Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/10/2014 12:13 PM
              2014 MR WSSC/DA Sink or Swim - 2/8/2014 to 2/9/2014              
                              Sanction #: 140202                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                38.20      35.65         20  
  2 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                35.55      36.77         17  
  3 Kearl, Ava M         8 BB-NJ                  42.78      39.94         16  
  4 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                41.67      40.30         15  
  5 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                39.95      40.49         14  
  6 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR                 41.76      40.55         13  
  7 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR                41.57      40.96         12  
  8 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  41.39      42.28         11  
  9 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                43.47      43.60          9  
 10 Brown, Madison G     8 WSSC-MR                45.99      44.87          7  
 11 Regenauer, Magdale   7 WSSC-MR                47.93      46.73          6  
 12 Leduc, Ella N        8 DA-MR                  49.10      47.72          5  
 13 Keys, Halle A        7 MVA-MR                 45.90      47.73          4  
 14 Kline, Madeline A    7 WSSC-MR                48.91      47.84          3  
 15 Weight, Shaylee      8 BB-NJ                  42.61      48.00          2  
 16 Kayal, Ellie         8 BB-NJ                  47.96      50.94          1  
 17 Sarpong, Afia        7 DA-MR                  52.29      51.87        
 18 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                  50.27      52.22        
 19 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                  52.77      52.40        
 20 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               1:01.38      56.35        
 21 Luo, Karen T         8 DA-MR                  58.08    1:02.18        
 22 McEvoy, Kiera L      7 MVA-MR                 56.27    1:02.38        
 -- Evans, Kylie J       7 MWSC-MR              1:05.89         DQ        
      False start
 -- Conti, Giannamarie   7 BB-NJ                1:00.44         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:22.34    1:19.27         20  
                  38.38     1:19.27 (40.89)                                        
  2 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                   NT    1:29.83         17  
                  40.17     1:29.83 (49.66)                                        
  3 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              1:30.24    1:33.07         16  
                  43.98     1:33.07 (49.09)                                        
  4 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR               1:36.09    1:33.25         15  
                  44.88     1:33.25 (48.37)                                        
  5 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:29.59    1:34.01         14  
                  43.47     1:34.01 (50.54)                                        
  6 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                   NT    1:36.18         13  
                  44.78     1:36.18 (51.40)                                        
  7 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                1:36.11    1:37.97         12  
                  45.03     1:37.97 (52.94)                                        
  8 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:42.64    1:40.31         11  
                  48.20     1:40.31 (52.11)                                        
  9 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:34.98    1:42.20          9  
 10 Regenauer, Magdale   7 WSSC-MR                   NT    1:46.43          7  
 11 Leduc, Ella N        8 DA-MR                1:54.65    1:49.29          6  
                  50.62     1:49.29 (58.67)                                        
 12 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                1:57.57    1:55.54          5  
 13 Coley, Madeline D    7 WSSC-MR              2:04.26    2:01.09          4  
                  52.14   2:01.09 (1:08.95)                                        
 14 Sarpong, Afia        7 DA-MR                     NT    2:03.97          3  
                  53.62   2:03.97 (1:10.35)                                        
 15 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                2:02.59    2:04.91          2  
 16 Li, Sophie           7 RFAC-MR              2:08.01    2:07.94          1  
                  59.57   2:07.94 (1:08.37)                                        
 17 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               2:06.57    2:11.26        
                1:03.48   2:11.26 (1:07.78)                                        
 18 Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR             NT    2:11.70        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                43.45      42.92         20  
  2 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                43.83      44.42         17  
  3 Tauber, Kayla        8 MWSC-MR                49.00      44.76         16  
  4 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                45.25      45.15         15  
  5 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                44.33      45.39         14  
  6 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                52.11      48.92         13  
  7 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  47.11      49.93         12  
  8 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR                47.49      52.37         11  
  9 Keys, Halle A        7 MVA-MR                 54.81      53.33          9  
 10 Brown, Madison G     8 WSSC-MR                57.99      55.84          7  
 11 Leonard, Julia E     7 NBS-MR                 57.34      57.40          6  
 12 Coley, Madeline D    7 WSSC-MR                57.48      57.97          5  
 13 Regenauer, Magdale   7 WSSC-MR                53.84      58.22          4  
 14 D'Attolico, Clairi   8 AG-MR                     NT      58.84          3  
 15 Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR             NT      59.52          2  
 16 Kline, Madeline A    7 WSSC-MR              1:06.27    1:00.03          1  
 17 Leduc, Ella N        8 DA-MR                  55.46    1:00.83        
 18 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                  56.58    1:00.92        
 19 Li, Sophie           7 RFAC-MR              1:00.62    1:01.78        
 20 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT    1:02.86        
 21 Evans, Kylie J       7 MWSC-MR              1:10.89    1:11.23        
 -- McKenna, Grace A     6 MWSC-MR              1:20.89         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kennedy, Kate E      8 WSSC-MR                54.94         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Sarpong, Afia        7 DA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:35.92    1:30.96         20  
                  44.58     1:30.96 (46.38)                                        
  2 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              1:37.16    1:36.07         17  
                  46.62     1:36.07 (49.45)                                        
  3 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:41.49    1:39.53         16  
                  45.75     1:39.53 (53.78)                                        
  4 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:57.12    1:54.15         15  
  5 Weight, Shaylee      8 BB-NJ                     NT    1:57.47         14  
                  58.00     1:57.47 (59.47)                                        
  6 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               2:08.32    2:02.20         13  
                  58.08   2:02.20 (1:04.12)                                        
  7 Kayal, Ellie         8 BB-NJ                     NT    2:09.37         12  
  8 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                     NT    2:11.38         11  
                1:00.37   2:11.38 (1:11.01)                                        
  9 McEvoy, Kiera L      7 MVA-MR               2:03.00    2:27.44          9  
 -- Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Luo, Karen T         8 DA-MR                2:52.41         DQ        
      Did not finish on back
 -- Sarpong, Afia        7 DA-MR                2:12.99         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kearl, Ava M         8 BB-NJ                     NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Conti, Giannamarie   7 BB-NJ                     NT         NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                49.60      46.92         20  
  2 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                51.34      50.64         17  
  3 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                   NT      52.88         16  
  4 Brown, Madison G     8 WSSC-MR                53.84      53.39         15  
  5 Keys, Halle A        7 MVA-MR                 53.31      53.97         14  
  6 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                58.12      56.07         13  
  7 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               1:02.61      58.88         12  
  8 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  57.69    1:01.12         11  
  9 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                  44.96    1:01.52          9  
 10 Tauber, Kayla        8 MWSC-MR                   NT    1:05.18          7  
 11 Kennedy, Kate E      8 WSSC-MR              1:10.04    1:05.78          6  
 12 Evans, Kylie J       7 MWSC-MR              1:15.89    1:12.08          5  
 13 Leduc, Ella N        8 DA-MR                1:18.00    1:14.51          4  
 -- Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR        1:17.57         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- D'Attolico, Clairi   8 AG-MR                     NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Li, Sophie           7 RFAC-MR              1:22.01         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sarpong, Afia        7 DA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:10.01         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Coley, Madeline D    7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:45.95    1:43.55         20  
                  49.67     1:43.55 (53.88)                                        
  2 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:53.02    1:49.44         17  
                  52.91     1:49.44 (56.53)                                        
  3 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:57.03    1:58.70         16  
                  57.00   1:58.70 (1:01.70)                                        
  4 Keys, Halle A        7 MVA-MR               1:58.71    1:59.69         15  
                  55.46   1:59.69 (1:04.23)                                        
  5 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              2:02.80    2:00.46         14  
                  58.84   2:00.46 (1:01.62)                                        
  6 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                2:17.96    2:04.61         13  
                  57.65   2:04.61 (1:06.96)                                        
 -- Luo, Karen T         8 DA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                45.40      42.17         20  
  2 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                44.74      47.23         17  
  3 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR                 52.97      49.04         16  
  4 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                50.52      50.80         15  
  5 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                52.81      51.01         14  
  6 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                50.64      51.75         13  
  7 Kearl, Ava M         8 BB-NJ                1:02.07      53.99         12  
  8 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:07.90      54.64         11  
  9 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:08.17      59.51          9  
 10 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  54.14      59.95          7  
 11 Keys, Halle A        7 MVA-MR               1:05.23    1:01.57          6  
 12 Kayal, Ellie         8 BB-NJ                1:03.64    1:02.57          5  
 13 Leduc, Ella N        8 DA-MR                1:14.44    1:05.36          4  
 14 Kline, Madeline A    7 WSSC-MR                   NT    1:12.44          3  
 15 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT    1:13.00          2  
 -- Luo, Karen T         8 DA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Weight, Shaylee      8 BB-NJ                     NT         DQ        
      One hand touch
 -- Conti, Giannamarie   7 BB-NJ                     NT         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR                    NT    1:53.57         20  
                  53.58     1:53.57 (59.99)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:35.02    1:31.44         20  
                  43.25     1:31.44 (48.19)                                        
  2 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:38.39    1:40.65         17  
  3 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR               1:43.14    1:41.45         16  
                  49.99     1:41.45 (51.46)                                        
  4 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              1:47.06    1:41.77         15  
                  48.96     1:41.77 (52.81)                                        
  5 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                   NT    1:44.76         14  
                  43.71   1:44.76 (1:01.05)                                        
  6 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:57.46    1:49.57         13  
                  52.00     1:49.57 (57.57)                                        
  7 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                   NT    1:50.24         12  
                  49.62   1:50.24 (1:00.62)                                        
  8 Keys, Halle A        7 MVA-MR               1:49.18    1:52.48         11  
                  56.57     1:52.48 (55.91)                                        
  9 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              2:00.01    2:01.81          9  
                  55.14   2:01.81 (1:06.67)                                        
 10 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                1:48.72    2:02.02          7  
                  57.08   2:02.02 (1:04.94)                                        
 11 Leduc, Ella N        8 DA-MR                2:15.72    2:13.74          6  
 12 Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR             NT    2:15.28          5  
 -- Leonard, Julia E     7 NBS-MR               2:03.55         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Tauber, Kayla        8 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:24.33    2:18.65         40  
     1) Greco, Krista M 10              2) Quezada, Julia C 10            
     3) Doran, Jordyn M 10              4) Ball, Parker N 10              
                  37.37     1:12.15 (34.78)     1:45.45 (33.30)     2:18.65 (33.20)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:23.99    2:30.64         34  
     1) Nicholas, Cayla 9               2) Jones, Kristen L 10            
     3) Mayerhauser, Leah E 10          4) Vallamattam, Annie 9           
                  37.45     1:14.84 (37.39)     1:53.63 (38.79)     2:30.64 (37.01)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT    2:30.93         32  
     1) DiLiberto, Samantha F 9         2) Wilson, Corinne L 10           
     3) Kline, Katherine A 10           4) Brown, Olivia F 10             
                  46.55     1:19.44 (32.89)     1:55.73 (36.29)     2:30.93 (35.20)
  4 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:39.20         30  
     1) Ullinger, Hannah M 8            2) Shao, Carolyn 8                
     3) Phillips, Grace M 9             4) Johnson, Amanda L 8            
                  36.59     1:25.75 (49.16)     1:58.50 (32.75)     2:39.20 (40.70)
  5 Devilfish Aquatics-MR  'B'                  2:33.99    2:42.09         28  
     1) Mayen, Savannah R 10            2) Sehgal, Garima 10              
     3) Repke, Emma M 10                4) Ma, Emily W 10                 
                  46.10     1:22.02 (35.92)     2:06.97 (44.95)     2:42.09 (35.12)
  6 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'            NT    3:10.47         26  
     1) Coley, Madeline D 7             2) Kennedy, Kate E 8              
     3) Regenauer, Magdalena G 7        4) Brown, Madison G 8             
                  51.00     1:12.01 (21.01)     1:37.60 (25.59)   3:10.47 (1:32.87)
  7 Devilfish Aquatics-MR  'C'                  2:40.99    3:12.57         24  
     1) Rattan, Udaya 10                2) Jaros, Sammy R 8               
     3) Leduc, Ella N 8                 4) Bryant, Jordyn M 7             
                  43.26     1:39.50 (56.24)     2:28.96 (49.46)     3:12.57 (43.61)
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:49.18    2:45.32         40  
     1) Quezada, Julia C 10             2) McNamara, Emily F 10           
     3) Ball, Parker N 10               4) Doran, Jordyn M 10             
                  41.59     1:30.77 (49.18)     2:10.87 (40.10)     2:45.32 (34.45)
 -- Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:48.23         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Beezer, Kristina G 10           2) Weiner, Allison 10             
     3) Sheerin, Megan 9                4) Proscia, Emily R 10            
                  39.40   1:49.91 (1:10.51)     2:30.69 (40.78)          DQ (39.11)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  30.99      29.85         20  
  2 Caceres, Deanna R   10 PBAC-MR                30.09      30.20         17  
  3 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                  32.80      32.76         16  
  4 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                34.11      33.26         15  
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR                34.22      33.47         14  
  6 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                33.30      33.84         13  
  7 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                34.14      34.16         12  
  8 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 34.41      34.31         11  
  9 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          34.09      34.59          9  
 10 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                33.76      34.88          7  
 11 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                34.08      34.93          6  
 12 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                37.70      34.97          5  
 13 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  36.71      35.04          4  
 14 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 34.72      35.43          3  
 15 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  35.05      35.68          2  
 16 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                35.46      35.69          1  
 17 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR          35.11      35.88        
 18 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                  35.92      36.00        
 19 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                36.90      36.47        
 20 Ippolito, Sara       9 PBAC-MR                36.26      36.55        
 21 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR          36.59      36.94        
 22 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                39.11      37.22        
 23 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  37.97      37.38        
 24 Wong, Erin O         9 BB-NJ                  37.60      37.56        
 25 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                37.98      37.68        
 26 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  37.54      38.19        
 27 Regenauer, Katarin  10 WSSC-MR                37.39      38.53        
 28 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                38.93      38.74        
 29 Ma, Emily W         10 DA-MR                  38.26      39.47        
 30 Repke, Emma M       10 DA-MR                  40.71      40.06        
 31 Rattan, Udaya       10 DA-MR                  41.33      40.23        
 32 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                41.50      40.32        
 33 Shoenholz, Vanessa  10 BB-NJ                  38.95      40.63        
 34 Swofford, Kilee M   10 BB-NJ                  40.31      41.08        
 35 Nam, Yujin          10 BB-NJ                  43.98      41.34        
 36 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                41.12      41.38        
 37 Dickman, Rian        9 VAC-MR                 37.55      41.39        
 38 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  42.51      41.43        
 39 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  41.33      42.20        
 40 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                  42.09      42.87        
 41 Mozer, Freja M      10 DA-MR                  42.77      43.14        
 42 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                  44.55      43.47        
 43 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR                 41.69      43.65        
 44 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                  45.43      44.75        
 45 Ercolani, Bryn R    10 DA-MR                   1.00      46.35        
 46 Weiner, Allison     10 MWSC-MR                49.13      48.40        
 47 McCord, Nicole       9 PBAC-MR                48.44      49.37        
 48 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                  50.16      50.50        
 49 Perez, Zohary D      9 DA-MR                  51.10      51.76        
 -- Conti, Gabriella A   9 BB-NJ                  39.39         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:10.46    1:10.43         20  
                  33.67     1:10.43 (36.76)                                        
  2 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:14.61    1:14.59         17  
                  35.78     1:14.59 (38.81)                                        
  3 Waldner, Sydney     10 MWSC-MR              1:13.29    1:14.78         16  
                  34.39     1:14.78 (40.39)                                        
  4 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:14.08    1:15.02         15  
                  35.02     1:15.02 (40.00)                                        
  5 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                   NT    1:15.14         14  
                  36.35     1:15.14 (38.79)                                        
  6 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:19.27    1:15.28         13  
  7 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR              1:24.03    1:17.45         12  
                  35.81     1:17.45 (41.64)                                        
  8 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR        1:15.49    1:17.85         11  
                  37.24     1:17.85 (40.61)                                        
  9 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:20.49    1:19.75          9  
                  37.99     1:19.75 (41.76)                                        
 10 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR              1:18.50    1:19.78          7  
                  37.68     1:19.78 (42.10)                                        
 11 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:20.35    1:19.93          6  
                  38.49     1:19.93 (41.44)                                        
 12 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:14.26    1:20.12          5  
                  37.48     1:20.12 (42.64)                                        
 13 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:22.58    1:20.21          4  
                  36.85     1:20.21 (43.36)                                        
 14 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                1:19.33    1:20.43          3  
                  37.43     1:20.43 (43.00)                                        
 15 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:21.17    1:21.22          2  
                  36.87     1:21.22 (44.35)                                        
 16 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:24.73    1:21.40          1  
                  39.91     1:21.40 (41.49)                                        
 17 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:26.42    1:21.44        
                  39.86     1:21.44 (41.58)                                        
 18 Lambert, Kenzie     10 BB-NJ                     NT    1:22.08        
                  39.54     1:22.08 (42.54)                                        
 19 Wong, Erin O         9 BB-NJ                1:22.75    1:22.38        
                  38.40     1:22.38 (43.98)                                        
 20 McLaughlin, Casey    9 BB-NJ                1:21.24    1:22.59        
                  40.21     1:22.59 (42.38)                                        
 21 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:28.78    1:22.66        
 22 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:26.37    1:22.78        
                  38.94     1:22.78 (43.84)                                        
 23 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR        1:22.07    1:23.03        
                  39.66     1:23.03 (43.37)                                        
 24 Jones, Kristen L    10 DA-MR                1:25.69    1:23.11        
                  40.37     1:23.11 (42.74)                                        
 25 Guglielmello, Soph  10 MWSC-MR              1:37.00    1:24.38        
                  41.64     1:24.38 (42.74)                                        
 26 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR              1:28.89    1:24.61        
                  38.95     1:24.61 (45.66)                                        
 27 Li, Amanda          10 RFAC-MR              1:26.26    1:25.94        
                  40.43     1:25.94 (45.51)                                        
 28 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:27.82    1:28.59        
                  41.12     1:28.59 (47.47)                                        
 29 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR              1:31.90    1:29.11        
                  40.60     1:29.11 (48.51)                                        
 30 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:31.59    1:29.53        
                  42.69     1:29.53 (46.84)                                        
 31 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                     NT    1:29.94        
                  43.23     1:29.94 (46.71)                                        
 32 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              1:47.99    1:30.18        
 33 Rattan, Udaya       10 DA-MR                1:33.42    1:30.61        
                  43.68     1:30.61 (46.93)                                        
 34 DiLiberto, Samanth   9 WSSC-MR              1:35.38    1:30.71        
                  42.22     1:30.71 (48.49)                                        
 35 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:28.02    1:30.81        
                  42.62     1:30.81 (48.19)                                        
 36 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:31.55    1:31.50        
                  42.00     1:31.50 (49.50)                                        
 37 Ma, Emily W         10 DA-MR                1:30.52    1:34.36        
                  44.54     1:34.36 (49.82)                                        
 38 Repke, Emma M       10 DA-MR                1:34.82    1:34.62        
                  44.97     1:34.62 (49.65)                                        
 39 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:42.77    1:36.30        
                  45.51     1:36.30 (50.79)                                        
 40 Varcadipane, Lilly   9 MWSC-MR              1:48.39    1:36.82        
 41 Mozer, Freja M      10 DA-MR                1:43.34    1:36.95        
                  45.63     1:36.95 (51.32)                                        
 42 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                     NT    1:43.95        
                  50.64     1:43.95 (53.31)                                        
 43 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                1:45.34    1:46.78        
                  51.41     1:46.78 (55.37)                                        
 44 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                1:52.58    1:54.37        
 45 Perez, Zohary D      9 DA-MR                2:00.27    1:56.72        
                  51.33   1:56.72 (1:05.39)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  37.56      36.18         20  
  2 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                38.37      38.88         17  
  3 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR                40.03      39.13         16  
  4 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                42.54      39.35         15  
  5 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                40.75      40.65         14  
  6 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                40.80      41.03         13  
  7 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                  40.94      41.21         12  
  8 Waldner, Sydney     10 MWSC-MR                42.87      41.37         11  
  9 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          41.97      41.44          9  
 10 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 42.87      41.70          7  
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  41.15      41.72          5.5
 11 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 43.01      41.72          5.5
 13 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                42.84      42.93          4  
 14 McLaughlin, Casey    9 BB-NJ                  45.54      42.98          3  
 15 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR                43.63      43.16          2  
 16 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                47.04      43.26          1  
 17 Guglielmello, Soph  10 MWSC-MR                47.42      43.29        
 18 Ma, Emily W         10 DA-MR                  43.99      43.74        
 19 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                46.09      44.04        
 20 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                42.62      44.78        
 21 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR          44.14      44.99        
 22 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                44.87      45.54        
 23 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                46.24      45.55        
 24 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  45.61      45.83        
 25 Weeks, Kelly         9 MWSC-MR                44.98      45.91        
 26 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  47.22      45.99        
 27 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                46.58      46.16        
 28 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  47.91      46.67        
 29 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                48.05      47.51        
 29 DiLiberto, Samanth   9 WSSC-MR                45.51      47.51        
 31 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                  51.59      47.96        
 31 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  47.79      47.96        
 33 Repke, Emma M       10 DA-MR                  49.31      49.26        
 34 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                  50.66      49.61        
 35 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR                 50.85      51.07        
 36 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR                58.10      51.40        
 37 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  48.08      51.54        
 38 Varcadipane, Lilly   9 MWSC-MR                51.17      51.68        
 39 Elgayar, Lili        9 AG-MR                  50.91      52.03        
 40 Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT      53.11        
 41 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                  54.19      56.52        
 42 Perez, Zohary D      9 DA-MR                  58.52      59.10        
 -- Li, Amanda          10 RFAC-MR                46.01         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Mozer, Freja M      10 DA-MR                  55.92         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Massaro, Samantha   10 BB-NJ                  50.30         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:22.41    1:22.08         20  
                  40.11     1:22.08 (41.97)                                        
  2 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:24.24    1:24.57         17  
                  41.45     1:24.57 (43.12)                                        
  3 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:28.24    1:25.22         16  
                  40.96     1:25.22 (44.26)                                        
  4 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:26.79    1:25.90         15  
                  42.05     1:25.90 (43.85)                                        
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:33.74    1:27.82         14  
                  41.78     1:27.82 (46.04)                                        
  6 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:26.73    1:27.98         13  
                  43.97     1:27.98 (44.01)                                        
  7 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:34.73    1:28.85         12  
  8 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:30.24    1:30.53         11  
                  44.61     1:30.53 (45.92)                                        
  9 Dickman, Rian        9 VAC-MR               1:34.53    1:31.47          9  
                  44.17     1:31.47 (47.30)                                        
 10 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:30.54    1:33.09          7  
 11 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:41.56    1:34.71          6  
                  45.60     1:34.71 (49.11)                                        
 12 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:33.83    1:35.64          5  
 13 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:41.11    1:36.43          4  
                  46.32     1:36.43 (50.11)                                        
 14 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:36.06    1:37.40          3  
                  47.87     1:37.40 (49.53)                                        
 15 Regenauer, Katarin  10 WSSC-MR                   NT    1:38.54          2  
                  47.20     1:38.54 (51.34)                                        
 16 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:40.48    1:38.77          1  
                  46.77     1:38.77 (52.00)                                        
 17 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                1:42.41    1:39.68        
                  47.60     1:39.68 (52.08)                                        
 18 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:38.77    1:39.86        
 19 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              1:48.89    1:41.88        
 20 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                1:49.89    1:42.64        
 21 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:53.65    1:47.10        
 22 Repke, Emma M       10 DA-MR                1:47.63    1:49.79        
 23 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:45.92    1:50.00        
                  53.20     1:50.00 (56.80)                                        
 24 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                1:54.45    1:51.16        
 25 Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT    1:52.01        
                  53.55     1:52.01 (58.46)                                        
 26 Mozer, Freja M      10 DA-MR                2:00.93    1:54.57        
                  56.50     1:54.57 (58.07)                                        
 27 Nam, Yujin          10 BB-NJ                     NT    2:01.74        
                  57.91   2:01.74 (1:03.83)                                        
 28 Shoenholz, Vanessa  10 BB-NJ                     NT    2:07.85        
                  58.01   2:07.85 (1:09.84)                                        
 29 Perez, Zohary D      9 DA-MR                     NT    2:14.30        
                1:03.66   2:14.30 (1:10.64)                                        
 -- Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:42.04         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Ercolani, Bryn R    10 DA-MR                   2.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                2:03.74         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Swofford, Kilee M   10 BB-NJ                1:55.09         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Ma, Emily W         10 DA-MR                1:38.64         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  41.69      41.69         20  
  2 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  42.85      42.14         17  
  3 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR                46.47      45.63         16  
  4 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                46.00      45.85         15  
  5 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                47.36      46.44         14  
  6 Waldner, Sydney     10 MWSC-MR                45.22      46.77         13  
  7 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR                47.25      46.83         11.5
  7 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                46.14      46.83         11.5
  9 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          47.51      47.40          9  
 10 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                46.15      48.00          7  
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  49.07      48.23          6  
 12 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                   NT      48.32          5  
 13 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                48.04      48.93          4  
 14 Li, Amanda          10 RFAC-MR                50.01      49.01          3  
 15 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                  49.82      49.29          2  
 16 Lambert, Kenzie     10 BB-NJ                  53.61      49.37          1  
 17 Aniello, Ivy M       9 PBAC-MR                54.33      49.53        
 18 Ma, Emily W         10 DA-MR                  49.10      49.78        
 19 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                51.92      49.82        
 20 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR          48.84      49.86        
 21 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  49.62      50.06        
 22 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR          48.65      50.27        
 22 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                1:00.11      50.27        
 24 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                50.09      50.43        
 25 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 50.69      50.71        
 26 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                52.51      51.00        
 27 Wong, Erin O         9 BB-NJ                  51.51      51.27        
 28 McLaughlin, Casey    9 BB-NJ                  48.93      51.42        
 29 Guglielmello, Soph  10 MWSC-MR                48.74      52.05        
 30 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 52.52      52.57        
 31 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                55.48      53.16        
 32 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  53.30      53.17        
 33 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR                53.13      53.42        
 34 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                53.90      53.47        
 35 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                55.26      53.95        
 36 Elgayar, Lili        9 AG-MR                  57.22      55.48        
 37 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR                 53.50      55.66        
 38 Weeks, Kelly         9 MWSC-MR                57.44      55.93        
 39 Repke, Emma M       10 DA-MR                  57.32      56.60        
 40 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  54.76      56.77        
 41 Jones, Kristen L    10 DA-MR                  57.01      57.47        
 42 Rattan, Udaya       10 DA-MR                1:02.38    1:00.83        
 43 DiLiberto, Samanth   9 WSSC-MR                58.29    1:00.97        
 44 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                1:08.04    1:02.51        
 45 Varcadipane, Lilly   9 MWSC-MR                   NT    1:05.20        
 46 Mozer, Freja M      10 DA-MR                1:05.09    1:06.15        
 47 Perez, Zohary D      9 DA-MR                     NT    1:10.23        
 -- Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:04.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  53.70         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Noelle         10 BB-NJ                1:32.43    1:29.85         20  
                  41.93     1:29.85 (47.92)                                        
  2 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                1:33.28    1:32.35         17  
                  43.57     1:32.35 (48.78)                                        
  3 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:35.93    1:38.29         16  
                  45.62     1:38.29 (52.67)                                        
  4 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:38.01    1:39.94         15  
                  46.75     1:39.94 (53.19)                                        
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:59.56    1:40.27         14  
                  46.09     1:40.27 (54.18)                                        
  6 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR        1:50.67    1:41.90         13  
                  48.36     1:41.90 (53.54)                                        
  7 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:39.35    1:44.03         12  
                  49.00     1:44.03 (55.03)                                        
  8 Ma, Emily W         10 DA-MR                1:43.90    1:44.67         11  
                  50.50     1:44.67 (54.17)                                        
  9 Wong, Erin O         9 BB-NJ                     NT    1:45.32          9  
                  50.33     1:45.32 (54.99)                                        
 10 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:58.93    1:46.55          7  
                  51.42     1:46.55 (55.13)                                        
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:45.31    1:46.61          6  
                  51.18     1:46.61 (55.43)                                        
 12 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:43.12    1:46.89          5  
                  50.84     1:46.89 (56.05)                                        
 13 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:45.79    1:46.92          4  
                  50.73     1:46.92 (56.19)                                        
 14 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:48.54    1:47.34          3  
                  52.52     1:47.34 (54.82)                                        
 15 Ippolito, Sara       9 PBAC-MR                   NT    1:49.36          2  
                  50.94     1:49.36 (58.42)                                        
 16 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:52.27    1:50.80          1  
 17 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                     NT    1:52.50        
                  52.82     1:52.50 (59.68)                                        
 18 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:56.90    1:54.31        
                  54.80     1:54.31 (59.51)                                        
 19 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:49.95    1:55.66        
                  54.59   1:55.66 (1:01.07)                                        
 20 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR               2:13.52    1:56.55        
                  54.83   1:56.55 (1:01.72)                                        
 21 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              2:00.70    1:56.67        
                  54.00   1:56.67 (1:02.67)                                        
 22 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:52.58    1:56.99        
                  56.83   1:56.99 (1:00.16)                                        
 23 Repke, Emma M       10 DA-MR                2:08.84    2:01.98        
                  59.53   2:01.98 (1:02.45)                                        
 24 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:58.35    2:02.44        
 25 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:57.97    2:04.88        
                  58.68   2:04.88 (1:06.20)                                        
 26 Regenauer, Katarin  10 WSSC-MR              2:00.93    2:07.56        
 -- Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              2:00.22         DQ        
      Alternating Kick
 -- Dickman, Rian        9 VAC-MR                    NT         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  36.61      35.74         20  
  2 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          36.65      36.57         17  
  3 Caceres, Deanna R   10 PBAC-MR                39.49      36.59         16  
  4 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                39.21      39.19         15  
  5 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                38.86      39.41         14  
  6 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                39.37      39.46         13  
  7 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                38.06      39.57         12  
  8 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                  39.06      40.42         11  
  9 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                40.87      40.55          9  
 10 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                41.05      40.69          7  
 11 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 39.95      41.07          6  
 12 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                45.04      42.45          5  
 13 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  40.34      43.04          4  
 14 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                40.25      43.52          3  
 15 Wong, Erin O         9 BB-NJ                  45.44      44.41          2  
 16 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  43.87      44.67          1  
 17 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  41.46      44.89        
 18 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR          46.28      45.35        
 19 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                48.13      45.66        
 20 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                48.75      46.44        
 21 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  45.97      47.42        
 22 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 50.84      47.94        
 23 Ma, Emily W         10 DA-MR                  50.75      49.15        
 24 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  51.73      49.88        
 25 Repke, Emma M       10 DA-MR                  55.62      51.53        
 26 Dickman, Rian        9 VAC-MR                 59.97      51.74        
 27 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  50.04      52.10        
 28 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                57.68      53.91        
 29 Ercolani, Bryn R    10 DA-MR                   1.15      55.12        
 30 Nam, Yujin          10 BB-NJ                     NT      55.52        
 31 Swofford, Kilee M   10 BB-NJ                  56.26      55.54        
 32 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:02.20      55.55        
 33 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                53.03      55.78        
 34 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                  45.75      56.75        
 35 Weiner, Allison     10 MWSC-MR                   NT      57.59        
 36 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR               1:02.48      59.99        
 37 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                1:05.31    1:01.58        
 38 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                  57.82    1:02.94        
 39 Shoenholz, Vanessa  10 BB-NJ                1:05.75    1:18.32        
 -- Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                44.39         DQ        
      False start
 -- McCord, Nicole       9 PBAC-MR              1:03.83         DQ        
      Scissors kick
 -- Li, Amanda          10 RFAC-MR                46.63         NS        
 -- Conti, Gabriella A   9 BB-NJ                  53.63         NS        
 -- Hoffer, Rebecca C    9 BB-NJ                  58.73         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                1:30.44    1:24.95         20  
                  39.13     1:24.95 (45.82)                                        
  2 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:28.80    1:29.72         17  
                  40.60     1:29.72 (49.12)                                        
  3 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:35.52    1:29.82         16  
                  39.48     1:29.82 (50.34)                                        
  4 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:31.15    1:30.35         15  
                  41.91     1:30.35 (48.44)                                        
  5 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:45.46    1:31.80         14  
                  43.76     1:31.80 (48.04)                                        
  6 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:39.32    1:36.18         13  
                  43.20     1:36.18 (52.98)                                        
  7 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:38.62    1:38.84         12  
                  44.19     1:38.84 (54.65)                                        
  8 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:37.52    1:40.18         11  
                  47.15     1:40.18 (53.03)                                        
  9 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR              1:47.09    1:45.85          9  
                  45.30   1:45.85 (1:00.55)                                        
 10 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                   NT    1:47.05          7  
 11 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               2:01.11    1:52.36          6  
                  50.27   1:52.36 (1:02.09)                                        
 12 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:55.06    1:56.22          5  
                  52.31   1:56.22 (1:03.91)                                        
 13 Jones, Kristen L    10 DA-MR                1:58.72    1:56.97          4  
                  51.11   1:56.97 (1:05.86)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:25.63    1:23.54         20  
                  40.39     1:23.54 (43.15)                                        
  2 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:26.06    1:24.67         17  
                  38.26     1:24.67 (46.41)                                        
  3 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:26.65    1:24.84         16  
                  38.96     1:24.84 (45.88)                                        
  4 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR        1:23.84    1:24.99         15  
                  38.46     1:24.99 (46.53)                                        
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:26.33    1:26.69         14  
                  40.71     1:26.69 (45.98)                                        
  6 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:28.53    1:28.40         13  
                  40.94     1:28.40 (47.46)                                        
  7 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:29.55    1:30.14         12  
                  43.64     1:30.14 (46.50)                                        
  8 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:29.53    1:30.48         11  
                  43.89     1:30.48 (46.59)                                        
  9 Kim, Noelle         10 BB-NJ                1:33.55    1:30.92          9  
                  45.60     1:30.92 (45.32)                                        
 10 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR              1:34.42    1:31.63          7  
                  43.71     1:31.63 (47.92)                                        
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:31.63    1:32.33          6  
                  42.95     1:32.33 (49.38)                                        
 12 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:32.51    1:33.40          5  
                  45.91     1:33.40 (47.49)                                        
 13 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                1:38.01    1:33.64          4  
                  44.58     1:33.64 (49.06)                                        
 14 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR        1:31.51    1:33.82          3  
                  43.37     1:33.82 (50.45)                                        
 15 Wong, Erin O         9 BB-NJ                1:35.11    1:34.00          2  
                  44.30     1:34.00 (49.70)                                        
 16 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:37.65    1:34.07          1  
                  47.79     1:34.07 (46.28)                                        
 17 Lambert, Kenzie     10 BB-NJ                1:36.76    1:34.08        
                  46.86     1:34.08 (47.22)                                        
 18 Li, Amanda          10 RFAC-MR              1:45.01    1:34.09        
 19 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:40.12    1:34.82        
                  43.99     1:34.82 (50.83)                                        
 20 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR              1:54.79    1:35.43        
                  42.41     1:35.43 (53.02)                                        
 21 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:36.81    1:36.18        
                  46.11     1:36.18 (50.07)                                        
 22 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR              1:33.32    1:36.20        
                  44.79     1:36.20 (51.41)                                        
 23 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR              1:33.79    1:36.67        
                  46.29     1:36.67 (50.38)                                        
 24 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:38.65    1:38.03        
                  43.62     1:38.03 (54.41)                                        
 25 Ma, Emily W         10 DA-MR                1:36.63    1:38.05        
                  47.04     1:38.05 (51.01)                                        
 26 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:41.87    1:38.52        
                  45.16     1:38.52 (53.36)                                        
 27 Jones, Kristen L    10 DA-MR                1:39.87    1:38.98        
                  45.39     1:38.98 (53.59)                                        
 28 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:38.13    1:43.43        
                  47.17     1:43.43 (56.26)                                        
 29 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                1:39.89    1:43.44        
                  46.74     1:43.44 (56.70)                                        
 30 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              1:49.48    1:44.80        
                  50.41     1:44.80 (54.39)                                        
 31 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:41.38    1:45.04        
                  48.74     1:45.04 (56.30)                                        
 32 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR              2:01.53    1:46.64        
                  51.64     1:46.64 (55.00)                                        
 33 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                1:51.41    1:52.37        
 34 Repke, Emma M       10 DA-MR                1:43.83    1:52.61        
                  52.50   1:52.61 (1:00.11)                                        
 35 Elgayar, Lili        9 AG-MR                     NT    1:52.73        
                  52.37   1:52.73 (1:00.36)                                        
 -- Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Mayen, Savannah R   10 DA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
 -- Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:48.37         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Mozer, Freja M      10 DA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:16.46    2:17.86         40  
     1) McIntyre, Emma L 10             2) McLaughlin, Casey J 9          
     3) Lambert, Kenzie 10              4) Narayanan, Nisha 10            
                1:11.72     1:53.49 (41.77)     2:17.86 (24.37)                    
  2 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:18.26    2:27.05         34  
     1) Waldner, Sydney 10              2) O'Brien, Kelsey R 9            
     3) Varcadipane, Lilly J 9          4) Beezer, Kristina G 10          
                  33.14     1:10.72 (37.58)     1:54.02 (43.30)     2:27.05 (33.03)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'B'      2:39.70    2:37.52         32  
     1) Guglielmello, Sophia 10         2) Robinson, Anna M 9             
     3) Proscia, Emily R 10             4) Sheerin, Megan 9               
                  38.44     1:19.79 (41.35)     1:59.95 (40.16)     2:37.52 (37.57)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         2:51.36    3:01.71         30  
     1) Weiner, Sydney K 10             2) Burmaster, Caroline M 9        
     3) Massaro, Samantha K 10          4) Boardman, Alexandra R 9        
                  44.57     1:42.59 (58.02)     2:20.81 (38.22)     3:01.71 (40.90)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:08.99         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:33.62    2:35.25         40  
     1) Wong, Erin O 9                  2) Kim, Noelle 10                 
     3) Narayanan, Nisha 10             4) McIntyre, Emma L 10            
                  39.38     1:22.17 (42.79)     1:58.01 (35.84)     2:35.25 (37.24)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       3:00.84    2:51.72         34  
     1) Wilson, Corinne L 10            2) Brown, Olivia F 10             
     3) Kline, Katherine A 10           4) Regenauer, Katarina T 10       
                  44.61     1:31.71 (47.10)     2:14.25 (42.54)     2:51.72 (37.47)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:59.61         32  
     1) Phillips, Grace M 9             2) Shao, Carolyn 8                
     3) Johnson, Amanda L 8             4) Ullinger, Hannah M 8           
                  44.18     1:36.44 (52.26)     2:24.29 (47.85)     2:59.61 (35.32)
  4 Devilfish Aquatics-MR  'B'                  3:17.90    3:09.95         30  
     1) Rattan, Udaya 10                2) Mayen, Savannah R 10           
     3) Mayerhauser, Leah E 10          4) Repke, Emma M 10               
                  53.90   2:28.94 (1:35.04)     3:09.95 (41.01)                    
  5 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         3:03.98    3:20.34         28  
     1) Kaplan, Jessie E 10             2) Boardman, Alexandra R 9        
     3) Burmaster, Caroline M 9         4) Shoenholz, Vanessa G 10        
                  53.48     1:50.68 (57.20)     2:43.38 (52.70)     3:20.34 (36.96)
  6 Devilfish Aquatics-MR  'C'                  3:33.00    4:05.79         26  
     1) Jaros, Sammy R 8                2) Leduc, Ella N 8                
     3) Bryant, Jordyn M 7              4) Patterson, Leigh Anne A 8      
                1:01.95   2:16.22 (1:14.27)   3:19.06 (1:02.84)     4:05.79 (46.73)
 -- Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         3:28.34         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
     1) Swofford, Kilee M 10            2) Nam, Yujin 10                  
     3) Massaro, Samantha K 10          4) Weiner, Sydney K 10            
                  48.36   1:55.05 (1:06.69)   2:57.18 (1:02.13)          DQ (37.97)
 -- Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:58.94         DQ        
     1) Ma, Emily W 10                  2) Sehgal, Garima 10              
     3) Vallamattam, Annie 9            4) Nicholas, Cayla 9              
                  44.07     1:34.89 (50.82)     2:21.26 (46.37)          DQ (38.31)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR                25.73      26.15 ZQ      20  
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 26.79      26.34 ZQ      17  
  3 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 27.59      27.94 ZQ      16  
  4 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR                28.56      28.19 JO      15  
  5 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR          30.23      29.32 SILV    14  
  6 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR          29.00      29.51 SILV    13  
  7 Daly, Roisin        12 VAC-MR                 30.40      29.55 SILV    12  
  8 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR                30.13      29.64 SILV    11  
  9 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 30.82      29.77 SILV     9  
 10 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                30.04      29.92 SILV     7  
 11 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  30.39      29.93 SILV     6  
 12 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR                 29.72      29.98 SILV     5  
 13 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                29.80      30.11 SILV     3.5
 13 Dembroski, Madison  11 VAC-MR                 29.92      30.11 SILV     3.5
 15 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                  30.54      30.16 SILV     2  
 16 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR                30.46      30.32 SILV     1  
 17 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 30.85      30.60 SILV   
 18 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                30.61      30.76 SILV   
 19 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR                30.45      31.01        
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                30.76      31.30        
 21 DeGeorge, Sierra    12 PBAC-MR                31.11      31.43        
 22 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  30.79      31.48        
 23 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR                31.85      31.51        
 24 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR                31.86      31.60        
 25 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                  32.74      31.64        
 26 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR                40.59      31.66        
 27 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                  31.46      31.71        
 28 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 30.62      31.78        
 29 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  32.35      31.98        
 30 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 31.16      32.05        
 31 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 33.48      32.36        
 32 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                  32.34      33.11        
 33 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR                 32.80      33.35        
 34 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                31.95      33.77        
 35 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                  33.73      34.05        
 35 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                32.43      34.05        
 37 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          33.45      34.08        
 38 Marker, Sarah A     11 BB-NJ                  34.55      34.11        
 39 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 34.37      34.34        
 40 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                  35.01      34.71        
 41 Kennedy, Kelly R    12 WSSC-MR                34.48      35.12        
 42 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT      35.32        
 43 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                33.88      35.51        
 44 Perez, Kate A       12 NBS-MR                 32.87      35.74        
 45 Cook, April M       11 RFAC-MR                35.76      35.78        
 46 Williams, Grace K   11 NBS-MR                 36.29      35.87        
 47 Spina, Vanessa      12 MVA-MR                 38.32      36.16        
 48 Satriano, Delia     11 VAC-MR                 35.45      36.48        
 49 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          34.75      36.53        
 50 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                34.98      37.25        
 51 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  35.87      37.35        
 52 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  37.43      38.05        
 53 Clark, Emma A       11 DA-MR                  38.21      38.24        
 54 Sheehan, Maura P    11 BB-NJ                  38.88      39.00        
 55 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          38.46      40.93        
 56 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                39.13      41.37        
 57 Roach, Naomi D      12 NBS-MR                 39.59      42.41        
 58 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                   1.10      42.44        
 59 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                41.33      43.33        
 60 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          40.71      45.00        
 61 Appalaneni, Suma    11 BB-NJ                  45.82      45.13        
 -- Fassbender, Rachel  12 NBS-MR                 45.69         DQ        
      False start
 -- Weisman, Ashley     12 PBAC-MR                28.53         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 58.12      56.84 ZQ      20  
                  27.72       56.84 (29.12)                                        
  2 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 59.79      58.23 ZQ      17  
                  28.35       58.23 (29.88)                                        
  3 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR              1:03.45    1:02.60 SILV    16  
                  29.56     1:02.60 (33.04)                                        
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:04.74    1:02.71 SILV    15  
                  30.67     1:02.71 (32.04)                                        
  5 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                1:02.66    1:02.73 SILV    14  
                  29.61     1:02.73 (33.12)                                        
  6 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:04.16    1:03.40 SILV    13  
                  30.35     1:03.40 (33.05)                                        
  7 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR              1:08.24    1:05.52 SILV    12  
                  31.08     1:05.52 (34.44)                                        
  8 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:05.88    1:05.65 SILV    11  
                  31.17     1:05.65 (34.48)                                        
  9 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:09.75    1:05.78 SILV     9  
                  32.15     1:05.78 (33.63)                                        
 10 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:07.98    1:06.23 SILV     7  
                  31.26     1:06.23 (34.97)                                        
 11 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:08.66    1:06.66 SILV     6  
                  32.08     1:06.66 (34.58)                                        
 12 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR        1:08.82    1:06.67 SILV     5  
                  31.94     1:06.67 (34.73)                                        
 13 Yen, Becca          12 RFAC-MR              1:06.54    1:06.75 SILV     4  
                  32.35     1:06.75 (34.40)                                        
 14 Caceres, Olivia L   12 PBAC-MR              1:07.56    1:06.94 SILV     3  
                  32.42     1:06.94 (34.52)                                        
 15 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:10.29    1:07.26 SILV     2  
                  32.22     1:07.26 (35.04)                                        
 16 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:08.40    1:08.01 SILV     1  
                  31.75     1:08.01 (36.26)                                        
 17 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR              1:09.49    1:08.25 SILV   
                  32.99     1:08.25 (35.26)                                        
 18 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR              1:11.13    1:08.95        
                  32.85     1:08.95 (36.10)                                        
 19 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:10.39    1:09.20        
                  33.25     1:09.20 (35.95)                                        
 20 Cally, Anna E       11 BB-NJ                1:11.56    1:09.30        
                  33.19     1:09.30 (36.11)                                        
 21 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                1:10.03    1:09.64        
                  33.48     1:09.64 (36.16)                                        
 22 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR              1:14.98    1:09.77        
                  33.44     1:09.77 (36.33)                                        
 23 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR              1:13.36    1:10.19        
                  33.09     1:10.19 (37.10)                                        
 24 Caceres, Marcella   12 PBAC-MR              1:10.87    1:10.27        
                  33.54     1:10.27 (36.73)                                        
 25 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                1:11.87    1:10.47        
                  33.76     1:10.47 (36.71)                                        
 26 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                1:13.43    1:10.61        
                  33.85     1:10.61 (36.76)                                        
 27 Beneat, Nicole M    12 MWSC-MR              1:10.40    1:10.62        
                  34.10     1:10.62 (36.52)                                        
 28 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:11.23    1:10.94        
                  33.87     1:10.94 (37.07)                                        
 29 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:12.20    1:11.30        
                  33.96     1:11.30 (37.34)                                        
 30 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              1:11.04    1:11.50        
                  34.29     1:11.50 (37.21)                                        
 31 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               1:13.87    1:12.07        
                  34.10     1:12.07 (37.97)                                        
 32 Ring, Bianca D      12 WSSC-MR              1:20.20    1:13.41        
                  34.21     1:13.41 (39.20)                                        
 33 Henriques, Julia M  12 MVA-MR               1:18.29    1:14.38        
                  37.25     1:14.38 (37.13)                                        
 34 Palmer, Kathryn E   12 WSSC-MR              1:17.31    1:14.63        
                  34.86     1:14.63 (39.77)                                        
 35 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:18.99    1:15.09        
                  36.03     1:15.09 (39.06)                                        
 36 Cartwright, Lizzie  12 Barracudas-MR        1:28.07    1:15.32        
                  35.07     1:15.32 (40.25)                                        
 37 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:18.70    1:15.38        
                  35.56     1:15.38 (39.82)                                        
 38 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:18.45    1:15.48        
                  35.18     1:15.48 (40.30)                                        
 38 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:15.02    1:15.48        
                  35.75     1:15.48 (39.73)                                        
 40 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:15.68    1:15.78        
                  35.84     1:15.78 (39.94)                                        
 41 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:18.01    1:16.49        
                  36.77     1:16.49 (39.72)                                        
 42 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR              1:17.45    1:17.40        
                  35.80     1:17.40 (41.60)                                        
 43 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:21.67    1:17.90        
                  36.83     1:17.90 (41.07)                                        
 44 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:16.33    1:20.44        
                  37.99     1:20.44 (42.45)                                        
 45 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                     NT    1:22.20        
                  37.20     1:22.20 (45.00)                                        
 46 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR        1:19.23    1:22.38        
                  39.42     1:22.38 (42.96)                                        
 47 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                1:22.39    1:22.57        
                  39.74     1:22.57 (42.83)                                        
 48 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                1:24.06    1:23.67        
                  41.01     1:23.67 (42.66)                                        
 49 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                1:24.57    1:24.31        
 50 Clark, Emma A       11 DA-MR                1:26.88    1:26.23        
                  40.54     1:26.23 (45.69)                                        
 51 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR        1:32.07    1:31.70        
                  42.82     1:31.70 (48.88)                                        
 52 Field, Meghan F     12 WSSC-MR              1:38.43    1:32.17        
                  42.57     1:32.17 (49.60)                                        
 53 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR        1:24.18    1:32.53        
                  43.92     1:32.53 (48.61)                                        
 54 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR              1:29.36    1:33.62        
 55 Cavlov, Megan E     11 BB-NJ                1:44.02    1:35.13        
                  43.12     1:35.13 (52.01)                                        
 56 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               1:49.10    1:43.93        
                  47.23     1:43.93 (56.70)                                        
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                1:13.77         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR              2:20.88    2:04.61 ZQ      20  
                  28.24     1:00.11 (31.87)     1:33.17 (33.06)     2:04.61 (31.44)
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               2:10.27    2:06.42 ZQ      17  
                  30.01     1:02.91 (32.90)     1:34.71 (31.80)     2:06.42 (31.71)
  3 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               2:07.32    2:08.68 ZQ      16  
                  30.29     1:02.95 (32.66)     1:36.05 (33.10)     2:08.68 (32.63)
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              2:17.52    2:16.16 SILV    15  
                  31.55     1:06.17 (34.62)     1:41.53 (35.36)     2:16.16 (34.63)
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              2:17.79    2:17.99 SILV    14  
                  30.93     1:05.63 (34.70)     1:41.70 (36.07)     2:17.99 (36.29)
  6 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              2:18.83    2:18.52 SILV    13  
                  31.54     1:06.74 (35.20)     1:42.83 (36.09)     2:18.52 (35.69)
  7 Dembroski, Madison  11 VAC-MR               2:27.46    2:19.07 SILV    12  
                  32.43     1:08.00 (35.57)     1:43.92 (35.92)     2:19.07 (35.15)
  8 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               2:22.53    2:19.75 SILV    11  
                  32.63     1:08.71 (36.08)     1:44.85 (36.14)     2:19.75 (34.90)
  9 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               2:24.81    2:22.22 SILV     9  
                  32.78     1:08.91 (36.13)     1:45.83 (36.92)     2:22.22 (36.39)
 10 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                2:27.75    2:23.41 SILV     7  
                  32.63     1:10.02 (37.39)     1:47.59 (37.57)     2:23.41 (35.82)
 11 Daly, Roisin        12 VAC-MR               2:21.40    2:23.73 SILV     6  
                  32.55     1:08.85 (36.30)     1:46.18 (37.33)     2:23.73 (37.55)
 12 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR               2:28.58    2:25.17 SILV     5  
                  31.78     1:09.95 (38.17)     1:48.79 (38.84)     2:25.17 (36.38)
 13 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               2:31.76    2:25.31 SILV     4  
                  32.68     1:10.31 (37.63)     1:49.48 (39.17)     2:25.31 (35.83)
 14 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                2:33.48    2:25.39 SILV     3  
                  33.94     1:10.68 (36.74)     1:48.30 (37.62)     2:25.39 (37.09)
 15 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                2:38.27    2:28.19          2  
                  32.73     1:10.99 (38.26)     1:50.89 (39.90)     2:28.19 (37.30)
 16 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                2:36.06    2:31.26          1  
                  34.04     1:12.84 (38.80)     1:52.71 (39.87)     2:31.26 (38.55)
 17 Cally, Anna E       11 BB-NJ                2:37.82    2:31.50        
                  34.06     1:13.38 (39.32)     1:52.72 (39.34)     2:31.50 (38.78)
 18 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                2:36.56    2:33.06        
                  35.51     1:15.26 (39.75)     1:55.31 (40.05)     2:33.06 (37.75)
 19 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              2:27.56    2:34.96        
                  33.43     1:10.66 (37.23)     1:51.60 (40.94)     2:34.96 (43.36)
 20 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              2:39.00    2:36.60        
                  34.67     1:15.01 (40.34)     1:56.32 (41.31)     2:36.60 (40.28)
 21 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                     NT    2:37.17        
                  37.83     1:19.76 (41.93)     1:59.92 (40.16)     2:37.17 (37.25)
 22 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              2:36.36    2:38.12        
                  35.91     1:15.27 (39.36)     1:56.39 (41.12)     2:38.12 (41.73)
 23 Satriano, Delia     11 VAC-MR               2:42.08    2:42.55        
                  36.41     1:17.79 (41.38)     2:00.26 (42.47)     2:42.55 (42.29)
 24 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR               2:43.69    2:43.37        
                  35.69     1:18.11 (42.42)     2:00.76 (42.65)     2:43.37 (42.61)
 25 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               2:45.44    2:46.22        
                  34.02     1:14.92 (40.90)     2:01.36 (46.44)     2:46.22 (44.86)
 26 Perez, Kate A       12 NBS-MR               2:45.26    2:47.81        
                  36.22     1:18.28 (42.06)     2:03.07 (44.79)     2:47.81 (44.74)
 27 Cook, April M       11 RFAC-MR              2:45.69    2:50.25        
                  39.22     1:22.93 (43.71)     2:08.13 (45.20)     2:50.25 (42.12)
 28 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                     NT    2:50.35        
                  38.66     1:23.55 (44.89)     2:08.83 (45.28)     2:50.35 (41.52)
 29 Marker, Sarah A     11 BB-NJ                     NT    2:50.39        
                  40.01     1:24.05 (44.04)     2:09.74 (45.69)     2:50.39 (40.65)
 30 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              2:58.01    2:54.54        
                  39.99     1:24.57 (44.58)     2:11.79 (47.22)     2:54.54 (42.75)
 31 Williams, Grace K   11 NBS-MR               3:15.72    2:54.84        
                  38.69     1:24.20 (45.51)     2:12.20 (48.00)     2:54.84 (42.64)
 32 Kennedy, Kelly R    12 WSSC-MR                   NT    2:58.41        
                  40.69     1:26.83 (46.14)     2:13.21 (46.38)     2:58.41 (45.20)
 33 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                3:15.98    3:02.53        
                  41.20     1:28.20 (47.00)     2:16.06 (47.86)     3:02.53 (46.47)
 34 Clark, Emma A       11 DA-MR                     NT    3:10.85        
                  42.36     1:31.83 (49.47)     2:22.51 (50.68)     3:10.85 (48.34)
 35 Kaw, Rhea           11 MWSC-MR              2:55.89    3:23.36        
                  41.03     1:32.25 (51.22)     2:28.62 (56.37)     3:23.36 (54.74)
 36 Kaw, Sheena         11 MWSC-MR              3:05.89    4:03.14        
                  56.20   1:56.85 (1:00.65)   3:03.99 (1:07.14)     4:03.14 (59.15)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 30.15      30.00 ZQ      20  
  2 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 33.72      32.71 JO      17  
  3 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR          32.15      33.21 SILV    16  
  4 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR                33.96      33.27 SILV    15  
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                31.96      33.29 SILV    14  
  6 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                  33.74      33.32 SILV    13  
  7 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  34.45      33.79 SILV    12  
  8 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 35.68      34.00 SILV    11  
  9 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR                36.01      34.33 SILV     9  
 10 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                35.37      34.50 SILV     7  
 11 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  36.36      35.15 SILV     6  
 12 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 35.41      35.97 SILV     4.5
 12 Caceres, Olivia L   12 PBAC-MR                35.35      35.97 SILV     4.5
 14 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  36.41      36.37 SILV     3  
 15 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR                38.42      36.41 SILV     2  
 16 Yen, Becca          12 RFAC-MR                37.08      36.49 SILV     1  
 17 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 37.60      36.53 SILV   
 18 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                35.39      36.83 SILV   
 19 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                  38.92      37.13 SILV   
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                34.94      37.31 SILV   
 21 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 36.74      37.33 SILV   
 22 Beneat, Nicole M    12 MWSC-MR                35.85      37.67 SILV   
 23 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR                40.59      37.73 SILV   
 24 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR                37.42      37.94 SILV   
 25 Caceres, Marcella   12 PBAC-MR                37.07      38.44        
 26 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                  39.74      38.48        
 27 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                36.50      38.58        
 28 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                36.51      38.79        
 28 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                  38.63      38.79        
 30 Cally, Anna E       11 BB-NJ                  39.85      38.92        
 31 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR                40.24      39.75        
 32 Perez, Kate A       12 NBS-MR                 41.82      40.10        
 33 Palmer, Kathryn E   12 WSSC-MR                41.02      40.52        
 34 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                  41.96      41.32        
 35 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 40.56      41.34        
 36 Cook, April M       11 RFAC-MR                41.09      41.39        
 37 Henriques, Julia M  12 MVA-MR                 40.59      41.49        
 38 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  43.58      42.12        
 39 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 43.62      42.34        
 40 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                41.87      42.77        
 41 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                44.28      43.12        
 42 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                42.01      43.19        
 43 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT      44.01        
 44 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          43.17      44.36        
 45 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          43.32      44.56        
 46 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          46.34      45.13        
 47 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  44.78      45.71        
 48 Clark, Emma A       11 DA-MR                  46.30      45.82        
 49 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                44.74      46.08        
 50 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                46.98      46.83        
 51 Cavlov, Megan E     11 BB-NJ                  52.14      50.52        
 52 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                     NT      51.02        
 53 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          50.91      53.28        
 54 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR                 38.32      53.93        
 -- Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                  44.48         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                  39.37         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regenauer, Christi  12 DA-MR                1:04.29    1:01.66 ZQ      20  
                  30.06     1:01.66 (31.60)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:04.11    1:04.54 ZQ      17  
                  31.42     1:04.54 (33.12)                                        
  3 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR              1:09.71    1:07.22 ZQ      16  
                  32.96     1:07.22 (34.26)                                        
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:12.57    1:09.94 JO      15  
                  34.95     1:09.94 (34.99)                                        
  5 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:09.78    1:09.98 JO      14  
                  34.17     1:09.98 (35.81)                                        
  6 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:09.92    1:10.60 SILV    13  
                  34.00     1:10.60 (36.60)                                        
  7 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR        1:11.60    1:12.80 SILV    12  
  8 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:17.43    1:14.44 SILV    11  
                  36.93     1:14.44 (37.51)                                        
  9 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              1:18.37    1:15.91 SILV     9  
                  37.11     1:15.91 (38.80)                                        
 10 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:17.86    1:16.11 SILV     7  
                  37.60     1:16.11 (38.51)                                        
 11 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:15.76    1:16.30 SILV     6  
                  36.41     1:16.30 (39.89)                                        
 12 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                1:18.48    1:16.80 SILV     5  
                  37.84     1:16.80 (38.96)                                        
 13 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR               1:16.28    1:17.01 SILV     4  
                  37.75     1:17.01 (39.26)                                        
 14 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR              1:25.99    1:17.29 SILV     3  
 15 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:17.28    1:17.42 SILV     2  
                  37.84     1:17.42 (39.58)                                        
 16 Leger, Adelle J     11 MVA-MR               1:22.56    1:17.95 SILV     1  
                  38.28     1:17.95 (39.67)                                        
 17 Daly, Roisin        12 VAC-MR               1:17.03    1:17.98 SILV   
                  37.81     1:17.98 (40.17)                                        
 18 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                     NT    1:19.22 SILV   
                  38.81     1:19.22 (40.41)                                        
 19 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                1:22.88    1:19.84 SILV   
                  39.15     1:19.84 (40.69)                                        
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:18.41    1:20.36 SILV   
                  38.77     1:20.36 (41.59)                                        
 21 Dembroski, Madison  11 VAC-MR               1:20.59    1:20.78 SILV   
                  38.67     1:20.78 (42.11)                                        
 22 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:19.69    1:21.15 SILV   
                  39.54     1:21.15 (41.61)                                        
 23 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:22.23    1:21.29 SILV   
 24 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:20.18    1:21.71 SILV   
                  39.94     1:21.71 (41.77)                                        
 25 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                1:26.41    1:21.98 SILV   
                  39.44     1:21.98 (42.54)                                        
 26 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:23.41    1:22.59        
                  40.27     1:22.59 (42.32)                                        
 27 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR               1:22.81    1:22.72        
                  39.72     1:22.72 (43.00)                                        
 28 Cally, Anna E       11 BB-NJ                1:23.76    1:23.42        
                  40.62     1:23.42 (42.80)                                        
 29 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR              1:26.10    1:24.84        
                  42.01     1:24.84 (42.83)                                        
 30 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:25.48    1:25.81        
                  43.28     1:25.81 (42.53)                                        
 31 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:29.70    1:26.64        
                  42.14     1:26.64 (44.50)                                        
 32 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               1:28.05    1:27.35        
                  43.27     1:27.35 (44.08)                                        
 33 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:37.71    1:27.43        
                  41.91     1:27.43 (45.52)                                        
 34 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                1:33.19    1:30.53        
                  43.47     1:30.53 (47.06)                                        
 35 Peters, Caroline E  12 AG-MR                     NT    1:31.45        
                  43.71     1:31.45 (47.74)                                        
 36 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                1:39.15    1:32.54        
                  44.65     1:32.54 (47.89)                                        
 37 Williams, Grace K   11 NBS-MR               1:34.89    1:33.56        
                  46.09     1:33.56 (47.47)                                        
 38 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:34.18    1:35.17        
 39 Satriano, Delia     11 VAC-MR                    NT    1:35.79        
                  46.34     1:35.79 (49.45)                                        
 40 Sheehan, Maura P    11 BB-NJ                1:46.72    1:37.64        
                  48.28     1:37.64 (49.36)                                        
 41 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                1:39.28    1:37.69        
                  48.00     1:37.69 (49.69)                                        
 42 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR              1:38.09    1:38.94        
                  47.61     1:38.94 (51.33)                                        
 43 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:34.41    1:39.26        
                  48.90     1:39.26 (50.36)                                        
 44 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR             NT    1:39.64        
                  47.33     1:39.64 (52.31)                                        
 45 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR        1:40.52    1:39.88        
                  50.35     1:39.88 (49.53)                                        
 46 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                   NT    1:43.19        
 47 Spina, Vanessa      12 MVA-MR               1:56.72    1:45.63        
 48 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR        1:49.62    1:45.92        
                  52.96     1:45.92 (52.96)                                        
 49 Roach, Naomi D      12 NBS-MR               1:56.80    1:54.76        
                  53.28   1:54.76 (1:01.48)                                        
 50 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               1:57.07    1:57.78        
                  53.87   1:57.78 (1:03.91)                                        
 -- Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kaw, Sheena         11 MWSC-MR              1:50.83         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Appalaneni, Suma    11 BB-NJ                     NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:39.42         DQ        
      Did not finish on back
 -- Kaw, Rhea           11 MWSC-MR              1:41.14         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 37.03      34.83 ZQ      20  
  2 Regenauer, Christi  12 DA-MR                  35.08      35.05 ZQ      17  
  3 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                  38.55      36.64 JO      16  
  4 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 38.95      37.79 SILV    15  
  5 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR                37.50      38.38 SILV    14  
  6 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 39.38      39.10 SILV    13  
  7 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 40.95      39.44 SILV    12  
  8 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR          40.12      39.58 SILV    11  
  9 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 41.39      39.73 SILV     9  
 10 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR                40.78      39.83 SILV     7  
 11 Yen, Becca          12 RFAC-MR                39.22      39.98 SILV     6  
 12 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                40.71      40.37 SILV     5  
 13 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  41.31      40.61 SILV     4  
 14 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 39.57      40.70 SILV     3  
 15 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR                41.41      40.78 SILV     2  
 16 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                40.90      41.31 SILV     1  
 17 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  43.69      41.38 SILV   
 18 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                40.48      41.56 SILV   
 19 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                43.22      42.08 SILV   
 20 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                  43.64      42.30 SILV   
 21 Cally, Anna E       11 BB-NJ                  42.40      42.57 SILV   
 22 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                  43.43      42.65 SILV   
 23 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                  41.73      42.78 SILV   
 24 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR                43.03      42.92        
 25 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          42.48      43.20        
 26 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                44.08      43.37        
 27 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 45.80      43.66        
 28 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                  42.91      43.81        
 29 Caceres, Olivia L   12 PBAC-MR                43.75      44.44        
 30 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                43.73      44.49        
 31 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                44.69      44.76        
 32 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR                46.98      44.99        
 33 Beneat, Nicole M    12 MWSC-MR                46.47      45.14        
 34 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                  45.87      45.94        
 35 Palmer, Kathryn E   12 WSSC-MR                46.24      46.32        
 36 Ring, Bianca D      12 WSSC-MR                46.33      46.37        
 37 Cartwright, Lizzie  12 Barracudas-MR          52.25      46.52        
 38 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                46.59      47.60        
 39 Cook, April M       11 RFAC-MR                49.88      48.33        
 40 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 46.47      48.60        
 41 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  48.42      48.67        
 42 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                     NT      49.16        
 43 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  47.96      49.67        
 44 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT      49.70        
 45 Cavlov, Megan E     11 BB-NJ                  49.95      49.87        
 46 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          51.48      50.84        
 47 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                49.88      51.58        
 48 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          53.39      52.42        
 49 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                51.30      52.92        
 50 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  54.47      54.06        
 51 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          56.51      59.21        
 52 Clark, Emma A       11 DA-MR                  58.78    1:00.64        
 53 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                     NT    1:05.08        
 54 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               1:01.45    1:08.70        
 -- Caceres, Marcella   12 PBAC-MR                43.74         DQ        
      False start
 -- Perez, Kate A       12 NBS-MR                 43.22         DQ        
 -- Bosso, Emily G      12 BB-NJ                  54.24         DQ        
      Scissors kick
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                  43.95         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regenauer, Christi  12 DA-MR                1:17.38    1:16.27 ZQ      20  
                  36.70     1:16.27 (39.57)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:17.56    1:16.35 ZQ      17  
                  36.88     1:16.35 (39.47)                                        
  3 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:25.54    1:23.50 SILV    15.5
                  39.91     1:23.50 (43.59)                                        
  3 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:21.55    1:23.50 SILV    15.5
                  39.74     1:23.50 (43.76)                                        
  5 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:23.56    1:24.63 SILV    14  
                  40.11     1:24.63 (44.52)                                        
  6 DeGeorge, Sierra    12 PBAC-MR              1:26.34    1:25.80 SILV    13  
                  41.39     1:25.80 (44.41)                                        
  7 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              1:28.33    1:25.87 SILV    12  
                  42.14     1:25.87 (43.73)                                        
  8 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:26.98    1:27.20 SILV    11  
                  41.44     1:27.20 (45.76)                                        
  9 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR        1:28.67    1:27.29 SILV     9  
                  40.19     1:27.29 (47.10)                                        
 10 Daly, Roisin        12 VAC-MR               1:28.38    1:27.49 SILV     7  
                  41.25     1:27.49 (46.24)                                        
 11 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:25.10    1:28.19 SILV     6  
                  42.13     1:28.19 (46.06)                                        
 12 Dembroski, Madison  11 VAC-MR               1:29.90    1:28.46 SILV     5  
                  42.20     1:28.46 (46.26)                                        
 13 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:29.93    1:28.73 SILV     4  
                  42.74     1:28.73 (45.99)                                        
 14 Leger, Adelle J     11 MVA-MR               1:29.85    1:30.91 SILV     3  
                  43.07     1:30.91 (47.84)                                        
 15 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:31.80    1:31.44 SILV     2  
                  43.51     1:31.44 (47.93)                                        
 16 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:28.64    1:31.50 SILV     1  
                  44.71     1:31.50 (46.79)                                        
 17 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:33.72    1:31.81        
                  44.31     1:31.81 (47.50)                                        
 18 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:30.23    1:32.86        
                  43.96     1:32.86 (48.90)                                        
 19 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT    1:33.65        
                  43.80     1:33.65 (49.85)                                        
 20 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:30.07    1:33.77        
                  44.79     1:33.77 (48.98)                                        
 21 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR               1:39.48    1:34.34        
                  44.33     1:34.34 (50.01)                                        
 22 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:36.67    1:34.91        
                  44.05     1:34.91 (50.86)                                        
 23 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                1:41.60    1:34.92        
                  44.84     1:34.92 (50.08)                                        
 24 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:30.43    1:35.37        
                  46.71     1:35.37 (48.66)                                        
 25 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:42.61    1:36.43        
                  45.80     1:36.43 (50.63)                                        
 26 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR              1:38.75    1:37.78        
                  45.79     1:37.78 (51.99)                                        
 27 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:38.69    1:41.50        
                  48.06     1:41.50 (53.44)                                        
 28 Kennedy, Kelly R    12 WSSC-MR              1:51.51    1:41.78        
                  48.97     1:41.78 (52.81)                                        
 29 Peters, Caroline E  12 AG-MR                1:43.05    1:42.87        
                  49.60     1:42.87 (53.27)                                        
 30 Williams, Grace K   11 NBS-MR               1:54.50    1:43.02        
                  49.69     1:43.02 (53.33)                                        
 31 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:49.00    1:43.87        
                  47.93     1:43.87 (55.94)                                        
 32 Satriano, Delia     11 VAC-MR               1:47.26    1:45.37        
                  50.37     1:45.37 (55.00)                                        
 33 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:47.46    1:51.06        
                  52.98     1:51.06 (58.08)                                        
 34 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR        1:55.22    1:51.71        
                  52.26     1:51.71 (59.45)                                        
 35 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR              1:54.35    1:54.97        
                  53.39   1:54.97 (1:01.58)                                        
 36 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:59.63    2:01.16        
                  57.36   2:01.16 (1:03.80)                                        
 37 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               2:16.01    2:27.70        
                1:06.77   2:27.70 (1:20.93)                                        
 -- O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:40.07         DQ        
      False start
 -- Roach, Naomi D      12 NBS-MR               2:52.05         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR                31.25      29.92 ZQ      20  
  2 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 30.72      30.06 ZQ      17  
  3 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 31.23      30.35 ZQ      16  
  4 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR                32.57      31.24 JO      15  
  5 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                31.18      31.45 JO      14  
  6 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 33.05      31.74 SILV    13  
  7 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR          32.79      31.79 SILV    12  
  8 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                32.91      33.22 SILV    11  
  9 Dembroski, Madison  11 VAC-MR                 33.52      33.79 SILV     9  
 10 Daly, Roisin        12 VAC-MR                 33.83      34.03 SILV     7  
 11 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 36.37      34.20 SILV     6  
 12 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                  35.39      34.26 SILV     5  
 13 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR                35.18      34.38 SILV     4  
 14 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                34.12      34.84 SILV     3  
 15 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR                36.38      35.16 SILV     2  
 16 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                  34.16      35.25 SILV     1  
 17 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR          35.86      35.70        
 18 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  36.01      35.90        
 19 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  35.76      36.01        
 20 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR                 34.87      36.60        
 21 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 39.00      36.61        
 22 DeGeorge, Sierra    12 PBAC-MR                38.25      36.72        
 23 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR                    NT      37.74        
 24 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 39.56      38.05        
 25 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR                37.88      38.09        
 26 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                38.40      38.34        
 27 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 39.54      38.84        
 28 Cally, Anna E       11 BB-NJ                  39.32      40.58        
 29 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  41.37      40.90        
 29 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                39.36      40.90        
 31 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT      41.07        
 32 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          39.12      41.54        
 33 Cook, April M       11 RFAC-MR                39.96      41.88        
 34 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          40.67      42.60        
 35 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                  44.68      43.05        
 36 Perez, Kate A       12 NBS-MR                 41.49      43.39        
 37 Spina, Vanessa      12 MVA-MR                 44.53      43.62        
 38 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  44.68      43.72        
 39 Marker, Sarah A     11 BB-NJ                  45.73      43.97        
 40 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                38.63      44.55        
 41 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                43.25      45.03        
 42 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  46.83      45.97        
 43 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 47.00      46.98        
 44 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                48.74      48.87        
 45 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          50.40      49.61        
 46 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                49.50      50.37        
 47 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                   NT      51.75        
 48 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                   1.10      51.76        
 49 Sheehan, Maura P    11 BB-NJ                  52.26      52.84        
 50 Roach, Naomi D      12 NBS-MR               1:01.51      57.31        
 51 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          56.66    1:01.53        
 52 Appalaneni, Suma    11 BB-NJ                1:01.54    1:01.77        
 -- DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR                35.49         DQ        
      Scissors kick
 -- Weisman, Ashley     12 PBAC-MR                31.79         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:04.05    1:06.14 ZQ      20  
                  30.86     1:06.14 (35.28)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:08.23    1:07.87 ZQ      17  
                  33.09     1:07.87 (34.78)                                        
  3 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:07.75    1:08.05 ZQ      16  
                  32.31     1:08.05 (35.74)                                        
  4 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                1:17.48    1:13.44 SILV    15  
                  33.05     1:13.44 (40.39)                                        
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:14.41    1:15.56 SILV    14  
  6 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR              1:23.14    1:15.72 SILV    13  
                  34.69     1:15.72 (41.03)                                        
  7 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                1:22.06    1:18.03 SILV    12  
                  35.99     1:18.03 (42.04)                                        
  8 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:18.69    1:18.15 SILV    11  
                  35.55     1:18.15 (42.60)                                        
  9 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:17.65    1:19.73 SILV     9  
                  35.53     1:19.73 (44.20)                                        
 10 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:22.63    1:20.72 SILV     7  
                  38.63     1:20.72 (42.09)                                        
 11 Yen, Becca          12 RFAC-MR              1:20.12    1:20.81 SILV     6  
                  38.67     1:20.81 (42.14)                                        
 12 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:17.79    1:20.97 SILV     5  
                  37.03     1:20.97 (43.94)                                        
 13 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:23.87    1:23.52 SILV     4  
                  36.95     1:23.52 (46.57)                                        
 14 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:25.54    1:24.60 SILV     3  
                  38.36     1:24.60 (46.24)                                        
 15 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR              1:27.56    1:25.00 SILV     2  
                  37.71     1:25.00 (47.29)                                        
 16 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:31.07    1:28.12          1  
                  41.36     1:28.12 (46.76)                                        
 17 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              1:31.61    1:30.54        
                  40.60     1:30.54 (49.94)                                        
 18 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:28.00    1:34.48        
                  42.22     1:34.48 (52.26)                                        
 19 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                1:40.19    1:34.54        
                  42.26     1:34.54 (52.28)                                        
 20 Henriques, Julia M  12 MVA-MR                    NT    1:35.06        
                  41.53     1:35.06 (53.53)                                        
 21 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:35.53    1:38.54        
                  46.70     1:38.54 (51.84)                                        
 22 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:34.64    1:41.48        
                  45.17     1:41.48 (56.31)                                        
 23 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:35.55    1:43.25        
                  46.82     1:43.25 (56.43)                                        
 24 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:49.94    1:50.33        
 25 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT    1:52.11        
                  52.73     1:52.11 (59.38)                                        
 -- MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:21.08         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regenauer, Christi  12 DA-MR                1:02.44    1:02.44 ZQ      20  
                  28.24     1:02.44 (34.20)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:06.90    1:07.06 ZQ      17  
                  30.86     1:07.06 (36.20)                                        
  3 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:08.81    1:10.46 ZQ      16  
                  31.92     1:10.46 (38.54)                                        
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:13.86    1:12.31 SILV    15  
                  34.46     1:12.31 (37.85)                                        
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:11.17    1:13.62 SILV    14  
                  33.40     1:13.62 (40.22)                                        
  6 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR              1:12.97    1:13.72 SILV    13  
                  32.86     1:13.72 (40.86)                                        
  7 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR        1:13.40    1:14.12 SILV    12  
                  33.24     1:14.12 (40.88)                                        
  8 Yen, Becca          12 RFAC-MR              1:13.84    1:15.38 SILV    11  
                  35.73     1:15.38 (39.65)                                        
  9 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              1:16.75    1:15.69 SILV     9  
                  35.06     1:15.69 (40.63)                                        
 10 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:18.36    1:15.97 SILV     7  
                  33.86     1:15.97 (42.11)                                        
 11 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:17.78    1:16.09 SILV     6  
                  36.06     1:16.09 (40.03)                                        
 12 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR              1:24.74    1:16.34 SILV     5  
                  35.91     1:16.34 (40.43)                                        
 13 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                1:18.83    1:16.98 SILV     4  
                  34.39     1:16.98 (42.59)                                        
 14 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:15.45    1:17.28 SILV     3  
                  35.81     1:17.28 (41.47)                                        
 15 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR        1:16.09    1:17.80 SILV     2  
                  35.03     1:17.80 (42.77)                                        
 16 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR              1:18.94    1:17.94 SILV     1  
                  37.43     1:17.94 (40.51)                                        
 17 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                1:18.53    1:18.56 SILV   
 18 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:18.92    1:18.69 SILV   
                  36.32     1:18.69 (42.37)                                        
 19 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR              1:20.54    1:18.90        
                  36.78     1:18.90 (42.12)                                        
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:17.73    1:19.28        
                  38.49     1:19.28 (40.79)                                        
 21 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:21.44    1:19.40        
                  37.29     1:19.40 (42.11)                                        
 22 Leger, Adelle J     11 MVA-MR               1:21.92    1:19.42        
                  36.17     1:19.42 (43.25)                                        
 23 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                1:21.88    1:20.34        
                  38.33     1:20.34 (42.01)                                        
 24 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR              1:18.31    1:21.82        
                  37.28     1:21.82 (44.54)                                        
 25 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:20.09    1:21.87        
                  38.21     1:21.87 (43.66)                                        
 26 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:20.29    1:22.93        
                  39.16     1:22.93 (43.77)                                        
 27 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR              1:21.38    1:23.45        
                  37.79     1:23.45 (45.66)                                        
 28 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              1:19.49    1:23.46        
                  38.90     1:23.46 (44.56)                                        
 29 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:24.27    1:26.00        
                  41.21     1:26.00 (44.79)                                        
 30 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR              1:30.35    1:26.24        
                  38.36     1:26.24 (47.88)                                        
 31 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:28.10    1:26.67        
                  40.65     1:26.67 (46.02)                                        
 32 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:25.24    1:27.89        
                  41.00     1:27.89 (46.89)                                        
 33 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR              1:27.93    1:28.37        
                  40.33     1:28.37 (48.04)                                        
 34 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                1:28.87    1:28.46        
                  38.34     1:28.46 (50.12)                                        
 35 Cartwright, Lizzie  12 Barracudas-MR        1:51.32    1:29.89        
                  43.16     1:29.89 (46.73)                                        
 36 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:29.01    1:31.25        
                  43.35     1:31.25 (47.90)                                        
 37 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:31.45    1:31.99        
                  45.42     1:31.99 (46.57)                                        
 38 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                1:36.87    1:32.31        
 39 Ring, Bianca D      12 WSSC-MR              1:31.43    1:34.01        
                  43.12     1:34.01 (50.89)                                        
 40 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:29.37    1:34.22        
                  43.08     1:34.22 (51.14)                                        
 41 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:34.18    1:35.82        
                  44.91     1:35.82 (50.91)                                        
 42 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT    1:36.06        
                  47.50     1:36.06 (48.56)                                        
 43 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR        1:34.91    1:37.12        
                  44.10     1:37.12 (53.02)                                        
 44 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR        1:40.62    1:40.78        
                  48.69     1:40.78 (52.09)                                        
 45 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                   NT    1:42.36        
                  49.13     1:42.36 (53.23)                                        
 46 Clark, Emma A       11 DA-MR                1:44.81    1:44.83        
                  46.91     1:44.83 (57.92)                                        
 47 Field, Meghan F     12 WSSC-MR              1:52.09    1:46.24        
                  46.19   1:46.24 (1:00.05)                                        
 48 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR        1:49.05    1:50.44        
                  52.30     1:50.44 (58.14)                                        
 -- Henriques, Julia M  12 MVA-MR               1:29.05         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
 -- Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               1:27.49         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:19.46         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:32.98         DQ        
      False start - Misc
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                1:19.09         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                     1:55.87    1:58.53         40  
     1) Bacigal, Paige M 12             2) Forbes, Jamie E 12             
     3) Reede, Sydney A 12              4) Bosse, Clare M 12              
                  26.94     1:03.90 (36.96)     1:32.57 (28.67)     1:58.53 (25.96)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:50.25    2:00.25         34  
     1) Simpfenderfer, Kimberly H 12    2) Cohen, Emily Z 11              
     3) Nunez, Gabby B 11               4) Yen, Becca 12                  
                  29.84     1:00.49 (30.65)     1:31.23 (30.74)     2:00.25 (29.02)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:08.99    2:00.94         32  
     1) Nellis, Anna-Mae J 11           2) O'Hara, Lily B 11              
     3) Dewhurst, Julia J 11            4) Regenauer, Christiana M 12     
                  30.34     1:04.09 (33.75)     1:36.59 (32.50)     2:00.94 (24.35)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:01.07    2:02.54         30  
     1) DiLiberto, Kayla E 12           2) Martin, Alyssa D 12            
     3) Dwyer, Catie R 12               4) Miller, Elissa J 11            
                  31.94     1:00.52 (28.58)     1:34.21 (33.69)     2:02.54 (28.33)
  5 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:04.33    2:03.71         28  
     1) Hamm, Alexis A 11               2) Fisher, Lauren R 12            
     3) Destro, Jenna A 12              4) Pielka, Chloe E 12             
                  32.38     1:01.95 (29.57)     1:33.35 (31.40)     2:03.71 (30.36)
  6 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:07.07    2:04.97         26  
     1) O'Brien, Jessica A 11           2) Beneat, Nicole M 12            
     3) Ebner, Jessica M 12             4) Ayala, Ashley N 12             
                  30.07     1:01.63 (31.56)     1:36.18 (34.55)     2:04.97 (28.79)
  7 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:10.99    2:09.45         24  
     1) DeTitta, Meg J 11               2) Ciofalo, Angelica M 11         
     3) Strickland, Sidney A 12         4) Cally, Anna E 11               
                  32.88     1:04.55 (31.67)     1:37.74 (33.19)     2:09.45 (31.71)
  8 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:25.05    2:13.59         22  
     1) Quinn, Chloe L 11               2) Marrone, Samantha R 12         
     3) Palmer, Kathryn E 12            4) Regenauer, Hana M 11           
                  36.19     1:07.35 (31.16)     1:41.63 (34.28)     2:13.59 (31.96)
  9 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:16.21         18  
     1) Leger, Adelle J 11              2) Beamish, Keegan J 12           
     3) Henriques, Julia M 12           4) Whitehurst, Gabby M 11         
                  33.51     1:09.11 (35.60)     1:44.20 (35.09)     2:16.21 (32.01)
 10 Newburgh Sharks-MR  'B'                     2:29.78    2:27.49         14  
     1) Fassbender, Rachel T 12         2) Williams, Grace K 11           
     3) Perez, Kate A 12                4) MacHugh, Emily H 12            
                  46.45     1:22.90 (36.45)     1:56.06 (33.16)     2:27.49 (31.43)
 11 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         2:29.07    2:32.64         12  
     1) Cavlov, Megan E 11              2) Zaglewski, Claudia 11          
     3) Bosso, Emily G 12               4) McNerney, Julia P 11           
                  41.60     1:17.06 (35.46)     1:56.87 (39.81)     2:32.64 (35.77)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                     2:12.46    2:08.29         40  
     1) Bosse, Clare M 12               2) MacHugh, Emily H 12            
     3) Bacigal, Paige M 12             4) Reede, Sydney A 12             
                  31.31     1:09.23 (37.92)     1:39.10 (29.87)     2:08.29 (29.19)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:20.00    2:20.98         34  
     1) O'Hara, Lily B 11               2) Dewhurst, Julia J 11           
     3) Nellis, Anna-Mae J 11           4) Christiana, Regenauer M 12     
                  38.74     1:22.42 (43.68)     1:55.90 (33.48)     2:20.98 (25.08)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:17.03    2:22.19         32  
     1) Regenauer, Hana M 11            2) Martin, Alyssa D 12            
     3) Marrone, Samantha R 12          4) Miller, Elissa J 11            
                  38.76     1:18.36 (39.60)     1:54.26 (35.90)     2:22.19 (27.93)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:20.91    2:22.25         30  
     1) Pielka, Chloe E 12              2) Destro, Jenna A 12             
     3) Ciofalo, Angelica M 11          4) Fisher, Lauren R 12            
                  33.87     1:16.55 (42.68)     1:50.57 (34.02)     2:22.25 (31.68)
  5 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:03.05    2:23.00         28  
     1) Simpfenderfer, Kimberly H 12    2) Cohen, Emily Z 11              
     3) Nunez, Gabby B 11               4) Loughran, Megan R 11           
                  32.73     1:14.78 (42.05)     1:49.22 (34.44)     2:23.00 (33.78)
  6 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:32.05    2:24.79         26  
     1) Tuttle, Mackenzie M 12          2) Fernandes, Thea L 12           
     3) Ayala, Ashley N 12              4) Armstrong, Claire M 11         
                  31.67     1:26.55 (54.88)     1:53.20 (26.65)     2:24.79 (31.59)
  7 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:26.03    2:30.42         24  
     1) DeTitta, Meg J 11               2) Cally, Anna E 11               
     3) Hamm, Alexis A 11               4) McNerney, Julia P 11           
                  36.76     1:19.87 (43.11)     1:56.10 (36.23)     2:30.42 (34.32)
  8 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:28.90    2:32.84         22  
     1) Dwyer, Catie R 12               2) Laquidara, Julia C 12          
     3) DiLiberto, Kayla E 12           4) Quinn, Chloe L 11              
                  41.68     1:21.91 (40.23)     1:57.59 (35.68)     2:32.84 (35.25)
  9 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:33.15         18  
     1) Beamish, Keegan J 12            2) Leger, Adelle J 11             
     3) Whitehurst, Gabby M 11          4) Spina, Vanessa 12              
                  36.55     1:20.28 (43.73)     2:04.09 (43.81)     2:33.15 (29.06)
 10 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         2:44.62    2:43.18         14  
     1) Bosso, Emily G 12               2) Strickland, Sidney A 12        
     3) Zaglewski, Claudia 11           4) Marker, Sarah A 11             
                  44.33     1:26.32 (41.99)     2:10.20 (43.88)     2:43.18 (32.98)
 11 Newburgh Sharks-MR  'B'                     2:40.73    2:46.16         12  
     1) Williams, Grace K 11            2) Perez, Kate A 12               
     3) Forbes, Jamie E 12              4) Roach, Naomi D 12              
                  44.21     1:24.95 (40.74)     2:01.69 (36.74)     2:46.16 (44.47)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Heather M     14 BB-NJ                  26.69      27.13 SILV    20  
  2 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR                26.01      27.18 SILV    17  
  3 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR                26.61      27.63 SILV    16  
  4 DiBianco, Brianna   13 MWSC-MR                28.28      27.70 SILV    14.5
  4 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR                27.23      27.70 SILV    14.5
  6 Tang, Emily         13 RFAC-MR                26.08      27.75 SILV    13  
  7 Vela, Allie J       13 NBS-MR                 28.64      27.85 SILV    11.5
  7 Boldrin, Emily N    13 VAC-MR                 28.03      27.85 SILV    11.5
  9 Pfeifer, Makayla R  14 PBAC-MR                27.02      27.99 SILV     9  
 10 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR                 28.16      28.04 SILV     6.5
 10 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR                27.15      28.04 SILV     6.5
 12 McGoldrick, Erin C  14 WSSC-MR                27.95      28.14 SILV     4.5
 12 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR                28.63      28.14 SILV     4.5
 14 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR                27.12      28.23 SILV     3  
 15 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                  28.48      28.38 SILV     1.5
 15 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR                27.27      28.38 SILV     1.5
 17 Caceres, Alexandri  13 PBAC-MR                28.70      28.44 SILV   
 17 Miller, Molly A     14 WSSC-MR                28.14      28.44 SILV   
 19 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR                28.87      28.89        
 20 Lyko, Angelika      13 MVA-MR                 29.80      29.22        
 21 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                  29.00      29.74        
 22 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR                29.64      29.78        
 23 Leger, Olivia E     14 MVA-MR                 28.88      29.80        
 24 Chin, Sam K         14 BB-NJ                  31.22      29.98        
 25 Crump, Tasha S      13 PBAC-MR                29.59      30.04        
 26 Macre, Mary E       13 WSSC-MR                30.11      30.17        
 27 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR                30.55      30.23        
 28 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR          31.25      30.42        
 29 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR                30.16      30.96        
 29 Pino, Danyelle D    13 NBS-MR                 31.62      30.96        
 31 Flynn, Kerry A      14 DA-MR                  31.99      30.98        
 32 Demarco, Paige E    14 DA-MR                  30.99      31.06        
 33 Ryan, Keela P       13 VAC-MR                 30.88      31.13        
 34 Kayal, Maggie E     14 BB-NJ                  30.88      31.27        
 35 Barth, Maya S       14 PBAC-MR                31.35      31.79        
 36 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR                31.94      31.81        
 37 Armstrong, Payton   14 MWSC-MR                31.57      32.07        
 38 LoSauro, Kaitlin N  13 MVA-MR                 32.84      32.63        
 39 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR                 31.90      32.95        
 39 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR                33.62      32.95        
 41 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                  33.17      33.18        
 42 Evans, Samantha H   13 MVA-MR                 32.84      33.19        
 43 Sargios, Justina    13 DA-MR                  33.10      33.68        
 44 Scully, Christine   14 MWSC-MR                40.89      33.86        
 45 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR          34.44      34.62        
 46 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR                 34.65      34.82        
 47 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                  36.18      34.90        
 -- Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR                29.15         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer      13 NBS-MR                 54.82      56.86 JO      20  
                  27.60       56.86 (29.26)                                        
  2 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR                56.71      58.00 SILV    17  
                  28.04       58.00 (29.96)                                        
  3 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR                57.63      58.12 SILV    16  
                  28.18       58.12 (29.94)                                        
  4 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR                56.96      58.29 SILV    15  
                  28.51       58.29 (29.78)                                        
  5 Tang, Emily         13 RFAC-MR                57.70      58.44 SILV    14  
                  28.27       58.44 (30.17)                                        
  6 Wong, Heather M     14 BB-NJ                  58.14      59.04 SILV    12.5
                  28.29       59.04 (30.75)                                        
  6 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR                59.38      59.04 SILV    12.5
                  28.30       59.04 (30.74)                                        
  8 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR                56.54    1:00.15 SILV    11  
                  29.05     1:00.15 (31.10)                                        
  9 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                1:01.20    1:00.27 SILV     9  
                  29.03     1:00.27 (31.24)                                        
 10 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:01.24    1:00.62 SILV     7  
                  28.90     1:00.62 (31.72)                                        
 11 Baranowski, Karoli  13 AG-MR                1:03.02    1:00.66 SILV     6  
                  29.60     1:00.66 (31.06)                                        
 12 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:01.27    1:00.81 SILV     5  
                  29.35     1:00.81 (31.46)                                        
 13 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR                 59.42    1:01.06 SILV     4  
                  29.41     1:01.06 (31.65)                                        
 14 Beneat, Lauren E    13 MWSC-MR              1:03.43    1:01.16 SILV     3  
                  29.20     1:01.16 (31.96)                                        
 15 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                1:01.79    1:01.73 SILV     2  
                  30.15     1:01.73 (31.58)                                        
 16 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               1:02.15    1:03.13          1  
                  30.06     1:03.13 (33.07)                                        
 17 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:01.35    1:03.69        
                  31.10     1:03.69 (32.59)                                        
 18 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:01.83    1:04.39        
                  30.85     1:04.39 (33.54)                                        
 19 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               1:05.43    1:04.40        
                  30.72     1:04.40 (33.68)                                        
 20 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              1:05.28    1:05.31        
                  31.26     1:05.31 (34.05)                                        
 21 Cazzetta, Margueri  14 MVA-MR               1:05.61    1:05.94        
                  31.46     1:05.94 (34.48)                                        
 22 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR              1:06.79    1:07.80        
                  32.51     1:07.80 (35.29)                                        
 23 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              1:06.03    1:07.82        
                  32.66     1:07.82 (35.16)                                        
 24 Chin, Sam K         14 BB-NJ                1:10.42    1:07.86        
 25 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              1:09.81    1:08.38        
 26 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:09.99    1:08.62        
 27 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:07.82    1:08.98        
 28 Palughi, Gabriella  13 BB-NJ                1:07.69    1:09.42        
                  32.22     1:09.42 (37.20)                                        
 29 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              1:08.89    1:10.34        
                  33.51     1:10.34 (36.83)                                        
 30 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:15.04    1:11.00        
                  34.37     1:11.00 (36.63)                                        
 31 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               1:13.52    1:11.40        
                  34.25     1:11.40 (37.15)                                        
 32 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:13.78    1:14.10        
                  36.17     1:14.10 (37.93)                                        
 33 Sargios, Justina    13 DA-MR                1:13.15    1:15.48        
                  36.70     1:15.48 (38.78)                                        
 34 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        1:16.32    1:17.86        
                  37.62     1:17.86 (40.24)                                        
 35 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:17.59    1:17.98        
                  37.43     1:17.98 (40.55)                                        
 36 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                1:13.05    1:18.22        
                  37.36     1:18.22 (40.86)                                        
 37 Pehush, Elizabeth   14 Barracudas-MR        1:18.89    1:20.30        
                  38.46     1:20.30 (41.84)                                        
 38 Pino, Danyelle D    13 NBS-MR               1:18.01    1:20.33        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              2:00.10    2:03.31 ZQ      20  
                  28.54     1:00.34 (31.80)     1:32.63 (32.29)     2:03.31 (30.68)
  2 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              1:59.46    2:03.91 ZQ      17  
                  28.27       59.32 (31.05)     1:31.95 (32.63)     2:03.91 (31.96)
  3 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR              2:03.77    2:07.46 SILV    16  
                  30.01     1:02.49 (32.48)     1:34.94 (32.45)     2:07.46 (32.52)
  4 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:05.63    2:07.98 SILV    15  
                  29.57     1:02.12 (32.55)     1:35.56 (33.44)     2:07.98 (32.42)
  5 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:02.09    2:08.10 SILV    14  
                  29.93     1:02.82 (32.89)     1:36.11 (33.29)     2:08.10 (31.99)
  6 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                2:09.57    2:08.13 SILV    13  
                  29.20     1:01.44 (32.24)     1:34.45 (33.01)     2:08.13 (33.68)
  7 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:08.08    2:08.26 SILV    12  
                  29.24     1:01.69 (32.45)     1:35.43 (33.74)     2:08.26 (32.83)
  8 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:07.69    2:09.29 SILV    11  
                  29.22     1:01.94 (32.72)     1:35.35 (33.41)     2:09.29 (33.94)
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:04.99    2:11.33 SILV     9  
                  30.58     1:03.89 (33.31)     1:37.72 (33.83)     2:11.33 (33.61)
 10 Caceres, Alexandri  13 PBAC-MR              2:13.40    2:11.71 SILV     7  
                  30.36     1:04.01 (33.65)     1:38.88 (34.87)     2:11.71 (32.83)
 11 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              2:12.61    2:11.77 SILV     6  
                  30.48     1:03.87 (33.39)     1:37.67 (33.80)     2:11.77 (34.10)
 12 Pfeifer, Makayla R  14 PBAC-MR              2:03.48    2:12.01 SILV     5  
                  30.51     1:04.16 (33.65)     1:38.82 (34.66)     2:12.01 (33.19)
 13 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:13.34    2:12.23 SILV     4  
                  30.10     1:03.66 (33.56)     1:38.09 (34.43)     2:12.23 (34.14)
 14 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              2:10.80    2:13.97 SILV     3  
                  31.10     1:05.12 (34.02)     1:39.70 (34.58)     2:13.97 (34.27)
 15 DiBianco, Brianna   13 MWSC-MR              2:13.11    2:15.12 SILV     2  
                  30.92     1:05.36 (34.44)     1:40.57 (35.21)     2:15.12 (34.55)
 16 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              2:18.56    2:18.36          1  
                  31.54     1:07.17 (35.63)     1:44.17 (37.00)     2:18.36 (34.19)
 17 Boldrin, Emily N    13 VAC-MR               2:24.22    2:19.78        
                  30.94     1:06.28 (35.34)     1:43.18 (36.90)     2:19.78 (36.60)
 18 McGoldrick, Erin C  14 WSSC-MR              2:26.09    2:20.79        
                  30.12     1:03.97 (33.85)     1:42.06 (38.09)     2:20.79 (38.73)
 19 Chin, Sam K         14 BB-NJ                2:26.28    2:22.93        
                  30.88     1:06.94 (36.06)     1:45.94 (39.00)     2:22.93 (36.99)
 20 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               2:25.21    2:24.19        
                  31.89     1:08.46 (36.57)     1:47.11 (38.65)     2:24.19 (37.08)
 21 Vela, Allie J       13 NBS-MR               2:18.13    2:26.09        
                  32.40     1:08.94 (36.54)     1:47.80 (38.86)     2:26.09 (38.29)
 22 Demarco, Paige E    14 DA-MR                2:30.99    2:26.64        
                  33.31     1:10.60 (37.29)     1:48.55 (37.95)     2:26.64 (38.09)
 23 Kayal, Maggie E     14 BB-NJ                2:28.31    2:26.69        
                  33.47     1:10.67 (37.20)     1:49.02 (38.35)     2:26.69 (37.67)
 24 Ryan, Keela P       13 VAC-MR               2:28.04    2:29.25        
                  33.45     1:11.29 (37.84)     1:51.32 (40.03)     2:29.25 (37.93)
 25 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR        3:09.78    2:30.63        
                  34.78     1:13.26 (38.48)     1:52.81 (39.55)     2:30.63 (37.82)
 26 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               2:37.13    2:35.26        
                  35.40     1:15.89 (40.49)     1:56.82 (40.93)     2:35.26 (38.44)
 27 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              2:35.43    2:36.51        
                  35.60     1:16.20 (40.60)     1:57.26 (41.06)     2:36.51 (39.25)
 28 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              2:43.68    2:37.61        
                  36.69     1:17.77 (41.08)     2:00.12 (42.35)     2:37.61 (37.49)
 29 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                2:43.06    2:38.91        
                  36.11     1:16.11 (40.00)     1:57.32 (41.21)     2:38.91 (41.59)
 30 Sargios, Justina    13 DA-MR                2:47.59    2:46.42        
                                1:20.06 ( )   2:46.42 (1:26.36)                    
 31 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        2:43.30    2:50.19        
                  37.54     1:20.00 (42.46)     2:05.63 (45.63)     2:50.19 (44.56)
 32 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                2:51.56    2:50.65        
                                1:22.40 ( )     2:07.12 (44.72)     2:50.65 (43.53)
 33 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               2:49.95    2:54.05        
                  37.55     1:22.00 (44.45)     2:09.54 (47.54)     2:54.05 (44.51)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              1:02.09    1:05.02 ZQ      20  
                  31.63     1:05.02 (33.39)                                        
  2 Wong, Heather M     14 BB-NJ                1:07.43    1:07.34 SILV    17  
                  32.35     1:07.34 (34.99)                                        
  3 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR              1:07.65    1:08.46 SILV    16  
                  33.38     1:08.46 (35.08)                                        
  4 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              1:07.75    1:08.82 SILV    15  
                  34.05     1:08.82 (34.77)                                        
  5 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                1:11.20    1:10.26 SILV    14  
                  33.70     1:10.26 (36.56)                                        
  6 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              1:06.28    1:10.34 SILV    13  
  7 Miller, Molly A     14 WSSC-MR              1:11.92    1:10.35 SILV    12  
                  34.81     1:10.35 (35.54)                                        
  8 Tang, Emily         13 RFAC-MR              1:08.73    1:10.84 SILV    11  
                  34.97     1:10.84 (35.87)                                        
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              1:08.98    1:10.87 SILV     9  
                  34.82     1:10.87 (36.05)                                        
 10 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              1:08.39    1:11.08 SILV     7  
                  34.52     1:11.08 (36.56)                                        
 11 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:13.52    1:11.69 SILV     6  
                  34.86     1:11.69 (36.83)                                        
 12 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:10.73    1:11.73 SILV     4.5
                  35.61     1:11.73 (36.12)                                        
 12 Pfeifer, Makayla R  14 PBAC-MR              1:06.67    1:11.73 SILV     4.5
                  34.37     1:11.73 (37.36)                                        
 14 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               1:08.14    1:11.87 SILV     3  
                  34.17     1:11.87 (37.70)                                        
 15 McGoldrick, Erin C  14 WSSC-MR              1:09.28    1:12.01 SILV     2  
                  34.49     1:12.01 (37.52)                                        
 16 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:12.21    1:13.31 SILV     1  
                  36.72     1:13.31 (36.59)                                        
 17 Boldrin, Emily N    13 VAC-MR               1:11.91    1:13.37 SILV   
                  35.18     1:13.37 (38.19)                                        
 18 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               1:12.41    1:13.65 SILV   
 19 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               1:13.72    1:14.15 SILV   
                  36.21     1:14.15 (37.94)                                        
 20 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:12.21    1:14.35 SILV   
                  35.30     1:14.35 (39.05)                                        
 21 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR              1:14.23    1:14.78 SILV   
                  35.98     1:14.78 (38.80)                                        
 22 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              1:14.79    1:15.37        
                  36.48     1:15.37 (38.89)                                        
 23 Madsen, Jennifer L  13 WSSC-MR              1:15.67    1:15.78        
                  36.32     1:15.78 (39.46)                                        
 24 Poole, Brianna M    14 WSSC-MR                   NT    1:16.11        
                  37.27     1:16.11 (38.84)                                        
 25 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              1:17.74    1:16.12        
 26 Armstrong, Payton   14 MWSC-MR              1:18.18    1:16.38        
                  37.11     1:16.38 (39.27)                                        
 27 DiBianco, Brianna   13 MWSC-MR              1:14.35    1:16.75        
                  37.65     1:16.75 (39.10)                                        
 28 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              1:14.49    1:17.01        
                  37.81     1:17.01 (39.20)                                        
 29 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:17.86    1:17.18        
                  38.81     1:17.18 (38.37)                                        
 30 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:18.99    1:17.51        
                  37.24     1:17.51 (40.27)                                        
 31 Crump, Tasha S      13 PBAC-MR              1:24.83    1:18.38        
                  37.49     1:18.38 (40.89)                                        
 32 Kayal, Maggie E     14 BB-NJ                1:18.23    1:18.96        
 33 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR             NT    1:19.19        
                  39.62     1:19.19 (39.57)                                        
 34 Sargios, Justina    13 DA-MR                1:22.21    1:20.73        
 35 Flynn, Kerry A      14 DA-MR                1:18.99    1:20.77        
                  39.93     1:20.77 (40.84)                                        
 36 Chin, Sam K         14 BB-NJ                1:22.66    1:21.01        
                  39.12     1:21.01 (41.89)                                        
 37 Ryan, Keela P       13 VAC-MR               1:24.27    1:21.86        
                  39.95     1:21.86 (41.91)                                        
 38 Barth, Maya S       14 PBAC-MR              1:20.53    1:22.57        
 39 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:26.70    1:23.14        
                  40.60     1:23.14 (42.54)                                        
 40 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               1:25.32    1:26.21        
                  41.35     1:26.21 (44.86)                                        
 41 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:26.03    1:27.13        
 42 Scully, Christine   14 MWSC-MR              1:33.63    1:28.47        
                  40.82     1:28.47 (47.65)                                        
 43 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:30.08    1:29.08        
                  43.84     1:29.08 (45.24)                                        
 44 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                1:31.44    1:30.20        
                  43.22     1:30.20 (46.98)                                        
 45 LoSauro, Kaitlin N  13 MVA-MR               1:31.84    1:30.74        
                  43.53     1:30.74 (47.21)                                        
 46 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        1:42.12    1:31.97        
                  43.93     1:31.97 (48.04)                                        
 -- Pino, Danyelle D    13 NBS-MR               1:36.37         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:13.68    2:17.09 ZQ      20  
                  32.19     1:06.97 (34.78)     1:42.36 (35.39)     2:17.09 (34.73)
  2 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               2:20.25    2:21.96 JO      17  
                  34.29     1:10.56 (36.27)     1:46.55 (35.99)     2:21.96 (35.41)
  3 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:24.54    2:24.57 SILV    16  
                  34.45     1:10.96 (36.51)     1:48.25 (37.29)     2:24.57 (36.32)
  4 Wong, Heather M     14 BB-NJ                2:35.21    2:26.46 SILV    15  
                  34.31     1:10.89 (36.58)     1:48.64 (37.75)     2:26.46 (37.82)
  5 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                2:29.95    2:27.09 SILV    14  
                  34.81     1:11.57 (36.76)   2:27.09 (1:15.52)                    
  6 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:30.03    2:29.35 SILV    13  
                  34.48     1:12.57 (38.09)     1:51.50 (38.93)     2:29.35 (37.85)
  7 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:29.84    2:29.82 SILV    12  
                  34.75     1:12.49 (37.74)     1:51.60 (39.11)     2:29.82 (38.22)
  8 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:25.40    2:30.79 SILV    11  
                  35.97     1:13.76 (37.79)   2:30.79 (1:17.03)                    
  9 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:33.52    2:35.50 SILV     9  
                  38.08     1:18.02 (39.94)     1:56.91 (38.89)     2:35.50 (38.59)
 10 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              2:36.42    2:35.62 SILV     7  
                  37.39     1:17.36 (39.97)     1:58.09 (40.73)     2:35.62 (37.53)
 11 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              2:30.06    2:36.61 SILV     6  
                  36.15     1:16.07 (39.92)     1:56.85 (40.78)     2:36.61 (39.76)
 12 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              2:35.25    2:39.70 SILV     5  
                  38.73     1:19.02 (40.29)     2:00.18 (41.16)     2:39.70 (39.52)
 13 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              2:37.98    2:41.32 SILV     4  
                  38.43     1:19.29 (40.86)     2:00.69 (41.40)     2:41.32 (40.63)
 14 Wellington, Olivia  14 PBAC-MR              2:45.12    2:44.87          3  
                  39.22     1:21.01 (41.79)     2:03.94 (42.93)     2:44.87 (40.93)
 15 Palughi, Gabriella  13 BB-NJ                2:53.78    2:46.09          2  
                  37.64     1:20.39 (42.75)     2:04.77 (44.38)     2:46.09 (41.32)
 16 Sargios, Justina    13 DA-MR                3:02.19    2:50.97          1  
                                2:50.97 ( )         2:50.97 ( )                    
 17 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                3:15.55    3:14.24        
                  45.67   3:14.24 (2:28.57)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranowski, Karoli  13 AG-MR                1:19.41    1:17.41 SILV    20  
                  36.18     1:17.41 (41.23)                                        
  2 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              1:14.94    1:18.68 SILV    17  
                  36.93     1:18.68 (41.75)                                        
  3 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:17.05    1:18.91 SILV    16  
                  37.01     1:18.91 (41.90)                                        
  4 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              1:18.30    1:19.09 SILV    15  
                  37.59     1:19.09 (41.50)                                        
  5 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:16.96    1:19.78 SILV    14  
                  38.29     1:19.78 (41.49)                                        
  6 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              1:17.67    1:21.57 SILV    13  
                  37.74     1:21.57 (43.83)                                        
  7 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               1:20.98    1:22.07 SILV    12  
                  39.42     1:22.07 (42.65)                                        
  8 Beneat, Lauren E    13 MWSC-MR              1:22.58    1:22.66 SILV    11  
                  38.81     1:22.66 (43.85)                                        
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              1:17.46    1:23.58 SILV     9  
 10 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:24.22    1:23.86          7  
                  41.07     1:23.86 (42.79)                                        
 11 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:23.93    1:25.60          6  
                  41.84     1:25.60 (43.76)                                        
 12 Wellington, Olivia  14 PBAC-MR              1:18.93    1:26.10          5  
                  40.66     1:26.10 (45.44)                                        
 13 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              1:24.83    1:26.20          4  
                  42.00     1:26.20 (44.20)                                        
 14 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               1:26.95    1:26.37          3  
                  40.64     1:26.37 (45.73)                                        
 15 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:31.63    1:26.68          2  
                  41.41     1:26.68 (45.27)                                        
 16 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               1:22.30    1:27.53          1  
                  40.43     1:27.53 (47.10)                                        
 17 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              1:23.87    1:28.11        
                  41.66     1:28.11 (46.45)                                        
 18 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              1:27.45    1:29.03        
                  42.07     1:29.03 (46.96)                                        
 19 Chin, Sam K         14 BB-NJ                1:30.46    1:30.81        
                  42.17     1:30.81 (48.64)                                        
 20 Sargios, Justina    13 DA-MR                1:30.98    1:31.48        
                  43.79     1:31.48 (47.69)                                        
 21 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              1:34.03    1:34.84        
                  44.82     1:34.84 (50.02)                                        
 22 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:31.72    1:35.28        
                  45.18     1:35.28 (50.10)                                        
 23 Palughi, Gabriella  13 BB-NJ                1:32.85    1:37.97        
                  45.71     1:37.97 (52.26)                                        
 24 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:39.63    1:38.77        
                  47.57     1:38.77 (51.20)                                        
 25 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                1:41.15    1:39.41        
                  47.00     1:39.41 (52.41)                                        
 26 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:44.76    1:39.58        
                  48.61     1:39.58 (50.97)                                        
 27 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        1:38.25    1:41.76        
                  48.56     1:41.76 (53.20)                                        
 28 Pehush, Elizabeth   14 Barracudas-MR        1:49.53    1:44.40        
                  48.82     1:44.40 (55.58)                                        
 29 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:43.23    1:47.89        
                  50.37     1:47.89 (57.52)                                        
 30 Pino, Danyelle D    13 NBS-MR               1:48.55    1:48.38        
                  49.58     1:48.38 (58.80)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR              2:32.68    2:36.59 ZQ      20  
                  35.32     1:15.27 (39.95)     1:55.77 (40.50)     2:36.59 (40.82)
  2 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:41.33    2:36.99 ZQ      17  
                  36.36     1:16.14 (39.78)     1:57.35 (41.21)     2:36.99 (39.64)
  3 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              2:46.53    2:53.17 SILV    16  
                  39.74     1:21.86 (42.12)     2:06.98 (45.12)     2:53.17 (46.19)
  4 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              2:51.55    2:53.25 SILV    15  
                  38.64     1:23.61 (44.97)     2:09.27 (45.66)     2:53.25 (43.98)
  5 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              2:47.17    2:53.48 SILV    14  
                  39.54     1:23.56 (44.02)     2:08.86 (45.30)     2:53.48 (44.62)
  6 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              2:49.35    2:54.71 SILV    13  
                  38.13     1:22.84 (44.71)     2:09.03 (46.19)     2:54.71 (45.68)
  7 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:53.59    2:58.70         12  
                  39.05     1:23.61 (44.56)     2:09.66 (46.05)     2:58.70 (49.04)
  8 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              3:01.42    3:00.67         11  
                  39.85     1:27.54 (47.69)     2:15.37 (47.83)     3:00.67 (45.30)
  9 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR             NT    3:04.70          9  
                  43.83     1:30.66 (46.83)     2:19.19 (48.53)     3:04.70 (45.51)
 10 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               2:59.80    3:07.14          7  
                  40.53     1:28.16 (47.63)     2:17.92 (49.76)     3:07.14 (49.22)
 11 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              3:07.09    3:14.59          6  
                  42.14     1:30.61 (48.47)   3:14.59 (1:43.98)                    
 12 Sargios, Justina    13 DA-MR                3:18.02    3:16.91          5  
                  43.99     1:34.53 (50.54)     2:27.20 (52.67)     3:16.91 (49.71)
 13 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               3:21.18    3:21.27          4  
                  42.61     1:32.71 (50.10)     2:26.92 (54.21)     3:21.27 (54.35)
 14 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              3:39.64    3:40.82          3  
                  50.92     1:48.23 (57.31)     2:46.82 (58.59)     3:40.82 (54.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               1:01.90    1:03.67 ZQ      20  
                  30.29     1:03.67 (33.38)                                        
  2 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              1:02.47    1:03.78 ZQ      17  
                  30.58     1:03.78 (33.20)                                        
  3 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              1:04.19    1:04.59 ZQ      16  
                  30.62     1:04.59 (33.97)                                        
  4 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:08.20    1:07.08 SILV    15  
                  31.06     1:07.08 (36.02)                                        
  5 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              1:08.10    1:07.95 SILV    14  
                  32.04     1:07.95 (35.91)                                        
  6 Tang, Emily         13 RFAC-MR              1:08.59    1:10.41 SILV    13  
                  32.54     1:10.41 (37.87)                                        
  7 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:07.13    1:10.87 SILV    12  
                  34.05     1:10.87 (36.82)                                        
  8 Cazzetta, Margueri  14 MVA-MR               1:14.98    1:12.03         11  
                  33.26     1:12.03 (38.77)                                        
  9 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:15.13    1:13.65          9  
                  35.18     1:13.65 (38.47)                                        
 10 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              1:07.86    1:13.95          7  
                  33.73     1:13.95 (40.22)                                        
 11 Miller, Molly A     14 WSSC-MR              1:13.60    1:15.88          6  
                  35.31     1:15.88 (40.57)                                        
 12 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               1:12.06    1:16.24          5  
                  34.42     1:16.24 (41.82)                                        
 13 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               1:22.04    1:16.98          4  
                  34.46     1:16.98 (42.52)                                        
 14 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR              1:15.36    1:17.64          3  
                  35.44     1:17.64 (42.20)                                        
 15 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:15.64    1:18.49          2  
                  35.67     1:18.49 (42.82)                                        
 16 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              1:22.45    1:19.68          1  
                  36.57     1:19.68 (43.11)                                        
 17 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:23.14    1:21.78        
                  36.68     1:21.78 (45.10)                                        
 18 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               1:32.04    1:23.08        
                  36.33     1:23.08 (46.75)                                        
 19 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:27.32    1:28.23        
                  41.05     1:28.23 (47.18)                                        
 20 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:36.00    1:35.42        
                  44.46     1:35.42 (50.96)                                        
 21 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:41.54    1:35.81        
                  42.96     1:35.81 (52.85)                                        
 22 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:36.56    1:41.68        
                  46.35     1:41.68 (55.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              2:18.56    2:21.78 ZQ      20  
                  31.05     1:06.39 (35.34)     1:43.29 (36.90)     2:21.78 (38.49)
  2 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:36.58    2:32.90 SILV    17  
                  32.62     1:10.46 (37.84)     1:51.03 (40.57)     2:32.90 (41.87)
  3 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:17.54    2:33.42 SILV    16  
                  30.79     1:08.05 (37.26)     1:51.98 (43.93)     2:33.42 (41.44)
  4 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              2:43.69    2:39.34         15  
                  32.62     1:12.75 (40.13)     1:55.12 (42.37)     2:39.34 (44.22)
  5 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:30.01    2:43.07         14  
                  33.47     1:12.28 (38.81)     1:55.29 (43.01)     2:43.07 (47.78)
  6 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:37.62    2:47.84         13  
                  34.95     1:17.48 (42.53)     2:02.82 (45.34)     2:47.84 (45.02)
  7 Vela, Allie J       13 NBS-MR               2:50.32    3:00.42         12  
                  37.43     1:22.08 (44.65)     2:12.27 (50.19)     3:00.42 (48.15)
  8 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               3:27.45    3:21.90         11  
                  40.51     1:33.41 (52.90)     2:28.71 (55.30)     3:21.90 (53.19)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:18.53    2:19.93 ZQ      20  
                  31.68     1:07.53 (35.85)     1:48.43 (40.90)     2:19.93 (31.50)
  2 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              2:18.25    2:20.35 ZQ      17  
                  31.27     1:07.33 (36.06)     1:49.74 (42.41)     2:20.35 (30.61)
  3 Wong, Heather M     14 BB-NJ                2:20.82    2:20.88 ZQ      16  
                  30.93     1:08.55 (37.62)     1:46.61 (38.06)     2:20.88 (34.27)
  4 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              2:25.93    2:25.63 SILV    15  
                  31.66     1:09.62 (37.96)     1:51.93 (42.31)     2:25.63 (33.70)
  5 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               2:22.53    2:26.44 SILV    14  
                  31.70     1:08.99 (37.29)     1:54.26 (45.27)     2:26.44 (32.18)
  6 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                2:30.04    2:27.79 SILV    13  
                  33.23     1:10.21 (36.98)     1:54.48 (44.27)     2:27.79 (33.31)
  7 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:23.39    2:28.74 SILV    12  
                  31.20     1:09.42 (38.22)     1:55.56 (46.14)     2:28.74 (33.18)
  8 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              2:30.80    2:29.86 SILV    11  
                  35.07     1:12.78 (37.71)     1:56.78 (44.00)     2:29.86 (33.08)
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:17.48    2:30.14 SILV     9  
                  32.98     1:11.17 (38.19)     1:55.75 (44.58)     2:30.14 (34.39)
 10 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:27.54    2:31.30 SILV     7  
                  32.77     1:12.34 (39.57)     1:57.51 (45.17)     2:31.30 (33.79)
 11 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:31.36    2:31.63 SILV     6  
                  32.93     1:11.64 (38.71)     1:58.17 (46.53)     2:31.63 (33.46)
 12 Beneat, Lauren E    13 MWSC-MR              2:37.55    2:33.11 SILV     5  
                  34.15     1:15.09 (40.94)     1:58.85 (43.76)     2:33.11 (34.26)
 13 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              2:27.73    2:35.81 SILV     4  
                  35.32     1:18.46 (43.14)     2:02.64 (44.18)     2:35.81 (33.17)
 14 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:27.68    2:37.83 SILV     3  
                  34.27     1:14.07 (39.80)     2:01.36 (47.29)     2:37.83 (36.47)
 15 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               2:45.29    2:38.33 SILV     2  
                  34.73     1:13.66 (38.93)     2:03.14 (49.48)     2:38.33 (35.19)
 16 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              3:05.08    2:38.87 SILV     1  
                  35.29     1:15.91 (40.62)     2:03.98 (48.07)     2:38.87 (34.89)
 17 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              2:41.80    2:39.30 SILV   
                  35.54     1:18.45 (42.91)     2:01.88 (43.43)     2:39.30 (37.42)
 18 Vela, Allie J       13 NBS-MR               2:35.67    2:39.55 SILV   
                  35.51     1:15.18 (39.67)     2:05.43 (50.25)     2:39.55 (34.12)
 19 Miller, Molly A     14 WSSC-MR              2:35.41    2:40.47 SILV   
                  35.31     1:16.08 (40.77)     2:07.58 (51.50)     2:40.47 (32.89)
 20 Cazzetta, Margueri  14 MVA-MR               2:43.46    2:44.22        
                  34.51     1:15.65 (41.14)     2:06.80 (51.15)     2:44.22 (37.42)
 21 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              2:45.28    2:44.66        
                  39.51     1:21.13 (41.62)     2:08.06 (46.93)     2:44.66 (36.60)
 22 Demarco, Paige E    14 DA-MR                2:45.99    2:46.16        
                  36.48     1:19.06 (42.58)     2:08.24 (49.18)     2:46.16 (37.92)
 23 Chin, Sam K         14 BB-NJ                2:51.24    2:49.78        
                  41.75     1:23.82 (42.07)     2:13.54 (49.72)     2:49.78 (36.24)
 24 Wellington, Olivia  14 PBAC-MR              2:52.01    2:50.87        
                  37.19     1:21.38 (44.19)     2:11.41 (50.03)     2:50.87 (39.46)
 25 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              2:55.59    2:52.70        
                  35.41     1:17.57 (42.16)     2:10.38 (52.81)     2:52.70 (42.32)
 26 Sargios, Justina    13 DA-MR                3:02.70    3:00.39        
                  43.00     1:26.55 (43.55)     2:19.96 (53.41)     3:00.39 (40.43)
 27 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               2:59.97    3:05.74        
                  40.69     1:27.96 (47.27)   3:05.74 (1:37.78)                    
 28 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              2:53.08    3:09.15        
                  41.78     1:29.40 (47.62)     2:26.59 (57.19)     3:09.15 (42.56)
 29 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               3:15.19    3:10.43        
                  44.32     1:33.60 (49.28)     2:26.98 (53.38)     3:10.43 (43.45)
 30 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        3:25.35    3:14.77        
                  42.60     1:35.02 (52.42)     2:30.15 (55.13)     3:14.77 (44.62)
 31 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              3:15.08    3:14.90        
                  47.60     1:36.46 (48.86)     2:36.11 (59.65)     3:14.90 (38.79)
 32 Pehush, Elizabeth   14 Barracudas-MR        3:27.64    3:16.69        
                  41.81     1:30.96 (49.15)     2:30.48 (59.52)     3:16.69 (46.21)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:46.37    1:47.07         40  
     1) Cohen, Jessica Z 13             2) Baione, Rebecca K 14           
     3) Tang, Emily 13                  4) Simpfenderfer, Heidi M 14      
                  27.01       53.49 (26.48)     1:20.69 (27.20)     1:47.07 (26.38)
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                     1:55.22    1:53.85         34  
     1) Pino, Danyelle D 13             2) Bunch, Jillian R 13            
     3) Vela, Allie J 13                4) Paul, Jennifer 13              
                  31.11       59.27 (28.16)     1:27.92 (28.65)     1:53.85 (25.93)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       1:50.36    1:54.81         32  
     1) Lerner, Kate A 14               2) Miller, Molly A 14             
     3) Beuchert, Claudia 14            4) Smolar, Kaitlyn 14             
                  28.13       56.40 (28.27)     1:28.29 (31.89)     1:54.81 (26.52)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:02.56    2:02.73         30  
     1) Bajramovic, Amela 14            2) Nowak, Ruth I 14               
     3) Wilson, Kaitlyn R 13            4) Donlon, Jillian P 14           
                  30.92     1:02.75 (31.83)     1:32.94 (30.19)     2:02.73 (29.79)
  5 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:03.44         28  
     1) Lyko, Angelika 13               2) Evans, Samantha H 13           
     3) Leger, Olivia E 14              4) Cazzetta, Marguerite J 14      
                  30.05     1:03.31 (33.26)     1:32.94 (29.63)     2:03.44 (30.50)
  6 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:06.66    2:09.40         26  
     1) Chin, Sam K 14                  2) Palughi, Gabriella 13          
     3) McCarthy, Maddy G 13            4) Chhabra, Riya R 13             
                  31.13     1:04.64 (33.51)     1:39.47 (34.83)     2:09.40 (29.93)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:58.71    2:00.55         40  
     1) Baione, Rebecca K 14            2) Walsh, Katelyn K 13            
     3) Cohen, Jessica Z 13             4) Simpfenderfer, Heidi M 14      
                  30.55     1:04.59 (34.04)     1:33.99 (29.40)     2:00.55 (26.56)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:07.59    2:10.75         34  
     1) Lerner, Kate A 14               2) Donlon, Jillian P 14           
     3) Wilson, Kaitlyn R 13            4) Smolar, Kaitlyn 14             
                  34.62     1:11.52 (36.90)     1:42.84 (31.32)     2:10.75 (27.91)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:07.04    2:11.77         32  
     1) Kayal, Maggie E 14              2) Wong, Heather M 14             
     3) Schlackman, Olivia C 14         4) Noncarrow, Katie L 14          
                  39.45     1:10.29 (30.84)     1:44.08 (33.79)     2:11.77 (27.69)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:11.48    2:14.43         30  
     1) McGoldrick, Erin C 14           2) Macre, Mary E 13               
     3) Beuchert, Claudia 14            4) Miller, Molly A 14             
                  35.17     1:14.35 (39.18)     1:47.51 (33.16)     2:14.43 (26.92)
  5 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:26.25         28  
     1) Lyko, Angelika 13               2) Leger, Olivia E 14             
     3) Evans, Samantha H 13            4) Pietraszka, Sarah G 14         
                  36.52     1:15.57 (39.05)     1:52.88 (37.31)     2:26.25 (33.37)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR                25.39      26.18         20  
  2 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR                24.64      26.46         17  
  3 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                  26.70      26.77         16  
  4 Cole, Caroline M    16 NBS-MR                 26.59      26.87         15  
  5 Morgan, Alice T     15 NBS-MR                 25.67      27.07         14  
  6 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                  26.85      27.29         13  
  7 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                  25.99      27.30         12  
  8 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                  27.00      27.55         11  
  9 Reining, Emma R     15 RFAC-MR                26.48      27.93          9  
 10 Guerrieri, Rachel   17 MWSC-MR                26.51      28.01          7  
 11 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR                 27.76      28.02          6  
 12 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                  28.19      28.18          5  
 13 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR                26.21      28.25          4  
 14 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR                27.37      28.35          3  
 15 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                  27.99      28.39          2  
 16 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR                27.82      28.54          1  
 17 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR                26.81      28.62        
 18 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                  28.91      28.65        
 19 Conde, Lauren M     16 DA-MR                  27.85      28.92        
 20 Cella, Rylee        16 WSSC-MR                28.75      29.01        
 21 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR                 28.70      29.03        
 22 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                  29.46      29.24        
 23 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                  29.47      29.50        
 24 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                  28.12      29.71        
 25 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                  30.26      30.02        
 26 Brie, Cayla R       15 BB-NJ                  29.28      30.16        
 27 Sorice, Catarina A  15 Barracudas-MR          31.21      30.38        
 28 Murray, Grace E     15 MVA-MR                 31.20      31.16        
 29 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                  30.38      31.72        
 30 Quade, Sarah N      16 MVA-MR                 31.75      32.77        
 31 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR                 30.96      33.12        
 32 Collins, Haileigh   17 VAC-MR                 32.25      33.13        
 33 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                  30.84      33.87        
 34 Doherty, Erin M     17 MVA-MR                 34.05      34.61        
 -- Carmody, Erin A     15 VAC-MR                 26.88         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR                54.67      56.40         20  
                  27.07       56.40 (29.33)                                        
  2 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR                55.79      56.56         17  
                  27.95       56.56 (28.61)                                        
  3 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR                56.08      56.84         16  
                  27.64       56.84 (29.20)                                        
  4 Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                  54.22      56.90         15  
                  27.33       56.90 (29.57)                                        
  5 Crumm, Jessica A    17 AG-MR                  56.52      58.65         14  
                  28.01       58.65 (30.64)                                        
  6 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                  58.78      58.70         13  
                  28.10       58.70 (30.60)                                        
  7 Morgan, Alice T     15 NBS-MR                 56.28      59.05         12  
                  28.44       59.05 (30.61)                                        
  8 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                  58.54      59.20         11  
                  27.84       59.20 (31.36)                                        
  9 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                1:00.39      59.58          9  
                  29.07       59.58 (30.51)                                        
 10 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR                58.14      59.82          7  
                  29.44       59.82 (30.38)                                        
 11 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR                 57.36      59.83          6  
                  29.45       59.83 (30.38)                                        
 12 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                  56.13      59.97          5  
                  28.48       59.97 (31.49)                                        
 13 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                  58.68    1:00.08          4  
                  28.86     1:00.08 (31.22)                                        
 14 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR                58.39    1:00.62          3  
                  28.95     1:00.62 (31.67)                                        
 15 Lillian, Ava S      17 AG-MR                  58.42    1:00.85          2  
                  29.50     1:00.85 (31.35)                                        
 16 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR                58.12    1:01.00          1  
                  28.86     1:01.00 (32.14)                                        
 17 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:01.19    1:01.23        
                  29.56     1:01.23 (31.67)                                        
 18 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR                58.25    1:01.37        
                  29.27     1:01.37 (32.10)                                        
 19 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                1:00.54    1:01.39        
                  29.72     1:01.39 (31.67)                                        
 20 Conde, Lauren M     16 DA-MR                1:01.09    1:01.43        
                  29.11     1:01.43 (32.32)                                        
 21 Christman, Samanth  15 MWSC-MR              1:00.24    1:02.41        
                  30.12     1:02.41 (32.29)                                        
 22 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                1:02.70    1:02.75        
                  30.13     1:02.75 (32.62)                                        
 23 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR                58.71    1:03.15        
                  29.88     1:03.15 (33.27)                                        
 24 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR                55.92    1:03.24        
                  30.00     1:03.24 (33.24)                                        
 25 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                1:04.35    1:04.04        
                  31.10     1:04.04 (32.94)                                        
 26 Christman, Ashley   17 MWSC-MR              1:02.73    1:04.51        
                  30.32     1:04.51 (34.19)                                        
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               1:05.24    1:04.97        
                  30.84     1:04.97 (34.13)                                        
 28 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                1:05.99    1:05.28        
                  30.83     1:05.28 (34.45)                                        
 29 Stanisz, Weronika   15 MWSC-MR              1:05.47    1:05.99        
                  31.76     1:05.99 (34.23)                                        
 30 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                1:04.71    1:07.00        
                  31.74     1:07.00 (35.26)                                        
 31 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                1:06.33    1:07.67        
                  33.11     1:07.67 (34.56)                                        
 32 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               1:08.20    1:08.77        
                  32.68     1:08.77 (36.09)                                        
 33 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                1:09.24    1:09.70        
                  33.59     1:09.70 (36.11)                                        
 34 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                1:05.36    1:11.50        
                  34.70     1:11.50 (36.80)                                        
 35 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               1:13.66    1:12.22        
                  34.26     1:12.22 (37.96)                                        
 36 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR               1:09.51    1:14.40        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              1:55.62    2:00.10         20  
                  28.13       58.20 (30.07)     1:28.88 (30.68)     2:00.10 (31.22)
  2 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              2:00.71    2:01.81         17  
                  28.31       58.71 (30.40)     1:30.12 (31.41)     2:01.81 (31.69)
  3 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               2:02.01    2:04.39         16  
                  29.00     1:00.48 (31.48)     1:32.34 (31.86)     2:04.39 (32.05)
  4 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:02.95    2:05.39         15  
                  28.65     1:00.43 (31.78)     1:32.68 (32.25)     2:05.39 (32.71)
  5 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                2:06.93    2:05.45         14  
                  28.38       59.15 (30.77)     1:31.83 (32.68)     2:05.45 (33.62)
  6 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:04.20    2:05.54         13  
                  29.68     1:01.20 (31.52)     1:33.56 (32.36)     2:05.54 (31.98)
  7 Reining, Emma R     15 RFAC-MR              2:01.13    2:05.83         12  
                  28.77     1:00.87 (32.10)     1:33.72 (32.85)     2:05.83 (32.11)
  8 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               2:08.59    2:09.33         11  
                  29.31     1:01.93 (32.62)     1:35.32 (33.39)     2:09.33 (34.01)
  9 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               2:04.77    2:09.89          9  
                  29.60     1:02.35 (32.75)     1:36.10 (33.75)     2:09.89 (33.79)
 10 Carmody, Erin A     15 VAC-MR               2:06.28    2:09.98          7  
                  30.25     1:03.24 (32.99)     1:36.79 (33.55)     2:09.98 (33.19)
 11 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:01.08    2:11.05          6  
                  29.34     1:02.06 (32.72)     1:36.81 (34.75)     2:11.05 (34.24)
 12 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:10.47    2:11.55          5  
                  29.64     1:03.34 (33.70)     1:37.60 (34.26)     2:11.55 (33.95)
 13 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                2:08.62    2:12.52          4  
                  29.72     1:02.51 (32.79)     1:37.18 (34.67)     2:12.52 (35.34)
 14 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                2:09.14    2:12.61          3  
                  29.60     1:02.76 (33.16)     1:38.09 (35.33)     2:12.61 (34.52)
 15 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                2:11.81    2:14.66          2  
                  30.23     1:04.68 (34.45)     1:41.01 (36.33)     2:14.66 (33.65)
 16 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                2:08.36    2:14.95          1  
                  30.25     1:04.37 (34.12)     1:40.09 (35.72)     2:14.95 (34.86)
 17 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              2:02.51    2:14.99        
                  30.75     1:04.68 (33.93)     1:39.65 (34.97)     2:14.99 (35.34)
 18 Guerrieri, Rachel   17 MWSC-MR              2:18.59    2:15.67        
                  30.54     1:04.71 (34.17)     1:40.99 (36.28)     2:15.67 (34.68)
 19 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:15.89    2:15.98        
                  31.70     1:05.66 (33.96)     1:40.88 (35.22)     2:15.98 (35.10)
 20 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                2:13.06    2:16.00        
                  31.83     1:06.90 (35.07)     1:42.53 (35.63)     2:16.00 (33.47)
 21 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                2:21.99    2:16.65        
                  31.09     1:05.41 (34.32)     1:40.94 (35.53)     2:16.65 (35.71)
 22 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:07.76    2:18.69        
                  31.02     1:05.46 (34.44)     1:41.68 (36.22)     2:18.69 (37.01)
 23 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                2:17.52    2:19.53        
                  32.56     1:08.34 (35.78)     1:44.82 (36.48)     2:19.53 (34.71)
 24 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                2:23.15    2:20.15        
                  31.10     1:06.81 (35.71)     1:43.74 (36.93)     2:20.15 (36.41)
 25 Brie, Cayla R       15 BB-NJ                2:23.00    2:20.17        
                  31.78     1:07.10 (35.32)     1:43.87 (36.77)     2:20.17 (36.30)
 26 Murray, Grace E     15 MVA-MR               2:19.11    2:22.77        
                  32.25     1:08.56 (36.31)     1:46.24 (37.68)     2:22.77 (36.53)
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               2:32.53    2:23.58        
                  31.73     1:08.43 (36.70)     1:46.48 (38.05)     2:23.58 (37.10)
 28 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              2:23.75    2:24.68        
                  32.45     1:09.54 (37.09)     1:47.93 (38.39)     2:24.68 (36.75)
 29 Sorice, Catarina A  15 Barracudas-MR             NT    2:27.42        
                  33.00     1:10.34 (37.34)     1:49.48 (39.14)     2:27.42 (37.94)
 30 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                2:15.14    2:28.32        
                  34.68     1:12.24 (37.56)     1:50.54 (38.30)     2:28.32 (37.78)
 31 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              2:21.09    2:31.38        
                  34.66     1:13.25 (38.59)     1:52.72 (39.47)     2:31.38 (38.66)
 32 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                2:29.99    2:32.95        
                  35.92     1:15.21 (39.29)     1:55.18 (39.97)     2:32.95 (37.77)
 33 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               2:26.83    2:33.31        
                  35.12     1:13.98 (38.86)     1:54.07 (40.09)     2:33.31 (39.24)
 34 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                2:34.38    2:40.04        
                  36.16     1:17.14 (40.98)     1:59.80 (42.66)     2:40.04 (40.24)
 35 Collins, Haileigh   17 VAC-MR               2:53.74    2:49.03        
                  35.01     1:15.91 (40.90)     2:01.68 (45.77)     2:49.03 (47.35)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              1:00.12    1:02.09         20  
                  30.71     1:02.09 (31.38)                                        
  2 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR                57.82    1:02.28         17  
                  30.59     1:02.28 (31.69)                                        
  3 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR                59.06    1:02.88         16  
                  30.87     1:02.88 (32.01)                                        
  4 Carmody, Erin A     15 VAC-MR               1:03.72    1:04.84         15  
                  31.40     1:04.84 (33.44)                                        
  5 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               1:01.59    1:05.98         14  
                  32.10     1:05.98 (33.88)                                        
  6 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              1:06.72    1:06.43         13  
                  33.14     1:06.43 (33.29)                                        
  7 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                1:04.90    1:06.56         12  
                  32.63     1:06.56 (33.93)                                        
  8 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               1:05.00    1:06.84         11  
                  32.90     1:06.84 (33.94)                                        
  9 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              1:09.52    1:08.14          9  
                  33.19     1:08.14 (34.95)                                        
 10 Reining, Emma R     15 RFAC-MR              1:03.38    1:08.22          7  
                  32.84     1:08.22 (35.38)                                        
 11 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              1:06.27    1:08.38          6  
                  32.79     1:08.38 (35.59)                                        
 12 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:07.98    1:09.43          5  
                  33.24     1:09.43 (36.19)                                        
 13 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              1:03.89    1:09.58          4  
                  33.88     1:09.58 (35.70)                                        
 14 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                1:09.12    1:09.74          3  
                  34.69     1:09.74 (35.05)                                        
 15 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                1:08.27    1:10.11          2  
                  34.67     1:10.11 (35.44)                                        
 16 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               1:12.77    1:10.36          1  
                  34.45     1:10.36 (35.91)                                        
 17 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                1:11.42    1:10.98        
                  34.67     1:10.98 (36.31)                                        
 18 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              1:05.26    1:11.61        
                  34.02     1:11.61 (37.59)                                        
 19 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              1:07.79    1:11.62        
                  34.59     1:11.62 (37.03)                                        
 20 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              1:06.18    1:12.77        
                  35.08     1:12.77 (37.69)                                        
 21 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                1:10.36    1:13.00        
                  34.87     1:13.00 (38.13)                                        
 22 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                1:08.57    1:13.30        
                  35.05     1:13.30 (38.25)                                        
 23 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                1:11.17    1:13.76        
                  35.65     1:13.76 (38.11)                                        
 24 Conde, Lauren M     16 DA-MR                1:10.68    1:13.89        
                  35.82     1:13.89 (38.07)                                        
 25 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                1:10.87    1:13.94        
                  34.87     1:13.94 (39.07)                                        
 26 Sorice, Catarina A  15 Barracudas-MR        1:08.61    1:14.54        
                  35.43     1:14.54 (39.11)                                        
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               1:14.79    1:16.40        
                  37.01     1:16.40 (39.39)                                        
 28 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              1:14.80    1:16.76        
                  38.13     1:16.76 (38.63)                                        
 29 Murray, Grace E     15 MVA-MR                    NT    1:18.15        
                  37.32     1:18.15 (40.83)                                        
 30 Brie, Cayla R       15 BB-NJ                1:19.53    1:20.49        
                  38.93     1:20.49 (41.56)                                        
 31 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR               1:19.84    1:21.60        
                  38.43     1:21.60 (43.17)                                        
 32 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                1:16.92    1:21.86        
                  40.44     1:21.86 (41.42)                                        
 33 Doherty, Erin M     17 MVA-MR               1:40.36    1:40.34        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:03.81    2:13.51         20  
                  31.81     1:05.71 (33.90)     1:39.89 (34.18)     2:13.51 (33.62)
  2 Callahan, Madeline  15 AG-MR                2:23.00    2:18.30         17  
                  32.51     1:07.95 (35.44)     1:43.92 (35.97)     2:18.30 (34.38)
  3 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:13.87    2:18.86         16  
                  33.22     1:08.70 (35.48)     1:44.16 (35.46)     2:18.86 (34.70)
  4 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:22.02    2:20.08         15  
                  34.30     1:09.36 (35.06)     1:45.17 (35.81)     2:20.08 (34.91)
  5 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:13.22    2:21.96         14  
                  32.81     1:08.73 (35.92)     1:45.40 (36.67)     2:21.96 (36.56)
  6 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               2:18.15    2:23.25         13  
                  33.55     1:10.54 (36.99)     1:46.64 (36.10)     2:23.25 (36.61)
  7 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               2:19.87    2:24.21         12  
                  34.26     1:10.46 (36.20)     1:47.20 (36.74)     2:24.21 (37.01)
  8 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                2:22.33    2:24.37         11  
                  33.57     1:09.37 (35.80)     1:46.73 (37.36)     2:24.37 (37.64)
  9 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                2:24.08    2:25.61          9  
                  35.06     1:11.45 (36.39)     1:48.83 (37.38)     2:25.61 (36.78)
 10 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                2:34.59    2:30.35          7  
                  35.26     1:12.79 (37.53)     1:51.71 (38.92)     2:30.35 (38.64)
 11 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               2:35.68    2:30.69          6  
                  34.88     1:12.90 (38.02)     1:52.40 (39.50)     2:30.69 (38.29)
 12 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              2:37.99    2:34.44          5  
                  35.71     1:14.80 (39.09)     1:55.80 (41.00)     2:34.44 (38.64)
 13 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:34.44    2:35.73          4  
                  37.56     1:18.01 (40.45)     1:57.92 (39.91)     2:35.73 (37.81)
 14 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:23.83    2:36.81          3  
                  35.59     1:14.59 (39.00)     1:55.68 (41.09)     2:36.81 (41.13)
 15 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                2:30.43    2:37.46          2  
                  36.12     1:16.03 (39.91)     1:56.94 (40.91)     2:37.46 (40.52)
 16 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:28.29    2:37.92          1  
                  36.77     1:17.18 (40.41)     1:58.04 (40.86)     2:37.92 (39.88)
 17 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                2:36.23    2:37.97        
                  36.50     1:16.86 (40.36)     1:58.87 (42.01)     2:37.97 (39.10)
 18 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                2:35.01    2:38.34        
                  37.36     1:17.48 (40.12)     1:58.82 (41.34)     2:38.34 (39.52)
 19 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                2:38.52    2:39.87        
                  36.70     1:17.38 (40.68)     1:59.57 (42.19)     2:39.87 (40.30)
 20 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              2:40.91    2:40.81        
                  38.31     1:18.87 (40.56)     2:00.65 (41.78)     2:40.81 (40.16)
 21 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR                    NT    3:03.95        
                  41.74     1:28.26 (46.52)     2:16.73 (48.47)     3:03.95 (47.22)
 -- Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                2:04.60         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crumm, Jessica A    17 AG-MR                1:07.25    1:08.85         20  
                  31.86     1:08.85 (36.99)                                        
  2 Callahan, Madeline  15 AG-MR                1:14.74    1:14.73         17  
                  35.55     1:14.73 (39.18)                                        
  3 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               1:12.84    1:15.84         16  
                  35.81     1:15.84 (40.03)                                        
  4 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                1:16.01    1:16.96         15  
                  36.59     1:16.96 (40.37)                                        
  5 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              1:15.49    1:17.16         14  
                  36.79     1:17.16 (40.37)                                        
  6 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              1:14.31    1:17.43         13  
                  36.86     1:17.43 (40.57)                                        
  7 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              1:15.42    1:19.05         12  
                  37.69     1:19.05 (41.36)                                        
  8 Lillian, Ava S      17 AG-MR                1:22.63    1:19.96         11  
                  38.04     1:19.96 (41.92)                                        
  9 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               1:19.88    1:21.63          9  
                  38.11     1:21.63 (43.52)                                        
 10 Conde, Lauren M     16 DA-MR                1:20.90    1:22.17          7  
                  39.02     1:22.17 (43.15)                                        
 11 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              1:24.02    1:22.45          6  
                  38.63     1:22.45 (43.82)                                        
 12 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              1:24.09    1:22.55          5  
                  37.91     1:22.55 (44.64)                                        
 13 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              1:17.64    1:22.59          4  
                  39.01     1:22.59 (43.58)                                        
 14 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:20.89    1:24.15          3  
                  39.97     1:24.15 (44.18)                                        
 15 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                1:26.05    1:24.89          2  
                  40.08     1:24.89 (44.81)                                        
 16 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               1:25.69    1:24.91          1  
                  39.73     1:24.91 (45.18)                                        
 17 Christman, Samanth  15 MWSC-MR              1:27.19    1:26.02        
                  41.94     1:26.02 (44.08)                                        
 18 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                1:26.39    1:27.06        
                  41.44     1:27.06 (45.62)                                        
 19 Stanisz, Weronika   15 MWSC-MR              1:27.02    1:27.77        
                  40.88     1:27.77 (46.89)                                        
 20 Christman, Ashley   17 MWSC-MR              1:30.58    1:28.03        
                  41.57     1:28.03 (46.46)                                        
 21 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               1:26.89    1:28.16        
                  42.80     1:28.16 (45.36)                                        
 22 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                1:25.26    1:28.93        
                  42.51     1:28.93 (46.42)                                        
 23 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                1:26.19    1:30.72        
                  43.59     1:30.72 (47.13)                                        
 24 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR               1:29.18    1:32.35        
                  42.34     1:32.35 (50.01)                                        
 25 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                1:30.77    1:33.25        
                  43.57     1:33.25 (49.68)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              2:37.42    2:37.41         20  
                  35.52     1:15.28 (39.76)     1:56.06 (40.78)     2:37.41 (41.35)
  2 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:41.77    2:40.82         17  
                  36.96     1:17.61 (40.65)   2:40.82 (1:23.21)                    
  3 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:43.13    2:44.21         16  
                  37.41     1:18.72 (41.31)     2:01.52 (42.80)     2:44.21 (42.69)
  4 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:44.67    2:45.52         15  
                  37.80     1:19.63 (41.83)     2:02.13 (42.50)     2:45.52 (43.39)
  5 Guerrieri, Rachel   17 MWSC-MR              2:43.86    2:47.12         14  
                  36.73     1:18.23 (41.50)     2:02.44 (44.21)     2:47.12 (44.68)
  6 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:47.31    2:52.20         13  
                  37.74     1:21.35 (43.61)     2:06.46 (45.11)     2:52.20 (45.74)
  7 Reining, Emma R     15 RFAC-MR              2:54.15    2:53.27         12  
                  38.67     1:23.54 (44.87)     2:09.30 (45.76)     2:53.27 (43.97)
  8 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                2:51.38    2:53.56         11  
                  39.80     1:24.76 (44.96)     2:09.61 (44.85)     2:53.56 (43.95)
  9 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:55.67    2:59.39          9  
                  41.11     1:26.68 (45.57)     2:13.23 (46.55)     2:59.39 (46.16)
 10 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                2:56.50    3:03.53          7  
                  41.60     1:28.43 (46.83)     2:17.13 (48.70)     3:03.53 (46.40)
 11 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               3:09.38    3:07.65          6  
                  42.20     1:30.18 (47.98)     2:19.45 (49.27)     3:07.65 (48.20)
 12 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                3:03.43    3:09.26          5  
                  44.18     1:31.40 (47.22)     2:21.82 (50.42)     3:09.26 (47.44)
 13 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               3:19.68    3:12.29          4  
                  41.77     1:29.60 (47.83)     2:21.06 (51.46)     3:12.29 (51.23)
 14 Collins, Haileigh   17 VAC-MR               3:23.36    3:16.08          3  
                  43.90     1:33.27 (49.37)     2:23.58 (50.31)     3:16.08 (52.50)
 15 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                3:19.08    3:20.62          2  
                  42.96     1:34.30 (51.34)     2:28.06 (53.76)     3:20.62 (52.56)
 16 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR                    NT    3:26.84          1  
                  44.60     1:36.36 (51.76)     2:31.27 (54.91)     3:26.84 (55.57)
 17 Doherty, Erin M     17 MVA-MR               3:42.46    3:35.99        
                  48.14     1:42.79 (54.65)   3:35.99 (1:53.20)                    
 -- Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                3:05.63         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              1:01.06    1:04.19         20  
                  30.41     1:04.19 (33.78)                                        
  2 Callahan, Madeline  15 AG-MR                1:03.75    1:05.35         17  
                  30.64     1:05.35 (34.71)                                        
  3 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              1:03.36    1:05.81         16  
                  31.07     1:05.81 (34.74)                                        
  4 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR                59.46    1:06.12         15  
                  31.56     1:06.12 (34.56)                                        
  5 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              1:05.12    1:06.94         14  
                  32.26     1:06.94 (34.68)                                        
  6 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              1:01.67    1:07.87         13  
                  31.75     1:07.87 (36.12)                                        
  7 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                1:08.02    1:08.50         12  
                  32.76     1:08.50 (35.74)                                        
  8 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                1:08.97    1:08.54         11  
                  32.25     1:08.54 (36.29)                                        
  9 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              1:00.26    1:08.87          9  
 10 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              1:11.46    1:11.66          7  
 11 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                1:15.48    1:12.16          6  
                  33.14     1:12.16 (39.02)                                        
 12 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              1:06.38    1:13.21          5  
                  33.31     1:13.21 (39.90)                                        
 13 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:10.89    1:13.34          4  
                  33.68     1:13.34 (39.66)                                        
 14 Stanisz, Weronika   15 MWSC-MR              1:16.61    1:13.56          3  
                  33.90     1:13.56 (39.66)                                        
 15 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                1:12.69    1:16.45          2  
                  33.48     1:16.45 (42.97)                                        
 16 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              1:22.41    1:25.47          1  
                  39.20     1:25.47 (46.27)                                        
 17 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                1:26.19    1:27.39        
                  38.97     1:27.39 (48.42)                                        
 18 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               1:32.68    1:32.37        
                  41.39     1:32.37 (50.98)                                        
 -- Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                1:02.47         NS        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:12.10    2:17.02         20  
                  31.58     1:06.07 (34.49)     1:41.89 (35.82)     2:17.02 (35.13)
  2 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:27.38    2:25.94         17  
                  33.42     1:10.71 (37.29)     1:48.50 (37.79)     2:25.94 (37.44)
  3 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              2:18.04    2:26.29         16  
                  32.24     1:07.79 (35.55)     1:46.80 (39.01)     2:26.29 (39.49)
  4 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              2:12.56    2:27.28         15  
                  33.52     1:10.25 (36.73)     1:49.12 (38.87)     2:27.28 (38.16)
  5 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:26.71    2:43.08         14  
                  33.15     1:11.82 (38.67)     1:56.40 (44.58)     2:43.08 (46.68)
  6 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:47.30    2:50.36         13  
                  34.98     1:18.92 (43.94)     2:04.08 (45.16)     2:50.36 (46.28)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:08.07    2:18.55         20  
                  30.31     1:03.91 (33.60)     1:46.33 (42.42)     2:18.55 (32.22)
  2 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:15.47    2:21.04         17  
                  30.70     1:05.67 (34.97)     1:47.96 (42.29)     2:21.04 (33.08)
  3 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:22.93    2:23.77         16  
                  32.67     1:09.22 (36.55)     1:51.31 (42.09)     2:23.77 (32.46)
  4 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               2:22.41    2:25.48         15  
                  32.65     1:09.68 (37.03)     1:53.21 (43.53)     2:25.48 (32.27)
  5 Callahan, Madeline  15 AG-MR                2:24.45    2:25.75         14  
                  30.33     1:07.24 (36.91)     1:51.52 (44.28)     2:25.75 (34.23)
  6 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                2:23.82    2:26.37         13  
                  32.91     1:11.14 (38.23)     1:54.07 (42.93)     2:26.37 (32.30)
  7 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              2:19.57    2:26.94         12  
                  31.69     1:09.18 (37.49)     1:53.45 (44.27)     2:26.94 (33.49)
  8 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:18.16    2:28.25         11  
                  31.77     1:09.25 (37.48)     1:54.32 (45.07)     2:28.25 (33.93)
  9 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              2:25.36    2:28.34          9  
                  33.92     1:12.15 (38.23)     1:54.81 (42.66)     2:28.34 (33.53)
 10 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               2:25.50    2:30.08          7  
                                                    1:55.77 ( )     2:30.08 (34.31)
 11 Lillian, Ava S      17 AG-MR                2:28.05    2:31.35          6  
                                                    1:56.38 ( )     2:31.35 (34.97)
 12 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                2:26.06    2:32.21          5  
                                                    1:58.73 ( )     2:32.21 (33.48)
 13 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                2:29.33    2:32.98          4  
                                                    1:55.81 ( )     2:32.98 (37.17)
 14 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                2:31.88    2:33.71          3  
                  31.74     1:12.78 (41.04)     1:57.99 (45.21)     2:33.71 (35.72)
 15 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              2:23.88    2:35.30          2  
                  32.96     1:14.53 (41.57)     1:58.40 (43.87)     2:35.30 (36.90)
 16 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                2:38.11    2:35.44          1  
                  31.51     1:09.19 (37.68)     1:58.10 (48.91)     2:35.44 (37.34)
 17 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                2:42.48    2:35.78        
                  33.43     1:10.36 (36.93)     2:00.12 (49.76)     2:35.78 (35.66)
 18 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                2:33.02    2:35.91        
                  32.26     1:12.03 (39.77)     2:00.76 (48.73)     2:35.91 (35.15)
 19 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                2:28.05    2:36.86        
                                                    2:02.88 ( )     2:36.86 (33.98)
 20 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:23.33    2:37.68        
                  32.90     1:11.81 (38.91)     2:01.39 (49.58)     2:37.68 (36.29)
 21 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:29.00    2:37.96        
                                                    2:02.51 ( )     2:37.96 (35.45)
 22 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               2:37.48    2:38.18        
                  34.83     1:13.79 (38.96)     2:04.98 (51.19)     2:38.18 (33.20)
 23 Christman, Samanth  15 MWSC-MR              2:39.93    2:38.59        
                  35.78     1:15.39 (39.61)     2:03.74 (48.35)     2:38.59 (34.85)
 24 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:35.07    2:39.80        
                  38.17     1:18.69 (40.52)     2:03.77 (45.08)     2:39.80 (36.03)
 25 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                2:42.64    2:44.15        
                  37.35     1:18.64 (41.29)     2:07.72 (49.08)     2:44.15 (36.43)
 26 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              2:43.73    2:46.53        
                  38.55     1:18.01 (39.46)     2:08.58 (50.57)     2:46.53 (37.95)
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               2:53.65    2:46.56        
                  38.05     1:17.98 (39.93)     2:08.24 (50.26)     2:46.56 (38.32)
 28 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                2:48.15    2:48.27        
                  36.22     1:17.50 (41.28)     2:11.02 (53.52)     2:48.27 (37.25)
 29 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               2:49.25    2:49.53        
                  37.09     1:20.73 (43.64)     2:09.00 (48.27)     2:49.53 (40.53)
 30 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                2:39.93    2:49.85        
                  40.32     1:23.78 (43.46)     2:11.65 (47.87)     2:49.85 (38.20)
 31 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               3:02.24    3:07.25        
                  42.95     1:30.17 (47.22)     2:25.96 (55.79)     3:07.25 (41.29)
 -- Christman, Ashley   17 MWSC-MR              2:42.63         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                2:09.31         NS        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                           1:48.43    1:49.09         40  
     1) Crumm, Jessica A 17             2) Stangeby, Hailee M 15          
     3) Lillian, Ava S 17               4) Callahan, Madeline 15          
                  26.58       54.31 (27.73)     1:22.21 (27.90)     1:49.09 (26.88)
  2 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:46.54    1:49.53         34  
     1) Spezia, Bernadette E 16         2) Pielka, Gabi L 16              
     3) Stacey, Sarah E 16              4) Twiss, Megan B 16              
                  27.26       54.91 (27.65)     1:22.06 (27.15)     1:49.53 (27.47)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         1:54.30    1:55.54         32  
     1) Hoitsma, Madison R 15           2) Scholes, Sophia A 15           
     3) Moschetta, Gillian A 15         4) Chewcaskie, Brianne M 17       
                  29.90       58.32 (28.42)     1:27.55 (29.23)     1:55.54 (27.99)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      1:54.22    1:56.82         30  
     1) Christman, Ashley 17            2) Christman, Samantha 15         
     3) Stanisz, Weronika H 15          4) Barlao, Charmaine-Grace V 16   
                  29.41     1:01.91 (32.50)     1:29.15 (27.24)     1:56.82 (27.67)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:48.01         NS        
     1) Bergin, Kate C 16               2) Delisio, Abie L 16             
     3) Elcott, Ina M 15                4) Fergus, Danielle M 16          
 
Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:57.34    1:58.41         40  
     1) Elcott, Ina M 15                2) Delisio, Abie L 16             
     3) Bergin, Kate C 16               4) Fergus, Danielle M 16          
                  28.75     1:04.28 (35.53)     1:32.62 (28.34)     1:58.41 (25.79)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:06.18         34  
     1) Reining, Emma R 15              2) Bhanji, Ameera 17              
     3) Quezada, Betsy D 17             4) Smith, Sabine C 15             
                  31.28     1:09.32 (38.04)     1:38.87 (29.55)     2:06.18 (27.31)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:07.43    2:11.92         32  
     1) Pielka, Gabi L 16               2) Chewcaskie, Brianne M 17       
     3) Hoitsma, Madison R 15           4) Twiss, Megan B 16              
                  32.89     1:12.54 (39.65)     1:50.20 (37.66)     2:11.92 (21.72)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:15.95    2:13.26         30  
     1) Stacey, Sarah E 16              2) Samuels, Charlotte 16          
     3) Moschetta, Gillian A 15         4) Spezia, Bernadette E 16        
                  31.70     1:13.51 (41.81)     1:45.94 (32.43)     2:13.26 (27.32)
  5 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:29.07         28  
     1) Lahiff, Cecelia k 17            2) Quade, Sarah N 16              
     3) Murray, Grace E 15              4) Doherty, Erin M 17             
                  42.52     1:19.92 (37.40)     1:55.20 (35.28)     2:29.07 (33.87)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caceres, Lance A     8 PBAC-MR                38.16      37.80         20  
  2 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR                36.83      38.67         17  
  3 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          39.55      41.11         16  
  4 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR                44.47      41.60         15  
  5 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                  41.12      42.97         14  
  6 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR          43.40      43.96         13  
  7 Perillo, Justin G    8 DA-MR                  43.41      44.01         12  
  8 Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR                49.55      48.69         11  
  9 Parekh, Aayush       8 BB-NJ                  48.47      50.95          9  
 10 Milroy, Ronan        8 DA-MR                1:00.17      56.59          7  
 11 Perillo, Austin J    5 DA-MR                1:12.74    1:10.54          6  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:26.92    1:28.52         20  
                  40.52     1:28.52 (48.00)                                        
  2 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR        1:29.37    1:34.15         17  
  3 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              1:37.68    1:35.54         16  
                  43.69     1:35.54 (51.85)                                        
  4 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:35.80    1:36.31         15  
                  45.53     1:36.31 (50.78)                                        
  5 Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:38.41    1:42.55         14  
                  48.20     1:42.55 (54.35)                                        
  6 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR              1:52.44    1:47.22         13  
                  50.90     1:47.22 (56.32)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR                44.85      45.91         20  
  2 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR                50.74      49.51         17  
  3 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR          59.91      49.64         16  
  4 Leung, Andrew J      8 MWSC-MR                59.86      50.19         15  
  5 Perillo, Justin G    8 DA-MR                  50.55      50.39         14  
  6 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                  49.27      53.06         13  
  7 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR                57.24      58.79         12  
  8 Milroy, Ronan        8 DA-MR                     NT    1:04.19         11  
  9 Donkor, Kobe         7 AG-MR                1:17.13    1:04.30          9  
 10 Perillo, Austin J    5 DA-MR                  59.98    1:14.50          7  
 -- Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR                56.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          52.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:39.11    1:37.94         20  
                  47.41     1:37.94 (50.53)                                        
  2 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              1:50.01    1:44.87         17  
  3 Perillo, Justin G    8 DA-MR                2:01.65    1:45.63         16  
                  52.00     1:45.63 (53.63)                                        
 -- Parekh, Aayush       8 BB-NJ                2:08.87         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR                56.78      52.66         20  
  2 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          54.55      53.74         17  
  3 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:00.04      59.67         16  
  4 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR        1:05.11    1:00.69         15  
  5 Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:01.93    1:02.87         14  
  6 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR              1:02.55    1:03.36         13  
  7 Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR              1:03.46    1:03.67         12  
  8 Donkor, Kobe         7 AG-MR                1:13.47    1:09.36         11  
 -- Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:01.95         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR        1:49.18    1:51.81         20  
                  52.64     1:51.81 (59.17)                                        
  2 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              2:15.99    1:53.69         17  
                  53.56   1:53.69 (1:00.13)                                        
  3 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                2:06.07    2:12.91         16  
                1:02.59   2:12.91 (1:10.32)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caceres, Lance A     8 PBAC-MR                   NT      48.49         20  
  2 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR                47.05      48.66         17  
  3 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          55.81      53.02         16  
  4 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              1:00.01      54.75         15  
  5 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:00.17    1:02.80         14  
  6 Parekh, Aayush       8 BB-NJ                     NT    1:03.83         13  
  7 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR             NT    1:04.08         12  
 -- Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:06.92         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR              1:08.16         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:41.44    1:44.82         20  
                  45.72     1:44.82 (59.10)                                        
  2 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR        2:13.58    1:52.83         17  
                  53.05     1:52.83 (59.78)                                        
  3 Leung, Andrew J      8 MWSC-MR              2:10.89    1:55.64         16  
                  54.15   1:55.64 (1:01.49)                                        
  4 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR              2:00.82    2:06.40         15  
 -- Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:56.58         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:56.14         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR        1:41.75         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT    2:27.98         40  
     1) Quinones, Nick A 10             2) Donlon, Jack O 9               
     3) Dwyer, Brayden C 10             4) Kellman, Adam H 9              
                  36.13     1:15.67 (39.54)     1:55.04 (39.37)     2:27.98 (32.94)
  2 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:49.00         34  
     1) Bellettiere, Jack T 10          2) Rolon, David E 10              
     3) Watson, Max R 9                 4) Worthington, Griffin R 9       
                  35.67     1:20.79 (45.12)     2:08.59 (47.80)     2:49.00 (40.41)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:35.99    2:57.62         32  
     1) Minevich, Daniel I 7            2) Perillo, Justin G 8            
     3) Dewhurst, Joseph M 9            4) Milroy, Aidan J 10             
                  44.01     1:29.87 (45.86)     2:12.55 (42.68)     2:57.62 (45.07)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR                29.28      29.51         20  
  2 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                31.82      30.76         17  
  3 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          31.13      31.04         16  
  4 Cao, James          10 BB-NJ                  31.89      32.84         15  
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                33.00      32.95         14  
  6 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                34.03      33.06         13  
  7 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR                32.18      33.44         12  
  8 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 34.52      33.72         11  
  9 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                33.83      33.96          9  
 10 Lerner, Ryan M      10 WSSC-MR                33.62      34.38          7  
 11 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          34.53      34.75          6  
 12 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR                   NT      34.85          5  
 13 Watson, Max R        9 MVA-MR                 33.91      35.04          4  
 14 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                35.95      35.13          3  
 15 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                36.79      35.32          2  
 16 Rowlands, Mason R   10 WSSC-MR                35.60      35.79          1  
 17 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  38.06      36.26        
 18 Dickman, Kellen      9 VAC-MR                 35.31      36.32        
 19 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          38.63      36.92        
 20 King, Thomas J      10 BB-NJ                  37.16      37.23        
 21 Zupko, Sean P       10 VAC-MR                 39.73      38.52        
 22 Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  39.36      39.20        
 23 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  37.49      39.28        
 24 Hogan, Liam S       10 RFAC-MR                36.61      39.61        
 25 German, Kyle R      10 NBS-MR                 41.32      40.74        
 26 Bassett, Owen A      9 PBAC-MR                41.07      40.83        
 27 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                41.20      41.08        
 28 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR          40.39      41.21        
 29 Scully, Sean J      10 MWSC-MR                43.37      42.49        
 30 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                  42.42      43.09        
 31 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR                46.19      43.73        
 32 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR                45.44      44.33        
 33 Liew, Roy           10 DA-MR                  46.40      44.57        
 34 Rolon, David E      10 MVA-MR                 44.65      46.15        
 35 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR                54.18      48.91        
 36 Gaglione, Carmine    9 BB-NJ                  57.16      53.98        
 37 Zhu, Robert          9 RFAC-MR                57.31      55.97        
 -- Luna, Gabriel        9 WSSC-MR                44.66         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:07.03    1:04.09         20  
                  31.14     1:04.09 (32.95)                                        
  2 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                1:05.85    1:05.22         17  
                  31.11     1:05.22 (34.11)                                        
  3 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR        1:08.58    1:09.76         16  
                  33.08     1:09.76 (36.68)                                        
  4 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:09.06    1:10.38         15  
                  33.23     1:10.38 (37.15)                                        
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:13.23    1:10.79         14  
                  33.53     1:10.79 (37.26)                                        
  6 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:15.91    1:11.76         13  
                  34.23     1:11.76 (37.53)                                        
  7 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR              1:13.16    1:14.24         12  
                  34.54     1:14.24 (39.70)                                        
  8 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:15.60    1:16.85         11  
                  36.51     1:16.85 (40.34)                                        
  9 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:20.39    1:17.70          9  
                  36.29     1:17.70 (41.41)                                        
 10 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:21.86    1:19.38          7  
                  38.32     1:19.38 (41.06)                                        
 11 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                1:19.65    1:19.57          6  
                  38.64     1:19.57 (40.93)                                        
 12 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR        1:21.90    1:19.64          5  
                  37.66     1:19.64 (41.98)                                        
 13 Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR              1:21.52    1:20.36          4  
                  37.97     1:20.36 (42.39)                                        
 14 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR              1:26.35    1:21.89          3  
                  38.08     1:21.89 (43.81)                                        
 15 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                1:21.64    1:22.02          2  
                  38.73     1:22.02 (43.29)                                        
 16 Stratis, Christian   9 BB-NJ                1:24.85    1:23.35          1  
                  40.22     1:23.35 (43.13)                                        
 17 Watson, Max R        9 MVA-MR               1:29.85    1:23.59        
 18 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR        1:31.80    1:24.52        
                  39.87     1:24.52 (44.65)                                        
 19 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR              1:29.60    1:27.01        
                  40.09     1:27.01 (46.92)                                        
 20 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              1:30.42    1:27.38        
                  42.51     1:27.38 (44.87)                                        
 21 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                1:25.44    1:27.46        
                  41.30     1:27.46 (46.16)                                        
 22 Donkor, Damian       9 AG-MR                1:24.21    1:30.37        
                  42.96     1:30.37 (47.41)                                        
 23 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:29.24    1:30.68        
                  42.35     1:30.68 (48.33)                                        
 24 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:36.73    1:30.93        
                  42.49     1:30.93 (48.44)                                        
 25 Worthington, Griff   9 MVA-MR               1:50.39    1:34.08        
                  45.42     1:34.08 (48.66)                                        
 26 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR        1:35.60    1:36.20        
                  45.48     1:36.20 (50.72)                                        
 27 Hooda, Pranav M      9 BB-NJ                1:37.70    1:36.70        
                  46.18     1:36.70 (50.52)                                        
 28 Freda, Aidan C      10 MVA-MR               1:40.14    1:36.87        
 29 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              1:47.49    1:41.15        
                  45.67     1:41.15 (55.48)                                        
 30 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR              1:38.41    1:41.69        
 31 Weiss, Ashton        9 DA-MR                2:09.94    2:00.96        
                  54.67   2:00.96 (1:06.29)                                        
 32 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:00.63    2:02.55        
 33 Zhu, Robert          9 RFAC-MR              2:10.01    2:05.76        
 -- Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR              1:36.81         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                  34.16      33.24         20  
  2 Park, Edward        10 MWSC-MR                35.74      34.30         17  
  3 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                38.49      36.69         16  
  4 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR                36.27      37.41         15  
  5 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                38.96      37.83         14  
  6 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          38.29      38.76         13  
  7 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                39.30      38.96         12  
  8 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                39.01      40.00         11  
  9 Bellettiere, Jack   10 MVA-MR                 35.82      40.20          9  
 10 Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR                43.95      40.97          7  
 11 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                41.19      41.10          6  
 12 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  40.39      41.17          5  
 13 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 42.99      41.32          4  
 14 Watson, Max R        9 MVA-MR                 45.43      42.58          3  
 15 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                42.56      43.36          2  
 16 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                  43.24      43.54          1  
 17 Stratis, Christian   9 BB-NJ                  42.84      43.55        
 18 Donkor, Damian       9 AG-MR                  43.28      43.98        
 19 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                44.02      44.35        
 20 Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  46.37      44.59        
 21 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  43.76      45.16        
 22 Worthington, Griff   9 MVA-MR                 50.29      45.24        
 23 Tauber, Jaden       10 MWSC-MR                47.38      46.54        
 24 German, Kyle R      10 NBS-MR                 51.93      46.59        
 25 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          47.06      46.95        
 26 Stanisz, Adam       10 MWSC-MR                54.81      48.15        
 27 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR                52.37      48.47        
 28 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                  52.78      48.68        
 29 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          44.64      48.84        
 30 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR                51.04      49.42        
 31 Hooda, Pranav M      9 BB-NJ                  49.52      50.47        
 32 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR                46.98      50.50        
 33 Freda, Aidan C      10 MVA-MR                 51.63      52.50        
 34 Rolon, David E      10 MVA-MR                 56.65      53.87        
 35 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR          56.45      56.76        
 36 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              1:06.71      58.45        
 37 Weiss, Ashton        9 DA-MR                1:09.80    1:05.60        
 38 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              1:00.79    1:08.16        
 -- Zhu, Robert          9 RFAC-MR              1:05.01         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:15.65    1:14.88         20  
                  35.85     1:14.88 (39.03)                                        
  2 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR        1:21.17    1:21.12         17  
                  39.40     1:21.12 (41.72)                                        
  3 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:26.13    1:21.80         16  
                  40.36     1:21.80 (41.44)                                        
  4 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:25.93    1:23.67         15  
                  41.60     1:23.67 (42.07)                                        
  5 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:25.39    1:23.83         14  
                  40.18     1:23.83 (43.65)                                        
  6 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR              1:23.45    1:24.47         13  
                  41.36     1:24.47 (43.11)                                        
  7 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:22.39    1:24.94         12  
                  43.73     1:24.94 (41.21)                                        
  8 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:28.75    1:26.39         11  
  9 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                1:25.84    1:27.04          9  
 10 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:30.72    1:28.91          7  
                  44.05     1:28.91 (44.86)                                        
 11 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR              1:34.25    1:32.03          6  
                  44.23     1:32.03 (47.80)                                        
 12 King, Thomas J      10 BB-NJ                1:45.38    1:32.14          5  
                  45.13     1:32.14 (47.01)                                        
 13 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              1:36.63    1:33.81          4  
                  46.98     1:33.81 (46.83)                                        
 14 Dickman, Kellen      9 VAC-MR                    NT    1:34.10          3  
                  44.38     1:34.10 (49.72)                                        
 15 Zupko, Sean P       10 VAC-MR               1:35.30    1:35.38          2  
                  45.75     1:35.38 (49.63)                                        
 16 Ockert, Jared J     10 BB-NJ                1:47.59    1:35.73          1  
                  46.52     1:35.73 (49.21)                                        
 17 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:38.88    1:35.92        
                  48.07     1:35.92 (47.85)                                        
 18 Watson, Max R        9 MVA-MR               1:42.42    1:36.42        
 19 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR              1:38.54    1:37.04        
 20 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                1:35.73    1:37.66        
 21 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR              1:43.47    1:44.63        
 22 Bassett, Owen A      9 PBAC-MR              1:46.25    1:45.43        
 23 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:49.11    1:46.55        
                  52.14     1:46.55 (54.41)                                        
 24 Liew, Roy           10 DA-MR                     NT    1:51.95        
                  53.49     1:51.95 (58.46)                                        
 25 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR              1:54.10    1:56.47        
                  55.06   1:56.47 (1:01.41)                                        
 26 Zhu, Robert          9 RFAC-MR              2:05.01    1:56.78        
                  56.29   1:56.78 (1:00.49)                                        
 27 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:17.89    2:00.57        
 28 Gaglione, Carmine    9 BB-NJ                     NT    2:09.02        
                1:04.23   2:09.02 (1:04.79)                                        
 29 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              2:05.20    2:09.38        
 -- Hogan, Liam S       10 RFAC-MR              2:01.01         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                  38.04      40.01         20  
  2 Park, Edward        10 MWSC-MR                40.96      40.87         17  
  3 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                43.10      42.05         16  
  4 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                40.33      42.13         15  
  5 Bellettiere, Jack   10 MVA-MR                 44.59      43.15         14  
  6 Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR                44.52      44.41         13  
  7 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          45.57      45.14         12  
  8 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          47.29      46.82         11  
  9 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  45.25      46.90          9  
 10 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  48.66      48.50          7  
 11 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                49.56      48.81          6  
 12 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                50.25      48.83          5  
 13 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 49.63      49.67          4  
 14 Donkor, Damian       9 AG-MR                  48.08      50.57          3  
 15 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR          56.80      50.96          2  
 16 Rolon, David E      10 MVA-MR                 58.56      51.92          1  
 17 Stanisz, Adam       10 MWSC-MR                57.89      52.19        
 18 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                55.11      52.40        
 19 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          59.04      52.87        
 20 Hooda, Pranav M      9 BB-NJ                  53.37      54.47        
 21 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                53.65      54.68        
 22 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR                52.40      55.57        
 23 Stratis, Christian   9 BB-NJ                  53.31      57.37        
 24 Tauber, Jaden       10 MWSC-MR              1:03.28    1:00.19        
 25 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                     NT    1:00.71        
 26 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:03.86    1:02.76        
 27 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              1:04.55    1:03.58        
 28 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR              1:00.14    1:06.70        
 29 Zhu, Robert          9 RFAC-MR              1:15.01    1:11.77        
 30 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              1:11.21    1:15.09        
 -- Freda, Aidan C      10 MVA-MR               1:02.73         DQ        
      Scissors kick
 -- Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:24.57         DQ        
      Scissors kick
 -- Murray, Tristan D    9 RFAC-MR              1:05.01         DQ        
      Scissors kick
 -- Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  56.19         DQ        
      Alternating Kick
 -- Worthington, Griff   9 MVA-MR               1:03.24         DQ        
      Alternating Kick
 -- D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                49.31         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:29.87    1:29.85         20  
                  42.14     1:29.85 (47.71)                                        
  2 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:34.11    1:31.77         17  
                  44.45     1:31.77 (47.32)                                        
  3 Cao, James          10 BB-NJ                1:40.46    1:34.43         16  
                  44.56     1:34.43 (49.87)                                        
  4 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:35.44    1:36.45         15  
                  44.68     1:36.45 (51.77)                                        
  5 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR             NT    1:42.80         14  
                  47.28     1:42.80 (55.52)                                        
  6 Lerner, Ryan M      10 WSSC-MR              1:49.67    1:43.75         13  
                  48.96     1:43.75 (54.79)                                        
  7 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                     NT    1:44.06         12  
                  50.13     1:44.06 (53.93)                                        
  8 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:51.99    1:44.37         11  
                  48.23     1:44.37 (56.14)                                        
  9 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:47.25    1:44.70          9  
                  48.94     1:44.70 (55.76)                                        
 10 Liew, Roy           10 DA-MR                     NT    1:48.24          7  
                  52.62     1:48.24 (55.62)                                        
 11 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR                   NT    1:50.16          6  
 12 Rolon, David E      10 MVA-MR               1:53.49    1:50.28          5  
                  51.55     1:50.28 (58.73)                                        
 13 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:48.61    1:51.10          4  
                  52.73     1:51.10 (58.37)                                        
 14 Bassett, Owen A      9 PBAC-MR              2:00.13    1:53.80          3  
                  51.93   1:53.80 (1:01.87)                                        
 15 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:53.40    1:55.40          2  
                  52.18   1:55.40 (1:03.22)                                        
 16 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              2:03.40    1:55.96          1  
                  56.56     1:55.96 (59.40)                                        
 17 German, Kyle R      10 NBS-MR               2:14.69    2:16.12        
                1:04.45   2:16.12 (1:11.67)                                        
 18 Scully, Sean J      10 MWSC-MR              2:45.00    2:19.36        
                1:06.62   2:19.36 (1:12.74)                                        
 19 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:27.89    2:41.51        
                1:15.59   2:41.51 (1:25.92)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR                35.00      31.76         20  
  2 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                32.61      33.38         17  
  3 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          36.56      35.25         16  
  4 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                38.85      37.44         15  
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                35.11      37.51         14  
  6 Cao, James          10 BB-NJ                  42.99      41.62         13  
  7 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                45.23      42.29         12  
  8 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  42.18      42.41         11  
  9 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 44.36      43.35          9  
 10 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          45.95      44.01          7  
 11 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR                48.12      44.05          6  
 12 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR                38.27      44.74          5  
 13 Hogan, Liam S       10 RFAC-MR              1:00.01      45.00          4  
 14 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                45.34      45.35          3  
 15 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          46.65      45.36          2  
 16 King, Thomas J      10 BB-NJ                  46.81      46.71          1  
 17 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                44.07      47.50        
 18 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  49.34      49.20        
 19 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                59.44      50.82        
 20 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR                59.62      58.75        
 21 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR        1:05.88      59.92        
 22 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:09.24    1:00.60        
 23 Scully, Sean J      10 MWSC-MR                56.89    1:01.18        
 24 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR                56.72    1:04.15        
 25 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:04.73    1:05.16        
 26 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              1:09.89    1:23.45        
 -- Gaglione, Carmine    9 BB-NJ                1:26.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Rolon, David E      10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  50.54         DQ        
      False start
 -- Luna, Gabriel        9 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Dickman, Kellen      9 VAC-MR                 49.66         DQ        
      Scissors kick
 -- Watson, Max R        9 MVA-MR                 43.71         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:20.69    1:11.37         20  
                  33.71     1:11.37 (37.66)                                        
  2 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                1:14.14    1:15.85         17  
                  34.32     1:15.85 (41.53)                                        
  3 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:15.11    1:18.93         16  
                  36.05     1:18.93 (42.88)                                        
  4 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:29.27    1:23.28         15  
                  38.03     1:23.28 (45.25)                                        
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:26.85    1:23.87         14  
                  39.28     1:23.87 (44.59)                                        
  6 Donkor, Damian       9 AG-MR                1:49.42    1:55.43         13  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                1:15.22    1:14.53         20  
                  33.52     1:14.53 (41.01)                                        
  2 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:18.89    1:15.61         17  
                  35.63     1:15.61 (39.98)                                        
  3 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:20.46    1:20.21         16  
                  37.93     1:20.21 (42.28)                                        
  4 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR        1:21.11    1:20.34         15  
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:21.73    1:21.21         14  
                  37.56     1:21.21 (43.65)                                        
  6 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:28.11    1:25.77         13  
                  39.30     1:25.77 (46.47)                                        
  7 Bellettiere, Jack   10 MVA-MR               1:26.56    1:26.36         12  
                  41.13     1:26.36 (45.23)                                        
  8 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:29.04    1:27.40         11  
                  40.38     1:27.40 (47.02)                                        
  9 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:38.84    1:28.61          9  
                  41.17     1:28.61 (47.44)                                        
 10 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR              1:31.35    1:29.00          7  
                  39.61     1:29.00 (49.39)                                        
 11 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:32.20    1:29.13          6  
                  43.24     1:29.13 (45.89)                                        
 12 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR        1:31.74    1:34.49          5  
                  45.77     1:34.49 (48.72)                                        
 13 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                1:33.56    1:35.80          4  
                  45.75     1:35.80 (50.05)                                        
 14 Donkor, Damian       9 AG-MR                1:32.79    1:36.10          3  
                  44.29     1:36.10 (51.81)                                        
 15 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR              1:35.16    1:36.66          2  
                  44.14     1:36.66 (52.52)                                        
 16 Watson, Max R        9 MVA-MR               1:43.27    1:37.90          1  
                  44.71     1:37.90 (53.19)                                        
 17 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              1:55.67    1:39.35        
                  46.98     1:39.35 (52.37)                                        
 18 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                1:38.24    1:40.27        
 19 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR        1:43.92    1:42.33        
                  46.44     1:42.33 (55.89)                                        
 20 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR              1:43.72    1:46.11        
                  53.01     1:46.11 (53.10)                                        
 21 Rolon, David E      10 MVA-MR               1:53.27    1:50.62        
                  54.97     1:50.62 (55.65)                                        
 22 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR             NT    1:53.99        
                1:00.87     1:53.99 (53.12)                                        
 23 Tauber, Jaden       10 MWSC-MR              1:57.89    1:55.07        
                  50.40   1:55.07 (1:04.67)                                        
 24 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                2:00.29    1:57.58        
                  53.12   1:57.58 (1:04.46)                                        
 25 Worthington, Griff   9 MVA-MR               1:53.07    2:02.13        
                  57.90   2:02.13 (1:04.23)                                        
 -- Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:05.89         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Ockert, Jared J     10 BB-NJ                1:39.49         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- German, Kyle R      10 NBS-MR               1:56.21         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR              1:30.14         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:06.79    2:15.80         40  
     1) Quested, Finn J 9               2) Simpfenderfer, Michael D 9     
     3) D'Amelia, Pete 10               4) Smith, Sebastian L 9           
                  32.79     1:09.32 (36.53)     1:44.34 (35.02)     2:15.80 (31.46)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:35.51    2:35.86         34  
     1) Stanisz, Adam 10                2) Tauber, Jaden 10               
     3) Sequeiros, Noah 9               4) Park, Edward 10                
                  39.06     1:20.75 (41.69)     2:05.12 (44.37)     2:35.86 (30.74)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:32.00    2:40.53         32  
     1) Hooda, Pavit M 10               2) Ockert, Jared J 10             
     3) Hooda, Pranav M 9               4) Stratis, Christian D 9         
                  39.99     1:28.61 (48.62)     2:04.37 (35.76)     2:40.53 (36.16)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:31.10    2:29.50         40  
     1) Tuohy, Johnny D 9               2) Quested, Finn J 9              
     3) Smith, Sebastian L 9            4) D'Amelia, Pete 10              
                  39.14     1:21.97 (42.83)     1:56.39 (34.42)     2:29.50 (33.11)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       3:00.84    2:45.12         34  
     1) Kellman, Adam H 9               2) Lerner, Ryan M 10              
     3) Quinones, Nick A 10             4) Quinones, Ashton T 8           
                  37.15     1:23.42 (46.27)     2:08.43 (45.01)     2:45.12 (36.69)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      3:20.62    2:58.92         32  
     1) Sequeiros, Noah 9               2) Liu, Charles Y 10              
     3) Park, Edward 10                 4) Scully, Sean J 10              
                  52.64   1:54.48 (1:01.84)     2:15.66 (21.18)     2:58.92 (43.26)
 -- Devilfish Aquatics-MR  'A'                  3:23.16         DQ        
     1) Dewhurst, Joseph M 9            2) Liew, Roy 10                   
     3) Milroy, Aidan J 10              4) Minevich, Daniel I 7           
                  52.61     1:44.86 (52.25)     2:32.64 (47.78)          DQ (38.77)
 -- Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:44.72         DQ        
     1) Cao, James 10                   2) Hooda, Pavit M 10              
     3) King, Thomas J 10               4) Ockert, Jared J 10             
                  38.80     1:27.82 (49.02)     2:07.76 (39.94)          DQ (36.86)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                     NT      26.75 ZQ      20  
  2 Reining, Robert L   12 RFAC-MR                27.97      27.90 JO      17  
  3 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                29.36      27.94 JO      16  
  4 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR                28.42      28.95 SILV    15  
  5 Lang, Colin P       12 PBAC-MR                29.21      29.18 SILV    14  
  6 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR          30.20      29.44 SILV    13  
  7 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                29.57      29.80 SILV    12  
  8 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  29.57      30.17 SILV    11  
  9 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          31.29      30.58 SILV     9  
 10 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                31.88      30.84 SILV     7  
 11 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 30.37      30.92 SILV     6  
 12 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                  31.41      30.97 SILV     5  
 13 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                31.23      31.91          4  
 14 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          32.00      32.00          3  
 15 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                32.63      32.25          2  
 16 Clark, Noah J       12 DA-MR                  32.77      32.28          1  
 17 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  32.80      32.33        
 18 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  33.73      32.60        
 19 Jones, Ryan         12 DA-MR                  32.94      32.66        
 20 McKee, Cameron A    11 PBAC-MR                32.99      32.71        
 21 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          33.68      33.73        
 22 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR                32.59      33.75        
 23 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  34.82      33.78        
 24 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                33.76      34.83        
 25 Repke, Jacob T      12 DA-MR                  34.88      34.99        
 26 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                34.15      35.29        
 27 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                34.95      35.58        
 28 King, Nico A        12 BB-NJ                  36.59      36.76        
 29 Wolff, Oren         12 MWSC-MR                   NT      36.82        
 30 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR          37.49      36.94        
 31 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                35.09      36.99        
 32 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                  38.38      37.79        
 33 Nazari, Dylan C     12 WSSC-MR                34.76      37.80        
 34 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR                38.80      39.86        
 35 Mallette, Jack D    12 VAC-MR                 38.68      41.90        
 36 Aman, Enver S       11 BB-NJ                     NT      43.44        
 37 Luna, Jose          11 WSSC-MR                42.14      45.75        
 38 Luo, Daniel T       11 DA-MR                  46.69      46.93        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                  58.53      57.69 ZQ      20  
                  27.75       57.69 (29.94)                                        
  2 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                  59.20      58.66 ZQ      17  
                  28.23       58.66 (30.43)                                        
  3 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:01.63    1:00.79 JO      16  
                  29.23     1:00.79 (31.56)                                        
  4 Itman, Sam          12 BB-NJ                1:06.65    1:00.96 JO      15  
                  29.42     1:00.96 (31.54)                                        
  5 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:03.99    1:01.15 JO      14  
                  28.81     1:01.15 (32.34)                                        
  6 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:07.23    1:04.95 SILV    13  
                  31.35     1:04.95 (33.60)                                        
  7 Lang, Colin P       12 PBAC-MR              1:07.35    1:05.51 SILV    12  
                  31.03     1:05.51 (34.48)                                        
  8 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                1:07.08    1:06.23 SILV    11  
                  31.99     1:06.23 (34.24)                                        
  9 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:06.80    1:06.27 SILV     9  
                  31.30     1:06.27 (34.97)                                        
 10 Baranowski, Damian  11 AG-MR                     NT    1:06.47 SILV     7  
                  31.77     1:06.47 (34.70)                                        
 11 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                1:06.76    1:07.32 SILV     6  
                  31.83     1:07.32 (35.49)                                        
 12 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:09.03    1:07.34 SILV     5  
                  31.44     1:07.34 (35.90)                                        
 13 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR        1:10.78    1:07.66 SILV     4  
                  32.72     1:07.66 (34.94)                                        
 14 Donkor, Adrian      11 AG-MR                1:08.24    1:08.81 SILV     3  
                  31.99     1:08.81 (36.82)                                        
 15 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:12.63    1:09.18 SILV     2  
                  33.17     1:09.18 (36.01)                                        
 16 Semeran, Paul       12 BB-NJ                1:13.85    1:09.61          1  
 17 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                1:14.10    1:10.67        
 18 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:11.86    1:11.46        
                  34.14     1:11.46 (37.32)                                        
 19 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR              1:13.99    1:11.69        
                  34.06     1:11.69 (37.63)                                        
 20 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:12.74    1:11.93        
                  34.98     1:11.93 (36.95)                                        
 20 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                1:13.86    1:11.93        
 22 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR        1:12.58    1:12.06        
 23 Peifer, Matthew B   12 MVA-MR               1:15.87    1:12.33        
 24 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:13.64    1:13.60        
                  34.84     1:13.60 (38.76)                                        
 25 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:19.10    1:14.77        
                  36.13     1:14.77 (38.64)                                        
 26 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                1:23.43    1:15.25        
                  35.32     1:15.25 (39.93)                                        
 27 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR              1:17.56    1:15.93        
                  36.08     1:15.93 (39.85)                                        
 28 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:16.71    1:16.47        
 29 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:17.04    1:17.08        
                  36.34     1:17.08 (40.74)                                        
 30 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:17.69    1:17.44        
                  36.95     1:17.44 (40.49)                                        
 31 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:19.32    1:21.78        
                  38.02     1:21.78 (43.76)                                        
 32 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:21.59    1:21.92        
                  38.71     1:21.92 (43.21)                                        
 33 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:24.42    1:22.46        
                  38.98     1:22.46 (43.48)                                        
 34 Williams, Ian I     12 WSSC-MR              1:28.16    1:24.94        
                  39.57     1:24.94 (45.37)                                        
 35 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                1:24.85    1:25.47        
                  38.94     1:25.47 (46.53)                                        
 36 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:27.48    1:25.51        
                  42.95     1:25.51 (42.56)                                        
 37 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:28.70    1:26.10        
                  41.53     1:26.10 (44.57)                                        
 38 Valentin, Joseph B  12 MWSC-MR                   NT    1:30.09        
                  41.05     1:30.09 (49.04)                                        
 -- King, Nico A        12 BB-NJ                1:23.23         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reining, Robert L   12 RFAC-MR              2:09.94    2:09.34 ZQ      20  
                  30.31     1:03.44 (33.13)     1:36.81 (33.37)     2:09.34 (32.53)
  2 Itman, Sam          12 BB-NJ                2:16.59    2:10.01 ZQ      17  
                  29.88     1:03.44 (33.56)     1:37.14 (33.70)     2:10.01 (32.87)
  3 Young, Justin E     12 BB-NJ                2:18.96    2:12.65 JO      16  
                  30.56     1:04.89 (34.33)     1:39.54 (34.65)     2:12.65 (33.11)
  4 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                2:11.77    2:14.15 JO      15  
                  30.85     1:05.29 (34.44)     1:40.38 (35.09)     2:14.15 (33.77)
  5 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR              2:16.98    2:15.42 SILV    14  
                  30.17     1:04.56 (34.39)     1:40.64 (36.08)     2:15.42 (34.78)
  6 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              2:27.65    2:22.45 SILV    13  
                  32.23     1:09.09 (36.86)     1:46.58 (37.49)     2:22.45 (35.87)
  7 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                2:30.82    2:22.50 SILV    12  
                  33.03     1:10.21 (37.18)     1:47.21 (37.00)     2:22.50 (35.29)
  8 Semeran, Paul       12 BB-NJ                2:52.36    2:32.49         11  
                  36.01     1:15.91 (39.90)     1:55.59 (39.68)     2:32.49 (36.90)
  9 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                2:49.81    2:32.72          9  
                  35.77     1:15.68 (39.91)     1:55.96 (40.28)     2:32.72 (36.76)
 10 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              2:31.52    2:34.91          7  
                  34.91     1:13.81 (38.90)     1:54.03 (40.22)     2:34.91 (40.88)
 11 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                3:05.94    2:45.61          6  
                  36.89     1:18.73 (41.84)     2:00.63 (41.90)     2:45.61 (44.98)
 12 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              2:48.89    2:46.01          5  
                  37.50     1:19.97 (42.47)     2:03.63 (43.66)     2:46.01 (42.38)
 13 Jones, Ryan         12 DA-MR                2:47.36    2:47.05          4  
                  37.67     1:21.69 (44.02)     2:05.79 (44.10)     2:47.05 (41.26)
 14 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              2:43.86    2:47.15          3  
                  38.43     1:21.97 (43.54)     2:06.41 (44.44)     2:47.15 (40.74)
 15 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              3:01.54    2:53.64          2  
                  37.06     1:21.80 (44.74)   2:53.64 (1:31.84)                    
 16 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              3:06.14    2:57.85          1  
                  38.33     1:24.08 (45.75)     2:11.33 (47.25)     2:57.85 (46.52)
 17 Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                     NT    3:04.15        
                  42.22     1:31.54 (49.32)     2:22.58 (51.04)     3:04.15 (41.57)
 -- Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Declared false start
 -- Clark, Noah J       12 DA-MR                2:49.90         NS        
 -- Repke, Jacob T      12 DA-MR                3:03.91         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                31.23      30.18 ZQ      20  
  2 Itman, Sam          12 BB-NJ                  35.30      31.91 ZQ      17  
  3 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                35.09      33.94 SILV    16  
  4 Baranowski, Damian  11 AG-MR                  36.40      35.01 SILV    15  
  5 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 36.46      36.06 SILV    14  
  6 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                35.78      36.27 SILV    13  
  7 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  36.03      36.68 SILV    12  
  8 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                38.55      37.36 SILV    11  
  9 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                36.45      37.81 SILV     9  
 10 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                  38.26      38.70 SILV     7  
 11 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                  38.09      38.74 SILV     6  
 12 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          41.93      39.16 SILV     5  
 13 Clark, Noah J       12 DA-MR                  38.46      39.26 SILV     4  
 14 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  40.68      39.54 SILV     3  
 15 Peifer, Matthew B   12 MVA-MR                 41.83      40.25 SILV     2  
 16 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                39.56      40.70 SILV     1  
 17 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                  42.29      40.90 SILV   
 18 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  41.79      41.38        
 19 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                41.42      41.70        
 20 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  41.38      41.80        
 21 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                41.93      41.87        
 22 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR                39.95      42.01        
 23 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                41.84      42.05        
 24 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR                39.77      42.45        
 25 Repke, Jacob T      12 DA-MR                  41.30      42.52        
 26 Jones, Ryan         12 DA-MR                  42.72      42.61        
 27 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          40.20      42.80        
 28 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR                43.01      43.16        
 29 Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                  43.51      43.42        
 30 Bizub, John F       12 BB-NJ                  46.39      44.72        
 31 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                  49.66      45.16        
 32 Williams, Ian I     12 WSSC-MR                45.93      45.17        
 33 King, Nico A        12 BB-NJ                  47.99      45.55        
 34 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          42.56      45.75        
 35 Barth, Ian M        11 PBAC-MR                47.17      49.76        
 36 Valentin, Joseph B  12 MWSC-MR                   NT      52.81        
 37 Aman, Enver S       11 BB-NJ                  55.16      55.15        
 -- Donkor, Adrian      11 AG-MR                  34.99         DQ        
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR                51.40         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:06.62    1:03.72 ZQ      20  
                  30.79     1:03.72 (32.93)                                        
  2 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                1:09.64    1:06.15 ZQ      17  
                  31.62     1:06.15 (34.53)                                        
  3 Itman, Sam          12 BB-NJ                1:09.81    1:08.06 ZQ      16  
                  33.23     1:08.06 (34.83)                                        
  4 Lambert, Riley P    12 BB-NJ                1:12.85    1:10.66 JO      15  
                  33.91     1:10.66 (36.75)                                        
  5 Reining, Robert L   12 RFAC-MR              1:11.87    1:11.93 SILV    14  
                  35.10     1:11.93 (36.83)                                        
  6 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:21.60    1:14.44 SILV    13  
                  35.50     1:14.44 (38.94)                                        
  7 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:16.37    1:14.84 SILV    12  
                  36.06     1:14.84 (38.78)                                        
  8 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR              1:22.03    1:15.23 SILV    11  
                  35.44     1:15.23 (39.79)                                        
  9 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:19.21    1:15.67 SILV     9  
                  36.42     1:15.67 (39.25)                                        
 10 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:21.18    1:16.39 SILV     7  
                  37.13     1:16.39 (39.26)                                        
 11 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR               1:17.26    1:16.48 SILV     6  
                  37.17     1:16.48 (39.31)                                        
 12 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR              1:27.44    1:18.54 SILV     5  
                  37.78     1:18.54 (40.76)                                        
 13 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                1:21.82    1:20.40 SILV     4  
                  39.44     1:20.40 (40.96)                                        
 14 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:27.67    1:22.38 SILV     3  
                  40.10     1:22.38 (42.28)                                        
 15 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:21.92    1:22.44 SILV     2  
                  39.93     1:22.44 (42.51)                                        
 16 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:20.20    1:23.92          1  
                  40.92     1:23.92 (43.00)                                        
 17 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR        1:30.44    1:24.90        
                  41.65     1:24.90 (43.25)                                        
 18 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                1:29.87    1:26.53        
                  42.03     1:26.53 (44.50)                                        
 19 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:26.40    1:27.45        
                  41.88     1:27.45 (45.57)                                        
 20 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:28.18    1:28.08        
                  42.64     1:28.08 (45.44)                                        
 21 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:27.38    1:29.56        
                  42.95     1:29.56 (46.61)                                        
 22 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                1:29.64    1:29.76        
 23 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:26.28    1:30.50        
                  43.18     1:30.50 (47.32)                                        
 24 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:27.10    1:30.97        
                  44.42     1:30.97 (46.55)                                        
 25 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:33.84    1:31.38        
                  45.05     1:31.38 (46.33)                                        
 26 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:31.78    1:33.40        
                  44.77     1:33.40 (48.63)                                        
 27 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR        1:39.42    1:33.88        
 28 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:32.66    1:36.09        
                  47.17     1:36.09 (48.92)                                        
 29 Mallette, Jack D    12 VAC-MR                    NT    1:39.16        
                  45.64     1:39.16 (53.52)                                        
 30 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                1:46.49    1:41.39        
                  49.10     1:41.39 (52.29)                                        
 31 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:52.89    1:47.40        
 32 Luo, Daniel T       11 DA-MR                     NT    1:49.92        
                  51.95     1:49.92 (57.97)                                        
 -- Luna, Jose          11 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:42.95         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- King, Nico A        12 BB-NJ                1:45.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                  37.44      34.92 ZQ      20  
  2 Young, Justin E     12 BB-NJ                  34.77      35.20 ZQ      17  
  3 Donkor, Adrian      11 AG-MR                  38.00      37.74 SILV    16  
  4 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                  38.16      37.81 SILV    15  
  5 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                38.60      37.97 SILV    14  
  6 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR          39.76      38.54 SILV    13  
  7 Itman, Sam          12 BB-NJ                  39.86      39.15 SILV    12  
  8 Baranowski, Damian  11 AG-MR                     NT      40.30 SILV    11  
  9 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                40.67      40.39 SILV     9  
 10 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  43.28      40.46 SILV     7  
 11 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  40.73      40.53 SILV     6  
 12 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR                39.76      41.36 SILV     5  
 13 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 43.18      42.02 SILV     4  
 14 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR                44.88      42.05 SILV     3  
 15 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                43.89      43.29          2  
 16 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                44.85      43.35          1  
 17 Clark, Noah J       12 DA-MR                  43.89      43.63        
 18 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  46.07      45.09        
 19 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                46.00      45.15        
 20 Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                  46.22      46.47        
 21 Repke, Jacob T      12 DA-MR                  44.93      46.53        
 22 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          45.81      46.76        
 23 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  47.77      47.28        
 24 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR          48.22      48.03        
 25 Barth, Ian M        11 PBAC-MR                48.02      49.41        
 26 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                  50.43      49.83        
 27 Valentin, Joseph B  12 MWSC-MR                   NT      50.19        
 28 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                49.69      50.52        
 29 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                51.10      51.02        
 30 Bizub, John F       12 BB-NJ                  51.63      51.12        
 31 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          49.93      51.19        
 32 Williams, Ian I     12 WSSC-MR                51.22      51.76        
 33 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                56.49      53.75        
 34 Aman, Enver S       11 BB-NJ                  59.01      57.88        
 35 King, Nico A        12 BB-NJ                     NT    1:00.04        
 -- Peifer, Matthew B   12 MVA-MR                 42.21         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Lang, Colin P       12 PBAC-MR                40.96         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Smolar, Andrew      11 WSSC-MR                46.80         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                  53.45         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                52.19         DQ        
      One hand touch
 -- Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          58.11         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:08.15         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:17.11    1:16.11 ZQ      20  
                  36.71     1:16.11 (39.40)                                        
  2 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                1:21.98    1:16.76 ZQ      17  
                  36.94     1:16.76 (39.82)                                        
  3 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR              1:17.61    1:17.05 ZQ      16  
                  37.00     1:17.05 (40.05)                                        
  4 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:28.87    1:22.38 SILV    15  
                  38.85     1:22.38 (43.53)                                        
  5 Reining, Robert L   12 RFAC-MR              1:34.26    1:23.22 SILV    14  
                  38.79     1:23.22 (44.43)                                        
  6 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:26.63    1:24.45 SILV    13  
                  40.91     1:24.45 (43.54)                                        
  7 Lambert, Riley P    12 BB-NJ                1:35.87    1:26.72 SILV    12  
                  41.00     1:26.72 (45.72)                                        
  8 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:26.91    1:26.88 SILV    11  
                  41.42     1:26.88 (45.46)                                        
  9 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR               1:32.61    1:30.80          9  
                  43.00     1:30.80 (47.80)                                        
 10 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:30.86    1:31.61          7  
                  43.14     1:31.61 (48.47)                                        
 11 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:32.17    1:31.63          6  
                  42.96     1:31.63 (48.67)                                        
 12 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:37.38    1:33.82          5  
                  43.05     1:33.82 (50.77)                                        
 13 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:36.05    1:37.63          4  
                  46.32     1:37.63 (51.31)                                        
 14 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:38.09    1:40.33          3  
                  47.59     1:40.33 (52.74)                                        
 15 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:39.98    1:42.00          2  
                  47.89     1:42.00 (54.11)                                        
 16 Nazari, Dylan C     12 WSSC-MR              1:44.70    1:42.62          1  
                  48.27     1:42.62 (54.35)                                        
 17 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:40.45    1:46.12        
                  51.78     1:46.12 (54.34)                                        
 18 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:50.86    1:51.35        
                  53.25     1:51.35 (58.10)                                        
 19 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:51.53    1:52.18        
                  54.83     1:52.18 (57.35)                                        
 20 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:53.99    1:52.50        
                  54.73     1:52.50 (57.77)                                        
 21 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:57.45    1:53.94        
                  54.73     1:53.94 (59.21)                                        
 22 Luo, Daniel T       11 DA-MR                2:27.46    2:11.10        
                1:02.34   2:11.10 (1:08.76)                                        
 23 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              2:15.58    2:17.01        
                1:05.54   2:17.01 (1:11.47)                                        
 -- Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                1:46.30         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                  29.69      29.64 ZQ      20  
  2 Reining, Robert L   12 RFAC-MR                30.54      29.77 ZQ      17  
  3 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                31.33      30.78 JO      16  
  4 Lambert, Riley P    12 BB-NJ                  32.87      32.32 SILV    15  
  5 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR          33.12      32.33 SILV    14  
  6 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR                   NT      32.37 SILV    13  
  7 Lang, Colin P       12 PBAC-MR                33.92      33.34 SILV    12  
  8 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 34.86      33.57 SILV    11  
  9 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                35.99      34.94 SILV     9  
 10 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                38.62      34.97 SILV     7  
 11 Itman, Sam          12 BB-NJ                  35.90      35.75 SILV     6  
 12 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  34.38      35.84 SILV     5  
 13 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  41.13      36.19 SILV     4  
 14 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          38.74      36.40 SILV     3  
 15 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          38.57      37.20 SILV     2  
 16 Clark, Noah J       12 DA-MR                  40.36      38.13 SILV     1  
 17 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                  39.49      38.34 SILV   
 18 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  40.06      38.73        
 19 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          36.38      38.90        
 19 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  40.93      38.90        
 21 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                40.47      39.23        
 22 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                   NT      40.46        
 23 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                40.25      41.70        
 24 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                42.53      41.93        
 25 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                44.60      43.30        
 26 McKee, Cameron A    11 PBAC-MR                42.19      43.97        
 27 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                42.91      44.14        
 28 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR                47.09      46.04        
 29 King, Nico A        12 BB-NJ                  48.91      47.24        
 30 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:02.59      47.38        
 31 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                     NT      48.03        
 32 Mallette, Jack D    12 VAC-MR                    NT    1:02.10        
 33 Luo, Daniel T       11 DA-MR                     NT    1:03.72        
 -- Aman, Enver S       11 BB-NJ                  56.72         DQ        
      Scissors kick
 -- Luna, Jose          11 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Wolff, Oren         12 MWSC-MR                   NT         DQ        
      False start
 -- Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                  49.13         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                1:09.95    1:07.65 ZQ      20  
                  30.79     1:07.65 (36.86)                                        
  2 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:09.81    1:08.21 ZQ      17  
                  32.01     1:08.21 (36.20)                                        
  3 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:10.24    1:09.31 ZQ      16  
                  32.07     1:09.31 (37.24)                                        
  4 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:21.65    1:15.03 SILV    15  
                  34.73     1:15.03 (40.30)                                        
  5 Donkor, Adrian      11 AG-MR                1:16.15    1:20.72 SILV    14  
                  35.68     1:20.72 (45.04)                                        
  6 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:24.00    1:24.64 SILV    13  
                  39.32     1:24.64 (45.32)                                        
  7 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                   NT    1:35.87         12  
                  45.04     1:35.87 (50.83)                                        
  8 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:45.42    1:38.29         11  
                  45.62     1:38.29 (52.67)                                        
  9 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:35.88    1:38.38          9  
                  44.99     1:38.38 (53.39)                                        
 10 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:45.48    1:40.80          7  
                  46.30     1:40.80 (54.50)                                        
 11 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:35.35    1:48.79          6  
                  50.59     1:48.79 (58.20)                                        
 12 Jones, Ryan         12 DA-MR                2:04.62    1:54.48          5  
                  51.60   1:54.48 (1:02.88)                                        
 -- Clark, Noah J       12 DA-MR                1:38.27         NS        
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:44.89         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                1:08.85    1:05.78 ZQ      20  
                  30.41     1:05.78 (35.37)                                        
  2 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:12.61    1:08.87 ZQ      17  
                  31.37     1:08.87 (37.50)                                        
  3 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:18.02    1:15.64 SILV    16  
                  35.23     1:15.64 (40.41)                                        
  4 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                1:14.72    1:15.82 SILV    15  
                  36.64     1:15.82 (39.18)                                        
  5 Donkor, Adrian      11 AG-MR                1:14.86    1:16.08 SILV    14  
                  35.40     1:16.08 (40.68)                                        
  6 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:14.92    1:16.65 SILV    13  
                  35.10     1:16.65 (41.55)                                        
  7 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR               1:16.12    1:17.34 SILV    12  
                  35.24     1:17.34 (42.10)                                        
  8 Baranowski, Damian  11 AG-MR                1:21.44    1:19.67 SILV    11  
                  38.81     1:19.67 (40.86)                                        
  9 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:23.07    1:20.18 SILV     9  
                  37.77     1:20.18 (42.41)                                        
 10 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR              1:28.23    1:21.64          7  
                  37.96     1:21.64 (43.68)                                        
 11 Peifer, Matthew B   12 MVA-MR               1:23.40    1:23.80          6  
                  40.34     1:23.80 (43.46)                                        
 12 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:28.33    1:24.59          5  
                  40.70     1:24.59 (43.89)                                        
 13 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                1:22.67    1:24.62          4  
                  38.86     1:24.62 (45.76)                                        
 14 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:25.19    1:26.82          3  
                  43.89     1:26.82 (42.93)                                        
 15 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:25.69    1:27.09          2  
                  39.46     1:27.09 (47.63)                                        
 16 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:24.58    1:29.25          1  
                  41.77     1:29.25 (47.48)                                        
 17 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR        1:32.25    1:30.29        
                  42.82     1:30.29 (47.47)                                        
 18 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:32.72    1:31.22        
                  41.37     1:31.22 (49.85)                                        
 19 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR              1:32.45    1:31.40        
                  44.04     1:31.40 (47.36)                                        
 20 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:31.66    1:32.04        
                  43.57     1:32.04 (48.47)                                        
 21 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:30.91    1:33.36        
                  42.43     1:33.36 (50.93)                                        
 22 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:39.01    1:34.74        
                  43.80     1:34.74 (50.94)                                        
 23 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                1:41.81    1:35.36        
                  46.58     1:35.36 (48.78)                                        
 24 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:33.75    1:35.85        
                  44.39     1:35.85 (51.46)                                        
 25 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:40.52    1:36.91        
                  46.72     1:36.91 (50.19)                                        
 26 Williams, Ian I     12 WSSC-MR                   NT    1:39.49        
 27 Barth, Ian M        11 PBAC-MR              1:41.43    1:43.63        
                  52.59     1:43.63 (51.04)                                        
 -- Bizub, John F       12 BB-NJ                1:54.84         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                1:32.80         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:44.41         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:58.21    1:53.57         40  
     1) Hoody, Conrad E 12              2) Twiss, Colin J 11              
     3) Itman, Sam 12                   4) Young, Justin E 12             
                  27.05       58.50 (31.45)     1:26.74 (28.24)     1:53.57 (26.83)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:10.99    2:01.94         34  
     1) Jones, Ryan 12                  2) Chan, Alexander L 11           
     3) Clark, Noah J 12                4) Makarov, Aleksey M 12          
                  32.95     1:06.34 (33.39)     1:35.79 (29.45)     2:01.94 (26.15)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:00.78    2:06.28         32  
     1) Allen, Liam F 11                2) Zeman, Josh K 12               
     3) Bruno, Anthony J 11             4) Robinson, Daniel P 12          
                  28.86     1:00.77 (31.91)     1:32.91 (32.14)     2:06.28 (33.37)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:14.10    2:15.38         30  
     1) Burmaster, Christopher M 11     2) Weiner, Elliot L 12            
     3) Baldwin, Benjamin G 11          4) Semeran, Paul 12               
                  33.29     1:08.65 (35.36)     1:43.92 (35.27)     2:15.38 (31.46)
  5 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:14.48    2:21.74         28  
     1) Sanchez, Ryan O 11              2) Marrone, AJ J 12               
     3) Smolar, Andrew 11               4) Rothenberg, Max C 11           
                  36.65     1:08.20 (31.55)     1:44.12 (35.92)     2:21.74 (37.62)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:52.48         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:10.89    2:08.69         40  
     1) Hoody, Conrad E 12              2) Young, Justin E 12             
     3) Lambert, Riley P 12             4) Twiss, Colin J 11              
                  32.23     1:05.10 (32.87)     1:37.75 (32.65)     2:08.69 (30.94)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:19.34    2:18.82         34  
     1) Clark, Noah J 12                2) Makarov, Aleksey M 12          
     3) Chan, Alexander L 11            4) Jones, Ryan 12                 
                  38.66     1:12.63 (33.97)     1:48.87 (36.24)     2:18.82 (29.95)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:07.57    2:23.42         32  
     1) Messina, Michael A 11           2) Ruan, Andrew 12                
     3) Reining, Robert L 12            4) Calvelli, Samuel 11            
                  39.16     1:19.53 (40.37)     1:49.86 (30.33)     2:23.42 (33.56)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:18.84    2:25.89         30  
     1) Allen, Liam F 11                2) Kivlehan, Patrick J 11         
     3) Bruno, Anthony J 11             4) Zeman, Josh K 12               
                  30.57     1:26.61 (56.04)     1:56.81 (30.20)     2:25.89 (29.08)
  5 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:36.02    2:27.34         28  
     1) Weiner, Elliot L 12             2) Semeran, Paul 12               
     3) Burmaster, Christopher M 11     4) Itman, Sam 12                  
                  38.84     1:20.17 (41.33)     1:59.08 (38.91)     2:27.34 (28.26)
  6 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:29.99    2:35.36         26  
     1) Rothenberg, Max C 11            2) Rowlands, Owen C 12            
     3) Marrone, AJ J 12                4) Smolar, Andrew 11              
                  40.82     1:17.87 (37.05)     1:59.46 (41.59)     2:35.36 (35.90)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                  25.11      25.12 SILV    20  
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR                25.37      25.29 SILV    16.5
  2 Thomas, Christian   14 RFAC-MR                24.40      25.29 SILV    16.5
  4 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR                25.93      25.86 SILV    15  
  5 Baione, Michael T   13 RFAC-MR                25.87      26.40 SILV    14  
  6 Glazowski, Christo  14 DA-MR                  27.47      26.92         13  
  7 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR                26.87      27.10         12  
  8 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR                27.14      27.28         11  
  9 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                  27.15      27.29          9  
 10 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR                27.84      28.50          7  
 11 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR                34.97      29.36          6  
 12 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR                30.31      29.76          5  
 13 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR                   NT      30.15          4  
 14 Hadid, Amer         13 NBS-MR                 30.83      30.55          3  
 15 Snow, Nathan        13 DA-MR                  31.15      30.68          2  
 16 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                  31.93      30.82          1  
 17 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR          33.90      32.11        
 18 Sheehan, Matthew J  13 WSSC-MR                30.31      32.13        
 19 Liew, Sam           13 DA-MR                  31.41      33.00        
 20 Byrne, Liam J       13 VAC-MR                 36.78      35.76        
 21 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR                 33.06      36.75        
 22 Wall, Ben L         13 WSSC-MR                40.37      40.13        
 -- Ng, Jeremy M        13 BB-NJ                  28.07         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR                53.73      54.57 SILV    20  
                  26.39       54.57 (28.18)                                        
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR                55.12      54.93 SILV    17  
                  26.62       54.93 (28.31)                                        
  3 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                  55.62      55.44 SILV    16  
                  27.31       55.44 (28.13)                                        
  4 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR                56.02      55.72 SILV    15  
                  26.88       55.72 (28.84)                                        
  5 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                  57.05      57.15 SILV    14  
                  27.22       57.15 (29.93)                                        
  6 Baione, Michael T   13 RFAC-MR                57.83      58.03 SILV    13  
                  27.77       58.03 (30.26)                                        
  7 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                  59.05      59.40 SILV    12  
                  28.51       59.40 (30.89)                                        
  8 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:00.39      59.83         11  
                  29.05       59.83 (30.78)                                        
  9 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:01.23      59.84          9  
                  29.05       59.84 (30.79)                                        
 10 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:00.03      59.86          7  
                  28.80       59.86 (31.06)                                        
 11 Glazowski, Christo  14 DA-MR                1:00.81      59.93          6  
                  28.75       59.93 (31.18)                                        
 12 Lang, Timothy A     14 PBAC-MR              1:03.32    1:04.91          5  
                  32.12     1:04.91 (32.79)                                        
 13 Kim, Noah           13 BB-NJ                1:09.70    1:05.85          4  
                  31.59     1:05.85 (34.26)                                        
 14 Snow, Nathan        13 DA-MR                1:10.52    1:06.48          3  
                  31.51     1:06.48 (34.97)                                        
 15 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR              1:05.45    1:07.11          2  
                  31.03     1:07.11 (36.08)                                        
 16 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR              1:07.06    1:09.02          1  
                  32.35     1:09.02 (36.67)                                        
 17 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                1:20.72    1:09.37        
                  33.52     1:09.37 (35.85)                                        
 18 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR              1:11.33    1:10.36        
                  32.06     1:10.36 (38.30)                                        
 19 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:10.45    1:10.69        
                  33.92     1:10.69 (36.77)                                        
 20 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        1:13.48    1:16.85        
                  35.84     1:16.85 (41.01)                                        
 21 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               1:18.01    1:24.79        
                  39.04     1:24.79 (45.75)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              1:58.07    1:59.57 JO      20  
                  27.27       57.93 (30.66)     1:29.62 (31.69)     1:59.57 (29.95)
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              2:01.03    2:00.00 SILV    17  
                  27.52       58.87 (31.35)     1:30.32 (31.45)     2:00.00 (29.68)
  3 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              2:02.83    2:00.42 SILV    16  
                  27.09       57.92 (30.83)     1:30.08 (32.16)     2:00.42 (30.34)
  4 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:09.08    2:07.17 SILV    15  
                  29.23     1:01.42 (32.19)     1:34.59 (33.17)     2:07.17 (32.58)
  5 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              2:12.17    2:07.65 SILV    14  
                  28.72     1:02.11 (33.39)     1:36.02 (33.91)     2:07.65 (31.63)
  6 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                2:10.41    2:08.11 SILV    13  
                  29.03     1:02.41 (33.38)     1:36.21 (33.80)     2:08.11 (31.90)
  7 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                2:10.26    2:10.31 SILV    12  
                  29.28     1:02.67 (33.39)     1:36.74 (34.07)     2:10.31 (33.57)
  8 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              2:10.21    2:10.48 SILV    11  
                  29.59     1:03.14 (33.55)     1:37.41 (34.27)     2:10.48 (33.07)
  9 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              2:20.15    2:15.32 SILV     9  
                  31.43     1:07.34 (35.91)     1:42.63 (35.29)     2:15.32 (32.69)
 10 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                2:36.75    2:30.76          7  
                  33.85     1:11.22 (37.37)     1:51.10 (39.88)     2:30.76 (39.66)
 11 Snow, Nathan        13 DA-MR                2:53.76    2:31.48          6  
                  33.21     1:10.29 (37.08)     1:52.15 (41.86)     2:31.48 (39.33)
 12 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        2:46.29    2:36.19          5  
                  34.70     1:13.98 (39.28)     1:55.48 (41.50)     2:36.19 (40.71)
 13 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR                   NT    2:37.11          4  
                  32.89     1:12.80 (39.91)     1:55.34 (42.54)     2:37.11 (41.77)
 14 Hadid, Amer         13 NBS-MR               2:39.20    2:41.38          3  
                  35.00     1:17.00 (42.00)     1:59.59 (42.59)     2:41.38 (41.79)
 15 Liew, Sam           13 DA-MR                     NT    2:44.63          2  
                  37.16     1:20.73 (43.57)     2:03.84 (43.11)     2:44.63 (40.79)
 16 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               3:04.45    3:05.81          1  
                  38.54     1:26.20 (47.66)     2:18.28 (52.08)     3:05.81 (47.53)
 17 Wall, Ben L         13 WSSC-MR              3:20.48    3:17.73        
                  43.38                                                 2:25.81 ( )
        3:17.73 (51.92)                                                            
 -- Glazowski, Christo  14 DA-MR                     NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              1:00.37    1:00.91 ZQ      20  
                  29.72     1:00.91 (31.19)                                        
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              1:08.03    1:03.59 SILV    17  
                  31.94     1:03.59 (31.65)                                        
  3 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              1:08.87    1:04.31 SILV    16  
                  31.75     1:04.31 (32.56)                                        
  4 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                1:03.70    1:04.48 SILV    15  
                  31.72     1:04.48 (32.76)                                        
  5 Glazowski, Christo  14 DA-MR                1:08.69    1:06.90 SILV    14  
                  31.95     1:06.90 (34.95)                                        
  6 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:08.34    1:08.26 SILV    13  
                  33.11     1:08.26 (35.15)                                        
  7 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:09.15    1:08.64 SILV    12  
                  33.64     1:08.64 (35.00)                                        
  8 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              1:07.55    1:09.13 SILV    11  
                  33.52     1:09.13 (35.61)                                        
  9 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                1:08.59    1:09.27 SILV     9  
                  33.47     1:09.27 (35.80)                                        
 10 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:10.70    1:10.56 SILV     7  
                  34.87     1:10.56 (35.69)                                        
 11 Ng, Jeremy M        13 BB-NJ                1:15.56    1:10.63 SILV     6  
                  34.05     1:10.63 (36.58)                                        
 12 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:19.57    1:15.77 SILV     5  
                  37.06     1:15.77 (38.71)                                        
 13 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR              1:16.75    1:16.72          4  
                  35.58     1:16.72 (41.14)                                        
 14 Sheehan, Matthew J  13 WSSC-MR              1:19.76    1:20.21          3  
                  38.89     1:20.21 (41.32)                                        
 15 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR              1:21.29    1:21.78          2  
                  39.32     1:21.78 (42.46)                                        
 16 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        1:24.70    1:22.35          1  
                  40.38     1:22.35 (41.97)                                        
 17 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR              1:25.70    1:22.54        
 18 Liew, Sam           13 DA-MR                1:24.63    1:26.23        
                  41.98     1:26.23 (44.25)                                        
 19 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               1:31.32    1:27.30        
                  43.09     1:27.30 (44.21)                                        
 20 Snow, Nathan        13 DA-MR                1:39.20    1:27.74        
                  41.81     1:27.74 (45.93)                                        
 21 Wall, Ben L         13 WSSC-MR              1:37.52    1:37.58        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              2:10.24    2:11.85 ZQ      20  
                  30.28     1:04.23 (33.95)     1:38.77 (34.54)     2:11.85 (33.08)
  2 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                2:14.36    2:13.07 ZQ      17  
                  30.79     1:04.44 (33.65)     1:39.25 (34.81)     2:13.07 (33.82)
  3 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:31.28    2:23.16 SILV    16  
                  34.12     1:10.51 (36.39)     1:47.08 (36.57)     2:23.16 (36.08)
  4 Glazowski, Christo  14 DA-MR                2:31.76    2:27.68 SILV    15  
                  33.71     1:11.76 (38.05)   2:27.68 (1:15.92)                    
  5 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                     NT    2:46.68         14  
                  39.00     1:21.56 (42.56)     2:04.73 (43.17)     2:46.68 (41.95)
  6 Kim, Noah           13 BB-NJ                     NT    2:48.49         13  
                  39.50     1:21.27 (41.77)     2:05.35 (44.08)     2:48.49 (43.14)
  7 Snow, Nathan        13 DA-MR                3:11.81    3:07.27         12  
                  40.67     1:26.77 (46.10)     2:14.64 (47.87)     3:07.27 (52.63)
 -- Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               2:44.35         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              1:11.74    1:10.07 JO      20  
                  32.95     1:10.07 (37.12)                                        
  2 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                1:12.32    1:14.81 SILV    17  
                  35.95     1:14.81 (38.86)                                        
  3 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                1:15.06    1:15.33 SILV    16  
                  34.96     1:15.33 (40.37)                                        
  4 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              1:18.93    1:15.52 SILV    15  
                  34.51     1:15.52 (41.01)                                        
  5 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              1:15.48    1:16.85 SILV    14  
                  36.94     1:16.85 (39.91)                                        
  6 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              1:17.04    1:17.56 SILV    13  
                  36.24     1:17.56 (41.32)                                        
  7 Glazowski, Christo  14 DA-MR                1:21.42    1:19.16 SILV    12  
                  37.06     1:19.16 (42.10)                                        
  8 Lang, Timothy A     14 PBAC-MR              1:29.07    1:24.05         11  
                  40.55     1:24.05 (43.50)                                        
  9 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:24.02    1:24.21          9  
                  40.15     1:24.21 (44.06)                                        
 10 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:23.73    1:26.13          7  
                  41.52     1:26.13 (44.61)                                        
 11 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:28.25    1:26.37          6  
                  42.77     1:26.37 (43.60)                                        
 12 Kim, Noah           13 BB-NJ                1:47.19    1:27.73          5  
                  42.28     1:27.73 (45.45)                                        
 13 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR              1:31.47    1:31.15          4  
                  43.72     1:31.15 (47.43)                                        
 14 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR              1:31.10    1:32.31          3  
                  42.58     1:32.31 (49.73)                                        
 15 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        1:32.97    1:34.89          2  
                  45.34     1:34.89 (49.55)                                        
 16 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               1:39.92    1:35.77          1  
                  46.38     1:35.77 (49.39)                                        
 17 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR              1:33.22    1:36.21        
                  45.26     1:36.21 (50.95)                                        
 18 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:39.41    1:36.78        
                  44.18     1:36.78 (52.60)                                        
 -- Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                1:18.18         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:37.93    2:36.56 SILV    20  
                  35.96     1:13.84 (37.88)     1:55.31 (41.47)     2:36.56 (41.25)
  2 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              2:43.62    2:49.81 SILV    17  
                  37.41     1:21.54 (44.13)     2:07.07 (45.53)     2:49.81 (42.74)
  3 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              3:00.22    2:57.58         16  
                  41.06     1:26.19 (45.13)   2:57.58 (1:31.39)                    
  4 Glazowski, Christo  14 DA-MR                3:05.59    2:59.25         15  
                  39.57     1:25.70 (46.13)     2:13.19 (47.49)     2:59.25 (46.06)
  5 Liew, Sam           13 DA-MR                3:15.05    3:10.53         14  
                  42.25     1:31.28 (49.03)     2:21.79 (50.51)     3:10.53 (48.74)
  6 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              3:07.39    3:12.47         13  
                  44.70     1:36.27 (51.57)     2:26.66 (50.39)     3:12.47 (45.81)
  7 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                     NT    3:27.74         12  
                  48.57     1:42.08 (53.51)   3:27.74 (1:45.66)                    
  8 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               3:33.52    3:28.16         11  
                  46.81     1:42.47 (55.66)     2:36.73 (54.26)     3:28.16 (51.43)
 -- Ng, Jeremy M        13 BB-NJ                     NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR                58.29    1:00.25 ZQ      20  
                  27.64     1:00.25 (32.61)                                        
  2 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                1:10.32    1:04.74 SILV    17  
                  29.57     1:04.74 (35.17)                                        
  3 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              1:09.70    1:07.80 SILV    16  
                  30.39     1:07.80 (37.41)                                        
  4 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:13.87    1:11.64 SILV    15  
                  31.16     1:11.64 (40.48)                                        
  5 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:16.77    1:11.69 SILV    14  
                  34.65     1:11.69 (37.04)                                        
  6 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:17.65    1:12.75         13  
                  36.15     1:12.75 (36.60)                                        
  7 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                1:14.68    1:20.62         12  
                  35.27     1:20.62 (45.35)                                        
  8 Snow, Nathan        13 DA-MR                     NT    1:29.43         11  
                  40.21     1:29.43 (49.22)                                        
  9 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:34.46    1:37.65          9  
                  41.90     1:37.65 (55.75)                                        
 -- Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               2:02.83        DFS        
      Declared false start
 -- Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                  58.15         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              2:11.81    2:16.56 ZQ      20  
                  29.90     1:05.30 (35.40)     1:41.14 (35.84)     2:16.56 (35.42)
  2 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              2:23.50    2:18.43 ZQ      17  
                  29.87     1:06.08 (36.21)     1:42.53 (36.45)     2:18.43 (35.90)
  3 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                2:38.50    2:29.48 SILV    16  
                  33.01     1:10.93 (37.92)     1:50.97 (40.04)     2:29.48 (38.51)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              2:12.64    2:15.58 SILV    20  
                  29.30     1:03.86 (34.56)     1:46.45 (42.59)     2:15.58 (29.13)
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              2:01.59    2:15.68 SILV    17  
                  28.84     1:04.04 (35.20)     1:46.62 (42.58)     2:15.68 (29.06)
  3 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                2:16.43    2:18.63 SILV    16  
                  28.88     1:04.99 (36.11)     1:47.36 (42.37)     2:18.63 (31.27)
  4 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:18.93    2:24.27 SILV    15  
                  32.68     1:10.33 (37.65)     1:50.52 (40.19)     2:24.27 (33.75)
  5 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              2:20.05    2:26.81 SILV    14  
                  32.94     1:11.69 (38.75)     1:54.82 (43.13)     2:26.81 (31.99)
  6 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              2:26.69    2:27.16 SILV    13  
                  33.96     1:10.16 (36.20)     1:54.78 (44.62)     2:27.16 (32.38)
  7 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              2:25.58    2:32.35 SILV    12  
                  32.86     1:09.11 (36.25)     1:57.91 (48.80)     2:32.35 (34.44)
  8 Glazowski, Christo  14 DA-MR                2:44.19    2:36.05         11  
                  35.55     1:13.75 (38.20)     2:01.66 (47.91)     2:36.05 (34.39)
  9 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              2:44.40    2:39.89          9  
                  38.11     1:17.14 (39.03)     2:07.22 (50.08)     2:39.89 (32.67)
 10 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        2:57.68    2:55.98          7  
                  39.86     1:23.63 (43.77)     2:12.80 (49.17)     2:55.98 (43.18)
 11 Hadid, Amer         13 NBS-MR               3:08.33    3:03.02          6  
                  42.96     1:25.02 (42.06)     2:22.97 (57.95)     3:03.02 (40.05)
 12 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               3:15.88    3:11.78          5  
                  46.20     1:33.32 (47.12)     2:27.24 (53.92)     3:11.78 (44.54)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:39.14    1:41.34         40  
     1) Alpay, Zachary M 14             2) Boyko, Jason A 14              
     3) Baione, Michael T 13            4) Thomas, Christian A 14         
                  25.68       50.39 (24.71)     1:16.19 (25.80)     1:41.34 (25.15)
 -- Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT         DQ        
      Not enough swimmers
     1) Rosa, Brandon 13                2) Kellman, Alex J 14             
     3) Vojta, Thomas J 13              4) Quinones Jr., D J 13           
                  30.70     1:00.88 (30.18)          DQ (31.34)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:47.62    1:53.55         40  
     1) Thomas, Christian A 14          2) Baione, Michael T 13           
     3) Boyko, Jason A 14               4) Alpay, Zachary M 14            
                  28.85     1:01.37 (32.52)     1:28.15 (26.78)     1:53.55 (25.40)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:23.99    2:10.37         34  
     1) Glazowski, Christopher M 14     2) Liew, Sam 13                   
     3) Nicholas, Chauncey 13           4) Snow, Nathan 13                
                  31.42     1:11.95 (40.53)     1:39.77 (27.82)     2:10.37 (30.60)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT    2:20.10         32  
     1) Vojta, Thomas J 13              2) Kellman, Alex J 14             
     3) Quinones Jr., D J 13            4) Sheehan, Matthew J 13          
                  37.43     1:20.32 (42.89)     2:20.10 (59.78)                    
 -- Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:18.23         NS        
     1) Stewart, Daniel P 13            2) Ng, Jeremy M 13                
     3) Kim, Noah 13                    4) Bonanno, Joe A 13              
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                21.48      22.35         20  
  2 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                21.95      23.26         17  
  3 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                  22.28      23.34         16  
  4 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR                22.85      23.55         15  
  5 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR                24.26      24.19         14  
  6 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR                24.46      24.27         13  
  7 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                  24.52      24.29         12  
  8 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR                24.40      24.42         11  
  9 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                  25.48      24.75          9  
 10 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                  25.40      25.33          7  
 11 Migliorato, Shawn   15 DA-MR                  25.76      26.11          6  
 12 Alicandri, John F   16 BB-NJ                  25.89      26.14          5  
 13 Nicholas, Charles   15 DA-MR                  26.10      26.70          4  
 14 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                  27.33      27.19          3  
 15 McCormick, Colin    15 WSSC-MR                27.81      27.22          2  
 16 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR                27.65      27.58          1  
 17 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR          26.85      27.64        
 18 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                  26.67      28.14        
 -- Zoeller, Charles L  15 BB-NJ                  27.18         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                47.38      48.28         20  
                  23.81       48.28 (24.47)                                        
  2 Winograd, Nick      16 AG-MR                  49.39      48.55         17  
                  23.17       48.55 (25.38)                                        
  3 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                47.79      50.30         16  
                  24.45       50.30 (25.85)                                        
  4 Naudy, Enrique I    23 MWSC-MR                51.11      50.37         15  
                  23.92       50.37 (26.45)                                        
  5 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                  52.82      51.66         14  
                  24.89       51.66 (26.77)                                        
  6 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR                52.41      52.97         13  
                  25.60       52.97 (27.37)                                        
  7 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR                54.94      53.62         12  
                  25.13       53.62 (28.49)                                        
  8 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                  54.92      55.14         11  
                  26.34       55.14 (28.80)                                        
  9 Forino, Andrew S    19 AG-MR                  56.58      56.23          9  
                  26.99       56.23 (29.24)                                        
 10 Bough, Matt W       17 BB-NJ                  57.70      56.50          7  
                  27.68       56.50 (28.82)                                        
 11 Nicholas, Charles   15 DA-MR                  57.38      56.57          6  
                  27.26       56.57 (29.31)                                        
 12 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                  59.06      57.09          5  
                  27.74       57.09 (29.35)                                        
 13 Alicandri, John F   16 BB-NJ                  56.94      57.32          4  
                  27.69       57.32 (29.63)                                        
 14 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                  56.69      57.51          3  
                  27.20       57.51 (30.31)                                        
 15 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                  50.26      58.68          2  
                  23.08       58.68 (35.60)                                        
 16 Gubler, Christian   15 BB-NJ                  59.07      58.74          1  
 17 Collins, Danny R    15 MWSC-MR              1:00.79    1:01.03        
                  28.55     1:01.03 (32.48)                                        
 18 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                  59.37    1:03.78        
                  29.62     1:03.78 (34.16)                                        
 19 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        1:03.50    1:04.04        
                  30.02     1:04.04 (34.02)                                        
 20 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR                59.60    1:04.30        
                  30.39     1:04.30 (33.91)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:44.10    1:49.83         20  
                  26.36       54.61 (28.25)     1:22.78 (28.17)     1:49.83 (27.05)
  2 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR              1:47.32    1:51.69         17  
                  26.50       55.20 (28.70)     1:24.05 (28.85)     1:51.69 (27.64)
  3 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                1:54.16    1:52.32         16  
                  25.39       53.32 (27.93)     1:22.86 (29.54)     1:52.32 (29.46)
  4 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              1:46.32    1:52.66         15  
                  26.55       55.13 (28.58)     1:24.08 (28.95)     1:52.66 (28.58)
  5 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR              1:50.68    1:52.88         14  
                  27.01       55.59 (28.58)     1:24.17 (28.58)     1:52.88 (28.71)
  6 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:57.26    1:55.55         13  
                  27.65       56.80 (29.15)     1:25.86 (29.06)     1:55.55 (29.69)
  7 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                2:01.19    1:57.67         12  
  8 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                2:03.59    1:59.42         11  
                  26.72       56.44 (29.72)   1:59.42 (1:02.98)                    
  9 Alicandri, John F   16 BB-NJ                2:05.36    2:03.02          9  
                  28.32       59.64 (31.32)   2:03.02 (1:03.38)                    
 10 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:07.64    2:03.52          7  
                  28.74       59.86 (31.12)     1:31.93 (32.07)     2:03.52 (31.59)
 11 Gubler, Christian   15 BB-NJ                2:06.21    2:08.24          6  
                  29.39     1:01.99 (32.60)   2:08.24 (1:06.25)                    
 12 Zoeller, Charles L  15 BB-NJ                2:08.57    2:11.21          5  
                  29.96     1:02.60 (32.64)     1:36.51 (33.91)     2:11.21 (34.70)
 13 Nicholas, Charles   15 DA-MR                2:16.01    2:14.73          4  
                  29.33     1:03.66 (34.33)     1:39.31 (35.65)     2:14.73 (35.42)
 14 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:16.55    2:21.54          3  
                  30.37     1:07.55 (37.18)     1:45.63 (38.08)     2:21.54 (35.91)
 15 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        2:43.70    2:34.69          2  
                  32.11     1:09.84 (37.73)   2:34.69 (1:24.85)                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                54.88      58.01         20  
                  28.23       58.01 (29.78)                                        
  2 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                56.03      58.02         17  
                  28.94       58.02 (29.08)                                        
  3 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                1:03.14    1:00.40         16  
                  29.18     1:00.40 (31.22)                                        
  4 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR                59.40    1:00.68         15  
                  29.44     1:00.68 (31.24)                                        
  5 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR              1:00.64    1:00.89         14  
                  29.87     1:00.89 (31.02)                                        
  6 Zoeller, Charles L  15 BB-NJ                1:02.93    1:01.68         13  
                  30.05     1:01.68 (31.63)                                        
  7 Migliorato, Shawn   15 DA-MR                1:02.45    1:02.50         12  
                  30.22     1:02.50 (32.28)                                        
  8 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:00.96    1:04.58         11  
                  30.83     1:04.58 (33.75)                                        
  9 Alicandri, John F   16 BB-NJ                1:04.86    1:05.87          9  
                  32.75     1:05.87 (33.12)                                        
 10 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                1:12.19    1:09.56          7  
                  33.60     1:09.56 (35.96)                                        
 11 Nicholas, Charles   15 DA-MR                1:08.41    1:09.70          6  
                  33.77     1:09.70 (35.93)                                        
 12 Gubler, Christian   15 BB-NJ                1:12.03    1:10.62          5  
                  34.68     1:10.62 (35.94)                                        
 13 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                1:12.42    1:11.39          4  
                  34.46     1:11.39 (36.93)                                        
 14 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR              1:13.21    1:14.14          3  
                  35.68     1:14.14 (38.46)                                        
 15 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        1:36.24    1:22.47          2  
 -- McCormick, Colin    15 WSSC-MR              1:09.76         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                2:14.99    2:09.72         20  
                  29.82     1:02.55 (32.73)     1:36.38 (33.83)     2:09.72 (33.34)
  2 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              2:10.83    2:15.98         17  
                  33.02     1:07.58 (34.56)     1:42.13 (34.55)     2:15.98 (33.85)
  3 Alicandri, John F   16 BB-NJ                2:23.32    2:19.85         16  
                  33.60     1:08.52 (34.92)     1:44.32 (35.80)     2:19.85 (35.53)
  4 Gubler, Christian   15 BB-NJ                2:31.26    2:29.71         15  
                                1:12.92 ( )     1:52.68 (39.76)     2:29.71 (37.03)
  5 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:34.81    2:31.04         14  
                  35.91     1:14.89 (38.98)     1:53.84 (38.95)     2:31.04 (37.20)
  6 Nicholas, Charles   15 DA-MR                2:30.04    2:38.34         13  
                  37.50     1:17.46 (39.96)     1:58.07 (40.61)     2:38.34 (40.27)
 -- Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:38.68         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Winograd, Nick      16 AG-MR                1:03.43    1:00.84         20  
                  28.45     1:00.84 (32.39)                                        
  2 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR              1:03.22    1:03.87         17  
                  29.47     1:03.87 (34.40)                                        
  3 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:04.91    1:04.59         16  
                  30.52     1:04.59 (34.07)                                        
  4 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                1:03.95    1:04.91         15  
                  30.28     1:04.91 (34.63)                                        
  5 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              1:01.06    1:07.72         14  
                  31.46     1:07.72 (36.26)                                        
  6 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                1:06.97    1:07.77         13  
                  31.85     1:07.77 (35.92)                                        
  7 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:06.43    1:07.88         12  
                  31.65     1:07.88 (36.23)                                        
  8 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                1:13.43    1:10.40         11  
                  32.84     1:10.40 (37.56)                                        
  9 Bough, Matt W       17 BB-NJ                1:11.88    1:11.44          9  
                  33.75     1:11.44 (37.69)                                        
 10 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                1:12.15    1:12.25          7  
                  33.73     1:12.25 (38.52)                                        
 11 Nicholas, Charles   15 DA-MR                1:14.42    1:18.02          6  
                  37.40     1:18.02 (40.62)                                        
 12 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR              1:22.65    1:25.83          5  
                  39.07     1:25.83 (46.76)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              2:22.18    2:22.88         20  
                  32.56     1:08.82 (36.26)     1:46.04 (37.22)     2:22.88 (36.84)
  2 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR              2:20.09    2:24.78         17  
                  29.77     1:05.76 (35.99)     1:44.78 (39.02)     2:24.78 (40.00)
  3 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                2:30.62    2:28.42         16  
                  31.23     1:07.55 (36.32)     1:47.86 (40.31)     2:28.42 (40.56)
  4 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              2:16.53    2:33.22         15  
                  32.81     1:11.04 (38.23)     1:51.71 (40.67)     2:33.22 (41.51)
  5 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                2:32.82    2:34.97         14  
                  33.54     1:12.43 (38.89)     1:53.77 (41.34)     2:34.97 (41.20)
  6 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR              2:33.71    2:35.23         13  
                  35.13     1:13.94 (38.81)     1:54.66 (40.72)     2:35.23 (40.57)
  7 Migliorato, Shawn   15 DA-MR                2:43.77    2:44.54         12  
                  36.90     1:19.43 (42.53)   2:44.54 (1:25.11)                    
 -- Gubler, Christian   15 BB-NJ                2:58.04         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                52.86      55.07         20  
                  26.34       55.07 (28.73)                                        
  2 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                  56.11      57.25         17  
                  26.35       57.25 (30.90)                                        
  3 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                54.91      58.03         16  
                  26.79       58.03 (31.24)                                        
  4 Winograd, Nick      16 AG-MR                1:00.43      58.36         15  
                  26.84       58.36 (31.52)                                        
  5 Nicholas, Charles   15 DA-MR                  58.68      59.73         14  
                  28.74       59.73 (30.99)                                        
  6 Forino, Andrew S    19 AG-MR                1:01.25    1:00.74         13  
                  28.35     1:00.74 (32.39)                                        
  7 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR                58.74    1:00.82         12  
                  27.17     1:00.82 (33.65)                                        
  8 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:02.79    1:01.28         11  
                  28.89     1:01.28 (32.39)                                        
  9 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                1:05.89    1:01.90          9  
                  27.88     1:01.90 (34.02)                                        
 10 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                1:06.05    1:05.75          7  
                  30.24     1:05.75 (35.51)                                        
 11 Gubler, Christian   15 BB-NJ                1:09.13    1:05.86          6  
                  30.81     1:05.86 (35.05)                                        
 12 Bough, Matt W       17 BB-NJ                1:07.43    1:06.90          5  
                  31.16     1:06.90 (35.74)                                        
 13 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                1:04.18    1:07.19          4  
                  30.38     1:07.19 (36.81)                                        
 14 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                1:06.16    1:07.46          3  
                  31.33     1:07.46 (36.13)                                        
 15 Collins, Danny R    15 MWSC-MR              1:12.52    1:11.20          2  
                  32.13     1:11.20 (39.07)                                        
 16 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        1:16.60    1:21.50          1  
                  34.59     1:21.50 (46.91)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:57.69    2:06.70         20  
                  28.65     1:00.94 (32.29)     1:33.63 (32.69)     2:06.70 (33.07)
  2 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR              2:03.87    2:10.17         17  
                  29.73     1:03.74 (34.01)     1:37.54 (33.80)     2:10.17 (32.63)
  3 Nicholas, Charles   15 DA-MR                2:23.13    2:20.79         16  
                  31.04     1:06.57 (35.53)     1:43.95 (37.38)     2:20.79 (36.84)
  4 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:32.34    2:30.59         15  
                  33.28     1:11.89 (38.61)     1:51.57 (39.68)     2:30.59 (39.02)
  5 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:44.30    2:40.54         14  
                  32.53     1:13.04 (40.51)     1:58.18 (45.14)     2:40.54 (42.36)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:56.00    2:04.68         20  
                  27.01       59.55 (32.54)     1:36.43 (36.88)     2:04.68 (28.25)
  2 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              1:59.70    2:09.74         17  
                  27.64       59.93 (32.29)     1:39.60 (39.67)     2:09.74 (30.14)
  3 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              2:08.00    2:11.06         16  
                  28.93     1:02.61 (33.68)     1:41.19 (38.58)     2:11.06 (29.87)
  4 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                2:12.16    2:11.29         15  
                  27.34     1:00.43 (33.09)     1:41.34 (40.91)     2:11.29 (29.95)
  5 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                2:12.10    2:12.45         14  
                  27.89     1:02.91 (35.02)     1:39.41 (36.50)     2:12.45 (33.04)
  6 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR              2:09.87    2:15.62         13  
                  27.73     1:03.03 (35.30)     1:42.46 (39.43)     2:15.62 (33.16)
  7 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                2:17.27    2:17.48         12  
                  28.65     1:02.48 (33.83)     1:45.91 (43.43)     2:17.48 (31.57)
  8 Forino, Andrew S    19 AG-MR                2:18.77    2:20.93         11  
                  29.95     1:07.41 (37.46)     1:48.82 (41.41)     2:20.93 (32.11)
  9 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                2:23.19    2:27.92          9  
                  30.86     1:08.92 (38.06)     1:54.61 (45.69)     2:27.92 (33.31)
 10 Alicandri, John F   16 BB-NJ                2:46.73    2:31.08          7  
                  32.72     1:10.23 (37.51)     1:58.60 (48.37)     2:31.08 (32.48)
 11 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:32.92    2:33.73          6  
                  32.47     1:11.57 (39.10)     1:59.96 (48.39)     2:33.73 (33.77)
 12 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:41.15    2:44.99          5  
                  32.58     1:13.61 (41.03)     2:08.13 (54.52)     2:44.99 (36.86)
 13 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        3:05.67    2:51.91          4  
                  37.90     1:20.84 (42.94)     2:10.16 (49.32)     2:51.91 (41.75)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:37.73    1:40.85         40  
     1) Pilaar, Brendan M 16            2) Zanki, Tyler N 16              
     3) Spichiger, Mike J 16            4) Alicandri, John F 16           
                  25.95       51.41 (25.46)     1:17.17 (25.76)     1:40.85 (23.68)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  1:58.99    1:47.15         34  
     1) Vallamattam, Ashok K 16         2) Jorge, Dylan E 15              
     3) Cerrato, Justin C 16            4) Nicholas, Charles 15           
                  25.63       53.27 (27.64)     1:20.64 (27.37)     1:47.15 (26.51)
 -- Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT         NS        
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:29.23         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:39.48    1:46.41         40  
     1) Alpay, Christopher R 17         2) Rosenkranz, Erik W 18          
     3) Attile, Trevor A 16             4) Kelleher, Stephen P 16         
                  27.36       57.41 (30.05)     1:22.55 (25.14)     1:46.41 (23.86)
  2 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:50.58    1:55.04         34  
     1) Zoeller, Charles L 15           2) Zanki, Tyler N 16              
     3) Pilaar, Brendan M 16            4) Alicandri, John F 16           
                  31.08     1:02.24 (31.16)     1:29.07 (26.83)     1:55.04 (25.97)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  1:58.99    2:02.47         32  
     1) Migliorato, Shawn P 15          2) Nicholas, Charles 15           
     3) Jorge, Dylan E 15               4) Cerrato, Justin C 16           
                  30.67     1:05.50 (34.83)     1:35.18 (29.68)     2:02.47 (27.29)