Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/13/2014 07:19 PM
                 2014 MR GAEL January 8-Under Meet - 1/12/2014                 
                              Sanction #: 140107                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      21.64      20.56        
  2 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        20.06      21.28        
  3 Klein, Neala J             6 Unattached             21.57      21.90        
  4 Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 26.39      23.11        
  5 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        23.40      23.67        
  6 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        24.99      24.60        
  7 Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      28.20      24.64        
  8 Abromavage, Remy           6 NYCC-MR                27.39      24.87        
  9 Wong, Jacqueline           6 NYCC-MR                   NT      25.32        
 10 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        26.50      26.13        
 11 Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      27.19      26.22        
 12 Hendrickson, Riley D       6 GAEL-MR                26.60      26.61        
 13 Feld, Tessa                6 NYCC-MR                23.46      27.12        
 14 Nager, Abigail             6 SMC-MR                 29.18      28.41        
 15 Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      24.81      29.06        
 16 Hodgens, Angelina          6 WAC-MR                 26.75      30.09        
 17 Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 30.34      30.12        
 18 Hardart, Caroline F        6 Badger-MR              30.10      30.86        
 19 Hulme, Holly S             6 SMC-MR                 32.12      31.62        
 20 Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 35.18      32.30        
 21 Makatura, Isabelle R       6 NYCC-MR                32.71      32.31        
 22 Viola, Ava G               6 GAEL-MR                40.64      40.32        
 -- Plouffe, Sylvie M          6 NYCC-MR                   NT         NS        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        23.82      23.70        
  2 LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      28.04      25.21        
  3 Klein, Neala J             6 Unattached             26.46      25.64        
  4 Feld, Tessa                6 NYCC-MR                26.30      25.83        
  5 Wong, Jacqueline           6 NYCC-MR                   NT      26.23        
  6 Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 29.28      26.44        
  7 Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      30.37      26.46        
  8 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        26.71      28.45        
  9 Makatura, Isabelle R       6 NYCC-MR                29.06      28.46        
 10 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        29.49      29.34        
 11 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        29.94      30.28        
 12 Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      33.00      31.04        
 13 Hulme, Holly S             6 SMC-MR                 36.55      31.31        
 14 Nager, Abigail             6 SMC-MR                 28.60      31.34        
 15 Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      30.58      31.73        
 16 Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 34.62      31.88        
 17 Hardart, Caroline F        6 Badger-MR              32.89      32.34        
 18 Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 32.41      32.39        
 19 Viola, Ava G               6 GAEL-MR                39.07      35.59        
 20 Hendrickson, Riley D       6 GAEL-MR                31.93      37.94        
 21 Hodgens, Angelina          6 WAC-MR                 30.00      40.04        
 -- Abromavage, Remy           6 NYCC-MR                28.14         DQ        
      Did not finish on back
 -- Plouffe, Sylvie M          6 NYCC-MR                   NT         NS        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        28.67      29.62        
  2 Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      35.13      35.37        
 -- O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 31.21         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        38.49         DQ        
      Alternating Kick
 -- Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 28.09         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hendrickson, Riley D       6 GAEL-MR                35.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Viola, Ava G               6 GAEL-MR                46.97         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nager, Abigail             6 SMC-MR                 31.21         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 39.05         DQ        
      Scissors kick
 -- Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      35.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      38.66         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hodgens, Angelina          6 WAC-MR                 46.95         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        36.57         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hulme, Holly S             6 SMC-MR                 43.48         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Plouffe, Sylvie M          6 NYCC-MR                   NT         NS        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Neala J             6 Unattached             28.66      24.04        
  2 LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      40.00      27.22        
  3 Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 31.78      28.06        
  4 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        35.36      28.14        
  5 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        30.00      28.82        
  6 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        39.41      36.21        
  7 Abromavage, Remy           6 NYCC-MR                   NT      36.99        
 -- Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        36.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      39.67         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Feld, Tessa                6 NYCC-MR                36.49         DQ        
      Alternating Kick
 -- Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      32.31         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hardart, Caroline F        6 Badger-MR              37.23         DQ        
      Alternating Kick
 -- Makatura, Isabelle R       6 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR        33.16      31.75        
  2 Zaets, Samantha            8 WAC-MR                 34.26      34.19        
  3 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        35.39      35.16        
  4 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 34.55      35.58        
  5 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        35.90      35.79        
  6 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        37.16      36.50        
  7 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        37.99      36.62        
  8 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      35.89      36.64        
  9 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      39.07      36.68        
 10 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR                35.84      37.00        
 11 Gaspard, Hailey R          8 Unatt Liac-MR          37.07      37.02        
 12 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR                38.73      37.14        
 13 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      39.50      38.02        
 14 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        36.11      38.43        
 15 Daily, Morgan K            8 Agua Swim Team-MR      36.81      38.79        
 16 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR                39.66      39.09        
 16 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      40.82      39.09        
 18 Holman, Sofia E            8 Agua Swim Team-MR      42.18      39.18        
 19 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        41.69      39.21        
 20 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                37.78      39.31        
 21 Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR      42.17      39.34        
 22 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      39.97      39.44        
 23 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        41.46      39.59        
 24 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                39.95      39.71        
 25 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      40.67      39.72        
 26 Chapman, Linnea            8 WAC-MR                 38.81      39.74        
 27 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 40.31      40.34        
 28 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      39.82      40.51        
 29 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 45.78      40.74        
 30 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR                38.32      41.06        
 31 Keane, Joan K              8 NYCC-MR                42.53      41.38        
 32 Brita, Zoe G               8 LIAC-MR                41.12      41.48        
 33 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        42.27      41.71        
 34 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR        43.46      42.18        
 35 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      42.61      42.45        
 36 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 44.48      42.52        
 37 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      46.63      42.56        
 38 Wikstrom, Ava G            7 Agua Swim Team-MR      53.00      42.72        
 39 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR      43.37      42.74        
 40 Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR              48.29      42.92        
 41 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      49.69      43.15        
 42 Anderson, Kate E           8 Badger-MR              42.94      43.37        
 43 Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      45.40      43.61        
 44 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR                43.79      43.76        
 45 Anticev, Katherine         8 WAC-MR                 44.81      43.83        
 46 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR        44.98      43.99        
 47 Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 45.40      44.05        
 48 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR        43.14      44.31        
 49 Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR        45.54      44.61        
 50 Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR      50.47      44.68        
 51 Lin, Katrina               8 Agua Swim Team-MR      40.00      44.69        
 52 Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR      52.25      44.75        
 53 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR        53.18      44.81        
 54 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR      41.69      44.96        
 55 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      45.60      45.04        
 56 Chen, Emmi                 8 WAC-MR                 47.26      45.35        
 57 Black, Evelyn G            7 Badger-MR              45.56      45.66        
 58 Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR      50.06      46.19        
 59 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR        47.84      46.27        
 60 Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR      43.29      46.29        
 61 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      49.32      46.65        
 62 Karras, Nicoletta E        8 LIAC-MR                43.18      46.88        
 63 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR      56.21      46.91        
 64 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR        51.47      46.93        
 65 Konop, Rebecca G           8 LIAC-MR                46.36      46.95        
 66 Steere, Campbell A         8 Badger-MR              43.12      46.98        
 67 Gonzalez, Isabel V         8 LIAC-MR                47.73      47.05        
 68 Zorn, Shannon G            8 LIAC-MR                48.76      47.23        
 69 Luan, Ava                  7 Agua Swim Team-MR      45.00      47.34        
 70 Luo, Sophia                8 WAC-MR                 47.26      47.35        
 71 Hardart, Annabel M         7 Badger-MR              47.09      47.57        
 72 Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR              51.00      47.60        
 73 Maliagros, Alexandra       8 LIAC-MR                44.17      47.65        
 74 Hammond, Amelia            8 CFB-MR                 48.49      47.85        
 75 McCafferty, Ann            8 WAC-MR                 48.60      47.86        
 75 Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR      47.64      47.86        
 77 Richman, Emma              8 SMC-MR                 47.09      47.96        
 78 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR        49.04      48.19        
 79 Flynn, Hedda               8 NYCC-MR                54.76      48.32        
 80 Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR                 47.90      48.53        
 81 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR      54.78      49.10        
 82 Padovani, Maddy G          8 SMC-MR                 47.40      49.41        
 83 Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR      47.35      49.43        
 84 Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR      52.24      49.49        
 85 Victory, Abigail E         8 Badger-MR              51.29      49.76        
 86 Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR      54.80      50.89        
 87 Muir, Heather              8 WAC-MR                 52.02      51.03        
 88 Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR      47.60      51.11        
 89 Dougherty, Amy L           7 GAEL-MR                54.32      52.69        
 90 Mone, Anna                 7 Badger-MR              51.00      52.83        
 91 Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR      53.87      53.10        
 92 Chock, Caitlynn            8 GAEL-MR                49.28      53.25        
 93 Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR      53.67      54.27        
 94 Koufalis, Mariella         8 Badger-MR              56.01      54.76        
 95 Puentes, Megan             8 WAC-MR                 52.82      54.98        
 96 Katevatis, Nicolette A     8 LIAC-MR                56.55      56.00        
 97 Corbett, Brittany          7 CFB-MR                    NT      56.03        
 98 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR    1:00.64      57.19        
 99 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR      56.43      57.39        
100 Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:00.00      59.50        
101 Clark, Hannah C            8 Badger-MR            1:00.00      59.72        
102 Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR      57.48    1:00.53        
103 Corbett, Allison           7 CFB-MR                    NT    1:01.25        
104 Venezia, Sabrina F         8 CFB-MR               1:02.72    1:02.51        
105 Micucci, Jillian A         7 SMC-MR                 56.52    1:02.94        
106 Hodgens, Avamichelina      8 WAC-MR               1:00.94    1:05.01        
107 Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:12.95    1:14.59        
108 Fino, Kailee P             7 GAEL-MR              1:08.32    1:25.13        
109 Bettigole, Margo E         7 NYCC-MR                   NT    1:27.86        
 -- Dring, Samantha R          8 LIAC-MR                36.18         DQ        
      False start
 -- Puchert, Isabel            7 NYCC-MR              1:08.56         DQ        
      Did not finish
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR              53.66         NS        
 -- Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      1:00.00         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Bridget                8 LIAC-MR                37.49      36.37        
  2 Zaets, Samantha            8 WAC-MR                 41.88      40.71        
  3 Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR        41.27      41.47        
  4 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      42.30      42.39        
  5 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        44.20      42.66        
  6 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR                46.03      42.95        
  7 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR                44.48      43.39        
  8 Gaspard, Hailey R          8 Unatt Liac-MR          46.31      43.57        
  9 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      43.83      44.03        
 10 Keane, Joan K              8 NYCC-MR                47.94      44.11        
 11 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        44.39      44.20        
 12 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 43.14      44.38        
 13 Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR      50.73      44.58        
 14 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                43.10      44.63        
 15 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                43.74      44.74        
 16 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      48.79      45.20        
 17 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      47.50      45.24        
 18 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        45.09      45.27        
 19 Wong, Linsey               8 NYCC-MR                46.90      45.34        
 20 Chapman, Linnea            8 WAC-MR                 47.41      45.62        
 21 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        45.66      45.97        
 22 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        44.78      46.44        
 23 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR                45.38      46.56        
 24 Brita, Zoe G               8 LIAC-MR                48.69      46.59        
 25 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 49.59      47.40        
 26 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR        51.06      47.68        
 27 Holman, Sofia E            8 Agua Swim Team-MR      52.45      47.77        
 28 Anticev, Katherine         8 WAC-MR                 54.49      48.08        
 28 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        47.14      48.08        
 30 Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR      53.16      48.16        
 31 Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      55.30      48.22        
 32 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 47.33      48.72        
 33 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        50.45      48.74        
 34 Daily, Morgan K            8 Agua Swim Team-MR      50.06      48.91        
 35 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 56.41      49.10        
 36 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR        48.59      49.34        
 37 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      55.29      49.68        
 38 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      55.13      49.95        
 38 Puentes, Megan             8 WAC-MR                 51.90      49.95        
 40 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR                50.27      50.44        
 41 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR      56.42      50.45        
 42 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR        50.19      50.63        
 43 Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 54.23      50.73        
 44 Konop, Rebecca G           8 LIAC-MR                49.86      50.79        
 45 Chen, Emmi                 8 WAC-MR               1:05.90      50.99        
 46 Maliagros, Alexandra       8 LIAC-MR                52.32      51.31        
 47 Victory, Abigail E         8 Badger-MR              53.04      52.28        
 48 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR        53.15      52.36        
 49 Zorn, Shannon G            8 LIAC-MR                57.11      52.50        
 49 Anderson, Kate E           8 Badger-MR              51.64      52.50        
 51 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR        53.58      53.43        
 51 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR      54.03      53.43        
 53 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR        54.17      53.44        
 54 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR    1:00.00      53.60        
 54 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR      55.18      53.60        
 56 Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR        57.01      53.97        
 57 Hammond, Amelia            8 CFB-MR                 56.92      54.15        
 58 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR        52.28      54.24        
 59 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      52.96      54.27        
 60 Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR      54.86      54.33        
 61 Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR      55.92      54.44        
 62 Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      1:05.00      54.65        
 63 Hardart, Annabel M         7 Badger-MR              54.88      54.93        
 64 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR    1:02.91      55.09        
 65 Flynn, Hedda               8 NYCC-MR              1:00.68      55.47        
 66 Karras, Nicoletta E        8 LIAC-MR                57.08      55.82        
 67 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      55.05      55.91        
 68 McCafferty, Ann            8 WAC-MR                 55.57      55.93        
 69 Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR      54.20      55.95        
 70 Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR                 57.23      55.98        
 71 Corbett, Brittany          7 CFB-MR                    NT      56.10        
 72 Black, Evelyn G            7 Badger-MR              55.89      56.80        
 73 Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR    1:02.46      56.95        
 74 Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR      51.98      57.40        
 75 Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR      59.99      57.67        
 76 Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR    1:00.54      57.82        
 77 Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR      56.98      57.88        
 78 Katevatis, Nicolette A     8 LIAC-MR              1:00.44      57.93        
 79 Luan, Ava                  7 Agua Swim Team-MR      50.00      58.84        
 80 Mone, Anna                 7 Badger-MR            1:04.00      59.43        
 81 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR    1:01.19      59.69        
 82 Steere, Campbell A         8 Badger-MR              57.54      59.76        
 83 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR    1:07.45    1:01.31        
 84 Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:10.00    1:03.18        
 85 Dougherty, Amy L           7 GAEL-MR              1:02.22    1:06.27        
 86 Chock, Caitlynn            8 GAEL-MR              1:05.43    1:07.79        
 87 Venezia, Sabrina F         8 CFB-MR               1:05.97    1:10.09        
 88 Puchert, Isabel            7 NYCC-MR              1:05.29    1:10.41        
 89 Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR    1:10.55    1:11.19        
 90 Micucci, Jillian A         7 SMC-MR               1:05.34    1:11.69        
 91 Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:14.53    1:15.80        
 92 Corbett, Allison           7 CFB-MR                    NT    1:16.73        
 93 Hodgens, Avamichelina      8 WAC-MR               1:00.00    1:16.76        
 94 Koufalis, Mariella         8 Badger-MR            1:13.75    1:16.84        
 95 Fino, Kailee P             7 GAEL-MR              1:22.40    1:20.36        
 -- Clark, Hannah C            8 Badger-MR            1:09.20         DQ        
      Did not finish on back
 -- Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR      58.90         DQ        
      Not on back off wall
 -- Bettigole, Margo E         7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR              54.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Muir, Heather              8 WAC-MR                 59.99         DQ        
      No touch at turn
 -- Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR    1:00.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Luo, Sophia                8 WAC-MR                 54.33         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR            1:01.30         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      47.91      47.97        
  2 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      51.26      48.22        
  3 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR                47.79      48.62        
  4 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      53.94      49.42        
  5 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      51.23      49.69        
  6 Wong, Linsey               8 NYCC-MR                52.21      50.56        
  7 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      50.94      51.25        
  8 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      56.59      51.88        
  9 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR                54.70      52.08        
 10 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      52.47      52.57        
 11 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR               1:00.57      53.51        
 12 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        53.58      53.52        
 13 Holman, Sofia E            8 Agua Swim Team-MR      54.59      54.19        
 14 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        53.14      54.32        
 15 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR         NT      54.98        
 16 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                59.47      56.94        
 17 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR      1:00.45      57.18        
 18 Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR      53.87      57.25        
 19 Chen, Emmi                 8 WAC-MR                 56.27      57.35        
 20 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR                58.27      57.47        
 21 Gonzalez, Isabel V         8 LIAC-MR                57.10      57.60        
 22 Crane, Jessie A            7 SMC-MR               1:01.09      58.10        
 23 Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      1:15.00      58.79        
 24 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      1:01.55      59.06        
 25 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR      1:02.53      59.34        
 26 Luo, Sophia                8 WAC-MR                 58.55      59.40        
 27 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR         NT      59.41        
 28 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      56.37      59.97        
 29 Wikstrom, Ava G            7 Agua Swim Team-MR    1:01.71    1:00.13        
 30 Daily, Morgan K            8 Agua Swim Team-MR      59.00    1:00.55        
 31 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR              1:00.37    1:00.79        
 32 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR      59.80    1:00.80        
 33 Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR    1:06.95    1:01.99        
 34 Lin, Katrina               8 Agua Swim Team-MR      45.00    1:02.30        
 35 Dougherty, Amy L           7 GAEL-MR              1:02.30    1:02.35        
 36 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR      1:02.22    1:02.86        
 37 Luan, Ava                  7 Agua Swim Team-MR      55.00    1:03.02        
 38 Hammond, Amelia            8 CFB-MR                    NT    1:03.17        
 39 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR    1:06.31    1:04.66        
 40 Hardart, Annabel M         7 Badger-MR            1:02.70    1:05.38        
 41 Black, Evelyn G            7 Badger-MR            1:03.00    1:05.50        
 42 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:07.26    1:06.02        
 43 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR    1:09.42    1:06.23        
 44 Venezia, Sabrina F         8 CFB-MR                    NT    1:07.25        
 45 Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:12.00    1:08.95        
 46 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR    1:14.03    1:09.21        
 47 Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR    1:08.75    1:09.61        
 48 Mone, Anna                 7 Badger-MR            1:10.00    1:09.87        
 49 Maliagros, Alexandra       8 LIAC-MR              1:07.00    1:11.71        
 50 Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:14.23        
 51 Fino, Kailee P             7 GAEL-MR                   NT    1:38.31        
 -- Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR      1:03.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR      1:10.37         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR            1:16.41         DQ        
      Scissors kick
 -- Chock, Caitlynn            8 GAEL-MR              1:32.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
      One hand touch
 -- Padovani, Maddy G          8 SMC-MR               1:17.65         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR            1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR        47.51         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Micucci, Jillian A         7 SMC-MR               1:12.32         DQ        
      Scissors kick
 -- Puchert, Isabel            7 NYCC-MR              1:08.54         DQ        
      No touch
 -- Richman, Emma              8 SMC-MR               1:02.76         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR    1:11.27         DQ        
      Scissors kick
 -- Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Bettigole, Margo E         7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR    1:03.76         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR    1:07.60         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR    1:07.47         DQ        
      Scissors kick
 -- Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR    1:25.60         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:45.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Muir, Heather              8 WAC-MR               1:04.16         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Puentes, Megan             8 WAC-MR               1:08.45         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR    1:10.55         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR               1:03.43         DQ        
      Scissors kick
 -- Koufalis, Mariella         8 Badger-MR                 NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Steere, Campbell A         8 Badger-MR              58.43         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Anticev, Katherine         8 WAC-MR                 53.68         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR            1:10.13         NS        
 -- Hodgens, Avamichelina      8 WAC-MR               1:10.93         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Bridget                8 LIAC-MR                39.11      37.16        
  2 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 40.33      40.65        
  3 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      43.12      42.93        
  4 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        46.34      43.75        
  5 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        42.33      44.17        
  6 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        46.21      44.86        
  7 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      47.03      45.75        
  8 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        42.78      45.92        
  9 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        45.49      46.06        
 10 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                46.58      47.59        
 11 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        50.82      50.08        
 12 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      59.19      50.49        
 13 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 57.86      50.86        
 14 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        51.38      51.13        
 15 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR                49.62      51.34        
 16 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 52.23      52.73        
 17 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      50.06      52.76        
 18 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR                50.54      52.85        
 19 Chapman, Linnea            8 WAC-MR                 53.94      53.14        
 20 Konop, Rebecca G           8 LIAC-MR                59.99      54.27        
 21 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR                53.86      54.72        
 22 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 53.80      54.96        
 23 Keane, Joan K              8 NYCC-MR                   NT      55.25        
 24 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR    1:00.00      55.76        
 25 Brita, Zoe G               8 LIAC-MR              1:00.92      55.78        
 26 Anticev, Katherine         8 WAC-MR               1:00.00      57.18        
 27 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR      1:01.87      59.15        
 28 Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR    1:15.00      59.45        
 29 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR      1:02.78    1:00.06        
 30 Wikstrom, Ava G            7 Agua Swim Team-MR      59.80    1:00.45        
 31 Richman, Emma              8 SMC-MR               1:01.21    1:00.59        
 32 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR    1:07.04    1:00.68        
 33 Katevatis, Nicolette A     8 LIAC-MR                57.35    1:00.86        
 34 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR    1:03.80    1:01.84        
 35 Victory, Abigail E         8 Badger-MR                 NT    1:03.26        
 36 Flynn, Hedda               8 NYCC-MR                   NT    1:03.33        
 37 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:16.50    1:04.19        
 38 Lin, Katrina               8 Agua Swim Team-MR      50.00    1:06.58        
 39 Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR    1:15.87    1:09.91        
 40 McCafferty, Ann            8 WAC-MR               1:05.33    1:10.51        
 41 Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR    1:09.29    1:11.05        
 42 Karras, Nicoletta E        8 LIAC-MR              1:06.93    1:13.29        
 43 Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR    1:14.77    1:16.57        
 44 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR    1:16.46    1:18.91        
 -- Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR            1:02.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR    1:21.20         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:04.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:50.19         DQ        
      Alternating Kick
 -- Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR    1:19.92         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR    1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR    1:00.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Anderson, Kate E           8 Badger-MR              51.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gonzalez, Isabel V         8 LIAC-MR              1:05.88         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Clark, Hannah C            8 Badger-MR            1:02.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR    1:14.94         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gaspard, Hailey R          8 Unatt Liac-MR          49.89         DQ        
      Alternating Kick
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR                 NT         NS        
 -- Puentes, Megan             8 WAC-MR               1:00.00         NS        
 -- Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         NS        
 -- Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR            1:20.35         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Bridget                8 LIAC-MR              1:23.37    1:21.22        
                  37.04     1:21.22 (44.18)                                        
  2 Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR      1:31.07    1:29.39        
                  41.39     1:29.39 (48.00)                                        
  3 Zaets, Samantha            8 WAC-MR               1:34.10    1:30.09        
                  41.81     1:30.09 (48.28)                                        
  4 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR      1:39.39    1:31.94        
                  43.39     1:31.94 (48.55)                                        
  5 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.50        
                  46.69     1:32.50 (45.81)                                        
  6 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR              1:32.25    1:33.63        
                  40.94     1:33.63 (52.69)                                        
  7 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    1:37.29    1:34.21        
                  45.50     1:34.21 (48.71)                                        
  8 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR               1:33.76    1:34.66        
                  41.50     1:34.66 (53.16)                                        
  9 Wong, Linsey               8 NYCC-MR              1:36.25    1:35.96        
                  45.19     1:35.96 (50.77)                                        
 10 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR      1:39.46    1:37.30        
                  45.90     1:37.30 (51.40)                                        
 11 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR      1:37.46    1:37.66        
                  44.96     1:37.66 (52.70)                                        
 12 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR              1:46.39    1:40.52        
                  47.31     1:40.52 (53.21)                                        
 13 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR    1:44.00    1:40.95        
                  48.58     1:40.95 (52.37)                                        
 14 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR      1:43.37    1:41.06        
                  46.05     1:41.06 (55.01)                                        
 15 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR              1:39.80    1:42.56        
                  49.15     1:42.56 (53.41)                                        
 16 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR    1:41.00    1:42.69        
                  50.21     1:42.69 (52.48)                                        
 17 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR      1:45.15    1:45.00        
                  49.84     1:45.00 (55.16)                                        
 18 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR      1:46.22    1:45.48        
                  48.40     1:45.48 (57.08)                                        
 19 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR      1:39.06    1:46.86        
                  48.41     1:46.86 (58.45)                                        
 20 Crane, Jessie A            7 SMC-MR               1:52.73    1:48.04        
                  50.79     1:48.04 (57.25)                                        
 21 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR              1:42.71    1:48.68        
                  48.84     1:48.68 (59.84)                                        
 22 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:50.75        
                  51.02     1:50.75 (59.73)                                        
 23 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR      1:48.02    1:51.32        
                  51.13   1:51.32 (1:00.19)                                        
 24 Chapman, Linnea            8 WAC-MR               2:10.00    1:51.57        
                  51.28   1:51.57 (1:00.29)                                        
 25 McCafferty, Ann            8 WAC-MR               2:01.65    1:51.60        
                1:04.48     1:51.60 (47.12)                                        
 26 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR              1:54.91    1:52.22        
                  54.29     1:52.22 (57.93)                                        
 27 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR      2:16.60    1:52.24        
                  54.84     1:52.24 (57.40)                                        
 28 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    1:52.36        
                  52.91     1:52.36 (59.45)                                        
 29 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:52.94        
                  52.14   1:52.94 (1:00.80)                                        
 30 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      1:59.74    1:53.59        
                  56.98     1:53.59 (56.61)                                        
 31 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR      1:59.01    1:54.42        
                  53.61   1:54.42 (1:00.81)                                        
 32 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR      2:00.62    1:55.16        
                  55.03   1:55.16 (1:00.13)                                        
 33 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR      1:58.88    1:55.49        
                  56.08     1:55.49 (59.41)                                        
 34 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR               1:53.49    1:55.61        
                  51.45   1:55.61 (1:04.16)                                        
 35 Hammond, Amelia            8 CFB-MR               2:03.53    1:57.36        
                  53.19   1:57.36 (1:04.17)                                        
 36 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR              1:52.79    1:57.75        
                  59.31     1:57.75 (58.44)                                        
 37 Richman, Emma              8 SMC-MR               1:54.82    1:58.09        
                  59.17     1:58.09 (58.92)                                        
 38 Victory, Abigail E         8 Badger-MR            2:10.59    1:58.80        
                  54.27   1:58.80 (1:04.53)                                        
 39 Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:03.70        
                  58.83   2:03.70 (1:04.87)                                        
 40 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.04        
                1:00.99   2:05.04 (1:04.05)                                        
 41 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR      2:10.00    2:05.36        
                  58.41   2:05.36 (1:06.95)                                        
 42 Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:05.43        
                1:03.73   2:05.43 (1:01.70)                                        
 -- Padovani, Maddy G          8 SMC-MR               2:28.74         DQ        
 -- Grasso, Maggie G           6 SMC-MR               2:37.62         DQ        
 -- Mone, Anna                 7 Badger-MR            2:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                1:12.96        DQ (1:07.52)                                        
 -- Zorn, Shannon G            8 LIAC-MR              2:05.59         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  54.16        DQ (1:06.86)                                        
 -- Anderson, Kate E           8 Badger-MR            1:53.47         DQ        
      No touch - breast
                  51.86          DQ (57.43)                                        
 -- Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.03        DQ (1:01.94)                                        
 -- Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR            2:10.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  54.52          DQ (55.66)                                        
 -- Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  53.72        DQ (1:06.13)                                        
 -- Black, Evelyn G            7 Badger-MR            2:02.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                1:09.21        DQ (1:00.69)                                        
 -- Hardart, Annabel M         7 Badger-MR            2:00.83         NS        
 -- Koufalis, Mariella         8 Badger-MR                 NT         NS        
 -- Steere, Campbell A         8 Badger-MR                 NT         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        21.40      21.04        
  2 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        21.16      21.35        
  3 Jones, Jake F              6 Agua Swim Team-MR      22.00      21.84        
  4 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 23.19      22.05        
  5 Fahey, Matthew             6 GAEL-MR                   NT      22.13        
  6 Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        23.99      24.37        
  7 Malionek, Elias            5 CFB-MR                 29.49      28.49        
  8 Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        29.89      28.65        
 -- Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        24.03         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      24.03      21.70        
  2 Jones, Jake F              6 Agua Swim Team-MR      28.00      23.74        
  3 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        26.94      25.14        
  4 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        28.11      25.54        
  5 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        26.59      27.28        
  6 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 28.53      28.04        
  7 Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        30.96      28.27        
  8 Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        29.40      28.53        
  9 Malionek, Elias            5 CFB-MR                 30.79      32.83        
 10 Fahey, Matthew             6 GAEL-MR                   NT      33.47        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        28.00      26.16        
  2 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      25.65      27.33        
  3 Jones, Jake F              6 Agua Swim Team-MR      30.00      28.05        
  4 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        35.72      30.98        
 -- Fahey, Matthew             6 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        51.53         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Malionek, Elias            5 CFB-MR                 52.47         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        30.52         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        35.53         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      24.00      22.88        
  2 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        37.11      26.59        
  3 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        33.25      28.69        
  4 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 27.64      31.91        
  5 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        40.02      32.49        
 -- Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Malionek, Elias            5 CFB-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laskey, Ian                8 WAC-MR                 36.26      34.75        
  2 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        37.60      36.68        
  3 Mykhalus, Marco M          8 Agua Swim Team-MR      41.62      37.02        
  4 Geller, Russell            8 WAC-MR                 40.25      39.03        
  5 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        39.47      39.08        
  6 Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR           52.00      39.14        
  7 Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 42.90      39.40        
  8 Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR                39.54      39.51        
  9 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        35.40      39.56        
 10 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 38.90      39.94        
 11 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      44.05      40.03        
 12 Galligan, James D          8 Unatt Gael-MR             NT      40.15        
 13 Wantowski, Jacob           8 WAC-MR                 41.39      40.19        
 14 Karle, Brian J             8 GAEL-MR                39.52      40.25        
 15 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR        41.15      40.41        
 16 Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                 39.45      40.58        
 17 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                40.15      40.65        
 18 Angelou, David J           8 LIAC-MR                40.19      41.32        
 19 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        43.17      41.66        
 20 Taylor, Noah B             8 NYCC-MR                47.41      41.86        
 21 O'Sullivan, Charlie J      7 GAEL-MR                47.15      41.98        
 22 Talamas, Jack K            7 GAEL-MR                41.42      42.05        
 23 Shnayder, Steven Z         7 LIAC-MR                42.69      42.23        
 24 Vanorden, Jesse T          7 LIAC-MR                45.48      42.37        
 25 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      43.00      42.47        
 26 Thomas, Moane              8 WAC-MR                 42.34      42.49        
 27 Nager, Noah                8 SMC-MR                 41.03      42.97        
 28 Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT      43.21        
 29 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                41.32      43.24        
 30 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      49.00      43.32        
 31 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      44.77      43.47        
 32 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      48.86      43.48        
 33 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        43.85      44.33        
 34 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      44.56      44.34        
 35 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR        49.06      44.43        
 36 Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 47.35      44.78        
 37 Jones, Lancelot R          8 NYCC-MR                47.80      44.87        
 38 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      46.84      45.15        
 39 Bellach, Matthew R         7 Badger-MR              49.80      45.20        
 40 Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR      47.00      45.50        
 41 Lee, Cooper C              7 Badger-MR              46.46      45.66        
 42 McCarthy, Aidan N          7 LIAC-MR                47.77      45.85        
 43 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR        45.42      45.96        
 44 O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR        45.54      46.06        
 45 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR        51.34      46.15        
 46 Denfeld, Hunter A          7 GAEL-MR                47.16      46.47        
 47 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR        50.94      47.15        
 48 Hsieh, Ethan               8 LIAC-MR                46.00      47.24        
 49 Malamud, Jacob             8 WAC-MR               1:00.00      47.43        
 50 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR        50.00      47.54        
 50 Morgan, Brendan M          8 SMC-MR                 48.00      47.54        
 52 Hunt, Liam                 7 WAC-MR                 50.99      48.40        
 53 Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR                 49.03      48.76        
 54 Gutelzon, Liran            7 Agua Swim Team-MR      45.00      50.08        
 55 Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR              52.81      50.65        
 56 Melloy, Matthew            7 WAC-MR                 49.38      51.60        
 57 Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR      51.11      52.46        
 58 Mccauley, Declan           7 GAEL-MR                48.66      53.25        
 59 Yadgarov, Daniel           8 WAC-MR               1:06.12      53.57        
 60 Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR      49.86      54.69        
 61 Blyakhman, Boris           8 WAC-MR                 54.72      55.21        
 62 Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR                 58.40      59.00        
 63 Isabella, Ryan J           8 SMC-MR               1:07.69      59.47        
 64 Shablovsky, Brian          8 WAC-MR                 55.11    1:00.23        
 65 Surace, Frank              7 WAC-MR               1:02.25    1:00.44        
 66 Larucci, Julian J          7 NYCC-MR              1:08.06    1:01.09        
 67 Kirkland, Cameron X        8 WAC-MR               1:00.00    1:01.32        
 68 Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:02.81    1:05.15        
 69 Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:08.18    1:06.51        
 70 Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR                 56.73    1:08.26        
 71 Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT    1:12.50        
 72 Racz, Gregory              7 CFB-MR                    NT    1:26.21        
 -- Polese, Patrick L          7 SMC-MR               1:05.35         DQ        
      No touch on turn
 -- Sapienza, Leonardo J       8 NYCC-MR                58.90         DQ        
      No touch on turn
 -- Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR            1:04.80         DQ        
      No touch on turn
 -- Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR        43.45         DQ        
      False start
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR                 40.46         NS        
 -- Kennedy, Andreas W         7 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 41.09         NS        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR              38.99         NS        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanorden, Jesse T          7 LIAC-MR                43.11      41.84        
  2 Laskey, Ian                8 WAC-MR                 44.38      42.43        
  3 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        40.75      42.49        
  4 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        47.60      42.56        
  5 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        42.91      42.66        
  6 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                43.04      42.75        
  7 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                43.55      44.31        
  8 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 46.34      44.76        
  9 Angelou, David J           8 LIAC-MR                49.79      46.95        
 10 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR        50.34      47.16        
 11 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      52.44      48.03        
 12 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      54.76      49.63        
 13 Sodhi, Eric J              7 LIAC-MR                56.34      50.33        
 14 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      46.66      50.42        
 15 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      56.41      50.48        
 16 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR        48.61      50.78        
 17 Geller, Russell            8 WAC-MR                 50.66      50.86        
 18 Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR           57.50      51.06        
 19 Morgan, Brendan M          8 SMC-MR               1:01.27      51.23        
 20 Galligan, James D          8 Unatt Gael-MR             NT      52.33        
 21 Nager, Noah                8 SMC-MR                 51.59      52.60        
 22 Karle, Brian J             8 GAEL-MR                51.47      52.92        
 23 Talamas, Jack K            7 GAEL-MR                57.87      52.94        
 24 O'Sullivan, Charlie J      7 GAEL-MR                51.01      53.31        
 25 O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR        54.61      53.32        
 26 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR        59.19      53.63        
 27 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      53.00      53.65        
 28 Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT      54.26        
 29 Hsieh, Ethan               8 LIAC-MR                55.00      54.69        
 30 Hunt, Liam                 7 WAC-MR                 55.83      55.09        
 31 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR      1:03.47      55.29        
 32 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        54.16      55.52        
 33 McCarthy, Aidan N          7 LIAC-MR                58.00      55.64        
 34 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR        57.43      55.84        
 35 Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 59.30      56.39        
 36 Lee, Cooper C              7 Badger-MR            1:02.96      57.03        
 37 Denfeld, Hunter A          7 GAEL-MR              1:04.23      58.30        
 38 Melloy, Matthew            7 WAC-MR                 59.86      58.75        
 39 Blyakhman, Boris           8 WAC-MR               1:00.00      58.86        
 40 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR        55.00      59.24        
 41 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR      1:04.74      59.64        
 42 Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR              57.85    1:00.66        
 43 Yadgarov, Daniel           8 WAC-MR               1:00.00    1:01.27        
 44 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        56.05    1:01.30        
 45 Malamud, Jacob             8 WAC-MR               1:00.00    1:02.09        
 46 Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR    1:05.44    1:02.65        
 47 Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR      59.67    1:02.77        
 48 Gutelzon, Liran            7 Agua Swim Team-MR      48.00    1:03.43        
 49 Bellach, Matthew R         7 Badger-MR              56.95    1:04.03        
 50 Larucci, Julian J          7 NYCC-MR              1:04.59    1:04.28        
 51 Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR               1:03.30    1:05.28        
 52 Sapienza, Leonardo J       8 NYCC-MR              1:13.53    1:05.92        
 53 Kirkland, Cameron X        8 WAC-MR               1:02.69    1:06.69        
 54 Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR               1:10.25    1:06.79        
 55 Surace, Frank              7 WAC-MR               1:02.06    1:08.24        
 56 Polese, Patrick L          7 SMC-MR               1:12.67    1:08.84        
 57 Mccauley, Declan           7 GAEL-MR                57.94    1:12.19        
 58 Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR            1:18.38    1:13.62        
 59 Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT    1:16.10        
 60 Racz, Gregory              7 CFB-MR                    NT    1:26.07        
 -- Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR    1:01.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:17.29         DQ        
      No touch at turn
 -- Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:07.98         DQ        
      Did not finish on back
 -- Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                 43.60         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Shablovsky, Brian          8 WAC-MR               1:00.92         DQ        
      No touch at turn
 -- Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 55.03         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR                 54.99         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Taylor, Noah B             8 NYCC-MR                51.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Jones, Lancelot R          8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR                 55.89         NS        
 -- Kennedy, Andreas W         7 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 51.56         NS        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR              49.09         NS        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laskey, Ian                8 WAC-MR                 45.59      46.62        
  2 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      49.92      48.16        
  3 Mykhalus, Marco M          8 Agua Swim Team-MR      50.30      50.17        
  4 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      54.08      53.32        
  5 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      51.51      53.57        
  6 Nager, Noah                8 SMC-MR               1:01.70      54.42        
  7 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      56.68      55.18        
  8 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        52.91      55.30        
  9 Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                 56.29      55.34        
 10 Shnayder, Steven Z         7 LIAC-MR                56.51      55.40        
 11 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      56.82      55.86        
 12 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR      1:00.00      57.20        
 13 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR      1:01.93      57.52        
 14 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR    1:00.00      57.85        
 15 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR      1:00.87      58.68        
 16 Melloy, Matthew            7 WAC-MR                 59.67      59.33        
 17 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR      1:03.18    1:00.27        
 18 O'Sullivan, Charlie J      7 GAEL-MR                59.98    1:00.95        
 19 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR    1:06.04    1:01.84        
 20 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00    1:02.60        
 21 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR      1:04.29    1:02.74        
 22 Thomas, Moane              8 WAC-MR               1:01.42    1:03.07        
 23 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR      1:09.06    1:03.35        
 24 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        57.92    1:03.51        
 25 Sapienza, Leonardo J       8 NYCC-MR                   NT    1:03.57        
 26 Karle, Brian J             8 GAEL-MR              1:03.61    1:04.78        
 27 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR      1:12.00    1:06.97        
 28 Bellach, Matthew R         7 Badger-MR            1:10.44    1:07.05        
 29 Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR               1:12.09    1:11.11        
 30 Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:08.41    1:16.42        
 31 Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:16.80    1:20.11        
 32 Surace, Frank              7 WAC-MR               1:00.00    1:22.78        
 33 Yadgarov, Daniel           8 WAC-MR               1:00.00    1:28.19        
 34 Kirkland, Cameron X        8 WAC-MR               1:10.00    1:28.44        
 -- Lee, Cooper C              7 Badger-MR            1:01.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Geller, Russell            8 WAC-MR                 58.70         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR    1:16.79         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 57.50         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR              1:03.34         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Denfeld, Hunter A          7 GAEL-MR              1:10.20         DQ        
      Scissors kick
 -- Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      56.80         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Talamas, Jack K            7 GAEL-MR              1:08.42         DQ        
      One hand touch
 -- Morgan, Brendan M          8 SMC-MR               1:18.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Galligan, James D          8 Unatt Gael-MR             NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Gutelzon, Liran            7 Agua Swim Team-MR      50.00         DQ        
      No touch
 -- Polese, Patrick L          7 SMC-MR               1:24.35         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR               1:35.85         DQ        
      Alternating Kick
 -- Malamud, Jacob             8 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shablovsky, Brian          8 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wantowski, Jacob           8 WAC-MR               1:03.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Blyakhman, Boris           8 WAC-MR               1:02.25         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Isabella, Ryan J           8 SMC-MR               1:08.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR           55.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR      1:20.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR               1:02.32         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        50.23         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR               1:06.54         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Engel, Oliver K            7 SMC-MR               1:02.15         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Larucci, Julian J          7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kennedy, Andreas W         7 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR              56.37         NS        
 -- Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR                 NT         NS        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        45.17      43.53        
  2 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                58.22      44.90        
  3 Mykhalus, Marco M          8 Agua Swim Team-MR      54.00      46.75        
  4 Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                    NT      47.45        
  5 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        50.00      47.87        
  6 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                48.45      51.86        
  7 Wantowski, Jacob           8 WAC-MR               1:00.54      53.87        
  8 Sodhi, Eric J              7 LIAC-MR              1:00.00      54.18        
  9 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR      1:05.00      58.82        
 10 Taylor, Noah B             8 NYCC-MR                   NT      59.64        
      Did not finish
 11 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR      1:07.63    1:03.38        
 12 Angelou, David J           8 LIAC-MR              1:02.08    1:04.61        
 13 Blyakhman, Boris           8 WAC-MR               1:00.00    1:10.89        
 14 Lee, Cooper C              7 Badger-MR              59.00    1:11.59        
 15 Jones, Lancelot R          8 NYCC-MR                   NT    1:11.65        
 -- Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR      1:04.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR               1:03.38         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR      1:18.05         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Geller, Russell            8 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      No touch
 -- Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:14.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR                 NT         DQ        
      One hand touch
 -- Holmes, Jayden T           7 SMC-MR               1:06.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Bellach, Matthew R         7 Badger-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Vanorden, Jesse T          7 LIAC-MR              1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT         NS        
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 59.88         NS        
 -- Hunt, Liam                 7 WAC-MR               1:00.00         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    1:42.00    1:34.89        
  2 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR               1:44.78    1:42.20        
  3 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR      1:47.36    1:42.28        
                  49.23     1:42.28 (53.05)                                        
  4 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:43.46        
  5 Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR              1:51.22    1:43.90        
                  48.27     1:43.90 (55.63)                                        
  6 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR      1:54.66    1:43.91        
                  48.14     1:43.91 (55.77)                                        
  7 Shnayder, Steven Z         7 LIAC-MR              1:49.90    1:47.81        
                  53.68     1:47.81 (54.13)                                        
  8 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR      1:57.65    1:49.23        
                  51.22     1:49.23 (58.01)                                        
  9 Nager, Noah                8 SMC-MR               1:51.73    1:51.11        
                  54.38     1:51.11 (56.73)                                        
 10 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    1:54.57        
                  55.82     1:54.57 (58.75)                                        
 11 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:55.34        
 12 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR      2:10.00    1:56.63        
                  57.48     1:56.63 (59.15)                                        
 13 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    1:57.14        
                  59.15     1:57.14 (57.99)                                        
 14 Sodhi, Eric J              7 LIAC-MR              2:05.10    1:58.06        
                  54.78   1:58.06 (1:03.28)                                        
 15 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR      2:20.03    2:04.31        
                1:02.35   2:04.31 (1:01.96)                                        
 16 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:05.47        
                1:05.21   2:05.47 (1:00.26)                                        
 -- Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  55.92          DQ (59.77)                                        
 -- McCarthy, Aidan N          7 LIAC-MR              1:59.20         DQ        
      Did not finish on back - back
                  58.08        DQ (1:00.83)                                        
 -- Laskey, Ian                8 WAC-MR               1:27.45         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Hsieh, Ethan               8 LIAC-MR              2:11.95         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  51.86        DQ (1:03.74)                                        
 -- Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR    1:46.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.91          DQ (52.31)                                        
 -- Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR    1:40.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Surace, Frank              7 WAC-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:21.15        DQ (1:20.73)                                        
 -- Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR         1:50.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  46.99        DQ (1:01.78)                                        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR            1:48.57         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  47.09          DQ (57.73)                                        
 -- Talamas, Jack K            7 GAEL-MR              2:01.39         NS        
 -- Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR            1:46.00         NS        
 -- Holmes, Jayden T           7 SMC-MR               2:35.41         NS