Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/5/2013 12:16 PM
        2013 MR Sachem Swim Club Fall Face Off - 11/1/2013 to 11/2/2013        
                              Sanction #: 131101                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  19.68      16.73         20  
  2 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                18.49      16.87         17  
  3 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                21.27      17.00         16  
  4 Davi, Sarah          8 WISC-MR                19.48      17.84         15  
  5 Jackey, Lily S       8 IA-MR                  20.12      18.38         14  
  6 Andrew, Fiona J      8 Farmingdale-MR         22.84      18.69         13  
  7 Kenjesky, Rebecca    8 Farmingdale-MR         24.71      19.22         12  
  8 Brown, Cadence R     7 CSC-MR                 21.83      19.25         11  
  9 Dobles, Daja         7 Lindy-MR               25.62      19.66          9  
 10 Stapleton, Brooke    8 Farmingdale-MR         22.74      19.71          7  
 11 Giordano, Jessica    8 Farmingdale-MR         23.53      20.07          6  
 12 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              21.80      20.53          5  
 13 Woodside, Jordan     8 NFS-MR                 26.81      21.47          4  
 14 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              22.04      21.62          3  
 15 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              20.63      22.25          2  
 16 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              25.00      22.37          1  
 17 Way, Kylie A         7 IA-MR                  45.00      22.56        
 17 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              20.25      22.56        
 19 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR                 28.72      22.70        
 20 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR                  NT      23.19        
 21 Cepeda, Mariah F     8 Farmingdale-MR         24.56      23.31        
 22 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              28.40      23.37        
 23 Tenebro, Alyson P    6 Lindy-MR               34.01      23.66        
 24 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              28.61      23.82        
 25 Llerena, Xiomara R   5 Sachem-MR              24.81      24.06        
 26 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              27.07      24.16        
 27 Albro, Madison       8 Sachem-MR              30.00      25.19        
 28 Varrichio, Madison   7 Sachem-MR              24.54      25.68        
 29 Elgohary, Ava A      7 Sachem-MR              30.00      28.00        
 29 Rietmann, Morgan J   8 Sachem-MR              30.00      28.00        
 31 Skiba, Victoria C    6 Sachem-MR              30.00      28.07        
 32 Hendershot, Haley    6 Sachem-MR              27.83      28.28        
 33 Montes, Gianna       7 Sachem-MR              30.90      28.59        
 34 Raber, Julia         6 Farmingdale-MR         28.00      29.32        
 35 Milillo, Isabella    8 Sachem-MR              30.00      30.22        
 36 Milillo, Naveen A    6 Sachem-MR              30.00      31.13        
 37 Waring, MaryGrace    7 Sachem-MR              25.00      31.94        
 38 Ripple, Jenna N      8 Sachem-MR              30.00      33.82        
 39 Washington, Ryan     4 Lindy-MR               31.00      52.84        
 -- Redfield, Addison    6 Sachem-MR              30.00         DQ        
 -- Kandula, Anisha      7 Sachem-MR              30.00         NS        
 -- Kandula, Maansi      7 Sachem-MR              30.00         NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                41.52      38.38         20  
  2 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  45.33      38.48         17  
  3 Jackey, Lily S       8 IA-MR                  46.32      44.77         16  
  4 Stapleton, Brooke    8 Farmingdale-MR         54.19      45.81         15  
  5 Andrew, Fiona J      8 Farmingdale-MR         53.74      47.24         14  
  6 Giordano, Jessica    8 Farmingdale-MR         48.73      48.40         13  
  7 Brown, Cadence R     7 CSC-MR               1:00.00      48.46         12  
  8 Woodside, Jordan     8 NFS-MR               1:00.07      53.93         11  
  9 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR                  NT      54.38          9  
 10 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR               1:04.77      57.21          7  
 11 Hoahing, Sydney O    6 NFS-MR                    NT      57.22          6  
 12 Raber, Julia         6 Farmingdale-MR         55.00    1:14.62          5  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                21.51      20.00         20  
  2 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                22.87      20.09         17  
  3 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  22.59      20.20         16  
  4 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                24.96      21.22         15  
  5 Brown, Cadence R     7 CSC-MR                 25.69      21.97         14  
  6 Stapleton, Brooke    8 Farmingdale-MR         25.75      22.25         13  
  7 Jackey, Lily S       8 IA-MR                  22.53      23.50         12  
  8 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              24.12      24.06         11  
  9 Andrew, Fiona J      8 Farmingdale-MR         25.43      24.10          9  
 10 Davi, Sarah          8 WISC-MR                24.76      24.28          7  
 11 Tenebro, Alyson P    6 Lindy-MR               43.00      24.95          6  
 12 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              26.65      25.41          5  
 13 Way, Kylie A         7 IA-MR                  45.00      25.81          4  
 14 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              24.89      26.00          3  
 15 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR                  NT      26.13          2  
 16 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              30.52      26.35          1  
 17 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              25.98      26.37        
 18 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR                 33.76      26.53        
 19 Kenjesky, Rebecca    8 Farmingdale-MR         26.23      26.56        
 20 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              30.27      26.75        
 21 Waring, MaryGrace    7 Sachem-MR              27.77      27.63        
 22 Albro, Madison       8 Sachem-MR              35.00      27.73        
 23 Woodside, Jordan     8 NFS-MR                 32.97      27.88        
 24 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              28.00      28.29        
 25 Ripple, Jenna N      8 Sachem-MR              35.00      29.06        
 26 Varrichio, Madison   7 Sachem-MR              27.54      29.11        
 27 Skiba, Victoria C    6 Sachem-MR              35.00      30.00        
 28 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              29.32      30.09        
 29 Milillo, Naveen A    6 Sachem-MR              35.00      30.44        
 30 Milillo, Isabella    8 Sachem-MR              35.00      31.12        
 31 Hendershot, Haley    6 Sachem-MR              34.09      31.37        
 32 Montes, Gianna       7 Sachem-MR              34.00      31.96        
 33 Raber, Julia         6 Farmingdale-MR         33.00      35.35        
 34 Elgohary, Ava A      7 Sachem-MR              35.00      36.25        
 35 Cepeda, Mariah F     8 Farmingdale-MR         32.61      39.13        
 -- Llerena, Xiomara R   5 Sachem-MR              32.88         DQ        
 -- Redfield, Addison    6 Sachem-MR              35.00         NS        
 -- Kandula, Maansi      7 Sachem-MR              35.00         NS        
 -- Kandula, Anisha      7 Sachem-MR              35.00         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                25.80      23.39         20  
  2 Davi, Sarah          8 WISC-MR                26.92      25.72         17  
  3 Dobles, Daja         7 Lindy-MR               32.46      25.95         16  
  4 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                32.50      26.42         15  
  5 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                32.54      26.69         14  
  6 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              29.32      26.75         13  
  7 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              33.87      27.10         12  
  8 Hargrove, Alana E    8 NFS-MR                 30.39      27.50         11  
  9 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              27.22      28.28          9  
 10 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              30.00      32.25          7  
 11 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              32.00      33.09          6  
 12 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              35.00      34.00          5  
 13 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              38.06      42.25          4  
 14 Varrichio, Madison   7 Sachem-MR              35.00      42.78          3  
 -- Way, Kylie A         7 IA-MR                  50.00         DQ        
 -- Giordano, Jessica    8 Farmingdale-MR         30.00         DQ        
 -- Milillo, Isabella    8 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Milillo, Naveen A    6 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              35.00         DQ        
 -- Albro, Madison       8 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Hoahing, Sydney O    6 NFS-MR                    NT         DQ        
 -- Brown, Cadence R     7 CSC-MR                 40.00         DQ        
 -- Tenebro, Alyson P    6 Lindy-MR               45.00         DQ        
 -- Kandula, Anisha      7 Sachem-MR              40.00         NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Fainne N    8 IA-MR                  20.34      18.47         20  
  2 O'Brien, Kate        8 WISC-MR                19.90      18.50         17  
  3 Mroczka, Kiera C     8 WISC-MR                24.75      22.09         16  
  4 Scanlon, Teagan      8 WISC-MR                24.21      24.12         15  
  5 Lee, Makayla         7 Sachem-MR              23.01      24.25         14  
  6 Fiore, Gabby R       7 Sachem-MR              40.93      28.91         13  
  7 Kenjesky, Rebecca    8 Farmingdale-MR         30.00      30.32         12  
  8 Cepeda, Mariah F     8 Farmingdale-MR         30.00      30.97         11  
  9 Dobles, Daja         7 Lindy-MR               31.23      31.09          9  
 10 Woodside, Jordan     8 NFS-MR                 42.61      31.56          7  
 11 Karkota, Ally        8 Sachem-MR              30.00      32.06          6  
 12 Lee, Morgan          7 Sachem-MR              28.00      32.41          5  
 13 Llerena, Xiomara R   5 Sachem-MR              32.79      33.28          4  
 14 Talsania, Shyamla    8 Sachem-MR              33.25      35.01          3  
 15 Davis, Ava R         7 Sachem-MR              36.00      35.50          2  
 16 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              30.00      36.47          1  
 17 Liang, Katherine     7 Sachem-MR              32.00      36.73        
 -- Davi, Sarah          8 WISC-MR                25.93         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Sierra        7 HYB-MR               3:55.00    4:15.28         20  
                  57.00   2:01.50 (1:04.50)   3:17.97 (1:16.47)     4:15.28 (57.31)
 -- Miller, Lia          7 HYB-MR                    NT         DQ        
                1:00.19   2:04.77 (1:04.58)   3:30.57 (1:25.80)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Nianna R    10 NFS-MR                 30.59      32.20         20  
  2 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 33.27      32.43         17  
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    33.18      32.75         16  
  4 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                33.45      33.21         15  
  5 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    33.41      33.39         14  
  6 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR                 35.54      34.35         13  
  7 Wodicka, Shannon J  10 CSC-MR                 38.29      34.53         12  
  8 Horan, Brenna N     10 IA-MR                  36.16      34.59         11  
  9 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR              35.99      34.68          9  
 10 Nakken, Lena        10 WISC-MR                37.86      35.04          7  
 11 Stroub, Mia R       10 WISC-MR                37.62      35.33          6  
 12 Leathers, Madeline  10 Sachem-MR              37.42      35.35          5  
 13 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               40.62      35.77          4  
 14 McKenna, Kayla      10 WISC-MR                37.77      35.87          3  
 15 Jackey, Jade L      10 IA-MR                  37.21      35.90          2  
 16 Skala, Sarah M      10 WISC-MR                40.05      35.95          1  
 17 O'Malley, Kate E    10 WISC-MR                40.22      36.14        
 18 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    37.21      36.36        
 19 Haberman, Ruby M     9 WISC-MR                40.35      36.49        
 20 Commike, Samantha   10 Farmingdale-MR         40.47      36.73        
 21 Collins, Payton R   10 CSC-MR                 38.36      36.77        
 22 Tutone, Madi R      10 UN-MR                  41.85      37.59        
 23 Chernavsky, Madeli  10 Sachem-MR              38.33      37.77        
 24 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    37.64      37.87        
 25 Dixon, Taylor P      9 IA-MR                  51.00      38.13        
 26 Greene, Emily       10 Farmingdale-MR         45.00      38.36        
 27 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    38.74      38.64        
 28 Mulieri, Kelsey      9 WISC-MR                51.14      38.76        
 29 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  43.37      39.19        
 30 Fiore, Bella G       9 Sachem-MR              38.18      39.20        
 31 Gaiser, Paige M      9 CSC-MR                 45.76      40.14        
 32 Gursoy, Almila R    10 Sachem-MR              43.30      40.21        
 33 Raber, Isabella M   10 Farmingdale-MR         44.00      40.72        
 34 Thomas, Asha J       9 Sachem-MR              39.83      41.60        
 35 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    44.36      41.96        
 36 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    41.04      42.14        
 37 Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT      42.69        
 38 Borghardt, Amy G     9 IA-MR                1:00.00      42.82        
 39 Pallas, Morgan      10 WISC-MR                44.99      43.07        
 40 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    42.02      43.08        
 41 Ednie, Corinne M     9 Sachem-MR              49.84      43.64        
 42 Ma, Ziqi C           9 Sachem-MR              45.00      44.22        
 43 Triglia, Jacueline  10 WISC-MR                52.55      44.25        
 44 Kegel, Gianna        9 Farmingdale-MR         48.00      44.85        
 45 Sullivan, Grace J   10 Farmingdale-MR         47.00      45.93        
 46 Johnson, Jenna       9 CSC-MR                 45.17      46.12        
 47 Way, Emma A          9 IA-MR                  51.00      46.52        
 48 Stapleton, Brianna   9 Farmingdale-MR         52.77      47.02        
 49 Kreuscher, Kyra A    9 IA-MR                  54.72      47.61        
 50 Pavan, Ashley R      9 Sachem-MR              55.00      48.31        
 51 Williamson, Jaila    9 Farmingdale-MR         55.00      50.39        
 52 Pucilowski, Gabrie  10 Sachem-MR              57.06      50.59        
 53 Kelly, Samantha G    9 Farmingdale-MR         53.00      51.48        
 54 Levine, Paige H      9 Sachem-MR              56.72      54.97        
 55 Micozzi, Samantha    9 Sachem-MR              56.81      55.32        
 56 Meyer, Kayla R       9 Farmingdale-MR         57.97      55.64        
 57 Distefano, Olivia   10 WISC-MR                50.50      56.14        
 58 Ghanmi, Zaynib Gha   9 Sachem-MR              55.19      56.64        
 59 Howard, Katherine    9 Sachem-MR            1:00.28      56.74        
 60 Betner, Olivia       9 Sachem-MR              55.00      57.44        
 61 Freedman, Lindsay    9 Sachem-MR              54.55      57.60        
 62 Manandahar, Sara     9 Farmingdale-MR       1:00.00      57.69        
 63 Drozdowski, Alyssa   9 Farmingdale-MR         55.00      59.19        
 64 Wolffer, Christen   10 Sachem-MR            1:02.33    1:04.25        
 65 Gupta, Swapna        9 Sachem-MR              45.00    1:09.94        
 -- Haun, Kate S        10 Sachem-MR              50.00         NS        
 -- McKee, Jesse A       9 IA-MR                  37.58         NS        
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Casey C       10 Express Swimming-MR  7:17.87    6:18.29         20  
                  32.60     1:09.74 (37.14)     1:47.78 (38.04)     2:26.65 (38.87)
        3:05.77 (39.12)     3:45.80 (40.03)     4:24.17 (38.37)     5:03.59 (39.42)
        5:41.64 (38.05)     6:18.29 (36.65)                                        
  2 Lew, Katie G        10 Express Swimming-MR  6:40.00    6:20.33         17  
                  33.82     1:12.10 (38.28)     1:51.27 (39.17)     2:30.24 (38.97)
        3:08.83 (38.59)     3:48.99 (40.16)     4:27.24 (38.25)     5:07.19 (39.95)
        5:43.78 (36.59)     6:20.33 (36.55)                                        
  3 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  7:20.00    6:46.46         16  
                  34.00     1:12.80 (38.80)     1:54.42 (41.62)     2:37.15 (42.73)
        3:19.26 (42.11)     4:02.19 (42.93)     4:44.43 (42.24)     5:26.27 (41.84)
        6:07.62 (41.35)     6:46.46 (38.84)                                        
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  7:48.12    7:04.35         15  
                  34.63     1:15.88 (41.25)     1:59.45 (43.57)     2:43.22 (43.77)
        3:26.92 (43.70)     4:11.22 (44.30)     4:55.57 (44.35)     5:39.39 (43.82)
        6:23.04 (43.65)     7:04.35 (41.31)                                        
  5 Matarazzo, Paige M  10 Express Swimming-MR  8:00.00    7:29.78         14  
                  41.11     1:26.56 (45.45)     2:12.72 (46.16)     2:58.45 (45.73)
        3:44.38 (45.93)     4:30.64 (46.26)     5:17.34 (46.70)     6:04.25 (46.91)
        6:49.60 (45.35)     7:29.78 (40.18)                                        
  6 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  7:30.00    7:35.54         13  
                  37.98     1:22.70 (44.72)     2:09.29 (46.59)     2:55.15 (45.86)
        3:42.00 (46.85)     4:29.47 (47.47)     5:16.90 (47.43)     6:04.24 (47.34)
        6:50.56 (46.32)     7:35.54 (44.98)                                        
  7 McKenna, Kayla      10 WISC-MR              8:30.99    9:15.04         12  
                  49.82     1:46.53 (56.71)     2:44.73 (58.20)     3:42.85 (58.12)
        4:38.73 (55.88)     5:37.74 (59.01)     6:35.63 (57.89)     7:32.15 (56.52)
        8:25.72 (53.57)     9:15.04 (49.32)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR              39.27      37.78         20  
  2 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                40.36      37.91         17  
  3 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 40.22      39.46         16  
  4 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    43.25      39.82         15  
  5 Carbone, Ella S      9 IA-MR                  39.32      40.05         14  
  6 Skala, Sarah M      10 WISC-MR                40.76      40.13         13  
  7 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR                 42.18      40.85         12  
  8 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    43.99      42.67         11  
  9 Nakken, Lena        10 WISC-MR                44.95      42.81          9  
 10 Chernavsky, Madeli  10 Sachem-MR              43.77      43.15          7  
 11 Horan, Brenna N     10 IA-MR                  47.14      43.43          6  
 12 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               50.43      43.71          5  
 13 Tutone, Madi R      10 UN-MR                  52.09      43.81          4  
 14 Mulieri, Kelsey      9 WISC-MR                47.32      44.04          3  
 15 Fiore, Bella G       9 Sachem-MR              48.87      44.28          2  
 16 Mei, Valerie M       9 Sachem-MR              45.85      44.35          1  
 17 McKenna, Kayla      10 WISC-MR                46.55      44.76        
 18 Haberman, Ruby M     9 WISC-MR                43.10      44.90        
 19 Collins, Payton R   10 CSC-MR                 45.16      44.94        
 20 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  49.65      45.18        
 21 Gursoy, Almila R    10 Sachem-MR              56.38      45.94        
 22 Dixon, Taylor P      9 IA-MR                1:00.00      48.22        
 23 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    47.60      48.41        
 24 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    46.99      48.87        
 25 Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT      49.52        
 26 Borghardt, Amy G     9 IA-MR                1:00.00      49.58        
 27 Commike, Samantha   10 Farmingdale-MR         55.36      50.07        
 28 Triglia, Jacueline  10 WISC-MR                56.99      50.69        
 29 Pucilowski, Gabrie  10 Sachem-MR            1:02.83      51.98        
 30 Pavan, Ashley R      9 Sachem-MR              52.38      52.39        
 31 Greene, Emily       10 Farmingdale-MR         50.00      52.58        
 32 Ma, Ziqi C           9 Sachem-MR              55.00      53.07        
 33 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    52.43      53.60        
 34 Pallas, Morgan      10 WISC-MR                53.33      54.90        
 35 Williamson, Jaila    9 Farmingdale-MR       1:10.00      54.97        
 36 Sullivan, Grace J   10 Farmingdale-MR         55.00      55.59        
 37 Kegel, Gianna        9 Farmingdale-MR       1:00.65      56.07        
 38 Micozzi, Samantha    9 Sachem-MR            1:00.22      56.60        
 39 Raber, Isabella M   10 Farmingdale-MR         50.00      57.18        
 40 Stapleton, Brianna   9 Farmingdale-MR         55.00      58.52        
 41 Ghanmi, Zaynib Gha   9 Sachem-MR            1:03.79      59.52        
 42 Levine, Paige H      9 Sachem-MR            1:05.00      59.71        
 43 Kreuscher, Kyra A    9 IA-MR                1:05.00    1:01.59        
 44 Kelly, Samantha G    9 Farmingdale-MR       1:02.46    1:01.71        
 45 Wolffer, Christen   10 Sachem-MR            1:07.24    1:01.80        
 46 Way, Emma A          9 IA-MR                1:01.00    1:02.10        
 47 Betner, Olivia       9 Sachem-MR            1:08.22    1:05.68        
 48 Drozdowski, Alyssa   9 Farmingdale-MR       1:00.00    1:05.69        
 49 Manandahar, Sara     9 Farmingdale-MR       1:05.00    1:07.55        
 50 Meyer, Kayla R       9 Farmingdale-MR       1:14.85    1:12.59        
 51 Howard, Katherine    9 Sachem-MR            1:10.00    1:14.37        
 52 Gupta, Swapna        9 Sachem-MR              55.00    1:20.47        
 -- Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    38.74         DQ        
 -- Distefano, Olivia   10 WISC-MR                58.84         DQ        
 -- Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    41.84         DQ        
 -- Jackey, Jade L      10 IA-MR                  44.17         DQ        
 -- Ednie, Corinne M     9 Sachem-MR              47.17         DQ        
 -- Freedman, Lindsay    9 Sachem-MR              50.90         DQ        
 -- McKee, Jesse A       9 IA-MR                  43.45         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    39.51      42.00         20  
  2 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    40.82      42.88         17  
  3 Thomas, Nianna R    10 NFS-MR                 42.19      43.04         16  
  4 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                42.73      43.56         15  
  5 Carbone, Ella S      9 IA-MR                  42.83      43.86         14  
  6 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 47.69      45.67         13  
  7 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR                 48.35      45.72         12  
  8 Horan, Brenna N     10 IA-MR                  49.38      46.41         11  
  9 Mei, Valerie M       9 Sachem-MR              55.00      48.13          9  
 10 Mulieri, Kelsey      9 WISC-MR                55.72      50.20          7  
 11 Fiore, Bella G       9 Sachem-MR              51.74      50.52          6  
 12 Kreuscher, Kyra A    9 IA-MR                1:10.00      51.23          5  
 13 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR              48.93      51.52          4  
 14 Thomas, Asha J       9 Sachem-MR              52.37      51.60          3  
 15 Stroub, Mia R       10 WISC-MR                49.99      51.68          2  
 16 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               55.99      51.72          1  
 17 Greene, Emily       10 Farmingdale-MR         55.00      52.79        
 18 O'Malley, Kate E    10 WISC-MR                49.99      53.17        
 19 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    52.23      53.67        
 20 Haberman, Ruby M     9 WISC-MR                58.47      53.85        
 21 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    47.00      54.08        
 22 Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT      54.37        
 23 McKenna, Kayla      10 WISC-MR                54.99      54.46        
 24 Lagattolla, Kendyl   9 IA-MR                  58.82      55.48        
 25 Gaiser, Paige M      9 CSC-MR               1:01.46      56.46        
 26 Tutone, Madi R      10 UN-MR                1:02.79      56.76        
 27 Ma, Ziqi C           9 Sachem-MR            1:05.00      56.86        
 28 Borghardt, Amy G     9 IA-MR                1:10.00      56.99        
 29 Collins, Payton R   10 CSC-MR               1:04.58      57.26        
 30 Gursoy, Almila R    10 Sachem-MR            1:05.00      57.56        
 31 Pallas, Morgan      10 WISC-MR                58.88      57.62        
 32 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    56.83      57.89        
 33 Stapleton, Brianna   9 Farmingdale-MR         58.00    1:02.36        
 34 Distefano, Olivia   10 WISC-MR                56.60    1:02.48        
 35 Triglia, Jacueline  10 WISC-MR                59.99    1:04.62        
 36 Drozdowski, Alyssa   9 Farmingdale-MR       1:10.00    1:05.42        
 37 Sullivan, Grace J   10 Farmingdale-MR            NT    1:07.40        
 38 Ghanmi, Zaynib Gha   9 Sachem-MR            1:05.19    1:07.48        
 -- Pucilowski, Gabrie  10 Sachem-MR            1:25.83         DQ        
 -- Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR              49.07         DQ        
 -- Gupta, Swapna        9 Sachem-MR            1:05.00         DQ        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    52.49         DQ        
 -- Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    49.79         DQ        
 -- Way, Emma A          9 IA-MR                1:10.00         DQ        
 -- Kelly, Samantha G    9 Farmingdale-MR       1:14.00         DQ        
 -- Leathers, Madeline  10 Sachem-MR            1:10.00         DQ        
 -- Micozzi, Samantha    9 Sachem-MR            1:10.74         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Nianna R    10 NFS-MR                 34.49      34.79         20  
  2 Bowers, Brooke H    10 WISC-MR                38.50      36.22         17  
  3 Carbone, Ella S      9 IA-MR                  34.93      36.62         16  
  4 Roth, Olena L       10 CSC-MR                 38.03      37.09         15  
  5 Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR              40.06      37.14         14  
  6 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    45.00      39.53         12.5
  6 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    40.27      39.53         12.5
  8 Wodicka, Shannon J  10 CSC-MR                 48.13      40.58         11  
  9 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR              40.51      41.61          9  
 10 Stroub, Mia R       10 WISC-MR                46.02      42.42          7  
 11 O'Malley, Kate E    10 WISC-MR                48.94      42.45          6  
 12 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    40.22      43.01          5  
 13 Chernavsky, Madeli  10 Sachem-MR              47.08      43.75          4  
 14 Jackey, Jade L      10 IA-MR                     NT      45.92          3  
 15 Skala, Sarah M      10 WISC-MR                52.83      46.32          2  
 16 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    47.27      47.05          1  
 17 Mei, Valerie M       9 Sachem-MR              55.00      48.24        
 18 Gaiser, Paige M      9 CSC-MR               1:00.00      50.08        
 19 Collins, Payton R   10 CSC-MR                 54.71      50.26        
 20 Commike, Samantha   10 Farmingdale-MR         55.00      51.33        
 21 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    52.64      51.79        
 22 Leathers, Madeline  10 Sachem-MR            1:05.00      53.55        
 23 Thomas, Asha J       9 Sachem-MR              47.30      57.39        
 24 Johnson, Jenna       9 CSC-MR               1:00.00      57.59        
 25 Raber, Isabella M   10 Farmingdale-MR         55.00      57.71        
 26 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    53.41      58.05        
 27 Kegel, Gianna        9 Farmingdale-MR       1:08.87    1:04.36        
 28 Ednie, Corinne M     9 Sachem-MR            1:00.00    1:07.74        
 -- Dixon, Taylor P      9 IA-MR                1:00.00         DQ        
 -- Roberts, Salena      9 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Nakken, Lena        10 WISC-MR                42.99         DQ        
 -- McKee, Jesse A       9 IA-MR                  54.20         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     3:10.30    2:39.39         20  
                  38.03     1:19.04 (41.01)     2:06.92 (47.88)     2:39.39 (32.47)
  2 Gavigan, Riley N    10 Three Village-MR     2:55.11    2:49.57         17  
                  38.48     1:20.76 (42.28)     2:12.79 (52.03)     2:49.57 (36.78)
  3 Chen, Jessica Z      9 Sachem-MR            3:00.00    2:56.88         16  
                  39.14     1:21.57 (42.43)     2:17.99 (56.42)     2:56.88 (38.89)
  4 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     3:15.79    3:02.75         15  
                  39.81     1:26.82 (47.01)     2:21.63 (54.81)     3:02.75 (41.12)
  5 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     3:13.43    3:07.52         14  
                  45.02     1:30.34 (45.32)     2:29.11 (58.77)     3:07.52 (38.41)
  6 Cabanillas, Ali     10 CSC-MR               3:30.00    3:11.48         13  
                  46.76     1:35.19 (48.43)     2:31.08 (55.89)     3:11.48 (40.40)
  7 Nakken, Lena        10 WISC-MR              3:30.99    3:12.88         12  
                  44.48     1:34.90 (50.42)     2:32.06 (57.16)     3:12.88 (40.82)
  8 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  3:30.00    3:13.28         11  
                  49.93     1:35.38 (45.45)     2:30.64 (55.26)     3:13.28 (42.64)
  9 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     3:19.49    3:14.28          9  
                  45.02     1:35.96 (50.94)     2:33.48 (57.52)     3:14.28 (40.80)
 10 Marone, Isabelle H  10 Sachem-MR            3:42.95    3:15.58          7  
                  45.45     1:34.35 (48.90)     2:32.90 (58.55)     3:15.58 (42.68)
 11 Stroub, Mia R       10 WISC-MR              3:38.99    3:16.09          6  
                                1:30.06 ( )   2:31.60 (1:01.54)     3:16.09 (44.49)
 12 Grosskopf, Victori  10 Three Village-MR     3:24.85    3:16.12          5  
                  49.03     1:38.64 (49.61)     2:36.59 (57.95)     3:16.12 (39.53)
 13 Jackey, Jade L      10 IA-MR                3:15.00    3:17.27          4  
                  50.71     1:36.34 (45.63)     2:35.02 (58.68)     3:17.27 (42.25)
 14 Walker, Abigail E   10 Three Village-MR     3:28.55    3:26.28          3  
                  45.53     1:35.59 (50.06)   2:40.87 (1:05.28)     3:26.28 (45.41)
 15 Garra, Gabrielle M   9 HYB-MR               3:50.00    3:28.54          2  
                  47.54     1:36.60 (49.06)   2:43.81 (1:07.21)     3:28.54 (44.73)
 16 Rodgers, Victoria    9 HYB-MR               3:41.00    3:29.99          1  
                  42.83     1:33.61 (50.78)   2:37.03 (1:03.42)     3:29.99 (52.96)
 17 Conner, Claire      10 HYB-MR               3:42.00    3:31.33        
                  48.98     1:38.78 (49.80)   2:40.18 (1:01.40)     3:31.33 (51.15)
 -- Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  3:20.00         DQ        
                  43.63     1:30.87 (47.24)     2:29.89 (59.02)          DQ (43.90)
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                 2:20.20    2:17.79         40  
     1) Kuzma, Lauren E 10              2) O'Connell, Siobhan B 9         
     3) Valle, Ashley A 9               4) Rappaport, Molly M 10          
                  33.25     1:10.17 (36.92)   2:17.79 (1:07.62)                    
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:28.98    2:21.65         34  
     1) Stroub, Mia R 10                2) Nakken, Lena 10                
     3) Skala, Sarah M 10               4) Bowers, Brooke H 10            
                  36.76     1:12.06 (35.30)     1:48.45 (36.39)     2:21.65 (33.20)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                    2:24.00    2:24.25         32  
     1) Chen, Jessica Z 9               2) Marone, Isabelle H 10          
     3) Leathers, Madeline 10           4) Fiore, Bella G 9               
                  32.23     1:08.84 (36.61)     1:50.22 (41.38)     2:24.25 (34.03)
  4 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:40.00    2:40.67         30  
     1) Chernavsky, Madeline 10         2) Mei, Valerie M 9               
     3) Thomas, Asha J 9                4) Gursoy, Almila R 10            
                  38.70     1:18.42 (39.72)     1:47.08 (28.66)     2:40.67 (53.59)
  5 Sachem Swim Club-MR  'C'                    3:20.00    3:29.33         28  
     1) Ednie, Corinne M 9              2) Freedman, Lindsay 9            
     3) Pavan, Ashley R 9               4) Ghanmi, Zaynib Ghanmi 9        
                  47.30   1:57.50 (1:10.20)     2:31.43 (33.93)     3:29.33 (57.90)
  6 Sachem Swim Club-MR  'D'                    3:42.00    3:51.74         26  
     1) Levine, Paige H 9               2) Micozzi, Samantha N 9          
     3) Pucilowski, Gabriela 10         4) Wolffer, Christen N 10         
                1:07.14     2:06.13 (58.99)     2:47.85 (41.72)   3:51.74 (1:03.89)
 -- Farmingdale Aquatics-MR  'A'                2:34.37         DQ        
     1) Raber, Isabella M 10            2) Kegel, Gianna 9                
     3) Greene, Emily 10                4) Commike, Samantha N 10         
                  48.78     1:29.89 (41.11)     2:10.40 (40.51)          DQ (36.97)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'A'                2:25.46         DQ        
     1) Cabanillas, Ali 10              2) Wodicka, Shannon J 10          
     3) Collins, Payton R 10            4) Roth, Olena L 10               
                  34.42     1:09.40 (34.98)     1:47.52 (38.12)          DQ (31.03)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              26.84      26.52 ZQ      20  
  2 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR    28.45      28.62 SILV    17  
  3 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                  29.49      28.98 SILV    16  
  4 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              29.06      28.99 SILV    15  
  5 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                  29.50      29.57 SILV    14  
  6 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR                30.43      29.74 SILV    13  
  7 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR                37.55      29.88 SILV    12  
  8 Fanning, Heather E  12 Express Swimming-MR    29.69      29.90 SILV    11  
  9 Cano, Andrea        12 CSC-MR                 32.18      29.97 SILV     9  
 10 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              30.75      30.22 SILV     7  
 11 Perry, Jada J       11 NFS-MR                 30.15      30.26 SILV     6  
 12 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR              29.98      30.46 SILV     5  
 13 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR                 32.72      30.59 SILV     4  
 14 Carbone, Maddie V   12 IA-MR                  31.75      30.85 SILV     3  
 15 Schatz, Sarah A     12 Sachem-MR              32.13      31.02          2  
 16 Mei, Alyssa M       12 Sachem-MR              31.69      31.33          1  
 17 Howard, D'Asia S    12 NFS-MR                 31.20      31.35        
 18 Rogalle, Emily C    12 CSC-MR                 32.59      31.66        
 19 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR              31.62      32.04        
 20 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              31.95      32.48        
 21 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                  34.93      32.58        
 22 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR              31.24      32.62        
 23 Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR         32.49      32.73        
 24 Lancellotti, Lily   11 Farmingdale-MR         33.66      33.55        
 25 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR              35.01      33.77        
 26 McCann, Jada        11 CSC-MR                 35.13      34.09        
 27 Lettieri, Emma      11 CSC-MR                 37.20      34.11        
 28 Messina, Gianna     11 CSC-MR                 36.01      34.37        
 29 Lee, Marisa         11 Sachem-MR              35.78      34.43        
 30 Taylor, Patricia A  12 Farmingdale-MR         41.46      34.46        
 31 Dawson, Athena      12 NFS-MR                 35.94      34.80        
 32 Micozzi, Jillian    11 Lindy-MR               37.84      35.16        
 33 Tafe, Madison E     11 CSC-MR               1:20.00      35.70        
 34 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR              36.76      35.75        
 35 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    36.58      35.78        
 36 Thuma, Brooke       11 WISC-MR                36.13      35.97        
 37 Priola, Kate        11 CSC-MR                 41.55      37.26        
 38 Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR                43.66      37.27        
 39 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR    37.56      37.63        
 39 O'Leary, Meghan C   11 Sachem-MR              49.95      37.63        
 41 Decamp, Kiersten K  11 WISC-MR                   NT      38.11        
 42 Iaboni, Julia       11 CSC-MR                 44.48      38.52        
 43 Clifford, Emily J   11 Sachem-MR              41.75      38.63        
 43 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR    43.11      38.63        
 45 Stickelman, Kayla   11 CSC-MR                 40.91      38.76        
 46 Lizewski, Emily M   11 Sachem-MR              39.77      39.06        
 47 Giambrone, Abigail  11 Sachem-MR              39.06      39.41        
 48 Fish, Grace M       12 CSC-MR                 46.82      39.63        
 49 Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR                 43.65      40.10        
 50 Kahlke, Samantha M  12 CSC-MR                 47.48      40.20        
 51 Nelkina, Victoria   12 Sachem-MR              43.88      40.54        
 52 Wiatrak, Sarah      12 WISC-MR                42.66      40.56        
 53 Suchy, Amanda       11 Sachem-MR              38.03      41.52        
 54 Gupta, Eesha A      11 Sachem-MR              42.68      41.63        
 55 Trabulsi, Emily     11 Sachem-MR              44.82      41.95        
 56 Edmonds, Gracie R   11 CSC-MR                 42.92      42.05        
 57 Pereira, Victoria   11 Sachem-MR              51.02      44.49        
 58 Langebek, Madison   12 Sachem-MR              48.73      50.94        
 59 Rea, Amanda         11 Sachem-MR              55.06      51.39        
 -- Laper-Dowling, Jil  11 Sachem-MR            1:10.00         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                1:00.72      59.72 ZQ      20  
                  28.90       59.72 (30.82)                                        
  2 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                1:00.81    1:00.01 ZQ      17  
                  28.71     1:00.01 (31.30)                                        
  3 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:11.32    1:03.10 SILV    16  
                  30.52     1:03.10 (32.58)                                        
  4 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                1:05.10    1:04.23 SILV    15  
                  30.85     1:04.23 (33.38)                                        
  5 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR              1:05.98    1:04.67 SILV    14  
                  31.33     1:04.67 (33.34)                                        
  6 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR              1:24.55    1:04.89 SILV    13  
                  31.31     1:04.89 (33.58)                                        
  7 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:06.86    1:05.35 SILV    12  
                  31.28     1:05.35 (34.07)                                        
  8 Donnelly, Megan H   12 IA-MR                1:05.33    1:05.53 SILV    11  
                  32.14     1:05.53 (33.39)                                        
  9 Cano, Andrea        12 CSC-MR               1:13.34    1:06.60 SILV     9  
                  32.47     1:06.60 (34.13)                                        
 10 Perry, Jada J       11 NFS-MR               1:05.00    1:07.81 SILV     7  
                  31.80     1:07.81 (36.01)                                        
 11 Urbina, Julia M     12 CSC-MR               1:16.99    1:09.96          6  
                  34.27     1:09.96 (35.69)                                        
 12 Liberato, Natalia   11 IA-MR                1:12.74    1:10.64          5  
                  34.66     1:10.64 (35.98)                                        
 13 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR            1:16.18    1:10.90          4  
                  33.51     1:10.90 (37.39)                                        
 14 Santillo, Isabella  12 CSC-MR               1:16.08    1:11.88          3  
                  34.30     1:11.88 (37.58)                                        
 15 Howard, D'Asia S    12 NFS-MR               1:10.20    1:12.02          2  
                  34.04     1:12.02 (37.98)                                        
 16 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR               1:13.24    1:12.32          1  
                  33.48     1:12.32 (38.84)                                        
 17 Lettieri, Emma      11 CSC-MR               1:20.09    1:12.58        
                  35.20     1:12.58 (37.38)                                        
 18 Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR       1:30.00    1:12.96        
                  34.17     1:12.96 (38.79)                                        
 19 Lancellotti, Lily   11 Farmingdale-MR       1:24.02    1:14.30        
                  34.70     1:14.30 (39.60)                                        
 20 Taylor, Patricia A  12 Farmingdale-MR       1:28.77    1:14.45        
                  34.49     1:14.45 (39.96)                                        
 21 Kayku, Melinda      12 WISC-MR              1:25.75    1:15.74        
                  35.71     1:15.74 (40.03)                                        
 22 Messina, Gianna     11 CSC-MR               2:00.00    1:16.02        
                  36.37     1:16.02 (39.65)                                        
 23 Micozzi, Jillian    11 Lindy-MR             1:48.35    1:18.07        
                  36.70     1:18.07 (41.37)                                        
 24 Lee, Marisa         11 Sachem-MR            1:17.63    1:19.07        
                  31.40     1:19.07 (47.67)                                        
 25 Cowell, Kayla       11 Sachem-MR            1:31.60    1:20.12        
                  36.65     1:20.12 (43.47)                                        
 26 Thuma, Brooke       11 WISC-MR              1:24.55    1:21.56        
                  36.70     1:21.56 (44.86)                                        
 27 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR            1:16.00    1:21.63        
                  38.73     1:21.63 (42.90)                                        
 28 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:22.00    1:22.74        
                  38.30     1:22.74 (44.44)                                        
 29 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR  1:20.43    1:23.08        
                  39.97     1:23.08 (43.11)                                        
 30 Dawson, Athena      12 NFS-MR               1:24.77    1:24.53        
                  39.62     1:24.53 (44.91)                                        
 31 Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR                   NT    1:24.71        
                  40.63     1:24.71 (44.08)                                        
 32 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR  1:21.81    1:25.12        
                  40.37     1:25.12 (44.75)                                        
 33 Fish, Grace M       12 CSC-MR               2:00.00    1:26.59        
                  41.12     1:26.59 (45.47)                                        
 34 Decamp, Kiersten K  11 WISC-MR                   NT    1:26.77        
 35 Lizewski, Emily M   11 Sachem-MR            1:30.00    1:27.10        
                  40.56     1:27.10 (46.54)                                        
 36 Riss, Molly A       11 Sachem-MR            1:30.00    1:28.79        
                  40.83     1:28.79 (47.96)                                        
 37 Kahlke, Samantha M  12 CSC-MR               2:00.00    1:29.05        
                  42.02     1:29.05 (47.03)                                        
 38 Suchy, Amanda       11 Sachem-MR            1:44.22    1:29.32        
 39 Iaboni, Julia       11 CSC-MR               2:15.00    1:29.42        
                  40.13     1:29.42 (49.29)                                        
 40 Wiatrak, Sarah      12 WISC-MR              1:37.66    1:37.48        
                  43.34     1:37.48 (54.14)                                        
 41 Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR               1:36.94    1:38.49        
 42 Trabulsi, Emily     11 Sachem-MR            1:40.00    1:40.15        
                  45.13     1:40.15 (55.02)                                        
 43 Pereira, Victoria   11 Sachem-MR            1:50.00    1:44.17        
                  46.31     1:44.17 (57.86)                                        
 44 Langebek, Madison   12 Sachem-MR            1:45.00    2:02.70        
                  56.52   2:02.70 (1:06.18)                                        
 45 Rea, Amanda         11 Sachem-MR            2:00.00    2:13.53        
                1:04.62   2:13.53 (1:08.91)                                        
 -- Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:08.31         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Babel, Kristen M    12 Express Swimming-MR  5:39.13    5:39.00 ZQ      20  
                  30.90     1:04.80 (33.90)     1:39.47 (34.67)     2:14.44 (34.97)
        2:49.95 (35.51)     3:25.14 (35.19)     3:58.98 (33.84)     4:33.43 (34.45)
        5:06.99 (33.56)     5:39.00 (32.01)                                        
  2 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  5:40.90    5:39.63 ZQ      17  
                  31.01     1:04.94 (33.93)     1:39.21 (34.27)     2:14.35 (35.14)
        2:49.63 (35.28)     3:24.52 (34.89)     3:58.73 (34.21)     4:33.62 (34.89)
        5:07.43 (33.81)     5:39.63 (32.20)                                        
  3 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  5:50.67    5:52.48 ZQ      16  
                  31.34     1:06.58 (35.24)     1:42.33 (35.75)     2:18.46 (36.13)
        2:54.51 (36.05)     3:30.52 (36.01)     4:06.77 (36.25)     4:42.54 (35.77)
        5:19.05 (36.51)     5:52.48 (33.43)                                        
  4 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               6:26.34    5:55.83 ZQ      15  
                  32.93     1:08.37 (35.44)     1:45.37 (37.00)     2:22.34 (36.97)
        2:58.72 (36.38)     3:34.65 (35.93)     4:10.58 (35.93)     4:46.62 (36.04)
        5:22.69 (36.07)     5:55.83 (33.14)                                        
  5 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:07.63 SILV    14  
                  33.01     1:09.83 (36.82)     1:46.65 (36.82)     2:24.36 (37.71)
        3:01.48 (37.12)     3:39.70 (38.22)     4:17.29 (37.59)     4:54.96 (37.67)
        5:31.98 (37.02)     6:07.63 (35.65)                                        
  6 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  6:30.00    6:09.92 SILV    13  
                  32.79     1:09.64 (36.85)     1:46.69 (37.05)     2:23.71 (37.02)
        3:01.08 (37.37)     3:39.93 (38.85)     4:18.28 (38.35)     4:56.26 (37.98)
        5:34.65 (38.39)     6:09.92 (35.27)                                        
  7 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR              6:59.99    6:10.69 SILV    12  
                  32.62     1:09.10 (36.48)     1:46.08 (36.98)     2:24.17 (38.09)
        3:02.19 (38.02)     3:40.45 (38.26)     4:18.45 (38.00)     4:56.31 (37.86)
        5:34.63 (38.32)     6:10.69 (36.06)                                        
  8 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                7:14.34    6:12.89 SILV    11  
                  32.58     1:09.73 (37.15)     1:47.79 (38.06)     2:26.43 (38.64)
        3:04.11 (37.68)     3:43.29 (39.18)     4:21.19 (37.90)     4:59.38 (38.19)
        5:37.63 (38.25)     6:12.89 (35.26)                                        
  9 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR              6:58.99    6:16.24 SILV     9  
                  32.46     1:09.04 (36.58)     1:47.15 (38.11)     2:25.42 (38.27)
        3:03.13 (37.71)     3:42.53 (39.40)     4:21.89 (39.36)     5:01.48 (39.59)
        5:39.88 (38.40)     6:16.24 (36.36)                                        
 10 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  7:15.00    6:19.08 SILV     7  
                  33.57     1:10.82 (37.25)     1:49.84 (39.02)     2:28.57 (38.73)
        3:07.68 (39.11)     3:47.72 (40.04)     4:27.19 (39.47)     5:06.12 (38.93)
        5:43.34 (37.22)     6:19.08 (35.74)                                        
 11 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  6:00.00    6:20.82          6  
                  34.36     1:10.58 (36.22)     1:48.27 (37.69)     2:26.91 (38.64)
        3:05.49 (38.58)     3:44.58 (39.09)     4:24.10 (39.52)     5:03.36 (39.26)
        5:42.72 (39.36)     6:20.82 (38.10)                                        
 12 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  6:28.13    6:26.08          5  
                  34.22     1:12.36 (38.14)     1:52.68 (40.32)     2:32.47 (39.79)
        3:12.53 (40.06)     3:52.66 (40.13)     4:32.38 (39.72)     5:11.23 (38.85)
        5:50.22 (38.99)     6:26.08 (35.86)                                        
 13 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  6:36.10    6:26.19          4  
                  34.76     1:14.32 (39.56)     1:54.20 (39.88)     2:33.31 (39.11)
        3:13.24 (39.93)     3:53.01 (39.77)     4:32.36 (39.35)     5:12.05 (39.69)
        5:50.32 (38.27)     6:26.19 (35.87)                                        
 14 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR               6:25.00    6:37.44          3  
                  34.49     1:13.79 (39.30)     1:54.32 (40.53)     2:34.77 (40.45)
        3:16.24 (41.47)     3:57.26 (41.02)     4:38.31 (41.05)     5:19.84 (41.53)
        6:00.01 (40.17)     6:37.44 (37.43)                                        
 15 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  7:15.00    6:39.32          2  
                  33.61     1:11.45 (37.84)     1:51.62 (40.17)     2:31.91 (40.29)
        3:13.32 (41.41)     3:56.35 (43.03)     4:38.28 (41.93)     5:19.76 (41.48)
        6:01.61 (41.85)     6:39.32 (37.71)                                        
 16 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:40.89          1  
                  37.80     1:19.25 (41.45)     2:01.54 (42.29)     2:41.55 (40.01)
        3:21.51 (39.96)     4:01.75 (40.24)     4:42.33 (40.58)     5:24.45 (42.12)
        6:04.59 (40.14)     6:40.89 (36.30)                                        
 17 Jhong, Sara         11 Express Swimming-MR  7:00.15    6:52.02        
                  34.55     1:15.29 (40.74)     1:57.47 (42.18)     2:40.34 (42.87)
        3:22.46 (42.12)     4:05.55 (43.09)     4:47.37 (41.82)     5:30.03 (42.66)
        6:13.46 (43.43)     6:52.02 (38.56)                                        
 18 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  6:59.16    6:52.26        
                  35.48     1:16.59 (41.11)     1:58.78 (42.19)     2:42.85 (44.07)
        3:24.09 (41.24)     4:07.24 (43.15)     4:49.77 (42.53)     5:32.82 (43.05)
        6:14.91 (42.09)     6:52.26 (37.35)                                        
 19 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:58.16        
                  34.47     1:14.19 (39.72)     1:57.86 (43.67)     2:41.77 (43.91)
        3:25.82 (44.05)     4:09.91 (44.09)     4:53.29 (43.38)     5:36.08 (42.79)
        6:18.20 (42.12)     6:58.16 (39.96)                                        
 20 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  7:30.00    7:00.84        
                  34.48     1:16.16 (41.68)     1:59.26 (43.10)     2:42.67 (43.41)
        3:26.88 (44.21)     4:10.58 (43.70)     4:56.16 (45.58)     5:40.00 (43.84)
        6:23.52 (43.52)     7:00.84 (37.32)                                        
 21 Woodiwiss, Rachel   12 Express Swimming-MR  7:30.00    7:04.54        
                  33.60     1:12.52 (38.92)     1:53.37 (40.85)     2:35.91 (42.54)
        3:19.03 (43.12)     4:03.36 (44.33)     4:48.45 (45.09)     5:34.38 (45.93)
        6:20.65 (46.27)     7:04.54 (43.89)                                        
 22 O'Brien, Meghan     11 HYB-MR               7:07.07    7:07.14        
                  36.22     1:17.65 (41.43)     2:01.09 (43.44)     2:43.80 (42.71)
        3:27.27 (43.47)     4:11.40 (44.13)     4:55.74 (44.34)     5:40.56 (44.82)
        6:25.15 (44.59)     7:07.14 (41.99)                                        
 23 Urbina, Julia M     12 CSC-MR               6:50.00    7:21.95        
                  36.66     1:18.03 (41.37)     2:02.42 (44.39)     2:48.79 (46.37)
        3:35.65 (46.86)     4:23.01 (47.36)     5:09.81 (46.80)     5:56.44 (46.63)
        6:41.59 (45.15)     7:21.95 (40.36)                                        
 24 McCann, Jada        11 CSC-MR               7:00.00    7:25.13        
                  36.92     1:20.42 (43.50)     2:06.61 (46.19)     2:51.70 (45.09)
        3:38.77 (47.07)     4:25.09 (46.32)     5:10.99 (45.90)     5:57.28 (46.29)
        6:42.17 (44.89)     7:25.13 (42.96)                                        
 25 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  8:00.00    7:41.60        
                  39.12     1:24.88 (45.76)     2:11.96 (47.08)     2:58.57 (46.61)
        3:45.28 (46.71)     4:33.93 (48.65)     5:23.54 (49.61)     6:12.69 (49.15)
        7:00.07 (47.38)     7:41.60 (41.53)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                1:08.87    1:08.97 ZQ      20  
                  33.88     1:08.97 (35.09)                                        
  2 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                1:14.29    1:10.46 JO      17  
                  34.00     1:10.46 (36.46)                                        
  3 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:24.64    1:11.10 SILV    16  
                  34.64     1:11.10 (36.46)                                        
  4 Liebowitz, Arianna  12 WISC-MR              1:34.99    1:12.02 SILV    15  
                  34.41     1:12.02 (37.61)                                        
  5 Hoge, Maggie M      12 WISC-MR              1:15.59    1:12.46 SILV    14  
                  35.17     1:12.46 (37.29)                                        
  6 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:15.15    1:12.64 SILV    13  
                  34.69     1:12.64 (37.95)                                        
  7 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                1:10.92    1:12.68 SILV    12  
                  35.45     1:12.68 (37.23)                                        
  8 Carbone, Maddie V   12 IA-MR                1:14.39    1:13.37 SILV    11  
                  36.15     1:13.37 (37.22)                                        
  9 Rogalle, Emily C    12 CSC-MR               1:18.63    1:15.91 SILV     9  
                  37.18     1:15.91 (38.73)                                        
 10 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR               1:21.14    1:16.79 SILV     7  
                  37.85     1:16.79 (38.94)                                        
 11 Donnelly, Megan H   12 IA-MR                1:16.04    1:17.11 SILV     6  
                  38.55     1:17.11 (38.56)                                        
 12 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR               1:18.96    1:18.01 SILV     5  
                  37.91     1:18.01 (40.10)                                        
 13 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                1:23.29    1:18.64 SILV     4  
                  38.62     1:18.64 (40.02)                                        
 14 Liberato, Natalia   11 IA-MR                1:21.87    1:19.28 SILV     3  
                  38.75     1:19.28 (40.53)                                        
 15 Perry, Jada J       11 NFS-MR               1:23.18    1:20.36 SILV     2  
                  40.20     1:20.36 (40.16)                                        
 16 Howard, D'Asia S    12 NFS-MR               1:19.64    1:20.84 SILV     1  
                  39.67     1:20.84 (41.17)                                        
 17 Schatz, Sarah A     12 Sachem-MR            1:24.99    1:22.53        
                  38.95     1:22.53 (43.58)                                        
 18 Sztorc, Claudia     11 IA-MR                1:33.10    1:23.89        
                  40.65     1:23.89 (43.24)                                        
 19 Renna, Julia        12 Sachem-MR            1:35.77    1:25.11        
 20 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            1:28.28    1:25.19        
                  41.38     1:25.19 (43.81)                                        
 21 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR            1:28.69    1:28.58        
 22 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR            1:25.80    1:29.19        
 23 Lee, Marisa         11 Sachem-MR            1:37.22    1:30.58        
                  44.03     1:30.58 (46.55)                                        
 24 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR            1:25.00    1:34.50        
                  44.93     1:34.50 (49.57)                                        
 25 Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR       1:40.00    1:37.05        
                  47.20     1:37.05 (49.85)                                        
 26 Lizewski, Emily M   11 Sachem-MR            1:45.00    1:38.32        
 27 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:45.00    1:38.63        
 28 Riss, Molly A       11 Sachem-MR            1:50.00    1:39.13        
                  49.27     1:39.13 (49.86)                                        
 29 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:40.44    1:39.29        
                  47.58     1:39.29 (51.71)                                        
 30 Schlesinger, Rache  11 CSC-MR               1:47.37    1:41.41        
 31 Giambrone, Abigail  11 Sachem-MR            1:40.51    1:41.55        
                  49.64     1:41.55 (51.91)                                        
 32 Gupta, Eesha A      11 Sachem-MR            1:37.64    1:41.74        
 33 Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR              1:47.77    1:45.35        
                  49.07     1:45.35 (56.28)                                        
 34 Suchy, Amanda       11 Sachem-MR            1:52.38    1:48.39        
 35 Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR               2:30.00    2:03.47        
                  58.33   2:03.47 (1:05.14)                                        
 36 Langebek, Madison   12 Sachem-MR            2:00.00    2:07.17        
                  58.99   2:07.17 (1:08.18)                                        
 -- Fanning, Heather E  12 Express Swimming-MR  1:18.16         DQ        
                  38.04          DQ (38.57)                                        
 -- Nelkina, Victoria   12 Sachem-MR            1:50.00         DQ        
 -- Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR  1:35.13         DQ        
                  46.24          DQ (46.36)                                        
 -- Cowell, Kayla       11 Sachem-MR            1:45.00         DQ        
 -- Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR  1:56.54         DQ        
                  45.11          DQ (52.20)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              31.79      32.19 ZQ      20  
  2 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                  35.98      34.99 ZQ      17  
  3 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                  36.51      35.74 ZQ      16  
  4 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                  37.05      36.06 ZQ      15  
  5 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR                 41.88      41.19 SILV    14  
  6 Urbina, Julia M     12 CSC-MR                 43.14      41.84 SILV    13  
  7 Fanning, Heather E  12 Express Swimming-MR    44.46      41.89 SILV    12  
  8 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                  43.89      41.96 SILV    11  
  9 Mei, Alyssa M       12 Sachem-MR              43.83      42.00 SILV     9  
 10 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR              41.96      42.01 SILV     7  
 11 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR              43.79      42.90          6  
 12 Cano, Andrea        12 CSC-MR                 47.07      43.52          5  
 13 Santillo, Isabella  12 CSC-MR                 47.20      43.61          4  
 14 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              45.12      44.50          3  
 15 McCann, Jada        11 CSC-MR                 46.72      44.93          2  
 16 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              47.19      46.37          1  
 17 Lettieri, Emma      11 CSC-MR                 48.98      46.39        
 18 Thuma, Brooke       11 WISC-MR                47.02      46.58        
 19 Cowell, Kayla       11 Sachem-MR              48.01      46.64        
 20 Micozzi, Jillian    11 Lindy-MR               41.00      48.02        
 21 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR              48.76      48.63        
 22 Stickelman, Kayla   11 CSC-MR               1:00.00      49.09        
 23 Edmonds, Gracie R   11 CSC-MR                 51.45      49.39        
 24 Renna, Julia        12 Sachem-MR              50.00      49.46        
 25 Sztorc, Claudia     11 IA-MR                  52.90      50.22        
 26 Messina, Gianna     11 CSC-MR                 51.59      50.24        
 27 Schlesinger, Rache  11 CSC-MR               1:00.00      51.00        
 28 Gupta, Eesha A      11 Sachem-MR              55.31      51.08        
 29 Giambrone, Abigail  11 Sachem-MR              53.32      53.36        
 30 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR    52.47      53.91        
 31 O'Leary, Meghan C   11 Sachem-MR            1:10.00      53.93        
 32 Fish, Grace M       12 CSC-MR               1:00.00      55.90        
 33 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR    55.06      57.07        
 34 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              59.54      59.55        
 -- Dawson, Athena      12 NFS-MR                 47.68         DQ        
 -- Lashinsky, Abigail  12 WISC-MR                53.33         DQ        
 -- Nelkina, Victoria   12 Sachem-MR              53.85         DQ        
 -- Trabulsi, Emily     11 Sachem-MR            1:07.91         DQ        
 -- Danzy, Jezmyne-Eli  12 CSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Kahlke, Samantha M  12 CSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Priola, Kate        11 CSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Wiatrak, Sarah      12 WISC-MR                56.88         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              30.52      29.50 ZQ      20  
  2 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                  30.33      30.04 ZQ      17  
  3 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                  32.55      30.23 ZQ      16  
  4 Profeta, Noelle C   11 IA-MR                  32.43      31.66 SILV    15  
  5 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              32.90      33.32 SILV    14  
  6 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              34.11      33.77 SILV    13  
  7 Donnelly, Megan H   12 IA-MR                  35.51      34.25 SILV    12  
  8 Carbone, Maddie V   12 IA-MR                  33.51      34.31 SILV    11  
  9 Mei, Alyssa M       12 Sachem-MR              45.00      34.51 SILV     9  
 10 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                  33.69      34.60 SILV     7  
 11 Liberato, Natalia   11 IA-MR                  37.46      34.68 SILV     6  
 12 Urbina, Julia M     12 CSC-MR                 43.72      35.90          5  
 13 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR              38.21      36.52          4  
 14 Lancellotti, Lily   11 Farmingdale-MR         39.39      37.17          3  
 15 Chernik, Alannah R  11 CSC-MR                 40.05      37.64          2  
 16 Santillo, Isabella  12 CSC-MR                 41.52      37.91          1  
 17 Rogalle, Emily C    12 CSC-MR                 42.00      38.81        
 18 Schatz, Sarah A     12 Sachem-MR              38.88      38.87        
 19 Taylor, Patricia A  12 Farmingdale-MR         46.00      39.65        
 20 Renna, Julia        12 Sachem-MR              43.37      40.06        
 21 Iaboni, Julia       11 CSC-MR               1:00.00      40.48        
 22 McCann, Jada        11 CSC-MR                 49.85      40.78        
 23 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR              45.00      42.12        
 24 Sztorc, Claudia     11 IA-MR                  49.21      42.85        
 25 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR              50.74      43.61        
 26 Kayku, Melinda      12 WISC-MR                   NT      44.51        
 27 Schwetz, Danielle   12 Express Swimming-MR    45.08      44.69        
 28 Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR    48.75      45.57        
 29 Priola, Kate        11 CSC-MR               1:00.00      45.82        
 30 O'Leary, Meghan C   11 Sachem-MR            1:05.00      47.82        
 31 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              50.00      48.19        
 32 Riss, Molly A       11 Sachem-MR              50.00      52.56        
 -- Decamp, Kiersten K  11 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Edmonds, Gracie R   11 CSC-MR                 54.60         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  11-12 ZQ
              2:30.49  11-12 JO
              2:48.09  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR            2:23.46    2:19.98 ZQ      20  
                  29.81     1:06.46 (36.65)     1:46.75 (40.29)     2:19.98 (33.23)
  2 Lagattolla, Emma G  12 IA-MR                2:29.87    2:26.88 ZQ      17  
                  32.99     1:11.73 (38.74)     1:53.71 (41.98)     2:26.88 (33.17)
  3 Yang, Emily G       12 Three Village-MR     2:30.27    2:28.23 ZQ      16  
                  33.27     1:11.18 (37.91)     1:54.88 (43.70)     2:28.23 (33.35)
  4 Wetherbee, Hailey   12 IA-MR                2:39.16    2:28.92 ZQ      15  
                  33.52     1:12.30 (38.78)     1:54.14 (41.84)     2:28.92 (34.78)
  5 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:29.48    2:29.98 JO      14  
                  32.18     1:11.11 (38.93)     1:54.92 (43.81)     2:29.98 (35.06)
  6 Thomas, Mackenzie   11 IA-MR                2:40.95    2:30.06 JO      13  
                  33.95     1:11.49 (37.54)     1:56.64 (45.15)     2:30.06 (33.42)
  7 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     2:35.54    2:31.23 SILV    12  
                  34.01     1:09.76 (35.75)     1:57.30 (47.54)     2:31.23 (33.93)
  8 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  2:40.63    2:32.15 SILV    11  
                  34.05     1:15.57 (41.52)     1:58.57 (43.00)     2:32.15 (33.58)
  9 Nasti, Amanda M     12 HYB-MR               2:48.73    2:33.26 SILV     9  
                  31.82     1:12.04 (40.22)     1:59.74 (47.70)     2:33.26 (33.52)
 10 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:43.60    2:35.08 SILV     7  
                  36.50     1:15.72 (39.22)     1:59.47 (43.75)     2:35.08 (35.61)
 11 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     2:44.21    2:36.24 SILV     6  
                  34.96     1:13.75 (38.79)     2:00.98 (47.23)     2:36.24 (35.26)
 12 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            2:36.96    2:38.80 SILV     5  
                  34.03     1:12.37 (38.34)     2:01.35 (48.98)     2:38.80 (37.45)
 13 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            2:40.00    2:39.54 SILV     4  
                  34.98     1:14.97 (39.99)     2:03.17 (48.20)     2:39.54 (36.37)
 14 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  2:55.83    2:40.74 SILV     3  
                  37.71     1:15.41 (37.70)     2:03.24 (47.83)     2:40.74 (37.50)
 15 Trtik, Veronika     12 IA-MR                3:14.17    2:41.55 SILV     2  
                  35.84     1:15.95 (40.11)     2:05.16 (49.21)     2:41.55 (36.39)
 16 Kreuscher, Camryn   12 IA-MR                2:44.46    2:42.67 SILV     1  
                  36.67     1:18.74 (42.07)     2:06.10 (47.36)     2:42.67 (36.57)
 17 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     2:46.07    2:43.95 SILV   
                  33.42     1:12.93 (39.51)     2:08.14 (55.21)     2:43.95 (35.81)
 18 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     2:41.12    2:44.88 SILV   
                  37.83     1:18.57 (40.74)     2:07.15 (48.58)     2:44.88 (37.73)
 19 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  3:20.00    2:44.89 SILV   
                  34.23     1:15.84 (41.61)     2:03.25 (47.41)     2:44.89 (41.64)
 20 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            2:48.03    2:45.52 SILV   
                  35.53     1:18.05 (42.52)     2:11.10 (53.05)     2:45.52 (34.42)
 21 Kramer, Kylie S     12 Three Village-MR     2:53.12    2:45.67 SILV   
                  37.73     1:19.21 (41.48)     2:09.39 (50.18)     2:45.67 (36.28)
 22 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  2:37.92    2:45.71 SILV   
                  35.53     1:17.93 (42.40)     2:06.87 (48.94)     2:45.71 (38.84)
 23 Nasta, Gianna N     12 Three Village-MR     3:01.78    2:47.99 SILV   
                  37.20     1:19.57 (42.37)     2:11.93 (52.36)     2:47.99 (36.06)
 24 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     3:02.22    2:48.92        
                  38.35     1:21.98 (43.63)     2:13.80 (51.82)     2:48.92 (35.12)
 25 Krolikiewicz, Emma  12 Sachem-MR            2:59.74    2:49.54        
                  37.37     1:20.88 (43.51)     2:11.54 (50.66)     2:49.54 (38.00)
 26 Cybulski, Brianna   11 IA-MR                3:04.44    2:53.46        
                  40.34     1:22.48 (42.14)     2:15.68 (53.20)     2:53.46 (37.78)
 27 Edwards, Laurel E   11 CSC-MR               2:58.13    2:54.93        
                  38.32     1:21.97 (43.65)     2:14.21 (52.24)     2:54.93 (40.72)
 28 Greco, Emma K       12 Sachem-MR            3:00.93    2:55.40        
                  40.81     1:23.03 (42.22)     2:16.06 (53.03)     2:55.40 (39.34)
 29 Wolffer, Katie P    12 Sachem-MR            3:08.55    3:00.21        
                  42.47     1:28.58 (46.11)     2:20.13 (51.55)     3:00.21 (40.08)
 30 Kohlus, Julianna P  12 Three Village-MR     3:32.54    3:01.41        
                  41.56     1:24.93 (43.37)     2:22.44 (57.51)     3:01.41 (38.97)
 31 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     3:31.25    3:04.05        
                  41.84     1:28.47 (46.63)     2:23.90 (55.43)     3:04.05 (40.15)
 32 Bradford, Alice     11 HYB-MR               3:15.00    3:05.45        
                  43.85     1:31.90 (48.05)     2:26.84 (54.94)     3:05.45 (38.61)
 33 Tsybysheva, Julia   11 Three Village-MR     3:09.06    3:05.92        
                  44.91     1:31.76 (46.85)     2:24.32 (52.56)     3:05.92 (41.60)
 34 Renna, Julia        12 Sachem-MR            3:30.00    3:08.88        
                  42.56     1:28.51 (45.95)     2:26.76 (58.25)     3:08.88 (42.12)
 35 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            3:30.00    3:10.44        
                  44.72     1:30.56 (45.84)     2:29.76 (59.20)     3:10.44 (40.68)
 36 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     3:23.34    3:12.22        
                  45.17     1:34.47 (49.30)     2:33.04 (58.57)     3:12.22 (39.18)
 37 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  3:10.00    3:14.06        
                  43.75     1:34.54 (50.79)     2:27.57 (53.03)     3:14.06 (46.49)
 38 Haugh, Shiyona A    12 Sachem-MR            3:10.00    3:14.96        
                  46.70     1:38.03 (51.33)     2:32.98 (54.95)     3:14.96 (41.98)
 39 Ingraffia, Emily E  12 Sachem-MR            3:20.00    3:15.04        
                  51.36     1:39.43 (48.07)     2:31.45 (52.02)     3:15.04 (43.59)
 40 Furmanik, Nicole    12 Sachem-MR            3:20.00    3:21.01        
                  46.58     1:36.48 (49.90)     2:36.26 (59.78)     3:21.01 (44.75)
 41 Perz, Julia         11 HYB-MR               3:48.00    3:36.32        
                  53.38     1:45.38 (52.00)   2:49.34 (1:03.96)     3:36.32 (46.98)
 -- Willie, Madeline M  11 Three Village-MR     3:15.29         DQ        
                  39.52     1:25.60 (46.08)     2:18.43 (52.83)          DQ (38.32)
 -- Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     2:42.08         DQ        
                  38.15     1:16.37 (38.22)     2:06.43 (50.06)          DQ (37.97)
 -- Gucciardo, Gianna   12 Farmingdale-MR       3:10.00         DQ        
                  37.51     1:29.79 (52.28)   2:30.98 (1:01.19)          DQ (42.25)
 -- Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     2:49.62         DQ        
                  35.02     1:15.82 (40.80)     2:09.62 (53.80)          DQ (37.82)
 -- Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  2:43.64         NS        
 -- Brancaccio, Colett  12 Express Swimming-MR  3:15.00         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:56.00    1:57.93         40  
     1) Fisher, Jocelyn 12              2) Tohill, Natalie A 12           
     3) Ahmed, Emily 11                 4) Azralon, Danielle 12           
                                  57.48 ( )     1:15.25 (17.77)     1:57.93 (42.68)
  2 Connetquot Swim Club-MR  'A'                2:09.30    2:04.17         34  
     1) Cano, Andrea 12                 2) Rogalle, Emily C 12            
     3) Chernik, Alannah R 11           4) Edwards, Laurel E 11           
                  30.80     1:02.20 (31.40)     1:32.39 (30.19)     2:04.17 (31.78)
  3 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:07.00    2:07.94         32  
     1) Krolikiewicz, Emma C 12         2) Mei, Alyssa M 12               
     3) Velazquez, Gabrielle E 11       4) Schatz, Sarah A 12             
                  32.33     1:03.52 (31.19)     1:36.23 (32.71)     2:07.94 (31.71)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:28.00    2:11.59         30  
     1) Liebowitz, Arianna 12           2) Thuma, Brooke 11               
     3) Kayku, Melinda 12               4) Hoge, Maggie M 12              
                  31.57     1:07.15 (35.58)     1:41.13 (33.98)     2:11.59 (30.46)
  5 Sachem Swim Club-MR  'D'                    2:27.00    2:30.48         28  
     1) Cowell, Kayla 11                2) Ingraffia, Emily E 12          
     3) Suchy, Amanda 11                4) Giambrone, Abigail 11          
                  38.05     1:12.10 (34.05)     1:51.39 (39.29)     2:30.48 (39.09)
  6 Sachem Swim Club-MR  'E'                    2:36.00    2:37.48         26  
     1) Lizewski, Emily M 11            2) Ferraris, Emily 11             
     3) Riss, Molly A 11                4) Clifford, Emily J 11           
                  38.59     1:17.66 (39.07)     1:57.10 (39.44)     2:37.48 (40.38)
  7 Sachem Swim Club-MR  'F'                    2:50.00    3:06.28         24  
     1) Gupta, Eesha A 11               2) Nelkina, Victoria A 12         
     3) Trabulsi, Emily 11              4) Langebek, Madison 12           
                  40.19     1:30.75 (50.56)     2:17.93 (47.18)     3:06.28 (48.35)
 -- Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:17.00         DQ        
     1) Renna, Julia 12                 2) Furmanik, Nicole 12            
     3) Lee, Marisa 11                  4) Haugh, Shiyona A 12            
                  34.06     1:07.54 (33.48)     1:41.00 (33.46)          DQ (34.95)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR              55.29      56.21 JO      20  
                  27.97       56.21 (28.24)                                        
  2 Koehler, Sierra M   14 CSC-MR                 55.74      56.39 JO      17  
                  27.65       56.39 (28.74)                                        
  3 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                  59.85      57.94 JO      16  
                  28.16       57.94 (29.78)                                        
  4 Rice, Natasha L     14 IA-MR                  57.08      58.42 SILV    15  
                  27.80       58.42 (30.62)                                        
  5 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR         57.97      58.54 SILV    14  
                  28.33       58.54 (30.21)                                        
  6 Kopp, Emma J        13 CSC-MR                 58.30      58.74 SILV    13  
                  27.88       58.74 (30.86)                                        
  7 Wootton, Michelle   13 CSC-MR               1:00.57      59.51 SILV    12  
                  28.81       59.51 (30.70)                                        
  8 Russell, Leah C     13 CSC-MR                 57.42      59.79 SILV    11  
                  28.67       59.79 (31.12)                                        
  9 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:02.83      59.85 SILV     9  
                  29.15       59.85 (30.70)                                        
 10 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                1:00.64      59.87 SILV     7  
                  28.55       59.87 (31.32)                                        
 11 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR              59.89    1:01.14 SILV     6  
                  29.19     1:01.14 (31.95)                                        
 12 Colefield, Sarah B  13 CSC-MR               1:01.65    1:01.18 SILV     5  
                  29.36     1:01.18 (31.82)                                        
 13 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR                 59.64    1:01.52 SILV     4  
                  29.62     1:01.52 (31.90)                                        
 14 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            1:02.75    1:01.67 SILV     3  
                  30.18     1:01.67 (31.49)                                        
 15 Howard, Brianna     14 NFS-MR               1:02.01    1:02.37 SILV     2  
                  29.73     1:02.37 (32.64)                                        
 16 Lettieri, Samantha  14 CSC-MR               1:06.14    1:02.54 SILV     1  
                  30.29     1:02.54 (32.25)                                        
 17 Caraher, Meghan R   13 IA-MR                1:04.42    1:02.81 SILV   
                  30.25     1:02.81 (32.56)                                        
 18 Standel, Sassy G    14 IA-MR                1:04.82    1:02.84 SILV   
                  30.55     1:02.84 (32.29)                                        
 19 Davi, Julia G       13 WISC-MR              1:03.01    1:03.32        
                  25.02     1:03.32 (38.30)                                        
 20 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                1:01.47    1:03.43        
                  30.57     1:03.43 (32.86)                                        
 21 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:04.57    1:03.47        
                  30.94     1:03.47 (32.53)                                        
 22 Cody, Rachel A      13 IA-MR                1:01.91    1:03.75        
                  31.10     1:03.75 (32.65)                                        
 23 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:03.78    1:03.80        
                  30.25     1:03.80 (33.55)                                        
 24 Hirsch, Rebecca M   14 CSC-MR               1:04.81    1:03.98        
                  30.71     1:03.98 (33.27)                                        
 25 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:04.47    1:04.29        
                  30.39     1:04.29 (33.90)                                        
 26 Lee, Sophia M       13 CSC-MR               1:12.53    1:05.03        
                  31.33     1:05.03 (33.70)                                        
 27 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:05.45    1:05.14        
                  31.29     1:05.14 (33.85)                                        
 28 Kortright, Amber M  13 WISC-MR              1:07.92    1:05.23        
                  31.35     1:05.23 (33.88)                                        
 29 Antonawich, Kathry  14 WISC-MR              1:05.55    1:05.59        
                  31.47     1:05.59 (34.12)                                        
 30 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:08.00    1:05.75        
                  32.04     1:05.75 (33.71)                                        
 31 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:05.99        
                  31.26     1:05.99 (34.73)                                        
 32 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               1:13.15    1:06.30        
                  31.03     1:06.30 (35.27)                                        
 33 Mullery, Erin N     13 Sachem-MR            1:04.89    1:06.63        
                  31.77     1:06.63 (34.86)                                        
 34 Orski, Emily M      14 CSC-MR               1:12.35    1:07.11        
                  30.90     1:07.11 (36.21)                                        
 35 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            1:06.25    1:07.13        
                  32.31     1:07.13 (34.82)                                        
 36 Diaz, Analyysia J   14 NFS-MR               1:09.26    1:08.56        
                  33.14     1:08.56 (35.42)                                        
 37 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:06.46    1:10.04        
                  33.15     1:10.04 (36.89)                                        
 38 Celikoyar, Peri     14 CSC-MR               1:10.27    1:10.07        
                  33.16     1:10.07 (36.91)                                        
 39 Layton, Samantha A  13 IA-MR                1:40.00    1:10.72        
                  33.90     1:10.72 (36.82)                                        
 40 Schuppert, Christi  14 CSC-MR               1:13.44    1:11.01        
                  34.00     1:11.01 (37.01)                                        
 41 Hallock, Savannah   14 Sachem-MR            1:18.63    1:11.59        
                  33.85     1:11.59 (37.74)                                        
 42 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            1:14.27    1:11.66        
                  34.37     1:11.66 (37.29)                                        
 43 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               1:12.19    1:12.01        
 44 Nazarov, Lolita     13 Sachem-MR            1:12.00    1:12.14        
                  34.10     1:12.14 (38.04)                                        
 45 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              1:43.01    1:12.53        
                  35.36     1:12.53 (37.17)                                        
 46 DeRose, Gia         14 Sachem-MR            1:10.00    1:12.84        
                  34.33     1:12.84 (38.51)                                        
 47 Wilkeyson, Julia    13 CSC-MR               1:10.68    1:12.92        
                  34.69     1:12.92 (38.23)                                        
 48 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               1:15.51    1:13.24        
 49 Cassetta, Jamie L   13 Express Swimming-MR  1:12.03    1:13.92        
                  34.95     1:13.92 (38.97)                                        
 50 Nash, Megan R       14 Express Swimming-MR  1:10.21    1:14.68        
                  30.69     1:14.68 (43.99)                                        
 51 Carter, Kristin R   13 Sachem-MR            1:13.71    1:14.87        
                  36.19     1:14.87 (38.68)                                        
 52 DeSantis, Adrianna  14 Sachem-MR            1:15.25    1:15.37        
 53 Galloway, Samantha  13 Sachem-MR            1:16.45    1:16.42        
 54 Mitchell, Samantha  14 NFS-MR               1:16.29    1:16.67        
                  35.43     1:16.67 (41.24)                                        
 55 Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:21.44    1:20.52        
                  39.36     1:20.52 (41.16)                                        
 56 Foy, Madison B      13 Sachem-MR            1:25.00    1:21.42        
                  38.55     1:21.42 (42.87)                                        
 57 Taitz, Phoebe J     13 IA-MR                1:15.38    1:21.67        
                  39.04     1:21.67 (42.63)                                        
 58 Larschan, Nicole E  13 Lindy-MR             1:24.54    1:26.68        
                  40.60     1:26.68 (46.08)                                        
 59 Erzat, Helin        13 Sachem-MR            1:50.00    2:04.97        
                  55.06   2:04.97 (1:09.91)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  13-14 ZQ
              5:35.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  5:30.00    5:29.63 ZQ      20  
                  29.75     1:03.21 (33.46)     1:36.69 (33.48)     2:10.59 (33.90)
        2:44.24 (33.65)     3:17.90 (33.66)     3:51.68 (33.78)     4:25.19 (33.51)
      5:29.63 (1:04.44)                                                            
  2 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR       5:44.98    5:42.56 SILV    17  
                  29.51     1:03.27 (33.76)     1:37.43 (34.16)     2:11.90 (34.47)
        2:46.85 (34.95)     3:21.83 (34.98)     3:57.16 (35.33)     4:32.50 (35.34)
        5:08.58 (36.08)     5:42.56 (33.98)                                        
  3 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     5:41.93    5:47.94 SILV    16  
                  30.12     1:03.71 (33.59)     1:39.12 (35.41)     2:13.93 (34.81)
        2:50.27 (36.34)     3:26.54 (36.27)     4:03.01 (36.47)     4:38.51 (35.50)
        5:14.07 (35.56)     5:47.94 (33.87)                                        
  4 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  5:56.05    5:50.91         15  
                                                    4:06.60 ( )                    
            5:17.76 ( )     5:50.91 (33.15)                                        
  5 Russell, Leah C     13 CSC-MR               5:54.86    5:52.48         14  
                  30.31     1:06.48 (36.17)     1:44.21 (37.73)     2:20.83 (36.62)
        2:56.95 (36.12)     3:34.10 (37.15)     4:09.58 (35.48)     4:45.14 (35.56)
        5:20.43 (35.29)     5:52.48 (32.05)                                        
  6 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR               5:57.21    5:53.12         13  
                  31.35     1:06.23 (34.88)     1:42.15 (35.92)     2:18.66 (36.51)
        2:55.59 (36.93)     3:31.94 (36.35)     4:08.92 (36.98)     4:45.02 (36.10)
        5:20.28 (35.26)     5:53.12 (32.84)                                        
  7 Burns, Emily F      13 Express Swimming-MR  5:52.94    5:53.76         12  
                  32.05     1:07.21 (35.16)     1:43.21 (36.00)     2:19.22 (36.01)
        2:55.95 (36.73)     3:31.67 (35.72)     4:07.94 (36.27)     4:44.17 (36.23)
        5:19.91 (35.74)     5:53.76 (33.85)                                        
  8 Davi, Julia G       13 WISC-MR              6:14.80    5:59.20         11  
                  31.64     1:07.37 (35.73)     1:44.26 (36.89)     2:21.24 (36.98)
        2:58.79 (37.55)     3:36.88 (38.09)     4:13.97 (37.09)     4:50.26 (36.29)
        5:25.47 (35.21)     5:59.20 (33.73)                                        
  9 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                6:05.47    6:00.46          9  
                  31.92     1:07.61 (35.69)     1:43.26 (35.65)     2:20.01 (36.75)
        2:56.34 (36.33)     3:32.78 (36.44)     4:10.38 (37.60)     4:47.12 (36.74)
        5:24.47 (37.35)     6:00.46 (35.99)                                        
 10 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  6:10.34    6:01.20          7  
                  31.96     1:07.64 (35.68)     1:44.32 (36.68)     2:21.19 (36.87)
        2:58.01 (36.82)     3:34.88 (36.87)     4:12.59 (37.71)     4:49.33 (36.74)
        5:26.07 (36.74)     6:01.20 (35.13)                                        
 11 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  6:14.01    6:05.77          6  
                  31.70                             1:46.44 ( )     2:24.08 (37.64)
            5:30.49 ( )     6:05.77 (35.28)                                        
 12 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            6:16.56    6:06.91          5  
                  31.81     1:07.65 (35.84)     1:45.21 (37.56)     2:23.28 (38.07)
        3:01.12 (37.84)     3:39.60 (38.48)     4:17.18 (37.58)     4:54.64 (37.46)
        5:31.69 (37.05)     6:06.91 (35.22)                                        
 13 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  6:42.23    6:09.78          4  
                  30.25     1:05.17 (34.92)     1:42.33 (37.16)     2:19.97 (37.64)
        2:59.30 (39.33)     3:37.92 (38.62)     4:17.04 (39.12)     4:56.41 (39.37)
        5:34.62 (38.21)     6:09.78 (35.16)                                        
 14 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               6:25.00    6:10.09          3  
                  32.70     1:09.73 (37.03)     1:47.92 (38.19)     2:24.92 (37.00)
        3:02.60 (37.68)     3:40.30 (37.70)     4:18.38 (38.08)     4:56.86 (38.48)
        5:34.33 (37.47)     6:10.09 (35.76)                                        
 15 Standel, Sassy G    14 IA-MR                6:20.57    6:10.79          2  
                  19.60                             1:45.97 ( )     2:23.96 (37.99)
        3:01.62 (37.66)     3:32.50 (30.88)     4:14.79 (42.29)     4:51.29 (36.50)
      6:10.79 (1:19.50)                                                            
 16 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  6:27.32    6:11.14          1  
                  33.40     1:10.56 (37.16)     1:48.46 (37.90)     2:25.87 (37.41)
        3:04.47 (38.60)     3:43.12 (38.65)     4:22.06 (38.94)     4:59.68 (37.62)
        5:36.94 (37.26)     6:11.14 (34.20)                                        
 17 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            5:45.00    6:19.61        
                  25.54     1:06.04 (40.50)     1:24.79 (18.75)     2:03.90 (39.11)
        2:52.27 (48.37)     3:37.45 (45.18)     4:18.29 (40.84)   5:39.95 (1:21.66)
        6:19.61 (39.66)                                                            
 18 Meirowitz, Deborah  13 Express Swimming-MR  6:20.00    6:20.52        
                  33.22     1:09.37 (36.15)     1:47.14 (37.77)     2:25.03 (37.89)
        3:03.68 (38.65)     3:43.04 (39.36)     4:22.69 (39.65)     5:02.49 (39.80)
        5:41.90 (39.41)     6:20.52 (38.62)                                        
 19 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  6:52.30    6:22.70        
                  31.78     1:09.45 (37.67)     1:48.47 (39.02)     2:28.35 (39.88)
        3:08.32 (39.97)     3:48.48 (40.16)     4:28.18 (39.70)     5:07.35 (39.17)
        5:46.73 (39.38)     6:22.70 (35.97)                                        
 20 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  6:47.90    6:23.08        
                  33.70     1:12.39 (38.69)     1:52.45 (40.06)     2:32.82 (40.37)
        3:11.16 (38.34)     3:51.59 (40.43)     4:30.74 (39.15)     5:09.18 (38.44)
        5:46.88 (37.70)     6:23.08 (36.20)                                        
 21 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  6:33.40    6:29.91        
                  32.80     1:10.44 (37.64)     1:49.24 (38.80)     2:28.55 (39.31)
        3:08.82 (40.27)     3:49.36 (40.54)     4:29.40 (40.04)     5:10.46 (41.06)
        5:51.51 (41.05)     6:29.91 (38.40)                                        
 22 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            6:36.14    6:40.20        
                                1:13.26 ( )   6:40.20 (5:26.94)                    
 23 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              7:09.99    6:48.56        
                  36.07     1:16.26 (40.19)     1:57.60 (41.34)     2:39.15 (41.55)
        3:21.15 (42.00)     4:03.71 (42.56)     4:46.49 (42.78)     5:29.51 (43.02)
        6:09.94 (40.43)     6:48.56 (38.62)                                        
 24 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               6:57.02    6:53.84        
                  34.71   6:53.84 (6:19.13)                                        
 25 Pierce, Francesca   14 CSC-MR               6:34.95    7:03.40        
                  36.31     1:17.53 (41.22)     2:01.93 (44.40)     2:45.61 (43.68)
        3:29.75 (44.14)     4:13.75 (44.00)     4:58.11 (44.36)     5:40.99 (42.88)
        6:24.33 (43.34)     7:03.40 (39.07)                                        
 26 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               6:45.00    7:21.75        
                  35.12     1:16.39 (41.27)     1:59.34 (42.95)     2:43.80 (44.46)
        3:29.69 (45.89)     4:16.90 (47.21)     5:03.66 (46.76)   6:37.62 (1:33.96)
        7:21.75 (44.13)                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Natasha L     14 IA-MR                1:01.62    1:03.30 ZQ      20  
  2 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:07.24    1:07.59 SILV    17  
                  33.43     1:07.59 (34.16)                                        
  3 Tsai, Alice Y       14 Sachem-MR            1:10.69    1:07.73 SILV    16  
                  32.72     1:07.73 (35.01)                                        
  4 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                1:09.63    1:08.27 SILV    15  
                  33.18     1:08.27 (35.09)                                        
  5 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                1:13.56    1:08.49 SILV    14  
                  33.31     1:08.49 (35.18)                                        
  6 Kopp, Emma J        13 CSC-MR               1:13.36    1:09.37 SILV    13  
                  31.61     1:09.37 (37.76)                                        
  7 Kortright, Amber M  13 WISC-MR              1:16.86    1:10.43 SILV    12  
                  34.04     1:10.43 (36.39)                                        
  8 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR               1:09.64    1:10.74 SILV    11  
                  35.26     1:10.74 (35.48)                                        
  9 Antonawich, Kathry  14 WISC-MR              1:11.09    1:10.97 SILV     9  
                  34.04     1:10.97 (36.93)                                        
 10 Wootton, Michelle   13 CSC-MR               1:09.10    1:11.06 SILV     7  
                  35.38     1:11.06 (35.68)                                        
 11 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                1:06.39    1:11.22 SILV     6  
                  34.77     1:11.22 (36.45)                                        
 12 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            1:11.98    1:12.13 SILV     5  
                  35.69     1:12.13 (36.44)                                        
 13 Russell, Leah C     13 CSC-MR               1:08.64    1:12.37 SILV     4  
                  35.39     1:12.37 (36.98)                                        
 14 Colefield, Sarah B  13 CSC-MR               1:15.81    1:12.81 SILV     3  
 15 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:17.41    1:14.05 SILV     2  
                  35.95     1:14.05 (38.10)                                        
 16 Davi, Julia G       13 WISC-MR              1:16.45    1:14.11 SILV     1  
                  35.99     1:14.11 (38.12)                                        
 17 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:13.76    1:14.40 SILV   
                  35.75     1:14.40 (38.65)                                        
 18 Cody, Rachel A      13 IA-MR                1:14.68    1:15.14 SILV   
                  36.77     1:15.14 (38.37)                                        
 19 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:13.67    1:15.36        
                  36.35     1:15.36 (39.01)                                        
 20 Hirsch, Rebecca M   14 CSC-MR               1:10.88    1:15.37        
                  36.91     1:15.37 (38.46)                                        
 21 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:14.13    1:15.40        
                  36.28     1:15.40 (39.12)                                        
 22 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:16.74    1:15.84        
                  36.80     1:15.84 (39.04)                                        
 23 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            1:14.74    1:16.01        
                  36.21     1:16.01 (39.80)                                        
 24 Diaz, Analyysia J   14 NFS-MR               1:19.10    1:16.85        
                  37.65     1:16.85 (39.20)                                        
 25 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               1:20.85    1:17.02        
                  37.25     1:17.02 (39.77)                                        
 26 Lettieri, Samantha  14 CSC-MR               1:21.12    1:17.14        
                  37.14     1:17.14 (40.00)                                        
 27 Mullery, Erin N     13 Sachem-MR            1:16.65    1:17.26        
                  37.77     1:17.26 (39.49)                                        
 28 Lee, Sophia M       13 CSC-MR               1:18.00    1:18.04        
                  37.79     1:18.04 (40.25)                                        
 29 Orski, Emily M      14 CSC-MR               1:23.45    1:18.22        
 30 Celikoyar, Peri     14 CSC-MR               1:22.41    1:18.28        
 31 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:17.38    1:20.49        
                  38.80     1:20.49 (41.69)                                        
 32 Pierce, Francesca   14 CSC-MR               1:17.66    1:20.74        
                  39.59     1:20.74 (41.15)                                        
 33 Wilkeyson, Julia    13 CSC-MR               1:19.89    1:21.19        
                  35.02     1:21.19 (46.17)                                        
 34 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            1:24.67    1:22.50        
                  40.48     1:22.50 (42.02)                                        
 35 Schuppert, Christi  14 CSC-MR               1:19.24    1:22.51        
 36 DeSantis, Adrianna  14 Sachem-MR            1:30.21    1:23.44        
                  40.16     1:23.44 (43.28)                                        
 37 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              1:43.33    1:23.58        
                  41.75     1:23.58 (41.83)                                        
 38 Hallock, Savannah   14 Sachem-MR            1:26.59    1:23.71        
                  40.00     1:23.71 (43.71)                                        
 39 Mitchell, Samantha  14 NFS-MR               1:22.90    1:23.88        
                  41.36     1:23.88 (42.52)                                        
 40 DeRose, Gia         14 Sachem-MR            1:25.00    1:24.21        
                  41.63     1:24.21 (42.58)                                        
 41 Nazarov, Lolita     13 Sachem-MR            1:28.14    1:24.45        
                  36.17     1:24.45 (48.28)                                        
 42 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:25.93    1:26.70        
                  42.64     1:26.70 (44.06)                                        
 43 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               1:32.46    1:26.88        
 44 Layton, Samantha A  13 IA-MR                1:50.00    1:28.11        
                1:28.25         1:28.11 ( )                                        
 45 Lauria, Melissa N   14 Sachem-MR            1:33.75    1:29.13        
                  42.45     1:29.13 (46.68)                                        
 46 Carter, Kristin R   13 Sachem-MR            1:40.00    1:29.70        
                  45.14     1:29.70 (44.56)                                        
 47 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               1:32.07    1:29.81        
 48 Taitz, Phoebe J     13 IA-MR                1:35.45    1:33.39        
                  45.78     1:33.39 (47.61)                                        
 49 Cassetta, Jamie L   13 Express Swimming-MR  1:32.81    1:33.58        
 50 Larschan, Nicole E  13 Lindy-MR             1:37.82    1:35.38        
                  46.35     1:35.38 (49.03)                                        
 51 Foy, Madison B      13 Sachem-MR            1:40.00    1:39.15        
                  47.99     1:39.15 (51.16)                                        
 52 Erzat, Helin        13 Sachem-MR            2:00.00    2:04.43        
                1:06.69     2:04.43 (57.74)                                        
 -- Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:24.00         DQ        
                  49.42                                                            
 -- Nash, Megan R       14 Express Swimming-MR  1:21.59         DQ        
                  41.70          DQ (43.97)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:10.14    1:12.60 ZQ      20  
                  34.52     1:12.60 (38.08)                                        
  2 Russell, Leah C     13 CSC-MR               1:16.15    1:17.55 SILV    17  
                  36.52     1:17.55 (41.03)                                        
  3 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR       1:18.30    1:18.07 SILV    16  
                  36.84     1:18.07 (41.23)                                        
  4 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:16.23    1:18.15 SILV    15  
                  36.64     1:18.15 (41.51)                                        
  5 Koehler, Sierra M   14 CSC-MR               1:15.86    1:18.80 SILV    14  
                  36.83     1:18.80 (41.97)                                        
  6 Caraher, Meghan R   13 IA-MR                1:22.54    1:19.85 SILV    13  
                  37.81     1:19.85 (42.04)                                        
  7 Kudla, Brittney T   14 IA-MR                1:21.52    1:20.03 SILV    12  
                  37.81     1:20.03 (42.22)                                        
  8 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:19.65    1:20.66 SILV    11  
                  38.26     1:20.66 (42.40)                                        
  9 Davi, Julia G       13 WISC-MR              1:23.55    1:23.79 SILV     9  
                  39.85     1:23.79 (43.94)                                        
 10 Rice, Natasha L     14 IA-MR                1:25.33    1:23.86          7  
                  39.25     1:23.86 (44.61)                                        
 11 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:23.87          6  
                  39.33     1:23.87 (44.54)                                        
 12 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:23.20    1:23.89          5  
 13 Howard, Brianna     14 NFS-MR               1:21.35    1:24.18          4  
                  39.16     1:24.18 (45.02)                                        
 14 Lettieri, Samantha  14 CSC-MR               1:29.47    1:24.47          3  
                  39.19     1:24.47 (45.28)                                        
 15 Standel, Sassy G    14 IA-MR                1:18.52    1:24.57          2  
                  39.63     1:24.57 (44.94)                                        
 16 Kortright, Amber M  13 WISC-MR              1:24.85    1:24.58          1  
                  39.50     1:24.58 (45.08)                                        
 17 Orski, Emily M      14 CSC-MR               1:26.01    1:25.01        
                  40.39     1:25.01 (44.62)                                        
 18 Antonawich, Kathry  14 WISC-MR              1:25.10    1:25.42        
                  40.17     1:25.42 (45.25)                                        
 19 Schuppert, Christi  14 CSC-MR               1:24.35    1:25.48        
                  40.55     1:25.48 (44.93)                                        
 20 Cody, Rachel A      13 IA-MR                1:23.28    1:25.58        
                  40.97     1:25.58 (44.61)                                        
 21 Kopp, Emma J        13 CSC-MR               1:22.82    1:25.83        
                  40.15     1:25.83 (45.68)                                        
 22 Jannsen, Cassandra  14 IA-MR                1:27.35    1:26.13        
                  40.63     1:26.13 (45.50)                                        
 23 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:24.60    1:27.68        
                  41.62     1:27.68 (46.06)                                        
 23 DeRose, Gia         14 Sachem-MR            1:33.54    1:27.68        
                  40.98     1:27.68 (46.70)                                        
 25 Suchy, Morgan T     14 Sachem-MR            1:31.62    1:31.67        
                  42.91     1:31.67 (48.76)                                        
 26 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:27.62    1:32.41        
                  42.75     1:32.41 (49.66)                                        
 27 Nazarov, Lolita     13 Sachem-MR            1:31.01    1:33.35        
                  43.21     1:33.35 (50.14)                                        
 28 Carter, Kristin R   13 Sachem-MR            1:41.85    1:33.57        
                  44.05     1:33.57 (49.52)                                        
 29 Cabanillas, Kim     14 CSC-MR               1:43.35    1:33.78        
                  44.38     1:33.78 (49.40)                                        
 30 Wilkeyson, Julia    13 CSC-MR               1:35.74    1:33.99        
                  44.16     1:33.99 (49.83)                                        
 31 Celikoyar, Peri     14 CSC-MR               1:35.27    1:34.99        
                  43.18     1:34.99 (51.81)                                        
 32 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:41.41    1:35.54        
                  43.46     1:35.54 (52.08)                                        
 33 Lauria, Melissa N   14 Sachem-MR            1:39.06    1:36.10        
                  45.29     1:36.10 (50.81)                                        
 34 Pierce, Darya I     14 CSC-MR               1:33.01    1:36.44        
                  44.01     1:36.44 (52.43)                                        
 35 DeSantis, Adrianna  14 Sachem-MR            1:32.74    1:36.73        
                  45.36     1:36.73 (51.37)                                        
 36 Nash, Megan R       14 Express Swimming-MR  1:29.45    1:36.86        
                  41.98     1:36.86 (54.88)                                        
 37 Galloway, Samantha  13 Sachem-MR            1:41.99    1:39.32        
                  45.85     1:39.32 (53.47)                                        
 38 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            1:40.36    1:39.62        
                  47.68     1:39.62 (51.94)                                        
 39 McGee, Mikaela M    13 CSC-MR               1:30.00    1:40.34        
                  46.68     1:40.34 (53.66)                                        
 40 Lee, Sophia M       13 CSC-MR               1:44.58    1:42.10        
                  46.95     1:42.10 (55.15)                                        
 41 Layton, Samantha A  13 IA-MR                1:56.33    1:42.69        
                  48.37     1:42.69 (54.32)                                        
 42 Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:47.33    1:49.60        
                  50.80     1:49.60 (58.80)                                        
 43 Foy, Madison B      13 Sachem-MR            1:55.00    1:50.59        
                  50.97     1:50.59 (59.62)                                        
 44 Taitz, Phoebe J     13 IA-MR                1:49.96    1:50.99        
                  50.24   1:50.99 (1:00.75)                                        
 45 Larschan, Nicole E  13 Lindy-MR             1:43.74    2:13.59        
                1:04.65   2:13.59 (1:08.94)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:00.79    1:01.62 ZQ      20  
                  29.30     1:01.62 (32.32)                                        
  2 Koehler, Sierra M   14 CSC-MR               1:02.03    1:03.72 ZQ      17  
                  29.60     1:03.72 (34.12)                                        
  3 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                1:08.24    1:04.24 ZQ      16  
                  29.58     1:04.24 (34.66)                                        
  4 Tsai, Alice Y       14 Sachem-MR            1:11.01    1:08.11 SILV    15  
  5 Ryan, Emily R       13 Farmingdale-MR       1:09.48    1:09.62 SILV    14  
                  31.27     1:09.62 (38.35)                                        
  6 Caraher, Meghan R   13 IA-MR                1:12.23    1:10.11 SILV    13  
                  32.16     1:10.11 (37.95)                                        
  7 Wootton, Michelle   13 CSC-MR               1:19.95    1:10.12 SILV    12  
                  32.47     1:10.12 (37.65)                                        
  8 Shiebler, Tricia E  14 IA-MR                1:21.31    1:11.63         11  
                  32.94     1:11.63 (38.69)                                        
  9 Colefield, Sarah B  13 CSC-MR               1:11.32    1:12.59          9  
                  33.23     1:12.59 (39.36)                                        
 10 Hirsch, Rebecca M   14 CSC-MR               1:13.56    1:13.96          7  
                  33.53     1:13.96 (40.43)                                        
 11 Ramirez, Claire R   14 Sachem-MR            1:17.29    1:14.13          6  
                  29.60     1:14.13 (44.53)                                        
 12 Standel, Sassy G    14 IA-MR                1:14.69    1:14.32          5  
                  33.78     1:14.32 (40.54)                                        
 13 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:20.39    1:15.11          4  
                  32.91     1:15.11 (42.20)                                        
 14 Llewellyn, Christi  14 CSC-MR               1:10.92    1:15.59          3  
                  34.13     1:15.59 (41.46)                                        
 15 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:20.97    1:16.37          2  
                  34.34     1:16.37 (42.03)                                        
 16 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:26.97    1:19.29          1  
                  36.79     1:19.29 (42.50)                                        
 17 Howard, Brianna     14 NFS-MR               1:16.74    1:20.84        
                  35.36     1:20.84 (45.48)                                        
 18 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:17.26    1:21.13        
                  30.98     1:21.13 (50.15)                                        
 19 McKevitt, Katelyn   13 CSC-MR               1:20.90    1:21.26        
                  36.34     1:21.26 (44.92)                                        
 20 Pierce, Francesca   14 CSC-MR               1:23.11    1:22.32        
                  36.72     1:22.32 (45.60)                                        
 21 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  1:24.33    1:24.49        
                  39.32     1:24.49 (45.17)                                        
 22 Mullery, Erin N     13 Sachem-MR            1:23.10    1:28.90        
                  26.16   1:28.90 (1:02.74)                                        
 23 Lauria, Melissa N   14 Sachem-MR            1:33.78    1:29.26        
                  41.06     1:29.26 (48.20)                                        
 24 Mitchell, Samantha  14 NFS-MR               1:40.92    1:29.47        
                  38.38     1:29.47 (51.09)                                        
 25 Hallock, Savannah   14 Sachem-MR            1:40.55    1:32.25        
                  40.42     1:32.25 (51.83)                                        
 26 Giordano, Colleen   13 WISC-MR              1:59.55    1:34.75        
                  43.73     1:34.75 (51.02)                                        
 27 Romanelli, Priscil  13 Express Swimming-MR  1:40.13    1:35.08        
                  42.43     1:35.08 (52.65)                                        
 28 Galloway, Samantha  13 Sachem-MR            1:30.00    1:41.38        
                  43.90     1:41.38 (57.48)                                        
 -- Cassetta, Jamie L   13 Express Swimming-MR  1:30.89         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              5:06.99  13-14 JO
              5:25.99  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            4:56.33    4:49.91 ZQ      20  
                  31.02     1:06.76 (35.74)     1:44.91 (38.15)   4:49.91 (3:05.00)
  2 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  5:10.00    4:50.64 ZQ      17  
                  29.87     1:05.10 (35.23)     1:41.55 (36.45)     2:18.17 (36.62)
        3:00.80 (42.63)     3:43.87 (43.07)     4:18.34 (34.47)     4:50.64 (32.30)
  3 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR     4:49.95    4:53.63 ZQ      16  
                  31.07     1:06.80 (35.73)     1:45.18 (38.38)     2:23.16 (37.98)
        3:06.14 (42.98)     3:48.78 (42.64)     4:21.63 (32.85)     4:53.63 (32.00)
  4 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     5:30.98    4:57.11 ZQ      15  
                  32.53     1:11.08 (38.55)     1:47.83 (36.75)     2:24.05 (36.22)
        3:05.97 (41.92)     3:48.21 (42.24)     4:23.37 (35.16)     4:57.11 (33.74)
  5 Scharf, Baylee F    14 HYB-MR               5:00.08    5:01.06 JO      14  
                  30.25     1:06.18 (35.93)     1:44.61 (38.43)     2:22.13 (37.52)
        3:08.18 (46.05)     3:52.81 (44.63)     4:27.12 (34.31)     5:01.06 (33.94)
  6 Kryger, Lauren P    14 IA-MR                5:30.12    5:15.16 SILV    13  
                  28.85     1:09.30 (40.45)     1:32.11 (22.81)     2:28.97 (56.86)
        3:15.52 (46.55)     3:51.15 (35.63)     4:39.81 (48.66)     5:15.16 (35.35)
  7 DiTolla, Rachel L   13 Three Village-MR     5:28.74    5:17.09 SILV    12  
                                                                        2:27.85 ( )
        3:19.76 (51.91)     4:10.52 (50.76)     4:43.73 (33.21)     5:17.09 (33.36)
  8 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     5:11.11    5:17.70 SILV    11  
                  33.79     1:13.84 (40.05)     1:54.90 (41.06)     2:34.63 (39.73)
        3:20.46 (45.83)     4:06.18 (45.72)     4:43.36 (37.18)     5:17.70 (34.34)
  9 Visintin, Nichole   14 Three Village-MR     5:35.35    5:17.93 SILV     9  
                  36.22     1:19.44 (43.22)     1:57.77 (38.33)     2:36.02 (38.25)
        3:22.49 (46.47)     4:08.77 (46.28)     4:43.01 (34.24)     5:17.93 (34.92)
 10 Duffe, Michelle E   14 HYB-MR               5:30.60    5:21.18 SILV     7  
                                4:09.18 ( )   5:21.18 (1:12.00)                    
 11 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     5:30.85    5:21.39 SILV     6  
                  37.07     1:17.75 (40.68)     1:59.10 (41.35)     2:39.52 (40.42)
        3:25.22 (45.70)     4:12.20 (46.98)     4:47.84 (35.64)     5:21.39 (33.55)
 12 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     5:41.37    5:26.13          5  
                                1:20.66 ( )                                        
            3:26.23 ( )                             4:50.83 ( )     5:26.13 (35.30)
 13 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  5:39.77    5:27.70          4  
                  36.12     1:18.31 (42.19)     1:58.02 (39.71)     2:38.56 (40.54)
        3:26.90 (48.34)     4:16.86 (49.96)     4:52.56 (35.70)     5:27.70 (35.14)
 14 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  5:25.42    5:27.72          3  
                  32.69     1:12.13 (39.44)     1:53.73 (41.60)     2:36.29 (42.56)
        3:25.03 (48.74)     4:15.71 (50.68)     4:53.02 (37.31)     5:27.72 (34.70)
 15 Li, Karen Z         14 Three Village-MR     5:22.27    5:30.12          2  
                  16.02     1:07.94 (51.92)     2:00.87 (52.93)     2:16.76 (15.89)
      3:26.48 (1:09.72)     4:10.94 (44.46)     4:53.92 (42.98)     5:30.12 (36.20)
 16 Sarubbi, Amanda R   13 Three Village-MR     5:27.99    5:31.15          1  
                  33.19     1:13.61 (40.42)     1:58.08 (44.47)     2:40.38 (42.30)
        3:27.96 (47.58)     4:16.56 (48.60)     4:54.59 (38.03)     5:31.15 (36.56)
 17 Stampelos, Georgin  13 Three Village-MR     5:43.71    5:34.48        
                  34.74     1:15.67 (40.93)     1:58.79 (43.12)     2:40.13 (41.34)
        3:28.94 (48.81)     4:17.77 (48.83)     4:57.05 (39.28)     5:34.48 (37.43)
 18 Tsai, Alice Y       14 Sachem-MR            5:30.00    5:38.28        
                  31.90     1:10.71 (38.81)     1:51.71 (41.00)     2:33.01 (41.30)
        3:25.48 (52.47)     4:18.48 (53.00)     4:59.05 (40.57)     5:38.28 (39.23)
 19 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  6:00.00    5:39.90        
                                                    2:01.14 ( )   5:39.90 (3:38.76)
 20 McCabe, Katie       14 Three Village-MR     5:41.11    5:41.44        
                  35.88     1:18.41 (42.53)     2:00.45 (42.04)     2:42.10 (41.65)
        3:34.26 (52.16)     4:26.14 (51.88)     5:04.30 (38.16)     5:41.44 (37.14)
 21 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     5:46.51    5:47.80        
                  35.97     1:19.90 (43.93)     2:04.11 (44.21)     2:47.23 (43.12)
        3:39.90 (52.67)     4:30.99 (51.09)     5:09.27 (38.28)     5:47.80 (38.53)
 22 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     6:22.01    5:53.84        
                  35.62     1:20.87 (45.25)     2:06.95 (46.08)     2:53.03 (46.08)
        3:46.02 (52.99)     4:39.46 (53.44)     5:17.04 (37.58)     5:53.84 (36.80)
 23 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     6:20.00    6:08.15        
                  18.66     1:04.50 (45.84)   2:08.31 (1:03.81)     2:53.57 (45.26)
        3:47.71 (54.14)     4:37.70 (49.99)   6:08.15 (1:30.45)                    
 24 Diehl, Michelle M   14 Sachem-MR            7:00.00    6:14.48        
                  40.11     1:29.65 (49.54)     2:16.20 (46.55)     3:02.53 (46.33)
        3:57.23 (54.70)     4:52.30 (55.07)     5:33.93 (41.63)     6:14.48 (40.55)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:46.44    1:46.28         40  
     1) Kopp, Emma J 13                 2) Russell, Leah C 13             
     3) Wootton, Michelle N 13          4) Koehler, Sierra M 14           
                  26.56       53.98 (27.42)     1:20.59 (26.61)     1:46.28 (25.69)
  2 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:48.00    1:48.93         34  
     1) Freund, Jessica N 13            2) Tsai, Alice Y 14               
     3) Beck, Nicole R 13               4) Ramirez, Claire R 14           
                  26.72       53.74 (27.02)     1:21.09 (27.35)     1:48.93 (27.84)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:08.06    2:03.15         32  
     1) Antonawich, Kathryn E 14        2) Giordano, Colleen 13           
     3) Kortright, Amber M 13           4) Davi, Julia G 13               
                  30.65     1:02.99 (32.34)     1:18.23 (15.24)     2:03.15 (44.92)
  4 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:02.00    2:06.63         30  
     1) Mullery, Erin N 13              2) Suchy, Morgan T 14             
     3) DeRose, Gia 14                  4) Diehl, Michelle M 14           
                  30.26     1:01.02 (30.76)     1:33.28 (32.26)     2:06.63 (33.35)
  5 Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:10.00    2:10.58         28  
     1) Hallock, Savannah N 14          2) Nazarov, Lolita 13             
     3) DeSantis, Adrianna R 14         4) Galloway, Samantha 13          
                  39.00     1:04.16 (25.16)     1:37.92 (33.76)     2:10.58 (32.66)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Horan, Julia E      15 IA-MR                  57.09      57.33 SILV    20  
                  27.63       57.33 (29.70)                                        
  2 Green, Katherine M  16 CSC-MR                 53.88      57.34 SILV    17  
                  27.27       57.34 (30.07)                                        
  3 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                  55.92      57.50 SILV    16  
                  27.64       57.50 (29.86)                                        
  4 Tsai, Ariel Y       15 Sachem-MR              58.20      58.43 SILV    15  
                  25.84       58.43 (32.59)                                        
  5 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR                 56.54      59.23 SILV    14  
                  28.58       59.23 (30.65)                                        
  6 Wilson, Tori P      16 NFS-MR                 59.99      59.41 SILV    13  
                  28.53       59.41 (30.88)                                        
  7 Meringolo, Phoebe   16 CSC-MR               1:00.57      59.58 SILV    12  
                  28.53       59.58 (31.05)                                        
  8 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR                59.99      59.87 SILV    11  
                  28.55       59.87 (31.32)                                        
  9 Klett, Daron H      15 Sachem-MR            1:03.36    1:02.69          9  
                  29.92     1:02.69 (32.77)                                        
 10 Stanton, Grace S    17 CSC-MR                 57.63    1:02.77          7  
                  29.23     1:02.77 (33.54)                                        
 11 Roche, Bridget M    17 IA-MR                1:01.68    1:02.80          6  
                  30.14     1:02.80 (32.66)                                        
 12 Baker, Aileen G     15 Sachem-MR            1:04.16    1:02.94          5  
                  30.03     1:02.94 (32.91)                                        
 13 Kalletta, Claire M  17 IA-MR                1:02.77    1:03.17          4  
                  29.68     1:03.17 (33.49)                                        
 14 Crosby, Amanda      17 CSC-MR               1:00.31    1:03.53          3  
                  29.45     1:03.53 (34.08)                                        
 15 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            1:04.78    1:04.16          2  
                  30.64     1:04.16 (33.52)                                        
 16 Giraldo, Allison E  16 Express Swimming-MR  1:05.03    1:04.21          1  
                  30.11     1:04.21 (34.10)                                        
 17 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            1:09.04    1:05.33        
                  31.27     1:05.33 (34.06)                                        
 18 Green, Jayne        16 Sachem-MR            1:03.57    1:05.43        
                  31.17     1:05.43 (34.26)                                        
 19 Williams, Shannon   15 IA-MR                1:01.83    1:05.63        
 20 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            1:05.87    1:05.87        
                  31.69     1:05.87 (34.18)                                        
 21 Diehl, Rainey M     17 Sachem-MR            1:08.07    1:08.24        
                  32.51     1:08.24 (35.73)                                        
 22 Vine, Charlotte H   15 Lindy-MR                  NT    1:08.74        
                  33.07     1:08.74 (35.67)                                        
 23 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  1:06.67    1:08.76        
                  33.03     1:08.76 (35.73)                                        
 24 Haberman, Anais L   15 WISC-MR              1:09.51    1:09.50        
 25 Davison, Dara J     15 Express Swimming-MR  1:12.12    1:13.64        
 26 Daley, Nikkita I    16 NFS-MR               1:45.00    1:38.49        
 -- Miglino, Julia A    15 IA-MR                1:08.24         NS        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15-18 ZQ
              5:39.99  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     5:26.20    5:35.59 SILV    20  
                  30.23                             1:37.46 ( )     2:12.16 (34.70)
                                                    3:55.47 ( )   5:35.59 (1:40.12)
  2 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR               5:49.53    5:40.91         17  
                  29.37     1:02.45 (33.08)     1:37.45 (35.00)     2:11.88 (34.43)
        2:47.34 (35.46)     3:22.51 (35.17)     3:57.70 (35.19)     4:33.26 (35.56)
        5:08.05 (34.79)     5:40.91 (32.86)                                        
  3 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                5:39.85    5:44.15         16  
                  30.53     1:04.53 (34.00)     1:38.95 (34.42)     2:12.62 (33.67)
        2:47.63 (35.01)     3:22.17 (34.54)     3:57.21 (35.04)     4:33.29 (36.08)
        5:09.25 (35.96)     5:44.15 (34.90)                                        
  4 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR              6:02.99    5:49.12         15  
                  31.24     1:07.24 (36.00)     1:43.04 (35.80)     2:19.06 (36.02)
        2:54.97 (35.91)     3:30.63 (35.66)     4:07.18 (36.55)     4:42.44 (35.26)
        5:16.89 (34.45)     5:49.12 (32.23)                                        
  5 Danin, Kylie L      16 IA-MR                5:52.73    5:54.77         14  
                  30.77     1:05.39 (34.62)     1:41.31 (35.92)     2:17.78 (36.47)
        2:54.51 (36.73)     3:31.23 (36.72)     4:07.71 (36.48)     4:44.14 (36.43)
        5:20.28 (36.14)     5:54.77 (34.49)                                        
  6 Friberg, Meghan E   17 Three Village-MR     5:55.00    6:00.27         13  
                  32.15       57.43 (25.28)     1:44.58 (47.15)                    
            5:24.19 ( )     6:00.27 (36.08)                                        
  7 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            6:20.00    6:01.15         12  
                  30.79     1:05.58 (34.79)     1:42.35 (36.77)     2:18.96 (36.61)
        2:56.38 (37.42)     3:33.54 (37.16)     4:11.42 (37.88)     4:49.28 (37.86)
        5:26.41 (37.13)     6:01.15 (34.74)                                        
  8 Tsai, Ariel Y       15 Sachem-MR            5:45.00    6:04.97         11  
                                                                        4:51.26 ( )
        5:28.99 (37.73)     6:04.97 (35.98)                                        
  9 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            6:14.70    6:23.31          9  
 10 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  7:15.00    6:27.81          7  
                  35.00     1:14.01 (39.01)     1:54.01 (40.00)     2:33.86 (39.85)
        3:13.83 (39.97)     3:52.87 (39.04)     4:32.62 (39.75)     5:11.84 (39.22)
        5:50.82 (38.98)     6:27.81 (36.99)                                        
 11 Lavars, Catherine   15 Sachem-MR            6:45.00    6:37.77          6  
                  34.67     1:13.23 (38.56)     1:53.56 (40.33)     2:34.43 (40.87)
        3:15.66 (41.23)     3:56.09 (40.43)     4:37.05 (40.96)     5:17.66 (40.61)
        5:59.88 (42.22)     6:37.77 (37.89)                                        
 12 Bermudez, Mary      15 HYB-MR               6:35.00    6:42.08          5  
                  23.74     1:13.95 (50.21)     1:53.81 (39.86)     2:35.11 (41.30)
        3:16.48 (41.37)     3:57.53 (41.05)     4:39.26 (41.73)     5:20.61 (41.35)
        6:00.06 (39.45)     6:42.08 (42.02)                                        
 13 Falletta, Gillian   15 HYB-MR               6:51.00    6:46.70          4  
                                1:15.73 ( )                                        
                                4:01.40 ( )                                        
            6:05.94 ( )     6:46.70 (40.76)                                        
 14 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            6:50.19    6:55.21          3  
                  31.03     1:15.55 (44.52)     1:57.42 (41.87)     2:40.58 (43.16)
        3:23.06 (42.48)     3:43.22 (20.16)                             5:32.84 ( )
        6:14.87 (42.03)     6:55.21 (40.34)                                        
 -- Williams, Shannon   15 IA-MR                6:24.76         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Horan, Julia E      15 IA-MR                2:12.84    2:15.07 ZQ      20  
                  31.88   2:15.07 (1:43.19)                                        
  2 Bischoff, Melissa   17 IA-MR                2:30.00    2:18.71 ZQ      17  
                  30.02   2:18.71 (1:48.69)                                        
  3 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                2:16.73    2:19.29 ZQ      16  
                  32.36     1:07.53 (35.17)     1:43.79 (36.26)     2:19.29 (35.50)
  4 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR               2:25.36    2:23.02 SILV    15  
                  32.83     1:09.00 (36.17)     1:46.55 (37.55)     2:23.02 (36.47)
  5 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR              2:51.11    2:26.53 SILV    14  
                  34.99     1:12.79 (37.80)     1:50.78 (37.99)     2:26.53 (35.75)
  6 Roche, Bridget M    17 IA-MR                2:20.21    2:30.98         13  
                  35.89     1:13.57 (37.68)     1:52.11 (38.54)     2:30.98 (38.87)
  7 Klett, Daron H      15 Sachem-MR            2:35.00    2:33.00         12  
                                                    1:54.35 ( )     2:33.00 (38.65)
  8 Williams, Shannon   15 IA-MR                3:00.00    2:40.85         11  
                  36.92     1:16.23 (39.31)     1:58.16 (41.93)     2:40.85 (42.69)
  9 Giraldo, Allison E  16 Express Swimming-MR  2:45.00    2:47.67          9  
                  38.49     1:19.11 (40.62)     2:02.60 (43.49)     2:47.67 (45.07)
 10 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  2:48.07    2:54.28          7  
                  39.83     1:23.54 (43.71)     2:09.07 (45.53)     2:54.28 (45.21)
 11 Haberman, Anais L   15 WISC-MR              3:04.41    3:01.02          6  
                  41.13     1:26.80 (45.67)     2:13.87 (47.07)     3:01.02 (47.15)
 12 Davison, Dara J     15 Express Swimming-MR  2:59.86    3:04.01          5  
                  41.79     1:33.32 (51.53)   3:04.01 (1:30.69)                    
 -- Kalletta, Claire M  17 IA-MR                2:30.80         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tutone, Marisa A    15 IA-MR                1:17.62    1:16.75 SILV    20  
                  36.34     1:16.75 (40.41)                                        
  2 Crosby, Amanda      17 CSC-MR               1:16.71    1:18.31 SILV    17  
                  37.17     1:18.31 (41.14)                                        
  3 Williams, Shannon   15 IA-MR                1:20.49    1:22.36         16  
                  38.30     1:22.36 (44.06)                                        
  4 Meringolo, Phoebe   16 CSC-MR               1:21.58    1:23.47         15  
                  38.71     1:23.47 (44.76)                                        
  5 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            1:24.75    1:25.09         14  
                  40.79     1:25.09 (44.30)                                        
  6 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            1:24.35    1:25.72         13  
                  40.59     1:25.72 (45.13)                                        
  7 Wilson, Tori P      16 NFS-MR               1:21.96    1:25.98         12  
  8 Klett, Daron H      15 Sachem-MR            1:26.11    1:27.30         11  
                  42.68     1:27.30 (44.62)                                        
  9 Baker, Aileen G     15 Sachem-MR            1:31.38    1:27.38          9  
                  40.67     1:27.38 (46.71)                                        
 10 Green, Jayne        16 Sachem-MR            1:24.21    1:28.41          7  
                  58.34     1:28.41 (30.07)                                        
 11 Haberman, Anais L   15 WISC-MR              1:33.63    1:34.33          6  
                  45.46     1:34.33 (48.87)                                        
 12 Vine, Charlotte H   15 Lindy-MR                  NT    1:36.04          5  
                  46.32     1:36.04 (49.72)                                        
 13 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            1:43.75    1:38.22          4  
                  45.48     1:38.22 (52.74)                                        
 14 Tanchuck, Sarah K   16 Express Swimming-MR  1:38.94    1:40.85          3  
                  46.25     1:40.85 (54.60)                                        
 -- Daley, Nikkita I    16 NFS-MR               2:05.00         DQ        
                  48.37          DQ (58.79)                                        
 -- Roche, Bridget M    17 IA-MR                1:29.11         NS        
 -- Greatsinger, Jilli  16 IA-MR                1:25.00         NS        
 -- Stanton, Grace S    17 CSC-MR               1:16.22         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bischoff, Melissa   17 IA-MR                  59.55    1:03.23 ZQ      20  
                  38.90     1:03.23 (24.33)                                        
  2 Green, Katherine M  16 CSC-MR               1:00.22    1:04.66 SILV    17  
                  29.88     1:04.66 (34.78)                                        
  3 Llewellyn, Julia I  15 CSC-MR                 59.67    1:05.77 SILV    16  
                  30.48     1:05.77 (35.29)                                        
  4 Kalletta, Claire M  17 IA-MR                1:03.30    1:07.72 SILV    15  
                  30.36     1:07.72 (37.36)                                        
  5 Meringolo, Phoebe   16 CSC-MR               1:12.50    1:10.29         14  
                  32.13     1:10.29 (38.16)                                        
  6 Horan, Julia E      15 IA-MR                1:07.91    1:10.86         13  
                  32.31     1:10.86 (38.55)                                        
  7 Soulagnet, Sarah H  16 WISC-MR              1:17.99    1:11.47         12  
                  32.71     1:11.47 (38.76)                                        
  8 Dantuono, Dana      16 Sachem-MR            1:12.51    1:12.85         11  
                  33.95     1:12.85 (38.90)                                        
  9 Forcone, Kathryn H  15 Sachem-MR            1:25.00    1:13.01          9  
                  34.54     1:13.01 (38.47)                                        
 10 Stanton, Grace S    17 CSC-MR               1:09.12    1:14.42          7  
                  33.53     1:14.42 (40.89)                                        
 11 Giraldo, Allison E  16 Express Swimming-MR  1:14.13    1:14.80          6  
                  33.86     1:14.80 (40.94)                                        
 12 Green, Jayne        16 Sachem-MR            1:14.96    1:17.22          5  
                  35.31     1:17.22 (41.91)                                        
 13 Wilson, Tori P      16 NFS-MR               1:16.91    1:20.26          4  
                  35.51     1:20.26 (44.75)                                        
 14 Brunquell, Mackenz  15 Sachem-MR            1:22.32    1:21.52          3  
                  36.78     1:21.52 (44.74)                                        
 15 Davison, Dara J     15 Express Swimming-MR  1:27.67    1:31.52          2  
                  42.33     1:31.52 (49.19)                                        
 -- Vine, Charlotte H   15 Lindy-MR                  NT         DQ        
                  40.21          DQ (53.58)                                        
 -- Greatsinger, Jilli  16 IA-MR                1:20.09         NS        
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15-18 ZQ
              5:23.29  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Altchiler, Emily M  15 HYB-MR               5:03.95    4:57.06 ZQ      20  
                                                    3:57.92 ( )     4:57.06 (59.14)
  2 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     4:53.02    4:58.23 ZQ      17  
                  31.27     1:07.61 (36.34)     1:45.80 (38.19)     2:23.79 (37.99)
        3:05.98 (42.19)     3:48.31 (42.33)     4:24.00 (35.69)     4:58.23 (34.23)
  3 Chen, Rita X        15 Three Village-MR     5:01.39    5:01.38 SILV    16  
                                                    4:28.60 ( )     5:01.38 (32.78)
  4 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     5:11.73    5:16.35 SILV    15  
            3:18.29 ( )                             4:41.85 ( )     5:16.35 (34.50)
  5 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     5:16.80    5:17.31 SILV    14  
                  33.02     1:11.99 (38.97)     1:52.01 (40.02)     2:31.77 (39.76)
        3:19.18 (47.41)     4:06.76 (47.58)     4:42.96 (36.20)     5:17.31 (34.35)
  6 Crosby, Amanda      17 CSC-MR               5:23.78    5:24.03         13  
                                                    1:57.14 ( )                    
            3:24.15 ( )   5:24.03 (1:59.88)                                        
  7 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     5:53.24    5:36.87         12  
                  36.09     1:20.37 (44.28)                             2:45.68 ( )
        3:34.32 (48.64)                             5:01.24 ( )     5:36.87 (35.63)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:52.00    1:51.54         40  
     1) Tsai, Ariel Y 15                2) Green, Jayne 16                
     3) Klett, Daron H 15               4) Forcone, Kathryn H 15          
                  26.18       55.34 (29.16)     1:23.34 (28.00)     1:51.54 (28.20)
 -- Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:47.99         NS        
     1) Stanton, Grace S 17             2) Llewellyn, Julia I 15          
     3) Crosby, Amanda 17               4) Green, Katherine M 16          
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              17.97      16.15         20  
  2 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 18.80      16.25         17  
  3 Barry, Will J        8 IA-MR                  45.00      17.85         16  
  4 Granucci, David      7 Sachem-MR              20.00      17.90         15  
  5 Mahan, Nicholas C    8 Farmingdale-MR         21.74      17.94         14  
  6 Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              23.00      18.12         13  
  7 Mangio, Craig J      8 Farmingdale-MR         21.64      18.87         12  
  8 Mei, Ian             8 Sachem-MR              23.00      19.15         11  
  9 Aquilino, Lorenzo    6 Farmingdale-MR         25.00      19.56          9  
 10 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              30.00      20.16          7  
 11 Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT      22.42          6  
 12 Wodicka, Jack C      7 CSC-MR                 40.00      22.53          5  
 13 Cerniglia, Matthew   7 Sachem-MR              27.74      22.78          4  
 14 Falcone, Chris J     8 Farmingdale-MR         30.00      23.01          3  
 15 Wider, Garrett D     8 Lindy-MR               32.01      23.50          2  
 16 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               36.75      24.36          1  
 17 Washington, Michae   7 Lindy-MR               28.99      24.44        
 18 D'Andrea, Jack       8 Sachem-MR              30.00      27.81        
 19 Cantalupo, Brady     7 Sachem-MR              30.00      28.44        
 20 Kayku, Mehmet        7 WISC-MR                23.55      29.00        
 21 Lind, Josh W         7 Sachem-MR              30.00      30.47        
 22 Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                24.55      30.53        
 23 Minotto, Matthew C   6 Sachem-MR              33.14      33.03        
 24 Giannotti, Johnny    8 Sachem-MR              45.00      40.25        
 -- Huang, Jesse J       8 Sachem-MR              30.00         NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 42.66      39.09         20  
  2 Mahan, Nicholas C    8 Farmingdale-MR         47.11      40.50         17  
  3 Mangio, Craig J      8 Farmingdale-MR         54.50      44.31         16  
  4 Aquilino, Lorenzo    6 Farmingdale-MR         50.00      48.19         15  
  5 Washington, Michae   7 Lindy-MR             1:09.11      58.94         14  
  6 Larschan, Nicholas   5 Lindy-MR               53.21    1:10.78         13  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              22.30      19.94         20  
  2 Barry, Will J        8 IA-MR                  45.00      20.86         17  
  3 Mei, Ian             8 Sachem-MR              26.00      21.57         16  
  4 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 27.25      22.35         15  
  5 Granucci, David      7 Sachem-MR              23.00      22.75         14  
  6 Mahan, Nicholas C    8 Farmingdale-MR         32.57      23.22         13  
  7 Aquilino, Lorenzo    6 Farmingdale-MR         28.00      23.28         12  
  8 Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT      24.16         11  
  9 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              35.00      24.22          9  
 10 Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              25.20      24.60          7  
 11 Cantalupo, Brady     7 Sachem-MR              35.00      28.41          6  
 12 Falcone, Chris J     8 Farmingdale-MR         35.00      28.48          5  
 13 Wider, Garrett D     8 Lindy-MR               35.68      29.00          4  
 14 Cerniglia, Matthew   7 Sachem-MR              32.17      29.06          3  
 15 Minotto, Matthew C   6 Sachem-MR              33.05      31.06          2  
 16 Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                29.99      34.31          1  
 17 Larschan, Nicholas   5 Lindy-MR               29.85      39.63        
 -- D'Andrea, Jack       8 Sachem-MR              35.00         DQ        
 -- Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               41.00         DQ        
 -- Lind, Josh W         7 Sachem-MR              35.00         DQ        
 -- Kayku, Mehmet        7 WISC-MR                29.99         DQ        
 -- Huang, Jesse J       8 Sachem-MR              35.00         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    7 NFS-MR                 29.91      23.25         20  
  2 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              28.78      25.19         17  
  3 Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT      28.97         16  
  4 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              40.00      29.77         15  
  5 Granucci, David      7 Sachem-MR              28.00      30.41         14  
  6 Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                31.66      37.10         13  
  7 Giannotti, Johnny    8 Sachem-MR            1:00.00      49.61         12  
 -- D'Andrea, Jack       8 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Minotto, Matthew C   6 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Cantalupo, Brady     7 Sachem-MR              40.00         DQ        
 -- Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               42.00         DQ        
 -- Kayku, Mehmet        7 WISC-MR                29.99         DQ        
 -- Wider, Garrett D     8 Lindy-MR               39.71         DQ        
 -- Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              32.00         DQ        
 -- Mei, Ian             8 Sachem-MR              32.00         DQ        
 -- Huang, Jesse J       8 Sachem-MR              40.00         NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson    8 Sachem-MR              26.00      20.03         20  
  2 Mei, Ian             8 Sachem-MR              28.00      23.71         17  
  3 Koseoglu, Onur       8 Sachem-MR              40.00      27.32         16  
  4 Granucci, David      7 Sachem-MR              25.00      29.88         15  
  5 Washington, Michae   7 Lindy-MR               32.76      30.84         14  
 -- Mangio, Craig J      8 Farmingdale-MR         25.00         DQ        
 -- Wodicka, Jack C      7 CSC-MR                 40.00         DQ        
 -- Mulieri, Dylan       7 WISC-MR                31.11         DQ        
 -- Andersen, Frankie    8 Sachem-MR              30.00         DQ        
 -- Corbett, ty          7 WISC-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    32.44      30.67         20  
  2 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              30.28      30.85         17  
  3 Ang, Jake           10 Express Swimming-MR    30.02      31.20         16  
  4 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR              32.09      31.79         15  
  5 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR              32.80      32.28         14  
  6 Tirado, Robert      10 CSC-MR                 33.20      32.85         13  
  7 Kain, Garrett       10 CSC-MR                 32.40      32.89         12  
  8 Hoahing, Kyle J     10 NFS-MR                 31.95      33.06         11  
  9 Powell, Brett       10 WISC-MR                35.76      33.60          9  
 10 Eckstein, Michael    9 CSC-MR                 35.79      33.63          7  
 11 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              37.06      33.95          6  
 12 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR              34.02      34.14          5  
 13 Cody, Christopher   10 IA-MR                  41.14      34.35          4  
 14 deBoer, Grant A     10 Sachem-MR              33.99      34.80          3  
 15 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR              34.84      34.99          2  
 16 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    35.93      35.09          1  
 17 Cheng, Michael R     9 Sachem-MR              35.62      35.13        
 18 Iannone, Luke       10 WISC-MR                42.21      36.22        
 19 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    37.31      36.60        
 20 Mitchell, Esteban    9 Sachem-MR              37.23      36.80        
 21 Junior, Colin       10 Sachem-MR              35.18      36.91        
 22 Fonseca, Casey      10 WISC-MR                42.73      36.99        
 23 Koseoglu, Okan      10 Sachem-MR              39.14      37.09        
 24 Smith, Jabari       10 NFS-MR                 42.38      37.32        
 25 Rice, Maverick D    10 IA-MR                  38.32      37.63        
 26 Llewellyn, James    10 CSC-MR                 42.45      37.77        
 27 Falcone, Michael J  10 Farmingdale-MR         44.92      37.91        
 28 Davi, William M      9 WISC-MR                41.89      38.33        
 29 Slattery, Eamonn J   9 IA-MR                  45.00      38.66        
 30 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR    38.20      38.77        
 31 Russell, Nolan J    10 CSC-MR                 35.54      38.91        
 32 Elgohary, Zachary   10 Sachem-MR              44.51      39.45        
 33 Canavarros, Corbin   9 Sachem-MR              40.78      39.57        
 34 Iannone, Caleb       9 WISC-MR                45.65      40.59        
 35 Diano, Andrew J      9 Farmingdale-MR         42.03      41.57        
 36 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 41.91      41.62        
 37 Morda, Vincent E    10 Sachem-MR              44.29      41.63        
 38 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    41.08      42.87        
 39 Santillo, Aiden     10 CSC-MR                 45.52      43.37        
 40 Arens, Jacob J      10 CSC-MR                 56.34      44.11        
 41 Viollis, Michael     9 Sachem-MR              43.36      44.73        
 42 Muller, Sean Mulle   9 Sachem-MR              53.74      45.59        
 43 Sidito, Austin J    10 Sachem-MR              55.23      46.19        
 44 Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                43.80      46.21        
 45 Hoge, Jack           9 WISC-MR                43.86      46.25        
 46 Morgan, Michael      9 Sachem-MR              49.50      46.31        
 47 Vera, David         10 Sachem-MR              47.65      47.41        
 48 Lindoe, Charlie M    9 Sachem-MR              47.24      48.23        
 49 Conway, Anthony J    9 Sachem-MR              45.73      48.49        
 50 Chiu, Andrew J       9 Sachem-MR              51.88      49.02        
 51 O'Leary, Gavin w     9 Sachem-MR              50.00      50.81        
 52 Ulloa, Matthew       9 Sachem-MR              50.56      50.84        
 53 Lind, Ben G         10 Sachem-MR              57.16      51.43        
 54 McCann, Zachary K    9 CSC-MR                 53.87      51.68        
 55 Ryan, Thomas R       9 Farmingdale-MR         49.00      52.04        
 56 Auer, Adam H         9 Farmingdale-MR       1:01.91      53.82        
 57 Bozin, Andrej       10 Sachem-MR            1:01.30      55.59        
 58 Rash, Alex           9 Sachem-MR            1:05.89      57.98        
 59 Alayon, Ryan         9 Sachem-MR            1:06.35      57.99        
 60 Diaz, Anthony M      9 Farmingdale-MR         45.00      58.51        
 -- Gao, Brandon         9 Express Swimming-MR    35.93         NS        
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  6:36.54    6:25.60         20  
                  34.30     1:13.48 (39.18)     1:53.93 (40.45)     2:33.30 (39.37)
        3:13.14 (39.84)     3:52.96 (39.82)     4:33.05 (40.09)     5:13.42 (40.37)
        5:51.58 (38.16)     6:25.60 (34.02)                                        
  2 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  6:22.11    6:28.93         17  
                  34.45     1:13.40 (38.95)     1:53.77 (40.37)     2:33.23 (39.46)
        3:13.56 (40.33)     3:54.23 (40.67)     4:34.32 (40.09)     5:14.49 (40.17)
        5:53.61 (39.12)     6:28.93 (35.32)                                        
  3 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR            7:00.00    6:33.87         16  
                  34.79     1:14.67 (39.88)     1:53.94 (39.27)     2:35.19 (41.25)
        3:14.71 (39.52)     3:55.41 (40.70)     4:36.51 (41.10)     5:17.62 (41.11)
        5:58.06 (40.44)     6:33.87 (35.81)                                        
  4 Yasinov, Zachary     9 Express Swimming-MR  7:30.00    6:46.83         15  
                  35.60     1:16.56 (40.96)     1:58.09 (41.53)     2:39.85 (41.76)
        3:21.72 (41.87)     4:04.21 (42.49)     4:46.28 (42.07)     5:28.65 (42.37)
        6:08.45 (39.80)     6:46.83 (38.38)                                        
  5 Kain, Garrett       10 CSC-MR               7:39.00    6:50.69         14  
                  35.07     1:16.16 (41.09)     1:58.47 (42.31)     2:40.76 (42.29)
        3:22.86 (42.10)     4:05.85 (42.99)     4:50.33 (44.48)     5:28.37 (38.04)
        6:11.52 (43.15)     6:50.69 (39.17)                                        
  6 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR            7:30.00    7:02.30         13  
                  35.24     1:16.85 (41.61)     2:00.43 (43.58)     2:44.13 (43.70)
        3:27.90 (43.77)     4:12.20 (44.30)     4:56.32 (44.12)     5:40.20 (43.88)
        6:23.97 (43.77)     7:02.30 (38.33)                                        
  7 Tirado, Robert      10 CSC-MR               7:58.97    7:13.77         12  
                  38.52     1:20.74 (42.22)     2:06.14 (45.40)     2:51.66 (45.52)
        3:36.51 (44.85)     4:21.12 (44.61)     5:05.93 (44.81)     5:50.08 (44.15)
        6:33.71 (43.63)     7:13.77 (40.06)                                        
  8 Eckstein, Michael    9 CSC-MR               7:18.00    7:28.87         11  
                  37.37     1:21.53 (44.16)     2:06.86 (45.33)     2:52.72 (45.86)
        3:37.43 (44.71)                             5:12.13 ( )   6:46.23 (1:34.10)
        7:28.87 (42.64)                                                            
  9 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  8:15.00    7:49.16          9  
                  41.86     1:28.39 (46.53)     2:15.70 (47.31)     3:05.01 (49.31)
        3:53.12 (48.11)     4:43.80 (50.68)     5:32.24 (48.44)     6:20.58 (48.34)
        7:08.56 (47.98)     7:49.16 (40.60)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              36.47      35.38         20  
  2 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR              35.92      36.95         17  
  3 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR              38.41      37.18         16  
  4 Ang, Jake           10 Express Swimming-MR    35.84      37.94         15  
  5 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR              38.37      38.71         14  
  6 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    43.82      39.39         13  
  7 Hoahing, Kyle J     10 NFS-MR                 38.99      39.66         12  
  8 deBoer, Grant A     10 Sachem-MR              39.78      39.77         11  
  9 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR              42.64      39.92          9  
 10 Fonseca, Casey      10 WISC-MR                45.40      40.60          7  
 11 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR              42.21      41.26          6  
 12 Iannone, Luke       10 WISC-MR                49.99      41.74          5  
 13 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              43.11      41.80          4  
 14 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    40.00      41.87          3  
 15 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    44.34      43.17          2  
 16 Cody, Christopher   10 IA-MR                  48.00      43.73          1  
 17 Koseoglu, Okan      10 Sachem-MR              46.85      43.99        
 18 Smith, Jabari       10 NFS-MR                 50.00      44.03        
 19 Morda, Vincent E    10 Sachem-MR              48.15      44.42        
 20 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR    45.76      45.83        
 21 Hoge, Jack           9 WISC-MR                48.86      46.20        
 22 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 50.71      46.60        
 23 Mitchell, Esteban    9 Sachem-MR              47.65      47.96        
 24 Canavarros, Corbin   9 Sachem-MR              50.00      47.98        
 25 Viollis, Michael     9 Sachem-MR              47.52      48.55        
 26 Slattery, Eamonn J   9 IA-MR                  48.00      49.32        
 27 Morgan, Michael      9 Sachem-MR              56.26      49.51        
 28 Rice, Maverick D    10 IA-MR                  49.64      49.80        
 29 Russell, Nolan J    10 CSC-MR                 45.86      50.63        
 30 Falcone, Michael J  10 Farmingdale-MR         54.86      50.73        
 31 Elgohary, Zachary   10 Sachem-MR              55.74      51.66        
 32 Muller, Sean Mulle   9 Sachem-MR              55.85      52.87        
 33 Lindoe, Charlie M    9 Sachem-MR              52.78      53.04        
 34 Conway, Anthony J    9 Sachem-MR              54.64      54.60        
 35 Diano, Andrew J      9 Farmingdale-MR         59.73      54.65        
 36 Vera, David         10 Sachem-MR            1:02.37      57.38        
 37 Ryan, Thomas R       9 Farmingdale-MR         56.00      59.49        
 38 O'Leary, Gavin w     9 Sachem-MR            1:00.00    1:01.87        
 39 Lind, Ben G         10 Sachem-MR            1:09.55    1:01.97        
 40 Sidito, Austin J    10 Sachem-MR            1:19.44    1:02.51        
 41 Auer, Adam H         9 Farmingdale-MR       1:10.65    1:05.50        
 42 Rash, Alex           9 Sachem-MR            1:18.59    1:06.46        
 43 Alayon, Ryan         9 Sachem-MR            1:14.52    1:08.05        
 44 Diaz, Anthony M      9 Farmingdale-MR         52.00    1:15.23        
 -- Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    51.16         DQ        
 -- Chiu, Andrew J       9 Sachem-MR            1:00.00         DQ        
 -- Davi, William M      9 WISC-MR                52.42         DQ        
 -- Ulloa, Matthew       9 Sachem-MR            1:01.62         DQ        
 -- Arens, Jacob J      10 CSC-MR               1:00.91         DQ        
 -- Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                   NT         DQ        
 -- Bozin, Andrej       10 Sachem-MR            1:11.18         DQ        
 -- Llewellyn, James    10 CSC-MR                 45.40         DQ        
 -- Gao, Brandon         9 Express Swimming-MR    40.00         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           10 Express Swimming-MR    39.80      43.17         20  
  2 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              45.12      43.34         17  
  3 Wone, Brandon M     10 Sachem-MR              48.50      46.45         16  
  4 Eckstein, Michael    9 CSC-MR                 47.83      46.68         15  
  5 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              45.66      47.01         14  
  6 Smith, Jabari       10 NFS-MR                 49.00      47.08         13  
  7 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR              48.01      47.13         12  
  8 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR              47.78      47.14         11  
  9 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    50.25      47.54          9  
 10 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    45.54      47.88          7  
 11 Cody, Christopher   10 IA-MR                  53.70      48.05          6  
 12 Powell, Brett       10 WISC-MR                50.00      48.08          5  
 13 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    46.43      48.31          4  
 14 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR              48.90      50.33          3  
 15 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 53.40      50.42          2  
 16 Canavarros, Corbin   9 Sachem-MR              57.28      50.93          1  
 17 Hoge, Jack           9 WISC-MR                57.25      51.60        
 18 Tirado, Robert      10 CSC-MR                 54.12      51.74        
 19 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR       NT      52.71        
 20 Slattery, Eamonn J   9 IA-MR                  52.00      56.65        
 21 Morgan, Michael      9 Sachem-MR            1:01.07      56.80        
 22 Elgohary, Zachary   10 Sachem-MR            1:04.34      57.08        
 23 Bozin, Andrej       10 Sachem-MR            1:12.00    1:00.71        
 24 McCann, Zachary K    9 CSC-MR               1:01.00    1:00.80        
 25 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:01.13    1:02.87        
 26 Morda, Vincent E    10 Sachem-MR            1:04.89    1:03.28        
 -- Junior, Colin       10 Sachem-MR              47.59         DQ        
 -- Falcone, Michael J  10 Farmingdale-MR       1:08.00         DQ        
 -- Vera, David         10 Sachem-MR            1:33.76         DQ        
 -- Ryan, Thomas R       9 Farmingdale-MR       1:05.00         DQ        
 -- Cheng, Michael R     9 Sachem-MR              49.12         DQ        
 -- Llewellyn, James    10 CSC-MR               1:01.07         DQ        
 -- Iannone, Luke       10 WISC-MR                54.99         DQ        
 -- Viollis, Michael     9 Sachem-MR            1:07.08         DQ        
 -- Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                48.50         DQ        
 -- Kain, Garrett       10 CSC-MR                 47.86         DQ        
 -- Iannone, Caleb       9 WISC-MR                56.88         DQ        
 -- Arens, Jacob J      10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- Ulloa, Matthew       9 Sachem-MR            1:21.87         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoahing, Kyle J     10 NFS-MR                 35.03      35.44         20  
  2 Chen, Joseph         9 Express Swimming-MR    45.00      39.05         17  
  3 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR              41.89      39.66         16  
  4 LU, Michael D        9 Express Swimming-MR    41.02      39.96         15  
  5 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    50.23      40.70         14  
  6 Kain, Garrett       10 CSC-MR                 40.58      40.77         13  
  7 Powell, Brett       10 WISC-MR                50.24      41.19         12  
  8 Junior, Colin       10 Sachem-MR              42.79      41.55         11  
  9 Eckstein, Michael    9 CSC-MR                 42.91      42.35          9  
 10 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR              42.28      42.71          7  
 11 Russell, Nolan J    10 CSC-MR                 38.69      44.04          6  
 12 Cheng, Michael R     9 Sachem-MR              44.56      46.35          5  
 13 Rice, Maverick D    10 IA-MR                  44.64      46.51          4  
 14 Iannone, Caleb       9 WISC-MR                57.35      47.15          3  
 15 Tirado, Robert      10 CSC-MR               1:00.00      47.37          2  
 16 Fonseca, Casey      10 WISC-MR              1:11.28      48.21          1  
 17 Cao, Brandon         9 Express Swimming-MR    48.24      50.02        
 18 Diano, Andrew J      9 Farmingdale-MR         53.51      51.44        
 19 Davi, William M      9 WISC-MR                56.84      52.08        
 20 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    56.94      58.95        
 21 Roberts, Antonio J  10 WISC-MR                   NT      59.88        
 -- Mitchell, Esteban    9 Sachem-MR              55.48         DQ        
 -- Diaz, Anthony M      9 Farmingdale-MR       1:07.00         DQ        
 -- Santillo, Aiden     10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- Arens, Jacob J      10 CSC-MR               1:20.00         DQ        
 -- deBoer, Grant A     10 Sachem-MR              45.00         DQ        
 -- Gao, Brandon         9 Express Swimming-MR    45.00         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  2:43.30    2:40.89         20  
                  36.20     1:19.12 (42.92)     2:06.57 (47.45)     2:40.89 (34.32)
  2 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  2:51.61    2:48.66         17  
                  39.04     1:24.44 (45.40)     2:10.74 (46.30)     2:48.66 (37.92)
  3 Sun, William        10 Three Village-MR     2:58.15    2:49.23         16  
                  40.66     1:23.55 (42.89)     2:12.98 (49.43)     2:49.23 (36.25)
  4 Chiarella, Richie    9 Three Village-MR     2:49.48    2:51.26         15  
                  39.68     1:23.30 (43.62)     2:15.67 (52.37)     2:51.26 (35.59)
  5 Pergan, Cole L       9 Three Village-MR     2:59.59    2:55.01         14  
                  40.61     1:23.55 (42.94)     2:17.79 (54.24)     2:55.01 (37.22)
  6 McNicholas, Johnny  10 HYB-MR               3:10.22    2:58.85         13  
                  40.64     1:27.53 (46.89)     2:20.37 (52.84)     2:58.85 (38.48)
  7 Varrichio, Chris R   9 Sachem-MR            3:20.00    3:05.50         12  
                  45.00     1:28.07 (43.07)     2:27.73 (59.66)     3:05.50 (37.77)
  8 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     3:00.74    3:06.03         11  
                  43.79     1:29.45 (45.66)     2:25.46 (56.01)     3:06.03 (40.57)
  9 Tsai, Leonardo       9 Sachem-MR            3:30.00    3:07.26          9  
                  42.76     1:33.11 (50.35)     2:29.07 (55.96)     3:07.26 (38.19)
 10 Luba, Ryan C        10 Sachem-MR            3:20.00    3:09.67          7  
                  44.04     1:32.74 (48.70)     2:28.03 (55.29)     3:09.67 (41.64)
 11 Llerena, Derek R     9 Sachem-MR            3:20.00    3:10.28          6  
                  43.05     1:29.12 (46.07)   2:31.33 (1:02.21)     3:10.28 (38.95)
 12 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            3:30.00    3:18.06          5  
                  51.09     1:41.53 (50.44)     2:36.16 (54.63)     3:18.06 (41.90)
 13 Cheng, Michael R     9 Sachem-MR            3:20.00    3:19.92          4  
                  47.21     1:37.42 (50.21)     2:35.49 (58.07)     3:19.92 (44.43)
 14 Wang, Shuping       10 Three Village-MR     3:40.98    3:20.06          3  
                  44.16     1:35.34 (51.18)   2:38.17 (1:02.83)     3:20.06 (41.89)
 15 Whitcomb, Charles   10 HYB-MR               3:44.12    3:20.82          2  
                1:35.87                             2:35.89 ( )     3:20.82 (44.93)
 16 Maher, Brendan      10 HYB-MR               3:50.00    3:26.00          1  
                  48.59     1:41.06 (52.47)   2:42.10 (1:01.04)     3:26.00 (43.90)
 17 Dunne, Christopher  10 HYB-MR               3:45.00    3:31.76        
                  52.24     1:43.91 (51.67)     2:43.47 (59.56)     3:31.76 (48.29)
 18 Larice, Jonathan     9 HYB-MR               3:54.00    3:34.28        
                  47.44     1:40.96 (53.52)   2:42.66 (1:01.70)     3:34.28 (51.62)
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                    2:12.00    2:10.34         40  
     1) Fisher, Evan E 10               2) Varrichio, Chris R 9           
     3) Wone, Brandon M 10              4) deBoer, Grant A 10             
                  30.75     1:03.25 (32.50)     1:36.52 (33.27)     2:10.34 (33.82)
  2 Long Island Express-MR  'A'                 2:16.70    2:13.35         34  
     1) Ang, Jake 10                    2) LU, Michael D 9                
     3) Chen, Joseph 9                  4) Shannon, Ryan J 10             
                  30.44     1:06.27 (35.83)     1:42.44 (36.17)     2:13.35 (30.91)
  3 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:23.00    2:18.23         32  
     1) Luba, Ryan C 10                 2) Cheng, Michael R 9             
     3) Llerena, Derek R 9              4) Tsai, Leonardo 9               
                  33.80     1:09.98 (36.18)     1:44.84 (34.86)     2:18.23 (33.39)
  4 Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:31.00    2:21.84         30  
     1) Paroly, Joshua G 10             2) Mitchell, Esteban 9            
     3) Junior, Colin 10                4) Koseoglu, Okan 10              
                  36.01     1:12.13 (36.12)     1:46.89 (34.76)     2:21.84 (34.95)
  5 Connetquot Swim Club-MR  'A'                2:26.98    2:25.38         28  
     1) Russell, Nolan J 10             2) Eckstein, Michael L 9          
     3) Llewellyn, James 10             4) Tirado, Robert 10              
                  38.45     1:13.07 (34.62)     1:50.99 (37.92)     2:25.38 (34.39)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:42.59    2:25.61         26  
     1) Davi, William M 9               2) Iannone, Luke 10               
     3) Fonseca, Casey 10               4) Powell, Brett 10               
                  40.43     1:17.00 (36.57)     1:39.42 (22.42)     2:25.61 (46.19)
  7 Sachem Swim Club-MR  'E'                    3:08.00    3:09.34         24  
     1) Vera, David 10                  2) Conway, Anthony J 9            
     3) Lindoe, Charlie M 9             4) Morgan, Michael 9              
                  56.06     1:36.38 (40.32)     2:25.93 (49.55)     3:09.34 (43.41)
  8 Sachem Swim Club-MR  'D'                    2:53.00    3:12.86         22  
     1) Sidito, Austin J 10             2) Muller, Sean Muller 9          
     3) Chiu, Andrew J 9                4) Morda, Vincent E 10            
                1:06.62     1:46.93 (40.31)     2:32.97 (46.04)     3:12.86 (39.89)
 -- Farmingdale Aquatics-MR  'A'                2:37.91         DQ        
     1) Auer, Adam H 9                  2) Diano, Andrew J 9              
     3) Falcone, Michael J 10           4) Ryan, Thomas R 9               
                  44.64                             2:28.17 ( )          DQ (40.30)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey     12 IA-MR                  29.14      26.95 ZQ      20  
  2 Owens, Mark         11 Sachem-MR              28.40      27.22 ZQ      17  
  3 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR                 29.19      28.14 JO      16  
  4 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR    29.00      28.19 JO      15  
  5 Liberato, Andrew    12 IA-MR                  30.19      28.66 SILV    14  
  6 Cato, Tyler R       12 NFS-MR                 29.67      28.72 SILV    13  
  7 Dowd, Mike R        11 CSC-MR                 28.22      28.82 SILV    12  
  8 Klingel, Dean M     12 IA-MR                  29.23      29.02 SILV    11  
  9 Tatum, Malaki T     11 NFS-MR                 29.88      29.12 SILV     9  
 10 Olsen, Grady I      11 CSC-MR                 29.56      29.27 SILV     7  
 11 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR               30.75      29.91 SILV     6  
 12 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR    29.50      29.99 SILV     5  
 13 Young, Austin W     12 Sachem-MR              30.52      30.08 SILV     4  
 14 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR              30.68      30.31 SILV     3  
 15 Meringolo, Eric     11 CSC-MR                 30.40      30.76 SILV     2  
 16 Boughal, Ian S      12 IA-MR                  32.99      30.97 SILV     1  
 17 Slattery, Brendan   12 IA-MR                  31.74      31.25 SILV   
 18 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              31.19      31.38 SILV   
 19 Ma, Ziyue D         11 Sachem-MR              40.00      32.45        
 20 Welling, Joe J      11 IA-MR                  31.89      32.48        
 21 Sloane, Adam        12 WISC-MR                   NT      32.55        
 22 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    34.12      32.91        
 23 Ortiz, Christian G  11 IA-MR                  33.27      32.92        
 24 Montreuil, Jake     11 IA-MR                  41.31      33.18        
 25 Leuly, Shane C      11 IA-MR                  38.57      33.92        
 26 Kain, Gavin C       11 CSC-MR                 33.41      34.60        
 27 Colascione, Jonny   12 WISC-MR                36.87      34.84        
 28 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR    36.79      34.98        
 29 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR                 35.56      35.01        
 30 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    33.67      35.56        
 31 Camino, Sebastian   12 WISC-MR                45.88      36.39        
 32 Wilson, Elijah A    11 WISC-MR                41.88      36.49        
 33 Gribulis, Zachary   11 Farmingdale-MR         37.64      36.56        
 34 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR               37.43      36.57        
 35 Talanian, Eddie P   11 WISC-MR                38.85      36.86        
 36 Olson, James J      11 Farmingdale-MR         39.31      37.15        
 37 Brummerloh, Benjam  12 Sachem-MR              50.00      37.64        
 38 Gillen, Peter       11 WISC-MR                42.23      39.24        
 39 Bench, Harrison G   12 IA-MR                  38.72      39.25        
 40 Jardeleza, Gerard   11 WISC-MR                42.88      39.29        
 41 Cotter, Zach R      12 Sachem-MR              40.49      39.56        
 42 Beausoleil, Wesly   12 Sachem-MR              41.80      40.01        
 43 Muller, Shane       11 Sachem-MR              39.25      40.22        
 44 Yopp, Matthew T     12 Sachem-MR              42.68      40.35        
 45 Combs, Sean A       12 Sachem-MR              46.44      40.89        
 46 Smith, Gabriel R    12 CSC-MR                 47.26      41.89        
 47 Christou, Jimmy     11 Sachem-MR              46.71      42.00        
 48 McMahon, Sean G     11 Farmingdale-MR         40.00      45.22        
 49 Bozin, Srdjan       12 Sachem-MR              53.37      48.12        
 50 Pattay, Joseph J    11 Farmingdale-MR         43.00      48.14        
 51 Hollander, Ian      11 Sachem-MR              54.25      50.72        
 -- Muldoon, Timothy R  11 Farmingdale-MR         50.00         DQ        
 -- Shiebler, Andrew J  12 IA-MR                  34.58         NS        
 -- Mahon, Rory M       12 IA-MR                  37.28         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tatum, Malaki T     11 NFS-MR               1:03.50    1:02.52 SILV    20  
                  30.99     1:02.52 (31.53)                                        
  2 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:16.64    1:02.55 SILV    17  
                  29.74     1:02.55 (32.81)                                        
  3 Liberato, Andrew    12 IA-MR                1:06.65    1:02.75 SILV    16  
                  30.05     1:02.75 (32.70)                                        
  4 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR  1:03.77    1:03.87 SILV    15  
                  31.41     1:03.87 (32.46)                                        
  5 Cato, Tyler R       12 NFS-MR               1:05.37    1:04.59 SILV    14  
                  31.17     1:04.59 (33.42)                                        
  6 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:11.72    1:04.80 SILV    13  
                  30.40     1:04.80 (34.40)                                        
  7 Boughal, Ian S      12 IA-MR                1:12.09    1:05.24 SILV    12  
                  32.03     1:05.24 (33.21)                                        
  8 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  1:04.68    1:05.84 SILV    11  
                  31.47     1:05.84 (34.37)                                        
  9 Young, Austin W     12 Sachem-MR            1:08.44    1:06.04 SILV     9  
                  31.89     1:06.04 (34.15)                                        
 10 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR  1:06.00    1:06.55 SILV     7  
                  31.67     1:06.55 (34.88)                                        
 11 Meringolo, Eric     11 CSC-MR               1:12.28    1:06.82 SILV     6  
                  32.09     1:06.82 (34.73)                                        
 12 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR             1:07.65    1:07.44 SILV     5  
                  31.72     1:07.44 (35.72)                                        
 13 Lyons, Nick A       12 Sachem-MR            1:12.73    1:09.09 SILV     4  
                  33.47     1:09.09 (35.62)                                        
 14 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR            1:11.86    1:09.33 SILV     3  
 15 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:15.33    1:11.06          2  
                  33.74     1:11.06 (37.32)                                        
 16 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:13.41    1:11.11          1  
                  36.31     1:11.11 (34.80)                                        
 17 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:09.03    1:11.23        
                  33.26     1:11.23 (37.97)                                        
 18 Lopez, Andrew       11 WISC-MR              1:11.58    1:12.61        
                  33.70     1:12.61 (38.91)                                        
 19 Kain, Gavin C       11 CSC-MR               1:13.44    1:14.72        
                  35.35     1:14.72 (39.37)                                        
 20 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            1:12.74    1:15.07        
                  36.01     1:15.07 (39.06)                                        
 21 Pattay, Joseph J    11 Farmingdale-MR       1:40.00    1:15.62        
                  50.72     1:15.62 (24.90)                                        
 22 Abdabhai, Adam A    12 CSC-MR               1:17.65    1:15.71        
                  35.42     1:15.71 (40.29)                                        
 23 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR  1:18.95    1:18.85        
                  38.35     1:18.85 (40.50)                                        
 24 Colascione, Jonny   12 WISC-MR              1:25.90    1:18.91        
                  36.67     1:18.91 (42.24)                                        
 25 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:21.57    1:22.50        
                  39.64     1:22.50 (42.86)                                        
 26 Wilson, Elijah A    11 WISC-MR              1:39.99    1:22.54        
                  40.09     1:22.54 (42.45)                                        
 27 Talanian, Eddie P   11 WISC-MR              1:28.28    1:23.29        
                  39.34     1:23.29 (43.95)                                        
 28 Barry, Tommy C      12 Sachem-MR            1:21.63    1:24.22        
                  37.76     1:24.22 (46.46)                                        
 29 Jardeleza, Gerard   11 WISC-MR              1:48.88    1:25.26        
                  41.94     1:25.26 (43.32)                                        
 30 Olson, James J      11 Farmingdale-MR       1:31.24    1:25.30        
                  29.05     1:25.30 (56.25)                                        
 31 Yopp, Matthew T     12 Sachem-MR            1:44.96    1:25.69        
                  40.65     1:25.69 (45.04)                                        
 32 Gillen, Peter       11 WISC-MR              1:32.30    1:26.07        
                  41.54     1:26.07 (44.53)                                        
 33 Mitchell, Jarod J   12 NFS-MR               1:25.97    1:29.28        
                  39.79     1:29.28 (49.49)                                        
 34 Cotter, Zach R      12 Sachem-MR            1:35.00    1:31.91        
                  43.03     1:31.91 (48.88)                                        
 35 Christou, Jimmy     11 Sachem-MR            1:42.00    1:32.02        
                  43.22     1:32.02 (48.80)                                        
 36 Beausoleil, Wesly   12 Sachem-MR            1:35.00    1:36.75        
                  46.36     1:36.75 (50.39)                                        
 37 Smith, Gabriel R    12 CSC-MR               1:43.76    1:38.27        
                  47.15     1:38.27 (51.12)                                        
 38 Malz, Tommy J       11 Sachem-MR            1:41.22    1:38.73        
 39 McMahon, Sean G     11 Farmingdale-MR       1:30.00    1:39.12        
                  46.51     1:39.12 (52.61)                                        
 40 Muldoon, Timothy R  11 Farmingdale-MR       1:40.00    1:48.17        
 41 Hollander, Ian      11 Sachem-MR            2:00.00    1:52.94        
 42 Bozin, Srdjan       12 Sachem-MR            1:56.00    1:54.32        
                  50.51   1:54.32 (1:03.81)                                        
 -- Shiebler, Andrew J  12 IA-MR                1:17.97         NS        
 -- Mahon, Rory M       12 IA-MR                1:21.09         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:31.99  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      12 Express Swimming-MR  5:45.00    5:29.15 ZQ      20  
                  30.03     1:01.12 (31.09)     1:35.18 (34.06)     2:08.92 (33.74)
        2:43.91 (34.99)     3:18.16 (34.25)     3:52.10 (33.94)     4:26.12 (34.02)
        4:58.00 (31.88)     5:29.15 (31.15)                                        
  2 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  5:54.99    5:37.70 ZQ      17  
                  29.16     1:02.19 (33.03)     1:36.97 (34.78)     2:11.63 (34.66)
        2:46.57 (34.94)     3:21.10 (34.53)     3:55.93 (34.83)     4:30.29 (34.36)
        5:04.89 (34.60)     5:37.70 (32.81)                                        
  3 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  5:45.72    5:44.61 ZQ      16  
                  30.57     1:05.27 (34.70)     1:40.51 (35.24)     2:16.11 (35.60)
        2:51.27 (35.16)     3:27.30 (36.03)     4:02.36 (35.06)     4:37.92 (35.56)
        5:12.86 (34.94)     5:44.61 (31.75)                                        
  4 Dowd, Mike R        11 CSC-MR               6:14.71    5:53.85 ZQ      15  
                  31.57     1:06.43 (34.86)     1:42.00 (35.57)     2:18.06 (36.06)
        2:54.22 (36.16)     3:30.87 (36.65)     4:07.49 (36.62)     4:43.88 (36.39)
        5:19.88 (36.00)     5:53.85 (33.97)                                        
  5 Jiang, Michael      12 Express Swimming-MR  5:55.00    5:55.00 ZQ      14  
                  31.53     1:07.10 (35.57)     1:43.49 (36.39)     2:19.76 (36.27)
        2:56.90 (37.14)     3:33.81 (36.91)     4:10.76 (36.95)     4:46.68 (35.92)
        5:23.70 (37.02)     5:55.00 (31.30)                                        
  6 Klingel, Dean M     12 IA-MR                6:21.37    6:09.99 SILV    13  
                  31.47     1:07.87 (36.40)     1:45.36 (37.49)     2:22.96 (37.60)
        3:00.71 (37.75)     3:38.42 (37.71)     4:16.92 (38.50)     4:55.87 (38.95)
        5:34.06 (38.19)     6:09.99 (35.93)                                        
  7 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  6:36.37    6:15.05 SILV    12  
                  31.68     1:08.65 (36.97)     1:46.76 (38.11)     2:24.98 (38.22)
        3:03.21 (38.23)     3:42.13 (38.92)     4:20.90 (38.77)     4:59.59 (38.69)
        5:38.33 (38.74)     6:15.05 (36.72)                                        
  8 Griffin, Trevor T   11 Express Swimming-MR  7:35.00    6:24.43 SILV    11  
                  32.37     1:10.14 (37.77)     1:48.80 (38.66)     2:28.19 (39.39)
        3:08.83 (40.64)     3:49.75 (40.92)     4:29.53 (39.78)     5:08.56 (39.03)
        5:49.03 (40.47)     6:24.43 (35.40)                                        
  9 Rodgers, C.J.       11 HYB-MR               7:02.66    6:24.55 SILV     9  
                  33.00     1:11.39 (38.39)     1:51.04 (39.65)     2:31.13 (40.09)
        3:11.39 (40.26)     3:50.67 (39.28)     4:30.71 (40.04)     5:10.67 (39.96)
        5:48.84 (38.17)     6:24.55 (35.71)                                        
 10 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR  6:25.00    6:28.87 SILV     7  
                  33.91     1:11.19 (37.28)     1:50.75 (39.56)     2:31.12 (40.37)
        3:11.51 (40.39)     3:51.72 (40.21)     4:32.52 (40.80)     5:12.37 (39.85)
        5:51.81 (39.44)     6:28.87 (37.06)                                        
 11 Owens, Mark         11 Sachem-MR            7:00.00    6:31.71 SILV     6  
                  33.96     1:13.05 (39.09)     1:53.58 (40.53)     2:34.10 (40.52)
        3:14.95 (40.85)     3:54.00 (39.05)     4:34.69 (40.69)     5:15.34 (40.65)
        5:55.80 (40.46)     6:31.71 (35.91)                                        
 12 Young, Austin W     12 Sachem-MR            6:59.62    6:35.22          5  
                  33.11     1:11.79 (38.68)     1:51.27 (39.48)     2:31.19 (39.92)
        3:11.79 (40.60)     3:53.90 (42.11)     4:35.38 (41.48)     5:18.14 (42.76)
        5:58.58 (40.44)     6:35.22 (36.64)                                        
 13 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:41.45          4  
                  32.43     1:10.76 (38.33)     1:50.89 (40.13)     2:32.38 (41.49)
        3:14.33 (41.95)     3:56.25 (41.92)     4:38.56 (42.31)     5:20.50 (41.94)
        6:02.58 (42.08)     6:41.45 (38.87)                                        
 14 Todd, Ian           11 HYB-MR               6:58.00    6:45.65          3  
                  35.47     1:15.69 (40.22)     1:57.10 (41.41)     2:38.15 (41.05)
        3:20.05 (41.90)                             4:43.75 ( )     5:24.98 (41.23)
        6:07.35 (42.37)     6:45.65 (38.30)                                        
 15 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  7:45.00    6:56.00          2  
                  33.89     1:14.32 (40.43)     1:56.96 (42.64)     2:39.21 (42.25)
        3:21.78 (42.57)     4:04.37 (42.59)     4:47.45 (43.08)     5:29.47 (42.02)
        6:14.73 (45.26)     6:56.00 (41.27)                                        
 16 Davidoff, Ryan M    11 Express Swimming-MR  7:40.00    6:56.31          1  
                  35.85     1:18.35 (42.50)     2:02.46 (44.11)     2:45.15 (42.69)
        3:27.51 (42.36)     4:09.74 (42.23)     4:53.68 (43.94)     5:37.17 (43.49)
        6:18.79 (41.62)     6:56.31 (37.52)                                        
 17 Kain, Gavin C       11 CSC-MR               7:18.36    7:04.79        
                  35.84     1:18.68 (42.84)     2:02.20 (43.52)     2:45.45 (43.25)
      4:14.20 (1:28.75)                             4:58.50 ( )     5:42.86 (44.36)
      7:05.09 (1:22.23)         7:04.79 ( )                                        
 18 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR            7:00.00    7:05.23        
                  36.58     1:16.79 (40.21)     1:59.95 (43.16)     2:43.57 (43.62)
        3:27.53 (43.96)     4:11.41 (43.88)     4:55.32 (43.91)     5:39.25 (43.93)
        6:24.06 (44.81)     7:05.23 (41.17)                                        
 19 Davis, Avery J      11 Sachem-MR            7:30.00    7:14.85        
                  37.45     1:21.40 (43.95)     2:05.21 (43.81)     2:49.54 (44.33)
        3:34.64 (45.10)     4:19.51 (44.87)     5:04.54 (45.03)   6:36.29 (1:31.75)
        7:14.85 (38.56)                                                            
 20 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            7:30.00    7:15.77        
                  38.29     1:23.85 (45.56)     2:08.45 (44.60)     2:53.48 (45.03)
        3:37.05 (43.57)     4:22.19 (45.14)     5:06.98 (44.79)     5:51.66 (44.68)
        6:35.57 (43.91)     7:15.77 (40.20)                                        
 21 Maher, William      12 HYB-MR                    NT    7:16.31        
                  39.87     1:23.92 (44.05)     2:09.48 (45.56)     2:55.27 (45.79)
        3:40.06 (44.79)     4:25.18 (45.12)     5:09.21 (44.03)     5:52.93 (43.72)
        6:36.39 (43.46)     7:16.31 (39.92)                                        
 22 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR               7:00.00    7:44.90        
                  41.77     1:29.55 (47.78)     2:16.29 (46.74)     3:03.41 (47.12)
        3:50.90 (47.49)     4:39.79 (48.89)     5:27.90 (48.11)     6:15.34 (47.44)
        7:02.55 (47.21)     7:44.90 (42.35)                                        
 -- Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  7:30.00         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR               1:13.46    1:10.27 JO      20  
                  34.14     1:10.27 (36.13)                                        
  2 Liberato, Andrew    12 IA-MR                1:14.60    1:10.45 JO      17  
                  33.85     1:10.45 (36.60)                                        
  3 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR             1:15.23    1:11.61 SILV    16  
                  34.87     1:11.61 (36.74)                                        
  4 Klingel, Dean M     12 IA-MR                1:12.33    1:11.69 SILV    15  
                  34.67     1:11.69 (37.02)                                        
  5 Dowd, Mike R        11 CSC-MR               1:12.76    1:12.09 SILV    14  
                  35.89     1:12.09 (36.20)                                        
  6 Olsen, Grady I      11 CSC-MR               1:14.79    1:13.27 SILV    13  
  7 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR  1:12.00    1:13.74 SILV    12  
                  35.60     1:13.74 (38.14)                                        
  8 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR  1:14.75    1:13.85 SILV    11  
  9 Cato, Tyler R       12 NFS-MR               1:16.09    1:15.44 SILV     9  
                  36.70     1:15.44 (38.74)                                        
 10 Dagayev, Andrey     12 IA-MR                     NT    1:15.48 SILV     7  
                  35.74     1:15.48 (39.74)                                        
 11 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR  1:20.00    1:16.40 SILV     6  
 12 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR            1:20.71    1:16.46 SILV     5  
                  36.23     1:16.46 (40.23)                                        
 13 Tatum, Malaki T     11 NFS-MR               1:19.99    1:17.18 SILV     4  
                  37.77     1:17.18 (39.41)                                        
 14 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:29.25    1:17.79 SILV     3  
                  37.15     1:17.79 (40.64)                                        
 15 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:19.81    1:20.23 SILV     2  
                  38.28     1:20.23 (41.95)                                        
 16 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR            1:30.82    1:20.38 SILV     1  
                  39.19     1:20.38 (41.19)                                        
 17 Lopez, Andrew       11 WISC-MR              1:24.73    1:23.31 SILV   
                  39.39     1:23.31 (43.92)                                        
 18 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR               1:26.68    1:25.60        
                  41.18     1:25.60 (44.42)                                        
 19 Davis, Avery J      11 Sachem-MR            1:25.99    1:25.77        
                  41.04     1:25.77 (44.73)                                        
 20 Montreuil, Jake     11 IA-MR                1:39.22    1:26.79        
                  41.29     1:26.79 (45.50)                                        
 21 Kain, Gavin C       11 CSC-MR               1:28.62    1:26.83        
                  41.80     1:26.83 (45.03)                                        
 22 Ortiz, Christian G  11 IA-MR                1:26.73    1:28.07        
                  42.86     1:28.07 (45.21)                                        
 23 Abdabhai, Adam A    12 CSC-MR               1:56.89    1:30.03        
                  43.31     1:30.03 (46.72)                                        
 24 Yopp, Matthew T     12 Sachem-MR            2:00.00    1:33.29        
                  41.78     1:33.29 (51.51)                                        
 25 Leuly, Shane C      11 IA-MR                1:42.72    1:35.12        
                  44.82     1:35.12 (50.30)                                        
 26 Barry, Tommy C      12 Sachem-MR            1:50.00    1:37.57        
 27 Beausoleil, Wesly   12 Sachem-MR            1:55.00    1:38.39        
 28 Bench, Harrison G   12 IA-MR                1:45.23    1:39.45        
                  48.69     1:39.45 (50.76)                                        
 29 Cotter, Zach R      12 Sachem-MR            1:50.00    1:40.83        
 30 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:31.12    1:42.05        
                  50.08     1:42.05 (51.97)                                        
 31 Olson, James J      11 Farmingdale-MR       1:49.34    1:43.50        
                  50.35     1:43.50 (53.15)                                        
 32 Malz, Tommy J       11 Sachem-MR            1:55.00    1:47.29        
 33 Christou, Jimmy     11 Sachem-MR            1:55.00    1:50.53        
                  49.50   1:50.53 (1:01.03)                                        
 -- Wilson, Elijah A    11 WISC-MR              1:55.66         DQ        
                  33.38          DQ (58.14)                                        
 -- Gribulis, Zachary   11 Farmingdale-MR       1:55.00         DQ        
                  57.56        DQ (1:02.32)                                        
 -- Lyons, Nick A       12 Sachem-MR            1:27.55         DQ        
 -- Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:28.79         DQ        
 -- Brummerloh, Benjam  12 Sachem-MR            1:50.00         NS        
 -- Mahon, Rory M       12 IA-MR                1:30.00         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR               40.57      37.43 JO      20  
  2 Slattery, Brendan   12 IA-MR                  43.05      38.06 SILV    17  
  3 Baldassare, Zachar  11 Express Swimming-MR    40.00      39.77 SILV    16  
  4 Meringolo, Eric     11 CSC-MR                 41.10      41.10 SILV    15  
  5 Boughal, Ian S      12 IA-MR                  43.47      41.67 SILV    14  
  6 Welling, Joe J      11 IA-MR                  40.46      42.13 SILV    13  
  7 Davis, Avery J      11 Sachem-MR              41.83      42.71 SILV    12  
  8 Kipshidze, George   11 Sachem-MR              43.34      42.73 SILV    11  
  9 Ma, Ziyue D         11 Sachem-MR            1:00.00      43.96          9  
 10 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    45.27      44.12          7  
 11 Montreuil, Jake     11 IA-MR                  49.84      44.15          6  
 12 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR    44.77      44.82          5  
 13 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR              43.88      44.96          4  
 14 Talanian, Eddie P   11 WISC-MR                44.35      45.05          3  
 15 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    45.33      45.60          2  
 16 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR              44.75      46.13          1  
 17 Leuly, Shane C      11 IA-MR                  51.56      47.21        
 18 Colascione, Jonny   12 WISC-MR                45.65      47.74        
 19 Bench, Harrison G   12 IA-MR                  54.18      49.56        
 20 Abdabhai, Adam A    12 CSC-MR                 52.43      49.68        
 21 Pattay, Joseph J    11 Farmingdale-MR       1:00.00      54.47        
 22 Eckstein, Nicholas  11 CSC-MR                 52.82      54.53        
 23 Brummerloh, Benjam  12 Sachem-MR            1:20.00      54.61        
 24 Muller, Shane       11 Sachem-MR            1:00.00      57.15        
 25 Malz, Tommy J       11 Sachem-MR              58.18      59.03        
 26 Mitchell, Jarod J   12 NFS-MR               1:00.28      59.61        
 27 Hollander, Ian      11 Sachem-MR            1:10.07    1:00.59        
 -- Bozin, Srdjan       12 Sachem-MR            1:14.90         DQ        
 -- Smith, Gabriel R    12 CSC-MR                 56.00         DQ        
 -- Camino, Sebastian   12 WISC-MR                55.99         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey     12 IA-MR                  34.13      30.37 ZQ      20  
  2 Klingel, Dean M     12 IA-MR                  32.47      32.69 SILV    17  
  3 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR                 34.94      33.07 SILV    16  
  4 Olsen, Grady I      11 CSC-MR                 33.48      33.20 SILV    15  
  5 Crosby, Miles A     12 Express Swimming-MR    36.00      34.85 SILV    14  
  6 Dowd, Mike R        11 CSC-MR                 34.62      34.91 SILV    13  
  7 Young, Austin W     12 Sachem-MR              35.51      35.06 SILV    12  
  8 Slattery, Brendan   12 IA-MR                  36.87      35.37 SILV    11  
  9 Gamboa, Nathaniel   12 Express Swimming-MR    39.39      35.49 SILV     9  
 10 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR               35.77      36.36 SILV     7  
 11 Meringolo, Eric     11 CSC-MR                 37.56      36.90 SILV     6  
 12 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              35.60      37.09 SILV     5  
 13 Davis, Avery J      11 Sachem-MR              38.31      37.57 SILV     4  
 14 Lyons, Nick A       12 Sachem-MR              41.10      38.06 SILV     3  
 15 Ortiz, Christian G  11 IA-MR                  37.37      38.62 SILV     2  
 16 Ely, Matthew D      12 Sachem-MR              40.26      38.72          1  
 17 Lopez, Andrew       11 WISC-MR                38.53      38.94        
 18 Ma, Ziyue D         11 Sachem-MR              50.00      40.01        
 19 Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR    40.20      40.04        
 20 Welling, Joe J      11 IA-MR                  40.78      41.48        
 21 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    38.00      42.09        
 22 Colascione, Jonny   12 WISC-MR                45.52      44.07        
 23 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR              46.96      44.37        
 24 Jardeleza, Gerard   11 WISC-MR                55.99      45.80        
 25 Gillen, Peter       11 WISC-MR                52.30      46.12        
 26 Barry, Tommy C      12 Sachem-MR              50.00      47.43        
 27 Muller, Shane       11 Sachem-MR              50.00      48.24        
 28 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    38.00      48.41        
 29 Camino, Sebastian   12 WISC-MR                53.88      50.90        
 30 Mitchell, Jarod J   12 NFS-MR               1:02.56      52.66        
 31 Gribulis, Zachary   11 Farmingdale-MR         50.65      53.32        
 -- McMahon, Sean G     11 Farmingdale-MR         49.00         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  11-12 ZQ
              2:30.49  11-12 JO
              2:55.09  11-12 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      12 Express Swimming-MR  2:12.42    2:12.93 ZQ      20  
                  28.37     1:03.08 (34.71)     1:41.58 (38.50)     2:12.93 (31.35)
  2 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     2:14.64    2:16.87 ZQ      17  
                  30.57     1:05.97 (35.40)     1:46.21 (40.24)     2:16.87 (30.66)
  3 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  2:28.42    2:25.04 ZQ      16  
                  32.22     1:10.03 (37.81)     1:53.34 (43.31)     2:25.04 (31.70)
  4 Xu, Kevin J         12 Three Village-MR     2:23.60    2:25.40 ZQ      15  
                  30.60     1:07.20 (36.60)     1:52.93 (45.73)     2:25.40 (32.47)
  5 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     2:26.57    2:26.62 ZQ      14  
                  31.32     1:09.09 (37.77)     1:54.57 (45.48)     2:26.62 (32.05)
  6 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     2:40.73    2:31.55 SILV    13  
                  32.43     1:11.49 (39.06)     1:56.71 (45.22)     2:31.55 (34.84)
  7 Shemet, Henry M     11 Three Village-MR     2:36.22    2:32.03 SILV    12  
                  33.42     1:12.76 (39.34)     1:57.90 (45.14)     2:32.03 (34.13)
  8 Williams, Brendan   11 Three Village-MR     2:39.89    2:36.53 SILV    11  
                  34.90     1:13.67 (38.77)     2:03.56 (49.89)     2:36.53 (32.97)
  9 Vecchio, Jake M     11 Three Village-MR     2:41.37    2:37.27 SILV     9  
                  32.59     1:10.41 (37.82)     2:03.09 (52.68)     2:37.27 (34.18)
 10 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     2:35.83    2:38.36 SILV     7  
                  35.82     1:15.38 (39.56)     2:01.91 (46.53)     2:38.36 (36.45)
 11 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     2:41.24    2:38.74 SILV     6  
                  35.30     1:18.52 (43.22)     2:06.98 (48.46)     2:38.74 (31.76)
 12 Macejko, Dylan M    12 CSC-MR               2:54.89    2:40.87 SILV     5  
                  33.92     1:12.59 (38.67)     2:05.74 (53.15)     2:40.87 (35.13)
 13 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     2:43.48    2:41.03 SILV     4  
                  33.96     1:14.29 (40.33)     2:04.45 (50.16)     2:41.03 (36.58)
 14 Olsen, Grady I      11 CSC-MR               2:45.69    2:41.43 SILV     3  
                  34.24     1:17.64 (43.40)     2:08.38 (50.74)     2:41.43 (33.05)
 15 Rodgers, C.J.       11 HYB-MR               2:47.96    2:41.74 SILV     2  
                  37.48     1:18.37 (40.89)     2:05.18 (46.81)     2:41.74 (36.56)
 16 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR     2:41.77    2:42.09 SILV     1  
                  36.25     1:14.87 (38.62)     2:06.60 (51.73)     2:42.09 (35.49)
 17 Marzitello, Vincen  12 Sachem-MR            3:00.08    2:44.35 SILV   
                  37.16     1:17.86 (40.70)     2:06.19 (48.33)     2:44.35 (38.16)
 18 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     2:47.05    2:44.39 SILV   
                  34.75     1:16.27 (41.52)     2:08.79 (52.52)     2:44.39 (35.60)
 19 Coughlin, Brandon   12 Three Village-MR     2:42.48    2:45.30 SILV   
                  37.38     1:19.10 (41.72)     2:10.82 (51.72)     2:45.30 (34.48)
 20 Pierce, Zhenya R    12 UNCSC-MR             2:52.67    2:47.01 SILV   
                  36.75     1:15.40 (38.65)     2:09.23 (53.83)     2:47.01 (37.78)
 21 Todd, Ian           11 HYB-MR               3:15.00    2:56.08        
                  38.04     1:23.32 (45.28)     2:16.02 (52.70)     2:56.08 (40.06)
 22 Lyons, Nick A       12 Sachem-MR            3:12.71    2:59.59        
                  42.83     1:29.21 (46.38)     2:21.39 (52.18)     2:59.59 (38.20)
 23 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            3:14.28    3:01.15        
                  43.92     1:27.19 (43.27)     2:21.58 (54.39)     3:01.15 (39.57)
 24 Dugourd, Dylan s    11 Three Village-MR     3:02.08    3:01.84        
                  42.18     1:28.43 (46.25)     2:22.74 (54.31)     3:01.84 (39.10)
 25 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     3:27.11    3:02.33        
                  40.61     1:27.60 (46.99)     2:23.66 (56.06)     3:02.33 (38.67)
 26 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            3:21.28    3:07.49        
                  38.38     1:28.05 (49.67)   2:28.90 (1:00.85)     3:07.49 (38.59)
 27 Sun, Charles        12 Three Village-MR     3:15.01    3:08.17        
                  46.78     1:34.16 (47.38)     2:26.59 (52.43)     3:08.17 (41.58)
 28 Zhang, Justin T     11 Three Village-MR     3:31.41    3:08.88        
                  42.56     1:32.68 (50.12)     2:24.93 (52.25)     3:08.88 (43.95)
 29 Penrose, Kevin      11 HYB-MR               3:30.00    3:20.92        
                  45.85     1:35.10 (49.25)   2:37.05 (1:01.95)     3:20.92 (43.87)
 -- Lupo, Angelo        11 HYB-MR               4:05.00         DQ        
                1:07.22   2:12.89 (1:05.67)   3:22.80 (1:09.91)                    
 -- Gurevich, Brendan   12 Express Swimming-MR  3:18.74         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:58.63    1:55.71         40  
     1) Macejko, Dylan M 12             2) Olsen, Grady I 11              
     3)                                 4) Dowd, Mike R 11                
                  28.36       57.50 (29.14)     1:27.83 (30.33)     1:55.71 (27.88)
  2 Sachem Swim Club-MR  'A'                    2:00.00    2:01.49         34  
     1) Owens, Mark 11                  2) Young, Austin W 12             
     3) Marzitello, Vincent M 12        4) O'Sullivan, Oisin 11           
                  28.90       59.16 (30.26)     1:29.78 (30.62)     2:01.49 (31.71)
  3 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:14.00    2:12.70         32  
     1) Davis, Avery J 11               2) Ely, Matthew D 12              
     3) Lyons, Nick A 12                4) O'Rourke, Shane 11             
                  32.67     1:06.58 (33.91)     1:38.12 (31.54)     2:12.70 (34.58)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                2:27.23    2:21.73         30  
     1) Sloane, Adam 12                 2) Lopez, Andrew 11               
     3) Wilson, Elijah A 11             4) Colascione, Jonny 12           
                  37.86     1:11.08 (33.22)     1:27.30 (16.22)     2:21.73 (54.43)
  5 Sachem Swim Club-MR  'C'                    2:30.00    2:24.62         28  
     1) Kipshidze, George 11            2) Barry, Tommy C 12              
     3) Muller, Shane 11                4) Cotter, Zach R 12              
                  32.24     1:06.95 (34.71)     1:46.37 (39.42)     2:24.62 (38.25)
  6 Sachem Swim Club-MR  'D'                    2:48.00    2:39.62         26  
     1) Ma, Ziyue D 11                  2) Yopp, Matthew T 12             
     3) Malz, Tommy J 11                4) Combs, Sean A 12               
                  33.46     1:11.73 (38.27)     2:03.15 (51.42)     2:39.62 (36.47)
 -- Long Island Express-MR  'A'                 2:05.03         DQ        
     1) Baldassare, Zachary L 11        2) Gurevich, Brendan 12           
     3) Guariglia, Andrew M 12          4) Crosby, Miles A 12             
                  30.05     1:02.74 (32.69)     1:37.46 (34.72)          DQ (28.46)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR              54.54      55.11 SILV    20  
                  26.78       55.11 (28.33)                                        
  2 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                  58.39      55.33 SILV    17  
  3 Meringolo, Loudon   14 CSC-MR                 57.64      56.42 SILV    16  
                  26.87       56.42 (29.55)                                        
  4 Maloney, Michael C  14 Farmingdale-MR         56.61      57.11 SILV    15  
                  27.04       57.11 (30.07)                                        
  5 Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR         57.94      57.31 SILV    14  
                  27.29       57.31 (30.02)                                        
  6 Antonucci, Luke S   14 UN-MR                  58.44      57.75 SILV    13  
                  27.91       57.75 (29.84)                                        
  7 Kalletta, George E  13 IA-MR                1:00.10      58.05 SILV    12  
                  28.25       58.05 (29.80)                                        
  8 Polanish, Kevin     13 IA-MR                1:00.95      58.97 SILV    11  
                  28.81       58.97 (30.16)                                        
  9 White, Devin H      13 Lindy-MR               59.96      59.54 SILV     9  
                  28.78       59.54 (30.76)                                        
 10 Furci, Jack         13 Sachem-MR            1:00.56      59.58 SILV     7  
                  28.48       59.58 (31.10)                                        
 11 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:03.69    1:00.05          6  
                  29.11     1:00.05 (30.94)                                        
 12 Bracey, Devin       14 NFS-MR                 58.19    1:00.62          5  
                  27.95     1:00.62 (32.67)                                        
 13 Cornelia, Dylan T   14 WISC-MR              1:13.44    1:01.92          4  
                  29.73     1:01.92 (32.19)                                        
 14 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            1:04.95    1:01.99          3  
                  30.13     1:01.99 (31.86)                                        
 15 Jordan, Lorenzo A   13 Sachem-MR            1:01.42    1:02.09          2  
                  29.38     1:02.09 (32.71)                                        
 16 Hou, Ryan           14 Express Swimming-MR  1:03.27    1:02.59          1  
                  29.56     1:02.59 (33.03)                                        
 17 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:03.81    1:02.79        
                  30.23     1:02.79 (32.56)                                        
 18 Kanaley, Tim S      13 IA-MR                1:08.42    1:02.87        
                  30.34     1:02.87 (32.53)                                        
 19 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            1:04.69    1:02.94        
                  30.37     1:02.94 (32.57)                                        
 20 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:04.75    1:04.37        
                  30.75     1:04.37 (33.62)                                        
 21 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:05.23    1:04.39        
                  31.86     1:04.39 (32.53)                                        
 22 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       1:04.57    1:04.79        
                  30.99     1:04.79 (33.80)                                        
 23 Loos, Thomas J      13 CSC-MR               1:05.00    1:05.23        
                  30.63     1:05.23 (34.60)                                        
 24 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               1:05.54    1:06.30        
                  31.26     1:06.30 (35.04)                                        
 25 White, Colin        14 Express Swimming-MR  1:11.42    1:06.98        
 26 Pallmann, Kyle      14 Sachem-MR            1:11.88    1:07.22        
                  32.28     1:07.22 (34.94)                                        
 27 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                1:06.65    1:07.93        
                  32.32     1:07.93 (35.61)                                        
 28 Woodside, Jamal K   13 NFS-MR               1:10.65    1:08.25        
                  33.34     1:08.25 (34.91)                                        
 29 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       1:12.04    1:08.83        
 30 Micozzi, Daniel     13 Lindy-MR             1:34.16    1:09.29        
                  32.78     1:09.29 (36.51)                                        
 31 Harris, Luke J      13 WISC-MR              1:15.75    1:10.01        
                  33.37     1:10.01 (36.64)                                        
 32 Hopkins, Tyreikh    13 NFS-MR               1:09.45    1:10.23        
 33 Menis, Matthew N    13 IA-MR                1:30.00    1:10.52        
                  34.07     1:10.52 (36.45)                                        
 34 Marano, Nicholas    13 CSC-MR               1:05.00    1:11.38        
                  32.99     1:11.38 (38.39)                                        
 35 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       1:10.64    1:12.44        
                  33.29     1:12.44 (39.15)                                        
 36 McGibney, max A     14 CSC-MR               1:11.56    1:12.45        
                  33.59     1:12.45 (38.86)                                        
 37 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            1:11.13    1:12.59        
                  34.06     1:12.59 (38.53)                                        
 38 Dorr, Kyle          13 WISC-MR              1:18.40    1:12.71        
                  34.31     1:12.71 (38.40)                                        
 39 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:16.30    1:13.56        
                  33.26     1:13.56 (40.30)                                        
 40 Dery, Ryan R        13 CSC-MR               1:17.04    1:13.78        
                  35.57     1:13.78 (38.21)                                        
 41 Phelps, Brad        13 Express Swimming-MR  1:16.87    1:19.57        
                  37.15     1:19.57 (42.42)                                        
 42 Nelkin, Eric        14 Sachem-MR            1:12.00    1:21.28        
                  35.13     1:21.28 (46.15)                                        
 43 Arcidiacono, Micha  13 Sachem-MR            1:27.22    1:23.42        
                  38.84     1:23.42 (44.58)                                        
 44 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR                  NT    1:29.76        
                  41.91     1:29.76 (47.85)                                        
 45 Lucarelli, James G  13 Farmingdale-MR       2:20.00    2:10.02        
 -- Crennan, Connor B   13 IA-MR                1:12.00         DQ        
 -- DeLorenzo, Daniel   13 Sachem-MR            2:00.00         DQ        
                  42.55        DQ (1:14.18)                                        
 -- Cheng, Tim A        14 UN-MR                  58.65         NS        
 -- Mazovec, Cameron    13 Sachem-MR            1:30.00         NS        
 -- Liang, Harald Lian  13 Sachem-MR            1:30.00         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  13-14 JO
              5:21.99  13-14 ZQ
              5:50.99  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     5:14.17    5:04.24 JO      20  
                  27.39       57.66 (30.27)     1:28.36 (30.70)     1:59.61 (31.25)
                                3:00.60 ( )   5:04.24 (2:03.64)                    
  2 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            5:27.29    5:20.56 JO      17  
                  28.45     1:00.67 (32.22)     1:34.28 (33.61)     2:06.75 (32.47)
        2:39.66 (32.91)     3:12.28 (32.62)     3:44.97 (32.69)     4:17.54 (32.57)
        4:50.66 (33.12)     5:20.56 (29.90)                                        
  3 Eng, William        14 Express Swimming-MR  5:28.25    5:22.33 SILV    16  
                  27.74                             1:32.12 ( )     2:06.09 (33.97)
        2:38.90 (32.81)   5:22.33 (2:43.43)                                        
  4 Antonucci, Luke S   14 UN-MR                5:35.36    5:26.10 SILV    15  
                  29.51     1:02.40 (32.89)     1:35.53 (33.13)     2:09.22 (33.69)
        2:43.00 (33.78)     3:16.14 (33.14)     3:49.49 (33.35)     4:22.69 (33.20)
        4:55.15 (32.46)     5:26.10 (30.95)                                        
  5 Deguzman, Cameron   14 Express Swimming-MR  5:35.46    5:26.56 SILV    14  
                  28.43     1:00.69 (32.26)     1:34.35 (33.66)     2:07.97 (33.62)
        2:42.05 (34.08)     3:16.18 (34.13)     3:50.49 (34.31)     4:23.62 (33.13)
        4:56.41 (32.79)     5:26.56 (30.15)                                        
  6 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                5:47.87    5:30.09 SILV    13  
                  26.96       58.21 (31.25)     1:32.02 (33.81)     2:06.33 (34.31)
        2:41.15 (34.82)     3:15.37 (34.22)     3:49.86 (34.49)     4:24.41 (34.55)
        4:58.41 (34.00)     5:30.09 (31.68)                                        
  7 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:27.16    5:30.90 SILV    12  
                  29.63     1:01.21 (31.58)     1:34.49 (33.28)     2:08.14 (33.65)
        2:42.10 (33.96)     3:15.99 (33.89)     3:50.43 (34.44)     4:24.58 (34.15)
        4:58.33 (33.75)     5:30.90 (32.57)                                        
  8 German, Alexander   14 Express Swimming-MR  5:36.59    5:37.63 SILV    11  
                  30.54     1:03.33 (32.79)     1:37.11 (33.78)     2:11.69 (34.58)
        2:46.21 (34.52)     3:20.94 (34.73)     3:55.79 (34.85)     4:30.76 (34.97)
        5:05.32 (34.56)     5:37.63 (32.31)                                        
  9 Polanish, Kevin     13 IA-MR                5:58.07    5:53.03          9  
                  29.53       50.16 (20.63)     1:37.35 (47.19)     2:15.53 (38.18)
        2:52.17 (36.64)     3:29.09 (36.92)     4:06.35 (37.26)     4:43.79 (37.44)
        5:19.73 (35.94)     5:53.03 (33.30)                                        
 10 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:53.31    5:54.33          7  
                  30.91     1:05.68 (34.77)     1:41.22 (35.54)     2:17.08 (35.86)
        2:53.85 (36.77)     3:30.61 (36.76)     4:07.18 (36.57)     4:43.39 (36.21)
        5:19.58 (36.19)     5:54.33 (34.75)                                        
 11 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            6:16.44    6:00.04          6  
                  31.82     1:07.09 (35.27)     1:44.14 (37.05)     2:21.02 (36.88)
        2:58.40 (37.38)     3:35.34 (36.94)     4:12.62 (37.28)     4:50.46 (37.84)
        5:26.92 (36.46)     6:00.04 (33.12)                                        
 12 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  6:14.37    6:00.25          5  
                  30.83     1:05.09 (34.26)     1:41.21 (36.12)     2:18.12 (36.91)
        2:55.60 (37.48)     3:33.09 (37.49)     4:10.95 (37.86)     4:48.15 (37.20)
        5:25.29 (37.14)     6:00.25 (34.96)                                        
 13 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  6:05.64    6:00.52          4  
                  31.53     1:06.79 (35.26)   6:00.52 (4:53.73)                    
 14 Penrose, Ryan       14 HYB-MR               6:48.00    6:03.92          3  
                  31.47     1:08.25 (36.78)     1:45.31 (37.06)     2:22.59 (37.28)
        2:59.95 (37.36)     3:37.43 (37.48)     4:14.73 (37.30)     4:52.22 (37.49)
        5:29.16 (36.94)     6:03.92 (34.76)                                        
 15 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            6:20.00    6:04.31          2  
                  32.17     1:07.71 (35.54)     1:44.12 (36.41)   6:04.31 (4:20.19)
 16 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                7:00.00    6:06.20          1  
                  32.04     1:08.71 (36.67)     1:45.75 (37.04)     2:22.71 (36.96)
        2:59.47 (36.76)     3:36.74 (37.27)     4:14.24 (37.50)     4:52.07 (37.83)
        5:29.80 (37.73)     6:06.20 (36.40)                                        
 17 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               6:17.48    6:07.81        
                  30.83     1:06.24 (35.41)     1:43.63 (37.39)     2:20.54 (36.91)
        2:58.43 (37.89)                             4:14.86 ( )     4:53.70 (38.84)
        5:32.04 (38.34)     6:07.81 (35.77)                                        
 18 Furci, Jack         13 Sachem-MR            6:21.69    6:13.76        
                  31.87     1:07.67 (35.80)                             2:24.81 ( )
        3:03.81 (39.00)                             4:21.26 ( )     4:59.92 (38.66)
        5:37.85 (37.93)     6:13.76 (35.91)                                        
 19 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       6:40.00    6:31.84        
                  19.31       55.44 (36.13)     1:33.17 (37.73)     2:32.52 (59.35)
        3:05.07 (32.55)     3:50.06 (44.99)     4:19.95 (29.89)     5:11.58 (51.63)
        5:53.16 (41.58)     6:31.84 (38.68)                                        
 20 Goldman, Zachary    14 HYB-MR               6:30.00    6:39.76        
                  35.05     1:14.39 (39.34)     1:55.03 (40.64)     2:35.75 (40.72)
        3:17.39 (41.64)     3:57.93 (40.54)     4:39.00 (41.07)     5:20.05 (41.05)
        6:01.17 (41.12)     6:39.76 (38.59)                                        
 21 XU, Feng Kai        14 Express Swimming-MR  7:45.00    6:43.14        
                  30.83     1:07.70 (36.87)     1:47.27 (39.57)     2:27.59 (40.32)
        3:09.94 (42.35)     3:52.84 (42.90)     4:35.31 (42.47)     5:18.47 (43.16)
        6:01.30 (42.83)     6:43.14 (41.84)                                        
 22 Conner, Benjamin    13 HYB-MR               6:41.00    6:53.66        
                  33.60     1:11.98 (38.38)     1:53.11 (41.13)   6:53.66 (5:00.55)
 23 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       6:50.00    7:01.51        
                  32.77     1:11.15 (38.38)     1:52.72 (41.57)     2:35.83 (43.11)
        3:19.98 (44.15)     4:04.27 (44.29)     4:49.84 (45.57)     5:34.65 (44.81)
        6:18.41 (43.76)     7:01.51 (43.10)                                        
 24 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       6:40.00    7:40.31        
                  32.77     1:12.91 (40.14)                             2:47.81 ( )
        3:36.86 (49.05)                             5:16.03 ( )     6:07.50 (51.47)
        6:55.56 (48.06)     7:40.31 (44.75)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR                 59.59      58.28 ZQ      20  
                  28.16       58.28 (30.12)                                        
  2 Parrinello, Anthon  14 Farmingdale-MR       1:03.43    1:03.80 SILV    17  
                  31.16     1:03.80 (32.64)                                        
  3 Antonucci, Luke S   14 UN-MR                1:10.06    1:06.38 SILV    16  
                  32.35     1:06.38 (34.03)                                        
  4 Cheng, Tim A        14 UN-MR                1:06.60    1:07.43 SILV    15  
                  32.73     1:07.43 (34.70)                                        
  5 Maloney, Michael C  14 Farmingdale-MR       1:06.48    1:07.78 SILV    14  
                  32.37     1:07.78 (35.41)                                        
  6 Polanish, Kevin     13 IA-MR                1:09.21    1:09.07 SILV    13  
                  33.84     1:09.07 (35.23)                                        
  7 Kanaley, Tim S      13 IA-MR                1:16.53    1:09.67 SILV    12  
  8 Bracey, Devin       14 NFS-MR               1:10.35    1:11.30 SILV    11  
                  34.24     1:11.30 (37.06)                                        
  9 Cornelia, Dylan T   14 WISC-MR              1:24.77    1:12.88 SILV     9  
                  35.06     1:12.88 (37.82)                                        
 10 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               1:15.45    1:13.39 SILV     7  
                  34.97     1:13.39 (38.42)                                        
 11 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       1:13.01    1:14.46 SILV     6  
                  36.95     1:14.46 (37.51)                                        
 12 Jordan, Lorenzo A   13 Sachem-MR            1:14.95    1:14.90 SILV     5  
                  37.01     1:14.90 (37.89)                                        
 13 Hou, Ryan           14 Express Swimming-MR  1:16.37    1:15.41 SILV     4  
                  36.50     1:15.41 (38.91)                                        
 14 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            1:16.80    1:16.55          3  
                  36.71     1:16.55 (39.84)                                        
 15 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                1:20.48    1:16.63          2  
                  36.82     1:16.63 (39.81)                                        
 16 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:18.68    1:17.01          1  
                  37.88     1:17.01 (39.13)                                        
 17 Pallmann, Kyle      14 Sachem-MR            1:17.49    1:18.76        
 18 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:21.59    1:19.07        
                  37.56     1:19.07 (41.51)                                        
 19 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       1:22.93    1:19.20        
                  36.41     1:19.20 (42.79)                                        
 20 Furci, Jack         13 Sachem-MR            1:18.08    1:19.51        
                  37.56     1:19.51 (41.95)                                        
 21 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:24.65    1:20.27        
                  37.45     1:20.27 (42.82)                                        
 22 Woodside, Jamal K   13 NFS-MR               1:35.00    1:20.48        
                  38.92     1:20.48 (41.56)                                        
 23 Loos, Thomas J      13 CSC-MR               1:30.00    1:20.70        
 24 Crennan, Connor B   13 IA-MR                1:25.00    1:21.41        
 25 Dorr, Kyle          13 WISC-MR              1:27.88    1:21.54        
 26 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:21.90    1:21.95        
                  40.11     1:21.95 (41.84)                                        
 27 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            1:22.44    1:22.23        
                  39.23     1:22.23 (43.00)                                        
 28 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       1:35.47    1:26.89        
                  41.53     1:26.89 (45.36)                                        
 29 Marano, Nicholas    13 CSC-MR               1:30.00    1:28.62        
                  40.92     1:28.62 (47.70)                                        
 30 McGibney, max A     14 CSC-MR               1:27.19    1:29.28        
                  42.26     1:29.28 (47.02)                                        
 31 Phelps, Brad        13 Express Swimming-MR  1:40.83    1:31.37        
                  42.90     1:31.37 (48.47)                                        
 32 Arcidiacono, Micha  13 Sachem-MR            1:50.00    1:37.55        
                  48.02     1:37.55 (49.53)                                        
 33 Nelkin, Eric        14 Sachem-MR            1:25.00    1:39.63        
 34 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR                  NT    1:41.13        
                  48.92     1:41.13 (52.21)                                        
 -- Harris, Luke J      13 WISC-MR              1:44.31         DQ        
 -- White, Colin        14 Express Swimming-MR  1:28.55         DQ        
 -- Mazovec, Cameron    13 Sachem-MR            1:45.00         NS        
 -- Liang, Harald Lian  13 Sachem-MR            1:45.00         NS        
 -- Pedisich, Joe M     14 UN-MR                1:05.19         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR               1:09.27    1:09.23 JO      20  
  2 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                1:13.50    1:13.11 SILV    17  
                  34.39     1:13.11 (38.72)                                        
  3 Parrinello, Anthon  14 Farmingdale-MR       1:15.74    1:13.50 SILV    16  
                  34.95     1:13.50 (38.55)                                        
  4 Kalletta, George E  13 IA-MR                1:16.63    1:14.05 SILV    15  
                  35.61     1:14.05 (38.44)                                        
  5 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR                 NT    1:15.24 SILV    14  
                  35.32     1:15.24 (39.92)                                        
  6 Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR       1:15.12    1:16.13 SILV    13  
                  34.87     1:16.13 (41.26)                                        
  7 Polanish, Kevin     13 IA-MR                1:18.81    1:16.21 SILV    12  
                  35.89     1:16.21 (40.32)                                        
  8 Meringolo, Loudon   14 CSC-MR               1:18.26    1:16.77 SILV    11  
                  29.46     1:16.77 (47.31)                                        
  9 Bracey, Devin       14 NFS-MR               1:17.34    1:18.26 SILV     9  
 10 Furci, Jack         13 Sachem-MR            1:18.99    1:18.45 SILV     7  
                  37.04     1:18.45 (41.41)                                        
 11 Cornelia, Dylan T   14 WISC-MR              1:31.11    1:21.38 SILV     6  
                  37.10     1:21.38 (44.28)                                        
 12 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:24.17    1:23.67          5  
 13 Kain, Patrick L     13 CSC-MR               1:24.68    1:23.72          4  
                  39.18     1:23.72 (44.54)                                        
 14 Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:27.87    1:24.52          3  
                  40.47     1:24.52 (44.05)                                        
 15 Hopkins, Tyreikh    13 NFS-MR               1:28.59    1:26.05          2  
                  40.38     1:26.05 (45.67)                                        
 16 Dorr, Kyle          13 WISC-MR              1:37.77    1:26.74          1  
                  40.81     1:26.74 (45.93)                                        
 17 Crennan, Connor B   13 IA-MR                1:32.00    1:28.72        
                  40.52     1:28.72 (48.20)                                        
 18 Micozzi, Daniel     13 Lindy-MR             1:41.32    1:28.96        
                  41.82     1:28.96 (47.14)                                        
 19 White, Colin        14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:28.99        
                  41.87     1:28.99 (47.12)                                        
 20 Clark, Trevor       14 Farmingdale-MR       1:35.00    1:29.19        
                  34.84     1:29.19 (54.35)                                        
 21 Loos, Thomas J      13 CSC-MR               1:30.00    1:29.51        
                  31.53     1:29.51 (57.98)                                        
 22 Thomas, Kieran C    13 IA-MR                1:30.35    1:30.14        
                  42.12     1:30.14 (48.02)                                        
 23 Pallmann, Kyle      14 Sachem-MR            1:28.98    1:30.21        
 24 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            1:28.60    1:30.37        
                  42.41     1:30.37 (47.96)                                        
 25 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:50.00    1:33.76        
                  43.39     1:33.76 (50.37)                                        
 26 McGibney, max A     14 CSC-MR               1:33.23    1:34.58        
                  42.79     1:34.58 (51.79)                                        
 27 Marano, Nicholas    13 CSC-MR               1:30.00    1:34.76        
                  43.82     1:34.76 (50.94)                                        
 28 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:38.66    1:35.64        
                  45.02     1:35.64 (50.62)                                        
 29 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:38.52    1:36.18        
                  44.78     1:36.18 (51.40)                                        
 30 Harris, Luke J      13 WISC-MR              1:43.49    1:37.23        
                  45.84     1:37.23 (51.39)                                        
 31 Geddes, Tommy F     13 Farmingdale-MR       1:39.86    1:38.17        
                  38.66     1:38.17 (59.51)                                        
 32 Phelps, Brad        13 Express Swimming-MR  1:49.12    1:43.09        
                  47.77     1:43.09 (55.32)                                        
 -- Nelkin, Eric        14 Sachem-MR            1:40.00         DQ        
                  45.50          DQ (53.79)                                        
 -- White, Devin H      13 Lindy-MR             1:39.35         DQ        
                  40.34          DQ (47.58)                                        
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR                  NT         DQ        
                  59.33        DQ (1:07.75)                                        
 -- Hou, Ryan           14 Express Swimming-MR  1:23.88         DQ        
                  38.08          DQ (44.59)                                        
 -- Cheng, Tim A        14 UN-MR                1:25.18         NS        
 -- Pedisich, Joe M     14 UN-MR                1:20.29         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR               1:01.53    1:01.14 ZQ      20  
                  28.28     1:01.14 (32.86)                                        
  2 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:01.80    1:01.61 SILV    17  
                  29.01     1:01.61 (32.60)                                        
  3 Kalletta, George E  13 IA-MR                1:05.37    1:03.56 SILV    16  
                  30.11     1:03.56 (33.45)                                        
  4 Neri, Nicholas J    14 IA-MR                1:16.11    1:05.76 SILV    15  
                  23.16     1:05.76 (42.60)                                        
  5 Meringolo, Loudon   14 CSC-MR               1:08.87    1:06.13 SILV    14  
                  30.39     1:06.13 (35.74)                                        
  6 Parrinello, Anthon  14 Farmingdale-MR       1:12.34    1:06.87 SILV    13  
                  30.03     1:06.87 (36.84)                                        
  7 White, Devin H      13 Lindy-MR             1:16.04    1:10.27 SILV    12  
                  28.95     1:10.27 (41.32)                                        
  8 Maloney, Michael C  14 Farmingdale-MR       1:11.89    1:11.05 SILV    11  
                  31.16     1:11.05 (39.89)                                        
  9 Lopez, Jason        13 Sachem-MR            1:13.86    1:12.94          9  
                  33.13     1:12.94 (39.81)                                        
 10 Jordan, Lorenzo A   13 Sachem-MR            1:11.50    1:13.79          7  
                  33.88     1:13.79 (39.91)                                        
 11 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:14.27          6  
                  32.53     1:14.27 (41.74)                                        
 12 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:21.39    1:15.39          5  
 13 Kanaley, Tim S      13 IA-MR                1:18.00    1:18.24          4  
                  34.15     1:18.24 (44.09)                                        
 14 deBoer, Bradley d   13 Sachem-MR            1:20.00    1:18.53          3  
                  34.58     1:18.53 (43.95)                                        
 15 Geddes, Sean A      13 Farmingdale-MR       1:23.00    1:22.31          2  
                  37.51     1:22.31 (44.80)                                        
 16 Micozzi, Daniel     13 Lindy-MR             1:31.01    1:23.73          1  
                  38.21     1:23.73 (45.52)                                        
 17 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            1:26.61    1:25.33        
                  18.24   1:25.33 (1:07.09)                                        
 18 Menis, Matthew N    13 IA-MR                2:00.00    1:26.05        
                  38.29     1:26.05 (47.76)                                        
 19 Dery, Ryan R        13 CSC-MR               2:15.00    1:32.63        
                  37.44     1:32.63 (55.19)                                        
 -- Ragusa, Gabriel J   13 Express Swimming-MR  1:10.53         DQ        
 -- Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR       1:14.29         DQ        
                  31.80          DQ (37.80)                                        
 -- Hopkins, Tyreikh    13 NFS-MR               1:28.57         NS        
 -- Woodside, Jamal K   13 NFS-MR               1:28.00         NS        
 -- Pedisich, Joe M     14 UN-MR                1:01.62         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  13-14 JO
              4:45.99  13-14 ZQ
              5:09.79  13-14 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     4:40.13    4:32.56 JO      20  
                  25.84       55.35 (29.51)     1:13.40 (18.05)     2:10.88 (57.48)
        2:50.47 (39.59)     3:29.91 (39.44)     3:57.59 (27.68)     4:32.56 (34.97)
  2 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     4:48.28    4:35.25 JO      17  
                  28.94     1:02.90 (33.96)     1:38.38 (35.48)                    
            2:52.82 ( )     3:33.86 (41.04)     4:04.51 (30.65)     4:35.25 (30.74)
  3 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     5:00.32    4:46.25 SILV    16  
                  28.10     1:06.18 (38.08)     1:25.88 (19.70)     1:45.34 (19.46)
      2:56.46 (1:11.12)     3:35.24 (38.78)     4:14.80 (39.56)     4:46.25 (31.45)
  4 Prokopiou, Nicos    14 CSC-MR               4:46.18    4:48.29 SILV    15  
                  29.09     1:04.09 (35.00)     1:39.44 (35.35)     2:14.71 (35.27)
        2:57.60 (42.89)     3:41.36 (43.76)     4:16.08 (34.72)     4:48.29 (32.21)
  5 Gregory, Logan T    14 Three Village-MR     5:15.88    4:50.39 SILV    14  
                  29.89     1:04.76 (34.87)     1:40.10 (35.34)     2:16.88 (36.78)
        3:02.13 (45.25)     3:47.55 (45.42)     4:18.98 (31.43)     4:50.39 (31.41)
  6 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     4:42.14    4:50.44 SILV    13  
                  28.03     1:02.17 (34.14)     1:38.18 (36.01)     2:13.75 (35.57)
        2:57.75 (44.00)     3:42.29 (44.54)     4:16.85 (34.56)     4:50.44 (33.59)
  7 Kohlus, Robert W    14 Three Village-MR     4:59.72    4:51.27 SILV    12  
                  29.39     1:03.57 (34.18)     1:41.69 (38.12)     2:18.68 (36.99)
        3:02.44 (43.76)     3:45.94 (43.50)     4:19.73 (33.79)     4:51.27 (31.54)
  8 Kalletta, George E  13 IA-MR                5:03.96    4:52.27 SILV    11  
                  31.38     1:06.29 (34.91)     1:44.66 (38.37)     2:22.10 (37.44)
        3:04.33 (42.23)     3:47.40 (43.07)     4:20.52 (33.12)     4:52.27 (31.75)
  9 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR     5:12.27    4:53.22 SILV     9  
                                                    1:36.47 ( )     2:17.84 (41.37)
      4:53.22 (2:35.38)                                                            
 10 Pedisich, Joe M     14 UN-MR                5:00.33    4:53.88 SILV     7  
                                1:06.15 ( )     1:43.91 (37.76)                    
                                                    4:21.01 ( )     4:53.88 (32.87)
 11 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     5:10.40    5:06.75 SILV     6  
                  33.59     1:11.46 (37.87)     1:31.04 (19.58)     2:21.63 (50.59)
        3:12.44 (50.81)     3:57.87 (45.43)     4:34.19 (36.32)     5:06.75 (32.56)
 12 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:50.00    5:08.09 SILV     5  
                  32.60     1:11.71 (39.11)     1:50.78 (39.07)     2:28.15 (37.37)
        3:11.51 (43.36)     3:55.52 (44.01)     4:33.07 (37.55)     5:08.09 (35.02)
 13 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:45.00    5:09.06 SILV     4  
                  33.26     1:12.69 (39.43)     1:51.35 (38.66)     2:29.08 (37.73)
        3:15.60 (46.52)     4:03.39 (47.79)     4:37.03 (33.64)     5:09.06 (32.03)
 14 Corabi, Jagger R    14 HYB-MR               5:14.00    5:12.21          3  
                  31.07     1:08.15 (37.08)     1:47.32 (39.17)     2:26.47 (39.15)
        3:12.51 (46.04)     3:59.27 (46.76)     4:36.58 (37.31)     5:12.21 (35.63)
 15 German, Alexander   14 Express Swimming-MR  5:20.18    5:15.64          2  
                  20.35     1:18.89 (58.54)     1:52.69 (33.80)                    
                                                    4:42.95 ( )     5:15.64 (32.69)
 16 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR     5:18.85    5:16.44          1  
                  34.04     1:06.72 (32.68)     1:44.04 (37.32)     2:36.28 (52.24)
        3:20.53 (44.25)     4:06.02 (45.49)   5:16.44 (1:10.42)                    
 17 He, David           13 Three Village-MR          NT    5:17.84        
                  33.65     1:00.41 (26.76)   2:10.66 (1:10.25)     2:30.00 (19.34)
        3:15.57 (45.57)     4:07.99 (52.42)     4:44.63 (36.64)     5:17.84 (33.21)
 18 Bogush, Nicholas W  13 Three Village-MR     5:32.30    5:18.31        
                  34.90     1:17.84 (42.94)     1:59.23 (41.39)     2:38.68 (39.45)
        3:26.29 (47.61)     4:12.55 (46.26)     4:45.99 (33.44)     5:18.31 (32.32)
 19 Weinhofer, Joseph   14 IA-MR                5:25.65    5:19.92        
                  34.10     1:13.30 (39.20)     1:54.75 (41.45)     2:34.21 (39.46)
        3:23.43 (49.22)     4:11.38 (47.95)     4:46.85 (35.47)     5:19.92 (33.07)
 20 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  5:45.00    5:22.04        
                  20.02     1:11.78 (51.76)     1:53.60 (41.82)     2:34.82 (41.22)
        3:25.12 (50.30)     4:10.29 (45.17)     4:49.11 (38.82)     5:22.04 (32.93)
 21 Metzger, Nicholas   13 Sachem-MR            6:22.73    5:39.58        
                  38.10     1:21.93 (43.83)     2:05.15 (43.22)     2:47.73 (42.58)
        3:36.03 (48.30)     4:24.59 (48.56)     5:03.58 (38.99)     5:39.58 (36.00)
 22 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     5:45.78    5:40.55        
                                1:28.40 ( )     2:11.09 (42.69)     2:52.75 (41.66)
        3:40.56 (47.81)                             5:05.64 ( )     5:40.55 (34.91)
 23 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     6:13.84    5:49.19        
                  36.39     1:20.12 (43.73)     2:04.42 (44.30)     2:48.19 (43.77)
        3:38.00 (49.81)     4:28.16 (50.16)     5:09.30 (41.14)     5:49.19 (39.89)
 -- Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     6:21.44         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  36.44     1:22.40 (45.96)                             2:52.30 ( )
        3:43.98 (51.68)     4:34.45 (50.47)     5:10.62 (36.17)          DQ (36.97)
 -- Alliano, Douglas G  14 Farmingdale-MR       5:00.00         DQ        
      One hand touch - fly
                  31.58     1:10.10 (38.52)   2:33.82 (1:23.72)                    
            3:23.25 ( )     4:14.02 (50.77)        DQ (1:14.95)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farmingdale Aquatics-MR  'A'                1:49.65    1:46.68         40  
     1) Alliano, Douglas G 14           2) Geddes, Sean A 13              
     3) Parrinello, Anthony A 14        4) Maloney, Michael C 14          
                  26.05       55.16 (29.11)     1:20.70 (25.54)     1:46.68 (25.98)
  2 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:48.00    1:48.45         34  
     1) Budke, Vinny C 13               2) Furci, Jack 13                 
     3) Jordan, Lorenzo A 13            4) deBoer, Bradley d 13           
                  26.49       53.07 (26.58)     1:20.29 (27.22)     1:48.45 (28.16)
  3 Long Island Express-MR  'A'                 1:58.05    1:57.34         32  
     1) McGoldrick, Michael I 14        2) Dunster, Connor G 13           
     3) Marschausen, Patrick 14         4) Ragusa, Gabriel J 13           
                  29.16       59.56 (30.40)     1:29.29 (29.73)     1:57.34 (28.05)
  4 Sachem Swim Club-MR  'B'                    2:04.00    1:59.58         30  
     1) Lopez, Jason 13                 2) Pallmann, Kyle 14              
     3) Banfi, Justin 14                4) Metzger, Nicholas D 13         
                  28.88       58.73 (29.85)     1:35.45 (36.72)     1:59.58 (24.13)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cato, Camren A      17 NFS-MR                 49.51      50.37 ZQ      20  
                  23.86       50.37 (26.51)                                        
  2 Barnola, Jimmy A    16 UNLIE-MR               50.07      50.68 ZQ      17  
                  24.43       50.68 (26.25)                                        
  3 Russell, Douglas L  17 CSC-MR                 50.07      50.99 ZQ      16  
                  24.58       50.99 (26.41)                                        
  4 Poblano, Christian  16 CSC-MR                 52.80      52.05 SILV    15  
                  24.82       52.05 (27.23)                                        
  5 Cassara, Conor V    17 IA-MR                  52.01      52.74 SILV    14  
                  24.99       52.74 (27.75)                                        
  6 Stecher, TJ J       16 IA-MR                  53.50      53.04 SILV    12.5
                  25.92       53.04 (27.12)                                        
  6 Ye, William         15 UN-MR                  52.63      53.04 SILV    12.5
                  25.54       53.04 (27.50)                                        
  8 Tellekamp, T.J. J   16 CSC-MR                 52.35      53.06 SILV    11  
                  25.59       53.06 (27.47)                                        
  9 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              52.07      53.14 SILV     9  
                  25.33       53.14 (27.81)                                        
 10 Camberdella, Griff  16 IA-MR                  54.03      53.61 SILV     7  
                  26.04       53.61 (27.57)                                        
 11 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR    54.86      53.95 SILV     6  
                  25.95       53.95 (28.00)                                        
 12 Avila, Derek R      17 IA-MR                  56.23      54.01 SILV     5  
                  25.55       54.01 (28.46)                                        
 13 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR    53.34      54.60          4  
                  26.58       54.60 (28.02)                                        
 14 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR    55.88      54.71          3  
                  25.92       54.71 (28.79)                                        
 15 Lydon, Patrick J    15 CSC-MR                 53.92      55.01          2  
                  24.52       55.01 (30.49)                                        
 16 Chernik, Noah       15 CSC-MR                 57.21      55.18          1  
                  26.67       55.18 (28.51)                                        
 17 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR    56.90      55.51        
                  26.69       55.51 (28.82)                                        
 18 Linder, Daniel      17 CSC-MR                 57.62      55.81        
                  26.89       55.81 (28.92)                                        
 19 Gilmore, Brandon J  16 IA-MR                  57.46      55.87        
                  26.92       55.87 (28.95)                                        
 20 Hobbes, Matthew R   15 CSC-MR                 57.19      55.89        
 21 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR    57.49      55.95        
                  26.97       55.95 (28.98)                                        
 22 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR    55.31      56.13        
                  27.27       56.13 (28.86)                                        
 23 McDougall, Robert   16 CSC-MR                 53.24      56.16        
                  26.34       56.16 (29.82)                                        
 24 Caraher, Sean P     15 IA-MR                  58.10      56.22        
                  26.91       56.22 (29.31)                                        
 25 Roche, Patrick D    15 IA-MR                  57.90      56.31        
                  26.91       56.31 (29.40)                                        
 26 Ismailov, Max       15 IA-MR                  57.26      56.36        
                  27.20       56.36 (29.16)                                        
 27 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR    57.32      56.37        
                  26.44       56.37 (29.93)                                        
 28 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR                 54.93      56.39        
                  26.73       56.39 (29.66)                                        
 29 Bailey, Nicholas X  15 NFS-MR                 56.84      56.61        
                  27.57       56.61 (29.04)                                        
 30 Trnka, Nicholas M   16 WISC-MR                59.55      56.67        
                  26.32       56.67 (30.35)                                        
 31 Kain, Ryan M        16 CSC-MR               1:00.00      56.73        
                  27.49       56.73 (29.24)                                        
 32 Young, Allen W      15 Sachem-MR              58.41      56.88        
                  26.56       56.88 (30.32)                                        
 33 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR              58.45      57.16        
 34 Vath, Joseph F      15 IA-MR                  56.69      57.45        
                  27.20       57.45 (30.25)                                        
 35 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR              58.48      57.59        
                  27.65       57.59 (29.94)                                        
 36 Hansen, Jason M     16 CSC-MR                 54.27      57.67        
                  27.58       57.67 (30.09)                                        
 37 Carney, Colin       15 WISC-MR              1:00.26      58.02        
                  27.79       58.02 (30.23)                                        
 38 Stoller, Jared C    15 CSC-MR                 59.43      58.83        
                  28.28       58.83 (30.55)                                        
 39 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR    58.26      58.85        
 40 Smith, Jeremy K     17 CSC-MR                 59.56      58.91        
                  28.67       58.91 (30.24)                                        
 41 deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            1:01.50      59.30        
                  28.33       59.30 (30.97)                                        
 41 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR    59.74      59.30        
                  28.28       59.30 (31.02)                                        
 43 Prevosto, Salvator  15 IA-MR                1:14.94      59.74        
                  28.75       59.74 (30.99)                                        
 44 Berdolt, Jack       16 CSC-MR               1:00.34    1:00.07        
                  28.37     1:00.07 (31.70)                                        
 45 Rubio, Reid C       15 IA-MR                1:05.70    1:01.03        
                  29.34     1:01.03 (31.69)                                        
 46 Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  1:01.99    1:01.10        
                  29.20     1:01.10 (31.90)                                        
 47 O'Connor, James T   16 Express Swimming-MR  1:00.74    1:02.08        
                  28.85     1:02.08 (33.23)                                        
 48 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            1:03.50    1:02.89        
                  26.82     1:02.89 (36.07)                                        
 49 Greene, Brian P     17 Farmingdale-MR       1:05.10    1:03.35        
                  30.54     1:03.35 (32.81)                                        
 50 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            1:07.61    1:04.41        
                  30.19     1:04.41 (34.22)                                        
 51 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:06.55    1:04.63        
                  31.02     1:04.63 (33.61)                                        
 52 Denoyior, Joseph M  15 WISC-MR              1:12.00    1:04.80        
                  30.63     1:04.80 (34.17)                                        
 53 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:09.82    1:07.78        
                  31.69     1:07.78 (36.09)                                        
 54 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:09.63    1:09.20        
                  32.51     1:09.20 (36.69)                                        
 55 Nestasia, Matt A    15 Sachem-MR            1:20.00    1:23.29        
                  36.08     1:23.29 (47.21)                                        
 56 Tom, Sam            15 Sachem-MR            1:40.00    1:26.28        
                  39.24     1:26.28 (47.04)                                        
 -- Wang, James         15 Express Swimming-MR  1:06.35         DQ        
                  30.83          DQ (34.18)                                        
 -- Salgado, TJ J       17 IA-MR                  54.00         NS        
 -- Veccia, James       17 CSC-MR                 56.84         NS        
 -- Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:21.42         NS        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15-18 ZQ
              5:17.99  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas    15 CSC-MR               5:32.09    5:11.73 SILV    20  
  2 Ismailov, Max       15 IA-MR                5:18.53    5:11.84 SILV    17  
                  27.56       58.53 (30.97)     1:30.11 (31.58)     2:01.70 (31.59)
        2:33.28 (31.58)     3:05.22 (31.94)     3:37.48 (32.26)     4:09.44 (31.96)
        4:40.90 (31.46)     5:11.84 (30.94)                                        
  3 Gilmore, Brandon J  16 IA-MR                5:18.42    5:17.93 SILV    16  
                  27.70       59.31 (31.61)     1:30.99 (31.68)     2:03.38 (32.39)
        2:36.01 (32.63)     3:08.91 (32.90)     3:41.33 (32.42)     4:13.98 (32.65)
        4:46.60 (32.62)     5:17.93 (31.33)                                        
  4 Avila, Derek R      17 IA-MR                5:25.53    5:23.04         15  
            2:36.69 ( )                             3:44.14 ( )   5:23.04 (1:38.90)
  5 Chernik, Noah       15 CSC-MR               5:35.32    5:26.27         14  
                  28.81     1:01.53 (32.72)     1:34.92 (33.39)     2:08.88 (33.96)
        2:42.72 (33.84)     3:16.17 (33.45)     3:49.49 (33.32)     4:22.81 (33.32)
        4:55.59 (32.78)     5:26.27 (30.68)                                        
  6 Vath, Joseph F      15 IA-MR                5:23.22    5:31.34         13  
                  28.17     1:00.03 (31.86)     1:33.22 (33.19)     2:07.11 (33.89)
        2:40.89 (33.78)     3:15.13 (34.24)     3:49.77 (34.64)     4:23.83 (34.06)
        4:57.76 (33.93)     5:31.34 (33.58)                                        
  7 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            5:25.64    5:33.88         12  
                  28.14     1:00.37 (32.23)     1:34.00 (33.63)     2:07.98 (33.98)
        2:42.03 (34.05)     3:15.69 (33.66)     3:49.82 (34.13)     4:24.80 (34.98)
        4:59.77 (34.97)     5:33.88 (34.11)                                        
  8 Guariglia, Philip   17 Express Swimming-MR  5:25.37    5:36.70         11  
                  23.54     1:00.50 (36.96)     1:33.34 (32.84)     2:07.18 (33.84)
        2:41.70 (34.52)     3:16.63 (34.93)     3:51.86 (35.23)     4:27.23 (35.37)
        5:02.24 (35.01)     5:36.70 (34.46)                                        
  9 Mack, Henry         15 HYB-MR               5:49.06    5:39.29          9  
                  27.98     1:00.87 (32.89)     1:35.21 (34.34)     2:09.75 (34.54)
        2:44.65 (34.90)     3:19.65 (35.00)     3:55.61 (35.96)     4:32.18 (36.57)
        5:06.69 (34.51)     5:39.29 (32.60)                                        
 10 Hansen, Jason M     16 CSC-MR               5:16.36    5:39.53          7  
                  28.64     1:00.82 (32.18)     1:34.33 (33.51)     2:08.43 (34.10)
        2:43.01 (34.58)     3:17.74 (34.73)     3:53.01 (35.27)     4:28.68 (35.67)
        5:05.06 (36.38)     5:39.53 (34.47)                                        
 11 deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            5:48.12    5:44.15          6  
                  29.27     1:02.79 (33.52)     1:37.30 (34.51)     2:12.64 (35.34)
        2:48.02 (35.38)     3:23.99 (35.97)     3:59.57 (35.58)     4:35.61 (36.04)
        5:11.15 (35.54)     5:44.15 (33.00)                                        
 12 Robertson, Patrick  16 Three Village-MR     5:27.67    5:46.86          5  
                  31.50     1:05.90 (34.40)     1:40.89 (34.99)     2:16.21 (35.32)
        2:52.04 (35.83)     3:27.47 (35.43)     4:02.72 (35.25)     4:37.50 (34.78)
        5:12.35 (34.85)     5:46.86 (34.51)                                        
 13 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR               5:45.39    5:48.95          4  
                                1:05.08 ( )                                        
            5:10.81 ( )     5:48.95 (38.14)                                        
 14 Young, Allen W      15 Sachem-MR            6:30.07    6:02.05          3  
                  29.99     1:04.12 (34.13)     1:40.03 (35.91)     2:17.01 (36.98)
        2:53.70 (36.69)     3:30.85 (37.15)     4:08.83 (37.98)     4:46.90 (38.07)
        5:26.24 (39.34)     6:02.05 (35.81)                                        
 15 Lydon, Patrick J    15 CSC-MR               5:43.83    6:05.02          2  
                  30.24     1:03.85 (33.61)     1:36.53 (32.68)     2:15.77 (39.24)
        2:53.39 (37.62)     3:31.79 (38.40)     3:46.05 (14.26)     4:27.90 (41.85)
        5:27.22 (59.32)     6:05.02 (37.80)                                        
 16 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            6:20.00    6:07.86          1  
                  19.78     1:07.64 (47.86)     1:29.09 (21.45)     2:22.87 (53.78)
        3:01.30 (38.43)     3:39.42 (38.12)     4:17.25 (37.83)     4:56.73 (39.48)
        5:35.35 (38.62)     6:07.86 (32.51)                                        
 17 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            6:30.00    6:20.44        
                  31.85     1:08.91 (37.06)     1:46.92 (38.01)     2:25.37 (38.45)
        3:04.69 (39.32)     3:43.41 (38.72)     4:23.51 (40.10)     5:03.41 (39.90)
        5:42.93 (39.52)     6:20.44 (37.51)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poblano, Christian  16 CSC-MR               2:12.96    2:11.37 SILV    20  
                  29.46     1:03.33 (33.87)     1:37.55 (34.22)     2:11.37 (33.82)
  2 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            2:14.70    2:11.45 SILV    17  
                  30.40     1:03.61 (33.21)     1:37.94 (34.33)     2:11.45 (33.51)
  3 Avila, Derek R      17 IA-MR                2:19.45    2:12.93 SILV    16  
                  29.69     1:02.60 (32.91)     1:37.66 (35.06)     2:12.93 (35.27)
  4 Vath, Joseph F      15 IA-MR                2:15.73    2:14.53 SILV    15  
                                                    1:41.93 ( )     2:14.53 (32.60)
  5 Tellekamp, T.J. J   16 CSC-MR               2:14.26    2:15.20 SILV    14  
                  31.05     1:04.70 (33.65)     1:39.75 (35.05)     2:15.20 (35.45)
  6 Barnola, Jimmy A    16 UNLIE-MR             2:15.83    2:15.50 SILV    13  
                  31.97                             1:41.75 ( )     2:15.50 (33.75)
  7 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR            2:23.41    2:16.53 SILV    12  
                  32.33     1:07.13 (34.80)     1:42.44 (35.31)     2:16.53 (34.09)
  8 Cato, Camren A      17 NFS-MR               2:14.83    2:16.60 SILV    11  
                  31.26     1:04.60 (33.34)     1:40.73 (36.13)     2:16.60 (35.87)
  9 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:18.36    2:16.78 SILV     9  
                  32.44     1:07.65 (35.21)     1:42.88 (35.23)     2:16.78 (33.90)
 10 Camberdella, Griff  16 IA-MR                2:15.63    2:19.59          7  
                  32.64     1:07.65 (35.01)     1:43.85 (36.20)     2:19.59 (35.74)
 11 Roche, Patrick D    15 IA-MR                2:22.68    2:21.68          6  
                  33.67     1:09.06 (35.39)     1:45.45 (36.39)     2:21.68 (36.23)
 12 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  2:42.00    2:21.74          5  
                  33.11     1:08.75 (35.64)     1:46.18 (37.43)     2:21.74 (35.56)
 13 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  2:47.00    2:23.23          4  
                  34.61     1:10.59 (35.98)     1:46.73 (36.14)     2:23.23 (36.50)
 14 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR  2:25.17    2:24.75          3  
                                1:10.31 ( )   2:24.75 (1:14.44)                    
 15 Bailey, Nicholas X  15 NFS-MR               2:28.37    2:24.96          2  
                  33.91     1:10.10 (36.19)     1:47.72 (37.62)     2:24.96 (37.24)
 16 Stecher, TJ J       16 IA-MR                2:58.86    2:28.12          1  
                  34.24     1:11.28 (37.04)     1:50.18 (38.90)     2:28.12 (37.94)
 17 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  2:39.00    2:30.47        
                  36.14       53.23 (17.09)     1:52.49 (59.26)     2:30.47 (37.98)
 18 Prevosto, Salvator  15 IA-MR                2:45.00    2:31.08        
                  36.18     1:14.72 (38.54)     1:54.51 (39.79)     2:31.08 (36.57)
 19 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            2:40.17    2:31.96        
                  36.03     1:15.27 (39.24)     1:55.25 (39.98)     2:31.96 (36.71)
 20 Bischoff, Gregory   16 IA-MR                2:31.46    2:33.31        
                  35.76     1:14.63 (38.87)     1:55.12 (40.49)     2:33.31 (38.19)
 21 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR            2:30.00    2:37.94        
                  34.74     1:13.78 (39.04)   2:37.94 (1:24.16)                    
 22 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  2:50.00    2:48.93        
 -- O'Connor, James T   16 Express Swimming-MR  2:42.64         DQ        
                  38.04     1:18.96 (40.92)     2:00.95 (41.99)          DQ (41.32)
 -- Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  2:34.86         DQ        
                  33.48     1:08.49 (35.01)     1:44.57 (36.08)          DQ (34.30)
 -- Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  3:00.00         NS        
 -- Lydon, Patrick J    15 CSC-MR               2:20.00         NS        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Linder, Daniel      17 CSC-MR               1:05.47    1:04.92 ZQ      20  
                  30.50     1:04.92 (34.42)                                        
  2 Caraher, Sean P     15 IA-MR                1:07.03    1:06.50 SILV    17  
                  31.23     1:06.50 (35.27)                                        
  3 Cassara, Conor V    17 IA-MR                1:08.90    1:08.20 SILV    16  
                  32.22     1:08.20 (35.98)                                        
  4 Russell, Douglas L  17 CSC-MR               1:05.77    1:10.28 SILV    15  
                  32.41     1:10.28 (37.87)                                        
  5 Veccia, James       17 CSC-MR               1:09.77    1:11.47         14  
                  32.68     1:11.47 (38.79)                                        
  6 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR  1:10.19    1:11.60         13  
                  33.86     1:11.60 (37.74)                                        
  7 Ye, William         15 UN-MR                1:13.17    1:11.69         12  
                  33.91     1:11.69 (37.78)                                        
  8 Ismailov, Max       15 IA-MR                1:11.34    1:12.07         11  
                  33.73     1:12.07 (38.34)                                        
  9 Chernik, Noah       15 CSC-MR               1:17.00    1:14.44          9  
                  35.31     1:14.44 (39.13)                                        
 10 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:12.25    1:14.47          7  
                  35.38     1:14.47 (39.09)                                        
 11 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:10.78    1:14.59          6  
                  35.43     1:14.59 (39.16)                                        
 12 Hobbes, Matthew R   15 CSC-MR               1:15.38    1:15.81          5  
                  35.80     1:15.81 (40.01)                                        
 13 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR               1:15.06    1:15.86          4  
                  35.42     1:15.86 (40.44)                                        
 14 Stoller, Jared C    15 CSC-MR               1:15.09    1:16.14          3  
                  35.57     1:16.14 (40.57)                                        
 15 Berdolt, Jack       16 CSC-MR               1:12.86    1:16.46          2  
                  35.54     1:16.46 (40.92)                                        
 16 Trnka, Nicholas M   16 WISC-MR              1:17.99    1:16.53          1  
                  37.19     1:16.53 (39.34)                                        
 17 McDougall, Robert   16 CSC-MR               1:10.16    1:17.05        
 18 Prevosto, Salvator  15 IA-MR                1:25.00    1:17.26        
                  36.97     1:17.26 (40.29)                                        
 19 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  1:18.88    1:17.57        
                  35.91     1:17.57 (41.66)                                        
 20 Wang, James         15 Express Swimming-MR  1:16.64    1:18.05        
                  37.37     1:18.05 (40.68)                                        
 21 Roche, Patrick D    15 IA-MR                1:20.08    1:18.82        
                  37.37     1:18.82 (41.45)                                        
 22 Kain, Ryan M        16 CSC-MR               1:20.00    1:19.69        
                  36.85     1:19.69 (42.84)                                        
 23 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:18.58    1:19.72        
                  37.60     1:19.72 (42.12)                                        
 24 O'Connor, James T   16 Express Swimming-MR  1:28.74    1:20.01        
                  38.22     1:20.01 (41.79)                                        
 25 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR  1:22.41    1:20.61        
                  38.62     1:20.61 (41.99)                                        
 26 Rubio, Reid C       15 IA-MR                1:25.71    1:20.71        
                  37.64     1:20.71 (43.07)                                        
 27 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:22.78    1:20.84        
                  38.18     1:20.84 (42.66)                                        
 28 Bischoff, Gregory   16 IA-MR                1:20.18    1:22.69        
                  38.83     1:22.69 (43.86)                                        
 29 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:23.33    1:22.90        
                  38.40     1:22.90 (44.50)                                        
 30 Greene, Brian P     17 Farmingdale-MR       1:25.95    1:23.81        
                  39.55     1:23.81 (44.26)                                        
 31 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:25.41    1:23.90        
                  39.45     1:23.90 (44.45)                                        
 32 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:30.37    1:25.46        
 33 Young, Allen W      15 Sachem-MR            1:23.73    1:26.38        
                  39.96     1:26.38 (46.42)                                        
 34 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:30.55    1:27.19        
 35 Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  1:34.99    1:27.26        
                  40.83     1:27.26 (46.43)                                        
 36 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            1:39.19    1:28.45        
                  41.83     1:28.45 (46.62)                                        
 37 Denoyior, Joseph M  15 WISC-MR              1:25.00    1:30.98        
 38 Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:44.29    1:38.07        
                  44.68     1:38.07 (53.39)                                        
 39 Tom, Sam            15 Sachem-MR            2:00.00    1:53.44        
                  54.18     1:53.44 (59.26)                                        
 -- deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            1:20.00         DQ        
                  44.11          DQ (48.64)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              56.73      58.21 SILV    20  
                  26.89       58.21 (31.32)                                        
  2 Ye, William         15 UN-MR                  58.42      58.67 SILV    17  
                  26.56       58.67 (32.11)                                        
  3 Panzarino, Matthew  17 Express Swimming-MR    58.99      58.82 SILV    16  
                  27.56       58.82 (31.26)                                        
  4 Gilmore, Brandon J  16 IA-MR                1:00.01    1:00.58 SILV    15  
                  29.06     1:00.58 (31.52)                                        
  5 McDougall, Robert   16 CSC-MR               1:00.90    1:01.48 SILV    14  
                  28.60     1:01.48 (32.88)                                        
  6 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  1:00.34    1:01.79 SILV    13  
  7 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR            1:06.19    1:02.18 SILV    12  
                  29.17     1:02.18 (33.01)                                        
  8 Russell, Douglas L  17 CSC-MR               1:00.20    1:02.24 SILV    11  
                  25.54     1:02.24 (36.70)                                        
  9 Barnola, Jimmy A    16 UNLIE-MR             1:01.93    1:03.02          9  
                  28.83     1:03.02 (34.19)                                        
 10 Poblano, Christian  16 CSC-MR               1:00.41    1:03.24          7  
                  29.22     1:03.24 (34.02)                                        
 11 Pizzurro, Nick J    17 CSC-MR               1:08.13    1:03.80          6  
                  29.42     1:03.80 (34.38)                                        
 12 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:04.82    1:03.83          5  
                  29.40     1:03.83 (34.43)                                        
 13 Cato, Camren A      17 NFS-MR                 59.64    1:03.85          3.5
                  28.36     1:03.85 (35.49)                                        
 13 Chernik, Noah       15 CSC-MR               1:04.09    1:03.85          3.5
                  29.58     1:03.85 (34.27)                                        
 15 Tellekamp, T.J. J   16 CSC-MR               1:00.73    1:03.89          2  
                  29.50     1:03.89 (34.39)                                        
 16 Vath, Joseph F      15 IA-MR                1:01.66    1:04.38          1  
                  29.48     1:04.38 (34.90)                                        
 17 Veccia, James       17 CSC-MR               1:04.30    1:04.56        
                  29.70     1:04.56 (34.86)                                        
 18 Avila, Derek R      17 IA-MR                1:04.95    1:04.63        
                  29.17     1:04.63 (35.46)                                        
 19 Stoller, Jared C    15 CSC-MR               1:03.50    1:04.66        
                  29.40     1:04.66 (35.26)                                        
 20 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR            1:03.77    1:04.94        
                  30.01     1:04.94 (34.93)                                        
 21 Hobbes, Matthew R   15 CSC-MR               1:05.71    1:04.97        
                  29.80     1:04.97 (35.17)                                        
 22 Stecher, TJ J       16 IA-MR                1:12.71    1:05.24        
 23 deBoer, Skylar A    15 Sachem-MR            1:05.41    1:05.45        
                  30.31     1:05.45 (35.14)                                        
 24 Lydon, Patrick J    15 CSC-MR               1:04.59    1:05.76        
                  29.98     1:05.76 (35.78)                                        
 25 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:08.37    1:06.00        
                  30.91     1:06.00 (35.09)                                        
 26 Ismailov, Max       15 IA-MR                1:07.21    1:06.32        
                  30.38     1:06.32 (35.94)                                        
 27 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:09.73    1:06.34        
                  30.75     1:06.34 (35.59)                                        
 28 Wang, James         15 Express Swimming-MR  1:17.00    1:07.74        
                  30.36     1:07.74 (37.38)                                        
 29 Young, Allen W      15 Sachem-MR            1:11.72    1:08.30        
 30 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            1:15.00    1:08.86        
                  32.19     1:08.86 (36.67)                                        
 31 Smith, Jeremy K     17 CSC-MR               1:15.00    1:09.29        
                  32.51     1:09.29 (36.78)                                        
 32 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  1:24.63    1:09.43        
                  32.53     1:09.43 (36.90)                                        
 33 Carney, Colin       15 WISC-MR              1:13.04    1:09.87        
                  32.76     1:09.87 (37.11)                                        
 34 Trnka, Nicholas M   16 WISC-MR              1:15.85    1:11.04        
                  32.88     1:11.04 (38.16)                                        
 35 Hansen, Jason M     16 CSC-MR               1:07.13    1:11.26        
                  32.01     1:11.26 (39.25)                                        
 36 Bailey, Nicholas X  15 NFS-MR               1:08.39    1:12.83        
                  32.69     1:12.83 (40.14)                                        
 37 Martinez, Andres P  15 Express Swimming-MR  1:32.00    1:13.77        
                  34.27     1:13.77 (39.50)                                        
 38 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:17.00    1:14.04        
                  34.01     1:14.04 (40.03)                                        
 39 Greene, Brian P     17 Farmingdale-MR       1:16.43    1:14.59        
                  34.02     1:14.59 (40.57)                                        
 40 Micozzi, Ryan T     15 Sachem-MR            1:25.35    1:18.74        
                  32.44     1:18.74 (46.30)                                        
 41 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:19.00    1:21.55        
                  36.56     1:21.55 (44.99)                                        
 42 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:26.33    1:22.87        
                  37.11     1:22.87 (45.76)                                        
 -- Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:19.90         DQ        
                  34.25          DQ (44.88)                                        
 -- Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:35.00         DQ        
                  42.48                                                            
 -- Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:30.00         DQ        
                  37.40          DQ (46.94)                                        
 -- Caraher, Sean P     15 IA-MR                1:03.21         NS        
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15-18 ZQ
              4:45.89  15-18 SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     4:23.57    4:28.28 ZQ      20  
                  21.58                             1:24.98 ( )                    
                                3:13.79 ( )   4:28.28 (1:14.49)                    
  2 Kaplan, Zach I      16 Three Village-MR     4:28.66    4:33.99 ZQ      17  
                  28.45     1:01.63 (33.18)     1:36.33 (34.70)     2:10.82 (34.49)
        2:52.81 (41.99)     3:34.59 (41.78)     4:05.16 (30.57)     4:33.99 (28.83)
  3 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR     4:33.99    4:42.31 SILV    16  
                  28.27     1:01.60 (33.33)     1:36.80 (35.20)     2:11.95 (35.15)
        2:53.83 (41.88)     3:36.13 (42.30)     4:09.54 (33.41)     4:42.31 (32.77)
  4 Infranco, Daniel S  15 Three Village-MR     4:41.56    4:43.57 SILV    15  
  5 Chiang, Peter X     16 Three Village-MR     4:50.98    4:43.97 SILV    14  
                  28.51     1:02.32 (33.81)     1:39.17 (36.85)     2:14.80 (35.63)
        2:54.55 (39.75)     3:34.59 (40.04)     4:09.20 (34.61)     4:43.97 (34.77)
  6 Zou, Evan J         16 Three Village-MR     4:35.51    4:44.04 SILV    13  
                  27.94     1:01.80 (33.86)     1:38.11 (36.31)     2:14.98 (36.87)
        2:57.09 (42.11)     3:38.92 (41.83)     4:12.30 (33.38)     4:44.04 (31.74)
  7 Russell, Douglas L  17 CSC-MR               4:51.76    4:49.01         12  
                  25.71       43.45 (17.74)   1:45.32 (1:01.87)     2:04.75 (19.43)
        2:51.67 (46.92)     3:41.59 (49.92)     4:10.49 (28.90)     4:49.01 (38.52)
  8 Pozmanter, Matthew  17 Three Village-MR     4:28.72    4:49.55         11  
                  29.00     1:04.28 (35.28)     1:41.43 (37.15)     2:18.77 (37.34)
        2:59.86 (41.09)     3:43.16 (43.30)     4:16.44 (33.28)     4:49.55 (33.11)
  9 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     5:05.59    4:50.19          9  
                  30.22     1:05.80 (35.58)                             2:19.38 ( )
        3:00.17 (40.79)     3:40.22 (40.05)     4:16.35 (36.13)     4:50.19 (33.84)
 10 Michel, Jeff R      15 Sachem-MR            4:59.09    4:55.26          7  
                  30.19     1:07.83 (37.64)     1:46.41 (38.58)     2:24.12 (37.71)
        3:06.29 (42.17)     3:49.69 (43.40)     4:24.69 (35.00)     4:55.26 (30.57)
 11 Li, Peter Z         16 Three Village-MR     4:54.96    4:57.36          6  
                                                    1:40.77 ( )                    
                                3:48.81 ( )     4:23.85 (35.04)     4:57.36 (33.51)
 12 Metzger, Alexander  15 Sachem-MR            5:10.13    4:58.68          5  
                  28.75     1:03.16 (34.41)     1:40.49 (37.33)     2:17.52 (37.03)
        3:02.73 (45.21)     3:48.73 (46.00)     4:24.52 (35.79)     4:58.68 (34.16)
 13 Roche, Patrick D    15 IA-MR                5:15.00    5:06.28          4  
                  32.74     1:09.86 (37.12)     1:48.49 (38.63)     2:27.31 (38.82)
        3:13.42 (46.11)     3:58.91 (45.49)     4:32.63 (33.72)     5:06.28 (33.65)
 14 Michel, Brad J      17 Sachem-MR            5:18.53    5:13.06          3  
                  31.37     1:08.76 (37.39)     1:51.10 (42.34)     2:31.55 (40.45)
        3:17.09 (45.54)     4:03.14 (46.05)     4:39.19 (36.05)     5:13.06 (33.87)
 15 McDougall, Robert   16 CSC-MR               5:00.88    5:13.91          2  
                  29.49     1:05.12 (35.63)     1:43.93 (38.81)     2:24.10 (40.17)
        3:11.50 (47.40)     4:00.33 (48.83)     4:37.73 (37.40)     5:13.91 (36.18)
 16 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     5:38.67    5:19.52          1  
                  32.09     1:09.19 (37.10)     1:49.98 (40.79)     2:31.13 (41.15)
        3:21.77 (50.64)     4:12.36 (50.59)     4:45.69 (33.33)     5:19.52 (33.83)
 17 Gursoy, Bogac B     17 Sachem-MR            5:00.00    5:22.59        
                  29.74     1:06.12 (36.38)                             2:29.55 ( )
        3:18.05 (48.50)     4:07.69 (49.64)     4:45.42 (37.73)     5:22.59 (37.17)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                 3:35.70    1:37.91         40  
     1) Earley, Sean P 16               2) Ang, Jonathan J 15             
     3) Ruiz, Jonathan J 17             4)                                
                  25.31       49.66 (24.35)     1:14.70 (25.04)     1:37.91 (23.21)
  2 Connetquot Swim Club-MR  'A'                1:34.79    1:37.94         34  
     1) McDougall, Robert J 16          2) Poblano, Christian S 16        
     3) Lydon, Patrick J 15             4) Russell, Douglas L 17          
                                  50.17 ( )     1:14.67 (24.50)     1:37.94 (23.27)
  3 Long Island Express-MR  'B'                      NT    1:41.22         32  
     1) Donaldson, Kobi D 16            2) Perulli, Michael P 15          
     3) Ardito, Jonathan T 17           4) Panzarino, Matthew A 17        
                  25.00       49.40 (24.40)     1:16.01 (26.61)     1:41.22 (25.21)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                    1:44.00    1:42.64         30  
     1) Arcidiacono, Stephen G 17       2) Gursoy, Bogac B 17             
     3) Metzger, Alexander 15           4) Young, Allen W 15              
                  24.50       50.74 (26.24)     1:16.77 (26.03)     1:42.64 (25.87)
  5 Sachem Swim Club-MR  'B'                    1:56.00    1:57.50         28  
     1) deBoer, Skylar A 15             2) Hawkesworth, Cameron d 15      
     3) Micozzi, Ryan T 15              4) Loughlin, Kyle 15              
                  28.10       56.09 (27.99)     1:26.89 (30.80)     1:57.50 (30.61)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jordan, Lorenzo A         13 Sachem-MR              27.00      27.69        
  2 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              31.00      31.84        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR              37.00      39.17        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:28.00    1:28.56        
  2 Davis, Avery J            11 Sachem-MR            1:41.00    1:38.66        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veccia, James             17 CSC-MR                    NT    2:30.45        
  2 Metzger, Nicholas D       13 Sachem-MR                 NT    3:13.61        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               11 Sachem-MR              35.00      35.70        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragusa, Gabriel J         13 Express Swimming-MR  1:10.53    1:09.61