Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/18/2012 05:57 PM
                     Patriot Swim Team, Sanction #: 121202                     
                           Holiday Invitational 2012                           
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      27.87      28.00 ZQ     
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      29.35      28.42 ZQ     
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                30.24      29.62 ZQ     
  4 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR      30.08      30.05 ZQ     
  5 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      31.11      30.95 ZQ     
  6 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      31.24      31.09 ZQ     
  7 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                30.60      31.35 JO     
  8 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR      32.10      31.80 JO     
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      28.80      27.87 qZQ    
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      28.88      29.35 qZQ    
  3 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA       32.15      30.08 qZQ    
  3 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR      30.45      30.08 qZQ    
  5 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                29.67      30.24 qZQ    
  6 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                30.69      30.60 qZQ    
  7 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      31.47      31.11 qJO    
  8 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR      30.97      31.24 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 31.86      31.47 JO     
 10 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR      31.46      32.10 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR      32.76      32.30 SILV   
 12 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                32.62      32.40 SILV   
 13 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           33.71      32.65 SILV   
 14 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT                 33.64      32.80 SILV   
 15 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      31.39      32.87 SILV   
 16 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR           35.53      32.97 SILV   
 17 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      32.51      33.41 SILV   
 18 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      36.67      33.72 SILV   
 19 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       34.89      33.78 SILV   
 20 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 34.08      33.84 SILV   
 21 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT                34.92      33.93 SILV   
 22 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR            35.14      33.97 SILV   
 23 Miller, Payton S          10 CPAC-CT                34.47      34.02 SILV   
 24 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR      33.90      34.31 SILV   
 25 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA       36.56      34.39 SILV   
 26 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR      34.85      34.75 SILV   
 27 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR            35.03      34.95 SILV   
 28 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                34.86      35.53        
 29 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR                35.78      35.55        
 30 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR      36.10      35.81        
 31 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       36.78      35.92        
 32 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      36.19      36.20        
 33 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT                36.00      36.74        
 34 Fisher, Malia             10 Marlins-MR             37.38      36.75        
 35 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT                37.60      36.76        
 36 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR                35.24      37.10        
 37 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                38.29      37.42        
 38 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR      38.23      37.47        
 39 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      39.59      38.10        
 40 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             41.78      38.14        
 41 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      37.20      38.27        
 42 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR             37.73      38.29        
 43 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      39.25      38.79        
 44 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           35.69      38.94        
 45 Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT                43.53      39.12        
 46 Porokhina, Maria           9 PATS-MR                   NT      39.32        
 47 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT                38.75      39.33        
 48 Roberts, Madison B         9 Agua Swim Team-MR      43.50      39.86        
 49 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT                39.94      40.44        
 50 Jiang, Claire             10 Agua Swim Team-MR      41.69      40.45        
 51 Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR                 41.52      40.46        
 52 Auty, Abby                 9 Marlins-MR             42.75      40.82        
 53 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      45.36      40.91        
 54 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR              39.17      41.01        
 55 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT                40.89      41.71        
 56 Arora, Rosy R              9 Agua Swim Team-MR      38.45      41.81        
 57 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR                 41.31      42.01        
 58 Kim, Ashley H             10 SSL-MR                 39.63      42.08        
 59 Rettberg, Carly r          9 CAT-CT                 42.56      42.12        
 60 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT                 42.45      42.50        
 61 Heffern, Amelia A          9 ZEUS-CT                43.11      42.86        
 62 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR      45.06      42.89        
 63 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT                44.83      43.52        
 64 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR                 42.81      44.07        
 65 Milillo, Angelina S       10 SSL-MR                 43.76      45.53        
 66 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR                 44.42      49.13        
 -- Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR      38.02         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:02.33    1:01.54 ZQ     
                  29.51     1:01.54 (32.03)                                        
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:04.37    1:04.60 ZQ     
                  31.14     1:04.60 (33.46)                                        
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:05.84    1:06.12 ZQ     
                  30.80     1:06.12 (35.32)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:06.96    1:09.11 JO     
                  32.86     1:09.11 (36.25)                                        
  5 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:07.94    1:09.69 JO     
                  32.40     1:09.69 (37.29)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:09.75    1:10.41 JO     
                  33.82     1:10.41 (36.59)                                        
  7 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    1:10.51    1:11.03 SILV   
                  33.46     1:11.03 (37.57)                                        
  8 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:10.90    1:11.88 SILV   
                  33.60     1:11.88 (38.28)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:02.08    1:02.33 qZQ    
                  30.01     1:02.33 (32.32)                                        
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:02.23    1:04.37 qZQ    
                  31.88     1:04.37 (32.49)                                        
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:05.19    1:05.84 qZQ    
                  31.58     1:05.84 (34.26)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:12.74    1:06.96 qZQ    
                  32.16     1:06.96 (34.80)                                        
  5 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:06.11    1:07.94 qZQ    
                  31.69     1:07.94 (36.25)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:10.09    1:09.75 qJO    
                  33.82     1:09.75 (35.93)                                        
  7 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    1:11.35    1:10.51 qJO    
                  33.57     1:10.51 (36.94)                                        
  8 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:13.66    1:10.90 qJO    
                  33.41     1:10.90 (37.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:13.00    1:11.34 SILV   
                  32.82     1:11.34 (38.52)                                        
 10 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:13.14    1:11.73 SILV   
                  34.64     1:11.73 (37.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               1:13.25    1:12.65 SILV   
                  34.36     1:12.65 (38.29)                                        
 12 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR         1:25.15    1:12.71 SILV   
                  34.43     1:12.71 (38.28)                                        
 13 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:13.86    1:13.47 SILV   
                  35.01     1:13.47 (38.46)                                        
 14 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    1:16.29    1:15.20 SILV   
                  35.76     1:15.20 (39.44)                                        
 15 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR         1:18.06    1:15.29 SILV   
                  36.38     1:15.29 (38.91)                                        
 16 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    1:17.22    1:15.42 SILV   
                  36.82     1:15.42 (38.60)                                        
 17 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:28.14    1:16.36 SILV   
                  35.22     1:16.36 (41.14)                                        
 18 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:18.43    1:16.89 SILV   
                  36.29     1:16.89 (40.60)                                        
 19 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:17.79    1:17.26 SILV   
                  36.67     1:17.26 (40.59)                                        
 20 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          1:18.44    1:17.56 SILV   
                  35.85     1:17.56 (41.71)                                        
 21 Walker, Reynise B         10 Sailfish-MR          1:19.00    1:17.61 SILV   
                  35.85     1:17.61 (41.76)                                        
 22 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:20.34    1:17.69 SILV   
                  36.60     1:17.69 (41.09)                                        
 23 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR               1:22.98    1:18.09 SILV   
                  36.92     1:18.09 (41.17)                                        
 24 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT              1:17.06    1:18.39 SILV   
                  37.50     1:18.39 (40.89)                                        
 25 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:19.51    1:19.52        
                  37.38     1:19.52 (42.14)                                        
 26 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA     1:29.98    1:20.03        
                  37.98     1:20.03 (42.05)                                        
 27 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR    1:20.98    1:20.41        
                  38.21     1:20.41 (42.20)                                        
 28 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:20.65    1:21.78        
                  38.90     1:21.78 (42.88)                                        
 29 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:22.81    1:24.90        
                  39.39     1:24.90 (45.51)                                        
 30 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR          1:16.12    1:25.04        
                  38.84     1:25.04 (46.20)                                        
 31 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:25.27        
 32 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT              1:30.99    1:26.29        
                  40.69     1:26.29 (45.60)                                        
 33 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR           1:35.16    1:27.42        
                  40.59     1:27.42 (46.83)                                        
 34 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR              1:23.99    1:27.55        
                  41.83     1:27.55 (45.72)                                        
 35 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:29.49    1:27.73        
                  41.94     1:27.73 (45.79)                                        
 36 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR    1:26.73    1:27.80        
                  40.87     1:27.80 (46.93)                                        
 37 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT              1:35.39    1:28.92        
                  41.41     1:28.92 (47.51)                                        
 38 Achilleoudis, Arianna Z    9 Agua Swim Team-MR    1:45.33    1:28.97        
 39 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:30.79    1:29.76        
                  41.84     1:29.76 (47.92)                                        
 40 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            1:28.76    1:29.92        
                  42.18     1:29.92 (47.74)                                        
 41 Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT              1:40.00    1:31.60        
                  41.65     1:31.60 (49.95)                                        
 42 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR    1:35.54    1:35.15        
                  45.79     1:35.15 (49.36)                                        
 43 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT               1:37.62    1:35.33        
                  43.27     1:35.33 (52.06)                                        
 44 DeLuca, Tola G             9 PATS-MR              1:44.66    1:37.41        
                  45.89     1:37.41 (51.52)                                        
 45 Paz, Dani                 10 Empire-MR            1:44.99    1:38.60        
                  45.10     1:38.60 (53.50)                                        
 46 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT              1:40.89    1:39.30        
                  47.27     1:39.30 (52.03)                                        
 47 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:43.46    1:39.68        
                  45.89     1:39.68 (53.79)                                        
 48 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT              1:31.99    1:40.69        
                  46.34     1:40.69 (54.35)                                        
 49 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT              1:30.01    1:41.58        
                  46.60     1:41.58 (54.98)                                        
 50 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               1:41.21    1:42.07        
                  49.03     1:42.07 (53.04)                                        
 51 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR               1:43.40    1:42.23        
                  48.34     1:42.23 (53.89)                                        
 52 Richards, Aryel N          9 ZEUS-CT              1:45.00    1:48.28        
                  47.64   1:48.28 (1:00.64)                                        
 53 Hunt, Rhianna K            9 PATS-MR              2:04.59    1:49.40        
                  48.11   1:49.40 (1:01.29)                                        
 54 Pinaud, Kayla G           10 PATS-MR              1:54.43    1:56.12        
                  50.50   1:56.12 (1:05.62)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    2:14.26    2:10.88 ZQ     
                  30.01     1:04.48 (34.47)     1:38.31 (33.83)     2:10.88 (32.57)
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    2:22.59    2:18.36 ZQ     
                  31.71     1:07.24 (35.53)     1:43.74 (36.50)     2:18.36 (34.62)
  3 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    2:25.53    2:21.78 ZQ     
                  32.65     1:09.50 (36.85)     1:45.93 (36.43)     2:21.78 (35.85)
  4 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    2:31.14    2:24.85 ZQ     
                  33.86     1:11.03 (37.17)     1:48.41 (37.38)     2:24.85 (36.44)
  5 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    2:29.56    2:27.31 ZQ     
                  34.10     1:12.07 (37.97)     1:49.70 (37.63)     2:27.31 (37.61)
  6 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    2:24.99    2:27.92 ZQ     
                  32.91     1:11.56 (38.65)     1:50.79 (39.23)     2:27.92 (37.13)
  7 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              2:25.73    2:29.75 JO     
                  33.03     1:11.72 (38.69)     1:51.96 (40.24)     2:29.75 (37.79)
  8 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               2:36.72    2:34.77 SILV   
                  34.53     1:14.31 (39.78)     1:55.21 (40.90)     2:34.77 (39.56)
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    2:14.90    2:14.26 qZQ    
                  31.55     1:06.69 (35.14)     1:41.14 (34.45)     2:14.26 (33.12)
  2 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    2:23.45    2:22.59 qZQ    
                  32.17     1:08.84 (36.67)     1:47.07 (38.23)     2:22.59 (35.52)
  3 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     2:43.19    2:24.73 qZQ    
                  32.73     1:09.77 (37.04)     1:48.34 (38.57)     2:24.73 (36.39)
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    2:26.85    2:24.99 qZQ    
                  32.99     1:10.18 (37.19)     1:48.34 (38.16)     2:24.99 (36.65)
  5 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    2:26.27    2:25.53 qZQ    
                  33.63     1:12.77 (39.14)     1:49.59 (36.82)     2:25.53 (35.94)
  6 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              2:27.14    2:25.73 qZQ    
                  32.12     1:09.87 (37.75)     1:48.94 (39.07)     2:25.73 (36.79)
  7 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    2:28.31    2:29.56 qJO    
                  34.83     1:13.30 (38.47)     1:51.87 (38.57)     2:29.56 (37.69)
  8 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    2:34.71    2:31.14 qJO    
                  34.44     1:13.36 (38.92)     1:53.09 (39.73)     2:31.14 (38.05)
-------------------------------------------------------------------------
  9 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               2:39.47    2:36.72 SILV   
                  34.13     1:12.95 (38.82)     1:55.26 (42.31)     2:36.72 (41.46)
 10 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    2:41.86    2:40.95 SILV   
                  37.69     1:19.76 (42.07)     2:01.69 (41.93)     2:40.95 (39.26)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    2:49.17    2:43.69 SILV   
                  35.95     1:17.66 (41.71)     2:01.77 (44.11)     2:43.69 (41.92)
 12 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    2:50.40    2:45.77 SILV   
                  37.83     1:19.12 (41.29)     2:02.62 (43.50)     2:45.77 (43.15)
 13 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR    2:54.09    2:53.08        
                  38.04     1:22.20 (44.16)     2:07.98 (45.78)     2:53.08 (45.10)
 14 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               3:06.77    2:54.64        
                  40.04     1:25.28 (45.24)     2:11.46 (46.18)     2:54.64 (43.18)
 15 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR    2:53.57    2:55.84        
                  38.87     1:25.59 (46.72)     2:12.34 (46.75)     2:55.84 (43.50)
 16 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA     3:15.98    2:56.02        
                  39.08     1:24.86 (45.78)     2:11.60 (46.74)     2:56.02 (44.42)
 17 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          2:46.12    2:57.61        
                  36.99     1:20.24 (43.25)   2:57.61 (1:37.37)                    
 18 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              3:04.08    3:04.15        
                  41.29     1:29.73 (48.44)     2:18.30 (48.57)     3:04.15 (45.85)
 19 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR    3:14.63    3:04.70        
                  40.78     1:29.28 (48.50)     2:18.78 (49.50)     3:04.70 (45.92)
 20 Medici, Claire E          10 Empire-MR            3:11.41    3:05.79        
                  40.62     1:29.62 (49.00)     2:18.97 (49.35)     3:05.79 (46.82)
 21 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            3:38.06    3:16.40        
                  43.20     1:32.54 (49.34)     2:24.77 (52.23)     3:16.40 (51.63)
 22 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT              3:10.99    3:21.39        
                  44.12     1:37.72 (53.60)     2:31.48 (53.76)     3:21.39 (49.91)
 23 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT               3:35.23    3:29.26        
                  45.98     1:41.58 (55.60)     2:37.08 (55.50)     3:29.26 (52.18)
 24 Paz, Dani                 10 Empire-MR            3:41.87    3:32.28        
                  43.13     1:39.14 (56.01)     2:37.55 (58.41)     3:32.28 (54.73)
 25 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               3:35.71    3:58.22        
                  47.60   1:51.05 (1:03.45)   2:55.18 (1:04.13)   3:58.22 (1:03.04)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      32.84      32.51 ZQ     
  2 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                34.65      33.95 ZQ     
  3 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           36.68      37.06 JO     
  4 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      38.07      37.09 JO     
  5 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.09      37.38 JO     
  6 Miller, Payton S          10 CPAC-CT                38.18      38.01 SILV   
  7 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      38.20      38.40 SILV   
  8 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT                38.04      38.71 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR      34.65      32.84 qZQ    
  2 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA       36.80      34.42 qZQ    
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                36.35      34.65 qZQ    
  4 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 34.32      34.90 qZQ    
  5 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           39.41      36.68 qJO    
  6 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT                40.37      38.04 qSILV  
  7 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      38.45      38.07 qSILV  
  8 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.04      38.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miller, Payton S          10 CPAC-CT                43.16      38.18 SILV   
 10 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      41.83      38.20 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                42.48      38.28 SILV   
 12 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR           40.28      38.97 SILV   
 13 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      41.21      38.99 SILV   
 14 Davis, Maggie A           10 SSL-MR                 39.84      39.05 SILV   
 15 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR      39.36      39.07 SILV   
 16 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      40.89      39.13 SILV   
 17 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR      41.70      39.21 SILV   
 18 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR      41.38      39.57 SILV   
 19 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT                40.46      39.91 SILV   
 20 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       42.80      40.04 SILV   
 21 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      43.91      40.70 SILV   
 22 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR             42.55      40.85 SILV   
 23 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR            43.90      41.16 SILV   
 24 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR      41.18      41.20 SILV   
 25 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR      45.35      41.50 SILV   
 26 Fisher, Malia             10 Marlins-MR             48.59      41.59 SILV   
 27 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             46.15      41.66 SILV   
 28 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR      42.10      42.29 SILV   
 29 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                41.94      42.49 SILV   
 30 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR                38.45      42.52 SILV   
 31 Roberts, Madison B         9 Agua Swim Team-MR    1:00.47      42.56 SILV   
 32 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      42.70      42.58 SILV   
 33 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT                43.81      43.00        
 34 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA       45.89      44.07        
 35 Kim, Ashley H             10 SSL-MR                 46.09      44.21        
 36 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           45.99      44.38        
 37 Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT                53.88      44.77        
 38 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      47.86      44.92        
 39 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR            46.13      44.95        
 40 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR      44.51      45.58        
 41 Heffern, Amelia A          9 ZEUS-CT                45.23      45.60        
 42 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR      50.76      45.82        
 43 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT                45.65      45.91        
 44 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR                 51.59      45.92        
 45 Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR                 50.61      46.49        
 46 Jiang, Claire             10 Agua Swim Team-MR      46.95      46.62        
 47 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      48.50      46.92        
 48 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       47.72      47.06        
 49 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT                43.69      47.56        
 50 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT                45.66      47.89        
 51 Auty, Abby                 9 Marlins-MR             53.77      47.90        
 52 Milillo, Angelina S       10 SSL-MR                 48.40      48.33        
 53 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                50.36      48.37        
 53 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT                47.52      48.37        
 55 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT                 52.56      48.64        
 56 Medici, Claire E          10 Empire-MR              51.92      49.34        
 57 Arora, Rosy R              9 Agua Swim Team-MR      43.89      49.83        
 58 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR      47.13      50.38        
 59 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR                 54.68      50.43        
 60 Schlissel, Carleigh S     10 SSL-MR                 51.51      50.91        
 60 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR              53.03      50.91        
 62 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR                 50.18      52.61        
 63 Lynch, Molly G            10 SSL-MR                 54.68      52.63        
 64 Fedor, Maggie I            9 ZEUS-CT                58.04      52.98        
 65 Proscia, Emily R           9 Marlins-MR             54.12      53.26        
 66 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      55.36      53.66        
 67 Richards, Aryel N          9 ZEUS-CT                55.00      54.04        
 68 Grogan, Abaigeal R         9 PATS-MR              1:32.39      54.44        
 69 Rettberg, Carly r          9 CAT-CT                 55.62      57.87        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:08.51 ZQ     
                  33.39     1:08.51 (35.12)                                        
  2 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:14.94    1:11.08 ZQ     
                  34.15     1:11.08 (36.93)                                        
  3 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:13.20    1:14.31 ZQ     
                  35.89     1:14.31 (38.42)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:15.34    1:15.03 ZQ     
                  36.45     1:15.03 (38.58)                                        
  5 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:15.85 ZQ     
                  37.26     1:15.85 (38.59)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:17.41    1:17.92 ZQ     
                  38.08     1:17.92 (39.84)                                        
  7 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR    1:21.41    1:21.89 SILV   
                  40.53     1:21.89 (41.36)                                        
  8 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    1:21.76    1:23.63 SILV   
                  40.83     1:23.63 (42.80)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:13.59    1:10.46 qZQ    
                  34.80     1:10.46 (35.66)                                        
  2 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:15.64    1:13.20 qZQ    
                  35.42     1:13.20 (37.78)                                        
  3 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:15.89    1:14.94 qZQ    
                  36.17     1:14.94 (38.77)                                        
  4 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:19.50    1:15.34 qZQ    
                  36.12     1:15.34 (39.22)                                        
  5 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:19.48    1:16.77 qZQ    
                  37.90     1:16.77 (38.87)                                        
  6 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR    1:20.03    1:17.41 qZQ    
                  38.62     1:17.41 (38.79)                                        
  7 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR    1:23.13    1:21.41 qSILV  
                  40.88     1:21.41 (40.53)                                        
  8 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR    1:24.36    1:21.76 qSILV  
                  39.89     1:21.76 (41.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:23.52    1:22.76 SILV   
                  40.72     1:22.76 (42.04)                                        
 10 Walker, Reynise B         10 Sailfish-MR          1:26.12    1:22.85 SILV   
                  41.10     1:22.85 (41.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:28.02    1:24.28 SILV   
                  40.19     1:24.28 (44.09)                                        
 12 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR    1:25.70    1:24.70 SILV   
                  41.53     1:24.70 (43.17)                                        
 13 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:24.73 SILV   
                  42.15     1:24.73 (42.58)                                        
 14 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:28.10    1:27.18 SILV   
 15 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:26.96    1:27.21 SILV   
                  42.08     1:27.21 (45.13)                                        
 16 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR    1:31.49    1:27.25 SILV   
                  41.68     1:27.25 (45.57)                                        
 17 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:35.45    1:28.12 SILV   
 18 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:32.06    1:30.34 SILV   
                  44.80     1:30.34 (45.54)                                        
 19 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT              1:32.12    1:30.48 SILV   
                  43.52     1:30.48 (46.96)                                        
 20 Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR    1:32.28    1:30.49 SILV   
                  44.29     1:30.49 (46.20)                                        
 21 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR              1:30.09    1:31.14 SILV   
                  42.45     1:31.14 (48.69)                                        
 22 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR    1:36.07    1:32.60 SILV   
                  45.14     1:32.60 (47.46)                                        
 23 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR           1:37.05    1:33.01 SILV   
                  43.86     1:33.01 (49.15)                                        
 24 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          1:37.69    1:33.86 SILV   
                  44.58     1:33.86 (49.28)                                        
 25 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT              1:52.37    1:35.09 SILV   
                  46.99     1:35.09 (48.10)                                        
 26 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:36.76    1:37.51        
                  47.59     1:37.51 (49.92)                                        
 27 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               1:42.13    1:39.11        
                  49.63     1:39.11 (49.48)                                        
 28 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR          1:35.12    1:39.20        
 29 Hayes, Alana S            10 PATS-MR              1:39.78    1:39.56        
                  48.73     1:39.56 (50.83)                                        
 30 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR    1:55.20    1:41.51        
                  49.74     1:41.51 (51.77)                                        
 31 Paz, Dani                 10 Empire-MR            1:46.58    1:43.51        
                  50.47     1:43.51 (53.04)                                        
 32 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:46.37    1:44.35        
                  50.73     1:44.35 (53.62)                                        
 33 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT              1:38.89    1:44.40        
                  50.39     1:44.40 (54.01)                                        
 34 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:47.11    1:44.96        
                  50.32     1:44.96 (54.64)                                        
 35 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT               1:53.44    1:47.42        
                  50.18     1:47.42 (57.24)                                        
 36 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            1:50.57    1:48.05        
                  52.14     1:48.05 (55.91)                                        
 37 Kaw, Rhea                 10 Marlins-MR           1:40.89    1:53.28        
                  52.58   1:53.28 (1:00.70)                                        
 38 Fedor, Maggie I            9 ZEUS-CT              1:52.37    1:54.80        
                  56.53     1:54.80 (58.27)                                        
 39 Kaw, Sheena               10 Marlins-MR           1:41.89    2:11.11        
                1:03.29   2:11.11 (1:07.82)                                        
 -- Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:35.45         DQ        
      Not on back off wall
                  52.86        DQ (1:07.35)                                        
 -- Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               1:51.16         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  54.98          DQ (57.83)                                        
 -- Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR           1:37.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT              1:49.78         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:39.71              DQ ( )                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      36.34      36.08 ZQ     
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.63      38.18 ZQ     
  3 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                40.01      39.49 ZQ     
  4 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                43.30      42.03 JO     
  5 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 40.80      42.04 JO     
  6 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      43.86      43.02 SILV   
  7 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      43.32      43.56 SILV   
  8 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      43.86      43.80 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR      36.31      36.34 qZQ    
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR      38.69      38.63 qZQ    
  3 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR                40.22      40.01 qZQ    
  4 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 44.25      40.80 qZQ    
  5 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT                41.47      43.30 qSILV  
  6 Reynoso, Jennifer A        9 Agua Swim Team-MR      44.59      43.32 qSILV  
  7 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      43.82      43.86 qSILV  
  7 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR      46.07      43.86 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       45.35      44.20 SILV   
 10 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA       49.53      45.01 SILV   
 10 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR                 47.05      45.01 SILV   
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT                 47.09      45.20 SILV   
 13 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT                45.08      45.40 SILV   
 14 Valdes-Rodriguez, Linda   10 Agua Swim Team-MR      46.85      45.91 SILV   
 15 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR      47.17      45.97 SILV   
 16 Harris, Atsedemaryam A    10 Agua Swim Team-MR      47.06      46.00 SILV   
 17 O'Brien, Jessica A        10 Marlins-MR             47.19      46.40 SILV   
 18 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                46.73      46.56 SILV   
 19 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT                47.69      46.84 SILV   
 20 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       49.39      48.88        
 21 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR      48.10      49.23        
 22 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR           48.95      49.32        
 23 Davis, Maggie A           10 SSL-MR                 53.09      49.54        
 24 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             55.47      49.57        
 25 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR             54.13      50.62        
 26 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT                54.69      52.35        
 27 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR      56.43      52.36        
 28 Ng, Amanda                 9 SSL-MR                 53.90      53.02        
 29 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT                59.16      53.45        
 30 Lynch, Molly G            10 SSL-MR                 58.16      54.26        
 31 DePasquale, Jenna K        9 ZEUS-CT                53.99      54.80        
 32 Lopez, Selene             10 Sailfish-MR            58.34      56.02        
 33 Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR      55.06      58.34        
 34 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR                 58.68      58.54        
 35 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR                 57.34      59.41        
 36 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    1:01.99      59.67        
 37 Paz, Dani                 10 Empire-MR              58.58    1:00.25        
 38 Pinaud, Kayla G           10 PATS-MR              1:41.92    1:05.38        
 -- Hunt, Rhianna K            9 PATS-MR              1:21.84         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Hayes, Alana S            10 PATS-MR                50.54         DQ        
      Scissors kick
 -- Achilleoudis, Arianna Z    9 Agua Swim Team-MR    1:01.58         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR      55.63         DQ        
      One hand touch
 -- Rodriguez, Danielle M     10 Agua Swim Team-MR      49.16         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:17.99    1:17.47 ZQ     
                  36.91     1:17.47 (40.56)                                        
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:23.25    1:22.91 ZQ     
                  39.86     1:22.91 (43.05)                                        
  3 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:29.68    1:28.86 ZQ     
                  43.20     1:28.86 (45.66)                                        
  4 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:28.88    1:29.02 ZQ     
                  42.35     1:29.02 (46.67)                                        
  5 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:31.43    1:31.46 ZQ     
                  44.04     1:31.46 (47.42)                                        
  6 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:31.85    1:32.15 JO     
                  43.33     1:32.15 (48.82)                                        
  7 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:33.48    1:35.48 SILV   
                  43.01     1:35.48 (52.47)                                        
  8 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT              1:36.40    1:35.82 SILV   
                  45.74     1:35.82 (50.08)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:18.96    1:17.99 qZQ    
                  37.18     1:17.99 (40.81)                                        
  2 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:23.25 qZQ    
                  39.45     1:23.25 (43.80)                                        
  3 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:26.67    1:28.88 qZQ    
                  41.27     1:28.88 (47.61)                                        
  4 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:32.63    1:29.68 qZQ    
                  42.49     1:29.68 (47.19)                                        
  5 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:32.86    1:31.43 qZQ    
                  43.62     1:31.43 (47.81)                                        
  6 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:33.98    1:31.85 qZQ    
                  43.71     1:31.85 (48.14)                                        
  7 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:32.84    1:33.07 qSILV  
                  42.03     1:33.07 (51.04)                                        
  8 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:35.55    1:33.48 qSILV  
                  43.52     1:33.48 (49.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:33.46    1:34.68 SILV   
                  44.94     1:34.68 (49.74)                                        
 10 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA     1:41.22    1:35.51 SILV   
                  46.12     1:35.51 (49.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR    1:42.72    1:36.32 SILV   
                  45.03     1:36.32 (51.29)                                        
 12 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:38.79    1:36.37 SILV   
                  46.06     1:36.37 (50.31)                                        
 13 Gargano, Ridgely E         9 CPAC-CT              1:36.06    1:36.40 SILV   
                  46.20     1:36.40 (50.20)                                        
 14 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               1:41.71    1:36.81 SILV   
                  47.33     1:36.81 (49.48)                                        
 15 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:35.74    1:36.95 SILV   
                  46.01     1:36.95 (50.94)                                        
 16 Porokhina, Maria           9 PATS-MR                   NT    1:37.33 SILV   
                  46.36     1:37.33 (50.97)                                        
 17 Mansourian, Emma J        10 CPAC-CT              1:44.09    1:41.35 SILV   
                  49.18     1:41.35 (52.17)                                        
 18 McGowan, Sofia M          10 Agua Swim Team-MR    1:42.73    1:41.65 SILV   
                  50.03     1:41.65 (51.62)                                        
 18 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR         1:57.09    1:41.65 SILV   
                  48.94     1:41.65 (52.71)                                        
 20 Jiang, Claire             10 Agua Swim Team-MR    1:47.49    1:42.20 SILV   
                  49.75     1:42.20 (52.45)                                        
 21 Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:44.34    1:42.56 SILV   
                  49.85     1:42.56 (52.71)                                        
 22 Casey, Carolyn T           9 Agua Swim Team-MR    1:44.89    1:43.68 SILV   
                  50.34     1:43.68 (53.34)                                        
 23 Roberts, Madison B         9 Agua Swim Team-MR    1:42.32    1:43.70 SILV   
                  49.85     1:43.70 (53.85)                                        
 24 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:49.98    1:45.49 SILV   
                  50.87     1:45.49 (54.62)                                        
 25 Kim, Ashley H             10 SSL-MR               1:52.78    1:46.79 SILV   
                  49.24     1:46.79 (57.55)                                        
 26 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:46.62    1:47.98 SILV   
                  52.26     1:47.98 (55.72)                                        
 27 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               2:10.16    1:52.22        
                  53.20     1:52.22 (59.02)                                        
 28 Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR               2:07.81    1:52.56        
                  55.10     1:52.56 (57.46)                                        
 29 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               1:52.64    1:53.31        
                  55.85     1:53.31 (57.46)                                        
 30 Ebner, Jessica M          10 Marlins-MR           1:55.86    1:53.39        
                  52.95   1:53.39 (1:00.44)                                        
 31 Heffern, Amelia A          9 ZEUS-CT              1:51.06    1:54.60        
                  55.63     1:54.60 (58.97)                                        
 32 Kyin, Sheldi               9 Agua Swim Team-MR    1:57.83    1:54.80        
                  55.55     1:54.80 (59.25)                                        
 33 Auty, Abby                 9 Marlins-MR           2:20.89    1:55.24        
                  53.85   1:55.24 (1:01.39)                                        
 34 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:58.43    1:57.84        
                  55.36   1:57.84 (1:02.48)                                        
 35 Lynch, Molly G            10 SSL-MR               2:18.16    1:59.37        
                  56.36   1:59.37 (1:03.01)                                        
 36 Trubiano, Sofia A          9 SSL-MR               2:04.61    2:02.86        
                  59.14   2:02.86 (1:03.72)                                        
 37 Paz, Dani                 10 Empire-MR            2:00.69    2:03.66        
                1:00.84   2:03.66 (1:02.82)                                        
 38 Calderon, Ashley M        10 ZEUS-CT              2:10.39    2:04.04        
                  56.70   2:04.04 (1:07.34)                                        
 39 Lachman, Katherine         9 Agua Swim Team-MR    2:13.48    2:06.31        
                1:01.14   2:06.31 (1:05.17)                                        
 -- Levitt, Hannah R          10 ZEUS-CT              2:10.00         DQ        
      One hand touch
                  57.75        DQ (1:11.01)                                        
 -- Arora, Rosy R              9 Agua Swim Team-MR    1:44.55         DQ        
      One hand touch
                  48.54          DQ (55.26)                                        
 -- Legret, Morgan            10 Agua Swim Team-MR    2:01.23         DQ        
      One hand touch
                1:00.53        DQ (1:00.78)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR      31.23      30.68 ZQ     
  2 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                31.11      30.71 ZQ     
  3 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR      32.56      32.28 ZQ     
  4 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      34.15      34.54 ZQ     
  5 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 33.71      35.35 JO     
  6 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR      36.42      36.56 SILV   
  7 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       38.44      38.57 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT                30.93      31.11 qZQ    
  2 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR      30.74      31.23 qZQ    
  3 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR      33.29      32.56 qZQ    
  4 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR                 38.15      33.71 qZQ    
  5 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR      34.39      34.15 qZQ    
  6 Raboy, Ghelila            10 Agua Swim Team-MR      38.39      36.42 qSILV  
  7 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR      43.21      37.81 qSILV  
  8 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA       39.11      38.44 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenberg, Elana M        10 Agua Swim Team-MR      37.29      38.61 SILV   
 10 Damico, Lauren m          10 CAT-CT                 41.54      39.80 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR           42.32      40.37 SILV   
 12 Walker, Reynise B         10 Sailfish-MR            39.91      41.24 SILV   
 13 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR           41.45      41.71 SILV   
 14 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR                40.11      42.79 SILV   
 15 O'Brien, Jessica A        10 Marlins-MR             44.04      43.02 SILV   
 16 Walklet, Lizzy C          10 CSD-MR                 45.35      45.11        
 17 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA       52.89      47.13        
 18 Armstrong, Claire M       10 Marlins-MR             57.89      48.22        
 19 Pasierb, Caitlin E        10 CPAC-CT                52.47      51.94        
 20 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT                54.02      52.39        
 21 Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR      50.45      52.82        
 22 Perrotta, Grace n         10 CAT-CT                 53.87      54.90        
 -- Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR                 57.71         DQ        
      Scissors kick
 -- DeLuca, Tola G             9 PATS-MR              1:02.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:12.56    1:10.54 ZQ     
                  32.81     1:10.54 (37.73)                                        
  2 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    1:14.36    1:12.37 ZQ     
                  33.43     1:12.37 (38.94)                                        
  3 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:16.59    1:17.28 ZQ     
                  36.76     1:17.28 (40.52)                                        
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    1:18.39    1:17.67 ZQ     
                  37.07     1:17.67 (40.60)                                        
  5 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:33.91    1:29.31 SILV   
                  38.86     1:29.31 (50.45)                                        
  6 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:30.81    1:29.98 SILV   
                  40.64     1:29.98 (49.34)                                        
  7 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:31.92    1:33.35 SILV   
                  42.55     1:33.35 (50.80)                                        
  8 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:34.58    1:34.85 SILV   
                  41.46     1:34.85 (53.39)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Gretchen C          9 CPAC-CT              1:11.59    1:12.56 qZQ    
                  33.25     1:12.56 (39.31)                                        
  2 Milrod, Maya L            10 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:14.36 qZQ    
                  35.48     1:14.36 (38.88)                                        
  3 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:16.59 qZQ    
                  36.19     1:16.59 (40.40)                                        
  4 Moon, Zoe S               10 Agua Swim Team-MR    1:19.11    1:18.39 qZQ    
                  37.21     1:18.39 (41.18)                                        
  5 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:39.90    1:30.81 qSILV  
                  42.21     1:30.81 (48.60)                                        
  6 Damico, Lauren m          10 CAT-CT               1:42.51    1:31.92 qSILV  
                  41.24     1:31.92 (50.68)                                        
  7 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR         1:38.12    1:33.41 qSILV  
                  42.71     1:33.41 (50.70)                                        
  8 Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:34.04    1:33.91 qSILV  
                  42.48     1:33.91 (51.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hedvat, Alexis S          10 Agua Swim Team-MR    1:42.35    1:34.58 SILV   
                  41.65     1:34.58 (52.93)                                        
 10 Lopez, Isabella S          9 PATS-MR              1:35.79    1:39.13        
                  42.15     1:39.13 (56.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Khanna, Gia               10 Agua Swim Team-MR    1:46.56    1:40.68        
                  44.49     1:40.68 (56.19)                                        
 12 DeCesare, Grace A         10 ZEUS-CT              2:05.99    1:49.89        
                  52.79     1:49.89 (57.10)                                        
 13 Ng, Amanda                 9 SSL-MR               1:51.91    1:58.90        
                  54.69   1:58.90 (1:04.21)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:15.59    1:10.67 ZQ     
                  33.92     1:10.67 (36.75)                                        
  2 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:10.81 ZQ     
                  33.16     1:10.81 (37.65)                                        
  3 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:13.44    1:14.35 ZQ     
                  35.14     1:14.35 (39.21)                                        
  4 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:15.74    1:15.84 ZQ     
                  36.07     1:15.84 (39.77)                                        
  5 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:16.76    1:17.95 ZQ     
                  36.62     1:17.95 (41.33)                                        
  6 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:18.45    1:18.10 JO     
                  38.42     1:18.10 (39.68)                                        
  7 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:19.62    1:18.69 JO     
                  36.33     1:18.69 (42.36)                                        
  8 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:17.08    1:18.79 JO     
                  35.75     1:18.79 (43.04)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gormley, Isabel G         10 Agua Swim Team-MR    1:12.28    1:10.52 qZQ    
                  32.32     1:10.52 (38.20)                                        
  2 Krevitt, Charlotte        10 Agua Swim Team-MR    1:14.45    1:13.44 qZQ    
                  33.24     1:13.44 (40.20)                                        
  3 Zhang, Sophia             10 Agua Swim Team-MR    1:14.04    1:15.59 qZQ    
                  35.12     1:15.59 (40.47)                                        
  4 Rubenzahl, Rachel G       10 Agua Swim Team-MR    1:15.71    1:15.74 qZQ    
                  36.01     1:15.74 (39.73)                                        
  5 Henderson, Abby K         10 Tri-Hampton Y-MA     1:18.93    1:16.76 qZQ    
                  35.99     1:16.76 (40.77)                                        
  6 Sorbello, Sydney G        10 CSD-MR               1:24.28    1:17.08 qZQ    
                  34.46     1:17.08 (42.62)                                        
  7 Bates, Diana N            10 Agua Swim Team-MR    1:20.21    1:18.45 qJO    
                  38.55     1:18.45 (39.90)                                        
  8 Gougelmann, Jennifer M    10 PATS-MR              1:20.02    1:19.62 qJO    
                  36.65     1:19.62 (42.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dantas, Emma A             9 CPAC-CT              1:24.24    1:20.94 JO     
                  39.15     1:20.94 (41.79)                                        
 10 De Landevoison Cambe, El  10 CAT-CT               1:28.49    1:21.47 SILV   
                  37.96     1:21.47 (43.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ng, Chloe N               10 Agua Swim Team-MR    1:23.11    1:21.66 SILV   
                  36.85     1:21.66 (44.81)                                        
 12 Glatfelter, Julia A       10 Tri-Hampton Y-MA     1:27.04    1:22.91 SILV   
                  39.65     1:22.91 (43.26)                                        
 13 Guarino, Kiana B           9 Agua Swim Team-MR    1:41.90    1:23.39 SILV   
                  38.44     1:23.39 (44.95)                                        
 14 Rutigliano, Michaela       9 Tmsuffolk-MR         1:29.64    1:24.21 SILV   
                  38.62     1:24.21 (45.59)                                        
 15 Pennington, Caroline       9 Agua Swim Team-MR    1:27.08    1:25.47 SILV   
                  40.17     1:25.47 (45.30)                                        
 16 Adams, Grace C             9 Rac @ Jcc-MR         1:29.38    1:25.99 SILV   
                  39.39     1:25.99 (46.60)                                        
 17 Schwartz, Kara R           9 CPAC-CT              1:28.18    1:26.51 SILV   
                  41.91     1:26.51 (44.60)                                        
 18 Ashton, Sydney A          10 Agua Swim Team-MR    1:29.18    1:28.12 SILV   
                  41.78     1:28.12 (46.34)                                        
 19 Brennan, Hope E            9 NYCC-MR              1:27.81    1:28.30 SILV   
                  41.44     1:28.30 (46.86)                                        
 20 Hartman, Sabina A          9 Tri-Hampton Y-MA     1:34.25    1:28.73        
                  41.98     1:28.73 (46.75)                                        
 21 Miller, Payton S          10 CPAC-CT              1:31.26    1:29.47        
                  40.93     1:29.47 (48.54)                                        
 22 Mcdougall, Julia G         9 Tri-Hampton Y-MA     1:34.87    1:31.57        
                  43.25     1:31.57 (48.32)                                        
 23 O'Brien, Jessica A        10 Marlins-MR           1:44.51    1:31.70        
                  43.09     1:31.70 (48.61)                                        
 24 Anderson, Arden C          9 CPAC-CT              1:34.07    1:31.91        
                  40.43     1:31.91 (51.48)                                        
 25 Norton, Electa            10 Agua Swim Team-MR    1:34.73    1:33.49        
                  45.60     1:33.49 (47.89)                                        
 26 Cedeno, Sofia              9 Sailfish-MR          1:32.01    1:34.91        
                  43.93     1:34.91 (50.98)                                        
 27 Fisher, Malia             10 Marlins-MR           1:51.87    1:36.20        
                  43.28     1:36.20 (52.92)                                        
 28 French, Makayla J         10 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:37.25        
                  48.67     1:37.25 (48.58)                                        
 29 Hayes, Alana S            10 PATS-MR              2:01.48    1:41.19        
                  48.57     1:41.19 (52.62)                                        
 30 Punishill, Lexi I         10 CPAC-CT              1:46.70    1:42.02        
                  49.63     1:42.02 (52.39)                                        
 31 Medici, Claire E          10 Empire-MR            1:45.10    1:42.52        
                  50.24     1:42.52 (52.28)                                        
 32 Greenbaum, Skylar         10 SSL-MR               2:31.16    1:47.18        
                  52.00     1:47.18 (55.18)                                        
 33 Dodes, Abigail J          10 Empire-MR            1:51.87    1:49.19        
                  55.40     1:49.19 (53.79)                                        
 34 DeLuca, Tola G             9 PATS-MR              2:06.34    1:50.35        
                  50.68     1:50.35 (59.67)                                        
 35 Hoffman, Anna T            9 CPAC-CT              1:45.01    1:54.64        
                  53.62   1:54.64 (1:01.02)                                        
 36 Lukavsky, Sophia E        10 SSL-MR               2:18.85    1:55.32        
                  56.14     1:55.32 (59.18)                                        
 -- Ott, Elke L                9 Agua Swim Team-MR    1:39.78         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.46          DQ (50.25)                                        
 -- Baer, Natalie R           10 Agua Swim Team-MR    1:37.34         DQ        
      Did not finish on back - back
                  47.05          DQ (53.55)                                        
 -- Davis, Maggie A           10 SSL-MR               1:33.48         DQ        
      One hand touch - breast
                  40.71          DQ (50.52)                                        
 -- Sullivan, Alexa A          9 SSL-MR               2:04.25         DQ        
      One hand touch - breast
                  51.12                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            25.66      25.77 ZQ     
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                26.67      26.50 ZQ     
  3 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                27.36      27.30 ZQ     
  4 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                28.30      27.52 ZQ     
  5 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                27.62      27.63 ZQ     
  6 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      28.37      28.10 JO     
  7 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                28.13      28.23 JO     
  8 Warner, Emily H           11 CPAC-CT                28.50      28.54 SILV   
B - Final
  9 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      29.21      28.23 JO     
 10 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                28.96      28.49 JO     
 11 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                28.85      28.59 SILV   
 12 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 29.20      28.93 SILV   
 13 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                28.93      29.23 SILV   
 14 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                28.78      29.27 SILV   
 15 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                29.34      29.28 SILV   
 16 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                29.14      29.76 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            25.80      25.66 qZQ    
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                26.82      26.67 qZQ    
  3 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                27.31      27.36 qZQ    
  4 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                26.93      27.62 qZQ    
  5 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                27.40      28.13 qJO    
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                27.22      28.30 qJO    
  7 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      28.54      28.37 qJO    
  8 Warner, Emily H           11 CPAC-CT                27.80      28.50 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                28.63      28.78 qSILV  
 10 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                29.61      28.85 qSILV  
 11 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                28.28      28.93 qSILV  
 12 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                30.43      28.96 qSILV  
 13 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                28.81      29.14 qSILV  
 14 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 28.48      29.20 qSILV  
 15 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      28.18      29.21 qSILV  
 16 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                29.12      29.34 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT                29.44      29.36 SILV   
 18 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                31.15      29.58 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT                 29.62      29.62 SILV   
 20 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      29.51      29.68 SILV   
 21 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                30.46      29.70 SILV   
 22 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                30.69      29.94 SILV   
 23 Veras, Adelyn             12 LIND-MR                30.26      30.00 SILV   
 24 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR      29.83      30.06 SILV   
 25 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR           29.54      30.09 SILV   
 26 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      29.69      30.12 SILV   
 27 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR              30.03      30.15 SILV   
 28 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      29.84      30.16 SILV   
 29 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                31.76      30.42 SILV   
 30 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR      31.11      30.58 SILV   
 31 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR              30.22      30.63 SILV   
 32 Holman, Josephine M       11 PATS-MR                29.77      30.70 SILV   
 33 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT               30.69      30.72 SILV   
 34 Kumagai, Nana             11 Empire-MR              30.99      30.94 SILV   
 35 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR              30.60      30.95 SILV   
 36 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR                30.90      31.16        
 37 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           31.69      31.21        
 38 Seck, Fatima B            11 Empire-MR              31.50      31.26        
 39 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           31.30      31.30        
 39 Canales, Carolyn M        12 HS-MR                  31.30      31.30        
 41 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR                30.48      31.42        
 42 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR            31.04      31.49        
 43 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR             30.61      31.56        
 43 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR              30.66      31.56        
 45 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR           31.28      31.62        
 46 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      32.50      31.70        
 47 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR              32.96      31.88        
 48 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      32.68      31.92        
 49 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA       30.13      31.98        
 50 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                 30.99      32.01        
 51 Brush, Kate C             11 CPAC-CT                32.78      32.04        
 52 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR              31.79      32.08        
 53 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           31.60      32.22        
 54 Kochek, Carolyn R         12 PATS-MR                31.53      32.23        
 54 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                32.00      32.23        
 56 DiBianco, Brianna S       12 Marlins-MR             34.56      32.30        
 57 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR              31.87      32.40        
 58 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT                32.66      32.45        
 59 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      34.48      32.53        
 59 Bogart, Claire O          11 Empire-MR              32.17      32.53        
 59 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA       31.89      32.53        
 62 Bischof, Lucy M           11 Sailfish-MR            32.47      32.67        
 63 Montgomery, Phoebe H      12 Empire-MR              34.70      32.85        
 64 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                33.41      33.10        
 65 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT                34.70      33.14        
 66 Frey, Katie M             11 CSD-MR                 34.94      33.15        
 67 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR      32.90      33.32        
 68 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      33.98      33.47        
 69 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR              34.32      33.78        
 70 Galeano, Sam R            12 CSD-MR                 33.27      33.86        
 71 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       33.04      33.88        
 72 Michelini, Emma           12 Empire-MR              32.14      33.95        
 73 Anziano, Emma k           11 CAT-CT                 34.99      34.09        
 74 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR      33.35      34.53        
 75 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           32.97      34.59        
 76 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                35.05      34.89        
 77 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR                34.88      34.92        
 78 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR                 35.47      34.96        
 79 Cuevas, Emilia R          11 ZEUS-CT                36.13      35.03        
 80 Reede, Sydney A           11 CSD-MR                 35.78      35.09        
 81 Kivlehan, Mary T          12 Marlins-MR             34.57      35.11        
 82 DeBrock, Klaire T         12 SSL-MR                 36.40      35.21        
 83 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT                36.60      35.42        
 84 Manessis, Katerina E      11 Empire-MR              35.02      35.47        
 85 Robinson, Anna C          11 ZEUS-CT                40.57      35.81        
 86 Wolter, Erin P            11 Empire-MR              35.76      36.25        
 87 Silver, Lauryn O          11 Sailfish-MR            35.15      36.56        
 88 Signore, Maia A           11 SSL-MR                 37.46      36.99        
 89 Ingram, Madeline J        11 CPAC-CT                35.92      37.06        
 90 Castro, Kristen           12 CSD-MR                 38.55      38.43        
 90 Kudlinski, Alexandra      11 SSL-MR                 39.06      38.43        
 92 Menocal, Abby G           11 PATS-MR                40.11      38.92        
 93 Oxford, Mabel C           12 CPAC-CT                38.02      40.31        
 94 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 39.16      40.52        
 95 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR                41.35      41.60        
 96 Gilhooly, Paige K         11 SSL-MR                 38.90      41.71        
 97 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR                 39.81      44.11        
 -- Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT                28.14         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            56.36      55.52 ZQ     
                  26.80       55.52 (28.72)                                        
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                56.40      57.42 ZQ     
                  27.69       57.42 (29.73)                                        
  3 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                58.65      59.10 ZQ     
                  28.25       59.10 (30.85)                                        
  4 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                59.69      59.58 ZQ     
                  28.86       59.58 (30.72)                                        
  5 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      59.37      59.64 ZQ     
                  28.68       59.64 (30.96)                                        
  6 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:00.75    1:00.61 JO     
                  29.26     1:00.61 (31.35)                                        
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:00.74    1:00.70 JO     
                  29.58     1:00.70 (31.12)                                        
  8 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:01.03    1:00.78 JO     
                  29.51     1:00.78 (31.27)                                        
B - Final
  9 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              1:03.67    1:01.21 JO     
                  29.43     1:01.21 (31.78)                                        
 10 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:03.36    1:01.45 JO     
                  30.30     1:01.45 (31.15)                                        
 11 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:02.92    1:01.89 SILV   
                  30.16     1:01.89 (31.73)                                        
 12 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              1:01.98    1:02.26 SILV   
                  30.37     1:02.26 (31.89)                                        
 13 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:02.76    1:02.93 SILV   
                  30.88     1:02.93 (32.05)                                        
 14 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:03.24    1:02.99 SILV   
                  30.42     1:02.99 (32.57)                                        
 15 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:03.85    1:03.60 SILV   
                  30.18     1:03.60 (33.42)                                        
 16 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:02.91    1:05.21 SILV   
                  31.13     1:05.21 (34.08)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            56.56      56.36 qZQ    
                  27.00       56.36 (29.36)                                        
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                58.62      56.40 qZQ    
                  27.38       56.40 (29.02)                                        
  3 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                59.95      58.65 qZQ    
                  28.07       58.65 (30.58)                                        
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:02.03      59.00 qZQ    
                  28.39       59.00 (30.61)                                        
  5 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:00.15      59.37 qZQ    
                  28.19       59.37 (31.18)                                        
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                58.90      59.69 qZQ    
                  29.10       59.69 (30.59)                                        
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:01.06    1:00.74 qJO    
                  29.35     1:00.74 (31.39)                                        
  8 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:01.48    1:00.75 qJO    
                  29.30     1:00.75 (31.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:00.60    1:00.99 qJO    
                  29.48     1:00.99 (31.51)                                        
 10 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:01.23    1:01.03 qJO    
                  29.56     1:01.03 (31.47)                                        
 11 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              1:02.81    1:01.98 qSILV  
                  30.20     1:01.98 (31.78)                                        
 12 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:02.53    1:02.76 qSILV  
                  30.49     1:02.76 (32.27)                                        
 13 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:02.33    1:02.91 qSILV  
                  30.28     1:02.91 (32.63)                                        
 14 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:02.56    1:02.92 qSILV  
                  30.22     1:02.92 (32.70)                                        
 15 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:04.42    1:03.24 qSILV  
                  30.35     1:03.24 (32.89)                                        
 16 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:03.29    1:03.36 qSILV  
                  30.83     1:03.36 (32.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              1:01.02    1:03.67 SILV   
                  30.16     1:03.67 (33.51)                                        
 18 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:04.67    1:03.85 SILV   
                  30.52     1:03.85 (33.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:05.05    1:04.04 SILV   
                  31.08     1:04.04 (32.96)                                        
 20 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:03.86    1:04.11 SILV   
                  30.80     1:04.11 (33.31)                                        
 21 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              1:03.60    1:04.30 SILV   
                  30.95     1:04.30 (33.35)                                        
 22 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:05.17    1:05.01 SILV   
                  31.20     1:05.01 (33.81)                                        
 23 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               1:05.09    1:05.02 SILV   
                  31.51     1:05.02 (33.51)                                        
 24 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              1:08.82    1:05.18 SILV   
                  31.23     1:05.18 (33.95)                                        
 25 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              1:03.49    1:05.31 SILV   
                  31.30     1:05.31 (34.01)                                        
 26 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:06.66    1:05.35 SILV   
                  31.38     1:05.35 (33.97)                                        
 27 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:05.11    1:05.38 SILV   
                  30.83     1:05.38 (34.55)                                        
 28 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              1:05.11    1:05.60 SILV   
                  31.57     1:05.60 (34.03)                                        
 29 Maroney, Cassie Q         11 CPAC-CT              1:08.34    1:05.79 SILV   
                  32.07     1:05.79 (33.72)                                        
 30 Lockery, Rebekah R        12 CPAC-CT              1:06.02    1:05.80 SILV   
                  31.75     1:05.80 (34.05)                                        
 31 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    1:04.87    1:06.22 SILV   
                  31.89     1:06.22 (34.33)                                        
 32 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         1:05.32    1:06.45 SILV   
                  31.92     1:06.45 (34.53)                                        
 33 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             1:07.88    1:06.64 SILV   
                  31.91     1:06.64 (34.73)                                        
 34 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR              1:06.55    1:06.66 SILV   
                  32.27     1:06.66 (34.39)                                        
 35 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR         1:09.43    1:06.73 SILV   
                  31.34     1:06.73 (35.39)                                        
 36 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            1:06.70    1:06.88 SILV   
                  32.28     1:06.88 (34.60)                                        
 37 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:06.36    1:06.89 SILV   
                  31.97     1:06.89 (34.92)                                        
 38 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:07.04    1:06.96 SILV   
                  32.08     1:06.96 (34.88)                                        
 39 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:05.30    1:07.01 SILV   
                  32.09     1:07.01 (34.92)                                        
 40 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR    1:09.34    1:07.36 SILV   
                  32.78     1:07.36 (34.58)                                        
 41 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:14.59    1:07.50 SILV   
                  31.46     1:07.50 (36.04)                                        
 42 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              1:05.59    1:07.67 SILV   
                  33.11     1:07.67 (34.56)                                        
 42 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT              1:11.92    1:07.67 SILV   
                  32.04     1:07.67 (35.63)                                        
 44 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           1:08.19    1:07.76 SILV   
                  33.13     1:07.76 (34.63)                                        
 45 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            1:07.89    1:07.94 SILV   
                  32.10     1:07.94 (35.84)                                        
 46 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            1:07.12    1:08.12 SILV   
                  33.17     1:08.12 (34.95)                                        
 47 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:10.39    1:08.22 SILV   
                  32.80     1:08.22 (35.42)                                        
 48 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:18.13    1:08.67        
                  32.52     1:08.67 (36.15)                                        
 49 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:08.18    1:08.72        
                  33.31     1:08.72 (35.41)                                        
 50 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:09.33    1:08.79        
                  33.16     1:08.79 (35.63)                                        
 51 Curran, Olivia N          12 Empire-MR            1:08.42    1:08.80        
                  32.48     1:08.80 (36.32)                                        
 52 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    1:10.32    1:09.22        
                  34.06     1:09.22 (35.16)                                        
 53 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         1:11.92    1:09.40        
                  32.70     1:09.40 (36.70)                                        
 54 Brush, Kate C             11 CPAC-CT              1:16.49    1:09.53        
                  33.85     1:09.53 (35.68)                                        
 55 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA     1:10.31    1:09.54        
                  33.24     1:09.54 (36.30)                                        
 56 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          1:10.73    1:09.72        
                  32.99     1:09.72 (36.73)                                        
 57 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            1:09.43    1:10.01        
                  33.33     1:10.01 (36.68)                                        
 58 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              1:10.52    1:10.39        
                  33.75     1:10.39 (36.64)                                        
 59 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              1:16.88    1:10.74        
                  33.73     1:10.74 (37.01)                                        
 60 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA     1:19.48    1:10.89        
                  33.55     1:10.89 (37.34)                                        
 61 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:11.90    1:10.97        
                  34.23     1:10.97 (36.74)                                        
 62 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         1:20.04    1:10.98        
                  33.85     1:10.98 (37.13)                                        
 63 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            1:11.42    1:11.00        
                  33.94     1:11.00 (37.06)                                        
 64 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:19.05    1:11.14        
                  33.66     1:11.14 (37.48)                                        
 65 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               1:15.45    1:11.15        
                  34.03     1:11.15 (37.12)                                        
 66 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            1:07.20    1:11.19        
                  33.12     1:11.19 (38.07)                                        
 67 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR                 NT    1:11.24        
                  32.45     1:11.24 (38.79)                                        
 68 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     1:16.98    1:11.27        
                  34.74     1:11.27 (36.53)                                        
 69 Galvin, Kate H            11 SSL-MR               1:11.36    1:11.67        
                  34.19     1:11.67 (37.48)                                        
 69 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:14.63    1:11.67        
                  34.36     1:11.67 (37.31)                                        
 71 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT              1:11.66    1:11.81        
                  33.74     1:11.81 (38.07)                                        
 72 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR    1:15.40    1:11.83        
                  33.67     1:11.83 (38.16)                                        
 73 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            1:13.00    1:11.84        
                  33.02     1:11.84 (38.82)                                        
 74 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:12.44    1:11.96        
                  35.00     1:11.96 (36.96)                                        
 75 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            1:10.00    1:12.09        
                  33.83     1:12.09 (38.26)                                        
 76 Pastor, Selena *          11 CSD-MR               1:15.99    1:13.75        
                  34.88     1:13.75 (38.87)                                        
 77 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              1:21.04    1:13.93        
                  34.28     1:13.93 (39.65)                                        
 78 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               1:17.78    1:14.84        
                  35.95     1:14.84 (38.89)                                        
 79 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            1:13.71    1:15.03        
                  34.99     1:15.03 (40.04)                                        
 80 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:16.31    1:15.67        
                  35.82     1:15.67 (39.85)                                        
 81 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR               1:16.65    1:16.60        
                  35.40     1:16.60 (41.20)                                        
 82 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT              1:17.64    1:17.88        
                  37.30     1:17.88 (40.58)                                        
 83 Michelini, Emma           12 Empire-MR            1:15.84    1:18.02        
                  36.36     1:18.02 (41.66)                                        
 84 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            1:16.54    1:18.49        
                  37.15     1:18.49 (41.34)                                        
 85 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:19.65    1:19.99        
                  37.69     1:19.99 (42.30)                                        
 86 Hayes, Brenna A           11 PATS-MR              1:24.83    1:21.24        
                  38.75     1:21.24 (42.49)                                        
 87 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            1:18.17    1:21.39        
                  38.92     1:21.39 (42.47)                                        
 88 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              1:17.94    1:21.98        
                  37.93     1:21.98 (44.05)                                        
 89 Rivera, Anna C            12 PATS-MR              1:30.13    1:24.68        
                  40.63     1:24.68 (44.05)                                        
 90 Dedvukaj, Alexa M         11 PATS-MR              1:35.26    1:27.04        
                  40.65     1:27.04 (46.39)                                        
 91 Remson, Sandy K           11 ZEUS-CT              1:17.73    1:27.71        
                  39.73     1:27.71 (47.98)                                        
 92 Menocal, Abby G           11 PATS-MR              1:30.35    1:28.57        
                  42.52     1:28.57 (46.05)                                        
 93 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR              1:30.77    1:28.96        
                  44.59     1:28.96 (44.37)                                        
 94 Ahmetaj, Eva              11 PATS-MR              1:29.78    1:29.53        
                  42.08     1:29.53 (47.45)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          2:03.50    2:04.01 ZQ     
                  27.96       58.74 (30.78)     1:31.11 (32.37)     2:04.01 (32.90)
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              2:04.85    2:04.12 ZQ     
                  28.31       59.51 (31.20)     1:32.54 (33.03)     2:04.12 (31.58)
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:09.72    2:07.02 ZQ     
                  29.47     1:02.64 (33.17)     1:35.51 (32.87)     2:07.02 (31.51)
  4 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:08.23    2:07.40 ZQ     
                  30.51     1:03.58 (33.07)     1:35.20 (31.62)     2:07.40 (32.20)
  5 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:07.77    2:08.56 ZQ     
                  29.25     1:02.09 (32.84)     1:36.09 (34.00)     2:08.56 (32.47)
  6 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:09.26    2:08.98 ZQ     
                  29.40     1:02.36 (32.96)     1:36.14 (33.78)     2:08.98 (32.84)
  7 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              2:11.50    2:10.53 ZQ     
                  30.25     1:03.45 (33.20)     1:37.54 (34.09)     2:10.53 (32.99)
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              2:12.69    2:12.69 JO     
                  29.67     1:04.00 (34.33)     1:38.70 (34.70)     2:12.69 (33.99)
B - Final
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               2:12.96    2:09.37 ZQ     
                  30.51     1:03.10 (32.59)     1:36.47 (33.37)     2:09.37 (32.90)
 10 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:15.13    2:13.77 JO     
                  30.87     1:05.10 (34.23)     1:39.86 (34.76)     2:13.77 (33.91)
 11 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:15.40    2:15.25 SILV   
                  30.52     1:04.37 (33.85)     1:39.79 (35.42)     2:15.25 (35.46)
 12 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:15.76    2:15.69 SILV   
                  31.32     1:05.92 (34.60)     1:41.40 (35.48)     2:15.69 (34.29)
 13 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:16.54    2:16.53 SILV   
                  32.18     1:07.36 (35.18)     1:42.99 (35.63)     2:16.53 (33.54)
 14 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              2:17.20    2:16.81 SILV   
                  31.75     1:07.23 (35.48)     1:42.95 (35.72)     2:16.81 (33.86)
 15 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              2:14.95    2:18.46 SILV   
                  32.27     1:07.57 (35.30)     1:43.47 (35.90)     2:18.46 (34.99)
 16 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              2:16.32    2:19.13 SILV   
                  31.46     1:07.11 (35.65)     1:43.92 (36.81)     2:19.13 (35.21)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          2:06.86    2:03.50 qZQ    
                  27.60       57.70 (30.10)     1:29.89 (32.19)     2:03.50 (33.61)
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              2:07.45    2:04.85 qZQ    
                  28.93     1:01.07 (32.14)     1:33.68 (32.61)     2:04.85 (31.17)
  3 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:07.82    2:07.77 qZQ    
                  28.88     1:01.89 (33.01)     1:35.65 (33.76)     2:07.77 (32.12)
  4 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:09.37    2:08.23 qZQ    
                  30.54     1:03.95 (33.41)     1:35.37 (31.42)     2:08.23 (32.86)
  5 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:12.57    2:09.26 qZQ    
                  29.44     1:02.76 (33.32)     1:36.42 (33.66)     2:09.26 (32.84)
  6 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:08.19    2:09.72 qZQ    
                  29.36     1:02.47 (33.11)     1:36.47 (34.00)     2:09.72 (33.25)
  7 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              2:14.87    2:11.50 qZQ    
                  30.11     1:03.59 (33.48)     1:38.05 (34.46)     2:11.50 (33.45)
  8 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              2:14.00    2:12.69 qJO    
                  29.50     1:03.18 (33.68)     1:38.22 (35.04)     2:12.69 (34.47)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               2:15.43    2:12.96 qJO    
                  31.32     1:05.24 (33.92)     1:39.57 (34.33)     2:12.96 (33.39)
 10 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              2:16.04    2:14.95 qSILV  
                  31.42     1:06.13 (34.71)     1:41.44 (35.31)     2:14.95 (33.51)
 11 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:13.92    2:15.13 qSILV  
                  29.40     1:03.65 (34.25)     1:39.65 (36.00)     2:15.13 (35.48)
 12 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:17.81    2:15.40 qSILV  
                  29.70     1:03.04 (33.34)     1:38.81 (35.77)     2:15.40 (36.59)
 13 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:23.19    2:15.76 qSILV  
                  31.89     1:06.89 (35.00)     1:42.06 (35.17)     2:15.76 (33.70)
 14 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              2:20.55    2:16.32 qSILV  
                  30.43     1:05.42 (34.99)     1:41.55 (36.13)     2:16.32 (34.77)
 15 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              2:24.24    2:16.49 qSILV  
                  30.98     1:05.87 (34.89)     1:41.67 (35.80)     2:16.49 (34.82)
 16 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:18.69    2:16.54 qSILV  
                  31.76     1:06.72 (34.96)     1:42.16 (35.44)     2:16.54 (34.38)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              2:20.14    2:17.20 SILV   
                  30.38     1:05.39 (35.01)     1:41.81 (36.42)     2:17.20 (35.39)
 18 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            2:20.75    2:18.39 SILV   
                  32.18     1:07.42 (35.24)     1:43.37 (35.95)     2:18.39 (35.02)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              2:22.24    2:18.56 SILV   
                  31.39     1:06.75 (35.36)     1:42.94 (36.19)     2:18.56 (35.62)
 20 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              2:20.70    2:19.24 SILV   
                                1:07.01 ( )     1:43.43 (36.42)     2:19.24 (35.81)
 21 Garcia, Samantha M        12 SSL-MR               2:34.48    2:21.71 SILV   
                  33.64     1:09.73 (36.09)     1:46.55 (36.82)     2:21.71 (35.16)
 22 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         2:25.11    2:21.93 SILV   
                  32.02     1:08.50 (36.48)     1:47.17 (38.67)     2:21.93 (34.76)
 23 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR              2:25.95    2:22.00 SILV   
                  31.79     1:08.24 (36.45)     1:45.90 (37.66)     2:22.00 (36.10)
 24 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         2:24.76    2:22.16 SILV   
                  31.57     1:07.46 (35.89)     1:45.96 (38.50)     2:22.16 (36.20)
 25 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             2:27.23    2:23.40 SILV   
                  33.04     1:09.62 (36.58)     1:46.77 (37.15)     2:23.40 (36.63)
 26 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR    2:33.35    2:23.54 SILV   
                  32.59     1:08.68 (36.09)     1:47.08 (38.40)     2:23.54 (36.46)
 27 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              2:33.60    2:23.64 SILV   
                  33.03     1:09.65 (36.62)     1:47.04 (37.39)     2:23.64 (36.60)
 28 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         2:44.90    2:23.93 SILV   
                  32.62     1:09.64 (37.02)     1:47.70 (38.06)     2:23.93 (36.23)
 29 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    2:20.86    2:24.24 SILV   
                  32.52     1:09.21 (36.69)     1:47.42 (38.21)     2:24.24 (36.82)
 30 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            2:24.65    2:24.52 SILV   
                  33.09     1:09.19 (36.10)     1:47.08 (37.89)     2:24.52 (37.44)
 31 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         2:29.91    2:25.22 SILV   
                  32.61     1:09.84 (37.23)     1:48.86 (39.02)     2:25.22 (36.36)
 32 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           2:32.08    2:25.32 SILV   
                  33.70     1:11.08 (37.38)     1:48.87 (37.79)     2:25.32 (36.45)
 33 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            2:44.18    2:25.69 SILV   
                  32.84     1:09.92 (37.08)     1:48.46 (38.54)     2:25.69 (37.23)
 34 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    2:26.27    2:26.20        
                  33.89     1:10.54 (36.65)     1:48.68 (38.14)     2:26.20 (37.52)
 35 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            2:24.70    2:26.39        
                  33.25     1:10.24 (36.99)     1:49.03 (38.79)     2:26.39 (37.36)
 36 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          2:37.11    2:27.33        
                  33.26     1:11.05 (37.79)     1:49.63 (38.58)     2:27.33 (37.70)
 37 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            2:31.53    2:28.19        
                  33.91     1:12.76 (38.85)     1:51.05 (38.29)     2:28.19 (37.14)
 38 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            2:31.95    2:28.24        
                  33.61     1:11.64 (38.03)     1:50.51 (38.87)     2:28.24 (37.73)
 39 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              2:27.75    2:29.94        
                  33.57     1:12.48 (38.91)     1:52.54 (40.06)     2:29.94 (37.40)
 40 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            2:31.54    2:31.11        
                  33.38     1:12.02 (38.64)     1:52.20 (40.18)     2:31.11 (38.91)
 41 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     2:34.13    2:31.44        
                  34.32     1:12.63 (38.31)     1:51.91 (39.28)     2:31.44 (39.53)
 42 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              2:28.81    2:31.89        
                  33.57     1:13.28 (39.71)     1:54.15 (40.87)     2:31.89 (37.74)
 43 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              2:46.84    2:31.99        
                  33.77     1:13.86 (40.09)     1:54.03 (40.17)     2:31.99 (37.96)
 44 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    2:40.41    2:32.23        
                  35.87     1:15.30 (39.43)     1:54.10 (38.80)     2:32.23 (38.13)
 45 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA     2:29.52    2:32.41        
                  35.15     1:14.83 (39.68)     1:55.28 (40.45)     2:32.41 (37.13)
 46 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         2:41.53    2:32.82        
                  35.86     1:14.84 (38.98)     1:54.88 (40.04)     2:32.82 (37.94)
 47 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              2:39.96    2:34.75        
                  34.89     1:13.93 (39.04)     1:54.19 (40.26)     2:34.75 (40.56)
 48 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            2:29.09    2:34.87        
                  33.71     1:13.20 (39.49)     1:54.14 (40.94)     2:34.87 (40.73)
 49 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         2:33.62    2:34.95        
                  34.81     1:14.52 (39.71)     1:55.97 (41.45)     2:34.95 (38.98)
 50 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               2:49.83    2:35.54        
                  33.42     1:12.42 (39.00)     1:55.70 (43.28)     2:35.54 (39.84)
 51 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            2:36.98    2:35.70        
                  34.12     1:14.22 (40.10)     1:55.84 (41.62)     2:35.70 (39.86)
 52 Kochek, Carolyn R         12 PATS-MR              2:31.29    2:36.98        
                  36.06     1:18.06 (42.00)     1:57.33 (39.27)     2:36.98 (39.65)
 53 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               2:46.10    2:38.20        
                  34.88     1:14.08 (39.20)     1:57.77 (43.69)     2:38.20 (40.43)
 54 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            2:44.72    2:38.72        
                  34.52     1:15.00 (40.48)     1:56.70 (41.70)     2:38.72 (42.02)
 55 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR            2:45.13    2:40.88        
                  35.09     1:16.31 (41.22)     1:59.03 (42.72)     2:40.88 (41.85)
 56 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            2:45.87    2:41.08        
                  33.73     1:14.27 (40.54)     1:57.65 (43.38)     2:41.08 (43.43)
 57 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    2:45.48    2:42.44        
                  35.51     1:15.93 (40.42)     1:59.55 (43.62)     2:42.44 (42.89)
 58 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              3:14.77    2:45.16        
                  35.13     1:17.55 (42.42)     2:03.09 (45.54)     2:45.16 (42.07)
 59 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            2:43.99    2:46.89        
                  36.86     1:18.37 (41.51)     2:02.89 (44.52)     2:46.89 (44.00)
 60 Montgomery, Phoebe H      12 Empire-MR            2:51.06    2:47.15        
                  35.91     1:17.97 (42.06)     2:03.62 (45.65)     2:47.15 (43.53)
 61 Manessis, Katerina E      11 Empire-MR            2:49.71    2:47.75        
                  36.63     1:19.68 (43.05)     2:05.23 (45.55)     2:47.75 (42.52)
 62 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            2:55.26    2:48.72        
                  37.20     1:20.85 (43.65)     2:05.70 (44.85)     2:48.72 (43.02)
 63 Bischof, Lucy M           11 Sailfish-MR          2:35.12    2:49.06        
                  35.40     1:17.77 (42.37)     2:04.05 (46.28)     2:49.06 (45.01)
 64 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              2:48.82    2:53.73        
                  38.11     1:22.20 (44.09)     2:10.47 (48.27)     2:53.73 (43.26)
 65 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT              2:55.01    2:57.79        
                  40.43     1:25.31 (44.88)     2:11.75 (46.44)     2:57.79 (46.04)
 66 Castro, Kristen           12 CSD-MR               2:36.99    3:06.32        
                  38.97     1:26.33 (47.36)     2:15.88 (49.55)     3:06.32 (50.44)
 67 Menocal, Abby G           11 PATS-MR              3:36.58    3:17.19        
                  43.48     1:34.84 (51.36)     2:28.50 (53.66)     3:17.19 (48.69)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            29.14      29.38 ZQ     
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                29.58      29.75 ZQ     
  3 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                30.63      30.70 ZQ     
  4 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                31.28      30.74 ZQ     
  5 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                31.09      30.98 ZQ     
  6 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                30.92      31.32 ZQ     
  7 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                31.71      31.43 ZQ     
  8 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      31.66      31.80 ZQ     
B - Final
  9 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                32.29      32.21 ZQ     
 10 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      32.48      32.93 JO     
 11 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 33.17      33.24 SILV   
 12 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                33.70      33.53 SILV   
 13 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                33.53      33.72 SILV   
 14 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      33.71      34.22 SILV   
 15 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                32.55      34.33 SILV   
 16 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                33.62      35.84 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR            29.23      29.14 qZQ    
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                30.57      29.58 qZQ    
  3 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                29.66      30.63 qZQ    
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT                32.18      30.92 qZQ    
  5 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR                31.41      31.09 qZQ    
  6 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT                31.78      31.28 qZQ    
  7 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR      32.60      31.66 qZQ    
  8 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                32.89      31.71 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                31.75      32.29 qZQ    
 10 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      33.56      32.48 qZQ    
 11 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                34.20      32.55 qZQ    
 12 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 33.01      33.17 qSILV  
 13 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                33.75      33.53 qSILV  
 14 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                31.82      33.62 qSILV  
 15 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                33.27      33.70 qSILV  
 16 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      33.76      33.71 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                35.27      33.76 SILV   
 18 Donlan, Emma l            12 CAT-CT                 33.44      34.00 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR           34.75      34.34 SILV   
 20 Dyal, Patton A            11 PATS-MR                34.10      34.36 SILV   
 21 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      34.86      34.37 SILV   
 22 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                34.79      34.42 SILV   
 23 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      34.04      34.78 SILV   
 24 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR      37.08      35.34 SILV   
 25 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                38.76      35.44 SILV   
 26 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA       34.87      35.61 SILV   
 27 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      38.89      35.68 SILV   
 28 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR                35.88      35.84 SILV   
 29 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      36.45      35.98 SILV   
 30 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                39.93      36.12 SILV   
 31 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      36.56      36.26 SILV   
 32 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                40.48      36.58 SILV   
 33 Galvin, Kate H            11 SSL-MR                 38.36      36.85 SILV   
 34 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                38.30      37.12 SILV   
 35 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      38.23      37.20 SILV   
 36 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           39.05      37.35 SILV   
 37 Michelini, Emma           12 Empire-MR              37.06      37.52 SILV   
 38 Brush, Kate C             11 CPAC-CT                40.80      37.58 SILV   
 39 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                 40.84      37.68 SILV   
 40 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT                38.42      37.74 SILV   
 41 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                39.82      37.85 SILV   
 42 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR                 38.57      37.99 SILV   
 43 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR              37.51      38.14        
 44 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           38.24      38.15        
 45 Bogart, Claire O          11 Empire-MR              37.80      38.18        
 46 Veras, Adelyn             12 LIND-MR                39.42      38.23        
 47 Bischof, Lucy M           11 Sailfish-MR            38.48      38.38        
 48 Frey, Katie M             11 CSD-MR                 42.34      38.48        
 49 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR                36.92      38.58        
 50 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR                38.21      38.67        
 51 DiBianco, Brianna S       12 Marlins-MR             43.80      38.83        
 52 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR      39.79      38.84        
 53 Montgomery, Phoebe H      12 Empire-MR              41.82      39.09        
 54 Kudlinski, Alexandra      11 SSL-MR                 41.21      39.59        
 55 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR                38.51      39.64        
 56 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT                41.67      39.71        
 57 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      41.27      39.73        
 58 Reede, Sydney A           11 CSD-MR                 43.21      40.24        
 59 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR              41.17      40.70        
 60 Wolter, Erin P            11 Empire-MR              40.09      40.98        
 61 Maewal, Esha              12 SSL-MR                 43.35      41.04        
 62 Larino, Isabel G          12 CPAC-CT                39.01      41.07        
 63 Garcia, Samantha M        12 SSL-MR                 41.26      41.13        
 64 Galeano, Sam R            12 CSD-MR                 41.16      41.19        
 65 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR              40.28      41.24        
 66 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       42.49      41.25        
 67 Cuevas, Emilia R          11 ZEUS-CT                41.59      41.47        
 68 Karen, Jamie S            11 SSL-MR                 41.60      41.62        
 69 Kivlehan, Mary T          12 Marlins-MR             44.86      41.82        
 70 Remson, Sandy K           11 ZEUS-CT                49.15      42.30        
 71 Ingram, Madeline J        11 CPAC-CT                43.04      42.38        
 72 Signore, Maia A           11 SSL-MR                 46.77      42.60        
 73 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR                 46.18      43.81        
 74 Oxford, Mabel C           12 CPAC-CT                48.27      44.51        
 75 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 43.16      44.55        
 76 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR                54.39      48.31        
 77 Menocal, Abby G           11 PATS-MR                50.41      49.15        
 78 VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR                 48.19      51.36        
 -- Canales, Carolyn M        12 HS-MR                  37.06         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Morin, Torie J            12 ZEUS-CT                43.62         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:02.48    1:02.25 ZQ     
                  30.38     1:02.25 (31.87)                                        
  2 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          1:04.68    1:03.15 ZQ     
                  30.89     1:03.15 (32.26)                                        
  3 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:03.19    1:03.41 ZQ     
                  30.53     1:03.41 (32.88)                                        
  4 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:06.68    1:04.31 ZQ     
                  31.02     1:04.31 (33.29)                                        
  5 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:04.65    1:04.46 ZQ     
                  32.16     1:04.46 (32.30)                                        
  6 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:05.61    1:06.81 ZQ     
                  32.19     1:06.81 (34.62)                                        
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:07.60    1:07.00 ZQ     
                  32.34     1:07.00 (34.66)                                        
  8 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:06.60    1:07.07 ZQ     
                  32.63     1:07.07 (34.44)                                        
B - Final
  9 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:08.11    1:06.67 ZQ     
                  32.18     1:06.67 (34.49)                                        
 10 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:10.33    1:07.11 ZQ     
                  33.22     1:07.11 (33.89)                                        
 11 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:09.40    1:10.58 SILV   
                  34.33     1:10.58 (36.25)                                        
 12 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR         1:11.23    1:10.88 SILV   
                  33.96     1:10.88 (36.92)                                        
 13 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:09.79    1:11.34 SILV   
                  35.11     1:11.34 (36.23)                                        
 14 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:11.18    1:11.64 SILV   
                  34.75     1:11.64 (36.89)                                        
 15 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:11.05    1:13.04 SILV   
                  35.82     1:13.04 (37.22)                                        
 16 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:11.10    1:15.67 SILV   
                  36.75     1:15.67 (38.92)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:04.25    1:02.48 qZQ    
                  29.91     1:02.48 (32.57)                                        
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:05.28    1:03.19 qZQ    
                  30.54     1:03.19 (32.65)                                        
  3 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:05.09    1:04.65 qZQ    
                  31.68     1:04.65 (32.97)                                        
  4 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          1:03.85    1:04.68 qZQ    
                  31.38     1:04.68 (33.30)                                        
  5 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:08.11    1:05.61 qZQ    
                  31.89     1:05.61 (33.72)                                        
  6 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:08.27    1:06.60 qZQ    
                  32.04     1:06.60 (34.56)                                        
  7 Winget, Ainsleigh D       12 CPAC-CT              1:07.41    1:06.68 qZQ    
                  32.05     1:06.68 (34.63)                                        
  8 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              1:09.37    1:07.60 qZQ    
                  32.09     1:07.60 (35.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:09.41    1:08.11 qZQ    
                  32.77     1:08.11 (35.34)                                        
 10 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:10.37    1:09.40 qZQ    
                  34.26     1:09.40 (35.14)                                        
 11 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:13.05    1:09.79 qJO    
                  34.06     1:09.79 (35.73)                                        
 12 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:08.26    1:10.33 qJO    
                  34.84     1:10.33 (35.49)                                        
 13 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:12.62    1:11.05 qSILV  
                  34.29     1:11.05 (36.76)                                        
 14 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:14.80    1:11.10 qSILV  
                  34.99     1:11.10 (36.11)                                        
 15 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:12.57    1:11.18 qSILV  
                  34.55     1:11.18 (36.63)                                        
 16 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR         1:13.91    1:11.23 qSILV  
                  33.67     1:11.23 (37.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT              1:11.74    1:11.33 SILV   
                  35.13     1:11.33 (36.20)                                        
 18 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:13.40    1:11.66 SILV   
                  35.17     1:11.66 (36.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:14.81    1:12.54 SILV   
                  35.58     1:12.54 (36.96)                                        
 20 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:14.97    1:12.83 SILV   
                  35.70     1:12.83 (37.13)                                        
 21 Lockery, Rebekah R        12 CPAC-CT              1:17.80    1:13.05 SILV   
                  35.63     1:13.05 (37.42)                                        
 22 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:11.98    1:13.11 SILV   
                  36.12     1:13.11 (36.99)                                        
 23 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:14.10    1:13.34 SILV   
                  36.08     1:13.34 (37.26)                                        
 24 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:13.74 SILV   
                  35.57     1:13.74 (38.17)                                        
 25 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         1:16.36    1:13.78 SILV   
                  35.68     1:13.78 (38.10)                                        
 26 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:14.09    1:14.07 SILV   
                  36.55     1:14.07 (37.52)                                        
 27 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:14.08 SILV   
                  36.11     1:14.08 (37.97)                                        
 28 Maroney, Cassie Q         11 CPAC-CT              1:15.16    1:14.11 SILV   
                  35.95     1:14.11 (38.16)                                        
 29 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              1:18.31    1:14.15 SILV   
                  35.69     1:14.15 (38.46)                                        
 30 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:16.29    1:15.10 SILV   
                  36.61     1:15.10 (38.49)                                        
 31 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:17.57    1:15.41 SILV   
                  36.89     1:15.41 (38.52)                                        
 32 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:20.23    1:15.45 SILV   
                  37.17     1:15.45 (38.28)                                        
 33 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:21.34    1:15.52 SILV   
                  37.04     1:15.52 (38.48)                                        
 34 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:19.67    1:15.90 SILV   
                  37.29     1:15.90 (38.61)                                        
 35 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              1:11.51    1:15.93 SILV   
                  38.00     1:15.93 (37.93)                                        
 36 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:16.75    1:15.95 SILV   
                  36.73     1:15.95 (39.22)                                        
 37 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            1:19.85    1:16.08 SILV   
                  36.48     1:16.08 (39.60)                                        
 38 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR    1:25.17    1:16.52 SILV   
                  37.33     1:16.52 (39.19)                                        
 39 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           1:20.53    1:17.33 SILV   
                  38.15     1:17.33 (39.18)                                        
 40 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            1:18.44    1:17.38 SILV   
                  37.97     1:17.38 (39.41)                                        
 41 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:17.47    1:17.39 SILV   
                  37.17     1:17.39 (40.22)                                        
 42 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR              1:20.35    1:18.05 SILV   
                  37.57     1:18.05 (40.48)                                        
 43 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR              1:24.95    1:18.16 SILV   
                  37.88     1:18.16 (40.28)                                        
 44 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:19.99    1:18.21 SILV   
                  38.10     1:18.21 (40.11)                                        
 45 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            1:19.28    1:18.26 SILV   
                  37.76     1:18.26 (40.50)                                        
 46 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:23.21    1:18.27 SILV   
                  37.99     1:18.27 (40.28)                                        
 47 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR              1:18.18    1:18.61 SILV   
                  38.19     1:18.61 (40.42)                                        
 48 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              1:16.38    1:19.14 SILV   
                  38.89     1:19.14 (40.25)                                        
 49 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:26.37    1:19.23 SILV   
                  39.24     1:19.23 (39.99)                                        
 50 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:18.00    1:19.24 SILV   
                  38.95     1:19.24 (40.29)                                        
 51 Curran, Olivia N          12 Empire-MR            1:19.51    1:19.32 SILV   
                  38.13     1:19.32 (41.19)                                        
 52 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR    1:20.11    1:19.73 SILV   
                  38.76     1:19.73 (40.97)                                        
 53 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:26.32    1:20.21 SILV   
                  39.62     1:20.21 (40.59)                                        
 54 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT              1:22.26    1:20.55 SILV   
                  38.40     1:20.55 (42.15)                                        
 55 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR         1:20.23    1:20.76 SILV   
                  40.00     1:20.76 (40.76)                                        
 56 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            1:21.60    1:20.87 SILV   
                  37.83     1:20.87 (43.04)                                        
 57 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR    1:22.82    1:21.33 SILV   
                  40.38     1:21.33 (40.95)                                        
 58 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR               1:25.86    1:21.63 SILV   
                  39.80     1:21.63 (41.83)                                        
 59 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR    1:25.23    1:21.93 SILV   
                  40.16     1:21.93 (41.77)                                        
 60 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:21.44    1:22.15        
                  39.24     1:22.15 (42.91)                                        
 61 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            1:23.68    1:22.66        
                  40.43     1:22.66 (42.23)                                        
 62 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:22.23    1:23.20        
                  40.72     1:23.20 (42.48)                                        
 63 Brush, Kate C             11 CPAC-CT              1:28.90    1:23.33        
                  41.43     1:23.33 (41.90)                                        
 64 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              1:25.06    1:24.91        
                  40.53     1:24.91 (44.38)                                        
 65 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT              1:26.66    1:25.23        
                  40.96     1:25.23 (44.27)                                        
 66 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR    1:28.96    1:26.37        
                  41.57     1:26.37 (44.80)                                        
 67 Kudlinski, Alexandra      11 SSL-MR               1:30.59    1:26.70        
                  41.97     1:26.70 (44.73)                                        
 68 Michelini, Emma           12 Empire-MR            1:20.94    1:28.12        
                  42.58     1:28.12 (45.54)                                        
 69 Pastor, Selena *          11 CSD-MR               1:20.99    1:28.33        
 70 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR            1:28.46    1:29.73        
                  41.95     1:29.73 (47.78)                                        
 71 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            1:27.88    1:30.17        
                  42.14     1:30.17 (48.03)                                        
 72 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            1:25.32    1:31.05        
                  44.20     1:31.05 (46.85)                                        
 73 Ahmetaj, Eva              11 PATS-MR              1:39.78    1:31.13        
                  43.82     1:31.13 (47.31)                                        
 74 Dedvukaj, Alexa M         11 PATS-MR              1:41.87    1:33.58        
                  46.52     1:33.58 (47.06)                                        
 75 Hayes, Brenna A           11 PATS-MR              1:41.72    1:37.28        
                  47.03     1:37.28 (50.25)                                        
 76 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR              1:52.13    1:41.33        
                  49.75     1:41.33 (51.58)                                        
 77 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR               1:10.10    1:41.53        
                  47.04     1:41.53 (54.49)                                        
 78 Menocal, Abby G           11 PATS-MR              1:48.12    1:45.71        
                  51.19     1:45.71 (54.52)                                        
 79 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR               1:31.16    1:45.99        
 -- Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          1:25.86         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  39.48          DQ (42.25)                                        
 -- VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR               1:11.16         DQ        
      Did not finish on back
                  51.14          DQ (58.77)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                33.17      33.98 ZQ     
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                34.50      34.23 ZQ     
  3 Chao, Christina M         12 CPAC-CT                35.28      35.25 ZQ     
  4 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT                35.87      35.51 ZQ     
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                36.08      35.72 ZQ     
  6 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                36.67      36.61 JO     
  7 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                36.78      37.63 SILV   
  8 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      36.79      37.92 SILV   
B - Final
  9 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT               37.32      36.55 ZQ     
 10 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR      38.17      37.82 SILV   
 11 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR      37.44      38.53 SILV   
 12 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                39.02      38.59 SILV   
 13 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      39.21      38.81 SILV   
 14 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                38.39      39.41 SILV   
 15 Kumagai, Nana             11 Empire-MR              39.16      39.50 SILV   
 16 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR              38.91      39.66 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT                33.83      33.17 qZQ    
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT                35.30      34.50 qZQ    
  3 Chao, Christina M         12 CPAC-CT                35.12      35.28 qZQ    
  4 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT                34.99      35.87 qZQ    
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR                36.22      36.08 qZQ    
  6 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT                39.04      36.67 qJO    
  7 Brea, Allison R           11 CPAC-CT                38.20      36.78 qJO    
  8 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR      37.97      36.79 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT               35.65      37.32 qSILV  
 10 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR      36.76      37.44 qSILV  
 11 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR      39.32      38.17 qSILV  
 12 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                38.13      38.39 qSILV  
 13 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR              38.35      38.91 qSILV  
 14 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT                39.78      39.02 qSILV  
 15 Kumagai, Nana             11 Empire-MR              40.59      39.16 qSILV  
 16 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      39.42      39.21 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      39.36      39.53 SILV   
 18 Guardino, Mya E           11 PATS-MR                39.96      40.20 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      40.90      40.28 SILV   
 20 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      41.65      40.40 SILV   
 21 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR              40.58      40.66 SILV   
 22 Costanzo, Erica           12 Rac @ Jcc-MR           42.59      40.67 SILV   
 23 Dyal, Patton A            11 PATS-MR                44.39      40.69 SILV   
 24 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR            43.07      40.83 SILV   
 25 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT                40.86      41.11 SILV   
 26 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR           40.69      41.99 SILV   
 27 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       43.68      42.17 SILV   
 28 Anziano, Emma k           11 CAT-CT                 42.15      42.51 SILV   
 29 Seck, Fatima B            11 Empire-MR              43.89      44.54        
 30 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR                 57.81      45.19        
 31 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT                44.51      45.32        
 32 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           45.99      45.89        
 33 Michelini, Emma           12 Empire-MR              47.55      45.99        
 34 Pastor, Selena *          11 CSD-MR                 55.00      46.14        
 35 Maewal, Esha              12 SSL-MR                 46.94      46.96        
 36 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           53.35      47.23        
 37 Hayes, Brenna A           11 PATS-MR              1:05.89      47.37        
 38 Signore, Maia A           11 SSL-MR                 48.30      47.64        
 39 Remson, Sandy K           11 ZEUS-CT                55.99      48.16        
 40 Banner, Sylvie C          11 Agua Swim Team-MR      46.41      48.34        
 41 Wen, Keianna              12 Marlins-MR             50.04      48.71        
 42 Madden, Rachel E          11 SSL-MR                 49.34      49.46        
 43 Morin, Torie J            12 ZEUS-CT                53.43      49.60        
 44 Robinson, Anna C          11 ZEUS-CT                55.66      49.94        
 45 Cuevas, Emilia R          11 ZEUS-CT                51.21      50.87        
 46 Kivlehan, Mary T          12 Marlins-MR             51.90      51.89        
 47 Rivera, Anna C            12 PATS-MR                55.42      52.05        
 48 Gilhooly, Paige K         11 SSL-MR                 57.20      53.82        
 49 DeBrock, Klaire T         12 SSL-MR                 56.87      53.91        
 -- Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 58.16         DQ        
      Scissors kick
 -- VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR                 59.61         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:12.51    1:13.02 ZQ     
                  34.73     1:13.02 (38.29)                                        
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:14.44    1:13.12 ZQ     
                  34.87     1:13.12 (38.25)                                        
  3 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:16.86    1:15.94 ZQ     
                  36.22     1:15.94 (39.72)                                        
  4 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              1:17.46    1:16.31 ZQ     
                  37.00     1:16.31 (39.31)                                        
  5 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:18.39    1:16.58 ZQ     
                  37.25     1:16.58 (39.33)                                        
  6 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              1:18.21    1:16.74 ZQ     
                  36.22     1:16.74 (40.52)                                        
  7 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:18.13    1:18.80 ZQ     
                  36.49     1:18.80 (42.31)                                        
  8 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:20.36    1:18.86 ZQ     
                  37.21     1:18.86 (41.65)                                        
B - Final
  9 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    1:21.33    1:21.62 SILV   
                  39.31     1:21.62 (42.31)                                        
 10 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:22.36    1:22.87 SILV   
                  39.44     1:22.87 (43.43)                                        
 11 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:20.73    1:22.96 SILV   
                  39.16     1:22.96 (43.80)                                        
 12 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:23.96    1:23.34 SILV   
                  39.49     1:23.34 (43.85)                                        
 13 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:24.61    1:23.56 SILV   
                  39.21     1:23.56 (44.35)                                        
 14 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:23.37    1:24.18 SILV   
                  39.54     1:24.18 (44.64)                                        
 15 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:24.45    1:26.52 SILV   
 16 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            1:25.26    1:28.52 SILV   
                  41.35     1:28.52 (47.17)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:11.60    1:12.51 qZQ    
                  34.01     1:12.51 (38.50)                                        
  2 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              1:16.81    1:14.44 qZQ    
                  35.68     1:14.44 (38.76)                                        
  3 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:16.92    1:16.86 qZQ    
                  36.89     1:16.86 (39.97)                                        
  4 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              1:15.72    1:17.46 qZQ    
                  35.90     1:17.46 (41.56)                                        
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:18.19    1:18.13 qZQ    
                  36.12     1:18.13 (42.01)                                        
  6 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              1:16.80    1:18.21 qZQ    
                  36.62     1:18.21 (41.59)                                        
  7 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              1:17.97    1:18.39 qZQ    
                  37.28     1:18.39 (41.11)                                        
  8 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              1:18.10    1:18.76 qZQ    
                  36.76     1:18.76 (42.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             1:20.26    1:19.34 qJO    
                  37.10     1:19.34 (42.24)                                        
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              1:21.72    1:20.36 qJO    
                  37.75     1:20.36 (42.61)                                        
 11 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR    1:24.51    1:20.73 qSILV  
                  38.55     1:20.73 (42.18)                                        
 12 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:21.33 qSILV  
                  38.95     1:21.33 (42.38)                                        
 13 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:24.54    1:22.36 qSILV  
                  38.92     1:22.36 (43.44)                                        
 14 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    1:24.68    1:23.14 qSILV  
                  38.31     1:23.14 (44.83)                                        
 15 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              1:24.08    1:23.37 qSILV  
                  39.50     1:23.37 (43.87)                                        
 16 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            1:24.94    1:23.96 qSILV  
                  40.02     1:23.96 (43.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:26.18    1:24.45 SILV   
                  39.60     1:24.45 (44.85)                                        
 18 Brea, Allison R           11 CPAC-CT              1:24.33    1:24.61 SILV   
                  40.81     1:24.61 (43.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            1:25.48    1:25.26 SILV   
                  40.26     1:25.26 (45.00)                                        
 20 Pena, Desiree             12 Agua Swim Team-MR    1:23.45    1:26.12 SILV   
                  40.33     1:26.12 (45.79)                                        
 21 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR    1:31.20    1:27.20 SILV   
                  41.76     1:27.20 (45.44)                                        
 22 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              1:24.48    1:27.26 SILV   
                  40.70     1:27.26 (46.56)                                        
 23 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            1:28.98    1:27.31 SILV   
                  40.15     1:27.31 (47.16)                                        
 24 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT              1:29.24    1:27.60 SILV   
                  41.19     1:27.60 (46.41)                                        
 25 Picard, Lauren E          11 CPAC-CT              1:28.67    1:28.18 SILV   
                  40.71     1:28.18 (47.47)                                        
 26 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR              1:24.67    1:28.28 SILV   
                  41.65     1:28.28 (46.63)                                        
 27 Hornby, Chloe M           12 CPAC-CT              1:29.40    1:28.59 SILV   
                  41.38     1:28.59 (47.21)                                        
 28 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:31.76    1:29.01 SILV   
                  41.72     1:29.01 (47.29)                                        
 29 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            1:28.37    1:29.54 SILV   
                  41.97     1:29.54 (47.57)                                        
 30 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR    1:38.15    1:29.74 SILV   
                  43.07     1:29.74 (46.67)                                        
 31 Payne, Cleo               12 Sailfish-MR          1:31.59    1:30.05 SILV   
                  43.59     1:30.05 (46.46)                                        
 32 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:32.58    1:31.20 SILV   
                  42.99     1:31.20 (48.21)                                        
 33 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               1:34.37    1:31.36 SILV   
                  44.25     1:31.36 (47.11)                                        
 34 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         1:38.52    1:32.14        
                  44.17     1:32.14 (47.97)                                        
 35 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         1:39.91    1:32.27        
                  43.79     1:32.27 (48.48)                                        
 36 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:31.70    1:32.52        
                  43.34     1:32.52 (49.18)                                        
 37 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:33.58    1:32.85        
                  44.20     1:32.85 (48.65)                                        
 38 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              1:32.12    1:33.03        
                  43.16     1:33.03 (49.87)                                        
 39 Seck, Fatima B            11 Empire-MR            1:35.13    1:33.53        
                  44.77     1:33.53 (48.76)                                        
 40 Garcia, Samantha M        12 SSL-MR               1:33.58    1:33.91        
                  45.33     1:33.91 (48.58)                                        
 41 Canales, Carolyn M        12 HS-MR                1:33.18    1:34.38        
                  44.82     1:34.38 (49.56)                                        
 42 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            1:32.48    1:34.45        
                  44.73     1:34.45 (49.72)                                        
 43 DiBianco, Brianna S       12 Marlins-MR           1:40.55    1:35.60        
                  45.28     1:35.60 (50.32)                                        
 44 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA     1:38.92    1:35.75        
                  45.08     1:35.75 (50.67)                                        
 45 Neglia, Allegra           12 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:36.36        
                  45.79     1:36.36 (50.57)                                        
 46 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            1:41.87    1:37.17        
                  46.25     1:37.17 (50.92)                                        
 47 Karen, Jamie S            11 SSL-MR               1:36.98    1:37.54        
                  46.07     1:37.54 (51.47)                                        
 48 Michelini, Emma           12 Empire-MR            1:38.58    1:38.00        
                  46.39     1:38.00 (51.61)                                        
 49 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:42.69    1:38.17        
                  45.67     1:38.17 (52.50)                                        
 50 Galvin, Kate H            11 SSL-MR               1:50.60    1:38.68        
                  48.23     1:38.68 (50.45)                                        
 51 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:37.50    1:38.92        
                  46.86     1:38.92 (52.06)                                        
 52 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR    1:42.38    1:38.93        
                  47.49     1:38.93 (51.44)                                        
 53 Reede, Sydney A           11 CSD-MR               1:43.89    1:38.99        
                  45.54     1:38.99 (53.45)                                        
 54 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            1:35.61    1:39.28        
                  47.57     1:39.28 (51.71)                                        
 55 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR               1:46.87    1:40.31        
                  46.43     1:40.31 (53.88)                                        
 56 Belmont, Emma C           11 CPAC-CT              1:38.84    1:40.96        
                  48.26     1:40.96 (52.70)                                        
 57 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR               1:41.41    1:41.48        
                  49.19     1:41.48 (52.29)                                        
 58 Galeano, Sam R            12 CSD-MR               1:49.45    1:41.55        
                  48.31     1:41.55 (53.24)                                        
 59 Tsang, Michelle M         12 SSL-MR               1:54.16    1:44.74        
                  49.28     1:44.74 (55.46)                                        
 60 Oxford, Mabel C           12 CPAC-CT              1:50.22    1:45.76        
                  51.48     1:45.76 (54.28)                                        
 61 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:42.72    1:46.24        
                  50.79     1:46.24 (55.45)                                        
 62 Schaarschuch, Molly C     12 SSL-MR               1:54.38    1:47.10        
                  50.29     1:47.10 (56.81)                                        
 63 VanderWaal, Olivia E      12 SSL-MR               1:55.61    2:01.09        
                  56.23   2:01.09 (1:04.86)                                        
 -- Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR               1:56.16         DQ        
      Alternating Kick
                  56.43        DQ (1:03.26)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                27.40      27.55 ZQ     
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                29.11      28.65 ZQ     
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                29.95      30.09 ZQ     
  4 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                31.31      30.49 ZQ     
  5 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      31.28      30.94 JO     
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                31.99      31.33 JO     
  7 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                31.20      31.57 JO     
  8 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                31.95      33.09 SILV   
B - Final
  9 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 32.05      31.35 JO     
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT                 32.40      31.35 JO     
 11 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                32.36      31.46 JO     
 12 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                32.38      31.92 SILV   
 13 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                32.58      32.03 SILV   
 14 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      32.22      32.17 SILV   
 15 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                32.57      32.51 SILV   
 16 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                32.77      32.91 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT                27.79      27.40 qZQ    
  2 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR                30.16      29.11 qZQ    
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT                30.91      29.95 qZQ    
  4 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT                33.80      31.20 qJO    
  5 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR      46.56      31.28 qJO    
  6 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT                31.85      31.31 qJO    
  7 Cudney, Jillian J         11 PATS-MR                32.11      31.95 qSILV  
  8 Ryan, Emily R             12 LIND-MR                30.95      31.99 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McNary, Marissa g         11 CAT-CT                 30.93      32.05 qSILV  
 10 Irwin, Amanda P           12 Agua Swim Team-MR      31.11      32.22 qSILV  
 11 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT                33.20      32.36 qSILV  
 12 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR                33.72      32.38 qSILV  
 13 Donlan, Emma l            12 CAT-CT                 31.37      32.40 qSILV  
 14 Ferreira, Lindsey E       12 CPAC-CT                35.06      32.57 qSILV  
 15 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT                33.61      32.58 qSILV  
 16 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR                31.84      32.77 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ting, Olivia              11 Agua Swim Team-MR      32.92      32.79 SILV   
 18 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR           33.91      33.22 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA       33.96      33.24 SILV   
 20 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR      32.93      33.31 SILV   
 21 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR      36.38      34.02 SILV   
 22 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT                 34.91      34.36 SILV   
 23 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR           34.22      34.85 SILV   
 24 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR             36.70      34.88 SILV   
 25 Brush, Kate C             11 CPAC-CT                37.30      34.90 SILV   
 26 Feigin, Alex M            11 Agua Swim Team-MR      36.86      35.23 SILV   
 27 Corridon, Delia E         11 Agua Swim Team-MR      35.57      35.33 SILV   
 28 Rogers, Allison           11 Tmsuffolk-MR           39.66      35.34 SILV   
 29 Lopez, Ariana M           11 PATS-MR                34.06      35.36 SILV   
 30 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR           39.25      35.53 SILV   
 31 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA       34.93      35.81        
 32 Veras, Adelyn             12 LIND-MR                39.33      35.88        
 33 Delmonico, Daria J        12 LIND-MR                40.51      36.27        
 34 Bennett, Betsey I         11 Agua Swim Team-MR      36.85      36.90        
 35 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR           39.42      37.21        
 36 Simmons, Lauren A         11 Agua Swim Team-MR      41.67      37.32        
 37 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR              35.77      37.47        
 38 Schnell, Ally P           12 SSL-MR                 41.15      37.68        
 39 Galvin, Kate H            11 SSL-MR                 35.21      38.19        
 40 Holub, Emma M             11 Agua Swim Team-MR      39.98      38.37        
 41 Sullivan, Stephy G        12 SSL-MR                 42.79      38.66        
 42 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR           39.34      38.76        
 43 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT                38.06      39.68        
 44 Mcdermott, Grace M        12 Tri-Hampton Y-MA       41.02      41.05        
 45 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR                 42.90      41.06        
 46 Liebowitz, Arianna R      11 LIND-MR                41.50      41.59        
 47 Schwartz, Alyssa Belle B  11 Empire-MR              42.23      41.72        
 48 Madden, Rachel E          11 SSL-MR                 45.33      44.88        
 49 Brown, Kaitlyn E          11 SSL-MR                 42.81      46.35        
 50 Bernardini, Gaia R        11 PATS-MR                55.99      50.28        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:01.25    1:01.24 ZQ     
                  28.95     1:01.24 (32.29)                                        
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:04.55    1:04.65 ZQ     
                  30.19     1:04.65 (34.46)                                        
  3 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:04.92    1:04.69 ZQ     
                  29.94     1:04.69 (34.75)                                        
  4 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:07.65    1:06.43 ZQ     
                  31.28     1:06.43 (35.15)                                        
  5 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR    1:08.39    1:07.64 ZQ     
                  31.40     1:07.64 (36.24)                                        
  6 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:07.05    1:08.20 ZQ     
                  31.80     1:08.20 (36.40)                                        
  7 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:08.56    1:08.28 ZQ     
                  32.20     1:08.28 (36.08)                                        
  8 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:07.56    1:09.84 JO     
                  31.15     1:09.84 (38.69)                                        
B - Final
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:10.31    1:06.91 ZQ     
                  31.77     1:06.91 (35.14)                                        
 10 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:10.69    1:09.79 JO     
                  32.43     1:09.79 (37.36)                                        
 11 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:11.90    1:11.17 JO     
                  34.02     1:11.17 (37.15)                                        
 12 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:13.60    1:11.67 JO     
                  34.21     1:11.67 (37.46)                                        
 13 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:11.26    1:12.42 SILV   
                  32.50     1:12.42 (39.92)                                        
 14 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:12.94    1:13.39 SILV   
                  35.51     1:13.39 (37.88)                                        
 15 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:13.19    1:14.31 SILV   
                  35.01     1:14.31 (39.30)                                        
 16 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              1:14.14    1:14.82 SILV   
                  34.44     1:14.82 (40.38)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              1:01.55    1:01.25 qZQ    
                  29.11     1:01.25 (32.14)                                        
  2 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              1:06.45    1:04.55 qZQ    
                  30.65     1:04.55 (33.90)                                        
  3 Tomita, Yurika            12 NYCC-MR              1:07.99    1:04.92 qZQ    
                  30.60     1:04.92 (34.32)                                        
  4 Bennett, Sarah Jane J     12 CPAC-CT              1:10.69    1:07.05 qZQ    
                  30.85     1:07.05 (36.20)                                        
  5 Hunt, Abigail J           12 Agua Swim Team-MR    1:08.96    1:07.56 qZQ    
                  31.04     1:07.56 (36.52)                                        
  6 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              1:07.60    1:07.65 qZQ    
                  31.87     1:07.65 (35.78)                                        
  7 Grier, Mary-McKenzie      12 Agua Swim Team-MR    1:17.92    1:08.39 qZQ    
                  31.10     1:08.39 (37.29)                                        
  8 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              1:07.57    1:08.56 qZQ    
                  32.09     1:08.56 (36.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donlan, Emma l            12 CAT-CT               1:10.57    1:10.31 qJO    
                  33.19     1:10.31 (37.12)                                        
 10 McNary, Marissa g         11 CAT-CT               1:10.28    1:10.69 qJO    
                  33.01     1:10.69 (37.68)                                        
 11 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              1:10.89    1:11.26 qJO    
                  31.83     1:11.26 (39.43)                                        
 12 Clisham, Lilly G          11 CPAC-CT              1:19.30    1:11.90 qJO    
                  32.80     1:11.90 (39.10)                                        
 13 Vrooman, Kelsey T         11 CPAC-CT              1:15.10    1:12.94 qSILV  
                  34.57     1:12.94 (38.37)                                        
 14 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              1:14.97    1:13.19 qSILV  
                  33.76     1:13.19 (39.43)                                        
 15 Nasti, Amanda M           11 LIND-MR              1:15.88    1:13.60 qSILV  
                  33.76     1:13.60 (39.84)                                        
 16 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     1:15.90    1:14.02 qSILV  
                  34.01     1:14.02 (40.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              1:13.53    1:14.14 SILV   
                  34.43     1:14.14 (39.71)                                        
 18 Eng, Lauren *             11 Agua Swim Team-MR    1:16.27    1:14.43 SILV   
                  35.09     1:14.43 (39.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Knight, Hannah L          11 CPAC-CT              1:14.90    1:14.59 SILV   
                  34.02     1:14.59 (40.57)                                        
 20 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               1:15.13    1:15.85 SILV   
                  35.98     1:15.85 (39.87)                                        
 21 Shepard, Morgan M         11 Agua Swim Team-MR    1:23.26    1:17.10 SILV   
                  35.00     1:17.10 (42.10)                                        
 22 Brush, Kate C             11 CPAC-CT              1:29.90    1:17.72 SILV   
                  36.04     1:17.72 (41.68)                                        
 23 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         1:16.80    1:17.86 SILV   
                  35.10     1:17.86 (42.76)                                        
 24 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         1:18.31    1:19.12 SILV   
                  36.29     1:19.12 (42.83)                                        
 25 Kochek, Carolyn R         12 PATS-MR              1:16.54    1:19.33 SILV   
                  37.10     1:19.33 (42.23)                                        
 26 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            1:20.28    1:19.99 SILV   
                  36.31     1:19.99 (43.68)                                        
 27 Rutledge, Carly M         12 CPAC-CT              1:21.21    1:22.11 SILV   
                  38.36     1:22.11 (43.75)                                        
 28 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         1:27.59    1:22.63 SILV   
                  37.41     1:22.63 (45.22)                                        
 29 Frey, Katie M             11 CSD-MR               1:38.60    1:23.46 SILV   
                  37.94     1:23.46 (45.52)                                        
 30 Veras, Adelyn             12 LIND-MR              1:30.50    1:23.70 SILV   
                  35.70     1:23.70 (48.00)                                        
 31 Duffe, Nicole S           11 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:24.34 SILV   
                  38.31     1:24.34 (46.03)                                        
 32 Dyal, Patton A            11 PATS-MR              1:42.29    1:25.42 SILV   
                  39.58     1:25.42 (45.84)                                        
 33 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              1:42.56    1:25.77 SILV   
                  36.39     1:25.77 (49.38)                                        
 34 DePalma, Mikaylie         12 Tmsuffolk-MR         1:27.02    1:26.13 SILV   
                  38.14     1:26.13 (47.99)                                        
 35 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               1:33.07    1:26.52        
                  40.25     1:26.52 (46.27)                                        
 36 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         1:28.95    1:27.23        
                  41.11     1:27.23 (46.12)                                        
 37 Strom, Caroline M         12 CPAC-CT              1:28.40    1:28.45        
                  40.45     1:28.45 (48.00)                                        
 38 Ayala, Ashley N           11 Marlins-MR           1:24.00    1:28.51        
                  41.15     1:28.51 (47.36)                                        
 39 Manessis, Katerina E      11 Empire-MR            1:30.75    1:28.99        
                  40.87     1:28.99 (48.12)                                        
 40 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            1:22.74    1:29.89        
                  40.42     1:29.89 (49.47)                                        
 41 Maewal, Esha              12 SSL-MR               1:43.71    1:33.47        
                  40.87     1:33.47 (52.60)                                        
 42 Ng, Veronica              12 SSL-MR               1:44.26    1:37.67        
                  43.75     1:37.67 (53.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              2:22.25    2:21.14 JO     
                  31.38     1:05.49 (34.11)     1:48.35 (42.86)     2:21.14 (32.79)
  2 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:22.33    2:23.44 JO     
                  30.04     1:06.50 (36.46)     1:50.92 (44.42)     2:23.44 (32.52)
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:24.38    2:25.46 JO     
                  32.18     1:07.48 (35.30)     1:53.32 (45.84)     2:25.46 (32.14)
  4 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:29.18    2:27.85 JO     
                  32.05     1:10.83 (38.78)     1:55.29 (44.46)     2:27.85 (32.56)
  5 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              2:31.78    2:28.43 JO     
                  32.36     1:08.97 (36.61)     1:52.60 (43.63)     2:28.43 (35.83)
  6 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              2:25.68    2:28.55 JO     
                  35.12     1:12.69 (37.57)     1:55.38 (42.69)     2:28.55 (33.17)
  7 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:30.92    2:31.97        
                  33.25     1:11.50 (38.25)     1:58.25 (46.75)     2:31.97 (33.72)
  8 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              2:31.95    2:33.73        
                  33.83     1:13.70 (39.87)     1:58.08 (44.38)     2:33.73 (35.65)
B - Final
  9 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:32.41    2:32.12        
                  33.00     1:12.56 (39.56)     1:57.52 (44.96)     2:32.12 (34.60)
 10 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:33.29    2:32.24        
                  35.52     1:14.19 (38.67)     2:00.37 (46.18)     2:32.24 (31.87)
 11 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:35.78    2:33.42        
                  32.49     1:13.07 (40.58)     1:59.15 (46.08)     2:33.42 (34.27)
 12 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              2:37.99    2:34.45        
                  34.26     1:15.22 (40.96)     1:57.85 (42.63)     2:34.45 (36.60)
 13 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            2:36.74    2:35.91        
                  34.80     1:16.42 (41.62)     2:00.96 (44.54)     2:35.91 (34.95)
 14 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:33.90    2:37.05        
                  35.45     1:15.17 (39.72)     2:03.12 (47.95)     2:37.05 (33.93)
 15 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         2:39.06    2:42.25        
                  35.80     1:16.40 (40.60)     2:05.95 (49.55)     2:42.25 (36.30)
 -- Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              2:37.74         DQ        
      One hand touch - breast
                  35.40     1:15.23 (39.83)     2:04.43 (49.20)          DQ (35.28)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Alexandra J        11 CPAC-CT              2:22.62    2:22.25 qJO    
                  31.51     1:06.38 (34.87)     1:47.98 (41.60)     2:22.25 (34.27)
  2 Giangrande, Gillian E     12 CPAC-CT              2:28.21    2:22.33 qJO    
                  29.81     1:06.92 (37.11)     1:49.53 (42.61)     2:22.33 (32.80)
  3 Montesi, Kelly M          12 CPAC-CT              2:29.98    2:24.38 qJO    
                  31.81     1:08.05 (36.24)     1:52.81 (44.76)     2:24.38 (31.57)
  4 Woods, Willow E           12 CPAC-CT              2:28.64    2:25.68 qJO    
                  33.27     1:10.03 (36.76)     1:52.35 (42.32)     2:25.68 (33.33)
  5 Johnson, Shaun            12 Sailfish-MR          2:26.82    2:26.50 qJO    
                  29.76     1:06.34 (36.58)     1:52.04 (45.70)     2:26.50 (34.46)
  6 Ryan, Emily R             12 LIND-MR              2:29.59    2:29.18 qJO    
                  32.25     1:11.35 (39.10)     1:56.01 (44.66)     2:29.18 (33.17)
  7 Carlson, Kellen A         12 CPAC-CT              2:30.70    2:29.53 qJO    
                  32.75     1:11.65 (38.90)     1:56.37 (44.72)     2:29.53 (33.16)
  8 Lai, Stephanie R          12 NYCC-MR              2:35.63    2:30.92 qSILV  
                  31.86     1:09.73 (37.87)     1:55.70 (45.97)     2:30.92 (35.22)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Catie F          12 NYCC-MR              2:31.82    2:31.78 q      
                  33.75     1:10.93 (37.18)     1:56.06 (45.13)     2:31.78 (35.72)
 10 Johnson, Holly C          12 CPAC-CT              2:33.41    2:31.95 q      
                  33.05     1:12.65 (39.60)     1:55.93 (43.28)     2:31.95 (36.02)
 11 Lewis, Brighid            12 CPAC-CT              2:38.76    2:32.41 q      
                  33.09     1:13.11 (40.02)     1:57.56 (44.45)     2:32.41 (34.85)
 12 Truwit, Alexandra M       12 CPAC-CT              2:40.07    2:33.29 q      
                  34.56     1:13.68 (39.12)     1:59.29 (45.61)     2:33.29 (34.00)
 13 Damico, Kelsey l          12 CAT-CT               2:42.50    2:33.90 q      
                  34.63     1:14.06 (39.43)     2:00.41 (46.35)     2:33.90 (33.49)
 14 Warner, Emily H           11 CPAC-CT              2:35.63    2:35.78 q      
                  32.38     1:13.01 (40.63)     2:01.86 (48.85)     2:35.78 (33.92)
 15 McNamara, Lexi R          11 Empire-MR            2:40.82    2:36.74 q      
                  35.71     1:15.75 (40.04)     2:01.77 (46.02)     2:36.74 (34.97)
 16 Hamilton, Catherine L     11 CPAC-CT              2:41.79    2:37.74 q      
                  34.74     1:15.22 (40.48)     2:02.53 (47.31)     2:37.74 (35.21)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chao, Christina M         12 CPAC-CT              2:49.94    2:37.99        
                  34.96     1:18.46 (43.50)     2:01.20 (42.74)     2:37.99 (36.79)
 18 Choa, Kristina S          11 Tmsuffolk-MR         2:39.90    2:39.06        
                  35.34     1:14.98 (39.64)     2:03.90 (48.92)     2:39.06 (35.16)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pinzon, Sarah A           12 Agua Swim Team-MR    2:43.99    2:39.09        
                  35.69     1:18.23 (42.54)     2:03.53 (45.30)     2:39.09 (35.56)
 20 Quezada, Fuego V          11 PATS-MR              2:40.06    2:40.61        
                  34.39     1:13.09 (38.70)     2:06.04 (52.95)     2:40.61 (34.57)
 21 Lockery, Rebekah R        12 CPAC-CT              2:52.24    2:40.62        
                  36.61     1:19.76 (43.15)     2:05.26 (45.50)     2:40.62 (35.36)
 22 Dauchez, Alice M          11 Agua Swim Team-MR    2:43.94    2:41.10        
                  37.60     1:19.95 (42.35)     2:05.83 (45.88)     2:41.10 (35.27)
 23 Kontos, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         2:46.14    2:41.63        
                  36.29     1:15.85 (39.56)     2:03.75 (47.90)     2:41.63 (37.88)
 24 Cleary, Hannah M          12 Empire-MR            2:45.97    2:42.36        
                  38.15     1:17.84 (39.69)     2:06.04 (48.20)     2:42.36 (36.32)
 25 Mergy, Claudia L          12 CA-UN-CT             2:49.88    2:43.30        
                  37.44     1:20.18 (42.74)     2:05.66 (45.48)     2:43.30 (37.64)
 26 Whalen, Caitlin F         11 Tri-Hampton Y-MA     2:55.59    2:43.46        
                  34.02     1:17.83 (43.81)     2:06.07 (48.24)     2:43.46 (37.39)
 27 Holman, Josephine M       11 PATS-MR              2:47.28    2:44.24        
                  36.61     1:18.26 (41.65)     2:07.60 (49.34)     2:44.24 (36.64)
 28 French, Isabelle          12 Tmsuffolk-MR         2:44.19    2:44.46        
                  34.20     1:16.50 (42.30)     2:05.13 (48.63)     2:44.46 (39.33)
 29 Kwa, Brightlyn H          11 NYCC-MR              2:50.15    2:44.78        
                  39.43     1:20.23 (40.80)     2:06.32 (46.09)     2:44.78 (38.46)
 30 Maroney, Cassie Q         11 CPAC-CT              2:46.73    2:45.11        
                  35.55     1:17.33 (41.78)     2:07.33 (50.00)     2:45.11 (37.78)
 31 Dennin, Katie J           11 Tmsuffolk-MR         2:47.34    2:45.19        
                  38.15     1:19.44 (41.29)     2:09.91 (50.47)     2:45.19 (35.28)
 32 Hricay, Morgan J          12 Empire-MR            2:48.83    2:46.77        
                  36.17     1:19.61 (43.44)     2:09.78 (50.17)     2:46.77 (36.99)
 33 Mcdougall, Alyssa A       12 Tri-Hampton Y-MA     2:54.06    2:48.08        
                  36.98     1:17.58 (40.60)     2:10.39 (52.81)     2:48.08 (37.69)
 34 Fafian, Katherine A       12 Rac @ Jcc-MR         2:48.45    2:48.29        
                  37.51     1:20.70 (43.19)     2:12.91 (52.21)     2:48.29 (35.38)
 35 Gallagher, Maddy M        12 Empire-MR            2:48.51    2:50.89        
                  35.62     1:20.71 (45.09)     2:12.93 (52.22)     2:50.89 (37.96)
 36 Jaeger, Caroline O        11 PATS-MR              2:50.22    2:52.54        
                  41.89     1:23.52 (41.63)     2:17.04 (53.52)     2:52.54 (35.50)
 37 Schnell, Ally P           12 SSL-MR               3:12.74    2:53.01        
                  38.76     1:21.27 (42.51)     2:13.82 (52.55)     2:53.01 (39.19)
 38 Curran, Olivia N          12 Empire-MR            2:56.14    2:53.53        
                  38.31     1:20.36 (42.05)     2:15.99 (55.63)     2:53.53 (37.54)
 39 Walsh, Meghan C           12 Empire-MR            2:53.31    2:53.60        
                  40.80     1:23.80 (43.00)     2:16.44 (52.64)     2:53.60 (37.16)
 40 Leopizzi, Michela N       11 Empire-MR            2:59.16    2:54.61        
                  38.51     1:21.52 (43.01)     2:16.69 (55.17)     2:54.61 (37.92)
 41 Kumagai, Nana             11 Empire-MR            3:03.93    2:55.02        
                  37.09     1:23.58 (46.49)     2:13.66 (50.08)     2:55.02 (41.36)
 42 Anziano, Emma k           11 CAT-CT               3:07.00    2:55.25        
                  42.49     1:27.73 (45.24)     2:16.62 (48.89)     2:55.25 (38.63)
 43 Cioffi, Chenoa C          11 Empire-MR            2:57.50    2:56.66        
                  41.55     1:25.00 (43.45)     2:17.85 (52.85)     2:56.66 (38.81)
 44 Fitzgerald, Erin G        11 Tmsuffolk-MR         2:56.74    2:56.87        
                                1:25.58 ( )     2:20.01 (54.43)     2:56.87 (36.86)
 45 Tillmann, Valentina L     11 Empire-MR            2:58.06    2:57.07        
                  40.17     1:24.39 (44.22)     2:19.48 (55.09)     2:57.07 (37.59)
 46 Guardino, Mya E           11 PATS-MR              3:05.93    2:57.62        
                  36.57     1:22.17 (45.60)     2:12.89 (50.72)     2:57.62 (44.73)
 47 Bogart, Claire O          11 Empire-MR            2:54.95    2:57.65        
                  41.26     1:25.31 (44.05)     2:21.42 (56.11)     2:57.65 (36.23)
 48 Galvin, Kate H            11 SSL-MR               3:21.61    3:02.11        
                  39.92     1:23.33 (43.41)     2:22.10 (58.77)     3:02.11 (40.01)
 49 Trubiano, Alexa R         11 SSL-MR               3:15.71    3:05.28        
                  41.49     1:28.21 (46.72)     2:22.16 (53.95)     3:05.28 (43.12)
 50 Maewal, Esha              12 SSL-MR               3:21.71    3:12.18        
                  43.89     1:32.22 (48.33)     2:28.61 (56.39)     3:12.18 (43.57)
 51 Filardi, Lauren E         11 Empire-MR            3:12.96    3:13.32        
                  45.38     1:33.34 (47.96)     2:28.19 (54.85)     3:13.32 (45.13)
 52 Gougelmann, Amanda E      11 PATS-MR              3:17.17    3:14.28        
                  47.90     1:33.89 (45.99)     2:32.96 (59.07)     3:14.28 (41.32)
 53 Wolter, Erin P            11 Empire-MR            3:15.20    3:17.51        
                  48.87     1:36.46 (47.59)     2:34.49 (58.03)     3:17.51 (43.02)
 54 Rivera, Anna C            12 PATS-MR              3:45.36    3:20.28        
                  46.18     1:33.76 (47.58)   2:35.34 (1:01.58)     3:20.28 (44.94)
 55 Dedvukaj, Alexa M         11 PATS-MR              3:30.19    3:23.08        
                  47.26     1:37.09 (49.83)   2:37.76 (1:00.67)     3:23.08 (45.32)
 56 Ahmetaj, Eva              11 PATS-MR              3:23.71    3:29.34        
                  45.53     1:36.40 (50.87)   2:37.28 (1:00.88)     3:29.34 (52.06)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                26.76      25.92 ZQ     
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 26.37      26.04 ZQ     
  3 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                26.67      26.44 JO     
  4 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                27.09      26.89 SILV   
  5 Frey, Sophie G            14 CSD-MR                 27.44      26.94 SILV   
  6 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           27.24      27.32        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               27.17      27.76        
  8 Graham, Kendra S          13 PATS-MR                27.45      28.17        
B - Final
  9 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT                 27.56      26.90 SILV   
 10 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR      27.64      27.18        
 11 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA       27.75      27.26        
 12 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT               27.76      27.27        
 13 Donabie, Alana R          14 PATS-MR                27.73      27.50        
 13 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR            27.57      27.50        
 15 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR                27.62      27.54        
 16 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      27.68      28.35        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 26.14      26.37 qJO    
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                26.54      26.67 qSILV  
  3 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR      25.87      26.75 qSILV  
  4 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                25.91      26.76 qSILV  
  5 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                26.36      27.09 q      
  6 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               27.00      27.17 q      
  7 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           27.08      27.24 q      
  8 Frey, Sophie G            14 CSD-MR                 27.38      27.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Graham, Kendra S          13 PATS-MR                27.65      27.45 q      
 10 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR      26.80      27.54 q      
 11 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT                 28.09      27.56 q      
 12 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR            27.37      27.57 q      
 13 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR                27.11      27.62 q      
 14 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR      26.91      27.64 q      
 15 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      27.38      27.68 q      
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR                26.70      27.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA       27.26      27.75        
 18 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT               27.12      27.76        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT                 27.17      27.87        
 20 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR           27.94      27.88        
 21 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT                 27.94      28.03        
 22 Low, Kelly                14 NYCC-MR                27.14      28.09        
 23 Siegel, Lauren            13 PATS-MR                28.36      28.13        
 24 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR           27.76      28.15        
 25 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT                28.67      28.17        
 26 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR           27.23      28.22        
 27 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR           28.61      28.38        
 28 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR                28.52      28.44        
 28 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR      28.32      28.44        
 28 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT                29.99      28.44        
 31 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR            27.63      28.45        
 32 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR              28.97      28.48        
 33 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR                27.53      28.52        
 33 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT                28.11      28.52        
 35 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR           29.94      28.59        
 36 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR      29.64      28.62        
 37 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR           28.20      28.77        
 38 Antoine, Lucia            14 Sailfish-MR            26.79      28.95        
 39 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR           28.44      29.06        
 40 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR            29.37      29.08        
 41 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR           29.30      29.11        
 42 Young, Kelly A            13 Tri-Hampton Y-MA       30.17      29.15        
 43 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR           29.30      29.22        
 43 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT                29.10      29.22        
 45 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR      30.44      29.23        
 46 Byrd, Laura C             13 Empire-MR              29.21      29.25        
 47 Myers, Claire J           13 SSL-MR                 29.25      29.26        
 48 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR      29.93      29.40        
 49 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR           30.30      29.44        
 50 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT                29.42      29.45        
 51 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR           28.85      29.47        
 52 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR      28.85      29.58        
 53 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT                29.90      29.61        
 54 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR      29.23      29.71        
 54 Urreta, Remi C            13 PATS-MR                29.22      29.71        
 56 Gold, Kate R              14 HS-MR                  28.68      29.73        
 57 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT                 30.07      29.94        
 57 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR      30.37      29.94        
 59 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT                29.76      30.08        
 60 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR           30.52      30.28        
 61 Shea, Kayla               14 SSL-MR                 30.50      30.68        
 62 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT                31.29      30.79        
 62 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT                31.09      30.79        
 64 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR           31.75      30.84        
 65 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR                 31.30      30.88        
 66 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR      30.71      30.89        
 66 Hastings, Nina R          13 CAT-CT                 31.37      30.89        
 68 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR              30.47      30.91        
 69 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR              30.26      31.14        
 70 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR                 31.05      31.44        
 71 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR           31.60      32.23        
 72 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR                 31.53      32.39        
 73 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR                31.84      32.82        
 74 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR                32.93      33.35        
 75 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR                32.65      33.88        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT                 55.84      53.57 SECT   
                  25.76       53.57 (27.81)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                56.00      56.17 ZQ     
                  27.21       56.17 (28.96)                                        
  3 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 56.78      56.23 ZQ     
                  27.19       56.23 (29.04)                                        
  4 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                56.25      56.89 ZQ     
                  27.24       56.89 (29.65)                                        
  5 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR      57.50      58.24 SILV   
                  27.93       58.24 (30.31)                                        
  6 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA       58.67      58.49 SILV   
                  28.07       58.49 (30.42)                                        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               58.84      58.56 SILV   
                  28.17       58.56 (30.39)                                        
  8 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR      59.02      58.78 SILV   
                  28.05       58.78 (30.73)                                        
B - Final
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT                 59.08      58.73 SILV   
                  28.47       58.73 (30.26)                                        
 10 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT                 59.30      59.06 SILV   
                  28.78       59.06 (30.28)                                        
 11 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              1:00.09      59.08 SILV   
                  28.41       59.08 (30.67)                                        
 12 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           59.10      59.25 SILV   
                  28.62       59.25 (30.63)                                        
 13 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:00.40      59.33 SILV   
                  28.34       59.33 (30.99)                                        
 14 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             1:00.25      59.56 SILV   
 15 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:00.40    1:00.15 SILV   
                  28.95     1:00.15 (31.20)                                        
 16 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                59.66    1:01.11        
                  30.01     1:01.11 (31.10)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT                 53.58      55.84 qMETS  
                  26.14       55.84 (29.70)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT                56.24      56.00 qZQ    
                  27.32       56.00 (28.68)                                        
  3 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                56.60      56.25 qZQ    
                  26.93       56.25 (29.32)                                        
  4 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT                 53.82      56.78 qZQ    
                  27.63       56.78 (29.15)                                        
  5 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR      58.33      57.50 qJO    
                  27.77       57.50 (29.73)                                        
  6 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:01.10      58.67 qSILV  
                  28.23       58.67 (30.44)                                        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR               58.50      58.84 qSILV  
  8 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR      57.30      59.02 qSILV  
                  28.00       59.02 (31.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT                 59.00      59.08 qSILV  
                  28.46       59.08 (30.62)                                        
 10 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR           58.82      59.10 qSILV  
                  28.31       59.10 (30.79)                                        
 11 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:02.27      59.30 qSILV  
                  29.03       59.30 (30.27)                                        
 12 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT                58.99      59.66 qSILV  
                  29.05       59.66 (30.61)                                        
 13 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:00.28      59.99 qSILV  
                  28.93       59.99 (31.06)                                        
 14 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT                59.78    1:00.09 qSILV  
                  28.80     1:00.09 (31.29)                                        
 15 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT               59.32    1:00.25 qSILV  
                  28.94     1:00.25 (31.31)                                        
 16 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:01.51    1:00.40 qSILV  
                  29.12     1:00.40 (31.28)                                        
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR                58.86    1:00.40 qSILV  
                  28.36     1:00.40 (32.04)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Low, Kelly                14 NYCC-MR                59.32    1:00.56 SILV   
                  28.98     1:00.56 (31.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR                59.41    1:00.57 SILV   
                  29.03     1:00.57 (31.54)                                        
 20 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:00.08    1:00.66 SILV   
                  29.38     1:00.66 (31.28)                                        
 21 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               1:01.54    1:00.73 SILV   
                  29.57     1:00.73 (31.16)                                        
 22 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         1:00.18    1:00.79 SILV   
                  29.47     1:00.79 (31.32)                                        
 23 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:00.46    1:01.00 SILV   
                  28.80     1:01.00 (32.20)                                        
 24 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    1:00.16    1:01.05 SILV   
                  29.51     1:01.05 (31.54)                                        
 25 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR      59.75    1:01.25        
                  28.96     1:01.25 (32.29)                                        
 26 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:03.78    1:01.27        
                  29.40     1:01.27 (31.87)                                        
 27 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         1:00.83    1:01.29        
                  29.88     1:01.29 (31.41)                                        
 28 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:01.40    1:01.40        
                  28.40     1:01.40 (33.00)                                        
 29 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:00.51    1:01.44        
                  29.17     1:01.44 (32.27)                                        
 30 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              1:01.73    1:01.70        
                  29.89     1:01.70 (31.81)                                        
 31 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         1:01.87    1:01.88        
                  30.27     1:01.88 (31.61)                                        
 32 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:03.06    1:02.11        
                  29.92     1:02.11 (32.19)                                        
 33 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:01.71    1:02.13        
                  30.52     1:02.13 (31.61)                                        
 34 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          1:04.27    1:02.60        
                  30.25     1:02.60 (32.35)                                        
 35 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          1:01.19    1:02.61        
                  30.26     1:02.61 (32.35)                                        
 36 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:03.41    1:02.71        
                  30.06     1:02.71 (32.65)                                        
 37 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               1:06.19    1:02.90        
                  30.79     1:02.90 (32.11)                                        
 38 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         1:02.30    1:02.93        
                  30.25     1:02.93 (32.68)                                        
 39 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         1:01.07    1:03.15        
                  30.58     1:03.15 (32.57)                                        
 40 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              1:03.37    1:03.17        
                  29.88     1:03.17 (33.29)                                        
 41 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:05.76    1:03.18        
                  30.59     1:03.18 (32.59)                                        
 42 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:02.41    1:03.22        
                  30.78     1:03.22 (32.44)                                        
 43 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              1:01.45    1:03.24        
                  30.44     1:03.24 (32.80)                                        
 44 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         1:01.19    1:03.25        
                  29.94     1:03.25 (33.31)                                        
 45 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              1:02.65    1:03.31        
                  30.74     1:03.31 (32.57)                                        
 46 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:00.36    1:03.39        
                  30.67     1:03.39 (32.72)                                        
 47 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:03.54        
                  31.00     1:03.54 (32.54)                                        
 47 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         1:04.59    1:03.54        
                  30.98     1:03.54 (32.56)                                        
 49 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    1:05.14    1:03.60        
                  30.65     1:03.60 (32.95)                                        
 50 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:02.77    1:03.64        
                  30.50     1:03.64 (33.14)                                        
 51 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               1:01.88    1:03.78        
                  30.21     1:03.78 (33.57)                                        
 52 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            1:05.79    1:03.83        
                  30.87     1:03.83 (32.96)                                        
 53 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:04.12    1:03.84        
                  31.67     1:03.84 (32.17)                                        
 54 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT              1:04.36    1:04.00        
                  30.85     1:04.00 (33.15)                                        
 55 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:07.64    1:04.53        
                  42.89     1:04.53 (21.64)                                        
 56 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:05.87    1:04.55        
                  30.69     1:04.55 (33.86)                                        
 57 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:03.37    1:04.60        
                  30.91     1:04.60 (33.69)                                        
 58 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:03.95    1:04.70        
                  31.22     1:04.70 (33.48)                                        
 59 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               1:11.44    1:05.44        
                  31.39     1:05.44 (34.05)                                        
 60 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               1:07.46    1:05.71        
                  44.05     1:05.71 (21.66)                                        
 61 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              1:06.62    1:06.06        
                  31.16     1:06.06 (34.90)                                        
 62 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            1:04.99    1:06.58        
                  32.76     1:06.58 (33.82)                                        
 63 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            1:02.68    1:06.81        
                  31.99     1:06.81 (34.82)                                        
 64 Copeland, Marissa P       14 Empire-MR            1:03.92    1:07.05        
                  32.48     1:07.05 (34.57)                                        
 65 Shea, Kayla               14 SSL-MR               1:09.56    1:07.08        
                  32.31     1:07.08 (34.77)                                        
 66 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:06.13    1:07.13        
                  32.74     1:07.13 (34.39)                                        
 67 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               1:06.21    1:07.44        
                  31.99     1:07.44 (35.45)                                        
 68 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:06.96    1:07.47        
                  33.15     1:07.47 (34.32)                                        
 69 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:07.92    1:08.10        
                  48.18     1:08.10 (19.92)                                        
 70 Kiesel, Issy S            13 Empire-MR            1:07.70    1:08.28        
                  47.10     1:08.28 (21.18)                                        
 71 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    1:09.41    1:08.57        
                  33.00     1:08.57 (35.57)                                        
 72 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT              1:10.59    1:08.63        
                  33.05     1:08.63 (35.58)                                        
 73 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               1:09.02    1:09.06        
                  47.45     1:09.06 (21.61)                                        
 74 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    1:08.80    1:09.45        
                  47.84     1:09.45 (21.61)                                        
 75 DeCarlo, Sam W            13 Empire-MR            1:08.15    1:09.50        
                  47.92     1:09.50 (21.58)                                        
 76 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               1:11.48    1:10.04        
                  33.80     1:10.04 (36.24)                                        
 77 Isidore, Infinit          13 SSL-MR               1:26.02    1:10.12        
                  32.99     1:10.12 (37.13)                                        
 78 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:14.23    1:11.19        
                  34.81     1:11.19 (36.38)                                        
 79 Stanisz, Weronika H       14 Marlins-MR           1:08.43    1:11.23        
                  49.60     1:11.23 (21.63)                                        
 80 Bloom, Elizabeth M        13 Empire-MR            1:11.56    1:11.26        
                  34.42     1:11.26 (36.84)                                        
 81 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:10.04    1:11.97        
                  33.93     1:11.97 (38.04)                                        
 82 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              1:12.16    1:13.94        
                  35.06     1:13.94 (38.88)                                        
 83 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              1:12.16    1:14.01        
                  35.75     1:14.01 (38.26)                                        
 84 Maleszewski, Natalie      13 SSL-MR               1:27.55    1:18.41        
                  37.62     1:18.41 (40.79)                                        
 85 Nair, Neha S              13 PATS-MR                   NT    1:18.64        
                  36.69     1:18.64 (41.95)                                        
 86 Nagareddy, Bhavika        14 PATS-MR              1:25.89    1:31.06        
                  42.18     1:31.06 (48.88)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:03.30    1:57.95 METS   
                  27.12       56.82 (29.70)     1:27.72 (30.90)     1:57.95 (30.23)
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              2:02.17    1:59.99 METS   
                  28.31       59.05 (30.74)     1:29.88 (30.83)     1:59.99 (30.11)
  3 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:03.29    2:04.30 JO     
                  28.58     1:00.00 (31.42)     1:32.53 (32.53)     2:04.30 (31.77)
  4 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:07.16    2:04.53 SILV   
                  28.05       59.75 (31.70)     1:32.65 (32.90)     2:04.53 (31.88)
  5 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:06.91    2:04.73 SILV   
                  28.85     1:00.34 (31.49)     1:33.12 (32.78)     2:04.73 (31.61)
  6 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               2:06.93    2:04.99 SILV   
                  28.63     1:00.34 (31.71)     1:32.91 (32.57)     2:04.99 (32.08)
  7 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:05.89    2:05.13 SILV   
                  29.12     1:00.86 (31.74)     1:33.37 (32.51)     2:05.13 (31.76)
  8 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:09.50    2:08.31 SILV   
                  30.00     1:02.05 (32.05)     1:35.36 (33.31)     2:08.31 (32.95)
B - Final
  9 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:11.60    2:08.55 SILV   
                  29.76     1:03.01 (33.25)     1:36.89 (33.88)     2:08.55 (31.66)
 10 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:10.65    2:09.75 SILV   
                  30.20     1:03.65 (33.45)     1:37.81 (34.16)     2:09.75 (31.94)
 11 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:11.76    2:09.91 SILV   
                  30.06     1:03.10 (33.04)     1:36.74 (33.64)     2:09.91 (33.17)
 12 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:12.48    2:11.33        
                  30.44     1:04.21 (33.77)     1:38.98 (34.77)     2:11.33 (32.35)
 13 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:12.84    2:11.49        
                  29.74     1:03.82 (34.08)     1:37.53 (33.71)     2:11.49 (33.96)
 14 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:12.91    2:11.99        
                  30.15     1:04.14 (33.99)     1:38.61 (34.47)     2:11.99 (33.38)
 15 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:12.25    2:13.06        
                  31.30     1:05.44 (34.14)     1:39.92 (34.48)     2:13.06 (33.14)
 16 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:12.47    2:15.00        
                  30.15     1:04.21 (34.06)     1:40.12 (35.91)     2:15.00 (34.88)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              2:03.50    2:02.17 qZQ    
                  29.15     1:00.62 (31.47)     1:31.67 (31.05)     2:02.17 (30.50)
  2 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:05.00    2:03.29 qJO    
                  28.84     1:00.34 (31.50)     1:32.79 (32.45)     2:03.29 (30.50)
  3 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               1:59.33    2:03.30 qJO    
                  28.61       59.64 (31.03)     1:32.09 (32.45)     2:03.30 (31.21)
  4 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:03.07    2:05.89 qSILV  
                  29.87     1:02.35 (32.48)     1:34.73 (32.38)     2:05.89 (31.16)
  4 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:04.63    2:05.89 qSILV  
                  28.76     1:00.66 (31.90)     1:33.77 (33.11)     2:05.89 (32.12)
  6 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:04.02    2:06.91 qSILV  
                  29.36     1:01.70 (32.34)     1:34.54 (32.84)     2:06.91 (32.37)
  7 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               2:04.68    2:06.93 qSILV  
                  29.74     1:02.02 (32.28)     1:35.07 (33.05)     2:06.93 (31.86)
  8 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:08.79    2:07.16 qSILV  
                  29.39     1:02.21 (32.82)     1:35.07 (32.86)     2:07.16 (32.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:06.77    2:09.50 qSILV  
                  30.39     1:03.25 (32.86)     1:36.91 (33.66)     2:09.50 (32.59)
 10 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:11.00    2:09.53 qSILV  
                  29.84     1:03.07 (33.23)     1:37.02 (33.95)     2:09.53 (32.51)
 11 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:10.89    2:10.65 q      
                  30.47     1:03.69 (33.22)     1:37.84 (34.15)     2:10.65 (32.81)
 12 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    2:07.63    2:11.15 q      
                  29.59     1:03.43 (33.84)     1:38.38 (34.95)     2:11.15 (32.77)
 13 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:11.05    2:11.60 q      
                  30.75     1:04.28 (33.53)     1:38.00 (33.72)     2:11.60 (33.60)
 14 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:12.71    2:11.76 q      
                  30.70     1:04.29 (33.59)     1:38.38 (34.09)     2:11.76 (33.38)
 15 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:15.85    2:12.25 q      
                  30.96     1:04.86 (33.90)     1:38.82 (33.96)     2:12.25 (33.43)
 16 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:12.76    2:12.47 q      
                  30.62     1:04.31 (33.69)     1:39.68 (35.37)     2:12.47 (32.79)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:11.22    2:12.48        
                  29.86     1:03.61 (33.75)     1:39.07 (35.46)     2:12.48 (33.41)
 18 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:14.62    2:12.84        
                  30.45     1:05.36 (34.91)     1:38.97 (33.61)     2:12.84 (33.87)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:16.83    2:12.91        
                  30.62     1:04.82 (34.20)     1:39.35 (34.53)     2:12.91 (33.56)
 20 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT              2:11.40    2:13.14        
                  30.58     1:04.30 (33.72)     1:39.14 (34.84)     2:13.14 (34.00)
 21 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    2:08.87    2:13.55        
                  29.86     1:03.95 (34.09)     1:39.09 (35.14)     2:13.55 (34.46)
 22 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         2:10.75    2:13.58        
                  30.90     1:04.38 (33.48)     1:39.34 (34.96)     2:13.58 (34.24)
 23 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:13.64    2:13.69        
                  30.63     1:04.43 (33.80)     1:39.51 (35.08)     2:13.69 (34.18)
 24 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         2:11.81    2:14.11        
                  31.05     1:04.62 (33.57)     1:39.70 (35.08)     2:14.11 (34.41)
 25 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              2:14.76    2:14.14        
                  31.45     1:05.69 (34.24)     1:39.84 (34.15)     2:14.14 (34.30)
 26 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         2:16.85    2:14.21        
                  30.45     1:04.93 (34.48)     1:40.51 (35.58)     2:14.21 (33.70)
 27 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              2:11.33    2:14.48        
                  29.83     1:04.47 (34.64)     1:40.56 (36.09)     2:14.48 (33.92)
 28 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:17.15    2:14.70        
                  31.10     1:05.09 (33.99)     1:40.32 (35.23)     2:14.70 (34.38)
 29 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:13.13    2:15.02        
                  31.11     1:05.32 (34.21)     1:40.49 (35.17)     2:15.02 (34.53)
 30 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:16.87    2:15.84        
                  31.41     1:06.91 (35.50)     1:42.70 (35.79)     2:15.84 (33.14)
 31 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          2:15.09    2:16.04        
                  31.01     1:05.82 (34.81)     1:40.51 (34.69)     2:16.04 (35.53)
 32 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              2:18.40    2:16.20        
                  30.32     1:04.95 (34.63)     1:40.59 (35.64)     2:16.20 (35.61)
 33 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              2:23.18    2:16.70        
                  31.66     1:06.75 (35.09)     1:42.99 (36.24)     2:16.70 (33.71)
 34 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT              2:22.89    2:16.89        
                  31.62     1:07.01 (35.39)     1:43.96 (36.95)     2:16.89 (32.93)
 35 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:18.07    2:17.15        
                  31.12     1:05.74 (34.62)     1:41.73 (35.99)     2:17.15 (35.42)
 36 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         2:15.30    2:17.32        
                  30.90     1:05.91 (35.01)     1:42.65 (36.74)     2:17.32 (34.67)
 37 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         2:14.51    2:17.39        
                  32.40     1:07.76 (35.36)     1:43.22 (35.46)     2:17.39 (34.17)
 38 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              2:24.19    2:17.45        
                  32.19     1:07.79 (35.60)     1:44.12 (36.33)     2:17.45 (33.33)
 39 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              2:14.99    2:17.94        
                  30.85     1:05.15 (34.30)     1:41.45 (36.30)     2:17.94 (36.49)
 40 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               2:11.41    2:17.95        
                  30.88     1:05.75 (34.87)     1:42.50 (36.75)     2:17.95 (35.45)
 41 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              2:19.20    2:18.06        
                  31.12     1:05.64 (34.52)     1:42.27 (36.63)     2:18.06 (35.79)
 42 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         2:20.36    2:18.07        
                  32.06     1:07.45 (35.39)     1:43.32 (35.87)     2:18.07 (34.75)
 43 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         2:21.08    2:18.46        
                  31.62     1:07.09 (35.47)     1:43.34 (36.25)     2:18.46 (35.12)
 44 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:17.41    2:18.88        
                  32.25     1:07.28 (35.03)     1:43.43 (36.15)     2:18.88 (35.45)
 44 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    2:23.28    2:18.88        
                  32.12     1:07.64 (35.52)     1:44.37 (36.73)     2:18.88 (34.51)
 46 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              2:19.48    2:19.18        
                  31.51     1:06.53 (35.02)     1:43.42 (36.89)     2:19.18 (35.76)
 47 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          2:25.94    2:19.51        
                  31.74     1:06.65 (34.91)     1:43.29 (36.64)     2:19.51 (36.22)
 48 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:22.19    2:19.69        
                  33.09     1:08.51 (35.42)     1:44.61 (36.10)     2:19.69 (35.08)
 49 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              2:19.56    2:19.82        
                  32.80     1:07.94 (35.14)     1:43.65 (35.71)     2:19.82 (36.17)
 50 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:20.57    2:20.34        
                  33.44     1:08.99 (35.55)     1:45.16 (36.17)     2:20.34 (35.18)
 51 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               2:27.31    2:20.57        
                  33.12     1:09.04 (35.92)     1:45.23 (36.19)     2:20.57 (35.34)
 52 Gold, Kate R              14 HS-MR                2:16.00    2:21.08        
                  33.53     1:09.85 (36.32)     1:47.77 (37.92)     2:21.08 (33.31)
 53 Young, Kelly A            13 Tri-Hampton Y-MA     2:22.99    2:21.12        
                  31.81     1:08.15 (36.34)     1:45.45 (37.30)     2:21.12 (35.67)
 54 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              2:18.72    2:21.56        
                  31.80     1:07.60 (35.80)     1:45.29 (37.69)     2:21.56 (36.27)
 55 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            2:22.26    2:21.88        
                  31.53     1:07.61 (36.08)     1:45.51 (37.90)     2:21.88 (36.37)
 56 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               2:24.59    2:23.80        
                  33.18     1:10.01 (36.83)     1:49.51 (39.50)     2:23.80 (34.29)
 57 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    2:29.45    2:23.93        
                  32.89     1:09.87 (36.98)     1:47.56 (37.69)     2:23.93 (36.37)
 58 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    2:23.87    2:24.23        
                  32.81     1:09.56 (36.75)     1:47.71 (38.15)     2:24.23 (36.52)
 59 Myers, Claire J           13 SSL-MR               2:31.31    2:24.57        
                  33.35     1:10.50 (37.15)     1:48.65 (38.15)     2:24.57 (35.92)
 60 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              2:30.88    2:25.57        
                  32.64     1:09.69 (37.05)     1:48.07 (38.38)     2:25.57 (37.50)
 61 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:25.82    2:26.69        
                  33.58     1:10.56 (36.98)     1:49.10 (38.54)     2:26.69 (37.59)
 62 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            2:26.00    2:28.78        
                  34.04     1:10.98 (36.94)     1:49.97 (38.99)     2:28.78 (38.81)
 63 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         2:25.29    2:29.04        
                  34.21     1:11.04 (36.83)     1:50.07 (39.03)     2:29.04 (38.97)
 64 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               2:30.22    2:30.02        
                  34.95     1:13.03 (38.08)     1:52.23 (39.20)     2:30.02 (37.79)
 65 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         2:31.89    2:32.54        
                  33.68     1:12.84 (39.16)     1:53.44 (40.60)     2:32.54 (39.10)
 66 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:32.03    2:35.60        
                  35.07     1:15.89 (40.82)     1:57.23 (41.34)     2:35.60 (38.37)
 67 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              2:33.86    2:36.18        
                  35.45     1:16.05 (40.60)     1:57.65 (41.60)     2:36.18 (38.53)
 68 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              2:39.22    2:41.60        
 69 Antoine, Lucia            14 Sailfish-MR          2:26.68    2:41.66        
                  33.40     1:13.05 (39.65)   2:41.66 (1:28.61)                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:06.99  SECT EZ Sectionals North
              5:14.99  METS
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               5:09.67    5:14.13 METS   
                  27.71       57.87 (30.16)     1:28.95 (31.08)     2:00.35 (31.40)
        2:32.51 (32.16)     3:05.07 (32.56)     3:37.30 (32.23)     4:09.89 (32.59)
        4:42.61 (32.72)     5:14.13 (31.52)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              5:24.72    5:17.77 JO     
                  29.83     1:02.25 (32.42)     1:35.01 (32.76)     2:07.53 (32.52)
        2:39.70 (32.17)     3:11.88 (32.18)     3:43.79 (31.91)     4:15.31 (31.52)
        4:47.01 (31.70)     5:17.77 (30.76)                                        
  3 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               5:24.18    5:23.47 JO     
                  29.44     1:01.33 (31.89)     1:34.11 (32.78)     2:06.61 (32.50)
        2:39.77 (33.16)     3:12.65 (32.88)     3:45.68 (33.03)     4:18.96 (33.28)
        4:51.74 (32.78)     5:23.47 (31.73)                                        
  4 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    5:22.73    5:28.45 SILV   
                  29.67     1:01.83 (32.16)     1:35.13 (33.30)     2:08.59 (33.46)
        2:41.97 (33.38)     3:15.58 (33.61)     3:48.98 (33.40)     4:23.03 (34.05)
        4:56.65 (33.62)     5:28.45 (31.80)                                        
  5 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             5:30.00    5:28.65 SILV   
                  29.89     1:02.17 (32.28)     1:35.45 (33.28)     2:08.46 (33.01)
        2:41.92 (33.46)     3:15.82 (33.90)     3:49.65 (33.83)     4:23.91 (34.26)
        4:56.34 (32.43)     5:28.65 (32.31)                                        
  6 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              5:32.44    5:30.02 SILV   
                  30.09     1:02.85 (32.76)     1:36.17 (33.32)     2:10.11 (33.94)
        2:43.87 (33.76)     3:16.89 (33.02)     3:50.45 (33.56)     4:24.13 (33.68)
        4:57.96 (33.83)     5:30.02 (32.06)                                        
  7 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     5:45.39    5:32.39        
                  29.72     1:02.97 (33.25)     1:37.13 (34.16)     2:11.23 (34.10)
        2:45.11 (33.88)     3:18.79 (33.68)     3:53.07 (34.28)     4:26.84 (33.77)
        5:00.33 (33.49)     5:32.39 (32.06)                                        
  8 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         5:46.70    5:39.55        
                  29.49     1:03.04 (33.55)     1:37.44 (34.40)     2:11.60 (34.16)
        2:46.43 (34.83)     3:21.21 (34.78)     3:56.62 (35.41)     4:32.04 (35.42)
        5:06.92 (34.88)     5:39.55 (32.63)                                        
  9 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         5:56.02    5:41.31        
                  30.15     1:04.22 (34.07)     1:39.38 (35.16)     2:14.40 (35.02)
        2:49.41 (35.01)     3:24.14 (34.73)     3:59.23 (35.09)     4:34.15 (34.92)
        5:08.72 (34.57)     5:41.31 (32.59)                                        
 10 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             5:42.29    5:41.53        
                  30.78     1:04.14 (33.36)     1:38.05 (33.91)     2:12.26 (34.21)
        2:46.83 (34.57)     3:21.87 (35.04)     3:56.98 (35.11)     4:32.10 (35.12)
        5:07.56 (35.46)     5:41.53 (33.97)                                        
 11 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               5:40.90    5:42.81        
                  29.30     1:02.78 (33.48)     1:36.81 (34.03)     2:11.95 (35.14)
        2:47.13 (35.18)     3:22.06 (34.93)     3:57.79 (35.73)     4:33.84 (36.05)
        5:09.11 (35.27)     5:42.81 (33.70)                                        
 12 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    5:51.55    5:45.74        
                  31.33     1:05.78 (34.45)     1:41.10 (35.32)     2:16.18 (35.08)
        2:51.40 (35.22)     3:26.35 (34.95)     4:01.52 (35.17)     4:37.06 (35.54)
        5:11.96 (34.90)     5:45.74 (33.78)                                        
 13 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          6:01.00    5:47.08        
                  31.20     1:05.57 (34.37)     1:40.64 (35.07)     2:15.68 (35.04)
        2:51.48 (35.80)     3:27.24 (35.76)     4:03.08 (35.84)     4:38.79 (35.71)
        5:13.68 (34.89)     5:47.08 (33.40)                                        
 14 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         6:05.25    5:48.02        
                  31.51     1:05.85 (34.34)     1:41.33 (35.48)     2:16.88 (35.55)
        2:52.67 (35.79)     3:28.43 (35.76)     4:04.06 (35.63)     4:39.67 (35.61)
        5:14.23 (34.56)     5:48.02 (33.79)                                        
 15 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              5:59.99    5:48.41        
                  29.97     1:04.14 (34.17)     1:39.59 (35.45)     2:15.21 (35.62)
        2:50.67 (35.46)     3:26.18 (35.51)     4:02.27 (36.09)     4:38.74 (36.47)
        5:13.61 (34.87)     5:48.41 (34.80)                                        
 16 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    6:05.62    5:48.72        
                  31.40     1:05.40 (34.00)     1:40.41 (35.01)     2:15.52 (35.11)
        2:50.80 (35.28)     3:26.55 (35.75)     4:02.76 (36.21)     4:38.99 (36.23)
        5:14.45 (35.46)     5:48.72 (34.27)                                        
 17 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         6:02.01    5:51.12        
                  31.56     1:05.91 (34.35)     1:41.04 (35.13)     2:16.45 (35.41)
        2:52.47 (36.02)     3:28.46 (35.99)     4:04.37 (35.91)     4:40.34 (35.97)
        5:15.95 (35.61)     5:51.12 (35.17)                                        
 18 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         6:02.47    5:52.50        
                  30.71     1:05.40 (34.69)     1:41.11 (35.71)     2:17.17 (36.06)
        2:53.46 (36.29)     3:30.15 (36.69)     4:07.60 (37.45)     4:42.62 (35.02)
        5:18.40 (35.78)     5:52.50 (34.10)                                        
 19 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         6:05.76    5:52.65        
                  31.52     1:06.06 (34.54)     1:41.30 (35.24)     2:17.25 (35.95)
        2:53.12 (35.87)     3:29.21 (36.09)     4:05.58 (36.37)     4:42.35 (36.77)
        5:18.57 (36.22)     5:52.65 (34.08)                                        
 20 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              5:56.38    5:56.62        
                  31.26     1:06.31 (35.05)     1:42.08 (35.77)                    
            2:54.56 ( )     3:30.67 (36.11)     4:07.37 (36.70)     4:44.02 (36.65)
        5:20.58 (36.56)     5:56.62 (36.04)                                        
 21 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               6:00.34    5:57.39        
                  31.58     1:06.85 (35.27)     1:42.94 (36.09)     2:19.19 (36.25)
        2:56.15 (36.96)     3:32.91 (36.76)     4:10.57 (37.66)     4:47.10 (36.53)
        5:23.33 (36.23)     5:57.39 (34.06)                                        
 22 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              6:05.90    6:00.04        
                  30.88     1:06.18 (35.30)     1:42.72 (36.54)     2:18.95 (36.23)
        2:55.95 (37.00)     3:32.18 (36.23)     4:09.65 (37.47)     4:46.66 (37.01)
        5:24.14 (37.48)     6:00.04 (35.90)                                        
 23 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               6:07.79    6:03.03        
                  33.64     1:10.14 (36.50)     1:46.86 (36.72)     2:23.44 (36.58)
        3:00.83 (37.39)     3:38.28 (37.45)     4:15.06 (36.78)     4:51.12 (36.06)
        5:28.09 (36.97)     6:03.03 (34.94)                                        
 24 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         6:09.10    6:05.10        
                  30.82     1:06.98 (36.16)     1:45.12 (38.14)     2:23.27 (38.15)
        3:00.57 (37.30)     3:38.32 (37.75)     4:16.11 (37.79)     4:53.90 (37.79)
        5:30.65 (36.75)     6:05.10 (34.45)                                        
 25 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              6:05.68    6:07.56        
                  32.08     1:07.40 (35.32)     1:43.79 (36.39)     2:20.99 (37.20)
        2:58.10 (37.11)     3:35.94 (37.84)     4:14.50 (38.56)     4:51.96 (37.46)
        5:30.09 (38.13)     6:07.56 (37.47)                                        
 26 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              6:22.11    6:08.69        
                  29.72     1:03.71 (33.99)     1:40.05 (36.34)     2:17.94 (37.89)
        2:56.39 (38.45)     3:34.98 (38.59)     4:13.68 (38.70)     4:52.39 (38.71)
        5:30.74 (38.35)     6:08.69 (37.95)                                        
 27 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         6:30.46    6:12.87        
                  31.62     1:07.26 (35.64)     1:44.55 (37.29)     2:22.32 (37.77)
        3:00.26 (37.94)     3:38.05 (37.79)                             4:56.88 ( )
        5:36.15 (39.27)     6:12.87 (36.72)                                        
 28 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    6:22.41    6:15.14        
                  35.06     1:12.72 (37.66)     1:50.63 (37.91)     2:28.84 (38.21)
        3:07.56 (38.72)     3:46.33 (38.77)     4:25.20 (38.87)     5:04.07 (38.87)
        5:40.83 (36.76)     6:15.14 (34.31)                                        
 29 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          6:19.12    6:15.27        
                  33.14     1:09.01 (35.87)     1:46.15 (37.14)     2:23.92 (37.77)
        3:02.39 (38.47)     3:41.64 (39.25)     4:21.25 (39.61)     5:00.86 (39.61)
        5:39.82 (38.96)     6:15.27 (35.45)                                        
 30 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         6:51.25    6:16.12        
                  31.72     1:07.50 (35.78)     1:46.00 (38.50)     2:25.94 (39.94)
        3:04.96 (39.02)     3:44.28 (39.32)     4:23.41 (39.13)     5:02.58 (39.17)
        5:41.22 (38.64)     6:16.12 (34.90)                                        
 31 Myers, Claire J           13 SSL-MR               7:04.44    6:36.75        
                  33.41     1:11.55 (38.14)     1:51.16 (39.61)     2:32.61 (41.45)
        3:14.35 (41.74)     3:55.29 (40.94)     4:37.11 (41.82)     5:17.78 (40.67)
        5:58.29 (40.51)     6:36.75 (38.46)                                        
 32 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               6:50.99    6:38.97        
                  35.12     1:14.26 (39.14)     1:54.16 (39.90)     2:35.40 (41.24)
        3:16.66 (41.26)     3:57.75 (41.09)     4:38.46 (40.71)     5:19.56 (41.10)
        6:00.08 (40.52)     6:38.97 (38.89)                                        
 33 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         7:24.27    6:41.39        
                  34.19     1:12.86 (38.67)     1:53.05 (40.19)     2:34.33 (41.28)
        3:16.11 (41.78)     3:57.66 (41.55)     4:39.29 (41.63)     5:21.59 (42.30)
        6:03.16 (41.57)     6:41.39 (38.23)                                        
 34 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              6:55.37    6:52.15        
                  35.45     1:16.59 (41.14)     1:58.08 (41.49)     2:40.13 (42.05)
        3:22.19 (42.06)     4:04.12 (41.93)     4:46.53 (42.41)     5:29.73 (43.20)
        6:11.59 (41.86)     6:52.15 (40.56)                                        
 35 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               7:18.27    6:56.42        
                  37.78     1:18.99 (41.21)     2:01.56 (42.57)     2:44.67 (43.11)
        3:27.23 (42.56)     4:10.28 (43.05)     4:53.20 (42.92)     5:35.69 (42.49)
        6:17.04 (41.35)     6:56.42 (39.38)                                        
 -- Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               5:56.07         DQ        
      False start
                  31.64     1:07.55 (35.91)     1:44.15 (36.60)     2:21.32 (37.17)
        2:57.33 (36.01)     3:33.71 (36.38)     4:09.91 (36.20)     4:45.90 (35.99)
        5:22.70 (36.80)          DQ (35.40)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               1:03.14    1:01.21 METS   
                  30.07     1:01.21 (31.14)                                        
  2 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              1:02.89    1:02.75 JO     
                  29.93     1:02.75 (32.82)                                        
  3 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:05.84    1:04.76 JO     
                  31.42     1:04.76 (33.34)                                        
  4 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               1:06.95    1:04.92 JO     
                  31.89     1:04.92 (33.03)                                        
  5 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             1:08.13    1:06.61 SILV   
                  32.28     1:06.61 (34.33)                                        
  6 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         1:07.81    1:06.83 SILV   
                  32.45     1:06.83 (34.38)                                        
  7 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:07.19    1:08.23 SILV   
                  33.14     1:08.23 (35.09)                                        
B - Final
  9 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:09.29    1:07.87 SILV   
                  32.76     1:07.87 (35.11)                                        
 10 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:09.02    1:08.20 SILV   
                  33.09     1:08.20 (35.11)                                        
 11 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              1:09.05    1:08.30 SILV   
                  33.13     1:08.30 (35.17)                                        
 12 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               1:08.45    1:08.80 SILV   
                  33.61     1:08.80 (35.19)                                        
 13 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:08.86    1:09.06 SILV   
                  32.70     1:09.06 (36.36)                                        
 14 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:09.77    1:09.34 SILV   
                  33.43     1:09.34 (35.91)                                        
 15 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              1:09.79    1:09.62 SILV   
                  33.38     1:09.62 (36.24)                                        
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:09.80    1:11.05        
                  33.39     1:11.05 (37.66)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              1:01.78    1:02.89 qJO    
                  30.50     1:02.89 (32.39)                                        
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               1:00.72    1:03.14 qJO    
                  31.21     1:03.14 (31.93)                                        
  3 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:02.22    1:03.74 qJO    
                  31.22     1:03.74 (32.52)                                        
  4 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:02.86    1:03.76 qJO    
                  31.05     1:03.76 (32.71)                                        
  5 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:06.75    1:05.84 qSILV  
                  31.82     1:05.84 (34.02)                                        
  6 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               1:05.86    1:06.95 qSILV  
                  32.97     1:06.95 (33.98)                                        
  7 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:06.68    1:07.19 qSILV  
                  32.84     1:07.19 (34.35)                                        
  8 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         1:06.20    1:07.81 qSILV  
                  32.92     1:07.81 (34.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             1:08.39    1:08.13 qSILV  
                  33.08     1:08.13 (35.05)                                        
 10 Frey, Sophie G            14 CSD-MR               1:11.45    1:08.45 qSILV  
                  33.66     1:08.45 (34.79)                                        
 11 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:09.72    1:08.86 qSILV  
                  32.24     1:08.86 (36.62)                                        
 12 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:07.31    1:09.02 qSILV  
                  33.39     1:09.02 (35.63)                                        
 13 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              1:07.83    1:09.05 qSILV  
                  33.49     1:09.05 (35.56)                                        
 14 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:10.49    1:09.29 qSILV  
                  33.65     1:09.29 (35.64)                                        
 15 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:12.43    1:09.77 qSILV  
                  33.95     1:09.77 (35.82)                                        
 16 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              1:08.72    1:09.79 qSILV  
                  34.43     1:09.79 (35.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:08.34    1:09.80 SILV   
                  32.78     1:09.80 (37.02)                                        
 18 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR              1:06.96    1:09.81 SILV   
                  33.64     1:09.81 (36.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         1:09.92    1:09.88 SILV   
                  34.42     1:09.88 (35.46)                                        
 20 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          1:07.02    1:09.92 SILV   
                  34.22     1:09.92 (35.70)                                        
 21 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:12.19    1:10.10        
                  35.01     1:10.10 (35.09)                                        
 22 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:08.43    1:10.37        
                  34.30     1:10.37 (36.07)                                        
 23 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              1:12.31    1:10.39        
                  34.50     1:10.39 (35.89)                                        
 24 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:10.26    1:10.64        
                  34.79     1:10.64 (35.85)                                        
 25 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:08.88    1:10.78        
                  34.93     1:10.78 (35.85)                                        
 26 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         1:08.14    1:11.09        
                  34.90     1:11.09 (36.19)                                        
 27 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:11.23        
                  34.95     1:11.23 (36.28)                                        
 28 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:13.46    1:11.62        
                  34.71     1:11.62 (36.91)                                        
 29 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    1:16.73    1:11.75        
                  34.84     1:11.75 (36.91)                                        
 30 Myers, Claire J           13 SSL-MR               1:13.78    1:11.86        
                  34.66     1:11.86 (37.20)                                        
 31 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            1:10.18    1:11.98        
                  34.07     1:11.98 (37.91)                                        
 32 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         1:10.02    1:12.06        
                  35.47     1:12.06 (36.59)                                        
 33 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:13.04    1:12.19        
                  35.72     1:12.19 (36.47)                                        
 34 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:12.24        
                  34.54     1:12.24 (37.70)                                        
 35 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:11.15    1:12.27        
                  35.29     1:12.27 (36.98)                                        
 36 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               1:15.98    1:12.92        
                  36.51     1:12.92 (36.41)                                        
 36 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            1:11.27    1:12.92        
                  36.15     1:12.92 (36.77)                                        
 38 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         1:12.70    1:13.13        
                  34.98     1:13.13 (38.15)                                        
 39 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         1:13.41    1:13.41        
                  35.65     1:13.41 (37.76)                                        
 40 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:12.79    1:13.45        
                  35.52     1:13.45 (37.93)                                        
 41 Gold, Kate R              14 HS-MR                1:11.65    1:13.48        
                  36.31     1:13.48 (37.17)                                        
 42 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:15.83    1:13.63        
                  35.93     1:13.63 (37.70)                                        
 43 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:12.59    1:13.75        
                  35.93     1:13.75 (37.82)                                        
 44 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          1:15.38    1:13.96        
                  36.56     1:13.96 (37.40)                                        
 45 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               1:14.22    1:14.12        
                  36.17     1:14.12 (37.95)                                        
 46 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT              1:14.11    1:14.32        
                  36.54     1:14.32 (37.78)                                        
 47 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:15.65    1:14.41        
                  35.94     1:14.41 (38.47)                                        
 47 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:13.92    1:14.41        
                  36.58     1:14.41 (37.83)                                        
 49 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:14.52        
                  37.04     1:14.52 (37.48)                                        
 50 Young, Kelly A            13 Tri-Hampton Y-MA     1:17.29    1:14.71        
                  36.32     1:14.71 (38.39)                                        
 51 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            1:11.75    1:14.73        
                  36.54     1:14.73 (38.19)                                        
 52 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:16.25    1:15.12        
                  37.25     1:15.12 (37.87)                                        
 53 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               1:22.54    1:16.28        
                  37.64     1:16.28 (38.64)                                        
 54 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         1:18.11    1:16.43        
                  37.17     1:16.43 (39.26)                                        
 55 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:17.41    1:16.46        
                  37.43     1:16.46 (39.03)                                        
 56 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               1:18.30    1:16.78        
                  37.07     1:16.78 (39.71)                                        
 57 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:15.29    1:17.59        
                  38.34     1:17.59 (39.25)                                        
 58 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              1:17.06    1:17.60        
                  37.19     1:17.60 (40.41)                                        
 59 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              1:15.08    1:17.62        
                  38.07     1:17.62 (39.55)                                        
 60 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              1:21.17    1:19.13        
                  38.55     1:19.13 (40.58)                                        
 61 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT              1:19.70    1:19.27        
                  38.36     1:19.27 (40.91)                                        
 62 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            1:16.07    1:19.76        
                  39.56     1:19.76 (40.20)                                        
 63 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               1:20.41    1:19.93        
                  39.70     1:19.93 (40.23)                                        
 64 Shea, Kayla               14 SSL-MR               1:18.95    1:20.27        
                  39.26     1:20.27 (41.01)                                        
 65 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:23.42    1:22.57        
                  40.77     1:22.57 (41.80)                                        
 66 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               1:22.95    1:22.80        
 67 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:27.36    1:23.72        
                  41.06     1:23.72 (42.66)                                        
 68 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:22.71    1:25.10        
                  40.56     1:25.10 (44.54)                                        
 69 Antoine, Lucia            14 Sailfish-MR          1:21.25    1:25.75        
                  40.45     1:25.75 (45.30)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:16.76    2:11.20 METS   
                  30.95     1:04.32 (33.37)     1:37.72 (33.40)     2:11.20 (33.48)
  2 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:14.51    2:14.35 METS   
                  31.40     1:05.32 (33.92)     1:40.29 (34.97)     2:14.35 (34.06)
  3 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:15.25    2:15.16 JO     
                  30.84     1:04.33 (33.49)     1:39.34 (35.01)     2:15.16 (35.82)
  4 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:23.81    2:16.41 JO     
                  31.63     1:05.87 (34.24)     1:41.60 (35.73)     2:16.41 (34.81)
  5 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    2:18.00    2:16.73 JO     
                  31.88     1:06.65 (34.77)     1:42.11 (35.46)     2:16.73 (34.62)
  6 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              2:21.53    2:18.32 JO     
                  32.45     1:06.48 (34.03)     1:42.37 (35.89)     2:18.32 (35.95)
  7 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:23.47    2:19.63 JO     
                  33.64     1:08.95 (35.31)     1:44.56 (35.61)     2:19.63 (35.07)
  8 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:24.05    2:19.77 JO     
                  33.11     1:08.30 (35.19)     1:44.07 (35.77)     2:19.77 (35.70)
B - Final
  9 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:25.66    2:21.97 SILV   
                  32.62     1:08.44 (35.82)     1:46.33 (37.89)     2:21.97 (35.64)
 10 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:25.40    2:21.99 SILV   
                  32.96     1:09.60 (36.64)     1:46.17 (36.57)     2:21.99 (35.82)
 11 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:29.03    2:26.05 SILV   
                  34.48     1:11.47 (36.99)     1:49.14 (37.67)     2:26.05 (36.91)
 12 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:28.81    2:28.23 SILV   
                  35.65     1:12.76 (37.11)     1:51.05 (38.29)     2:28.23 (37.18)
 13 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:29.38    2:29.18 SILV   
                  34.89     1:12.79 (37.90)     1:51.59 (38.80)     2:29.18 (37.59)
 14 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:31.17    2:29.34        
                  35.61     1:13.50 (37.89)     1:52.01 (38.51)     2:29.34 (37.33)
 15 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:30.15    2:29.80        
                  35.22     1:13.14 (37.92)     1:51.84 (38.70)     2:29.80 (37.96)
 16 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              2:31.39    2:32.84        
                  33.47     1:09.77 (36.30)     1:51.30 (41.53)     2:32.84 (41.54)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:11.95    2:14.51 qMETS  
                  31.34     1:05.28 (33.94)     1:39.95 (34.67)     2:14.51 (34.56)
  2 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:13.78    2:15.25 qJO    
                  30.96     1:04.82 (33.86)     1:40.09 (35.27)     2:15.25 (35.16)
  3 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:11.38    2:16.76 qJO    
                  31.30     1:04.97 (33.67)     1:39.46 (34.49)     2:16.76 (37.30)
  4 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    2:16.78    2:18.00 qJO    
                  31.79     1:06.63 (34.84)     1:42.89 (36.26)     2:18.00 (35.11)
  5 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              2:25.94    2:21.53 qSILV  
                  33.15     1:09.04 (35.89)     1:45.21 (36.17)     2:21.53 (36.32)
  6 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:27.13    2:23.47 qSILV  
                  33.84     1:10.55 (36.71)     1:47.73 (37.18)     2:23.47 (35.74)
  7 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:21.93    2:23.81 qSILV  
                  33.08     1:09.43 (36.35)     1:47.75 (38.32)     2:23.81 (36.06)
  8 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:24.19    2:24.05 qSILV  
                  34.64     1:11.02 (36.38)     1:47.98 (36.96)     2:24.05 (36.07)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     2:35.75    2:25.40 qSILV  
                  33.89     1:11.19 (37.30)     1:49.42 (38.23)     2:25.40 (35.98)
 10 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:25.66    2:25.66 qSILV  
                  34.08     1:11.27 (37.19)     1:49.17 (37.90)     2:25.66 (36.49)
 11 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:27.68    2:27.36 qSILV  
                  34.68     1:11.93 (37.25)     1:50.16 (38.23)     2:27.36 (37.20)
 12 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:32.64    2:28.81 qSILV  
                  36.20     1:13.22 (37.02)     1:52.03 (38.81)     2:28.81 (36.78)
 13 Heath, Sydney S           13 CPAC-CT              2:29.76    2:29.03 qSILV  
                  34.51     1:13.24 (38.73)     1:51.53 (38.29)     2:29.03 (37.50)
 14 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:31.67    2:29.38 q      
                  34.76     1:11.45 (36.69)     1:50.35 (38.90)     2:29.38 (39.03)
 15 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:30.51    2:30.15 q      
                  35.65     1:13.82 (38.17)     1:52.59 (38.77)     2:30.15 (37.56)
 16 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    2:34.77    2:31.17 q      
                  36.30     1:14.57 (38.27)     1:53.51 (38.94)     2:31.17 (37.66)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              2:37.20    2:31.39        
                  34.62     1:12.12 (37.50)     1:52.26 (40.14)     2:31.39 (39.13)
 18 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:27.33    2:32.73        
                  34.77     1:13.16 (38.39)     1:53.16 (40.00)     2:32.73 (39.57)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         2:27.02    2:32.79        
                  36.11     1:15.03 (38.92)     1:53.94 (38.91)     2:32.79 (38.85)
 20 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            2:31.17    2:33.62        
                  36.21     1:14.68 (38.47)     1:53.86 (39.18)     2:33.62 (39.76)
 21 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:40.91    2:34.84        
                  36.91     1:15.93 (39.02)     1:56.22 (40.29)     2:34.84 (38.62)
 22 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    2:35.64    2:35.43        
                  36.12     1:15.97 (39.85)     1:56.10 (40.13)     2:35.43 (39.33)
 23 Myers, Claire J           13 SSL-MR               2:44.54    2:38.97        
                  36.09     1:17.21 (41.12)     1:58.95 (41.74)     2:38.97 (40.02)
 24 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               2:45.78    2:39.30        
                  39.13     1:19.57 (40.44)     2:00.47 (40.90)     2:39.30 (38.83)
 25 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            2:32.31    2:39.42        
                  37.17     1:17.10 (39.93)     1:59.50 (42.40)     2:39.42 (39.92)
 26 Hastings, Nina R          13 CAT-CT               2:38.49    2:40.64        
                  38.17     1:18.80 (40.63)     2:00.13 (41.33)     2:40.64 (40.51)
 27 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         2:37.75    2:41.87        
                  38.82     1:19.67 (40.85)     2:02.50 (42.83)     2:41.87 (39.37)
 28 Ousmanova, Nicole S       14 Agua Swim Team-MR    2:41.90    2:42.79        
                  36.60     1:17.88 (41.28)     2:00.78 (42.90)     2:42.79 (42.01)
 29 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:42.34    2:43.82        
                  39.82     1:21.28 (41.46)     2:03.32 (42.04)     2:43.82 (40.50)
 30 Keller, Claire C          14 ZEUS-CT              2:51.69    2:47.53        
                  39.33     1:21.37 (42.04)     2:05.21 (43.84)     2:47.53 (42.32)
 31 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              2:49.57    2:48.83        
                  39.52     1:22.21 (42.69)     2:06.27 (44.06)     2:48.83 (42.56)
 32 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               2:40.00    2:49.63        
                  38.89     1:20.63 (41.74)     2:05.52 (44.89)     2:49.63 (44.11)
 33 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               2:51.62    2:54.29        
                  41.20     1:25.13 (43.93)     2:10.65 (45.52)     2:54.29 (43.64)
 34 Schiavi, Guilia           13 PATS-MR              2:56.40    2:57.36        
                  40.27     1:25.48 (45.21)     2:13.32 (47.84)     2:57.36 (44.04)
 35 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               2:54.19    2:59.28        
                  42.20     1:27.72 (45.52)   2:59.28 (1:31.56)         2:59.28 ( )
 -- Nagareddy, Bhavika        14 PATS-MR              3:34.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  51.57     1:46.63 (55.06)     2:44.12 (57.49)          DQ (54.32)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:09.69    1:08.28 SECT   
  2 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:12.96 ZQ     
                  34.71     1:12.96 (38.25)                                        
  3 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              1:14.90    1:13.52 ZQ     
                  35.04     1:13.52 (38.48)                                        
  4 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:19.62    1:19.28 SILV   
                  36.69     1:19.28 (42.59)                                        
  5 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              1:20.72    1:19.87 SILV   
                  38.67     1:19.87 (41.20)                                        
  6 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:19.58    1:20.76 SILV   
                  37.64     1:20.76 (43.12)                                        
  7 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    1:20.81    1:21.16        
                  37.57     1:21.16 (43.59)                                        
  8 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:19.29    1:21.59        
                  38.43     1:21.59 (43.16)                                        
B - Final
  9 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:21.42    1:19.15 SILV   
 10 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:22.65    1:19.41 SILV   
                  37.63     1:19.41 (41.78)                                        
 11 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:22.43    1:22.14        
                  39.80     1:22.14 (42.34)                                        
 12 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         1:23.56    1:22.46        
                  39.73     1:22.46 (42.73)                                        
 13 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            1:22.86    1:22.47        
                  38.37     1:22.47 (44.10)                                        
 14 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:22.93    1:22.81        
                  38.92     1:22.81 (43.89)                                        
 15 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:22.85    1:23.89        
                  39.67     1:23.89 (44.22)                                        
 16 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:25.53    1:25.60        
                  40.02     1:25.60 (45.58)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:07.10    1:09.69 qMETS  
                  32.76     1:09.69 (36.93)                                        
  2 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    1:12.96    1:14.01 qJO    
                  34.96     1:14.01 (39.05)                                        
  3 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              1:12.38    1:14.90 qJO    
                  35.57     1:14.90 (39.33)                                        
  4 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:22.72    1:19.29 qSILV  
                  37.40     1:19.29 (41.89)                                        
  5 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         1:19.20    1:19.58 qSILV  
                  37.83     1:19.58 (41.75)                                        
  6 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    1:17.61    1:19.62 qSILV  
                  36.72     1:19.62 (42.90)                                        
  7 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              1:21.19    1:20.72 qSILV  
                  38.89     1:20.72 (41.83)                                        
  8 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    1:22.43    1:20.81 qSILV  
                  38.12     1:20.81 (42.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Low, Kelly                14 NYCC-MR              1:18.35    1:21.42 q      
                  38.27     1:21.42 (43.15)                                        
 10 Blaze, Isabel W           13 CPAC-CT              1:24.47    1:22.43 q      
                  39.30     1:22.43 (43.13)                                        
 11 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    1:21.09    1:22.65 q      
                  39.48     1:22.65 (43.17)                                        
 12 Gabinoff, Katherine       13 Tmsuffolk-MR         1:23.17    1:22.85 q      
                  39.47     1:22.85 (43.38)                                        
 13 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            1:20.72    1:22.86 q      
                  38.93     1:22.86 (43.93)                                        
 14 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              1:22.67    1:22.93 q      
                  39.08     1:22.93 (43.85)                                        
 15 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         1:23.83    1:23.56 q      
                  40.17     1:23.56 (43.39)                                        
 16 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              1:24.11    1:25.28 q      
                  40.95     1:25.28 (44.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:25.71    1:25.53        
                  40.00     1:25.53 (45.53)                                        
 18 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               1:27.37    1:25.56        
                  39.15     1:25.56 (46.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Knobler, Sera A           14 Agua Swim Team-MR    1:27.88    1:25.82        
                  40.74     1:25.82 (45.08)                                        
 20 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    1:25.82    1:25.93        
                  40.57     1:25.93 (45.36)                                        
 21 Copeland, Marissa P       14 Empire-MR            1:19.95    1:26.52        
                  41.65     1:26.52 (44.87)                                        
 22 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    1:25.18    1:26.79        
                  41.70     1:26.79 (45.09)                                        
 23 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              1:25.60    1:27.28        
                  41.44     1:27.28 (45.84)                                        
 24 Goldblum, Rachel S        14 CPAC-CT              1:24.54    1:28.34        
                  41.56     1:28.34 (46.78)                                        
 25 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              1:22.73    1:29.19        
                  43.11     1:29.19 (46.08)                                        
 26 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         1:26.75    1:29.54        
                  42.01     1:29.54 (47.53)                                        
 27 Armstrong, Dana E         14 PATS-MR              1:27.97    1:29.78        
                  42.71     1:29.78 (47.07)                                        
 28 Kiesel, Issy S            13 Empire-MR            1:31.05    1:30.21        
                  43.14     1:30.21 (47.07)                                        
 29 Beshara, Monica           13 Tmsuffolk-MR         1:39.57    1:30.30        
                  43.31     1:30.30 (46.99)                                        
 30 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            1:31.77    1:31.06        
                  43.62     1:31.06 (47.44)                                        
 31 Salameh, Nadine L         13 PATS-MR              1:33.74    1:31.29        
                  43.12     1:31.29 (48.17)                                        
 32 Blaze, Erica M            13 CPAC-CT              1:32.04    1:33.48        
                  44.11     1:33.48 (49.37)                                        
 33 Nair, Neha S              13 PATS-MR                   NT    1:33.65        
                  43.90     1:33.65 (49.75)                                        
 34 Stanisz, Weronika H       14 Marlins-MR           1:30.33    1:34.27        
                  43.41     1:34.27 (50.86)                                        
 35 Isidore, Infinit          13 SSL-MR               1:37.81    1:35.37        
                  43.98     1:35.37 (51.39)                                        
 36 Bloom, Elizabeth M        13 Empire-MR            1:38.31    1:35.62        
                  44.30     1:35.62 (51.32)                                        
 37 DeCarlo, Sam W            13 Empire-MR            1:34.00    1:36.46        
                  46.86     1:36.46 (49.60)                                        
 38 Schiavi, Guilia           13 PATS-MR              1:34.28    1:36.58        
                  46.09     1:36.58 (50.49)                                        
 39 Armstrong, Payton R       13 Marlins-MR           1:44.26    1:38.12        
                  46.23     1:38.12 (51.89)                                        
 40 Buchanan, Sarah           13 Tmsuffolk-MR         1:39.99    1:39.34        
                  47.26     1:39.34 (52.08)                                        
 41 Roller, Abby S            13 ZEUS-CT              1:42.09    1:39.82        
                  46.51     1:39.82 (53.31)                                        
 42 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               1:38.75    1:42.40        
                  49.53     1:42.40 (52.87)                                        
 43 Nagareddy, Bhavika        14 PATS-MR              1:46.35    1:47.05        
                  51.80     1:47.05 (55.25)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:28.90    2:27.67 SECT   
                  33.06     1:11.45 (38.39)     1:49.65 (38.20)     2:27.67 (38.02)
  2 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:38.28    2:36.51 ZQ     
                  34.54     1:13.95 (39.41)     1:55.49 (41.54)     2:36.51 (41.02)
  3 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:46.11    2:48.13 SILV   
                  38.38     1:21.56 (43.18)     2:05.96 (44.40)     2:48.13 (42.17)
  4 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:55.45    2:51.47        
                  38.32     1:22.05 (43.73)     2:06.67 (44.62)     2:51.47 (44.80)
  5 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:58.06    2:51.87        
                  39.28     1:23.31 (44.03)     2:08.21 (44.90)     2:51.87 (43.66)
  6 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         2:54.39    2:52.85        
                  38.93     1:24.66 (45.73)     2:10.10 (45.44)     2:52.85 (42.75)
  7 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    2:50.51    2:53.05        
                  37.93     1:21.89 (43.96)     2:07.54 (45.65)     2:53.05 (45.51)
  8 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:55.52    2:56.92        
                  40.95     1:25.47 (44.52)     2:12.05 (46.58)     2:56.92 (44.87)
B - Final
  9 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:58.77    3:00.23        
                  41.75     1:27.33 (45.58)     2:14.29 (46.96)     3:00.23 (45.94)
 10 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    3:04.50    3:01.74        
                  42.26     1:28.40 (46.14)     2:15.00 (46.60)     3:01.74 (46.74)
 11 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              3:01.80    3:01.98        
                  41.11     1:26.58 (45.47)     2:14.58 (48.00)     3:01.98 (47.40)
 12 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               3:28.93    3:26.97        
                  47.86     1:40.70 (52.84)     2:34.12 (53.42)     3:26.97 (52.85)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              2:24.90    2:28.90 qMETS  
                  33.48     1:11.89 (38.41)     1:51.23 (39.34)     2:28.90 (37.67)
  2 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:37.97    2:34.29 qMETS  
                  34.50     1:13.28 (38.78)     1:54.17 (40.89)     2:34.29 (40.12)
  3 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:37.60    2:38.28 qJO    
                  35.77     1:15.82 (40.05)     1:57.25 (41.43)     2:38.28 (41.03)
  4 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:46.55    2:46.11 qSILV  
                  37.45     1:20.23 (42.78)     2:03.41 (43.18)     2:46.11 (42.70)
  5 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    2:55.86    2:50.51 qSILV  
                  38.71     1:22.32 (43.61)     2:06.18 (43.86)     2:50.51 (44.33)
  6 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:48.19    2:50.52 qSILV  
                  37.67     1:21.08 (43.41)     2:06.25 (45.17)     2:50.52 (44.27)
  7 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         2:52.90    2:54.39 q      
                  39.82     1:25.10 (45.28)     2:11.08 (45.98)     2:54.39 (43.31)
  8 Low, Kelly                14 NYCC-MR              2:49.60    2:55.45 q      
                  39.15     1:23.57 (44.42)     2:09.56 (45.99)     2:55.45 (45.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:49.00    2:55.52 q      
                  39.93     1:25.06 (45.13)     2:11.52 (46.46)     2:55.52 (44.00)
 10 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:56.71    2:58.06 q      
                  40.33     1:25.80 (45.47)     2:12.58 (46.78)     2:58.06 (45.48)
 11 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:51.99    2:58.77 q      
                  41.09     1:26.56 (45.47)     2:12.77 (46.21)     2:58.77 (46.00)
 12 Pon, Stephanie H          14 Empire-MR            2:53.86    3:00.28 q      
                  40.07     1:25.20 (45.13)     2:11.96 (46.76)     3:00.28 (48.32)
 13 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              2:59.64    3:01.80 q      
                  41.44     1:27.57 (46.13)     2:14.87 (47.30)     3:01.80 (46.93)
 14 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    2:59.16    3:04.50 q      
                  42.44     1:29.19 (46.75)     2:16.85 (47.66)     3:04.50 (47.65)
 15 Hamilton, Sophie J        14 SSL-MR               3:31.71    3:28.93 q      
                  50.28     1:43.06 (52.78)     2:36.07 (53.01)     3:28.93 (52.86)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               1:00.10      59.96 METS   
                  28.07       59.96 (31.89)                                        
  2 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              1:00.84    1:00.12 METS   
                  28.52     1:00.12 (31.60)                                        
  3 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                59.50    1:00.91 METS   
                  27.96     1:00.91 (32.95)                                        
  4 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:02.70    1:01.89 METS   
                  28.73     1:01.89 (33.16)                                        
  5 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:04.89    1:04.93 JO     
                  29.96     1:04.93 (34.97)                                        
  6 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR              1:07.40    1:05.54 SILV   
                  30.87     1:05.54 (34.67)                                        
  7 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             1:07.88    1:06.30 SILV   
                  30.92     1:06.30 (35.38)                                        
  8 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              1:06.41    1:06.60 SILV   
                  30.67     1:06.60 (35.93)                                        
B - Final
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               1:08.01    1:06.86 SILV   
                  31.95     1:06.86 (34.91)                                        
 10 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:08.49    1:07.17 SILV   
                  31.73     1:07.17 (35.44)                                        
 11 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:08.05    1:08.14 SILV   
                  31.53     1:08.14 (36.61)                                        
 12 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:08.64    1:08.25 SILV   
                  32.40     1:08.25 (35.85)                                        
 13 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:08.25    1:08.71 SILV   
                  32.11     1:08.71 (36.60)                                        
 14 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:09.38    1:09.23 SILV   
                  33.46     1:09.23 (35.77)                                        
 15 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:09.54    1:11.77        
                  33.88     1:11.77 (37.89)                                        
 16 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:08.99    1:12.05        
                  32.45     1:12.05 (39.60)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR                59.27      59.50 qMETS  
                  27.90       59.50 (31.60)                                        
  2 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               1:00.75    1:00.10 qMETS  
                  28.65     1:00.10 (31.45)                                        
  3 Hallisey, Olivia A        14 CPAC-CT              1:02.69    1:00.84 qMETS  
                  28.58     1:00.84 (32.26)                                        
  4 Bullock, Amelia S         14 CPAC-CT              1:00.27    1:02.70 qZQ    
                  29.20     1:02.70 (33.50)                                        
  5 Safovich, Polina F        14 Agua Swim Team-MR    1:03.53    1:04.89 qJO    
                  29.88     1:04.89 (35.01)                                        
  6 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              1:07.36    1:06.41 qSILV  
                  31.41     1:06.41 (35.00)                                        
  7 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    1:04.48    1:06.88 qSILV  
                  31.69     1:06.88 (35.19)                                        
  8 Buitekant, Emily E        14 PATS-MR              1:06.32    1:07.40 qSILV  
                  32.48     1:07.40 (34.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             1:04.00    1:07.88 qSILV  
                  31.18     1:07.88 (36.70)                                        
 10 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               1:05.60    1:08.01 qSILV  
                  31.95     1:08.01 (36.06)                                        
 11 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              1:08.08    1:08.05 qSILV  
                  31.83     1:08.05 (36.22)                                        
 12 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    1:08.89    1:08.25 qSILV  
                  32.39     1:08.25 (35.86)                                        
 13 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    1:07.82    1:08.49 qSILV  
                  31.72     1:08.49 (36.77)                                        
 14 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               1:09.96    1:08.64 qSILV  
                  32.60     1:08.64 (36.04)                                        
 15 Duffe, Michelle           13 Tmsuffolk-MR         1:07.54    1:08.99 qSILV  
                  31.48     1:08.99 (37.51)                                        
 16 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            1:09.30    1:09.38 qSILV  
                  32.41     1:09.38 (36.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              1:06.52    1:09.54 SILV   
                  32.10     1:09.54 (37.44)                                        
 18 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:09.56 SILV   
                  32.10     1:09.56 (37.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          1:06.09    1:10.24        
                  32.36     1:10.24 (37.88)                                        
 20 Siegel, Lauren            13 PATS-MR              1:12.61    1:10.84        
                  33.27     1:10.84 (37.57)                                        
 21 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         1:10.08    1:11.01        
                  34.27     1:11.01 (36.74)                                        
 22 Deitch, Kate L            14 Tri-Hampton Y-MA     1:13.34    1:11.10        
                  32.53     1:11.10 (38.57)                                        
 23 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          1:11.21    1:11.30        
                  32.25     1:11.30 (39.05)                                        
 24 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              1:10.97    1:11.42        
                  33.88     1:11.42 (37.54)                                        
 25 Beavers, Maisy            13 NYCC-MR              1:11.35    1:11.90        
                  33.41     1:11.90 (38.49)                                        
 26 Kascle, Raeanne           14 Rac @ Jcc-MR         1:12.51    1:11.96        
                  33.21     1:11.96 (38.75)                                        
 27 Wren, Meghan              14 Rac @ Jcc-MR         1:09.46    1:12.68        
                  33.40     1:12.68 (39.28)                                        
 28 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              1:19.36    1:12.76        
                  33.66     1:12.76 (39.10)                                        
 29 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               1:11.93    1:12.90        
                  34.28     1:12.90 (38.62)                                        
 30 Commaroto, Sarah A        13 CPAC-CT              1:12.79    1:13.24        
                  35.12     1:13.24 (38.12)                                        
 31 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         1:19.76    1:14.26        
                  34.10     1:14.26 (40.16)                                        
 32 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         1:14.01    1:14.51        
                  33.69     1:14.51 (40.82)                                        
 33 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               1:13.85    1:14.52        
                  35.00     1:14.52 (39.52)                                        
 34 Shea, Kayla               14 SSL-MR               1:15.83    1:14.74        
                  34.71     1:14.74 (40.03)                                        
 35 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    1:16.43    1:15.10        
                  34.86     1:15.10 (40.24)                                        
 36 Dorsey, Kai V             14 Agua Swim Team-MR    1:12.20    1:18.16        
                  35.14     1:18.16 (43.02)                                        
 37 Myers, Claire J           13 SSL-MR               1:24.04    1:18.45        
                  35.12     1:18.45 (43.33)                                        
 38 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:20.47        
                  35.64     1:20.47 (44.83)                                        
 39 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               1:22.00    1:21.63        
                  38.02     1:21.63 (43.61)                                        
 40 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         1:16.23    1:22.69        
                  38.51     1:22.69 (44.18)                                        
 41 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              1:22.84    1:25.04        
                  39.33     1:25.04 (45.71)                                        
 42 Nair, Neha S              13 PATS-MR                   NT    1:30.21        
                  41.43     1:30.21 (48.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:18.35    2:16.91 METS   
                  29.02     1:03.22 (34.20)     1:39.24 (36.02)     2:16.91 (37.67)
  2 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:27.23    2:22.68 JO     
                  32.27     1:08.78 (36.51)     1:46.01 (37.23)     2:22.68 (36.67)
  3 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:31.15    2:26.68 SILV   
                  34.39     1:12.28 (37.89)     1:49.94 (37.66)     2:26.68 (36.74)
  4 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:31.50    2:27.57 SILV   
                  33.37     1:10.93 (37.56)     1:49.70 (38.77)     2:27.57 (37.87)
  5 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:29.79    2:28.29 SILV   
                  33.01     1:11.38 (38.37)     1:50.68 (39.30)     2:28.29 (37.61)
  6 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:26.11    2:29.69 SILV   
                  32.69     1:10.73 (38.04)     1:50.61 (39.88)     2:29.69 (39.08)
  7 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:36.83    2:39.46        
                  36.70     1:17.98 (41.28)     1:58.53 (40.55)     2:39.46 (40.93)
B - Final
  9 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:41.42    2:38.94        
                  35.18     1:15.49 (40.31)     1:57.70 (42.21)     2:38.94 (41.24)
 10 Shea, Kayla               14 SSL-MR               2:48.82    2:50.14        
                  34.80     1:18.11 (43.31)     2:04.41 (46.30)     2:50.14 (45.73)
 11 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               3:00.33    2:58.99        
                  38.35     1:23.40 (45.05)     2:10.69 (47.29)     2:58.99 (48.30)
 12 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               3:04.32    3:02.52        
                  39.08     1:24.89 (45.81)     2:15.17 (50.28)     3:02.52 (47.35)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               2:17.26    2:17.54 qMETS  
                  30.60     1:05.65 (35.05)     1:41.28 (35.63)     2:17.54 (36.26)
  2 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              2:17.99    2:18.35 qMETS  
                  29.82     1:04.13 (34.31)     1:40.03 (35.90)     2:18.35 (38.32)
  3 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:22.00    2:26.11 qSILV  
                  31.70     1:08.36 (36.66)     1:47.25 (38.89)     2:26.11 (38.86)
  4 Corridon, Claire D        13 Agua Swim Team-MR    2:24.40    2:27.23 qSILV  
                  33.12     1:10.56 (37.44)     1:49.52 (38.96)     2:27.23 (37.71)
  5 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    2:33.04    2:28.26 qSILV  
                  33.47     1:11.02 (37.55)     1:49.78 (38.76)     2:28.26 (38.48)
  6 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:30.27    2:29.79 qSILV  
                  32.93     1:11.14 (38.21)     1:50.99 (39.85)     2:29.79 (38.80)
  7 Andrews, Mika K           13 Empire-MR            2:36.38    2:31.15 q      
                  33.96     1:12.31 (38.35)     1:51.94 (39.63)     2:31.15 (39.21)
  8 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:33.69    2:31.50 q      
                  33.37     1:11.55 (38.18)     1:52.11 (40.56)     2:31.50 (39.39)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tan, Cathy                14 Agua Swim Team-MR    2:25.70    2:35.60 q      
                  32.76     1:11.58 (38.82)     1:53.85 (42.27)     2:35.60 (41.75)
 10 Clemente, Jordan a        13 CAT-CT               2:53.88    2:36.83 q      
                  35.81     1:16.29 (40.48)     1:56.17 (39.88)     2:36.83 (40.66)
 11 Schnupp, Samantha J       13 NYCC-MR              2:34.59    2:38.73 q      
                  33.87     1:12.47 (38.60)     1:54.79 (42.32)     2:38.73 (43.94)
 12 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:36.90    2:40.16 q      
                  35.74     1:15.47 (39.73)     1:57.66 (42.19)     2:40.16 (42.50)
 13 Hon, Gi Gi                13 HS-MR                2:35.15    2:41.42 q      
                  34.62     1:16.57 (41.95)     1:59.97 (43.40)     2:41.42 (41.45)
 14 Shea, Kayla               14 SSL-MR               3:06.29    2:48.82 q      
                  35.06     1:17.40 (42.34)     2:02.89 (45.49)     2:48.82 (45.93)
 15 Madden, Mikayla A         13 SSL-MR               2:57.61    3:00.33 q      
                  39.56     1:24.48 (44.92)     2:11.57 (47.09)     3:00.33 (48.76)
 16 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               3:00.81    3:04.32 q      
                  38.86     1:25.54 (46.68)     2:14.24 (48.70)     3:04.32 (50.08)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               2:19.49    2:09.30 SECT   
                  27.95     1:00.78 (32.83)     1:38.88 (38.10)     2:09.30 (30.42)
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:21.85    2:19.14 JO     
                  31.15     1:05.20 (34.05)     1:48.95 (43.75)     2:19.14 (30.19)
  3 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:22.89    2:19.61 JO     
                  31.44     1:06.34 (34.90)     1:47.85 (41.51)     2:19.61 (31.76)
  4 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:27.78    2:23.91        
                  31.20     1:07.10 (35.90)     1:51.36 (44.26)     2:23.91 (32.55)
  5 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:26.62    2:25.40        
                  31.80     1:10.49 (38.69)     1:51.54 (41.05)     2:25.40 (33.86)
  6 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:26.04    2:25.41        
                  31.18     1:07.52 (36.34)     1:52.69 (45.17)     2:25.41 (32.72)
  7 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              2:27.89    2:26.50        
                  31.52     1:07.96 (36.44)     1:53.36 (45.40)     2:26.50 (33.14)
  8 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT              2:26.69    2:28.15        
                  32.73     1:10.56 (37.83)     1:54.87 (44.31)     2:28.15 (33.28)
B - Final
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:28.34    2:24.37        
                  30.62     1:08.74 (38.12)     1:54.15 (45.41)     2:24.37 (30.22)
 10 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:28.74    2:24.67        
                  30.13     1:07.90 (37.77)     1:52.86 (44.96)     2:24.67 (31.81)
 11 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:29.57    2:25.42        
                  32.34     1:08.91 (36.57)     1:53.66 (44.75)     2:25.42 (31.76)
 12 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:29.60    2:27.77        
                  33.83     1:09.40 (35.57)     1:56.08 (46.68)     2:27.77 (31.69)
 13 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:29.31    2:28.10        
                  32.93     1:09.93 (37.00)     1:55.89 (45.96)     2:28.10 (32.21)
 14 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:29.56    2:28.13        
                  32.24     1:10.48 (38.24)     1:52.54 (42.06)     2:28.13 (35.59)
 15 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              2:29.47    2:30.59        
                  33.78     1:10.96 (37.18)     1:56.79 (45.83)     2:30.59 (33.80)
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              2:31.60    2:31.90        
                  31.86     1:10.91 (39.05)     1:58.51 (47.60)     2:31.90 (33.39)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perrotta, Brooke G        13 CAT-CT               2:12.25    2:19.49 qJO    
                  28.59     1:04.15 (35.56)     1:44.83 (40.68)     2:19.49 (34.66)
  2 McNary, Caitlin v         13 CAT-CT               2:13.68    2:21.85 qSILV  
                  30.84     1:05.67 (34.83)     1:48.12 (42.45)     2:21.85 (33.73)
  3 Wilf, Jenna R             14 Agua Swim Team-MR    2:23.29    2:22.89 q      
                  31.78     1:07.58 (35.80)     1:49.28 (41.70)     2:22.89 (33.61)
  4 Zahn, Jacqueline          14 Tmsuffolk-MR         2:26.89    2:26.04 q      
                  31.29     1:08.55 (37.26)     1:53.74 (45.19)     2:26.04 (32.30)
  5 Graham, Kendra S          13 PATS-MR              2:31.47    2:26.62 q      
                  32.50     1:11.51 (39.01)     1:52.84 (41.33)     2:26.62 (33.78)
  6 Pohl, Charlotte L         13 CPAC-CT              2:27.96    2:26.69 q      
                  31.40     1:08.20 (36.80)     1:53.00 (44.80)     2:26.69 (33.69)
  7 Scharf, Baylee            13 Tmsuffolk-MR         2:29.73    2:27.78 q      
                  31.95     1:09.52 (37.57)     1:55.16 (45.64)     2:27.78 (32.62)
  8 Stobbie, Belle C          14 CPAC-CT              2:33.84    2:27.89 q      
                  31.64     1:08.88 (37.24)     1:54.32 (45.44)     2:27.89 (33.57)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrelts, Cassie j        13 CAT-CT               2:32.39    2:28.34 q      
                  31.76     1:10.91 (39.15)     1:57.71 (46.80)     2:28.34 (30.63)
 10 Maloney, Wynn M           13 UNNYC-MR             2:27.00    2:28.74 q      
                  30.65     1:09.16 (38.51)     1:56.45 (47.29)     2:28.74 (32.29)
 11 Seidman, Jessica A        14 Tmsuffolk-MR         2:29.95    2:29.31 q      
                  33.54     1:10.36 (36.82)     1:56.55 (46.19)     2:29.31 (32.76)
 12 Banker, Britt A           13 CPAC-CT              2:38.02    2:29.47 q      
                  33.65     1:11.86 (38.21)     1:54.84 (42.98)     2:29.47 (34.63)
 13 Pena, Sarahe              14 Agua Swim Team-MR    2:31.51    2:29.56 q      
                  33.29     1:11.94 (38.65)     1:55.66 (43.72)     2:29.56 (33.90)
 14 Dunn, Kelly M             14 CA-UN-CT             2:29.21    2:29.57 q      
                  33.53     1:10.18 (36.65)     1:56.74 (46.56)     2:29.57 (32.83)
 15 Forsyth, Kaitlyn          14 Sailfish-MR          2:31.58    2:29.60 q      
                  34.03     1:09.62 (35.59)     1:57.59 (47.97)     2:29.60 (32.01)
 16 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              2:28.43    2:31.60 q      
                  31.54     1:09.90 (38.36)     1:57.30 (47.40)     2:31.60 (34.30)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tetlak, Samantha T        14 Tmsuffolk-MR         2:34.98    2:32.02        
                  33.57     1:11.42 (37.85)     1:57.89 (46.47)     2:32.02 (34.13)
 18 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         2:29.46    2:33.00        
                  33.70     1:12.99 (39.29)     1:59.55 (46.56)     2:33.00 (33.45)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mekeel, Presley A         14 PATS-MR              2:38.35    2:33.70        
                  32.38     1:10.51 (38.13)     2:00.69 (50.18)     2:33.70 (33.01)
 20 Burke, Jill L             13 Agua Swim Team-MR    2:38.46    2:33.90        
                  34.00     1:14.18 (40.18)     1:59.75 (45.57)     2:33.90 (34.15)
 21 Von Feldt, Caitlyn a      13 CAT-CT               2:34.22    2:34.29        
                  33.07     1:10.91 (37.84)     1:59.87 (48.96)     2:34.29 (34.42)
 22 Dantas, Halle E           13 CPAC-CT              2:37.64    2:34.31        
                  35.02     1:14.30 (39.28)     2:00.98 (46.68)     2:34.31 (33.33)
 23 Clemente, Jillian c       14 CAT-CT               2:42.86    2:34.45        
                  32.32     1:11.23 (38.91)     1:59.25 (48.02)     2:34.45 (35.20)
 24 Picard, Kristen J         13 CPAC-CT              2:36.69    2:34.53        
                  33.65     1:12.40 (38.75)     1:58.45 (46.05)     2:34.53 (36.08)
 25 Adams, Caroline E         13 Rac @ Jcc-MR         2:31.96    2:34.79        
                  33.25     1:12.33 (39.08)     2:00.26 (47.93)     2:34.79 (34.53)
 26 Cattano, Kelly E          13 CPAC-CT              2:42.34    2:34.91        
                  32.74     1:12.24 (39.50)     2:00.39 (48.15)     2:34.91 (34.52)
 27 Tonna, Mary               14 Tmsuffolk-MR         2:33.01    2:34.94        
                  32.37     1:12.50 (40.13)     1:59.39 (46.89)     2:34.94 (35.55)
 28 Betts, Sarah              14 Sailfish-MR          2:37.11    2:36.11        
                  32.66     1:10.15 (37.49)     2:01.15 (51.00)     2:36.11 (34.96)
 28 Marks, Lily M             13 Agua Swim Team-MR    2:36.56    2:36.11        
                  33.25     1:13.60 (40.35)     2:03.03 (49.43)     2:36.11 (33.08)
 30 Ivey, Hailey S            13 Empire-MR            2:34.66    2:36.76        
                  36.53     1:13.68 (37.15)     2:01.56 (47.88)     2:36.76 (35.20)
 31 De Landevoison Cambe, Sc  13 CAT-CT               2:48.92    2:37.23        
                  33.27     1:14.06 (40.79)     2:02.46 (48.40)     2:37.23 (34.77)
 32 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         2:33.72    2:37.31        
                  35.01     1:14.41 (39.40)     2:02.14 (47.73)     2:37.31 (35.17)
 33 Gabriel, Tara N           13 Sailfish-MR          2:42.12    2:37.44        
                  32.45     1:11.16 (38.71)     2:00.62 (49.46)     2:37.44 (36.82)
 34 Gentry, Alona R           14 CPAC-CT                   NT    2:38.18        
                  34.41     1:12.57 (38.16)     2:01.53 (48.96)     2:38.18 (36.65)
 35 Abdelrahman, Rawan        13 Agua Swim Team-MR    2:39.19    2:38.70        
                  35.58     1:16.78 (41.20)     2:03.28 (46.50)     2:38.70 (35.42)
 36 Irato, Carmela            13 Agua Swim Team-MR    2:42.50    2:38.81        
                  34.48     1:15.68 (41.20)     2:03.11 (47.43)     2:38.81 (35.70)
 37 Lachman, Margaret         13 Agua Swim Team-MR    2:39.22    2:39.44        
                  36.25     1:17.14 (40.89)     2:03.09 (45.95)     2:39.44 (36.35)
 38 Bear, Samantha C          13 CPAC-CT              2:38.54    2:39.67        
                  36.99     1:17.84 (40.85)     2:03.09 (45.25)     2:39.67 (36.58)
 39 Urreta, Remi C            13 PATS-MR              2:43.40    2:39.88        
                  35.13     1:16.45 (41.32)     2:04.50 (48.05)     2:39.88 (35.38)
 40 Shea, Kayla               14 SSL-MR               2:44.30    2:40.07        
                  32.33     1:14.66 (42.33)     2:03.01 (48.35)     2:40.07 (37.06)
 41 Kyin, Leadora A           13 Agua Swim Team-MR    2:40.22    2:41.16        
                  35.42     1:16.55 (41.13)     2:04.99 (48.44)     2:41.16 (36.17)
 42 Myers, Claire J           13 SSL-MR               2:44.02    2:41.59        
                  36.66     1:17.26 (40.60)     2:06.64 (49.38)     2:41.59 (34.95)
 43 Lane, Natasha *           13 Agua Swim Team-MR    2:45.46    2:42.44        
                  36.94     1:19.02 (42.08)     2:04.42 (45.40)     2:42.44 (38.02)
 44 Dabrowski, Olivia         14 Tmsuffolk-MR         2:34.90    2:42.85        
                  35.98     1:17.73 (41.75)     2:06.86 (49.13)     2:42.85 (35.99)
 45 Copeland, Marissa P       14 Empire-MR            2:39.06    2:43.76        
                  35.52     1:15.86 (40.34)     2:04.93 (49.07)     2:43.76 (38.83)
 46 Byrd, Laura C             13 Empire-MR            2:45.53    2:46.92        
                  39.47     1:23.10 (43.63)     2:12.69 (49.59)     2:46.92 (34.23)
 47 Wolter, Lauren M          13 Empire-MR            2:44.47    2:47.28        
                  38.12     1:17.10 (38.98)     2:12.72 (55.62)     2:47.28 (34.56)
 48 Hoyt, Emma j              13 CAT-CT               2:47.88    2:47.71        
                  39.28     1:21.01 (41.73)     2:10.24 (49.23)     2:47.71 (37.47)
 49 Tonna, Carolann           13 Tmsuffolk-MR         2:47.85    2:48.85        
                  36.89     1:21.78 (44.89)     2:12.48 (50.70)     2:48.85 (36.37)
 50 Kiesel, Issy S            13 Empire-MR            2:51.75    2:50.62        
                  39.36     1:20.87 (41.51)     2:12.73 (51.86)     2:50.62 (37.89)
 51 Schiavi, Alessandra       14 PATS-MR              2:51.73    2:51.17        
                  41.32     1:24.64 (43.32)     2:11.37 (46.73)     2:51.17 (39.80)
 52 Conforti, Nicole M        13 PATS-MR              2:43.78    2:51.97        
                  38.18     1:25.49 (47.31)     2:11.23 (45.74)     2:51.97 (40.74)
 53 Schiavi, Guilia           13 PATS-MR              3:11.24    3:11.61        
                  46.54     1:35.74 (49.20)     2:27.75 (52.01)     3:11.61 (43.86)
 -- Hastings, Nina R          13 CAT-CT               2:46.69        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:36.79  SECT EZ Sectionals North
              4:47.49  METS
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, Stephanie J      14 NYCC-MR              4:54.84    4:56.10 JO     
                  29.31     1:02.40 (33.09)     1:38.21 (35.81)     2:14.40 (36.19)
        3:00.49 (46.09)     3:46.51 (46.02)     4:21.74 (35.23)     4:56.10 (34.36)
  2 Donabie, Alana R          14 PATS-MR              5:22.68    5:20.46        
                  34.09     1:17.93 (43.84)     1:58.68 (40.75)     2:39.32 (40.64)
        3:25.43 (46.11)     4:12.92 (47.49)     4:47.07 (34.15)     5:20.46 (33.39)
  3 McKenna, Casey            13 Tmsuffolk-MR         5:27.39    5:22.07        
                  33.70     1:16.43 (42.73)     1:56.91 (40.48)     2:38.02 (41.11)
        3:23.37 (45.35)     4:10.24 (46.87)     4:47.21 (36.97)     5:22.07 (34.86)
  4 Randhawa, Rhea            13 Tmsuffolk-MR         6:00.07    5:23.55        
                  34.37     1:15.98 (41.61)     1:56.10 (40.12)     2:36.81 (40.71)
        3:23.74 (46.93)     4:11.93 (48.19)     4:48.71 (36.78)     5:23.55 (34.84)
  5 Capalbo, Nicolette E      14 SSL-MR               6:00.01    5:37.74        
                  35.73     1:18.16 (42.43)     2:00.01 (41.85)     2:39.62 (39.61)
        3:32.16 (52.54)     4:22.55 (50.39)     5:00.68 (38.13)     5:37.74 (37.06)
  6 Shea, Kayla               14 SSL-MR               5:56.84    5:41.65        
                  34.04     1:16.14 (42.10)     2:01.18 (45.04)     2:46.31 (45.13)
        3:34.73 (48.42)     4:23.92 (49.19)     5:03.81 (39.89)     5:41.65 (37.84)
  7 Liddy, Samantha H         13 SSL-MR               6:04.18    5:51.60        
                  39.89     1:25.91 (46.02)     2:11.32 (45.41)     2:55.84 (44.52)
        3:44.09 (48.25)     4:34.69 (50.60)     5:13.04 (38.35)     5:51.60 (38.56)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 25.35      24.68 SECT   
  2 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR                25.45      25.27 METS   
  3 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                26.12      25.75 ZQ     
  4 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                26.79      26.46 JO     
  5 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           26.57      26.53 JO     
  6 Lam, Donna                15 PATS-MR                26.84      26.61 SILV   
  7 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 26.61      26.64 SILV   
  8 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           27.08      27.07        
B - Final
  9 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      28.09      27.24        
 10 Pagano, Megan A           16 PATS-MR                28.16      27.42        
 11 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           28.13      27.51        
 12 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           27.67      27.53        
 13 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           27.85      27.69        
 14 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR            28.11      27.88        
 15 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR                28.27      28.63        
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SECT EZ Sectionals North
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 24.77      25.35 qMETS  
  2 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR                24.46      25.45 qMETS  
  3 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                25.81      26.12 qZQ    
  4 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           25.69      26.57 qJO    
  5 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 25.26      26.61 qSILV  
  6 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT                 26.16      26.66 qSILV  
  7 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR      25.36      26.78 qSILV  
  8 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                25.52      26.79 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR                25.89      26.84 qSILV  
 10 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR                25.42      27.02 q      
 11 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           27.37      27.08 q      
 12 McNary, Coral t           16 CAT-CT                 26.56      27.09 q      
 13 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR                25.91      27.37 q      
 14 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR      26.94      27.46 q      
 15 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           26.55      27.67 q      
 16 Ruf, Katie M              15 PATS-MR                26.21      27.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           28.39      27.85        
 18 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      26.75      28.09        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR            27.54      28.11        
 20 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           26.04      28.13        
 21 Pagano, Megan A           16 PATS-MR                27.82      28.16        
 22 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT                31.52      28.21        
 23 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR                27.69      28.26        
 24 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR                28.22      28.27        
 25 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR                 28.54      28.42        
 26 Liddy, Nicole M           17 SSL-MR                 27.02      28.48        
 27 Brito, Karina             16 ZEUS-CT                27.93      28.61        
 28 Janson, Emma G            15 CPAC-CT                28.15      28.67        
 29 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT                28.62      28.69        
 30 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR            28.70      28.73        
 31 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR           27.37      28.75        
 32 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR                 26.46      28.76        
 33 Keane, MaryKate           15 PATS-MR                28.45      28.82        
 34 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR                28.41      28.93        
 35 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR           28.61      29.03        
 36 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR                28.44      29.13        
 37 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR           28.09      29.23        
 37 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR           26.72      29.23        
 39 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT                29.00      29.26        
 40 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR              27.58      29.57        
 41 Citrin, Dana A            15 SSL-MR                 29.61      29.64        
 42 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR                 29.47      29.72        
 43 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR              28.24      29.81        
 44 Samovici, Erika E         15 SSL-MR                 30.71      31.10        
 45 Cho, Eunice               15 SSL-MR                 31.53      31.59        
 46 Rosen, Becca L            17 Marlins-MR             38.88      40.64        
 -- Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT               26.98         DQ        
      False start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 54.72      53.33 SECT   
                  25.57       53.33 (27.76)                                        
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT                 56.21      56.11 ZQ     
                  26.95       56.11 (29.16)                                        
  3 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                57.90      56.64 ZQ     
                  27.30       56.64 (29.34)                                        
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT                56.87      57.15 ZQ     
                  27.53       57.15 (29.62)                                        
  5 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR           57.42      57.40 JO     
                  27.86       57.40 (29.54)                                        
  6 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR                57.53      57.56 JO     
                  27.68       57.56 (29.88)                                        
  7 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                57.57      57.73 JO     
                  27.71       57.73 (30.02)                                        
  8 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR      57.73      58.25 SILV   
                  28.07       58.25 (30.18)                                        
B - Final
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR                58.14      57.36 JO     
                  27.58       57.36 (29.78)                                        
 10 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 58.03      57.84 SILV   
                  27.93       57.84 (29.91)                                        
 11 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           58.15      57.99 SILV   
                  28.25       57.99 (29.74)                                        
 12 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           58.13      58.07 SILV   
                  28.06       58.07 (30.01)                                        
 13 McNary, Coral t           16 CAT-CT                 58.13      58.88 SILV   
                  28.73       58.88 (30.15)                                        
 14 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           59.88      59.64 SILV   
                  28.56       59.64 (31.08)                                        
 15 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           58.64      59.83 SILV   
                  28.42       59.83 (31.41)                                        
 16 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           58.98    1:00.19 SILV   
                  29.06     1:00.19 (31.13)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  SECT EZ Sectionals North
                55.89  METS
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 53.77      54.72 qMETS  
                  25.96       54.72 (28.76)                                        
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT                 55.87      56.21 qZQ    
                  26.98       56.21 (29.23)                                        
  3 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT                56.95      56.87 qZQ    
                  27.54       56.87 (29.33)                                        
  4 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR           57.84      57.42 qJO    
                  27.88       57.42 (29.54)                                        
  5 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR                55.46      57.53 qJO    
                  27.84       57.53 (29.69)                                        
  6 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR                55.73      57.57 qJO    
                  27.78       57.57 (29.79)                                        
  7 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR      56.19      57.73 qJO    
                  27.91       57.73 (29.82)                                        
  8 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR                55.93      57.90 qSILV  
                  28.10       57.90 (29.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT                 55.33      58.03 qSILV  
                  27.81       58.03 (30.22)                                        
 10 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR           58.14      58.13 qSILV  
                  28.43       58.13 (29.70)                                        
 10 McNary, Coral t           16 CAT-CT                 55.75      58.13 qSILV  
                  28.32       58.13 (29.81)                                        
 12 Lam, Donna                15 PATS-MR                55.90      58.14 qSILV  
                  28.22       58.14 (29.92)                                        
 13 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR           57.65      58.15 qSILV  
                  28.41       58.15 (29.74)                                        
 14 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR           55.43      58.64 qSILV  
                  28.10       58.64 (30.54)                                        
 15 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR           59.48      58.98 qSILV  
                  28.72       58.98 (30.26)                                        
 16 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR           58.15      59.40 qSILV  
                  28.74       59.40 (30.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR           58.18      59.88 SILV   
                  28.65       59.88 (31.23)                                        
 18 Ruf, Katie M              15 PATS-MR                57.03    1:00.29 SILV   
                  28.92     1:00.29 (31.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR                57.97    1:00.66 SILV   
                  28.72     1:00.66 (31.94)                                        
 20 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:00.29    1:00.81 SILV   
                  29.30     1:00.81 (31.51)                                        
 21 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          1:01.48    1:00.90 SILV   
                  29.43     1:00.90 (31.47)                                        
 22 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR      56.20    1:01.22        
                  29.08     1:01.22 (32.14)                                        
 23 Pagano, Megan A           16 PATS-MR                58.95    1:01.37        
                  28.93     1:01.37 (32.44)                                        
 24 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:01.24    1:01.38        
                  29.68     1:01.38 (31.70)                                        
 24 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               1:00.27    1:01.38        
                  29.66     1:01.38 (31.72)                                        
 26 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT                58.85    1:01.64        
                  29.61     1:01.64 (32.03)                                        
 27 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              1:02.45    1:01.67        
                  29.62     1:01.67 (32.05)                                        
 28 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              1:00.44    1:01.68        
                  29.67     1:01.68 (32.01)                                        
 29 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR      58.63    1:01.84        
                  28.72     1:01.84 (33.12)                                        
 30 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR                 57.11    1:02.00        
                  29.52     1:02.00 (32.48)                                        
 31 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR           59.99    1:02.27        
                  29.94     1:02.27 (32.33)                                        
 32 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:02.44    1:02.28        
                  29.77     1:02.28 (32.51)                                        
 33 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT               58.57    1:02.30        
                  29.47     1:02.30 (32.83)                                        
 34 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:01.37    1:02.84        
                  29.75     1:02.84 (33.09)                                        
 35 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:02.16    1:03.02        
                  30.09     1:03.02 (32.93)                                        
 36 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT              1:03.80    1:03.08        
                  29.98     1:03.08 (33.10)                                        
 37 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              1:03.31    1:03.10        
                  30.44     1:03.10 (32.66)                                        
 38 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR              58.91    1:03.26        
                  30.59     1:03.26 (32.67)                                        
 39 Kenny, Alex M             15 Rac @ Jcc-MR         1:02.05    1:03.44        
                  31.04     1:03.44 (32.40)                                        
 40 Flynn, Maggie G           15 Empire-MR              59.14    1:03.79        
                  30.89     1:03.79 (32.90)                                        
 41 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              1:02.87    1:03.81        
                  30.40     1:03.81 (33.41)                                        
 42 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              1:05.88    1:04.59        
                  31.39     1:04.59 (33.20)                                        
 43 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              1:03.50    1:05.27        
                  31.18     1:05.27 (34.09)                                        
 44 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            1:00.72    1:06.04        
                  30.85     1:06.04 (35.19)                                        
 45 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:05.29    1:06.17        
                  32.12     1:06.17 (34.05)                                        
 46 Uppal, Jaya               16 Empire-MR            1:05.18    1:07.60        
                  31.61     1:07.60 (35.99)                                        
 47 Habib, Piper P            15 Agua Swim Team-MR    1:09.07    1:11.51        
                  33.85     1:11.51 (37.66)                                        
 -- Samovici, Erika E         15 SSL-MR               1:07.03         DQ        
      False start
                  32.22          DQ (35.73)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               2:01.61    1:53.68 SECT   
                  26.28       54.79 (28.51)     1:24.23 (29.44)     1:53.68 (29.45)
  2 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:02.01    2:01.45 ZQ     
                  27.63       58.02 (30.39)     1:29.79 (31.77)     2:01.45 (31.66)
  3 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:03.29    2:01.63 ZQ     
                  27.85       58.41 (30.56)     1:30.17 (31.76)     2:01.63 (31.46)
  4 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:04.74    2:03.66 JO     
                  28.03       59.23 (31.20)     1:31.58 (32.35)     2:03.66 (32.08)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:05.25    2:03.67 JO     
                  28.75       59.96 (31.21)     1:32.34 (32.38)     2:03.67 (31.33)
  6 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              2:04.69    2:04.87 SILV   
                  27.02       57.84 (30.82)     1:31.01 (33.17)     2:04.87 (33.86)
  7 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:04.29    2:05.58 SILV   
                  28.49       59.84 (31.35)     1:32.64 (32.80)     2:05.58 (32.94)
  8 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:06.82    2:07.75 SILV   
                  29.06     1:00.90 (31.84)     1:34.11 (33.21)     2:07.75 (33.64)
B - Final
  9 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:07.19    2:06.63 SILV   
                  28.42     1:00.23 (31.81)     1:32.96 (32.73)     2:06.63 (33.67)
 10 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:09.49    2:08.06 SILV   
                  28.97     1:01.19 (32.22)     1:34.83 (33.64)     2:08.06 (33.23)
 11 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:13.07    2:10.67        
                  29.45     1:02.35 (32.90)     1:36.43 (34.08)     2:10.67 (34.24)
 12 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              2:13.16    2:11.80        
                  29.67     1:02.79 (33.12)     1:37.39 (34.60)     2:11.80 (34.41)
 13 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:11.17    2:12.50        
                  29.98     1:03.39 (33.41)     1:37.70 (34.31)     2:12.50 (34.80)
 14 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:10.89    2:13.38        
                  28.69     1:02.16 (33.47)     1:38.02 (35.86)     2:13.38 (35.36)
 15 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          2:13.26    2:13.88        
                  30.04     1:04.24 (34.20)     1:39.27 (35.03)     2:13.88 (34.61)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.99  SECT EZ Sectionals North
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:55.80    2:01.61 qZQ    
                  27.42       57.49 (30.07)     1:29.14 (31.65)     2:01.61 (32.47)
  2 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:00.62    2:02.01 qZQ    
                  27.77       58.69 (30.92)     1:30.35 (31.66)     2:02.01 (31.66)
  3 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               1:59.95    2:02.13 qZQ    
                  28.30       59.34 (31.04)     1:31.19 (31.85)     2:02.13 (30.94)
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:02.78    2:03.29 qJO    
                  29.45     1:00.17 (30.72)     1:31.57 (31.40)     2:03.29 (31.72)
  5 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:01.16    2:03.65 qJO    
                  28.93       59.78 (30.85)     1:31.60 (31.82)     2:03.65 (32.05)
  6 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:00.62    2:04.29 qJO    
                  28.11       59.73 (31.62)     1:32.17 (32.44)     2:04.29 (32.12)
  7 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:58.98    2:04.69 qSILV  
                  27.29       59.01 (31.72)     1:31.79 (32.78)     2:04.69 (32.90)
  8 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:00.87    2:04.74 qSILV  
                  28.46     1:00.06 (31.60)     1:32.42 (32.36)     2:04.74 (32.32)
-------------------------------------------------------------------------
  9 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:04.00    2:05.25 qSILV  
                  29.21     1:00.93 (31.72)     1:33.20 (32.27)     2:05.25 (32.05)
 10 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:06.01    2:06.82 qSILV  
                  29.82     1:01.76 (31.94)     1:34.18 (32.42)     2:06.82 (32.64)
 11 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:07.19 qSILV  
                  28.25       59.46 (31.21)     1:33.26 (33.80)     2:07.19 (33.93)
 12 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:02.43    2:09.42 qSILV  
                  29.78     1:02.58 (32.80)     1:35.92 (33.34)     2:09.42 (33.50)
 13 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:06.10    2:09.49 qSILV  
                  30.02     1:03.31 (33.29)     1:36.52 (33.21)     2:09.49 (32.97)
 14 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:02.41    2:09.51 qSILV  
                  29.50     1:02.34 (32.84)     1:36.44 (34.10)     2:09.51 (33.07)
 15 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:07.99    2:10.89 q      
                  29.19     1:02.07 (32.88)     1:36.28 (34.21)     2:10.89 (34.61)
 16 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:11.53    2:11.17 q      
                  30.84     1:04.81 (33.97)     1:37.61 (32.80)     2:11.17 (33.56)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:11.02    2:12.45        
                  30.60     1:03.69 (33.09)     1:38.11 (34.42)     2:12.45 (34.34)
 18 Ruf, Katie M              15 PATS-MR              2:04.14    2:12.67        
                  30.48     1:03.55 (33.07)     1:37.91 (34.36)     2:12.67 (34.76)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Liddy, Nicole M           17 SSL-MR               2:16.78    2:12.93        
                  30.44     1:03.98 (33.54)     1:38.58 (34.60)     2:12.93 (34.35)
 20 Pohl, Phoebe C            17 CPAC-CT              2:18.20    2:13.03        
                  31.43     1:05.33 (33.90)     1:39.80 (34.47)     2:13.03 (33.23)
 21 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:06.07    2:13.07        
                  30.85     1:04.68 (33.83)     1:38.63 (33.95)     2:13.07 (34.44)
 22 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              2:08.02    2:13.16        
                  30.67     1:04.21 (33.54)     1:38.46 (34.25)     2:13.16 (34.70)
 23 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          2:13.80    2:13.26        
                  30.18     1:04.55 (34.37)     1:39.12 (34.57)     2:13.26 (34.14)
 24 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         2:03.69    2:14.20        
                  30.13     1:03.98 (33.85)     1:38.93 (34.95)     2:14.20 (35.27)
 25 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR              2:08.52    2:14.39        
                  29.60     1:03.20 (33.60)     1:38.87 (35.67)     2:14.39 (35.52)
 26 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         2:09.49    2:14.70        
                  31.45     1:04.93 (33.48)     1:39.79 (34.86)     2:14.70 (34.91)
 27 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         2:14.42    2:15.02        
                  30.93     1:04.93 (34.00)     1:40.50 (35.57)     2:15.02 (34.52)
 28 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:12.56    2:15.62        
                  29.69     1:03.09 (33.40)     1:39.21 (36.12)     2:15.62 (36.41)
 29 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    2:06.99    2:15.63        
                  30.35     1:04.48 (34.13)     1:40.35 (35.87)     2:15.63 (35.28)
 30 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              2:13.39    2:16.86        
                  31.79     1:06.43 (34.64)     1:41.64 (35.21)     2:16.86 (35.22)
 31 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               2:18.39    2:18.01        
                  31.45     1:06.35 (34.90)     1:42.23 (35.88)     2:18.01 (35.78)
 32 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            2:10.29    2:18.74        
                  31.31     1:05.97 (34.66)     1:42.03 (36.06)     2:18.74 (36.71)
 33 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            2:05.45    2:19.30        
                  32.48     1:07.46 (34.98)     1:43.43 (35.97)     2:19.30 (35.87)
 34 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          2:18.87    2:20.55        
                  31.31     1:06.75 (35.44)     1:43.78 (37.03)     2:20.55 (36.77)
 35 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               2:22.76    2:23.74        
                  32.43     1:09.11 (36.68)     1:46.45 (37.34)     2:23.74 (37.29)
 36 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               2:22.48    2:28.06        
                  33.11     1:10.25 (37.14)     1:49.26 (39.01)     2:28.06 (38.80)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:06.99  SECT EZ Sectionals North
              5:14.99  METS
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               5:06.63    5:02.86 SECT   
                  27.24       56.66 (29.42)     1:27.01 (30.35)     1:57.74 (30.73)
        2:28.56 (30.82)     2:59.17 (30.61)     3:29.89 (30.72)     4:01.15 (31.26)
        4:32.25 (31.10)     5:02.86 (30.61)                                        
  2 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              5:23.44    5:18.79 JO     
                  28.08       58.89 (30.81)     1:30.92 (32.03)     2:03.11 (32.19)
        2:35.60 (32.49)     3:08.26 (32.66)     3:41.11 (32.85)     4:13.97 (32.86)
        4:47.08 (33.11)     5:18.79 (31.71)                                        
  3 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               5:12.31    5:22.54 JO     
                  28.14       59.11 (30.97)     1:31.49 (32.38)     2:04.32 (32.83)
        2:37.25 (32.93)     3:10.32 (33.07)     3:43.34 (33.02)     4:17.50 (34.16)
        4:50.60 (33.10)     5:22.54 (31.94)                                        
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              5:29.45    5:27.53 JO     
                  29.75     1:02.55 (32.80)     1:36.29 (33.74)     2:10.09 (33.80)
        2:43.75 (33.66)     3:17.16 (33.41)     3:49.50 (32.34)     4:22.40 (32.90)
        4:55.44 (33.04)     5:27.53 (32.09)                                        
  5 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              5:30.05    5:30.72 SILV   
                  28.71     1:00.91 (32.20)     1:34.20 (33.29)     2:08.20 (34.00)
        2:41.84 (33.64)     3:15.99 (34.15)     3:49.97 (33.98)     4:24.11 (34.14)
        4:57.95 (33.84)     5:30.72 (32.77)                                        
  6 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         5:27.24    5:36.21        
                  29.89     1:03.18 (33.29)     1:37.12 (33.94)     2:11.20 (34.08)
        2:45.43 (34.23)     3:19.98 (34.55)     3:54.47 (34.49)     4:28.45 (33.98)
        5:02.85 (34.40)     5:36.21 (33.36)                                        
  7 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         5:35.40    5:36.46        
                  29.54     1:02.50 (32.96)     1:36.32 (33.82)     2:09.77 (33.45)
        2:43.48 (33.71)     3:17.71 (34.23)     3:52.48 (34.77)     4:27.82 (35.34)
        5:02.55 (34.73)     5:36.46 (33.91)                                        
  8 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         5:44.20    5:37.00        
                  29.36     1:01.64 (32.28)     1:35.09 (33.45)     2:08.78 (33.69)
        2:42.90 (34.12)     3:17.46 (34.56)     3:52.52 (35.06)     4:27.50 (34.98)
        5:02.61 (35.11)     5:37.00 (34.39)                                        
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR              5:35.06    5:38.63        
                  29.68     1:03.41 (33.73)     1:37.98 (34.57)     2:12.41 (34.43)
        2:47.24 (34.83)     3:21.67 (34.43)     3:56.35 (34.68)     4:30.51 (34.16)
        5:05.03 (34.52)     5:38.63 (33.60)                                        
 10 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         5:39.15    5:39.21        
                  29.94     1:03.48 (33.54)     1:37.58 (34.10)     2:12.08 (34.50)
        2:46.60 (34.52)     3:21.48 (34.88)     3:56.47 (34.99)     4:31.51 (35.04)
        5:05.84 (34.33)     5:39.21 (33.37)                                        
 11 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              5:37.00    5:40.68        
                  29.98     1:03.34 (33.36)     1:37.50 (34.16)     2:12.21 (34.71)
        2:46.57 (34.36)     3:21.57 (35.00)     3:56.69 (35.12)     4:31.59 (34.90)
        5:06.44 (34.85)     5:40.68 (34.24)                                        
 12 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         5:37.96    5:40.88        
                  29.75     1:02.69 (32.94)     1:36.89 (34.20)     2:11.07 (34.18)
        2:45.22 (34.15)     3:19.93 (34.71)     3:55.62 (35.69)     4:31.16 (35.54)
        5:06.15 (34.99)     5:40.88 (34.73)                                        
 13 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              5:36.57    5:48.41        
                  29.87     1:02.85 (32.98)     1:37.06 (34.21)     2:12.00 (34.94)
        2:47.08 (35.08)     3:23.13 (36.05)     3:59.65 (36.52)     4:36.23 (36.58)
        5:12.56 (36.33)     5:48.41 (35.85)                                        
 14 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              5:58.42    5:49.11        
                  30.79     1:04.87 (34.08)     1:39.52 (34.65)     2:14.81 (35.29)
        2:49.94 (35.13)     3:24.96 (35.02)     4:00.84 (35.88)     4:37.42 (36.58)
        5:13.64 (36.22)     5:49.11 (35.47)                                        
 15 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         5:34.50    5:51.85        
                  29.73     1:03.42 (33.69)     1:37.72 (34.30)     2:13.13 (35.41)
        2:48.73 (35.60)     3:24.74 (36.01)     4:01.74 (37.00)     4:38.71 (36.97)
        5:16.19 (37.48)     5:51.85 (35.66)                                        
 16 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              5:39.27    5:52.35        
                  30.89     1:05.36 (34.47)     1:41.00 (35.64)     2:16.87 (35.87)
        2:52.55 (35.68)     3:28.77 (36.22)     4:04.60 (35.83)     4:40.60 (36.00)
        5:16.94 (36.34)     5:52.35 (35.41)                                        
 17 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         5:56.16    5:53.93        
                  30.42     1:03.78 (33.36)     1:38.64 (34.86)     2:14.30 (35.66)
        2:50.50 (36.20)     3:27.07 (36.57)     4:04.18 (37.11)     4:41.52 (37.34)
        5:18.21 (36.69)     5:53.93 (35.72)                                        
 18 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         5:42.82    5:59.56        
                  30.80     1:04.59 (33.79)     1:39.61 (35.02)     2:15.58 (35.97)
        2:52.05 (36.47)     3:29.07 (37.02)     4:06.55 (37.48)     4:44.09 (37.54)
        5:22.42 (38.33)     5:59.56 (37.14)                                        
 19 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          5:58.28    6:00.35        
                  31.40     1:07.12 (35.72)     1:43.52 (36.40)     2:20.50 (36.98)
        2:57.40 (36.90)     3:34.31 (36.91)     4:11.11 (36.80)     4:48.51 (37.40)
        5:25.72 (37.21)     6:00.35 (34.63)                                        
 20 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              6:07.16    6:05.16        
                  31.30     1:06.25 (34.95)     1:43.29 (37.04)     2:20.37 (37.08)
        2:58.09 (37.72)     3:35.67 (37.58)     4:13.08 (37.41)     4:50.18 (37.10)
        5:27.64 (37.46)     6:05.16 (37.52)                                        
 21 Ruf, Katie M              15 PATS-MR                   NT    6:07.66        
                  31.66     1:06.53 (34.87)     1:42.33 (35.80)     2:18.93 (36.60)
        2:56.14 (37.21)     3:34.19 (38.05)     4:12.07 (37.88)     4:51.02 (38.95)
        5:30.47 (39.45)     6:07.66 (37.19)                                        
 22 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               6:02.91    6:16.98        
                  33.07     1:09.40 (36.33)     1:47.16 (37.76)     2:25.45 (38.29)
        3:03.69 (38.24)     3:41.85 (38.16)     4:21.03 (39.18)     4:59.79 (38.76)
        5:38.82 (39.03)     6:16.98 (38.16)                                        
 23 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               6:23.60    6:20.80        
                  34.28     1:11.35 (37.07)     1:49.34 (37.99)     2:28.17 (38.83)
        3:06.91 (38.74)     3:45.87 (38.96)     4:25.07 (39.20)     5:04.41 (39.34)
        5:43.20 (38.79)     6:20.80 (37.60)                                        
 24 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               6:18.93    6:36.49        
                  33.70     1:11.74 (38.04)     1:51.52 (39.78)     2:31.80 (40.28)
        3:12.39 (40.59)     3:53.39 (41.00)     4:34.66 (41.27)     5:16.05 (41.39)
        5:57.04 (40.99)     6:36.49 (39.45)                                        
 25 Cho, Eunice               15 SSL-MR               7:23.18    7:00.57        
                  34.99     1:14.18 (39.19)     1:54.83 (40.65)     2:36.68 (41.85)
        3:20.00 (43.32)     4:04.09 (44.09)     4:48.86 (44.77)     5:33.51 (44.65)
        6:18.35 (44.84)     7:00.57 (42.22)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:03.24      57.33 SECT   
                  28.07       57.33 (29.26)                                        
  2 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:02.42    1:01.61 METS   
                  30.15     1:01.61 (31.46)                                        
  3 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               1:03.06    1:02.87 JO     
                  30.49     1:02.87 (32.38)                                        
  4 McNary, Coral t           16 CAT-CT               1:04.28    1:03.26 JO     
                  31.49     1:03.26 (31.77)                                        
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         1:03.34    1:03.69 JO     
                  31.21     1:03.69 (32.48)                                        
  6 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:03.51    1:03.96 JO     
                  31.20     1:03.96 (32.76)                                        
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              1:04.09    1:04.25 JO     
                  30.99     1:04.25 (33.26)                                        
  8 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:04.91    1:05.39 JO     
                  31.72     1:05.39 (33.67)                                        
B - Final
  9 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             1:05.00    1:01.71 METS   
                  29.68     1:01.71 (32.03)                                        
 10 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:06.53    1:05.78 SILV   
                  31.60     1:05.78 (34.18)                                        
 11 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:08.89    1:06.99 SILV   
                  31.97     1:06.99 (35.02)                                        
 12 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              1:07.07    1:07.24 SILV   
                  32.61     1:07.24 (34.63)                                        
 13 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:07.92    1:07.57 SILV   
                  32.92     1:07.57 (34.65)                                        
 14 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:06.36    1:08.02 SILV   
                  32.99     1:08.02 (35.03)                                        
 15 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:07.28    1:08.56 SILV   
                  33.44     1:08.56 (35.12)                                        
 16 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:08.48    1:09.15 SILV   
                  33.65     1:09.15 (35.50)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.29  SECT EZ Sectionals North
              1:02.59  METS
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              1:01.42    1:02.42 qMETS  
                  30.64     1:02.42 (31.78)                                        
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               1:00.92    1:02.52 qMETS  
                  30.41     1:02.52 (32.11)                                        
  3 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               1:00.18    1:03.06 qJO    
                  30.48     1:03.06 (32.58)                                        
  4 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT                 59.05    1:03.24 qJO    
                  30.95     1:03.24 (32.29)                                        
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         1:03.31    1:03.34 qJO    
                  31.31     1:03.34 (32.03)                                        
  6 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:03.51 qJO    
                  30.93     1:03.51 (32.58)                                        
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              1:01.56    1:04.09 qJO    
                  30.90     1:04.09 (33.19)                                        
  8 McNary, Coral t           16 CAT-CT               1:02.34    1:04.28 qJO    
                  32.18     1:04.28 (32.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:03.55    1:04.91 qJO    
                  31.83     1:04.91 (33.08)                                        
 10 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             1:01.97    1:05.00 qJO    
                  31.39     1:05.00 (33.61)                                        
 11 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:06.20    1:05.34 qJO    
                  32.15     1:05.34 (33.19)                                        
 12 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              1:07.23    1:05.89 qSILV  
                  32.50     1:05.89 (33.39)                                        
 13 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:02.98    1:06.36 qSILV  
                  32.80     1:06.36 (33.56)                                        
 14 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              1:02.24    1:06.53 qSILV  
                  32.28     1:06.53 (34.25)                                        
 15 Gonzalez, Kassey          15 PATS-MR              1:05.44    1:07.07 qSILV  
                  32.61     1:07.07 (34.46)                                        
 16 Liddy, Nicole M           17 SSL-MR               1:00.46    1:07.25 qSILV  
                  32.90     1:07.25 (34.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:04.82    1:07.28 SILV   
                  33.08     1:07.28 (34.20)                                        
 18 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              1:08.43    1:07.92 SILV   
                  33.55     1:07.92 (34.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:09.27    1:08.48 SILV   
                  33.46     1:08.48 (35.02)                                        
 20 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:03.18    1:08.89 SILV   
                  33.61     1:08.89 (35.28)                                        
 21 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              1:09.38    1:08.95 SILV   
                  33.27     1:08.95 (35.68)                                        
 22 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT              1:13.54    1:08.98 SILV   
                  33.61     1:08.98 (35.37)                                        
 23 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:06.08    1:10.67        
                  33.92     1:10.67 (36.75)                                        
 24 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR               1:07.31    1:10.72        
                  34.05     1:10.72 (36.67)                                        
 25 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          1:08.87    1:10.96        
                  34.19     1:10.96 (36.77)                                        
 26 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         1:05.17    1:11.06        
                  34.74     1:11.06 (36.32)                                        
 27 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:08.32    1:11.38        
                  34.82     1:11.38 (36.56)                                        
 28 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            1:06.57    1:11.39        
                  35.39     1:11.39 (36.00)                                        
 29 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:14.50    1:11.53        
                  35.22     1:11.53 (36.31)                                        
 30 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:12.63        
                  35.60     1:12.63 (37.03)                                        
 31 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               1:12.19    1:12.74        
                  35.65     1:12.74 (37.09)                                        
 32 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:12.50    1:12.78        
                  35.19     1:12.78 (37.59)                                        
 33 Ruf, Katie M              15 PATS-MR              1:09.89    1:13.37        
                  35.34     1:13.37 (38.03)                                        
 34 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          1:13.79    1:13.52        
                  35.75     1:13.52 (37.77)                                        
 35 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:11.85    1:13.53        
                  35.74     1:13.53 (37.79)                                        
 36 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:13.53    1:14.08        
                  36.82     1:14.08 (37.26)                                        
 37 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               1:11.40    1:15.54        
                  36.73     1:15.54 (38.81)                                        
 38 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              1:18.02    1:16.27        
                  37.09     1:16.27 (39.18)                                        
 39 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            1:11.28    1:18.51        
                  37.79     1:18.51 (40.72)                                        
 40 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               1:22.56    1:19.79        
                  39.13     1:19.79 (40.66)                                        
 41 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:19.96    1:20.90        
                  40.16     1:20.90 (40.74)                                        
 -- Rosen, Becca L            17 Marlins-MR           1:46.22         DQ        
      Non-continuous turning action
                  54.31          DQ (57.78)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               2:12.45    2:03.54 SECT   
                  29.19     1:00.05 (30.86)     1:31.84 (31.79)     2:03.54 (31.70)
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:13.67    2:11.54 METS   
                  30.43     1:03.33 (32.90)     1:37.28 (33.95)     2:11.54 (34.26)
  3 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:14.42    2:11.87 METS   
                  31.16     1:04.52 (33.36)     1:38.35 (33.83)     2:11.87 (33.52)
  4 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:13.75    2:12.65 METS   
                  32.13     1:05.44 (33.31)     1:39.59 (34.15)     2:12.65 (33.06)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:14.90    2:13.86 METS   
                  32.29     1:06.42 (34.13)     1:40.41 (33.99)     2:13.86 (33.45)
  6 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:15.08    2:14.28 METS   
                  31.17     1:04.90 (33.73)     1:39.82 (34.92)     2:14.28 (34.46)
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:15.59    2:14.81 METS   
                  31.53     1:05.50 (33.97)     1:40.26 (34.76)     2:14.81 (34.55)
  8 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:16.64    2:16.55 JO     
                  31.98     1:05.99 (34.01)     1:41.61 (35.62)     2:16.55 (34.94)
B - Final
  9 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:18.68    2:15.79 JO     
                  31.21     1:05.04 (33.83)     1:40.32 (35.28)     2:15.79 (35.47)
 10 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:22.46    2:17.12 JO     
                  32.56     1:07.48 (34.92)     1:42.53 (35.05)     2:17.12 (34.59)
 11 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:19.51    2:18.66 JO     
                  32.86     1:08.18 (35.32)     1:43.52 (35.34)     2:18.66 (35.14)
 12 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:21.00    2:20.99 JO     
                  33.30     1:08.31 (35.01)     1:44.51 (36.20)     2:20.99 (36.48)
 13 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:20.76    2:22.28 SILV   
                  33.03     1:08.47 (35.44)     1:45.53 (37.06)     2:22.28 (36.75)
 14 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:26.89    2:29.74        
                  34.72     1:11.79 (37.07)     1:50.84 (39.05)     2:29.74 (38.90)
 15 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         2:31.98    2:31.06        
                  36.23     1:14.40 (38.17)     1:52.77 (38.37)     2:31.06 (38.29)
 16 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:30.90    2:34.49        
                  34.03     1:12.45 (38.42)     1:53.77 (41.32)     2:34.49 (40.72)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.39  SECT EZ Sectionals North
              2:15.09  METS
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               2:08.49    2:12.45 qMETS  
                  30.11     1:01.63 (31.52)     1:35.68 (34.05)     2:12.45 (36.77)
  2 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:09.56    2:13.67 qMETS  
                  31.00     1:04.18 (33.18)     1:39.17 (34.99)     2:13.67 (34.50)
  3 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:10.12    2:13.75 qMETS  
                  32.46     1:06.29 (33.83)     1:40.36 (34.07)     2:13.75 (33.39)
  4 Alvarez, Alexis           15 CPAC-CT              2:11.56    2:14.42 qMETS  
                  32.14     1:06.40 (34.26)     1:40.40 (34.00)     2:14.42 (34.02)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:16.08    2:14.90 qMETS  
                  32.14     1:06.45 (34.31)     1:41.00 (34.55)     2:14.90 (33.90)
  6 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:09.04    2:15.08 qMETS  
                  31.45     1:05.56 (34.11)     1:40.74 (35.18)     2:15.08 (34.34)
  7 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:13.16    2:15.59 qJO    
                  31.21     1:05.59 (34.38)     1:40.82 (35.23)     2:15.59 (34.77)
  8 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:12.85    2:16.64 qJO    
                  32.07     1:06.86 (34.79)     1:42.46 (35.60)     2:16.64 (34.18)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hartigan, Colleen G       17 SSL-MR               2:09.15    2:18.45 qJO    
                  32.36     1:06.64 (34.28)     1:42.51 (35.87)     2:18.45 (35.94)
 10 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:14.01    2:18.68 qJO    
                  32.31     1:06.35 (34.04)     1:42.51 (36.16)     2:18.68 (36.17)
 11 Alvarez, Margaret         17 CPAC-CT              2:13.23    2:19.51 qJO    
                  33.00     1:08.49 (35.49)     1:44.00 (35.51)     2:19.51 (35.51)
 12 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         2:15.09    2:20.76 qJO    
                  32.17     1:07.15 (34.98)     1:44.10 (36.95)     2:20.76 (36.66)
 13 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:21.46    2:21.00 qSILV  
                  32.79     1:07.98 (35.19)     1:44.26 (36.28)     2:21.00 (36.74)
 14 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              2:24.53    2:22.46 qSILV  
                  33.59     1:09.44 (35.85)     1:46.42 (36.98)     2:22.46 (36.04)
 15 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              2:22.45    2:23.51 qSILV  
                  33.51     1:09.45 (35.94)     1:46.45 (37.00)     2:23.51 (37.06)
 16 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            2:19.52    2:26.41 qSILV  
                  35.30     1:11.47 (36.17)     1:48.94 (37.47)     2:26.41 (37.47)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:26.06    2:26.89 SILV   
                  34.07     1:10.54 (36.47)     1:49.09 (38.55)     2:26.89 (37.80)
 18 Hartigan, Meghan C        15 SSL-MR               2:20.32    2:28.09 SILV   
                  33.45     1:10.58 (37.13)     1:48.89 (38.31)     2:28.09 (39.20)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:27.73    2:30.90        
                  33.66     1:10.70 (37.04)     1:50.40 (39.70)     2:30.90 (40.50)
 20 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         2:26.36    2:31.98        
                  37.13     1:14.80 (37.67)     1:53.13 (38.33)     2:31.98 (38.85)
 21 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          2:34.93    2:32.74        
                  34.29     1:12.20 (37.91)     1:52.85 (40.65)     2:32.74 (39.89)
 22 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR               2:25.78    2:33.69        
                  36.39     1:14.96 (38.57)     1:54.37 (39.41)     2:33.69 (39.32)
 23 Munoz, Veronica           17 ZEUS-CT              2:40.63    2:34.01        
                  36.07     1:14.05 (37.98)     1:53.82 (39.77)     2:34.01 (40.19)
 24 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              2:39.44    2:37.40        
                  37.12     1:17.70 (40.58)     1:57.51 (39.81)     2:37.40 (39.89)
 25 Kenny, Alex M             15 Rac @ Jcc-MR         2:38.32    2:38.78        
                  38.98     1:19.00 (40.02)     1:59.33 (40.33)     2:38.78 (39.45)
 26 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          2:40.28    2:40.16        
                  37.23     1:18.09 (40.86)     1:59.95 (41.86)     2:40.16 (40.21)
 27 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               2:40.38    2:48.26        
                  38.76     1:20.79 (42.03)     2:03.32 (42.53)     2:48.26 (44.94)
 28 Samovici, Erika E         15 SSL-MR               2:49.16    2:51.32        
                  40.77     1:23.59 (42.82)     2:07.40 (43.81)     2:51.32 (43.92)
 -- Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               2:22.74         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  34.83     1:12.58 (37.75)     1:51.29 (38.71)          DQ (38.30)
 -- Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:39.85         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  33.91     1:12.15 (38.24)     1:54.16 (42.01)          DQ (42.61)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:10.48    1:09.87 METS   
                  33.22     1:09.87 (36.65)                                        
  2 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              1:11.99    1:11.13 METS   
                  33.95     1:11.13 (37.18)                                        
  3 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         1:12.15    1:12.23 ZQ     
                  34.13     1:12.23 (38.10)                                        
  4 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:12.35    1:12.79 ZQ     
                  35.15     1:12.79 (37.64)                                        
  5 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR              1:16.10    1:15.53 SILV   
                  35.53     1:15.53 (40.00)                                        
  6 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              1:17.21    1:15.69 SILV   
                  36.06     1:15.69 (39.63)                                        
  7 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:17.32    1:16.85 SILV   
                  36.32     1:16.85 (40.53)                                        
  8 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:16.72    1:17.01 SILV   
                  36.46     1:17.01 (40.55)                                        
B - Final
  9 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:22.58    1:17.31 SILV   
                  36.87     1:17.31 (40.44)                                        
 10 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:19.75    1:18.54 SILV   
                  37.07     1:18.54 (41.47)                                        
 11 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:19.44    1:18.62 SILV   
                  37.44     1:18.62 (41.18)                                        
 12 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:20.94    1:20.08 SILV   
                  39.15     1:20.08 (40.93)                                        
 13 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:22.12    1:20.94        
                  38.54     1:20.94 (42.40)                                        
 14 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:22.87    1:23.65        
                  39.53     1:23.65 (44.12)                                        
 15 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:25.57    1:24.14        
                  40.00     1:24.14 (44.14)                                        
 16 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:26.01    1:24.98        
                  39.23     1:24.98 (45.75)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.29  SECT EZ Sectionals North
              1:12.09  METS
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              1:10.46    1:10.48 qMETS  
                  33.37     1:10.48 (37.11)                                        
  2 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              1:10.00    1:11.99 qMETS  
                  34.22     1:11.99 (37.77)                                        
  3 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         1:11.11    1:12.15 qZQ    
                  34.56     1:12.15 (37.59)                                        
  4 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         1:12.41    1:12.35 qZQ    
                  34.90     1:12.35 (37.45)                                        
  5 Palikuca, Emmanuelle      15 PATS-MR              1:11.43    1:16.10 qSILV  
                  36.39     1:16.10 (39.71)                                        
  6 Moody, Sophie P           15 NYCC-MR              1:13.71    1:16.50 qSILV  
                  36.54     1:16.50 (39.96)                                        
  7 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    1:15.08    1:16.72 qSILV  
                  36.16     1:16.72 (40.56)                                        
  8 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              1:14.06    1:17.21 qSILV  
                  36.62     1:17.21 (40.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:14.21    1:17.32 qSILV  
                  36.38     1:17.32 (40.94)                                        
 10 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:14.00    1:19.44 qSILV  
                  37.97     1:19.44 (41.47)                                        
 11 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              1:19.55    1:19.75 qSILV  
                  37.99     1:19.75 (41.76)                                        
 12 McTigue, Ellen C          17 PATS-MR                   NT    1:19.85 qSILV  
                  38.07     1:19.85 (41.78)                                        
 13 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:22.06    1:20.94 q      
                  38.89     1:20.94 (42.05)                                        
 14 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:21.23    1:22.12 q      
                  38.94     1:22.12 (43.18)                                        
 15 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    1:16.68    1:22.58 q      
                  38.24     1:22.58 (44.34)                                        
 16 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              1:20.07    1:22.62 q      
                  39.16     1:22.62 (43.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:20.54    1:22.87        
                  38.99     1:22.87 (43.88)                                        
 18 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               1:23.31    1:25.57        
                  41.01     1:25.57 (44.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:23.80    1:26.01        
                  40.01     1:26.01 (46.00)                                        
 20 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:25.43    1:27.00        
                  41.18     1:27.00 (45.82)                                        
 21 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              1:24.49    1:27.72        
                  42.12     1:27.72 (45.60)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:33.10    2:31.46 METS   
                  33.89     1:12.03 (38.14)     1:51.51 (39.48)     2:31.46 (39.95)
  2 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:37.02    2:36.04 ZQ     
                  35.89     1:15.40 (39.51)     1:55.72 (40.32)     2:36.04 (40.32)
  3 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:45.18    2:45.67 SILV   
                  37.75     1:19.70 (41.95)     2:02.29 (42.59)     2:45.67 (43.38)
  4 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:51.54    2:50.08 SILV   
                  36.50     1:18.67 (42.17)     2:04.44 (45.77)     2:50.08 (45.64)
  5 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               2:57.94    2:52.69        
                  39.72     1:23.85 (44.13)     2:08.71 (44.86)     2:52.69 (43.98)
  6 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              2:54.59    2:53.97        
                  39.05     1:22.26 (43.21)     2:07.78 (45.52)     2:53.97 (46.19)
  7 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               2:56.32    2:55.21        
                  38.84     1:23.86 (45.02)     2:09.38 (45.52)     2:55.21 (45.83)
  8 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              2:54.54    2:55.55        
                  39.00     1:22.72 (43.72)     2:09.55 (46.83)     2:55.55 (46.00)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:28.39  SECT EZ Sectionals North
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:31.42    2:33.10 qMETS  
                  34.14     1:12.93 (38.79)     1:52.95 (40.02)     2:33.10 (40.15)
  2 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:37.03    2:37.02 qZQ    
                  36.44     1:16.04 (39.60)     1:56.59 (40.55)     2:37.02 (40.43)
  3 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              2:35.50    2:41.58 qJO    
                  36.29     1:17.80 (41.51)     1:59.58 (41.78)     2:41.58 (42.00)
  4 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:34.06    2:45.18 qSILV  
                  37.49     1:19.46 (41.97)     2:02.03 (42.57)     2:45.18 (43.15)
  5 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:43.01    2:47.53 qSILV  
                  37.47     1:19.80 (42.33)     2:03.43 (43.63)     2:47.53 (44.10)
  6 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:47.02    2:49.43 qSILV  
                  38.81     1:21.77 (42.96)     2:05.47 (43.70)     2:49.43 (43.96)
  7 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:46.57    2:51.54 q      
                  36.82     1:19.30 (42.48)     2:05.06 (45.76)     2:51.54 (46.48)
  8 Portch, Betsy D           16 PATS-MR              2:44.95    2:53.98 q      
                  39.20     1:23.80 (44.60)     2:09.01 (45.21)     2:53.98 (44.97)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Keane, MaryKate           15 PATS-MR                   NT    2:54.54 q      
 10 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              2:50.34    2:54.59 q      
                  38.92     1:22.72 (43.80)     2:08.41 (45.69)     2:54.59 (46.18)
 11 Gilhooly, Caroline M      16 SSL-MR               2:51.75    2:56.32 q      
                  39.06     1:23.20 (44.14)     2:09.73 (46.53)     2:56.32 (46.59)
 12 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              3:16.09    2:57.50 q      
                  39.81     1:25.50 (45.69)     2:11.74 (46.24)     2:57.50 (45.76)
 13 Burke, Alyssa             15 SSL-MR               2:54.93    2:57.94 q      
                  41.23     1:26.47 (45.24)     2:12.79 (46.32)     2:57.94 (45.15)
 14 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    3:01.69    3:05.86 q      
                  41.79     1:29.53 (47.74)     2:18.19 (48.66)     3:05.86 (47.67)
 15 Cho, Eunice               15 SSL-MR               3:07.93    3:07.17 q      
                  41.66     1:29.02 (47.36)     2:17.98 (48.96)     3:07.17 (49.19)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:00.22      58.91 SECT   
                  27.67       58.91 (31.24)                                        
  2 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:06.07    1:03.64 ZQ     
                  30.41     1:03.64 (33.23)                                        
  3 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         1:05.02    1:03.67 ZQ     
                  29.30     1:03.67 (34.37)                                        
  4 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:05.94    1:04.89 JO     
                  30.75     1:04.89 (34.14)                                        
  5 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:06.16    1:05.07 SILV   
                  30.52     1:05.07 (34.55)                                        
  6 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:04.71    1:06.09 SILV   
                  30.56     1:06.09 (35.53)                                        
  7 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               1:07.27    1:07.91 SILV   
                  31.63     1:07.91 (36.28)                                        
  8 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         1:05.89    1:08.81 SILV   
                  31.67     1:08.81 (37.14)                                        
B - Final
  9 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:08.06    1:07.87 SILV   
                  31.68     1:07.87 (36.19)                                        
 10 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:08.38    1:08.62 SILV   
                  32.18     1:08.62 (36.44)                                        
 11 Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               1:11.03    1:09.68        
                  32.56     1:09.68 (37.12)                                        
 12 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:10.73    1:09.93        
                  32.44     1:09.93 (37.49)                                        
 13 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:12.94    1:11.35        
                  33.08     1:11.35 (38.27)                                        
 14 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         1:12.84    1:12.37        
                  33.96     1:12.37 (38.41)                                        
 15 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:11.91    1:13.99        
                  33.82     1:13.99 (40.17)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.19  SECT EZ Sectionals North
              1:01.99  METS
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fusco, Abbey h            16 CAT-CT               1:02.11    1:00.22 qMETS  
                  28.42     1:00.22 (31.80)                                        
  2 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    1:05.36    1:04.71 qJO    
                  30.52     1:04.71 (34.19)                                        
  3 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         1:01.61    1:05.02 qSILV  
                  30.15     1:05.02 (34.87)                                        
  4 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         1:06.39    1:05.89 qSILV  
                  31.70     1:05.89 (34.19)                                        
  5 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              1:04.01    1:05.94 qSILV  
                  31.39     1:05.94 (34.55)                                        
  6 Lam, Donna                15 PATS-MR              1:02.85    1:06.07 qSILV  
                  31.08     1:06.07 (34.99)                                        
  7 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           1:04.79    1:06.16 qSILV  
                  31.87     1:06.16 (34.29)                                        
  8 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               1:06.43    1:07.27 qSILV  
                  31.79     1:07.27 (35.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         1:04.95    1:08.06 qSILV  
                  31.76     1:08.06 (36.30)                                        
 10 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         1:08.47    1:08.38 qSILV  
                  31.16     1:08.38 (37.22)                                        
 11 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              1:03.75    1:08.98 qSILV  
                  31.48     1:08.98 (37.50)                                        
 12 Stein, Kimmy A            16 SSL-MR               1:01.81    1:10.08 q      
                  32.13     1:10.08 (37.95)                                        
 13 Conforti, Samantha M      15 PATS-MR              1:09.85    1:10.73 q      
                  32.66     1:10.73 (38.07)                                        
 14 Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               1:08.08    1:11.03 q      
                  32.94     1:11.03 (38.09)                                        
 15 Cuiffo, Andie M           17 Tmsuffolk-MR         1:06.10    1:11.91 q      
                  32.74     1:11.91 (39.17)                                        
 16 Flynn, Maggie G           15 Empire-MR            1:05.50    1:12.29 q      
                  33.98     1:12.29 (38.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Attner, Lauren T          17 Tmsuffolk-MR         1:10.33    1:12.84        
                  34.28     1:12.84 (38.56)                                        
 18 Gerber, Marielle          15 Tmsuffolk-MR         1:09.03    1:12.94        
                  33.22     1:12.94 (39.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR               NT    1:13.11        
                  32.96     1:13.11 (40.15)                                        
 20 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              1:11.25    1:13.42        
                  34.35     1:13.42 (39.07)                                        
 21 Johnson, Anna B           15 Sailfish-MR          1:13.09    1:14.52        
                  35.98     1:14.52 (38.54)                                        
 22 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               1:12.19    1:17.48        
                  35.25     1:17.48 (42.23)                                        
 23 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            1:13.60    1:20.00        
                  36.06     1:20.00 (43.94)                                        
 24 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              1:26.20    1:20.36        
                  36.76     1:20.36 (43.60)                                        
 25 Cho, Eunice               15 SSL-MR               1:28.37    1:25.14        
                  38.51     1:25.14 (46.63)                                        
 -- Uppal, Jaya               16 Empire-MR            1:20.37         DQ        
      Alternating Kick
                  36.87          DQ (43.85)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:19.98    2:18.63 METS   
                  30.22     1:04.66 (34.44)     1:41.03 (36.37)     2:18.63 (37.60)
  2 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:28.57    2:23.99 JO     
                  30.54     1:06.04 (35.50)     1:44.63 (38.59)     2:23.99 (39.36)
  3 Lam, Donna                15 PATS-MR              2:38.69    2:30.71        
                  31.64     1:09.36 (37.72)     1:49.60 (40.24)     2:30.71 (41.11)
  4 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              2:47.37    2:45.82        
                  34.19     1:15.91 (41.72)     2:00.55 (44.64)     2:45.82 (45.27)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.49  SECT EZ Sectionals North
              2:18.99  METS
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:15.77    2:19.98 qJO    
                  31.18     1:05.64 (34.46)     1:42.37 (36.73)     2:19.98 (37.61)
  2 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:24.13    2:24.41 qJO    
                  32.22     1:08.26 (36.04)     1:46.08 (37.82)     2:24.41 (38.33)
  3 Abel, Casey               16 Rac @ Jcc-MR         2:22.12    2:28.57 qSILV  
                  30.42     1:07.04 (36.62)     1:46.98 (39.94)     2:28.57 (41.59)
  4 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:19.60    2:29.86 qSILV  
                  32.66     1:09.80 (37.14)     1:49.46 (39.66)     2:29.86 (40.40)
  5 Lam, Donna                15 PATS-MR              2:25.28    2:38.69 q      
                  34.75     1:14.95 (40.20)     1:57.17 (42.22)     2:38.69 (41.52)
  6 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              2:40.49    2:47.37 q      
                  34.53     1:16.26 (41.73)     2:02.70 (46.44)     2:47.37 (44.67)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:17.75    2:15.93 METS   
                  31.06     1:03.20 (32.14)     1:45.96 (42.76)     2:15.93 (29.97)
  2 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:18.32    2:17.04 JO     
                  30.44     1:04.34 (33.90)     1:43.74 (39.40)     2:17.04 (33.30)
  3 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:18.31    2:18.08 JO     
                  30.59     1:05.49 (34.90)     1:46.71 (41.22)     2:18.08 (31.37)
  4 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:20.79    2:19.80 JO     
                  30.57     1:07.53 (36.96)     1:48.00 (40.47)     2:19.80 (31.80)
  5 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:19.96    2:19.81 JO     
                  30.35     1:05.44 (35.09)     1:48.31 (42.87)     2:19.81 (31.50)
  6 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:19.40    2:19.85 JO     
                  30.84     1:06.00 (35.16)     1:48.04 (42.04)     2:19.85 (31.81)
  7 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         2:20.54    2:21.10 SILV   
                  31.76     1:07.89 (36.13)     1:47.69 (39.80)     2:21.10 (33.41)
  8 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:20.70    2:22.60        
                  29.94     1:05.09 (35.15)     1:49.53 (44.44)     2:22.60 (33.07)
B - Final
  9 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              2:21.34    2:17.98 JO     
                  31.11     1:07.91 (36.80)     1:46.76 (38.85)     2:17.98 (31.22)
 10 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:22.53    2:20.90 SILV   
                  30.46     1:04.80 (34.34)     1:48.84 (44.04)     2:20.90 (32.06)
 11 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:24.47    2:22.03 SILV   
                  30.84     1:07.43 (36.59)     1:49.12 (41.69)     2:22.03 (32.91)
 12 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:23.02    2:22.80        
                  31.62     1:06.95 (35.33)     1:48.95 (42.00)     2:22.80 (33.85)
 13 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:25.82    2:23.53        
                  31.65     1:07.04 (35.39)     1:51.34 (44.30)     2:23.53 (32.19)
 14 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:24.34    2:23.65        
                  31.58     1:08.90 (37.32)     1:51.22 (42.32)     2:23.65 (32.43)
 15 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:24.25    2:25.31        
                  31.81     1:08.48 (36.67)     1:52.45 (43.97)     2:25.31 (32.86)
 16 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           2:28.13    2:25.42        
                  31.16     1:07.60 (36.44)     1:52.17 (44.57)     2:25.42 (33.25)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.89  SECT EZ Sectionals North
              2:15.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendershot, Claire l      17 CAT-CT               2:17.03    2:17.75 qJO    
                  31.30     1:04.23 (32.93)     1:47.35 (43.12)     2:17.75 (30.40)
  2 Chan, Kimberly            16 Tmsuffolk-MR         2:19.23    2:18.31 qJO    
                  30.50     1:05.64 (35.14)     1:46.50 (40.86)     2:18.31 (31.81)
  3 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              2:14.38    2:18.32 qJO    
                  30.79     1:05.70 (34.91)     1:44.72 (39.02)     2:18.32 (33.60)
  4 McNary, Coral t           16 CAT-CT               2:15.35    2:19.40 qJO    
                  31.35     1:06.55 (35.20)     1:47.99 (41.44)     2:19.40 (31.41)
  5 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              2:15.37    2:19.96 qJO    
                  29.55     1:04.50 (34.95)     1:48.09 (43.59)     2:19.96 (31.87)
  6 Desousa, Dana             16 Tmsuffolk-MR         2:17.90    2:20.54 qSILV  
                  31.18     1:07.31 (36.13)     1:47.11 (39.80)     2:20.54 (33.43)
  7 Purvis, Maggie P          16 CAT-CT               2:23.04    2:20.70 qSILV  
                  30.89     1:05.65 (34.76)     1:48.24 (42.59)     2:20.70 (32.46)
  8 Kleckner, Sabrina G       15 Agua Swim Team-MR    2:19.42    2:20.79 qSILV  
                  30.98     1:07.32 (36.34)     1:48.04 (40.72)     2:20.79 (32.75)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rutkoske, Addy            15 PATS-MR              2:24.68    2:21.34 qSILV  
                  32.26     1:09.69 (37.43)     1:49.46 (39.77)     2:21.34 (31.88)
 10 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         2:27.36    2:22.53 q      
                  32.04     1:06.01 (33.97)     1:51.13 (45.12)     2:22.53 (31.40)
 11 Lisitsin, Kati S          17 CA-UN-CT             2:17.60    2:23.02 q      
                  32.03     1:06.77 (34.74)     1:48.86 (42.09)     2:23.02 (34.16)
 12 Guastella, Emma           16 Tmsuffolk-MR         2:26.85    2:24.25 q      
                  31.61     1:08.25 (36.64)     1:51.52 (43.27)     2:24.25 (32.73)
 13 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               2:22.59    2:24.34 q      
                  31.73     1:09.22 (37.49)     1:51.63 (42.41)     2:24.34 (32.71)
 14 Weiner, Jade R            16 Tmsuffolk-MR         2:15.49    2:24.47 q      
                  30.51     1:07.21 (36.70)     1:49.84 (42.63)     2:24.47 (34.63)
 15 Pagano, Megan A           16 PATS-MR              2:16.89    2:25.82 q      
                  31.48     1:07.10 (35.62)     1:51.82 (44.72)     2:25.82 (34.00)
 16 Rutkoske, Paige           17 PATS-MR              2:19.35    2:26.79 q      
                  31.55     1:09.56 (38.01)     1:54.25 (44.69)     2:26.79 (32.54)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barlao, Charmaine-Grace   15 Marlins-MR           2:27.27    2:28.13        
                  32.17     1:09.81 (37.64)     1:55.12 (45.31)     2:28.13 (33.01)
 18 Scharf, Samantha P        17 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:28.47        
                  31.37     1:08.56 (37.19)     1:55.45 (46.89)     2:28.47 (33.02)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Paholak, Milah V          15 Agua Swim Team-MR    2:24.49    2:29.90        
                  32.99     1:10.37 (37.38)     1:53.67 (43.30)     2:29.90 (36.23)
 20 Fung, Amanda M            15 PATS-MR              2:27.04    2:31.34        
                  34.20     1:14.30 (40.10)     1:55.87 (41.57)     2:31.34 (35.47)
 21 Janson, Emma G            15 CPAC-CT              2:30.78    2:31.81        
                  33.52     1:11.03 (37.51)     1:55.81 (44.78)     2:31.81 (36.00)
 22 Pena, Jarleen B           17 Agua Swim Team-MR    2:26.39    2:32.13        
                  31.61     1:10.40 (38.79)     1:56.35 (45.95)     2:32.13 (35.78)
 23 Flynn, Maggie G           15 Empire-MR            2:32.48    2:34.88        
                  33.42     1:12.53 (39.11)     2:00.68 (48.15)     2:34.88 (34.20)
 24 Sandoval, Lizbeth         15 Sailfish-MR          2:33.93    2:35.66        
                                1:11.01 ( )     1:58.85 (47.84)     2:35.66 (36.81)
 25 Brito, Karina             16 ZEUS-CT              2:31.61    2:35.83        
                  33.15     1:11.40 (38.25)     2:00.65 (49.25)     2:35.83 (35.18)
 26 Ebratt, Nicole E          17 Empire-MR            2:27.04    2:37.25        
                  35.15     1:13.83 (38.68)     2:01.50 (47.67)     2:37.25 (35.75)
 27 Valle, Mackenzie          15 ZEUS-CT              2:37.46    2:39.39        
                                1:13.79 ( )     2:03.08 (49.29)     2:39.39 (36.31)
 28 Robert, Jessica           15 Agua Swim Team-MR    2:28.23    2:39.52        
                  37.03     1:15.61 (38.58)     2:03.20 (47.59)     2:39.52 (36.32)
 29 Doyle, Bethany E          15 CSD-MR               2:33.26    2:39.91        
                  33.75     1:13.58 (39.83)     2:04.25 (50.67)     2:39.91 (35.66)
 30 Patapis, Melanie A        17 Empire-MR            2:35.13    2:39.97        
                  34.87     1:14.99 (40.12)     2:04.95 (49.96)     2:39.97 (35.02)
 31 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              2:40.62    2:39.98        
                  33.67     1:15.91 (42.24)     2:05.88 (49.97)     2:39.98 (34.10)
 32 Citrin, Dana A            15 SSL-MR               2:41.61    2:43.45        
                  37.21     1:20.55 (43.34)     2:05.82 (45.27)     2:43.45 (37.63)
 33 Kumaran, Maya L           15 PATS-MR              2:43.60    2:45.51        
                  35.58     1:17.27 (41.69)     2:08.63 (51.36)     2:45.51 (36.88)
 34 Uppal, Jaya               16 Empire-MR            2:43.29    2:46.98        
                  36.22     1:18.73 (42.51)     2:07.52 (48.79)     2:46.98 (39.46)
 35 Kessler, Emily S          17 CSD-MR               2:38.97    2:47.09        
                  36.19     1:18.40 (42.21)     2:09.14 (50.74)     2:47.09 (37.95)
 36 Kenny, Alex M             15 Rac @ Jcc-MR         2:40.05    2:49.10        
                  37.41     1:21.97 (44.56)     2:10.58 (48.61)     2:49.10 (38.52)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:36.79  SECT EZ Sectionals North
              4:47.49  METS
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNary, Coral t           16 CAT-CT               4:48.78    4:50.55 JO     
                  31.29     1:06.93 (35.64)     1:43.37 (36.44)     2:19.93 (36.56)
        3:01.65 (41.72)     3:45.15 (43.50)     4:18.71 (33.56)     4:50.55 (31.84)
  2 Walsh, Georgina           17 NYCC-MR              4:48.44    4:51.70 JO     
                  31.23     1:07.62 (36.39)     1:44.45 (36.83)     2:20.43 (35.98)
        3:00.65 (40.22)     3:41.66 (41.01)     4:17.11 (35.45)     4:51.70 (34.59)
  3 Hartigan, Colleen G       17 SSL-MR               4:39.79    4:54.15 JO     
                  31.04     1:07.12 (36.08)     1:44.31 (37.19)     2:20.82 (36.51)
        3:02.59 (41.77)     3:45.78 (43.19)     4:20.48 (34.70)     4:54.15 (33.67)
  4 Gomez, Chelsea O          15 NYCC-MR              4:54.08    4:55.93 JO     
                  30.03     1:04.58 (34.55)     1:41.49 (36.91)     2:18.09 (36.60)
        3:03.47 (45.38)     3:49.80 (46.33)     4:23.17 (33.37)     4:55.93 (32.76)
  5 NG, Sydney                15 Rac @ Jcc-MR         5:12.12    4:58.85 JO     
                  31.12     1:07.05 (35.93)     1:44.82 (37.77)     2:20.12 (35.30)
        3:05.43 (45.31)     3:51.32 (45.89)     4:26.15 (34.83)     4:58.85 (32.70)
  6 Lam, Donna                15 PATS-MR              5:03.11    5:05.30        
                  32.64     1:11.01 (38.37)     1:51.19 (40.18)     2:30.67 (39.48)
        3:15.64 (44.97)     4:00.66 (45.02)     4:34.19 (33.53)     5:05.30 (31.11)
  7 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR               4:52.82    5:05.69        
                  33.66     1:12.25 (38.59)     1:53.06 (40.81)     2:32.40 (39.34)
        3:14.89 (42.49)     3:58.15 (43.26)     4:33.66 (35.51)     5:05.69 (32.03)
  8 Keane, MaryKate           15 PATS-MR              5:34.84    5:31.05        
                  39.31     1:23.65 (44.34)     2:05.22 (41.57)     2:45.59 (40.37)
        3:31.52 (45.93)     4:17.32 (45.80)     4:54.29 (36.97)     5:31.05 (36.76)
  9 Buckhout, Jalen E         16 PATS-MR              5:36.40    5:43.73        
                  34.11     1:15.39 (41.28)     1:59.73 (44.34)     2:42.74 (43.01)
        3:36.65 (53.91)     4:29.23 (52.58)     5:06.19 (36.96)     5:43.73 (37.54)
 
Girls 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             17:54.39  SECT EZ Sectionals North
             18:39.99  METS
             18:50.99  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Madison A        16 SSL-MR              20:13.98   19:24.18        
                  31.65     1:05.54 (33.89)     1:40.39 (34.85)     2:15.54 (35.15)
        2:50.78 (35.24)     3:26.43 (35.65)     4:02.23 (35.80)     4:37.92 (35.69)
        5:13.55 (35.63)     5:49.12 (35.57)     6:24.95 (35.83)     7:01.12 (36.17)
        7:36.64 (35.52)     8:12.50 (35.86)     8:48.39 (35.89)     9:23.76 (35.37)
        9:59.65 (35.89)    10:35.35 (35.70)    11:11.34 (35.99)    11:46.39 (35.05)
       12:22.19 (35.80)    12:57.44 (35.25)    13:32.98 (35.54)    14:08.80 (35.82)
       14:44.13 (35.33)    15:19.47 (35.34)    15:54.89 (35.42)    16:30.52 (35.63)
       17:05.34 (34.82)    17:40.16 (34.82)    18:15.53 (35.37)    18:50.38 (34.85)
       19:24.18 (33.80)
  2 Portch, Betsy D           16 PATS-MR             20:23.07   20:25.37        
                  32.41     1:07.94 (35.53)     1:44.36 (36.42)     2:21.10 (36.74)
        2:58.29 (37.19)     3:36.19 (37.90)     4:13.26 (37.07)     4:50.69 (37.43)
        5:28.19 (37.50)     6:05.48 (37.29)     6:43.59 (38.11)     7:21.82 (38.23)
        7:59.00 (37.18)     8:36.17 (37.17)     9:13.66 (37.49)     9:51.23 (37.57)
       10:29.49 (38.26)    11:06.04 (36.55)    11:42.73 (36.69)    12:21.12 (38.39)
       12:58.31 (37.19)    13:34.30 (35.99)    14:12.36 (38.06)    14:49.87 (37.51)
       15:27.05 (37.18)    16:04.43 (37.38)    16:42.39 (37.96)    17:20.00 (37.61)
       17:57.82 (37.82)    18:34.28 (36.46)    19:11.43 (37.15)    19:48.58 (37.15)
       20:25.37 (36.79)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      29.36      29.06 ZQ     
  2 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      29.27      29.19 ZQ     
  3 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      29.63      29.92 ZQ     
  4 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                30.14      30.02 ZQ     
  5 Montesi, William P        10 CPAC-CT                29.95      30.26 ZQ     
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                31.38      31.50 JO     
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                31.64      31.69 JO     
  8 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           32.07      32.29 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      30.19      29.27 qZQ    
  2 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      28.85      29.36 qZQ    
  3 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      30.23      29.63 qZQ    
  4 Montesi, William P        10 CPAC-CT                30.62      29.95 qZQ    
  5 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                29.95      30.14 qZQ    
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                31.44      31.38 qJO    
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                33.36      31.64 qJO    
  8 Kim, Hunter               10 Marlins-MR             31.87      32.04 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           31.70      32.07 SILV   
 10 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      31.78      32.28 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT                33.56      32.41 SILV   
 12 Zagon, Kobe               10 CSD-MR                 34.49      32.68 SILV   
 13 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      33.42      32.96 SILV   
 14 Huang, Matthew K          10 PATS-MR                32.21      33.02 SILV   
 15 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR                34.58      33.11 SILV   
 15 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR                34.34      33.11 SILV   
 17 Revis, Malone J           10 CAT-CT                 33.08      33.14 SILV   
 18 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 32.81      33.17 SILV   
 19 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      33.90      33.23 SILV   
 20 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                35.32      33.62 SILV   
 21 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      35.79      34.07 SILV   
 22 McGregor, Matt J          10 PATS-MR                34.72      34.16 SILV   
 23 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT                 32.96      34.39 SILV   
 24 Domanico, Ethan D          9 CSD-MR                 35.34      34.42 SILV   
 25 Lai, Christopher B         9 HS-MR                  32.77      34.43 SILV   
 26 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR      34.62      35.16 SILV   
 27 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                35.06      35.39        
 28 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                35.04      35.87        
 29 Anziano, Adam g            9 CAT-CT                 37.37      36.03        
 30 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      35.03      36.07        
 31 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR                36.34      36.28        
 32 Vincent, Connor J          9 Empire-MR              42.50      36.43        
 33 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                36.34      36.44        
 34 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                36.72      36.60        
 35 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           39.84      36.79        
 36 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT      36.91        
 37 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT                 37.99      36.94        
 38 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT                36.95      36.99        
 39 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                36.46      37.41        
 40 Vales, Tanner C           10 Empire-MR              42.06      37.62        
 41 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR             37.90      38.09        
 42 Dua, Rudraksh              9 CSD-MR                 40.06      38.12        
 43 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      36.67      38.90        
 44 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR      37.44      39.02        
 45 Brody, Hunter T           10 PATS-MR                38.43      39.35        
 46 Hagan, Michael J           9 PATS-MR                39.14      39.84        
 47 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT                 42.57      40.02        
 48 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT                 34.32      40.12        
 49 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT                48.24      40.16        
 50 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR              52.91      40.82        
 51 Bischof, Robert F          9 Sailfish-MR            37.33      40.86        
 52 Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT                49.19      40.98        
 53 Brown, Cormac S           10 CPAC-CT                39.14      41.02        
 54 Pakola, Liam R            10 Empire-MR              43.90      41.62        
 55 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR              44.04      43.88        
 56 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR                 46.36      43.99        
 57 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT                45.18      44.13        
 58 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR                 44.02      44.47        
 59 Khosla, Veer A             9 Empire-MR              47.66      44.69        
 60 Kivlehan, Sean            10 Marlins-MR             47.42      45.15        
 61 Myers, Charlie R          10 SSL-MR                 50.76      50.59        
 62 Panoff, Samuel E          10 SSL-MR                 56.58      53.89        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:05.21    1:05.23 ZQ     
                  32.21     1:05.23 (33.02)                                        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:05.78    1:05.33 ZQ     
                  32.56     1:05.33 (32.77)                                        
  3 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:09.23    1:07.02 ZQ     
                  32.46     1:07.02 (34.56)                                        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:07.71    1:08.03 ZQ     
                  33.30     1:08.03 (34.73)                                        
  5 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:08.39    1:09.08 JO     
                  32.67     1:09.08 (36.41)                                        
  6 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:09.77    1:09.10 JO     
                  33.48     1:09.10 (35.62)                                        
  7 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:10.18 JO     
                  33.43     1:10.18 (36.75)                                        
  8 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:11.69    1:12.53 SILV   
                  35.03     1:12.53 (37.50)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:05.21 qZQ    
                  31.78     1:05.21 (33.43)                                        
  2 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:04.39    1:05.78 qZQ    
                  31.67     1:05.78 (34.11)                                        
  3 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:06.45    1:07.71 qZQ    
                  32.34     1:07.71 (35.37)                                        
  4 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:12.40    1:08.39 qZQ    
                  33.03     1:08.39 (35.36)                                        
  5 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:08.73    1:09.23 qJO    
                  32.82     1:09.23 (36.41)                                        
  6 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:11.54    1:09.77 qJO    
                  33.76     1:09.77 (36.01)                                        
  7 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:09.99 qJO    
                  33.87     1:09.99 (36.12)                                        
  8 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:12.45    1:11.69 qSILV  
                  34.27     1:11.69 (37.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peters, Alexander         10 CPAC-CT              1:13.27    1:11.89 SILV   
                  34.01     1:11.89 (37.88)                                        
 10 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:11.82    1:12.94 SILV   
                  34.24     1:12.94 (38.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:10.79    1:13.08 SILV   
                  34.31     1:13.08 (38.77)                                        
 12 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:12.96    1:13.64 SILV   
                  34.96     1:13.64 (38.68)                                        
 13 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT              1:23.17    1:14.01 SILV   
                  34.41     1:14.01 (39.60)                                        
 14 Anziano, Adam g            9 CAT-CT               1:23.38    1:14.90 SILV   
                  36.12     1:14.90 (38.78)                                        
 15 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              1:14.71    1:15.16 SILV   
                  35.85     1:15.16 (39.31)                                        
 16 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:16.15    1:15.62 SILV   
                  36.00     1:15.62 (39.62)                                        
 17 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT              1:14.90    1:15.82 SILV   
                  36.21     1:15.82 (39.61)                                        
 18 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:15.09    1:15.85 SILV   
                  35.79     1:15.85 (40.06)                                        
 19 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              1:24.48    1:17.14 SILV   
                  36.74     1:17.14 (40.40)                                        
 20 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              1:18.51    1:17.48 SILV   
                  37.22     1:17.48 (40.26)                                        
 21 Revis, Malone J           10 CAT-CT               1:14.28    1:17.67 SILV   
                  35.57     1:17.67 (42.10)                                        
 22 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR    1:20.01    1:17.85 SILV   
                  37.17     1:17.85 (40.68)                                        
 23 Commaroto, Robert A       10 CPAC-CT              1:19.12    1:18.90        
                  36.15     1:18.90 (42.75)                                        
 24 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT              1:17.53    1:18.97        
                  37.34     1:18.97 (41.63)                                        
 25 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:16.99    1:19.48        
                  36.62     1:19.48 (42.86)                                        
 26 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR    1:27.22    1:20.20        
                  38.29     1:20.20 (41.91)                                        
 27 Velazquez, Henry A        10 ZEUS-CT              1:28.91    1:20.56        
                  36.75     1:20.56 (43.81)                                        
 28 Berina, Alexander          9 Marlins-MR           1:28.90    1:21.35        
                  37.74     1:21.35 (43.61)                                        
 29 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:19.91    1:21.67        
                  36.97     1:21.67 (44.70)                                        
 30 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    1:22.67        
                  38.51     1:22.67 (44.16)                                        
 31 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR          1:22.62    1:23.04        
                  36.71     1:23.04 (46.33)                                        
 32 Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:29.41    1:23.10        
                  37.22     1:23.10 (45.88)                                        
 33 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR           1:31.00    1:23.93        
                  41.00     1:23.93 (42.93)                                        
 34 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:21.37    1:24.68        
                  39.50     1:24.68 (45.18)                                        
 35 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               1:23.31    1:25.41        
                  39.52     1:25.41 (45.89)                                        
 36 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR    1:20.69    1:25.99        
                  40.96     1:25.99 (45.03)                                        
 37 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:25.40    1:26.00        
                  41.69     1:26.00 (44.31)                                        
 38 Tollinchi, Michael-Antho   9 Sailfish-MR          1:27.05    1:26.37        
                  40.74     1:26.37 (45.63)                                        
 39 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:28.88    1:27.03        
                  41.92     1:27.03 (45.11)                                        
 40 Yurcisin, Daniel F        10 SSL-MR               1:48.81    1:27.38        
                  39.76     1:27.38 (47.62)                                        
 41 Fontanella, Thomas G       9 Sailfish-MR          1:27.83    1:27.79        
 42 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               1:33.18    1:28.42        
                  41.82     1:28.42 (46.60)                                        
 43 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               1:33.28    1:28.79        
                  41.40     1:28.79 (47.39)                                        
 44 Vales, Tanner C           10 Empire-MR            1:32.68    1:31.11        
                  43.62     1:31.11 (47.49)                                        
 45 Brody, Hunter T           10 PATS-MR              1:29.82    1:31.65        
                  42.68     1:31.65 (48.97)                                        
 46 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT               1:21.45    1:32.06        
                  42.57     1:32.06 (49.49)                                        
 47 Pakola, Liam R            10 Empire-MR            1:39.37    1:32.90        
                  43.97     1:32.90 (48.93)                                        
 48 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:28.53    1:33.18        
                  43.69     1:33.18 (49.49)                                        
 48 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    1:36.00    1:33.18        
                  43.38     1:33.18 (49.80)                                        
 50 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT              1:44.62    1:37.17        
                  46.25     1:37.17 (50.92)                                        
 51 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            1:40.00    1:38.29        
                  45.27     1:38.29 (53.02)                                        
 52 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR               1:33.78    1:39.89        
 53 Villafuerte, Aiken N       9 PATS-MR              1:31.73    1:40.11        
                  45.73     1:40.11 (54.38)                                        
 54 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR            1:39.25    1:40.60        
                  48.54     1:40.60 (52.06)                                        
 55 Khosla, Veer A             9 Empire-MR            1:44.67    1:41.19        
                  46.31     1:41.19 (54.88)                                        
 56 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              1:47.00    1:44.30        
                  48.81     1:44.30 (55.49)                                        
 57 Bingham, Noah F           10 PATS-MR              2:05.33    1:46.24        
                  48.50     1:46.24 (57.74)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    2:17.66    2:21.31 ZQ     
                  32.64     1:09.57 (36.93)     1:46.68 (37.11)     2:21.31 (34.63)
  2 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               2:32.36    2:26.53 ZQ     
                  33.73     1:11.29 (37.56)     1:48.81 (37.52)     2:26.53 (37.72)
  3 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              2:34.95    2:34.79 SILV   
                  33.55     1:12.95 (39.40)     1:54.68 (41.73)     2:34.79 (40.11)
  4 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              2:43.54    2:44.24 SILV   
                  36.54     1:19.35 (42.81)     2:02.78 (43.43)     2:44.24 (41.46)
  5 Revis, Malone J           10 CAT-CT               2:47.70    2:44.46 SILV   
                  36.23     1:18.14 (41.91)     2:02.61 (44.47)     2:44.46 (41.85)
  6 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              2:43.63    2:46.19 SILV   
                  36.54     1:18.92 (42.38)     2:04.02 (45.10)     2:46.19 (42.17)
  7 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              2:48.34    2:53.33        
                  40.80     1:25.69 (44.89)   2:53.33 (1:27.64)                    
 -- Zagon, Kobe               10 CSD-MR               2:48.31         DQ        
      Did not finish
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    2:16.25    2:17.66 qZQ    
                  32.20     1:07.99 (35.79)     1:43.90 (35.91)     2:17.66 (33.76)
  2 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               2:31.80    2:32.36 qSILV  
                  34.26     1:13.77 (39.51)     1:53.32 (39.55)     2:32.36 (39.04)
  3 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              2:41.49    2:34.95 qSILV  
                  32.98     1:12.85 (39.87)     1:54.57 (41.72)     2:34.95 (40.38)
  4 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           2:47.91    2:35.37 qSILV  
                  35.36     1:16.85 (41.49)     1:57.17 (40.32)     2:35.37 (38.20)
  5 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              2:57.08    2:43.54 qSILV  
                  36.41     1:18.87 (42.46)     2:01.85 (42.98)     2:43.54 (41.69)
  6 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              2:48.38    2:43.63 qSILV  
                  36.41     1:18.91 (42.50)     2:02.05 (43.14)     2:43.63 (41.58)
  7 Revis, Malone J           10 CAT-CT               2:49.43    2:47.70 qSILV  
                  34.96     1:16.30 (41.34)     2:01.46 (45.16)     2:47.70 (46.24)
  8 Zagon, Kobe               10 CSD-MR               3:02.49    2:48.31 qSILV  
                  36.28     1:20.71 (44.43)     2:05.93 (45.22)     2:48.31 (42.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              2:24.01    2:48.34 SILV   
                  40.66     1:24.45 (43.79)     2:08.54 (44.09)     2:48.34 (39.80)
 10 Lai, Christopher B         9 HS-MR                2:50.25    2:48.48 SILV   
                  36.71     1:19.57 (42.86)     2:05.98 (46.41)     2:48.48 (42.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              2:58.06    2:54.12        
                  38.27     1:22.90 (44.63)     2:08.53 (45.63)     2:54.12 (45.59)
 12 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            3:16.08    2:55.30        
                  39.30     1:26.02 (46.72)     2:11.85 (45.83)     2:55.30 (43.45)
 13 Hagan, Michael J           9 PATS-MR              3:15.30    2:58.45        
                  40.67     1:26.89 (46.22)     2:13.94 (47.05)     2:58.45 (44.51)
 14 Vincent, Connor J          9 Empire-MR            3:03.62    2:59.61        
                  39.53     1:25.28 (45.75)     2:12.90 (47.62)     2:59.61 (46.71)
 15 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    3:00.02        
                  40.15     1:27.22 (47.07)     2:15.78 (48.56)     3:00.02 (44.24)
 16 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               3:03.76    3:02.30        
                  39.72     1:25.36 (45.64)     2:14.30 (48.94)     3:02.30 (48.00)
 17 Graber, Ethan J           10 Empire-MR            3:11.38    3:03.29        
                  37.34     1:25.87 (48.53)     2:15.71 (49.84)     3:03.29 (47.58)
 18 Vales, Tanner C           10 Empire-MR            3:23.57    3:09.78        
                  41.78     1:31.22 (49.44)     2:21.55 (50.33)     3:09.78 (48.23)
 19 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               3:32.15    3:13.87        
                  41.70     1:32.30 (50.60)     2:24.64 (52.34)     3:13.87 (49.23)
 20 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               3:33.78    3:15.06        
                                1:32.27 ( )     2:23.48 (51.21)     3:15.06 (51.58)
 21 Dennis, Sean              10 SSL-MR               3:05.71    3:16.51        
                  42.24     1:32.32 (50.08)     2:25.45 (53.13)     3:16.51 (51.06)
 22 Pakola, Liam R            10 Empire-MR            3:32.34    3:26.81        
                  44.88     1:41.24 (56.36)     2:35.94 (54.70)     3:26.81 (50.87)
 23 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            3:45.00    3:30.12        
                  44.85     1:40.78 (55.93)     2:37.56 (56.78)     3:30.12 (52.56)
 24 Schaarschuch, Luke E      10 SSL-MR               3:28.11    3:36.65        
                  42.89     1:38.94 (56.05)   2:40.73 (1:01.79)     3:36.65 (55.92)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                33.23      32.96 ZQ     
  2 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      35.47      35.32 ZQ     
  3 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           36.86      36.90 JO     
  4 West, Gavin C              9 CPAC-CT                37.14      37.00 JO     
  5 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      38.30      37.24 JO     
  6 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                39.04      38.03 SILV   
  7 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 37.48      38.24 SILV   
  8 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR                38.75      38.53 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                33.28      33.23 qZQ    
  2 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      37.11      35.47 qZQ    
  3 Allen, Liam F             10 Marlins-MR             37.05      35.65 qZQ    
  4 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           37.25      36.86 qJO    
  5 West, Gavin C              9 CPAC-CT                37.44      37.14 qJO    
  6 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 38.96      37.48 qJO    
  7 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      40.00      38.30 qSILV  
  8 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR      37.47      38.71 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR                39.26      38.75 SILV   
 10 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                40.59      39.04 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT                41.34      39.94 SILV   
 12 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR                41.50      40.31 SILV   
 13 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      40.58      40.74 SILV   
 14 Anziano, Adam g            9 CAT-CT                 46.00      40.83 SILV   
 15 Domanico, Ethan D          9 CSD-MR                 42.75      40.94 SILV   
 16 Revis, Malone J           10 CAT-CT                 41.63      42.05 SILV   
 17 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT                44.13      42.13 SILV   
 18 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                47.57      42.62 SILV   
 19 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                44.24      43.11        
 20 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      44.41      43.19        
 21 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                40.08      43.28        
 22 Pakola, Liam R            10 Empire-MR              44.66      44.28        
 23 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT                 44.54      44.85        
 24 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR             46.38      44.93        
 25 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                42.68      44.95        
 26 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT                51.53      45.30        
 27 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR                 47.18      45.48        
 28 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT                 46.86      45.56        
 29 Graber, Ethan J           10 Empire-MR              49.31      46.28        
 30 Vales, Tanner C           10 Empire-MR              49.00      46.38        
 31 Brown, Cormac S           10 CPAC-CT                50.40      46.41        
 32 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR                 47.84      46.52        
 33 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      44.70      46.61        
 34 Bischof, Robert F          9 Sailfish-MR            46.53      46.94        
 35 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      46.86      47.21        
 36 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR           49.91      47.32        
 37 Vincent, Connor J          9 Empire-MR              49.91      47.52        
 38 Schaarschuch, Luke E      10 SSL-MR                 50.08      48.24        
 39 Brody, Hunter T           10 PATS-MR                49.21      48.51        
 40 Khosla, Veer A             9 Empire-MR              58.77      48.81        
 41 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR                 54.51      49.41        
 42 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT                 51.78      49.47        
 43 Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT                54.37      49.60        
 44 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR              52.77      50.90        
 45 Dua, Rudraksh              9 CSD-MR                 48.61      53.19        
 46 Panoff, Samuel E          10 SSL-MR                 51.83      54.31        
 47 Tuohy, Aidan D            10 SSL-MR                 59.81    1:06.13        
 -- Myers, Charlie R          10 SSL-MR                 55.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      35.97         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Zagon, Kobe               10 CSD-MR                 40.14         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:10.46    1:13.53 ZQ     
                  36.16     1:13.53 (37.37)                                        
  2 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:13.87    1:17.04 ZQ     
                  37.54     1:17.04 (39.50)                                        
  3 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:17.18    1:17.11 ZQ     
                  37.83     1:17.11 (39.28)                                        
  4 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:17.79    1:18.08 ZQ     
                  38.10     1:18.08 (39.98)                                        
  5 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:19.93    1:18.84 JO     
                  37.91     1:18.84 (40.93)                                        
  6 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:20.21    1:20.63 JO     
                  39.32     1:20.63 (41.31)                                        
  7 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:21.63    1:22.20 SILV   
                  39.72     1:22.20 (42.48)                                        
  8 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:23.43    1:31.00 SILV   
                  45.21     1:31.00 (45.79)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:10.69    1:10.46 qZQ    
                  34.52     1:10.46 (35.94)                                        
  2 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:14.85    1:13.87 qZQ    
                  36.39     1:13.87 (37.48)                                        
  3 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:17.18 qZQ    
                  38.04     1:17.18 (39.14)                                        
  4 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:18.69    1:17.79 qZQ    
                  38.11     1:17.79 (39.68)                                        
  5 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:25.89    1:19.93 qJO    
                  39.09     1:19.93 (40.84)                                        
  6 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:22.42    1:20.21 qJO    
                  38.63     1:20.21 (41.58)                                        
  7 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:21.63 qJO    
                  32.29     1:21.63 (49.34)                                        
  8 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:30.77    1:23.43 qSILV  
                  40.11     1:23.43 (43.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:25.15    1:24.01 SILV   
                  42.26     1:24.01 (41.75)                                        
 10 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT              1:32.90    1:24.62 SILV   
                  40.82     1:24.62 (43.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              1:28.05    1:24.86 SILV   
                  41.04     1:24.86 (43.82)                                        
 12 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT              1:26.89    1:26.96 SILV   
                  41.71     1:26.96 (45.25)                                        
 13 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR    1:41.45    1:28.82 SILV   
                  43.15     1:28.82 (45.67)                                        
 14 Revis, Malone J           10 CAT-CT               1:32.68    1:29.28 SILV   
                  42.47     1:29.28 (46.81)                                        
 15 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:30.21    1:29.68 SILV   
                  43.01     1:29.68 (46.67)                                        
 16 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT              1:22.01    1:30.76 SILV   
                  44.09     1:30.76 (46.67)                                        
 17 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    1:32.12 SILV   
                  43.70     1:32.12 (48.42)                                        
 18 Velazquez, Henry A        10 ZEUS-CT              1:42.99    1:32.99 SILV   
 19 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               1:35.36    1:33.30 SILV   
                  44.62     1:33.30 (48.68)                                        
 20 Berina, Alexander          9 Marlins-MR           1:54.89    1:33.95 SILV   
                  43.86     1:33.95 (50.09)                                        
 21 Brown, Ian W              10 CPAC-CT              1:39.39    1:34.00 SILV   
 22 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            1:39.51    1:35.06 SILV   
                  45.72     1:35.06 (49.34)                                        
 23 Vales, Tanner C           10 Empire-MR            1:47.26    1:35.18 SILV   
                  46.34     1:35.18 (48.84)                                        
 24 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:46.32    1:38.04        
                  48.39     1:38.04 (49.65)                                        
 25 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               1:41.02    1:38.50        
                  47.71     1:38.50 (50.79)                                        
 26 Pakola, Liam R            10 Empire-MR            1:38.59    1:39.51        
 27 Vincent, Connor J          9 Empire-MR            1:45.42    1:42.16        
                  48.75     1:42.16 (53.41)                                        
 28 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR               1:50.77    1:42.28        
 29 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               1:47.72    1:43.93        
                  50.23     1:43.93 (53.70)                                        
 30 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              2:00.00    1:48.28        
                  50.69     1:48.28 (57.59)                                        
 31 Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT              2:08.99    1:49.19        
                  52.56     1:49.19 (56.63)                                        
 32 Villafuerte, Aiken N       9 PATS-MR              1:41.37    1:51.16        
                  52.65     1:51.16 (58.51)                                        
 33 Lancia, John K            10 SSL-MR               1:51.70    2:19.33        
                1:05.35   2:19.33 (1:13.98)                                        
 -- Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR            1:55.64         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  51.57          DQ (54.68)                                        
 -- Khosla, Veer A             9 Empire-MR            1:51.67         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  50.47          DQ (54.29)                                        
 -- Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:49.34         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  49.69          DQ (54.69)                                        
 -- Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:54.06         DQ        
      Did not finish on back
                  49.13          DQ (53.88)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                39.32      38.82 ZQ     
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      39.69      39.00 ZQ     
  3 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      40.34      39.80 ZQ     
  4 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR            42.16      41.19 ZQ     
  5 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT                 41.72      42.16 JO     
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      41.46      42.20 JO     
  7 Peters, Alexander         10 CPAC-CT                42.64      42.24 JO     
  8 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                44.22      43.29 JO     
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT                40.96      39.32 qZQ    
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      39.11      39.69 qZQ    
  3 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR      38.32      40.34 qZQ    
  4 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      41.91      41.46 qZQ    
  5 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT                 45.50      41.72 qZQ    
  6 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR            43.46      42.16 qJO    
  7 Peters, Alexander         10 CPAC-CT                43.38      42.64 qJO    
  8 Kim, Hunter               10 Marlins-MR             42.90      42.96 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                46.82      44.22 SILV   
 10 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR      41.94      45.14 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Allen, Liam F             10 Marlins-MR             51.22      45.80 SILV   
 12 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT                49.79      46.28 SILV   
 13 Anziano, Adam g            9 CAT-CT                 49.68      46.32 SILV   
 14 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR      46.97      46.51 SILV   
 15 Brody, Hunter T           10 PATS-MR                48.15      47.99 SILV   
 16 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      47.22      48.03 SILV   
 17 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR                 50.05      48.05 SILV   
 18 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                48.23      48.84        
 19 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR      48.96      49.59        
 20 Fontanella, Thomas G       9 Sailfish-MR            52.81      50.18        
 21 McGregor, Kyle T          10 PATS-MR              1:05.07      50.41        
 22 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR                51.61      51.71        
 23 Ruttledge, Sean E          9 CAT-CT                 54.36      52.14        
 24 Vales, Tanner C           10 Empire-MR              53.85      52.20        
 25 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      53.42      53.00        
 26 Yurcisin, Daniel F        10 SSL-MR               1:01.61      53.25        
 27 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR             56.54      53.84        
 28 Tollinchi, Michael-Antho   9 Sailfish-MR            55.41      54.40        
 29 Velazquez, Henry A        10 ZEUS-CT              1:05.00      54.47        
 30 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT              1:08.49      55.30        
 31 Bingham, Noah F           10 PATS-MR              1:32.19      55.89        
 32 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR              57.05      56.25        
 33 Clemente, Jimmy j         10 CAT-CT               1:01.61      57.45        
 34 Tsang, Philip M            9 SSL-MR               1:10.81    1:00.59        
 35 Panoff, Samuel E          10 SSL-MR               1:08.82    1:02.24        
 36 Myers, Charlie R          10 SSL-MR               1:07.94    1:05.27        
 37 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              1:05.00    1:10.19        
 -- Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:22.93 ZQ     
                  39.31     1:22.93 (43.62)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:24.77    1:23.37 ZQ     
                  40.32     1:23.37 (43.05)                                        
  3 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:25.01    1:24.15 ZQ     
                  40.87     1:24.15 (43.28)                                        
  4 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:31.46    1:32.06 ZQ     
                  44.36     1:32.06 (47.70)                                        
  5 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:32.79    1:35.74 SILV   
                  45.33     1:35.74 (50.41)                                        
  6 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR              1:39.49    1:36.37 SILV   
                  46.57     1:36.37 (49.80)                                        
  7 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:39.15    1:37.40 SILV   
                  46.01     1:37.40 (51.39)                                        
  8 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:36.49    1:37.44 SILV   
                  46.06     1:37.44 (51.38)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:22.03    1:22.42 qZQ    
                  39.08     1:22.42 (43.34)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:24.77 qZQ    
                  40.21     1:24.77 (44.56)                                        
  3 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:27.06    1:25.01 qZQ    
                  40.19     1:25.01 (44.82)                                        
  4 Kim, Hunter               10 Marlins-MR           1:36.56    1:30.11 qZQ    
                  42.99     1:30.11 (47.12)                                        
  5 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:31.32    1:30.60 qZQ    
                  42.74     1:30.60 (47.86)                                        
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:28.54    1:31.46 qZQ    
                  44.69     1:31.46 (46.77)                                        
  7 Huang, Matthew K          10 PATS-MR              1:39.11    1:32.79 qZQ    
                  44.60     1:32.79 (48.19)                                        
  8 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:32.78    1:36.25 qSILV  
                  45.86     1:36.25 (50.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:41.38    1:36.49 SILV   
                  44.99     1:36.49 (51.50)                                        
 10 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:38.26    1:39.15 SILV   
                  47.77     1:39.15 (51.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Porokhina, Alexander      10 PATS-MR                   NT    1:39.49 SILV   
                  47.00     1:39.49 (52.49)                                        
 12 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR    1:40.93    1:39.54 SILV   
                  48.55     1:39.54 (50.99)                                        
 13 Plavoukos, Spencer F      10 CPAC-CT              1:41.12    1:39.61 SILV   
                  47.41     1:39.61 (52.20)                                        
 14 Brody, Hunter T           10 PATS-MR              1:49.29    1:42.63 SILV   
                  48.66     1:42.63 (53.97)                                        
 15 Anziano, Adam g            9 CAT-CT               1:48.38    1:43.91 SILV   
                  49.01     1:43.91 (54.90)                                        
 16 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR    1:44.25    1:44.83 SILV   
                  49.63     1:44.83 (55.20)                                        
 17 Bischof, Robert F          9 Sailfish-MR          1:43.55    1:45.03 SILV   
                  50.93     1:45.03 (54.10)                                        
 18 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              1:49.85    1:45.44 SILV   
                  50.48     1:45.44 (54.96)                                        
 19 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:57.71    1:47.32 SILV   
                  52.06     1:47.32 (55.26)                                        
 20 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                   NT    1:47.44 SILV   
                  51.53     1:47.44 (55.91)                                        
 20 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR               1:57.73    1:47.44 SILV   
                  50.82     1:47.44 (56.62)                                        
 22 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:43.24    1:47.91 SILV   
                  51.62     1:47.91 (56.29)                                        
 23 Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:52.94    1:48.07 SILV   
                  50.37     1:48.07 (57.70)                                        
 24 Hagan, Michael J           9 PATS-MR              1:48.10    1:48.51        
                  51.41     1:48.51 (57.10)                                        
 25 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              1:48.85    1:48.59        
                  51.78     1:48.59 (56.81)                                        
 26 Brown, Cormac S           10 CPAC-CT              1:49.57    1:48.96        
                  52.88     1:48.96 (56.08)                                        
 27 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR               1:57.09    1:53.83        
                  53.17   1:53.83 (1:00.66)                                        
 28 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            2:06.62    1:55.44        
                  55.48     1:55.44 (59.96)                                        
 29 Kivlehan, Patrick J       10 Marlins-MR           2:07.77    1:58.09        
                  57.57   1:58.09 (1:00.52)                                        
 30 Vuksanaj, Mirash          10 Empire-MR            2:04.43    1:58.11        
                  57.66   1:58.11 (1:00.45)                                        
 31 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR               2:14.96    1:59.04        
                  56.83   1:59.04 (1:02.21)                                        
 32 Schaarschuch, Luke E      10 SSL-MR               2:05.29    1:59.92        
                  59.54   1:59.92 (1:00.38)                                        
 33 Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            2:10.00    2:01.70        
                  57.65   2:01.70 (1:04.05)                                        
 33 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT              2:10.36    2:01.70        
                  58.34   2:01.70 (1:03.36)                                        
 35 Tsang, Philip M            9 SSL-MR               2:18.81    2:07.78        
                1:01.82   2:07.78 (1:05.96)                                        
 36 Myers, Charlie R          10 SSL-MR               2:30.71    2:27.50        
                1:06.70   2:27.50 (1:20.80)                                        
 37 Lovas, Jackson Z           9 ZEUS-CT              2:10.00    2:31.66        
                1:11.29   2:31.66 (1:20.37)                                        
 -- Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:35.90         DQ        
      False start
                  46.75          DQ (49.13)                                        
 -- Vitenson, Benjamin A      10 ZEUS-CT              2:30.99         DQ        
      Alternating Kick
                1:12.23        DQ (1:18.23)                                        
 -- Tuohy, Aidan D            10 SSL-MR               2:20.81         DQ        
      Scissors kick
                1:09.67                                                            
 -- Khosla, Veer A             9 Empire-MR            2:13.98         DQ        
      Scissors kick
                  57.42        DQ (1:05.08)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      32.77      31.99 ZQ     
  2 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      33.13      32.56 ZQ     
  3 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      33.27      33.91 ZQ     
  4 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                34.60      34.25 ZQ     
  5 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           34.00      34.28 ZQ     
  6 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                35.42      34.88 ZQ     
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                35.05      35.57 JO     
 -- Montesi, William P        10 CPAC-CT                31.54         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT                31.11      31.54 qZQ    
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR      31.19      32.77 qZQ    
  3 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR      31.06      33.13 qZQ    
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR      33.81      33.27 qZQ    
  5 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR           35.99      34.00 qZQ    
  6 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT                35.58      34.60 qZQ    
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT                37.47      35.05 qJO    
  8 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT                36.11      35.42 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kim, Hunter               10 Marlins-MR             35.50      36.07 SILV   
 10 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR      35.86      36.54 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR      37.85      36.58 SILV   
 12 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR      36.69      36.97 SILV   
 13 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT                44.87      37.49 SILV   
 14 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT                37.08      38.22 SILV   
 15 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR      41.43      39.15 SILV   
 16 Revis, Malone J           10 CAT-CT                 38.26      39.19 SILV   
 17 McGregor, Matt J          10 PATS-MR                38.82      39.40 SILV   
 18 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR      35.48      39.55 SILV   
 19 Huang, Matthew K          10 PATS-MR                38.96      40.19 SILV   
 20 Jackson, Flash C           9 PATS-MR                40.85      41.04 SILV   
 21 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR      43.91      42.09 SILV   
 22 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT                42.12      42.71 SILV   
 23 Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT                 40.56      42.90 SILV   
 24 Pysk, Alex                10 ZEUS-CT                55.79      42.92 SILV   
 25 Commaroto, Robert A       10 CPAC-CT                42.25      43.03 SILV   
 26 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT                46.60      43.10 SILV   
 27 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT                42.60      43.34 SILV   
 28 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR              44.60      44.93        
 29 Mullings, Kevon R         10 Sailfish-MR            41.45      45.40        
 30 Ong, JoJo                 10 Agua Swim Team-MR      47.90      47.02        
 31 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR      43.43      48.03        
 32 Mark, Ryan N               9 Agua Swim Team-MR      53.71      50.82        
 33 Kolka, Lucas J            10 SSL-MR                 58.71      52.76        
 34 Newmeyer, Jared            9 SSL-MR                 55.60      53.88        
 35 Brown, Ian W              10 CPAC-CT                51.47      57.00        
 36 Vonfeldt, Nicholas J      10 CAT-CT               1:00.25      58.62        
 37 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR               1:03.78      59.76        
 38 Bingham, Noah F           10 PATS-MR              1:29.30    1:00.86        
 -- Panoff, Samuel E          10 SSL-MR               1:16.83         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR              55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Khosla, Veer A             9 Empire-MR            1:06.77         DQ        
      Alternating Kick
 -- Villafuerte, Aiken N       9 PATS-MR              1:01.14         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:08.90    1:07.97 ZQ     
                  31.98     1:07.97 (35.99)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:11.49    1:09.54 ZQ     
                  32.40     1:09.54 (37.14)                                        
  3 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:12.29    1:12.20 ZQ     
                  34.61     1:12.20 (37.59)                                        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:17.16    1:16.28 ZQ     
                  35.23     1:16.28 (41.05)                                        
  5 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:18.91    1:20.61 ZQ     
                  37.40     1:20.61 (43.21)                                        
  6 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:22.83    1:22.25 JO     
                  38.56     1:22.25 (43.69)                                        
  7 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:23.21    1:24.45 JO     
                  38.16     1:24.45 (46.29)                                        
  8 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:21.67    1:24.59 JO     
                  39.16     1:24.59 (45.43)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:08.94    1:08.90 qZQ    
                  32.29     1:08.90 (36.61)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:11.16    1:11.49 qZQ    
                  33.45     1:11.49 (38.04)                                        
  3 Duthie, Luke D            10 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:12.29 qZQ    
                  34.14     1:12.29 (38.15)                                        
  4 Carrenard, Justice A       9 Agua Swim Team-MR    1:17.29    1:17.16 qZQ    
                  36.27     1:17.16 (40.89)                                        
  5 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:23.53    1:18.91 qZQ    
                  36.47     1:18.91 (42.44)                                        
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:23.86    1:20.58 qZQ    
                  37.05     1:20.58 (43.53)                                        
  7 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:28.55    1:21.67 qZQ    
                  37.29     1:21.67 (44.38)                                        
  8 Hyde, Michael J           10 Agua Swim Team-MR    1:27.04    1:21.99 qZQ    
                  37.25     1:21.99 (44.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pragnell, Tristan Z        9 Agua Swim Team-MR    1:30.84    1:22.83 JO     
                  37.85     1:22.83 (44.98)                                        
 10 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:36.47    1:23.21 JO     
                  39.67     1:23.21 (43.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Charlie J          10 CPAC-CT              1:29.90    1:24.25 JO     
                  39.08     1:24.25 (45.17)                                        
 12 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:28.89    1:27.34 SILV   
                  39.05     1:27.34 (48.29)                                        
 13 Sobocinski, Lukas J       10 Agua Swim Team-MR    1:35.28    1:28.84 SILV   
                  41.75     1:28.84 (47.09)                                        
 14 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:33.23    1:30.48 SILV   
                  40.64     1:30.48 (49.84)                                        
 15 Cassidy, Kerry J          10 Agua Swim Team-MR    1:35.65    1:31.92 SILV   
                  41.43     1:31.92 (50.49)                                        
 16 Kahn, Jackson              9 Agua Swim Team-MR    1:43.32    1:32.54 SILV   
                  45.66     1:32.54 (46.88)                                        
 17 Lai, Christopher B         9 HS-MR                1:34.33    1:39.11        
                  44.65     1:39.11 (54.46)                                        
 18 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT              1:39.01    1:41.80        
                  45.53     1:41.80 (56.27)                                        
 19 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:50.61    1:42.04        
                  44.88     1:42.04 (57.16)                                        
 20 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:44.22    1:44.64        
                  48.21     1:44.64 (56.43)                                        
 21 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:58.81    1:46.73        
                  50.39     1:46.73 (56.34)                                        
 22 Harris, Hailu M            9 Agua Swim Team-MR    1:41.00    1:47.12        
                  49.00     1:47.12 (58.12)                                        
 -- Mazziotti, Kyle j          9 CAT-CT               1:41.35         DQ        
      Arms underwater recovery
                  42.66          DQ (51.14)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:13.17    1:11.55 ZQ     
                  32.78     1:11.55 (38.77)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:13.31    1:12.22 ZQ     
                  34.02     1:12.22 (38.20)                                        
  3 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:16.38    1:17.58 JO     
                  36.90     1:17.58 (40.68)                                        
  4 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:19.81    1:18.04 JO     
                  35.50     1:18.04 (42.54)                                        
  5 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:19.88    1:19.92 JO     
                  40.24     1:19.92 (39.68)                                        
  6 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:18.95    1:20.40 JO     
                  37.75     1:20.40 (42.65)                                        
  7 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:19.70    1:20.68 JO     
                  37.13     1:20.68 (43.55)                                        
  8 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:20.61    1:23.66 SILV   
                  39.60     1:23.66 (44.06)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, William P        10 CPAC-CT              1:14.03    1:13.17 qZQ    
                  32.82     1:13.17 (40.35)                                        
  2 Yamamoto, Kai             10 Agua Swim Team-MR    1:16.12    1:13.31 qZQ    
                  34.01     1:13.31 (39.30)                                        
  3 Malchow, Nicholas M        9 CPAC-CT              1:19.70    1:16.38 qZQ    
                  35.41     1:16.38 (40.97)                                        
  4 Hyde, Andrew J             9 Agua Swim Team-MR    1:20.17    1:18.95 qJO    
                  36.91     1:18.95 (42.04)                                        
  5 Allen, Liam F             10 Marlins-MR           1:28.25    1:19.70 qJO    
                  35.72     1:19.70 (43.98)                                        
  6 Kim, Hunter               10 Marlins-MR           1:24.28    1:19.76 qJO    
                  34.50     1:19.76 (45.26)                                        
  7 Park, Bryan H             10 Tmsuffolk-MR         1:21.76    1:19.81 qJO    
                  36.53     1:19.81 (43.28)                                        
  8 Clark, Nicholas G         10 CPAC-CT              1:26.49    1:19.88 qJO    
                  38.10     1:19.88 (41.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chiu, Nicholas            10 Agua Swim Team-MR    1:22.80    1:20.61 JO     
                  38.81     1:20.61 (41.80)                                        
 10 West, Gavin C              9 CPAC-CT              1:26.01    1:22.34 SILV   
                  36.63     1:22.34 (45.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Plavoukos, Alex F          9 CPAC-CT              1:30.41    1:22.73 SILV   
                  38.12     1:22.73 (44.61)                                        
 12 Peters, Alexander         10 CPAC-CT              1:26.82    1:22.74 SILV   
                  41.13     1:22.74 (41.61)                                        
 13 Garrelts, Christopher m    9 CAT-CT               1:30.46    1:23.17 SILV   
                  39.67     1:23.17 (43.50)                                        
 14 Moore, Jamison P           9 CPAC-CT              1:24.99    1:23.78 SILV   
                  39.47     1:23.78 (44.31)                                        
 15 McGregor, Matt J          10 PATS-MR              1:30.19    1:28.81        
                  40.27     1:28.81 (48.54)                                        
 15 Stobbie, Jack R            9 CPAC-CT              1:33.33    1:28.81        
                  42.28     1:28.81 (46.53)                                        
 17 Del Rosario, Eric          9 PATS-MR              1:32.44    1:29.04        
                  41.48     1:29.04 (47.56)                                        
 18 Rizzo, Gio M               9 PATS-MR              1:33.79    1:29.31        
                  40.46     1:29.31 (48.85)                                        
 19 Jackson, Flash C           9 PATS-MR              1:45.47    1:29.34        
                  43.28     1:29.34 (46.06)                                        
 20 Puff, Hayden R             9 CPAC-CT              1:39.00    1:29.53        
                  40.23     1:29.53 (49.30)                                        
 21 Commaroto, Robert A       10 CPAC-CT              1:28.57    1:29.88        
                  41.40     1:29.88 (48.48)                                        
 22 Mullen, Sean M            10 CPAC-CT              1:33.14    1:32.86        
                  41.95     1:32.86 (50.91)                                        
 23 More, Yash B               9 Agua Swim Team-MR    1:53.56    1:33.62        
                  45.70     1:33.62 (47.92)                                        
 24 Dennis, Sean              10 SSL-MR               1:41.71    1:38.16        
                  46.43     1:38.16 (51.73)                                        
 25 Fedorov, Daniel D          9 Empire-MR            1:45.87    1:38.97        
                  45.61     1:38.97 (53.36)                                        
 26 Vincent, Connor J          9 Empire-MR            1:37.50    1:42.02        
                  48.30     1:42.02 (53.72)                                        
 27 Zahn, Danny               10 Tmsuffolk-MR         1:52.36    1:42.03        
                  49.93     1:42.03 (52.10)                                        
 28 Brody, Hunter T           10 PATS-MR              2:01.47    1:42.81        
                  52.30     1:42.81 (50.51)                                        
 29 Sullivan, Kevin D         10 SSL-MR               2:06.55    1:43.69        
                  50.40     1:43.69 (53.29)                                        
 -- Myers, Charlie R          10 SSL-MR               2:12.17         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  51.72        DQ (1:03.05)                                        
 -- Thai-Bui, Brandon          9 Empire-MR            1:51.37         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.45          DQ (55.15)                                        
 -- Tuohy, Aidan D            10 SSL-MR               1:53.16         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:05.26        DQ (1:05.14)                                        
 -- Graber, Ethan J           10 Empire-MR            1:37.63         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  45.25          DQ (48.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                26.71      26.58 ZQ     
  2 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      27.16      26.86 ZQ     
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      27.43      27.93 JO     
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      27.77      27.94 JO     
  5 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 28.00      28.95 SILV   
  6 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      28.83      28.97 SILV   
  7 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR              29.16      29.11 SILV   
  8 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                28.33      29.16 SILV   
B - Final
  9 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                29.39      29.09 SILV   
 10 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       29.29      29.29 SILV   
 11 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                29.37      29.36 SILV   
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              29.53      29.43 SILV   
 13 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR              29.71      29.78 SILV   
 14 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                29.56      30.22 SILV   
 15 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR              29.64      30.50 SILV   
 16 Crane, Brian A            12 Empire-MR              29.34      30.64 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                28.99      26.71 qZQ    
  2 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      27.19      27.16 qZQ    
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      28.34      27.43 qZQ    
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      27.94      27.77 qJO    
  5 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             27.88      27.80 qJO    
  6 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 30.07      28.00 qJO    
  7 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                28.86      28.33 qSILV  
  8 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      29.26      28.82 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      29.93      28.83 qSILV  
 10 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR      29.78      29.10 qSILV  
 11 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR              29.03      29.16 qSILV  
 12 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       29.53      29.29 qSILV  
 13 Crane, Brian A            12 Empire-MR              30.04      29.34 qSILV  
 14 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                28.88      29.37 qSILV  
 15 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                28.74      29.39 qSILV  
 16 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              29.49      29.53 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                29.76      29.56 SILV   
 18 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR              29.92      29.64 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR              29.80      29.71 SILV   
 20 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      33.30      29.85 SILV   
 21 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                30.03      29.88 SILV   
 22 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT                30.65      30.16 SILV   
 23 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR            30.49      30.25 SILV   
 24 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                33.60      30.31 SILV   
 25 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                30.57      30.38 SILV   
 26 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           30.56      30.48 SILV   
 27 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 33.31      30.50 SILV   
 28 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 30.42      30.51 SILV   
 29 Kumar, Neer               12 Empire-MR              30.58      30.58 SILV   
 30 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           32.03      30.94 SILV   
 31 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      33.62      31.10 SILV   
 32 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                31.62      31.18 SILV   
 33 Keane, Matt V             12 PATS-MR                30.29      31.25 SILV   
 34 Saraf, Akaash             11 Empire-MR              31.36      31.37 SILV   
 35 Yasuda, Kentaro B         11 Sailfish-MR            32.29      31.38 SILV   
 36 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT                 33.43      31.54        
 37 Holman, Thomas S          11 PATS-MR                31.33      31.63        
 38 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT                 33.20      31.65        
 39 Kim, Taz                  11 Sailfish-MR            32.29      31.71        
 40 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR                 32.09      31.84        
 41 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                32.15      32.00        
 41 Krill, John F             12 CPAC-CT                31.07      32.00        
 43 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR                32.44      32.40        
 44 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                31.61      32.46        
 45 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      30.73      32.50        
 46 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA       34.37      32.81        
 47 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT                34.40      33.41        
 48 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT                 33.32      33.45        
 49 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR              34.21      33.50        
 50 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       34.87      33.79        
 51 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR            35.02      34.17        
 52 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR            34.31      34.19        
 53 Huang, Jonathan           11 PATS-MR                34.08      35.10        
 54 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           35.71      35.22        
 55 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR              34.59      35.27        
 56 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT                40.00      35.45        
 57 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      35.88      35.71        
 58 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT                40.35      37.69        
 59 Zagon, Zach               12 CSD-MR                 39.08      38.04        
 60 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR              44.21      43.68        
 61 Lin, Daniel               11 Sailfish-MR            44.31      46.68        
 62 Holman, Nicholas          11 PATS-MR                47.76      48.60        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                56.77      56.99 ZQ     
                  27.23       56.99 (29.76)                                        
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                58.95      59.53 ZQ     
                  28.60       59.53 (30.93)                                        
  3 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      59.63      59.61 JO     
                  28.61       59.61 (31.00)                                        
  4 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:01.15      59.95 JO     
                  29.22       59.95 (30.73)                                        
  5 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              1:01.58    1:02.46 SILV   
                  30.26     1:02.46 (32.20)                                        
  6 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:02.80    1:03.07 SILV   
                  30.48     1:03.07 (32.59)                                        
  7 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:01.60    1:03.21 SILV   
                  30.09     1:03.21 (33.12)                                        
  8 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:03.04    1:03.60 SILV   
                  30.97     1:03.60 (32.63)                                        
B - Final
  9 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:03.24    1:02.72 SILV   
                  29.69     1:02.72 (33.03)                                        
 10 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:04.28    1:04.16 SILV   
                  30.94     1:04.16 (33.22)                                        
 11 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            1:03.35    1:04.32 SILV   
                  30.36     1:04.32 (33.96)                                        
 12 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:03.26    1:04.33 SILV   
                  31.02     1:04.33 (33.31)                                        
 13 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    1:04.20    1:04.70 SILV   
                  31.58     1:04.70 (33.12)                                        
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:04.44    1:05.10 SILV   
                  30.77     1:05.10 (34.33)                                        
 15 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:05.07    1:05.29 SILV   
                  31.43     1:05.29 (33.86)                                        
 16 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:05.14    1:06.29 SILV   
                  31.99     1:06.29 (34.30)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                   NT    1:03.72 SILV   
                  30.07     1:03.72 (33.65)                                        
  2 Callahan, Jack T          12 Empire-MR                 NT    1:05.79 SILV   
                  30.29     1:05.79 (35.50)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:03.20      56.77 qZQ    
                  27.04       56.77 (29.73)                                        
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:00.81      58.95 qZQ    
                  28.71       58.95 (30.24)                                        
  3 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:00.16      59.63 qJO    
                  28.26       59.63 (31.37)                                        
  4 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      58.28    1:01.15 qJO    
                  29.60     1:01.15 (31.55)                                        
  5 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              1:05.61    1:01.58 qJO    
                  29.43     1:01.58 (32.15)                                        
  6 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:04.72    1:01.60 qSILV  
                  29.42     1:01.60 (32.18)                                        
  7 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:01.94    1:02.80 qSILV  
                  30.20     1:02.80 (32.60)                                        
  8 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:05.27    1:03.04 qSILV  
                  29.89     1:03.04 (33.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:05.33    1:03.24 qSILV  
                  29.97     1:03.24 (33.27)                                        
 10 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:03.81    1:03.26 qSILV  
                  30.67     1:03.26 (32.59)                                        
 11 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            1:04.57    1:03.35 qSILV  
                  30.06     1:03.35 (33.29)                                        
 12 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    1:05.15    1:04.20 qSILV  
                  30.97     1:04.20 (33.23)                                        
 13 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:04.26    1:04.28 qSILV  
                  31.05     1:04.28 (33.23)                                        
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:04.83    1:04.44 qSILV  
                  30.67     1:04.44 (33.77)                                        
 15 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:05.32    1:05.07 qSILV  
                  30.93     1:05.07 (34.14)                                        
 16 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:05.82    1:05.14 qSILV  
                  31.80     1:05.14 (33.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:06.86    1:05.29 SILV   
                  30.82     1:05.29 (34.47)                                        
 18 Callahan, Jack T          12 Empire-MR            1:05.84   J1:05.29 SILV   
                  30.43     1:05.29 (34.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA     1:10.33    1:05.74 SILV   
                  30.65     1:05.74 (35.09)                                        
 20 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:07.50    1:05.92 SILV   
                  31.59     1:05.92 (34.33)                                        
 21 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR              1:07.21    1:05.93 SILV   
                  32.54     1:05.93 (33.39)                                        
 22 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT              1:05.00    1:05.96 SILV   
                  30.55     1:05.96 (35.41)                                        
 23 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               1:06.02    1:06.42 SILV   
                  31.55     1:06.42 (34.87)                                        
 24 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:05.09    1:06.44 SILV   
                  31.91     1:06.44 (34.53)                                        
 25 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:06.10    1:06.48 SILV   
                  31.83     1:06.48 (34.65)                                        
 26 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:08.19    1:07.08 SILV   
                  31.62     1:07.08 (35.46)                                        
 27 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:09.19    1:07.39 SILV   
                  31.82     1:07.39 (35.57)                                        
 28 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:11.18    1:07.40 SILV   
                  31.88     1:07.40 (35.52)                                        
 29 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:06.57    1:07.44 SILV   
                  31.58     1:07.44 (35.86)                                        
 30 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         1:07.48    1:07.83 SILV   
                  32.50     1:07.83 (35.33)                                        
 31 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          1:07.82    1:07.85 SILV   
                  32.53     1:07.85 (35.32)                                        
 32 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:08.62    1:07.97 SILV   
                  33.32     1:07.97 (34.65)                                        
 33 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               1:07.88    1:08.02 SILV   
                  32.24     1:08.02 (35.78)                                        
 34 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:09.34    1:08.23 SILV   
                  32.47     1:08.23 (35.76)                                        
 35 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT               1:13.52    1:08.29 SILV   
 36 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               1:12.24    1:08.92 SILV   
                  33.08     1:08.92 (35.84)                                        
 37 Razick, Adam A            12 Sailfish-MR          1:10.94    1:09.05 SILV   
                  32.25     1:09.05 (36.80)                                        
 38 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:08.22    1:09.13 SILV   
                  33.68     1:09.13 (35.45)                                        
 39 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:07.20    1:09.31 SILV   
                  31.68     1:09.31 (37.63)                                        
 40 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              1:08.60    1:09.41 SILV   
                  33.36     1:09.41 (36.05)                                        
 41 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               1:13.22    1:09.85        
                  32.74     1:09.85 (37.11)                                        
 42 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              1:18.51    1:10.55        
                  32.80     1:10.55 (37.75)                                        
 43 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:15.24    1:11.07        
                  33.54     1:11.07 (37.53)                                        
 44 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:10.44    1:11.82        
                  34.07     1:11.82 (37.75)                                        
 45 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              1:17.06    1:11.85        
                  34.86     1:11.85 (36.99)                                        
 46 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT              1:11.99    1:12.37        
                  34.60     1:12.37 (37.77)                                        
 47 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT              1:14.93    1:13.67        
                  34.34     1:13.67 (39.33)                                        
 48 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR            1:12.79    1:15.81        
                  36.22     1:15.81 (39.59)                                        
 49 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:13.85    1:17.40        
                  36.27     1:17.40 (41.13)                                        
 50 Kingsbury, Nathaniel J    12 PATS-MR              1:18.44    1:17.72        
                  37.22     1:17.72 (40.50)                                        
 51 Villafuerte, Joel A       11 PATS-MR              1:27.31    1:23.00        
                  38.05     1:23.00 (44.95)                                        
 52 Holman, Nicholas          11 PATS-MR              1:49.62    1:50.08        
                  50.93     1:50.08 (59.15)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:05.95    2:05.82 ZQ     
                  29.21     1:01.85 (32.64)     1:35.00 (33.15)     2:05.82 (30.82)
  2 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    2:06.62    2:07.04 ZQ     
                  29.58     1:02.11 (32.53)     1:35.39 (33.28)     2:07.04 (31.65)
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              2:09.31    2:07.30 ZQ     
                  29.63     1:02.06 (32.43)     1:35.24 (33.18)     2:07.30 (32.06)
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:11.11    2:10.47 ZQ     
                  29.52     1:03.02 (33.50)     1:37.06 (34.04)     2:10.47 (33.41)
  5 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:16.80    2:16.01 SILV   
                  30.85     1:05.44 (34.59)     1:41.68 (36.24)     2:16.01 (34.33)
  6 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:16.19    2:18.19 SILV   
                  31.75     1:07.12 (35.37)     1:43.44 (36.32)     2:18.19 (34.75)
  7 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:18.47    2:19.90 SILV   
                  31.13     1:07.94 (36.81)     1:45.72 (37.78)     2:19.90 (34.18)
  8 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:18.83    2:21.37 SILV   
                  33.17     1:08.99 (35.82)     1:45.40 (36.41)     2:21.37 (35.97)
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:19.01    2:17.55 SILV   
                  30.72     1:05.85 (35.13)     1:42.67 (36.82)     2:17.55 (34.88)
 10 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            2:20.27    2:20.21 SILV   
                  31.29     1:07.54 (36.25)     1:44.50 (36.96)     2:20.21 (35.71)
 11 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:19.57    2:20.30 SILV   
                  32.17     1:08.13 (35.96)     1:45.34 (37.21)     2:20.30 (34.96)
 12 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          2:24.49    2:25.75 SILV   
                  32.84     1:10.40 (37.56)     1:49.17 (38.77)     2:25.75 (36.58)
 13 Kumar, Neer               12 Empire-MR            2:24.52    2:28.44 SILV   
                  33.84     1:12.05 (38.21)     1:52.64 (40.59)     2:28.44 (35.80)
 14 Crane, Brian A            12 Empire-MR            2:23.38    2:28.50 SILV   
                  33.48     1:12.58 (39.10)     1:53.23 (40.65)     2:28.50 (35.27)
 15 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              2:25.10    2:28.89 SILV   
                  33.51     1:11.68 (38.17)     1:51.23 (39.55)     2:28.89 (37.66)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:05.58    2:05.95 qZQ    
                  29.89     1:03.21 (33.32)     1:35.56 (32.35)     2:05.95 (30.39)
  2 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    2:06.87    2:06.62 qZQ    
                  28.75     1:00.64 (31.89)     1:33.52 (32.88)     2:06.62 (33.10)
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              2:15.99    2:09.31 qZQ    
                  29.09     1:01.42 (32.33)     1:35.62 (34.20)     2:09.31 (33.69)
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:12.53    2:11.11 qZQ    
                  29.30     1:03.11 (33.81)     1:37.67 (34.56)     2:11.11 (33.44)
  5 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR           2:23.67    2:14.67 qJO    
                  30.78     1:05.53 (34.75)     1:41.37 (35.84)     2:14.67 (33.30)
  6 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:18.24    2:16.19 qSILV  
                  31.49     1:06.38 (34.89)     1:41.83 (35.45)     2:16.19 (34.36)
  7 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:15.71    2:16.80 qSILV  
                  31.01     1:05.81 (34.80)     1:41.52 (35.71)     2:16.80 (35.28)
  8 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:24.39    2:18.47 qSILV  
                  32.18     1:08.28 (36.10)     1:44.47 (36.19)     2:18.47 (34.00)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:18.90    2:18.83 qSILV  
                  31.36     1:05.91 (34.55)     1:43.63 (37.72)     2:18.83 (35.20)
 10 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:20.99    2:19.01 qSILV  
                  31.06     1:07.14 (36.08)     1:43.78 (36.64)     2:19.01 (35.23)
 11 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:22.58    2:19.57 qSILV  
                  31.84     1:07.89 (36.05)     1:44.23 (36.34)     2:19.57 (35.34)
 12 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    2:19.37    2:19.89 qSILV  
                  31.15     1:08.09 (36.94)     1:45.41 (37.32)     2:19.89 (34.48)
 13 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    2:28.06    2:20.06 qSILV  
                  32.36     1:08.22 (35.86)     1:44.90 (36.68)     2:20.06 (35.16)
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            2:22.45    2:20.27 qSILV  
                  31.80     1:07.73 (35.93)     1:45.07 (37.34)     2:20.27 (35.20)
 15 Crane, Brian A            12 Empire-MR            2:31.12    2:23.38 qSILV  
                  32.95     1:10.04 (37.09)     1:48.02 (37.98)     2:23.38 (35.36)
 16 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          2:29.17    2:24.49 qSILV  
                  32.50     1:09.44 (36.94)     1:48.02 (38.58)     2:24.49 (36.47)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kumar, Neer               12 Empire-MR            2:34.67    2:24.52 SILV   
                  31.82     1:08.42 (36.60)     1:48.40 (39.98)     2:24.52 (36.12)
 18 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              2:26.26    2:25.10 SILV   
                  32.94     1:10.46 (37.52)     1:48.98 (38.52)     2:25.10 (36.12)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            2:25.43    2:25.13 SILV   
                  31.24     1:08.53 (37.29)     1:47.79 (39.26)     2:25.13 (37.34)
 20 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            2:28.78    2:27.78 SILV   
                  32.53     1:09.87 (37.34)     1:49.41 (39.54)     2:27.78 (38.37)
 21 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT               2:41.38    2:29.32        
                  33.17     1:11.75 (38.58)     1:51.21 (39.46)     2:29.32 (38.11)
 22 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               2:42.67    2:30.85        
                  33.56     1:13.78 (40.22)     1:54.40 (40.62)     2:30.85 (36.45)
 23 Saraf, Akaash             11 Empire-MR            2:36.79    2:31.36        
                  33.28     1:11.60 (38.32)     1:51.75 (40.15)     2:31.36 (39.61)
 24 Yasuda, Kentaro B         11 Sailfish-MR          2:42.59    2:31.40        
                  33.34     1:12.35 (39.01)     1:52.31 (39.96)     2:31.40 (39.09)
 25 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               2:35.52    2:31.95        
                  34.98     1:13.78 (38.80)     1:53.46 (39.68)     2:31.95 (38.49)
 26 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              2:57.08    2:33.63        
                  33.67     1:13.57 (39.90)     1:54.33 (40.76)     2:33.63 (39.30)
 27 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR            2:47.32    2:38.13        
                  35.15     1:15.54 (40.39)     1:54.99 (39.45)     2:38.13 (43.14)
 28 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR               2:32.39    2:38.33        
                  35.38     1:15.56 (40.18)     1:57.18 (41.62)     2:38.33 (41.15)
 29 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              3:20.99    2:39.67        
                  36.73     1:17.37 (40.64)     1:59.22 (41.85)     2:39.67 (40.45)
 30 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR          2:54.94    2:40.97        
                  36.92     1:18.03 (41.11)   2:40.97 (1:22.94)                    
 31 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              3:01.75    2:43.91        
                  37.09     1:19.30 (42.21)     2:02.80 (43.50)     2:43.91 (41.11)
 32 Raiola, A J J             12 HS-MR                2:51.25    2:53.50        
                  37.09     1:22.14 (45.05)     2:08.65 (46.51)     2:53.50 (44.85)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      29.71      29.74 ZQ     
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                30.30      30.09 ZQ     
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      31.64      31.88 ZQ     
  4 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 31.63      32.11 ZQ     
  5 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                32.20      32.18 ZQ     
  6 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                32.52      32.64 JO     
  7 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       32.80      33.28 JO     
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                33.09      33.72 SILV   
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR                33.66      33.25 JO     
 10 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              34.28      34.50 SILV   
 11 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                35.27      35.11 SILV   
 12 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      35.42      35.19 SILV   
 13 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 34.93      35.21 SILV   
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                34.63      35.34 SILV   
 15 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           35.18      35.77 SILV   
 16 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      35.37      36.41 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR      29.10      29.71 qZQ    
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT                31.04      30.30 qZQ    
  3 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR                 33.26      31.63 qZQ    
  4 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR      33.13      31.64 qZQ    
  5 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT                32.28      32.20 qZQ    
  6 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT                32.70      32.52 qJO    
  7 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       38.40      32.80 qJO    
  8 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      33.99      33.02 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                33.15      33.09 qJO    
 10 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR                32.64      33.66 qSILV  
 11 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             33.70      33.94 qSILV  
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR              34.89      34.28 qSILV  
 13 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      33.38      34.53 qSILV  
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                36.70      34.63 qSILV  
 15 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 37.19      34.93 qSILV  
 16 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           35.73      35.18 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                34.07      35.27 SILV   
 18 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      35.15      35.37 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      37.05      35.42 SILV   
 20 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                35.48      35.49 SILV   
 21 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      36.49      36.23 SILV   
 22 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR              35.53      36.70 SILV   
 23 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                45.84      36.89 SILV   
 24 Krill, John F             12 CPAC-CT                38.01      37.32 SILV   
 25 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           37.28      37.43 SILV   
 26 Kim, Taz                  11 Sailfish-MR            39.81      37.57 SILV   
 27 Thai-Bui, Justin          12 Empire-MR              47.02      37.86 SILV   
 28 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      40.17      38.59 SILV   
 29 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      39.97      38.67 SILV   
 30 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       37.94      38.73 SILV   
 31 Keane, James              12 SSL-MR                 41.60      39.00 SILV   
 32 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT                42.41      39.54 SILV   
 33 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                37.58      39.71 SILV   
 34 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR              41.92      40.05 SILV   
 35 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      39.27      40.23 SILV   
 36 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 42.20      40.33 SILV   
 37 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR            44.47      41.24        
 38 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR           41.43      41.96        
 39 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT                49.45      42.64        
 40 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT                45.45      42.65        
 41 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR            45.74      44.37        
 42 Johnson, Anthony          11 SSL-MR                 46.59      44.55        
 43 Zagon, Zach               12 CSD-MR                 48.57      46.38        
 44 Cincotta, Alec T          11 ZEUS-CT                49.70      46.46        
 45 Holman, Nicholas          11 PATS-MR                49.04      49.51        
 46 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR              53.27      50.75        
 47 Lin, Daniel               11 Sailfish-MR            55.69      58.20        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:04.37    1:03.23 ZQ     
                  30.70     1:03.23 (32.53)                                        
  2 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:03.78    1:03.28 ZQ     
                  31.55     1:03.28 (31.73)                                        
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:08.20    1:08.89 JO     
                  33.08     1:08.89 (35.81)                                        
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:08.51    1:09.75 JO     
                  34.52     1:09.75 (35.23)                                        
  5 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:09.42    1:09.83 JO     
                  33.66     1:09.83 (36.17)                                        
  6 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:10.13    1:09.98 JO     
                  34.29     1:09.98 (35.69)                                        
  7 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:10.83    1:11.23 JO     
                  34.99     1:11.23 (36.24)                                        
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:11.51    1:13.58 SILV   
                  35.56     1:13.58 (38.02)                                        
B - Final
  9 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:14.96    1:12.25 SILV   
                  34.75     1:12.25 (37.50)                                        
 10 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:12.54    1:12.63 SILV   
                  36.06     1:12.63 (36.57)                                        
 11 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:12.94    1:13.20 SILV   
                  35.63     1:13.20 (37.57)                                        
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:13.78    1:14.82 SILV   
                  36.28     1:14.82 (38.54)                                        
 13 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:14.22    1:15.59 SILV   
                  36.81     1:15.59 (38.78)                                        
 14 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:14.50    1:15.95 SILV   
                  36.14     1:15.95 (39.81)                                        
 15 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:13.86    1:16.38 SILV   
                  36.87     1:16.38 (39.51)                                        
 16 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:14.50    1:16.83 SILV   
                  37.60     1:16.83 (39.23)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    1:05.32    1:03.78 qZQ    
                  31.58     1:03.78 (32.20)                                        
  2 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              1:05.50    1:04.37 qZQ    
                  31.15     1:04.37 (33.22)                                        
  3 Clark, Alexander G        12 CPAC-CT              1:08.24    1:08.20 qZQ    
                  32.82     1:08.20 (35.38)                                        
  4 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:09.09    1:08.51 qZQ    
                  33.55     1:08.51 (34.96)                                        
  5 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              1:11.18    1:09.42 qJO    
                  33.39     1:09.42 (36.03)                                        
  6 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:08.98    1:10.13 qJO    
                  34.32     1:10.13 (35.81)                                        
  7 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:14.51    1:10.83 qJO    
                  35.21     1:10.83 (35.62)                                        
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:12.76    1:11.51 qJO    
                  34.99     1:11.51 (36.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:14.45    1:12.54 qSILV  
                  35.60     1:12.54 (36.94)                                        
 10 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR           1:14.31    1:12.85 qSILV  
                  34.87     1:12.85 (37.98)                                        
 11 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR          1:19.74    1:12.94 qSILV  
                  35.32     1:12.94 (37.62)                                        
 12 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            1:14.61    1:13.78 qSILV  
                  35.47     1:13.78 (38.31)                                        
 13 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:19.38    1:13.86 qSILV  
                  35.98     1:13.86 (37.88)                                        
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:15.98    1:14.22 qSILV  
                  36.22     1:14.22 (38.00)                                        
 15 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:18.36    1:14.50 qSILV  
                  36.17     1:14.50 (38.33)                                        
 15 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:18.20    1:14.50 qSILV  
                  36.28     1:14.50 (38.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:14.58    1:14.52 SILV   
                  36.62     1:14.52 (37.90)                                        
 18 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:17.42    1:14.96 SILV   
                  35.98     1:14.96 (38.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:19.12    1:15.14 SILV   
                  37.21     1:15.14 (37.93)                                        
 20 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:17.29    1:15.43 SILV   
                  36.81     1:15.43 (38.62)                                        
 21 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:15.99    1:15.84 SILV   
                  36.97     1:15.84 (38.87)                                        
 22 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:17.21    1:16.36 SILV   
                  36.27     1:16.36 (40.09)                                        
 23 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              1:18.87    1:16.52 SILV   
                  37.20     1:16.52 (39.32)                                        
 24 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            1:18.41    1:16.64 SILV   
                  37.41     1:16.64 (39.23)                                        
 25 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR    1:17.42    1:17.03 SILV   
                  37.41     1:17.03 (39.62)                                        
 26 Callahan, Jack T          12 Empire-MR            1:19.99    1:19.14 SILV   
                  37.00     1:19.14 (42.14)                                        
 27 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:22.94    1:19.15 SILV   
                  38.00     1:19.15 (41.15)                                        
 28 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:20.79    1:19.72 SILV   
                  38.94     1:19.72 (40.78)                                        
 29 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:18.78    1:20.55 SILV   
                  38.87     1:20.55 (41.68)                                        
 30 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA     1:23.94    1:22.00 SILV   
                  38.60     1:22.00 (43.40)                                        
 31 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT              1:30.84    1:22.37 SILV   
                  40.11     1:22.37 (42.26)                                        
 32 Dain, Matt S              12 SSL-MR               1:30.47    1:22.86 SILV   
                  39.08     1:22.86 (43.78)                                        
 33 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:20.72    1:23.34 SILV   
                  40.36     1:23.34 (42.98)                                        
 34 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:27.65    1:24.78        
                  41.34     1:24.78 (43.44)                                        
 35 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:19.87    1:25.62        
                  42.03     1:25.62 (43.59)                                        
 36 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               1:33.98    1:26.00        
                  41.76     1:26.00 (44.24)                                        
 37 Kingsbury, Nathaniel J    12 PATS-MR              1:27.58    1:26.34        
                  42.77     1:26.34 (43.57)                                        
 38 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR          1:35.02    1:27.65        
 39 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         1:29.97    1:27.88        
                  44.29     1:27.88 (43.59)                                        
 40 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT              1:48.00    1:32.86        
                  44.83     1:32.86 (48.03)                                        
 41 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT              1:36.12    1:32.91        
 42 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR          1:35.32    1:35.05        
                  47.03     1:35.05 (48.02)                                        
 43 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR            1:36.76    1:38.34        
                  46.84     1:38.34 (51.50)                                        
 44 Cincotta, Alec T          11 ZEUS-CT              1:47.19    1:39.78        
                  47.83     1:39.78 (51.95)                                        
 45 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR    1:48.79    1:40.24        
 46 Villafuerte, Joel A       11 PATS-MR              1:39.73    1:44.13        
                  49.61     1:44.13 (54.52)                                        
 47 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR            1:51.53    1:45.16        
                  50.59     1:45.16 (54.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                33.86      33.37 ZQ     
  2 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                34.54      33.54 ZQ     
  3 Keane, Matt V             12 PATS-MR                36.84      36.02 ZQ     
  4 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      34.18      36.68 ZQ     
  5 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                38.04      37.99 SILV   
  6 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      36.62      38.17 SILV   
  7 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                38.20      38.26 SILV   
  8 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      37.74      38.47 SILV   
B - Final
  9 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR      38.39      37.67 SILV   
 10 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           38.25      38.81 SILV   
 11 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT                38.26      39.62 SILV   
 12 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR                40.02      39.81 SILV   
 13 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT                 40.03      40.22 SILV   
 14 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      39.98      40.26 SILV   
 15 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                40.33      40.63 SILV   
 16 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                40.15      40.79 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT                34.62      33.86 qZQ    
  2 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      36.55      34.18 qZQ    
  3 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT                38.01      34.54 qZQ    
  4 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      39.37      36.62 qZQ    
  5 Keane, Matt V             12 PATS-MR                36.50      36.84 qZQ    
  6 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      37.75      37.74 qSILV  
  7 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT                39.14      38.04 qSILV  
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT                39.43      38.20 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR           38.87      38.25 qSILV  
 10 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT                40.74      38.26 qSILV  
 11 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR      38.94      38.39 qSILV  
 12 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             42.26      38.40 qSILV  
 13 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      42.10      39.98 qSILV  
 14 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR                41.32      40.02 qSILV  
 15 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT                 42.17      40.03 qSILV  
 16 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                41.45      40.15 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT                40.38      40.33 SILV   
 18 Benfaida, Eric A          12 Sailfish-MR            45.39      41.81 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       44.46      41.94 SILV   
 20 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR      42.20      42.74 SILV   
 21 Fontanella, Peter K       11 Sailfish-MR            45.71      43.16        
 22 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 49.00      43.63        
 23 Holman, Thomas S          11 PATS-MR                45.16      43.67        
 24 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       43.78      43.68        
 25 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA       45.89      43.71        
 26 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR                 43.59      43.74        
 27 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      44.16      44.36        
 28 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR                48.66      47.63        
 29 Bukowski, Adam            11 Sailfish-MR            48.26      47.78        
 30 Lin, Daniel               11 Sailfish-MR            50.37      51.26        
 31 Fedorov, Ivan D           12 Empire-MR              53.55      51.65        
 32 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT                53.00      52.05        
 33 Khosla, Tegh B            11 Empire-MR              59.50      57.44        
 -- Karandikar, Amol M        11 ZEUS-CT              1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kingsbury, Nathaniel J    12 PATS-MR                54.73         DQ        
      Scissors kick
 -- Blaze, Clifford F         11 CPAC-CT              1:02.46         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cincotta, Alec T          11 ZEUS-CT              1:08.25         DQ        
      One hand touch
 -- Holman, Nicholas          11 PATS-MR              1:23.79         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:16.41    1:14.83 ZQ     
                  35.09     1:14.83 (39.74)                                        
  2 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:18.37    1:15.71 ZQ     
                  35.62     1:15.71 (40.09)                                        
  3 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:16.93    1:17.75 ZQ     
                  36.84     1:17.75 (40.91)                                        
  4 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:19.62    1:20.29 ZQ     
                  37.43     1:20.29 (42.86)                                        
  5 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:23.27    1:23.05 SILV   
                  39.23     1:23.05 (43.82)                                        
  6 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT              1:22.27    1:23.51 SILV   
                  39.40     1:23.51 (44.11)                                        
  7 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR               1:23.39    1:24.95 SILV   
                  39.51     1:24.95 (45.44)                                        
  8 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              1:26.89    1:26.87 SILV   
                  41.13     1:26.87 (45.74)                                        
B - Final
  9 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:27.57    1:25.73 SILV   
                  40.77     1:25.73 (44.96)                                        
 10 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:26.94    1:26.27 SILV   
                  40.45     1:26.27 (45.82)                                        
 11 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA     1:29.49    1:30.71        
                  42.68     1:30.71 (48.03)                                        
 12 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:32.84    1:31.18        
                  42.84     1:31.18 (48.34)                                        
 13 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA     1:36.09    1:34.41        
                  43.33     1:34.41 (51.08)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walter, Scott J           12 CPAC-CT              1:19.44    1:16.41 qZQ    
                  36.68     1:16.41 (39.73)                                        
  2 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    1:22.46    1:16.93 qZQ    
                  37.32     1:16.93 (39.61)                                        
  3 Lam, Peter                12 Agua Swim Team-MR    1:18.57    1:18.37 qZQ    
                  37.04     1:18.37 (41.33)                                        
  4 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:20.43    1:19.62 qZQ    
                  37.00     1:19.62 (42.62)                                        
  5 Freeman, Matthew M        12 CPAC-CT              1:27.18    1:22.27 qSILV  
                  39.05     1:22.27 (43.22)                                        
  6 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    1:24.62    1:22.67 qSILV  
                  38.59     1:22.67 (44.08)                                        
  7 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              1:26.72    1:23.27 qSILV  
                  38.18     1:23.27 (45.09)                                        
  8 Domanico, Edward Z        12 CSD-MR               1:37.47    1:23.39 qSILV  
                  38.86     1:23.39 (44.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:23.70    1:23.67 qSILV  
                  39.70     1:23.67 (43.97)                                        
 10 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR              1:29.03    1:26.89 qSILV  
                  42.16     1:26.89 (44.73)                                        
 11 Baxter, Mac H             12 CPAC-CT              1:28.33    1:26.94 qSILV  
                  40.71     1:26.94 (46.23)                                        
 12 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              1:25.26    1:27.57 qSILV  
                  41.43     1:27.57 (46.14)                                        
 13 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    1:28.58    1:28.20 qSILV  
                  42.10     1:28.20 (46.10)                                        
 14 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               1:31.15    1:28.51 qSILV  
                  42.50     1:28.51 (46.01)                                        
 15 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:34.52    1:28.79 qSILV  
                  41.76     1:28.79 (47.03)                                        
 16 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               1:28.62    1:29.40 qSILV  
                  42.31     1:29.40 (47.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA     1:41.35    1:29.49 SILV   
                  42.47     1:29.49 (47.02)                                        
 18 Hinckley, Charlie         11 Agua Swim Team-MR    1:33.21    1:32.65        
                  43.75     1:32.65 (48.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            1:31.83    1:32.84        
                  42.72     1:32.84 (50.12)                                        
 20 Kumar, Neer               12 Empire-MR            1:38.41    1:34.20        
                  44.20     1:34.20 (50.00)                                        
 21 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA     1:40.98    1:36.09        
                  44.16     1:36.09 (51.93)                                        
 22 Saraf, Akaash             11 Empire-MR            1:40.11    1:36.16        
                  44.05     1:36.16 (52.11)                                        
 23 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:38.95    1:37.23        
                  45.74     1:37.23 (51.49)                                        
 24 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA     1:40.60    1:37.62        
                  44.39     1:37.62 (53.23)                                        
 25 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              1:36.72    1:38.82        
                  48.69     1:38.82 (50.13)                                        
 26 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR    1:34.81    1:38.97        
                  46.17     1:38.97 (52.80)                                        
 27 Johnson, Anthony          11 SSL-MR               1:49.77    1:43.47        
                  48.04     1:43.47 (55.43)                                        
 28 Thai-Bui, Justin          12 Empire-MR            1:45.00    1:43.56        
                  48.92     1:43.56 (54.64)                                        
 29 Zagon, Zach               12 CSD-MR               1:51.78    1:45.03        
                  49.62     1:45.03 (55.41)                                        
 30 Kim, Taz                  11 Sailfish-MR          1:50.42    1:45.48        
                  49.21     1:45.48 (56.27)                                        
 31 Raiola, A J J             12 HS-MR                1:46.63    1:45.86        
                  51.08     1:45.86 (54.78)                                        
 32 Howard, William J         11 Tmsuffolk-MR         2:00.29    1:54.78        
                  55.38     1:54.78 (59.40)                                        
 33 Pysk, Adam                12 ZEUS-CT              1:56.00    1:56.28        
                  53.69   1:56.28 (1:02.59)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      29.68      30.09 ZQ     
  2 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      31.32      30.76 JO     
  3 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      31.20      31.07 JO     
  4 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      31.31      31.67 SILV   
  5 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR            31.71      31.92 SILV   
  6 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       32.19      32.19 SILV   
  7 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                32.53      32.69 SILV   
B - Final
  9 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR            32.91      32.71 SILV   
 10 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      32.66      32.74 SILV   
 11 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR           33.31      32.77 SILV   
 12 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 32.98      32.97 SILV   
 13 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           34.00      33.48 SILV   
 14 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                34.68      34.52 SILV   
 15 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      34.09      34.65 SILV   
 16 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                35.12      35.02 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR      28.95      29.68 qZQ    
  2 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR      34.35      31.20 qJO    
  3 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR      30.95      31.31 qJO    
  4 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR      32.51      31.32 qJO    
  5 Ackerman, Ian R           11 Marlins-MR             31.45      31.40 qJO    
  6 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR      32.77      31.63 qSILV  
  7 Paccione, Sawyer          12 Sailfish-MR            31.66      31.71 qSILV  
  8 Fernandez, Luke W         12 Tri-Hampton Y-MA       34.80      32.19 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT                32.92      32.53 qSILV  
 10 Ousmanov, Jack A          12 Agua Swim Team-MR      32.73      32.66 qSILV  
 11 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR            34.05      32.91 qSILV  
 12 Donlan, Drew d            11 CAT-CT                 31.94      32.98 qSILV  
 13 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR           38.28      33.31 qSILV  
 14 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR           35.02      34.00 qSILV  
 15 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR      32.95      34.09 qSILV  
 16 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR      34.41      34.52 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT                34.58      34.68 SILV   
 17 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT                35.89      34.68 SILV   
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 19 Rizzo, Antonio S          11 PATS-MR                35.66      35.12 SILV   
 20 O'Gorman, Ciaran M        12 CSD-MR                 38.26      35.60 SILV   
 21 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT                36.37      35.73 SILV   
 22 Krill, John F             12 CPAC-CT                35.70      35.79 SILV   
 23 Callahan, Jack T          12 Empire-MR              37.22      36.40 SILV   
 24 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT                35.07      36.55 SILV   
 25 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR      36.09      37.09 SILV   
 26 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA       39.65      37.39 SILV   
 27 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT                 40.45      37.63 SILV   
 28 Razick, Adam A            12 Sailfish-MR            36.94      38.12 SILV   
 29 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR                 36.95      38.14 SILV   
 30 Borowsky, Miles L         11 Tri-Hampton Y-MA       38.09      38.46 SILV   
 31 Esquivel, Matias          11 CPAC-CT                39.65      38.71        
 32 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR              41.29      39.61        
 33 Johnson, Anthony          11 SSL-MR                 45.45      39.72        
 34 Merritt, Tyler O          11 CAT-CT                 42.77      39.87        
 35 Tuck, Scotty S            11 CPAC-CT                41.00      40.35        
 36 Kenvin, Matthew D         11 Agua Swim Team-MR      40.29      42.35        
 37 Fontanella, Peter K       11 Sailfish-MR            46.51      45.63        
 38 Barr, Alex S              11 Agua Swim Team-MR      48.26      45.98        
 39 Casa, Tristan A           12 ZEUS-CT                47.48      48.23        
 40 Karandikar, Amol M        11 ZEUS-CT              1:26.41    1:12.75        
 -- Villafuerte, Joel A       11 PATS-MR                59.41         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:05.82    1:06.44 ZQ     
                  30.77     1:06.44 (35.67)                                        
  2 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:09.26    1:09.02 ZQ     
                  31.97     1:09.02 (37.05)                                        
  3 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               1:14.66    1:12.09 JO     
                  34.98     1:12.09 (37.11)                                        
  4 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:12.52    1:12.69 SILV   
                  34.30     1:12.69 (38.39)                                        
  5 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:15.44    1:14.50 SILV   
                  34.05     1:14.50 (40.45)                                        
  6 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:15.06    1:15.01 SILV   
                  34.25     1:15.01 (40.76)                                        
  7 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          1:14.49    1:16.39 SILV   
                  35.70     1:16.39 (40.69)                                        
  8 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:15.58    1:16.46 SILV   
                  35.66     1:16.46 (40.80)                                        
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:17.86    1:15.88 SILV   
                  36.16     1:15.88 (39.72)                                        
 10 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:16.14    1:16.34 SILV   
                  35.42     1:16.34 (40.92)                                        
 11 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:20.45    1:18.31 SILV   
                  37.07     1:18.31 (41.24)                                        
 12 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:21.10    1:20.21 SILV   
                  38.53     1:20.21 (41.68)                                        
 13 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:21.96    1:22.66 SILV   
                  37.52     1:22.66 (45.14)                                        
 14 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:22.17    1:22.73 SILV   
                  38.74     1:22.73 (43.99)                                        
 15 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:21.16    1:22.83 SILV   
                  37.84     1:22.83 (44.99)                                        
 16 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:21.50    1:23.18 SILV   
                  39.49     1:23.18 (43.69)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Duthie, Zachary J         12 Agua Swim Team-MR    1:04.86    1:05.82 qZQ    
                  30.63     1:05.82 (35.19)                                        
  2 Khanna, Varun             12 Agua Swim Team-MR    1:14.60    1:09.26 qZQ    
                  32.00     1:09.26 (37.26)                                        
  3 Stukelman, Asher B        11 Agua Swim Team-MR    1:10.15    1:09.64 qJO    
                  32.56     1:09.64 (37.08)                                        
  4 Sorensen, Noah T          11 CPAC-CT              1:15.61    1:12.52 qJO    
                  34.26     1:12.52 (38.26)                                        
  5 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          1:15.10    1:14.49 qSILV  
                  33.92     1:14.49 (40.57)                                        
  6 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               1:14.88    1:14.66 qSILV  
                  34.48     1:14.66 (40.18)                                        
  7 Wren, Steven              12 Rac @ Jcc-MR         1:20.91    1:15.06 qSILV  
                  34.22     1:15.06 (40.84)                                        
  8 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            1:18.96    1:15.44 qSILV  
                  34.60     1:15.44 (40.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Crane, Brian A            12 Empire-MR            1:22.18    1:15.58 qSILV  
                  35.63     1:15.58 (39.95)                                        
 10 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         1:22.95    1:16.14 qSILV  
                  34.27     1:16.14 (41.87)                                        
 11 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    1:16.77    1:16.97 qSILV  
                  34.22     1:16.97 (42.75)                                        
 12 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              1:16.91    1:17.86 qSILV  
                  37.02     1:17.86 (40.84)                                        
 13 DuVally, Liam D           11 CPAC-CT              1:21.66    1:20.45 qSILV  
                  38.36     1:20.45 (42.09)                                        
 14 Zyskowski, Kevin T        11 CPAC-CT              1:23.83    1:21.10 qSILV  
                  38.09     1:21.10 (43.01)                                        
 15 Krill, John F             12 CPAC-CT              1:18.90    1:21.16 qSILV  
                  36.52     1:21.16 (44.64)                                        
 16 Hu, Benjamin D            11 CPAC-CT              1:26.62    1:21.50 qSILV  
                  36.99     1:21.50 (44.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Keane, Matt V             12 PATS-MR              1:22.33    1:21.96 SILV   
                  36.92     1:21.96 (45.04)                                        
 18 Erickson, Spencer L       11 CPAC-CT              1:19.90    1:22.17 SILV   
                  37.19     1:22.17 (44.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yasuda, Kentaro B         11 Sailfish-MR          1:27.51    1:22.49 SILV   
                  38.55     1:22.49 (43.94)                                        
 20 Fairbanks, Matthew        12 Agua Swim Team-MR    1:20.71    1:23.18 SILV   
                  38.98     1:23.18 (44.20)                                        
 21 Merritt, Dylan C          11 CAT-CT               1:29.22    1:23.59 SILV   
                  38.60     1:23.59 (44.99)                                        
 22 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              1:31.06    1:23.78 SILV   
                  38.22     1:23.78 (45.56)                                        
 23 Hernandez, Rene M         11 Agua Swim Team-MR    1:32.04    1:24.49 SILV   
                  36.69     1:24.49 (47.80)                                        
 24 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               1:23.25    1:26.02 SILV   
                  40.38     1:26.02 (45.64)                                        
 25 Deitch, Will M            11 Tri-Hampton Y-MA     1:30.89    1:28.20        
                  40.23     1:28.20 (47.97)                                        
 26 Thai-Bui, Justin          12 Empire-MR            1:35.00    1:29.91        
                  40.42     1:29.91 (49.49)                                        
 27 Raiola, A J J             12 HS-MR                1:33.76    1:32.57        
                  41.61     1:32.57 (50.96)                                        
 28 Bennett, Brandan R        11 Empire-MR            1:43.96    1:38.31        
                  44.17     1:38.31 (54.14)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:27.81    2:23.12 JO     
                  33.21     1:08.50 (35.29)     1:52.74 (44.24)     2:23.12 (30.38)
  2 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              2:23.86    2:23.13 JO     
                  29.94     1:07.07 (37.13)     1:49.30 (42.23)     2:23.13 (33.83)
  3 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:22.67    2:25.14 JO     
                  32.98     1:08.55 (35.57)     1:54.37 (45.82)     2:25.14 (30.77)
  4 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    2:25.34    2:27.72 JO     
                  32.38     1:11.82 (39.44)     1:54.62 (42.80)     2:27.72 (33.10)
  5 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:34.95    2:36.24        
                  35.31     1:13.63 (38.32)     2:01.36 (47.73)     2:36.24 (34.88)
  6 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    2:35.06    2:38.19        
                  35.14     1:15.57 (40.43)     2:03.00 (47.43)     2:38.19 (35.19)
  7 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    2:35.55    2:38.33        
                  36.45     1:17.03 (40.58)     2:02.68 (45.65)     2:38.33 (35.65)
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              2:36.13    2:40.21        
                  36.40     1:17.08 (40.68)     2:04.00 (46.92)     2:40.21 (36.21)
B - Final
  9 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR              2:38.49    2:36.28        
                  35.94     1:17.00 (41.06)     2:02.62 (45.62)     2:36.28 (33.66)
 10 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:37.02    2:36.41        
                  35.74     1:12.56 (36.82)     2:03.93 (51.37)     2:36.41 (32.48)
 11 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:37.10    2:36.51        
                  34.59     1:16.08 (41.49)     2:01.55 (45.47)     2:36.51 (34.96)
 12 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    2:41.13    2:41.62        
                  34.90     1:17.36 (42.46)     2:02.67 (45.31)     2:41.62 (38.95)
 13 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            2:44.09    2:44.30        
                  34.95     1:16.36 (41.41)     2:07.33 (50.97)     2:44.30 (36.97)
 14 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:42.20    2:44.32        
                  37.50     1:20.52 (43.02)     2:09.34 (48.82)     2:44.32 (34.98)
 15 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:39.33    2:44.41        
                  34.53     1:15.63 (41.10)     2:08.06 (52.43)     2:44.41 (36.35)
 16 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:43.31    2:44.78        
                  36.03     1:17.52 (41.49)     2:08.77 (51.25)     2:44.78 (36.01)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinckley, CJ              12 Agua Swim Team-MR    2:27.82    2:22.67 qJO    
                  32.70     1:07.97 (35.27)     1:52.83 (44.86)     2:22.67 (29.84)
  2 Zhao, Benjamin            12 CPAC-CT              2:48.23    2:23.86 qJO    
                  29.44     1:07.90 (38.46)     1:49.54 (41.64)     2:23.86 (34.32)
  3 Wen, Nicholas J           11 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:25.34 qJO    
                  31.42     1:09.86 (38.44)     1:51.99 (42.13)     2:25.34 (33.35)
  4 Pierce, Cole D            12 CPAC-CT              2:27.95    2:27.81 qJO    
                  33.63     1:07.70 (34.07)     1:52.46 (44.76)     2:27.81 (35.35)
  5 McCaffrey, TC C           12 PATS-MR              2:34.40    2:34.95 q      
                  35.26     1:13.60 (38.34)     2:01.38 (47.78)     2:34.95 (33.57)
  6 Kumeno, Kai               11 Agua Swim Team-MR    2:53.17    2:35.06 q      
                  34.00     1:13.82 (39.82)     2:00.99 (47.17)     2:35.06 (34.07)
  7 Lugato, Pietro M          11 Agua Swim Team-MR    2:39.36    2:35.55 q      
                  35.64     1:16.06 (40.42)     2:00.68 (44.62)     2:35.55 (34.87)
  8 Sparks, Jack B            11 CPAC-CT              2:41.82    2:36.13 q      
                  35.11     1:16.50 (41.39)     2:01.36 (44.86)     2:36.13 (34.77)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Oehmler, Jackson L        11 CPAC-CT              2:37.77    2:37.02 q      
                  35.13     1:12.76 (37.63)     2:04.05 (51.29)     2:37.02 (32.97)
 10 Luo, Felix                11 Tmsuffolk-MR         2:40.89    2:37.10 q      
                  34.18     1:15.51 (41.33)     2:00.95 (45.44)     2:37.10 (36.15)
 11 Volaski, Phillip J        11 PATS-MR              2:48.36    2:38.49 q      
                  35.97     1:17.50 (41.53)     2:02.78 (45.28)     2:38.49 (35.71)
 12 Greenfield, Ethan M       12 Tmsuffolk-MR         2:43.45    2:39.33 q      
                  32.99     1:11.82 (38.83)     2:03.98 (52.16)     2:39.33 (35.35)
 13 Mark, Colin M             12 Agua Swim Team-MR    2:43.13    2:41.13 q      
                  34.30     1:15.34 (41.04)     2:01.86 (46.52)     2:41.13 (39.27)
 14 Buckley, Jack C           12 Empire-MR            2:42.59    2:42.20 q      
                  36.10     1:17.82 (41.72)     2:07.70 (49.88)     2:42.20 (34.50)
 15 Buttenwieser, Luke W      12 CPAC-CT              2:44.02    2:43.31 q      
                  36.60     1:17.90 (41.30)     2:09.54 (51.64)     2:43.31 (33.77)
 16 Ma, Jonathan Y            11 Empire-MR            2:48.30    2:44.09 q      
                  35.84                             2:08.74 ( )     2:44.09 (35.35)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Torres, Cristian          12 Sailfish-MR          2:50.76    2:44.88        
                  33.46     1:16.98 (43.52)     2:07.96 (50.98)     2:44.88 (36.92)
 18 Crane, Brian A            12 Empire-MR            2:49.93    2:45.17        
                  36.91     1:19.50 (42.59)     2:11.57 (52.07)     2:45.17 (33.60)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Holman, Thomas S          11 PATS-MR              2:48.28    2:45.82        
                  38.42     1:18.52 (40.10)   2:45.82 (1:27.30)                    
 20 Scanlon, Jack T           11 SSL-MR               2:46.26    2:45.93        
                  38.53     1:20.41 (41.88)     2:09.47 (49.06)     2:45.93 (36.46)
 21 Donlan, Drew d            11 CAT-CT               2:44.15    2:45.97        
                  34.83     1:17.30 (42.47)     2:09.53 (52.23)     2:45.97 (36.44)
 22 Sasso, Thomas B           11 Empire-MR            2:46.60    2:48.58        
                  39.99     1:22.12 (42.13)     2:11.53 (49.41)     2:48.58 (37.05)
 23 Cushman, Timothy P        12 Empire-MR            2:56.58    2:50.34        
                  37.64     1:21.57 (43.93)     2:12.77 (51.20)     2:50.34 (37.57)
 24 Gagnon, Jonathan E        11 CSD-MR               3:00.00    2:52.50        
                  39.70     1:26.01 (46.31)     2:14.24 (48.23)     2:52.50 (38.26)
 25 Anziano, Dominic r        11 CAT-CT               2:55.80    2:53.42        
                  41.63     1:26.23 (44.60)     2:15.06 (48.83)     2:53.42 (38.36)
 26 Razick, Adam A            12 Sailfish-MR          3:00.23    2:57.45        
                  40.28     1:25.74 (45.46)     2:16.88 (51.14)     2:57.45 (40.57)
 27 Nunez, Jonathan T         11 PATS-MR              2:56.29    3:01.10        
                  38.42     1:25.28 (46.86)     2:18.95 (53.67)     3:01.10 (42.15)
 28 Dain, Matt S              12 SSL-MR               3:20.71    3:03.53        
                  39.17     1:26.86 (47.69)     2:22.22 (55.36)     3:03.53 (41.31)
 29 Huang, Jonathan           11 PATS-MR              2:55.16    3:04.53        
                  43.22     1:29.15 (45.93)     2:22.57 (53.42)     3:04.53 (41.96)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 24.70      23.74 JO     
  2 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                24.21      24.15 SILV   
  3 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                24.36      24.29 SILV   
  4 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           24.95      24.83 SILV   
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR            24.74      24.91 SILV   
  5 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                24.93      24.91 SILV   
  7 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           25.42      25.16 SILV   
  8 White, Jahari             14 Sailfish-MR            25.40      25.22        
B - Final
  9 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           25.79      25.42        
 10 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      25.50      25.47        
 11 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       25.64      25.52        
 12 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR           25.85      25.83        
 13 Hutton, RJ                13 PATS-MR                25.83      25.92        
 14 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                26.12      26.05        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                24.84      24.21 qSILV  
  2 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                25.37      24.36 qSILV  
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 25.38      24.70 qSILV  
  4 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR            25.13      24.74 qSILV  
  5 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                25.58      24.93 qSILV  
  6 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           26.05      24.95 qSILV  
  7 White, Jahari             14 Sailfish-MR            25.49      25.40 q      
  8 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           26.60      25.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      25.96      25.50 q      
 10 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR      25.64      25.58 q      
 11 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR                25.02      25.60 q      
 12 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       27.05      25.64 q      
 13 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           25.70      25.79 q      
 14 Hutton, RJ                13 PATS-MR                25.77      25.83 q      
 15 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR           26.31      25.85 q      
 16 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                26.70      26.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR      26.49      26.21        
 18 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR                26.36      26.27        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR      26.77      26.30        
 20 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR              26.30      26.42        
 21 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR              27.37      26.44        
 22 Galeano Jr., Robby A      13 CSD-MR                 29.34      26.57        
 23 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR           27.00      26.62        
 24 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR           27.83      26.69        
 25 Ma, Edmond                14 PATS-MR                27.16      26.74        
 26 Calcagni, James D         14 Tri-Hampton Y-MA       27.29      26.78        
 27 Erdley, DJ J              14 CSD-MR                 27.32      27.06        
 28 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT                27.18      27.09        
 29 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR      27.03      27.12        
 30 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR           27.43      27.14        
 31 Soares, Ian J             14 PATS-MR                27.13      27.31        
 32 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA       28.61      27.33        
 33 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR           28.93      27.36        
 34 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR           29.31      27.42        
 34 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR      28.11      27.42        
 36 McLoughlin, Bobby J       13 Tri-Hampton Y-MA       28.27      27.46        
 37 Shteynberg, Samuel D      13 HS-MR                  28.06      27.62        
 38 Lee, Justin S             14 PATS-MR                27.86      27.79        
 39 Moss, Eric W              13 Empire-MR              27.98      27.81        
 40 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR              28.04      28.26        
 41 Assad, Thomas A           14 SSL-MR                 28.48      28.46        
 42 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR            28.72      28.62        
 43 Maddalena, Matthew H      14 Marlins-MR             29.40      28.72        
 44 Mills, Shane J            13 Marlins-MR             30.41      29.36        
 45 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR      29.39      29.64        
 46 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR           31.39      29.66        
 47 Jackson, JJ T             13 PATS-MR                30.55      29.95        
 48 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR            31.28      30.03        
 49 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT                30.82      30.42        
 50 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR           33.48      33.33        
 51 Cicalese, Vincent J       13 SSL-MR                 37.14      36.47        
 52 Kudlinski, Michael        13 SSL-MR                 35.69      37.35        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT                51.35      51.33 JO     
                  24.78       51.33 (26.55)                                        
  2 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                53.16      52.98 SILV   
                  25.38       52.98 (27.60)                                        
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 54.28      53.84 SILV   
                  26.42       53.84 (27.42)                                        
  4 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           55.39      54.05 SILV   
                  26.06       54.05 (27.99)                                        
  5 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR      55.41      54.96        
                  26.66       54.96 (28.30)                                        
  6 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           54.93      55.76        
                  27.15       55.76 (28.61)                                        
  7 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                55.15      55.77        
                  27.15       55.77 (28.62)                                        
  8 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                55.20      56.31        
                  27.46       56.31 (28.85)                                        
B - Final
  9 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                55.65      55.25        
                  26.52       55.25 (28.73)                                        
 10 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR                56.11      56.28        
                  27.25       56.28 (29.03)                                        
 11 Hutton, RJ                13 PATS-MR                56.54      56.88        
                  27.54       56.88 (29.34)                                        
 12 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR      56.24      57.10        
                  27.10       57.10 (30.00)                                        
 13 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           55.72      57.16        
                  27.02       57.16 (30.14)                                        
 14 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR                56.64      57.18        
                  27.26       57.18 (29.92)                                        
 15 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       56.43      57.24        
                  27.27       57.24 (29.97)                                        
 16 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                  56.88      57.37        
                  27.66       57.37 (29.71)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT                52.35      51.35 qJO    
                  24.65       51.35 (26.70)                                        
  2 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT                54.23      53.16 qSILV  
                  25.76       53.16 (27.40)                                        
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT                 55.72      54.28 qSILV  
                  26.08       54.28 (28.20)                                        
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR           55.35      54.93 q      
                  26.93       54.93 (28.00)                                        
  5 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT                56.35      55.15 q      
                  26.97       55.15 (28.18)                                        
  6 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR                55.84      55.20 q      
                  26.72       55.20 (28.48)                                        
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR           56.30      55.39 q      
                  27.20       55.39 (28.19)                                        
  8 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR      54.54      55.41 q      
                  26.55       55.41 (28.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR                55.86      55.65 q      
                  26.39       55.65 (29.26)                                        
 10 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR           55.51      55.72 q      
                  26.59       55.72 (29.13)                                        
 11 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR                55.88      56.11 q      
                  26.52       56.11 (29.59)                                        
 12 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR      56.61      56.24 q      
                  26.84       56.24 (29.40)                                        
 13 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA       58.30      56.43 q      
                  26.70       56.43 (29.73)                                        
 14 Hutton, RJ                13 PATS-MR                56.75      56.54 q      
                  27.10       56.54 (29.44)                                        
 15 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR                57.05      56.64 q      
                  27.17       56.64 (29.47)                                        
 16 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                  57.85      56.88 q      
                  27.53       56.88 (29.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR      57.51      56.93        
                  27.49       56.93 (29.44)                                        
 18 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR           59.77      57.13        
                  27.23       57.13 (29.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR           57.53      57.20        
                  28.04       57.20 (29.16)                                        
 20 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         1:01.69      57.21        
                  27.13       57.21 (30.08)                                        
 21 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR      58.33      57.22        
                  27.37       57.22 (29.85)                                        
 22 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR                58.52      57.41        
                  27.56       57.41 (29.85)                                        
 23 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR      57.64      57.51        
                  27.94       57.51 (29.57)                                        
 24 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR              59.42      57.52        
                  27.80       57.52 (29.72)                                        
 25 Ma, Edmond                14 PATS-MR                58.92      57.76        
                  27.40       57.76 (30.36)                                        
 26 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:00.43      58.24        
                  28.11       58.24 (30.13)                                        
 27 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR           59.72      58.45        
                  28.36       58.45 (30.09)                                        
 28 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR      59.78      58.68        
                  28.27       58.68 (30.41)                                        
 29 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR      59.39      58.71        
                  28.21       58.71 (30.50)                                        
 30 Erdley, DJ J              14 CSD-MR                 58.99      58.87        
                  28.19       58.87 (30.68)                                        
 31 White, Jahari             14 Sailfish-MR            58.78      58.99        
                  27.88       58.99 (31.11)                                        
 32 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR           59.42      59.29        
                  28.72       59.29 (30.57)                                        
 33 Vondrak, Ben S            14 CSD-MR               1:02.10      59.81        
                  28.84       59.81 (30.97)                                        
 34 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         1:02.08      59.98        
                  28.47       59.98 (31.51)                                        
 35 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT              1:00.44    1:00.12        
                  28.66     1:00.12 (31.46)                                        
 36 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR           58.78    1:00.23        
 37 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:00.13    1:00.44        
                  29.25     1:00.44 (31.19)                                        
 38 Soares, Ian J             14 PATS-MR              1:01.25    1:00.58        
                  27.78     1:00.58 (32.80)                                        
 39 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:00.63    1:01.41        
                  28.71     1:01.41 (32.70)                                        
 40 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    1:03.28    1:03.03        
                  30.41     1:03.03 (32.62)                                        
 41 Dowling, Henry T          14 CPAC-CT              1:01.99    1:03.08        
                  30.15     1:03.08 (32.93)                                        
 42 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:02.93    1:03.66        
                  30.06     1:03.66 (33.60)                                        
 43 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          1:04.72    1:03.97        
                  30.74     1:03.97 (33.23)                                        
 44 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:02.22    1:04.26        
                  30.59     1:04.26 (33.67)                                        
 45 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         1:05.96    1:05.47        
                  32.28     1:05.47 (33.19)                                        
 46 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:09.48    1:06.15        
                  31.25     1:06.15 (34.90)                                        
 47 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              1:07.95    1:06.70        
                  31.84     1:06.70 (34.86)                                        
 48 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT              1:07.91    1:08.70        
                  31.32     1:08.70 (37.38)                                        
 49 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:10.87    1:11.66        
                  35.09     1:11.66 (36.57)                                        
 50 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR          1:09.81    1:12.30        
                  33.77     1:12.30 (38.53)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                1:56.35    1:49.43 METS   
                  16.35       52.79 (36.44)     1:20.94 (28.15)     1:49.43 (28.49)
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:56.15    1:52.78 ZQ     
                  25.25       53.66 (28.41)     1:23.24 (29.58)     1:52.78 (29.54)
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               1:57.60    1:54.17 SILV   
                  26.38       55.67 (29.29)     1:25.32 (29.65)     1:54.17 (28.85)
  4 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:00.02    1:57.85        
                  27.03       57.11 (30.08)     1:27.92 (30.81)     1:57.85 (29.93)
  5 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:00.88    1:59.30        
                  27.35       57.98 (30.63)     1:28.85 (30.87)     1:59.30 (30.45)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:58.31    1:59.38        
                  27.18       57.92 (30.74)     1:29.09 (31.17)     1:59.38 (30.29)
  7 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          1:58.40    1:59.59        
                  27.02       57.44 (30.42)     1:28.37 (30.93)     1:59.59 (31.22)
  8 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:59.74    1:59.70        
                  27.99       58.66 (30.67)     1:29.97 (31.31)     1:59.70 (29.73)
B - Final
  9 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:01.08    2:00.99        
                  28.48       58.91 (30.43)     1:30.07 (31.16)     2:00.99 (30.92)
 10 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:03.34    2:01.57        
                  27.41       58.39 (30.98)     1:30.54 (32.15)     2:01.57 (31.03)
 11 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:03.81    2:02.07        
                  28.01       58.97 (30.96)     1:30.80 (31.83)     2:02.07 (31.27)
 12 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              2:04.32    2:02.36        
                  27.56       58.06 (30.50)     1:30.23 (32.17)     2:02.36 (32.13)
 13 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:05.24    2:02.91        
                  27.99       59.61 (31.62)     1:32.03 (32.42)     2:02.91 (30.88)
 14 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT              2:02.22    2:03.22        
                  27.61       58.39 (30.78)     1:31.02 (32.63)     2:03.22 (32.20)
 15 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:03.68    2:03.25        
                  27.36       59.32 (31.96)     1:32.67 (33.35)     2:03.25 (30.58)
 16 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:04.48    2:04.11        
                  28.10       59.35 (31.25)     1:32.08 (32.73)     2:04.11 (32.03)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:55.34    1:56.15 q      
                  26.01       55.08 (29.07)     1:25.43 (30.35)     1:56.15 (30.72)
  2 Montesi, John J           14 CP-UN                1:53.16    1:56.35 q      
                  25.82       55.54 (29.72)     1:26.40 (30.86)     1:56.35 (29.95)
  3 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:01.48    1:57.60 q      
  4 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:58.89    1:58.31 q      
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:02.86    1:58.40 q      
                  26.96       56.98 (30.02)     1:27.45 (30.47)     1:58.40 (30.95)
  6 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:59.19    1:59.74 q      
                  28.14       58.96 (30.82)     1:30.66 (31.70)     1:59.74 (29.08)
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:00.02 q      
                  28.05       58.86 (30.81)     1:29.36 (30.50)     2:00.02 (30.66)
  8 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:00.81    2:00.88 q      
                  26.79       57.17 (30.38)     1:29.14 (31.97)     2:00.88 (31.74)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:03.76    2:01.08 q      
                  28.46       58.45 (29.99)     1:29.73 (31.28)     2:01.08 (31.35)
 10 Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT              2:05.65    2:02.22 q      
 11 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:09.86    2:03.34 q      
 12 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:08.91    2:03.68 q      
                  27.54       59.25 (31.71)     1:32.14 (32.89)     2:03.68 (31.54)
 13 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:04.55    2:03.81 q      
                  28.32       59.36 (31.04)     1:31.47 (32.11)     2:03.81 (32.34)
 14 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    2:04.70    2:04.21 q      
                  27.53       58.50 (30.97)     1:31.16 (32.66)     2:04.21 (33.05)
 15 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              2:03.83    2:04.32 q      
 16 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:06.14    2:04.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    2:04.77    2:04.78        
 18 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:05.08    2:04.94        
                  27.84       58.95 (31.11)     1:32.24 (33.29)     2:04.94 (32.70)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:08.20    2:05.19        
 20 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:11.13    2:05.24        
                  28.67     1:00.73 (32.06)     1:33.42 (32.69)     2:05.24 (31.82)
 21 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:07.09    2:05.35        
                  28.49       59.53 (31.04)     1:32.33 (32.80)     2:05.35 (33.02)
 22 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    2:05.59    2:06.48        
                                1:01.47 ( )     1:34.76 (33.29)     2:06.48 (31.72)
 23 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:08.18    2:06.58        
                  30.17     1:02.16 (31.99)     1:34.89 (32.73)     2:06.58 (31.69)
 24 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:11.05    2:06.97        
                  28.89     1:01.27 (32.38)     1:34.72 (33.45)     2:06.97 (32.25)
 25 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            2:10.05    2:07.06        
                  28.89     1:01.79 (32.90)     1:35.10 (33.31)     2:07.06 (31.96)
 26 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:09.76    2:07.67        
                  28.01     1:00.11 (32.10)     1:33.64 (33.53)     2:07.67 (34.03)
 26 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         2:14.46    2:07.67        
                  29.26     1:02.28 (33.02)     1:35.33 (33.05)     2:07.67 (32.34)
 28 Calcagni, James D         14 Tri-Hampton Y-MA     2:13.50    2:09.04        
                  27.91     1:00.59 (32.68)     1:35.18 (34.59)     2:09.04 (33.86)
 29 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    2:10.20    2:09.52        
                  29.40     1:02.23 (32.83)     1:36.29 (34.06)     2:09.52 (33.23)
 30 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         2:12.04    2:09.67        
                  30.14     1:03.20 (33.06)     1:37.17 (33.97)     2:09.67 (32.50)
 31 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:12.63    2:09.86        
                  29.77     1:03.01 (33.24)     1:37.11 (34.10)     2:09.86 (32.75)
 32 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     2:15.71    2:10.15        
                  28.99     1:01.73 (32.74)     1:36.20 (34.47)     2:10.15 (33.95)
 33 McLoughlin, Bobby J       13 Tri-Hampton Y-MA     2:21.69    2:10.90        
                  29.61     1:02.91 (33.30)     1:37.15 (34.24)     2:10.90 (33.75)
 34 Moss, Eric W              13 Empire-MR            2:15.45    2:11.57        
                  30.55     1:04.20 (33.65)     1:38.22 (34.02)     2:11.57 (33.35)
 35 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:12.79    2:13.44        
                  30.79     1:04.51 (33.72)     1:39.09 (34.58)     2:13.44 (34.35)
 36 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               2:13.05    2:13.48        
                  29.42     1:03.56 (34.14)     1:39.30 (35.74)     2:13.48 (34.18)
 37 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              2:12.99    2:13.60        
                  30.24     1:03.47 (33.23)   2:15.53 (1:12.06)         2:13.60 ( )
 38 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:16.72    2:13.77        
                  30.45     1:04.97 (34.52)     1:40.79 (35.82)     2:13.77 (32.98)
 39 Assad, Thomas A           14 SSL-MR               2:14.44    2:14.03        
                  30.45     1:04.80 (34.35)     1:40.04 (35.24)     2:14.03 (33.99)
 40 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:16.99    2:14.63        
                  31.11     1:05.55 (34.44)     1:41.41 (35.86)     2:14.63 (33.22)
 41 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:17.59    2:15.83        
                  31.02     1:05.94 (34.92)     1:42.19 (36.25)     2:15.83 (33.64)
 42 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    2:17.36    2:16.64        
                  32.07     1:06.90 (34.83)     1:41.96 (35.06)     2:16.64 (34.68)
 43 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            2:17.52    2:17.20        
                  30.48     1:05.01 (34.53)     1:41.45 (36.44)     2:17.20 (35.75)
 44 Riskin, Johny             14 SSL-MR               2:16.66    2:17.93        
                  31.13     1:05.72 (34.59)     1:42.08 (36.36)     2:17.93 (35.85)
 45 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT              2:21.54    2:18.23        
                  31.81     1:07.81 (36.00)     1:43.12 (35.31)     2:18.23 (35.11)
 46 Mills, Shane J            13 Marlins-MR           2:31.67    2:18.81        
                  31.31     1:06.91 (35.60)     1:44.11 (37.20)     2:18.81 (34.70)
 47 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         2:17.45    2:18.90        
                  33.55     1:09.36 (35.81)     1:45.15 (35.79)     2:18.90 (33.75)
 48 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:14.71    2:19.56        
                  32.75     1:08.63 (35.88)     1:44.51 (35.88)     2:19.56 (35.05)
 49 Soares, Ian J             14 PATS-MR              2:37.22    2:21.89        
                  32.35     1:08.34 (35.99)     1:45.95 (37.61)     2:21.89 (35.94)
 50 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          2:22.44    2:22.29        
                  32.40     1:08.53 (36.13)     1:46.42 (37.89)     2:22.29 (35.87)
 51 Galeano Jr., Robby A      13 CSD-MR               2:32.84    2:22.52        
                  31.43     1:08.60 (37.17)     1:47.57 (38.97)     2:22.52 (34.95)
 52 White, Jahari             14 Sailfish-MR          2:19.27    2:26.79        
                  32.48     1:10.19 (37.71)     1:49.31 (39.12)     2:26.79 (37.48)
 53 Maddalena, Matthew H      14 Marlins-MR           2:32.67    2:28.16        
                  31.12     1:10.67 (39.55)     1:50.01 (39.34)     2:28.16 (38.15)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:48.39  SECT EZ Sectionals North
              4:56.99  METS
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              5:09.58    5:01.38 JO     
                  26.37       55.83 (29.46)     1:26.38 (30.55)     1:56.60 (30.22)
        2:27.33 (30.73)     2:58.05 (30.72)     3:28.86 (30.81)     4:00.21 (31.35)
        4:31.19 (30.98)     5:01.38 (30.19)                                        
  2 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              5:22.46    5:11.17 SILV   
                  27.76       58.09 (30.33)     1:29.33 (31.24)     2:01.00 (31.67)
        2:32.42 (31.42)     3:04.48 (32.06)     3:37.10 (32.62)     4:09.64 (32.54)
        4:41.10 (31.46)     5:11.17 (30.07)                                        
  3 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         5:20.54    5:12.60 SILV   
                  27.21       57.96 (30.75)     1:29.43 (31.47)     2:00.87 (31.44)
        2:32.58 (31.71)     3:04.40 (31.82)     3:36.80 (32.40)     4:09.33 (32.53)
        4:41.54 (32.21)     5:12.60 (31.06)                                        
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         5:33.00    5:13.59 SILV   
                  27.87       58.62 (30.75)     1:30.49 (31.87)     2:02.33 (31.84)
        2:34.59 (32.26)     3:06.88 (32.29)     3:39.37 (32.49)     4:11.72 (32.35)
        4:43.77 (32.05)     5:13.59 (29.82)                                        
  5 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    5:21.58    5:19.94 SILV   
                  28.64       59.95 (31.31)     1:32.05 (32.10)     2:04.67 (32.62)
        2:37.38 (32.71)     3:09.98 (32.60)     3:42.78 (32.80)     4:15.47 (32.69)
        4:48.05 (32.58)     5:19.94 (31.89)                                        
  6 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              5:42.78    5:25.71        
                  27.03       58.05 (31.02)     1:30.35 (32.30)     2:03.22 (32.87)
        2:37.05 (33.83)     3:10.63 (33.58)     3:44.64 (34.01)     4:19.35 (34.71)
        4:54.14 (34.79)     5:25.71 (31.57)                                        
  7 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     5:40.97    5:26.01        
                  27.04       58.40 (31.36)     1:31.54 (33.14)     2:05.78 (34.24)
        2:39.72 (33.94)     3:13.89 (34.17)     3:48.22 (34.33)     4:21.63 (33.41)
        4:55.15 (33.52)     5:26.01 (30.86)                                        
  8 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         5:37.64    5:30.96        
                  27.93       59.56 (31.63)     1:32.55 (32.99)     2:06.07 (33.52)
        2:39.81 (33.74)     3:13.82 (34.01)     3:48.63 (34.81)     4:22.95 (34.32)
        4:57.16 (34.21)     5:30.96 (33.80)                                        
  9 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              5:50.25    5:31.17        
                  28.48     1:01.12 (32.64)     1:34.84 (33.72)     2:08.71 (33.87)
        2:42.71 (34.00)     3:16.59 (33.88)     3:51.42 (34.83)     4:25.97 (34.55)
        4:59.75 (33.78)     5:31.17 (31.42)                                        
 10 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         5:43.66    5:32.11        
                  28.87     1:01.97 (33.10)     1:35.28 (33.31)     2:08.66 (33.38)
        2:42.62 (33.96)     3:16.00 (33.38)     3:50.05 (34.05)     4:24.77 (34.72)
        4:59.12 (34.35)     5:32.11 (32.99)                                        
 11 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    6:14.64    5:37.11        
                  30.82     1:04.42 (33.60)     1:38.70 (34.28)     2:13.79 (35.09)
        2:48.52 (34.73)     3:21.03 (32.51)     3:55.78 (34.75)     4:30.53 (34.75)
        5:04.69 (34.16)     5:37.11 (32.42)                                        
 12 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         5:43.94    5:38.24        
                  28.64     1:01.95 (33.31)     1:35.87 (33.92)     2:10.51 (34.64)
        2:45.09 (34.58)     3:20.09 (35.00)     3:55.50 (35.41)     4:30.03 (34.53)
        5:05.20 (35.17)     5:38.24 (33.04)                                        
 13 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    5:42.52    5:39.38        
                  29.78     1:02.36 (32.58)     1:36.25 (33.89)     2:10.41 (34.16)
        2:45.06 (34.65)     3:20.09 (35.03)     3:54.90 (34.81)     4:29.96 (35.06)
        5:05.31 (35.35)     5:39.38 (34.07)                                        
 14 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               5:37.01    5:39.66        
                  29.02     1:02.02 (33.00)     1:35.85 (33.83)     2:10.53 (34.68)
        2:45.52 (34.99)     3:20.68 (35.16)     3:55.91 (35.23)     4:30.92 (35.01)
        5:06.29 (35.37)     5:39.66 (33.37)                                        
 15 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    5:53.21    5:43.40        
                  29.23     1:01.93 (32.70)     1:36.55 (34.62)     2:11.70 (35.15)
        2:46.91 (35.21)     3:22.56 (35.65)     3:58.12 (35.56)     4:33.33 (35.21)
        5:09.37 (36.04)     5:43.40 (34.03)                                        
 16 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    5:40.70    5:45.43        
                  30.94     1:05.63 (34.69)     1:40.77 (35.14)     2:15.79 (35.02)
        2:50.43 (34.64)     3:25.81 (35.38)     4:00.75 (34.94)     4:35.96 (35.21)
        5:10.82 (34.86)     5:45.43 (34.61)                                        
 17 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         6:05.49    5:46.01        
                  30.82     1:04.95 (34.13)     1:39.28 (34.33)     2:14.43 (35.15)
        2:49.57 (35.14)     3:24.84 (35.27)     4:00.57 (35.73)     4:36.48 (35.91)
        5:12.00 (35.52)     5:46.01 (34.01)                                        
 18 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         5:56.54    5:46.23        
                  30.97     1:05.72 (34.75)     1:40.78 (35.06)     2:16.25 (35.47)
        2:51.84 (35.59)     3:26.57 (34.73)     4:01.71 (35.14)     4:37.33 (35.62)
        5:12.49 (35.16)     5:46.23 (33.74)                                        
 -- Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         6:08.12         DQ        
      False start
                  30.54     1:06.12 (35.58)     1:43.71 (37.59)     2:20.15 (36.44)
        2:57.52 (37.37)     3:35.50 (37.98)     4:11.77 (36.27)     4:49.17 (37.40)
        5:26.17 (37.00)          DQ (36.61)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  55.40      53.03 SECT   
                  25.61       53.03 (27.42)                                        
  2 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                1:02.42    1:01.07 SILV   
                  30.03     1:01.07 (31.04)                                        
  3 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:02.98    1:01.83 SILV   
                  30.30     1:01.83 (31.53)                                        
  4 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:00.92    1:02.17 SILV   
                  30.33     1:02.17 (31.84)                                        
  5 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         1:02.57    1:02.83 SILV   
                  30.56     1:02.83 (32.27)                                        
  6 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              1:02.91    1:03.17 SILV   
                  30.63     1:03.17 (32.54)                                        
  7 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:03.25    1:03.81 SILV   
                  31.88     1:03.81 (31.93)                                        
  8 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:03.27    1:04.37        
                  31.08     1:04.37 (33.29)                                        
B - Final
  9 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:03.83    1:02.97 SILV   
                  31.17     1:02.97 (31.80)                                        
 10 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               1:03.58    1:03.03 SILV   
                  30.35     1:03.03 (32.68)                                        
 11 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:04.86    1:04.13        
                  31.25     1:04.13 (32.88)                                        
 12 Ma, Edmond                14 PATS-MR              1:05.37    1:04.82        
                  31.57     1:04.82 (33.25)                                        
 13 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:04.79    1:05.37        
                  31.59     1:05.37 (33.78)                                        
 14 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         1:06.92    1:05.76        
                  31.84     1:05.76 (33.92)                                        
 15 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:06.47    1:05.98        
                  31.52     1:05.98 (34.46)                                        
 16 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:06.67    1:07.95        
                  32.68     1:07.95 (35.27)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  54.22      55.40 qMETS  
                  26.76       55.40 (28.64)                                        
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              1:00.28    1:00.92 qSILV  
                  29.84     1:00.92 (31.08)                                        
  3 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                1:02.05    1:02.42 qSILV  
                  30.82     1:02.42 (31.60)                                        
  4 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         1:07.54    1:02.57 qSILV  
                  30.01     1:02.57 (32.56)                                        
  5 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              1:05.26    1:02.91 qSILV  
                  30.87     1:02.91 (32.04)                                        
  6 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:05.39    1:02.98 qSILV  
                  31.22     1:02.98 (31.76)                                        
  7 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              1:04.06    1:03.25 qSILV  
                  31.64     1:03.25 (31.61)                                        
  8 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:03.42    1:03.27 qSILV  
                  30.73     1:03.27 (32.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               1:05.17    1:03.58 qSILV  
                  30.25     1:03.58 (33.33)                                        
 10 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:07.75    1:03.83 qSILV  
                  31.43     1:03.83 (32.40)                                        
 11 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:06.74    1:04.79 q      
                  31.70     1:04.79 (33.09)                                        
 12 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:08.10    1:04.86 q      
                  31.80     1:04.86 (33.06)                                        
 13 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              1:04.26    1:05.03 q      
                  31.16     1:05.03 (33.87)                                        
 14 Ma, Edmond                14 PATS-MR              1:06.10    1:05.37 q      
                  31.88     1:05.37 (33.49)                                        
 15 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:10.08    1:06.47 q      
                  32.06     1:06.47 (34.41)                                        
 16 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    1:03.85    1:06.65 q      
                  32.19     1:06.65 (34.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              1:05.75    1:06.67        
                  32.95     1:06.67 (33.72)                                        
 18 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         1:08.12    1:06.92        
                  32.53     1:06.92 (34.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         1:06.90    1:07.26        
                  32.55     1:07.26 (34.71)                                        
 20 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    1:08.12    1:07.61        
                  32.59     1:07.61 (35.02)                                        
 21 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:08.71    1:07.70        
                  32.51     1:07.70 (35.19)                                        
 22 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:11.22    1:07.88        
                  33.44     1:07.88 (34.44)                                        
 23 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    1:09.24    1:07.96        
                  33.29     1:07.96 (34.67)                                        
 24 Calcagni, James D         14 Tri-Hampton Y-MA     1:13.77    1:08.00        
                  32.76     1:08.00 (35.24)                                        
 25 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         1:08.95    1:08.01        
                  33.14     1:08.01 (34.87)                                        
 26 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:09.93    1:08.32        
                  33.20     1:08.32 (35.12)                                        
 27 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              1:08.77    1:08.48        
                  33.35     1:08.48 (35.13)                                        
 28 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:09.58    1:08.84        
                  33.99     1:08.84 (34.85)                                        
 29 McLoughlin, Bobby J       13 Tri-Hampton Y-MA     1:13.04    1:09.03        
                  33.97     1:09.03 (35.06)                                        
 30 Shteynberg, Samuel D      13 HS-MR                1:11.02    1:09.29        
                  33.42     1:09.29 (35.87)                                        
 31 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               1:11.14    1:09.45        
                  34.58     1:09.45 (34.87)                                        
 32 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            1:10.90    1:09.53        
                  34.36     1:09.53 (35.17)                                        
 33 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          1:10.19    1:10.25        
                  34.56     1:10.25 (35.69)                                        
 34 Soares, Ian J             14 PATS-MR              1:14.36    1:10.36        
                  34.44     1:10.36 (35.92)                                        
 35 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         1:10.30    1:10.91        
                  35.01     1:10.91 (35.90)                                        
 36 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:08.70    1:10.97        
                  33.90     1:10.97 (37.07)                                        
 37 Assad, Thomas A           14 SSL-MR               1:10.01    1:11.53        
                  34.62     1:11.53 (36.91)                                        
 38 White, Jahari             14 Sailfish-MR          1:12.39    1:11.77        
                  34.26     1:11.77 (37.51)                                        
 39 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT              1:15.16    1:11.85        
                  34.60     1:11.85 (37.25)                                        
 40 Riskin, Johny             14 SSL-MR               1:09.82    1:12.10        
                  35.55     1:12.10 (36.55)                                        
 41 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    1:09.97    1:12.32        
                  35.27     1:12.32 (37.05)                                        
 42 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         1:14.51    1:12.68        
                  36.38     1:12.68 (36.30)                                        
 43 Galeano Jr., Robby A      13 CSD-MR               1:20.17    1:13.18        
                  36.22     1:13.18 (36.96)                                        
 44 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         1:15.08    1:13.72        
                  36.19     1:13.72 (37.53)                                        
 45 Mills, Shane J            13 Marlins-MR           1:18.33    1:15.35        
                  37.01     1:15.35 (38.34)                                        
 46 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    1:15.12    1:16.74        
                  37.77     1:16.74 (38.97)                                        
 47 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              1:19.15    1:19.23        
                  38.96     1:19.23 (40.27)                                        
 48 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         1:21.52    1:21.88        
                  40.74     1:21.88 (41.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                1:58.78    1:53.12 SECT   
                  25.84       55.07 (29.23)     1:24.53 (29.46)     1:53.12 (28.59)
  2 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:11.19    2:10.99 JO     
                  31.51     1:04.20 (32.69)     1:37.84 (33.64)     2:10.99 (33.15)
  3 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:18.72    2:14.34 SILV   
                  31.39     1:05.27 (33.88)     1:39.86 (34.59)     2:14.34 (34.48)
  4 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:17.84    2:16.18 SILV   
                  31.11     1:05.43 (34.32)     1:41.21 (35.78)     2:16.18 (34.97)
  5 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:20.66    2:17.88        
                  32.29     1:07.18 (34.89)     1:43.36 (36.18)     2:17.88 (34.52)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:15.25    2:18.91        
                  32.67     1:07.40 (34.73)     1:43.02 (35.62)     2:18.91 (35.89)
  7 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:16.69    2:19.27        
                  31.83     1:06.09 (34.26)     1:42.73 (36.64)     2:19.27 (36.54)
  8 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:21.39    2:22.24        
                  32.02     1:07.24 (35.22)     1:44.86 (37.62)     2:22.24 (37.38)
B - Final
  9 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:23.02    2:20.53        
                  32.95     1:08.62 (35.67)     1:45.26 (36.64)     2:20.53 (35.27)
 10 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:25.39    2:22.75        
                  33.09     1:09.58 (36.49)     1:47.08 (37.50)     2:22.75 (35.67)
 11 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    2:25.79    2:23.15        
                  33.29     1:09.02 (35.73)     1:46.16 (37.14)     2:23.15 (36.99)
 12 Moss, Eric W              13 Empire-MR            2:27.14    2:23.19        
                  33.81     1:10.28 (36.47)     1:47.89 (37.61)     2:23.19 (35.30)
 13 Costanzo, Chris           13 Rac @ Jcc-MR         2:26.22    2:24.43        
                  32.56     1:08.97 (36.41)     1:47.60 (38.63)     2:24.43 (36.83)
 14 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            2:26.54    2:24.72        
                  33.32     1:10.13 (36.81)     1:47.67 (37.54)     2:24.72 (37.05)
 15 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:28.13    2:26.18        
                  34.64     1:12.01 (37.37)     1:49.69 (37.68)     2:26.18 (36.49)
 16 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:29.54    2:29.89        
                  34.56     1:13.29 (38.73)     1:52.55 (39.26)     2:29.89 (37.34)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                1:56.31    1:58.78 qSECT  
                  26.71       57.18 (30.47)     1:28.40 (31.22)     1:58.78 (30.38)
  2 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                2:11.38    2:11.19 qSILV  
                  31.67     1:04.80 (33.13)     1:37.94 (33.14)     2:11.19 (33.25)
  3 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:16.41    2:15.25 qSILV  
                  31.72     1:05.03 (33.31)     1:40.31 (35.28)     2:15.25 (34.94)
  4 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:24.50    2:16.69 qSILV  
                  32.18     1:06.40 (34.22)     1:41.62 (35.22)     2:16.69 (35.07)
  5 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:24.27    2:17.84 q      
                  32.28     1:07.32 (35.04)     1:43.91 (36.59)     2:17.84 (33.93)
  6 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:18.66    2:18.72 q      
                  32.00     1:06.60 (34.60)     1:43.09 (36.49)     2:18.72 (35.63)
  7 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:21.89    2:20.66 q      
                  32.47     1:08.25 (35.78)     1:45.08 (36.83)     2:20.66 (35.58)
  8 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:21.21    2:21.39 q      
                  32.15     1:07.33 (35.18)     1:44.20 (36.87)     2:21.39 (37.19)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    2:20.41    2:21.96 q      
                  32.92     1:08.88 (35.96)     1:46.12 (37.24)     2:21.96 (35.84)
 10 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:21.83    2:22.26 q      
                  33.47     1:09.38 (35.91)     1:46.69 (37.31)     2:22.26 (35.57)
 11 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:27.20    2:23.02 q      
                  33.22     1:08.71 (35.49)     1:45.34 (36.63)     2:23.02 (37.68)
 12 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:20.98    2:25.39 q      
                  34.23     1:11.35 (37.12)     1:48.98 (37.63)     2:25.39 (36.41)
 13 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    2:29.10    2:25.79 q      
                  34.10     1:10.54 (36.44)     1:48.30 (37.76)     2:25.79 (37.49)
 14 Costanzo, Chris           13 Rac @ Jcc-MR         2:39.40    2:26.22 q      
                  33.50     1:10.24 (36.74)     1:48.76 (38.52)     2:26.22 (37.46)
 15 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            2:28.44    2:26.54 q      
                  33.72     1:10.34 (36.62)     1:48.79 (38.45)     2:26.54 (37.75)
 16 Moss, Eric W              13 Empire-MR            2:32.32    2:27.14 q      
                  34.18     1:11.78 (37.60)     1:50.32 (38.54)     2:27.14 (36.82)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:26.98    2:28.13        
                  35.83     1:13.70 (37.87)     1:51.82 (38.12)     2:28.13 (36.31)
 18 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:33.95    2:29.54        
                  35.08     1:12.63 (37.55)     1:51.47 (38.84)     2:29.54 (38.07)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         2:37.54    2:29.79        
                  35.70     1:13.00 (37.30)     1:51.68 (38.68)     2:29.79 (38.11)
 20 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              2:30.00    2:31.00        
                  34.98     1:12.36 (37.38)     1:52.13 (39.77)     2:31.00 (38.87)
 21 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:29.90    2:31.51        
                  36.05     1:14.74 (38.69)     1:53.85 (39.11)     2:31.51 (37.66)
 22 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          2:39.10    2:31.89        
                  36.41     1:13.86 (37.45)     1:52.68 (38.82)     2:31.89 (39.21)
 23 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               2:45.00    2:32.65        
                  34.87     1:12.63 (37.76)     1:53.47 (40.84)     2:32.65 (39.18)
 24 Soares, Ian J             14 PATS-MR              2:39.33    2:36.02        
                  37.48     1:16.99 (39.51)     1:56.98 (39.99)     2:36.02 (39.04)
 25 White, Jahari             14 Sailfish-MR          2:45.26    2:46.84        
                  38.85     1:22.56 (43.71)     2:05.46 (42.90)     2:46.84 (41.38)
 26 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              2:51.08    2:49.76        
                  41.14     1:24.78 (43.64)     2:08.30 (43.52)     2:49.76 (41.46)
 27 Kudlinski, Michael        13 SSL-MR               3:26.48    3:23.43        
                  46.20     1:39.74 (53.54)     2:34.85 (55.11)     3:23.43 (48.58)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               1:07.42    1:03.37 METS   
                  30.00     1:03.37 (33.37)                                        
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              1:08.38    1:08.67 SILV   
                  31.90     1:08.67 (36.77)                                        
  3 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:08.79 SILV   
                  32.49     1:08.79 (36.30)                                        
  4 Hutton, RJ                13 PATS-MR              1:11.78    1:10.39 SILV   
                  32.75     1:10.39 (37.64)                                        
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          1:12.22    1:11.88        
                  34.07     1:11.88 (37.81)                                        
  6 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:12.57    1:12.83        
                  34.17     1:12.83 (38.66)                                        
  7 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:13.15    1:14.15        
                  35.19     1:14.15 (38.96)                                        
  8 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    1:13.46    1:16.21        
                  35.89     1:16.21 (40.32)                                        
B - Final
  9 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:13.49    1:09.94 SILV   
 10 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         1:15.43    1:12.74        
                  34.15     1:12.74 (38.59)                                        
 11 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         1:13.57    1:13.47        
                  34.87     1:13.47 (38.60)                                        
 12 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    1:18.53    1:15.84        
                  35.73     1:15.84 (40.11)                                        
 13 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:18.62    1:18.98        
                  36.63     1:18.98 (42.35)                                        
 14 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:28.18    1:26.96        
                  40.07     1:26.96 (46.89)                                        
 15 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR          1:27.88    1:27.11        
                  40.57     1:27.11 (46.54)                                        
 16 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         1:27.97    1:27.18        
                  42.50     1:27.18 (44.68)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               1:02.66    1:07.42 qSILV  
                  31.37     1:07.42 (36.05)                                        
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              1:09.74    1:08.38 qSILV  
                  32.67     1:08.38 (35.71)                                        
  3 Collier, Cole T           13 Agua Swim Team-MR    1:09.72    1:09.00 qSILV  
                  32.56     1:09.00 (36.44)                                        
  4 Hutton, RJ                13 PATS-MR              1:11.44    1:11.78 q      
                  33.71     1:11.78 (38.07)                                        
  5 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          1:11.73    1:12.22 q      
                  34.75     1:12.22 (37.47)                                        
  6 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              1:09.12    1:12.57 q      
                  33.95     1:12.57 (38.62)                                        
  7 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:11.91    1:13.15 q      
                  34.79     1:13.15 (38.36)                                        
  8 Echevarria, Javier        14 Agua Swim Team-MR    1:16.47    1:13.46 q      
                  34.47     1:13.46 (38.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:11.19    1:13.49 q      
                  35.03     1:13.49 (38.46)                                        
 10 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         1:18.82    1:13.57 q      
                  35.40     1:13.57 (38.17)                                        
 11 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         1:14.24    1:15.43 q      
                  35.66     1:15.43 (39.77)                                        
 12 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    1:16.05    1:16.39 q      
                  36.34     1:16.39 (40.05)                                        
 13 Vondrak, Ben S            14 CSD-MR               1:20.88    1:16.92 q      
                  36.38     1:16.92 (40.54)                                        
 14 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    1:17.89    1:18.53 q      
                  37.25     1:18.53 (41.28)                                        
 15 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     1:25.62    1:18.62 q      
                  37.51     1:18.62 (41.11)                                        
 16 Williams, Amir N          13 Sailfish-MR          1:31.84    1:27.88 q      
                  41.27     1:27.88 (46.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         1:27.53    1:27.97        
                  43.00     1:27.97 (44.97)                                        
 18 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:29.35    1:28.18        
                  41.47     1:28.18 (46.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Erdley, DJ J              14 CSD-MR               1:20.00    1:28.88        
                  41.35     1:28.88 (47.53)                                        
 20 Kunow, Zachary            13 SSL-MR               1:29.76    1:31.66        
                  42.97     1:31.66 (48.69)                                        
 -- Jackson, JJ T             13 PATS-MR              1:27.37         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.78          DQ (50.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:25.26    2:15.96 METS   
                  30.79     1:05.08 (34.29)     1:41.09 (36.01)     2:15.96 (34.87)
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:28.83    2:27.55 ZQ     
                  33.13     1:10.84 (37.71)     1:49.32 (38.48)     2:27.55 (38.23)
  3 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:33.11    2:30.39 SILV   
                  34.20     1:12.22 (38.02)     1:51.19 (38.97)     2:30.39 (39.20)
  4 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:35.30    2:36.22 SILV   
                  34.35     1:14.18 (39.83)     1:55.13 (40.95)     2:36.22 (41.09)
  5 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:39.57    2:39.16        
                  35.90     1:16.83 (40.93)     1:58.16 (41.33)     2:39.16 (41.00)
  6 Lee, Justin S             14 PATS-MR              2:38.40    2:39.28        
                  35.41     1:15.16 (39.75)     1:57.11 (41.95)     2:39.28 (42.17)
  7 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:34.61    2:39.75        
                  35.88     1:16.65 (40.77)     1:58.82 (42.17)     2:39.75 (40.93)
  8 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:36.61    2:42.00        
                  35.63     1:16.58 (40.95)     1:59.03 (42.45)     2:42.00 (42.97)
B - Final
  9 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:40.95    2:33.69 SILV   
                  35.22     1:14.51 (39.29)     1:54.04 (39.53)     2:33.69 (39.65)
 10 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:41.61    2:34.63 SILV   
                  35.26     1:15.79 (40.53)     1:55.70 (39.91)     2:34.63 (38.93)
 11 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               2:45.50    2:40.81        
                  36.06     1:16.72 (40.66)     1:59.29 (42.57)     2:40.81 (41.52)
 12 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         2:47.18    2:42.26        
                  37.30     1:20.51 (43.21)     2:02.53 (42.02)     2:42.26 (39.73)
 13 Simon, Jack R             13 SSL-MR               3:06.10    3:06.14        
                  39.52     1:25.24 (45.72)     2:16.62 (51.38)     3:06.14 (49.52)
 14 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         3:04.05    3:08.11        
                  43.36     1:32.87 (49.51)     2:21.54 (48.67)     3:08.11 (46.57)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:18.08    2:25.26 qZQ    
                  33.73     1:11.55 (37.82)     1:49.76 (38.21)     2:25.26 (35.50)
  2 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:29.69    2:28.83 qZQ    
                  32.63     1:10.86 (38.23)     1:49.76 (38.90)     2:28.83 (39.07)
  3 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:36.65    2:33.11 qSILV  
                  34.72     1:14.74 (40.02)     1:55.12 (40.38)     2:33.11 (37.99)
  4 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:40.62    2:34.61 qSILV  
                  34.41     1:13.96 (39.55)     1:54.39 (40.43)     2:34.61 (40.22)
  5 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:43.19    2:35.30 qSILV  
                  33.91     1:13.90 (39.99)     1:54.60 (40.70)     2:35.30 (40.70)
  6 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:31.15    2:36.61 qSILV  
                  34.83     1:14.53 (39.70)     1:55.14 (40.61)     2:36.61 (41.47)
  7 Lee, Justin S             14 PATS-MR              2:39.60    2:38.40 q      
                  35.11     1:14.38 (39.27)     1:56.37 (41.99)     2:38.40 (42.03)
  8 Mahabadi, Arya            13 Tmsuffolk-MR         2:41.60    2:39.57 q      
                  35.36     1:16.51 (41.15)     1:58.48 (41.97)     2:39.57 (41.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wadsworth, John D         13 Marlins-MR           2:31.55    2:39.83 q      
                  35.69     1:17.43 (41.74)     1:58.72 (41.29)     2:39.83 (41.11)
 10 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR    2:42.33    2:40.95 q      
                  36.61     1:17.69 (41.08)     1:59.62 (41.93)     2:40.95 (41.33)
 11 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:36.39    2:41.61 q      
                  35.77     1:17.03 (41.26)     2:01.18 (44.15)     2:41.61 (40.43)
 12 Pallatta, E.R. R          14 SSL-MR               2:49.75    2:45.50 q      
                  36.93     1:18.48 (41.55)     2:02.09 (43.61)     2:45.50 (43.41)
 13 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         2:48.58    2:47.18 q      
                  37.56     1:21.46 (43.90)     2:04.71 (43.25)     2:47.18 (42.47)
 14 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:51.03    2:51.36 q      
                  39.40     1:22.76 (43.36)     2:06.88 (44.12)     2:51.36 (44.48)
 15 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              2:58.56    2:55.16 q      
                  38.63     1:23.04 (44.41)     2:08.91 (45.87)     2:55.16 (46.25)
 16 Shteynberg, Samuel D      13 HS-MR                2:59.00    3:02.61 q      
                  40.11     1:26.44 (46.33)     2:14.87 (48.43)     3:02.61 (47.74)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         3:10.90    3:04.05        
                  43.73     1:31.59 (47.86)     2:18.58 (46.99)     3:04.05 (45.47)
 18 Simon, Jack R             13 SSL-MR               3:08.83    3:06.10        
                  40.34     1:25.54 (45.20)     2:15.86 (50.32)     3:06.10 (50.24)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jackson, JJ T             13 PATS-MR              3:07.76    3:17.40        
                  45.12     1:35.73 (50.61)     2:27.07 (51.34)     3:17.40 (50.33)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  54.93      53.89 SECT   
                  25.07       53.89 (28.82)                                        
  2 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              1:01.41    1:01.18 SILV   
                  27.94     1:01.18 (33.24)                                        
  3 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:00.30    1:01.42 SILV   
                  27.64     1:01.42 (33.78)                                        
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:01.39    1:01.57 SILV   
                  28.80     1:01.57 (32.77)                                        
  5 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:04.94    1:02.00 SILV   
                  29.09     1:02.00 (32.91)                                        
  6 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:03.50    1:02.89        
                  29.59     1:02.89 (33.30)                                        
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:03.70    1:02.92        
                  29.31     1:02.92 (33.61)                                        
  8 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     1:03.50    1:03.99        
                  29.16     1:03.99 (34.83)                                        
B - Final
  9 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:06.53    1:04.46        
                  31.10     1:04.46 (33.36)                                        
 10 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:06.22    1:06.80        
                  30.12     1:06.80 (36.68)                                        
 11 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         1:07.59    1:06.99        
                  31.73     1:06.99 (35.26)                                        
 12 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:06.98    1:07.12        
                  30.63     1:07.12 (36.49)                                        
 13 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:11.34    1:09.22        
                  30.19     1:09.22 (39.03)                                        
 14 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:08.18    1:09.44        
                  32.67     1:09.44 (36.77)                                        
 15 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:10.45    1:12.13        
                  33.91     1:12.13 (38.22)                                        
 16 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:12.61    1:13.40        
                  33.94     1:13.40 (39.46)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                  54.95      54.93 qMETS  
                  25.56       54.93 (29.37)                                        
  2 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:00.30 qSILV  
                  28.09     1:00.30 (32.21)                                        
  3 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         1:02.14    1:01.39 qSILV  
                  29.14     1:01.39 (32.25)                                        
  4 Gaitour, Victor E         14 NYCC-MR              1:04.34    1:01.41 qSILV  
                  28.29     1:01.41 (33.12)                                        
  5 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     1:05.71    1:03.50 q      
                  29.46     1:03.50 (34.04)                                        
  5 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    1:04.76    1:03.50 q      
                  30.03     1:03.50 (33.47)                                        
  7 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         1:04.65    1:03.70 q      
                  29.64     1:03.70 (34.06)                                        
  8 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            1:05.99    1:04.94 q      
                  29.99     1:04.94 (34.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sachkov, Daniel           13 NYCC-MR              1:04.00    1:06.22 q      
                  29.54     1:06.22 (36.68)                                        
 10 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              1:06.46    1:06.53 q      
                  30.93     1:06.53 (35.60)                                        
 11 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    1:04.05    1:06.98 q      
                  30.41     1:06.98 (36.57)                                        
 12 Lishnevetsky, Joshua T    13 Agua Swim Team-MR    1:08.30    1:07.01 q      
                  31.51     1:07.01 (35.50)                                        
 13 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         1:08.56    1:07.59 q      
                  32.17     1:07.59 (35.42)                                        
 14 Lee, Justin S             14 PATS-MR              1:06.25    1:08.18 q      
                  31.89     1:08.18 (36.29)                                        
 15 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         1:15.19    1:10.45 q      
                  33.06     1:10.45 (37.39)                                        
 16 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            1:11.54    1:11.34 q      
                  31.64     1:11.34 (39.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Moss, Eric W              13 Empire-MR            1:11.31    1:12.61        
                  34.39     1:12.61 (38.22)                                        
 18 Holzman, Andrew M         13 Empire-MR            1:19.98    1:13.01        
                  34.63     1:13.01 (38.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         1:13.33    1:13.71        
                  33.28     1:13.71 (40.43)                                        
 20 Ouldibbat, Hamza          13 Sailfish-MR          1:13.81    1:14.54        
                  34.57     1:14.54 (39.97)                                        
 21 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         1:16.98    1:18.70        
                  37.19     1:18.70 (41.51)                                        
 22 White, Jahari             14 Sailfish-MR          1:10.24    1:19.19        
                  34.50     1:19.19 (44.69)                                        
 23 Quinones, Christian T     13 CPAC-CT              1:23.65    1:20.53        
                  36.25     1:20.53 (44.28)                                        
 24 Levin, Andrew J           14 PATS-MR              1:24.19    1:24.47        
                  37.96     1:24.47 (46.51)                                        
 25 Cicalese, Vincent J       13 SSL-MR               1:42.66    1:32.82        
                  43.51     1:32.82 (49.31)                                        
 26 Kunow, Zachary            13 SSL-MR               1:32.44    1:36.19        
                  46.13     1:36.19 (50.06)                                        
 -- Gentry, Oleg G            14 CPAC-CT              1:02.29         DQ        
      False start
                  28.96          DQ (31.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:19.41    2:18.23        
                  29.49     1:04.69 (35.20)     1:41.58 (36.89)     2:18.23 (36.65)
  2 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            2:34.25    2:25.13        
                  29.92     1:07.15 (37.23)     1:48.18 (41.03)     2:25.13 (36.95)
  3 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:34.50    2:25.28        
                  32.42     1:09.10 (36.68)     1:47.68 (38.58)     2:25.28 (37.60)
  4 Riskin, Johny             14 SSL-MR               3:01.58    2:55.08        
                  35.70     1:19.34 (43.64)     2:08.87 (49.53)     2:55.08 (46.21)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:22.95    2:19.41 q      
                  30.07     1:05.90 (35.83)     1:43.04 (37.14)     2:19.41 (36.37)
  2 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            2:37.31    2:34.25 q      
                  31.85     1:11.22 (39.37)     1:53.96 (42.74)     2:34.25 (40.29)
  3 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:33.90    2:34.50 q      
                  34.82     1:15.58 (40.76)     1:56.47 (40.89)     2:34.50 (38.03)
  4 Wadsworth, John D         13 Marlins-MR           2:48.80    2:48.12 q      
                  33.48     1:15.82 (42.34)     2:01.44 (45.62)     2:48.12 (46.68)
  5 Riskin, Johny             14 SSL-MR               3:02.66    3:01.58 q      
                  35.98     1:21.58 (45.60)     2:11.62 (50.04)     3:01.58 (49.96)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:11.82    2:05.59 ZQ     
                  27.67     1:01.32 (33.65)     1:36.67 (35.35)     2:05.59 (28.92)
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              2:13.25    2:11.02        
                  27.68     1:01.31 (33.63)     1:40.93 (39.62)     2:11.02 (30.09)
  3 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:15.04    2:11.60        
                  28.40     1:02.77 (34.37)     1:41.91 (39.14)     2:11.60 (29.69)
  4 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:14.45    2:12.84        
                  28.17     1:02.06 (33.89)     1:40.93 (38.87)     2:12.84 (31.91)
  5 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:15.19    2:14.26        
                  28.98     1:02.59 (33.61)     1:43.31 (40.72)     2:14.26 (30.95)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:17.27    2:14.38        
                  29.60     1:03.73 (34.13)     1:44.17 (40.44)     2:14.38 (30.21)
  7 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:17.75    2:18.98        
                  29.97     1:04.85 (34.88)     1:45.93 (41.08)     2:18.98 (33.05)
  8 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:18.13    2:19.40        
                  31.06     1:07.64 (36.58)     1:48.28 (40.64)     2:19.40 (31.12)
B - Final
  9 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:19.99    2:17.60        
                  28.37     1:04.73 (36.36)     1:46.31 (41.58)     2:17.60 (31.29)
 10 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:22.85    2:18.37        
                  30.79     1:05.55 (34.76)     1:47.70 (42.15)     2:18.37 (30.67)
 11 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:21.25    2:19.41        
                  28.99     1:03.53 (34.54)     1:47.72 (44.19)     2:19.41 (31.69)
 12 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         2:22.46    2:19.46        
                  32.15     1:07.34 (35.19)     1:47.81 (40.47)     2:19.46 (31.65)
 13 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:20.97    2:20.74        
                  29.84     1:07.30 (37.46)     1:48.56 (41.26)     2:20.74 (32.18)
 14 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:21.05    2:21.63        
                  32.04     1:08.08 (36.04)     1:51.24 (43.16)     2:21.63 (30.39)
 15 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:21.65    2:22.42        
                  31.90     1:07.12 (35.22)     1:51.39 (44.27)     2:22.42 (31.03)
 16 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:20.51    2:23.65        
                  29.74     1:08.09 (38.35)     1:51.37 (43.28)     2:23.65 (32.28)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               2:09.23    2:11.82 q      
                  28.32     1:01.78 (33.46)     1:38.87 (37.09)     2:11.82 (32.95)
  2 Zyskowski, Phillip J      14 CPAC-CT              2:22.14    2:13.25 q      
                  27.82     1:02.21 (34.39)     1:42.46 (40.25)     2:13.25 (30.79)
  3 Barrios, Gilmar J         14 CPAC-CT              2:14.23    2:14.45 q      
                  28.35     1:02.70 (34.35)     1:42.41 (39.71)     2:14.45 (32.04)
  4 Chan, Dylan               13 Tmsuffolk-MR         2:15.78    2:15.04 q      
                  28.68     1:03.43 (34.75)     1:43.97 (40.54)     2:15.04 (31.07)
  5 Baraban, Brandon          14 Tmsuffolk-MR         2:18.90    2:15.19 q      
                  28.47     1:03.09 (34.62)     1:45.13 (42.04)     2:15.19 (30.06)
  6 Brito III, Valentin       14 ZEUS-CT              2:16.45    2:17.27 q      
                  29.31     1:03.69 (34.38)     1:44.62 (40.93)     2:17.27 (32.65)
  7 Yamamoto, Leo             13 Agua Swim Team-MR    2:21.83    2:17.75 q      
                  29.96     1:06.01 (36.05)     1:47.20 (41.19)     2:17.75 (30.55)
  8 Syron, Shane D            14 Sailfish-MR          2:19.45    2:18.13 q      
                  30.28     1:06.45 (36.17)     1:46.66 (40.21)     2:18.13 (31.47)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hanlon, Collin J          14 Tri-Hampton Y-MA     2:24.08    2:19.99 q      
                  29.17     1:06.23 (37.06)     1:48.26 (42.03)     2:19.99 (31.73)
 10 Taylor, Harrison J        14 Tmsuffolk-MR         2:21.86    2:20.51 q      
                  28.51     1:04.67 (36.16)     1:48.13 (43.46)     2:20.51 (32.38)
 11 Lewis, Aedan M            13 CPAC-CT              2:21.06    2:20.97 q      
                  30.19     1:07.88 (37.69)     1:49.55 (41.67)     2:20.97 (31.42)
 12 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              2:19.16    2:21.05 q      
                  30.05     1:06.54 (36.49)     1:50.66 (44.12)     2:21.05 (30.39)
 13 Sulkes, Jacob             14 NYCC-MR              2:28.24    2:21.25 q      
                  28.57     1:05.01 (36.44)     1:48.39 (43.38)     2:21.25 (32.86)
 14 Sims, Mikko               14 Tmsuffolk-MR         2:23.78    2:21.65 q      
                  30.41     1:06.57 (36.16)     1:50.24 (43.67)     2:21.65 (31.41)
 15 Mattera, Matthew B        14 Tmsuffolk-MR         2:29.32    2:22.46 q      
                  32.11     1:07.55 (35.44)     1:50.47 (42.92)     2:22.46 (31.99)
 16 Glas, Aaron I             14 Agua Swim Team-MR    2:21.50    2:22.85 q      
                  31.58     1:07.75 (36.17)     1:51.01 (43.26)     2:22.85 (31.84)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cono, Graham J            14 Tmsuffolk-MR         2:38.12    2:23.11        
                  31.16     1:10.62 (39.46)     1:52.30 (41.68)     2:23.11 (30.81)
 18 Hutton, RJ                13 PATS-MR              2:23.99    2:23.22        
                  31.89     1:12.39 (40.50)     1:52.43 (40.04)     2:23.22 (30.79)
-------------------------------------------------------------------------
 19 McKenna, Devlin H         13 Agua Swim Team-MR    2:26.75    2:23.34        
                  30.06     1:07.66 (37.60)     1:52.16 (44.50)     2:23.34 (31.18)
 20 Lane, Wiley W             14 NYCC-MR              2:23.25    2:24.64        
                  30.44     1:06.80 (36.36)     1:51.59 (44.79)     2:24.64 (33.05)
 21 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    2:28.36    2:25.97        
                  32.06     1:09.49 (37.43)     1:51.93 (42.44)     2:25.97 (34.04)
 22 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              2:36.40    2:26.57        
                  30.50     1:08.40 (37.90)     1:52.54 (44.14)     2:26.57 (34.03)
 23 Gilligan, Joshua G        14 Agua Swim Team-MR    2:24.12    2:26.59        
                  31.33     1:09.86 (38.53)     1:53.26 (43.40)     2:26.59 (33.33)
 24 McFarland, Tanner J       13 Empire-MR            2:27.76    2:27.00        
                  29.83     1:07.99 (38.16)     1:51.52 (43.53)     2:27.00 (35.48)
 25 Vondrak, Ben S            14 CSD-MR               2:34.86    2:27.43        
                  33.11       55.36 (22.25)     1:55.14 (59.78)     2:27.43 (32.29)
 26 Ma, Edmond                14 PATS-MR              2:32.20    2:27.72        
                  32.39     1:08.49 (36.10)     1:54.46 (45.97)     2:27.72 (33.26)
 27 Gimbel, Derek J           13 Tri-Hampton Y-MA     2:31.47    2:27.97        
                  34.03     1:09.99 (35.96)     1:55.46 (45.47)     2:27.97 (32.51)
 28 Lister, Davis M           13 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:28.47        
                  33.74     1:12.86 (39.12)     1:55.07 (42.21)     2:28.47 (33.40)
 29 Martusciello, James       13 Tmsuffolk-MR         2:35.13    2:29.65        
                  31.86     1:10.14 (38.28)     1:57.67 (47.53)     2:29.65 (31.98)
 30 Kaplan, David             14 Tmsuffolk-MR         2:30.26    2:29.69        
                  31.33     1:09.27 (37.94)     1:53.13 (43.86)     2:29.69 (36.56)
 31 Dowling, Henry T          14 CPAC-CT              2:45.70    2:29.73        
                  32.07     1:08.95 (36.88)     1:54.89 (45.94)     2:29.73 (34.84)
 31 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         2:30.68    2:29.73        
                  32.60     1:07.83 (35.23)     1:57.34 (49.51)     2:29.73 (32.39)
 33 Costanzo, Chris           13 Rac @ Jcc-MR         2:43.42    2:30.19        
                  34.23     1:11.91 (37.68)     1:58.19 (46.28)     2:30.19 (32.00)
 34 Fitzgerald, Aidan         13 Tmsuffolk-MR         2:34.88    2:30.40        
                  33.90     1:11.84 (37.94)     1:56.79 (44.95)     2:30.40 (33.61)
 35 Lee, Justin S             14 PATS-MR              2:27.42    2:31.70        
                  31.78     1:13.20 (41.42)     1:54.98 (41.78)     2:31.70 (36.72)
 36 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         2:34.61    2:32.83        
                  32.93     1:11.79 (38.86)     1:57.89 (46.10)     2:32.83 (34.94)
 37 Uppal, Gaurav             14 Empire-MR            2:33.55    2:33.36        
                  31.67     1:09.71 (38.04)     1:55.95 (46.24)     2:33.36 (37.41)
 38 Shutts, Cameron F         13 CPAC-CT              2:36.35    2:37.23        
                  33.82     1:14.24 (40.42)     2:01.32 (47.08)     2:37.23 (35.91)
 39 Hutheesing, Remy N        13 Agua Swim Team-MR    2:39.91    2:39.37        
                  37.17     1:17.58 (40.41)     2:04.24 (46.66)     2:39.37 (35.13)
 40 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         2:45.43    2:40.03        
                  36.34     1:15.76 (39.42)     2:05.73 (49.97)     2:40.03 (34.30)
 41 Kunow, Zachary            13 SSL-MR               2:56.04    2:55.45        
                  42.67     1:28.48 (45.81)     2:16.77 (48.29)     2:55.45 (38.68)
 42 Goldman, Zachary          13 Tmsuffolk-MR         2:58.55    2:55.58        
                  43.19     1:26.83 (43.64)     2:17.85 (51.02)     2:55.58 (37.73)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT EZ Sectionals North
              4:25.99  METS
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesi, John J           14 CP-UN                4:29.04    4:25.82 METS   
                  26.89       59.39 (32.50)     1:32.50 (33.11)     2:04.07 (31.57)
        2:42.22 (38.15)     3:22.04 (39.82)     3:54.94 (32.90)     4:25.82 (30.88)
  2 Garrelts, Cameron t       14 CAT-CT               4:36.76    4:25.87 METS   
                  27.92     1:01.18 (33.26)     1:35.30 (34.12)     2:08.97 (33.67)
        2:46.78 (37.81)     3:24.87 (38.09)     3:56.47 (31.60)     4:25.87 (29.40)
  3 Oehmler, Trey M           14 CP-UN                5:27.24    4:50.86        
                  32.08     1:09.08 (37.00)     1:43.41 (34.33)     2:17.37 (33.96)
        3:00.30 (42.93)     3:42.56 (42.26)     4:17.90 (35.34)     4:50.86 (32.96)
  4 Wadsworth, John D         13 Marlins-MR           5:15.59    4:59.16        
                  32.40     1:11.61 (39.21)     1:48.91 (37.30)     2:27.37 (38.46)
        3:08.75 (41.38)     3:51.41 (42.66)     4:25.31 (33.90)     4:59.16 (33.85)
  5 Hutton, RJ                13 PATS-MR              5:20.42    4:59.30        
                  32.15     1:09.73 (37.58)     1:49.17 (39.44)     2:28.56 (39.39)
        3:09.71 (41.15)     3:53.73 (44.02)     4:28.08 (34.35)     4:59.30 (31.22)
  6 Konovalov, Veniamin       14 NYCC-MR              4:59.94    5:04.75        
                  31.84     1:10.88 (39.04)     1:50.52 (39.64)     2:28.97 (38.45)
        3:13.14 (44.17)     3:58.36 (45.22)     4:32.00 (33.64)     5:04.75 (32.75)
  7 Odom, Reginald D          13 Agua Swim Team-MR    4:55.32    5:08.72        
                  29.72     1:05.70 (35.98)     1:47.19 (41.49)     2:29.59 (42.40)
        3:11.07 (41.48)     3:52.69 (41.62)     4:31.69 (39.00)     5:08.72 (37.03)
  8 Clisham, Patrick C        13 CPAC-CT              5:17.23    5:14.59        
                  32.46     1:09.71 (37.25)     1:49.83 (40.12)     2:28.87 (39.04)
        3:15.86 (46.99)     4:03.37 (47.51)     4:38.84 (35.47)     5:14.59 (35.75)
  9 Rutigliano, Conor M       13 Tmsuffolk-MR         5:40.90    5:17.08        
                  31.71     1:14.13 (42.42)     1:53.72 (39.59)     2:31.24 (37.52)
        3:21.82 (50.58)     4:10.34 (48.52)     4:45.17 (34.83)     5:17.08 (31.91)
 10 Corabi, Jagger            13 Tmsuffolk-MR         5:35.56    5:22.91        
                  33.40     1:12.53 (39.13)     1:53.36 (40.83)     2:33.28 (39.92)
        3:21.32 (48.04)     4:09.51 (48.19)     4:46.96 (37.45)     5:22.91 (35.95)
 11 Mills, Shane J            13 Marlins-MR           6:21.63    5:32.24        
                  36.36     1:20.32 (43.96)     2:05.22 (44.90)     2:47.83 (42.61)
        3:32.47 (44.64)     4:20.47 (48.00)     4:57.48 (37.01)     5:32.24 (34.76)
 12 Gandolfo, Jake            13 Tmsuffolk-MR         5:40.24    5:37.52        
                  36.27     1:20.64 (44.37)     2:00.85 (40.21)     2:43.41 (42.56)
        3:35.65 (52.24)     4:25.34 (49.69)     5:01.22 (35.88)     5:37.52 (36.30)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT               22.64      22.43 SECT   
  2 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           22.93      22.73 METS   
  3 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           22.95      22.87 METS   
  4 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           22.98      23.07 METS   
  5 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                23.14      23.17 METS   
  6 Burns, Dylan P            17 CSD-MR                 23.56      23.28 METS   
  7 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT               23.56      23.41 ZQ     
  8 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR                 23.66      24.09 SILV   
B - Final
  9 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           24.04      23.42 ZQ     
 10 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR           23.84      23.69 JO     
 11 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           23.78      23.73 JO     
 12 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                23.73      23.80 SILV   
 13 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           23.90      23.99 SILV   
 14 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR           24.40      24.04 SILV   
 15 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT               23.82      24.39 SILV   
 16 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           24.20      24.45 SILV   
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT EZ Sectionals North
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                22.96      22.56 qMETS  
  2 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT               22.50      22.64 qMETS  
  3 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           23.41      22.93 qMETS  
  4 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           22.71      22.95 qMETS  
  5 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           22.40      22.98 qMETS  
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                23.23      23.14 qMETS  
  7 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                23.43      23.49 qZQ    
  8 Burns, Dylan P            17 CSD-MR                 23.10      23.56 qJO    
  8 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT               22.52      23.56 qJO    
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR                 23.05      23.66 qJO    
 11 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                23.00      23.73 qJO    
 12 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           25.93      23.78 qJO    
 13 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT               25.00      23.82 qSILV  
 14 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR           23.45      23.84 qSILV  
 15 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           24.22      23.90 qSILV  
 16 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           25.03      24.04 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR      23.95      24.15 SILV   
 18 Moran, Harry H            16 NYCC-MR                24.50      24.19 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           24.39      24.20 SILV   
 20 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR            23.99      24.25 SILV   
 21 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR           24.15      24.40 SILV   
 21 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           24.88      24.40 SILV   
 23 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR           24.54      24.50 SILV   
 24 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               23.69      24.57 SILV   
 25 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT               24.67      24.90 SILV   
 26 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR           24.98      25.09 SILV   
 27 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR           25.10      25.16 SILV   
 28 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR           25.90      25.22        
 28 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR                 25.22      25.22        
 30 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR           24.87      25.23        
 31 Newmeyer, Daniel R        16 SSL-MR                 24.75      25.54        
 32 Waide, Isaac M            15 CAT-CT                 25.14      25.63        
 33 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR           26.12      25.65        
 34 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR           26.06      25.76        
 35 Davis, Ben A              17 SSL-MR                 24.30      25.78        
 36 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR                25.45      25.83        
 37 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR                25.64      26.05        
 38 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR           27.92      26.50        
 39 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR                26.52      26.54        
 40 Lessem, Alec F            17 Empire-MR              27.21      26.83        
 41 Filardi, Michael H        15 Empire-MR              27.65      27.59        
 42 Dodes, Evan F             15 Empire-MR              28.50      27.79        
 43 Piringer, Tyler           17 SSL-MR                 28.27      28.60        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT               49.82      49.03 METS   
                  23.84       49.03 (25.19)                                        
  2 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 49.42      49.15 METS   
                  24.00       49.15 (25.15)                                        
  3 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           49.15      49.18 METS   
                  23.87       49.18 (25.31)                                        
  4 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           49.50      49.37 METS   
                  23.85       49.37 (25.52)                                        
  5 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                49.74      49.54 METS   
                  23.22       49.54 (26.32)                                        
  6 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           49.84      50.03 METS   
                  23.99       50.03 (26.04)                                        
  7 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                50.44      50.43 ZQ     
                  24.38       50.43 (26.05)                                        
  8 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           50.66      51.00 ZQ     
                  24.69       51.00 (26.31)                                        
B - Final
  9 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           50.88      50.37 ZQ     
                  24.75       50.37 (25.62)                                        
 10 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           51.47      50.96 ZQ     
                  24.77       50.96 (26.19)                                        
 10 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               50.93      50.96 ZQ     
                  24.66       50.96 (26.30)                                        
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                51.01      51.35 JO     
                  24.78       51.35 (26.57)                                        
 13 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      51.21      51.37 JO     
                  24.84       51.37 (26.53)                                        
 14 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               51.94      51.57 JO     
                  25.57       51.57 (26.00)                                        
 15 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                52.20      51.65 JO     
                  24.94       51.65 (26.71)                                        
 16 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                51.97      51.82 JO     
                  24.78       51.82 (27.04)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.79  SECT EZ Sectionals North
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Hongzhe              27 NYAC-MR                44.37      47.91 qSECT  
                  22.85       47.91 (25.06)                                        
  2 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           49.79      49.15 qMETS  
                  24.05       49.15 (25.10)                                        
  3 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 48.95      49.42 qMETS  
                  23.99       49.42 (25.43)                                        
  4 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           49.88      49.50 qMETS  
                  23.96       49.50 (25.54)                                        
  5 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                51.57      49.74 qMETS  
                  24.02       49.74 (25.72)                                        
  6 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT                  NT      49.82 qMETS  
                  23.86       49.82 (25.96)                                        
  7 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR           48.99      49.84 qMETS  
                  24.09       49.84 (25.75)                                        
  8 Myers, Chris W            18 CPAC-CT                49.88      50.44 qZQ    
                  24.43       50.44 (26.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           51.66      50.66 qZQ    
                  24.68       50.66 (25.98)                                        
 10 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           51.80      50.88 qZQ    
                  24.82       50.88 (26.06)                                        
 11 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               50.84      50.93 qZQ    
                  24.50       50.93 (26.43)                                        
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                51.77      51.01 qZQ    
                  24.44       51.01 (26.57)                                        
 13 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR      52.14      51.21 qZQ    
                  24.75       51.21 (26.46)                                        
 14 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           51.95      51.47 qJO    
                  24.73       51.47 (26.74)                                        
 15 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR           51.91      51.48 qJO    
                  25.07       51.48 (26.41)                                        
 16 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               50.40      51.94 qJO    
                  25.64       51.94 (26.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                52.18      51.97 JO     
                  25.06       51.97 (26.91)                                        
 18 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                52.47      52.20 SILV   
                  25.08       52.20 (27.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR      51.00      52.26 SILV   
                  25.03       52.26 (27.23)                                        
 19 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR           52.70      52.26 SILV   
                  24.85       52.26 (27.41)                                        
 21 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT               52.16      52.28 SILV   
                  25.30       52.28 (26.98)                                        
 22 Whaley, James D           15 CA-UN-CT               52.84      52.40 SILV   
                  25.33       52.40 (27.07)                                        
 23 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR           52.80      52.47 SILV   
                  25.60       52.47 (26.87)                                        
 24 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT               56.35      52.83 SILV   
                  25.24       52.83 (27.59)                                        
 25 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR           52.66      52.88 SILV   
                  25.55       52.88 (27.33)                                        
 26 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           54.17      53.00 SILV   
                  26.01       53.00 (26.99)                                        
 27 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR            53.30      53.11 SILV   
                  25.31       53.11 (27.80)                                        
 28 Piliero, Marc P           16 PATS-MR                52.37      53.12 SILV   
                  25.66       53.12 (27.46)                                        
 29 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT               53.00      53.17 SILV   
                  25.89       53.17 (27.28)                                        
 30 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR           53.82      53.24 SILV   
                  26.21       53.24 (27.03)                                        
 31 Lee, Brian S              17 PATS-MR                53.21      53.74 SILV   
                  25.88       53.74 (27.86)                                        
 32 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           52.95      53.80 SILV   
                  25.65       53.80 (28.15)                                        
 33 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR           54.47      53.90 SILV   
                  26.44       53.90 (27.46)                                        
 34 Moran, Harry H            16 NYCC-MR                54.00      54.18 SILV   
                  26.15       54.18 (28.03)                                        
 35 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR           54.10      54.29 SILV   
                  25.80       54.29 (28.49)                                        
 36 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR           55.77      54.76        
                  26.39       54.76 (28.37)                                        
 37 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR           55.71      54.81        
                  26.16       54.81 (28.65)                                        
 38 Waide, Isaac M            15 CAT-CT                 54.21      54.89        
                  26.32       54.89 (28.57)                                        
 39 Thatcher, Timothy P       15 Rac @ Jcc-MR           55.12      55.20        
                  27.31       55.20 (27.89)                                        
 40 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR                54.85      55.22        
                  26.67       55.22 (28.55)                                        
 41 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR           54.43      55.30        
                  26.68       55.30 (28.62)                                        
 42 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR           55.54      55.62        
                  26.62       55.62 (29.00)                                        
 43 Loughran, Brendan P       18 Sailfish-MR            56.47      56.05        
                  26.70       56.05 (29.35)                                        
 44 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR                55.88      56.49        
                  28.34       56.49 (28.15)                                        
 45 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR           57.02      56.78        
                  26.90       56.78 (29.88)                                        
 46 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR           54.99      56.96        
                  27.04       56.96 (29.92)                                        
 47 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR                59.76      57.21        
                  27.33       57.21 (29.88)                                        
 48 Barbera, Patrick J        16 PATS-MR              1:00.02      57.41        
                  27.41       57.41 (30.00)                                        
 49 Grippo, James R           17 Sailfish-MR            59.69      58.16        
                  27.68       58.16 (30.48)                                        
 50 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            1:00.70      59.90        
                  29.30       59.90 (30.60)                                        
 51 Lewis, Garfield           15 Sailfish-MR          1:00.87    1:04.63        
                  31.26     1:04.63 (33.37)                                        
 -- Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR           55.18         DQ        
      Did not finish
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:48.27    1:45.03 SECT   
                  25.04       51.97 (26.93)     1:18.96 (26.99)     1:45.03 (26.07)
  2 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:48.81    1:45.29 SECT   
                  24.71       51.55 (26.84)     1:18.98 (27.43)     1:45.29 (26.31)
  3 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             1:48.62    1:48.48 METS   
                  25.19       52.69 (27.50)     1:20.83 (28.14)     1:48.48 (27.65)
  4 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:49.82    1:49.09 METS   
                  24.87       52.56 (27.69)     1:20.59 (28.03)     1:49.09 (28.50)
  5 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         1:50.08    1:50.43 ZQ     
                  25.10       52.85 (27.75)     1:21.73 (28.88)     1:50.43 (28.70)
  6 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:50.58    1:50.76 ZQ     
                  25.65       53.31 (27.66)     1:21.97 (28.66)     1:50.76 (28.79)
  7 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:50.94    1:50.97 ZQ     
                  24.99       52.96 (27.97)     1:22.08 (29.12)     1:50.97 (28.89)
  8 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:49.44    1:52.55 ZQ     
                  25.29       53.35 (28.06)     1:22.44 (29.09)     1:52.55 (30.11)
B - Final
  9 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              1:53.12    1:49.98 METS   
                  25.45       53.37 (27.92)     1:21.86 (28.49)     1:49.98 (28.12)
 10 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT             1:51.15    1:50.42 ZQ     
                  25.59       54.18 (28.59)     1:22.08 (27.90)     1:50.42 (28.34)
 11 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:50.96    1:52.34 ZQ     
                  25.74       54.22 (28.48)     1:23.58 (29.36)     1:52.34 (28.76)
 12 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:52.90    1:52.58 ZQ     
                  26.22       54.96 (28.74)     1:24.13 (29.17)     1:52.58 (28.45)
 13 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:54.66    1:53.91 JO     
                  25.50       54.67 (29.17)     1:25.07 (30.40)     1:53.91 (28.84)
 14 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             1:53.05    1:53.93 JO     
                  26.66       55.91 (29.25)     1:25.73 (29.82)     1:53.93 (28.20)
 15 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         1:53.60    1:54.06 SILV   
                  27.01       56.75 (29.74)     1:25.93 (29.18)     1:54.06 (28.13)
 16 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:54.42    1:55.71 SILV   
                  26.03       54.82 (28.79)     1:25.21 (30.39)     1:55.71 (30.50)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SECT EZ Sectionals North
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:55.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:45.40    1:48.27 qMETS  
                  25.94       53.72 (27.78)     1:21.36 (27.64)     1:48.27 (26.91)
  2 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             1:47.72    1:48.62 qMETS  
                  25.09       52.68 (27.59)     1:20.78 (28.10)     1:48.62 (27.84)
  3 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:46.45    1:48.81 qMETS  
                  25.23       52.86 (27.63)     1:20.89 (28.03)     1:48.81 (27.92)
  4 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:50.20    1:49.44 qMETS  
                  25.47       53.24 (27.77)     1:21.47 (28.23)     1:49.44 (27.97)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:50.05    1:49.82 qMETS  
                  25.25       53.32 (28.07)     1:21.67 (28.35)     1:49.82 (28.15)
  6 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         1:50.25    1:50.08 qZQ    
                  25.15       53.17 (28.02)     1:21.96 (28.79)     1:50.08 (28.12)
  7 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:53.46    1:50.58 qZQ    
                  25.96       53.78 (27.82)     1:22.80 (29.02)     1:50.58 (27.78)
  8 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:50.18    1:50.94 qZQ    
                  25.45       53.31 (27.86)     1:22.05 (28.74)     1:50.94 (28.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:51.41    1:50.96 qZQ    
                  25.76       53.54 (27.78)     1:22.24 (28.70)     1:50.96 (28.72)
 10 Tyson, Neal B             17 CA-UN-CT             1:53.33    1:51.15 qZQ    
                  24.74       52.81 (28.07)     1:21.59 (28.78)     1:51.15 (29.56)
 11 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         1:52.29    1:51.18 qZQ    
                  25.68       53.83 (28.15)     1:22.63 (28.80)     1:51.18 (28.55)
 12 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    1:52.92    1:51.85 qZQ    
                  25.61       53.16 (27.55)     1:22.32 (29.16)     1:51.85 (29.53)
 13 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:53.38    1:52.90 qZQ    
                  26.28       55.00 (28.72)     1:24.10 (29.10)     1:52.90 (28.80)
 14 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             1:56.32    1:53.05 qZQ    
                  26.80       55.99 (29.19)     1:25.31 (29.32)     1:53.05 (27.74)
 15 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              1:51.78    1:53.12 qZQ    
                  25.96       54.93 (28.97)     1:24.02 (29.09)     1:53.12 (29.10)
 16 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              1:53.01    1:53.57 qJO    
                  26.34       55.04 (28.70)     1:25.29 (30.25)     1:53.57 (28.28)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         1:53.28    1:53.60 JO     
                  26.14       54.43 (28.29)     1:23.55 (29.12)     1:53.60 (30.05)
 18 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:55.47    1:54.42 SILV   
                  26.36       55.54 (29.18)     1:25.47 (29.93)     1:54.42 (28.95)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              1:52.65    1:54.48 SILV   
                  25.90       55.10 (29.20)     1:24.84 (29.74)     1:54.48 (29.64)
 20 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:55.00    1:54.66 SILV   
                  25.73       54.67 (28.94)     1:25.30 (30.63)     1:54.66 (29.36)
 21 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              1:52.95    1:55.01 SILV   
                  26.17       54.62 (28.45)     1:24.71 (30.09)     1:55.01 (30.30)
 22 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             1:56.22    1:55.23 SILV   
                  26.27       55.02 (28.75)     1:25.03 (30.01)     1:55.23 (30.20)
 23 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         1:56.64    1:55.49 SILV   
                  26.68       55.76 (29.08)     1:25.69 (29.93)     1:55.49 (29.80)
 24 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:59.73    1:55.76 SILV   
                  26.95       57.03 (30.08)     1:27.51 (30.48)     1:55.76 (28.25)
 25 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             1:59.14    1:55.77 SILV   
                  26.64       56.14 (29.50)     1:26.61 (30.47)     1:55.77 (29.16)
 26 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         1:58.30    1:55.92        
                  26.42       55.66 (29.24)     1:25.71 (30.05)     1:55.92 (30.21)
 27 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:56.02    1:56.39        
                  26.75       56.25 (29.50)     1:26.30 (30.05)     1:56.39 (30.09)
 28 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    1:53.86    1:56.85        
                  26.12       55.34 (29.22)     1:25.83 (30.49)     1:56.85 (31.02)
 29 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR         2:04.12    1:57.52        
                  27.11       57.52 (30.41)     1:27.78 (30.26)     1:57.52 (29.74)
 30 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         1:52.46    1:57.59        
                  25.90       55.46 (29.56)     1:26.62 (31.16)     1:57.59 (30.97)
 31 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               1:59.49    1:57.66        
                  26.85       56.72 (29.87)     1:27.66 (30.94)     1:57.66 (30.00)
 32 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         1:55.66    1:57.68        
                  26.14       54.69 (28.55)     1:26.02 (31.33)     1:57.68 (31.66)
 33 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          2:01.03    1:58.05        
                  27.15       56.66 (29.51)     1:26.84 (30.18)     1:58.05 (31.21)
 34 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         2:00.82    1:58.45        
                  27.70       57.79 (30.09)     1:28.49 (30.70)     1:58.45 (29.96)
 35 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:10.88    1:58.62        
                  26.51       56.30 (29.79)     1:27.40 (31.10)     1:58.62 (31.22)
 36 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         1:57.33    1:59.33        
                  27.14       56.88 (29.74)     1:28.09 (31.21)     1:59.33 (31.24)
 37 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         2:00.69    2:00.08        
                  27.37       57.47 (30.10)     1:29.09 (31.62)     2:00.08 (30.99)
 38 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         2:00.23    2:00.18        
                  27.75       58.08 (30.33)     1:29.52 (31.44)     2:00.18 (30.66)
 39 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:03.53    2:00.50        
                  27.53       57.82 (30.29)     1:29.34 (31.52)     2:00.50 (31.16)
 40 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:01.90    2:00.64        
                  27.69       58.57 (30.88)     1:30.22 (31.65)     2:00.64 (30.42)
 41 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         1:58.79    2:01.35        
                  26.92       57.35 (30.43)     1:29.95 (32.60)     2:01.35 (31.40)
 42 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         1:57.72    2:01.37        
                  27.61       58.07 (30.46)     1:29.46 (31.39)     2:01.37 (31.91)
 43 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              2:03.55    2:01.67        
                  28.39       58.99 (30.60)     1:30.87 (31.88)     2:01.67 (30.80)
 44 Burns, Dylan P            17 CSD-MR               2:00.00    2:02.64        
                  27.89       58.69 (30.80)     1:30.50 (31.81)     2:02.64 (32.14)
 45 Martin, Ryan P            16 SSL-MR               1:58.09    2:02.96        
                  27.86       59.34 (31.48)     1:31.92 (32.58)     2:02.96 (31.04)
 46 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         2:11.51    2:03.22        
                  28.53     1:00.30 (31.77)     1:32.42 (32.12)     2:03.22 (30.80)
 47 Lessem, Alec F            17 Empire-MR            2:11.03    2:05.31        
                  28.12       59.59 (31.47)     1:32.54 (32.95)     2:05.31 (32.77)
 48 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR         2:04.14    2:07.17        
                  28.65     1:00.72 (32.07)     1:34.01 (33.29)     2:07.17 (33.16)
 49 Haddad, Gabriel O         15 NYCC-MR              2:09.17    2:07.21        
                  28.90     1:01.01 (32.11)     1:34.38 (33.37)     2:07.21 (32.83)
 50 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:08.43    2:07.22        
                  29.68     1:01.93 (32.25)     1:34.74 (32.81)     2:07.22 (32.48)
 51 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         2:09.50    2:08.63        
                  28.59     1:00.41 (31.82)     1:34.34 (33.93)     2:08.63 (34.29)
 52 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR              2:05.96    2:10.75        
                  28.24     1:01.15 (32.91)     1:34.89 (33.74)     2:10.75 (35.86)
 53 Filardi, Michael H        15 Empire-MR            2:11.35    2:10.92        
                  28.44     1:01.60 (33.16)     1:37.10 (35.50)     2:10.92 (33.82)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:48.39  SECT EZ Sectionals North
              4:56.99  METS
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR              4:49.82    4:44.78 SECT   
                  24.89       52.54 (27.65)     1:20.93 (28.39)     1:49.76 (28.83)
        2:18.84 (29.08)     2:48.23 (29.39)     3:17.18 (28.95)     3:46.85 (29.67)
        4:16.34 (29.49)     4:44.78 (28.44)                                        
  2 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         4:59.31    4:48.07 SECT   
                  26.18       54.45 (28.27)     1:23.53 (29.08)     1:52.88 (29.35)
        2:22.40 (29.52)     2:51.99 (29.59)     3:21.23 (29.24)     3:50.87 (29.64)
        4:20.23 (29.36)     4:48.07 (27.84)                                        
  3 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         4:53.39    4:50.28 METS   
                  25.92       54.25 (28.33)     1:23.40 (29.15)     1:52.70 (29.30)
        2:22.21 (29.51)     2:51.42 (29.21)     3:21.07 (29.65)     3:50.94 (29.87)
        4:20.61 (29.67)     4:50.28 (29.67)                                        
  4 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         4:59.82    4:52.67 METS   
                  25.68       53.43 (27.75)     1:21.94 (28.51)     1:50.88 (28.94)
        2:20.67 (29.79)     2:50.81 (30.14)     3:21.82 (31.01)     3:52.41 (30.59)
        4:23.14 (30.73)     4:52.67 (29.53)                                        
  5 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              5:10.16    4:55.22 METS   
                  25.77       55.13 (29.36)     1:24.71 (29.58)     1:54.68 (29.97)
        2:24.77 (30.09)     2:55.21 (30.44)     3:25.91 (30.70)     3:56.37 (30.46)
        4:26.16 (29.79)     4:55.22 (29.06)                                        
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              5:01.07    4:58.72 JO     
                  25.48       54.07 (28.59)     1:23.25 (29.18)     1:53.23 (29.98)
        2:23.85 (30.62)     2:55.05 (31.20)     3:26.14 (31.09)     3:57.59 (31.45)
        4:28.83 (31.24)     4:58.72 (29.89)                                        
  7 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         5:07.11    5:01.04 JO     
                  25.75       54.32 (28.57)     1:24.09 (29.77)     1:54.51 (30.42)
        2:25.37 (30.86)     2:56.78 (31.41)     3:27.80 (31.02)     3:59.02 (31.22)
        4:30.18 (31.16)     5:01.04 (30.86)                                        
  8 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         5:16.19    5:02.00 JO     
                  26.76       56.27 (29.51)     1:26.78 (30.51)     1:57.57 (30.79)
        2:28.27 (30.70)     2:58.98 (30.71)     3:30.06 (31.08)     4:01.16 (31.10)
        4:32.37 (31.21)     5:02.00 (29.63)                                        
  9 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              4:58.92    5:03.19 JO     
                  26.26       55.50 (29.24)     1:25.26 (29.76)     1:55.41 (30.15)
        2:26.29 (30.88)     2:57.14 (30.85)     3:28.12 (30.98)     3:59.75 (31.63)
        4:32.01 (32.26)     5:03.19 (31.18)                                        
 10 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                4:52.33    5:04.39 JO     
                  27.06       56.98 (29.92)     1:27.64 (30.66)     1:58.39 (30.75)
        2:29.56 (31.17)     3:00.96 (31.40)     3:31.96 (31.00)     4:03.04 (31.08)
        4:34.01 (30.97)     5:04.39 (30.38)                                        
 11 Woods, Christopher N      15 CP-UN                5:10.75    5:05.74 JO     
                  27.37       57.04 (29.67)     1:27.40 (30.36)     1:58.29 (30.89)
        2:29.67 (31.38)     3:01.14 (31.47)     3:32.56 (31.42)     4:03.94 (31.38)
        4:35.10 (31.16)     5:05.74 (30.64)                                        
 12 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             5:00.43    5:07.39 JO     
                  27.15       56.88 (29.73)     1:27.85 (30.97)     1:58.74 (30.89)
        2:29.87 (31.13)     3:01.13 (31.26)     3:33.15 (32.02)     4:04.54 (31.39)
        4:36.40 (31.86)     5:07.39 (30.99)                                        
 13 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             5:08.85    5:07.93 JO     
                  26.80       56.48 (29.68)     1:26.63 (30.15)     1:57.63 (31.00)
        2:29.01 (31.38)     3:00.49 (31.48)     3:32.22 (31.73)     4:04.19 (31.97)
        4:36.36 (32.17)     5:07.93 (31.57)                                        
 14 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         5:14.85    5:08.19 JO     
                  27.19       57.01 (29.82)     1:28.33 (31.32)     1:59.71 (31.38)
        2:31.16 (31.45)     3:02.75 (31.59)     3:33.93 (31.18)     4:05.45 (31.52)
        4:37.20 (31.75)     5:08.19 (30.99)                                        
 15 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         5:23.48    5:08.23 JO     
                  27.48       57.01 (29.53)     1:27.50 (30.49)     1:58.49 (30.99)
        2:29.95 (31.46)     3:01.51 (31.56)     3:33.02 (31.51)     4:05.00 (31.98)
        4:36.65 (31.65)     5:08.23 (31.58)                                        
 16 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         5:26.29    5:08.37 JO     
                  26.87       56.96 (30.09)     1:27.76 (30.80)     1:59.21 (31.45)
        2:31.00 (31.79)     3:02.63 (31.63)     3:34.56 (31.93)     4:06.39 (31.83)
        4:37.93 (31.54)     5:08.37 (30.44)                                        
 17 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              5:21.04    5:08.44 JO     
                  26.83       57.21 (30.38)     1:28.39 (31.18)     1:59.68 (31.29)
        2:31.04 (31.36)     3:02.42 (31.38)     3:34.16 (31.74)     4:06.20 (32.04)
        4:38.15 (31.95)     5:08.44 (30.29)                                        
 18 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         5:20.12    5:09.00 JO     
                  27.46       57.54 (30.08)     1:28.68 (31.14)     1:59.62 (30.94)
        2:31.47 (31.85)     3:03.24 (31.77)     3:35.58 (32.34)     4:07.58 (32.00)
        4:39.16 (31.58)     5:09.00 (29.84)                                        
 19 Kessler, Matthew N        16 CSD-MR               5:22.20    5:10.31 SILV   
                  27.04       56.50 (29.46)     1:27.33 (30.83)     1:58.56 (31.23)
        2:30.42 (31.86)     3:02.42 (32.00)     3:34.20 (31.78)     4:06.58 (32.38)
        4:38.98 (32.40)     5:10.31 (31.33)                                        
 20 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         5:26.87    5:16.09 SILV   
                  28.64       59.73 (31.09)     1:31.65 (31.92)     2:04.45 (32.80)
        2:37.07 (32.62)     3:09.44 (32.37)     3:42.09 (32.65)     4:13.74 (31.65)
        4:45.22 (31.48)     5:16.09 (30.87)                                        
 21 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         5:22.38    5:18.00 SILV   
                  27.95       58.67 (30.72)     1:30.71 (32.04)     2:02.90 (32.19)
        2:35.71 (32.81)     3:08.35 (32.64)     3:41.24 (32.89)     4:14.03 (32.79)
        4:46.84 (32.81)     5:18.00 (31.16)                                        
 22 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         5:18.61    5:18.55 SILV   
                  27.29       57.14 (29.85)     1:28.77 (31.63)     2:00.61 (31.84)
        2:32.77 (32.16)     3:05.30 (32.53)     3:38.37 (33.07)     4:11.54 (33.17)
        4:45.69 (34.15)     5:18.55 (32.86)                                        
 23 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         5:24.11    5:19.28 SILV   
                  28.13       59.22 (31.09)     1:31.54 (32.32)     2:04.00 (32.46)
        2:36.83 (32.83)     3:09.26 (32.43)     3:42.35 (33.09)     4:14.80 (32.45)
        4:47.78 (32.98)     5:19.28 (31.50)                                        
 24 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         5:14.15    5:19.54 SILV   
                  27.23       57.01 (29.78)     1:27.92 (30.91)     1:59.78 (31.86)
        2:32.15 (32.37)     3:04.89 (32.74)     3:38.36 (33.47)     4:11.83 (33.47)
        4:46.03 (34.20)     5:19.54 (33.51)                                        
 25 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         5:13.41    5:21.34        
                  27.01       57.05 (30.04)     1:28.73 (31.68)     2:01.21 (32.48)
        2:34.41 (33.20)     3:07.94 (33.53)     3:41.30 (33.36)     4:14.78 (33.48)
        4:48.43 (33.65)     5:21.34 (32.91)                                        
 26 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         5:22.88    5:23.30        
                  28.49       59.89 (31.40)     1:32.17 (32.28)     2:05.18 (33.01)
        2:37.92 (32.74)     3:11.10 (33.18)     3:43.93 (32.83)     4:17.42 (33.49)
        4:50.93 (33.51)     5:23.30 (32.37)                                        
 27 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         5:15.36    5:27.63        
                  27.33       58.34 (31.01)     1:30.65 (32.31)     2:03.43 (32.78)
        2:37.05 (33.62)     3:11.33 (34.28)     3:45.36 (34.03)     4:19.65 (34.29)
        4:54.10 (34.45)     5:27.63 (33.53)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           54.83      53.60 SECT   
                  26.42       53.60 (27.18)                                        
  2 Tilneac, George           16 NYCC-MR                53.89      54.02 SECT   
                  26.40       54.02 (27.62)                                        
  3 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               58.22      54.06 SECT   
                  26.55       54.06 (27.51)                                        
  4 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                54.64      54.89 SECT   
                  26.48       54.89 (28.41)                                        
  5 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR           56.56      56.90 METS   
                  28.18       56.90 (28.72)                                        
  6 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                58.01      57.12 ZQ     
                  28.04       57.12 (29.08)                                        
  7 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR           57.17      57.66 ZQ     
                  27.92       57.66 (29.74)                                        
  8 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR           58.97      59.69 JO     
                  28.94       59.69 (30.75)                                        
B - Final
  9 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           59.27      57.05 ZQ     
                  27.51       57.05 (29.54)                                        
 10 Burns, Dylan P            17 CSD-MR               1:01.39      57.39 ZQ     
                  27.51       57.39 (29.88)                                        
 11 Piliero, Marc P           16 PATS-MR                59.19      59.32 ZQ     
                  29.18       59.32 (30.14)                                        
 12 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             1:00.24      59.55 JO     
                  28.76       59.55 (30.79)                                        
 13 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         1:00.07      59.67 JO     
                  29.39       59.67 (30.28)                                        
 14 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR               1:00.75    1:00.19 SILV   
                  28.87     1:00.19 (31.32)                                        
 15 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         1:01.00    1:00.54 SILV   
                  29.23     1:00.54 (31.31)                                        
 16 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:03.31    1:03.58 SILV   
                  30.90     1:03.58 (32.68)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT EZ Sectionals North
                56.99  METS
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR                54.04      53.89 qSECT  
                  26.50       53.89 (27.39)                                        
  2 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                55.59      54.64 qSECT  
                  26.39       54.64 (28.25)                                        
  3 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR           54.95      54.83 qSECT  
                  27.14       54.83 (27.69)                                        
  4 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR           56.88      56.56 qMETS  
                  27.70       56.56 (28.86)                                        
  5 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR           58.39      57.17 qZQ    
                  27.98       57.17 (29.19)                                        
  6 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR                57.34      58.01 qZQ    
                  28.40       58.01 (29.61)                                        
  7 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR      56.87      58.14 qZQ    
                  28.49       58.14 (29.65)                                        
  8 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT               54.61      58.22 qZQ    
                  28.11       58.22 (30.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR                59.76      58.76 qZQ    
                  28.53       58.76 (30.23)                                        
 10 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:00.30      58.97 qZQ    
                  28.69       58.97 (30.28)                                        
 11 Piliero, Marc P           16 PATS-MR                58.46      59.19 qZQ    
                  29.25       59.19 (29.94)                                        
 12 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           57.76      59.27 qZQ    
                  28.63       59.27 (30.64)                                        
 13 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         1:04.75    1:00.07 qSILV  
                  29.49     1:00.07 (30.58)                                        
 14 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             1:02.84    1:00.24 qSILV  
                  29.31     1:00.24 (30.93)                                        
 15 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR                 58.48    1:00.75 qSILV  
                  29.26     1:00.75 (31.49)                                        
 16 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR           58.91    1:01.00 qSILV  
                  29.58     1:01.00 (31.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burns, Dylan P            17 CSD-MR                 58.22    1:01.39 SILV   
                  28.92     1:01.39 (32.47)                                        
 18 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    1:04.25    1:03.01 SILV   
                  30.65     1:03.01 (32.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:01.45    1:03.31 SILV   
                  30.90     1:03.31 (32.41)                                        
 20 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:08.88    1:03.70 SILV   
                  30.66     1:03.70 (33.04)                                        
 21 Martin, Ryan P            16 SSL-MR                 59.46    1:03.77 SILV   
                  30.67     1:03.77 (33.10)                                        
 22 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          1:05.39    1:03.79 SILV   
                  30.24     1:03.79 (33.55)                                        
 23 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              1:05.50    1:03.95        
                  31.52     1:03.95 (32.43)                                        
 24 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               1:03.65    1:04.14        
                  30.98     1:04.14 (33.16)                                        
 25 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         1:05.44    1:04.43        
                  31.77     1:04.43 (32.66)                                        
 26 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR         1:11.31    1:05.62        
                  31.63     1:05.62 (33.99)                                        
 27 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         1:07.32    1:05.76        
                  32.44     1:05.76 (33.32)                                        
 28 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         1:11.60    1:05.85        
                  32.56     1:05.85 (33.29)                                        
 29 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            1:06.07    1:06.63        
                  32.96     1:06.63 (33.67)                                        
 30 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              1:06.88    1:07.61        
                  33.57     1:07.61 (34.04)                                        
 31 Haddad, Gabriel O         15 NYCC-MR              1:09.31    1:07.81        
                  33.34     1:07.81 (34.47)                                        
 32 Davis, Ben A              17 SSL-MR               1:03.63    1:08.62        
                  33.26     1:08.62 (35.36)                                        
 33 Newmeyer, Daniel R        16 SSL-MR               1:07.48    1:11.03        
                  34.75     1:11.03 (36.28)                                        
 34 Lessem, Alec F            17 Empire-MR            1:12.16    1:11.17        
                  34.62     1:11.17 (36.55)                                        
 35 Cicalese, Matthew T       16 SSL-MR               1:08.22    1:12.07        
                  35.38     1:12.07 (36.69)                                        
 36 Filardi, Michael H        15 Empire-MR            1:16.05    1:13.56        
                  35.66     1:13.56 (37.90)                                        
 37 Piringer, Tyler           17 SSL-MR               1:17.73    1:15.70        
                  37.01     1:15.70 (38.69)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:58.85    1:53.81 SECT   
                  27.18       56.36 (29.18)     1:25.08 (28.72)     1:53.81 (28.73)
  2 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:55.32    1:55.56 SECT   
                  27.15       55.87 (28.72)     1:25.88 (30.01)     1:55.56 (29.68)
  3 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:04.11    1:57.12 SECT   
                  27.12       56.75 (29.63)     1:27.34 (30.59)     1:57.12 (29.78)
  4 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:58.42    1:59.15 SECT   
                  26.63       56.17 (29.54)     1:27.47 (31.30)     1:59.15 (31.68)
  5 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         2:01.94    2:01.13 METS   
                  27.35       57.49 (30.14)     1:29.12 (31.63)     2:01.13 (32.01)
  6 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:02.89    2:04.31 ZQ     
                  28.66       59.34 (30.68)     1:31.15 (31.81)     2:04.31 (33.16)
  7 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         2:06.56    2:05.30 ZQ     
                  29.37     1:00.58 (31.21)     1:32.89 (32.31)     2:05.30 (32.41)
  8 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:03.68    2:06.05 ZQ     
                  29.14     1:00.50 (31.36)     1:32.95 (32.45)     2:06.05 (33.10)
B - Final
  9 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:08.22    2:06.27 ZQ     
                  29.59     1:00.93 (31.34)     1:33.42 (32.49)     2:06.27 (32.85)
 10 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         2:12.23    2:08.59 ZQ     
                  30.23     1:02.54 (32.31)     1:36.17 (33.63)     2:08.59 (32.42)
 11 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:09.20    2:08.70 ZQ     
                  30.36     1:03.08 (32.72)     1:36.79 (33.71)     2:08.70 (31.91)
 12 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         2:09.78    2:09.08 ZQ     
                  31.27     1:03.90 (32.63)     1:37.65 (33.75)     2:09.08 (31.43)
 13 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:07.51    2:09.39 ZQ     
                  29.83     1:02.59 (32.76)     1:36.34 (33.75)     2:09.39 (33.05)
 14 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         2:16.23    2:13.48 SILV   
                  32.31     1:06.19 (33.88)     1:40.77 (34.58)     2:13.48 (32.71)
 15 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:17.37    2:17.20        
                  32.60     1:06.98 (34.38)     1:42.66 (35.68)     2:17.20 (34.54)
 16 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:17.04    2:17.67        
                  31.68     1:07.01 (35.33)     1:43.28 (36.27)     2:17.67 (34.39)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         1:58.84    1:55.32 qSECT  
                  27.73       56.49 (28.76)     1:25.67 (29.18)     1:55.32 (29.65)
  2 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              1:59.96    1:58.42 qSECT  
                  26.72       55.99 (29.27)     1:27.29 (31.30)     1:58.42 (31.13)
  3 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:57.49    1:58.85 qSECT  
                  28.12       57.90 (29.78)     1:28.53 (30.63)     1:58.85 (30.32)
  4 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         2:03.18    2:01.94 qMETS  
                  28.63       59.18 (30.55)     1:30.63 (31.45)     2:01.94 (31.31)
  5 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:04.63    2:02.89 qMETS  
                  29.29     1:00.46 (31.17)     1:31.96 (31.50)     2:02.89 (30.93)
  6 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:04.55    2:03.68 qMETS  
                  28.59       59.29 (30.70)     1:31.30 (32.01)     2:03.68 (32.38)
  7 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:00.05    2:04.11 qZQ    
                  28.76       59.90 (31.14)     1:32.37 (32.47)     2:04.11 (31.74)
  8 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         2:08.68    2:06.56 qZQ    
                  29.40     1:01.11 (31.71)     1:34.13 (33.02)     2:06.56 (32.43)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:07.39    2:07.51 qZQ    
                  29.46     1:01.31 (31.85)     1:34.27 (32.96)     2:07.51 (33.24)
 10 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:04.38    2:08.22 qZQ    
                  29.95     1:01.73 (31.78)     1:34.83 (33.10)     2:08.22 (33.39)
 11 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:09.11    2:09.20 qZQ    
                  30.60     1:03.27 (32.67)     1:36.53 (33.26)     2:09.20 (32.67)
 12 Urcinoli, Zachary R       16 Rac @ Jcc-MR         2:21.67    2:09.78 qZQ    
                  30.95     1:03.83 (32.88)     1:37.69 (33.86)     2:09.78 (32.09)
 13 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         2:07.63    2:12.23 qSILV  
                  30.93     1:03.67 (32.74)     1:37.81 (34.14)     2:12.23 (34.42)
 14 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         2:17.67    2:16.23 qSILV  
                  32.69     1:07.32 (34.63)     1:42.40 (35.08)     2:16.23 (33.83)
 15 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:17.92    2:17.04 q      
                  32.52     1:06.99 (34.47)     1:42.49 (35.50)     2:17.04 (34.55)
 16 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:18.31    2:17.37 q      
                  32.89     1:07.64 (34.75)     1:42.81 (35.17)     2:17.37 (34.56)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               2:18.56    2:17.84        
                  32.06     1:06.64 (34.58)     1:42.48 (35.84)     2:17.84 (35.36)
 18 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          2:19.31    2:18.97        
                  32.46     1:07.41 (34.95)     1:43.09 (35.68)     2:18.97 (35.88)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lubrino, Andrew           16 Rac @ Jcc-MR         2:26.12    2:23.71        
                  33.32     1:09.88 (36.56)     1:46.92 (37.04)     2:23.71 (36.79)
 -- Marrone, Matthew J        16 Sailfish-MR          2:26.87         DQ        
      Declared false start
 -- Loughran, Brendan P       18 Sailfish-MR          2:29.88         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  32.76                             1:46.29 ( )                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           58.47      58.93 SECT   
                  27.68       58.93 (31.25)                                        
  2 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             1:00.02    1:00.82 SECT   
                  28.94     1:00.82 (31.88)                                        
  3 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             1:00.73    1:01.37 SECT   
                  28.49     1:01.37 (32.88)                                        
  4 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         1:04.05    1:01.44 SECT   
                  29.23     1:01.44 (32.21)                                        
  5 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:01.79 SECT   
                  29.40     1:01.79 (32.39)                                        
  6 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:03.12    1:02.84 METS   
                  29.22     1:02.84 (33.62)                                        
  7 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:03.87    1:02.92 METS   
                  29.85     1:02.92 (33.07)                                        
  8 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:04.14    1:04.07 METS   
                  30.17     1:04.07 (33.90)                                        
B - Final
  9 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         1:04.52    1:04.61 JO     
                  30.44     1:04.61 (34.17)                                        
 10 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              1:04.18    1:05.57 JO     
                  31.05     1:05.57 (34.52)                                        
 11 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         1:06.70    1:05.79 JO     
                  30.67     1:05.79 (35.12)                                        
 12 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:06.98    1:06.50 SILV   
                  32.31     1:06.50 (34.19)                                        
 13 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         1:06.23    1:07.36 SILV   
                  32.15     1:07.36 (35.21)                                        
 14 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:07.57    1:07.97 SILV   
                  31.54     1:07.97 (36.43)                                        
 15 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         1:07.60    1:08.09 SILV   
                  32.23     1:08.09 (35.86)                                        
 16 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              1:08.96    1:09.22 SILV   
                  32.66     1:09.22 (36.56)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT EZ Sectionals North
              1:04.49  METS
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         1:01.08      58.47 qSECT  
                  27.47       58.47 (31.00)                                        
  2 Nuess, CJ J               26 NYAC-MR                56.82      59.58 qSECT  
                  28.62       59.58 (30.96)                                        
  3 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             1:06.48    1:00.02 qSECT  
                  28.67     1:00.02 (31.35)                                        
  4 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             1:01.74    1:00.73 qSECT  
                  28.67     1:00.73 (32.06)                                        
  5 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         1:04.30    1:01.95 qSECT  
                  29.51     1:01.95 (32.44)                                        
  6 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              1:01.57    1:03.12 qMETS  
                  29.82     1:03.12 (33.30)                                        
  7 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             1:03.22    1:03.87 qMETS  
                  30.35     1:03.87 (33.52)                                        
  8 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         1:05.45    1:04.05 qMETS  
                  30.66     1:04.05 (33.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:02.13    1:04.14 qMETS  
                  29.88     1:04.14 (34.26)                                        
 10 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              1:04.00    1:04.18 qMETS  
                  29.91     1:04.18 (34.27)                                        
 11 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         1:05.22    1:04.52 qJO    
                  29.99     1:04.52 (34.53)                                        
 12 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         1:07.11    1:06.23 qJO    
                  31.27     1:06.23 (34.96)                                        
 13 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         1:04.81    1:06.70 qSILV  
                  31.24     1:06.70 (35.46)                                        
 14 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                1:07.85    1:06.98 qSILV  
                  31.94     1:06.98 (35.04)                                        
 15 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         1:06.85    1:07.57 qSILV  
                  31.58     1:07.57 (35.99)                                        
 16 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         1:09.86    1:07.60 qSILV  
                  32.25     1:07.60 (35.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              1:09.21    1:08.29 SILV   
                  31.75     1:08.29 (36.54)                                        
 18 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              1:12.34    1:08.96 SILV   
                  32.77     1:08.96 (36.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Brian S              17 PATS-MR              1:09.70    1:09.78 SILV   
                  32.79     1:09.78 (36.99)                                        
 20 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         1:08.59    1:11.29        
                  33.14     1:11.29 (38.15)                                        
 21 Yang, Andrew              16 Sailfish-MR          1:13.79    1:13.21        
                  34.00     1:13.21 (39.21)                                        
 22 Barbera, Patrick J        16 PATS-MR              1:15.53    1:13.57        
                  34.07     1:13.57 (39.50)                                        
 23 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         1:18.16    1:13.66        
                  34.96     1:13.66 (38.70)                                        
 24 Thatcher, Timothy P       15 Rac @ Jcc-MR         1:18.12    1:14.18        
                  35.66     1:14.18 (38.52)                                        
 25 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         1:19.71    1:15.97        
                  35.93     1:15.97 (40.04)                                        
 26 Lewis, Garfield           15 Sailfish-MR          1:15.70    1:17.12        
                  35.42     1:17.12 (41.70)                                        
 27 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         1:21.47    1:19.77        
                  37.90     1:19.77 (41.87)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         2:10.66    2:12.45 SECT   
                  28.62     1:02.40 (33.78)     1:38.08 (35.68)     2:12.45 (34.37)
  2 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:16.40    2:14.28 SECT   
                  29.87     1:03.60 (33.73)     1:38.55 (34.95)     2:14.28 (35.73)
  3 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:18.97    2:16.03 METS   
                  30.45     1:05.19 (34.74)     1:40.77 (35.58)     2:16.03 (35.26)
  4 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:14.96    2:16.80 METS   
                  30.21     1:04.70 (34.49)     1:40.64 (35.94)     2:16.80 (36.16)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:17.25    2:18.10 METS   
                  30.67     1:05.68 (35.01)     1:41.63 (35.95)     2:18.10 (36.47)
  6 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:18.86    2:19.52 METS   
                  31.02     1:05.78 (34.76)     1:42.24 (36.46)     2:19.52 (37.28)
  7 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:19.93    2:20.37 METS   
                  31.51     1:07.24 (35.73)     1:43.79 (36.55)     2:20.37 (36.58)
  8 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:20.34    2:22.08 METS   
                  30.96     1:07.50 (36.54)     1:45.02 (37.52)     2:22.08 (37.06)
B - Final
  9 Woods, Christopher N      15 CP-UN                2:22.01    2:19.80 METS   
                  31.30     1:07.03 (35.73)     1:43.48 (36.45)     2:19.80 (36.32)
 10 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             2:24.81    2:20.99 METS   
                  31.09     1:07.21 (36.12)     1:44.83 (37.62)     2:20.99 (36.16)
 11 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               2:28.98    2:26.02 ZQ     
                  32.91     1:10.78 (37.87)     1:48.46 (37.68)     2:26.02 (37.56)
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:26.45    2:26.46 ZQ     
                  33.42     1:11.43 (38.01)     1:49.53 (38.10)     2:26.46 (36.93)
 13 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:29.44    2:27.22 ZQ     
                  33.08     1:09.92 (36.84)     1:48.69 (38.77)     2:27.22 (38.53)
 14 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:29.91    2:28.86 ZQ     
                  32.70     1:10.92 (38.22)     1:50.35 (39.43)     2:28.86 (38.51)
 15 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              2:28.09    2:29.66 ZQ     
                  32.68     1:10.24 (37.56)     1:49.46 (39.22)     2:29.66 (40.20)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT EZ Sectionals North
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR         2:21.98    2:10.66 qSECT  
                  27.95     1:00.34 (32.39)     1:34.90 (34.56)     2:10.66 (35.76)
  2 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             2:15.68    2:14.84 qSECT  
                  30.38     1:04.25 (33.87)     1:39.22 (34.97)     2:14.84 (35.62)
  3 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:17.13    2:14.96 qSECT  
                  30.51     1:04.39 (33.88)     1:39.77 (35.38)     2:14.96 (35.19)
  4 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:18.88    2:16.40 qMETS  
                  30.55     1:05.10 (34.55)     1:41.22 (36.12)     2:16.40 (35.18)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:12.91    2:17.25 qMETS  
                  30.83     1:05.86 (35.03)     1:41.23 (35.37)     2:17.25 (36.02)
  6 Zagaja, Robert M          17 Tmsuffolk-MR         2:22.42    2:18.86 qMETS  
                  31.20     1:05.65 (34.45)     1:41.68 (36.03)     2:18.86 (37.18)
  7 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:23.70    2:18.97 qMETS  
                  31.00     1:06.32 (35.32)     1:42.30 (35.98)     2:18.97 (36.67)
  8 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:22.58    2:19.93 qMETS  
                  31.58     1:07.09 (35.51)     1:43.26 (36.17)     2:19.93 (36.67)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:15.86    2:20.34 qMETS  
                  31.10     1:06.44 (35.34)     1:43.40 (36.96)     2:20.34 (36.94)
 10 Woods, Christopher N      15 CP-UN                2:15.86    2:22.01 qMETS  
                  31.53     1:07.89 (36.36)     1:45.15 (37.26)     2:22.01 (36.86)
 11 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             2:32.16    2:24.81 qZQ    
 12 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:28.06    2:26.45 qZQ    
                  32.87     1:10.34 (37.47)     1:48.55 (38.21)     2:26.45 (37.90)
 13 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              2:33.50    2:28.09 qZQ    
 14 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               2:24.10    2:28.98 qZQ    
                  33.15     1:10.95 (37.80)     1:49.95 (39.00)     2:28.98 (39.03)
 15 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                2:24.25    2:29.38 qZQ    
                  33.08     1:11.00 (37.92)     1:50.41 (39.41)     2:29.38 (38.97)
 16 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:28.44    2:29.44 qZQ    
                  33.25     1:10.73 (37.48)     1:50.39 (39.66)     2:29.44 (39.05)
-------------------------------------------------------------------------
 17 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:34.52    2:29.91 ZQ     
                  32.75     1:10.41 (37.66)     1:50.13 (39.72)     2:29.91 (39.78)
 18 Peskett, Brandon W        16 Tmsuffolk-MR         2:23.96    2:30.22 SILV   
                  32.78     1:10.11 (37.33)     1:49.39 (39.28)     2:30.22 (40.83)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              2:25.00    2:31.84 SILV   
                  32.73     1:10.87 (38.14)     1:50.93 (40.06)     2:31.84 (40.91)
 20 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:34.84    2:33.05 SILV   
                  34.74     1:13.75 (39.01)     1:54.11 (40.36)     2:33.05 (38.94)
 21 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         2:41.53    2:35.44 SILV   
                  33.38     1:12.98 (39.60)     1:53.68 (40.70)     2:35.44 (41.76)
 22 Cicalese, Matthew T       16 SSL-MR               2:44.43    2:38.89        
                  36.83     1:17.54 (40.71)     1:58.35 (40.81)     2:38.89 (40.54)
 23 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         2:51.60    2:39.13        
                  37.09     1:17.95 (40.86)     1:59.04 (41.09)     2:39.13 (40.09)
 24 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         2:46.82    2:39.56        
                  36.65     1:17.45 (40.80)     1:58.68 (41.23)     2:39.56 (40.88)
 25 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         2:43.31    2:39.92        
                  34.84     1:14.34 (39.50)     1:56.36 (42.02)     2:39.92 (43.56)
 26 Martin, Ryan P            16 SSL-MR               2:34.84    2:40.10        
                  35.55     1:16.20 (40.65)     1:58.40 (42.20)     2:40.10 (41.70)
 27 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR         2:36.05    2:40.69        
                  35.34     1:16.80 (41.46)     1:58.69 (41.89)     2:40.69 (42.00)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                53.99      53.71 SECT   
                  24.92       53.71 (28.79)                                        
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR                55.36      53.71 SECT   
                  25.48       53.71 (28.23)                                        
  3 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 55.15      54.09 METS   
                  25.28       54.09 (28.81)                                        
  4 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           55.23      54.54 METS   
                  25.79       54.54 (28.75)                                        
  5 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                55.04      54.91 METS   
                  25.78       54.91 (29.13)                                        
  6 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           54.95      54.98 METS   
                  26.21       54.98 (28.77)                                        
  7 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           55.23      55.12 METS   
                  26.12       55.12 (29.00)                                        
  8 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               56.11      56.47 ZQ     
                  26.98       56.47 (29.49)                                        
B - Final
  9 Whaley, James D           15 CA-UN-CT               57.11      56.72 ZQ     
                  26.63       56.72 (30.09)                                        
 10 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR      59.08      58.76 SILV   
                  27.92       58.76 (30.84)                                        
 11 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           57.68      58.85 SILV   
                  26.58       58.85 (32.27)                                        
 12 Moran, Harry H            16 NYCC-MR              1:00.25      59.48 SILV   
                  27.88       59.48 (31.60)                                        
 13 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:00.17      59.57 SILV   
                  27.99       59.57 (31.58)                                        
 14 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           58.73      59.97 SILV   
                  26.93       59.97 (33.04)                                        
 15 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         1:01.03    1:00.45 SILV   
                  28.12     1:00.45 (32.33)                                        
 16 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         1:00.92    1:00.78 SILV   
                  28.32     1:00.78 (32.46)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.89  SECT EZ Sectionals North
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR                54.46      53.99 qMETS  
                  24.82       53.99 (29.17)                                        
  2 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR           55.47      54.95 qMETS  
                  26.11       54.95 (28.84)                                        
  3 Blaze, Cliff F            42 NYAC-MR                58.43      55.02 qMETS  
                  25.63       55.02 (29.39)                                        
  4 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR                55.95      55.04 qMETS  
                  25.75       55.04 (29.29)                                        
  5 Revis, Mason t            15 CAT-CT                 53.11      55.15 qMETS  
                  26.28       55.15 (28.87)                                        
  6 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR           56.64      55.23 qZQ    
                  26.17       55.23 (29.06)                                        
  6 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR           56.48      55.23 qZQ    
                  26.25       55.23 (28.98)                                        
  8 Tilneac, George           16 NYCC-MR                53.80      55.36 qZQ    
                  26.09       55.36 (29.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT               55.03      56.11 qZQ    
                  26.85       56.11 (29.26)                                        
 10 Whaley, James D           15 CA-UN-CT               57.18      57.11 qZQ    
                  26.73       57.11 (30.38)                                        
 11 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR           56.30      57.68 qJO    
                  26.12       57.68 (31.56)                                        
 12 Cono, Ben J               16 Tmsuffolk-MR           58.63      58.73 qSILV  
                  27.14       58.73 (31.59)                                        
 13 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR      57.40      59.08 qSILV  
                  27.85       59.08 (31.23)                                        
 14 Woods, Christopher N      15 CP-UN                1:01.36    1:00.17 qSILV  
                  28.08     1:00.17 (32.09)                                        
 15 Moran, Harry H            16 NYCC-MR                59.00    1:00.25 qSILV  
                  27.88     1:00.25 (32.37)                                        
 16 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR           59.50    1:00.92 qSILV  
                  28.40     1:00.92 (32.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR           59.79    1:01.03 SILV   
                  28.58     1:01.03 (32.45)                                        
 18 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              1:00.66    1:01.11 SILV   
                  28.82     1:01.11 (32.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Grippo, James R           17 Sailfish-MR          1:01.06    1:01.13 SILV   
                  28.44     1:01.13 (32.69)                                        
 20 Mahabadi, Armin B         15 Tmsuffolk-MR           58.82    1:01.21 SILV   
                  28.88     1:01.21 (32.33)                                        
 21 Tack, Harrison M          15 Tmsuffolk-MR         1:01.70    1:01.30 SILV   
                  28.89     1:01.30 (32.41)                                        
 22 Hayes, Collin             16 Tmsuffolk-MR         1:04.64    1:01.91 SILV   
                  28.58     1:01.91 (33.33)                                        
 23 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    1:00.99    1:02.38 SILV   
                  29.43     1:02.38 (32.95)                                        
 24 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR         1:00.93    1:02.61        
                  28.59     1:02.61 (34.02)                                        
 25 Barbera, Patrick J        16 PATS-MR              1:07.58    1:03.18        
                  29.24     1:03.18 (33.94)                                        
 26 Lee, Brian S              17 PATS-MR              1:02.52    1:05.58        
                  31.21     1:05.58 (34.37)                                        
 -- Sun, Hongzhe              27 NYAC-MR                47.40        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:00.02    1:55.44 SECT   
                  25.84       54.42 (28.58)     1:24.56 (30.14)     1:55.44 (30.88)
  2 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:01.52    2:00.36 SECT   
                  26.46       56.47 (30.01)     1:27.65 (31.18)     2:00.36 (32.71)
  3 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:03.42    2:00.37 SECT   
                  27.22       58.72 (31.50)     1:30.00 (31.28)     2:00.37 (30.37)
  4 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:02.26    2:00.95 METS   
                  26.69       57.15 (30.46)     1:28.58 (31.43)     2:00.95 (32.37)
  5 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               2:07.78    2:04.31 METS   
                  27.32       59.23 (31.91)     1:31.52 (32.29)     2:04.31 (32.79)
  6 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:02.48    2:05.00 METS   
                  27.69       59.03 (31.34)     1:31.71 (32.68)     2:05.00 (33.29)
  7 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:11.57    2:09.29 ZQ     
                  28.66     1:00.23 (31.57)     1:34.12 (33.89)     2:09.29 (35.17)
  8 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             2:09.99    2:09.40 ZQ     
                  29.11     1:02.05 (32.94)     1:35.75 (33.70)     2:09.40 (33.65)
B - Final
  9 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:11.66    2:08.04 ZQ     
                  28.33     1:00.75 (32.42)     1:34.16 (33.41)     2:08.04 (33.88)
 10 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:19.90    2:15.38 JO     
                  28.92     1:02.78 (33.86)     1:38.84 (36.06)     2:15.38 (36.54)
 11 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:19.48    2:18.01        
                  29.45     1:03.10 (33.65)     1:40.16 (37.06)     2:18.01 (37.85)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:00.89  SECT EZ Sectionals North
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:54.78    2:00.02 qSECT  
                  27.69       58.52 (30.83)     1:29.46 (30.94)     2:00.02 (30.56)
  2 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:03.73    2:01.52 qMETS  
                  27.22       58.34 (31.12)     1:29.78 (31.44)     2:01.52 (31.74)
  3 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:03.89    2:02.26 qMETS  
                  27.10       58.51 (31.41)     1:30.56 (32.05)     2:02.26 (31.70)
  4 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:59.17    2:02.48 qMETS  
                  27.17       58.29 (31.12)     1:31.00 (32.71)     2:02.48 (31.48)
  5 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:03.94    2:03.42 qMETS  
                  27.87       59.95 (32.08)     1:32.63 (32.68)     2:03.42 (30.79)
  6 Araujo, Kevin A           17 SSL-MR               1:59.13    2:07.78 qZQ    
                  27.83     1:00.62 (32.79)     1:34.29 (33.67)     2:07.78 (33.49)
  7 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:04.75    2:09.98 qZQ    
                  28.43     1:00.53 (32.10)     1:34.67 (34.14)     2:09.98 (35.31)
  8 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             2:03.27    2:09.99 qZQ    
                  29.92     1:03.24 (33.32)     1:37.03 (33.79)     2:09.99 (32.96)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:10.30    2:11.57 qZQ    
                  28.60     1:01.37 (32.77)     1:35.82 (34.45)     2:11.57 (35.75)
 10 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:07.19    2:11.66 qZQ    
                  28.23     1:00.97 (32.74)     1:35.74 (34.77)     2:11.66 (35.92)
 11 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         2:12.73    2:14.66 qJO    
                  28.83     1:02.79 (33.96)     1:37.95 (35.16)     2:14.66 (36.71)
 12 Perez, Louis M            17 SSL-MR               2:12.99    2:19.32 q      
                  30.82     1:05.68 (34.86)     1:41.82 (36.14)     2:19.32 (37.50)
 13 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:14.91    2:19.48 q      
                  30.72     1:05.09 (34.37)     1:42.45 (37.36)     2:19.48 (37.03)
 14 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:20.70    2:19.90 q      
                  29.84     1:04.50 (34.66)     1:42.06 (37.56)     2:19.90 (37.84)
 15 Garcia, Andrew N          17 SSL-MR               2:16.99    2:21.57 q      
                  30.71     1:05.82 (35.11)     1:43.67 (37.85)     2:21.57 (37.90)
 16 Haddad, Gabriel O         15 NYCC-MR              2:40.01    2:30.65 q      
                  32.21     1:10.42 (38.21)     1:50.42 (40.00)     2:30.65 (40.23)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Newmeyer, Daniel R        16 SSL-MR               2:31.01    2:40.24        
                  30.38     1:09.86 (39.48)     1:54.54 (44.68)     2:40.24 (45.70)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT               1:58.84    1:57.03 SECT   
                  25.46       56.12 (30.66)     1:30.09 (33.97)     1:57.03 (26.94)
  2 Tilneac, George           16 NYCC-MR              2:03.92    1:59.59 SECT   
                  25.72       55.57 (29.85)     1:31.98 (36.41)     1:59.59 (27.61)
  3 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:01.74    2:00.36 METS   
                  26.33       57.64 (31.31)     1:31.66 (34.02)     2:00.36 (28.70)
  4 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             2:02.68    2:02.24 METS   
                  26.37       57.61 (31.24)     1:33.88 (36.27)     2:02.24 (28.36)
  5 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:04.01    2:04.56 ZQ     
                  26.40       59.24 (32.84)     1:35.63 (36.39)     2:04.56 (28.93)
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              2:02.91    2:04.84 ZQ     
                  25.90       57.32 (31.42)     1:36.11 (38.79)     2:04.84 (28.73)
  7 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         2:04.58    2:07.22 ZQ     
                  26.32       58.35 (32.03)     1:37.77 (39.42)     2:07.22 (29.45)
  8 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         2:02.19    2:09.51 SILV   
                  26.78       58.47 (31.69)     1:38.36 (39.89)     2:09.51 (31.15)
B - Final
  9 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:04.93    2:05.28 ZQ     
                  26.57       59.35 (32.78)     1:37.62 (38.27)     2:05.28 (27.66)
 10 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:09.40    2:05.99 ZQ     
                  26.77       58.39 (31.62)     1:37.61 (39.22)     2:05.99 (28.38)
 11 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:05.35    2:06.18 ZQ     
                  27.10       59.67 (32.57)     1:37.63 (37.96)     2:06.18 (28.55)
 12 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:08.50    2:06.22 ZQ     
                  26.57     1:01.00 (34.43)     1:36.29 (35.29)     2:06.22 (29.93)
 13 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:06.43    2:06.41 ZQ     
                  26.79     1:00.34 (33.55)     1:38.05 (37.71)     2:06.41 (28.36)
 14 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:06.89    2:07.04 ZQ     
                  27.72       58.28 (30.56)     1:38.14 (39.86)     2:07.04 (28.90)
 15 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:07.18    2:07.14 ZQ     
                  27.02     1:00.02 (33.00)     1:37.09 (37.07)     2:07.14 (30.05)
 16 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                2:08.74    2:07.31 ZQ     
                  28.11     1:01.85 (33.74)     1:38.32 (36.47)     2:07.31 (28.99)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT EZ Sectionals North
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nuess, CJ J               26 NYAC-MR              1:50.60    1:58.29 qSECT  
                  25.66       55.67 (30.01)     1:29.25 (33.58)     1:58.29 (29.04)
  2 Revis, Mason t            15 CAT-CT               2:02.05    1:58.84 qSECT  
                  26.14       56.96 (30.82)     1:31.84 (34.88)     1:58.84 (27.00)
  3 Cowden, Luke S            15 Tmsuffolk-MR         2:05.62    2:01.74 qMETS  
                  26.79       58.66 (31.87)     1:33.51 (34.85)     2:01.74 (28.23)
  4 Tonna, John H             16 Tmsuffolk-MR         2:04.76    2:02.19 qMETS  
                  26.16       56.70 (30.54)     1:34.38 (37.68)     2:02.19 (27.81)
  5 Dagenais, Mathew J        15 CA-UN-CT             1:57.68    2:02.68 qMETS  
                  26.46       57.16 (30.70)     1:34.09 (36.93)     2:02.68 (28.59)
  6 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              2:02.67    2:02.91 qMETS  
                  25.86       56.61 (30.75)     1:34.43 (37.82)     2:02.91 (28.48)
  7 Tilneac, George           16 NYCC-MR              1:59.30    2:03.92 qMETS  
                  26.54       57.39 (30.85)     1:35.53 (38.14)     2:03.92 (28.39)
  8 Myers, Chris W            18 CPAC-CT              2:05.76    2:04.01 qZQ    
                  26.55       59.75 (33.20)     1:35.52 (35.77)     2:04.01 (28.49)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Capodanno, Michael S      17 Tmsuffolk-MR         2:07.76    2:04.58 qZQ    
                  26.39       58.80 (32.41)     1:36.07 (37.27)     2:04.58 (28.51)
 10 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              2:07.75    2:04.93 qZQ    
                  26.20       59.38 (33.18)     1:37.14 (37.76)     2:04.93 (27.79)
 11 Pawelko, John M           16 Tmsuffolk-MR         2:05.08    2:05.35 qZQ    
                  25.68       58.36 (32.68)     1:36.97 (38.61)     2:05.35 (28.38)
 12 DiMaria, Michael J        17 Tmsuffolk-MR         2:08.72    2:06.43 qZQ    
                  26.68     1:00.13 (33.45)     1:37.63 (37.50)     2:06.43 (28.80)
 13 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              2:08.87    2:06.89 qZQ    
                  27.80     1:00.35 (32.55)     1:39.19 (38.84)     2:06.89 (27.70)
 14 Reyes, Christopher        17 Agua Swim Team-MR    2:06.06    2:07.18 qZQ    
                  25.67       58.90 (33.23)     1:37.32 (38.42)     2:07.18 (29.86)
 15 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT             2:14.17    2:08.50 qJO    
                  26.81     1:01.54 (34.73)     1:36.35 (34.81)     2:08.50 (32.15)
 16 Bidwell, Ian W            15 CP-UN                2:09.59    2:08.74 qSILV  
                  28.02     1:01.57 (33.55)     1:38.90 (37.33)     2:08.74 (29.84)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whaley, James D           15 CA-UN-CT             2:10.72    2:09.40 SILV   
                  27.42       59.86 (32.44)     1:39.63 (39.77)     2:09.40 (29.77)
 18 Mazziotti, Garrett W      15 CA-UN-CT             2:07.26    2:10.31 SILV   
                  27.70     1:02.75 (35.05)     1:41.71 (38.96)     2:10.31 (28.60)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gordin, James H           15 Tmsuffolk-MR         2:12.49    2:10.94 SILV   
                  29.49     1:03.48 (33.99)     1:41.83 (38.35)     2:10.94 (29.11)
 20 Mergy, Caius J            17 CA-UN-CT             2:10.07    2:11.07        
                  29.99     1:04.47 (34.48)     1:39.73 (35.26)     2:11.07 (31.34)
 21 Mattutat, Christian       17 Tmsuffolk-MR         2:15.44    2:11.74        
                  28.68     1:02.72 (34.04)     1:41.69 (38.97)     2:11.74 (30.05)
 22 Rivoal, Leo B             15 Agua Swim Team-MR    2:08.02    2:12.14        
                  28.30     1:00.29 (31.99)     1:41.06 (40.77)     2:12.14 (31.08)
 23 Isaac, Alejandro          16 NYCC-MR              2:12.08    2:12.42        
                  28.62     1:01.64 (33.02)     1:42.27 (40.63)     2:12.42 (30.15)
 24 Brodeur, Jonathan W       18 CA-UN-CT             2:11.19    2:12.51        
                  27.03     1:02.03 (35.00)     1:42.52 (40.49)     2:12.51 (29.99)
 25 Mitchell, Benjamin L      16 Agua Swim Team-MR    2:12.57    2:13.36        
                  28.33     1:02.43 (34.10)     1:42.01 (39.58)     2:13.36 (31.35)
 26 Howard, Ben R             15 Tmsuffolk-MR         2:15.60    2:13.46        
                  28.75     1:05.61 (36.86)     1:43.36 (37.75)     2:13.46 (30.10)
 27 Morano, Matthew V         17 Rac @ Jcc-MR         2:14.64    2:14.07        
                  27.49     1:02.51 (35.02)     1:42.83 (40.32)     2:14.07 (31.24)
 28 Soregaroli, Thomas        17 Tmsuffolk-MR         2:12.78    2:14.32        
                  28.73     1:03.09 (34.36)     1:44.35 (41.26)     2:14.32 (29.97)
 29 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         2:16.66    2:15.12        
                  28.97     1:03.79 (34.82)     1:43.66 (39.87)     2:15.12 (31.46)
 30 Watler, Jaleel C          15 NYCC-MR              2:21.28    2:16.92        
                  29.76     1:05.19 (35.43)     1:46.76 (41.57)     2:16.92 (30.16)
 31 Mumford, Cooper T         17 NYCC-MR              2:26.07    2:18.01        
                  29.20     1:05.58 (36.38)     1:45.24 (39.66)     2:18.01 (32.77)
 32 Hildebrandt, Michael A    15 Tmsuffolk-MR         2:22.22    2:18.36        
                  31.03     1:05.54 (34.51)     1:47.00 (41.46)     2:18.36 (31.36)
 33 Kelly, Conor              17 Rac @ Jcc-MR         2:21.18    2:18.71        
                  32.96     1:08.82 (35.86)     1:48.74 (39.92)     2:18.71 (29.97)
 34 Pepel, James C            15 Rac @ Jcc-MR         2:21.87    2:19.78        
                  30.16     1:05.23 (35.07)     1:47.61 (42.38)     2:19.78 (32.17)
 35 Baroz, Kevin              17 Rac @ Jcc-MR         2:23.12    2:19.80        
                  30.80     1:06.45 (35.65)     1:46.90 (40.45)     2:19.80 (32.90)
 36 Waide, Isaac M            15 CAT-CT               2:20.91    2:19.98        
                  30.39     1:04.95 (34.56)     1:48.84 (43.89)     2:19.98 (31.14)
 37 Loughran, Brendan P       18 Sailfish-MR          2:24.00    2:21.83        
                  28.96     1:06.19 (37.23)     1:49.25 (43.06)     2:21.83 (32.58)
 38 Thatcher, Timothy P       15 Rac @ Jcc-MR         2:25.12    2:21.93        
                  32.15     1:08.00 (35.85)     1:49.69 (41.69)     2:21.93 (32.24)
 39 Mikhailovsky, Chris       16 NYCC-MR              2:30.40    2:22.43        
                  30.86     1:07.79 (36.93)     1:47.40 (39.61)     2:22.43 (35.03)
 40 Villa, Derek C            17 Rac @ Jcc-MR         2:27.64    2:24.64        
                  29.40     1:06.49 (37.09)     1:52.84 (46.35)     2:24.64 (31.80)
 41 Dodes, Evan F             15 Empire-MR            2:28.13    2:27.78        
                  34.20     1:09.91 (35.71)     1:55.04 (45.13)     2:27.78 (32.74)
 -- Piliero, Marc P           16 PATS-MR              2:10.97         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT EZ Sectionals North
              4:25.99  METS
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tilneac, George           16 NYCC-MR              4:14.78    4:17.38 METS   
                  27.28       58.98 (31.70)     1:31.25 (32.27)     2:03.49 (32.24)
        2:41.40 (37.91)     3:19.16 (37.76)     3:48.67 (29.51)     4:17.38 (28.71)
  2 Konovalov, Nicholas       15 NYCC-MR              4:24.95    4:24.00 METS   
                  27.09       58.29 (31.20)     1:32.12 (33.83)     2:06.65 (34.53)
        2:45.54 (38.89)     3:24.69 (39.15)     3:54.71 (30.02)     4:24.00 (29.29)
  3 Raiola, Andy M            16 NYCC-MR              4:23.58    4:25.13 METS   
                  26.98       58.86 (31.88)     1:34.08 (35.22)     2:08.49 (34.41)
        2:47.21 (38.72)     3:26.31 (39.10)     3:56.34 (30.03)     4:25.13 (28.79)
  4 Kunze, Colin J            17 NYCC-MR              4:32.38    4:25.85 METS   
                  27.75     1:00.79 (33.04)     1:33.26 (32.47)     2:05.33 (32.07)
        2:46.12 (40.79)     3:26.14 (40.02)     3:56.35 (30.21)     4:25.85 (29.50)
  5 Dunn, Collin M            16 CA-UN-CT                  NT    4:29.40 JO     
                  27.84       59.71 (31.87)     1:36.07 (36.36)     2:12.36 (36.29)
        2:48.49 (36.13)     3:24.93 (36.44)     3:57.06 (32.13)     4:29.40 (32.34)
  6 Piliero, Marc P           16 PATS-MR              4:45.47    4:44.45 SILV   
                  29.98     1:03.46 (33.48)     1:37.65 (34.19)     2:11.74 (34.09)
        2:55.70 (43.96)     3:39.83 (44.13)     4:12.75 (32.92)     4:44.45 (31.70)
  7 Callaghan, James          15 Rac @ Jcc-MR         4:36.12    4:46.04        
                  28.41     1:01.55 (33.14)     1:38.77 (37.22)     2:15.35 (36.58)
        2:56.67 (41.32)     3:39.53 (42.86)     4:13.14 (33.61)     4:46.04 (32.90)
 -- Myers, Chris W            18 CPAC-CT              4:26.92         DQ        
      False start - Misc
                  26.86       57.96 (31.10)     1:33.06 (35.10)     2:08.26 (35.20)
        2:44.44 (36.18)     3:22.07 (37.63)     3:51.78 (29.71)          DQ (29.20)
 
Boys 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             16:43.99  SECT EZ Sectionals North
             17:49.99  METS
             18:03.49  ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revis, Mason t            15 CAT-CT              15:51.21   15:57.92 SECT   
                  25.83       54.21 (28.38)     1:22.59 (28.38)     1:51.07 (28.48)
        2:19.34 (28.27)     2:47.68 (28.34)     3:16.11 (28.43)     3:44.71 (28.60)
        4:13.55 (28.84)     4:42.61 (29.06)     5:11.47 (28.86)     5:40.61 (29.14)
        6:09.80 (29.19)     6:38.94 (29.14)     7:08.12 (29.18)     7:37.40 (29.28)
        8:06.62 (29.22)     8:36.02 (29.40)     9:05.45 (29.43)     9:34.79 (29.34)
       10:04.36 (29.57)    10:33.97 (29.61)    11:03.54 (29.57)    11:33.25 (29.71)
       12:03.02 (29.77)    12:32.59 (29.57)    13:02.27 (29.68)    13:31.85 (29.58)
       14:01.29 (29.44)    14:30.91 (29.62)    15:00.42 (29.51)    15:30.02 (29.60)
       15:57.92 (27.90)
  2 White, Tim G              22 NYAC-MR             16:56.82   16:49.03 METS   
                  26.33       54.86 (28.53)     1:24.04 (29.18)     1:53.49 (29.45)
        2:23.04 (29.55)     2:52.70 (29.66)     3:22.69 (29.99)     3:52.75 (30.06)
        4:22.98 (30.23)     4:53.43 (30.45)     5:23.85 (30.42)     5:54.20 (30.35)
        6:24.72 (30.52)     6:55.22 (30.50)     7:25.98 (30.76)     7:56.74 (30.76)
        8:27.98 (31.24)     8:59.58 (31.60)     9:31.24 (31.66)    10:02.60 (31.36)
       10:34.11 (31.51)    11:05.80 (31.69)    11:37.75 (31.95)    12:09.37 (31.62)
       12:41.15 (31.78)    13:13.06 (31.91)    13:45.11 (32.05)    14:16.03 (30.92)
       14:47.10 (31.07)    15:18.57 (31.47)    15:49.43 (30.86)    16:21.30 (31.87)
       16:49.03 (27.73)
  3 Waide, Isaac M            15 CAT-CT              18:31.82   17:52.87 ZQ     
                  26.24       55.33 (29.09)     1:25.75 (30.42)     1:57.10 (31.35)
        2:28.78 (31.68)     3:01.09 (32.31)     3:33.53 (32.44)     4:06.51 (32.98)
        4:39.27 (32.76)     5:12.24 (32.97)     5:45.07 (32.83)     6:18.22 (33.15)
        6:51.99 (33.77)     7:24.90 (32.91)     7:57.86 (32.96)     8:31.07 (33.21)
        9:04.30 (33.23)     9:37.52 (33.22)    10:10.69 (33.17)    10:44.05 (33.36)
       11:16.99 (32.94)    11:50.14 (33.15)    12:23.61 (33.47)    12:56.25 (32.64)
       13:29.06 (32.81)    14:02.38 (33.32)    14:35.62 (33.24)    15:09.06 (33.44)
       15:42.24 (33.18)    16:15.08 (32.84)    16:48.23 (33.15)    17:21.48 (33.25)
       17:52.87 (31.39)
  4 Wolfe, Morgan S           13 Agua Swim Team-MR   19:07.19   18:29.17        
                  30.89     1:04.24 (33.35)     1:38.17 (33.93)     2:11.66 (33.49)
        2:46.14 (34.48)     3:20.00 (33.86)     3:53.91 (33.91)     4:27.86 (33.95)
        5:02.02 (34.16)     5:35.64 (33.62)     6:09.73 (34.09)     6:43.97 (34.24)
        7:17.71 (33.74)     7:52.28 (34.57)     8:26.20 (33.92)     9:00.02 (33.82)
        9:34.05 (34.03)    10:07.92 (33.87)    10:41.53 (33.61)    11:15.24 (33.71)
       11:48.93 (33.69)    12:22.59 (33.66)    12:55.99 (33.40)    13:29.38 (33.39)
       14:02.81 (33.43)    14:36.32 (33.51)    15:09.80 (33.48)    15:43.34 (33.54)
       16:16.98 (33.64)    16:50.38 (33.40)    17:23.72 (33.34)    17:56.82 (33.10)
       18:29.17 (32.35)
  5 Erdley, DJ J              14 CSD-MR              21:00.00   19:47.49        
                  31.58     1:05.56 (33.98)     1:40.76 (35.20)     2:17.11 (36.35)
        2:53.51 (36.40)     3:30.55 (37.04)     4:06.12 (35.57)     4:41.67 (35.55)
        5:18.09 (36.42)     5:54.52 (36.43)     6:31.08 (36.56)     7:08.00 (36.92)
        7:44.77 (36.77)     8:20.69 (35.92)     8:57.04 (36.35)     9:33.42 (36.38)
       10:09.29 (35.87)    10:46.83 (37.54)    11:22.59 (35.76)    11:59.25 (36.66)
       12:35.65 (36.40)    13:13.49 (37.84)    13:49.93 (36.44)    14:26.72 (36.79)
       15:02.77 (36.05)    15:38.80 (36.03)    16:15.46 (36.66)    16:51.43 (35.97)
       17:27.53 (36.10)    18:03.76 (36.23)    18:39.96 (36.20)  19:47.49 (1:07.53)
           19:47.49 ( )