Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/9/2014 01:12 PM
           2014 MR LIAC Long Island Challenge - 6/7/2014 to 6/8/2014           
                              Sanction #: 140606                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rutigliano, Michae  10 Tmsuffolk-MR           34.81      33.49         24  
  2 Han, Sam S          10 Phoenix-MR             33.21      33.54         20  
  3 Dobrzynski, Tercia  10 IA-MR                  35.02      33.65         19  
  4 Karras, Sophia O    10 LIAC-MR                33.67      33.88         18  
  5 Schneider, Alexand   9 LIAC-MR                33.98      34.16         17  
  6 Paez, Isabella S    10 Marlins Bgnw-MR        35.49      34.36         15.5
  6 Canning, Eva M      10 LIAC-MR                34.35      34.36         15.5
  8 Johnston, Sabrina   10 Marlins Bgnw-MR        33.92      34.41         14  
  9 Wang, Ava J         10 LIAC-MR                34.08      34.64         13  
 10 Park, Grace M       10 Phoenix-MR             36.16      34.70         12  
 11 Borowski, Ava M      9 Phoenix-MR             35.69      34.77         11  
 12 Arnold, Lauren R    10 Marlins Bgnw-MR        34.24      34.78          9  
 13 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       35.78      35.23          8  
 14 Mora-Castillo, Isa  10 Marlins Bgnw-MR        34.91      35.42          7  
 15 Shaw, Jessica M     10 Phoenix-MR             36.08      35.72          6  
 16 Yu, Julianna S      10 LIAC-MR                34.42      36.10          5  
 17 Thomas, Nianna R    10 UNLIA-MR               34.87      36.64          4  
 18 So, Madison B        9 LIAC-MR                36.08      36.68          3  
 19 Tan, Marisol N       8 Marlins Bgnw-MR        36.04      37.04          2  
 20 Kamor, Adriana T    10 LIAC-MR                38.38      37.39          1  
 21 Leng, Claire         9 LIAC-MR                37.62      37.43        
 22 Li, Harmony Y       10 LIAC-MR                37.90      37.84        
 23 Barrus, Mia E        8 Bluefish-NE            38.22      37.92        
 24 Anderson, Emma R     9 LIAC-MR                37.82      38.03        
 25 Nakkab, Gabrielle   10 LIAC-MR                37.50      38.09        
 26 O'Hagan, Ciara E    10 LIAC-MR                37.86      38.73        
 27 Yi, Kathryn         10 LIAC-MR                38.01      39.02        
 28 Gormsen, Cavan V     9 LIAC-MR                42.78      39.12        
 29 Hwee, Melia M        9 LIAC-MR                44.67      39.15        
 30 Gaspard, Hailey R    9 LIAC-MR                39.95      39.68        
 31 Clark, Leilah T     10 LIAC-MR                39.17      39.89        
 32 Dring, Samantha R    9 LIAC-MR                39.54      39.99        
 33 Raimondi, Francesc  10 LIAC-MR                39.97      40.06        
 34 McNulty, Emma G     10 LIAC-MR                40.51      40.10        
 35 Dzieciolowski, Sop  10 LIAC-MR                43.28     x40.24        
 36 Haag, Brooke N       9 LIAC-MR                42.66     x43.07        
 37 Fried, Riley L       8 LIAC-MR                41.00     x43.21        
 38 Chane, Cristina F    8 Bluefish-NE            48.95      49.24        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:21.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cornish, Kristin A  10 Marlins Bgnw-MR      1:12.96    1:12.13         24  
                  34.27     1:12.13 (37.86)                                        
  2 Karras, Sophia O    10 LIAC-MR              1:13.11    1:13.03         20  
                  34.96     1:13.03 (38.07)                                        
  3 Han, Sam S          10 Phoenix-MR           1:15.71    1:13.68         19  
                  35.31     1:13.68 (38.37)                                        
  4 Arnold, Lauren R    10 Marlins Bgnw-MR      1:14.46    1:14.71         18  
                  35.59     1:14.71 (39.12)                                        
  5 Wang, Ava J         10 LIAC-MR              1:13.69    1:14.84         17  
                  35.94     1:14.84 (38.90)                                        
  6 Rutigliano, Michae  10 Tmsuffolk-MR         1:16.21    1:15.02         16  
                  36.07     1:15.02 (38.95)                                        
  7 Canning, Eva M      10 LIAC-MR              1:13.93    1:15.07         15  
                  35.91     1:15.07 (39.16)                                        
  8 Johnston, Sabrina   10 Marlins Bgnw-MR      1:19.35    1:15.08         14  
                  36.48     1:15.08 (38.60)                                        
  9 Foley, Lola G       10 Tmsuffolk-MR         1:20.95    1:15.36         13  
                  36.90     1:15.36 (38.46)                                        
 10 Farrell, Sarah Jea  10 Tmsuffolk-MR         1:16.37    1:15.44         12  
                  35.75     1:15.44 (39.69)                                        
 11 Schneider, Alexand   9 LIAC-MR              1:15.90    1:15.74         11  
                  37.17     1:15.74 (38.57)                                        
 12 Thomas, Nianna R    10 UNLIA-MR             1:16.60    1:16.49          9  
                  37.07     1:16.49 (39.42)                                        
 13 Yu, Julianna S      10 LIAC-MR              1:15.45    1:17.17          8  
                  37.21     1:17.17 (39.96)                                        
 14 Borowski, Ava M      9 Phoenix-MR           1:19.39    1:17.91          7  
                  37.60     1:17.91 (40.31)                                        
 15 So, Madison B        9 LIAC-MR              1:19.80    1:18.73          6  
                  38.17     1:18.73 (40.56)                                        
 16 Shaw, Jessica M     10 Phoenix-MR           1:20.40    1:19.41          5  
                  39.85     1:19.41 (39.56)                                        
 17 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:18.99    1:19.50          4  
                  36.81     1:19.50 (42.69)                                        
 18 Hill, Yasmin S      10 Marlins Bgnw-MR      1:20.95    1:22.02          3  
                  39.38     1:22.02 (42.64)                                        
 19 Tan, Marisol N       8 Marlins Bgnw-MR      1:21.19    1:22.47          2  
                  38.94     1:22.47 (43.53)                                        
 20 Yi, Kathryn         10 LIAC-MR              1:24.37    1:23.12          1  
                  39.79     1:23.12 (43.33)                                        
 21 O'Hagan, Ciara E    10 LIAC-MR              1:22.74    1:23.41        
                  40.05     1:23.41 (43.36)                                        
 22 McNulty, Emma G     10 LIAC-MR              1:22.79    1:23.51        
                  40.98     1:23.51 (42.53)                                        
 23 Raimondi, Francesc  10 LIAC-MR              1:23.23    1:23.71        
                  41.30     1:23.71 (42.41)                                        
 24 Barrus, Mia E        8 Bluefish-NE          1:26.62    1:24.35        
                  40.25     1:24.35 (44.10)                                        
 25 Dring, Samantha R    9 LIAC-MR              1:28.36    1:25.46        
                  40.55     1:25.46 (44.91)                                        
 26 Li, Harmony Y       10 LIAC-MR              1:25.85    1:26.89        
                  40.15     1:26.89 (46.74)                                        
 27 Gaspard, Hailey R    9 LIAC-MR              1:34.08    1:27.90        
                  41.09     1:27.90 (46.81)                                        
 28 Dzieciolowski, Sop  10 LIAC-MR              1:26.06    1:28.04        
                  41.51     1:28.04 (46.53)                                        
 29 Gormsen, Cavan V     9 LIAC-MR              1:30.53    1:28.41        
                  41.82     1:28.41 (46.59)                                        
 30 Clark, Leilah T     10 LIAC-MR              1:25.80    1:29.02        
                  42.04     1:29.02 (46.98)                                        
 31 Haag, Brooke N       9 LIAC-MR              1:31.42    1:29.63        
                  42.37     1:29.63 (47.26)                                        
 32 Scala, Melissa R     9 LIAC-MR              1:35.03    1:30.88        
                  43.40     1:30.88 (47.48)                                        
 33 Melgar, Noelle R    10 LIAC-MR              1:34.94    1:31.62        
                  42.00     1:31.62 (49.62)                                        
 34 Fried, Riley L       8 LIAC-MR              1:32.89    1:43.47        
                  46.38     1:43.47 (57.09)                                        
 35 Chane, Cristina F    8 Bluefish-NE          1:50.62    1:53.86        
                  52.16   1:53.86 (1:01.70)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:58.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Karras, Sophia O    10 LIAC-MR              2:32.23    2:31.62         24  
                  35.65     1:14.28 (38.63)     1:53.75 (39.47)     2:31.62 (37.87)
  2 Cornish, Kristin A  10 Marlins Bgnw-MR      2:38.19    2:36.76         20  
                  35.51     1:15.16 (39.65)     1:56.73 (41.57)     2:36.76 (40.03)
  3 Arnold, Lauren R    10 Marlins Bgnw-MR      2:40.98    2:38.49         19  
                  36.72     1:17.91 (41.19)     1:59.52 (41.61)     2:38.49 (38.97)
  4 Nierhoff, Luisa     10 Marlins Bgnw-MR      2:32.41    2:38.51         18  
                  35.88     1:16.42 (40.54)     1:58.56 (42.14)     2:38.51 (39.95)
  5 Schneider, Alexand   9 LIAC-MR              2:43.68    2:41.13         17  
                  37.13     1:19.05 (41.92)     2:01.28 (42.23)     2:41.13 (39.85)
  6 Canning, Eva M      10 LIAC-MR              2:41.42    2:41.21         16  
                  37.06     1:18.49 (41.43)     2:01.08 (42.59)     2:41.21 (40.13)
  7 Foley, Lola G       10 Tmsuffolk-MR         2:47.98    2:41.54         15  
                  36.83     1:17.72 (40.89)     2:00.53 (42.81)     2:41.54 (41.01)
  8 Farrell, Sarah Jea  10 Tmsuffolk-MR         2:43.56    2:43.04         14  
                  36.23     1:17.85 (41.62)     2:00.53 (42.68)     2:43.04 (42.51)
  9 So, Madison B        9 LIAC-MR              2:51.49    2:47.47         13  
                  39.46     1:23.03 (43.57)     2:07.82 (44.79)     2:47.47 (39.65)
 10 Yu, Julianna S      10 LIAC-MR              2:43.74    2:47.96         12  
                2:05.69     2:47.96 (42.27)                                        
 11 Borowski, Ava M      9 Phoenix-MR           2:57.40    2:50.77         11  
                  38.12     1:21.15 (43.03)     2:07.97 (46.82)     2:50.77 (42.80)
 12 Ye, Bridget          8 LIAC-MR              2:55.39    2:50.99          9  
                  38.20     1:20.71 (42.51)     2:05.98 (45.27)     2:50.99 (45.01)
 13 Sommerstad, Kate A  10 Three Village-MR     2:51.43    2:51.53          8  
                                1:25.48 ( )     2:09.37 (43.89)     2:51.53 (42.16)
 14 McNulty, Emma G     10 LIAC-MR              2:56.90    2:52.15          7  
                  40.59     1:25.07 (44.48)     2:08.66 (43.59)     2:52.15 (43.49)
 15 Mejia, Stephani     10 Middies-MR           2:53.71    2:52.20          6  
                  39.15     1:23.34 (44.19)     2:08.60 (45.26)     2:52.20 (43.60)
 16 Kamor, Adriana T    10 LIAC-MR              2:54.17    2:57.78          5  
                  39.17     1:24.53 (45.36)     2:11.24 (46.71)     2:57.78 (46.54)
 17 O'Hagan, Ciara E    10 LIAC-MR              2:59.34    2:58.20          4  
                  41.20     1:27.30 (46.10)     2:13.88 (46.58)     2:58.20 (44.32)
 18 Medina, Andee       10 LIAC-MR              2:59.62    2:58.70          3  
                  38.98     1:23.88 (44.90)     2:11.89 (48.01)     2:58.70 (46.81)
 19 Yi, Kathryn         10 LIAC-MR              2:55.04    2:59.96          2  
                  40.13     1:26.16 (46.03)     2:12.74 (46.58)     2:59.96 (47.22)
 20 Raimondi, Francesc  10 LIAC-MR              3:07.95    3:03.11          1  
                  42.76     1:30.10 (47.34)     2:17.56 (47.46)     3:03.11 (45.55)
 21 Hwee, Melia M        9 LIAC-MR              3:18.78    3:09.49        
                  42.30     1:31.75 (49.45)     2:21.41 (49.66)     3:09.49 (48.08)
 22 Haag, Brooke N       9 LIAC-MR              3:31.44    3:14.23        
                  43.23     1:33.78 (50.55)     2:24.27 (50.49)     3:14.23 (49.96)
 -- Clark, Leilah T     10 LIAC-MR              3:05.05         DQ        
      False start
                  42.54     1:33.08 (50.54)        DQ (1:43.07)                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  43.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rutigliano, Michae  10 Tmsuffolk-MR           39.58      38.62         24  
  2 Han, Sam S          10 Phoenix-MR             38.10      39.12         20  
  3 Ye, Bridget          8 LIAC-MR                40.12      40.59         19  
  4 Farrell, Sarah Jea  10 Tmsuffolk-MR           41.20      40.70         18  
  5 Park, Grace M       10 Phoenix-MR             41.28      40.87         17  
  6 Borowski, Ava M      9 Phoenix-MR             41.81      41.68         16  
  7 Shaw, Jessica M     10 Phoenix-MR             40.81      41.89         15  
  8 Cornish, Kristin A  10 Marlins Bgnw-MR        40.56      41.99         14  
  9 Sommerstad, Kate A  10 Three Village-MR       42.10      42.09         13  
 10 Mora-Castillo, Isa  10 Marlins Bgnw-MR        43.01      42.12         12  
 11 Mejia, Stephani     10 Middies-MR             39.97      42.18         11  
 12 Canning, Eva M      10 LIAC-MR                41.37      42.68          9  
 13 Schlegel, Olivia P   9 Three Village-MR       42.56      42.78          8  
 14 Foley, Lola G       10 Tmsuffolk-MR           43.27      43.00          7  
 15 Medina, Andee       10 LIAC-MR                43.36      43.52          6  
 16 Yi, Kathryn         10 LIAC-MR                48.21      43.75          5  
 17 Paez, Isabella S    10 Marlins Bgnw-MR        42.81      43.76          4  
 18 Leng, Claire         9 LIAC-MR                42.39      43.88          3  
 19 Thomas, Nianna R    10 UNLIA-MR               46.01      44.08          2  
 20 Gormsen, Cavan V     9 LIAC-MR                44.30      44.15          1  
 21 Barrus, Mia E        8 Bluefish-NE            44.20      44.50        
 21 Fried, Riley L       8 LIAC-MR                47.00      44.50        
 23 Li, Harmony Y       10 LIAC-MR                45.11      44.70        
 24 Tan, Marisol N       8 Marlins Bgnw-MR        43.49      44.98        
 25 Hill, Yasmin S      10 Marlins Bgnw-MR        41.24      45.08        
 26 Hwee, Melia M        9 LIAC-MR                44.82      45.25        
 27 Gaspard, Hailey R    9 LIAC-MR                47.88      45.53        
 28 Kamor, Adriana T    10 LIAC-MR                48.14      45.61        
 29 Nakkab, Gabrielle   10 LIAC-MR                45.10      46.01        
 30 Anderson, Emma R     9 LIAC-MR                44.28      46.35        
 31 Scala, Melissa R     9 LIAC-MR                48.88      46.94        
 32 McNulty, Emma G     10 LIAC-MR                45.80      47.04        
 33 Dring, Samantha R    9 LIAC-MR                47.60      47.26        
 34 Clark, Leilah T     10 LIAC-MR                43.70      47.57        
 35 Chane, Cristina F    8 Bluefish-NE            56.94      57.81        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:35.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schneider, Alexand   9 LIAC-MR              1:22.89    1:23.46         24  
                  41.44     1:23.46 (42.02)                                        
  2 Ye, Bridget          8 LIAC-MR              1:25.31    1:24.96         20  
                  41.32     1:24.96 (43.64)                                        
  3 Arnold, Lauren R    10 Marlins Bgnw-MR      1:22.78    1:25.13         19  
                  41.05     1:25.13 (44.08)                                        
  4 Rutigliano, Michae  10 Tmsuffolk-MR         1:26.17    1:25.39         18  
                  41.59     1:25.39 (43.80)                                        
  5 Park, Grace M       10 Phoenix-MR           1:28.24    1:25.77         17  
                  42.46     1:25.77 (43.31)                                        
  6 Sommerstad, Kate A  10 Three Village-MR     1:26.03    1:26.30         16  
                  42.58     1:26.30 (43.72)                                        
  7 Johnston, Sabrina   10 Marlins Bgnw-MR      1:29.77    1:28.63         15  
                  43.28     1:28.63 (45.35)                                        
  8 Farrell, Sarah Jea  10 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:28.80         14  
                  43.16     1:28.80 (45.64)                                        
  9 Canning, Eva M      10 LIAC-MR              1:28.40    1:29.57         13  
                  44.00     1:29.57 (45.57)                                        
 10 Yu, Julianna S      10 LIAC-MR              1:28.31    1:30.07         12  
 11 Wang, Ava J         10 LIAC-MR              1:29.52    1:30.15         11  
                  43.09     1:30.15 (47.06)                                        
 12 Shaw, Jessica M     10 Phoenix-MR           1:29.48    1:31.11          9  
                  47.01     1:31.11 (44.10)                                        
 13 Cornish, Kristin A  10 Marlins Bgnw-MR      1:25.99    1:31.68          8  
                  44.08     1:31.68 (47.60)                                        
 14 Thomas, Nianna R    10 UNLIA-MR             1:32.42    1:31.69          7  
                  45.18     1:31.69 (46.51)                                        
 15 Borowski, Ava M      9 Phoenix-MR           1:31.74    1:32.23          6  
                  45.83     1:32.23 (46.40)                                        
 16 Karras, Sophia O    10 LIAC-MR              1:29.47    1:32.71          5  
                  44.96     1:32.71 (47.75)                                        
 17 Leng, Claire         9 LIAC-MR              1:33.19    1:33.64          4  
                  45.10     1:33.64 (48.54)                                        
 18 Liu, Laura B        10 Twisters-MR          1:33.96    1:33.87          3  
                  45.49     1:33.87 (48.38)                                        
 19 Medina, Andee       10 LIAC-MR              1:34.72    1:33.98          2  
                  45.74     1:33.98 (48.24)                                        
 20 Yi, Kathryn         10 LIAC-MR              1:31.55    1:34.28          1  
                  45.46     1:34.28 (48.82)                                        
 21 So, Madison B        9 LIAC-MR              1:35.92    1:34.63        
                  44.86     1:34.63 (49.77)                                        
 22 Barrus, Mia E        8 Bluefish-NE          1:33.81    1:34.84        
                  45.79     1:34.84 (49.05)                                        
 23 Kamor, Adriana T    10 LIAC-MR              1:39.62    1:34.90        
                  46.90     1:34.90 (48.00)                                        
 24 Paez, Isabella S    10 Marlins Bgnw-MR      1:32.75    1:35.18        
                  47.01     1:35.18 (48.17)                                        
 25 Reyna, Salma        10 Middies-MR           1:33.97    1:35.29        
                  46.25     1:35.29 (49.04)                                        
 26 Gormsen, Cavan V     9 LIAC-MR              1:37.23    1:35.31        
                  46.81     1:35.31 (48.50)                                        
 27 Tan, Marisol N       8 Marlins Bgnw-MR      1:34.76    1:35.50        
                  46.51     1:35.50 (48.99)                                        
 28 Dring, Samantha R    9 LIAC-MR              1:47.69    1:36.08        
                  47.07     1:36.08 (49.01)                                        
 29 McKee, Jesse A      10 IA-MR                1:34.28    1:36.46        
                  47.81     1:36.46 (48.65)                                        
 30 Li, Harmony Y       10 LIAC-MR              1:36.86    1:36.51        
                  46.26     1:36.51 (50.25)                                        
 31 Anderson, Emma R     9 LIAC-MR              1:35.68    1:36.77        
                  47.08     1:36.77 (49.69)                                        
 32 Dzieciolowski, Sop  10 LIAC-MR              1:36.50    1:36.82        
                  47.01     1:36.82 (49.81)                                        
 33 Gaspard, Hailey R    9 LIAC-MR              1:39.17    1:37.08        
                  47.32     1:37.08 (49.76)                                        
 34 Raimondi, Francesc  10 LIAC-MR              1:38.30    1:37.47        
                  48.79     1:37.47 (48.68)                                        
 35 McNulty, Emma G     10 LIAC-MR              1:37.22    1:38.31        
 36 Melgar, Noelle R    10 LIAC-MR              1:41.05    1:38.43        
                  48.10     1:38.43 (50.33)                                        
 37 Fried, Riley L       8 LIAC-MR              1:41.83   x1:39.12        
                  46.95     1:39.12 (52.17)                                        
 38 O'Hagan, Ciara E    10 LIAC-MR              1:40.56   x1:40.21        
                  49.70     1:40.21 (50.51)                                        
 39 Haag, Brooke N       9 LIAC-MR              1:45.44   x1:41.08        
 40 Clark, Leilah T     10 LIAC-MR              1:35.99   x1:41.51        
                  48.54     1:41.51 (52.97)                                        
 41 Chane, Cristina F    8 Bluefish-NE          2:00.86    2:10.07        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  48.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Grace M       10 Phoenix-MR             45.62      44.80         24  
  2 Han, Sam S          10 Phoenix-MR             45.46      45.59         20  
  3 Wang, Ava J         10 LIAC-MR                45.59      45.69         19  
  4 Henry, Alicia A     10 Phoenix-MR             45.82      45.94         18  
  5 Cornish, Kristin A  10 Marlins Bgnw-MR        44.65      46.05         17  
  6 Dzieciolowski, Sop  10 LIAC-MR                45.06      46.10         16  
  7 Foley, Lola G       10 Tmsuffolk-MR           47.34      46.37         15  
  8 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       46.75      46.70         14  
  9 Tan, Marisol N       8 Marlins Bgnw-MR        47.07      47.01         13  
 10 McKee, Jesse A      10 IA-MR                  46.23      47.32         12  
 11 Paez, Isabella S    10 Marlins Bgnw-MR        48.04      47.55         11  
 12 Hill, Yasmin S      10 Marlins Bgnw-MR        47.38      48.14          9  
 13 Anderson, Emma R     9 LIAC-MR                49.15      48.63          8  
 14 Ye, Bridget          8 LIAC-MR                48.93      48.83          7  
 15 Medina, Andee       10 LIAC-MR                50.00      49.05          6  
 16 O'Hagan, Ciara E    10 LIAC-MR                51.41      49.73          5  
 17 Kamor, Adriana T    10 LIAC-MR                50.14      49.89          4  
 18 Schneider, Alexand   9 LIAC-MR                51.17      49.93          3  
 19 Liu, Laura B        10 Twisters-MR            47.85      51.35          2  
 20 Raimondi, Francesc  10 LIAC-MR                51.73      52.39          1  
 21 Gaspard, Hailey R    9 LIAC-MR                52.61      53.37        
 22 Leng, Claire         9 LIAC-MR                54.48      53.67        
 23 McNulty, Emma G     10 LIAC-MR                52.78      54.36        
 24 Melgar, Noelle R    10 LIAC-MR                59.83    1:00.68        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:46.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Grace M       10 Phoenix-MR           1:38.91    1:36.93         24  
                  46.55     1:36.93 (50.38)                                        
  2 Nierhoff, Luisa     10 Marlins Bgnw-MR      1:29.25    1:37.18         20  
                  47.07     1:37.18 (50.11)                                        
  3 Dzieciolowski, Sop  10 LIAC-MR              1:38.23    1:39.78         19  
                  47.45     1:39.78 (52.33)                                        
  4 Wang, Ava J         10 LIAC-MR              1:38.30    1:41.29         18  
                  48.70     1:41.29 (52.59)                                        
  5 Henry, Alicia A     10 Phoenix-MR           1:39.78    1:41.30         17  
                  49.32     1:41.30 (51.98)                                        
  6 Cornish, Kristin A  10 Marlins Bgnw-MR      1:37.45    1:41.31         16  
                  48.81     1:41.31 (52.50)                                        
  7 Johnston, Sabrina   10 Marlins Bgnw-MR      1:39.31    1:41.34         15  
                  47.86     1:41.34 (53.48)                                        
  8 Han, Sam S          10 Phoenix-MR           1:37.16    1:41.76         14  
                  47.42     1:41.76 (54.34)                                        
  9 Hill, Yasmin S      10 Marlins Bgnw-MR      1:44.62    1:42.47         13  
                  50.07     1:42.47 (52.40)                                        
 10 Tan, Marisol N       8 Marlins Bgnw-MR      1:43.78    1:43.18         12  
                  49.18     1:43.18 (54.00)                                        
 11 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:42.48    1:43.30         11  
                  48.49     1:43.30 (54.81)                                        
 12 Anderson, Emma R     9 LIAC-MR              1:44.05    1:43.57          9  
                  50.02     1:43.57 (53.55)                                        
 13 So, Madison B        9 LIAC-MR              1:49.21    1:46.13          8  
                  51.11     1:46.13 (55.02)                                        
 14 Nakkab, Gabrielle   10 LIAC-MR              1:49.84    1:46.42          7  
                  49.71     1:46.42 (56.71)                                        
 15 Mora-Castillo, Isa  10 Marlins Bgnw-MR      1:45.98    1:48.76          6  
                  51.07     1:48.76 (57.69)                                        
 16 Leng, Claire         9 LIAC-MR              1:53.28    1:53.80          5  
                  55.45     1:53.80 (58.35)                                        
 17 Raimondi, Francesc  10 LIAC-MR              1:52.32    1:55.00          4  
                  54.92   1:55.00 (1:00.08)                                        
 18 Dring, Samantha R    9 LIAC-MR              2:21.22    1:58.10          3  
                  57.07   1:58.10 (1:01.03)                                        
 19 Scala, Melissa R     9 LIAC-MR              2:28.42    2:01.48          2  
                  58.31   2:01.48 (1:03.17)                                        
 20 Haag, Brooke N       9 LIAC-MR              2:08.86    2:01.82          1  
                  58.69   2:01.82 (1:03.13)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  41.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paez, Isabella S    10 Marlins Bgnw-MR        36.94      36.96        
  2 Rutigliano, Michae  10 Tmsuffolk-MR           40.95      37.45        
  3 Johnston, Sabrina   10 Marlins Bgnw-MR        37.88      37.65        
  4 Arnold, Lauren R    10 Marlins Bgnw-MR        37.52      37.93        
  5 Park, Grace M       10 Phoenix-MR             40.42      38.01        
  6 Thomas, Nianna R    10 UNLIA-MR               39.17      38.11        
  7 Mejia, Stephani     10 Middies-MR             39.99      38.27        
  8 Canning, Eva M      10 LIAC-MR                37.85      38.30        
  9 Foley, Lola G       10 Tmsuffolk-MR           38.81      38.42        
 10 Han, Sam S          10 Phoenix-MR             40.35      38.64        
 11 Yu, Julianna S      10 LIAC-MR                39.94      39.29        
 12 Karras, Sophia O    10 LIAC-MR                39.67      39.49        
 13 Borowski, Ava M      9 Phoenix-MR             40.89      39.92        
 14 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       39.21      40.52        
 15 Torello-Viera, Mar  10 Phoenix-MR             40.89      40.80        
 16 So, Madison B        9 LIAC-MR                43.46      41.05        
 17 Leng, Claire         9 LIAC-MR                43.24      41.13        
 18 Medina, Andee       10 LIAC-MR                45.00      41.20        
 19 Ye, Bridget          8 LIAC-MR                42.16      41.88        
 20 Hill, Yasmin S      10 Marlins Bgnw-MR        39.53      42.27        
 21 Farrell, Sarah Jea  10 Tmsuffolk-MR           41.39      42.30        
 22 Kamor, Adriana T    10 LIAC-MR                49.14      43.39        
 23 Dring, Samantha R    9 LIAC-MR                46.61      44.27        
 24 Clark, Leilah T     10 LIAC-MR                41.33      44.64        
 25 Barrus, Mia E        8 Bluefish-NE            45.26      44.67        
 26 Yi, Kathryn         10 LIAC-MR                45.27      44.68        
 27 Gormsen, Cavan V     9 LIAC-MR                43.01      44.89        
 28 Anderson, Emma R     9 LIAC-MR                46.85      47.20        
 29 Li, Harmony Y       10 LIAC-MR                55.02      49.16        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:18.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa     10 Marlins Bgnw-MR      2:47.84    2:58.08         24  
                  40.11     1:25.14 (45.03)     2:18.51 (53.37)     2:58.08 (39.57)
  2 Arnold, Lauren R    10 Marlins Bgnw-MR      3:04.17    3:00.79         20  
                  41.30     1:26.10 (44.80)     2:21.16 (55.06)     3:00.79 (39.63)
  3 Wang, Ava J         10 LIAC-MR              3:00.48    3:01.29         19  
                  40.51     1:29.98 (49.47)     2:22.90 (52.92)     3:01.29 (38.39)
  4 Rutigliano, Michae  10 Tmsuffolk-MR         3:16.77    3:02.40         18  
                  38.66     1:25.46 (46.80)     2:20.46 (55.00)     3:02.40 (41.94)
  5 Karras, Sophia O    10 LIAC-MR              3:01.27    3:06.58         17  
                  41.05     1:29.13 (48.08)     2:28.98 (59.85)     3:06.58 (37.60)
  6 Ye, Bridget          8 LIAC-MR              3:15.00    3:07.72         16  
                  42.80     1:28.76 (45.96)     2:22.82 (54.06)     3:07.72 (44.90)
  7 Farrell, Sarah Jea  10 Tmsuffolk-MR         3:16.98    3:08.35         15  
                  42.42     1:29.59 (47.17)     2:27.05 (57.46)     3:08.35 (41.30)
  8 Johnston, Sabrina   10 Marlins Bgnw-MR      3:06.08    3:08.47         14  
                  41.52     1:31.46 (49.94)     2:26.38 (54.92)     3:08.47 (42.09)
  9 Foley, Lola G       10 Tmsuffolk-MR         3:14.95    3:08.98         13  
                  40.60     1:33.08 (52.48)     2:27.46 (54.38)     3:08.98 (41.52)
 10 Schneider, Alexand   9 LIAC-MR              3:10.58    3:09.13         12  
                  46.05     1:31.80 (45.75)     2:28.85 (57.05)     3:09.13 (40.28)
 11 Yu, Julianna S      10 LIAC-MR              3:05.13    3:09.58         11  
                  41.51     1:29.23 (47.72)     2:27.92 (58.69)     3:09.58 (41.66)
 12 Paez, Isabella S    10 Marlins Bgnw-MR      3:16.16    3:15.49          9  
                  40.13     1:34.10 (53.97)     2:30.78 (56.68)     3:15.49 (44.71)
 13 Medina, Andee       10 LIAC-MR              3:25.00    3:16.83          8  
                  43.35     1:33.49 (50.14)     2:31.12 (57.63)     3:16.83 (45.71)
 14 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     3:15.68    3:18.93          7  
                  43.10     1:36.86 (53.76)     2:35.01 (58.15)     3:18.93 (43.92)
 15 Dzieciolowski, Sop  10 LIAC-MR              3:28.17    3:25.85          6  
                  50.52     1:41.91 (51.39)     2:38.88 (56.97)     3:25.85 (46.97)
 16 Hill, Yasmin S      10 Marlins Bgnw-MR      3:06.84    3:26.75          5  
                  47.83     1:39.58 (51.75)   3:26.75 (1:47.17)                    
 17 O'Hagan, Ciara E    10 LIAC-MR              3:45.06    3:30.27          4  
                  51.17     1:46.76 (55.59)     2:46.66 (59.90)     3:30.27 (43.61)
 18 Barrus, Mia E        8 Bluefish-NE          3:18.21    3:31.06          3  
                  46.30     1:37.69 (51.39)   2:43.92 (1:06.23)     3:31.06 (47.14)
 19 Li, Harmony Y       10 LIAC-MR              3:37.13    3:49.90          2  
                  54.58     1:50.75 (56.17)   3:01.92 (1:11.17)     3:49.90 (47.98)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Competello, Madeli  12 LIAC-MR                29.35      29.12         24  
  2 Gellineau, Briana   11 LIAC-MR                30.31      29.63         20  
  3 Kaufmann, Noelle E  12 Marlins Bgnw-MR        29.80      29.82         19  
  4 Thomas, Mackenzie   12 IA-MR                  29.91      30.07         18  
  5 Ketron, Anna E      12 Marlins Bgnw-MR        30.49      30.13         17  
  6 Kaufman, Lexi A     12 Tmsuffolk-MR           30.88      30.27         16  
  7 Dennin, Katie C     12 Tmsuffolk-MR           30.95      30.31         15  
  8 Petrie, Sydney L    12 Phoenix-MR             30.96      30.47         14  
  9 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                  31.00      30.78         13  
 10 Aylmer, Lauren      12 Phoenix-MR             31.21      30.86         12  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Competello, Madeline G    12 LIAC-MR                29.11      29.35 q      
  2 Kaufmann, Noelle E        12 Marlins Bgnw-MR        29.40      29.80 q      
  3 Thomas, Mackenzie         12 IA-MR                  31.85      29.91 q      
  4 Gellineau, Briana N       11 LIAC-MR                29.54      30.31 q      
  5 Ketron, Anna E            12 Marlins Bgnw-MR        30.29      30.49 q      
  6 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR     30.64      30.50 q      
  7 Kaufman, Lexi A           12 Tmsuffolk-MR           30.40      30.88 q      
  8 Dennin, Katie C           12 Tmsuffolk-MR           31.04      30.95 q      
  9 Petrie, Sydney L          12 Phoenix-MR             32.02      30.96 q      
 10 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                  31.22      31.00 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aylmer, Lauren            12 Phoenix-MR             31.86      31.21        
 12 Stepanek, Chloe m         12 LIAC-MR                31.39      31.36        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR       31.89      31.39        
 14 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR        31.61      31.48        
 15 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR                32.12      31.50        
 16 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR       31.92      31.53        
 17 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR           30.85      31.64        
 18 Kramer, Megan M           11 Bluefish-NE            31.15      31.70        
 19 Park, Elizabeth           12 Tmsuffolk-MR           32.48      31.74        
 20 Fan, Catherine            12 Twisters-MR            31.15      31.76        
 21 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR            31.77      31.78        
 21 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR                31.57      31.78        
 23 Antoniuk, Isabela S       12 LIAC-MR                32.41      31.83        
 24 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           33.39      31.85        
 25 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                  32.69      31.87        
 25 Ye, Camellia              12 LIAC-MR                33.00      31.87        
 27 Courtney, Julia M         12 LIAC-MR                32.09      32.03        
 28 Youssef, Lara S           11 Twisters-MR            31.87      32.05        
 29 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                31.57      32.44        
 30 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR       32.48      32.53        
 31 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                32.45      32.66        
 31 Franks, Ava L             11 Marlins Bgnw-MR        32.31      32.66        
 33 Mazzacano, Emmy R         11 Phoenix-MR             33.22      32.70        
 34 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                32.45      32.71        
 34 Tetreault, Maddie G       11 Bluefish-NE            32.79      32.71        
 36 Blackstock, Esme J        12 Flying Dolphins-MR     31.91      32.74        
 37 Saric, Juliana M          12 Phoenix-MR             33.33      32.81        
 38 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR       32.61      32.84        
 39 Borowski, Hannah F        12 Phoenix-MR             32.60      32.87        
 40 Cash, Joanie              11 LIAC-MR                32.05      32.91        
 41 Zahariev, Tiffany         12 Twisters-MR            32.95      33.20        
 42 Morisi, Kiani B           11 LIAC-MR                33.16      33.27        
 43 Hsieh, Kaitlin            12 LIAC-MR                35.73      33.34        
 44 Heinz, Amanda             12 Tmsuffolk-MR           33.29      33.35        
 44 Green, Sarah M            12 Flying Dolphins-MR     32.42      33.35        
 46 Rivera, Hannah            12 Twisters-MR            33.30      33.38        
 47 Wang, Kathryn             12 Twisters-MR            33.01      33.46        
 47 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                33.12      33.46        
 49 Hein, Anna C              12 Bluefish-NE            33.19      33.47        
 50 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                36.31      33.59        
 51 O'Hara, Morgan C          11 Bluefish-NE            32.29      33.68        
 52 Myrianthopoulos, Lina K   12 LIAC-MR                35.04      33.90        
 53 Falcao, Isabella L        12 Twisters-MR            33.29      33.94        
 54 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                34.15      34.34        
 55 Kern, Margo M             11 LIAC-MR                37.56      34.77        
 56 Knight, Caitlin C         11 LIAC-MR                37.10      35.11        
 57 Stewart, Olivia N         12 Bluefish-NE            32.34      35.16        
 58 Nunez, Gabriella A        12 Marlins Bgnw-MR        33.27      35.36        
 59 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                34.29      35.76        
 60 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                37.63      35.78        
 61 Lim, Jessica G            11 Twisters-MR            33.31      35.89        
 62 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                35.37      36.01        
 63 Kamal, Sarah M            11 Marlins Bgnw-MR        33.39      36.16        
 64 Kelley, Ava R             11 Bluefish-NE            34.10      36.57        
 65 Gardner, Peyton E         11 Bluefish-NE            37.07      37.55        
 66 Chane, Carissa M          11 Bluefish-NE            38.91      38.20        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:21.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gellineau, Briana   11 LIAC-MR              2:20.45    2:19.17         24  
                  31.54     1:07.08 (35.54)     1:43.47 (36.39)     2:19.17 (35.70)
  2 Competello, Madeli  12 LIAC-MR              2:19.30    2:19.22         20  
                  31.11     1:06.68 (35.57)     1:44.06 (37.38)     2:19.22 (35.16)
  3 Stepanek, Chloe m   12 LIAC-MR              2:21.29    2:20.00         19  
                  32.41     1:09.16 (36.75)     1:45.58 (36.42)     2:20.00 (34.42)
  4 Courtney, Julia M   12 LIAC-MR              2:22.02    2:23.61         18  
                  33.42     1:09.46 (36.04)     1:46.61 (37.15)     2:23.61 (37.00)
  5 McNamara, Maggie P  12 LIAC-MR              2:28.70    2:24.92         17  
                  33.26     1:10.18 (36.92)     1:47.64 (37.46)     2:24.92 (37.28)
  6 Antoniuk, Isabela   12 LIAC-MR              2:25.97    2:25.06         16  
                  34.25     1:11.46 (37.21)     1:48.78 (37.32)     2:25.06 (36.28)
  7 Sommerstad, Kyra A  12 Three Village-MR     2:24.68    2:25.36         15  
                  34.43     1:10.88 (36.45)     1:47.83 (36.95)     2:25.36 (37.53)
  8 Dennin, Katie C     12 Tmsuffolk-MR         2:26.67    2:28.66         14  
                  34.45     1:12.12 (37.67)     1:50.98 (38.86)     2:28.66 (37.68)
  9 Kramer, Megan M     11 Bluefish-NE          2:28.61    2:28.78         13  
                  35.04     1:13.71 (38.67)     1:52.24 (38.53)     2:28.78 (36.54)
 10 Park, Elizabeth     12 Tmsuffolk-MR         2:27.03    2:32.02         12  
                  35.17     1:13.13 (37.96)     1:52.43 (39.30)     2:32.02 (39.59)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:21.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Competello, Madeline G    12 LIAC-MR              2:18.45    2:19.30 q      
                  31.57     1:06.62 (35.05)     1:43.30 (36.68)     2:19.30 (36.00)
  2 Gellineau, Briana N       11 LIAC-MR              2:18.27    2:20.45 q      
                  32.00     1:07.32 (35.32)     1:44.03 (36.71)     2:20.45 (36.42)
  3 Kaufmann, Noelle E        12 Marlins Bgnw-MR      2:14.59    2:21.27 q      
                  31.93     1:07.91 (35.98)     1:44.78 (36.87)     2:21.27 (36.49)
  4 Stepanek, Chloe m         12 LIAC-MR              2:23.55    2:21.29 q      
                  32.97     1:09.95 (36.98)     1:46.49 (36.54)     2:21.29 (34.80)
  5 Courtney, Julia M         12 LIAC-MR              2:22.43    2:22.02 q      
                  32.81     1:08.77 (35.96)     1:45.65 (36.88)     2:22.02 (36.37)
  6 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     2:23.57    2:24.68 q      
                  34.00     1:10.31 (36.31)     1:47.67 (37.36)     2:24.68 (37.01)
  7 Antoniuk, Isabela S       12 LIAC-MR              2:25.42    2:25.97 q      
                  33.82     1:11.08 (37.26)     1:48.66 (37.58)     2:25.97 (37.31)
  8 Dennin, Katie C           12 Tmsuffolk-MR         2:26.22    2:26.67 q      
                  33.17     1:10.37 (37.20)     1:48.71 (38.34)     2:26.67 (37.96)
  9 Park, Elizabeth           12 Tmsuffolk-MR         2:27.46    2:27.03 q      
                  34.20     1:11.30 (37.10)     1:49.42 (38.12)     2:27.03 (37.61)
 10 Kramer, Megan M           11 Bluefish-NE          2:26.87    2:28.61 q      
                  34.59     1:13.27 (38.68)     1:52.50 (39.23)     2:28.61 (36.11)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:23.94    2:28.70        
                  34.13     1:11.84 (37.71)     1:51.04 (39.20)     2:28.70 (37.66)
 12 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              2:30.69    2:29.10        
                  35.89     1:13.70 (37.81)     1:51.99 (38.29)     2:29.10 (37.11)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Morisi, Kiani B           11 LIAC-MR              2:33.35    2:29.43        
                  35.41     1:13.55 (38.14)     1:52.09 (38.54)     2:29.43 (37.34)
 14 Aylmer, Lauren            12 Phoenix-MR           2:31.00    2:29.52        
                  34.45     1:12.68 (38.23)     1:51.44 (38.76)     2:29.52 (38.08)
 15 Blackstock, Esme J        12 Flying Dolphins-MR   2:25.61    2:29.75        
                  34.11     1:12.04 (37.93)     1:51.98 (39.94)     2:29.75 (37.77)
 16 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:27.56    2:29.84        
                  35.02     1:13.51 (38.49)     1:52.77 (39.26)     2:29.84 (37.07)
 17 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              2:29.14    2:29.98        
                  35.71     1:15.38 (39.67)     1:54.17 (38.79)     2:29.98 (35.81)
 18 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:28.20    2:30.23        
                  34.76     1:12.90 (38.14)     1:52.38 (39.48)     2:30.23 (37.85)
 19 Stewart, Olivia N         12 Bluefish-NE          2:26.56    2:30.38        
                  36.60     1:15.69 (39.09)     1:54.06 (38.37)     2:30.38 (36.32)
 20 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         2:37.49    2:30.88        
                  35.18     1:14.12 (38.94)     1:54.00 (39.88)     2:30.88 (36.88)
 21 Hein, Anna C              12 Bluefish-NE          2:34.77    2:31.60        
                  35.83     1:14.57 (38.74)     1:54.22 (39.65)     2:31.60 (37.38)
 22 Saric, Juliana M          12 Phoenix-MR           2:32.58    2:31.83        
                  35.00     1:13.63 (38.63)     1:53.29 (39.66)     2:31.83 (38.54)
 23 Petrie, Sydney L          12 Phoenix-MR           2:26.59    2:32.01        
                  34.20     1:13.14 (38.94)     1:53.37 (40.23)     2:32.01 (38.64)
 24 Rivera, Hannah            12 Twisters-MR          2:31.73    2:32.48        
                  35.17     1:14.05 (38.88)     1:54.15 (40.10)     2:32.48 (38.33)
 24 Youssef, Lara S           11 Twisters-MR          2:35.46    2:32.48        
                  35.72     1:14.97 (39.25)     1:54.95 (39.98)     2:32.48 (37.53)
 26 Kaufman, Lexi A           12 Tmsuffolk-MR         2:33.46    2:32.58        
                  34.06     1:13.23 (39.17)     1:53.89 (40.66)     2:32.58 (38.69)
 27 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     2:30.57    2:32.81        
                  34.65     1:14.16 (39.51)     1:54.71 (40.55)     2:32.81 (38.10)
 27 Tetreault, Maddie G       11 Bluefish-NE          2:36.22    2:32.81        
                  36.13     1:15.41 (39.28)     1:55.70 (40.29)     2:32.81 (37.11)
 29 Ketron, Anna E            12 Marlins Bgnw-MR      2:26.06    2:33.86        
                  33.99     1:12.85 (38.86)     1:53.35 (40.50)     2:33.86 (40.51)
 30 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR          2:32.06    2:34.06        
                  36.87     1:16.61 (39.74)     1:57.14 (40.53)     2:34.06 (36.92)
 31 Hsieh, Kaitlin            12 LIAC-MR              2:36.43    2:34.16        
                  35.24     1:13.49 (38.25)     1:54.47 (40.98)     2:34.16 (39.69)
 32 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      2:31.42    2:34.68        
                  34.72     1:14.41 (39.69)     1:56.09 (41.68)     2:34.68 (38.59)
 33 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              2:26.48    2:35.19        
                  34.92     1:14.18 (39.26)     1:54.44 (40.26)     2:35.19 (40.75)
 34 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:37.59    2:35.99        
 35 Getsos, Dahlia            12 Phoenix-MR           2:31.71    2:36.01        
                  36.10     1:15.13 (39.03)     1:55.97 (40.84)     2:36.01 (40.04)
 36 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              2:38.22    2:37.82        
                  37.25     1:17.75 (40.50)     1:58.54 (40.79)     2:37.82 (39.28)
 37 O'Hara, Morgan C          11 Bluefish-NE          2:37.21    2:37.90        
                  37.30     1:18.27 (40.97)     1:59.58 (41.31)     2:37.90 (38.32)
 38 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     2:33.47    2:38.30        
                  35.74     1:16.05 (40.31)     1:57.31 (41.26)     2:38.30 (40.99)
 39 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:36.81    2:38.90        
                  35.99     1:16.23 (40.24)     1:58.72 (42.49)     2:38.90 (40.18)
 40 Knight, Caitlin C         11 LIAC-MR              2:41.91    2:39.16        
                  36.35     1:16.92 (40.57)     1:58.57 (41.65)     2:39.16 (40.59)
 41 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              2:36.47    2:40.56        
                  37.20     1:18.65 (41.45)     2:01.00 (42.35)     2:40.56 (39.56)
 42 Myrianthopoulos, Lina K   12 LIAC-MR              2:42.52    2:40.71        
                  38.44     1:20.77 (42.33)     2:02.18 (41.41)     2:40.71 (38.53)
 43 Carroll, Victoria R       12 LIAC-MR              2:43.39    2:40.83        
                  38.08     1:19.75 (41.67)     2:01.05 (41.30)     2:40.83 (39.78)
 44 Posner, Kathryn G         11 Marlins Bgnw-MR      2:33.29    2:41.06        
                  35.00     1:16.72 (41.72)     1:59.77 (43.05)     2:41.06 (41.29)
 45 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              2:43.64    2:43.38        
                  38.02     1:20.53 (42.51)     2:02.89 (42.36)     2:43.38 (40.49)
 46 Cash, Joanie              11 LIAC-MR              2:39.23    2:44.65        
                  37.72     1:20.51 (42.79)     2:04.43 (43.92)     2:44.65 (40.22)
 47 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              2:42.76    2:46.07        
                  37.58     1:20.11 (42.53)   2:46.07 (1:25.96)                    
 48 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR              2:53.98    2:46.43        
                  37.55     1:20.86 (43.31)     2:05.05 (44.19)     2:46.43 (41.38)
 49 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          2:32.14    2:49.29        
                  37.91     1:21.24 (43.33)     2:06.44 (45.20)     2:49.29 (42.85)
 50 Gardner, Peyton E         11 Bluefish-NE          2:54.63    2:57.15        
                  39.87     1:25.10 (45.23)     2:12.33 (47.23)     2:57.15 (44.82)
 51 Chane, Carissa M          11 Bluefish-NE          3:16.06    3:14.54        
                  43.77     1:33.61 (49.84)   3:14.54 (1:40.93)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  38.49
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Thomas, Mackenzie   12 IA-MR                  33.33      33.42         24  
  2 Aylmer, Lauren      12 Phoenix-MR             33.95      33.86         20  
  3 Kaufmann, Noelle E  12 Marlins Bgnw-MR        34.04      34.00         19  
  4 Fan, Catherine      12 Twisters-MR            34.54      34.11         18  
  5 Petrie, Sydney L    12 Phoenix-MR             34.64      34.19         17  
  6 Sommerstad, Kyra A  12 Three Village-MR       34.55      34.33         16  
  7 Dennin, Katie C     12 Tmsuffolk-MR           35.16      34.43         15  
  8 Competello, Madeli  12 LIAC-MR                35.26      35.40         14  
  9 Courtney, Julia M   12 LIAC-MR                36.18      35.58         13  
 10 Franco, Vanessa     12 Tmsuffolk-MR           36.01      36.07         12  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  38.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Mackenzie         12 IA-MR                  35.59      33.33 q      
  2 Aylmer, Lauren            12 Phoenix-MR             33.80      33.95 q      
  3 Kaufmann, Noelle E        12 Marlins Bgnw-MR        33.09      34.04 q      
  4 Fan, Catherine            12 Twisters-MR            33.13      34.54 q      
  5 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR       35.96      34.55 q      
  6 Petrie, Sydney L          12 Phoenix-MR             34.02      34.64 q      
  7 Dennin, Katie C           12 Tmsuffolk-MR           36.51      35.16 q      
  8 Competello, Madeline G    12 LIAC-MR                35.18      35.26 q      
  9 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR     35.30      35.88 q      
 10 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR           38.28      36.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Courtney, Julia M         12 LIAC-MR                36.67      36.18        
 12 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                  37.42      36.53        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR            35.15      36.77        
 14 Gellineau, Briana N       11 LIAC-MR                39.87      36.84        
 15 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                  38.35      36.87        
 16 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR                37.18      36.95        
 17 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR        36.28      36.97        
 18 Kramer, Megan M           11 Bluefish-NE            36.15      37.02        
 19 Kaufman, Lexi A           12 Tmsuffolk-MR           37.84      37.03        
 20 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR            36.05      37.17        
 21 Borowski, Hannah F        12 Phoenix-MR             37.74      37.19        
 22 Whang, Taylor K           11 Phoenix-MR             37.55      37.49        
 23 Youssef, Lara S           11 Twisters-MR            35.80      37.58        
 24 Valerio, Sofia A          12 Middies-MR             38.35      37.73        
 25 Stepanek, Chloe m         12 LIAC-MR                36.81      37.84        
 26 Stewart, Olivia N         12 Bluefish-NE            35.47      37.94        
 27 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       37.14      38.00        
 28 Antoniuk, Isabela S       12 LIAC-MR                37.39      38.04        
 29 Ketron, Anna E            12 Marlins Bgnw-MR        35.44      38.07        
 30 Franks, Ava L             11 Marlins Bgnw-MR        36.19      38.08        
 31 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR       37.60      38.13        
 32 Rivera, Hannah            12 Twisters-MR            38.05      38.71        
 33 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                41.23      38.91        
 34 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           38.39      38.96        
 35 Blackstock, Esme J        12 Flying Dolphins-MR     37.97      39.05        
 36 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                36.90      39.07        
 37 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                38.11      39.59        
 38 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                45.41      39.74        
 39 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                43.49      39.78        
 40 Nunez, Gabriella A        12 Marlins Bgnw-MR        38.16      40.01        
 41 Tetreault, Maddie G       11 Bluefish-NE            38.22      40.03        
 42 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                44.53      40.19        
 43 Kern, Margo M             11 LIAC-MR                46.35      40.48        
 44 Green, Sarah M            12 Flying Dolphins-MR     37.63      40.65        
 45 Hsieh, Kaitlin            12 LIAC-MR                43.07      40.69        
 46 Cash, Joanie              11 LIAC-MR                38.80      40.80        
 47 Knight, Caitlin C         11 LIAC-MR                41.97      41.24        
 48 O'Hara, Morgan C          11 Bluefish-NE            37.76      41.31        
 48 Park, Elizabeth           12 Tmsuffolk-MR           38.19      41.31        
 48 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                45.01      41.31        
 51 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                38.23      41.65        
 52 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                41.55      41.81        
 53 Falcao, Isabella L        12 Twisters-MR            38.22      42.71        
 54 Kelley, Ava R             11 Bluefish-NE            39.91      43.72        
 55 Gardner, Peyton E         11 Bluefish-NE            43.37      44.77        
 56 Kamal, Sarah M            11 Marlins Bgnw-MR        38.49      45.47        
 57 Chane, Carissa M          11 Bluefish-NE            46.25      46.81        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.19
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Thomas, Mackenzie   12 IA-MR                1:11.71    1:11.25         24  
                  35.01     1:11.25 (36.24)                                        
  2 Dennin, Katie C     12 Tmsuffolk-MR         1:11.56    1:11.93         20  
                  35.09     1:11.93 (36.84)                                        
  3 Stewart, Olivia N   12 Bluefish-NE          1:16.57    1:12.94         19  
                  36.31     1:12.94 (36.63)                                        
  4 Petrie, Sydney L    12 Phoenix-MR           1:14.77    1:13.79         18  
                  35.53     1:13.79 (38.26)                                        
  5 Sommerstad, Kyra A  12 Three Village-MR     1:13.70    1:13.96         17  
                  36.23     1:13.96 (37.73)                                        
  6 Courtney, Julia M   12 LIAC-MR              1:15.48    1:15.15         16  
                  36.52     1:15.15 (38.63)                                        
  7 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          1:17.61    1:15.61         15  
                  36.26     1:15.61 (39.35)                                        
  8 Ye, Camellia        12 LIAC-MR              1:16.94    1:16.03         14  
                  36.94     1:16.03 (39.09)                                        
  9 Aylmer, Lauren      12 Phoenix-MR           1:16.87    1:16.92         13  
                  36.77     1:16.92 (40.15)                                        
 10 Profeta, Noelle C   12 IA-MR                1:17.76    1:18.99         12  
                  37.41     1:18.99 (41.58)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dennin, Katie C           12 Tmsuffolk-MR         1:13.03    1:11.56 q      
                  35.09     1:11.56 (36.47)                                        
  2 Thomas, Mackenzie         12 IA-MR                1:17.51    1:11.71 q      
                  35.11     1:11.71 (36.60)                                        
  3 Kaufmann, Noelle E        12 Marlins Bgnw-MR      1:08.95    1:13.51 q      
                  35.96     1:13.51 (37.55)                                        
  4 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     1:13.54    1:13.70 q      
                  36.36     1:13.70 (37.34)                                        
  5 Petrie, Sydney L          12 Phoenix-MR           1:16.87    1:14.77 q      
                  36.13     1:14.77 (38.64)                                        
  6 Courtney, Julia M         12 LIAC-MR              1:14.68    1:15.48 q      
                  36.91     1:15.48 (38.57)                                        
  7 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR   1:16.56    1:15.83 q      
                  37.35     1:15.83 (38.48)                                        
  8 Stewart, Olivia N         12 Bluefish-NE          1:15.06    1:16.57 q      
                  38.75     1:16.57 (37.82)                                        
  9 Aylmer, Lauren            12 Phoenix-MR           1:13.66    1:16.87 q      
                  37.06     1:16.87 (39.81)                                        
 10 Ye, Camellia              12 LIAC-MR              1:17.13    1:16.94 q      
                  37.62     1:16.94 (39.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          1:11.95    1:17.61        
                  36.66     1:17.61 (40.95)                                        
 12 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                1:21.67    1:17.76        
                  37.68     1:17.76 (40.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Antoniuk, Isabela S       12 LIAC-MR              1:18.34    1:17.89        
                  38.45     1:17.89 (39.44)                                        
 14 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                1:19.61    1:18.00        
                  38.64     1:18.00 (39.36)                                        
 15 Dalton, Ciara I           12 Marlins Bgnw-MR      1:11.82    1:18.66        
                  38.59     1:18.66 (40.07)                                        
 16 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:19.73    1:18.74        
 17 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      1:18.60    1:18.79        
                  38.03     1:18.79 (40.76)                                        
 18 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR          1:17.09    1:19.43        
                  38.73     1:19.43 (40.70)                                        
 19 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:19.06    1:20.18        
                  38.79     1:20.18 (41.39)                                        
 20 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          1:18.12    1:20.58        
                  39.53     1:20.58 (41.05)                                        
 21 Kramer, Megan M           11 Bluefish-NE          1:19.70    1:20.64        
                  39.60     1:20.64 (41.04)                                        
 22 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:20.80    1:20.81        
                  39.49     1:20.81 (41.32)                                        
 23 Getsos, Dahlia            12 Phoenix-MR           1:16.79    1:20.89        
                  39.25     1:20.89 (41.64)                                        
 24 Kaufman, Lexi A           12 Tmsuffolk-MR         1:21.46    1:21.20        
                  39.13     1:21.20 (42.07)                                        
 25 Whang, Taylor K           11 Phoenix-MR           1:19.87    1:21.41        
                  39.38     1:21.41 (42.03)                                        
 26 Stepanek, Chloe m         12 LIAC-MR              1:17.27    1:21.53        
                  39.01     1:21.53 (42.52)                                        
 27 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:20.97    1:21.62        
                  39.13     1:21.62 (42.49)                                        
 28 Morisi, Kiani B           11 LIAC-MR              1:21.26    1:21.65        
                  40.10     1:21.65 (41.55)                                        
 29 Heinz, Amanda             12 Tmsuffolk-MR         1:23.24    1:21.78        
                  40.22     1:21.78 (41.56)                                        
 30 Blackstock, Esme J        12 Flying Dolphins-MR   1:19.17    1:21.84        
                  40.36     1:21.84 (41.48)                                        
 31 Valerio, Sofia A          12 Middies-MR           1:21.24    1:22.42        
                  39.72     1:22.42 (42.70)                                        
 32 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:17.97    1:22.59        
                  40.22     1:22.59 (42.37)                                        
 33 Rivera, Hannah            12 Twisters-MR          1:19.13    1:22.75        
                  40.43     1:22.75 (42.32)                                        
 34 Ketron, Anna E            12 Marlins Bgnw-MR      1:18.40    1:23.01        
                  40.25     1:23.01 (42.76)                                        
 35 Youssef, Lara S           11 Twisters-MR          1:19.60    1:23.18        
 35 Tetreault, Maddie G       11 Bluefish-NE          1:22.78    1:23.18        
                  40.71     1:23.18 (42.47)                                        
 37 Borowski, Hannah F        12 Phoenix-MR           1:22.22    1:23.74        
                  41.08     1:23.74 (42.66)                                        
 38 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:21.14    1:24.24        
                  40.14     1:24.24 (44.10)                                        
 39 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:27.46    1:24.62        
                  41.65     1:24.62 (42.97)                                        
 40 Myrianthopoulos, Lina K   12 LIAC-MR              1:28.46    1:26.25        
                  41.92     1:26.25 (44.33)                                        
 41 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:22.96    1:26.31        
                  42.08     1:26.31 (44.23)                                        
 41 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:21.91    1:26.31        
                  41.70     1:26.31 (44.61)                                        
 43 Carroll, Victoria R       12 LIAC-MR              1:26.92    1:26.52        
                  42.32     1:26.52 (44.20)                                        
 44 O'Hara, Morgan C          11 Bluefish-NE          1:20.99    1:28.25        
                  42.22     1:28.25 (46.03)                                        
 45 Posner, Kathryn G         11 Marlins Bgnw-MR      1:22.09    1:29.08        
                  42.88     1:29.08 (46.20)                                        
 46 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              1:23.12    1:29.34        
                  43.59     1:29.34 (45.75)                                        
 47 Kern, Margo M             11 LIAC-MR              1:32.50    1:30.17        
                  42.91     1:30.17 (47.26)                                        
 48 Gardner, Peyton E         11 Bluefish-NE          1:31.24    1:30.56        
                  45.12     1:30.56 (45.44)                                        
 49 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:28.70    1:31.34        
                  43.46     1:31.34 (47.88)                                        
 50 Kelley, Ava R             11 Bluefish-NE          1:26.51    1:33.78        
                  44.43     1:33.78 (49.35)                                        
 51 Chane, Carissa M          11 Bluefish-NE          1:39.71    1:43.17        
 -- Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          1:12.01         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  37.84          DQ (39.57)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  42.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Profeta, Noelle C   12 IA-MR                  37.69      38.93         24  
  2 Park, Elizabeth     12 Tmsuffolk-MR           39.35      38.98         20  
  3 Harris, Angelina L  11 Three Village-MR       38.77      39.13         19  
  4 DeFranco, Carolyn   12 LIAC-MR                40.62      40.15         18  
  5 Borowski, Hannah F  12 Phoenix-MR             40.08      40.50         17  
  6 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                  39.54      41.04         16  
  7 Thomas, Mackenzie   12 IA-MR                  39.72      41.22         15  
  8 Heinz, Amanda       12 Tmsuffolk-MR           39.81      41.34         14  
  9 Pusateri, Jillian   12 LIAC-MR                42.12      42.33         13  
 10 Duong, Patricia M   12 LIAC-MR                45.28      45.77         12  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  42.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                  41.24      37.69 q      
  2 Dalton, Ciara I           12 Marlins Bgnw-MR        37.04      38.24 q      
  3 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR       41.03      38.77 q      
  4 Park, Elizabeth           12 Tmsuffolk-MR           37.85      39.35 q      
  5 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                  40.46      39.54 q      
  6 Thomas, Mackenzie         12 IA-MR                  40.75      39.72 q      
  7 Heinz, Amanda             12 Tmsuffolk-MR           40.96      39.81 q      
  8 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR     37.20      39.90 q      
  9 Borowski, Hannah F        12 Phoenix-MR             39.10      40.08 q      
 10 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                41.00      40.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR                41.80      42.12        
 12 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                51.52      44.33        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                46.36      45.28        
 14 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR                48.44      46.87        
 15 Kern, Margo M             11 LIAC-MR                46.73      47.91        
 16 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                49.02      48.44        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Harris, Angelina L  11 Three Village-MR     1:22.00    1:21.19         20  
                  38.22     1:21.19 (42.97)                                        
  2 Park, Elizabeth     12 Tmsuffolk-MR         1:22.92    1:22.17         17  
                  38.61     1:22.17 (43.56)                                        
  3 Weiss, Emily N      12 Flying Dolphins-MR   1:23.28    1:22.65         16  
                  39.58     1:22.65 (43.07)                                        
  4 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          1:26.74    1:24.81         15  
                  40.38     1:24.81 (44.43)                                        
  5 DeFranco, Carolyn   12 LIAC-MR              1:26.65    1:26.17         14  
                  40.70     1:26.17 (45.47)                                        
  6 Borowski, Hannah F  12 Phoenix-MR           1:28.15    1:26.76         13  
                  40.94     1:26.76 (45.82)                                        
  7 Profeta, Noelle C   12 IA-MR                1:27.48    1:27.15         12  
                  39.91     1:27.15 (47.24)                                        
  8 Heinz, Amanda       12 Tmsuffolk-MR         1:27.01    1:27.21         11  
                  41.72     1:27.21 (45.49)                                        
  9 Ye, Camellia        12 LIAC-MR              1:28.13    1:27.30          9  
                  41.90     1:27.30 (45.40)                                        
 10 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                1:28.42    1:29.80          7  
                  42.02     1:29.80 (47.78)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     1:29.09    1:22.00 q      
                  39.34     1:22.00 (42.66)                                        
  2 Park, Elizabeth           12 Tmsuffolk-MR         1:24.74    1:22.92 q      
  3 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR   1:19.86    1:23.28 q      
                  40.30     1:23.28 (42.98)                                        
  4 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:29.41    1:26.65 q      
                  40.66     1:26.65 (45.99)                                        
  5 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          1:24.12    1:26.74 q      
                  41.38     1:26.74 (45.36)                                        
  6 Heinz, Amanda             12 Tmsuffolk-MR         1:29.38    1:27.01 q      
                  41.15     1:27.01 (45.86)                                        
  7 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                1:31.76    1:27.48 q      
                  40.84     1:27.48 (46.64)                                        
  8 Ye, Camellia              12 LIAC-MR              1:27.72    1:28.13 q      
                  42.44     1:28.13 (45.69)                                        
  9 Borowski, Hannah F        12 Phoenix-MR           1:27.38    1:28.15 q      
                  42.16     1:28.15 (45.99)                                        
 10 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                1:30.09    1:28.42 q      
                  42.11     1:28.42 (46.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dennin, Katie C           12 Tmsuffolk-MR         1:29.95    1:28.86        
                  43.37     1:28.86 (45.49)                                        
 12 Kamal, Sarah M            11 Marlins Bgnw-MR      1:27.40    1:28.90        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Competello, Madeline G    12 LIAC-MR              1:31.76    1:30.48        
                  42.91     1:30.48 (47.57)                                        
 14 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          1:26.02    1:31.63        
                  43.93     1:31.63 (47.70)                                        
 15 Franks, Ava L             11 Marlins Bgnw-MR      1:31.09    1:32.35        
                  42.50     1:32.35 (49.85)                                        
 16 Kaufman, Lexi A           12 Tmsuffolk-MR         1:33.62    1:32.71        
                  44.01     1:32.71 (48.70)                                        
 17 Lim, Jessica G            11 Twisters-MR          1:33.33    1:32.78        
                  44.28     1:32.78 (48.50)                                        
 18 Morisi, Kiani B           11 LIAC-MR              1:30.62    1:32.81        
                  44.79     1:32.81 (48.02)                                        
 19 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     1:33.18    1:33.27        
                  44.95     1:33.27 (48.32)                                        
 20 Hsieh, Kaitlin            12 LIAC-MR              1:36.87    1:33.31        
                  44.06     1:33.31 (49.25)                                        
 21 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          1:31.28    1:33.56        
                  45.21     1:33.56 (48.35)                                        
 22 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:32.83    1:34.13        
                  45.55     1:34.13 (48.58)                                        
 23 Hein, Anna C              12 Bluefish-NE          1:31.44    1:34.16        
                  45.40     1:34.16 (48.76)                                        
 24 Ketron, Anna E            12 Marlins Bgnw-MR      1:33.79    1:35.17        
                  44.73     1:35.17 (50.44)                                        
 25 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:31.96    1:35.77        
                  46.04     1:35.77 (49.73)                                        
 26 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:37.29    1:36.32        
                  45.82     1:36.32 (50.50)                                        
 27 Wang, Kathryn             12 Twisters-MR          1:33.24    1:37.14        
                  46.01     1:37.14 (51.13)                                        
 28 Nunez, Gabriella A        12 Marlins Bgnw-MR      1:33.79    1:37.27        
                  45.54     1:37.27 (51.73)                                        
 29 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      1:33.79    1:39.77        
                  46.30     1:39.77 (53.47)                                        
 30 O'Hara, Morgan C          11 Bluefish-NE          2:00.38    1:40.45        
                  49.40     1:40.45 (51.05)                                        
 31 Kern, Margo M             11 LIAC-MR              1:44.08    1:40.76        
                  47.91     1:40.76 (52.85)                                        
 32 Green, Sarah M            12 Flying Dolphins-MR   1:33.75    1:41.43        
                  48.87     1:41.43 (52.56)                                        
 33 Kelley, Ava R             11 Bluefish-NE          1:43.86    1:43.12        
                  49.08     1:43.12 (54.04)                                        
 34 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:46.47    1:44.61        
                  49.64     1:44.61 (54.97)                                        
 35 Knight, Caitlin C         11 LIAC-MR              1:49.05    1:44.72        
                  50.43     1:44.72 (54.29)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.79
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Competello, Madeli  12 LIAC-MR                31.39      31.42         24  
  2 Aylmer, Lauren      12 Phoenix-MR             32.19      32.52         20  
  3 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR            33.11      32.83         19  
  4 Youssef, Lara S     11 Twisters-MR            32.39      33.09         18  
  5 Ketron, Anna E      12 Marlins Bgnw-MR        32.46      33.20         17  
  6 Ye, Camellia        12 LIAC-MR                34.02      33.25         16  
  7 Kim, Olivia L       11 LIAC-MR                33.25      33.27         15  
  8 McNamara, Maggie P  12 LIAC-MR                33.81      33.51         14  
  9 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR            34.05      34.06         13  
 10 Lovasz, Isabella H  12 Twisters-MR            34.57      34.59         12  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Competello, Madeline G    12 LIAC-MR                31.40      31.39 q      
  2 Aylmer, Lauren            12 Phoenix-MR             33.82      32.19 q      
  3 Youssef, Lara S           11 Twisters-MR            33.66      32.39 q      
  4 Ketron, Anna E            12 Marlins Bgnw-MR        33.18      32.46 q      
  5 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR            33.33      33.11 q      
  6 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                33.63      33.25 q      
  7 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                33.52      33.81 q      
  8 Ye, Camellia              12 LIAC-MR                33.48      34.02 q      
  9 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR            33.94      34.05 q      
 10 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR            35.07      34.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Blackstock, Esme J        12 Flying Dolphins-MR     34.48      34.63        
 12 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR       35.45      34.72        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Stepanek, Chloe m         12 LIAC-MR                33.52      35.03        
 14 Cash, Joanie              11 LIAC-MR                36.28      35.34        
 15 Petrie, Sydney L          12 Phoenix-MR             35.08      35.49        
 16 Tetreault, Maddie G       11 Bluefish-NE            35.00      35.66        
 17 Hein, Anna C              12 Bluefish-NE            35.49      36.22        
 18 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                39.19      36.75        
 19 Knight, Caitlin C         11 LIAC-MR                39.89      36.84        
 20 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                36.18      36.90        
 21 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR                38.13      37.59        
 22 Kelley, Ava R             11 Bluefish-NE            37.14      37.84        
 23 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                41.33      38.07        
 24 Kern, Margo M             11 LIAC-MR                40.52      39.18        
 25 Gardner, Peyton E         11 Bluefish-NE            45.95      45.17        
 26 Chane, Carissa M          11 Bluefish-NE            54.16      49.73        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ye, Camellia        12 LIAC-MR              2:38.35    2:37.04         24  
                  34.16     1:13.35 (39.19)     1:55.39 (42.04)     2:37.04 (41.65)
  2 Morisi, Kiani B     11 LIAC-MR              2:44.82    2:40.29         20  
                  37.09     1:17.85 (40.76)     1:59.84 (41.99)     2:40.29 (40.45)
  3 McNamara, Maggie P  12 LIAC-MR              2:42.70    2:40.32         19  
                  34.48     1:14.46 (39.98)     1:58.31 (43.85)     2:40.32 (42.01)
  4 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          2:50.27    2:42.36         18  
                  36.63     1:16.78 (40.15)     2:00.81 (44.03)     2:42.36 (41.55)
  5 Courtney, Julia M   12 LIAC-MR              2:45.28    2:44.13         17  
                  35.43     1:16.03 (40.60)     1:59.32 (43.29)     2:44.13 (44.81)
  6 Stepanek, Chloe m   12 LIAC-MR              2:45.89    2:44.35         16  
                  35.78     1:17.36 (41.58)   2:44.35 (1:26.99)                    
  7 Kim, Olivia L       11 LIAC-MR              2:50.01    2:46.74         15  
                  37.03     1:17.90 (40.87)     2:03.09 (45.19)     2:46.74 (43.65)
  8 Gellineau, Briana   11 LIAC-MR              3:00.34    2:48.90         14  
                  37.69     1:20.06 (42.37)     2:04.22 (44.16)     2:48.90 (44.68)
  9 Stewart, Olivia N   12 Bluefish-NE          2:54.13    2:50.92         13  
                  36.78     1:19.03 (42.25)   2:50.92 (1:31.89)                    
 10 Kramer, Megan M     11 Bluefish-NE          2:53.19    2:52.45         12  
                  37.55     1:21.20 (43.65)     2:07.73 (46.53)     2:52.45 (44.72)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ye, Camellia              12 LIAC-MR              2:34.04    2:38.35 q      
                  34.74     1:14.49 (39.75)     1:55.62 (41.13)     2:38.35 (42.73)
  2 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:55.45    2:42.70 q      
                  35.51     1:17.34 (41.83)     2:01.44 (44.10)     2:42.70 (41.26)
  3 Morisi, Kiani B           11 LIAC-MR              2:48.39    2:44.82 q      
                  37.74     1:19.81 (42.07)     2:02.77 (42.96)     2:44.82 (42.05)
  4 Courtney, Julia M         12 LIAC-MR              2:51.13    2:45.28 q      
                  36.35     1:17.62 (41.27)     2:00.75 (43.13)     2:45.28 (44.53)
  5 Stepanek, Chloe m         12 LIAC-MR              2:50.23    2:45.89 q      
                  35.21     1:16.31 (41.10)     2:00.73 (44.42)     2:45.89 (45.16)
  6 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              2:47.99    2:50.01 q      
                  37.25     1:17.25 (40.00)     2:03.09 (45.84)     2:50.01 (46.92)
  7 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          2:58.37    2:50.27 q      
                  38.32     1:20.13 (41.81)     2:05.50 (45.37)     2:50.27 (44.77)
  8 Kramer, Megan M           11 Bluefish-NE          2:54.07    2:53.19 q      
                  37.16     1:20.95 (43.79)     2:08.47 (47.52)     2:53.19 (44.72)
  9 Stewart, Olivia N         12 Bluefish-NE          2:54.00    2:54.13 q      
                  38.79     1:21.79 (43.00)     2:06.75 (44.96)     2:54.13 (47.38)
 10 Kaufmann, Noelle E        12 Marlins Bgnw-MR      2:45.35    2:56.72 q      
                  35.56     1:16.82 (41.26)     2:04.87 (48.05)     2:56.72 (51.85)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gellineau, Briana N       11 LIAC-MR              2:58.78    3:00.34        
                  38.74     1:24.26 (45.52)     2:13.91 (49.65)     3:00.34 (46.43)
 12 Blackstock, Esme J        12 Flying Dolphins-MR   2:58.85    3:00.68        
                  36.81     1:22.92 (46.11)     2:12.92 (50.00)     3:00.68 (47.76)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hein, Anna C              12 Bluefish-NE          2:51.10    3:03.69        
                  39.21     1:26.22 (47.01)     2:16.32 (50.10)     3:03.69 (47.37)
 14 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              3:05.99    3:08.13        
                  40.02     1:28.00 (47.98)     2:20.15 (52.15)     3:08.13 (47.98)
 15 Tetreault, Maddie G       11 Bluefish-NE          3:26.90    3:09.48        
                  40.21     1:27.28 (47.07)     2:19.30 (52.02)     3:09.48 (50.18)
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:38.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ye, Camellia        12 LIAC-MR              2:37.92    2:36.50         24  
                  33.60     1:13.41 (39.81)     2:00.78 (47.37)     2:36.50 (35.72)
  2 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          2:43.71    2:38.95         20  
                  34.93     1:15.23 (40.30)     2:03.42 (48.19)     2:38.95 (35.53)
  3 Dalton, Ciara I     12 Marlins Bgnw-MR      2:40.28    2:39.04         19  
                  33.67     1:17.69 (44.02)     2:03.92 (46.23)     2:39.04 (35.12)
  4 Kaufmann, Noelle E  12 Marlins Bgnw-MR      2:39.63    2:39.70         18  
                  35.10     1:14.72 (39.62)     2:03.76 (49.04)     2:39.70 (35.94)
  5 Courtney, Julia M   12 LIAC-MR              2:42.87    2:40.99         17  
                  35.38     1:14.98 (39.60)     2:04.98 (50.00)     2:40.99 (36.01)
  6 Gellineau, Briana   11 LIAC-MR              2:42.32    2:43.28         16  
                  36.96     1:17.17 (40.21)     2:08.53 (51.36)     2:43.28 (34.75)
  7 Park, Elizabeth     12 Tmsuffolk-MR         2:44.18    2:43.95         15  
                  35.87     1:20.83 (44.96)     2:06.98 (46.15)     2:43.95 (36.97)
  8 Dennin, Katie C     12 Tmsuffolk-MR         2:40.31    2:43.96         14  
                  38.14     1:17.12 (38.98)     2:07.57 (50.45)     2:43.96 (36.39)
  9 Sommerstad, Kyra A  12 Three Village-MR     2:39.63    2:44.22         13  
                  37.37     1:16.94 (39.57)     2:08.71 (51.77)     2:44.22 (35.51)
 10 Harris, Angelina L  11 Three Village-MR     2:44.87    2:44.35         12  
                  36.30     1:21.93 (45.63)     2:08.87 (46.94)     2:44.35 (35.48)
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:38.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR   2:34.38    2:37.00 q      
                  33.93     1:14.62 (40.69)     2:01.12 (46.50)     2:37.00 (35.88)
  2 Ye, Camellia              12 LIAC-MR              2:38.87    2:37.92 q      
                  34.16     1:15.23 (41.07)     2:02.15 (46.92)     2:37.92 (35.77)
  3 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     2:43.51    2:39.63 q      
                  36.63     1:15.49 (38.86)     2:04.86 (49.37)     2:39.63 (34.77)
  3 Kaufmann, Noelle E        12 Marlins Bgnw-MR      2:30.65    2:39.63 q      
                  35.59     1:15.17 (39.58)     2:04.82 (49.65)     2:39.63 (34.81)
  5 Dalton, Ciara I           12 Marlins Bgnw-MR      2:32.75    2:40.28 q      
                  35.29     1:18.14 (42.85)     2:05.28 (47.14)     2:40.28 (35.00)
  6 Dennin, Katie C           12 Tmsuffolk-MR         2:52.94    2:40.31 q      
                  36.05     1:13.33 (37.28)     2:04.13 (50.80)     2:40.31 (36.18)
  7 Gellineau, Briana N       11 LIAC-MR              2:42.99    2:42.32 q      
                  36.89     1:17.55 (40.66)     2:07.24 (49.69)     2:42.32 (35.08)
  8 Courtney, Julia M         12 LIAC-MR              2:42.03    2:42.87 q      
                  35.99     1:16.05 (40.06)     2:06.33 (50.28)     2:42.87 (36.54)
  9 Thomas, Mackenzie         12 IA-MR                2:53.38    2:42.93 q      
                  34.27     1:15.32 (41.05)     2:06.23 (50.91)     2:42.93 (36.70)
 10 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          2:40.08    2:43.71 q      
                  35.58     1:16.64 (41.06)     2:06.28 (49.64)     2:43.71 (37.43)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Park, Elizabeth           12 Tmsuffolk-MR         2:49.98    2:44.18        
                  36.57     1:21.48 (44.91)     2:07.45 (45.97)     2:44.18 (36.73)
 12 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     2:48.64    2:44.87        
                  37.41     1:22.44 (45.03)     2:07.97 (45.53)     2:44.87 (36.90)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                2:49.32    2:45.70        
                                1:18.27 ( )     2:08.74 (50.47)     2:45.70 (36.96)
 14 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:45.81    2:47.42        
                  35.21     1:17.53 (42.32)     2:11.65 (54.12)     2:47.42 (35.77)
 15 Stewart, Olivia N         12 Bluefish-NE          2:48.37    2:47.57        
                  37.85     1:20.25 (42.40)     2:09.81 (49.56)     2:47.57 (37.76)
 16 Morisi, Kiani B           11 LIAC-MR              2:47.68    2:47.70        
                  37.26     1:20.08 (42.82)     2:11.13 (51.05)     2:47.70 (36.57)
 17 Heinz, Amanda             12 Tmsuffolk-MR         2:49.90    2:47.97        
                  36.73     1:20.98 (44.25)     2:09.70 (48.72)     2:47.97 (38.27)
 18 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          2:49.27    2:48.23        
                  35.84     1:19.46 (43.62)     2:10.11 (50.65)     2:48.23 (38.12)
 19 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:56.29    2:49.27        
                  36.42     1:18.42 (42.00)     2:10.02 (51.60)     2:49.27 (39.25)
 20 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              3:04.63    2:49.50        
                  39.10     1:23.93 (44.83)     2:09.82 (45.89)     2:49.50 (39.68)
 21 Borowski, Hannah F        12 Phoenix-MR           2:47.61    2:50.00        
                  37.91     1:22.35 (44.44)     2:10.71 (48.36)     2:50.00 (39.29)
 22 Hein, Anna C              12 Bluefish-NE          2:47.66    2:50.49        
                  37.94     1:21.67 (43.73)     2:12.67 (51.00)     2:50.49 (37.82)
 23 Kramer, Megan M           11 Bluefish-NE          2:46.20    2:51.14        
                  37.97     1:21.74 (43.77)     2:13.48 (51.74)     2:51.14 (37.66)
 24 Antoniuk, Isabela S       12 LIAC-MR              2:48.87    2:51.36        
                  39.00     1:20.81 (41.81)     2:14.96 (54.15)     2:51.36 (36.40)
 25 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:58.79    2:51.68        
                  38.11     1:20.17 (42.06)     2:12.54 (52.37)     2:51.68 (39.14)
 26 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         2:58.81    2:52.12        
                  36.72     1:20.47 (43.75)     2:14.60 (54.13)     2:52.12 (37.52)
 27 Rivera, Hannah            12 Twisters-MR          2:53.22    2:52.55        
                  36.77     1:20.93 (44.16)     2:14.01 (53.08)     2:52.55 (38.54)
 28 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      2:50.82    2:53.48        
                  37.07     1:19.83 (42.76)     2:15.41 (55.58)     2:53.48 (38.07)
 29 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              3:06.52    2:53.62        
                  35.85     1:21.42 (45.57)     2:16.41 (54.99)     2:53.62 (37.21)
 30 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:53.26    2:54.48        
                  38.76     1:24.91 (46.15)     2:17.05 (52.14)     2:54.48 (37.43)
 31 Saric, Juliana M          12 Phoenix-MR           2:57.76    2:56.16        
                  38.06     1:24.01 (45.95)     2:16.63 (52.62)     2:56.16 (39.53)
 32 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     2:54.26    2:56.47        
                  37.83     1:20.31 (42.48)     2:14.71 (54.40)     2:56.47 (41.76)
 33 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     2:56.55    2:56.74        
                  37.41     1:23.06 (45.65)     2:17.28 (54.22)     2:56.74 (39.46)
 34 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              3:16.34    2:57.38        
                  41.40     1:26.85 (45.45)     2:21.03 (54.18)     2:57.38 (36.35)
 35 Posner, Kathryn G         11 Marlins Bgnw-MR      2:50.95    2:57.74        
                  38.16     1:23.67 (45.51)     2:19.11 (55.44)     2:57.74 (38.63)
 36 Knight, Caitlin C         11 LIAC-MR              3:11.88    2:57.85        
                  37.64     1:24.41 (46.77)     2:18.51 (54.10)     2:57.85 (39.34)
 37 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              2:56.25    2:57.93        
                  38.15     1:24.98 (46.83)     2:21.04 (56.06)     2:57.93 (36.89)
 38 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              3:19.13    3:00.06        
                  38.71     1:25.66 (46.95)     2:19.35 (53.69)     3:00.06 (40.71)
 39 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          2:47.64    3:02.98        
                  38.84     1:24.48 (45.64)     2:20.10 (55.62)     3:02.98 (42.88)
 40 Wang, Kathryn             12 Twisters-MR          2:56.32    3:03.05        
                  37.09     1:23.86 (46.77)     2:18.52 (54.66)     3:03.05 (44.53)
 41 O'Hara, Morgan C          11 Bluefish-NE          2:57.46    3:03.80        
                  42.21     1:28.76 (46.55)     2:24.46 (55.70)     3:03.80 (39.34)
 42 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:57.65    3:04.03        
                  43.94     1:31.04 (47.10)     2:27.90 (56.86)     3:04.03 (36.13)
 43 Carroll, Victoria R       12 LIAC-MR              3:15.73    3:04.16        
                  41.89     1:26.28 (44.39)     2:23.86 (57.58)     3:04.16 (40.30)
 44 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                2:58.29    3:04.57        
                  41.18     1:28.54 (47.36)     2:23.77 (55.23)     3:04.57 (40.80)
 45 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              3:23.04    3:06.30        
                  41.35     1:28.98 (47.63)     2:24.26 (55.28)     3:06.30 (42.04)
 46 Myrianthopoulos, Lina K   12 LIAC-MR              3:26.49    3:07.44        
                  43.59     1:28.63 (45.04)     2:27.07 (58.44)     3:07.44 (40.37)
 47 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              3:07.04    3:08.02        
                  42.58     1:31.44 (48.86)     2:25.42 (53.98)     3:08.02 (42.60)
 48 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              3:10.72    3:08.27        
                  41.77     1:30.48 (48.71)     2:27.78 (57.30)     3:08.27 (40.49)
 49 Kelley, Ava R             11 Bluefish-NE          2:57.66    3:08.33        
                  40.14     1:29.31 (49.17)     2:25.67 (56.36)     3:08.33 (42.66)
 50 Cash, Joanie              11 LIAC-MR              2:57.65    3:08.54        
                  42.85     1:29.34 (46.49)     2:27.18 (57.84)     3:08.54 (41.36)
 51 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              3:17.77    3:12.86        
                  41.47     1:27.22 (45.75)   2:28.53 (1:01.31)     3:12.86 (44.33)
 -- Kaufman, Lexi A           12 Tmsuffolk-MR         2:55.95         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  35.92     1:20.68 (44.76)     2:14.63 (53.95)          DQ (38.31)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:00.01         40  
     1) Competello, Madeline G 12       2) Stepanek, Chloe m 12           
     3) Antoniuk, Isabela S 12          4) Gellineau, Briana N 11         
                  28.64       58.61 (29.97)     1:30.29 (31.68)     2:00.01 (29.72)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:04.23    2:03.71         34  
     1) Chong, Vanessa 11               2) Fan, Catherine 12              
     3) Youssef, Lara S 11              4) Rodriguez, Emily M 12          
                  30.67     1:01.23 (30.56)     1:32.67 (31.44)     2:03.71 (31.04)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:05.54         32  
     1) McNamara, Maggie P 12           2) Courtney, Julia M 12           
     3) Pusateri, Jillian G 12          4) Ye, Camellia 12                
                  31.92     1:02.85 (30.93)     1:34.46 (31.61)     2:05.54 (31.08)
  4 Bluefish Swim Club-NE  'A'                       NT    2:09.67         30  
     1) Hein, Anna C 12                 2) Tetreault, Maddie G 11         
     3) Stewart, Olivia N 12            4) Kramer, Megan M 11             
                  32.91     1:04.48 (31.57)     1:37.56 (33.08)     2:09.67 (32.11)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                             NT    2:15.72         40  
     1) Dennin, Katie C 12              2) Park, Elizabeth 12             
     3) Kaufman, Lexi A 12              4) Franco, Vanessa 12             
                  34.46     1:12.02 (37.56)     1:45.41 (33.39)     2:15.72 (30.31)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:16.12         34  
     1) Courtney, Julia M 12            2) Gregorace, Sophia R 11         
     3) Competello, Madeline G 12       4) Gellineau, Briana N 11         
                  36.14     1:15.40 (39.26)     1:46.62 (31.22)     2:16.12 (29.50)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:22.59    2:17.16         32  
     1) Fan, Catherine 12               2) Rodriguez, Emily M 12          
     3) Youssef, Lara S 11              4) Chong, Vanessa 11              
                  34.21     1:13.06 (38.85)     1:49.76 (36.70)     2:17.16 (27.40)
  4 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:21.70         30  
     1) Ye, Camellia 12                 2) DeFranco, Carolyn G 12         
     3) McNamara, Maggie P 12           4) Stepanek, Chloe m 12           
                  36.09     1:17.30 (41.21)     1:51.29 (33.99)     2:21.70 (30.41)
  5 Bluefish Swim Club-NE  'A'                  2:25.64    2:24.97         28  
     1) Stewart, Olivia N 12            2) Hein, Anna C 12                
     3) Tetreault, Maddie G 11          4) Kramer, Megan M 11             
                  38.60                               56.41 ( )   2:24.97 (1:28.56)
 -- Bluefish Swim Club-NE  'B'                  2:44.01        DFS        
      Declared false start - Misc
     1) Gardner, Peyton E 11            2) O'Hara, Morgan C 11            
     3) Kelley, Ava R 11                4) Chane, Carissa M 11            
 -- Three Village Swim Club-MR  'A'                  NT        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cerri-Droz, Patric  14 LIAC-MR                28.84      28.76         24  
  2 Guglielmo, Jessica  14 LIAC-MR                29.20      28.86         20  
  3 Martin, Abigail R   14 Bluefish-NE            30.08      29.36         18.5
  3 Duong, Kathleen M   14 LIAC-MR                29.65      29.36         18.5
  5 Gallego, Samantha   14 LIAC-MR                30.13      29.56         17  
  6 Sawkins, Cate J     14 Marlins Bgnw-MR        29.90      29.57         16  
  7 Brecher, Audrey J   14 Bluefish-NE            29.87      30.06         15  
  8 Welcome, Shannon R  13 LIAC-MR                30.34      30.21         14  
  9 Kuenzler, Rachel    14 Tmsuffolk-MR           30.49      30.33         13  
 10 Bardak, Emily E     14 Three Village-MR       30.54      30.44         12  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cerri-Droz, Patricia E    14 LIAC-MR                28.94      28.84 q      
  2 Guglielmo, Jessica        14 LIAC-MR                29.05      29.20 q      
  3 Duong, Kathleen M         14 LIAC-MR                29.32      29.65 q      
  4 Brecher, Audrey J         14 Bluefish-NE            30.52      29.87 q      
  5 Sawkins, Cate J           14 Marlins Bgnw-MR        29.25      29.90 q      
  6 Martin, Abigail R         14 Bluefish-NE            29.18      30.08 q      
  7 Gallego, Samantha E       14 LIAC-MR                29.17      30.13 q      
  8 Welcome, Shannon R        13 LIAC-MR                30.64      30.34 q      
  9 Kuenzler, Rachel          14 Tmsuffolk-MR           30.30      30.49 q      
 10 Bardak, Emily E           14 Three Village-MR       30.36      30.54 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR                30.97      30.68        
 12 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR                31.57      30.71        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Starzyk, Stephany         14 Twisters-MR            29.31      31.01        
 14 Gioia, Meredith S         14 Phoenix-MR             30.71      31.02        
 15 McNulty, Joanna M         14 LIAC-MR                31.63      31.03        
 16 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                  32.17      31.11        
 17 Woods-Bannan, Rachel J    13 Phoenix-MR             31.45      31.12        
 18 Palmer, Pleasant D        14 LIAC-MR                30.80      31.15        
 19 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR            30.75      31.21        
 20 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                  30.84      31.32        
 21 McHugh, Amanda K          13 Marlins Bgnw-MR        30.67      31.37        
 22 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR       31.95      31.45        
 23 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR                30.99      31.46        
 24 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR                31.24      31.51        
 25 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR       31.64      31.59        
 26 Beasley, Claudia C        14 Bluefish-NE            31.84      31.61        
 27 Chu, Annie                13 Twisters-MR            31.09      31.67        
 28 Tanaka, Moca              13 LIAC-MR                32.04      31.75        
 29 Dauz, Aleksandra N        14 LIAC-MR                31.65      31.76        
 30 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR           30.83      31.80        
 31 Elms, Gaige L             14 Marlins Bgnw-MR        31.36      31.89        
 31 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR       31.92      31.89        
 33 Mattutat, Gabriella M     13 Tmsuffolk-MR           31.31      31.90        
 34 Myszkowski, Victoria      14 Twisters-MR            31.11      31.94        
 35 NG, Jasmine               14 Twisters-MR            31.16      32.03        
 36 Zaslaw, Katie S           14 Marlins Bgnw-MR        30.81      32.07        
 37 Paolicelli, Kendall E     14 Twisters-MR            30.90      32.09        
 38 McMahon, Kaylin J         13 Bluefish-NE            31.64      32.12        
 39 Fung, Emily W             14 Tmsuffolk-MR           31.95      32.17        
 40 Fong, Samantha            13 Twisters-MR            31.78      32.46        
 41 Martinez, Marisa C        14 LIAC-MR                34.10      32.59        
 42 Lim, Hyzell C             13 LIAC-MR                32.96      32.63        
 43 Moskowitz, Mary K         14 Phoenix-MR             31.55      32.84        
 44 Viglas, Emma J            13 Bluefish-NE            33.02      32.85        
 44 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR            31.59      32.85        
 46 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR       31.54      33.15        
 47 Giovanniello, Kirsten M   13 LIAC-MR                32.11      33.24        
 48 Townsend, Nicole K        14 Marlins Bgnw-MR        32.19      33.27        
 49 Chane, Courtney A         13 Bluefish-NE            31.42      33.69        
 50 Gangi, Aprille C          13 Bluefish-NE            35.04      33.97        
 51 Casement, Rachelle        13 LIAC-MR                34.31      34.08        
 52 Pedone, Jessica N         13 LIAC-MR                35.15      34.25        
 53 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR                34.50      34.35        
 54 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR                34.65      34.37        
 55 Kleinsmith, Maggie T      13 Marlins Bgnw-MR        31.05      34.65        
 55 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR                33.57      34.65        
 57 VanManen, Hannah          13 LIAC-MR                36.99      35.34        
 58 Garland, Julia H          13 Bluefish-NE            36.97      35.42        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:05.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Guglielmo, Jessica  14 LIAC-MR              1:02.25    1:02.53         24  
                  30.39     1:02.53 (32.14)                                        
  2 Duong, Kathleen M   14 LIAC-MR              1:03.21    1:02.69         20  
                  30.37     1:02.69 (32.32)                                        
  3 Brecher, Audrey J   14 Bluefish-NE          1:03.40    1:02.96         19  
                  30.53     1:02.96 (32.43)                                        
  4 Cerri-Droz, Patric  14 LIAC-MR              1:06.04    1:03.60         18  
                  30.36     1:03.60 (33.24)                                        
  5 Martin, Abigail R   14 Bluefish-NE          1:04.58    1:04.16         16.5
                  30.80     1:04.16 (33.36)                                        
  5 Gallego, Samantha   14 LIAC-MR              1:04.62    1:04.16         16.5
                  30.99     1:04.16 (33.17)                                        
  7 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:05.79    1:05.31         15  
                  31.16     1:05.31 (34.15)                                        
  8 McHugh, Amanda K    13 Marlins Bgnw-MR      1:06.42    1:05.92         14  
                  31.53     1:05.92 (34.39)                                        
  9 McNulty, Joanna M   14 LIAC-MR              1:05.92    1:06.13         13  
                  32.04     1:06.13 (34.09)                                        
 10 Welcome, Shannon R  13 LIAC-MR              1:05.28    1:06.28         12  
                  31.85     1:06.28 (34.43)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:05.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guglielmo, Jessica        14 LIAC-MR              1:02.08    1:02.25 q      
                  30.06     1:02.25 (32.19)                                        
  2 Duong, Kathleen M         14 LIAC-MR              1:02.71    1:03.21 q      
                  30.89     1:03.21 (32.32)                                        
  3 Brecher, Audrey J         14 Bluefish-NE          1:03.99    1:03.40 q      
                  30.80     1:03.40 (32.60)                                        
  4 Martin, Abigail R         14 Bluefish-NE          1:03.23    1:04.58 q      
                  31.27     1:04.58 (33.31)                                        
  5 Gallego, Samantha E       14 LIAC-MR              1:03.76    1:04.62 q      
                  31.38     1:04.62 (33.24)                                        
  6 Welcome, Shannon R        13 LIAC-MR              1:06.12    1:05.28 q      
                  31.73     1:05.28 (33.55)                                        
  7 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                1:06.66    1:05.79 q      
                  31.60     1:05.79 (34.19)                                        
  8 McNulty, Joanna M         14 LIAC-MR              1:05.81    1:05.92 q      
                  32.02     1:05.92 (33.90)                                        
  9 Cerri-Droz, Patricia E    14 LIAC-MR              1:04.27    1:06.04 q      
 10 McHugh, Amanda K          13 Marlins Bgnw-MR      1:04.49    1:06.42 q      
                  32.19     1:06.42 (34.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mattutat, Gabriella M     13 Tmsuffolk-MR         1:05.86    1:06.52        
                  32.12     1:06.52 (34.40)                                        
 12 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         1:07.32    1:06.80        
                  32.24     1:06.80 (34.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bichon, Juliette A        13 Flying Dolphins-MR   1:08.07    1:07.74        
                  33.06     1:07.74 (34.68)                                        
 14 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     1:06.30    1:07.93        
                  33.00     1:07.93 (34.93)                                        
 15 McMahon, Kaylin J         13 Bluefish-NE          1:09.07    1:08.26        
                  32.72     1:08.26 (35.54)                                        
 16 Woods-Bannan, Rachel J    13 Phoenix-MR           1:08.34    1:08.40        
                  33.16     1:08.40 (35.24)                                        
 17 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          1:06.52    1:08.57        
                  32.59     1:08.57 (35.98)                                        
 18 Tanaka, Moca              13 LIAC-MR              1:08.46    1:08.74        
                  33.33     1:08.74 (35.41)                                        
 19 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:07.52    1:09.00        
                  32.59     1:09.00 (36.41)                                        
 20 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:08.32    1:09.25        
                  33.61     1:09.25 (35.64)                                        
 21 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                1:05.33    1:09.41        
                  33.57     1:09.41 (35.84)                                        
 22 Starzyk, Stephany         14 Twisters-MR          1:06.14    1:09.54        
                  32.97     1:09.54 (36.57)                                        
 23 Elms, Gaige L             14 Marlins Bgnw-MR      1:05.05    1:09.82        
                  34.06     1:09.82 (35.76)                                        
 24 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:07.33    1:09.86        
                  33.59     1:09.86 (36.27)                                        
 25 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              1:08.84    1:10.61        
                  34.28     1:10.61 (36.33)                                        
 26 Giovanniello, Kirsten M   13 LIAC-MR              1:09.55    1:10.84        
                  34.52     1:10.84 (36.32)                                        
 27 Martinez, Marisa C        14 LIAC-MR              1:13.25    1:11.10        
                  34.31     1:11.10 (36.79)                                        
 28 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:11.77    1:11.75        
                  34.51     1:11.75 (37.24)                                        
 29 Chane, Courtney A         13 Bluefish-NE          1:07.46    1:12.07        
                  33.88     1:12.07 (38.19)                                        
 30 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     1:07.11    1:12.77        
                  34.78     1:12.77 (37.99)                                        
 31 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:09.55    1:12.79        
                  35.01     1:12.79 (37.78)                                        
 32 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              1:13.23    1:12.82        
                  34.96     1:12.82 (37.86)                                        
 33 Viglas, Emma J            13 Bluefish-NE          1:11.60    1:12.91        
                  35.16     1:12.91 (37.75)                                        
 34 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:08.06    1:12.92        
                  35.01     1:12.92 (37.91)                                        
 35 Kleinsmith, Maggie T      13 Marlins Bgnw-MR      1:07.38    1:13.49        
                  34.10     1:13.49 (39.39)                                        
 36 Lim, Hyzell C             13 LIAC-MR              1:13.49    1:13.69        
                  35.36     1:13.69 (38.33)                                        
 37 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              1:17.44    1:14.45        
                  35.23     1:14.45 (39.22)                                        
 38 Casement, Rachelle        13 LIAC-MR              1:15.44    1:15.57        
                  35.59     1:15.57 (39.98)                                        
 39 McDonald, Kelly M         13 LIAC-MR              1:13.41    1:15.58        
                  35.44     1:15.58 (40.14)                                        
 40 Gangi, Aprille C          13 Bluefish-NE          1:14.32    1:15.73        
                  36.53     1:15.73 (39.20)                                        
 41 Pedone, Jessica N         13 LIAC-MR              1:14.09    1:15.90        
                  36.75     1:15.90 (39.15)                                        
 42 VanManen, Hannah          13 LIAC-MR              1:13.91    1:20.02        
                  38.32     1:20.02 (41.70)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:21.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Guglielmo, Jessica  14 LIAC-MR              2:13.42    2:11.24         24  
                  30.88     1:04.36 (33.48)     1:38.04 (33.68)     2:11.27 (33.23)
            2:11.24 ( )                                                            
  2 Sawkins, Cate J     14 Marlins Bgnw-MR      2:16.77    2:12.74         20  
                  31.21     1:04.67 (33.46)     1:38.97 (34.30)     2:12.91 (33.94)
            2:12.74 ( )                                                            
  3 Duong, Kathleen M   14 LIAC-MR              2:13.82    2:14.87         19  
                  31.25     1:05.50 (34.25)     1:40.81 (35.31)     2:14.99 (34.18)
            2:14.87 ( )                                                            
  4 Brecher, Audrey J   14 Bluefish-NE          2:14.81    2:15.41         18  
                  31.56     1:06.19 (34.63)     1:41.30 (35.11)     2:15.43 (34.13)
            2:15.41 ( )                                                            
  5 Martin, Abigail R   14 Bluefish-NE          2:14.11    2:15.90         17  
                  32.03     1:06.92 (34.89)     1:42.03 (35.11)     2:15.86 (33.83)
         2:15.90 (0.04)                                                            
  6 Mattutat, Gabriell  13 Tmsuffolk-MR         2:21.72    2:17.69         16  
                  33.06     1:08.68 (35.62)     1:43.95 (35.27)     2:17.69 (33.74)
  7 Kuenzler, Rachel    14 Tmsuffolk-MR         2:21.18    2:18.04         15  
                  31.92     1:07.19 (35.27)     1:43.51 (36.32)     2:18.06 (34.55)
            2:18.04 ( )                                                            
  8 Gallego, Samantha   14 LIAC-MR              2:20.16    2:19.64         14  
                  32.23     1:07.86 (35.63)     1:44.00 (36.14)     2:19.59 (35.59)
         2:19.64 (0.05)                                                            
  9 McNulty, Joanna M   14 LIAC-MR              2:17.11    2:19.75         13  
                  32.61     1:08.32 (35.71)     1:44.75 (36.43)     2:19.89 (35.14)
            2:19.75 ( )                                                            
 10 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                2:21.25    2:21.81         12  
                  32.23     1:08.61 (36.38)     1:45.32 (36.71)     2:21.94 (36.62)
            2:21.81 ( )                                                            
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:21.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guglielmo, Jessica        14 LIAC-MR              2:13.47    2:13.42 q      
                  31.45     1:05.22 (33.77)     1:39.66 (34.44)     2:13.42 (33.76)
  2 Duong, Kathleen M         14 LIAC-MR              2:16.15    2:13.82 q      
                  30.66     1:04.50 (33.84)     1:39.98 (35.48)     2:13.82 (33.84)
  3 Martin, Abigail R         14 Bluefish-NE          2:15.23    2:14.11 q      
                  31.86     1:06.47 (34.61)     1:40.95 (34.48)     2:14.11 (33.16)
  4 Brecher, Audrey J         14 Bluefish-NE          2:17.61    2:14.81 q      
                  31.57     1:06.02 (34.45)     1:40.40 (34.38)     2:14.81 (34.41)
  5 Sawkins, Cate J           14 Marlins Bgnw-MR      2:12.73    2:16.77 q      
                  32.04     1:07.06 (35.02)     1:41.97 (34.91)     2:16.77 (34.80)
  6 McNulty, Joanna M         14 LIAC-MR              2:19.74    2:17.11 q      
                  32.02     1:06.41 (34.39)     1:42.04 (35.63)     2:17.11 (35.07)
  7 Gallego, Samantha E       14 LIAC-MR              2:15.75    2:20.16 q      
                  32.75     1:08.47 (35.72)     1:44.77 (36.30)     2:20.16 (35.39)
  8 Kuenzler, Rachel          14 Tmsuffolk-MR         2:17.70    2:21.18 q      
                  32.20     1:07.81 (35.61)     1:44.73 (36.92)     2:21.18 (36.45)
  9 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                2:22.62    2:21.25 q      
                  32.83     1:09.25 (36.42)     1:46.01 (36.76)     2:21.25 (35.24)
 10 Mattutat, Gabriella M     13 Tmsuffolk-MR         2:20.80    2:21.72 q      
                  33.33     1:09.07 (35.74)     1:45.77 (36.70)     2:21.72 (35.95)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Welcome, Shannon R        13 LIAC-MR              2:23.21    2:21.75        
                  32.44     1:07.41 (34.97)     1:44.30 (36.89)     2:21.75 (37.45)
 12 Cerri-Droz, Patricia E    14 LIAC-MR              2:23.06    2:21.89        
                  32.76     1:09.06 (36.30)     1:46.90 (37.84)     2:21.89 (34.99)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:22.54    2:22.80        
                  33.63     1:09.65 (36.02)     1:46.65 (37.00)     2:22.80 (36.15)
 14 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:24.63    2:22.82        
                  32.60     1:09.12 (36.52)     1:46.70 (37.58)     2:22.82 (36.12)
 15 Elms, Gaige L             14 Marlins Bgnw-MR      2:15.91    2:22.99        
                  32.70     1:08.17 (35.47)     1:45.70 (37.53)     2:22.99 (37.29)
 16 Kramer, Hannah E          14 Bluefish-NE          2:27.84    2:23.83        
                  33.65     1:10.42 (36.77)     1:48.03 (37.61)     2:23.83 (35.80)
 17 Bichon, Juliette A        13 Flying Dolphins-MR   2:27.78    2:24.34        
                  33.25     1:09.60 (36.35)     1:47.28 (37.68)     2:24.34 (37.06)
 18 Judson, Sidney P          13 Three Village-MR     2:19.54    2:24.39        
                  32.76     1:08.98 (36.22)     1:46.90 (37.92)     2:24.39 (37.49)
 19 McHugh, Amanda K          13 Marlins Bgnw-MR      2:17.23    2:24.69        
                  33.59     1:10.30 (36.71)     1:47.81 (37.51)     2:24.69 (36.88)
 20 Palmer, Pleasant D        14 LIAC-MR              2:23.98    2:24.89        
                  32.64     1:08.32 (35.68)     1:47.10 (38.78)     2:24.89 (37.79)
 21 Woods-Bannan, Rachel J    13 Phoenix-MR           2:28.43    2:25.38        
                  32.78     1:10.56 (37.78)     1:49.01 (38.45)     2:25.38 (36.37)
 22 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         2:28.08    2:25.73        
                  33.47     1:10.42 (36.95)     1:48.48 (38.06)     2:25.73 (37.25)
 23 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:24.87    2:26.08        
                  34.69     1:11.72 (37.03)     1:49.48 (37.76)     2:26.08 (36.60)
 24 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:25.77    2:26.96        
                  33.52     1:10.18 (36.66)     1:48.66 (38.48)     2:26.96 (38.30)
 25 Tanaka, Moca              13 LIAC-MR              2:25.94    2:27.02        
                  34.46     1:11.20 (36.74)     1:49.21 (38.01)     2:27.02 (37.81)
 26 Beasley, Claudia C        14 Bluefish-NE          2:25.57    2:27.64        
                  34.74     1:12.98 (38.24)     1:51.36 (38.38)     2:27.64 (36.28)
 27 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:25.23    2:27.84        
                  34.25     1:11.44 (37.19)     1:49.74 (38.30)     2:27.84 (38.10)
 28 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     2:21.88    2:27.92        
                  34.04     1:11.41 (37.37)     1:50.16 (38.75)     2:27.92 (37.76)
 29 McMahon, Kaylin J         13 Bluefish-NE          2:27.13    2:27.95        
                  35.72     1:13.75 (38.03)     1:51.67 (37.92)     2:27.95 (36.28)
 30 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:25.85    2:28.91        
                  33.97     1:11.46 (37.49)     1:50.45 (38.99)     2:28.91 (38.46)
 31 Martinez, Marisa C        14 LIAC-MR              2:31.14    2:29.99        
                  35.13     1:13.09 (37.96)     1:52.02 (38.93)     2:29.99 (37.97)
 32 Chu, Annie                13 Twisters-MR          2:27.62    2:30.30        
                  34.10     1:11.44 (37.34)     1:50.47 (39.03)     2:30.30 (39.83)
 33 Zaslaw, Katie S           14 Marlins Bgnw-MR      2:24.89    2:31.20        
                  34.95     1:13.03 (38.08)     1:52.74 (39.71)     2:31.20 (38.46)
 34 Giovanniello, Kirsten M   13 LIAC-MR              2:28.99    2:31.60        
                  35.02     1:12.87 (37.85)     1:52.42 (39.55)     2:31.60 (39.18)
 35 Viglas, Emma J            13 Bluefish-NE          2:36.17    2:32.62        
                  35.62     1:13.89 (38.27)     1:53.02 (39.13)     2:32.62 (39.60)
 36 Chane, Courtney A         13 Bluefish-NE          2:27.08    2:33.60        
                  35.45     1:13.76 (38.31)     1:53.62 (39.86)     2:33.60 (39.98)
 37 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:28.89    2:34.11        
                  35.60     1:14.19 (38.59)     1:54.71 (40.52)     2:34.11 (39.40)
 38 Gioia, Meredith S         14 Phoenix-MR           2:25.89    2:34.28        
                  34.54     1:12.86 (38.32)     1:53.40 (40.54)     2:34.28 (40.88)
 39 Moskowitz, Mary K         14 Phoenix-MR           2:28.84    2:36.57        
                  36.11     1:15.38 (39.27)     1:56.43 (41.05)     2:36.57 (40.14)
 40 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:33.88    2:36.59        
                  35.37     1:14.78 (39.41)     1:55.97 (41.19)     2:36.59 (40.62)
 41 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              2:35.51    2:37.53        
                  36.22     1:16.16 (39.94)     1:57.32 (41.16)     2:37.53 (40.21)
 42 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:28.23    2:38.02        
                  35.14     1:13.91 (38.77)     1:55.51 (41.60)     2:38.02 (42.51)
 43 Gangi, Aprille C          13 Bluefish-NE          2:40.10    2:39.72        
                  36.56     1:16.88 (40.32)     1:58.39 (41.51)     2:39.72 (41.33)
 44 Pedone, Jessica N         13 LIAC-MR              2:38.63    2:42.33        
                  37.49     1:18.66 (41.17)     2:01.44 (42.78)     2:42.33 (40.89)
 45 Townsend, Nicole K        14 Marlins Bgnw-MR      2:29.29    2:43.80        
                  36.81     1:17.66 (40.85)   2:43.80 (1:26.14)                    
 46 Kleinsmith, Maggie T      13 Marlins Bgnw-MR      2:24.89    2:43.81        
                  36.64     1:18.34 (41.70)     2:02.55 (44.21)     2:43.81 (41.26)
 47 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              2:43.75    2:44.10        
                  38.13     1:19.50 (41.37)     2:02.20 (42.70)     2:44.10 (41.90)
 48 Casement, Rachelle        13 LIAC-MR              2:42.41    2:45.76        
                  38.58     1:20.62 (42.04)     2:03.79 (43.17)     2:45.76 (41.97)
 49 Garland, Julia H          13 Bluefish-NE          2:58.25    2:50.94        
                  38.74     1:22.35 (43.61)     2:08.34 (45.99)     2:50.94 (42.60)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.19
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Elms, Gaige L       14 Marlins Bgnw-MR      1:09.94    1:09.28         24  
                  34.39     1:09.28 (34.89)                                        
  2 McHugh, Amanda K    13 Marlins Bgnw-MR      1:14.41    1:12.56         20  
                  35.24     1:12.56 (37.32)                                        
  3 McNeary, Claire     14 LIAC-MR              1:13.29    1:13.55         19  
                  35.76     1:13.55 (37.79)                                        
  4 Fung, Emily W       14 Tmsuffolk-MR         1:16.00    1:16.39         18  
                  36.77     1:16.39 (39.62)                                        
  5 Falletta, Arianna   13 Tmsuffolk-MR         1:16.37    1:16.93         17  
                  37.85     1:16.93 (39.08)                                        
  6 Beasley, Claudia C  14 Bluefish-NE          1:15.97    1:17.00         16  
                  37.21     1:17.00 (39.79)                                        
  7 Paolicelli, Kendal  14 Twisters-MR          1:16.50    1:17.13         15  
                  36.88     1:17.13 (40.25)                                        
  8 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     1:17.94    1:17.53         14  
                  37.83     1:17.53 (39.70)                                        
  9 Kramer, Hannah E    14 Bluefish-NE          1:19.35    1:18.13         13  
                  37.80     1:18.13 (40.33)                                        
 10 Chu, Annie          13 Twisters-MR          1:19.32    1:19.63         12  
                  38.25     1:19.63 (41.38)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Elms, Gaige L             14 Marlins Bgnw-MR      1:07.92    1:09.94 q      
                  34.75     1:09.94 (35.19)                                        
  2 McNeary, Claire           14 LIAC-MR              1:13.31    1:13.29 q      
                  35.43     1:13.29 (37.86)                                        
  3 McHugh, Amanda K          13 Marlins Bgnw-MR      1:09.08    1:14.41 q      
                  36.46     1:14.41 (37.95)                                        
  4 Beasley, Claudia C        14 Bluefish-NE          1:16.70    1:15.97 q      
                  37.37     1:15.97 (38.60)                                        
  5 Fung, Emily W             14 Tmsuffolk-MR         1:13.95    1:16.00 q      
                  36.68     1:16.00 (39.32)                                        
  6 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         1:16.20    1:16.37 q      
                  37.79     1:16.37 (38.58)                                        
  7 Paolicelli, Kendall E     14 Twisters-MR          1:13.32    1:16.50 q      
                  36.69     1:16.50 (39.81)                                        
  8 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     1:14.08    1:17.94 q      
                  38.98     1:17.94 (38.96)                                        
  9 Chu, Annie                13 Twisters-MR          1:16.44    1:19.32 q      
                  39.04     1:19.32 (40.28)                                        
 10 Kramer, Hannah E          14 Bluefish-NE          1:16.64    1:19.35 q      
                  39.21     1:19.35 (40.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bichon, Juliette A        13 Flying Dolphins-MR   1:16.76    1:19.99        
                  39.28     1:19.99 (40.71)                                        
 12 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:18.01    1:20.01        
                  38.95     1:20.01 (41.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Starzyk, Stephany         14 Twisters-MR          1:14.85    1:20.21        
 14 Gangi, Aprille C          13 Bluefish-NE          1:20.60    1:20.95        
                  39.15     1:20.95 (41.80)                                        
 15 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     1:13.99    1:21.06        
                  39.60     1:21.06 (41.46)                                        
 16 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:14.16    1:21.58        
                  39.71     1:21.58 (41.87)                                        
 17 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              1:15.47    1:22.80        
                  40.35     1:22.80 (42.45)                                        
 18 Lim, Hyzell C             13 LIAC-MR              1:23.19    1:23.71        
                  40.75     1:23.71 (42.96)                                        
 19 Pedone, Jessica N         13 LIAC-MR              1:26.14    1:25.14        
                  41.15     1:25.14 (43.99)                                        
 20 Giovanniello, Kirsten M   13 LIAC-MR              1:16.99    1:25.75        
                  41.69     1:25.75 (44.06)                                        
 21 Kuenzler, Rachel          14 Tmsuffolk-MR         1:11.27    1:29.75        
                  35.53     1:13.42 (37.89)     1:29.75 (16.33)                    
 22 VanManen, Hannah          13 LIAC-MR              1:31.71    1:32.25        
                  44.15     1:32.25 (48.10)                                        
 23 Garland, Julia H          13 Bluefish-NE          1:36.24    1:37.97        
                  47.43     1:37.97 (50.54)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:39.49
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Elms, Gaige L       14 Marlins Bgnw-MR      2:30.68    2:27.15         24  
                  34.18     1:10.43 (36.25)     1:48.64 (38.21)     2:27.15 (38.51)
  2 Sawkins, Cate J     14 Marlins Bgnw-MR      2:32.91    2:34.25         20  
                  35.61     1:14.20 (38.59)     1:54.29 (40.09)     2:34.25 (39.96)
  3 Kuenzler, Rachel    14 Tmsuffolk-MR         2:36.49    2:35.94         19  
                  37.07     1:16.49 (39.42)     1:56.48 (39.99)     2:35.94 (39.46)
  4 McNeary, Claire     14 LIAC-MR              2:37.68    2:37.63         18  
                  37.48     1:17.22 (39.74)     1:57.88 (40.66)     2:37.63 (39.75)
  5 Falletta, Arianna   13 Tmsuffolk-MR         2:39.08    2:37.93         17  
                  37.58     1:17.44 (39.86)     1:58.05 (40.61)     2:37.93 (39.88)
  6 Guglielmo, Jessica  14 LIAC-MR              2:39.70    2:40.33         16  
                  38.09     1:18.53 (40.44)     1:59.43 (40.90)     2:40.33 (40.90)
  7 Mink, Emily Q       13 LIAC-MR              2:42.63    2:40.65         15  
                  38.44     1:19.12 (40.68)     2:00.20 (41.08)     2:40.65 (40.45)
  8 Fung, Emily W       14 Tmsuffolk-MR         2:42.26    2:40.98         14  
                  37.05     1:18.71 (41.66)     2:00.28 (41.57)     2:40.98 (40.70)
  9 Paolicelli, Kendal  14 Twisters-MR          2:44.09    2:42.40         13  
                  36.64     1:17.45 (40.81)     1:59.89 (42.44)     2:42.40 (42.51)
 10 Kramer, Hannah E    14 Bluefish-NE          2:44.71    2:53.19         12  
                  40.54     1:24.23 (43.69)     2:09.38 (45.15)     2:53.19 (43.81)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:39.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Elms, Gaige L             14 Marlins Bgnw-MR      2:26.73    2:30.68 q      
                  36.28     1:14.35 (38.07)     1:52.86 (38.51)     2:30.68 (37.82)
  2 Sawkins, Cate J           14 Marlins Bgnw-MR      2:24.61    2:32.91 q      
                  35.91     1:14.39 (38.48)     1:54.21 (39.82)     2:32.91 (38.70)
  3 Kuenzler, Rachel          14 Tmsuffolk-MR         2:28.67    2:36.49 q      
                  37.59     1:17.56 (39.97)     1:57.35 (39.79)     2:36.49 (39.14)
  4 McNeary, Claire           14 LIAC-MR              2:34.87    2:37.68 q      
                  38.02     1:17.13 (39.11)     1:57.43 (40.30)     2:37.68 (40.25)
  5 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         2:39.34    2:39.08 q      
                  38.18     1:18.53 (40.35)     1:59.16 (40.63)     2:39.08 (39.92)
  6 Guglielmo, Jessica        14 LIAC-MR              2:41.00    2:39.70 q      
                  38.80     1:19.56 (40.76)     2:00.16 (40.60)     2:39.70 (39.54)
  7 Judson, Sidney P          13 Three Village-MR     2:34.17    2:41.50 q      
                  36.98     1:17.75 (40.77)     1:59.95 (42.20)     2:41.50 (41.55)
  8 Fung, Emily W             14 Tmsuffolk-MR         2:40.72    2:42.26 q      
                  38.41     1:20.17 (41.76)     2:02.03 (41.86)     2:42.26 (40.23)
  9 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:39.07    2:42.63 q      
                  39.54     1:20.38 (40.84)     2:01.71 (41.33)     2:42.63 (40.92)
 10 Paolicelli, Kendall E     14 Twisters-MR          2:39.80    2:44.09 q      
                  37.42     1:19.16 (41.74)     2:01.90 (42.74)     2:44.09 (42.19)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kramer, Hannah E          14 Bluefish-NE          2:41.90    2:44.71        
                  39.78     1:21.67 (41.89)     2:03.48 (41.81)     2:44.71 (41.23)
 12 Beasley, Claudia C        14 Bluefish-NE          2:42.97    2:47.25        
                  39.43     1:21.96 (42.53)     2:04.84 (42.88)     2:47.25 (42.41)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dauz, Aleksandra N        14 LIAC-MR              2:47.42    2:47.73        
                  38.77     1:19.93 (41.16)     2:03.53 (43.60)     2:47.73 (44.20)
 14 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     2:44.76    2:50.88        
                  41.12     1:25.19 (44.07)     2:09.18 (43.99)     2:50.88 (41.70)
 15 Bichon, Juliette A        13 Flying Dolphins-MR   2:44.52    2:51.93        
                  40.06     1:23.88 (43.82)   2:51.93 (1:28.05)                    
 16 Zaslaw, Katie S           14 Marlins Bgnw-MR      2:37.58    2:52.01        
                  40.06     1:23.20 (43.14)     2:08.34 (45.14)     2:52.01 (43.67)
 17 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:37.82    2:53.47        
                  41.08     1:24.68 (43.60)     2:09.72 (45.04)     2:53.47 (43.75)
 18 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:51.98    2:55.03        
                  41.06     1:25.16 (44.10)     2:11.02 (45.86)     2:55.03 (44.01)
 19 Gangi, Aprille C          13 Bluefish-NE          2:53.99    2:55.77        
                  40.87     1:25.23 (44.36)     2:10.78 (45.55)     2:55.77 (44.99)
 20 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:58.84    2:57.92        
                  41.84     1:26.97 (45.13)     2:12.91 (45.94)     2:57.92 (45.01)
 21 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          2:45.57    2:58.44        
                  41.49     1:26.81 (45.32)     2:13.37 (46.56)     2:58.44 (45.07)
 22 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              3:01.97    3:03.02        
                  44.57     1:31.09 (46.52)     2:17.58 (46.49)     3:03.02 (45.44)
 23 VanManen, Hannah          13 LIAC-MR              3:08.32    3:12.06        
                  45.43     1:33.95 (48.52)     2:23.82 (49.87)     3:12.06 (48.24)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gallego, Samantha   14 LIAC-MR              1:21.67    1:19.96         24  
                  38.04     1:19.96 (41.92)                                        
  2 Paolicelli, Kendal  14 Twisters-MR          1:24.17    1:22.98         20  
                  38.95     1:22.98 (44.03)                                        
  3 Kleinsmith, Maggie  13 Marlins Bgnw-MR      1:24.66    1:24.73         19  
                  40.32     1:24.73 (44.41)                                        
  4 NG, Jasmine         14 Twisters-MR          1:26.52    1:24.85         18  
                  39.83     1:24.85 (45.02)                                        
  5 McNeary, Claire     14 LIAC-MR              1:27.24    1:25.51         17  
                  40.56     1:25.51 (44.95)                                        
  6 Falletta, Arianna   13 Tmsuffolk-MR         1:27.28    1:26.53         16  
                  41.05     1:26.53 (45.48)                                        
  7 Duong, Kathleen M   14 LIAC-MR              1:25.95    1:27.72         15  
                  40.88     1:27.72 (46.84)                                        
  8 Myszkowski, Victor  14 Twisters-MR          1:26.98    1:28.04         14  
                  40.63     1:28.04 (47.41)                                        
  9 Gabinoff, Katherin  14 Tmsuffolk-MR         1:28.25    1:28.70         13  
                  41.33     1:28.70 (47.37)                                        
 10 Palmer, Pleasant D  14 LIAC-MR              1:29.01    1:29.36         12  
                  42.50     1:29.36 (46.86)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallego, Samantha E       14 LIAC-MR              1:21.05    1:21.67 q      
                  39.37     1:21.67 (42.30)                                        
  2 Paolicelli, Kendall E     14 Twisters-MR          1:24.15    1:24.17 q      
                  39.42     1:24.17 (44.75)                                        
  3 Kleinsmith, Maggie T      13 Marlins Bgnw-MR      1:17.68    1:24.66 q      
                  39.25     1:24.66 (45.41)                                        
  4 Duong, Kathleen M         14 LIAC-MR              1:24.86    1:25.95 q      
                  40.15     1:25.95 (45.80)                                        
  5 NG, Jasmine               14 Twisters-MR          1:20.72    1:26.52 q      
                  40.33     1:26.52 (46.19)                                        
  6 Judson, Sidney P          13 Three Village-MR     1:20.51    1:26.82 q      
                  40.87     1:26.82 (45.95)                                        
  7 Myszkowski, Victoria      14 Twisters-MR          1:22.39    1:26.98 q      
                  40.54     1:26.98 (46.44)                                        
  8 McNeary, Claire           14 LIAC-MR              1:26.70    1:27.24 q      
                  42.07     1:27.24 (45.17)                                        
  9 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         1:26.24    1:27.28 q      
                  41.64     1:27.28 (45.64)                                        
 10 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         1:27.59    1:28.25 q      
                  41.71     1:28.25 (46.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Palmer, Pleasant D        14 LIAC-MR              1:26.57    1:29.01        
                  41.89     1:29.01 (47.12)                                        
 12 Tanaka, Moca              13 LIAC-MR              1:30.26    1:29.51        
                  43.37     1:29.51 (46.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fung, Emily W             14 Tmsuffolk-MR         1:27.96    1:30.14        
                  43.21     1:30.14 (46.93)                                        
 14 Bardak, Emily E           14 Three Village-MR     1:25.38    1:30.30        
                  43.69     1:30.30 (46.61)                                        
 15 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     1:24.57    1:30.43        
                  42.30     1:30.43 (48.13)                                        
 16 Bichon, Juliette A        13 Flying Dolphins-MR   1:27.52    1:30.75        
                  43.22     1:30.75 (47.53)                                        
 17 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     1:27.29    1:30.76        
                  43.29     1:30.76 (47.47)                                        
 18 Starzyk, Stephany         14 Twisters-MR          1:26.85    1:32.03        
                  41.99     1:32.03 (50.04)                                        
 19 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:32.68    1:33.66        
                  44.51     1:33.66 (49.15)                                        
 20 Mattutat, Gabriella M     13 Tmsuffolk-MR         1:27.95    1:34.05        
                  44.64     1:34.05 (49.41)                                        
 21 Fong, Samantha            13 Twisters-MR          1:27.38    1:34.32        
                  44.85     1:34.32 (49.47)                                        
 22 Moskowitz, Mary K         14 Phoenix-MR           1:26.26    1:34.35        
                  45.08     1:34.35 (49.27)                                        
 23 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:27.83    1:34.69        
                  44.64     1:34.69 (50.05)                                        
 24 Dauz, Aleksandra N        14 LIAC-MR              1:34.68    1:36.30        
                  45.32     1:36.30 (50.98)                                        
 25 Townsend, Nicole K        14 Marlins Bgnw-MR      1:27.97    1:36.51        
                  45.77     1:36.51 (50.74)                                        
 26 Viglas, Emma J            13 Bluefish-NE          1:37.62    1:36.90        
 27 Chane, Courtney A         13 Bluefish-NE          1:35.14    1:39.93        
 28 Garland, Julia H          13 Bluefish-NE          1:38.30    1:40.45        
                  47.44     1:40.45 (53.01)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:01.20
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gallego, Samantha   14 LIAC-MR              2:52.83    2:51.97         24  
                  39.09     1:22.51 (43.42)     2:07.93 (45.42)     2:51.97 (44.04)
  2 NG, Jasmine         14 Twisters-MR          2:59.55    2:56.64         20  
                  40.12     1:25.43 (45.31)     2:11.17 (45.74)     2:56.64 (45.47)
  3 McNeary, Claire     14 LIAC-MR              3:01.95    3:00.05         19  
                  41.73     1:27.63 (45.90)     2:13.89 (46.26)     3:00.05 (46.16)
  4 Paolicelli, Kendal  14 Twisters-MR          3:02.95    3:02.73         18  
                  40.26     1:26.57 (46.31)     2:14.17 (47.60)     3:02.73 (48.56)
  5 Falletta, Arianna   13 Tmsuffolk-MR         3:05.41    3:02.92         17  
                  42.49     1:28.68 (46.19)     2:16.25 (47.57)     3:02.92 (46.67)
  6 Tanaka, Moca        13 LIAC-MR              3:04.37    3:06.25         16  
                  44.09     1:30.13 (46.04)     2:18.28 (48.15)     3:06.25 (47.97)
  7 Bardak, Emily E     14 Three Village-MR     3:08.51    3:07.41         15  
                  43.74     1:31.64 (47.90)     2:19.88 (48.24)     3:07.41 (47.53)
  8 Kleinsmith, Maggie  13 Marlins Bgnw-MR      3:02.74    3:10.53         14  
                  41.96     1:30.59 (48.63)     2:20.15 (49.56)     3:10.53 (50.38)
  9 Duong, Kathleen M   14 LIAC-MR              3:08.34    3:10.66         13  
                  42.12     1:31.57 (49.45)     2:22.10 (50.53)     3:10.66 (48.56)
 -- Palmer, Pleasant D  14 LIAC-MR              3:09.46         DQ        
      False start
                  43.61     1:32.00 (48.39)     2:21.92 (49.92)          DQ (49.68)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:01.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallego, Samantha E       14 LIAC-MR              2:50.68    2:52.83 q      
                  38.99     1:22.52 (43.53)     2:07.94 (45.42)     2:52.83 (44.89)
  2 NG, Jasmine               14 Twisters-MR          2:52.91    2:59.55 q      
                  41.55     1:26.61 (45.06)     2:13.90 (47.29)     2:59.55 (45.65)
  3 McNeary, Claire           14 LIAC-MR              3:00.22    3:01.95 q      
                  41.91     1:28.10 (46.19)     2:14.88 (46.78)     3:01.95 (47.07)
  4 Kleinsmith, Maggie T      13 Marlins Bgnw-MR      2:53.41    3:02.74 q      
                  42.39     1:29.82 (47.43)     2:17.22 (47.40)     3:02.74 (45.52)
  5 Paolicelli, Kendall E     14 Twisters-MR          2:58.85    3:02.95 q      
                  40.09     1:26.39 (46.30)     2:14.52 (48.13)     3:02.95 (48.43)
  6 Tanaka, Moca              13 LIAC-MR              3:10.99    3:04.37 q      
                  43.69     1:30.09 (46.40)     2:18.37 (48.28)     3:04.37 (46.00)
  7 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         3:03.02    3:05.41 q      
                  42.92     1:29.93 (47.01)     2:18.67 (48.74)     3:05.41 (46.74)
  8 Duong, Kathleen M         14 LIAC-MR              3:01.16    3:08.34 q      
                  41.64     1:29.66 (48.02)     2:19.32 (49.66)     3:08.34 (49.02)
  9 Bardak, Emily E           14 Three Village-MR     3:01.52    3:08.51 q      
                  43.87     1:32.03 (48.16)     2:20.39 (48.36)     3:08.51 (48.12)
 10 Palmer, Pleasant D        14 LIAC-MR              3:07.21    3:09.46 q      
                  43.23     1:30.86 (47.63)     2:20.26 (49.40)     3:09.46 (49.20)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bichon, Juliette A        13 Flying Dolphins-MR   3:07.94    3:09.53        
                  43.36     1:32.36 (49.00)     2:20.83 (48.47)     3:09.53 (48.70)
 12 Myszkowski, Victoria      14 Twisters-MR          2:58.81    3:09.61        
                  41.68     1:29.27 (47.59)     2:19.41 (50.14)     3:09.61 (50.20)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         3:10.80    3:10.15        
                  43.87     1:32.42 (48.55)     2:20.78 (48.36)     3:10.15 (49.37)
 14 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     3:09.23    3:10.85        
                  45.25     1:33.89 (48.64)     2:22.55 (48.66)     3:10.85 (48.30)
 15 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     3:03.62    3:11.02        
                  43.22     1:33.16 (49.94)     2:21.90 (48.74)     3:11.02 (49.12)
 16 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          3:10.38    3:13.40        
                  44.15     1:32.27 (48.12)     2:22.67 (50.40)     3:13.40 (50.73)
 17 Fung, Emily W             14 Tmsuffolk-MR         3:10.79    3:14.57        
                  44.90     1:34.65 (49.75)     2:26.09 (51.44)     3:14.57 (48.48)
 18 McMahon, Kaylin J         13 Bluefish-NE               NT    3:19.14        
                  47.40     1:37.42 (50.02)     2:28.19 (50.77)     3:19.14 (50.95)
 19 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              3:21.98    3:21.04        
                  45.75     1:35.25 (49.50)   3:21.04 (1:45.79)                    
 20 Dauz, Aleksandra N        14 LIAC-MR              3:26.03    3:26.57        
                  46.56     1:37.86 (51.30)     2:32.32 (54.46)     3:26.57 (54.25)
 21 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     3:06.54    3:26.82        
                  46.79     1:38.40 (51.61)     2:32.60 (54.20)     3:26.82 (54.22)
 22 Viglas, Emma J            13 Bluefish-NE          3:20.73    3:28.93        
                  46.42     1:39.49 (53.07)   3:28.93 (1:49.44)                    
 23 Townsend, Nicole K        14 Marlins Bgnw-MR      3:09.61    3:30.06        
                  47.16     1:40.30 (53.14)     2:35.57 (55.27)     3:30.06 (54.49)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cerri-Droz, Patric  14 LIAC-MR              1:07.20    1:06.64         24  
                  30.74     1:06.64 (35.90)                                        
  2 McHugh, Amanda K    13 Marlins Bgnw-MR      1:09.73    1:08.12         20  
                  31.67     1:08.12 (36.45)                                        
  3 Martin, Abigail R   14 Bluefish-NE          1:09.47    1:08.38         19  
                  32.18     1:08.38 (36.20)                                        
  4 Guglielmo, Jessica  14 LIAC-MR              1:08.84    1:10.23         18  
                  32.74     1:10.23 (37.49)                                        
  5 McNulty, Joanna M   14 LIAC-MR              1:10.60    1:10.90         17  
                  33.41     1:10.90 (37.49)                                        
  6 Bardak, Emily E     14 Three Village-MR     1:11.50    1:11.27         16  
                  33.82     1:11.27 (37.45)                                        
  7 Kuenzler, Rachel    14 Tmsuffolk-MR         1:13.87    1:11.98         15  
                  33.96     1:11.98 (38.02)                                        
  8 Mattutat, Gabriell  13 Tmsuffolk-MR         1:14.81    1:12.61         14  
                  34.61     1:12.61 (38.00)                                        
  9 Welcome, Shannon R  13 LIAC-MR              1:12.89    1:13.24         13  
                  34.45     1:13.24 (38.79)                                        
 10 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     1:14.17    1:13.45         12  
                  34.86     1:13.45 (38.59)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cerri-Droz, Patricia E    14 LIAC-MR              1:06.84    1:07.20 q      
                  30.84     1:07.20 (36.36)                                        
  2 Guglielmo, Jessica        14 LIAC-MR              1:10.08    1:08.84 q      
                  32.39     1:08.84 (36.45)                                        
  3 Martin, Abigail R         14 Bluefish-NE          1:09.73    1:09.47 q      
                  33.31     1:09.47 (36.16)                                        
  4 McHugh, Amanda K          13 Marlins Bgnw-MR      1:07.29    1:09.73 q      
                  32.93     1:09.73 (36.80)                                        
  5 McNulty, Joanna M         14 LIAC-MR              1:10.69    1:10.60 q      
                  33.33     1:10.60 (37.27)                                        
  6 Bardak, Emily E           14 Three Village-MR     1:07.46    1:11.50 q      
                  34.14     1:11.50 (37.36)                                        
  7 Welcome, Shannon R        13 LIAC-MR              1:14.04    1:12.89 q      
                  34.61     1:12.89 (38.28)                                        
  8 Kuenzler, Rachel          14 Tmsuffolk-MR         1:11.89    1:13.87 q      
                  34.34     1:13.87 (39.53)                                        
  9 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     1:13.20    1:14.17 q      
                  34.72     1:14.17 (39.45)                                        
 10 Mattutat, Gabriella M     13 Tmsuffolk-MR         1:15.11    1:14.81 q      
                  35.24     1:14.81 (39.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brecher, Audrey J         14 Bluefish-NE          1:15.34    1:15.02        
                  34.69     1:15.02 (40.33)                                        
 12 Elms, Gaige L             14 Marlins Bgnw-MR      1:10.35    1:15.26        
                  34.75     1:15.26 (40.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Beasley, Claudia C        14 Bluefish-NE          1:15.58    1:16.45        
                  35.68     1:16.45 (40.77)                                        
 14 Kramer, Hannah E          14 Bluefish-NE          1:15.18    1:16.51        
 15 Martinez, Marisa C        14 LIAC-MR              1:19.89    1:17.47        
                  36.19     1:17.47 (41.28)                                        
 16 Chu, Annie                13 Twisters-MR          1:14.69    1:17.50        
                  36.42     1:17.50 (41.08)                                        
 17 NG, Jasmine               14 Twisters-MR          1:13.94    1:18.17        
                  36.56     1:18.17 (41.61)                                        
 18 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     1:15.42    1:18.28        
                  36.64     1:18.28 (41.64)                                        
 19 Palmer, Pleasant D        14 LIAC-MR              1:14.66    1:18.30        
                  35.68     1:18.30 (42.62)                                        
 20 Gabriel, Tara N           14 Middies-MR           1:15.09    1:18.37        
                  35.83     1:18.37 (42.54)                                        
 21 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:17.18    1:19.39        
                  35.74     1:19.39 (43.65)                                        
 22 McMahon, Kaylin J         13 Bluefish-NE          1:14.79    1:20.56        
                  38.31     1:20.56 (42.25)                                        
 23 Casement, Rachelle        13 LIAC-MR              1:26.59    1:22.74        
                  37.90     1:22.74 (44.84)                                        
 24 VanManen, Hannah          13 LIAC-MR              1:17.49    1:22.84        
                  39.22     1:22.84 (43.62)                                        
 25 Chane, Courtney A         13 Bluefish-NE          1:14.33    1:23.89        
                  37.47     1:23.89 (46.42)                                        
 26 Dauz, Aleksandra N        14 LIAC-MR              1:19.99    1:24.04        
                  36.57     1:24.04 (47.47)                                        
 27 McDonald, Kelly M         13 LIAC-MR              1:21.69    1:28.59        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 McNeary, Claire     14 LIAC-MR              2:30.74    2:30.69         24  
                  33.58     1:11.10 (37.52)     1:50.63 (39.53)     2:30.69 (40.06)
  2 McHugh, Amanda K    13 Marlins Bgnw-MR      2:43.21    2:34.58         20  
                  32.94     1:10.51 (37.57)     1:50.61 (40.10)     2:34.58 (43.97)
  3 Cerri-Droz, Patric  14 LIAC-MR              2:34.90    2:36.13         19  
                  33.82     1:12.08 (38.26)     1:53.09 (41.01)     2:36.13 (43.04)
  4 McNulty, Joanna M   14 LIAC-MR              2:38.64    2:37.51         18  
                  35.33     1:13.71 (38.38)     1:55.87 (42.16)     2:37.51 (41.64)
  5 Martin, Abigail R   14 Bluefish-NE          2:36.47    2:37.64         17  
                  34.56     1:14.63 (40.07)     1:56.14 (41.51)     2:37.64 (41.50)
  6 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:40.22    2:39.78         16  
                  35.94     1:16.18 (40.24)   2:39.78 (1:23.60)                    
  7 Welcome, Shannon R  13 LIAC-MR              2:42.34    2:45.75         15  
                  36.43     1:17.25 (40.82)     2:01.47 (44.22)     2:45.75 (44.28)
  8 Martinez, Marisa C  14 LIAC-MR              2:50.87    2:50.09         14  
                  37.66     1:20.13 (42.47)     2:04.41 (44.28)     2:50.09 (45.68)
  9 Kramer, Hannah E    14 Bluefish-NE          2:47.91    2:51.82         13  
                  38.47     1:21.25 (42.78)     2:06.85 (45.60)     2:51.82 (44.97)
 10 Brecher, Audrey J   14 Bluefish-NE          2:49.47    2:53.99         12  
                  36.24     1:20.86 (44.62)     2:07.43 (46.57)     2:53.99 (46.56)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McNeary, Claire           14 LIAC-MR              2:31.99    2:30.74 q      
                  33.78     1:11.25 (37.47)     1:50.28 (39.03)     2:30.74 (40.46)
  2 Cerri-Droz, Patricia E    14 LIAC-MR              2:36.64    2:34.90 q      
                  33.39     1:11.42 (38.03)     1:52.54 (41.12)     2:34.90 (42.36)
  3 Martin, Abigail R         14 Bluefish-NE          2:34.94    2:36.47 q      
                  34.53     1:13.74 (39.21)     1:55.17 (41.43)     2:36.47 (41.30)
  4 McNulty, Joanna M         14 LIAC-MR              2:37.13    2:38.64 q      
                  36.07     1:15.84 (39.77)     1:56.79 (40.95)     2:38.64 (41.85)
  5 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:35.60    2:40.22 q      
                  37.09     1:18.46 (41.37)     1:59.91 (41.45)     2:40.22 (40.31)
  6 Welcome, Shannon R        13 LIAC-MR              2:49.51    2:42.34 q      
                  36.69     1:15.74 (39.05)     1:58.86 (43.12)     2:42.34 (43.48)
  7 McHugh, Amanda K          13 Marlins Bgnw-MR      2:30.64    2:43.21 q      
                  34.09     1:13.67 (39.58)     1:56.98 (43.31)     2:43.21 (46.23)
  8 Kramer, Hannah E          14 Bluefish-NE          2:44.76    2:47.91 q      
                  36.59     1:19.45 (42.86)     2:03.24 (43.79)     2:47.91 (44.67)
  9 Brecher, Audrey J         14 Bluefish-NE          2:50.68    2:49.47 q      
                  35.89     1:18.33 (42.44)     2:03.98 (45.65)     2:49.47 (45.49)
 10 Martinez, Marisa C        14 LIAC-MR              2:49.70    2:50.87 q      
                  38.21     1:21.33 (43.12)     2:06.68 (45.35)     2:50.87 (44.19)
-------------------------------------------------------------------------
 11 NG, Jasmine               14 Twisters-MR          2:44.56    2:52.12        
                  36.95     1:19.32 (42.37)   2:52.12 (1:32.80)                    
 12 VanManen, Hannah          13 LIAC-MR              2:53.11    2:54.78        
                  38.82     1:22.72 (43.90)     2:09.45 (46.73)     2:54.78 (45.33)
-------------------------------------------------------------------------
 13 McMahon, Kaylin J         13 Bluefish-NE          2:58.01    3:03.51        
                  41.05     1:25.63 (44.58)     2:14.32 (48.69)     3:03.51 (49.19)
 14 Chu, Annie                13 Twisters-MR          2:44.10    3:05.99        
                  38.54     1:24.26 (45.72)     2:14.49 (50.23)     3:05.99 (51.50)
 -- Bardak, Emily E           14 Three Village-MR     2:29.02         DQ        
      One hand touch
                  36.24     1:17.82 (41.58)     2:01.31 (43.49)          DQ (44.32)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:38.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 McNeary, Claire     14 LIAC-MR              2:34.49    2:33.62         24  
                  33.65     1:13.71 (40.06)     1:59.64 (45.93)     2:33.62 (33.98)
  2 Martin, Abigail R   14 Bluefish-NE          2:36.83    2:34.42         20  
                  32.87     1:12.72 (39.85)     2:00.91 (48.19)     2:34.42 (33.51)
  3 Kuenzler, Rachel    14 Tmsuffolk-MR         2:36.00    2:36.05         19  
                  34.62     1:14.82 (40.20)     2:01.91 (47.09)     2:36.05 (34.14)
  4 McNulty, Joanna M   14 LIAC-MR              2:37.73    2:36.22         18  
                  35.42     1:17.10 (41.68)     2:03.56 (46.46)     2:36.22 (32.66)
  5 Gallego, Samantha   14 LIAC-MR              2:40.03    2:41.16         17  
                  36.68     1:19.40 (42.72)     2:05.11 (45.71)     2:41.16 (36.05)
  6 Duong, Kathleen M   14 LIAC-MR              2:40.17    2:42.44         16  
                  36.29     1:20.85 (44.56)     2:07.84 (46.99)     2:42.44 (34.60)
  7 Falletta, Arianna   13 Tmsuffolk-MR         2:42.90    2:42.58         15  
                  37.06     1:18.18 (41.12)     2:06.69 (48.51)     2:42.58 (35.89)
  8 Welcome, Shannon R  13 LIAC-MR              2:44.08    2:47.30         14  
                  36.32     1:18.78 (42.46)     2:10.58 (51.80)     2:47.30 (36.72)
  9 NG, Jasmine         14 Twisters-MR          2:43.98    2:47.75         13  
                  36.39     1:23.05 (46.66)   2:47.75 (1:24.70)                    
 -- Bardak, Emily E     14 Three Village-MR     2:41.33         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  34.57     1:17.10 (42.53)     2:04.51 (47.41)          DQ (35.18)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:38.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McNeary, Claire           14 LIAC-MR              2:33.16    2:34.49 q      
                  34.38     1:14.01 (39.63)     1:59.77 (45.76)     2:34.49 (34.72)
  2 Kuenzler, Rachel          14 Tmsuffolk-MR         2:32.85    2:36.00 q      
                  34.36     1:13.59 (39.23)     1:59.85 (46.26)     2:36.00 (36.15)
  3 Martin, Abigail R         14 Bluefish-NE          2:34.80    2:36.83 q      
                  33.89     1:13.35 (39.46)     2:02.83 (49.48)     2:36.83 (34.00)
  4 McNulty, Joanna M         14 LIAC-MR              2:38.06    2:37.73 q      
                  34.87     1:16.24 (41.37)     2:03.75 (47.51)     2:37.73 (33.98)
  5 Gallego, Samantha E       14 LIAC-MR              2:36.18    2:40.03 q      
                  36.10     1:18.55 (42.45)     2:04.44 (45.89)     2:40.03 (35.59)
  6 Duong, Kathleen M         14 LIAC-MR              2:38.49    2:40.17 q      
                  35.39     1:19.18 (43.79)     2:05.65 (46.47)     2:40.17 (34.52)
  7 Bardak, Emily E           14 Three Village-MR     2:30.75    2:41.33 q      
                  34.35     1:17.19 (42.84)     2:05.74 (48.55)     2:41.33 (35.59)
  8 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         2:42.91    2:42.90 q      
                  36.35     1:18.11 (41.76)     2:06.73 (48.62)     2:42.90 (36.17)
  9 NG, Jasmine               14 Twisters-MR          2:40.43    2:43.98 q      
                  35.97     1:21.24 (45.27)     2:06.98 (45.74)     2:43.98 (37.00)
 10 Welcome, Shannon R        13 LIAC-MR              2:48.28    2:44.08 q      
                  34.18     1:16.29 (42.11)     2:07.25 (50.96)     2:44.08 (36.83)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mattutat, Gabriella M     13 Tmsuffolk-MR         2:45.06    2:44.16        
                  36.02     1:19.21 (43.19)     2:08.68 (49.47)     2:44.16 (35.48)
 12 Brecher, Audrey J         14 Bluefish-NE          2:46.23    2:44.71        
                  35.37     1:18.74 (43.37)     2:10.51 (51.77)     2:44.71 (34.20)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tanaka, Moca              13 LIAC-MR              2:47.69    2:45.17        
                  36.97     1:18.84 (41.87)     2:07.53 (48.69)     2:45.17 (37.64)
 14 Beasley, Claudia C        14 Bluefish-NE          2:46.35    2:45.90        
                  37.39     1:18.38 (40.99)     2:10.18 (51.80)     2:45.90 (35.72)
 15 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:46.40    2:46.16        
                  36.06     1:20.14 (44.08)     2:10.08 (49.94)     2:46.16 (36.08)
 16 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     2:41.66    2:46.25        
                  36.38     1:20.83 (44.45)     2:10.12 (49.29)     2:46.25 (36.13)
 17 Fung, Emily W             14 Tmsuffolk-MR         2:44.03    2:47.41        
                  36.71     1:18.57 (41.86)     2:10.67 (52.10)     2:47.41 (36.74)
 18 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                2:41.42    2:47.68        
                  35.72     1:19.30 (43.58)     2:11.33 (52.03)     2:47.68 (36.35)
 19 Paolicelli, Kendall E     14 Twisters-MR          2:42.71    2:47.83        
                  35.62     1:17.89 (42.27)     2:07.73 (49.84)     2:47.83 (40.10)
 20 Chu, Annie                13 Twisters-MR          2:48.41    2:49.36        
                  36.52     1:19.83 (43.31)     2:11.10 (51.27)     2:49.36 (38.26)
 21 Kramer, Hannah E          14 Bluefish-NE          2:46.62    2:49.41        
                  36.97     1:19.02 (42.05)     2:11.67 (52.65)     2:49.41 (37.74)
 22 Palmer, Pleasant D        14 LIAC-MR              2:45.17    2:50.23        
                  36.06     1:21.43 (45.37)     2:11.67 (50.24)     2:50.23 (38.56)
 23 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:49.89    2:51.68        
                  37.94     1:21.88 (43.94)     2:12.85 (50.97)     2:51.68 (38.83)
 24 Dauz, Aleksandra N        14 LIAC-MR              2:52.85    2:51.72        
                  37.18     1:19.66 (42.48)     2:14.14 (54.48)     2:51.72 (37.58)
 25 Starzyk, Stephany         14 Twisters-MR          2:46.28    2:51.73        
                  36.39     1:20.90 (44.51)     2:13.21 (52.31)     2:51.73 (38.52)
 26 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:47.45    2:52.21        
                  37.80     1:22.30 (44.50)     2:13.54 (51.24)     2:52.21 (38.67)
 27 Martinez, Marisa C        14 LIAC-MR              2:54.16    2:53.95        
                  37.22     1:24.42 (47.20)     2:17.96 (53.54)     2:53.95 (35.99)
 28 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:46.37    2:53.98        
                  38.84     1:26.42 (47.58)     2:15.30 (48.88)     2:53.98 (38.68)
 29 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:57.20    2:54.17        
                  36.75     1:19.90 (43.15)     2:16.24 (56.34)     2:54.17 (37.93)
 30 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:57.57    2:54.46        
                  38.88     1:23.69 (44.81)   2:54.46 (1:30.77)                    
 31 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          2:46.19    2:54.65        
                  38.82     1:24.20 (45.38)     2:14.94 (50.74)     2:54.65 (39.71)
 32 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     2:47.07    2:54.98        
                  37.79     1:22.93 (45.14)     2:17.17 (54.24)     2:54.98 (37.81)
 33 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:48.82    2:55.47        
                  35.01     1:17.87 (42.86)   2:19.13 (1:01.26)     2:55.47 (36.34)
 34 Myszkowski, Victoria      14 Twisters-MR          2:46.13    2:57.51        
                  38.10     1:26.37 (48.27)   2:57.51 (1:31.14)                    
 35 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:42.97    2:59.32        
                  38.88     1:24.13 (45.25)   2:59.32 (1:35.19)                    
 36 Gangi, Aprille C          13 Bluefish-NE          3:07.35    2:59.91        
                  42.66     1:25.74 (43.08)     2:21.06 (55.32)     2:59.91 (38.85)
 37 Viglas, Emma J            13 Bluefish-NE          2:57.86    3:00.05        
                  40.18     1:27.42 (47.24)     2:20.49 (53.07)     3:00.05 (39.56)
 38 Casement, Rachelle        13 LIAC-MR              3:08.21    3:00.32        
                  38.41     1:28.06 (49.65)     2:21.79 (53.73)     3:00.32 (38.53)
 39 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:49.73    3:00.40        
                  37.09     1:24.63 (47.54)     2:21.51 (56.88)     3:00.40 (38.89)
 40 Townsend, Nicole K        14 Marlins Bgnw-MR      2:48.63    3:01.86        
                  39.84     1:27.88 (48.04)     2:19.75 (51.87)     3:01.86 (42.11)
 41 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              3:03.44    3:02.65        
                  38.79     1:26.91 (48.12)     2:21.72 (54.81)     3:02.65 (40.93)
 42 Chane, Courtney A         13 Bluefish-NE          2:50.21    3:05.90        
                  38.20     1:26.53 (48.33)     2:23.64 (57.11)     3:05.90 (42.26)
 43 Garland, Julia H          13 Bluefish-NE          3:12.78    3:14.81        
                  44.49     1:37.20 (52.71)     2:30.84 (53.64)     3:14.81 (43.97)
 -- Kleinsmith, Maggie T      13 Marlins Bgnw-MR      2:41.12        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    1:55.54         40  
     1) Cerri-Droz, Patricia E 14       2) Duong, Kathleen M 14           
     3) Johnson, Lauryn M 13            4) Guglielmo, Jessica 14          
                  28.80       58.13 (29.33)     1:26.92 (28.79)     1:55.54 (28.62)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:00.49         34  
     1) Gallego, Samantha E 14          2) Welcome, Shannon R 13          
     3) McNulty, Joanna M 14            4) Ye, Alice 14                   
                  29.79     1:00.69 (30.90)     1:31.64 (30.95)     2:00.49 (28.85)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:58.34    2:01.77         32  
     1) Starzyk, Stephany 14            2) Townsend, Dayna p 13           
     3) Chu, Annie 13                   4) Paolicelli, Kendall E 14       
                  29.61       59.88 (30.27)     1:31.31 (31.43)     2:01.77 (30.46)
  4 Bluefish Swim Club-NE  'A'                       NT    2:02.63         30  
     1) Brecher, Audrey J 14            2) Kramer, Hannah E 14            
     3) Beasley, Claudia C 14           4) Martin, Abigail R 14           
                  30.19     1:01.45 (31.26)     1:32.66 (31.21)     2:02.63 (29.97)
  5 Bluefish Swim Club-NE  'B'                       NT    2:10.21         28  
     1) McMahon, Kaylin J 13            2) Chane, Courtney A 13           
     3) Viglas, Emma J 13               4) Gangi, Aprille C 13            
                  31.65     1:04.41 (32.76)     1:36.25 (31.84)     2:10.21 (33.96)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:09.62         40  
     1) Ye, Alice 14                    2) Gallego, Samantha E 14         
     3) Cerri-Droz, Patricia E 14       4) Guglielmo, Jessica 14          
                  33.95     1:10.26 (36.31)     1:40.53 (30.27)     2:09.62 (29.09)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:14.26         34  
     1) McNeary, Claire 14              2) Duong, Kathleen M 14           
     3) Johnson, Lauryn M 13            4) Welcome, Shannon R 13          
                  34.92     1:13.50 (38.58)     1:43.60 (30.10)     2:14.26 (30.66)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:22.79    2:15.84         32  
     1) Bouzarouata, Jasmin C 14        2) NG, Jasmine 14                 
     3) Falcao, Nicole 14               4) Starzyk, Stephany 14           
                  34.24     1:17.28 (43.04)     1:45.97 (28.69)     2:15.84 (29.87)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                             NT    2:16.75         30  
     1) Fung, Emily W 14                2) Falletta, Arianna 13           
     3) Mattutat, Gabriella M 13        4) Kuenzler, Rachel 14            
                  35.66     1:14.38 (38.72)     1:46.98 (32.60)     2:16.75 (29.77)
  5 Bluefish Swim Club-NE  'A'                  2:20.59    2:20.92         28  
     1) Kramer, Hannah E 14             2) Beasley, Claudia C 14          
     3) Martin, Abigail R 14            4) Brecher, Audrey J 14           
                  36.43     1:20.19 (43.76)     1:50.91 (30.72)     2:20.92 (30.01)
  6 Bluefish Swim Club-NE  'B'                  2:25.01    2:27.15         26  
     1) Gangi, Aprille C 13             2) Viglas, Emma J 13              
     3) Chane, Courtney A 13            4) McMahon, Kaylin J 13           
                  38.00     1:20.81 (42.81)     1:57.17 (36.36)     2:27.15 (29.98)
 -- Three Village Swim Club-MR  'A'                  NT         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:24.52        DFS        
      Declared false start - Misc
     1)                                 2) Myszkowski, Victoria 14        
     3)                                 4) Polanco, Kayla M 13            
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Treble, Cara H      16 LIAC-MR                27.88      27.31         24  
  2 Slattery, Meghan C  16 IA-MR                  27.72      27.77         20  
  3 Zeiger, Liz P       16 Bluefish-NE            27.84      27.85         19  
  4 Kwok, Joyce B       19 Twisters-MR            28.13      27.87         18  
  5 Patrick, Trudiann   18 UNLIA-MR               27.98      28.08         17  
  6 Giovanniello, Kerr  17 LIAC-MR                28.77      28.21         16  
  7 Cordery, Haley N    16 Bluefish-NE            28.57      28.60         15  
  8 Klier, Julia R      16 UN-NE                  29.36      28.82         14  
  9 Lara, Krystal D     16 Agua Swim Team-MR      28.69      28.96         13  
 10 WU, Samantha        16 Twisters-MR            29.15      29.09         12  
 11 Rice, Natasha L     15 IA-MR                  29.39      29.17         11  
 12 Silva, Giulianna e  18 LIAC-MR                28.77      29.21          9  
 13 Treble, Molly M     17 LIAC-MR                29.52      29.34          8  
 14 Zhang, Crystal      13 UNLGA-MR               29.59      29.51          7  
 15 Burns, Catherine C  15 Tmsuffolk-MR           29.93      29.65          6  
 16 O'Shaughnessy, Bri  15 LIAC-MR                29.75      29.77          5  
 17 Hein, Elizabeth A   16 Bluefish-NE            30.03      30.01          3.5
 17 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR                30.03      30.01          3.5
 19 Toback, Gabbie N    19 LIAC-MR                28.55      30.29          2  
 20 Moody, Bridget M    19 LIAC-MR                29.88      30.66          1  
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Slattery, Meghan C        16 IA-MR                  27.81      27.72 q      
  2 Zeiger, Liz P             16 Bluefish-NE            27.18      27.84 q      
  3 Treble, Cara H            16 LIAC-MR                27.35      27.88 q      
  4 Patrick, Trudiann D       18 UNLIA-MR               27.30      27.98 q      
  5 Kwok, Joyce B             19 Twisters-MR            27.46      28.13 q      
  6 Toback, Gabbie N          19 LIAC-MR                27.77      28.55 q      
  7 Cordery, Haley N          16 Bluefish-NE            28.48      28.57 q      
  8 Lara, Krystal D           16 Agua Swim Team-MR      28.20      28.69 q      
  9 Silva, Giulianna e        18 LIAC-MR                28.85      28.77 q      
  9 Giovanniello, Kerry a     17 LIAC-MR                27.98      28.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Paspalas, Christina M     16 Phoenix-MR             27.56      29.04 q      
 12 WU, Samantha              16 Twisters-MR            28.52      29.15 q      
 13 Melnyk, Mary Kate K       13 Badger-MR              28.24      29.20 q      
 14 Klier, Julia R            16 UN-NE                  28.36      29.36 q      
 15 Rice, Natasha L           15 IA-MR                  29.24      29.39 q      
 16 Treble, Molly M           17 LIAC-MR                28.72      29.52 q      
 17 Jia, Kaity                16 Twisters-MR            28.96      29.53 q      
 18 Zhang, Crystal            13 UNLGA-MR               29.46      29.59 q      
 19 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                  29.10      29.69 q      
 20 Ludwicki, Katie R         15 Phoenix-MR             29.22      29.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 O'Shaughnessy, Bridget R  15 LIAC-MR                29.40      29.75        
 22 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                  30.65      29.86        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Moody, Bridget M          19 LIAC-MR                30.04      29.88        
 24 Burns, Catherine C        15 Tmsuffolk-MR           30.19      29.93        
 25 Hein, Elizabeth A         16 Bluefish-NE            29.13      30.03        
 25 Crespo, Sarah M           16 BBSC-MR                29.82      30.03        
 25 Haddow, Shanna            15 Tmsuffolk-MR           29.89      30.03        
 28 Chan, Kimberly            18 Tmsuffolk-MR           29.83      30.04        
 29 Willie, Cassandra D       16 Three Village-MR       28.40      30.10        
 30 Cushmore, Georgianne      16 BBSC-MR                28.53      30.13        
 31 Rodriguez, Tina G         15 Twisters-MR            29.22      30.30        
 32 McLaughlin, Shannon M     16 Bluefish-NE            29.45      30.31        
 33 Falcao, Nicole            14 Twisters-MR            29.87      30.36        
 34 Almeida, Gabriela         16 Twisters-MR            30.18      30.37        
 34 Hall, Julia M             17 LIAC-MR                29.96      30.37        
 36 Lee, Anna                 16 Twisters-MR            29.20      30.39        
 37 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR                30.03      30.51        
 38 Dacey, Sydney R           17 Bluefish-NE            29.19      30.54        
 39 Shemet, Nancy K           17 Three Village-MR       27.94      30.55        
 39 Wu-Silvera, Caroline K    15 Twisters-MR            29.31      30.55        
 41 Ludwicki, Kristin E       17 Phoenix-MR             28.74      30.58        
 41 Jerolimov, Leanna M       15 LIAC-MR                37.03      30.58        
 43 Mullin, Riley             16 Badger-MR              29.71      30.69        
 44 Kaplan, Brooke M          17 LIAC-MR                31.42      30.81        
 45 Schroeder, Lauren         16 LIAC-MR                30.56      30.83        
 46 Feinblatt, Carly H        17 Flying Dolphins-MR     30.33      30.87        
 47 Roberti, Joleen K         16 LIAC-MR                30.91      31.14        
 48 Pusateri, Julia M         16 LIAC-MR                31.22      31.18        
 49 Mamone, Julia A           15 Twisters-MR            30.38      31.21        
 49 Kaefer, Jaimie A          16 BBSC-MR                29.87      31.21        
 51 Kaplan, Stephanie R       15 LIAC-MR                30.41      31.51        
 52 Li, Laura Y               15 Marlins Bgnw-MR        29.47      31.67        
 53 Wong, Amanda L            15 LIAC-MR                32.33      31.79        
 54 Lana, Rachel E            16 LIAC-MR                32.97      31.85        
 55 Darling, Samantha N       15 LIAC-MR                33.74      31.91        
 56 Lou, Jessica              17 Twisters-MR            30.51      32.17        
 57 Overeem, Alexa J          16 Tmsuffolk-MR           30.58      32.30        
 58 Newton, Melanie S         17 Tmsuffolk-MR           28.91      32.38        
 59 Sarubbi, Lara N           16 Three Village-MR       30.13      33.02        
 60 Damsky, Abigail           18 Flying Dolphins-MR     30.62      33.12        
 61 Schoenfeld, Sarah L       16 Three Village-MR       30.08      33.39        
 62 Phang, Yee C              17 Twisters-MR            29.49      33.59        
 63 Weiner, Emily R           16 Bluefish-NE            32.50      33.85        
 64 May, Tabitha K            15 Bluefish-NE            32.60      35.19        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:05.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zeiger, Liz P       16 Bluefish-NE            59.96      59.45         24  
                  28.97       59.45 (30.48)                                        
  2 Lund, Anina Z       16 Badger-MR            1:00.29      59.61         20  
                  29.41       59.61 (30.20)                                        
  3 Slattery, Meghan C  16 IA-MR                  59.94      59.67         19  
                  28.80       59.67 (30.87)                                        
  4 Kwok, Joyce B       19 Twisters-MR          1:01.56    1:00.01         18  
                  28.95     1:00.01 (31.06)                                        
  5 Giovanniello, Kerr  17 LIAC-MR              1:00.92    1:00.35         17  
                  28.91     1:00.35 (31.44)                                        
  6 Lara, Krystal D     16 Agua Swim Team-MR    1:01.32    1:00.91         16  
                  29.46     1:00.91 (31.45)                                        
  7 Melnyk, Mary Kate   13 Badger-MR            1:01.95    1:01.91         15  
                  29.48     1:01.91 (32.43)                                        
  8 Silva, Giulianna e  18 LIAC-MR              1:01.87    1:01.92         14  
                  29.56     1:01.92 (32.36)                                        
  9 Cordery, Haley N    16 Bluefish-NE          1:02.05    1:02.14         13  
                  29.72     1:02.14 (32.42)                                        
 10 Johnson, Lauryn M   13 LIAC-MR              1:02.71    1:02.36         12  
                  29.97     1:02.36 (32.39)                                        
B - Final
 11 Patrick, Trudiann   18 UNLIA-MR             1:03.31    1:01.05         11  
                  29.04     1:01.05 (32.01)                                        
 12 Treble, Molly M     17 LIAC-MR              1:03.51    1:01.83          9  
                  30.14     1:01.83 (31.69)                                        
 13 Brown, Courtney A   15 Bluefish-NE          1:02.99    1:02.60          8  
                  30.05     1:02.60 (32.55)                                        
 14 Moody, Bridget M    19 LIAC-MR              1:02.81    1:03.07          7  
                  30.72     1:03.07 (32.35)                                        
 15 Haddow, Shanna      15 Tmsuffolk-MR         1:04.25    1:03.49          6  
                  30.60     1:03.49 (32.89)                                        
 16 Klier, Julia R      16 UN-NE                1:02.86    1:03.75          5  
                  30.63     1:03.75 (33.12)                                        
 17 Wu-Silvera, Caroli  15 Twisters-MR          1:04.19    1:04.51          4  
                  30.80     1:04.51 (33.71)                                        
 18 Chan, Kimberly R    15 LIAC-MR              1:03.65    1:04.60          3  
                  31.35     1:04.60 (33.25)                                        
 19 Rice, Natasha L     15 IA-MR                1:04.86    1:04.84          2  
                  31.55     1:04.84 (33.29)                                        
 20 Fitzpatrick, Ailee  17 Tmsuffolk-MR         1:04.13    1:05.47          1  
                  31.31     1:05.47 (34.16)                                        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:05.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treble, Cara H            16 LIAC-MR                58.29      59.78 q      
                  28.31       59.78 (31.47)                                        
  2 Slattery, Meghan C        16 IA-MR                  59.62      59.94 q      
                  28.48       59.94 (31.46)                                        
  3 Zeiger, Liz P             16 Bluefish-NE            59.88      59.96 q      
                  29.14       59.96 (30.82)                                        
  4 Lund, Anina Z             16 Badger-MR              58.89    1:00.29 q      
                  29.75     1:00.29 (30.54)                                        
  5 Giovanniello, Kerry a     17 LIAC-MR                59.49    1:00.92 q      
                  29.40     1:00.92 (31.52)                                        
  6 Lara, Krystal D           16 Agua Swim Team-MR    1:00.24    1:01.32 q      
                  29.66     1:01.32 (31.66)                                        
  7 Kwok, Joyce B             19 Twisters-MR            59.62    1:01.56 q      
                  29.52     1:01.56 (32.04)                                        
  8 Silva, Giulianna e        18 LIAC-MR              1:01.34    1:01.87 q      
                  29.43     1:01.87 (32.44)                                        
  9 Melnyk, Mary Kate K       13 Badger-MR            1:00.93    1:01.95 q      
                  29.89     1:01.95 (32.06)                                        
 10 Cordery, Haley N          16 Bluefish-NE          1:02.46    1:02.05 q      
                  29.79     1:02.05 (32.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aarts, Nicole B           16 Agua Swim Team-MR    1:01.73    1:02.56 q      
                  30.20     1:02.56 (32.36)                                        
 12 Johnson, Lauryn M         13 LIAC-MR              1:02.11    1:02.71 q      
                  30.39     1:02.71 (32.32)                                        
 13 Moody, Bridget M          19 LIAC-MR              1:02.60    1:02.81 q      
                  30.48     1:02.81 (32.33)                                        
 14 Klier, Julia R            16 UN-NE                1:01.62    1:02.86 q      
                  30.70     1:02.86 (32.16)                                        
 15 Brown, Courtney A         15 Bluefish-NE          1:03.24    1:02.99 q      
                  30.70     1:02.99 (32.29)                                        
 16 Patrick, Trudiann D       18 UNLIA-MR             1:01.50    1:03.31 q      
                  30.13     1:03.31 (33.18)                                        
 17 Tuhtasinova, Maftuna E    20 Badger-MR            1:02.37    1:03.44 q      
                  30.81     1:03.44 (32.63)                                        
 18 Treble, Molly M           17 LIAC-MR                59.93    1:03.51 q      
                  30.46     1:03.51 (33.05)                                        
 19 Chan, Kimberly R          15 LIAC-MR              1:03.22    1:03.65 q      
                  30.89     1:03.65 (32.76)                                        
 20 Fitzpatrick, Aileen P     17 Tmsuffolk-MR         1:03.41    1:04.13 q      
                  31.02     1:04.13 (33.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Wu-Silvera, Caroline K    15 Twisters-MR          1:03.58    1:04.19        
                  30.72     1:04.19 (33.47)                                        
 22 Haddow, Shanna            15 Tmsuffolk-MR         1:02.82    1:04.25        
                  30.81     1:04.25 (33.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Rice, Natasha L           15 IA-MR                1:02.74    1:04.86        
                  31.18     1:04.86 (33.68)                                        
 24 McLaughlin, Shannon M     16 Bluefish-NE          1:02.61    1:04.93        
                  31.14     1:04.93 (33.79)                                        
 25 Gosule, Jennifer          17 Tmsuffolk-MR         1:03.75    1:04.99        
                  31.43     1:04.99 (33.56)                                        
 26 O'Halloran, Kaleigh E     17 IA-MR                1:01.09    1:05.08        
 27 Ludwicki, Katie R         15 Phoenix-MR           1:03.08    1:05.23        
                  31.28     1:05.23 (33.95)                                        
 28 Falcao, Nicole            14 Twisters-MR          1:04.23    1:05.24        
                  31.86     1:05.24 (33.38)                                        
 29 Hellman, Rachel E         16 Marlins Bgnw-MR      1:02.27    1:05.33        
                  31.09     1:05.33 (34.24)                                        
 30 Lucas, Marie E            18 LIAC-MR              1:04.49    1:05.62        
                  31.84     1:05.62 (33.78)                                        
 31 Chen, Rita *              15 Three Village-MR     1:01.18    1:05.64        
                  31.68     1:05.64 (33.96)                                        
 32 Feinblatt, Carly H        17 Flying Dolphins-MR   1:04.32    1:05.74        
                  31.16     1:05.74 (34.58)                                        
 33 Zhang, Crystal            13 UNLGA-MR             1:03.82    1:05.79        
                  31.54     1:05.79 (34.25)                                        
 34 Bailey, Brittany M        18 Phoenix Un-MR        1:03.00    1:05.80        
                  31.52     1:05.80 (34.28)                                        
 35 Horan, Julia E            15 IA-MR                1:02.09    1:05.93        
                  31.38     1:05.93 (34.55)                                        
 36 McGowan, Alessia M        15 Agua Swim Team-MR    1:00.34    1:06.04        
                  31.27     1:06.04 (34.77)                                        
 37 Almeida, Gabriela         16 Twisters-MR          1:04.18    1:06.19        
                  32.40     1:06.19 (33.79)                                        
 37 Sun, Whitney              16 BBSC-MR              1:04.60    1:06.19        
                  32.14     1:06.19 (34.05)                                        
 39 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                1:04.23    1:06.89        
                  31.99     1:06.89 (34.90)                                        
 40 Simmons, Hannah H         14 Badger-MR            1:05.57    1:06.93        
                  32.22     1:06.93 (34.71)                                        
 41 Crespo, Sarah M           16 BBSC-MR              1:04.69    1:06.95        
                  30.94     1:06.95 (36.01)                                        
 41 Toback, Gabbie N          19 LIAC-MR              1:01.01    1:06.95        
                  31.52     1:06.95 (35.43)                                        
 43 Hahn, Katelyn E           15 IA-MR                1:03.07    1:07.00        
                  31.96     1:07.00 (35.04)                                        
 44 Elmassry, Jasmine         15 Twisters-MR          1:05.13    1:07.08        
                  31.86     1:07.08 (35.22)                                        
 45 Caruana, Beth A           15 LIAC-MR              1:05.53    1:07.09        
                  32.80     1:07.09 (34.29)                                        
 46 Chan, Kimberly            18 Tmsuffolk-MR         1:04.56    1:07.18        
                  32.26     1:07.18 (34.92)                                        
 47 Jia, Kaity                16 Twisters-MR          1:04.36    1:07.42        
                  32.19     1:07.42 (35.23)                                        
 48 Kaefer, Jaimie A          16 BBSC-MR              1:03.30    1:07.44        
                  32.01     1:07.44 (35.43)                                        
 49 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                1:02.87    1:07.48        
                  31.94     1:07.48 (35.54)                                        
 50 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          1:03.99    1:07.76        
                  32.04     1:07.76 (35.72)                                        
 51 Kaplan, Brooke M          17 LIAC-MR              1:07.10    1:07.80        
                  32.88     1:07.80 (34.92)                                        
 52 Newton, Melanie S         17 Tmsuffolk-MR         1:01.57    1:07.91        
                  32.39     1:07.91 (35.52)                                        
 53 DiGiacomo, Nicole         15 Marlins Bgnw-MR      1:03.08    1:08.28        
                  33.15     1:08.28 (35.13)                                        
 54 Jerolimov, Leanna M       15 LIAC-MR              1:22.41    1:08.77        
                  32.67     1:08.77 (36.10)                                        
 55 Ye, Ashley H              16 LIAC-MR              1:05.79    1:08.81        
                  32.37     1:08.81 (36.44)                                        
 56 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          1:05.16    1:09.14        
                  32.88     1:09.14 (36.26)                                        
 57 Lou, Erica                15 Twisters-MR          1:05.20    1:09.89        
                  32.37     1:09.89 (37.52)                                        
 58 Darling, Samantha N       15 LIAC-MR              1:10.52    1:09.99        
                  33.27     1:09.99 (36.72)                                        
 59 Desiderio, Anna N         15 Marlins Bgnw-MR      1:05.69    1:10.01        
                  33.69     1:10.01 (36.32)                                        
 60 Overeem, Alexa J          16 Tmsuffolk-MR         1:05.34    1:10.08        
                  33.61     1:10.08 (36.47)                                        
 61 Karle, Katherine E        16 Marlins Bgnw-MR      1:03.66    1:10.53        
                  33.91     1:10.53 (36.62)                                        
 62 Li, Laura Y               15 Marlins Bgnw-MR      1:05.16    1:10.59        
                  33.08     1:10.59 (37.51)                                        
 63 Lana, Rachel E            16 LIAC-MR              1:08.79    1:10.99        
                  33.89     1:10.99 (37.10)                                        
 64 Wong, Amanda L            15 LIAC-MR              1:12.51    1:13.62        
                  34.20     1:13.62 (39.42)                                        
 65 May, Tabitha K            15 Bluefish-NE          1:12.86    1:16.51        
                  36.61     1:16.51 (39.90)                                        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:21.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Treble, Cara H      16 LIAC-MR              2:10.41    2:06.70         24  
                  30.09     1:02.24 (32.15)     1:34.46 (32.22)     2:06.70 (32.24)
  2 Giovanniello, Kerr  17 LIAC-MR              2:09.29    2:08.54         20  
                  29.70     1:01.39 (31.69)     1:34.70 (33.31)     2:08.54 (33.84)
  3 Aarts, Nicole B     16 Agua Swim Team-MR    2:14.51    2:09.51         19  
                  30.60     1:03.43 (32.83)     1:36.58 (33.15)     2:09.51 (32.93)
  4 Vivado, Lilly A     15 Bluefish-NE          2:13.83    2:10.11         18  
                  30.33     1:02.96 (32.63)     1:36.35 (33.39)     2:10.11 (33.76)
  5 Oceguera, Mariajos  17 Badger-MR            2:10.01    2:10.63         17  
                  30.38     1:03.70 (33.32)     1:37.46 (33.76)     2:10.63 (33.17)
  6 Treble, Molly M     17 LIAC-MR              2:09.79    2:12.23         16  
                  30.73     1:03.99 (33.26)     1:38.18 (34.19)     2:12.23 (34.05)
  7 Brickman, Molly E   17 Agua Swim Team-MR    2:10.77    2:12.83         15  
                  31.09     1:04.32 (33.23)     1:39.39 (35.07)     2:12.83 (33.44)
  8 Eid, Nathalie A     15 Badger-MR            2:14.67    2:13.83         14  
                  31.96     1:06.15 (34.19)     1:40.59 (34.44)     2:13.83 (33.24)
  9 Klier, Julia R      16 UN-NE                2:14.23    2:13.85         13  
                  31.90     1:06.13 (34.23)     1:40.06 (33.93)     2:13.85 (33.79)
 10 Slattery, Meghan C  16 IA-MR                2:15.18    2:13.96         12  
                  31.35     1:05.50 (34.15)     1:39.94 (34.44)     2:13.96 (34.02)
 11 Lara, Krystal D     16 Agua Swim Team-MR    2:13.03    2:14.13         11  
                  31.26     1:04.74 (33.48)     1:39.54 (34.80)     2:14.13 (34.59)
 12 Moody, Bridget M    19 LIAC-MR              2:12.74    2:14.44          9  
                  31.61     1:05.78 (34.17)     1:40.54 (34.76)     2:14.44 (33.90)
 13 Chan, Kimberly R    15 LIAC-MR              2:15.98    2:14.98          8  
                  31.25     1:05.58 (34.33)     1:40.44 (34.86)     2:14.98 (34.54)
 14 Pariseault, Hannah  15 Bluefish-NE          2:16.98    2:15.16          7  
                  31.68     1:05.30 (33.62)     1:39.93 (34.63)     2:15.16 (35.23)
 15 Cordery, Haley N    16 Bluefish-NE          2:17.58    2:15.61          6  
                  31.31     1:05.57 (34.26)     1:41.14 (35.57)     2:15.61 (34.47)
 16 Wilf, Jenna R       16 Agua Swim Team-MR    2:18.18    2:15.78          5  
                  31.59     1:06.51 (34.92)     1:41.83 (35.32)     2:15.78 (33.95)
 17 O'Shaughnessy, Bri  15 LIAC-MR              2:17.54    2:16.10          4  
                  31.30     1:05.92 (34.62)     1:41.26 (35.34)     2:16.10 (34.84)
 18 Ye, Alice           14 LIAC-MR              2:14.16    2:16.71          3  
                  32.03     1:06.86 (34.83)     1:41.63 (34.77)     2:16.71 (35.08)
 19 Silva, Giulianna e  18 LIAC-MR              2:12.66    2:17.04          2  
                  31.52     1:05.88 (34.36)     1:41.62 (35.74)     2:17.04 (35.42)
 20 Kwok, Joyce B       19 Twisters-MR          2:13.15    2:24.79          1  
                  31.76     1:07.85 (36.09)   2:24.79 (1:16.94)                    
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:21.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Giovanniello, Kerry a     17 LIAC-MR              2:07.15    2:09.29 q      
                  30.05     1:02.28 (32.23)     1:35.65 (33.37)     2:09.29 (33.64)
  2 Treble, Molly M           17 LIAC-MR              2:05.96    2:09.79 q      
                  30.62     1:03.63 (33.01)     1:37.39 (33.76)     2:09.79 (32.40)
  3 Oceguera, Mariajose V     17 Badger-MR            2:09.09    2:10.01 q      
                  30.62     1:03.54 (32.92)     1:37.29 (33.75)     2:10.01 (32.72)
  4 Treble, Cara H            16 LIAC-MR              2:06.82    2:10.41 q      
                  29.85     1:03.07 (33.22)     1:36.51 (33.44)     2:10.41 (33.90)
  5 Brickman, Molly E         17 Agua Swim Team-MR    2:07.05    2:10.77 q      
                  30.44     1:03.18 (32.74)     1:37.54 (34.36)     2:10.77 (33.23)
  6 Silva, Giulianna e        18 LIAC-MR              2:10.93    2:12.66 q      
                  30.30     1:03.38 (33.08)     1:38.29 (34.91)     2:12.66 (34.37)
  7 Moody, Bridget M          19 LIAC-MR              2:10.38    2:12.74 q      
                  31.10     1:04.73 (33.63)     1:39.07 (34.34)     2:12.74 (33.67)
  8 Lara, Krystal D           16 Agua Swim Team-MR    2:10.67    2:13.03 q      
                  31.11     1:05.18 (34.07)     1:39.19 (34.01)     2:13.03 (33.84)
  9 Kwok, Joyce B             19 Twisters-MR          2:11.99    2:13.15 q      
                  31.41     1:05.58 (34.17)     1:40.62 (35.04)     2:13.15 (32.53)
 10 Vivado, Lilly A           15 Bluefish-NE          2:05.17    2:13.83 q      
                  30.34     1:03.89 (33.55)     1:38.80 (34.91)     2:13.83 (35.03)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ye, Alice                 14 LIAC-MR              2:12.58    2:14.16 q      
                  31.35     1:04.98 (33.63)   2:14.16 (1:09.18)                    
 12 Klier, Julia R            16 UN-NE                2:12.91    2:14.23 q      
                  31.71     1:05.95 (34.24)     1:40.30 (34.35)     2:14.23 (33.93)
 13 Aarts, Nicole B           16 Agua Swim Team-MR    2:06.28    2:14.51 q      
                  30.57     1:04.58 (34.01)     1:39.78 (35.20)     2:14.51 (34.73)
 14 Eid, Nathalie A           15 Badger-MR            2:10.68    2:14.67 q      
                  32.12     1:07.04 (34.92)     1:41.16 (34.12)     2:14.67 (33.51)
 15 Slattery, Meghan C        16 IA-MR                2:16.05    2:15.18 q      
                  31.39     1:06.85 (35.46)     1:42.54 (35.69)     2:15.18 (32.64)
 16 Chan, Kimberly R          15 LIAC-MR              2:15.91    2:15.98 q      
                  31.57     1:06.07 (34.50)     1:41.47 (35.40)     2:15.98 (34.51)
 17 Pariseault, Hannah J      15 Bluefish-NE          2:16.42    2:16.98 q      
                  32.83     1:06.83 (34.00)     1:41.62 (34.79)     2:16.98 (35.36)
 18 O'Shaughnessy, Bridget R  15 LIAC-MR              2:14.33    2:17.54 q      
                  31.14     1:05.15 (34.01)     1:41.45 (36.30)     2:17.54 (36.09)
 19 Cordery, Haley N          16 Bluefish-NE          2:15.17    2:17.58 q      
                  31.05     1:05.96 (34.91)     1:42.27 (36.31)     2:17.58 (35.31)
 20 Wilf, Jenna R             16 Agua Swim Team-MR    2:21.59    2:18.18 q      
                  31.85     1:07.00 (35.15)     1:43.11 (36.11)     2:18.18 (35.07)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Haddow, Shanna            15 Tmsuffolk-MR         2:15.79    2:18.38        
                  31.73     1:06.26 (34.53)     1:42.46 (36.20)     2:18.38 (35.92)
 22 WU, Samantha              16 Twisters-MR          2:16.00    2:18.46        
                  32.05     1:07.31 (35.26)     1:43.12 (35.81)     2:18.46 (35.34)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Johnson, Lauryn M         13 LIAC-MR              2:13.31    2:18.69        
                  32.44     1:07.68 (35.24)     1:43.43 (35.75)     2:18.69 (35.26)
 24 Melnyk, Mary Kate K       13 Badger-MR            2:12.17    2:18.86        
                  32.02     1:07.87 (35.85)     1:45.13 (37.26)     2:18.86 (33.73)
 25 Brown, Courtney A         15 Bluefish-NE          2:14.43    2:19.04        
                  32.31     1:07.39 (35.08)     1:43.84 (36.45)     2:19.04 (35.20)
 26 Tuhtasinova, Maftuna E    20 Badger-MR            2:14.50    2:19.11        
                  32.58     1:07.65 (35.07)   2:19.11 (1:11.46)                    
 27 Zeiger, Rebecca L         15 Bluefish-NE          2:08.67    2:19.20        
                  31.70     1:06.48 (34.78)     1:42.36 (35.88)     2:19.20 (36.84)
 28 Silverman, Erica A        16 Marlins Bgnw-MR      2:12.90    2:19.93        
                  31.75     1:06.83 (35.08)     1:43.39 (36.56)     2:19.93 (36.54)
 29 Elmassry, Jasmine         15 Twisters-MR          2:15.46    2:20.44        
                  32.26     1:07.90 (35.64)     1:44.37 (36.47)     2:20.44 (36.07)
 30 Rodriguez, Nicole         18 Twisters-MR          2:18.54    2:20.47        
                  32.14     1:07.92 (35.78)     1:44.42 (36.50)     2:20.47 (36.05)
 31 Piantanida, Giorgia       16 LIAC-MR              2:16.81    2:20.51        
                  33.28     1:08.97 (35.69)     1:45.22 (36.25)     2:20.51 (35.29)
 32 Ludwicki, Katie R         15 Phoenix-MR           2:18.96    2:20.52        
                  32.06     1:08.27 (36.21)     1:46.01 (37.74)     2:20.52 (34.51)
 33 Hahn, Katelyn E           15 IA-MR                2:16.00    2:20.64        
                  32.21     1:07.82 (35.61)     1:44.38 (36.56)     2:20.64 (36.26)
 34 Gosule, Jennifer          17 Tmsuffolk-MR         2:16.86    2:21.34        
                  32.80     1:08.38 (35.58)     1:45.22 (36.84)     2:21.34 (36.12)
 35 Feinblatt, Carly H        17 Flying Dolphins-MR   2:18.90    2:21.51        
                  31.88     1:07.63 (35.75)     1:44.56 (36.93)     2:21.51 (36.95)
 36 Falcao, Nicole            14 Twisters-MR          2:19.41    2:21.68        
                  33.21     1:09.60 (36.39)     1:46.03 (36.43)     2:21.68 (35.65)
 37 Mullin, Riley             16 Badger-MR            2:17.56    2:21.84        
                  33.16     1:08.80 (35.64)     1:45.47 (36.67)     2:21.84 (36.37)
 38 Rodriguez, Tina G         15 Twisters-MR          2:18.11    2:21.98        
                  32.70     1:08.83 (36.13)     1:46.16 (37.33)     2:21.98 (35.82)
 39 Patrick, Trudiann D       18 UNLIA-MR             2:15.00    2:22.46        
                  31.51     1:06.75 (35.24)     1:44.24 (37.49)     2:22.46 (38.22)
 40 Caruana, Beth A           15 LIAC-MR              2:20.72    2:22.55        
                  33.27     1:09.01 (35.74)     1:45.80 (36.79)     2:22.55 (36.75)
 41 Fitzpatrick, Aileen P     17 Tmsuffolk-MR         2:15.46    2:22.58        
                  31.86     1:07.05 (35.19)   2:22.58 (1:15.53)                    
 42 Darling, Taylor R         17 UN-NE                2:13.30    2:22.67        
                  32.67     1:09.22 (36.55)     1:46.27 (37.05)     2:22.67 (36.40)
 43 Paspalas, Christina M     16 Phoenix-MR           2:10.97    2:22.88        
                  33.32     1:09.77 (36.45)     1:47.74 (37.97)     2:22.88 (35.14)
 44 Hadley, Emma B            16 Marlins Bgnw-MR      2:11.79    2:23.09        
                  33.31     1:09.57 (36.26)     1:46.50 (36.93)     2:23.09 (36.59)
 45 Newton, Melanie S         17 Tmsuffolk-MR         2:14.16    2:23.39        
                  32.32     1:08.09 (35.77)     1:45.72 (37.63)     2:23.39 (37.67)
 46 Hall, Julia M             17 LIAC-MR              2:16.21    2:23.66        
                  33.67     1:09.93 (36.26)     1:46.92 (36.99)     2:23.66 (36.74)
 47 Lucas, Marie E            18 LIAC-MR              2:13.07    2:24.16        
                  33.55     1:10.22 (36.67)     1:47.58 (37.36)     2:24.16 (36.58)
 48 Shemet, Nancy K           17 Three Village-MR     2:13.50    2:24.37        
                  33.75     1:10.10 (36.35)     1:47.75 (37.65)     2:24.37 (36.62)
 49 Rice, Natasha L           15 IA-MR                2:15.85    2:25.28        
                  32.08     1:08.63 (36.55)     1:47.39 (38.76)     2:25.28 (37.89)
 50 Sun, Whitney              16 BBSC-MR              2:18.80    2:25.53        
                  34.13     1:11.02 (36.89)     1:48.48 (37.46)     2:25.53 (37.05)
 51 Cushmore, Georgianne      16 BBSC-MR              2:18.46    2:25.57        
                  33.62     1:11.00 (37.38)     1:50.04 (39.04)     2:25.57 (35.53)
 52 Hutchings, Emma J         18 Badger-MR            2:14.85    2:25.61        
                  33.90     1:10.59 (36.69)     1:48.22 (37.63)     2:25.61 (37.39)
 53 Burns, Catherine C        15 Tmsuffolk-MR         2:21.35    2:25.96        
                  32.65     1:08.84 (36.19)     1:47.39 (38.55)     2:25.96 (38.57)
 54 Weiss, Jessica M          15 Flying Dolphins-MR   2:19.06    2:26.13        
                  33.63     1:10.52 (36.89)     1:48.90 (38.38)     2:26.13 (37.23)
 55 McLaughlin, Shannon M     16 Bluefish-NE          2:16.75    2:26.30        
                  33.40     1:10.21 (36.81)     1:48.06 (37.85)     2:26.30 (38.24)
 56 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          2:21.34    2:26.42        
                  34.35     1:10.85 (36.50)     1:48.63 (37.78)     2:26.42 (37.79)
 57 Almeida, Gabriela         16 Twisters-MR          2:17.89    2:26.66        
                  33.51     1:10.25 (36.74)     1:48.48 (38.23)     2:26.66 (38.18)
 58 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                2:17.48    2:27.08        
                  33.48     1:10.99 (37.51)     1:49.96 (38.97)     2:27.08 (37.12)
 59 Willie, Cassandra D       16 Three Village-MR     2:15.62    2:27.81        
                  34.60     1:12.20 (37.60)     1:50.61 (38.41)     2:27.81 (37.20)
 60 Gavigan, Casey L          16 Three Village-MR     2:17.33    2:27.93        
                  34.79     1:11.94 (37.15)     1:50.32 (38.38)     2:27.93 (37.61)
 61 Darling, Samantha N       15 LIAC-MR              2:32.92    2:28.21        
                  33.42     1:10.76 (37.34)     1:49.70 (38.94)     2:28.21 (38.51)
 62 Schroeder, Lauren         16 LIAC-MR              2:39.24    2:31.35        
                  32.80     1:10.41 (37.61)     1:51.08 (40.67)     2:31.35 (40.27)
 63 Anderson, Emily N         16 Three Village-MR     2:18.24    2:32.60        
                  35.02     1:13.71 (38.69)     1:53.25 (39.54)     2:32.60 (39.35)
 64 Schoenfeld, Sarah L       16 Three Village-MR     2:19.95    2:32.94        
                  34.82     1:13.95 (39.13)     1:53.48 (39.53)     2:32.94 (39.46)
 65 Li, Laura Y               15 Marlins Bgnw-MR      2:21.99    2:34.02        
                  35.10     1:14.23 (39.13)     1:55.01 (40.78)     2:34.02 (39.01)
 66 Lana, Rachel E            16 LIAC-MR              2:28.09    2:34.20        
                  34.60     1:13.64 (39.04)     1:54.39 (40.75)     2:34.20 (39.81)
 67 Sarubbi, Lara N           16 Three Village-MR     2:19.22    2:35.43        
                  35.42     1:14.07 (38.65)     1:54.33 (40.26)     2:35.43 (41.10)
 68 May, Tabitha K            15 Bluefish-NE          2:33.90    2:43.85        
                  37.67     1:18.38 (40.71)     2:00.98 (42.60)     2:43.85 (42.87)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:48.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lund, Anina Z       16 Badger-MR            4:23.88    4:19.96         24  
                  30.62     1:03.44 (32.82)     1:36.64 (33.20)     2:09.89 (33.25)
        2:42.89 (33.00)     3:16.16 (33.27)     3:48.91 (32.75)     4:19.96 (31.05)
  2 Vrooman, Lindsay A  22 Badger-MR            4:32.47    4:20.10         20  
                  30.46     1:03.32 (32.86)     1:36.11 (32.79)     2:09.21 (33.10)
        2:42.02 (32.81)     3:15.29 (33.27)     3:48.19 (32.90)     4:20.10 (31.91)
  3 Treble, Molly M     17 LIAC-MR              4:33.47    4:29.97         19  
                  31.28     1:04.61 (33.33)     1:38.60 (33.99)     2:13.18 (34.58)
        2:47.13 (33.95)     3:21.18 (34.05)     3:55.92 (34.74)     4:29.97 (34.05)
  4 Aarts, Nicole B     16 Agua Swim Team-MR    4:34.27    4:31.04         18  
                  30.96     1:04.82 (33.86)     1:39.24 (34.42)     2:13.94 (34.70)
        2:48.44 (34.50)     3:23.15 (34.71)     3:57.53 (34.38)     4:31.04 (33.51)
  5 Giovanniello, Kerr  17 LIAC-MR              4:38.83    4:33.37         17  
                  30.99     1:05.38 (34.39)     1:40.52 (35.14)     2:15.69 (35.17)
        2:50.48 (34.79)     3:24.97 (34.49)     3:59.25 (34.28)     4:33.37 (34.12)
  6 Vivado, Lilly A     15 Bluefish-NE          4:33.11    4:35.09         16  
                  31.59     1:06.14 (34.55)     1:40.85 (34.71)     2:15.84 (34.99)
        2:49.67 (33.83)     3:24.38 (34.71)     3:59.52 (35.14)     4:35.09 (35.57)
  7 Moody, Bridget M    19 LIAC-MR              4:33.26    4:36.64         15  
                  31.59     1:05.87 (34.28)     1:40.97 (35.10)     2:16.27 (35.30)
        2:51.47 (35.20)     3:26.98 (35.51)     4:02.49 (35.51)     4:36.64 (34.15)
  8 Eid, Nathalie A     15 Badger-MR            4:44.33    4:36.87         14  
                  31.95     1:06.05 (34.10)     1:41.07 (35.02)     2:16.61 (35.54)
        2:51.93 (35.32)     3:27.83 (35.90)     4:03.48 (35.65)     4:36.87 (33.39)
  9 Erwin, Catherine E  15 Bluefish-NE          4:43.64    4:42.14         13  
                  32.22     1:06.90 (34.68)     1:42.50 (35.60)     2:18.68 (36.18)
        2:54.04 (35.36)     3:29.99 (35.95)     4:06.32 (36.33)     4:42.14 (35.82)
 10 Johnson, Lauryn M   13 LIAC-MR              4:44.31    4:45.55         12  
                  32.09     1:07.12 (35.03)     1:43.32 (36.20)     2:19.98 (36.66)
        2:56.81 (36.83)     3:33.37 (36.56)     4:09.66 (36.29)     4:45.55 (35.89)
B - Final
 11 Ye, Alice           14 LIAC-MR              4:45.38    4:37.29         11  
                  32.17     1:06.50 (34.33)     1:41.36 (34.86)     2:16.55 (35.19)
        2:51.75 (35.20)     3:26.97 (35.22)     4:02.14 (35.17)     4:37.29 (35.15)
 12 Halper, Sophie R    16 Flying Dolphins-MR   4:45.97    4:39.65          9  
                  32.33     1:07.69 (35.36)     1:43.19 (35.50)     2:19.49 (36.30)
        2:55.21 (35.72)     3:31.02 (35.81)     4:06.31 (35.29)     4:39.65 (33.34)
 13 Silva, Giulianna e  18 LIAC-MR              4:45.43    4:41.82          8  
                  31.85     1:06.96 (35.11)     1:42.39 (35.43)     2:18.47 (36.08)
        2:54.43 (35.96)     3:30.93 (36.50)     4:06.58 (35.65)     4:41.82 (35.24)
 14 Chan, Kimberly R    15 LIAC-MR              4:46.08    4:43.91          7  
                  32.29     1:07.75 (35.46)     1:43.52 (35.77)     2:19.75 (36.23)
        2:56.15 (36.40)     3:32.20 (36.05)     4:08.12 (35.92)     4:43.91 (35.79)
 15 Brown, Courtney A   15 Bluefish-NE          4:47.92    4:44.08          6  
                  32.64     1:07.61 (34.97)     1:43.93 (36.32)     2:20.41 (36.48)
        2:56.73 (36.32)     3:33.30 (36.57)     4:09.27 (35.97)     4:44.08 (34.81)
 16 Cordery, Haley N    16 Bluefish-NE          4:47.52    4:46.77          5  
                  32.36     1:07.78 (35.42)     1:43.53 (35.75)     2:20.04 (36.51)
        2:56.84 (36.80)     3:34.45 (37.61)     4:11.25 (36.80)     4:46.77 (35.52)
 17 Zeiger, Rebecca L   15 Bluefish-NE          4:49.01    4:47.74          4  
                  32.75     1:08.98 (36.23)     1:45.61 (36.63)     2:22.70 (37.09)
        2:59.52 (36.82)     3:36.20 (36.68)     4:12.24 (36.04)     4:47.74 (35.50)
 18 Gosule, Jennifer    17 Tmsuffolk-MR         4:49.56    4:51.51          3  
                  32.03     1:07.48 (35.45)     1:44.13 (36.65)     2:21.45 (37.32)
        2:58.72 (37.27)     3:36.70 (37.98)     4:14.26 (37.56)     4:51.51 (37.25)
 19 Slattery, Meghan C  16 IA-MR                4:46.62    4:51.99          2  
                  32.37     1:08.16 (35.79)     1:45.34 (37.18)     2:23.03 (37.69)
        3:00.09 (37.06)     3:38.29 (38.20)     4:15.78 (37.49)     4:51.99 (36.21)
 20 Pariseault, Hannah  15 Bluefish-NE          4:49.08    4:54.26          1  
                  33.86     1:10.05 (36.19)     1:46.69 (36.64)     2:24.22 (37.53)
        3:01.95 (37.73)     3:39.96 (38.01)     4:17.26 (37.30)     4:54.26 (37.00)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:48.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lund, Anina Z             16 Badger-MR            4:17.61    4:23.88 q      
                  30.99     1:03.66 (32.67)     1:36.89 (33.23)     2:10.52 (33.63)
        2:44.16 (33.64)     3:17.85 (33.69)     3:51.49 (33.64)     4:23.88 (32.39)
  2 Treble, Cara H            16 LIAC-MR              4:28.05    4:30.80 q      
                  31.62     1:06.57 (34.95)     1:41.49 (34.92)     2:16.13 (34.64)
        2:50.42 (34.29)     3:24.60 (34.18)     3:57.87 (33.27)     4:30.80 (32.93)
  3 Vrooman, Lindsay A        22 Badger-MR            4:08.13    4:32.47 q      
                  32.25     1:07.22 (34.97)     1:42.30 (35.08)     2:17.00 (34.70)
        2:51.24 (34.24)     3:25.05 (33.81)     3:58.97 (33.92)     4:32.47 (33.50)
  4 Vivado, Lilly A           15 Bluefish-NE          4:21.87    4:33.11 q      
                  32.16     1:06.90 (34.74)     1:41.96 (35.06)     2:16.92 (34.96)
        2:50.46 (33.54)     3:24.49 (34.03)     3:58.98 (34.49)     4:33.11 (34.13)
  5 Moody, Bridget M          19 LIAC-MR              4:27.92    4:33.26 q      
                  31.86     1:06.26 (34.40)     1:40.99 (34.73)     2:15.88 (34.89)
        2:50.85 (34.97)     3:25.75 (34.90)     4:00.81 (35.06)     4:33.26 (32.45)
  6 Treble, Molly M           17 LIAC-MR              4:19.11    4:33.47 q      
                  31.66     1:05.56 (33.90)     1:39.84 (34.28)     2:14.34 (34.50)
        2:48.83 (34.49)     3:23.74 (34.91)     3:58.56 (34.82)     4:33.47 (34.91)
  7 Aarts, Nicole B           16 Agua Swim Team-MR    4:28.37    4:34.27 q      
                  31.04     1:04.56 (33.52)     1:39.03 (34.47)     2:13.84 (34.81)
        2:48.84 (35.00)     3:24.49 (35.65)     3:59.73 (35.24)     4:34.27 (34.54)
  8 Giovanniello, Kerry a     17 LIAC-MR              4:25.93    4:38.83 q      
                  32.08     1:07.16 (35.08)     1:43.08 (35.92)     2:18.47 (35.39)
        2:53.49 (35.02)     3:28.53 (35.04)     4:03.93 (35.40)     4:38.83 (34.90)
  9 Erwin, Catherine E        15 Bluefish-NE          4:43.94    4:43.64 q      
                  33.87     1:08.84 (34.97)     1:45.03 (36.19)     2:20.89 (35.86)
        2:56.65 (35.76)     3:32.34 (35.69)     4:08.49 (36.15)     4:43.64 (35.15)
 10 Johnson, Lauryn M         13 LIAC-MR              4:37.90    4:44.31 q      
                  33.35     1:08.76 (35.41)     1:44.77 (36.01)     2:20.73 (35.96)
        2:56.72 (35.99)     3:32.32 (35.60)     4:08.22 (35.90)     4:44.31 (36.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Eid, Nathalie A           15 Badger-MR            4:32.55    4:44.33 q      
                  34.15     1:09.89 (35.74)     1:45.77 (35.88)     2:22.06 (36.29)
        2:58.11 (36.05)     3:34.14 (36.03)     4:09.24 (35.10)     4:44.33 (35.09)
 12 Ye, Alice                 14 LIAC-MR              4:35.65    4:45.38 q      
                  33.32     1:09.16 (35.84)     1:44.99 (35.83)     2:21.32 (36.33)
        2:57.44 (36.12)     3:33.79 (36.35)     4:10.23 (36.44)     4:45.38 (35.15)
 13 Silva, Giulianna e        18 LIAC-MR              4:37.75    4:45.43 q      
                  32.30     1:07.59 (35.29)     1:43.80 (36.21)     2:20.35 (36.55)
        2:56.71 (36.36)     3:33.62 (36.91)     4:09.83 (36.21)     4:45.43 (35.60)
 14 Halper, Sophie R          16 Flying Dolphins-MR   4:34.16    4:45.97 q      
                  33.18     1:09.24 (36.06)     1:45.85 (36.61)     2:22.41 (36.56)
        2:58.93 (36.52)     3:35.30 (36.37)     4:11.27 (35.97)     4:45.97 (34.70)
 15 Chan, Kimberly R          15 LIAC-MR              4:48.30    4:46.08 q      
                  33.00     1:08.65 (35.65)     1:44.87 (36.22)     2:20.98 (36.11)
        2:57.15 (36.17)     3:33.55 (36.40)     4:10.53 (36.98)     4:46.08 (35.55)
 16 Slattery, Meghan C        16 IA-MR                4:47.00    4:46.62 q      
                  32.95     1:08.67 (35.72)     1:45.36 (36.69)     2:22.45 (37.09)
        2:58.60 (36.15)     3:35.47 (36.87)     4:11.75 (36.28)     4:46.62 (34.87)
 17 Cordery, Haley N          16 Bluefish-NE          4:42.76    4:47.52 q      
                  31.98     1:07.97 (35.99)     1:44.43 (36.46)     2:21.14 (36.71)
        2:58.07 (36.93)     3:34.93 (36.86)     4:11.54 (36.61)     4:47.52 (35.98)
 18 Brown, Courtney A         15 Bluefish-NE          4:43.43    4:47.92 q      
                  33.17     1:09.70 (36.53)     1:47.38 (37.68)     2:24.86 (37.48)
        3:01.88 (37.02)     3:38.09 (36.21)     4:14.20 (36.11)     4:47.92 (33.72)
 19 Zeiger, Rebecca L         15 Bluefish-NE          4:38.02    4:49.01 q      
                  33.70     1:10.68 (36.98)     1:48.00 (37.32)     2:24.98 (36.98)
        3:01.52 (36.54)     3:38.33 (36.81)     4:14.33 (36.00)     4:49.01 (34.68)
 20 Pariseault, Hannah J      15 Bluefish-NE          4:48.82    4:49.08 q      
                  33.91     1:09.72 (35.81)     1:46.11 (36.39)     2:22.88 (36.77)
        2:59.95 (37.07)     3:36.75 (36.80)     4:13.70 (36.95)     4:49.08 (35.38)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Gosule, Jennifer          17 Tmsuffolk-MR         4:46.26    4:49.56        
                  32.45     1:07.94 (35.49)     1:44.11 (36.17)     2:21.05 (36.94)
        2:58.09 (37.04)     3:35.50 (37.41)     4:12.78 (37.28)     4:49.56 (36.78)
 22 Horan, Julia E            15 IA-MR                4:47.72    4:50.77        
                  32.13     1:07.82 (35.69)     1:44.67 (36.85)     2:21.98 (37.31)
        2:59.13 (37.15)     3:36.58 (37.45)     4:13.66 (37.08)     4:50.77 (37.11)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hahn, Katelyn E           15 IA-MR                4:42.54    4:52.88        
                  33.66     1:10.16 (36.50)     1:47.46 (37.30)     2:25.27 (37.81)
        3:03.17 (37.90)     3:40.33 (37.16)     4:17.20 (36.87)     4:52.88 (35.68)
 24 Lipton, Jessica R         16 Agua Swim Team-MR    4:45.68    4:53.04        
                  34.07     1:10.64 (36.57)     1:48.16 (37.52)     2:25.45 (37.29)
        3:02.99 (37.54)     3:40.41 (37.42)     4:17.55 (37.14)     4:53.04 (35.49)
 25 Hein, Elizabeth A         16 Bluefish-NE          4:41.40    4:53.24        
                  34.46     1:11.33 (36.87)     1:48.53 (37.20)     2:25.64 (37.11)
        3:03.40 (37.76)     3:40.88 (37.48)     4:17.96 (37.08)     4:53.24 (35.28)
 26 Haddow, Shanna            15 Tmsuffolk-MR         4:45.88    4:53.89        
                  33.66     1:10.20 (36.54)     1:47.31 (37.11)     2:25.22 (37.91)
        3:02.61 (37.39)     3:40.63 (38.02)     4:17.99 (37.36)     4:53.89 (35.90)
 27 Darling, Taylor R         17 UN-NE                4:42.61    4:54.37        
                  33.97     1:11.09 (37.12)     1:48.18 (37.09)     2:25.84 (37.66)
        3:03.36 (37.52)     3:41.01 (37.65)     4:18.50 (37.49)     4:54.37 (35.87)
 28 Hutchings, Emma J         18 Badger-MR            4:40.00    4:54.86        
                  34.21     1:10.57 (36.36)     1:47.67 (37.10)     2:25.19 (37.52)
        3:02.63 (37.44)     3:40.14 (37.51)     4:18.34 (38.20)     4:54.86 (36.52)
 29 Fitzpatrick, Aileen P     17 Tmsuffolk-MR         4:45.82    4:55.55        
                  33.30     1:09.48 (36.18)     1:47.23 (37.75)     2:24.86 (37.63)
        3:02.57 (37.71)     3:40.04 (37.47)     4:18.50 (38.46)     4:55.55 (37.05)
 30 Feinblatt, Carly H        17 Flying Dolphins-MR   4:46.52    4:56.07        
                  33.90     1:10.78 (36.88)     1:48.19 (37.41)     2:26.11 (37.92)
        3:03.64 (37.53)     3:41.42 (37.78)     4:18.98 (37.56)     4:56.07 (37.09)
 31 Lucas, Marie E            18 LIAC-MR              4:36.14    4:56.18        
                  33.60     1:10.83 (37.23)     1:48.46 (37.63)     2:26.51 (38.05)
        3:04.43 (37.92)     3:42.22 (37.79)     4:19.97 (37.75)     4:56.18 (36.21)
 32 Elmassry, Jasmine         15 Twisters-MR          4:46.88    5:07.48        
                  34.18     1:12.95 (38.77)     1:51.96 (39.01)     2:30.57 (38.61)
        3:08.76 (38.19)     3:48.36 (39.60)     4:28.04 (39.68)     5:07.48 (39.44)
 33 Kaplan, Brooke M          17 LIAC-MR              5:10.90    5:08.32        
                  34.03     1:11.68 (37.65)     1:51.00 (39.32)     2:31.14 (40.14)
        3:10.37 (39.23)     3:50.86 (40.49)     4:29.83 (38.97)     5:08.32 (38.49)
 34 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                4:47.20    5:11.08        
                  34.58     1:13.74 (39.16)     1:53.82 (40.08)     2:34.04 (40.22)
        3:14.56 (40.52)     3:54.95 (40.39)     4:32.82 (37.87)     5:11.08 (38.26)
 35 Pianese, Jaclyn A         17 LIAC-MR              5:09.02    5:13.89        
                  34.13     1:12.44 (38.31)     1:52.92 (40.48)     2:33.34 (40.42)
        3:14.13 (40.79)     3:54.60 (40.47)     4:35.08 (40.48)     5:13.89 (38.81)
 36 Darling, Samantha N       15 LIAC-MR              5:27.19    5:17.17        
                  35.44     1:14.61 (39.17)     1:55.27 (40.66)     2:35.72 (40.45)
        3:16.46 (40.74)     3:57.61 (41.15)     4:37.99 (40.38)     5:17.17 (39.18)
 37 Pusateri, Julia M         16 LIAC-MR              5:09.69    5:20.55        
                  35.00     1:14.79 (39.79)     1:54.68 (39.89)     2:35.47 (40.79)
        3:15.71 (40.24)     3:58.18 (42.47)     4:38.50 (40.32)     5:20.55 (42.05)
 38 Jerolimov, Leanna M       15 LIAC-MR              5:10.99    5:26.47        
                  33.85     1:12.80 (38.95)     1:52.89 (40.09)     2:35.82 (42.93)
        3:19.10 (43.28)     4:01.77 (42.67)     4:45.24 (43.47)     5:26.47 (41.23)
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  9:52.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treble, Molly M     17 LIAC-MR              8:56.89    9:05.08         24  
                  31.37     1:05.34 (33.97)     1:39.77 (34.43)     2:14.31 (34.54)
        2:48.64 (34.33)     3:23.19 (34.55)     3:57.66 (34.47)     4:32.16 (34.50)
        5:06.41 (34.25)     5:41.08 (34.67)     6:15.65 (34.57)     6:50.49 (34.84)
        7:24.68 (34.19)     7:59.24 (34.56)     8:33.18 (33.94)     9:05.08 (31.90)
  2 Oceguera, Mariajos  17 Badger-MR            9:06.25    9:05.95         20  
                  31.32     1:05.27 (33.95)     1:39.63 (34.36)     2:13.97 (34.34)
        2:48.42 (34.45)     3:22.86 (34.44)     3:57.52 (34.66)     4:32.14 (34.62)
        5:06.68 (34.54)     5:41.15 (34.47)     6:15.74 (34.59)     6:50.37 (34.63)
        7:24.70 (34.33)     7:59.29 (34.59)     8:33.38 (34.09)     9:05.95 (32.57)
  3 Moody, Bridget M    19 LIAC-MR              9:10.61    9:16.26         19  
                  31.86     1:06.10 (34.24)     1:40.86 (34.76)     2:15.98 (35.12)
        2:51.14 (35.16)     3:26.34 (35.20)     4:01.49 (35.15)     4:36.78 (35.29)
        5:12.15 (35.37)     5:47.45 (35.30)     6:22.72 (35.27)     6:58.02 (35.30)
        7:32.92 (34.90)     8:07.97 (35.05)     8:42.52 (34.55)     9:16.26 (33.74)
  4 Giovanniello, Kerr  17 LIAC-MR              9:10.28    9:29.19         18  
                  31.83     1:06.51 (34.68)     1:42.06 (35.55)     2:17.63 (35.57)
        2:52.86 (35.23)     3:28.36 (35.50)     4:04.09 (35.73)     4:39.92 (35.83)
        5:15.55 (35.63)     5:51.58 (36.03)     6:27.99 (36.41)     7:04.60 (36.61)
        7:41.32 (36.72)     8:17.80 (36.48)     8:53.90 (36.10)     9:29.19 (35.29)
  5 Johnson, Lauryn M   13 LIAC-MR              9:36.12    9:31.01         17  
                  32.64     1:07.97 (35.33)     1:43.52 (35.55)     2:19.44 (35.92)
        2:55.47 (36.03)     3:31.44 (35.97)     4:07.28 (35.84)     4:43.37 (36.09)
        5:19.34 (35.97)     5:56.21 (36.87)     6:29.26 (33.05)     7:08.10 (38.84)
        7:44.36 (36.26)     8:20.18 (35.82)     8:56.53 (36.35)     9:31.01 (34.48)
  6 Guglielmo, Jessica  14 LIAC-MR              9:44.02    9:35.10         16  
                  33.44     1:09.27 (35.83)     1:45.63 (36.36)     2:22.03 (36.40)
        2:59.00 (36.97)     3:34.95 (35.95)     4:11.36 (36.41)     4:47.28 (35.92)
        5:23.92 (36.64)     6:00.09 (36.17)     6:36.24 (36.15)     7:12.27 (36.03)
        7:48.79 (36.52)     8:24.54 (35.75)     8:56.44 (31.90)     9:35.10 (38.66)
  7 Chan, Kimberly R    15 LIAC-MR              9:48.30    9:43.93         15  
                  26.17     1:09.07 (42.90)     1:46.07 (37.00)     2:22.81 (36.74)
        2:59.74 (36.93)     3:36.82 (37.08)     4:13.89 (37.07)     4:50.37 (36.48)
        5:27.12 (36.75)     6:03.57 (36.45)     6:40.21 (36.64)     7:16.82 (36.61)
        7:54.01 (37.19)     8:30.77 (36.76)     9:08.32 (37.55)     9:43.93 (35.61)
  8 Piantanida, Giorgi  16 LIAC-MR              9:37.76    9:46.26         14  
                  33.11     1:09.09 (35.98)     1:45.70 (36.61)     2:22.57 (36.87)
        2:59.37 (36.80)     3:36.50 (37.13)     4:13.47 (36.97)     4:50.56 (37.09)
        5:27.62 (37.06)     6:04.95 (37.33)     6:42.28 (37.33)     7:19.41 (37.13)
        7:56.59 (37.18)     8:33.78 (37.19)     9:08.56 (34.78)     9:46.26 (37.70)
  9 Silva, Giulianna e  18 LIAC-MR              9:33.07    9:46.93         13  
                  32.46     1:07.78 (35.32)     1:44.23 (36.45)     2:20.63 (36.40)
        2:57.28 (36.65)     3:33.80 (36.52)     4:11.22 (37.42)     4:48.07 (36.85)
        5:25.35 (37.28)     6:02.88 (37.53)     6:32.24 (29.36)     7:18.56 (46.32)
        7:56.62 (38.06)     8:33.87 (37.25)     9:08.97 (35.10)     9:46.93 (37.96)
 10 Darling, Taylor R   17 UN-NE                9:44.26    9:51.32         12  
                  33.59     1:09.84 (36.25)     1:46.73 (36.89)     2:23.63 (36.90)
        3:00.59 (36.96)     3:37.76 (37.17)     4:15.17 (37.41)     4:52.57 (37.40)
        5:29.89 (37.32)     6:07.23 (37.34)     6:44.89 (37.66)     7:22.29 (37.40)
        7:59.94 (37.65)     8:37.13 (37.19)     9:14.67 (37.54)     9:51.32 (36.65)
 11 Hutchings, Emma J   18 Badger-MR            9:44.84    9:55.48         11  
                  34.10     1:10.41 (36.31)     1:47.38 (36.97)     2:24.56 (37.18)
        3:01.92 (37.36)     3:39.38 (37.46)     4:17.17 (37.79)     4:55.14 (37.97)
        5:32.81 (37.67)     6:10.35 (37.54)     6:47.90 (37.55)     7:25.51 (37.61)
        8:02.90 (37.39)     8:40.69 (37.79)     9:18.59 (37.90)     9:55.48 (36.89)
 12 Hahn, Katelyn E     15 IA-MR                9:42.16    9:56.43          9  
                  33.03     1:09.43 (36.40)     1:46.87 (37.44)     2:24.24 (37.37)
        3:01.52 (37.28)     3:39.48 (37.96)     4:10.70 (31.22)     4:55.19 (44.49)
        5:21.99 (26.80)     6:11.00 (49.01)     6:35.70 (24.70)     7:26.78 (51.08)
        8:04.64 (37.86)     8:42.28 (37.64)     9:01.24 (18.96)     9:56.43 (55.19)
 13 Elmassry, Jasmine   15 Twisters-MR          9:45.22    9:58.98          8  
                  33.34     1:10.37 (37.03)     1:42.40 (32.03)     2:23.73 (41.33)
        3:01.03 (37.30)     3:38.41 (37.38)     4:15.91 (37.50)     4:54.37 (38.46)
        5:32.25 (37.88)     6:09.82 (37.57)     6:49.17 (39.35)     7:28.35 (39.18)
        8:06.78 (38.43)     8:45.47 (38.69)     9:22.70 (37.23)     9:58.98 (36.28)
 14 Competello, Madeli  12 LIAC-MR              9:40.00    9:59.52          7  
                  33.06     1:09.26 (36.20)     1:46.45 (37.19)     2:23.51 (37.06)
        3:01.01 (37.50)     3:38.84 (37.83)     4:16.91 (38.07)     4:55.06 (38.15)
        5:27.55 (32.49)     6:11.61 (44.06)     6:50.46 (38.85)     7:28.32 (37.86)
        8:06.91 (38.59)     8:44.47 (37.56)     9:16.86 (32.39)     9:59.52 (42.66)
 15 Mink, Emily Q       13 LIAC-MR              9:51.00    9:59.94          6  
                  33.53     1:10.77 (37.24)     1:48.69 (37.92)     2:26.29 (37.60)
        3:03.90 (37.61)     3:41.50 (37.60)     4:15.41 (33.91)     4:58.36 (42.95)
        5:32.06 (33.70)     6:14.28 (42.22)     6:52.65 (38.37)     7:30.80 (38.15)
        8:06.38 (35.58)     8:46.49 (40.11)     9:21.42 (34.93)     9:59.94 (38.52)
 16 Gellineau, Briana   11 LIAC-MR              9:52.00   10:06.45          5  
                  33.61     1:10.70 (37.09)     1:47.90 (37.20)     2:25.71 (37.81)
        3:04.18 (38.47)     3:42.26 (38.08)     4:20.40 (38.14)     4:58.88 (38.48)
        5:37.21 (38.33)     6:15.83 (38.62)     6:54.43 (38.60)     7:33.69 (39.26)
        8:12.69 (39.00)     8:51.04 (38.35)     9:30.10 (39.06)    10:06.45 (36.35)
 17 Antoniuk, Isabela   12 LIAC-MR             10:09.52   10:12.02          4  
                  33.45     1:10.42 (36.97)     1:49.23 (38.81)     2:27.05 (37.82)
        3:05.53 (38.48)     3:44.03 (38.50)     4:22.85 (38.82)     5:02.09 (39.24)
        5:37.84 (35.75)     6:19.56 (41.72)     6:58.77 (39.21)     7:37.35 (38.58)
        8:17.24 (39.89)     8:55.84 (38.60)     9:34.75 (38.91)    10:12.02 (37.27)
 18 Brown, Alana E      11 LIAC-MR                   NT   10:24.22          3  
                  34.94     1:12.94 (38.00)     1:51.39 (38.45)     2:29.92 (38.53)
        3:09.56 (39.64)     3:48.38 (38.82)     4:26.99 (38.61)     5:06.12 (39.13)
        5:37.95 (31.83)     6:26.39 (48.44)     7:06.52 (40.13)     7:46.93 (40.41)
        8:27.26 (40.33)     9:07.66 (40.40)     9:48.05 (40.39)    10:24.22 (36.17)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.19
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Aarts, Nicole B     16 Agua Swim Team-MR    1:07.03    1:05.72         24  
                  32.37     1:05.72 (33.35)                                        
  2 Lara, Krystal D     16 Agua Swim Team-MR    1:08.20    1:06.44         20  
                  32.22     1:06.44 (34.22)                                        
  3 Wu-Silvera, Caroli  15 Twisters-MR          1:07.80    1:06.96         19  
                  32.12     1:06.96 (34.84)                                        
  4 Kwok, Joyce B       19 Twisters-MR          1:08.82    1:07.12         18  
                  33.38     1:07.12 (33.74)                                        
  5 Degnan, Michaela E  15 Bluefish-NE          1:08.98    1:07.31         17  
                  33.46     1:07.31 (33.85)                                        
  6 Toback, Gabbie N    19 LIAC-MR              1:06.46    1:07.41         16  
                  32.03     1:07.41 (35.38)                                        
  7 Caruana, Beth A     15 LIAC-MR              1:08.56    1:07.98         15  
                  33.36     1:07.98 (34.62)                                        
  8 Tuhtasinova, Maftu  20 Badger-MR            1:08.56    1:08.20         14  
                  33.49     1:08.20 (34.71)                                        
  9 Eid, Nathalie A     15 Badger-MR            1:09.60    1:08.64         13  
                  34.14     1:08.64 (34.50)                                        
 10 Klier, Julia R      16 UN-NE                1:09.24    1:10.08         12  
                  34.18     1:10.08 (35.90)                                        
B - Final
 11 Rowe, Katie A       20 SCHE-AD              1:10.48    1:06.63         11  
                  33.13     1:06.63 (33.50)                                        
 12 Erwin, Catherine E  15 Bluefish-NE          1:10.74    1:09.40          9  
                  34.80     1:09.40 (34.60)                                        
 13 Rice, Natasha L     15 IA-MR                1:10.51    1:11.59          8  
 14 Horan, Julia E      15 IA-MR                1:10.53    1:11.81          7  
                  34.41     1:11.81 (37.40)                                        
 15 Rodriguez, Nicole   18 Twisters-MR          1:12.30    1:11.92          6  
                  34.86     1:11.92 (37.06)                                        
 16 Chan, Kimberly R    15 LIAC-MR              1:13.23    1:12.49          5  
                  35.74     1:12.49 (36.75)                                        
 17 Dacey, Sydney R     17 Bluefish-NE          1:11.56    1:12.59          4  
                  35.82     1:12.59 (36.77)                                        
 18 O'Halloran, Kaleig  17 IA-MR                1:12.86    1:13.08          3  
                  35.51     1:13.08 (37.57)                                        
 19 Melnyk, Mary Kate   13 Badger-MR            1:13.15    1:13.44          2  
                  35.18     1:13.44 (38.26)                                        
 20 Treble, Molly M     17 LIAC-MR              1:12.83    1:14.16          1  
                  36.72     1:14.16 (37.44)                                        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Toback, Gabbie N          19 LIAC-MR              1:04.35    1:06.46 q      
                  31.68     1:06.46 (34.78)                                        
  2 Aarts, Nicole B           16 Agua Swim Team-MR    1:03.55    1:07.03 q      
                  32.56     1:07.03 (34.47)                                        
  3 Wu-Silvera, Caroline K    15 Twisters-MR          1:05.67    1:07.80 q      
                  32.62     1:07.80 (35.18)                                        
  4 Lara, Krystal D           16 Agua Swim Team-MR    1:05.70    1:08.20 q      
                  33.09     1:08.20 (35.11)                                        
  5 Tuhtasinova, Maftuna E    20 Badger-MR            1:06.44    1:08.56 q      
                  33.72     1:08.56 (34.84)                                        
  5 Caruana, Beth A           15 LIAC-MR              1:07.34    1:08.56 q      
                  33.44     1:08.56 (35.12)                                        
  7 Kwok, Joyce B             19 Twisters-MR          1:04.03    1:08.82 q      
                  33.69     1:08.82 (35.13)                                        
  8 Degnan, Michaela E        15 Bluefish-NE          1:05.76    1:08.98 q      
                  34.12     1:08.98 (34.86)                                        
  9 Klier, Julia R            16 UN-NE                1:09.81    1:09.24 q      
                  34.17     1:09.24 (35.07)                                        
 10 Eid, Nathalie A           15 Badger-MR            1:07.64    1:09.60 q      
                  34.70     1:09.60 (34.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Treble, Cara H            16 LIAC-MR              1:09.17    1:09.68 q      
                  33.97     1:09.68 (35.71)                                        
 12 McGowan, Alessia M        15 Agua Swim Team-MR    1:05.90    1:10.20 q      
                  33.52     1:10.20 (36.68)                                        
 13 Rowe, Katie A             20 SCHE-AD              1:03.14    1:10.48 q      
                  34.73     1:10.48 (35.75)                                        
 14 Rice, Natasha L           15 IA-MR                1:08.13    1:10.51 q      
                  34.17     1:10.51 (36.34)                                        
 15 Horan, Julia E            15 IA-MR                1:06.40    1:10.53 q      
                  34.08     1:10.53 (36.45)                                        
 16 Erwin, Catherine E        15 Bluefish-NE          1:10.24    1:10.74 q      
                  35.42     1:10.74 (35.32)                                        
 17 Dacey, Sydney R           17 Bluefish-NE          1:09.52    1:11.56 q      
                  35.50     1:11.56 (36.06)                                        
 18 Rodriguez, Nicole         18 Twisters-MR          1:12.07    1:12.30 q      
                  35.50     1:12.30 (36.80)                                        
 19 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                1:09.86    1:12.45 q      
                  34.85     1:12.45 (37.60)                                        
 20 Treble, Molly M           17 LIAC-MR              1:13.76    1:12.83 q      
                  35.69     1:12.83 (37.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 O'Halloran, Kaleigh E     17 IA-MR                1:07.88    1:12.86        
                  35.19     1:12.86 (37.67)                                        
 22 Melnyk, Mary Kate K       13 Badger-MR            1:07.94    1:13.15        
                  34.86     1:13.15 (38.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Chan, Kimberly R          15 LIAC-MR              1:11.00    1:13.23        
                  35.79     1:13.23 (37.44)                                        
 24 Silva, Giulianna e        18 LIAC-MR              1:13.70    1:13.37        
                  35.74     1:13.37 (37.63)                                        
 25 Wilf, Jenna R             16 Agua Swim Team-MR    1:15.10    1:13.44        
                  36.09     1:13.44 (37.35)                                        
 26 Karle, Katherine E        16 Marlins Bgnw-MR      1:05.88    1:13.74        
                  35.69     1:13.74 (38.05)                                        
 27 Almeida, Gabriela         16 Twisters-MR          1:11.77    1:13.77        
                  35.90     1:13.77 (37.87)                                        
 28 Simmons, Hannah H         14 Badger-MR            1:14.55    1:14.24        
                  35.94     1:14.24 (38.30)                                        
 29 Hutchings, Emma J         18 Badger-MR            1:13.51    1:14.49        
                  36.80     1:14.49 (37.69)                                        
 30 Gavigan, Casey L          16 Three Village-MR     1:06.40    1:14.50        
                  36.03     1:14.50 (38.47)                                        
 31 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          1:09.50    1:14.57        
                  35.91     1:14.57 (38.66)                                        
 32 Gosule, Jennifer          17 Tmsuffolk-MR         1:14.59    1:14.59        
                  36.13     1:14.59 (38.46)                                        
 33 Willie, Cassandra D       16 Three Village-MR     1:09.47    1:14.77        
                  36.39     1:14.77 (38.38)                                        
 34 Brant, Eliza N            16 IA-MR                1:12.61    1:15.18        
                  36.42     1:15.18 (38.76)                                        
 35 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                1:15.12    1:15.26        
                  35.92     1:15.26 (39.34)                                        
 36 Polanco, Kayla M          13 Twisters-MR          1:09.85    1:15.44        
                  36.88     1:15.44 (38.56)                                        
 37 Ludwicki, Katie R         15 Phoenix-MR           1:10.89    1:15.51        
                  36.39     1:15.51 (39.12)                                        
 38 Fennell, Emily A          15 Flying Dolphins-MR   1:12.97    1:16.08        
                  36.34     1:16.08 (39.74)                                        
 39 Zhang, Crystal            13 UNLGA-MR             1:07.22    1:16.25        
                  36.90     1:16.25 (39.35)                                        
 40 Sun, Whitney              16 BBSC-MR              1:11.07    1:16.53        
                  36.80     1:16.53 (39.73)                                        
 41 Kaefer, Jaimie A          16 BBSC-MR              1:11.21    1:16.59        
                  37.16     1:16.59 (39.43)                                        
 42 Hahn, Katelyn E           15 IA-MR                1:09.90    1:16.71        
                  37.05     1:16.71 (39.66)                                        
 43 Newton, Melanie S         17 Tmsuffolk-MR         1:11.23    1:16.81        
                  36.82     1:16.81 (39.99)                                        
 44 Weiss, Jessica M          15 Flying Dolphins-MR   1:15.18    1:16.96        
                  37.61     1:16.96 (39.35)                                        
 45 Jia, Kaity                16 Twisters-MR          1:14.43    1:17.17        
                  36.10     1:17.17 (41.07)                                        
 46 Falcao, Nicole            14 Twisters-MR          1:13.61    1:17.20        
                  37.04     1:17.20 (40.16)                                        
 47 Chen, Rita *              15 Three Village-MR     1:10.76    1:17.32        
                  37.88     1:17.32 (39.44)                                        
 48 DiGiacomo, Nicole         15 Marlins Bgnw-MR      1:11.35    1:17.46        
                  38.16     1:17.46 (39.30)                                        
 49 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              1:13.81    1:17.50        
                  36.54     1:17.50 (40.96)                                        
 50 Kaplan, Brooke M          17 LIAC-MR              1:16.09    1:18.06        
                  37.59     1:18.06 (40.47)                                        
 50 Lou, Erica                15 Twisters-MR          1:12.48    1:18.06        
                  36.54     1:18.06 (41.52)                                        
 52 Coughlin, Brittany L      16 Three Village-MR     1:14.08    1:18.13        
                  38.13     1:18.13 (40.00)                                        
 53 Jerolimov, Leanna M       15 LIAC-MR              1:18.95    1:19.10        
                  37.37     1:19.10 (41.73)                                        
 54 Anderson, Emily N         16 Three Village-MR     1:10.62    1:19.64        
                  39.11     1:19.64 (40.53)                                        
 55 Li, Laura Y               15 Marlins Bgnw-MR      1:14.13    1:20.19        
                  38.31     1:20.19 (41.88)                                        
 56 Lana, Rachel E            16 LIAC-MR              1:22.04    1:22.30        
                  39.45     1:22.30 (42.85)                                        
 57 Ye, Ashley H              16 LIAC-MR              1:25.52    1:22.31        
                  38.55     1:22.31 (43.76)                                        
 58 Pianese, Jaclyn A         17 LIAC-MR              1:22.32    1:23.33        
                  40.36     1:23.33 (42.97)                                        
 59 Damsky, Abigail           18 Flying Dolphins-MR   1:14.49    1:23.62        
                  40.51     1:23.62 (43.11)                                        
 -- Desiderio, Anna N         15 Marlins Bgnw-MR      1:13.97         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  38.02          DQ (40.92)                                        
 -- Weiner, Emily R           16 Bluefish-NE          1:18.20         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  37.51          DQ (41.70)                                        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:39.49
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Aarts, Nicole B     16 Agua Swim Team-MR    2:24.75    2:21.00         24  
                  33.53     1:09.45 (35.92)     1:45.77 (36.32)     2:21.00 (35.23)
  2 Eid, Nathalie A     15 Badger-MR            2:24.42    2:23.32         20  
                  35.00     1:11.68 (36.68)     1:47.89 (36.21)     2:23.32 (35.43)
  3 Rowe, Katie A       20 SCHE-AD              2:29.38    2:25.31         19  
                  34.96     1:12.04 (37.08)     1:49.48 (37.44)     2:25.31 (35.83)
  4 Caruana, Beth A     15 LIAC-MR              2:27.94    2:25.59         18  
                  34.19     1:10.94 (36.75)     1:48.26 (37.32)     2:25.59 (37.33)
  5 Tuhtasinova, Maftu  20 Badger-MR            2:32.65    2:26.66         17  
                  34.34     1:11.10 (36.76)     1:49.04 (37.94)     2:26.66 (37.62)
  6 Treble, Cara H      16 LIAC-MR              2:31.59    2:28.07         16  
                  35.73     1:13.23 (37.50)     1:50.81 (37.58)     2:28.07 (37.26)
  7 Degnan, Michaela E  15 Bluefish-NE          2:28.43    2:29.23         15  
                  34.50     1:11.91 (37.41)     1:50.94 (39.03)     2:29.23 (38.29)
  8 Zeiger, Rebecca L   15 Bluefish-NE          2:34.68    2:29.94         14  
                  34.43     1:11.83 (37.40)     1:50.57 (38.74)     2:29.94 (39.37)
  9 Erwin, Catherine E  15 Bluefish-NE          2:28.72    2:30.11         13  
                  35.58     1:13.36 (37.78)     1:51.84 (38.48)     2:30.11 (38.27)
 10 Klier, Julia R      16 UN-NE                2:30.86    2:30.29         12  
                  36.53     1:14.25 (37.72)     1:52.53 (38.28)     2:30.29 (37.76)
 11 Wu-Silvera, Caroli  15 Twisters-MR          2:37.86    2:31.07         11  
                  34.09     1:12.36 (38.27)     1:51.97 (39.61)     2:31.07 (39.10)
 12 Arana, Jessica      16 Tmsuffolk-MR         2:34.16    2:31.92          9  
                  35.39     1:14.19 (38.80)     1:52.84 (38.65)     2:31.92 (39.08)
 13 Ye, Alice           14 LIAC-MR              2:32.74    2:32.00          8  
                  35.46     1:14.19 (38.73)     1:53.19 (39.00)     2:32.00 (38.81)
 14 Brickman, Molly E   17 Agua Swim Team-MR    2:30.36    2:32.64          7  
                  35.59     1:13.95 (38.36)     1:53.29 (39.34)     2:32.64 (39.35)
 15 Chan, Kimberly R    15 LIAC-MR              2:35.65    2:33.29          6  
                  35.82     1:14.58 (38.76)     1:54.03 (39.45)     2:33.29 (39.26)
 16 Silverman, Erica A  16 Marlins Bgnw-MR      2:37.59    2:35.59          5  
                  35.78     1:14.73 (38.95)     1:55.19 (40.46)     2:35.59 (40.40)
 17 Dacey, Sydney R     17 Bluefish-NE          2:31.59    2:36.61          4  
                  37.27     1:16.74 (39.47)     1:56.68 (39.94)     2:36.61 (39.93)
 18 Rice, Natasha L     15 IA-MR                2:36.66    2:37.90          3  
                  36.92     1:16.13 (39.21)     1:57.59 (41.46)     2:37.90 (40.31)
 19 Hahn, Katelyn E     15 IA-MR                2:34.55    2:39.21          2  
                  37.84     1:18.22 (40.38)     1:58.96 (40.74)     2:39.21 (40.25)
 20 Darling, Taylor R   17 UN-NE                2:36.95    2:39.35          1  
                  37.88     1:18.29 (40.41)     1:58.72 (40.43)     2:39.35 (40.63)
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:39.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eid, Nathalie A           15 Badger-MR            2:19.95    2:24.42 q      
                  35.50     1:11.85 (36.35)     1:48.56 (36.71)     2:24.42 (35.86)
  2 Aarts, Nicole B           16 Agua Swim Team-MR    2:14.75    2:24.75 q      
                  34.08     1:10.59 (36.51)     1:48.64 (38.05)     2:24.75 (36.11)
  3 Caruana, Beth A           15 LIAC-MR              2:24.71    2:27.94 q      
                  34.83     1:11.50 (36.67)     1:49.68 (38.18)     2:27.94 (38.26)
  4 Degnan, Michaela E        15 Bluefish-NE          2:22.97    2:28.43 q      
                  34.72     1:12.12 (37.40)     1:50.93 (38.81)     2:28.43 (37.50)
  5 Erwin, Catherine E        15 Bluefish-NE          2:25.11    2:28.72 q      
                  36.10     1:13.39 (37.29)     1:51.30 (37.91)     2:28.72 (37.42)
  6 Rowe, Katie A             20 SCHE-AD              2:14.00    2:29.38 q      
                  35.78     1:13.63 (37.85)     1:52.13 (38.50)     2:29.38 (37.25)
  7 Brickman, Molly E         17 Agua Swim Team-MR    2:25.92    2:30.36 q      
                  35.11     1:12.54 (37.43)     1:51.70 (39.16)     2:30.36 (38.66)
  8 Rodriguez, Nicole         18 Twisters-MR          2:32.38    2:30.53 q      
                  34.93     1:13.07 (38.14)     1:52.34 (39.27)     2:30.53 (38.19)
  9 Klier, Julia R            16 UN-NE                2:27.19    2:30.86 q      
                  36.24     1:14.19 (37.95)     1:53.12 (38.93)     2:30.86 (37.74)
 10 Dacey, Sydney R           17 Bluefish-NE          2:27.23    2:31.59 q      
                  36.32     1:14.62 (38.30)     1:53.36 (38.74)     2:31.59 (38.23)
 10 Treble, Cara H            16 LIAC-MR              2:27.40    2:31.59 q      
                  35.55     1:13.82 (38.27)     1:52.47 (38.65)     2:31.59 (39.12)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 Tuhtasinova, Maftuna E    20 Badger-MR            2:16.82    2:32.65 q      
                  35.81     1:14.53 (38.72)     1:54.14 (39.61)     2:32.65 (38.51)
 13 Ye, Alice                 14 LIAC-MR              2:30.01    2:32.74 q      
                  36.17     1:14.36 (38.19)     1:53.69 (39.33)     2:32.74 (39.05)
 14 Hadley, Emma B            16 Marlins Bgnw-MR      2:14.98    2:33.24 q      
                  35.80     1:14.20 (38.40)     1:53.90 (39.70)     2:33.24 (39.34)
 15 Arana, Jessica            16 Tmsuffolk-MR         2:25.38    2:34.16 q      
                  35.83     1:13.83 (38.00)     1:53.46 (39.63)     2:34.16 (40.70)
 16 Hahn, Katelyn E           15 IA-MR                2:27.84    2:34.55 q      
                  36.61     1:15.57 (38.96)     1:55.94 (40.37)     2:34.55 (38.61)
 17 Zeiger, Rebecca L         15 Bluefish-NE          2:22.29    2:34.68 q      
                  35.29     1:13.25 (37.96)     1:53.90 (40.65)     2:34.68 (40.78)
 18 Chan, Kimberly R          15 LIAC-MR              2:29.87    2:35.65 q      
                  36.72     1:15.91 (39.19)     1:55.98 (40.07)     2:35.65 (39.67)
 19 Paspalas, Christina M     16 Phoenix-MR           2:14.27    2:36.06 q      
                  35.84     1:15.94 (40.10)     1:57.48 (41.54)     2:36.06 (38.58)
 20 Rice, Natasha L           15 IA-MR                2:26.41    2:36.66 q      
                  36.57     1:16.65 (40.08)     1:58.68 (42.03)     2:36.66 (37.98)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Darling, Taylor R         17 UN-NE                2:33.76    2:36.95        
                  38.77     1:18.12 (39.35)     1:57.88 (39.76)     2:36.95 (39.07)
 22 Silverman, Erica A        16 Marlins Bgnw-MR      2:23.87    2:37.59        
                  35.80     1:14.80 (39.00)     1:56.05 (41.25)     2:37.59 (41.54)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Wu-Silvera, Caroline K    15 Twisters-MR          2:24.12    2:37.86        
                  36.26     1:16.11 (39.85)     1:57.07 (40.96)     2:37.86 (40.79)
 24 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                2:39.10    2:38.47        
                  37.05     1:16.80 (39.75)     1:58.05 (41.25)     2:38.47 (40.42)
 25 Roberti, Joleen K         16 LIAC-MR              2:38.80    2:39.55        
                  38.05     1:19.09 (41.04)     2:00.04 (40.95)     2:39.55 (39.51)
 26 O'Shaughnessy, Bridget R  15 LIAC-MR              2:33.48    2:40.05        
                  38.59     1:19.10 (40.51)     1:59.96 (40.86)     2:40.05 (40.09)
 27 Dixon, Sterling E         17 Agua Swim Team-MR    2:31.42    2:40.29        
                  38.51     1:18.84 (40.33)     2:00.03 (41.19)     2:40.29 (40.26)
 28 Gavigan, Casey L          16 Three Village-MR     2:24.54    2:40.40        
                  37.49     1:18.06 (40.57)     2:00.17 (42.11)     2:40.40 (40.23)
 29 Melnyk, Mary Kate K       13 Badger-MR            2:26.07    2:42.23        
                  38.21     1:19.03 (40.82)     2:01.91 (42.88)     2:42.23 (40.32)
 30 Haddow, Shanna            15 Tmsuffolk-MR         2:36.46    2:42.71        
                  38.68     1:19.40 (40.72)     2:01.50 (42.10)     2:42.71 (41.21)
 31 Rodriguez, Tina G         15 Twisters-MR          2:35.88    2:42.79        
                  39.20     1:20.85 (41.65)     2:02.65 (41.80)     2:42.79 (40.14)
 32 Fennell, Emily A          15 Flying Dolphins-MR   2:34.84    2:43.97        
                  38.41     1:20.10 (41.69)     2:02.82 (42.72)     2:43.97 (41.15)
 33 Mullin, Riley             16 Badger-MR            2:37.80    2:44.59        
                  38.26     1:19.13 (40.87)     2:01.66 (42.53)     2:44.59 (42.93)
 34 Ludwicki, Katie R         15 Phoenix-MR           2:31.86    2:44.79        
                  37.76     1:19.29 (41.53)     2:03.07 (43.78)     2:44.79 (41.72)
 35 Kaplan, Brooke M          17 LIAC-MR              2:47.39    2:45.49        
                  40.53     1:22.47 (41.94)     2:04.55 (42.08)     2:45.49 (40.94)
 36 Lou, Erica                15 Twisters-MR          2:35.05    2:45.89        
                  38.92     1:21.08 (42.16)     2:03.79 (42.71)     2:45.89 (42.10)
 37 Zhang, Crystal            13 UNLGA-MR             2:33.25    2:46.00        
                  38.53     1:19.93 (41.40)   2:46.00 (1:26.07)                    
 38 Santore, Lee Ann          17 Tmsuffolk-MR         2:34.84    2:46.27        
                  39.91     1:22.06 (42.15)     2:06.16 (44.10)     2:46.27 (40.11)
 39 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              2:38.17    2:49.24        
                  38.46     1:21.12 (42.66)     2:06.03 (44.91)     2:49.24 (43.21)
 40 Weiner, Emily R           16 Bluefish-NE          2:47.28    2:50.17        
                  38.60     1:21.76 (43.16)     2:06.56 (44.80)     2:50.17 (43.61)
 41 Sun, Whitney              16 BBSC-MR              2:37.43    2:50.71        
                  40.10     1:22.74 (42.64)     2:07.00 (44.26)     2:50.71 (43.71)
 42 Fitzpatrick, Aileen P     17 Tmsuffolk-MR         2:39.20    2:51.41        
                  40.29     1:23.19 (42.90)     2:07.48 (44.29)     2:51.41 (43.93)
 43 Mamone, Julia A           15 Twisters-MR          2:38.34    2:53.26        
                  38.66     1:22.04 (43.38)     2:07.47 (45.43)     2:53.26 (45.79)
 44 Jerolimov, Leanna M       15 LIAC-MR              2:46.46    2:55.34        
                  40.57     1:24.25 (43.68)     2:10.30 (46.05)     2:55.34 (45.04)
 45 Sarubbi, Lara N           16 Three Village-MR     2:33.67    2:55.73        
                  42.78     1:26.51 (43.73)     2:11.08 (44.57)     2:55.73 (44.65)
 -- Tutone, Marisa A          15 IA-MR                2:33.36        DFS        
      Declared false start
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gula, Haley W       17 Bluefish-NE          1:16.06    1:17.03         24  
                  36.13     1:17.03 (40.90)                                        
  2 Brant, Eliza N      16 IA-MR                1:19.33    1:19.70         20  
                  37.15     1:19.70 (42.55)                                        
  3 Wilf, Jenna R       16 Agua Swim Team-MR    1:22.23    1:20.04         19  
                  38.01     1:20.04 (42.03)                                        
  4 Kaplan, Paige E     17 LIAC-MR              1:20.08    1:20.45         18  
                  38.15     1:20.45 (42.30)                                        
  5 Lee, Anna           16 Twisters-MR          1:23.58    1:21.17         17  
                  38.49     1:21.17 (42.68)                                        
  6 Overeem, Alexa J    16 Tmsuffolk-MR         1:21.81    1:21.45         16  
                  38.38     1:21.45 (43.07)                                        
  7 Pusateri, Julia M   16 LIAC-MR              1:21.25    1:22.35         15  
                  39.13     1:22.35 (43.22)                                        
  8 Brown, Courtney A   15 Bluefish-NE          1:27.82    1:22.46         14  
                  39.73     1:22.46 (42.73)                                        
  9 Gosule, Jennifer    17 Tmsuffolk-MR         1:25.17    1:24.44         13  
                  39.96     1:24.44 (44.48)                                        
 10 Pariseault, Hannah  15 Bluefish-NE          1:25.40    1:24.54         12  
                  40.27     1:24.54 (44.27)                                        
 11 Santore, Lee Ann    17 Tmsuffolk-MR         1:23.10    1:24.92         11  
                  41.09     1:24.92 (43.83)                                        
 12 Lou, Erica          15 Twisters-MR          1:26.16    1:25.02          9  
                  40.74     1:25.02 (44.28)                                        
 13 Agostino, Amanda L  15 LIAC-MR              1:25.91    1:25.12          8  
                  40.99     1:25.12 (44.13)                                        
 14 Li, Laura Y         15 Marlins Bgnw-MR      1:29.69    1:26.60          7  
                  40.22     1:26.60 (46.38)                                        
 15 Elmassry, Jasmine   15 Twisters-MR          1:31.14    1:28.41          6  
                  41.80     1:28.41 (46.61)                                        
 16 Lou, Jessica        17 Twisters-MR          1:32.79    1:31.49          5  
                  43.14     1:31.49 (48.35)                                        
 17 Mattei, Theresa M   16 BBSC-MR              1:35.15    1:33.03          4  
                  44.27     1:33.03 (48.76)                                        
 18 Weiner, Emily R     16 Bluefish-NE          1:37.05    1:42.17          3  
                  46.44     1:42.17 (55.73)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gula, Haley W             17 Bluefish-NE          1:13.86    1:16.06 q      
                  35.30     1:16.06 (40.76)                                        
  2 Brant, Eliza N            16 IA-MR                1:15.48    1:19.33 q      
                  37.69     1:19.33 (41.64)                                        
  3 Kaplan, Paige E           17 LIAC-MR              1:18.41    1:20.08 q      
                  38.30     1:20.08 (41.78)                                        
  4 Pusateri, Julia M         16 LIAC-MR              1:20.21    1:21.25 q      
                  38.96     1:21.25 (42.29)                                        
  5 Overeem, Alexa J          16 Tmsuffolk-MR         1:19.18    1:21.81 q      
                  38.86     1:21.81 (42.95)                                        
  6 Wilf, Jenna R             16 Agua Swim Team-MR    1:20.01    1:22.23 q      
                  39.16     1:22.23 (43.07)                                        
  7 Santore, Lee Ann          17 Tmsuffolk-MR         1:21.71    1:23.10 q      
                  40.58     1:23.10 (42.52)                                        
  8 Lee, Anna                 16 Twisters-MR          1:17.21    1:23.58 q      
                  39.13     1:23.58 (44.45)                                        
  9 Chan, Kimberly            18 Tmsuffolk-MR         1:24.32    1:24.05 q      
                  40.07     1:24.05 (43.98)                                        
 10 Coughlin, Brittany L      16 Three Village-MR     1:17.85    1:24.90 q      
                  41.08     1:24.90 (43.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gosule, Jennifer          17 Tmsuffolk-MR         1:25.52    1:25.17 q      
                  40.41     1:25.17 (44.76)                                        
 12 Pariseault, Hannah J      15 Bluefish-NE          1:24.30    1:25.40 q      
                  40.80     1:25.40 (44.60)                                        
 13 Agostino, Amanda L        15 LIAC-MR              1:21.69    1:25.91 q      
                  41.44     1:25.91 (44.47)                                        
 14 Lou, Erica                15 Twisters-MR          1:24.02    1:26.16 q      
                  40.81     1:26.16 (45.35)                                        
 15 Hodes, Sarah M            17 Badger-MR            1:19.00    1:26.25 q      
                  41.30     1:26.25 (44.95)                                        
 16 Anderson, Emily N         16 Three Village-MR     1:14.18    1:27.32 q      
                  41.52     1:27.32 (45.80)                                        
 17 Brown, Courtney A         15 Bluefish-NE          1:23.33    1:27.82 q      
                  41.93     1:27.82 (45.89)                                        
 18 Li, Laura Y               15 Marlins Bgnw-MR      1:25.59    1:29.69 q      
                  41.74     1:29.69 (47.95)                                        
 19 Lucas, Marie E            18 LIAC-MR              1:23.00    1:30.20 q      
                  42.39     1:30.20 (47.81)                                        
 20 Weiss, Jessica M          15 Flying Dolphins-MR   1:23.37    1:30.37 q      
                  42.85     1:30.37 (47.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Schoenfeld, Sarah L       16 Three Village-MR     1:16.15    1:30.77        
                  42.71     1:30.77 (48.06)                                        
 22 Elmassry, Jasmine         15 Twisters-MR          1:24.58    1:31.14        
                  42.71     1:31.14 (48.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Schroeder, Lauren         16 LIAC-MR              1:35.16    1:32.45        
                  44.52     1:32.45 (47.93)                                        
 24 Lou, Jessica              17 Twisters-MR          1:24.50    1:32.79        
                  43.90     1:32.79 (48.89)                                        
 25 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              1:24.41    1:35.15        
                  44.33     1:35.15 (50.82)                                        
 26 Weiner, Emily R           16 Bluefish-NE          1:36.28    1:37.05        
                  45.53     1:37.05 (51.52)                                        
 27 May, Tabitha K            15 Bluefish-NE          1:32.45    1:38.43        
                  45.91     1:38.43 (52.52)                                        
 -- Jia, Kaity                16 Twisters-MR          1:24.22         DQ        
      False start
                  41.54          DQ (46.21)                                        
 -- Phang, Yee C              17 Twisters-MR          1:20.21         DQ        
      Downward butterfly kick
                  39.25          DQ (43.57)                                        
 -- Slattery, Meghan C        16 IA-MR                1:19.44        DFS        
      Declared false start
 -- Brickman, Molly E         17 Agua Swim Team-MR    1:07.65        DFS        
      Declared false start
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:01.20
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gula, Haley W       17 Bluefish-NE          2:45.90    2:44.44         24  
                  36.47     1:17.41 (40.94)     2:00.54 (43.13)     2:44.44 (43.90)
  2 Wilf, Jenna R       16 Agua Swim Team-MR    2:55.24    2:54.17         20  
                  39.09     1:23.37 (44.28)     2:08.61 (45.24)     2:54.17 (45.56)
  3 Anderson, Emily N   16 Three Village-MR     2:58.58    2:54.54         19  
                  40.91     1:24.55 (43.64)     2:09.87 (45.32)     2:54.54 (44.67)
  4 Brant, Eliza N      16 IA-MR                2:56.27    2:54.66         18  
                  40.29     1:24.81 (44.52)     2:09.42 (44.61)     2:54.66 (45.24)
  5 Overeem, Alexa J    16 Tmsuffolk-MR         2:55.03    2:55.09         17  
                  39.23     1:23.39 (44.16)     2:09.30 (45.91)     2:55.09 (45.79)
  6 Weiss, Emily N      12 Flying Dolphins-MR   3:03.58    3:00.32         16  
                  40.87     1:27.01 (46.14)     2:14.08 (47.07)     3:00.32 (46.24)
  7 Zeiger, Rebecca L   15 Bluefish-NE          3:03.43    3:00.47         15  
                  41.55     1:28.04 (46.49)     2:14.33 (46.29)     3:00.47 (46.14)
  8 Pariseault, Hannah  15 Bluefish-NE          2:59.55    3:00.73         14  
                  42.02     1:26.86 (44.84)     2:13.67 (46.81)     3:00.73 (47.06)
  9 Chan, Kimberly      18 Tmsuffolk-MR         3:05.23    3:00.82         13  
                  41.07     1:27.23 (46.16)     2:13.77 (46.54)     3:00.82 (47.05)
 10 Lou, Erica          15 Twisters-MR          3:02.45    3:01.22         12  
                  41.33     1:26.03 (44.70)     2:13.93 (47.90)     3:01.22 (47.29)
B - Final
 11 Hodes, Sarah M      17 Badger-MR            3:05.25    2:59.86         11  
                  40.92     1:27.55 (46.63)     2:14.46 (46.91)     2:59.86 (45.40)
 12 Pusateri, Julia M   16 LIAC-MR              3:06.80    2:59.92          9  
                  41.16     1:27.09 (45.93)     2:14.32 (47.23)     2:59.92 (45.60)
 13 Weiss, Jessica M    15 Flying Dolphins-MR   3:09.03    3:04.10          8  
                  41.39     1:28.21 (46.82)     2:16.11 (47.90)     3:04.10 (47.99)
 14 Polanco, Kayla M    13 Twisters-MR          3:08.65    3:05.54          7  
                  40.66     1:28.20 (47.54)     2:16.87 (48.67)     3:05.54 (48.67)
 15 Weiner, Emily R     16 Bluefish-NE          3:31.49    3:28.29          6  
                  45.58     1:38.82 (53.24)     2:34.25 (55.43)     3:28.29 (54.04)
 -- May, Tabitha K      15 Bluefish-NE          3:25.14         DQ        
      False start
                  45.59     1:38.27 (52.68)     2:31.36 (53.09)          DQ (53.43)
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:01.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gula, Haley W             17 Bluefish-NE          2:43.00    2:45.90 q      
                  37.06     1:18.74 (41.68)     2:02.29 (43.55)     2:45.90 (43.61)
  2 Overeem, Alexa J          16 Tmsuffolk-MR         2:50.88    2:55.03 q      
                  39.32     1:23.27 (43.95)     2:08.99 (45.72)     2:55.03 (46.04)
  3 Wilf, Jenna R             16 Agua Swim Team-MR    2:49.58    2:55.24 q      
                  39.38     1:23.56 (44.18)     2:10.14 (46.58)     2:55.24 (45.10)
  4 Brant, Eliza N            16 IA-MR                2:49.34    2:56.27 q      
                  40.25     1:24.77 (44.52)     2:10.44 (45.67)     2:56.27 (45.83)
  5 Anderson, Emily N         16 Three Village-MR     2:39.94    2:58.58 q      
                  41.94     1:26.34 (44.40)     2:12.70 (46.36)     2:58.58 (45.88)
  6 Pariseault, Hannah J      15 Bluefish-NE          2:57.14    2:59.55 q      
                  41.66     1:27.21 (45.55)     2:13.18 (45.97)     2:59.55 (46.37)
  7 Coughlin, Brittany L      16 Three Village-MR     2:47.16    3:01.98 q      
                  42.32     1:28.05 (45.73)     2:15.30 (47.25)     3:01.98 (46.68)
  8 Lou, Erica                15 Twisters-MR          2:59.41    3:02.45 q      
                  42.38     1:28.48 (46.10)     2:14.82 (46.34)     3:02.45 (47.63)
  9 Zeiger, Rebecca L         15 Bluefish-NE          2:56.23    3:03.43 q      
                  41.77     1:28.80 (47.03)     2:16.19 (47.39)     3:03.43 (47.24)
 10 Weiss, Emily N            12 Flying Dolphins-MR   2:53.06    3:03.58 q      
                  41.64     1:28.47 (46.83)     2:16.27 (47.80)     3:03.58 (47.31)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chan, Kimberly            18 Tmsuffolk-MR         2:58.68    3:05.23 q      
                  43.16     1:30.47 (47.31)     2:17.61 (47.14)     3:05.23 (47.62)
 12 Hodes, Sarah M            17 Badger-MR            2:50.70    3:05.25 q      
                  42.77     1:30.21 (47.44)     2:18.20 (47.99)     3:05.25 (47.05)
 13 Pusateri, Julia M         16 LIAC-MR              2:58.93    3:06.80 q      
                  42.67     1:30.03 (47.36)     2:20.16 (50.13)     3:06.80 (46.64)
 14 Parbst, Hannah M          16 Three Village-MR     2:48.88    3:08.35 q      
                  42.04     1:29.32 (47.28)     2:19.01 (49.69)     3:08.35 (49.34)
 15 Polanco, Kayla M          13 Twisters-MR          2:55.62    3:08.65 q      
                  42.99     1:30.80 (47.81)   3:08.65 (1:37.85)                    
 16 Weiss, Jessica M          15 Flying Dolphins-MR   2:59.21    3:09.03 q      
                  42.84     1:30.23 (47.39)     2:19.68 (49.45)     3:09.03 (49.35)
 17 Hellman, Rachel E         16 Marlins Bgnw-MR      2:54.64    3:14.68 q      
                  42.65     1:32.00 (49.35)     2:23.62 (51.62)     3:14.68 (51.06)
 18 Farrell, Teresa M         16 Phoenix-MR           3:00.96    3:21.62 q      
                  43.14     1:33.89 (50.75)     2:26.73 (52.84)     3:21.62 (54.89)
 19 May, Tabitha K            15 Bluefish-NE          3:13.84    3:25.14 q      
                  45.64     1:38.17 (52.53)     2:31.51 (53.34)     3:25.14 (53.63)
 20 Weiner, Emily R           16 Bluefish-NE          3:26.72    3:31.49 q      
                  47.25     1:41.58 (54.33)     2:37.14 (55.56)     3:31.49 (54.35)
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Kwok, Joyce B       19 Twisters-MR          1:02.26    1:02.95         24  
                  29.46     1:02.95 (33.49)                                        
  2 Patrick, Trudiann   18 UNLIA-MR             1:03.99    1:04.00         20  
                  31.22     1:04.00 (32.78)                                        
  3 Rowe, Katie A       20 SCHE-AD              1:07.38    1:04.05         19  
                  30.33     1:04.05 (33.72)                                        
  4 Kaplan, Paige E     17 LIAC-MR              1:04.13    1:04.85         18  
                  30.96     1:04.85 (33.89)                                        
  5 Zeiger, Liz P       16 Bluefish-NE          1:04.89    1:05.19         17  
                  30.91     1:05.19 (34.28)                                        
  6 Brickman, Molly E   17 Agua Swim Team-MR    1:06.31    1:06.08         16  
                  31.20     1:06.08 (34.88)                                        
  7 Johnson, Lauryn M   13 LIAC-MR              1:06.65    1:07.04         15  
                  32.72     1:07.04 (34.32)                                        
  8 Silverman, Erica A  16 Marlins Bgnw-MR      1:07.80    1:07.12         14  
                  31.42     1:07.12 (35.70)                                        
  9 Arana, Jessica      16 Tmsuffolk-MR         1:09.96    1:07.55         13  
                  31.46     1:07.55 (36.09)                                        
 10 Caruana, Beth A     15 LIAC-MR              1:10.16    1:07.96         12  
                  32.20     1:07.96 (35.76)                                        
 11 Vivado, Lilly A     15 Bluefish-NE          1:09.35    1:08.11         11  
                  31.42     1:08.11 (36.69)                                        
 12 Erwin, Catherine E  15 Bluefish-NE          1:08.45    1:08.42          9  
                  32.49     1:08.42 (35.93)                                        
 13 Gula, Haley W       17 Bluefish-NE          1:09.16    1:08.45          8  
                  32.04     1:08.45 (36.41)                                        
 14 Degnan, Michaela E  15 Bluefish-NE          1:08.23    1:08.63          7  
                  32.26     1:08.63 (36.37)                                        
 15 Dacey, Sydney R     17 Bluefish-NE          1:09.94    1:09.57          6  
                  33.49     1:09.57 (36.08)                                        
 16 Hall, Julia M       17 LIAC-MR              1:09.71    1:09.61          5  
                  32.91     1:09.61 (36.70)                                        
 17 Aarts, Nicole B     16 Agua Swim Team-MR    1:09.43    1:09.73          4  
                  32.64     1:09.73 (37.09)                                        
 18 Toback, Gabbie N    19 LIAC-MR              1:08.60    1:09.76          3  
                  31.34     1:09.76 (38.42)                                        
 19 Zhang, Crystal      13 UNLGA-MR             1:10.00    1:10.17          2  
                  32.41     1:10.17 (37.76)                                        
 20 Santore, Lee Ann    17 Tmsuffolk-MR         1:09.64    1:10.22          1  
                  33.35     1:10.22 (36.87)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kwok, Joyce B             19 Twisters-MR          1:01.95    1:02.26 q      
                  29.56     1:02.26 (32.70)                                        
  2 Patrick, Trudiann D       18 UNLIA-MR             1:02.60    1:03.99 q      
                  30.90     1:03.99 (33.09)                                        
  3 Kaplan, Paige E           17 LIAC-MR              1:03.13    1:04.13 q      
                  30.46     1:04.13 (33.67)                                        
  4 Zeiger, Liz P             16 Bluefish-NE          1:02.81    1:04.89 q      
                  30.44     1:04.89 (34.45)                                        
  5 Brickman, Molly E         17 Agua Swim Team-MR         NT    1:06.31 q      
                  30.94     1:06.31 (35.37)                                        
  6 Johnson, Lauryn M         13 LIAC-MR              1:06.33    1:06.65 q      
                  31.06     1:06.65 (35.59)                                        
  7 Rowe, Katie A             20 SCHE-AD              1:03.19    1:07.38 q      
                  31.92     1:07.38 (35.46)                                        
  8 Silverman, Erica A        16 Marlins Bgnw-MR      1:04.99    1:07.80 q      
                  31.92     1:07.80 (35.88)                                        
  9 Degnan, Michaela E        15 Bluefish-NE          1:04.71    1:08.23 q      
                  32.37     1:08.23 (35.86)                                        
 10 Erwin, Catherine E        15 Bluefish-NE          1:06.03    1:08.45 q      
                  32.86     1:08.45 (35.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Toback, Gabbie N          19 LIAC-MR              1:07.58    1:08.60 q      
                  30.48     1:08.60 (38.12)                                        
 12 Gula, Haley W             17 Bluefish-NE          1:08.13    1:09.16 q      
                  32.62     1:09.16 (36.54)                                        
 13 Vivado, Lilly A           15 Bluefish-NE          1:02.78    1:09.35 q      
                  32.00     1:09.35 (37.35)                                        
 14 Aarts, Nicole B           16 Agua Swim Team-MR    1:05.81    1:09.43 q      
                  32.14     1:09.43 (37.29)                                        
 15 Santore, Lee Ann          17 Tmsuffolk-MR         1:08.01    1:09.64 q      
                  32.78     1:09.64 (36.86)                                        
 16 Hall, Julia M             17 LIAC-MR              1:11.02    1:09.71 q      
                  32.47     1:09.71 (37.24)                                        
 17 Dacey, Sydney R           17 Bluefish-NE          1:06.62    1:09.94 q      
                  33.27     1:09.94 (36.67)                                        
 18 Arana, Jessica            16 Tmsuffolk-MR         1:04.34    1:09.96 q      
                  32.27     1:09.96 (37.69)                                        
 19 Zhang, Crystal            13 UNLGA-MR             1:06.58    1:10.00 q      
                  32.66     1:10.00 (37.34)                                        
 20 Caruana, Beth A           15 LIAC-MR              1:09.01    1:10.16 q      
                  33.01     1:10.16 (37.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Dixon, Sterling E         17 Agua Swim Team-MR    1:11.14    1:10.42        
                  32.49     1:10.42 (37.93)                                        
 22 Hodes, Sarah M            17 Badger-MR            1:07.03    1:10.48        
                  33.35     1:10.48 (37.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Cushmore, Georgianne      16 BBSC-MR              1:07.07    1:10.58        
                  33.07     1:10.58 (37.51)                                        
 24 Hadley, Emma B            16 Marlins Bgnw-MR      1:05.86    1:10.82        
                  33.43     1:10.82 (37.39)                                        
 25 McLaughlin, Shannon M     16 Bluefish-NE          1:07.57    1:11.04        
                  32.85     1:11.04 (38.19)                                        
 26 Hein, Elizabeth A         16 Bluefish-NE          1:08.00    1:11.42        
                  33.25     1:11.42 (38.17)                                        
 27 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          1:09.82    1:11.75        
                  33.99     1:11.75 (37.76)                                        
 28 Hutchings, Emma J         18 Badger-MR            1:11.77    1:12.09        
                  34.45     1:12.09 (37.64)                                        
 29 Zeiger, Rebecca L         15 Bluefish-NE          1:06.67    1:12.12        
                  32.91     1:12.12 (39.21)                                        
 30 Piantanida, Giorgia       16 LIAC-MR              1:10.81    1:12.42        
                  34.51     1:12.42 (37.91)                                        
 31 Lee, Anna                 16 Twisters-MR          1:08.42    1:12.45        
                  33.53     1:12.45 (38.92)                                        
 32 Falcao, Nicole            14 Twisters-MR          1:11.97    1:12.56        
                  34.25     1:12.56 (38.31)                                        
 33 Sun, Whitney              16 BBSC-MR              1:10.50    1:13.08        
                  34.68     1:13.08 (38.40)                                        
 34 Overeem, Alexa J          16 Tmsuffolk-MR         1:11.05    1:13.26        
                  34.22     1:13.26 (39.04)                                        
 34 Almeida, Gabriela         16 Twisters-MR          1:11.82    1:13.26        
                  34.22     1:13.26 (39.04)                                        
 36 Wu-Silvera, Caroline K    15 Twisters-MR          1:09.90    1:13.54        
                  34.50     1:13.54 (39.04)                                        
 37 Shemet, Nancy K           17 Three Village-MR     1:07.83    1:13.58        
                  35.41     1:13.58 (38.17)                                        
 38 Kaplan, Stephanie R       15 LIAC-MR              1:13.73    1:13.95        
                  34.64     1:13.95 (39.31)                                        
 39 Burns, Catherine C        15 Tmsuffolk-MR         1:12.33    1:14.09        
                  33.32     1:14.09 (40.77)                                        
 40 Gosule, Jennifer          17 Tmsuffolk-MR         1:12.19    1:14.12        
                  34.17     1:14.12 (39.95)                                        
 41 Roberti, Joleen K         16 LIAC-MR              1:12.73    1:14.23        
                  34.57     1:14.23 (39.66)                                        
 42 Ludwicki, Kristin E       17 Phoenix-MR           1:12.10    1:14.98        
                  34.94     1:14.98 (40.04)                                        
 43 Kaefer, Jaimie A          16 BBSC-MR              1:08.44    1:15.14        
                  34.04     1:15.14 (41.10)                                        
 44 Willie, Cassandra D       16 Three Village-MR     1:05.55    1:15.78        
                  34.65     1:15.78 (41.13)                                        
 45 Tuhtasinova, Maftuna E    20 Badger-MR            1:11.71    1:16.01        
                  35.94     1:16.01 (40.07)                                        
 46 Gavigan, Casey L          16 Three Village-MR     1:07.86    1:16.33        
                  35.31     1:16.33 (41.02)                                        
 47 Phang, Yee C              17 Twisters-MR          1:12.31    1:16.48        
                  35.85     1:16.48 (40.63)                                        
 48 Chan, Kimberly            18 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:16.81        
                  34.95     1:16.81 (41.86)                                        
 49 Lucas, Marie E            18 LIAC-MR              1:11.60    1:17.11        
                  35.56     1:17.11 (41.55)                                        
 50 Coughlin, Brittany L      16 Three Village-MR     1:10.79    1:17.50        
                  36.33     1:17.50 (41.17)                                        
 51 Darling, Samantha N       15 LIAC-MR              1:20.03    1:18.33        
                  35.41     1:18.33 (42.92)                                        
 52 Kaplan, Brooke M          17 LIAC-MR              1:21.10    1:20.40        
                  37.25     1:20.40 (43.15)                                        
 -- Newton, Melanie S         17 Tmsuffolk-MR         1:11.35         DQ        
      Arms underwater recovery
                  36.66          DQ (45.36)                                        
 -- Lara, Krystal D           16 Agua Swim Team-MR    1:05.27         DQ        
      False start
                  31.02          DQ (35.12)                                        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Vrooman, Lindsay A  22 Badger-MR            2:26.31    2:20.97         24  
                  32.62     1:08.49 (35.87)     1:45.42 (36.93)     2:20.97 (35.55)
  2 Zeiger, Liz P       16 Bluefish-NE          2:21.65    2:21.25         20  
                  30.42     1:05.30 (34.88)     1:42.65 (37.35)     2:21.25 (38.60)
  3 Patrick, Trudiann   18 UNLIA-MR             2:24.49    2:21.31         19  
                  32.40     1:07.95 (35.55)     1:45.71 (37.76)     2:21.31 (35.60)
  4 Rowe, Katie A       20 SCHE-AD              2:26.99    2:21.78         18  
                  31.11     1:07.01 (35.90)     1:44.05 (37.04)     2:21.78 (37.73)
  5 Kwok, Joyce B       19 Twisters-MR          2:25.43    2:23.28         17  
                  31.08     1:06.73 (35.65)     1:44.73 (38.00)     2:23.28 (38.55)
  6 Ye, Alice           14 LIAC-MR              2:27.28    2:24.77         16  
                  32.89     1:08.99 (36.10)     1:46.75 (37.76)     2:24.77 (38.02)
  7 Vivado, Lilly A     15 Bluefish-NE          2:30.46    2:27.50         15  
                  31.77     1:08.14 (36.37)     1:46.98 (38.84)     2:27.50 (40.52)
  8 Erwin, Catherine E  15 Bluefish-NE          2:29.44    2:28.92         14  
                  32.77     1:09.97 (37.20)     1:48.99 (39.02)     2:28.92 (39.93)
  9 Johnson, Lauryn M   13 LIAC-MR              2:30.90    2:30.70         13  
                  32.90     1:11.50 (38.60)     1:50.14 (38.64)     2:30.70 (40.56)
 10 Giovanniello, Kerr  17 LIAC-MR              2:30.82    2:32.11         12  
                  32.34     1:09.91 (37.57)     1:50.54 (40.63)     2:32.11 (41.57)
B - Final
 11 Hodes, Sarah M      17 Badger-MR            2:32.46    2:28.64         11  
                  33.58     1:10.94 (37.36)     1:49.37 (38.43)     2:28.64 (39.27)
 12 Degnan, Michaela E  15 Bluefish-NE          2:33.81    2:30.53          9  
                  32.96     1:11.07 (38.11)     1:49.97 (38.90)     2:30.53 (40.56)
 13 Darling, Taylor R   17 UN-NE                2:32.21    2:30.93          8  
                  33.51     1:12.05 (38.54)     1:52.01 (39.96)     2:30.93 (38.92)
 14 McLaughlin, Shanno  16 Bluefish-NE          2:34.86    2:32.86          7  
                  32.77     1:10.58 (37.81)     1:51.22 (40.64)     2:32.86 (41.64)
 15 Gula, Haley W       17 Bluefish-NE          2:33.77    2:34.75          6  
                  32.86     1:09.64 (36.78)     1:50.16 (40.52)     2:34.75 (44.59)
 16 Zhang, Crystal      13 UNLGA-MR             2:38.30    2:35.52          5  
                  35.02     1:13.25 (38.23)   2:35.52 (1:22.27)                    
 17 Lipton, Jessica R   16 Agua Swim Team-MR    2:34.59    2:35.64          4  
                  34.11     1:14.35 (40.24)     1:54.81 (40.46)     2:35.64 (40.83)
 18 Gavigan, Casey L    16 Three Village-MR     2:41.25    2:37.94          3  
                  34.47     1:14.79 (40.32)     1:56.83 (42.04)     2:37.94 (41.11)
 19 Dacey, Sydney R     17 Bluefish-NE          2:37.80    2:38.42          2  
                  34.49     1:13.56 (39.07)     1:56.30 (42.74)     2:38.42 (42.12)
 20 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          2:36.34    2:38.83          1  
                  34.31     1:13.96 (39.65)     1:55.23 (41.27)     2:38.83 (43.60)
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zeiger, Liz P             16 Bluefish-NE          2:21.96    2:21.65 q      
                  31.03     1:05.62 (34.59)     1:42.59 (36.97)     2:21.65 (39.06)
  2 Patrick, Trudiann D       18 UNLIA-MR             2:17.90    2:24.49 q      
                  32.30     1:09.44 (37.14)     1:47.46 (38.02)     2:24.49 (37.03)
  3 Kwok, Joyce B             19 Twisters-MR          2:18.16    2:25.43 q      
                  31.42     1:06.67 (35.25)     1:45.34 (38.67)     2:25.43 (40.09)
  4 Vrooman, Lindsay A        22 Badger-MR            2:16.03    2:26.31 q      
                  33.54     1:11.09 (37.55)     1:49.04 (37.95)     2:26.31 (37.27)
  5 Rowe, Katie A             20 SCHE-AD              2:18.33    2:26.99 q      
                  32.40     1:09.85 (37.45)     1:48.56 (38.71)     2:26.99 (38.43)
  6 Ye, Alice                 14 LIAC-MR              2:26.10    2:27.28 q      
                  32.50     1:08.89 (36.39)     1:47.67 (38.78)     2:27.28 (39.61)
  7 Erwin, Catherine E        15 Bluefish-NE          2:25.34    2:29.44 q      
                  33.85     1:11.32 (37.47)     1:50.12 (38.80)     2:29.44 (39.32)
  8 Vivado, Lilly A           15 Bluefish-NE          2:18.12    2:30.46 q      
                  32.13     1:09.17 (37.04)     1:48.59 (39.42)     2:30.46 (41.87)
  9 Giovanniello, Kerry a     17 LIAC-MR              2:30.26    2:30.82 q      
                  32.32     1:10.23 (37.91)     1:50.00 (39.77)     2:30.82 (40.82)
 10 Johnson, Lauryn M         13 LIAC-MR              2:26.64    2:30.90 q      
                  33.60     1:11.51 (37.91)     1:50.97 (39.46)     2:30.90 (39.93)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Darling, Taylor R         17 UN-NE                2:29.10    2:32.21 q      
                  33.70     1:11.88 (38.18)     1:51.73 (39.85)     2:32.21 (40.48)
 12 Hodes, Sarah M            17 Badger-MR            2:24.19    2:32.46 q      
                  33.78     1:12.06 (38.28)     1:51.95 (39.89)     2:32.46 (40.51)
 13 Gula, Haley W             17 Bluefish-NE          2:31.78    2:33.77 q      
                  32.86     1:10.41 (37.55)     1:50.54 (40.13)     2:33.77 (43.23)
 14 Degnan, Michaela E        15 Bluefish-NE          2:25.07    2:33.81 q      
                  34.08     1:11.87 (37.79)     1:52.49 (40.62)     2:33.81 (41.32)
 15 Lipton, Jessica R         16 Agua Swim Team-MR    2:31.11    2:34.59 q      
                  33.94     1:12.76 (38.82)     1:53.33 (40.57)     2:34.59 (41.26)
 16 McLaughlin, Shannon M     16 Bluefish-NE          2:29.93    2:34.86 q      
                  32.88     1:11.57 (38.69)     1:52.74 (41.17)     2:34.86 (42.12)
 17 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          2:35.31    2:36.34 q      
                  34.44     1:13.24 (38.80)     1:54.97 (41.73)     2:36.34 (41.37)
 18 Dacey, Sydney R           17 Bluefish-NE          2:31.31    2:37.80 q      
                  34.19     1:13.75 (39.56)     1:55.53 (41.78)     2:37.80 (42.27)
 19 Zhang, Crystal            13 UNLGA-MR             2:30.69    2:38.30 q      
                  34.57     1:14.02 (39.45)   2:38.30 (1:24.28)                    
 20 Gavigan, Casey L          16 Three Village-MR     2:33.40    2:41.25 q      
                  35.28     1:16.11 (40.83)     1:59.54 (43.43)     2:41.25 (41.71)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Halper, Sophie R          16 Flying Dolphins-MR   2:30.87    2:41.31        
                  36.29     1:17.20 (40.91)     2:00.09 (42.89)     2:41.31 (41.22)
 22 Willie, Cassandra D       16 Three Village-MR     2:24.32    2:42.04        
                  33.35     1:14.90 (41.55)     1:59.75 (44.85)     2:42.04 (42.29)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Simone, Madeline N        17 Badger-MR            2:31.81    2:53.38        
                  37.31     1:20.36 (43.05)     2:06.97 (46.61)     2:53.38 (46.41)
 24 Pianese, Jaclyn A         17 LIAC-MR              2:49.11    2:53.48        
                  36.19     1:19.42 (43.23)     2:07.75 (48.33)     2:53.48 (45.73)
 -- Hein, Elizabeth A         16 Bluefish-NE          2:31.51         DQ        
      Declared false start
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:38.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zeiger, Liz P       16 Bluefish-NE          2:23.31    2:21.23         24  
                  30.23     1:06.38 (36.15)     1:49.04 (42.66)     2:21.23 (32.19)
  2 Rowe, Katie A       20 SCHE-AD              2:31.58    2:26.62         20  
                  30.67     1:08.13 (37.46)     1:52.22 (44.09)     2:26.62 (34.40)
  3 Vivado, Lilly A     15 Bluefish-NE          2:27.12    2:29.02         19  
                  31.43     1:08.88 (37.45)     1:55.37 (46.49)     2:29.02 (33.65)
  4 Eid, Nathalie A     15 Badger-MR            2:31.82    2:29.24         18  
                  32.35     1:10.63 (38.28)     1:56.12 (45.49)     2:29.24 (33.12)
  5 Gula, Haley W       17 Bluefish-NE          2:31.37    2:31.88         17  
                  32.90     1:13.58 (40.68)     1:56.99 (43.41)     2:31.88 (34.89)
  6 Lara, Krystal D     16 Agua Swim Team-MR    2:34.62    2:32.75         16  
                  31.66     1:08.82 (37.16)     1:59.02 (50.20)     2:32.75 (33.73)
  7 Wilf, Jenna R       16 Agua Swim Team-MR    2:34.84    2:33.09         15  
                  35.84     1:14.76 (38.92)     1:59.03 (44.27)     2:33.09 (34.06)
  8 Tuhtasinova, Maftu  20 Badger-MR            2:33.38    2:33.56         14  
                  34.48     1:12.75 (38.27)     1:59.44 (46.69)     2:33.56 (34.12)
  9 Klier, Julia R      16 UN-NE                2:32.19    2:34.84         13  
                  33.75     1:13.95 (40.20)     1:59.67 (45.72)     2:34.84 (35.17)
 10 Zeiger, Rebecca L   15 Bluefish-NE          2:30.52    2:35.47         12  
                  34.01     1:12.80 (38.79)     2:01.51 (48.71)     2:35.47 (33.96)
B - Final
 11 Patrick, Trudiann   18 UNLIA-MR             2:37.46    2:33.12         11  
                  31.26     1:11.39 (40.13)     1:59.70 (48.31)     2:33.12 (33.42)
 12 Ye, Alice           14 LIAC-MR              2:34.85    2:33.39          9  
                  33.35     1:12.63 (39.28)     1:59.41 (46.78)     2:33.39 (33.98)
 13 Caruana, Beth A     15 LIAC-MR              2:37.67    2:33.44          8  
                  32.38     1:10.37 (37.99)     1:59.48 (49.11)     2:33.44 (33.96)
 14 Brown, Courtney A   15 Bluefish-NE          2:36.09    2:34.17          7  
                  34.12     1:14.66 (40.54)     2:01.54 (46.88)     2:34.17 (32.63)
 15 Pariseault, Hannah  15 Bluefish-NE          2:35.05    2:35.16          6  
                  34.08     1:14.64 (40.56)     2:00.40 (45.76)     2:35.16 (34.76)
 16 Slattery, Meghan C  16 IA-MR                2:39.98    2:37.44          5  
                  33.46     1:14.63 (41.17)     2:02.30 (47.67)     2:37.44 (35.14)
 17 Hein, Elizabeth A   16 Bluefish-NE          2:38.02    2:37.69          4  
                  32.88     1:13.45 (40.57)     2:02.26 (48.81)     2:37.69 (35.43)
 18 Overeem, Alexa J    16 Tmsuffolk-MR         2:38.77    2:38.38          3  
                  35.19     1:15.47 (40.28)     2:02.31 (46.84)     2:38.38 (36.07)
 19 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:39.24    2:40.87          2  
                  33.64     1:15.40 (41.76)     2:06.75 (51.35)     2:40.87 (34.12)
 20 Dacey, Sydney R     17 Bluefish-NE          2:38.62    2:41.19          1  
                  33.66     1:13.96 (40.30)     2:07.20 (53.24)     2:41.19 (33.99)
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:38.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zeiger, Liz P             16 Bluefish-NE          2:18.01    2:23.31 q      
                  30.91     1:07.88 (36.97)     1:51.25 (43.37)     2:23.31 (32.06)
  2 Vivado, Lilly A           15 Bluefish-NE          2:22.91    2:27.12 q      
                  30.97     1:07.92 (36.95)     1:53.90 (45.98)     2:27.12 (33.22)
  3 Zeiger, Rebecca L         15 Bluefish-NE          2:25.62    2:30.52 q      
                  33.43     1:10.69 (37.26)     1:57.39 (46.70)     2:30.52 (33.13)
  4 Gula, Haley W             17 Bluefish-NE          2:27.03    2:31.37 q      
                  32.93     1:13.49 (40.56)     1:56.86 (43.37)     2:31.37 (34.51)
  5 Rowe, Katie A             20 SCHE-AD              2:22.40    2:31.58 q      
                  32.00     1:11.70 (39.70)     1:56.79 (45.09)     2:31.58 (34.79)
  6 Eid, Nathalie A           15 Badger-MR            2:27.92    2:31.82 q      
                  33.27     1:10.65 (37.38)     1:58.94 (48.29)     2:31.82 (32.88)
  7 Klier, Julia R            16 UN-NE                2:29.74    2:32.19 q      
                  34.68     1:13.35 (38.67)     1:58.51 (45.16)     2:32.19 (33.68)
  8 Tuhtasinova, Maftuna E    20 Badger-MR            2:29.51    2:33.38 q      
                  34.27     1:12.16 (37.89)     1:58.61 (46.45)     2:33.38 (34.77)
  9 Lara, Krystal D           16 Agua Swim Team-MR    2:30.12    2:34.62 q      
                  32.52     1:11.08 (38.56)     2:00.88 (49.80)     2:34.62 (33.74)
 10 Wilf, Jenna R             16 Agua Swim Team-MR    2:33.36    2:34.84 q      
                  36.17     1:15.08 (38.91)     2:00.08 (45.00)     2:34.84 (34.76)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ye, Alice                 14 LIAC-MR              2:32.52    2:34.85 q      
                  33.42     1:12.68 (39.26)     2:00.74 (48.06)     2:34.85 (34.11)
 12 Pariseault, Hannah J      15 Bluefish-NE          2:32.69    2:35.05 q      
                  35.83     1:16.17 (40.34)     2:00.43 (44.26)     2:35.05 (34.62)
 13 Brown, Courtney A         15 Bluefish-NE          2:34.32    2:36.09 q      
                  34.82     1:15.70 (40.88)     2:02.52 (46.82)     2:36.09 (33.57)
 14 Patrick, Trudiann D       18 UNLIA-MR             2:28.00    2:37.46 q      
                  32.89     1:15.20 (42.31)     2:02.86 (47.66)     2:37.46 (34.60)
 15 Caruana, Beth A           15 LIAC-MR              2:33.06    2:37.67 q      
                  33.46     1:13.06 (39.60)     2:02.93 (49.87)     2:37.67 (34.74)
 16 Hein, Elizabeth A         16 Bluefish-NE          2:30.85    2:38.02 q      
                  33.09     1:14.17 (41.08)     2:02.97 (48.80)     2:38.02 (35.05)
 17 Dacey, Sydney R           17 Bluefish-NE          2:36.18    2:38.62 q      
                  33.64     1:13.61 (39.97)     2:04.69 (51.08)     2:38.62 (33.93)
 18 Overeem, Alexa J          16 Tmsuffolk-MR         2:33.89    2:38.77 q      
                  34.86     1:16.31 (41.45)     2:01.89 (45.58)     2:38.77 (36.88)
 19 Willie, Cassandra D       16 Three Village-MR     2:30.27    2:39.24 q      
                  33.31     1:15.64 (42.33)     2:04.80 (49.16)     2:39.24 (34.44)
 20 Slattery, Meghan C        16 IA-MR                2:31.43    2:39.98 q      
                  34.06     1:16.06 (42.00)     2:04.22 (48.16)     2:39.98 (35.76)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Weiss, Jessica M          15 Flying Dolphins-MR   2:34.38    2:40.20        
                  35.48     1:15.29 (39.81)     2:03.74 (48.45)     2:40.20 (36.46)
 22 Darling, Taylor R         17 UN-NE                2:31.74    2:41.07        
                  34.43     1:15.16 (40.73)     2:05.23 (50.07)     2:41.07 (35.84)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Haddow, Shanna            15 Tmsuffolk-MR         2:38.36    2:41.10        
                  35.03     1:16.39 (41.36)     2:06.31 (49.92)     2:41.10 (34.79)
 24 Wu-Silvera, Caroline K    15 Twisters-MR          2:35.34    2:41.21        
                  35.31     1:14.58 (39.27)     2:03.73 (49.15)     2:41.21 (37.48)
 25 Chan, Kimberly            18 Tmsuffolk-MR         2:36.61    2:41.28        
                  36.34     1:18.25 (41.91)     2:05.18 (46.93)     2:41.28 (36.10)
 26 Lucas, Marie E            18 LIAC-MR              2:35.52    2:41.43        
                  35.06     1:17.68 (42.62)     2:05.18 (47.50)     2:41.43 (36.25)
 27 Degnan, Michaela E        15 Bluefish-NE          2:33.78    2:41.64        
                  33.39     1:12.44 (39.05)     2:05.70 (53.26)     2:41.64 (35.94)
 28 McGowan, Alessia M        15 Agua Swim Team-MR    2:28.07    2:42.26        
                  34.25     1:16.48 (42.23)     2:04.50 (48.02)     2:42.26 (37.76)
 29 Cordery, Haley N          16 Bluefish-NE          2:36.98    2:42.55        
                  33.86     1:15.11 (41.25)     2:07.46 (52.35)     2:42.55 (35.09)
 30 Kaefer, Jaimie A          16 BBSC-MR              2:32.81    2:42.69        
                  34.80     1:16.04 (41.24)     2:05.70 (49.66)     2:42.69 (36.99)
 31 Elmassry, Jasmine         15 Twisters-MR          2:35.13    2:43.11        
                  35.71     1:21.20 (45.49)     2:07.98 (46.78)     2:43.11 (35.13)
 32 Rodriguez, Nicole         18 Twisters-MR          2:34.62    2:43.48        
                  35.14     1:15.01 (39.87)     2:08.24 (53.23)     2:43.48 (35.24)
 33 Melnyk, Mary Kate K       13 Badger-MR            2:37.51    2:43.72        
                  34.11     1:18.41 (44.30)     2:10.31 (51.90)     2:43.72 (33.41)
 34 Coughlin, Brittany L      16 Three Village-MR     2:30.63    2:44.09        
                  36.71     1:20.72 (44.01)     2:07.00 (46.28)     2:44.09 (37.09)
 35 Hodes, Sarah M            17 Badger-MR            2:32.45    2:44.17        
                  33.87     1:18.25 (44.38)     2:07.83 (49.58)     2:44.17 (36.34)
 36 Anderson, Emily N         16 Three Village-MR     2:27.44    2:44.38        
                  36.05     1:18.50 (42.45)     2:06.38 (47.88)     2:44.38 (38.00)
 37 Chen, Rita *              15 Three Village-MR     2:31.47    2:45.49        
                  34.63     1:16.34 (41.71)     2:07.71 (51.37)     2:45.49 (37.78)
 38 Rice, Natasha L           15 IA-MR                2:37.24    2:45.67        
                  35.42     1:16.92 (41.50)     2:08.32 (51.40)     2:45.67 (37.35)
 39 Lipton, Jessica R         16 Agua Swim Team-MR    2:38.87    2:45.76        
                  34.75     1:16.55 (41.80)     2:08.93 (52.38)     2:45.76 (36.83)
 40 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          2:34.19    2:46.14        
                  36.46     1:18.23 (41.77)     2:08.51 (50.28)     2:46.14 (37.63)
 41 DiGiacomo, Nicole         15 Marlins Bgnw-MR      2:32.62    2:46.54        
                  37.58     1:20.31 (42.73)     2:10.62 (50.31)     2:46.54 (35.92)
 42 Gavigan, Casey L          16 Three Village-MR     2:32.17    2:46.57        
                  36.07     1:18.15 (42.08)     2:09.47 (51.32)     2:46.57 (37.10)
 43 Karle, Katherine E        16 Marlins Bgnw-MR      2:31.56    2:46.94        
                  35.26     1:17.61 (42.35)     2:08.67 (51.06)     2:46.94 (38.27)
 44 Polanco, Kayla M          13 Twisters-MR          2:35.63    2:47.25        
                  38.33     1:22.13 (43.80)     2:10.81 (48.68)     2:47.25 (36.44)
 45 Falcao, Nicole            14 Twisters-MR          2:38.01    2:47.59        
                  35.05     1:19.83 (44.78)   2:47.59 (1:27.76)                    
 46 Newton, Melanie S         17 Tmsuffolk-MR         2:32.91    2:47.62        
                  36.92     1:20.46 (43.54)     2:10.29 (49.83)     2:47.62 (37.33)
 47 Pusateri, Julia M         16 LIAC-MR              2:46.19    2:48.91        
                  34.79     1:22.44 (47.65)     2:10.45 (48.01)     2:48.91 (38.46)
 48 Jia, Kaity                16 Twisters-MR          2:38.30    2:48.92        
                  36.96     1:23.17 (46.21)     2:10.82 (47.65)     2:48.92 (38.10)
 49 Parbst, Hannah M          16 Three Village-MR     2:37.38    2:49.73        
                  39.94     1:24.95 (45.01)     2:12.03 (47.08)     2:49.73 (37.70)
 50 Hellman, Rachel E         16 Marlins Bgnw-MR      2:35.43    2:51.37        
                  36.74     1:22.65 (45.91)     2:11.34 (48.69)     2:51.37 (40.03)
 51 Li, Laura Y               15 Marlins Bgnw-MR      2:38.89    2:53.66        
                  40.89     1:25.67 (44.78)     2:14.05 (48.38)     2:53.66 (39.61)
 52 Desiderio, Anna N         15 Marlins Bgnw-MR      2:38.89    2:53.81        
                  40.06     1:24.31 (44.25)     2:17.10 (52.79)     2:53.81 (36.71)
 53 Darling, Samantha N       15 LIAC-MR              2:54.80    2:54.25        
                  36.94     1:21.37 (44.43)     2:15.33 (53.96)     2:54.25 (38.92)
 54 Weiner, Emily R           16 Bluefish-NE          2:52.16    2:54.43        
                  37.05     1:19.88 (42.83)     2:13.27 (53.39)     2:54.43 (41.16)
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:34.49
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zeiger, Liz P       16 Bluefish-NE          5:04.82    4:58.47         24  
                  31.28     1:07.23 (35.95)     1:45.77 (38.54)     2:23.30 (37.53)
        3:07.04 (43.74)     3:52.22 (45.18)     4:25.10 (32.88)     4:58.47 (33.37)
  2 Kaplan, Paige E     17 LIAC-MR              5:10.88    5:10.47         20  
                  32.41     1:09.20 (36.79)     1:50.39 (41.19)     2:30.17 (39.78)
        3:14.94 (44.77)     3:59.15 (44.21)     4:35.33 (36.18)     5:10.47 (35.14)
  3 Oceguera, Mariajos  17 Badger-MR            5:11.41    5:11.85         19  
                  32.47     1:08.02 (35.55)     1:48.29 (40.27)     2:27.71 (39.42)
        3:16.86 (49.15)     4:05.26 (48.40)     4:38.88 (33.62)     5:11.85 (32.97)
  4 Vivado, Lilly A     15 Bluefish-NE          5:16.42    5:13.59         18  
                  32.71     1:11.25 (38.54)     1:51.44 (40.19)     2:30.56 (39.12)
        3:17.59 (47.03)     4:04.72 (47.13)     4:39.10 (34.38)     5:13.59 (34.49)
  5 Eid, Nathalie A     15 Badger-MR            5:24.88    5:17.52         17  
                  33.36     1:12.07 (38.71)     1:51.10 (39.03)     2:28.71 (37.61)
        3:17.25 (48.54)     4:06.91 (49.66)     4:42.42 (35.51)     5:17.52 (35.10)
  6 Ye, Alice           14 LIAC-MR              5:20.20    5:19.05         16  
                  33.92     1:11.56 (37.64)     1:53.38 (41.82)     2:33.46 (40.08)
        3:18.88 (45.42)     4:06.47 (47.59)     4:43.32 (36.85)     5:19.05 (35.73)
  7 Brown, Courtney A   15 Bluefish-NE          5:37.22    5:21.38         15  
                  34.24     1:13.53 (39.29)     1:55.31 (41.78)     2:36.23 (40.92)
        3:23.85 (47.62)     4:12.53 (48.68)     4:46.90 (34.37)     5:21.38 (34.48)
  8 Hein, Elizabeth A   16 Bluefish-NE          5:37.90    5:23.03         14  
                  33.05     1:11.76 (38.71)     1:55.76 (44.00)     2:38.23 (42.47)
        3:29.55 (51.32)     4:21.04 (51.49)     4:59.06 (38.02)     5:23.03 (23.97)
  9 Dixon, Sterling E   17 Agua Swim Team-MR    5:22.09    5:23.58         13  
                  33.62     1:12.45 (38.83)     1:54.70 (42.25)     2:36.39 (41.69)
        3:24.46 (48.07)     4:11.24 (46.78)     4:47.80 (36.56)     5:23.58 (35.78)
 10 Weiss, Jessica M    15 Flying Dolphins-MR   5:33.31    5:27.28         12  
                  34.68     1:15.29 (40.61)     1:56.72 (41.43)     2:37.00 (40.28)
        3:25.13 (48.13)     4:13.44 (48.31)     4:50.50 (37.06)     5:27.28 (36.78)
 11 Gula, Haley W       17 Bluefish-NE          5:25.54    5:27.62         11  
                  33.92     1:13.03 (39.11)     1:56.84 (43.81)     2:38.85 (42.01)
        3:24.83 (45.98)     4:10.21 (45.38)     4:49.80 (39.59)     5:27.62 (37.82)
 12 Pariseault, Hannah  15 Bluefish-NE          5:27.98    5:29.96          9  
                  35.23     1:16.04 (40.81)     1:58.15 (42.11)     2:39.22 (41.07)
        3:28.91 (49.69)     4:17.51 (48.60)     4:54.35 (36.84)     5:29.96 (35.61)
 13 WU, Samantha        16 Twisters-MR          5:42.51    5:34.38          8  
                  36.48     1:17.56 (41.08)     2:02.25 (44.69)     2:45.63 (43.38)
        3:33.50 (47.87)     4:21.68 (48.18)     4:58.05 (36.37)     5:34.38 (36.33)
 14 Agostino, Amanda L  15 LIAC-MR              5:41.92    5:34.42          7  
                  35.60     1:15.85 (40.25)     2:01.11 (45.26)     2:44.88 (43.77)
        3:31.47 (46.59)     4:18.10 (46.63)     4:56.58 (38.48)     5:34.42 (37.84)
 15 Degnan, Michaela E  15 Bluefish-NE          5:38.11    5:39.09          6  
                  33.89     1:12.84 (38.95)     1:55.55 (42.71)     2:36.93 (41.38)
        3:29.85 (52.92)     4:21.94 (52.09)     5:00.88 (38.94)     5:39.09 (38.21)
 16 Kaplan, Stephanie   15 LIAC-MR              5:44.01    5:39.47          5  
                  35.42     1:16.21 (40.79)     2:01.12 (44.91)     2:45.80 (44.68)
        3:33.87 (48.07)     4:21.99 (48.12)     5:00.96 (38.97)     5:39.47 (38.51)
 17 Cordery, Haley N    16 Bluefish-NE          5:35.44    5:43.74          4  
                  34.61     1:16.72 (42.11)     2:01.10 (44.38)     2:43.37 (42.27)
        3:37.89 (54.52)     4:30.44 (52.55)     5:07.00 (36.56)     5:43.74 (36.74)
 18 Lou, Erica          15 Twisters-MR          5:45.61    5:44.88          3  
                  37.85     1:21.07 (43.22)     2:05.88 (44.81)     2:49.55 (43.67)
        3:36.62 (47.07)     4:24.40 (47.78)     5:04.44 (40.04)     5:44.88 (40.44)
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:34.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zeiger, Liz P             16 Bluefish-NE          4:53.28    5:04.82 q      
                  31.86     1:09.00 (37.14)     1:49.09 (40.09)     2:26.97 (37.88)
        3:11.96 (44.99)     3:56.89 (44.93)     4:31.02 (34.13)     5:04.82 (33.80)
  2 Kaplan, Paige E           17 LIAC-MR              4:57.89    5:10.88 q      
                  32.98     1:09.13 (36.15)     1:49.07 (39.94)     2:27.06 (37.99)
        3:13.21 (46.15)     3:57.22 (44.01)     4:34.82 (37.60)     5:10.88 (36.06)
  3 Oceguera, Mariajose V     17 Badger-MR            5:08.91    5:11.41 q      
                  33.00     1:07.81 (34.81)     1:48.74 (40.93)     2:27.29 (38.55)
        3:16.80 (49.51)     4:04.27 (47.47)     4:38.06 (33.79)     5:11.41 (33.35)
  4 Vivado, Lilly A           15 Bluefish-NE          5:00.82    5:16.42 q      
                  32.71     1:11.57 (38.86)     1:52.32 (40.75)     2:31.47 (39.15)
        3:19.39 (47.92)     4:06.90 (47.51)     4:41.41 (34.51)     5:16.42 (35.01)
  5 Ye, Alice                 14 LIAC-MR              5:13.06    5:20.20 q      
                  33.09     1:10.17 (37.08)     1:51.51 (41.34)     2:32.04 (40.53)
        3:20.19 (48.15)     4:09.25 (49.06)     4:45.07 (35.82)     5:20.20 (35.13)
  6 Dixon, Sterling E         17 Agua Swim Team-MR    5:04.18    5:22.09 q      
                  34.30     1:13.81 (39.51)     1:55.61 (41.80)     2:36.70 (41.09)
        3:24.50 (47.80)     4:11.11 (46.61)     4:46.45 (35.34)     5:22.09 (35.64)
  7 Erwin, Catherine E        15 Bluefish-NE          5:12.19    5:24.84 q      
                  35.21     1:13.21 (38.00)     1:54.92 (41.71)     2:34.74 (39.82)
        3:25.45 (50.71)     4:14.56 (49.11)     4:50.83 (36.27)     5:24.84 (34.01)
  8 Eid, Nathalie A           15 Badger-MR            5:06.92    5:24.88 q      
                  34.51     1:14.63 (40.12)     1:54.67 (40.04)     2:33.39 (38.72)
        3:22.75 (49.36)     4:13.80 (51.05)     4:49.94 (36.14)     5:24.88 (34.94)
  9 Gula, Haley W             17 Bluefish-NE          5:14.82    5:25.54 q      
                  34.14     1:13.12 (38.98)     1:57.31 (44.19)     2:39.81 (42.50)
        3:25.83 (46.02)     4:10.84 (45.01)     4:48.48 (37.64)     5:25.54 (37.06)
 10 Pariseault, Hannah J      15 Bluefish-NE          5:21.98    5:27.98 q      
                  35.36     1:16.35 (40.99)     1:57.43 (41.08)     2:38.42 (40.99)
        3:27.41 (48.99)     4:15.98 (48.57)     4:52.35 (36.37)     5:27.98 (35.63)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wilf, Jenna R             16 Agua Swim Team-MR    5:18.07    5:30.48 q      
                  37.50     1:22.01 (44.51)     2:03.55 (41.54)     2:44.40 (40.85)
        3:31.42 (47.02)     4:18.07 (46.65)     4:54.69 (36.62)     5:30.48 (35.79)
 12 Weiss, Jessica M          15 Flying Dolphins-MR   5:18.75    5:33.31 q      
                  35.90     1:17.99 (42.09)     2:00.86 (42.87)     2:41.56 (40.70)
        3:30.27 (48.71)     4:18.74 (48.47)     4:56.41 (37.67)     5:33.31 (36.90)
 13 Arana, Jessica            16 Tmsuffolk-MR         5:10.06    5:34.80 q      
                  33.74     1:12.99 (39.25)     1:55.33 (42.34)     2:37.46 (42.13)
        3:26.23 (48.77)     4:16.47 (50.24)     4:55.92 (39.45)     5:34.80 (38.88)
 14 Cordery, Haley N          16 Bluefish-NE          5:33.22    5:35.44 q      
                  34.57     1:15.40 (40.83)     1:59.70 (44.30)     2:40.95 (41.25)
        3:33.22 (52.27)     4:24.56 (51.34)     5:00.39 (35.83)     5:35.44 (35.05)
 15 Brown, Courtney A         15 Bluefish-NE          5:28.53    5:37.22 q      
                  36.19     1:17.59 (41.40)     2:00.97 (43.38)     2:43.47 (42.50)
        3:34.50 (51.03)     4:25.14 (50.64)     5:01.33 (36.19)     5:37.22 (35.89)
 16 Hein, Elizabeth A         16 Bluefish-NE          5:17.87    5:37.90 q      
                  34.10     1:13.82 (39.72)     1:58.44 (44.62)     2:40.81 (42.37)
        3:32.43 (51.62)     4:23.70 (51.27)     5:01.52 (37.82)     5:37.90 (36.38)
 17 Degnan, Michaela E        15 Bluefish-NE          5:25.87    5:38.11 q      
                  35.24     1:14.02 (38.78)     1:55.10 (41.08)     2:34.99 (39.89)
        3:30.26 (55.27)     4:22.59 (52.33)     5:00.63 (38.04)     5:38.11 (37.48)
 18 Agostino, Amanda L        15 LIAC-MR              5:32.18    5:41.92 q      
                  36.11     1:16.82 (40.71)     2:03.09 (46.27)     2:47.65 (44.56)
        3:34.48 (46.83)     4:22.09 (47.61)     5:02.95 (40.86)     5:41.92 (38.97)
 19 WU, Samantha              16 Twisters-MR          5:33.57    5:42.51 q      
                  37.05     1:20.93 (43.88)     2:07.07 (46.14)     2:51.51 (44.44)
        3:40.80 (49.29)     4:30.81 (50.01)     5:07.05 (36.24)     5:42.51 (35.46)
 20 Hodes, Sarah M            17 Badger-MR            5:19.71    5:43.80 q      
                  34.90     1:15.40 (40.50)     2:05.54 (50.14)     2:51.35 (45.81)
        3:39.98 (48.63)     4:29.51 (49.53)     5:08.40 (38.89)     5:43.80 (35.40)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Kaplan, Stephanie R       15 LIAC-MR              5:39.44    5:44.01        
                  36.02     1:17.61 (41.59)     2:04.35 (46.74)     2:48.90 (44.55)
        3:37.36 (48.46)     4:25.96 (48.60)     5:05.30 (39.34)     5:44.01 (38.71)
 22 Lou, Erica                15 Twisters-MR          5:32.80    5:45.61        
                  37.85     1:22.89 (45.04)     2:09.51 (46.62)     2:54.02 (44.51)
        3:41.74 (47.72)     4:29.10 (47.36)     5:07.59 (38.49)     5:45.61 (38.02)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kaefer, Jaimie A          16 BBSC-MR              5:25.37    5:45.97        
                  35.08     1:16.36 (41.28)     2:00.26 (43.90)     2:42.75 (42.49)
        3:32.82 (50.07)     4:24.07 (51.25)     5:06.11 (42.04)     5:45.97 (39.86)
 24 Anderson, Emily N         16 Three Village-MR     5:21.37    5:46.52        
                  36.48     1:18.98 (42.50)     2:04.50 (45.52)     2:49.30 (44.80)
        3:37.75 (48.45)     4:26.44 (48.69)     5:07.20 (40.76)     5:46.52 (39.32)
 25 Coughlin, Brittany L      16 Three Village-MR     5:18.61    5:52.87        
                  38.03     1:21.54 (43.51)     2:09.28 (47.74)     2:53.47 (44.19)
        3:42.68 (49.21)     4:33.19 (50.51)     5:14.66 (41.47)     5:52.87 (38.21)
 26 Pusateri, Julia M         16 LIAC-MR              5:53.26    6:02.81        
                  38.14     1:22.63 (44.49)     2:11.64 (49.01)     3:00.46 (48.82)
        3:50.68 (50.22)     4:40.85 (50.17)     5:22.20 (41.35)     6:02.81 (40.61)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'            3:58.19    4:12.02         40  
     1) Treble, Cara H 16               2) Treble, Molly M 17             
     3) Giovanniello, Kerry a 17        4) Silva, Giulianna e 18          
                  29.10   1:01.63 (1:01.63)     1:33.11 (31.48)                    
                                                    3:38.31 ( )         4:12.02 ( )
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'B'            4:02.71    4:16.90         34  
     1) O'Shaughnessy, Bridget R 15     2) Kaplan, Paige E 17             
     3) Hall, Julia M 17                4) Chan, Kimberly R 15            
                  30.58   1:03.80 (1:03.80)     1:34.85 (31.05)   2:07.87 (1:04.07)
        2:38.45 (30.58)   3:12.53 (1:04.66)     3:43.17 (30.64)   4:16.90 (1:04.37)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              4:07.46    4:25.36         32  
     1) WU, Samantha 16                 2) Wu-Silvera, Caroline K 15      
     3) Lee, Anna 16                    4) Rodriguez, Tina G 15           
                  31.02   1:05.14 (1:05.14)     1:36.14 (31.00)   2:11.78 (1:06.64)
        2:43.33 (31.55)   3:19.43 (1:07.65)     3:50.75 (31.32)   4:25.36 (1:05.93)
 
Girls 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'            4:22.27    4:38.82         40  
     1) Toback, Gabbie N 19             2) Kaplan, Paige E 17             
     3) Giovanniello, Kerry a 17        4) Treble, Molly M 17             
                  33.81   1:10.16 (1:10.16)     1:47.16 (37.00)                    
            2:58.27 ( )         3:35.56 ( )     4:05.33 (29.77)   4:38.82 (1:03.26)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'B'            4:29.26    4:48.14         34  
     1) Caruana, Beth A 15              2) Pusateri, Julia M 16           
     3) Chan, Kimberly R 15             4) O'Shaughnessy, Bridget R 15    
                  34.29   1:09.70 (1:09.70)     1:49.40 (39.70)   2:34.53 (1:24.83)
        3:07.81 (33.28)   3:45.01 (1:10.48)     4:15.52 (30.51)   4:48.14 (1:03.13)
  3 Islanders Aquatics-MR  'A'                  4:41.56    4:51.16         32  
     1) Horan, Julia E 15               2) Brant, Eliza N 16              
     3) Slattery, Meghan C 16           4) Tutone, Marisa A 15            
                  35.05   1:11.88 (1:11.88)     1:50.26 (38.38)   2:33.21 (1:21.33)
        3:06.92 (33.71)   3:45.74 (1:12.53)     4:16.44 (30.70)   4:51.16 (1:05.42)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              4:28.56    4:53.33         30  
     1) Wu-Silvera, Caroline K 15       2) Lou, Erica 15                  
     3) Bay, Alexandria M 16            4) Rodriguez, Tina G 15           
                  33.45   1:10.53 (1:10.53)     1:50.25 (39.72)   2:35.89 (1:25.36)
        3:08.64 (32.75)   3:48.01 (1:12.12)     4:18.33 (30.32)   4:53.33 (1:05.32)
  5 Three Village Swim Club-MR  'A'             4:35.80    4:57.30         28  
     1) Gavigan, Casey L 16             2) Anderson, Emily N 16           
     3) Willie, Cassandra D 16          4) Bardak, Emily E 14             
                  34.89   1:12.57 (1:12.57)                         1:30.13 (17.56)
                          3:52.13 (2:22.00)   4:57.30 (1:05.17)                    
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              4:33.37    5:03.42         26  
     1) Almeida, Gabriela 16            2) Elmassry, Jasmine 15           
     3) Rodriguez, Nicole 18            4) Jia, Kaity 16                  
                  36.53   1:16.77 (1:16.77)     1:57.47 (40.70)   2:44.46 (1:27.69)
        3:18.76 (34.30)   3:57.72 (1:13.26)   5:03.42 (1:05.70)                    
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C      10 Flying Dolphins-MR     32.47      32.31         24  
  2 Preston, Liam j     10 Three Village-MR       33.11      32.84         20  
  3 Kim, Geonwoo D      10 LIAC-MR                34.13      33.72         19  
  4 Nunez, Alex B        9 Marlins Bgnw-MR        33.96      33.75         18  
  5 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       34.10      33.82         17  
  6 Him, Landon J       10 Bluefish-NE            33.67      34.15         16  
  7 Sherman, Benjammin  10 LIAC-MR                34.81      34.41         15  
  8 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR                34.39      35.20         14  
  9 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            35.29      35.22         13  
 10 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       35.34      35.58         12  
 11 Kamal, Yousef M      9 Marlins Bgnw-MR        35.69      37.25         11  
 12 Murugaverl, Aadhit  10 LIAC-MR                37.53      37.44          9  
 13 Martinus, Farren M  10 LIAC-MR                40.12      37.87          8  
 14 DeFranco, Gregory    9 LIAC-MR                38.10      37.88          7  
 15 Regev, Ari           9 LIAC-MR                36.63      37.95          6  
 16 Castrillon, JuanCa  10 LIAC-MR                38.48      38.07          5  
 17 Buchen, Max H        8 LIAC-MR                39.33      39.93          4  
 18 Beleznay, Andras     9 LIAC-MR                40.55      40.66          3  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:20.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glazebnik, Benjami  10 Tmsuffolk-MR         1:10.71    1:10.01         24  
                  33.69     1:10.01 (36.32)                                        
  2 Green, Gavin C      10 Flying Dolphins-MR   1:12.45    1:11.00         20  
                  34.24     1:11.00 (36.76)                                        
  3 Preston, Liam j     10 Three Village-MR     1:12.52    1:11.47         19  
                  34.43     1:11.47 (37.04)                                        
  4 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:14.49    1:13.56         18  
                  35.19     1:13.56 (38.37)                                        
  5 Him, Landon J       10 Bluefish-NE          1:13.28    1:13.76         17  
                  36.07     1:13.76 (37.69)                                        
  6 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR     1:16.30    1:14.58         16  
                  36.05     1:14.58 (38.53)                                        
  7 Goldberg, Ilan      10 LIAC-MR              1:15.64    1:14.66         15  
                  36.61     1:14.66 (38.05)                                        
  8 Anzalone, Brian      9 Tmsuffolk-MR         1:15.22    1:14.67         14  
                  36.34     1:14.67 (38.33)                                        
  9 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:13.87    1:14.84         13  
                  35.59     1:14.84 (39.25)                                        
 10 Bouzarouata, Zacha   9 Twisters-MR          1:15.86    1:15.08         12  
 11 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR          1:20.31    1:15.84         11  
                  35.95     1:15.84 (39.89)                                        
 12 Sherman, Benjammin  10 LIAC-MR              1:18.96    1:17.34          9  
                  36.66     1:17.34 (40.68)                                        
 13 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              1:16.62    1:17.71          8  
                  36.93     1:17.71 (40.78)                                        
 14 Wong, Matthew       10 Twisters-MR          1:19.14    1:18.35          7  
                  37.18     1:18.35 (41.17)                                        
 15 Kim, William M      10 Phoenix-MR           1:20.33    1:19.39          6  
                  38.62     1:19.39 (40.77)                                        
 16 DeFranco, Gregory    9 LIAC-MR              1:22.48    1:20.97          5  
                  37.89     1:20.97 (43.08)                                        
 17 Regev, Ari           9 LIAC-MR              1:20.19    1:21.50          4  
                  38.46     1:21.50 (43.04)                                        
 18 Martinus, Farren M  10 LIAC-MR              1:26.41    1:22.60          3  
                  39.40     1:22.60 (43.20)                                        
 19 Verma, Austin       10 LIAC-MR              1:23.93    1:24.88          2  
                  40.30     1:24.88 (44.58)                                        
 20 Murugaverl, Aadhit  10 LIAC-MR              1:27.85    1:25.36          1  
                  40.75     1:25.36 (44.61)                                        
 21 Beleznay, Andras     9 LIAC-MR              1:27.28    1:25.43        
                  42.68     1:25.43 (42.75)                                        
 22 Buchen, Max H        8 LIAC-MR              1:27.68    1:27.47        
                  41.39     1:27.47 (46.08)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:51.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glazebnik, Benjami  10 Tmsuffolk-MR         2:33.60    2:32.99         24  
                  35.00     1:14.46 (39.46)     1:55.40 (40.94)     2:32.99 (37.59)
  2 Wu, Kevin           10 Tmsuffolk-MR         2:41.44    2:35.47         20  
                  36.56     1:17.55 (40.99)     1:58.25 (40.70)     2:35.47 (37.22)
  3 Green, Gavin C      10 Flying Dolphins-MR   2:34.43    2:35.52         19  
                  34.52     1:13.80 (39.28)     1:55.40 (41.60)     2:35.52 (40.12)
  4 Preston, Liam j     10 Three Village-MR     2:38.97    2:36.48         18  
                  35.63     1:16.08 (40.45)     1:57.52 (41.44)     2:36.48 (38.96)
  5 Goldberg, Ilan      10 LIAC-MR              2:36.96    2:37.36         17  
                  36.39     1:16.71 (40.32)     1:57.16 (40.45)     2:37.36 (40.20)
  6 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     2:38.22    2:37.45         16  
                  35.49     1:16.53 (41.04)     1:58.43 (41.90)     2:37.45 (39.02)
  7 Anzalone, Brian      9 Tmsuffolk-MR         2:47.31    2:38.55         15  
                  37.00     1:17.95 (40.95)     1:59.38 (41.43)     2:38.55 (39.17)
  8 Bouzarouata, Zacha   9 Twisters-MR          2:40.85    2:39.04         14  
                  37.33     1:17.49 (40.16)     1:58.96 (41.47)     2:39.04 (40.08)
  9 Him, Landon J       10 Bluefish-NE          2:39.65    2:41.90         13  
                  36.49     1:17.77 (41.28)   2:41.90 (1:24.13)                    
 10 Wong, Matthew       10 Twisters-MR          2:49.03    2:44.64         12  
                  38.59     1:21.08 (42.49)     2:03.62 (42.54)     2:44.64 (41.02)
 11 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR          2:44.79    2:44.85         11  
                  37.36     1:18.98 (41.62)   2:44.85 (1:25.87)                    
 12 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     2:42.38    2:46.67          9  
                  38.16     1:20.82 (42.66)     2:04.31 (43.49)     2:46.67 (42.36)
 13 Nunez, Alex B        9 Marlins Bgnw-MR      2:44.82    2:48.63          8  
                  38.05     1:21.81 (43.76)     2:05.95 (44.14)     2:48.63 (42.68)
 14 Ye, Calvin D        10 LIAC-MR              2:51.89    2:54.36          7  
                  39.35     1:23.55 (44.20)     2:09.80 (46.25)     2:54.36 (44.56)
 15 Chung, Daniel S     10 LIAC-MR              2:56.97    2:55.23          6  
                  39.57     1:24.83 (45.26)     2:10.56 (45.73)     2:55.23 (44.67)
 16 DeFranco, Gregory    9 LIAC-MR              3:00.73    2:57.33          5  
                  39.57     1:24.74 (45.17)     2:10.71 (45.97)     2:57.33 (46.62)
 17 Buchen, Max H        8 LIAC-MR              3:03.48    3:00.41          4  
                  41.91     1:29.08 (47.17)   3:00.41 (1:31.33)                    
 18 Verma, Austin       10 LIAC-MR              3:00.00    3:02.01          3  
                  41.41     1:29.23 (47.82)     2:17.23 (48.00)     3:02.01 (44.78)
 19 Martinus, Farren M  10 LIAC-MR              3:02.53    3:03.25          2  
                  42.20     1:30.72 (48.52)     2:19.40 (48.68)     3:03.25 (43.85)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  43.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Zacha   9 Twisters-MR            39.53      39.76         24  
  2 Kim, Geonwoo D      10 LIAC-MR                40.89      40.44         20  
  3 Green, Gavin C      10 Flying Dolphins-MR     39.36      40.74         19  
  4 Him, Landon J       10 Bluefish-NE            39.79      41.00         18  
  5 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            40.96      41.28         17  
  6 Mazzacano, Andrew   10 Phoenix-MR             42.39      41.89         16  
  7 Ye, Calvin D        10 LIAC-MR                42.51      42.24         15  
  8 Anzalone, Brian      9 Tmsuffolk-MR           42.90      42.26         14  
  9 Sherman, Benjammin  10 LIAC-MR                42.40      42.28         13  
 10 Verma, Austin       10 LIAC-MR                42.66      42.79         12  
 11 Goldberg, Ilan      10 LIAC-MR                42.36      42.81         11  
 12 Kim, William M      10 Phoenix-MR             42.85      44.41          9  
 13 Chung, Daniel S     10 LIAC-MR                43.89      44.59          8  
 14 Wong, Matthew       10 Twisters-MR            42.27      44.67          7  
 15 Castrillon, JuanCa  10 LIAC-MR                45.99      45.08          6  
 16 Murugaverl, Aadhit  10 LIAC-MR                51.12      46.79          5  
 17 Martinus, Farren M  10 LIAC-MR                47.36      46.97          4  
 18 Kamal, Yousef M      9 Marlins Bgnw-MR        41.80      47.52          3  
 19 Beleznay, Andras     9 LIAC-MR                46.85      47.62          2  
 -- Regev, Ari           9 LIAC-MR                44.94         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:31.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glazebnik, Benjami  10 Tmsuffolk-MR         1:22.13    1:21.52         24  
                  39.96     1:21.52 (41.56)                                        
  2 Preston, Liam j     10 Three Village-MR     1:24.32    1:24.25         20  
                  41.16     1:24.25 (43.09)                                        
  3 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR          1:22.95    1:24.43         19  
                  41.35     1:24.43 (43.08)                                        
  4 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:27.32    1:24.74         18  
                  41.57     1:24.74 (43.17)                                        
  5 Kim, Geonwoo D      10 LIAC-MR              1:25.89    1:24.91         17  
                  40.81     1:24.91 (44.10)                                        
  6 Green, Gavin C      10 Flying Dolphins-MR   1:23.13    1:25.07         16  
                  41.14     1:25.07 (43.93)                                        
  7 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:25.81    1:26.45         15  
                  42.05     1:26.45 (44.40)                                        
  8 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR     1:25.68    1:26.85         14  
                  42.40     1:26.85 (44.45)                                        
  9 Goldberg, Ilan      10 LIAC-MR              1:29.57    1:28.40         13  
                  43.61     1:28.40 (44.79)                                        
 10 Him, Landon J       10 Bluefish-NE          1:26.08    1:28.76         12  
 11 Anzalone, Brian      9 Tmsuffolk-MR         1:30.26    1:28.80         11  
                  44.38     1:28.80 (44.42)                                        
 12 Ye, Calvin D        10 LIAC-MR              1:33.61    1:32.47          9  
                  43.94     1:32.47 (48.53)                                        
 13 Wong, Matthew       10 Twisters-MR          1:31.49    1:32.74          8  
                  45.56     1:32.74 (47.18)                                        
 14 McNamara, Luke V     9 LIAC-MR              1:33.63    1:33.72          7  
                  46.63     1:33.72 (47.09)                                        
 15 Verma, Austin       10 LIAC-MR              1:34.56    1:34.30          6  
                  46.06     1:34.30 (48.24)                                        
 16 Regev, Ari           9 LIAC-MR              1:35.00    1:35.96          5  
                  48.09     1:35.96 (47.87)                                        
 17 Castrillon, JuanCa  10 LIAC-MR              1:44.55    1:37.82          4  
                  48.34     1:37.82 (49.48)                                        
 18 DeFranco, Gregory    9 LIAC-MR              1:39.53    1:38.06          3  
                  47.59     1:38.06 (50.47)                                        
 19 Martinus, Farren M  10 LIAC-MR              1:39.67    1:38.40          2  
                  50.18     1:38.40 (48.22)                                        
 20 Buchen, Max H        8 LIAC-MR              1:49.11    1:39.68          1  
 21 Beleznay, Andras     9 LIAC-MR              1:38.37    1:40.02        
                  50.50     1:40.02 (49.52)                                        
 22 Murugaverl, Aadhit  10 LIAC-MR              1:39.93    1:43.30        
                  49.06     1:43.30 (54.24)                                        
 -- Bouzarouata, Zacha   9 Twisters-MR          1:24.31         DQ        
      False start
                  41.49          DQ (42.59)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  48.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Geonwoo D      10 LIAC-MR                47.39      42.46         24  
  2 Glazebnik, Benjami  10 Tmsuffolk-MR           47.54      43.16         20  
  3 Green, Gavin C      10 Flying Dolphins-MR     44.11      45.07         19  
  4 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR                45.37      45.39         18  
  5 Goldberg, Ilan      10 LIAC-MR                49.15      46.28         17  
  6 Kim, William M      10 Phoenix-MR             48.11      47.82         16  
  7 Ye, Calvin D        10 LIAC-MR                49.01      48.77         15  
  8 Buchen, Max H        8 LIAC-MR                50.41      49.82         14  
  9 DeFranco, Gregory    9 LIAC-MR                49.82      50.40         13  
 10 McNamara, Luke V     9 LIAC-MR                51.28      51.32         12  
 11 Castrillon, JuanCa  10 LIAC-MR                53.54      51.36         11  
 12 Sherman, Benjammin  10 LIAC-MR                52.11      51.47          9  
 13 Beleznay, Andras     9 LIAC-MR                54.98      55.37          8  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:45.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glazebnik, Benjami  10 Tmsuffolk-MR         1:34.75    1:37.18         24  
                  46.27     1:37.18 (50.91)                                        
  2 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              1:38.30    1:39.31         20  
                  47.24     1:39.31 (52.07)                                        
  3 Goldberg, Ilan      10 LIAC-MR              1:40.25    1:40.10         19  
                  49.72     1:40.10 (50.38)                                        
  4 Wu, Kevin           10 Tmsuffolk-MR         1:37.65    1:40.52         18  
                  48.50     1:40.52 (52.02)                                        
  5 Kim, William M      10 Phoenix-MR           1:41.13    1:42.91         17  
                  49.47     1:42.91 (53.44)                                        
  6 Kamal, Yousef M      9 Marlins Bgnw-MR      1:44.10    1:43.33         16  
                  51.53     1:43.33 (51.80)                                        
  7 Chung, Daniel S     10 LIAC-MR              1:45.56    1:44.05         15  
                  50.09     1:44.05 (53.96)                                        
  8 Verma, Austin       10 LIAC-MR              1:47.50    1:47.41         14  
                  51.47     1:47.41 (55.94)                                        
  9 Buchen, Max H        8 LIAC-MR              1:49.55    1:48.55         12.5
                  52.96     1:48.55 (55.59)                                        
  9 DeFranco, Gregory    9 LIAC-MR              1:46.43    1:48.55         12.5
                  52.31     1:48.55 (56.24)                                        
 11 Castrillon, JuanCa  10 LIAC-MR              1:55.95    1:52.11         11  
                  54.12     1:52.11 (57.99)                                        
 12 Beleznay, Andras     9 LIAC-MR              1:50.70    1:54.89          9  
                  56.58     1:54.89 (58.31)                                        
 13 Regev, Ari           9 LIAC-MR              1:50.00    1:55.13          8  
                  55.49     1:55.13 (59.64)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  40.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Geonwoo D      10 LIAC-MR                34.81      34.07        
  2 Preston, Liam j     10 Three Village-MR       38.27      36.64        
  3 Him, Landon J       10 Bluefish-NE            37.67      37.36        
  4 Bouzarouata, Zacha   9 Twisters-MR            37.81      37.57        
  5 Sherman, Benjammin  10 LIAC-MR                39.28      38.17        
  6 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       39.40      38.72        
  7 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR                38.73      39.49        
  8 McNamara, Luke V     9 LIAC-MR                42.79      39.61        
  9 Ye, Calvin D        10 LIAC-MR                39.42      39.78        
 10 Anzalone, Brian      9 Tmsuffolk-MR           40.21      39.79        
 11 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            39.84      40.55        
 12 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       40.18      41.04        
 13 Murugaverl, Aadhit  10 LIAC-MR                42.53      41.54        
 14 Martinus, Farren M  10 LIAC-MR                43.56      42.63        
 15 Verma, Austin       10 LIAC-MR                43.00      42.96        
 16 Castrillon, JuanCa  10 LIAC-MR                44.17      43.59        
 17 Regev, Ari           9 LIAC-MR                45.61      50.00        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:17.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Geonwoo D      10 LIAC-MR              2:50.49    2:51.43         24  
                  35.54     1:20.37 (44.83)     2:11.96 (51.59)     2:51.43 (39.47)
  2 Glazebnik, Benjami  10 Tmsuffolk-MR         2:59.08    2:57.23         20  
                  38.45     1:23.63 (45.18)     2:17.45 (53.82)     2:57.23 (39.78)
  3 Wu, Kevin           10 Tmsuffolk-MR         2:56.55    2:57.75         19  
                  41.02     1:27.62 (46.60)     2:20.05 (52.43)     2:57.75 (37.70)
  4 Bouzarouata, Zacha   9 Twisters-MR          3:02.79    3:04.02         18  
                  41.91     1:29.01 (47.10)     2:24.54 (55.53)     3:04.02 (39.48)
  5 Preston, Liam j     10 Three Village-MR     3:04.04    3:05.36         17  
                  39.68     1:26.87 (47.19)     2:25.75 (58.88)     3:05.36 (39.61)
  6 Anzalone, Brian      9 Tmsuffolk-MR         3:15.95    3:05.84         16  
                  41.70     1:28.27 (46.57)     2:27.42 (59.15)     3:05.84 (38.42)
  7 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     3:06.33    3:06.31         15  
                  42.18     1:28.66 (46.48)     2:28.06 (59.40)     3:06.31 (38.25)
  8 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     3:05.65    3:07.21         14  
                  42.64     1:30.12 (47.48)   2:30.79 (1:00.67)     3:07.21 (36.42)
  9 Kim, William M      10 Phoenix-MR           3:17.08    3:15.86         13  
                  50.21     1:39.40 (49.19)     2:35.19 (55.79)     3:15.86 (40.67)
 10 Ye, Calvin D        10 LIAC-MR              3:17.25    3:16.17         12  
                  42.40     1:33.92 (51.52)     2:32.85 (58.93)     3:16.17 (43.32)
 11 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              3:08.89    3:19.22         11  
                  45.57     1:38.98 (53.41)     2:34.23 (55.25)     3:19.22 (44.99)
 12 Sherman, Benjammin  10 LIAC-MR              3:18.50    3:23.73          9  
                  46.56     1:37.30 (50.74)   2:39.55 (1:02.25)     3:23.73 (44.18)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Meyn, Justin F      12 Tmsuffolk-MR           28.75      28.28         24  
  2 Randhawa, Kabir     12 Tmsuffolk-MR           29.03      28.37         20  
  3 Daly, Nikolas A     12 Tmsuffolk-MR           29.32      28.74         19  
  4 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR       29.84      29.30         18  
  5 Siebert, Tavis D    11 Phoenix-MR             30.11      29.74         17  
  6 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       30.19      29.82         16  
  7 Goldberg, Daniel B  12 LIAC-MR                30.20      29.96         15  
  8 Simpson, Tyler J    12 LIAC-MR                30.02      29.99         14  
  9 Dong, Ethan S       12 BBSC-MR                30.66      30.33         13  
 10 Park, Matthew       12 Tmsuffolk-MR           30.48      30.68         12  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyn, Justin F            12 Tmsuffolk-MR           28.49      28.75 q      
  2 Randhawa, Kabir           12 Tmsuffolk-MR           31.67      29.03 q      
  3 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR           29.22      29.32 q      
  4 Xu, Kevin J               12 Three Village-MR       29.47      29.84 q      
  5 Simpson, Tyler J          12 LIAC-MR                30.53      30.02 q      
  6 Siebert, Tavis D          11 Phoenix-MR             28.79      30.11 q      
  7 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR       31.10      30.19 q      
  8 Goldberg, Daniel B        12 LIAC-MR                29.80      30.20 q      
  9 Park, Matthew             12 Tmsuffolk-MR           30.70      30.48 q      
 10 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR                31.17      30.66 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                30.93      30.83        
 12 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           32.39      31.18        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                31.99      31.55        
 14 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       31.21      31.69        
 15 Park, Bryan H             12 Tmsuffolk-MR           32.40      32.20        
 16 Alimonti, Lucas V         12 Marlins Bgnw-MR        32.25      32.37        
 17 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       31.82      32.45        
 18 Walker, TyQuann S         12 LIAC-MR                31.79      32.65        
 19 Buche, Alex P             12 Bluefish-NE            32.15      32.71        
 20 Lim, Jeffrey Jr. K        12 Twisters-MR            32.01      32.73        
 21 Liu, Alston               11 Twisters-MR            32.00      32.85        
 22 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                34.91      32.86        
 23 Ciriaco, Zachary M        12 LIAC-MR                32.15      33.07        
 24 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                33.98      33.23        
 25 Chun, Min I               11 LIAC-MR                38.05      33.41        
 26 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           32.29      33.44        
 27 Ebied, Omar               11 Twisters-MR            32.38      33.54        
 28 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       31.93      33.68        
 29 Sivasankaran, Dhanush R   12 LIAC-MR                33.73      33.70        
 30 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR                35.42      33.72        
 31 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                35.70      34.05        
 32 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                34.32      34.34        
 33 Skolnick, Avery M         11 Marlins Bgnw-MR        32.49      34.37        
 34 Sawyer, Kevin D           12 Bluefish-NE            35.44      34.58        
 35 Cai, Benjamin C           12 Bluefish-NE            34.27      34.80        
 36 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                   NT      34.89        
 37 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR                35.49      35.99        
 38 Wang, Nicky H             11 Bluefish-NE            32.22      36.08        
 -- Martinus, Tyler Y         12 LIAC-MR                33.57         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Randhawa, Kabir     12 Tmsuffolk-MR         2:12.55    2:11.44         24  
                  31.24     1:04.38 (33.14)     1:38.93 (34.55)     2:11.44 (32.51)
  2 Meyn, Justin F      12 Tmsuffolk-MR         2:15.81    2:14.32         20  
                  30.96     1:04.53 (33.57)     1:39.30 (34.77)     2:14.32 (35.02)
  3 Scalamandre, Max H  12 LIAC-MR              2:17.65    2:17.93         19  
                  31.73     1:06.50 (34.77)     1:42.37 (35.87)     2:17.93 (35.56)
  4 Goldberg, Daniel B  12 LIAC-MR              2:19.45    2:19.37         18  
                  32.07     1:07.46 (35.39)     1:44.90 (37.44)     2:19.37 (34.47)
  5 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     2:18.09    2:22.12         17  
                  32.34     1:09.02 (36.68)     1:46.05 (37.03)     2:22.12 (36.07)
  6 Park, Matthew       12 Tmsuffolk-MR         2:22.40    2:22.97         16  
                  33.23     1:09.31 (36.08)     1:46.59 (37.28)     2:22.97 (36.38)
  7 Simpson, Tyler J    12 LIAC-MR              2:24.09    2:23.83         15  
                  33.03     1:10.02 (36.99)     1:48.18 (38.16)     2:23.83 (35.65)
  8 Luo, Felix          12 Tmsuffolk-MR         2:24.15    2:24.02         14  
                  33.49     1:10.87 (37.38)     1:49.03 (38.16)     2:24.02 (34.99)
  9 Ciriaco, Zachary M  12 LIAC-MR              2:24.05    2:25.51         13  
                  33.73     1:10.90 (37.17)     1:48.78 (37.88)     2:25.51 (36.73)
 10 Walters, Tyler A    11 LIAC-MR              2:26.09    2:26.69         12  
                  33.63     1:11.52 (37.89)     1:49.29 (37.77)     2:26.69 (37.40)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Randhawa, Kabir           12 Tmsuffolk-MR         2:11.11    2:12.55 q      
                  31.33     1:05.48 (34.15)     1:39.34 (33.86)     2:12.55 (33.21)
  2 Meyn, Justin F            12 Tmsuffolk-MR         2:14.75    2:15.81 q      
                  31.10     1:05.34 (34.24)     1:40.87 (35.53)     2:15.81 (34.94)
  3 Scalamandre, Max H        12 LIAC-MR              2:19.00    2:17.65 q      
                  31.83     1:07.11 (35.28)     1:42.57 (35.46)     2:17.65 (35.08)
  4 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     2:20.52    2:18.09 q      
                  31.62     1:06.71 (35.09)     1:42.69 (35.98)     2:18.09 (35.40)
  5 Goldberg, Daniel B        12 LIAC-MR              2:19.12    2:19.45 q      
                  32.10     1:07.83 (35.73)     1:45.18 (37.35)     2:19.45 (34.27)
  6 Park, Matthew             12 Tmsuffolk-MR         2:21.72    2:22.40 q      
                  33.40     1:09.16 (35.76)     1:46.19 (37.03)     2:22.40 (36.21)
  7 Siebert, Tavis D          11 Phoenix-MR           2:19.16    2:22.59 q      
                  32.14     1:08.47 (36.33)     1:45.98 (37.51)     2:22.59 (36.61)
  8 Ciriaco, Zachary M        12 LIAC-MR              2:30.71    2:24.05 q      
                  34.07     1:10.53 (36.46)     1:47.81 (37.28)     2:24.05 (36.24)
  9 Simpson, Tyler J          12 LIAC-MR              2:29.71    2:24.09 q      
                  32.34     1:09.51 (37.17)     1:48.52 (39.01)     2:24.09 (35.57)
 10 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         2:31.99    2:24.15 q      
                  33.16     1:11.10 (37.94)     1:49.54 (38.44)     2:24.15 (34.61)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              2:27.16    2:26.09        
                  33.76     1:10.71 (36.95)     1:48.84 (38.13)     2:26.09 (37.25)
 12 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              2:28.14    2:28.33        
                  33.77     1:11.58 (37.81)     1:50.60 (39.02)     2:28.33 (37.73)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lim, Jeffrey Jr. K        12 Twisters-MR          2:27.54    2:29.01        
                  34.72     1:12.67 (37.95)     1:51.59 (38.92)     2:29.01 (37.42)
 14 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR              2:29.04    2:30.41        
                  33.82     1:11.82 (38.00)     1:51.20 (39.38)     2:30.41 (39.21)
 15 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:32.56    2:31.35        
                  36.01     1:14.29 (38.28)     1:53.71 (39.42)     2:31.35 (37.64)
 16 Yeung, Timothy            12 LIAC-MR              2:32.22    2:32.01        
                  36.26     1:14.73 (38.47)     1:54.10 (39.37)     2:32.01 (37.91)
 17 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:30.65    2:32.27        
                  34.83     1:13.24 (38.41)     1:53.40 (40.16)     2:32.27 (38.87)
 18 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              2:34.35    2:33.01        
                  34.59     1:13.82 (39.23)     1:54.15 (40.33)     2:33.01 (38.86)
 19 Buche, Alex P             12 Bluefish-NE          2:31.04    2:33.43        
                  34.90     1:14.27 (39.37)     1:54.06 (39.79)     2:33.43 (39.37)
 20 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          2:31.60    2:34.25        
                  35.01     1:14.32 (39.31)     1:55.21 (40.89)     2:34.25 (39.04)
 21 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              2:35.68    2:37.84        
                  36.65     1:17.51 (40.86)     1:58.71 (41.20)     2:37.84 (39.13)
 22 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              2:38.78    2:40.76        
                  37.07     1:18.26 (41.19)     1:59.53 (41.27)     2:40.76 (41.23)
 23 Sawyer, Kevin D           12 Bluefish-NE          2:30.95    2:42.89        
                  36.25     1:17.68 (41.43)     2:01.20 (43.52)     2:42.89 (41.69)
 24 Sivasankaran, Dhanush R   12 LIAC-MR              2:41.23    2:44.03        
                  36.79     1:17.00 (40.21)     1:59.13 (42.13)     2:44.03 (44.90)
 25 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              3:16.33    2:45.58        
                  37.72     1:20.49 (42.77)     2:04.05 (43.56)     2:45.58 (41.53)
 26 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              2:46.23    2:46.01        
                  37.81     1:20.48 (42.67)     2:04.04 (43.56)     2:46.01 (41.97)
 27 Martinus, Tyler Y         12 LIAC-MR              2:45.41    2:46.48        
                  39.22     1:21.37 (42.15)     2:05.45 (44.08)     2:46.48 (41.03)
 28 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR              2:44.77    2:47.31        
                  39.06     1:21.92 (42.86)     2:05.69 (43.77)     2:47.31 (41.62)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  37.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Andy           12 Twisters-MR            31.42      31.58         24  
  2 Meyn, Justin F      12 Tmsuffolk-MR           33.38      32.66         20  
  3 Randhawa, Kabir     12 Tmsuffolk-MR           33.64      33.22         19  
  4 Scalamandre, Max H  12 LIAC-MR                33.26      33.34         18  
  5 Park, Matthew       12 Tmsuffolk-MR           34.54      34.34         16.5
  5 Siebert, Tavis D    11 Phoenix-MR             34.92      34.34         16.5
  7 Goldberg, Daniel B  12 LIAC-MR                34.68      34.47         15  
  8 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       35.42      35.03         14  
  9 Daly, Nikolas A     12 Tmsuffolk-MR           34.89      35.11         13  
 10 Hurle, Joseph M     12 Phoenix-MR             35.13      35.68         12  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  37.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Andy                 12 Twisters-MR            30.88      31.42 q      
  2 Scalamandre, Max H        12 LIAC-MR                34.00      33.26 q      
  3 Meyn, Justin F            12 Tmsuffolk-MR           34.22      33.38 q      
  4 Randhawa, Kabir           12 Tmsuffolk-MR           36.60      33.64 q      
  5 Park, Matthew             12 Tmsuffolk-MR           37.98      34.54 q      
  6 Goldberg, Daniel B        12 LIAC-MR                34.24      34.68 q      
  7 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR           37.89      34.89 q      
  8 Siebert, Tavis D          11 Phoenix-MR             33.29      34.92 q      
  9 Hurle, Joseph M           12 Phoenix-MR             35.60      35.13 q      
 10 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR       37.89      35.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Xu, Kevin J               12 Three Village-MR       33.90      35.55        
 12 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR                34.93      35.62        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           37.91      36.64        
 14 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       36.16      36.89        
 15 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       36.23      36.93        
 16 Pergan III, Chester J     12 Three Village-MR       37.79      37.64        
 17 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                37.86      37.84        
 18 Ciriaco, Zachary M        12 LIAC-MR                38.80      38.23        
 19 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                47.80      38.37        
 20 Skolnick, Avery M         11 Marlins Bgnw-MR        37.26      38.66        
 21 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                38.69      38.84        
 22 Park, Bryan H             12 Tmsuffolk-MR           37.90      38.91        
 23 Cai, Benjamin C           12 Bluefish-NE            38.30      39.15        
 24 Alimonti, Lucas V         12 Marlins Bgnw-MR        37.80      39.22        
 25 Liu, Alston               11 Twisters-MR            37.46      39.46        
 26 Ebied, Yousef             12 Twisters-MR            36.56      39.77        
 27 Sawyer, Kevin D           12 Bluefish-NE            39.19      39.98        
 28 Buche, Alex P             12 Bluefish-NE            38.35      40.15        
 29 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           37.49      40.26        
 30 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                40.34      40.50        
 31 Chun, Min I               11 LIAC-MR                45.66      40.51        
 32 Lim, Jeffrey Jr. K        12 Twisters-MR            37.53      40.80        
 33 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                41.23      40.83        
 34 Walker, TyQuann S         12 LIAC-MR                38.08      40.96        
 35 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR                47.91      41.92        
 36 Wang, Nicky H             11 Bluefish-NE            37.78      42.00        
 37 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                   NT      42.91        
 38 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                48.10      44.03        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Scalamandre, Max H  12 LIAC-MR              1:09.25    1:08.42         24  
                  33.44     1:08.42 (34.98)                                        
  2 Meyn, Justin F      12 Tmsuffolk-MR         1:10.56    1:08.87         20  
                  33.38     1:08.87 (35.49)                                        
  3 Randhawa, Kabir     12 Tmsuffolk-MR         1:12.40    1:10.94         19  
                  35.01     1:10.94 (35.93)                                        
  4 Siebert, Tavis D    11 Phoenix-MR           1:14.02    1:13.73         18  
                  35.87     1:13.73 (37.86)                                        
  5 Goldberg, Daniel B  12 LIAC-MR              1:13.56    1:14.23         17  
                  36.52     1:14.23 (37.71)                                        
  6 Park, Matthew       12 Tmsuffolk-MR         1:14.92    1:15.11         16  
                  36.93     1:15.11 (38.18)                                        
  7 Daly, Nikolas A     12 Tmsuffolk-MR         1:14.17    1:15.75         15  
                  37.59     1:15.75 (38.16)                                        
  8 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR     1:16.77    1:16.26         14  
                  36.82     1:16.26 (39.44)                                        
  9 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:16.44    1:16.70         13  
                  37.46     1:16.70 (39.24)                                        
 10 Hurle, Joseph M     12 Phoenix-MR           1:16.51    1:18.26         12  
                  37.76     1:18.26 (40.50)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scalamandre, Max H        12 LIAC-MR              1:07.70    1:09.25 q      
                  33.80     1:09.25 (35.45)                                        
  2 Meyn, Justin F            12 Tmsuffolk-MR         1:09.22    1:10.56 q      
                  34.21     1:10.56 (36.35)                                        
  3 Randhawa, Kabir           12 Tmsuffolk-MR         1:10.33    1:12.40 q      
                  35.47     1:12.40 (36.93)                                        
  4 Goldberg, Daniel B        12 LIAC-MR              1:13.83    1:13.56 q      
                  36.07     1:13.56 (37.49)                                        
  5 Siebert, Tavis D          11 Phoenix-MR           1:09.44    1:14.02 q      
                  36.37     1:14.02 (37.65)                                        
  6 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR         1:15.64    1:14.17 q      
                  36.28     1:14.17 (37.89)                                        
  7 Park, Matthew             12 Tmsuffolk-MR         1:12.65    1:14.92 q      
                  37.08     1:14.92 (37.84)                                        
  8 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:17.24    1:16.44 q      
                  37.32     1:16.44 (39.12)                                        
  9 Hurle, Joseph M           12 Phoenix-MR           1:17.81    1:16.51 q      
                  37.35     1:16.51 (39.16)                                        
 10 Xu, Kevin J               12 Three Village-MR     1:12.36    1:16.77 q      
                  36.60     1:16.77 (40.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              1:17.65    1:18.00        
                  37.68     1:18.00 (40.32)                                        
 12 Pergan III, Chester J     12 Three Village-MR     1:20.60    1:18.93        
                  38.04     1:18.93 (40.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     1:18.28    1:19.04        
                  37.98     1:19.04 (41.06)                                        
 14 Ciriaco, Zachary M        12 LIAC-MR              1:18.01    1:19.17        
                  38.52     1:19.17 (40.65)                                        
 14 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:18.01    1:19.17        
                  38.39     1:19.17 (40.78)                                        
 16 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:20.59    1:20.25        
                  38.90     1:20.25 (41.35)                                        
 17 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:22.11    1:21.69        
                  40.10     1:21.69 (41.59)                                        
 18 Park, Bryan H             12 Tmsuffolk-MR         1:22.39    1:22.18        
                  39.98     1:22.18 (42.20)                                        
 19 Liu, Alston               11 Twisters-MR          1:19.30    1:23.32        
                  40.70     1:23.32 (42.62)                                        
 20 Ebied, Yousef             12 Twisters-MR          1:18.08    1:23.33        
                  40.71     1:23.33 (42.62)                                        
 21 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:22.37    1:23.43        
                  40.75     1:23.43 (42.68)                                        
 22 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:26.24    1:24.63        
                  42.22     1:24.63 (42.41)                                        
 23 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:26.36    1:24.89        
                  41.59     1:24.89 (43.30)                                        
 24 Alimonti, Lucas V         12 Marlins Bgnw-MR      1:20.11    1:25.29        
                  41.23     1:25.29 (44.06)                                        
 25 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:29.82    1:27.29        
                  42.57     1:27.29 (44.72)                                        
 26 Wang, Nicky H             11 Bluefish-NE          1:21.45    1:27.72        
                  42.75     1:27.72 (44.97)                                        
 27 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:26.76    1:28.58        
                  42.95     1:28.58 (45.63)                                        
 28 Yates, Wyatt D            11 Marlins Bgnw-MR      1:22.49    1:28.87        
                  43.60     1:28.87 (45.27)                                        
 29 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          1:22.10    1:30.51        
 30 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR              1:34.46    1:31.95        
                  44.90     1:31.95 (47.05)                                        
 31 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR              1:46.29    1:38.24        
 -- Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:22.29         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  41.74          DQ (45.68)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  41.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Andy           12 Twisters-MR            34.47      34.50         24  
  2 Daly, Nikolas A     12 Tmsuffolk-MR           35.09      35.01         20  
  3 Luo, Felix          12 Tmsuffolk-MR           41.45      39.55         19  
  4 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR                39.38      40.04         18  
  5 Kim, Christopher W  12 Phoenix-MR             40.34      40.15         17  
  6 Walker, TyQuann S   12 LIAC-MR                40.69      40.47         16  
  7 Lim, Jeffrey Jr. K  12 Twisters-MR            40.25      40.50         15  
  8 Umanskiy, David     12 LIAC-MR                40.96      42.53         14  
  9 Basak, Ronshekhar   12 LIAC-MR                41.91      43.33         13  
 -- Liu, Alston         11 Twisters-MR            41.49         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  41.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Andy                 12 Twisters-MR            34.38      34.47 q      
  2 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR           35.05      35.09 q      
  3 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                39.34      39.38 q      
  4 Lim, Jeffrey Jr. K        12 Twisters-MR            40.75      40.25 q      
  5 Kim, Christopher W        12 Phoenix-MR             39.93      40.34 q      
  6 Yates, Wyatt D            11 Marlins Bgnw-MR        39.84      40.67 q      
  7 Walker, TyQuann S         12 LIAC-MR                40.47      40.69 q      
  8 Umanskiy, David           12 LIAC-MR                42.31      40.96 q      
  9 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           41.90      41.45 q      
 10 Liu, Alston               11 Twisters-MR            41.03      41.49 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lourenco, Matthew A       12 Middies-MR             41.16      41.61        
 12 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                42.22      41.82        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                47.35      41.91        
 14 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       40.67      42.41        
 15 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                45.32      42.55        
 16 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR            41.83      43.04        
 17 Sawyer, Kevin D           12 Bluefish-NE            41.21      43.88        
 18 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR                46.86      44.64        
 19 Chun, Min I               11 LIAC-MR                49.86      45.29        
 20 Wang, Nicky H             11 Bluefish-NE            41.23      46.39        
 21 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR                59.66      47.12        
 22 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                52.09      49.85        
 23 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                51.94      51.80        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:17.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Andy           12 Twisters-MR          1:14.02    1:12.69         20  
                  34.52     1:12.69 (38.17)                                        
  2 Daly, Nikolas A     12 Tmsuffolk-MR         1:16.94    1:12.87         17  
                  35.50     1:12.87 (37.37)                                        
  3 Scalamandre, Max H  12 LIAC-MR              1:22.24    1:21.80         16  
                  38.89     1:21.80 (42.91)                                        
  4 Lim, Jeffrey Jr. K  12 Twisters-MR          1:24.33    1:23.96         15  
                  39.86     1:23.96 (44.10)                                        
  5 Walker, TyQuann S   12 LIAC-MR              1:27.23    1:26.10         14  
                  42.22     1:26.10 (43.88)                                        
  6 Luo, Felix          12 Tmsuffolk-MR         1:27.28    1:26.36         13  
                  41.19     1:26.36 (45.17)                                        
  7 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:26.05    1:26.53         12  
                  40.63     1:26.53 (45.90)                                        
  8 Kim, Christopher W  12 Phoenix-MR           1:28.27    1:27.02         11  
                  41.52     1:27.02 (45.50)                                        
  9 Simpson, Tyler J    12 LIAC-MR              1:27.36    1:28.26          9  
                  41.14     1:28.26 (47.12)                                        
 10 Sallusto, Andrew J  12 LIAC-MR              1:28.67    1:29.09          7  
                  42.54     1:29.09 (46.55)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:17.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Andy                 12 Twisters-MR          1:14.12    1:14.02 q      
                  34.99     1:14.02 (39.03)                                        
  2 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR         1:21.47    1:16.94 q      
                  36.55     1:16.94 (40.39)                                        
  3 Scalamandre, Max H        12 LIAC-MR              1:20.71    1:22.24 q      
                  39.73     1:22.24 (42.51)                                        
  4 Lim, Jeffrey Jr. K        12 Twisters-MR          1:26.55    1:24.33 q      
                  40.07     1:24.33 (44.26)                                        
  5 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR              1:25.85    1:26.05 q      
                  41.22     1:26.05 (44.83)                                        
  6 Walker, TyQuann S         12 LIAC-MR              1:28.08    1:27.23 q      
                  41.35     1:27.23 (45.88)                                        
  7 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         1:31.49    1:27.28 q      
                  40.52     1:27.28 (46.76)                                        
  8 Simpson, Tyler J          12 LIAC-MR              1:28.01    1:27.36 q      
                  40.61     1:27.36 (46.75)                                        
  9 Kim, Christopher W        12 Phoenix-MR           1:31.36    1:28.27 q      
                  41.91     1:28.27 (46.36)                                        
 10 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                   NT    1:28.67 q      
                  42.79     1:28.67 (45.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Liu, Alston               11 Twisters-MR          1:30.74    1:31.44        
                  43.68     1:31.44 (47.76)                                        
 12 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     1:28.82    1:31.84        
                  43.65     1:31.84 (48.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Umanskiy, David           12 LIAC-MR              1:34.57    1:32.31        
                  43.09     1:32.31 (49.22)                                        
 14 Skolnick, Avery M         11 Marlins Bgnw-MR      1:31.69    1:33.45        
                  44.44     1:33.45 (49.01)                                        
 15 Sawyer, Kevin D           12 Bluefish-NE          1:30.92    1:34.33        
                  46.24     1:34.33 (48.09)                                        
 16 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:27.70    1:34.77        
                  45.29     1:34.77 (49.48)                                        
 17 Alimonti, Lucas V         12 Marlins Bgnw-MR      1:31.69    1:35.17        
                  43.96     1:35.17 (51.21)                                        
 18 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:31.60    1:35.27        
                  45.36     1:35.27 (49.91)                                        
 19 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:31.59    1:37.24        
                  46.65     1:37.24 (50.59)                                        
 20 Chun, Min I               11 LIAC-MR              2:02.49    1:38.12        
                  46.93     1:38.12 (51.19)                                        
 21 Wang, Nicky H             11 Bluefish-NE          1:30.26    1:38.44        
                  47.20     1:38.44 (51.24)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Andy           12 Twisters-MR            29.42      30.07         24  
  2 Siebert, Tavis D    11 Phoenix-MR             31.97      31.77         20  
  3 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       32.56      32.48         19  
  4 Simpson, Tyler J    12 LIAC-MR                32.56      33.00         18  
  5 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR       32.70      33.07         17  
  6 Walker, TyQuann S   12 LIAC-MR                34.35      33.47         16  
  7 Tack, Lucas S       11 Tmsuffolk-MR           33.47      33.85         15  
  8 Ciriaco, Zachary M  12 LIAC-MR                34.10      34.38         14  
  9 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       33.88      35.19         13  
 10 Buche, Alex P       12 Bluefish-NE            34.73      35.88         12  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Andy                 12 Twisters-MR            29.66      29.42 q      
  2 Siebert, Tavis D          11 Phoenix-MR             31.60      31.97 q      
  3 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       32.65      32.56 q      
  3 Simpson, Tyler J          12 LIAC-MR                33.71      32.56 q      
  5 Xu, Kevin J               12 Three Village-MR       32.19      32.70 q      
  6 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           33.96      33.47 q      
  7 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       34.30      33.88 q      
  8 Ciriaco, Zachary M        12 LIAC-MR                34.63      34.10 q      
  9 Walker, TyQuann S         12 LIAC-MR                34.24      34.35 q      
 10 Buche, Alex P             12 Bluefish-NE            35.33      34.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Park, Bryan H             12 Tmsuffolk-MR           35.48      35.01        
 12 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                35.44      35.44        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                36.07      35.53        
 14 Ebied, Yousef             12 Twisters-MR            34.97      35.71        
 15 Alimonti, Lucas V         12 Marlins Bgnw-MR        35.89      36.72        
 16 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                35.89      37.20        
 17 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR            35.57      37.22        
 18 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                37.92      37.32        
 19 Ebied, Omar               11 Twisters-MR            35.23      37.45        
 20 Yeung, Timothy            12 LIAC-MR                42.08      39.53        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Randhawa, Kabir     12 Tmsuffolk-MR         2:28.83    2:24.74         24  
                  31.94     1:08.71 (36.77)     1:46.80 (38.09)     2:24.74 (37.94)
  2 Meyn, Justin F      12 Tmsuffolk-MR         2:35.57    2:33.10         20  
                  33.46     1:10.45 (36.99)     1:51.28 (40.83)     2:33.10 (41.82)
  3 Scalamandre, Max H  12 LIAC-MR              2:35.03    2:33.33         19  
                  33.91     1:13.50 (39.59)     1:52.92 (39.42)     2:33.33 (40.41)
  4 Ciriaco, Zachary M  12 LIAC-MR              2:38.05    2:38.60         18  
                  35.95     1:16.42 (40.47)     1:58.12 (41.70)     2:38.60 (40.48)
  5 Siebert, Tavis D    11 Phoenix-MR           2:41.91    2:40.48         17  
                  35.00     1:14.86 (39.86)     1:57.84 (42.98)     2:40.48 (42.64)
  6 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     2:44.14    2:41.85         16  
                  34.96     1:15.36 (40.40)     1:58.83 (43.47)     2:41.85 (43.02)
  7 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR     2:49.66    2:48.79         15  
                  34.60     1:15.61 (41.01)     2:01.28 (45.67)     2:48.79 (47.51)
  8 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     2:53.98    2:52.34         14  
                  37.25     1:20.37 (43.12)     2:07.70 (47.33)     2:52.34 (44.64)
  9 Buche, Alex P       12 Bluefish-NE          3:01.18    2:59.89         13  
                  38.45     1:25.27 (46.82)     2:11.24 (45.97)     2:59.89 (48.65)
 10 Ebied, Yousef       12 Twisters-MR          2:59.91    3:10.41         12  
                  39.04     1:28.43 (49.39)     2:19.22 (50.79)     3:10.41 (51.19)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Randhawa, Kabir           12 Tmsuffolk-MR         2:34.90    2:28.83 q      
                  32.98     1:11.16 (38.18)     1:49.14 (37.98)     2:28.83 (39.69)
  2 Scalamandre, Max H        12 LIAC-MR              2:31.00    2:35.03 q      
                  34.26     1:13.03 (38.77)     1:53.84 (40.81)     2:35.03 (41.19)
  3 Meyn, Justin F            12 Tmsuffolk-MR         2:46.95    2:35.57 q      
                  34.02     1:14.91 (40.89)     1:54.69 (39.78)     2:35.57 (40.88)
  4 Ciriaco, Zachary M        12 LIAC-MR              2:48.95    2:38.05 q      
                  35.37     1:15.89 (40.52)     1:57.45 (41.56)     2:38.05 (40.60)
  5 Siebert, Tavis D          11 Phoenix-MR           2:31.98    2:41.91 q      
                  35.23     1:15.27 (40.04)     1:58.63 (43.36)     2:41.91 (43.28)
  6 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:42.10    2:44.14 q      
                  35.50     1:15.56 (40.06)     1:59.58 (44.02)     2:44.14 (44.56)
  7 Xu, Kevin J               12 Three Village-MR     2:41.65    2:49.66 q      
                  35.06     1:17.50 (42.44)     2:02.88 (45.38)     2:49.66 (46.78)
  8 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     2:53.44    2:53.98 q      
                  37.72     1:21.49 (43.77)     2:07.28 (45.79)     2:53.98 (46.70)
  9 Ebied, Yousef             12 Twisters-MR          2:49.88    2:59.91 q      
                  38.02     1:24.00 (45.98)     2:12.24 (48.24)     2:59.91 (47.67)
 10 Buche, Alex P             12 Bluefish-NE          2:55.55    3:01.18 q      
                  38.84     1:24.27 (45.43)     2:11.18 (46.91)     3:01.18 (50.00)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:54.49    3:01.84        
                  38.59     1:25.36 (46.77)     2:14.72 (49.36)     3:01.84 (47.12)
 12 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              3:15.00    3:02.87        
                  40.61     1:26.11 (45.50)     2:14.82 (48.71)     3:02.87 (48.05)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          2:53.85    3:21.73        
                  39.32     1:30.44 (51.12)     2:26.16 (55.72)     3:21.73 (55.57)
 14 Cai, Benjamin C           12 Bluefish-NE          3:10.01    3:27.14        
                  43.58     1:35.61 (52.03)     2:31.75 (56.14)     3:27.14 (55.39)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Andy           12 Twisters-MR          2:25.04    2:23.64         24  
                  30.42     1:07.68 (37.26)     1:49.89 (42.21)     2:23.64 (33.75)
  2 Meyn, Justin F      12 Tmsuffolk-MR         2:30.23    2:26.92         20  
                  31.63     1:08.99 (37.36)     1:53.20 (44.21)     2:26.92 (33.72)
  3 Daly, Nikolas A     12 Tmsuffolk-MR         2:27.73    2:27.16         19  
                  34.10     1:14.51 (40.41)     1:55.33 (40.82)     2:27.16 (31.83)
  4 Randhawa, Kabir     12 Tmsuffolk-MR         2:29.96    2:27.30         18  
                  31.98     1:10.63 (38.65)     1:54.48 (43.85)     2:27.30 (32.82)
  5 Scalamandre, Max H  12 LIAC-MR              2:27.35    2:28.21         17  
                  34.76     1:10.63 (35.87)     1:53.69 (43.06)     2:28.21 (34.52)
  6 Goldberg, Daniel B  12 LIAC-MR              2:42.13    2:41.37         16  
                  37.46     1:17.86 (40.40)     2:07.25 (49.39)     2:41.37 (34.12)
  7 Luo, Felix          12 Tmsuffolk-MR         2:43.91    2:41.38         15  
                  36.99     1:19.02 (42.03)     2:06.65 (47.63)     2:41.38 (34.73)
  8 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              2:44.81    2:42.83         14  
                  36.46     1:19.61 (43.15)     2:06.58 (46.97)     2:42.83 (36.25)
  9 Park, Matthew       12 Tmsuffolk-MR         2:44.41    2:43.11         13  
                  35.67     1:16.01 (40.34)     2:06.97 (50.96)     2:43.11 (36.14)
 10 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR     2:45.13    2:43.51         12  
                  34.63     1:16.64 (42.01)     2:07.58 (50.94)     2:43.51 (35.93)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Andy                 12 Twisters-MR          2:24.96    2:25.04 q      
                  30.38     1:08.00 (37.62)     1:50.76 (42.76)     2:25.04 (34.28)
  2 Scalamandre, Max H        12 LIAC-MR              2:35.00    2:27.35 q      
                  33.51     1:09.85 (36.34)     1:53.21 (43.36)     2:27.35 (34.14)
  3 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR         2:39.72    2:27.73 q      
                  33.75     1:14.77 (41.02)     1:55.21 (40.44)     2:27.73 (32.52)
  4 Randhawa, Kabir           12 Tmsuffolk-MR         2:45.89    2:29.96 q      
                  32.75     1:11.96 (39.21)     1:56.25 (44.29)     2:29.96 (33.71)
  5 Meyn, Justin F            12 Tmsuffolk-MR         2:36.49    2:30.23 q      
                  33.26     1:12.55 (39.29)     1:56.81 (44.26)     2:30.23 (33.42)
  6 Goldberg, Daniel B        12 LIAC-MR              2:55.74    2:42.13 q      
                  37.03     1:17.30 (40.27)     2:07.70 (50.40)     2:42.13 (34.43)
  7 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         2:56.34    2:43.91 q      
                  37.52     1:19.73 (42.21)     2:09.30 (49.57)     2:43.91 (34.61)
  8 Park, Matthew             12 Tmsuffolk-MR         2:49.90    2:44.41 q      
                  35.71     1:15.15 (39.44)     2:07.58 (52.43)     2:44.41 (36.83)
  9 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR              2:46.65    2:44.81 q      
                  36.77     1:17.92 (41.15)     2:07.46 (49.54)     2:44.81 (37.35)
 10 Xu, Kevin J               12 Three Village-MR     2:39.14    2:45.13 q      
                  34.06     1:15.81 (41.75)     2:07.44 (51.63)     2:45.13 (37.69)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Simpson, Tyler J          12 LIAC-MR              2:51.23    2:46.00        
                  35.65     1:20.48 (44.83)     2:09.48 (49.00)     2:46.00 (36.52)
 12 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              2:49.36    2:47.35        
                  36.97     1:18.37 (41.40)     2:09.49 (51.12)     2:47.35 (37.86)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Park, Bryan H             12 Tmsuffolk-MR         2:55.95    2:48.90        
                  36.38     1:19.61 (43.23)     2:12.08 (52.47)     2:48.90 (36.82)
 14 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:48.30    2:49.04        
                  34.05     1:15.56 (41.51)     2:12.15 (56.59)     2:49.04 (36.89)
 15 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:46.44    2:49.42        
                  36.73     1:20.29 (43.56)     2:11.18 (50.89)     2:49.42 (38.24)
 16 Liu, Alston               11 Twisters-MR          2:49.73    2:51.18        
                  38.05     1:22.66 (44.61)     2:12.31 (49.65)     2:51.18 (38.87)
 17 Lim, Jeffrey Jr. K        12 Twisters-MR          2:49.23    2:52.35        
                  38.93     1:25.96 (47.03)     2:12.75 (46.79)     2:52.35 (39.60)
 18 Buche, Alex P             12 Bluefish-NE          3:00.16    2:52.61        
                  37.12     1:20.72 (43.60)     2:14.72 (54.00)     2:52.61 (37.89)
 18 Walker, TyQuann S         12 LIAC-MR              2:54.35    2:52.61        
                  38.24     1:24.14 (45.90)     2:15.00 (50.86)     2:52.61 (37.61)
 20 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         2:55.90    2:52.66        
                  35.52     1:20.86 (45.34)     2:14.62 (53.76)     2:52.66 (38.04)
 21 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:52.26    2:52.68        
                  37.32     1:22.82 (45.50)     2:16.37 (53.55)     2:52.68 (36.31)
 22 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     2:47.24    2:52.89        
                  36.25     1:22.18 (45.93)     2:12.46 (50.28)     2:52.89 (40.43)
 23 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              3:13.49    2:53.96        
                  40.16     1:23.87 (43.71)     2:15.29 (51.42)     2:53.96 (38.67)
 24 Lourenco, Matthew A       12 Middies-MR           2:55.29    2:55.02        
                  41.55     1:26.95 (45.40)     2:15.58 (48.63)     2:55.02 (39.44)
 25 Chun, Min I               11 LIAC-MR              3:18.50    2:55.35        
                  41.00     1:25.85 (44.85)     2:18.98 (53.13)     2:55.35 (36.37)
 26 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              3:09.45    2:55.59        
                  38.89     1:23.67 (44.78)     2:19.03 (55.36)     2:55.59 (36.56)
 27 Ebied, Yousef             12 Twisters-MR          2:53.66    2:56.82        
                  36.64     1:20.22 (43.58)     2:16.03 (55.81)     2:56.82 (40.79)
 28 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          2:55.14    2:57.09        
                  39.11     1:25.85 (46.74)     2:17.32 (51.47)     2:57.09 (39.77)
 29 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              3:04.12    2:58.65        
                  40.54     1:27.98 (47.44)     2:20.11 (52.13)     2:58.65 (38.54)
 30 Alimonti, Lucas V         12 Marlins Bgnw-MR      2:55.97    2:59.55        
                  37.62     1:21.95 (44.33)     2:16.53 (54.58)     2:59.55 (43.02)
 31 Wang, Nicky H             11 Bluefish-NE          2:56.21    3:05.39        
                  43.14     1:31.27 (48.13)     2:23.77 (52.50)     3:05.39 (41.62)
 32 Sawyer, Kevin D           12 Bluefish-NE          3:01.67    3:05.83        
                  42.29     1:28.78 (46.49)     2:25.09 (56.31)     3:05.83 (40.74)
 33 Yeung, Timothy            12 LIAC-MR              3:19.82    3:06.06        
                  41.54     1:30.32 (48.78)     2:27.67 (57.35)     3:06.06 (38.39)
 34 Yates, Wyatt D            11 Marlins Bgnw-MR      2:56.59    3:07.80        
                  44.01     1:32.36 (48.35)     2:24.95 (52.59)     3:07.80 (42.85)
 35 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              3:27.10    3:08.51        
                  43.10     1:30.78 (47.68)     2:28.06 (57.28)     3:08.51 (40.45)
 36 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              3:33.92    3:12.78        
                  40.11     1:28.30 (48.19)   2:31.73 (1:03.43)     3:12.78 (41.05)
 37 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR              3:25.52    3:16.62        
                  48.00     1:37.03 (49.03)     2:35.96 (58.93)     3:16.62 (40.66)
 38 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR              3:29.20    3:16.74        
                  46.34     1:37.04 (50.70)     2:36.52 (59.48)     3:16.74 (40.22)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:00.12         40  
     1) Simpson, Tyler J 12             2) Walker, TyQuann S 12           
     3) Scalamandre, Max H 12           4) Goldberg, Daniel B 12          
                  29.70     1:00.34 (30.64)     1:30.37 (30.03)     2:00.12 (29.75)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:00.97    2:04.49         34  
     1) Lee, Andy 12                    2) Liu, Alston 11                 
     3) Zahariev, Kevin K 11            4) Lim, Jeffrey Jr. K 12          
                  27.20       58.90 (31.70)     1:32.45 (33.55)     2:04.49 (32.04)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                             NT    2:06.78         40  
     1) Park, Matthew 12                2) Daly, Nikolas A 12             
     3) Randhawa, Kabir 12              4) Meyn, Justin F 12              
                  34.00     1:09.43 (35.43)     1:38.76 (29.33)     2:06.78 (28.02)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:14.50         34  
     1) Goldberg, Daniel B 12           2) Simpson, Tyler J 12            
     3) Scalamandre, Max H 12           4) Walters, Tyler A 11            
                  34.12     1:13.25 (39.13)     1:44.68 (31.43)     2:14.50 (29.82)
  3 Three Village Swim Club-MR  'A'                  NT    2:18.03         32  
     1) Xu, Kevin J 12                  2) Mond, Noah E 12                
     3) Vecchio, Jake M 12              4) Williams, Brendan M 12         
                  41.16     1:22.82 (41.66)     1:48.41 (25.59)     2:18.03 (29.62)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:20.08    2:18.90         30  
     1) Lee, Andy 12                    2) Lim, Jeffrey Jr. K 12          
     3) Liu, Alston 11                  4) Ebied, Omar 11                 
                  31.34     1:10.47 (39.13)     1:48.19 (37.72)     2:18.90 (30.71)
  5 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:28.00         28  
     1) Ciriaco, Zachary M 12           2) Sallusto, Andrew J 12          
     3) Buchen, Kasper G 11             4) Walker, TyQuann S 12           
                  37.81     1:20.26 (42.45)     1:56.06 (35.80)     2:28.00 (31.94)
  6 Bluefish Swim Club-NE  'A'                       NT    2:36.07         26  
     1) Cai, Benjamin C 12              2) Sawyer, Kevin D 12             
     3) Buche, Alex P 12                4) Wang, Nicky H 11               
                  38.86     1:25.31 (46.45)     2:02.43 (37.12)     2:36.07 (33.64)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Dylan         14 Tmsuffolk-MR           27.05      26.49         24  
  2 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR            27.32      27.35         20  
  3 Lawson, Michael     14 Middies-MR             27.80      27.58         19  
  4 French, Devon J     14 Flying Dolphins-MR     28.38      27.60         18  
  5 Monteverde, Joseph  14 IA-MR                  28.18      27.64         17  
  6 Knight, Derek W     13 LIAC-MR                28.08      27.90         16  
  7 Leng, Zachary L     13 LIAC-MR                28.22      27.98         15  
  8 Jakubiak, Alex      14 Tmsuffolk-MR           28.51      28.09         14  
  9 Ford, Wesley A      14 Marlins Bgnw-MR        28.60      28.17         13  
 -- Park, Alex          14 Tmsuffolk-MR           26.85         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Alex                14 Tmsuffolk-MR           26.40      26.85 q      
  2 Chan, Dylan               14 Tmsuffolk-MR           27.06      27.05 q      
  3 Canaveral, Dylan D        13 Twisters-MR            26.79      27.32 q      
  4 Lawson, Michael           14 Middies-MR             27.72      27.80 q      
  5 Knight, Derek W           13 LIAC-MR                28.44      28.08 q      
  6 Monteverde, Joseph M      14 IA-MR                  27.90      28.18 q      
  7 Leng, Zachary L           13 LIAC-MR                27.88      28.22 q      
  8 French, Devon J           14 Flying Dolphins-MR     27.95      28.38 q      
  9 Jakubiak, Alex            14 Tmsuffolk-MR           28.87      28.51 q      
 10 Ford, Wesley A            14 Marlins Bgnw-MR        26.56      28.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Byman, Sean J             13 Phoenix-MR             28.47      28.76        
 12 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR       28.56      28.91        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gwynne, Sebastian M       14 Bluefish-NE            28.73      29.00        
 14 Zuric, Luka D             13 Three Village-MR       27.91      29.05        
 15 Chan, Adrian F            14 LIAC-MR                28.59      29.13        
 16 Glat, Brian S             14 Marlins Bgnw-MR        27.84      29.20        
 17 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR       28.92      29.21        
 18 Arnberg, Mason            13 Tmsuffolk-MR           29.02      29.23        
 19 Casement, Justin          14 LIAC-MR                29.03      29.30        
 20 Walsh, Dylan F            14 Middies-MR             29.37      29.35        
 21 Draper, Christopher F     14 Marlins Bgnw-MR        29.13      29.36        
 22 McNeary, Daniel           14 LIAC-MR                29.32      29.46        
 23 Jamilkowski, Blake M      14 Flying Dolphins-MR     28.89      29.51        
 24 Hein, Will H              14 Bluefish-NE            29.22      29.55        
 25 Lin, Howard H             13 Twisters-MR            28.98      29.68        
 25 Sekar, Sanjay A           14 Bluefish-NE            29.37      29.68        
 27 McQuaid, Tim C            13 Bluefish-NE            29.21      29.78        
 28 Wun, James T              13 LIAC-MR                29.55      29.93        
 29 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR                29.12      29.94        
 30 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR        29.49      29.95        
 31 Gray, Kyle W              13 Bluefish-NE            29.34      30.06        
 32 Reidemeister, Ryan        14 Bluefish-NE            29.23      30.22        
 33 Sweeney, Sam M            14 Marlins Bgnw-MR        29.37      30.29        
 34 Behbehani, Tirdod         14 Marlins Bgnw-MR        29.49      30.33        
 35 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR                31.31      30.84        
 36 McDonough, Jackson T      13 Bluefish-NE            31.11      31.10        
 37 Glat, Chandler R          14 Marlins Bgnw-MR        29.49      31.59        
 38 Parkinson, Colton J       13 Bluefish-NE            31.62      31.61        
 39 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR                33.46      32.17        
 40 Abramson, Andrew D        14 Bluefish-NE            33.14      33.80        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:01.29
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Park, Alex          14 Tmsuffolk-MR           59.11      57.05         24  
                  27.90       57.05 (29.15)                                        
  2 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR            59.22      58.57         20  
                  28.06       58.57 (30.51)                                        
  3 Marski, Timothy J   13 LIAC-MR                58.61      58.95         19  
                  28.08       58.95 (30.87)                                        
  4 Monteverde, Joseph  14 IA-MR                1:00.43    1:00.20         18  
                  28.79     1:00.20 (31.41)                                        
  5 Knight, Derek W     13 LIAC-MR                59.98    1:00.50         17  
                  28.82     1:00.50 (31.68)                                        
  6 Tack, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR           59.65    1:00.52         16  
                  29.06     1:00.52 (31.46)                                        
  7 Kapusta, Adam       13 LIAC-MR              1:00.39    1:00.68         15  
                  29.43     1:00.68 (31.25)                                        
  8 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:01.30    1:01.77         14  
                  29.44     1:01.77 (32.33)                                        
  9 Lee, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:01.14    1:01.93         13  
                  29.71     1:01.93 (32.22)                                        
 10 Leng, Zachary L     13 LIAC-MR              1:00.44    1:02.76         12  
                  29.74     1:02.76 (33.02)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:01.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marski, Timothy J         13 LIAC-MR                58.44      58.61 q      
                  27.92       58.61 (30.69)                                        
  2 Park, Alex                14 Tmsuffolk-MR           59.17      59.11 q      
                  28.75       59.11 (30.36)                                        
  3 Canaveral, Dylan D        13 Twisters-MR            57.82      59.22 q      
                  28.58       59.22 (30.64)                                        
  4 Tack, Ethan M             13 Tmsuffolk-MR         1:00.24      59.65 q      
                  28.77       59.65 (30.88)                                        
  5 Knight, Derek W           13 LIAC-MR                58.97      59.98 q      
                  29.02       59.98 (30.96)                                        
  6 Kapusta, Adam             13 LIAC-MR              1:01.28    1:00.39 q      
                  29.19     1:00.39 (31.20)                                        
  7 Monteverde, Joseph M      14 IA-MR                1:00.13    1:00.43 q      
                  29.33     1:00.43 (31.10)                                        
  8 Leng, Zachary L           13 LIAC-MR              1:00.85    1:00.44 q      
                  29.11     1:00.44 (31.33)                                        
  9 Lee, Daniel               14 Tmsuffolk-MR         1:00.09    1:01.14 q      
                  29.45     1:01.14 (31.69)                                        
 10 Zuric, Luka D             13 Three Village-MR       58.35    1:01.30 q      
                  29.00     1:01.30 (32.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hein, Will H              14 Bluefish-NE          1:03.73    1:02.00        
                  30.03     1:02.00 (31.97)                                        
 12 McClellan, Sean E         13 LIAC-MR              1:01.54    1:02.35        
                  29.78     1:02.35 (32.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     1:01.90    1:02.84        
                  30.35     1:02.84 (32.49)                                        
 14 Gwynne, Sebastian M       14 Bluefish-NE          1:03.51    1:02.85        
                  31.53     1:02.85 (31.32)                                        
 15 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     1:04.81    1:02.95        
                  30.54     1:02.95 (32.41)                                        
 16 Arnberg, Mason            13 Tmsuffolk-MR         1:02.27    1:03.15        
                  30.31     1:03.15 (32.84)                                        
 17 Casement, Justin          14 LIAC-MR              1:04.18    1:03.53        
                  30.63     1:03.53 (32.90)                                        
 18 Kalletta, George E        14 IA-MR                1:04.42    1:03.68        
                  31.00     1:03.68 (32.68)                                        
 19 Draper, Christopher F     14 Marlins Bgnw-MR      1:02.57    1:03.69        
                  30.66     1:03.69 (33.03)                                        
 20 He, David                 13 Three Village-MR     1:04.62    1:03.77        
                  31.72     1:03.77 (32.05)                                        
 21 Jakubiak, Alex            14 Tmsuffolk-MR         1:01.27    1:04.05        
                  30.24     1:04.05 (33.81)                                        
 22 Lombardo, Nicholas H      13 Bluefish-NE          1:04.58    1:04.24        
                  31.54     1:04.24 (32.70)                                        
 23 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:08.68    1:04.45        
                  31.01     1:04.45 (33.44)                                        
 24 McNeary, Daniel           14 LIAC-MR              1:04.99    1:04.60        
                  31.70     1:04.60 (32.90)                                        
 25 Chan, Adrian F            14 LIAC-MR              1:02.99    1:04.73        
                  31.22     1:04.73 (33.51)                                        
 26 Wun, James T              13 LIAC-MR              1:04.27    1:04.78        
                  31.09     1:04.78 (33.69)                                        
 27 Gregorace, Michael J      13 LIAC-MR              1:03.28    1:04.98        
                  31.32     1:04.98 (33.66)                                        
 28 Sekar, Sanjay A           14 Bluefish-NE          1:03.55    1:05.33        
                  31.40     1:05.33 (33.93)                                        
 29 Behbehani, Tirdod         14 Marlins Bgnw-MR      1:03.42    1:05.42        
                  31.59     1:05.42 (33.83)                                        
 30 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     1:04.84    1:05.50        
                  31.71     1:05.50 (33.79)                                        
 31 Czech, Ben T              14 Bluefish-NE          1:02.96    1:05.52        
                  31.20     1:05.52 (34.32)                                        
 32 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     1:04.58    1:05.80        
                  31.36     1:05.80 (34.44)                                        
 33 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     1:03.70    1:06.04        
                  31.95     1:06.04 (34.09)                                        
 33 Liu, Lewis B              13 Twisters-MR          1:04.86    1:06.04        
                  31.85     1:06.04 (34.19)                                        
 35 Lin, Max L                13 Twisters-MR          1:04.36    1:06.32        
                  31.50     1:06.32 (34.82)                                        
 36 Gray, Kyle W              13 Bluefish-NE          1:02.91    1:06.48        
                  31.44     1:06.48 (35.04)                                        
 37 Sweeney, Sam M            14 Marlins Bgnw-MR      1:04.37    1:06.54        
                  31.42     1:06.54 (35.12)                                        
 38 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:07.98    1:06.79        
                  32.08     1:06.79 (34.71)                                        
 39 Parkinson, Colton J       13 Bluefish-NE          1:08.82    1:07.64        
                  32.11     1:07.64 (35.53)                                        
 40 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      1:04.39    1:07.70        
                  33.13     1:07.70 (34.57)                                        
 41 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              1:09.57    1:08.12        
                  33.14     1:08.12 (34.98)                                        
 42 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              1:06.59    1:08.51        
                  33.05     1:08.51 (35.46)                                        
 43 McDonough, Jackson T      13 Bluefish-NE          1:08.91    1:09.99        
                  33.27     1:09.99 (36.72)                                        
 44 Reidemeister, Ryan        14 Bluefish-NE          1:04.71    1:10.12        
                  35.37     1:10.12 (34.75)                                        
 45 Abramson, Andrew D        14 Bluefish-NE          1:13.23    1:10.76        
                  34.77     1:10.76 (35.99)                                        
 -- Lawson, Michael           14 Middies-MR           1:01.94         DQ        
      False start
                  30.23          DQ (32.52)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Park, Alex          14 Tmsuffolk-MR         2:07.10    2:04.33         24  
                  28.82     1:00.38 (31.56)     1:32.61 (32.23)     2:04.33 (31.72)
  2 Knight, Derek W     13 LIAC-MR              2:07.80    2:06.28         20  
                  28.75     1:00.75 (32.00)     1:33.96 (33.21)     2:06.28 (32.32)
  3 Marski, Timothy J   13 LIAC-MR              2:08.42    2:07.53         19  
                  29.49     1:01.86 (32.37)     1:35.17 (33.31)     2:07.53 (32.36)
  4 Tack, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         2:07.96    2:07.58         18  
                  29.35     1:01.88 (32.53)     1:35.33 (33.45)     2:07.58 (32.25)
  5 Arena, CJ J         14 LIAC-MR              2:08.11    2:08.15         17  
                  29.93     1:01.97 (32.04)     1:36.17 (34.20)     2:08.15 (31.98)
  6 Kapusta, Adam       13 LIAC-MR              2:10.09    2:08.38         16  
                  29.95     1:02.25 (32.30)     1:35.82 (33.57)     2:08.38 (32.56)
  7 Leng, Zachary L     13 LIAC-MR              2:10.77    2:10.09         15  
                  30.09     1:03.68 (33.59)     1:37.03 (33.35)     2:10.09 (33.06)
  8 Lee, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         2:08.99    2:10.32         14  
                  29.79     1:02.39 (32.60)     1:36.29 (33.90)     2:10.32 (34.03)
  9 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          2:10.40    2:10.37         13  
                  30.70     1:03.23 (32.53)     1:37.04 (33.81)     2:10.37 (33.33)
 10 Iorizzo, Kyle T     14 Phoenix-MR           2:10.90    2:15.23         12  
                  31.07     1:05.89 (34.82)     1:41.22 (35.33)     2:15.23 (34.01)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Alex                14 Tmsuffolk-MR         2:05.09    2:07.10 q      
                  28.83     1:01.17 (32.34)     1:34.89 (33.72)     2:07.10 (32.21)
  2 Knight, Derek W           13 LIAC-MR              2:08.28    2:07.80 q      
                  29.85     1:02.44 (32.59)     1:35.70 (33.26)     2:07.80 (32.10)
  3 Tack, Ethan M             13 Tmsuffolk-MR         2:08.01    2:07.96 q      
                  29.79     1:02.16 (32.37)     1:35.54 (33.38)     2:07.96 (32.42)
  4 Arena, CJ J               14 LIAC-MR              2:09.70    2:08.11 q      
                  29.94     1:02.41 (32.47)     1:36.15 (33.74)     2:08.11 (31.96)
  5 Marski, Timothy J         13 LIAC-MR              2:09.31    2:08.42 q      
                  29.51     1:02.17 (32.66)     1:35.50 (33.33)     2:08.42 (32.92)
  6 Lee, Daniel               14 Tmsuffolk-MR         2:12.02    2:08.99 q      
                  29.60     1:02.63 (33.03)     1:35.86 (33.23)     2:08.99 (33.13)
  7 Kapusta, Adam             13 LIAC-MR              2:11.28    2:10.09 q      
                  30.07     1:03.16 (33.09)     1:37.36 (34.20)     2:10.09 (32.73)
  8 Canaveral, Dylan D        13 Twisters-MR          2:08.09    2:10.40 q      
                  30.19     1:02.87 (32.68)     1:36.81 (33.94)     2:10.40 (33.59)
  9 Leng, Zachary L           13 LIAC-MR              2:12.23    2:10.77 q      
                  30.18     1:03.67 (33.49)     1:37.61 (33.94)     2:10.77 (33.16)
 10 Iorizzo, Kyle T           14 Phoenix-MR           2:08.54    2:10.90 q      
                  30.06     1:03.30 (33.24)     1:37.70 (34.40)     2:10.90 (33.20)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McClellan, Sean E         13 LIAC-MR              2:14.45    2:10.98        
                  30.56     1:04.12 (33.56)     1:38.58 (34.46)     2:10.98 (32.40)
 12 Zuric, Luka D             13 Three Village-MR     2:08.46    2:11.44        
                  29.16     1:02.73 (33.57)     1:37.35 (34.62)     2:11.44 (34.09)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     2:10.09    2:12.87        
                  30.41     1:04.69 (34.28)     1:39.22 (34.53)     2:12.87 (33.65)
 14 Ford, Wesley A            14 Marlins Bgnw-MR      2:09.07    2:14.62        
                  30.35     1:04.41 (34.06)     1:39.82 (35.41)     2:14.62 (34.80)
 15 Byman, Sean J             13 Phoenix-MR           2:11.70    2:14.64        
                  30.34     1:04.50 (34.16)     1:39.63 (35.13)     2:14.64 (35.01)
 16 Casement, Justin          14 LIAC-MR              2:15.83    2:14.87        
                  30.50     1:04.90 (34.40)     1:40.85 (35.95)     2:14.87 (34.02)
 17 Hein, Will H              14 Bluefish-NE          2:17.26    2:15.02        
                  31.74     1:06.38 (34.64)     1:41.37 (34.99)     2:15.02 (33.65)
 18 Arnberg, Mason            13 Tmsuffolk-MR         2:14.44    2:16.02        
                  30.36     1:04.44 (34.08)     1:40.47 (36.03)     2:16.02 (35.55)
 19 Monteverde, Joseph M      14 IA-MR                2:13.81    2:16.13        
                  31.21     1:05.56 (34.35)     1:41.22 (35.66)     2:16.13 (34.91)
 20 Jakubiak, Alex            14 Tmsuffolk-MR         2:13.74    2:16.21        
                  30.06     1:03.50 (33.44)     1:39.54 (36.04)     2:16.21 (36.67)
 21 Kalletta, George E        14 IA-MR                2:21.06    2:16.30        
                  32.99     1:08.40 (35.41)     1:42.26 (33.86)     2:16.30 (34.04)
 22 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          2:19.54    2:16.45        
                  31.44     1:05.51 (34.07)     1:41.29 (35.78)     2:16.45 (35.16)
 23 Cabrera, Nicholas         14 Twisters-MR          2:16.11    2:16.58        
                  30.96     1:05.61 (34.65)     1:41.48 (35.87)     2:16.58 (35.10)
 24 Gregorace, Michael J      13 LIAC-MR              2:17.07    2:16.61        
                  31.37     1:06.19 (34.82)     1:41.99 (35.80)     2:16.61 (34.62)
 25 Champagne, Dylan C        13 Tmsuffolk-MR         2:19.77    2:16.91        
                  30.77     1:04.91 (34.14)     1:41.05 (36.14)     2:16.91 (35.86)
 26 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:21.96    2:17.37        
                  31.60     1:06.95 (35.35)     1:42.19 (35.24)     2:17.37 (35.18)
 27 Czech, Ben T              14 Bluefish-NE          2:20.96    2:17.56        
                  31.12     1:06.07 (34.95)     1:42.24 (36.17)     2:17.56 (35.32)
 28 Lombardo, Nicholas H      13 Bluefish-NE          2:18.06    2:17.58        
                  31.93     1:07.08 (35.15)     1:42.79 (35.71)     2:17.58 (34.79)
 29 Glat, Brian S             14 Marlins Bgnw-MR      2:07.28    2:18.10        
                  31.05     1:05.27 (34.22)     1:41.56 (36.29)     2:18.10 (36.54)
 30 French, Devon J           14 Flying Dolphins-MR   2:12.35    2:18.21        
                  31.59     1:07.32 (35.73)     1:42.51 (35.19)     2:18.21 (35.70)
 31 Chan, Dylan               14 Tmsuffolk-MR         2:11.26    2:19.34        
                  29.98     1:04.11 (34.13)     1:41.72 (37.61)     2:19.34 (37.62)
 32 Walsh, Dylan F            14 Middies-MR           2:17.97    2:19.45        
                  31.74     1:06.77 (35.03)     1:44.25 (37.48)     2:19.45 (35.20)
 33 McNeary, Daniel           14 LIAC-MR              2:22.21    2:19.67        
                  32.64     1:08.81 (36.17)     1:45.00 (36.19)     2:19.67 (34.67)
 34 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:19.37    2:19.79        
                  31.81     1:06.78 (34.97)     1:43.33 (36.55)     2:19.79 (36.46)
 35 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     2:13.40    2:20.73        
                  32.30     1:07.87 (35.57)     1:44.68 (36.81)     2:20.73 (36.05)
 36 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     2:19.33    2:21.03        
                  32.69     1:08.98 (36.29)     1:45.88 (36.90)     2:21.03 (35.15)
 37 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:21.81    2:21.12        
                  32.60     1:08.33 (35.73)     1:44.62 (36.29)     2:21.12 (36.50)
 38 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:23.50    2:21.17        
                  33.14     1:09.71 (36.57)     1:45.79 (36.08)     2:21.17 (35.38)
 39 Sekar, Sanjay A           14 Bluefish-NE          2:15.63    2:21.69        
                  31.96     1:06.95 (34.99)     1:44.77 (37.82)     2:21.69 (36.92)
 40 Gwynne, Sebastian M       14 Bluefish-NE          2:16.67    2:22.76        
                  33.07     1:09.32 (36.25)     1:46.78 (37.46)     2:22.76 (35.98)
 40 Draper, Christopher F     14 Marlins Bgnw-MR      2:15.71    2:22.76        
                  31.86     1:07.93 (36.07)     1:45.54 (37.61)     2:22.76 (37.22)
 42 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:31.65    2:23.90        
                  33.33     1:09.21 (35.88)     1:46.34 (37.13)     2:23.90 (37.56)
 43 Lawson, Michael           14 Middies-MR           2:19.18    2:24.17        
                  29.34     1:05.09 (35.75)     1:44.34 (39.25)     2:24.17 (39.83)
 44 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:20.48    2:24.98        
                  31.81     1:08.64 (36.83)     1:47.46 (38.82)     2:24.98 (37.52)
 45 Gray, Kyle W              13 Bluefish-NE          2:20.29    2:26.56        
                  33.11     1:10.53 (37.42)     1:49.23 (38.70)     2:26.56 (37.33)
 46 Sweeney, Sam M            14 Marlins Bgnw-MR      2:18.92    2:26.68        
                  32.63     1:10.62 (37.99)     1:49.36 (38.74)     2:26.68 (37.32)
 47 Parkinson, Colton J       13 Bluefish-NE          2:33.28    2:27.76        
                  32.97     1:10.02 (37.05)     1:49.70 (39.68)     2:27.76 (38.06)
 48 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              2:26.37    2:28.12        
                  34.90     1:14.09 (39.19)     1:52.27 (38.18)     2:28.12 (35.85)
 49 Brown, Kieran J           13 LIAC-MR              2:33.50    2:28.14        
                  34.45     1:13.55 (39.10)     1:51.97 (38.42)     2:28.14 (36.17)
 50 Behbehani, Tirdod         14 Marlins Bgnw-MR      2:15.47    2:28.36        
                  33.57     1:10.92 (37.35)   2:28.36 (1:17.44)                    
 51 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:32.65    2:28.55        
                  35.00     1:12.61 (37.61)     1:51.26 (38.65)     2:28.55 (37.29)
 52 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              2:26.96    2:28.95        
                  35.36     1:13.37 (38.01)     1:52.48 (39.11)     2:28.95 (36.47)
 53 McDonough, Jackson T      13 Bluefish-NE          2:33.56    2:29.05        
                  33.61     1:10.96 (37.35)     1:50.78 (39.82)     2:29.05 (38.27)
 54 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR      2:21.99    2:30.10        
                  33.36     1:10.94 (37.58)     1:50.64 (39.70)     2:30.10 (39.46)
 55 Reidemeister, Ryan        14 Bluefish-NE          2:20.26    2:31.48        
                  37.58     1:20.14 (42.56)   2:31.48 (1:11.34)                    
 56 Glat, Chandler R          14 Marlins Bgnw-MR      2:21.21    2:34.37        
                  34.33     1:13.71 (39.38)     1:54.57 (40.86)     2:34.37 (39.80)
 57 Abramson, Andrew D        14 Bluefish-NE          2:31.69    2:40.50        
                  34.44     1:14.83 (40.39)   2:40.50 (1:25.67)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Park, Alex          14 Tmsuffolk-MR         1:07.86    1:05.64         24  
                  32.05     1:05.64 (33.59)                                        
  2 Tack, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         1:07.35    1:07.06         20  
                  32.58     1:07.06 (34.48)                                        
  3 Chan, Dylan         14 Tmsuffolk-MR         1:08.13    1:07.82         19  
                  33.20     1:07.82 (34.62)                                        
  4 Lee, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:08.18    1:07.90         18  
                  33.44     1:07.90 (34.46)                                        
  5 Leng, Zachary L     13 LIAC-MR              1:08.72    1:09.10         17  
                  33.75     1:09.10 (35.35)                                        
  6 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          1:09.95    1:09.73         16  
                  33.95     1:09.73 (35.78)                                        
  7 Kapusta, Adam       13 LIAC-MR              1:10.24    1:10.42         15  
                  34.53     1:10.42 (35.89)                                        
  8 Kaplan, Ryan J      14 Three Village-MR     1:11.91    1:10.71         14  
                  34.26     1:10.71 (36.45)                                        
  9 Czech, Ben T        14 Bluefish-NE          1:10.45    1:10.93         13  
                  33.75     1:10.93 (37.18)                                        
 10 Gregorace, Michael  13 LIAC-MR              1:11.22    1:11.28         12  
                  34.80     1:11.28 (36.48)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tack, Ethan M             13 Tmsuffolk-MR         1:09.16    1:07.35 q      
                  32.42     1:07.35 (34.93)                                        
  2 Park, Alex                14 Tmsuffolk-MR         1:04.12    1:07.86 q      
                  33.32     1:07.86 (34.54)                                        
  3 Chan, Dylan               14 Tmsuffolk-MR         1:10.10    1:08.13 q      
                  34.02     1:08.13 (34.11)                                        
  4 Lee, Daniel               14 Tmsuffolk-MR         1:08.57    1:08.18 q      
                  33.75     1:08.18 (34.43)                                        
  5 Leng, Zachary L           13 LIAC-MR              1:11.24    1:08.72 q      
                  33.30     1:08.72 (35.42)                                        
  6 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          1:09.69    1:09.95 q      
                  34.11     1:09.95 (35.84)                                        
  7 Kapusta, Adam             13 LIAC-MR              1:11.08    1:10.24 q      
                  34.24     1:10.24 (36.00)                                        
  8 Czech, Ben T              14 Bluefish-NE          1:12.48    1:10.45 q      
                  33.96     1:10.45 (36.49)                                        
  9 Gregorace, Michael J      13 LIAC-MR              1:12.61    1:11.22 q      
                  35.01     1:11.22 (36.21)                                        
 10 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     1:11.18    1:11.91 q      
                  34.93     1:11.91 (36.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 French, Devon J           14 Flying Dolphins-MR   1:09.37    1:11.99        
                  34.54     1:11.99 (37.45)                                        
 12 Lawson, Michael           14 Middies-MR           1:12.00    1:12.00        
                  34.61     1:12.00 (37.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sweeney, Sam M            14 Marlins Bgnw-MR      1:08.44    1:12.01        
                  35.06     1:12.01 (36.95)                                        
 14 Reidemeister, Ryan        14 Bluefish-NE          1:10.53    1:12.31        
                  34.34     1:12.31 (37.97)                                        
 15 Sekar, Sanjay A           14 Bluefish-NE          1:06.51    1:12.58        
                  35.62     1:12.58 (36.96)                                        
 16 Champagne, Dylan C        13 Tmsuffolk-MR         1:12.90    1:12.91        
                  35.93     1:12.91 (36.98)                                        
 17 Draper, Christopher F     14 Marlins Bgnw-MR      1:09.86    1:13.12        
                  35.53     1:13.12 (37.59)                                        
 18 Monteverde, Joseph M      14 IA-MR                1:08.98    1:13.52        
                  35.86     1:13.52 (37.66)                                        
 19 Byman, Sean J             13 Phoenix-MR           1:10.22    1:14.18        
                  35.72     1:14.18 (38.46)                                        
 20 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:21.52    1:14.35        
                  35.79     1:14.35 (38.56)                                        
 21 Wun, James T              13 LIAC-MR              1:13.11    1:15.53        
                  36.84     1:15.53 (38.69)                                        
 22 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:15.02    1:15.63        
                  37.18     1:15.63 (38.45)                                        
 23 McNeary, Daniel           14 LIAC-MR              1:13.12    1:16.26        
                  37.32     1:16.26 (38.94)                                        
 24 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     1:11.92    1:16.30        
                  37.04     1:16.30 (39.26)                                        
 25 Gray, Kyle W              13 Bluefish-NE          1:13.19    1:17.36        
                  37.95     1:17.36 (39.41)                                        
 26 Parkinson, Colton J       13 Bluefish-NE          1:15.57    1:17.89        
                  37.43     1:17.89 (40.46)                                        
 27 Jakubiak, Alex            14 Tmsuffolk-MR         1:11.89    1:18.43        
                  37.50     1:18.43 (40.93)                                        
 28 McDonough, Jackson T      13 Bluefish-NE          1:16.75    1:19.06        
                  38.86     1:19.06 (40.20)                                        
 29 Jamilkowski, Blake M      14 Flying Dolphins-MR   1:13.03    1:19.25        
                  38.81     1:19.25 (40.44)                                        
 30 Behbehani, Tirdod         14 Marlins Bgnw-MR      1:13.59    1:19.54        
                  38.58     1:19.54 (40.96)                                        
 31 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              1:23.92    1:22.48        
                  40.57     1:22.48 (41.91)                                        
 32 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      1:13.59    1:24.07        
                  41.35     1:24.07 (42.72)                                        
 33 Abramson, Andrew D        14 Bluefish-NE          1:24.65    1:28.87        
                  42.96     1:28.87 (45.91)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Park, Alex          14 Tmsuffolk-MR         2:28.92    2:16.10         24  
                  32.14     1:06.37 (34.23)     1:41.85 (35.48)     2:16.10 (34.25)
  2 Glat, Brian S       14 Marlins Bgnw-MR      2:27.91    2:20.72         20  
                  32.26     1:07.21 (34.95)     1:44.01 (36.80)     2:20.72 (36.71)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     2:33.67    2:26.20         19  
                  34.87     1:12.34 (37.47)     1:49.65 (37.31)     2:26.20 (36.55)
  4 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:30.04    2:29.95         18  
                  34.37     1:12.00 (37.63)     1:51.66 (39.66)     2:29.95 (38.29)
  5 Gregorace, Michael  13 LIAC-MR              2:31.05    2:31.87         17  
                  35.38     1:14.27 (38.89)     1:53.78 (39.51)     2:31.87 (38.09)
  6 Leng, Zachary L     13 LIAC-MR              2:34.96    2:31.94         16  
                  35.48     1:14.38 (38.90)     1:53.75 (39.37)     2:31.94 (38.19)
  7 Sekar, Sanjay A     14 Bluefish-NE          2:32.15    2:32.28         15  
                  35.23     1:13.46 (38.23)     1:53.01 (39.55)     2:32.28 (39.27)
  8 Champagne, Dylan C  13 Tmsuffolk-MR         2:34.28    2:33.87         14  
                  36.40     1:15.36 (38.96)     1:55.10 (39.74)     2:33.87 (38.77)
  9 Lombardo, Nicholas  13 Bluefish-NE          2:33.31    2:34.78         13  
                  36.22     1:15.36 (39.14)     1:55.42 (40.06)     2:34.78 (39.36)
 10 Reidemeister, Ryan  14 Bluefish-NE          2:35.15    2:34.90         12  
                  35.06     1:16.94 (41.88)     1:57.62 (40.68)     2:34.90 (37.28)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Glat, Brian S             14 Marlins Bgnw-MR      2:09.50    2:27.91 q      
                  34.73     1:11.73 (37.00)     1:49.72 (37.99)     2:27.91 (38.19)
  2 Park, Alex                14 Tmsuffolk-MR         2:15.75    2:28.92 q      
                  36.07     1:13.84 (37.77)     1:50.82 (36.98)     2:28.92 (38.10)
  3 Lee, Daniel               14 Tmsuffolk-MR         2:29.10    2:29.84 q      
                  36.22     1:14.14 (37.92)     1:52.71 (38.57)     2:29.84 (37.13)
  4 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          2:28.76    2:30.04 q      
                  34.99     1:12.56 (37.57)     1:51.76 (39.20)     2:30.04 (38.28)
  5 Gregorace, Michael J      13 LIAC-MR              2:30.92    2:31.05 q      
                  36.13     1:15.24 (39.11)     1:53.67 (38.43)     2:31.05 (37.38)
  6 Sekar, Sanjay A           14 Bluefish-NE          2:25.26    2:32.15 q      
                  35.77     1:13.91 (38.14)     1:53.50 (39.59)     2:32.15 (38.65)
  7 Lombardo, Nicholas H      13 Bluefish-NE          2:35.32    2:33.31 q      
                  37.33     1:16.29 (38.96)     1:55.59 (39.30)     2:33.31 (37.72)
  8 Zuric, Luka D             13 Three Village-MR     2:24.58    2:33.67 q      
                  35.49     1:14.87 (39.38)     1:54.86 (39.99)     2:33.67 (38.81)
  9 Champagne, Dylan C        13 Tmsuffolk-MR         2:32.55    2:34.28 q      
                  35.42     1:14.17 (38.75)     1:55.05 (40.88)     2:34.28 (39.23)
 10 Leng, Zachary L           13 LIAC-MR              2:32.90    2:34.96 q      
                  36.93     1:16.99 (40.06)     1:56.29 (39.30)     2:34.96 (38.67)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reidemeister, Ryan        14 Bluefish-NE          2:31.22    2:35.15        
                  36.49     1:16.67 (40.18)     1:57.08 (40.41)     2:35.15 (38.07)
 12 Czech, Ben T              14 Bluefish-NE          2:37.21    2:37.08        
                  37.82     1:17.95 (40.13)     1:57.87 (39.92)     2:37.08 (39.21)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:43.08    2:37.60        
                  38.43     1:18.86 (40.43)     1:58.84 (39.98)     2:37.60 (38.76)
 14 Iorizzo, Kyle T           14 Phoenix-MR           2:23.48    2:37.83        
                  36.85     1:17.77 (40.92)     1:58.90 (41.13)     2:37.83 (38.93)
 15 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     2:29.19    2:38.19        
                  37.90     1:17.62 (39.72)     1:58.38 (40.76)     2:38.19 (39.81)
 16 Draper, Christopher F     14 Marlins Bgnw-MR      2:30.07    2:40.57        
                  37.15     1:17.58 (40.43)     1:59.21 (41.63)     2:40.57 (41.36)
 17 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:35.26    2:40.81        
                  39.54     1:20.94 (41.40)     2:02.69 (41.75)     2:40.81 (38.12)
 18 Sweeney, Sam M            14 Marlins Bgnw-MR      2:27.41    2:41.45        
                  36.41     1:17.89 (41.48)     2:00.21 (42.32)     2:41.45 (41.24)
 19 Byman, Sean J             13 Phoenix-MR           2:31.14    2:42.06        
                  37.80     1:18.32 (40.52)     2:00.40 (42.08)     2:42.06 (41.66)
 20 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     2:29.97    2:44.41        
                  38.82     1:20.42 (41.60)     2:02.35 (41.93)     2:44.41 (42.06)
 21 Gray, Kyle W              13 Bluefish-NE          2:35.44    2:44.46        
                  39.59     1:22.37 (42.78)     2:04.04 (41.67)     2:44.46 (40.42)
 22 Jamilkowski, Blake M      14 Flying Dolphins-MR   2:36.38    2:44.55        
                  39.76     1:21.95 (42.19)     2:04.91 (42.96)     2:44.55 (39.64)
 23 Parkinson, Colton J       13 Bluefish-NE          2:47.83    2:45.61        
                  38.35     1:20.48 (42.13)     2:03.73 (43.25)     2:45.61 (41.88)
 24 McDonough, Jackson T      13 Bluefish-NE          2:42.55    2:48.40        
                  38.02     1:20.26 (42.24)     2:04.32 (44.06)     2:48.40 (44.08)
 25 Kahn, Alec P              14 Flying Dolphins-MR   2:36.52    2:50.05        
                  40.38     1:24.31 (43.93)     2:07.54 (43.23)     2:50.05 (42.51)
 26 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:50.56    2:52.60        
                  41.33     1:24.24 (42.91)     2:08.90 (44.66)     2:52.60 (43.70)
 27 Behbehani, Tirdod         14 Marlins Bgnw-MR      2:34.65    2:53.48        
                  39.06     1:22.34 (43.28)     2:09.00 (46.66)     2:53.48 (44.48)
 28 Abramson, Andrew D        14 Bluefish-NE          3:03.19    3:05.26        
                  43.16     1:30.56 (47.40)     2:18.35 (47.79)     3:05.26 (46.91)
 -- Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:32.71         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  35.83     1:14.97 (39.14)     1:54.37 (39.40)          DQ (38.88)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:17.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Dylan         14 Tmsuffolk-MR         1:16.01    1:12.52         20  
                  34.20     1:12.52 (38.32)                                        
  2 Lee, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:15.09    1:13.87         17  
                  35.23     1:13.87 (38.64)                                        
  3 Marski, Timothy J   13 LIAC-MR              1:16.22    1:14.09         16  
                  35.22     1:14.09 (38.87)                                        
  4 Louser, Jason C     13 Three Village-MR     1:17.03    1:17.01         15  
                  36.30     1:17.01 (40.71)                                        
  5 Gong, Phillip J     13 Phoenix-MR           1:17.54    1:17.16         14  
                  36.73     1:17.16 (40.43)                                        
  6 Wun, James T        13 LIAC-MR              1:17.14    1:17.36         13  
                  36.67     1:17.36 (40.69)                                        
  7 Chan, Adrian F      14 LIAC-MR              1:19.17    1:17.80         12  
                  36.63     1:17.80 (41.17)                                        
  8 Ford, Wesley A      14 Marlins Bgnw-MR      1:19.56    1:17.92         11  
                  36.90     1:17.92 (41.02)                                        
  9 Arnberg, Mason      13 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:18.81          9  
                  37.19     1:18.81 (41.62)                                        
 10 Zayit, Orry M       13 LIAC-MR              1:20.11    1:19.36          7  
                  38.24     1:19.36 (41.12)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:17.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Daniel               14 Tmsuffolk-MR         1:15.86    1:15.09 q      
                  35.57     1:15.09 (39.52)                                        
  2 Chan, Dylan               14 Tmsuffolk-MR         1:15.39    1:16.01 q      
                  35.47     1:16.01 (40.54)                                        
  3 Marski, Timothy J         13 LIAC-MR              1:16.17    1:16.22 q      
                  36.40     1:16.22 (39.82)                                        
  4 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     1:15.29    1:17.03 q      
                  37.67     1:17.03 (39.36)                                        
  5 Wun, James T              13 LIAC-MR              1:17.41    1:17.14 q      
                  37.64     1:17.14 (39.50)                                        
  6 Gong, Phillip J           13 Phoenix-MR           1:15.98    1:17.54 q      
                  36.93     1:17.54 (40.61)                                        
  7 Chan, Adrian F            14 LIAC-MR              1:17.21    1:19.17 q      
                  37.23     1:19.17 (41.94)                                        
  8 Ford, Wesley A            14 Marlins Bgnw-MR      1:14.46    1:19.56 q      
                  36.85     1:19.56 (42.71)                                        
  9 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:20.90    1:20.11 q      
                  38.29     1:20.11 (41.82)                                        
 10 Arnberg, Mason            13 Tmsuffolk-MR         1:20.09    1:20.73 q      
                  39.26     1:20.73 (41.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cabrera, Nicholas         14 Twisters-MR          1:18.41    1:20.82        
                  38.82     1:20.82 (42.00)                                        
 12 Kahn, Alec P              14 Flying Dolphins-MR   1:21.14    1:22.25        
                  39.34     1:22.25 (42.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 McQuaid, Tim C            13 Bluefish-NE          1:20.99    1:22.34        
                  38.43     1:22.34 (43.91)                                        
 14 McClellan, Sean E         13 LIAC-MR              1:21.14    1:22.36        
                  38.98     1:22.36 (43.38)                                        
 15 Hein, Will H              14 Bluefish-NE          1:21.14    1:23.55        
                  40.22     1:23.55 (43.33)                                        
 16 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR      1:17.61    1:24.71        
                  39.56     1:24.71 (45.15)                                        
 17 Gwynne, Sebastian M       14 Bluefish-NE          1:21.19    1:25.13        
                  40.21     1:25.13 (44.92)                                        
 18 Jamilkowski, Blake M      14 Flying Dolphins-MR   1:21.10    1:26.90        
                  40.91     1:26.90 (45.99)                                        
 19 Glat, Chandler R          14 Marlins Bgnw-MR      1:20.48    1:27.68        
                  41.03     1:27.68 (46.65)                                        
 -- Jakubiak, Alex            14 Tmsuffolk-MR         1:21.09         DQ        
      One hand touch
                  40.92          DQ (45.95)                                        
 -- Tack, Ethan M             13 Tmsuffolk-MR         1:21.17         DQ        
      Downward butterfly kick
                  36.68          DQ (41.08)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:44.79
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Arena, CJ J         14 LIAC-MR              2:42.39    2:39.79         24  
                  36.40     1:17.27 (40.87)     1:58.75 (41.48)     2:39.79 (41.04)
  2 Louser, Jason C     13 Three Village-MR     2:42.01    2:40.90         20  
                  38.01     1:18.84 (40.83)     2:01.60 (42.76)     2:40.90 (39.30)
  3 Marski, Timothy J   13 LIAC-MR              2:44.13    2:46.38         19  
                  37.88     1:20.50 (42.62)     2:03.97 (43.47)     2:46.38 (42.41)
  4 Wun, James T        13 LIAC-MR              2:45.68    2:46.82         18  
                  37.67     1:19.42 (41.75)     2:03.05 (43.63)     2:46.82 (43.77)
  5 Cabrera, Nicholas   14 Twisters-MR          2:49.16    2:49.24         17  
                  38.58     1:22.59 (44.01)     2:06.18 (43.59)     2:49.24 (43.06)
  6 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:52.55    2:49.59         16  
                  38.78     1:21.26 (42.48)     2:05.90 (44.64)     2:49.59 (43.69)
  7 Hein, Will H        14 Bluefish-NE          2:54.80    2:51.16         15  
                  39.54     1:22.03 (42.49)     2:06.78 (44.75)     2:51.16 (44.38)
  8 Arnberg, Mason      13 Tmsuffolk-MR         2:52.25    2:51.85         14  
                  38.92     1:22.51 (43.59)     2:07.04 (44.53)     2:51.85 (44.81)
  9 Kahn, Alec P        14 Flying Dolphins-MR   2:53.40    2:53.68         13  
                  40.47     1:24.39 (43.92)     2:08.85 (44.46)     2:53.68 (44.83)
 10 Zayit, Orry M       13 LIAC-MR              2:50.87    2:54.92         12  
                  40.77     1:24.97 (44.20)     2:10.11 (45.14)     2:54.92 (44.81)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:44.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     2:37.53    2:42.01 q      
                  38.13     1:18.46 (40.33)     2:01.97 (43.51)     2:42.01 (40.04)
  2 Arena, CJ J               14 LIAC-MR              2:35.00    2:42.39 q      
                  36.99     1:17.88 (40.89)     2:00.86 (42.98)     2:42.39 (41.53)
  3 Marski, Timothy J         13 LIAC-MR              2:42.57    2:44.13 q      
                  37.04     1:18.97 (41.93)     2:01.35 (42.38)     2:44.13 (42.78)
  4 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:44.61    2:45.68 q      
                  38.18     1:19.60 (41.42)     2:02.99 (43.39)     2:45.68 (42.69)
  5 Cabrera, Nicholas         14 Twisters-MR          2:45.60    2:49.16 q      
                  39.73     1:22.83 (43.10)     2:06.23 (43.40)     2:49.16 (42.93)
  6 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:45.08    2:50.87 q      
                  39.81     1:23.91 (44.10)     2:08.25 (44.34)     2:50.87 (42.62)
  7 Arnberg, Mason            13 Tmsuffolk-MR         2:54.65    2:52.25 q      
                  38.93     1:21.99 (43.06)     2:07.14 (45.15)     2:52.25 (45.11)
  8 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          2:51.95    2:52.55 q      
                  40.14     1:23.14 (43.00)     2:07.88 (44.74)     2:52.55 (44.67)
  9 Kahn, Alec P              14 Flying Dolphins-MR   2:53.93    2:53.40 q      
                  39.98     1:23.20 (43.22)     2:08.18 (44.98)     2:53.40 (45.22)
 10 Hein, Will H              14 Bluefish-NE          2:59.92    2:54.80 q      
                  40.44     1:24.62 (44.18)     2:10.52 (45.90)     2:54.80 (44.28)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McClellan, Sean E         13 LIAC-MR              2:52.62    2:55.79        
                  40.16     1:25.11 (44.95)     2:10.82 (45.71)     2:55.79 (44.97)
 12 McQuaid, Tim C            13 Bluefish-NE          2:58.21    2:58.35        
                  40.21     1:26.04 (45.83)     2:13.46 (47.42)     2:58.35 (44.89)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Byman, Sean J             13 Phoenix-MR           2:52.60    3:00.74        
                  40.92     1:25.13 (44.21)     2:12.60 (47.47)     3:00.74 (48.14)
 14 Liu, Lewis B              13 Twisters-MR          2:58.09    3:03.86        
                  41.42     1:27.47 (46.05)     2:16.28 (48.81)     3:03.86 (47.58)
 15 Lin, Max L                13 Twisters-MR          2:59.25    3:05.30        
                  42.59     1:29.34 (46.75)     2:17.65 (48.31)     3:05.30 (47.65)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Marski, Timothy J   13 LIAC-MR              1:04.84    1:03.67         24  
                  29.91     1:03.67 (33.76)                                        
  2 French, Devon J     14 Flying Dolphins-MR   1:04.34    1:04.30         20  
                  30.17     1:04.30 (34.13)                                        
  3 Chan, Adrian F      14 LIAC-MR              1:05.10    1:04.69         19  
                  30.25     1:04.69 (34.44)                                        
  4 Casement, Justin    14 LIAC-MR              1:06.23    1:06.13         18  
                  30.82     1:06.13 (35.31)                                        
  5 Kapusta, Adam       13 LIAC-MR              1:05.69    1:06.41         17  
                  31.25     1:06.41 (35.16)                                        
  6 McClellan, Sean E   13 LIAC-MR              1:07.97    1:07.36         16  
                  31.62     1:07.36 (35.74)                                        
  7 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          1:07.13    1:07.37         15  
                  31.89     1:07.37 (35.48)                                        
  8 Chan, Dylan         14 Tmsuffolk-MR         1:07.26    1:07.70         14  
                  31.39     1:07.70 (36.31)                                        
  9 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:07.29    1:08.03         13  
                  31.43     1:08.03 (36.60)                                        
 10 Cabrera, Nicholas   14 Twisters-MR          1:08.03    1:08.80         12  
                  32.07     1:08.80 (36.73)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 French, Devon J           14 Flying Dolphins-MR   1:05.57    1:04.34 q      
                  30.00     1:04.34 (34.34)                                        
  2 Marski, Timothy J         13 LIAC-MR              1:05.00    1:04.84 q      
                  30.34     1:04.84 (34.50)                                        
  3 Chan, Adrian F            14 LIAC-MR              1:04.02    1:05.10 q      
                  30.20     1:05.10 (34.90)                                        
  4 Kapusta, Adam             13 LIAC-MR              1:07.26    1:05.69 q      
                  31.50     1:05.69 (34.19)                                        
  5 Casement, Justin          14 LIAC-MR              1:06.73    1:06.23 q      
                  31.53     1:06.23 (34.70)                                        
  6 Canaveral, Dylan D        13 Twisters-MR          1:06.42    1:07.13 q      
                  30.83     1:07.13 (36.30)                                        
  7 Chan, Dylan               14 Tmsuffolk-MR         1:06.12    1:07.26 q      
                  31.04     1:07.26 (36.22)                                        
  8 Zuric, Luka D             13 Three Village-MR     1:06.82    1:07.29 q      
                  31.11     1:07.29 (36.18)                                        
  9 McClellan, Sean E         13 LIAC-MR              1:07.71    1:07.97 q      
                  32.07     1:07.97 (35.90)                                        
 10 Cabrera, Nicholas         14 Twisters-MR          1:08.89    1:08.03 q      
                  32.10     1:08.03 (35.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Monteverde, Joseph M      14 IA-MR                1:06.20    1:08.34        
                  30.41     1:08.34 (37.93)                                        
 12 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     1:06.51    1:08.57        
                  32.81     1:08.57 (35.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kalletta, George E        14 IA-MR                1:09.13    1:09.07        
                  33.19     1:09.07 (35.88)                                        
 14 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:09.96    1:09.71        
                  33.58     1:09.71 (36.13)                                        
 15 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:10.01    1:09.81        
                  32.68     1:09.81 (37.13)                                        
 16 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     1:09.22    1:10.04        
                  31.75     1:10.04 (38.29)                                        
 17 Leng, Zachary L           13 LIAC-MR              1:12.29    1:10.12        
                  32.21     1:10.12 (37.91)                                        
 18 Gregorace, Michael J      13 LIAC-MR              1:12.13    1:10.36        
                  32.92     1:10.36 (37.44)                                        
 19 Champagne, Dylan C        13 Tmsuffolk-MR         1:10.15    1:10.59        
                  32.64     1:10.59 (37.95)                                        
 20 Jakubiak, Alex            14 Tmsuffolk-MR         1:09.84    1:11.53        
                  32.54     1:11.53 (38.99)                                        
 21 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     1:09.85    1:12.13        
                  33.02     1:12.13 (39.11)                                        
 22 Gwynne, Sebastian M       14 Bluefish-NE          1:07.97    1:12.45        
                  32.96     1:12.45 (39.49)                                        
 23 Byman, Sean J             13 Phoenix-MR           1:09.31    1:13.06        
                  33.56     1:13.06 (39.50)                                        
 24 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:15.41    1:13.10        
                  33.98     1:13.10 (39.12)                                        
 25 Jamilkowski, Blake M      14 Flying Dolphins-MR   1:10.13    1:13.32        
                  34.81     1:13.32 (38.51)                                        
 26 Lombardo, Nicholas H      13 Bluefish-NE          1:10.24    1:14.44        
                  34.62     1:14.44 (39.82)                                        
 27 Sweeney, Sam M            14 Marlins Bgnw-MR      1:09.84    1:16.33        
                  33.81     1:16.33 (42.52)                                        
 28 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      1:10.39    1:17.95        
                  35.94     1:17.95 (42.01)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Arena, CJ J         14 LIAC-MR              2:20.02    2:18.82         24  
                  31.13     1:06.24 (35.11)     1:42.51 (36.27)     2:18.82 (36.31)
  2 Tack, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         2:22.39    2:20.36         20  
                  30.70     1:06.22 (35.52)     1:43.26 (37.04)     2:20.36 (37.10)
  3 Kapusta, Adam       13 LIAC-MR              2:24.17    2:22.45         19  
                  31.35     1:06.85 (35.50)     1:44.75 (37.90)     2:22.45 (37.70)
  4 Casement, Justin    14 LIAC-MR              2:27.82    2:26.18         18  
                  32.63     1:10.15 (37.52)     1:48.34 (38.19)     2:26.18 (37.84)
  5 McClellan, Sean E   13 LIAC-MR              2:28.31    2:26.51         17  
                  31.86     1:08.95 (37.09)     1:47.71 (38.76)     2:26.51 (38.80)
  6 French, Devon J     14 Flying Dolphins-MR   2:31.40    2:28.77         15.5
                  32.18     1:09.84 (37.66)     1:49.63 (39.79)     2:28.77 (39.14)
  6 Louser, Jason C     13 Three Village-MR     2:32.35    2:28.77         15.5
                  33.31     1:12.89 (39.58)   2:28.77 (1:15.88)                    
  8 Chan, Adrian F      14 LIAC-MR              2:32.19    2:30.77         14  
                  33.56     1:12.56 (39.00)     1:52.02 (39.46)     2:30.77 (38.75)
  9 Gregorace, Michael  13 LIAC-MR              2:32.99    2:35.95         13  
                  34.09     1:13.85 (39.76)     1:54.78 (40.93)     2:35.95 (41.17)
 10 Iorizzo, Kyle T     14 Phoenix-MR           2:29.97    2:37.57         12  
                  33.89     1:14.23 (40.34)     1:56.42 (42.19)     2:37.57 (41.15)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arena, CJ J               14 LIAC-MR              2:19.85    2:20.02 q      
                  30.74     1:05.77 (35.03)     1:42.58 (36.81)     2:20.02 (37.44)
  2 Tack, Ethan M             13 Tmsuffolk-MR         2:22.48    2:22.39 q      
                  31.36     1:07.34 (35.98)     1:43.89 (36.55)     2:22.39 (38.50)
  3 Kapusta, Adam             13 LIAC-MR              2:22.30    2:24.17 q      
                  31.44     1:07.73 (36.29)     1:47.30 (39.57)     2:24.17 (36.87)
  4 Casement, Justin          14 LIAC-MR              2:28.04    2:27.82 q      
                  33.40     1:10.83 (37.43)     1:50.26 (39.43)     2:27.82 (37.56)
  5 McClellan, Sean E         13 LIAC-MR              2:26.51    2:28.31 q      
                  32.88     1:10.70 (37.82)     1:50.01 (39.31)     2:28.31 (38.30)
  6 Iorizzo, Kyle T           14 Phoenix-MR           2:16.54    2:29.97 q      
                  33.07     1:10.72 (37.65)     1:51.68 (40.96)     2:29.97 (38.29)
  7 French, Devon J           14 Flying Dolphins-MR   2:27.97    2:31.40 q      
                  32.63     1:10.17 (37.54)     1:50.90 (40.73)     2:31.40 (40.50)
  8 Chan, Adrian F            14 LIAC-MR              2:25.53    2:32.19 q      
                  33.52     1:12.35 (38.83)     1:52.16 (39.81)     2:32.19 (40.03)
  9 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     2:24.13    2:32.35 q      
                  33.88     1:12.99 (39.11)   2:32.35 (1:19.36)                    
 10 Gregorace, Michael J      13 LIAC-MR              2:31.84    2:32.99 q      
                  34.91     1:14.16 (39.25)     1:54.25 (40.09)     2:32.99 (38.74)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:30.94    2:36.00        
                  35.09     1:15.32 (40.23)     1:56.42 (41.10)     2:36.00 (39.58)
 12 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              2:35.55    2:36.40        
                  35.08     1:13.99 (38.91)     1:54.94 (40.95)     2:36.40 (41.46)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kalletta, George E        14 IA-MR                2:35.04    2:36.96        
                  35.45     1:13.84 (38.39)     1:55.87 (42.03)     2:36.96 (41.09)
 14 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     2:30.91    2:39.92        
                  35.47     1:14.57 (39.10)     1:58.10 (43.53)     2:39.92 (41.82)
 15 Canaveral, Dylan D        13 Twisters-MR          2:35.09    2:40.59        
                  33.22     1:11.62 (38.40)     1:54.86 (43.24)     2:40.59 (45.73)
 16 Champagne, Dylan C        13 Tmsuffolk-MR         2:35.05    2:40.92        
                  33.49     1:12.82 (39.33)     1:55.92 (43.10)     2:40.92 (45.00)
 17 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     2:35.86    2:41.69        
                  36.44     1:17.54 (41.10)     1:59.99 (42.45)     2:41.69 (41.70)
 18 Cabrera, Nicholas         14 Twisters-MR          2:33.17    2:42.00        
                  34.86     1:13.70 (38.84)     1:56.77 (43.07)     2:42.00 (45.23)
 19 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:45.97    2:44.60        
                  37.21     1:17.88 (40.67)     2:02.18 (44.30)     2:44.60 (42.42)
 20 McQuaid, Tim C            13 Bluefish-NE          2:40.01    2:52.81        
                  36.84     1:20.73 (43.89)     2:07.35 (46.62)     2:52.81 (45.46)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Park, Alex          14 Tmsuffolk-MR         2:23.29    2:16.24         24  
                  29.14     1:04.24 (35.10)     1:44.34 (40.10)     2:16.24 (31.90)
  2 Chan, Dylan         14 Tmsuffolk-MR         2:24.10    2:19.51         20  
                  30.08     1:05.78 (35.70)     1:46.39 (40.61)     2:19.51 (33.12)
  3 Tack, Ethan M       13 Tmsuffolk-MR         2:28.07    2:23.48         19  
                  30.09     1:06.07 (35.98)     1:49.71 (43.64)     2:23.48 (33.77)
  4 Lee, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         2:24.22    2:24.23         18  
                  30.44     1:09.45 (39.01)     1:49.45 (40.00)     2:24.23 (34.78)
  5 Arena, CJ J         14 LIAC-MR              2:24.78    2:24.48         17  
                  30.67     1:08.98 (38.31)     1:51.21 (42.23)     2:24.48 (33.27)
  6 Louser, Jason C     13 Three Village-MR     2:25.20    2:26.11         16  
                  31.91     1:11.82 (39.91)     1:53.70 (41.88)     2:26.11 (32.41)
  7 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     2:28.79    2:27.90         15  
                  31.17     1:09.61 (38.44)     1:55.44 (45.83)     2:27.90 (32.46)
  8 Casement, Justin    14 LIAC-MR              2:30.33    2:30.58         14  
                  32.06     1:10.75 (38.69)     1:57.44 (46.69)     2:30.58 (33.14)
  9 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:30.32    2:31.24         13  
                  33.59     1:12.61 (39.02)     1:56.84 (44.23)     2:31.24 (34.40)
 10 French, Devon J     14 Flying Dolphins-MR   2:29.55    2:31.72         12  
                  31.59     1:11.08 (39.49)     1:57.10 (46.02)     2:31.72 (34.62)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Alex                14 Tmsuffolk-MR         2:19.07    2:23.29 q      
                  29.63     1:07.06 (37.43)     1:49.31 (42.25)     2:23.29 (33.98)
  2 Chan, Dylan               14 Tmsuffolk-MR         2:24.06    2:24.10 q      
                  31.01     1:09.13 (38.12)     1:51.07 (41.94)     2:24.10 (33.03)
  3 Lee, Daniel               14 Tmsuffolk-MR         2:24.92    2:24.22 q      
                  30.35     1:07.90 (37.55)     1:50.23 (42.33)     2:24.22 (33.99)
  4 Arena, CJ J               14 LIAC-MR              2:21.00    2:24.78 q      
                  30.77     1:08.90 (38.13)     1:51.24 (42.34)     2:24.78 (33.54)
  5 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     2:24.65    2:25.20 q      
                  32.33     1:12.67 (40.34)     1:54.16 (41.49)     2:25.20 (31.04)
  6 Tack, Ethan M             13 Tmsuffolk-MR         2:23.44    2:28.07 q      
                  30.46     1:08.19 (37.73)     1:51.43 (43.24)     2:28.07 (36.64)
  7 Zuric, Luka D             13 Three Village-MR     2:24.78    2:28.79 q      
                  31.52     1:10.15 (38.63)     1:56.56 (46.41)     2:28.79 (32.23)
  8 French, Devon J           14 Flying Dolphins-MR   2:26.85    2:29.55 q      
                  31.33     1:11.21 (39.88)     1:55.37 (44.16)     2:29.55 (34.18)
  9 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          2:31.05    2:30.32 q      
                  33.74     1:11.28 (37.54)     1:57.38 (46.10)     2:30.32 (32.94)
 10 Casement, Justin          14 LIAC-MR              2:35.13    2:30.33 q      
                  33.00     1:12.06 (39.06)     1:58.51 (46.45)     2:30.33 (31.82)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Arnberg, Mason            13 Tmsuffolk-MR         2:39.90    2:31.83        
                  33.22     1:13.92 (40.70)     1:57.95 (44.03)     2:31.83 (33.88)
 12 Canaveral, Dylan D        13 Twisters-MR          2:30.00    2:32.01        
                  32.22     1:11.74 (39.52)     1:59.37 (47.63)     2:32.01 (32.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Knight, Derek W           13 LIAC-MR              2:40.08    2:32.65        
                  32.62     1:14.36 (41.74)     2:00.62 (46.26)     2:32.65 (32.03)
 14 Chan, Adrian F            14 LIAC-MR              2:34.98    2:33.19        
                  30.95     1:12.55 (41.60)     1:57.19 (44.64)     2:33.19 (36.00)
 15 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:36.62    2:33.78        
                  34.93     1:12.64 (37.71)     2:00.66 (48.02)     2:33.78 (33.12)
 16 Champagne, Dylan C        13 Tmsuffolk-MR         2:37.49    2:34.29        
                  32.75     1:12.00 (39.25)     2:00.27 (48.27)     2:34.29 (34.02)
 17 Hein, Will H              14 Bluefish-NE          2:39.77    2:35.31        
                  35.15     1:16.85 (41.70)     2:02.98 (46.13)     2:35.31 (32.33)
 18 Cabrera, Nicholas         14 Twisters-MR          2:31.61    2:35.34        
                  31.36     1:15.29 (43.93)     2:00.37 (45.08)     2:35.34 (34.97)
 19 Walsh, Dylan F            14 Middies-MR           2:38.52    2:37.17        
                  33.81     1:14.25 (40.44)     2:01.59 (47.34)     2:37.17 (35.58)
 20 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:32.39    2:37.81        
                  34.64     1:17.29 (42.65)     2:02.73 (45.44)     2:37.81 (35.08)
 21 He, David                 13 Three Village-MR     2:40.80    2:39.21        
                  34.40     1:15.67 (41.27)     2:04.44 (48.77)     2:39.21 (34.77)
 22 Gwynne, Sebastian M       14 Bluefish-NE          2:37.62    2:39.65        
                  33.75     1:15.42 (41.67)     2:03.28 (47.86)     2:39.65 (36.37)
 23 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:34.97    2:40.10        
                  32.38     1:13.81 (41.43)     2:03.99 (50.18)     2:40.10 (36.11)
 24 Behbehani, Tirdod         14 Marlins Bgnw-MR      2:37.93    2:40.63        
                  33.77     1:16.67 (42.90)     2:06.61 (49.94)     2:40.63 (34.02)
 25 Lombardo, Nicholas H      13 Bluefish-NE          2:39.35    2:42.18        
                  35.83     1:16.61 (40.78)     2:07.92 (51.31)     2:42.18 (34.26)
 26 Draper, Christopher F     14 Marlins Bgnw-MR      2:36.71    2:42.38        
                  35.80     1:16.36 (40.56)     2:08.42 (52.06)     2:42.38 (33.96)
 27 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     2:35.61    2:42.45        
                  34.93     1:16.04 (41.11)     2:07.60 (51.56)     2:42.45 (34.85)
 28 Liu, Lewis B              13 Twisters-MR          2:40.72    2:42.59        
                  36.54     1:19.61 (43.07)     2:06.11 (46.50)     2:42.59 (36.48)
 29 Kahn, Alec P              14 Flying Dolphins-MR   2:39.52    2:43.47        
                  36.11     1:19.89 (43.78)     2:04.43 (44.54)     2:43.47 (39.04)
 30 Lin, Max L                13 Twisters-MR          2:40.58    2:43.56        
                  38.84     1:19.60 (40.76)     2:08.29 (48.69)     2:43.56 (35.27)
 31 Jamilkowski, Blake M      14 Flying Dolphins-MR   2:37.27    2:43.65        
                  33.87     1:16.02 (42.15)     2:06.69 (50.67)     2:43.65 (36.96)
 32 Sekar, Sanjay A           14 Bluefish-NE          2:36.89    2:43.81        
                  35.98     1:15.59 (39.61)     2:08.34 (52.75)     2:43.81 (35.47)
 33 Gray, Kyle W              13 Bluefish-NE          2:39.02    2:44.39        
                  36.15     1:19.68 (43.53)     2:07.95 (48.27)     2:44.39 (36.44)
 34 McQuaid, Tim C            13 Bluefish-NE          2:40.63    2:44.60        
                  35.44     1:19.38 (43.94)     2:07.73 (48.35)     2:44.60 (36.87)
 35 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     2:38.48    2:45.12        
                  35.80     1:18.80 (43.00)     2:10.89 (52.09)     2:45.12 (34.23)
 36 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     2:37.67    2:45.37        
                  36.58     1:16.48 (39.90)     2:09.74 (53.26)     2:45.37 (35.63)
 37 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:58.24    2:46.83        
                  36.63     1:20.70 (44.07)     2:09.73 (49.03)     2:46.83 (37.10)
 38 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              3:05.63    2:47.33        
                  35.42     1:17.82 (42.40)     2:11.70 (53.88)     2:47.33 (35.63)
 39 Parkinson, Colton J       13 Bluefish-NE          2:47.65    2:47.97        
                  35.58     1:19.39 (43.81)     2:09.98 (50.59)     2:47.97 (37.99)
 40 McDonough, Jackson T      13 Bluefish-NE          2:50.62    2:48.48        
                  35.67     1:17.40 (41.73)     2:10.71 (53.31)     2:48.48 (37.77)
 41 Reidemeister, Ryan        14 Bluefish-NE          2:35.16    2:52.34        
                  39.72     1:21.96 (42.24)     2:14.19 (52.23)     2:52.34 (38.15)
 42 Abramson, Andrew D        14 Bluefish-NE          3:26.07    2:57.46        
                  41.42     1:26.46 (45.04)     2:19.43 (52.97)     2:57.46 (38.03)
 -- Kalletta, George E        14 IA-MR                2:33.28         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  33.21     1:11.74 (38.53)     2:00.95 (49.21)          DQ (32.91)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    1:49.20         40  
     1) Marski, Timothy J 13            2) Leng, Zachary L 13             
     3) Knight, Derek W 13              4) Arena, CJ J 14                 
                  26.99       54.01 (27.02)     1:22.03 (28.02)     1:49.20 (27.17)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:53.88    1:53.87         34  
     1) Canaveral, Dylan D 13           2) Cabrera, Nicholas 14           
     3) Lin, Howard H 13                4) Liu, Lewis B 13                
                  26.87       55.51 (28.64)     1:24.51 (29.00)     1:53.87 (29.36)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    1:54.65         32  
     1) Chan, Adrian F 14               2) Gregorace, Michael J 13        
     3) Casement, Justin 14             4) Kapusta, Adam 13               
                  28.58       58.08 (29.50)     1:25.83 (27.75)     1:54.65 (28.82)
  4 Bluefish Swim Club-NE  'A'                       NT    1:55.91         30  
     1) Hein, Will H 14                 2) Lombardo, Nicholas H 13        
     3) Sekar, Sanjay A 14              4) Gwynne, Sebastian M 14         
                  28.73       58.83 (30.10)     1:27.88 (29.05)     1:55.91 (28.03)
  5 Bluefish Swim Club-NE  'B'                       NT    2:00.12         28  
     1) Gray, Kyle W 13                 2) McQuaid, Tim C 13              
     3) Parkinson, Colton J 13          4) McDonough, Jackson T 13        
                  29.94       59.07 (29.13)     1:29.28 (30.21)     2:00.12 (30.84)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                             NT    1:57.01         40  
     1) Park, Alex 14                   2) Lee, Daniel 14                 
     3) Tack, Ethan M 13                4) Chan, Dylan 14                 
                  29.84     1:02.80 (32.96)     1:31.25 (28.45)     1:57.01 (25.76)
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:04.18         34  
     1) Kapusta, Adam 13                2) Marski, Timothy J 13           
     3) Arena, CJ J 14                  4) Leng, Zachary L 13             
                  32.97     1:07.28 (34.31)     1:37.16 (29.88)     2:04.18 (27.02)
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:04.33         32  
     1) Gregorace, Michael J 13         2) Wun, James T 13                
     3) Chan, Adrian F 14               4) Knight, Derek W 13             
                  34.28     1:08.92 (34.64)     1:38.07 (29.15)     2:04.33 (26.26)
  4 Bluefish Swim Club-NE  'A'                  2:15.01    2:08.56         30  
     1) Sekar, Sanjay A 14              2) McQuaid, Tim C 13              
     3) Gwynne, Sebastian M 14          4) Hein, Will H 14                
                  33.30     1:10.16 (36.86)     1:40.05 (29.89)     2:08.56 (28.51)
  5 Bluefish Swim Club-NE  'B'                  2:18.01    2:14.42         28  
     1) Czech, Ben T 14                 2) Reidemeister, Ryan 14          
     3) Gray, Kyle W 13                 4) Lombardo, Nicholas H 13        
                  32.64     1:10.91 (38.27)     1:44.41 (33.50)     2:14.42 (30.01)
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Patrouch, Oliver L  17 Badger-MR              25.15      24.37         24  
  2 Uszynski, Arthur    17 Twisters-MR            25.46      25.63         20  
  3 Gordin, James H     17 Tmsuffolk-MR           26.05      25.82         19  
  4 Wang, Eric          18 Badger-MR              25.74      25.90         18  
  5 Stewart, David C    16 Badger-MR              25.50      25.94         17  
  6 Towers, Zachary D   17 Tmsuffolk-MR           26.07      25.95         16  
  7 Tierney, Steven T   17 UNBAD-MR               26.23      26.03         15  
  8 Melidor-Fuxis, Jor  18 Twisters-MR            25.91      26.18         14  
  9 Truter, Dranoel K   15 LIAC-MR                26.12      26.21         13  
 10 Conaton, Patrick A  18 Badger-MR              26.09      26.24         12  
 11 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR            26.17      26.31         11  
 12 Cerri-Droz, Ruben   16 LIAC-MR                26.40      26.41          9  
 13 Chen, Geoffrey      15 LIAC-MR                26.97      26.42          8  
 14 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR            26.40      26.52          7  
 15 Devito, Matthew L   16 Tmsuffolk-MR           26.62      26.69          6  
 16 Hendell, Josh       15 Badger-MR              26.98      26.93          5  
 17 Rodeo, Scott        18 Agua Swim Team-MR      26.75      27.02          4  
 18 Peach, Kyle G       18 Bluefish-NE            27.00      27.04          3  
 19 Vanmanen, Dylan     16 LIAC-MR                27.07      27.43          2  
 20 Brown, Ryan A       16 LIAC-MR                27.09      28.39          1  
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Patrouch, Oliver L        17 Badger-MR              24.42      25.15 q      
  2 Uszynski, Arthur          17 Twisters-MR            24.79      25.46 q      
  3 Stewart, David C          16 Badger-MR              24.51      25.50 q      
  4 Wang, Eric                18 Badger-MR              25.20      25.74 q      
  5 Melidor-Fuxis, Jordan R   18 Twisters-MR            25.94      25.91 q      
  6 Gordin, James H           17 Tmsuffolk-MR           25.89      26.05 q      
  7 Towers, Zachary D         17 Tmsuffolk-MR           25.74      26.07 q      
  8 Conaton, Patrick A        18 Badger-MR              23.84      26.09 q      
  9 Truter, Dranoel K         15 LIAC-MR                25.96      26.12 q      
 10 Zou, Evan J               16 Three Village-MR       25.33      26.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Townsend, Delano r        15 Twisters-MR            25.51      26.17 q      
 12 Tierney, Steven T         17 UNBAD-MR               26.46      26.23 q      
 13 Cerri-Droz, Ruben A       16 LIAC-MR                26.08      26.40 q      
 13 Mullin, Connor J          15 Twisters-MR            26.00      26.40 q      
 15 Kilduff, Johnny J         17 Phoenix-MR             24.30      26.50 q      
 16 Devito, Matthew L         16 Tmsuffolk-MR           27.12      26.62 q      
 17 Rodeo, Scott              18 Agua Swim Team-MR      26.15      26.75 q      
 18 Khrystenko, Anton         16 LIAC-MR                27.18      26.94 q      
 19 Chen, Geoffrey            15 LIAC-MR                26.59      26.97 q      
 20 Hendell, Josh             15 Badger-MR              27.13      26.98 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 Peach, Kyle G             18 Bluefish-NE            26.95      27.00        
 22 Vanmanen, Dylan           16 LIAC-MR                26.40      27.07        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Brown, Ryan A             16 LIAC-MR                27.72      27.09        
 24 Nussbaum, Tyler J         17 LIAC-MR                26.90      27.14        
 24 Zitelny, Tamir            16 Tmsuffolk-MR           27.37      27.14        
 26 Lantin, Matthew D         18 Badger-MR              25.92      27.18        
 27 Barboza, Hector E         16 Twisters-MR            27.31      27.19        
 28 Burke, Ryan M             16 Three Village-MR       26.18      27.21        
 29 Robertson, Patrick W      17 Three Village-MR       26.58      27.24        
 30 Zhao, Steven D            15 Three Village-MR       26.86      27.29        
 31 Scott, Thomas H           19 Tmsuffolk-MR           27.87      27.43        
 32 Ramjohn, Jalen K          13 Badger-MR              26.60      27.48        
 32 Webster, Robert T         18 Agua Swim Team-MR      26.87      27.48        
 34 Nunez, John               17 Agua Swim Team-MR      26.13      27.49        
 35 Chan, Brendan K           18 LIAC-MR                28.15      27.62        
 36 Kim, Harris               17 Phoenix-MR             26.50      27.63        
 36 Duarte, Pedro D           17 LIAC-MR                27.17      27.63        
 38 Giannotti, Michael A      16 LIAC-MR                28.54      27.73        
 39 Mitchell, Benjamin L      18 Agua Swim Team-MR      27.04      27.78        
 40 Syron, Shane D            15 Badger-MR              27.05      27.79        
 41 Sugarman, Jackson         17 LIAC-MR                27.70      27.86        
 42 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR      27.51      28.00        
 43 Neumann Nickey, Russell   16 LIAC-MR                27.81      28.02        
 44 Mullin, Ryan P            17 Twisters-MR            27.52      28.06        
 44 O'Connor, Elias G         16 Phoenix-MR             27.24      28.06        
 46 Stoski, Nicholas A        18 LIAC-MR                27.13      28.07        
 47 Barry, Kyle               15 Tmsuffolk-MR           26.97      28.08        
 48 Luk, Arnold B             17 Twisters-MR            25.42      28.13        
 49 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR           27.91      28.20        
 50 Escobar, Alex             17 Twisters-MR            28.02      28.30        
 51 Rutigliano, Conor M       15 Tmsuffolk-MR           27.76      28.54        
 52 Kalindra, PJ              14 Badger-MR              27.64      28.55        
 53 Kaufmann, Garrett J       15 Marlins Bgnw-MR        27.47      28.65        
 54 Kilgore, Eric H           15 Three Village-MR       26.31      28.70        
 55 Glas, Aaron I             15 Agua Swim Team-MR      29.20      28.73        
 56 Podolecki, Phil A         17 Bluefish-NE            28.65      28.81        
 56 Sarbanes, Alex C          15 Twisters-MR            27.59      28.81        
 58 Rotolo, John M            17 LIAC-MR                28.90      29.06        
 59 Fullerton, Will R         17 Phoenix-MR             28.09      29.07        
 60 Illuzzi, Nicholas D       15 LIAC-MR                30.83      29.38        
 61 McGannon, Jared P         16 LIAC-MR                29.62      29.39        
 62 Kleinsmith, Charlie L     17 Marlins Bgnw-MR        27.72      29.42        
 63 Szekeres, Denes           16 LIAC-MR                29.34      29.50        
 64 Manfre, Matthew S         15 LIAC-MR                28.09      29.63        
 65 Harloff, Ryan D           16 LIAC-MR                29.78      29.72        
 66 Chun, Sean M              15 LIAC-MR                32.31      30.54        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:01.29
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Plaschka, Justin T  17 Tmsuffolk-MR           54.87      53.40         24  
                  25.56       53.40 (27.84)                                        
  2 Patrouch, Oliver L  17 Badger-MR              56.17      54.63         20  
                  26.55       54.63 (28.08)                                        
  3 Lantin, Matthew D   18 Badger-MR              56.01      55.48         19  
                  27.25       55.48 (28.23)                                        
  4 Melidor-Fuxis, Jor  18 Twisters-MR            55.73      55.72         18  
                  26.69       55.72 (29.03)                                        
  5 Conaton, Patrick A  18 Badger-MR              56.65      55.86         17  
                  26.88       55.86 (28.98)                                        
  6 Chen, Geoffrey      15 LIAC-MR                55.90      56.07         16  
                  27.04       56.07 (29.03)                                        
  7 Gordin, James H     17 Tmsuffolk-MR           56.77      56.68         15  
                  27.15       56.68 (29.53)                                        
  8 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR            57.74      57.74         14  
                  27.07       57.74 (30.67)                                        
  9 Zuppone, Michael L  16 Agua Swim Team-MR      57.59      57.76         13  
                  27.99       57.76 (29.77)                                        
 10 Juranovic, Gabriel  18 Agua Swim Team-MR      57.16    1:00.98         12  
                  28.69     1:00.98 (32.29)                                        
B - Final
 11 Truter, Dranoel K   15 LIAC-MR                57.92      57.01         11  
                  27.39       57.01 (29.62)                                        
 12 Fitzpatrick, Kiera  18 Tmsuffolk-MR           57.82      57.37          9  
                  27.70       57.37 (29.67)                                        
 13 Peach, Kyle G       18 Bluefish-NE            58.12      57.72          8  
                  27.65       57.72 (30.07)                                        
 14 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR            58.26      58.02          7  
                  27.62       58.02 (30.40)                                        
 15 Barry, Kyle         15 Tmsuffolk-MR           58.13      58.33          6  
                  28.06       58.33 (30.27)                                        
 16 Cerri-Droz, Ruben   16 LIAC-MR                58.93      59.05          5  
                  28.45       59.05 (30.60)                                        
 17 Mitchell, Benjamin  18 Agua Swim Team-MR      59.41    1:00.12          4  
                  28.64     1:00.12 (31.48)                                        
 18 Kalindra, PJ        14 Badger-MR              58.51    1:00.40          3  
                  28.99     1:00.40 (31.41)                                        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:01.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Plaschka, Justin T        17 Tmsuffolk-MR           52.19      54.87 q      
                  26.79       54.87 (28.08)                                        
  2 Melidor-Fuxis, Jordan R   18 Twisters-MR            55.22      55.73 q      
                  26.77       55.73 (28.96)                                        
  3 Chen, Geoffrey            15 LIAC-MR                55.65      55.90 q      
                  27.09       55.90 (28.81)                                        
  4 Lantin, Matthew D         18 Badger-MR              55.38      56.01 q      
                  27.41       56.01 (28.60)                                        
  5 Patrouch, Oliver L        17 Badger-MR              54.38      56.17 q      
                  26.66       56.17 (29.51)                                        
  6 Conaton, Patrick A        18 Badger-MR              51.57      56.65 q      
                  27.33       56.65 (29.32)                                        
  7 Vanmanen, Dylan           16 LIAC-MR                55.92      56.71 q      
                  27.64       56.71 (29.07)                                        
  8 Gordin, James H           17 Tmsuffolk-MR           56.30      56.77 q      
                  26.92       56.77 (29.85)                                        
  9 Smith, Bobby              25 IA-MR                  56.00      56.95 q      
                  27.26       56.95 (29.69)                                        
 10 Juranovic, Gabriel A      18 Agua Swim Team-MR      58.34      57.16 q      
                  27.79       57.16 (29.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tierney, Steven T         17 UNBAD-MR               53.66      57.19 q      
                  27.57       57.19 (29.62)                                        
 12 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR      57.13      57.59 q      
                  28.01       57.59 (29.58)                                        
 13 Townsend, Delano r        15 Twisters-MR            55.86      57.74 q      
                  26.94       57.74 (30.80)                                        
 14 Fitzpatrick, Kieran T     18 Tmsuffolk-MR           55.72      57.82 q      
                  27.77       57.82 (30.05)                                        
 15 Truter, Dranoel K         15 LIAC-MR                57.03      57.92 q      
                  27.83       57.92 (30.09)                                        
 16 Peach, Kyle G             18 Bluefish-NE            56.14      58.12 q      
                  27.86       58.12 (30.26)                                        
 17 Barry, Kyle               15 Tmsuffolk-MR           58.97      58.13 q      
                  28.14       58.13 (29.99)                                        
 18 Mullin, Connor J          15 Twisters-MR            56.32      58.26 q      
                  27.54       58.26 (30.72)                                        
 19 Scott, Thomas H           19 Tmsuffolk-MR           57.60      58.47 q      
                  28.40       58.47 (30.07)                                        
 20 Hendell, Josh             15 Badger-MR              58.60      58.49 q      
                  28.33       58.49 (30.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Kalindra, PJ              14 Badger-MR            1:00.89      58.51        
                  29.24       58.51 (29.27)                                        
 22 Cerri-Droz, Ruben A       16 LIAC-MR                58.68      58.93        
                  28.41       58.93 (30.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Mitchell, Benjamin L      18 Agua Swim Team-MR      57.63      59.41        
                  28.32       59.41 (31.09)                                        
 24 Barboza, Hector E         16 Twisters-MR            58.45      59.50        
                  28.72       59.50 (30.78)                                        
 25 Kim, Harris               17 Phoenix-MR             58.02      59.53        
                  28.22       59.53 (31.31)                                        
 26 Glas, Aaron I             15 Agua Swim Team-MR      59.50      59.55        
                  29.01       59.55 (30.54)                                        
 27 Collins, Jack M           16 Badger-MR              58.96      59.59        
                  28.86       59.59 (30.73)                                        
 28 Rodeo, Scott              18 Agua Swim Team-MR      55.93      59.60        
                  28.12       59.60 (31.48)                                        
 29 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR       56.33      59.71        
                  28.36       59.71 (31.35)                                        
 30 Webster, Robert T         18 Agua Swim Team-MR      58.18      59.87        
                  28.84       59.87 (31.03)                                        
 31 Mattera, Michael P        17 Tmsuffolk-MR           56.93    1:00.12        
                  28.38     1:00.12 (31.74)                                        
 32 Nilsson, Evan A           16 Three Village-MR       56.85    1:00.45        
                  28.55     1:00.45 (31.90)                                        
 33 Lomeyko, Konstantin V     16 Agua Swim Team-MR      59.33    1:00.68        
                  29.50     1:00.68 (31.18)                                        
 34 Wang, Eric                18 Badger-MR              57.15    1:00.72        
                  28.07     1:00.72 (32.65)                                        
 35 Sokolski, Misha V         17 Middies-MR           1:00.66    1:00.74        
                  29.11     1:00.74 (31.63)                                        
 36 Khrystenko, Anton         16 LIAC-MR                59.12    1:00.80        
                  29.11     1:00.80 (31.69)                                        
 37 Huang, Alec H             16 Agua Swim Team-MR      58.84    1:00.82        
                  28.61     1:00.82 (32.21)                                        
 38 Martinez, Cameron C       20 UN-NT                  55.70    1:01.26        
                  29.72     1:01.26 (31.54)                                        
 39 Kaufmann, Garrett J       15 Marlins Bgnw-MR        59.18    1:01.29        
                  29.56     1:01.29 (31.73)                                        
 40 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR         1:01.29    1:01.58        
                  29.38     1:01.58 (32.20)                                        
 41 Rutigliano, Conor M       15 Tmsuffolk-MR           59.52    1:01.95        
                  29.75     1:01.95 (32.20)                                        
 42 Dhir, Yuvaraj             16 LIAC-MR                59.09    1:02.03        
                  29.44     1:02.03 (32.59)                                        
 43 O'Connor, Elias G         16 Phoenix-MR             59.04    1:02.04        
                  29.90     1:02.04 (32.14)                                        
 44 Podolecki, Phil A         17 Bluefish-NE          1:01.78    1:02.14        
                  29.47     1:02.14 (32.67)                                        
 45 Wong, Phil                15 Phoenix-MR           1:00.00    1:02.19        
                  29.66     1:02.19 (32.53)                                        
 46 Robertson, Patrick W      17 Three Village-MR       57.51    1:02.33        
                  28.92     1:02.33 (33.41)                                        
 47 Sugarman, Jackson         17 LIAC-MR              1:01.60    1:02.43        
                  30.24     1:02.43 (32.19)                                        
 47 Chan, Brendan K           18 LIAC-MR              1:00.90    1:02.43        
                  28.78     1:02.43 (33.65)                                        
 49 Burke, Ryan M             16 Three Village-MR       57.97    1:02.73        
                  29.48     1:02.73 (33.25)                                        
 50 Rotolo, John M            17 LIAC-MR              1:01.33    1:03.24        
                  30.70     1:03.24 (32.54)                                        
 51 Eid, Christian J          15 Badger-MR            1:04.27    1:04.17        
                  30.62     1:04.17 (33.55)                                        
 52 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     1:01.05    1:04.36        
                  30.45     1:04.36 (33.91)                                        
 53 Chun, Sean M              15 LIAC-MR              1:05.22    1:05.10        
                  31.43     1:05.10 (33.67)                                        
 54 McGannon, Jared P         16 LIAC-MR              1:04.56    1:05.31        
                  31.42     1:05.31 (33.89)                                        
 55 Harloff, Ryan D           16 LIAC-MR              1:07.13    1:05.76        
                  31.29     1:05.76 (34.47)                                        
 56 Mulderrig, Aidan m        15 LIAC-MR              1:07.77    1:07.00        
                  31.96     1:07.00 (35.04)                                        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lantin, Matthew D   18 Badger-MR            1:59.27    1:58.08         24  
                  28.78       58.09 (29.31)     1:28.27 (30.18)     1:58.08 (29.81)
  2 Brown, Connor F     17 LIAC-MR              2:01.20    1:59.33         20  
                  27.76       58.88 (31.12)     1:29.84 (30.96)     1:59.33 (29.49)
  3 Tierney, Steven T   17 UNBAD-MR             2:03.45    2:00.84         19  
                  28.82       59.57 (30.75)     1:30.46 (30.89)     2:00.84 (30.38)
  4 Casey, Grant C      19 Bluefish-NE          2:01.81    2:02.58         18  
                  29.05     1:00.42 (31.37)     1:31.93 (31.51)     2:02.58 (30.65)
  5 Hendell, Josh       15 Badger-MR            2:04.24    2:02.77         17  
                  28.84     1:00.41 (31.57)     1:31.87 (31.46)     2:02.77 (30.90)
  6 Melidor-Fuxis, Jor  18 Twisters-MR          2:04.61    2:03.09         16  
                  28.84       59.67 (30.83)     1:31.46 (31.79)     2:03.09 (31.63)
  7 Chen, Geoffrey      15 LIAC-MR              2:01.43    2:03.24         15  
                  29.00     1:00.55 (31.55)     1:32.56 (32.01)     2:03.24 (30.68)
  8 Uszynski, Arthur    17 Twisters-MR          2:05.21    2:03.51         14  
                  29.13     1:00.50 (31.37)     1:32.40 (31.90)     2:03.51 (31.11)
  9 Willard, Max        17 LIAC-MR              2:01.51    2:03.97         13  
                  29.06     1:00.33 (31.27)     1:32.19 (31.86)     2:03.97 (31.78)
 10 Juranovic, Gabriel  18 Agua Swim Team-MR    2:03.62    2:04.02         12  
                  29.37     1:01.29 (31.92)     1:33.42 (32.13)     2:04.02 (30.60)
 11 Vanmanen, Dylan     16 LIAC-MR              2:01.29    2:04.06         11  
                  28.89     1:00.33 (31.44)     1:32.57 (32.24)     2:04.06 (31.49)
 12 Choate, Michael C   17 Bluefish-NE          2:03.99    2:04.51          9  
                  27.98       59.12 (31.14)     1:31.64 (32.52)     2:04.51 (32.87)
 13 Zuppone, Michael L  16 Agua Swim Team-MR    2:05.33    2:04.59          8  
                  29.19     1:00.87 (31.68)     1:32.99 (32.12)     2:04.59 (31.60)
 14 Scott, Thomas H     19 Tmsuffolk-MR         2:06.58    2:05.71          7  
                  28.84     1:00.61 (31.77)     1:33.54 (32.93)     2:05.71 (32.17)
 15 Bravo, David D      16 Badger-MR            2:05.39    2:06.05          6  
                  29.40     1:01.04 (31.64)     1:33.71 (32.67)     2:06.05 (32.34)
 16 Stewart, David C    16 Badger-MR            2:01.33    2:06.15          5  
                  28.79     1:00.49 (31.70)     1:33.33 (32.84)     2:06.15 (32.82)
 17 McNeary, Jeffrey L  16 LIAC-MR              2:04.80    2:06.96          4  
                  29.88     1:02.22 (32.34)     1:34.86 (32.64)     2:06.96 (32.10)
 18 Rivoal, Leo B       17 Agua Swim Team-MR    2:06.44    2:07.44          3  
                  29.52     1:01.52 (32.00)     1:34.64 (33.12)     2:07.44 (32.80)
 19 Peach, Kyle G       18 Bluefish-NE          2:06.69    2:09.50          2  
                  29.46     1:02.28 (32.82)     1:35.83 (33.55)     2:09.50 (33.67)
 20 Towers, Zachary D   17 Tmsuffolk-MR         2:02.70    2:10.57          1  
                  27.60       58.58 (30.98)     1:34.47 (35.89)     2:10.57 (36.10)
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lantin, Matthew D         18 Badger-MR            1:55.97    1:59.27 q      
                  27.85       57.73 (29.88)     1:28.54 (30.81)     1:59.27 (30.73)
  2 Miranda, Max J            14 Bluefish-NE          1:56.84    2:00.82 q      
                  28.77       59.80 (31.03)     1:30.56 (30.76)     2:00.82 (30.26)
  3 Brown, Connor F           17 LIAC-MR              2:00.15    2:01.20 q      
                  28.67       59.54 (30.87)     1:31.05 (31.51)     2:01.20 (30.15)
  4 Vanmanen, Dylan           16 LIAC-MR              2:00.54    2:01.29 q      
                  28.73       59.45 (30.72)     1:31.06 (31.61)     2:01.29 (30.23)
  5 Stewart, David C          16 Badger-MR            1:56.06    2:01.33 q      
                  28.22       59.15 (30.93)     1:30.95 (31.80)     2:01.33 (30.38)
  6 Chen, Geoffrey            15 LIAC-MR              2:01.39    2:01.43 q      
                  28.59       59.49 (30.90)     1:31.07 (31.58)     2:01.43 (30.36)
  7 Willard, Max              17 LIAC-MR              1:59.12    2:01.51 q      
                  28.65       59.71 (31.06)     1:30.89 (31.18)     2:01.51 (30.62)
  8 Casey, Grant C            19 Bluefish-NE          1:59.16    2:01.81 q      
                  28.65       59.25 (30.60)     1:31.03 (31.78)     2:01.81 (30.78)
  9 Towers, Zachary D         17 Tmsuffolk-MR         1:59.61    2:02.70 q      
                  27.32       57.42 (30.10)     1:30.08 (32.66)     2:02.70 (32.62)
 10 Tierney, Steven T         17 UNBAD-MR             2:01.67    2:03.45 q      
                  27.95       59.06 (31.11)     1:31.62 (32.56)     2:03.45 (31.83)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Juranovic, Gabriel A      18 Agua Swim Team-MR    2:05.55    2:03.62 q      
                  29.13     1:00.29 (31.16)     1:32.45 (32.16)     2:03.62 (31.17)
 12 Choate, Michael C         17 Bluefish-NE          2:02.07    2:03.99 q      
                  27.84       59.20 (31.36)     1:31.56 (32.36)     2:03.99 (32.43)
 13 Hendell, Josh             15 Badger-MR            2:02.98    2:04.24 q      
                  29.25     1:00.81 (31.56)     1:32.80 (31.99)     2:04.24 (31.44)
 14 Melidor-Fuxis, Jordan R   18 Twisters-MR          1:58.28    2:04.61 q      
                  29.05     1:01.36 (32.31)     1:33.69 (32.33)     2:04.61 (30.92)
 15 McNeary, Jeffrey L        16 LIAC-MR              2:05.19    2:04.80 q      
                  29.80     1:01.00 (31.20)     1:33.11 (32.11)     2:04.80 (31.69)
 16 Uszynski, Arthur          17 Twisters-MR          1:59.92    2:05.21 q      
                  28.32     1:00.06 (31.74)     1:33.67 (33.61)     2:05.21 (31.54)
 17 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    2:02.56    2:05.33 q      
                  28.95     1:00.50 (31.55)     1:32.97 (32.47)     2:05.33 (32.36)
 18 Bravo, David D            16 Badger-MR            2:03.62    2:05.39 q      
                  29.36     1:00.55 (31.19)     1:32.80 (32.25)     2:05.39 (32.59)
 19 Rivoal, Leo B             17 Agua Swim Team-MR    2:03.47    2:06.44 q      
                  29.71     1:01.30 (31.59)     1:34.26 (32.96)     2:06.44 (32.18)
 20 Scott, Thomas H           19 Tmsuffolk-MR         2:01.06    2:06.58 q      
                  28.98     1:00.90 (31.92)     1:33.71 (32.81)     2:06.58 (32.87)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Peach, Kyle G             18 Bluefish-NE          2:01.33    2:06.69        
                  28.94     1:00.89 (31.95)     1:34.00 (33.11)     2:06.69 (32.69)
 22 Aly, Ali M                15 UNLIA-MR             2:08.00    2:07.35        
                  29.17     1:00.99 (31.82)     1:34.69 (33.70)     2:07.35 (32.66)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Beil, Conor M             16 LIAC-MR              2:07.24    2:07.66        
                  29.39     1:01.60 (32.21)     1:34.80 (33.20)     2:07.66 (32.86)
 24 Neumann Nickey, Russell   16 LIAC-MR              2:06.77    2:07.68        
                  30.16     1:02.31 (32.15)     1:35.72 (33.41)     2:07.68 (31.96)
 25 McLaughlin, Liam C        18 Bluefish-NE          2:01.80    2:08.26        
                  29.89     1:02.05 (32.16)     1:35.38 (33.33)     2:08.26 (32.88)
 26 Kaplan, Zach I            17 Three Village-MR     2:01.18    2:08.57        
                  29.98     1:03.22 (33.24)     1:38.22 (35.00)     2:08.57 (30.35)
 27 Bidwell, Ian W            16 UNBAD-MR             2:05.95    2:08.73        
                  29.90     1:02.87 (32.97)     1:36.03 (33.16)     2:08.73 (32.70)
 28 Mitchell, Benjamin L      18 Agua Swim Team-MR    2:04.13    2:08.75        
                  29.79     1:02.01 (32.22)     1:35.40 (33.39)     2:08.75 (33.35)
 29 Cowden, Luke S            16 Tmsuffolk-MR         2:08.32    2:09.09        
                  29.57     1:02.64 (33.07)     1:36.86 (34.22)     2:09.09 (32.23)
 30 Abdelrahman, Baraa        17 Agua Swim Team-MR    2:03.79    2:09.23        
                  28.47     1:00.04 (31.57)     1:33.65 (33.61)     2:09.23 (35.58)
 31 Devito, Matthew L         16 Tmsuffolk-MR         2:04.58    2:09.25        
                  29.79     1:02.37 (32.58)     1:35.96 (33.59)     2:09.25 (33.29)
 32 Cerri-Droz, Ruben A       16 LIAC-MR              2:10.22    2:09.28        
                  30.15     1:03.02 (32.87)     1:36.93 (33.91)     2:09.28 (32.35)
 33 Wachnik, Tony A           17 Marlins Bgnw-MR      2:04.61    2:09.56        
                  30.85     1:03.82 (32.97)     1:36.91 (33.09)     2:09.56 (32.65)
 34 Glas, Aaron I             15 Agua Swim Team-MR    2:06.08    2:09.72        
                  30.79     1:03.42 (32.63)     1:36.55 (33.13)     2:09.72 (33.17)
 35 Nussbaum, Tyler J         17 LIAC-MR              2:11.36    2:09.79        
                  29.79     1:02.72 (32.93)     1:36.31 (33.59)     2:09.79 (33.48)
 36 Kilduff, Johnny J         17 Phoenix-MR           2:07.61    2:10.24        
                  30.18     1:03.27 (33.09)     1:37.08 (33.81)     2:10.24 (33.16)
 37 Mattera, Michael P        17 Tmsuffolk-MR         2:01.53    2:10.47        
                  30.13     1:03.29 (33.16)     1:37.61 (34.32)     2:10.47 (32.86)
 38 Rodeo, Scott              18 Agua Swim Team-MR    2:04.03    2:10.72        
                  29.40     1:02.45 (33.05)     1:36.70 (34.25)     2:10.72 (34.02)
 39 Duarte, Pedro D           17 LIAC-MR              2:09.37    2:10.79        
                  29.92     1:03.16 (33.24)     1:37.12 (33.96)     2:10.79 (33.67)
 40 Barry, Kyle               15 Tmsuffolk-MR         2:02.88    2:10.91        
                  30.18     1:03.31 (33.13)     1:38.38 (35.07)     2:10.91 (32.53)
 41 Patrouch, Oliver L        17 Badger-MR            1:58.40    2:11.27        
                  29.99     1:02.25 (32.26)     1:37.06 (34.81)     2:11.27 (34.21)
 42 Gordin, James H           17 Tmsuffolk-MR         2:07.49    2:11.49        
                  29.54     1:02.20 (32.66)     1:36.94 (34.74)     2:11.49 (34.55)
 43 O'Shea, Chris M           15 Three Village-MR     2:02.50    2:11.87        
                  30.76     1:04.35 (33.59)     1:38.03 (33.68)     2:11.87 (33.84)
 44 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     2:01.42    2:11.92        
                  29.95     1:03.32 (33.37)     1:37.78 (34.46)     2:11.92 (34.14)
 45 Kim, Harris               17 Phoenix-MR           2:08.75    2:11.96        
                  29.88     1:03.10 (33.22)     1:37.88 (34.78)     2:11.96 (34.08)
 46 Podolecki, Phil A         17 Bluefish-NE          2:12.08    2:12.00        
                  29.92     1:03.29 (33.37)     1:37.81 (34.52)     2:12.00 (34.19)
 47 Lomeyko, Konstantin V     16 Agua Swim Team-MR    2:07.15    2:12.32        
                  30.85     1:04.88 (34.03)     1:38.84 (33.96)     2:12.32 (33.48)
 48 Truter, Dranoel K         15 LIAC-MR              2:08.16    2:12.92        
                  31.20     1:04.92 (33.72)     1:38.80 (33.88)     2:12.92 (34.12)
 49 Webster, Robert T         18 Agua Swim Team-MR    2:07.88    2:13.02        
                  30.42     1:04.44 (34.02)     1:39.77 (35.33)     2:13.02 (33.25)
 50 Kalindra, PJ              14 Badger-MR            2:10.86    2:13.04        
                  29.96     1:03.12 (33.16)     1:38.13 (35.01)     2:13.04 (34.91)
 51 Barboza, Hector E         16 Twisters-MR          2:07.61    2:13.48        
                  31.66     1:06.77 (35.11)     1:41.42 (34.65)     2:13.48 (32.06)
 52 Syron, Shane D            15 Badger-MR            2:09.66    2:13.55        
                  29.96     1:03.31 (33.35)     1:38.52 (35.21)     2:13.55 (35.03)
 53 Kleinsmith, Charlie L     17 Marlins Bgnw-MR      2:07.48    2:13.62        
                  31.71     1:06.23 (34.52)     1:40.76 (34.53)     2:13.62 (32.86)
 54 Townsend, Delano r        15 Twisters-MR          2:07.65    2:13.76        
                  30.25     1:04.32 (34.07)     1:39.32 (35.00)     2:13.76 (34.44)
 55 Zhao, Steven D            15 Three Village-MR     2:09.07    2:14.16        
                  30.73     1:05.80 (35.07)     1:40.93 (35.13)     2:14.16 (33.23)
 56 Nunez, John               17 Agua Swim Team-MR    2:10.50    2:14.43        
                  29.59     1:03.49 (33.90)     1:38.66 (35.17)     2:14.43 (35.77)
 57 Eid, Christian J          15 Badger-MR            2:14.85    2:14.47        
                  31.14     1:05.23 (34.09)     1:40.17 (34.94)     2:14.47 (34.30)
 58 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR     2:08.66    2:14.69        
                  31.14     1:05.29 (34.15)     1:40.35 (35.06)     2:14.69 (34.34)
 59 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    2:10.93    2:14.79        
                  30.22     1:03.93 (33.71)     1:39.69 (35.76)     2:14.79 (35.10)
 60 Mullin, Connor J          15 Twisters-MR          2:05.62    2:14.81        
                  30.52     1:05.03 (34.51)     1:40.94 (35.91)     2:14.81 (33.87)
 61 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    2:11.05    2:15.37        
                  30.70     1:04.32 (33.62)     1:39.88 (35.56)     2:15.37 (35.49)
 62 Rotolo, John M            17 LIAC-MR              2:14.29    2:15.85        
                  30.65     1:05.08 (34.43)     1:41.36 (36.28)     2:15.85 (34.49)
 63 Szekeres, Denes           16 LIAC-MR              2:19.16    2:16.05        
                  31.29     1:05.72 (34.43)     1:41.41 (35.69)     2:16.05 (34.64)
 64 Zhang, Aron               17 Twisters-MR          2:00.46    2:16.06        
                  30.18     1:03.58 (33.40)     1:39.06 (35.48)     2:16.06 (37.00)
 65 Kramer, Nathan M          15 Bluefish-NE          2:11.49    2:16.51        
                  30.76     1:05.35 (34.59)     1:41.03 (35.68)     2:16.51 (35.48)
 66 Tuurmann, Adem            16 LIAC-MR              2:12.45    2:16.64        
                  31.69     1:06.21 (34.52)     1:41.66 (35.45)     2:16.64 (34.98)
 67 Fullerton, Will R         17 Phoenix-MR           2:12.69    2:16.68        
                  30.57     1:05.33 (34.76)     1:41.69 (36.36)     2:16.68 (34.99)
 68 Illuzzi, Nicholas D       15 LIAC-MR              2:20.67    2:16.89        
                  32.03     1:06.43 (34.40)     1:41.95 (35.52)     2:16.89 (34.94)
 69 Kaufmann, Garrett J       15 Marlins Bgnw-MR      2:06.62    2:16.96        
                  30.83     1:05.14 (34.31)     1:41.25 (36.11)     2:16.96 (35.71)
 70 Rutigliano, Conor M       15 Tmsuffolk-MR         2:11.35    2:18.16        
                  30.96     1:06.30 (35.34)     1:43.40 (37.10)     2:18.16 (34.76)
 71 Martinez, Cameron C       20 UN-NT                1:59.69    2:18.31        
                  30.67     1:05.09 (34.42)     1:41.28 (36.19)     2:18.31 (37.03)
 72 Sugarman, Jackson         17 LIAC-MR              2:15.68    2:18.32        
                  31.53     1:06.14 (34.61)     1:42.08 (35.94)     2:18.32 (36.24)
 73 Burke, Ryan M             16 Three Village-MR     2:10.78    2:19.41        
                  30.29     1:05.45 (35.16)     1:42.73 (37.28)     2:19.41 (36.68)
 73 Giannotti, Michael A      16 LIAC-MR              2:17.59    2:19.41        
                  31.01     1:05.29 (34.28)     1:41.92 (36.63)     2:19.41 (37.49)
 75 Mullin, Ryan P            17 Twisters-MR          2:12.31    2:19.50        
                  31.50     1:05.86 (34.36)     1:42.93 (37.07)     2:19.50 (36.57)
 76 O'Connor, Elias G         16 Phoenix-MR           2:10.57    2:19.86        
                  30.87     1:06.01 (35.14)     1:42.55 (36.54)     2:19.86 (37.31)
 77 Dhir, Yuvaraj             16 LIAC-MR              2:05.59    2:21.56        
                  31.06     1:06.88 (35.82)     1:44.03 (37.15)     2:21.56 (37.53)
 78 McGannon, Jared P         16 LIAC-MR              2:21.74    2:22.31        
                  32.37     1:07.94 (35.57)     1:44.93 (36.99)     2:22.31 (37.38)
 79 Mulderrig, Aidan m        15 LIAC-MR              2:24.42    2:28.58        
                  33.63     1:10.98 (37.35)     1:50.51 (39.53)     2:28.58 (38.07)
 80 Harloff, Ryan D           16 LIAC-MR              2:26.25    2:29.38        
                  32.96     1:10.81 (37.85)     1:49.51 (38.70)     2:29.38 (39.87)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:30.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Miranda, Max J      14 Bluefish-NE          4:14.06    4:08.96         24  
                  29.53     1:01.13 (31.60)     1:33.17 (32.04)     2:04.98 (31.81)
        2:36.23 (31.25)     3:07.90 (31.67)     3:39.39 (31.49)     4:08.96 (29.57)
  2 Lantin, Matthew D   18 Badger-MR            4:11.71    4:09.08         20  
                  28.56       59.03 (30.47)     1:30.64 (31.61)     2:02.83 (32.19)
        2:35.55 (32.72)     3:07.74 (32.19)     3:39.50 (31.76)     4:09.08 (29.58)
  3 Lafata, Spencer F   15 Badger-MR            4:14.51    4:10.75         19  
                  29.62     1:01.48 (31.86)     1:33.31 (31.83)     2:05.23 (31.92)
        2:36.88 (31.65)     3:08.71 (31.83)     3:40.45 (31.74)     4:10.75 (30.30)
  4 Vanmanen, Dylan     16 LIAC-MR              4:15.12    4:13.76         18  
                  29.44     1:01.29 (31.85)     1:33.67 (32.38)     2:06.29 (32.62)
        2:38.81 (32.52)     3:11.58 (32.77)     3:43.24 (31.66)     4:13.76 (30.52)
  5 Brown, Connor F     17 LIAC-MR              4:27.44    4:15.65         17  
                  29.69     1:02.12 (32.43)     1:34.51 (32.39)     2:07.36 (32.85)
        2:39.42 (32.06)     3:11.96 (32.54)     3:43.97 (32.01)     4:15.65 (31.68)
  6 Casey, Grant C      19 Bluefish-NE          4:20.38    4:17.01         16  
                  30.21     1:02.09 (31.88)     1:34.32 (32.23)     2:07.08 (32.76)
        2:39.82 (32.74)     3:12.32 (32.50)     3:45.20 (32.88)     4:17.01 (31.81)
  7 Chen, Geoffrey      15 LIAC-MR              4:17.73    4:20.01         15  
                  29.73     1:02.13 (32.40)     1:34.80 (32.67)     2:07.74 (32.94)
        2:40.93 (33.19)     3:14.50 (33.57)     3:47.72 (33.22)     4:20.01 (32.29)
  8 Collins, Jack M     16 Badger-MR            4:30.46    4:21.92         14  
                  29.97     1:02.55 (32.58)     1:35.59 (33.04)     2:09.51 (33.92)
        2:42.92 (33.41)     3:16.29 (33.37)     3:50.32 (34.03)     4:21.92 (31.60)
  9 Brown, Ryan A       16 LIAC-MR              4:27.23    4:28.60         13  
                  30.14     1:04.26 (34.12)     1:39.31 (35.05)     2:13.79 (34.48)
        2:48.17 (34.38)     3:22.74 (34.57)     3:56.61 (33.87)     4:28.60 (31.99)
 10 Zuppone, Michael L  16 Agua Swim Team-MR    4:30.98    4:28.79         12  
                  29.97     1:03.30 (33.33)     1:37.44 (34.14)     2:12.70 (35.26)
        2:47.17 (34.47)     3:22.34 (35.17)     3:57.46 (35.12)     4:28.79 (31.33)
B - Final
 11 Green, Connor G     18 Bluefish-NE          4:33.30    4:21.38         11  
                  29.08     1:01.29 (32.21)     1:34.19 (32.90)     2:07.33 (33.14)
        2:40.86 (33.53)     3:14.70 (33.84)     3:48.33 (33.63)     4:21.38 (33.05)
 12 Bidwell, Ian W      16 UNBAD-MR             4:31.23    4:25.29          9  
                  30.36     1:03.47 (33.11)     1:37.01 (33.54)     2:11.22 (34.21)
        2:44.83 (33.61)     3:18.78 (33.95)     3:52.29 (33.51)     4:25.29 (33.00)
 13 Peach, Kyle G       18 Bluefish-NE          4:31.56    4:32.18          8  
                  30.12     1:03.09 (32.97)     1:37.08 (33.99)     2:11.90 (34.82)
        2:47.29 (35.39)     3:23.20 (35.91)     3:58.53 (35.33)     4:32.18 (33.65)
 14 Glas, Aaron I       15 Agua Swim Team-MR    4:32.98    4:34.84          7  
                  30.82     1:05.53 (34.71)     1:40.59 (35.06)     2:15.91 (35.32)
        2:50.82 (34.91)     3:25.96 (35.14)     4:01.06 (35.10)     4:34.84 (33.78)
 15 Moniz, Noah R       15 Bluefish-NE          4:40.85    4:37.37          6  
                  30.13     1:04.02 (33.89)     1:39.03 (35.01)     2:14.51 (35.48)
        2:50.48 (35.97)     3:27.25 (36.77)     4:02.93 (35.68)     4:37.37 (34.44)
 16 Lomeyko, Konstanti  16 Agua Swim Team-MR    4:45.43    4:38.09          5  
                  31.81     1:07.06 (35.25)     1:42.89 (35.83)     2:18.71 (35.82)
        2:54.62 (35.91)     3:30.16 (35.54)     4:05.07 (34.91)     4:38.09 (33.02)
 17 Dhir, Yuvaraj       16 LIAC-MR              4:44.51    4:38.38          4  
                  31.51     1:07.06 (35.55)     1:42.64 (35.58)     2:18.69 (36.05)
        2:54.15 (35.46)     3:29.91 (35.76)     4:05.03 (35.12)     4:38.38 (33.35)
 18 Podolecki, Phil A   17 Bluefish-NE          4:44.99    4:38.72          3  
                  30.89     1:04.92 (34.03)     1:40.53 (35.61)     2:16.36 (35.83)
        2:51.86 (35.50)     3:28.02 (36.16)     4:03.96 (35.94)     4:38.72 (34.76)
 19 Rotolo, John M      17 LIAC-MR              4:42.21    4:40.47          2  
                  30.59     1:04.29 (33.70)     1:39.89 (35.60)     2:16.19 (36.30)
        2:52.73 (36.54)     3:29.22 (36.49)     4:05.74 (36.52)     4:40.47 (34.73)
 20 Kramer, Nathan M    15 Bluefish-NE          4:49.60    4:47.55          1  
                  31.75     1:06.82 (35.07)     1:43.68 (36.86)     2:20.74 (37.06)
        2:58.21 (37.47)     3:35.28 (37.07)     4:11.67 (36.39)     4:47.55 (35.88)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:30.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lantin, Matthew D         18 Badger-MR            4:06.98    4:11.71 q      
                  28.71       58.95 (30.24)     1:30.31 (31.36)     2:02.23 (31.92)
        2:35.07 (32.84)     3:08.03 (32.96)     3:40.44 (32.41)     4:11.71 (31.27)
  2 Miranda, Max J            14 Bluefish-NE          4:08.68    4:14.06 q      
                  29.81     1:01.98 (32.17)     1:34.43 (32.45)     2:07.06 (32.63)
        2:38.99 (31.93)     3:11.32 (32.33)     3:43.19 (31.87)     4:14.06 (30.87)
  3 Lafata, Spencer F         15 Badger-MR            4:06.52    4:14.51 q      
                  29.77     1:01.78 (32.01)     1:34.33 (32.55)     2:06.89 (32.56)
        2:39.37 (32.48)     3:11.90 (32.53)     3:44.13 (32.23)     4:14.51 (30.38)
  4 Vanmanen, Dylan           16 LIAC-MR              4:16.04    4:15.12 q      
                  29.96     1:02.48 (32.52)     1:34.95 (32.47)     2:07.96 (33.01)
        2:40.72 (32.76)     3:13.43 (32.71)     3:45.39 (31.96)     4:15.12 (29.73)
  5 Chen, Geoffrey            15 LIAC-MR              4:17.35    4:17.73 q      
                  29.93     1:02.16 (32.23)     1:34.91 (32.75)     2:07.71 (32.80)
        2:40.67 (32.96)     3:13.76 (33.09)     3:46.50 (32.74)     4:17.73 (31.23)
  6 Casey, Grant C            19 Bluefish-NE          4:07.87    4:20.38 q      
                  30.11     1:02.96 (32.85)     1:35.94 (32.98)     2:08.98 (33.04)
        2:41.68 (32.70)     3:14.73 (33.05)     3:48.11 (33.38)     4:20.38 (32.27)
  7 Brown, Ryan A             16 LIAC-MR              4:27.18    4:27.23 q      
                  30.12     1:04.50 (34.38)     1:39.33 (34.83)     2:14.40 (35.07)
        2:48.59 (34.19)     3:22.76 (34.17)     3:55.56 (32.80)     4:27.23 (31.67)
  8 Brown, Connor F           17 LIAC-MR              4:14.01    4:27.44 q      
                  29.40     1:02.89 (33.49)     1:36.71 (33.82)     2:11.35 (34.64)
        2:45.46 (34.11)     3:19.98 (34.52)     3:54.36 (34.38)     4:27.44 (33.08)
  9 Hendell, Josh             15 Badger-MR            4:16.42    4:28.29 q      
                  31.72     1:06.21 (34.49)     1:40.58 (34.37)     2:15.38 (34.80)
        2:49.36 (33.98)     3:23.07 (33.71)     3:56.18 (33.11)     4:28.29 (32.11)
 10 Collins, Jack M           16 Badger-MR            4:12.82    4:30.46 q      
                  32.03     1:05.50 (33.47)     1:40.19 (34.69)     2:14.93 (34.74)
        2:49.14 (34.21)     3:23.35 (34.21)     3:57.73 (34.38)     4:30.46 (32.73)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    4:26.26    4:30.98 q      
                  30.83     1:03.96 (33.13)     1:37.69 (33.73)     2:12.89 (35.20)
        2:47.34 (34.45)     3:22.73 (35.39)     3:57.57 (34.84)     4:30.98 (33.41)
 12 Bidwell, Ian W            16 UNBAD-MR             4:18.34    4:31.23 q      
                  31.05     1:04.59 (33.54)     1:38.83 (34.24)     2:13.57 (34.74)
        2:48.48 (34.91)     3:23.16 (34.68)     3:57.81 (34.65)     4:31.23 (33.42)
 13 Peach, Kyle G             18 Bluefish-NE          4:16.97    4:31.56 q      
                  30.30     1:03.92 (33.62)     1:38.02 (34.10)     2:12.56 (34.54)
        2:47.24 (34.68)     3:22.22 (34.98)     3:57.41 (35.19)     4:31.56 (34.15)
 14 Glas, Aaron I             15 Agua Swim Team-MR    4:30.29    4:32.98 q      
                  31.25     1:05.71 (34.46)     1:40.49 (34.78)     2:15.11 (34.62)
        2:50.08 (34.97)     3:24.68 (34.60)     3:59.30 (34.62)     4:32.98 (33.68)
 15 Green, Connor G           18 Bluefish-NE          4:05.22    4:33.30 q      
                  28.90     1:02.40 (33.50)     1:36.94 (34.54)     2:12.04 (35.10)
        2:47.52 (35.48)     3:22.43 (34.91)     3:57.70 (35.27)     4:33.30 (35.60)
 16 Moniz, Noah R             15 Bluefish-NE          4:27.43    4:40.85 q      
                  31.45     1:06.02 (34.57)     1:41.64 (35.62)     2:17.73 (36.09)
        2:53.17 (35.44)     3:29.61 (36.44)     4:05.81 (36.20)     4:40.85 (35.04)
 17 Mitchell, Benjamin L      18 Agua Swim Team-MR    4:27.30    4:42.14 q      
                  31.37     1:05.60 (34.23)     1:40.98 (35.38)     2:16.98 (36.00)
        2:53.80 (36.82)     3:30.32 (36.52)     4:06.84 (36.52)     4:42.14 (35.30)
 18 Rotolo, John M            17 LIAC-MR              4:43.37    4:42.21 q      
                  32.16     1:07.15 (34.99)     1:42.99 (35.84)     2:19.14 (36.15)
        2:54.98 (35.84)     3:31.51 (36.53)     4:07.44 (35.93)     4:42.21 (34.77)
 19 Dhir, Yuvaraj             16 LIAC-MR              4:30.52    4:44.51 q      
                  30.92     1:05.36 (34.44)     1:40.74 (35.38)     2:16.70 (35.96)
        2:53.40 (36.70)     3:30.41 (37.01)     4:07.55 (37.14)     4:44.51 (36.96)
 20 Podolecki, Phil A         17 Bluefish-NE          4:33.72    4:44.99 q      
                  32.13     1:08.18 (36.05)     1:44.07 (35.89)     2:20.86 (36.79)
        2:56.97 (36.11)     3:33.31 (36.34)     4:09.04 (35.73)     4:44.99 (35.95)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Lomeyko, Konstantin V     16 Agua Swim Team-MR    4:25.00    4:45.43        
                  31.06     1:06.26 (35.20)     1:42.86 (36.60)     2:19.48 (36.62)
        2:56.44 (36.96)     3:33.25 (36.81)     4:10.03 (36.78)     4:45.43 (35.40)
 22 Kramer, Nathan M          15 Bluefish-NE          4:29.91    4:49.60        
                  32.52     1:08.24 (35.72)     1:45.91 (37.67)     2:22.81 (36.90)
        2:59.27 (36.46)     3:36.69 (37.42)     4:13.43 (36.74)     4:49.60 (36.17)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Sugarman, Jackson         17 LIAC-MR              4:52.65    5:04.06        
                  33.29     1:09.41 (36.12)     1:47.99 (38.58)     2:25.88 (37.89)
        3:05.64 (39.76)     3:44.64 (39.00)     4:25.00 (40.36)     5:04.06 (39.06)
 24 McGannon, Jared P         16 LIAC-MR              5:08.01    5:04.50        
                  33.85     1:11.34 (37.49)     1:50.34 (39.00)     2:29.33 (38.99)
        3:08.17 (38.84)     3:47.78 (39.61)     4:26.72 (38.94)     5:04.50 (37.78)
 -- Gordin, James H           17 Tmsuffolk-MR         4:28.24        DFS        
      Declared false start
 
Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  9:22.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lafata, Spencer F   15 Badger-MR            8:21.62    8:32.77         24  
                1:02.04   2:07.16 (1:05.12)   3:12.37 (1:05.21)   4:17.66 (1:05.29)
      5:22.84 (1:05.18)   6:27.60 (1:04.76)   7:32.02 (1:04.42)   8:32.77 (1:00.75)
  2 Lantin, Matthew D   18 Badger-MR            8:35.65    8:32.97         20  
                1:02.26   2:06.66 (1:04.40)   3:12.20 (1:05.54)   4:18.55 (1:06.35)
      5:22.94 (1:04.39)   6:28.12 (1:05.18)   7:31.45 (1:03.33)   8:32.97 (1:01.52)
  3 Collins, Jack M     16 Badger-MR            8:36.14    8:46.43         19  
                1:02.24   2:07.69 (1:05.45)   3:13.52 (1:05.83)   4:20.03 (1:06.51)
      5:27.50 (1:07.47)   6:35.05 (1:07.55)   7:42.31 (1:07.26)     8:15.55 (33.24)
        8:46.43 (30.88)                                                            
  4 Brown, Connor F     17 LIAC-MR              8:45.32    8:46.92         18  
                1:02.72   2:08.26 (1:05.54)   3:14.06 (1:05.80)   4:20.52 (1:06.46)
      5:27.45 (1:06.93)   6:34.90 (1:07.45)   7:42.31 (1:07.41)     8:15.42 (33.11)
        8:46.92 (31.50)                                                            
  5 Chen, Geoffrey      15 LIAC-MR              8:53.00    8:54.29         17  
                1:03.77   2:11.23 (1:07.46)   3:18.93 (1:07.70)   4:26.82 (1:07.89)
      5:34.64 (1:07.82)   6:42.55 (1:07.91)   7:50.03 (1:07.48)     8:22.93 (32.90)
        8:54.29 (31.36)                                                            
  6 Arena, CJ J         14 LIAC-MR              8:59.04    8:56.52         16  
                1:05.51   2:13.38 (1:07.87)   3:20.66 (1:07.28)   4:27.73 (1:07.07)
      5:35.00 (1:07.27)   6:42.65 (1:07.65)   7:50.50 (1:07.85)     8:23.52 (33.02)
        8:56.52 (33.00)                                                            
  7 Bidwell, Ian W      16 UNBAD-MR             9:03.76    9:04.83         15  
                1:03.42   2:10.86 (1:07.44)   3:19.29 (1:08.43)   4:28.28 (1:08.99)
      5:37.45 (1:09.17)   6:46.79 (1:09.34)   7:56.13 (1:09.34)     8:30.90 (34.77)
        9:04.83 (33.93)                                                            
  8 Willard, Max        17 LIAC-MR              8:44.56    9:14.66         14  
                1:05.86   2:14.87 (1:09.01)   3:25.04 (1:10.17)   4:34.50 (1:09.46)
      5:45.20 (1:10.70)   6:55.61 (1:10.41)   8:05.85 (1:10.24)     8:40.63 (34.78)
        9:14.66 (34.03)                                                            
  9 Melidor-Fuxis, Jor  18 Twisters-MR          8:57.21    9:15.84         13  
                1:03.88   2:12.38 (1:08.50)   3:22.04 (1:09.66)   4:32.35 (1:10.31)
      5:43.20 (1:10.85)   6:55.43 (1:12.23)   8:07.44 (1:12.01)     8:42.66 (35.22)
        9:15.84 (33.18)                                                            
 10 Nilsson, Evan A     16 Three Village-MR     8:39.07    9:25.30         12  
                1:03.22   2:11.77 (1:08.55)   3:23.28 (1:11.51)   4:36.47 (1:13.19)
      5:49.86 (1:13.39)   7:02.43 (1:12.57)   8:14.84 (1:12.41)     8:45.11 (30.27)
        9:25.30 (40.19)                                                            
Finals
 11 O'Shea, Chris M     15 Three Village-MR     9:04.30    9:03.48         11  
                  31.09     1:04.38 (33.29)     1:39.07 (34.69)     2:13.47 (34.40)
        2:47.79 (34.32)     3:22.49 (34.70)     3:56.73 (34.24)     4:31.52 (34.79)
        5:06.41 (34.89)     5:40.99 (34.58)     6:11.25 (30.26)     6:49.06 (37.81)
        7:23.24 (34.18)     7:56.77 (33.53)     8:30.16 (33.39)     9:03.48 (33.32)
 12 Marski, Timothy J   13 LIAC-MR              9:13.69    9:15.32          9  
                  31.55     1:05.63 (34.08)     1:40.42 (34.79)     2:15.75 (35.33)
        2:50.59 (34.84)     3:25.10 (34.51)     4:00.46 (35.36)     4:35.45 (34.99)
        5:09.92 (34.47)     5:44.68 (34.76)     6:19.88 (35.20)     6:54.79 (34.91)
        7:26.59 (31.80)     8:05.04 (38.45)     8:40.95 (35.91)     9:15.32 (34.37)
 13 Glas, Aaron I       15 Agua Swim Team-MR    9:11.44    9:21.06          8  
                  31.50     1:05.90 (34.40)     1:41.62 (35.72)     2:16.69 (35.07)
        2:52.03 (35.34)     3:28.07 (36.04)     4:04.02 (35.95)     4:39.41 (35.39)
        5:15.23 (35.82)     5:50.86 (35.63)     6:27.18 (36.32)     7:01.98 (34.80)
        7:36.96 (34.98)     8:12.19 (35.23)     8:47.30 (35.11)     9:21.06 (33.76)
 14 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     9:11.85    9:21.42          7  
                  31.33     1:05.89 (34.56)     1:41.40 (35.51)     2:17.22 (35.82)
        2:53.06 (35.84)     3:28.51 (35.45)     4:04.63 (36.12)     4:40.69 (36.06)
        5:16.60 (35.91)     5:52.40 (35.80)     6:27.97 (35.57)     7:02.59 (34.62)
        7:38.51 (35.92)     8:12.87 (34.36)     8:48.15 (35.28)     9:21.42 (33.27)
 15 Knight, Derek W     13 LIAC-MR              9:21.02    9:21.65          6  
                  30.47     1:04.11 (33.64)     1:39.30 (35.19)     2:14.27 (34.97)
        2:49.99 (35.72)     3:25.78 (35.79)     4:02.48 (36.70)     4:38.40 (35.92)
        5:14.80 (36.40)     5:50.76 (35.96)     6:27.05 (36.29)     7:02.90 (35.85)
        7:36.23 (33.33)     8:13.99 (37.76)     8:45.23 (31.24)     9:21.65 (36.42)
 16 Kapusta, Adam       13 LIAC-MR              9:15.21    9:27.11          5  
                  31.28     1:05.06 (33.78)     1:40.04 (34.98)     2:15.25 (35.21)
        2:50.93 (35.68)     3:26.34 (35.41)     4:02.24 (35.90)     4:37.71 (35.47)
        5:13.73 (36.02)     5:49.64 (35.91)     6:25.97 (36.33)     7:02.08 (36.11)
        7:38.74 (36.66)     8:14.99 (36.25)     8:51.31 (36.32)     9:27.11 (35.80)
 17 Louser, Jason C     13 Three Village-MR     9:17.16    9:32.38          4  
                  31.61     1:06.89 (35.28)     1:42.88 (35.99)     2:18.73 (35.85)
        2:54.69 (35.96)     3:30.94 (36.25)     4:07.47 (36.53)     4:43.89 (36.42)
        5:20.39 (36.50)     5:57.02 (36.63)     6:33.82 (36.80)     7:10.14 (36.32)
        7:46.78 (36.64)     8:22.91 (36.13)     8:54.57 (31.66)     9:32.38 (37.81)
 18 Iorizzo, Kyle T     14 Phoenix-MR           9:14.74    9:33.13          3  
                  31.86     1:07.14 (35.28)     1:42.93 (35.79)     2:18.97 (36.04)
        2:55.20 (36.23)     3:31.50 (36.30)     4:08.35 (36.85)     4:44.84 (36.49)
        5:21.26 (36.42)     5:58.33 (37.07)     6:35.17 (36.84)     7:11.47 (36.30)
        7:48.27 (36.80)     8:24.39 (36.12)     9:00.69 (36.30)     9:33.13 (32.44)
 19 Eid, Christian J    15 Badger-MR            9:33.14    9:38.38          2  
                  31.52     1:06.34 (34.82)     1:42.30 (35.96)     2:18.36 (36.06)
        2:53.65 (35.29)     3:29.70 (36.05)     4:06.19 (36.49)     4:43.18 (36.99)
        5:20.21 (37.03)     5:56.61 (36.40)     6:33.75 (37.14)     7:10.97 (37.22)
        7:48.40 (37.43)     8:25.80 (37.40)     9:02.78 (36.98)     9:38.38 (35.60)
 20 Lombardo, Nicholas  13 Bluefish-NE          9:33.21    9:57.95          1  
                  33.39     1:09.55 (36.16)     1:46.44 (36.89)     2:23.41 (36.97)
        2:52.41 (29.00)     3:38.30 (45.89)     4:16.83 (38.53)     4:54.69 (37.86)
        5:33.28 (38.59)     6:10.94 (37.66)     6:48.87 (37.93)     7:27.12 (38.25)
        8:05.33 (38.21)     8:43.37 (38.04)     9:21.65 (38.28)     9:57.95 (36.30)
 21 Goldberg, Daniel B  12 LIAC-MR              9:20.00   10:16.64        
                  32.38     1:10.05 (37.67)     1:49.13 (39.08)     2:27.28 (38.15)
        3:06.49 (39.21)     3:44.78 (38.29)     4:24.12 (39.34)     5:03.22 (39.10)
        5:42.68 (39.46)     6:22.61 (39.93)     7:02.21 (39.60)     7:41.95 (39.74)
        8:22.15 (40.20)     9:01.66 (39.51)     9:40.66 (39.00)    10:16.64 (35.98)
 22 Czech, Ben T        14 Bluefish-NE          9:45.01   10:18.54        
                  33.07     1:09.97 (36.90)     1:48.93 (38.96)     2:27.62 (38.69)
        3:06.40 (38.78)     3:45.13 (38.73)     4:24.88 (39.75)     5:04.22 (39.34)
        5:44.21 (39.99)     6:24.15 (39.94)     7:04.09 (39.94)     7:43.38 (39.29)
        8:22.80 (39.42)     9:02.03 (39.23)     9:40.43 (38.40)    10:18.54 (38.11)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wells, James M      22 Badger-MR              58.35      56.88         24  
                  27.21       56.88 (29.67)                                        
  2 Plaschka, Justin T  17 Tmsuffolk-MR         1:02.09      58.89         20  
                  28.97       58.89 (29.92)                                        
  3 Green, Connor G     18 Bluefish-NE          1:00.43      59.09         19  
                  28.81       59.09 (30.28)                                        
  4 Conaton, Patrick A  18 Badger-MR            1:01.17      59.31         18  
                  28.84       59.31 (30.47)                                        
  5 Mattera, Michael P  17 Tmsuffolk-MR         1:03.84    1:00.97         17  
                  29.59     1:00.97 (31.38)                                        
  6 Choate, Michael C   17 Bluefish-NE          1:02.24    1:02.03         16  
                  30.36     1:02.03 (31.67)                                        
  7 Zhang, Evan         14 UNLGA-MR             1:03.34    1:02.79         15  
                  29.79     1:02.79 (33.00)                                        
  8 McLaughlin, Liam C  18 Bluefish-NE          1:05.05    1:03.52         14  
                  31.03     1:03.52 (32.49)                                        
  9 Moniz, Noah R       15 Bluefish-NE          1:03.98    1:03.85         13  
                  31.41     1:03.85 (32.44)                                        
 10 Casey, Grant C      19 Bluefish-NE          1:05.09    1:04.70         12  
                  31.62     1:04.70 (33.08)                                        
B - Final
 11 Towne, Garrett B    14 Badger-MR            1:05.44    1:05.28         11  
                  31.88     1:05.28 (33.40)                                        
 12 Barry, Kyle         15 Tmsuffolk-MR         1:06.53    1:05.65          9  
                  32.30     1:05.65 (33.35)                                        
 13 Fitzpatrick, Kiera  18 Tmsuffolk-MR         1:06.80    1:06.00          8  
                  32.04     1:06.00 (33.96)                                        
 14 Wong, Phil          15 Phoenix-MR           1:07.79    1:06.03          7  
                  32.17     1:06.03 (33.86)                                        
 15 O'Shea, Chris M     15 Three Village-MR     1:05.32    1:06.14          6  
                  32.53     1:06.14 (33.61)                                        
 16 Nussbaum, Tyler J   17 LIAC-MR              1:06.03    1:06.91          5  
                  32.42     1:06.91 (34.49)                                        
 17 Rodeo, Scott        18 Agua Swim Team-MR    1:08.37    1:07.12          4  
                  32.28     1:07.12 (34.84)                                        
 18 Collier, Cole T     15 Agua Swim Team-MR    1:07.35    1:07.39          3  
                  33.03     1:07.39 (34.36)                                        
 19 Abdelrahman, Baraa  17 Agua Swim Team-MR    1:08.08    1:07.55          2  
                  32.57     1:07.55 (34.98)                                        
 20 Lafata, Spencer F   15 Badger-MR            1:09.20    1:08.63          1  
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wells, James M            22 Badger-MR              53.39      58.35 q      
                  28.46       58.35 (29.89)                                        
  2 Green, Connor G           18 Bluefish-NE            56.16    1:00.43 q      
                  29.27     1:00.43 (31.16)                                        
  3 Smith, Bobby              25 IA-MR                  58.00    1:01.05 q      
                  29.41     1:01.05 (31.64)                                        
  4 Conaton, Patrick A        18 Badger-MR              55.07    1:01.17 q      
                  29.90     1:01.17 (31.27)                                        
  5 Plaschka, Justin T        17 Tmsuffolk-MR           59.55    1:02.09 q      
                  30.36     1:02.09 (31.73)                                        
  6 Choate, Michael C         17 Bluefish-NE          1:00.20    1:02.24 q      
                  30.22     1:02.24 (32.02)                                        
  7 Zhang, Evan               14 UNLGA-MR             1:02.18    1:03.34 q      
                  31.02     1:03.34 (32.32)                                        
  8 Mattera, Michael P        17 Tmsuffolk-MR         1:00.85    1:03.84 q      
                  30.96     1:03.84 (32.88)                                        
  9 Moniz, Noah R             15 Bluefish-NE          1:02.38    1:03.98 q      
                  31.29     1:03.98 (32.69)                                        
 10 McLaughlin, Liam C        18 Bluefish-NE          1:00.55    1:05.05 q      
                  31.74     1:05.05 (33.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Casey, Grant C            19 Bluefish-NE          1:02.21    1:05.09 q      
                  32.11     1:05.09 (32.98)                                        
 12 O'Shea, Chris M           15 Three Village-MR     1:02.85    1:05.32 q      
                  32.17     1:05.32 (33.15)                                        
 13 Towne, Garrett B          14 Badger-MR            1:04.53    1:05.44 q      
                  32.17     1:05.44 (33.27)                                        
 14 Nussbaum, Tyler J         17 LIAC-MR              1:03.47    1:06.03 q      
                  31.52     1:06.03 (34.51)                                        
 15 Barry, Kyle               15 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:06.53 q      
                  32.45     1:06.53 (34.08)                                        
 16 Fitzpatrick, Kieran T     18 Tmsuffolk-MR         1:08.53    1:06.80 q      
                  32.39     1:06.80 (34.41)                                        
 17 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    1:03.36    1:07.35 q      
                  32.92     1:07.35 (34.43)                                        
 18 Wong, Phil                15 Phoenix-MR           1:04.30    1:07.79 q      
                  33.26     1:07.79 (34.53)                                        
 19 Abdelrahman, Baraa        17 Agua Swim Team-MR    1:05.14    1:08.08 q      
                  32.88     1:08.08 (35.20)                                        
 20 Rodeo, Scott              18 Agua Swim Team-MR    1:02.67    1:08.37 q      
                  33.03     1:08.37 (35.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Tierney, Steven T         17 UNBAD-MR             1:00.82    1:08.61        
                  33.78     1:08.61 (34.83)                                        
 22 Ramjohn, Jalen K          13 Badger-MR            1:04.48    1:08.63        
                  33.10     1:08.63 (35.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Lafata, Spencer F         15 Badger-MR            1:05.56    1:09.20        
                  33.95     1:09.20 (35.25)                                        
 24 Wang, Eric                18 Badger-MR              59.60    1:09.77        
                  33.31     1:09.77 (36.46)                                        
 25 Truter, Dranoel K         15 LIAC-MR              1:07.35    1:09.95        
                  33.87     1:09.95 (36.08)                                        
 26 Rutigliano, Conor M       15 Tmsuffolk-MR         1:07.39    1:10.35        
                  34.49     1:10.35 (35.86)                                        
 27 Khrystenko, Anton         16 LIAC-MR              1:04.87    1:10.51        
                  34.03     1:10.51 (36.48)                                        
 28 Eid, Christian J          15 Badger-MR            1:13.59    1:11.03        
                  34.51     1:11.03 (36.52)                                        
 29 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     1:08.35    1:11.53        
                  35.03     1:11.53 (36.50)                                        
 30 Burke, Ryan M             16 Three Village-MR     1:07.23    1:11.67        
                  34.61     1:11.67 (37.06)                                        
 31 Kaufmann, Garrett J       15 Marlins Bgnw-MR      1:04.45    1:11.91        
                  34.65     1:11.91 (37.26)                                        
 32 Sugarman, Jackson         17 LIAC-MR              1:11.33    1:12.39        
                  34.87     1:12.39 (37.52)                                        
 33 Podolecki, Phil A         17 Bluefish-NE          1:12.08    1:12.61        
                  35.37     1:12.61 (37.24)                                        
 34 Kilgore, Eric H           15 Three Village-MR     1:09.27    1:12.72        
                  35.20     1:12.72 (37.52)                                        
 35 Kim, Harris               17 Phoenix-MR           1:08.54    1:13.91        
                  35.26     1:13.91 (38.65)                                        
 36 Rotolo, John M            17 LIAC-MR              1:14.53    1:14.36        
 37 O'Connor, Elias G         16 Phoenix-MR           1:07.73    1:14.48        
                  36.18     1:14.48 (38.30)                                        
 38 Webster, Robert T         18 Agua Swim Team-MR    1:09.02    1:16.33        
                  37.09     1:16.33 (39.24)                                        
 -- Huang, Alec H             16 Agua Swim Team-MR    1:06.19         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  33.80          DQ (35.34)                                        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Green, Connor G     18 Bluefish-NE          2:08.30    2:06.99         24  
                  30.04     1:01.84 (31.80)     1:34.68 (32.84)     2:06.99 (32.31)
  2 Conaton, Patrick A  18 Badger-MR            2:11.56    2:10.64         20  
                  31.05     1:04.41 (33.36)     1:37.83 (33.42)     2:10.64 (32.81)
  3 Choate, Michael C   17 Bluefish-NE          2:13.52    2:12.32         19  
                  30.94     1:04.42 (33.48)     1:38.55 (34.13)     2:12.32 (33.77)
  4 McLaughlin, Liam C  18 Bluefish-NE          2:15.96    2:13.36         18  
                  31.95     1:05.47 (33.52)     1:39.63 (34.16)     2:13.36 (33.73)
  5 Rivoal, Leo B       17 Agua Swim Team-MR    2:15.39    2:14.34         17  
                  31.81     1:05.84 (34.03)     1:40.16 (34.32)     2:14.34 (34.18)
  6 Bravo, David D      16 Badger-MR            2:25.93    2:17.70         16  
                  32.25     1:06.64 (34.39)     1:42.01 (35.37)     2:17.70 (35.69)
  7 Casey, Grant C      19 Bluefish-NE          2:19.86    2:18.22         15  
                  32.67     1:06.92 (34.25)     1:42.85 (35.93)     2:18.22 (35.37)
  8 Willard, Max        17 LIAC-MR              2:14.68    2:18.57         14  
                  32.47     1:06.91 (34.44)     1:42.80 (35.89)     2:18.57 (35.77)
  9 Beil, Conor M       16 LIAC-MR              2:19.20    2:19.11         13  
                  32.59     1:07.11 (34.52)     1:43.17 (36.06)     2:19.11 (35.94)
 10 Zitelny, Tamir      16 Tmsuffolk-MR         2:24.41    2:19.39         12  
                  32.81     1:08.47 (35.66)     1:44.88 (36.41)     2:19.39 (34.51)
 11 Barry, Kyle         15 Tmsuffolk-MR         2:26.55    2:19.71         11  
                  33.19     1:08.11 (34.92)     1:44.04 (35.93)     2:19.71 (35.67)
 12 Uszynski, Arthur    17 Twisters-MR          2:21.02    2:21.42          9  
                  33.67     1:09.41 (35.74)     1:45.82 (36.41)     2:21.42 (35.60)
 13 Abdelrahman, Baraa  17 Agua Swim Team-MR    2:24.58    2:22.72          8  
                  32.92     1:08.62 (35.70)     1:45.55 (36.93)     2:22.72 (37.17)
 14 O'Shea, Chris M     15 Three Village-MR     2:29.17    2:23.66          7  
                  34.71     1:10.96 (36.25)     1:47.73 (36.77)     2:23.66 (35.93)
 15 Collier, Cole T     15 Agua Swim Team-MR    2:25.09    2:25.41          6  
                  33.68     1:09.69 (36.01)     1:47.73 (38.04)     2:25.41 (37.68)
 16 Wong, Phil          15 Phoenix-MR           2:28.32    2:25.95          5  
                  34.53     1:11.37 (36.84)     1:48.99 (37.62)     2:25.95 (36.96)
 17 Nussbaum, Tyler J   17 LIAC-MR              2:26.56    2:26.16          4  
                  33.79     1:10.39 (36.60)     1:48.50 (38.11)     2:26.16 (37.66)
 18 Eid, Christian J    15 Badger-MR            2:26.88    2:26.69          3  
                  34.33     1:11.12 (36.79)     1:49.05 (37.93)     2:26.69 (37.64)
 19 Rodeo, Scott        18 Agua Swim Team-MR    2:31.04    2:30.73          2  
                  35.40     1:13.64 (38.24)     1:52.25 (38.61)     2:30.73 (38.48)
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Connor G           18 Bluefish-NE          1:59.01    2:08.30 q      
                  29.77     1:01.45 (31.68)     1:34.40 (32.95)     2:08.30 (33.90)
  2 Conaton, Patrick A        18 Badger-MR            1:58.55    2:11.56 q      
                  31.04     1:04.49 (33.45)     1:38.72 (34.23)     2:11.56 (32.84)
  3 Choate, Michael C         17 Bluefish-NE          2:07.82    2:13.52 q      
                  31.19     1:04.40 (33.21)     1:39.25 (34.85)     2:13.52 (34.27)
  4 Brown, Nicholas C         17 Bluefish-NE          2:13.16    2:14.12 q      
                  30.89     1:04.67 (33.78)     1:39.50 (34.83)     2:14.12 (34.62)
  5 Willard, Max              17 LIAC-MR              2:11.40    2:14.68 q      
                  31.90     1:05.45 (33.55)     1:40.17 (34.72)     2:14.68 (34.51)
  6 Rivoal, Leo B             17 Agua Swim Team-MR    2:07.26    2:15.39 q      
                  32.51     1:06.90 (34.39)     1:41.78 (34.88)     2:15.39 (33.61)
  7 McLaughlin, Liam C        18 Bluefish-NE          2:09.87    2:15.96 q      
                  32.26     1:06.40 (34.14)     1:41.63 (35.23)     2:15.96 (34.33)
  8 Kilduff, Johnny J         17 Phoenix-MR           2:03.35    2:18.09 q      
                  32.26     1:06.99 (34.73)     1:42.95 (35.96)     2:18.09 (35.14)
  9 Beil, Conor M             16 LIAC-MR              2:17.90    2:19.20 q      
                  32.62     1:07.41 (34.79)     1:43.59 (36.18)     2:19.20 (35.61)
 10 Casey, Grant C            19 Bluefish-NE          2:15.52    2:19.86 q      
                  33.84     1:08.90 (35.06)     1:44.79 (35.89)     2:19.86 (35.07)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Towne, Garrett B          14 Badger-MR            2:18.96    2:20.67 q      
                  32.75     1:08.86 (36.11)     1:45.87 (37.01)     2:20.67 (34.80)
 12 Uszynski, Arthur          17 Twisters-MR          2:09.95    2:21.02 q      
                  33.45     1:08.84 (35.39)     1:45.42 (36.58)     2:21.02 (35.60)
 13 Zitelny, Tamir            16 Tmsuffolk-MR         2:24.29    2:24.41 q      
                  34.93     1:12.82 (37.89)     1:49.67 (36.85)     2:24.41 (34.74)
 14 Abdelrahman, Baraa        17 Agua Swim Team-MR    2:17.93    2:24.58 q      
                  33.05     1:08.98 (35.93)     1:46.82 (37.84)     2:24.58 (37.76)
 15 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    2:18.53    2:25.09 q      
                  33.95     1:09.99 (36.04)     1:48.07 (38.08)     2:25.09 (37.02)
 16 Mattera, Michael P        17 Tmsuffolk-MR         2:12.55    2:25.38 q      
                  33.60     1:10.00 (36.40)     1:48.12 (38.12)     2:25.38 (37.26)
 17 Bravo, David D            16 Badger-MR            2:12.26    2:25.93 q      
                  34.86     1:11.39 (36.53)     1:49.39 (38.00)     2:25.93 (36.54)
 18 Barry, Kyle               15 Tmsuffolk-MR         2:19.36    2:26.55 q      
                  34.54     1:11.58 (37.04)     1:49.74 (38.16)     2:26.55 (36.81)
 19 Nussbaum, Tyler J         17 LIAC-MR              2:19.69    2:26.56 q      
                  34.02     1:10.59 (36.57)     1:48.86 (38.27)     2:26.56 (37.70)
 20 Eid, Christian J          15 Badger-MR            2:28.21    2:26.88 q      
                  34.96     1:11.92 (36.96)     1:49.24 (37.32)     2:26.88 (37.64)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Khrystenko, Anton         16 LIAC-MR              2:20.35    2:26.91        
                  33.84     1:10.46 (36.62)     1:49.02 (38.56)     2:26.91 (37.89)
 22 Wong, Phil                15 Phoenix-MR           2:18.91    2:28.32        
                  35.21     1:11.90 (36.69)     1:50.72 (38.82)     2:28.32 (37.60)
-------------------------------------------------------------------------
 23 O'Shea, Chris M           15 Three Village-MR     2:16.61    2:29.17        
                  35.38     1:12.90 (37.52)     1:52.29 (39.39)     2:29.17 (36.88)
 24 Rodeo, Scott              18 Agua Swim Team-MR    2:22.37    2:31.04        
                  35.16     1:13.37 (38.21)     1:52.83 (39.46)     2:31.04 (38.21)
 25 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    2:20.26    2:31.30        
                  35.68     1:13.74 (38.06)     1:53.57 (39.83)     2:31.30 (37.73)
 26 Neumann Nickey, Russell   16 LIAC-MR              2:19.43    2:31.39        
                  34.80     1:12.98 (38.18)     1:52.17 (39.19)     2:31.39 (39.22)
 27 Kaplan, Zach I            17 Three Village-MR     2:13.77    2:31.43        
                  34.67     1:12.88 (38.21)     1:52.69 (39.81)     2:31.43 (38.74)
 28 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     2:25.87    2:32.52        
                  36.34     1:15.37 (39.03)     1:54.69 (39.32)     2:32.52 (37.83)
 29 Zhang, Evan               14 UNLGA-MR             2:15.68    2:33.65        
                  35.80     1:13.91 (38.11)     1:54.06 (40.15)     2:33.65 (39.59)
 30 Mo, Joe                   16 Badger-MR            2:20.40    2:35.65        
                                1:14.06 ( )     1:55.09 (41.03)     2:35.65 (40.56)
 31 Podolecki, Phil A         17 Bluefish-NE          2:34.31    2:37.81        
                  37.37     1:17.17 (39.80)     1:57.95 (40.78)     2:37.81 (39.86)
 32 Chun, Sean M              15 LIAC-MR              2:40.08    2:40.35        
                  37.63     1:17.74 (40.11)     1:59.60 (41.86)     2:40.35 (40.75)
 33 Zhang, Aron               17 Twisters-MR          2:14.00    2:40.64        
                  36.86     1:17.23 (40.37)     1:59.58 (42.35)     2:40.64 (41.06)
 34 Sugarman, Jackson         17 LIAC-MR              2:38.53    2:47.04        
                  39.64     1:21.21 (41.57)     2:04.90 (43.69)     2:47.04 (42.14)
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:17.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zhang, Evan         14 UNLGA-MR             1:09.62    1:08.02         24  
                  32.45     1:08.02 (35.57)                                        
  2 Hall, Delaney W     17 LIAC-MR              1:09.39    1:08.16         20  
                  32.60     1:08.16 (35.56)                                        
  3 Brown, Ryan A       16 LIAC-MR              1:09.09    1:08.53         19  
                  32.43     1:08.53 (36.10)                                        
  4 Stoski, Nicholas A  18 LIAC-MR              1:09.36    1:10.01         18  
                  32.74     1:10.01 (37.27)                                        
  5 Manfre, Matthew S   15 LIAC-MR              1:11.29    1:10.95         17  
                  33.71     1:10.95 (37.24)                                        
  6 Scott, Thomas H     19 Tmsuffolk-MR         1:14.13    1:12.17         16  
                  34.49     1:12.17 (37.68)                                        
  7 Bidwell, Ian W      16 UNBAD-MR             1:16.50    1:12.27         15  
                  34.16     1:12.27 (38.11)                                        
  8 Cowden, Luke S      16 Tmsuffolk-MR         1:13.68    1:12.60         14  
                  33.65     1:12.60 (38.95)                                        
  9 Quinones, Christop  16 Agua Swim Team-MR    1:13.87    1:13.39         13  
                  34.76     1:13.39 (38.63)                                        
 10 Cerri-Droz, Ruben   16 LIAC-MR              1:13.81    1:13.46         12  
                  34.16     1:13.46 (39.30)                                        
 11 Liu, Mavin          17 Bluefish-NE          1:15.17    1:14.52         11  
                  35.47     1:14.52 (39.05)                                        
 12 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     1:15.46    1:15.26          9  
                  35.54     1:15.26 (39.72)                                        
 13 Syron, Shane D      15 Badger-MR            1:18.85    1:15.28          8  
                  35.23     1:15.28 (40.05)                                        
 14 Aly, Ali M          15 UNLIA-MR             1:17.97    1:16.61          7  
                  35.87     1:16.61 (40.74)                                        
 15 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          1:18.94    1:18.14          6  
                  36.72     1:18.14 (41.42)                                        
 16 Wong, Phil          15 Phoenix-MR           1:18.64    1:18.19          5  
                  36.41     1:18.19 (41.78)                                        
 17 Kennon, Declan P    17 Badger-MR            1:15.33    1:18.24          4  
                  36.80     1:18.24 (41.44)                                        
 18 Illuzzi, Nicholas   15 LIAC-MR              1:19.17    1:20.11          3  
                  38.53     1:20.11 (41.58)                                        
 19 Sarbanes, Alex C    15 Twisters-MR          1:20.06    1:20.14          2  
                  37.31     1:20.14 (42.83)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:17.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Ryan A             16 LIAC-MR              1:07.48    1:09.09 q      
                  32.85     1:09.09 (36.24)                                        
  2 Luk, Arnold B             17 Twisters-MR          1:06.18    1:09.11 q      
                  32.41     1:09.11 (36.70)                                        
  3 Stoski, Nicholas A        18 LIAC-MR              1:07.15    1:09.36 q      
                  32.64     1:09.36 (36.72)                                        
  4 Hall, Delaney W           17 LIAC-MR              1:06.71    1:09.39 q      
                  33.04     1:09.39 (36.35)                                        
  5 Zhang, Evan               14 UNLGA-MR             1:05.99    1:09.62 q      
                  32.85     1:09.62 (36.77)                                        
  6 Manfre, Matthew S         15 LIAC-MR              1:10.03    1:11.29 q      
                  33.91     1:11.29 (37.38)                                        
  7 Cowden, Luke S            16 Tmsuffolk-MR         1:11.04    1:13.68 q      
                  34.00     1:13.68 (39.68)                                        
  8 Cerri-Droz, Ruben A       16 LIAC-MR              1:14.15    1:13.81 q      
                  34.53     1:13.81 (39.28)                                        
  9 Quinones, Christopher D   16 Agua Swim Team-MR    1:07.27    1:13.87 q      
                  35.11     1:13.87 (38.76)                                        
 10 Scott, Thomas H           19 Tmsuffolk-MR         1:09.01    1:14.13 q      
                  35.33     1:14.13 (38.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Liu, Mavin                17 Bluefish-NE          1:14.16    1:15.17 q      
                  35.78     1:15.17 (39.39)                                        
 12 Kennon, Declan P          17 Badger-MR            1:12.45    1:15.33 q      
                  35.61     1:15.33 (39.72)                                        
 13 Kilgore, Eric H           15 Three Village-MR     1:13.20    1:15.46 q      
                  36.73     1:15.46 (38.73)                                        
 14 Brown, Connor F           17 LIAC-MR              1:17.09    1:16.09 q      
                  36.22     1:16.09 (39.87)                                        
 15 Bidwell, Ian W            16 UNBAD-MR             1:10.60    1:16.50 q      
                  35.84     1:16.50 (40.66)                                        
 16 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    1:10.79    1:17.40 q      
                  36.72     1:17.40 (40.68)                                        
 17 Aly, Ali M                15 UNLIA-MR             1:16.00    1:17.97 q      
                  37.64     1:17.97 (40.33)                                        
 18 Kleinsmith, Charlie L     17 Marlins Bgnw-MR      1:10.48    1:18.33 q      
                  36.50     1:18.33 (41.83)                                        
 19 Wong, Phil                15 Phoenix-MR           1:15.33    1:18.64 q      
                  36.95     1:18.64 (41.69)                                        
 20 Syron, Shane D            15 Badger-MR            1:15.56    1:18.85 q      
                  37.49     1:18.85 (41.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Townsend, Delano r        15 Twisters-MR          1:13.88    1:18.94        
                  36.39     1:18.94 (42.55)                                        
 22 Illuzzi, Nicholas D       15 LIAC-MR              1:19.32    1:19.17        
                  38.24     1:19.17 (40.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Zou, Evan J               16 Three Village-MR     1:13.01    1:19.88        
                  37.89     1:19.88 (41.99)                                        
 24 Sarbanes, Alex C          15 Twisters-MR          1:16.62    1:20.06        
                  37.12     1:20.06 (42.94)                                        
 24 Mitchell, Benjamin L      18 Agua Swim Team-MR    1:16.05    1:20.06        
                  37.82     1:20.06 (42.24)                                        
 26 Kramer, Nathan M          15 Bluefish-NE          1:16.67    1:21.75        
                  38.96     1:21.75 (42.79)                                        
 27 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR         1:16.95    1:21.84        
                  38.03     1:21.84 (43.81)                                        
 28 O'Connor, Elias G         16 Phoenix-MR           1:13.86    1:22.33        
                  39.26     1:22.33 (43.07)                                        
 29 Martinez, Cameron C       20 UN-NT                1:16.20    1:22.40        
                  38.51     1:22.40 (43.89)                                        
 30 Giannotti, Michael A      16 LIAC-MR              1:20.28    1:24.46        
                  39.97     1:24.46 (44.49)                                        
 31 Wachnik, Tony A           17 Marlins Bgnw-MR      1:11.64    1:24.51        
                  39.47     1:24.51 (45.04)                                        
 32 Chun, Sean M              15 LIAC-MR              1:25.24    1:28.34        
                  41.92     1:28.34 (46.42)                                        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:44.79
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hall, Delaney W     17 LIAC-MR              2:30.40    2:24.32         24  
                  32.97     1:09.53 (36.56)     1:46.72 (37.19)     2:24.32 (37.60)
  2 Miller, Cody W      22 Badger-MR            2:31.51    2:26.55         20  
                  32.21     1:08.76 (36.55)     1:46.62 (37.86)     2:26.55 (39.93)
  3 Zhang, Evan         14 UNLGA-MR             2:37.33    2:28.78         19  
                  34.20     1:11.99 (37.79)     1:50.55 (38.56)     2:28.78 (38.23)
  4 Brown, Ryan A       16 LIAC-MR              2:32.82    2:30.37         18  
                  33.31     1:11.64 (38.33)     1:51.83 (40.19)     2:30.37 (38.54)
  5 Manfre, Matthew S   15 LIAC-MR              2:36.82    2:32.43         17  
                  34.11     1:12.95 (38.84)     1:52.65 (39.70)     2:32.43 (39.78)
  6 Scott, Thomas H     19 Tmsuffolk-MR         2:40.28    2:37.06         16  
                  35.22     1:14.95 (39.73)     1:55.64 (40.69)     2:37.06 (41.42)
  7 Lee, Andy           12 Twisters-MR          2:43.15    2:40.09         15  
                  35.98     1:16.32 (40.34)     1:57.78 (41.46)     2:40.09 (42.31)
  8 Patrouch, Oliver L  17 Badger-MR            2:43.37    2:40.21         14  
                  36.93     1:18.24 (41.31)     1:59.00 (40.76)     2:40.21 (41.21)
  9 Cerri-Droz, Ruben   16 LIAC-MR              2:42.81    2:42.87         13  
                  35.43     1:17.18 (41.75)     2:00.03 (42.85)     2:42.87 (42.84)
 10 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:49.61    2:48.46         12  
                  38.10     1:21.34 (43.24)     2:05.05 (43.71)     2:48.46 (43.41)
B - Final
 11 Huang, Alec H       16 Agua Swim Team-MR    2:50.37    2:44.18         11  
                  36.86     1:17.40 (40.54)     2:01.37 (43.97)     2:44.18 (42.81)
 12 Kennon, Declan P    17 Badger-MR            2:52.14    2:44.42          9  
                  36.36     1:18.27 (41.91)     2:03.02 (44.75)     2:44.42 (41.40)
 13 Liu, Mavin          17 Bluefish-NE          2:50.53    2:46.22          8  
                  35.94     1:17.80 (41.86)     2:02.22 (44.42)     2:46.22 (44.00)
 14 Kramer, Nathan M    15 Bluefish-NE          2:50.37    2:49.59          7  
                  38.16     1:21.20 (43.04)     2:05.66 (44.46)     2:49.59 (43.93)
 15 Abdelrahman, Baraa  17 Agua Swim Team-MR    2:56.20    2:57.55          6  
                  39.27     1:23.36 (44.09)   2:57.55 (1:34.19)                    
 16 Cono, Graham J      15 Tmsuffolk-MR         2:57.90    2:57.71          5  
                  39.32     1:25.12 (45.80)     2:12.18 (47.06)     2:57.71 (45.53)
 17 Chun, Sean M        15 LIAC-MR              3:04.54    3:04.25          4  
                  42.54     1:29.20 (46.66)     2:17.05 (47.85)     3:04.25 (47.20)
 -- Ramjohn, Jalen K    13 Badger-MR            3:01.12         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:44.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Delaney W           17 LIAC-MR              2:20.96    2:30.40 q      
                  33.99     1:11.93 (37.94)     1:51.11 (39.18)     2:30.40 (39.29)
  2 Miller, Cody W            22 Badger-MR            2:10.99    2:31.51 q      
                  33.85     1:12.83 (38.98)     1:52.25 (39.42)     2:31.51 (39.26)
  3 Brown, Ryan A             16 LIAC-MR              2:26.44    2:32.82 q      
                  33.78     1:12.85 (39.07)     1:53.89 (41.04)     2:32.82 (38.93)
  4 Manfre, Matthew S         15 LIAC-MR              2:31.85    2:36.82 q      
                  35.16     1:15.51 (40.35)     1:56.56 (41.05)     2:36.82 (40.26)
  5 Luk, Arnold B             17 Twisters-MR          2:24.29    2:37.16 q      
                  35.10     1:13.96 (38.86)     1:54.74 (40.78)     2:37.16 (42.42)
  6 Zhang, Evan               14 UNLGA-MR             2:22.96    2:37.33 q      
                  34.67     1:14.85 (40.18)     1:55.84 (40.99)     2:37.33 (41.49)
  7 Scott, Thomas H           19 Tmsuffolk-MR         2:30.71    2:40.28 q      
                  35.96     1:17.16 (41.20)     1:58.69 (41.53)     2:40.28 (41.59)
  8 Cerri-Droz, Ruben A       16 LIAC-MR              2:44.39    2:42.81 q      
                  36.18     1:17.84 (41.66)     2:00.29 (42.45)     2:42.81 (42.52)
  9 Lee, Andy                 12 Twisters-MR          2:39.26    2:43.15 q      
                  36.76     1:18.05 (41.29)     2:00.31 (42.26)     2:43.15 (42.84)
 10 Patrouch, Oliver L        17 Badger-MR            2:27.62    2:43.37 q      
                  36.77     1:18.25 (41.48)     2:00.15 (41.90)     2:43.37 (43.22)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kilgore, Eric H           15 Three Village-MR     2:39.58    2:49.61 q      
                  38.57     1:21.31 (42.74)     2:04.97 (43.66)     2:49.61 (44.64)
 12 Kramer, Nathan M          15 Bluefish-NE          2:43.21    2:50.37 q      
                  39.76     1:22.81 (43.05)     2:06.26 (43.45)     2:50.37 (44.11)
 12 Huang, Alec H             16 Agua Swim Team-MR    2:36.05    2:50.37 q      
                  38.05     1:21.22 (43.17)     2:05.82 (44.60)     2:50.37 (44.55)
 14 Liu, Mavin                17 Bluefish-NE          2:41.21    2:50.53 q      
                  38.49     1:21.66 (43.17)     2:06.25 (44.59)     2:50.53 (44.28)
 15 Kennon, Declan P          17 Badger-MR            2:39.30    2:52.14 q      
                  36.63     1:20.22 (43.59)     2:06.51 (46.29)     2:52.14 (45.63)
 16 Abdelrahman, Baraa        17 Agua Swim Team-MR    2:38.18    2:56.20 q      
                  40.44     1:24.47 (44.03)     2:10.00 (45.53)     2:56.20 (46.20)
 17 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR         2:43.95    2:57.90 q      
                  39.09     1:24.42 (45.33)     2:11.45 (47.03)     2:57.90 (46.45)
 18 Ramjohn, Jalen K          13 Badger-MR            2:44.78    3:01.12 q      
                  40.72     1:26.27 (45.55)     2:15.58 (49.31)     3:01.12 (45.54)
 19 Chun, Sean M              15 LIAC-MR              3:04.70    3:04.54 q      
                  42.16     1:29.52 (47.36)     2:17.01 (47.49)     3:04.54 (47.53)
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Patrouch, Oliver L  17 Badger-MR            1:00.07      57.81         24  
                  27.14       57.81 (30.67)                                        
  2 Stewart, David C    16 Badger-MR              59.15      58.73         20  
                  27.64       58.73 (31.09)                                        
  3 Brown, Nicholas C   17 Bluefish-NE            57.78      58.81         19  
                  28.09       58.81 (30.72)                                        
  4 Towers, Zachary D   17 Tmsuffolk-MR           58.96      58.88         18  
                  27.88       58.88 (31.00)                                        
  5 Wang, Eric          18 Badger-MR              59.13      59.24         17  
                  27.38       59.24 (31.86)                                        
  6 Zitelny, Tamir      16 Tmsuffolk-MR         1:02.15    1:00.43         16  
                  28.58     1:00.43 (31.85)                                        
  7 Devito, Matthew L   16 Tmsuffolk-MR         1:00.85    1:00.83         15  
                  28.59     1:00.83 (32.24)                                        
  8 Liu, Mavin          17 Bluefish-NE          1:01.10    1:01.15         14  
                  29.18     1:01.15 (31.97)                                        
  9 Juranovic, Gabriel  18 Agua Swim Team-MR      59.52    1:01.18         13  
                  28.60     1:01.18 (32.58)                                        
 10 Stange, Andrew R    15 Three Village-MR     1:01.98    1:01.25         12  
                  28.84     1:01.25 (32.41)                                        
 11 Martinez, Cameron   20 UN-NT                1:01.92    1:01.29         11  
                  28.91     1:01.29 (32.38)                                        
 12 Conaton, Patrick A  18 Badger-MR            1:02.17    1:01.49          9  
                  29.14     1:01.49 (32.35)                                        
 13 Hall, Delaney W     17 LIAC-MR              1:02.18    1:01.63          8  
                  28.75     1:01.63 (32.88)                                        
 14 Green, Connor G     18 Bluefish-NE          1:02.68    1:01.68          7  
                  28.98     1:01.68 (32.70)                                        
 15 McNeary, Jeffrey L  16 LIAC-MR              1:02.14    1:02.00          6  
                  30.07     1:02.00 (31.93)                                        
 16 Rivoal, Leo B       17 Agua Swim Team-MR    1:02.05    1:02.30          5  
                  29.31     1:02.30 (32.99)                                        
 17 Mo, Joe             16 Badger-MR            1:02.14    1:02.43          4  
                  29.68     1:02.43 (32.75)                                        
 18 Quinones, Christop  16 Agua Swim Team-MR    1:02.54    1:02.44          3  
                  29.51     1:02.44 (32.93)                                        
 19 Dhir, Yuvaraj       16 LIAC-MR              1:02.94    1:02.82          2  
                  29.36     1:02.82 (33.46)                                        
 20 Kennon, Declan P    17 Badger-MR            1:01.06    1:04.25          1  
                  29.07     1:04.25 (35.18)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Nicholas C         17 Bluefish-NE            57.76      57.78 q      
                  26.94       57.78 (30.84)                                        
  2 Towers, Zachary D         17 Tmsuffolk-MR           59.30      58.96 q      
                  28.06       58.96 (30.90)                                        
  3 Wang, Eric                18 Badger-MR              57.71      59.13 q      
                  27.49       59.13 (31.64)                                        
  4 Stewart, David C          16 Badger-MR              56.19      59.15 q      
                  27.80       59.15 (31.35)                                        
  5 Juranovic, Gabriel A      18 Agua Swim Team-MR    1:02.77      59.52 q      
                  28.38       59.52 (31.14)                                        
  6 Patrouch, Oliver L        17 Badger-MR              57.38    1:00.07 q      
                  27.97     1:00.07 (32.10)                                        
  7 Miranda, Max J            14 Bluefish-NE            58.00    1:00.08 q      
                  28.52     1:00.08 (31.56)                                        
  8 Devito, Matthew L         16 Tmsuffolk-MR         1:00.61    1:00.85 q      
                  28.52     1:00.85 (32.33)                                        
  9 Kennon, Declan P          17 Badger-MR            1:01.43    1:01.06 q      
                  28.49     1:01.06 (32.57)                                        
 10 Liu, Mavin                17 Bluefish-NE          1:00.08    1:01.10 q      
                  28.93     1:01.10 (32.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martinez, Cameron C       20 UN-NT                  56.10    1:01.92 q      
                  29.18     1:01.92 (32.74)                                        
 12 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     1:00.32    1:01.98 q      
                  29.22     1:01.98 (32.76)                                        
 13 Rivoal, Leo B             17 Agua Swim Team-MR    1:01.95    1:02.05 q      
                  29.41     1:02.05 (32.64)                                        
 14 Mo, Joe                   16 Badger-MR            1:01.24    1:02.14 q      
                  29.50     1:02.14 (32.64)                                        
 14 McNeary, Jeffrey L        16 LIAC-MR              1:03.05    1:02.14 q      
                  29.49     1:02.14 (32.65)                                        
 16 Zitelny, Tamir            16 Tmsuffolk-MR         1:02.81    1:02.15 q      
                  29.64     1:02.15 (32.51)                                        
 17 Conaton, Patrick A        18 Badger-MR              57.09    1:02.17 q      
                  28.65     1:02.17 (33.52)                                        
 18 Hall, Delaney W           17 LIAC-MR                59.97    1:02.18 q      
                  28.99     1:02.18 (33.19)                                        
 19 Quinones, Christopher D   16 Agua Swim Team-MR    1:01.61    1:02.54 q      
                  29.33     1:02.54 (33.21)                                        
 20 Green, Connor G           18 Bluefish-NE            57.29    1:02.68 q      
                  29.06     1:02.68 (33.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Dhir, Yuvaraj             16 LIAC-MR              1:00.54    1:02.94        
                  30.57     1:02.94 (32.37)                                        
 21 Khrystenko, Anton         16 LIAC-MR              1:02.35    1:02.94        
                  29.42     1:02.94 (33.52)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 23 Mullin, Connor J          15 Twisters-MR          1:01.66    1:03.46        
                  29.53     1:03.46 (33.93)                                        
 24 Nunez, John               17 Agua Swim Team-MR      59.20    1:03.47        
                  29.93     1:03.47 (33.54)                                        
 25 Burke, Ryan M             16 Three Village-MR     1:02.34    1:03.84        
                  29.91     1:03.84 (33.93)                                        
 26 McLaughlin, Liam C        18 Bluefish-NE          1:03.75    1:04.10        
                  29.71     1:04.10 (34.39)                                        
 27 Zhang, Evan               14 UNLGA-MR             1:01.64    1:04.22        
                  30.02     1:04.22 (34.20)                                        
 28 Zou, Evan J               16 Three Village-MR     1:01.30    1:04.54        
                  29.28     1:04.54 (35.26)                                        
 29 Kaplan, Zach I            17 Three Village-MR     1:00.34    1:04.56        
                  29.98     1:04.56 (34.58)                                        
 30 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    1:02.54    1:04.87        
                  30.29     1:04.87 (34.58)                                        
 31 O'Shea, Chris M           15 Three Village-MR     1:03.38    1:04.94        
                  29.74     1:04.94 (35.20)                                        
 32 Kaufmann, Garrett J       15 Marlins Bgnw-MR      1:01.55    1:05.40        
                  30.55     1:05.40 (34.85)                                        
 33 Kalindra, PJ              14 Badger-MR            1:03.92    1:05.45        
                  30.73     1:05.45 (34.72)                                        
 34 Chan, Brendan K           18 LIAC-MR              1:04.64    1:05.47        
                  29.78     1:05.47 (35.69)                                        
 35 Mullin, Ryan P            17 Twisters-MR          1:06.32    1:05.66        
                  30.54     1:05.66 (35.12)                                        
 36 Mattera, Michael P        17 Tmsuffolk-MR         1:03.31    1:05.74        
                  30.13     1:05.74 (35.61)                                        
 36 Tuurmann, Adem            16 LIAC-MR              1:02.90    1:05.74        
                  30.72     1:05.74 (35.02)                                        
 38 Zhang, Aron               17 Twisters-MR          1:00.73    1:05.80        
                  30.37     1:05.80 (35.43)                                        
 39 Lomeyko, Konstantin V     16 Agua Swim Team-MR    1:04.40    1:05.94        
                  30.87     1:05.94 (35.07)                                        
 40 Cowden, Luke S            16 Tmsuffolk-MR         1:06.49    1:06.36        
                  30.74     1:06.36 (35.62)                                        
 41 Kim, Harris               17 Phoenix-MR           1:03.28    1:06.68        
                  30.07     1:06.68 (36.61)                                        
 42 Barboza, Hector E         16 Twisters-MR          1:03.99    1:06.78        
                  31.27     1:06.78 (35.51)                                        
 43 Moniz, Noah R             15 Bluefish-NE          1:04.98    1:06.84        
                  30.42     1:06.84 (36.42)                                        
 44 Webster, Robert T         18 Agua Swim Team-MR    1:04.32    1:07.16        
                  31.24     1:07.16 (35.92)                                        
 45 Ramjohn, Jalen K          13 Badger-MR            1:02.67    1:07.22        
                  30.94     1:07.22 (36.28)                                        
 46 Zhao, Steven D            15 Three Village-MR     1:05.57    1:07.91        
                  30.71     1:07.91 (37.20)                                        
 47 Wong, Phil                15 Phoenix-MR           1:06.69    1:08.16        
                  32.00     1:08.16 (36.16)                                        
 48 Towne, Garrett B          14 Badger-MR            1:06.57    1:08.31        
                  31.63     1:08.31 (36.68)                                        
 49 Rutigliano, Conor M       15 Tmsuffolk-MR         1:05.80    1:08.93        
                  32.71     1:08.93 (36.22)                                        
 50 Kohlus, Robert W          15 Three Village-MR     1:05.85    1:09.23        
                  31.13     1:09.23 (38.10)                                        
 51 Gordin, James H           17 Tmsuffolk-MR         1:06.06    1:10.71        
                  31.95     1:10.71 (38.76)                                        
 52 Mulderrig, Aidan m        15 LIAC-MR              1:12.78    1:13.38        
                  33.82     1:13.38 (39.56)                                        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Miranda, Max J      14 Bluefish-NE          2:06.74    2:05.51         24  
                  28.91     1:00.81 (31.90)     1:33.03 (32.22)     2:05.51 (32.48)
  2 Casey, Grant C      19 Bluefish-NE          2:10.54    2:09.58         20  
                  29.52     1:02.70 (33.18)     1:36.18 (33.48)     2:09.58 (33.40)
  3 Kennon, Declan P    17 Badger-MR            2:17.35    2:12.93         19  
                  29.32     1:03.15 (33.83)     1:38.65 (35.50)     2:12.93 (34.28)
  4 Hall, Delaney W     17 LIAC-MR              2:17.01    2:14.18         18  
                  29.99     1:03.95 (33.96)     1:38.81 (34.86)     2:14.18 (35.37)
  5 Juranovic, Gabriel  18 Agua Swim Team-MR    2:14.47    2:16.34         17  
                  29.31     1:02.94 (33.63)     1:38.34 (35.40)     2:16.34 (38.00)
  6 Dhir, Yuvaraj       16 LIAC-MR              2:17.32    2:18.49         16  
                  30.12     1:04.89 (34.77)     1:41.51 (36.62)     2:18.49 (36.98)
  7 Liu, Mavin          17 Bluefish-NE          2:18.45    2:18.53         15  
                  30.27     1:04.55 (34.28)     1:41.26 (36.71)     2:18.53 (37.27)
  8 Stange, Andrew R    15 Three Village-MR     2:21.60    2:18.63         14  
                  30.23     1:04.93 (34.70)     1:41.55 (36.62)     2:18.63 (37.08)
  9 McLaughlin, Liam C  18 Bluefish-NE          2:22.77    2:22.19         13  
                  30.62     1:06.09 (35.47)     1:43.42 (37.33)     2:22.19 (38.77)
 10 Zuppone, Michael L  16 Agua Swim Team-MR    2:18.56    2:22.77         12  
                  30.93     1:06.17 (35.24)     1:43.65 (37.48)     2:22.77 (39.12)
B - Final
 11 Choate, Michael C   17 Bluefish-NE          2:23.57    2:18.66         11  
                  29.81     1:05.79 (35.98)     1:43.11 (37.32)     2:18.66 (35.55)
 12 Wang, Eric          18 Badger-MR            2:24.96    2:21.16          9  
                  29.29     1:03.13 (33.84)     1:40.60 (37.47)     2:21.16 (40.56)
 13 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          2:23.37    2:21.68          8  
                  30.56     1:06.16 (35.60)     1:43.13 (36.97)     2:21.68 (38.55)
 14 Martinez, Cameron   20 UN-NT                2:25.44    2:22.62          7  
                  30.43     1:06.07 (35.64)     1:42.52 (36.45)     2:22.62 (40.10)
 15 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR     2:24.76    2:24.47          6  
                  30.86     1:07.43 (36.57)     1:46.61 (39.18)     2:24.47 (37.86)
 16 Kalindra, PJ        14 Badger-MR            2:28.07    2:25.74          5  
                  31.84     1:07.96 (36.12)     1:46.89 (38.93)     2:25.74 (38.85)
 17 O'Shea, Chris M     15 Three Village-MR     2:28.89    2:27.89          4  
                  32.29     1:09.77 (37.48)     1:48.37 (38.60)     2:27.89 (39.52)
 18 Collier, Cole T     15 Agua Swim Team-MR    2:30.48    2:32.47          3  
                  32.32     1:10.42 (38.10)     1:50.85 (40.43)     2:32.47 (41.62)
 19 Lomeyko, Konstanti  16 Agua Swim Team-MR    2:26.07    2:37.37          2  
                  31.96     1:11.62 (39.66)     1:55.12 (43.50)     2:37.37 (42.25)
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miranda, Max J            14 Bluefish-NE          2:03.91    2:06.74 q      
                  28.71     1:00.53 (31.82)     1:33.32 (32.79)     2:06.74 (33.42)
  2 Casey, Grant C            19 Bluefish-NE          2:10.09    2:10.54 q      
                  29.81     1:02.89 (33.08)     1:36.97 (34.08)     2:10.54 (33.57)
  3 Juranovic, Gabriel A      18 Agua Swim Team-MR    2:10.71    2:14.47 q      
                  30.48     1:03.72 (33.24)     1:39.00 (35.28)     2:14.47 (35.47)
  4 Hall, Delaney W           17 LIAC-MR              2:16.83    2:17.01 q      
                  29.38     1:03.87 (34.49)     1:40.12 (36.25)     2:17.01 (36.89)
  5 Dhir, Yuvaraj             16 LIAC-MR              2:09.37    2:17.32 q      
                  30.30     1:04.12 (33.82)     1:40.12 (36.00)     2:17.32 (37.20)
  6 Kennon, Declan P          17 Badger-MR            2:13.92    2:17.35 q      
                  29.09     1:03.50 (34.41)     1:40.61 (37.11)     2:17.35 (36.74)
  7 Liu, Mavin                17 Bluefish-NE          2:15.70    2:18.45 q      
                  30.51     1:04.85 (34.34)     1:41.13 (36.28)     2:18.45 (37.32)
  8 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    2:16.93    2:18.56 q      
                  31.08     1:05.62 (34.54)     1:41.24 (35.62)     2:18.56 (37.32)
  9 Khrystenko, Anton         16 LIAC-MR              2:19.59    2:19.93 q      
                  30.40     1:05.24 (34.84)     1:42.53 (37.29)     2:19.93 (37.40)
 10 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     2:12.18    2:21.60 q      
                  30.78     1:04.59 (33.81)     1:41.73 (37.14)     2:21.60 (39.87)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McLaughlin, Liam C        18 Bluefish-NE          2:14.59    2:22.77 q      
                  30.77     1:06.23 (35.46)     1:44.14 (37.91)     2:22.77 (38.63)
 12 Mullin, Connor J          15 Twisters-MR          2:21.86    2:23.37 q      
                  30.06     1:04.87 (34.81)     1:42.99 (38.12)     2:23.37 (40.38)
 13 Choate, Michael C         17 Bluefish-NE          2:23.21    2:23.57 q      
                  30.44     1:06.69 (36.25)     1:45.68 (38.99)     2:23.57 (37.89)
 14 Burke, Ryan M             16 Three Village-MR     2:18.74    2:24.76 q      
                  31.24     1:07.66 (36.42)     1:45.84 (38.18)     2:24.76 (38.92)
 15 Wang, Eric                18 Badger-MR            2:12.81    2:24.96 q      
                  29.66     1:04.00 (34.34)     1:41.40 (37.40)     2:24.96 (43.56)
 16 Martinez, Cameron C       20 UN-NT                2:03.45    2:25.44 q      
                  30.59     1:05.26 (34.67)     1:43.41 (38.15)     2:25.44 (42.03)
 17 Lomeyko, Konstantin V     16 Agua Swim Team-MR    2:16.73    2:26.07 q      
                  31.13     1:06.88 (35.75)     1:44.68 (37.80)     2:26.07 (41.39)
 18 Nilsson, Evan A           16 Three Village-MR     2:15.19    2:27.33 q      
                  31.31     1:06.27 (34.96)     1:45.84 (39.57)     2:27.33 (41.49)
 19 Kalindra, PJ              14 Badger-MR            2:27.84    2:28.07 q      
                  32.00     1:08.29 (36.29)     1:47.67 (39.38)     2:28.07 (40.40)
 20 O'Shea, Chris M           15 Three Village-MR     2:20.79    2:28.89 q      
                  31.65     1:08.38 (36.73)     1:47.99 (39.61)     2:28.89 (40.90)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    2:22.70    2:30.48        
                  31.41     1:08.48 (37.07)     1:48.76 (40.28)     2:30.48 (41.72)
 22 Towne, Garrett B          14 Badger-MR            2:26.35    2:32.50        
                  33.99     1:13.59 (39.60)     1:54.33 (40.74)     2:32.50 (38.17)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kaufmann, Garrett J       15 Marlins Bgnw-MR      2:19.40    2:37.21        
                  32.26     1:10.47 (38.21)     1:52.53 (42.06)     2:37.21 (44.68)
 24 Mulderrig, Aidan m        15 LIAC-MR              2:39.37    2:42.73        
                  33.95     1:14.65 (40.70)     1:58.54 (43.89)     2:42.73 (44.19)
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Miller, Cody W      22 Badger-MR            2:15.72    2:11.81         24  
                  27.91     1:02.33 (34.42)     1:40.22 (37.89)     2:11.81 (31.59)
  2 Green, Connor G     18 Bluefish-NE          2:14.18    2:12.61         20  
                  28.74     1:01.53 (32.79)     1:42.12 (40.59)     2:12.61 (30.49)
  3 Miranda, Max J      14 Bluefish-NE          2:13.54    2:12.76         19  
                  28.21     1:02.05 (33.84)     1:42.51 (40.46)     2:12.76 (30.25)
  4 Kennon, Declan P    17 Badger-MR            2:18.01    2:15.29         18  
                  29.30     1:04.08 (34.78)     1:45.06 (40.98)     2:15.29 (30.23)
  5 Hall, Delaney W     17 LIAC-MR              2:18.56    2:17.20         17  
                  29.31     1:05.86 (36.55)     1:44.28 (38.42)     2:17.20 (32.92)
  6 Juranovic, Gabriel  18 Agua Swim Team-MR    2:19.29    2:20.48         16  
                  30.83     1:06.80 (35.97)     1:49.23 (42.43)     2:20.48 (31.25)
  7 Brown, Ryan A       16 LIAC-MR              2:22.56    2:20.83         15  
                  31.44     1:11.23 (39.79)     1:49.96 (38.73)     2:20.83 (30.87)
  8 Scott, Thomas H     19 Tmsuffolk-MR         2:23.21    2:21.11         14  
                  30.03     1:08.04 (38.01)     1:48.85 (40.81)     2:21.11 (32.26)
  9 Bidwell, Ian W      16 UNBAD-MR             2:22.34    2:21.37         13  
                  30.13     1:08.16 (38.03)     1:49.65 (41.49)     2:21.37 (31.72)
 10 Liu, Mavin          17 Bluefish-NE          2:22.18    2:24.24         12  
                  29.85     1:07.59 (37.74)     1:50.43 (42.84)     2:24.24 (33.81)
B - Final
 11 Choate, Michael C   17 Bluefish-NE          2:24.31    2:18.80         11  
                  29.75     1:04.20 (34.45)     1:48.04 (43.84)     2:18.80 (30.76)
 12 Barry, Kyle         15 Tmsuffolk-MR         2:23.41    2:21.70          9  
                  30.32     1:06.73 (36.41)     1:50.25 (43.52)     2:21.70 (31.45)
 13 Nussbaum, Tyler J   17 LIAC-MR              2:24.48    2:22.17          8  
                  30.57     1:08.16 (37.59)     1:49.79 (41.63)     2:22.17 (32.38)
 14 McLaughlin, Liam C  18 Bluefish-NE          2:23.83    2:22.33          7  
                  30.67     1:05.76 (35.09)     1:50.74 (44.98)     2:22.33 (31.59)
 15 Peach, Kyle G       18 Bluefish-NE          2:24.80    2:22.48          6  
                  31.03     1:08.90 (37.87)     1:51.07 (42.17)     2:22.48 (31.41)
 16 Moniz, Noah R       15 Bluefish-NE          2:25.99    2:23.77          5  
                  30.51     1:06.47 (35.96)     1:51.08 (44.61)     2:23.77 (32.69)
 17 Zhang, Evan         14 UNLGA-MR             2:28.97    2:26.18          4  
                  30.44     1:10.36 (39.92)     1:54.31 (43.95)     2:26.18 (31.87)
 18 Truter, Dranoel K   15 LIAC-MR              2:25.98    2:28.75          3  
                  30.58     1:09.15 (38.57)     1:54.11 (44.96)     2:28.75 (34.64)
 19 Melidor-Fuxis, Jor  18 Twisters-MR          2:26.97    2:32.66          2  
                  31.45     1:13.04 (41.59)     1:59.15 (46.11)     2:32.66 (33.51)
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miranda, Max J            14 Bluefish-NE          2:10.10    2:13.54 q      
                  28.77     1:03.27 (34.50)     1:43.44 (40.17)     2:13.54 (30.10)
  2 Green, Connor G           18 Bluefish-NE          2:05.10    2:14.18 q      
                  29.00     1:01.28 (32.28)     1:42.18 (40.90)     2:14.18 (32.00)
  3 Plaschka, Justin T        17 Tmsuffolk-MR         2:14.76    2:15.69 q      
                  28.03     1:02.72 (34.69)     1:43.80 (41.08)     2:15.69 (31.89)
  4 Miller, Cody W            22 Badger-MR            2:00.32    2:15.72 q      
                  28.02     1:03.36 (35.34)     1:42.65 (39.29)     2:15.72 (33.07)
  5 Kennon, Declan P          17 Badger-MR            2:08.06    2:18.01 q      
                  29.23     1:04.90 (35.67)     1:46.45 (41.55)     2:18.01 (31.56)
  6 Hall, Delaney W           17 LIAC-MR              2:12.96    2:18.56 q      
                  29.56     1:06.92 (37.36)     1:45.61 (38.69)     2:18.56 (32.95)
  7 Juranovic, Gabriel A      18 Agua Swim Team-MR    2:12.48    2:19.29 q      
                  29.64     1:04.82 (35.18)     1:47.68 (42.86)     2:19.29 (31.61)
  8 Liu, Mavin                17 Bluefish-NE          2:18.02    2:22.18 q      
                  29.77     1:07.38 (37.61)     1:48.91 (41.53)     2:22.18 (33.27)
  9 Bidwell, Ian W            16 UNBAD-MR             2:13.04    2:22.34 q      
                  30.48     1:08.72 (38.24)     1:49.42 (40.70)     2:22.34 (32.92)
 10 Brown, Ryan A             16 LIAC-MR              2:20.51    2:22.56 q      
                  31.81     1:11.94 (40.13)     1:50.22 (38.28)     2:22.56 (32.34)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Scott, Thomas H           19 Tmsuffolk-MR         2:17.13    2:23.21 q      
                  30.68     1:09.13 (38.45)     1:50.55 (41.42)     2:23.21 (32.66)
 12 Barry, Kyle               15 Tmsuffolk-MR         2:22.08    2:23.41 q      
                  30.58     1:07.38 (36.80)     1:50.98 (43.60)     2:23.41 (32.43)
 13 McLaughlin, Liam C        18 Bluefish-NE          2:16.42    2:23.83 q      
                  30.98     1:06.23 (35.25)     1:52.00 (45.77)     2:23.83 (31.83)
 14 Patrouch, Oliver L        17 Badger-MR            2:10.65    2:24.21 q      
                  28.50     1:06.74 (38.24)     1:50.53 (43.79)     2:24.21 (33.68)
 15 Choate, Michael C         17 Bluefish-NE          2:20.23    2:24.31 q      
                  30.88     1:05.95 (35.07)     1:52.98 (47.03)     2:24.31 (31.33)
 16 Nussbaum, Tyler J         17 LIAC-MR              2:22.66    2:24.48 q      
                  31.29     1:09.78 (38.49)     1:51.63 (41.85)     2:24.48 (32.85)
 17 Peach, Kyle G             18 Bluefish-NE          2:22.37    2:24.80 q      
                  31.44     1:09.44 (38.00)     1:53.21 (43.77)     2:24.80 (31.59)
 18 Hendell, Josh             15 Badger-MR            2:19.70    2:25.14 q      
                  32.20     1:11.59 (39.39)     1:53.48 (41.89)     2:25.14 (31.66)
 19 Truter, Dranoel K         15 LIAC-MR              2:22.95    2:25.98 q      
                  30.41     1:08.88 (38.47)     1:52.22 (43.34)     2:25.98 (33.76)
 20 Moniz, Noah R             15 Bluefish-NE          2:21.50    2:25.99 q      
                  31.44     1:07.18 (35.74)     1:52.46 (45.28)     2:25.99 (33.53)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Melidor-Fuxis, Jordan R   18 Twisters-MR          2:17.11    2:26.97        
                  31.66     1:11.19 (39.53)     1:56.18 (44.99)     2:26.97 (30.79)
 22 Mattera, Michael P        17 Tmsuffolk-MR         2:18.01    2:28.16        
                  32.00     1:09.58 (37.58)     1:55.34 (45.76)     2:28.16 (32.82)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Ramjohn, Jalen K          13 Badger-MR            2:25.17    2:28.60        
                  30.96     1:07.93 (36.97)     1:55.19 (47.26)     2:28.60 (33.41)
 24 Luk, Arnold B             17 Twisters-MR          2:17.27    2:28.82        
                  30.10     1:10.90 (40.80)     1:52.69 (41.79)     2:28.82 (36.13)
 25 Zhang, Evan               14 UNLGA-MR             2:14.68    2:28.97        
                  31.85     1:13.94 (42.09)     1:58.03 (44.09)     2:28.97 (30.94)
 26 Abdelrahman, Baraa        17 Agua Swim Team-MR    2:17.20    2:29.21        
                  31.30     1:09.37 (38.07)     1:55.70 (46.33)     2:29.21 (33.51)
 27 Manfre, Matthew S         15 LIAC-MR              2:26.41    2:30.01        
                  33.02     1:17.43 (44.41)     1:55.12 (37.69)     2:30.01 (34.89)
 28 Kramer, Nathan M          15 Bluefish-NE          2:27.57    2:30.02        
                  32.29     1:11.17 (38.88)     1:55.76 (44.59)     2:30.02 (34.26)
 29 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    2:20.13    2:30.39        
                  31.17     1:09.34 (38.17)     1:55.64 (46.30)     2:30.39 (34.75)
 30 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     2:16.65    2:31.06        
                  30.30     1:10.52 (40.22)     1:56.22 (45.70)     2:31.06 (34.84)
 31 Stoski, Nicholas A        18 LIAC-MR              2:23.09    2:31.16        
                  31.30     1:14.84 (43.54)     1:55.01 (40.17)     2:31.16 (36.15)
 32 Martinez, Cameron C       20 UN-NT                2:08.84    2:31.47        
                  31.36     1:11.61 (40.25)     1:56.85 (45.24)     2:31.47 (34.62)
 33 Cerri-Droz, Ruben A       16 LIAC-MR              2:28.32    2:32.64        
                  32.55     1:15.48 (42.93)     1:58.94 (43.46)     2:32.64 (33.70)
 34 Kilgore, Eric H           15 Three Village-MR     2:28.76    2:33.38        
                  32.95     1:13.39 (40.44)     1:57.05 (43.66)     2:33.38 (36.33)
 35 Rodeo, Scott              18 Agua Swim Team-MR    2:29.20    2:35.75        
                  33.23     1:12.40 (39.17)     1:59.28 (46.88)     2:35.75 (36.47)
 36 Kim, Harris               17 Phoenix-MR           2:28.03    2:35.83        
                  31.10     1:12.76 (41.66)     2:00.75 (47.99)     2:35.83 (35.08)
 37 Barboza, Hector E         16 Twisters-MR          2:27.04    2:35.89        
                  31.74     1:13.93 (42.19)     2:01.60 (47.67)     2:35.89 (34.29)
 38 Wong, Phil                15 Phoenix-MR           2:25.48    2:36.44        
                  33.75     1:13.15 (39.40)     1:59.03 (45.88)     2:36.44 (37.41)
 39 Mitchell, Benjamin L      18 Agua Swim Team-MR    2:27.22    2:36.73        
                  33.31     1:15.14 (41.83)     2:02.44 (47.30)     2:36.73 (34.29)
 40 Mullin, Connor J          15 Twisters-MR          2:28.12    2:37.73        
                  31.72     1:14.62 (42.90)     2:02.09 (47.47)     2:37.73 (35.64)
 41 Chan, Brendan K           18 LIAC-MR              2:30.48    2:38.09        
                  31.96     1:14.04 (42.08)     2:01.36 (47.32)     2:38.09 (36.73)
 42 O'Connor, Elias G         16 Phoenix-MR           2:27.02    2:38.68        
                  34.51     1:15.07 (40.56)     2:02.04 (46.97)     2:38.68 (36.64)
 43 Gordin, James H           17 Tmsuffolk-MR         2:25.70    2:39.00        
                  34.39     1:15.27 (40.88)     2:02.34 (47.07)     2:39.00 (36.66)
 44 Townsend, Delano r        15 Twisters-MR          2:29.44    2:39.83        
                  33.79     1:17.24 (43.45)     2:04.23 (46.99)     2:39.83 (35.60)
 45 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR         2:29.38    2:40.24        
                  32.19     1:17.87 (45.68)     2:04.00 (46.13)     2:40.24 (36.24)
 46 Chun, Sean M              15 LIAC-MR              2:41.14    2:40.61        
                  34.88     1:17.69 (42.81)     2:04.84 (47.15)     2:40.61 (35.77)
 47 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     2:27.49    2:40.68        
                  32.85     1:13.07 (40.22)     2:03.72 (50.65)     2:40.68 (36.96)
 48 Mulderrig, Aidan m        15 LIAC-MR              2:40.18    2:43.55        
                  34.31     1:16.90 (42.59)     2:06.58 (49.68)     2:43.55 (36.97)
 -- Conaton, Patrick A        18 Badger-MR            2:04.16        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:11.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Green, Connor G     18 Bluefish-NE          4:42.84    4:37.83         24  
                  29.46     1:03.60 (34.14)     1:37.74 (34.14)     2:11.87 (34.13)
        2:52.37 (40.50)     3:33.35 (40.98)     4:05.80 (32.45)     4:37.83 (32.03)
  2 Brown, Nicholas C   17 Bluefish-NE          4:50.07    4:44.42         20  
                  28.48     1:02.53 (34.05)     1:39.42 (36.89)     2:16.18 (36.76)
        2:58.19 (42.01)     3:40.62 (42.43)     4:12.84 (32.22)     4:44.42 (31.58)
  3 Brown, Connor F     17 LIAC-MR              4:47.07    4:45.67         19  
                  30.55     1:05.63 (35.08)     1:43.64 (38.01)     2:20.46 (36.82)
        3:02.11 (41.65)     3:43.24 (41.13)     4:15.31 (32.07)     4:45.67 (30.36)
  4 Hall, Delaney W     17 LIAC-MR              4:54.35    4:48.26         18  
                  29.69     1:03.92 (34.23)     1:42.38 (38.46)     2:20.37 (37.99)
        2:59.67 (39.30)     3:40.03 (40.36)     4:14.41 (34.38)     4:48.26 (33.85)
  5 Casey, Grant C      19 Bluefish-NE          4:55.06    4:48.82         17  
                  29.87     1:03.34 (33.47)     1:39.95 (36.61)     2:16.06 (36.11)
        3:00.74 (44.68)     3:44.02 (43.28)     4:17.45 (33.43)     4:48.82 (31.37)
  6 Juranovic, Gabriel  18 Agua Swim Team-MR    4:48.05    4:49.11         16  
                  29.86     1:05.05 (35.19)     1:42.63 (37.58)     2:19.09 (36.46)
        3:01.94 (42.85)     3:44.01 (42.07)     4:16.99 (32.98)     4:49.11 (32.12)
  7 Choate, Michael C   17 Bluefish-NE          4:56.88    4:52.16         15  
                  29.93     1:06.30 (36.37)     1:42.40 (36.10)     2:17.80 (35.40)
        3:02.73 (44.93)     3:47.63 (44.90)     4:20.13 (32.50)     4:52.16 (32.03)
  8 Kennon, Declan P    17 Badger-MR            4:54.24    4:53.96         14  
                  29.36     1:06.31 (36.95)     1:47.34 (41.03)     2:24.56 (37.22)
        3:09.07 (44.51)     3:52.69 (43.62)     4:24.75 (32.06)     4:53.96 (29.21)
  9 Brown, Ryan A       16 LIAC-MR              4:54.79    4:54.04         13  
                  32.21     1:10.20 (37.99)     1:51.52 (41.32)     2:31.40 (39.88)
        3:10.41 (39.01)     3:49.66 (39.25)     4:22.99 (33.33)     4:54.04 (31.05)
 10 Bidwell, Ian W      16 UNBAD-MR             5:03.97    4:55.16         12  
                  31.67     1:07.86 (36.19)     1:47.37 (39.51)     2:25.36 (37.99)
        3:07.24 (41.88)     3:49.44 (42.20)     4:23.90 (34.46)     4:55.16 (31.26)
 11 Hendell, Josh       15 Badger-MR            5:00.74    4:55.21         11  
                  33.11     1:09.04 (35.93)     1:48.36 (39.32)     2:26.83 (38.47)
        3:08.90 (42.07)     3:50.43 (41.53)     4:24.03 (33.60)     4:55.21 (31.18)
 12 Arena, CJ J         14 LIAC-MR              4:55.31    4:56.82          9  
                  31.68     1:07.48 (35.80)     1:46.91 (39.43)     2:25.12 (38.21)
        3:07.41 (42.29)     3:49.98 (42.57)     4:23.77 (33.79)     4:56.82 (33.05)
 13 Chen, Geoffrey      15 LIAC-MR              5:01.87    4:57.31          8  
                  32.42     1:09.49 (37.07)     1:49.00 (39.51)     2:28.96 (39.96)
        3:09.76 (40.80)     3:52.07 (42.31)     4:25.36 (33.29)     4:57.31 (31.95)
 14 Quinones, Christop  16 Agua Swim Team-MR    5:07.14    5:03.01          7  
                  30.89     1:06.97 (36.08)     1:47.57 (40.60)     2:26.82 (39.25)
        3:10.49 (43.67)     3:54.72 (44.23)     4:30.32 (35.60)     5:03.01 (32.69)
 15 Vanmanen, Dylan     16 LIAC-MR              4:59.88    5:03.34          6  
                  32.53     1:08.91 (36.38)     1:49.59 (40.68)     2:28.48 (38.89)
        3:14.10 (45.62)     3:59.69 (45.59)     4:32.12 (32.43)     5:03.34 (31.22)
 16 McNeary, Jeffrey L  16 LIAC-MR              5:04.69    5:03.74          5  
                  32.47     1:10.18 (37.71)     1:51.35 (41.17)     2:30.70 (39.35)
        3:14.71 (44.01)     3:58.35 (43.64)     4:32.10 (33.75)     5:03.74 (31.64)
 17 Liu, Mavin          17 Bluefish-NE          5:08.78    5:05.91          4  
                  30.59     1:06.21 (35.62)     1:47.12 (40.91)     2:29.06 (41.94)
        3:12.08 (43.02)     3:56.69 (44.61)     4:31.65 (34.96)     5:05.91 (34.26)
 18 Zuppone, Michael L  16 Agua Swim Team-MR    5:07.47    5:09.09          3  
                  31.78     1:08.83 (37.05)     1:48.00 (39.17)     2:26.56 (38.56)
        3:13.22 (46.66)     3:59.77 (46.55)     4:35.65 (35.88)     5:09.09 (33.44)
 19 Aly, Ali M          15 UNLIA-MR             5:07.71    5:09.43          2  
                  33.30     1:11.03 (37.73)     1:51.05 (40.02)     2:31.63 (40.58)
        3:14.56 (42.93)     3:59.31 (44.75)     4:35.02 (35.71)     5:09.43 (34.41)
 20 Bravo, David D      16 Badger-MR            4:57.06    5:15.99          1  
                  33.33     1:13.49 (40.16)     1:56.17 (42.68)     2:36.86 (40.69)
        3:20.90 (44.04)     4:05.31 (44.41)     4:41.20 (35.89)     5:15.99 (34.79)
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:11.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Connor G           18 Bluefish-NE          4:20.29    4:42.84 q      
                  30.21     1:04.98 (34.77)     1:40.38 (35.40)     2:15.19 (34.81)
        2:57.16 (41.97)     3:38.50 (41.34)     4:10.35 (31.85)     4:42.84 (32.49)
  2 Miranda, Max J            14 Bluefish-NE          4:39.60    4:44.59 q      
                  29.17     1:02.05 (32.88)     1:38.03 (35.98)     2:13.29 (35.26)
        2:56.87 (43.58)     3:39.99 (43.12)     4:13.09 (33.10)     4:44.59 (31.50)
  3 Brown, Connor F           17 LIAC-MR              4:41.88    4:47.07 q      
                  30.87     1:05.95 (35.08)     1:44.22 (38.27)     2:20.97 (36.75)
        3:02.33 (41.36)     3:43.17 (40.84)     4:15.65 (32.48)     4:47.07 (31.42)
  4 Juranovic, Gabriel A      18 Agua Swim Team-MR    4:35.35    4:48.05 q      
                  30.80     1:05.86 (35.06)     1:43.76 (37.90)     2:19.57 (35.81)
        3:01.79 (42.22)     3:43.81 (42.02)     4:16.71 (32.90)     4:48.05 (31.34)
  5 Brown, Nicholas C         17 Bluefish-NE          4:43.97    4:50.07 q      
                  29.34     1:03.79 (34.45)     1:41.18 (37.39)     2:17.81 (36.63)
        3:00.35 (42.54)     3:42.79 (42.44)     4:16.72 (33.93)     4:50.07 (33.35)
  6 Kennon, Declan P          17 Badger-MR            4:35.33    4:54.24 q      
                  29.78     1:06.19 (36.41)     1:46.28 (40.09)     2:23.07 (36.79)
        3:07.24 (44.17)     3:52.11 (44.87)     4:24.71 (32.60)     4:54.24 (29.53)
  7 Hall, Delaney W           17 LIAC-MR              4:40.22    4:54.35 q      
                  31.20     1:07.28 (36.08)     1:45.90 (38.62)     2:24.23 (38.33)
        3:04.35 (40.12)     3:45.13 (40.78)     4:20.06 (34.93)     4:54.35 (34.29)
  8 Brown, Ryan A             16 LIAC-MR              4:51.13    4:54.79 q      
                  32.02     1:10.04 (38.02)     1:51.59 (41.55)     2:31.80 (40.21)
        3:10.87 (39.07)     3:50.30 (39.43)     4:23.72 (33.42)     4:54.79 (31.07)
  9 Casey, Grant C            19 Bluefish-NE          4:44.01    4:55.06 q      
                  29.41     1:04.45 (35.04)     1:42.42 (37.97)     2:19.33 (36.91)
        3:05.10 (45.77)     3:49.99 (44.89)     4:23.88 (33.89)     4:55.06 (31.18)
 10 Arena, CJ J               14 LIAC-MR              4:51.38    4:55.31 q      
                  30.65     1:05.27 (34.62)     1:44.73 (39.46)     2:23.46 (38.73)
        3:05.24 (41.78)     3:48.50 (43.26)     4:22.76 (34.26)     4:55.31 (32.55)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Choate, Michael C         17 Bluefish-NE          4:54.57    4:56.88 q      
                  31.49     1:07.68 (36.19)     1:44.33 (36.65)     2:20.31 (35.98)
        3:07.33 (47.02)     3:51.39 (44.06)     4:24.80 (33.41)     4:56.88 (32.08)
 12 Bravo, David D            16 Badger-MR            4:51.04    4:57.06 q      
                  31.04     1:06.52 (35.48)     1:45.11 (38.59)     2:22.24 (37.13)
        3:05.80 (43.56)     3:49.58 (43.78)     4:23.86 (34.28)     4:57.06 (33.20)
 13 Vanmanen, Dylan           16 LIAC-MR              4:57.52    4:59.88 q      
                  32.10     1:08.24 (36.14)     1:48.44 (40.20)     2:26.49 (38.05)
        3:11.74 (45.25)     3:56.27 (44.53)     4:28.69 (32.42)     4:59.88 (31.19)
 14 Hendell, Josh             15 Badger-MR            4:57.22    5:00.74 q      
                  32.37     1:08.72 (36.35)     1:49.74 (41.02)     2:29.87 (40.13)
        3:11.55 (41.68)     3:54.44 (42.89)     4:28.78 (34.34)     5:00.74 (31.96)
 15 Chen, Geoffrey            15 LIAC-MR              4:53.54    5:01.87 q      
                  32.84     1:11.12 (38.28)     1:51.59 (40.47)     2:30.88 (39.29)
        3:13.69 (42.81)     3:55.66 (41.97)     4:29.54 (33.88)     5:01.87 (32.33)
 16 Bidwell, Ian W            16 UNBAD-MR             4:52.23    5:03.97 q      
                  32.15     1:09.22 (37.07)     1:49.75 (40.53)     2:28.78 (39.03)
        3:11.98 (43.20)     3:55.77 (43.79)     4:30.27 (34.50)     5:03.97 (33.70)
 17 McNeary, Jeffrey L        16 LIAC-MR              5:09.31    5:04.69 q      
                  32.25     1:09.22 (36.97)     1:50.24 (41.02)     2:30.18 (39.94)
        3:14.23 (44.05)     3:58.85 (44.62)     4:32.94 (34.09)     5:04.69 (31.75)
 18 Quinones, Christopher D   16 Agua Swim Team-MR    4:50.29    5:07.14 q      
                  31.41     1:08.20 (36.79)     1:49.02 (40.82)     2:29.58 (40.56)
        3:12.96 (43.38)     3:57.02 (44.06)     4:33.35 (36.33)     5:07.14 (33.79)
 19 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    5:08.61    5:07.47 q      
                  32.56     1:09.04 (36.48)     1:48.97 (39.93)     2:26.85 (37.88)
        3:12.74 (45.89)     3:58.85 (46.11)     4:33.98 (35.13)     5:07.47 (33.49)
 20 Aly, Ali M                15 UNLIA-MR             5:08.00    5:07.71 q      
                  32.89     1:11.27 (38.38)     1:52.73 (41.46)     2:32.19 (39.46)
        3:16.37 (44.18)     3:59.34 (42.97)     4:34.84 (35.50)     5:07.71 (32.87)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Liu, Mavin                17 Bluefish-NE          4:59.15    5:08.78        
                  30.91     1:06.91 (36.00)     1:48.15 (41.24)     2:28.30 (40.15)
        3:13.79 (45.49)     3:58.71 (44.92)     4:34.70 (35.99)     5:08.78 (34.08)
 22 Tuurmann, Adem            16 LIAC-MR              5:02.02    5:10.21        
                  31.77     1:08.40 (36.63)     1:50.60 (42.20)     2:31.84 (41.24)
        3:15.70 (43.86)     4:00.47 (44.77)     4:35.68 (35.21)     5:10.21 (34.53)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Beil, Conor M             16 LIAC-MR              5:09.31    5:11.46        
                  34.63     1:12.92 (38.29)     1:49.72 (36.80)     2:27.18 (37.46)
        3:15.19 (48.01)     4:03.73 (48.54)     4:37.95 (34.22)     5:11.46 (33.51)
 24 Mo, Joe                   16 Badger-MR            4:51.05    5:11.82        
                  30.70     1:06.57 (35.87)     1:48.29 (41.72)     2:28.46 (40.17)
        3:13.99 (45.53)     3:59.95 (45.96)     4:36.38 (36.43)     5:11.82 (35.44)
 25 Manfre, Matthew S         15 LIAC-MR              5:07.92    5:12.78        
                  33.83     1:14.02 (40.19)     1:57.30 (43.28)     2:37.96 (40.66)
        3:19.32 (41.36)     4:00.65 (41.33)     4:37.49 (36.84)     5:12.78 (35.29)
 26 Willard, Max              17 LIAC-MR              4:47.52    5:14.45        
                  32.77     1:09.46 (36.69)     1:49.83 (40.37)     2:27.93 (38.10)
        3:16.09 (48.16)     4:03.25 (47.16)     4:39.07 (35.82)     5:14.45 (35.38)
 27 Abdelrahman, Baraa        17 Agua Swim Team-MR    4:51.96    5:16.07        
                  32.47     1:10.92 (38.45)     1:51.05 (40.13)     2:30.23 (39.18)
        3:18.08 (47.85)     4:07.26 (49.18)     4:42.87 (35.61)     5:16.07 (33.20)
 28 Kramer, Nathan M          15 Bluefish-NE          5:06.91    5:16.50        
                  33.70     1:11.90 (38.20)     1:53.30 (41.40)     2:34.26 (40.96)
        3:19.51 (45.25)     4:04.36 (44.85)     4:41.11 (36.75)     5:16.50 (35.39)
 29 Lantin, Matthew D         18 Badger-MR            4:46.11    5:17.22        
                  33.05     1:13.43 (40.38)     1:55.47 (42.04)     2:35.53 (40.06)
        3:24.55 (49.02)     4:11.95 (47.40)     4:44.36 (32.41)     5:17.22 (32.86)
 30 Ramjohn, Jalen K          13 Badger-MR            4:59.12    5:17.23        
                  33.02     1:11.08 (38.06)     1:52.77 (41.69)     2:31.83 (39.06)
        3:19.21 (47.38)     4:06.63 (47.42)     4:42.51 (35.88)     5:17.23 (34.72)
 31 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     4:58.66    5:18.31        
                  31.47     1:07.64 (36.17)     1:50.02 (42.38)     2:31.62 (41.60)
        3:18.68 (47.06)     4:05.75 (47.07)     4:42.66 (36.91)     5:18.31 (35.65)
 32 Eid, Christian J          15 Badger-MR            5:46.00    5:19.37        
                  36.39     1:16.54 (40.15)     1:54.38 (37.84)     2:31.88 (37.50)
        3:21.72 (49.84)     4:11.22 (49.50)     4:44.33 (33.11)     5:19.37 (35.04)
 33 Dhir, Yuvaraj             16 LIAC-MR              5:10.79    5:21.06        
                  30.65     1:05.94 (35.29)     1:47.19 (41.25)     2:27.96 (40.77)
        3:17.95 (49.99)     4:07.47 (49.52)     4:45.19 (37.72)     5:21.06 (35.87)
 34 Truter, Dranoel K         15 LIAC-MR              5:11.09    5:24.66        
                  32.70     1:11.10 (38.40)     1:56.00 (44.90)     2:39.33 (43.33)
        3:24.36 (45.03)     4:09.15 (44.79)     4:47.52 (38.37)     5:24.66 (37.14)
 35 Wachnik, Tony A           17 Marlins Bgnw-MR      4:57.63    5:25.90        
                  33.88     1:14.54 (40.66)     1:56.39 (41.85)     2:36.54 (40.15)
        3:25.09 (48.55)     4:11.95 (46.86)     4:50.13 (38.18)     5:25.90 (35.77)
 36 Rotolo, John M            17 LIAC-MR              5:33.93    5:26.73        
                  34.13     1:11.50 (37.37)     1:54.55 (43.05)     2:35.97 (41.42)
        3:25.25 (49.28)     4:14.62 (49.37)     4:51.79 (37.17)     5:26.73 (34.94)
 37 Mulderrig, Aidan m        15 LIAC-MR              5:58.95    5:35.19        
                  34.33     1:15.15 (40.82)     1:58.27 (43.12)     2:39.40 (41.13)
        3:29.91 (50.51)     4:19.84 (49.93)     4:58.73 (38.89)     5:35.19 (36.46)
 38 Lomeyko, Konstantin V     16 Agua Swim Team-MR    5:10.65    5:37.27        
                  32.59     1:11.46 (38.87)     2:00.07 (48.61)     2:46.71 (46.64)
        3:34.71 (48.00)     4:24.14 (49.43)     5:01.09 (36.95)     5:37.27 (36.18)
 -- Peach, Kyle G             18 Bluefish-NE          4:54.94         DQ        
      No touch - fly
                  31.85     1:09.23 (37.38)     1:50.80 (41.57)     2:30.70 (39.90)
        3:16.27 (45.57)     4:01.79 (45.52)     4:37.38 (35.59)          DQ (33.26)
 -- Moniz, Noah R             15 Bluefish-NE          4:59.34        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:38.06    3:50.29         40  
     3) Melidor-Fuxis, Jordan R 18      4) Uszynski, Arthur 17            
                  28.06       59.61 (59.61)     1:26.93 (27.32)     1:57.60 (57.99)
                          3:20.36 (1:22.76)     3:50.29 (29.93)                    
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'B'            3:49.71    3:50.50         34  
     1) Truter, Dranoel K 15            2) Cerri-Droz, Ruben A 16         
     3) Hall, Delaney W 17              4) Nussbaum, Tyler J 17           
                  27.84       57.45 (57.45)     1:19.17 (21.72)     1:25.32 (27.87)
        1:55.77 (30.45)   3:50.50 (2:25.18)                                        
  3 Long Island Aquatic Club-MR  'A'            3:38.47    3:54.35         32  
     1) Brown, Connor F 17              2) Willard, Max 17                
     3) Vanmanen, Dylan 16              4) Chen, Geoffrey 15              
                  28.91   1:01.67 (1:01.67)     1:17.03 (15.36)     1:29.83 (28.16)
        1:59.74 (29.91)   3:54.35 (2:24.52)                                        
 
Boys 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                        3:49.97    4:11.06         40  
                  30.48   1:03.50 (1:03.50)                         1:27.68 (24.18)
         1:36.07 (8.39)     2:14.20 (46.52)   4:11.06 (1:56.86)                    
  2 Long Island Aquatic Club-MR  'A'            4:06.15    4:16.19         34  
     1) Willard, Max 17                 2) Hall, Delaney W 17             
     3) Dhir, Yuvaraj 16                4) Chen, Geoffrey 15              
                  32.04   1:05.40 (1:05.40)     1:38.23 (32.83)   2:16.29 (1:10.89)
        2:45.58 (29.29)   4:16.19 (1:59.90)                                        
  3 Team Suffolk-MR  'B'                        4:02.58    4:24.34         32  
                  32.61   1:07.73 (1:07.73)     1:41.99 (34.26)   2:19.94 (1:12.21)
        2:49.66 (29.72)   3:25.71 (1:05.77)     3:53.16 (27.45)     4:24.34 (58.63)
  4 Three Village Swim Club-MR  'A'             4:12.87    4:25.01         30  
     1) Stange, Andrew R 15             2) O'Shea, Chris M 15             
     3) Kilgore, Eric H 15              4) Burke, Ryan M 16               
                  32.18   1:05.96 (1:05.96)     1:41.00 (35.04)   2:21.93 (1:15.97)
        2:52.62 (30.69)   3:27.47 (1:05.54)     3:54.75 (27.28)     4:25.01 (57.54)
  5 Long Island Aquatic Club-MR  'B'            4:07.72    4:27.40         28  
     1) Nussbaum, Tyler J 17            2) Brown, Ryan A 16               
     3) Vanmanen, Dylan 16              4) Truter, Dranoel K 15           
                  33.00   1:07.60 (1:07.60)     1:42.03 (34.43)   2:21.82 (1:14.22)
        2:53.53 (31.71)   3:29.92 (1:08.10)     3:57.09 (27.17)     4:27.40 (57.48)