Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/4/2014 10:55 AM
       2014 MR Metro Silver South Championships - 2/28/2014 to 3/2/2014        
                              Sanction #: 140214                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                32.10  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.10 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Caroline           10 EHY-MR                 32.86      32.33 SILV   
  2 Clayton, Caelan            9 HYB-MR                 33.23      32.34 SILV   
  3 Collins, Payton R         10 CSC-MR                 32.55      32.79 SILV   
  4 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR                 33.48      32.80 SILV   
  5 So, Madison B              9 LIAC-MR                32.19      32.91 SILV   
  5 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                32.50      32.91 SILV   
  7 McKee, Jesse A             9 IA-MR                  32.79      33.12 SILV   
  8 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                33.22      33.15 SILV   
  9 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                34.80      33.36 SILV   
 10 Davis, Caroline            9 LBA-MR                 33.13      33.46 SILV   
 11 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR              33.53      33.80 SILV   
 12 Medina, Andee             10 LIAC-MR                33.97      33.87 SILV   
 12 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  34.68      33.87 SILV   
 14 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 33.81      33.88 SILV   
 15 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR           34.37      34.03 SILV   
 16 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR                33.97      34.05 SILV   
 17 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                33.43      34.09 SILV   
 18 Mond, Jenna               10 Three Village-MR       33.58      34.12 SILV   
 19 Nakken, Lena              10 WISC-MR                34.05      34.17 SILV   
 20 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR       34.22      34.21 SILV   
 21 Londono, Isabela          10 IA-MR                  33.73      34.28 SILV   
 22 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR       33.28      34.37 SILV   
 23 Leng, Claire               9 LIAC-MR                34.13      34.61 SILV   
 24 Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                 34.95      34.65 SILV   
 25 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR           33.94      34.73 SILV   
 26 Commike, Samantha N       10 FA-MR                  34.85      34.82 SILV   
 27 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                 34.03      34.86 SILV   
 28 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR                34.83      34.89 SILV   
 29 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR                35.13      34.99 SILV   
 30 Kazlauskas, Saige         10 HAA-MR                 34.88      35.02 SILV   
 31 Wojciechowski, Natalia     9 Lind-MR                34.22      35.15 SILV   
Non-Award Division  
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 32.11      31.14 JO     
  2 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR           33.31      31.32 JO     
  3 Carbone, Ella S            9 IA-MR                  32.11      31.92 JO     
  4 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR                 32.67      32.07 JO     
  5 Celli, Leah N              8 HAA-MR                 33.62      35.27        
  6 Renda, Tara L             10 BBSC-MR                34.85      35.35        
  7 Ingrassia, Danielle        9 HAA-MR                 35.08      35.43        
  8 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR           34.68      36.61        
  9 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                35.17      36.96        
 10 Filagrossi, Isabella I    10 FA-MR                  34.92      38.75        
 -- Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR       32.83         DQ        
      False start
 -- Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR                 33.53         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:11.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:11.37    1:11.08 SILV   
                  34.35     1:11.08 (36.73)                                        
  2 So, Madison B              9 LIAC-MR              1:12.91    1:11.33 SILV   
                  33.40     1:11.33 (37.93)                                        
  3 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:13.09    1:12.16 SILV   
                  34.43     1:12.16 (37.73)                                        
  4 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:15.66    1:12.39 SILV   
                  34.97     1:12.39 (37.42)                                        
  5 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:12.21    1:13.04 SILV   
                  35.11     1:13.04 (37.93)                                        
  6 Stroub, Mia R             10 WISC-MR              1:14.54    1:13.10 SILV   
                  34.83     1:13.10 (38.27)                                        
  7 Davis, Caroline            9 LBA-MR               1:12.73    1:13.14 SILV   
                  35.04     1:13.14 (38.10)                                        
  8 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:16.10    1:13.92 SILV   
                  35.51     1:13.92 (38.41)                                        
  9 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:18.32    1:14.12 SILV   
                  35.34     1:14.12 (38.78)                                        
 10 Horan, Brenna N           10 IA-MR                1:16.20    1:14.17 SILV   
                  35.73     1:14.17 (38.44)                                        
 11 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:15.52    1:14.41 SILV   
                  35.31     1:14.41 (39.10)                                        
 12 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:13.34    1:14.43 SILV   
                  34.39     1:14.43 (40.04)                                        
 13 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:14.71    1:15.08 SILV   
                  36.31     1:15.08 (38.77)                                        
 14 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:13.54    1:15.10 SILV   
                  35.97     1:15.10 (39.13)                                        
 15 Leng, Claire               9 LIAC-MR              1:14.69    1:15.18 SILV   
                  35.33     1:15.18 (39.85)                                        
 16 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:17.35    1:15.30 SILV   
                  36.65     1:15.30 (38.65)                                        
 17 O'Malley, Kate E          10 WISC-MR              1:17.11    1:15.33 SILV   
                  36.40     1:15.33 (38.93)                                        
 18 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:16.18    1:15.39 SILV   
                  36.38     1:15.39 (39.01)                                        
 19 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:14.43    1:15.45 SILV   
                  36.17     1:15.45 (39.28)                                        
 20 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     1:16.89    1:15.85 SILV   
                  36.21     1:15.85 (39.64)                                        
 21 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:16.68    1:15.99 SILV   
                  35.45     1:15.99 (40.54)                                        
 22 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:17.07    1:16.51 SILV   
                  37.44     1:16.51 (39.07)                                        
 23 Maio, Kate                10 BBSC-MR              1:17.11    1:16.60 SILV   
                  37.24     1:16.60 (39.36)                                        
 24 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:17.68    1:16.68 SILV   
                  36.03     1:16.68 (40.65)                                        
 25 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:15.06    1:16.78 SILV   
                  35.56     1:16.78 (41.22)                                        
 26 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR              1:18.32    1:17.34 SILV   
                  35.75     1:17.34 (41.59)                                        
 27 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              1:17.28    1:17.41 SILV   
                  38.21     1:17.41 (39.20)                                        
 28 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:18.06    1:17.73 SILV   
                  36.91     1:17.73 (40.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Low, Kaylee P             10 LBA-MR               1:14.03    1:06.78 ZQ     
                  31.88     1:06.78 (34.90)                                        
  2 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               1:11.47    1:08.24 JO     
  3 Collins, Payton R         10 CSC-MR               1:15.42    1:09.96 JO     
                  33.12     1:09.96 (36.84)                                        
  4 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR               1:16.30    1:19.70        
                  38.85     1:19.70 (40.85)                                        
  5 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                1:16.47    1:19.86        
                  37.42     1:19.86 (42.44)                                        
  6 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              1:17.57    1:21.23        
                  37.26     1:21.23 (43.97)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR              2:33.12    2:32.03 SILV   
                  34.06   2:32.03 (1:57.97)                                        
  2 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               2:38.93    2:32.86 SILV   
                  34.05     1:13.35 (39.30)     1:53.71 (40.36)     2:32.86 (39.15)
  3 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR     2:36.17    2:33.59 SILV   
                  32.91     1:12.89 (39.98)     1:54.46 (41.57)     2:33.59 (39.13)
  4 So, Madison B              9 LIAC-MR              2:38.69    2:33.84 SILV   
                  34.87     1:14.44 (39.57)     1:56.14 (41.70)     2:33.84 (37.70)
  5 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              2:40.56    2:35.29 SILV   
                  35.77     1:16.43 (40.66)     1:57.89 (41.46)     2:35.29 (37.40)
  6 Brown, Caroline           10 EHY-MR               2:35.25    2:36.01 SILV   
                  34.40     1:14.27 (39.87)     1:56.32 (42.05)     2:36.01 (39.69)
  7 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              2:40.34    2:36.36 SILV   
                  37.12     1:17.35 (40.23)     1:57.41 (40.06)     2:36.36 (38.95)
  8 Toback, Miranda P         10 LIAC-MR              2:35.08    2:38.14 SILV   
                  35.46     1:15.40 (39.94)     1:57.72 (42.32)     2:38.14 (40.42)
  9 O'Malley, Kate E          10 WISC-MR              2:44.45    2:40.24 SILV   
                  36.48     1:17.81 (41.33)     2:00.97 (43.16)     2:40.24 (39.27)
 10 Leng, Claire               9 LIAC-MR              2:44.51    2:40.50 SILV   
                  36.71     1:17.44 (40.73)     2:00.34 (42.90)     2:40.50 (40.16)
 11 Howley, Tess O             9 LBA-MR               2:39.74    2:40.57 SILV   
                  36.02     1:17.28 (41.26)   2:40.57 (1:23.29)                    
 12 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     2:39.00    2:40.79 SILV   
                  36.58     1:17.66 (41.08)     1:59.79 (42.13)     2:40.79 (41.00)
 13 Horan, Brenna N           10 IA-MR                2:48.91    2:42.74 SILV   
                  37.94     1:20.00 (42.06)     2:02.97 (42.97)     2:42.74 (39.77)
 14 Davis, Caroline            9 LBA-MR               2:40.59    2:42.80 SILV   
                  37.45     1:19.68 (42.23)     2:03.06 (43.38)     2:42.80 (39.74)
 15 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR               2:45.74    2:43.49 SILV   
                  37.19     1:20.01 (42.82)     2:02.49 (42.48)     2:43.49 (41.00)
 16 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              2:46.10    2:43.70 SILV   
                  36.92     1:18.05 (41.13)     2:01.92 (43.87)     2:43.70 (41.78)
 17 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              2:45.63    2:43.81 SILV   
                  37.46     1:19.78 (42.32)     2:02.84 (43.06)     2:43.81 (40.97)
 18 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR              2:48.92    2:43.83 SILV   
                  37.43     1:19.62 (42.19)   2:43.83 (1:24.21)                    
 19 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              2:42.45    2:43.96 SILV   
                  37.91     1:20.10 (42.19)     2:03.03 (42.93)     2:43.96 (40.93)
 20 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              2:42.49    2:44.05 SILV   
                  37.16     1:18.82 (41.66)     2:02.62 (43.80)     2:44.05 (41.43)
 21 Medina, Andee             10 LIAC-MR              2:48.03    2:44.74 SILV   
                  36.64     1:18.89 (42.25)     2:03.26 (44.37)     2:44.74 (41.48)
 22 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              2:39.71    2:44.80 SILV   
                  35.90     1:17.30 (41.40)     2:00.65 (43.35)     2:44.80 (44.15)
 23 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              2:47.92    2:45.67 SILV   
                  37.52     1:20.34 (42.82)     2:04.29 (43.95)     2:45.67 (41.38)
 24 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              2:43.60    2:47.70 SILV   
                  38.07     1:21.97 (43.90)     2:05.30 (43.33)     2:47.70 (42.40)
 25 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              2:45.98    2:48.91 SILV   
                  38.15     1:21.77 (43.62)     2:06.30 (44.53)     2:48.91 (42.61)
 -- Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              2:46.44         DQ        
      False start
                  38.75     1:21.35 (42.60)     2:05.16 (43.81)          DQ (41.05)
Non-Award Division  
  1 Schneider, Alexandra G     9 LIAC-MR              2:32.61    2:24.61 ZQ     
                  33.39     1:11.04 (37.65)     1:49.06 (38.02)     2:24.61 (35.55)
  2 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR            2:33.41    2:29.76 JO     
                  34.35     1:12.43 (38.08)     1:52.41 (39.98)     2:29.76 (37.35)
  3 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               2:35.47    2:30.64 JO     
                                1:14.88 ( )   2:30.64 (1:15.76)                    
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Caroline           10 EHY-MR               6:51.46    6:57.77 SILV   
                  34.07     1:13.00 (38.93)     1:54.48 (41.48)     2:37.24 (42.76)
        3:19.74 (42.50)     4:04.85 (45.11)     4:48.52 (43.67)     5:32.77 (44.25)
        6:16.84 (44.07)     6:57.77 (40.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Cash, Joanie              10 LIAC-MR              6:51.34    6:29.56 ZQ     
                  33.63     1:12.01 (38.38)     1:52.02 (40.01)     2:32.17 (40.15)
        3:12.19 (40.02)     3:52.65 (40.46)     4:33.34 (40.69)     5:12.93 (39.59)
        5:52.77 (39.84)     6:29.56 (36.79)                                        
  2 Kern, Margo M             10 LIAC-MR              6:45.23    6:39.28 JO     
                  33.05     1:12.49 (39.44)     1:53.24 (40.75)     2:34.62 (41.38)
        3:15.40 (40.78)     3:57.50 (42.10)     4:38.49 (40.99)     5:18.87 (40.38)
        5:59.53 (40.66)     6:39.28 (39.75)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Carbone, Ella S            9 IA-MR                  37.92      37.54 SILV   
  2 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                 38.70      37.71 SILV   
  3 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR           38.57      37.73 SILV   
  4 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                38.61      37.91 SILV   
  4 Low, Kaylee P             10 LBA-MR                 39.29      37.91 SILV   
  6 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR                37.66      37.94 SILV   
  7 Skala, Sarah M            10 WISC-MR                39.31      38.29 SILV   
  8 Leng, Claire               9 LIAC-MR                38.01      38.39 SILV   
  9 Collins, Payton R         10 CSC-MR                 40.90      38.59 SILV   
  9 Medina, Andee             10 LIAC-MR                39.18      38.59 SILV   
 11 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR                41.58      38.83 SILV   
 12 So, Madison B              9 LIAC-MR                38.19      38.92 SILV   
 13 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                 40.16      38.99 SILV   
 14 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR                38.60      39.12 SILV   
 15 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR                39.10      39.18 SILV   
 16 Xu, Isabel *               8 Three Village-MR       42.81      39.33 SILV   
 17 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR           38.51      39.36 SILV   
 18 Dyner, Emily C             9 EHY-MR                 39.18      39.64 SILV   
 19 Mond, Jenna               10 Three Village-MR       41.79      39.86 SILV   
 20 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  39.78      39.89 SILV   
 21 Londono, Isabela          10 IA-MR                  40.32      39.93 SILV   
 22 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 38.59      39.94 SILV   
 22 Brady, Kathryn A          10 IA-MR                  39.70      39.94 SILV   
 24 McKee, Jesse A             9 IA-MR                  40.56      39.95 SILV   
 25 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR           42.17      40.04 SILV   
 26 Schlegel, Olivia P         8 Three Village-MR       41.70      40.24 SILV   
 27 Celli, Leah N              8 HAA-MR                 42.26      40.28 SILV   
 28 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                42.63      40.30 SILV   
 29 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR           41.14      40.31 SILV   
 30 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR       41.20      40.33 SILV   
 31 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR                40.82      40.54 SILV   
 32 Mutarelli, Kiera L         9 Three Village-MR       42.51      40.63 SILV   
 33 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR           42.42      40.81 SILV   
 34 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR                40.76      41.05 SILV   
 35 Fiore, Bella G            10 Sachem-MR              40.80      41.13 SILV   
 36 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR       39.92      41.26 SILV   
 37 Nakken, Lena              10 WISC-MR                41.42      41.33 SILV   
 38 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                41.90      41.44 SILV   
 39 Libohova, Anna            10 Three Village-MR       41.43      41.47 SILV   
 40 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                40.47      41.48 SILV   
 40 Nichtern, Reilly R         9 LBA-MR                 41.80      41.48 SILV   
 42 Hwee, Melia M              9 LIAC-MR                42.42      41.49 SILV   
 43 Spillane, Ashley M        10 CSC-MR                 42.29      41.52 SILV   
 44 Melgar, Noelle R           9 LIAC-MR                42.01      41.59 SILV   
 45 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR                 39.94      41.74 SILV   
 46 Lagattolla, Kendyll J     10 IA-MR                  41.86      41.75 SILV   
 47 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                41.35      42.15 SILV   
 48 O'Brien, Kate              8 WISC-MR                40.45      42.31 SILV   
 49 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR                41.11      42.32 SILV   
 49 Figueroa, Logan            9 WISC-MR                42.01      42.32 SILV   
 51 Scala, Melissa R           9 LIAC-MR                41.86      42.44 SILV   
 -- Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                 38.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
Non-Award Division  
  1 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR                 37.51      36.48 ZQ     
  2 Clayton, Caelan            9 HYB-MR                 38.11      36.89 JO     
  3 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                42.80      43.42        
  4 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR                42.10      43.55        
  5 Gaspard, Hailey R          8 LIAC-MR                42.69      43.77        
  6 Renda, Tara L             10 BBSC-MR                42.12      43.91        
  7 Somma, Angelina           10 LIAC-MR                42.48      43.98        
  8 Haag, Brooke N             9 LIAC-MR                42.38      44.23        
 -- Jordan, Noelle R           8 IA-MR                  41.73      44.08        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:22.48    1:21.62 SILV   
                  39.27     1:21.62 (42.35)                                        
  2 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:24.94    1:21.65 SILV   
                  39.79     1:21.65 (41.86)                                        
  3 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               1:24.13    1:21.81 SILV   
                  40.30     1:21.81 (41.51)                                        
  4 Skala, Sarah M            10 WISC-MR              1:25.57    1:21.92 SILV   
                  39.57     1:21.92 (42.35)                                        
  5 So, Madison B              9 LIAC-MR              1:22.97    1:22.14 SILV   
                  39.57     1:22.14 (42.57)                                        
  6 Carbone, Ella S            9 IA-MR                1:25.84    1:22.19 SILV   
                  38.52     1:22.19 (43.67)                                        
  7 Stroub, Mia R             10 WISC-MR              1:22.21    1:22.29 SILV   
                  39.65     1:22.29 (42.64)                                        
  8 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:23.98    1:23.43 SILV   
                  41.03     1:23.43 (42.40)                                        
  9 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:23.19    1:23.72 SILV   
                  39.88     1:23.72 (43.84)                                        
 10 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:25.39    1:23.85 SILV   
                  40.08     1:23.85 (43.77)                                        
 11 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR               1:25.44    1:23.89 SILV   
                  40.37     1:23.89 (43.52)                                        
 12 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              1:25.28    1:24.52 SILV   
                  41.76     1:24.52 (42.76)                                        
 13 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:25.76    1:24.98 SILV   
                  40.80     1:24.98 (44.18)                                        
 14 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:30.57    1:25.35 SILV   
                  41.79     1:25.35 (43.56)                                        
 15 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:24.89    1:25.67 SILV   
                  41.91     1:25.67 (43.76)                                        
 16 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR     1:24.78    1:26.27 SILV   
                  40.48     1:26.27 (45.79)                                        
 17 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR              1:23.90    1:26.32 SILV   
                  41.43     1:26.32 (44.89)                                        
 18 Low, Kaylee P             10 LBA-MR               1:31.00    1:26.51 SILV   
 19 Schlegel, Olivia P         8 Three Village-MR     1:34.37    1:26.56 SILV   
                  41.90     1:26.56 (44.66)                                        
 20 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:22.83    1:26.59 SILV   
                  42.70     1:26.59 (43.89)                                        
 21 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:30.92    1:26.72 SILV   
                  41.79     1:26.72 (44.93)                                        
 22 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:27.63    1:26.74 SILV   
                  43.16     1:26.74 (43.58)                                        
 23 Xu, Isabel *               8 Three Village-MR     1:34.92    1:26.80 SILV   
                  40.12     1:26.80 (46.68)                                        
 24 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR               1:27.43    1:26.89 SILV   
                  42.05     1:26.89 (44.84)                                        
 25 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:28.20    1:27.11 SILV   
                  42.89     1:27.11 (44.22)                                        
 26 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              1:28.38    1:27.17 SILV   
                  43.68     1:27.17 (43.49)                                        
 27 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR         1:34.52    1:27.53 SILV   
                  42.97     1:27.53 (44.56)                                        
 28 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:24.89    1:27.67 SILV   
                  43.70     1:27.67 (43.97)                                        
 29 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:27.70    1:27.71 SILV   
                  42.60     1:27.71 (45.11)                                        
 30 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:35.00    1:28.03 SILV   
 31 Goldaber, Sarah K         10 LIAC-MR              1:35.48    1:28.04 SILV   
                  41.80     1:28.04 (46.24)                                        
 32 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR         1:29.31    1:28.19 SILV   
 33 Hwee, Melia M              9 LIAC-MR              1:32.35    1:28.21 SILV   
                  42.70     1:28.21 (45.51)                                        
 34 Kazlauskas, Saige         10 HAA-MR               1:33.73    1:28.37 SILV   
                  43.29     1:28.37 (45.08)                                        
 35 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:28.54    1:28.61 SILV   
                  43.17     1:28.61 (45.44)                                        
 36 Collins, Payton R         10 CSC-MR               1:26.11    1:28.65 SILV   
                  41.72     1:28.65 (46.93)                                        
 37 Celli, Leah N              8 HAA-MR               1:29.85    1:29.61 SILV   
                  43.37     1:29.61 (46.24)                                        
 38 McNamara, Jane            10 BBSC-MR              1:36.17    1:29.68 SILV   
 39 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:28.04    1:29.70 SILV   
                  43.54     1:29.70 (46.16)                                        
 40 Mutarelli, Kiera L         9 Three Village-MR     1:36.46    1:30.00 SILV   
                  43.03     1:30.00 (46.97)                                        
 41 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR              1:32.34    1:30.04 SILV   
                  43.37     1:30.04 (46.67)                                        
 42 Fried, Riley L             8 LIAC-MR              1:31.90    1:30.30 SILV   
                  42.54     1:30.30 (47.76)                                        
 43 O'Brien, Kate              8 WISC-MR              1:27.51    1:30.43 SILV   
                  44.62     1:30.43 (45.81)                                        
 44 Lagattolla, Kendyll J     10 IA-MR                1:32.98    1:30.70 SILV   
 45 Veit, Brennyn l            9 Three Village-MR     1:33.89    1:30.81 SILV   
                  44.77     1:30.81 (46.04)                                        
 45 Somma, Angelina           10 LIAC-MR              1:33.01    1:30.81 SILV   
                  43.38     1:30.81 (47.43)                                        
 47 Libohova, Anna            10 Three Village-MR     1:31.84    1:30.88 SILV   
                  43.15     1:30.88 (47.73)                                        
 47 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                1:31.20    1:30.88 SILV   
 49 Nichtern, Reilly R         9 LBA-MR               1:28.90    1:30.92 SILV   
                  42.99     1:30.92 (47.93)                                        
 50 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:29.38    1:31.00 SILV   
 51 Wojciechowski, Natalia     9 Lind-MR              1:31.93    1:31.12 SILV   
                  44.45     1:31.12 (46.67)                                        
 52 Walker, Abigail E         10 Three Village-MR     1:31.73    1:31.57 SILV   
                  44.20     1:31.57 (47.37)                                        
 53 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR              1:33.91    1:31.64 SILV   
                  45.12     1:31.64 (46.52)                                        
 54 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR              1:29.59    1:31.91 SILV   
                  44.31     1:31.91 (47.60)                                        
 55 Catalano, Farrah          10 BBSC-MR              1:36.95    1:32.12 SILV   
                  43.35     1:32.12 (48.77)                                        
 56 Scala, Melissa R           9 LIAC-MR              1:35.04    1:33.52 SILV   
                  45.00     1:33.52 (48.52)                                        
 57 Gaspard, Hailey R          8 LIAC-MR              1:32.90    1:33.56 SILV   
                  44.43     1:33.56 (49.13)                                        
 58 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     1:30.46    1:34.14 SILV   
                  46.17     1:34.14 (47.97)                                        
 59 Profeta, Jordan T          8 IA-MR                1:34.54    1:34.20 SILV   
                  46.03     1:34.20 (48.17)                                        
 60 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR         1:34.54    1:34.39 SILV   
                  45.73     1:34.39 (48.66)                                        
 61 Eng, Amelie R              8 BBSC-MR              1:35.92    1:34.77 SILV   
                  46.07     1:34.77 (48.70)                                        
 62 Melgar, Noelle R           9 LIAC-MR              1:32.92    1:35.59 SILV   
 63 Yang, Claire W             9 Three Village-MR     1:33.89    1:36.50 SILV   
                  46.35     1:36.50 (50.15)                                        
 64 Renda, Tara L             10 BBSC-MR              1:36.77    1:36.58 SILV   
                  46.62     1:36.58 (49.96)                                        
 65 Governali, Johanna R       9 IA-MR                1:35.57    1:37.09 SILV   
                  46.65     1:37.09 (50.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Karras, Sophia O          10 LIAC-MR              1:22.28    1:18.24 JO     
                  38.46     1:18.24 (39.78)                                        
  2 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:21.35    1:19.14 JO     
                  38.07     1:19.14 (41.07)                                        
  3 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               1:21.64    1:19.85 JO     
                  38.42     1:19.85 (41.43)                                        
  4 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR              1:26.42    1:20.80 JO     
                  39.64     1:20.80 (41.16)                                        
  5 Casalaina, Livia E        10 LBA-MR               1:36.75    1:37.60        
                  47.45     1:37.60 (50.15)                                        
  6 Figueroa, Logan            9 WISC-MR              1:34.81    1:39.00        
  7 Devaney, Kaitlyn A        10 LBA-MR               1:36.75    1:40.25        
                  47.69     1:40.25 (52.56)                                        
  8 Haag, Brooke N             9 LIAC-MR              1:31.31    1:42.25        
                  49.86     1:42.25 (52.39)                                        
 -- Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR               1:30.29         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                43.00  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.00 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                45.33      43.11 SILV   
  2 So, Madison B              9 LIAC-MR                43.93      43.22 SILV   
  3 Ingrassia, Danielle        9 HAA-MR                 46.32      43.60 SILV   
  3 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR                 44.44      43.60 SILV   
  3 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                45.49      43.60 SILV   
  6 Clayton, Caelan            9 HYB-MR                 43.94      43.71 SILV   
  7 Medina, Andee             10 LIAC-MR                43.51      43.78 SILV   
  8 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR                44.01      44.09 SILV   
  9 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR       46.05      44.40 SILV   
 10 Kreuscher, Kyra A          9 IA-MR                  47.62      44.89 SILV   
 11 Shaw, Kate L              10 LIAC-MR                47.47      44.95 SILV   
 12 Karras, Sophia O          10 LIAC-MR                46.27      45.16 SILV   
 13 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR                47.98      45.28 SILV   
 14 Londono, Isabela          10 IA-MR                  45.68      45.47 SILV   
 15 Mei, Valerie M            10 Sachem-MR              46.88      45.74 SILV   
 16 Mond, Jenna               10 Three Village-MR       46.46      45.77 SILV   
 17 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR                 45.41      45.78 SILV   
 18 Nakken, Lena              10 WISC-MR                45.20      45.93 SILV   
 19 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                47.24      46.12 SILV   
 20 Libohova, Emma *          10 Three Village-MR       47.97      46.27 SILV   
 21 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR           46.02      46.37 SILV   
 22 Yang, Claire W             9 Three Village-MR       45.99      46.57 SILV   
 23 Catalano, Farrah          10 BBSC-MR                47.33      46.74 SILV   
 24 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR           46.36      46.88 SILV   
 25 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR                47.77      46.97 SILV   
 26 Leng, Claire               9 LIAC-MR                47.73      47.14 SILV   
 27 Figueroa, Logan            9 WISC-MR                46.14      47.25 SILV   
 27 Boudreau, Shannon         10 HAA-MR                 47.35      47.25 SILV   
 29 Profeta, Jordan T          8 IA-MR                  46.52      47.43 SILV   
 30 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR                46.13      47.48 SILV   
 31 Ramos, Olivia R           10 FA-MR                  48.55      47.49 SILV   
 32 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR           48.04      47.55 SILV   
 33 Gaudet, Isabelle M        10 LBA-MR                 47.07      47.63 SILV   
 34 O'Brien, Kate              8 WISC-MR                48.41      47.67 SILV   
 35 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR           47.99      47.97 SILV   
 36 Johnson, Rylee B          10 LIAC-MR                48.51      48.09 SILV   
 37 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR                48.45      48.11 SILV   
 38 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  47.80      48.40 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR                 43.72      42.77 JO     
  2 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                44.94      42.96 JO     
  3 Dean, Lauren E            10 LBA-MR                 44.87      48.67        
  4 Zhang, Michelle M         10 LIAC-MR                46.85      49.00        
  5 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR                47.72      49.06        
  6 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR              47.78      49.29        
  7 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR                44.63      50.37        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:33.00  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:33.00 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               1:35.35    1:33.02 SILV   
                  44.15     1:33.02 (48.87)                                        
  2 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:33.96    1:33.21 SILV   
                  44.29     1:33.21 (48.92)                                        
  3 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:33.82    1:33.80 SILV   
                  43.35     1:33.80 (50.45)                                        
  4 Carbone, Ella S            9 IA-MR                1:36.20    1:33.98 SILV   
                  43.76     1:33.98 (50.22)                                        
  5 Schneider, Alexandra G     9 LIAC-MR              1:35.98    1:34.20 SILV   
                  44.50     1:34.20 (49.70)                                        
  6 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               1:36.08    1:34.78 SILV   
                  44.83     1:34.78 (49.95)                                        
  7 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:36.08    1:34.85 SILV   
                  44.60     1:34.85 (50.25)                                        
  8 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:36.64    1:34.90 SILV   
                  45.33     1:34.90 (49.57)                                        
  9 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR              1:35.06    1:35.72 SILV   
                  45.59     1:35.72 (50.13)                                        
 10 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               1:38.38    1:36.46 SILV   
                  46.75     1:36.46 (49.71)                                        
 11 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:40.16    1:36.63 SILV   
                  46.95     1:36.63 (49.68)                                        
 12 Horan, Brenna N           10 IA-MR                1:38.95    1:37.01 SILV   
                  47.29     1:37.01 (49.72)                                        
 13 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:35.87    1:37.18 SILV   
                  48.01     1:37.18 (49.17)                                        
 14 Yang, Claire W             9 Three Village-MR     1:36.10    1:37.90 SILV   
                  47.24     1:37.90 (50.66)                                        
 15 Brady, Kathryn A          10 IA-MR                1:39.12    1:38.04 SILV   
                  47.34     1:38.04 (50.70)                                        
 16 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     1:42.48    1:38.13 SILV   
                  46.38     1:38.13 (51.75)                                        
 17 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:40.33    1:38.35 SILV   
                  47.34     1:38.35 (51.01)                                        
 18 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:37.61    1:38.42 SILV   
                  46.17     1:38.42 (52.25)                                        
 19 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:39.25    1:38.54 SILV   
                  47.09     1:38.54 (51.45)                                        
 20 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR         1:40.53    1:38.70 SILV   
                  48.68     1:38.70 (50.02)                                        
 21 Shaw, Kate L              10 LIAC-MR              1:41.82    1:38.75 SILV   
                  45.61     1:38.75 (53.14)                                        
 22 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR               1:39.87    1:38.81 SILV   
                  47.52     1:38.81 (51.29)                                        
 23 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:37.81    1:39.00 SILV   
 24 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:37.17    1:39.20 SILV   
                  46.99     1:39.20 (52.21)                                        
 25 Leng, Claire               9 LIAC-MR              1:43.74    1:40.75 SILV   
                  48.18     1:40.75 (52.57)                                        
 26 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:40.00    1:40.86 SILV   
                  47.30     1:40.86 (53.56)                                        
 27 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:42.42    1:41.86 SILV   
                  49.64     1:41.86 (52.22)                                        
 28 Casalaina, Livia E        10 LBA-MR               1:46.12    1:42.26 SILV   
                  50.24     1:42.26 (52.02)                                        
 29 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              1:35.28    1:42.51 SILV   
                  49.82     1:42.51 (52.69)                                        
 30 Fiore, Bella G            10 Sachem-MR            1:42.17    1:42.69 SILV   
                  48.69     1:42.69 (54.00)                                        
 31 Johnson, Rylee B          10 LIAC-MR              1:43.48    1:42.79 SILV   
                  51.49     1:42.79 (51.30)                                        
 32 Gaudet, Isabelle M        10 LBA-MR               1:43.93    1:42.90 SILV   
                  49.64     1:42.90 (53.26)                                        
 33 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR         1:47.64    1:43.96 SILV   
                  50.27     1:43.96 (53.69)                                        
 34 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:47.95    1:43.97 SILV   
                  49.25     1:43.97 (54.72)                                        
 35 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              1:47.47    1:44.50 SILV   
                  50.72     1:44.50 (53.78)                                        
 36 Figueroa, Logan            9 WISC-MR              1:47.61    1:44.75 SILV   
                  49.55     1:44.75 (55.20)                                        
 37 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR              1:44.97    1:44.84 SILV   
                  50.57     1:44.84 (54.27)                                        
 38 Vitale, Megan T            9 LBA-MR               1:47.15    1:45.45 SILV   
                  50.25     1:45.45 (55.20)                                        
 39 Profeta, Jordan T          8 IA-MR                1:42.59    1:45.96 SILV   
 40 Hwee, Melia M              9 LIAC-MR              1:47.70    1:46.37 SILV   
                  50.09     1:46.37 (56.28)                                        
 41 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR              1:46.22    1:46.77 SILV   
                  50.44     1:46.77 (56.33)                                        
 42 Zhang, Michelle M         10 LIAC-MR              1:42.99    1:46.94 SILV   
 43 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:45.78    1:47.50 SILV   
                  51.31     1:47.50 (56.19)                                        
 -- Ramos, Olivia R           10 FA-MR                1:45.20         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.16          DQ (57.44)                                        
 -- Ingrassia, Danielle        9 HAA-MR               1:42.55         DQ        
      Scissors kick
                  45.18          DQ (53.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR               1:45.61    1:48.42        
                  51.16     1:48.42 (57.26)                                        
  2 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR              1:48.08    1:49.22        
                  52.22     1:49.22 (57.00)                                        
  3 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR              1:47.11    1:51.62        
                  54.31     1:51.62 (57.31)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR           38.93      36.07 SILV   
  2 So, Madison B              9 LIAC-MR                39.10      36.14 SILV   
  3 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 36.40      36.47 SILV   
  4 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR                36.52      36.51 SILV   
  5 Xu, Isabel *               8 Three Village-MR       40.43      38.20 SILV   
  6 Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR                 40.63      38.26 SILV   
  7 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                37.60      38.35 SILV   
  8 Brown, Caroline           10 EHY-MR                 37.12      38.37 SILV   
  9 Knutson, Sophia            9 HYB-MR                 41.62      38.54 SILV   
 10 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR                40.01      38.65 SILV   
 11 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                 40.04      38.71 SILV   
 12 Medina, Andee             10 LIAC-MR                41.09      38.89 SILV   
 13 Walker, Abigail E         10 Three Village-MR       41.53      39.06 SILV   
 14 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR                38.79      39.23 SILV   
 15 Leng, Claire               9 LIAC-MR                38.34      39.25 SILV   
 16 O'Brien, Kate              8 WISC-MR                42.40      39.37 SILV   
 17 Castano, Tara M            8 BBSC-MR                41.48      39.46 SILV   
 18 Davis, Caroline            9 LBA-MR                 38.04      39.54 SILV   
 19 Jordan, Noelle R           8 IA-MR                  43.72      39.59 SILV   
 20 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                40.51      39.66 SILV   
 21 Celli, Leah N              8 HAA-MR                 38.53      39.79 SILV   
 22 Pette, Alexandra           8 HAA-MR                 41.72      39.80 SILV   
 23 O'Malley, Kate E          10 WISC-MR                42.45      39.82 SILV   
 24 Nakken, Lena              10 WISC-MR                40.52      39.84 SILV   
 25 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR                39.85      39.95 SILV   
 26 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR           42.41      40.26 SILV   
 27 Collins, Payton R         10 CSC-MR                 39.78      40.30 SILV   
 27 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                 41.76      40.30 SILV   
 29 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  38.06      40.69 SILV   
 30 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                42.33      40.80 SILV   
 31 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR       41.39      40.91 SILV   
 32 Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                 39.54      40.95 SILV   
 33 McKee, Jesse A             9 IA-MR                  41.91      40.99 SILV   
 34 Kazlauskas, Saige         10 HAA-MR                 42.62      41.00 SILV   
 35 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR           43.36      41.04 SILV   
 36 Londono, Isabela          10 IA-MR                  39.30      41.08 SILV   
 37 Eng, Amelie R              8 BBSC-MR                41.69      41.20 SILV   
 38 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR                41.89      41.22 SILV   
 39 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR                41.62      41.24 SILV   
 40 Foley, Maya R              8 Tmsuffolk-MR           39.50      41.26 SILV   
 41 Yang, Claire W             9 Three Village-MR       40.00      41.96 SILV   
 42 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                42.42      42.06 SILV   
 43 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                42.14      42.11 SILV   
 44 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR              40.51      42.14 SILV   
 45 Sheehan, Fainne N          9 IA-MR                  39.85      42.18 SILV   
 46 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                41.53      42.22 SILV   
 47 Libohova, Anna            10 Three Village-MR       40.26      42.52 SILV   
 48 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR                41.59      42.80 SILV   
 49 Riordan, Caitlyn E         8 Tmsuffolk-MR           43.61      43.45 SILV   
Non-Award Division  
  1 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR                 43.85      44.15        
  2 Casalaina, Livia E        10 LBA-MR                 43.07      45.82        
  3 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR       43.54      46.36        
  4 Thomas, Asha J             9 Sachem-MR              43.14      47.21        
 -- Kreuscher, Kyra A          9 IA-MR                  42.52         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:26.00  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:26.00 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:37.90    1:26.27 SILV   
                  41.20     1:26.27 (45.07)                                        
  2 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:33.42    1:26.67 SILV   
                  38.09     1:26.67 (48.58)                                        
  3 Schneider, Alexandra G     9 LIAC-MR              1:29.73    1:28.46 SILV   
                  41.55     1:28.46 (46.91)                                        
  4 Davis, Caroline            9 LBA-MR               1:30.11    1:29.44 SILV   
                  43.57     1:29.44 (45.87)                                        
  5 Brown, Caroline           10 EHY-MR               1:28.91    1:30.41 SILV   
                  39.93     1:30.41 (50.48)                                        
  6 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:35.53    1:30.43 SILV   
                  43.34     1:30.43 (47.09)                                        
  7 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:27.90    1:30.73 SILV   
                  39.37     1:30.73 (51.36)                                        
  8 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:32.03    1:32.57 SILV   
                  42.96     1:32.57 (49.61)                                        
  9 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:31.01    1:33.02 SILV   
                  44.22     1:33.02 (48.80)                                        
 10 Libohova, Anna            10 Three Village-MR     1:34.58    1:33.12 SILV   
                  42.56     1:33.12 (50.56)                                        
 11 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:36.54    1:34.62 SILV   
 12 Yang, Claire W             9 Three Village-MR     1:35.76    1:35.37 SILV   
                  45.06     1:35.37 (50.31)                                        
 13 Celli, Leah N              8 HAA-MR               1:30.38    1:35.45 SILV   
 14 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:32.81    1:35.52 SILV   
                  44.01     1:35.52 (51.51)                                        
 -- Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:35.39         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  46.81          DQ (48.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Low, Kaylee P             10 LBA-MR               1:28.57    1:21.73 ZQ     
                  38.41     1:21.73 (43.32)                                        
  2 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:29.30    1:24.63 JO     
                  39.59     1:24.63 (45.04)                                        
  2 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR              1:29.37    1:24.63 JO     
                  38.67     1:24.63 (45.96)                                        
  4 Sheehan, Fainne N          9 IA-MR                1:37.18    1:40.37        
                  45.92     1:40.37 (54.45)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               1:21.44    1:21.13 SILV   
                  37.92     1:21.13 (43.21)                                        
  2 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:21.63    1:22.38 SILV   
                  38.73     1:22.38 (43.65)                                        
  3 So, Madison B              9 LIAC-MR              1:22.88    1:22.57 SILV   
                  37.41     1:22.57 (45.16)                                        
  4 Brown, Caroline           10 EHY-MR               1:24.80    1:23.11 SILV   
                  38.61     1:23.11 (44.50)                                        
  5 Stroub, Mia R             10 WISC-MR              1:27.66    1:23.35 SILV   
                  37.52     1:23.35 (45.83)                                        
  6 Carbone, Ella S            9 IA-MR                1:26.71    1:23.39 SILV   
                  37.99     1:23.39 (45.40)                                        
  7 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:27.47    1:23.65 SILV   
                  39.63     1:23.65 (44.02)                                        
  8 Toback, Miranda P         10 LIAC-MR              1:25.80    1:24.06 SILV   
                  38.27     1:24.06 (45.79)                                        
  9 Leng, Claire               9 LIAC-MR              1:26.52    1:24.28 SILV   
                  38.67     1:24.28 (45.61)                                        
 10 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:26.32    1:24.55 SILV   
                  41.49     1:24.55 (43.06)                                        
 11 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:22.80    1:24.61 SILV   
                  41.49     1:24.61 (43.12)                                        
 12 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:26.05    1:24.79 SILV   
                  40.08     1:24.79 (44.71)                                        
 13 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:24.56    1:24.95 SILV   
                  40.67     1:24.95 (44.28)                                        
 14 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:25.97    1:25.01 SILV   
                  42.65     1:25.01 (42.36)                                        
 15 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:27.58    1:25.40 SILV   
                  40.09     1:25.40 (45.31)                                        
 16 Horan, Brenna N           10 IA-MR                1:27.49    1:25.55 SILV   
                  41.99     1:25.55 (43.56)                                        
 17 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              1:24.45    1:25.64 SILV   
                  41.26     1:25.64 (44.38)                                        
 18 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:25.89    1:26.01 SILV   
                  40.81     1:26.01 (45.20)                                        
 19 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:28.24    1:26.32 SILV   
                  38.45     1:26.32 (47.87)                                        
 20 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:27.07    1:26.50 SILV   
                  39.41     1:26.50 (47.09)                                        
 21 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:26.90    1:27.18 SILV   
                  38.69     1:27.18 (48.49)                                        
 21 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:27.30    1:27.18 SILV   
                  40.38     1:27.18 (46.80)                                        
 23 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:25.33    1:27.19 SILV   
                  42.12     1:27.19 (45.07)                                        
 24 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:26.57    1:27.20 SILV   
 25 Brady, Kathryn A          10 IA-MR                1:28.12    1:27.77 SILV   
                  40.44     1:27.77 (47.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:18.98 JO     
                  36.17     1:18.98 (42.81)                                        
  2 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR            1:23.20    1:20.53 JO     
                  36.04     1:20.53 (44.49)                                        
  3 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               1:22.20    1:20.87 JO     
                  36.71     1:20.87 (44.16)                                        
  4 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:27.15    1:31.15        
                  42.77     1:31.15 (48.38)                                        
  5 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              1:27.38    1:32.30        
                  43.58     1:32.30 (48.72)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR     2:53.17    2:53.30 SILV   
                  35.49     1:21.87 (46.38)     2:13.71 (51.84)     2:53.30 (39.59)
  2 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR            2:55.86    2:54.14 SILV   
                  36.23     1:18.67 (42.44)     2:15.75 (57.08)     2:54.14 (38.39)
  3 So, Madison B              9 LIAC-MR              3:08.97    2:54.53 SILV   
                  38.86     1:23.21 (44.35)     2:16.21 (53.00)     2:54.53 (38.32)
  4 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         2:58.11    2:55.48 SILV   
                  37.63     1:23.49 (45.86)     2:14.70 (51.21)     2:55.48 (40.78)
  5 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              3:05.91    2:56.13 SILV   
                  42.05     1:26.24 (44.19)     2:18.46 (52.22)     2:56.13 (37.67)
  6 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               3:06.93    2:56.31 SILV   
                  45.24     1:29.47 (44.23)     2:20.19 (50.72)     2:56.31 (36.12)
  7 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         2:58.70    2:56.75 SILV   
                  40.46     1:24.41 (43.95)     2:19.02 (54.61)     2:56.75 (37.73)
  8 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     3:00.97    2:57.97 SILV   
                  43.99     1:25.55 (41.56)     2:20.31 (54.76)     2:57.97 (37.66)
  9 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              2:58.94    2:58.10 SILV   
                  40.88     1:24.78 (43.90)     2:18.25 (53.47)     2:58.10 (39.85)
  9 Howley, Tess O             9 LBA-MR               3:04.80    2:58.10 SILV   
                  38.72     1:22.18 (43.46)     2:21.21 (59.03)     2:58.10 (36.89)
 11 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               3:02.01    2:58.47 SILV   
                  43.34     1:27.82 (44.48)     2:21.42 (53.60)     2:58.47 (37.05)
 12 Carbone, Ella S            9 IA-MR                3:04.18    2:58.80 SILV   
                  41.40     1:27.80 (46.40)     2:19.25 (51.45)     2:58.80 (39.55)
 13 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              3:04.37    2:58.99 SILV   
                  43.45     1:28.77 (45.32)     2:22.29 (53.52)     2:58.99 (36.70)
 14 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              2:58.46    2:59.06 SILV   
                  37.98     1:25.65 (47.67)     2:17.97 (52.32)     2:59.06 (41.09)
 15 Brown, Caroline           10 EHY-MR               2:56.27    2:59.11 SILV   
                  39.25     1:25.84 (46.59)     2:20.68 (54.84)     2:59.11 (38.43)
 16 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         3:04.39    2:59.65 SILV   
                  42.69     1:28.09 (45.40)     2:20.80 (52.71)     2:59.65 (38.85)
 17 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              3:09.25    3:03.39 SILV   
                  42.30     1:29.74 (47.44)     2:24.32 (54.58)     3:03.39 (39.07)
 18 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     3:06.08    3:05.91 SILV   
                  42.07     1:29.86 (47.79)     2:25.05 (55.19)     3:05.91 (40.86)
 19 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              3:06.34    3:06.81 SILV   
                  45.51     1:33.14 (47.63)     2:22.53 (49.39)     3:06.81 (44.28)
 20 Davis, Caroline            9 LBA-MR               3:08.43    3:09.59 SILV   
                  44.95     1:34.88 (49.93)     2:32.16 (57.28)     3:09.59 (37.43)
 21 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            3:03.42    3:10.56 SILV   
                  43.98     1:28.61 (44.63)     2:27.32 (58.71)     3:10.56 (43.24)
 -- Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              3:01.28         DQ        
      Arms two strokes underwater - breast
                  44.24     1:28.54 (44.30)     2:21.29 (52.75)          DQ (40.83)
Non-Award Division  
  1 Karras, Sophia O          10 LIAC-MR              2:53.43    2:47.41 ZQ     
                  37.07     1:20.39 (43.32)     2:11.68 (51.29)     2:47.41 (35.73)
  2 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR         3:12.12    3:14.28        
                  44.29     1:34.43 (50.14)     2:29.33 (54.90)     3:14.28 (44.95)
  3 Walker, Abigail E         10 Three Village-MR     3:12.90    3:16.65        
                  42.69     1:34.22 (51.53)     2:33.74 (59.52)     3:16.65 (42.91)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                28.50  SMAX
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.50 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Osborn, Gabby I           11 EHY-MR                 29.98      28.52 SILV   
  2 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  29.40      28.58 SILV   
  3 Griskie, Chloe            11 HYB-MR                 29.37      28.82 SILV   
  4 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                 28.71      28.83 SILV   
  5 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                29.04      28.84 SILV   
  6 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                29.04      29.00 SILV   
  7 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                28.54      29.02 SILV   
  8 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR           29.02      29.05 SILV   
  9 Cano, Andrea              12 CSC-MR                 28.66      29.08 SILV   
 10 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                  29.03      29.14 SILV   
 10 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           28.81      29.14 SILV   
 12 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                 28.84      29.24 SILV   
 13 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR       29.81      29.25 SILV   
 14 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR                29.45      29.34 SILV   
 15 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                29.31      29.40 SILV   
 16 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR                 28.83      29.42 SILV   
 17 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR       29.79      29.48 SILV   
 18 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR                29.24      29.52 SILV   
 18 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                29.09      29.52 SILV   
 20 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR                29.22      29.54 SILV   
 21 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR                29.13      29.57 SILV   
 22 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       29.65      29.63 SILV   
 23 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                 29.53      29.64 SILV   
 24 Levanti, Danielle         11 HAA-MR                 29.29      29.69 SILV   
 25 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR       28.86      29.83 SILV   
 26 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR                29.28      29.86 SILV   
 27 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR                 29.22      29.91 SILV   
 28 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR       29.94      30.06 SILV   
 29 Bailin, Hannah            12 HYB-MR                 29.47      30.15 SILV   
 30 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR                30.36      30.26 SILV   
 30 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                30.07      30.26 SILV   
 32 Wolffer, Katie P          12 Sachem-MR              30.68      30.28 SILV   
 33 Defonte, Isabella         11 LBA-MR                 30.06      30.42 SILV   
 34 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                30.43      30.45 SILV   
 35 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR       30.01      30.46 SILV   
 36 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                30.31      30.51 SILV   
 37 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                29.55      30.52 SILV   
 37 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR                29.55      30.52 SILV   
 39 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR                 30.54      30.53 SILV   
 40 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR              30.47      30.61 SILV   
 41 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR              29.90      30.66 SILV   
 42 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR                30.60      30.72 SILV   
 43 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                30.34      30.80 SILV   
 44 Bradford, Alice           12 HYB-MR                 30.40      30.82 SILV   
 45 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                29.77      30.88 SILV   
 46 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                30.49      30.90 SILV   
 47 Pikulik, Danielle A       12 HAA-MR                 29.96      30.92 SILV   
 48 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR                 30.99      30.97 SILV   
Non-Award Division  
  1 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                  28.51      28.05 JO     
  2 Klis, Alexandra           11 HAA-MR                 29.34      28.30 JO     
  3 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR                 28.69      28.36 JO     
  4 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR                 28.77      28.41 JO     
  5 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR                 29.90      31.02        
  6 Renna, Julia              12 Sachem-MR              30.97      31.03        
  7 Gucciardo, Gianna T       12 FA-MR                  30.92      31.05        
  8 Fox, Rieley               11 WISC-MR                29.72      31.11        
  9 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR                 29.98      31.54        
 10 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR                30.91      31.77        
 11 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR                30.84      31.95        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:01.80  SMAX
              1:08.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.80 - 1:08.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR               1:01.89    1:01.90 SILV   
                  29.53     1:01.90 (32.37)                                        
  2 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              1:02.99    1:02.01 SILV   
                  29.96     1:02.01 (32.05)                                        
  3 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:02.09 SILV   
                  29.14     1:02.09 (32.95)                                        
  4 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:08.14    1:02.61 SILV   
                  29.77     1:02.61 (32.84)                                        
  5 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               1:02.11    1:02.68 SILV   
                  29.78     1:02.68 (32.90)                                        
  6 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:03.65    1:02.88 SILV   
                  30.48     1:02.88 (32.40)                                        
  7 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:04.18    1:03.00 SILV   
                  30.18     1:03.00 (32.82)                                        
  8 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                1:02.88    1:03.01 SILV   
                  30.01     1:03.01 (33.00)                                        
  9 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         1:03.07    1:03.04 SILV   
                  30.28     1:03.04 (32.76)                                        
 10 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               1:03.49    1:03.14 SILV   
                  30.54     1:03.14 (32.60)                                        
 11 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:02.88    1:03.25 SILV   
                  30.68     1:03.25 (32.57)                                        
 12 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:02.83    1:03.34 SILV   
                  29.79     1:03.34 (33.55)                                        
 13 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               1:03.18    1:03.49 SILV   
                  30.81     1:03.49 (32.68)                                        
 14 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:03.07    1:03.50 SILV   
                  30.53     1:03.50 (32.97)                                        
 15 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:04.57    1:03.80 SILV   
                  30.53     1:03.80 (33.27)                                        
 16 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:04.85    1:03.84 SILV   
                  31.09     1:03.84 (32.75)                                        
 17 Griskie, Chloe            11 HYB-MR               1:05.17    1:03.90 SILV   
                  30.81     1:03.90 (33.09)                                        
 18 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     1:06.70    1:04.17 SILV   
                  31.01     1:04.17 (33.16)                                        
 19 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            1:05.29    1:04.22 SILV   
                  31.80     1:04.22 (32.42)                                        
 20 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR              1:03.85    1:04.26 SILV   
                  31.09     1:04.26 (33.17)                                        
 21 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR               1:03.16    1:04.31 SILV   
                  31.03     1:04.31 (33.28)                                        
 22 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:03.92    1:04.35 SILV   
                  31.42     1:04.35 (32.93)                                        
 23 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:04.53    1:04.47 SILV   
                  31.12     1:04.47 (33.35)                                        
 24 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:02.21    1:04.49 SILV   
                  30.90     1:04.49 (33.59)                                        
 25 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:05.10    1:04.58 SILV   
                  30.92     1:04.58 (33.66)                                        
 26 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:05.14    1:04.73 SILV   
                  30.38     1:04.73 (34.35)                                        
 27 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     1:05.51    1:04.85 SILV   
                  31.09     1:04.85 (33.76)                                        
 28 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:04.88    1:05.05 SILV   
                  31.08     1:05.05 (33.97)                                        
 29 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:05.24    1:05.06 SILV   
                  31.38     1:05.06 (33.68)                                        
 30 Cano, Andrea              12 CSC-MR               1:05.36    1:05.11 SILV   
                  31.29     1:05.11 (33.82)                                        
 31 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR               1:05.77    1:05.18 SILV   
                  31.11     1:05.18 (34.07)                                        
 32 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              1:04.38    1:05.20 SILV   
                  31.47     1:05.20 (33.73)                                        
 33 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:05.89    1:05.63 SILV   
                  31.98     1:05.63 (33.65)                                        
 34 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              1:04.53    1:05.97 SILV   
                  31.61     1:05.97 (34.36)                                        
 34 Bailin, Hannah            12 HYB-MR               1:05.31    1:05.97 SILV   
                  32.02     1:05.97 (33.95)                                        
 36 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               1:06.55    1:06.14 SILV   
                  31.83     1:06.14 (34.31)                                        
 37 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:05.55    1:06.20 SILV   
                  32.18     1:06.20 (34.02)                                        
 38 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              1:07.63    1:06.32 SILV   
                  31.71     1:06.32 (34.61)                                        
 39 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:06.85    1:06.36 SILV   
                  31.85     1:06.36 (34.51)                                        
 40 Ramon, Amy Y              11 LBA-MR               1:08.03    1:06.98 SILV   
                  31.97     1:06.98 (35.01)                                        
 41 Wolffer, Katie P          12 Sachem-MR            1:07.44    1:07.00 SILV   
                  31.58     1:07.00 (35.42)                                        
 42 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:08.31    1:07.25 SILV   
                  31.87     1:07.25 (35.38)                                        
 43 Starkey, Brooke           12 HYB-MR               1:06.20    1:07.27 SILV   
                  32.04     1:07.27 (35.23)                                        
 44 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:07.38    1:07.28 SILV   
                  31.78     1:07.28 (35.50)                                        
 44 Bradford, Alice           12 HYB-MR               1:07.19    1:07.28 SILV   
                  32.30     1:07.28 (34.98)                                        
 46 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               1:07.79    1:07.36 SILV   
                  32.09     1:07.36 (35.27)                                        
 47 Defonte, Isabella         11 LBA-MR               1:06.84    1:07.68 SILV   
                  32.00     1:07.68 (35.68)                                        
 48 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              1:06.44    1:08.06 SILV   
                  32.89     1:08.06 (35.17)                                        
 49 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR            1:07.13    1:08.35 SILV   
                  32.24     1:08.35 (36.11)                                        
Non-Award Division  
  1 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:02.80    1:00.73 JO     
                  29.37     1:00.73 (31.36)                                        
  2 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:02.28    1:00.76 JO     
                  29.43     1:00.76 (31.33)                                        
  3 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:02.09    1:01.26 JO     
                  29.61     1:01.26 (31.65)                                        
  4 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR            1:07.13    1:08.50        
                  32.54     1:08.50 (35.96)                                        
  4 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR               1:05.37    1:08.50        
                  33.38     1:08.50 (35.12)                                        
  4 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:08.36    1:08.50        
                  33.10     1:08.50 (35.40)                                        
  7 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              1:07.35    1:08.89        
                  33.15     1:08.89 (35.74)                                        
  8 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:07.75    1:08.94        
                  32.27     1:08.94 (36.67)                                        
  9 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:07.47    1:09.00        
                  33.07     1:09.00 (35.93)                                        
 10 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR              1:07.59    1:09.17        
                  33.10     1:09.17 (36.07)                                        
 11 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:06.58    1:09.71        
                  32.78     1:09.71 (36.93)                                        
 12 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               1:08.03    1:10.12        
                  32.76     1:10.12 (37.36)                                        
 -- Courtney, Rian O          12 LBA-MR               1:06.86         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:14.00  SMAX
              2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                2:15.26    2:14.87 SILV   
                  30.44     1:04.34 (33.90)     1:39.83 (35.49)     2:14.87 (35.04)
  2 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              2:18.55    2:15.38 SILV   
                  31.20     1:05.85 (34.65)     1:41.23 (35.38)     2:15.38 (34.15)
  3 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     2:18.50    2:15.81 SILV   
                  30.87     1:05.94 (35.07)     1:41.70 (35.76)     2:15.81 (34.11)
  4 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:23.64    2:15.88 SILV   
  5 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:22.44    2:16.41 SILV   
                  30.55     1:05.40 (34.85)     1:41.55 (36.15)     2:16.41 (34.86)
  6 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              2:18.72    2:16.48 SILV   
                  30.90     1:05.93 (35.03)     1:40.87 (34.94)     2:16.48 (35.61)
  7 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               2:16.36    2:16.77 SILV   
                  31.15     1:05.75 (34.60)     1:41.01 (35.26)     2:16.77 (35.76)
  8 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            2:20.86    2:17.05 SILV   
                  31.82     1:07.80 (35.98)     1:43.20 (35.40)     2:17.05 (33.85)
  9 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               2:20.22    2:17.57 SILV   
                  31.55     1:06.36 (34.81)     1:42.27 (35.91)     2:17.57 (35.30)
 10 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                2:23.12    2:18.09 SILV   
                  31.56     1:06.26 (34.70)     1:42.79 (36.53)     2:18.09 (35.30)
 11 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              2:24.50    2:18.28 SILV   
                  31.85     1:07.39 (35.54)     1:43.85 (36.46)     2:18.28 (34.43)
 12 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:16.21    2:18.47 SILV   
                  31.50     1:06.30 (34.80)     1:42.87 (36.57)     2:18.47 (35.60)
 13 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              2:17.50    2:18.95 SILV   
                  31.56     1:06.51 (34.95)     1:43.13 (36.62)     2:18.95 (35.82)
 14 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              2:24.22    2:19.13 SILV   
                  31.87     1:07.31 (35.44)     1:44.25 (36.94)     2:19.13 (34.88)
 15 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               2:19.91    2:19.61 SILV   
                  31.50     1:07.54 (36.04)   2:19.61 (1:12.07)                    
 16 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:18.77    2:20.04 SILV   
                  30.33     1:05.57 (35.24)     1:43.13 (37.56)     2:20.04 (36.91)
 17 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               2:24.40    2:20.41 SILV   
                  32.33     1:07.79 (35.46)     1:44.07 (36.28)     2:20.41 (36.34)
 18 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                2:25.68    2:21.30 SILV   
                  32.63     1:10.16 (37.53)     1:46.96 (36.80)     2:21.30 (34.34)
 19 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              2:21.55    2:21.60 SILV   
                  31.13     1:06.37 (35.24)     1:43.42 (37.05)     2:21.60 (38.18)
 20 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               2:21.89    2:21.87 SILV   
                  33.53     1:10.06 (36.53)     1:46.17 (36.11)     2:21.87 (35.70)
 21 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              2:17.14    2:23.01 SILV   
                  31.83     1:07.80 (35.97)     1:45.58 (37.78)     2:23.01 (37.43)
 22 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              2:25.37    2:24.14 SILV   
                  32.87     1:09.54 (36.67)     1:46.94 (37.40)     2:24.14 (37.20)
 23 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              2:24.19    2:24.51 SILV   
                  33.18     1:09.73 (36.55)     1:47.81 (38.08)     2:24.51 (36.70)
 24 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     2:22.35    2:24.77 SILV   
                  32.77     1:09.33 (36.56)   2:24.77 (1:15.44)                    
 25 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     2:24.05    2:25.75 SILV   
                  33.07     1:10.57 (37.50)     1:49.98 (39.41)     2:25.75 (35.77)
Non-Award Division  
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:14.04    2:09.32 ZQ     
                  29.23     1:02.31 (33.08)     1:36.47 (34.16)     2:09.32 (32.85)
  2 Claps, Emma               11 HAA-MR               2:14.44    2:10.38 ZQ     
                  29.85     1:03.05 (33.20)     1:37.25 (34.20)     2:10.38 (33.13)
  3 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               2:14.10    2:11.61 ZQ     
                  30.91     1:03.89 (32.98)     1:38.47 (34.58)     2:11.61 (33.14)
  4 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               2:14.73    2:11.92 ZQ     
                  30.78     1:04.58 (33.80)     1:38.52 (33.94)     2:11.92 (33.40)
  5 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              2:14.15    2:12.20 JO     
                  30.68     1:03.97 (33.29)     1:38.24 (34.27)     2:12.20 (33.96)
  6 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR               2:15.34    2:12.65 JO     
                  30.90     1:05.22 (34.32)     1:39.10 (33.88)     2:12.65 (33.55)
  7 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         2:15.42    2:13.19 JO     
                  30.57     1:04.69 (34.12)     1:39.51 (34.82)     2:13.19 (33.68)
  8 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               2:20.42    2:13.64 JO     
                  31.02     1:05.17 (34.15)     1:39.76 (34.59)     2:13.64 (33.88)
  9 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:15.42    2:13.89 JO     
                  30.97     1:05.68 (34.71)     1:40.32 (34.64)     2:13.89 (33.57)
  9 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         2:15.54    2:13.89 JO     
                  30.99     1:05.07 (34.08)     1:39.89 (34.82)     2:13.89 (34.00)
 11 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            2:16.86    2:13.99 JO     
                  30.86     1:05.48 (34.62)     1:40.55 (35.07)     2:13.99 (33.44)
 12 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              2:25.46    2:28.02        
                  33.55     1:10.95 (37.40)     1:49.44 (38.49)     2:28.02 (38.58)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:02.00  SMAX
              6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               6:09.18    6:07.22 SILV   
                  34.01     1:10.86 (36.85)     1:48.20 (37.34)     2:26.13 (37.93)
        3:03.90 (37.77)     3:41.50 (37.60)     4:18.70 (37.20)     4:56.70 (38.00)
        5:34.52 (37.82)     6:07.22 (32.70)                                        
  2 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               6:05.74    6:07.66 SILV   
                  32.29     1:08.64 (36.35)     1:45.33 (36.69)     2:22.78 (37.45)
        3:00.38 (37.60)     3:37.52 (37.14)     4:15.50 (37.98)     4:53.47 (37.97)
        5:31.04 (37.57)     6:07.66 (36.62)                                        
  3 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              6:11.64    6:08.15 SILV   
                  33.42     1:10.10 (36.68)     1:47.29 (37.19)     2:24.03 (36.74)
        3:01.16 (37.13)     3:38.91 (37.75)     4:16.79 (37.88)     4:55.03 (38.24)
        5:32.12 (37.09)     6:08.15 (36.03)                                        
  4 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              6:07.52    6:09.33 SILV   
                  33.38     1:10.44 (37.06)     1:48.38 (37.94)     2:26.65 (38.27)
        3:03.98 (37.33)     3:41.16 (37.18)     4:19.00 (37.84)     4:56.87 (37.87)
        5:34.58 (37.71)     6:09.33 (34.75)                                        
  5 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              6:07.43    6:09.52 SILV   
                  32.45     1:08.55 (36.10)     1:45.58 (37.03)     2:22.84 (37.26)
        3:00.24 (37.40)     3:38.16 (37.92)     4:16.05 (37.89)     4:53.97 (37.92)
        5:32.77 (38.80)     6:09.52 (36.75)                                        
  6 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              6:15.97    6:09.98 SILV   
                  31.78     1:07.63 (35.85)     1:44.71 (37.08)     2:22.52 (37.81)
        3:00.40 (37.88)     3:38.80 (38.40)     4:17.30 (38.50)     4:55.58 (38.28)
        5:33.83 (38.25)     6:09.98 (36.15)                                        
  7 Claps, Emma               11 HAA-MR               6:18.81    6:14.15 SILV   
                  31.49     1:07.24 (35.75)     1:45.15 (37.91)     2:23.01 (37.86)
        3:01.48 (38.47)     3:40.65 (39.17)     4:19.98 (39.33)     4:58.46 (38.48)
        5:37.55 (39.09)     6:14.15 (36.60)                                        
  8 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     6:07.49    6:15.67 SILV   
                  31.49     1:08.35 (36.86)     1:47.64 (39.29)     2:26.08 (38.44)
        3:04.36 (38.28)     3:43.76 (39.40)     4:22.04 (38.28)     5:00.87 (38.83)
        5:38.87 (38.00)     6:15.67 (36.80)                                        
  9 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                6:18.98    6:16.09 SILV   
                  32.03     1:08.35 (36.32)     1:46.41 (38.06)     2:25.17 (38.76)
        3:03.86 (38.69)     3:42.63 (38.77)     4:22.52 (39.89)     5:01.66 (39.14)
      6:16.09 (1:14.43)                                                            
Non-Award Division  
  1 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                6:20.48    5:48.42 ZQ     
                  30.16     1:04.58 (34.42)     1:39.96 (35.38)     2:15.74 (35.78)
        2:51.86 (36.12)     3:27.94 (36.08)     4:03.35 (35.41)     4:39.53 (36.18)
        5:15.46 (35.93)     5:48.42 (32.96)                                        
  2 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR               6:06.14    5:53.23 ZQ     
                  30.95     1:05.77 (34.82)     1:41.53 (35.76)     2:17.88 (36.35)
        2:53.90 (36.02)     3:30.19 (36.29)     4:06.67 (36.48)     4:43.17 (36.50)
        5:19.06 (35.89)     5:53.23 (34.17)                                        
  3 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               6:05.06    5:54.54 ZQ     
                  32.06     1:07.22 (35.16)     1:43.38 (36.16)     2:19.68 (36.30)
        2:55.93 (36.25)     3:32.00 (36.07)     4:08.19 (36.19)     4:45.02 (36.83)
        5:21.18 (36.16)     5:54.54 (33.36)                                        
  4 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               6:16.41    5:55.54 ZQ     
                  32.92     1:08.79 (35.87)     1:45.56 (36.77)     2:22.95 (37.39)
        2:59.49 (36.54)     3:34.87 (35.38)     4:10.84 (35.97)     4:46.45 (35.61)
        5:21.94 (35.49)     5:55.54 (33.60)                                        
  5 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               6:19.92    5:55.87 ZQ     
                  31.25     1:06.20 (34.95)     1:42.58 (36.38)     2:18.93 (36.35)
        2:55.03 (36.10)     3:31.34 (36.31)     4:08.06 (36.72)     4:44.37 (36.31)
        5:20.42 (36.05)     5:55.87 (35.45)                                        
  6 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              6:02.56    5:55.88 ZQ     
                  31.32     1:06.15 (34.83)     1:42.13 (35.98)     2:18.78 (36.65)
        2:55.33 (36.55)     3:32.47 (37.14)     4:08.77 (36.30)     4:45.52 (36.75)
        5:21.91 (36.39)     5:55.88 (33.97)                                        
  7 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              6:09.41    5:56.32 ZQ     
                  31.63     1:07.59 (35.96)     1:43.95 (36.36)     2:21.51 (37.56)
        2:57.31 (35.80)     3:33.46 (36.15)     4:09.82 (36.36)     4:45.33 (35.51)
        5:21.66 (36.33)     5:56.32 (34.66)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                33.00  SMAX
                37.99  SILV
 Meet Qualifying:  33.00 - 37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                 33.42      33.07 SILV   
  2 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR                 33.98      33.19 SILV   
  3 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                34.13      33.22 SILV   
  4 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                  33.40      33.31 SILV   
  5 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR           34.01      33.41 SILV   
  5 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR                35.46      33.41 SILV   
  7 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR                 34.40      33.73 SILV   
  7 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR                 33.50      33.73 SILV   
  9 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                33.36      33.93 SILV   
 10 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR       34.47      34.06 SILV   
 10 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                34.15      34.06 SILV   
 12 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       34.00      34.07 SILV   
 13 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR              34.03      34.08 SILV   
 14 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           34.50      34.10 SILV   
 15 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR       34.11      34.14 SILV   
 16 Lancellotti, Lily M       11 FA-MR                  34.69      34.17 SILV   
 17 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR       34.33      34.18 SILV   
 18 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                37.18      34.29 SILV   
 19 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                  34.60      34.31 SILV   
 20 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR                 34.71      34.36 SILV   
 20 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR                 35.92      34.36 SILV   
 22 Gibson, Grace M           12 LBA-MR                 34.33      34.52 SILV   
 23 Defonte, Isabella         11 LBA-MR                 34.26      34.55 SILV   
 24 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR              34.96      34.57 SILV   
 25 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                35.00      34.59 SILV   
 26 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR       34.59      34.66 SILV   
 27 Renna, Julia              12 Sachem-MR              36.66      34.67 SILV   
 28 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                34.75      34.68 SILV   
 29 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR              33.59      34.70 SILV   
 29 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                 35.13      34.70 SILV   
 31 Liberato, Natalia         11 IA-MR                  36.39      34.77 SILV   
 32 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                34.69      34.88 SILV   
 33 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                36.79      35.01 SILV   
 34 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR                34.24      35.08 SILV   
 35 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR       36.84      35.18 SILV   
 36 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR       37.70      35.29 SILV   
 36 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR           36.38      35.29 SILV   
 38 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  35.10      35.32 SILV   
 39 Osborn, Gabby I           11 EHY-MR                 35.56      35.39 SILV   
 40 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                 34.80      35.43 SILV   
 41 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR                34.75      35.46 SILV   
 42 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR                 37.07      35.55 SILV   
 43 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                35.82      35.56 SILV   
 44 Bailin, Hannah            12 HYB-MR                 35.38      35.68 SILV   
 45 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR       37.61      35.82 SILV   
 46 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR              36.43      35.94 SILV   
 47 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR              35.25      35.98 SILV   
 48 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR                 35.46      36.00 SILV   
 49 Greco, Emma K             12 Sachem-MR              35.21      36.05 SILV   
 50 Bradford, Alice           12 HYB-MR                 37.51      36.08 SILV   
 51 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR       36.00      36.11 SILV   
 51 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR                36.93      36.11 SILV   
 53 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR                 36.19      36.17 SILV   
 54 Levanti, Danielle         11 HAA-MR                 36.44      36.24 SILV   
 55 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR                37.97      36.26 SILV   
 56 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                36.45      36.34 SILV   
 57 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR                35.47      36.37 SILV   
 58 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                36.17      36.38 SILV   
 59 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR                37.43      36.54 SILV   
 60 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                36.20      36.55 SILV   
 61 Lawlor, Grace             12 HYB-MR                 37.65      36.69 SILV   
 62 Goldaber, Hannah I        11 LIAC-MR                36.82      36.83 SILV   
 63 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR                37.54      37.30 SILV   
 64 McNicholas, Olivia A      11 BBSC-MR                37.97      37.31 SILV   
 65 Chin, Jenna               12 LIAC-MR                37.92      37.62 SILV   
 66 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR                36.85      37.65 SILV   
 67 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR                37.53      37.68 SILV   
 68 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR                 36.79      37.82 SILV   
Non-Award Division  
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                34.10      32.67 ZQ     
 -- Claps, Emma               11 HAA-MR                 33.06         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:10.50  SMAX
              1:21.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.50 - 1:21.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:11.26    1:10.56 SILV   
                  34.88     1:10.56 (35.68)                                        
  2 Griskie, Chloe            11 HYB-MR               1:15.32    1:10.76 SILV   
                  34.27     1:10.76 (36.49)                                        
  3 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:13.16    1:11.16 SILV   
                  33.70     1:11.16 (37.46)                                        
  4 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              1:10.81    1:11.36 SILV   
                  34.59     1:11.36 (36.77)                                        
  5 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               1:11.34    1:11.49 SILV   
                  35.07     1:11.49 (36.42)                                        
  6 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:13.94    1:11.71 SILV   
                  35.26     1:11.71 (36.45)                                        
  7 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:11.63    1:11.72 SILV   
                  35.32     1:11.72 (36.40)                                        
  8 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:13.90    1:11.89 SILV   
                  34.50     1:11.89 (37.39)                                        
  9 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:12.63    1:12.08 SILV   
                  35.67     1:12.08 (36.41)                                        
 10 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               1:14.51    1:12.25 SILV   
                  35.64     1:12.25 (36.61)                                        
 11 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     1:14.81    1:12.32 SILV   
                  35.64     1:12.32 (36.68)                                        
 12 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:12.39    1:12.45 SILV   
                  34.81     1:12.45 (37.64)                                        
 13 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:17.05    1:12.90 SILV   
                  35.65     1:12.90 (37.25)                                        
 14 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               1:13.33    1:12.92 SILV   
                  35.60     1:12.92 (37.32)                                        
 15 Liberato, Natalia         11 IA-MR                1:17.72    1:13.06 SILV   
                  36.16     1:13.06 (36.90)                                        
 16 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               1:13.29    1:13.08 SILV   
 17 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:12.60    1:13.19 SILV   
                  35.01     1:13.19 (38.18)                                        
 17 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:13.74    1:13.19 SILV   
                  35.66     1:13.19 (37.53)                                        
 19 Defonte, Isabella         11 LBA-MR               1:12.36    1:13.34 SILV   
                  35.53     1:13.34 (37.81)                                        
 20 Renna, Julia              12 Sachem-MR            1:19.42    1:13.42 SILV   
                  35.86     1:13.42 (37.56)                                        
 21 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:12.46    1:13.79 SILV   
 22 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               1:12.71    1:13.81 SILV   
                  36.37     1:13.81 (37.44)                                        
 23 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     1:19.42    1:13.94 SILV   
                  36.88     1:13.94 (37.06)                                        
 24 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:15.64    1:14.07 SILV   
                  35.75     1:14.07 (38.32)                                        
 25 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR               1:15.50    1:14.43 SILV   
                  35.85     1:14.43 (38.58)                                        
 26 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:12.58    1:14.46 SILV   
                  36.33     1:14.46 (38.13)                                        
 27 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:15.66    1:14.94 SILV   
                  36.80     1:14.94 (38.14)                                        
 28 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:16.36    1:14.99 SILV   
                  37.09     1:14.99 (37.90)                                        
 29 Bailin, Hannah            12 HYB-MR               1:16.87    1:15.03 SILV   
                  36.73     1:15.03 (38.30)                                        
 30 Greco, Emma K             12 Sachem-MR            1:13.66    1:15.38 SILV   
                  36.97     1:15.38 (38.41)                                        
 31 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:15.72    1:15.45 SILV   
                  36.99     1:15.45 (38.46)                                        
 32 Courtney, Rian O          12 LBA-MR               1:17.39    1:15.48 SILV   
 33 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               1:16.53    1:15.81 SILV   
                  37.27     1:15.81 (38.54)                                        
 34 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:15.58    1:15.84 SILV   
                  37.09     1:15.84 (38.75)                                        
 35 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:16.94    1:15.89 SILV   
                  36.24     1:15.89 (39.65)                                        
 36 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR              1:15.81    1:15.93 SILV   
                  37.11     1:15.93 (38.82)                                        
 37 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR            1:16.69    1:16.01 SILV   
                  36.46     1:16.01 (39.55)                                        
 38 Pikulik, Danielle A       12 HAA-MR               1:17.20    1:16.22 SILV   
                  36.97     1:16.22 (39.25)                                        
 39 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR              1:19.83    1:16.23 SILV   
                  36.88     1:16.23 (39.35)                                        
 40 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:18.89    1:16.45 SILV   
                  37.37     1:16.45 (39.08)                                        
 41 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     1:20.32    1:16.58 SILV   
                  36.91     1:16.58 (39.67)                                        
 42 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR               1:18.52    1:16.90 SILV   
                  38.52     1:16.90 (38.38)                                        
 43 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         1:21.78    1:16.96 SILV   
                  37.37     1:16.96 (39.59)                                        
 44 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              1:15.98    1:17.07 SILV   
                  38.10     1:17.07 (38.97)                                        
 45 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              1:19.23    1:17.08 SILV   
                  37.27     1:17.08 (39.81)                                        
 46 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               1:18.38    1:17.81 SILV   
                  37.91     1:17.81 (39.90)                                        
 47 Fox, Rieley               11 WISC-MR              1:16.30    1:17.84 SILV   
                  37.12     1:17.84 (40.72)                                        
 48 Bradford, Alice           12 HYB-MR               1:20.38    1:18.14 SILV   
                  38.13     1:18.14 (40.01)                                        
 49 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:20.20    1:18.31 SILV   
                  38.34     1:18.31 (39.97)                                        
 50 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR            1:18.40    1:18.46 SILV   
                  37.23     1:18.46 (41.23)                                        
 51 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR            1:18.34    1:18.47 SILV   
                  38.23     1:18.47 (40.24)                                        
 52 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:21.63    1:18.53 SILV   
                  38.94     1:18.53 (39.59)                                        
 53 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:18.04    1:18.76 SILV   
                  37.96     1:18.76 (40.80)                                        
 54 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              1:19.18    1:19.04 SILV   
                  38.76     1:19.04 (40.28)                                        
 55 Prabhakaran, Akanksha     11 LIAC-MR              1:21.45    1:19.44 SILV   
                  37.51     1:19.44 (41.93)                                        
 56 Goldaber, Hannah I        11 LIAC-MR              1:18.93    1:20.04 SILV   
                  38.71     1:20.04 (41.33)                                        
 57 McNicholas, Olivia A      11 BBSC-MR              1:21.21    1:20.22 SILV   
                  39.04     1:20.22 (41.18)                                        
 58 Bowers, Brooke H          11 WISC-MR              1:20.74    1:20.26 SILV   
                  39.14     1:20.26 (41.12)                                        
 59 Feigenbaum, Emily B       12 Tmsuffolk-MR         1:21.36    1:20.43 SILV   
                  40.18     1:20.43 (40.25)                                        
 60 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR              1:21.23    1:20.45 SILV   
                  39.67     1:20.45 (40.78)                                        
 61 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              1:20.87    1:20.61 SILV   
                  39.18     1:20.61 (41.43)                                        
 62 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR              1:21.57    1:20.70 SILV   
                  38.54     1:20.70 (42.16)                                        
 63 Hwee, Kiele S             11 LIAC-MR              1:21.92    1:21.09 SILV   
                  39.23     1:21.09 (41.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR               1:10.62    1:07.80 ZQ     
                  33.26     1:07.80 (34.54)                                        
  2 Tanaka, Moca              12 LIAC-MR              1:11.28    1:08.45 ZQ     
                  33.61     1:08.45 (34.84)                                        
  3 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                1:10.80    1:09.77 JO     
                  33.32     1:09.77 (36.45)                                        
  4 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:15.82    1:10.15 JO     
                  34.39     1:10.15 (35.76)                                        
  4 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:11.37    1:10.15 JO     
                  34.49     1:10.15 (35.66)                                        
  6 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:10.94    1:10.26 JO     
                  34.78     1:10.26 (35.48)                                        
  7 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:21.72    1:22.10        
                  40.13     1:22.10 (41.97)                                        
  8 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         1:21.27    1:22.77        
                  40.23     1:22.77 (42.54)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:30.59  ZQ
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.00 - 2:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     2:44.50    2:33.18 SILV   
                  35.58     1:14.61 (39.03)     1:54.57 (39.96)     2:33.18 (38.61)
  2 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     2:41.29    2:36.12 SILV   
                  36.53     1:17.62 (41.09)     1:58.21 (40.59)     2:36.12 (37.91)
  3 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              2:38.24    2:36.52 SILV   
                  37.72     1:17.28 (39.56)     1:57.84 (40.56)     2:36.52 (38.68)
  4 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                2:39.03    2:36.63 SILV   
                  37.58     1:17.58 (40.00)     1:58.79 (41.21)     2:36.63 (37.84)
  5 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              2:33.01    2:36.66 SILV   
                  35.81     1:15.35 (39.54)     1:56.83 (41.48)     2:36.66 (39.83)
  6 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               2:36.57    2:37.32 SILV   
                  36.38     1:16.83 (40.45)     1:58.56 (41.73)     2:37.32 (38.76)
  7 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              2:35.23    2:37.75 SILV   
                  37.56     1:17.92 (40.36)     1:58.23 (40.31)     2:37.75 (39.52)
  8 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:40.44    2:38.15 SILV   
                  36.56     1:17.02 (40.46)     1:58.51 (41.49)     2:38.15 (39.64)
  9 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:35.35    2:38.74 SILV   
 10 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              2:43.92    2:43.78 SILV   
                  38.30     1:20.04 (41.74)     2:02.43 (42.39)     2:43.78 (41.35)
 11 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              2:44.25    2:43.97 SILV   
                  38.04     1:19.91 (41.87)     2:02.52 (42.61)     2:43.97 (41.45)
 12 Greco, Emma K             12 Sachem-MR            2:41.59    2:43.99 SILV   
                  38.76     1:21.08 (42.32)     2:03.40 (42.32)     2:43.99 (40.59)
 13 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               2:42.56    2:44.41 SILV   
                  38.51     1:20.42 (41.91)     2:03.73 (43.31)     2:44.41 (40.68)
 14 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              2:39.17    2:45.06 SILV   
                  39.23     1:20.86 (41.63)     2:03.70 (42.84)     2:45.06 (41.36)
 15 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     2:42.99    2:45.86 SILV   
                  38.95     1:21.08 (42.13)     2:04.11 (43.03)     2:45.86 (41.75)
 16 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              2:55.01    2:47.45 SILV   
                  39.91     1:22.85 (42.94)     2:06.09 (43.24)     2:47.45 (41.36)
 17 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              2:52.73    2:47.55 SILV   
                  40.31     1:22.59 (42.28)     2:05.15 (42.56)     2:47.55 (42.40)
 18 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              2:49.21    2:51.77 SILV   
                  39.96     1:22.75 (42.79)     2:07.91 (45.16)     2:51.77 (43.86)
Non-Award Division  
  1 Tanaka, Moca              12 LIAC-MR              2:37.33    2:23.28 ZQ     
                  33.64     1:09.34 (35.70)     1:46.41 (37.07)     2:23.28 (36.87)
  2 Claps, Emma               11 HAA-MR               2:43.62    2:29.53 ZQ     
                  34.42     1:12.00 (37.58)     1:51.07 (39.07)     2:29.53 (38.46)
  3 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                2:33.53    2:29.73 ZQ     
                  35.04     1:12.55 (37.51)     1:51.89 (39.34)     2:29.73 (37.84)
  4 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               2:36.68    2:30.72 JO     
                  34.65     1:12.61 (37.96)     1:52.11 (39.50)     2:30.72 (38.61)
  5 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR         2:38.95    2:31.45 JO     
                  35.19     1:14.04 (38.85)     1:53.11 (39.07)     2:31.45 (38.34)
  6 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               2:44.54    2:31.99 JO     
                  35.51     1:13.88 (38.37)     1:53.12 (39.24)     2:31.99 (38.87)
  7 Bingham, Anna G           11 LIAC-MR              2:55.17    2:57.52        
                  41.92     1:27.36 (45.44)     2:12.70 (45.34)     2:57.52 (44.82)
 -- Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            2:34.93         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  36.09     1:13.98 (37.89)     1:52.32 (38.34)          DQ (38.95)
 -- Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:42.16         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                37.20  SMAX
                42.79  SILV
 Meet Qualifying:  37.20 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR                 37.62      37.70 SILV   
  2 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR                 37.64      37.76 SILV   
  3 Klis, Alexandra           11 HAA-MR                 39.25      37.79 SILV   
  4 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  39.55      37.93 SILV   
  5 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                37.44      37.96 SILV   
  6 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR                38.67      38.04 SILV   
  6 Wu, Asheley               12 LIAC-MR                38.57      38.04 SILV   
  8 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR                39.48      38.08 SILV   
  9 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR              38.47      38.10 SILV   
 10 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                37.66      38.26 SILV   
 11 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       38.99      38.43 SILV   
 12 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR                 37.74      38.53 SILV   
 13 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR           37.99      38.97 SILV   
 14 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR       38.68      39.00 SILV   
 15 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR              37.94      39.27 SILV   
 16 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR                38.44      39.36 SILV   
 17 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                40.37      39.47 SILV   
 18 Willie, Madeline M        12 Three Village-MR       38.88      39.49 SILV   
 19 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       38.90      39.62 SILV   
 20 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                41.48      39.89 SILV   
 21 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                  40.60      40.22 SILV   
 22 Davis, Bella              11 LBA-MR                 41.65      40.42 SILV   
 23 Lee, Marisa               11 Sachem-MR              40.97      40.44 SILV   
 24 Lawlor, Grace             12 HYB-MR                 39.63      40.53 SILV   
 25 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR       41.52      40.65 SILV   
 26 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                40.56      40.78 SILV   
 27 Connors, Grace C          11 BBSC-MR                42.17      40.84 SILV   
 28 Heath, Zoe R              12 LIAC-MR                41.67      40.87 SILV   
 29 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR           40.93      41.27 SILV   
 30 Wolffer, Katie P          12 Sachem-MR              42.35      41.38 SILV   
 31 Gucciardo, Gianna T       12 FA-MR                  41.79      41.40 SILV   
 31 Carpenter, Paige L        12 LBA-MR                 42.23      41.40 SILV   
 33 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR              42.00      41.52 SILV   
 34 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR                41.68      41.64 SILV   
 35 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR       41.27      41.77 SILV   
 36 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR              41.89      41.83 SILV   
 37 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR       40.73      42.02 SILV   
 38 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                41.73      42.10 SILV   
 39 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR                40.94      42.24 SILV   
 40 Moore, Carolyn            12 LBA-MR                 41.76      42.36 SILV   
 41 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR                42.27      42.49 SILV   
 42 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR       40.38      42.56 SILV   
 43 Gibson, Grace M           12 LBA-MR                 42.15      42.65 SILV   
 44 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                42.65      42.73 SILV   
 -- Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                 37.61         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Fox, Rieley               11 WISC-MR                40.88      42.80        
  2 Prabhakaran, Akanksha     11 LIAC-MR                42.33      42.82        
  3 Bowers, Brooke H          11 WISC-MR                42.73      43.10        
  4 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR              40.64      43.20        
  5 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                42.26      43.85        
  6 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR              41.55      44.33        
  7 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                42.47      44.47        
 -- Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                 42.45         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:20.50  SMAX
              1:31.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.50 - 1:31.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Starkey, Brooke           12 HYB-MR               1:23.07    1:20.97 SILV   
                  38.24     1:20.97 (42.73)                                        
  2 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR         1:25.86    1:21.41 SILV   
                  39.22     1:21.41 (42.19)                                        
  3 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:21.78 SILV   
                  38.53     1:21.78 (43.25)                                        
  4 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               1:20.55    1:21.82 SILV   
                  39.34     1:21.82 (42.48)                                        
  5 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            1:21.72    1:22.32 SILV   
                  39.58     1:22.32 (42.74)                                        
  6 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR     1:24.36    1:22.46 SILV   
                  39.50     1:22.46 (42.96)                                        
  7 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR               1:24.22    1:22.49 SILV   
                  37.81     1:22.49 (44.68)                                        
  8 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:21.38    1:22.61 SILV   
                  38.71     1:22.61 (43.90)                                        
  9 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              1:23.46    1:22.76 SILV   
                  39.60     1:22.76 (43.16)                                        
 10 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:24.02    1:22.93 SILV   
                  39.52     1:22.93 (43.41)                                        
 11 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:21.34    1:23.09 SILV   
                  40.12     1:23.09 (42.97)                                        
 12 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:22.30    1:23.43 SILV   
                  39.20     1:23.43 (44.23)                                        
 13 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:22.74    1:23.60 SILV   
                  38.80     1:23.60 (44.80)                                        
 14 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR               1:25.86    1:23.91 SILV   
                  40.06     1:23.91 (43.85)                                        
 15 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:24.58    1:24.21 SILV   
                  39.88     1:24.21 (44.33)                                        
 15 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:24.86    1:24.21 SILV   
                  39.59     1:24.21 (44.62)                                        
 17 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     1:26.04    1:25.17 SILV   
                  40.66     1:25.17 (44.51)                                        
 18 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:26.61    1:25.39 SILV   
                  41.54     1:25.39 (43.85)                                        
 19 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:27.56    1:26.09 SILV   
                  40.55     1:26.09 (45.54)                                        
 20 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:25.06    1:26.30 SILV   
                  40.78     1:26.30 (45.52)                                        
 21 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:27.44    1:26.63 SILV   
                  41.53     1:26.63 (45.10)                                        
 22 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:29.69    1:27.37 SILV   
                  42.63     1:27.37 (44.74)                                        
 23 Muroff, Rebecca L         12 Three Village-MR     1:30.08    1:27.91 SILV   
                  41.97     1:27.91 (45.94)                                        
 24 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:28.20    1:28.05 SILV   
                  41.08     1:28.05 (46.97)                                        
 25 Willie, Madeline M        12 Three Village-MR     1:27.81    1:28.06 SILV   
                  42.79     1:28.06 (45.27)                                        
 26 Lee, Marisa               11 Sachem-MR            1:31.51    1:28.37 SILV   
                  41.41     1:28.37 (46.96)                                        
 27 Courtney, Rian O          12 LBA-MR               1:31.10    1:28.66 SILV   
                  42.64     1:28.66 (46.02)                                        
 28 Lawlor, Grace             12 HYB-MR               1:30.68    1:28.90 SILV   
                  42.68     1:28.90 (46.22)                                        
 29 Moore, Carolyn            12 LBA-MR               1:30.45    1:29.64 SILV   
                  42.98     1:29.64 (46.66)                                        
 30 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:27.08    1:30.02 SILV   
                  43.25     1:30.02 (46.77)                                        
 30 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:26.67    1:30.02 SILV   
 32 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:31.13    1:30.50 SILV   
                  43.52     1:30.50 (46.98)                                        
 33 Heath, Zoe R              12 LIAC-MR              1:29.63    1:30.53 SILV   
                  42.85     1:30.53 (47.68)                                        
 34 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR            1:29.90    1:30.58 SILV   
                  42.67     1:30.58 (47.91)                                        
 35 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR              1:26.70    1:30.88 SILV   
                  42.53     1:30.88 (48.35)                                        
 36 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              1:29.91    1:31.25 SILV   
                  43.99     1:31.25 (47.26)                                        
 37 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               1:29.41    1:31.59 SILV   
                  43.98     1:31.59 (47.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:29.75    1:32.18        
                  42.87     1:32.18 (49.31)                                        
  2 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:29.27    1:32.34        
                  44.93     1:32.34 (47.41)                                        
  3 Prabhakaran, Akanksha     11 LIAC-MR              1:31.45    1:32.35        
                  42.40     1:32.35 (49.95)                                        
  4 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:30.42    1:32.40        
                  43.72     1:32.40 (48.68)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:28.34         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:55.99  JO
              2:56.00  SMAX
              3:15.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:56.00 - 3:15.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              2:57.52    2:56.28 SILV   
                  40.20     1:25.24 (45.04)     2:10.08 (44.84)     2:56.28 (46.20)
  2 Davis, Bella              11 LBA-MR               3:09.68    2:58.93 SILV   
                  40.83     1:26.35 (45.52)     2:12.89 (46.54)     2:58.93 (46.04)
  3 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                3:04.74    2:59.45 SILV   
                  41.28     1:27.28 (46.00)     2:14.33 (47.05)     2:59.45 (45.12)
  4 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     3:10.78    3:10.17 SILV   
                  41.51     1:31.82 (50.31)     2:21.16 (49.34)     3:10.17 (49.01)
  5 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR              3:10.85    3:12.13 SILV   
                  44.20     1:32.58 (48.38)     2:23.89 (51.31)     3:12.13 (48.24)
Non-Award Division  
  1 Pikulik, Danielle A       12 HAA-MR               3:01.33    2:48.46 ZQ     
                  38.41     1:22.23 (43.82)     2:05.35 (43.12)     2:48.46 (43.11)
  2 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR               3:03.63    2:53.24 JO     
                  38.62     1:22.83 (44.21)     2:09.78 (46.95)     2:53.24 (43.46)
  3 Claps, Emma               11 HAA-MR               3:13.88    2:53.59 JO     
                  39.79     1:23.23 (43.44)     2:09.51 (46.28)     2:53.59 (44.08)
  4 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR               2:59.85    2:53.62 JO     
                  38.57     1:23.44 (44.87)     2:08.14 (44.70)     2:53.62 (45.48)
  5 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:58.42    2:54.46 JO     
                  40.43     1:25.99 (45.56)     2:11.50 (45.51)     2:54.46 (42.96)
  6 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              2:56.52    2:54.68 JO     
                  38.57     1:22.81 (44.24)     2:09.23 (46.42)     2:54.68 (45.45)
  7 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR     2:59.50    2:54.74 JO     
                  40.49     1:24.72 (44.23)     2:09.91 (45.19)     2:54.74 (44.83)
  8 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:56.12    2:55.41 JO     
                  39.62     1:23.59 (43.97)     2:11.26 (47.67)     2:55.41 (44.15)
  9 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               2:56.27    2:55.47 JO     
                  39.88     1:24.98 (45.10)     2:11.43 (46.45)     2:55.47 (44.04)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                31.60  SMAX
                35.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.60 - 35.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tanaka, Moca              12 LIAC-MR                31.82      31.68 SILV   
  2 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR       32.44      31.78 SILV   
  3 Griskie, Chloe            11 HYB-MR                 32.90      31.82 SILV   
  4 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR           32.13      32.08 SILV   
  5 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                  33.52      32.12 SILV   
  6 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR       32.87      32.30 SILV   
  7 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                32.90      32.56 SILV   
  8 Levanti, Danielle         11 HAA-MR                 32.52      32.89 SILV   
  9 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR                32.30      32.92 SILV   
 10 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR                 33.12      33.01 SILV   
 11 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  33.10      33.03 SILV   
 12 Bailin, Hannah            12 HYB-MR                 33.35      33.10 SILV   
 12 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR                 32.08      33.10 SILV   
 14 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR                 33.73      33.24 SILV   
 15 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           32.68      33.29 SILV   
 16 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR                32.61      33.33 SILV   
 17 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                32.61      33.37 SILV   
 18 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       33.99      33.45 SILV   
 19 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR                32.24      33.50 SILV   
 20 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                33.17      33.66 SILV   
 21 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR       32.92      33.68 SILV   
 22 Defonte, Isabella         11 LBA-MR                 34.69      33.73 SILV   
 23 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR                34.94      33.76 SILV   
 24 Liberato, Natalia         11 IA-MR                  33.88      33.98 SILV   
 25 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                33.28      34.05 SILV   
 26 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                 33.24      34.09 SILV   
 27 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                33.98      34.11 SILV   
 28 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                34.24      34.12 SILV   
 29 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR              34.47      34.88 SILV   
 30 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR                 35.45      34.91 SILV   
 31 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       34.51      35.19 SILV   
 32 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR                34.61      35.22 SILV   
 33 Cano, Andrea              12 CSC-MR                 34.47      35.37 SILV   
 34 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                  34.57      35.45 SILV   
 35 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR                35.37      35.51 SILV   
 36 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR              34.08      35.63 SILV   
 37 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR                 35.23      35.64 SILV   
 -- Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                35.45         DQ        
      One hand touch
Non-Award Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR                 31.78      30.63 ZQ     
  2 Klis, Alexandra           11 HAA-MR                 33.16      31.51 JO     
  3 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR              35.06      35.85        
  4 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR       35.62      35.88        
  5 Greco, Emma K             12 Sachem-MR              35.25      35.99        
  6 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR                35.22      36.05        
  7 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR              35.61      36.12        
  8 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                35.04      36.58        
  9 Bowers, Brooke H          11 WISC-MR                35.53      37.14        
 10 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                35.61      37.16        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:12.10  SMAX
              1:26.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.10 - 1:26.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Griskie, Chloe            11 HYB-MR               1:16.01    1:12.45 SILV   
                  32.92     1:12.45 (39.53)                                        
  2 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:13.59    1:12.60 SILV   
                  31.99     1:12.60 (40.61)                                        
  3 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                1:17.07    1:13.27 SILV   
                  33.34     1:13.27 (39.93)                                        
  4 Liberato, Natalia         11 IA-MR                1:18.42    1:14.27 SILV   
                  34.34     1:14.27 (39.93)                                        
  5 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     1:13.60    1:14.64 SILV   
                  35.02     1:14.64 (39.62)                                        
  6 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:13.33    1:14.87 SILV   
                  34.93     1:14.87 (39.94)                                        
  7 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:12.96    1:15.17 SILV   
                  34.37     1:15.17 (40.80)                                        
  8 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               1:17.94    1:15.33 SILV   
                  34.37     1:15.33 (40.96)                                        
  9 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              1:17.06    1:15.85 SILV   
                  35.30     1:15.85 (40.55)                                        
 10 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               1:15.22    1:16.05 SILV   
                  34.87     1:16.05 (41.18)                                        
 11 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                1:17.97    1:16.09 SILV   
                  34.32     1:16.09 (41.77)                                        
 12 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:14.60    1:16.11 SILV   
                  35.21     1:16.11 (40.90)                                        
 13 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:15.77    1:16.23 SILV   
                  35.12     1:16.23 (41.11)                                        
 14 Bailin, Hannah            12 HYB-MR               1:23.91    1:16.56 SILV   
                  34.16     1:16.56 (42.40)                                        
 15 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              1:14.60    1:16.73 SILV   
                  35.68     1:16.73 (41.05)                                        
 16 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:13.07    1:16.88 SILV   
                  35.10     1:16.88 (41.78)                                        
 17 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:15.65    1:16.94 SILV   
                  35.97     1:16.94 (40.97)                                        
 18 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:18.04    1:17.25 SILV   
                  36.66     1:17.25 (40.59)                                        
 19 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:22.61    1:17.29 SILV   
                  36.06     1:17.29 (41.23)                                        
 20 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR              1:25.98    1:17.69 SILV   
                  34.21     1:17.69 (43.48)                                        
 21 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:22.93    1:18.09 SILV   
                  36.70     1:18.09 (41.39)                                        
 22 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR               1:18.81    1:18.38 SILV   
                  35.51     1:18.38 (42.87)                                        
 23 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              1:16.50    1:18.53 SILV   
                  36.14     1:18.53 (42.39)                                        
 24 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:19.44    1:19.28 SILV   
                  33.97     1:19.28 (45.31)                                        
 25 Gucciardo, Gianna T       12 FA-MR                1:22.85    1:19.73 SILV   
                  35.99     1:19.73 (43.74)                                        
 26 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:20.54    1:20.08 SILV   
                  36.15     1:20.08 (43.93)                                        
 27 Lancellotti, Lily M       11 FA-MR                1:22.87    1:20.12 SILV   
                  37.55     1:20.12 (42.57)                                        
 28 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               1:23.10    1:20.80 SILV   
                  37.90     1:20.80 (42.90)                                        
 29 Muroff, Rebecca L         12 Three Village-MR     1:23.73    1:21.83 SILV   
                  38.13     1:21.83 (43.70)                                        
 30 Roth, Olena L             11 CSC-MR               1:23.58    1:21.94 SILV   
                  37.99     1:21.94 (43.95)                                        
 31 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              1:20.15    1:22.80 SILV   
                  38.20     1:22.80 (44.60)                                        
 32 Amato, Caroline           11 LIAC-MR              1:23.76    1:23.12 SILV   
                  37.80     1:23.12 (45.32)                                        
 33 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:23.26    1:23.64 SILV   
                  37.32     1:23.64 (46.32)                                        
 34 Goldaber, Hannah I        11 LIAC-MR              1:23.86    1:24.55 SILV   
 35 Greco, Emma K             12 Sachem-MR            1:22.31    1:24.70 SILV   
                  40.44     1:24.70 (44.26)                                        
 36 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:22.61    1:24.93 SILV   
                  37.64     1:24.93 (47.29)                                        
 37 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               1:22.90    1:25.88 SILV   
                  38.24     1:25.88 (47.64)                                        
 -- Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR            1:24.21         DQ        
      Alternating Kick
                  37.94          DQ (43.53)                                        
 -- Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:13.77         DQ        
      False start
                  33.78          DQ (40.65)                                        
 -- Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:19.76         DQ        
      False start
                  34.82          DQ (41.65)                                        
Non-Award Division  
  1 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:13.01    1:10.06 JO     
                  34.17     1:10.06 (35.89)                                        
  2 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              1:26.13    1:26.84        
                  38.03     1:26.84 (48.81)                                        
  3 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR              1:23.59    1:26.86        
  4 Schneider, Stephanie P    12 LIAC-MR              1:25.23    1:31.10        
                  42.76     1:31.10 (48.34)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:17.04         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     2:47.94    2:40.36 SILV   
                  34.85     1:15.19 (40.34)     1:58.19 (43.00)     2:40.36 (42.17)
  2 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              2:52.22    2:55.54 SILV   
                  36.74     1:20.03 (43.29)     2:08.34 (48.31)     2:55.54 (47.20)
Non-Award Division  
  1 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:40.66    2:37.05 ZQ     
                  33.48     1:12.45 (38.97)     1:54.22 (41.77)     2:37.05 (42.83)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:11.30  SMAX
              1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.30 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:14.75    1:11.45 SILV   
  2 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:15.95    1:12.30 SILV   
                  33.52     1:12.30 (38.78)                                        
  3 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               1:12.21    1:12.40 SILV   
                  33.46     1:12.40 (38.94)                                        
  4 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               1:12.03    1:13.26 SILV   
                  33.69     1:13.26 (39.57)                                        
  5 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:15.02    1:13.29 SILV   
                  34.91     1:13.29 (38.38)                                        
  6 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                1:14.19    1:13.67 SILV   
                  33.53     1:13.67 (40.14)                                        
  7 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:14.12    1:13.82 SILV   
  8 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              1:14.26    1:13.94 SILV   
                  34.67     1:13.94 (39.27)                                        
  9 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:12.36    1:14.02 SILV   
                  34.95     1:14.02 (39.07)                                        
 10 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                1:16.67    1:14.05 SILV   
                  34.03     1:14.05 (40.02)                                        
 11 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:14.10 SILV   
 12 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:12.94    1:14.19 SILV   
 13 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            1:13.48    1:15.04 SILV   
 14 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:18.15    1:15.37 SILV   
                  34.65     1:15.37 (40.72)                                        
 15 Defonte, Isabella         11 LBA-MR               1:16.04    1:15.47 SILV   
                  34.65     1:15.47 (40.82)                                        
 16 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:14.69    1:15.75 SILV   
                  36.26     1:15.75 (39.49)                                        
 17 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              1:14.30    1:16.30 SILV   
                  35.98     1:16.30 (40.32)                                        
 18 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:13.28    1:16.35 SILV   
 19 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     1:18.60    1:16.36 SILV   
                  34.79     1:16.36 (41.57)                                        
 20 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:14.66    1:16.39 SILV   
                  35.44     1:16.39 (40.95)                                        
 21 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:15.88    1:16.57 SILV   
                  36.68     1:16.57 (39.89)                                        
 22 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:15.35    1:16.66 SILV   
                  35.20     1:16.66 (41.46)                                        
 23 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:17.72    1:16.81 SILV   
                  35.87     1:16.81 (40.94)                                        
 24 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:15.98    1:16.83 SILV   
                  36.92     1:16.83 (39.91)                                        
 25 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     1:17.96    1:16.85 SILV   
                  36.41     1:16.85 (40.44)                                        
 26 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:18.01    1:16.86 SILV   
                  35.50     1:16.86 (41.36)                                        
 27 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:16.24    1:17.42 SILV   
                  35.57     1:17.42 (41.85)                                        
 28 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:17.70    1:17.95 SILV   
                  37.36     1:17.95 (40.59)                                        
 29 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR            1:17.23    1:18.04 SILV   
                  35.03     1:18.04 (43.01)                                        
 30 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:16.15    1:18.12 SILV   
                  36.53     1:18.12 (41.59)                                        
 31 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              1:18.34    1:18.40 SILV   
                  36.62     1:18.40 (41.78)                                        
 32 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:18.28    1:18.54 SILV   
                  35.29     1:18.54 (43.25)                                        
 33 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:15.29    1:18.63 SILV   
                  35.40     1:18.63 (43.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR               1:12.20    1:08.55 ZQ     
                  31.77     1:08.55 (36.78)                                        
  2 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:11.31    1:09.05 ZQ     
                  32.47     1:09.05 (36.58)                                        
  3 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:11.63    1:10.19 ZQ     
                  32.14     1:10.19 (38.05)                                        
  4 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:17.11    1:11.05 JO     
                  33.03     1:11.05 (38.02)                                        
  5 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              1:16.36    1:22.24        
                  36.57     1:22.24 (45.67)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:12.75         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:30.50  SMAX
              2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.50 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               2:30.51    2:30.68 SILV   
                  32.86     1:12.34 (39.48)     1:59.09 (46.75)     2:30.68 (31.59)
  2 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               2:36.46    2:31.22 SILV   
                  34.30     1:11.75 (37.45)     1:56.06 (44.31)     2:31.22 (35.16)
  3 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               2:31.46    2:31.38 SILV   
                  33.12     1:12.40 (39.28)     1:57.16 (44.76)     2:31.38 (34.22)
  4 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            2:31.78    2:31.85 SILV   
                  33.58     1:11.46 (37.88)     1:58.06 (46.60)     2:31.85 (33.79)
  5 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              2:33.87    2:32.17 SILV   
                  33.57     1:12.22 (38.65)     1:58.77 (46.55)     2:32.17 (33.40)
  6 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              2:33.67    2:32.28 SILV   
                  34.26     1:12.65 (38.39)     1:57.33 (44.68)     2:32.28 (34.95)
  7 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            2:36.17    2:33.44 SILV   
                  35.22     1:12.68 (37.46)     1:59.20 (46.52)     2:33.44 (34.24)
  8 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               2:34.09    2:33.98 SILV   
                  31.34     1:12.32 (40.98)     1:58.82 (46.50)     2:33.98 (35.16)
  9 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         2:42.11    2:35.71 SILV   
                  34.70     1:13.30 (38.60)     2:02.13 (48.83)     2:35.71 (33.58)
 10 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              2:39.21    2:36.26 SILV   
                  32.40     1:13.21 (40.81)     2:02.77 (49.56)     2:36.26 (33.49)
 11 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              2:36.54    2:36.39 SILV   
                  35.60     1:14.78 (39.18)     2:03.36 (48.58)     2:36.39 (33.03)
 12 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              2:34.98    2:37.40 SILV   
                  34.38     1:15.55 (41.17)     2:02.45 (46.90)     2:37.40 (34.95)
 13 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              2:41.05    2:37.81 SILV   
                  35.09     1:15.17 (40.08)     2:02.11 (46.94)     2:37.81 (35.70)
 14 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:35.00    2:38.22 SILV   
                  34.70     1:12.70 (38.00)     2:02.27 (49.57)     2:38.22 (35.95)
 15 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     2:36.78    2:38.41 SILV   
                  34.97     1:15.90 (40.93)     2:02.90 (47.00)     2:38.41 (35.51)
 16 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:40.17    2:38.92 SILV   
                  32.08     1:11.97 (39.89)     2:03.82 (51.85)     2:38.92 (35.10)
 17 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:37.40    2:39.22 SILV   
                  35.87     1:17.08 (41.21)     2:05.13 (48.05)     2:39.22 (34.09)
 18 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              2:37.56    2:41.57 SILV   
                  35.60     1:19.03 (43.43)     2:04.19 (45.16)     2:41.57 (37.38)
 19 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               2:44.98    2:42.10 SILV   
                  34.49     1:14.79 (40.30)     2:06.38 (51.59)     2:42.10 (35.72)
 20 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            2:38.19    2:42.61 SILV   
                  35.16     1:16.01 (40.85)     2:09.90 (53.89)     2:42.61 (32.71)
 21 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:46.50    2:43.02 SILV   
                  37.33     1:17.81 (40.48)     2:09.62 (51.81)     2:43.02 (33.40)
 22 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              2:46.63    2:43.81 SILV   
                  36.12     1:17.39 (41.27)     2:05.64 (48.25)     2:43.81 (38.17)
 23 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              2:45.73    2:44.80 SILV   
                  39.38     1:19.99 (40.61)     2:08.07 (48.08)     2:44.80 (36.73)
 24 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR               2:47.90    2:46.09 SILV   
                  37.08     1:21.34 (44.26)     2:07.96 (46.62)     2:46.09 (38.13)
 25 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               2:45.20    2:47.43 SILV   
                  36.39     1:22.26 (45.87)   2:47.43 (1:25.17)                    
 26 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              2:47.81    2:47.95 SILV   
                  36.41     1:20.28 (43.87)     2:07.73 (47.45)     2:47.95 (40.22)
 -- Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     2:45.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.16     1:18.56 (40.40)     2:09.46 (50.90)          DQ (36.58)
Non-Award Division  
  1 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         2:31.94    2:29.04 ZQ     
                  32.90     1:10.03 (37.13)     1:54.78 (44.75)     2:29.04 (34.26)
  2 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:33.59    2:29.84 JO     
                  32.38     1:09.89 (37.51)     1:54.05 (44.16)     2:29.84 (35.79)
  3 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR         2:34.40    2:30.36 JO     
                  31.79     1:10.38 (38.59)     1:56.27 (45.89)     2:30.36 (34.09)
  4 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              2:44.75    2:48.12        
                  37.17     1:19.58 (42.41)     2:11.68 (52.10)     2:48.12 (36.44)
  5 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR            2:45.81    2:49.89        
                  38.33     1:21.24 (42.91)     2:10.97 (49.73)     2:49.89 (38.92)
  6 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     2:42.92    2:51.30        
                  34.81     1:15.34 (40.53)     2:08.21 (52.87)     2:51.30 (43.09)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:28.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              5:35.26    5:30.65 SILV   
                  33.72     1:16.06 (42.34)     1:58.67 (42.61)     2:41.20 (42.53)
        3:28.27 (47.07)     4:15.92 (47.65)     4:53.14 (37.22)     5:30.65 (37.51)
  2 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               5:30.73    5:31.82 SILV   
                  33.39     1:13.18 (39.79)     1:57.91 (44.73)     2:41.51 (43.60)
        3:29.40 (47.89)     4:16.99 (47.59)     4:54.43 (37.44)     5:31.82 (37.39)
  3 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              5:34.04    5:37.64 SILV   
                  37.12     1:23.06 (45.94)     2:05.01 (41.95)     2:46.62 (41.61)
        3:32.95 (46.33)     4:20.52 (47.57)     4:59.87 (39.35)     5:37.64 (37.77)
Non-Award Division  
  1 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              5:35.48    5:17.60 JO     
                  34.27     1:14.41 (40.14)     1:54.45 (40.04)     2:32.43 (37.98)
        3:20.81 (48.38)     4:09.46 (48.65)     4:44.13 (34.67)     5:17.60 (33.47)
  2 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               5:35.85    5:19.85 JO     
                  36.54     1:16.54 (40.00)     1:57.71 (41.17)     2:37.84 (40.13)
        3:24.57 (46.73)     4:11.79 (47.22)     4:46.80 (35.01)     5:19.85 (33.05)
  3 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               5:44.42    5:20.07 JO     
                  33.99     1:13.93 (39.94)     1:55.49 (41.56)     2:35.73 (40.24)
        3:21.51 (45.78)     4:06.29 (44.78)     4:43.52 (37.23)     5:20.07 (36.55)
  4 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               5:32.27    5:26.54 JO     
                  35.74     1:17.15 (41.41)     1:58.87 (41.72)     2:40.70 (41.83)
        3:26.57 (45.87)     4:11.91 (45.34)     4:50.07 (38.16)     5:26.54 (36.47)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                26.70  SMAX
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  26.70 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Beck, Nicole R            13 Sachem-MR              26.71      26.74 SILV   
  2 Ryan, Emily R             13 FA-MR                  27.10      26.97 SILV   
  3 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                  26.97      27.20 SILV   
  4 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR                27.32      27.32 SILV   
  5 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR       27.62      27.45 SILV   
  6 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR                26.95      27.46 SILV   
  7 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                  27.29      27.57 SILV   
  8 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR           27.35      27.58 SILV   
  9 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                  27.01      27.60 SILV   
 10 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR                27.47      27.61 SILV   
 11 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR              27.18      27.63 SILV   
 12 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR           27.82      27.64 SILV   
 12 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR                 28.12      27.64 SILV   
 14 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR                27.98      27.72 SILV   
 15 Osmun, Heather A          14 HYB-MR                 27.13      27.75 SILV   
 16 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR              27.59      27.81 SILV   
 16 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR                 27.90      27.81 SILV   
 18 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR           27.23      27.88 SILV   
 19 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR                28.78      27.93 SILV   
 20 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR                28.31      28.03 SILV   
 21 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR                27.94      28.05 SILV   
 22 Hummel, Christina D       14 HAA-MR                 27.63      28.21 SILV   
 23 Solis, Gabriela           14 LBA-MR                 28.46      28.22 SILV   
 24 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR                28.16      28.31 SILV   
 25 Waller, Brooke S          13 LBA-MR                 28.06      28.32 SILV   
 26 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                  27.67      28.37 SILV   
 27 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR       27.91      28.39 SILV   
 28 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR           28.56      28.49 SILV   
 29 Catalano, Valerie         13 BBSC-MR                28.41      28.58 SILV   
 30 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR       28.00      28.65 SILV   
 31 Souza, Monique            13 BBSC-MR                28.18      28.66 SILV   
 32 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR                28.51      28.73 SILV   
 33 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR       28.44      28.75 SILV   
 34 Cody, Rachel A            13 IA-MR                  28.16      28.79 SILV   
 -- Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR       28.48         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Magee, Brianna R          14 HAA-MR                 27.20      26.60 JO     
  2 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR              28.10      28.82        
  3 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                  28.50      28.86        
  4 Wong, Amanda L            14 LIAC-MR                28.34      28.95        
  5 Davi, Julia G             14 WISC-MR                28.52      28.96        
  6 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR       28.25      29.01        
  7 Steinberg, Alyssa         14 HYB-MR                 28.41      29.21        
  8 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR                28.75      29.23        
  9 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR                 28.47      29.62        
 10 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR                 28.37      30.60        
 -- Lee, Sophia M             14 CSC-MR                 28.18         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
                58.00  SMAX
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  58.00 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                  58.64      58.09 SILV   
                  27.92       58.09 (30.17)                                        
  2 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR                58.98      58.82 SILV   
                  28.53       58.82 (30.29)                                        
  3 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR                 59.36      59.15 SILV   
                  28.89       59.15 (30.26)                                        
  4 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR           58.91      59.20 SILV   
                  28.27       59.20 (30.93)                                        
  5 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                  58.96      59.45 SILV   
                  28.38       59.45 (31.07)                                        
  6 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR       58.67      59.47 SILV   
                  28.29       59.47 (31.18)                                        
  7 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR           59.55      59.49 SILV   
                  28.75       59.49 (30.74)                                        
  8 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:00.18      59.50 SILV   
                  28.59       59.50 (30.91)                                        
  9 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR                 59.02      59.66 SILV   
                  28.65       59.66 (31.01)                                        
 10 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR                 58.90      59.84 SILV   
                  28.78       59.84 (31.06)                                        
 11 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR              59.23      59.85 SILV   
                  29.00       59.85 (30.85)                                        
 11 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         1:00.25      59.85 SILV   
                  28.35       59.85 (31.50)                                        
 13 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR           59.99      59.96 SILV   
                  28.76       59.96 (31.20)                                        
 14 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              1:02.37    1:00.01 SILV   
                  28.86     1:00.01 (31.15)                                        
 15 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR       58.05    1:00.37 SILV   
                  29.26     1:00.37 (31.11)                                        
 16 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:00.76    1:00.46 SILV   
                  29.21     1:00.46 (31.25)                                        
 17 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:00.48    1:00.54 SILV   
                  28.76     1:00.54 (31.78)                                        
 18 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              1:01.91    1:00.58 SILV   
                  29.71     1:00.58 (30.87)                                        
 19 Magee, Brianna R          14 HAA-MR               1:01.32    1:00.60 SILV   
                  28.16     1:00.60 (32.44)                                        
 20 Hummel, Christina D       14 HAA-MR                 59.06    1:00.76 SILV   
                  29.22     1:00.76 (31.54)                                        
 21 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR                58.97    1:00.85 SILV   
                  29.31     1:00.85 (31.54)                                        
 22 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                  58.99    1:01.05 SILV   
                  29.45     1:01.05 (31.60)                                        
 23 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              1:02.82    1:01.06 SILV   
                  29.15     1:01.06 (31.91)                                        
 24 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR              59.45    1:01.12 SILV   
                  29.11     1:01.12 (32.01)                                        
 25 Levin, Emma M             14 LBA-MR               1:01.67    1:01.15 SILV   
                  29.96     1:01.15 (31.19)                                        
 26 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     1:00.48    1:01.18 SILV   
                  29.12     1:01.18 (32.06)                                        
 27 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR                 59.43    1:01.26 SILV   
                  29.14     1:01.26 (32.12)                                        
 28 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               1:00.48    1:01.54 SILV   
                  29.67     1:01.54 (31.87)                                        
 29 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                1:00.54    1:01.85 SILV   
                  29.95     1:01.85 (31.90)                                        
 30 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         1:01.54    1:01.96 SILV   
                  29.92     1:01.96 (32.04)                                        
 31 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:03.01    1:02.00 SILV   
                  30.22     1:02.00 (31.78)                                        
 32 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:02.22    1:02.14 SILV   
                  29.86     1:02.14 (32.28)                                        
 33 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     1:01.33    1:02.15 SILV   
                  29.27     1:02.15 (32.88)                                        
 34 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              1:01.46    1:02.24 SILV   
                  29.50     1:02.24 (32.74)                                        
 35 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                1:00.27    1:02.41 SILV   
                  29.88     1:02.41 (32.53)                                        
 36 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:03.07    1:02.45 SILV   
 37 Souza, Monique            13 BBSC-MR              1:01.65    1:02.54 SILV   
                  29.94     1:02.54 (32.60)                                        
 38 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR               1:02.54    1:02.59 SILV   
                  29.61     1:02.59 (32.98)                                        
 39 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               1:02.01    1:02.76 SILV   
                  30.29     1:02.76 (32.47)                                        
 40 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              1:02.69    1:02.78 SILV   
                  30.29     1:02.78 (32.49)                                        
 41 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              1:02.21    1:02.82 SILV   
                  29.57     1:02.82 (33.25)                                        
 42 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     1:02.04    1:02.92 SILV   
                  30.15     1:02.92 (32.77)                                        
 43 Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR     1:02.59    1:02.93 SILV   
                  30.01     1:02.93 (32.92)                                        
 44 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            1:02.78    1:02.96 SILV   
                  30.05     1:02.96 (32.91)                                        
 45 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:01.43    1:03.01 SILV   
                  30.32     1:03.01 (32.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               1:02.37    1:03.17        
                  29.92     1:03.17 (33.25)                                        
  2 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               1:02.06    1:03.18        
                  30.12     1:03.18 (33.06)                                        
  3 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              1:02.02    1:03.22        
                  30.80     1:03.22 (32.42)                                        
  4 Catalano, Valerie         13 BBSC-MR              1:02.11    1:03.24        
                  30.24     1:03.24 (33.00)                                        
  5 Lee, Sophia M             14 CSC-MR               1:01.78    1:03.30        
                  30.06     1:03.30 (33.24)                                        
  6 Donnelly, Megan H         13 IA-MR                1:01.83    1:03.41        
                  30.51     1:03.41 (32.90)                                        
  7 Standel, Sassy G          14 IA-MR                1:02.76    1:03.55        
                  30.53     1:03.55 (33.02)                                        
  8 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:02.87    1:03.71        
                  30.71     1:03.71 (33.00)                                        
  9 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              1:02.62    1:03.97        
                  30.22     1:03.97 (33.75)                                        
 10 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               1:02.74    1:04.32        
                  16.96     1:04.32 (47.36)                                        
 11 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:00.23    1:04.34        
                  30.45     1:04.34 (33.89)                                        
 12 Stevens, Jenna P          14 LBA-MR               1:03.07    1:05.10        
                  30.76     1:05.10 (34.34)                                        
 13 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               1:01.99    1:07.16        
                  32.34     1:07.16 (34.82)                                        
 -- Ryan, Emily R             13 FA-MR                  58.54         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:07.00  SMAX
              2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:07.00 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                2:07.80    2:08.11 SILV   
                  29.93     1:02.64 (32.71)     1:35.71 (33.07)     2:08.11 (32.40)
  2 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                2:08.38    2:08.13 SILV   
                  28.42     1:00.55 (32.13)     1:34.64 (34.09)     2:08.13 (33.49)
  3 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         2:08.28    2:09.22 SILV   
                  29.50     1:01.86 (32.36)     1:35.53 (33.67)     2:09.22 (33.69)
  4 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               2:13.78    2:10.31 SILV   
                  30.01     1:03.89 (33.88)     1:38.74 (34.85)     2:10.31 (31.57)
  5 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:08.20    2:10.46 SILV   
                  30.19     1:02.74 (32.55)     1:36.45 (33.71)     2:10.46 (34.01)
  6 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:11.32    2:10.51 SILV   
                  30.12     1:03.59 (33.47)     1:37.14 (33.55)     2:10.51 (33.37)
  7 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:12.17    2:10.92 SILV   
                  29.93     1:02.72 (32.79)     1:36.92 (34.20)     2:10.92 (34.00)
  8 Levin, Emma M             14 LBA-MR               2:14.18    2:11.14 SILV   
                  31.02     1:04.91 (33.89)     1:37.77 (32.86)     2:11.14 (33.37)
  9 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:12.60    2:11.76 SILV   
                  30.59     1:03.69 (33.10)     1:37.82 (34.13)     2:11.76 (33.94)
 10 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         2:13.09    2:12.05 SILV   
                  30.20     1:03.80 (33.60)     1:38.60 (34.80)     2:12.05 (33.45)
 11 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               2:09.80    2:12.15 SILV   
                  29.55     1:02.25 (32.70)     1:36.87 (34.62)     2:12.15 (35.28)
 12 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              2:16.45    2:12.18 SILV   
                  28.53     1:01.20 (32.67)     1:36.16 (34.96)     2:12.18 (36.02)
 13 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               2:07.40    2:12.35 SILV   
                  29.64     1:03.28 (33.64)     1:38.10 (34.82)     2:12.35 (34.25)
 14 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:07.99    2:12.63 SILV   
                  29.78     1:02.76 (32.98)     1:37.72 (34.96)     2:12.63 (34.91)
 15 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               2:14.23    2:12.91 SILV   
                  30.89     1:04.53 (33.64)     1:38.35 (33.82)     2:12.91 (34.56)
 16 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         2:11.40    2:13.43 SILV   
                  30.52     1:04.25 (33.73)     1:39.05 (34.80)     2:13.43 (34.38)
 17 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                2:12.36    2:13.44 SILV   
                  30.16     1:03.83 (33.67)     1:38.45 (34.62)     2:13.44 (34.99)
 18 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:12.29    2:13.64 SILV   
                  30.14     1:04.33 (34.19)     1:39.38 (35.05)     2:13.64 (34.26)
 19 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               2:11.57    2:13.97 SILV   
                  30.71     1:04.75 (34.04)     1:39.61 (34.86)     2:13.97 (34.36)
 20 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:15.20    2:14.69 SILV   
                  30.85     1:04.80 (33.95)     1:39.78 (34.98)     2:14.69 (34.91)
 21 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              2:10.92    2:14.74 SILV   
                  29.60     1:02.60 (33.00)     1:38.28 (35.68)     2:14.74 (36.46)
 22 Osmun, Heather A          14 HYB-MR               2:11.84    2:15.21 SILV   
                  30.22     1:04.00 (33.78)     1:39.60 (35.60)     2:15.21 (35.61)
 23 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     2:12.52    2:15.32 SILV   
                  30.67     1:04.81 (34.14)     1:40.52 (35.71)     2:15.32 (34.80)
 24 Souza, Monique            13 BBSC-MR              2:16.13    2:15.37 SILV   
                  31.33     1:05.34 (34.01)     1:40.71 (35.37)     2:15.37 (34.66)
 25 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                2:14.01    2:15.48 SILV   
                  31.04     1:05.33 (34.29)     1:40.65 (35.32)     2:15.48 (34.83)
 26 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              2:14.19    2:15.55 SILV   
                  31.54     1:06.42 (34.88)     1:41.44 (35.02)     2:15.55 (34.11)
 27 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:16.22    2:15.60 SILV   
                  30.25     1:04.33 (34.08)     1:39.54 (35.21)     2:15.60 (36.06)
 28 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              2:15.24    2:15.78 SILV   
                  31.33     1:05.48 (34.15)     1:41.38 (35.90)     2:15.78 (34.40)
 29 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     2:15.43    2:15.99 SILV   
                  30.92     1:05.58 (34.66)     1:41.11 (35.53)     2:15.99 (34.88)
 30 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:13.82    2:16.30 SILV   
                  31.80     1:07.37 (35.57)     1:43.65 (36.28)     2:16.30 (32.65)
 31 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:15.76    2:16.94 SILV   
                  30.95     1:05.97 (35.02)     1:41.18 (35.21)     2:16.94 (35.76)
 32 Cody, Rachel A            13 IA-MR                2:15.78    2:16.98 SILV   
                  32.00     1:06.40 (34.40)     1:42.20 (35.80)     2:16.98 (34.78)
 -- Spencer, Hannah           13 HYB-MR               2:09.62         DQ        
      False start
                  28.57     1:02.01 (33.44)     1:37.41 (35.40)          DQ (34.83)
Non-Award Division  
  1 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:08.59    2:05.63 ZQ     
                  28.85     1:00.57 (31.72)     1:33.26 (32.69)     2:05.63 (32.37)
  2 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:08.29    2:05.80 ZQ     
                  28.63     1:00.07 (31.44)     1:32.97 (32.90)     2:05.80 (32.83)
  3 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              2:13.25    2:17.52        
                  31.50     1:06.46 (34.96)     1:43.04 (36.58)     2:17.52 (34.48)
  4 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     2:14.39    2:17.55        
                  32.86     1:07.78 (34.92)     1:42.71 (34.93)     2:17.55 (34.84)
  5 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:15.94    2:18.62        
                  31.26     1:05.37 (34.11)     1:41.91 (36.54)     2:18.62 (36.71)
  6 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               2:16.33    2:20.81        
                  31.25     1:06.65 (35.40)     1:43.78 (37.13)     2:20.81 (37.03)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:36.00  SMAX
              5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:36.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Scharf, Baylee F          14 HYB-MR               5:43.98    5:36.36 SILV   
                  29.42     1:02.55 (33.13)     1:36.90 (34.35)     2:11.85 (34.95)
        2:46.55 (34.70)     3:20.86 (34.31)     3:55.51 (34.65)     4:30.67 (35.16)
        5:04.36 (33.69)     5:36.36 (32.00)                                        
  2 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     5:41.93    5:43.27 SILV   
                  29.69     1:03.05 (33.36)     1:37.75 (34.70)     2:13.39 (35.64)
        2:49.08 (35.69)     3:25.78 (36.70)     4:01.51 (35.73)     4:36.43 (34.92)
        5:10.66 (34.23)     5:43.27 (32.61)                                        
  3 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                5:43.00    5:44.63 SILV   
                  29.04     1:01.30 (32.26)     1:35.07 (33.77)     2:10.01 (34.94)
        2:45.86 (35.85)     3:22.02 (36.16)     3:57.86 (35.84)     4:33.92 (36.06)
        5:10.30 (36.38)     5:44.63 (34.33)                                        
  4 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               5:44.37    5:47.46 SILV   
                  31.00     1:04.93 (33.93)     1:39.78 (34.85)     2:15.12 (35.34)
        2:50.63 (35.51)     3:26.11 (35.48)     4:02.43 (36.32)     4:38.72 (36.29)
        5:13.79 (35.07)     5:47.46 (33.67)                                        
  5 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     5:43.23    5:47.52 SILV   
                  31.35     1:05.04 (33.69)     1:40.05 (35.01)     2:15.35 (35.30)
        2:50.65 (35.30)     3:25.93 (35.28)     4:01.28 (35.35)     4:37.38 (36.10)
        5:12.46 (35.08)     5:47.52 (35.06)                                        
  6 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               5:43.61    5:48.28 SILV   
                  30.37     1:04.38 (34.01)     1:39.57 (35.19)     2:15.14 (35.57)
        2:50.05 (34.91)     3:25.61 (35.56)     4:01.73 (36.12)     4:38.11 (36.38)
        5:13.53 (35.42)     5:48.28 (34.75)                                        
Non-Award Division  
  1 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         5:37.30    5:32.46 JO     
                  29.90     1:02.52 (32.62)     1:35.93 (33.41)     2:09.83 (33.90)
        2:43.81 (33.98)     3:17.92 (34.11)     3:51.87 (33.95)     4:25.92 (34.05)
        4:59.79 (33.87)     5:32.46 (32.67)                                        
  2 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              5:42.80    5:33.62 JO     
                  29.82     1:02.97 (33.15)     1:36.39 (33.42)     2:10.16 (33.77)
        2:44.52 (34.36)     3:18.72 (34.20)     3:52.68 (33.96)     4:27.13 (34.45)
        5:00.81 (33.68)     5:33.62 (32.81)                                        
  3 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     5:41.12    5:51.75        
                  31.15     1:04.61 (33.46)     1:38.87 (34.26)     2:14.65 (35.78)
        2:50.46 (35.81)     3:26.38 (35.92)     4:03.10 (36.72)     4:39.74 (36.64)
        5:16.31 (36.57)     5:51.75 (35.44)                                        
  4 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                5:43.48    5:52.93        
                  29.58     1:02.83 (33.25)     1:37.56 (34.73)     2:13.94 (36.38)
        2:50.06 (36.12)     3:26.98 (36.92)     4:03.72 (36.74)     4:40.97 (37.25)
        5:17.79 (36.82)     5:52.93 (35.14)                                        
  5 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              5:48.16    5:54.45        
                  30.84     1:05.81 (34.97)     1:42.10 (36.29)     2:18.09 (35.99)
        2:54.44 (36.35)     3:30.36 (35.92)     4:06.65 (36.29)     4:43.30 (36.65)
        5:19.59 (36.29)     5:54.45 (34.86)                                        
  6 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              5:50.09    5:55.12        
                  31.95     1:07.14 (35.19)     1:42.72 (35.58)     2:18.82 (36.10)
        2:55.08 (36.26)     3:30.68 (35.60)     4:07.59 (36.91)     4:44.40 (36.81)
        5:20.62 (36.22)     5:55.12 (34.50)                                        
  7 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               5:49.93    6:00.35        
                  31.27     1:06.77 (35.50)     1:43.51 (36.74)     2:20.72 (37.21)
        2:57.87 (37.15)     3:35.48 (37.61)     4:12.89 (37.41)     4:49.92 (37.03)
        5:25.81 (35.89)     6:00.35 (34.54)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:06.60  SMAX
              1:15.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.60 - 1:15.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         1:09.66    1:06.99 SILV   
                  33.03     1:06.99 (33.96)                                        
  2 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                1:07.38    1:07.16 SILV   
                  32.76     1:07.16 (34.40)                                        
  3 Ryan, Emily R             13 FA-MR                1:07.85    1:07.20 SILV   
                  32.16     1:07.20 (35.04)                                        
  4 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               1:08.82    1:07.53 SILV   
                  33.20     1:07.53 (34.33)                                        
  5 Osmun, Heather A          14 HYB-MR               1:06.84    1:07.64 SILV   
                  32.83     1:07.64 (34.81)                                        
  6 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              1:06.91    1:07.65 SILV   
                  32.80     1:07.65 (34.85)                                        
  7 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR            1:06.75    1:07.66 SILV   
                  32.57     1:07.66 (35.09)                                        
  8 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              1:07.98    1:07.72 SILV   
                  33.27     1:07.72 (34.45)                                        
  9 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:07.42    1:07.94 SILV   
                  32.53     1:07.94 (35.41)                                        
 10 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               1:08.55    1:08.84 SILV   
                  33.87     1:08.84 (34.97)                                        
 11 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:08.24    1:08.94 SILV   
                  33.40     1:08.94 (35.54)                                        
 12 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              1:11.40    1:09.02 SILV   
                  33.11     1:09.02 (35.91)                                        
 13 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         1:08.75    1:09.48 SILV   
                  34.23     1:09.48 (35.25)                                        
 14 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               1:08.15    1:09.52 SILV   
                  34.06     1:09.52 (35.46)                                        
 15 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                1:08.59    1:09.63 SILV   
                  34.17     1:09.63 (35.46)                                        
 16 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              1:10.43    1:09.69 SILV   
                  34.21     1:09.69 (35.48)                                        
 17 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                1:08.49    1:09.73 SILV   
                  34.11     1:09.73 (35.62)                                        
 18 Steinberg, Alyssa         14 HYB-MR               1:09.01    1:09.77 SILV   
                  33.79     1:09.77 (35.98)                                        
 19 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            1:09.81    1:09.81 SILV   
                  34.83     1:09.81 (34.98)                                        
 20 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               1:09.37    1:09.85 SILV   
                  34.10     1:09.85 (35.75)                                        
 21 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:08.47    1:09.89 SILV   
                  34.26     1:09.89 (35.63)                                        
 22 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:11.25    1:10.01 SILV   
                  34.06     1:10.01 (35.95)                                        
 23 Levin, Emma M             14 LBA-MR               1:10.81    1:10.20 SILV   
                  34.43     1:10.20 (35.77)                                        
 24 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              1:09.40    1:10.86 SILV   
                  34.81     1:10.86 (36.05)                                        
 25 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               1:08.46    1:10.88 SILV   
                  34.86     1:10.88 (36.02)                                        
 26 Kontos, Kristina          13 Tmsuffolk-MR         1:12.93    1:10.97 SILV   
                  34.75     1:10.97 (36.22)                                        
 27 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     1:09.22    1:11.39 SILV   
                  34.61     1:11.39 (36.78)                                        
 28 McCabe, Katie             14 UNIA-MR              1:11.83    1:11.55 SILV   
                  34.83     1:11.55 (36.72)                                        
 29 DePalma, Mikaylie         13 Tmsuffolk-MR         1:14.31    1:11.58 SILV   
                  35.11     1:11.58 (36.47)                                        
 30 Neglia, Allegra           13 Tmsuffolk-MR         1:12.32    1:11.93 SILV   
                  34.61     1:11.93 (37.32)                                        
 31 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              1:11.50    1:11.94 SILV   
                  34.80     1:11.94 (37.14)                                        
 32 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               1:13.40    1:12.05 SILV   
                  34.94     1:12.05 (37.11)                                        
 33 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     1:10.77    1:12.22 SILV   
                  34.94     1:12.22 (37.28)                                        
 33 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               1:10.11    1:12.22 SILV   
                  35.33     1:12.22 (36.89)                                        
 35 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              1:10.98    1:12.24 SILV   
                  35.27     1:12.24 (36.97)                                        
 36 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               1:09.75    1:12.58 SILV   
                  35.47     1:12.58 (37.11)                                        
 37 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               1:13.93    1:12.64 SILV   
                  34.62     1:12.64 (38.02)                                        
 38 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              1:12.87    1:12.66 SILV   
                  35.19     1:12.66 (37.47)                                        
 39 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     1:10.00    1:12.70 SILV   
                  36.20     1:12.70 (36.50)                                        
 40 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         1:12.88    1:12.74 SILV   
                  35.94     1:12.74 (36.80)                                        
 41 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            1:13.26    1:12.94 SILV   
                  35.42     1:12.94 (37.52)                                        
 42 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:12.57    1:13.08 SILV   
                  35.47     1:13.08 (37.61)                                        
 43 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              1:12.92    1:13.49 SILV   
                  35.77     1:13.49 (37.72)                                        
 44 Riley, Emma               13 HYB-MR               1:12.95    1:14.06 SILV   
                  35.44     1:14.06 (38.62)                                        
 45 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               1:13.56    1:14.13 SILV   
                  35.82     1:14.13 (38.31)                                        
 46 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:08.57    1:14.21 SILV   
                  35.78     1:14.21 (38.43)                                        
 47 Cushmore, Blaze           14 BBSC-MR              1:13.23    1:14.27 SILV   
                  34.79     1:14.27 (39.48)                                        
 48 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              1:12.72    1:14.38 SILV   
                  36.02     1:14.38 (38.36)                                        
 49 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:12.68    1:14.39 SILV   
                  36.38     1:14.39 (38.01)                                        
 50 Culkin, Shannon M         14 WISC-MR              1:13.63    1:14.59 SILV   
                  36.19     1:14.59 (38.40)                                        
 51 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:13.55    1:14.64 SILV   
                  36.66     1:14.64 (37.98)                                        
 52 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR               1:15.23    1:14.70 SILV   
                  36.22     1:14.70 (38.48)                                        
 53 Suchy, Morgan T           14 Sachem-MR            1:14.74    1:14.80 SILV   
                  36.41     1:14.80 (38.39)                                        
 54 Byrne, Shannon M          14 Sachem-MR            1:14.64    1:14.83 SILV   
                  36.79     1:14.83 (38.04)                                        
 55 Marshall, Isabel M        13 Three Village-MR     1:14.24    1:14.84 SILV   
 56 Stevens, Jenna P          14 LBA-MR               1:12.40    1:14.88 SILV   
                  35.70     1:14.88 (39.18)                                        
 57 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         1:14.77    1:15.05 SILV   
                  36.15     1:15.05 (38.90)                                        
 58 Del Monico, Daria J       13 Lind-MR              1:14.67    1:15.06 SILV   
 59 Standel, Sassy G          14 IA-MR                1:13.34    1:15.23 SILV   
                  36.56     1:15.23 (38.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                1:14.05    1:15.44        
                  36.67     1:15.44 (38.77)                                        
  2 Alvarez, Stephanie R      13 Three Village-MR     1:15.12    1:15.68        
                  36.73     1:15.68 (38.95)                                        
  3 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               1:12.79    1:17.05        
                  37.37     1:17.05 (39.68)                                        
  4 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     1:14.35    1:17.37        
                  37.96     1:17.37 (39.41)                                        
  5 Sergi, Sofia G            14 BBSC-MR              1:15.24    1:18.70        
                  37.34     1:18.70 (41.36)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:22.60  SMAX
              2:42.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:22.60 - 2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                2:24.12    2:23.40 SILV   
                  33.00     1:08.82 (35.82)     1:46.05 (37.23)     2:23.40 (37.35)
  2 Ryan, Emily R             13 FA-MR                2:24.71    2:24.23 SILV   
                  33.29     1:10.13 (36.84)     1:48.01 (37.88)     2:24.23 (36.22)
  3 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:24.94    2:24.33 SILV   
                  33.46     1:09.96 (36.50)     1:47.48 (37.52)     2:24.33 (36.85)
  4 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     2:27.18    2:24.57 SILV   
                  34.85     1:10.96 (36.11)     1:48.49 (37.53)     2:24.57 (36.08)
  5 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               2:31.43    2:25.76 SILV   
                  34.29     1:11.30 (37.01)     1:49.47 (38.17)     2:25.76 (36.29)
  6 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              2:26.29    2:25.79 SILV   
                  34.40     1:10.07 (35.67)     1:47.46 (37.39)     2:25.79 (38.33)
  7 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               2:31.81    2:27.66 SILV   
                  34.82     1:12.33 (37.51)     1:49.74 (37.41)     2:27.66 (37.92)
  8 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              2:37.42    2:27.80 SILV   
                  34.45     1:11.72 (37.27)     1:49.42 (37.70)     2:27.80 (38.38)
  9 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         2:26.61    2:28.01 SILV   
                  34.29     1:12.03 (37.74)     1:50.44 (38.41)     2:28.01 (37.57)
 10 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              2:32.73    2:28.31 SILV   
                  35.33     1:13.57 (38.24)     1:51.87 (38.30)     2:28.31 (36.44)
 11 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     2:33.12    2:28.80 SILV   
                  35.67     1:13.79 (38.12)     1:52.22 (38.43)     2:28.80 (36.58)
 12 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               2:28.45    2:28.90 SILV   
                  36.37     1:14.50 (38.13)     1:51.98 (37.48)     2:28.90 (36.92)
 13 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:29.63    2:28.92 SILV   
                  35.10     1:12.67 (37.57)     1:51.30 (38.63)     2:28.92 (37.62)
 14 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              2:31.71    2:28.94 SILV   
                  34.93     1:11.96 (37.03)     1:50.09 (38.13)     2:28.94 (38.85)
 15 Kontos, Kristina          13 Tmsuffolk-MR         2:32.37    2:29.28 SILV   
                  35.01     1:13.16 (38.15)     1:52.33 (39.17)     2:29.28 (36.95)
 16 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:27.51    2:29.63 SILV   
                  35.19     1:12.07 (36.88)     1:51.01 (38.94)     2:29.63 (38.62)
 17 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR            2:27.28    2:29.73 SILV   
                  33.61     1:11.45 (37.84)     1:51.09 (39.64)     2:29.73 (38.64)
 18 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     2:34.59    2:29.99 SILV   
                  35.24     1:13.79 (38.55)     1:52.65 (38.86)     2:29.99 (37.34)
 19 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:36.32    2:30.05 SILV   
                  35.69     1:13.66 (37.97)     1:52.11 (38.45)     2:30.05 (37.94)
 20 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               2:25.48    2:30.27 SILV   
                  35.58     1:12.93 (37.35)     1:51.66 (38.73)     2:30.27 (38.61)
 21 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               2:30.62    2:30.71 SILV   
                  36.02     1:14.89 (38.87)     1:53.78 (38.89)     2:30.71 (36.93)
 22 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                2:28.01    2:31.20 SILV   
                  35.57     1:14.06 (38.49)     1:52.95 (38.89)     2:31.20 (38.25)
 23 DePalma, Mikaylie         13 Tmsuffolk-MR         2:42.06    2:31.95 SILV   
                  35.91     1:14.78 (38.87)     1:53.78 (39.00)     2:31.95 (38.17)
 24 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:29.59    2:32.17 SILV   
                  35.96     1:14.51 (38.55)     1:53.98 (39.47)     2:32.17 (38.19)
 25 McCabe, Katie             14 UNIA-MR              2:32.26    2:32.25 SILV   
                  36.37     1:15.26 (38.89)     1:54.14 (38.88)     2:32.25 (38.11)
 26 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:37.25    2:32.85 SILV   
                  34.98     1:13.87 (38.89)     1:54.58 (40.71)     2:32.85 (38.27)
 27 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         2:37.68    2:32.97 SILV   
                  36.98     1:15.59 (38.61)     1:54.68 (39.09)     2:32.97 (38.29)
 28 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:31.10    2:33.40 SILV   
                  37.32     1:16.38 (39.06)     1:55.60 (39.22)     2:33.40 (37.80)
 29 Russell, Leah C           13 CSC-MR               2:30.76    2:33.78 SILV   
                  34.21     1:13.33 (39.12)     1:53.77 (40.44)     2:33.78 (40.01)
 30 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:30.21    2:33.88 SILV   
                  36.32     1:15.25 (38.93)     1:55.51 (40.26)     2:33.88 (38.37)
 31 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              2:28.41    2:33.98 SILV   
                  36.28     1:15.06 (38.78)     1:54.51 (39.45)     2:33.98 (39.47)
 32 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:42.21    2:34.45 SILV   
                  37.07     1:15.86 (38.79)     1:56.10 (40.24)     2:34.45 (38.35)
 33 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:35.18    2:34.60 SILV   
                  36.98     1:16.51 (39.53)     1:56.31 (39.80)     2:34.60 (38.29)
 34 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               2:30.12    2:34.76 SILV   
                  35.97     1:14.91 (38.94)     1:55.39 (40.48)     2:34.76 (39.37)
 35 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               2:32.39    2:34.92 SILV   
                  36.65     1:15.82 (39.17)     1:56.03 (40.21)     2:34.92 (38.89)
 36 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               2:32.68    2:35.04 SILV   
                  36.57     1:15.74 (39.17)     1:55.40 (39.66)     2:35.04 (39.64)
 37 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:32.74    2:35.61 SILV   
                  36.32     1:14.94 (38.62)     1:55.69 (40.75)     2:35.61 (39.92)
 38 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            2:37.66    2:35.67 SILV   
                  35.78     1:14.86 (39.08)     1:55.97 (41.11)     2:35.67 (39.70)
 39 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              2:37.30    2:36.13 SILV   
                  37.52     1:16.73 (39.21)     1:56.71 (39.98)     2:36.13 (39.42)
 40 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               2:37.42    2:36.36 SILV   
                  36.00     1:15.49 (39.49)     1:56.63 (41.14)     2:36.36 (39.73)
 41 Marshall, Isabel M        13 Three Village-MR     2:40.65    2:37.15 SILV   
                  36.61                                                 1:57.82 ( )
        2:37.15 (39.33)                                                            
 42 Cushmore, Blaze           14 BBSC-MR              2:38.31    2:38.88 SILV   
                  35.25     1:15.14 (39.89)     1:57.39 (42.25)     2:38.88 (41.49)
 43 Culkin, Shannon M         14 WISC-MR              2:39.91    2:39.18 SILV   
                  36.44     1:16.50 (40.06)     1:58.90 (42.40)     2:39.18 (40.28)
 44 Byrne, Shannon M          14 Sachem-MR            2:41.50    2:39.33 SILV   
                  38.49     1:19.82 (41.33)     2:01.12 (41.30)     2:39.33 (38.21)
 45 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:31.60    2:39.76 SILV   
                  37.22     1:17.71 (40.49)     1:59.28 (41.57)     2:39.76 (40.48)
 46 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     2:34.17    2:39.96 SILV   
                  37.26     1:18.59 (41.33)     2:00.47 (41.88)     2:39.96 (39.49)
 47 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              2:37.71    2:40.05 SILV   
                  36.52     1:16.00 (39.48)     1:58.51 (42.51)     2:40.05 (41.54)
 48 Suchy, Morgan T           14 Sachem-MR            2:40.80    2:40.37 SILV   
                  38.37     1:19.44 (41.07)     2:00.65 (41.21)     2:40.37 (39.72)
 49 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               2:31.83    2:40.59 SILV   
                  38.01     1:18.43 (40.42)     1:59.81 (41.38)     2:40.59 (40.78)
 50 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:41.00    2:41.05 SILV   
                  37.21     1:18.60 (41.39)     2:00.75 (42.15)     2:41.05 (40.30)
 51 Del Monico, Daria J       13 Lind-MR              2:39.71    2:42.64 SILV   
                  37.10     1:18.17 (41.07)     2:01.76 (43.59)     2:42.64 (40.88)
 52 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              2:39.96    2:42.92 SILV   
                  36.90     1:19.33 (42.43)     2:02.31 (42.98)     2:42.92 (40.61)
Non-Award Division  
  1 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         2:24.62    2:17.20 ZQ     
                  32.10     1:06.84 (34.74)     1:42.32 (35.48)     2:17.20 (34.88)
  2 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               2:24.15    2:20.91 ZQ     
                  32.90     1:08.45 (35.55)     1:45.08 (36.63)     2:20.91 (35.83)
  3 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR               2:41.36    2:43.54        
                  37.79     1:18.96 (41.17)     2:01.32 (42.36)     2:43.54 (42.22)
  4 Siegel, Blaine L          14 LBA-MR               2:42.76    2:45.07        
                  38.11     1:19.00 (40.89)     2:02.41 (43.41)     2:45.07 (42.66)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:16.50  SMAX
              1:23.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:16.50 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         1:16.81    1:16.54 SILV   
                  35.02     1:16.54 (41.52)                                        
  2 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              1:17.42    1:16.59 SILV   
                  36.81     1:16.59 (39.78)                                        
  3 Porter, Meagan H          14 IA-MR                1:20.01    1:16.89 SILV   
                  36.33     1:16.89 (40.56)                                        
  4 Orski, Emily M            14 CSC-MR               1:22.08    1:18.28 SILV   
                  37.47     1:18.28 (40.81)                                        
  5 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                1:20.03    1:19.50 SILV   
                  38.28     1:19.50 (41.22)                                        
  6 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         1:19.52    1:19.54 SILV   
                  38.22     1:19.54 (41.32)                                        
  7 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:21.65    1:19.70 SILV   
                  37.91     1:19.70 (41.79)                                        
  8 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               1:19.51    1:20.46 SILV   
                  37.28     1:20.46 (43.18)                                        
  9 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               1:22.69    1:20.85 SILV   
                  38.08     1:20.85 (42.77)                                        
 10 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     1:21.89    1:21.00 SILV   
                  38.64     1:21.00 (42.36)                                        
 11 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              1:21.97    1:21.37 SILV   
                  38.21     1:21.37 (43.16)                                        
 12 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     1:19.31    1:21.43 SILV   
                  38.85     1:21.43 (42.58)                                        
 13 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:20.71    1:21.53 SILV   
                  38.42     1:21.53 (43.11)                                        
 14 Skakandi, Meghan          13 HAA-MR               1:20.21    1:21.54 SILV   
                  37.99     1:21.54 (43.55)                                        
 15 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               1:23.58    1:21.89 SILV   
                  37.61     1:21.89 (44.28)                                        
 16 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               1:18.47    1:21.95 SILV   
                  39.63     1:21.95 (42.32)                                        
 17 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR              1:22.39    1:22.16 SILV   
                  38.25     1:22.16 (43.91)                                        
 18 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:21.35    1:22.21 SILV   
                  38.68     1:22.21 (43.53)                                        
 19 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              1:20.12    1:22.67 SILV   
                  38.79     1:22.67 (43.88)                                        
 20 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               1:21.12    1:23.36 SILV   
                  39.37     1:23.36 (43.99)                                        
 21 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               1:21.71    1:23.50 SILV   
                  39.41     1:23.50 (44.09)                                        
 22 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:23.10    1:23.70 SILV   
                  39.76     1:23.70 (43.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                1:17.47    1:16.38 JO     
                  36.37     1:16.38 (40.01)                                        
  2 Cody, Rachel A            13 IA-MR                1:22.19    1:23.93        
                  40.37     1:23.93 (43.56)                                        
  3 Casey, Emma P             13 HAA-MR               1:22.08    1:24.66        
                  39.19     1:24.66 (45.47)                                        
  3 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     1:23.77    1:24.66        
                  41.60     1:24.66 (43.06)                                        
  5 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:23.55    1:24.98        
                  40.05     1:24.98 (44.93)                                        
  6 Schuppert, Christina M    14 CSC-MR               1:23.39    1:25.20        
                  40.08     1:25.20 (45.12)                                        
  7 Standel, Sassy G          14 IA-MR                1:22.29    1:27.36        
                  41.33     1:27.36 (46.03)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:43.00  SMAX
              2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                2:43.11    2:43.47 SILV   
                  34.97     1:15.17 (40.20)     1:58.61 (43.44)     2:43.47 (44.86)
  2 Levin, Emma M             14 LBA-MR               2:44.88    2:45.31 SILV   
                  36.58     1:18.14 (41.56)     2:01.81 (43.67)     2:45.31 (43.50)
  3 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:46.54    2:45.60 SILV   
                  36.65     1:18.90 (42.25)     2:01.54 (42.64)     2:45.60 (44.06)
  4 Ryan, Emily R             13 FA-MR                2:43.34    2:45.70 SILV   
                  37.26     1:19.75 (42.49)     2:02.89 (43.14)     2:45.70 (42.81)
  5 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:43.30    2:45.72 SILV   
                  37.21     1:19.48 (42.27)     2:02.69 (43.21)     2:45.72 (43.03)
  6 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                2:44.62    2:46.75 SILV   
                  37.12     1:19.31 (42.19)     2:03.18 (43.87)     2:46.75 (43.57)
  7 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         2:52.12    2:47.08 SILV   
                  38.74     1:20.87 (42.13)     2:04.29 (43.42)     2:47.08 (42.79)
  8 Russell, Leah C           13 CSC-MR               2:46.11    2:47.11 SILV   
                  39.24     1:23.41 (44.17)     2:05.80 (42.39)     2:47.11 (41.31)
  9 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         2:46.94    2:47.34 SILV   
                  38.25     1:20.51 (42.26)     2:04.09 (43.58)     2:47.34 (43.25)
 10 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:47.46    2:48.50 SILV   
                  38.25     1:21.50 (43.25)     2:05.86 (44.36)     2:48.50 (42.64)
 11 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:50.84    2:48.66 SILV   
                  38.11     1:21.35 (43.24)     2:05.26 (43.91)     2:48.66 (43.40)
 12 Orski, Emily M            14 CSC-MR               2:54.46    2:51.27 SILV   
                  39.20     1:22.56 (43.36)     2:06.70 (44.14)     2:51.27 (44.57)
 13 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                2:48.25    2:52.04 SILV   
                  38.19     1:21.94 (43.75)     2:07.68 (45.74)     2:52.04 (44.36)
 14 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              2:56.40    2:53.13 SILV   
                  38.47     1:22.31 (43.84)     2:07.40 (45.09)     2:53.13 (45.73)
 15 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               2:54.96    2:53.89 SILV   
                  39.65     1:24.74 (45.09)     2:10.98 (46.24)     2:53.89 (42.91)
 16 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:45.08    2:54.04 SILV   
                  39.43     1:23.57 (44.14)     2:08.67 (45.10)     2:54.04 (45.37)
 17 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               2:53.46    2:54.85 SILV   
                  40.61     1:25.79 (45.18)     2:10.94 (45.15)     2:54.85 (43.91)
Non-Award Division  
  1 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:55.37    2:57.52        
                  39.78     1:24.33 (44.55)     2:10.24 (45.91)     2:57.52 (47.28)
  2 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:54.33    2:58.82        
                  39.88     1:25.68 (45.80)   2:58.82 (1:33.14)                    
  3 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               2:54.90    2:58.99        
                  40.25     1:25.88 (45.63)     2:13.07 (47.19)     2:58.99 (45.92)
  4 Standel, Sassy G          14 IA-MR                2:56.74    3:04.05        
                  42.03     1:28.34 (46.31)     2:16.41 (48.07)     3:04.05 (47.64)
 -- Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:51.81         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:05.70  SMAX
              1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.70 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              1:11.16    1:06.28 SILV   
                  30.38     1:06.28 (35.90)                                        
  2 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                1:06.58    1:07.26 SILV   
                  30.92     1:07.26 (36.34)                                        
  3 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               1:07.01    1:07.59 SILV   
                  31.46     1:07.59 (36.13)                                        
  4 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         1:10.42    1:07.82 SILV   
                  30.97     1:07.82 (36.85)                                        
  5 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:08.20    1:08.26 SILV   
                  31.68     1:08.26 (36.58)                                        
  5 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     1:09.39    1:08.26 SILV   
                  31.50     1:08.26 (36.76)                                        
  7 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         1:08.83    1:08.71 SILV   
                  32.54     1:08.71 (36.17)                                        
  8 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                1:10.11    1:08.77 SILV   
                  31.75     1:08.77 (37.02)                                        
  9 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     1:06.74    1:09.02 SILV   
                  32.31     1:09.02 (36.71)                                        
 10 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         1:11.32    1:09.11 SILV   
                  32.01     1:09.11 (37.10)                                        
 11 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:08.94    1:09.15 SILV   
                  32.73     1:09.15 (36.42)                                        
 12 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR            1:06.12    1:09.17 SILV   
                  30.85     1:09.17 (38.32)                                        
 13 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               1:07.62    1:09.40 SILV   
                  31.80     1:09.40 (37.60)                                        
 14 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:10.96    1:09.63 SILV   
                  32.39     1:09.63 (37.24)                                        
 15 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              1:10.54    1:09.65 SILV   
                  32.33     1:09.65 (37.32)                                        
 16 Levin, Emma M             14 LBA-MR               1:07.19    1:09.95 SILV   
                  32.37     1:09.95 (37.58)                                        
 17 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              1:11.58    1:10.07 SILV   
                  32.84     1:10.07 (37.23)                                        
 18 Donnelly, Megan H         13 IA-MR                1:10.11    1:10.35 SILV   
                  32.81     1:10.35 (37.54)                                        
 19 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              1:09.35    1:10.97 SILV   
                  32.27     1:10.97 (38.70)                                        
 20 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:09.57    1:11.23 SILV   
                  33.11     1:11.23 (38.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               1:11.32    1:11.98        
                  32.43     1:11.98 (39.55)                                        
  2 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR              1:09.54    1:11.99        
                  32.06     1:11.99 (39.93)                                        
  3 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               1:11.54    1:12.81        
                  34.64     1:12.81 (38.17)                                        
  4 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:08.22    1:12.90        
                  33.27     1:12.90 (39.63)                                        
  5 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              1:11.19    1:13.13        
                  34.34     1:13.13 (38.79)                                        
  6 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               1:09.70    1:14.66        
                  34.50     1:14.66 (40.16)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:31.00  SMAX
              2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         2:32.61    2:32.92 SILV   
                  34.03     1:13.11 (39.08)     1:53.68 (40.57)     2:32.92 (39.24)
  2 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:36.43    2:33.05 SILV   
                  32.87     1:11.71 (38.84)     1:52.54 (40.83)     2:33.05 (40.51)
  3 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               2:34.42    2:35.08 SILV   
                  33.64     1:13.70 (40.06)     1:54.04 (40.34)     2:35.08 (41.04)
Non-Award Division  
  1 Levin, Emma M             14 LBA-MR               2:35.55    2:37.53        
                  33.32     1:12.21 (38.89)     1:54.35 (42.14)     2:37.53 (43.18)
  2 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               2:35.31    2:37.65        
                  31.82     1:11.07 (39.25)     1:53.62 (42.55)     2:37.65 (44.03)
  3 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:34.18    2:38.22        
                  33.86     1:13.93 (40.07)     1:56.29 (42.36)     2:38.22 (41.93)
  4 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:32.23    2:39.69        
                  34.48     1:14.16 (39.68)     1:56.97 (42.81)     2:39.69 (42.72)
  5 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               2:33.02    2:42.50        
                  34.83     1:15.06 (40.23)     1:59.73 (44.67)     2:42.50 (42.77)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:23.50  SMAX
              2:41.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.50 - 2:41.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ryan, Emily R             13 FA-MR                2:23.62    2:23.98 SILV   
                  30.58     1:08.18 (37.60)     1:51.86 (43.68)     2:23.98 (32.12)
  2 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:26.56    2:24.45 SILV   
                  31.05     1:08.30 (37.25)     1:51.87 (43.57)     2:24.45 (32.58)
  3 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:24.20    2:24.52 SILV   
                  30.96                                                 1:52.95 ( )
        2:24.52 (31.57)                                                            
  4 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              2:24.87    2:25.00 SILV   
                  30.80     1:08.60 (37.80)     1:51.32 (42.72)     2:25.00 (33.68)
  5 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         2:25.18    2:25.03 SILV   
                  31.96     1:07.96 (36.00)     1:52.01 (44.05)     2:25.03 (33.02)
  6 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         2:32.00    2:27.36 SILV   
                  32.46     1:10.26 (37.80)     1:53.64 (43.38)     2:27.36 (33.72)
  7 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                2:25.41    2:27.49 SILV   
                  32.38     1:08.41 (36.03)     1:54.66 (46.25)     2:27.49 (32.83)
  7 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:29.73    2:27.49 SILV   
                                1:10.76 ( )   2:27.49 (1:16.73)                    
  9 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:24.22    2:28.14 SILV   
                  32.08     1:09.28 (37.20)     1:53.85 (44.57)     2:28.14 (34.29)
 10 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               2:23.70    2:29.15 SILV   
                  31.06     1:10.37 (39.31)     1:56.30 (45.93)     2:29.15 (32.85)
 11 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                2:29.33    2:29.25 SILV   
                  33.16     1:12.08 (38.92)     1:55.17 (43.09)     2:29.25 (34.08)
 12 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:29.86    2:29.71 SILV   
                  32.81     1:11.64 (38.83)     1:56.17 (44.53)     2:29.71 (33.54)
 13 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                2:32.02    2:31.27 SILV   
                  33.35     1:11.39 (38.04)     1:58.66 (47.27)     2:31.27 (32.61)
 14 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:32.38    2:32.01 SILV   
                  31.78     1:09.15 (37.37)     1:57.20 (48.05)     2:32.01 (34.81)
 15 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:28.19    2:32.21 SILV   
                  33.93     1:12.06 (38.13)     1:57.84 (45.78)     2:32.21 (34.37)
 16 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     2:31.54    2:32.24 SILV   
                  36.00     1:12.91 (36.91)     1:59.48 (46.57)     2:32.24 (32.76)
 17 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:29.40    2:33.06 SILV   
                  31.63     1:09.44 (37.81)     2:00.24 (50.80)     2:33.06 (32.82)
 18 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         2:35.19    2:33.18 SILV   
                  32.49     1:13.06 (40.57)     1:58.77 (45.71)     2:33.18 (34.41)
 19 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     2:27.85    2:33.38 SILV   
                  32.76     1:11.26 (38.50)     1:58.92 (47.66)     2:33.38 (34.46)
 20 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              2:35.69    2:33.52 SILV   
                  33.45     1:11.04 (37.59)     1:59.67 (48.63)     2:33.52 (33.85)
 21 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:34.03    2:33.55 SILV   
                  34.64     1:12.17 (37.53)     1:59.26 (47.09)     2:33.55 (34.29)
 22 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               2:34.27    2:33.76 SILV   
                  34.24     1:13.64 (39.40)     1:58.54 (44.90)     2:33.76 (35.22)
 23 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              2:31.64    2:33.79 SILV   
                  33.15     1:11.79 (38.64)     1:59.89 (48.10)     2:33.79 (33.90)
 24 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               2:32.36    2:33.84 SILV   
                  32.59     1:12.43 (39.84)     1:59.33 (46.90)     2:33.84 (34.51)
 25 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              2:36.64    2:33.90 SILV   
                  31.80     1:11.37 (39.57)     1:59.38 (48.01)     2:33.90 (34.52)
 26 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              2:37.10    2:34.64 SILV   
                  33.19     1:14.77 (41.58)     2:01.51 (46.74)     2:34.64 (33.13)
 27 DePalma, Mikaylie         13 Tmsuffolk-MR         2:38.62    2:34.70 SILV   
                  34.21     1:13.83 (39.62)     2:00.66 (46.83)     2:34.70 (34.04)
 28 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              2:35.20    2:34.77 SILV   
                  34.99     1:12.90 (37.91)     1:59.05 (46.15)     2:34.77 (35.72)
 29 Kontos, Kristina          13 Tmsuffolk-MR         2:35.78    2:34.95 SILV   
                  34.35     1:12.31 (37.96)     1:59.57 (47.26)     2:34.95 (35.38)
 30 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               2:36.81    2:35.30 SILV   
                  34.88     1:17.15 (42.27)     2:01.48 (44.33)     2:35.30 (33.82)
 31 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR               2:38.63    2:35.36 SILV   
                  32.99     1:12.71 (39.72)     1:59.70 (46.99)     2:35.36 (35.66)
 32 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:31.01    2:35.41 SILV   
                  34.75     1:13.66 (38.91)     1:59.65 (45.99)     2:35.41 (35.76)
 33 Spencer, Hannah           13 HYB-MR               2:39.74    2:35.91 SILV   
                  32.11     1:13.52 (41.41)     2:03.32 (49.80)     2:35.91 (32.59)
 34 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              2:37.35    2:35.96 SILV   
                  35.80     1:15.66 (39.86)     1:59.66 (44.00)     2:35.96 (36.30)
 35 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:31.67    2:36.23 SILV   
                  34.11     1:15.30 (41.19)     2:00.17 (44.87)     2:36.23 (36.06)
 36 Steinberg, Alyssa         14 HYB-MR               2:33.54    2:36.48 SILV   
                  33.67     1:11.70 (38.03)     1:59.01 (47.31)     2:36.48 (37.47)
 37 McCabe, Katie             14 UNIA-MR              2:38.08    2:36.72 SILV   
                  33.06     1:11.59 (38.53)     2:01.13 (49.54)     2:36.72 (35.59)
 38 Cody, Rachel A            13 IA-MR                2:34.42    2:37.01 SILV   
                  37.48     1:16.05 (38.57)     2:02.72 (46.67)     2:37.01 (34.29)
 39 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               2:34.92    2:37.09 SILV   
                  34.27     1:14.49 (40.22)     2:02.33 (47.84)     2:37.09 (34.76)
 40 Neglia, Allegra           13 Tmsuffolk-MR         2:37.74    2:37.12 SILV   
                  33.49     1:14.21 (40.72)     2:03.18 (48.97)     2:37.12 (33.94)
 41 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:36.09    2:37.13 SILV   
                  35.31     1:18.34 (43.03)     2:04.84 (46.50)     2:37.13 (32.29)
 42 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              2:36.63    2:37.49 SILV   
                  33.15     1:15.13 (41.98)     2:02.77 (47.64)     2:37.49 (34.72)
 43 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     2:34.08    2:37.73 SILV   
                  37.99     1:15.82 (37.83)     2:02.75 (46.93)     2:37.73 (34.98)
 44 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:38.68    2:38.09 SILV   
                  34.23     1:13.66 (39.43)     2:00.81 (47.15)     2:38.09 (37.28)
 45 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR              2:39.40    2:38.42 SILV   
                  33.49     1:16.46 (42.97)     2:02.34 (45.88)     2:38.42 (36.08)
 46 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               2:38.51    2:38.82 SILV   
                  33.61     1:13.37 (39.76)     2:05.90 (52.53)     2:38.82 (32.92)
 47 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            2:38.54    2:39.21 SILV   
                  36.45     1:14.41 (37.96)     2:04.42 (50.01)     2:39.21 (34.79)
 48 Souza, Monique            13 BBSC-MR              2:38.08    2:39.29 SILV   
                  33.73     1:14.51 (40.78)     2:03.11 (48.60)     2:39.29 (36.18)
 49 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:35.29    2:40.69 SILV   
                  35.22     1:15.68 (40.46)     2:06.43 (50.75)     2:40.69 (34.26)
 50 Standel, Sassy G          14 IA-MR                2:34.21    2:41.13 SILV   
                  34.36     1:16.92 (42.56)     2:05.46 (48.54)     2:41.13 (35.67)
 51 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              2:36.97    2:41.52 SILV   
                  35.78     1:19.55 (43.77)     2:05.80 (46.25)     2:41.52 (35.72)
 52 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:30.20    2:41.74 SILV   
                  34.03     1:16.21 (42.18)     2:05.51 (49.30)     2:41.74 (36.23)
Non-Award Division  
  1 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:24.95    2:23.02 JO     
                  30.74     1:06.51 (35.77)     1:50.63 (44.12)     2:23.02 (32.39)
  2 Stevens, Jenna P          14 LBA-MR               2:36.06    2:41.82        
                  34.54     1:16.18 (41.64)     2:05.85 (49.67)     2:41.82 (35.97)
  3 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     2:35.85    2:42.44        
                  37.22     1:17.79 (40.57)     2:07.97 (50.18)     2:42.44 (34.47)
  4 Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR     2:41.67    2:43.04        
                  33.78     1:15.14 (41.36)     2:05.48 (50.34)     2:43.04 (37.56)
  5 Riley, Emma               13 HYB-MR               2:40.15    2:43.48        
                  35.71     1:17.52 (41.81)     2:07.17 (49.65)     2:43.48 (36.31)
  6 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              2:41.32    2:44.20        
                  32.57     1:12.56 (39.99)     2:05.38 (52.82)     2:44.20 (38.82)
  7 Cushmore, Blaze           14 BBSC-MR              2:39.44    2:45.35        
                  35.12     1:15.82 (40.70)     2:06.57 (50.75)     2:45.35 (38.78)
 -- Kryger, Lauren P          14 IA-MR                2:24.35         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:07.00  SMAX
              5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:07.00 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              5:07.46    5:09.09 SILV   
                  30.61     1:08.03 (37.42)     1:49.07 (41.04)     2:30.71 (41.64)
        3:14.54 (43.83)     3:58.05 (43.51)     4:34.05 (36.00)     5:09.09 (35.04)
  2 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               5:24.60    5:12.85 SILV   
                  32.18     1:10.76 (38.58)     1:49.80 (39.04)     2:27.95 (38.15)
        3:13.23 (45.28)     3:59.65 (46.42)     4:36.44 (36.79)     5:12.85 (36.41)
  3 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     5:25.91    5:14.79 SILV   
                  32.52     1:11.51 (38.99)     1:51.18 (39.67)     2:32.12 (40.94)
        3:15.31 (43.19)     4:00.57 (45.26)     4:37.63 (37.06)     5:14.79 (37.16)
  4 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              5:14.35    5:15.81 SILV   
                  33.19     1:12.07 (38.88)     1:53.53 (41.46)     2:33.90 (40.37)
        3:19.60 (45.70)     4:05.14 (45.54)     4:41.23 (36.09)     5:15.81 (34.58)
  5 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         5:23.46    5:16.07 SILV   
                  33.15     1:14.52 (41.37)     1:54.98 (40.46)     2:34.68 (39.70)
        3:20.31 (45.63)     4:05.74 (45.43)     4:42.00 (36.26)     5:16.07 (34.07)
  6 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         5:21.72    5:17.21 SILV   
                  32.77     1:11.17 (38.40)     1:52.12 (40.95)     2:31.95 (39.83)
        3:18.54 (46.59)     4:04.26 (45.72)     4:41.36 (37.10)     5:17.21 (35.85)
  7 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     5:15.77    5:17.33 SILV   
                  32.77     1:11.65 (38.88)     1:50.47 (38.82)     2:30.61 (40.14)
        3:19.30 (48.69)     4:07.83 (48.53)     4:43.42 (35.59)     5:17.33 (33.91)
  8 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               5:13.04    5:17.43 SILV   
                  31.21     1:07.71 (36.50)     1:48.91 (41.20)     2:30.93 (42.02)
        3:16.93 (46.00)     4:05.09 (48.16)     4:42.21 (37.12)     5:17.43 (35.22)
  9 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               5:20.76    5:18.17 SILV   
                  32.37     1:10.64 (38.27)     1:50.93 (40.29)     2:30.44 (39.51)
        3:19.18 (48.74)     4:06.91 (47.73)     4:42.94 (36.03)     5:18.17 (35.23)
 10 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               5:15.50    5:19.36 SILV   
                  31.45     1:10.12 (38.67)     1:48.81 (38.69)     2:27.53 (38.72)
        3:15.82 (48.29)     4:03.92 (48.10)     4:42.09 (38.17)     5:19.36 (37.27)
 11 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               5:21.69    5:19.41 SILV   
                  33.31     1:13.88 (40.57)     1:53.21 (39.33)     2:32.79 (39.58)
        3:20.16 (47.37)     4:08.11 (47.95)     4:44.15 (36.04)     5:19.41 (35.26)
 12 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              5:21.80    5:22.43 SILV   
                  32.62     1:10.89 (38.27)     1:54.67 (43.78)     2:37.48 (42.81)
        3:23.34 (45.86)     4:10.29 (46.95)     4:46.95 (36.66)     5:22.43 (35.48)
 13 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              5:17.80    5:25.73 SILV   
                  31.91     1:09.81 (37.90)     1:50.62 (40.81)     2:31.25 (40.63)
        3:21.23 (49.98)     4:13.97 (52.74)     4:50.15 (36.18)     5:25.73 (35.58)
Non-Award Division  
  1 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               5:07.24    4:57.59 ZQ     
                  30.85     1:06.81 (35.96)     1:44.20 (37.39)     2:22.14 (37.94)
        3:06.90 (44.76)     3:50.65 (43.75)     4:24.53 (33.88)     4:57.59 (33.06)
  2 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         5:10.08    5:04.39 JO     
                  31.18     1:10.05 (38.87)     1:47.86 (37.81)     2:24.34 (36.48)
        3:09.42 (45.08)     3:53.98 (44.56)     4:29.60 (35.62)     5:04.39 (34.79)
  3 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         5:09.68    5:04.47 JO     
                  32.72     1:12.17 (39.45)     1:49.24 (37.07)     2:26.72 (37.48)
        3:10.43 (43.71)     3:55.28 (44.85)     4:30.51 (35.23)     5:04.47 (33.96)
  4 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         5:24.68    5:06.30 JO     
                  32.02     1:11.64 (39.62)     1:51.97 (40.33)     2:31.86 (39.89)
        3:14.55 (42.69)     3:58.66 (44.11)     4:32.67 (34.01)     5:06.30 (33.63)
  5 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               5:19.91    5:27.21        
                  33.40     1:13.68 (40.28)     1:54.82 (41.14)     2:36.33 (41.51)
        3:23.67 (47.34)     4:12.10 (48.43)     4:49.68 (37.58)     5:27.21 (37.53)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.60  SMAX
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Woll, Samantha M          16 LBA-MR                 27.12      26.74 SILV   
  2 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR       27.47      26.90 SILV   
  3 Nieves, Daniella M        15 IA-MR                  27.16      26.96 SILV   
  4 Llewellyn, Julia I        16 CSC-MR                 27.03      27.29 SILV   
  5 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR                26.64      27.36 SILV   
  6 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR       28.01      27.47 SILV   
  7 Gensch, Leighann L        15 IA-MR                  26.66      27.61 SILV   
  8 Grodecki, Natalie         17 IA-MR                  27.46      27.62 SILV   
  9 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR                27.40      27.68 SILV   
 10 Mejia, Nicole             17 IA-MR                  27.11      27.71 SILV   
 11 Brant, Eliza N            16 UNIA-MR                28.04      27.77 SILV   
 12 Baker, Aileen G           15 Sachem-MR              28.06      27.79 SILV   
 13 Pandolfo, Marisa L        17 CSC-MR                 28.15      27.85 SILV   
 14 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR                 27.64      27.90 SILV   
 15 Graning, Morgan E         15 IA-MR                  27.71      27.91 SILV   
 16 Kallansrude, Kaitlyn S    17 BBSC-MR                27.24      28.05 SILV   
 17 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR       27.02      28.12 SILV   
 18 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR       27.23      28.13 SILV   
 19 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR       27.05      28.17 SILV   
 20 McCoy, Tara               15 CSC-MR                 28.24      28.20 SILV   
 21 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR                27.76      28.24 SILV   
Non-Award Division  
  1 Breiner, Emma             15 CSC-MR                 28.23      28.50        
  2 Fassett, Brooks C         15 Three Village-MR       28.19      28.52        
  3 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR           28.22      28.80        
  4 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR           27.37      28.83        
  5 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR       27.43      29.16        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR                58.00      58.24 SILV   
                  27.65       58.24 (30.59)                                        
  2 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:00.70      58.98 SILV   
                  28.37       58.98 (30.61)                                        
  3 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR       58.53      59.05 SILV   
                  28.06       59.05 (30.99)                                        
  4 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR                58.64      59.28 SILV   
                  28.21       59.28 (31.07)                                        
  5 Woll, Samantha M          16 LBA-MR                 59.50      59.49 SILV   
                  28.14       59.49 (31.35)                                        
  6 Mejia, Nicole             17 IA-MR                  59.55      59.63 SILV   
                  28.47       59.63 (31.16)                                        
  7 Graning, Morgan E         15 IA-MR                  59.06      59.81 SILV   
                  28.64       59.81 (31.17)                                        
  8 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               1:00.30      59.91 SILV   
                  29.08       59.91 (30.83)                                        
  9 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR                58.30    1:00.04 SILV   
                  28.61     1:00.04 (31.43)                                        
 10 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:00.28    1:00.20 SILV   
                  29.03     1:00.20 (31.17)                                        
 11 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              1:00.71    1:00.51 SILV   
                  29.75     1:00.51 (30.76)                                        
 12 Baker, Aileen G           15 Sachem-MR              59.63    1:00.93 SILV   
                  29.13     1:00.93 (31.80)                                        
 13 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR           58.87    1:00.99 SILV   
                  29.21     1:00.99 (31.78)                                        
 -- Nieves, Daniella M        15 IA-MR                  58.09         DQ        
      False start
                  27.62          DQ (31.16)                                        
 -- Pandolfo, Marisa L        17 CSC-MR                 59.91         DQ        
      False start
                  29.05          DQ (30.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Jin, Victoria             15 HYB-MR               1:00.49    1:01.41        
                  28.80     1:01.41 (32.61)                                        
  2 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     1:00.84    1:01.74        
                  29.57     1:01.74 (32.17)                                        
  3 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR           59.96    1:01.95        
                  29.61     1:01.95 (32.34)                                        
  4 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR       58.60    1:02.31        
                  29.50     1:02.31 (32.81)                                        
  5 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR       58.20    1:02.44        
                  29.31     1:02.44 (33.13)                                        
  6 Crosby, Amanda            17 CSC-MR               1:01.01    1:02.71        
                  29.76     1:02.71 (32.95)                                        
 -- Chan, Sarah P             15 Three Village-MR       59.23         DQ        
      False start
                  29.24          DQ (31.87)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                2:05.08    2:05.25 SILV   
                  28.68     1:00.90 (32.22)     1:33.51 (32.61)     2:05.25 (31.74)
  2 Nieves, Daniella M        15 IA-MR                2:09.50    2:07.45 SILV   
                  28.63     1:00.74 (32.11)     1:33.82 (33.08)     2:07.45 (33.63)
  3 Llewellyn, Julia I        16 CSC-MR               2:07.58    2:07.63 SILV   
                  29.45     1:02.04 (32.59)     1:35.74 (33.70)     2:07.63 (31.89)
  4 Gensch, Leighann L        15 IA-MR                2:04.99    2:08.58 SILV   
                  29.12     1:01.30 (32.18)     1:35.07 (33.77)     2:08.58 (33.51)
  5 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:04.71    2:08.70 SILV   
                  29.60     1:01.96 (32.36)     1:35.76 (33.80)     2:08.70 (32.94)
  6 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR              2:07.38    2:09.98 SILV   
                  28.76     1:01.35 (32.59)     1:35.26 (33.91)     2:09.98 (34.72)
  7 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     2:09.89    2:10.05 SILV   
                  30.37     1:03.29 (32.92)     1:36.57 (33.28)     2:10.05 (33.48)
  8 Graning, Morgan E         15 IA-MR                2:07.30    2:10.20 SILV   
                  28.92     1:01.24 (32.32)     1:35.39 (34.15)     2:10.20 (34.81)
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                2:07.83    2:00.40 ZQ     
                  27.30       59.52 (32.22)     1:30.27 (30.75)     2:00.40 (30.13)
  2 Kanfer, Sarah M           15 IA-MR                2:06.41    2:03.91 SMAX   
                  28.87     1:00.99 (32.12)     1:33.34 (32.35)     2:03.91 (30.57)
  3 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              2:08.96    2:10.87        
                  30.99     1:03.65 (32.66)     1:37.45 (33.80)     2:10.87 (33.42)
  4 Pandolfo, Marisa L        17 CSC-MR               2:10.41    2:11.70        
                  29.72     1:03.35 (33.63)     1:37.57 (34.22)     2:11.70 (34.13)
  5 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:08.21    2:13.21        
                  29.68     1:02.12 (32.44)     1:37.30 (35.18)     2:13.21 (35.91)
  6 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         2:09.67    2:14.20        
                  30.34     1:03.90 (33.56)     1:39.00 (35.10)     2:14.20 (35.20)
  7 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR     2:04.94    2:17.19        
                  31.15     1:05.39 (34.24)     1:41.20 (35.81)     2:17.19 (35.99)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  ZQ
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Boyle, Erin               16 IA-MR                5:37.59    5:38.68 SILV   
                  28.55     1:00.19 (31.64)     1:32.77 (32.58)     2:06.51 (33.74)
        2:41.29 (34.78)     3:16.59 (35.30)     3:51.83 (35.24)     4:27.89 (36.06)
        5:03.53 (35.64)     5:38.68 (35.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         5:36.63    5:46.15        
                  29.90     1:03.87 (33.97)     1:39.21 (35.34)     2:14.70 (35.49)
        2:49.69 (34.99)     3:25.14 (35.45)     4:00.61 (35.47)     4:35.90 (35.29)
        5:11.40 (35.50)     5:46.15 (34.75)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     1:07.73    1:07.84 SILV   
                  33.27     1:07.84 (34.57)                                        
  2 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               1:07.60    1:07.96 SILV   
                  33.07     1:07.96 (34.89)                                        
  3 Woll, Samantha M          16 LBA-MR               1:08.55    1:08.30 SILV   
                  33.27     1:08.30 (35.03)                                        
  4 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         1:08.19    1:08.32 SILV   
                  33.46     1:08.32 (34.86)                                        
  5 Li, Karen Z               15 Three Village-MR     1:08.04    1:08.59 SILV   
                  32.69     1:08.59 (35.90)                                        
  6 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:08.14    1:08.72 SILV   
                  33.56     1:08.72 (35.16)                                        
  7 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              1:08.79    1:08.79 SILV   
                  33.57     1:08.79 (35.22)                                        
  8 Mejia, Nicole             17 IA-MR                1:06.66    1:09.35 SILV   
                  33.64     1:09.35 (35.71)                                        
  9 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     1:06.04    1:09.61 SILV   
                  34.18     1:09.61 (35.43)                                        
 10 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR              1:08.58    1:09.80 SILV   
                  33.90     1:09.80 (35.90)                                        
 11 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     1:08.77    1:09.85 SILV   
                  33.99     1:09.85 (35.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                1:06.59    1:05.29 ZQ     
                  31.83     1:05.29 (33.46)                                        
  2 Nieves, Daniella M        15 IA-MR                1:08.05    1:10.15        
                  33.39     1:10.15 (36.76)                                        
  3 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:09.25    1:10.50        
                  34.66     1:10.50 (35.84)                                        
  4 McCoy, Tara               15 CSC-MR               1:09.92    1:11.23        
                  33.86     1:11.23 (37.37)                                        
  5 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR     1:09.45    1:11.89        
                  35.61     1:11.89 (36.28)                                        
  6 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:09.38    1:13.34        
                  35.93     1:13.34 (37.41)                                        
 -- Smerechniak, Jillian K    15 IA-MR                1:05.93        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         2:23.63    2:22.90 SILV   
                  33.38     1:08.89 (35.51)     1:45.70 (36.81)     2:22.90 (37.20)
  2 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                2:27.25    2:23.35 SILV   
                  32.89     1:09.20 (36.31)     1:46.19 (36.99)     2:23.35 (37.16)
  3 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               2:26.64    2:25.39 SILV   
                  34.07     1:09.90 (35.83)     1:47.76 (37.86)     2:25.39 (37.63)
  4 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              2:28.11    2:27.61 SILV   
                  34.07     1:11.39 (37.32)     1:50.09 (38.70)     2:27.61 (37.52)
  5 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     2:27.02    2:28.38 SILV   
                  34.85     1:12.31 (37.46)     1:50.57 (38.26)     2:28.38 (37.81)
  6 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     2:24.51    2:28.62 SILV   
                  34.22     1:10.81 (36.59)     1:49.36 (38.55)     2:28.62 (39.26)
  7 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     2:26.98    2:29.01 SILV   
                  35.27     1:13.33 (38.06)     1:51.83 (38.50)     2:29.01 (37.18)
Non-Award Division  
  1 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR     2:22.87    2:18.01 ZQ     
                  33.20     1:07.51 (34.31)     1:42.65 (35.14)     2:18.01 (35.36)
  2 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR              2:27.72    2:30.47        
                  35.53     1:13.41 (37.88)     1:52.41 (39.00)     2:30.47 (38.06)
  3 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:27.55    2:31.59        
                  35.26     1:13.65 (38.39)     1:52.72 (39.07)     2:31.59 (38.87)
  4 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:25.90    2:32.05        
                  35.41     1:13.84 (38.43)     1:53.04 (39.20)     2:32.05 (39.01)
  5 McNamara, Samantha        15 BBSC-MR              2:26.70    2:32.26        
                  35.51     1:13.67 (38.16)     1:53.24 (39.57)     2:32.26 (39.02)
 -- Li, Karen Z               15 Three Village-MR     2:25.18         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mejia, Nicole             17 IA-MR                1:16.50    1:16.35 SILV   
                  36.61     1:16.35 (39.74)                                        
  2 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              1:17.00    1:17.13 SILV   
                  37.13     1:17.13 (40.00)                                        
  3 Crosby, Amanda            17 CSC-MR               1:16.71    1:17.83 SILV   
                  36.86     1:17.83 (40.97)                                        
  4 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               1:18.80    1:18.13 SILV   
                  36.88     1:18.13 (41.25)                                        
  5 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                1:16.75    1:18.89 SILV   
                  36.79     1:18.89 (42.10)                                        
  6 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR              1:18.34    1:19.44 SILV   
                  36.79     1:19.44 (42.65)                                        
  7 Williams, Shannon N       16 IA-MR                1:19.58    1:19.85 SILV   
                  36.96     1:19.85 (42.89)                                        
  8 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:19.66    1:19.93 SILV   
                  37.58     1:19.93 (42.35)                                        
  9 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     1:19.80    1:20.45 SILV   
                  37.64     1:20.45 (42.81)                                        
 10 Gilio, Devin M            15 IA-MR                1:19.83    1:20.53 SILV   
                  37.82     1:20.53 (42.71)                                        
 11 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:19.22    1:20.66 SILV   
                  37.67     1:20.66 (42.99)                                        
Non-Award Division  
  1 McNamara, Samantha        15 BBSC-MR              1:20.44    1:22.35        
                  38.49     1:22.35 (43.86)                                        
  2 Rice, Natasha L           15 IA-MR                1:20.08    1:23.08        
                  38.41     1:23.08 (44.67)                                        
  2 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     1:20.33    1:23.08        
                  39.11     1:23.08 (43.97)                                        
  4 Gensch, Leighann L        15 IA-MR                1:19.17    1:24.38        
                  38.91     1:24.38 (45.47)                                        
 -- Gebbia, Rena M            16 Sachem-MR            1:18.45         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              2:45.99    2:46.08 SILV   
                  37.64     1:19.46 (41.82)     2:02.65 (43.19)     2:46.08 (43.43)
  2 Crosby, Amanda            17 CSC-MR               2:47.62    2:46.38 SILV   
                  37.91     1:20.46 (42.55)     2:04.23 (43.77)     2:46.38 (42.15)
  3 Jin, Victoria             15 HYB-MR               2:45.07    2:46.54 SILV   
                  37.84     1:20.01 (42.17)     2:04.00 (43.99)     2:46.54 (42.54)
Non-Award Division  
  1 Williams, Shannon N       16 IA-MR                2:49.80    2:54.07        
                  38.56     1:22.44 (43.88)     2:07.67 (45.23)     2:54.07 (46.40)
  2 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:44.65    2:57.16        
                  40.07     1:23.75 (43.68)   2:57.16 (1:33.41)                    
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR     1:05.58    1:05.51 SILV   
                  30.59     1:05.51 (34.92)                                        
  2 Haynos, Mary A            15 FA-MR                1:08.94    1:07.62 SILV   
                  31.42     1:07.62 (36.20)                                        
  3 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              1:06.31    1:07.96 SILV   
                  31.27     1:07.96 (36.69)                                        
  4 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR              1:06.29    1:08.25 SILV   
                  30.81     1:08.25 (37.44)                                        
  5 Grodecki, Natalie         17 IA-MR                1:06.43    1:08.47 SILV   
                  30.64     1:08.47 (37.83)                                        
  6 Graning, Morgan E         15 IA-MR                1:08.53    1:09.56 SILV   
                  31.28     1:09.56 (38.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                1:07.18    1:03.89 ZQ     
                  30.35     1:03.89 (33.54)                                        
  2 Kallansrude, Kaitlyn S    17 BBSC-MR              1:09.15    1:09.88        
                  32.31     1:09.88 (37.57)                                        
  3 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:07.73    1:10.05        
                  32.68     1:10.05 (37.37)                                        
  4 McCoy, Brianna            17 CSC-MR               1:08.18    1:10.35        
                  31.93     1:10.35 (38.42)                                        
  5 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:07.94    1:10.80        
                  32.78     1:10.80 (38.02)                                        
 -- Coleman, Mackenzie        16 IA-MR                1:05.35        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR     2:26.56    2:22.57 SILV   
                  30.11     1:04.97 (34.86)     1:48.59 (43.62)     2:22.57 (33.98)
  2 Mejia, Nicole             17 IA-MR                2:23.33    2:26.59 SILV   
                  30.64     1:08.85 (38.21)     1:53.05 (44.20)     2:26.59 (33.54)
  3 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR              2:28.75    2:28.71 SILV   
                  30.68     1:07.11 (36.43)     1:54.49 (47.38)     2:28.71 (34.22)
  4 Kallansrude, Kaitlyn S    17 BBSC-MR              2:23.99    2:28.77 SILV   
                  32.94     1:11.68 (38.74)     1:53.96 (42.28)     2:28.77 (34.81)
  5 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              2:29.75    2:29.86 SILV   
                  32.50     1:12.59 (40.09)     1:56.30 (43.71)     2:29.86 (33.56)
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                2:21.26    2:18.23 ZQ     
                  30.26     1:06.24 (35.98)     1:47.35 (41.11)     2:18.23 (30.88)
  2 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:29.64    2:30.08        
                  33.46     1:11.69 (38.23)     1:56.42 (44.73)     2:30.08 (33.66)
  3 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     2:28.83    2:30.62        
                  33.38     1:10.63 (37.25)     1:57.91 (47.28)     2:30.62 (32.71)
  4 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:28.51    2:30.68        
                  32.79     1:10.58 (37.79)     1:56.58 (46.00)     2:30.68 (34.10)
  5 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     2:25.99    2:30.82        
                  32.98     1:10.89 (37.91)     1:57.67 (46.78)     2:30.82 (33.15)
  6 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:26.38    2:30.96        
                  32.87     1:10.78 (37.91)     1:56.26 (45.48)     2:30.96 (34.70)
  7 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              2:28.04    2:31.19        
                  32.37     1:09.47 (37.10)     1:56.47 (47.00)     2:31.19 (34.72)
  8 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         2:27.84    2:33.91        
                  33.53     1:11.18 (37.65)     1:59.11 (47.93)     2:33.91 (34.80)
 -- Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               2:27.23        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Boyle, Erin               16 IA-MR                2:24.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                5:16.70    5:05.09 SILV   
                  32.21     1:09.38 (37.17)     1:49.00 (39.62)     2:28.22 (39.22)
        3:13.33 (45.11)     3:56.30 (42.97)     4:32.38 (36.08)     5:05.09 (32.71)
  2 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              5:10.23    5:09.52 SILV   
                                1:09.24 ( )     1:47.74 (38.50)     2:26.93 (39.19)
        3:12.93 (46.00)     3:57.85 (44.92)   5:09.52 (1:11.67)                    
  3 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     5:12.67    5:16.92 SILV   
                  34.44     1:15.62 (41.18)     1:54.82 (39.20)     2:33.75 (38.93)
        3:20.78 (47.03)     4:08.53 (47.75)     4:42.20 (33.67)     5:16.92 (34.72)
  4 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         5:22.72    5:17.89 SILV   
                  32.93     1:12.68 (39.75)     1:51.90 (39.22)     2:31.24 (39.34)
        3:18.65 (47.41)     4:06.93 (48.28)     4:41.85 (34.92)     5:17.89 (36.04)
  5 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     5:14.70    5:18.13 SILV   
                  32.28     1:12.72 (40.44)     1:52.63 (39.91)     2:32.71 (40.08)
        3:20.65 (47.94)     4:08.95 (48.30)     4:44.57 (35.62)     5:18.13 (33.56)
  6 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     5:17.93    5:19.33 SILV   
                  32.68     1:14.08 (41.40)     1:52.09 (38.01)     2:30.49 (38.40)
        3:17.64 (47.15)     4:05.65 (48.01)     4:42.49 (36.84)     5:19.33 (36.84)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 32.40      32.27 SILV   
  2 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 32.51      32.53 SILV   
  3 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 32.32      32.74 SILV   
  4 Veit, Brian J             10 Three Village-MR       33.21      32.89 SILV   
  5 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                34.17      33.00 SILV   
  6 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR           34.42      33.12 SILV   
  7 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR              32.79      33.13 SILV   
  8 Cody, Christopher M       10 IA-MR                  32.93      33.18 SILV   
  9 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR              32.19      33.45 SILV   
 10 Powell, Brett             10 WISC-MR                32.16      33.46 SILV   
 11 Caraher, Colin J          10 IA-MR                  35.18      33.50 SILV   
 12 Regev, Ari                 9 LIAC-MR                34.33      33.53 SILV   
 13 Barbera, Luke J            8 Three Village-MR       34.22      33.63 SILV   
 14 Maher, Brendan            10 HYB-MR                 33.23      33.65 SILV   
 15 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                34.16      33.70 SILV   
 16 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR                34.97      33.89 SILV   
 17 Llerena, Derek R          10 Sachem-MR              33.84      33.96 SILV   
 18 Reino, Vincent M          10 HAA-MR                 35.00      34.09 SILV   
 18 Santana, Delwin J          9 LBA-MR                 34.72      34.09 SILV   
 20 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                33.51      34.17 SILV   
 21 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR                34.23      34.22 SILV   
 22 Skarren, Jack T            9 LBA-MR                 33.45      34.28 SILV   
 23 Byrne, Jaden N             9 BBSC-MR                35.01      34.76 SILV   
 24 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              33.74      34.77 SILV   
 24 Mink, Colin G             10 LIAC-MR                33.91      34.77 SILV   
 26 Junior, Colin             10 Sachem-MR              34.09      34.95 SILV   
 27 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              34.17      34.97 SILV   
 28 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                  35.01      35.18 SILV   
 -- Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR           34.43         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR           32.33      30.94 ZQ     
  2 Badilla, Joey R           10 EHY-MR                 32.58      31.15 JO     
  3 Barragato, Philip N       10 HYB-MR                 32.13      31.38 JO     
  4 Larice, Jonathan           9 HYB-MR                 35.14      35.22        
  5 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 34.93      35.23        
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                34.29      35.51        
  7 Dunne, Christopher J      10 HYB-MR                 33.91      35.58        
  8 Groza, Roberto            10 Tmsuffolk-MR           35.16      35.80        
  9 Alas, Daniel A            10 IA-MR                  34.51      35.82        
 10 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR                34.58      36.08        
 11 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                34.45      36.51        
 12 Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR                34.46      37.69        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:11.60  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.60 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:15.92    1:12.13 SILV   
                  34.41     1:12.13 (37.72)                                        
  1 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR            1:13.88    1:12.13 SILV   
                  33.65     1:12.13 (38.48)                                        
  3 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR            1:12.04    1:12.19 SILV   
                  33.38     1:12.19 (38.81)                                        
  3 Barragato, Philip N       10 HYB-MR               1:12.05    1:12.19 SILV   
                  34.09     1:12.19 (38.10)                                        
  5 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         1:17.72    1:13.08 SILV   
                  35.69     1:13.08 (37.39)                                        
  6 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              1:17.92    1:13.34 SILV   
                1:28.18         1:13.34 ( )                                        
  7 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:15.31    1:13.60 SILV   
                  35.15     1:13.60 (38.45)                                        
  8 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:17.73    1:13.89 SILV   
                  35.21     1:13.89 (38.68)                                        
  9 Powell, Brett             10 WISC-MR              1:13.05    1:14.03 SILV   
                  35.06     1:14.03 (38.97)                                        
 10 Wang, Eric                10 Three Village-MR     1:13.16    1:14.04 SILV   
                  34.92     1:14.04 (39.12)                                        
 11 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:14.36    1:14.16 SILV   
                  35.90     1:14.16 (38.26)                                        
 12 Cody, Christopher M       10 IA-MR                1:14.79    1:14.17 SILV   
                  35.52     1:14.17 (38.65)                                        
 13 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:14.47    1:14.19 SILV   
                  35.71     1:14.19 (38.48)                                        
 14 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              1:13.57    1:14.40 SILV   
                  35.30     1:14.40 (39.10)                                        
 15 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            1:16.18    1:14.45 SILV   
                  34.84     1:14.45 (39.61)                                        
 16 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:15.31    1:15.52 SILV   
                  37.21     1:15.52 (38.31)                                        
 17 Maher, Brendan            10 HYB-MR               1:15.83    1:16.21 SILV   
                  35.75     1:16.21 (40.46)                                        
 18 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR              1:16.93    1:16.71 SILV   
                  36.29     1:16.71 (40.42)                                        
 19 Junior, Colin             10 Sachem-MR            1:17.78    1:17.26 SILV   
                  36.66     1:17.26 (40.60)                                        
 20 Carrieri, Nicholas G       9 UN-MR                1:18.04    1:17.60 SILV   
                1:28.08         1:17.60 ( )                                        
 21 Skarren, Jack T            9 LBA-MR               1:16.99    1:18.04 SILV   
                  36.16     1:18.04 (41.88)                                        
 22 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            1:15.69    1:18.08 SILV   
                  36.47     1:18.08 (41.61)                                        
 23 Santana, Delwin J          9 LBA-MR               1:17.89    1:18.20 SILV   
                   2.64   1:18.20 (1:15.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              1:15.58    1:10.25 JO     
                  34.90     1:10.25 (35.35)                                        
  2 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     1:11.93    1:10.57 JO     
                  33.98     1:10.57 (36.59)                                        
  3 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:13.19    1:10.76 JO     
                  34.06     1:10.76 (36.70)                                        
  4 Larice, Jonathan           9 HYB-MR               1:18.12    1:19.22        
                   2.52   1:19.22 (1:16.70)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              2:32.04    2:36.73 SILV   
                  33.93     1:13.59 (39.66)     1:55.47 (41.88)     2:36.73 (41.26)
  2 Kain, Garrett             10 CSC-MR               2:33.92    2:37.90 SILV   
                  34.40     1:14.77 (40.37)     1:55.94 (41.17)     2:37.90 (41.96)
  3 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              2:43.31    2:39.88 SILV   
                  35.64     1:16.75 (41.11)     1:59.03 (42.28)     2:39.88 (40.85)
  4 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         2:38.68    2:40.46 SILV   
                  35.54     1:15.80 (40.26)     1:53.96 (38.16)     2:40.46 (46.50)
  5 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              2:43.22    2:41.17 SILV   
                  35.48     1:17.29 (41.81)     1:59.84 (42.55)     2:41.17 (41.33)
  5 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              2:44.77    2:41.17 SILV   
                  36.16     1:18.13 (41.97)     2:00.97 (42.84)     2:41.17 (40.20)
  7 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              2:46.91    2:41.56 SILV   
                  36.42     1:19.26 (42.84)     2:02.61 (43.35)     2:41.56 (38.95)
  8 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR              2:47.47    2:42.31 SILV   
                  35.79     1:17.62 (41.83)     2:00.38 (42.76)     2:42.31 (41.93)
  9 Verma, Austin             10 LIAC-MR              2:45.88    2:43.59 SILV   
                  38.00     1:20.80 (42.80)     2:02.96 (42.16)     2:43.59 (40.63)
 10 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR              2:46.07    2:43.85 SILV   
                  38.26     1:20.98 (42.72)     2:02.99 (42.01)     2:43.85 (40.86)
 11 Maher, Brendan            10 HYB-MR               2:49.32    2:44.24 SILV   
                  36.01     1:18.30 (42.29)     1:59.08 (40.78)     2:44.24 (45.16)
 12 Buchen, Max H              8 LIAC-MR              2:44.58    2:44.82 SILV   
                  35.79     1:18.97 (43.18)   2:44.82 (1:25.85)                    
 13 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              2:36.49    2:48.24 SILV   
                  36.84     1:18.89 (42.05)     2:03.34 (44.45)     2:48.24 (44.90)
 14 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              2:48.87    2:48.72 SILV   
                  39.66     1:23.61 (43.95)     2:08.13 (44.52)     2:48.72 (40.59)
Non-Award Division  
  1 Badilla, Joey R           10 EHY-MR               2:32.45    2:24.30 ZQ     
                  34.63     1:11.98 (37.35)     1:48.79 (36.81)     2:24.30 (35.51)
  2 Cornish, Danny J          10 LBA-MR               2:39.68    2:28.79 JO     
                  33.65     1:11.51 (37.86)     1:50.63 (39.12)     2:28.79 (38.16)
  3 Duryea, Jack R            10 EHY-MR               2:32.42    2:29.80 JO     
                  32.65     1:09.97 (37.32)     1:49.92 (39.95)     2:29.80 (39.88)
  4 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     2:34.94    2:30.95 JO     
                  34.31     1:12.43 (38.12)     1:51.63 (39.20)     2:30.95 (39.32)
 -- Ye, Calvin D              10 LIAC-MR              2:36.58        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kain, Garrett             10 CSC-MR               6:50.69    6:52.31 SILV   
                  35.07     1:15.39 (40.32)     1:57.78 (42.39)     2:39.97 (42.19)
        3:22.45 (42.48)     4:05.65 (43.20)     4:48.80 (43.15)     5:31.63 (42.83)
        6:13.21 (41.58)     6:52.31 (39.10)                                        
  2 Duryea, Jack R            10 EHY-MR               6:55.01    6:52.79 SILV   
                  35.52     1:15.90 (40.38)     1:57.16 (41.26)     2:39.52 (42.36)
        3:22.71 (43.19)     4:07.11 (44.40)     4:50.55 (43.44)     5:33.00 (42.45)
        6:15.65 (42.65)     6:52.79 (37.14)                                        
Non-Award Division  
  1 Preston, Liam j            9 Three Village-MR     6:54.71    6:32.41 JO     
                  35.31     1:15.62 (40.31)     1:57.70 (42.08)     2:37.85 (40.15)
        3:19.61 (41.76)     4:01.91 (42.30)     4:41.45 (39.54)     5:20.37 (38.92)
        5:56.98 (36.61)     6:32.41 (35.43)                                        
  2 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     6:59.08    6:34.37 JO     
                  35.38     1:15.02 (39.64)     1:55.75 (40.73)     2:36.35 (40.60)
        3:17.66 (41.31)     3:58.86 (41.20)     4:40.31 (41.45)     5:19.97 (39.66)
        5:58.07 (38.10)     6:34.37 (36.30)                                        
  3 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              7:04.84    6:42.88 JO     
                  35.95     1:15.66 (39.71)     1:57.64 (41.98)     2:37.91 (40.27)
        3:19.55 (41.64)     4:01.06 (41.51)     4:42.41 (41.35)     5:23.71 (41.30)
        6:04.60 (40.89)     6:42.88 (38.28)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR                 37.92      37.70 SILV   
                  37.74           37.70 ( )                                        
  2 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                38.54      37.80 SILV   
  3 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR                37.89      37.91 SILV   
  4 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR           38.86      38.14 SILV   
  5 Verma, Austin             10 LIAC-MR                38.83      38.27 SILV   
  6 Duryea, Jack R            10 EHY-MR                 40.80      38.65 SILV   
  7 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 39.18      38.67 SILV   
  8 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 37.73      38.82 SILV   
  9 Powell, Brett             10 WISC-MR                38.36      38.86 SILV   
 10 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           41.87      38.93 SILV   
 11 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR                41.50      38.94 SILV   
 12 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR                38.22      39.03 SILV   
 13 Dunne, Christopher J      10 HYB-MR                 40.26      39.11 SILV   
 14 Napolitano, Sean          10 HAA-MR                 41.01      39.46 SILV   
 15 Veit, Brian J             10 Three Village-MR       39.90      39.48 SILV   
 16 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                41.36      39.79 SILV   
 17 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR                41.22      39.83 SILV   
 18 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                40.02      39.91 SILV   
 19 Skarren, Jack T            9 LBA-MR                 40.12      39.93 SILV   
 20 Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR                42.21      39.96 SILV   
 21 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 40.84      39.97 SILV   
 22 Wun, Chris T              10 LIAC-MR                41.82      40.23 SILV   
 23 Byrne, Jaden N             9 BBSC-MR                42.71      40.32 SILV   
 24 Fonseca, Casey            10 WISC-MR                38.25      40.34 SILV   
 25 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR              40.57      40.47 SILV   
 26 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR                42.39      40.51 SILV   
 27 Regev, Ari                 9 LIAC-MR                42.53      40.81 SILV   
 28 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                41.08      41.26 SILV   
 29 Granucci, David            8 Sachem-MR              40.72      41.39 SILV   
 30 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR                42.83      41.57 SILV   
 31 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR                41.79      41.59 SILV   
 32 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 41.03      41.72 SILV   
 33 Greenfield, Aidan         10 Tmsuffolk-MR           41.98      41.80 SILV   
 34 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                42.14      42.02 SILV   
 35 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR       42.39      42.23 SILV   
 36 Llewellyn, James          10 CSC-MR                 41.14      42.68 SILV   
 37 Souidi, Samir M            9 LBA-MR                 42.89      42.75 SILV   
 -- Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR                39.71         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
Non-Award Division  
  1 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR                38.83      35.64 ZQ     
  2 Adams, Brett J            10 Three Village-MR       38.88      36.09 ZQ     
  3 Cornish, Danny J          10 LBA-MR                 37.66      36.74 JO     
  4 Junior, Colin             10 Sachem-MR              40.77      42.99        
  5 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              41.26      43.06        
  6 Cody, Christopher M       10 IA-MR                  42.68      43.11        
  7 Maher, Brendan            10 HYB-MR                 42.39      43.43        
  8 Goral, Eren F             10 Three Village-MR       42.59      43.49        
  9 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              41.66      44.03        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:22.20  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.20 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR              1:27.99    1:22.21 SILV   
                  41.64     1:22.21 (40.57)                                        
  2 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     1:24.51    1:22.28 SILV   
  3 Napolitano, Sean          10 HAA-MR               1:28.05    1:23.07 SILV   
                  40.22     1:23.07 (42.85)                                        
  4 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         1:25.55    1:23.29 SILV   
                  40.80     1:23.29 (42.49)                                        
  5 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:27.28    1:23.53 SILV   
  6 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR              1:27.45    1:23.92 SILV   
                  42.05     1:23.92 (41.87)                                        
  7 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:29.68    1:24.66 SILV   
                  41.34     1:24.66 (43.32)                                        
  8 Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR              1:31.06    1:25.98 SILV   
                  42.01     1:25.98 (43.97)                                        
  9 Barbera, Luke J            8 Three Village-MR     1:29.27    1:26.06 SILV   
 10 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              1:26.47    1:26.99 SILV   
 11 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              1:24.24    1:27.09 SILV   
 12 Vaz, Adam                 10 LIAC-MR              1:29.89    1:27.34 SILV   
 13 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR              1:35.64    1:27.54 SILV   
                  44.46     1:27.54 (43.08)                                        
 14 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:29.66    1:27.63 SILV   
                  41.79     1:27.63 (45.84)                                        
 15 Badilla, Nicky C           9 EHY-MR               1:36.85    1:27.72 SILV   
                  43.52     1:27.72 (44.20)                                        
 16 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:28.73    1:27.86 SILV   
                  42.91     1:27.86 (44.95)                                        
 17 Skarren, Jack T            9 LBA-MR               1:27.53    1:27.95 SILV   
                  42.07     1:27.95 (45.88)                                        
 18 Carrieri, Nicholas G       9 UN-MR                1:33.07    1:27.97 SILV   
 19 Kubik, Declan S           10 Three Village-MR     1:31.62    1:28.12 SILV   
                  43.22     1:28.12 (44.90)                                        
 20 Yan, Patrick              10 LIAC-MR              1:30.45    1:28.14 SILV   
 21 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR            1:27.97    1:28.21 SILV   
                  42.86     1:28.21 (45.35)                                        
 22 Buchen, Max H              8 LIAC-MR              1:32.64    1:28.51 SILV   
                  43.54     1:28.51 (44.97)                                        
 22 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              1:31.98    1:28.51 SILV   
                  44.37     1:28.51 (44.14)                                        
 24 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:31.68    1:28.54 SILV   
                  42.37     1:28.54 (46.17)                                        
 25 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR              1:30.24    1:28.67 SILV   
                  43.28     1:28.67 (45.39)                                        
 26 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR              1:30.74    1:28.95 SILV   
 27 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:30.26    1:29.43 SILV   
                  43.21     1:29.43 (46.22)                                        
 28 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR         1:32.56    1:29.46 SILV   
                  43.48     1:29.46 (45.98)                                        
 29 Groza, Roberto            10 Tmsuffolk-MR         1:30.77    1:29.47 SILV   
                  44.00     1:29.47 (45.47)                                        
 30 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR              1:31.56    1:30.28 SILV   
                  43.66     1:30.28 (46.62)                                        
 31 Cody, Christopher M       10 IA-MR                1:30.67    1:30.49 SILV   
                  43.75     1:30.49 (46.74)                                        
 32 Yuen, Cameron             10 LIAC-MR              1:34.13    1:30.74 SILV   
                  43.61     1:30.74 (47.13)                                        
 33 Llewellyn, James          10 CSC-MR               1:33.66    1:32.54 SILV   
                  46.62     1:32.54 (45.92)                                        
 34 Souidi, Samir M            9 LBA-MR               1:36.90    1:32.65 SILV   
                  44.14     1:32.65 (48.51)                                        
 35 Caraher, Colin J          10 IA-MR                1:33.88    1:32.94 SILV   
                  44.21     1:32.94 (48.73)                                        
 36 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR              1:33.43    1:33.11 SILV   
                  44.99     1:33.11 (48.12)                                        
 37 Schimmel, Griffen A       10 LBA-MR               1:35.77    1:33.57 SILV   
                  45.82     1:33.57 (47.75)                                        
 38 Mitchell, Esteban          9 Sachem-MR            1:33.32    1:33.66 SILV   
                  45.41     1:33.66 (48.25)                                        
 39 Granucci, David            8 Sachem-MR            1:36.15    1:33.97 SILV   
                  44.99     1:33.97 (48.98)                                        
 40 Zeng, Danny S             10 Three Village-MR     1:37.02    1:34.10 SILV   
                  45.71     1:34.10 (48.39)                                        
 41 Mink, Colin G             10 LIAC-MR              1:34.93    1:36.06 SILV   
                  46.39     1:36.06 (49.67)                                        
 -- Greenfield, Aidan         10 Tmsuffolk-MR         1:26.85         DQ        
      False start
                  42.54          DQ (46.40)                                        
 -- Eckert, James P            9 LIAC-MR              1:34.26         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
Non-Award Division  
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              1:33.13    1:20.66 JO     
                  39.15     1:20.66 (41.51)                                        
  2 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:22.65    1:20.87 JO     
  3 Ye, Calvin D              10 LIAC-MR              1:22.46    1:20.98 JO     
                  39.13     1:20.98 (41.85)                                        
  4 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              1:26.03    1:21.17 JO     
                  40.05     1:21.17 (41.12)                                        
  5 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:24.06    1:21.23 JO     
                  39.61     1:21.23 (41.62)                                        
  6 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR         1:23.70    1:21.29 JO     
                  39.14     1:21.29 (42.15)                                        
  7 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:24.35    1:21.76 JO     
                  39.98     1:21.76 (41.78)                                        
  8 Zhang, Aaron               9 LIAC-MR              1:33.81    1:39.97        
 -- Reino, Vincent M          10 HAA-MR               1:34.03        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                43.50  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.50 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cody, Christopher M       10 IA-MR                  46.97      43.71 SILV   
  2 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR           46.83      43.89 SILV   
  3 Mink, Colin G             10 LIAC-MR                46.76      43.93 SILV   
  4 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR              44.07      44.09 SILV   
  5 Junior, Colin             10 Sachem-MR              47.27      44.20 SILV   
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                44.15      44.53 SILV   
  7 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR                44.35      44.55 SILV   
  8 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              45.42      44.67 SILV   
  9 Larice, Jonathan           9 HYB-MR                 45.20      44.84 SILV   
 10 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR                 45.77      44.88 SILV   
 11 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR                46.39      45.06 SILV   
 12 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR                46.06      45.20 SILV   
 12 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           46.03      45.20 SILV   
 14 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR                48.14      45.23 SILV   
 15 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              46.05      45.26 SILV   
 16 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 45.30      45.40 SILV   
 17 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR       45.64      45.41 SILV   
 18 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                46.82      45.87 SILV   
 19 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                46.34      45.91 SILV   
 20 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR       46.56      46.08 SILV   
 21 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR           45.19      46.12 SILV   
 22 Alas, Daniel A            10 IA-MR                  46.64      46.20 SILV   
 23 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                45.01      46.49 SILV   
 24 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR                48.13      46.58 SILV   
 25 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR           45.91      46.77 SILV   
 26 Maher, Brendan            10 HYB-MR                 46.13      46.80 SILV   
 27 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 46.51      46.89 SILV   
 28 Barragato, Philip N       10 HYB-MR                 46.40      47.15 SILV   
 29 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR                45.84      47.25 SILV   
 30 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 47.13      47.62 SILV   
 31 Shnayder, Justin D         9 LIAC-MR                48.34      47.65 SILV   
 32 Powell, Brett             10 WISC-MR                47.02      47.72 SILV   
 33 Maloney, Connor J          9 FA-MR                  48.33      47.87 SILV   
 34 Wun, Chris T              10 LIAC-MR                47.34      48.43 SILV   
 35 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                47.36      48.48 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR                43.64      41.35 ZQ     
  2 Varrichio, Chris R         9 Sachem-MR              43.75      41.99 ZQ     
  3 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 43.63      42.62 JO     
  4 Verma, Austin             10 LIAC-MR                46.01      42.90 JO     
  5 Dunne, Christopher J      10 HYB-MR                 44.74      42.93 JO     
  6 Preston, Liam j            9 Three Village-MR       47.03      43.29 JO     
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:34.60  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.60 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cody, Christopher M       10 IA-MR                1:40.50    1:34.80 SILV   
                  46.11     1:34.80 (48.69)                                        
  2 Buchen, Max H              8 LIAC-MR              1:42.61    1:34.86 SILV   
                  45.58     1:34.86 (49.28)                                        
  3 Mink, Colin G             10 LIAC-MR              1:39.86    1:35.12 SILV   
                  45.78     1:35.12 (49.34)                                        
  4 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:37.74    1:35.32 SILV   
                  44.75     1:35.32 (50.57)                                        
  5 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:40.75    1:35.65 SILV   
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:47.71    1:35.77 SILV   
                  47.81     1:35.77 (47.96)                                        
  7 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR              1:34.87    1:36.92 SILV   
                  46.39     1:36.92 (50.53)                                        
  8 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            1:38.36    1:37.40 SILV   
                  46.72     1:37.40 (50.68)                                        
  9 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR            1:36.51    1:37.83 SILV   
                  46.07     1:37.83 (51.76)                                        
 10 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:43.55    1:37.85 SILV   
                  46.58     1:37.85 (51.27)                                        
 11 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR              1:46.98    1:37.93 SILV   
                  46.27     1:37.93 (51.66)                                        
 12 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:40.90    1:37.97 SILV   
                  45.26     1:37.97 (52.71)                                        
 13 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         1:48.07    1:38.02 SILV   
                  48.79     1:38.02 (49.23)                                        
 14 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR               1:41.22    1:38.32 SILV   
 15 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR         1:46.57    1:38.54 SILV   
 16 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     1:39.35    1:38.71 SILV   
                  47.27     1:38.71 (51.44)                                        
 17 Wang, Eric                10 Three Village-MR     1:41.99    1:39.10 SILV   
 18 Caraher, Colin J          10 IA-MR                1:45.10    1:40.27 SILV   
                  47.83     1:40.27 (52.44)                                        
 18 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              1:40.89    1:40.27 SILV   
                  48.71     1:40.27 (51.56)                                        
 20 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            1:42.88    1:40.28 SILV   
                  47.03     1:40.28 (53.25)                                        
 21 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:39.51    1:40.30 SILV   
                  47.77     1:40.30 (52.53)                                        
 22 Junior, Colin             10 Sachem-MR            1:44.12    1:42.00 SILV   
                  47.38     1:42.00 (54.62)                                        
 23 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:40.50    1:43.16 SILV   
                  48.53     1:43.16 (54.63)                                        
 24 Schimmel, Griffen A       10 LBA-MR               1:43.18    1:43.22 SILV   
                  48.46     1:43.22 (54.76)                                        
 25 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR         1:41.17    1:43.28 SILV   
 26 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              1:48.25    1:44.09 SILV   
                  50.18     1:44.09 (53.91)                                        
 27 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              1:45.61    1:45.05 SILV   
                  50.15     1:45.05 (54.90)                                        
 28 Hoge, Jack                10 WISC-MR              1:47.44    1:46.46 SILV   
                  51.24     1:46.46 (55.22)                                        
 29 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR              1:45.56    1:47.16 SILV   
                  51.25     1:47.16 (55.91)                                        
 30 Napolitano, Sean          10 HAA-MR               1:46.66    1:47.55 SILV   
                  49.94     1:47.55 (57.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Badilla, Joey R           10 EHY-MR               1:35.70    1:32.36 ZQ     
                  44.13     1:32.36 (48.23)                                        
  2 Preston, Liam j            9 Three Village-MR     1:37.75    1:34.30 JO     
                  45.56     1:34.30 (48.74)                                        
  3 Fonseca, Casey            10 WISC-MR              1:40.43    1:48.42        
                  51.08     1:48.42 (57.34)                                        
  4 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:48.25    1:49.74        
                  51.69     1:49.74 (58.05)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Badilla, Joey R           10 EHY-MR                 37.50      36.31 SILV   
  2 Adams, Brett J            10 Three Village-MR       39.32      36.57 SILV   
  3 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR           37.71      36.73 SILV   
  4 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR           40.00      36.86 SILV   
  5 Verma, Austin             10 LIAC-MR                43.07      37.37 SILV   
  6 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 40.26      37.72 SILV   
  7 Varrichio, Chris R         9 Sachem-MR              39.81      37.73 SILV   
  8 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR       37.37      37.83 SILV   
  9 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                37.28      37.86 SILV   
 10 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR                40.71      37.87 SILV   
 11 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                37.90      38.16 SILV   
 12 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR                38.16      38.39 SILV   
 13 Junior, Colin             10 Sachem-MR              41.00      38.53 SILV   
 14 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR                38.76      38.93 SILV   
 15 Llerena, Derek R          10 Sachem-MR              39.55      38.96 SILV   
 16 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR                39.71      39.16 SILV   
 17 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                41.95      39.28 SILV   
 18 Giunta, Noah L             8 Three Village-MR       40.27      39.46 SILV   
 19 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR           41.63      39.51 SILV   
 20 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR              37.96      39.52 SILV   
 21 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              39.66      39.58 SILV   
 22 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 40.59      39.71 SILV   
 23 Barragato, Philip N       10 HYB-MR                 38.89      39.93 SILV   
 24 Barbera, Luke J            8 Three Village-MR       41.63      40.01 SILV   
 25 Veit, Brian J             10 Three Village-MR       39.59      40.02 SILV   
 26 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              37.46      40.13 SILV   
 27 Larice, Jonathan           9 HYB-MR                 40.69      40.69 SILV   
 28 Powell, Brett             10 WISC-MR                40.35      40.70 SILV   
 29 Greenfield, Aidan         10 Tmsuffolk-MR           43.68      41.19 SILV   
 30 Dupree, Ryan C             9 HYB-MR                 41.56      41.30 SILV   
 31 Napolitano, Sean          10 HAA-MR                 42.72      41.48 SILV   
 32 Reino, Vincent M          10 HAA-MR                 41.06      41.80 SILV   
 33 Londono, Nicholas          8 IA-MR                  43.54      41.82 SILV   
 34 Regev, Ari                 9 LIAC-MR                43.86      41.84 SILV   
 35 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR                43.01      42.07 SILV   
 36 Wun, Chris T              10 LIAC-MR                42.67      42.38 SILV   
 37 Alas, Daniel A            10 IA-MR                  41.69      42.67 SILV   
 38 Santana, Delwin J          9 LBA-MR                 42.25      43.03 SILV   
 39 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR           41.81      43.27 SILV   
 40 Zhang, Aaron               9 LIAC-MR                42.70      43.33 SILV   
 41 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                43.55      43.50 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR                36.39      34.97 ZQ     
  2 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR       36.92      35.56 JO     
  3 Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR                43.52      44.22        
  4 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                43.17      44.30        
  5 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR                43.37      44.93        
 -- Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR                42.46         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:27.10  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:27.10 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:28.87    1:30.46 SILV   
                  42.20     1:30.46 (48.26)                                        
  2 Yan, Patrick              10 LIAC-MR              1:33.85    1:32.56 SILV   
                  41.93     1:32.56 (50.63)                                        
  3 Powell, Brett             10 WISC-MR              1:30.58    1:34.27 SILV   
                  44.14     1:34.27 (50.13)                                        
  4 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:37.79    1:35.15 SILV   
                  45.83     1:35.15 (49.32)                                        
  5 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR              1:33.89    1:35.78 SILV   
                  43.01     1:35.78 (52.77)                                        
  6 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:32.67    1:36.81 SILV   
                  42.73     1:36.81 (54.08)                                        
 -- Wang, Eric                10 Three Village-MR     1:31.51         DQ        
      Scissors kick
                  41.79          DQ (51.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:27.91    1:22.74 JO     
                  37.67     1:22.74 (45.07)                                        
  2 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR              1:29.26    1:25.67 JO     
  3 Napolitano, Sean          10 HAA-MR               1:37.83    1:38.68        
                  42.86     1:38.68 (55.82)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:22.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              1:25.34    1:22.21 SILV   
                  40.71     1:22.21 (41.50)                                        
  2 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:23.69    1:22.39 SILV   
                  37.80     1:22.39 (44.59)                                        
  3 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:28.30    1:22.88 SILV   
                  38.42     1:22.88 (44.46)                                        
  4 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:26.84    1:24.31 SILV   
                  39.56     1:24.31 (44.75)                                        
  5 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR            1:24.37    1:24.41 SILV   
                  40.19     1:24.41 (44.22)                                        
  6 Powell, Brett             10 WISC-MR              1:22.97    1:24.95 SILV   
                  39.71     1:24.95 (45.24)                                        
  7 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              1:23.47    1:25.95 SILV   
                  40.01     1:25.95 (45.94)                                        
  8 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR            1:27.49    1:26.02 SILV   
                  41.43     1:26.02 (44.59)                                        
  9 Barragato, Philip N       10 HYB-MR               1:26.94    1:26.06 SILV   
                  37.50     1:26.06 (48.56)                                        
 10 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:27.20    1:26.55 SILV   
                  40.54     1:26.55 (46.01)                                        
 11 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:26.57    1:26.82 SILV   
                  41.35     1:26.82 (45.47)                                        
 12 Yan, Patrick              10 LIAC-MR              1:28.05    1:26.88 SILV   
 13 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:28.44    1:26.93 SILV   
                  39.82     1:26.93 (47.11)                                        
 14 Larice, Jonathan           9 HYB-MR               1:28.49    1:27.09 SILV   
                  43.17     1:27.09 (43.92)                                        
 15 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            1:26.96    1:27.16 SILV   
                  40.27     1:27.16 (46.89)                                        
 16 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            1:25.99    1:27.90 SILV   
                  42.92     1:27.90 (44.98)                                        
Non-Award Division  
  1 Mink, Colin G             10 LIAC-MR              1:26.41    1:29.39        
                  42.72     1:29.39 (46.67)                                        
  2 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:28.12    1:29.54        
                  44.97     1:29.54 (44.57)                                        
  3 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:27.88    1:32.66        
                  42.56     1:32.66 (50.10)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR              2:56.90    2:53.62 SILV   
                  38.39     1:23.88 (45.49)     2:16.44 (52.56)     2:53.62 (37.18)
  2 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR         3:02.47    2:55.05 SILV   
                  38.84     1:23.99 (45.15)     2:18.76 (54.77)     2:55.05 (36.29)
  3 Ye, Calvin D              10 LIAC-MR              2:58.44    2:57.81 SILV   
                                  38.54 ( )   2:57.81 (2:19.27)                    
  4 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              3:02.51    2:58.12 SILV   
                  41.85     1:25.78 (43.93)     2:21.77 (55.99)     2:58.12 (36.35)
  5 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              3:06.64    2:58.32 SILV   
                  40.31     1:25.33 (45.02)     2:18.83 (53.50)     2:58.32 (39.49)
  6 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              3:09.47    3:00.61 SILV   
                  42.10     1:26.94 (44.84)     2:21.64 (54.70)     3:00.61 (38.97)
  7 Powell, Brett             10 WISC-MR              2:58.35    3:02.68 SILV   
                  41.70     1:26.42 (44.72)     2:21.17 (54.75)     3:02.68 (41.51)
  8 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               3:12.68    3:03.18 SILV   
                  40.92     1:27.41 (46.49)     2:23.33 (55.92)     3:03.18 (39.85)
  9 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              3:07.86    3:03.44 SILV   
                  47.13     1:33.29 (46.16)     2:22.99 (49.70)     3:03.44 (40.45)
 10 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR              3:12.78    3:03.62 SILV   
                  50.11     1:32.16 (42.05)     2:23.95 (51.79)     3:03.62 (39.67)
 11 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         3:01.32    3:03.76 SILV   
                  46.21     1:30.84 (44.63)     2:26.39 (55.55)     3:03.76 (37.37)
 12 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              3:08.70    3:05.03 SILV   
                  47.51     1:31.50 (43.99)     2:25.17 (53.67)     3:05.03 (39.86)
 13 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR              3:11.56    3:06.48 SILV   
                  44.34     1:31.62 (47.28)     2:24.21 (52.59)     3:06.48 (42.27)
 14 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            3:07.26    3:09.65 SILV   
                  43.47     1:30.00 (46.53)     2:27.01 (57.01)     3:09.65 (42.64)
 -- Kain, Garrett             10 CSC-MR               3:11.56         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  39.44     1:25.07 (45.63)   2:25.47 (1:00.40)          DQ (38.56)
 -- Llerena, Derek R          10 Sachem-MR            3:06.84         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  42.12     1:29.13 (47.01)     2:26.47 (57.34)          DQ (39.43)
Non-Award Division  
  1 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR               2:54.70    2:45.16 ZQ     
                  35.21     1:17.69 (42.48)     2:07.22 (49.53)     2:45.16 (37.94)
  2 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              2:54.40    2:47.29 JO     
                  36.59     1:20.80 (44.21)     2:09.65 (48.85)     2:47.29 (37.64)
  3 Varrichio, Chris R         9 Sachem-MR            2:53.03    2:51.98 JO     
                  40.19     1:22.53 (42.34)     2:15.24 (52.71)     2:51.98 (36.74)
 -- Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            3:08.79        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                28.30  SMAX
                31.49  SILV
 Meet Qualifying:  28.30 - 31.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                28.30      28.19 JO     
SILV - Division  
  1 Keane, Konall             12 CSC-MR                 28.80      28.40 SILV   
  2 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR                 28.77      28.56 SILV   
  3 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR       29.14      28.63 SILV   
  4 Klingel, Dean M           12 IA-MR                  28.44      28.69 SILV   
  5 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                28.99      28.70 SILV   
  6 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR           28.84      28.76 SILV   
  6 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR           30.57      28.76 SILV   
  8 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           29.19      29.09 SILV   
  9 Van, Jacob M              12 LIAC-MR                30.52      29.21 SILV   
 10 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              29.31      29.23 SILV   
 11 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR       29.34      29.59 SILV   
 12 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       30.70      29.75 SILV   
 13 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           30.81      29.79 SILV   
 14 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR       30.10      29.80 SILV   
 14 Stoski, Michael J         12 LBA-MR                 29.59      29.80 SILV   
 16 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              30.10      29.84 SILV   
 17 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                29.77      29.85 SILV   
 18 Boughal, Ian S            12 IA-MR                  29.19      29.86 SILV   
 19 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR              30.31      29.94 SILV   
 20 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR              29.49      29.96 SILV   
 21 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR                30.17      30.13 SILV   
 22 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR           30.44      30.17 SILV   
 23 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                29.46      30.18 SILV   
 24 Eng, Alec J               12 BBSC-MR                30.81      30.26 SILV   
 25 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR           30.68      30.28 SILV   
 26 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR                30.00      30.30 SILV   
 27 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR                31.13      30.32 SILV   
 28 Forst, Aidan P            12 EHY-MR                 30.64      30.35 SILV   
 29 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                30.27      30.40 SILV   
 30 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR                29.77      30.41 SILV   
 31 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              30.30      30.44 SILV   
 32 Todd, Ian                 12 HYB-MR                 30.06      30.49 SILV   
 33 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR              30.14      30.50 SILV   
 34 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           30.18      30.66 SILV   
 35 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                31.34      30.68 SILV   
 36 Chun, Min I               11 LIAC-MR                30.61      30.70 SILV   
 37 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 30.83      30.80 SILV   
 38 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR       30.93      30.82 SILV   
 39 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                31.26      30.92 SILV   
 40 Devine, J.T. T            11 LBA-MR                 30.62      30.94 SILV   
 41 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 30.91      30.97 SILV   
 42 Pineda, kev S             11 EHY-MR                 30.36      30.98 SILV   
 43 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR           31.03      31.02 SILV   
 44 Meade, Ryan B             12 LBA-MR                 31.19      31.22 SILV   
 45 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                31.39      31.44 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          12 IA-MR                  28.66      26.31 ZQ     
  2 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       28.60      28.16 JO     
  3 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       28.87      28.26 JO     
  4 Quartuccio, Christopher   11 IA-MR                  31.31      31.55        
  5 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                31.44      32.90        
  6 Sloane, Adam              12 WISC-MR                31.40      33.39        
 -- Rodgers, C.J.             11 HYB-MR                 29.02         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:01.60  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:05.75    1:01.96 SILV   
                  29.95     1:01.96 (32.01)                                        
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:04.33    1:02.16 SILV   
                  29.77     1:02.16 (32.39)                                        
  3 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:02.03    1:02.18 SILV   
                  30.07     1:02.18 (32.11)                                        
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         1:03.97    1:02.51 SILV   
                  30.28     1:02.51 (32.23)                                        
  5 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR               1:08.48    1:02.96 SILV   
                  29.51     1:02.96 (33.45)                                        
  6 Boughal, Ian S            12 IA-MR                1:02.05    1:03.09 SILV   
                  30.82     1:03.09 (32.27)                                        
  7 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:02.71    1:03.14 SILV   
                  29.94     1:03.14 (33.20)                                        
  8 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:04.80    1:03.15 SILV   
                  30.79     1:03.15 (32.36)                                        
  9 Klingel, Dean M           12 IA-MR                1:02.07    1:03.30 SILV   
                  30.24     1:03.30 (33.06)                                        
 10 Morlock, Tristan M        11 HAA-MR               1:01.86    1:03.34 SILV   
                  30.61     1:03.34 (32.73)                                        
 10 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:03.46    1:03.34 SILV   
                  30.91     1:03.34 (32.43)                                        
 12 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:04.89    1:03.69 SILV   
                  30.68     1:03.69 (33.01)                                        
 13 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:03.38    1:03.94 SILV   
                  30.59     1:03.94 (33.35)                                        
 14 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:03.73    1:03.96 SILV   
 15 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:07.20    1:04.10 SILV   
                  30.94     1:04.10 (33.16)                                        
 16 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     1:03.34    1:04.13 SILV   
                  30.56     1:04.13 (33.57)                                        
 17 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     1:02.61    1:04.42 SILV   
                  30.81     1:04.42 (33.61)                                        
 18 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR         1:08.30    1:04.71 SILV   
                  30.99     1:04.71 (33.72)                                        
 19 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:03.60    1:04.75 SILV   
                  31.72     1:04.75 (33.03)                                        
 20 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:06.57    1:04.90 SILV   
                  31.49     1:04.90 (33.41)                                        
 21 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:06.92    1:05.08 SILV   
                  31.33     1:05.08 (33.75)                                        
 22 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:04.47    1:05.39 SILV   
                  31.14     1:05.39 (34.25)                                        
 23 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:07.14    1:05.40 SILV   
                  31.37     1:05.40 (34.03)                                        
 24 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR            1:06.94    1:05.56 SILV   
                  31.20     1:05.56 (34.36)                                        
 24 Pineda, kev S             11 EHY-MR               1:05.87    1:05.56 SILV   
                  30.98     1:05.56 (34.58)                                        
 26 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               1:07.22    1:05.58 SILV   
                  32.21     1:05.58 (33.37)                                        
 27 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:07.41    1:05.62 SILV   
                  30.93     1:05.62 (34.69)                                        
 28 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:06.94    1:05.64 SILV   
                  32.15     1:05.64 (33.49)                                        
 29 Keane, Konall             12 CSC-MR               1:07.51    1:05.68 SILV   
                  31.32     1:05.68 (34.36)                                        
 30 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     1:03.00    1:05.70 SILV   
                  30.98     1:05.70 (34.72)                                        
 31 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     1:07.14    1:05.74 SILV   
                  31.62     1:05.74 (34.12)                                        
 32 Todd, Ian                 12 HYB-MR               1:07.60    1:05.94 SILV   
                  31.38     1:05.94 (34.56)                                        
 33 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:08.74    1:05.98 SILV   
                  31.60     1:05.98 (34.38)                                        
 34 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:05.78    1:06.13 SILV   
                  31.69     1:06.13 (34.44)                                        
 35 Forst, Aidan P            12 EHY-MR               1:09.57    1:06.20 SILV   
                  31.42     1:06.20 (34.78)                                        
 36 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:05.34    1:06.39 SILV   
                  32.10     1:06.39 (34.29)                                        
 37 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:06.74    1:06.46 SILV   
                  31.75     1:06.46 (34.71)                                        
 38 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:06.25    1:06.52 SILV   
                  31.83     1:06.52 (34.69)                                        
 39 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              1:08.08    1:06.91 SILV   
 40 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:05.94    1:06.96 SILV   
                  32.18     1:06.96 (34.78)                                        
 41 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              1:04.72    1:06.98 SILV   
                  32.16     1:06.98 (34.82)                                        
 42 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:07.73    1:07.06 SILV   
                  32.04     1:07.06 (35.02)                                        
 43 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:07.01    1:07.57 SILV   
                  32.50     1:07.57 (35.07)                                        
 44 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              1:08.87    1:08.01 SILV   
                  32.35     1:08.01 (35.66)                                        
 45 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:09.14    1:08.19 SILV   
                  32.59     1:08.19 (35.60)                                        
 46 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:07.87    1:08.29 SILV   
                  32.90     1:08.29 (35.39)                                        
 47 Meade, Ryan B             12 LBA-MR               1:08.58    1:08.58 SILV   
                  32.85     1:08.58 (35.73)                                        
 48 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         1:08.93    1:08.82 SILV   
                  32.39     1:08.82 (36.43)                                        
 49 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               1:09.28    1:09.09 SILV   
                  33.58     1:09.09 (35.51)                                        
 50 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:09.06    1:09.37 SILV   
                  33.05     1:09.37 (36.32)                                        
 51 Umanskiy, David           12 LIAC-MR              1:08.96    1:09.38 SILV   
                  32.54     1:09.38 (36.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          12 IA-MR                1:02.75      56.52 ZQ     
                  26.98       56.52 (29.54)                                        
  2 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              1:01.89    1:00.91 JO     
                  28.88     1:00.91 (32.03)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:15.00  SMAX
              2:28.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.00 - 2:28.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     2:16.13    2:15.50 SILV   
                  30.30     1:04.91 (34.61)     1:40.53 (35.62)     2:15.50 (34.97)
  2 Owens, Mark               11 Sachem-MR            2:20.52    2:15.89 SILV   
                  30.22     1:06.02 (35.80)     1:42.68 (36.66)     2:15.89 (33.21)
  3 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              2:16.49    2:15.90 SILV   
                  29.36     1:03.49 (34.13)     1:39.48 (35.99)     2:15.90 (36.42)
  4 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     2:23.98    2:15.97 SILV   
                  31.40     1:06.89 (35.49)     1:42.51 (35.62)     2:15.97 (33.46)
  5 Klingel, Dean M           12 IA-MR                2:15.63    2:16.08 SILV   
                  30.71     1:05.08 (34.37)     1:40.99 (35.91)     2:16.08 (35.09)
  6 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         2:18.55    2:16.66 SILV   
                  30.88     1:06.02 (35.14)     1:42.06 (36.04)     2:16.66 (34.60)
  7 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:20.85    2:17.60 SILV   
                  32.45     1:07.27 (34.82)     1:43.78 (36.51)     2:17.60 (33.82)
  8 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              2:16.73    2:18.01 SILV   
                  31.29     1:06.28 (34.99)     1:42.38 (36.10)     2:18.01 (35.63)
  9 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     2:21.50    2:18.26 SILV   
                  31.20     1:06.56 (35.36)     1:42.83 (36.27)     2:18.26 (35.43)
 10 Chun, Min I               11 LIAC-MR              2:21.61    2:18.63 SILV   
                  32.68     1:08.64 (35.96)     1:44.62 (35.98)     2:18.63 (34.01)
 11 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     2:18.31    2:18.85 SILV   
                  32.70     1:09.38 (36.68)     1:45.48 (36.10)     2:18.85 (33.37)
 12 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         2:20.14    2:19.33 SILV   
                  33.19     1:08.99 (35.80)     1:44.92 (35.93)     2:19.33 (34.41)
 13 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              2:20.13    2:19.61 SILV   
                  32.10     1:08.39 (36.29)     1:45.23 (36.84)     2:19.61 (34.38)
 14 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               2:25.94    2:19.99 SILV   
                  31.57     1:08.52 (36.95)     1:46.20 (37.68)     2:19.99 (33.79)
 15 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     2:28.03    2:20.06 SILV   
                  31.34     1:06.76 (35.42)     1:44.84 (38.08)     2:20.06 (35.22)
 16 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         2:24.04    2:20.22 SILV   
                  31.40     1:07.24 (35.84)     1:43.75 (36.51)     2:20.22 (36.47)
 17 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              2:17.99    2:20.39 SILV   
                  31.63     1:07.50 (35.87)     1:44.35 (36.85)     2:20.39 (36.04)
 18 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               2:24.95    2:21.96 SILV   
                  32.39     1:08.07 (35.68)     1:45.19 (37.12)     2:21.96 (36.77)
 19 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              2:22.91    2:22.29 SILV   
                  31.94     1:08.28 (36.34)     1:45.77 (37.49)     2:22.29 (36.52)
 20 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            2:23.04    2:23.01 SILV   
                  32.11     1:09.06 (36.95)     1:47.32 (38.26)     2:23.01 (35.69)
 21 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              2:21.82    2:23.23 SILV   
                  32.77     1:09.82 (37.05)     1:47.86 (38.04)     2:23.23 (35.37)
 21 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               2:25.35    2:23.23 SILV   
                  33.61     1:10.48 (36.87)     1:47.53 (37.05)     2:23.23 (35.70)
 23 Pineda, kev S             11 EHY-MR               2:25.17    2:23.61 SILV   
                  31.18     1:07.66 (36.48)     1:45.94 (38.28)     2:23.61 (37.67)
 24 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            2:25.46    2:23.66 SILV   
                  31.32     1:07.85 (36.53)     1:45.97 (38.12)     2:23.66 (37.69)
 25 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     2:26.88    2:23.68 SILV   
                  31.82     1:08.52 (36.70)     1:46.80 (38.28)     2:23.68 (36.88)
 26 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              2:28.44    2:23.98 SILV   
                  31.26     1:08.10 (36.84)     1:46.19 (38.09)     2:23.98 (37.79)
 27 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              2:28.41    2:24.60 SILV   
                  31.54     1:07.90 (36.36)     1:47.23 (39.33)     2:24.60 (37.37)
 28 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              2:25.25    2:25.98 SILV   
                  33.36     1:10.09 (36.73)     1:47.80 (37.71)     2:25.98 (38.18)
 29 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              2:24.68    2:26.25 SILV   
                  33.27     1:09.96 (36.69)     1:48.17 (38.21)     2:26.25 (38.08)
Non-Award Division  
  1 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               2:16.40    2:11.62 ZQ     
                  30.07     1:04.03 (33.96)     1:38.63 (34.60)     2:11.62 (32.99)
  2 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR              2:15.78    2:11.64 ZQ     
                  31.21     1:05.31 (34.10)     1:39.60 (34.29)     2:11.64 (32.04)
  3 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              2:16.60    2:12.16 JO     
                  29.91     1:04.06 (34.15)     1:38.68 (34.62)     2:12.16 (33.48)
  4 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:15.18    2:13.32 JO     
                  30.84     1:05.35 (34.51)     1:40.21 (34.86)     2:13.32 (33.11)
  5 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         2:28.56    2:13.36 JO     
                  30.61     1:04.65 (34.04)     1:39.66 (35.01)     2:13.36 (33.70)
  6 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:17.29    2:14.81 JO     
                  30.58     1:04.67 (34.09)     1:40.72 (36.05)     2:14.81 (34.09)
  7 Boughal, Ian S            12 IA-MR                2:17.89    2:14.90 JO     
                  31.44     1:06.26 (34.82)     1:41.37 (35.11)     2:14.90 (33.53)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:02.00  SMAX
              6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dong, Ethan S             11 BBSC-MR              6:08.44    6:02.23 SILV   
                  31.46     1:07.14 (35.68)     1:42.89 (35.75)     2:19.82 (36.93)
        2:56.88 (37.06)     3:34.06 (37.18)     4:11.95 (37.89)     4:49.92 (37.97)
        5:27.08 (37.16)     6:02.23 (35.15)                                        
  2 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              6:20.57    6:02.42 SILV   
                  32.34     1:08.34 (36.00)     1:45.39 (37.05)     2:22.31 (36.92)
        2:59.65 (37.34)     3:36.17 (36.52)     4:13.21 (37.04)     4:50.26 (37.05)
        5:27.85 (37.59)     6:02.42 (34.57)                                        
  3 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              6:16.73    6:02.51 SILV   
                  33.41     1:10.33 (36.92)     1:47.12 (36.79)     2:24.59 (37.47)
        3:01.73 (37.14)     3:38.47 (36.74)     4:15.19 (36.72)     4:52.07 (36.88)
        5:28.91 (36.84)     6:02.51 (33.60)                                        
  4 Owens, Mark               11 Sachem-MR            6:31.71    6:08.72 SILV   
                  32.18     1:08.59 (36.41)     1:46.31 (37.72)     2:24.96 (38.65)
        3:03.05 (38.09)     3:41.54 (38.49)     4:19.37 (37.83)     4:57.35 (37.98)
        5:33.79 (36.44)     6:08.72 (34.93)                                        
  5 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              6:12.84    6:09.06 SILV   
                  32.93     1:09.33 (36.40)     1:46.96 (37.63)     2:24.06 (37.10)
        3:01.70 (37.64)     3:39.82 (38.12)     4:17.08 (37.26)     4:55.39 (38.31)
        5:33.42 (38.03)     6:09.06 (35.64)                                        
  6 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              6:14.72    6:12.75 SILV   
                  33.81     1:10.33 (36.52)     1:47.28 (36.95)     2:25.29 (38.01)
        3:04.06 (38.77)     3:42.66 (38.60)     4:19.80 (37.14)     4:58.21 (38.41)
        5:37.78 (39.57)     6:12.75 (34.97)                                        
  7 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               6:15.31    6:13.48 SILV   
                  32.67     1:08.61 (35.94)     1:45.56 (36.95)     2:23.07 (37.51)
        3:00.97 (37.90)     3:39.58 (38.61)     4:18.05 (38.47)     4:56.82 (38.77)
        5:35.61 (38.79)     6:13.48 (37.87)                                        
  8 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               6:22.18    6:16.09 SILV   
                  34.32     1:12.11 (37.79)     1:50.34 (38.23)     2:28.31 (37.97)
        3:06.26 (37.95)     3:44.17 (37.91)     4:22.31 (38.14)     5:00.62 (38.31)
        5:39.17 (38.55)     6:16.09 (36.92)                                        
  9 Pineda, kev S             11 EHY-MR               6:21.99    6:18.00 SILV   
                  32.34     1:09.52 (37.18)     1:47.88 (38.36)     2:26.01 (38.13)
        3:04.46 (38.45)     3:43.53 (39.07)     4:22.61 (39.08)     5:01.67 (39.06)
        5:40.63 (38.96)     6:18.00 (37.37)                                        
 10 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              6:30.90    6:24.03 SILV   
                  34.14     1:10.97 (36.83)     1:48.98 (38.01)     2:27.14 (38.16)
        3:06.03 (38.89)     3:45.67 (39.64)     4:25.98 (40.31)     5:05.03 (39.05)
        5:45.73 (40.70)     6:24.03 (38.30)                                        
 11 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              6:27.18    6:24.14 SILV   
                  32.72     1:09.93 (37.21)     1:48.64 (38.71)     2:27.51 (38.87)
        3:05.97 (38.46)     3:46.42 (40.45)     4:26.30 (39.88)     5:06.66 (40.36)
        5:45.92 (39.26)     6:24.14 (38.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     6:05.36    5:51.72 ZQ     
                  31.61     1:06.64 (35.03)     1:42.82 (36.18)     2:19.39 (36.57)
        2:56.26 (36.87)     3:32.02 (35.76)     4:07.90 (35.88)     4:43.74 (35.84)
        5:19.02 (35.28)     5:51.72 (32.70)                                        
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     6:03.27    5:51.79 ZQ     
                  31.35     1:06.47 (35.12)     1:42.97 (36.50)     2:19.57 (36.60)
        2:55.91 (36.34)     3:31.44 (35.53)     4:07.47 (36.03)     4:42.86 (35.39)
        5:18.70 (35.84)     5:51.79 (33.09)                                        
  3 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              6:12.78    5:59.44 JO     
                  32.98     1:09.30 (36.32)     1:46.38 (37.08)     2:23.49 (37.11)
        2:59.93 (36.44)     3:36.32 (36.39)     4:13.05 (36.73)     4:49.17 (36.12)
        5:24.63 (35.46)     5:59.44 (34.81)                                        
  4 Chun, Min I               11 LIAC-MR              6:06.13    6:00.40 JO     
                  32.63     1:09.47 (36.84)     1:46.54 (37.07)     2:23.32 (36.78)
        2:59.72 (36.40)     3:36.69 (36.97)     4:13.29 (36.60)     4:49.63 (36.34)
        5:26.22 (36.59)     6:00.40 (34.18)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                33.30  SMAX
                41.19  SILV
 Meet Qualifying:  33.30 - 41.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR                 34.16      33.39 SILV   
  2 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                33.78      33.44 SILV   
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR                 33.33      33.57 SILV   
  3 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                36.84      33.57 SILV   
  5 Stoski, Michael J         12 LBA-MR                 34.20      33.64 SILV   
  6 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                33.72      33.74 SILV   
  7 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR                36.11      33.77 SILV   
  8 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              34.54      33.96 SILV   
  9 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR              34.94      33.98 SILV   
 10 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR       34.95      34.06 SILV   
 11 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       35.82      34.08 SILV   
 12 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR       35.14      34.41 SILV   
 13 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 33.84      34.51 SILV   
 14 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              35.33      34.62 SILV   
 15 Mond, Noah E              12 Three Village-MR       34.21      34.77 SILV   
 16 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                36.94      34.95 SILV   
 17 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                35.48      35.00 SILV   
 18 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR           35.82      35.04 SILV   
 19 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           34.47      35.17 SILV   
 20 Van, Jacob M              12 LIAC-MR                36.51      35.34 SILV   
 21 Eng, Alec J               12 BBSC-MR                36.08      35.54 SILV   
 22 Sun, William              11 Three Village-MR       37.18      35.70 SILV   
 23 Forst, Aidan P            12 EHY-MR                 37.76      35.98 SILV   
 24 Chun, Min I               11 LIAC-MR                36.52      36.00 SILV   
 25 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR       37.14      36.25 SILV   
 26 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR                37.27      36.34 SILV   
 27 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           39.59      36.65 SILV   
 28 deBoer, Grant A           11 Sachem-MR              39.77      36.72 SILV   
 29 Heslin, Connor            12 HAA-MR                 37.11      36.75 SILV   
 30 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                38.65      36.79 SILV   
 31 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                37.36      36.97 SILV   
 32 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                36.27      37.14 SILV   
 33 Broadbent, Matthew J      12 Three Village-MR       37.40      37.18 SILV   
 34 Iannone, Luke             11 WISC-MR                37.75      37.22 SILV   
 35 Murray, Ryan R            12 LIAC-MR                38.08      37.23 SILV   
 36 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR                38.11      37.34 SILV   
 37 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR                39.00      37.36 SILV   
 38 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR                 38.54      37.48 SILV   
 39 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR              37.97      37.51 SILV   
 40 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR                38.44      37.52 SILV   
 40 Dugourd, Dylan s          12 Three Village-MR       40.50      37.52 SILV   
 42 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                36.60      37.58 SILV   
 43 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR                36.97      37.60 SILV   
 43 Shiebler, Andrew J        12 IA-MR                  39.15      37.60 SILV   
 43 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR                38.31      37.60 SILV   
 46 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR                40.49      37.67 SILV   
 47 Lopez, Andrew             11 WISC-MR                37.42      37.78 SILV   
 48 Sodi, Nicolas M           11 LIAC-MR                37.05      37.83 SILV   
 49 Tirado, Robert            11 CSC-MR                 39.92      37.92 SILV   
 50 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR                39.91      37.97 SILV   
 51 Martinus, Tyler Y         12 LIAC-MR                37.98      38.15 SILV   
 52 Sloane, Adam              12 WISC-MR                37.37      38.16 SILV   
 53 O'Rourke, Shane           11 Sachem-MR              40.37      38.20 SILV   
 54 McMillan, Jayden A        11 LIAC-MR                40.64      38.34 SILV   
 55 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 39.59      38.45 SILV   
 56 Ormond, Garrett E         12 Three Village-MR       40.65      38.49 SILV   
 57 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                39.81      38.71 SILV   
 58 Leuly, Shane C            11 IA-MR                  41.12      38.77 SILV   
 59 Constable, Michael P      12 LIAC-MR                38.51      39.05 SILV   
 60 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR                 38.84      39.24 SILV   
 60 Maier, Daniel J           11 HYB-MR                 41.09      39.24 SILV   
 62 Eckstein, Nicholas L      11 CSC-MR                 39.30      39.36 SILV   
 63 Keane, Konall             12 CSC-MR                 39.38      39.74 SILV   
 64 Ortiz, Christian G        11 IA-MR                  39.25      39.81 SILV   
 65 Whitcomb, Charles         11 HYB-MR                 40.87      40.90 SILV   
 66 Umanskiy, David           12 LIAC-MR                40.55      41.09 SILV   
 -- Todd, Ian                 12 HYB-MR                 38.07         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Devine, J.T. T            11 LBA-MR                 35.67         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              36.83         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR           33.60         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Amanatides, Alexander P   12 LIAC-MR                40.02         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           36.68         DQ        
      False start
 -- Maher, William            12 HYB-MR                 36.96         DQ        
      False start
 -- Konarski, Patrick K       12 Lind-MR                35.73         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
Non-Award Division  
  1 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR           34.32      30.78 ZQ     
  2 Dagayev, Andrey           12 IA-MR                  36.52      30.99 ZQ     
  3 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       33.64      31.40 ZQ     
  4 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           35.78      31.49 ZQ     
  5 Olsen, Grady I            11 CSC-MR                 34.81      32.78 JO     
  6 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR           34.86      32.87 JO     
  7 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR           34.65      33.27 JO     
  8 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                39.98      41.29        
  9 McNicholas, Johnny        11 HYB-MR                 38.08      41.49        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:11.60  SMAX
              1:23.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.60 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              1:12.43    1:11.65 SILV   
                  34.75     1:11.65 (36.90)                                        
  2 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:12.59    1:12.02 SILV   
                  34.26     1:12.02 (37.76)                                        
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:13.62    1:12.45 SILV   
                  35.32     1:12.45 (37.13)                                        
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         1:14.55    1:12.62 SILV   
                  35.65     1:12.62 (36.97)                                        
  5 Simpson, Tyler J          11 LIAC-MR              1:18.16    1:12.65 SILV   
                  35.43     1:12.65 (37.22)                                        
  6 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR              1:12.33    1:12.86 SILV   
                  35.70     1:12.86 (37.16)                                        
  7 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:13.34    1:12.97 SILV   
                  34.83     1:12.97 (38.14)                                        
  8 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:13.28    1:13.02 SILV   
                  35.55     1:13.02 (37.47)                                        
  9 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:14.67    1:13.27 SILV   
                  35.46     1:13.27 (37.81)                                        
 10 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:13.68    1:13.36 SILV   
                  35.17     1:13.36 (38.19)                                        
 11 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:14.08    1:13.39 SILV   
                  35.82     1:13.39 (37.57)                                        
 12 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:13.39    1:13.56 SILV   
                  35.01     1:13.56 (38.55)                                        
 13 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:14.79    1:13.77 SILV   
                  36.12     1:13.77 (37.65)                                        
 14 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:17.37    1:14.12 SILV   
                  36.68     1:14.12 (37.44)                                        
 15 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:16.70    1:14.27 SILV   
                  36.68     1:14.27 (37.59)                                        
 16 Devine, J.T. T            11 LBA-MR               1:18.42    1:14.59 SILV   
 17 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:14.82    1:14.60 SILV   
                  36.68     1:14.60 (37.92)                                        
 18 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:16.59    1:15.01 SILV   
                  36.14     1:15.01 (38.87)                                        
 19 Forst, Aidan P            12 EHY-MR               1:20.43    1:15.72 SILV   
                  37.06     1:15.72 (38.66)                                        
 20 Davis, Avery J            12 Sachem-MR            1:18.43    1:16.55 SILV   
                  36.44     1:16.55 (40.11)                                        
 21 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:17.09    1:16.61 SILV   
                  37.19     1:16.61 (39.42)                                        
 22 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:15.53    1:16.78 SILV   
                  37.89     1:16.78 (38.89)                                        
 23 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:19.00    1:16.99 SILV   
                  36.78     1:16.99 (40.21)                                        
 24 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:17.46 SILV   
                  37.94     1:17.46 (39.52)                                        
 25 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     1:15.74    1:17.57 SILV   
                  38.04     1:17.57 (39.53)                                        
 26 Sun, William              11 Three Village-MR     1:16.48    1:17.98 SILV   
                  38.43     1:17.98 (39.55)                                        
 27 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:23.01    1:18.09 SILV   
                  37.74     1:18.09 (40.35)                                        
 28 Murray, Ryan R            12 LIAC-MR              1:20.64    1:18.52 SILV   
                  38.31     1:18.52 (40.21)                                        
 29 Ely, Matthew D            12 Sachem-MR            1:19.07    1:18.68 SILV   
                  38.45     1:18.68 (40.23)                                        
 30 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              1:17.27    1:18.84 SILV   
                  38.50     1:18.84 (40.34)                                        
 31 Sloane, Adam              12 WISC-MR              1:22.23    1:18.94 SILV   
                  37.24     1:18.94 (41.70)                                        
 32 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR            1:20.66    1:19.10 SILV   
                  37.94     1:19.10 (41.16)                                        
 33 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR              1:19.64    1:19.43 SILV   
                  38.29     1:19.43 (41.14)                                        
 34 Dugourd, Dylan s          12 Three Village-MR     1:21.74    1:19.51 SILV   
                  38.34     1:19.51 (41.17)                                        
 35 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:18.71    1:19.55 SILV   
                  37.94     1:19.55 (41.61)                                        
 36 Chin, Harrison Y          11 LIAC-MR              1:19.01    1:19.59 SILV   
                  39.25     1:19.59 (40.34)                                        
 37 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:22.60    1:19.71 SILV   
                  38.75     1:19.71 (40.96)                                        
 38 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              1:21.52    1:19.73 SILV   
                  39.77     1:19.73 (39.96)                                        
 39 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:18.73    1:19.81 SILV   
                  39.60     1:19.81 (40.21)                                        
 40 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:19.45    1:19.96 SILV   
                  38.94     1:19.96 (41.02)                                        
 41 Maher, William            12 HYB-MR               1:20.45    1:20.29 SILV   
                  39.78     1:20.29 (40.51)                                        
 42 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               1:21.62    1:20.61 SILV   
                  39.35     1:20.61 (41.26)                                        
 43 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:18.96    1:20.68 SILV   
                  38.91     1:20.68 (41.77)                                        
 44 Broadbent, Matthew J      12 Three Village-MR     1:21.53    1:20.72 SILV   
                  39.26     1:20.72 (41.46)                                        
 45 Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:19.59    1:20.76 SILV   
                  39.75     1:20.76 (41.01)                                        
 46 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:22.73    1:21.58 SILV   
                  39.70     1:21.58 (41.88)                                        
 47 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR               1:23.57    1:21.87 SILV   
                  40.77     1:21.87 (41.10)                                        
 48 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR              1:20.71    1:22.61 SILV   
                  40.29     1:22.61 (42.32)                                        
 -- Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:21.39         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  37.44          DQ (37.65)                                        
 -- Shiebler, Andrew J        12 IA-MR                1:22.70         DQ        
      Not on back off wall
                  40.35          DQ (42.11)                                        
 -- Sodi, Nicolas M           11 LIAC-MR              1:18.12         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  39.06          DQ (42.68)                                        
 -- Pineda, kev S             11 EHY-MR               1:21.55         DQ        
      False start
                  37.70          DQ (40.84)                                        
Non-Award Division  
  1 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR         1:11.78    1:08.78 ZQ     
                  33.19     1:08.78 (35.59)                                        
  2 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:11.81    1:09.21 JO     
                  33.59     1:09.21 (35.62)                                        
  2 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               1:12.48    1:09.21 JO     
                  33.41     1:09.21 (35.80)                                        
  4 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:15.60    1:11.29 JO     
                  34.52     1:11.29 (36.77)                                        
  5 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:13.82    1:11.52 JO     
                  34.76     1:11.52 (36.76)                                        
  6 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR              1:23.14    1:23.98        
                  39.79     1:23.98 (44.19)                                        
  7 Amanatides, Alexander P   12 LIAC-MR              1:23.22    1:24.11        
                  41.08     1:24.11 (43.03)                                        
  8 Kain, Gavin C             11 CSC-MR               1:22.29    1:25.08        
  9 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              1:21.23    1:25.46        
                  41.33     1:25.46 (44.13)                                        
 10 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR              1:22.68    1:30.41        
                  43.45     1:30.41 (46.96)                                        
 -- Stoski, Michael J         12 LBA-MR               1:17.52         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  34.77          DQ (36.67)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.99  ZQ
              2:37.99  JO
              2:38.00  SMAX
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:38.00 - 2:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chun, Min I               11 LIAC-MR              2:40.97    2:39.27 SILV   
                  39.76     1:20.33 (40.57)     2:01.47 (41.14)     2:39.27 (37.80)
  2 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:39.21    2:40.08 SILV   
                  39.22     1:20.34 (41.12)     2:00.96 (40.62)     2:40.08 (39.12)
  3 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            2:41.86    2:40.72 SILV   
                  37.02     1:17.47 (40.45)     1:59.94 (42.47)     2:40.72 (40.78)
  4 Dugourd, Dylan s          12 Three Village-MR     2:51.04    2:44.64 SILV   
                  39.00     1:20.24 (41.24)     2:02.76 (42.52)     2:44.64 (41.88)
  5 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            2:43.69    2:45.08 SILV   
                  38.52                             2:03.49 ( )     2:45.08 (41.59)
  6 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              2:50.40    2:45.46 SILV   
                  38.46     1:20.44 (41.98)     2:04.32 (43.88)     2:45.46 (41.14)
  7 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR            2:52.42    2:45.82 SILV   
                  39.21     1:21.21 (42.00)     2:05.26 (44.05)     2:45.82 (40.56)
  8 Maher, William            12 HYB-MR               2:55.26    2:50.13 SILV   
                  39.69     1:23.20 (43.51)     2:06.35 (43.15)     2:50.13 (43.78)
  9 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               2:56.16    2:50.22 SILV   
                  39.33     1:22.76 (43.43)     2:06.25 (43.49)     2:50.22 (43.97)
 10 Sodi, Nicolas M           11 LIAC-MR              2:54.10    2:51.02 SILV   
                  40.12     1:23.63 (43.51)     2:08.75 (45.12)     2:51.02 (42.27)
 11 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR               2:57.60    2:55.56 SILV   
                  42.63     1:28.40 (45.77)     2:13.61 (45.21)     2:55.56 (41.95)
Non-Award Division  
  1 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:38.45    2:27.00 ZQ     
                  34.24     1:11.88 (37.64)     1:50.63 (38.75)     2:27.00 (36.37)
  2 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              2:41.01    2:33.78 JO     
                  36.80     1:15.92 (39.12)     1:55.73 (39.81)     2:33.78 (38.05)
  3 Owens, Mark               11 Sachem-MR            2:45.91    2:35.64 JO     
                  35.58     1:15.36 (39.78)     1:55.96 (40.60)     2:35.64 (39.68)
  4 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:42.28    2:36.19 JO     
                  36.99     1:16.77 (39.78)     1:57.54 (40.77)     2:36.19 (38.65)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                37.60  SMAX
                42.79  SILV
 Meet Qualifying:  37.60 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                38.35      38.47 SILV   
  2 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           42.44      38.65 SILV   
  3 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           37.83      38.68 SILV   
  4 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                41.71      39.44 SILV   
  5 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              39.80      39.45 SILV   
  6 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR              39.09      39.66 SILV   
  7 Boughal, Ian S            12 IA-MR                  40.14      39.69 SILV   
  8 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR                40.98      39.73 SILV   
  9 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                40.49      39.75 SILV   
 10 Macejko, Dylan M          12 CSC-MR                 39.52      39.76 SILV   
 11 Chun, Min I               11 LIAC-MR                39.96      40.00 SILV   
 12 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR       39.83      40.01 SILV   
 13 Todd, Ian                 12 HYB-MR                 41.82      40.32 SILV   
 14 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           40.68      40.37 SILV   
 15 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                41.15      40.40 SILV   
 16 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 40.12      40.45 SILV   
 17 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR                40.21      40.51 SILV   
 18 Zhang, Justin T           11 Three Village-MR       41.88      40.60 SILV   
 19 Olsen, Grady I            11 CSC-MR                 41.47      40.75 SILV   
 20 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                42.47      41.34 SILV   
 21 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR           41.28      41.62 SILV   
 22 O'Rourke, Shane           11 Sachem-MR              42.13      41.67 SILV   
 23 Meade, Ryan B             12 LBA-MR                 41.75      41.83 SILV   
 24 Sun, William              11 Three Village-MR       41.54      42.17 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       37.93      35.99 ZQ     
  2 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       38.87      36.98 ZQ     
  3 Byrne, Alex M             12 BBSC-MR                37.74      37.04 ZQ     
  4 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR                 42.66      42.84        
  5 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                41.47      42.88        
  6 Keane, Konall             12 CSC-MR                 42.18      42.92        
  7 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                42.25      44.05        
  8 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR                42.53      44.10        
  9 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                42.28      44.37        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:21.60  SMAX
              1:29.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.60 - 1:29.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Owens, Mark               11 Sachem-MR            1:25.55    1:21.63 SILV   
                  37.43     1:21.63 (44.20)                                        
  2 Dong, Ethan S             11 BBSC-MR              1:24.10    1:22.37 SILV   
                  39.02     1:22.37 (43.35)                                        
  3 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:22.63    1:22.41 SILV   
                  39.62     1:22.41 (42.79)                                        
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         1:28.21    1:24.82 SILV   
                  40.67     1:24.82 (44.15)                                        
  5 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:27.06    1:24.99 SILV   
                  40.82     1:24.99 (44.17)                                        
  6 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:26.68    1:25.60 SILV   
                  40.90     1:25.60 (44.70)                                        
  7 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:26.37    1:25.73 SILV   
                  41.03     1:25.73 (44.70)                                        
  8 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:27.08    1:26.19 SILV   
                  42.15     1:26.19 (44.04)                                        
  9 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:29.37    1:26.46 SILV   
                  40.72     1:26.46 (45.74)                                        
 10 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     1:25.25    1:26.54 SILV   
                  41.32     1:26.54 (45.22)                                        
 11 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:28.55    1:26.69 SILV   
                  40.00     1:26.69 (46.69)                                        
 12 Boughal, Ian S            12 IA-MR                1:26.43    1:27.06 SILV   
                  40.96     1:27.06 (46.10)                                        
 13 Davis, Avery J            12 Sachem-MR            1:27.33    1:27.36 SILV   
                  41.49     1:27.36 (45.87)                                        
 14 Sun, William              11 Three Village-MR     1:27.58    1:27.79 SILV   
                  42.50     1:27.79 (45.29)                                        
 15 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:25.24    1:28.18 SILV   
                  42.05     1:28.18 (46.13)                                        
 16 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:25.62    1:28.30 SILV   
                  41.44     1:28.30 (46.86)                                        
 17 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:27.72    1:28.49 SILV   
                  41.81     1:28.49 (46.68)                                        
 18 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               1:28.45    1:29.44 SILV   
                  42.37     1:29.44 (47.07)                                        
 19 Meade, Ryan B             12 LBA-MR               1:28.48    1:29.55 SILV   
                  42.54     1:29.55 (47.01)                                        
Non-Award Division  
  1 Dagayev, Andrey           12 IA-MR                1:23.35    1:16.37 ZQ     
                  35.54     1:16.37 (40.83)                                        
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:22.60    1:17.61 ZQ     
                  36.46     1:17.61 (41.15)                                        
  3 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:29.34    1:30.27        
                  42.70     1:30.27 (47.57)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:54.99  ZQ
              2:59.99  JO
              3:00.00  SMAX
              3:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.00 - 3:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            3:01.82    3:00.68 SILV   
                  40.05     1:26.01 (45.96)     2:13.95 (47.94)     3:00.68 (46.73)
  2 Boughal, Ian S            12 IA-MR                3:05.51    3:00.89 SILV   
                  41.46     1:27.88 (46.42)     2:14.96 (47.08)     3:00.89 (45.93)
  3 Chun, Min I               11 LIAC-MR              3:03.19    3:01.22 SILV   
                  42.01     1:28.15 (46.14)     2:15.24 (47.09)     3:01.22 (45.98)
  4 Sun, William              11 Three Village-MR     3:06.21    3:03.21 SILV   
                  43.01     1:28.71 (45.70)     2:17.21 (48.50)     3:03.21 (46.00)
  5 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              3:03.12    3:04.88 SILV   
                  42.39     1:27.93 (45.54)     2:17.37 (49.44)     3:04.88 (47.51)
  6 O'Rourke, Shane           11 Sachem-MR            3:14.94    3:12.93 SILV   
                  43.15     1:31.84 (48.69)     2:22.42 (50.58)     3:12.93 (50.51)
Non-Award Division  
  1 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         3:01.28    2:45.88 ZQ     
                  37.67     1:20.29 (42.62)     2:04.30 (44.01)     2:45.88 (41.58)
  2 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         3:05.51    2:54.20 ZQ     
                  40.30     1:24.63 (44.33)     2:09.85 (45.22)     2:54.20 (44.35)
  3 Owens, Mark               11 Sachem-MR            3:04.22    2:54.60 ZQ     
                  38.54     1:23.22 (44.68)     2:09.39 (46.17)     2:54.60 (45.21)
  4 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR              3:17.46    3:20.04        
                  44.58     1:36.12 (51.54)     2:28.54 (52.42)     3:20.04 (51.50)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                31.60  SMAX
                38.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.60 - 38.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       31.93      32.09 SILV   
  2 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR                32.48      32.29 SILV   
  3 Klingel, Dean M           12 IA-MR                  31.69      32.34 SILV   
  4 Keane, Konall             12 CSC-MR                 33.36      32.36 SILV   
  5 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                31.78      32.49 SILV   
  6 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           35.32      32.61 SILV   
  7 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR       33.08      32.75 SILV   
  7 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              33.17      32.75 SILV   
  9 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                32.50      32.78 SILV   
 10 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                32.76      32.90 SILV   
 11 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              32.32      32.94 SILV   
 12 Dowd, Mike R              11 CSC-MR                 32.55      33.08 SILV   
 13 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                33.68      33.19 SILV   
 14 Boughal, Ian S            12 IA-MR                  34.05      33.40 SILV   
 15 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR              34.82      33.48 SILV   
 16 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                34.35      33.53 SILV   
 17 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR       34.08      33.85 SILV   
 18 Van, Jacob M              12 LIAC-MR                35.90      33.91 SILV   
 19 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       34.00      34.09 SILV   
 20 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                34.87      34.30 SILV   
 21 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR                 33.93      34.49 SILV   
 22 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR                34.84      34.61 SILV   
 23 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                34.95      34.82 SILV   
 24 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR                36.33      35.29 SILV   
 25 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 34.94      35.41 SILV   
 26 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR                34.55      35.45 SILV   
 27 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR           36.30      35.53 SILV   
 28 Heslin, Connor            12 HAA-MR                 35.89      35.62 SILV   
 29 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR              37.88      35.87 SILV   
 30 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              36.92      36.16 SILV   
 31 Eng, Alec J               12 BBSC-MR                35.74      36.22 SILV   
 32 Sun, William              11 Three Village-MR       37.06      36.23 SILV   
 33 Meade, Ryan B             12 LBA-MR                 37.04      36.26 SILV   
 34 Todd, Ian                 12 HYB-MR                 35.19      36.30 SILV   
 35 Devine, J.T. T            11 LBA-MR                 38.09      36.33 SILV   
 36 Lopez, Andrew             11 WISC-MR                38.53      36.41 SILV   
 37 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR                36.33      36.69 SILV   
 38 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                37.06      36.70 SILV   
 39 Montreuil, Jake           12 IA-MR                  37.98      36.91 SILV   
 40 Maier, Daniel J           11 HYB-MR                 37.36      37.05 SILV   
 41 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR                 37.16      37.06 SILV   
 42 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR                37.68      37.27 SILV   
 43 McNicholas, Johnny        11 HYB-MR                 37.41      37.43 SILV   
 44 Broadbent, Matthew J      12 Three Village-MR       37.12      37.52 SILV   
 45 Ortiz, Christian G        11 IA-MR                  36.16      37.65 SILV   
 46 Ely, Matthew D            12 Sachem-MR              37.86      38.57 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          12 IA-MR                  32.49      29.70 ZQ     
  2 Macejko, Dylan M          12 CSC-MR                 31.72      30.90 JO     
  3 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR           33.48      31.51 JO     
  4 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                38.53      38.79        
  5 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR                37.96      39.49        
  6 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                37.33      40.13        
  7 Rice, Maverick D          11 IA-MR                  38.47      40.15        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:12.60  SMAX
              1:26.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.60 - 1:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR              1:12.88    1:12.95 SILV   
                  33.64     1:12.95 (39.31)                                        
  2 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:14.67    1:13.13 SILV   
                  33.48     1:13.13 (39.65)                                        
  3 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:15.64    1:13.70 SILV   
                  34.52     1:13.70 (39.18)                                        
  4 Dong, Ethan S             11 BBSC-MR              1:15.59    1:13.78 SILV   
                  34.49     1:13.78 (39.29)                                        
  5 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:15.36    1:14.24 SILV   
                  34.05     1:14.24 (40.19)                                        
  6 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR            1:22.20    1:14.87 SILV   
                  33.96     1:14.87 (40.91)                                        
  7 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:14.41    1:15.06 SILV   
                  33.84     1:15.06 (41.22)                                        
  7 Klingel, Dean M           12 IA-MR                1:13.15    1:15.06 SILV   
                  34.11     1:15.06 (40.95)                                        
  9 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:19.41    1:15.26 SILV   
                  34.33     1:15.26 (40.93)                                        
 10 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     1:15.28    1:15.40 SILV   
                  34.92     1:15.40 (40.48)                                        
 11 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:19.51    1:15.61 SILV   
                  35.63     1:15.61 (39.98)                                        
 12 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:19.57    1:15.66 SILV   
                  35.03     1:15.66 (40.63)                                        
 13 Dowd, Mike R              11 CSC-MR               1:16.47    1:16.41 SILV   
                  34.08     1:16.41 (42.33)                                        
 14 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:20.89    1:17.40 SILV   
                  36.07     1:17.40 (41.33)                                        
 15 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              1:18.12    1:17.49 SILV   
                  34.76     1:17.49 (42.73)                                        
 16 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:18.51    1:17.84 SILV   
                  35.72     1:17.84 (42.12)                                        
 17 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:16.06    1:18.57 SILV   
                  36.31     1:18.57 (42.26)                                        
 18 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:18.30    1:18.60 SILV   
                  35.75     1:18.60 (42.85)                                        
 19 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              1:20.34    1:18.63 SILV   
                  35.85     1:18.63 (42.78)                                        
 20 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:21.83    1:19.03 SILV   
                  35.83     1:19.03 (43.20)                                        
 21 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:22.17    1:19.11 SILV   
                  37.84     1:19.11 (41.27)                                        
 22 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR               1:19.19    1:19.18 SILV   
 23 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         1:20.72    1:19.56 SILV   
                  36.43     1:19.56 (43.13)                                        
 24 Sun, William              11 Three Village-MR     1:18.83    1:19.88 SILV   
                  38.98     1:19.88 (40.90)                                        
 25 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:18.11    1:19.97 SILV   
                  36.35     1:19.97 (43.62)                                        
 26 Todd, Ian                 12 HYB-MR               1:22.74    1:20.25 SILV   
                  36.61     1:20.25 (43.64)                                        
 27 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:24.80    1:21.86 SILV   
                  36.89     1:21.86 (44.97)                                        
 28 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     1:21.30    1:22.70 SILV   
                  36.47     1:22.70 (46.23)                                        
 29 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              1:22.06    1:23.00 SILV   
                  37.59     1:23.00 (45.41)                                        
 30 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:24.71    1:24.67 SILV   
                  38.30     1:24.67 (46.37)                                        
 31 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:21.62    1:24.91 SILV   
                  38.70     1:24.91 (46.21)                                        
 32 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:25.76    1:26.07 SILV   
                  39.47     1:26.07 (46.60)                                        
 33 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR              1:26.87    1:26.31 SILV   
                  39.49     1:26.31 (46.82)                                        
 -- Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:20.29         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  36.47          DQ (42.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:12.89    1:12.29 JO     
                  33.78     1:12.29 (38.51)                                        
  2 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:25.81    1:33.57        
                  40.58     1:33.57 (52.99)                                        
 -- McNicholas, Johnny        11 HYB-MR               1:25.33         DQ        
      False start
                  42.36          DQ (51.19)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     2:42.41    2:40.12 SILV   
                  34.95     1:17.50 (42.55)     2:00.60 (43.10)     2:40.12 (39.52)
  2 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     2:44.47    2:43.84 SILV   
                  34.47     1:16.30 (41.83)     2:00.67 (44.37)     2:43.84 (43.17)
Non-Award Division  
  1 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               2:51.59    2:32.86 ZQ     
                  34.03     1:13.15 (39.12)     1:53.30 (40.15)     2:32.86 (39.56)
  2 Morlock, Tristan M        11 HAA-MR               2:43.60    2:33.74 ZQ     
                  34.29     1:14.34 (40.05)     1:55.04 (40.70)     2:33.74 (38.70)
  3 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:43.18    2:35.67 ZQ     
                  35.19     1:16.68 (41.49)     1:56.92 (40.24)     2:35.67 (38.75)
  4 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:46.60    2:35.97 ZQ     
                  35.16     1:14.77 (39.61)     1:56.40 (41.63)     2:35.97 (39.57)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:12.00  SMAX
              1:20.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.00 - 1:20.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              1:15.54    1:12.02 SILV   
                  32.23     1:12.02 (39.79)                                        
  2 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               1:12.66    1:12.09 SILV   
                  32.75     1:12.09 (39.34)                                        
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:13.23    1:12.24 SILV   
                  33.34     1:12.24 (38.90)                                        
  4 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:12.73    1:12.52 SILV   
                  33.11     1:12.52 (39.41)                                        
  5 Dowd, Mike R              11 CSC-MR               1:14.34    1:12.61 SILV   
                  32.48     1:12.61 (40.13)                                        
  6 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:14.36    1:12.69 SILV   
                  34.47     1:12.69 (38.22)                                        
  7 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:14.47    1:13.07 SILV   
                  33.99     1:13.07 (39.08)                                        
  8 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:16.76    1:13.12 SILV   
                  34.91     1:13.12 (38.21)                                        
  9 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     1:13.67    1:13.21 SILV   
                  33.89     1:13.21 (39.32)                                        
 10 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:13.18    1:13.75 SILV   
                  34.55     1:13.75 (39.20)                                        
 11 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              1:13.19    1:14.06 SILV   
                  35.65     1:14.06 (38.41)                                        
 12 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:18.12    1:14.34 SILV   
                  34.27     1:14.34 (40.07)                                        
 13 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:15.95    1:14.51 SILV   
                  34.69     1:14.51 (39.82)                                        
 14 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR         1:19.98    1:15.01 SILV   
                  33.91     1:15.01 (41.10)                                        
 15 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:15.62    1:15.19 SILV   
                  34.20     1:15.19 (40.99)                                        
 16 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:16.76    1:15.33 SILV   
                  33.88     1:15.33 (41.45)                                        
 17 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     1:17.27    1:15.64 SILV   
                  33.87     1:15.64 (41.77)                                        
 18 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:18.26    1:15.92 SILV   
                  34.36     1:15.92 (41.56)                                        
 19 Davis, Avery J            12 Sachem-MR            1:18.98    1:16.16 SILV   
 20 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:17.47    1:16.25 SILV   
                  34.94     1:16.25 (41.31)                                        
 21 Sun, William              11 Three Village-MR     1:20.42    1:16.56 SILV   
                  36.13     1:16.56 (40.43)                                        
 22 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:18.55    1:16.94 SILV   
                  35.97     1:16.94 (40.97)                                        
 23 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:18.82    1:17.64 SILV   
                  35.74     1:17.64 (41.90)                                        
 24 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:19.03    1:17.85 SILV   
                  38.27     1:17.85 (39.58)                                        
 25 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:17.91    1:17.97 SILV   
                  35.19     1:17.97 (42.78)                                        
 26 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:18.32    1:18.42 SILV   
                  37.16     1:18.42 (41.26)                                        
 27 Pineda, kev S             11 EHY-MR               1:20.39    1:18.43 SILV   
                  37.47     1:18.43 (40.96)                                        
 28 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:19.29    1:19.36 SILV   
                  35.97     1:19.36 (43.39)                                        
 29 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     1:19.05    1:19.48 SILV   
                  36.35     1:19.48 (43.13)                                        
 30 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:16.33    1:19.57 SILV   
                  36.07     1:19.57 (43.50)                                        
 31 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:18.26    1:19.86 SILV   
                  39.29     1:19.86 (40.57)                                        
 32 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:19.22    1:20.10 SILV   
                  38.47     1:20.10 (41.63)                                        
 33 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:19.78    1:20.16 SILV   
                  37.02     1:20.16 (43.14)                                        
 -- Keane, Konall             12 CSC-MR               1:19.82         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  37.03          DQ (43.06)                                        
 -- Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:18.83         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  37.69          DQ (40.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              1:15.28    1:11.26 JO     
                  33.73     1:11.26 (37.53)                                        
  2 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:13.21    1:11.99 JO     
                  33.75     1:11.99 (38.24)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:30.50  SMAX
              2:55.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.50 - 2:55.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Simpson, Tyler J          11 LIAC-MR              2:32.54    2:31.38 SILV   
                  32.54     1:11.85 (39.31)     1:57.14 (45.29)     2:31.38 (34.24)
  2 Macejko, Dylan M          12 CSC-MR               2:33.35    2:31.67 SILV   
                  31.70     1:09.14 (37.44)     1:57.86 (48.72)     2:31.67 (33.81)
  3 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              2:37.28    2:32.05 SILV   
                  34.95     1:12.81 (37.86)     1:57.79 (44.98)     2:32.05 (34.26)
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         2:31.75    2:32.28 SILV   
                  32.72     1:12.55 (39.83)     1:58.67 (46.12)     2:32.28 (33.61)
  5 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:34.55    2:32.94 SILV   
                  33.64     1:12.78 (39.14)     1:58.76 (45.98)     2:32.94 (34.18)
  6 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         2:36.22    2:33.87 SILV   
                  33.12     1:13.47 (40.35)     2:00.95 (47.48)     2:33.87 (32.92)
  7 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR               2:41.33    2:34.37 SILV   
                  34.97     1:13.56 (38.59)     1:59.63 (46.07)     2:34.37 (34.74)
  8 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         2:36.83    2:34.53 SILV   
                  32.50     1:15.96 (43.46)     2:00.70 (44.74)     2:34.53 (33.83)
  9 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               2:34.60    2:35.50 SILV   
                  32.89     1:12.75 (39.86)     2:02.14 (49.39)     2:35.50 (33.36)
 10 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              2:39.46    2:35.85 SILV   
                  33.68     1:11.14 (37.46)   2:35.85 (1:24.71)                    
 11 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     2:35.74    2:36.73 SILV   
                  33.51     1:12.71 (39.20)     2:01.01 (48.30)     2:36.73 (35.72)
 12 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:35.07    2:37.22 SILV   
                  34.52     1:16.00 (41.48)     2:03.18 (47.18)     2:37.22 (34.04)
 13 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     2:37.73    2:37.52 SILV   
                  33.72     1:13.91 (40.19)     2:03.17 (49.26)     2:37.52 (34.35)
 14 Dowd, Mike R              11 CSC-MR               2:38.46    2:37.83 SILV   
                  34.48     1:11.49 (37.01)     2:05.36 (53.87)     2:37.83 (32.47)
 15 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         2:36.66    2:38.39 SILV   
                  35.22     1:15.69 (40.47)     2:03.06 (47.37)     2:38.39 (35.33)
 16 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              2:35.59    2:38.44 SILV   
                  36.45     1:17.51 (41.06)     2:03.28 (45.77)     2:38.44 (35.16)
 17 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               2:40.47    2:39.42 SILV   
                  32.72     1:13.33 (40.61)     2:03.10 (49.77)     2:39.42 (36.32)
 18 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     2:37.37    2:40.82 SILV   
                  34.78     1:13.66 (38.88)     2:05.83 (52.17)     2:40.82 (34.99)
 19 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         2:34.43    2:41.28 SILV   
                  34.32     1:14.38 (40.06)     2:05.29 (50.91)     2:41.28 (35.99)
 20 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              2:48.05    2:41.55 SILV   
                  35.83     1:16.85 (41.02)     2:06.81 (49.96)     2:41.55 (34.74)
 21 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              2:45.23    2:42.24 SILV   
                  38.30     1:18.86 (40.56)     2:07.72 (48.86)     2:42.24 (34.52)
 22 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:45.02    2:42.39 SILV   
                  35.67     1:14.84 (39.17)     2:06.92 (52.08)     2:42.39 (35.47)
 23 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              2:46.45    2:45.20 SILV   
                  37.55     1:21.54 (43.99)     2:09.89 (48.35)     2:45.20 (35.31)
 24 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               2:51.01    2:47.30 SILV   
                  39.43     1:22.72 (43.29)     2:11.91 (49.19)     2:47.30 (35.39)
 25 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     2:49.09    2:47.36 SILV   
                  35.30     1:17.40 (42.10)     2:11.20 (53.80)     2:47.36 (36.16)
 26 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         2:50.76    2:47.57 SILV   
                  39.80     1:24.16 (44.36)     2:10.56 (46.40)     2:47.57 (37.01)
 27 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               2:44.73    2:47.66 SILV   
                  38.66     1:20.79 (42.13)     2:10.35 (49.56)     2:47.66 (37.31)
 28 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              2:44.37    2:48.14 SILV   
                  36.66     1:19.31 (42.65)     2:11.63 (52.32)     2:48.14 (36.51)
 29 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              2:47.86    2:48.47 SILV   
                  35.07     1:19.13 (44.06)     2:10.03 (50.90)     2:48.47 (38.44)
 30 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     2:47.43    2:49.92 SILV   
                  38.57     1:22.67 (44.10)     2:14.29 (51.62)     2:49.92 (35.63)
 30 Pineda, kev S             11 EHY-MR               2:49.87    2:49.92 SILV   
                  40.81     1:22.35 (41.54)     2:13.87 (51.52)     2:49.92 (36.05)
 32 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              2:46.78    2:50.92 SILV   
                  38.93     1:21.26 (42.33)     2:14.14 (52.88)     2:50.92 (36.78)
 33 Ely, Matthew D            12 Sachem-MR            2:50.76    2:51.07 SILV   
                  41.23     1:23.19 (41.96)     2:11.57 (48.38)     2:51.07 (39.50)
 34 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              2:49.79    2:51.60 SILV   
                  37.15     1:21.69 (44.54)     2:14.99 (53.30)     2:51.60 (36.61)
 35 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              2:52.85    2:52.03 SILV   
                  40.29     1:25.93 (45.64)     2:13.22 (47.29)     2:52.03 (38.81)
 36 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         2:48.45    2:52.09 SILV   
                  38.47     1:21.93 (43.46)     2:16.17 (54.24)     2:52.09 (35.92)
 37 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              2:49.94    2:53.47 SILV   
                  39.02     1:22.08 (43.06)     2:16.66 (54.58)     2:53.47 (36.81)
 38 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              2:50.21    2:54.66 SILV   
                  36.71     1:21.10 (44.39)     2:16.99 (55.89)     2:54.66 (37.67)
 -- Kipshidze, George         11 Sachem-MR            2:41.11         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  37.09     1:16.05 (38.96)     2:04.32 (48.27)          DQ (37.34)
Non-Award Division  
  1 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         2:30.62    2:25.98 ZQ     
                  34.21     1:12.18 (37.97)   2:25.98 (1:13.80)                    
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     2:31.18    2:28.00 ZQ     
                  31.80     1:11.23 (39.43)     1:54.75 (43.52)     2:28.00 (33.25)
  3 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:31.28    2:28.94 JO     
                  30.37     1:08.23 (37.86)     1:56.11 (47.88)     2:28.94 (32.83)
  4 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR              2:35.23    2:30.32 JO     
                  33.08     1:12.95 (39.87)     1:58.03 (45.08)     2:30.32 (32.29)
  5 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              2:50.49    2:56.60        
                  42.01     1:26.16 (44.15)     2:18.21 (52.05)     2:56.60 (38.39)
  6 McNicholas, Johnny        11 HYB-MR               2:54.88    3:05.49        
                  43.66     1:32.85 (49.19)     2:25.23 (52.38)     3:05.49 (40.26)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:28.00  SMAX
              5:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              5:53.75    5:45.54 SILV   
                  35.58     1:15.30 (39.72)     1:56.38 (41.08)     2:37.47 (41.09)
        3:34.26 (56.79)     4:29.91 (55.65)     5:09.45 (39.54)     5:45.54 (36.09)
Non-Award Division  
  1 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     5:34.28    5:25.17 JO     
                  33.45     1:12.83 (39.38)     1:53.57 (40.74)     2:34.65 (41.08)
        3:22.72 (48.07)     4:12.08 (49.36)     4:49.17 (37.09)     5:25.17 (36.00)
  2 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     5:30.68    5:25.92 JO     
                  36.90     1:23.07 (46.17)     2:02.82 (39.75)     2:43.57 (40.75)
        3:28.27 (44.70)     4:15.86 (47.59)     4:51.57 (35.71)     5:25.92 (34.35)
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               5:36.92    5:26.22 JO     
                  33.59     1:15.05 (41.46)     1:57.21 (42.16)     2:37.92 (40.71)
        3:26.42 (48.50)     4:15.68 (49.26)     4:52.13 (36.45)     5:26.22 (34.09)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                25.00  SMAX
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  25.00 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR       25.03      25.25 SILV   
  2 Huner, Alec E             13 Three Village-MR       25.29      25.75 SILV   
  3 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR       25.59      25.88 SILV   
  4 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR                26.07      26.01 SILV   
  5 White, Devin H            13 Lind-MR                26.14      26.03 SILV   
  6 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR       26.26      26.49 SILV   
  7 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR                26.56      26.75 SILV   
 -- Casement, Justin          14 LIAC-MR                25.49         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR       26.75      26.81        
  2 Chang, Oscar              14 HAA-MR                 26.43      26.88        
  3 Wun, James T              13 LIAC-MR                26.44      26.90        
  4 Loos, Thomas J            13 CSC-MR                 26.74      27.01        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                54.00  SMAX
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.00 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maloney, Michael C        14 FA-MR                  56.13      54.15 SILV   
                  26.42       54.15 (27.73)                                        
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                  54.41      54.63 SILV   
                  26.16       54.63 (28.47)                                        
  3 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR       54.24      54.79 SILV   
                  26.49       54.79 (28.30)                                        
  4 Huner, Alec E             13 Three Village-MR       54.95      55.32 SILV   
                  26.61       55.32 (28.71)                                        
  5 Casement, Justin          14 LIAC-MR                54.31      55.38 SILV   
                  26.82       55.38 (28.56)                                        
  6 Fisher, Alex              14 HAA-MR                 56.09      56.25 SILV   
                  26.98       56.25 (29.27)                                        
  7 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR                57.80      57.11 SILV   
                  27.80       57.11 (29.31)                                        
  8 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR       58.10      57.38 SILV   
                  27.60       57.38 (29.78)                                        
  9 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR                56.94      57.47 SILV   
                  27.36       57.47 (30.11)                                        
 10 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR       57.15      57.64 SILV   
                  27.35       57.64 (30.29)                                        
 11 Chang, Oscar              14 HAA-MR                 57.91      57.71 SILV   
                  27.98       57.71 (29.73)                                        
 12 White, Devin H            13 Lind-MR                59.05      57.79 SILV   
                  28.00       57.79 (29.79)                                        
 13 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR               57.87      57.87 SILV   
                  27.75       57.87 (30.12)                                        
 14 Polanish, Kevin           13 IA-MR                  58.63      57.97 SILV   
                  27.55       57.97 (30.42)                                        
 15 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR           58.35      58.09 SILV   
                  27.65       58.09 (30.44)                                        
 16 Kalletta, George E        13 IA-MR                  58.05      58.11 SILV   
                  28.07       58.11 (30.04)                                        
 17 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR       59.15      58.24 SILV   
                  28.04       58.24 (30.20)                                        
 18 He, David                 13 Three Village-MR       58.63      58.34 SILV   
                  28.63       58.34 (29.71)                                        
 19 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR           59.19      58.65 SILV   
                  28.30       58.65 (30.35)                                        
 20 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR           58.61      58.68 SILV   
                  28.54       58.68 (30.14)                                        
 21 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR                 58.60      58.69 SILV   
                  28.09       58.69 (30.60)                                        
 22 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR           58.52      59.02 SILV   
                  28.27       59.02 (30.75)                                        
 23 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR           58.84      59.17 SILV   
                  28.28       59.17 (30.89)                                        
 24 Chun, Sean M              14 LIAC-MR                59.40      59.20 SILV   
                  28.30       59.20 (30.90)                                        
 25 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR                58.84      59.24 SILV   
                  28.07       59.24 (31.17)                                        
 26 Wun, James T              13 LIAC-MR                57.85      59.34 SILV   
                  28.15       59.34 (31.19)                                        
Non-Award Division  
  1 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                  56.14      53.62 JO     
                  25.34       53.62 (28.28)                                        
  2 Loos, Thomas J            13 CSC-MR                 59.18    1:00.89        
                  28.45     1:00.89 (32.44)                                        
  3 Furci, Jack               14 Sachem-MR              59.31    1:01.87        
                  28.97     1:01.87 (32.90)                                        
 -- Yao, Kevin K              14 Tmsuffolk-MR           59.10         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:00.00  SMAX
              2:18.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:00.00 - 2:18.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Huner, Alec E             13 Three Village-MR     2:00.02    2:00.10 SILV   
                  26.68       56.33 (29.65)     1:28.22 (31.89)     2:00.10 (31.88)
  2 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              2:06.52    2:02.56 SILV   
                  27.47       58.37 (30.90)     1:30.80 (32.43)     2:02.56 (31.76)
  3 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     2:03.30    2:03.50 SILV   
                  27.89       59.28 (31.39)     1:31.61 (32.33)     2:03.50 (31.89)
  4 Millkey, Nicholas W       13 HAA-MR               2:01.13    2:03.62 SILV   
                  28.02       58.99 (30.97)     1:31.43 (32.44)     2:03.62 (32.19)
  5 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:14.75    2:04.32 SILV   
                  27.57       59.04 (31.47)     1:31.65 (32.61)     2:04.32 (32.67)
  6 Kalletta, George E        13 IA-MR                2:05.49    2:04.83 SILV   
                  28.67     1:00.24 (31.57)     1:32.85 (32.61)     2:04.83 (31.98)
  7 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         2:08.58    2:05.47 SILV   
                  28.89     1:00.86 (31.97)     1:33.75 (32.89)     2:05.47 (31.72)
  8 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:07.94    2:05.50 SILV   
                  29.38     1:01.30 (31.92)     1:34.05 (32.75)     2:05.50 (31.45)
  9 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:06.79    2:05.63 SILV   
                  28.45     1:00.39 (31.94)     1:33.26 (32.87)     2:05.63 (32.37)
 10 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:04.20    2:05.73 SILV   
                  28.46     1:00.04 (31.58)     1:33.01 (32.97)     2:05.73 (32.72)
 11 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:10.02    2:05.77 SILV   
                  30.18     1:03.18 (33.00)     1:34.85 (31.67)     2:05.77 (30.92)
 12 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:09.83    2:06.42 SILV   
                  29.42     1:01.50 (32.08)     1:34.55 (33.05)     2:06.42 (31.87)
 13 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     2:10.32    2:06.56 SILV   
                  28.87     1:01.22 (32.35)     1:34.28 (33.06)     2:06.56 (32.28)
 14 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         2:09.56    2:07.91 SILV   
                  29.98     1:02.83 (32.85)     1:35.85 (33.02)     2:07.91 (32.06)
 15 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:07.31    2:08.40 SILV   
                  29.30     1:02.02 (32.72)     1:35.68 (33.66)     2:08.40 (32.72)
 16 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:07.35    2:08.97 SILV   
                  29.24     1:01.09 (31.85)     1:34.67 (33.58)     2:08.97 (34.30)
 17 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:09.28    2:09.16 SILV   
                  29.12     1:02.64 (33.52)     1:36.73 (34.09)     2:09.16 (32.43)
 18 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:09.31    2:09.43 SILV   
                  29.82     1:02.56 (32.74)     1:36.34 (33.78)     2:09.43 (33.09)
 19 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               2:07.00    2:09.89 SILV   
                  29.29     1:02.04 (32.75)     1:35.72 (33.68)     2:09.89 (34.17)
 20 Brown, Liam K             14 Three Village-MR     2:10.27    2:09.93 SILV   
                  29.79     1:03.35 (33.56)     1:37.75 (34.40)     2:09.93 (32.18)
 21 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:08.10    2:10.34 SILV   
                  29.74     1:02.58 (32.84)     1:36.87 (34.29)     2:10.34 (33.47)
 22 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               2:10.81    2:10.82 SILV   
                  29.52     1:02.75 (33.23)     1:37.58 (34.83)     2:10.82 (33.24)
 23 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              2:11.09    2:11.35 SILV   
                  28.70     1:01.59 (32.89)     1:36.75 (35.16)     2:11.35 (34.60)
 24 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              2:09.29    2:11.43 SILV   
                  29.98     1:03.29 (33.31)     1:37.78 (34.49)     2:11.43 (33.65)
 25 Casey, Jack H             13 HAA-MR               2:15.70    2:11.91 SILV   
                  30.20     1:04.25 (34.05)     1:38.95 (34.70)     2:11.91 (32.96)
 26 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:10.32    2:13.27 SILV   
                  29.41     1:03.06 (33.65)     1:38.07 (35.01)     2:13.27 (35.20)
 27 deBoer, Bradley d         14 Sachem-MR            2:12.15    2:13.70 SILV   
                  30.56   2:13.70 (1:43.14)                                        
 28 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            2:10.99    2:13.78 SILV   
                  30.69     1:05.30 (34.61)     1:40.03 (34.73)     2:13.78 (33.75)
 28 Loos, Thomas J            13 CSC-MR               2:16.48    2:13.78 SILV   
                  29.02     1:04.06 (35.04)     1:39.79 (35.73)     2:13.78 (33.99)
 30 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:11.96    2:13.85 SILV   
                  30.82     1:04.82 (34.00)     1:39.77 (34.95)     2:13.85 (34.08)
 31 Bonney, Ethan J           13 LBA-MR               2:14.00    2:14.55 SILV   
                  31.24     1:05.44 (34.20)     1:40.61 (35.17)     2:14.55 (33.94)
 32 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               2:15.72    2:14.58 SILV   
                  30.53     1:04.69 (34.16)     1:40.46 (35.77)     2:14.58 (34.12)
 33 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:17.08    2:14.66 SILV   
                  30.18     1:04.71 (34.53)     1:40.79 (36.08)     2:14.66 (33.87)
 34 Oganesian, Mel            13 BBSC-MR              2:17.35    2:15.68 SILV   
                  30.55     1:04.18 (33.63)     1:40.23 (36.05)     2:15.68 (35.45)
 35 Bergin, Kyle              13 LBA-MR               2:17.46    2:15.69 SILV   
                  30.63     1:04.50 (33.87)     1:40.58 (36.08)     2:15.69 (35.11)
 36 Brown, Kieran J           13 LIAC-MR              2:16.46    2:16.21 SILV   
                  31.61     1:06.97 (35.36)     1:42.26 (35.29)     2:16.21 (33.95)
 -- White, Devin H            13 Lind-MR              2:13.87         DQ        
      False start
                  29.39     1:02.21 (32.82)     1:37.13 (34.92)          DQ (34.83)
Non-Award Division  
  1 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:00.27    1:58.59 JO     
                  27.51       57.08 (29.57)     1:28.83 (31.75)     1:58.59 (29.76)
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                2:00.87    1:59.73 JO     
                  27.49       57.36 (29.87)     1:28.60 (31.24)     1:59.73 (31.13)
  3 Sodi, Luca D              13 LIAC-MR              2:14.65    2:22.85        
                  32.01     1:09.20 (37.19)     1:46.90 (37.70)     2:22.85 (35.95)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:22.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:22.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     5:26.58    5:24.68 SILV   
                  28.70     1:00.70 (32.00)     1:33.22 (32.52)     2:06.15 (32.93)
        2:39.12 (32.97)     3:12.49 (33.37)     3:45.69 (33.20)     4:19.06 (33.37)
        4:52.14 (33.08)     5:24.68 (32.54)                                        
  2 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              5:29.35    5:25.26 SILV   
                  28.15       59.93 (31.78)     1:32.58 (32.65)     2:05.68 (33.10)
        2:39.04 (33.36)     3:12.75 (33.71)     3:46.23 (33.48)     4:20.10 (33.87)
        4:53.78 (33.68)     5:25.26 (31.48)                                        
  3 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     5:34.64    5:25.28 SILV   
                  28.28     1:00.42 (32.14)     1:33.02 (32.60)     2:06.58 (33.56)
        2:40.36 (33.78)     3:14.27 (33.91)     3:47.51 (33.24)     4:20.23 (32.72)
        4:52.91 (32.68)     5:25.28 (32.37)                                        
  4 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              5:28.94    5:31.58 SILV   
                  28.43     1:01.50 (33.07)     1:35.51 (34.01)     2:09.42 (33.91)
        2:43.64 (34.22)     3:18.10 (34.46)     3:52.30 (34.20)     4:26.46 (34.16)
        4:59.59 (33.13)     5:31.58 (31.99)                                        
  5 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              5:39.54    5:31.68 SILV   
                  29.41     1:01.75 (32.34)     1:34.84 (33.09)     2:08.01 (33.17)
        2:41.45 (33.44)     3:15.13 (33.68)     3:49.52 (34.39)     4:23.71 (34.19)
        4:57.85 (34.14)     5:31.68 (33.83)                                        
  6 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         5:25.19    5:31.80 SILV   
                  29.43     1:02.05 (32.62)     1:35.22 (33.17)     2:09.48 (34.26)
        2:43.63 (34.15)     3:18.19 (34.56)     3:52.24 (34.05)     4:26.21 (33.97)
        4:59.82 (33.61)     5:31.80 (31.98)                                        
  7 Bonney, Ethan J           13 LBA-MR               5:49.64    5:34.84 SILV   
                  30.38     1:03.95 (33.57)     1:37.83 (33.88)     2:12.42 (34.59)
        2:46.84 (34.42)     3:20.73 (33.89)     3:55.14 (34.41)     4:28.84 (33.70)
        5:02.95 (34.11)     5:34.84 (31.89)                                        
  8 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     5:42.05    5:36.79 SILV   
                  28.85     1:01.03 (32.18)     1:34.45 (33.42)     2:09.12 (34.67)
        2:43.78 (34.66)     3:18.41 (34.63)     3:53.61 (35.20)     4:28.42 (34.81)
        5:03.31 (34.89)     5:36.79 (33.48)                                        
  9 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     5:43.84    5:37.62 SILV   
                  30.24     1:02.72 (32.48)     1:36.45 (33.73)     2:10.56 (34.11)
        2:44.87 (34.31)     3:19.76 (34.89)     3:54.72 (34.96)     4:29.56 (34.84)
        5:04.68 (35.12)     5:37.62 (32.94)                                        
 10 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              5:36.65    5:39.05 SILV   
                  30.30     1:04.41 (34.11)     1:40.00 (35.59)     2:14.75 (34.75)
        2:47.94 (33.19)     3:22.92 (34.98)     3:57.57 (34.65)     4:31.52 (33.95)
        5:05.87 (34.35)     5:39.05 (33.18)                                        
 11 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         5:44.60    5:39.46 SILV   
                  29.18     1:01.56 (32.38)     1:35.28 (33.72)     2:09.65 (34.37)
        2:44.12 (34.47)     3:18.84 (34.72)     3:54.39 (35.55)     4:30.09 (35.70)
        5:05.63 (35.54)     5:39.46 (33.83)                                        
 12 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              5:37.79    5:39.73 SILV   
                  30.21     1:04.46 (34.25)     1:40.47 (36.01)     2:15.26 (34.79)
        2:50.09 (34.83)     3:23.97 (33.88)     3:59.30 (35.33)     4:33.49 (34.19)
        5:07.73 (34.24)     5:39.73 (32.00)                                        
 13 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               5:38.54    5:41.06 SILV   
                  30.54     1:04.08 (33.54)     1:38.76 (34.68)     2:13.66 (34.90)
        2:48.31 (34.65)     3:23.20 (34.89)     3:58.17 (34.97)     4:33.57 (35.40)
        5:08.38 (34.81)     5:41.06 (32.68)                                        
 14 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         5:46.55    5:41.36 SILV   
                  30.46     1:04.39 (33.93)     1:39.02 (34.63)     2:13.45 (34.43)
        2:47.73 (34.28)     3:22.29 (34.56)     3:57.16 (34.87)     4:32.35 (35.19)
        5:07.25 (34.90)     5:41.36 (34.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     5:24.02    5:19.13 JO     
                  28.73     1:00.17 (31.44)     1:32.16 (31.99)     2:04.42 (32.26)
        2:36.93 (32.51)     3:10.20 (33.27)     3:43.32 (33.12)     4:15.98 (32.66)
        4:48.17 (32.19)     5:19.13 (30.96)                                        
  2 Papsco, Zachary T         13 HAA-MR               5:24.07    5:20.10 JO     
                  29.06     1:00.72 (31.66)     1:32.84 (32.12)     2:05.41 (32.57)
        2:38.45 (33.04)     3:11.40 (32.95)     3:44.38 (32.98)     4:16.97 (32.59)
        4:49.01 (32.04)     5:20.10 (31.09)                                        
  3 Fisher, Alex              14 HAA-MR               5:25.12    5:21.53 JO     
                  28.71     1:00.55 (31.84)     1:32.82 (32.27)     2:05.30 (32.48)
        2:38.52 (33.22)     3:11.40 (32.88)     3:44.12 (32.72)     4:17.29 (33.17)
        4:50.79 (33.50)     5:21.53 (30.74)                                        
  4 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            5:50.67    5:59.86        
                  31.31     1:06.14 (34.83)     1:42.35 (36.21)     2:19.01 (36.66)
        2:56.22 (37.21)     3:32.42 (36.20)     4:10.25 (37.83)     4:47.20 (36.95)
        5:24.20 (37.00)     5:59.86 (35.66)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:03.00  SMAX
              1:16.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.00 - 1:16.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Huner, Alec E             13 Three Village-MR     1:03.15    1:03.18 SILV   
                  30.93     1:03.18 (32.25)                                        
  2 Maloney, Michael C        14 FA-MR                1:06.30    1:04.23 SILV   
                  30.73     1:04.23 (33.50)                                        
  2 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:07.62    1:04.23 SILV   
                  31.23     1:04.23 (33.00)                                        
  4 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     1:04.21    1:04.44 SILV   
                  32.13     1:04.44 (32.31)                                        
  5 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     1:07.76    1:05.67 SILV   
                  32.65     1:05.67 (33.02)                                        
  6 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:06.72    1:05.81 SILV   
                  32.24     1:05.81 (33.57)                                        
  7 Wun, James T              13 LIAC-MR              1:06.58    1:06.04 SILV   
                  32.37     1:06.04 (33.67)                                        
  8 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             1:08.43    1:06.15 SILV   
                  31.97     1:06.15 (34.18)                                        
  8 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               1:04.75    1:06.15 SILV   
                  32.89     1:06.15 (33.26)                                        
 10 Kanaley, Tim S            13 IA-MR                1:06.65    1:06.23 SILV   
                  31.94     1:06.23 (34.29)                                        
 11 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     1:08.12    1:06.40 SILV   
                  32.46     1:06.40 (33.94)                                        
 12 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         1:06.26    1:06.99 SILV   
                  32.77     1:06.99 (34.22)                                        
 13 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         1:07.14    1:07.02 SILV   
                  32.72     1:07.02 (34.30)                                        
 14 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              1:07.23    1:07.80 SILV   
                  33.77     1:07.80 (34.03)                                        
 15 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         1:04.09    1:08.23 SILV   
                  33.07     1:08.23 (35.16)                                        
 16 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:11.49    1:08.53 SILV   
                  33.48     1:08.53 (35.05)                                        
 17 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            1:07.76    1:08.56 SILV   
                  33.44     1:08.56 (35.12)                                        
 18 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               1:06.73    1:08.79 SILV   
                  33.38     1:08.79 (35.41)                                        
 18 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         1:07.31    1:08.79 SILV   
                  33.71     1:08.79 (35.08)                                        
 20 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              1:07.85    1:09.25 SILV   
                  33.53     1:09.25 (35.72)                                        
 21 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         1:06.66    1:09.42 SILV   
                  33.77     1:09.42 (35.65)                                        
 22 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:08.27    1:10.16 SILV   
                  33.72     1:10.16 (36.44)                                        
 23 Santana, Jose R           13 LBA-MR               1:10.32    1:10.36 SILV   
                  33.30     1:10.36 (37.06)                                        
 24 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              1:10.98    1:10.53 SILV   
                  34.44     1:10.53 (36.09)                                        
 25 Peer, Thomas R            13 HYB-MR               1:08.77    1:10.75 SILV   
 26 Bances, AJ J              13 Three Village-MR     1:14.57    1:11.03 SILV   
                  34.36     1:11.03 (36.67)                                        
 27 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              1:10.63    1:11.05 SILV   
                  34.29     1:11.05 (36.76)                                        
 28 Hunter, Jack F            13 LBA-MR               1:11.60    1:11.46 SILV   
                  33.97     1:11.46 (37.49)                                        
 29 Brown, Liam K             14 Three Village-MR     1:12.29    1:11.69 SILV   
                  34.89     1:11.69 (36.80)                                        
 30 Sweeney, Joseph T         13 Three Village-MR     1:12.73    1:11.97 SILV   
                  35.38     1:11.97 (36.59)                                        
 31 Steele, Nicholas C        13 LIAC-MR              1:13.07    1:12.36 SILV   
                  35.38     1:12.36 (36.98)                                        
 32 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              1:13.34    1:12.77 SILV   
                  35.52     1:12.77 (37.25)                                        
 33 Brown, Kieran J           13 LIAC-MR              1:15.63    1:12.81 SILV   
                  35.53     1:12.81 (37.28)                                        
 34 Boyd, Gavin W             14 CSC-MR               1:13.36    1:13.09 SILV   
                  36.04     1:13.09 (37.05)                                        
 35 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              1:13.78    1:13.31 SILV   
                  35.65     1:13.31 (37.66)                                        
 36 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     1:14.44    1:13.75 SILV   
                  36.66     1:13.75 (37.09)                                        
 37 White, Devin H            13 Lind-MR              1:13.21    1:13.90 SILV   
                  36.93     1:13.90 (36.97)                                        
 38 Sodi, Luca D              13 LIAC-MR              1:12.74    1:14.12 SILV   
                  36.45     1:14.12 (37.67)                                        
 39 Oganesian, Mel            13 BBSC-MR              1:14.26    1:14.66 SILV   
                  37.76     1:14.66 (36.90)                                        
 40 Bergin, Kyle              13 LBA-MR               1:14.07    1:14.71 SILV   
                  36.33     1:14.71 (38.38)                                        
 41 Boyle, Patrick J          13 LIAC-MR              1:15.95    1:15.04 SILV   
                  36.80     1:15.04 (38.24)                                        
 42 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            1:14.59    1:15.22 SILV   
                  36.96     1:15.22 (38.26)                                        
 43 deBoer, Bradley d         14 Sachem-MR            1:14.52    1:15.82 SILV   
 -- Chun, Sean M              14 LIAC-MR              1:07.35         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  33.69          DQ (35.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                1:03.03    1:00.00 ZQ     
                  28.78     1:00.00 (31.22)                                        
  2 Myrianthopoulos, Vasilis  13 LIAC-MR              1:16.13    1:18.03        
                  37.68     1:18.03 (40.35)                                        
  3 Kain, Patrick L           13 CSC-MR               1:12.07    1:19.24        
                  37.59     1:19.24 (41.65)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:17.00  SMAX
              2:35.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.00 - 2:35.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:21.24    2:17.71 SILV   
                  33.58     1:09.34 (35.76)     1:43.96 (34.62)     2:17.71 (33.75)
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         2:20.12    2:17.83 SILV   
                  32.66     1:07.76 (35.10)     1:43.80 (36.04)     2:17.83 (34.03)
  3 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:23.26    2:18.48 SILV   
                  33.06     1:08.50 (35.44)     1:45.00 (36.50)     2:18.48 (33.48)
  4 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     2:22.29    2:18.96 SILV   
                  33.53     1:08.80 (35.27)     1:44.39 (35.59)     2:18.96 (34.57)
  5 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         2:21.07    2:19.14 SILV   
                  33.28     1:08.37 (35.09)     1:44.43 (36.06)     2:19.14 (34.71)
  6 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:21.75    2:20.05 SILV   
                  32.97     1:08.62 (35.65)     1:44.56 (35.94)     2:20.05 (35.49)
  7 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               2:21.93    2:20.33 SILV   
                  33.45     1:09.37 (35.92)     1:45.09 (35.72)     2:20.33 (35.24)
  8 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             2:25.28    2:21.69 SILV   
                  32.55     1:07.87 (35.32)     1:44.96 (37.09)     2:21.69 (36.73)
  8 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:22.64    2:21.69 SILV   
                  33.02     1:08.63 (35.61)     1:45.78 (37.15)     2:21.69 (35.91)
 10 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:20.92    2:22.64 SILV   
                  33.83     1:10.07 (36.24)     1:47.24 (37.17)     2:22.64 (35.40)
 11 He, David                 13 Three Village-MR     2:28.69    2:22.88 SILV   
                  34.79     1:11.11 (36.32)     1:48.35 (37.24)     2:22.88 (34.53)
 12 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:21.98    2:23.46 SILV   
                  33.57     1:10.62 (37.05)     1:47.40 (36.78)     2:23.46 (36.06)
 13 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:22.94    2:23.72 SILV   
                  33.69     1:09.80 (36.11)     1:47.46 (37.66)     2:23.72 (36.26)
 14 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:23.37    2:23.97 SILV   
                  34.51     1:10.90 (36.39)     1:48.27 (37.37)     2:23.97 (35.70)
 15 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:22.90    2:24.31 SILV   
                  32.69     1:10.26 (37.57)     1:48.63 (38.37)     2:24.31 (35.68)
 16 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:28.06    2:24.66 SILV   
                  34.60     1:11.15 (36.55)     1:48.26 (37.11)     2:24.66 (36.40)
 17 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         2:23.39    2:25.35 SILV   
                  34.31     1:10.60 (36.29)     1:48.27 (37.67)     2:25.35 (37.08)
 18 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:27.33    2:26.37 SILV   
                  35.83     1:14.10 (38.27)     1:50.62 (36.52)     2:26.37 (35.75)
 19 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:30.04    2:26.73 SILV   
                  34.13     1:11.04 (36.91)     1:49.17 (38.13)     2:26.73 (37.56)
 20 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:27.23    2:27.79 SILV   
                  35.17     1:12.76 (37.59)     1:50.70 (37.94)     2:27.79 (37.09)
 21 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               2:30.79    2:29.42 SILV   
                  33.85     1:11.29 (37.44)     1:51.10 (39.81)     2:29.42 (38.32)
 22 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:31.36    2:29.75 SILV   
                  35.33     1:13.33 (38.00)     1:52.20 (38.87)     2:29.75 (37.55)
 23 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              2:35.31    2:32.63 SILV   
                  35.57     1:14.84 (39.27)     1:53.92 (39.08)     2:32.63 (38.71)
 24 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              2:34.32    2:32.92 SILV   
                  35.76     1:14.57 (38.81)     1:54.26 (39.69)     2:32.92 (38.66)
 25 Steele, Nicholas C        13 LIAC-MR              2:33.14    2:33.78 SILV   
                  35.16     1:14.18 (39.02)     1:54.56 (40.38)     2:33.78 (39.22)
 26 Bances, AJ J              13 Three Village-MR     2:27.88    2:34.89 SILV   
                  35.45     1:14.95 (39.50)     1:55.50 (40.55)     2:34.89 (39.39)
 27 Sodi, Luca D              13 LIAC-MR              2:33.10    2:35.38 SILV   
                  36.35     1:16.75 (40.40)     1:57.22 (40.47)     2:35.38 (38.16)
Non-Award Division  
  1 Huner, Alec E             13 Three Village-MR     2:17.57    2:13.75 ZQ     
                  31.82     1:05.55 (33.73)     1:39.84 (34.29)     2:13.75 (33.91)
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                2:19.59    2:16.02 JO     
                  32.30     1:06.79 (34.49)     1:41.94 (35.15)     2:16.02 (34.08)
  3 Fisher, Alex              14 HAA-MR               2:19.94    2:16.49 JO     
                  31.92     1:06.35 (34.43)     1:41.46 (35.11)     2:16.49 (35.03)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:11.00  SMAX
              1:21.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:21.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maloney, Michael C        14 FA-MR                1:14.27    1:11.75 SILV   
                  33.88     1:11.75 (37.87)                                        
  2 Casement, Justin          14 LIAC-MR              1:12.75    1:12.43 SILV   
                  34.54     1:12.43 (37.89)                                        
  3 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              1:14.60    1:13.22 SILV   
                  34.84     1:13.22 (38.38)                                        
  4 Boyd, Gavin W             14 CSC-MR               1:15.28    1:13.51 SILV   
                  35.04     1:13.51 (38.47)                                        
  5 Daly, Thomas A            13 Tmsuffolk-MR         1:14.20    1:14.44 SILV   
                  35.06     1:14.44 (39.38)                                        
  6 Peer, Thomas R            13 HYB-MR               1:16.99    1:14.95 SILV   
                  35.52     1:14.95 (39.43)                                        
  7 Millkey, Nicholas W       13 HAA-MR               1:13.29    1:15.13 SILV   
                  36.05     1:15.13 (39.08)                                        
  8 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               1:15.73    1:15.24 SILV   
                  35.75     1:15.24 (39.49)                                        
  9 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              1:19.58    1:15.53 SILV   
                  35.60     1:15.53 (39.93)                                        
 10 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               1:15.34    1:15.76 SILV   
                  35.88     1:15.76 (39.88)                                        
 11 Kalletta, George E        13 IA-MR                1:14.05    1:16.08 SILV   
                  35.84     1:16.08 (40.24)                                        
 12 Tucker, Chandler J        13 BBSC-MR              1:17.23    1:16.46 SILV   
                  36.12     1:16.46 (40.34)                                        
 13 Chang, Oscar              14 HAA-MR               1:14.88    1:16.99 SILV   
                  36.26     1:16.99 (40.73)                                        
 14 Casey, Jack H             13 HAA-MR               1:15.50    1:17.26 SILV   
                  35.94     1:17.26 (41.32)                                        
 15 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             1:17.95    1:17.45 SILV   
                  36.10     1:17.45 (41.35)                                        
 16 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     1:20.84    1:18.16 SILV   
                  37.33     1:18.16 (40.83)                                        
 17 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     1:17.77    1:18.87 SILV   
                  37.40     1:18.87 (41.47)                                        
 18 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     1:19.64    1:18.99 SILV   
                  36.18     1:18.99 (42.81)                                        
 19 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     1:19.78    1:19.13 SILV   
                  37.98     1:19.13 (41.15)                                        
 20 Griffin, Spencer H        13 HAA-MR               1:19.54    1:19.20 SILV   
                  37.10     1:19.20 (42.10)                                        
 21 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              1:15.89    1:19.88 SILV   
                  38.25     1:19.88 (41.63)                                        
 22 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     1:21.49    1:20.17 SILV   
                  37.95     1:20.17 (42.22)                                        
 23 Cheng, Tim A              14 IA-MR                1:19.11    1:21.23 SILV   
                  38.43     1:21.23 (42.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:12.79    1:09.43 JO     
                  33.66     1:09.43 (35.77)                                        
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         1:12.37    1:10.65 JO     
                  32.50     1:10.65 (38.15)                                        
  3 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              1:20.74    1:22.40        
                  38.96     1:22.40 (43.44)                                        
  4 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         1:20.33    1:22.42        
                  39.05     1:22.42 (43.37)                                        
  5 Loos, Thomas J            13 CSC-MR               1:20.90    1:22.59        
                  39.20     1:22.59 (43.39)                                        
  6 Kain, Patrick L           13 CSC-MR               1:21.28    1:27.51        
                  40.00     1:27.51 (47.51)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:35.20  SMAX
              2:53.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.20 - 2:53.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casement, Justin          14 LIAC-MR              2:41.76    2:36.02 SILV   
                  35.35     1:15.31 (39.96)     1:56.00 (40.69)     2:36.02 (40.02)
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         2:40.40    2:37.24 SILV   
                  34.50     1:14.52 (40.02)     1:55.87 (41.35)     2:37.24 (41.37)
  3 Tucker, Chandler J        13 BBSC-MR              2:40.37    2:40.70 SILV   
                  36.84     1:17.73 (40.89)     1:59.20 (41.47)     2:40.70 (41.50)
  4 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:43.14    2:40.74 SILV   
                  36.92     1:16.78 (39.86)     1:58.89 (42.11)     2:40.74 (41.85)
  5 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               2:42.66    2:41.00 SILV   
                  36.32     1:17.57 (41.25)     1:59.05 (41.48)     2:41.00 (41.95)
  6 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:46.86    2:41.24 SILV   
                  35.84     1:17.40 (41.56)     1:59.55 (42.15)     2:41.24 (41.69)
  7 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              2:41.62    2:42.73 SILV   
                  35.94     1:16.87 (40.93)     1:59.59 (42.72)     2:42.73 (43.14)
  8 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:38.61    2:42.92 SILV   
                  37.35     1:19.61 (42.26)     2:02.24 (42.63)     2:42.92 (40.68)
  9 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:38.92    2:44.20 SILV   
                  36.18     1:17.60 (41.42)     2:00.78 (43.18)     2:44.20 (43.42)
 10 Polanish, Kevin           13 IA-MR                2:48.87    2:45.25 SILV   
                  37.12     1:19.42 (42.30)     2:02.88 (43.46)     2:45.25 (42.37)
 11 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:48.33    2:46.49 SILV   
                  39.12     1:21.20 (42.08)     2:03.72 (42.52)     2:46.49 (42.77)
 12 Chang, Oscar              14 HAA-MR               2:46.25    2:46.99 SILV   
                  37.60     1:20.17 (42.57)     2:03.90 (43.73)     2:46.99 (43.09)
 13 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:50.44    2:50.00 SILV   
                  38.68     1:22.51 (43.83)     2:07.95 (45.44)     2:50.00 (42.05)
 14 Griffin, Spencer H        13 HAA-MR               2:53.45    2:51.01 SILV   
                  37.89     1:21.35 (43.46)     2:06.35 (45.00)     2:51.01 (44.66)
 15 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:42.69    2:52.25 SILV   
                  37.72     1:20.54 (42.82)   2:52.25 (1:31.71)                    
 16 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         2:50.59    2:52.73 SILV   
                  40.18     1:24.96 (44.78)     2:09.49 (44.53)     2:52.73 (43.24)
Non-Award Division  
  1 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            2:35.21    2:31.20 JO     
                  34.22     1:13.22 (39.00)     1:52.58 (39.36)     2:31.20 (38.62)
  2 Duryea, Ryan M            13 EHY-MR               2:48.41    2:56.13        
                  39.08     1:24.27 (45.19)     2:10.70 (46.43)     2:56.13 (45.43)
  3 Furci, Jack               14 Sachem-MR            2:51.12    3:03.62        
                  39.20     1:25.90 (46.70)     2:15.15 (49.25)     3:03.62 (48.47)
 -- Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:37.06         DQ        
      False start
                  35.10     1:13.82 (38.72)     1:52.42 (38.60)          DQ (37.84)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:01.60  SMAX
              1:11.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     1:03.00    1:01.81 SILV   
                  28.96     1:01.81 (32.85)                                        
  2 Kalletta, George E        13 IA-MR                1:03.56    1:02.32 SILV   
                  29.48     1:02.32 (32.84)                                        
  3 Cheng, Tim A              14 IA-MR                1:08.99    1:02.80 SILV   
                  29.26     1:02.80 (33.54)                                        
  4 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         1:01.89    1:03.15 SILV   
                  28.87     1:03.15 (34.28)                                        
  5 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         1:03.98    1:03.74 SILV   
                  30.06     1:03.74 (33.68)                                        
  6 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:05.42    1:03.82 SILV   
                  30.41     1:03.82 (33.41)                                        
  7 Chang, Oscar              14 HAA-MR               1:04.26    1:04.39 SILV   
                  29.95     1:04.39 (34.44)                                        
  8 Millkey, Nicholas W       13 HAA-MR               1:04.04    1:04.44 SILV   
                  30.37     1:04.44 (34.07)                                        
  9 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:04.59    1:05.01 SILV   
                  30.55     1:05.01 (34.46)                                        
 10 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                1:06.04    1:05.17 SILV   
                  29.90     1:05.17 (35.27)                                        
 11 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     1:07.64    1:06.98 SILV   
                  31.31     1:06.98 (35.67)                                        
 12 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             1:06.99    1:07.97 SILV   
                  30.99     1:07.97 (36.98)                                        
 13 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              1:08.32    1:08.28 SILV   
                  32.14     1:08.28 (36.14)                                        
 14 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              1:09.86    1:08.44 SILV   
                  31.26     1:08.44 (37.18)                                        
 15 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               1:06.78    1:08.56 SILV   
                  32.43     1:08.56 (36.13)                                        
 16 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              1:11.99    1:08.77 SILV   
                  32.16     1:08.77 (36.61)                                        
 17 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:07.58    1:08.84 SILV   
                  32.39     1:08.84 (36.45)                                        
 18 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               1:11.20    1:09.35 SILV   
                  32.26     1:09.35 (37.09)                                        
 19 White, Devin H            13 Lind-MR              1:08.33    1:09.57 SILV   
                  32.21     1:09.57 (37.36)                                        
 20 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              1:08.13    1:09.63 SILV   
                  30.98     1:09.63 (38.65)                                        
 21 Maloney, Michael C        14 FA-MR                1:09.80    1:09.79 SILV   
                  29.94     1:09.79 (39.85)                                        
 22 Kanaley, Tim S            13 IA-MR                1:09.26    1:09.90 SILV   
                  31.34     1:09.90 (38.56)                                        
 23 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            1:10.67    1:10.13 SILV   
                  33.73     1:10.13 (36.40)                                        
 24 Daly, Thomas A            13 Tmsuffolk-MR         1:11.60    1:11.29 SILV   
                  32.39     1:11.29 (38.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:01.72    1:00.14 ZQ     
                  28.97     1:00.14 (31.17)                                        
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         1:05.34    1:00.73 ZQ     
                  28.11     1:00.73 (32.62)                                        
  3 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     1:02.65    1:01.26 JO     
                  28.80     1:01.26 (32.46)                                        
  4 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            1:10.25    1:12.26        
                  32.87     1:12.26 (39.39)                                        
  5 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              1:10.89    1:12.48        
                  33.29     1:12.48 (39.19)                                        
  6 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              1:10.72    1:12.84        
                  33.72     1:12.84 (39.12)                                        
  7 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     1:10.30    1:13.56        
                  33.19     1:13.56 (40.37)                                        
  8 Brown, Liam K             14 Three Village-MR     1:11.99    1:14.47        
                  33.54     1:14.47 (40.93)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:24.00  SMAX
              2:32.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:24.00 - 2:32.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     2:27.52    2:25.92 SILV   
                  31.79     1:08.79 (37.00)     1:47.22 (38.43)     2:25.92 (38.70)
  2 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:28.93    2:27.00 SILV   
                  31.70     1:09.40 (37.70)   2:27.00 (1:17.60)                    
Non-Award Division  
  1 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:27.98    2:32.89        
                  33.57     1:13.60 (40.03)     1:53.44 (39.84)     2:32.89 (39.45)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.00  SMAX
              2:32.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:32.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:18.82    2:17.14 SILV   
                  28.92     1:05.33 (36.41)     1:44.39 (39.06)     2:17.14 (32.75)
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                2:24.33    2:18.92 SILV   
                  29.24     1:04.69 (35.45)     1:48.66 (43.97)     2:18.92 (30.26)
  3 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     2:21.47    2:19.53 SILV   
                  30.80     1:05.67 (34.87)     1:49.18 (43.51)     2:19.53 (30.35)
  4 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:20.48    2:19.55 SILV   
                  30.65     1:07.69 (37.04)     1:48.38 (40.69)     2:19.55 (31.17)
  5 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:18.50    2:19.86 SILV   
                  28.58     1:02.98 (34.40)     1:47.73 (44.75)     2:19.86 (32.13)
  6 Kalletta, George E        13 IA-MR                2:22.01    2:20.46 SILV   
                  32.20     1:08.87 (36.67)     1:49.79 (40.92)     2:20.46 (30.67)
  7 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:26.61    2:23.29 SILV   
                  31.23     1:08.76 (37.53)     1:51.75 (42.99)     2:23.29 (31.54)
  8 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              2:24.72    2:23.66 SILV   
                  30.25     1:07.00 (36.75)     1:51.27 (44.27)     2:23.66 (32.39)
  9 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:21.72    2:23.77 SILV   
                  32.09     1:07.62 (35.53)     1:51.14 (43.52)     2:23.77 (32.63)
 10 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     2:20.39    2:24.80 SILV   
                  32.85     1:08.95 (36.10)     1:55.04 (46.09)     2:24.80 (29.76)
 11 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:25.94    2:25.48 SILV   
                  33.13     1:09.34 (36.21)     1:54.19 (44.85)     2:25.48 (31.29)
 12 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         2:27.05    2:25.49 SILV   
                  30.11     1:08.88 (38.77)     1:52.44 (43.56)     2:25.49 (33.05)
 13 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:24.96    2:25.68 SILV   
                  33.45     1:09.47 (36.02)     1:55.02 (45.55)     2:25.68 (30.66)
 14 Kanaley, Tim S            13 IA-MR                2:28.06    2:26.55 SILV   
                  30.67     1:07.75 (37.08)     1:52.62 (44.87)     2:26.55 (33.93)
 15 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               2:28.59    2:26.58 SILV   
                  33.68     1:14.14 (40.46)     1:53.70 (39.56)     2:26.58 (32.88)
 16 Casey, Jack H             13 HAA-MR               2:29.11    2:26.94 SILV   
                  31.64     1:10.33 (38.69)     1:54.19 (43.86)     2:26.94 (32.75)
 17 Peer, Thomas R            13 HYB-MR               2:29.07    2:27.53 SILV   
                  33.56     1:11.93 (38.37)     1:53.42 (41.49)     2:27.53 (34.11)
 18 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:24.39    2:27.56 SILV   
                  32.55     1:11.94 (39.39)     1:54.96 (43.02)     2:27.56 (32.60)
 19 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:28.95    2:28.02 SILV   
                  32.07                                                 1:56.12 ( )
        2:28.02 (31.90)                                                            
 20 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:24.25    2:28.25 SILV   
                  34.35     1:12.74 (38.39)     1:55.07 (42.33)     2:28.25 (33.18)
 21 Daly, Thomas A            13 Tmsuffolk-MR         2:27.34    2:29.05 SILV   
                  33.74     1:12.14 (38.40)     1:54.66 (42.52)     2:29.05 (34.39)
 22 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:29.50    2:29.15 SILV   
                  35.49     1:13.85 (38.36)     1:56.85 (43.00)     2:29.15 (32.30)
 23 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:30.12 SILV   
                  32.64     1:10.14 (37.50)     1:56.20 (46.06)     2:30.12 (33.92)
 24 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         2:25.86    2:30.20 SILV   
                  29.86     1:08.09 (38.23)     1:56.34 (48.25)     2:30.20 (33.86)
 25 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:30.95    2:30.32 SILV   
 26 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:26.71    2:31.01 SILV   
                  33.27     1:11.07 (37.80)     1:57.37 (46.30)     2:31.01 (33.64)
 27 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:28.94    2:31.71 SILV   
                  32.18     1:14.36 (42.18)     1:57.96 (43.60)     2:31.71 (33.75)
 -- Boyd, Gavin W             14 CSC-MR               2:22.47         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  32.61     1:10.39 (37.78)     1:53.00 (42.61)          DQ (35.24)
Non-Award Division  
  1 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                2:21.00    2:14.00 SMAX   
                  29.12     1:02.99 (33.87)     1:43.34 (40.35)     2:14.00 (30.66)
  2 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            2:30.65    2:33.37        
 -- Brown, Liam K             14 Three Village-MR     2:26.59         DQ        
      False start - Misc
                  33.83     1:12.01 (38.18)     2:00.47 (48.46)          DQ (34.55)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              4:46.00  SMAX
              5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:46.00 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         5:04.03    4:51.42 SILV   
                  28.85     1:02.58 (33.73)     1:39.69 (37.11)     2:16.76 (37.07)
        2:58.23 (41.47)     3:42.12 (43.89)     4:17.39 (35.27)     4:51.42 (34.03)
  2 Kalletta, George E        13 IA-MR                4:52.27    4:51.47 SILV   
                  29.88     1:04.66 (34.78)     1:42.56 (37.90)     2:20.27 (37.71)
        3:02.81 (42.54)     3:45.17 (42.36)     4:19.26 (34.09)     4:51.47 (32.21)
  3 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     5:03.19    4:57.60 SILV   
                  32.72     1:12.74 (40.02)     1:49.58 (36.84)     2:25.48 (35.90)
        3:11.90 (46.42)     3:57.74 (45.84)     4:26.81 (29.07)     4:57.60 (30.79)
  4 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     5:03.75    5:06.01 SILV   
                  31.69     1:09.47 (37.78)     1:48.31 (38.84)     2:26.43 (38.12)
        3:11.01 (44.58)     3:56.76 (45.75)     4:31.68 (34.92)     5:06.01 (34.33)
Non-Award Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              4:58.35    4:45.09 JO     
                  29.72     1:05.52 (35.80)     1:44.60 (39.08)     2:22.25 (37.65)
        3:02.13 (39.88)     3:41.84 (39.71)     4:13.71 (31.87)     4:45.09 (31.38)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR              23.88      24.20 SILV   
  2 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR                24.76      24.28 SILV   
  3 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR           24.13      24.30 SILV   
  4 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR                 24.93      24.45 SILV   
  5 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR                24.63      24.54 SILV   
  6 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR           24.65      24.57 SILV   
  7 Carney, Colin             16 WISC-MR                25.07      24.59 SILV   
  8 Avila, Derek R            18 IA-MR                  24.84      24.68 SILV   
  9 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                  24.39      24.73 SILV   
 10 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR                 24.34      24.75 SILV   
 11 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR           24.64      24.81 SILV   
 11 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR                24.46      24.81 SILV   
 13 Black, Gregory            15 HYB-MR                 24.89      24.96 SILV   
 14 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR           24.89      25.04 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chernik, Noah             15 CSC-MR                 24.87      25.27        
  2 Hobbes, Matthew R         15 CSC-MR                 24.88      25.28        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR           53.25      52.43 SILV   
                  25.01       52.43 (27.42)                                        
  2 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                  52.14      52.52 SILV   
                  25.51       52.52 (27.01)                                        
  3 Cheng, Dan J              16 IA-MR                  52.97      52.77 SILV   
                  25.23       52.77 (27.54)                                        
  4 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR                54.40      52.81 SILV   
                  25.67       52.81 (27.14)                                        
  5 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR           52.96      52.86 SILV   
                  25.23       52.86 (27.63)                                        
  6 McDougall, Robert J       16 CSC-MR                 52.77      53.01 SILV   
                  25.38       53.01 (27.63)                                        
  7 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR                 52.62      53.24 SILV   
                  25.33       53.24 (27.91)                                        
  8 Avila, Derek R            18 IA-MR                  53.87      53.30 SILV   
                  25.49       53.30 (27.81)                                        
  9 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR                54.48      53.37 SILV   
                  25.54       53.37 (27.83)                                        
 10 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR           53.33      53.47 SILV   
                  25.89       53.47 (27.58)                                        
 11 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR                54.02      54.20 SILV   
                  26.05       54.20 (28.15)                                        
 12 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR           54.23      54.41 SILV   
                  26.06       54.41 (28.35)                                        
 13 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR                 54.18      54.49 SILV   
                  26.07       54.49 (28.42)                                        
Non-Award Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR              52.07      51.59 SMAX   
                  24.75       51.59 (26.84)                                        
  2 Baraban, Brandon          15 Tmsuffolk-MR           52.98      54.73        
                  26.16       54.73 (28.57)                                        
  3 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR           53.19      54.84        
                  26.35       54.84 (28.49)                                        
  4 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR           54.42      54.93        
                  26.64       54.93 (28.29)                                        
  5 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR               54.37      54.97        
                  26.48       54.97 (28.49)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR               1:56.95    1:55.40 SILV   
                  26.19       55.79 (29.60)     1:25.68 (29.89)     1:55.40 (29.72)
  2 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         1:57.56    1:55.86 SILV   
                  27.12       56.85 (29.73)     1:26.64 (29.79)     1:55.86 (29.22)
  3 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR            1:57.59    1:55.97 SILV   
                  27.29       57.64 (30.35)     1:27.36 (29.72)     1:55.97 (28.61)
  4 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR         1:56.88    1:57.68 SILV   
                  27.12       57.41 (30.29)     1:28.08 (30.67)     1:57.68 (29.60)
  5 Gilmore, Brandon J        16 IA-MR                1:56.28    1:57.94 SILV   
                  26.76       56.63 (29.87)     1:27.59 (30.96)     1:57.94 (30.35)
Non-Award Division  
  1 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR              1:54.32    1:58.01        
                  26.62       56.40 (29.78)     1:27.15 (30.75)     1:58.01 (30.86)
  2 Chernik, Noah             15 CSC-MR               1:56.32    1:58.34        
                  27.11       56.79 (29.68)     1:27.68 (30.89)     1:58.34 (30.66)
  3 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR               1:57.94    2:00.41        
                  27.48       58.08 (30.60)     1:29.15 (31.07)     2:00.41 (31.26)
  4 Hansen, Jason M           16 CSC-MR               1:57.80    2:02.55        
                  28.00       58.55 (30.55)     1:30.49 (31.94)     2:02.55 (32.06)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         5:16.49    5:13.82 SILV   
                  28.06       59.15 (31.09)     1:30.73 (31.58)     2:02.89 (32.16)
        2:35.34 (32.45)     3:07.86 (32.52)     3:40.58 (32.72)     4:13.03 (32.45)
        4:44.96 (31.93)     5:13.82 (28.86)                                        
  2 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             5:16.92    5:14.05 SILV   
                  27.83       58.67 (30.84)     1:30.40 (31.73)     2:02.40 (32.00)
        2:34.60 (32.20)     3:07.28 (32.68)     3:39.54 (32.26)     4:11.81 (32.27)
        4:43.74 (31.93)     5:14.05 (30.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         5:13.41    5:08.03 ZQ     
                  27.68       58.44 (30.76)     1:29.63 (31.19)     2:01.24 (31.61)
        2:32.33 (31.09)     3:03.54 (31.21)     3:35.10 (31.56)     4:06.88 (31.78)
        4:38.25 (31.37)     5:08.03 (29.78)                                        
  2 Ismailov, Max             15 IA-MR                5:11.84    5:08.19 ZQ     
                  27.79       58.37 (30.58)     1:29.14 (30.77)     2:00.62 (31.48)
        2:31.81 (31.19)     3:03.40 (31.59)     3:35.01 (31.61)     4:06.37 (31.36)
        4:37.79 (31.42)     5:08.19 (30.40)                                        
  3 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR         5:15.26    5:18.07        
                  28.18                             1:31.96 ( )     2:04.13 (32.17)
        2:36.88 (32.75)     3:10.46 (33.58)     3:43.12 (32.66)     4:15.89 (32.77)
        4:47.84 (31.95)     5:18.07 (30.23)                                        
  4 Baraban, Brandon          15 Tmsuffolk-MR         5:14.92    5:20.31        
                  28.57       59.29 (30.72)     1:30.75 (31.46)     2:03.77 (33.02)
        2:37.05 (33.28)     3:10.09 (33.04)     3:43.18 (33.09)     4:16.02 (32.84)
        4:48.75 (32.73)     5:20.31 (31.56)                                        
  5 Wendt, Thomas J           17 HYB-MR               5:17.13    5:35.75        
                  28.71     1:00.06 (31.35)     1:32.73 (32.67)     2:05.83 (33.10)
        2:40.56 (34.73)     3:14.73 (34.17)     3:49.76 (35.03)     4:25.61 (35.85)
        5:01.52 (35.91)     5:35.75 (34.23)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         1:00.12    1:00.53 SILV   
                  29.28     1:00.53 (31.25)                                        
  2 Mack, Henry               15 HYB-MR               1:01.74    1:01.12 SILV   
                  29.35     1:01.12 (31.77)                                        
  3 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                1:03.57    1:01.95 SILV   
                  30.05     1:01.95 (31.90)                                        
  4 Cheng, Dan J              16 IA-MR                1:01.84    1:02.12 SILV   
                  30.36     1:02.12 (31.76)                                        
  5 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              1:03.65    1:02.33 SILV   
                  30.17     1:02.33 (32.16)                                        
  6 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         1:02.76    1:02.60 SILV   
                  30.32     1:02.60 (32.28)                                        
  7 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                1:03.55    1:03.18 SILV   
                  31.21     1:03.18 (31.97)                                        
  8 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             1:03.74    1:03.53 SILV   
                  30.88     1:03.53 (32.65)                                        
  9 Macaluso, Thomas G        16 BBSC-MR              1:03.82    1:03.81 SILV   
                  30.99     1:03.81 (32.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Gilmore, Brandon J        16 IA-MR                1:03.42    1:04.51        
                  31.30     1:04.51 (33.21)                                        
  2 Vath, Joseph F            16 IA-MR                1:02.27    1:06.49        
                  31.92     1:06.49 (34.57)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR         2:13.82    2:11.27 SILV   
                  31.07     1:04.46 (33.39)     1:38.15 (33.69)     2:11.27 (33.12)
  2 Avila, Derek R            18 IA-MR                2:12.93    2:11.65 SILV   
                  29.76     1:02.70 (32.94)     1:37.75 (35.05)     2:11.65 (33.90)
  3 Cheng, Dan J              16 IA-MR                2:14.45    2:11.80 SILV   
                  31.40     1:04.74 (33.34)     1:38.41 (33.67)     2:11.80 (33.39)
  4 Mack, Henry               15 HYB-MR               2:15.17    2:12.35 SILV   
                  30.29     1:03.51 (33.22)     1:39.21 (35.70)     2:12.35 (33.14)
  5 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR         2:11.54    2:12.90 SILV   
                  32.59     1:06.40 (33.81)     1:40.39 (33.99)     2:12.90 (32.51)
  6 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              2:16.36    2:15.16 SILV   
                  31.95     1:06.29 (34.34)     1:40.82 (34.53)     2:15.16 (34.34)
Non-Award Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR            2:11.45    2:08.96 ZQ     
                  29.99     1:02.38 (32.39)     1:36.08 (33.70)     2:08.96 (32.88)
  2 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             2:15.94    2:17.20        
                  32.19     1:06.41 (34.22)     1:41.74 (35.33)     2:17.20 (35.46)
  3 Vath, Joseph F            16 IA-MR                2:12.87    2:18.38        
                  31.70     1:06.17 (34.47)     1:42.01 (35.84)     2:18.38 (36.37)
  4 Baraban, Brandon          15 Tmsuffolk-MR         2:12.50    2:18.48        
                  32.19     1:07.83 (35.64)     1:44.00 (36.17)     2:18.48 (34.48)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veccia, James             18 CSC-MR               1:07.76    1:07.23 SILV   
                  31.65     1:07.23 (35.58)                                        
  2 Cheng, Dan J              16 IA-MR                1:08.05    1:07.48 SILV   
                  32.17     1:07.48 (35.31)                                        
  3 McDougall, Robert J       16 CSC-MR               1:09.92    1:08.38 SILV   
                  32.07     1:08.38 (36.31)                                        
  4 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                1:09.86    1:08.55 SILV   
                  32.31     1:08.55 (36.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR         1:07.28    1:06.47 ZQ     
                  31.48     1:06.47 (34.99)                                        
  2 Distasio, James C         15 IA-MR                1:10.70    1:11.26        
                  33.93     1:11.26 (37.33)                                        
  3 Chernik, Noah             15 CSC-MR               1:08.45    1:12.84        
                  33.80     1:12.84 (39.04)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              2:34.51    2:34.06 SILV   
                  34.20     1:12.78 (38.58)     1:53.29 (40.51)     2:34.06 (40.77)
Non-Award Division  
  1 Cassara, Conor V          17 IA-MR                2:32.73    2:25.90 ZQ     
                  30.97     1:06.62 (35.65)     1:45.84 (39.22)     2:25.90 (40.06)
  2 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                2:30.41    2:29.68 ZQ     
                  33.74     1:12.07 (38.33)     1:51.02 (38.95)     2:29.68 (38.66)
  3 Morlock, Kyle W           15 HAA-MR               2:35.97    2:37.26        
                  35.29     1:14.79 (39.50)     1:55.78 (40.99)     2:37.26 (41.48)
  4 Cheng, Dan J              16 IA-MR                2:31.39    2:37.84        
                  35.63     1:15.32 (39.69)     1:57.08 (41.76)     2:37.84 (40.76)
  5 Distasio, James C         15 IA-MR                2:34.59    2:39.06        
                  35.42     1:15.74 (40.32)     1:57.13 (41.39)     2:39.06 (41.93)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR           58.25      58.71 SILV   
                  26.90       58.71 (31.81)                                        
  2 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR               1:01.24      58.74 SILV   
                  27.79       58.74 (30.95)                                        
  3 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR           59.18      59.86 SILV   
                  28.13       59.86 (31.73)                                        
  4 McDougall, Robert J       16 CSC-MR                 58.64    1:00.23 SILV   
                  27.37     1:00.23 (32.86)                                        
  5 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              1:01.91    1:00.75 SILV   
                  29.30     1:00.75 (31.45)                                        
  6 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                1:01.41    1:01.25 SILV   
                  29.33     1:01.25 (31.92)                                        
  7 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:01.52 SILV   
                  28.40     1:01.52 (33.12)                                        
  8 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              1:02.18    1:01.94 SILV   
                  28.79     1:01.94 (33.15)                                        
  9 Li, Peter Z               16 Three Village-MR     1:01.62    1:02.09 SILV   
                  29.21     1:02.09 (32.88)                                        
 10 Michel, Brad J            17 Sachem-MR            1:02.24    1:02.46 SILV   
                  29.03     1:02.46 (33.43)                                        
 -- Hawkesworth, Cameron d    15 Sachem-MR            1:02.02         DQ        
      False start
                  28.47          DQ (33.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Metzger, Alexander        16 Sachem-MR            1:02.18    1:02.83        
                  29.80     1:02.83 (33.03)                                        
  2 Cheng, Dan J              16 IA-MR                1:02.08    1:02.87        
                  29.40     1:02.87 (33.47)                                        
  3 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         1:01.92    1:03.20        
                  29.15     1:03.20 (34.05)                                        
  4 Gursoy, Bogac B           17 Sachem-MR            1:02.21    1:03.24        
                  28.36     1:03.24 (34.88)                                        
  5 Stoller, Jared C          16 CSC-MR               1:02.02    1:03.66        
                  28.92     1:03.66 (34.74)                                        
  6 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR                58.64    1:04.13        
                  28.41     1:04.13 (35.72)                                        
  7 Chernik, Noah             15 CSC-MR               1:01.38    1:04.27        
                  29.73     1:04.27 (34.54)                                        
  8 Vath, Joseph F            16 IA-MR                1:02.56    1:04.88        
                  29.26     1:04.88 (35.62)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  ZQ
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                2:13.72    2:12.84 SILV   
                  29.41     1:04.59 (35.18)     1:38.07 (33.48)     2:12.84 (34.77)
  2 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR         2:20.79    2:14.14 SILV   
                  28.24     1:02.44 (34.20)     1:37.41 (34.97)     2:14.14 (36.73)
  3 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:17.95    2:17.01 SILV   
                  29.71     1:03.97 (34.26)     1:40.59 (36.62)     2:17.01 (36.42)
  4 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         2:24.00    2:20.24 SILV   
                  29.35     1:03.90 (34.55)     1:41.50 (37.60)     2:20.24 (38.74)
  5 McDougall, Robert J       16 CSC-MR               2:20.40    2:21.84 SILV   
                  29.81     1:05.44 (35.63)     1:42.63 (37.19)     2:21.84 (39.21)
  6 Huner, Jack Z             15 Three Village-MR     2:20.73    2:24.14 SILV   
                  30.04     1:04.96 (34.92)     1:43.49 (38.53)     2:24.14 (40.65)
Non-Award Division  
  1 Vath, Joseph F            16 IA-MR                2:13.55    2:27.22        
                  30.09     1:06.01 (35.92)     1:45.53 (39.52)     2:27.22 (41.69)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  ZQ
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR            2:10.37    2:09.72 SILV   
                  26.44       58.11 (31.67)     1:39.81 (41.70)     2:09.72 (29.91)
  2 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         2:11.72    2:11.84 SILV   
                  30.06     1:04.33 (34.27)     1:42.00 (37.67)     2:11.84 (29.84)
  3 Ismailov, Max             15 IA-MR                2:14.98    2:12.15 SILV   
                  28.95     1:02.71 (33.76)     1:41.52 (38.81)     2:12.15 (30.63)
  4 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR         2:13.26    2:14.30 SILV   
                  26.91     1:01.71 (34.80)     1:42.21 (40.50)     2:14.30 (32.09)
  5 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              2:13.66    2:14.33 SILV   
                  28.24     1:02.07 (33.83)     1:43.79 (41.72)     2:14.33 (30.54)
  6 Avila, Derek R            18 IA-MR                2:17.73    2:14.78 SILV   
                  26.95     1:00.32 (33.37)     1:43.90 (43.58)     2:14.78 (30.88)
  7 Chernik, Noah             15 CSC-MR               2:11.34    2:15.80 SILV   
                  29.61     1:05.64 (36.03)     1:45.47 (39.83)     2:15.80 (30.33)
  8 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR              2:19.37    2:15.92 SILV   
                  28.72     1:04.04 (35.32)     1:44.97 (40.93)     2:15.92 (30.95)
  9 Distasio, James C         15 IA-MR                2:14.01    2:16.19 SILV   
                  29.17     1:05.50 (36.33)     1:44.61 (39.11)     2:16.19 (31.58)
 10 Linder, Daniel            17 CSC-MR               2:19.11    2:16.51 SILV   
                  30.61     1:07.88 (37.27)     1:44.33 (36.45)     2:16.51 (32.18)
 11 Gilmore, Brandon J        16 IA-MR                2:15.52    2:16.78 SILV   
                  28.48     1:02.25 (33.77)     1:46.60 (44.35)     2:16.78 (30.18)
 12 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                2:16.19    2:17.19 SILV   
                  29.09     1:04.73 (35.64)     1:46.21 (41.48)     2:17.19 (30.98)
 13 Hobbes, Matthew R         15 CSC-MR               2:19.05    2:18.47 SILV   
                  30.51     1:04.73 (34.22)     1:46.79 (42.06)     2:18.47 (31.68)
 14 Macaluso, Thomas G        16 BBSC-MR              2:18.64    2:18.62 SILV   
                  29.79     1:04.31 (34.52)     1:46.75 (42.44)     2:18.62 (31.87)
 15 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR               2:18.87    2:19.11 SILV   
                  29.44     1:07.18 (37.74)     1:48.22 (41.04)     2:19.11 (30.89)
 16 Veccia, James             18 CSC-MR               2:25.06    2:19.53 SILV   
                  29.15     1:07.22 (38.07)     1:47.17 (39.95)     2:19.53 (32.36)
 17 Li, Peter Z               16 Three Village-MR     2:17.74    2:19.59 SILV   
                  30.04     1:06.51 (36.47)     1:46.97 (40.46)     2:19.59 (32.62)
 18 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             2:16.88    2:20.02 SILV   
                  30.70     1:05.53 (34.83)     1:49.48 (43.95)     2:20.02 (30.54)
 19 Metzger, Alexander        16 Sachem-MR            2:16.66    2:20.69 SILV   
                  29.66     1:05.18 (35.52)     1:49.71 (44.53)     2:20.69 (30.98)
 20 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:21.22    2:21.07 SILV   
                  30.51     1:05.13 (34.62)     1:50.20 (45.07)     2:21.07 (30.87)
 21 Hawkesworth, Cameron d    15 Sachem-MR            2:21.85    2:21.83 SILV   
                  29.45     1:06.27 (36.82)     1:48.80 (42.53)     2:21.83 (33.03)
 22 Hoey, Shane F             16 LBA-MR               2:25.01    2:22.60 SILV   
                  31.59     1:08.18 (36.59)     1:49.27 (41.09)     2:22.60 (33.33)
 23 Porterfield, Travis Port  16 IA-MR                2:23.05    2:24.12 SILV   
                  30.04     1:06.46 (36.42)     1:51.38 (44.92)     2:24.12 (32.74)
 24 Gursoy, Bogac B           17 Sachem-MR            2:26.00    2:25.17 SILV   
                  28.58     1:07.57 (38.99)     1:52.60 (45.03)     2:25.17 (32.57)
 25 Michel, Brad J            17 Sachem-MR            2:22.47    2:25.28 SILV   
                  29.47     1:07.88 (38.41)     1:52.50 (44.62)     2:25.28 (32.78)
 -- Black, Gregory            15 HYB-MR               2:27.70         DQ        
                  29.27     1:04.81 (35.54)     1:50.97 (46.16)          DQ (33.52)
Non-Award Division  
  1 Cohen, Emanuel S          15 LIAC-MR              2:23.48    2:28.24        
                  31.81     1:09.88 (38.07)     1:54.28 (44.40)     2:28.24 (33.96)
  2 Stoller, Jared C          16 CSC-MR               2:24.89    2:28.67        
                  29.66     1:10.76 (41.10)     1:54.44 (43.68)     2:28.67 (34.23)
 -- Caraher, Sean P           15 IA-MR                2:15.82         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR          NT      26.41        
  2 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR                   NT      27.57        
  3 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR              NT      27.86        
  4 Keane, Konall             12 CSC-MR                    NT      28.59        
  5 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR          NT      29.24        
  6 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR          NT      31.66        
  7 Mond, Jenna               10 Three Village-MR          NT      33.28        
  8 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR                 NT      33.60        
  9 Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                    NT      34.08        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR          NT      29.23        
  2 Davis, Avery J            12 Sachem-MR                 NT      29.68        
  3 Mond, Noah E              12 Three Village-MR          NT      30.75        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Emanuel S          15 LIAC-MR                   NT      25.45        
  2 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR                    NT      28.82        
  3 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                    NT      29.00        
  4 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR          NT      29.28        
  5 Pineda, kev S             11 EHY-MR                    NT      29.97        
  6 Forst, Aidan P            12 EHY-MR                    NT      30.18        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Nicole R            13 Sachem-MR                 NT      26.99        
  2 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR                    NT      27.45        
  3 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR          NT      32.13        
  4 Kain, Garrett             10 CSC-MR                    NT      32.21        
  5 Collins, Payton R         10 CSC-MR                    NT      32.63        
  6 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR          NT      34.68        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Erin               16 IA-MR                     NT      54.95        
                  26.16       54.95 (28.79)                                        
  2 Osborn, Gabby I           11 EHY-MR                    NT    1:05.06        
                  30.75     1:05.06 (34.31)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR          NT    1:01.95        
                  29.68     1:01.95 (32.27)                                        
  2 Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR          NT    1:02.01        
                  29.61     1:02.01 (32.40)                                        
  3 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                    NT    1:11.37        
                  33.80     1:11.37 (37.57)                                        
  4 Badilla, Nicky C           9 EHY-MR                    NT    1:16.14        
                  36.70     1:16.14 (39.44)                                        
  5 Dyner, Emily C             9 EHY-MR                    NT    1:18.14        
                  37.43     1:18.14 (40.71)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR              NT    1:00.57        
  2 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                   NT    1:05.45        
                  31.29     1:05.45 (34.16)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smerechniak, Jillian K    15 IA-MR                     NT    2:02.84        
                  27.16       57.80 (30.64)     1:30.23 (32.43)     2:02.84 (32.61)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR                   NT    2:27.73        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR              NT    1:56.29        
                  26.09       55.49 (29.40)     1:26.14 (30.65)     1:56.29 (30.15)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR                    NT      31.60        
  2 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                    NT      32.86        
  3 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                   NT      33.23        
  4 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                   NT      33.48        
  5 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                    NT      33.56        
  6 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                   NT      33.63        
  7 Kipshidze, George         11 Sachem-MR                 NT      33.65        
  8 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR                 NT      33.72        
  9 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR                   NT      33.79        
 10 Bradford, Alice           12 HYB-MR                    NT      35.67        
 11 Sun, William              11 Three Village-MR          NT      35.97        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badilla, Nicky C           9 EHY-MR                    NT      41.21        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                   NT      37.54        
  2 Powell, Brett             10 WISC-MR                   NT      37.93        
  3 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR              NT      38.21        
  4 Jordan, Noelle R           8 IA-MR                     NT      39.45        
  5 Libohova, Anna            10 Three Village-MR          NT      40.98        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR          NT    1:07.08        
                  32.93     1:07.08 (34.15)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR                   NT    1:06.70        
                  32.21     1:06.70 (34.49)                                        
  2 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR                   NT    1:07.95        
                  32.94     1:07.95 (35.01)                                        
  3 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR          NT    1:10.33        
                  33.88     1:10.33 (36.45)                                        
  4 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR                    NT    1:13.33        
                  35.30     1:13.33 (38.03)                                        
  5 Mond, Noah E              12 Three Village-MR          NT    1:13.65        
                  36.25     1:13.65 (37.40)                                        
  6 Lee, Sophia M             14 CSC-MR                    NT    1:16.25        
                  36.63     1:16.25 (39.62)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR              NT    1:01.23        
                  29.73     1:01.23 (31.50)                                        
  2 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                   NT    1:09.54        
                  34.07     1:09.54 (35.47)                                        
  3 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR                    NT    1:14.84        
                  36.03     1:14.84 (38.81)                                        
  4 Skala, Sarah M            10 WISC-MR                   NT    1:22.58        
                  39.54     1:22.58 (43.04)                                        
  5 Fonseca, Casey            10 WISC-MR                   NT    1:29.38        
                  44.05     1:29.38 (45.33)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                     NT    1:03.22        
                  30.43     1:03.22 (32.79)                                        
  2 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR          NT    1:09.54        
                  34.10     1:09.54 (35.44)                                        
  3 Stoski, Michael J         12 LBA-MR                    NT    1:10.87        
                  34.58     1:10.87 (36.29)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR                    NT    1:13.85        
                  35.41     1:13.85 (38.44)                                        
  2 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR                    NT    1:14.36        
                  36.04     1:14.36 (38.32)                                        
  3 Lee, Sophia M             14 CSC-MR                    NT    1:17.08        
                  37.11     1:17.08 (39.97)                                        
  4 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                    NT    1:20.83        
                  39.53     1:20.83 (41.30)                                        
  5 Veit, Brian J             10 Three Village-MR          NT    1:22.26        
                  40.95     1:22.26 (41.31)                                        
 -- Verma, Austin             10 LIAC-MR                   NT         DQ        
                  40.77          DQ (42.60)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR          NT    2:16.93        
                  32.84     1:06.95 (34.11)     1:42.15 (35.20)     2:16.93 (34.78)
  2 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR                 NT    2:23.02        
                  34.61     1:11.10 (36.49)     1:47.96 (36.86)     2:23.02 (35.06)
  3 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR          NT    2:32.53        
                  35.42     1:14.36 (38.94)     1:53.67 (39.31)     2:32.53 (38.86)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                     NT    2:14.90        
                  31.62     1:05.69 (34.07)     1:40.40 (34.71)     2:14.90 (34.50)
  2 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                     NT    2:15.20        
                  32.21     1:07.20 (34.99)     1:41.66 (34.46)     2:15.20 (33.54)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR                   NT    2:18.43        
                  33.76     1:09.63 (35.87)     1:45.02 (35.39)     2:18.43 (33.41)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Christopher M       10 IA-MR                     NT      43.74        
  2 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR          NT      45.18        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                   NT      37.75        
  2 Willie, Madeline M        12 Three Village-MR          NT      40.61        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                    NT      36.46        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR              NT    1:10.43        
                  32.89     1:10.43 (37.54)                                        
  2 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR                   NT    1:16.65        
                  37.43     1:16.65 (39.22)                                        
  3 Yang, Emily G             13 Three Village-MR          NT    1:17.25        
                  37.39     1:17.25 (39.86)                                        
  4 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                   NT    1:36.31        
                  45.91     1:36.31 (50.40)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR              NT    1:18.50        
                  36.55     1:18.50 (41.95)                                        
  2 Orski, Emily M            14 CSC-MR                    NT    1:18.70        
                  37.61     1:18.70 (41.09)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR                   NT    2:27.83        
                  34.27     1:12.27 (38.00)     1:50.70 (38.43)     2:27.83 (37.13)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            16 UNIA-MR                   NT    2:28.34        
                  33.83     1:10.94 (37.11)     1:49.13 (38.19)     2:28.34 (39.21)
  2 Coleman, Mackenzie        16 IA-MR                     NT    2:30.91        
                  33.69     1:12.11 (38.42)     1:51.26 (39.15)     2:30.91 (39.65)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR          NT      32.33        
  2 Dowd, Mike R              11 CSC-MR                    NT      32.62        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR              NT      30.59        
  2 Keane, Konall             12 CSC-MR                    NT      32.49        
                  32.64           32.49 ( )                                        
  3 Davis, Avery J            12 Sachem-MR                 NT      33.35        
  4 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR                   NT      34.18        
  5 So, Madison B              9 LIAC-MR                   NT      36.04        
  6 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR          NT      36.21        
  7 Adams, Brett J            10 Three Village-MR          NT      36.22        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR          NT      37.11        
  2 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                    NT      39.30        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR                 NT      55.61        
                  25.48       55.61 (30.13)                                        
  2 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR                    NT    1:01.88        
                  28.85     1:01.88 (33.03)                                        
  3 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR                   NT    1:05.45        
                  29.93     1:05.45 (35.52)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanfer, Sarah M           15 IA-MR                     NT    1:01.26        
                  28.56     1:01.26 (32.70)                                        
  2 Rice, Maverick D          11 IA-MR                     NT    1:41.94        
                  41.73   1:41.94 (1:00.21)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                   NT    1:09.40        
                  31.57     1:09.40 (37.83)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                    NT    1:23.41        
                  39.53     1:23.52 (43.99)         1:23.41 ( )                    
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR              NT    2:21.69        
                  30.81     1:05.75 (34.94)     1:49.65 (43.90)     2:21.69 (32.04)