Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/21/2014 02:42 PM
            2014 MR LIE Winterfest Classic - 1/17/2014 to 1/19/2014            
                              Sanction #: 140122                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR       28.96      28.22        
  2 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR                29.00      29.65        
  3 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 31.00      29.88        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    30.05      30.07        
  5 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    29.72      30.11        
  6 Lewis, Amaya        10 WAC-MR                 31.12      31.38        
  7 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    31.45      31.63        
  8 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    32.36      32.21        
  8 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    32.75      32.21        
 10 Creagh, Shannon M   10 BBSC-MR                34.30      32.50        
 11 Afif, Sarah         10 WAC-MR                 34.44      32.70        
 12 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR                32.00      32.71        
 13 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR            33.88      33.02        
 14 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       35.33      33.28        
 15 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    33.29      33.30        
 16 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            32.32      33.41        
 17 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    33.11      33.48        
 18 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    34.09      33.93        
 19 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    34.75      34.02        
 20 Zaets, Samantha      8 WAC-MR                 34.26      34.03        
 21 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR               36.02      34.22        
 22 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR    33.23      34.27        
 23 Mond, Jenna         10 Three Village-MR       33.58      34.48        
 24 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               34.95      34.57        
 25 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR    33.60      34.68        
 26 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR    38.91      34.70        
 27 Celli, Leah N        8 HAA-MR                 35.49      34.71        
 28 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR    35.60      34.77        
 29 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                37.13      34.85        
 30 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    37.64      35.51        
 31 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    34.15      35.55        
 32 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR                41.11      35.67        
 33 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    36.66      35.68        
 34 Corradini, Julia    10 NCAC-MR                36.00      35.72        
 35 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    36.92      35.83        
 36 Atassi, Emily       10 WAC-MR                 55.40      35.90        
 37 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR                38.08      36.15        
 38 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR            37.98      36.31        
 39 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR    37.47      36.33        
 39 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                 37.95      36.33        
 41 Sadowski, Maura      9 WAC-MR                 37.72      36.59        
 42 Chen, Emily         10 MALT-NJ                47.55      36.72        
 43 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR    35.64      36.80        
 44 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    37.37      36.85        
 45 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR    35.93      37.00        
 46 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 38.49      37.26        
 47 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR            37.80      37.31        
 48 Manning, Brooke      9 WAC-MR                 40.61      37.82        
 49 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                 39.27      38.36        
 50 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    38.98      38.41        
 51 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                38.67      38.90        
 52 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                39.02      39.55        
 53 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 40.63      39.60        
 54 Hidajat, Felicia    10 NCAC-MR                40.00      39.77        
 55 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR                 43.86      39.80        
 56 Laub, Lindsay        9 WAC-MR                 43.66      40.58        
 57 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    40.31      40.72        
 58 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    40.14      40.83        
 59 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 43.16      40.97        
 60 Keiser, Abigail     10 WAC-MR                 43.04      41.17        
 61 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 41.64      41.21        
 62 Rivera, Annalia      9 WAC-MR                 45.10      41.28        
 63 Ortega, Meghan      10 WAC-MR               1:00.00      41.34        
 64 Han, Abigail         7 MALT-NJ                49.33      41.44        
 65 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR                 41.31      41.49        
 66 Troy, Emily         10 WAC-MR                 46.96      42.21        
 67 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR                 44.38      42.64        
 68 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR               45.15      42.91        
 69 Herrera, Ciara E     8 BBSC-MR                47.31      43.21        
 70 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               42.19      43.28        
 71 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR                44.19      43.68        
 72 McCafferty, Ann      8 WAC-MR                 48.60      47.63        
 73 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR                53.57      49.83        
 74 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR                49.58      49.87        
 75 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR               50.28      52.53        
 76 Driscoll, Amanda     8 WAC-MR               1:07.09    1:00.52        
 -- Tan, Sayjel E        7 BBSC-MR                40.54         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     1:02.24    1:01.66        
                  29.66     1:01.66 (32.00)                                        
  2 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:04.00    1:05.84        
                  31.10     1:05.84 (34.74)                                        
  3 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:07.78    1:06.61        
                  31.33     1:06.61 (35.28)                                        
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:07.01    1:07.29        
                  31.12     1:07.29 (36.17)                                        
  5 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:10.16    1:08.96        
                  32.52     1:08.96 (36.44)                                        
  6 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:09.66    1:09.63        
                  32.06     1:09.63 (37.57)                                        
  7 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:12.08    1:09.90        
                  32.88     1:09.90 (37.02)                                        
  8 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  1:11.91    1:10.23        
                  33.39     1:10.23 (36.84)                                        
  9 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:13.09    1:10.51        
                  34.37     1:10.51 (36.14)                                        
 10 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:14.93    1:11.17        
                  34.01     1:11.17 (37.16)                                        
 11 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR          1:12.76    1:11.92        
                  33.98     1:11.92 (37.94)                                        
 12 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR          1:11.04    1:12.01        
                  33.08     1:12.01 (38.93)                                        
 13 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     1:16.82    1:12.21        
                  34.74     1:12.21 (37.47)                                        
 14 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR              1:11.73    1:12.48        
                  34.10     1:12.48 (38.38)                                        
 15 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:15.17    1:13.12        
                  34.09     1:13.12 (39.03)                                        
 16 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR  1:13.07    1:13.17        
                  34.94     1:13.17 (38.23)                                        
 17 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:13.03    1:13.28        
                  35.33     1:13.28 (37.95)                                        
 18 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:18.00    1:14.15        
                  35.42     1:14.15 (38.73)                                        
 19 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:14.25    1:14.43        
                  35.69     1:14.43 (38.74)                                        
 20 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:13.33    1:16.21        
                  35.37     1:16.21 (40.84)                                        
 21 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:14.80    1:16.88        
                  35.91     1:16.88 (40.97)                                        
 22 Broderick, Catheri   8 Express Swimming-MR  1:22.07    1:17.79        
                  37.04     1:17.79 (40.75)                                        
 23 Zaets, Samantha      8 WAC-MR               1:20.89    1:18.22        
                  36.52     1:18.22 (41.70)                                        
 24 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     1:16.68    1:18.35        
                  36.23     1:18.35 (42.12)                                        
 25 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:18.87    1:18.51        
                  36.20     1:18.51 (42.31)                                        
 26 Renda, Tara L       10 BBSC-MR              1:24.38    1:18.64        
                  37.48     1:18.64 (41.16)                                        
 27 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:20.02    1:19.03        
                  37.31     1:19.03 (41.72)                                        
 28 Maio, Kate          10 BBSC-MR              1:20.88    1:19.41        
                  37.62     1:19.41 (41.79)                                        
 29 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR              1:24.46    1:19.51        
                  38.17     1:19.51 (41.34)                                        
 30 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:17.35    1:19.62        
                  37.04     1:19.62 (42.58)                                        
 31 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:20.22    1:20.06        
                  38.10     1:20.06 (41.96)                                        
 32 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:20.18    1:21.08        
                  37.51     1:21.08 (43.57)                                        
 33 Chen, Emily         10 MALT-NJ              1:45.76    1:21.77        
                  38.50     1:21.77 (43.27)                                        
 34 Bies, Dehlia E      10 HAA-MR               1:33.75    1:21.78        
                  39.39     1:21.78 (42.39)                                        
 35 Lombardo, Jade      10 WAC-MR               1:27.31    1:22.32        
                  37.24     1:22.32 (45.08)                                        
 36 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:22.61    1:22.83        
                  40.12     1:22.83 (42.71)                                        
 37 Manning, Brooke      9 WAC-MR               1:26.46    1:23.09        
                  38.15     1:23.09 (44.94)                                        
 38 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR     1:26.36    1:23.62        
                  39.85     1:23.62 (43.77)                                        
 39 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR  1:26.20    1:24.11        
                  40.28     1:24.11 (43.83)                                        
 40 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR          1:31.33    1:24.31        
                  39.21     1:24.31 (45.10)                                        
 41 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:27.33    1:24.67        
                  40.55     1:24.67 (44.12)                                        
 42 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:26.40    1:25.11        
                  40.37     1:25.11 (44.74)                                        
 43 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:32.32    1:26.60        
                  42.11     1:26.60 (44.49)                                        
 44 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              1:29.46    1:26.92        
                  40.12     1:26.92 (46.80)                                        
 45 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR              1:27.43    1:28.03        
                  41.01     1:28.03 (47.02)                                        
 46 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:31.41    1:28.52        
                  40.83     1:28.52 (47.69)                                        
 47 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              1:26.09    1:29.42        
                  40.20     1:29.42 (49.22)                                        
 48 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR               1:32.82    1:29.59        
                  39.85     1:29.59 (49.74)                                        
 49 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR  1:33.04    1:29.62        
                  40.74     1:29.62 (48.88)                                        
 50 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR               1:36.05    1:29.63        
                  41.15     1:29.63 (48.48)                                        
 51 Dobles, Daya         7 Lindy-MR             1:24.99    1:29.83        
                  43.47     1:29.83 (46.36)                                        
 52 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:39.36    1:30.79        
                  43.20     1:30.79 (47.59)                                        
 53 Castano, Tara M      8 BBSC-MR              1:33.55    1:31.09        
                  42.23     1:31.09 (48.86)                                        
 54 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR              1:32.77    1:32.20        
                  45.56     1:32.20 (46.64)                                        
 55 Han, Abigail         7 MALT-NJ              1:50.65    1:32.66        
                  43.18     1:32.66 (49.48)                                        
 56 Huang, Emily         8 MALT-NJ              1:50.65    1:32.71        
                  42.91     1:32.71 (49.80)                                        
 57 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:37.09    1:33.99        
                  44.51     1:33.99 (49.48)                                        
 58 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR  1:34.02    1:34.64        
                  44.76     1:34.64 (49.88)                                        
 59 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:41.83    1:36.71        
                  46.28     1:36.71 (50.43)                                        
 60 Chen, Emmi           8 WAC-MR               2:03.40    1:42.02        
                  47.38     1:42.02 (54.64)                                        
 61 McCafferty, Ann      8 WAC-MR               1:50.28    1:44.87        
                  48.07     1:44.87 (56.80)                                        
 62 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:44.99    1:47.93        
                  51.91     1:47.93 (56.02)                                        
 63 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR              1:57.85    1:57.38        
                  52.37   1:57.38 (1:05.01)                                        
 64 Griffin, Amelia      6 HAA-MR                    NT    1:58.21        
                  53.98   1:58.21 (1:04.23)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  2:28.28    2:25.29        
                  32.66     1:09.19 (36.53)     1:47.58 (38.39)     2:25.29 (37.71)
  2 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  2:30.83    2:29.09        
                  33.36     1:11.63 (38.27)     1:50.87 (39.24)     2:29.09 (38.22)
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  2:40.08    2:32.89        
                  34.57     1:14.32 (39.75)     1:55.02 (40.70)     2:32.89 (37.87)
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  2:34.75    2:33.73        
                  34.13     1:13.45 (39.32)     1:54.49 (41.04)     2:33.73 (39.24)
  5 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR              2:45.65    2:39.31        
                  34.72     1:14.76 (40.04)     1:57.69 (42.93)     2:39.31 (41.62)
  6 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR          2:41.96    2:40.03        
                  18.84       35.40 (16.56)     1:16.43 (41.03)   2:40.03 (1:23.60)
  7 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  2:50.08    2:42.11        
                  37.35     1:18.44 (41.09)     2:00.19 (41.75)     2:42.11 (41.92)
  8 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  2:45.18    2:42.14        
                  37.11     1:18.48 (41.37)     2:01.21 (42.73)     2:42.14 (40.93)
  9 Mulholland, Kasey   10 Express Swimming-MR  3:06.79    2:45.21        
                  35.32     1:17.36 (42.04)     2:01.68 (44.32)     2:45.21 (43.53)
 10 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  2:55.60    2:46.70        
                  36.63     1:19.18 (42.55)     2:04.05 (44.87)     2:46.70 (42.65)
 11 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  3:06.51    2:47.38        
                  36.64     1:19.45 (42.81)     2:04.34 (44.89)     2:47.38 (43.04)
 12 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  2:55.75    2:48.39        
                  37.87     1:19.62 (41.75)     2:04.27 (44.65)     2:48.39 (44.12)
 13 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  2:52.37    2:49.15        
                  36.62     1:20.10 (43.48)     2:05.11 (45.01)     2:49.15 (44.04)
 14 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  3:22.11    2:51.53        
                  38.09     1:22.81 (44.72)     2:09.73 (46.92)     2:51.53 (41.80)
 15 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  3:12.11    2:53.27        
                  38.58     1:23.66 (45.08)     2:09.66 (46.00)     2:53.27 (43.61)
 16 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR  3:01.29    2:55.45        
                  40.66     1:25.16 (44.50)     2:10.51 (45.35)     2:55.45 (44.94)
 17 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  3:10.84    3:01.31        
                  39.90     1:25.37 (45.47)     2:13.46 (48.09)     3:01.31 (47.85)
 18 Renda, Tara L       10 BBSC-MR              3:02.44    3:03.52        
                  39.86     1:25.82 (45.96)     2:15.08 (49.26)     3:03.52 (48.44)
 19 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  3:00.41    3:08.21        
                  40.34     1:30.21 (49.87)     2:22.20 (51.99)     3:08.21 (46.01)
 20 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR              3:23.62    3:13.43        
                  41.39     1:32.24 (50.85)     2:23.55 (51.31)     3:13.43 (49.88)
 21 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              3:05.44    3:16.40        
                  38.98     1:28.35 (49.37)     2:21.17 (52.82)     3:16.40 (55.23)
 22 Castano, Tara M      8 BBSC-MR              3:39.58    3:20.12        
                  43.28     1:35.45 (52.17)     2:27.67 (52.22)     3:20.12 (52.45)
 23 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR  3:21.86    3:27.28        
                  46.64     1:41.59 (54.95)     2:37.70 (56.11)     3:27.28 (49.58)
 24 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               4:00.00    3:27.39        
                  44.12     1:36.78 (52.66)     2:32.11 (55.33)     3:27.39 (55.28)
 25 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR              4:15.44    3:51.46        
                  49.76   1:49.78 (1:00.02)   2:50.87 (1:01.09)   3:51.46 (1:00.59)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               6:30.20    6:27.72        
                  34.96     1:13.88 (38.92)     1:53.35 (39.47)     2:33.82 (40.47)
        3:13.85 (40.03)     3:54.57 (40.72)     4:33.50 (38.93)     5:13.57 (40.07)
        5:51.27 (37.70)     6:27.72 (36.45)                                        
  2 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     8:00.40    6:36.58        
                  36.65     1:15.92 (39.27)     1:56.12 (40.20)     2:36.49 (40.37)
        3:17.05 (40.56)     3:58.06 (41.01)     4:38.19 (40.13)     5:18.49 (40.30)
        5:57.91 (39.42)     6:36.58 (38.67)                                        
  3 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              6:10.00    6:37.80        
                  34.40     1:14.55 (40.15)     1:55.02 (40.47)     2:36.59 (41.57)
        3:18.75 (42.16)     3:59.73 (40.98)     4:41.18 (41.45)     5:22.10 (40.92)
        6:02.28 (40.18)     6:37.80 (35.52)                                        
  4 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  6:46.46    6:48.85        
                  35.87     1:17.49 (41.62)     2:00.28 (42.79)     2:41.64 (41.36)
        3:23.90 (42.26)     4:06.32 (42.42)     4:47.94 (41.62)     5:29.50 (41.56)
        6:09.69 (40.19)     6:48.85 (39.16)                                        
  5 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  6:00.10    6:49.69        
                  36.03     1:17.89 (41.86)     1:59.34 (41.45)     2:41.01 (41.67)
        3:22.82 (41.81)     4:04.88 (42.06)     4:47.00 (42.12)     5:29.05 (42.05)
        6:10.85 (41.80)     6:49.69 (38.84)                                        
  6 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  6:58.76    7:18.34        
                  37.36     1:20.87 (43.51)     2:06.27 (45.40)     2:51.59 (45.32)
        3:37.11 (45.52)     4:22.79 (45.68)     5:07.49 (44.70)     5:53.00 (45.51)
        6:37.81 (44.81)     7:18.34 (40.53)                                        
  7 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR               NT    7:42.51        
                  37.53     1:23.50 (45.97)     2:10.90 (47.40)     2:58.03 (47.13)
        3:45.41 (47.38)     4:34.68 (49.27)     5:22.71 (48.03)     6:10.95 (48.24)
        7:00.26 (49.31)     7:42.51 (42.25)                                        
 -- McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               8:00.00        DNF        
      Did not finish
                  41.92     1:28.44 (46.52)     2:16.86 (48.42)     3:06.42 (49.56)
        3:55.46 (49.04)     4:44.84 (49.38)     5:35.18 (50.34)     6:25.63 (50.45)
        7:15.86 (50.23)                                                            
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR                33.00      34.15        
  2 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    34.23      34.28        
  3 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 33.79      34.53        
  4 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            37.31      35.60        
  5 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    35.47      36.78        
  6 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       37.13      36.81        
  7 Afif, Sarah         10 WAC-MR                 39.77      36.90        
  8 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR            37.29      37.36        
  9 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    37.41      37.50        
 10 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    38.06      37.52        
 11 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    39.15      37.74        
 12 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR            39.83      38.36        
 13 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR       39.07      38.82        
 14 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR                40.55      39.05        
 15 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR    38.16      39.06        
 16 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    39.64      39.12        
 17 Lewis, Amaya        10 WAC-MR                 40.20      39.18        
 18 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR    40.16      39.40        
 19 Zaets, Samantha      8 WAC-MR                 41.88      39.61        
 20 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    38.49      39.86        
 21 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR    40.53      40.01        
 22 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    40.36      40.11        
 23 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    39.93      40.14        
 24 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    45.17      40.56        
 25 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    42.09      40.83        
 26 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    42.90      41.07        
 27 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    40.27      41.49        
 28 Mond, Jenna         10 Three Village-MR       41.79      41.98        
 29 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    42.51      42.23        
 30 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    42.33      42.24        
 31 Broderick, Catheri   8 Express Swimming-MR    42.32      42.51        
 32 Chen, Emily         10 MALT-NJ                54.45      42.98        
 33 Huang, Emily         8 MALT-NJ                54.45      43.78        
 34 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                46.76      43.79        
 35 Maio, Kate          10 BBSC-MR                47.80      43.80        
 36 McNamara, Jane      10 BBSC-MR                45.75      43.94        
 37 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR                48.19      44.36        
 38 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                43.45      45.09        
 39 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                44.61      45.19        
 40 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 46.24      45.23        
 41 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR                46.76      45.61        
 42 Manning, Brooke      9 WAC-MR                 52.48      45.87        
 43 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    46.95      46.08        
 44 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                 48.61      46.35        
 45 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    47.60      47.06        
 46 Bies, Dehlia E      10 HAA-MR                 47.23      47.36        
 47 Lombardo, Jade      10 WAC-MR               1:09.81      47.82        
 48 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR                 48.97      49.93        
 49 Han, Abigail         7 MALT-NJ                54.45      50.05        
 50 Chen, Emmi           8 WAC-MR               1:05.90      50.34        
 51 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 52.19      50.96        
 52 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    51.92      51.44        
 53 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR                48.81      52.14        
 54 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR            1:03.74      52.49        
 55 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               55.99      54.21        
 56 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR                 51.86      54.51        
 57 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR               57.18      55.07        
 58 Virella, Sophia      9 WAC-MR                 56.89      55.63        
 59 Davis, Ava R         8 Sachem-MR            1:05.00      56.12        
 60 Allegretti, Anna     9 WAC-MR                 58.70      56.78        
 61 McCafferty, Ann      8 WAC-MR                 55.57      59.42        
 62 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR              1:03.76      59.72        
 63 Griffin, Amelia      6 HAA-MR                 59.39    1:00.48        
 -- Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR            36.60         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR            47.10         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Dominger, Madison    7 HAA-MR               1:04.75         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:13.00    1:15.28        
                  36.70     1:15.28 (38.58)                                        
  2 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     1:21.50    1:16.52        
                  37.06     1:16.52 (39.46)                                        
  3 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:19.87    1:17.31        
                  37.82     1:17.31 (39.49)                                        
  4 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:21.23    1:18.24        
                  38.20     1:18.24 (40.04)                                        
  5 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     1:18.03    1:18.46        
                  38.81     1:18.46 (39.65)                                        
  6 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:18.65    1:18.66        
                  38.49     1:18.66 (40.17)                                        
  7 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:19.86    1:20.19        
                  38.67     1:20.19 (41.52)                                        
  8 Zhu, Angela         10 NCAC-MR              1:16.00    1:20.25        
                  39.18     1:20.25 (41.07)                                        
  9 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR          1:20.46    1:20.47        
                  38.59     1:20.47 (41.88)                                        
 10 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:23.00    1:20.78        
                  40.43     1:20.78 (40.35)                                        
 11 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:25.96    1:21.55        
                  39.60     1:21.55 (41.95)                                        
 12 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:24.75    1:22.03        
                  38.45     1:22.03 (43.58)                                        
 13 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR  1:21.84    1:22.44        
                  40.45     1:22.44 (41.99)                                        
 14 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:26.58    1:23.02        
                  40.52     1:23.02 (42.50)                                        
 15 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:27.98    1:23.89        
                  41.70     1:23.89 (42.19)                                        
 16 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR       NT    1:24.16        
                  39.56     1:24.16 (44.60)                                        
 17 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR     1:25.64    1:24.40        
                  41.07     1:24.40 (43.33)                                        
 18 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:31.23    1:24.56        
                  41.64     1:24.56 (42.92)                                        
 19 Creagh, Shannon M   10 BBSC-MR              1:25.85    1:24.89        
                  41.79     1:24.89 (43.10)                                        
 20 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:24.71    1:25.29        
                  41.70     1:25.29 (43.59)                                        
 21 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:24.49    1:25.31        
                  42.29     1:25.31 (43.02)                                        
 22 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:28.14    1:26.36        
                  42.18     1:26.36 (44.18)                                        
 23 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:27.74    1:26.97        
                  42.07     1:26.97 (44.90)                                        
 24 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:25.41    1:27.61        
                  42.21     1:27.61 (45.40)                                        
 25 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR  1:32.29    1:27.73        
                  43.04     1:27.73 (44.69)                                        
 26 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:33.38    1:28.84        
                  43.68     1:28.84 (45.16)                                        
 27 Zaets, Samantha      8 WAC-MR               1:33.27    1:29.51        
                  43.42     1:29.51 (46.09)                                        
 28 Celli, Leah N        8 HAA-MR               1:41.99    1:29.85        
                  43.15     1:29.85 (46.70)                                        
 29 Sadowski, Maura      9 WAC-MR               1:38.01    1:30.11        
                  44.50     1:30.11 (45.61)                                        
 30 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:31.63    1:30.35        
                  45.20     1:30.35 (45.15)                                        
 31 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     1:30.76    1:31.03        
                  44.39     1:31.03 (46.64)                                        
 32 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:33.20    1:31.90        
 33 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR             1:20.99    1:31.93        
                  44.02     1:31.93 (47.91)                                        
 34 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:33.44    1:32.43        
                  44.62     1:32.43 (47.81)                                        
 35 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR               1:36.23    1:33.22        
                  44.54     1:33.22 (48.68)                                        
 36 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  1:35.98    1:34.71        
                  46.26     1:34.71 (48.45)                                        
 37 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                    NT    1:35.29        
                  46.80     1:35.29 (48.49)                                        
 38 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR              1:38.54    1:35.31        
                  47.96     1:35.31 (47.35)                                        
 39 Chen, Emily         10 MALT-NJ              1:56.45    1:35.58        
                  46.34     1:35.58 (49.24)                                        
 40 Renda, Tara L       10 BBSC-MR              1:39.06    1:36.77        
                  46.67     1:36.77 (50.10)                                        
 41 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR  1:39.56    1:37.21        
                  47.43     1:37.21 (49.78)                                        
 42 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:43.61    1:37.33        
                  46.34     1:37.33 (50.99)                                        
 43 Hidajat, Felicia    10 NCAC-MR              1:40.00    1:37.72        
                  46.63     1:37.72 (51.09)                                        
 44 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR             1:18.99    1:38.72        
                  46.03     1:38.72 (52.69)                                        
 45 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR               1:49.95    1:39.31        
                  48.15     1:39.31 (51.16)                                        
 46 Rivera, Annalia      9 WAC-MR               1:46.38    1:39.37        
                  47.60     1:39.37 (51.77)                                        
 47 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR               1:43.52    1:40.12        
                  48.26     1:40.12 (51.86)                                        
 48 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              1:37.44    1:40.24        
                  46.59     1:40.24 (53.65)                                        
 49 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR               1:46.18    1:40.35        
                  48.43     1:40.35 (51.92)                                        
 50 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR          1:41.16    1:40.44        
                  47.10     1:40.44 (53.34)                                        
 51 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              1:36.17    1:41.13        
                  49.96     1:41.13 (51.17)                                        
 52 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR          1:50.00    1:41.34        
                  51.60     1:41.34 (49.74)                                        
 53 Han, Abigail         7 MALT-NJ              1:56.45    1:41.71        
                  48.76     1:41.71 (52.95)                                        
 54 Anticev, Katherine   8 WAC-MR               2:00.00    1:42.10        
                  48.81     1:42.10 (53.29)                                        
 55 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR               1:47.63    1:42.64        
                  48.98     1:42.64 (53.66)                                        
 56 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:52.64    1:43.72        
                  50.43     1:43.72 (53.29)                                        
 57 Keiser, Abigail     10 WAC-MR               2:35.65    1:46.27        
                  50.27     1:46.27 (56.00)                                        
 58 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR  1:50.75    1:52.52        
                  53.23     1:52.52 (59.29)                                        
 59 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR                  NT    2:00.43        
                  57.34   2:00.43 (1:03.09)                                        
 60 McCafferty, Ann      8 WAC-MR               2:00.00    2:04.99        
                1:00.29   2:04.99 (1:04.70)                                        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:50.49         DQ        
                  52.39          DQ (57.41)                                        
 -- Dobles, Daya         7 Lindy-MR             1:35.00         DQ        
                  58.13          DQ (57.80)                                        
 -- Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:29.00         DQ        
                  57.68          DQ (59.35)                                        
 -- Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:58.96         DQ        
                  58.55        DQ (1:03.20)                                        
 -- Ortega, Meghan      10 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  48.63          DQ (53.67)                                        
 -- Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR                   NT         DQ        
                1:07.63        DQ (1:13.84)                                        
 -- Driscoll, Amanda     8 WAC-MR               2:24.86         DQ        
                1:13.61        DQ (1:19.54)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR       38.06      38.33        
  2 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    40.38      39.16        
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    39.51      40.23        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    41.83      41.68        
  5 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR                42.48      41.70        
  6 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       43.17      42.06        
  7 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    42.63      43.13        
  8 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR    46.19      44.47        
  9 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR            45.85      44.73        
 10 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    46.54      44.92        
 11 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            45.87      45.00        
 12 Afif, Sarah         10 WAC-MR                    NT      45.35        
 13 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    45.13      45.56        
 14 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    49.73      47.02        
 15 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR                49.07      47.33        
 16 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR    46.10      47.47        
 17 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    49.03      47.70        
 18 Broderick, Catheri   8 Express Swimming-MR    50.20      47.93        
 19 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    52.04      48.16        
 20 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    49.30      48.28        
 21 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    49.39      49.02        
 22 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 47.23      49.32        
 22 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR            50.39      49.32        
 24 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR       48.23      49.80        
 25 Zaets, Samantha      8 WAC-MR                 53.66      49.83        
 26 Lombardo, Jade      10 WAC-MR                 55.73      50.21        
 27 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    47.71      50.44        
 28 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR                 52.16      50.58        
 29 McNamara, Jane      10 BBSC-MR                53.56      50.66        
 30 Manning, Brooke      9 WAC-MR                 52.50      50.73        
 31 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 54.20      50.83        
 32 Bies, Dehlia E      10 HAA-MR                 51.91      51.10        
 33 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 53.24      51.22        
 34 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       54.35      51.44        
 35 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    54.08      51.48        
 35 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    50.72      51.48        
 37 Chen, Emily         10 MALT-NJ                53.66      51.53        
 38 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                58.89      51.70        
 39 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                54.29      52.12        
 40 Huang, Emily         8 MALT-NJ                53.66      52.25        
 41 Maio, Kate          10 BBSC-MR                54.81      52.26        
 42 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    50.43      52.87        
 43 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR                 54.89      53.09        
 44 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 54.24      53.80        
 45 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                56.75      54.23        
 46 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               58.99      55.29        
 47 Chen, Emmi           8 WAC-MR                 56.27      56.17        
 48 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    57.85      56.30        
 49 McCafferty, Ann      8 WAC-MR                 59.71      59.60        
 50 Allegretti, Anna     9 WAC-MR               1:05.22    1:03.72        
 51 Virella, Sophia      9 WAC-MR               1:00.00    1:04.20        
 52 Han, Abigail         7 MALT-NJ                53.66    1:04.82        
 53 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR                   NT    1:06.80        
 54 Davis, Ava R         8 Sachem-MR            1:15.00    1:07.31        
 55 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:04.97    1:08.15        
 56 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR              1:12.28    1:12.59        
 -- Griffin, Amelia      6 HAA-MR               1:06.91         DQ        
 -- Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    49.79         DQ        
      One hand touch
 -- Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    48.40         NS        
 -- Dominger, Madison    7 HAA-MR               1:13.77         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Angela         10 NCAC-MR              1:21.00    1:23.66        
                  39.53     1:23.66 (44.13)                                        
  2 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR              1:24.00    1:24.00        
                  41.21     1:24.00 (42.79)                                        
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  1:27.68    1:28.52        
                  42.29     1:28.52 (46.23)                                        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:31.26    1:30.82        
                  43.78     1:30.82 (47.04)                                        
  5 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:28.48    1:31.19        
                  43.14     1:31.19 (48.05)                                        
  6 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:34.10    1:33.42        
                  44.58     1:33.42 (48.84)                                        
  7 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:54.68    1:34.08        
                  44.49     1:34.08 (49.59)                                        
  8 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:35.19    1:34.27        
                  45.21     1:34.27 (49.06)                                        
  9 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:45.88    1:35.20        
                  46.31     1:35.20 (48.89)                                        
 10 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:56.08    1:36.48        
                  44.58     1:36.48 (51.90)                                        
 11 Creagh, Shannon M   10 BBSC-MR              1:41.14    1:36.64        
                  46.76     1:36.64 (49.88)                                        
 12 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR  1:35.02    1:37.02        
                  46.54     1:37.02 (50.48)                                        
 13 Atassi, Emily       10 WAC-MR               1:43.29    1:37.24        
                  47.74     1:37.24 (49.50)                                        
 14 Corradini, Julia    10 NCAC-MR              1:40.00    1:39.48        
                  46.98     1:39.48 (52.50)                                        
 15 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR               NT    1:39.49        
                  48.10     1:39.49 (51.39)                                        
 16 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:37.83    1:39.56        
                  48.54     1:39.56 (51.02)                                        
 17 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:37.23    1:40.01        
                  48.12     1:40.01 (51.89)                                        
 18 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:44.57    1:41.90        
                  49.51     1:41.90 (52.39)                                        
 19 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR  1:38.73    1:44.29        
                  47.88     1:44.29 (56.41)                                        
 20 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:44.28    1:45.16        
                  50.26     1:45.16 (54.90)                                        
 21 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:51.08    1:46.20        
                  50.92     1:46.20 (55.28)                                        
 22 Sadowski, Maura      9 WAC-MR               2:00.00    1:46.62        
                  50.87     1:46.62 (55.75)                                        
 23 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  1:48.19    1:47.02        
                  50.45     1:47.02 (56.57)                                        
 24 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR             1:22.00    1:47.43        
                  52.04     1:47.43 (55.39)                                        
 25 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:47.58    1:47.51        
                  50.51     1:47.51 (57.00)                                        
 26 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:39.83    1:48.69        
                  51.69     1:48.69 (57.00)                                        
 27 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  2:07.68    1:49.16        
                  51.53     1:49.16 (57.63)                                        
 28 Zaets, Samantha      8 WAC-MR               1:49.38    1:49.57        
                  51.75     1:49.57 (57.82)                                        
 29 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR             1:26.99    1:49.68        
                  53.33     1:49.68 (56.35)                                        
 30 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:51.57    1:50.29        
                  53.18     1:50.29 (57.11)                                        
 31 Anticev, Katherine   8 WAC-MR               2:14.20    1:50.74        
                  52.93     1:50.74 (57.81)                                        
 32 Manning, Brooke      9 WAC-MR               1:57.14    1:50.77        
                  50.85     1:50.77 (59.92)                                        
 33 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR               1:49.68    1:51.09        
                  51.20     1:51.09 (59.89)                                        
 34 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:54.77    1:51.19        
                  52.10     1:51.19 (59.09)                                        
 35 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:58.56    1:53.44        
                  54.41     1:53.44 (59.03)                                        
 36 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:55.01    1:54.56        
                  54.26   1:54.56 (1:00.30)                                        
 37 Chen, Emily         10 MALT-NJ              1:56.33    1:54.62        
                  54.73     1:54.62 (59.89)                                        
 38 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR          1:56.31    1:55.02        
                  53.50   1:55.02 (1:01.52)                                        
 39 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR               NT    1:56.09        
                  54.90   1:56.09 (1:01.19)                                        
 40 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                    NT    1:59.41        
                  55.91   1:59.41 (1:03.50)                                        
 41 Troy, Emily         10 WAC-MR               2:13.47    2:04.60        
                  57.61   2:04.60 (1:06.99)                                        
 42 Han, Abigail         7 MALT-NJ              1:57.88    2:15.60        
                1:03.33   2:15.60 (1:12.27)                                        
 43 McCafferty, Ann      8 WAC-MR               2:15.16    2:18.67        
                1:03.03   2:18.67 (1:15.64)                                        
 44 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR                  NT    3:00.37        
                1:27.85   3:00.37 (1:32.52)                                        
 -- Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:59.00         DQ        
                1:10.97        DQ (1:13.49)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Angela         10 NCAC-MR                32.00      31.72        
  2 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 32.57      31.79        
  3 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    32.13      33.31        
  4 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR                33.00      33.41        
  5 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR       34.46      34.08        
  6 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    33.91      34.23        
  7 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       36.06      34.70        
  7 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR                34.00      34.70        
  9 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            33.89      35.79        
 10 Afif, Sarah         10 WAC-MR                 45.00      36.60        
 11 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    38.27      36.88        
 12 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR            38.15      36.93        
 13 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    37.20      37.07        
 14 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    38.10      37.18        
 15 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    38.46      37.48        
 16 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR            36.79      38.43        
 17 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    39.74      38.71        
 18 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR       40.75      39.36        
 19 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR    36.25      40.76        
 20 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    40.22      40.78        
 21 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    41.59      41.46        
 22 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                45.77      41.48        
 23 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                43.36      41.69        
 24 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       41.39      41.70        
 25 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    39.50      41.80        
 26 Celli, Leah N        8 HAA-MR                 38.53      42.36        
 27 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR                 44.02      43.14        
 28 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR    43.40      43.17        
 29 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               43.00      44.28        
 30 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                 46.05      44.38        
 31 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 46.23      45.22        
 32 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR    42.40      45.48        
 33 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    46.01      45.50        
 34 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 55.79      45.60        
 35 McNamara, Jane      10 BBSC-MR                49.26      45.73        
 36 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR               48.07      46.21        
 37 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    45.04      46.61        
 38 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                49.93      46.67        
 39 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR               NT      46.75        
 40 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR                48.30      47.16        
 41 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    51.60      47.37        
 42 Mond, Jenna         10 Three Village-MR       41.26      47.76        
 43 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR    48.43      48.07        
 44 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 49.86      48.17        
 45 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR            50.73      49.52        
 46 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR                 55.96      49.55        
 47 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 51.19      49.85        
 48 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                 53.57      50.70        
 49 Laub, Lindsay        9 WAC-MR                 53.87      50.78        
 50 Herrera, Ciara E     8 BBSC-MR                54.45      51.79        
 51 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    52.41      52.48        
 52 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR                48.85      55.11        
 53 Troy, Emily         10 WAC-MR               1:00.00      55.12        
 54 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR              1:00.67      56.60        
 55 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR                 52.73      57.08        
 56 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR               48.32      58.31        
 57 Keiser, Abigail     10 WAC-MR               1:00.00      59.61        
 58 Rivera, Annalia      9 WAC-MR               1:04.23    1:02.25        
 59 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:03.99    1:05.98        
 60 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               53.99    1:06.62        
 -- Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR              1:03.42         DQ        
 -- Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    46.22         NS        
 -- Tan, Sayjel E        7 BBSC-MR                52.05         NS        
 -- Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR    56.65         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     1:15.75    1:16.58        
                  35.70     1:16.58 (40.88)                                        
  2 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:25.59    1:19.89        
                  37.65     1:19.89 (42.24)                                        
  3 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:18.00    1:20.87        
                  36.75     1:20.87 (44.12)                                        
  4 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR          1:26.00    1:23.58        
                  38.95     1:23.58 (44.63)                                        
  5 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:20.33    1:23.61        
                  38.33     1:23.61 (45.28)                                        
  6 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:24.00    1:24.32        
                  40.22     1:24.32 (44.10)                                        
  7 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR       NT    1:24.40        
                  38.11     1:24.40 (46.29)                                        
  8 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:29.22    1:24.96        
                  38.22     1:24.96 (46.74)                                        
  9 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:33.65    1:25.31        
                  38.72     1:25.31 (46.59)                                        
 10 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:29.77    1:27.16        
                  39.87     1:27.16 (47.29)                                        
 11 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:32.11    1:30.16        
                  41.68     1:30.16 (48.48)                                        
 12 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR       NT    1:31.51        
                  41.17     1:31.51 (50.34)                                        
 13 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:33.53    1:33.22        
                  41.39     1:33.22 (51.83)                                        
 14 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:35.00    1:33.40        
                  43.31     1:33.40 (50.09)                                        
 15 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:53.07    1:34.47        
                  44.65     1:34.47 (49.82)                                        
 16 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:33.62    1:35.21        
                  44.25     1:35.21 (50.96)                                        
 17 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:44.57    1:36.32        
                  41.87     1:36.32 (54.45)                                        
 18 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:38.59    1:39.91        
                  44.35     1:39.91 (55.56)                                        
 19 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:41.88    1:41.77        
                  48.03     1:41.77 (53.74)                                        
 20 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR              1:42.68    1:42.91        
                  47.58     1:42.91 (55.33)                                        
 21 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               2:00.00    1:43.07        
                  47.20     1:43.07 (55.87)                                        
 22 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     1:40.81    1:47.28        
                  48.15     1:47.28 (59.13)                                        
 -- Lombardo, Jade      10 WAC-MR               2:10.00         DQ        
                  47.02          DQ (59.19)                                        
 -- Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:50.99         DQ        
                1:08.03        DQ (1:15.87)                                        
 -- Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.01        DQ (1:01.28)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:18.00    1:16.19        
                  35.46     1:16.19 (40.73)                                        
  2 Zhu, Angela         10 NCAC-MR              1:15.00    1:16.37        
                  35.69     1:16.37 (40.68)                                        
  3 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               1:18.33    1:17.94        
                  35.41     1:17.94 (42.53)                                        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:16.95    1:18.21        
                  38.05     1:18.21 (40.16)                                        
  5 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR              1:19.00    1:18.22        
                  36.92     1:18.22 (41.30)                                        
  6 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:22.99    1:19.94        
                  39.02     1:19.94 (40.92)                                        
  7 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:22.75    1:20.36        
                  37.38     1:20.36 (42.98)                                        
  8 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:20.59    1:21.32        
                  37.63     1:21.32 (43.69)                                        
  9 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:19.93    1:23.06        
                  37.86     1:23.06 (45.20)                                        
 10 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:25.45    1:23.65        
                  37.80     1:23.65 (45.85)                                        
 11 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:24.70    1:23.68        
                  38.88     1:23.68 (44.80)                                        
 12 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:22.45    1:24.01        
                  36.99     1:24.01 (47.02)                                        
 13 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:38.64    1:28.80        
                  43.08     1:28.80 (45.72)                                        
 14 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR  1:34.15    1:28.88        
                  42.83     1:28.88 (46.05)                                        
 15 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:28.69    1:29.60        
                  41.24     1:29.60 (48.36)                                        
 16 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:30.41    1:30.24        
                  40.71     1:30.24 (49.53)                                        
 17 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:30.39    1:30.49        
                  43.67     1:30.49 (46.82)                                        
 18 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:31.30    1:31.04        
                  40.76     1:31.04 (50.28)                                        
 19 Corradini, Julia    10 NCAC-MR              1:32.00    1:32.11        
                  43.64     1:32.11 (48.47)                                        
 20 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:33.98    1:32.15        
                  42.22     1:32.15 (49.93)                                        
 21 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:48.72    1:32.16        
                  41.81     1:32.16 (50.35)                                        
 22 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:42.11    1:32.91        
                  41.75     1:32.91 (51.16)                                        
 23 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR       NT    1:33.80        
                  44.32     1:33.80 (49.48)                                        
 24 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              1:38.44    1:34.22        
                  42.61     1:34.22 (51.61)                                        
 25 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:39.57    1:35.08        
                  42.47     1:35.08 (52.61)                                        
 26 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR              1:38.57    1:36.45        
                  44.55     1:36.45 (51.90)                                        
 27 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:36.19    1:37.77        
                  47.25     1:37.77 (50.52)                                        
 28 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR  1:32.80    1:38.31        
                  50.58     1:38.31 (47.73)                                        
 29 Castano, Tara M      8 BBSC-MR              1:38.90    1:38.60        
                  44.24     1:38.60 (54.36)                                        
 30 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              1:49.73    1:39.00        
                  45.20     1:39.00 (53.80)                                        
 31 Sadowski, Maura      9 WAC-MR               1:38.50    1:39.10        
                  45.43     1:39.10 (53.67)                                        
 32 Manning, Brooke      9 WAC-MR               1:50.00    1:40.93        
                  47.62     1:40.93 (53.31)                                        
 33 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:42.16    1:41.32        
                  48.28     1:41.32 (53.04)                                        
 34 Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR       NT    1:41.86        
                  48.81     1:41.86 (53.05)                                        
 35 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:43.97    1:42.27        
                  50.14     1:42.27 (52.13)                                        
 36 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR          1:37.55    1:42.63        
                  48.90     1:42.63 (53.73)                                        
 37 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:46.23    1:43.92        
                  51.74     1:43.92 (52.18)                                        
 38 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR               1:44.33    1:44.11        
                  46.24     1:44.11 (57.87)                                        
 39 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:49.33    1:51.18        
                  56.14     1:51.18 (55.04)                                        
 40 Herrera, Ciara E     8 BBSC-MR              1:55.44    1:55.65        
                  55.93     1:55.65 (59.72)                                        
 41 Rivera, Annalia      9 WAC-MR               2:10.00    1:59.41        
                  54.08   1:59.41 (1:05.33)                                        
 42 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR              1:57.44    1:59.42        
                  55.70   1:59.42 (1:03.72)                                        
 43 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR              2:06.45    2:05.47        
                  57.04   2:05.47 (1:08.43)                                        
 -- Anticev, Katherine   8 WAC-MR               1:50.15         DQ        
      One hand touch - breast
                  52.93          DQ (52.90)                                        
 -- Laub, Lindsay        9 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  52.49          DQ (53.18)                                        
 -- Celli, Leah N        8 HAA-MR               1:31.59         NS        
 -- Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:37.97         NS        
 -- Tan, Sayjel E        7 BBSC-MR              1:51.89         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               3:00.00    2:43.11        
                  35.83     1:17.27 (41.44)     2:08.81 (51.54)     2:43.11 (34.30)
  2 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  2:44.81    2:48.08        
                  36.70     1:19.23 (42.53)     2:11.27 (52.04)     2:48.08 (36.81)
  3 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  2:54.74    2:49.22        
                  38.09     1:19.16 (41.07)     2:11.26 (52.10)     2:49.22 (37.96)
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  2:51.52    2:56.22        
                  39.56     1:24.01 (44.45)     2:17.70 (53.69)     2:56.22 (38.52)
  5 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR              3:01.90    2:57.11        
                  40.10     1:25.55 (45.45)     2:17.13 (51.58)     2:57.11 (39.98)
  6 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR          3:01.68    3:00.73        
                  37.46     1:20.98 (43.52)     2:17.93 (56.95)     3:00.73 (42.80)
  7 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  3:12.10    3:05.07        
                  43.19     1:28.17 (44.98)     2:24.79 (56.62)     3:05.07 (40.28)
  8 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  3:11.86    3:10.73        
                  49.84     1:34.65 (44.81)     2:27.62 (52.97)     3:10.73 (43.11)
  9 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  3:16.70    3:18.56        
                  45.89     1:36.28 (50.39)     2:32.94 (56.66)     3:18.56 (45.62)
 10 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              3:27.61    3:28.33        
                  47.37     1:37.92 (50.55)   2:42.20 (1:04.28)     3:28.33 (46.13)
 11 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               3:20.00    3:32.46        
                  46.66     1:42.62 (55.96)     2:42.44 (59.82)     3:32.46 (50.02)
 -- Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  3:12.21         DQ        
                  41.22     1:27.84 (46.62)     2:17.89 (50.05)          DQ (39.67)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR    27.21      26.84        
  2 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR                 27.80      27.41        
  3 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR    27.21      27.52        
  4 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR                 27.91      27.61        
  5 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    27.54      27.81        
  6 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR    27.90      27.97        
  7 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR       28.94      28.09        
  8 Puentes, Emily      11 WAC-MR                 29.15      28.11        
  9 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR       28.25      28.36        
 10 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    28.34      28.45        
 11 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR              29.27      28.50        
 12 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR            29.57      28.65        
 13 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              28.68      28.72        
 14 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR       29.50      28.74        
 15 Pellegrino, France  11 Three Village-MR       29.23      28.86        
 16 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    28.96      28.87        
 17 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR    28.68      28.89        
 18 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    29.10      29.09        
 19 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            29.81      29.40        
 20 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              30.21      29.41        
 21 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR       31.01      29.71        
 22 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR    31.38      29.72        
 23 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR    30.22      29.80        
 24 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR       30.55      29.81        
 25 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR    29.84      29.83        
 26 Levanti, Danielle   11 HAA-MR                 30.09      29.87        
 27 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR       30.25      29.94        
 27 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    29.88      29.94        
 29 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR    30.29      30.19        
 30 Warner, Breanna     12 NCAC-MR                29.30      30.20        
 31 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR    29.68      30.23        
 32 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    31.91      30.29        
 33 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR                 29.94      30.36        
 34 Moane, Courtney     11 WAC-MR                 30.24      30.62        
 35 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    29.57      30.70        
 36 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              31.15      30.77        
 37 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                30.91      30.94        
 38 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR    29.94      30.96        
 39 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    29.99      31.20        
 40 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR       31.29      31.31        
 41 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR       31.35      31.45        
 42 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                32.25      31.53        
 43 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    31.79      31.60        
 44 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR    32.08      31.61        
 45 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR                31.18      31.67        
 45 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       31.39      31.67        
 47 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    31.76      31.68        
 48 Manning, Tara       11 WAC-MR                 33.13      31.80        
 49 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR                 32.31      31.96        
 50 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR    33.40      32.01        
 51 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    32.03      32.11        
 52 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    32.22      32.23        
 53 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    32.61      32.30        
 54 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR                32.44      32.42        
 55 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR    33.43      32.45        
 56 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 34.62      32.47        
 57 Chen, Zoe           12 NCAC-MR                32.00      32.90        
 58 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR    34.06      32.95        
 59 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR       34.17      33.01        
 60 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR    33.49      33.04        
 61 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR    33.52      33.06        
 62 Chia, Molly         11 FAST-MR                32.65      33.13        
 63 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            34.86      33.15        
 64 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                34.67      33.19        
 65 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR                33.34      33.34        
 66 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR       34.98      33.46        
 67 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR                32.10      33.65        
 68 Parise, Liliana E   12 Express Swimming-MR    37.82      33.85        
 69 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    35.28      33.86        
 70 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR    35.21      33.95        
 71 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    34.18      34.05        
 72 Gullo, Olivia       11 WAC-MR                 37.02      34.46        
 73 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    34.56      34.48        
 74 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    34.29      34.64        
 75 Gorman, Madison     12 WAC-MR                 34.17      34.66        
 76 Horne, Siobhan P    11 BBSC-MR                35.24      35.46        
 77 Hunt, Emma          11 WAC-MR                 37.93      36.16        
 78 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    36.63      36.29        
 78 Cohen, Hannah E     11 BBSC-MR                37.01      36.29        
 80 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR            36.17      36.83        
 81 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       38.66      37.22        
 82 Walter, Sophia      11 WAC-MR                 36.94      37.33        
 83 Hafizov, Evelyn     11 WAC-MR                 41.14      39.24        
 84 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                 38.62      40.27        
 85 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ                46.56      42.50        
 86 Mchugh, Madison     11 WAC-MR                 45.29      44.56        
 -- Kostyukov, Sasha    12 WAC-MR                 45.00         NS        
 -- Driscoll, Jennifer  11 WAC-MR                 45.45         NS        
 -- Tan, Leilani        11 WAC-MR                 40.00         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR    58.54      57.92        
                  27.70       57.92 (30.22)                                        
  2 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR                 58.83      58.33        
                  28.31       58.33 (30.02)                                        
  3 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR    59.57      59.71        
                  28.54       59.71 (31.17)                                        
  4 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     1:00.10      59.96        
                  29.12       59.96 (30.84)                                        
  5 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:01.20      59.98        
                  28.53       59.98 (31.45)                                        
  6 Claps, Emma         11 HAA-MR               1:02.47    1:00.51        
                  28.82     1:00.51 (31.69)                                        
  7 Puentes, Emily      11 WAC-MR               1:03.04    1:00.64        
                  28.91     1:00.64 (31.73)                                        
  8 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  1:01.96    1:00.86        
                  29.03     1:00.86 (31.83)                                        
  9 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:02.26    1:01.25        
                  30.15     1:01.25 (31.10)                                        
 10 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:02.40    1:01.69        
                  30.92     1:01.69 (30.77)                                        
 11 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:01.45    1:01.87        
                  29.68     1:01.87 (32.19)                                        
 12 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     1:03.82    1:02.21        
                  29.50     1:02.21 (32.71)                                        
 13 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            1:02.30    1:02.30        
                  30.00     1:02.30 (32.30)                                        
 14 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     1:05.31    1:02.83        
                  29.88     1:02.83 (32.95)                                        
 15 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:04.22    1:03.20        
                  30.27     1:03.20 (32.93)                                        
 16 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:02.70    1:03.32        
                  30.45     1:03.32 (32.87)                                        
 17 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:02.36    1:03.36        
                  30.53     1:03.36 (32.83)                                        
 18 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:06.38    1:03.48        
                  31.20     1:03.48 (32.28)                                        
 19 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:04.72    1:03.92        
                  30.10     1:03.92 (33.82)                                        
 20 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:04.95    1:04.12        
                  31.28     1:04.12 (32.84)                                        
 21 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:04.57    1:04.34        
                  30.10     1:04.34 (34.24)                                        
 22 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:04.74    1:04.37        
                  31.87     1:04.37 (32.50)                                        
 23 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:03.82    1:04.80        
                  31.00     1:04.80 (33.80)                                        
 24 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:04.88    1:05.04        
                  30.64     1:05.04 (34.40)                                        
 24 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:05.10    1:05.04        
                  31.35     1:05.04 (33.69)                                        
 26 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:06.44    1:05.09        
                  30.85     1:05.09 (34.24)                                        
 27 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:06.70    1:05.51        
                  31.44     1:05.51 (34.07)                                        
 28 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:09.49    1:05.88        
                  31.59     1:05.88 (34.29)                                        
 29 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:06.00    1:05.99        
                  30.87     1:05.99 (35.12)                                        
 30 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:08.04    1:06.33        
                  31.76     1:06.33 (34.57)                                        
 31 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:03.86    1:06.34        
                  31.54     1:06.34 (34.80)                                        
 32 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     1:04.53    1:06.93        
                  31.51     1:06.93 (35.42)                                        
 33 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:04.41    1:07.14        
                  32.29     1:07.14 (34.85)                                        
 34 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              1:09.32    1:07.35        
                  32.56     1:07.35 (34.79)                                        
 35 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:09.21    1:07.41        
                  33.14     1:07.41 (34.27)                                        
 36 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR     1:09.66    1:07.47        
                  32.31     1:07.47 (35.16)                                        
 36 Moane, Courtney     11 WAC-MR               1:08.58    1:07.47        
                  32.44     1:07.47 (35.03)                                        
 38 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:09.94    1:07.53        
                  32.08     1:07.53 (35.45)                                        
 39 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:12.72    1:07.55        
                  32.78     1:07.55 (34.77)                                        
 40 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              1:09.10    1:07.59        
                  32.39     1:07.59 (35.20)                                        
 41 Rinaldi, Emily K    12 WAC-MR               1:09.70    1:07.85        
                  32.69     1:07.85 (35.16)                                        
 42 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  1:09.10    1:08.55        
                  32.43     1:08.55 (36.12)                                        
 43 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     1:07.89    1:09.22        
                  32.70     1:09.22 (36.52)                                        
 44 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:11.67    1:09.96        
                  33.81     1:09.96 (36.15)                                        
 45 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR     1:10.48    1:10.13        
                  33.00     1:10.13 (37.13)                                        
 46 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  1:10.19    1:10.76        
                  33.92     1:10.76 (36.84)                                        
 47 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:11.92    1:11.16        
                  33.10     1:11.16 (38.06)                                        
 48 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:12.34    1:11.47        
                  34.76     1:11.47 (36.71)                                        
 49 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:13.69    1:11.78        
                  33.76     1:11.78 (38.02)                                        
 50 Tirro, Theresa      11 WAC-MR               1:16.92    1:11.90        
                  33.71     1:11.90 (38.19)                                        
 51 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR  1:16.23    1:11.99        
                  33.66     1:11.99 (38.33)                                        
 52 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR              1:10.86    1:12.09        
                  34.34     1:12.09 (37.75)                                        
 53 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:12.91    1:12.78        
                  34.52     1:12.78 (38.26)                                        
 54 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR              1:12.26    1:12.83        
                  34.48     1:12.83 (38.35)                                        
 55 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:10.81    1:13.60        
                  33.84     1:13.60 (39.76)                                        
 56 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR              1:12.12    1:13.65        
                  34.24     1:13.65 (39.41)                                        
 57 Connors, Grace C    11 BBSC-MR              1:14.86    1:14.15        
                  35.05     1:14.15 (39.10)                                        
 58 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:14.80    1:14.62        
                  35.08     1:14.62 (39.54)                                        
 59 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:21.82    1:14.99        
                  35.83     1:14.99 (39.16)                                        
 60 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     1:19.68    1:15.74        
                  37.39     1:15.74 (38.35)                                        
 61 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:18.56    1:16.09        
                  36.41     1:16.09 (39.68)                                        
 62 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR  1:21.28    1:17.08        
                  36.29     1:17.08 (40.79)                                        
 63 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:16.01    1:17.15        
                  35.67     1:17.15 (41.48)                                        
 64 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:19.78    1:17.48        
                  36.35     1:17.48 (41.13)                                        
 65 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:16.68    1:17.69        
                  36.98     1:17.69 (40.71)                                        
 66 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:16.60    1:18.13        
                  37.49     1:18.13 (40.64)                                        
 66 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR  1:16.98    1:18.13        
                  36.03     1:18.13 (42.10)                                        
 68 Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:21.02    1:18.51        
                  37.49     1:18.51 (41.02)                                        
 69 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:17.81    1:19.22        
                  36.32     1:19.22 (42.90)                                        
 70 Laudani, Elizabeth  12 WAC-MR               1:20.77    1:19.25        
                  37.34     1:19.25 (41.91)                                        
 71 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:17.97    1:19.67        
                  38.58     1:19.67 (41.09)                                        
 72 McDonald, Kaleigh   12 WAC-MR               1:39.43    1:20.59        
                  38.25     1:20.59 (42.34)                                        
 73 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:23.18    1:22.29        
                  38.71     1:22.29 (43.58)                                        
 74 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:24.67    1:22.32        
                  37.86     1:22.32 (44.46)                                        
 75 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR     1:24.07    1:23.19        
                  40.12     1:23.19 (43.07)                                        
 76 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR          1:23.47    1:25.66        
                  39.17     1:25.66 (46.49)                                        
 77 Sweeney, Olivia     11 WAC-MR               1:39.86    1:25.80        
                  38.55     1:25.80 (47.25)                                        
 78 Hunt, Emma          11 WAC-MR               1:28.24    1:26.98        
                  40.63     1:26.98 (46.35)                                        
 79 Zara, Angelica M    11 HAA-MR               2:04.63    1:34.47        
                  42.01     1:34.47 (52.46)                                        
 80 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ              1:39.44    1:39.21        
                  46.44     1:39.21 (52.77)                                        
 -- McLoughlin, Kelly   12 HAA-MR               1:15.28         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:05.22    2:07.16        
                  30.04     1:01.76 (31.72)     1:34.65 (32.89)     2:07.16 (32.51)
  2 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  2:10.43    2:12.08        
                  29.16     1:02.34 (33.18)     1:37.39 (35.05)     2:12.08 (34.69)
  3 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  2:13.92    2:13.34        
                  30.68     1:04.47 (33.79)     1:39.34 (34.87)     2:13.34 (34.00)
  4 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            2:19.71    2:13.89        
                  32.00     1:06.38 (34.38)     1:40.77 (34.39)     2:13.89 (33.12)
  5 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               2:21.87    2:14.17        
                  31.42     1:04.97 (33.55)     1:39.79 (34.82)     2:14.17 (34.38)
  6 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:17.09    2:14.25        
                  31.19     1:05.85 (34.66)     1:40.67 (34.82)     2:14.25 (33.58)
  7 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  2:17.11    2:16.87        
                  30.29     1:04.98 (34.69)     1:41.66 (36.68)     2:16.87 (35.21)
  8 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  2:17.55    2:17.13        
                  31.33     1:05.99 (34.66)     1:41.74 (35.75)     2:17.13 (35.39)
  9 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  2:21.92    2:17.22        
                  31.44     1:06.31 (34.87)     1:42.43 (36.12)     2:17.22 (34.79)
 10 Claps, Emma         11 HAA-MR               2:14.44    2:17.86        
                  31.10     1:07.10 (36.00)     1:43.43 (36.33)     2:17.86 (34.43)
 11 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               2:24.11    2:18.17        
                  31.86     1:07.25 (35.39)     1:42.89 (35.64)     2:18.17 (35.28)
 12 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  2:14.63    2:18.35        
                  30.45     1:05.26 (34.81)     1:42.16 (36.90)     2:18.35 (36.19)
 13 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            2:16.86    2:18.45        
                  31.14     1:06.66 (35.52)     1:43.47 (36.81)     2:18.45 (34.98)
 14 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  2:23.23    2:18.89        
                  32.01     1:07.67 (35.66)     1:43.79 (36.12)     2:18.89 (35.10)
 14 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  2:22.10    2:18.89        
                  31.93     1:07.52 (35.59)     1:44.14 (36.62)     2:18.89 (34.75)
 16 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          2:23.70    2:19.38        
                  32.42     1:07.81 (35.39)     1:44.53 (36.72)     2:19.38 (34.85)
 17 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  2:21.46    2:20.01        
                  31.33     1:06.14 (34.81)     1:42.42 (36.28)     2:20.01 (37.59)
 18 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  2:24.82    2:22.35        
                  31.74     1:08.20 (36.46)     1:45.85 (37.65)     2:22.35 (36.50)
 19 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  2:18.34    2:23.04        
                  31.61     1:07.83 (36.22)     1:45.41 (37.58)     2:23.04 (37.63)
 20 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  2:32.01    2:23.35        
                  31.62     1:07.22 (35.60)     1:46.09 (38.87)     2:23.35 (37.26)
 21 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              2:28.55    2:24.19        
                  32.46     1:09.34 (36.88)     1:47.97 (38.63)     2:24.19 (36.22)
 22 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  2:24.36    2:24.57        
                  32.54     1:09.06 (36.52)     1:46.71 (37.65)     2:24.57 (37.86)
 23 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  2:26.43    2:25.24        
                  33.41     1:10.34 (36.93)     1:48.25 (37.91)     2:25.24 (36.99)
 24 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  2:34.32    2:25.73        
                  33.39     1:11.24 (37.85)     1:49.68 (38.44)     2:25.73 (36.05)
 25 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  2:29.59    2:26.52        
                  33.12     1:11.12 (38.00)     1:49.78 (38.66)     2:26.52 (36.74)
 26 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  2:31.40    2:26.64        
                  33.76     1:11.15 (37.39)     1:50.09 (38.94)     2:26.64 (36.55)
 27 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  2:31.93    2:30.05        
                  34.56     1:12.88 (38.32)     1:51.75 (38.87)     2:30.05 (38.30)
 28 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              2:33.89    2:32.24        
                  34.79     1:13.44 (38.65)     1:53.45 (40.01)     2:32.24 (38.79)
 29 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  2:34.28    2:33.51        
                  35.42     1:14.54 (39.12)     1:54.32 (39.78)     2:33.51 (39.19)
 30 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  2:32.07    2:34.77        
                  34.53     1:14.30 (39.77)     1:55.71 (41.41)     2:34.77 (39.06)
 31 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  2:40.09    2:39.59        
                  34.78     1:16.10 (41.32)     1:58.72 (42.62)     2:39.59 (40.87)
 32 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  2:46.17    2:39.65        
                  36.24     1:18.35 (42.11)     1:59.90 (41.55)     2:39.65 (39.75)
 33 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              2:48.10    2:40.57        
                  36.03     1:17.03 (41.00)     2:00.06 (43.03)     2:40.57 (40.51)
 34 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  2:48.95    2:44.27        
                  35.69     1:16.24 (40.55)     2:01.03 (44.79)     2:44.27 (43.24)
 35 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  2:53.43    2:44.75        
                  37.88     1:21.40 (43.52)     2:06.19 (44.79)     2:44.75 (38.56)
 36 Calabrese, Victori  11 Express Swimming-MR  2:35.43    2:44.76        
                  36.27     1:18.38 (42.11)     2:02.35 (43.97)     2:44.76 (42.41)
 37 Connors, Grace C    11 BBSC-MR              2:39.72    2:50.76        
                  37.97     1:21.02 (43.05)     2:06.16 (45.14)     2:50.76 (44.60)
 -- Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              2:52.46         NS        
 -- Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          2:25.20         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  5:31.17    5:30.94        
                  30.06     1:02.70 (32.64)     1:36.12 (33.42)     2:09.58 (33.46)
        2:42.85 (33.27)     3:16.52 (33.67)     3:50.49 (33.97)     4:24.54 (34.05)
        4:58.38 (33.84)     5:30.94 (32.56)                                        
  2 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     5:51.83    5:37.79        
                  30.84     1:04.15 (33.31)     1:38.34 (34.19)     2:12.53 (34.19)
        2:46.98 (34.45)     3:21.80 (34.82)     3:56.22 (34.42)     4:30.38 (34.16)
        5:04.49 (34.11)     5:37.79 (33.30)                                        
  3 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  5:46.45    5:41.52        
                  30.61     1:04.26 (33.65)     1:39.19 (34.93)     2:13.94 (34.75)
        2:48.97 (35.03)     3:24.42 (35.45)     3:59.45 (35.03)     4:34.55 (35.10)
        5:08.22 (33.67)     5:41.52 (33.30)                                        
  4 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               5:46.45    5:41.68        
                  30.84     1:04.97 (34.13)     1:39.45 (34.48)     2:14.51 (35.06)
        2:49.71 (35.20)     3:24.95 (35.24)     3:59.52 (34.57)     4:34.44 (34.92)
        5:08.80 (34.36)     5:41.68 (32.88)                                        
  5 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               6:05.90    5:57.99        
                  31.65     1:06.14 (34.49)     1:41.38 (35.24)     2:17.56 (36.18)
        2:54.14 (36.58)     3:31.13 (36.99)     4:08.37 (37.24)     4:45.52 (37.15)
        5:21.95 (36.43)     5:57.99 (36.04)                                        
  6 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  6:09.92    6:03.22        
                  32.53     1:09.02 (36.49)     1:46.01 (36.99)     2:23.33 (37.32)
        2:59.93 (36.60)     3:36.80 (36.87)     4:14.92 (38.12)     4:51.76 (36.84)
        5:28.01 (36.25)     6:03.22 (35.21)                                        
  7 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  6:04.97    6:03.55        
                  31.52     1:06.80 (35.28)     1:43.29 (36.49)     2:20.61 (37.32)
        2:58.00 (37.39)     3:35.60 (37.60)     4:13.18 (37.58)     4:51.29 (38.11)
        5:27.83 (36.54)     6:03.55 (35.72)                                        
  8 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  6:20.82    6:05.27        
                  32.24     1:08.61 (36.37)     1:45.90 (37.29)     2:23.63 (37.73)
        3:01.31 (37.68)     3:38.66 (37.35)     4:16.61 (37.95)     4:53.83 (37.22)
        5:31.53 (37.70)     6:05.27 (33.74)                                        
  9 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  6:14.62    6:08.51        
                  33.44     1:10.25 (36.81)     1:47.80 (37.55)     2:25.35 (37.55)
        3:03.07 (37.72)     3:40.04 (36.97)     4:18.30 (38.26)     4:56.51 (38.21)
        5:34.19 (37.68)     6:08.51 (34.32)                                        
 10 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  5:51.23    6:17.36        
                  33.91     1:10.81 (36.90)     1:48.46 (37.65)     2:27.68 (39.22)
        3:06.47 (38.79)     3:45.66 (39.19)     4:24.17 (38.51)     5:02.86 (38.69)
        5:41.43 (38.57)     6:17.36 (35.93)                                        
 11 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  6:20.33    6:17.60        
                  33.73     1:11.14 (37.41)     1:49.73 (38.59)     2:29.03 (39.30)
        3:07.62 (38.59)     3:45.94 (38.32)     4:24.85 (38.91)     5:03.08 (38.23)
        5:41.00 (37.92)     6:17.60 (36.60)                                        
 12 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR               NT    6:18.11        
                  32.95     1:10.90 (37.95)     1:48.94 (38.04)     2:27.89 (38.95)
        3:06.51 (38.62)     3:45.39 (38.88)     4:24.24 (38.85)     5:02.92 (38.68)
        5:41.56 (38.64)     6:18.11 (36.55)                                        
 13 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  6:26.19    6:20.32        
                  32.81     1:10.29 (37.48)     1:48.79 (38.50)     2:28.17 (39.38)
        3:07.99 (39.82)     3:46.73 (38.74)     4:26.06 (39.33)     5:04.58 (38.52)
        5:42.73 (38.15)     6:20.32 (37.59)                                        
 14 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  5:50.09    6:20.58        
                  31.60     1:07.25 (35.65)     1:45.44 (38.19)     2:24.48 (39.04)
        3:04.37 (39.89)     3:43.71 (39.34)     4:23.75 (40.04)     5:03.14 (39.39)
        5:42.82 (39.68)     6:20.58 (37.76)                                        
 15 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  6:39.32    6:23.65        
                  32.88     1:10.25 (37.37)     1:50.13 (39.88)     2:29.34 (39.21)
        3:10.07 (40.73)     3:49.81 (39.74)     4:30.35 (40.54)     5:09.52 (39.17)
        5:47.76 (38.24)     6:23.65 (35.89)                                        
 16 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  6:26.08    6:26.98        
                  33.27     1:10.27 (37.00)     1:48.78 (38.51)     2:28.60 (39.82)
        3:07.70 (39.10)     3:47.03 (39.33)     4:26.98 (39.95)     5:07.12 (40.14)
        5:47.44 (40.32)     6:26.98 (39.54)                                        
 17 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  6:30.09    6:37.08        
                  36.57     1:14.42 (37.85)     1:54.07 (39.65)     2:34.00 (39.93)
        3:14.71 (40.71)     3:55.35 (40.64)     4:36.53 (41.18)     5:17.95 (41.42)
        5:58.36 (40.41)     6:37.08 (38.72)                                        
 18 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  6:20.08    6:39.41        
                  34.38     1:13.20 (38.82)     1:53.13 (39.93)     2:34.17 (41.04)
        3:15.51 (41.34)     3:56.92 (41.41)     4:38.74 (41.82)     5:20.88 (42.14)
        6:01.70 (40.82)     6:39.41 (37.71)                                        
 19 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  6:52.26    6:42.64        
                  34.05     1:13.48 (39.43)     1:54.51 (41.03)     2:36.71 (42.20)
        3:18.17 (41.46)     4:00.01 (41.84)     4:41.40 (41.39)     5:22.82 (41.42)
        6:03.26 (40.44)     6:42.64 (39.38)                                        
 20 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  7:11.42    6:54.55        
                  35.06     1:15.51 (40.45)     1:57.42 (41.91)     2:39.89 (42.47)
        3:23.89 (44.00)     4:06.37 (42.48)     4:49.07 (42.70)     5:31.95 (42.88)
        6:13.79 (41.84)     6:54.55 (40.76)                                        
 -- Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  6:58.16         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR    30.51      30.82        
  2 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR                 31.90      31.69        
  3 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    32.25      31.88        
  4 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    33.57      31.98        
  5 Puentes, Emily      11 WAC-MR                 33.36      32.09        
  6 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR    32.74      32.11        
  7 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    32.38      32.41        
  8 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR    32.94      32.50        
  8 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            33.38      32.50        
 10 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR       32.81      32.59        
 11 Claps, Emma         11 HAA-MR                 33.06      33.18        
 12 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    34.70      33.29        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR            33.97      33.41        
 14 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR       33.14      33.43        
 15 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR       34.31      34.00        
 16 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR       35.10      34.11        
 17 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR    34.75      34.12        
 18 Pellegrino, France  11 Three Village-MR       35.24      34.33        
 19 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR                 34.16      34.34        
 20 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    34.29      34.37        
 21 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR    34.72      34.54        
 22 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    35.57      34.61        
 23 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR    35.54      34.83        
 24 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              34.03      34.96        
 25 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    35.25      35.07        
 26 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR    35.41      35.12        
 27 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    35.09      35.15        
 28 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    36.66      35.62        
 29 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    36.68      35.70        
 30 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR                 36.14      35.94        
 31 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    35.81      36.10        
 32 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR    36.90      36.44        
 33 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR    35.34      37.15        
 34 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR    38.10      37.21        
 35 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       38.36      37.70        
 36 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    37.43      37.95        
 37 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR                38.19      37.97        
 38 Willie, Madeline M  12 Three Village-MR       40.69      38.03        
 39 Rinaldi, Emily K    12 WAC-MR                 38.76      38.08        
 40 Moane, Courtney     11 WAC-MR                 38.09      38.10        
 41 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR                38.01      38.18        
 42 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    38.92      38.52        
 43 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR    39.13      38.93        
 44 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR                38.21      38.97        
 45 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR                37.47      39.09        
 46 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR    39.60      39.15        
 47 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 41.00      39.28        
 48 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR    39.06      39.29        
 49 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR    42.27      39.32        
 50 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR       40.78      39.51        
 51 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    40.48      39.65        
 52 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                42.24      40.06        
 53 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR                37.50      40.07        
 54 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR       41.43      40.11        
 55 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                45.44      40.21        
 56 Chia, Molly         11 FAST-MR                40.12      40.45        
 57 Laudani, Elizabeth  12 WAC-MR                 41.08      40.85        
 58 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                41.58      41.42        
 59 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            43.36      41.78        
 60 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR            42.16      41.97        
 61 Sweeney, Olivia     11 WAC-MR                 43.87      42.87        
 62 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              45.68      43.66        
 63 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    43.50      44.40        
 64 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    46.83      44.57        
 65 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR                43.17      44.59        
 66 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    46.66      44.61        
 67 Tirro, Theresa      11 WAC-MR                 44.11      44.72        
 68 Hunt, Emma          11 WAC-MR                 42.79      44.86        
 69 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    43.45      45.13        
 70 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       51.51      45.93        
 71 McDonald, Kaleigh   12 WAC-MR                 44.25      45.96        
 72 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                 48.08      53.10        
 73 Mchugh, Madison     11 WAC-MR                 52.81      54.33        
 74 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ                46.66      58.50        
 -- Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR                42.85         NS        
 -- McLoughlin, Kelly   12 HAA-MR                 39.55         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     1:04.49    1:05.22        
                  32.02     1:05.22 (33.20)                                        
  2 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:07.16    1:08.00        
                  32.55     1:08.00 (35.45)                                        
  3 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:07.53    1:08.66        
                  33.35     1:08.66 (35.31)                                        
  4 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:10.30    1:09.90        
                  34.55     1:09.90 (35.35)                                        
  5 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:09.55    1:10.00        
                  34.48     1:10.00 (35.52)                                        
  6 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  1:16.40    1:10.17        
                  34.91     1:10.17 (35.26)                                        
  7 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:12.24    1:10.65        
                  34.45     1:10.65 (36.20)                                        
  8 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:12.64    1:10.76        
                  35.56     1:10.76 (35.20)                                        
  9 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:13.42    1:11.18        
                  34.77     1:11.18 (36.41)                                        
 10 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     1:11.29    1:11.57        
                  34.63     1:11.57 (36.94)                                        
 11 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:15.06    1:11.85        
                  36.06     1:11.85 (35.79)                                        
 12 Puentes, Emily      11 WAC-MR               1:14.02    1:12.24        
                  34.35     1:12.24 (37.89)                                        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          1:13.24    1:12.61        
                  35.09     1:12.61 (37.52)                                        
 14 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:12.81    1:12.69        
                  35.23     1:12.69 (37.46)                                        
 15 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:11.90    1:12.97        
                  34.75     1:12.97 (38.22)                                        
 16 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:13.93    1:13.93        
                  35.47     1:13.93 (38.46)                                        
 17 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:13.86    1:14.33        
                  35.74     1:14.33 (38.59)                                        
 18 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:15.21    1:14.71        
                  36.44     1:14.71 (38.27)                                        
 19 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:16.06    1:14.91        
                  37.01     1:14.91 (37.90)                                        
 20 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:16.53    1:14.93        
                  36.21     1:14.93 (38.72)                                        
 21 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:17.47    1:15.15        
                  37.19     1:15.15 (37.96)                                        
 22 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:13.82    1:15.36        
                  38.09     1:15.36 (37.27)                                        
 23 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:17.22    1:15.45        
                  36.79     1:15.45 (38.66)                                        
 24 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:15.57    1:15.70        
                  37.37     1:15.70 (38.33)                                        
 25 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:14.83    1:15.75        
                  36.83     1:15.75 (38.92)                                        
 26 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:21.51    1:19.41        
                  39.36     1:19.41 (40.05)                                        
 27 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            1:25.19    1:19.79        
                  39.11     1:19.79 (40.68)                                        
 28 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:21.66    1:20.01        
                  37.45     1:20.01 (42.56)                                        
 29 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:23.36    1:20.36        
                  39.15     1:20.36 (41.21)                                        
 30 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:20.32    1:20.48        
                  39.32     1:20.48 (41.16)                                        
 31 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              1:21.91    1:21.21        
                  39.46     1:21.21 (41.75)                                        
 32 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:22.76    1:21.38        
                  40.87     1:21.38 (40.51)                                        
 33 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:24.61    1:21.97        
                  41.23     1:21.97 (40.74)                                        
 34 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR  1:29.87    1:22.17        
                  42.31     1:22.17 (39.86)                                        
 35 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR     1:25.16    1:22.55        
                  41.13     1:22.55 (41.42)                                        
 36 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:31.40    1:22.99        
                  40.49     1:22.99 (42.50)                                        
 37 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:25.35    1:23.03        
                  39.97     1:23.03 (43.06)                                        
 38 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR  1:24.86    1:23.07        
                  40.57     1:23.07 (42.50)                                        
 39 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR               1:28.05    1:24.20        
                  40.46     1:24.20 (43.74)                                        
 40 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:24.86    1:24.27        
                  40.45     1:24.27 (43.82)                                        
 41 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR              1:18.98    1:24.41        
                  40.19     1:24.41 (44.22)                                        
 42 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:25.50    1:24.88        
                  41.42     1:24.88 (43.46)                                        
 43 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:24.22    1:25.15        
                  41.76     1:25.15 (43.39)                                        
 44 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:24.49    1:25.58        
                  40.71     1:25.58 (44.87)                                        
 45 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:29.33    1:26.54        
                  41.46     1:26.54 (45.08)                                        
 46 Chia, Molly         11 FAST-MR              1:24.55    1:26.71        
                  42.17     1:26.71 (44.54)                                        
 47 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:29.56    1:27.33        
                  42.93     1:27.33 (44.40)                                        
 48 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR              1:20.25    1:27.49        
                  42.29     1:27.49 (45.20)                                        
 49 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR  1:32.31    1:29.21        
                  42.70     1:29.21 (46.51)                                        
 50 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR               NT    1:29.76        
                  42.64     1:29.76 (47.12)                                        
 51 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:37.33    1:30.52        
                  42.95     1:30.52 (47.57)                                        
 52 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:30.43    1:30.75        
                  43.53     1:30.75 (47.22)                                        
 53 Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:28.34    1:30.91        
                  44.70     1:30.91 (46.21)                                        
 54 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:38.63    1:31.94        
                  43.47     1:31.94 (48.47)                                        
 55 Horne, Siobhan P    11 BBSC-MR              1:34.36    1:32.46        
                  45.49     1:32.46 (46.97)                                        
 56 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:38.98    1:33.26        
                  44.94     1:33.26 (48.32)                                        
 57 Parise, Liliana E   12 Express Swimming-MR  1:58.64    1:34.06        
                  43.86     1:34.06 (50.20)                                        
 58 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR              1:34.90    1:34.11        
                  45.94     1:34.11 (48.17)                                        
 59 Gullo, Olivia       11 WAC-MR               1:34.14    1:34.52        
                  45.21     1:34.52 (49.31)                                        
 60 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:32.93    1:36.44        
                  45.72     1:36.44 (50.72)                                        
 61 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:38.74    1:40.21        
                1:40.21         1:40.21 ( )                                        
 62 Hafizov, Evelyn     11 WAC-MR               1:49.52    1:42.72        
                  47.76     1:42.72 (54.96)                                        
 63 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                    NT    1:45.24        
                  49.98     1:45.24 (55.26)                                        
 64 Driscoll, Jennifer  11 WAC-MR               1:52.12    1:54.43        
                  54.59     1:54.43 (59.84)                                        
 65 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ              1:47.22    2:05.11        
                  59.95   2:05.11 (1:05.16)                                        
 66 Mchugh, Madison     11 WAC-MR               1:58.64    2:05.74        
                  59.98   2:05.74 (1:05.76)                                        
 -- Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:12.14         NS        
 -- Tan, Leilani        11 WAC-MR               1:50.00         NS        
 -- Kostyukov, Sasha    12 WAC-MR               1:45.45         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR    32.88      33.67        
  2 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR    33.90      34.16        
  3 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    35.18      34.37        
  4 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR    35.10      35.36        
  5 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR    38.67      35.69        
  6 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR    35.79      36.25        
  7 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR    35.61      36.39        
  8 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    37.38      36.61        
  9 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR                 37.11      36.93        
 10 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    38.90      37.16        
 11 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR    37.83      37.60        
 12 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR                 38.18      37.70        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR            38.35      37.78        
 14 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    39.83      37.81        
 15 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR    37.91      37.88        
 16 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    39.78      37.93        
 17 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    38.76      38.13        
 18 Warner, Breanna     12 NCAC-MR                38.00      38.42        
 19 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              37.94      38.45        
 20 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    37.33      38.55        
 21 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR       42.03      38.68        
 22 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR    39.17      38.84        
 23 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR       42.11      38.99        
 24 Rinaldi, Emily K    12 WAC-MR                 42.50      39.16        
 25 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    40.05      39.72        
 26 Willie, Madeline M  12 Three Village-MR       40.21      39.73        
 27 Claps, Emma         11 HAA-MR                 38.13      39.84        
 28 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR       45.11      40.38        
 29 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    39.85      40.57        
 29 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            41.84      40.57        
 31 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              42.57      40.64        
 32 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                43.69      40.94        
 33 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR    42.28      41.02        
 34 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR    43.02      41.12        
 35 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR    42.24      41.13        
 36 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       43.30      41.27        
 37 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    42.03      41.43        
 38 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR       40.73      41.60        
 39 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR    42.31      41.61        
 40 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    42.35      42.06        
 41 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR       48.52      42.94        
 42 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR       43.39      43.03        
 43 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    41.91      43.27        
 44 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                43.82      43.35        
 45 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR    41.79      43.49        
 46 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    41.10      43.68        
 47 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR                41.98      43.81        
 48 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR    43.72      43.88        
 49 Hunt, Emma          11 WAC-MR                 43.62      44.19        
 50 Tirro, Theresa      11 WAC-MR                 44.46      44.31        
 51 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR    45.12      44.62        
 52 Chia, Molly         11 FAST-MR                44.45      45.93        
 53 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    44.30      46.65        
 54 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR            47.63      47.48        
 55 Laudani, Elizabeth  12 WAC-MR                 47.80      47.54        
 56 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       46.93      47.70        
 57 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR       50.27      48.12        
 58 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR                48.70      48.13        
 59 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR                47.86      48.22        
 60 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR    47.51      48.84        
 61 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    47.12      49.29        
 62 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                 50.03      49.99        
 63 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    49.74      50.61        
 64 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                49.85      51.91        
 65 McDonald, Kaleigh   12 WAC-MR               1:00.00      53.13        
 66 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            51.93      53.30        
 67 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              54.35      53.38        
 68 Sweeney, Olivia     11 WAC-MR                 55.07      55.50        
 69 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ                54.06    1:06.10        
 -- Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    52.71         DQ        
 -- Mchugh, Madison     11 WAC-MR                 58.78         DQ        
 -- Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    41.00         NS        
 -- Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR                47.87         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:12.91    1:12.43        
                  34.30     1:12.43 (38.13)                                        
  2 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  1:12.44    1:13.14        
                  34.81     1:13.14 (38.33)                                        
  3 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               1:17.58    1:16.07        
                  35.96     1:16.07 (40.11)                                        
  4 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:16.78    1:16.42        
                  36.46     1:16.42 (39.96)                                        
  5 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.18        
                  36.72     1:17.18 (40.46)                                        
  6 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  1:19.37    1:18.22        
                  36.44     1:18.22 (41.78)                                        
  7 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:21.49    1:18.85        
                  37.65     1:18.85 (41.20)                                        
  8 Levanti, Danielle   11 HAA-MR               1:29.73    1:20.32        
                  38.14     1:20.32 (42.18)                                        
  9 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:20.65    1:20.49        
                  38.32     1:20.49 (42.17)                                        
 10 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:26.76    1:20.54        
                  38.05     1:20.54 (42.49)                                        
 11 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  1:24.36    1:20.70        
                  38.29     1:20.70 (42.41)                                        
 12 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     1:24.41    1:21.38        
                  39.84     1:21.38 (41.54)                                        
 13 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:27.25    1:21.72        
                  38.28     1:21.72 (43.44)                                        
 14 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:24.79    1:22.96        
                  39.68     1:22.96 (43.28)                                        
 15 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:22.79    1:23.01        
                  38.79     1:23.01 (44.22)                                        
 16 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:23.41    1:23.24        
                  40.17     1:23.24 (43.07)                                        
 17 Moane, Courtney     11 WAC-MR               1:22.98    1:23.50        
                  39.02     1:23.50 (44.48)                                        
 18 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:25.00    1:23.69        
                  40.42     1:23.69 (43.27)                                        
 19 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          1:24.74    1:23.97        
                  40.30     1:23.97 (43.67)                                        
 20 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:25.33    1:24.12        
                  40.15     1:24.12 (43.97)                                        
 21 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:30.00    1:24.36        
                  38.18     1:24.36 (46.18)                                        
 22 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:25.34    1:24.79        
                  40.26     1:24.79 (44.53)                                        
 23 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:25.68    1:25.98        
                  41.27     1:25.98 (44.71)                                        
 23 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:24.61    1:25.98        
                  41.00     1:25.98 (44.98)                                        
 25 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:32.59    1:26.06        
                  40.69     1:26.06 (45.37)                                        
 26 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              1:29.58    1:26.70        
                  41.58     1:26.70 (45.12)                                        
 27 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:23.58    1:26.73        
                  40.99     1:26.73 (45.74)                                        
 28 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:27.11    1:26.86        
                  43.15     1:26.86 (43.71)                                        
 29 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR     1:27.08    1:27.51        
                  40.87     1:27.51 (46.64)                                        
 30 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     1:28.41    1:28.39        
                  42.47     1:28.39 (45.92)                                        
 31 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     1:28.34    1:29.25        
                  42.88     1:29.25 (46.37)                                        
 32 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:34.59    1:30.05        
                  42.63     1:30.05 (47.42)                                        
 33 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:39.76    1:30.08        
                  43.19     1:30.08 (46.89)                                        
 34 Chen, Zoe           12 NCAC-MR              1:27.00    1:30.35        
                  41.89     1:30.35 (48.46)                                        
 35 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:28.08    1:30.48        
                  43.54     1:30.48 (46.94)                                        
 36 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:32.56    1:31.20        
                  43.12     1:31.20 (48.08)                                        
 37 Manning, Tara       11 WAC-MR               1:45.00    1:31.46        
                  41.24     1:31.46 (50.22)                                        
 38 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:36.29    1:31.91        
                  44.07     1:31.91 (47.84)                                        
 39 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:27.39    1:31.96        
                  43.98     1:31.96 (47.98)                                        
 40 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:30.53    1:32.08        
                  43.27     1:32.08 (48.81)                                        
 41 Connors, Grace C    11 BBSC-MR              1:34.37    1:32.34        
                  44.12     1:32.34 (48.22)                                        
 42 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:33.55    1:32.73        
                  44.35     1:32.73 (48.38)                                        
 43 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:34.15    1:32.82        
                  42.92     1:32.82 (49.90)                                        
 44 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            1:32.36    1:33.22        
                  43.03     1:33.22 (50.19)                                        
 45 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     1:31.18    1:33.29        
                  42.51     1:33.29 (50.78)                                        
 46 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR  1:36.20    1:33.85        
                  43.43     1:33.85 (50.42)                                        
 47 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR  1:36.06    1:33.93        
                  43.97     1:33.93 (49.96)                                        
 48 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:32.29    1:33.97        
                  44.58     1:33.97 (49.39)                                        
 49 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            1:43.42    1:35.33        
                  44.34     1:35.33 (50.99)                                        
 50 Hunt, Emma          11 WAC-MR               1:35.66    1:35.53        
                  45.00     1:35.53 (50.53)                                        
 51 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:35.19    1:35.71        
                  45.24     1:35.71 (50.47)                                        
 52 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              1:38.52    1:36.69        
                  46.45     1:36.69 (50.24)                                        
 53 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR  1:41.75    1:37.10        
                  45.72     1:37.10 (51.38)                                        
 54 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:46.39    1:37.50        
                  46.88     1:37.50 (50.62)                                        
 55 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     1:37.58    1:38.06        
                  46.70     1:38.06 (51.36)                                        
 56 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR               1:43.45    1:39.02        
                  46.53     1:39.02 (52.49)                                        
 57 Hafizov, Evelyn     11 WAC-MR               1:40.12    1:39.03        
                  46.13     1:39.03 (52.90)                                        
 58 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR  1:38.77    1:39.30        
                  48.28     1:39.30 (51.02)                                        
 59 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     1:37.67    1:39.47        
                  47.32     1:39.47 (52.15)                                        
 60 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:37.37    1:39.99        
                  46.70     1:39.99 (53.29)                                        
 61 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR              1:41.82    1:42.89        
                  48.99     1:42.89 (53.90)                                        
 62 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:45.92    1:43.31        
                  49.82     1:43.31 (53.49)                                        
 63 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:48.43    1:44.03        
                  49.77     1:44.03 (54.26)                                        
 64 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR          1:45.39    1:44.33        
                  49.77     1:44.33 (54.56)                                        
 65 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:44.64    1:45.04        
                  49.74     1:45.04 (55.30)                                        
 66 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:57.29    1:47.49        
                  51.40     1:47.49 (56.09)                                        
 67 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:58.15    1:47.60        
                  50.27     1:47.60 (57.33)                                        
 68 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                    NT    1:53.13        
                  50.37   1:53.13 (1:02.76)                                        
 69 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ              1:50.77    2:17.14        
                1:05.41   2:17.14 (1:11.73)                                        
 -- Gorman, Madison     12 WAC-MR               1:40.10         DQ        
                  49.87          DQ (53.50)                                        
 -- Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:44.18         DQ        
                  47.44          DQ (55.59)                                        
 -- Kostyukov, Sasha    12 WAC-MR               1:55.00         NS        
 -- Tan, Leilani        11 WAC-MR               1:42.80         NS        
 -- Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:19.58         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    30.61      29.96        
  2 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    30.85      30.33        
  3 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR       NT      30.91        
  4 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              32.90      31.58        
  5 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    31.23      31.70        
  6 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            32.39      31.86        
  7 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    33.74      32.38        
  8 Pellegrino, France  11 Three Village-MR       31.52      32.42        
  9 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR                 34.01      32.44        
 10 Levanti, Danielle   11 HAA-MR                 34.01      32.52        
 11 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR       34.53      32.63        
 12 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR                 33.43      32.90        
 13 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR       34.51      32.92        
 14 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    34.22      33.23        
 15 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    36.94      33.27        
 16 Puentes, Emily      11 WAC-MR                 34.99      33.89        
 17 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    35.48      34.18        
 18 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    34.12      34.22        
 19 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR              36.35      34.47        
 20 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR       33.93      34.51        
 20 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR       34.87      34.51        
 22 Moane, Courtney     11 WAC-MR                 39.42      34.64        
 23 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    42.35      35.52        
 24 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    37.34      36.47        
 25 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    41.34      37.01        
 26 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                40.68      37.12        
 27 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                39.40      37.31        
 28 Chen, Zoe           12 NCAC-MR                35.00      37.56        
 29 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR                36.51      37.71        
 30 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 39.57      37.90        
 31 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              39.33      38.21        
 32 Chia, Molly         11 FAST-MR                36.87      38.32        
 33 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    37.52      38.71        
 34 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    37.56      38.77        
 35 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR       41.96      38.79        
 36 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       43.86      39.38        
 37 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR    40.30      39.58        
 38 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    39.10      40.40        
 39 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR                 43.36      41.48        
 40 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    43.09      41.87        
 41 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                43.20      42.93        
 42 Cohen, Hannah E     11 BBSC-MR                44.06      42.99        
 43 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    47.18      43.26        
 44 Gorman, Madison     12 WAC-MR                 45.96      43.37        
 45 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            45.53      43.54        
 46 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       47.00      44.91        
 47 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    41.60      44.98        
 48 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    45.36      45.38        
 49 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              48.19      47.46        
 50 Walter, Sophia      11 WAC-MR                 47.91      47.88        
 -- Driscoll, Jennifer  11 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               1:04.86    1:06.31        
                  31.35     1:06.31 (34.96)                                        
  2 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:08.04    1:07.63        
                  32.64     1:07.63 (34.99)                                        
  3 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:05.81    1:08.04        
                  31.75     1:08.04 (36.29)                                        
  4 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:09.59    1:08.70        
                  32.21     1:08.70 (36.49)                                        
  5 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:11.73    1:09.91        
                  32.08     1:09.91 (37.83)                                        
  6 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:12.72    1:11.04        
                  33.78     1:11.04 (37.26)                                        
  7 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:13.49    1:11.10        
                  32.68     1:11.10 (38.42)                                        
  8 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:13.39    1:11.34        
                  33.58     1:11.34 (37.76)                                        
  9 Claps, Emma         11 HAA-MR               1:14.61    1:12.36        
                  34.50     1:12.36 (37.86)                                        
 10 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:16.29    1:13.00        
                  33.56     1:13.00 (39.44)                                        
 11 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:21.92    1:13.60        
                  33.54     1:13.60 (40.06)                                        
 12 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     1:15.29    1:13.77        
                  34.02     1:13.77 (39.75)                                        
 13 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:17.13    1:15.45        
                  35.64     1:15.45 (39.81)                                        
 14 Puentes, Emily      11 WAC-MR               1:18.01    1:16.96        
                  35.33     1:16.96 (41.63)                                        
 15 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     1:18.52    1:17.16        
                  36.33     1:17.16 (40.83)                                        
 16 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:16.29    1:17.81        
                  35.57     1:17.81 (42.24)                                        
 17 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:19.06    1:18.90        
                  38.56     1:18.90 (40.34)                                        
 18 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:24.27    1:19.09        
                  36.04     1:19.09 (43.05)                                        
 19 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:19.71    1:19.13        
                  36.06     1:19.13 (43.07)                                        
 20 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:18.00    1:19.39        
                  34.71     1:19.39 (44.68)                                        
 21 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     1:16.26    1:19.41        
                  35.52     1:19.41 (43.89)                                        
 22 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:27.53    1:19.93        
                  37.23     1:19.93 (42.70)                                        
 23 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     1:16.97    1:20.42        
                  35.74     1:20.42 (44.68)                                        
 24 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     1:17.04    1:20.52        
                  37.51     1:20.52 (43.01)                                        
 25 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:26.85    1:23.73        
                  39.62     1:23.73 (44.11)                                        
 26 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  1:26.95    1:25.93        
                  39.19     1:25.93 (46.74)                                        
 27 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR     1:21.54    1:27.77        
                  38.63     1:27.77 (49.14)                                        
 28 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:25.03    1:27.78        
                  39.96     1:27.78 (47.82)                                        
 29 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:24.20    1:27.88        
                  41.29     1:27.88 (46.59)                                        
 30 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:28.91    1:29.09        
                  41.33     1:29.09 (47.76)                                        
 31 Chia, Molly         11 FAST-MR              1:27.13    1:29.19        
                  40.48     1:29.19 (48.71)                                        
 32 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              1:28.19    1:29.82        
                  41.25     1:29.82 (48.57)                                        
 33 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:32.04    1:30.11        
                  41.22     1:30.11 (48.89)                                        
 34 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:30.55    1:30.51        
                  43.04     1:30.51 (47.47)                                        
 35 Willie, Madeline M  12 Three Village-MR     1:27.40    1:31.01        
                  39.93     1:31.01 (51.08)                                        
 36 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     1:43.77    1:32.62        
                  42.68     1:32.62 (49.94)                                        
 37 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:36.58    1:33.49        
                  43.38     1:33.49 (50.11)                                        
 38 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:25.45    1:34.10        
                  38.38     1:34.10 (55.72)                                        
 39 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:38.85    1:34.32        
                  43.40     1:34.32 (50.92)                                        
 40 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR              1:27.40    1:34.61        
                  42.99     1:34.61 (51.62)                                        
 41 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:44.90    1:47.94        
                  48.91     1:47.94 (59.03)                                        
 42 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:48.01        
                  47.06   1:48.01 (1:00.95)                                        
 43 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:58.60    1:49.94        
                  47.47   1:49.94 (1:02.47)                                        
 -- O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:31.23         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  1:06.79    1:07.50        
                  32.34     1:07.50 (35.16)                                        
  2 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               1:08.26    1:08.41        
                  32.75     1:08.41 (35.66)                                        
  3 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:07.54    1:08.47        
                  32.37     1:08.47 (36.10)                                        
  4 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:08.29    1:08.95        
                  31.90     1:08.95 (37.05)                                        
  5 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:10.96    1:09.32        
                  33.67     1:09.32 (35.65)                                        
  6 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:09.47    1:09.48        
                  32.11     1:09.48 (37.37)                                        
  7 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     1:09.27    1:09.78        
                  32.06     1:09.78 (37.72)                                        
  8 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:15.27    1:10.91        
                  32.81     1:10.91 (38.10)                                        
  9 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:12.30    1:11.14        
                  34.56     1:11.14 (36.58)                                        
 10 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:11.60    1:11.21        
                  33.13     1:11.21 (38.08)                                        
 11 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:13.02    1:11.40        
                  35.34     1:11.40 (36.06)                                        
 12 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  1:13.60    1:11.73        
                  34.00     1:11.73 (37.73)                                        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          1:14.11    1:12.74        
                  34.17     1:12.74 (38.57)                                        
 14 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:14.22    1:13.18        
                  33.77     1:13.18 (39.41)                                        
 15 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:13.41    1:13.28        
                  34.13     1:13.28 (39.15)                                        
 16 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:13.56    1:13.48        
                  34.53     1:13.48 (38.95)                                        
 17 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:15.72    1:14.36        
                  35.46     1:14.36 (38.90)                                        
 18 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:17.25    1:14.38        
                  33.61     1:14.38 (40.77)                                        
 19 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:18.85    1:14.63        
                  34.84     1:14.63 (39.79)                                        
 20 Levanti, Danielle   11 HAA-MR               1:16.32    1:14.69        
                  36.36     1:14.69 (38.33)                                        
 21 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:15.07    1:15.13        
                  35.60     1:15.13 (39.53)                                        
 22 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  1:14.11    1:15.22        
                  35.73     1:15.22 (39.49)                                        
 23 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            1:16.90    1:15.35        
                  35.10     1:15.35 (40.25)                                        
 24 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:16.15    1:15.59        
                  35.48     1:15.59 (40.11)                                        
 25 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:14.95    1:16.52        
                  35.98     1:16.52 (40.54)                                        
 26 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:18.54    1:16.79        
                  35.89     1:16.79 (40.90)                                        
 27 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:18.71    1:17.30        
                  34.96     1:17.30 (42.34)                                        
 28 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:15.00    1:17.72        
                  35.84     1:17.72 (41.88)                                        
 29 Moane, Courtney     11 WAC-MR               1:17.39    1:18.19        
                  37.89     1:18.19 (40.30)                                        
 30 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:18.60    1:19.16        
                  36.91     1:19.16 (42.25)                                        
 31 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:26.90    1:19.28        
                  37.10     1:19.28 (42.18)                                        
 32 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:19.27    1:19.78        
                  38.14     1:19.78 (41.64)                                        
 33 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:20.85    1:21.01        
                  39.14     1:21.01 (41.87)                                        
 34 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:20.91    1:21.02        
                  37.88     1:21.02 (43.14)                                        
 35 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              1:27.44    1:21.16        
                  40.48     1:21.16 (40.68)                                        
 36 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:21.81    1:21.21        
                  40.51     1:21.21 (40.70)                                        
 37 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:29.59    1:22.62        
                  39.47     1:22.62 (43.15)                                        
 38 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              1:43.37    1:23.25        
                  38.97     1:23.25 (44.28)                                        
 39 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:23.60    1:23.57        
                  37.58     1:23.57 (45.99)                                        
 40 Manning, Tara       11 WAC-MR               1:22.75    1:23.58        
                  38.96     1:23.58 (44.62)                                        
 41 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:25.94    1:23.66        
                  39.67     1:23.66 (43.99)                                        
 42 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR              1:23.06    1:24.69        
                  40.85     1:24.69 (43.84)                                        
 43 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:27.76    1:25.99        
                  41.38     1:25.99 (44.61)                                        
 44 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:25.31    1:26.20        
                  41.24     1:26.20 (44.96)                                        
 45 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:26.81    1:26.68        
                  40.33     1:26.68 (46.35)                                        
 46 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR               1:34.79    1:26.86        
                  38.66     1:26.86 (48.20)                                        
 47 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:29.12    1:28.24        
                  40.28     1:28.24 (47.96)                                        
 48 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR              1:35.44    1:28.33        
                  40.99     1:28.33 (47.34)                                        
 49 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR  1:28.75    1:28.48        
                  44.90     1:28.48 (43.58)                                        
 50 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:26.36    1:28.63        
                  42.80     1:28.63 (45.83)                                        
 51 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR  1:33.23    1:29.64        
                  43.38     1:29.64 (46.26)                                        
 52 Horne, Siobhan P    11 BBSC-MR              1:38.44    1:29.74        
                  42.82     1:29.74 (46.92)                                        
 53 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:46.48    1:30.95        
                  43.03     1:30.95 (47.92)                                        
 54 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:28.92    1:31.02        
                  42.51     1:31.02 (48.51)                                        
 55 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:27.38    1:31.03        
                  44.61     1:31.03 (46.42)                                        
 56 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:27.59    1:31.17        
                  43.66     1:31.17 (47.51)                                        
 57 Hunt, Emma          11 WAC-MR               1:31.65    1:31.99        
                  43.97     1:31.99 (48.02)                                        
 58 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR              1:33.24    1:32.20        
                  43.89     1:32.20 (48.31)                                        
 59 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR     1:36.16    1:33.51        
                  46.94     1:33.51 (46.57)                                        
 60 Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:38.44    1:34.04        
                  44.13     1:34.04 (49.91)                                        
 61 Cohen, Hannah E     11 BBSC-MR              1:40.44    1:34.15        
                  46.08     1:34.15 (48.07)                                        
 62 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR          1:29.71    1:34.67        
                  43.66     1:34.67 (51.01)                                        
 63 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:36.69    1:34.97        
                  45.28     1:34.97 (49.69)                                        
 64 Gullo, Olivia       11 WAC-MR               1:41.59    1:36.23        
                  43.90     1:36.23 (52.33)                                        
 -- Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:25.06         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               2:39.89    2:24.79        
                  31.62     1:10.42 (38.80)     1:51.61 (41.19)     2:24.79 (33.18)
  2 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:25.51    2:25.44        
                  31.91     1:10.69 (38.78)     1:52.70 (42.01)     2:25.44 (32.74)
  3 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  2:25.11    2:29.14        
                  34.52     1:13.58 (39.06)     1:54.18 (40.60)     2:29.14 (34.96)
  4 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  2:36.04    2:29.39        
                  33.25     1:13.79 (40.54)     1:56.44 (42.65)     2:29.39 (32.95)
  5 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  2:34.05    2:29.55        
                  32.50     1:10.96 (38.46)     1:55.08 (44.12)     2:29.55 (34.47)
  6 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               2:28.59    2:30.12        
                  31.41     1:08.92 (37.51)     1:55.06 (46.14)     2:30.12 (35.06)
  7 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:32.08    2:30.73        
                  35.45     1:13.62 (38.17)     1:55.13 (41.51)     2:30.73 (35.60)
  8 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  2:32.71    2:30.79        
                  32.23     1:11.42 (39.19)     1:56.25 (44.83)     2:30.79 (34.54)
  9 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  2:30.30    2:30.84        
                  31.52     1:10.57 (39.05)     1:58.13 (47.56)     2:30.84 (32.71)
 10 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               2:31.66    2:31.65        
                  33.72     1:14.85 (41.13)     1:56.86 (42.01)     2:31.65 (34.79)
 11 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  2:32.45    2:32.50        
                  35.06     1:14.71 (39.65)     1:56.88 (42.17)     2:32.50 (35.62)
 12 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  2:43.09    2:33.66        
                  35.45     1:13.43 (37.98)     1:58.89 (45.46)     2:33.66 (34.77)
 13 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            2:39.54    2:36.61        
                  36.55     1:15.32 (38.77)     2:02.50 (47.18)     2:36.61 (34.11)
 14 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  2:35.76    2:37.42        
                  34.19     1:14.36 (40.17)     2:00.47 (46.11)     2:37.42 (36.95)
 15 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  2:37.69    2:37.65        
                  36.48     1:13.42 (36.94)     2:00.65 (47.23)     2:37.65 (37.00)
 16 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          2:36.66    2:38.90        
                  36.69     1:16.76 (40.07)     2:03.35 (46.59)     2:38.90 (35.55)
 17 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  2:40.16    2:39.58        
                  37.45     1:17.78 (40.33)     2:04.65 (46.87)     2:39.58 (34.93)
 18 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  2:44.89    2:42.04        
                  33.54     1:14.62 (41.08)     2:03.00 (48.38)     2:42.04 (39.04)
 19 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  2:43.70    2:42.59        
                  36.87     1:16.62 (39.75)     2:06.02 (49.40)     2:42.59 (36.57)
 20 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  2:43.64    2:43.44        
                  35.91     1:18.06 (42.15)     2:04.69 (46.63)     2:43.44 (38.75)
 21 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  3:09.08    2:45.24        
                  37.68     1:20.79 (43.11)     2:10.64 (49.85)     2:45.24 (34.60)
 22 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  2:47.96    2:45.44        
                  37.33     1:20.06 (42.73)     2:07.50 (47.44)     2:45.44 (37.94)
 23 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  2:58.78    2:45.89        
                  36.93     1:18.19 (41.26)     2:09.49 (51.30)     2:45.89 (36.40)
 24 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  3:00.80    2:51.16        
                  39.70     1:24.26 (44.56)     2:12.58 (48.32)     2:51.16 (38.58)
 25 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              2:53.21    2:52.00        
                  37.34     1:20.46 (43.12)     2:14.88 (54.42)     2:52.00 (37.12)
 26 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  2:53.36    2:53.84        
                  37.18     1:21.25 (44.07)     2:12.15 (50.90)     2:53.84 (41.69)
 27 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  2:59.95    2:57.99        
                  42.53     1:28.38 (45.85)     2:19.76 (51.38)     2:57.99 (38.23)
 28 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              2:59.25    2:58.34        
                  41.97     1:28.78 (46.81)     2:20.16 (51.38)     2:58.34 (38.18)
 29 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              2:56.22    2:59.42        
                  40.98     1:26.19 (45.21)     2:20.23 (54.04)     2:59.42 (39.19)
 30 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  3:15.46    3:04.02        
                  37.83     1:26.74 (48.91)     2:25.54 (58.80)     3:04.02 (38.48)
 31 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  3:15.12    3:17.18        
                  44.11     1:33.23 (49.12)   2:34.48 (1:01.25)     3:17.18 (42.70)
 -- Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          2:42.75         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR    25.19      25.71        
  1 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR    25.71      25.71        
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR    25.80      26.05        
  4 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR    25.41      26.06        
  5 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR                 25.96      26.08        
  5 London, Katherine   14 WAC-MR                 25.82      26.08        
  7 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR            25.69      26.16        
  8 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR    26.19      26.30        
  9 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR    26.14      26.49        
 10 Miou, Grace         14 NCAC-MR                25.62      26.53        
 11 Ostensen, Sara      14 WAC-MR                 26.92      26.73        
 12 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR              27.07      26.80        
 13 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR    26.72      26.88        
 14 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR    26.45      26.89        
 15 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR    26.61      27.02        
 16 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR              26.41      27.04        
 17 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR    27.66      27.05        
 18 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR    26.82      27.06        
 19 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR    26.56      27.19        
 20 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR                 27.60      27.30        
 20 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR    27.82      27.30        
 20 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR    26.56      27.30        
 23 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR                26.95      27.41        
 24 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR    26.99      27.42        
 25 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR                 27.98      27.51        
 26 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR    26.92      27.52        
 27 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR    27.47      27.56        
 28 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR                27.50      27.65        
 29 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR    27.01      27.73        
 30 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR    27.80      27.79        
 31 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR       28.49      28.01        
 32 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR    28.53      28.11        
 33 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR       28.00      28.15        
 33 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR                28.74      28.15        
 35 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR                28.51      28.16        
 35 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR    27.84      28.16        
 37 Souza, Monique      13 BBSC-MR                28.11      28.18        
 38 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR    28.59      28.21        
 39 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR    27.60      28.25        
 40 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR    28.76      28.38        
 41 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR                27.63      28.40        
 42 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR                28.84      28.41        
 43 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR       29.02      28.44        
 44 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR    28.34      28.55        
 44 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR       29.48      28.55        
 46 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR    28.85      28.57        
 47 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR       28.48      28.61        
 48 SU, Rachael         14 NCAC-MR                28.30      28.64        
 49 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR    28.35      28.70        
 50 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR    29.28      28.76        
 51 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR               28.81      28.83        
 52 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR                29.35      29.19        
 53 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR    28.94      29.31        
 54 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR                30.54      29.42        
 55 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR    30.48      29.44        
 56 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR                29.45      29.60        
 57 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR               28.99      29.72        
 58 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT      29.73        
 59 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR       29.33      29.84        
 60 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR    30.28      30.05        
 61 Guida, Emily L      14 BBSC-MR                29.78      30.16        
 62 Liang, Emily        13 BBSC-MR                29.28      30.17        
 63 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR            30.84      30.28        
 64 Chen, Luola         13 NCAC-MR                30.00      30.70        
 65 Abbas, Rewan        13 WAC-MR                 31.21      30.71        
 66 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR                30.44      30.74        
 67 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR    30.12      30.91        
 68 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR    31.18      31.10        
 69 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR                 30.99      31.25        
 70 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR            30.55      31.32        
 71 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR       32.71      31.52        
 72 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR       31.71      31.62        
 73 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR       31.11      31.74        
 74 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR            31.60      31.89        
 75 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR       31.74      32.08        
 76 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR    32.49      32.17        
 77 Chen, Elizabeth     13 NCAC-MR                31.00      32.39        
 78 Albanese, Alexa     13 WAC-MR                 31.71      32.56        
 79 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR    29.60      32.59        
 80 Heslin, Meghan      13 HAA-MR                 34.13      32.66        
 81 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR                32.52      32.91        
 82 Penha, Sachi C      14 FAST-MR                33.83      34.28        
 83 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR    35.17      35.15        
 84 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT      36.11        
 85 Schwetz, Danielle   13 Express Swimming-MR    38.63      36.52        
 86 Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR    39.35      37.92        
 87 Mills, Emma M       14 Express Swimming-MR    36.11      37.94        
 -- Byrne, Bianca M     13 HAA-MR                 35.10         NS        
 -- Pritchett, Juliann  13 WAC-MR                 31.91         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR    55.36      55.31        
                  26.45       55.31 (28.86)                                        
  2 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR    55.73      55.83        
                  27.10       55.83 (28.73)                                        
  3 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR              55.29      55.93        
                  27.12       55.93 (28.81)                                        
  4 Ostensen, Sara      14 WAC-MR                 56.26      56.16        
                  27.25       56.16 (28.91)                                        
  5 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR    55.85      56.50        
                  27.37       56.50 (29.13)                                        
  6 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR    56.43      56.54        
                  27.42       56.54 (29.12)                                        
  7 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR                 57.28      56.61        
                  26.96       56.61 (29.65)                                        
  8 London, Katherine   14 WAC-MR                 54.99      56.69        
                  26.92       56.69 (29.77)                                        
  9 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR    57.17      56.98        
                  26.69       56.98 (30.29)                                        
 10 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR    56.71      57.26        
                  28.22       57.26 (29.04)                                        
 11 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR    57.48      57.49        
                  27.55       57.49 (29.94)                                        
 12 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR    58.36      57.57        
                  27.88       57.57 (29.69)                                        
 13 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR    57.10      57.59        
                  27.89       57.59 (29.70)                                        
 14 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR                 57.54      58.24        
                  27.88       58.24 (30.36)                                        
 15 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR       56.44      58.28        
                  28.47       58.28 (29.81)                                        
 16 Miou, Grace         14 NCAC-MR                57.00      58.61        
                  28.13       58.61 (30.48)                                        
 17 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR       58.67      58.75        
                  28.01       58.75 (30.74)                                        
 18 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR    57.59      58.78        
                  28.47       58.78 (30.31)                                        
 19 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               1:00.02      58.90        
                  28.47       58.90 (30.43)                                        
 19 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR    57.94      58.90        
                  28.36       58.90 (30.54)                                        
 21 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR    57.03      59.24        
                  28.17       59.24 (31.07)                                        
 22 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          1:01.39      59.34        
                  27.21       59.34 (32.13)                                        
 23 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR    59.98      59.55        
                  28.78       59.55 (30.77)                                        
 24 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  1:00.43      59.76        
                  28.87       59.76 (30.89)                                        
 25 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR                58.97      59.77        
                  28.88       59.77 (30.89)                                        
 26 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR                 59.93      59.80        
                  28.18       59.80 (31.62)                                        
 27 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR    57.78      59.91        
                  28.81       59.91 (31.10)                                        
 28 Hummel, Christina   14 HAA-MR                 59.06    1:00.08        
                  28.72     1:00.08 (31.36)                                        
 29 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               1:00.50    1:00.25        
                  28.98     1:00.25 (31.27)                                        
 30 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:01.07    1:00.26        
                  28.71     1:00.26 (31.55)                                        
 31 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR    58.12    1:00.28        
                  28.79     1:00.28 (31.49)                                        
 32 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR       58.05    1:00.33        
                  29.07     1:00.33 (31.26)                                        
 33 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR              58.77    1:00.34        
                  29.10     1:00.34 (31.24)                                        
 34 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:01.45    1:00.39        
                  28.66     1:00.39 (31.73)                                        
 35 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     1:00.56    1:00.48        
                  28.97     1:00.48 (31.51)                                        
 36 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              1:00.00    1:00.57        
                  28.95     1:00.57 (31.62)                                        
 37 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  1:00.98    1:00.66        
                  28.78     1:00.66 (31.88)                                        
 38 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     1:01.27    1:00.85        
                  29.30     1:00.85 (31.55)                                        
 39 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  1:00.45    1:01.29        
                  29.09     1:01.29 (32.20)                                        
 40 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     1:02.01    1:01.33        
                  29.52     1:01.33 (31.81)                                        
 41 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:02.24    1:01.45        
                  29.62     1:01.45 (31.83)                                        
 42 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  1:01.84    1:01.46        
                  29.32     1:01.46 (32.14)                                        
 43 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  1:02.34    1:01.58        
                  29.57     1:01.58 (32.01)                                        
 44 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:02.75    1:01.79        
                  29.59     1:01.79 (32.20)                                        
 45 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     1:02.19    1:01.87        
                  29.85     1:01.87 (32.02)                                        
 46 Chirico, Kasidy A   14 Three Village-MR       59.39    1:01.92        
                  30.01     1:01.92 (31.91)                                        
 47 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              1:01.91    1:02.00        
                  30.28     1:02.00 (31.72)                                        
 48 Yang, Emily G       13 Three Village-MR     1:03.76    1:02.04        
                  29.42     1:02.04 (32.62)                                        
 49 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:04.29    1:02.21        
                  29.53     1:02.21 (32.68)                                        
 50 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:03.47    1:02.52        
                  30.12     1:02.52 (32.40)                                        
 51 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              1:04.58    1:02.62        
                  29.44     1:02.62 (33.18)                                        
 52 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:02.39    1:02.64        
                  29.53     1:02.64 (33.11)                                        
 53 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     1:02.59    1:02.71        
                  30.20     1:02.71 (32.51)                                        
 54 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     1:03.23    1:02.99        
                  30.19     1:02.99 (32.80)                                        
 55 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:02.23    1:03.08        
                  30.53     1:03.08 (32.55)                                        
 56 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              1:01.53    1:03.12        
                  29.90     1:03.12 (33.22)                                        
 57 Souza, Monique      13 BBSC-MR              1:01.65    1:03.16        
                  30.83     1:03.16 (32.33)                                        
 58 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     1:04.02    1:03.51        
                  30.53     1:03.51 (32.98)                                        
 59 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:03.65    1:03.84        
                  30.64     1:03.84 (33.20)                                        
 60 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:03.93    1:04.23        
                  30.41     1:04.23 (33.82)                                        
 61 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:03.78    1:04.31        
                  29.90     1:04.31 (34.41)                                        
 62 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:08.44    1:04.84        
                  31.38     1:04.84 (33.46)                                        
 63 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:04.14    1:05.13        
                  30.61     1:05.13 (34.52)                                        
 64 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:05.75    1:05.49        
                  31.42     1:05.49 (34.07)                                        
 65 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:03.91    1:05.50        
                  31.11     1:05.50 (34.39)                                        
 66 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             1:06.99    1:05.52        
                  31.25     1:05.52 (34.27)                                        
 67 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              1:07.53    1:05.56        
                  30.68     1:05.56 (34.88)                                        
 68 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR  1:06.66    1:05.76        
                  30.90     1:05.76 (34.86)                                        
 69 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:06.42    1:05.81        
                  32.08     1:05.81 (33.73)                                        
 70 Stampelos, Georgin  14 Three Village-MR     1:05.98    1:06.00        
                  31.92     1:06.00 (34.08)                                        
 71 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR               1:10.11    1:06.38        
                  31.26     1:06.38 (35.12)                                        
 72 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:08.34    1:06.72        
                  31.00     1:06.72 (35.72)                                        
 73 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:06.80    1:06.80        
                  31.37     1:06.80 (35.43)                                        
 74 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              1:08.44    1:07.12        
                  33.27     1:07.12 (33.85)                                        
 74 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:08.20    1:07.12        
                  31.93     1:07.12 (35.19)                                        
 76 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              1:05.86    1:07.19        
                  31.75     1:07.19 (35.44)                                        
 77 Skakandi, Meghan    13 HAA-MR               1:07.70    1:07.25        
                  32.11     1:07.25 (35.14)                                        
 78 SU, Rachael         14 NCAC-MR              1:04.00    1:07.36        
                  31.54     1:07.36 (35.82)                                        
 79 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:07.47    1:07.39        
                  31.97     1:07.39 (35.42)                                        
 80 Casey, Emma P       13 HAA-MR               1:09.17    1:07.66        
                  32.56     1:07.66 (35.10)                                        
 81 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:11.11    1:07.75        
                  31.99     1:07.75 (35.76)                                        
 82 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    1:08.34        
                  33.09     1:08.34 (35.25)                                        
 83 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:16.69    1:09.15        
                  32.95     1:09.15 (36.20)                                        
 84 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  1:07.58    1:09.26        
                  33.36     1:09.26 (35.90)                                        
 85 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:10.31    1:09.90        
                  33.00     1:09.90 (36.90)                                        
 86 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:03.21    1:10.13        
                  33.71     1:10.13 (36.42)                                        
 87 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:09.81    1:10.19        
                  33.13     1:10.19 (37.06)                                        
 88 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:10.10    1:10.54        
                  33.87     1:10.54 (36.67)                                        
 89 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:09.19    1:10.58        
 90 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  1:12.03    1:11.40        
                  33.98     1:11.40 (37.42)                                        
 91 Jung, Grace         14 FAST-MR              1:12.67    1:11.76        
                  33.94     1:11.76 (37.82)                                        
 92 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     1:10.90    1:11.94        
                  34.55     1:11.94 (37.39)                                        
 93 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:12.83    1:12.34        
                  33.10     1:12.34 (39.24)                                        
 94 Sergi, Sofia G      14 BBSC-MR              1:10.40    1:12.56        
                  34.52     1:12.56 (38.04)                                        
 95 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     1:11.42    1:12.70        
                  36.04     1:12.70 (36.66)                                        
 96 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               1:14.95    1:13.65        
                  34.15     1:13.65 (39.50)                                        
 97 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:14.61    1:14.31        
                  35.16     1:14.31 (39.15)                                        
 98 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              1:12.76    1:14.38        
                  36.27     1:14.38 (38.11)                                        
 99 Harder, Lauren M    13 Lindy-MR                  NT    1:15.00        
                  36.81     1:15.00 (38.19)                                        
100 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR       NT    1:15.55        
                  36.49     1:15.55 (39.06)                                        
101 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               1:21.52    1:16.76        
                  35.70     1:16.76 (41.06)                                        
102 Carter, Ximena      13 Unhes-Mr-MR          1:21.18    1:17.42        
                  37.23     1:17.42 (40.19)                                        
103 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               1:20.06    1:18.29        
                  36.82     1:18.29 (41.47)                                        
104 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:17.62    1:19.57        
                  38.27     1:19.57 (41.30)                                        
105 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT    1:23.32        
                  38.90     1:23.32 (44.42)                                        
 -- Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR  1:29.71         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  1:58.31    1:59.07        
                  27.64       57.72 (30.08)     1:28.48 (30.76)     1:59.07 (30.59)
  2 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               2:02.30    2:00.43        
                  27.49       57.73 (30.24)     1:28.95 (31.22)     2:00.43 (31.48)
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:59.93    2:01.22        
                  28.12       58.64 (30.52)     1:29.90 (31.26)     2:01.22 (31.32)
  4 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:02.67    2:02.42        
                  27.42       57.77 (30.35)     1:29.88 (32.11)     2:02.42 (32.54)
  5 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:01.29    2:02.85        
                  28.39       59.82 (31.43)     1:31.53 (31.71)     2:02.85 (31.32)
  6 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:03.25    2:02.90        
                  28.14       59.04 (30.90)     1:30.74 (31.70)     2:02.90 (32.16)
  7 London, Katherine   14 WAC-MR               2:03.33    2:02.94        
                  28.07       59.59 (31.52)     1:31.44 (31.85)     2:02.94 (31.50)
  8 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  2:02.91    2:02.97        
                  28.24       59.37 (31.13)     1:31.53 (32.16)     2:02.97 (31.44)
  9 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  2:00.67    2:03.35        
                  27.98       58.37 (30.39)     1:30.58 (32.21)     2:03.35 (32.77)
 10 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:03.70    2:03.73        
                  28.53       59.72 (31.19)     1:31.91 (32.19)     2:03.73 (31.82)
 11 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  2:05.53    2:04.70        
                  29.34     1:00.70 (31.36)     1:32.89 (32.19)     2:04.70 (31.81)
 12 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:02.01    2:05.30        
                  28.69     1:00.41 (31.72)     1:32.88 (32.47)     2:05.30 (32.42)
 13 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     2:08.38    2:05.56        
                  29.23     1:01.43 (32.20)     1:33.84 (32.41)     2:05.56 (31.72)
 14 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR               2:07.98    2:06.80        
                  28.36     1:02.15 (33.79)     1:34.11 (31.96)     2:06.80 (32.69)
 15 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     2:04.09    2:06.98        
                  28.75     1:00.45 (31.70)     1:33.47 (33.02)     2:06.98 (33.51)
 16 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  2:06.72    2:07.16        
                  28.95     1:00.74 (31.79)     1:33.86 (33.12)     2:07.16 (33.30)
 17 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:07.62    2:07.22        
                  29.64     1:01.98 (32.34)     1:34.87 (32.89)     2:07.22 (32.35)
 18 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:09.05    2:08.88        
                  28.95     1:01.34 (32.39)     1:35.38 (34.04)     2:08.88 (33.50)
 19 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               2:10.04    2:08.91        
                  29.53     1:01.84 (32.31)     1:35.73 (33.89)     2:08.91 (33.18)
 20 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:08.60    2:08.94        
                  29.68     1:02.63 (32.95)     1:36.65 (34.02)     2:08.94 (32.29)
 21 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:08.20    2:10.10        
                  30.69     1:03.46 (32.77)     1:36.90 (33.44)     2:10.10 (33.20)
 22 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              2:12.30    2:11.32        
                  30.88     1:05.39 (34.51)     1:39.52 (34.13)     2:11.32 (31.80)
 23 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  2:12.72    2:11.43        
                  30.20     1:03.92 (33.72)     1:38.60 (34.68)     2:11.43 (32.83)
 24 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  2:12.78    2:11.63        
                  29.33     1:02.35 (33.02)     1:37.09 (34.74)     2:11.63 (34.54)
 25 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:11.64    2:11.91        
                  29.85     1:03.50 (33.65)     1:38.09 (34.59)     2:11.91 (33.82)
 26 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  2:16.03    2:12.19        
                  30.32     1:03.37 (33.05)     1:38.26 (34.89)     2:12.19 (33.93)
 27 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     2:12.69    2:12.60        
                  30.62     1:03.89 (33.27)     1:38.50 (34.61)     2:12.60 (34.10)
 28 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  2:17.72    2:13.23        
                  30.32     1:04.38 (34.06)     1:39.47 (35.09)     2:13.23 (33.76)
 29 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     2:20.84    2:13.66        
                  30.58     1:04.59 (34.01)     1:39.16 (34.57)     2:13.66 (34.50)
 30 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  2:15.59    2:13.88        
                  30.50     1:05.06 (34.56)     1:40.03 (34.97)     2:13.88 (33.85)
 31 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     2:11.18    2:14.19        
                  30.32     1:03.95 (33.63)     1:39.09 (35.14)     2:14.19 (35.10)
 32 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  2:14.70    2:14.59        
                  31.66     1:06.46 (34.80)     1:41.26 (34.80)     2:14.59 (33.33)
 33 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     2:14.39    2:14.79        
                  31.09     1:05.14 (34.05)     1:40.93 (35.79)     2:14.79 (33.86)
 34 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            2:11.06    2:14.83        
                  29.86     1:03.54 (33.68)     1:38.77 (35.23)     2:14.83 (36.06)
 35 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     2:15.43    2:15.54        
                  30.26     1:04.68 (34.42)     1:40.85 (36.17)     2:15.54 (34.69)
 36 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               2:20.06    2:15.57        
                  30.45     1:05.23 (34.78)     1:41.85 (36.62)     2:15.57 (33.72)
 37 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     2:13.82    2:16.68        
                  31.52     1:06.79 (35.27)     1:43.00 (36.21)     2:16.68 (33.68)
 38 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:16.13    2:17.05        
                  30.42     1:05.05 (34.63)     1:41.13 (36.08)     2:17.05 (35.92)
 39 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     2:20.71    2:17.45        
                  31.05     1:05.66 (34.61)     1:42.25 (36.59)     2:17.45 (35.20)
 40 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              2:19.20    2:17.63        
                  30.74     1:05.68 (34.94)     1:42.39 (36.71)     2:17.63 (35.24)
 41 Souza, Monique      13 BBSC-MR              2:16.13    2:18.11        
                  31.80     1:06.43 (34.63)     1:42.97 (36.54)     2:18.11 (35.14)
 42 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             2:11.97    2:18.23        
                  30.91     1:05.87 (34.96)     1:42.15 (36.28)     2:18.23 (36.08)
 43 Liang, Emily        13 BBSC-MR              2:15.94    2:19.21        
                  31.71     1:06.52 (34.81)     1:42.90 (36.38)     2:19.21 (36.31)
 44 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  2:19.87    2:19.62        
                  31.80     1:07.61 (35.81)     1:44.26 (36.65)     2:19.62 (35.36)
 45 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  2:16.09    2:19.69        
                  30.22     1:04.52 (34.30)     1:41.72 (37.20)     2:19.69 (37.97)
 46 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  2:15.37    2:20.45        
                  30.56     1:05.92 (35.36)     1:42.75 (36.83)     2:20.45 (37.70)
 47 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              2:24.34    2:21.96        
                  32.25     1:08.40 (36.15)     1:46.17 (37.77)     2:21.96 (35.79)
 48 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  2:21.82    2:22.31        
                  32.36     1:08.27 (35.91)     1:45.73 (37.46)     2:22.31 (36.58)
 49 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          2:17.66    2:22.62        
                  31.77     1:08.93 (37.16)     1:46.81 (37.88)     2:22.62 (35.81)
 50 Bridgman, Kathleen  13 WAC-MR               2:20.94    2:22.96        
                  32.61     1:08.10 (35.49)     1:45.49 (37.39)     2:22.96 (37.47)
 51 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              2:26.44    2:23.05        
                  34.04     1:11.02 (36.98)     1:47.96 (36.94)     2:23.05 (35.09)
 52 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              2:21.26    2:23.09        
                  31.39     1:07.68 (36.29)     1:46.47 (38.79)     2:23.09 (36.62)
 53 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:18.77    2:23.57        
                  32.44     1:09.01 (36.57)     1:47.03 (38.02)     2:23.57 (36.54)
 54 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  2:25.38    2:23.83        
                  33.33     1:09.08 (35.75)     1:47.43 (38.35)     2:23.83 (36.40)
 55 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             2:17.65    2:24.16        
                  32.01     1:09.28 (37.27)     1:48.07 (38.79)     2:24.16 (36.09)
 56 Christie, Ryann     13 WAC-MR               2:26.34    2:24.38        
                  33.84     1:10.97 (37.13)     1:48.60 (37.63)     2:24.38 (35.78)
 57 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  2:12.81    2:25.90        
                  33.09     1:10.41 (37.32)     1:48.97 (38.56)     2:25.90 (36.93)
 58 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              2:26.74    2:26.05        
                  32.96     1:09.62 (36.66)     1:47.29 (37.67)     2:26.05 (38.76)
 59 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              2:24.67    2:26.17        
                  32.47     1:10.66 (38.19)     1:49.82 (39.16)     2:26.17 (36.35)
 60 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  2:24.35    2:26.71        
                  31.61     1:08.80 (37.19)     1:47.83 (39.03)     2:26.71 (38.88)
 61 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  2:35.63    2:26.83        
                  33.29     1:10.88 (37.59)     1:49.55 (38.67)     2:26.83 (37.28)
 62 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  2:29.13    2:26.95        
                  32.98     1:09.45 (36.47)     1:48.73 (39.28)     2:26.95 (38.22)
 63 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              2:22.53    2:27.07        
                  32.73     1:09.54 (36.81)     1:48.53 (38.99)     2:27.07 (38.54)
 64 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    2:27.42        
                  33.60     1:11.00 (37.40)     1:49.32 (38.32)     2:27.42 (38.10)
 65 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:30.94    2:27.91        
 66 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              2:26.22    2:28.73        
                  32.68     1:10.49 (37.81)     1:49.49 (39.00)     2:28.73 (39.24)
 67 Varone, Nicole      14 HAA-MR               2:27.05    2:30.04        
                  32.69     1:10.12 (37.43)     1:49.40 (39.28)     2:30.04 (40.64)
 68 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  2:29.73    2:30.66        
                  34.75     1:13.31 (38.56)     1:52.90 (39.59)     2:30.66 (37.76)
 69 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR  2:33.15    2:33.33        
                  35.15     1:14.74 (39.59)     1:55.06 (40.32)     2:33.33 (38.27)
 70 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     2:39.15    2:33.37        
                  33.68     1:12.48 (38.80)     1:53.06 (40.58)     2:33.37 (40.31)
 71 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     2:31.92    2:34.24        
                  33.97     1:13.82 (39.85)     1:55.21 (41.39)     2:34.24 (39.03)
 72 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     2:37.96    2:34.64        
                  34.49     1:13.55 (39.06)     1:54.68 (41.13)     2:34.64 (39.96)
 73 Chen, Luola         13 NCAC-MR              2:28.00    2:34.72        
                  35.21     1:14.86 (39.65)     1:55.75 (40.89)     2:34.72 (38.97)
 74 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR               NT    2:35.57        
                  32.18     1:10.30 (38.12)     1:52.75 (42.45)     2:35.57 (42.82)
 75 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     3:13.54    2:36.73        
                  35.96     1:16.52 (40.56)     1:57.75 (41.23)     2:36.73 (38.98)
 76 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               3:00.00    2:42.28        
                  36.00     1:17.95 (41.95)     2:00.36 (42.41)     2:42.28 (41.92)
 77 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  3:10.12    2:44.62        
                  38.31     1:20.14 (41.83)     2:02.14 (42.00)     2:44.62 (42.48)
 78 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              2:39.91    2:46.04        
                  37.89     1:19.81 (41.92)     2:03.23 (43.42)     2:46.04 (42.81)
 79 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               2:59.33    2:55.33        
                  36.88     1:22.62 (45.74)     2:09.53 (46.91)     2:55.33 (45.80)
 -- Chen, Elizabeth     13 NCAC-MR              2:36.00         NS        
 -- Pritchett, Juliann  13 WAC-MR               2:49.77         NS        
 -- Heslin, Meghan      13 HAA-MR               3:04.54         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               5:25.29    5:17.13        
                  28.17       59.04 (30.87)     1:30.71 (31.67)     2:03.00 (32.29)
        2:35.48 (32.48)     3:08.01 (32.53)     3:40.69 (32.68)     4:13.16 (32.47)
        4:45.90 (32.74)     5:17.13 (31.23)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  5:14.86    5:21.64        
                  29.12     1:01.27 (32.15)     1:33.61 (32.34)     2:06.17 (32.56)
        2:39.10 (32.93)     3:11.93 (32.83)     3:44.84 (32.91)     4:17.65 (32.81)
        4:50.27 (32.62)     5:21.64 (31.37)                                        
  3 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  5:20.58    5:21.78        
                  29.42     1:01.21 (31.79)     1:33.36 (32.15)     2:06.58 (33.22)
        2:39.19 (32.61)     3:12.50 (33.31)     3:45.79 (33.29)     4:18.78 (32.99)
        4:51.30 (32.52)     5:21.78 (30.48)                                        
  4 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  5:22.59    5:24.18        
                  30.03     1:02.72 (32.69)     1:35.40 (32.68)     2:08.59 (33.19)
        2:41.33 (32.74)     3:14.71 (33.38)     3:47.39 (32.68)     4:20.39 (33.00)
        4:52.96 (32.57)     5:24.18 (31.22)                                        
  5 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  5:19.46    5:24.72        
                  29.25     1:01.25 (32.00)     1:34.03 (32.78)     2:06.83 (32.80)
        2:39.91 (33.08)     3:13.09 (33.18)     3:46.44 (33.35)     4:19.89 (33.45)
        4:53.06 (33.17)     5:24.72 (31.66)                                        
  6 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               5:23.94    5:25.10        
                  29.57     1:02.08 (32.51)     1:35.15 (33.07)     2:08.23 (33.08)
        2:41.29 (33.06)     3:14.51 (33.22)     3:47.49 (32.98)     4:20.68 (33.19)
        4:53.72 (33.04)     5:25.10 (31.38)                                        
  7 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  5:25.24    5:25.34        
                  29.51     1:01.49 (31.98)     1:34.25 (32.76)     2:07.49 (33.24)
        2:40.73 (33.24)     3:13.91 (33.18)     3:47.13 (33.22)     4:20.71 (33.58)
        4:53.93 (33.22)     5:25.34 (31.41)                                        
  8 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  5:24.57    5:25.50        
                  29.06     1:00.96 (31.90)     1:33.71 (32.75)     2:06.98 (33.27)
        2:40.62 (33.64)     3:13.70 (33.08)     3:47.02 (33.32)     4:20.44 (33.42)
        4:53.67 (33.23)     5:25.50 (31.83)                                        
  9 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  5:19.49    5:28.98        
                  29.94     1:02.74 (32.80)     1:35.96 (33.22)     2:09.30 (33.34)
        2:42.52 (33.22)     3:16.02 (33.50)     3:49.51 (33.49)     4:23.10 (33.59)
        4:56.40 (33.30)     5:28.98 (32.58)                                        
 10 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  5:22.98    5:32.35        
                  30.23     1:03.22 (32.99)     1:36.37 (33.15)     2:10.13 (33.76)
        2:44.03 (33.90)     3:17.71 (33.68)     3:51.44 (33.73)     4:25.38 (33.94)
        4:59.33 (33.95)     5:32.35 (33.02)                                        
 11 London, Katherine   14 WAC-MR               5:27.18    5:32.94        
                  28.74     1:01.60 (32.86)     1:34.95 (33.35)     2:08.53 (33.58)
        2:42.64 (34.11)     3:16.00 (33.36)     3:50.68 (34.68)     4:25.45 (34.77)
        4:59.91 (34.46)     5:32.94 (33.03)                                        
 12 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  5:18.80    5:33.51        
                  29.91     1:02.96 (33.05)     1:36.34 (33.38)     2:09.97 (33.63)
        2:44.19 (34.22)     3:18.40 (34.21)     3:52.15 (33.75)     4:26.56 (34.41)
        5:00.11 (33.55)     5:33.51 (33.40)                                        
 13 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  5:37.34    5:34.48        
                  29.97     1:02.74 (32.77)     1:36.43 (33.69)     2:10.59 (34.16)
        2:44.48 (33.89)     3:18.74 (34.26)     3:53.54 (34.80)     4:28.12 (34.58)
        5:01.97 (33.85)     5:34.48 (32.51)                                        
 14 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  5:36.98    5:37.99        
                  29.83     1:02.41 (32.58)     1:36.51 (34.10)     2:10.84 (34.33)
        2:45.60 (34.76)     3:20.24 (34.64)     3:55.27 (35.03)     4:30.08 (34.81)
        5:04.39 (34.31)     5:37.99 (33.60)                                        
 15 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     5:54.07    5:43.23        
                  31.33     1:05.58 (34.25)     1:40.15 (34.57)     2:15.40 (35.25)
        2:50.33 (34.93)     3:24.72 (34.39)     3:59.67 (34.95)     4:34.81 (35.14)
        5:09.57 (34.76)     5:43.23 (33.66)                                        
 16 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               5:43.92    5:43.24        
                  30.87     1:05.03 (34.16)     1:39.57 (34.54)     2:14.79 (35.22)
        2:49.44 (34.65)     3:24.49 (35.05)     3:59.35 (34.86)     4:34.49 (35.14)
        5:09.52 (35.03)     5:43.24 (33.72)                                        
 17 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  5:50.91    5:44.02        
                  31.06     1:04.94 (33.88)     1:39.90 (34.96)     2:15.66 (35.76)
        2:50.73 (35.07)     3:25.91 (35.18)     4:01.58 (35.67)     4:36.82 (35.24)
        5:11.32 (34.50)     5:44.02 (32.70)                                        
 18 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               6:07.87    5:44.05        
                  31.96     1:06.80 (34.84)     1:42.08 (35.28)     2:17.69 (35.61)
        2:52.27 (34.58)     3:27.43 (35.16)     4:02.75 (35.32)     4:37.49 (34.74)
        5:11.71 (34.22)     5:44.05 (32.34)                                        
 19 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  5:42.31    5:44.61        
                  30.36     1:04.01 (33.65)     1:38.68 (34.67)     2:13.33 (34.65)
        2:48.21 (34.88)     3:23.54 (35.33)     3:59.24 (35.70)     4:34.97 (35.73)
        5:10.97 (36.00)     5:44.61 (33.64)                                        
 20 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  5:48.87    5:45.68        
                  31.05     1:04.62 (33.57)     1:39.52 (34.90)     2:14.29 (34.77)
        2:49.51 (35.22)     3:24.91 (35.40)     4:00.52 (35.61)     4:35.80 (35.28)
        5:11.50 (35.70)     5:45.68 (34.18)                                        
 21 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               5:53.49    5:49.93        
                  29.72     1:02.87 (33.15)     1:38.19 (35.32)     2:14.23 (36.04)
        2:50.64 (36.41)     3:26.61 (35.97)     4:03.30 (36.69)     4:40.00 (36.70)
        5:16.19 (36.19)     5:49.93 (33.74)                                        
 22 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  5:48.55    5:52.31        
                  31.98     1:07.08 (35.10)     1:43.14 (36.06)     2:19.13 (35.99)
        2:54.78 (35.65)     3:30.39 (35.61)     4:06.39 (36.00)     4:42.35 (35.96)
        5:18.24 (35.89)     5:52.31 (34.07)                                        
 23 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  6:01.20    5:52.36        
                  31.08     1:05.74 (34.66)     1:41.02 (35.28)     2:17.25 (36.23)
        2:52.79 (35.54)     3:28.82 (36.03)     4:04.99 (36.17)     4:40.63 (35.64)
        5:17.27 (36.64)     5:52.36 (35.09)                                        
 24 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              5:42.35    5:52.55        
                  31.26     1:07.24 (35.98)     1:43.07 (35.83)     2:19.17 (36.10)
        2:55.04 (35.87)     3:30.89 (35.85)     4:07.63 (36.74)     4:43.50 (35.87)
        5:19.28 (35.78)     5:52.55 (33.27)                                        
 25 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  5:57.06    5:55.77        
                  31.77     1:06.58 (34.81)     1:42.35 (35.77)     2:18.44 (36.09)
        2:54.93 (36.49)     3:31.40 (36.47)     4:07.69 (36.29)     4:44.63 (36.94)
        5:20.82 (36.19)     5:55.77 (34.95)                                        
 26 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  6:01.53    5:57.09        
                  30.92     1:06.03 (35.11)     1:42.06 (36.03)     2:18.60 (36.54)
        2:55.07 (36.47)     3:32.24 (37.17)     4:08.78 (36.54)     4:45.99 (37.21)
        5:22.65 (36.66)     5:57.09 (34.44)                                        
 27 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     5:55.51    5:57.21        
                  31.68     1:06.12 (34.44)     1:41.64 (35.52)     2:17.70 (36.06)
        2:53.80 (36.10)     3:30.43 (36.63)     4:07.34 (36.91)     4:44.32 (36.98)
        5:21.37 (37.05)     5:57.21 (35.84)                                        
 28 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  6:16.04    5:58.73        
                  31.47     1:06.72 (35.25)     1:42.83 (36.11)     2:20.12 (37.29)
        2:56.98 (36.86)     3:33.63 (36.65)     4:10.69 (37.06)     4:47.62 (36.93)
        5:23.86 (36.24)     5:58.73 (34.87)                                        
 29 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  6:06.35    6:02.37        
                  30.90     1:06.00 (35.10)     1:41.97 (35.97)     2:18.06 (36.09)
        2:54.90 (36.84)     3:32.51 (37.61)     4:10.76 (38.25)     4:48.10 (37.34)
        5:27.12 (39.02)     6:02.37 (35.25)                                        
 30 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  6:24.32    6:10.00        
                  32.78     1:09.02 (36.24)     1:46.18 (37.16)     2:23.30 (37.12)
        3:01.42 (38.12)     3:39.39 (37.97)     4:18.01 (38.62)     4:56.90 (38.89)
        5:34.04 (37.14)     6:10.00 (35.96)                                        
 31 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  6:09.78    6:14.04        
                  31.14     1:06.62 (35.48)     1:43.47 (36.85)     2:21.17 (37.70)
        3:00.04 (38.87)     3:39.86 (39.82)     4:17.41 (37.55)     4:56.58 (39.17)
        5:35.30 (38.72)     6:14.04 (38.74)                                        
 32 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  6:11.14    6:16.12        
                  32.53     1:08.01 (35.48)     1:45.16 (37.15)     2:22.92 (37.76)
        3:01.16 (38.24)     3:40.41 (39.25)     4:19.71 (39.30)     4:59.09 (39.38)
        5:38.35 (39.26)     6:16.12 (37.77)                                        
 33 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  5:39.60    6:17.34        
                  34.21     1:11.65 (37.44)     1:50.01 (38.36)     2:28.85 (38.84)
        3:07.86 (39.01)     3:46.79 (38.93)     4:25.49 (38.70)     5:04.19 (38.70)
        5:43.01 (38.82)     6:17.34 (34.33)                                        
 34 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              6:54.45    6:20.26        
                  32.64     1:10.63 (37.99)     1:50.53 (39.90)     2:30.18 (39.65)
        3:10.46 (40.28)     3:51.34 (40.88)     4:30.92 (39.58)     5:09.47 (38.55)
        5:47.64 (38.17)     6:20.26 (32.62)                                        
 35 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              6:50.44    6:25.27        
                  34.66     1:12.37 (37.71)     1:52.14 (39.77)     2:32.22 (40.08)
        3:11.78 (39.56)     3:51.06 (39.28)     4:30.32 (39.26)     5:09.37 (39.05)
        5:48.27 (38.90)     6:25.27 (37.00)                                        
 36 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              6:27.77    6:31.80        
                  32.80     1:10.21 (37.41)     1:50.54 (40.33)     2:30.62 (40.08)
        3:12.52 (41.90)     3:53.11 (40.59)     4:33.79 (40.68)     5:14.45 (40.66)
        5:55.29 (40.84)     6:31.80 (36.51)                                        
 37 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              6:21.43    6:32.05        
                  33.06     1:10.29 (37.23)     1:49.87 (39.58)     2:30.11 (40.24)
        3:10.02 (39.91)     3:50.73 (40.71)     4:31.57 (40.84)     5:12.48 (40.91)
        5:53.08 (40.60)     6:32.05 (38.97)                                        
 38 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  6:38.55    6:32.72        
                  32.96     1:10.64 (37.68)     1:49.79 (39.15)     2:29.84 (40.05)
        3:10.73 (40.89)     3:51.95 (41.22)     4:33.02 (41.07)     5:13.89 (40.87)
        5:54.75 (40.86)     6:32.72 (37.97)                                        
 39 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              7:30.44    6:36.52        
                  33.38     1:12.01 (38.63)     1:51.73 (39.72)     2:31.56 (39.83)
        3:12.02 (40.46)     3:53.22 (41.20)     4:35.48 (42.26)     5:16.86 (41.38)
        5:57.74 (40.88)     6:36.52 (38.78)                                        
 40 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               7:00.00    6:38.02        
                                1:14.45 ( )                             2:36.84 ( )
                                                    5:21.12 ( )     6:01.06 (39.94)
        6:38.01 (36.95)      6:38.02 (0.01)                                        
 41 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              7:00.42    6:39.27        
                  33.03     1:10.09 (37.06)     1:50.35 (40.26)     2:30.23 (39.88)
        3:11.59 (41.36)     3:53.73 (42.14)     4:36.48 (42.75)     5:19.36 (42.88)
        6:01.53 (42.17)     6:39.27 (37.74)                                        
 42 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  6:56.36    6:41.52        
                  34.03     1:13.32 (39.29)     1:54.79 (41.47)     2:36.30 (41.51)
        3:18.29 (41.99)     3:59.00 (40.71)     4:41.38 (42.38)     5:21.76 (40.38)
        6:02.92 (41.16)     6:41.52 (38.60)                                        
 43 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  6:29.91    6:45.96        
                  31.79     1:09.62 (37.83)     1:50.31 (40.69)     2:31.37 (41.06)
        3:12.94 (41.57)     3:55.25 (42.31)     4:39.45 (44.20)     5:22.34 (42.89)
        6:04.82 (42.48)     6:45.96 (41.14)                                        
 44 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  7:26.70    7:10.84        
                  37.71     1:19.65 (41.94)     2:03.51 (43.86)     2:47.64 (44.13)
        3:31.97 (44.33)     4:16.51 (44.54)     5:01.30 (44.79)     5:45.24 (43.94)
        6:29.53 (44.29)     7:10.84 (41.31)                                        
 -- MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  5:50.83         NS        
 -- Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              6:52.44         NS        
 -- Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  6:22.70         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR    59.44    1:01.59        
                  30.24     1:01.59 (31.35)                                        
  2 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     1:02.78    1:02.80        
                  30.23     1:02.80 (32.57)                                        
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:03.26    1:03.20        
                  30.85     1:03.20 (32.35)                                        
  4 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  1:04.49    1:04.28        
                  31.11     1:04.28 (33.17)                                        
  5 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  1:05.45    1:05.21        
                  32.07     1:05.21 (33.14)                                        
  6 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  1:06.96    1:05.36        
                  31.77     1:05.36 (33.59)                                        
  7 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               1:06.82    1:05.51        
                  31.49     1:05.51 (34.02)                                        
  8 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  1:05.09    1:05.65        
                  32.04     1:05.65 (33.61)                                        
  9 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     1:04.15    1:06.04        
                  31.98     1:06.04 (34.06)                                        
 10 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:06.18    1:06.06        
                  32.23     1:06.06 (33.83)                                        
 11 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:04.40    1:06.55        
                  32.42     1:06.55 (34.13)                                        
 12 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  1:07.90    1:06.71        
                  32.17     1:06.71 (34.54)                                        
 13 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  1:08.41    1:07.76        
                  33.28     1:07.76 (34.48)                                        
 14 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  1:06.01    1:07.90        
                  33.30     1:07.90 (34.60)                                        
 15 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  1:06.54    1:08.08        
                  33.51     1:08.08 (34.57)                                        
 16 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  1:06.28    1:08.15        
                  33.62     1:08.15 (34.53)                                        
 17 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  1:05.60    1:08.21        
                  32.98     1:08.21 (35.23)                                        
 18 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          1:06.82    1:08.23        
                  32.29     1:08.23 (35.94)                                        
 19 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  1:09.87    1:08.31        
                  33.59     1:08.31 (34.72)                                        
 20 London, Katherine   14 WAC-MR               1:09.02    1:08.51        
                  32.72     1:08.51 (35.79)                                        
 21 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              1:06.91    1:08.64        
                  33.24     1:08.64 (35.40)                                        
 22 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     1:05.79    1:08.74        
                  33.67     1:08.74 (35.07)                                        
 23 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  1:05.29    1:08.83        
                  34.28     1:08.83 (34.55)                                        
 24 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  1:09.41    1:08.94        
                  33.88     1:08.94 (35.06)                                        
 25 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  1:08.71    1:08.96        
                  33.88     1:08.96 (35.08)                                        
 26 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  1:09.23    1:09.16        
                  33.99     1:09.16 (35.17)                                        
 27 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     1:13.17    1:09.22        
                  33.39     1:09.22 (35.83)                                        
 28 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     1:13.91    1:10.00        
                  35.22     1:10.00 (34.78)                                        
 29 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:10.12    1:10.24        
                  34.51     1:10.24 (35.73)                                        
 30 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              1:09.40    1:11.06        
                  34.98     1:11.06 (36.08)                                        
 30 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:12.94    1:11.06        
                  34.34     1:11.06 (36.72)                                        
 32 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:10.77    1:11.32        
                  34.27     1:11.32 (37.05)                                        
 33 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:13.36    1:11.45        
                  36.28     1:11.45 (35.17)                                        
 34 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               1:12.70    1:11.53        
                  34.33     1:11.53 (37.20)                                        
 35 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:11.53    1:11.90        
                  35.05     1:11.90 (36.85)                                        
 35 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     1:11.38    1:11.90        
                  35.13     1:11.90 (36.77)                                        
 37 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  1:08.83    1:12.03        
                  34.60     1:12.03 (37.43)                                        
 38 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              1:14.49    1:12.63        
                  35.66     1:12.63 (36.97)                                        
 39 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     1:13.79    1:12.73        
                  35.00     1:12.73 (37.73)                                        
 40 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:15.02    1:12.87        
                  35.59     1:12.87 (37.28)                                        
 41 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:12.33    1:13.05        
                  35.40     1:13.05 (37.65)                                        
 42 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:13.13        
                  35.87     1:13.13 (37.26)                                        
 43 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:11.13    1:13.28        
                  34.93     1:13.28 (38.35)                                        
 44 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  1:14.10    1:13.32        
                  35.28     1:13.32 (38.04)                                        
 45 Liang, Emily        13 BBSC-MR              1:12.68    1:13.49        
                  35.69     1:13.49 (37.80)                                        
 46 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:13.76    1:13.91        
                  35.80     1:13.91 (38.11)                                        
 47 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:14.24    1:15.04        
                  36.33     1:15.04 (38.71)                                        
 48 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              1:13.23    1:15.20        
                  36.18     1:15.20 (39.02)                                        
 49 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:21.66    1:15.94        
                  37.94     1:15.94 (38.00)                                        
 50 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              1:17.40    1:15.99        
                  36.53     1:15.99 (39.46)                                        
 51 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR               1:20.14    1:16.21        
                  36.65     1:16.21 (39.56)                                        
 52 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              1:16.43    1:16.56        
                  36.67     1:16.56 (39.89)                                        
 53 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:20.43    1:16.96        
                  37.81     1:16.96 (39.15)                                        
 54 SU, Rachael         14 NCAC-MR              1:15.00    1:17.19        
                  36.77     1:17.19 (40.42)                                        
 55 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     1:18.48    1:17.20        
                  37.95     1:17.20 (39.25)                                        
 56 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:23.22    1:17.68        
                  37.59     1:17.68 (40.09)                                        
 57 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:16.72    1:17.93        
                  38.76     1:17.93 (39.17)                                        
 58 Souza, Monique      13 BBSC-MR              1:17.04    1:18.28        
                  38.87     1:18.28 (39.41)                                        
 59 Chen, Luola         13 NCAC-MR              1:16.00    1:18.49        
                  39.34     1:18.49 (39.15)                                        
 60 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:21.67    1:18.63        
                  38.24     1:18.63 (40.39)                                        
 61 Bridgman, Kathleen  13 WAC-MR               1:18.53    1:18.99        
                  38.44     1:18.99 (40.55)                                        
 62 Christie, Ryann     13 WAC-MR               1:19.95    1:19.12        
                  39.45     1:19.12 (39.67)                                        
 63 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:19.58    1:19.17        
                  38.61     1:19.17 (40.56)                                        
 64 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:22.72    1:19.21        
                  38.42     1:19.21 (40.79)                                        
 65 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  1:20.10    1:19.32        
                  38.85     1:19.32 (40.47)                                        
 66 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:19.32    1:19.49        
                  39.26     1:19.49 (40.23)                                        
 67 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:20.32    1:19.84        
                  38.43     1:19.84 (41.41)                                        
 68 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:20.70    1:19.92        
                  39.87     1:19.92 (40.05)                                        
 69 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:18.55    1:19.99        
                  39.48     1:19.99 (40.51)                                        
 70 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              1:20.44    1:20.16        
                  40.50     1:20.16 (39.66)                                        
 71 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:21.69    1:20.34        
                  38.75     1:20.34 (41.59)                                        
 72 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     1:18.89    1:20.36        
                  39.64     1:20.36 (40.72)                                        
 73 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:27.65    1:21.96        
                  40.22     1:21.96 (41.74)                                        
 74 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    1:22.12        
                  40.68     1:22.12 (41.44)                                        
 75 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               1:22.40    1:22.57        
                  39.90     1:22.57 (42.67)                                        
 76 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:20.72    1:22.66        
                  41.16     1:22.66 (41.50)                                        
 77 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:24.86    1:23.16        
                  39.37     1:23.16 (43.79)                                        
 78 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:27.56    1:26.50        
                  42.63     1:26.50 (43.87)                                        
 79 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               1:24.39    1:27.06        
                  41.30     1:27.06 (45.76)                                        
 80 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             1:17.99    1:27.46        
                  41.61     1:27.46 (45.85)                                        
 81 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              1:26.83    1:28.52        
                  43.11     1:28.52 (45.41)                                        
 82 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:29.38    1:29.03        
                  43.55     1:29.03 (45.48)                                        
 83 Schwetz, Danielle   13 Express Swimming-MR  1:56.54    1:29.31        
                  42.61     1:29.31 (46.70)                                        
 84 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  1:32.21    1:31.51        
                  44.23     1:31.51 (47.28)                                        
 85 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               1:31.77    1:35.63        
                  47.29     1:35.63 (48.34)                                        
 86 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT    1:36.27        
                  46.31     1:36.27 (49.96)                                        
 -- Mills, Emma M       14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  49.00          DQ (52.77)                                        
 -- Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR  1:25.34         DQ        
      Non-continuous turning action
                  47.50          DQ (51.66)                                        
 -- Chen, Elizabeth     13 NCAC-MR              1:17.00         DQ        
      Non-continuous turning action
                  38.70          DQ (45.20)                                        
 -- Pritchett, Juliann  13 WAC-MR               1:29.22         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  2:10.37    2:11.23        
                  31.31     1:04.48 (33.17)     1:38.02 (33.54)     2:11.23 (33.21)
  2 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     2:15.53    2:15.40        
                  31.34     1:04.96 (33.62)     1:39.98 (35.02)     2:15.40 (35.42)
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  2:14.06    2:16.21        
                  31.50     1:05.80 (34.30)     1:41.28 (35.48)     2:16.21 (34.93)
  4 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:22.76    2:18.70        
                  32.24     1:07.04 (34.80)     1:43.06 (36.02)     2:18.70 (35.64)
  5 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:17.87    2:18.84        
                  33.08     1:07.84 (34.76)     1:43.73 (35.89)     2:18.84 (35.11)
  6 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:18.26    2:19.15        
                  32.97     1:08.21 (35.24)     1:44.08 (35.87)     2:19.15 (35.07)
  7 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               2:18.85    2:19.93        
                  33.47     1:08.68 (35.21)     1:43.99 (35.31)     2:19.93 (35.94)
  8 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:22.21    2:20.92        
                  33.98     1:09.73 (35.75)     1:45.70 (35.97)     2:20.92 (35.22)
  9 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            2:20.92    2:21.49        
                  34.24     1:09.83 (35.59)     1:46.49 (36.66)     2:21.49 (35.00)
 10 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     2:20.07    2:24.01        
                  33.75     1:09.75 (36.00)     1:46.57 (36.82)     2:24.01 (37.44)
 11 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:23.28    2:24.04        
                  34.06     1:10.15 (36.09)     1:47.56 (37.41)     2:24.04 (36.48)
 12 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               2:27.59    2:24.15        
                  33.08     1:09.23 (36.15)     1:47.08 (37.85)     2:24.15 (37.07)
 13 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:24.03    2:24.46        
                  34.68     1:11.33 (36.65)     1:48.58 (37.25)     2:24.46 (35.88)
 14 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:26.43    2:24.95        
                  34.03     1:10.95 (36.92)     1:48.74 (37.79)     2:24.95 (36.21)
 15 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:28.78    2:25.77        
                  35.00     1:12.62 (37.62)     1:49.87 (37.25)     2:25.77 (35.90)
 16 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  2:30.10    2:27.80        
                  34.42     1:11.68 (37.26)     1:49.68 (38.00)     2:27.80 (38.12)
 17 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:24.63    2:27.86        
                  34.99     1:12.63 (37.64)     1:51.07 (38.44)     2:27.86 (36.79)
 18 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  2:29.12    2:28.60        
                  35.41     1:12.93 (37.52)     1:51.18 (38.25)     2:28.60 (37.42)
 19 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     2:25.58    2:28.98        
                  35.77     1:13.18 (37.41)     1:51.61 (38.43)     2:28.98 (37.37)
 20 Hummel, Christina   14 HAA-MR               2:23.90    2:31.77        
                  36.22     1:14.03 (37.81)     1:53.20 (39.17)     2:31.77 (38.57)
 21 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              2:31.71    2:32.56        
                  35.20     1:13.04 (37.84)     1:52.57 (39.53)     2:32.56 (39.99)
 22 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              2:29.59    2:33.34        
                  36.96     1:15.60 (38.64)     1:54.64 (39.04)     2:33.34 (38.70)
 23 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  2:29.45    2:34.74        
                  36.12     1:13.85 (37.73)     1:53.29 (39.44)     2:34.74 (41.45)
 24 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     2:36.60    2:36.20        
                  37.17     1:17.28 (40.11)     1:57.81 (40.53)     2:36.20 (38.39)
 25 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     2:39.50    2:39.76        
                  38.16     1:17.81 (39.65)     1:58.94 (41.13)     2:39.76 (40.82)
 26 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:40.20        
                  36.48     1:16.50 (40.02)     1:58.46 (41.96)     2:40.20 (41.74)
 27 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     2:36.98    2:40.57        
                  37.29     1:18.69 (41.40)     2:00.08 (41.39)     2:40.57 (40.49)
 28 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  2:45.33    2:42.52        
                  35.93     1:15.98 (40.05)     1:56.34 (40.36)     2:42.52 (46.18)
 29 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR               2:50.43    2:45.13        
                  37.37     1:18.58 (41.21)     2:02.59 (44.01)     2:45.13 (42.54)
 30 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     2:45.89    2:46.12        
                  38.86     1:21.11 (42.25)     2:04.06 (42.95)     2:46.12 (42.06)
 31 Souza, Monique      13 BBSC-MR              2:44.44    2:47.22        
                  39.88     1:21.62 (41.74)     2:04.82 (43.20)     2:47.22 (42.40)
 32 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              2:38.31    2:47.35        
                  36.98     1:19.63 (42.65)     2:03.34 (43.71)     2:47.35 (44.01)
 33 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              2:52.33    2:49.68        
                  39.09     1:23.03 (43.94)     2:08.13 (45.10)     2:49.68 (41.55)
 34 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              2:44.41    2:50.06        
                  38.39     1:20.47 (42.08)     2:05.12 (44.65)     2:50.06 (44.94)
 35 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  2:48.73    2:50.51        
                  41.44     1:25.20 (43.76)     2:08.88 (43.68)     2:50.51 (41.63)
 36 SU, Rachael         14 NCAC-MR              2:43.00    2:52.73        
                  39.99     1:23.02 (43.03)     2:08.37 (45.35)     2:52.73 (44.36)
 37 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    2:58.50        
                  42.20     1:28.45 (46.25)     2:13.58 (45.13)     2:58.50 (44.92)
 38 Sergi, Sofia G      14 BBSC-MR              2:56.42    2:59.29        
                  40.48     1:24.90 (44.42)     2:11.23 (46.33)     2:59.29 (48.06)
 39 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               2:53.56    3:02.04        
                  43.02     1:28.97 (45.95)     2:16.01 (47.04)     3:02.04 (46.03)
 40 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              3:04.10    3:03.82        
                  43.89     1:29.71 (45.82)     2:17.41 (47.70)     3:03.82 (46.41)
 41 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR       NT    3:17.51        
                  45.98     1:36.10 (50.12)     2:25.81 (49.71)     3:17.51 (51.70)
 -- Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:28.99        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  1:08.97    1:10.24        
                  33.26     1:10.24 (36.98)                                        
  2 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  1:07.49    1:10.57        
                  33.81     1:10.57 (36.76)                                        
  3 Miou, Grace         14 NCAC-MR              1:08.00    1:10.89        
                  33.52     1:10.89 (37.37)                                        
  4 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  1:11.62    1:11.13        
                  33.80     1:11.13 (37.33)                                        
  5 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  1:15.13    1:13.48        
                  35.40     1:13.48 (38.08)                                        
  6 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  1:11.97    1:13.60        
                  34.06     1:13.60 (39.54)                                        
  7 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  1:11.66    1:14.03        
                  35.69     1:14.03 (38.34)                                        
  8 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              1:14.00    1:14.24        
                  35.13     1:14.24 (39.11)                                        
  9 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     1:13.06    1:14.52        
                  35.22     1:14.52 (39.30)                                        
 10 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  1:25.34    1:15.21        
                  34.96     1:15.21 (40.25)                                        
 11 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  1:13.29    1:16.29        
                  36.01     1:16.29 (40.28)                                        
 12 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  1:16.75    1:16.32        
                  35.97     1:16.32 (40.35)                                        
 13 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  1:15.56    1:16.82        
                  36.48     1:16.82 (40.34)                                        
 14 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     1:14.84    1:16.96        
                  36.04     1:16.96 (40.92)                                        
 15 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:18.78    1:17.51        
                  36.35     1:17.51 (41.16)                                        
 16 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:18.43    1:17.56        
                  36.88     1:17.56 (40.68)                                        
 17 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  1:15.40    1:17.64        
                  36.76     1:17.64 (40.88)                                        
 18 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:16.51    1:17.73        
                  36.50     1:17.73 (41.23)                                        
 19 London, Katherine   14 WAC-MR               1:20.33    1:17.87        
                  36.66     1:17.87 (41.21)                                        
 20 Yang, Emily G       13 Three Village-MR     1:17.84    1:18.05        
                  37.26     1:18.05 (40.79)                                        
 21 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              1:18.62    1:18.72        
                  38.71     1:18.72 (40.01)                                        
 22 Skakandi, Meghan    13 HAA-MR               1:22.06    1:20.21        
                  38.15     1:20.21 (42.06)                                        
 23 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  1:28.78    1:20.42        
                  38.06     1:20.42 (42.36)                                        
 24 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  1:23.08    1:20.50        
                  38.34     1:20.50 (42.16)                                        
 25 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:24.69    1:21.17        
                  39.60     1:21.17 (41.57)                                        
 26 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:22.39    1:21.31        
                  39.58     1:21.31 (41.73)                                        
 27 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:23.36    1:21.83        
                  38.55     1:21.83 (43.28)                                        
 28 Casey, Emma P       13 HAA-MR               1:24.80    1:22.08        
                  37.48     1:22.08 (44.60)                                        
 29 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:24.60    1:22.49        
                  40.48     1:22.49 (42.01)                                        
 30 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:25.22    1:22.69        
                  39.72     1:22.69 (42.97)                                        
 31 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             1:22.99    1:22.72        
                  38.84     1:22.72 (43.88)                                        
 32 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     1:21.35    1:23.17        
                  39.02     1:23.17 (44.15)                                        
 33 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:23.50        
                  39.03     1:23.50 (44.47)                                        
 34 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  1:21.52    1:23.59        
                  39.54     1:23.59 (44.05)                                        
 35 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:22.39    1:24.72        
                  39.91     1:24.72 (44.81)                                        
 36 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:22.12    1:24.86        
                  41.56     1:24.86 (43.30)                                        
 37 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:27.30    1:24.94        
                  40.15     1:24.94 (44.79)                                        
 38 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:26.03    1:24.98        
                  40.56     1:24.98 (44.42)                                        
 39 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:27.27    1:25.31        
                  41.10     1:25.31 (44.21)                                        
 40 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:25.36    1:25.64        
                  40.58     1:25.64 (45.06)                                        
 41 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:28.28    1:25.80        
                  40.31     1:25.80 (45.49)                                        
 42 Stampelos, Georgin  14 Three Village-MR     1:26.01    1:26.17        
                  40.74     1:26.17 (45.43)                                        
 43 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:27.45    1:26.49        
                  41.54     1:26.49 (44.95)                                        
 44 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:27.34    1:27.01        
                  41.56     1:27.01 (45.45)                                        
 45 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR  1:29.67    1:27.65        
                  41.50     1:27.65 (46.15)                                        
 46 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:28.43    1:27.97        
                  42.07     1:27.97 (45.90)                                        
 47 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:34.29    1:29.80        
                  42.69     1:29.80 (47.11)                                        
 48 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:28.50    1:29.90        
                  42.31     1:29.90 (47.59)                                        
 49 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:17.25    1:30.53        
                  42.84     1:30.53 (47.69)                                        
 49 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:32.02    1:30.53        
                  42.28     1:30.53 (48.25)                                        
 51 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:35.70    1:30.83        
                  43.92     1:30.83 (46.91)                                        
 52 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:38.11    1:32.21        
                  42.93     1:32.21 (49.28)                                        
 53 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:35.54    1:32.97        
                  44.56     1:32.97 (48.41)                                        
 54 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               1:32.34    1:33.25        
                  45.24     1:33.25 (48.01)                                        
 55 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              1:30.44    1:34.81        
                  45.57     1:34.81 (49.24)                                        
 56 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     1:34.60    1:34.88        
                  45.43     1:34.88 (49.45)                                        
 57 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               1:36.03    1:36.02        
                  44.55     1:36.02 (51.47)                                        
 58 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:35.16    1:37.11        
                  46.49     1:37.11 (50.62)                                        
 59 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:37.22    1:37.98        
                  46.27     1:37.98 (51.71)                                        
 60 Sergi, Sofia G      14 BBSC-MR              1:42.44    1:43.63        
                  49.15     1:43.63 (54.48)                                        
 61 Jung, Grace         14 FAST-MR              1:39.16    1:44.30        
                  49.96     1:44.30 (54.34)                                        
 62 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     1:43.58    1:45.82        
                  50.31     1:45.82 (55.51)                                        
 63 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               1:46.48    1:46.76        
                  47.40     1:46.76 (59.36)                                        
 64 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR       NT    1:48.90        
                  50.99     1:48.90 (57.91)                                        
 -- Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT         NS        
 -- Hummel, Christina   14 HAA-MR               1:20.10         NS        
 -- Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               1:17.74         NS        
 -- Carter, Ximena      13 Unhes-Mr-MR          1:34.98         NS        
 -- Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:41.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:28.07    2:31.70        
                  34.14     1:13.31 (39.17)     1:52.69 (39.38)     2:31.70 (39.01)
  2 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            2:30.30    2:31.80        
                  35.78     1:15.21 (39.43)     1:53.61 (38.40)     2:31.80 (38.19)
  3 Miou, Grace         14 NCAC-MR              2:31.00    2:33.02        
                  35.01     1:13.95 (38.94)     1:53.65 (39.70)     2:33.02 (39.37)
  4 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  2:38.80    2:35.78        
                  35.24     1:14.94 (39.70)     1:55.43 (40.49)     2:35.78 (40.35)
  5 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  2:33.94    2:36.35        
                  35.48     1:15.06 (39.58)     1:55.40 (40.34)     2:36.35 (40.95)
  6 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              2:42.00    2:39.28        
                  36.75     1:17.26 (40.51)     1:58.42 (41.16)     2:39.28 (40.86)
  7 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     2:35.69    2:39.54        
                  35.88     1:16.09 (40.21)     1:57.35 (41.26)     2:39.54 (42.19)
  8 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  2:38.95    2:41.00        
                  35.87     1:15.48 (39.61)     1:57.75 (42.27)     2:41.00 (43.25)
  9 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:40.87    2:41.50        
                  36.73     1:17.08 (40.35)     1:59.57 (42.49)     2:41.50 (41.93)
 10 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:45.01    2:45.14        
                  37.32     1:19.05 (41.73)     2:02.07 (43.02)     2:45.14 (43.07)
 11 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:45.40    2:45.15        
                  36.62     1:18.92 (42.30)     2:02.29 (43.37)     2:45.15 (42.86)
 12 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  2:53.23    2:46.47        
                  36.54     1:18.79 (42.25)     2:02.94 (44.15)     2:46.47 (43.53)
 13 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:54.44    2:47.94        
                  39.14     1:23.00 (43.86)     2:05.76 (42.76)     2:47.94 (42.18)
 14 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:44.47    2:48.94        
                  37.51     1:19.94 (42.43)     2:04.59 (44.65)     2:48.94 (44.35)
 15 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  2:48.44    2:49.05        
                  37.77     1:20.41 (42.64)     2:04.98 (44.57)     2:49.05 (44.07)
 16 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:49.06    2:49.10        
                  37.80     1:20.05 (42.25)     2:04.26 (44.21)     2:49.10 (44.84)
 17 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  2:47.26    2:49.55        
                  37.81     1:20.29 (42.48)     2:05.08 (44.79)     2:49.55 (44.47)
 18 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  2:54.13    2:52.58        
                  39.27     1:23.01 (43.74)     2:08.95 (45.94)     2:52.58 (43.63)
 19 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:57.80    2:58.66        
                  40.57     1:26.02 (45.45)     2:12.46 (46.44)     2:58.66 (46.20)
 20 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     2:58.63    2:59.35        
                  40.02     1:25.78 (45.76)     2:13.31 (47.53)     2:59.35 (46.04)
 21 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     2:57.90    2:59.83        
                  40.22     1:25.81 (45.59)     2:13.45 (47.64)     2:59.83 (46.38)
 22 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  3:01.21    3:02.77        
                  40.22     1:26.80 (46.58)     2:14.54 (47.74)     3:02.77 (48.23)
 23 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     3:02.37    3:04.20        
                  43.21     1:30.81 (47.60)     2:19.10 (48.29)     3:04.20 (45.10)
 24 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              3:04.90    3:04.34        
                  41.12     1:28.81 (47.69)     2:18.33 (49.52)     3:04.34 (46.01)
 25 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  3:15.43    3:05.45        
                  42.17     1:29.09 (46.92)     2:18.47 (49.38)     3:05.45 (46.98)
 26 Varone, Nicole      14 HAA-MR               2:58.69    3:06.37        
                  41.97     1:29.42 (47.45)     2:17.99 (48.57)     3:06.37 (48.38)
 27 Bridgman, Kathleen  13 WAC-MR               3:10.00    3:07.47        
                  44.35     1:33.35 (49.00)     2:21.03 (47.68)     3:07.47 (46.44)
 28 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:46.00    3:07.56        
                  40.50     1:27.66 (47.16)     2:17.98 (50.32)     3:07.56 (49.58)
 29 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          3:11.14    3:08.32        
                  41.60     1:30.73 (49.13)     2:20.97 (50.24)     3:08.32 (47.35)
 30 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:09.49        
                  42.59     1:30.98 (48.39)     2:20.44 (49.46)     3:09.49 (49.05)
 31 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          3:12.16    3:11.69        
                  43.73     1:33.66 (49.93)     2:24.96 (51.30)     3:11.69 (46.73)
 32 Christie, Ryann     13 WAC-MR               3:20.00    3:13.79        
                  43.25     1:32.80 (49.55)     2:23.69 (50.89)     3:13.79 (50.10)
 33 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  3:16.55    3:14.04        
                  42.59     1:32.39 (49.80)     2:23.57 (51.18)     3:14.04 (50.47)
 34 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              3:11.14    3:18.62        
                  43.31     1:33.69 (50.38)     2:26.13 (52.44)     3:18.62 (52.49)
 35 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             3:45.70    3:21.45        
                  44.54     1:36.33 (51.79)     2:28.71 (52.38)     3:21.45 (52.74)
 36 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              3:21.33    3:24.48        
                  43.10     1:36.82 (53.72)     2:30.58 (53.76)     3:24.48 (53.90)
 37 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              3:13.88    3:24.78        
                  43.80     1:36.07 (52.27)     2:30.63 (54.56)     3:24.78 (54.15)
 38 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              3:27.32    3:25.36        
                  47.36     1:39.13 (51.77)     2:33.43 (54.30)     3:25.36 (51.93)
 39 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR                    NT    3:29.01        
                  47.88     1:41.04 (53.16)     2:35.68 (54.64)     3:29.01 (53.33)
 -- Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  3:04.20         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:00.73    1:00.85        
                  28.61     1:00.85 (32.24)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR    59.92    1:01.02        
                  29.17     1:01.02 (31.85)                                        
  3 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR    59.98    1:01.66        
                  29.63     1:01.66 (32.03)                                        
  4 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  1:01.45    1:02.02        
                  28.77     1:02.02 (33.25)                                        
  5 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR       59.70    1:02.71        
                  29.58     1:02.71 (33.13)                                        
  6 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR               1:03.07    1:03.38        
                  29.05     1:03.38 (34.33)                                        
  7 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  1:02.00    1:03.44        
                  29.44     1:03.44 (34.00)                                        
  8 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  1:04.81    1:03.67        
                  30.27     1:03.67 (33.40)                                        
  9 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  1:04.57    1:04.13        
                  30.40     1:04.13 (33.73)                                        
 10 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               1:04.69    1:04.58        
                  31.04     1:04.58 (33.54)                                        
 11 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               1:05.88    1:04.99        
                  29.91     1:04.99 (35.08)                                        
 12 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  1:03.69    1:05.20        
                  30.96     1:05.20 (34.24)                                        
 13 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  1:05.08    1:05.65        
                  30.99     1:05.65 (34.66)                                        
 14 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  1:06.39    1:05.82        
                  29.78     1:05.82 (36.04)                                        
 15 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     1:04.78    1:05.92        
                  31.37     1:05.92 (34.55)                                        
 16 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          1:08.89    1:06.62        
                  30.39     1:06.62 (36.23)                                        
 17 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:04.96    1:06.83        
                  30.86     1:06.83 (35.97)                                        
 18 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     1:09.67    1:07.07        
                  31.23     1:07.07 (35.84)                                        
 19 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               1:05.50    1:07.40        
                  32.49     1:07.40 (34.91)                                        
 20 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:07.52        
                  30.81     1:07.52 (36.71)                                        
 21 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  1:05.37    1:07.58        
                  31.78     1:07.58 (35.80)                                        
 22 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:05.18    1:08.43        
                  31.67     1:08.43 (36.76)                                        
 23 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:09.61    1:08.96        
                  31.66     1:08.96 (37.30)                                        
 24 Chirico, Kasidy A   14 Three Village-MR     1:06.74    1:09.26        
                  32.98     1:09.26 (36.28)                                        
 25 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               1:08.14    1:09.50        
                  31.88     1:09.50 (37.62)                                        
 26 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     1:08.34    1:10.18        
                  33.19     1:10.18 (36.99)                                        
 27 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     1:08.22    1:10.57        
                  32.61     1:10.57 (37.96)                                        
 28 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              1:10.54    1:10.62        
                  31.82     1:10.62 (38.80)                                        
 29 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  1:09.52    1:10.70        
                  32.75     1:10.70 (37.95)                                        
 30 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  1:10.97    1:11.02        
                  32.78     1:11.02 (38.24)                                        
 31 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  1:12.74    1:11.25        
                  32.81     1:11.25 (38.44)                                        
 32 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:10.92    1:11.36        
                  33.11     1:11.36 (38.25)                                        
 33 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:17.21    1:11.90        
                  35.73     1:11.90 (36.17)                                        
 34 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:13.91    1:11.91        
                  32.50     1:11.91 (39.41)                                        
 35 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  1:11.24    1:12.21        
                  34.14     1:12.21 (38.07)                                        
 36 Stampelos, Georgin  14 Three Village-MR     1:12.82    1:12.81        
                  34.13     1:12.81 (38.68)                                        
 37 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:15.69    1:13.15        
                  32.67     1:13.15 (40.48)                                        
 38 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              1:18.00    1:13.54        
                  33.78     1:13.54 (39.76)                                        
 39 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     1:13.17    1:13.65        
                  34.85     1:13.65 (38.80)                                        
 40 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     1:14.79    1:13.80        
                  34.19     1:13.80 (39.61)                                        
 41 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     1:18.17    1:14.12        
                  34.00     1:14.12 (40.12)                                        
 42 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:15.06    1:14.48        
                  34.31     1:14.48 (40.17)                                        
 43 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              1:18.32    1:14.57        
                  35.08     1:14.57 (39.49)                                        
 44 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:14.62    1:14.68        
                  34.64     1:14.68 (40.04)                                        
 45 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:12.55    1:14.96        
                  34.54     1:14.96 (40.42)                                        
 46 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:15.18    1:15.00        
                  34.50     1:15.00 (40.50)                                        
 47 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:15.15    1:15.20        
                  34.20     1:15.20 (41.00)                                        
 48 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     1:19.89    1:15.68        
                  35.82     1:15.68 (39.86)                                        
 49 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:35.53    1:16.74        
                  35.97     1:16.74 (40.77)                                        
 50 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:20.64    1:17.99        
                  36.05     1:17.99 (41.94)                                        
 51 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:23.48    1:18.29        
                  34.95     1:18.29 (43.34)                                        
 52 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:24.31    1:18.46        
                  35.36     1:18.46 (43.10)                                        
 53 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:22.87    1:18.66        
                  36.43     1:18.66 (42.23)                                        
 54 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:25.67    1:19.83        
                  36.77     1:19.83 (43.06)                                        
 55 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:24.74    1:21.92        
                  37.41     1:21.92 (44.51)                                        
 56 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:19.00    1:23.40        
                  38.41     1:23.40 (44.99)                                        
 57 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              1:16.48    1:24.65        
                  37.69     1:24.65 (46.96)                                        
 58 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:23.22    1:25.13        
                  40.12     1:25.13 (45.01)                                        
 59 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              1:17.02    1:25.15        
                  35.34     1:25.15 (49.81)                                        
 60 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:25.11    1:26.20        
                  37.47     1:26.20 (48.73)                                        
 61 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:14.36    1:30.20        
                  42.19     1:30.20 (48.01)                                        
 62 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  1:29.31    1:30.35        
                  41.62     1:30.35 (48.73)                                        
 63 Jung, Grace         14 FAST-MR              1:31.75    1:30.70        
                  40.75     1:30.70 (49.95)                                        
 64 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              1:29.76    1:34.52        
                  43.91     1:34.52 (50.61)                                        
 65 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:39.49    1:36.55        
                  44.67     1:36.55 (51.88)                                        
 66 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:42.14    1:40.18        
                  45.21     1:40.18 (54.97)                                        
 -- Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR  1:48.38         NS        
 -- Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:18.30         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  2:10.48    2:13.09        
                  30.17     1:04.03 (33.86)     1:38.29 (34.26)     2:13.09 (34.80)
  2 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:11.37    2:15.09        
                  30.09     1:04.36 (34.27)     1:38.69 (34.33)     2:15.09 (36.40)
  3 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:16.82    2:19.65        
                  30.45     1:05.71 (35.26)     1:42.17 (36.46)     2:19.65 (37.48)
  4 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:19.33    2:21.17        
                  31.38     1:06.96 (35.58)     1:43.90 (36.94)     2:21.17 (37.27)
  5 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               2:25.33    2:21.52        
                  31.14     1:07.05 (35.91)     1:44.55 (37.50)     2:21.52 (36.97)
  6 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  2:17.06    2:22.78        
                  31.13     1:07.98 (36.85)     1:44.64 (36.66)     2:22.78 (38.14)
  7 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:18.07    2:22.85        
                  31.74     1:08.00 (36.26)     1:45.34 (37.34)     2:22.85 (37.51)
  8 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:34.33    2:24.23        
                  32.10     1:08.68 (36.58)     1:47.02 (38.34)     2:24.23 (37.21)
  9 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:17.70    2:25.24        
                  33.94     1:11.30 (37.36)     1:48.26 (36.96)     2:25.24 (36.98)
 10 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR               2:30.48    2:28.33        
                  31.21     1:07.93 (36.72)     1:48.45 (40.52)     2:28.33 (39.88)
 11 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  2:38.77    2:38.67        
                  33.58     1:13.05 (39.47)     1:56.22 (43.17)     2:38.67 (42.45)
 12 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     2:49.24    2:39.33        
                  34.36     1:16.81 (42.45)     1:58.80 (41.99)     2:39.33 (40.53)
 13 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     2:35.55    2:42.66        
                  35.99     1:16.73 (40.74)     1:59.94 (43.21)     2:42.66 (42.72)
 14 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:41.19    2:43.64        
                  34.29     1:15.40 (41.11)     1:59.51 (44.11)     2:43.64 (44.13)
 15 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     2:48.18    2:48.69        
                  35.39     1:17.76 (42.37)     2:02.26 (44.50)     2:48.69 (46.43)
 16 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             2:38.99    2:51.45        
                  36.06     1:20.32 (44.26)     2:06.17 (45.85)     2:51.45 (45.28)
 17 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  2:54.41    2:53.71        
                  38.98     1:23.80 (44.82)     2:08.75 (44.95)     2:53.71 (44.96)
 18 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     3:14.99    3:00.36        
                  38.83     1:24.20 (45.37)     2:12.61 (48.41)     3:00.36 (47.75)
 19 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             2:20.76    3:00.65        
                  37.19     1:22.38 (45.19)     2:11.93 (49.55)     3:00.65 (48.72)
 20 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:45.34    3:01.15        
                  37.92     1:26.46 (48.54)     2:14.68 (48.22)     3:01.15 (46.47)
 21 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR                    NT    3:10.69        
                  38.64     1:23.38 (44.74)     2:15.15 (51.77)     3:10.69 (55.54)
 22 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR               NT    3:13.31        
                  40.97     1:28.78 (47.81)     2:20.16 (51.38)     3:13.31 (53.15)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  2:11.12    2:16.95        
                  30.30     1:04.88 (34.58)     1:46.04 (41.16)     2:16.95 (30.91)
  2 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  2:14.86    2:17.53        
                  30.52     1:04.08 (33.56)     1:46.61 (42.53)     2:17.53 (30.92)
  3 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:20.73    2:17.93        
                  29.85     1:04.74 (34.89)     1:46.38 (41.64)     2:17.93 (31.55)
  4 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  2:13.92    2:18.57        
                  30.09     1:07.48 (37.39)     1:46.28 (38.80)     2:18.57 (32.29)
  5 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               2:18.67    2:19.27        
                  30.72     1:05.92 (35.20)     1:48.72 (42.80)     2:19.27 (30.55)
  6 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:12.65    2:20.27        
                  30.78     1:08.42 (37.64)     1:47.41 (38.99)     2:20.27 (32.86)
  7 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:16.00    2:20.38        
                  29.48     1:06.36 (36.88)     1:48.54 (42.18)     2:20.38 (31.84)
  8 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:19.27    2:20.76        
                  30.07     1:05.19 (35.12)     1:48.58 (43.39)     2:20.76 (32.18)
  9 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR     2:13.41    2:21.17        
                  30.57     1:06.78 (36.21)     1:49.28 (42.50)     2:21.17 (31.89)
 10 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  2:22.21    2:22.46        
                  32.05     1:08.80 (36.75)     1:49.94 (41.14)     2:22.46 (32.52)
 11 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:18.75    2:22.82        
                  32.68     1:08.88 (36.20)     1:50.98 (42.10)     2:22.82 (31.84)
 12 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:20.69    2:24.26        
                  30.63     1:08.33 (37.70)     1:51.89 (43.56)     2:24.26 (32.37)
 13 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:24.42    2:24.34        
                  31.93     1:07.96 (36.03)     1:52.72 (44.76)     2:24.34 (31.62)
 14 London, Katherine   14 WAC-MR               2:20.97    2:25.86        
                  31.97     1:10.77 (38.80)     1:54.02 (43.25)     2:25.86 (31.84)
 15 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:27.76    2:26.80        
                  34.06     1:10.91 (36.85)     1:53.58 (42.67)     2:26.80 (33.22)
 16 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  2:28.47    2:26.93        
                  33.76     1:12.01 (38.25)     1:53.31 (41.30)     2:26.93 (33.62)
 17 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:27.22    2:28.65        
                  32.17     1:10.23 (38.06)     1:56.38 (46.15)     2:28.65 (32.27)
 18 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:26.18    2:28.87        
                  33.43     1:11.85 (38.42)     1:55.22 (43.37)     2:28.87 (33.65)
 19 Chirico, Kasidy A   14 Three Village-MR     2:29.38    2:29.64        
                  32.95     1:10.72 (37.77)     1:56.81 (46.09)     2:29.64 (32.83)
 20 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  2:28.39    2:29.76        
                  34.08     1:12.02 (37.94)     1:56.83 (44.81)     2:29.76 (32.93)
 21 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              2:35.00    2:30.20        
                  33.56     1:13.94 (40.38)     1:56.33 (42.39)     2:30.20 (33.87)
 22 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  2:32.16    2:30.45        
                  32.60     1:10.81 (38.21)     1:57.95 (47.14)     2:30.45 (32.50)
 23 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  2:31.02    2:30.90        
                  31.95     1:10.19 (38.24)     1:56.69 (46.50)     2:30.90 (34.21)
 24 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  2:30.93    2:30.98        
                  33.11     1:11.73 (38.62)     1:56.68 (44.95)     2:30.98 (34.30)
 25 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          2:30.58    2:31.11        
                  31.05     1:10.81 (39.76)     1:57.26 (46.45)     2:31.11 (33.85)
 26 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:35.93    2:32.91        
                  32.21     1:09.69 (37.48)     2:01.01 (51.32)     2:32.91 (31.90)
 27 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               2:39.11    2:33.35        
                  32.65     1:11.10 (38.45)     1:58.75 (47.65)     2:33.35 (34.60)
 28 Yang, Emily G       13 Three Village-MR     2:28.23    2:33.51        
                  33.49     1:12.80 (39.31)     1:57.67 (44.87)     2:33.51 (35.84)
 29 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  2:36.43    2:33.91        
                  33.03     1:11.37 (38.34)     1:59.92 (48.55)     2:33.91 (33.99)
 30 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     2:37.26    2:34.18        
                  35.39     1:14.32 (38.93)     2:00.72 (46.40)     2:34.18 (33.46)
 31 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  2:33.54    2:35.21        
                  32.76     1:10.50 (37.74)     1:59.16 (48.66)     2:35.21 (36.05)
 32 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     2:42.76    2:35.85        
                  35.17     1:13.21 (38.04)     2:02.22 (49.01)     2:35.85 (33.63)
 33 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  2:35.34    2:36.97        
                  34.44     1:14.89 (40.45)     2:02.01 (47.12)     2:36.97 (34.96)
 34 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  2:40.75    2:37.42        
                  34.43     1:14.48 (40.05)     2:02.93 (48.45)     2:37.42 (34.49)
 35 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  2:46.77    2:39.88        
                  38.80     1:21.98 (43.18)     2:06.95 (44.97)     2:39.88 (32.93)
 36 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              2:41.34    2:42.16        
                  35.06     1:19.76 (44.70)     2:04.90 (45.14)     2:42.16 (37.26)
 37 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:48.23    2:42.64        
                  35.78     1:18.42 (42.64)     2:06.11 (47.69)     2:42.64 (36.53)
 38 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              2:39.32    2:42.81        
                  33.49     1:16.73 (43.24)     2:08.74 (52.01)     2:42.81 (34.07)
 39 Skakandi, Meghan    13 HAA-MR               2:54.45    2:43.17        
                  37.68     1:22.78 (45.10)     2:07.72 (44.94)     2:43.17 (35.45)
 40 Souza, Monique      13 BBSC-MR              2:38.08    2:43.77        
                  34.13     1:17.27 (43.14)     2:06.62 (49.35)     2:43.77 (37.15)
 41 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              2:39.44    2:44.68        
                  34.91     1:15.84 (40.93)     2:06.49 (50.65)     2:44.68 (38.19)
 42 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  2:41.01    2:45.47        
                  36.54     1:16.80 (40.26)     2:05.91 (49.11)     2:45.47 (39.56)
 43 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             2:24.99    2:45.50        
                  32.48     1:15.07 (42.59)     2:07.77 (52.70)     2:45.50 (37.73)
 44 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  2:46.82    2:47.24        
                  39.28     1:22.13 (42.85)     2:10.89 (48.76)     2:47.24 (36.35)
 45 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              2:50.53    2:48.79        
                  34.91     1:18.49 (43.58)     2:11.13 (52.64)     2:48.79 (37.66)
 46 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              2:44.41    2:50.73        
                  35.32     1:17.26 (41.94)     2:10.57 (53.31)     2:50.73 (40.16)
 47 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:26.87    2:51.32        
                  35.77     1:23.57 (47.80)     2:12.57 (49.00)     2:51.32 (38.75)
 48 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     2:52.99    2:51.34        
                  38.34     1:20.57 (42.23)     2:13.62 (53.05)     2:51.34 (37.72)
 49 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  2:51.05    2:51.66        
                  38.61     1:24.09 (45.48)     2:14.08 (49.99)     2:51.66 (37.58)
 50 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              3:00.44    2:54.12        
                  37.11     1:20.98 (43.87)     2:14.77 (53.79)     2:54.12 (39.35)
 51 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  3:03.67    2:57.60        
                  39.16     1:25.44 (46.28)     2:17.89 (52.45)     2:57.60 (39.71)
 52 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  2:39.75    2:59.84        
                  42.78     1:28.29 (45.51)     2:23.50 (55.21)     2:59.84 (36.34)
 52 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               3:12.95    2:59.84        
                  41.03     1:27.33 (46.30)     2:19.29 (51.96)     2:59.84 (40.55)
 54 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     3:01.41    3:00.41        
                  41.05     1:26.14 (45.09)     2:21.94 (55.80)     3:00.41 (38.47)
 55 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  3:06.89    3:07.72        
                  40.70     1:30.15 (49.45)     2:26.69 (56.54)     3:07.72 (41.03)
 56 Harder, Lauren M    13 Lindy-MR             2:35.69    3:08.20        
                  38.19     1:26.76 (48.57)     2:23.38 (56.62)     3:08.20 (44.82)
 57 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               3:12.55    3:08.81        
                  43.65     1:32.60 (48.95)     2:26.20 (53.60)     3:08.81 (42.61)
 -- Byrne, Bianca M     13 HAA-MR                    NT         DQ        
      No touch - breast
                  47.95     1:41.01 (53.06)   2:41.03 (1:00.02)          DQ (44.98)
 -- Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  2:21.19         NS        
 -- Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR               NT         NS        
 -- Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               2:26.79         NS        
 -- Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            2:27.78         NS        
 -- Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:28.25         NS        
 -- Carter, Ximena      13 Unhes-Mr-MR          3:18.12         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  4:43.20    4:41.85        
                  29.78     1:03.49 (33.71)     1:39.34 (35.85)     2:14.69 (35.35)
        2:55.90 (41.21)     3:37.24 (41.34)     4:10.30 (33.06)     4:41.85 (31.55)
  2 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  4:53.64    4:48.12        
                  30.74     1:05.57 (34.83)     1:42.34 (36.77)     2:20.60 (38.26)
        2:59.80 (39.20)     3:41.09 (41.29)     4:14.81 (33.72)     4:48.12 (33.31)
  3 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  4:47.91    4:49.05        
                  30.28     1:05.47 (35.19)     1:42.24 (36.77)     2:18.82 (36.58)
        3:00.74 (41.92)     3:43.65 (42.91)     4:16.80 (33.15)     4:49.05 (32.25)
  4 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  4:46.51    4:50.25        
                  31.41     1:05.18 (33.77)     1:42.48 (37.30)     2:19.00 (36.52)
        3:02.04 (43.04)     3:45.33 (43.29)     4:18.38 (33.05)     4:50.25 (31.87)
  5 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  4:43.71    4:51.26        
                  30.18     1:05.25 (35.07)     1:43.92 (38.67)     2:22.87 (38.95)
        3:02.85 (39.98)     3:43.62 (40.77)     4:18.26 (34.64)     4:51.26 (33.00)
  6 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  4:46.80    4:51.46        
                  31.96     1:09.09 (37.13)     1:46.08 (36.99)     2:22.57 (36.49)
        3:03.99 (41.42)     3:45.96 (41.97)     4:19.18 (33.22)     4:51.46 (32.28)
  7 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  4:49.75    4:51.76        
                  30.38     1:05.67 (35.29)     1:43.26 (37.59)     2:20.31 (37.05)
        3:04.78 (44.47)     3:48.48 (43.70)     4:20.72 (32.24)     4:51.76 (31.04)
  8 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  4:55.26    4:52.43        
                  30.66     1:05.16 (34.50)     1:42.89 (37.73)     2:19.46 (36.57)
        3:02.35 (42.89)     3:46.70 (44.35)     4:20.19 (33.49)     4:52.43 (32.24)
  9 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR     4:48.46    4:58.61        
                  31.92     1:08.47 (36.55)     1:47.76 (39.29)     2:26.40 (38.64)
        3:09.07 (42.67)     3:52.47 (43.40)     4:25.90 (33.43)     4:58.61 (32.71)
 10 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  5:03.85    5:01.29        
                  32.12     1:09.28 (37.16)     1:44.97 (35.69)     2:21.82 (36.85)
        3:06.76 (44.94)     3:53.03 (46.27)     4:27.72 (34.69)     5:01.29 (33.57)
 11 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  5:05.23    5:02.55        
                  31.65     1:08.27 (36.62)     1:47.32 (39.05)     2:27.58 (40.26)
        3:09.97 (42.39)     3:53.17 (43.20)     4:28.49 (35.32)     5:02.55 (34.06)
 12 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  5:26.17    5:06.48        
                  33.40     1:11.36 (37.96)     1:50.02 (38.66)     2:28.42 (38.40)
        3:12.21 (43.79)     3:56.87 (44.66)     4:32.60 (35.73)     5:06.48 (33.88)
 13 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     5:04.87    5:07.38        
                  33.73     1:12.78 (39.05)     1:53.42 (40.64)     2:33.21 (39.79)
        3:14.67 (41.46)     3:57.35 (42.68)     4:32.81 (35.46)     5:07.38 (34.57)
 14 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  5:18.76    5:11.54        
                  33.47     1:13.89 (40.42)     1:52.73 (38.84)     2:31.29 (38.56)
        3:15.76 (44.47)     4:01.08 (45.32)     4:37.01 (35.93)     5:11.54 (34.53)
 15 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  5:13.25    5:11.73        
                  32.91     1:12.66 (39.75)     1:51.38 (38.72)     2:29.32 (37.94)
        3:15.81 (46.49)     4:02.27 (46.46)     4:37.85 (35.58)     5:11.73 (33.88)
 16 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  5:22.44    5:12.84        
                  34.80     1:13.72 (38.92)     1:52.25 (38.53)     2:31.64 (39.39)
        3:16.92 (45.28)     4:03.06 (46.14)     4:38.82 (35.76)     5:12.84 (34.02)
 17 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  5:21.47    5:15.77        
                  33.71     1:13.28 (39.57)     1:52.58 (39.30)     2:31.86 (39.28)
        3:19.33 (47.47)     4:06.57 (47.24)     4:41.50 (34.93)     5:15.77 (34.27)
 18 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  5:39.31    5:17.49        
                  33.83     1:14.36 (40.53)     1:55.43 (41.07)     2:34.93 (39.50)
        3:18.98 (44.05)     4:03.96 (44.98)     4:41.11 (37.15)     5:17.49 (36.38)
 19 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  5:25.42    5:24.52        
                  32.60     1:11.30 (38.70)   2:34.75 (1:23.45)     3:24.57 (49.82)
        4:14.16 (49.59)     4:50.79 (36.63)     5:24.52 (33.73)                    
 20 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  5:40.09    5:25.54        
                  35.42     1:18.43 (43.01)     1:59.05 (40.62)     2:40.67 (41.62)
        3:26.04 (45.37)     4:12.19 (46.15)     4:48.66 (36.47)     5:25.54 (36.88)
 21 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  5:33.23    5:36.70        
                  33.64     1:14.61 (40.97)     1:56.52 (41.91)     2:36.98 (40.46)
        3:26.64 (49.66)     4:17.65 (51.01)     4:57.57 (39.92)     5:36.70 (39.13)
 22 Souza, Monique      13 BBSC-MR              5:28.44    5:41.98        
                  35.49     1:18.42 (42.93)     2:03.24 (44.82)     2:47.28 (44.04)
        3:36.34 (49.06)     4:25.54 (49.20)     5:04.79 (39.25)     5:41.98 (37.19)
 23 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              5:59.44    5:52.94        
                  35.21     1:18.54 (43.33)     2:00.86 (42.32)     2:44.59 (43.73)
        3:36.99 (52.40)     4:30.83 (53.84)     5:11.87 (41.04)     5:52.94 (41.07)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR    24.41      24.95        
  2 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR          24.21      25.33        
  3 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR    24.54      25.44        
  4 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR                24.98      25.60        
  5 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR       24.73      25.90        
  6 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR    25.45      25.96        
  7 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR    24.91      25.97        
  8 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR                26.24      26.14        
  9 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR                26.19      26.32        
 10 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR       25.16      26.35        
 11 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR       25.13      26.39        
 12 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR    24.78      26.44        
 13 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR    26.06      26.45        
 14 Sun, Whitney        15 BBSC-MR                26.29      26.53        
 15 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR    25.78      26.54        
 16 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR    25.88      26.56        
 17 DU, Irene           15 NCAC-MR                26.00      26.59        
 18 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR                26.98      26.73        
 19 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR    26.16      26.80        
 20 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR    26.43      26.81        
 21 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR    25.99      26.89        
 22 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR                 26.34      26.92        
 23 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR    26.69      26.95        
 24 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              26.52      26.98        
 25 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR    26.22      27.01        
 26 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR    26.09      27.05        
 27 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR            26.46      27.41        
 28 Jackson, Devin T    17 Three Village-MR       26.98      27.48        
 29 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR       27.23      27.54        
 30 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR    26.89      27.58        
 31 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR       27.05      27.72        
 32 deFreitas, Emma     15 WAC-MR                 26.89      27.76        
 32 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR                27.08      27.76        
 34 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR                 27.21      27.79        
 34 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR    26.87      27.79        
 36 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR    27.02      27.80        
 36 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR                 27.13      27.80        
 38 Liu, Serina         15 NCAC-MR                27.30      27.88        
 39 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR                27.76      27.91        
 40 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR                28.05      27.94        
 41 Chia, Eileen        15 FAST-MR                27.34      27.98        
 42 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR                 27.67      28.00        
 43 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    28.78      28.15        
 44 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR    28.51      28.18        
 45 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR    27.21      28.22        
 46 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR       26.66      28.24        
 47 Bogdanski, Julia M  17 Three Village-MR       26.92      28.26        
 48 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR    26.87      28.27        
 49 Flugman, Danielle   15 HAA-MR                 27.52      28.28        
 50 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR            28.73      28.32        
 51 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR                27.40      28.33        
 52 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR                28.31      28.54        
 53 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR                27.26      28.59        
 54 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR       28.88      28.65        
 55 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR                28.67      28.70        
 56 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR    28.69      28.81        
 57 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR    27.81      28.93        
 58 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR                28.00      29.03        
 59 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR                29.95      29.06        
 60 Messinger, Melanie  16 BBSC-MR                27.91      29.12        
 61 Brewster, Nadine L  15 Unhes-Mr-MR            28.08      29.20        
 62 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR                 28.64      29.30        
 63 Zaets, Allison M    15 WAC-MR                 28.81      29.39        
 64 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR                28.15      29.45        
 65 Palazzo, Gianna M   14 HAA-MR                 29.32      29.48        
 66 Immitti, Samantha   15 WAC-MR                 29.41      30.21        
 67 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR    30.23      30.23        
 68 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR    30.84      30.75        
 69 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR                30.83      31.09        
 70 Damm, Jesse K       15 HAA-MR                 30.52      31.38        
 71 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR       NT      31.39        
 72 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR                31.10      32.08        
 73 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR                32.80      32.10        
 74 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR            33.00      32.66        
 75 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR                31.48      33.73        
 76 Shapiro, Samantha   15 BBSC-MR                33.01      34.14        
 77 Gorodetskiy, Ada    15 WAC-MR                 33.46      34.22        
 78 Holler, Erin E      11 HAA-MR                 41.03      39.94        
 79 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              56.15      45.32        
 80 Davis, Ava R         8 Sachem-MR              57.81      46.78        
 -- Chen, Emily         10 MALT-NJ                47.23         NS        
 -- Allegretti, Anna     9 WAC-MR                 55.58         NS        
 -- Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR    26.91         NS        
 -- Abbas, Radwa        15 WAC-MR                 29.35         NS        
 -- Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 30.50         NS        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR          51.76      53.98        
                  26.14       53.98 (27.84)                                        
  2 Collyer, Courtney   23 NYAC-MR                52.53      54.78        
                  26.54       54.78 (28.24)                                        
  3 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR    54.40      54.85        
                  26.61       54.85 (28.24)                                        
  4 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR                 54.01      54.91        
                  26.62       54.91 (28.29)                                        
  5 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR    53.70      55.02        
                  26.55       55.02 (28.47)                                        
  6 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR    54.19      55.27        
                  26.26       55.27 (29.01)                                        
  7 Joseph, Megan P     17 HAA-MR                 53.84      55.43        
                  26.68       55.43 (28.75)                                        
  8 Hutzler, Alexandra  17 Three Village-MR       55.33      55.63        
                  26.69       55.63 (28.94)                                        
  9 Lesser, Nina L      16 HAA-MR                 53.46      55.64        
                  26.24       55.64 (29.40)                                        
 10 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR    54.79      55.88        
                  26.63       55.88 (29.25)                                        
 11 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR                56.26      55.92        
                  26.64       55.92 (29.28)                                        
 12 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR    56.79      56.04        
                  26.79       56.04 (29.25)                                        
 13 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR       53.97      56.10        
                  27.13       56.10 (28.97)                                        
 14 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR       45.70      56.28        
                  27.27       56.28 (29.01)                                        
 15 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR    54.89      56.62        
                  27.12       56.62 (29.50)                                        
 16 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR    55.29      56.79        
                  27.29       56.79 (29.50)                                        
 17 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR    57.20      56.90        
                  27.50       56.90 (29.40)                                        
 18 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR    54.18      57.04        
                  26.87       57.04 (30.17)                                        
 19 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR                54.79      57.39        
                  27.24       57.39 (30.15)                                        
 20 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR                 58.24      57.42        
                  27.58       57.42 (29.84)                                        
 21 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR    56.07      57.51        
                  27.25       57.51 (30.26)                                        
 22 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR    57.99      57.54        
                  27.83       57.54 (29.71)                                        
 23 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR    57.07      57.55        
                  27.42       57.55 (30.13)                                        
 24 DU, Irene           15 NCAC-MR                57.50      57.77        
                  27.70       57.77 (30.07)                                        
 25 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR    57.36      57.84        
                  27.90       57.84 (29.94)                                        
 26 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR     59.24      57.88        
                  28.19       57.88 (29.69)                                        
 27 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR    56.11      58.11        
                  27.94       58.11 (30.17)                                        
 28 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR       54.92      58.12        
                  27.98       58.12 (30.14)                                        
 29 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR    57.57      58.30        
                  28.36       58.30 (29.94)                                        
 30 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR    57.10      58.48        
                  28.03       58.48 (30.45)                                        
 31 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR                56.84      58.55        
                  27.98       58.55 (30.57)                                        
 32 Pozmanter, Kristen  17 Three Village-MR       56.95      58.65        
                  28.06       58.65 (30.59)                                        
 33 Josiah, Katherine   16 Express Swimming-MR    59.26      58.78        
                  27.74       58.78 (31.04)                                        
 34 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR                 58.35      58.81        
                  28.35       58.81 (30.46)                                        
 35 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR                 56.62      59.05        
                  28.39       59.05 (30.66)                                        
 36 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR                58.87      59.22        
                  28.03       59.22 (31.19)                                        
 37 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR    58.36      59.28        
                  28.87       59.28 (30.41)                                        
 38 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR    56.90      59.62        
                  28.42       59.62 (31.20)                                        
 39 Gavigan, Casey L    15 Three Village-MR       57.28      59.64        
                  28.18       59.64 (31.46)                                        
 40 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR                 57.70      59.66        
                  28.64       59.66 (31.02)                                        
 40 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               1:00.35      59.66        
                  28.13       59.66 (31.53)                                        
 42 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR                58.64      59.71        
                  28.74       59.71 (30.97)                                        
 43 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  1:00.69      59.78        
                  28.77       59.78 (31.01)                                        
 44 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR       59.23      59.82        
                  29.21       59.82 (30.61)                                        
 45 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR       57.25      59.85        
                  28.89       59.85 (30.96)                                        
 46 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR                58.88      59.86        
                  28.60       59.86 (31.26)                                        
 47 deFreitas, Emma     15 WAC-MR                 59.11    1:00.12        
                  28.96     1:00.12 (31.16)                                        
 47 Liu, Serina         15 NCAC-MR                59.00    1:00.12        
                  28.87     1:00.12 (31.25)                                        
 49 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR       57.98    1:00.17        
                  28.88     1:00.17 (31.29)                                        
 50 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              1:05.44    1:00.34        
                  29.02     1:00.34 (31.32)                                        
 51 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     1:01.68    1:00.37        
                  29.04     1:00.37 (31.33)                                        
 52 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:01.46    1:00.45        
                  28.98     1:00.45 (31.47)                                        
 53 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              1:00.90    1:00.71        
                  29.83     1:00.71 (30.88)                                        
 54 Betterbed, Dominiq  16 Three Village-MR       59.84    1:00.84        
                  29.22     1:00.84 (31.62)                                        
 55 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              1:00.28    1:01.05        
                  29.16     1:01.05 (31.89)                                        
 56 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR            59.22    1:01.32        
                  30.21     1:01.32 (31.11)                                        
 57 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  1:00.63    1:01.56        
                  29.74     1:01.56 (31.82)                                        
 58 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              1:02.42    1:01.70        
                  29.33     1:01.70 (32.37)                                        
 59 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:01.78    1:01.78        
                  29.92     1:01.78 (31.86)                                        
 60 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              1:02.78    1:01.95        
                  29.59     1:01.95 (32.36)                                        
 61 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     1:00.26    1:02.02        
                  29.96     1:02.02 (32.06)                                        
 62 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR                 59.57    1:02.03        
                  29.97     1:02.03 (32.06)                                        
 63 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:02.57    1:03.23        
                  30.67     1:03.23 (32.56)                                        
 64 Chia, Eileen        15 FAST-MR              1:01.21    1:03.80        
                  30.10     1:03.80 (33.70)                                        
 65 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:06.40    1:04.32        
                  30.86     1:04.32 (33.46)                                        
 66 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               1:04.60    1:04.89        
                  30.87     1:04.89 (34.02)                                        
 67 Roman, Angelica     16 HAA-MR               1:03.62    1:05.32        
                  31.32     1:05.32 (34.00)                                        
 68 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               1:05.18    1:05.59        
                  31.41     1:05.59 (34.18)                                        
 69 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              1:01.06    1:05.91        
                  31.62     1:05.91 (34.29)                                        
 70 Gardner, Brigit     16 WAC-MR               1:06.67    1:06.52        
                  32.14     1:06.52 (34.38)                                        
 71 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               1:07.29    1:06.55        
                  31.74     1:06.55 (34.81)                                        
 72 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR              1:02.00    1:07.06        
                  31.37     1:07.06 (35.69)                                        
 73 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              1:06.24    1:07.46        
                  32.10     1:07.46 (35.36)                                        
 74 Kim, Hana E         15 FAST-MR              1:07.17    1:09.49        
                  33.28     1:09.49 (36.21)                                        
 75 Hansen, Kayla K     15 HAA-MR               1:10.92    1:09.95        
                  34.80     1:09.95 (35.15)                                        
 76 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:10.01    1:10.42        
                  33.56     1:10.42 (36.86)                                        
 77 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:13.12    1:12.56        
                  35.04     1:12.56 (37.52)                                        
 78 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:10.04    1:14.11        
                  35.13     1:14.11 (38.98)                                        
 79 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              1:14.38    1:15.05        
                  34.04     1:15.05 (41.01)                                        
 80 Atassi, Emily       10 WAC-MR               2:18.58    1:21.05        
                  37.81     1:21.05 (43.24)                                        
 81 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR               1:23.54    1:22.14        
                  38.46     1:22.14 (43.68)                                        
 82 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR     1:26.36    1:23.22        
                  38.92     1:23.22 (44.30)                                        
 83 Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:33.32    1:25.41        
                  39.14     1:25.41 (46.27)                                        
 84 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR               1:35.84    1:29.05        
                  40.89     1:29.05 (48.16)                                        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:04.58         NS        
 -- Driscoll, Amanda     8 WAC-MR               2:06.01         NS        
 -- Sun, Whitney        15 BBSC-MR                56.82         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  1:54.10    1:57.87        
                  27.24       56.66 (29.42)     1:27.19 (30.53)     1:57.87 (30.68)
  2 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  1:55.87    1:58.35        
                  27.86       57.92 (30.06)     1:28.41 (30.49)     1:58.35 (29.94)
  3 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  1:58.56    1:58.52        
                  27.86       57.99 (30.13)     1:28.51 (30.52)     1:58.52 (30.01)
  4 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR        1:58.38    1:58.91        
                  27.85       58.13 (30.28)     1:29.16 (31.03)     1:58.91 (29.75)
  5 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              2:00.01    2:00.36        
                  27.59       57.84 (30.25)     1:29.18 (31.34)     2:00.36 (31.18)
  6 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  2:02.12    2:00.38        
                  27.32       58.13 (30.81)     1:29.36 (31.23)     2:00.38 (31.02)
  7 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  1:57.80    2:01.01        
                  27.96       58.88 (30.92)     1:29.96 (31.08)     2:01.01 (31.05)
  8 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR  1:56.74    2:01.42        
                  27.81       57.98 (30.17)     1:29.46 (31.48)     2:01.42 (31.96)
  9 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               1:58.92    2:01.73        
                  28.23       58.92 (30.69)     1:30.34 (31.42)     2:01.73 (31.39)
 10 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  1:58.92    2:02.10        
                  28.41       59.14 (30.73)     1:30.72 (31.58)     2:02.10 (31.38)
 11 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              2:03.40    2:02.16        
                  28.52       59.71 (31.19)     1:30.74 (31.03)     2:02.16 (31.42)
 12 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               2:01.07    2:02.86        
                  28.14       59.35 (31.21)     1:31.50 (32.15)     2:02.86 (31.36)
 13 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  2:01.47    2:02.96        
                  28.55       59.94 (31.39)     1:31.76 (31.82)     2:02.96 (31.20)
 14 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     1:58.14    2:03.37        
                  28.43       59.79 (31.36)     1:31.73 (31.94)     2:03.37 (31.64)
 15 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              2:01.86    2:03.44        
                  27.69       58.51 (30.82)     1:30.93 (32.42)     2:03.44 (32.51)
 16 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:01.32    2:03.66        
                  28.21       59.18 (30.97)     1:31.34 (32.16)     2:03.66 (32.32)
 17 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               2:02.45    2:04.11        
                  28.31       59.65 (31.34)     1:32.13 (32.48)     2:04.11 (31.98)
 18 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  2:12.93    2:04.19        
                  28.95     1:00.18 (31.23)     1:32.00 (31.82)     2:04.19 (32.19)
 19 Lesser, Nina L      16 HAA-MR               2:04.73    2:04.35        
                  27.83       59.69 (31.86)     1:32.23 (32.54)     2:04.35 (32.12)
 20 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:03.24    2:04.46        
                  28.02       59.63 (31.61)     1:32.45 (32.82)     2:04.46 (32.01)
 21 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:04.79    2:05.48        
                  29.85     1:01.62 (31.77)     1:33.86 (32.24)     2:05.48 (31.62)
 22 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR   2:03.12    2:05.66        
                  29.12     1:00.93 (31.81)     1:33.64 (32.71)     2:05.66 (32.02)
 23 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:04.23    2:05.99        
                  29.02     1:01.15 (32.13)     1:33.75 (32.60)     2:05.99 (32.24)
 24 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:03.08    2:06.02        
                  29.13     1:01.36 (32.23)     1:34.15 (32.79)     2:06.02 (31.87)
 25 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               2:05.59    2:06.54        
                  29.99     1:02.25 (32.26)     1:34.48 (32.23)     2:06.54 (32.06)
 26 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:01.71    2:06.78        
                  29.33     1:00.60 (31.27)     1:33.53 (32.93)     2:06.78 (33.25)
 27 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  2:07.45    2:06.91        
                  29.80     1:01.79 (31.99)     1:34.48 (32.69)     2:06.91 (32.43)
 28 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR            2:03.09    2:07.08        
                  28.52     1:01.50 (32.98)     1:34.95 (33.45)     2:07.08 (32.13)
 29 DU, Irene           15 NCAC-MR              2:05.00    2:07.95        
                  28.95     1:00.74 (31.79)     1:34.01 (33.27)     2:07.95 (33.94)
 30 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:06.20    2:08.05        
                  30.61     1:02.67 (32.06)     1:35.76 (33.09)     2:08.05 (32.29)
 31 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:02.34    2:08.53        
                  28.83     1:00.59 (31.76)     1:34.28 (33.69)     2:08.53 (34.25)
 32 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               2:06.45    2:08.59        
                  29.97     1:02.73 (32.76)     1:35.85 (33.12)     2:08.59 (32.74)
 33 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  2:06.74    2:08.68        
                  30.08     1:03.19 (33.11)     1:36.37 (33.18)     2:08.68 (32.31)
 34 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              2:09.55    2:08.90        
                  28.40       59.51 (31.11)     1:33.56 (34.05)     2:08.90 (35.34)
 35 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              2:11.30    2:08.96        
                  30.76     1:03.51 (32.75)     1:36.61 (33.10)     2:08.96 (32.35)
 36 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               2:10.94    2:10.38        
                  30.58     1:03.47 (32.89)     1:37.02 (33.55)     2:10.38 (33.36)
 37 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR     1:58.34    2:10.42        
                  29.98     1:03.50 (33.52)     1:37.40 (33.90)     2:10.42 (33.02)
 38 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               2:09.05    2:10.77        
                  30.92     1:03.80 (32.88)     1:37.46 (33.66)     2:10.77 (33.31)
 39 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              2:07.38    2:11.11        
                  29.60     1:02.89 (33.29)     1:36.97 (34.08)     2:11.11 (34.14)
 40 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               2:10.00    2:11.41        
                  30.97     1:04.71 (33.74)     1:38.03 (33.32)     2:11.41 (33.38)
 41 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              2:12.44    2:11.46        
                  29.66     1:02.41 (32.75)     1:36.98 (34.57)     2:11.46 (34.48)
 42 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     2:03.20    2:11.53        
                  30.21     1:03.27 (33.06)     1:37.09 (33.82)     2:11.53 (34.44)
 43 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     2:12.01    2:11.62        
                  30.41     1:03.66 (33.25)     1:38.07 (34.41)     2:11.62 (33.55)
 44 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              2:25.44    2:11.64        
                  30.15     1:03.78 (33.63)     1:38.82 (35.04)     2:11.64 (32.82)
 45 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              2:11.65    2:12.12        
                  29.97     1:02.87 (32.90)     1:37.31 (34.44)     2:12.12 (34.81)
 46 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              2:17.05    2:12.23        
                  29.86     1:03.48 (33.62)     1:38.10 (34.62)     2:12.23 (34.13)
 47 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:13.20    2:12.59        
                  31.27     1:05.47 (34.20)     1:40.05 (34.58)     2:12.59 (32.54)
 48 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              2:08.21    2:12.60        
                  31.05     1:04.06 (33.01)     1:37.87 (33.81)     2:12.60 (34.73)
 49 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          2:12.71    2:12.99        
                  29.15     1:01.79 (32.64)     1:37.12 (35.33)     2:12.99 (35.87)
 50 Bogdanski, Julia M  17 Three Village-MR     2:07.19    2:13.58        
                  30.92     1:04.34 (33.42)     1:39.02 (34.68)     2:13.58 (34.56)
 51 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               2:14.05    2:13.63        
                  31.47     1:06.07 (34.60)     1:41.00 (34.93)     2:13.63 (32.63)
 52 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     2:12.56    2:13.94        
                  31.24     1:05.27 (34.03)     1:39.76 (34.49)     2:13.94 (34.18)
 53 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:08.82    2:14.56        
                  30.58     1:03.89 (33.31)     1:39.43 (35.54)     2:14.56 (35.13)
 54 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:11.03    2:15.82        
                  30.11     1:03.01 (32.90)     1:38.75 (35.74)     2:15.82 (37.07)
 55 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               2:18.79    2:17.79        
                  31.70     1:07.79 (36.09)     1:44.58 (36.79)     2:17.79 (33.21)
 56 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              2:20.26    2:17.99        
                  30.70     1:05.30 (34.60)     1:42.37 (37.07)     2:17.99 (35.62)
 57 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  2:23.55    2:18.13        
                  31.58     1:06.45 (34.87)     1:41.98 (35.53)     2:18.13 (36.15)
 58 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               2:16.95    2:18.65        
                  32.38     1:07.75 (35.37)     1:44.16 (36.41)     2:18.65 (34.49)
 59 Messinger, Melanie  16 BBSC-MR              2:13.93    2:20.30        
                  31.78     1:06.46 (34.68)     1:43.44 (36.98)     2:20.30 (36.86)
 60 Jackson, Devin T    17 Three Village-MR     2:09.85    2:21.75        
                  32.38     1:08.59 (36.21)     1:45.18 (36.59)     2:21.75 (36.57)
 61 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  2:21.92    2:21.91        
                  32.33     1:08.68 (36.35)     1:45.97 (37.29)     2:21.91 (35.94)
 62 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               2:19.44    2:22.42        
                  32.15     1:08.44 (36.29)     1:45.99 (37.55)     2:22.42 (36.43)
 63 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  2:28.07    2:23.88        
                  32.23     1:07.76 (35.53)     1:45.34 (37.58)     2:23.88 (38.54)
 64 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               2:27.70    2:27.37        
                  32.99     1:09.91 (36.92)     1:48.67 (38.76)     2:27.37 (38.70)
 65 Desio, Claire M     16 HAA-MR               2:21.79    2:27.40        
                  33.62     1:10.91 (37.29)     1:49.52 (38.61)     2:27.40 (37.88)
 66 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              2:24.54    2:27.90        
                  33.05     1:10.79 (37.74)     1:49.61 (38.82)     2:27.90 (38.29)
 67 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              2:22.43    2:37.92        
                  40.96     1:17.82 (36.86)     1:57.46 (39.64)     2:37.92 (40.46)
 68 Shapiro, Samantha   15 BBSC-MR              2:36.91    2:41.10        
                  35.36     1:15.23 (39.87)     1:58.11 (42.88)     2:41.10 (42.99)
 -- Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     2:09.89         DQ        
                  29.89     1:03.52 (33.63)     1:37.82 (34.30)          DQ (33.38)
 -- Connor, Deirdre A   17 HAA-MR               1:53.84         NS        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  5:04.20    5:10.49        
                  27.90       58.13 (30.23)     1:28.80 (30.67)     2:00.08 (31.28)
        2:31.51 (31.43)     3:03.38 (31.87)     3:35.33 (31.95)     4:07.09 (31.76)
        4:39.29 (32.20)     5:10.49 (31.20)                                        
  2 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  5:08.77    5:13.58        
                  28.18       58.64 (30.46)     1:29.57 (30.93)     2:00.95 (31.38)
        2:33.06 (32.11)     3:05.23 (32.17)     3:37.50 (32.27)     4:09.62 (32.12)
        4:41.86 (32.24)     5:13.58 (31.72)                                        
  3 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  5:10.56    5:15.09        
                  28.76     1:00.21 (31.45)     1:31.86 (31.65)     2:03.88 (32.02)
        2:35.97 (32.09)     3:08.02 (32.05)     3:39.89 (31.87)     4:11.50 (31.61)
        4:43.76 (32.26)     5:15.09 (31.33)                                        
  4 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  5:10.36    5:17.90        
                  28.28       59.53 (31.25)     1:31.75 (32.22)     2:04.01 (32.26)
        2:36.56 (32.55)     3:09.18 (32.62)     3:40.94 (31.76)     4:13.43 (32.49)
        4:46.11 (32.68)     5:17.90 (31.79)                                        
  5 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  5:19.12    5:18.75        
                  28.69       59.92 (31.23)     1:31.95 (32.03)     2:04.40 (32.45)
        2:37.02 (32.62)     3:09.72 (32.70)     3:42.62 (32.90)     4:15.21 (32.59)
        4:47.69 (32.48)     5:18.75 (31.06)                                        
  5 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR        5:18.14    5:18.75        
                  28.41       59.65 (31.24)     1:31.24 (31.59)     2:03.55 (32.31)
        2:35.49 (31.94)     3:08.27 (32.78)     3:41.22 (32.95)     4:14.43 (33.21)
        4:47.49 (33.06)     5:18.75 (31.26)                                        
  7 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR  5:10.71    5:18.92        
                  28.27       59.34 (31.07)     1:31.09 (31.75)     2:02.93 (31.84)
        2:35.54 (32.61)     3:08.18 (32.64)     3:41.00 (32.82)     4:14.00 (33.00)
        4:47.18 (33.18)     5:18.92 (31.74)                                        
  8 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  5:20.08    5:19.03        
                  29.02     1:01.35 (32.33)     1:33.98 (32.63)     2:06.05 (32.07)
        2:38.34 (32.29)     3:10.90 (32.56)     3:43.22 (32.32)     4:16.20 (32.98)
        4:48.29 (32.09)     5:19.03 (30.74)                                        
  9 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  5:27.35    5:28.11        
                  30.63     1:03.72 (33.09)     1:36.10 (32.38)     2:08.67 (32.57)
        2:41.58 (32.91)     3:14.75 (33.17)     3:48.20 (33.45)     4:21.58 (33.38)
        4:55.32 (33.74)     5:28.11 (32.79)                                        
 10 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              5:32.79    5:29.35        
                  28.88     1:01.13 (32.25)     1:34.37 (33.24)     2:07.49 (33.12)
        2:40.68 (33.19)     3:14.18 (33.50)     3:48.39 (34.21)     4:22.69 (34.30)
        4:56.71 (34.02)     5:29.35 (32.64)                                        
 11 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  5:35.30    5:30.74        
                  28.55     1:00.76 (32.21)     1:34.59 (33.83)     2:08.09 (33.50)
        2:41.85 (33.76)     3:16.05 (34.20)     3:50.06 (34.01)     4:23.78 (33.72)
        4:57.42 (33.64)     5:30.74 (33.32)                                        
 12 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     5:24.35    5:31.29        
                  30.54     1:03.64 (33.10)     1:37.30 (33.66)     2:11.00 (33.70)
        2:44.48 (33.48)     3:17.95 (33.47)     3:51.47 (33.52)     4:25.31 (33.84)
        4:58.94 (33.63)     5:31.29 (32.35)                                        
 13 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  5:29.55    5:33.71        
                  29.63     1:02.61 (32.98)     1:36.31 (33.70)     2:10.37 (34.06)
        2:44.28 (33.91)     3:18.30 (34.02)     3:52.24 (33.94)     4:26.53 (34.29)
        5:00.90 (34.37)     5:33.71 (32.81)                                        
 14 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  5:21.54    5:34.21        
                  30.00     1:03.05 (33.05)     1:36.29 (33.24)     2:10.00 (33.71)
        2:44.33 (34.33)     3:18.57 (34.24)     3:53.02 (34.45)     4:27.18 (34.16)
        5:01.04 (33.86)     5:34.21 (33.17)                                        
 15 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  5:28.67    5:37.26        
                  30.55     1:03.26 (32.71)     1:36.61 (33.35)     2:10.43 (33.82)
        2:44.96 (34.53)     3:19.40 (34.44)     3:54.42 (35.02)     4:28.66 (34.24)
        5:03.32 (34.66)     5:37.26 (33.94)                                        
 16 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  6:03.27    5:37.45        
                  29.11     1:01.35 (32.24)     1:34.19 (32.84)     2:07.61 (33.42)
        2:41.75 (34.14)     3:16.83 (35.08)     3:52.03 (35.20)     4:27.62 (35.59)
        5:02.77 (35.15)     5:37.45 (34.68)                                        
 17 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR     5:40.41    5:42.27        
                  30.04     1:03.63 (33.59)     1:38.40 (34.77)     2:13.13 (34.73)
        2:48.48 (35.35)     3:23.83 (35.35)     3:59.52 (35.69)     4:34.33 (34.81)
        5:08.96 (34.63)     5:42.27 (33.31)                                        
 18 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               5:48.70    5:42.88        
                  31.72     1:06.44 (34.72)     1:42.00 (35.56)     2:17.33 (35.33)
        2:52.55 (35.22)     3:26.96 (34.41)     4:00.81 (33.85)     4:35.14 (34.33)
        5:09.41 (34.27)     5:42.88 (33.47)                                        
 19 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  5:27.60    5:44.75        
                  29.50     1:01.70 (32.20)     1:35.09 (33.39)     2:09.16 (34.07)
        2:43.93 (34.77)     3:19.32 (35.39)     3:55.45 (36.13)     4:32.00 (36.55)
        5:08.73 (36.73)     5:44.75 (36.02)                                        
 20 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              5:53.44    5:46.08        
                  29.53     1:03.30 (33.77)     1:38.23 (34.93)     2:13.46 (35.23)
        2:49.19 (35.73)     3:24.95 (35.76)     4:01.04 (36.09)     4:37.15 (36.11)
        5:12.28 (35.13)     5:46.08 (33.80)                                        
 21 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              5:51.92    5:46.54        
                  31.65     1:05.92 (34.27)     1:40.44 (34.52)     2:15.19 (34.75)
        2:50.53 (35.34)     3:25.77 (35.24)     4:01.33 (35.56)     4:36.69 (35.36)
        5:12.32 (35.63)     5:46.54 (34.22)                                        
 22 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              5:50.44    5:47.25        
                  29.93     1:02.97 (33.04)     1:36.84 (33.87)     2:11.50 (34.66)
        2:46.63 (35.13)     3:22.66 (36.03)     3:59.19 (36.53)     4:35.55 (36.36)
        5:12.89 (37.34)     5:47.25 (34.36)                                        
 23 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  5:58.74    5:50.77        
                  30.50     1:04.97 (34.47)     1:40.35 (35.38)     2:16.54 (36.19)
        2:52.82 (36.28)     3:28.30 (35.48)     4:03.73 (35.43)     4:39.67 (35.94)
        5:16.05 (36.38)     5:50.77 (34.72)                                        
 24 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  5:28.13    5:52.01        
                  30.78     1:04.47 (33.69)     1:38.07 (33.60)     2:13.00 (34.93)
        2:48.55 (35.55)     3:24.45 (35.90)     4:01.49 (37.04)     4:38.65 (37.16)
        5:15.88 (37.23)     5:52.01 (36.13)                                        
 25 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              6:31.94    5:52.21        
                  30.47     1:04.47 (34.00)     1:39.70 (35.23)     2:15.91 (36.21)
        2:51.63 (35.72)     3:28.14 (36.51)     4:04.60 (36.46)     4:40.87 (36.27)
        5:16.87 (36.00)     5:52.21 (35.34)                                        
 26 Josiah, Katherine   16 Express Swimming-MR  5:28.56    5:53.59        
                  31.51     1:06.12 (34.61)     1:41.92 (35.80)     2:17.87 (35.95)
        2:53.96 (36.09)     3:30.05 (36.09)     4:06.29 (36.24)     4:42.45 (36.16)
        5:18.51 (36.06)     5:53.59 (35.08)                                        
 27 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              5:45.17    5:53.68        
                  30.28     1:04.70 (34.42)     1:40.57 (35.87)     2:16.98 (36.41)
        2:53.42 (36.44)     3:30.40 (36.98)     4:07.05 (36.65)     4:43.39 (36.34)
        5:19.05 (35.66)     5:53.68 (34.63)                                        
 28 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              5:57.96    6:01.59        
                  31.09     1:05.90 (34.81)     1:42.67 (36.77)     2:19.48 (36.81)
        2:56.37 (36.89)     3:33.72 (37.35)     4:10.82 (37.10)     4:48.19 (37.37)
        5:25.29 (37.10)     6:01.59 (36.30)                                        
 29 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              6:45.44    6:01.89        
                  32.10     1:07.26 (35.16)     1:43.21 (35.95)     2:20.24 (37.03)
        2:57.22 (36.98)     3:33.73 (36.51)     4:11.56 (37.83)     4:49.33 (37.77)
        5:26.75 (37.42)     6:01.89 (35.14)                                        
 30 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          7:24.25    6:03.72        
                  30.81     1:04.77 (33.96)     1:40.91 (36.14)     2:17.86 (36.95)
        2:56.17 (38.31)     3:34.55 (38.38)     4:12.95 (38.40)     4:51.25 (38.30)
        5:29.13 (37.88)     6:03.72 (34.59)                                        
 31 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               6:16.00    6:03.93        
                  32.22     1:07.95 (35.73)     1:44.61 (36.66)     2:22.14 (37.53)
        2:59.33 (37.19)     3:36.60 (37.27)     4:14.10 (37.50)     4:51.24 (37.14)
        5:27.83 (36.59)     6:03.93 (36.10)                                        
 32 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              6:13.75    6:08.65        
                  31.37     1:07.02 (35.65)     1:44.42 (37.40)     2:22.88 (38.46)
        3:01.18 (38.30)     3:39.64 (38.46)     4:17.85 (38.21)     4:55.62 (37.77)
        5:32.50 (36.88)     6:08.65 (36.15)                                        
 33 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  6:07.56    6:09.65        
                  32.61     1:08.68 (36.07)     1:45.61 (36.93)     2:23.09 (37.48)
        3:00.72 (37.63)     3:38.68 (37.96)     4:17.08 (38.40)     4:55.74 (38.66)
        5:33.33 (37.59)     6:09.65 (36.32)                                        
 34 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              5:43.50    6:12.83        
                  29.67     1:03.68 (34.01)     1:39.09 (35.41)     2:15.67 (36.58)
        2:55.24 (39.57)     3:34.05 (38.81)     4:14.64 (40.59)     4:54.73 (40.09)
        5:34.66 (39.93)     6:12.83 (38.17)                                        
 35 Claps, Emma         11 HAA-MR                    NT    6:20.10        
                  31.42     1:08.05 (36.63)     1:46.18 (38.13)     2:24.43 (38.25)
        3:04.27 (39.84)     3:44.41 (40.14)     4:24.31 (39.90)     5:04.52 (40.21)
        5:44.06 (39.54)     6:20.10 (36.04)                                        
 36 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR                   NT    6:33.11        
                  34.18     1:12.40 (38.22)     1:52.34 (39.94)     2:32.45 (40.11)
        3:13.30 (40.85)     3:55.25 (41.95)     4:35.99 (40.74)     5:15.98 (39.99)
        5:56.57 (40.59)     6:33.11 (36.54)                                        
 37 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  6:46.77    6:38.17        
                  32.65     1:09.13 (36.48)     1:47.60 (38.47)     2:27.82 (40.22)
        3:09.40 (41.58)     3:51.43 (42.03)     4:33.68 (42.25)     5:15.04 (41.36)
        5:57.05 (42.01)     6:38.17 (41.12)                                        
 38 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  6:41.20    6:52.87        
                  35.19     1:14.48 (39.29)     1:56.01 (41.53)     2:38.84 (42.83)
        3:20.80 (41.96)     4:03.72 (42.92)     4:46.74 (43.02)     5:29.15 (42.41)
        6:12.06 (42.91)     6:52.87 (40.81)                                        
 -- Lardi, Danielle V   15 BBSC-MR              7:59.98         NS        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR  1:00.21    1:01.77        
                  29.92     1:01.77 (31.85)                                        
  2 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR    59.66    1:02.24        
                  30.23     1:02.24 (32.01)                                        
  3 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR          58.52    1:02.55        
                  30.59     1:02.55 (31.96)                                        
  4 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR   1:01.97    1:02.73        
                  30.85     1:02.73 (31.88)                                        
  5 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  1:02.45    1:02.96        
                  30.54     1:02.96 (32.42)                                        
  6 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  1:01.43    1:03.03        
                  30.52     1:03.03 (32.51)                                        
  7 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  1:02.65    1:03.49        
                  31.03     1:03.49 (32.46)                                        
  8 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               1:02.60    1:03.70        
                  31.54     1:03.70 (32.16)                                        
  9 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              1:02.95    1:03.85        
                  31.04     1:03.85 (32.81)                                        
 10 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  1:05.44    1:04.24        
                  31.47     1:04.24 (32.77)                                        
 11 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     1:00.45    1:04.35        
                  31.93     1:04.35 (32.42)                                        
 12 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  1:05.13    1:04.49        
                  31.72     1:04.49 (32.77)                                        
 13 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  1:07.58    1:04.53        
                  32.05     1:04.53 (32.48)                                        
 14 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  1:01.24    1:04.77        
                  31.69     1:04.77 (33.08)                                        
 15 DU, Irene           15 NCAC-MR              1:03.00    1:04.81        
                  31.48     1:04.81 (33.33)                                        
 16 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  1:02.30    1:05.25        
                  31.91     1:05.25 (33.34)                                        
 17 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               1:02.01    1:05.66        
                  32.09     1:05.66 (33.57)                                        
 18 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               1:04.20    1:05.71        
                  31.85     1:05.71 (33.86)                                        
 19 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  1:04.58    1:06.09        
                  32.22     1:06.09 (33.87)                                        
 20 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  1:04.38    1:06.24        
                  32.27     1:06.24 (33.97)                                        
 21 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              1:07.26    1:06.70        
                  33.01     1:06.70 (33.69)                                        
 22 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              1:05.41    1:06.76        
                  31.76     1:06.76 (35.00)                                        
 23 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  1:08.03    1:06.91        
                  32.92     1:06.91 (33.99)                                        
 24 Jackson, Devin T    17 Three Village-MR     1:04.48    1:07.03        
                  33.21     1:07.03 (33.82)                                        
 25 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  1:06.38    1:07.10        
                  32.56     1:07.10 (34.54)                                        
 26 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  1:07.67    1:07.29        
                  32.22     1:07.29 (35.07)                                        
 27 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               1:07.84    1:07.35        
                  32.94     1:07.35 (34.41)                                        
 28 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  1:06.21    1:07.48        
                  32.51     1:07.48 (34.97)                                        
 29 Flugman, Danielle   15 HAA-MR               1:07.65    1:07.60        
                  32.90     1:07.60 (34.70)                                        
 30 Messinger, Melanie  16 BBSC-MR              1:03.26    1:07.82        
                  32.16     1:07.82 (35.66)                                        
 31 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               1:05.39    1:07.85        
                  32.78     1:07.85 (35.07)                                        
 32 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          1:12.67    1:08.00        
                  32.96     1:08.00 (35.04)                                        
 33 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     1:09.61    1:08.14        
                  33.31     1:08.14 (34.83)                                        
 34 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     1:04.37    1:08.23        
                  33.48     1:08.23 (34.75)                                        
 35 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR     1:01.90    1:08.45        
                  32.96     1:08.45 (35.49)                                        
 36 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              1:07.11    1:08.47        
                  33.24     1:08.47 (35.23)                                        
 37 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     1:08.04    1:08.83        
                  34.23     1:08.83 (34.60)                                        
 38 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               1:04.68    1:09.01        
                  33.86     1:09.01 (35.15)                                        
 39 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               1:07.81    1:09.08        
                  34.28     1:09.08 (34.80)                                        
 40 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               1:10.15    1:09.11        
                  33.50     1:09.11 (35.61)                                        
 41 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              1:09.38    1:10.56        
                  34.40     1:10.56 (36.16)                                        
 42 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:11.52    1:10.72        
                  34.63     1:10.72 (36.09)                                        
 43 Liu, Serina         15 NCAC-MR              1:08.00    1:10.79        
                  34.89     1:10.79 (35.90)                                        
 44 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:10.28    1:10.91        
                  35.11     1:10.91 (35.80)                                        
 45 Bogdanski, Julia M  17 Three Village-MR     1:06.07    1:11.20        
                  34.77     1:11.20 (36.43)                                        
 46 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  1:05.76    1:11.31        
                  34.85     1:11.31 (36.46)                                        
 47 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              1:14.97    1:11.59        
                  35.66     1:11.59 (35.93)                                        
 48 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              1:09.44    1:11.86        
                  34.54     1:11.86 (37.32)                                        
 49 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               1:10.91    1:12.05        
                  34.24     1:12.05 (37.81)                                        
 50 Palazzo, Gianna M   14 HAA-MR               1:09.75    1:12.29        
                  35.37     1:12.29 (36.92)                                        
 51 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     1:10.61    1:12.60        
                  35.66     1:12.60 (36.94)                                        
 52 Chia, Eileen        15 FAST-MR              1:12.47    1:12.77        
                  34.82     1:12.77 (37.95)                                        
 53 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:13.51    1:13.57        
                  35.25     1:13.57 (38.32)                                        
 54 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:14.32    1:13.81        
                  36.01     1:13.81 (37.80)                                        
 55 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:14.57    1:14.07        
                  36.39     1:14.07 (37.68)                                        
 56 Desio, Claire M     16 HAA-MR               1:11.74    1:14.25        
                  36.28     1:14.25 (37.97)                                        
 57 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR              1:15.00    1:16.06        
                  37.07     1:16.06 (38.99)                                        
 57 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:15.01    1:16.06        
                  37.79     1:16.06 (38.27)                                        
 59 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               1:30.00    1:16.21        
                  36.94     1:16.21 (39.27)                                        
 60 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  1:09.62    1:16.61        
                  37.42     1:16.61 (39.19)                                        
 61 Damm, Jesse K       15 HAA-MR               1:14.44    1:16.84        
                  36.95     1:16.84 (39.89)                                        
 62 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:20.50    1:18.01        
                  39.21     1:18.01 (38.80)                                        
 63 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:17.26    1:18.62        
                  37.92     1:18.62 (40.70)                                        
 64 Brewster, Nadine L  15 Unhes-Mr-MR          1:21.03    1:18.90        
                  37.93     1:18.90 (40.97)                                        
 65 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:20.63    1:19.99        
                  38.98     1:19.99 (41.01)                                        
 66 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              1:18.18    1:20.55        
                  39.38     1:20.55 (41.17)                                        
 67 Shapiro, Samantha   15 BBSC-MR              1:24.44    1:25.98        
                  39.90     1:25.98 (46.08)                                        
 68 Gorodetskiy, Ada    15 WAC-MR               1:42.86    1:29.01        
                  44.32     1:29.01 (44.69)                                        
 69 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              1:30.76    1:30.77        
                  44.78     1:30.77 (45.99)                                        
 70 Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:34.16    1:35.04        
                  46.45     1:35.04 (48.59)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               2:10.09    2:10.58        
                  30.55     1:03.72 (33.17)     1:37.25 (33.53)     2:10.58 (33.33)
  2 Gavigan, Casey L    15 Three Village-MR     2:06.49    2:12.33        
                  30.90     1:04.86 (33.96)     1:39.17 (34.31)     2:12.33 (33.16)
  3 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR        2:08.91    2:13.31        
                  31.45     1:05.31 (33.86)     1:39.83 (34.52)     2:13.31 (33.48)
  4 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR   2:13.82    2:13.51        
                  32.18     1:05.93 (33.75)     1:40.20 (34.27)     2:13.51 (33.31)
  5 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               2:09.61    2:13.73        
                  32.42     1:05.82 (33.40)     1:39.88 (34.06)     2:13.73 (33.85)
  6 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:08.87    2:14.18        
                  31.91     1:05.58 (33.67)     1:40.01 (34.43)     2:14.18 (34.17)
  7 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  2:17.54    2:14.79        
                  33.15     1:07.04 (33.89)     1:41.02 (33.98)     2:14.79 (33.77)
  8 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  2:18.87    2:15.24        
                  32.40     1:06.33 (33.93)     1:40.89 (34.56)     2:15.24 (34.35)
  9 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     2:09.38    2:16.10        
                  32.63     1:06.87 (34.24)     1:41.70 (34.83)     2:16.10 (34.40)
 10 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  2:20.23    2:16.98        
                  32.57     1:07.74 (35.17)     1:42.75 (35.01)     2:16.98 (34.23)
 11 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:15.40    2:17.83        
                  31.77     1:06.60 (34.83)     1:42.59 (35.99)     2:17.83 (35.24)
 12 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  2:15.80    2:18.18        
                  32.23     1:07.30 (35.07)     1:42.47 (35.17)     2:18.18 (35.71)
 13 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:12.16    2:18.63        
                  32.20     1:07.17 (34.97)     1:43.21 (36.04)     2:18.63 (35.42)
 14 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  2:19.65    2:19.71        
                  33.51     1:08.80 (35.29)     1:44.43 (35.63)     2:19.71 (35.28)
 15 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  2:11.46    2:19.96        
                  32.93     1:07.96 (35.03)     1:44.28 (36.32)     2:19.96 (35.68)
 16 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              2:19.67    2:20.64        
                  32.68     1:07.74 (35.06)     1:43.91 (36.17)     2:20.64 (36.73)
 17 DU, Irene           15 NCAC-MR              2:18.00    2:20.70        
                  33.27     1:08.84 (35.57)     1:44.88 (36.04)     2:20.70 (35.82)
 18 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:18.84    2:21.29        
                  33.61     1:09.38 (35.77)     1:45.52 (36.14)     2:21.29 (35.77)
 19 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  2:15.44    2:21.74        
                  32.63     1:08.52 (35.89)     1:45.05 (36.53)     2:21.74 (36.69)
 20 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     2:13.34    2:22.35        
                  34.07     1:09.23 (35.16)     1:45.66 (36.43)     2:22.35 (36.69)
 21 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  2:22.32    2:22.75        
                  33.93     1:10.49 (36.56)     1:47.04 (36.55)     2:22.75 (35.71)
 22 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               2:22.49    2:22.97        
                  33.86     1:10.06 (36.20)     1:46.85 (36.79)     2:22.97 (36.12)
 23 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     2:31.98    2:23.32        
                  33.52     1:09.87 (36.35)     1:46.86 (36.99)     2:23.32 (36.46)
 24 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:18.51    2:23.62        
                  33.25     1:08.89 (35.64)     1:46.19 (37.30)     2:23.62 (37.43)
 25 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               2:23.12    2:24.25        
                  33.93     1:10.44 (36.51)     1:47.59 (37.15)     2:24.25 (36.66)
 26 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:21.71    2:25.06        
                  33.15     1:09.30 (36.15)     1:46.97 (37.67)     2:25.06 (38.09)
 27 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              2:22.22    2:25.09        
                  32.36     1:08.77 (36.41)     1:47.23 (38.46)     2:25.09 (37.86)
 28 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  2:21.70    2:26.61        
                  34.68     1:11.41 (36.73)     1:49.53 (38.12)     2:26.61 (37.08)
 29 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     2:30.36    2:27.36        
                  34.62     1:11.38 (36.76)     1:49.54 (38.16)     2:27.36 (37.82)
 30 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  2:35.23    2:27.93        
                  34.86     1:12.78 (37.92)     1:51.80 (39.02)     2:27.93 (36.13)
 31 Betterbed, Dominiq  16 Three Village-MR     2:24.29    2:28.09        
                  34.94     1:11.34 (36.40)     1:49.36 (38.02)     2:28.09 (38.73)
 32 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              2:32.04    2:28.11        
                  34.93     1:12.11 (37.18)     1:50.21 (38.10)     2:28.11 (37.90)
 33 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               2:18.32    2:28.66        
                  34.62     1:11.88 (37.26)     1:50.37 (38.49)     2:28.66 (38.29)
 34 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               2:33.63    2:30.46        
                  35.65     1:13.82 (38.17)     1:52.71 (38.89)     2:30.46 (37.75)
 35 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              2:31.19    2:30.97        
                  34.58     1:12.73 (38.15)     1:52.02 (39.29)     2:30.97 (38.95)
 36 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              2:28.08    2:31.46        
                  34.91     1:11.28 (36.37)     1:50.90 (39.62)     2:31.46 (40.56)
 37 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR       NT    2:32.08        
                  36.54     1:14.58 (38.04)     1:53.59 (39.01)     2:32.08 (38.49)
 38 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              2:25.44    2:34.26        
                  35.36     1:13.50 (38.14)     1:54.00 (40.50)     2:34.26 (40.26)
 39 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:33.94    2:34.55        
                  36.64     1:15.77 (39.13)     1:55.06 (39.29)     2:34.55 (39.49)
 40 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  2:25.41    2:34.70        
                  36.47     1:15.59 (39.12)     1:55.63 (40.04)     2:34.70 (39.07)
 41 Desio, Claire M     16 HAA-MR               2:33.63    2:38.26        
                  37.23     1:16.93 (39.70)     1:57.89 (40.96)     2:38.26 (40.37)
 42 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               2:35.00    2:38.92        
                  36.26     1:15.20 (38.94)     1:56.73 (41.53)     2:38.92 (42.19)
 43 Pikulik, Danielle   12 HAA-MR                    NT    2:39.06        
                  37.30     1:17.64 (40.34)     1:58.49 (40.85)     2:39.06 (40.57)
 44 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR              2:44.00    2:48.23        
                  40.19     1:24.00 (43.81)     2:07.16 (43.16)     2:48.23 (41.07)
 45 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              2:47.35    2:53.14        
                  40.81     1:24.50 (43.69)     2:08.82 (44.32)     2:53.14 (44.32)
 46 Hansen, Kayla K     15 HAA-MR               3:00.64    3:00.68        
                  43.16     1:29.97 (46.81)     2:15.53 (45.56)     3:00.68 (45.15)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     1:05.65    1:08.32        
                  32.52     1:08.32 (35.80)                                        
  2 Hutzler, Alexandra  17 Three Village-MR     1:07.13    1:09.40        
                  32.82     1:09.40 (36.58)                                        
  3 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  1:08.86    1:09.91        
                  32.85     1:09.91 (37.06)                                        
  4 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               1:06.90    1:10.58        
                  33.80     1:10.58 (36.78)                                        
  5 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               1:09.56    1:11.21        
                  34.14     1:11.21 (37.07)                                        
  6 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  1:08.95    1:11.39        
                  33.79     1:11.39 (37.60)                                        
  7 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     1:11.89    1:11.57        
                  34.67     1:11.57 (36.90)                                        
  8 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  1:10.30    1:13.10        
                  35.33     1:13.10 (37.77)                                        
  9 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     1:08.89    1:13.20        
                  34.35     1:13.20 (38.85)                                        
 10 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  1:13.25    1:13.23        
                  35.42     1:13.23 (37.81)                                        
 11 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               1:12.34    1:13.67        
                  35.14     1:13.67 (38.53)                                        
 12 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  1:13.67    1:14.69        
                  35.28     1:14.69 (39.41)                                        
 13 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               1:13.31    1:14.88        
                  35.50     1:14.88 (39.38)                                        
 14 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  1:13.31    1:14.89        
                  35.92     1:14.89 (38.97)                                        
 15 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  1:13.96    1:15.37        
                  35.85     1:15.37 (39.52)                                        
 16 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     1:16.22    1:15.70        
                  35.60     1:15.70 (40.10)                                        
 17 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  1:11.14    1:16.06        
                  36.12     1:16.06 (39.94)                                        
 18 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  1:16.43    1:16.51        
                  35.97     1:16.51 (40.54)                                        
 19 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  1:16.03    1:17.10        
                  35.93     1:17.10 (41.17)                                        
 20 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               1:18.26    1:17.38        
                  36.45     1:17.38 (40.93)                                        
 21 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              1:17.00    1:17.53        
                  37.31     1:17.53 (40.22)                                        
 22 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:17.02    1:17.72        
                  37.34     1:17.72 (40.38)                                        
 23 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          1:22.11    1:18.20        
                  37.61     1:18.20 (40.59)                                        
 24 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     1:11.45    1:18.45        
                  36.85     1:18.45 (41.60)                                        
 25 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              1:14.24    1:18.91        
                  37.19     1:18.91 (41.72)                                        
 26 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               1:17.17    1:18.95        
                  37.24     1:18.95 (41.71)                                        
 27 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     1:24.34    1:19.22        
                  37.01     1:19.22 (42.21)                                        
 28 Pozmanter, Kristen  17 Three Village-MR     1:14.60    1:19.37        
                  37.39     1:19.37 (41.98)                                        
 29 Pikulik, Danielle   12 HAA-MR               1:20.18    1:19.66        
                  38.36     1:19.66 (41.30)                                        
 30 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:15.13    1:19.78        
                  37.29     1:19.78 (42.49)                                        
 31 Betterbed, Dominiq  16 Three Village-MR     1:18.63    1:19.80        
                  38.14     1:19.80 (41.66)                                        
 32 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               1:17.17    1:19.86        
                  37.99     1:19.86 (41.87)                                        
 33 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               1:21.06    1:20.42        
                  38.78     1:20.42 (41.64)                                        
 34 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               1:20.56    1:21.41        
                  38.55     1:21.41 (42.86)                                        
 35 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     1:23.49    1:21.92        
                  39.08     1:21.92 (42.84)                                        
 36 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:22.24    1:22.06        
                  39.25     1:22.06 (42.81)                                        
 37 Chia, Eileen        15 FAST-MR              1:19.49    1:22.27        
                  38.33     1:22.27 (43.94)                                        
 38 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:27.01    1:24.38        
                  40.31     1:24.38 (44.07)                                        
 39 Cusumano, Nicole    17 WAC-MR               1:22.97    1:24.58        
                  40.75     1:24.58 (43.83)                                        
 40 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              1:28.19    1:26.76        
                  40.19     1:26.76 (46.57)                                        
 41 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              1:28.79    1:28.41        
                  41.74     1:28.41 (46.67)                                        
 42 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:38.73    1:29.17        
                  43.38     1:29.17 (45.79)                                        
 43 Hansen, Kayla K     15 HAA-MR               1:29.25    1:30.67        
                  43.75     1:30.67 (46.92)                                        
 44 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:30.61    1:31.14        
                  42.60     1:31.14 (48.54)                                        
 45 Kim, Hana E         15 FAST-MR              1:36.64    1:32.29        
                  44.80     1:32.29 (47.49)                                        
 46 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:25.58    1:32.31        
                  44.42     1:32.31 (47.89)                                        
 46 Roman, Angelica     16 HAA-MR               1:32.10    1:32.31        
                  45.06     1:32.31 (47.25)                                        
 48 Gardner, Brigit     16 WAC-MR               1:32.74    1:34.90        
                  44.65     1:34.90 (50.25)                                        
 49 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              1:35.36    1:39.76        
                  46.49     1:39.76 (53.27)                                        
 50 Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:43.46    1:40.18        
                  45.89     1:40.18 (54.29)                                        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:19.80         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  2:27.90    2:30.25        
                  34.48     1:12.47 (37.99)     1:51.47 (39.00)     2:30.25 (38.78)
  2 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR            2:32.16    2:33.16        
                  32.28     1:11.10 (38.82)     1:52.65 (41.55)     2:33.16 (40.51)
  3 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:24.94    2:33.99        
                  35.78     1:15.51 (39.73)     1:54.87 (39.36)     2:33.99 (39.12)
  4 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               2:29.61    2:34.03        
                  34.17     1:12.42 (38.25)     1:52.19 (39.77)     2:34.03 (41.84)
  5 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  2:39.72    2:34.41        
                  34.97     1:13.85 (38.88)     1:53.77 (39.92)     2:34.41 (40.64)
  6 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               2:34.68    2:34.96        
                  36.36     1:15.37 (39.01)     1:55.34 (39.97)     2:34.96 (39.62)
  7 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  2:33.23    2:35.63        
                  34.90     1:14.23 (39.33)     1:55.24 (41.01)     2:35.63 (40.39)
  8 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     2:37.94    2:37.19        
                  35.58     1:16.07 (40.49)     1:56.48 (40.41)     2:37.19 (40.71)
  9 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  2:44.86    2:37.47        
                  35.27     1:15.51 (40.24)     1:56.09 (40.58)     2:37.47 (41.38)
 10 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:33.81    2:37.96        
                  35.92     1:16.01 (40.09)     1:57.03 (41.02)     2:37.96 (40.93)
 11 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  2:31.10    2:38.23        
                  36.16     1:16.63 (40.47)     1:57.54 (40.91)     2:38.23 (40.69)
 12 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:35.70    2:39.62        
                  36.57     1:17.14 (40.57)     1:58.17 (41.03)     2:39.62 (41.45)
 13 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  2:35.77    2:40.54        
                  37.16     1:17.93 (40.77)     1:59.81 (41.88)     2:40.54 (40.73)
 14 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  2:36.52    2:41.31        
                  36.87     1:17.43 (40.56)     1:59.12 (41.69)     2:41.31 (42.19)
 15 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  2:40.91    2:41.42        
                  37.00     1:17.64 (40.64)     1:59.59 (41.95)     2:41.42 (41.83)
 16 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              2:41.20    2:41.95        
                  36.56     1:16.99 (40.43)     1:58.74 (41.75)     2:41.95 (43.21)
 17 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:43.23    2:42.63        
                  36.89     1:18.06 (41.17)     2:00.83 (42.77)     2:42.63 (41.80)
 18 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  2:50.08    2:43.72        
                  36.66     1:17.71 (41.05)     2:00.58 (42.87)     2:43.72 (43.14)
 19 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:44.15    2:45.95        
                  37.52     1:19.43 (41.91)     2:02.67 (43.24)     2:45.95 (43.28)
 20 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              2:48.48    2:45.99        
                  37.56     1:19.14 (41.58)     2:02.89 (43.75)     2:45.99 (43.10)
 21 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:45.61    2:46.92        
                  38.23     1:21.49 (43.26)     2:05.65 (44.16)     2:46.92 (41.27)
 22 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               2:48.11    2:46.96        
                  37.40     1:19.79 (42.39)     2:03.50 (43.71)     2:46.96 (43.46)
 23 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:34.23    2:47.02        
                  37.61     1:19.29 (41.68)     2:03.14 (43.85)     2:47.02 (43.88)
 24 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          2:46.86    2:47.18        
                  37.80     1:19.61 (41.81)     2:03.65 (44.04)     2:47.18 (43.53)
 25 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               2:47.21    2:47.48        
                  38.46     1:20.37 (41.91)     2:03.85 (43.48)     2:47.48 (43.63)
 26 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:48.89    2:48.38        
                  38.60     1:21.93 (43.33)     2:05.68 (43.75)     2:48.38 (42.70)
 27 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               3:00.48    2:48.41        
                  39.24     1:22.38 (43.14)     2:05.74 (43.36)     2:48.41 (42.67)
 28 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR       NT    2:51.10        
                  39.41     1:22.73 (43.32)     2:06.67 (43.94)     2:51.10 (44.43)
 29 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               3:00.00    2:53.10        
                  39.62     1:23.54 (43.92)     2:08.17 (44.63)     2:53.10 (44.93)
 30 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              2:44.65    2:54.89        
                  38.70     1:21.70 (43.00)     2:07.46 (45.76)     2:54.89 (47.43)
 31 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:53.58    2:56.55        
                  38.97     1:23.42 (44.45)     2:09.69 (46.27)     2:56.55 (46.86)
 32 Palazzo, Gianna M   14 HAA-MR               2:55.66    2:56.84        
                  38.83     1:24.69 (45.86)     2:10.99 (46.30)     2:56.84 (45.85)
 33 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  2:55.67    2:57.80        
                  40.80     1:25.32 (44.52)     2:11.55 (46.23)     2:57.80 (46.25)
 34 Chia, Eileen        15 FAST-MR              2:51.14    2:58.86        
                  39.62     1:24.97 (45.35)     2:12.13 (47.16)     2:58.86 (46.73)
 35 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  3:03.92    3:00.22        
                  41.07     1:27.47 (46.40)     2:14.91 (47.44)     3:00.22 (45.31)
 36 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              3:01.34    3:00.53        
                  41.16     1:26.88 (45.72)     2:14.37 (47.49)     3:00.53 (46.16)
 37 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  3:20.09    3:03.66        
                  41.92     1:30.17 (48.25)     2:17.33 (47.16)     3:03.66 (46.33)
 38 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  2:58.86    3:05.98        
                  41.14     1:27.59 (46.45)     2:16.77 (49.18)     3:05.98 (49.21)
 39 Brewster, Nadine L  15 Unhes-Mr-MR          3:11.46    3:08.42        
                  41.16     1:28.19 (47.03)     2:15.63 (47.44)     3:08.42 (52.79)
 40 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              3:07.64    3:09.31        
                  42.39     1:30.87 (48.48)     2:20.36 (49.49)     3:09.31 (48.95)
 41 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              3:01.79    3:12.14        
                  44.71     1:33.28 (48.57)     2:23.52 (50.24)     3:12.14 (48.62)
 42 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              3:16.25    3:12.89        
                  42.01     1:30.65 (48.64)     2:23.85 (53.20)     3:12.89 (49.04)
 43 Damm, Jesse K       15 HAA-MR               3:14.69    3:17.23        
                  42.80     1:33.46 (50.66)     2:26.00 (52.54)     3:17.23 (51.23)
 44 Gorodetskiy, Ada    15 WAC-MR               3:17.63    3:22.75        
                  45.37     1:37.29 (51.92)     2:29.80 (52.51)     3:22.75 (52.95)
 45 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              3:25.03    3:37.67        
                  46.89     1:43.22 (56.33)     2:40.50 (57.28)     3:37.67 (57.17)
 46 Holler, Erin E      11 HAA-MR               3:59.14    3:39.88        
                  47.18     1:42.38 (55.20)     2:40.47 (58.09)     3:39.88 (59.41)
 -- Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              2:47.74         NS        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Priscilla   25 HAA-MR               1:00.69      57.52        
                  27.04       57.52 (30.48)                                        
  2 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR    58.62    1:00.53        
                  28.54     1:00.53 (31.99)                                        
  3 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR       57.85    1:00.96        
                  28.71     1:00.96 (32.25)                                        
  3 Collyer, Courtney   23 NYAC-MR                56.65    1:00.96        
                  28.56     1:00.96 (32.40)                                        
  5 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              1:04.32    1:01.41        
                  28.89     1:01.41 (32.52)                                        
  6 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR                59.16    1:01.68        
                  28.74     1:01.68 (32.94)                                        
  7 Hutzler, Alexandra  17 Three Village-MR       58.82    1:01.80        
                  29.07     1:01.80 (32.73)                                        
  8 Gavigan, Casey L    15 Three Village-MR     1:00.05    1:01.84        
                  29.32     1:01.84 (32.52)                                        
  9 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  1:03.57    1:02.97        
                  29.20     1:02.97 (33.77)                                        
 10 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR  1:01.88    1:03.11        
                  29.17     1:03.11 (33.94)                                        
 11 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  1:01.88    1:03.19        
                  30.62     1:03.19 (32.57)                                        
 12 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  1:01.38    1:03.38        
                  29.69     1:03.38 (33.69)                                        
 13 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              1:03.26    1:03.53        
                  30.01     1:03.53 (33.52)                                        
 14 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  1:04.19    1:03.70        
                  29.70     1:03.70 (34.00)                                        
 15 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  1:01.40    1:03.99        
                  30.25     1:03.99 (33.74)                                        
 16 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               1:01.57    1:04.04        
                  29.60     1:04.04 (34.44)                                        
 17 Lesser, Nina L      16 HAA-MR               1:05.62    1:04.25        
                  29.27     1:04.25 (34.98)                                        
 18 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  1:01.40    1:04.36        
                  29.70     1:04.36 (34.66)                                        
 19 Pozmanter, Kristen  17 Three Village-MR     1:02.67    1:04.57        
                  30.97     1:04.57 (33.60)                                        
 20 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     1:02.65    1:04.95        
                  30.79     1:04.95 (34.16)                                        
 21 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               1:02.55    1:04.96        
                  30.46     1:04.96 (34.50)                                        
 22 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              1:03.81    1:05.54        
                  31.24     1:05.54 (34.30)                                        
 23 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  1:05.24    1:05.56        
                  29.95     1:05.56 (35.61)                                        
 24 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  1:03.53    1:05.60        
                  31.10     1:05.60 (34.50)                                        
 25 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     1:05.23    1:06.15        
                  31.29     1:06.15 (34.86)                                        
 26 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              1:06.31    1:07.11        
                  31.32     1:07.11 (35.79)                                        
 27 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  1:05.37    1:07.26        
                  31.74     1:07.26 (35.52)                                        
 28 Josiah, Katherine   16 Express Swimming-MR  1:08.17    1:07.61        
                  31.01     1:07.61 (36.60)                                        
 29 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  1:02.89    1:08.02        
                  32.11     1:08.02 (35.91)                                        
 30 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          1:11.52    1:08.82        
                  32.07     1:08.82 (36.75)                                        
 31 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  1:08.66    1:08.89        
                  32.21     1:08.89 (36.68)                                        
 32 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR     1:04.94    1:08.93        
                  31.70     1:08.93 (37.23)                                        
 33 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  1:07.17    1:09.08        
                  31.84     1:09.08 (37.24)                                        
 34 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              1:08.93    1:09.15        
                  32.32     1:09.15 (36.83)                                        
 35 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  1:08.83    1:09.40        
                  32.48     1:09.40 (36.92)                                        
 36 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     1:07.58    1:09.51        
                  32.30     1:09.51 (37.21)                                        
 37 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  1:02.37    1:09.64        
                  31.46     1:09.64 (38.18)                                        
 38 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               1:10.70    1:09.97        
                  31.86     1:09.97 (38.11)                                        
 39 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              1:07.94    1:10.06        
                  32.31     1:10.06 (37.75)                                        
 40 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              1:10.39    1:11.38        
                  33.44     1:11.38 (37.94)                                        
 41 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     1:12.36    1:11.61        
                  33.37     1:11.61 (38.24)                                        
 42 Cusumano, Nicole    17 WAC-MR               1:06.59    1:11.62        
                  33.62     1:11.62 (38.00)                                        
 43 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:10.04    1:12.27        
                  33.53     1:12.27 (38.74)                                        
 44 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              1:18.87    1:13.17        
                  34.16     1:13.17 (39.01)                                        
 45 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               1:14.89    1:13.29        
                  35.09     1:13.29 (38.20)                                        
 46 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              1:14.88    1:13.52        
                  34.27     1:13.52 (39.25)                                        
 47 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              1:12.51    1:14.31        
                  34.21     1:14.31 (40.10)                                        
 48 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     1:09.83    1:15.35        
                  34.46     1:15.35 (40.89)                                        
 49 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:19.02    1:15.82        
                  36.32     1:15.82 (39.50)                                        
 50 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:17.32    1:15.85        
                  35.17     1:15.85 (40.68)                                        
 51 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              1:11.36    1:15.92        
                  34.05     1:15.92 (41.87)                                        
 52 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:23.32    1:17.16        
                  34.52     1:17.16 (42.64)                                        
 53 Roman, Angelica     16 HAA-MR               1:20.91    1:20.78        
                  37.40     1:20.78 (43.38)                                        
 54 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:45.00    1:21.42        
                  37.90     1:21.42 (43.52)                                        
 55 Kim, Hana E         15 FAST-MR              1:20.80    1:21.55        
                  37.62     1:21.55 (43.93)                                        
 56 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:22.45    1:25.22        
                  39.04     1:25.22 (46.18)                                        
 57 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:27.33    1:29.69        
                  41.62     1:29.69 (48.07)                                        
 58 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:47.23    1:32.81        
                  43.08     1:32.81 (49.73)                                        
 -- Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:44.57         NS        
 -- Desio, Claire M     16 HAA-MR               1:12.39         NS        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:24.34         NS        
 -- Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  1:06.40         NS        
 
Girls 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR       NT    2:41.98        
                  35.14     1:14.65 (39.51)     1:57.89 (43.24)     2:41.98 (44.09)
  2 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR       NT    2:47.94        
                  34.78     1:16.43 (41.65)     2:02.43 (46.00)     2:47.94 (45.51)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               2:06.82    2:06.43        
                  28.58       59.76 (31.18)     1:32.61 (32.85)     2:06.43 (33.82)
  2 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:08.60    2:14.33        
                  28.89     1:02.68 (33.79)     1:38.35 (35.67)     2:14.33 (35.98)
  3 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  2:11.04    2:14.73        
                  29.25     1:02.74 (33.49)     1:38.17 (35.43)     2:14.73 (36.56)
  4 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:16.31    2:18.23        
                  30.89     1:05.56 (34.67)     1:41.72 (36.16)     2:18.23 (36.51)
  5 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:18.02    2:19.33        
                  31.47     1:06.36 (34.89)     1:42.06 (35.70)     2:19.33 (37.27)
  6 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               2:21.83    2:20.72        
                  32.63     1:08.12 (35.49)     1:44.53 (36.41)     2:20.72 (36.19)
  7 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               2:19.26    2:20.93        
                  30.45     1:06.45 (36.00)     1:45.23 (38.78)     2:20.93 (35.70)
  8 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               2:16.95    2:21.45        
                  32.16     1:08.58 (36.42)     1:45.11 (36.53)     2:21.45 (36.34)
  9 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:33.42    2:22.53        
                  32.52     1:08.79 (36.27)     1:45.63 (36.84)     2:22.53 (36.90)
 10 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  2:21.17    2:23.27        
                  31.61     1:08.64 (37.03)     1:46.74 (38.10)     2:23.27 (36.53)
 11 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              2:15.44    2:27.67        
                  32.30     1:07.69 (35.39)     1:47.46 (39.77)     2:27.67 (40.21)
 12 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:24.68    2:29.24        
                  31.63     1:08.70 (37.07)     1:48.34 (39.64)     2:29.24 (40.90)
 13 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  2:25.77    2:31.12        
                  34.47     1:13.92 (39.45)     1:54.12 (40.20)     2:31.12 (37.00)
 14 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               2:30.50    2:31.55        
                  34.33     1:12.55 (38.22)     1:51.66 (39.11)     2:31.55 (39.89)
 15 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              2:26.22    2:31.86        
                  32.71     1:11.36 (38.65)     1:50.81 (39.45)     2:31.86 (41.05)
 16 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:28.56    2:31.97        
                  31.77     1:09.09 (37.32)     1:50.21 (41.12)     2:31.97 (41.76)
 17 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:39.49    2:32.46        
                  33.47     1:13.23 (39.76)     1:54.14 (40.91)     2:32.46 (38.32)
 18 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:25.15    2:32.95        
                  33.00     1:11.32 (38.32)     1:51.64 (40.32)     2:32.95 (41.31)
 19 Flugman, Danielle   15 HAA-MR               2:43.55    2:41.16        
                  34.97     1:14.70 (39.73)     1:57.60 (42.90)     2:41.16 (43.56)
 20 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     2:46.84    2:43.96        
                  34.98     1:16.82 (41.84)     2:00.82 (44.00)     2:43.96 (43.14)
 21 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               2:48.53    2:47.01        
                  33.29     1:14.20 (40.91)     1:59.59 (45.39)     2:47.01 (47.42)
 22 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  3:15.23    2:51.97        
                  36.58     1:21.88 (45.30)     2:08.93 (47.05)     2:51.97 (43.04)
 -- Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  2:33.44         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  2:09.15    2:12.37        
                  28.45     1:02.63 (34.18)     1:41.90 (39.27)     2:12.37 (30.47)
  2 Joseph, Megan P     17 HAA-MR               2:12.53    2:15.49        
                  29.50     1:04.67 (35.17)     1:44.64 (39.97)     2:15.49 (30.85)
  3 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  2:11.90    2:16.33        
                  31.40     1:06.78 (35.38)     1:45.16 (38.38)     2:16.33 (31.17)
  4 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  2:14.55    2:17.30        
                  30.33     1:05.39 (35.06)     1:45.93 (40.54)     2:17.30 (31.37)
  5 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  2:15.14    2:17.31        
                  30.80     1:05.55 (34.75)     1:46.17 (40.62)     2:17.31 (31.14)
  6 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              2:17.98    2:17.34        
                  29.34     1:03.34 (34.00)     1:45.35 (42.01)     2:17.34 (31.99)
  7 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:18.76    2:18.68        
                  30.75     1:04.69 (33.94)     1:46.67 (41.98)     2:18.68 (32.01)
  8 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:14.27    2:19.46        
                  29.23     1:06.58 (37.35)     1:49.32 (42.74)     2:19.46 (30.14)
  9 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR  2:13.13    2:19.53        
                  29.39     1:04.09 (34.70)     1:46.55 (42.46)     2:19.53 (32.98)
 10 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     2:13.32    2:19.58        
                  30.21     1:05.28 (35.07)     1:48.44 (43.16)     2:19.58 (31.14)
 11 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               2:15.71    2:20.19        
                  31.52     1:06.87 (35.35)     1:49.17 (42.30)     2:20.19 (31.02)
 12 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               2:15.57    2:20.57        
                  30.23     1:06.35 (36.12)     1:48.14 (41.79)     2:20.57 (32.43)
 13 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  2:20.41    2:20.80        
                  29.92     1:05.42 (35.50)     1:48.40 (42.98)     2:20.80 (32.40)
 14 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:15.20    2:20.90        
                  31.84     1:09.38 (37.54)     1:48.08 (38.70)     2:20.90 (32.82)
 14 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     2:15.52    2:20.90        
                  32.31     1:08.45 (36.14)     1:48.79 (40.34)     2:20.90 (32.11)
 16 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:22.21    2:21.25        
                  30.83     1:06.94 (36.11)     1:48.68 (41.74)     2:21.25 (32.57)
 17 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:16.88    2:21.47        
                  30.26     1:06.48 (36.22)     1:48.68 (42.20)     2:21.47 (32.79)
 18 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     2:14.01    2:21.86        
                  31.68     1:09.05 (37.37)     1:48.67 (39.62)     2:21.86 (33.19)
 19 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               2:21.25    2:23.02        
                  31.69     1:06.57 (34.88)     1:51.60 (45.03)     2:23.02 (31.42)
 20 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:19.60    2:23.80        
                  29.62     1:04.51 (34.89)     1:50.28 (45.77)     2:23.80 (33.52)
 21 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              2:25.44    2:23.83        
                  29.22     1:05.90 (36.68)     1:51.63 (45.73)     2:23.83 (32.20)
 22 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:20.00    2:24.29        
                  30.60     1:06.51 (35.91)     1:51.31 (44.80)     2:24.29 (32.98)
 23 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  2:15.48    2:24.37        
                  32.17     1:09.56 (37.39)     1:52.06 (42.50)     2:24.37 (32.31)
 24 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  2:23.56    2:24.68        
                  31.53     1:09.00 (37.47)     1:50.90 (41.90)     2:24.68 (33.78)
 25 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               2:19.33    2:25.25        
                  33.03     1:12.28 (39.25)     1:52.51 (40.23)     2:25.25 (32.74)
 25 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:22.66    2:25.25        
                  31.09     1:07.22 (36.13)     1:52.10 (44.88)     2:25.25 (33.15)
 27 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     2:28.73    2:26.38        
                  33.41     1:08.64 (35.23)     1:53.53 (44.89)     2:26.38 (32.85)
 28 DU, Irene           15 NCAC-MR              2:24.00    2:27.11        
                  33.26     1:09.96 (36.70)     1:52.00 (42.04)     2:27.11 (35.11)
 29 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR     2:18.02    2:27.57        
                  32.40     1:11.40 (39.00)     1:53.32 (41.92)     2:27.57 (34.25)
 30 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  2:23.51    2:28.35        
                  32.62     1:13.41 (40.79)     1:55.30 (41.89)     2:28.35 (33.05)
 31 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              2:35.79    2:28.85        
                  31.55     1:07.70 (36.15)     1:54.63 (46.93)     2:28.85 (34.22)
 32 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              2:28.04    2:30.24        
                  32.15     1:10.54 (38.39)     1:56.72 (46.18)     2:30.24 (33.52)
 33 Liu, Serina         15 NCAC-MR              2:26.00    2:30.28        
                  32.89     1:11.12 (38.23)     1:56.10 (44.98)     2:30.28 (34.18)
 34 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               2:32.77    2:31.49        
                  31.68     1:09.43 (37.75)     1:54.18 (44.75)     2:31.49 (37.31)
 35 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          3:06.56    2:31.58        
                  31.86     1:08.53 (36.67)     1:56.46 (47.93)     2:31.58 (35.12)
 36 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     2:23.00    2:32.11        
                  34.18     1:11.09 (36.91)     1:57.71 (46.62)     2:32.11 (34.40)
 37 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               2:28.76    2:32.53        
                  34.49     1:11.51 (37.02)     1:56.31 (44.80)     2:32.53 (36.22)
 38 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               2:30.85    2:34.51        
                  36.11     1:14.24 (38.13)     1:59.53 (45.29)     2:34.51 (34.98)
 39 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:32.33    2:34.92        
                  35.34     1:15.57 (40.23)     2:01.30 (45.73)     2:34.92 (33.62)
 40 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              2:43.20    2:35.59        
                  34.21     1:13.58 (39.37)     1:59.99 (46.41)     2:35.59 (35.60)
 41 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              2:37.44    2:35.66        
                  32.02     1:11.72 (39.70)     2:01.47 (49.75)     2:35.66 (34.19)
 42 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               2:39.27    2:37.57        
                  34.03     1:18.26 (44.23)     2:01.94 (43.68)     2:37.57 (35.63)
 43 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:36.91    2:38.53        
                  35.33     1:15.38 (40.05)     2:01.67 (46.29)     2:38.53 (36.86)
 44 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               2:37.97    2:38.98        
                  33.16     1:13.80 (40.64)     2:03.45 (49.65)     2:38.98 (35.53)
 45 Chia, Eileen        15 FAST-MR              2:36.71    2:40.08        
                  32.04     1:14.51 (42.47)     2:02.64 (48.13)     2:40.08 (37.44)
 46 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:39.35    2:41.93        
                  35.12     1:15.51 (40.39)     2:03.83 (48.32)     2:41.93 (38.10)
 47 Cusumano, Nicole    17 WAC-MR               2:41.94    2:44.43        
                  34.22     1:18.31 (44.09)     2:06.00 (47.69)     2:44.43 (38.43)
 48 Pikulik, Danielle   12 HAA-MR               2:43.99    2:45.00        
                  38.96     1:21.91 (42.95)     2:07.69 (45.78)     2:45.00 (37.31)
 49 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              2:45.42    2:47.58        
                  38.17     1:21.32 (43.15)     2:09.94 (48.62)     2:47.58 (37.64)
 50 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  3:21.09    2:54.46        
                  38.26     1:24.37 (46.11)     2:16.20 (51.83)     2:54.46 (38.26)
 51 Gardner, Brigit     16 WAC-MR               2:51.51    2:55.20        
                  40.63     1:24.84 (44.21)     2:16.72 (51.88)     2:55.20 (38.48)
 52 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              3:10.51    3:13.34        
                  41.97     1:32.37 (50.40)     2:28.65 (56.28)     3:13.34 (44.69)
 -- Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR     2:16.77         NS        
 -- Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  2:20.21         NS        
 -- Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:26.88         NS        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  2:46.05         NS        
 -- Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:14.74         NS        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               4:32.38    4:34.09        
                  28.83       59.76 (30.93)     1:35.33 (35.57)     2:10.20 (34.87)
        2:50.45 (40.25)     3:31.39 (40.94)     4:02.99 (31.60)     4:34.09 (31.10)
  2 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  4:31.17    4:34.17        
                  28.17     1:00.53 (32.36)     1:36.62 (36.09)     2:12.02 (35.40)
        2:52.03 (40.01)     3:33.30 (41.27)     4:04.71 (31.41)     4:34.17 (29.46)
  3 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  4:38.87    4:43.64        
                  31.14     1:08.06 (36.92)     1:44.21 (36.15)     2:20.02 (35.81)
        2:58.83 (38.81)     3:38.60 (39.77)     4:11.45 (32.85)     4:43.64 (32.19)
  4 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     4:41.96    4:45.90        
                  31.18     1:06.21 (35.03)     1:43.56 (37.35)     2:20.51 (36.95)
        3:00.14 (39.63)     3:40.47 (40.33)     4:14.15 (33.68)     4:45.90 (31.75)
  4 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               4:58.32    4:45.90        
                  31.46     1:07.75 (36.29)     1:42.81 (35.06)     2:17.84 (35.03)
        3:00.51 (42.67)     3:43.29 (42.78)     4:15.12 (31.83)     4:45.90 (30.78)
  6 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  4:42.17    4:46.52        
                  30.18     1:05.60 (35.42)     1:41.37 (35.77)     2:16.96 (35.59)
        2:58.71 (41.75)     3:41.08 (42.37)     4:14.81 (33.73)     4:46.52 (31.71)
  7 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR       NT    4:50.02        
                  31.17     1:08.18 (37.01)     1:45.15 (36.97)     2:22.13 (36.98)
        3:02.55 (40.42)     3:43.87 (41.32)     4:17.54 (33.67)     4:50.02 (32.48)
  8 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  4:47.15    4:51.02        
                  30.55     1:05.16 (34.61)     1:42.77 (37.61)     2:20.09 (37.32)
        3:02.12 (42.03)     3:44.44 (42.32)     4:17.82 (33.38)     4:51.02 (33.20)
  9 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               4:48.05    4:52.24        
                  31.02     1:07.43 (36.41)     1:44.42 (36.99)     2:22.41 (37.99)
        3:03.62 (41.21)     3:46.62 (43.00)     4:20.44 (33.82)     4:52.24 (31.80)
 10 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  5:00.59    4:53.06        
                  31.44     1:08.26 (36.82)     1:45.70 (37.44)     2:23.34 (37.64)
        3:03.76 (40.42)     3:45.64 (41.88)     4:19.98 (34.34)     4:53.06 (33.08)
 11 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               4:41.71    4:53.15        
                  30.95     1:06.11 (35.16)     1:45.69 (39.58)     2:24.17 (38.48)
        3:04.61 (40.44)     3:45.36 (40.75)     4:19.72 (34.36)     4:53.15 (33.43)
 12 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  4:47.09    4:54.27        
                  31.78     1:08.09 (36.31)     1:46.18 (38.09)     2:23.76 (37.58)
        3:05.80 (42.04)     3:49.51 (43.71)     4:22.21 (32.70)     4:54.27 (32.06)
 13 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  4:47.34    4:56.12        
                  30.53     1:07.47 (36.94)     1:45.63 (38.16)     2:22.76 (37.13)
        3:06.43 (43.67)     3:50.02 (43.59)     4:23.40 (33.38)     4:56.12 (32.72)
 14 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               5:00.68    5:01.58        
                  32.77     1:10.69 (37.92)     1:50.37 (39.68)     2:29.57 (39.20)
        3:10.62 (41.05)     3:52.45 (41.83)     4:27.63 (35.18)     5:01.58 (33.95)
 15 Reynolds, Margaret  16 HAA-MR               5:06.41    5:09.07        
                  31.83     1:09.45 (37.62)     1:50.30 (40.85)     2:29.03 (38.73)
        3:14.01 (44.98)     3:59.63 (45.62)     4:34.69 (35.06)     5:09.07 (34.38)
 16 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  5:13.54    5:09.57        
                  32.21     1:08.63 (36.42)     1:47.15 (38.52)     2:26.10 (38.95)
        3:12.01 (45.91)     3:59.25 (47.24)     4:35.11 (35.86)     5:09.57 (34.46)
 17 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  5:06.43    5:11.63        
                  31.88     1:08.66 (36.78)     1:46.74 (38.08)     2:24.40 (37.66)
        3:10.80 (46.40)     3:59.53 (48.73)     4:35.77 (36.24)     5:11.63 (35.86)
 18 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               5:20.00    5:15.41        
                  31.62     1:08.52 (36.90)     1:50.80 (42.28)     2:32.07 (41.27)
        3:18.03 (45.96)     4:05.61 (47.58)     4:41.11 (35.50)     5:15.41 (34.30)
 19 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              5:17.08    5:16.32        
                  32.27     1:10.41 (38.14)     1:50.29 (39.88)     2:31.31 (41.02)
        3:15.80 (44.49)     4:02.27 (46.47)     4:40.06 (37.79)     5:16.32 (36.26)
 20 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               5:20.00    5:27.41        
                  33.88     1:13.85 (39.97)     1:53.86 (40.01)     2:34.73 (40.87)
        3:22.47 (47.74)     4:10.73 (48.26)     4:48.89 (38.16)     5:27.41 (38.52)
 21 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              5:52.65    6:05.14        
                  33.61     1:15.99 (42.38)   2:49.73 (1:33.74)                    
            3:42.38 ( )     4:38.09 (55.71)     5:22.36 (44.27)     6:05.14 (42.78)
 -- Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  5:06.10         NS        
 -- Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  5:10.22         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR            26.36      26.54        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                28.89      27.30        
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    28.93      29.15        
  4 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR    30.53      30.09        
  5 Preston, Liam j      9 Three Village-MR       31.12      30.18        
  6 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       30.56      30.24        
  7 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    30.66      30.51        
  8 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    30.73      30.61        
  9 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR            32.25      31.08        
 10 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       31.82      31.27        
 11 Maidhof, George     10 HAA-MR                 32.33      31.52        
 12 Adams, Brett J      10 Three Village-MR       31.41      31.55        
 13 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 31.98      31.74        
 14 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    29.66      31.99        
 15 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            33.99      32.17        
 16 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    32.86      32.35        
 17 MO, David           10 Express Swimming-MR    32.67      32.58        
 18 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              33.71      32.79        
 19 Veit, Brian J       10 Three Village-MR       34.41      33.55        
 20 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 34.43      33.67        
 21 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    33.82      34.18        
 22 Cusumano, Charlie   10 WAC-MR                 36.42      34.19        
 23 Laskey, Ian          8 WAC-MR                    NT      34.48        
 24 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR            35.87      34.53        
 25 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    34.00      34.56        
 26 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR                35.42      34.58        
 27 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR                 35.87      34.68        
 28 Wehbe, Nicholas R   10 Express Swimming-MR    34.52      34.70        
 28 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    35.89      34.70        
 30 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR                 35.01      34.80        
 31 DU, Ethan            8 NCAC-MR                35.00      34.86        
 32 Wyckoff, Bradley G   8 BBSC-MR                43.72      35.57        
 33 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR                 36.70      35.78        
 34 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR    35.76      36.01        
 35 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                35.61      36.45        
 36 Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR    34.17      36.56        
 37 Papaccio, Zachary   10 BBSC-MR                39.50      36.61        
 38 Muglia, Nicholas    10 WAC-MR                 38.51      37.02        
 39 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                42.40      37.07        
 40 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR                37.73      37.08        
 41 Regev, Ron           9 MALT-NJ                46.33      37.14        
 42 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR    38.81      38.51        
 43 Eldredge, Christop   7 Express Swimming-MR    41.46      38.67        
 44 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                 40.40      38.77        
 45 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR                 42.77      38.92        
 46 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR    40.82      39.91        
 47 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    40.84      40.04        
 48 Holler, John T       8 HAA-MR                 41.37      40.91        
 49 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    41.08      40.94        
 50 Papaccio, Vincent    8 BBSC-MR                43.22      41.73        
 51 Jerez, Ian           9 FAST-MR                45.65      41.99        
 52 Kong, Jason          8 BBSC-MR                42.46      42.18        
 53 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR                42.58      42.65        
 54 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ                49.22      45.80        
 55 Melloy, Robert       9 WAC-MR                 49.41      47.48        
 56 Reynolds, Ian        9 HAA-MR                 49.10      47.93        
 57 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               54.56      50.79        
 58 Turnbull, Tyler      8 WAC-MR                 50.11      50.80        
 59 Melloy, Matthew      7 WAC-MR                 49.38      54.33        
 60 Turnbull, Brody      6 WAC-MR               1:00.00    1:37.31        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              1:02.74    1:01.24        
                  28.67     1:01.24 (32.57)                                        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:02.54    1:02.72        
                  30.40     1:02.72 (32.32)                                        
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:04.98    1:05.14        
                  31.61     1:05.14 (33.53)                                        
  4 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:06.86    1:05.73        
                  31.88     1:05.73 (33.85)                                        
  5 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:07.70    1:05.92        
                  31.47     1:05.92 (34.45)                                        
  6 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     1:08.65    1:06.43        
                  31.83     1:06.43 (34.60)                                        
  7 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:07.44    1:06.77        
                  32.56     1:06.77 (34.21)                                        
  8 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:06.42    1:07.16        
                  31.91     1:07.16 (35.25)                                        
  9 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:07.46    1:07.88        
                  32.46     1:07.88 (35.42)                                        
 10 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              1:11.71    1:08.40        
                  32.46     1:08.40 (35.94)                                        
 11 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR          1:08.81    1:09.61        
                  33.19     1:09.61 (36.42)                                        
 12 Chung, Daniel S     10 BBSC-MR              1:11.85    1:10.49        
                  33.12     1:10.49 (37.37)                                        
 13 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:14.18    1:10.53        
                  32.95     1:10.53 (37.58)                                        
 14 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:09.95    1:11.49        
                  33.21     1:11.49 (38.28)                                        
 15 Veit, Brian J       10 Three Village-MR     1:17.28    1:11.93        
                  34.05     1:11.93 (37.88)                                        
 16 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR  1:09.54    1:12.02        
                  33.95     1:12.02 (38.07)                                        
 17 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:11.56    1:12.34        
                  34.33     1:12.34 (38.01)                                        
 18 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            1:17.59    1:13.88        
 19 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR          1:16.05    1:14.13        
                  34.42     1:14.13 (39.71)                                        
 20 Greenberg, Michael  10 WAC-MR               1:15.48    1:14.38        
                  34.99     1:14.38 (39.39)                                        
 21 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:17.76    1:14.58        
 22 Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR               1:16.68    1:15.03        
                  34.72     1:15.03 (40.31)                                        
 23 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:17.57    1:15.70        
 24 DU, Ethan            8 NCAC-MR              1:17.00    1:16.09        
                  35.58     1:16.09 (40.51)                                        
 25 Glaser, Owen M      10 BBSC-MR              1:15.31    1:16.12        
                  36.15     1:16.12 (39.97)                                        
 26 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:15.94    1:16.92        
                  36.03     1:16.92 (40.89)                                        
 27 Aguilar, Humberto   10 FAST-MR              1:26.88    1:17.20        
                  35.69     1:17.20 (41.51)                                        
 28 Newcomb, Nicolas     9 Express Swimming-MR  1:17.33    1:18.28        
                  38.87     1:18.28 (39.41)                                        
 29 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR  1:20.44    1:19.21        
 30 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:18.00    1:19.68        
 31 Gates, Liam K       10 WAC-MR               1:23.23    1:19.83        
 32 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:18.84    1:20.22        
 33 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR              1:19.72    1:20.32        
 34 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              1:23.36    1:21.27        
                  38.21     1:21.27 (43.06)                                        
 35 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR              1:25.57    1:22.05        
                  38.35     1:22.05 (43.70)                                        
 36 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR  1:27.97    1:26.32        
                  41.14     1:26.32 (45.18)                                        
 37 Regev, Ron           9 MALT-NJ              1:45.76    1:26.33        
                  41.25     1:26.33 (45.08)                                        
 38 Rinaldi, Daniel      9 WAC-MR               2:00.00    1:27.31        
                  42.06     1:27.31 (45.25)                                        
 39 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR              1:25.18    1:27.61        
                  40.03     1:27.61 (47.58)                                        
 40 Byrne, Scott P       8 HAA-MR               1:35.57    1:27.73        
                  39.79     1:27.73 (47.94)                                        
 41 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:28.44    1:28.27        
                  41.88     1:28.27 (46.39)                                        
 42 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR  1:33.32    1:29.09        
                  42.27     1:29.09 (46.82)                                        
 43 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR               1:36.90    1:30.20        
                  42.70     1:30.20 (47.50)                                        
 44 Holler, John T       8 HAA-MR               1:38.75    1:31.21        
                  44.14     1:31.21 (47.07)                                        
 45 Griffin, Oliver      8 HAA-MR               1:31.56    1:33.01        
                  38.81     1:33.01 (54.20)                                        
 46 Jerez, Ian           9 FAST-MR              1:38.85    1:33.09        
                  44.64     1:33.09 (48.45)                                        
 47 Lombardo, James      9 WAC-MR               1:45.50    1:33.38        
                  44.92     1:33.38 (48.46)                                        
 48 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              1:37.27    1:34.28        
                  45.76     1:34.28 (48.52)                                        
 49 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:35.28    1:34.77        
                  43.64     1:34.77 (51.13)                                        
 50 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ              1:45.76    1:41.01        
                  47.41     1:41.01 (53.60)                                        
 51 Finn, Liam           9 WAC-MR               1:50.00    1:44.42        
                  49.27     1:44.42 (55.15)                                        
 52 Rinaldi, Jack        7 WAC-MR               2:00.00    1:44.97        
                  48.21     1:44.97 (56.76)                                        
 53 Lavrov, Artem        9 WAC-MR               1:57.91    1:46.36        
                  47.84     1:46.36 (58.52)                                        
 54 Reynolds, Ian        9 HAA-MR                    NT    1:47.06        
                  49.59     1:47.06 (57.47)                                        
 55 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ              1:45.76    1:56.39        
                  54.20   1:56.39 (1:02.19)                                        
 56 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR             2:00.99    1:58.02        
                  55.46   1:58.02 (1:02.56)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          2:06.01    2:05.23        
                  28.67     1:00.35 (31.68)     1:33.11 (32.76)     2:05.23 (32.12)
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              2:21.34    2:16.17        
                  29.60     1:04.09 (34.49)     1:40.51 (36.42)     2:16.17 (35.66)
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  2:20.29    2:17.74        
                  33.09     1:09.06 (35.97)     1:44.42 (35.36)     2:17.74 (33.32)
  4 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  2:21.73    2:18.94        
                  32.47     1:07.99 (35.52)     1:43.33 (35.34)     2:18.94 (35.61)
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  2:24.14    2:22.07        
                  32.18     1:09.90 (37.72)     1:47.50 (37.60)     2:22.07 (34.57)
  6 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  2:29.16    2:22.47        
                  32.57     1:10.16 (37.59)     1:47.26 (37.10)     2:22.47 (35.21)
  7 Maidhof, George     10 HAA-MR               2:27.19    2:24.46        
                  33.31     1:09.78 (36.47)     1:47.26 (37.48)     2:24.46 (37.20)
  8 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              2:37.73    2:33.17        
                  33.23     1:12.12 (38.89)     1:53.45 (41.33)     2:33.17 (39.72)
  9 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  2:36.54    2:33.69        
                  35.15     1:15.22 (40.07)     1:56.81 (41.59)     2:33.69 (36.88)
 10 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               2:30.00    2:37.25        
                  33.33     1:13.11 (39.78)     1:55.35 (42.24)     2:37.25 (41.90)
 11 MO, David           10 Express Swimming-MR  2:40.16    2:37.45        
                  34.17     1:15.18 (41.01)     1:57.60 (42.42)     2:37.45 (39.85)
 12 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  2:46.91    2:53.36        
                  38.99     1:24.33 (45.34)     2:09.32 (44.99)     2:53.36 (44.04)
 13 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR              3:09.87    2:57.61        
                  39.61     1:24.18 (44.57)     2:10.28 (46.10)     2:57.61 (47.33)
 14 Gates, Liam K       10 WAC-MR               3:30.00    2:57.92        
                  40.06   2:08.17 (1:28.11)     2:57.92 (49.75)                    
 15 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              3:01.18    2:58.92        
                  39.06     1:24.41 (45.35)     2:12.81 (48.40)     2:58.92 (46.11)
 -- Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              3:25.32         NS        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          6:00.66    5:34.00        
                  29.87     1:03.68 (33.81)     1:37.57 (33.89)     2:11.87 (34.30)
        2:46.22 (34.35)     3:20.08 (33.86)     3:54.21 (34.13)     4:28.64 (34.43)
        5:02.09 (33.45)     5:34.00 (31.91)                                        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              6:23.62    6:03.44        
                  31.86     1:07.14 (35.28)     1:43.69 (36.55)     2:21.02 (37.33)
        2:58.56 (37.54)     3:36.50 (37.94)     4:14.56 (38.06)     4:52.63 (38.07)
        5:28.91 (36.28)     6:03.44 (34.53)                                        
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  6:22.11    6:09.46        
                  32.98     1:09.14 (36.16)     1:46.64 (37.50)     2:24.52 (37.88)
        3:02.25 (37.73)     3:40.91 (38.66)     4:18.56 (37.65)     4:56.82 (38.26)
        5:33.28 (36.46)     6:09.46 (36.18)                                        
  4 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  6:25.60    6:14.74        
                  33.57     1:10.36 (36.79)     1:47.90 (37.54)     2:26.90 (39.00)
        3:05.38 (38.48)     3:44.38 (39.00)     4:22.60 (38.22)     5:00.57 (37.97)
        5:38.51 (37.94)     6:14.74 (36.23)                                        
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  6:41.10    6:18.27        
                  32.96     1:10.87 (37.91)     1:48.99 (38.12)     2:27.29 (38.30)
        3:06.11 (38.82)     3:45.19 (39.08)     4:23.31 (38.12)     5:01.98 (38.67)
        5:41.16 (39.18)     6:18.27 (37.11)                                        
  6 Maidhof, George     10 HAA-MR               6:27.67    6:23.66        
                  33.56     1:10.82 (37.26)     1:49.22 (38.40)     2:27.77 (38.55)
        3:07.61 (39.84)     3:47.01 (39.40)     4:26.44 (39.43)     5:05.96 (39.52)
        5:45.54 (39.58)     6:23.66 (38.12)                                        
  7 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR               NT    6:35.79        
                  33.57     1:12.02 (38.45)     1:51.29 (39.27)     2:31.84 (40.55)
        3:12.48 (40.64)     3:53.41 (40.93)     4:35.09 (41.68)     5:15.36 (40.27)
        5:57.04 (41.68)     6:35.79 (38.75)                                        
  8 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR               NT    7:42.50        
                  38.09     1:24.56 (46.47)     2:11.85 (47.29)     2:58.78 (46.93)
        3:46.80 (48.02)     4:34.24 (47.44)     5:22.36 (48.12)     6:11.21 (48.85)
        6:58.11 (46.90)     7:42.50 (44.39)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR            31.19      30.45        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                36.95      33.62        
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    33.87      34.43        
  4 Preston, Liam j      9 Three Village-MR       37.02      35.18        
  5 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR       39.04      35.82        
  6 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    35.90      35.97        
  7 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    34.73      36.13        
  8 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       38.51      36.21        
  9 Maidhof, George     10 HAA-MR                 36.59      36.72        
 10 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       35.61      36.94        
 11 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       38.40      37.11        
 12 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR    38.02      37.59        
 13 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    35.61      38.08        
 14 Chung, Daniel S     10 BBSC-MR                44.42      38.66        
 15 Sanchez, Andy J     10 Unhes-Mr-MR            38.52      38.75        
 16 MO, David           10 Express Swimming-MR    39.06      39.30        
 17 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    39.04      39.63        
 18 Rikic, Aidan         9 WAC-MR                 39.94      39.67        
 19 Veit, Brian J       10 Three Village-MR       41.04      39.90        
 20 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 40.06      39.91        
 21 Glaser, Owen M      10 BBSC-MR                46.22      40.02        
 22 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            42.29      40.35        
 23 Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR                 39.18      40.73        
 24 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR            41.26      41.16        
 25 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    41.69      41.38        
 26 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    42.33      41.82        
 27 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              40.57      42.06        
 28 Gates, Liam K       10 WAC-MR                 45.26      42.14        
 29 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR                 43.94      42.18        
 30 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                44.48      42.21        
 31 Newcomb, Nicolas     9 Express Swimming-MR    40.84      42.40        
 32 Laskey, Ian          8 WAC-MR                 44.38      42.44        
 33 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    39.99      42.49        
 34 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 42.85      42.52        
 35 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR                46.20      42.83        
 36 Aguilar, Humberto   10 FAST-MR                44.02      43.86        
 37 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    46.41      43.92        
 38 DU, Ethan            8 NCAC-MR                40.00      44.31        
 39 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR    45.81      44.90        
 40 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                 49.60      45.28        
 41 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR    45.07      45.95        
 42 Griffin, Oliver      8 HAA-MR                 56.37      47.13        
 43 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR    47.65      47.39        
 44 Kwan, William        8 WAC-MR                 46.65      48.14        
 45 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR                45.44      48.72        
 46 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR                52.33      48.99        
 47 Rinaldi, Daniel      9 WAC-MR                 48.97      49.05        
 48 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                48.93      49.26        
 49 Hunt, Tate J         9 WAC-MR                 51.40      49.53        
 50 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR                 50.04      49.95        
 51 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    51.16      51.21        
 52 Jerez, Ian           9 FAST-MR                52.32      53.59        
 53 Lombardo, James      9 WAC-MR               1:00.00      54.06        
 54 Hunt, Liam           7 WAC-MR                 55.83      54.90        
 55 Finn, Liam           9 WAC-MR                 53.57      55.32        
 56 Lavrov, Artem        9 WAC-MR               1:01.74      55.89        
 57 Holler, John T       8 HAA-MR                 55.60      58.13        
 58 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ                56.22      58.71        
 59 Rinaldi, Jack        7 WAC-MR               1:03.88    1:03.15        
 60 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ                48.66    1:03.23        
 -- Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               59.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Regev, Ron           9 MALT-NJ                53.33         DQ        
 -- Reynolds, Ian        9 HAA-MR               1:02.76         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          1:06.77    1:05.66        
                  32.23     1:05.66 (33.43)                                        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:15.42    1:12.17        
                  35.99     1:12.17 (36.18)                                        
  3 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              1:14.92    1:13.48        
                  36.04     1:13.48 (37.44)                                        
  4 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:15.86    1:16.13        
                  37.25     1:16.13 (38.88)                                        
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:22.16    1:16.67        
                  37.33     1:16.67 (39.34)                                        
  6 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:17.46    1:16.70        
                  38.02     1:16.70 (38.68)                                        
  7 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR          1:15.34    1:17.79        
                  37.30     1:17.79 (40.49)                                        
  8 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:16.41    1:18.32        
                  38.70     1:18.32 (39.62)                                        
  9 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:19.31    1:18.38        
                  38.58     1:18.38 (39.80)                                        
 10 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:18.14    1:18.41        
                  38.18     1:18.41 (40.23)                                        
 11 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:19.00    1:18.95        
                  38.61     1:18.95 (40.34)                                        
 12 Maidhof, George     10 HAA-MR               1:27.62    1:19.09        
                  39.48     1:19.09 (39.61)                                        
 13 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR          NT    1:20.06        
                  39.02     1:20.06 (41.04)                                        
 14 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR  1:23.15    1:23.93        
                  40.53     1:23.93 (43.40)                                        
 15 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:23.82    1:25.32        
                  39.65     1:25.32 (45.67)                                        
 16 Veit, Brian J       10 Three Village-MR     1:28.36    1:26.95        
                  42.68     1:26.95 (44.27)                                        
 17 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:29.06    1:27.18        
                  42.75     1:27.18 (44.43)                                        
 18 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:29.76    1:27.37        
                  42.43     1:27.37 (44.94)                                        
 19 Rikic, Aidan         9 WAC-MR               1:27.25    1:27.46        
                  42.18     1:27.46 (45.28)                                        
 20 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:27.90        
                  43.34     1:27.90 (44.56)                                        
 21 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            1:31.81    1:27.97        
                  42.49     1:27.97 (45.48)                                        
 22 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR  1:31.93    1:28.33        
                  43.09     1:28.33 (45.24)                                        
 23 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:29.31    1:28.99        
                  42.93     1:28.99 (46.06)                                        
 24 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:28.11    1:29.83        
                  44.23     1:29.83 (45.60)                                        
 25 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:46.53    1:31.69        
                  44.98     1:31.69 (46.71)                                        
 26 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR               1:32.72    1:31.99        
                  44.73     1:31.99 (47.26)                                        
 27 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR              1:35.61    1:32.19        
                  46.58     1:32.19 (45.61)                                        
 28 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              1:30.91    1:33.00        
                  45.76     1:33.00 (47.24)                                        
 29 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR  1:36.32    1:34.03        
                  47.81     1:34.03 (46.22)                                        
 30 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:35.85    1:35.16        
                  46.84     1:35.16 (48.32)                                        
 31 Wehbe, Nicholas R   10 Express Swimming-MR  1:32.37    1:36.09        
                  45.66     1:36.09 (50.43)                                        
 32 Byrne, Scott P       8 HAA-MR               1:42.87    1:39.80        
 33 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR  1:38.53    1:42.21        
                  49.74     1:42.21 (52.47)                                        
 34 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR              1:52.56    1:43.04        
                  48.45     1:43.04 (54.59)                                        
 35 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              1:45.92    1:48.62        
                  52.80     1:48.62 (55.82)                                        
 36 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:53.94    1:51.04        
                  54.90     1:51.04 (56.14)                                        
 37 Holler, John T       8 HAA-MR               1:56.37    1:54.76        
                  55.31     1:54.76 (59.45)                                        
 38 Regev, Ron           9 MALT-NJ              1:56.33    1:55.41        
                  54.91   1:55.41 (1:00.50)                                        
 39 Melloy, Robert       9 WAC-MR               2:00.00    1:59.74        
                  58.98   1:59.74 (1:00.76)                                        
 40 Finn, Liam           9 WAC-MR               1:59.27    2:00.59        
                  59.79   2:00.59 (1:00.80)                                        
 41 Turnbull, Tyler      8 WAC-MR               2:00.00    2:13.45        
                1:04.97   2:13.45 (1:08.48)                                        
 -- Myhr, Anderson       9 MALT-NJ              1:56.33         DQ        
      No touch at turn
                1:00.44        DQ (1:05.97)                                        
 -- Eldredge, Christop   7 Express Swimming-MR  1:43.38         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.43          DQ (52.23)                                        
 -- Muglia, Nicholas    10 WAC-MR               1:39.07         DQ        
 -- Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR  1:38.76         NS        
 -- Reynolds, Ian        9 HAA-MR                    NT         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                39.72      37.75        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    37.17      37.90        
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    38.39      39.36        
  4 Chung, Daniel S     10 BBSC-MR                41.26      40.56        
  5 MO, David           10 Express Swimming-MR    40.05      41.00        
  6 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR                40.72      41.16        
  7 Maidhof, George     10 HAA-MR                 41.26      41.76        
  8 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 40.08      41.81        
  9 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              43.34      41.89        
 10 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR            42.57      42.71        
 11 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              45.29      43.53        
 12 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    44.28      43.87        
 13 Adams, Brett J      10 Three Village-MR       43.30      44.24        
 14 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR    44.17      44.58        
 15 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    47.30      45.19        
 16 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR            47.70      45.91        
 17 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR                44.35      46.10        
 18 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR    46.09      46.15        
 19 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    43.71      46.17        
 20 Glaser, Owen M      10 BBSC-MR                50.65      46.56        
 21 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR       47.86      46.63        
 22 DU, Ethan            8 NCAC-MR                47.00      47.31        
 23 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       48.37      47.49        
 24 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR                 49.21      48.06        
 25 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    49.84      48.11        
 26 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    47.12      48.19        
 27 Newcomb, Nicolas     9 Express Swimming-MR    48.56      48.21        
 28 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    48.24      48.45        
 29 Laskey, Ian          8 WAC-MR                 45.59      48.53        
 30 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR    45.37      48.54        
 31 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 49.65      48.71        
 32 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    47.54      49.43        
 33 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                55.49      49.91        
 34 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR    53.29      51.87        
 35 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                54.24      52.25        
 36 Holler, John T       8 HAA-MR                 53.28      53.43        
 37 Kwan, William        8 WAC-MR               1:00.00      55.03        
 38 Finn, Liam           9 WAC-MR                 56.89      55.99        
 39 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR                56.02      56.38        
 40 Lombardo, James      9 WAC-MR               1:00.00      56.77        
 41 Griffin, Oliver      8 HAA-MR               1:01.89      56.78        
 42 Hunt, Tate J         9 WAC-MR               1:04.24      56.81        
 43 Jerez, Ian           9 FAST-MR              1:00.01      57.68        
 44 Lavrov, Artem        9 WAC-MR                 56.13      58.90        
 45 Rinaldi, Daniel      9 WAC-MR                 58.10      58.98        
 46 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR                 55.26    1:00.13        
 47 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR              1:00.99    1:00.29        
 48 Regev, Ron           9 MALT-NJ                54.56    1:00.68        
 49 Rinaldi, Jack        7 WAC-MR               1:07.05    1:01.25        
 50 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:01.13    1:02.86        
 51 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ                54.56    1:03.27        
 52 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR             1:03.99    1:03.42        
 53 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ                50.33    1:03.61        
 -- Hunt, Liam           7 WAC-MR               1:16.11         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            49.64         DQ        
      One hand touch
 -- Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR                 46.36         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:26.52    1:22.90        
                  40.05     1:22.90 (42.85)                                        
  2 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:25.07    1:23.56        
                  40.03     1:23.56 (43.53)                                        
  3 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:27.00    1:27.51        
                  42.34     1:27.51 (45.17)                                        
  4 Maidhof, George     10 HAA-MR               1:28.11    1:28.94        
                  42.02     1:28.94 (46.92)                                        
  5 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:29.70    1:30.80        
                  42.97     1:30.80 (47.83)                                        
  6 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:39.21    1:32.95        
                  44.05     1:32.95 (48.90)                                        
  7 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            1:44.43    1:34.32        
                  45.57     1:34.32 (48.75)                                        
  8 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:38.72    1:35.65        
                  46.04     1:35.65 (49.61)                                        
  9 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR  1:40.08    1:35.81        
                  45.69     1:35.81 (50.12)                                        
 10 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:47.70    1:35.82        
                  45.84     1:35.82 (49.98)                                        
 11 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              1:36.79    1:36.18        
                  46.53     1:36.18 (49.65)                                        
 12 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:44.04    1:37.72        
                  47.61     1:37.72 (50.11)                                        
 13 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR               1:43.44    1:38.89        
                  48.04     1:38.89 (50.85)                                        
 14 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:39.35    1:41.11        
                  48.90     1:41.11 (52.21)                                        
 15 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR  1:35.93    1:41.78        
                  48.43     1:41.78 (53.35)                                        
 16 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:41.71    1:42.06        
                  48.92     1:42.06 (53.14)                                        
 17 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR  1:41.97    1:42.17        
                  48.90     1:42.17 (53.27)                                        
 18 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR          1:51.50    1:42.37        
                  50.63     1:42.37 (51.74)                                        
 19 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:46.19    1:42.70        
                  49.43     1:42.70 (53.27)                                        
 20 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:47.23    1:42.73        
                  49.03     1:42.73 (53.70)                                        
 21 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:48.86    1:42.87        
                  50.56     1:42.87 (52.31)                                        
 22 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:48.21    1:42.88        
                  49.18     1:42.88 (53.70)                                        
 23 Greenberg, Michael  10 WAC-MR               1:35.08    1:45.08        
                  50.37     1:45.08 (54.71)                                        
 24 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:39.02    1:45.32        
                  49.53     1:45.32 (55.79)                                        
 25 Melloy, Robert       9 WAC-MR               2:00.00    1:59.85        
                  58.10   1:59.85 (1:01.75)                                        
 26 Melloy, Matthew      7 WAC-MR               2:10.00    2:07.62        
                1:02.07   2:07.62 (1:05.55)                                        
 27 Regev, Ron           9 MALT-NJ              1:54.55    2:09.44        
                1:00.77   2:09.44 (1:08.67)                                        
 28 Finn, Liam           9 WAC-MR               2:05.97    2:09.60        
                1:03.33   2:09.60 (1:06.27)                                        
 29 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  2:14.74    2:11.76        
                1:05.22   2:11.76 (1:06.54)                                        
 -- Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR  1:48.77         DQ        
                  51.71          DQ (53.74)                                        
 -- Myhr, Anderson       9 MALT-NJ              1:56.33         DQ        
                1:10.51        DQ (1:13.92)                                        
 -- Holler, John T       8 HAA-MR                    NT         DQ        
                1:02.77        DQ (1:03.33)                                        
 -- Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR  1:48.51         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR            30.01      29.95        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    31.05      31.58        
  3 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                34.31      32.15        
  4 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR            35.84      35.22        
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    35.83      36.31        
  6 MO, David           10 Express Swimming-MR    37.37      36.51        
  7 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 36.77      36.52        
  8 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       34.87      36.54        
  9 Maidhof, George     10 HAA-MR                 35.36      36.61        
 10 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    37.57      36.82        
 11 Preston, Liam j      9 Three Village-MR       35.41      37.15        
 12 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    36.95      37.18        
 13 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       37.37      37.67        
 14 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       37.67      37.75        
 15 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            41.38      38.11        
 16 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    37.09      38.70        
 17 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    39.96      39.70        
 18 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 42.84      40.41        
 19 Rikic, Aidan         9 WAC-MR                 41.78      40.52        
 20 Cusumano, Charlie   10 WAC-MR                 41.06      40.96        
 21 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR                 49.01      41.47        
 22 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    37.67      42.11        
 23 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR                47.09      43.01        
 24 DU, Ethan            8 NCAC-MR                41.00      44.71        
 25 Muglia, Nicholas    10 WAC-MR                 51.64      44.90        
 26 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                 48.17      45.00        
 27 Wyckoff, Bradley G   8 BBSC-MR                46.44      45.20        
 28 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              44.48      45.93        
 29 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                50.34      47.02        
 30 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                47.69      47.69        
 31 Papaccio, Zachary   10 BBSC-MR                52.50      49.11        
 32 Jerez, Ian           9 FAST-MR                55.09      51.81        
 33 Kong, Jason          8 BBSC-MR                49.47      53.13        
 34 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR               1:00.00      53.26        
 35 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    54.44      55.27        
 36 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR                 55.00      56.01        
 37 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    56.94      57.29        
 38 Papaccio, Vincent    8 BBSC-MR                55.66    1:00.31        
 39 Finn, Liam           9 WAC-MR                 56.18    1:00.71        
 40 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR             1:01.99    1:08.60        
 -- Veit, Brian J       10 Three Village-MR       41.98         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          1:08.19    1:07.80        
                  32.20     1:07.80 (35.60)                                        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:14.94    1:14.95        
                  34.44     1:14.95 (40.51)                                        
  3 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:25.40    1:18.13        
                  35.97     1:18.13 (42.16)                                        
  4 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:28.90    1:18.68        
                  37.08     1:18.68 (41.60)                                        
  5 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR     1:20.90    1:19.21        
                  36.89     1:19.21 (42.32)                                        
  6 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:20.84    1:20.15        
                  38.07     1:20.15 (42.08)                                        
  7 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:18.51    1:20.43        
                  36.50     1:20.43 (43.93)                                        
  8 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:25.34    1:23.02        
                  38.85     1:23.02 (44.17)                                        
  9 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:20.00    1:23.31        
                  38.43     1:23.31 (44.88)                                        
 10 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              1:31.54    1:25.52        
                  40.82     1:25.52 (44.70)                                        
 11 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:26.25        
                  40.95     1:26.25 (45.30)                                        
 12 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     1:24.73    1:30.71        
                  42.49     1:30.71 (48.22)                                        
 13 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:35.94    1:34.23        
                  42.22     1:34.23 (52.01)                                        
 14 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:36.08        
                  43.85     1:36.08 (52.23)                                        
 15 Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR               1:35.68    1:36.39        
                  44.68     1:36.39 (51.71)                                        
 16 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:35.40    1:37.53        
                  44.09     1:37.53 (53.44)                                        
 17 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:26.02    1:38.85        
                  44.97     1:38.85 (53.88)                                        
 18 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR               NT    1:38.92        
                  46.17     1:38.92 (52.75)                                        
 19 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                    NT    1:42.13        
                  45.02     1:42.13 (57.11)                                        
 20 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ              1:56.76    2:33.72        
                1:12.58   2:33.72 (1:21.14)                                        
 -- Lombardo, James      9 WAC-MR               2:10.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:03.38        DQ (1:18.42)                                        
 -- Sanchez, Andy J     10 Unhes-Mr-MR          1:40.39         DQ        
      One hand touch
                  41.43          DQ (47.91)                                        
 -- Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:25.75         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          1:08.17    1:07.99        
                  31.41     1:07.99 (36.58)                                        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              1:28.74    1:13.49        
                  33.52     1:13.49 (39.97)                                        
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:11.12    1:13.56        
                  33.98     1:13.56 (39.58)                                        
  4 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:16.93    1:16.95        
                  37.16     1:16.95 (39.79)                                        
  5 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR          1:19.14    1:17.53        
                  35.25     1:17.53 (42.28)                                        
  6 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:18.64    1:19.17        
                  35.52     1:19.17 (43.65)                                        
  7 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:17.91    1:19.48        
                  37.09     1:19.48 (42.39)                                        
  8 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     1:20.93    1:19.80        
                  36.95     1:19.80 (42.85)                                        
  9 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:21.97    1:19.82        
                  39.34     1:19.82 (40.48)                                        
 10 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR     1:24.52    1:20.89        
                  37.63     1:20.89 (43.26)                                        
 11 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:21.09    1:21.17        
                  38.39     1:21.17 (42.78)                                        
 12 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:19.51    1:22.81        
                  40.31     1:22.81 (42.50)                                        
 13 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:40.01    1:24.41        
                  38.54     1:24.41 (45.87)                                        
 14 Veit, Brian J       10 Three Village-MR     1:39.60    1:28.63        
                  40.74     1:28.63 (47.89)                                        
 15 Rikic, Aidan         9 WAC-MR               1:33.33    1:28.96        
                  40.04     1:28.96 (48.92)                                        
 16 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:33.06    1:29.74        
                  18.01   1:29.74 (1:11.73)                                        
 17 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:27.45    1:30.16        
                  42.00     1:30.16 (48.16)                                        
 18 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR               1:34.68    1:32.50        
                  42.64     1:32.50 (49.86)                                        
 19 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:34.62    1:32.74        
                  43.52     1:32.74 (49.22)                                        
 20 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:37.33    1:33.07        
                  45.61     1:33.07 (47.46)                                        
 21 Papaccio, Zachary   10 BBSC-MR              2:00.44    1:36.06        
                  49.32     1:36.06 (46.74)                                        
 22 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR              1:52.59    1:36.10        
                  45.03     1:36.10 (51.07)                                        
 23 Cusumano, Charlie   10 WAC-MR               1:35.89    1:36.23        
                  43.57     1:36.23 (52.66)                                        
 24 Wyckoff, Bradley G   8 BBSC-MR              1:50.44    1:36.67        
                  45.75     1:36.67 (50.92)                                        
 25 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              1:45.24    1:46.73        
                  51.29     1:46.73 (55.44)                                        
 26 Jerez, Ian           9 FAST-MR              1:52.27    1:47.98        
                  52.31     1:47.98 (55.67)                                        
 27 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR               2:00.00    1:52.23        
                  54.01     1:52.23 (58.22)                                        
 28 Kong, Jason          8 BBSC-MR              2:06.81    1:53.11        
                  56.30     1:53.11 (56.81)                                        
 29 Papaccio, Vincent    8 BBSC-MR              2:10.44    1:56.33        
                  59.88     1:56.33 (56.45)                                        
 -- DU, Ethan            8 NCAC-MR              1:28.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.40          DQ (46.86)                                        
 -- Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:30.23         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.03          DQ (47.92)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          2:27.01    2:25.57        
                  31.95     1:08.81 (36.86)     1:52.73 (43.92)     2:25.57 (32.84)
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  2:35.50    2:36.67        
                  34.88     1:17.95 (43.07)     2:04.77 (46.82)     2:36.67 (31.90)
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  2:44.22    2:44.73        
                  38.21     1:22.59 (44.38)     2:07.69 (45.10)     2:44.73 (37.04)
  4 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  2:48.02    2:47.58        
                  37.12     1:19.16 (42.04)     2:12.07 (52.91)     2:47.58 (35.51)
  5 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     3:01.61    2:49.79        
                  38.87     1:20.06 (41.19)     2:14.84 (54.78)     2:49.79 (34.95)
  6 MO, David           10 Express Swimming-MR  2:53.08    2:52.89        
                  38.52     1:25.22 (46.70)     2:13.69 (48.47)     2:52.89 (39.20)
  7 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              3:00.38    2:54.40        
                  39.84     1:25.72 (45.88)     2:17.29 (51.57)     2:54.40 (37.11)
  8 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     2:55.89    2:54.78        
                  43.60     1:24.69 (41.09)     2:19.08 (54.39)     2:54.78 (35.70)
  9 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               2:45.00    2:56.70        
                  40.42     1:26.87 (46.45)     2:16.40 (49.53)     2:56.70 (40.30)
 10 Laskey, Ian          8 WAC-MR               3:05.02    3:04.66        
                  42.70     1:27.16 (44.46)     2:22.76 (55.60)     3:04.66 (41.90)
 11 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              3:15.61    3:11.56        
                  46.62     1:34.27 (47.65)     2:27.61 (53.34)     3:11.56 (43.95)
 12 Gates, Liam K       10 WAC-MR               3:45.45    3:20.22        
                  51.95     1:38.83 (46.88)     2:36.03 (57.20)     3:20.22 (44.19)
 -- Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  2:57.31         DQ        
                  41.40     1:24.90 (43.50)     2:16.79 (51.89)          DQ (38.59)
 -- Genna, Frankie      10 BBSC-MR              2:39.49         DQ        
                  36.06     1:15.97 (39.91)     2:02.52 (46.55)          DQ (34.56)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       25.45      25.38        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                25.99      25.84        
  3 Owens, Mark         11 Sachem-MR              26.34      26.48        
  4 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR                26.60      26.95        
  5 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    26.84      27.10        
  5 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    27.41      27.10        
  7 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    27.25      27.11        
  8 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                28.23      27.36        
  9 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR               28.34      27.50        
 10 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR            28.24      27.61        
 11 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       27.62      27.85        
 12 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       27.80      28.00        
 13 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR                 27.66      28.01        
 14 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR                29.09      28.32        
 15 Lopez, Louis        12 WAC-MR                 29.17      28.46        
 16 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       28.60      28.70        
 17 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    30.02      28.71        
 18 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    28.91      28.74        
 19 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       29.38      28.87        
 20 Mond, Noah E        12 Three Village-MR       29.12      28.99        
 21 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR       30.69      29.14        
 22 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR       29.76      29.28        
 23 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                30.00      29.31        
 24 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR       30.52      29.34        
 25 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            31.87      29.49        
 26 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    28.69      29.63        
 27 Spade, John         12 WAC-MR                 30.86      29.69        
 28 Hoey, JP            12 WAC-MR                 30.63      29.82        
 29 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    30.33      29.86        
 30 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       31.56      30.10        
 30 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              30.41      30.10        
 32 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR                30.19      30.11        
 33 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR                 31.01      30.16        
 34 Duval, Jesse L      12 WAC-MR                 31.06      30.29        
 35 Chen, Billy         11 NCAC-MR                32.00      30.52        
 36 Kipshidze, George   11 Sachem-MR              30.92      30.70        
 37 Eng, Alec J         12 BBSC-MR                31.59      30.81        
 37 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            33.17      30.81        
 39 Graca, Antonio      12 HAA-MR                 33.12      30.88        
 40 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR       31.99      30.93        
 41 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            31.00      30.98        
 42 Regis, James K      12 NCAC-MR                31.00      31.10        
 43 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                31.67      31.42        
 44 Sun, William        11 Three Village-MR       31.81      31.53        
 45 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR                 32.49      31.70        
 46 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    31.74      31.76        
 47 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                31.94      32.04        
 48 Heslin, Connor      11 HAA-MR                 32.51      32.08        
 49 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    32.82      32.09        
 50 Krozer, Matthew     12 HAA-MR                 32.38      32.22        
 51 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR            32.30      32.27        
 52 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       33.39      32.60        
 53 McLaughlin, Joseph  11 BBSC-MR                32.86      32.61        
 54 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR              32.74      33.07        
 55 Sadowski, Aidan     11 WAC-MR                 35.88      34.15        
 56 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ                45.76      34.55        
 57 Jung, Jesse         11 FAST-MR                33.87      34.61        
 58 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 34.17      35.24        
 59 Chen, Patrick       11 MALT-NJ                45.77      35.67        
 60 Meron, Eli          11 MALT-NJ                45.76      35.96        
 61 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR    36.31      36.02        
 62 Kroon, Eric         11 WAC-MR                 37.54      36.23        
 63 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR                 36.37      36.36        
 64 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                38.88      36.65        
 65 Jerez, Lucas        11 FAST-MR                37.93      37.10        
 66 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR               36.57      37.89        
 67 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR                 45.00      38.87        
 68 Kim, Jed S          12 FAST-MR                38.58      40.64        
 69 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR                 40.58      41.23        
 70 Saenz, max          11 WAC-MR                 49.37      50.01        
 71 Racz, Charles       11 MALT-NJ                40.23    1:00.59        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR            38.10         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       55.33      54.79        
                  26.61       54.79 (28.18)                                        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                58.50      58.18        
                  27.00       58.18 (31.18)                                        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    59.70      58.66        
                  27.58       58.66 (31.08)                                        
  4 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    57.77      58.76        
                  28.20       58.76 (30.56)                                        
  5 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR                57.50      58.95        
                  28.04       58.95 (30.91)                                        
  6 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:01.90      59.58        
                  28.52       59.58 (31.06)                                        
  7 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:00.96      59.88        
                  28.46       59.88 (31.42)                                        
  8 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              1:01.27    1:00.06        
                  29.12     1:00.06 (30.94)                                        
  9 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     1:00.93    1:00.32        
                  28.84     1:00.32 (31.48)                                        
 10 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    59.49    1:00.44        
                  28.64     1:00.44 (31.80)                                        
 11 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR              1:01.00    1:01.25        
                  28.90     1:01.25 (32.35)                                        
 12 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:02.49    1:01.74        
                  29.75     1:01.74 (31.99)                                        
 13 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR     1:02.57    1:02.03        
                  29.97     1:02.03 (32.06)                                        
 14 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR     1:06.06    1:02.61        
                  30.28     1:02.61 (32.33)                                        
 15 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     1:04.07    1:03.00        
                  29.98     1:03.00 (33.02)                                        
 16 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     1:05.34    1:03.34        
                  31.32     1:03.34 (32.02)                                        
 17 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:04.45    1:03.90        
                  31.29     1:03.90 (32.61)                                        
 18 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:05.59    1:03.98        
                  30.15     1:03.98 (33.83)                                        
 19 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:08.04    1:04.46        
                  31.33     1:04.46 (33.13)                                        
 20 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     1:04.33    1:04.54        
                  30.74     1:04.54 (33.80)                                        
 21 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     1:07.82    1:05.02        
                  31.57     1:05.02 (33.45)                                        
 22 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:06.37    1:05.41        
                  31.78     1:05.41 (33.63)                                        
 23 Spade, John         12 WAC-MR               1:08.29    1:05.51        
                  31.91     1:05.51 (33.60)                                        
 24 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:09.75    1:06.25        
                  31.25     1:06.25 (35.00)                                        
 25 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:07.86    1:06.57        
                  31.69     1:06.57 (34.88)                                        
 26 Afifi, Omar         12 NCAC-MR              1:05.00    1:06.73        
                  31.59     1:06.73 (35.14)                                        
 27 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:08.01    1:06.80        
                  32.00     1:06.80 (34.80)                                        
 28 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:09.03    1:06.94        
                  32.72     1:06.94 (34.22)                                        
 29 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     1:10.46    1:07.14        
                  31.93     1:07.14 (35.21)                                        
 30 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:07.03    1:07.41        
                  31.97     1:07.41 (35.44)                                        
 31 Sun, William        11 Three Village-MR     1:09.06    1:07.42        
                  32.79     1:07.42 (34.63)                                        
 32 Huang, Ean          11 MALT-NJ              1:40.92    1:07.76        
                  30.57     1:07.76 (37.19)                                        
 33 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:12.19    1:08.03        
                  32.04     1:08.03 (35.99)                                        
 34 Regis, James K      12 NCAC-MR              1:06.00    1:08.21        
                  32.18     1:08.21 (36.03)                                        
 35 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:08.77    1:08.39        
                  32.49     1:08.39 (35.90)                                        
 36 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:10.54    1:09.21        
                  33.29     1:09.21 (35.92)                                        
 37 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:10.22    1:10.55        
                  32.72     1:10.55 (37.83)                                        
 38 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:09.35    1:10.58        
                  33.23     1:10.58 (37.35)                                        
 39 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR     1:16.42    1:10.68        
                  33.67     1:10.68 (37.01)                                        
 40 Heslin, Connor      11 HAA-MR               1:13.92    1:10.72        
                  33.79     1:10.72 (36.93)                                        
 41 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:11.50    1:11.20        
                  33.38     1:11.20 (37.82)                                        
 42 Celaj, IIirian      11 FAST-MR              1:09.57    1:11.41        
                  33.85     1:11.41 (37.56)                                        
 43 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:12.89    1:11.62        
                  34.91     1:11.62 (36.71)                                        
 44 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR              1:09.65    1:11.93        
                  34.49     1:11.93 (37.44)                                        
 45 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:12.72    1:12.47        
                  33.64     1:12.47 (38.83)                                        
 46 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:12.71    1:12.74        
                  33.91     1:12.74 (38.83)                                        
 47 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR               1:18.97    1:14.62        
                  36.70     1:14.62 (37.92)                                        
 48 Boyd, Andrew R      11 WAC-MR               1:20.20    1:14.65        
                  35.42     1:14.65 (39.23)                                        
 49 Graca, Antonio      12 HAA-MR               1:17.91    1:14.71        
                  36.57     1:14.71 (38.14)                                        
 50 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ              1:34.34    1:15.82        
                  36.62     1:15.82 (39.20)                                        
 51 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:17.64    1:19.57        
                  36.93     1:19.57 (42.64)                                        
 52 McCafferty, John    12 WAC-MR               1:22.31    1:19.88        
                  37.36     1:19.88 (42.52)                                        
 53 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:20.53    1:20.35        
                  38.87     1:20.35 (41.48)                                        
 54 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR  1:22.59    1:20.48        
                  37.21     1:20.48 (43.27)                                        
 55 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ              1:44.77    1:20.86        
                  37.43     1:20.86 (43.43)                                        
 56 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               2:00.00    1:21.32        
                  36.89     1:21.32 (44.43)                                        
 57 Meron, Eli          11 MALT-NJ              1:40.92    1:21.68        
                  38.21     1:21.68 (43.47)                                        
 58 Jerez, Lucas        11 FAST-MR              1:25.38    1:23.32        
                  38.45     1:23.32 (44.87)                                        
 59 Chen, Patrick       11 MALT-NJ              1:48.66    1:25.07        
                  41.15     1:25.07 (43.92)                                        
 60 Kroon, Eric         11 WAC-MR               2:00.00    1:28.57        
                  40.17     1:28.57 (48.40)                                        
 61 Gaider, Daniel      11 WAC-MR               1:48.68    1:31.18        
                  40.88     1:31.18 (50.30)                                        
 62 Nielsen, Jordan     11 HAA-MR                    NT    1:37.42        
                  42.65     1:37.42 (54.77)                                        
 63 Racz, Charles       11 MALT-NJ              1:40.92    2:19.69        
                1:01.64   2:19.69 (1:18.05)                                        
 -- Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR          1:05.76         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  2:06.02    2:05.01        
                  28.53     1:00.58 (32.05)     1:33.85 (33.27)     2:05.01 (31.16)
  2 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  2:08.90    2:06.26        
                  28.91     1:01.53 (32.62)     1:33.96 (32.43)     2:06.26 (32.30)
  3 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              2:13.68    2:10.58        
                  30.12     1:03.40 (33.28)     1:37.82 (34.42)     2:10.58 (32.76)
  4 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              2:18.62    2:10.59        
                  27.74     1:00.30 (32.56)     1:35.80 (35.50)     2:10.59 (34.79)
  5 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR               2:12.47    2:10.97        
                  30.17     1:03.72 (33.55)     1:37.98 (34.26)     2:10.97 (32.99)
  6 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              2:13.53    2:11.90        
                  30.41     1:03.74 (33.33)     1:38.06 (34.32)     2:11.90 (33.84)
  7 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          2:15.84    2:12.10        
                  30.30     1:03.35 (33.05)     1:38.36 (35.01)     2:12.10 (33.74)
  8 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  2:25.43    2:22.60        
                  32.87     1:10.36 (37.49)     1:49.46 (39.10)     2:22.60 (33.14)
  9 Spade, John         12 WAC-MR               2:23.62    2:22.75        
                  32.53     1:09.63 (37.10)     1:47.45 (37.82)     2:22.75 (35.30)
 10 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              2:35.05    2:22.91        
                  32.55     1:08.99 (36.44)     1:46.62 (37.63)     2:22.91 (36.29)
 11 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  2:37.44    2:33.11        
                  33.47     1:12.50 (39.03)     1:53.54 (41.04)     2:33.11 (39.57)
 12 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  2:28.76    2:34.30        
                  34.25     1:13.15 (38.90)     1:53.87 (40.72)     2:34.30 (40.43)
 13 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            2:34.44    2:36.73        
                  35.05     1:15.62 (40.57)     1:58.27 (42.65)     2:36.73 (38.46)
 14 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR               NT    2:40.16        
                  36.27     1:16.86 (40.59)     1:59.22 (42.36)     2:40.16 (40.94)
 15 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          2:39.63    2:40.19        
                  35.93     1:17.43 (41.50)     2:00.79 (43.36)     2:40.19 (39.40)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  5:37.70    5:42.36        
                  31.37     1:05.90 (34.53)     1:41.36 (35.46)     2:15.62 (34.26)
        2:51.52 (35.90)     3:26.38 (34.86)     4:01.80 (35.42)     4:36.00 (34.20)
        5:10.14 (34.14)     5:42.36 (32.22)                                        
  2 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  5:44.61    5:52.47        
                  31.41     1:06.91 (35.50)     1:42.99 (36.08)     2:19.34 (36.35)
        2:55.88 (36.54)     3:32.23 (36.35)     4:06.77 (34.54)     4:42.89 (36.12)
        5:18.61 (35.72)     5:52.47 (33.86)                                        
  3 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              5:50.00    5:57.53        
                  31.46     1:06.13 (34.67)     1:42.04 (35.91)     2:18.06 (36.02)
        2:55.12 (37.06)     3:32.21 (37.09)     4:09.02 (36.81)     4:46.70 (37.68)
        5:22.42 (35.72)     5:57.53 (35.11)                                        
  4 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              5:57.64    5:59.79        
                  31.48     1:06.64 (35.16)     1:43.98 (37.34)     2:21.27 (37.29)
        2:57.85 (36.58)     3:34.66 (36.81)     4:11.84 (37.18)     4:48.51 (36.67)
        5:25.05 (36.54)     5:59.79 (34.74)                                        
  5 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     6:13.64    6:01.03        
                  31.60     1:07.38 (35.78)     1:44.49 (37.11)     2:21.38 (36.89)
        2:58.20 (36.82)     3:35.85 (37.65)     4:12.61 (36.76)     4:49.65 (37.04)
        5:26.49 (36.84)     6:01.03 (34.54)                                        
  6 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR               NT    6:01.83        
                  31.93     1:07.30 (35.37)     1:45.01 (37.71)     2:22.08 (37.07)
        2:59.86 (37.78)     3:36.05 (36.19)     4:12.11 (36.06)     4:47.64 (35.53)
        5:25.36 (37.72)     6:01.83 (36.47)                                        
  7 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              6:08.44    6:11.02        
                  32.39     1:08.42 (36.03)     1:45.14 (36.72)     2:22.92 (37.78)
        3:02.21 (39.29)     3:42.31 (40.10)     4:21.91 (39.60)     5:01.44 (39.53)
        5:37.74 (36.30)     6:11.02 (33.28)                                        
  8 Spade, John         12 WAC-MR               6:41.36    6:20.12        
                  34.00     1:12.33 (38.33)     1:51.42 (39.09)     2:29.80 (38.38)
        3:08.79 (38.99)     3:48.84 (40.05)     4:27.45 (38.61)     5:06.95 (39.50)
        5:43.86 (36.91)     6:20.12 (36.26)                                        
  9 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  6:45.32    6:50.31        
                  35.11     1:16.32 (41.21)     1:58.00 (41.68)     2:38.76 (40.76)
        3:20.68 (41.92)     4:02.73 (42.05)     4:45.85 (43.12)     5:29.34 (43.49)
        6:10.90 (41.56)     6:50.31 (39.41)                                        
 10 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            7:14.56    6:56.81        
                                                    1:59.20 ( )                    
            3:24.95 ( )     4:08.39 (43.44)     4:52.19 (43.80)     5:36.20 (44.01)
        6:19.56 (43.36)     6:56.81 (37.25)                                        
 11 McCafferty, John    12 WAC-MR               8:00.00    7:24.70        
                  37.85     1:20.95 (43.10)     2:04.36 (43.41)     2:48.93 (44.57)
        3:35.26 (46.33)     4:22.46 (47.20)     5:09.68 (47.22)     5:54.86 (45.18)
        6:40.60 (45.74)     7:24.70 (44.10)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                34.86      30.58        
  2 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR       29.91      30.84        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    30.66      30.86        
  4 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                33.30      31.68        
  5 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                32.00      32.14        
  6 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    31.49      32.17        
  7 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    32.43      32.42        
  8 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       32.92      32.87        
  9 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       31.34      33.08        
 10 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR       33.13      33.19        
 11 Owens, Mark         11 Sachem-MR              32.43      33.23        
 12 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       33.35      33.39        
 13 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR            33.52      33.70        
 14 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR                34.61      33.72        
 15 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR                 33.70      34.15        
 16 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR       34.95      35.00        
 17 Mond, Noah E        12 Three Village-MR       34.21      35.23        
 18 Huang, Ean          11 MALT-NJ                49.87      35.27        
 19 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                35.00      35.59        
 20 Duval, Jesse L      12 WAC-MR                 36.17      35.82        
 21 Eng, Alec J         12 BBSC-MR                38.08      36.08        
 22 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              37.13      36.83        
 23 Heslin, Connor      11 HAA-MR                 37.92      37.11        
 24 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR       37.61      37.14        
 25 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    36.62      37.43        
 26 Spade, John         12 WAC-MR                 36.78      37.54        
 27 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 37.96      37.55        
 28 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    37.49      37.80        
 29 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            37.70      38.08        
 30 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    35.84      38.25        
 31 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            39.36      38.38        
 32 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    38.74      38.39        
 33 Boyd, Andrew R      11 WAC-MR                 39.57      38.76        
 34 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                37.91      38.92        
 35 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    39.57      39.25        
 36 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    39.25      39.38        
 37 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            39.83      39.65        
 38 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR              37.97      40.16        
 39 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       45.44      40.65        
 40 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    40.34      41.12        
 41 Krozer, Matthew     12 HAA-MR                 41.61      41.27        
 42 McCafferty, John    12 WAC-MR                 41.56      41.80        
 43 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 41.39      41.84        
 44 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                52.44      42.36        
 45 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:00.00      42.88        
 46 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR                44.35      43.69        
 47 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ                44.54      44.59        
 48 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR    45.08      44.97        
 49 Chen, Patrick       11 MALT-NJ                44.54      48.55        
 50 Gaider, Daniel      11 WAC-MR                 56.76      49.21        
 51 Nielsen, Jordan     11 HAA-MR                 53.64      50.21        
 -- Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            41.12         NS        
 -- Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                40.15         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              1:04.00    1:04.78        
                  31.72     1:04.78 (33.06)                                        
  2 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:06.97    1:05.62        
                  32.45     1:05.62 (33.17)                                        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:08.14    1:06.51        
                  32.89     1:06.51 (33.62)                                        
  4 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:08.21    1:08.21        
                  32.87     1:08.21 (35.34)                                        
  5 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              1:11.86    1:09.02        
                  33.78     1:09.02 (35.24)                                        
  6 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:12.34    1:09.62        
                  34.43     1:09.62 (35.19)                                        
  7 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:13.46    1:10.30        
                  34.65     1:10.30 (35.65)                                        
  8 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:08.82    1:10.33        
                  34.61     1:10.33 (35.72)                                        
  9 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:12.76    1:10.85        
                  34.93     1:10.85 (35.92)                                        
 10 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR               1:11.39    1:11.90        
                  35.61     1:11.90 (36.29)                                        
 11 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:00.00    1:12.43        
                  35.07     1:12.43 (37.36)                                        
 12 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     1:15.20    1:12.59        
                  35.09     1:12.59 (37.50)                                        
 13 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:15.08    1:13.82        
                  36.16     1:13.82 (37.66)                                        
 14 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:12.19    1:14.44        
                  36.36     1:14.44 (38.08)                                        
 15 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:16.14    1:15.41        
                  37.04     1:15.41 (38.37)                                        
 16 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     1:21.02    1:15.74        
                  36.92     1:15.74 (38.82)                                        
 17 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:18.30    1:17.00        
                  37.49     1:17.00 (39.51)                                        
 18 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:20.04    1:17.09        
                  37.13     1:17.09 (39.96)                                        
 19 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:17.73    1:18.00        
                  37.83     1:18.00 (40.17)                                        
 20 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            1:19.72    1:18.88        
                  38.21     1:18.88 (40.67)                                        
 21 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:18.56    1:19.18        
                  38.23     1:19.18 (40.95)                                        
 22 Heslin, Connor      11 HAA-MR               1:26.37    1:19.59        
                  39.16     1:19.59 (40.43)                                        
 23 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:22.06    1:20.44        
                  38.66     1:20.44 (41.78)                                        
 24 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:22.00    1:20.78        
                  39.12     1:20.78 (41.66)                                        
 25 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:29.99    1:21.33        
                  38.66     1:21.33 (42.67)                                        
 26 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:13.80    1:22.84        
                  40.14     1:22.84 (42.70)                                        
 27 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:32.05    1:23.62        
                  40.54     1:23.62 (43.08)                                        
 28 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:26.97    1:24.03        
                  39.62     1:24.03 (44.41)                                        
 29 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:26.18    1:24.19        
                  44.07     1:24.19 (40.12)                                        
 30 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:28.98    1:24.57        
                  40.62     1:24.57 (43.95)                                        
 31 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR               1:26.26    1:24.75        
                  41.42     1:24.75 (43.33)                                        
 32 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR     1:33.13    1:25.37        
                  43.23     1:25.37 (42.14)                                        
 33 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:23.15    1:25.85        
                  41.73     1:25.85 (44.12)                                        
 34 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:24.89    1:27.46        
                  44.20     1:27.46 (43.26)                                        
 35 Sadowski, Aidan     11 WAC-MR               1:32.81    1:28.64        
                  42.90     1:28.64 (45.74)                                        
 36 Jung, Jesse         11 FAST-MR              1:21.55    1:29.47        
                  41.45     1:29.47 (48.02)                                        
 37 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:32.29    1:31.10        
                  43.10     1:31.10 (48.00)                                        
 38 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:32.73    1:31.76        
                  45.58     1:31.76 (46.18)                                        
 39 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:33.77    1:32.26        
                  42.77     1:32.26 (49.49)                                        
 40 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ              1:47.54    1:33.31        
                  45.44     1:33.31 (47.87)                                        
 41 Kim, Jed S          12 FAST-MR              1:39.72    1:34.46        
                  45.29     1:34.46 (49.17)                                        
 42 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR               1:45.45    1:35.52        
                  42.59     1:35.52 (52.93)                                        
 43 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR  1:41.67    1:36.64        
                  47.51     1:36.64 (49.13)                                        
 44 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR               1:45.43    1:36.80        
                  47.78     1:36.80 (49.02)                                        
 45 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               2:00.00    1:42.82        
 46 Chen, Patrick       11 MALT-NJ              1:50.88    1:45.05        
 -- McCafferty, John    12 WAC-MR               1:27.59         DQ        
      Did not finish on back
                  42.69          DQ (46.31)                                        
 -- Combs, Sean A       12 Sachem-MR            1:40.00         DQ        
 -- Saenz, max          11 WAC-MR               2:10.00         DQ        
 -- Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:42.05         DQ        
                  51.04          DQ (53.02)                                        
 -- O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            1:29.58         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       32.01      31.88        
  2 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR            35.37      36.21        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    37.96      36.43        
  4 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    37.35      37.07        
  5 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                41.58      37.26        
  6 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR                 38.06      37.31        
  7 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                37.44      37.74        
  8 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                36.00      37.79        
  9 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       38.06      37.93        
 10 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    39.80      38.79        
 11 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       40.14      38.87        
 12 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    39.42      39.41        
 13 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR       57.41      39.49        
 14 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR       44.70      39.83        
 15 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       41.01      39.96        
 16 Owens, Mark         11 Sachem-MR              38.73      40.29        
 17 Duval, Jesse L      12 WAC-MR                 41.92      40.34        
 18 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                38.00      40.73        
 19 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 41.50      41.12        
 20 Sun, William        11 Three Village-MR       41.98      41.54        
 21 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            43.38      41.68        
 22 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    43.53      42.52        
 23 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    42.05      42.60        
 24 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    42.01      42.82        
 25 Graca, Antonio      12 HAA-MR                 42.34      43.11        
 26 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            43.85      43.55        
 27 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR    45.03      43.88        
 28 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       44.61      43.90        
 29 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    45.21      43.91        
 30 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       47.55      43.99        
 31 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    43.75      44.03        
 32 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            48.72      45.01        
 33 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ                49.54      45.03        
 34 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                45.11      45.05        
 35 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR       46.94      45.26        
 36 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       45.31      45.32        
 37 Regis, James K      12 NCAC-MR                42.00      45.54        
 38 Jerez, Lucas        11 FAST-MR                48.81      46.38        
 39 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR              44.79      47.11        
 40 Boyd, Andrew R      11 WAC-MR                 50.90      47.20        
 41 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:00.00      47.79        
 42 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR                49.44      47.88        
 43 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 48.30      47.89        
 44 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               1:00.00      48.61        
 45 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                48.33      52.40        
 46 Nielsen, Jordan     11 HAA-MR                 55.86      52.50        
 47 Gaider, Daniel      11 WAC-MR               1:00.94      55.13        
 48 Chen, Patrick       11 MALT-NJ                50.33    1:01.12        
 -- Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    42.97         DQ        
 -- Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            35.07         NS        
 -- Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                43.48         NS        
 -- Racz, Charles       11 MALT-NJ                48.33         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     1:08.07    1:08.26        
                  32.75     1:08.26 (35.51)                                        
  2 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:15.98    1:15.74        
                  35.79     1:15.74 (39.95)                                        
  3 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              1:24.00    1:17.99        
                  37.00     1:17.99 (40.99)                                        
  4 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:14.99    1:18.31        
                  36.88     1:18.31 (41.43)                                        
  5 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR          1:24.41    1:18.69        
                  36.81     1:18.69 (41.88)                                        
  6 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:28.04    1:18.96        
                  37.27     1:18.96 (41.69)                                        
  7 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:19.17    1:19.17        
                  37.44     1:19.17 (41.73)                                        
  8 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              1:19.17    1:19.80        
                  37.50     1:19.80 (42.30)                                        
  9 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:19.33    1:20.44        
                  37.84     1:20.44 (42.60)                                        
 10 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:22.92    1:22.07        
                  39.08     1:22.07 (42.99)                                        
 11 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:23.76    1:22.86        
                  39.42     1:22.86 (43.44)                                        
 12 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:24.48    1:23.36        
                  39.19     1:23.36 (44.17)                                        
 13 Chen, Billy         11 NCAC-MR              1:30.00    1:25.46        
                  39.66     1:25.46 (45.80)                                        
 14 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:26.34    1:25.71        
                  40.48     1:25.71 (45.23)                                        
 15 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:27.07    1:26.45        
                  41.11     1:26.45 (45.34)                                        
 16 Griffin, Trevor T   11 Express Swimming-MR  1:40.03    1:26.94        
                  42.03     1:26.94 (44.91)                                        
 17 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:32.27    1:26.99        
                  41.22     1:26.99 (45.77)                                        
 18 Sun, William        11 Three Village-MR     1:32.14    1:27.58        
                  42.68     1:27.58 (44.90)                                        
 19 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:28.38    1:27.68        
                  40.56     1:27.68 (47.12)                                        
 20 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:30.42    1:29.09        
                  42.93     1:29.09 (46.16)                                        
 21 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            1:29.24    1:30.01        
                  41.29     1:30.01 (48.72)                                        
 22 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:36.17    1:30.69        
                  41.79     1:30.69 (48.90)                                        
 23 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:31.21    1:30.90        
                  43.01     1:30.90 (47.89)                                        
 24 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     1:33.64    1:31.37        
                  42.83     1:31.37 (48.54)                                        
 25 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:30.68    1:31.55        
                  44.05     1:31.55 (47.50)                                        
 26 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:31.05    1:32.41        
                  43.83     1:32.41 (48.58)                                        
 27 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR              1:29.63    1:32.44        
                  42.85     1:32.44 (49.59)                                        
 28 Graca, Antonio      12 HAA-MR               1:32.84    1:33.22        
                  44.60     1:33.22 (48.62)                                        
 29 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR               1:37.77    1:33.54        
                  45.12     1:33.54 (48.42)                                        
 30 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR     1:36.63    1:33.70        
                  43.86     1:33.70 (49.84)                                        
 31 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:31.41    1:33.71        
                  43.36     1:33.71 (50.35)                                        
 32 Combs, Sean A       12 Sachem-MR            1:51.28    1:34.00        
                  44.36     1:34.00 (49.64)                                        
 33 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ              1:48.65    1:39.51        
                  47.07     1:39.51 (52.44)                                        
 34 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR  1:42.63    1:40.80        
                  47.42     1:40.80 (53.38)                                        
 35 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:42.58    1:41.23        
                  48.26     1:41.23 (52.97)                                        
 36 Jerez, Lucas        11 FAST-MR              1:36.26    1:43.09        
                  49.55     1:43.09 (53.54)                                        
 37 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               1:50.78    1:44.80        
                  49.39     1:44.80 (55.41)                                        
 38 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:50.35    1:44.92        
                  48.72     1:44.92 (56.20)                                        
 39 Sadowski, Aidan     11 WAC-MR               1:56.16    1:45.16        
                  49.47     1:45.16 (55.69)                                        
 40 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:57.68    1:47.05        
                  51.05     1:47.05 (56.00)                                        
 41 Jung, Jesse         11 FAST-MR              1:46.14    1:47.79        
                  50.20     1:47.79 (57.59)                                        
 42 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR               1:55.00    1:49.58        
                  51.10     1:49.58 (58.48)                                        
 43 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              2:03.03    1:54.61        
                  55.61     1:54.61 (59.00)                                        
 44 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ              1:43.22    2:00.88        
                  56.94   2:00.88 (1:03.94)                                        
 45 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR               2:12.30    2:01.68        
                  56.87   2:01.68 (1:04.81)                                        
 -- Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:46.00         DQ        
                1:03.46        DQ (1:08.18)                                        
 -- Chen, Patrick       11 MALT-NJ              1:46.76         DQ        
                1:01.73        DQ (1:13.13)                                        
 -- Meron, Eli          11 MALT-NJ              1:46.76         DQ        
                  58.58        DQ (1:05.26)                                        
 -- O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            1:32.50         NS        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR          2:05.55         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       27.17      27.88        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                30.02      28.06        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    30.00      29.37        
  4 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       29.52      29.59        
  5 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    30.29      30.76        
  6 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR                 30.21      31.10        
  7 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       30.61      31.30        
  8 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    30.68      31.46        
  9 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR                35.16      31.78        
 10 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    35.90      31.92        
 11 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       32.01      31.93        
 12 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR       32.50      32.09        
 13 Lopez, Louis        12 WAC-MR                 32.36      32.18        
 14 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:15.66      32.48        
 15 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            32.77      32.64        
 16 Hoey, JP            12 WAC-MR                 34.11      33.09        
 17 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                36.12      33.15        
 18 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              34.03      33.17        
 19 Owens, Mark         11 Sachem-MR              31.73      33.32        
 20 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR       32.76      33.49        
 21 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       34.82      34.08        
 22 Mond, Noah E        12 Three Village-MR       35.67      34.61        
 23 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            35.00      34.99        
 24 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                36.96      35.59        
 25 Spade, John         12 WAC-MR                 36.05      35.69        
 26 Eng, Alec J         12 BBSC-MR                36.79      35.74        
 27 Heslin, Connor      11 HAA-MR                 37.22      35.89        
 28 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            39.17      35.90        
 29 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 37.33      36.49        
 30 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    38.19      36.60        
 31 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                34.00      37.17        
 32 Sun, William        11 Three Village-MR       37.70      37.36        
 33 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                39.21      37.96        
 34 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    38.54      39.05        
 35 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    42.09      39.60        
 36 McLaughlin, Joseph  11 BBSC-MR                43.44      39.63        
 37 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR                 41.30      40.15        
 38 Jerez, Lucas        11 FAST-MR                40.87      40.19        
 39 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                42.67      42.22        
 40 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    41.44      42.48        
 41 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       43.10      42.56        
 42 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 42.79      43.30        
 43 Combs, Sean A       12 Sachem-MR              48.91      44.19        
 44 McCafferty, John    12 WAC-MR                 45.06      45.15        
 45 Kim, Jed S          12 FAST-MR                43.53      45.27        
 46 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR                 48.66      46.86        
 47 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR               58.14      49.58        
 -- Racz, Charles       11 MALT-NJ                49.65         NS        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR            47.55         NS        
 -- Saenz, max          11 WAC-MR               1:00.00         NS        
 -- Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    32.33         NS        
 -- Meron, Eli          11 MALT-NJ                46.76         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     1:00.27    1:01.61        
                  28.81     1:01.61 (32.80)                                        
  2 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:02.58    1:03.42        
                  30.16     1:03.42 (33.26)                                        
  3 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              1:04.00    1:04.29        
                  30.38     1:04.29 (33.91)                                        
  4 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              1:10.09    1:05.71        
                  30.23     1:05.71 (35.48)                                        
  5 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:06.68    1:06.20        
                  30.21     1:06.20 (35.99)                                        
  6 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     1:07.22    1:06.88        
                  32.87     1:06.88 (34.01)                                        
  7 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:07.99    1:07.86        
                  31.98     1:07.86 (35.88)                                        
  8 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     1:09.50    1:08.61        
                  32.31     1:08.61 (36.30)                                        
  9 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     1:09.99    1:10.93        
                  33.46     1:10.93 (37.47)                                        
 10 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     1:12.82    1:10.99        
                  33.10     1:10.99 (37.89)                                        
 11 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:16.36    1:12.89        
                  34.76     1:12.89 (38.13)                                        
 12 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:13.49    1:13.04        
                  33.69     1:13.04 (39.35)                                        
 13 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:14.39    1:13.37        
                  33.77     1:13.37 (39.60)                                        
 14 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:18.76    1:16.03        
                  34.86     1:16.03 (41.17)                                        
 15 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     1:15.36    1:16.45        
                  35.13     1:16.45 (41.32)                                        
 16 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:21.23    1:16.99        
                  36.03     1:16.99 (40.96)                                        
 17 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            1:22.12    1:17.67        
                  35.34     1:17.67 (42.33)                                        
 18 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:16.79    1:18.17        
                  35.31     1:18.17 (42.86)                                        
 19 Sun, William        11 Three Village-MR     1:23.42    1:20.33        
                  39.40     1:20.33 (40.93)                                        
 20 Huang, Ean          11 MALT-NJ              1:46.76    1:20.34        
                  35.37     1:20.34 (44.97)                                        
 21 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:18.66    1:20.78        
                  35.63     1:20.78 (45.15)                                        
 22 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:21.03    1:21.40        
                  36.67     1:21.40 (44.73)                                        
 23 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:24.44    1:21.62        
                  37.60     1:21.62 (44.02)                                        
 24 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:24.75    1:22.25        
                  38.85     1:22.25 (43.40)                                        
 25 Heslin, Connor      11 HAA-MR               1:26.34    1:23.42        
                  38.39     1:23.42 (45.03)                                        
 26 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:28.88    1:25.46        
                  40.97     1:25.46 (44.49)                                        
 27 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:29.32    1:25.61        
                  38.65     1:25.61 (46.96)                                        
 28 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     1:21.30    1:26.35        
                  38.39     1:26.35 (47.96)                                        
 29 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:22.86    1:27.74        
                  39.08     1:27.74 (48.66)                                        
 30 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:25.77    1:28.80        
                  39.44     1:28.80 (49.36)                                        
 31 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:30.53    1:29.38        
                  40.24     1:29.38 (49.14)                                        
 32 Graca, Antonio      12 HAA-MR                    NT    1:33.94        
                  43.16     1:33.94 (50.78)                                        
 33 Jerez, Lucas        11 FAST-MR              1:31.53    1:34.68        
                  43.55     1:34.68 (51.13)                                        
 34 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:33.17    1:35.19        
                  43.24     1:35.19 (51.95)                                        
 35 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:41.08    1:36.55        
                  45.07     1:36.55 (51.48)                                        
 36 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:48.54    1:40.54        
                  46.93     1:40.54 (53.61)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:07.58    1:06.90        
                  30.79     1:06.90 (36.11)                                        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              1:10.44    1:07.36        
                  30.49     1:07.36 (36.87)                                        
  3 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:07.10    1:08.41        
                  31.70     1:08.41 (36.71)                                        
  4 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:07.54    1:09.03        
                  32.04     1:09.03 (36.99)                                        
  5 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:09.16    1:09.22        
                  32.74     1:09.22 (36.48)                                        
  6 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR               1:10.59    1:09.82        
                  19.70     1:09.82 (50.12)                                        
  7 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:08.86    1:10.17        
                  32.34     1:10.17 (37.83)                                        
  8 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     1:11.38    1:10.23        
                  32.38     1:10.23 (37.85)                                        
  9 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              1:15.91    1:10.63        
                  33.50     1:10.63 (37.13)                                        
 10 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     1:11.84    1:10.75        
                  31.09     1:10.75 (39.66)                                        
 11 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR     1:11.30    1:10.97        
                  32.98     1:10.97 (37.99)                                        
 12 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     1:12.98    1:11.13        
                  34.14     1:11.13 (36.99)                                        
 13 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:11.79    1:11.27        
                  32.72     1:11.27 (38.55)                                        
 14 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:11.27    1:11.28        
                  33.94     1:11.28 (37.34)                                        
 15 Lopez, Louis        12 WAC-MR               1:13.79    1:13.16        
                  35.75     1:13.16 (37.41)                                        
 16 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     1:15.07    1:13.21        
                  33.55     1:13.21 (39.66)                                        
 17 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     1:14.08    1:13.67        
                  34.19     1:13.67 (39.48)                                        
 18 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR          1:17.73    1:13.89        
                  35.93     1:13.89 (37.96)                                        
 19 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:27.59    1:14.71        
                  35.20     1:14.71 (39.51)                                        
 20 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:20.44    1:16.76        
                  35.24     1:16.76 (41.52)                                        
 21 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:28.76    1:17.59        
                  38.43     1:17.59 (39.16)                                        
 22 Hoey, JP            12 WAC-MR               1:53.60    1:17.63        
                  35.24     1:17.63 (42.39)                                        
 23 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:17.99    1:17.64        
                  34.96     1:17.64 (42.68)                                        
 24 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:19.51    1:18.13        
                  34.37     1:18.13 (43.76)                                        
 25 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:16.28    1:18.49        
                  37.46     1:18.49 (41.03)                                        
 26 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     1:23.35    1:19.05        
                  37.77     1:19.05 (41.28)                                        
 27 Spade, John         12 WAC-MR               1:21.79    1:19.14        
                  37.27     1:19.14 (41.87)                                        
 28 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:30.00    1:19.25        
                  36.93     1:19.25 (42.32)                                        
 29 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:22.44    1:19.29        
                  37.37     1:19.29 (41.92)                                        
 30 Afifi, Omar         12 NCAC-MR              1:19.00    1:19.32        
                  36.17     1:19.32 (43.15)                                        
 31 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:20.16    1:19.34        
                  39.50     1:19.34 (39.84)                                        
 32 Celaj, IIirian      11 FAST-MR              1:21.47    1:20.93        
                  37.09     1:20.93 (43.84)                                        
 33 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:40.00    1:22.77        
                  40.23     1:22.77 (42.54)                                        
 34 Graca, Antonio      12 HAA-MR               1:28.36    1:23.01        
                  38.19     1:23.01 (44.82)                                        
 35 McLaughlin, Joseph  11 BBSC-MR              1:35.44    1:24.96        
                  39.71     1:24.96 (45.25)                                        
 36 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:31.33    1:25.35        
                  38.63     1:25.35 (46.72)                                        
 37 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:24.08    1:26.01        
                  41.28     1:26.01 (44.73)                                        
 38 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR              1:35.94    1:27.24        
                  41.49     1:27.24 (45.75)                                        
 39 Combs, Sean A       12 Sachem-MR            1:37.51    1:29.24        
                  41.87     1:29.24 (47.37)                                        
 40 McCafferty, John    12 WAC-MR               1:32.17    1:31.39        
                  41.97     1:31.39 (49.42)                                        
 41 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR               1:30.85    1:31.44        
                  43.15     1:31.44 (48.29)                                        
 42 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:42.44    1:34.86        
                  45.19     1:34.86 (49.67)                                        
 43 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR               1:44.35    1:46.47        
                  50.25     1:46.47 (56.22)                                        
 -- Chen, Billy         11 NCAC-MR              1:25.00         DQ        
                  39.27          DQ (42.66)                                        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR          1:38.10         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  2:24.21    2:21.57        
                  30.33     1:06.50 (36.17)     1:50.10 (43.60)     2:21.57 (31.47)
  2 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  2:23.86    2:22.38        
                  31.50     1:07.60 (36.10)     1:50.91 (43.31)     2:22.38 (31.47)
  3 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  2:24.34    2:22.41        
                  31.85     1:08.11 (36.26)     1:51.90 (43.79)     2:22.41 (30.51)
  4 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              2:32.46    2:25.45        
                  30.70     1:08.64 (37.94)     1:51.59 (42.95)     2:25.45 (33.86)
  5 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              2:27.51    2:28.08        
                  33.61     1:13.11 (39.50)     1:54.59 (41.48)     2:28.08 (33.49)
  6 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          2:30.27    2:29.90        
                  34.60     1:12.29 (37.69)     1:57.65 (45.36)     2:29.90 (32.25)
  7 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              2:35.09    2:29.92        
                  34.34     1:12.74 (38.40)     1:57.10 (44.36)     2:29.92 (32.82)
  8 Spade, John         12 WAC-MR               3:06.31    2:46.59        
                  36.44     1:18.50 (42.06)     2:10.84 (52.34)     2:46.59 (35.75)
  9 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              2:54.82    2:49.94        
                  37.43     1:20.22 (42.79)     2:14.07 (53.85)     2:49.94 (35.87)
 10 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            2:51.08    2:50.92        
                  35.99     1:21.52 (45.53)     2:13.24 (51.72)     2:50.92 (37.68)
 11 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  2:53.55    2:53.64        
                  36.32     1:22.08 (45.76)     2:14.93 (52.85)     2:53.64 (38.71)
 12 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          2:58.50    2:56.32        
                  40.95     1:24.89 (43.94)     2:16.66 (51.77)     2:56.32 (39.66)
 13 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            3:13.83    3:02.01        
                  39.64     1:25.29 (45.65)     2:22.71 (57.42)     3:02.01 (39.30)
 14 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          3:03.90    3:03.00        
                  40.20     1:25.44 (45.24)     2:23.29 (57.85)     3:03.00 (39.71)
 -- Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  2:58.76         NS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eng, William a      14 Express Swimming-MR    23.35      23.31        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    24.60      23.97        
  3 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR            25.26      24.71        
  4 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR    24.97      24.75        
  5 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR            25.19      24.94        
  6 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR       25.03      25.15        
  7 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR              25.23      25.44        
  8 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR    25.85      25.58        
  9 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR    26.08      25.71        
 10 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR    25.38      25.91        
 11 White, Devin H      13 Lindy-MR               26.49      26.14        
 12 Afif, John          14 WAC-MR                 25.50      26.16        
 13 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR                 26.96      26.22        
 14 Shashaty, Jack      14 WAC-MR                 26.90      26.23        
 15 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR    26.39      26.40        
 16 Kim, Mark           14 NCAC-MR                26.00      26.47        
 17 Valdes, Luke        13 WAC-MR                 29.12      26.57        
 18 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR       27.21      26.63        
 19 Takes, William E    14 Express Swimming-MR    29.11      26.85        
 20 Dai, Wesley         14 WAC-MR                 30.77      26.86        
 21 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR    29.69      26.90        
 22 Bogush, Nicholas W  14 Three Village-MR       26.75      27.02        
 23 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR    27.41      27.12        
 24 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR                27.64      27.20        
 25 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR    28.17      27.33        
 26 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR                 27.47      27.38        
 27 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR       27.91      27.55        
 28 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR                28.91      27.58        
 29 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR    27.46      27.67        
 30 Casey, Jack H       13 HAA-MR                 29.89      27.86        
 31 Brown, Colm M       13 Three Village-MR       29.28      27.97        
 32 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR    28.11      27.99        
 33 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR                29.06      28.25        
 34 Brown, Liam K       14 Three Village-MR       27.88      28.35        
 35 Claps, Danny        13 HAA-MR                 29.21      28.42        
 36 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR                 29.77      28.50        
 37 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR    28.64      28.56        
 38 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR                29.24      28.78        
 39 Towse, Eric         13 WAC-MR                 30.27      28.97        
 40 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR                 29.65      28.98        
 41 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR    28.32      29.01        
 42 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR    29.68      29.20        
 43 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR       29.42      29.40        
 44 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR            30.33      29.95        
 45 Marsala, Charles    13 WAC-MR                 32.34      31.72        
 46 McNamara, William   13 BBSC-MR                32.50      32.95        
 47 Sun, Charles        13 Three Village-MR       35.48      34.61        
 48 Shablovsky, Jason   13 WAC-MR                 40.00      35.72        
 -- Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR            28.60         NS        
 -- O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR    29.63         NS        
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR               38.87         NS        
 -- Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR       31.71         NS        
 -- Cotter, Zach R      13 Sachem-MR              35.37         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR       50.39      50.19        
                  24.29       50.19 (25.90)                                        
  2 Eng, William a      14 Express Swimming-MR    51.03      50.66        
                  24.67       50.66 (25.99)                                        
  3 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    52.41      51.45        
                  25.00       51.45 (26.45)                                        
  4 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR       52.14      52.13        
                  24.92       52.13 (27.21)                                        
  5 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR       54.02      52.85        
                  25.09       52.85 (27.76)                                        
  6 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR    52.41      53.22        
                  25.81       53.22 (27.41)                                        
  7 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR              54.50      53.27        
                  25.49       53.27 (27.78)                                        
  8 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR    55.35      54.07        
                  26.54       54.07 (27.53)                                        
  9 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR       52.25      54.19        
                  26.53       54.19 (27.66)                                        
 10 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR       54.24      54.32        
                  26.35       54.32 (27.97)                                        
 11 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR    54.71      54.66        
                  26.23       54.66 (28.43)                                        
 12 Chirico, Matthew J  14 Three Village-MR       54.85      54.78        
                  26.75       54.78 (28.03)                                        
 13 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR            56.09      55.18        
                  26.11       55.18 (29.07)                                        
 14 Shashaty, Jack      14 WAC-MR                 57.80      55.75        
                  27.27       55.75 (28.48)                                        
 15 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR                 57.42      56.25        
                  27.38       56.25 (28.87)                                        
 16 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR       57.49      57.15        
                  27.17       57.15 (29.98)                                        
 17 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR       59.84      57.35        
                  27.90       57.35 (29.45)                                        
 18 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  1:00.68      57.46        
                  27.64       57.46 (29.82)                                        
 19 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR    57.91      57.90        
                  27.89       57.90 (30.01)                                        
 20 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR       58.52      57.98        
                  27.77       57.98 (30.21)                                        
 21 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR    59.72      58.55        
                  28.02       58.55 (30.53)                                        
 22 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR                 59.19      58.60        
                  27.98       58.60 (30.62)                                        
 23 Valdes, Luke        13 WAC-MR                 58.67      58.64        
                  28.33       58.64 (30.31)                                        
 24 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR                 59.51      58.83        
                  28.64       58.83 (30.19)                                        
 25 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              1:00.75      58.84        
                  27.79       58.84 (31.05)                                        
 26 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR       58.10      58.99        
                  28.15       58.99 (30.84)                                        
 27 He, David           13 Three Village-MR       58.63      59.05        
                  28.97       59.05 (30.08)                                        
 28 Casey, Jack H       13 HAA-MR               1:07.91      59.80        
                  28.94       59.80 (30.86)                                        
 29 Kim, Mark           14 NCAC-MR                58.00      59.84        
                  27.89       59.84 (31.95)                                        
 30 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  1:00.22    1:00.01        
                  28.75     1:00.01 (31.26)                                        
 31 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:02.25    1:00.12        
                  28.88     1:00.12 (31.24)                                        
 32 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     1:02.42    1:00.24        
                  29.18     1:00.24 (31.06)                                        
 33 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  1:01.09    1:00.45        
                  28.80     1:00.45 (31.65)                                        
 34 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR            56.77    1:00.53        
                  27.59     1:00.53 (32.94)                                        
 35 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:01.23    1:00.55        
                  28.96     1:00.55 (31.59)                                        
 36 Afif, John          14 WAC-MR                 57.00    1:00.87        
                  28.88     1:00.87 (31.99)                                        
 37 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  1:09.76    1:01.19        
                  29.00     1:01.19 (32.19)                                        
 38 Dai, Wesley         14 WAC-MR               1:14.94    1:01.37        
                  28.26     1:01.37 (33.11)                                        
 39 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:02.60    1:01.54        
                  29.63     1:01.54 (31.91)                                        
 40 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     1:01.46    1:01.57        
                  29.88     1:01.57 (31.69)                                        
 41 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:03.20    1:02.04        
                  29.66     1:02.04 (32.38)                                        
 42 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:04.35    1:02.12        
                  30.13     1:02.12 (31.99)                                        
 43 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:04.69    1:02.31        
                  29.56     1:02.31 (32.75)                                        
 44 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  1:04.03    1:03.20        
                  30.80     1:03.20 (32.40)                                        
 45 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               1:06.12    1:03.25        
                  30.45     1:03.25 (32.80)                                        
 46 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  1:03.88    1:03.29        
                  30.60     1:03.29 (32.69)                                        
 47 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             1:05.99    1:03.39        
                  29.69     1:03.39 (33.70)                                        
 48 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:05.04    1:03.54        
                  30.63     1:03.54 (32.91)                                        
 49 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:06.54    1:03.74        
                  30.43     1:03.74 (33.31)                                        
 50 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:06.73    1:04.07        
                  32.36     1:04.07 (31.71)                                        
 51 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:07.05    1:04.56        
                  31.43     1:04.56 (33.13)                                        
 52 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     1:07.54    1:05.18        
                  31.37     1:05.18 (33.81)                                        
 53 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:06.69    1:05.29        
                  31.11     1:05.29 (34.18)                                        
 54 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:08.37    1:05.94        
                  31.48     1:05.94 (34.46)                                        
 55 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     1:07.45    1:05.95        
                  32.29     1:05.95 (33.66)                                        
 56 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     1:05.49    1:06.23        
                  31.33     1:06.23 (34.90)                                        
 57 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:15.15    1:06.53        
                  31.58     1:06.53 (34.95)                                        
 58 Graham, Joe K       14 Express Swimming-MR  1:10.74    1:08.02        
                  31.72     1:08.02 (36.30)                                        
 59 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:09.00    1:08.33        
                  31.82     1:08.33 (36.51)                                        
 60 McNamara, William   13 BBSC-MR              1:10.86    1:09.68        
                  33.68     1:09.68 (36.00)                                        
 61 O'Connor, Daniel T  14 Express Swimming-MR       NT    1:09.90        
                  33.61     1:09.90 (36.29)                                        
 62 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:12.43    1:11.23        
                  33.44     1:11.23 (37.79)                                        
 63 Stora, Michael      13 WAC-MR               1:15.49    1:13.67        
                  34.98     1:13.67 (38.69)                                        
 64 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:18.85    1:15.21        
                  35.15     1:15.21 (40.06)                                        
 65 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:19.30    1:15.89        
                  35.17     1:15.89 (40.72)                                        
 66 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             1:29.76    1:31.90        
                  42.37     1:31.90 (49.53)                                        
 -- Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR    55.82         DQ        
      False start
                  26.07          DQ (28.66)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  1:48.04    1:49.84        
                  25.65       53.66 (28.01)     1:22.12 (28.46)     1:49.84 (27.72)
  2 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     1:50.62    1:50.65        
                  25.19       53.15 (27.96)     1:21.76 (28.61)     1:50.65 (28.89)
  3 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     1:55.65    1:54.22        
                  26.36       55.45 (29.09)     1:24.47 (29.02)     1:54.22 (29.75)
  4 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     1:50.41    1:54.70        
                  26.75       55.31 (28.56)     1:25.09 (29.78)     1:54.70 (29.61)
  5 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:56.30    1:55.37        
                  26.80       57.01 (30.21)     1:26.75 (29.74)     1:55.37 (28.62)
  6 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  1:55.54    1:56.07        
                  26.04       55.78 (29.74)     1:26.65 (30.87)     1:56.07 (29.42)
  7 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  1:54.39    1:56.22        
                  26.81       55.98 (29.17)     1:26.07 (30.09)     1:56.22 (30.15)
  8 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:58.78    1:57.76        
                  26.29       56.01 (29.72)     1:27.17 (31.16)     1:57.76 (30.59)
  9 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  1:58.51    2:00.26        
                  27.35       57.69 (30.34)     1:29.01 (31.32)     2:00.26 (31.25)
 10 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     1:57.14    2:00.88        
                  27.56       57.97 (30.41)     1:29.44 (31.47)     2:00.88 (31.44)
 11 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          2:06.32    2:00.96        
                  27.32       58.24 (30.92)     1:30.04 (31.80)     2:00.96 (30.92)
 12 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               2:02.19    2:01.13        
                  27.77       58.24 (30.47)     1:29.99 (31.75)     2:01.13 (31.14)
 13 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               2:18.66    2:01.44        
                  27.69       58.20 (30.51)     1:30.15 (31.95)     2:01.44 (31.29)
 14 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               2:02.12    2:01.73        
                  27.86       58.65 (30.79)     1:30.63 (31.98)     2:01.73 (31.10)
 15 Afif, John          14 WAC-MR               2:04.00    2:04.28        
                  29.05     1:00.51 (31.46)     1:33.10 (32.59)     2:04.28 (31.18)
 16 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     2:07.76    2:05.63        
                  28.61     1:00.26 (31.65)     1:32.94 (32.68)     2:05.63 (32.69)
 17 Valdes, Luke        13 WAC-MR               2:10.92    2:05.89        
                  28.81     1:00.66 (31.85)     1:33.73 (33.07)     2:05.89 (32.16)
 18 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               2:08.94    2:06.10        
                  29.27     1:01.57 (32.30)     1:34.48 (32.91)     2:06.10 (31.62)
 19 Bogush, Nicholas W  14 Three Village-MR     2:08.71    2:06.79        
                  28.90     1:01.75 (32.85)     1:34.50 (32.75)     2:06.79 (32.29)
 20 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               2:10.37    2:07.00        
                  28.58     1:00.65 (32.07)     1:33.66 (33.01)     2:07.00 (33.34)
 21 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:11.68    2:07.50        
                  28.46     1:01.38 (32.92)     1:35.50 (34.12)     2:07.50 (32.00)
 22 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     2:11.68    2:07.94        
                  29.92     1:02.47 (32.55)     1:36.27 (33.80)     2:07.94 (31.67)
 23 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  2:19.36    2:09.09        
                  29.09     1:01.66 (32.57)     1:35.60 (33.94)     2:09.09 (33.49)
 24 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          2:09.54    2:09.60        
                  28.57     1:01.25 (32.68)     1:35.12 (33.87)     2:09.60 (34.48)
 25 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     2:10.92    2:10.27        
                  29.17     1:02.34 (33.17)     1:37.39 (35.05)     2:10.27 (32.88)
 26 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  2:15.79    2:10.53        
                  28.41     1:01.21 (32.80)     1:35.88 (34.67)     2:10.53 (34.65)
 27 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:10.83    2:10.80        
                  29.69     1:02.71 (33.02)     1:36.62 (33.91)     2:10.80 (34.18)
 28 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  2:12.93    2:11.07        
                  29.66     1:02.46 (32.80)     1:37.20 (34.74)     2:11.07 (33.87)
 29 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:11.62    2:11.09        
                  28.98     1:02.26 (33.28)     1:37.72 (35.46)     2:11.09 (33.37)
 30 White, Devin H      13 Lindy-MR             2:03.44    2:13.87        
                  28.69     1:01.96 (33.27)     1:38.21 (36.25)     2:13.87 (35.66)
 31 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:12.36    2:13.90        
                  30.51     1:04.36 (33.85)     1:39.19 (34.83)     2:13.90 (34.71)
 32 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     2:15.71    2:14.21        
                  30.13     1:03.04 (32.91)     1:38.35 (35.31)     2:14.21 (35.86)
 33 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  2:20.12    2:14.52        
                  30.51     1:03.83 (33.32)     1:39.14 (35.31)     2:14.52 (35.38)
 34 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  2:17.74    2:15.28        
                  30.55     1:04.56 (34.01)     1:40.16 (35.60)     2:15.28 (35.12)
 35 Casey, Jack H       13 HAA-MR               2:33.27    2:15.70        
                  30.81     1:05.86 (35.05)     1:42.03 (36.17)     2:15.70 (33.67)
 36 Dai, Wesley         14 WAC-MR               2:40.20    2:16.98        
                1:05.70     1:41.87 (36.17)     2:17.25 (35.38)         2:16.98 ( )
 37 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              2:19.01    2:17.35        
                  31.66     1:07.76 (36.10)     1:43.00 (35.24)     2:17.35 (34.35)
 38 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:30.42    2:18.43        
                  32.00     1:07.69 (35.69)     1:44.29 (36.60)     2:18.43 (34.14)
 39 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  2:22.15    2:20.36        
                  31.85     1:07.79 (35.94)     1:45.45 (37.66)     2:20.36 (34.91)
 40 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              2:20.48    2:20.54        
                  32.16     1:08.08 (35.92)     1:44.58 (36.50)     2:20.54 (35.96)
 41 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     2:25.18    2:21.71        
                  32.81     1:09.09 (36.28)     1:45.60 (36.51)     2:21.71 (36.11)
 42 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     2:23.91    2:23.13        
                  32.58     1:09.28 (36.70)     1:46.70 (37.42)     2:23.13 (36.43)
 42 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               2:35.05    2:23.13        
                  30.84     1:05.86 (35.02)     1:44.48 (38.62)     2:23.13 (38.65)
 44 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     2:25.75    2:23.49        
                  32.49     1:08.90 (36.41)     1:46.94 (38.04)     2:23.49 (36.55)
 45 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          2:24.73    2:27.06        
                  32.62     1:08.92 (36.30)     1:49.15 (40.23)     2:27.06 (37.91)
 46 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR               NT    2:28.52        
                  30.68     1:08.04 (37.36)     1:49.56 (41.52)     2:28.52 (38.96)
 47 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              2:31.37    2:30.30        
                  33.69     1:12.60 (38.91)     1:53.60 (41.00)     2:30.30 (36.70)
 48 Claps, Danny        13 HAA-MR               2:28.24    2:31.53        
                  32.83     1:10.30 (37.47)     1:50.34 (40.04)     2:31.53 (41.19)
 49 Marsala, Charles    13 WAC-MR               3:00.00    2:42.43        
                  36.88     1:17.24 (40.36)     2:00.76 (43.52)     2:42.43 (41.67)
 50 Sun, Charles        13 Three Village-MR     2:51.57    2:42.74        
                  36.68     1:17.82 (41.14)     2:01.40 (43.58)     2:42.74 (41.34)
 51 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             2:50.99    3:14.36        
                  43.10     1:32.89 (49.79)     2:24.21 (51.32)     3:14.36 (50.15)
 52 Shablovsky, Jason   13 WAC-MR               3:28.32    3:17.15        
                  42.02     1:32.39 (50.37)     2:24.11 (51.72)     3:17.15 (53.04)
 -- Takes, William E    14 Express Swimming-MR  2:26.18         DQ        
      False start
                  29.74     1:05.16 (35.42)     1:43.57 (38.41)          DQ (36.78)
 -- O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  2:19.18         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     5:00.75    4:53.04        
                  26.86       55.96 (29.10)     1:25.72 (29.76)     1:55.07 (29.35)
        2:24.25 (29.18)     2:53.94 (29.69)     3:23.62 (29.68)     3:53.41 (29.79)
        4:23.45 (30.04)     4:53.04 (29.59)                                        
  2 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  4:53.52    4:59.73        
                  26.66       55.82 (29.16)     1:25.58 (29.76)     1:55.48 (29.90)
        2:25.35 (29.87)     2:56.28 (30.93)     3:27.33 (31.05)     3:58.38 (31.05)
        4:29.53 (31.15)     4:59.73 (30.20)                                        
  3 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:23.25    5:23.32        
                  28.31       59.36 (31.05)     1:31.99 (32.63)     2:05.18 (33.19)
        2:38.66 (33.48)     3:12.38 (33.72)     3:46.66 (34.28)     4:20.07 (33.41)
        4:51.98 (31.91)     5:23.32 (31.34)                                        
  4 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               5:29.53    5:24.37        
                  29.46     1:01.55 (32.09)     1:34.25 (32.70)     2:07.33 (33.08)
        2:40.05 (32.72)     3:12.66 (32.61)     3:46.28 (33.62)     4:19.07 (32.79)
        4:52.32 (33.25)     5:24.37 (32.05)                                        
  5 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     5:28.99    5:25.01        
                  29.03     1:01.70 (32.67)     1:35.19 (33.49)     2:08.77 (33.58)
        2:41.59 (32.82)     3:15.05 (33.46)     3:48.14 (33.09)     4:20.57 (32.43)
        4:53.13 (32.56)     5:25.01 (31.88)                                        
  6 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               5:28.11    5:26.02        
                  29.23     1:01.18 (31.95)     1:34.18 (33.00)     2:07.75 (33.57)
        2:40.61 (32.86)     3:13.23 (32.62)     3:47.00 (33.77)     4:20.15 (33.15)
        4:53.77 (33.62)     5:26.02 (32.25)                                        
  7 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          5:43.86    5:26.25        
                  27.52       59.19 (31.67)     1:32.04 (32.85)     2:05.21 (33.17)
        2:38.57 (33.36)     3:12.43 (33.86)     3:46.43 (34.00)     4:20.69 (34.26)
        4:53.65 (32.96)     5:26.25 (32.60)                                        
  8 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  5:22.33    5:32.48        
                  27.53       59.68 (32.15)     1:33.15 (33.47)     2:07.24 (34.09)
        2:40.89 (33.65)     3:13.83 (32.94)     3:48.43 (34.60)     4:23.46 (35.03)
        4:59.00 (35.54)     5:32.48 (33.48)                                        
  9 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               5:33.50    5:32.66        
                  30.00     1:02.73 (32.73)     1:36.08 (33.35)     2:09.76 (33.68)
        2:43.24 (33.48)     3:16.91 (33.67)     3:50.97 (34.06)     4:25.36 (34.39)
        4:59.31 (33.95)     5:32.66 (33.35)                                        
 10 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               5:43.83    5:38.54        
                  30.05     1:03.38 (33.33)     1:37.07 (33.69)     2:11.19 (34.12)
        2:45.82 (34.63)     3:20.15 (34.33)     3:55.21 (35.06)     4:30.06 (34.85)
        5:05.23 (35.17)     5:38.54 (33.31)                                        
 11 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  5:55.00    5:45.45        
                  29.98     1:03.38 (33.40)     1:38.18 (34.80)     2:13.99 (35.81)
        2:49.99 (36.00)     3:26.01 (36.02)     4:01.62 (35.61)     4:37.99 (36.37)
        5:12.54 (34.55)     5:45.45 (32.91)                                        
 12 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:53.31    5:47.55        
                  30.89     1:05.45 (34.56)     1:39.99 (34.54)     2:15.39 (35.40)
        2:51.14 (35.75)     3:26.71 (35.57)     4:02.90 (36.19)     4:38.56 (35.66)
        5:14.17 (35.61)     5:47.55 (33.38)                                        
 13 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  6:00.25    5:54.79        
                  31.24     1:05.79 (34.55)     1:41.75 (35.96)     2:17.70 (35.95)
        2:53.52 (35.82)     3:30.51 (36.99)     4:06.64 (36.13)     4:43.42 (36.78)
        5:20.21 (36.79)     5:54.79 (34.58)                                        
 14 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               6:08.20    5:54.88        
                  31.24     1:05.65 (34.41)     1:41.12 (35.47)     2:16.76 (35.64)
        2:52.88 (36.12)     3:29.63 (36.75)     4:06.08 (36.45)     4:42.45 (36.37)
        5:19.62 (37.17)     5:54.88 (35.26)                                        
 15 McNamara, William   13 BBSC-MR              6:52.74    6:33.58        
                  34.42     1:12.23 (37.81)     1:51.59 (39.36)     2:31.92 (40.33)
        3:12.27 (40.35)     3:53.63 (41.36)     4:34.67 (41.04)     5:16.08 (41.41)
        5:56.00 (39.92)     6:33.58 (37.58)                                        
 16 Claps, Danny        13 HAA-MR               6:48.22    6:44.85        
                  32.77     1:11.75 (38.98)     1:52.47 (40.72)     2:33.92 (41.45)
        3:17.08 (43.16)     4:00.85 (43.77)     4:43.98 (43.13)     5:26.15 (42.17)
        6:08.59 (42.44)     6:44.85 (36.26)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR       58.91      57.35        
                  28.74       57.35 (28.61)                                        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    57.53      58.17        
                  28.36       58.17 (29.81)                                        
  3 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  1:03.03    1:01.55        
                  29.55     1:01.55 (32.00)                                        
  4 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          1:03.95    1:02.01        
                  29.80     1:02.01 (32.21)                                        
  5 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:02.64    1:02.30        
                  30.36     1:02.30 (31.94)                                        
  6 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  1:02.82    1:03.04        
                  30.66     1:03.04 (32.38)                                        
  7 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     1:02.34    1:03.26        
                  31.07     1:03.26 (32.19)                                        
  8 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     1:02.78    1:03.53        
                  31.19     1:03.53 (32.34)                                        
  9 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               1:05.95    1:03.80        
                  31.13     1:03.80 (32.67)                                        
 10 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:03.41    1:05.02        
                  31.89     1:05.02 (33.13)                                        
 11 Fisher, Alex        14 HAA-MR               1:06.80    1:05.03        
                  31.47     1:05.03 (33.56)                                        
 12 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               1:04.75    1:05.79        
                  32.18     1:05.79 (33.61)                                        
 13 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:05.28    1:06.03        
                  31.85     1:06.03 (34.18)                                        
 14 Valdes, Luke        13 WAC-MR               1:07.07    1:06.20        
                  32.33     1:06.20 (33.87)                                        
 15 Kim, Mark           14 NCAC-MR              1:06.00    1:06.42        
                  31.88     1:06.42 (34.54)                                        
 16 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:08.88    1:06.56        
                  32.79     1:06.56 (33.77)                                        
 17 Bogush, Nicholas W  14 Three Village-MR     1:09.40    1:08.12        
                  33.59     1:08.12 (34.53)                                        
 18 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  1:11.70    1:08.83        
                  33.85     1:08.83 (34.98)                                        
 19 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  1:12.48    1:09.74        
                  33.54     1:09.74 (36.20)                                        
 20 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  1:10.57    1:10.19        
                  34.55     1:10.19 (35.64)                                        
 21 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  1:11.86    1:10.62        
                  34.24     1:10.62 (36.38)                                        
 22 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:09.43    1:10.98        
                  35.39     1:10.98 (35.59)                                        
 23 Dai, Wesley         14 WAC-MR               1:20.00    1:11.42        
                  34.53     1:11.42 (36.89)                                        
 24 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:13.21    1:12.20        
                  34.15     1:12.20 (38.05)                                        
 25 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:13.43    1:12.29        
                  35.58     1:12.29 (36.71)                                        
 26 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     1:13.84    1:12.73        
                  35.44     1:12.73 (37.29)                                        
 27 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     1:14.51    1:13.01        
                  35.80     1:13.01 (37.21)                                        
 28 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:33.71    1:13.21        
                  35.67     1:13.21 (37.54)                                        
 29 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               1:14.71    1:13.59        
                  35.61     1:13.59 (37.98)                                        
 30 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  1:12.65    1:13.61        
                  36.61     1:13.61 (37.00)                                        
 31 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:20.46    1:14.26        
                  36.88     1:14.26 (37.38)                                        
 32 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     1:17.68    1:14.52        
                  36.53     1:14.52 (37.99)                                        
 33 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     1:16.06    1:14.57        
                  36.41     1:14.57 (38.16)                                        
 34 White, Devin H      13 Lindy-MR             1:13.21    1:14.74        
                  37.08     1:14.74 (37.66)                                        
 35 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     1:17.29    1:14.75        
                  36.54     1:14.75 (38.21)                                        
 36 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:14.94        
                  36.57     1:14.94 (38.37)                                        
 37 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:19.83    1:17.60        
                  38.08     1:17.60 (39.52)                                        
 38 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:20.92    1:18.82        
                  38.78     1:18.82 (40.04)                                        
 39 McNamara, William   13 BBSC-MR              1:19.90    1:19.32        
                  39.25     1:19.32 (40.07)                                        
 40 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:20.46    1:19.90        
                  38.91     1:19.90 (40.99)                                        
 41 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:21.90    1:19.94        
                  39.41     1:19.94 (40.53)                                        
 42 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:21.01    1:19.99        
                  39.04     1:19.99 (40.95)                                        
 43 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:19.50    1:20.30        
                  38.87     1:20.30 (41.43)                                        
 44 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:19.00    1:25.40        
                  41.21     1:25.40 (44.19)                                        
 45 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:31.83    1:27.59        
                  41.19     1:27.59 (46.40)                                        
 46 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             1:41.13    1:42.48        
                  50.87     1:42.48 (51.61)                                        
 -- Shablovsky, Jason   13 WAC-MR               1:50.00         DQ        
      Did not finish on back
                  46.97          DQ (53.26)                                        
 -- O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:13.28         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     1:58.24    2:00.65        
                  29.02       59.59 (30.57)     1:30.01 (30.42)     2:00.65 (30.64)
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:02.71    2:05.64        
                  29.76     1:01.42 (31.66)     1:33.92 (32.50)     2:05.64 (31.72)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     2:12.23    2:11.11        
                  31.00     1:04.73 (33.73)     1:38.16 (33.43)     2:11.11 (32.95)
  4 Chirico, Matthew J  14 Three Village-MR     2:09.37    2:12.98        
                  32.58     1:05.84 (33.26)     1:39.53 (33.69)     2:12.98 (33.45)
  5 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          2:18.98    2:13.67        
                  30.53     1:04.34 (33.81)     1:39.58 (35.24)     2:13.67 (34.09)
  6 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR     2:10.06    2:13.94        
                  31.76     1:05.78 (34.02)     1:40.36 (34.58)     2:13.94 (33.58)
  7 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     2:19.97    2:15.98        
                  32.73     1:07.36 (34.63)     1:42.91 (35.55)     2:15.98 (33.07)
  8 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     2:12.84    2:16.32        
                  32.04     1:06.29 (34.25)     1:41.43 (35.14)     2:16.32 (34.89)
  9 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:21.07    2:17.31        
                  32.93     1:07.33 (34.40)     1:42.96 (35.63)     2:17.31 (34.35)
 10 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  2:17.96    2:17.62        
                  32.03     1:06.59 (34.56)     1:42.49 (35.90)     2:17.62 (35.13)
 11 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  2:15.26    2:18.51        
                  32.53     1:06.51 (33.98)     1:42.62 (36.11)     2:18.51 (35.89)
 12 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               2:20.09    2:19.09        
                  32.95     1:08.14 (35.19)     1:43.86 (35.72)     2:19.09 (35.23)
 13 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR       NT    2:21.07        
                  32.93     1:08.71 (35.78)     1:46.05 (37.34)     2:21.07 (35.02)
 14 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:21.83    2:21.73        
                  33.17     1:09.37 (36.20)     1:45.95 (36.58)     2:21.73 (35.78)
 15 Valdes, Luke        13 WAC-MR               2:23.97    2:22.41        
                  33.64     1:09.21 (35.57)     1:46.73 (37.52)     2:22.41 (35.68)
 16 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR     2:22.29    2:22.59        
                  33.74     1:09.52 (35.78)     1:46.65 (37.13)     2:22.59 (35.94)
 17 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:22.95    2:23.10        
                  33.88     1:10.70 (36.82)     1:47.90 (37.20)     2:23.10 (35.20)
 18 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               2:27.75    2:25.71        
                  35.75     1:12.73 (36.98)     1:51.10 (38.37)     2:25.71 (34.61)
 19 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  2:42.32    2:26.74        
                  34.65     1:11.90 (37.25)     1:49.85 (37.95)     2:26.74 (36.89)
 20 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:28.94    2:26.93        
                  34.99     1:12.62 (37.63)     1:50.34 (37.72)     2:26.93 (36.59)
 21 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  2:31.75    2:32.04        
                  35.46     1:13.28 (37.82)     1:52.65 (39.37)     2:32.04 (39.39)
 22 Dai, Wesley         14 WAC-MR               2:45.00    2:33.62        
                  34.84     1:14.22 (39.38)     1:54.82 (40.60)     2:33.62 (38.80)
 23 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:40.89    2:34.32        
                  35.73     1:14.60 (38.87)     1:54.92 (40.32)     2:34.32 (39.40)
 24 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:38.46    2:34.99        
                  36.71     1:16.00 (39.29)     1:55.86 (39.86)     2:34.99 (39.13)
 25 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     2:38.57    2:35.88        
                  36.88     1:16.82 (39.94)     1:57.35 (40.53)     2:35.88 (38.53)
 26 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  2:43.21    2:36.26        
                                1:13.31 ( )   2:36.26 (1:22.95)                    
 27 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  2:35.43    2:37.09        
                  36.87     1:17.41 (40.54)     1:58.94 (41.53)     2:37.09 (38.15)
 28 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     2:41.55    2:37.50        
                  37.33     1:17.28 (39.95)     1:58.22 (40.94)     2:37.50 (39.28)
 29 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR                    NT    2:43.18        
                  37.45     1:18.03 (40.58)     2:00.72 (42.69)     2:43.18 (42.46)
 30 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     2:46.65    2:44.56        
                  39.77     1:20.54 (40.77)     2:03.21 (42.67)     2:44.56 (41.35)
 31 O'Connor, Daniel T  14 Express Swimming-MR       NT    2:56.45        
                  41.41     1:25.87 (44.46)     2:12.45 (46.58)     2:56.45 (44.00)
 32 Graham, Joe K       14 Express Swimming-MR  3:04.95    2:59.95        
                                                    2:15.05 ( )     2:59.95 (44.90)
 33 Claps, Danny        13 HAA-MR               2:58.96    3:03.04        
                  41.29     1:27.16 (45.87)     2:15.95 (48.79)     3:03.04 (47.09)
 34 Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            3:30.00    3:16.23        
                  46.53     1:38.06 (51.53)     2:28.05 (49.99)     3:16.23 (48.18)
 35 McNamara, William   13 BBSC-MR              2:50.75    3:32.43        
                  40.33     1:22.84 (42.51)     2:06.69 (43.85)   3:32.43 (1:25.74)
 36 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             3:19.92    3:34.40        
                  51.19     1:46.40 (55.21)   3:34.40 (1:48.00)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     1:10.65    1:06.76        
                  31.03     1:06.76 (35.73)                                        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:07.67        
                  32.89     1:07.67 (34.78)                                        
  3 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  1:07.78    1:08.22        
                  32.67     1:08.22 (35.55)                                        
  4 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:07.36    1:08.43        
                  32.31     1:08.43 (36.12)                                        
  5 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               1:09.59    1:08.68        
                  32.48     1:08.68 (36.20)                                        
  6 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          1:08.36    1:10.97        
                  33.00     1:10.97 (37.97)                                        
  7 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               1:11.83    1:11.81        
                  33.99     1:11.81 (37.82)                                        
  8 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:11.32    1:11.89        
                  33.90     1:11.89 (37.99)                                        
  9 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          1:12.57    1:12.03        
                  34.21     1:12.03 (37.82)                                        
 10 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     1:10.33    1:12.06        
                  33.69     1:12.06 (38.37)                                        
 11 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  1:12.68    1:13.17        
                  34.58     1:13.17 (38.59)                                        
 12 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:16.50    1:13.68        
                  35.03     1:13.68 (38.65)                                        
 13 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  1:13.10    1:14.55        
                  35.59     1:14.55 (38.96)                                        
 14 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               1:14.75    1:14.61        
                  35.83     1:14.61 (38.78)                                        
 15 Casey, Jack H       13 HAA-MR               1:23.61    1:15.50        
                  35.84     1:15.50 (39.66)                                        
 16 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  1:17.45    1:15.91        
                  36.40     1:15.91 (39.51)                                        
 17 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:14.68    1:16.15        
                  36.20     1:16.15 (39.95)                                        
 18 Dai, Wesley         14 WAC-MR               1:31.51    1:17.11        
                  36.06     1:17.11 (41.05)                                        
 19 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  1:16.72    1:17.63        
                  37.20     1:17.63 (40.43)                                        
 20 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:19.10    1:17.79        
                  36.72     1:17.79 (41.07)                                        
 21 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  1:20.19    1:18.67        
                  37.66     1:18.67 (41.01)                                        
 22 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:20.46    1:19.01        
                  36.94     1:19.01 (42.07)                                        
 23 Chirico, Matthew J  14 Three Village-MR     1:20.04    1:19.38        
                  37.63     1:19.38 (41.75)                                        
 24 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               1:22.95    1:19.98        
                  37.44     1:19.98 (42.54)                                        
 25 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:20.14    1:20.58        
                  37.92     1:20.58 (42.66)                                        
 26 Stora, Michael      13 WAC-MR               1:24.38    1:21.11        
                  40.29     1:21.11 (40.82)                                        
 27 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:23.36    1:21.31        
                  38.21     1:21.31 (43.10)                                        
 28 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  1:24.52    1:22.09        
                  38.72     1:22.09 (43.37)                                        
 29 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             1:21.00    1:22.20        
                  38.99     1:22.20 (43.21)                                        
 30 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:30.13    1:24.18        
                  39.38     1:24.18 (44.80)                                        
 31 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:25.31    1:25.86        
                  41.33     1:25.86 (44.53)                                        
 32 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:28.21    1:26.16        
                  40.97     1:26.16 (45.19)                                        
 33 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  1:28.76    1:27.70        
                  40.72     1:27.70 (46.98)                                        
 34 McNamara, William   13 BBSC-MR              1:29.36    1:28.65        
                  41.17     1:28.65 (47.48)                                        
 35 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     1:28.08    1:30.46        
                  42.91     1:30.46 (47.55)                                        
 36 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:32.41    1:32.32        
                  43.73     1:32.32 (48.59)                                        
 37 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:30.74    1:33.31        
                  44.24     1:33.31 (49.07)                                        
 38 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:35.87    1:33.49        
                  44.89     1:33.49 (48.60)                                        
 39 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:37.87    1:34.36        
                  44.81     1:34.36 (49.55)                                        
 40 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:35.51    1:35.52        
                  45.43     1:35.52 (50.09)                                        
 41 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:37.40    1:36.12        
                  45.77     1:36.12 (50.35)                                        
 42 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:39.14    1:39.12        
                  46.09     1:39.12 (53.03)                                        
 43 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:40.47    1:51.63        
                  52.74     1:51.63 (58.89)                                        
 -- Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            2:00.00         DQ        
                  55.23        DQ (1:01.69)                                        
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             1:47.99         DQ        
                  56.83        DQ (1:04.63)                                        
 -- O'Connor, Daniel T  14 Express Swimming-MR       NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:26.86    2:24.13        
                  33.58     1:10.66 (37.08)     1:47.98 (37.32)     2:24.13 (36.15)
  2 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     2:25.92    2:24.14        
                  32.68     1:10.08 (37.40)     1:47.83 (37.75)     2:24.14 (36.31)
  3 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:24.02    2:25.22        
                  33.10     1:10.05 (36.95)     1:47.36 (37.31)     2:25.22 (37.86)
  4 Fisher, Alex        14 HAA-MR               2:30.07    2:27.84        
                  33.03     1:10.84 (37.81)     1:49.60 (38.76)     2:27.84 (38.24)
  5 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          2:41.16    2:32.04        
                  34.81     1:13.99 (39.18)     1:52.86 (38.87)     2:32.04 (39.18)
  6 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          2:31.98    2:33.92        
                  33.98     1:12.94 (38.96)     1:53.31 (40.37)     2:33.92 (40.61)
  7 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               2:36.41    2:34.21        
                  35.81     1:15.12 (39.31)     1:55.36 (40.24)     2:34.21 (38.85)
  8 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            2:36.34    2:35.21        
                  34.72     1:14.40 (39.68)     1:54.92 (40.52)     2:35.21 (40.29)
  9 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     2:33.88    2:35.81        
                  33.69     1:13.12 (39.43)     1:54.16 (41.04)     2:35.81 (41.65)
 10 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               2:37.60    2:36.54        
                  35.48     1:15.57 (40.09)     1:55.40 (39.83)     2:36.54 (41.14)
 11 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:36.63    2:36.62        
                  35.31     1:15.41 (40.10)     1:56.18 (40.77)     2:36.62 (40.44)
 12 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:42.27    2:37.98        
                  35.79     1:16.05 (40.26)     1:57.32 (41.27)     2:37.98 (40.66)
 13 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     2:35.74    2:38.31        
                  35.04     1:15.78 (40.74)     1:56.81 (41.03)     2:38.31 (41.50)
 14 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               2:37.19    2:38.56        
                  36.58     1:16.79 (40.21)     1:58.64 (41.85)     2:38.56 (39.92)
 15 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:39.28    2:40.15        
                  36.29     1:17.02 (40.73)     1:58.01 (40.99)     2:40.15 (42.14)
 16 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:47.73    2:42.38        
                  36.19     1:18.15 (41.96)     2:00.94 (42.79)     2:42.38 (41.44)
 17 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               2:45.70    2:42.66        
                  36.22     1:18.28 (42.06)     2:00.59 (42.31)     2:42.66 (42.07)
 18 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              2:45.80    2:43.20        
                  38.14     1:19.85 (41.71)     2:02.51 (42.66)     2:43.20 (40.69)
 19 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  2:54.80    2:44.83        
                  36.59     1:17.91 (41.32)     2:01.41 (43.50)     2:44.83 (43.42)
 20 Casey, Jack H       13 HAA-MR               2:58.35    2:45.61        
                  37.24     1:18.84 (41.60)     2:03.12 (44.28)     2:45.61 (42.49)
 21 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     2:56.60    2:46.86        
                  36.62     1:19.32 (42.70)     2:03.71 (44.39)     2:46.86 (43.15)
 22 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:54.59    2:49.61        
                  39.80     1:21.68 (41.88)     2:06.26 (44.58)     2:49.61 (43.35)
 23 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:57.87    2:49.68        
                  37.69     1:21.00 (43.31)     2:05.96 (44.96)     2:49.68 (43.72)
 24 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  3:12.12    2:51.40        
                  38.56     1:22.94 (44.38)     2:07.55 (44.61)     2:51.40 (43.85)
 25 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               3:07.54    2:53.45        
                  36.97     1:20.42 (43.45)     2:07.18 (46.76)     2:53.45 (46.27)
 26 McNamara, William   13 BBSC-MR              3:12.44    3:12.39        
                  43.15     1:31.55 (48.40)     2:22.42 (50.87)     3:12.39 (49.97)
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             3:23.99         DQ        
      Scissors kick
                  54.78                                                            
 -- Towse, Eric         13 WAC-MR               3:30.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  39.81     1:26.37 (46.56)     2:15.22 (48.85)          DQ (47.25)
 -- Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  2:27.31         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR       53.83      53.77        
                  24.95       53.77 (28.82)                                        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    55.35      56.27        
                  26.43       56.27 (29.84)                                        
  3 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR       58.03      59.85        
                  27.58       59.85 (32.27)                                        
  4 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:00.33    1:00.33        
                  28.59     1:00.33 (31.74)                                        
  5 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          1:01.24    1:00.66        
                  28.25     1:00.66 (32.41)                                        
  6 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  1:01.13    1:01.70        
                  29.34     1:01.70 (32.36)                                        
  7 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          1:03.31    1:02.77        
                  28.35     1:02.77 (34.42)                                        
  8 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     1:04.07    1:03.37        
                  29.28     1:03.37 (34.09)                                        
  9 Fisher, Alex        14 HAA-MR               1:02.33    1:03.47        
                  29.24     1:03.47 (34.23)                                        
 10 Afif, John          14 WAC-MR               1:05.00    1:03.68        
                  30.79     1:03.68 (32.89)                                        
 11 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR     1:05.32    1:04.02        
                  29.15     1:04.02 (34.87)                                        
 12 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               1:04.04    1:04.04        
                  30.24     1:04.04 (33.80)                                        
 13 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  1:05.59    1:04.69        
                  30.49     1:04.69 (34.20)                                        
 14 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  1:05.70    1:04.83        
                  31.32     1:04.83 (33.51)                                        
 15 He, David           13 Three Village-MR     1:06.83    1:05.82        
                  31.36     1:05.82 (34.46)                                        
 16 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     1:08.83    1:06.29        
                  31.07     1:06.29 (35.22)                                        
 17 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               1:05.38    1:06.40        
                  32.16     1:06.40 (34.24)                                        
 18 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:16.47    1:07.43        
                  31.08     1:07.43 (36.35)                                        
 19 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:13.09    1:08.92        
                  31.44     1:08.92 (37.48)                                        
 20 Valdes, Luke        13 WAC-MR               1:18.37    1:11.63        
                  32.92     1:11.63 (38.71)                                        
 21 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:14.48    1:11.99        
                  33.13     1:11.99 (38.86)                                        
 22 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     1:13.05    1:12.28        
                  32.45     1:12.28 (39.83)                                        
 23 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:14.15    1:12.86        
                  31.73     1:12.86 (41.13)                                        
 24 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              1:15.48    1:13.09        
                  32.95     1:13.09 (40.14)                                        
 25 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             1:15.00    1:14.31        
                  33.50     1:14.31 (40.81)                                        
 26 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:18.45    1:15.70        
                  36.82     1:15.70 (38.88)                                        
 27 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:29.31    1:16.65        
                  34.76     1:16.65 (41.89)                                        
 28 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:28.45    1:17.02        
                  34.66     1:17.02 (42.36)                                        
 29 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     1:30.75    1:17.16        
                  35.75     1:17.16 (41.41)                                        
 30 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:20.86    1:17.78        
                  36.78     1:17.78 (41.00)                                        
 31 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:15.39    1:20.03        
                  36.04     1:20.03 (43.99)                                        
 32 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     1:18.02    1:21.20        
                  37.26     1:21.20 (43.94)                                        
 33 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     1:19.62    1:21.69        
                  38.02     1:21.69 (43.67)                                        
 34 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:20.40    1:24.34        
                  38.40     1:24.34 (45.94)                                        
 35 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:26.02    1:25.27        
                  39.06     1:25.27 (46.21)                                        
 36 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:24.82    1:25.44        
                  41.05     1:25.44 (44.39)                                        
 37 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:24.28    1:26.56        
                  39.03     1:26.56 (47.53)                                        
 38 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:33.98    1:28.17        
                  40.22     1:28.17 (47.95)                                        
 39 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:34.36    1:31.17        
                  42.54     1:31.17 (48.63)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     2:01.34    2:01.78        
                  26.76       57.99 (31.23)     1:30.01 (32.02)     2:01.78 (31.77)
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:01.09    2:02.12        
                  27.40       58.71 (31.31)     1:30.30 (31.59)     2:02.12 (31.82)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     2:07.58    2:12.35        
                  30.25     1:04.74 (34.49)     1:39.52 (34.78)     2:12.35 (32.83)
  4 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:17.68    2:13.53        
                  29.33     1:03.16 (33.83)     1:38.89 (35.73)     2:13.53 (34.64)
  5 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     2:16.02    2:13.66        
                  28.22     1:01.60 (33.38)     1:37.40 (35.80)     2:13.66 (36.26)
  6 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:16.67    2:15.31        
                  30.07     1:04.19 (34.12)     1:39.53 (35.34)     2:15.31 (35.78)
  7 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               2:18.40    2:18.39        
                  30.14     1:05.00 (34.86)     1:41.89 (36.89)     2:18.39 (36.50)
  8 Afif, John          14 WAC-MR               2:25.00    2:21.74        
                  32.11     1:08.38 (36.27)     1:46.62 (38.24)     2:21.74 (35.12)
  9 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     2:30.75    2:22.46        
                  30.70     1:07.75 (37.05)     1:45.49 (37.74)     2:22.46 (36.97)
 10 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  2:29.87    2:25.33        
                  32.04     1:09.19 (37.15)     1:49.40 (40.21)     2:25.33 (35.93)
 11 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               2:27.42    2:27.04        
                  32.32     1:09.65 (37.33)     1:48.66 (39.01)     2:27.04 (38.38)
 12 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  2:52.85    2:27.55        
                  32.28     1:07.59 (35.31)     1:47.16 (39.57)     2:27.55 (40.39)
 13 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR       NT    2:34.09        
                  33.95     1:15.17 (41.22)     1:54.83 (39.66)     2:34.09 (39.26)
 14 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:34.34    2:35.61        
                  33.28     1:12.64 (39.36)     1:53.51 (40.87)     2:35.61 (42.10)
 15 White, Devin H      13 Lindy-MR             2:19.88    2:36.60        
                  33.71     1:13.09 (39.38)     1:54.86 (41.77)     2:36.60 (41.74)
 16 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  2:56.45    2:41.70        
                  32.77     1:11.57 (38.80)     1:55.86 (44.29)     2:41.70 (45.84)
 17 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:54.10    2:45.22        
                  34.11     1:15.54 (41.43)     2:00.27 (44.73)     2:45.22 (44.95)
 18 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              2:57.04    2:48.87        
                  38.72     1:23.24 (44.52)     2:08.89 (45.65)     2:48.87 (39.98)
 19 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  3:01.21    2:53.85        
                  35.54     1:17.92 (42.38)     2:05.59 (47.67)     2:53.85 (48.26)
 20 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR               NT    3:13.11        
                  41.59     1:30.30 (48.71)     2:22.64 (52.34)     3:13.11 (50.47)
 -- Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     2:38.11         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:01.16    2:04.28        
                  26.75       58.74 (31.99)     1:34.81 (36.07)     2:04.28 (29.47)
  2 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     2:05.42    2:09.02        
                  27.58       58.96 (31.38)     1:38.71 (39.75)     2:09.02 (30.31)
  3 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  2:12.53    2:11.87        
                  28.16     1:01.51 (33.35)     1:42.72 (41.21)     2:11.87 (29.15)
  4 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:13.47    2:12.82        
                  29.40     1:04.24 (34.84)     1:42.75 (38.51)     2:12.82 (30.07)
  5 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:15.53    2:13.22        
                  28.07     1:02.95 (34.88)     1:43.40 (40.45)     2:13.22 (29.82)
  6 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  2:16.82    2:15.54        
                  30.90     1:06.06 (35.16)     1:45.03 (38.97)     2:15.54 (30.51)
  7 Fisher, Alex        14 HAA-MR               2:17.24    2:16.70        
                  29.76     1:04.96 (35.20)     1:45.81 (40.85)     2:16.70 (30.89)
  8 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     2:25.67    2:18.82        
                  29.02     1:04.33 (35.31)     1:46.79 (42.46)     2:18.82 (32.03)
  9 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  2:22.91    2:19.76        
                  30.54     1:05.04 (34.50)     1:49.00 (43.96)     2:19.76 (30.76)
 10 Afif, John          14 WAC-MR               2:30.00    2:22.47        
                  31.18     1:07.58 (36.40)     1:49.11 (41.53)     2:22.47 (33.36)
 11 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               2:24.96    2:24.06        
                  31.43     1:07.58 (36.15)     1:50.70 (43.12)     2:24.06 (33.36)
 12 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:23.88    2:24.19        
                  31.99     1:08.23 (36.24)     1:50.41 (42.18)     2:24.19 (33.78)
 13 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               2:22.89    2:24.35        
                  31.62     1:11.21 (39.59)     1:51.27 (40.06)     2:24.35 (33.08)
 14 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          2:22.16    2:24.36        
                  30.08     1:05.75 (35.67)     1:47.83 (42.08)     2:24.36 (36.53)
 15 He, David           13 Three Village-MR     2:27.59    2:24.91        
                  31.17     1:09.68 (38.51)     1:52.22 (42.54)     2:24.91 (32.69)
 16 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR     2:27.07    2:26.37        
                  30.81     1:08.16 (37.35)     1:52.18 (44.02)     2:26.37 (34.19)
 17 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:37.01    2:28.00        
                  32.56     1:11.40 (38.84)     1:54.54 (43.14)     2:28.00 (33.46)
 18 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  2:33.17    2:28.12        
                  30.52     1:08.25 (37.73)     1:54.77 (46.52)     2:28.12 (33.35)
 19 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:28.20    2:28.58        
                  33.58     1:11.92 (38.34)     1:54.26 (42.34)     2:28.58 (34.32)
 20 Casey, Jack H       13 HAA-MR               2:45.29    2:29.11        
                  30.74     1:11.84 (41.10)     1:56.73 (44.89)     2:29.11 (32.38)
 21 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  2:31.60    2:30.21        
                  34.55     1:13.70 (39.15)     1:55.80 (42.10)     2:30.21 (34.41)
 22 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     2:46.14    2:31.13        
                  36.25     1:13.98 (37.73)     1:57.53 (43.55)     2:31.13 (33.60)
 23 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:40.07    2:33.41        
                  34.31     1:13.14 (38.83)     1:58.88 (45.74)     2:33.41 (34.53)
 24 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              2:38.88    2:38.11        
                  35.90     1:19.31 (43.41)     2:00.85 (41.54)     2:38.11 (37.26)
 25 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              2:50.99    2:39.67        
                  38.00     1:19.96 (41.96)     2:06.29 (46.33)     2:39.67 (33.38)
 26 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  2:38.83    2:40.04        
                  34.55     1:16.43 (41.88)     2:03.22 (46.79)     2:40.04 (36.82)
 27 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     2:42.48    2:40.12        
                  37.76     1:17.06 (39.30)     2:06.48 (49.42)     2:40.12 (33.64)
 28 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     2:43.41    2:40.78        
                  38.92     1:19.62 (40.70)     2:06.43 (46.81)     2:40.78 (34.35)
 29 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             2:23.99    2:41.21        
                  33.88     1:14.92 (41.04)     2:02.59 (47.67)     2:41.21 (38.62)
 30 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  2:46.15    2:43.27        
                  37.27     1:18.72 (41.45)     2:09.27 (50.55)     2:43.27 (34.00)
 31 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               2:54.23    2:43.65        
                  35.42     1:16.90 (41.48)     2:04.48 (47.58)     2:43.65 (39.17)
 32 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            2:57.99    2:51.45        
                  39.32     1:20.98 (41.66)     2:12.49 (51.51)     2:51.45 (38.96)
 33 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              2:54.86    2:51.54        
                  39.25     1:23.75 (44.50)     2:16.05 (52.30)     2:51.54 (35.49)
 34 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          2:51.96    2:53.30        
                  34.65     1:18.62 (43.97)     2:15.96 (57.34)     2:53.30 (37.34)
 35 McNamara, William   13 BBSC-MR              2:55.15    2:54.40        
                  43.17     1:26.72 (43.55)     2:15.19 (48.47)     2:54.40 (39.21)
 36 Stora, Michael      13 WAC-MR               3:30.00    3:05.43        
                  45.11     1:36.23 (51.12)     2:24.51 (48.28)     3:05.43 (40.92)
 37 Marsala, Charles    13 WAC-MR               3:30.00    3:06.29        
                  42.24     1:28.14 (45.90)     2:25.30 (57.16)     3:06.29 (40.99)
 38 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  3:18.74    3:06.44        
                  43.80     1:31.14 (47.34)     2:23.83 (52.69)     3:06.44 (42.61)
 -- Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          2:47.59         DQ        
                  32.86     1:17.31 (44.45)     2:04.38 (47.07)          DQ (37.83)
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             3:51.64         DQ        
                  54.56     1:51.63 (57.07)   2:52.32 (1:00.69)          DQ (49.21)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  4:17.44    4:19.19        
                  26.72       57.45 (30.73)     1:30.82 (33.37)     2:03.50 (32.68)
        2:41.17 (37.67)     3:19.12 (37.95)     3:49.70 (30.58)     4:19.19 (29.49)
  2 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     4:29.81    4:24.44        
                  26.33       56.50 (30.17)     1:30.55 (34.05)     2:04.37 (33.82)
        2:42.56 (38.19)     3:22.44 (39.88)     3:53.56 (31.12)     4:24.44 (30.88)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     4:30.72    4:30.86        
                  29.01     1:01.61 (32.60)     1:37.01 (35.40)     2:12.25 (35.24)
        2:52.65 (40.40)     3:33.05 (40.40)     4:01.77 (28.72)     4:30.86 (29.09)
  4 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            5:05.05    4:45.06        
                  29.64     1:04.59 (34.95)     1:42.45 (37.86)     2:18.71 (36.26)
        3:00.20 (41.49)     3:41.47 (41.27)     4:14.51 (33.04)     4:45.06 (30.55)
  5 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  4:57.51    4:45.37        
                  29.11     1:03.85 (34.74)     1:40.02 (36.17)     2:16.79 (36.77)
        2:59.01 (42.22)     3:41.91 (42.90)     4:13.20 (31.29)     4:45.37 (32.17)
  6 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               4:48.57    4:46.70        
                  28.77     1:03.77 (35.00)     1:40.39 (36.62)     2:16.52 (36.13)
        2:57.95 (41.43)     3:39.82 (41.87)     4:13.55 (33.73)     4:46.70 (33.15)
  7 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               4:54.58    4:50.17        
                  30.55     1:05.91 (35.36)     1:44.65 (38.74)     2:22.19 (37.54)
        3:03.58 (41.39)     3:44.63 (41.05)     4:17.96 (33.33)     4:50.17 (32.21)
  8 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:09.06    4:54.40        
                  30.63     1:07.38 (36.75)     1:44.60 (37.22)     2:20.72 (36.12)
        3:06.10 (45.38)     3:52.34 (46.24)     4:24.67 (32.33)     4:54.40 (29.73)
  9 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:08.09    5:02.81        
                  32.33     1:09.43 (37.10)     1:46.97 (37.54)     2:24.37 (37.40)
        3:07.51 (43.14)     3:51.23 (43.72)     4:27.78 (36.55)     5:02.81 (35.03)
 10 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              6:35.93    5:32.38        
                  37.24     1:20.67 (43.43)     2:03.72 (43.05)     2:48.36 (44.64)
        3:31.84 (43.48)     4:15.75 (43.91)   5:32.38 (1:16.63)                    
 -- Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  5:21.21         NS        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          18 NCAC-MR                21.00      21.83        
  2 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    21.50      22.02        
  3 Li, Kytoh           19 NCAC-MR                21.80      22.46        
  4 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    22.28      22.65        
  5 Sperandio, Alec     17 WAC-MR                 22.42      22.76        
  6 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR    24.62      22.79        
  7 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR    22.93      22.80        
  8 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR    23.09      22.87        
  9 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    23.25      23.03        
 10 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR    22.45      23.05        
 11 Searson, James      16 Express Swimming-MR    22.90      23.33        
 12 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR    23.71      23.34        
 13 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR    23.15      23.36        
 14 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR    23.89      23.74        
 15 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR    23.97      23.85        
 16 Diamond, Zachary    17 WAC-MR                 23.59      23.88        
 17 Callaghan, John     16 WAC-MR                 24.34      23.94        
 18 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR    24.18      24.11        
 19 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR    23.93      24.16        
 20 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR    23.86      24.24        
 21 Williams, Aaron D   16 FAST-MR                25.09      24.26        
 22 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR    24.35      24.36        
 23 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR    23.85      24.39        
 24 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR    24.30      24.40        
 25 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR                24.42      24.41        
 26 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR                25.30      24.46        
 27 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              23.88      24.58        
 28 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR                 24.93      24.71        
 29 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR    24.40      24.73        
 30 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR                26.11      24.76        
 31 Zhu, Beck           15 NCAC-MR                24.00      24.90        
 32 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR    25.33      24.99        
 33 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR                 24.80      25.04        
 33 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR                 25.40      25.04        
 35 Kan, Kevin          16 NCAC-MR                24.40      25.21        
 36 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR                26.01      25.22        
 37 Derry, Yashua A     16 FAST-MR                25.73      25.35        
 38 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR          NT      25.62        
 39 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR    25.78      25.67        
 40 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR    26.17      25.81        
 40 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR    26.22      25.81        
 42 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR    25.92      25.85        
 43 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR    28.17      25.89        
 44 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR    26.25      25.92        
 45 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR    25.72      25.93        
 46 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR    25.85      25.94        
 47 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR                27.13      25.97        
 48 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR    26.00      26.04        
 49 German, Alexander   15 Express Swimming-MR    26.51      26.16        
 50 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR    25.86      26.18        
 50 Szkutnik, KJ J      17 BBSC-MR                26.67      26.18        
 52 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR                 29.69      26.30        
 53 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR    26.54      26.44        
 54 Belmont, Chance     15 NCAC-MR                26.00      26.51        
 55 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR                 27.01      26.59        
 56 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR    26.50      26.75        
 57 Kim, Mark           14 NCAC-MR                25.50      27.15        
 58 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR                26.88      27.29        
 59 White, Colin        15 Express Swimming-MR    28.53      27.92        
 60 Shapiro, Max J      18 BBSC-MR                27.11      28.33        
 61 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR    29.22      28.37        
 62 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR                 29.21      28.38        
 63 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR                 29.10      28.94        
 64 Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR    30.38      30.33        
 65 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              29.75      30.37        
 66 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR              30.14      30.38        
 67 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              33.71      33.49        
 68 Rikic, Aidan         9 WAC-MR                 34.40      33.93        
 69 Aguilar, Humberto   10 FAST-MR                34.38      34.84        
 70 Kwan, William        8 WAC-MR                 39.06      42.56        
 71 Hunt, Liam           7 WAC-MR                 50.99      52.83        
 -- Hunt, Tate J         9 WAC-MR                 44.44         NS        
 -- Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR       23.48         NS        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cabasino, Tim       22 LBA-MR                 47.67      47.48        
                  22.55       47.48 (24.93)                                        
  2 Miou, Eric          18 NCAC-MR                48.00      47.86        
                  22.99       47.86 (24.87)                                        
  3 Nuess, CJ J         27 NYAC-MR                51.00      49.43        
                  24.19       49.43 (25.24)                                        
  4 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    47.42      49.46        
                  22.84       49.46 (26.62)                                        
  5 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR    48.79      49.57        
                  23.99       49.57 (25.58)                                        
  6 Modrov, Brandon     28 HAA-MR                 50.00      49.74        
                  23.54       49.74 (26.20)                                        
  7 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    50.07      49.92        
                  24.18       49.92 (25.74)                                        
  8 McKenna, Brendan    16 NCAC-MR                49.00      50.23        
                  24.26       50.23 (25.97)                                        
  9 Li, Kytoh           19 NCAC-MR                48.50      50.27        
                  24.02       50.27 (26.25)                                        
  9 Chang, Justin       15 HAA-MR                 50.26      50.27        
                  23.79       50.27 (26.48)                                        
 11 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR    50.20      50.29        
                  23.96       50.29 (26.33)                                        
 12 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR       50.73      50.31        
                  24.27       50.31 (26.04)                                        
 13 Sperandio, Alec     17 WAC-MR                 49.07      50.53        
                  24.25       50.53 (26.28)                                        
 14 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR    51.81      50.96        
                  24.30       50.96 (26.66)                                        
 15 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR    50.92      50.98        
                  24.60       50.98 (26.38)                                        
 16 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    49.57      51.30        
                  24.48       51.30 (26.82)                                        
 17 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR    51.41      51.50        
                  25.04       51.50 (26.46)                                        
 18 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR    51.66      51.59        
                  24.86       51.59 (26.73)                                        
 19 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR    52.18      51.68        
                  24.96       51.68 (26.72)                                        
 20 Callaghan, John     16 WAC-MR                 51.90      51.75        
                  25.18       51.75 (26.57)                                        
 21 Zou, Evan J         16 Three Village-MR       51.33      51.78        
                  25.14       51.78 (26.64)                                        
 22 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR    51.77      51.91        
                  25.46       51.91 (26.45)                                        
 23 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR       52.76      52.17        
                  24.63       52.17 (27.54)                                        
 24 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR    51.55      52.20        
                  25.23       52.20 (26.97)                                        
 25 Lauritano, Nichola  16 HAA-MR                 51.40      52.40        
                  24.79       52.40 (27.61)                                        
 26 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR    52.72      52.54        
                  24.92       52.54 (27.62)                                        
 27 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR    53.17      52.83        
                  25.30       52.83 (27.53)                                        
 28 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR    52.21      52.88        
                  25.67       52.88 (27.21)                                        
 29 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR    53.22      52.92        
                  25.77       52.92 (27.15)                                        
 30 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR                53.89      53.10        
                  25.49       53.10 (27.61)                                        
 31 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR                 55.11      53.72        
                  25.71       53.72 (28.01)                                        
 32 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR    54.71      53.84        
                  25.29       53.84 (28.55)                                        
 33 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR    54.15      53.95        
                  26.03       53.95 (27.92)                                        
 34 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR                 50.83      54.05        
                  25.88       54.05 (28.17)                                        
 35 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR    54.90      54.06        
                  25.66       54.06 (28.40)                                        
 36 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR    53.85      54.09        
                  26.13       54.09 (27.96)                                        
 37 Nussen, Adam K      26 Express Swimming-MR    54.00      54.13        
                  26.00       54.13 (28.13)                                        
 38 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR    55.13      54.17        
                  26.17       54.17 (28.00)                                        
 39 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR                55.40      54.30        
                  26.40       54.30 (27.90)                                        
 39 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR    53.32      54.30        
                  25.43       54.30 (28.87)                                        
 41 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR                55.29      54.40        
                  26.09       54.40 (28.31)                                        
 42 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR                57.87      54.48        
                  25.31       54.48 (29.17)                                        
 42 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR    54.39      54.48        
                  26.34       54.48 (28.14)                                        
 44 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR    54.99      54.52        
                  26.35       54.52 (28.17)                                        
 45 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR    54.87      54.61        
                  26.14       54.61 (28.47)                                        
 46 Williams, Aaron D   16 FAST-MR                55.26      54.86        
                  26.59       54.86 (28.27)                                        
 47 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR                 55.99      54.89        
                  25.71       54.89 (29.18)                                        
 48 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR    56.36      55.23        
                  26.94       55.23 (28.29)                                        
 49 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR    55.31      55.28        
                  26.81       55.28 (28.47)                                        
 50 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR                57.37      55.58        
                  26.82       55.58 (28.76)                                        
 51 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR    56.74      55.61        
                  26.75       55.61 (28.86)                                        
 52 Zhu, Beck           15 NCAC-MR                54.00      55.73        
                  26.55       55.73 (29.18)                                        
 53 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR    55.17      55.94        
                  27.10       55.94 (28.84)                                        
 53 German, Alexander   15 Express Swimming-MR    56.66      55.94        
                  27.02       55.94 (28.92)                                        
 55 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR    58.58      56.01        
                  26.78       56.01 (29.23)                                        
 56 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR    55.89      56.22        
                  26.80       56.22 (29.42)                                        
 57 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR    58.22      56.28        
                  27.53       56.28 (28.75)                                        
 58 Derry, Yashua A     16 FAST-MR                56.67      56.39        
                  26.94       56.39 (29.45)                                        
 59 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR       57.67      56.44        
                  26.80       56.44 (29.64)                                        
 60 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR                 58.03      56.93        
                  27.06       56.93 (29.87)                                        
 61 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR                 57.94      56.97        
                  27.66       56.97 (29.31)                                        
 62 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR       56.43      57.35        
                  27.54       57.35 (29.81)                                        
 63 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR    56.99      57.78        
                  27.41       57.78 (30.37)                                        
 64 Chang, Oscar        13 HAA-MR                 58.46      57.91        
                  27.63       57.91 (30.28)                                        
 65 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR    56.53      57.93        
                  27.87       57.93 (30.06)                                        
 66 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR    58.68      58.40        
                  27.74       58.40 (30.66)                                        
 67 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR    58.26      58.82        
                  28.29       58.82 (30.53)                                        
 68 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR    59.12      59.13        
                  27.70       59.13 (31.43)                                        
 69 Lesser, Larry P     16 HAA-MR               1:02.04      59.92        
                  28.49       59.92 (31.43)                                        
 70 Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  1:01.18    1:00.15        
                  28.18     1:00.15 (31.97)                                        
 71 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               1:00.87    1:00.92        
                  29.52     1:00.92 (31.40)                                        
 72 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               1:03.11    1:02.87        
                  29.94     1:02.87 (32.93)                                        
 73 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:04.15    1:03.10        
                  30.87     1:03.10 (32.23)                                        
 74 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:04.86    1:03.47        
                  30.13     1:03.47 (33.34)                                        
 75 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:06.30    1:04.74        
                  30.54     1:04.74 (34.20)                                        
 76 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:07.78    1:05.30        
                  30.76     1:05.30 (34.54)                                        
 77 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:10.22    1:10.61        
                  32.04     1:10.61 (38.57)                                        
 78 Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            1:31.91    1:23.06        
                  38.45     1:23.06 (44.61)                                        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR            58.76         NS        
 -- Wehbe, Nicholas R   10 Express Swimming-MR  1:19.21         NS        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR  1:44.85    1:45.89        
                  24.78       51.95 (27.17)     1:18.72 (26.77)     1:45.89 (27.17)
  2 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR  1:50.20    1:46.65        
                  24.19       51.16 (26.97)     1:19.14 (27.98)     1:46.65 (27.51)
  3 Sperandio, Alec     17 WAC-MR               1:45.96    1:47.62        
                  24.26       51.79 (27.53)     1:19.64 (27.85)     1:47.62 (27.98)
  4 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  1:49.54    1:48.15        
                  25.50       53.02 (27.52)     1:20.54 (27.52)     1:48.15 (27.61)
  5 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     1:47.29    1:48.83        
                  25.68       53.36 (27.68)     1:20.88 (27.52)     1:48.83 (27.95)
  6 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:45.61    1:50.07        
                  25.59       53.79 (28.20)     1:22.13 (28.34)     1:50.07 (27.94)
  7 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  1:47.54    1:50.40        
                  26.15       54.84 (28.69)     1:22.45 (27.61)     1:50.40 (27.95)
  8 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR  1:57.84    1:50.67        
                  24.09       51.69 (27.60)     1:20.87 (29.18)     1:50.67 (29.80)
  9 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  1:52.30    1:50.79        
                  26.16       53.68 (27.52)     1:22.44 (28.76)     1:50.79 (28.35)
 10 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  1:48.56    1:51.08        
                  25.61       53.26 (27.65)     1:21.82 (28.56)     1:51.08 (29.26)
 11 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:49.83    1:51.22        
                  25.76       53.28 (27.52)     1:22.03 (28.75)     1:51.22 (29.19)
 12 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  1:50.37    1:51.39        
                  25.08       52.92 (27.84)     1:21.62 (28.70)     1:51.39 (29.77)
 13 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  1:50.34    1:51.57        
                  25.59       53.68 (28.09)     1:22.86 (29.18)     1:51.57 (28.71)
 14 Callaghan, John     16 WAC-MR               1:54.12    1:52.21        
                  25.74       54.41 (28.67)     1:23.58 (29.17)     1:52.21 (28.63)
 15 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:54.33    1:52.61        
                  25.61       53.50 (27.89)     1:23.04 (29.54)     1:52.61 (29.57)
 16 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  1:53.14    1:52.73        
                  26.28       54.74 (28.46)     1:23.95 (29.21)     1:52.73 (28.78)
 17 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  1:52.49    1:53.33        
                  26.18       54.64 (28.46)     1:24.06 (29.42)     1:53.33 (29.27)
 18 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              2:00.07    1:54.70        
                  25.52       53.69 (28.17)     1:23.74 (30.05)     1:54.70 (30.96)
 19 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  1:55.53    1:54.73        
                  27.07       56.09 (29.02)     1:25.52 (29.43)     1:54.73 (29.21)
 20 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  1:55.04    1:54.81        
                  26.46       55.39 (28.93)     1:25.02 (29.63)     1:54.81 (29.79)
 21 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  1:52.85    1:55.83        
                  25.71       54.56 (28.85)     1:25.29 (30.73)     1:55.83 (30.54)
 22 Helbock, Robert     16 WAC-MR               1:57.89    1:56.00        
                  27.43       56.90 (29.47)     1:26.56 (29.66)     1:56.00 (29.44)
 23 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:56.67    1:56.89        
                  26.96       56.27 (29.31)     1:26.85 (30.58)     1:56.89 (30.04)
 24 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  1:57.13    1:57.26        
                  26.36       56.17 (29.81)     1:27.24 (31.07)     1:57.26 (30.02)
 25 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  1:56.99    1:57.51        
                  27.43       56.76 (29.33)     1:27.08 (30.32)     1:57.51 (30.43)
 26 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR               2:00.14    1:58.04        
                  26.96       56.84 (29.88)     1:28.06 (31.22)     1:58.04 (29.98)
 27 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              2:07.75    1:58.23        
                  28.55       59.44 (30.89)     1:28.02 (28.58)     1:58.23 (30.21)
 28 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  1:59.98    1:58.28        
                  27.23       57.24 (30.01)     1:28.72 (31.48)     1:58.28 (29.56)
 29 Searson, James      16 Express Swimming-MR  1:58.23    1:58.57        
                  26.27       56.68 (30.41)     1:27.90 (31.22)     1:58.57 (30.67)
 30 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:59.96    1:58.99        
                  26.71       56.87 (30.16)     1:28.66 (31.79)     1:58.99 (30.33)
 31 Nussen, Adam K      26 Express Swimming-MR  2:01.00    1:59.28        
                  27.49       57.73 (30.24)     1:28.30 (30.57)     1:59.28 (30.98)
 32 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  1:59.77    1:59.52        
                  27.65       57.44 (29.79)     1:28.96 (31.52)     1:59.52 (30.56)
 33 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              2:00.51    1:59.99        
                  27.50       57.59 (30.09)     1:29.43 (31.84)     1:59.99 (30.56)
 34 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR              1:59.61    2:00.68        
                  26.74       56.84 (30.10)     1:29.00 (32.16)     2:00.68 (31.68)
 35 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  2:03.16    2:00.76        
                  26.04       56.09 (30.05)     1:28.15 (32.06)     2:00.76 (32.61)
 36 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  2:02.62    2:02.06        
                  27.83       58.54 (30.71)     1:30.32 (31.78)     2:02.06 (31.74)
 37 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              2:07.53    2:02.30        
                  27.68       58.80 (31.12)     1:30.89 (32.09)     2:02.30 (31.41)
 38 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:06.13    2:02.55        
                  28.21       59.08 (30.87)     1:31.32 (32.24)     2:02.55 (31.23)
 39 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:59.50    2:02.56        
                  28.28       59.13 (30.85)     1:31.22 (32.09)     2:02.56 (31.34)
 40 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               2:01.85    2:02.76        
                  28.31     1:00.05 (31.74)     1:31.06 (31.01)     2:02.76 (31.70)
 41 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:05.58    2:02.89        
                  28.74     1:00.05 (31.31)     1:31.82 (31.77)     2:02.89 (31.07)
 42 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  2:03.45    2:03.25        
                  28.07       59.68 (31.61)     1:31.51 (31.83)     2:03.25 (31.74)
 43 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               2:03.18    2:03.64        
                  28.41     1:00.03 (31.62)     1:32.22 (32.19)     2:03.64 (31.42)
 44 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  2:04.75    2:04.16        
                  27.68       59.19 (31.51)     1:31.91 (32.72)     2:04.16 (32.25)
 45 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:02.70    2:05.44        
                  28.98     1:00.89 (31.91)     1:33.79 (32.90)     2:05.44 (31.65)
 46 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR               2:05.45    2:06.45        
                  27.85       59.82 (31.97)     1:33.08 (33.26)     2:06.45 (33.37)
 47 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              2:10.82    2:06.78        
                  29.14     1:01.05 (31.91)     1:34.55 (33.50)     2:06.78 (32.23)
 48 Szkutnik, KJ J      17 BBSC-MR              2:12.51    2:07.16        
                  28.40     1:00.13 (31.73)     1:33.83 (33.70)     2:07.16 (33.33)
 49 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:10.81    2:10.94        
                  30.32     1:03.26 (32.94)     1:37.65 (34.39)     2:10.94 (33.29)
 50 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  2:14.42    2:11.40        
                  29.52     1:02.91 (33.39)     1:38.03 (35.12)     2:11.40 (33.37)
 51 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR       NT    2:12.63        
                  28.89     1:02.59 (33.70)     1:37.74 (35.15)     2:12.63 (34.89)
 52 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  2:15.73    2:12.93        
                  29.61     1:02.73 (33.12)     1:38.15 (35.42)     2:12.93 (34.78)
 53 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR              2:12.83    2:13.78        
                  30.12     1:02.99 (32.87)     1:37.84 (34.85)     2:13.78 (35.94)
 54 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  2:13.43    2:14.45        
                  29.41     1:03.47 (34.06)     1:39.52 (36.05)     2:14.45 (34.93)
 55 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  2:18.54    2:17.01        
                  31.60     1:06.93 (35.33)     1:42.05 (35.12)     2:17.01 (34.96)
 56 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               2:18.80    2:20.19        
                  31.84     1:07.32 (35.48)     1:44.55 (37.23)     2:20.19 (35.64)
 57 Shapiro, Max J      18 BBSC-MR              2:13.08    2:21.89        
                  30.89     1:06.45 (35.56)     1:43.67 (37.22)     2:21.89 (38.22)
 58 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR            2:36.70    2:29.45        
                  33.98     1:13.59 (39.61)     1:52.11 (38.52)     2:29.45 (37.34)
 59 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            2:34.44    2:39.40        
                  34.16     1:15.97 (41.81)     1:58.52 (42.55)     2:39.40 (40.88)
 60 Rikic, Aidan         9 WAC-MR               4:00.00    2:46.71        
                  37.26     1:20.46 (43.20)     2:04.67 (44.21)     2:46.71 (42.04)
 -- Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  2:00.79         NS        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  4:47.19    4:48.34        
                  27.09       56.23 (29.14)     1:25.75 (29.52)     1:55.09 (29.34)
        2:24.28 (29.19)     2:53.92 (29.64)     3:23.11 (29.19)     3:52.71 (29.60)
        4:21.09 (28.38)     4:48.34 (27.25)                                        
  2 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     4:45.48    4:49.55        
                  27.51       56.41 (28.90)     1:25.56 (29.15)     1:54.79 (29.23)
        2:24.19 (29.40)     2:53.91 (29.72)     3:22.64 (28.73)     3:51.65 (29.01)
        4:20.64 (28.99)     4:49.55 (28.91)                                        
  3 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  4:57.37    4:56.67        
                  26.48       55.39 (28.91)     1:25.71 (30.32)     1:56.02 (30.31)
        2:26.81 (30.79)     2:57.40 (30.59)     3:28.20 (30.80)     3:58.36 (30.16)
        4:28.06 (29.70)     4:56.67 (28.61)                                        
  4 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  4:53.41    5:03.17        
                  27.45       56.97 (29.52)     1:27.54 (30.57)     1:58.93 (31.39)
        2:30.10 (31.17)     3:00.82 (30.72)     3:31.80 (30.98)     4:02.38 (30.58)
        4:32.94 (30.56)     5:03.17 (30.23)                                        
  5 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  4:56.96    5:04.60        
                  27.60       57.44 (29.84)     1:28.06 (30.62)     1:58.87 (30.81)
        2:30.02 (31.15)     3:01.08 (31.06)     3:32.34 (31.26)     4:03.22 (30.88)
        4:34.12 (30.90)     5:04.60 (30.48)                                        
  6 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     5:07.25    5:05.61        
                  27.72       58.23 (30.51)     1:29.63 (31.40)     2:00.88 (31.25)
        2:32.08 (31.20)     3:03.20 (31.12)     3:34.80 (31.60)     4:05.62 (30.82)
        4:36.70 (31.08)     5:05.61 (28.91)                                        
  7 Zuelch, Matthew S   16 Express Swimming-MR  5:13.79    5:08.44        
                  27.37       56.99 (29.62)     1:27.43 (30.44)     1:58.50 (31.07)
        2:30.08 (31.58)     3:01.82 (31.74)     3:33.51 (31.69)     4:05.54 (32.03)
        4:37.48 (31.94)     5:08.44 (30.96)                                        
  8 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  5:06.43    5:10.35        
                  27.82       57.73 (29.91)     1:28.30 (30.57)     1:59.38 (31.08)
        2:30.74 (31.36)     3:02.58 (31.84)     3:34.97 (32.39)     4:07.51 (32.54)
        4:39.25 (31.74)     5:10.35 (31.10)                                        
  9 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  5:02.97    5:11.18        
                  28.32       59.88 (31.56)     1:31.84 (31.96)     2:03.25 (31.41)
        2:34.60 (31.35)     3:06.40 (31.80)     3:37.99 (31.59)     4:10.02 (32.03)
        4:41.07 (31.05)     5:11.18 (30.11)                                        
 10 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  5:14.78    5:13.84        
                  27.42       57.82 (30.40)     1:29.25 (31.43)     2:01.31 (32.06)
        2:33.56 (32.25)     3:05.81 (32.25)     3:38.18 (32.37)     4:10.41 (32.23)
        4:42.62 (32.21)     5:13.84 (31.22)                                        
 11 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  5:32.12    5:17.65        
                  28.30       59.75 (31.45)     1:32.56 (32.81)     2:04.68 (32.12)
        2:37.51 (32.83)     3:10.16 (32.65)     3:42.47 (32.31)     4:15.13 (32.66)
        4:47.20 (32.07)     5:17.65 (30.45)                                        
 12 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  5:21.99    5:18.87        
                  26.91       56.74 (29.83)     1:27.75 (31.01)     1:59.97 (32.22)
        2:33.01 (33.04)     3:06.37 (33.36)     3:39.90 (33.53)     4:13.26 (33.36)
        4:46.84 (33.58)     5:18.87 (32.03)                                        
 13 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  5:28.53    5:27.24        
                  29.24     1:01.27 (32.03)     1:33.47 (32.20)     2:06.72 (33.25)
        2:41.28 (34.56)     3:14.85 (33.57)     3:48.56 (33.71)     4:22.32 (33.76)
        4:55.59 (33.27)     5:27.24 (31.65)                                        
 14 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               5:26.74    5:29.88        
                  27.85       59.62 (31.77)     1:32.30 (32.68)     2:05.45 (33.15)
        2:39.14 (33.69)     3:13.52 (34.38)     3:48.29 (34.77)     4:23.13 (34.84)
        4:56.92 (33.79)     5:29.88 (32.96)                                        
 15 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  5:36.59    5:32.08        
                  29.37     1:01.72 (32.35)     1:34.69 (32.97)     2:08.37 (33.68)
        2:43.13 (34.76)     3:17.32 (34.19)     3:51.91 (34.59)     4:25.81 (33.90)
        4:59.38 (33.57)     5:32.08 (32.70)                                        
 16 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              5:50.44    5:34.67        
                  28.37     1:00.06 (31.69)     1:33.16 (33.10)     2:06.62 (33.46)
        2:40.88 (34.26)     3:15.58 (34.70)     3:50.54 (34.96)     4:25.81 (35.27)
        5:00.93 (35.12)     5:34.67 (33.74)                                        
 17 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     5:53.45    5:39.48        
                  28.82     1:01.08 (32.26)     1:34.57 (33.49)     2:09.03 (34.46)
        2:44.07 (35.04)     3:19.34 (35.27)     3:54.55 (35.21)     4:30.03 (35.48)
        5:05.36 (35.33)     5:39.48 (34.12)                                        
 18 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            6:00.55    5:51.62        
                  29.03     1:02.78 (33.75)     1:38.60 (35.82)     2:15.77 (37.17)
        2:52.01 (36.24)     3:28.32 (36.31)     4:05.06 (36.74)     4:41.27 (36.21)
        5:18.14 (36.87)     5:51.62 (33.48)                                        
 19 Maidhof, George     10 HAA-MR               6:27.67    6:23.98        
                  35.37     1:13.65 (38.28)     1:52.20 (38.55)     2:30.79 (38.59)
        3:09.17 (38.38)     3:48.56 (39.39)     4:27.74 (39.18)     5:07.06 (39.32)
        5:46.31 (39.25)     6:23.98 (37.67)                                        
 20 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR              6:25.44    6:32.34        
                  29.76     1:03.28 (33.52)     1:40.92 (37.64)     2:21.17 (40.25)
        3:01.49 (40.32)     3:43.51 (42.02)     4:25.91 (42.40)     5:09.18 (43.27)
        5:51.06 (41.88)     6:32.34 (41.28)                                        
 -- Sperandio, Alec     17 WAC-MR               4:52.70         NS        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          18 NCAC-MR                52.00      52.63        
                  25.47       52.63 (27.16)                                        
  2 Sperandio, Alec     17 WAC-MR                 52.42      54.53        
                  26.81       54.53 (27.72)                                        
  3 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR    55.64      56.02        
                  27.62       56.02 (28.40)                                        
  4 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    55.29      56.07        
                  27.50       56.07 (28.57)                                        
  5 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    58.70      56.26        
                  27.56       56.26 (28.70)                                        
  6 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    57.67      56.77        
                  27.54       56.77 (29.23)                                        
  7 Diamond, Zachary    17 WAC-MR                 58.83      57.53        
                  27.91       57.53 (29.62)                                        
  8 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR                57.55      57.89        
                  28.31       57.89 (29.58)                                        
  9 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR  1:02.92      58.60        
                  28.75       58.60 (29.85)                                        
 10 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR    56.69      59.56        
                  28.95       59.56 (30.61)                                        
 11 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  1:01.27    1:00.28        
                  29.26     1:00.28 (31.02)                                        
 12 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              59.11    1:00.44        
                  28.92     1:00.44 (31.52)                                        
 13 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR                 59.81    1:00.53        
                  29.56     1:00.53 (30.97)                                        
 14 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR  1:01.26    1:00.59        
                  29.58     1:00.59 (31.01)                                        
 15 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:00.73        
                  29.58     1:00.73 (31.15)                                        
 16 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  1:01.24    1:00.79        
                  30.03     1:00.79 (30.76)                                        
 17 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:03.23    1:01.11        
                  29.71     1:01.11 (31.40)                                        
 18 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              1:02.20    1:01.51        
                  29.14     1:01.51 (32.37)                                        
 19 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:00.63    1:01.61        
                  30.17     1:01.61 (31.44)                                        
 20 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  1:02.76    1:01.75        
                  30.62     1:01.75 (31.13)                                        
 21 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  1:02.44    1:02.12        
                  30.92     1:02.12 (31.20)                                        
 22 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  1:02.54    1:02.24        
                  30.69     1:02.24 (31.55)                                        
 23 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     1:02.36    1:02.73        
                  31.34     1:02.73 (31.39)                                        
 24 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  1:03.08    1:02.76        
                  30.24     1:02.76 (32.52)                                        
 25 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:01.48    1:02.77        
                  31.18     1:02.77 (31.59)                                        
 26 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  1:02.06    1:02.88        
                  31.33     1:02.88 (31.55)                                        
 27 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:02.66    1:03.20        
                  30.79     1:03.20 (32.41)                                        
 28 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  1:03.50    1:03.62        
                  30.92     1:03.62 (32.70)                                        
 29 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              1:07.86    1:03.65        
                  30.89     1:03.65 (32.76)                                        
 30 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:03.45    1:03.79        
                  31.16     1:03.79 (32.63)                                        
 31 Williams, Aaron D   16 FAST-MR              1:05.91    1:03.88        
                  31.30     1:03.88 (32.58)                                        
 32 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:06.21    1:04.27        
                  31.90     1:04.27 (32.37)                                        
 33 Helbock, Robert     16 WAC-MR               1:05.54    1:04.65        
                  31.68     1:04.65 (32.97)                                        
 34 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  1:06.43    1:05.06        
                  32.02     1:05.06 (33.04)                                        
 35 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:06.13    1:05.24        
                  32.45     1:05.24 (32.79)                                        
 36 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              1:08.82    1:05.80        
                  32.04     1:05.80 (33.76)                                        
 37 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  1:06.17    1:05.94        
                  32.58     1:05.94 (33.36)                                        
 38 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  1:05.65    1:06.47        
                  32.71     1:06.47 (33.76)                                        
 39 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              1:05.25    1:06.75        
                  32.21     1:06.75 (34.54)                                        
 40 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR               1:36.42    1:06.94        
                  32.15     1:06.94 (34.79)                                        
 41 Zhu, Beck           15 NCAC-MR              1:04.00    1:07.05        
                  32.46     1:07.05 (34.59)                                        
 42 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  1:08.68    1:07.96        
                  32.68     1:07.96 (35.28)                                        
 43 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR              1:04.75    1:08.07        
                  32.28     1:08.07 (35.79)                                        
 44 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  1:08.88    1:08.33        
                  33.04     1:08.33 (35.29)                                        
 45 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:10.29    1:08.38        
                  33.55     1:08.38 (34.83)                                        
 46 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  1:11.66    1:11.14        
                  33.85     1:11.14 (37.29)                                        
 47 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR  1:10.72    1:11.45        
                  34.01     1:11.45 (37.44)                                        
 48 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:18.81    1:16.86        
                  37.86     1:16.86 (39.00)                                        
 49 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:20.59    1:17.17        
                  37.23     1:17.17 (39.94)                                        
 50 Shapiro, Max J      18 BBSC-MR              1:13.76    1:19.21        
                  38.92     1:19.21 (40.29)                                        
 51 Gates, Liam K       10 WAC-MR               1:37.67    1:32.03        
 52 Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:31.46    1:32.72        
                  44.53     1:32.72 (48.19)                                        
 -- Kohlus, Robert W    15 Three Village-MR     1:03.44         NS        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  1:58.38    1:58.91        
                  28.38       58.42 (30.04)     1:28.84 (30.42)     1:58.91 (30.07)
  2 Sperandio, Alec     17 WAC-MR               1:54.01    1:59.98        
                  28.37       58.53 (30.16)     1:29.33 (30.80)     1:59.98 (30.65)
  3 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  2:00.04    2:01.22        
                  28.91       59.34 (30.43)     1:30.61 (31.27)     2:01.22 (30.61)
  4 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:04.92    2:06.11        
                  29.43     1:00.80 (31.37)     1:33.82 (33.02)     2:06.11 (32.29)
  5 Lauritano, Nichola  16 HAA-MR               2:06.14    2:07.21        
                  29.76     1:01.81 (32.05)     1:34.82 (33.01)     2:07.21 (32.39)
  6 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  2:03.85    2:07.62        
                  30.82     1:03.59 (32.77)     1:35.48 (31.89)     2:07.62 (32.14)
  7 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  2:10.16    2:09.12        
                  30.97     1:03.76 (32.79)     1:36.77 (33.01)     2:09.12 (32.35)
  8 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:06.49    2:09.95        
                  31.68     1:05.50 (33.82)     1:38.45 (32.95)     2:09.95 (31.50)
  9 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR              2:08.82    2:10.57        
                  30.58     1:03.54 (32.96)     1:38.31 (34.77)     2:10.57 (32.26)
 10 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  2:12.59    2:11.37        
                  31.59     1:04.35 (32.76)     1:38.10 (33.75)     2:11.37 (33.27)
 11 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR               2:08.21    2:11.83        
                  30.68     1:03.82 (33.14)     1:38.44 (34.62)     2:11.83 (33.39)
 12 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  2:12.84    2:12.96        
                  31.12     1:04.28 (33.16)     1:38.61 (34.33)     2:12.96 (34.35)
 13 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:14.38    2:13.57        
                  32.01     1:06.06 (34.05)     1:40.66 (34.60)     2:13.57 (32.91)
 14 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  2:29.83    2:13.97        
                  31.18     1:05.12 (33.94)     1:39.07 (33.95)     2:13.97 (34.90)
 15 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  2:19.66    2:16.04        
                  33.04     1:07.05 (34.01)     1:42.13 (35.08)     2:16.04 (33.91)
 16 Harasym, James M    19 Sachem-MR            2:06.12    2:16.61        
                  30.47     1:03.04 (32.57)     1:38.03 (34.99)     2:16.61 (38.58)
 17 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  2:17.49    2:16.74        
                  32.26     1:06.89 (34.63)     1:42.19 (35.30)     2:16.74 (34.55)
 18 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              2:23.22    2:16.80        
                  32.20     1:06.74 (34.54)     1:41.72 (34.98)     2:16.80 (35.08)
 19 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:16.54    2:17.57        
                  33.10     1:07.89 (34.79)     1:43.77 (35.88)     2:17.57 (33.80)
 20 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  2:17.96    2:17.69        
                  32.98     1:07.80 (34.82)     1:43.01 (35.21)     2:17.69 (34.68)
 21 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     2:20.60    2:17.88        
                  31.54     1:06.79 (35.25)     1:43.39 (36.60)     2:17.88 (34.49)
 22 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  2:19.74    2:18.01        
                  31.65     1:05.75 (34.10)     1:41.49 (35.74)     2:18.01 (36.52)
 23 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  2:15.61    2:19.51        
                  32.57     1:07.72 (35.15)     1:44.20 (36.48)     2:19.51 (35.31)
 24 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  2:20.27    2:20.51        
                  32.44     1:07.49 (35.05)     1:44.35 (36.86)     2:20.51 (36.16)
 25 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              2:25.15    2:22.79        
                  33.40     1:09.77 (36.37)     1:47.07 (37.30)     2:22.79 (35.72)
 26 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  2:25.01    2:24.92        
                  34.21     1:11.73 (37.52)     1:49.49 (37.76)     2:24.92 (35.43)
 27 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:21.52    2:25.61        
                  32.98     1:08.84 (35.86)     1:46.75 (37.91)     2:25.61 (38.86)
 28 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  2:31.16    2:26.15        
                  34.23     1:10.91 (36.68)     1:49.13 (38.22)     2:26.15 (37.02)
 29 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR  2:23.80    2:26.22        
                  34.67     1:12.10 (37.43)     1:50.01 (37.91)     2:26.22 (36.21)
 30 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     2:29.43    2:29.53        
                  34.30     1:11.99 (37.69)     1:50.85 (38.86)     2:29.53 (38.68)
 31 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              2:25.17    2:30.71        
                  35.27     1:12.61 (37.34)     1:51.35 (38.74)     2:30.71 (39.36)
 32 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  2:39.50    2:32.70        
                  34.71     1:12.73 (38.02)     1:52.89 (40.16)     2:32.70 (39.81)
 33 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:33.19    2:33.64        
                  36.78     1:15.97 (39.19)     1:55.85 (39.88)     2:33.64 (37.79)
 34 Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  3:01.17    2:45.66        
 35 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            2:50.00    2:47.26        
                  39.21     1:20.99 (41.78)     2:04.58 (43.59)     2:47.26 (42.68)
 36 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            3:10.00    2:55.81        
                  41.39     1:26.34 (44.95)     2:11.75 (45.41)     2:55.81 (44.06)
 -- Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR               NT         NS        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    55.25      57.89        
                  27.65       57.89 (30.24)                                        
  2 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    56.95      59.55        
                  28.22       59.55 (31.33)                                        
  3 Cabasino, Tim       22 LBA-MR               1:00.15    1:00.08        
                  27.96     1:00.08 (32.12)                                        
  4 Li, Kytoh           19 NCAC-MR              1:00.00    1:01.80        
                  29.18     1:01.80 (32.62)                                        
  5 Callaghan, John     16 WAC-MR               1:00.80    1:03.92        
                  30.00     1:03.92 (33.92)                                        
  6 Williamson, John M  38 NYAC-MR              1:01.55    1:04.09        
                  30.60     1:04.09 (33.49)                                        
  7 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  1:03.12    1:04.15        
                  30.28     1:04.15 (33.87)                                        
  8 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  1:01.71    1:05.19        
                  31.02     1:05.19 (34.17)                                        
  9 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:05.25    1:05.45        
                  30.99     1:05.45 (34.46)                                        
 10 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               1:07.85    1:06.65        
                  31.61     1:06.65 (35.04)                                        
 11 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  1:07.31    1:06.91        
                  32.11     1:06.91 (34.80)                                        
 12 Chang, Justin       15 HAA-MR               1:05.23    1:07.09        
                  31.85     1:07.09 (35.24)                                        
 13 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               1:07.45    1:07.46        
                  31.07     1:07.46 (36.39)                                        
 14 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:03.77    1:07.53        
                  31.67     1:07.53 (35.86)                                        
 15 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:05.55    1:07.70        
                  32.11     1:07.70 (35.59)                                        
 16 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:01.13    1:07.91        
                  31.91     1:07.91 (36.00)                                        
 17 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     1:04.78    1:08.23        
                  32.75     1:08.23 (35.48)                                        
 18 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               1:08.41    1:08.76        
                  32.36     1:08.76 (36.40)                                        
 19 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  1:09.37    1:09.36        
                  33.23     1:09.36 (36.13)                                        
 20 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:09.59        
                  32.53     1:09.59 (37.06)                                        
 21 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  1:06.64    1:09.73        
                  32.88     1:09.73 (36.85)                                        
 22 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  1:09.36    1:09.98        
                  33.00     1:09.98 (36.98)                                        
 23 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR  1:10.19    1:10.76        
                  33.57     1:10.76 (37.19)                                        
 24 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:10.88    1:11.34        
                  33.98     1:11.34 (37.36)                                        
 25 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:10.78    1:12.12        
                  35.09     1:12.12 (37.03)                                        
 26 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  1:12.14    1:12.46        
                  34.02     1:12.46 (38.44)                                        
 27 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  1:16.33    1:13.61        
                  35.71     1:13.61 (37.90)                                        
 28 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  1:13.32    1:13.70        
                  35.25     1:13.70 (38.45)                                        
 29 Lesser, Larry P     16 HAA-MR               1:19.48    1:14.41        
                  35.51     1:14.41 (38.90)                                        
 30 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               1:16.86    1:15.34        
                  35.54     1:15.34 (39.80)                                        
 31 Chang, Oscar        13 HAA-MR               1:14.88    1:15.62        
                  35.50     1:15.62 (40.12)                                        
 32 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR  1:17.66    1:15.73        
                  35.54     1:15.73 (40.19)                                        
 33 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  1:15.13    1:15.75        
                  36.94     1:15.75 (38.81)                                        
 34 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:18.12    1:16.59        
                  35.69     1:16.59 (40.90)                                        
 35 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:19.82    1:16.74        
                  36.76     1:16.74 (39.98)                                        
 36 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:22.90    1:18.63        
                  36.51     1:18.63 (42.12)                                        
 37 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  1:17.57    1:19.03        
                  38.34     1:19.03 (40.69)                                        
 38 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:22.95    1:21.19        
                  37.46     1:21.19 (43.73)                                        
 39 Belmont, Chance     15 NCAC-MR              1:16.00    1:22.41        
                  38.15     1:22.41 (44.26)                                        
 40 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:26.07    1:22.48        
                  38.96     1:22.48 (43.52)                                        
 41 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               1:26.69    1:24.10        
                  39.49     1:24.10 (44.61)                                        
 42 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  1:26.67    1:26.34        
                  39.88     1:26.34 (46.46)                                        
 43 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:38.65    1:45.10        
                  50.30     1:45.10 (54.80)                                        
 -- Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:25.66         NS        
 -- Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  1:31.78         NS        
 -- Jordan, Scott C     27 NYAC-MR                56.60         NS        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          1:12.39         NS        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR  2:02.27    2:05.46        
                  28.09     1:00.10 (32.01)     1:33.67 (33.57)     2:05.46 (31.79)
  2 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  2:00.90    2:07.33        
                  30.20     1:02.54 (32.34)     1:34.66 (32.12)     2:07.33 (32.67)
  3 Callaghan, John     16 WAC-MR               2:12.34    2:14.90        
                  30.54     1:04.75 (34.21)     1:39.90 (35.15)     2:14.90 (35.00)
  4 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  2:16.84    2:16.51        
                  30.71     1:05.22 (34.51)     1:40.75 (35.53)     2:16.51 (35.76)
  5 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR  2:27.12    2:19.64        
                  30.93     1:06.38 (35.45)     1:42.84 (36.46)     2:19.64 (36.80)
  6 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  2:13.42    2:20.45        
                  31.93     1:07.69 (35.76)     1:43.75 (36.06)     2:20.45 (36.70)
  7 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:20.74    2:21.84        
                  31.52     1:06.71 (35.19)     1:43.95 (37.24)     2:21.84 (37.89)
  8 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  2:22.64    2:22.92        
                  32.13     1:07.77 (35.64)     1:45.54 (37.77)     2:22.92 (37.38)
  9 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  2:18.56    2:23.01        
                  32.24     1:08.29 (36.05)     1:45.56 (37.27)     2:23.01 (37.45)
 10 Kan, Kevin          16 NCAC-MR              2:25.00    2:28.62        
                  32.66     1:10.83 (38.17)     1:49.48 (38.65)     2:28.62 (39.14)
 11 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               2:28.75    2:28.68        
                  33.68     1:12.21 (38.53)     1:50.60 (38.39)     2:28.68 (38.08)
 12 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  2:30.03    2:29.20        
                  34.27     1:12.17 (37.90)     1:51.07 (38.90)     2:29.20 (38.13)
 13 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  2:29.81    2:30.13        
                  33.79     1:11.95 (38.16)     1:50.81 (38.86)     2:30.13 (39.32)
 14 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:32.12    2:31.99        
                  33.66     1:12.82 (39.16)     1:53.01 (40.19)     2:31.99 (38.98)
 15 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:26.72    2:32.32        
                  34.45     1:12.96 (38.51)     1:52.67 (39.71)     2:32.32 (39.65)
 16 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR  2:44.26    2:32.77        
                  34.04     1:13.00 (38.96)     1:53.66 (40.66)     2:32.77 (39.11)
 17 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               2:29.52    2:33.21        
                  33.31     1:11.62 (38.31)     1:52.54 (40.92)     2:33.21 (40.67)
 18 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:36.85    2:34.43        
                  34.42     1:13.03 (38.61)     1:53.73 (40.70)     2:34.43 (40.70)
 19 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  2:39.73    2:37.53        
                  35.49     1:15.25 (39.76)     1:56.39 (41.14)     2:37.53 (41.14)
 19 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  2:36.88    2:37.53        
                  36.66     1:17.19 (40.53)     1:57.41 (40.22)     2:37.53 (40.12)
 21 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  2:42.32    2:41.36        
                  36.15     1:16.88 (40.73)     1:59.08 (42.20)     2:41.36 (42.28)
 22 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR               2:50.00    2:41.76        
                  36.20     1:16.71 (40.51)     1:59.91 (43.20)     2:41.76 (41.85)
 23 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  2:51.55    2:42.28        
                  36.88     1:18.11 (41.23)     2:01.29 (43.18)     2:42.28 (40.99)
 24 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:44.61    2:42.87        
                  36.84     1:18.83 (41.99)     2:02.11 (43.28)     2:42.87 (40.76)
 25 Szkutnik, KJ J      17 BBSC-MR              2:51.10    2:43.55        
                  36.62     1:18.69 (42.07)     2:01.05 (42.36)     2:43.55 (42.50)
 26 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            2:49.60    2:52.02        
                  36.51     1:20.04 (43.53)     2:06.35 (46.31)     2:52.02 (45.67)
 27 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               3:01.98    2:55.98        
                  39.20     1:23.44 (44.24)     2:09.01 (45.57)     2:55.98 (46.97)
 -- Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:49.89         NS        
 -- Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  3:09.81         NS        
 -- Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:22.27         NS        
 -- Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  2:29.87         NS        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    51.37      51.87        
                  24.76       51.87 (27.11)                                        
  2 Miou, Eric          18 NCAC-MR                51.50      52.43        
                  24.26       52.43 (28.17)                                        
  3 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    52.03      54.17        
                  25.70       54.17 (28.47)                                        
  4 Zou, Evan J         16 Three Village-MR       55.77      54.35        
                  25.32       54.35 (29.03)                                        
  5 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR    54.52      54.60        
                  25.57       54.60 (29.03)                                        
  6 Diamond, Zachary    17 WAC-MR                 54.21      55.11        
                  25.84       55.11 (29.27)                                        
  7 Chang, Justin       15 HAA-MR                 55.45      55.61        
                  26.26       55.61 (29.35)                                        
  8 McKenna, Brendan    16 NCAC-MR                55.00      55.62        
                  25.65       55.62 (29.97)                                        
  9 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR       54.03      56.66        
                  26.17       56.66 (30.49)                                        
 10 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR    54.66      56.84        
                  26.04       56.84 (30.80)                                        
 11 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR       55.62      57.01        
                  26.74       57.01 (30.27)                                        
 12 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  1:00.61      58.58        
                  27.45       58.58 (31.13)                                        
 13 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR    58.05      58.91        
                  27.07       58.91 (31.84)                                        
 13 Lauritano, Nichola  16 HAA-MR                 56.00      58.91        
                  27.17       58.91 (31.74)                                        
 15 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  1:00.10      59.29        
                  27.03       59.29 (32.26)                                        
 16 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    58.47      59.36        
                  27.67       59.36 (31.69)                                        
 17 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:00.90      59.78        
                  28.39       59.78 (31.39)                                        
 18 Nussen, Adam K      26 Express Swimming-MR    59.02    1:00.12        
                  27.72     1:00.12 (32.40)                                        
 19 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  1:00.55    1:00.42        
                  29.12     1:00.42 (31.30)                                        
 20 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:06.34    1:00.53        
                  27.58     1:00.53 (32.95)                                        
 21 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               1:01.34    1:00.87        
                  29.43     1:00.87 (31.44)                                        
 22 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:01.60    1:00.95        
                  28.62     1:00.95 (32.33)                                        
 23 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  1:02.04    1:00.98        
                  28.08     1:00.98 (32.90)                                        
 24 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:04.91    1:00.99        
                  27.99     1:00.99 (33.00)                                        
 25 Williams, Aaron D   16 FAST-MR              1:02.64    1:01.22        
                  28.92     1:01.22 (32.30)                                        
 26 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  1:01.44    1:01.54        
                  28.61     1:01.54 (32.93)                                        
 27 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:04.50    1:01.62        
                  29.14     1:01.62 (32.48)                                        
 28 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:03.40    1:01.70        
                  28.22     1:01.70 (33.48)                                        
 29 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              1:02.74    1:01.91        
                  30.19     1:01.91 (31.72)                                        
 30 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  1:03.35    1:02.07        
                  29.24     1:02.07 (32.83)                                        
 31 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              1:06.38    1:02.18        
                  28.49     1:02.18 (33.69)                                        
 32 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     1:01.30    1:02.36        
                  28.44     1:02.36 (33.92)                                        
 33 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              1:03.51    1:02.87        
                  28.96     1:02.87 (33.91)                                        
 34 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     1:03.46    1:03.02        
                  29.08     1:03.02 (33.94)                                        
 35 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               1:04.86    1:03.45        
                  29.27     1:03.45 (34.18)                                        
 36 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  1:03.30    1:04.18        
                  29.87     1:04.18 (34.31)                                        
 37 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:03.34    1:04.26        
                  30.33     1:04.26 (33.93)                                        
 38 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              1:04.15    1:04.80        
                  29.64     1:04.80 (35.16)                                        
 39 Chang, Oscar        13 HAA-MR               1:04.26    1:04.90        
                  29.85     1:04.90 (35.05)                                        
 40 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR  1:08.92    1:08.47        
                  31.53     1:08.47 (36.94)                                        
 41 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  1:16.44    1:09.18        
                  32.68     1:09.18 (36.50)                                        
 42 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:11.02    1:09.21        
                  32.79     1:09.21 (36.42)                                        
 43 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:19.90    1:13.97        
                  32.73     1:13.97 (41.24)                                        
 44 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:06.56    1:15.01        
                  33.36     1:15.01 (41.65)                                        
 45 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:18.34    1:16.74        
                  35.50     1:16.74 (41.24)                                        
 46 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:41.81    1:40.27        
                  43.68     1:40.27 (56.59)                                        
 47 Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            2:00.00    1:48.50        
                  48.62     1:48.50 (59.88)                                        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          1:12.39         NS        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  1:56.08    1:59.66        
                  27.23       57.70 (30.47)     1:28.59 (30.89)     1:59.66 (31.07)
  2 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               1:59.70    2:02.55        
                  28.01       59.20 (31.19)     1:30.86 (31.66)     2:02.55 (31.69)
  3 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  2:04.47    2:04.87        
                  27.17       58.63 (31.46)     1:31.63 (33.00)     2:04.87 (33.24)
  4 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     2:00.24    2:04.99        
                  27.05       57.93 (30.88)     1:30.93 (33.00)     2:04.99 (34.06)
  5 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR       NT    2:10.45        
                  28.28     1:01.75 (33.47)     1:35.69 (33.94)     2:10.45 (34.76)
  6 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  2:10.47    2:11.73        
                  29.60     1:02.99 (33.39)     1:37.63 (34.64)     2:11.73 (34.10)
  7 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  2:04.45    2:12.44        
                  28.33     1:00.89 (32.56)     1:35.80 (34.91)     2:12.44 (36.64)
  8 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            2:15.00    2:16.51        
                  27.79     1:01.76 (33.97)     1:38.43 (36.67)     2:16.51 (38.08)
  9 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              2:25.65    2:17.95        
                  31.21     1:05.83 (34.62)     1:42.65 (36.82)     2:17.95 (35.30)
 10 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:21.21    2:19.99        
                                1:04.71 ( )     1:42.79 (38.08)     2:19.99 (37.20)
 11 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  2:31.23    2:22.28        
                  29.72     1:06.11 (36.39)     1:44.35 (38.24)     2:22.28 (37.93)
 12 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  2:22.20    2:30.71        
                  32.66     1:11.07 (38.41)     1:51.35 (40.28)     2:30.71 (39.36)
 -- Kohlus, Robert W    15 Three Village-MR     2:10.24         NS        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR  1:54.78    1:55.95        
                  25.43       57.02 (31.59)     1:28.61 (31.59)     1:55.95 (27.34)
  2 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  1:53.20    1:57.38        
                  26.34       57.63 (31.29)     1:29.49 (31.86)     1:57.38 (27.89)
  3 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               2:03.40    2:03.89        
                  26.96       58.87 (31.91)     1:36.24 (37.37)     2:03.89 (27.65)
  4 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  2:01.22    2:05.69        
                  27.84     1:00.92 (33.08)     1:37.20 (36.28)     2:05.69 (28.49)
  5 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     2:02.35    2:05.76        
                  26.79       58.87 (32.08)     1:38.10 (39.23)     2:05.76 (27.66)
  6 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  2:08.82    2:06.19        
                  25.35       56.88 (31.53)     1:37.15 (40.27)     2:06.19 (29.04)
  7 Sperandio, Alec     17 WAC-MR               2:00.67    2:06.51        
                  26.86       58.48 (31.62)     1:37.35 (38.87)     2:06.51 (29.16)
  8 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  2:05.60    2:06.86        
                  29.41       58.72 (29.31)     1:37.60 (38.88)     2:06.86 (29.26)
  9 Callaghan, John     16 WAC-MR               2:07.28    2:07.22        
                  27.48     1:01.12 (33.64)     1:36.82 (35.70)     2:07.22 (30.40)
 10 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  2:07.21    2:07.54        
                  28.99     1:03.46 (34.47)     1:38.10 (34.64)     2:07.54 (29.44)
 11 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:08.19    2:08.76        
                  28.51     1:02.65 (34.14)     1:38.47 (35.82)     2:08.76 (30.29)
 12 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR     2:06.67    2:09.01        
                  27.25       59.97 (32.72)     1:38.72 (38.75)     2:09.01 (30.29)
 13 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  2:14.35    2:09.87        
                  28.23     1:01.23 (33.00)     1:40.32 (39.09)     2:09.87 (29.55)
 14 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  2:07.51    2:09.98        
                  27.07     1:01.73 (34.66)     1:39.41 (37.68)     2:09.98 (30.57)
 15 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  2:07.02    2:10.15        
                  28.46     1:02.09 (33.63)     1:40.05 (37.96)     2:10.15 (30.10)
 16 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  2:10.05    2:10.53        
                  27.20     1:01.93 (34.73)     1:40.47 (38.54)     2:10.53 (30.06)
 17 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  2:11.78    2:11.95        
                  28.32     1:02.85 (34.53)     1:43.34 (40.49)     2:11.95 (28.61)
 18 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  2:13.13    2:12.95        
                  29.52     1:06.62 (37.10)     1:43.59 (36.97)     2:12.95 (29.36)
 19 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  2:10.81    2:13.04        
                  29.48     1:03.62 (34.14)     1:43.43 (39.81)     2:13.04 (29.61)
 20 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:10.73    2:13.07        
                  29.86     1:02.07 (32.21)     1:42.84 (40.77)     2:13.07 (30.23)
 21 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  2:11.31    2:13.16        
                  27.78     1:02.12 (34.34)     1:43.60 (41.48)     2:13.16 (29.56)
 22 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  2:13.89    2:13.38        
                  29.44     1:03.77 (34.33)     1:44.39 (40.62)     2:13.38 (28.99)
 23 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     2:07.90    2:13.41        
                  28.41     1:04.00 (35.59)     1:42.24 (38.24)     2:13.41 (31.17)
 24 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  2:14.01    2:14.13        
                  27.23     1:02.27 (35.04)     1:45.24 (42.97)     2:14.13 (28.89)
 25 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:15.20    2:14.54        
                  29.81     1:04.53 (34.72)     1:42.57 (38.04)     2:14.54 (31.97)
 26 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  2:14.81    2:14.85        
                  29.74     1:03.74 (34.00)     1:44.51 (40.77)     2:14.85 (30.34)
 27 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:13.63    2:15.25        
                  30.00     1:05.12 (35.12)     1:45.33 (40.21)     2:15.25 (29.92)
 28 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR               2:14.29    2:16.00        
                  29.36     1:03.62 (34.26)     1:45.85 (42.23)     2:16.00 (30.15)
 29 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:12.49    2:16.01        
                  28.14     1:02.42 (34.28)     1:47.03 (44.61)     2:16.01 (28.98)
 30 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               2:17.42    2:16.33        
                  29.50     1:03.21 (33.71)     1:44.86 (41.65)     2:16.33 (31.47)
 31 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  2:17.84    2:16.36        
                  29.88     1:06.54 (36.66)     1:45.32 (38.78)     2:16.36 (31.04)
 32 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR              2:14.74    2:16.49        
                  28.83     1:02.28 (33.45)     1:45.96 (43.68)     2:16.49 (30.53)
 33 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               2:14.98    2:17.00        
                  31.41     1:07.53 (36.12)     1:45.75 (38.22)     2:17.00 (31.25)
 34 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              2:23.75    2:19.54        
                  30.32     1:06.32 (36.00)     1:47.84 (41.52)     2:19.54 (31.70)
 35 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  2:23.94    2:20.22        
                  30.78     1:08.51 (37.73)     1:48.64 (40.13)     2:20.22 (31.58)
 36 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               2:16.97    2:20.35        
                  30.11     1:08.84 (38.73)     1:48.68 (39.84)     2:20.35 (31.67)
 37 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  2:19.95    2:20.76        
                  30.24     1:05.37 (35.13)     1:48.63 (43.26)     2:20.76 (32.13)
 38 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:21.42    2:21.01        
                  29.92     1:08.14 (38.22)     1:48.67 (40.53)     2:21.01 (32.34)
 39 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              2:23.77    2:21.22        
                  30.71     1:06.03 (35.32)     1:51.65 (45.62)     2:21.22 (29.57)
 40 Harasym, James M    19 Sachem-MR            2:09.92    2:21.27        
                  28.52     1:02.29 (33.77)     1:44.49 (42.20)     2:21.27 (36.78)
 41 Williams, Aaron D   16 FAST-MR              2:18.26    2:23.40        
                  28.98     1:05.36 (36.38)     1:50.24 (44.88)     2:23.40 (33.16)
 42 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              2:25.40    2:23.53        
                  30.19     1:05.23 (35.04)     1:51.29 (46.06)     2:23.53 (32.24)
 43 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  2:37.57    2:23.80        
                  33.04     1:08.67 (35.63)     1:53.34 (44.67)     2:23.80 (30.46)
 44 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:17.58    2:25.66        
                  32.24     1:11.69 (39.45)     1:51.36 (39.67)     2:25.66 (34.30)
 45 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  2:25.22    2:26.62        
                  31.42     1:06.59 (35.17)     1:56.24 (49.65)     2:26.62 (30.38)
 46 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  2:43.95    2:27.40        
                  33.09     1:09.92 (36.83)     1:54.23 (44.31)     2:27.40 (33.17)
 47 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR  2:26.17    2:27.99        
                  31.09     1:07.60 (36.51)     1:55.40 (47.80)     2:27.99 (32.59)
 48 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:28.59    2:28.60        
                  34.96     1:14.82 (39.86)     1:55.37 (40.55)     2:28.60 (33.23)
 49 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               2:41.45    2:38.59        
                  34.98     1:16.80 (41.82)     2:03.94 (47.14)     2:38.59 (34.65)
 50 Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  2:53.23    2:40.51        
                  34.97     1:16.07 (41.10)     2:03.92 (47.85)     2:40.51 (36.59)
 51 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            2:46.84    2:43.80        
                  36.22     1:18.84 (42.62)     2:05.79 (46.95)     2:43.80 (38.01)
 52 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  2:49.97    2:45.71        
                  36.47     1:21.02 (44.55)     2:11.10 (50.08)     2:45.71 (34.61)
 -- Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  2:29.30         NS        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          2:30.34         NS        
 -- Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR  2:28.76         NS        
 -- Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  2:03.02         NS        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  4:00.88    4:10.40        
                  27.09       57.28 (30.19)     1:29.99 (32.71)     2:02.30 (32.31)
        2:36.35 (34.05)     3:10.68 (34.33)     3:41.24 (30.56)     4:10.40 (29.16)
  2 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               4:20.01    4:18.50        
                  27.50       58.45 (30.95)     1:30.34 (31.89)     2:03.36 (33.02)
        2:41.39 (38.03)     3:19.84 (38.45)     3:49.15 (29.31)     4:18.50 (29.35)
  3 Callaghan, John     16 WAC-MR               4:27.26    4:29.20        
                  28.19     1:00.66 (32.47)     1:35.99 (35.33)     2:12.17 (36.18)
        2:48.98 (36.81)     3:26.42 (37.44)     3:58.07 (31.65)     4:29.20 (31.13)
  4 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  4:31.30    4:31.21        
                  28.39     1:02.42 (34.03)     1:37.39 (34.97)     2:12.25 (34.86)
        2:50.50 (38.25)     3:30.30 (39.80)     4:01.78 (31.48)     4:31.21 (29.43)
  5 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR       NT    4:34.86        
                  27.28       59.32 (32.04)     1:36.08 (36.76)     2:12.29 (36.21)
        2:52.42 (40.13)     3:32.82 (40.40)     4:04.60 (31.78)     4:34.86 (30.26)
  6 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  4:36.74    4:35.20        
                  29.74     1:05.16 (35.42)     1:37.86 (32.70)     2:11.16 (33.30)
        2:52.45 (41.29)     3:32.88 (40.43)     4:05.02 (32.14)     4:35.20 (30.18)
  7 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  4:46.54    4:36.46        
                  28.62     1:01.95 (33.33)     1:40.12 (38.17)     2:17.37 (37.25)
        2:56.17 (38.80)     3:35.14 (38.97)     4:06.62 (31.48)     4:36.46 (29.84)
  8 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  4:37.47    4:36.80        
                  28.31     1:02.40 (34.09)     1:37.82 (35.42)     2:12.78 (34.96)
        2:52.27 (39.49)     3:33.50 (41.23)     4:05.46 (31.96)     4:36.80 (31.34)
  9 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  4:50.01    4:37.83        
                  29.72     1:04.45 (34.73)     1:39.50 (35.05)     2:14.55 (35.05)
        2:55.34 (40.79)     3:35.91 (40.57)     4:07.70 (31.79)     4:37.83 (30.13)
 10 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  5:28.32    4:59.21        
                  31.84     1:11.40 (39.56)     1:49.52 (38.12)     2:27.22 (37.70)
        3:10.43 (43.21)     3:53.45 (43.02)     4:27.87 (34.42)     4:59.21 (31.34)
 11 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               5:06.13    4:59.44        
                  30.01     1:05.99 (35.98)     1:47.03 (41.04)     2:28.50 (41.47)
        3:10.32 (41.82)     3:52.46 (42.14)     4:27.21 (34.75)     4:59.44 (32.23)
 12 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            5:15.00    5:08.59        
                  30.38     1:07.09 (36.71)     1:46.96 (39.87)     2:26.30 (39.34)
        3:11.79 (45.49)     3:58.88 (47.09)     4:34.28 (35.40)     5:08.59 (34.31)
 13 Owens, Mark         11 Sachem-MR            5:49.44    5:35.52        
                  35.50     1:19.15 (43.65)     2:03.63 (44.48)     2:46.81 (43.18)
        3:37.44 (50.63)     4:28.12 (50.68)     5:03.17 (35.05)     5:35.52 (32.35)
 -- Lauritano, Nichola  16 HAA-MR               5:15.43         NS        
 
Boys 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR       NT    4:50.99        
                  33.47     1:13.06 (39.59)     1:50.48 (37.42)     2:27.94 (37.46)
        3:07.07 (39.13)     3:46.95 (39.88)     4:19.89 (32.94)     4:50.99 (31.10)