Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/24/2012 11:17 AM
         2012 MR RA Winter Wonderland Meet - 12/22/2012 to 12/23/2012          
                              Sanction #: 121206                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR                32.81      30.34 JO     
  2 Collmar, Yilinna     8 Twisters-MR            31.07      32.52 SILV   
  3 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR      32.68      32.74 SILV   
  4 Culhane, Dana        9 SMC-MR                 33.32      33.49 SILV   
  5 Ruhl, Sophie A      10 Rivertown Rays-MR      33.33      33.69 SILV   
  6 Kamal, Sarah M      10 SPAR-MR                36.93      33.80 SILV   
  7 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                35.75      33.90 SILV   
  8 Lopez, Selene       10 Sailfish-MR            35.03      33.92 SILV   
  9 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      34.28      34.80 SILV   
 10 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR      33.72      35.11 SILV   
 11 Chen, Kira           8 Twisters-MR            34.27      35.62        
 12 Garcia, Jessica R   10 SPAR-MR                38.30      36.25        
 13 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                38.02      36.31        
 14 Kaminski, Aine       9 SMC-MR                 37.89      36.32        
 15 Reilly, Courtney    10 SMC-MR                 36.52      36.56        
 16 Perez, Miranda M     9 MAD-MR                 37.40      36.88        
 17 Krouse, Hana N      10 Rivertown Rays-MR      36.72      36.96        
 18 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                41.62      37.08        
 19 Liu, Laura B         8 Twisters-MR            37.84      37.10        
 20 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      38.76      37.95        
 21 Cetinski, Eliana    10 MAD-MR                 38.49      38.27        
 22 Russello, Emma K    10 Sailfish-MR            40.00      38.45        
 23 Lind, Olivia         9 SMC-MR                 39.89      38.48        
 24 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      37.59      38.61        
 25 Prisco, Alexandra    8 Sailfish-MR            49.18      38.77        
 26 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                38.42      38.89        
 27 Calle, Nicole G     10 SPAR-MR                38.86      38.90        
 28 Dornau, Caitlyn K    9 SPAR-MR                   NT      39.64        
 29 McDermott, Carmel   10 SMC-MR                 39.08      40.04        
 30 Gomez, Ivonne        7 SPAR-MR                42.80      40.24        
 31 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      39.62      40.43        
 32 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                43.23      40.56        
 33 Angelino, Adeline   10 SMC-MR                 41.63      40.58        
 34 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      39.65      41.11        
 35 Waszczyszak, Dorot   8 Twisters-MR            42.16      41.21        
 36 Zamarbide, Sol       8 Sailfish-MR            46.63      41.23        
 37 Prisco, Juliana K   10 Sailfish-MR            42.79      41.40        
 38 Bryggman, Riley      9 SMC-MR                 43.93      41.85        
 39 Luongo, Maya         9 SMC-MR                 40.84      41.91        
 40 Grasso, Emily        9 SMC-MR                 41.56      42.05        
 41 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR      43.22      42.28        
 42 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      46.58      42.43        
 43 Alvarez, Keila E    10 SPAR-MR                44.05      42.52        
 44 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      38.74      42.85        
 45 Dougherty, Kate A    8 Sailfish-MR            43.53      43.32        
 46 Lema, Victoria      10 SPAR-MR                46.35      43.53        
 47 Gaza, Claire         8 SMC-MR                 41.98      43.63        
 48 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      41.40      43.67        
 49 Driesen, Allie       9 SMC-MR                 47.64      43.81        
 50 Pytell, Emily        9 SMC-MR                 43.93      43.90        
 51 Case, Maeve          8 SPAR-MR                49.25      44.85        
 52 Alvarez, Karla M     8 SPAR-MR                57.23      45.15        
 53 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR      46.50      45.29        
 54 Odell, Samantha      9 SMC-MR                 51.00      45.72        
 55 Asa, Sara            7 Rivertown Rays-MR         NT      47.48        
 56 Osorio, Samantha C   8 Sailfish-MR            53.42      48.12        
 57 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR         NT      48.19        
 58 Prisco, Katherine    8 Sailfish-MR          1:00.92      48.50        
 59 Cekic, Kiara C       6 Rivertown Rays-MR         NT      49.31        
 60 Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR      54.66      49.48        
 61 King, Aileen L       6 Rivertown Rays-MR      52.05      49.73        
 62 Lin, Sabrina         8 Sailfish-MR            59.31    1:02.25        
 63 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR    1:29.97    1:04.43        
 64 Hill, Sasha A        6 Sailfish-MR            57.53    1:04.96        
 65 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR    1:07.75    1:08.76        
 -- May, Kailen         10 SMC-MR                 37.78         DQ        
 -- Winston, Caroline   10 Sailfish-MR            42.30         NS        
 -- Walker, Reynise B   10 Sailfish-MR            32.53         NS        
 -- Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 -- Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR      57.43         NS        
 -- Winston, Shannon K   5 Sailfish-MR               NT         NS        
 -- Loughran, Kathleen   8 Sailfish-MR            43.80         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:16.19    1:15.74 JO     
                  36.70     1:15.74 (39.04)                                        
  2 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR    1:19.40    1:18.76 JO     
                  37.37     1:18.76 (41.39)                                        
  3 Collmar, Yilinna     8 Twisters-MR          1:16.82    1:18.90 JO     
                  36.53     1:18.90 (42.37)                                        
  4 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              1:22.09    1:19.86 JO     
                  38.61     1:19.86 (41.25)                                        
  5 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:26.39    1:27.11 SILV   
  6 Ruhl, Sophie A      10 Rivertown Rays-MR    1:34.24    1:32.30 SILV   
                  44.98     1:32.30 (47.32)                                        
  7 Krouse, Hana N      10 Rivertown Rays-MR    1:30.86    1:32.76 SILV   
  8 Garcia, Jessica R   10 SPAR-MR              1:41.58    1:32.98 SILV   
                  42.52     1:32.98 (50.46)                                        
  9 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR              1:41.62    1:33.88 SILV   
                  45.25     1:33.88 (48.63)                                        
 10 Cetinski, Eliana    10 MAD-MR               1:41.66    1:34.77 SILV   
                1:34.77         1:34.77 ( )                                        
 11 McDermott, Carmel   10 SMC-MR               1:33.26    1:35.43 SILV   
                  46.95     1:35.43 (48.48)                                        
 12 Mannion, Kristin    10 SMC-MR               1:45.00    1:35.45 SILV   
                  47.27     1:35.45 (48.18)                                        
 13 Hill, Arissa        10 Sailfish-MR          1:39.97    1:36.66 SILV   
                  46.33     1:36.66 (50.33)                                        
 14 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR              2:00.23    1:42.18        
 15 Kantrowitz, Alexan   8 SPAR-MR              1:52.50    1:42.50        
                  46.76     1:42.50 (55.74)                                        
 16 Gomez, Ivonne        7 SPAR-MR              1:53.03    1:43.01        
                  48.68     1:43.01 (54.33)                                        
 17 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR    1:56.53    1:44.82        
                  51.06     1:44.82 (53.76)                                        
 18 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:50.25    1:45.53        
                  51.70     1:45.53 (53.83)                                        
 19 Dornau, Caitlyn K    9 SPAR-MR                   NT    1:49.34        
                  50.67     1:49.34 (58.67)                                        
 20 Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR         NT    2:19.97        
                1:06.65   2:19.97 (1:13.32)                                        
 21 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR    2:26.32    2:20.85        
                1:01.64   2:20.85 (1:19.21)                                        
 22 Hill, Sasha A        6 Sailfish-MR          2:14.21    2:29.15        
 23 Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR         NT    2:34.98        
                1:14.17   2:34.98 (1:20.81)                                        
 -- Case, Maeve          8 SPAR-MR                   NT         DQ        
 -- Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamal, Sarah M      10 SPAR-MR                38.89      38.46 JO     
  2 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR                41.78      40.98 JO     
  3 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                54.57      44.11 SILV   
  4 Collmar, Yilinna     8 Twisters-MR            44.28      44.20 SILV   
  5 Angelino, Adeline   10 SMC-MR                 45.55      44.42 SILV   
  6 Liu, Laura B         8 Twisters-MR            45.46      46.23 SILV   
  7 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR      50.15      47.15 SILV   
  8 Mannion, Kristin    10 SMC-MR                 45.63      47.83 SILV   
  9 Hoffman, Taylor     10 SMC-MR                 49.09      48.14 SILV   
 10 Santana, Gabby T     9 SPAR-MR                47.75      48.60        
 11 Walsh, Maggie       10 SMC-MR                 49.14      48.74        
 12 Grasso, Emily        9 SMC-MR                 49.54      48.86        
 13 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR      49.02      48.88        
 14 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR      48.48      49.15        
 15 Cetinski, Eliana    10 MAD-MR                 49.06      49.16        
 16 Waszczyszak, Dorot   8 Twisters-MR            50.06      49.55        
 17 May, Kailen         10 SMC-MR                 46.45      50.10        
 18 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      50.59      50.74        
 19 McDermott, Carmel   10 SMC-MR                 49.33      51.63        
 20 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      50.63      52.57        
 21 Reilly, Courtney    10 SMC-MR                 52.95      52.94        
 22 Lema, Victoria      10 SPAR-MR                   NT      53.18        
 23 Driesen, Allie       9 SMC-MR                 56.61      53.59        
 24 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      52.97      53.69        
 25 Kaminski, Aine       9 SMC-MR                 53.26      53.71        
 26 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      55.82      54.11        
 27 Luongo, Maya         9 SMC-MR                 56.90      54.72        
 28 Prisco, Juliana K   10 Sailfish-MR            53.47      55.05        
 29 Case, Maeve          8 SPAR-MR                   NT      55.16        
 30 Capasso, Serafina    9 SPAR-MR                58.32      57.33        
 31 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR      56.85      57.68        
 32 Pytell, Emily        9 SMC-MR                 58.14      57.93        
 33 Lind, Olivia         9 SMC-MR                 59.30      58.46        
 34 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR    1:00.25      59.36        
 35 Zamarbide, Sol       8 Sailfish-MR          1:20.14      59.61        
 36 Russello, Emma K    10 Sailfish-MR          1:02.82    1:00.84        
 37 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR         NT    1:00.98        
 38 Calle, Nicole G     10 SPAR-MR                59.46    1:01.73        
 39 Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR         NT    1:02.17        
 40 Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR         NT    1:02.32        
 41 Lopez, Selene       10 Sailfish-MR            58.34    1:02.96        
 42 Alvarez, Keila E    10 SPAR-MR              1:05.90    1:03.03        
 43 Prisco, Katherine    8 Sailfish-MR          1:02.14    1:03.15        
 44 Bryggman, Riley      9 SMC-MR               1:04.68    1:03.21        
 45 Alvarez, Karla M     8 SPAR-MR                   NT    1:03.22        
 46 King, Aileen L       6 Rivertown Rays-MR    1:11.99    1:06.03        
 47 Prisco, Alexandra    8 Sailfish-MR          1:02.45    1:07.73        
 48 Odell, Samantha      9 SMC-MR               1:24.10    1:11.30        
 49 Asa, Sara            7 Rivertown Rays-MR         NT    1:20.06        
 50 Doyle, Jane S        9 Rivertown Rays-MR         NT    1:30.25        
 -- Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Osorio, Samantha C   8 Sailfish-MR          1:03.75         DQ        
 -- Dougherty, Kate A    8 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Lin, Sabrina         8 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Cekic, Kiara C       6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Ketron, Emily A      6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Miller, Kylie       10 SPAR-MR                59.65         DQ        
 -- Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Winston, Caroline   10 Sailfish-MR            50.56         NS        
 -- Loughran, Kathleen   8 Sailfish-MR            54.55         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR      32.83      32.48 JO     
  2 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR                34.34      33.37 JO     
  3 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR                37.33      35.66 JO     
  4 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                42.53      37.23 SILV   
  5 Chen, Kira           8 Twisters-MR            38.40      37.71 SILV   
  6 Culhane, Dana        9 SMC-MR                 37.76      38.44 SILV   
  7 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR      39.01      39.44 SILV   
  8 Walsh, Maggie       10 SMC-MR                 41.53      42.26 SILV   
  9 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR                45.90      43.16 SILV   
 10 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR      43.55      45.40        
 11 Miller, Kylie       10 SPAR-MR                51.53      45.93        
 12 Reilly, Courtney    10 SMC-MR                 45.55      46.23        
 13 Hoffman, Taylor     10 SMC-MR                 45.42      46.35        
 14 Lind, Olivia         9 SMC-MR                 46.59      47.84        
 15 Perez, Miranda M     9 MAD-MR                 48.74      48.44        
 16 Conrad, Sabrina L    8 Rivertown Rays-MR      51.70      49.53        
 17 Garcia, Jessica R   10 SPAR-MR                46.92      49.98        
 18 Kaminski, Aine       9 SMC-MR                 50.45      50.23        
 19 Hill, Arissa        10 Sailfish-MR            50.74      50.30        
 20 Kantrowitz, Alexan   8 SPAR-MR                54.57      53.48        
 21 Driesen, Allie       9 SMC-MR                 59.31      55.40        
 22 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:02.47      56.90        
 23 Koestler, Emma       8 Rivertown Rays-MR         NT    1:00.62        
 -- Rackoff, Hallie J    8 Rivertown Rays-MR      57.10         DQ        
 -- Mikesell, Sydney M   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Asa, Sara            7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Pytell, Emily        9 SMC-MR               1:13.46         DQ        
 -- Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR      57.22         DQ        
 -- Cekic, Kiara C       6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Goldstein, Charley   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Walker, Reynise B   10 Sailfish-MR            39.91         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ponnaiya, Claire I  10 Rivertown Rays-MR    1:15.78    1:15.77 JO     
                  34.17     1:15.77 (41.60)                                        
  2 Rocco, Emily A       9 SPAR-MR              1:19.25    1:19.49 JO     
                  35.26     1:19.49 (44.23)                                        
  3 Kamal, Sarah M      10 SPAR-MR              1:22.61    1:22.08 SILV   
                  39.81     1:22.08 (42.27)                                        
  4 Gualtiere, Isabell  10 Rivertown Rays-MR    1:23.93    1:24.42 SILV   
                  38.46     1:24.42 (45.96)                                        
  5 Chen, Kira           8 Twisters-MR          1:22.18    1:25.23 SILV   
                  37.74     1:25.23 (47.49)                                        
  6 Culhane, Dana        9 SMC-MR               1:28.85    1:25.52 SILV   
                  38.89     1:25.52 (46.63)                                        
  7 Ramirez, Nicole      9 Rivertown Rays-MR    1:25.74    1:25.78 SILV   
                  39.04     1:25.78 (46.74)                                        
  8 Walsh, Maggie       10 SMC-MR               1:27.46    1:28.49 SILV   
                  41.71     1:28.49 (46.78)                                        
  9 Scoppetta, Carolyn  10 Rivertown Rays-MR    1:34.46    1:30.77        
                  42.15     1:30.77 (48.62)                                        
 10 Ruhl, Sophie A      10 Rivertown Rays-MR         NT    1:31.18        
                  43.36     1:31.18 (47.82)                                        
 11 Mannion, Kristin    10 SMC-MR               1:32.22    1:31.24        
                  44.71     1:31.24 (46.53)                                        
 12 Hoffman, Taylor     10 SMC-MR               1:34.69    1:32.07        
                  42.89     1:32.07 (49.18)                                        
 13 Krouse, Hana N      10 Rivertown Rays-MR    1:43.58    1:32.45        
                  40.92     1:32.45 (51.53)                                        
 14 Liu, Laura B         8 Twisters-MR          1:32.54    1:32.58        
                  43.56     1:32.58 (49.02)                                        
 15 James, Jessica M     9 Rivertown Rays-MR    1:38.26    1:36.47        
                  43.25     1:36.47 (53.22)                                        
 16 Hill, Arissa        10 Sailfish-MR          1:43.77    1:38.00        
                  43.95     1:38.00 (54.05)                                        
 16 May, Kailen         10 SMC-MR               1:35.19    1:38.00        
                  47.68     1:38.00 (50.32)                                        
 18 Waszczyszak, Dorot   8 Twisters-MR          1:48.15    1:38.37        
 19 Perez, Miranda M     9 MAD-MR               1:36.51    1:39.39        
                  45.88     1:39.39 (53.51)                                        
 20 Finkelberg, Sydney   9 Rivertown Rays-MR    1:38.88    1:39.52        
                  45.69     1:39.52 (53.83)                                        
 21 Lema, Victoria      10 SPAR-MR                   NT    1:40.16        
                  47.87     1:40.16 (52.29)                                        
 22 Kantrowitz, Alexan   8 SPAR-MR              2:03.43    1:40.38        
 23 Bryggman, Riley      9 SMC-MR               1:48.76    1:40.41        
 24 Calle, Nicole G     10 SPAR-MR              2:01.68    1:40.94        
 25 Carousso, Melissa   10 Rivertown Rays-MR    1:42.42    1:41.32        
                  47.82     1:41.32 (53.50)                                        
 26 Vacca, Grace M       9 Rivertown Rays-MR    1:46.76    1:41.72        
 27 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:45.98    1:42.18        
 28 Rabasco, Sara E      8 Rivertown Rays-MR    1:45.44    1:42.35        
                  52.38     1:42.35 (49.97)                                        
 29 Gomez, Ivonne        7 SPAR-MR              1:52.54    1:44.25        
 30 Gaza, Claire         8 SMC-MR               1:51.06    1:46.81        
 31 Alvarez, Keila E    10 SPAR-MR              2:13.49    1:47.43        
                  47.74     1:47.43 (59.69)                                        
 32 Dornau, Caitlyn K    9 SPAR-MR                   NT    1:48.91        
                  48.60   1:48.91 (1:00.31)                                        
 33 Ketron, Sara J       7 Rivertown Rays-MR         NT    1:49.71        
                  50.88     1:49.71 (58.83)                                        
 34 Alvarez, Karla M     8 SPAR-MR              2:09.41    1:56.19        
                  58.17     1:56.19 (58.02)                                        
 -- Luongo, Maya         9 SMC-MR               1:45.28         DQ        
                  51.41          DQ (56.56)                                        
 -- Angelino, Adeline   10 SMC-MR               1:40.05         DQ        
                  50.16          DQ (53.38)                                        
 -- Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:35.65         DQ        
                  42.28          DQ (53.75)                                        
 -- Edelman, Julianna    7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  59.40        DQ (1:24.58)                                        
 -- Penn, Haley J        6 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                1:07.42        DQ (1:22.68)                                        
 -- Bar, Karina A        6 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 -- Walker, Reynise B   10 Sailfish-MR          1:28.65         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saw Mill Club Swim Team-MR  'B'             2:47.03    2:00.84        
     1) May, Kailen 10                  2) McDermott, Carmel 10           
     3) Kaminski, Aine 9                4) Reilly, Courtney 10            
                  40.32     1:22.03 (41.71)     1:41.12 (19.09)     2:00.84 (19.72)
  2 Spartans Swim Team-MR  'A'                       NT    2:13.11        
                  32.77     1:07.10 (34.33)     1:41.66 (34.56)     2:13.11 (31.45)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:24.06    2:14.75        
     1) Ruhl, Sophie A 10               2) Ramirez, Nicole 9              
     3) Gualtiere, Isabella K 10        4) Ponnaiya, Claire I 10          
                  34.60     1:12.02 (37.42)     1:43.88 (31.86)     2:14.75 (30.87)
  4 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             2:35.98    2:23.38        
     1) Walsh, Maggie 10                2) Culhane, Dana 9                
     3) Mannion, Kristin 10             4) Hoffman, Taylor 10             
                  35.17     1:07.50 (32.33)     1:44.68 (37.18)     2:23.38 (38.70)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:25.34    2:26.96        
     1) Collmar, Yilinna 8              2) Liu, Laura B 8                 
     3) Waszczyszak, Dorota K 8         4) Chen, Kira 8                   
                  33.00     1:10.28 (37.28)     1:51.64 (41.36)     2:26.96 (35.32)
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                  NT    2:31.68        
     1) Krouse, Hana N 10               2) Kuduk, Norah 9                 
     3) Scoppetta, Carolyn R 10         4) James, Jessica M 9             
                  36.03     1:16.59 (40.56)     1:53.99 (37.40)     2:31.68 (37.69)
  7 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'             2:54.43    2:56.77        
     1) Finkelberg, Sydney H 9          2) Koestler, Emma 8               
     3) Ketron, Sara J 7                4) Rabasco, Sara E 8              
                  43.66     1:36.65 (52.99)     2:23.78 (47.13)     2:56.77 (32.99)
 -- Saw Mill Club Swim Team-MR  'C'             2:50.00         DQ        
     1) Driesen, Allie 9                2) Bryggman, Riley 9              
     3) Luongo, Maya 9                  4) Grasso, Emily 9                
                  48.34     1:28.56 (40.22)     2:08.56 (40.00)          DQ (40.49)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR      27.82      27.96 JO     
  2 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR      27.46      28.02 JO     
  3 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      26.97      28.20 JO     
  4 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR      27.65      28.52 SILV   
  5 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      28.93      28.93 SILV   
  6 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      29.90      29.46 SILV   
  7 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR      29.08      30.35 SILV   
  8 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR      29.15      30.75 SILV   
  9 San Martin, Emma S  12 SPAR-MR                32.31      31.14        
 10 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR                 31.79      31.43        
 11 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR      32.71      33.39        
 12 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      33.66      33.77        
 13 Lerner, Charlotte   11 SMC-MR                 37.71      33.95        
 14 Tassio, Tara J      11 SPAR-MR                36.23      34.41        
 15 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR      35.57      34.62        
 16 Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR                 33.31      34.71        
 17 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR      35.55      35.61        
 17 Driesen, Bella      11 SMC-MR                 35.15      35.61        
 19 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                39.23      36.22        
 20 Du, Kathrine S      11 Rivertown Rays-MR      38.28      37.06        
 21 Rios, Stephanie K   11 SPAR-MR                39.32      39.93        
 -- Cantor, Elana R     12 Rivertown Rays-MR      31.52         NS        
 -- Peris, Sophia       12 SMC-MR                 34.62         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR      59.76      59.13 JO     
                  28.45       59.13 (30.68)                                        
  2 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:00.77    1:00.76 JO     
                  29.43     1:00.76 (31.33)                                        
  3 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:01.83    1:03.02 SILV   
                  29.53     1:03.02 (33.49)                                        
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:03.70    1:03.56 SILV   
                  30.27     1:03.56 (33.29)                                        
  5 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:04.78    1:04.10 SILV   
                  30.92     1:04.10 (33.18)                                        
  6 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:04.94    1:06.77 SILV   
                  31.29     1:06.77 (35.48)                                        
  7 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:05.88    1:06.80 SILV   
                  31.98     1:06.80 (34.82)                                        
  8 Mulvey, Daniella R  12 Rivertown Rays-MR    1:07.00    1:10.35        
                  32.51     1:10.35 (37.84)                                        
  9 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:12.86    1:12.69        
                  34.95     1:12.69 (37.74)                                        
 10 Bischof, Lucy M     11 Sailfish-MR          1:12.42    1:15.54        
                  35.28     1:15.54 (40.26)                                        
 11 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:21.03    1:16.42        
                  35.58     1:16.42 (40.84)                                        
 12 Ashikari, Emily     12 SMC-MR               1:12.42    1:16.44        
                  33.29     1:16.44 (43.15)                                        
 13 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR    1:21.27    1:18.04        
                  37.34     1:18.04 (40.70)                                        
 14 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:21.20    1:23.54        
                  39.98     1:23.54 (43.56)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR            29.23      30.15 JO     
  2 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR      32.00      33.74 SILV   
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR         NT      33.85 SILV   
  4 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      37.69      34.38 SILV   
  5 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR      36.86      34.84 SILV   
  6 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR      35.60      36.01 SILV   
  7 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR      40.13      37.03 SILV   
  8 Lerner, Charlotte   11 SMC-MR                 40.28      37.86 SILV   
  9 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR      41.68      38.54        
 10 Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR                 40.64      38.82        
 11 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      42.38      39.74        
 12 Siegel, Molly E     12 SMC-MR                 41.49      41.94        
 13 Tassio, Tara J      11 SPAR-MR                42.23      44.06        
 14 Driesen, Bella      11 SMC-MR                 43.97      44.47        
 15 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                45.23      46.42        
 -- Rios, Stephanie K   11 SPAR-MR                46.32         DQ        
 -- Molina, Aylein      12 SPAR-MR                47.23         NS        
 -- Torres, Fabiana     11 Sailfish-MR            44.63         NS        
 -- Peris, Sophia       12 SMC-MR                 44.12         NS        
 -- Cantor, Elana R     12 Rivertown Rays-MR      39.89         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:15.33    1:15.95 SILV   
                  36.76     1:15.95 (39.19)                                        
  2 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:19.02    1:19.30 SILV   
                  37.91     1:19.30 (41.39)                                        
  3 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR    1:28.17    1:24.93        
                  41.42     1:24.93 (43.51)                                        
  4 Bischof, Lucy M     11 Sailfish-MR          1:27.14    1:26.73        
                  43.00     1:26.73 (43.73)                                        
  5 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:29.97    1:27.16        
                  42.77     1:27.16 (44.39)                                        
  6 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    1:33.60    1:27.54        
                  42.92     1:27.54 (44.62)                                        
  7 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:30.26    1:28.43        
                  43.36     1:28.43 (45.07)                                        
  8 Driesen, Bella      11 SMC-MR               2:08.48    1:30.86        
                  43.33     1:30.86 (47.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:55.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          2:26.42    2:25.57 JO     
                  34.16     1:10.50 (36.34)     1:48.06 (37.56)     2:25.57 (37.51)
  2 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR         NT    2:39.06 SILV   
                  37.47     1:17.83 (40.36)     1:59.47 (41.64)     2:39.06 (39.59)
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR         NT    2:42.96 SILV   
                  37.83     1:18.86 (41.03)     2:00.94 (42.08)     2:42.96 (42.02)
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    2:59.33    2:45.35 SILV   
                  38.34     1:19.88 (41.54)     2:02.47 (42.59)     2:45.35 (42.88)
  5 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR         NT    2:49.81 SILV   
                  38.38     1:21.39 (43.01)     2:06.10 (44.71)     2:49.81 (43.71)
  6 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR               3:15.00    3:08.67        
                  44.96     1:33.96 (49.00)     2:22.69 (48.73)     3:08.67 (45.98)
  7 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR         NT    3:13.00        
                  43.32   3:13.00 (2:29.68)                                        
 -- San Martin, Emma S  12 SPAR-MR              2:53.63         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    1:18.09    1:18.54 JO     
                  37.12     1:18.54 (41.42)                                        
  2 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          1:19.73    1:19.82 JO     
                  37.73     1:19.82 (42.09)                                        
  3 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR    1:21.58    1:21.25 SILV   
                  38.63     1:21.25 (42.62)                                        
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:23.81    1:24.21 SILV   
                  39.59     1:24.21 (44.62)                                        
  5 Bartlett, Grace     11 SMC-MR               1:29.76    1:25.77 SILV   
                  40.73     1:25.77 (45.04)                                        
  6 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    1:29.63    1:29.18 SILV   
                  41.15     1:29.18 (48.03)                                        
  7 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:30.83    1:31.63        
                  43.10     1:31.63 (48.53)                                        
  8 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:31.76    1:33.17        
                  43.43     1:33.17 (49.74)                                        
  9 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR         NT    1:34.63        
                  45.40     1:34.63 (49.23)                                        
 10 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR    1:38.08    1:35.62        
                  45.23     1:35.62 (50.39)                                        
 11 Ashikari, Emily     12 SMC-MR               1:40.10    1:36.87        
                  47.30     1:36.87 (49.57)                                        
 12 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    1:38.79    1:39.01        
                  46.50     1:39.01 (52.51)                                        
 13 Driesen, Bella      11 SMC-MR               1:39.70    1:40.38        
                  47.61     1:40.38 (52.77)                                        
 14 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:42.61    1:42.00        
                  47.98     1:42.00 (54.02)                                        
 15 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              1:49.45    1:48.65        
                  50.48     1:48.65 (58.17)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:55.99  JO
              3:15.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR         NT    2:50.15 JO     
                  38.81     1:21.77 (42.96)     2:05.89 (44.12)     2:50.15 (44.26)
  2 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR    3:18.65    2:51.70 JO     
  3 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          3:00.00    2:54.03 JO     
                  39.47     1:25.51 (46.04)     2:10.63 (45.12)     2:54.03 (43.40)
  4 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    2:57.53    3:02.62 SILV   
                  40.41     1:26.56 (46.15)     2:14.47 (47.91)     3:02.62 (48.15)
  5 Bartlett, Grace     11 SMC-MR               3:30.00    3:12.73 SILV   
                  42.74     1:32.36 (49.62)     2:23.57 (51.21)     3:12.73 (49.16)
  6 Steinberg, Jesse L  12 Rivertown Rays-MR    3:16.49    3:13.04 SILV   
                  43.59     1:31.28 (47.69)     2:23.75 (52.47)     3:13.04 (49.29)
  7 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR         NT    3:22.68        
                  45.96     1:38.38 (52.42)     2:31.68 (53.30)     3:22.68 (51.00)
  8 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR         NT    3:24.67        
                  45.48     1:37.57 (52.09)     2:32.21 (54.64)     3:24.67 (52.46)
  9 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               3:21.50    3:27.47        
                  46.42     1:39.56 (53.14)     2:34.38 (54.82)     3:27.47 (53.09)
 -- Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR               3:34.00         DQ        
                  48.22     1:45.16 (56.94)     2:40.54 (55.38)          DQ (54.90)
 -- Peris, Sophia       12 SMC-MR               3:34.00         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR      28.22      28.88 JO     
  2 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR            29.02      28.92 JO     
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR      32.10      30.76 JO     
  4 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR      31.04      30.90 JO     
  5 Mulvey, Daniella R  12 Rivertown Rays-MR      33.58      33.82 SILV   
  6 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR      37.83      33.95 SILV   
  7 Schwab, Carly A     11 Rivertown Rays-MR      33.27      36.05        
  8 Bischof, Lucy M     11 Sailfish-MR            37.41      37.32        
  9 Bartlett, Grace     11 SMC-MR                 41.71      39.40        
 10 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR      42.46      39.85        
 11 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR      42.11      40.67        
 12 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR      40.33      40.72        
 13 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR                52.81      41.09        
 14 Driesen, Bella      11 SMC-MR                 45.93      44.31        
 15 Ashikari, Emily     12 SMC-MR                 46.17      45.29        
 -- Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR      45.01         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:03.80    1:08.23 JO     
                  31.94     1:08.23 (36.29)                                        
  2 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    1:07.21    1:08.27 JO     
                  32.22     1:08.27 (36.05)                                        
  3 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    1:09.53    1:09.49 JO     
                  32.46     1:09.49 (37.03)                                        
  4 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:13.22 SILV   
                  34.37     1:13.22 (38.85)                                        
  5 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    1:12.19    1:14.69 SILV   
  6 San Martin, Emma S  12 SPAR-MR                   NT    1:22.23 SILV   
                  37.78     1:22.23 (44.45)                                        
  7 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:21.85    1:26.09 SILV   
                  37.26     1:26.09 (48.83)                                        
  8 Lerner, Charlotte   11 SMC-MR               1:46.00    1:30.07        
                  40.55     1:30.07 (49.52)                                        
  9 Monica, Amelia C    11 Rivertown Rays-MR    1:30.58    1:31.39        
                  41.12     1:31.39 (50.27)                                        
 10 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR         NT    1:33.42        
                  42.67     1:33.42 (50.75)                                        
 11 Driesen, Bella      11 SMC-MR               1:46.00    1:37.97        
                  44.81     1:37.97 (53.16)                                        
 12 Iaconis, Alden E    12 Rivertown Rays-MR         NT    1:50.68        
 13 Rios, Stephanie K   11 SPAR-MR                   NT    1:56.33        
                  51.53   1:56.33 (1:04.80)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shaun      12 Sailfish-MR          1:09.06    1:06.18 JO     
                  30.16     1:06.18 (36.02)                                        
  2 Nichols, Mary H     11 Rivertown Rays-MR    1:07.81    1:06.89 JO     
                  31.65     1:06.89 (35.24)                                        
  3 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    1:07.97    1:08.64 JO     
                  32.00     1:08.64 (36.64)                                        
  4 Tully, Ally M       12 Rivertown Rays-MR    1:10.57    1:10.31 JO     
                  32.97     1:10.31 (37.34)                                        
  5 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR         NT    1:12.21 SILV   
                  33.76     1:12.21 (38.45)                                        
  6 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    1:16.49    1:18.01 SILV   
                  35.76     1:18.01 (42.25)                                        
  7 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:18.37 SILV   
                  34.80     1:18.37 (43.57)                                        
  8 Bartlett, Grace     11 SMC-MR               1:33.00    1:20.24        
                  38.73     1:20.24 (41.51)                                        
  9 Mulvey, Daniella R  12 Rivertown Rays-MR    1:23.57    1:21.48        
                  36.70     1:21.48 (44.78)                                        
 10 Penn, Sydney M      12 Rivertown Rays-MR    1:27.59    1:25.52        
                  38.19     1:25.52 (47.33)                                        
 11 Crane, Daniela      12 Rivertown Rays-MR    1:28.87    1:26.83        
                  41.09     1:26.83 (45.74)                                        
 12 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    1:28.67    1:27.88        
                  41.78     1:27.88 (46.10)                                        
 13 Voytek, Chloe       11 SPAR-MR              2:15.83    1:34.66        
                  44.85     1:34.66 (49.81)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelberg, Abigai  12 Rivertown Rays-MR    2:26.99    2:32.00        
                  31.79     1:11.63 (39.84)     1:55.95 (44.32)     2:32.00 (36.05)
  2 Sharabun, Christin  12 Rivertown Rays-MR    2:37.14    2:35.57        
                  32.89     1:13.79 (40.90)     1:59.95 (46.16)     2:35.57 (35.62)
  3 Donoghue, Megan M   12 Rivertown Rays-MR    2:49.06    2:38.70        
                  33.61     1:14.61 (41.00)     2:02.26 (47.65)     2:38.70 (36.44)
  4 Ketron, Anna E      11 Rivertown Rays-MR    2:44.79    2:41.35        
                  35.10     1:16.50 (41.40)     2:06.59 (50.09)     2:41.35 (34.76)
  5 San Martin, Emma S  12 SPAR-MR              2:47.49    2:41.75        
                  37.10     1:18.37 (41.27)     2:05.68 (47.31)     2:41.75 (36.07)
  6 Goldstein, Claire   12 Rivertown Rays-MR    2:47.28    2:46.33        
  7 Siegel, Molly E     12 SMC-MR               3:06.09    3:02.59        
                  41.79     1:28.32 (46.53)     2:19.33 (51.01)     3:02.59 (43.26)
  8 Singer, Quinn A     11 Rivertown Rays-MR    3:08.23    3:04.93        
                  41.78     1:32.55 (50.77)     2:23.21 (50.66)     3:04.93 (41.72)
  9 Cuadrado, Katelyn   12 MAD-MR               3:18.71    3:09.31        
                  39.38     1:27.75 (48.37)     2:24.91 (57.16)     3:09.31 (44.40)
 10 Whyte, Rhiannon     11 SMC-MR               3:08.00    3:10.80        
                  39.88     1:24.52 (44.64)   2:25.42 (1:00.90)     3:10.80 (45.38)
 11 Rosenbaum, Lily B   11 Rivertown Rays-MR    3:21.00    3:11.93        
 12 Tassio, Tara J      11 SPAR-MR              3:30.23    3:14.85        
                  45.42     1:38.66 (53.24)     2:32.65 (53.99)     3:14.85 (42.20)
 -- Bartlett, Grace     11 SMC-MR               3:08.00         DQ        
                  40.90     1:26.56 (45.66)     2:20.83 (54.27)          DQ (47.66)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:53.35    1:52.53        
     1) Schwab, Carly A 11              2) Tully, Ally M 12               
     3) Nichols, Mary H 11              4) Finkelberg, Abigail R 12       
                  29.97       57.31 (27.34)     1:24.89 (27.58)     1:52.53 (27.64)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:03.61    1:56.73        
     1) Donoghue, Megan M 12            2) Sharabun, Christine 12         
     3) Goldstein, Claire M 12          4) Ketron, Anna E 11              
                  29.43       59.00 (29.57)     1:27.54 (28.54)     1:56.73 (29.19)
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'             2:14.86    2:10.75        
     1) Steinberg, Jesse L 12           2) Iaconis, Alden E 12            
     3) Monica, Amelia C 11             4) Mulvey, Daniella R 12          
                  29.48     1:02.79 (33.31)     1:38.49 (35.70)     2:10.75 (32.26)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR      26.28      27.12 SILV   
  2 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR      27.04      27.82 SILV   
  3 Perez, Kyara        13 MAD-MR                 28.15      28.44 SILV   
  4 Flynn, Kate E       14 SPAR-MR                28.64      28.97        
  5 Gonzalez, Angelika  14 MAD-MR                 29.97      29.29        
  6 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR      28.94      29.80        
  7 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR      29.94      30.34        
  8 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR      31.16      30.35        
  9 Szpynda, Emily      13 SMC-MR                 29.75      30.68        
 10 Szpynda, Adriana    13 SMC-MR                 31.16      30.93        
 11 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR      30.65      31.71        
 12 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR                 31.95      32.65        
 13 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR      33.13      32.98        
 14 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR            36.53      33.69        
 15 Cartularo, Madison  13 SMC-MR                 33.10      33.93        
 16 Vogel, Morgan       13 SMC-MR                 33.81      35.40        
 17 Arzu-Williams, Naj  14 MAD-MR                 35.53      36.02        
 18 Terilli, Elizabeth  13 Rivertown Rays-MR         NT      37.05        
 19 Talty, Hadley       13 SMC-MR                 35.00      37.16        
 20 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR      39.20      38.64        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR      35.38         NS        
 -- Siegel, Lucy        13 SMC-MR                 31.39         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa   14 Empire-MR              54.43      56.17 JO     
                  27.11       56.17 (29.06)                                        
  2 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR              54.00      57.14 JO     
                  27.81       57.14 (29.33)                                        
  3 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR      56.47      57.28 JO     
                  27.77       57.28 (29.51)                                        
  4 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR              56.97      57.74 JO     
                  28.07       57.74 (29.67)                                        
  5 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR              56.61      58.49 SILV   
                  28.38       58.49 (30.11)                                        
  6 Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR              54.68      58.68 SILV   
                  28.49       58.68 (30.19)                                        
  7 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR      58.26      58.89 SILV   
                  28.32       58.89 (30.57)                                        
  8 Kozma, Blanka       13 Empire-MR              55.98      59.68 SILV   
                  29.24       59.68 (30.44)                                        
  9 Amar, Kelly A       14 Empire-MR              57.98      59.80 SILV   
                  28.87       59.80 (30.93)                                        
 10 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR              58.14    1:00.50 SILV   
                  28.89     1:00.50 (31.61)                                        
 11 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR      58.60    1:00.94 SILV   
                  29.46     1:00.94 (31.48)                                        
 12 Flynn, Kate E       14 SPAR-MR              1:04.40    1:01.35 SILV   
                  29.28     1:01.35 (32.07)                                        
 13 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          1:00.46    1:01.87 SILV   
                  29.68     1:01.87 (32.19)                                        
 14 Perez, Kyara        13 MAD-MR               1:04.04    1:02.89 SILV   
                  30.43     1:02.89 (32.46)                                        
 15 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:05.42    1:04.86        
                  30.69     1:04.86 (34.17)                                        
 16 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:03.39    1:05.33        
                  30.61     1:05.33 (34.72)                                        
 17 Szpynda, Emily      13 SMC-MR               1:05.37    1:06.07        
                  32.00     1:06.07 (34.07)                                        
 18 Szpynda, Adriana    13 SMC-MR               1:09.05    1:06.46        
                  32.28     1:06.46 (34.18)                                        
 19 Fauver, Lily        13 SMC-MR               1:05.78    1:06.48        
                  32.53     1:06.48 (33.95)                                        
 20 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR    1:09.80    1:07.37        
                  31.52     1:07.37 (35.85)                                        
 21 Dymes, Margaret     13 SPAR-MR              1:12.10    1:10.01        
                  33.30     1:10.01 (36.71)                                        
 22 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR               1:10.80    1:10.03        
                  33.35     1:10.03 (36.68)                                        
 23 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR    1:17.03    1:11.06        
                  33.75     1:11.06 (37.31)                                        
 24 Buscema, Pamela     13 SMC-MR               1:11.65    1:12.38        
                  33.65     1:12.38 (38.73)                                        
 25 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    1:21.59    1:15.91        
                  35.07     1:15.91 (40.84)                                        
 26 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR          1:17.22    1:16.58        
                  36.32     1:16.58 (40.26)                                        
 27 Terilli, Elizabeth  13 Rivertown Rays-MR    1:22.43    1:19.86        
                  38.12     1:19.86 (41.74)                                        
 28 Arzu-Williams, Naj  14 MAD-MR               1:27.38    1:21.60        
                  36.69     1:21.60 (44.91)                                        
 29 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR    1:27.72    1:28.57        
                  39.79     1:28.57 (48.78)                                        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    1:16.33         NS        
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               1:05.59         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    2:02.81    2:02.08 JO     
                  28.73       59.78 (31.05)     1:31.58 (31.80)     2:02.08 (30.50)
  2 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:04.00    2:02.25 JO     
                  28.65       59.74 (31.09)     1:31.45 (31.71)     2:02.25 (30.80)
  3 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:07.59    2:10.07 SILV   
                  29.54     1:01.44 (31.90)     1:35.51 (34.07)     2:10.07 (34.56)
  4 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:15.09    2:18.56        
                  31.03     1:05.84 (34.81)     1:41.68 (35.84)     2:18.56 (36.88)
  5 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          2:16.87    2:21.15        
                  32.46     1:08.49 (36.03)     1:45.12 (36.63)     2:21.15 (36.03)
  6 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    2:21.11    2:24.13        
                  31.51     1:07.84 (36.33)     1:46.26 (38.42)     2:24.13 (37.87)
  7 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    2:31.40    2:25.10        
                  32.78     1:08.89 (36.11)     1:46.91 (38.02)     2:25.10 (38.19)
  8 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    2:20.72    2:25.84        
                  32.35     1:08.21 (35.86)     1:47.47 (39.26)     2:25.84 (38.37)
  9 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    2:46.19    2:49.05        
                  36.70     1:19.73 (43.03)     2:04.90 (45.17)     2:49.05 (44.15)
 10 Lewis, Marissa B    14 SPAR-MR              3:06.22    2:52.02        
                  37.72     1:20.38 (42.66)     2:06.56 (46.18)     2:52.02 (45.46)
 11 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR               NT    2:58.21        
                  38.63     1:22.67 (44.04)     2:09.50 (46.83)     2:58.21 (48.71)
 -- Antoine, Lucia      14 Sailfish-MR          2:26.68         NS        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    3:05.63         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR              59.91    1:02.37 JO     
                  30.69     1:02.37 (31.68)                                        
  2 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR            1:00.78    1:04.78 JO     
                  31.68     1:04.78 (33.10)                                        
  3 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR            1:08.27    1:04.79 JO     
                  32.11     1:04.79 (32.68)                                        
  4 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    1:04.19    1:05.34 JO     
                  32.10     1:05.34 (33.24)                                        
  5 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR            1:06.09    1:07.46 SILV   
                  32.78     1:07.46 (34.68)                                        
  6 Amar, Kelly A       14 Empire-MR            1:07.78    1:09.64 SILV   
                  33.36     1:09.64 (36.28)                                        
  7 Thompson, Marissa   14 Empire-MR            1:09.97    1:11.61 SILV   
                  35.09     1:11.61 (36.52)                                        
  8 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          1:07.31    1:12.66 SILV   
                  34.41     1:12.66 (38.25)                                        
  9 Kozma, Blanka       13 Empire-MR            1:08.20    1:14.02 SILV   
                  36.23     1:14.02 (37.79)                                        
 10 Gonzalez, Angelika  14 MAD-MR               1:13.43    1:14.34 SILV   
                  36.53     1:14.34 (37.81)                                        
 11 Fauver, Lily        13 SMC-MR               1:12.81    1:14.38 SILV   
                  36.44     1:14.38 (37.94)                                        
 12 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    1:16.17    1:15.50        
                  37.09     1:15.50 (38.41)                                        
 13 Szpynda, Adriana    13 SMC-MR               1:13.89    1:17.03        
                  38.14     1:17.03 (38.89)                                        
 14 Buscema, Pamela     13 SMC-MR               1:16.20    1:20.33        
                  39.74     1:20.33 (40.59)                                        
 15 Szpynda, Emily      13 SMC-MR               1:16.72    1:21.06        
                  39.99     1:21.06 (41.07)                                        
 16 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:20.44    1:21.15        
                  39.21     1:21.15 (41.94)                                        
 17 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR               1:26.71    1:25.05        
                  42.49     1:25.05 (42.56)                                        
 18 Cartularo, Madison  13 SMC-MR               1:26.24    1:27.24        
                  42.33     1:27.24 (44.91)                                        
 19 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR    1:34.44    1:33.31        
                  44.76     1:33.31 (48.55)                                        
 20 Terilli, Elizabeth  13 Rivertown Rays-MR    1:35.96    1:33.71        
                  46.29     1:33.71 (47.42)                                        
 21 Talty, Hadley       13 SMC-MR               1:26.00    1:34.17        
                  45.31     1:34.17 (48.86)                                        
 22 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    1:34.79    1:35.71        
                  45.68     1:35.71 (50.03)                                        
 -- Arzu-Williams, Naj  14 MAD-MR               1:42.00         DQ        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    1:34.14         NS        
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               1:12.19         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:14.74    2:16.61 JO     
                  32.88     1:07.17 (34.29)     1:42.40 (35.23)     2:16.61 (34.21)
  2 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    2:13.20    2:17.74 JO     
                  32.96     1:07.73 (34.77)     1:42.98 (35.25)     2:17.74 (34.76)
  3 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:33.64    2:30.17 SILV   
                  35.13     1:12.89 (37.76)     1:51.16 (38.27)     2:30.17 (39.01)
  4 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:19.71    2:31.39 SILV   
                  34.93     1:13.21 (38.28)     1:52.51 (39.30)     2:31.39 (38.88)
  5 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:39.59    2:40.27 SILV   
                  37.29     1:18.86 (41.57)     2:00.38 (41.52)     2:40.27 (39.89)
  6 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:48.00        
                  39.46     1:21.59 (42.13)     2:06.29 (44.70)     2:48.00 (41.71)
  7 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    2:58.88    2:49.27        
                  38.98     1:21.75 (42.77)     2:06.49 (44.74)     2:49.27 (42.78)
  8 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR         NT    2:53.28        
                  39.59     1:23.61 (44.02)     2:09.26 (45.65)     2:53.28 (44.02)
  9 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR         NT    2:54.81        
                  42.10     1:25.78 (43.68)     2:11.54 (45.76)     2:54.81 (43.27)
 10 Lewis, Marissa B    14 SPAR-MR                   NT    3:13.42        
                  44.27     1:32.81 (48.54)     2:23.43 (50.62)     3:13.42 (49.99)
 11 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:20.76        
                  46.10     1:37.19 (51.09)     2:28.60 (51.41)     3:20.76 (52.16)
 -- Antoine, Lucia      14 Sailfish-MR          3:07.01         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:17.79 SILV   
                  37.08     1:17.79 (40.71)                                        
  2 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    1:22.36    1:22.35 SILV   
                  38.91     1:22.35 (43.44)                                        
  3 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    1:22.02    1:22.42 SILV   
                  39.49     1:22.42 (42.93)                                        
  4 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR         NT    1:24.54        
                  39.57     1:24.54 (44.97)                                        
  5 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          1:26.33    1:27.50        
                  41.75     1:27.50 (45.75)                                        
  6 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:26.62    1:29.00        
                  40.66     1:29.00 (48.34)                                        
  7 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:28.17    1:29.80        
                  42.79     1:29.80 (47.01)                                        
  8 Banc, Olivia R      13 Rivertown Rays-MR    1:40.24    1:33.01        
                  43.84     1:33.01 (49.17)                                        
  9 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR    1:39.66    1:41.71        
                  46.72     1:41.71 (54.99)                                        
 10 Lewis, Marissa B    14 SPAR-MR              1:44.38    1:45.34        
                  50.49     1:45.34 (54.85)                                        
 11 Moseley, Saidi      13 Sailfish-MR          2:03.52    1:58.58        
                  53.92   1:58.58 (1:04.66)                                        
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    1:36.91         NS        
 -- Antoine, Lucia      14 Sailfish-MR          1:41.38         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Marissa   14 Empire-MR            2:32.83    2:36.12 JO     
                  36.18     1:15.17 (38.99)     1:54.96 (39.79)     2:36.12 (41.16)
  2 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR            2:34.88    2:40.13 JO     
                  37.15     1:17.29 (40.14)     1:58.44 (41.15)     2:40.13 (41.69)
  3 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:41.16    2:42.80 JO     
                  37.28     1:18.71 (41.43)     2:00.60 (41.89)     2:42.80 (42.20)
  4 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR            2:36.17    2:45.21 SILV   
                  37.80     1:19.65 (41.85)     2:02.83 (43.18)     2:45.21 (42.38)
  5 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR            2:46.13    2:45.87 SILV   
                  38.84     1:21.07 (42.23)     2:04.06 (42.99)     2:45.87 (41.81)
  6 Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR            2:40.28    2:46.00 SILV   
                  37.86                             2:03.26 ( )     2:46.00 (42.74)
  7 Amar, Kelly A       14 Empire-MR            2:59.22    2:49.70 SILV   
                  39.46     1:23.38 (43.92)     2:06.64 (43.26)     2:49.70 (43.06)
  8 Perez, Kyara        13 MAD-MR               2:52.03    2:51.89 SILV   
                  38.11     1:23.03 (44.92)     2:08.04 (45.01)     2:51.89 (43.85)
  9 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR            2:46.02    2:52.49 SILV   
                  39.73     1:23.37 (43.64)     2:08.21 (44.84)     2:52.49 (44.28)
 10 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:55.05 SILV   
                  40.26     1:25.24 (44.98)     2:10.59 (45.35)     2:55.05 (44.46)
 11 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:58.19    2:59.85        
                  40.02     1:25.82 (45.80)     2:13.18 (47.36)     2:59.85 (46.67)
 12 Dymes, Margaret     13 SPAR-MR              3:13.74    3:02.34        
                  41.17     1:27.29 (46.12)     2:14.11 (46.82)     3:02.34 (48.23)
 13 Cartularo, Madison  13 SMC-MR               3:06.90    3:04.25        
 14 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          3:02.78    3:04.96        
                  42.58     1:29.97 (47.39)     2:17.97 (48.00)     3:04.96 (46.99)
 15 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR         NT    3:10.90        
                  43.95     1:31.33 (47.38)     2:21.29 (49.96)     3:10.90 (49.61)
 16 Vogel, Morgan       13 SMC-MR               3:24.00    3:21.15        
                  47.36     1:38.44 (51.08)     2:30.29 (51.85)     3:21.15 (50.86)
 17 Whalen, Jenna F     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:32.58        
                  47.42     1:41.99 (54.57)     2:39.38 (57.39)     3:32.58 (53.20)
 18 McGlew, Sophia M    13 Rivertown Rays-MR         NT    3:33.53        
                  48.53     1:42.54 (54.01)     2:39.09 (56.55)     3:33.53 (54.44)
 -- Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR            1:00.63    1:02.31 JO     
                  29.43     1:02.31 (32.88)                                        
  2 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR            1:00.48    1:07.07 SILV   
                  30.89     1:07.07 (36.18)                                        
  3 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR         NT    1:07.40 SILV   
                  30.64     1:07.40 (36.76)                                        
  4 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    1:04.35    1:07.94 SILV   
                  31.31     1:07.94 (36.63)                                        
  5 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR            1:05.98    1:08.52 SILV   
                  31.76     1:08.52 (36.76)                                        
  6 Flynn, Kate E       14 SPAR-MR              1:15.20    1:10.56 SILV   
                  32.80     1:10.56 (37.76)                                        
  7 Kozma, Blanka       13 Empire-MR            1:09.33    1:12.73        
                  33.53     1:12.73 (39.20)                                        
  8 O'Sullivan, Mauree  14 Empire-MR            1:11.47    1:12.80        
                  33.56     1:12.80 (39.24)                                        
  9 Conrad, Alyssa R    13 Rivertown Rays-MR    1:17.12    1:16.02        
                  33.83     1:16.02 (42.19)                                        
 10 McManus, Hallie G   13 Rivertown Rays-MR    1:12.37    1:16.60        
                  34.53     1:16.60 (42.07)                                        
 11 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          1:18.27    1:21.28        
                  38.07     1:21.28 (43.21)                                        
 12 Szpynda, Emily      13 SMC-MR               1:29.00    1:21.55        
                  37.30     1:21.55 (44.25)                                        
 13 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    1:19.86    1:23.10        
                  37.71     1:23.10 (45.39)                                        
 14 Buscema, Pamela     13 SMC-MR               1:23.23    1:25.74        
                  38.86     1:25.74 (46.88)                                        
 15 Bruni, Liz J        14 Rivertown Rays-MR         NT    1:29.37        
                  40.82     1:29.37 (48.55)                                        
 16 Giannelli, Sophia   13 SMC-MR               1:33.60    1:33.60        
                  42.16     1:33.60 (51.44)                                        
 -- Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR            1:00.78         NS        
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               1:18.22         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  JO
              2:30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:23.02    2:28.34 SILV   
                  32.38     1:10.31 (37.93)     1:49.48 (39.17)     2:28.34 (38.86)
  2 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:46.71    2:46.22        
                  35.26     1:17.06 (41.80)     2:02.01 (44.95)     2:46.22 (44.21)
  3 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          3:05.03    2:53.57        
                  37.75     1:23.12 (45.37)     2:09.68 (46.56)     2:53.57 (43.89)
  4 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:53.56    2:59.74        
                  38.07     1:25.35 (47.28)     2:14.57 (49.22)     2:59.74 (45.17)
  5 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:06.68        
                  38.92     1:26.63 (47.71)     2:18.30 (51.67)     3:06.68 (48.38)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  JO
              2:23.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bebe B    14 Empire-MR            2:09.62    2:12.98 JO     
                  29.23     1:02.07 (32.84)     1:42.30 (40.23)     2:12.98 (30.68)
  2 Sullivan, Emily R   13 Rivertown Rays-MR    2:18.17    2:14.50 JO     
                  29.12     1:02.74 (33.62)     1:43.43 (40.69)     2:14.50 (31.07)
  3 Schlesinger, Sarah  14 Empire-MR            2:12.44    2:17.34 JO     
                  30.28     1:05.96 (35.68)     1:46.32 (40.36)     2:17.34 (31.02)
  4 Kelly, Kerry A      14 Empire-MR            2:18.91    2:19.60 JO     
                  30.15     1:05.46 (35.31)     1:48.83 (43.37)     2:19.60 (30.77)
  5 Thompson, Marissa   14 Empire-MR            2:13.87    2:20.15 JO     
                  30.63     1:07.40 (36.77)     1:48.07 (40.67)     2:20.15 (32.08)
  6 McClung, Demi R     14 Rivertown Rays-MR    2:21.73    2:21.59 JO     
                  31.64     1:07.29 (35.65)     1:49.56 (42.27)     2:21.59 (32.03)
  7 Amar, Kelly A       14 Empire-MR            2:20.93    2:23.01 SILV   
                  29.99     1:06.15 (36.16)     1:50.85 (44.70)     2:23.01 (32.16)
  8 Ruggiero, Julia P   13 Empire-MR            2:20.50    2:23.30 SILV   
                  31.23     1:06.68 (35.45)     1:52.12 (45.44)     2:23.30 (31.18)
  9 Malendowicz, Kasia  14 Empire-MR            2:17.97    2:23.56        
 10 Makovic, Vanessa    13 Rivertown Rays-MR    2:25.20    2:31.68        
                  31.86     1:09.67 (37.81)     1:57.53 (47.86)     2:31.68 (34.15)
 11 Kozma, Blanka       13 Empire-MR            2:26.90    2:32.27        
                  33.64     1:11.44 (37.80)     2:00.65 (49.21)     2:32.27 (31.62)
 12 Betts, Sarah        14 Sailfish-MR          2:37.11    2:33.15        
                  32.58     1:10.63 (38.05)     1:58.95 (48.32)     2:33.15 (34.20)
 13 Forsyth, Kaitlyn    14 Sailfish-MR          2:31.58    2:35.81        
 14 Donoghue, Mary E    14 Rivertown Rays-MR    2:38.70    2:38.43        
                  36.65     1:15.91 (39.26)     2:01.47 (45.56)     2:38.43 (36.96)
 15 Gonzalez, Angelika  14 MAD-MR               2:46.01    2:42.05        
                  34.29     1:16.27 (41.98)     2:06.37 (50.10)     2:42.05 (35.68)
 16 Elwood, Kylie M     13 Rivertown Rays-MR    2:45.91    2:44.72        
                  37.44     1:18.90 (41.46)     2:05.45 (46.55)     2:44.72 (39.27)
 17 Fauver, Lily        13 SMC-MR               2:47.11    2:47.68        
                  39.90     1:19.04 (39.14)     2:10.69 (51.65)     2:47.68 (36.99)
 18 Dymes, Margaret     13 SPAR-MR              2:53.41    2:47.77        
                  36.30     1:17.91 (41.61)     2:06.97 (49.06)     2:47.77 (40.80)
 19 Vogel, Morgan       13 SMC-MR               2:58.00    3:01.40        
 20 Talty, Hadley       13 SMC-MR               2:59.00    3:09.45        
                  44.20     1:29.07 (44.87)     2:26.08 (57.01)     3:09.45 (43.37)
 21 Pearce, Bobbie P    14 Rivertown Rays-MR    3:16.40    3:15.62        
                  41.68     1:34.76 (53.08)     2:30.57 (55.81)     3:15.62 (45.05)
 -- Wheeler, Cescily    14 SMC-MR               2:42.91         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:59.17    4:07.83        
     1) Sullivan, Emily R 13            2) Conrad, Alyssa R 13            
     3) Makovic, Vanessa 13             4) McClung, Demi R 14             
                  28.34       59.34 (59.34)     1:30.19 (30.85)   2:04.73 (1:05.39)
        2:35.00 (30.27)   3:08.71 (1:03.98)     3:36.94 (28.23)     4:07.83 (59.12)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             4:26.59    4:38.89        
     1) Donoghue, Mary E 14             2) McManus, Hallie G 13           
     3) Banc, Olivia R 13               4) Elwood, Kylie M 13             
                  33.53   1:10.60 (1:10.60)     1:41.91 (31.31)   2:18.33 (1:07.73)
        2:51.71 (33.38)   3:29.78 (1:11.45)     4:02.52 (32.74)   4:38.89 (1:09.11)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR      55.82      57.43 JO     
                  27.53       57.43 (29.90)                                        
  2 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR      57.88      59.23 SILV   
                  28.66       59.23 (30.57)                                        
  3 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR      58.75    1:00.50 SILV   
                  28.97     1:00.50 (31.53)                                        
  4 Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR    1:03.52    1:01.43        
                  28.96     1:01.43 (32.47)                                        
  5 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR      58.13    1:01.46        
                  29.48     1:01.46 (31.98)                                        
  6 Abrams, Maria       15 SMC-MR                 59.05    1:01.59        
                  29.56     1:01.59 (32.03)                                        
  7 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    1:01.88    1:01.92        
                  29.99     1:01.92 (31.93)                                        
  8 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    1:02.64    1:04.23        
                  30.83     1:04.23 (33.40)                                        
  9 Rojas, Emma         17 SMC-MR               1:02.67    1:06.35        
                  32.19     1:06.35 (34.16)                                        
 10 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               1:06.40    1:07.38        
                  30.87     1:07.38 (36.51)                                        
 11 Mena, Zuri          16 MAD-MR               1:07.74    1:08.32        
                  32.17     1:08.32 (36.15)                                        
 12 Sanchez, Keyko      17 MAD-MR               1:07.90    1:11.20        
                  33.30     1:11.20 (37.90)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:21.23    2:23.92 SILV   
                  33.71     1:09.23 (35.52)     1:46.40 (37.17)     2:23.92 (37.52)
  2 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    2:27.31    2:28.90 SILV   
                                                    1:51.11 ( )     2:28.90 (37.79)
  3 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:35.39    2:35.76        
                  36.51     1:15.24 (38.73)     1:55.75 (40.51)     2:35.76 (40.01)
  4 Johnson, Anna B     15 Sailfish-MR          2:40.28    2:37.93        
                  35.68     1:15.71 (40.03)     1:57.71 (42.00)     2:37.93 (40.22)
  5 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:23.96    2:40.23        
                  36.06     1:15.57 (39.51)     1:55.94 (40.37)     2:40.23 (44.29)
  6 Rojas, Emma         17 SMC-MR               2:33.02    2:40.59        
                  37.20     1:17.31 (40.11)     1:59.24 (41.93)     2:40.59 (41.35)
  7 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               2:54.47    2:53.71        
                  39.52     1:22.96 (43.44)     2:09.09 (46.13)     2:53.71 (44.62)
  8 Sanchez, Keyko      17 MAD-MR               2:49.00    2:54.08        
                  38.54     1:22.63 (44.09)     2:08.63 (46.00)     2:54.08 (45.45)
  9 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:42.43    2:56.12        
                  41.24     1:26.50 (45.26)     2:12.61 (46.11)     2:56.12 (43.51)
 10 Mena, Zuri          16 MAD-MR               3:16.87    3:10.23        
                  44.18                             2:22.47 ( )     3:10.23 (47.76)
 -- Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR    2:42.47         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:22.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Maria       15 SMC-MR               2:24.50    2:25.33        
                  30.29     1:06.49 (36.20)     1:50.28 (43.79)     2:25.33 (35.05)
  2 Makovic, Tiffany    15 Rivertown Rays-MR    2:26.91    2:32.30        
                  32.25     1:11.12 (38.87)     1:57.65 (46.53)     2:32.30 (34.65)
  3 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    2:31.53    2:34.14        
                  34.66     1:14.73 (40.07)     1:59.30 (44.57)     2:34.14 (34.84)
  4 Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR         NT    2:34.96        
                  34.11     1:16.69 (42.58)     2:00.66 (43.97)     2:34.96 (34.30)
  5 Feigin, Amanda M    17 Rivertown Rays-MR    2:33.59    2:36.84        
                  33.92     1:13.21 (39.29)     2:01.10 (47.89)     2:36.84 (35.74)
  6 Sandoval, Lizbeth   15 Sailfish-MR          2:33.93    2:38.77        
                  34.05     1:12.11 (38.06)     2:00.94 (48.83)     2:38.77 (37.83)
  7 McManus, Samantha   16 Rivertown Rays-MR    2:35.04    2:38.95        
                  32.48     1:16.18 (43.70)     2:03.70 (47.52)     2:38.95 (35.25)
  8 Johnson, Anna B     15 Sailfish-MR          2:38.13    2:40.48        
                  34.66     1:15.57 (40.91)     2:05.51 (49.94)     2:40.48 (34.97)
  9 Rojas, Emma         17 SMC-MR               2:41.39    2:45.25        
                  35.23     1:17.09 (41.86)     2:09.01 (51.92)     2:45.25 (36.24)
 10 Valerio, Edwina     17 MAD-MR               2:47.21    2:48.95        
                  33.99     1:16.46 (42.47)     2:08.79 (52.33)     2:48.95 (40.16)
 11 Sanchez, Keyko      17 MAD-MR               2:39.00    2:50.24        
                  35.59     1:17.47 (41.88)     2:08.68 (51.21)     2:50.24 (41.56)
 12 Mena, Zuri          16 MAD-MR               3:08.13    2:58.91        
                  35.38     1:20.80 (45.42)     2:16.14 (55.34)     2:58.91 (42.77)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kerrich, Zoe A      16 Rivertown Rays-MR    1:09.47    1:12.96        
                  34.44     1:12.96 (38.52)                                        
  2 Abrams, Maria       15 SMC-MR               1:17.17    1:18.85        
                  37.45     1:18.85 (41.40)                                        
  3 Schwartz, Isabella  15 Rivertown Rays-MR    1:18.78    1:20.32        
                  37.26     1:20.32 (43.06)                                        
  4 Snyder, Wendy E     17 Rivertown Rays-MR    1:19.61    1:20.86        
                  38.08     1:20.86 (42.78)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McClung, Taylor R   15 Rivertown Rays-MR    2:31.52    2:37.81        
                  33.28     1:13.92 (40.64)     1:57.12 (43.20)     2:37.81 (40.69)
  2 Johnson, Anna B     15 Sailfish-MR          2:47.02    2:48.22        
                  38.29     1:22.53 (44.24)     2:07.33 (44.80)     2:48.22 (40.89)
  3 Sandoval, Lizbeth   15 Sailfish-MR          2:56.04    2:50.37        
                  35.77     1:18.68 (42.91)     2:04.50 (45.82)     2:50.37 (45.87)
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             4:22.88    4:35.44        
     1) McClung, Taylor R 15            2) Makovic, Tiffany 15            
     3) Kerrich, Zoe A 16               4) Feigin, Amanda M 17            
                  34.17   1:09.76 (1:09.76)     1:43.58 (33.82)   2:22.63 (1:12.87)
        2:55.09 (32.46)   3:33.53 (1:10.90)     4:02.65 (29.12)   4:35.44 (1:01.91)
  2 Madison Dolphins-MR  'A'                    5:18.40    5:53.66        
     1) Mena, Zuri 16                   2) Sanchez, Keyko 17              
     3) Valerio, Edwina 17              4) Harris, Chienne 15             
                  38.88   1:23.97 (1:23.97)     2:09.56 (45.59)   3:04.56 (1:40.59)
        3:38.97 (34.41)   4:22.09 (1:17.53)     5:03.13 (41.04)   5:53.66 (1:31.57)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR      34.00      33.79 SILV   
  2 McDermott, Brennan  10 SPAR-MR                39.48      35.25        
  3 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                43.00      35.27        
  4 King, Brendan D     10 Rivertown Rays-MR      34.10      35.58        
  5 Saich, Max M        10 SPAR-MR                35.52      36.03        
  6 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                35.24      36.47        
  7 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      37.49      37.27        
  8 LePage, James W     10 Rivertown Rays-MR      37.84      37.46        
  9 Tollinchi, Michael   9 Sailfish-MR            36.54      38.17        
 10 Zamarbide, Telmo    10 Sailfish-MR            37.28      38.35        
 11 Horan, Robert G      9 SPAR-MR                46.23      39.13        
 12 Gomez, Mathias       9 SPAR-MR                40.07      39.74        
 13 Kluender, Gavin T    9 SPAR-MR                43.91      39.79        
 14 Pedroza, Maddox     10 MAD-MR                 41.71      40.65        
 15 Powell, Shamir      10 MAD-MR                 41.95      40.91        
 16 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      40.58      41.02        
 17 Morgan, Tom          8 SMC-MR                 40.09      41.18        
 18 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR      41.57      41.25        
 19 Cekic, Luka C        8 Rivertown Rays-MR      39.58      41.26        
 20 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR      43.74      41.27        
 21 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      39.45      41.33        
 22 Brown, Kieran        8 SMC-MR                 40.18      41.34        
 23 Riviello, Joseph     8 Sailfish-MR            41.19      42.03        
 24 Preston, Dyllon S   10 Rivertown Rays-MR         NT      43.19        
 25 Esposito, Scott      8 SMC-MR                 45.63      43.55        
 26 Siegel, Cody         8 SMC-MR                 49.22      44.59        
 27 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR      44.82      45.06        
 28 Roychoudhury, Deva   8 Sailfish-MR            50.33      48.01        
 29 Johnson, Graham R    9 Sailfish-MR            47.00      49.47        
 30 Soto, Emerson        8 Sailfish-MR            50.00      52.34        
 31 Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR      57.06      55.47        
 32 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:00.39      55.91        
 33 Beame, Kyle          9 SMC-MR               1:05.00    1:00.81        
 -- Fontanella, Thomas   9 Sailfish-MR            36.62         NS        
 -- Bukowski, Filip      8 Sailfish-MR            52.91         NS        
 -- Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR      31.58         NS        
 -- Asa, Henry J        10 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:21.69    1:27.20 SILV   
                  41.56     1:27.20 (45.64)                                        
  2 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:32.69    1:32.28 SILV   
                  44.93     1:32.28 (47.35)                                        
  3 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:32.68    1:33.25 SILV   
                  44.91     1:33.25 (48.34)                                        
  4 LePage, James W     10 Rivertown Rays-MR    1:37.93    1:35.13 SILV   
                  45.30     1:35.13 (49.83)                                        
  5 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR    1:35.91    1:37.98        
                  46.48     1:37.98 (51.50)                                        
  6 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR    1:49.75    1:39.60        
                  47.23     1:39.60 (52.37)                                        
  7 Gomez, Mathias       9 SPAR-MR              1:37.37    1:39.99        
                  46.26     1:39.99 (53.73)                                        
  8 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:42.24    1:40.43        
                  50.82     1:40.43 (49.61)                                        
  9 Zamarbide, Telmo    10 Sailfish-MR          1:37.21    1:41.83        
                  48.52     1:41.83 (53.31)                                        
 10 Powell, Shamir      10 MAD-MR               1:59.00    1:51.09        
                  53.49     1:51.09 (57.60)                                        
 11 Johnson, Graham R    9 Sailfish-MR          2:06.45    2:06.10        
                1:03.44   2:06.10 (1:02.66)                                        
 12 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:50.00    2:19.27        
                1:05.69   2:19.27 (1:13.58)                                        
 -- Kluender, Gavin T    9 SPAR-MR                   NT         DQ        
                  52.88          DQ (57.07)                                        
 -- Bukowski, Filip      8 Sailfish-MR          2:17.11         NS        
 -- Fontanella, Thomas   9 Sailfish-MR          1:39.42         NS        
 -- Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:21.84         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, Brendan D     10 Rivertown Rays-MR      44.61      45.63 SILV   
  2 Gagliardi, Alexand  10 SMC-MR                 48.53      45.77 SILV   
  3 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      51.10      48.12 SILV   
  4 Powell, Shamir      10 MAD-MR                 46.53      49.75        
  5 Saich, Max M        10 SPAR-MR                50.12      49.79        
  6 Preston, Dyllon S   10 Rivertown Rays-MR         NT      50.42        
  7 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      50.97      51.23        
  8 LePage, James W     10 Rivertown Rays-MR      54.81      52.79        
  9 Katz, David         10 Rivertown Rays-MR      57.35      53.10        
 10 Pedroza, Maddox     10 MAD-MR                 53.70      53.50        
 11 Kluender, Gavin T    9 SPAR-MR                   NT      56.74        
 12 Cekic, Luka C        8 Rivertown Rays-MR    1:00.88      56.82        
 13 Siegel, Cody         8 SMC-MR                 57.64      57.86        
 14 Tollinchi, Michael   9 Sailfish-MR            55.41      58.32        
 15 LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR    1:33.76    1:00.99        
 16 Riviello, Joseph     8 Sailfish-MR            57.86    1:07.17        
 17 Morgan, Tom          8 SMC-MR               1:07.41    1:08.55        
 18 Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR         NT    1:10.03        
 19 Hanlon, Jack         9 SMC-MR               1:06.00    1:17.19        
 -- Esposito, Scott      8 SMC-MR                    NT         DQ        
 -- Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Asa, Henry J        10 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Zamarbide, Telmo    10 Sailfish-MR          1:00.70         DQ        
 -- Beame, Kyle          9 SMC-MR                 59.95         DQ        
 -- Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR      53.92         DQ        
 -- Roychoudhury, Deva   8 Sailfish-MR          1:02.45         DQ        
 -- Soto, Emerson        8 Sailfish-MR          1:03.45         DQ        
 -- Johnson, Graham R    9 Sailfish-MR               NT         DQ        
 -- Fontanella, Thomas   9 Sailfish-MR            49.71         NS        
 -- Bukowski, Filip      8 Sailfish-MR          1:03.12         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McDermott, Brennan  10 SPAR-MR                   NT      40.51 SILV   
  2 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR      44.10      42.65 SILV   
  3 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR                40.23      43.13 SILV   
  4 Gagliardi, Alexand  10 SMC-MR                 47.28      43.57 SILV   
  5 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR      45.18      43.81 SILV   
  6 King, Brendan D     10 Rivertown Rays-MR      45.22      44.01        
  7 Rocco, Chris M       9 SPAR-MR                58.79      49.16        
  8 Tomasi, Alexander    9 Rivertown Rays-MR      49.55      50.13        
  9 Horan, Robert G      9 SPAR-MR                57.23      53.54        
 10 Pedroza, Maddox     10 MAD-MR                 38.78      53.60        
 11 Brown, Kieran        8 SMC-MR                 48.26      54.65        
 12 Esposito, Scott      8 SMC-MR                    NT      55.39        
 13 Morgan, Tom          8 SMC-MR               1:01.88      57.00        
 14 Cekic, Luka C        8 Rivertown Rays-MR      56.67      57.60        
 -- Preston, Dyllon S   10 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 -- Siegel, Cody         8 SMC-MR                 59.00         DQ        
 -- LePage, Henry R      8 Rivertown Rays-MR    1:04.51         DQ        
 -- Finkelberg, Alex L   7 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McPhee, Tommy        9 Rivertown Rays-MR    1:26.31    1:24.38 SILV   
                  39.61     1:24.38 (44.77)                                        
  2 Gagliardi, Alexand  10 SMC-MR               1:33.74    1:25.35 SILV   
                  41.65     1:25.35 (43.70)                                        
  3 Kamal, Yousef M      8 SPAR-MR              1:28.34    1:31.99        
                  42.72     1:31.99 (49.27)                                        
  4 Saich, Max M        10 SPAR-MR              1:34.95    1:32.49        
                  44.77     1:32.49 (47.72)                                        
  5 Largey, Kyle M      10 Rivertown Rays-MR         NT    1:33.58        
                  45.84     1:33.58 (47.74)                                        
  6 McDermott, Brennan  10 SPAR-MR                   NT    1:36.38        
                  41.19     1:36.38 (55.19)                                        
  7 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:43.75    1:39.82        
                  46.10     1:39.82 (53.72)                                        
  8 McClung, Max M       8 Rivertown Rays-MR    1:37.81    1:41.64        
                  43.68     1:41.64 (57.96)                                        
  9 Crane, Nicolas       9 Rivertown Rays-MR    1:55.57    1:42.13        
                  47.10     1:42.13 (55.03)                                        
 10 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR         NT    1:44.11        
                  48.99     1:44.11 (55.12)                                        
 11 Tollinchi, Michael   9 Sailfish-MR          1:49.12    1:45.78        
                  51.58     1:45.78 (54.20)                                        
 12 Brown, Kieran        8 SMC-MR               1:51.05    1:46.28        
                  48.99     1:46.28 (57.29)                                        
 -- Madden, Jack M       8 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  55.67        DQ (1:04.38)                                        
 -- Gomez, Mathias       9 SPAR-MR              1:49.00         DQ        
                  44.96        DQ (1:01.79)                                        
 -- Asa, Henry J        10 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  46.20          DQ (50.57)                                        
 -- Horan, Robert G      9 SPAR-MR              2:10.23         DQ        
                  52.34          DQ (56.29)                                        
 -- Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:20.98         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             2:21.05    2:23.68        
     1) McPhee, Tommy 9                 2) McClung, Max M 8               
     3) King, Brendan D 10              4) Tomasi, Alexander J 9          
                  33.59     1:10.04 (36.45)     1:45.86 (35.82)     2:23.68 (37.82)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             3:19.04    2:27.23        
     1) Brown, Kieran 8                 2) Siegel, Cody 8                 
     3) Morgan, Tom 8                   4) Gagliardi, Alexander 10        
                  46.11     1:33.32 (47.21)     2:10.16 (36.84)     2:27.23 (17.07)
  3 Spartans Swim Team-MR  'A'                       NT    2:31.66        
                  34.34     1:20.59 (46.25)     1:36.57 (15.98)     2:31.66 (55.09)
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'C'             2:36.48    2:40.08        
     1) Boder, Jared 9                  2) Asa, Henry J 10                
     3) Cekic, Luka C 8                 4) Largey, Kyle M 10              
                  40.58     1:23.48 (42.90)     2:04.69 (41.21)     2:40.08 (35.39)
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             2:29.91    2:42.75        
     1) Crane, Nicolas 9                2) LePage, James W 10             
     3) Hahn, Benjamin R 9              4) Katz, David 10                 
                  48.84     1:21.85 (33.01)     2:03.68 (41.83)     2:42.75 (39.07)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      26.29      26.99 JO     
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR      28.17      28.35 SILV   
  3 Paccione, Sawyer    12 Sailfish-MR            30.94      29.07 SILV   
  4 Gerken, Jack        12 SMC-MR                 29.18      29.12 SILV   
  5 Boies, Zachary      12 SMC-MR                 29.91      29.58 SILV   
  6 Clark, Kevin        12 MAD-MR                 30.33      30.32 SILV   
  7 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR      30.00      30.47 SILV   
  8 Vazquez, Christian  12 MAD-MR                 31.84      30.81 SILV   
  9 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR            31.59      30.83 SILV   
 10 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR            29.90      30.91 SILV   
 11 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR                32.86      31.57        
 12 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR      32.24      32.77        
 13 Fontanella, Peter   11 Sailfish-MR            32.50      33.63        
 14 Meyler, Christophe  11 SMC-MR                 35.19      33.76        
 15 Miller, Emanuel     11 MAD-MR                 34.95      33.99        
 16 Sanchez, Wanderlei  12 MAD-MR                 34.11      34.11        
 17 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR      33.64      35.27        
 18 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      32.97      35.96        
 19 Kluender, Jared E   11 SPAR-MR              1:03.19      36.16        
 20 Stoll, Willem       11 SMC-MR                 33.57      36.21        
 21 Meyler, Brendan     12 SMC-MR                 35.29      37.45        
 22 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      38.64      37.81        
 23 Gustin, Thomas J    11 SPAR-MR                38.56      39.94        
 -- Benfaida, Eric A    12 Sailfish-MR            35.02         NS        
 -- McCafferty, Sean    11 Sailfish-MR            38.54         NS        
 -- Lin, Daniel         11 Sailfish-MR            44.31         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      57.97      59.61 JO     
                  28.20       59.61 (31.41)                                        
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:01.44    1:01.82 SILV   
                  29.78     1:01.82 (32.04)                                        
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    1:05.21    1:06.30 SILV   
                  32.44     1:06.30 (33.86)                                        
  4 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          1:08.24    1:06.87 SILV   
                  31.66     1:06.87 (35.21)                                        
  5 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:05.95    1:07.42 SILV   
                  32.22     1:07.42 (35.20)                                        
  6 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          1:10.94    1:07.93 SILV   
                  31.81     1:07.93 (36.12)                                        
  7 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:09.21    1:10.15        
                  33.44     1:10.15 (36.71)                                        
  8 Stoll, Willem       11 SMC-MR               1:15.52    1:15.84        
                  37.91     1:15.84 (37.93)                                        
  9 Case, Aidan         11 SPAR-MR              1:28.23    1:15.87        
                  36.12     1:15.87 (39.75)                                        
 10 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT    1:25.15        
                  38.26     1:25.15 (46.89)                                        
 11 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    1:29.71    1:26.15        
 12 Lin, Daniel         11 Sailfish-MR          1:40.42    1:49.71        
                  46.82   1:49.71 (1:02.89)                                        
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:21.21         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR      29.98      30.00 JO     
  2 Paccione, Sawyer    12 Sailfish-MR            34.42      33.75 SILV   
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR      34.60      36.31 SILV   
  4 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR            35.41      36.34 SILV   
  5 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR      36.20      36.65 SILV   
  6 Boies, Zachary      12 SMC-MR                 38.85      36.72 SILV   
  7 Gerken, Jack        12 SMC-MR                 37.78      36.94 SILV   
  8 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR                38.78      38.66 SILV   
  9 Stoll, Willem       11 SMC-MR                 39.30      39.75 SILV   
 10 Sanchez, Wanderlei  12 MAD-MR                 40.34      39.94 SILV   
 11 Vazquez, Christian  12 MAD-MR                 38.06      40.56 SILV   
 12 Fontanella, Peter   11 Sailfish-MR            40.12      40.78 SILV   
 13 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      43.86      41.06 SILV   
 14 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT      41.07 SILV   
 15 Meyler, Christophe  11 SMC-MR                 44.55      41.90        
 16 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      47.92      44.17        
 17 Miller, Emanuel     11 MAD-MR                 45.01      44.60        
 18 Meyler, Brendan     12 SMC-MR                 44.88      45.38        
 19 Kluender, Jared E   11 SPAR-MR                47.56      46.15        
 20 Gustin, Thomas J    11 SPAR-MR                48.86      47.42        
 -- Benfaida, Eric A    12 Sailfish-MR            44.47         NS        
 -- McCafferty, Sean    11 Sailfish-MR            49.12         NS        
 -- Lin, Daniel         11 Sailfish-MR            55.69         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:13.57    1:13.79 SILV   
                  35.98     1:13.79 (37.81)                                        
  2 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          1:20.72    1:16.38 SILV   
                  37.16     1:16.38 (39.22)                                        
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    1:16.65    1:16.61 SILV   
  4 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:17.99    1:17.06 SILV   
                  37.40     1:17.06 (39.66)                                        
  5 Torres, Cristian    12 Sailfish-MR          1:22.67    1:21.41 SILV   
                  40.35     1:21.41 (41.06)                                        
  6 Stoll, Willem       11 SMC-MR               1:25.94    1:23.34 SILV   
                  41.19     1:23.34 (42.15)                                        
  7 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR    1:41.94    1:30.56        
                  44.08     1:30.56 (46.48)                                        
  8 Case, Aidan         11 SPAR-MR                   NT    1:32.85        
                  45.36     1:32.85 (47.49)                                        
  9 Lin, Daniel         11 Sailfish-MR          1:59.53    2:03.21        
                  59.36   2:03.21 (1:03.85)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:37.99  JO
              2:57.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    2:19.47    2:20.50 JO     
                  32.27     1:07.90 (35.63)     1:44.56 (36.66)     2:20.50 (35.94)
  2 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR         NT    2:39.68 SILV   
                  36.77     1:17.22 (40.45)     1:58.75 (41.53)     2:39.68 (40.93)
  3 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          2:45.91    2:49.99 SILV   
                  38.59     1:20.55 (41.96)     2:05.92 (45.37)     2:49.99 (44.07)
  4 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          3:02.14    3:03.38        
                  42.52     1:29.33 (46.81)     2:16.35 (47.02)     3:03.38 (47.03)
  5 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT    3:32.66        
                  43.09     1:34.87 (51.78)     2:29.97 (55.10)   3:32.66 (1:02.69)
 -- Clark, Kevin        12 MAD-MR               3:05.00         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:24.93    1:21.51 JO     
                  39.04     1:21.51 (42.47)                                        
  2 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:20.72    1:21.84 SILV   
                  38.49     1:21.84 (43.35)                                        
  3 Lawson, Michael     12 Sailfish-MR          1:33.37    1:35.12        
                  45.17     1:35.12 (49.95)                                        
  4 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR    1:36.26    1:37.57        
                  44.97     1:37.57 (52.60)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:59.99  JO
              3:17.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR         NT    2:59.13 JO     
  2 Fontanella, Peter   11 Sailfish-MR          3:31.24    3:24.05        
                  44.69     1:38.04 (53.35)     2:33.33 (55.29)     3:24.05 (50.72)
  3 Laitman, Michael H  12 Rivertown Rays-MR         NT    3:25.04        
                  45.08     1:37.21 (52.13)     2:31.04 (53.83)     3:25.04 (54.00)
  4 Gustin, Thomas J    11 SPAR-MR              4:00.00    3:36.39        
                  46.48     1:42.61 (56.13)     2:38.07 (55.46)     3:36.39 (58.32)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Cristian    12 Sailfish-MR            34.05      33.00 SILV   
  2 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR            36.94      35.37 SILV   
  3 Stoll, Willem       11 SMC-MR                 42.19      41.79        
  4 Doyle, Robert W     12 Rivertown Rays-MR         NT      43.24        
  5 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR      48.37      45.53        
 -- Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR      37.46         DQ        
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      53.77         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paccione, Sawyer    12 Sailfish-MR          1:19.09    1:10.80 JO     
                  33.32     1:10.80 (37.48)                                        
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:09.88    1:12.48 JO     
                  35.23     1:12.48 (37.25)                                        
  3 Stoll, Willem       11 SMC-MR               1:46.52    1:37.78        
                  46.74     1:37.78 (51.04)                                        
  4 Meyler, Brendan     12 SMC-MR               1:46.66    1:45.17        
  5 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR         NT    1:56.31        
                  54.29   1:56.31 (1:02.02)                                        
 -- Meyler, Christophe  11 SMC-MR               1:47.00         DQ        
                  46.46        DQ (1:04.39)                                        
 -- Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR         NT         DQ        
                  41.14          DQ (50.83)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draper, Christophe  12 Rivertown Rays-MR    1:07.64    1:08.74 JO     
                  30.80     1:08.74 (37.94)                                        
  2 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    1:15.15    1:12.52 SILV   
                  34.49     1:12.52 (38.03)                                        
  3 Chang, Alan         11 Rivertown Rays-MR    1:16.42    1:13.50 SILV   
                  34.67     1:13.50 (38.83)                                        
  4 Torres, Cristian    12 Sailfish-MR          1:23.09    1:17.39 SILV   
                  36.07     1:17.39 (41.32)                                        
  5 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          1:26.80    1:17.62 SILV   
                  36.18     1:17.62 (41.44)                                        
  6 Case, Aidan         11 SPAR-MR              1:36.33    1:32.94        
                  43.02     1:32.94 (49.92)                                        
  7 Sheridan, Aidan M   11 Rivertown Rays-MR    1:40.10    1:36.65        
                  43.93     1:36.65 (52.72)                                        
 -- Carlos, Brandon A   11 SPAR-MR              1:37.00         NS        
                  30.80                                                            
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
                  34.67                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 You, Austin A       12 Rivertown Rays-MR    2:35.47    2:33.72        
                  32.92     1:12.75 (39.83)     1:59.45 (46.70)     2:33.72 (34.27)
  2 Gerken, Jack        12 SMC-MR               3:08.00    2:46.37        
                  34.78     1:16.80 (42.02)     2:07.73 (50.93)     2:46.37 (38.64)
  3 Chan, Justin        12 Rivertown Rays-MR    2:45.50    2:47.82        
                  37.68     1:18.66 (40.98)     2:09.39 (50.73)     2:47.82 (38.43)
  4 Razick, Adam A      12 Sailfish-MR          3:00.23    2:51.95        
  5 Clark, Kevin        12 MAD-MR               3:03.73    2:55.05        
                  35.88     1:20.02 (44.14)     2:16.35 (56.33)     2:55.05 (38.70)
  6 Sanchez, Wanderlei  12 MAD-MR               3:05.00    3:06.15        
                  38.90     1:25.39 (46.49)     2:21.75 (56.36)     3:06.15 (44.40)
  7 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR              3:37.75    3:14.02        
                  44.78     1:31.27 (46.49)   2:33.60 (1:02.33)     3:14.02 (40.42)
  8 Miller, Emanuel     11 MAD-MR               3:30.00    3:34.10        
                  49.84     1:41.96 (52.12)   2:48.78 (1:06.82)     3:34.10 (45.32)
 -- Vazquez, Christian  12 MAD-MR               2:59.45         DQ        
                  38.54     1:24.90 (46.36)     2:15.85 (50.95)          DQ (38.88)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             1:57.16    1:56.20        
     1) Chan, Justin 12                 2) You, Austin A 12               
     3) Chang, Alan 11                  4) Draper, Christopher F 12       
                  29.63       58.04 (28.41)     1:29.17 (31.13)     1:56.20 (27.03)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR                25.10      25.14 SILV   
  2 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR      25.35      25.65 SILV   
  3 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR                 26.84      26.06 SILV   
  4 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR      27.20      27.15        
  5 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR                 26.95      27.48        
  6 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR      27.33      27.56        
  7 Koster, John        13 SMC-MR                 27.39      27.59        
  8 Sanchez, Andersson  13 MAD-MR                 27.90      27.60        
  9 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR      27.93      28.07        
 10 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR      29.17      28.13        
 11 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR      29.42      29.11        
 12 Polanco, Dan        13 MAD-MR                 28.97      29.30        
 13 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR            28.72      29.54        
 14 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR                35.34      31.14        
 15 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR            31.28      31.67        
 16 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR      34.16      33.55        
 17 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR            36.58      37.84        
 -- Klein, Andrew P     13 Rivertown Rays-MR      31.01         NS        
 -- Castro, Brandon     13 MAD-MR                 34.64         NS        
 -- Sanchez, Stallion   14 MAD-MR                 28.46         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senior, Kymani E    14 Empire-MR              53.88      54.13 SILV   
                  26.76       54.13 (27.37)                                        
  2 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR              52.74      54.59 SILV   
                  26.60       54.59 (27.99)                                        
  3 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR                58.43      54.98 SILV   
                  26.86       54.98 (28.12)                                        
  3 Corda, Alex J       14 Empire-MR              52.98      54.98 SILV   
                  26.58       54.98 (28.40)                                        
  5 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR                 59.45      58.35 SILV   
                  27.22       58.35 (31.13)                                        
  6 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR      58.73      58.59 SILV   
                  28.05       58.59 (30.54)                                        
  7 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR      59.32      59.20 SILV   
                  28.79       59.20 (30.41)                                        
  8 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:00.00    1:00.28        
                  28.98     1:00.28 (31.30)                                        
  9 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               1:01.41    1:00.51        
                  28.32     1:00.51 (32.19)                                        
 10 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR              59.06    1:00.65        
                  28.67     1:00.65 (31.98)                                        
 11 Sanchez, Andersson  13 MAD-MR               1:02.00    1:01.69        
                  28.86     1:01.69 (32.83)                                        
 12 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    1:01.95    1:01.78        
                  29.77     1:01.78 (32.01)                                        
 13 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    1:07.30    1:03.09        
                  30.27     1:03.09 (32.82)                                        
 14 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              1:07.98    1:04.16        
                  30.95     1:04.16 (33.21)                                        
 15 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              1:13.40    1:08.23        
                  32.16     1:08.23 (36.07)                                        
 16 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:20.49    1:16.19        
                  35.16     1:16.19 (41.03)                                        
 17 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          1:20.28    1:19.42        
                  37.43     1:19.42 (41.99)                                        
 -- White, Jahari       14 Sailfish-MR            58.78         NS        
 -- Klein, Andrew P     13 Rivertown Rays-MR    1:08.35         NS        
 -- Castro, Brandon     13 MAD-MR               1:28.73         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          2:02.86    1:58.91 JO     
                  27.15       56.68 (29.53)     1:28.00 (31.32)     1:58.91 (30.91)
  2 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              2:01.19    1:59.28 JO     
                  27.14       57.12 (29.98)     1:28.39 (31.27)     1:59.28 (30.89)
  3 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    2:21.70    2:05.59 SILV   
                  28.95     1:00.44 (31.49)     1:33.20 (32.76)     2:05.59 (32.39)
  4 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:07.76    2:06.48 SILV   
                  28.01     1:00.17 (32.16)     1:33.68 (33.51)     2:06.48 (32.80)
  5 Koster, John        13 SMC-MR               2:40.19    2:07.14 SILV   
                  29.39     1:02.50 (33.11)     1:35.35 (32.85)     2:07.14 (31.79)
  6 Metcalf, Max        14 SMC-MR               2:12.58    2:07.87 SILV   
                  29.43   2:07.87 (1:38.44)                                        
  7 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:11.28    2:09.91 SILV   
                  29.35     1:02.11 (32.76)     1:36.36 (34.25)     2:09.91 (33.55)
  8 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               2:18.95    2:13.17 SILV   
                  29.42     1:03.69 (34.27)     1:38.98 (35.29)     2:13.17 (34.19)
  9 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:20.76    2:13.82 SILV   
                  30.22     1:04.56 (34.34)     1:39.22 (34.66)     2:13.82 (34.60)
 10 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    2:17.53    2:14.50 SILV   
                  30.26     1:04.36 (34.10)     1:39.94 (35.58)     2:14.50 (34.56)
 11 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    2:34.66    2:17.03 SILV   
                  30.28     1:05.84 (35.56)     1:42.75 (36.91)     2:17.03 (34.28)
 12 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              2:28.43    2:18.86        
                  30.48     1:06.91 (36.43)     1:44.05 (37.14)     2:18.86 (34.81)
 13 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          2:22.44    2:20.29        
                  30.88     1:06.39 (35.51)     1:44.09 (37.70)     2:20.29 (36.20)
 14 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    2:30.65    2:27.58        
                  32.41     1:10.39 (37.98)     1:50.24 (39.85)     2:27.58 (37.34)
 15 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              2:38.80    2:32.20        
                  34.37     1:13.70 (39.33)     1:54.31 (40.61)     2:32.20 (37.89)
 16 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:43.48    2:32.67        
                  34.11     1:13.99 (39.88)     1:55.41 (41.42)     2:32.67 (37.26)
 17 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    3:25.00    2:44.61        
                  35.72     1:17.89 (42.17)     2:02.22 (44.33)     2:44.61 (42.39)
 18 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          2:49.42    2:47.75        
                  35.46     1:18.60 (43.14)     2:03.95 (45.35)     2:47.75 (43.80)
 19 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          3:03.41    3:10.65        
                  41.16     1:31.64 (50.48)     2:22.64 (51.00)     3:10.65 (48.01)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR              57.74    1:00.77 JO     
                  29.47     1:00.77 (31.30)                                        
  2 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:03.56    1:03.47 SILV   
                  31.53     1:03.47 (31.94)                                        
  3 Senior, Kymani E    14 Empire-MR            1:03.22    1:04.68 SILV   
                  31.65     1:04.68 (33.03)                                        
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    1:06.20    1:05.46 SILV   
                  31.70     1:05.46 (33.76)                                        
  5 Corda, Alex J       14 Empire-MR            1:04.09    1:05.78 SILV   
  6 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    1:08.46    1:07.68 SILV   
                  33.10     1:07.68 (34.58)                                        
  7 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    1:13.22    1:10.62 SILV   
  8 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          1:18.74    1:11.31 SILV   
  9 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR            1:11.40    1:11.83 SILV   
                  34.84     1:11.83 (36.99)                                        
 10 Sanchez, Andersson  13 MAD-MR               1:11.00    1:14.06 SILV   
                  35.52     1:14.06 (38.54)                                        
 11 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              1:15.71    1:15.03 SILV   
 12 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    1:19.09    1:19.72        
 13 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          1:31.03    1:28.59        
 14 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          1:53.00    1:53.01        
                  56.45     1:53.01 (56.56)                                        
 -- Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:34.19         DQ        
                  44.30          DQ (49.53)                                        
 -- San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              1:11.92         NS        
 -- Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:16.15         NS        
 -- Castro, Brandon     13 MAD-MR               1:38.00         NS        
 -- White, Jahari       14 Sailfish-MR          1:12.39         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Metcalf, Max        14 SMC-MR               2:14.79    2:16.49 JO     
                  32.66     1:06.72 (34.06)     1:41.81 (35.09)     2:16.49 (34.68)
  2 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    2:24.07    2:24.02 SILV   
                  33.84     1:10.45 (36.61)     1:47.78 (37.33)     2:24.02 (36.24)
  3 Koster, John        13 SMC-MR               2:31.61    2:25.33 SILV   
                  34.79     1:11.84 (37.05)     1:49.45 (37.61)     2:25.33 (35.88)
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:24.44    2:27.74 SILV   
                  33.43     1:10.55 (37.12)     1:49.30 (38.75)     2:27.74 (38.44)
  5 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          2:42.66    2:28.51 SILV   
                  34.94     1:12.50 (37.56)     1:51.57 (39.07)     2:28.51 (36.94)
  6 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          2:41.80    2:32.57 SILV   
                  35.34     1:13.77 (38.43)     1:53.42 (39.65)     2:32.57 (39.15)
  7 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:44.07        
                  38.93     1:21.32 (42.39)     2:04.71 (43.39)     2:44.07 (39.36)
  8 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:46.44        
                  39.08                             2:05.82 ( )     2:46.44 (40.62)
  9 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:56.71    2:48.71        
                  38.36     1:21.75 (43.39)     2:07.22 (45.47)     2:48.71 (41.49)
 10 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    3:28.16    3:16.68        
                  44.09     1:33.96 (49.87)     2:26.02 (52.06)     3:16.68 (50.66)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    1:13.23    1:12.38 SILV   
                  34.07     1:12.38 (38.31)                                        
  2 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               1:14.01    1:12.62 SILV   
                  34.48     1:12.62 (38.14)                                        
  3 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    1:14.36    1:13.86 SILV   
                  34.80     1:13.86 (39.06)                                        
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    1:14.98    1:18.00 SILV   
                  36.66     1:18.00 (41.34)                                        
  5 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:15.37    1:18.03 SILV   
                  37.16     1:18.03 (40.87)                                        
  6 Koster, John        13 SMC-MR               1:20.64    1:19.11 SILV   
                  38.38     1:19.11 (40.73)                                        
  7 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              1:44.37    1:21.22 SILV   
                  37.27     1:21.22 (43.95)                                        
  8 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    1:16.75    1:21.83        
                  38.32     1:21.83 (43.51)                                        
  9 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    1:24.03    1:23.10        
                  38.78     1:23.10 (44.32)                                        
 10 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    1:32.24    1:23.43        
                  39.82     1:23.43 (43.61)                                        
 11 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    1:28.56    1:25.10        
                  40.32     1:25.10 (44.78)                                        
 12 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              1:34.61    1:29.46        
                  41.52     1:29.46 (47.94)                                        
 13 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR    1:33.34    1:30.59        
                  43.20     1:30.59 (47.39)                                        
 14 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          1:31.84    1:31.10        
                  43.05     1:31.10 (48.05)                                        
 15 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              1:30.20    1:36.69        
                  43.59     1:36.69 (53.10)                                        
 16 Hurst, Christoper   13 Sailfish-MR          1:58.80    2:01.68        
                  57.60   2:01.68 (1:04.08)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rabasco, Christoph  13 Rivertown Rays-MR    2:38.52    2:39.46 SILV   
                  35.00     1:14.93 (39.93)     1:57.14 (42.21)     2:39.46 (42.32)
  2 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               2:45.41    2:41.88 SILV   
                  36.29     1:18.08 (41.79)     2:00.92 (42.84)     2:41.88 (40.96)
  3 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:41.48    2:45.36 SILV   
                  36.62     1:18.10 (41.48)     2:01.55 (43.45)     2:45.36 (43.81)
  4 Koster, John        13 SMC-MR               2:49.09    2:46.05 SILV   
                  39.19     1:22.13 (42.94)     2:04.78 (42.65)     2:46.05 (41.27)
  5 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    2:47.21    2:55.19        
  6 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR         NT    2:58.48        
                  39.28     1:25.19 (45.91)     2:12.52 (47.33)     2:58.48 (45.96)
  7 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    3:27.94    3:03.18        
                  41.27     1:28.73 (47.46)     2:16.59 (47.86)     3:03.18 (46.59)
  8 Roth, Kieran P      13 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:06.68        
                  41.24     1:28.97 (47.73)     2:18.22 (49.25)     3:06.68 (48.46)
  9 Wilens, Ethan B     13 Rivertown Rays-MR         NT    3:13.45        
                  42.21     1:31.30 (49.09)     2:21.90 (50.60)     3:13.45 (51.55)
 10 Polanco, Dan        13 MAD-MR               3:25.00    3:16.20        
                  40.24     1:31.54 (51.30)     2:25.89 (54.35)     3:16.20 (50.31)
 11 Moise, Vladimir     13 SPAR-MR              3:31.75    3:25.81        
                  44.71     1:36.03 (51.32)     2:30.17 (54.14)     3:25.81 (55.64)
 -- Klein, Andrew P     13 Rivertown Rays-MR         NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senior, Kymani E    14 Empire-MR              58.64    1:00.84 JO     
                  28.94     1:00.84 (31.90)                                        
  2 Corda, Alex J       14 Empire-MR              57.48    1:01.54 JO     
                  28.88     1:01.54 (32.66)                                        
  3 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR            1:02.09    1:02.72 SILV   
                  28.72     1:02.72 (34.00)                                        
  4 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR            1:05.77    1:07.37 SILV   
  5 Frank, Jason E      13 Rivertown Rays-MR    1:08.33    1:08.64 SILV   
                  31.68     1:08.64 (36.96)                                        
  6 Metcalf, Max        14 SMC-MR               1:07.56    1:08.65 SILV   
                  32.24     1:08.65 (36.41)                                        
  7 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          1:12.62    1:08.82 SILV   
                  31.19     1:08.82 (37.63)                                        
  8 Pastrana, Elijah    13 MAD-MR               1:10.76    1:11.72 SILV   
                  31.04     1:11.72 (40.68)                                        
  9 Fay, Timothy A      14 Rivertown Rays-MR    1:11.90    1:12.07        
                  33.02     1:12.07 (39.05)                                        
 10 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          1:13.81    1:17.71        
 11 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               1:22.38    1:21.17        
                  35.90     1:21.17 (45.27)                                        
 -- White, Jahari       14 Sailfish-MR          1:13.13         NS        
 -- Sanchez, Stallion   14 MAD-MR               1:13.76         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR               NT    3:04.22        
                  37.10     1:23.32 (46.22)     2:14.08 (50.76)     3:04.22 (50.14)
  2 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    3:32.43    3:06.30        
                  38.68     1:28.10 (49.42)     2:18.94 (50.84)     3:06.30 (47.36)
  3 Schmitt, Andrew     13 SMC-MR               2:45.00    3:14.19        
                  38.34     1:28.25 (49.91)     2:22.23 (53.98)     3:14.19 (51.96)
 -- Syron, Shane D      14 Sailfish-MR               NT         DQ        
                  32.59     1:11.35 (38.76)     1:59.27 (47.92)          DQ (46.57)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:14.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barrow, Mitchell J  14 Empire-MR            2:07.17    2:12.59 JO     
                  28.14     1:01.02 (32.88)     1:41.40 (40.38)     2:12.59 (31.19)
  2 Senior, Kymani E    14 Empire-MR            2:13.87    2:17.88        
                  28.62     1:03.64 (35.02)     1:45.19 (41.55)     2:17.88 (32.69)
  3 Syron, Shane D      14 Sailfish-MR          2:19.45    2:21.96        
                  30.22     1:07.95 (37.73)     1:49.78 (41.83)     2:21.96 (32.18)
  4 Chang, Kevin        14 Rivertown Rays-MR    2:26.28    2:22.81        
                  30.20     1:06.11 (35.91)     1:49.42 (43.31)     2:22.81 (33.39)
  5 Metcalf, Max        14 SMC-MR               2:21.98    2:22.97        
                  32.12     1:06.01 (33.89)   2:22.97 (1:16.96)                    
  6 Koster, John        13 SMC-MR               2:23.24    2:24.52        
                  31.62     1:09.24 (37.62)     1:52.00 (42.76)     2:24.52 (32.52)
  7 Semenuk, Logan C    13 Empire-MR            2:26.34    2:25.48        
                  31.29     1:11.53 (40.24)     1:54.88 (43.35)     2:25.48 (30.60)
  8 San Martin, Nico G  13 SPAR-MR              2:29.95    2:25.56        
                  30.22     1:07.95 (37.73)     1:54.94 (46.99)     2:25.56 (30.62)
  9 Corda, Alex J       14 Empire-MR            2:22.29    2:27.74        
                  29.49     1:06.17 (36.68)     1:56.06 (49.89)     2:27.74 (31.68)
 10 Rabadi, Nicholas    14 Rivertown Rays-MR    2:23.37    2:28.16        
                  29.56     1:07.93 (38.37)     1:53.40 (45.47)     2:28.16 (34.76)
 11 Ruhl, Matthew J     13 Rivertown Rays-MR    2:40.22    2:33.92        
                  32.26     1:12.89 (40.63)     1:57.64 (44.75)     2:33.92 (36.28)
 12 Cevasco, James J    14 SPAR-MR              2:43.14    2:39.87        
 13 Ouldibbat, Hamza    13 Sailfish-MR          2:46.18    2:44.37        
                  34.61     1:13.94 (39.33)     2:06.26 (52.32)     2:44.37 (38.11)
 14 Mahaney, James W    13 Rivertown Rays-MR    2:51.68    2:50.91        
                  38.46     1:22.81 (44.35)     2:11.10 (48.29)     2:50.91 (39.81)
 15 Polanco, Dan        13 MAD-MR               2:52.49    2:53.08        
                  37.23     1:23.55 (46.32)     2:12.81 (49.26)     2:53.08 (40.27)
 16 Williams, Amir N    13 Sailfish-MR          3:16.17    3:04.89        
                  43.20     1:27.42 (44.22)     2:19.67 (52.25)     3:04.89 (45.22)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             3:58.89    3:55.00        
     1) Rabadi, Nicholas 14             2) Frank, Jason E 13              
     3) Fay, Timothy A 14               4) Chang, Kevin 14                
                  27.51       56.97 (56.97)     1:24.99 (28.02)     1:56.08 (59.11)
        2:24.37 (28.29)     2:55.56 (59.48)     3:23.65 (28.09)     3:55.00 (59.44)
 -- Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'             4:54.93         NS        
     1) Rabasco, Christopher M 13       2) Roth, Kieran P 13              
     3) Mahaney, James W 13             4) Ruhl, Matthew J 13             
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tierney, Steven T   15 Rivertown Rays-MR      50.49      50.92 JO     
                  24.68       50.92 (26.24)                                        
  2 Snyder, Andrew W    15 Rivertown Rays-MR      50.70      51.89 JO     
                  24.70       51.89 (27.19)                                        
  3 Markert, Gregory    17 SMC-MR                 51.38      52.95 SILV   
                  25.54       52.95 (27.41)                                        
  4 McAuley, Charles    16 SMC-MR                 52.76      53.56 SILV   
                  25.46       53.56 (28.10)                                        
  5 Baez, Rony          17 MAD-MR                 57.56      54.67        
                  25.71       54.67 (28.96)                                        
  6 Brynin, Zeke M      16 Rivertown Rays-MR      54.69      54.84        
                  26.34       54.84 (28.50)                                        
  7 Bass, Jordan B      17 Rivertown Rays-MR      52.46      55.01        
                  26.96       55.01 (28.05)                                        
  8 May, Scott          17 SMC-MR                 54.03      55.03        
                  26.66       55.03 (28.37)                                        
  9 Preston, Shayne F   15 Rivertown Rays-MR      57.33      55.13        
                  26.27       55.13 (28.86)                                        
 10 Grippo, James R     17 Sailfish-MR            59.69      58.70        
                  27.68       58.70 (31.02)                                        
 11 Marrone, Matthew J  16 Sailfish-MR            57.76      58.80        
                  28.54       58.80 (30.26)                                        
 12 Yale, Griffin       16 SMC-MR                 57.97      58.93        
                  27.69       58.93 (31.24)                                        
 13 Emanuel, Camille    17 MAD-MR                 57.89      59.63        
                  28.14       59.63 (31.49)                                        
 14 Acevedo, Adam       18 MAD-MR                 56.16    1:01.59        
                  29.22     1:01.59 (32.37)                                        
 15 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:01.53    1:02.32        
                  30.30     1:02.32 (32.02)                                        
 16 Perez, Juan         18 MAD-MR                 58.62    1:03.37        
                  30.45     1:03.37 (32.92)                                        
 17 Rodriguez, Rick     15 MAD-MR                 59.57    1:04.21        
                  31.34     1:04.21 (32.87)                                        
 18 Lewis, Garfield     15 Sailfish-MR          1:00.87    1:05.50        
                  31.39     1:05.50 (34.11)                                        
 19 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:07.08    1:07.81        
                  30.97     1:07.81 (36.84)                                        
 20 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR                 59.58    1:08.18        
                  31.24     1:08.18 (36.94)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  17 SMC-MR               1:58.66    2:05.32 JO     
                  29.32     1:01.10 (31.78)     1:33.55 (32.45)     2:05.32 (31.77)
  2 Snyder, Andrew W    15 Rivertown Rays-MR    2:05.14    2:07.88 JO     
                  29.69     1:02.11 (32.42)     1:35.90 (33.79)     2:07.88 (31.98)
  3 McAuley, Charles    16 SMC-MR               2:08.17    2:11.55 SILV   
                  29.80     1:02.39 (32.59)     1:37.33 (34.94)     2:11.55 (34.22)
  4 Tierney, Steven T   15 Rivertown Rays-MR    2:13.69    2:14.67 SILV   
                  31.20     1:04.69 (33.49)     1:39.41 (34.72)     2:14.67 (35.26)
  5 Alers, Louis        17 MAD-MR               2:09.86    2:15.84 SILV   
                                                    1:39.62 ( )     2:15.84 (36.22)
  6 Yale, Griffin       16 SMC-MR               2:19.73    2:19.62        
                  31.60     1:04.98 (33.38)     1:41.67 (36.69)     2:19.62 (37.95)
  7 Hidalgo, Omar       17 MAD-MR               2:27.40    2:21.12        
                  33.53     1:09.10 (35.57)     1:44.63 (35.53)     2:21.12 (36.49)
  8 Preston, Shayne F   15 Rivertown Rays-MR    2:34.10    2:23.17        
                  33.22     1:09.34 (36.12)     1:46.53 (37.19)     2:23.17 (36.64)
  9 Yang, Andrew        16 Sailfish-MR          2:19.31    2:33.67        
                  33.23     1:09.12 (35.89)     1:49.71 (40.59)     2:33.67 (43.96)
 10 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               2:43.00    2:34.10        
                  35.66     1:13.84 (38.18)     1:53.73 (39.89)     2:34.10 (40.37)
 11 Grippo, James R     17 Sailfish-MR          2:44.54    2:36.65        
                  35.57     1:14.72 (39.15)     1:55.81 (41.09)     2:36.65 (40.84)
 12 Emanuel, Camille    17 MAD-MR               2:40.00    2:45.09        
                  38.22                             2:01.99 ( )     2:45.09 (43.10)
 13 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               2:45.00    3:04.97        
                  40.27     1:27.25 (46.98)     2:15.31 (48.06)     3:04.97 (49.66)
 -- Markert, Gregory    17 SMC-MR               2:03.59         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koster, Christophe  17 SMC-MR               2:04.65    2:08.10 JO     
                  26.80       58.87 (32.07)     1:37.74 (38.87)     2:08.10 (30.36)
  2 Alers, Louis        17 MAD-MR               2:07.09    2:09.30 SILV   
                  26.28       58.69 (32.41)     1:38.96 (40.27)     2:09.30 (30.34)
  3 Brynin, Zeke M      16 Rivertown Rays-MR    2:09.85    2:12.93        
                  28.17     1:03.67 (35.50)     1:41.11 (37.44)     2:12.93 (31.82)
  4 May, Scott          17 SMC-MR               2:13.05    2:15.65        
                  29.04     1:04.16 (35.12)     1:44.29 (40.13)     2:15.65 (31.36)
  5 Hidalgo, Omar       17 MAD-MR               2:20.45    2:19.79        
                  30.01     1:04.69 (34.68)     1:45.59 (40.90)     2:19.79 (34.20)
  6 Loughran, Brendan   18 Sailfish-MR          2:24.00    2:22.30        
                  29.85     1:05.88 (36.03)     1:49.55 (43.67)     2:22.30 (32.75)
  7 Yang, Andrew        16 Sailfish-MR          2:17.64    2:25.27        
                  29.41     1:05.77 (36.36)     1:50.13 (44.36)     2:25.27 (35.14)
  8 Bass, Jordan B      17 Rivertown Rays-MR    2:18.00    2:26.18        
                  30.35     1:09.15 (38.80)     1:53.28 (44.13)     2:26.18 (32.90)
  9 Emanuel, Camille    17 MAD-MR               2:34.54    2:30.92        
                  29.84     1:09.25 (39.41)     1:55.43 (46.18)     2:30.92 (35.49)
 10 Baez, Rony          17 MAD-MR               2:40.20    2:33.82        
                  27.53     1:05.47 (37.94)     1:56.34 (50.87)     2:33.82 (37.48)
 11 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               2:32.01    2:34.60        
                  33.39     1:11.63 (38.24)     1:54.52 (42.89)     2:34.60 (40.08)
 12 Marrone, Matthew J  16 Sailfish-MR          2:25.68    2:38.80        
                  32.22     1:12.86 (40.64)     2:01.27 (48.41)     2:38.80 (37.53)
 13 Perez, Juan         18 MAD-MR               2:35.46    2:39.97        
                  36.52     1:15.82 (39.30)     2:03.48 (47.66)     2:39.97 (36.49)
 14 Rodriguez, Rick     15 MAD-MR               2:24.35    2:41.51        
                  34.71     1:16.52 (41.81)     2:03.42 (46.90)     2:41.51 (38.09)
 15 Satis, Miguel       18 MAD-MR               2:46.77    2:42.17        
                  33.03     1:15.53 (42.50)     2:02.76 (47.23)     2:42.17 (39.41)
 16 Lewis, Garfield     15 Sailfish-MR          2:44.36    2:46.75        
                  35.34     1:17.46 (42.12)     2:06.73 (49.27)     2:46.75 (40.02)
 17 Baez, Jose          17 MAD-MR               2:14.22    2:50.61        
                  34.50     1:19.83 (45.33)     2:09.79 (49.96)     2:50.61 (40.82)
 -- Acevedo, Adam       18 MAD-MR               2:49.35         DQ        
                  27.70     1:06.37 (38.67)     1:52.82 (46.45)          DQ (39.07)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brynin, Zeke M      16 Rivertown Rays-MR    1:04.18    1:04.53        
                  30.14     1:04.53 (34.39)                                        
  2 McAuley, Charles    16 SMC-MR               1:03.59    1:07.84        
                  31.80     1:07.84 (36.04)                                        
  3 Markert, Gregory    17 SMC-MR               1:08.62    1:09.07        
                  32.52     1:09.07 (36.55)                                        
  4 May, Scott          17 SMC-MR               1:09.80    1:09.71        
                  33.24     1:09.71 (36.47)                                        
  5 Hidalgo, Omar       17 MAD-MR               1:07.22    1:12.07        
                  33.66     1:12.07 (38.41)                                        
  6 Koster, Christophe  17 SMC-MR               1:11.89    1:12.52        
                  34.34     1:12.52 (38.18)                                        
  7 Diaz, Muppet A      16 MAD-MR               1:11.73    1:17.19        
                  36.30     1:17.19 (40.89)                                        
  8 Rodriguez, Rick     15 MAD-MR               1:13.71    1:17.21        
                  36.22     1:17.21 (40.99)                                        
  9 Marrone, Matthew J  16 Sailfish-MR          1:14.11    1:17.71        
                  37.22     1:17.71 (40.49)                                        
 10 Yang, Andrew        16 Sailfish-MR          1:13.79    1:17.72        
                  36.68     1:17.72 (41.04)                                        
 11 Ciprian, Bernaldo   17 MAD-MR               1:14.90    1:17.94        
                  37.05     1:17.94 (40.89)                                        
 12 Bass, Jordan B      17 Rivertown Rays-MR    1:15.17    1:18.64        
                  36.87     1:18.64 (41.77)                                        
 13 Grippo, James R     17 Sailfish-MR          1:32.71    1:18.76        
                  36.59     1:18.76 (42.17)                                        
 14 Satis, Miguel       18 MAD-MR               1:16.85    1:19.05        
                  37.54     1:19.05 (41.51)                                        
 15 Tierney, Steven T   15 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:19.13        
                  37.47     1:19.13 (41.66)                                        
 16 Preston, Shayne F   15 Rivertown Rays-MR    1:20.07    1:20.18        
                  38.00     1:20.18 (42.18)                                        
 17 Loughran, Brendan   18 Sailfish-MR          1:26.03    1:20.32        
                  37.58     1:20.32 (42.74)                                        
 18 Baez, Jose          17 MAD-MR               1:23.64    1:22.58        
                  38.55     1:22.58 (44.03)                                        
 19 Yale, Griffin       16 SMC-MR               1:18.70    1:23.74        
                  38.26     1:23.74 (45.48)                                        
 -- Perez, Juan         18 MAD-MR               1:26.53         DQ        
                  41.33          DQ (46.78)                                        
 -- Lewis, Garfield     15 Sailfish-MR          1:15.70         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alers, Louis        17 MAD-MR               2:06.89    2:09.46        
                  28.15     1:00.26 (32.11)     1:34.90 (34.64)     2:09.46 (34.56)
  2 Snyder, Andrew W    15 Rivertown Rays-MR    2:10.19    2:10.31        
                  28.14     1:00.88 (32.74)     1:35.99 (35.11)     2:10.31 (34.32)
  3 Loughran, Brendan   18 Sailfish-MR          2:27.01    2:21.68        
                  29.80     1:04.18 (34.38)     1:41.30 (37.12)     2:21.68 (40.38)
  4 Baez, Rony          17 MAD-MR               2:39.00    2:37.00        
                  29.72     1:07.18 (37.46)     1:49.89 (42.71)     2:37.00 (47.11)
  5 Acevedo, Adam       18 MAD-MR               3:25.00    2:49.80        
                  33.55     1:12.68 (39.13)     1:57.36 (44.68)     2:49.80 (52.44)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'             4:01.01    3:56.83        
     1) Preston, Shayne F 15            2) Brynin, Zeke M 16              
     3) Snyder, Andrew W 15             4) Bass, Jordan B 17              
                  28.36       58.79 (58.79)     1:29.51 (30.72)   2:04.07 (1:05.28)
        2:30.64 (26.57)     3:01.66 (57.59)     3:27.31 (25.65)     3:56.83 (55.17)
  2 Saw Mill Club Swim Team-MR  'A'             4:05.61    4:01.12        
     1) Koster, Christopher 17          2) McAuley, Charles 16            
     3) Markert, Gregory 17             4) May, Scott 17                  
                  28.51       58.73 (58.73)     1:29.27 (30.54)   2:04.42 (1:05.69)
        2:32.49 (28.07)   3:07.38 (1:02.96)     3:32.81 (25.43)     4:01.12 (53.74)
  3 Madison Dolphins-MR  'B'                    4:20.02    4:05.86        
     1) Ciprian, Bernaldo A 17          2) Diaz, Muppet A 16              
     3) Acevedo, Adam 18                4) Mercado, David 15              
  4 Madison Dolphins-MR  'A'                    4:00.53    4:46.91        
     1) Alers, Louis 17                 2) Hidalgo, Omar 17               
     3) Baez, Rony 17                   4) Rochez, Joseph 17              
                  34.94   1:12.24 (1:12.24)     1:48.21 (35.97)   2:29.41 (1:17.17)
        3:00.26 (30.85)   3:41.21 (1:11.80)     4:10.42 (29.21)   4:46.91 (1:05.70)
  5 Madison Dolphins-MR  'C'                    4:32.42    5:26.41        
     1) Emanuel, Camille 17             2) Rodriguez, Rick 15             
     3) Satis, Miguel 18                4) Perez, Juan 18                 
                  36.20   1:14.49 (1:14.49)     1:52.84 (38.35)   2:38.35 (1:23.86)
        3:12.94 (34.59)   4:02.51 (1:24.16)     4:37.45 (34.94)   5:26.41 (1:23.90)