32)     9:17.88 (34.71)
        9:53.82 (35.94)    10:29.09 (35.27)    11:04.45 (35.36)    11:39.80 (35.35)
       12:15.84 (36.04)    12:51.08 (35.24)    13:27.61 (36.53)    14:02.89 (35.28)
       14:38.95 (36.06)    15:14.10 (35.15)    15:49.53 (35.43)    16:24.40 (34.87)
       16:59.48 (35.08)    17:34.25 (34.77)    18:08.50 (34.25)    18:41.94 (33.44)
       19:13.29 (31.35)
  5 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR         20:03.12   19:25.58          2  
                  30.62     1:04.35 (33.73)     1:39.01 (34.66)     2:13.39 (34.38)
        2:47.96 (34.57)     3:22.63 (34.67)     3:57.56 (34.93)     4:32.67 (35.11)
        5:08.07 (35.40)     5:43.28 (35.21)     6:17.78 (34.50)     6:52.81 (35.03)
        7:28.24 (35.43)     8:03.33 (35.09)     8:39.11 (35.78)     9:14.80 (35.69)
        9:50.01 (35.21)    10:25.62 (35.61)    11:00.88 (35.26)    11:36.17 (35.29)
       12:11.42 (35.25)    12:47.55 (36.13)    13:23.61 (36.06)    14:00.60 (36.99)
       14:37.45 (36.85)    15:14.12 (36.67)    15:50.23 (36.11)    16:25.47 (35.24)
       17:01.44 (35.97)    17:37.60 (36.16)    18:14.56 (36.96)    18:50.64 (36.08)
       19:25.58 (34.94)
  6 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR   22:00.00   19:27.55        
  7 Feinblatt, Carly    15 Flying Dolphins-MR  19:34.25   19:48.24          1  
  8 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR   20:24.33   19:58.79        
                  31.66     1:06.74 (35.08)     1:42.55 (35.81)     2:19.07 (36.52)
        2:55.68 (36.61)     3:32.12 (36.44)     4:08.86 (36.74)     4:45.53 (36.67)
        5:22.51 (36.98)     5:59.53 (37.02)     6:35.76 (36.23)     7:12.73 (36.97)
        7:49.05 (36.32)     8:25.93 (36.88)     9:02.44 (36.51)     9:38.97 (36.53)
       10:15.91 (36.94)    10:52.49 (36.58)    11:29.31 (36.82)    12:05.59 (36.28)
       12:41.62 (36.03)    13:17.97 (36.35)    13:54.69 (36.72)    14:31.21 (36.52)
       15:07.90 (36.69)    15:44.63 (36.73)    16:21.35 (36.72)    16:57.66 (36.31)
       17:34.31 (36.65)    18:10.76 (36.45)    18:47.53 (36.77)    19:23.90 (36.37)
       19:58.79 (34.89)
  9 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR   20:59.75   20:04.56        
                  29.73     1:03.98 (34.25)     1:40.77 (36.79)     2:17.45 (36.68)
        2:54.20 (36.75)     3:30.37 (36.17)     4:07.24 (36.87)     4:43.66 (36.42)
        5:20.09 (36.43)     5:56.76 (36.67)     6:33.58 (36.82)     7:09.86 (36.28)
        7:46.37 (36.51)     8:22.94 (36.57)     8:59.62 (36.68)     9:36.61 (36.99)
       10:13.45 (36.84)    10:50.34 (36.89)    11:27.57 (37.23)    12:04.57 (37.00)
       12:41.60 (37.03)    13:19.07 (37.47)    13:57.02 (37.95)    14:34.95 (37.93)
       15:11.91 (36.96)    15:49.42 (37.51)    16:26.87 (37.45)    17:04.08 (37.21)
       17:41.25 (37.17)    18:18.42 (37.17)    18:55.03 (36.61)    19:31.37 (36.34)
       20:04.56 (33.19)
 10 Collins, Irene      15 FLY-MR              21:50.00   20:32.01        
                  31.80     1:07.44 (35.64)     1:44.47 (37.03)     2:20.80 (36.33)
        2:58.08 (37.28)     3:34.49 (36.41)     4:11.13 (36.64)     4:48.48 (37.35)
        5:25.87 (37.39)     6:03.14 (37.27)     6:40.98 (37.84)     7:17.98 (37.00)
        7:57.04 (39.06)     8:33.76 (36.72)     9:11.68 (37.92)     9:49.07 (37.39)
       10:26.93 (37.86)    11:04.29 (37.36)    11:42.85 (38.56)    12:19.46 (36.61)
       12:57.30 (37.84)    13:34.52 (37.22)    14:13.31 (38.79)    14:51.31 (38.00)
       15:28.82 (37.51)    16:06.75 (37.93)    16:45.37 (38.62)    17:23.71 (38.34)
       18:02.18 (38.47)    18:40.75 (38.57)    19:19.10 (38.35)    19:56.87 (37.77)
       20:32.01 (35.14)
 11 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR  20:33.64   20:38.00        
                  31.79     1:07.15 (35.36)     1:43.54 (36.39)     2:19.65 (36.11)
        2:55.86 (36.21)     3:32.51 (36.65)     4:09.19 (36.68)     4:46.39 (37.20)
        5:23.67 (37.28)     6:00.87 (37.20)     6:38.18 (37.31)     7:15.70 (37.52)
        7:54.19 (38.49)     8:33.00 (38.81)     9:11.85 (38.85)     9:50.42 (38.57)
       10:29.61 (39.19)    11:05.84 (36.23)    11:44.46 (38.62)    12:23.18 (38.72)
       13:00.66 (37.48)    13:38.48 (37.82)    14:17.44 (38.96)    14:55.87 (38.43)
       15:34.15 (38.28)    16:13.49 (39.34)    16:51.74 (38.25)    17:29.99 (38.25)
       18:08.66 (38.67)    18:47.02 (38.36)    19:25.07 (38.05)    20:02.44 (37.37)
       20:38.00 (35.56)
 12 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR            21:13.22   21:36.38        
                  33.74     1:10.82 (37.08)     1:48.69 (37.87)     2:26.97 (38.28)
        3:05.76 (38.79)     3:44.73 (38.97)     4:23.77 (39.04)     5:03.12 (39.35)
        5:42.78 (39.66)     6:22.92 (40.14)     7:02.97 (40.05)     7:43.13 (40.16)
        8:23.23 (40.10)     9:03.43 (40.20)     9:42.98 (39.55)    10:22.15 (39.17)
       11:01.81 (39.66)    11:41.49 (39.68)    12:21.16 (39.67)    13:00.25 (39.09)
       13:39.03 (38.78)    14:18.22 (39.19)    14:56.17 (37.95)    15:35.06 (38.89)
       16:14.77 (39.71)    16:54.56 (39.79)    17:35.11 (40.55)    18:15.42 (40.31)
       18:55.69 (40.27)    19:36.29 (40.60)    20:16.47 (40.18)    20:56.86 (40.39)
       21:36.38 (39.52)
 13 Tully, Ally         12 Rivertown Rays-MR   21:43.93   22:25.71        
                  35.94     1:14.20 (38.26)     1:53.84 (39.64)     2:34.76 (40.92)
        3:16.28 (41.52)     3:57.53 (41.25)     4:38.74 (41.21)     5:21.06 (42.32)
        6:02.68 (41.62)     6:44.79 (42.11)     7:27.50 (42.71)     8:09.70 (42.20)
        8:51.16 (41.46)     9:33.32 (42.16)    10:15.75 (42.43)    10:57.70 (41.95)
       11:39.62 (41.92)    12:22.82 (43.20)    13:05.99 (43.17)    13:47.97 (41.98)
       14:28.46 (40.49)    15:08.68 (40.22)    15:48.91 (40.23)    16:29.43 (40.52)
       17:08.67 (39.24)    17:48.95 (40.28)    18:29.52 (40.57)    19:10.73 (41.21)
       19:51.13 (40.40)    20:31.37 (40.24)    21:10.36 (38.99)  22:25.71 (1:15.35)
 -- wu, Samantha        15 Twisters-MR         18:59.63  X19:22.11        
                  30.47     1:04.23 (33.76)     1:38.70 (34.47)     2:13.29 (34.59)
        2:47.69 (34.40)     3:22.33 (34.64)     3:57.66 (35.33)     4:32.81 (35.15)
        5:08.27 (35.46)     5:43.87 (35.60)     6:19.15 (35.28)     6:54.63 (35.48)
        7:30.01 (35.38)     8:05.56 (35.55)     8:41.12 (35.56)     9:17.36 (36.24)
        9:53.64 (36.28)    10:29.79 (36.15)    11:06.09 (36.30)    11:41.99 (35.90)
       12:17.92 (35.93)    12:53.51 (35.59)    13:29.61 (36.10)    14:05.34 (35.73)
       14:41.05 (35.71)    15:16.86 (35.81)    15:51.70 (34.84)    16:26.46 (34.76)
       17:01.50 (35.04)    17:36.66 (35.16)    18:12.65 (35.99)    18:48.54 (35.89)
       19:22.11 (33.57)
 
Girls Open 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eaton, Kelly        24 NYAC-MR              1:02.94    1:03.36          7  
                  31.06     1:03.36 (32.30)                                        
  2 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR              1:06.00    1:06.57          5  
  3 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          1:06.78    1:06.70          4  
                  32.76     1:06.70 (33.94)                                        
  4 Miller, Emma        17 FLY-MR               1:04.87    1:06.71          3  
                  31.86     1:06.71 (34.85)                                        
  5 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   1:09.00    1:07.50          2  
                  33.54     1:07.50 (33.96)                                        
  6 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    1:09.00    1:07.55          1  
  7 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          1:07.27    1:08.16        
                  33.13     1:08.16 (35.03)                                        
  8 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   1:05.71    1:08.78        
                  33.02     1:08.78 (35.76)                                        
  9 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               1:08.40    1:09.18        
 10 Fennell, Emily      13 Flying Dolphins-MR   1:07.54    1:10.75        
                  33.48     1:10.75 (37.27)                                        
 11 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              1:03.91    1:10.89        
                  34.52     1:10.89 (36.37)                                        
 12 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             1:08.51    1:11.37        
                  34.67     1:11.37 (36.70)                                        
 13 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   1:08.50    1:11.73        
                  34.75     1:11.73 (36.98)                                        
 14 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              1:08.56    1:12.29        
                  35.24     1:12.29 (37.05)                                        
 15 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             1:08.34    1:12.35        
                  34.99     1:12.35 (37.36)                                        
 16 Collins, Irene      15 FLY-MR               1:11.62    1:13.03        
                  35.72     1:13.03 (37.31)                                        
 17 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          1:08.25    1:14.56        
                  36.85     1:14.56 (37.71)                                        
 18 Garcia, Ashley      17 FLY-MR               1:13.30    1:15.57        
                  36.32     1:15.57 (39.25)                                        
 19 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:08.95    1:17.80        
                  37.48     1:17.80 (40.32)                                        
 20 Neber, Jacqueline   16 HYB-MR               1:09.50    1:32.45        
                  43.92     1:32.45 (48.53)                                        
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brickman, Molly     15 Flying Dolphins-MR   2:09.77    2:13.57          7  
                  31.04     1:04.55 (33.51)     1:39.18 (34.63)     2:13.57 (34.39)
  2 Erskine, Sage       23 NYAC-MR              2:10.00    2:16.10          5  
                  31.95     1:06.10 (34.15)     1:41.06 (34.96)     2:16.10 (35.04)
  3 Walsh, Georgina     17 NYCC-MR              2:12.85    2:19.34          4  
                  32.50     1:07.11 (34.61)     1:43.19 (36.08)     2:19.34 (36.15)
  4 Siegel, Sophie      15 Flying Dolphins-MR   2:09.76    2:21.87          3  
                  32.45     1:07.53 (35.08)     1:44.37 (36.84)     2:21.87 (37.50)
  5 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          2:22.24    2:21.89          2  
                  34.10     1:09.88 (35.78)     1:46.60 (36.72)     2:21.89 (35.29)
  6 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:25.06    2:23.18          1  
                  35.11     1:11.39 (36.28)     1:48.22 (36.83)     2:23.18 (34.96)
  7 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR              2:21.00    2:23.40        
                  34.02     1:09.99 (35.97)     1:47.11 (37.12)     2:23.40 (36.29)
  8 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:28.40    2:23.96        
                  32.97     1:09.33 (36.36)     1:46.99 (37.66)     2:23.96 (36.97)
  9 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:17.08    2:24.00        
 10 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          2:23.09    2:24.93        
                  34.15     1:11.27 (37.12)     1:48.21 (36.94)     2:24.93 (36.72)
 11 Moody, Sophie       15 NYCC-MR              2:24.53    2:25.80        
                  34.45     1:11.21 (36.76)     1:48.71 (37.50)     2:25.80 (37.09)
 12 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:26.18    2:26.26        
                  35.28     1:11.78 (36.50)     1:49.30 (37.52)     2:26.26 (36.96)
 13 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    2:23.57    2:26.78        
                  35.09     1:12.21 (37.12)     1:50.11 (37.90)     2:26.78 (36.67)
 14 Anich, Annabelle    14 FLY-MR               2:34.14    2:30.14        
                  35.01     1:12.73 (37.72)     1:52.18 (39.45)     2:30.14 (37.96)
 15 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   2:25.21    2:31.15        
                  34.71     1:12.40 (37.69)     1:52.34 (39.94)     2:31.15 (38.81)
 16 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              2:23.39    2:31.53        
 17 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   2:29.50    2:31.58        
                  34.97     1:13.30 (38.33)     1:53.09 (39.79)     2:31.58 (38.49)
 18 Rodriguez, Keannie  17 Agua Swim Team-MR    2:20.00    2:32.07        
                  37.02     1:15.94 (38.92)     1:54.36 (38.42)     2:32.07 (37.71)
 19 Miller, Emma        17 FLY-MR               2:21.44    2:33.47        
                  34.47     1:13.19 (38.72)     1:53.78 (40.59)     2:33.47 (39.69)
 20 Pena, Jarleen       17 Agua Swim Team-MR    2:27.73    2:33.97        
                  35.31     1:13.03 (37.72)     1:53.58 (40.55)     2:33.97 (40.39)
 21 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:28.66    2:34.53        
                  36.81     1:16.16 (39.35)     1:56.16 (40.00)     2:34.53 (38.37)
 22 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              2:29.27    2:35.16        
                  36.34     1:14.84 (38.50)     1:55.23 (40.39)     2:35.16 (39.93)
 23 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             2:28.75    2:35.24        
                  36.41     1:14.86 (38.45)     1:55.16 (40.30)     2:35.24 (40.08)
 24 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:29.17    2:35.38        
                  37.41     1:17.09 (39.68)     1:56.60 (39.51)     2:35.38 (38.78)
 25 Collins, Irene      15 FLY-MR               2:36.05    2:37.06        
                  36.05     1:14.65 (38.60)     1:55.26 (40.61)     2:37.06 (41.80)
 26 Lai, Alicia         17 NYCC-MR              2:30.00    2:44.96        
                  37.19     1:18.27 (41.08)     2:01.88 (43.61)     2:44.96 (43.08)
 27 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               2:49.48    2:51.30        
                  39.80     1:22.65 (42.85)     2:07.31 (44.66)     2:51.30 (43.99)
 -- Reyes, Kelly        15 FLY-MR               2:27.10         DQ        
 -- Garcia, Ashley      17 FLY-MR               2:41.06         DQ        
 -- Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   2:29.20         DQ        
 
Girls Open 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yee          15 Twisters-MR          1:11.05    1:12.08          7  
                  34.09     1:12.08 (37.99)                                        
  2 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    1:11.36    1:13.89          5  
                  34.70     1:13.89 (39.19)                                        
  3 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             1:12.78    1:14.07          4  
                  35.10     1:14.07 (38.97)                                        
  4 Hao, Amy            16 FLY-MR               1:12.32    1:14.70          3  
                  35.34     1:14.70 (39.36)                                        
  5 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:17.95    1:17.76          2  
                  36.37     1:17.76 (41.39)                                        
  6 Leahr, Sydney       15 NYCC-MR              1:18.00    1:17.85          1  
                  36.62     1:17.85 (41.23)                                        
  7 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             1:14.32    1:18.52        
  8 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    1:17.55    1:19.61        
                  37.60     1:19.61 (42.01)                                        
  9 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          1:17.31    1:19.90        
                  39.21     1:19.90 (40.69)                                        
 10 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   1:17.87    1:19.91        
                  37.56     1:19.91 (42.35)                                        
 11 Rodriguez, Tina     14 Twisters-MR          1:18.12    1:20.39        
                  38.01     1:20.39 (42.38)                                        
 12 Canada, Veronica    16 NYSA-MR              1:17.89    1:23.21        
 13 Phan, Yvonnie       17 FLY-MR               1:25.31    1:25.81        
                  40.19     1:25.81 (45.62)                                        
 14 Neber, Jacqueline   16 HYB-MR               1:17.00    1:28.42        
                  41.59     1:28.42 (46.83)                                        
 15 Orlando, Giana      16 FLY-MR               1:37.94    1:37.77        
 16 O'Brien, Ashley     16 FLY-MR               1:34.46    1:41.07        
 17 Santana, Gabby       9 SPAR-MR              1:47.34    1:50.49        
                  50.27   1:50.49 (1:00.22)                                        
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:48.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    2:29.44    2:37.01          7  
  2 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:34.31    2:37.17          5  
  3 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              2:45.00    2:41.36          4  
                  36.09     1:16.81 (40.72)     1:58.54 (41.73)     2:41.36 (42.82)
  4 Lou, Jessica        16 UNLGA-MR             2:41.69    2:45.82          3  
                  37.58     1:19.09 (41.51)     2:02.38 (43.29)     2:45.82 (43.44)
  5 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   2:47.95    2:48.36          2  
                  37.66     1:20.72 (43.06)     2:04.12 (43.40)     2:48.36 (44.24)
  6 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   2:47.95    2:48.42          1  
  7 Snyder, Wendy       17 Rivertown Rays-MR    2:47.08    2:50.69        
 
Girls Open 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Bridget   26 NYAC-MR              1:00.00    1:00.32          7  
                  28.13     1:00.32 (32.19)                                        
  2 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          1:01.40    1:01.46          5  
                  28.82     1:01.46 (32.64)                                        
  3 Phang, Yee          15 Twisters-MR          1:04.36    1:05.69          4  
                  30.67     1:05.69 (35.02)                                        
  4 Wong, Bokey         16 NCAC-MR              1:08.00    1:05.93          3  
                  30.94     1:05.93 (34.99)                                        
  5 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   1:05.11    1:06.17          2  
                  31.13     1:06.17 (35.04)                                        
  6 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    1:06.47    1:06.56          1  
                  31.34     1:06.56 (35.22)                                        
  7 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    1:05.95    1:07.37        
                  30.60     1:07.37 (36.77)                                        
  8 Barclay, Skye       15 Flying Dolphins-MR   1:06.94    1:07.45        
                  30.63     1:07.45 (36.82)                                        
  9 Cruz, Brigitti      16 NCAC-MR                   NT    1:07.94        
                  30.49     1:07.94 (37.45)                                        
 10 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               1:08.37    1:08.67        
                  32.53     1:08.67 (36.14)                                        
 11 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    1:08.00    1:09.78        
                  32.12     1:09.78 (37.66)                                        
 12 Barbosa, Tabitha    16 FLY-MR               1:06.95    1:11.94        
                  33.00     1:11.94 (38.94)                                        
 13 Damsky, Abby        16 Flying Dolphins-MR   1:07.56    1:12.49        
 14 Allen, Arnelle      16 Flying Dolphins-MR   1:07.99    1:13.50        
                  33.23     1:13.50 (40.27)                                        
 15 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    1:07.29    1:15.37        
 -- Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    1:05.78         NS        
 
Girls Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:18.93    2:14.82          7  
                  29.95     1:04.09 (34.14)     1:39.99 (35.90)     2:14.82 (34.83)
  2 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   2:16.46    2:19.90          5  
                  31.17     1:06.42 (35.25)     1:43.07 (36.65)     2:19.90 (36.83)
  3 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:19.32    2:22.56          4  
                  31.66     1:08.16 (36.50)     1:45.50 (37.34)     2:22.56 (37.06)
  4 Gomez, Chelsea      15 NYCC-MR              2:15.77    2:24.71          3  
                  32.76     1:08.41 (35.65)     1:46.16 (37.75)     2:24.71 (38.55)
  5 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:28.28    2:29.50          2  
                  32.22     1:10.28 (38.06)     1:48.77 (38.49)     2:29.50 (40.73)
  6 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:25.94    2:31.27          1  
  7 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:30.00    2:36.33        
                  32.48     1:11.22 (38.74)     1:54.08 (42.86)     2:36.33 (42.25)
  8 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:29.72    2:38.77        
                  32.25     1:10.26 (38.01)     1:54.32 (44.06)     2:38.77 (44.45)
 
Girls Open 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney   22 NYAC-MR              2:12.50    2:15.23          7  
                  28.79     1:03.10 (34.31)     1:43.10 (40.00)     2:15.23 (32.13)
  2 Malanina, Alexandr  26 NYAC-MR              2:15.00    2:17.75          5  
  3 Rubiano, Alexandra  16 Twisters-MR          2:16.91    2:18.88          4  
                  29.61     1:06.06 (36.45)     1:47.10 (41.04)     2:18.88 (31.78)
  4 Phang, Yee          15 Twisters-MR          2:26.03    2:21.18          3  
                  31.01     1:08.36 (37.35)     1:48.65 (40.29)     2:21.18 (32.53)
  5 Hao, Amy            16 FLY-MR               2:18.56    2:22.19          2  
  6 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    2:19.77    2:23.45          1  
                  29.84     1:07.42 (37.58)     1:49.44 (42.02)     2:23.45 (34.01)
  7 Lipton, Jessica     15 Flying Dolphins-MR   2:23.10    2:24.23        
  8 Rakoczy, Joanna     24 NYAC-MR              2:25.00    2:24.46        
                  29.46     1:07.93 (38.47)     1:49.44 (41.51)     2:24.46 (35.02)
  9 Falcao, Nicole      12 Twisters-MR          2:24.34    2:25.72        
                  30.96     1:08.89 (37.93)     1:52.25 (43.36)     2:25.72 (33.47)
 10 NG, Jasmine         13 UNLGA-MR             2:22.95    2:26.23        
                  32.75     1:12.20 (39.45)     1:52.97 (40.77)     2:26.23 (33.26)
 11 Almeida, Gabriela   14 Twisters-MR          2:29.22    2:27.74        
                  31.44     1:09.16 (37.72)     1:54.60 (45.44)     2:27.74 (33.14)
 12 Reyes, Kelly        15 FLY-MR               2:33.32    2:29.19        
                  32.41     1:09.18 (36.77)     1:55.72 (46.54)     2:29.19 (33.47)
 13 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:29.45    2:29.81        
                  34.81     1:11.34 (36.53)     1:57.26 (45.92)     2:29.81 (32.55)
 14 Mamone, Julia       13 Twisters-MR          2:29.55    2:29.83        
 15 McClung, Taylor     15 Rivertown Rays-MR    2:25.55    2:31.21        
 16 Bay, Alexandria     14 Twisters-MR          2:28.32    2:33.17        
 17 Meyerhoeffer, Stel   9 SPAR-MR              2:28.32    2:44.45        
                  36.01     1:18.00 (41.99)     2:07.14 (49.14)     2:44.45 (37.31)
 -- Eaton, Kelly        24 NYAC-MR              2:17.88         NS        
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:18.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily     12 Rivertown Rays-MR    5:03.93    5:02.38          7  
                  31.14     1:07.79 (36.65)     1:45.57 (37.78)     2:23.06 (37.49)
        3:08.57 (45.51)     3:53.96 (45.39)     4:28.80 (34.84)     5:02.38 (33.58)
  2 Kerrich, Zoe        16 Rivertown Rays-MR    5:02.35    5:13.70          5  
                  32.53     1:11.45 (38.92)     1:54.47 (43.02)     2:37.54 (43.07)
        3:21.22 (43.68)     4:05.30 (44.08)     4:40.08 (34.78)     5:13.70 (33.62)
  3 Makovic, Vanessa    12 Rivertown Rays-MR    5:15.29    5:15.69          4  
                  31.42     1:08.86 (37.44)     1:50.50 (41.64)     2:30.75 (40.25)
        3:18.69 (47.94)     4:06.93 (48.24)     4:41.99 (35.06)     5:15.69 (33.70)
 
Girls Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:45.44    1:47.73         14  
     1) Rodriguez, Tina 14              2) Miller, Tahlia 13              
     3) Rubiano, Alexandra 16           4) Starzyk, Stephany 13           
                  26.64       54.22 (27.58)     1:20.35 (26.13)     1:47.73 (27.38)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:41.62    1:48.30         10  
     1) Brickman, Molly 15              2) Giordano, Leta 14              
     3) Siegel, Sophie 15               4) Halper, Sophie 14              
                  27.88       54.88 (27.00)     1:22.06 (27.18)     1:48.30 (26.24)
  3 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         1:44.00    1:48.53          8  
     1) Cruz, Brigitti 16               2) Hongamata, Lydia 15            
     3) Kim, Elizabeth 17               4) Marquez, Daniela 17            
                  27.43       53.40 (25.97)     1:21.05 (27.65)     1:48.53 (27.48)
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:46.31    1:49.00          6  
     1) McClung, Demi 13                2) Makovic, Tiffany 15            
     3) McClung, Taylor 15              4) Kerrich, Zoe 16                
  5 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:43.67    1:49.49          4  
     1) Miller, Emma 17                 2) Reyes, Kelly 15                
     3) Barbosa, Tabitha 16             4) Santos, Olivia 14              
                  28.12       55.96 (27.84)     1:23.92 (27.96)     1:49.49 (25.57)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:50.22    1:52.77          2  
     1) Almeida, Gabriela 14            2) Mamone, Julia 13               
     3) Myszkowski, Victoria 13         4) Lachhab, Hanaa 14              
                  28.19       55.05 (26.86)     1:24.25 (29.20)     1:52.77 (28.52)
  7 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    1:56.02        
                  28.77       57.34 (28.57)     1:27.06 (29.72)     1:56.02 (28.96)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                       1:49.52         NS        
 
Girls Open 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 New York City Aquatic Club-MR  'A'          3:49.00    3:59.88         14  
     1) Gomez, Chelsea 15               2) Moody, Sophie 15               
     3) Walsh, Georgina 17              4) Leahr, Sydney 15               
                  28.55       59.89 (59.89)     1:27.96 (28.07)     1:58.81 (58.92)
        2:27.67 (28.86)   2:59.87 (1:01.06)     3:28.36 (28.49)   3:59.88 (1:00.01)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:50.95    4:00.97         10  
     1) Makovic, Tiffany 15             2) McManus, Samantha 16           
     3) Snyder, Wendy 17                4) McClung, Taylor 15             
                  28.19       59.14 (59.14)     1:15.74 (16.60)   1:59.23 (1:00.09)
        2:28.95 (29.72)   3:01.44 (1:02.21)     3:29.84 (28.40)     4:00.97 (59.53)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:59.34    4:01.20          8  
     1) Almeida, Gabriela 14            2) Bay, Alexandria 14             
     3) Myszkowski, Victoria 13         4) Rubiano, Alexandra 16          
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       3:46.71    4:11.67          6  
     1) Miller, Emma 17                 2) Moratos, Angelica 13           
     3) Collins, Irene 15               4) Reyes, Kelly 15                
                  29.99   1:04.61 (1:04.61)     1:35.18 (30.57)   2:09.43 (1:04.82)
        2:38.26 (28.83)   3:11.27 (1:01.84)     3:39.84 (28.57)   4:11.67 (1:00.40)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          3:43.00         NS        
 
Girls Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:00.61    1:59.89         14  
     1) Rubiano, Alexandra 16           2) Myszkowski, Victoria 13        
     3) Almeida, Gabriela 14            4) Mamone, Julia 13               
                  31.58     1:04.89 (33.31)     1:33.22 (28.33)     1:59.89 (26.67)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                  NT    2:05.07         10  
     1) McClung, Taylor 15              2) Kerrich, Zoe 16                
     3) Makovic, Tiffany 15             4) McManus, Samantha 16           
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:55.39    2:05.28          8  
     1) Fennell, Emily 13               2) Allen, Arnelle 16              
     3) Lipton, Jessica 15              4) Barclay, Skye 15               
                  32.49     1:07.43 (34.94)     1:37.44 (30.01)     2:05.28 (27.84)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:57.39    2:06.14          6  
     1) Miller, Emma 17                 2) Hao, Amy 16                    
     3) Reyes, Kelly 15                 4) Garcia, Ashley 17              
                  31.25     1:05.64 (34.39)     1:36.31 (30.67)     2:06.14 (29.83)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR            28.29      28.32          7  
  2 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      30.60      30.53          5  
  3 Liu, Alston         10 Twisters-MR            31.29      30.71          4  
  4 Tsai, Brian         10 NCAC-MR                31.00      30.95          3  
  5 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR            33.12      31.15          2  
  6 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR      29.15      31.18          1  
  7 Izower, Xander      10 Twisters-MR            29.56      31.87        
  8 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      33.42      32.77        
  9 Fox, Benjamin       10 FLY-MR                 33.86      32.83        
 10 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR            32.56      32.90        
 11 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR      33.59      33.23        
 12 Madden, Sean         9 Twisters-MR            33.28      33.50        
 13 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR                33.77      33.58        
 14 Ebied, Omar          9 Twisters-MR            33.56      33.70        
 15 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR            33.06      33.83        
 16 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      31.78      33.99        
 17 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR      34.58      34.10        
 18 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      34.62      35.20        
 19 Waszczyszak, Adam   10 Twisters-MR            34.77      35.46        
 20 Largey, Kyle        10 UN-RA-MR               36.41      36.02        
 21 Spehr, William       9 HYB-MR                    NT      36.07        
 22 Burke, Ryan         10 FLY-MR                 34.22      36.40        
 23 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      36.67      36.59        
 24 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR      35.63      36.68        
 25 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      37.65      36.75        
 26 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR      35.79      37.35        
 27 Wong, Matthew        9 Twisters-MR            37.06      37.73        
 28 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR                38.76      37.75        
 29 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR      38.06      37.84        
 30 Boes, Rial           9 Rivertown Rays-MR      42.10      37.95        
 31 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR      37.54      38.00        
 32 Park, Joseph        10 FLY-MR                 41.38      38.21        
 33 Mark, Ryan           9 Agua Swim Team-MR      42.00      38.31        
 34 Patterson, James     9 Twisters-MR            37.30      38.48        
 35 Lapins, Maximilian   9 Twisters-MR            37.00      38.70        
 36 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT      39.31        
 37 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      45.00      39.45        
 38 Bitler, Holt        10 Flying Dolphins-MR     50.00      40.39        
 39 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                 42.60      41.92        
 40 Park, Andrew        10 FLY-MR                 40.19      42.68        
 41 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR      41.43      43.50        
 42 Kim, Christopher    10 NYSA-MR                45.77      43.76        
 43 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT      44.02        
 44 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT      46.62        
 45 Maher, Brendan       9 HYB-MR                    NT      46.63        
 46 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                 44.80      46.81        
 47 Zhang, Lucas         9 Flying Dolphins-MR        NT      49.94        
 48 Anich, Thomas        9 FLY-MR                 54.72      52.48        
 -- Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR      40.49         NS        
 -- Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                55.00         NS        
 -- Santamaria, Felipe  10 Twisters-MR            32.64         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          1:03.54    1:03.18          7  
                  30.51     1:03.18 (32.67)                                        
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:05.43          5  
                  17.81     1:05.43 (47.62)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:06.45    1:06.18          4  
                  32.14     1:06.18 (34.04)                                        
  4 Izower, Xander      10 Twisters-MR          1:04.80    1:06.45          3  
                  32.39     1:06.45 (34.06)                                        
  5 Liu, Alston         10 Twisters-MR          1:09.37    1:06.86          2  
  6 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:10.58    1:07.44          1  
                  32.24     1:07.44 (35.20)                                        
  7 Tsai, Brian         10 NCAC-MR              1:10.00    1:08.40        
                  31.37     1:08.40 (37.03)                                        
  8 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               1:18.00    1:11.83        
                  34.49     1:11.83 (37.34)                                        
  9 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:17.13    1:12.15        
                  33.78     1:12.15 (38.37)                                        
 10 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          1:14.85    1:12.18        
                  35.04     1:12.18 (37.14)                                        
 11 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    1:13.95    1:12.44        
                  34.12     1:12.44 (38.32)                                        
 12 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:12.93    1:12.79        
                  34.85     1:12.79 (37.94)                                        
 13 Madden, Sean         9 Twisters-MR          1:13.19    1:13.36        
 14 Smith, Liam         10 FLY-MR               1:12.16    1:13.99        
                  35.99     1:13.99 (38.00)                                        
 15 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:12.45    1:14.64        
                  35.64     1:14.64 (39.00)                                        
 16 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:17.86    1:15.50        
 17 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR    1:17.92    1:16.17        
                  35.34     1:16.17 (40.83)                                        
 18 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR          1:17.39    1:16.70        
 19 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              1:28.77    1:17.34        
 20 Spehr, William       9 HYB-MR               1:28.71    1:19.46        
                  36.06     1:19.46 (43.40)                                        
 21 Asa, Henry          10 Rivertown Rays-MR    1:22.25    1:20.06        
 22 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR    1:17.75    1:20.91        
                  38.07     1:20.91 (42.84)                                        
 23 Rocco, Christopher   9 SPAR-MR              1:30.02    1:21.22        
                  36.45     1:21.22 (44.77)                                        
 24 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR              1:25.00    1:21.47        
                  38.00     1:21.47 (43.47)                                        
 25 Wong, Matthew        9 Twisters-MR          1:26.79    1:21.56        
                  39.03     1:21.56 (42.53)                                        
 26 Burke, Ryan         10 FLY-MR               1:20.81    1:21.64        
                  39.02     1:21.64 (42.62)                                        
 27 Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT    1:22.43        
                   7.39   1:22.43 (1:15.04)                                        
 28 Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR    1:28.78    1:22.61        
                  39.32     1:22.61 (43.29)                                        
 29 Min, Christopher     9 FLY-MR               1:29.32    1:23.17        
                  39.73     1:23.17 (43.44)                                        
 30 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR    1:20.69    1:23.54        
                  39.47     1:23.54 (44.07)                                        
 31 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR    1:18.81    1:24.69        
                  38.91     1:24.69 (45.78)                                        
 32 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR    1:25.20    1:25.01        
                  40.92     1:25.01 (44.09)                                        
 33 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR    1:33.41    1:27.91        
 34 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR    1:31.11    1:28.04        
                  40.27     1:28.04 (47.77)                                        
 35 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:25.21    1:29.25        
                  41.99     1:29.25 (47.26)                                        
 36 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT    1:29.43        
                  39.62     1:29.43 (49.81)                                        
 37 Park, Andrew        10 FLY-MR               1:39.32    1:29.63        
 38 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:30.20        
                  42.49     1:30.20 (47.71)                                        
 39 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:30.27        
                  43.53     1:30.27 (46.74)                                        
 40 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:31.48        
                  43.61     1:31.48 (47.87)                                        
 41 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR    1:40.07    1:32.89        
                  43.97     1:32.89 (48.92)                                        
 42 Kim, Christopher    10 NYSA-MR              1:45.77    1:33.05        
                  43.29     1:33.05 (49.76)                                        
 43 Montanez, David     10 FLY-MR                    NT    1:33.14        
                  40.45     1:33.14 (52.69)                                        
 44 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    1:36.62        
                  44.17     1:36.62 (52.45)                                        
 45 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                    NT    1:46.00        
 46 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT    1:47.41        
                  50.08     1:47.41 (57.33)                                        
 47 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT    1:47.42        
 48 Anich, Thomas        9 FLY-MR               2:00.00    1:58.72        
 -- Horan, Robert        9 SPAR-MR                   NT         NS        
 -- Ng, Ethan           10 NYCC-MR              1:30.34         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          2:18.46    2:17.48          7  
                  31.90     1:06.87 (34.97)     1:43.29 (36.42)     2:17.48 (34.19)
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    2:16.25    2:18.19          5  
                  32.36     1:08.40 (36.04)     1:45.01 (36.61)     2:18.19 (33.18)
  3 Liu, Alston         10 Twisters-MR          2:29.09    2:21.38          4  
                  32.45     1:08.80 (36.35)     1:45.10 (36.30)     2:21.38 (36.28)
  4 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    2:24.45    2:21.68          3  
                  32.36     1:08.88 (36.52)     1:46.13 (37.25)     2:21.68 (35.55)
  5 Izower, Xander      10 Twisters-MR          2:22.18    2:24.97          2  
                  34.03     1:11.13 (37.10)     1:48.56 (37.43)     2:24.97 (36.41)
  6 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:26.27          1  
                  32.98     1:09.14 (36.16)     1:47.84 (38.70)     2:26.27 (38.43)
  7 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          2:41.40    2:30.64        
                  34.43     1:13.33 (38.90)     1:52.35 (39.02)     2:30.64 (38.29)
  8 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    2:31.89    2:31.46        
                  33.71     1:13.20 (39.49)     1:52.95 (39.75)     2:31.46 (38.51)
  9 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              2:50.55    2:32.23        
                  33.92     1:13.67 (39.75)     1:55.56 (41.89)     2:32.23 (36.67)
 10 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    2:53.36    2:34.03        
                  33.66     1:13.26 (39.60)     1:54.85 (41.59)     2:34.03 (39.18)
 11 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          2:27.96    2:34.68        
 12 Madden, Sean         9 Twisters-MR          2:36.74    2:36.40        
                  35.32     1:15.15 (39.83)     1:56.23 (41.08)     2:36.40 (40.17)
 13 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               2:44.23    2:37.72        
                  34.79     1:16.29 (41.50)     1:56.56 (40.27)     2:37.72 (41.16)
 14 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    2:39.82    2:37.82        
                  35.41     1:15.73 (40.32)     1:57.67 (41.94)     2:37.82 (40.15)
 15 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    3:11.68    2:38.93        
 16 Donoghue, Michael   10 Rivertown Rays-MR    3:01.78    2:41.27        
                  35.99     1:17.62 (41.63)     2:00.02 (42.40)     2:41.27 (41.25)
 17 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    2:45.34    2:41.67        
                  35.42     1:16.96 (41.54)     1:59.96 (43.00)     2:41.67 (41.71)
 18 Waszczyszak, Adam   10 Twisters-MR          3:27.92    2:42.71        
                  38.23     1:20.90 (42.67)     2:02.62 (41.72)     2:42.71 (40.09)
 19 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR          2:58.44    2:44.68        
 20 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              2:40.77    2:47.61        
 21 Wong, Matthew        9 Twisters-MR          3:11.18    2:50.19        
                  38.52     1:23.66 (45.14)     2:08.61 (44.95)     2:50.19 (41.58)
 22 Wozniak, Robert      9 Aquaflames-MR             NT    2:51.97        
 23 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR              3:07.71    2:54.35        
                  36.92     1:22.45 (45.53)     2:11.15 (48.70)     2:54.35 (43.20)
 24 Xu, Zhouyuan        10 Aquaflames-MR             NT    3:00.76        
 25 Burke, Ryan         10 FLY-MR               3:10.51    3:00.93        
                  39.75     1:26.03 (46.28)     2:15.67 (49.64)     3:00.93 (45.26)
 26 Spehr, William       9 HYB-MR                    NT    3:04.08        
                  39.01     1:26.82 (47.81)     2:16.02 (49.20)     3:04.08 (48.06)
 27 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:06.02        
                  42.78     1:30.68 (47.90)     2:19.73 (49.05)     3:06.02 (46.29)
 28 Min, Christopher     9 FLY-MR                    NT    3:07.22        
                  41.10     1:28.99 (47.89)     2:19.16 (50.17)     3:07.22 (48.06)
 29 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR    3:39.84    3:14.25        
                  43.32     1:33.10 (49.78)     2:23.81 (50.71)     3:14.25 (50.44)
 30 Park, Andrew        10 FLY-MR               3:14.42    3:14.64        
                  41.72     1:30.34 (48.62)     2:22.58 (52.24)     3:14.64 (52.06)
 31 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    3:25.26        
                  43.50     1:33.74 (50.24)     2:29.99 (56.25)     3:25.26 (55.27)
 32 Tamayev, Ariel      10 Aquaflames-MR        3:10.00    3:32.68        
                  42.91     1:37.60 (54.69)     2:36.03 (58.43)     3:32.68 (56.65)
 33 Li, James           10 Aquaflames-MR             NT    3:35.68        
                  43.51     1:39.11 (55.60)     2:37.90 (58.79)     3:35.68 (57.78)
 34 Pinkhasov, David    10 Aquaflames-MR             NT    3:42.12        
                  44.50     1:40.16 (55.66)   2:41.67 (1:01.51)   3:42.12 (1:00.45)
 35 Boes, Rial           9 Rivertown Rays-MR    3:46.21    3:46.06        
                  48.91     1:44.48 (55.57)   2:45.72 (1:01.24)   3:46.06 (1:00.34)
 -- Lempert, Benjamin    9 Aquaflames-MR             NT         DQ        
                                1:51.07 ( )        DQ (2:06.00)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR      35.39      34.80          7  
  2 Tsai, Brian         10 NCAC-MR                35.90      35.40          5  
  3 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      36.71      35.90          4  
  4 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR            38.80      36.16          3  
  5 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      37.87      36.87          2  
  6 Izower, Xander      10 Twisters-MR            37.14      37.04          1  
  7 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR            39.48      37.72        
  8 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR                34.77      37.97        
  9 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR      39.06      38.11        
  9 Madden, Sean         9 Twisters-MR            39.76      38.11        
 11 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR      39.38      38.48        
 12 Waszczyszak, Adam   10 Twisters-MR            40.69      40.59        
 13 Wozniak, Robert      9 Aquaflames-MR          39.16      40.87        
 14 Spehr, William       9 HYB-MR                 47.40      41.35        
 15 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR      40.58      41.45        
 16 Fox, Benjamin       10 FLY-MR                 43.86      41.47        
 17 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR      42.79      41.71        
 18 Donoghue, Michael   10 Rivertown Rays-MR      43.39      42.46        
 19 Xu, Zhouyuan        10 Aquaflames-MR             NT      42.47        
 20 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR                45.38      42.55        
 21 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR      43.77      42.79        
 22 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      47.43      42.93        
 23 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      43.98      43.43        
 24 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR      46.02      43.69        
 25 Park, Joseph        10 FLY-MR                 47.49      43.77        
 26 Lapins, Maximilian   9 Twisters-MR            44.01      44.49        
 27 Santamaria, Felipe  10 Twisters-MR            42.04      44.71        
 28 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR      45.78      45.20        
 29 Patterson, James     9 Twisters-MR            45.40      45.23        
 30 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      55.00      45.77        
 31 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR      46.71      45.86        
 32 Mark, Ryan           9 Agua Swim Team-MR      46.86      46.34        
 33 Li, James           10 Aquaflames-MR          47.47      47.45        
 34 Kim, Christopher    10 NYSA-MR                55.77      50.08        
 35 Tamayev, Ariel      10 Aquaflames-MR          48.63      51.54        
 36 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT      52.55        
 37 Lempert, Benjamin    9 Aquaflames-MR             NT      54.35        
 38 Anich, Thomas        9 FLY-MR               1:01.62      54.44        
 39 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT      57.19        
 40 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                    NT      57.98        
 41 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT    1:01.39        
 42 Boes, Rial           9 Rivertown Rays-MR      54.93    1:05.52        
 -- Maher, Brendan       9 HYB-MR                    NT         DQ        
 -- Pinkhasov, David    10 Aquaflames-MR          57.44         DQ        
 -- Bitler, Holt        10 Flying Dolphins-MR   1:00.00         DQ        
 -- Zhang, Lucas         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR      45.12         NS        
 -- Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:10.00         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    1:10.69    1:15.23          7  
                  37.10     1:15.23 (38.13)                                        
  2 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR    1:16.56    1:16.10          5  
                  37.90     1:16.10 (38.20)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:15.87    1:16.71          4  
                  37.73     1:16.71 (38.98)                                        
  4 Tsai, Brian         10 NCAC-MR              1:17.00    1:17.16          3  
                  37.67     1:17.16 (39.49)                                        
  5 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:18.20    1:17.90          2  
  6 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR          1:21.92    1:19.84          1  
  7 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:28.81    1:20.12        
  8 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:21.03        
  9 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:25.56    1:21.22        
 10 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:24.67    1:21.69        
 11 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:22.34        
                  40.53     1:22.34 (41.81)                                        
 12 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR          1:26.98    1:22.40        
 13 Madden, Sean         9 Twisters-MR          1:25.23    1:23.51        
 14 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              1:39.77    1:24.14        
 15 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               1:32.04    1:28.63        
 16 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:26.00    1:29.90        
 17 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:29.97        
 18 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR    1:29.36    1:30.50        
 19 Min, Christopher     9 FLY-MR               1:35.91    1:32.83        
                2:09.62         1:32.83 ( )                                        
 20 Spehr, William       9 HYB-MR                    NT    1:35.63        
                  45.94     1:35.63 (49.69)                                        
 21 Smith, Liam         10 FLY-MR                    NT    1:37.15        
                  46.71     1:37.15 (50.44)                                        
 22 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR    1:43.02    1:37.93        
                  47.66     1:37.93 (50.27)                                        
 23 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR    1:35.91    1:37.99        
                  48.39     1:37.99 (49.60)                                        
 24 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR    1:38.39    1:38.01        
                  47.15     1:38.01 (50.86)                                        
 25 Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR    1:48.79    1:41.48        
                1:48.43         1:41.48 ( )                                        
 26 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:43.23        
 27 Asa, Henry          10 Rivertown Rays-MR    1:39.00    1:44.23        
 28 Montanez, David     10 FLY-MR                    NT    1:46.51        
 29 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:46.74        
                  52.32     1:46.74 (54.42)                                        
 30 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    1:46.78        
                  52.59     1:46.78 (54.19)                                        
 31 Kim, Christopher    10 NYSA-MR              1:54.77    1:49.26        
                  53.33     1:49.26 (55.93)                                        
 32 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:49.75        
                  51.43     1:49.75 (58.32)                                        
 33 Rodriguez, Jayden    9 FLY-MR                    NT    2:17.27        
                1:08.39   2:17.27 (1:08.88)                                        
 -- Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT         DQ        
                1:07.28        DQ (1:14.61)                                        
 -- Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT         DQ        
                  46.70          DQ (51.79)                                        
 -- Wong, Matthew        9 Twisters-MR          1:37.97         DQ        
                  47.44          DQ (47.51)                                        
 -- Ng, Ethan           10 NYCC-MR              1:35.13         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR            34.53      36.82          7  
  2 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR      39.67      39.44          5  
  3 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR      38.95      40.01          4  
  4 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      40.09      40.82          3  
  5 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR      41.91      41.27          2  
  6 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR            42.32      41.63          1  
  7 Tsai, Brian         10 NCAC-MR                42.00      41.76        
  8 Liu, Alston         10 Twisters-MR            41.69      42.05        
  9 Izower, Xander      10 Twisters-MR            44.36      42.70        
 10 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR      44.55      43.43        
 11 Spehr, William       9 HYB-MR                 45.05      45.04        
 12 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR      44.84      45.51        
 13 Ebied, Omar          9 Twisters-MR            39.76      45.59        
 14 Kim, Christopher    10 NYSA-MR                53.77      45.60        
 15 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR      46.31      45.74        
 16 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      46.97      46.71        
 17 Wong, Matthew        9 Twisters-MR            49.15      48.47        
 18 Ng, Ethan           10 NYCC-MR                53.10      48.56        
 19 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR      54.09      49.22        
 20 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR      48.96      49.72        
 21 Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT      50.34        
 22 Hahn, Benjamin       9 Rivertown Rays-MR      53.98      53.38        
 23 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR      55.48      53.92        
 24 Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT      54.53        
 25 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      53.42      55.24        
 26 Park, Andrew        10 FLY-MR                 53.31      55.49        
 27 Montanez, David     10 FLY-MR                 55.87      57.93        
 28 Anich, Thomas        9 FLY-MR               1:03.96      59.59        
 -- Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
 -- Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Horan, Robert        9 SPAR-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          1:16.27    1:19.65          7  
                  37.78     1:19.65 (41.87)                                        
  2 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR    1:25.30    1:23.55          5  
                  39.52     1:23.55 (44.03)                                        
  3 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:26.34    1:25.96          4  
                  40.20     1:25.96 (45.76)                                        
  4 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:26.12    1:26.37          3  
                  41.73     1:26.37 (44.64)                                        
  5 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    1:31.32    1:29.40          2  
  6 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR          1:36.23    1:31.19          1  
                  43.95     1:31.19 (47.24)                                        
  7 Tsai, Brian         10 NCAC-MR              1:34.00    1:31.57        
                  43.36     1:31.57 (48.21)                                        
  8 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    1:34.98    1:33.21        
                  44.12     1:33.21 (49.09)                                        
  9 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:35.71    1:33.91        
                  44.23     1:33.91 (49.68)                                        
 10 Kim, Christopher    10 NYSA-MR              1:56.77    1:35.90        
                  46.25     1:35.90 (49.65)                                        
 11 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:43.92    1:36.52        
                  46.72     1:36.52 (49.80)                                        
 12 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:40.93    1:37.46        
 13 Hinckley, Charlie   10 Agua Swim Team-MR    1:38.58    1:37.87        
                  45.94     1:37.87 (51.93)                                        
 14 Donoghue, Michael   10 Rivertown Rays-MR    1:45.90    1:39.35        
 15 King, Brendan        9 Rivertown Rays-MR    1:42.40    1:41.10        
                  48.42     1:41.10 (52.68)                                        
 16 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:52.19    1:43.19        
                  49.08     1:43.19 (54.11)                                        
 17 Min, Christopher     9 FLY-MR               1:41.04    1:43.29        
                  50.44     1:43.29 (52.85)                                        
 18 Mark, Ryan           9 Agua Swim Team-MR    1:44.25    1:44.08        
                  49.61     1:44.08 (54.47)                                        
 19 Largey, Kyle        10 UN-RA-MR             1:42.37    1:44.69        
                  50.21     1:44.69 (54.48)                                        
 20 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR    1:55.45    1:45.14        
                  50.10     1:45.14 (55.04)                                        
 21 Wong, Matthew        9 Twisters-MR          1:50.95    1:45.64        
                  51.26     1:45.64 (54.38)                                        
 22 McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT    1:52.90        
                  52.10   1:52.90 (1:00.80)                                        
 23 Lapins, Maximilian   9 Twisters-MR          1:55.77    1:54.05        
 24 Park, Andrew        10 FLY-MR               1:56.12    1:55.41        
                  55.66     1:55.41 (59.75)                                        
 25 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT    2:00.18        
                  56.13   2:00.18 (1:04.05)                                        
 26 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR    1:56.72    2:00.59        
                  57.07   2:00.59 (1:03.52)                                        
 27 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:35.00    2:02.67        
                  58.50   2:02.67 (1:04.17)                                        
 28 Jung, Eric          10 NYSA-MR                   NT    2:05.89        
 29 Zhang, Lucas         9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.68        
                1:02.62   2:06.68 (1:04.06)                                        
 30 Anich, Thomas        9 FLY-MR                    NT    2:10.67        
                1:03.26   2:10.67 (1:07.41)                                        
 -- Bitler, Holt        10 Flying Dolphins-MR   1:50.50         DQ        
 -- Park, Joseph        10 FLY-MR                    NT         DQ        
                  55.16        DQ (1:01.73)                                        
 -- Patterson, James     9 Twisters-MR          2:18.06         DQ        
                1:03.44        DQ (1:10.71)                                        
 -- Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR    1:55.65         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR      32.42      33.27          7  
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR      31.06      34.03          5  
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR      33.81      34.52          4  
  4 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR      36.65      37.16          3  
  5 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR      37.01      37.42          2  
  6 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR      37.85      39.03          1  
  7 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR      41.43      39.89        
  8 Pas, Sebastian       9 Twisters-MR            39.72      41.31        
  9 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR      37.56      41.74        
 10 Burke, Ryan         10 FLY-MR                 42.67      42.68        
 11 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR                53.09      46.36        
 12 Harris, Hailu        9 Agua Swim Team-MR      45.67      46.89        
 13 Barr, Alex          10 Agua Swim Team-MR      48.26      47.00        
 14 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR      45.07      47.86        
 15 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:05.00      49.55        
 16 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      45.78      49.74        
 17 LePage, James       10 Rivertown Rays-MR      49.31      54.49        
 18 Thakur, Caelan       9 FLY-MR                    NT      57.18        
 19 Rocco, Christopher   9 SPAR-MR                50.23      58.79        
 -- McCloskey, Michael  10 FLY-MR                    NT         DQ        
 -- Asa, Henry          10 Rivertown Rays-MR      54.11         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:11.16    1:12.24          7  
                  33.67     1:12.24 (38.57)                                        
  2 Duthie, Luke        10 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:13.78          5  
                  35.01     1:13.78 (38.77)                                        
  3 Carrenard, Justice   9 Agua Swim Team-MR    1:17.29    1:17.34          4  
                  35.58     1:17.34 (41.76)                                        
  4 Liu, Alston         10 Twisters-MR          1:19.34    1:17.57          3  
                  35.98     1:17.57 (41.59)                                        
  5 Pragnell, Tristan    9 Agua Swim Team-MR    1:30.84    1:23.20          2  
                  37.92     1:23.20 (45.28)                                        
  6 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          1:34.33    1:25.20          1  
                  38.99     1:25.20 (46.21)                                        
  7 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    1:29.98    1:25.21        
                  38.65     1:25.21 (46.56)                                        
  8 Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:23.30    1:28.42        
  9 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    1:33.38    1:30.07        
                  38.74     1:30.07 (51.33)                                        
 10 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:35.28    1:31.26        
                  42.77     1:31.26 (48.49)                                        
 11 Cassidy, Kerry      10 Agua Swim Team-MR    1:40.23    1:31.54        
 12 Min, Christopher     9 FLY-MR                    NT    1:44.12        
                  46.33     1:44.12 (57.79)                                        
 13 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR    1:51.38    1:44.92        
                  45.43     1:44.92 (59.49)                                        
 -- Largey, Kyle        10 UN-RA-MR             1:58.73         DQ        
                  44.90          DQ (55.84)                                        
 -- Burke, Ryan         10 FLY-MR                    NT         DQ        
                  46.85          DQ (54.77)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watson, Anthony     10 Twisters-MR          1:16.01    1:10.36          7  
                  33.34     1:10.36 (37.02)                                        
  2 Yamamoto, Kai       10 Agua Swim Team-MR    1:16.12    1:14.42          5  
  3 Liu, Alston         10 Twisters-MR          1:17.94    1:15.21          4  
                  34.96     1:15.21 (40.25)                                        
  4 Pearce, Stephen     10 Rivertown Rays-MR    1:18.65    1:16.62          3  
                  34.84     1:16.62 (41.78)                                        
  5 Izower, Xander      10 Twisters-MR          1:19.46    1:18.91          2  
  6 Hyde, Andrew         9 Agua Swim Team-MR    1:20.17    1:19.28          1  
                  36.72     1:19.28 (42.56)                                        
  7 Hyde, Michael       10 Agua Swim Team-MR    1:20.00    1:19.30        
                  37.59     1:19.30 (41.71)                                        
  8 Dawa, Tenzin        10 Twisters-MR          1:29.51    1:21.76        
                  39.31     1:21.76 (42.45)                                        
  9 Ebied, Omar          9 Twisters-MR          1:35.54    1:21.83        
                  37.04     1:21.83 (44.79)                                        
 10 Zahariev, Kevin      9 Twisters-MR          1:27.92    1:21.90        
                  37.45     1:21.90 (44.45)                                        
 11 Chiu, Nicholas      10 Agua Swim Team-MR    1:22.80    1:22.79        
 12 Fenlon, Matthew     10 Rivertown Rays-MR    2:00.00    1:22.90        
 13 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:30.34    1:26.31        
 14 Fox, Benjamin       10 FLY-MR               1:29.57    1:26.62        
 15 Siebert, Tavis      10 NYSA-MR              1:30.77    1:26.68        
                  38.99     1:26.68 (47.69)                                        
 16 Sobocinski, Lukas   10 Agua Swim Team-MR    1:29.86    1:28.17        
                  41.04     1:28.17 (47.13)                                        
 17 Shnitzer, Tomer     10 NYCC-MR              1:45.00    1:30.24        
                  43.01     1:30.24 (47.23)                                        
 18 Smith, Liam         10 FLY-MR               1:35.14    1:33.27        
                  43.35     1:33.27 (49.92)                                        
 19 Burke, Ryan         10 FLY-MR               1:32.39    1:34.08        
                  43.82     1:34.08 (50.26)                                        
 20 Ong, JoJo           10 Agua Swim Team-MR    1:43.11    1:36.51        
                  45.18     1:36.51 (51.33)                                        
 21 More, Yash           9 Agua Swim Team-MR    1:53.56    1:37.21        
                  48.63     1:37.21 (48.58)                                        
 22 Becker, Scott        9 Rivertown Rays-MR    1:37.36    1:39.87        
 -- Park, Andrew        10 FLY-MR               1:40.54         DQ        
                  48.25          DQ (52.02)                                        
 -- Shen, Eugene         9 NYSA-MR              1:29.60         DQ        
                  16.10        DQ (1:04.02)                                        
 -- Min, Christopher     9 FLY-MR               1:34.20         DQ        
 -- Madden, Sean         9 Twisters-MR          1:43.36         DQ        
 -- Whitcomb, Charles    9 HYB-MR                    NT         DQ        
                1:02.29          DQ (57.28)                                        
 -- Horan, Robert        9 SPAR-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:01.78    2:03.12         14  
     1) Izower, Xander 10               2) Dawa, Tenzin 10                
     3) Liu, Alston 10                  4) Watson, Anthony 10             
                  31.60     1:04.05 (32.45)     1:33.82 (29.77)     2:03.12 (29.30)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:12.54    2:10.54         10  
     1) Pas, Sebastian 9                2) Madden, Sean 9                 
     3) Zahariev, Kevin 9               4) Ebied, Omar 9                  
                  34.27     1:06.27 (32.00)     1:38.66 (32.39)     2:10.54 (31.88)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:14.04    2:14.31          8  
     1) Pearce, Stephen 10              2) Donoghue, Michael 10           
     3) King, Brendan 9                 4) Fenlon, Matthew 10             
                  33.84     1:06.66 (32.82)     1:41.64 (34.98)     2:14.31 (32.67)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:15.69    2:21.87          6  
     1) Park, Joseph 10                 2) Burke, Ryan 10                 
     3) Min, Christopher 9              4) Fox, Benjamin 10               
                  41.37     1:13.14 (31.77)     1:52.69 (39.55)     2:21.87 (29.18)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              2:25.84    2:28.25          4  
     1) Patterson, James 9              2) Wong, Matthew 9                
     3) Lapins, Maximilian 9            4) Waszczyszak, Adam 10           
                  38.56     1:14.38 (35.82)     1:53.58 (39.20)     2:28.25 (34.67)
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:21.18         NS        
                  31.60     1:04.05 (32.45)     1:33.82 (29.77)                    
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                       2:41.43         NS        
                  33.84     1:06.66 (32.82)     1:41.64 (34.98)                    
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:16.64    2:18.45         14  
     1) Liu, Alston 10                  2) Ebied, Omar 9                  
     3) Watson, Anthony 10              4) Izower, Xander 10              
                  35.91     1:12.51 (36.60)     1:28.24 (15.73)     2:18.45 (50.21)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:28.42    2:28.20         10  
     1) McPhee, Tommy 9                 2) Pearce, Stephen 10             
     3) Fenlon, Matthew 10              4) King, Brendan 9                
                  38.56     1:17.56 (39.00)     1:54.98 (37.42)     2:28.20 (33.22)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:35.30    2:34.77          8  
     1) Madden, Sean 9                  2) Zahariev, Kevin 9              
     3) Pas, Sebastian 9                4) Dawa, Tenzin 10                
                  38.76     1:20.46 (41.70)     2:01.61 (41.15)     2:34.77 (33.16)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:45.28    2:48.77          6  
     1) Park, Andrew 10                 2) Min, Christopher 9             
     3) Smith, Liam 10                  4) Fox, Benjamin 10               
                  44.93     1:34.92 (49.99)     2:29.26 (54.34)     2:48.77 (19.51)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                       3:01.76    2:54.32          4  
     1) Park, Joseph 10                 2) McCloskey, Michael 10          
     3) Burke, Ryan 10                  4) Montanez, David 10             
                  44.30     1:01.19 (16.89)     1:34.12 (32.93)   2:54.32 (1:20.20)
 -- Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:56.46         DQ        
     1) Asa, Henry 10                   2) Hahn, Benjamin 9               
     3) Katz, David 10                  4) Becker, Scott 9                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR            25.79      25.76          7  
  2 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR               27.58      26.96          5  
  3 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR            26.96      27.19          4  
  4 Breen, Shane        12 Twisters-MR            26.78      27.52          3  
  5 Lee, Andy           11 Twisters-MR            27.52      27.84          2  
  6 Byman, Sean         12 NYSA-MR                32.74      27.93          1  
  7 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      28.21      28.13        
  8 Santos, Douglas     12 FLY-MR                 28.34      28.65        
  9 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR      29.27      28.72        
 10 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      28.09      28.77        
 11 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR                28.48      28.95        
 12 McBride, Lucas      12 FLY-MR                 28.64      28.98        
 13 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR      28.63      29.61        
 14 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR            28.13      29.66        
 15 Chopey, Andy        11 FLY-MR                 29.37      29.67        
 16 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                30.63      29.92        
 17 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      29.58      29.95        
 18 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR      30.00      30.01        
 19 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR     29.29      30.03        
 20 Rasch, Scott        12 NYSA-MR                31.33      30.22        
 21 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      30.53      30.41        
 22 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR     30.83      30.77        
 23 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      30.66      30.83        
 24 Lin, Max            11 Twisters-MR            32.21      30.91        
 25 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     30.89      31.20        
 26 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR            30.11      31.26        
 27 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      33.03      31.43        
 28 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR      31.45      31.63        
 29 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR                 32.27      31.65        
 30 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR            31.09      31.72        
 31 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR            30.74      31.75        
 32 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      31.60      31.90        
 33 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR      32.30      32.14        
 34 Jang, Kevin         12 FLY-MR                 31.56      32.19        
 35 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 33.83      32.25        
 36 Ramirez, Javier     11 FLY-MR                 33.97      32.76        
 37 Tsang, Bryant       11 FLY-MR                 32.89      32.77        
 38 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 32.61      32.81        
 39 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR      40.00      33.01        
 40 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR      33.62      33.23        
 41 Todd, Ian           11 HYB-MR                 33.19      33.47        
 42 Doyle, Robert       12 Rivertown Rays-MR      35.00      33.64        
 43 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR      33.04      33.82        
 44 Maher, William      11 HYB-MR                 35.45      34.07        
 45 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR                37.17      34.18        
 46 Reardon, Michael    11 NYCC-MR                34.37      34.47        
 47 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR            36.05      34.86        
 48 Shafran, Daniel     12 Aquaflames-MR             NT      34.90        
 49 Shin, Ken           11 FLY-MR                 36.06      35.30        
 50 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     37.48      35.63        
 51 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR     34.34      36.02        
 52 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT      36.83        
 53 Tilas, Alexander    12 FLY-MR                 36.35      37.17        
 54 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      36.01      37.54        
 55 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR      40.78      38.64        
 -- Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      33.30         NS        
 -- Liu, Lewis          11 UNLGA-MR               28.23         NS        
 -- Uberti, Marcos      12 NYCC-MR                30.30         NS        
 -- Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      57.97      58.77          7  
                  28.15       58.77 (30.62)                                        
  2 Breen, Shane        12 Twisters-MR            59.44      59.61          5  
                  28.42       59.61 (31.19)                                        
  3 Lee, Andy           11 Twisters-MR            59.57      59.67          4  
                  28.80       59.67 (30.87)                                        
  4 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR            59.95      59.73          3  
                  29.25       59.73 (30.48)                                        
  5 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             1:00.89    1:00.28          2  
                  29.05     1:00.28 (31.23)                                        
  6 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      58.28    1:00.74          1  
                  29.84     1:00.74 (30.90)                                        
  7 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   1:02.21    1:00.94        
                  29.38     1:00.94 (31.56)                                        
  8 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    1:00.16    1:01.45        
                  29.69     1:01.45 (31.76)                                        
  9 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:04.68    1:01.73        
                  29.35     1:01.73 (32.38)                                        
 10 Lin, Howard         11 NYCC-MR                59.87    1:01.98        
 11 McBride, Lucas      12 FLY-MR               1:05.75    1:02.21        
                  29.83     1:02.21 (32.38)                                        
 12 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:04.32    1:02.57        
 13 Byman, Sean         12 NYSA-MR              1:12.30    1:02.84        
                  29.21     1:02.84 (33.63)                                        
 14 Chopey, Andy        11 FLY-MR               1:05.37    1:03.39        
                  30.86     1:03.39 (32.53)                                        
 15 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR   1:04.12    1:03.76        
                  30.41     1:03.76 (33.35)                                        
 16 Santos, Douglas     12 FLY-MR               1:04.38    1:04.56        
                  30.57     1:04.56 (33.99)                                        
 17 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    1:09.06    1:04.66        
                  31.96     1:04.66 (32.70)                                        
 18 Rasch, Scott        12 NYSA-MR              1:12.12    1:06.12        
                  30.81     1:06.12 (35.31)                                        
 19 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR   1:07.38    1:06.65        
                  31.91     1:06.65 (34.74)                                        
 20 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    1:05.51    1:06.95        
                  32.13     1:06.95 (34.82)                                        
 21 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR              1:16.11    1:07.68        
                  31.55     1:07.68 (36.13)                                        
 22 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          1:06.57    1:07.71        
                  32.47     1:07.71 (35.24)                                        
 23 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:10.19    1:08.00        
                  32.38     1:08.00 (35.62)                                        
 24 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR          1:06.34    1:08.02        
 25 Lin, Max            11 Twisters-MR          1:09.15    1:09.00        
                  32.43     1:09.00 (36.57)                                        
 26 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR    1:10.48    1:09.21        
 27 Park, Francis       11 FLY-MR               1:19.77    1:10.30        
                  33.53     1:10.30 (36.77)                                        
 28 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR    1:12.01    1:10.47        
                  33.09     1:10.47 (37.38)                                        
 29 Tsang, Bryant       11 FLY-MR               1:18.08    1:10.90        
                  32.94     1:10.90 (37.96)                                        
 30 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR    1:15.24    1:11.20        
                  32.21     1:11.20 (38.99)                                        
 31 Jang, Kevin         12 FLY-MR               1:18.42    1:11.21        
                  34.04     1:11.21 (37.17)                                        
 32 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:11.18    1:11.52        
                  33.57     1:11.52 (37.95)                                        
 33 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR               1:13.83    1:11.65        
 34 Ramirez, Javier     11 FLY-MR               1:22.28    1:12.25        
                  34.87     1:12.25 (37.38)                                        
 35 Maher, William      11 HYB-MR               1:17.76    1:12.46        
 36 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR    1:20.53    1:12.80        
                  33.15     1:12.80 (39.65)                                        
 37 Studer, Liam        12 NYCC-MR              1:14.23    1:13.56        
                  33.55     1:13.56 (40.01)                                        
 38 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:13.58        
                  35.12     1:13.58 (38.46)                                        
 39 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR               1:13.56    1:14.46        
                  34.16     1:14.46 (40.30)                                        
 40 Gamero, Matthew     11 FLY-MR               1:20.75    1:14.91        
 41 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:19.56    1:14.98        
                  35.10     1:14.98 (39.88)                                        
 42 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR              1:23.52    1:16.30        
 43 Cuccia, Ryan        12 NYSA-MR              1:29.02    1:17.43        
                  37.20     1:17.43 (40.23)                                        
 44 Shin, Ken           11 FLY-MR                    NT    1:17.77        
                  35.89     1:17.77 (41.88)                                        
 45 Case, Aidan         11 UN-SP-MR             1:25.23    1:18.75        
                  37.07     1:18.75 (41.68)                                        
 46 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR   1:23.10    1:19.53        
                  36.69     1:19.53 (42.84)                                        
 47 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.94        
                  36.84     1:20.94 (44.10)                                        
 48 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:21.21        
 49 Su, Albert          12 NYSA-MR              1:34.77    1:22.09        
 50 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR   1:21.84    1:22.10        
 51 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR          1:22.79    1:22.18        
 52 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    1:35.16    1:29.71        
                  40.61     1:29.71 (49.10)                                        
 53 Tilas, Alexander    12 FLY-MR                    NT    1:37.23        
 -- Boes, Will          11 Rivertown Rays-MR    1:29.50         NS        
 -- Whitfield, George   12 NYCC-MR              1:15.64         NS        
 -- Mortati, Daniel     12 Rivertown Rays-MR    1:22.38         NS        
 -- Allan, Cameron      11 Rivertown Rays-MR    1:31.90         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR          2:05.67    2:07.22          7  
                  30.00     1:02.28 (32.28)     1:35.47 (33.19)     2:07.22 (31.75)
  2 Phang, Yik          12 Twisters-MR          2:12.23    2:07.45          5  
                  28.30     1:00.72 (32.42)     1:36.08 (35.36)     2:07.45 (31.37)
  3 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    2:05.58    2:08.33          4  
                  30.81     1:03.83 (33.02)     1:37.40 (33.57)     2:08.33 (30.93)
  4 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    2:08.26    2:08.50          3  
                  28.39     1:00.41 (32.02)     1:34.57 (34.16)     2:08.50 (33.93)
  5 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    2:06.87    2:11.86          2  
                  30.83     1:04.18 (33.35)     1:38.38 (34.20)     2:11.86 (33.48)
  6 Breen, Shane        12 Twisters-MR          2:12.14    2:13.27          1  
  7 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   2:14.73    2:13.59        
                  30.11     1:04.51 (34.40)     1:39.50 (34.99)     2:13.59 (34.09)
  8 McBride, Lucas      12 FLY-MR               2:16.98    2:16.18        
                  31.02     1:05.64 (34.62)     1:41.49 (35.85)     2:16.18 (34.69)
  9 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              2:18.64    2:16.50        
 10 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              2:17.13    2:16.93        
                  31.09     1:06.47 (35.38)     1:42.48 (36.01)     2:16.93 (34.45)
 11 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    2:20.06    2:17.00        
                  32.49     1:07.09 (34.60)     1:42.28 (35.19)     2:17.00 (34.72)
 12 Chopey, Andy        11 FLY-MR               2:20.44    2:17.28        
 13 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    2:18.97    2:17.81        
                  31.47     1:06.50 (35.03)     1:43.30 (36.80)     2:17.81 (34.51)
 14 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR          2:18.41    2:18.59        
                  32.49     1:08.11 (35.62)     1:44.05 (35.94)     2:18.59 (34.54)
 15 Byman, Sean         12 NYSA-MR              2:39.76    2:18.70        
                  30.14     1:05.60 (35.46)     1:42.94 (37.34)     2:18.70 (35.76)
 16 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              2:20.00    2:20.37        
                  31.74     1:07.81 (36.07)     1:45.44 (37.63)     2:20.37 (34.93)
 16 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    2:19.37    2:20.37        
                  32.44     1:08.53 (36.09)     1:46.03 (37.50)     2:20.37 (34.34)
 18 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR   2:20.66    2:20.48        
                  32.82     1:08.23 (35.41)     1:44.85 (36.62)     2:20.48 (35.63)
 19 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR   2:19.40    2:20.63        
                  31.65     1:07.93 (36.28)     1:44.87 (36.94)     2:20.63 (35.76)
 20 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR          2:25.72    2:24.96        
                  32.92     1:09.74 (36.82)     1:48.35 (38.61)     2:24.96 (36.61)
 21 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    2:32.12    2:26.05        
                  34.22     1:11.27 (37.05)     1:49.51 (38.24)     2:26.05 (36.54)
 22 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR    2:33.99    2:30.39        
                  32.91     1:10.44 (37.53)     1:50.39 (39.95)     2:30.39 (40.00)
 23 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    3:01.89    2:30.98        
                  34.53   1:51.10 (1:16.57)     2:31.35 (40.25)         2:30.98 ( )
 24 Jang, Kevin         12 FLY-MR               2:50.45    2:37.08        
                  35.69     1:16.59 (40.90)     1:57.90 (41.31)     2:37.08 (39.18)
 25 Ramirez, Javier     11 FLY-MR               3:06.41    2:39.33        
                  35.78     1:16.42 (40.64)     1:58.12 (41.70)     2:39.33 (41.21)
 26 Maher, William      11 HYB-MR               3:03.69    2:39.35        
                  35.40     1:14.61 (39.21)     1:56.20 (41.59)     2:39.35 (43.15)
 27 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                    NT    2:41.31        
                  36.61     1:17.83 (41.22)     2:01.49 (43.66)     2:41.31 (39.82)
 28 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR              2:58.19    2:41.49        
                  36.19     1:16.21 (40.02)     2:00.05 (43.84)     2:41.49 (41.44)
 29 Tsang, Bryant       11 FLY-MR               2:54.78    2:41.94        
                  37.10     1:19.65 (42.55)     2:02.03 (42.38)     2:41.94 (39.91)
 30 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              2:41.94    2:42.07        
                  36.36     1:17.24 (40.88)     2:00.35 (43.11)     2:42.07 (41.72)
 31 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                    NT    2:43.03        
                  35.83     1:16.62 (40.79)     2:00.53 (43.91)     2:43.03 (42.50)
 32 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR    2:42.15    2:44.70        
                  36.75     1:19.47 (42.72)     2:02.86 (43.39)     2:44.70 (41.84)
 33 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR              2:45.74    2:44.72        
                  37.49     1:21.70 (44.21)     2:04.05 (42.35)     2:44.72 (40.67)
 34 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR               2:53.32    2:45.13        
 35 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR    4:00.00    2:54.37        
                  41.06     1:26.98 (45.92)     2:12.06 (45.08)     2:54.37 (42.31)
 36 Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT    2:55.34        
                  35.10     1:19.65 (44.55)     2:08.24 (48.59)     2:55.34 (47.10)
 37 Shin, Ken           11 FLY-MR                    NT    2:56.72        
                  39.12     1:23.65 (44.53)     2:12.02 (48.37)     2:56.72 (44.70)
 38 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR   3:27.23    3:06.45        
 39 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    3:38.00    3:08.12        
                  40.42     1:27.59 (47.17)     2:18.17 (50.58)     3:08.12 (49.95)
 -- Liu, Lewis          11 UNLGA-MR             2:21.33         NS        
 -- Uberti, Marcos      12 NYCC-MR              2:36.10         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           11 Twisters-MR            30.59      30.67          7  
  2 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR      30.77      31.44          5  
  3 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      30.03      31.45          4  
  4 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR                31.00      32.39          3  
  5 Byman, Sean         12 NYSA-MR                36.00      33.12          2  
  6 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR     33.17      33.26          1  
  7 McBride, Lucas      12 FLY-MR                 33.67      34.18        
  8 Chopey, Andy        11 FLY-MR                 35.20      34.21        
  9 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      33.99      34.24        
 10 Breen, Shane        12 Twisters-MR            34.30      34.25        
 11 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR                34.90      34.34        
 12 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      34.86      34.61        
 13 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      34.90      35.30        
 14 Santos, Douglas     12 FLY-MR                 34.14      35.86        
 15 Rasch, Scott        12 NYSA-MR                36.38      36.01        
 16 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR      36.93      36.20        
 17 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR      39.63      36.73        
 18 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                 38.39      37.02        
 19 Park, Francis       11 FLY-MR                 35.69      37.25        
 20 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      39.18      37.46        
 21 Lin, Max            11 Twisters-MR            38.69      38.00        
 22 Maher, William      11 HYB-MR                 40.15      38.21        
 23 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      37.05      38.22        
 24 Tsang, Bryant       11 FLY-MR                 38.32      38.62        
 25 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 41.16      38.64        
 26 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      37.34      39.17        
 27 Jang, Kevin         12 FLY-MR                 37.88      39.19        
 28 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR     38.87      39.25        
 29 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR      38.86      39.58        
 30 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                40.46      39.98        
 31 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR            37.94      40.25        
 32 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 40.42      40.45        
 33 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR                 40.77      41.01        
 34 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR     41.39      41.45        
 35 Studer, Liam        12 NYCC-MR                39.06      41.57        
 36 Ramirez, Javier     11 FLY-MR                 41.68      41.67        
 37 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     42.32      41.88        
 38 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR            40.92      42.04        
 39 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR                44.19      42.40        
 40 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR      45.00      43.86        
 41 Case, Aidan         11 UN-SP-MR               43.32      46.25        
 42 Shin, Ken           11 FLY-MR                 52.50      46.48        
 43 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR      48.62      47.92        
 44 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT      48.92        
 -- Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR      39.97         NS        
 -- Su, Albert          12 NYSA-MR                40.77         NS        
 -- Boes, Will          11 Rivertown Rays-MR      49.42         NS        
 -- Tilas, Alexander    12 FLY-MR                 50.97         NS        
 -- Mortati, Daniel     12 Rivertown Rays-MR      41.91         NS        
 -- Whitfield, George   12 NYCC-MR                44.44         NS        
 -- Allan, Cameron      11 Rivertown Rays-MR      47.46         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           11 Twisters-MR          1:04.59    1:04.69          7  
                  31.47     1:04.69 (33.22)                                        
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:06.46    1:08.08          5  
                  32.76     1:08.08 (35.32)                                        
  3 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    1:05.32    1:08.35          4  
                  33.82     1:08.35 (34.53)                                        
  4 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              1:10.00    1:10.32          3  
  5 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:10.81          2  
                  35.07     1:10.81 (35.74)                                        
  6 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   1:11.40    1:11.29          1  
                  35.64     1:11.29 (35.65)                                        
  7 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR    1:14.51    1:12.11        
  8 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              1:13.20    1:12.99        
                  35.66     1:12.99 (37.33)                                        
  9 McBride, Lucas      12 FLY-MR               1:11.95    1:13.23        
                  36.32     1:13.23 (36.91)                                        
 10 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    1:14.20    1:13.57        
                  36.44     1:13.57 (37.13)                                        
 11 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          1:14.68    1:13.62        
                  35.71     1:13.62 (37.91)                                        
 12 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:15.43    1:14.39        
                  36.15     1:14.39 (38.24)                                        
 13 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR          1:10.55    1:14.53        
                  36.09     1:14.53 (38.44)                                        
 14 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:15.29        
                  36.27     1:15.29 (39.02)                                        
 15 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    1:16.83    1:16.65        
 16 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR    1:19.99    1:17.99        
                  37.49     1:17.99 (40.50)                                        
 17 Rasch, Scott        12 NYSA-MR              1:21.73    1:18.57        
                  37.68     1:18.57 (40.89)                                        
 18 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR    1:20.63    1:18.91        
                  38.13     1:18.91 (40.78)                                        
 19 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR    1:25.99    1:20.17        
 20 Gamero, Matthew     11 FLY-MR               1:23.64    1:20.22        
 21 Maher, William      11 HYB-MR               1:27.62    1:20.49        
                  39.61     1:20.49 (40.88)                                        
 22 Santos, Douglas     12 FLY-MR               1:19.00    1:20.82        
                  39.86     1:20.82 (40.96)                                        
 23 Lin, Max            11 Twisters-MR          1:24.32    1:21.32        
 24 Conner, Benjamin    12 HYB-MR               1:20.11    1:21.98        
                  40.29     1:21.98 (41.69)                                        
 25 Jang, Kevin         12 FLY-MR               1:30.11    1:22.56        
 26 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR          1:30.58    1:27.13        
                  42.71     1:27.13 (44.42)                                        
 27 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:28.29        
 28 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR              1:33.18    1:30.14        
                  44.23     1:30.14 (45.91)                                        
 29 Reardon, Michael    11 NYCC-MR              1:28.09    1:30.46        
                  43.71     1:30.46 (46.75)                                        
 30 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:35.16        
                  46.58     1:35.16 (48.58)                                        
 31 Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.30        
 32 Shafran, Daniel     12 Aquaflames-MR        1:46.94    1:36.92        
                  45.83     1:36.92 (51.09)                                        
 33 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    1:47.37    1:38.72        
                  48.11     1:38.72 (50.61)                                        
 34 Tilas, Alexander    12 FLY-MR                    NT    1:40.05        
                  48.04     1:40.05 (52.01)                                        
 35 Doyle, Robert       12 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:41.94        
                  47.14     1:41.94 (54.80)                                        
 36 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:42.74        
                  48.43     1:42.74 (54.31)                                        
 37 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.13        
                  51.71     1:48.13 (56.42)                                        
 -- Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:19.38         NS        
 -- Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR    1:27.29         NS        
 -- Uberti, Marcos      12 NYCC-MR              1:22.00         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR               33.50      32.02          7  
  2 Phang, Yik          12 Twisters-MR            31.89      32.45          5  
  3 Lee, Andy           11 Twisters-MR            35.14      35.32          4  
  4 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR     34.65      35.61          3  
  5 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      36.55      35.77          2  
  6 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR      36.41      36.23          1  
  7 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      38.59      36.41        
  8 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR            35.23      37.91        
  9 Rasch, Scott        12 NYSA-MR                40.49      38.25        
 10 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR      39.04      38.94        
 11 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      38.90      39.02        
 12 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR     39.91      39.08        
 13 Lin, Max            11 Twisters-MR            41.14      39.25        
 14 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR      39.37      39.87        
 15 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      41.07      40.01        
 16 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR            39.03      40.27        
 16 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR                44.74      40.27        
 18 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      42.84      40.43        
 19 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR     43.34      42.77        
 20 Tsang, Bryant       11 FLY-MR                 41.79      43.08        
 21 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR      44.36      43.16        
 22 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 41.21      43.47        
 23 Todd, Ian           11 HYB-MR                 43.18      43.48        
 24 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     43.73      43.95        
 25 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR                 45.24      44.39        
 26 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT      45.04        
 27 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR            44.22      45.09        
 28 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR      43.99      45.14        
 29 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR            46.02      45.23        
 30 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     48.86      46.43        
 31 Stamm, Charles      12 Flying Dolphins-MR        NT      46.44        
 32 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                 53.02      46.72        
 33 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      46.20      47.41        
 34 Doyle, Robert       12 Rivertown Rays-MR    1:05.00      49.97        
 35 Shin, Ken           11 FLY-MR                 49.83      50.23        
 36 Ramirez, Javier     11 FLY-MR               1:00.73      52.70        
 37 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 55.52      53.75        
 -- Tilas, Alexander    12 FLY-MR                 55.88         NS        
 -- Liu, Lewis          11 UNLGA-MR               37.23         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR          1:09.81    1:12.19          7  
                  34.51     1:12.19 (37.68)                                        
  2 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             1:11.25    1:12.66          5  
                  34.74     1:12.66 (37.92)                                        
  3 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   1:13.45    1:15.40          4  
                  35.86     1:15.40 (39.54)                                        
  4 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR    1:21.24    1:20.58          3  
  5 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:22.68    1:20.68          2  
                  38.24     1:20.68 (42.44)                                        
  6 Lin, Howard         11 NYCC-MR              1:18.03    1:20.95          1  
                  38.69     1:20.95 (42.26)                                        
  7 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    1:24.62    1:23.14        
                  40.42     1:23.14 (42.72)                                        
  8 Lim, Jeffrey Jr.    11 Twisters-MR          1:23.76    1:24.62        
                  40.38     1:24.62 (44.24)                                        
  9 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR   1:27.35    1:25.14        
                  40.77     1:25.14 (44.37)                                        
 10 Lin, Max            11 Twisters-MR          1:27.93    1:25.43        
                  40.36     1:25.43 (45.07)                                        
 11 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR    1:24.45    1:26.67        
                  40.95     1:26.67 (45.72)                                        
 12 Rasch, Scott        12 NYSA-MR              1:29.87    1:26.74        
                  41.85     1:26.74 (44.89)                                        
 13 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR          1:23.50    1:27.15        
 14 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              1:30.95    1:27.20        
                  42.66     1:27.20 (44.54)                                        
 15 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR    1:25.91    1:27.38        
 16 Santos, Douglas     12 FLY-MR               1:32.83    1:30.31        
                  42.94     1:30.31 (47.37)                                        
 17 Tsang, Bryant       11 FLY-MR               1:30.93    1:32.33        
                  44.57     1:32.33 (47.76)                                        
 18 Park, Francis       11 FLY-MR               1:31.42    1:32.69        
 19 Green, Ryan         12 Flying Dolphins-MR   1:38.99    1:33.65        
                  46.20     1:33.65 (47.45)                                        
 20 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:40.63    1:33.84        
 21 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR          1:36.72    1:35.52        
                  45.29     1:35.52 (50.23)                                        
 22 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:40.80    1:38.23        
                  45.39     1:38.23 (52.84)                                        
 23 Bednar, George      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.36        
                  46.82     1:38.36 (51.54)                                        
 24 Conner, Benjamin    12 HYB-MR               1:35.00    1:39.56        
                  47.29     1:39.56 (52.27)                                        
 25 Lionti, Nicholas    11 Agua Swim Team-MR    1:36.45    1:39.76        
                  47.86     1:39.76 (51.90)                                        
 26 Cuccia, Ryan        12 NYSA-MR              1:58.21    1:40.46        
                  46.75     1:40.46 (53.71)                                        
 27 Ambrus, Christophe  11 FLY-MR               1:43.21    1:42.19        
                  46.46     1:42.19 (55.73)                                        
 28 Shin, Ken           11 FLY-MR               1:51.70    1:53.73        
                  50.62   1:53.73 (1:03.11)                                        
 29 Tilas, Alexander    12 FLY-MR               2:04.15    2:03.76        
                  56.60   2:03.76 (1:07.16)                                        
 -- Case, Aidan         11 UN-SP-MR             1:57.38         NS        
 -- Mortati, Daniel     12 Rivertown Rays-MR    1:50.80         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR            28.56      29.26          7  
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      29.63      29.83          5  
  3 Lee, Andy           11 Twisters-MR            30.17      30.03          4  
  4 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR     30.35      30.25          3  
  5 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR                31.82      30.29          2  
  6 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR            30.55      30.66          1  
  7 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR      29.90      30.93        
  8 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR            30.47      30.97        
  9 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR                31.00      31.13        
 10 Breen, Shane        12 Twisters-MR            31.10      31.16        
 11 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR     30.62      31.67        
 12 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR            31.44      31.74        
 13 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR     32.28      32.43        
 14 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR      35.86      32.53        
 15 Byman, Sean         12 NYSA-MR                35.17      32.61        
 16 Lipton, Evan        12 Flying Dolphins-MR     32.39      32.79        
 17 Kumeno, Kai         11 Agua Swim Team-MR      34.35      32.89        
 18 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR      32.06      32.93        
 19 Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR      32.51      33.22        
 20 Chopey, Andy        11 FLY-MR                 32.67      33.32        
 21 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR            32.91      33.59        
 22 Ousmanov, Jack      12 Agua Swim Team-MR      32.73      33.61        
 23 McBride, Lucas      12 FLY-MR                 32.63      33.68        
 24 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR      36.93      33.84        
 25 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR      34.56      34.72        
 26 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR      34.54      36.02        
 27 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR                35.40      36.19        
 28 Studer, Liam        12 NYCC-MR                36.57      37.56        
 29 Yanos, Athan        11 Flying Dolphins-MR     38.54      37.85        
 30 Mahaney, James      12 Rivertown Rays-MR      38.10      37.86        
 31 Ramirez, Javier     11 FLY-MR                 42.05      39.02        
 32 Gamero, Matthew     11 FLY-MR                 45.48      39.04        
 33 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR      36.09      39.17        
 34 Atilano-Flor, Cami  11 FLY-MR                 40.20      39.23        
 35 Sabella, Nicholas   11 NYSA-MR                43.85      40.79        
 36 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      40.29      41.51        
 37 Laitman, Michael    12 Rivertown Rays-MR      40.71      41.55        
 38 Conner, Benjamin    12 HYB-MR                 39.36      42.45        
 39 Maher, William      11 HYB-MR                 43.92      43.58        
 40 Cuccia, Ryan        12 NYSA-MR                48.79      43.85        
 41 Young, Goerdie      11 Flying Dolphins-MR     49.35      47.14        
 42 Sheridan, Aidan     11 Rivertown Rays-MR    1:00.01      48.37        
 43 Fiore, Raymond      11 Rivertown Rays-MR      55.00      54.90        
 -- Su, Albert          12 NYSA-MR                45.77         NS        
 -- Whitfield, George   12 NYCC-MR                41.56         NS        
 -- Allan, Cameron      11 Rivertown Rays-MR      55.64         NS        
 -- Boes, Will          11 Rivertown Rays-MR      51.98         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             1:10.14    1:05.23          7  
                  30.02     1:05.23 (35.21)                                        
  2 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    1:07.21    1:07.33          5  
                  32.36     1:07.33 (34.97)                                        
  3 French, Devon       12 Flying Dolphins-MR   1:09.69    1:08.21          4  
                  31.39     1:08.21 (36.82)                                        
  4 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          1:10.71    1:08.45          2.5
                  32.18     1:08.45 (36.27)                                        
  4 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   1:08.59    1:08.45          2.5
                  31.92     1:08.45 (36.53)                                        
  6 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:06.60    1:08.52          1  
                  31.08     1:08.52 (37.44)                                        
  7 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR          1:10.27    1:10.00        
                  32.53     1:10.00 (37.47)                                        
  8 Reardon, Christoph  12 NYCC-MR              1:12.38    1:11.27        
  9 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    1:20.16    1:11.43        
                  33.54     1:11.43 (37.89)                                        
 10 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              1:10.00    1:11.65        
 11 Breen, Shane        12 Twisters-MR          1:10.05    1:12.27        
                  33.09     1:12.27 (39.18)                                        
 12 Lam, Peter          12 Agua Swim Team-MR    1:20.70    1:13.14        
                  32.68     1:13.14 (40.46)                                        
 13 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   1:13.42    1:13.32        
                  33.93     1:13.32 (39.39)                                        
 14 Stukelman, Asher    11 Agua Swim Team-MR    1:10.15    1:14.16        
                  34.53     1:14.16 (39.63)                                        
 15 Byman, Sean         12 NYSA-MR              1:23.77    1:15.61        
                  32.21     1:15.61 (43.40)                                        
 16 Ritchie, Ellis      11 Rivertown Rays-MR    1:21.49    1:15.86        
 17 Chopey, Andy        11 FLY-MR                    NT    1:16.17        
                1:16.55         1:16.17 ( )                                        
 18 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:17.86        
                  35.29     1:17.86 (42.57)                                        
 19 Altman-Kurosaki, M  12 Agua Swim Team-MR    1:21.54    1:20.15        
                  36.38     1:20.15 (43.77)                                        
 20 Ribeiro, Damion     12 NYCC-MR              1:30.00    1:24.25        
                  37.26     1:24.25 (46.99)                                        
 21 Todd, Ian           11 HYB-MR               1:35.00    1:30.15        
                  41.73     1:30.15 (48.42)                                        
 22 Hernandez, Rene     11 Agua Swim Team-MR    1:32.04    1:34.13        
                  39.94     1:34.13 (54.19)                                        
 23 Kenvin, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:37.68    1:37.24        
 -- Khanna, Varun       12 Agua Swim Team-MR    1:14.60         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phang, Yik          12 Twisters-MR          2:20.14    2:22.07          7  
                  29.37     1:06.43 (37.06)     1:49.62 (43.19)     2:22.07 (32.45)
  2 Duthie, Zachary     12 Agua Swim Team-MR    2:27.33    2:22.62          5  
                  31.25     1:09.35 (38.10)     1:50.52 (41.17)     2:22.62 (32.10)
  3 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   2:25.55    2:25.55          4  
                  16.00     1:10.41 (54.41)     1:51.23 (40.82)     2:25.55 (34.32)
  4 Odom, Reginald      12 UN-AG-MR             2:43.00    2:27.40          3  
  5 Lin, Howard         11 NYCC-MR              2:27.46    2:27.47          2  
                  32.84     1:08.84 (36.00)     1:53.67 (44.83)     2:27.47 (33.80)
  6 Hinckley, CJ        12 Agua Swim Team-MR    2:27.82    2:28.84          1  
  7 Canaveral, Dylan    11 Twisters-MR          2:39.98    2:30.68        
                  32.96     1:11.35 (38.39)     1:58.18 (46.83)     2:30.68 (32.50)
  8 Kenny, Tyler        12 NYSA-MR              2:36.19    2:35.66        
                  34.25     1:12.93 (38.68)     2:01.38 (48.45)     2:35.66 (34.28)
  9 Fu-Rubin, Seuss     11 Twisters-MR          2:43.69    2:35.97        
                  32.59     1:10.73 (38.14)     1:58.40 (47.67)     2:35.97 (37.57)
 10 Lugato, Pietro      11 Agua Swim Team-MR    2:43.34    2:37.69        
                  35.96     1:17.44 (41.48)     2:02.59 (45.15)     2:37.69 (35.10)
 11 Sztolcman, Christi  12 Twisters-MR          2:37.76    2:38.79        
                  31.84     1:12.00 (40.16)     2:03.14 (51.14)     2:38.79 (35.65)
 12 Claiborne, Kevin    11 NCAC-MR              2:37.00    2:38.94        
                  33.37     1:12.87 (39.50)     2:04.12 (51.25)     2:38.94 (34.82)
 13 You, Austin         12 Rivertown Rays-MR    2:53.60    2:39.02        
                  32.85     1:15.13 (42.28)     2:01.86 (46.73)     2:39.02 (37.16)
 14 Mark, Colin         11 Agua Swim Team-MR    2:45.75    2:44.28        
                  35.26     1:18.03 (42.77)     2:04.37 (46.34)     2:44.28 (39.91)
 15 Ebied, Yousef       11 Twisters-MR          2:41.38    2:45.10        
                  34.98     1:17.16 (42.18)     2:07.53 (50.37)     2:45.10 (37.57)
 16 Porges, Dylan       12 Flying Dolphins-MR   2:54.08    2:47.95        
                  33.96     1:17.26 (43.30)     2:09.27 (52.01)     2:47.95 (38.68)
 17 Jang, Kevin         12 FLY-MR               3:18.37    2:58.54        
 18 Simon, Ernesto      12 Twisters-MR               NT    3:10.02        
                  41.71     1:28.08 (46.37)     2:24.31 (56.23)     3:10.02 (45.71)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:47.30    1:48.81         14  
     1) Breen, Shane 12                 2) Lee, Andy 11                   
     3) Canaveral, Dylan 11             4) Phang, Yik 12                  
                  27.86       55.31 (27.45)     1:23.33 (28.02)     1:48.81 (25.48)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:55.38    1:55.36         10  
                  29.22       57.90 (28.68)     1:28.33 (30.43)     1:55.36 (27.03)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:56.85    1:55.92          8  
     1) Chan, Justin 12                 2) Chang, Alan 11                 
     3) You, Austin 12                  4) Draper, Christopher 12         
                  30.09     1:00.79 (30.70)     1:29.11 (28.32)     1:55.92 (26.81)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:57.91    1:58.44          6  
     1) McBride, Lucas 12               2) Santos, Douglas 12             
     3) Chopey, Andy 11                 4) Jang, Kevin 12                 
                  31.44       57.66 (26.22)     1:27.61 (29.95)     1:58.44 (30.83)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:00.18    2:02.39          4  
     1) Lim, Jeffrey Jr. 11             2) Ebied, Yousef 11               
     3) Fu-Rubin, Seuss 11              4) Sztolcman, Christian 12        
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:13.03    2:07.89          2  
     1) Laitman, Michael 12             2) Fiore, Raymond 11              
     3) Mahaney, James 12               4) Ritchie, Ellis 11              
                  32.24     1:05.68 (33.44)     1:37.10 (31.42)     2:07.89 (30.79)
  7 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:09.42    2:09.38        
     1) Ambrus, Christopher 11          2) Atilano-Flor, Camilo 11        
     3) Tsang, Bryant 11                4) Gamero, Matthew 11             
                  32.58     1:05.74 (33.16)     1:39.45 (33.71)     2:09.38 (29.93)
  8 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:18.22        
                  37.01     1:11.36 (34.35)     1:27.45 (16.09)     2:18.22 (50.77)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:01.00         NS        
     1) Reardon, Christopher 12         2) Ribeiro, Damion 12             
     3) Uberti, Marcos 12               4) Reardon, Michael 11            
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:59.73    2:01.39         14  
     1) Lee, Andy 11                    2) Phang, Yik 12                  
     3) Canaveral, Dylan 11             4) Breen, Shane 12                
                  30.63     1:03.41 (32.78)     1:33.98 (30.57)     2:01.39 (27.41)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'B'               NT    2:07.17         10  
                  44.92     1:03.20 (18.28)     1:28.43 (25.23)     2:07.17 (38.74)
  3 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:10.92    2:10.75          8  
     1) French, Devon 12                2) Kahn, Alec 12                  
     3) Porges, Dylan 12                4) Lipton, Evan 12                
                  33.45     1:08.64 (35.19)     1:41.39 (32.75)     2:10.75 (29.36)
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:10.35    2:16.60          6  
     1) Laitman, Michael 12             2) Mahaney, James 12              
     3) Draper, Christopher 12          4) You, Austin 12                 
                  37.44     1:18.05 (40.61)     1:48.22 (30.17)     2:16.60 (28.38)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:13.01    2:17.12          4  
     1) Ebied, Yousef 11                2) Lim, Jeffrey Jr. 11            
     3) Fu-Rubin, Seuss 11              4) Sztolcman, Christian 12        
                  36.53     1:17.70 (41.17)     1:49.12 (31.42)     2:17.12 (28.00)
  6 Flushing YMCA-MR  'A'                       2:15.02    2:17.81          2  
     1) Park, Francis 11                2) Santos, Douglas 12             
     3) Chopey, Andy 11                 4) McBride, Lucas 12              
  7 New York City Aquatic Club-MR  'A'          2:25.00    2:19.51        
     1) Lin, Howard 11                  2) Reardon, Michael 11            
     3) Ribeiro, Damion 12              4) Studer, Liam 12                
                  33.23     1:09.94 (36.71)     1:45.70 (35.76)     2:19.51 (33.81)
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:30.12    2:33.51        
     1) Jang, Kevin 12                  2) Tsang, Bryant 11               
     3) Atilano-Flor, Camilo 11         4) Ambrus, Christopher 11         
                  38.77     1:20.96 (42.19)     2:02.52 (41.56)     2:33.51 (30.99)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  27.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR                 23.13      23.46          7  
  2 Strbik, Peter       14 FLY-MR                 23.38      23.93          5  
  3 Townsend, Delano    13 Twisters-MR            23.47      23.99          4  
  4 San Martin, Nico    13 SPAR-MR                26.94      25.10          3  
  5 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR      25.93      25.11          2  
  6 Mullin, Connor      13 Twisters-MR            25.79      25.44          1  
  7 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR      25.64      25.53        
  8 Park, James         14 FLY-MR                 25.54      25.65        
  9 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR      25.35      25.68        
 10 Morales, Alexander  14 FLY-MR                 26.15      25.73        
 11 Romero, Leonardo    14 FLY-MR                 27.17      26.56        
 12 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR                 25.32      26.65        
 13 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR     26.99      26.93        
 14 Thio, Randy         14 NCAC-MR                27.00      27.27        
 15 Sarbanes, Alex      13 Agua Swim Team-MR      28.62      27.42        
 16 Drallios, Konstant  13 FLY-MR                 27.00      27.70        
 17 Kim, Timothy        13 FLY-MR                 28.31      28.43        
 -- Ho, Tim             13 NCAC-MR                26.00         NS        
 -- Thomas, Desi        13 NYCC-MR                27.00         NS        
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR               25.45         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  59.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR                 51.47      51.51          7  
                  24.78       51.51 (26.73)                                        
  2 Strbik, Peter       14 FLY-MR                 56.28      52.81          5  
                  25.12       52.81 (27.69)                                        
  3 Foo, Felix          14 FLY-MR                 55.59      54.93          4  
                  26.64       54.93 (28.29)                                        
  4 Mullin, Connor      13 Twisters-MR            58.93      55.75          3  
                  26.29       55.75 (29.46)                                        
  5 Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR               56.17      55.84          2  
  6 Sulkes, Jacob       14 NYCC-MR                55.86      56.13          1  
                  26.18       56.13 (29.95)                                        
  7 Park, James         14 FLY-MR                 57.75      56.36        
                  26.95       56.36 (29.41)                                        
  8 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR                 56.69      56.44        
                  27.60       56.44 (28.84)                                        
  9 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR      56.61      56.61        
                  26.47       56.61 (30.14)                                        
 10 Morales, Alexander  14 FLY-MR                 57.93      56.72        
                  26.95       56.72 (29.77)                                        
 11 Romero, Leonardo    14 FLY-MR               1:01.81      58.30        
                  27.47       58.30 (30.83)                                        
 12 Gaitour, Victor     14 NYCC-MR                58.52      58.91        
                  27.51       58.91 (31.40)                                        
 13 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR     58.99      59.66        
                  28.20       59.66 (31.46)                                        
 14 Sultana, Matthew    13 FLY-MR               1:00.94    1:01.81        
                  29.61     1:01.81 (32.20)                                        
 15 LI, Simon           14 NCAC-MR              1:02.00    1:02.96        
 16 Kim, Timothy        13 FLY-MR               1:03.15    1:03.90        
                  29.86     1:03.90 (34.04)                                        
 -- Townsend, Delano    13 Twisters-MR            52.71         DQ        
                  24.80          DQ (27.03)                                        
 -- Liu, Eric           13 NCAC-MR                58.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               1:57.15    1:55.12          7  
                  26.08       55.38 (29.30)     1:25.62 (30.24)     1:55.12 (29.50)
  2 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          1:54.47    1:55.32          5  
                  27.20       56.62 (29.42)     1:27.06 (30.44)     1:55.32 (28.26)
  3 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    2:02.47    2:00.02          4  
                  26.82       56.78 (29.96)     1:28.53 (31.75)     2:00.02 (31.49)
  4 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:03.35    2:01.57          3  
  5 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          2:06.80    2:03.12          2  
                  26.19       57.04 (30.85)     1:30.57 (33.53)     2:03.12 (32.55)
  6 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               2:13.83    2:07.33          1  
                  29.97     1:01.54 (31.57)     1:34.84 (33.30)     2:07.33 (32.49)
  7 Park, James         14 FLY-MR               2:19.14    2:08.94        
                  28.18     1:00.62 (32.44)     1:35.05 (34.43)     2:08.94 (33.89)
  8 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:04.11    2:11.51        
                1:04.20   2:11.51 (1:07.31)                                        
  9 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:07.76    2:12.30        
                  29.52     1:03.11 (33.59)     1:38.47 (35.36)     2:12.30 (33.83)
 10 Morales, Alexander  14 FLY-MR               2:16.72    2:12.64        
                  29.88     1:02.24 (32.36)     1:36.73 (34.49)     2:12.64 (35.91)
 11 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:09.95    2:13.51        
 12 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    2:13.84        
                  29.36     1:02.58 (33.22)     1:37.68 (35.10)     2:13.84 (36.16)
 13 Kim, Timothy        13 FLY-MR               2:33.13    2:23.75        
                  31.30     1:07.68 (36.38)     1:46.20 (38.52)     2:23.75 (37.55)
 -- Strbik, Peter       14 FLY-MR               2:04.14         NS        
 -- Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             1:59.19         NS        
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             2:03.83         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:41.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    5:25.53    5:30.14          7  
                  27.74       58.35 (30.61)     1:31.50 (33.15)     2:05.44 (33.94)
        2:39.31 (33.87)     3:13.47 (34.16)     3:47.89 (34.42)     4:22.62 (34.73)
        4:57.47 (34.85)     5:30.14 (32.67)                                        
  2 Romero, Leonardo    14 FLY-MR               5:55.65    5:53.31          5  
                  28.62     1:00.35 (31.73)     1:34.28 (33.93)     2:10.53 (36.25)
        2:46.93 (36.40)     3:24.48 (37.55)     4:02.68 (38.20)     4:40.33 (37.65)
        5:18.56 (38.23)     5:53.31 (34.75)                                        
  3 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               5:58.97    6:00.25          4  
  4 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    6:05.34          3  
                  29.72     1:03.97 (34.25)     1:41.20 (37.23)     2:19.10 (37.90)
        2:57.60 (38.50)     3:35.29 (37.69)     4:12.15 (36.86)     4:51.19 (39.04)
        5:28.78 (37.59)     6:05.34 (36.56)                                        
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             5:40.62         NS        
 -- Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             5:22.46         NS        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR            17:54.45   18:09.86          7  
                  29.14     1:00.87 (31.73)     1:32.94 (32.07)     2:05.96 (33.02)
        2:39.14 (33.18)     3:12.65 (33.51)     3:46.36 (33.71)     4:19.70 (33.34)
        4:53.28 (33.58)     5:27.05 (33.77)     6:00.20 (33.15)     6:33.54 (33.34)
        7:07.37 (33.83)     7:40.45 (33.08)     8:14.13 (33.68)     8:47.80 (33.67)
        9:22.19 (34.39)     9:55.79 (33.60)    10:29.15 (33.36)    11:02.40 (33.25)
       11:35.49 (33.09)    12:09.29 (33.80)    12:42.70 (33.41)    13:16.18 (33.48)
       13:49.66 (33.48)    14:22.44 (32.78)    14:54.94 (32.50)    15:28.79 (33.85)
       16:01.73 (32.94)    16:34.37 (32.64)    17:07.77 (33.40)    17:39.48 (31.71)
       18:09.86 (30.38)
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR              21:00.00   18:32.71          5  
                  28.89     1:01.43 (32.54)     1:35.05 (33.62)     2:09.42 (34.37)
        2:43.65 (34.23)     3:17.24 (33.59)     3:51.07 (33.83)     4:24.56 (33.49)
        4:57.82 (33.26)     5:31.44 (33.62)     6:04.95 (33.51)     6:38.63 (33.68)
        7:12.86 (34.23)     7:46.72 (33.86)     8:20.30 (33.58)     8:54.70 (34.40)
        9:29.12 (34.42)    10:03.33 (34.21)    10:37.27 (33.94)    11:11.58 (34.31)
       11:45.60 (34.02)    12:19.96 (34.36)    12:54.36 (34.40)    13:28.75 (34.39)
       14:03.16 (34.41)    14:37.47 (34.31)    15:12.20 (34.73)    15:46.75 (34.55)
       16:21.31 (34.56)    16:55.53 (34.22)    17:28.92 (33.39)    18:01.49 (32.57)
       18:32.71 (31.22)
  3 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR   19:47.96   19:15.03          4  
                  29.25     1:01.28 (32.03)     1:34.55 (33.27)     2:08.50 (33.95)
        2:42.65 (34.15)     3:16.35 (33.70)     3:50.54 (34.19)     4:24.19 (33.65)
        4:57.76 (33.57)     5:31.60 (33.84)     6:05.55 (33.95)     6:39.96 (34.41)
        7:15.48 (35.52)     7:50.78 (35.30)     8:26.52 (35.74)     9:02.41 (35.89)
        9:38.56 (36.15)    10:14.84 (36.28)    10:50.84 (36.00)    11:27.68 (36.84)
       12:03.61 (35.93)    12:40.77 (37.16)    13:15.71 (34.94)    13:48.88 (33.17)
       14:24.04 (35.16)    15:01.35 (37.31)    15:38.03 (36.68)    16:15.31 (37.28)
       16:51.62 (36.31)    17:27.86 (36.24)    18:04.16 (36.30)    18:39.78 (35.62)
       19:15.03 (35.25)
  4 Sultana, Matthew    13 FLY-MR              20:55.77   20:52.69          3  
                  30.50     1:04.47 (33.97)     1:40.42 (35.95)     2:17.00 (36.58)
        2:54.02 (37.02)     3:31.99 (37.97)     4:08.66 (36.67)     4:46.01 (37.35)
        5:23.92 (37.91)     6:00.26 (36.34)     6:37.44 (37.18)     7:16.30 (38.86)
        7:54.85 (38.55)     8:34.58 (39.73)     9:14.22 (39.64)     9:52.62 (38.40)
       10:29.97 (37.35)    11:09.24 (39.27)    11:48.43 (39.19)    12:28.75 (40.32)
       13:08.27 (39.52)    13:47.36 (39.09)    14:26.23 (38.87)    15:06.50 (40.27)
       15:47.07 (40.57)    16:24.88 (37.81)    17:04.54 (39.66)    17:44.12 (39.58)
       18:22.08 (37.96)    19:00.42 (38.34)    19:39.04 (38.62)    20:17.03 (37.99)
       20:52.69 (35.66)
  5 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR   22:00.00   20:53.73          2  
                  32.29     1:07.46 (35.17)     1:44.24 (36.78)     2:20.43 (36.19)
        2:57.59 (37.16)     3:35.86 (38.27)     4:14.10 (38.24)     4:52.31 (38.21)
        5:30.69 (38.38)     6:08.76 (38.07)     6:46.98 (38.22)     7:25.76 (38.78)
        8:05.57 (39.81)     8:42.61 (37.04)     9:21.27 (38.66)    10:00.29 (39.02)
       10:38.54 (38.25)    11:17.18 (38.64)    11:56.40 (39.22)    12:35.32 (38.92)
       13:13.18 (37.86)    13:52.04 (38.86)    14:30.78 (38.74)    15:10.01 (39.23)
       15:49.46 (39.45)    16:29.09 (39.63)    17:06.74 (37.65)    17:45.59 (38.85)
       18:24.21 (38.62)    19:01.88 (37.67)    19:39.88 (38.00)    20:17.83 (37.95)
       20:53.73 (35.90)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    1:00.73      59.22          7  
                  29.93       59.22 (29.29)                                        
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               1:01.27      59.88          5  
  3 Strbik, Peter       14 FLY-MR               1:00.25    1:00.50          4  
                  29.56     1:00.50 (30.94)                                        
  4 Park, James         14 FLY-MR               1:04.34    1:03.25          3  
                  30.31     1:03.25 (32.94)                                        
  5 Foo, Felix          14 FLY-MR               1:11.31    1:04.15          2  
                  31.58     1:04.15 (32.57)                                        
  6 San Martin, Nico    13 SPAR-MR              1:05.32    1:11.92          1  
                  35.13     1:11.92 (36.79)                                        
 -- Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    1:03.85         NS        
 -- Thomas, Desi        13 NYCC-MR              1:06.00         NS        
 -- Ho, Tim             13 NCAC-MR              1:02.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    2:11.90    2:07.96          7  
                  31.09     1:04.02 (32.93)     1:36.04 (32.02)     2:07.96 (31.92)
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               2:12.77    2:10.02          5  
                  30.68     1:03.02 (32.34)   2:10.02 (1:07.00)                    
  3 Strbik, Peter       14 FLY-MR               2:09.63    2:11.74          4  
                  31.04     1:03.62 (32.58)     1:37.34 (33.72)     2:11.74 (34.40)
  4 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:27.11    2:18.85          3  
                  33.53     1:07.99 (34.46)     1:43.50 (35.51)     2:18.85 (35.35)
  5 Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             2:21.89    2:22.79          2  
                  34.52     1:10.46 (35.94)     1:46.99 (36.53)     2:22.79 (35.80)
  6 Park, James         14 FLY-MR               2:23.25    2:22.83          1  
  7 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:24.44    2:28.04        
                  35.09     1:12.28 (37.19)     1:50.91 (38.63)     2:28.04 (37.13)
  8 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:24.59    2:28.06        
                  35.76     1:13.32 (37.56)     1:50.93 (37.61)     2:28.06 (37.13)
  9 Sulkes, Jacob       14 NYCC-MR              2:25.00    2:31.51        
                  36.18     1:13.70 (37.52)     1:53.19 (39.49)     2:31.51 (38.32)
 10 Gaitour, Victor     14 NYCC-MR              2:25.00    2:36.45        
                  36.83     1:16.25 (39.42)     1:56.64 (40.39)     2:36.45 (39.81)
 11 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    2:38.36        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foo, Felix          14 FLY-MR               1:06.89    1:05.22          7  
                  31.16     1:05.22 (34.06)                                        
  2 Strbik, Peter       14 FLY-MR               1:03.00    1:05.54          5  
                  31.06     1:05.54 (34.48)                                        
  3 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          1:14.13    1:13.27          4  
                  34.02     1:13.27 (39.25)                                        
  4 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    1:15.92    1:14.36          3  
                  35.04     1:14.36 (39.32)                                        
  5 Thio, Randy         14 NCAC-MR              1:16.00    1:16.85          2  
                  35.45     1:16.85 (41.40)                                        
  6 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   1:15.99    1:18.07          1  
  7 Drallios, Konstant  13 FLY-MR               1:19.94    1:18.14        
                  38.16     1:18.14 (39.98)                                        
  7 Sarbanes, Alex      13 Agua Swim Team-MR         NT    1:18.14        
                  36.41     1:18.14 (41.73)                                        
  9 Kim, Timothy        13 FLY-MR               1:19.65    1:18.66        
                  37.26     1:18.66 (41.40)                                        
 10 Sultana, Matthew    13 FLY-MR               1:19.61    1:19.49        
                  37.99     1:19.49 (41.50)                                        
 11 Morales, Alexander  14 FLY-MR               1:18.56    1:21.72        
                  39.67     1:21.72 (42.05)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:26.69    2:22.30          7  
  2 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:35.95    2:29.96          5  
                  34.67     1:13.71 (39.04)     1:51.10 (37.39)     2:29.96 (38.86)
  3 Strbik, Peter       14 FLY-MR               2:22.40    2:31.25          4  
  4 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:34.73    2:34.08          3  
                  35.51     1:14.61 (39.10)     1:54.96 (40.35)     2:34.08 (39.12)
  5 Jamilkowski, Blake  13 Flying Dolphins-MR   2:44.95    2:44.94          2  
  6 Sultana, Matthew    13 FLY-MR               2:52.53    2:46.97          1  
  7 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:44.59    2:48.35        
                  35.99     1:18.19 (42.20)     2:03.17 (44.98)     2:48.35 (45.18)
  8 Kim, Timothy        13 FLY-MR               2:55.94    2:52.40        
                  39.24     1:22.63 (43.39)     2:08.39 (45.76)     2:52.40 (44.01)
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             2:44.17         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barboza, Hector     14 Twisters-MR            57.39      57.77          7  
                  27.93       57.77 (29.84)                                        
  2 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    1:00.73      59.68          4.5
                  28.41       59.68 (31.27)                                        
  2 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR                 58.95      59.68          4.5
                  27.56       59.68 (32.12)                                        
  4 Foo, Felix          14 FLY-MR               1:01.85    1:01.73          3  
  5 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             1:04.21    1:03.94          2  
                  28.62     1:03.94 (35.32)                                        
  6 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               1:01.73    1:05.24          1  
                  30.13     1:05.24 (35.11)                                        
  7 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          1:05.25    1:06.75        
                  31.32     1:06.75 (35.43)                                        
  8 Morales, Alexander  14 FLY-MR               1:08.78    1:08.17        
                  30.96     1:08.17 (37.21)                                        
  9 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    1:14.30        
                  33.87     1:14.30 (40.43)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    2:13.65    2:12.56          7  
                  28.51     1:01.78 (33.27)     1:37.15 (35.37)     2:12.56 (35.41)
  2 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:40.00    2:20.53          5  
                  31.17     1:07.89 (36.72)     1:44.15 (36.26)     2:20.53 (36.38)
  3 Tilas, Jonathan     14 FLY-MR               2:34.70    2:37.20          4  
                  31.97     1:08.30 (36.33)     1:49.22 (40.92)     2:37.20 (47.98)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               2:11.84    2:10.25          7  
                  27.48       59.38 (31.90)     1:39.37 (39.99)     2:10.25 (30.88)
  2 Foo, Felix          14 FLY-MR               2:17.30    2:10.75          5  
                  28.49     1:02.79 (34.30)     1:41.12 (38.33)     2:10.75 (29.63)
  3 Townsend, Delano    13 Twisters-MR          2:20.94    2:22.92          4  
  4 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:28.85    2:23.37          3  
                  29.26     1:06.32 (37.06)     1:49.89 (43.57)     2:23.37 (33.48)
  5 Echevarria, Javier  14 Agua Swim Team-MR    2:25.32    2:24.02          2  
                  30.18     1:06.89 (36.71)     1:51.03 (44.14)     2:24.02 (32.99)
  6 Park, James         14 FLY-MR               2:26.40    2:24.71          1  
                  29.88     1:06.20 (36.32)     1:51.49 (45.29)     2:24.71 (33.22)
  7 Sultana, Matthew    13 FLY-MR                    NT    2:33.34        
                  34.38     1:14.39 (40.01)     1:58.82 (44.43)     2:33.34 (34.52)
 -- Drallios, Konstant  13 FLY-MR               2:38.07         DQ        
                  34.82     1:13.16 (38.34)     1:58.05 (44.89)          DQ (31.46)
 -- Sachkov, Daniel     13 UNNYC-MR             2:19.07         NS        
 -- Lishnevetsky, Josh  13 Agua Swim Team-MR    2:25.20         NS        
 -- San Martin, Nico    13 SPAR-MR              2:29.95         NS        
 -- Thomas, Desi        13 NYCC-MR              2:29.00         NS        
 -- Konovalov, Veniami  13 UNNYC-MR             2:19.16         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Criollo, John       13 Twisters-MR          4:41.60    4:39.19          7  
                  30.45     1:04.56 (34.11)     1:41.55 (36.99)     2:18.90 (37.35)
        2:58.66 (39.76)     3:37.61 (38.95)     4:09.37 (31.76)     4:39.19 (29.82)
  2 Foo, Felix          14 FLY-MR               4:52.73    4:41.12          5  
  3 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          4:48.76    4:43.46          4  
                  30.02     1:04.18 (34.16)     1:40.55 (36.37)     2:16.72 (36.17)
        2:59.80 (43.08)     3:41.02 (41.22)     4:12.93 (31.91)     4:43.46 (30.53)
  4 Gagion, Michael     14 Rivertown Rays-MR    4:43.62    4:48.78          3  
                  29.31     1:03.42 (34.11)     1:40.01 (36.59)     2:15.67 (35.66)
        2:57.87 (42.20)     3:41.47 (43.60)     4:15.07 (33.60)     4:48.78 (33.71)
  5 Cazzorla, Daniel    14 FLY-MR               4:48.49    5:00.27          2  
                  28.57     1:02.97 (34.40)     1:41.08 (38.11)     2:18.39 (37.31)
        3:03.15 (44.76)     3:50.37 (47.22)     4:26.04 (35.67)     5:00.27 (34.23)
  6 Park, James         14 FLY-MR               5:32.84    5:26.39          1  
                  30.70     1:08.96 (38.26)     1:50.76 (41.80)     2:31.69 (40.93)
        3:20.28 (48.59)     4:10.78 (50.50)   5:26.39 (1:15.61)                    
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                            NT    3:39.94         14  
     1) Cazzorla, Daniel 14             2) Foo, Felix 14                  
     3) Strbik, Peter 14                4) Tilas, Jonathan 14             
                  25.72       53.53 (53.53)     1:21.16 (27.63)     1:50.11 (56.58)
        2:15.24 (25.13)     2:43.16 (53.05)     3:10.25 (27.09)     3:39.94 (56.78)
  2 Flushing YMCA-MR  'B'                            NT    3:51.96         10  
     1) Morales, Alexander 14           2) Park, James 14                 
     3) Romero, Leonardo 14             4) Sultana, Matthew 13            
                  27.10       57.08 (57.08)     1:22.61 (25.53)     1:52.69 (55.61)
        2:19.54 (26.85)     2:50.27 (57.58)     3:19.03 (28.76)   3:51.96 (1:01.69)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:50.89    1:52.57         14  
     1) Park, James 14                  2) Foo, Felix 14                  
     3) Tilas, Jonathan 14              4) Strbik, Peter 14               
                  29.24       59.69 (30.45)     1:29.36 (29.67)     1:52.57 (23.21)
  2 Flushing YMCA-MR  'B'                       2:07.55    2:06.63         10  
     1) Romero, Leonardo 14             2) Drallios, Konstantin 13        
     3) Morales, Alexander 14           4) Kim, Timothy 13                
                  33.69     1:10.21 (36.52)     1:38.33 (28.12)     2:06.63 (28.30)
 
Boys Open 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  25.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Brian        26 NYAC-MR                21.80      21.48          7  
  2 Frankenfeld, Kevin  23 NYAC-MR                21.91      21.87          5  
  3 Miou, Eric          16 NCAC-MR                22.00      22.17          4  
  4 Luk, Arnold         15 NCAC-MR                22.75      22.62          3  
  5 Li, Matthew         18 FLY-MR                 22.17      22.65          2  
  6 Li, Kytoh           17 NCAC-MR                21.89      22.73          1  
  7 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR            22.57      22.86        
  8 McKenna, Brendan    15 NCAC-MR                22.50      22.88        
  9 Bucero, Nikolas     17 NCAC-MR                22.78      22.99        
 10 Knapp, Michael      16 FLY-MR                 23.70      23.35        
 11 WU, Kevin           15 Twisters-MR            22.82      23.46        
 12 Pak, Richard        17 Twisters-MR            23.37      23.71        
 13 Koo, Brandon        16 Twisters-MR            23.50      23.76        
 14 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR      23.58      23.84        
 15 Barboza, Hector     14 Twisters-MR            24.17      24.01        
 16 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR      23.79      24.55        
 17 Mullin, Ryan        16 Twisters-MR            24.41      24.90        
 18 Timothy, Michael    15 FLY-MR                 23.88      24.99        
 19 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR                 24.62      25.10        
 20 Jensen, Brian       16 FLY-MR                 25.44      25.22        
 21 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR               24.68      25.47        
 21 Kan, Kevin          15 NCAC-MR                25.00      25.47        
 23 Chu, Steven         17 FLY-MR                 25.52      25.61        
 24 Thorman, Isaac      15 NYCC-MR                25.50      26.08        
 25 Richards, Corey     18 FLY-MR                 26.39      26.25        
 26 Mikhailovsky, Chri  16 NYCC-MR                25.50      26.85        
 27 Cheung, Samuel      15 FLY-MR                 27.39      27.21        
 28 Kesy, Lukas         16 FLY-MR                 27.55      27.44        
 29 McCloskey, James    15 FLY-MR                 28.34      29.21        
 -- Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 22.19         DQ        
 -- Keady, James        22 NYAC-MR                21.08         NS        
 
Boys Open 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  55.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     16 NYCC-MR                48.41      48.74          7  
                  23.81       48.74 (24.93)                                        
  2 Li, Matthew         18 FLY-MR                 48.76      49.05          5  
                  23.46       49.05 (25.59)                                        
  3 Li, Kytoh           17 NCAC-MR                49.00      49.63          4  
                  24.14       49.63 (25.49)                                        
  4 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR            48.50      49.65          3  
                  24.52       49.65 (25.13)                                        
  5 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 49.19      49.78          2  
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR               50.85      50.63          1  
  7 Bucero, Nikolas     17 NCAC-MR                49.96      51.07        
                  24.56       51.07 (26.51)                                        
  8 Kim, Sean           17 Twisters-MR            50.46      51.12        
                  24.61       51.12 (26.51)                                        
  9 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR      50.70      51.34        
                  24.82       51.34 (26.52)                                        
 10 Knapp, Michael      16 FLY-MR                 52.01      51.86        
                  24.42       51.86 (27.44)                                        
 11 WU, Kevin           15 Twisters-MR            50.43      51.90        
                  24.87       51.90 (27.03)                                        
 12 Konovalov, Nichola  15 NYCC-MR                50.43      52.05        
                  24.83       52.05 (27.22)                                        
 13 Lin, Alex           16 Twisters-MR            51.40      52.29        
                  25.03       52.29 (27.26)                                        
 14 Isaac, Alejandro    15 NYCC-MR                52.18      52.35        
 15 Luk, Arnold         15 NCAC-MR                51.53      52.53        
                  24.91       52.53 (27.62)                                        
 16 Pak, Richard        17 Twisters-MR            51.32      52.61        
                  25.10       52.61 (27.51)                                        
 17 Li, Alan            15 FLY-MR                 52.39      52.77        
                  25.49       52.77 (27.28)                                        
 18 Raiola, Andy        16 NYCC-MR                51.77      52.79        
                  25.36       52.79 (27.43)                                        
 19 Barboza, Hector     14 Twisters-MR            52.36      53.36        
                  26.20       53.36 (27.16)                                        
 20 Martinovic, Filip   16 FLY-MR                 54.53      53.61        
                  25.82       53.61 (27.79)                                        
 21 Grippo, Joseph      17 FLY-MR                 52.97      53.68        
                  26.08       53.68 (27.60)                                        
 22 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR                 53.23      53.91        
                  25.52       53.91 (28.39)                                        
 23 Timothy, Michael    15 FLY-MR                 53.22      54.30        
                  25.52       54.30 (28.78)                                        
 24 Knight, Jordan      17 FLY-MR                 54.19      55.12        
 25 Watler, Jaleel      15 NYCC-MR                54.85      56.11        
 26 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR            54.27      56.13        
                  26.77       56.13 (29.36)                                        
 27 Valyuk, Denis       15 NYCC-MR                55.39      56.29        
                  26.61       56.29 (29.68)                                        
 28 Mumford, Cooper     17 NYCC-MR                55.00      56.39        
                  28.45       56.39 (27.94)                                        
 29 Criollo, John       13 Twisters-MR            54.67      56.55        
                  27.79       56.55 (28.76)                                        
 30 Jensen, Brian       16 FLY-MR                 56.89      56.89        
                  26.88       56.89 (30.01)                                        
 31 Chow, William       16 NCAC-MR                55.00      56.98        
                  27.75       56.98 (29.23)                                        
 32 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR               54.59      57.02        
                  26.87       57.02 (30.15)                                        
 33 Chu, Steven         17 FLY-MR                 58.43      58.51        
 34 Richards, Corey     18 FLY-MR                 59.85      59.78        
                  28.41       59.78 (31.37)                                        
 35 Haddad, Gabriel     15 NYCC-MR                55.50    1:00.12        
                  28.39     1:00.12 (31.73)                                        
 36 Cheung, Samuel      15 FLY-MR               1:07.45    1:00.85        
                  28.72     1:00.85 (32.13)                                        
 37 McCloskey, James    15 FLY-MR               1:01.18    1:01.84        
                  30.37     1:01.84 (31.47)                                        
 38 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               1:03.43    1:02.19        
                  30.06     1:02.19 (32.13)                                        
 -- Guo, Andrew         15 Twisters-MR            54.60         NS        
 
Boys Open 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:01.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dols, Chester       22 NYAC-MR              1:46.67    1:49.55          7  
                  25.51       53.33 (27.82)     1:20.85 (27.52)     1:49.55 (28.70)
  2 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          1:47.74    1:49.86          5  
                  26.24       54.48 (28.24)     1:22.76 (28.28)     1:49.86 (27.10)
  3 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR               1:53.87    1:51.04          4  
                  25.77       52.24 (26.47)     1:21.48 (29.24)     1:51.04 (29.56)
  4 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             1:54.00    1:51.23          3  
                  26.28       54.38 (28.10)     1:23.18 (28.80)     1:51.23 (28.05)
  5 Li, Kytoh           17 NCAC-MR              1:55.00    1:51.96          2  
                  25.61       53.35 (27.74)     1:22.85 (29.50)     1:51.96 (29.11)
  6 Li, Matthew         18 FLY-MR               1:50.96    1:52.37          1  
  7 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    1:53.41    1:52.40        
                  26.04       54.46 (28.42)     1:24.11 (29.65)     1:52.40 (28.29)
  8 Uszynski, Arthur    15 Twisters-MR          1:50.64    1:53.23        
                  25.56       53.58 (28.02)     1:23.09 (29.51)     1:53.23 (30.14)
  9 Kim, Sean           17 Twisters-MR          1:50.44    1:54.25        
                  25.92       54.26 (28.34)     1:23.96 (29.70)     1:54.25 (30.29)
 10 Li, Alan            15 FLY-MR               2:00.94    1:54.88        
                  26.24       54.91 (28.67)     1:24.64 (29.73)     1:54.88 (30.24)
 11 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR    1:53.49    1:56.49        
                  26.03       54.99 (28.96)     1:25.53 (30.54)     1:56.49 (30.96)
 12 Knapp, Michael      16 FLY-MR               2:05.34    1:58.45        
 13 Martinovic, Filip   16 FLY-MR               2:01.29    1:58.66        
                  27.11       56.39 (29.28)     1:27.34 (30.95)     1:58.66 (31.32)
 14 Timothy, Michael    15 FLY-MR               2:06.25    2:00.68        
                  27.51       56.63 (29.12)     1:28.29 (31.66)     2:00.68 (32.39)
 15 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               2:00.81    2:01.93        
                  27.31       57.04 (29.73)     1:28.93 (31.89)     2:01.93 (33.00)
 16 Grippo, Joseph      17 FLY-MR               1:58.12    2:03.45        
 17 Mullin, Ryan        16 Twisters-MR          2:00.08    2:04.62        
                  27.21       57.64 (30.43)     1:30.05 (32.41)     2:04.62 (34.57)
 18 Blaze, Cliff        42 NYAC-MR              2:05.96    2:08.16        
                  29.16     1:00.74 (31.58)     1:33.95 (33.21)     2:08.16 (34.21)
 19 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          1:59.81    2:08.99        
                  27.93       59.58 (31.65)     1:34.62 (35.04)     2:08.99 (34.37)
 20 Jensen, Brian       16 FLY-MR               2:13.76    2:09.14        
                  27.76       59.64 (31.88)     1:34.97 (35.33)     2:09.14 (34.17)
 21 Cheung, Samuel      15 FLY-MR               2:35.95    2:19.71        
                  30.04     1:04.74 (34.70)     1:42.73 (37.99)     2:19.71 (36.98)
 22 Kesy, Lukas         16 FLY-MR                    NT    2:24.63        
 -- Chen, Brian         17 FLY-MR               2:06.66         NS        
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:15.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Charnin-Aker, Josh  23 NYAC-MR              4:55.41    5:09.80          7  
                  27.33       56.93 (29.60)     1:27.34 (30.41)     1:58.29 (30.95)
        2:29.43 (31.14)     3:01.14 (31.71)     3:33.36 (32.22)     4:05.81 (32.45)
        4:37.95 (32.14)     5:09.80 (31.85)                                        
  2 Criollo, John       13 Twisters-MR          5:12.25    5:15.43          5  
                  28.89     1:01.22 (32.33)     1:33.72 (32.50)     2:06.65 (32.93)
        2:39.22 (32.57)     3:12.04 (32.82)     3:44.49 (32.45)     4:16.63 (32.14)
        4:48.87 (32.24)     5:15.43 (26.56)                                        
  3 Knight, Jordan      17 FLY-MR               5:24.77    5:37.71          4  
  4 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               5:50.96    5:45.53          3  
                  29.98     1:03.80 (33.82)     1:38.79 (34.99)     2:14.09 (35.30)
        2:49.74 (35.65)     3:24.94 (35.20)     4:00.45 (35.51)     4:36.37 (35.92)
        5:11.55 (35.18)     5:45.53 (33.98)                                        
  5 McCloskey, James    15 FLY-MR               5:38.35    5:46.44          2  
                  30.80     1:04.17 (33.37)     1:37.88 (33.71)     2:13.04 (35.16)
        2:48.88 (35.84)     3:24.98 (36.10)     4:01.03 (36.05)     4:37.49 (36.46)
        5:12.87 (35.38)     5:46.44 (33.57)                                        
  6 Jensen, Brian       16 FLY-MR                    NT    6:07.25          1  
                  29.73     1:03.45 (33.72)     1:39.12 (35.67)     2:16.50 (37.38)
        2:55.04 (38.54)     3:32.73 (37.69)     4:12.90 (40.17)     4:53.58 (40.68)
        5:32.20 (38.62)     6:07.25 (35.05)                                        
 -- Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    4:57.32         DQ        
                  26.54       56.04 (29.50)     1:25.78 (29.74)     1:56.16 (30.38)
        2:26.32 (30.16)     2:56.88 (30.56)     3:27.63 (30.75)     3:58.28 (30.65)
        4:28.94 (30.66)          DQ (29.36)                                        
 -- Li, Alan            15 FLY-MR               5:22.25         DQ        
                  29.25       59.91 (30.66)     1:30.76 (30.85)     2:02.05 (31.29)
        2:33.52 (31.47)     3:05.10 (31.58)     3:36.60 (31.50)     4:08.54 (31.94)
        4:40.22 (31.68)          DQ (31.03)                                        
 
Boys Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  11:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR   10:16.08   10:11.79          7  
                  27.55       57.44 (29.89)     1:28.25 (30.81)     1:59.46 (31.21)
        2:30.53 (31.07)     3:01.13 (30.60)     3:31.75 (30.62)     4:02.26 (30.51)
        4:32.52 (30.26)     5:03.22 (30.70)     5:34.16 (30.94)     6:04.97 (30.81)
        6:35.86 (30.89)     7:06.81 (30.95)     7:37.94 (31.13)     8:08.98 (31.04)
        8:39.88 (30.90)     9:11.34 (31.46)     9:41.97 (30.63)    10:11.79 (29.82)
  2 Hood, Cameron       22 NYAC-MR              9:35.96   10:18.55          5  
                  27.01       56.30 (29.29)     1:26.26 (29.96)     1:56.76 (30.50)
        2:27.70 (30.94)     2:59.11 (31.41)     3:30.82 (31.71)     4:02.54 (31.72)
        4:33.70 (31.16)     5:05.01 (31.31)     5:36.07 (31.06)     6:07.52 (31.45)
        6:38.81 (31.29)     7:10.34 (31.53)     7:42.02 (31.68)     8:13.49 (31.47)
        8:44.50 (31.01)     9:15.85 (31.35)     9:47.34 (31.49)    10:18.55 (31.21)
  3 Dols, Chester       22 NYAC-MR              9:54.56   10:22.58          4  
                  27.59       57.63 (30.04)     1:28.91 (31.28)     2:00.20 (31.29)
        2:31.56 (31.36)     3:02.33 (30.77)     3:33.58 (31.25)     4:04.86 (31.28)
        4:36.08 (31.22)     5:07.86 (31.78)     5:39.19 (31.33)     6:10.65 (31.46)
        6:42.60 (31.95)     7:14.34 (31.74)     7:45.50 (31.16)     8:17.53 (32.03)
        8:49.70 (32.17)     9:21.73 (32.03)     9:53.84 (32.11)    10:22.58 (28.74)
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR   17:11.28   16:59.08          7  
                  27.60       57.71 (30.11)     1:28.91 (31.20)     2:00.05 (31.14)
        2:31.23 (31.18)     3:02.51 (31.28)     3:33.50 (30.99)     4:04.69 (31.19)
        4:35.66 (30.97)     5:06.66 (31.00)     5:37.65 (30.99)     6:08.45 (30.80)
        6:39.34 (30.89)     7:10.29 (30.95)     7:41.38 (31.09)     8:12.65 (31.27)
        8:43.54 (30.89)     9:14.19 (30.65)     9:45.22 (31.03)    10:16.46 (31.24)
       10:48.00 (31.54)    11:19.05 (31.05)    11:50.31 (31.26)    12:21.29 (30.98)
       12:52.46 (31.17)    13:23.42 (30.96)    13:54.84 (31.42)    14:25.95 (31.11)
       14:57.19 (31.24)    15:28.60 (31.41)    16:00.19 (31.59)    16:31.43 (31.24)
       16:59.08 (27.65)
  2 Kunze, Colin        17 NYCC-MR             16:59.42   17:47.00          5  
                  27.89       58.47 (30.58)     1:29.63 (31.16)     2:01.26 (31.63)
        2:33.56 (32.30)     3:05.11 (31.55)     3:37.06 (31.95)     4:09.47 (32.41)
        4:42.32 (32.85)     5:13.90 (31.58)     5:45.87 (31.97)     6:18.47 (32.60)
        6:50.92 (32.45)     7:23.77 (32.85)     7:56.27 (32.50)     8:28.49 (32.22)
        9:01.35 (32.86)     9:34.80 (33.45)    10:07.52 (32.72)    10:40.54 (33.02)
       11:13.45 (32.91)    11:45.96 (32.51)    12:19.30 (33.34)    12:52.12 (32.82)
       13:24.19 (32.07)    13:56.00 (31.81)    14:28.55 (32.55)    15:01.75 (33.20)
       15:34.98 (33.23)    16:08.33 (33.35)    16:41.89 (33.56)    17:15.09 (33.20)
       17:47.00 (31.91)
  3 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR   20:40.77   20:05.97          4  
                  31.43     1:06.98 (35.55)     1:42.59 (35.61)     2:18.04 (35.45)
        2:53.61 (35.57)     3:29.82 (36.21)     4:05.36 (35.54)     4:41.65 (36.29)
        5:17.37 (35.72)     5:54.27 (36.90)     6:30.19 (35.92)     7:06.38 (36.19)
        7:42.79 (36.41)     8:19.22 (36.43)     8:55.19 (35.97)     9:32.84 (37.65)
       10:10.31 (37.47)    10:47.56 (37.25)    11:24.77 (37.21)    12:02.05 (37.28)
       12:39.78 (37.73)    13:17.39 (37.61)    13:55.26 (37.87)    14:33.51 (38.25)
       15:10.99 (37.48)    15:47.83 (36.84)    16:25.68 (37.85)    17:03.07 (37.39)
       17:40.39 (37.32)    18:17.22 (36.83)    18:53.19 (35.97)    19:29.88 (36.69)
       20:05.97 (36.09)
 
Boys Open 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          16 NCAC-MR                54.00      54.72          7  
                  26.89       54.72 (27.83)                                        
  2 Frankenfeld, Kevin  23 NYAC-MR                54.11      54.79          5  
                  26.54       54.79 (28.25)                                        
  3 Charnin-Aker, Josh  23 NYAC-MR                54.55      55.78          4  
  4 Robinson, Sean      29 NYAC-MR                52.94      56.41          3  
                  27.25       56.41 (29.16)                                        
  5 Lin, Alex           16 Twisters-MR            52.57      56.45          2  
                  27.58       56.45 (28.87)                                        
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR               56.42      56.60          1  
                  27.90       56.60 (28.70)                                        
  7 Koo, Brandon        16 Twisters-MR            58.79      58.38        
                  28.62       58.38 (29.76)                                        
  8 Bucero, Nikolas     17 NCAC-MR                57.50      58.46        
                  29.16       58.46 (29.30)                                        
  9 McKenna, Brendan    15 NCAC-MR                57.00      58.77        
                  28.73       58.77 (30.04)                                        
 10 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 58.33      59.61        
 11 Timothy, Michael    15 FLY-MR               1:02.12    1:01.09        
 12 Li, Matthew         18 FLY-MR               1:00.11    1:01.21        
                  29.68     1:01.21 (31.53)                                        
 13 Guo, Andrew         15 Twisters-MR            58.64    1:01.25        
                  29.79     1:01.25 (31.46)                                        
 14 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          1:01.12    1:02.91        
                  30.33     1:02.91 (32.58)                                        
 15 Chu, Steven         17 FLY-MR               1:01.47    1:04.04        
                  30.97     1:04.04 (33.07)                                        
 16 Jordan, Scott       26 NYAC-MR                56.97    1:04.10        
                  31.50     1:04.10 (32.60)                                        
 17 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          1:02.45    1:04.31        
                  32.08     1:04.31 (32.23)                                        
 18 Knapp, Michael      16 FLY-MR               1:08.03    1:06.19        
                  31.98     1:06.19 (34.21)                                        
 19 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR    1:02.75    1:06.69        
                  32.90     1:06.69 (33.79)                                        
 20 Thorman, Isaac      15 NYCC-MR              1:03.00    1:11.96        
                  34.93     1:11.96 (37.03)                                        
 21 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               1:16.04    1:15.51        
 -- Yeager, Kyle        23 NYAC-MR                55.00         NS        
 -- Mullin, Ryan        16 Twisters-MR          1:02.50         NS        
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Sean           17 Twisters-MR          2:00.73    2:00.74          7  
                  28.87       58.80 (29.93)     1:29.72 (30.92)     2:00.74 (31.02)
  2 Konovalov, Nichola  15 NYCC-MR              1:59.96    2:01.32          5  
                  28.03       58.49 (30.46)     1:29.99 (31.50)     2:01.32 (31.33)
  3 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:07.61    2:03.49          4  
                  29.87     1:00.98 (31.11)     1:32.40 (31.42)     2:03.49 (31.09)
  4 Tilneac, George     16 NYCC-MR              1:57.49    2:03.56          3  
                  29.80     1:00.85 (31.05)     1:32.59 (31.74)     2:03.56 (30.97)
  5 Lin, Alex           16 Twisters-MR          1:56.18    2:04.02          2  
                  29.97     1:01.26 (31.29)     1:33.52 (32.26)     2:04.02 (30.50)
  6 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    2:05.22    2:05.60          1  
                  30.16     1:02.34 (32.18)     1:34.85 (32.51)     2:05.60 (30.75)
  7 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:12.90    2:06.68        
                  30.03     1:01.89 (31.86)     1:34.45 (32.56)     2:06.68 (32.23)
  8 Li, Alan            15 FLY-MR               2:08.66    2:07.91        
  9 Kunze, Colin        17 NYCC-MR              2:04.63    2:08.22        
                  30.29     1:02.25 (31.96)     1:34.89 (32.64)     2:08.22 (33.33)
 10 Isaac, Alejandro    15 NYCC-MR              2:09.11    2:11.09        
                  30.71     1:04.28 (33.57)     1:39.15 (34.87)     2:11.09 (31.94)
 11 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:03.48    2:11.65        
 12 Pak, Richard        17 Twisters-MR          2:12.33    2:12.54        
                  31.98     1:05.55 (33.57)     1:39.82 (34.27)     2:12.54 (32.72)
 13 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:13.22    2:12.69        
                  32.62     1:06.69 (34.07)     1:40.95 (34.26)     2:12.69 (31.74)
 14 Raiola, Andy        16 NYCC-MR              2:08.00    2:14.01        
                  31.78     1:05.73 (33.95)     1:40.57 (34.84)     2:14.01 (33.44)
 15 Timothy, Michael    15 FLY-MR               2:21.16    2:15.28        
                  31.25     1:05.42 (34.17)     1:40.79 (35.37)     2:15.28 (34.49)
 16 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          2:15.30    2:17.33        
                  33.07     1:07.95 (34.88)     1:43.56 (35.61)     2:17.33 (33.77)
 17 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:13.71    2:19.10        
                  32.66     1:07.74 (35.08)     1:43.65 (35.91)     2:19.10 (35.45)
 18 Watler, Jaleel      15 NYCC-MR              2:16.00    2:21.27        
                  34.23     1:10.12 (35.89)     1:46.25 (36.13)     2:21.27 (35.02)
 19 Mumford, Cooper     17 NYCC-MR              2:16.00    2:29.76        
                  36.51     1:14.52 (38.01)     1:53.34 (38.82)     2:29.76 (36.42)
 20 Haddad, Gabriel     15 NYCC-MR              2:16.00    2:30.88        
                  35.71     1:13.65 (37.94)     1:52.99 (39.34)     2:30.88 (37.89)
 21 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:14.55    2:34.56        
 22 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               2:42.72    2:41.14        
 -- Knapp, Michael      16 FLY-MR                    NT         NS        
 -- Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:08.11         NS        
 
Boys Open 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:10.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, Ryan        27 NYAC-MR              1:01.00    1:00.33          7  
                  28.49     1:00.33 (31.84)                                        
  2 Luk, Arnold         15 NCAC-MR                59.00    1:01.82          5  
                  28.98     1:01.82 (32.84)                                        
  3 Li, Kytoh           17 NCAC-MR              1:02.00    1:04.18          4  
  4 Li, Alan            15 FLY-MR               1:03.61    1:04.28          3  
                  30.33     1:04.28 (33.95)                                        
  5 Lin, Alex           16 Twisters-MR          1:01.69    1:04.53          2  
                  30.51     1:04.53 (34.02)                                        
  6 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR               1:04.50    1:05.34          1  
                  30.26     1:05.34 (35.08)                                        
  7 WU, Kevin           15 Twisters-MR          1:03.20    1:05.52        
                  30.62     1:05.52 (34.90)                                        
  8 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          1:06.12    1:05.79        
                  30.98     1:05.79 (34.81)                                        
  9 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             1:07.37    1:07.03        
                  31.98     1:07.03 (35.05)                                        
 10 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR    1:06.74    1:07.30        
                  31.95     1:07.30 (35.35)                                        
 11 Pak, Richard        17 Twisters-MR          1:06.57    1:07.46        
                  31.95     1:07.46 (35.51)                                        
 12 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          1:09.24    1:09.24        
                  32.49     1:09.24 (36.75)                                        
 13 Kan, Kevin          15 NCAC-MR              1:06.00    1:09.36        
                  32.57     1:09.36 (36.79)                                        
 14 Mikhailovsky, Chri  16 NYCC-MR              1:09.21    1:09.86        
                  32.71     1:09.86 (37.15)                                        
 15 Knight, Jordan      17 FLY-MR               1:05.17    1:09.93        
                  32.71     1:09.93 (37.22)                                        
 16 Knapp, Michael      16 FLY-MR               1:09.11    1:10.66        
                  33.06     1:10.66 (37.60)                                        
 17 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          1:08.31    1:12.14        
                  34.94     1:12.14 (37.20)                                        
 18 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               1:11.10    1:12.53        
                  33.57     1:12.53 (38.96)                                        
 19 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             1:09.34    1:12.59        
                  34.96     1:12.59 (37.63)                                        
 20 Criollo, John       13 Twisters-MR          1:09.04    1:12.64        
 21 Richards, Corey     18 FLY-MR               1:16.79    1:14.90        
 22 McCloskey, James    15 FLY-MR               1:17.11    1:20.97        
                  39.29     1:20.97 (41.68)                                        
 23 Cheung, Samuel      15 FLY-MR               1:22.86    1:26.03        
                  41.86     1:26.03 (44.17)                                        
 24 Kesy, Lukas         16 FLY-MR               1:34.45    1:26.28        
                  41.84     1:26.28 (44.44)                                        
 -- Li, Matthew         18 FLY-MR               1:06.01         DQ        
 -- Keady, James        22 NYAC-MR                58.87         NS        
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nuess, Christopher  26 NYAC-MR              2:10.00    2:12.20          7  
  2 Lin, Alex           16 Twisters-MR          2:15.63    2:16.37          5  
  3 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:18.04    2:17.13          4  
                  30.37     1:04.70 (34.33)     1:40.45 (35.75)     2:17.13 (36.68)
  4 Li, Alan            15 FLY-MR               2:18.07    2:17.48          3  
                  30.86     1:05.39 (34.53)     1:40.74 (35.35)     2:17.48 (36.74)
  5 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:23.59    2:23.46          2  
  6 Uszynski, Arthur    15 Twisters-MR          2:26.58    2:23.51          1  
                  32.34     1:08.86 (36.52)     1:46.02 (37.16)     2:23.51 (37.49)
  7 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:27.09    2:24.16        
  8 Kim, Sean           17 Twisters-MR          2:31.13    2:24.24        
                  32.58     1:09.69 (37.11)     1:47.55 (37.86)     2:24.24 (36.69)
  9 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:29.25    2:29.67        
                  33.96     1:11.98 (38.02)     1:51.21 (39.23)     2:29.67 (38.46)
 10 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:28.90    2:33.37        
 11 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   2:34.69    2:39.28        
 12 Kesy, Lukas         16 FLY-MR                    NT    3:04.18        
                  41.38     1:28.03 (46.65)     2:16.71 (48.68)     3:04.18 (47.47)
 
Boys Open 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:02.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR            53.45      53.57          7  
                  25.14       53.57 (28.43)                                        
  2 WU, Kevin           15 Twisters-MR            54.93      54.67          5  
                  25.55       54.67 (29.12)                                        
  3 Robinson, Sean      29 NYAC-MR                52.93      55.59          4  
                  25.94       55.59 (29.65)                                        
  4 Mercurio, Joseph    17 FLY-MR                 51.60      56.74          3  
                  26.09       56.74 (30.65)                                        
  5 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR               54.92      57.35          2  
  6 Snyder, Andrew      15 Rivertown Rays-MR      58.16      57.80          1  
                  27.53       57.80 (30.27)                                        
  7 Kim, Sean           17 Twisters-MR            55.30      57.83        
                  26.72       57.83 (31.11)                                        
  8 Timothy, Michael    15 FLY-MR               1:00.76    1:00.38        
                  28.67     1:00.38 (31.71)                                        
  9 Mullin, Ryan        16 Twisters-MR          1:00.37    1:00.83        
                  27.94     1:00.83 (32.89)                                        
 10 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR            58.63    1:00.88        
 11 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          1:01.15    1:01.04        
                  28.35     1:01.04 (32.69)                                        
 12 Li, Matthew         18 FLY-MR                 56.81    1:01.71        
                  27.41     1:01.71 (34.30)                                        
 13 Knapp, Michael      16 FLY-MR               1:00.23    1:02.19        
                  28.51     1:02.19 (33.68)                                        
 14 Uszynski, Arthur    15 Twisters-MR            56.57    1:02.81        
                  29.04     1:02.81 (33.77)                                        
 15 Grippo, Joseph      17 FLY-MR               1:02.27    1:04.84        
 16 Bass, Jordan        17 Rivertown Rays-MR    1:01.27    1:05.11        
                  30.52     1:05.11 (34.59)                                        
 17 Tavcar, Andrew      17 FLY-MR               1:20.42    1:06.96        
                  31.58     1:06.96 (35.38)                                        
 18 Jensen, Brian       16 FLY-MR               1:12.29    1:07.10        
                  16.27     1:07.10 (50.83)                                        
 19 Martinovic, Filip   16 FLY-MR               1:02.60    1:07.97        
                  31.56     1:07.97 (36.41)                                        
 -- Cheung, Samuel      15 FLY-MR                    NT         DQ        
                  33.26          DQ (46.11)                                        
 -- Lin, Alex           16 Twisters-MR            54.76         NS        
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:20.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:04.16    1:59.97          7  
                  26.62       57.41 (30.79)     1:28.96 (31.55)     1:59.97 (31.01)
  2 Tilneac, George     16 NYCC-MR              1:59.17    2:00.73          5  
                  26.32       55.97 (29.65)     1:27.65 (31.68)     2:00.73 (33.08)
  3 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:03.60    2:01.20          4  
                  26.95       57.68 (30.73)     1:29.44 (31.76)     2:01.20 (31.76)
  4 Pak, Richard        17 Twisters-MR          2:01.89    2:03.65          3  
                  27.52       59.13 (31.61)     1:31.02 (31.89)     2:03.65 (32.63)
  5 Raiola, Andy        16 NYCC-MR              2:07.59    2:03.94          2  
                  27.36       59.48 (32.12)     1:32.10 (32.62)     2:03.94 (31.84)
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:18.68    2:06.35          1  
                  27.76       58.47 (30.71)     1:31.17 (32.70)     2:06.35 (35.18)
  7 Konovalov, Nichola  15 NYCC-MR              2:04.50    2:06.99        
  8 Lin, Alex           16 Twisters-MR          2:10.62    2:07.86        
                  27.44       59.83 (32.39)     1:34.20 (34.37)     2:07.86 (33.66)
  9 Kunze, Colin        17 NYCC-MR              2:10.30    2:10.90        
                  29.00     1:01.95 (32.95)     1:36.36 (34.41)     2:10.90 (34.54)
 10 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:13.88    2:12.34        
                  29.51     1:02.28 (32.77)     1:36.76 (34.48)     2:12.34 (35.58)
 11 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          2:18.28    2:12.81        
 12 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:17.77    2:13.61        
                  29.50     1:03.06 (33.56)     1:39.61 (36.55)     2:13.61 (34.00)
 -- Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:18.55         DQ        
                  29.61     1:08.13 (38.52)     1:52.53 (44.40)          DQ (46.40)
 -- Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:18.93         NS        
 
Boys Open 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:17.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Alex           16 Twisters-MR          1:57.21    2:00.03          7  
                  25.92       56.87 (30.95)     1:32.24 (35.37)     2:00.03 (27.79)
  2 WU, Kevin           15 Twisters-MR          2:01.09    2:02.75          5  
  3 Li, Alan            15 FLY-MR               2:04.29    2:03.11          4  
                  26.98       58.16 (31.18)     1:33.51 (35.35)     2:03.11 (29.60)
  4 Hurley, Ryan        27 NYAC-MR              2:01.00    2:03.97          3  
                  27.05       59.51 (32.46)     1:33.71 (34.20)     2:03.97 (30.26)
  5 Zezula, Mateusz     15 Twisters-MR          2:03.47    2:04.23          2  
                  25.58       57.81 (32.23)     1:36.01 (38.20)     2:04.23 (28.22)
  6 Zhang, Aron         15 UNLGA-MR             2:05.82    2:05.38          1  
  7 Robinson, Sean      29 NYAC-MR              1:59.55    2:07.21        
  8 Koo, Brandon        16 Twisters-MR          2:11.35    2:07.52        
                  26.86       58.42 (31.56)     1:37.66 (39.24)     2:07.52 (29.86)
  9 Pak, Richard        17 Twisters-MR          2:07.03    2:10.50        
                  27.12     1:00.32 (33.20)     1:38.44 (38.12)     2:10.50 (32.06)
 10 Timothy, Michael    15 FLY-MR               2:15.09    2:12.52        
                  27.10     1:00.94 (33.84)     1:40.73 (39.79)     2:12.52 (31.79)
 11 Criollo, John       13 Twisters-MR          2:14.67    2:12.98        
                  29.57     1:03.46 (33.89)     1:43.03 (39.57)     2:12.98 (29.95)
 12 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          2:10.22    2:13.25        
 13 Knight, Jordan      17 FLY-MR               2:07.20    2:14.41        
                  28.90     1:03.58 (34.68)     1:42.61 (39.03)     2:14.41 (31.80)
 14 Alvarez, Jeffrey    16 Twisters-MR          2:10.63    2:14.75        
                  28.81     1:04.12 (35.31)     1:43.15 (39.03)     2:14.75 (31.60)
 15 Barboza, Hector     14 Twisters-MR          2:14.49    2:15.07        
 16 Zhang, Ryan         14 UNLGA-MR             2:16.38    2:26.94        
 -- Yeager, Kyle        23 NYAC-MR              2:00.00         NS        
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:53.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dols, Chester       22 NYAC-MR              4:16.30    4:24.30          7  
                  27.65       59.03 (31.38)     1:33.57 (34.54)     2:08.03 (34.46)
        2:45.83 (37.80)     3:23.07 (37.24)     3:54.11 (31.04)     4:24.30 (30.19)
  2 Li, Alan            15 FLY-MR               4:41.68    4:24.65          5  
                  27.78       59.52 (31.74)     1:33.62 (34.10)     2:07.39 (33.77)
        2:43.69 (36.30)     3:21.73 (38.04)     3:53.32 (31.59)     4:24.65 (31.33)
  3 WU, Kevin           15 Twisters-MR          4:18.53    4:25.30          4  
                  27.63       59.60 (31.97)     1:34.38 (34.78)     2:08.82 (34.44)
        2:46.97 (38.15)     3:25.00 (38.03)     3:55.47 (30.47)     4:25.30 (29.83)
  4 Guo, Andrew         15 Twisters-MR          4:39.19    4:57.73          3  
                  29.23     1:03.69 (34.46)     1:43.47 (39.78)     2:21.73 (38.26)
        3:04.58 (42.85)     3:47.61 (43.03)   4:57.73 (1:10.12)                    
  5 Martinovic, Filip   16 FLY-MR               4:57.47    5:02.31          2  
                  30.78     1:08.63 (37.85)     1:49.14 (40.51)     2:28.41 (39.27)
        3:12.29 (43.88)     3:56.02 (43.73)     4:29.23 (33.21)     5:02.31 (33.08)
  6 Kahn, Alec          12 Flying Dolphins-MR   4:52.25    5:06.07          1  
                  32.23     1:10.70 (38.47)     1:53.84 (43.14)     2:33.22 (39.38)
        3:13.97 (40.75)     3:55.64 (41.67)     4:31.53 (35.89)     5:06.07 (34.54)
 -- Lin, Alex           16 Twisters-MR          4:15.35         NS        
 
Boys Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         1:30.00    1:30.02         14  
     1) Li, Kytoh 17                    2) McKenna, Brendan 15            
     3) Miou, Eric 16                   4) Luk, Arnold 15                 
                  23.28       45.82 (22.54)     1:08.35 (22.53)     1:30.02 (21.67)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:30.87    1:31.61         10  
     1) Mercurio, Joseph 17             2) Knapp, Michael 16              
     3) Cazzorla, Daniel 14             4) Li, Matthew 18                 
                  22.68       46.01 (23.33)     1:09.58 (23.57)     1:31.61 (22.03)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:31.56    1:34.62          8  
     1) WU, Kevin 15                    2) Uszynski, Arthur 15            
     3) Kim, Sean 17                    4) Zezula, Mateusz 15             
                  23.65       47.81 (24.16)     1:11.83 (24.02)     1:34.62 (22.79)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:34.52    1:37.21          6  
     1) Townsend, Delano 13             2) Barboza, Hector 14             
     3) Lin, Alex 16                    4) Pak, Richard 17                
                  24.12       48.00 (23.88)     1:12.57 (24.57)     1:37.21 (24.64)
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:38.65    1:38.27          4  
     1) Bass, Jordan 17                 2) Gagion, Michael 14             
     3) Rabadi, Nicholas 14             4) Snyder, Andrew 15              
                  24.90       49.43 (24.53)     1:15.04 (25.61)     1:38.27 (23.23)
  6 Flushing YMCA-MR  'B'                       1:35.25    1:41.33          2  
     1) Timothy, Michael 15             2) Martinovic, Filip 16           
     3) Grippo, Joseph 17               4) Tavcar, Andrew 17              
 
Boys Open 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                       3:19.51    3:22.08         14  
     1) Mercurio, Joseph 17             2) Knapp, Michael 16              
     3) Li, Alan 15                     4) Li, Matthew 18                 
                  23.36       50.08 (50.08)     1:14.64 (24.56)     1:42.32 (52.24)
        2:06.71 (24.39)     2:34.25 (51.93)     2:56.93 (22.68)     3:22.08 (47.83)
  2 New York City Aquatic Club-MR  'A'          3:25.00    3:22.36         10  
     1) Tilneac, George 16              2) Konovalov, Nicholas 15         
     3) Raiola, Andy 16                 4) Isaac, Alejandro 15            
                  24.01       49.12 (49.12)     1:12.82 (23.70)     1:39.52 (50.40)
        2:04.26 (24.74)     2:31.75 (52.23)     2:55.42 (23.67)     3:22.36 (50.61)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:18.67    3:27.52          8  
     1) Uszynski, Arthur 15             2) Kim, Sean 17                   
     3) WU, Kevin 15                    4) Zezula, Mateusz 15             
                  25.25       52.71 (52.71)     1:16.38 (23.67)     1:41.92 (49.21)
        2:06.84 (24.92)     2:33.61 (51.69)     2:58.32 (24.71)     3:27.52 (53.91)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              3:29.35    3:38.18          6  
     1) Lin, Alex 16                    2) Alvarez, Jeffrey 16            
     3) Barboza, Hector 14              4) Pak, Richard 17                
                  27.12       55.98 (55.98)     1:22.18 (26.20)     1:50.86 (54.88)
        2:17.85 (26.99)     2:46.41 (55.55)     3:10.68 (24.27)     3:38.18 (51.77)
  5 New York City Aquatic Club-MR  'B'          3:39.00    3:44.90          4  
     1) Kunze, Colin 17                 2) Watler, Jaleel 15              
     3) Mumford, Cooper 17              4) Haddad, Gabriel 15             
                  25.64       52.47 (52.47)     1:20.26 (27.79)     1:49.78 (57.31)
        2:18.42 (28.64)     2:47.61 (57.83)     3:13.95 (26.34)     3:44.90 (57.29)
  6 Flushing YMCA-MR  'B'                       3:29.41    3:48.89          2  
     1) Chu, Steven 17                  2) Grippo, Joseph 17              
     3) Knight, Jordan 17               4) Tavcar, Andrew 17              
 
Boys Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'         1:41.00    1:40.35         14  
     1) Miou, Eric 16                   2) Luk, Arnold 15                 
     3) McKenna, Brendan 15             4) Li, Kytoh 17                   
                  25.34       52.97 (27.63)     1:17.91 (24.94)     1:40.35 (22.44)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                       1:45.16    1:45.64         10  
     1) Li, Alan 15                     2) Knight, Jordan 17              
     3) Mercurio, Joseph 17             4) Li, Matthew 18                 
                  28.49     1:00.06 (31.57)     1:23.96 (23.90)     1:45.64 (21.68)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:42.92    1:46.18          8  
     1) Lin, Alex 16                    2) WU, Kevin 15                   
     3) Pak, Richard 17                 4) Zezula, Mateusz 15             
                  26.63       57.40 (30.77)     1:23.25 (25.85)     1:46.18 (22.93)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:49.00    1:49.28          6  
     1) Guo, Andrew 15                  2) Koo, Brandon 16                
     3) Kim, Sean 17                    4) Uszynski, Arthur 15            
                  28.40       59.63 (31.23)     1:25.94 (26.31)     1:49.28 (23.34)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                       1:49.68    1:56.92          4  
     1) Timothy, Michael 15             2) Knapp, Michael 16              
     3) Jensen, Brian 16                4) Tavcar, Andrew 17              
 
Mixed Open 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Chopey, Andy              11 FLY-MR                    NT      29.71        
  2 Reiter, Stephanie         12 FLY-MR                    NT      31.33        
  3 Jang, Kevin               12 FLY-MR                    NT      31.83        
  4 Park, Francis             11 FLY-MR                    NT      32.65        
 
Mixed Open 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chopey, Julia             13 FLY-MR                    NT      28.84        
  2 Soriano, Thalia           14 NCAC-MR                   NT      28.99        
 
Mixed Open 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Laura             11 FLY-MR                    NT    1:07.89        
                  32.93     1:07.89 (34.96)                                        
 
Mixed Open 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SU, Rachael               13 NCAC-MR                   NT    1:07.08        
                  31.13     1:07.08 (35.95)                                        
 
Mixed Open 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chopey, Andy              11 FLY-MR                    NT    1:16.30        
                  37.24     1:16.30 (39.06)                                        
  2 Thomas, Laura             11 FLY-MR                    NT    1:18.71        
                  38.54     1:18.71 (40.17)                                        
 
Mixed Open 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hongamata, Petra          12 NCAC-MR                   NT      37.62        
  2 Reiter, Stephanie         12 FLY-MR                    NT      40.14        
  3 Tilas, Alexander          12 FLY-MR                    NT      57.42        
 
Mixed Open 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luk, Arnold               15 NCAC-MR                   NT    1:01.33        
                  28.30     1:01.33 (33.03)                                        
 
Mixed Open 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Bridget       11 FLY-MR                    NT      34.03        
  2 Reiter, Valerie           12 FLY-MR                    NT      34.44        
 
Mixed Open 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reiter, Valerie           12 FLY-MR                    NT      34.96        
  2 Warner, Breanna           11 NCAC-MR                   NT      38.34        
 
Mixed Open 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Bridget       11 FLY-MR                    NT    1:17.39        
                  35.30     1:17.39 (42.09)