Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/13/2013 07:32 PM
                Patriot Swim Team, Sanction #: 131011  131059-T                
                            Halloween IMX Meet 2013                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.09  SECT
              2:15.09  METS
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:17.70    2:15.86 ZQ      20  
  2 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    2:16.84 ZQ      17  
  3 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:18.48    2:17.39 ZQ      16  
  4 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:29.75    2:25.31 SILV    15  
  5 Cheng, Britney      13 GATE-MR              2:30.11    2:26.79 SILV    14  
  6 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              2:29.18    2:29.82 SILV    13  
  7 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              2:37.16    2:30.02 SILV    12  
  8 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR     2:41.91    2:32.32 SILV    11  
  9 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:27.33    2:32.38 SILV     9  
 10 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                2:32.10    2:32.74 SILV     7  
 11 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR              2:47.28    2:38.82 SILV     6  
 12 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              2:29.78    2:40.05 SILV     5  
 13 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:31.59    2:41.89 SILV     4  
 14 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              2:31.39    2:42.09 SILV     3  
 15 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              3:00.00    2:43.87          2  
 16 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              2:47.61    2:44.21          1  
 17 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              2:36.01    2:45.28        
 18 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              3:11.21    2:48.30        
 19 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              3:00.00    2:48.54        
 20 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    2:51.90    2:48.95        
 21 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR              3:19.52    2:49.93        
 22 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              2:54.06    2:53.57        
 23 Santiago, Gabriell  14 Team Rockland-MR     2:50.64    2:53.81        
 24 Eckerle, Christina  13 Team Rockland-MR     2:58.66    2:54.11        
 25 Crane, Daniela      13 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:00.73        
 26 Rivera, Anna C      13 PATS-MR              3:03.97    3:00.97        
 27 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR     3:11.66    3:08.96        
 28 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:11.98    3:15.21        
 29 Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR    3:25.00    3:16.43        
 30 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:15.00    3:23.35        
 -- Marsillo, Victoria  14 HS-MR                2:53.27         NS        
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              2:44.11         NS        
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT
              2:03.99  METS
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:03.06    2:04.99 ZQ      20  
  2 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:17.88    2:13.70 ZQ      17  
  3 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:22.11    2:19.36 SILV    16  
  4 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:23.08    2:20.75 SILV    15  
  5 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR              2:30.62    2:24.71 SILV    14  
  6 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR     2:26.93    2:29.76 SILV    13  
  7 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR     3:03.11    2:35.54         12  
  8 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:36.67    2:35.64         11  
  9 Serman, Trevor W    14 APEX-MR              2:39.27    2:35.70          9  
 10 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR     2:54.66    2:36.65          7  
 11 Hur, Thomas         14 GATE-MR              2:48.00    2:40.17          6  
 12 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:46.12    2:41.44          5  
 13 Hwang, Austin       13 GATE-MR              2:45.00    2:45.67          4  
 14 Finn, Jared         13 Team Rockland-MR     2:41.66    2:46.28          3  
 15 Laitman, Michael H  13 Rivertown Rays-MR    2:55.00    2:46.86          2  
 16 Whitfield, George   13 NYCC-MR              3:00.00    2:47.54          1  
 17 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR     2:48.55    2:51.28        
 18 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              2:43.53    2:52.54        
 19 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:57.99    3:00.54        
 20 Markic, Marin       13 PATS-MR                   NT    3:02.18        
 21 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:00.00    3:05.67        
 22 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:00.00    3:19.51        
 23 Tirado, Tristan R   13 Team Rockland-MR     3:11.66    3:40.29        
 24 Mcgrath, Connor     13 Team Rockland-MR     3:00.66    3:42.29        
 -- Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              3:00.54         DQ        
      Not on back off wall
 -- Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR            3:40.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Rodriguez, Henry G  13 Team Rockland-MR     3:44.66         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Dodd, Nick J        14 Team Rockland-MR     3:00.66         DQ        
      Not on back off wall
 -- Chen, Jiawei        14 GATE-MR              3:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Tung, Kyle P        13 GATE-MR              3:07.00         NS        
 
Event 3  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:13.08    1:11.43 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              1:13.17    1:12.62 ZQ      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:18.99    1:15.70 ZQ      16  
  4 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:20.85    1:17.30 ZQ      15  
  5 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:20.41    1:19.76 JO      14  
  6 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:22.39    1:20.43 JO      13  
  7 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:22.88    1:20.78 JO      12  
  8 Hon, Fion           10 HS-MR                1:23.54    1:21.30 SILV    11  
  9 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:29.26    1:21.64 SILV     9  
 10 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:23.08    1:22.92 SILV     7  
 11 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:32.67    1:23.32 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:31.40    1:23.71 SILV     5  
 13 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:40.23    1:24.49 SILV     4  
 14 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:28.88    1:24.53 SILV     3  
 15 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:29.24    1:25.92 SILV     2  
 16 Simmons, Quinn P    10 SPAR-MR              1:49.82    1:27.59 SILV     1  
 17 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:29.18    1:27.60 SILV   
 18 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:32.71    1:28.02 SILV   
 19 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:31.57    1:28.07 SILV   
 20 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:25.31    1:28.79 SILV   
 21 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:46.43    1:31.63 SILV   
 22 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:39.54    1:32.24 SILV   
 23 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              1:36.31    1:33.59 SILV   
 24 Quezada, Vanessa A   9 PATS-MR              1:43.77    1:35.95 SILV   
 25 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:37.73    1:38.03        
 26 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:38.00    1:38.82        
 27 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              1:43.00    1:41.61        
 28 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:39.77    1:41.67        
 29 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:44.04        
 30 Wong, Linsey         8 NYCC-MR              2:10.00    1:45.18        
 31 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     1:55.37    1:45.62        
 32 Yaremenko, Isabell   9 Shy-Mr-MR            1:40.90    1:48.59        
 33 Brahmadesam, Ritik   8 SPAR-MR              2:10.32    1:50.29        
 34 Wu, Carissa         10 GATE-MR              1:45.00    1:50.90        
 35 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:52.53        
 36 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR              1:55.00    1:53.45        
 37 Liang, Victoria     10 GATE-MR              1:45.00    1:54.02        
 38 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              1:55.00    1:56.77        
 39 Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR              1:53.00    2:01.69        
 40 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:02.90    2:03.06        
 41 Liang, Virginia      7 GATE-MR              2:15.00    2:30.62        
 -- Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:52.47         DQ        
      Not on back off wall
 -- Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:40.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Rackoff, Hallie J    9 Rivertown Rays-MR    1:49.03         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Israel, Caitlyn F    9 NYCC-MR              2:15.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Lameka, Ilona       10 Shy-Mr-MR            1:36.54         NS        
 -- Yang, Grace         10 GATE-MR              1:53.00         NS        
 -- Ford, Mary           9 SPAR-MR              2:05.23         NS        
 -- Case, Maeve          9 SPAR-MR              1:41.97         NS        
 
Event 4  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:14.19    1:13.59 ZQ      20  
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:21.84    1:14.02 ZQ      17  
  3 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              1:19.84    1:14.66 ZQ      16  
  4 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:15.00    1:15.49 ZQ      15  
  5 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:19.25    1:19.11 JO      14  
  6 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:25.73    1:20.06 JO      13  
  7 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:18.06    1:20.60 JO      12  
  8 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:28.87    1:22.37 SILV    11  
  9 McClung, Max M       9 Rivertown Rays-MR    1:28.93    1:23.79 SILV     9  
 10 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            1:28.42    1:23.80 SILV     7  
 11 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            1:24.83    1:24.28 SILV     6  
 12 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:25.81    1:26.89 SILV     5  
 13 Judson, Jack D       9 PATS-MR              1:35.09    1:27.60 SILV     4  
 14 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:31.08    1:27.63 SILV     3  
 15 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:40.00    1:27.99 SILV     2  
 16 Douglas, Yohance J  10 SPAR-MR              1:45.23    1:28.68 SILV     1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR              1:33.54    1:30.30 SILV   
 18 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:32.07    1:30.89 SILV   
 19 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:34.55    1:32.78 SILV   
 20 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:45.00    1:32.83 SILV   
 21 Crane, Nicolas      10 Rivertown Rays-MR    1:46.74    1:33.39 SILV   
 22 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:32.44    1:33.50 SILV   
 23 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:45.00    1:35.03 SILV   
 24 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR             1:35.92    1:35.05 SILV   
 25 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              1:43.33    1:36.19 SILV   
 26 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     1:28.66    1:37.54        
 27 Nusser, William A    9 Rivertown Rays-MR    1:38.00    1:37.95        
 28 Tenenboym, Tim       9 Shy-Mr-MR            1:36.67    1:38.84        
 29 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:38.91    1:39.11        
 30 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:42.01    1:39.28        
 31 Rocco, Chris M      10 SPAR-MR              2:05.40    1:40.62        
 32 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:50.00    1:40.77        
 33 Horan, Robert G     10 SPAR-MR              2:10.23    1:41.92        
 34 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:46.51    1:42.16        
 35 Abela, George       10 GATE-MR              1:40.00    1:42.59        
 36 Landgraf, Timothy    8 Shy-Mr-MR            1:47.73    1:44.57        
 37 Trachuk, James       8 NYCC-MR              2:00.00    1:45.07        
 38 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    1:50.33    1:47.70        
 39 Gutierrez, Demetri   9 SPAR-MR              1:57.08    1:50.20        
 40 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              1:50.22    1:50.37        
 41 Leong, Alex         10 GATE-MR              1:40.00    1:50.46        
 42 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            1:54.05    1:53.81        
 43 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:58.73        
 44 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    2:03.31        
 45 Pasquince, Michael   9 Shy-Mr-MR            2:13.48    2:13.37        
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            1:55.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Gutin, David         6 Shy-Mr-MR            2:10.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Yakubov, Samuel     10 GATE-MR              1:55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Douglas, Orion       9 SPAR-MR              1:55.23         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Leong, Darren        8 GATE-MR              2:10.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Burstein, Dillon S   9 SPAR-MR              2:08.63         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Chen, Brandon A     10 PATS-MR              1:41.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    1:55.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:35.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:48.49         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Lim, Noah B          9 Rivertown Rays-MR    1:55.00         NS        
 -- McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:21.69         NS        
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SECT
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:32.29    2:22.05 ZQ      20  
  2 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:38.37    2:31.24 SILV    17  
  3 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:43.05    2:36.10 SILV    16  
  4 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    2:37.68         15  
  5 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              2:34.05    2:38.40         14  
  6 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              1:48.00    2:47.73         13  
  7 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              3:23.19    2:49.14         12  
  8 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              2:52.68    3:02.15         11  
  9 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              3:00.00    3:03.99          9  
 10 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              3:24.75    3:18.94          7  
 11 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    3:35.00    3:29.28          6  
 12 Rivera, Anna C      13 PATS-MR                   NT    3:45.79          5  
 -- Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              3:20.96         DQ        
      One hand touch
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SECT
              2:05.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:06.00    2:14.00 ZQ      20  
  2 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:27.12    2:27.91 SILV    17  
  3 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:32.00    2:29.95 SILV    16  
  4 Serman, Trevor W    14 APEX-MR              2:40.50    2:30.37 SILV    15  
  5 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:35.00    2:40.45         14  
  6 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:46.12    2:43.90         13  
  7 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:55.35    2:47.15         12  
  8 Hur, Thomas         14 GATE-MR              3:00.00    2:49.12         11  
  9 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              2:53.00    3:07.69          9  
 -- Raiola, A J J       13 HS-MR                3:00.00         DQ        
      One hand touch
 
Event 7  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              1:12.12    1:08.90 ZQ      20  
  2 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:13.34    1:12.11 ZQ      17  
  3 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:34.56    1:26.01 SILV    16  
  4 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:50.00    1:26.36 SILV    15  
  5 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:28.23    1:27.75 SILV    14  
  6 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:29.90    1:27.82 SILV    13  
  7 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:50.23    1:28.59 SILV    12  
  8 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:29.25 SILV    11  
  9 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:33.03    1:29.70 SILV     9  
 10 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:35.00    1:30.79 SILV     7  
 11 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:30.11    1:30.82 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:48.39    1:30.84 SILV     5  
 13 Simmons, Quinn P    10 SPAR-MR              1:55.23    1:32.54 SILV     4  
 14 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:46.11    1:32.86 SILV     3  
 15 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:29.00    1:33.35 SILV     2  
 16 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:50.43    1:34.13 SILV     1  
 17 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:41.36    1:37.54 SILV   
 18 Hon, Fion           10 HS-MR                1:39.65    1:37.70 SILV   
 19 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:50.00    1:41.84        
 20 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:50.86    1:41.93        
 21 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:43.96        
 22 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:49.33    1:44.61        
 23 Quezada, Vanessa A   9 PATS-MR              1:46.00    1:44.96        
 24 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:33.66    1:48.05        
 25 Yaremenko, Isabell   9 Shy-Mr-MR            2:25.00    1:56.22        
 26 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:58.16    1:58.46        
 27 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:55.00    2:01.74        
 28 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     1:55.66    2:12.96        
 29 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    2:05.00    2:20.23        
 -- Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:25.00         DQ        
      Did not finish
 -- Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:41.00         DQ        
      One hand touch
 -- Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:32.64         DQ        
      One hand touch
 -- Rackoff, Hallie J    9 Rivertown Rays-MR    2:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lameka, Ilona       10 Shy-Mr-MR            1:40.58         NS        
 
Event 8  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:14.66    1:13.27 ZQ      20  
  2 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:19.53    1:20.00 ZQ      17  
  3 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:27.45    1:21.07 ZQ      16  
  4 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:20.00    1:21.20 ZQ      15  
  5 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:29.55    1:21.95 ZQ      14  
  6 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              1:26.99    1:23.19 JO      13  
  7 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            1:32.26    1:24.33 JO      12  
  8 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:28.01    1:26.34 JO      11  
  9 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:36.00    1:30.60 SILV     9  
 10 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:32.64    1:30.91 SILV     7  
 11 McClung, Max M       9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:32.27 SILV     6  
 12 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            1:43.89    1:32.30 SILV     5  
 13 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:31.73    1:32.47 SILV     4  
 14 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:48.00    1:33.30 SILV     3  
 15 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:45.00    1:35.11 SILV     2  
 16 Nusser, William A    9 Rivertown Rays-MR    1:43.55    1:44.15          1  
 17 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:59.64    1:44.95        
 18 Tenenboym, Tim       9 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:45.15        
 19 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:47.00    1:47.29        
 20 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:57.45    1:51.55        
 21 Abela, George       10 GATE-MR              1:40.00    1:51.58        
 22 Zhang, David         9 GATE-MR              1:45.00    1:51.90        
 23 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:40.00    1:52.74        
 24 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:38.00    1:52.88        
 25 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:50.00    1:53.62        
 26 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:55.00    1:55.59        
 27 Crane, Nicolas      10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:56.12        
 28 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:57.78        
 29 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    2:19.00    2:04.60        
 30 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     1:33.66    2:07.47        
 31 Landgraf, Timothy    8 Shy-Mr-MR            2:15.00    2:20.69        
 32 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            2:20.00    3:03.70        
 -- Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:40.36         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              1:51.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:45.00         NS        
 -- Douglas, Yohance J  10 SPAR-MR              1:55.32         NS        
 
Event 9  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:38.39  SECT
              4:47.49  METS
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:25.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              5:05.74    5:00.73 JO      20  
  2 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    5:02.49 JO      17  
  3 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                5:05.52    5:13.79 SILV    16  
  4 Low, Kelly          14 NYCC-MR              5:37.66    5:27.91         15  
  5 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              5:28.95    5:31.36         14  
  6 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              5:45.00    5:34.21         13  
  7 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              5:40.00    5:39.77         12  
  8 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              5:32.57    5:42.78         11  
  9 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              6:09.25    5:47.56          9  
 10 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              6:05.00    5:47.86          7  
 11 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              5:51.25    5:58.28          6  
 12 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              5:59.80    6:13.27          5  
 13 Rivera, Anna C      13 PATS-MR                   NT    6:40.96          4  
 -- Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    7:05.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
 -- Crane, Daniela      13 Rivertown Rays-MR    6:45.00    6:04.23        
      Did not finish - Misc
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              5:45.00         NS        
 
Event 10  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT
              4:25.99  METS
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              5:09.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              4:26.56    4:34.29 JO      20  
  2 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              4:50.00    5:00.35 SILV    17  
  3 Lue, Michael        13 GATE-MR              4:59.00    5:05.07 SILV    16  
  4 Chan, Brian         14 GATE-MR              5:20.00    5:16.27         15  
  5 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR              5:40.20    5:27.31         14  
  6 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              5:40.00    5:31.24         13  
  7 Hur, Thomas         14 GATE-MR              5:45.00    5:35.70         12  
  8 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              5:36.00    5:42.74         11  
  9 Tan, Jerry          13 GATE-MR              6:00.00    6:09.42          9  
 10 Laitman, Michael H  13 Rivertown Rays-MR    6:12.76    6:10.99          7  
 11 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              6:05.00    6:11.76          6  
 
Event 11  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:02.78    1:02.18 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              1:04.29    1:03.59 ZQ      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:09.11    1:12.48 SILV    16  
  4 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:20.36    1:14.61 SILV    15  
  5 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              1:21.22    1:14.98 SILV    14  
  6 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:17.31    1:15.25 SILV    13  
  7 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:12.11    1:15.44 SILV    12  
  8 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:16.89    1:15.45 SILV    11  
  9 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:14.50    1:15.59 SILV     9  
 10 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:17.14    1:15.72 SILV     7  
 11 Simmons, Quinn P    10 SPAR-MR              1:23.50    1:16.00 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:14.82    1:16.53 SILV     5  
 13 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:19.86    1:17.38 SILV     4  
 14 Hon, Fion           10 HS-MR                1:15.03    1:17.64 SILV     3  
 15 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:23.09    1:18.60          2  
 16 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:27.23    1:18.61          1  
 17 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              1:28.36    1:19.03        
 18 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:21.40    1:19.05        
 19 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:22.81    1:19.42        
 20 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:25.34    1:21.49        
 21 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:21.67    1:22.79        
 22 Pawliczak, Lily S    9 SPAR-MR              1:26.52    1:23.00        
 23 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:23.00    1:23.87        
 24 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              1:26.76    1:25.43        
 25 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:26.14    1:27.53        
 26 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:25.91    1:27.62        
 27 Israel, Caitlyn F    9 NYCC-MR              1:36.67    1:30.00        
 28 Quezada, Vanessa A   9 PATS-MR              1:30.81    1:30.42        
 29 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:27.97    1:31.04        
 30 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              1:32.00    1:31.84        
 31 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    1:29.00    1:34.10        
 32 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:45.00    1:34.64        
 33 Brahmadesam, Ritik   8 SPAR-MR              1:50.23    1:34.91        
 34 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    1:35.00    1:35.63        
 35 Liang, Victoria     10 GATE-MR              1:36.00    1:37.13        
 36 Wu, Carissa         10 GATE-MR              1:34.00    1:37.71        
 37 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              1:40.00    1:38.03        
 38 Yaremenko, Isabell   9 Shy-Mr-MR            1:42.77    1:41.21        
 39 Wong, Linsey         8 NYCC-MR              2:20.43    1:41.64        
 40 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     1:46.77    1:42.37        
 41 Rackoff, Hallie J    9 Rivertown Rays-MR    1:33.00    1:42.48        
 42 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR              1:48.00    1:45.37        
 43 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:01.17    2:02.42        
 44 Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR              1:50.00    2:21.94        
 45 Liang, Virginia      7 GATE-MR              2:10.00    2:26.08        
 -- Lameka, Ilona       10 Shy-Mr-MR            1:20.65         NS        
 -- Case, Maeve          9 SPAR-MR              1:37.97         NS        
 -- Ford, Mary           9 SPAR-MR              1:38.38         NS        
 -- Yang, Grace         10 GATE-MR              1:45.00         NS        
 
Event 12  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:08.00    1:06.67 ZQ      20  
  2 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:05.82    1:07.02 ZQ      17  
  3 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:09.62    1:09.06 JO      16  
  4 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              1:10.59    1:10.33 JO      15  
  5 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:11.44    1:10.86 JO      14  
  6 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:11.43    1:11.61 SILV    13  
  7 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:11.09    1:11.91 SILV    12  
  8 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:16.48    1:14.20 SILV    11  
  9 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:18.49    1:15.04 SILV     9  
 10 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            1:15.08    1:16.44 SILV     7  
 11 McClung, Max M       9 Rivertown Rays-MR    1:12.70    1:18.30 SILV     6  
 12 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:18.22    1:18.95          5  
 13 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            1:21.24    1:19.94          4  
 14 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:28.44    1:20.07          3  
 15 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:55.77    1:20.30          2  
 16 Judson, Jack D       9 PATS-MR              1:25.22    1:20.46          1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR              1:20.71    1:20.80        
 18 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:25.42    1:22.96        
 19 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:23.10        
 20 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR             1:24.93    1:23.58        
 21 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:21.40    1:24.00        
 22 Rocco, Chris M      10 SPAR-MR              1:21.22    1:24.06        
 23 Douglas, Yohance J  10 SPAR-MR              1:35.23    1:25.36        
 24 Tenenboym, Tim       9 Shy-Mr-MR            1:28.02    1:25.91        
 25 Crane, Nicolas      10 Rivertown Rays-MR    1:30.27    1:27.62        
 26 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              1:30.48    1:27.63        
 27 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:34.98    1:27.65        
 28 Abela, George       10 GATE-MR              1:30.00    1:27.81        
 29 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:36.74    1:27.95        
 30 Nusser, William A    9 Rivertown Rays-MR    1:25.09    1:28.97        
 31 Horan, Robert G     10 SPAR-MR              1:50.23    1:29.14        
 32 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    1:26.30    1:29.38        
 33 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:29.43    1:30.70        
 33 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:26.00    1:30.70        
 35 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     1:23.66    1:30.99        
 36 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:31.67        
 37 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:37.35    1:33.24        
 38 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    1:28.54    1:33.56        
 39 Douglas, Orion       9 SPAR-MR              1:47.56    1:35.01        
 40 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    1:50.00    1:35.07        
 41 Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:35.37        
 42 Leong, Alex         10 GATE-MR              1:30.00    1:36.58        
 43 Trachuk, James       8 NYCC-MR              1:47.92    1:37.74        
 44 Landgraf, Timothy    8 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:39.01        
 45 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:34.20    1:40.81        
 46 Burstein, Dillon S   9 SPAR-MR              1:43.68    1:46.16        
 47 Gutierrez, Demetri   9 SPAR-MR              2:03.55    1:46.90        
 48 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              1:35.15    1:47.94        
 49 Pasquince, Michael   9 Shy-Mr-MR            2:02.89    1:51.15        
 50 Lim, Noah B          9 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:52.43        
 51 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:52.54        
 52 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            1:53.00    1:52.56        
 53 Leong, Darren        8 GATE-MR              1:55.00    1:54.74        
 54 Gutin, David         6 Shy-Mr-MR            1:55.00    1:56.55        
 55 Chen, Brandon A     10 PATS-MR              1:31.00    1:58.41        
 56 Yakubov, Samuel     10 GATE-MR              1:39.16    2:01.54        
 -- McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:13.82         NS        
 
Event 13  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  SECT
                25.69  METS
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR                26.53      26.08 JO      20  
  2 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR                27.47      26.98 SILV    17  
  3 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT      27.06 SILV    16  
  4 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR                26.48      27.14 SILV    15  
  5 Low, Kelly          14 NYCC-MR                27.14      27.44 SILV    14  
  6 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR                27.63      28.06 SILV    13  
  7 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR                27.11      28.07 SILV    12  
  8 Cheng, Britney      13 GATE-MR                28.63      28.19 SILV    11  
  9 Wong, Madeline      13 NYCC-MR                30.00      29.11          9  
 10 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR                27.48      29.21          7  
 11 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR                30.88      29.26          6  
 12 Urreta, Remi C      14 PATS-MR                28.65      29.67          5  
 13 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR       30.48      29.69          4  
 14 Wu, Yifei           13 NYCC-MR                29.80      29.96          3  
 15 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR                30.19      30.01          2  
 16 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              3:31.00      30.53          1  
 17 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR                32.02      30.73        
 18 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR                30.13      30.80        
 19 Eckerle, Christina  13 Team Rockland-MR       32.30      30.97        
 20 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR                31.84      31.30        
 21 Santiago, Gabriell  14 Team Rockland-MR       30.51      31.53        
 22 Chan, Caitlin       13 GATE-MR                31.06      32.06        
 23 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR       31.91      32.42        
 24 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR      31.17      32.85        
 25 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR                31.55      33.07        
 26 Crane, Daniela      13 Rivertown Rays-MR      34.34      33.65        
 27 Rivera, Anna C      13 PATS-MR                37.47      33.76        
 28 Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR      34.77      34.29        
 29 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR                36.00      36.11        
 -- Marsillo, Victoria  14 HS-MR                  29.51         NS        
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR                29.03         NS        
 
Event 14  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT
                23.29  METS
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR                23.40      24.00 ZQ      20  
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR                24.19      24.42 ZQ      17  
  3 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR                26.99      25.36 SILV    16  
  4 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR                27.12      26.00 SILV    15  
  5 Chan, Brian         14 GATE-MR                26.61      26.30 SILV    14  
  6 Markic, Marin       13 PATS-MR                28.00      26.97         13  
  7 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR       29.06      27.17         12  
  8 Pan, Matthew A      13 GATE-MR                28.42      27.56         11  
  9 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR       28.09      27.59          9  
 10 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR       27.61      27.65          7  
 11 Finn, Jared         13 Team Rockland-MR       29.62      27.74          6  
 12 Serman, Trevor W    14 APEX-MR                29.15      27.76          5  
 13 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR                26.29      27.85          4  
 14 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR                27.73      27.93          3  
 15 Hwang, Austin       13 GATE-MR                29.02      29.04          2  
 16 Hur, Thomas         14 GATE-MR                29.06      29.12          1  
 17 Dodd, Nick J        14 Team Rockland-MR       32.32      29.45        
 18 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR       30.93      29.87        
 19 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR                29.19      30.46        
 20 Whitfield, George   13 NYCC-MR                33.58      30.84        
 21 Chen, Jiawei        14 GATE-MR                33.00      31.28        
 22 Laitman, Michael H  13 Rivertown Rays-MR      31.96      31.66        
 23 Tan, Jerry          13 GATE-MR                32.12      32.21        
 24 Tirado, Tristan R   13 Team Rockland-MR       37.14      32.59        
 25 Mcgrath, Connor     13 Team Rockland-MR       36.15      32.83        
 26 Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR              33.00      33.13        
 27 Lee, Aidan          13 GATE-MR                35.36      33.21        
 28 Rodriguez, Henry G  13 Team Rockland-MR       33.66      34.29        
 29 Raiola, A J J       13 HS-MR                  35.78      36.87        
 -- Tung, Kyle P        13 GATE-MR                32.95         NS        
 
Event 14B  Girls 13-14 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              5:45.31    5:35.67 JO     
  2 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              5:37.65    5:35.83 JO     
  3 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              5:54.56    5:46.19 SILV   
  4 Siegel, Lauren      14 PATS-MR                   NT    5:51.64        
  5 Low, Kelly          14 NYCC-MR              5:55.25    6:05.67        
  6 Olszewski, Inez I   13 NYCC-MR              6:02.12    6:05.70        
  7 Schnupp, Samantha   14 NYCC-MR              6:10.65    6:10.47        
  8 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              6:50.44    6:19.37        
  9 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              6:55.93    6:30.72        
 10 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              6:05.68    6:30.90        
 11 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR              6:57.85    6:33.54        
 12 Beavers, Maisy      14 NYCC-MR              6:33.56    6:40.54        
 13 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              6:51.72    6:41.52        
 14 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              6:38.48    6:46.86        
 15 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              7:36.05    6:53.05        
 16 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              6:20.00    7:21.43        
 17 Rivera, Anna C      13 PATS-MR              7:38.49    7:31.28        
 -- Trachuk, Anna-Mari  14 NYCC-MR              6:30.00         NS        
 
Event 14C  Boys 13-14 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              5:41.44    5:44.75 SILV   
  2 Thomas, Desi C      14 NYCC-MR              6:13.22    6:02.32        
  3 Whitfield, George   13 NYCC-MR              6:58.59    6:27.13        
  4 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              7:24.36    6:43.55        
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.09  SECT
              2:15.09  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Brie M        22 NYAC-MR              2:04.00    2:06.14 SECT    20  
  2 Hutton, Theresa A   15 Team Rockland-MR     2:12.85    2:16.46 ZQ      17  
  3 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:18.83    2:18.42 ZQ      16  
  4 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:10.02    2:20.34 ZQ      15  
  5 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:22.72    2:20.57 ZQ      14  
  6 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:13.78    2:20.86 ZQ      13  
  7 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR              2:13.01    2:21.57 SILV    12  
  8 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               2:27.39    2:24.38 SILV    11  
  9 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:30.00    2:28.69 SILV     9  
 10 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              2:35.61    2:32.93          7  
 11 Peralta, Loren S    17 APEX-MR              2:35.31    2:35.66          6  
 12 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               2:44.40    2:36.08          5  
 13 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:35.42    2:36.10          4  
 14 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                2:48.61    2:41.99          3  
 15 Keane, MaryKate     16 PATS-MR                   NT    2:44.64          2  
 16 Portch, Betsy D     17 PATS-MR              2:40.78    2:45.23          1  
 17 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              2:48.07    2:46.07        
 18 Chin, Danielle      17 GATE-MR              2:50.00    2:51.61        
 19 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR               3:58.14    3:37.08        
 -- Magsuci, Alexa      15 CIY-MR               2:48.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Archer, Ally S      16 UN-TR-MR             2:37.24         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:26.53         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR              2:43.87         NS        
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SECT
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR              1:51.99    1:50.83 SECT    20  
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:52.39    1:54.09 SECT    17  
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:05.20    2:02.90 METS    16  
  4 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:04.45    2:03.96 METS    15  
  5 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              1:55.83    2:04.55 ZQ      14  
  6 Bartlett, Matt S    26 NYAC-MR              1:50.16    2:05.48 ZQ      13  
  7 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:21.83    2:09.80 ZQ      12  
  8 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              2:10.73    2:12.11 SILV    11  
  9 Devito, TJ J        16 Team Rockland-MR     2:13.76    2:14.25 SILV     9  
 10 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              2:16.21    2:15.31 SILV     7  
 11 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               2:25.91    2:16.65 SILV     6  
 12 Scholes, David E    17 PATS-MR              2:14.52    2:17.29          5  
 13 Ma, Edmond          15 PATS-MR              2:14.34    2:17.90          4  
 14 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:21.10    2:21.03          3  
 15 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              2:20.82    2:21.72          2  
 16 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR     2:22.66    2:22.50          1  
 17 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR     2:17.86    2:23.50        
 18 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR     2:26.66    2:24.51        
 19 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR              2:20.47    2:25.56        
 20 Hewitt, Shawn       16 Team Rockland-MR     2:33.20    2:26.76        
 21 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            2:27.16    2:27.59        
 22 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR     2:51.66    2:41.67        
 23 Elkhouly, Ahmed     16 Shy-Mr-MR            2:35.00    2:43.77        
 24 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:49.00    2:46.46        
 25 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              2:53.00    2:48.05        
 26 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:35.95    2:49.61        
 27 Brennan, Steven J   16 CIY-MR               3:05.00    2:51.00        
 28 Shen, Michael       15 GATE-MR              2:52.00    3:10.04        
 29 Watson, Lanar       15 CAS-MR               4:17.76    4:01.86        
 -- Oletsky, Richard    15 Shy-Mr-MR            2:38.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- De Asis, Randill    16 Team Rockland-MR     2:38.66         NS        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             2:12.00         NS        
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  SECT
              1:02.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:04.42    1:04.20 ZQ      20  
  2 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              1:04.72    1:05.28 ZQ      17  
  3 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:09.48    1:10.21 JO      16  
  4 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:13.55    1:10.26 JO      15  
  5 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:07.82    1:10.55 SILV    14  
  6 Han, Xue            12 GATE-MR              1:11.38    1:11.65 SILV    13  
  7 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:16.64    1:11.74 SILV    12  
  8 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:13.66    1:12.09 SILV    11  
  9 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:11.14    1:12.28 SILV     9  
 10 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:11.94    1:12.87 SILV     7  
 11 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:14.62    1:14.08 SILV     6  
 12 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:15.99    1:15.34 SILV     5  
 13 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:12.93    1:16.40 SILV     4  
 14 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              1:30.70    1:16.51 SILV     3  
 15 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:21.84    1:16.96 SILV     2  
 16 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              1:16.38    1:17.06 SILV     1  
 17 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               1:16.92    1:17.88 SILV   
 18 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:18.86    1:18.62 SILV   
 19 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:19.98    1:18.95 SILV   
 20 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:21.61    1:19.63 SILV   
 21 Monica, Amelia C    12 Rivertown Rays-MR    1:23.20    1:19.65 SILV   
 22 Thomas, Raina W     12 PATS-MR                   NT    1:19.69 SILV   
 23 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:21.55    1:20.89 SILV   
 24 Cetinski, Eliana R  11 Rivertown Rays-MR    1:30.42    1:21.87 SILV   
 25 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               1:25.97    1:22.11        
 26 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:28.08    1:22.50        
 27 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:24.20    1:22.51        
 28 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:25.98    1:23.10        
 29 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:22.50    1:23.47        
 30 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:28.95    1:24.57        
 31 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:24.46    1:24.95        
 32 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:31.78    1:26.45        
 33 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:28.43    1:26.70        
 34 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:30.76    1:27.35        
 35 Levy, Ariella       12 Team Rockland-MR     1:23.66    1:27.77        
 36 Dankner, Sam r      11 Team Rockland-MR     1:29.79    1:28.90        
 37 Antman, Julieta M   11 PATS-MR              1:30.01    1:29.13        
 38 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:30.23    1:29.45        
 39 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:34.15    1:29.75        
 40 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:42.57    1:31.57        
 41 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:39.39    1:33.59        
 42 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:44.08    1:35.15        
 43 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:35.27    1:35.42        
 44 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            1:40.26    1:38.11        
 45 Weiner, Livia J     11 SPAR-MR              1:59.93    1:39.74        
 46 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:41.03        
 47 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    2:25.00    1:44.39        
 48 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR              2:05.23    1:50.27        
 -- Menocal, Abby G     11 PATS-MR              1:45.06         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Spidalieri, Amanda  11 PATS-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Louie, Amanda L     11 GATE-MR              1:51.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Patel, Risha S      11 CIY-MR               1:52.93         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:48.51         DQ        
      No touch at turn
 -- Fang, Vivian A      11 CIY-MR               1:35.00         NS        
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.09  SECT
                56.99  METS
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas   12 SPAR-MR              1:10.23    1:06.45 ZQ      20  
  2 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:08.01    1:07.44 ZQ      17  
  3 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:12.50    1:09.00 JO      16  
  4 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:09.56    1:09.26 JO      15  
  5 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:16.07    1:10.85 JO      14  
  6 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:13.90    1:12.04 SILV    13  
  7 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:13.89    1:12.16 SILV    12  
  8 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:14.31    1:13.29 SILV    11  
  9 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:15.11    1:13.87 SILV     9  
 10 DeAsis, Christian   12 GATE-MR              1:17.30    1:15.54 SILV     7  
 11 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:17.31    1:16.17 SILV     6  
 12 Volaski, Phillip J  12 PATS-MR              1:15.68    1:16.22 SILV     5  
 13 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:17.91    1:17.47 SILV     4  
 14 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:16.34    1:17.66 SILV     3  
 15 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:22.43    1:18.12 SILV     2  
 16 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:24.27    1:20.48 SILV     1  
 17 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:23.87    1:20.53 SILV   
 18 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:22.00    1:22.75 SILV   
 19 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:20.97    1:22.94 SILV   
 20 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:34.56    1:23.21 SILV   
 21 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     1:25.70    1:24.29        
 22 Vilcinsh, Richard   11 Shy-Mr-MR            1:28.87    1:24.34        
 23 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:24.43    1:26.18        
 24 Gorelik, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:28.00    1:26.81        
 25 Dashevsky, David    12 Shy-Mr-MR            1:26.77    1:27.11        
 26 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:47.84    1:27.68        
 27 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:31.30    1:28.03        
 28 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:28.80    1:28.34        
 29 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    1:30.54    1:28.82        
 30 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:30.00    1:29.46        
 31 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:34.11    1:30.16        
 32 Friedland, Simon    12 Shy-Mr-MR            1:35.21    1:30.18        
 33 Tiso, Alexander     11 Team Rockland-MR     1:34.96    1:32.00        
 34 Murphy, Michael T   11 Team Rockland-MR     1:38.20    1:34.40        
 35 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:31.14    1:35.15        
 36 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:26.00    1:37.03        
 37 Caminiti, Charlie   11 CIY-MR               1:40.00    1:38.57        
 38 Grabov, Edward      12 Shy-Mr-MR            1:47.54    1:39.74        
 39 Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:40.21        
 40 Li, Christopher E   11 PATS-MR              2:01.47    1:43.50        
 41 Brody, Hunter T     11 PATS-MR              1:41.47    1:46.16        
 -- Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:30.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    1:45.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Lue, Tyler          11 GATE-MR              1:45.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Ramnauth, Paul A    11 GATE-MR              1:30.97         NS        
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SECT
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney   22 NYAC-MR              2:10.00    2:10.33 SECT    20  
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:13.69    2:21.97 ZQ      17  
  3 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:14.47    2:22.42 ZQ      16  
  4 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:21.28    2:26.75 SILV    15  
  5 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:34.64    2:33.40 SILV    14  
  6 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:30.00    2:33.88 SILV    13  
  7 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               2:35.00    2:37.85         12  
  8 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:26.98    2:44.69         11  
  9 Lee, Audrey         15 GATE-MR              3:06.11    2:52.70          9  
 10 Keane, MaryKate     16 PATS-MR                   NT    2:54.23          7  
 11 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              3:14.31    3:05.93          6  
 12 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                3:09.32    3:07.56          5  
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SECT
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:24.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:58.54    1:58.56 SECT    20  
  2 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              2:02.23    2:11.17 ZQ      17  
  3 Bartlett, Matt S    26 NYAC-MR              1:49.02    2:12.12 ZQ      16  
  4 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               2:22.82    2:17.50 SILV    15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:17.75    2:20.35 SILV    14  
  6 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:17.49    2:20.75 SILV    13  
  7 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:19.81    2:22.68 SILV    12  
  8 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR              2:30.65    2:33.76         11  
  9 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:28.51    2:39.58          9  
 10 Ma, Edmond          15 PATS-MR              2:55.29    2:53.20          7  
 11 Streeter, Myles     16 CAS-MR               2:51.24    2:59.76          6  
 12 Oletsky, Richard    15 Shy-Mr-MR            2:55.00    2:59.80          5  
 13 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              2:59.00    3:08.20          4  
 14 Shen, Michael       15 GATE-MR              3:00.00    3:27.23          3  
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.59  SECT
              1:01.99  METS
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:04.47    1:05.20 ZQ      20  
  2 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              1:06.07    1:09.41 JO      17  
  3 Han, Xue            12 GATE-MR              1:12.23    1:10.39 JO      16  
  4 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:18.23    1:13.53 SILV    15  
  5 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:14.26    1:14.81 SILV    14  
  6 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:15.42    1:16.16 SILV    13  
  7 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:25.91    1:18.28 SILV    12  
  8 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:18.37    1:18.58 SILV    11  
  9 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:21.35    1:20.45 SILV     9  
 10 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:29.36    1:22.40 SILV     7  
 11 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:19.42    1:22.47 SILV     6  
 12 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:24.13 SILV     5  
 13 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:25.09    1:24.54 SILV     4  
 14 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:39.25    1:25.27 SILV     3  
 15 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              1:39.78    1:25.31 SILV     2  
 16 Cetinski, Eliana R  11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:25.69 SILV     1  
 17 Monica, Amelia C    12 Rivertown Rays-MR    1:29.19    1:25.70 SILV   
 18 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               1:21.24    1:26.68        
 19 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:39.20    1:26.92        
 20 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:33.42    1:27.32        
 21 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:32.94    1:28.13        
 22 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:34.71    1:29.75        
 23 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:34.08    1:29.97        
 24 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:23.00    1:30.02        
 25 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:30.85    1:30.20        
 26 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              1:27.65    1:31.15        
 27 Dankner, Sam r      11 Team Rockland-MR     1:41.66    1:31.17        
 28 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:55.00    1:31.33        
 29 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:38.45    1:32.40        
 30 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:50.77    1:32.76        
 31 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:38.31    1:32.83        
 32 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:37.00    1:33.18        
 33 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:28.66    1:34.09        
 34 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:41.51    1:35.66        
 35 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:51.17    1:36.46        
 36 Patel, Risha S      11 CIY-MR               2:08.00    1:40.13        
 37 Antman, Julieta M   11 PATS-MR              1:43.88    1:40.38        
 38 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:37.61    1:40.93        
 39 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                   NT    1:42.24        
 40 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:35.00    1:42.46        
 41 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            2:02.55    1:48.57        
 42 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:50.00    1:56.60        
 -- Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:22.29         DQ        
      False start
 -- Fang, Vivian A      11 CIY-MR               1:55.00         NS        
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.99  SECT
                55.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:09.54    1:07.71 ZQ      20  
  2 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:12.65    1:09.89 JO      17  
  3 Volaski, Phillip J  12 PATS-MR              1:24.09    1:10.95 JO      16  
  4 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:10.72    1:12.23 JO      15  
  5 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:10.57    1:14.33 SILV    14  
  6 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:42.05    1:14.38 SILV    13  
  7 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:19.28    1:14.57 SILV    12  
  8 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:20.84    1:17.01 SILV    11  
  9 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:18.81    1:17.16 SILV     9  
 10 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:18.77    1:18.75 SILV     7  
 11 DeAsis, Christian   12 GATE-MR              1:25.62    1:21.51 SILV     6  
 12 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:27.31    1:24.76 SILV     5  
 13 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:29.38    1:25.33 SILV     4  
 14 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:24.53    1:25.80 SILV     3  
 15 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:35.00    1:26.12 SILV     2  
 16 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:22.61    1:26.51 SILV     1  
 17 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:32.73    1:27.22        
 18 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:33.21    1:29.62        
 19 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:35.00    1:31.00        
 20 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:32.77    1:31.47        
 21 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:43.01    1:33.99        
 22 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     1:37.20    1:34.63        
 23 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:42.00    1:35.30        
 24 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:50.67    1:39.53        
 25 Dashevsky, David    12 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:40.45        
 26 Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:40.00    1:41.03        
 27 Murphy, Michael T   11 Team Rockland-MR     1:39.66    1:41.11        
 28 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:41.86        
 29 Vilcinsh, Richard   11 Shy-Mr-MR            1:36.66    1:47.85        
 30 Grabov, Edward      12 Shy-Mr-MR            1:54.18    1:48.31        
 31 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:56.19    1:49.79        
 32 Tiso, Alexander     11 Team Rockland-MR     1:38.66    1:53.68        
 33 Caminiti, Charlie   11 CIY-MR               2:05.00    1:54.16        
 34 Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:45.00    1:54.34        
 35 Li, Christopher E   11 PATS-MR              2:10.00    2:12.39        
 -- Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    2:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:56.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Carmona, Esteban A  11 PATS-MR              1:45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Gorelik, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Ramnauth, Paul A    11 GATE-MR              1:26.72         NS        
 
Event 23  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:38.39  SECT
              4:47.49  METS
              4:59.99  ZQ
              5:23.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lam, Donna          15 PATS-MR              5:03.11    4:57.36 ZQ      20  
  2 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              4:54.08    4:58.67 ZQ      17  
  3 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               5:01.44    5:11.76 SILV    16  
  4 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              5:22.87    5:17.18 SILV    15  
  5 Wang, Carol         15 GATE-MR              5:15.00    5:22.14 SILV    14  
  6 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               5:40.00    5:26.66         13  
  7 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               5:59.00    5:26.98         12  
  8 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              5:54.35    5:29.12         11  
  9 Lee, Audrey         15 GATE-MR              5:36.87    5:32.64          9  
 10 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              6:12.88    5:53.51          7  
 11 Magsuci, Alexa      15 CIY-MR               6:05.00    5:53.92          6  
 12 Chin, Danielle      17 GATE-MR              5:55.00    5:58.41          5  
 
Event 24  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  SECT
              4:25.99  METS
              4:41.99  ZQ
              4:45.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              4:10.36    4:15.03 SECT    20  
  2 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              4:23.24    4:30.14 ZQ      17  
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              4:37.82    4:37.49 ZQ      16  
  4 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              4:41.56    4:39.98 ZQ      15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              4:40.37    4:44.70 SILV    14  
  6 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              5:01.53    4:54.92         13  
  7 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR              5:09.05    5:08.96         12  
  8 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              5:13.58    5:16.57         11  
  9 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            5:20.49    5:20.82          9  
 10 Ma, Edmond          15 PATS-MR              5:07.91    5:27.36          7  
 11 Lee, Justin S       15 PATS-MR              5:40.71    5:38.18          6  
 12 Elkhouly, Ahmed     16 Shy-Mr-MR            5:31.19    5:43.90          5  
 13 Streeter, Myles     16 CAS-MR               7:14.33    5:48.45          4  
 14 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              5:55.00    5:49.62          3  
 15 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              6:10.00    6:26.66          2  
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             5:00.00         NS        
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.39  SECT
                55.89  METS
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR                56.32      58.09 ZQ      20  
  2 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR                57.85      58.79 ZQ      17  
  3 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:01.36    1:00.95 JO      16  
  4 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:04.41    1:02.21 SILV    15  
  5 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:04.63    1:03.21 SILV    14  
  6 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:00.67    1:03.43 SILV    13  
  7 Han, Xue            12 GATE-MR              1:02.31    1:03.84 SILV    12  
  8 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:01.37    1:04.31 SILV    11  
  9 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:04.12    1:04.41 SILV     9  
 10 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:05.29    1:04.85 SILV     7  
 11 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:03.04    1:04.92 SILV     6  
 12 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:06.52    1:05.13 SILV     5  
 13 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              1:05.11    1:06.41 SILV     4  
 14 Thomas, Raina W     12 PATS-MR              1:06.00    1:07.89 SILV     3  
 15 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:11.38    1:08.67          2  
 16 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:08.79    1:08.83          1  
 17 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:11.25    1:08.92        
 18 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:11.02    1:09.83        
 19 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:11.89    1:10.40        
 20 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              1:17.90    1:10.69        
 21 Levy, Ariella       12 Team Rockland-MR     1:18.53    1:11.26        
 22 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:16.27    1:11.53        
 23 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:15.51    1:11.57        
 24 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:21.24    1:11.73        
 25 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:14.61    1:11.98        
 26 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:10.92    1:13.34        
 27 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:10.31    1:13.67        
 28 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:10.23    1:13.79        
 29 Monica, Amelia C    12 Rivertown Rays-MR    1:16.71    1:14.81        
 30 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:17.08    1:15.06        
 31 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:25.40    1:15.68        
 32 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:15.18    1:15.90        
 33 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:15.40    1:16.07        
 34 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               1:23.21    1:16.28        
 35 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:16.26    1:16.38        
 36 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:22.78    1:16.43        
 37 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               1:08.85    1:16.83        
 38 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:20.01    1:16.84        
 39 Cetinski, Eliana R  11 Rivertown Rays-MR    1:20.74    1:16.92        
 40 Dankner, Sam r      11 Team Rockland-MR     1:20.57    1:17.29        
 41 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:22.81    1:18.01        
 42 Ross, Shawna Y      12 GATE-MR              1:15.48    1:18.52        
 43 Antman, Julieta M   11 PATS-MR              1:20.76    1:21.82        
 44 Menocal, Abby G     11 PATS-MR              1:17.72    1:21.90        
 45 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:23.58    1:22.58        
 46 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:25.98    1:24.52        
 47 Patel, Risha S      11 CIY-MR               1:28.89    1:25.89        
 48 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR              1:43.91    1:26.07        
 49 Spidalieri, Amanda  11 PATS-MR                   NT    1:27.94        
 50 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:36.80    1:29.61        
 51 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            1:34.54    1:32.16        
 52 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:35.00    1:33.59        
 53 Louie, Amanda L     11 GATE-MR              1:34.24    1:34.56        
 54 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:40.54        
 55 Weiner, Livia J     11 SPAR-MR              2:00.40    1:43.85        
 -- Fang, Vivian A      11 CIY-MR               1:25.77         NS        
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.89  SECT
                50.19  METS
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Overacker, Thomas   12 SPAR-MR              1:01.32      59.92 JO      20  
  2 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:02.15    1:00.79 JO      17  
  3 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:02.43    1:01.18 JO      16  
  4 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:00.90    1:01.51 JO      15  
  5 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:02.52    1:02.11 SILV    14  
  6 Volaski, Phillip J  12 PATS-MR              1:03.79    1:03.90 SILV    13  
  7 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:05.78    1:04.63 SILV    12  
  8 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:03.99    1:04.68 SILV    11  
  9 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:04.00    1:06.05 SILV     9  
 10 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:04.72    1:06.23 SILV     7  
 11 DeAsis, Christian   12 GATE-MR              1:07.80    1:07.21 SILV     6  
 12 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:11.34    1:07.69 SILV     5  
 13 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:15.34    1:09.31 SILV     4  
 14 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:14.12    1:09.57 SILV     3  
 15 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:09.25    1:10.91          2  
 16 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:12.00    1:11.25          1  
 17 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:12.45    1:11.39        
 18 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:14.77    1:11.52        
 19 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:12.30    1:11.60        
 20 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:11.72    1:12.17        
 21 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:07.33    1:12.61        
 22 Gorelik, Daniel     11 Shy-Mr-MR            1:17.53    1:14.32        
 23 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:15.46    1:14.73        
 24 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:18.18    1:15.33        
 25 Murphy, Michael T   11 Team Rockland-MR     1:18.37    1:15.48        
 26 Dashevsky, David    12 Shy-Mr-MR            1:17.50    1:16.98        
 27 Vilcinsh, Richard   11 Shy-Mr-MR            1:16.87    1:17.20        
 28 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:16.98    1:18.74        
 29 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:17.11    1:19.43        
 30 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:20.98    1:19.49        
 31 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     1:19.14    1:19.85        
 32 LePage, James W     11 Rivertown Rays-MR    1:19.43    1:21.06        
 33 Brody, Hunter T     11 PATS-MR              1:28.05    1:21.32        
 34 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    1:19.88    1:23.24        
 35 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:20.00    1:23.44        
 36 Friedland, Simon    12 Shy-Mr-MR            1:23.32    1:23.78        
 37 Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:26.00    1:24.84        
 38 Tiso, Alexander     11 Team Rockland-MR     1:24.51    1:24.90        
 39 Caminiti, Charlie   11 CIY-MR               1:29.97    1:26.64        
 40 Lue, Tyler          11 GATE-MR              1:40.00    1:28.00        
 41 Grabov, Edward      12 Shy-Mr-MR            1:27.61    1:28.76        
 42 Li, Christopher E   11 PATS-MR              1:42.61    1:34.18        
 43 Carmona, Esteban A  11 PATS-MR              1:29.00    1:35.93        
 44 Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:26.00    1:43.95        
 45 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:50.47        
 -- Ramnauth, Paul A    11 GATE-MR              1:07.60         NS        
 
Event 27  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  SECT
                25.69  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Brie M        22 NYAC-MR                24.50      24.61 SECT    20  
  2 Lam, Donna          15 PATS-MR                25.73      26.13 ZQ      17  
  3 Hutton, Theresa A   15 Team Rockland-MR       26.13      26.44 SILV    16  
  4 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR                25.75      26.57 SILV    15  
  5 Moody, Sophie P     16 NYCC-MR                25.50      26.59 SILV    13.5
  5 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR                25.33      26.59 SILV    13.5
  7 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR                27.33      26.84 SILV    12  
  8 Peralta, Loren S    17 APEX-MR                27.18      27.77 SILV    11  
  9 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR                 26.53      27.80 SILV     9  
 10 Wang, Carol         15 GATE-MR                28.50      27.96 SILV     7  
 11 Lee, Audrey         15 GATE-MR                27.45      28.21 SILV     6  
 12 Pagano, Megan A     16 PATS-MR                27.42      28.22 SILV     5  
 13 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR                 27.70      28.42          4  
 14 Archer, Ally S      16 UN-TR-MR               28.26      28.76          3  
 15 Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR                29.91      28.83          2  
 16 Keane, MaryKate     16 PATS-MR                   NT      28.86          1  
 17 Conforti, Samantha  16 PATS-MR                28.31      29.57        
 18 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                  29.82      29.69        
 19 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR                 30.54      29.97        
 20 Portch, Betsy D     17 PATS-MR                29.87      30.04        
 21 Magsuci, Alexa      15 CIY-MR                 30.35      30.39        
 22 Chin, Danielle      17 GATE-MR                32.36      31.95        
 23 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR                 33.48      40.23        
 -- Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR                28.44         NS        
 
Event 28  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT
                23.29  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR                20.51      20.85 SECT    20  
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR                21.71      22.40 SECT    17  
  3 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR                22.93      22.97 METS    16  
  4 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR                23.03      23.23 METS    15  
  5 Fischer, Chris J    18 APEX-MR                23.85      23.80 SILV    14  
  6 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR       24.76      24.16 SILV    13  
  7 Scholes, David E    17 PATS-MR                23.99      24.31 SILV    12  
  8 Devito, TJ J        16 Team Rockland-MR       25.38      24.41 SILV    11  
  9 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR                 24.28      24.44 SILV     9  
 10 Piliero, Marc P     17 PATS-MR                24.20      24.59 SILV     7  
 11 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR                24.73      24.74 SILV     6  
 12 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR                23.85      24.91 SILV     5  
 13 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR                25.19      24.93 SILV     4  
 14 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR       25.56      25.14 SILV     2.5
 14 Streeter, Myles     16 CAS-MR                 25.54      25.14 SILV     2.5
 16 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR                25.55      25.57          1  
 17 Elkhouly, Ahmed     16 Shy-Mr-MR              25.91      25.95        
 18 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR       25.66      26.07        
 19 Hewitt, Shawn       16 Team Rockland-MR       26.41      26.45        
 20 Bachoo, Eric        16 GATE-MR                26.10      26.70        
 21 Haddad, Gabriel O   16 NYCC-MR                27.06      26.80        
 22 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR              26.55      26.85        
 23 Ma, Edmond          15 PATS-MR                   NT      27.17        
 24 Lee, Justin S       15 PATS-MR                26.90      27.54        
 25 Brennan, Steven J   16 CIY-MR                 28.22      28.19        
 26 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR                28.60      29.52        
 27 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR       31.48      30.03        
 28 Shen, Michael       15 GATE-MR                28.98      31.97        
 29 Watson, Lanar       15 CAS-MR                 35.78      36.64        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR               24.50         NS        
 -- De Asis, Randill    16 Team Rockland-MR       27.66         NS        
 -- Oletsky, Richard    15 Shy-Mr-MR              28.87         NS        
 
Event 29  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              2:34.73    2:31.81 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              2:38.88    2:37.62 ZQ      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             2:53.76    2:53.51 SILV    16  
  4 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              3:00.00    2:54.98 SILV    15  
  5 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    2:58.04    2:55.35 SILV    14  
  6 Liew, Briana J      10 GATE-MR              3:01.33    2:55.94 SILV    13  
  7 Lamar, Christina L  10 HS-MR                3:17.98    2:56.93 SILV    12  
  8 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              3:45.00    2:59.26 SILV    11  
  9 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              3:03.23    2:59.40 SILV     9  
 10 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              3:16.55    3:02.72 SILV     7  
 11 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              3:11.58    3:03.17 SILV     6  
 12 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              3:08.28    3:03.59 SILV     5  
 13 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                3:22.53    3:04.67 SILV     4  
 14 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              3:01.75    3:04.96 SILV     3  
 15 Hon, Fion           10 HS-MR                3:07.81    3:07.67 SILV     2  
 16 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     3:19.90    3:07.79 SILV     1  
 17 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    3:20.27    3:09.75 SILV   
 18 Wong, Joyce H        9 HS-MR                3:29.42    3:14.42        
 19 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    3:20.80    3:15.36        
 20 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              3:48.31    3:15.81        
 21 Santana, Gabby T    10 SPAR-MR              3:10.03    3:15.99        
 22 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR              4:00.00    3:19.31        
 23 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:20.63        
 24 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR    3:39.82    3:22.19        
 25 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    3:28.70    3:22.32        
 26 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              3:34.55    3:23.71        
 27 Gnad, Jamie L        9 HS-MR                3:35.00    3:25.32        
 28 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     3:28.66    3:25.69        
 29 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              3:20.00    3:26.27        
 30 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              3:20.00    3:33.46        
 31 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    3:44.00    3:37.36        
 32 Winters, Emma C      9 HS-MR                3:55.00    3:40.32        
 33 Antman, Sabrina L    9 PATS-MR              3:20.00    3:40.47        
 34 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    4:00.00    3:44.31        
 35 Wu, Carissa         10 GATE-MR              3:20.00    3:47.19        
 36 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              3:30.00    3:59.94        
 37 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR    4:15.00    4:02.90        
 38 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    4:05.00    4:05.98        
 39 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    4:15.00    4:27.72        
 -- Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              3:40.83         DQ        
      One hand touch - breast
 -- DeLuca, Tola G      10 PATS-MR              4:05.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Winters, Mia E       9 HS-MR                4:00.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
 
Event 30  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              2:45.00    2:44.98 ZQ      20  
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    2:57.44    2:46.18 JO      17  
  3 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR              2:55.46    2:46.91 JO      16  
  4 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              2:47.55    2:49.15 JO      15  
  5 Lai, Christopher B  10 HS-MR                2:54.88    2:53.21 SILV    14  
  6 Holan, Steve         9 PATS-MR              3:24.26    2:54.94 SILV    13  
  7 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              2:55.11    2:56.24 SILV    12  
  8 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              3:06.43    3:02.11 SILV    11  
  9 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    3:06.33    3:03.92 SILV     9  
 10 Ma, Jared W          9 HS-MR                3:09.30    3:05.32 SILV     7  
 11 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            3:35.00    3:09.81 SILV     6  
 12 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              3:30.00    3:10.51 SILV     5  
 13 Hafez, Yousef A      9 HS-MR                3:30.12    3:13.51 SILV     4  
 14 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              3:10.00    3:13.62 SILV     3  
 15 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            3:35.00    3:15.99          2  
 16 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              3:20.00    3:16.42          1  
 17 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            4:10.00    3:23.21        
 18 Zhang, David         9 GATE-MR              3:28.00    3:26.13        
 19 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            4:10.00    3:28.44        
 20 Lee, Alton C        10 GATE-MR              3:20.00    3:29.16        
 21 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    3:32.88    3:32.21        
 22 Kuznetsov, Gregory  10 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:33.23        
 23 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     3:01.66    3:34.87        
 24 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:36.10        
 25 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    3:44.49    3:36.94        
 26 Polito, Mark A      10 HS-MR                4:00.00    3:37.31        
 27 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              3:45.00    3:41.09        
 28 Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR    4:00.00    3:49.22        
 29 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    4:05.00    3:49.36        
 -- Ma, Kevin W          9 PATS-MR              3:26.00         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
 -- Abela, George       10 GATE-MR              3:20.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              2:36.17         DQ        
      False start - Misc
 -- Elkhouly, Youssef   10 HS-MR                3:00.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              3:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Abromavage, Harris  10 NYCC-MR              3:45.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 
Event 31  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  SECT
              2:15.99  METS
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Lauren      14 PATS-MR              2:19.20    2:18.49 ZQ      20  
  2 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:23.30    2:20.15 ZQ      17  
  3 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:18.70    2:20.21 ZQ      16  
  4 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:26.17    2:25.06 SILV    15  
  5 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                2:27.99    2:28.27 SILV    14  
  6 Cheng, Britney      13 GATE-MR              2:32.12    2:28.41 SILV    13  
  7 San Martin, Emma S  13 SPAR-MR              2:37.24    2:32.46 SILV    12  
  8 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:33.28    2:34.99 SILV    11  
  9 Oczos, Gabrielle    14 HS-MR                2:36.92    2:35.77 SILV     9  
 10 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              2:45.93    2:36.06 SILV     7  
 11 Phelps, Kathryn     13 NYCC-MR              2:39.18    2:38.48 SILV     6  
 12 Shen, Alexandra     14 HS-MR                2:39.21    2:39.11 SILV     5  
 13 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              2:48.99    2:39.25 SILV     4  
 14 Edwards, Kaelyn M   14 HS-MR                2:38.51    2:41.05 SILV     3  
 15 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:40.25    2:41.45 SILV     2  
 16 Owen, Alyssa R      14 HS-MR                2:41.42    2:41.75 SILV     1  
 17 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              2:48.17    2:43.84        
 18 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              2:42.96    2:43.91        
 19 Wong, Samantha H    14 HS-MR                2:47.57    2:44.83        
 20 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                2:49.23    2:45.09        
 21 Canales, Carolyn M  13 HS-MR                2:44.50    2:45.47        
 22 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR     2:40.94    2:47.37        
 23 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              2:39.18    2:47.41        
 24 Bylis, Kathryn A    14 HS-MR                2:45.90    2:47.45        
 25 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR              2:49.97    2:47.93        
 26 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR              2:57.38    2:50.63        
 27 John, Kendall S     14 Rivertown Rays-MR    2:51.00    2:51.37        
 28 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              2:50.44    2:51.79        
 29 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              2:45.00    2:52.01        
 30 Marsillo, Victoria  14 HS-MR                2:55.01    2:54.27        
 31 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              3:08.30    2:55.67        
 32 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    3:00.26    3:04.97        
 33 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:11.11    3:06.27        
 34 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              3:15.58    3:06.59        
 35 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR     3:18.66    3:12.54        
 36 Murillo, Lindsay J  13 APEX-MR              3:20.15    3:15.53        
 37 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:15.00    3:27.35        
 -- Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              3:19.11         DQ        
      One hand touch - breast
 
Event 32  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT
              2:03.99  METS
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:03.53    2:06.01 JO      20  
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:16.61    2:14.52 SILV    17  
  3 San Martin, Nico G  14 SPAR-MR              2:24.75    2:20.42 SILV    16  
  4 Iocolano, Richard   14 HS-MR                2:26.56    2:21.08 SILV    15  
  5 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:23.88    2:22.60 SILV    14  
  6 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:24.82    2:22.67 SILV    13  
  7 Shteynberg, Samuel  14 HS-MR                2:27.10    2:23.77 SILV    12  
  8 Kinkel, William G   13 GATE-MR              2:24.04    2:25.63 SILV    11  
  9 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR     2:32.41    2:27.99 SILV     9  
 10 Baranov, Lenny      14 HS-MR                2:40.28    2:28.90 SILV     7  
 11 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:32.50    2:31.46 SILV     6  
 12 Hur, Thomas         14 GATE-MR              2:37.35    2:31.94 SILV     5  
 13 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR     2:46.33    2:32.73 SILV     4  
 14 Hafez, Omar A       13 HS-MR                2:36.01    2:33.18          3  
 15 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:35.25    2:34.95          2  
 16 Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              2:52.18    2:35.96          1  
 17 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR     2:39.77    2:37.24        
 18 Whitfield, George   13 NYCC-MR              3:05.89    2:42.24        
 19 Hwang, Austin       13 GATE-MR              2:44.65    2:43.43        
 20 Ruf, Jason E        13 HS-MR                2:48.34    2:43.81        
 21 Masuchenko, Andrew  14 APEX-MR              2:54.48    2:44.89        
 22 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR     2:49.51    2:45.89        
 23 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:50.08    2:51.93        
 24 Chen, Simon         14 GATE-MR              2:50.21    2:53.94        
 25 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              2:47.00    2:57.87        
 26 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:00.00    3:01.73        
 27 Kingsbury, Nathani  13 PATS-MR              3:07.20    3:02.05        
 28 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:09.85    3:07.14        
 29 Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:37.16        
 -- Altawab, Mostafa    13 HS-MR                2:51.96         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Moise, Vladimir     14 SPAR-MR              2:58.34         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Chen, Jiawei        14 GATE-MR              2:50.00         DQ        
      One hand touch - fly
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR                28.95      29.08 ZQ      20  
  2 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR                31.39      31.18 JO      17  
  3 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR               32.19      31.62 JO      16  
  4 Jimenez, Haley      10 GATE-MR                32.58      33.33 SILV    15  
  5 Hayes, Alana S      10 PATS-MR                36.02      33.51 SILV    14  
  6 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR      33.20      33.57 SILV    13  
  7 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR                37.32      33.63 SILV    12  
  8 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR                32.10      33.87 SILV    11  
  9 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR      34.51      33.97 SILV     9  
 10 Liew, Briana J      10 GATE-MR                34.97      34.21 SILV     7  
 11 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR       34.03      34.29 SILV     6  
 12 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR                35.51      34.61 SILV     5  
 13 Feld, Emma F         9 NYCC-MR                36.75      34.66 SILV     4  
 14 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR                35.24      34.74 SILV     3  
 15 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR                37.20      35.80          2  
 16 Javier, Chrisabell  10 APEX-MR                35.35      35.94          1  
 17 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR      36.07      35.96        
 18 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR      37.28      36.14        
 19 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR                41.35      36.30        
 20 Zarazua, Jen        10 GATE-MR                36.81      36.84        
 21 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR                37.59      36.87        
 22 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR                36.72      37.24        
 23 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR                37.79      37.28        
 24 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR       37.19      37.75        
 25 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR      38.44      38.36        
 26 Antman, Sabrina L    9 PATS-MR                41.36      39.03        
 27 Figueroa-Manrique,  10 PATS-MR                40.20      39.68        
 28 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR      38.68      40.54        
 29 Polito, Lauren E     8 HS-MR                  48.40      40.59        
 30 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR                40.35      40.74        
 31 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR      38.00      41.33        
 32 DeLuca, Tola G      10 PATS-MR                40.84      41.79        
 33 Wong, Linsey         8 NYCC-MR                51.21      41.81        
 34 Li, Kaitlin         10 GATE-MR                45.35      42.76        
 35 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR                45.41      43.23        
 36 Liang, Victoria     10 GATE-MR                43.89      43.30        
 37 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR      39.00      43.36        
 38 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR       47.64      43.68        
 39 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR      43.61      44.09        
 40 Wu, Carissa         10 GATE-MR                47.07      44.25        
 41 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR                43.00      44.35        
 42 Tsirlin, Katarina    9 Shy-Mr-MR              56.22      45.42        
 43 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR                49.09      45.44        
 44 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR      45.29      46.25        
 45 Tamayev, Leah        8 GATE-MR                46.46      46.81        
 46 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR      50.59      51.58        
 47 Liang, Virginia      7 GATE-MR                51.00      58.09        
 48 Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR                55.00    1:06.67        
 49 O'Sullivan, Kate E   9 PATS-MR                36.00    1:10.04        
 50 Turner, Julia C      8 PATS-MR                   NT    1:13.08        
 51 O'Sullivan, Sinead   7 PATS-MR                36.00    1:18.61        
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR                31.00      29.35 ZQ      20  
  2 Del Rosario, Eric   10 PATS-MR                30.88      30.10 ZQ      17  
  3 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR      31.58      30.69 ZQ      15.5
  3 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR                30.52      30.69 ZQ      15.5
  5 Jackson, Flash C     9 PATS-MR                31.56      32.20 SILV    14  
  6 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR      32.04      32.51 SILV    13  
  7 Wan, Osmond T       10 GATE-MR                33.74      32.57 SILV    12  
  8 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR                31.47      32.72 SILV    11  
  9 Holan, Steve         9 PATS-MR                32.74      33.49 SILV     9  
 10 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR              33.14      33.88 SILV     7  
 11 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR              34.46      34.52 SILV     6  
 12 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR              35.48      35.08 SILV     5  
 13 Judson, Jack D       9 PATS-MR                36.93      35.25          4  
 14 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR      45.00      35.87          3  
 15 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR                35.00      35.92          2  
 16 Wu, Ryan H          10 GATE-MR                34.61      36.44          1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR                36.04      36.69        
 18 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR               40.56      36.77        
 19 Shvaryov, Nickolas   9 Shy-Mr-MR              36.87      36.85        
 20 Vileshin, Daniel    10 Shy-Mr-MR              44.77      36.96        
 21 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR                37.56      37.15        
 22 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR              38.00      37.36        
 23 Abromavage, Harris  10 NYCC-MR                38.44      37.37        
 24 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR              36.64      37.38        
 25 Peng, Greg W         8 APEX-MR                38.19      37.70        
 26 Samko, Jack P        8 HS-MR                  44.22      37.73        
 27 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                44.39      37.74        
 28 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR              40.83      37.86        
 29 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR                40.29      38.28        
 30 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR              38.77      38.77        
 31 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR      39.45      38.81        
 32 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR       39.79      38.94        
 33 Leong, Alex         10 GATE-MR                41.76      39.53        
 34 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR              42.14      39.57        
 34 Abela, George       10 GATE-MR                38.77      39.57        
 36 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR      39.51      39.75        
 37 Singhal, Tanmay      9 SPAR-MR                50.23      40.13        
 38 Lee, Alton C        10 GATE-MR                36.64      40.16        
 39 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR      38.57      40.54        
 40 Kuznetsov, Gregory  10 Shy-Mr-MR              36.92      40.73        
 41 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR      45.00      41.74        
 42 Dowl, Elizah M       9 APEX-MR                45.45      42.86        
 43 Krachy IV, Charlie  10 PATS-MR                50.15      43.24        
 44 Trachuk, James       8 NYCC-MR                44.94      43.99        
 45 Deluca, Christian    9 PATS-MR                47.10      44.05        
 46 Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR      42.00      44.08        
 47 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR      45.00      46.19        
 48 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR                40.56      46.61        
 49 Wang, Darren         9 PATS-MR                   NT      47.52        
 50 Peng, Thomas F       6 APEX-MR              1:00.35      48.40        
 51 Ardito, Gabriel      9 SPAR-MR                43.92      49.35        
 52 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR              48.13      50.67        
 53 Yakubov, Samuel     10 GATE-MR                42.00      51.11        
 54 Leong, Darren        8 GATE-MR                55.00      53.06        
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR              45.00         NS        
 
Event 35  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SECT
              2:35.99  METS
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S    13 PATS-MR              2:36.10    2:37.40 ZQ      20  
  2 Brennan, Catie F    13 NYCC-MR              2:45.68    2:44.83 SILV    17  
  3 Siegel, Lauren      14 PATS-MR              2:49.55    2:45.04 SILV    16  
  4 Low, Kelly          14 NYCC-MR              2:49.60    2:45.60 SILV    15  
  5 Tomita, Yurika      13 NYCC-MR              2:43.74    2:45.72 SILV    14  
  6 Cheng, Britney      13 GATE-MR              2:50.69    2:46.00 SILV    13  
  7 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                2:52.21    2:51.04 SILV    12  
  8 Wu, Yifei           13 NYCC-MR              2:53.87    2:53.80 SILV    11  
  9 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              2:59.45    2:56.51 SILV     9  
 10 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              2:54.10    2:59.44          7  
 11 Conforti, Nicole M  13 PATS-MR              2:51.99    2:59.49          6  
 12 Shen, Alexandra     14 HS-MR                3:03.97    3:01.64          5  
 13 Wong, Madeline      13 NYCC-MR              3:20.53    3:02.44          4  
 14 Wong, Samantha H    14 HS-MR                3:01.95    3:04.34          3  
 15 Newhard, Caitlin M  14 PATS-MR              3:06.88    3:05.39          2  
 16 Urreta, Remi C      14 PATS-MR              3:04.79    3:07.43          1  
 17 Edwards, Kaelyn M   14 HS-MR                3:04.88    3:10.34        
 18 Phelps, Kathryn     13 NYCC-MR              3:11.69    3:13.86        
 19 Wesh, Jandeija B    13 GATE-MR              3:10.00    3:14.22        
 20 Oczos, Gabrielle    14 HS-MR                3:15.18    3:14.70        
 21 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:21.94    3:16.36        
 22 Lee, Vivienne B     13 NYCC-MR              3:15.00    3:17.24        
 23 Canales, Carolyn M  13 HS-MR                3:16.34    3:17.54        
 24 Jumpp, Micah B      14 PATS-MR                   NT    3:18.13        
 25 Salameh, Nadine L   14 PATS-MR              3:11.99    3:18.68        
 26 Ruzzi, Kathryn A    14 Team Rockland-MR     3:14.66    3:19.68        
 27 Schiavi, Guilia     14 PATS-MR              3:29.85    3:21.28        
 28 Owen, Alyssa R      14 HS-MR                3:22.09    3:21.74        
 29 Marsillo, Victoria  14 HS-MR                3:19.10    3:22.09        
 30 John, Kendall S     14 Rivertown Rays-MR    3:40.00    3:23.39        
 31 Bylis, Kathryn A    14 HS-MR                3:23.40    3:24.80        
 32 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:25.00    3:36.10        
 33 Deleon, Grace J     13 Team Rockland-MR     3:33.66    3:48.82        
 -- Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR    3:51.97         NS        
 -- Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    3:24.33         NS        
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT
              2:22.99  METS
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              2:08.96    2:16.89 METS    20  
  2 Lue, Michael        13 GATE-MR              2:32.00    2:32.63 JO      17  
  3 Iocolano, Richard   14 HS-MR                2:44.35    2:41.84 SILV    16  
  4 Hur, Thomas         14 GATE-MR              2:54.95    2:46.20 SILV    15  
  5 McCaffrey, TC C     13 PATS-MR              2:48.00    2:46.92 SILV    14  
  6 Shteynberg, Samuel  14 HS-MR                2:51.16    2:47.77 SILV    13  
  7 Baranov, Lenny      14 HS-MR                2:52.37    2:48.06 SILV    12  
  8 Hafez, Omar A       13 HS-MR                2:45.00    2:52.18 SILV    11  
  9 Kinkel, William G   13 GATE-MR              3:00.00    2:54.63          9  
 10 Smahaj, Kevin       14 Team Rockland-MR     3:00.66    2:58.22          7  
 11 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              2:56.00    2:58.28          6  
 12 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:58.66    2:58.37          5  
 13 Whitfield, George   13 NYCC-MR              3:20.00    2:59.28          4  
 14 Chan, Brian         14 GATE-MR              2:51.00    3:00.63          3  
 15 Tiso, Christopher   13 Team Rockland-MR     2:39.66    3:00.75          2  
 16 Moise, Vladimir     14 SPAR-MR              3:17.68    3:01.23          1  
 17 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:10.97    3:02.46        
 18 Chen, Simon         14 GATE-MR              2:55.17    3:04.25        
 19 Masuchenko, Andrew  14 APEX-MR              3:15.37    3:10.34        
 20 Gamboli, Luke       13 Team Rockland-MR     2:54.66    3:11.52        
 21 Hwang, Austin       13 GATE-MR              3:00.00    3:13.56        
 22 Adjedj, Daniel      13 Team Rockland-MR     3:07.59    3:17.65        
 23 Chen, Jiawei        14 GATE-MR              3:10.00    3:21.88        
 24 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              3:20.00    3:31.75        
 25 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:45.00    3:36.96        
 26 Kingsbury, Nathani  13 PATS-MR                   NT    3:56.98        
 -- Ribeiro, Damion     13 NYCC-MR              3:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Ruf, Jason E        13 HS-MR                3:25.00         NS        
 -- Attinger, Evan W    14 PATS-MR              2:56.00         NS        
 -- Pan, Matthew A      13 GATE-MR              2:51.26         NS        
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              1:23.36    1:21.20 ZQ      20  
  2 Liew, Briana J      10 GATE-MR              1:23.84    1:28.14 ZQ      17  
  3 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              1:35.74    1:34.04 SILV    16  
  4 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             1:35.46    1:34.66 SILV    15  
  5 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    1:35.66    1:35.45 SILV    14  
  6 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              1:50.23    1:36.12 SILV    13  
  7 Wong, Joyce H        9 HS-MR                1:39.53    1:36.33 SILV    12  
  8 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:36.00    1:36.71 SILV    11  
  9 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    1:45.41    1:37.55 SILV     9  
 10 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              1:41.68    1:37.65 SILV     7  
 11 Lamar, Christina L  10 HS-MR                1:41.43    1:37.94 SILV     6  
 12 Palamaro, Daniella   9 Team Rockland-MR     1:43.05    1:38.55 SILV     5  
 13 Santana, Gabby T    10 SPAR-MR              1:41.26    1:38.84 SILV     4  
 14 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    1:42.90    1:39.66 SILV     3  
 15 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                1:43.55    1:39.68 SILV     2  
 16 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR    1:42.62    1:39.79 SILV     1  
 17 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              1:35.74    1:39.97 SILV   
 18 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:46.45    1:40.05 SILV   
 19 Hon, Fion           10 HS-MR                1:42.12    1:40.88 SILV   
 20 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              2:15.00    1:41.34 SILV   
 21 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              1:40.66    1:42.62 SILV   
 22 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:42.72 SILV   
 23 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              1:44.93    1:42.88 SILV   
 24 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              1:47.05    1:42.96 SILV   
 25 Javier, Chrisabell  10 APEX-MR              1:59.95    1:43.07 SILV   
 26 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:47.14    1:47.56 SILV   
 27 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              1:47.57    1:47.58 SILV   
 28 Palamaro, Isabella  10 Team Rockland-MR     1:46.90    1:49.14        
 29 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR              1:52.73    1:50.62        
 30 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR              2:20.00    1:50.96        
 31 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    1:59.76    1:51.52        
 32 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              2:15.00    1:54.04        
 33 Wong, Linsey         8 NYCC-MR              2:30.00    1:54.34        
 34 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              1:53.00    1:54.59        
 34 Antman, Sabrina L    9 PATS-MR              1:46.57    1:54.59        
 36 Gomez, Ivonne        8 SPAR-MR              1:56.09    1:55.33        
 37 Gnad, Jamie L        9 HS-MR                1:59.47    1:55.63        
 38 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:56.05        
 39 Figueroa-Manrique,  10 PATS-MR              1:52.21    1:56.83        
 40 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:56.93        
 41 DeLuca, Tola G      10 PATS-MR              2:06.30    2:00.44        
 42 Wu, Carissa         10 GATE-MR              1:55.00    2:01.60        
 43 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    2:16.23    2:02.47        
 44 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     2:12.61    2:04.05        
 45 Tsirlin, Katarina    9 Shy-Mr-MR            2:15.00    2:06.94        
 46 Winters, Mia E       9 HS-MR                     NT    2:07.25        
 47 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              1:59.00    2:07.56        
 48 Winters, Emma C      9 HS-MR                2:17.97    2:11.31        
 49 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    1:55.00    2:18.43        
 50 Tamayev, Leah        8 GATE-MR              1:55.00    2:18.51        
 51 Yakubov, Sophia      8 GATE-MR              1:59.00    2:18.81        
 52 Polito, Lauren E     8 HS-MR                2:37.76    2:21.52        
 53 Liang, Virginia      7 GATE-MR              2:00.00    2:24.00        
 -- Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR              1:32.99         DQ        
      False start
 -- Khaimchayev, Rache  10 GATE-MR              1:58.00         DQ        
      One hand touch
 -- Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              2:10.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Liang, Victoria     10 GATE-MR              1:59.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              1:30.00    1:26.26 ZQ      20  
  2 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              1:28.04    1:27.47 ZQ      17  
  3 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              1:30.26    1:29.98 ZQ      16  
  4 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              1:28.73    1:30.50 ZQ      15  
  5 Lai, Christopher B  10 HS-MR                1:35.10    1:31.86 ZQ      14  
  6 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    1:39.46    1:33.95 ZQ      13  
  7 Elkhouly, Youssef   10 HS-MR                1:46.46    1:36.91 SILV    12  
  8 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              1:39.27    1:37.18 SILV    11  
  9 Holan, Steve         9 PATS-MR              1:34.40    1:38.82 SILV     9  
 10 Ma, Jared W          9 HS-MR                1:38.19    1:39.37 SILV     7  
 11 Hafez, Yousef A      9 HS-MR                1:37.67    1:40.30 SILV     6  
 12 Abela, George       10 GATE-MR              1:49.00    1:41.20 SILV     5  
 13 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            1:42.71    1:41.24 SILV     4  
 14 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              1:45.00    1:41.28 SILV     3  
 15 Judson, Jack D       9 PATS-MR              1:46.04    1:41.97 SILV     2  
 16 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            1:46.11    1:43.06 SILV     1  
 17 Shvaryov, Nickolas   9 Shy-Mr-MR            1:45.76    1:43.90 SILV   
 18 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    1:49.09    1:44.53 SILV   
 19 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              1:45.65    1:45.01 SILV   
 20 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            1:59.11    1:45.06 SILV   
 21 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              1:48.39    1:45.95 SILV   
 22 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    1:46.80    1:46.47 SILV   
 23 Samko, Jack P        8 HS-MR                2:07.43    1:48.35 SILV   
 24 Abromavage, Harris  10 NYCC-MR              2:15.00    1:50.09        
 25 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            1:49.85    1:51.91        
 26 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            1:48.00    1:52.20        
 27 Peng, Greg W         8 APEX-MR              1:51.45    1:52.47        
 28 Trachuk, James       8 NYCC-MR              2:05.29    1:53.21        
 29 Lee, Alton C        10 GATE-MR              1:50.00    1:53.98        
 30 Zhang, David         9 GATE-MR              1:50.16    1:54.27        
 31 Singhal, Tanmay      9 SPAR-MR              2:15.32    1:54.32        
 32 Vitale, Ben G        8 UN-PA-MR             1:53.54    1:54.64        
 33 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:54.97        
 34 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              2:15.00    1:55.17        
 35 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              1:54.92    1:55.78        
 36 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    2:01.56    1:56.32        
 37 Leong, Alex         10 GATE-MR              1:50.00    1:56.40        
 38 Polito, Mark A      10 HS-MR                1:59.83    1:56.47        
 39 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    2:19.62    1:59.85        
 40 Tiso, Gianluca       9 Team Rockland-MR     2:03.21    2:02.37        
 41 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              2:12.78    2:13.97        
 42 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    2:16.20        
 43 Ardito, Gabriel      9 SPAR-MR              2:28.55    2:28.44        
 44 Yakubov, Samuel     10 GATE-MR              1:59.00    2:37.64        
 -- Peng, Thomas F       6 APEX-MR              2:30.25         DQ        
      Alternating Kick
 -- Krachy IV, Charlie  10 PATS-MR              2:01.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Leong, Darren        8 GATE-MR              2:10.00         DQ        
      One hand touch
 -- Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR    1:55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    2:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vileshin, Daniel    10 Shy-Mr-MR            2:09.68         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            1:55.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            2:34.31         DQ        
      Alternating Kick
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            2:10.00         NS        
 -- Kuznetsov, Gregory  10 Shy-Mr-MR            1:48.32         NS        
 
Event 39  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hon, Gi Gi          13 HS-MR                5:46.69    5:51.62         20  
  2 Kruger, Olivia T    14 APEX-MR              5:41.62    5:51.79         17  
  3 San Martin, Emma S  13 SPAR-MR              6:26.37    5:58.71         16  
  4 Oczos, Gabrielle    14 HS-MR                6:25.82    6:09.62         15  
  5 Cheng, Britney      13 GATE-MR              6:20.00    6:15.75         14  
  6 Shen, Alexandra     14 HS-MR                6:59.46    6:28.32         13  
  7 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              6:40.00    6:34.69         12  
  8 Owen, Alyssa R      14 HS-MR                6:39.65    6:37.94         11  
  9 Kalyuskin, Nina E   13 GATE-MR              6:55.00    6:39.52          9  
 10 Edwards, Kaelyn M   14 HS-MR                6:45.28    6:41.07          7  
 11 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                7:10.96    6:41.75          6  
 12 Bylis, Kathryn A    14 HS-MR                6:46.18    6:43.18          5  
 13 Wong, Samantha H    14 HS-MR                6:53.42    6:46.83          4  
 14 Canales, Carolyn M  13 HS-MR                6:54.55    6:47.04          3  
 15 John, Kendall S     14 Rivertown Rays-MR    7:00.00    7:04.02          2  
 16 Penn, Sydney M      13 Rivertown Rays-MR    7:39.16    7:20.04          1  
 17 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              6:50.00    7:43.72        
 -- Marzella, Jacqueli  13 Rivertown Rays-MR    7:35.00         NS        
 
Event 40  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         13 GATE-MR              5:13.66    5:18.02 JO      20  
  2 San Martin, Nico G  14 SPAR-MR              5:26.06    5:23.72 SILV    17  
  3 Shteynberg, Samuel  14 HS-MR                6:38.17    5:53.69         16  
  4 Lue, Michael        13 GATE-MR              5:50.00    5:57.06         15  
  5 Kinkel, William G   13 GATE-MR              6:08.43    5:59.18         14  
  6 Chan, Brian         14 GATE-MR              6:00.00    5:59.81         13  
  7 Iocolano, Richard   14 HS-MR                6:06.12    6:03.06         12  
  8 Monfiston, Seth E   13 GATE-MR              6:23.00    6:13.02         11  
  9 Hur, Thomas         14 GATE-MR              6:20.00    6:24.08          9  
 10 Pan, Matthew A      13 GATE-MR              6:20.00    6:26.41          7  
 11 Hwang, Austin       13 GATE-MR              6:45.00    6:39.92          6  
 12 Ruf, Jason E        13 HS-MR                6:49.01    6:41.28          5  
 13 Baranov, Lenny      14 HS-MR                7:08.50    6:41.84          4  
 14 Hafez, Omar A       13 HS-MR                6:52.69    6:49.52          3  
 15 Harripersaud, Bhis  14 GATE-MR              6:40.00    7:06.26          2  
 16 Tan, Jerry          13 GATE-MR              6:48.00    7:06.38          1  
 17 Altawab, Mostafa    13 HS-MR                7:53.66    7:09.67        
 18 Kingsbury, Nathani  13 PATS-MR                   NT    7:16.04        
 19 Raiola, A J J       13 HS-MR                7:40.27    7:46.88        
 -- Kourilov, Yevgeniy  13 Shy-Mr-MR            8:00.00        DNF        
      Did not finish
 
Event 41  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stel  10 SPAR-MR              2:18.12    2:17.40 ZQ      20  
  2 Rocco, Emily A      10 SPAR-MR              2:25.07    2:20.11 ZQ      17  
  3 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              2:30.00    2:31.28 JO      16  
  4 Vitale, Miya N      10 UN-PA-MR             2:42.38    2:33.58 SILV    15  
  5 Weglarz, Juliet R   10 SPAR-MR              2:41.92    2:39.04 SILV    14  
  6 Ramirez, Nicole     10 Rivertown Rays-MR    2:42.10    2:39.75 SILV    13  
  7 Hon, Fion           10 HS-MR                2:44.49    2:41.48 SILV    12  
  8 Williams, Jasmine   10 NYCC-MR              2:59.71    2:42.33 SILV    11  
  9 Jimenez, Haley      10 GATE-MR              2:32.81    2:42.92 SILV     9  
 10 Feld, Emma F         9 NYCC-MR              3:20.00    2:44.13 SILV     7  
 11 Hayes, Alana S      10 PATS-MR              2:54.85    2:47.40 SILV     6  
 12 Lamar, Christina L  10 HS-MR                2:48.45    2:48.76 SILV     5  
 13 McCaffrey, Kimberl   9 PATS-MR              2:45.00    2:49.82          4  
 14 Brennan, Hope E     10 NYCC-MR              3:04.08    2:50.44          3  
 15 James, Jessica M    10 Rivertown Rays-MR    3:00.53    2:50.80          2  
 16 Alexander, Sincera  10 SPAR-MR              3:15.32    2:51.13          1  
 17 Javier, Chrisabell  10 APEX-MR              2:54.63    2:53.36        
 18 Langaman, Jenna T    9 HS-MR                3:10.08    2:53.70        
 19 Liew, Briana J      10 GATE-MR              2:53.51    2:54.28        
 20 Bauer, Demi J       10 SPAR-MR              3:09.39    2:55.08        
 21 Kuduk, Norah         9 Rivertown Rays-MR    3:02.84    2:56.96        
 22 Puchert, Grace C    10 NYCC-MR              3:25.83    3:00.57        
 23 Karabees-Lamer, De  10 NYCC-MR              3:10.41    3:02.39        
 24 Gnad, Jamie L        9 HS-MR                2:59.18    3:03.07        
 25 Wong, Joyce H        9 HS-MR                3:18.84    3:05.13        
 26 Conrad, Sabrina L    9 Rivertown Rays-MR    3:07.33    3:06.14        
 27 Zarazua, Jen        10 GATE-MR              2:55.00    3:07.06        
 28 Abromavage, Reese    9 NYCC-MR              3:30.00    3:07.54        
 29 Finkelberg, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    3:14.26    3:12.77        
 30 Rabasco, Sara E      9 Rivertown Rays-MR    3:15.00    3:14.78        
 31 Kovacs, Bella M     10 GATE-MR              3:15.00    3:18.14        
 32 Duncan, Lauren E     9 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:21.10        
 33 Figueroa-Manrique,  10 PATS-MR              3:12.00    3:22.73        
 34 Winters, Emma C      9 HS-MR                3:26.48    3:25.08        
 35 Austin, Jessica R    9 Rivertown Rays-MR    3:44.00    3:26.63        
 36 Shpak, Olivia G     10 Rivertown Rays-MR    3:50.00    3:28.48        
 37 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              3:20.00    3:29.59        
 38 Winters, Mia E       9 HS-MR                     NT    3:32.21        
 39 Wu, Carissa         10 GATE-MR              3:10.00    3:32.27        
 40 Donoghue, Maeve      9 Rivertown Rays-MR    3:55.00    3:34.71        
 41 Colon, Gabrielle I   9 Team Rockland-MR     3:48.66    3:36.44        
 42 Sanchez, Adriana S   8 GATE-MR              3:35.00    3:36.95        
 43 Tsirlin, Katarina    9 Shy-Mr-MR            4:05.00    3:48.03        
 44 Koestler, Emma       9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:54.81        
 45 Santana, Gabby T    10 SPAR-MR              3:58.23    3:59.54        
 46 Polito, Lauren E     8 HS-MR                4:15.00    4:25.28        
 -- Wong, Linsey         8 NYCC-MR              3:45.00         NS        
 
Event 42  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Ryan F       10 GATE-MR              2:25.19    2:26.79 ZQ      20  
  2 Fenlon, Matthew J   10 Rivertown Rays-MR    2:34.03    2:30.49 JO      17  
  3 Lee, Tyler J        10 NYCC-MR              2:35.00    2:30.77 JO      16  
  4 Rizzo, Gio M        10 PATS-MR              2:27.90    2:33.64 SILV    15  
  5 Lai, Christopher B  10 HS-MR                2:37.63    2:36.51 SILV    14  
  6 Wan, Osmond T       10 GATE-MR              2:36.96    2:39.44 SILV    13  
  7 Holan, Steve         9 PATS-MR              2:59.83    2:39.87 SILV    12  
  8 Elkhouly, Youssef   10 HS-MR                2:43.35    2:43.12 SILV    11  
  9 DiMaggio, Joe R     10 Shy-Mr-MR            3:14.24    2:46.96 SILV     9  
 10 Blazhkevych, Bogda  10 Shy-Mr-MR            2:50.00    2:47.41 SILV     7  
 11 McPhee, Tommy       10 Rivertown Rays-MR    3:10.00    2:47.43 SILV     6  
 12 Ma, Jared W          9 HS-MR                2:51.86    2:52.21          5  
 13 Vasilkoff, Daniel   10 NYCC-MR              3:00.00    2:52.97          4  
 14 Kvasnitskiy, Nikit  10 NYCC-MR              3:10.00    2:53.31          3  
 15 Wu, Ryan H          10 GATE-MR              2:48.00    2:54.90          2  
 16 DiMaggio, John P     8 Shy-Mr-MR            3:15.00    2:57.49          1  
 17 Zhang, David         9 GATE-MR              2:50.00    2:59.19        
 18 Jackson, Flash C     9 PATS-MR              2:59.70    3:01.15        
 19 Hafez, Yousef A      9 HS-MR                3:12.69    3:01.65        
 20 Macaluso, Steven M  10 Rivertown Rays-MR    3:10.00    3:02.17        
 21 Ivatorov, Adam       9 Shy-Mr-MR            3:35.00    3:02.27        
 22 Samko, Jack P        8 HS-MR                3:30.00    3:05.29        
 23 Polito, Mark A      10 HS-MR                3:00.42    3:05.81        
 24 Brillante, Nicolas  10 Shy-Mr-MR            2:59.00    3:05.83        
 25 Abromavage, Harris  10 NYCC-MR              3:15.00    3:11.94        
 26 Hahn, Benjamin R     9 Rivertown Rays-MR    3:14.25    3:11.95        
 27 Makatura, Robby A   10 NYCC-MR              3:20.80    3:13.21        
 28 Boder, Jared         9 Rivertown Rays-MR    3:17.52    3:13.66        
 29 Pertsovsky, Mitche  10 Shy-Mr-MR            3:30.00    3:15.42        
 30 Lee, Alton C        10 GATE-MR              3:10.00    3:16.30        
 31 Shvaryov, Nickolas   9 Shy-Mr-MR            3:20.00    3:16.57        
 32 Abela, George       10 GATE-MR              3:10.00    3:16.63        
 33 LePage, Henry R      9 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:18.41        
 34 Kostin, Nikita       9 Shy-Mr-MR            3:39.00    3:19.39        
 35 Ma, Kevin W          9 PATS-MR              3:14.00    3:23.36        
 36 Singhal, Tanmay      9 SPAR-MR              4:10.23    3:23.59        
 37 Khoruzhik, Denis     8 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:24.23        
 38 Trachuk, James       8 NYCC-MR              3:30.00    3:34.45        
 39 Lavender, Jason S   10 Rivertown Rays-MR    3:50.00    3:37.40        
 40 Shafiroff, Jackson   9 Rivertown Rays-MR    4:05.00    3:42.02        
 41 Vileshin, Daniel    10 Shy-Mr-MR            3:59.54    3:54.73        
 42 Jaeger, Tommy        7 PATS-MR              3:14.00    3:59.69        
 43 Orientale, Samuel   10 Rivertown Rays-MR    4:00.00    4:02.47        
 44 Krachy IV, Charlie  10 PATS-MR              3:41.00    4:12.50        
 45 Ardito, Gabriel      9 SPAR-MR              3:58.61    4:14.23        
 46 Ladyzhensky, Micha   6 Shy-Mr-MR            4:15.00    4:23.10        
 -- Leybengrub, Jonath  10 Shy-Mr-MR            3:40.00         NS        
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  SECT
              2:15.99  METS
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              2:21.58    2:24.02 ZQ      20  
  2 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              2:28.72    2:27.51 ZQ      17  
  3 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              2:38.34    2:30.11 JO      16  
  4 Han, Xue            12 GATE-MR              2:29.56    2:30.89 SILV    15  
  5 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              2:39.70    2:31.79 SILV    14  
  6 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              2:31.07    2:32.49 SILV    13  
  7 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR              2:37.97    2:32.71 SILV    12  
  8 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                2:39.45    2:33.82 SILV    11  
  9 Monti, Gabrielle R  12 HS-MR                2:35.29    2:34.33 SILV     9  
 10 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              2:33.67    2:35.48 SILV     7  
 11 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              2:37.07    2:36.90 SILV     6  
 12 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             2:43.69    2:40.31 SILV     5  
 13 Yan, Emily          11 GATE-MR              2:40.01    2:42.60 SILV     4  
 14 Holman, Josephine   12 PATS-MR              2:42.14    2:43.20 SILV     3  
 15 Muszynski, Amanda   11 HS-MR                3:00.00    2:48.45          2  
 16 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              3:02.05    2:49.51          1  
 17 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    2:55.05    2:49.77        
 18 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               2:53.41    2:50.54        
 19 Pan, Christina      12 GATE-MR              3:08.23    2:51.09        
 20 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               3:07.76    2:54.09        
 21 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              2:53.93    2:54.51        
 22 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     2:58.66    2:54.54        
 23 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              3:14.56    2:54.70        
 24 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    3:04.32    2:57.72        
 25 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     3:03.54    2:57.77        
 26 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              2:50.05    2:57.99        
 27 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               2:59.00    2:58.70        
 28 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              3:11.24    2:59.47        
 29 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              3:26.67    3:00.89        
 30 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              3:16.83    3:01.64        
 31 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    3:04.93    3:01.88        
 32 Gnad, Julia M       11 HS-MR                3:20.74    3:02.53        
 33 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    2:59.59    3:02.78        
 34 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               3:16.65    3:02.99        
 35 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              3:14.85    3:03.95        
 36 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    3:16.14    3:04.41        
 37 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    3:29.19    3:05.76        
 38 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               3:10.90    3:06.04        
 39 Chau, Audrey A      11 CIY-MR               3:55.00    3:09.97        
 40 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              3:16.05    3:11.15        
 41 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    3:20.81    3:12.78        
 42 Velez, Daniella M   12 CIY-MR               3:20.00    3:19.74        
 43 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              3:30.00    3:22.78        
 44 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            3:45.00    3:51.40        
 45 Singhal, Mihika     12 SPAR-MR              4:00.23    4:12.47        
 -- Menocal, Abby G     11 PATS-MR              3:19.81         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    4:00.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
 -- Merchant, Haley N   12 PATS-MR              3:20.00         NS        
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT
              2:03.99  METS
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              2:27.00    2:23.43 ZQ      20  
  2 Keane, Matt V       12 PATS-MR              2:34.87    2:25.60 ZQ      17  
  3 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              2:33.32    2:29.71 JO      16  
  4 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              2:37.20    2:32.47 SILV    15  
  5 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              3:00.00    2:34.05 SILV    14  
  6 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     2:36.80    2:34.49 SILV    13  
  7 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              2:36.76    2:35.27 SILV    12  
  8 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              2:45.22    2:38.24 SILV    11  
  9 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              2:44.54    2:38.41 SILV     9  
 10 Zametko, Nik        11 HS-MR                2:53.86    2:41.33 SILV     7  
 11 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              2:49.61    2:42.03 SILV     6  
 12 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              2:47.26    2:47.14 SILV     5  
 13 Li, Tyler           11 GATE-MR              2:50.13    2:47.41 SILV     4  
 14 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              2:55.52    2:48.96 SILV     3  
 15 Poon, Brandon M     12 GATE-MR              2:50.00    2:50.40 SILV     2  
 16 Chu, Princeton      11 GATE-MR              3:01.04    2:51.00 SILV     1  
 17 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              3:30.00    2:51.12 SILV   
 18 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              2:50.00    2:52.09 SILV   
 19 Kong, Raymond       12 GATE-MR              2:58.15    2:54.22 SILV   
 20 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              3:15.00    2:56.24        
 21 Wong, Kevin         11 HS-MR                3:04.30    2:58.03        
 22 Loftus, Matthew F   11 CIY-MR               3:13.93    2:58.17        
 23 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               3:13.67    2:58.86        
 24 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    4:00.00    2:58.88        
 25 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR              3:25.78    2:59.96        
 26 Toskas, Anthony     12 CIY-MR               3:15.07    3:00.09        
 27 Shen, Matthew       12 GATE-MR              2:56.00    3:04.01        
 28 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR            3:15.26    3:05.56        
 29 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR     3:16.71    3:06.35        
 30 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    3:14.32    3:15.24        
 31 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    3:23.69    3:15.36        
 32 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              3:23.31    3:17.72        
 33 Abramov, David      12 GATE-MR              3:15.00    3:21.16        
 34 Liu, Alexander      12 GATE-MR              3:15.00    3:21.72        
 35 Tsai, Joey          11 GATE-MR              3:20.00    3:30.19        
 36 Li, Christopher E   11 PATS-MR              3:30.00    3:51.16        
 37 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    4:05.00    4:13.57        
 -- Walsh, Liam T       11 HS-MR                3:16.49         NS        
 -- Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            3:45.00         NS        
 
Event 45  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.69  SECT
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:15.37    2:19.82 ZQ      20  
  2 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              2:17.17    2:20.59 SILV    17  
  3 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:19.56    2:22.12 SILV    16  
  4 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               2:20.09    2:24.05 SILV    15  
  5 Bianco, Sara E      16 HS-MR                2:27.11    2:27.26 SILV    14  
  6 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:16.89    2:28.52 SILV    13  
  7 Toskas, Aerin O     17 CIY-MR               2:22.91    2:28.56 SILV    12  
  8 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:29.82    2:29.71 SILV    11  
  9 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               2:32.38    2:31.06 SILV     9  
 10 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:30.00    2:32.58 SILV     7  
 11 Anderson, Mary Jan  16 HS-MR                2:39.93    2:33.60 SILV     6  
 12 Archer, Ally S      16 UN-TR-MR             2:33.01    2:35.17 SILV     5  
 13 Hafez, Liela A      15 HS-MR                2:38.25    2:35.36 SILV     4  
 14 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               2:34.12    2:36.15 SILV     3  
 15 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                2:38.17    2:36.62 SILV     2  
 16 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              2:38.18    2:37.95          1  
 17 Peralta, Loren S    17 APEX-MR              2:34.90    2:39.20        
 18 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              2:43.60    2:40.60        
 19 Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR              2:39.41    2:41.44        
 20 Gold, Kate R        15 HS-MR                2:37.33    2:41.56        
 21 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                2:45.77    2:43.18        
 22 Chin, Danielle      17 GATE-MR              2:51.42    2:47.27        
 23 Murphy, Morgan J    15 PATS-MR              2:56.05    2:48.33        
 24 Holan, Sarah        15 PATS-MR              2:44.94    2:50.39        
 25 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR               2:43.00    3:38.40        
 -- Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:29.03         NS        
 
Event 46  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SECT
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:27.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              1:56.06    1:55.97 SECT    20  
  2 Gleason, David X    23 NYCC-MR              2:01.87    1:56.67 SECT    17  
  3 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              2:00.46    2:04.09 ZQ      16  
  4 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:09.88    2:05.79 ZQ      15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:07.36    2:08.67 SILV    14  
  6 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              2:13.23    2:11.68 SILV    13  
  7 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              2:19.31    2:13.91 SILV    12  
  8 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              2:14.89    2:14.78 SILV    11  
  9 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR     2:19.20    2:17.39 SILV     9  
 10 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR     2:20.66    2:17.44 SILV     7  
 11 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR     2:16.94    2:17.49 SILV     6  
 12 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              2:19.31    2:17.65 SILV     5  
 13 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               2:24.39    2:18.48 SILV     4  
 14 Orman-Kollmar, Max  15 APEX-MR              2:20.50    2:19.84 SILV     3  
 15 Scholes, David E    17 PATS-MR              2:24.31    2:21.70 SILV     2  
 16 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:20.99    2:24.56 SILV     1  
 17 Ma, Edmond          15 PATS-MR              2:19.67    2:25.28 SILV   
 18 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:24.06    2:26.71 SILV   
 19 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            2:26.99    2:29.23        
 20 Cevasco, James J    15 SPAR-MR              2:36.60    2:31.90        
 21 Streeter, Myles     16 CAS-MR               2:38.85    2:36.03        
 22 Brennan, Steven J   16 CIY-MR               2:51.76    2:40.90        
 23 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:40.46    2:40.95        
 24 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR     2:55.41    2:45.35        
 25 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              2:45.07    2:48.33        
 26 Shen, Michael       15 GATE-MR              2:45.00    2:54.60        
 27 Alexandrov, Nickol  15 APEX-MR              3:10.59    3:04.51        
 28 Watson, Lanar       15 CAS-MR               3:40.45    3:39.65        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             2:08.00         NS        
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  SECT
                25.69  METS
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR                26.86      27.02 ZQ      20  
  2 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR                26.79      27.29 ZQ      17  
  3 Zhang, Angelina     11 GATE-MR                27.64      28.30 JO      16  
  4 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR                29.03      28.31 JO      15  
  5 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR               28.66      28.90 SILV    14  
  6 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR                29.01      29.02 SILV    13  
  7 Holman, Josephine   12 PATS-MR                28.02      29.05 SILV    12  
  8 Thomas, Raina W     12 PATS-MR                31.00      29.22 SILV    11  
  9 Han, Xue            12 GATE-MR                27.58      29.33 SILV     9  
 10 Yang, Kristen A     11 GATE-MR                30.23      29.98 SILV     7  
 11 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR                29.80      30.19 SILV     6  
 12 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR                31.25      30.70 SILV     5  
 13 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR      31.02      30.75 SILV     4  
 14 Messado, Taiis      11 SPAR-MR                32.26      30.88 SILV     3  
 15 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR       31.44      31.23          2  
 16 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR                33.23      31.34          1  
 17 Yan, Emily          11 GATE-MR                30.61      31.49        
 18 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR                30.90      31.50        
 19 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR       32.69      31.72        
 20 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR      32.95      31.76        
 21 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR                 30.35      31.78        
 22 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR                 31.81      32.13        
 23 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR      32.05      32.14        
 24 Pan, Christina      12 GATE-MR                32.65      32.29        
 25 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR                 31.93      32.94        
 26 Williams, Elise     11 NYCC-MR                34.62      33.03        
 27 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR                34.73      33.10        
 28 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR                34.03      33.47        
 29 Ng, Lauren K        12 GATE-MR                32.73      33.48        
 30 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                34.62      33.84        
 31 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR      38.01      34.30        
 32 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR      34.62      34.40        
 33 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR                33.05      34.46        
 34 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR      35.51      34.54        
 35 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR      34.89      34.57        
 36 Chau, Audrey A      11 CIY-MR                 34.45      34.74        
 37 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                36.18      34.94        
 38 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR                 34.65      35.10        
 39 Velez, Daniella M   12 CIY-MR                 36.64      35.61        
 40 Davis, Karina C     11 PATS-MR                41.00      37.06        
 41 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR                40.23      37.07        
 42 Keh, Camilla        11 NYCC-MR                39.80      38.52        
 43 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                43.53      39.18        
 44 Louie, Amanda L     11 GATE-MR                42.44      39.24        
 45 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR              39.93      39.61        
 46 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR      49.00      41.49        
 47 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR              38.00      41.52        
 48 Singhal, Mihika     12 SPAR-MR                42.32      48.86        
 49 O'Sullivan, Helena  12 PATS-MR                30.00      54.46        
 -- Merchant, Haley N   12 PATS-MR                31.00         NS        
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SECT
                23.29  METS
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR                27.05      27.78 JO      20  
  2 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR       28.02      27.86 JO      16.5
  2 Keane, Matt V       12 PATS-MR                29.05      27.86 JO      16.5
  4 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR                28.29      28.36 SILV    15  
  5 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR                29.77      29.01 SILV    14  
  6 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR                30.31      29.20 SILV    13  
  7 Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR                30.16      29.31 SILV    12  
  8 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR                29.45      29.74 SILV    11  
  9 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR                32.83      30.08 SILV     9  
 10 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR                32.61      30.18 SILV     7  
 11 Holman, Thomas S    12 PATS-MR                29.77      30.97 SILV     6  
 12 Huang, Matthew K    11 PATS-MR                31.12      31.05 SILV     5  
 13 McGregor, Matt J    11 PATS-MR                30.57      31.52          4  
 14 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR                31.25      31.73          3  
 15 Huang, Jonathan     12 PATS-MR                33.75      31.80          2  
 16 Poon, Brandon M     12 GATE-MR                30.00      31.87          1  
 17 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR      32.97      32.01        
 18 Toskas, Anthony     12 CIY-MR                 31.53      32.05        
 19 Li, Tyler           11 GATE-MR                32.25      32.26        
 20 Kong, Raymond       12 GATE-MR                33.28      32.59        
 21 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR                32.96      32.67        
 22 Chu, Princeton      11 GATE-MR                33.00      32.82        
 23 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR                33.27      32.97        
 24 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR              33.14      33.06        
 25 Villalobos, Matt J  11 APEX-MR                36.02      33.39        
 26 Abramov, David      12 GATE-MR                36.51      33.57        
 27 Patel, Harshil V    12 CIY-MR                 34.31      33.94        
 27 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR                37.34      33.94        
 29 Loftus, Matthew F   11 CIY-MR                 34.46      34.00        
 30 Liu, Alexander      12 GATE-MR                36.13      34.02        
 31 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR      34.48      34.48        
 32 Adjedj, Michael     11 Team Rockland-MR       35.42      34.64        
 33 Shen, Matthew       12 GATE-MR                34.68      35.42        
 34 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR      36.14      35.60        
 35 Brody, Hunter T     11 PATS-MR                36.66      35.93        
 36 Lue, Tyler          11 GATE-MR                39.11      36.60        
 37 Tsai, Joey          11 GATE-MR                35.48      37.59        
 38 Wu, Will T          11 GATE-MR                45.96      42.09        
 39 Li, Christopher E   11 PATS-MR                47.28      42.77        
 40 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR      45.00      50.70        
 -- Case, Aidan         12 SPAR-MR                34.72         NS        
 -- Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR              37.00         NS        
 
Event 49  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SECT
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlevy, Katie D    16 CIY-MR               2:39.81    2:40.20 SILV    20  
  2 Lam, Donna          15 PATS-MR              2:41.89    2:43.08 SILV    17  
  3 Bianco, Sara E      16 HS-MR                2:47.39    2:47.96 SILV    16  
  4 Portch, Betsy D     17 PATS-MR              2:44.95    2:49.10 SILV    15  
  5 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              2:47.98    2:49.94 SILV    14  
  6 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              2:47.85    2:53.94         13  
  7 Toskas, Aerin O     17 CIY-MR               2:51.97    2:54.32         12  
  8 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              2:43.92    2:54.70         11  
  9 Hafez, Liela A      15 HS-MR                2:59.97    2:55.73          9  
 10 Manigbas, Celine B  15 CIY-MR               3:01.81    2:58.51          7  
 11 Archer, Ally S      16 UN-TR-MR             2:58.01    2:58.53          6  
 12 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                2:58.54    2:59.82          5  
 13 Wang, Carol         15 GATE-MR              2:55.00    3:00.19          4  
 14 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              3:04.88    3:02.27          3  
 15 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                3:14.34    3:03.34          2  
 16 Holan, Sarah        15 PATS-MR              2:58.97    3:06.09          1  
 17 Chin, Danielle      17 GATE-MR              2:51.00    3:07.77        
 18 Murphy, Morgan J    15 PATS-MR              3:26.79    3:15.52        
 19 Gold, Kate R        15 HS-MR                3:17.16    3:20.49        
 20 Vasquez, Alexis M   19 CAS-MR               4:37.62    3:46.75        
 -- Lee, Audrey         15 GATE-MR              2:53.89         NS        
 
Event 50  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SECT
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:36.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tilneac, George     17 NYCC-MR              2:18.37    2:18.40 METS    20  
  2 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              2:27.00    2:27.14 ZQ      17  
  3 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              2:37.45    2:29.67 ZQ      16  
  4 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              2:33.05    2:29.90 ZQ      15  
  5 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              2:25.68    2:30.62 SILV    14  
  6 Klein, Chris        17 Team Rockland-MR     2:40.08    2:33.23 SILV    13  
  7 Kereselidze, Nicho  17 Team Rockland-MR     2:49.66    2:39.78         12  
  8 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              2:51.35    2:40.04         11  
  9 Lee, Justin S       15 PATS-MR              2:35.01    2:44.03          9  
 10 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              2:50.16    2:48.44          7  
 11 Melendez, Sammy     17 Team Rockland-MR     2:58.79    2:48.82          6  
 12 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            2:51.40    2:54.30          5  
 13 Streeter, Myles     16 CAS-MR               3:47.38    2:56.65          4  
 14 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:50.00    2:58.92          3  
 15 Ma, Edmond          15 PATS-MR              3:05.37    3:02.08          2  
 16 Shen, Michael       15 GATE-MR              2:55.00    3:05.45          1  
 17 Brennan, Steven J   16 CIY-MR               3:12.55    3:05.62        
 18 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              3:15.00    3:15.76        
 19 Miklos, Joseph W    17 Team Rockland-MR     3:01.66    3:21.24        
 20 Watson, Lanar       15 CAS-MR               3:31.82    3:49.18        
 -- Lin, Justin         16 UN-NY-MR             2:20.00         NS        
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.79  SECT
              1:12.09  METS
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              1:11.26    1:14.75 ZQ      20  
  2 Han, Xue            12 GATE-MR              1:14.10    1:16.43 ZQ      17  
  3 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              1:16.55    1:18.77 ZQ      16  
  4 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              1:20.62    1:19.66 JO      15  
  5 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              1:17.78    1:19.69 JO      14  
  6 Novo, Samantha G    12 SPAR-MR              1:21.89    1:20.02 JO      13  
  7 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                1:28.80    1:23.76 SILV    12  
  8 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             1:26.37    1:23.91 SILV    11  
  9 Monti, Gabrielle R  12 HS-MR                1:24.21    1:24.00 SILV     9  
 10 Muszynski, Amanda   11 HS-MR                1:28.56    1:24.66 SILV     7  
 11 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              1:26.03    1:25.75 SILV     6  
 12 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              1:24.00    1:28.17 SILV     5  
 13 Thomas, Raina W     12 PATS-MR              1:28.00    1:28.66 SILV     4  
 14 Holman, Josephine   12 PATS-MR              1:30.34    1:30.79 SILV     3  
 15 Yan, Emily          11 GATE-MR              1:28.10    1:31.13 SILV     2  
 16 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:43.16    1:31.94          1  
 17 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    1:34.51    1:32.05        
 18 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              1:41.60    1:32.26        
 19 Donlevy, Kelly A    12 CIY-MR               1:48.78    1:32.32        
 19 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:55.12    1:32.32        
 21 Pan, Christina      12 GATE-MR              1:32.50    1:33.08        
 22 Noonan, Meaghan E   11 CIY-MR               1:35.61    1:33.39        
 23 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    1:37.43    1:33.76        
 24 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              1:36.35    1:34.85        
 25 Messado, Taiis      11 SPAR-MR              1:38.19    1:35.13        
 26 Tassio, Tara J      12 SPAR-MR              1:34.04    1:36.09        
 27 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    1:41.34    1:36.42        
 28 Evans, Amelia J     11 Rivertown Rays-MR    3:50.00    1:37.02        
 29 Gnad, Julia M       11 HS-MR                1:42.51    1:37.25        
 30 Velez, Daniella M   12 CIY-MR               1:50.00    1:37.86        
 31 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    1:43.75    1:38.46        
 32 Maldonado, Merylis  11 CIY-MR               1:51.16    1:39.55        
 33 Romano, Maggie      12 Team Rockland-MR     1:38.46    1:40.20        
 34 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    1:38.79    1:40.35        
 35 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    1:43.84    1:40.86        
 36 Calle, Nicole G     11 SPAR-MR              1:55.33    1:41.31        
 37 Colon, Samantha S   12 Team Rockland-MR     1:43.12    1:44.50        
 38 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              2:07.16    1:44.82        
 39 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:54.80    1:45.79        
 40 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:51.72    1:46.06        
 41 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                   NT    1:48.17        
 42 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    1:50.15    1:50.51        
 43 Chau, Audrey A      11 CIY-MR               1:50.07    1:51.03        
 44 Moorhead, Oona      11 SPAR-MR              2:05.23    1:53.26        
 45 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            2:01.41    1:53.66        
 46 Singhal, Mihika     12 SPAR-MR              2:05.23    1:55.20        
 47 Deteskey, Jaclyn    11 Shy-Mr-MR            1:50.00    2:02.25        
 -- Louie, Amanda L     11 GATE-MR              1:50.26         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:45.00         DQ        
      False start
 -- Merchant, Haley N   12 PATS-MR              1:40.00         NS        
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SECT
              1:04.49  METS
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keane, Matt V       12 PATS-MR              1:16.51    1:13.31 ZQ      20  
  2 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              1:36.01    1:16.31 ZQ      17  
  3 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              1:19.55    1:17.59 ZQ      16  
  4 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              1:20.73    1:18.18 ZQ      15  
  5 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              1:23.11    1:23.10 SILV    14  
  6 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              1:26.08    1:23.38 SILV    13  
  7 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              1:29.11    1:24.94 SILV    12  
  8 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR              1:31.53    1:25.15 SILV    11  
  9 Li, Tyler           11 GATE-MR              1:29.00    1:25.18 SILV     9  
 10 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              1:27.89    1:26.00 SILV     7  
 11 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              1:26.52    1:26.14 SILV     6  
 12 Chu, Princeton      11 GATE-MR              1:24.93    1:26.33 SILV     5  
 13 Angeles, Brandon    12 Team Rockland-MR     1:32.24    1:27.60 SILV     4  
 14 Shen, Matthew       12 GATE-MR              1:32.97    1:28.67 SILV     3  
 15 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              1:43.29    1:28.85 SILV     2  
 16 Wong, Kevin         11 HS-MR                1:33.47    1:29.93          1  
 17 Zametko, Nik        11 HS-MR                1:34.73    1:30.29        
 18 Poon, Brandon M     12 GATE-MR              1:25.04    1:30.45        
 19 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              1:28.03    1:30.95        
 20 Patel, Harshil V    12 CIY-MR               1:34.87    1:33.51        
 21 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    1:42.35    1:33.60        
 22 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR            1:34.01    1:33.86        
 23 Abramov, David      12 GATE-MR              1:36.00    1:34.98        
 24 Kong, Raymond       12 GATE-MR              1:35.23    1:35.01        
 25 Brody, Hunter T     11 PATS-MR              1:38.75    1:35.21        
 26 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:40.00    1:35.63        
 27 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              1:31.50    1:36.06        
 28 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    1:43.88    1:37.98        
 29 Villalobos, Matt J  11 APEX-MR              1:44.34    1:39.03        
 30 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              1:38.71    1:39.54        
 31 Loftus, Matthew F   11 CIY-MR               1:48.00    1:40.27        
 32 Lue, Tyler          11 GATE-MR              1:48.00    1:41.60        
 33 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    1:57.60    1:45.23        
 34 Tsai, Joey          11 GATE-MR              1:40.00    1:53.06        
 35 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              1:54.58    1:56.57        
 36 Li, Christopher E   11 PATS-MR              2:18.69    2:08.97        
 37 Talla, Pranay       11 Rivertown Rays-MR    2:05.00    2:09.71        
 -- Wu, Will T          11 GATE-MR              1:52.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Case, Aidan         12 SPAR-MR              1:57.38         NS        
 -- Walsh, Liam T       11 HS-MR                1:44.11         NS        
 -- Idelchik, Benjamin  11 Shy-Mr-MR            1:45.00         NS        
 
Event 53  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:27.99  ZQ
              5:39.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Chelsea O    16 NYCC-MR              5:18.79    5:26.96 ZQ      20  
  2 Lam, Donna          15 PATS-MR              5:28.75    5:38.77 SILV    17  
  3 Portch, Betsy D     17 PATS-MR              5:39.27    5:47.74         16  
  4 Wang, Carol         15 GATE-MR              5:55.00    5:49.69         15  
  5 Tilneac, Stephanie  15 NYCC-MR              5:49.33    5:51.94         14  
  6 Conforti, Samantha  16 PATS-MR              5:55.03    5:52.92         13  
  7 Pagano, Megan A     16 PATS-MR              5:33.19    5:53.03         12  
  8 Asanjarani, Ashley  15 CIY-MR               5:43.84    5:54.69         11  
  9 Bianco, Sara E      16 HS-MR                6:02.39    5:57.79          9  
 10 Peralta, Loren S    17 APEX-MR              6:04.07    6:05.17          7  
 11 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              6:19.18    6:11.37          6  
 12 Gold, Kate R        15 HS-MR                6:00.29    6:15.20          5  
 13 Murphy, Morgan J    15 PATS-MR                   NT    6:16.55          4  
 14 Buckhout, Jalen E   17 PATS-MR              6:11.53    6:25.02          3  
 15 Anderson, Mary Jan  16 HS-MR                6:42.22    6:30.31          2  
 16 Mooney, Deirdre D   15 HS-MR                6:39.72    6:34.49          1  
 17 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                6:36.15    6:36.45        
 18 Kumaran, Maya L     16 PATS-MR              6:29.23    6:40.44        
 19 Chin, Danielle      17 GATE-MR              6:20.00    6:41.18        
 20 Hafez, Liela A      15 HS-MR                6:52.82    6:43.90        
 21 Holan, Sarah        15 PATS-MR              6:50.00    6:59.20        
 
Event 54  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:09.99  ZQ
              5:17.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gleason, David X    23 NYCC-MR              4:49.02    4:45.86 METS    20  
  2 Tilneac, George     17 NYCC-MR              4:44.78    4:45.95 METS    17  
  3 Konovalov, Nichola  16 NYCC-MR              4:55.81    5:00.64 ZQ      16  
  4 Watler, Jaleel C    16 NYCC-MR              4:59.43    5:01.33 ZQ      15  
  5 Piliero, Marc P     17 PATS-MR              5:13.41    5:18.61         14  
  6 Isaac, Alejandro    16 NYCC-MR              5:13.39    5:22.25         13  
  7 Scholes, David E    17 PATS-MR              5:33.59    5:23.44         12  
  8 Gaitour, Victor E   15 NYCC-MR              6:26.42    5:29.75         11  
  9 Lane, Wiley W       15 NYCC-MR              5:21.21    5:34.20          9  
 10 Asanjarani, Jonath  16 CIY-MR               5:23.91    5:42.96          7  
 11 Ma, Edmond          15 PATS-MR              5:38.98    5:49.64          6  
 12 Meyers, Daniel J    15 GATE-MR              5:54.79    5:55.63          5  
 13 Cevasco, James J    15 SPAR-MR              6:24.97    6:10.25          4  
 14 Lapikov, Michael    15 Shy-Mr-MR            5:48.85    6:11.58          3  
 15 Lee, Justin S       15 PATS-MR              6:13.61    6:33.92          2  
 16 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              6:00.00    6:43.89          1  
 17 Griffith, Keyshawn  15 GATE-MR              6:40.00    7:15.18        
 
Event 55  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:20.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V    12 PATS-MR              5:51.91    5:44.11 ZQ      20  
  2 Zhang, Angelina     11 GATE-MR              6:02.26    5:52.32 ZQ      17  
  3 Holman, Josephine   12 PATS-MR              5:58.11    5:53.76 ZQ      16  
  4 Lavery, Maeve E     12 APEX-MR              6:07.17    5:57.97 ZQ      15  
  5 Kwa, Brightlyn H    12 NYCC-MR              6:32.09    6:03.32 SILV    14  
  6 Langaman, Jolina M  11 HS-MR                6:22.09    6:06.41 SILV    13  
  7 Cudney, Jillian J   12 PATS-MR              6:05.27    6:10.70 SILV    12  
  8 Jaeger, Caroline O  12 PATS-MR              5:59.23    6:11.50 SILV    11  
  9 Moeslinger, Natash  11 GATE-MR              6:30.00    6:18.27 SILV     9  
 10 Yang, Kristen A     11 GATE-MR              6:30.00    6:23.31          7  
 11 Han, Xue            12 GATE-MR              6:18.39    6:24.10          6  
 12 Wang, Kristina H    12 UN-RA-MR             6:47.02    6:26.42          5  
 13 Gualtiere, Isabell  11 Rivertown Rays-MR    6:32.80    6:34.36          4  
 14 Yan, Emily          11 GATE-MR              6:40.00    6:44.90          3  
 15 Muszynski, Amanda   11 HS-MR                7:30.00    6:49.98          2  
 16 Pan, Christina      12 GATE-MR              6:50.00    6:56.74          1  
 17 Ketchatcham, Sarah  11 CAS-MR               8:15.64    6:57.88        
 18 Singer, Quinn A     12 Rivertown Rays-MR    7:45.00    7:04.13        
 19 Guarnieri, Emma F   11 Rivertown Rays-MR    7:45.00    7:04.79        
 20 Hayes, Brenna A     12 PATS-MR              7:25.00    7:05.44        
 21 Shea, Natalie P     12 NYCC-MR              7:20.93    7:10.39        
 22 Carousso, Melissa   11 Rivertown Rays-MR    6:55.00    7:14.68        
 23 Scoppetta, Carolyn  11 Rivertown Rays-MR    7:24.03    7:16.66        
 24 Ruhl, Sophie A      11 Rivertown Rays-MR    7:30.00    7:19.11        
 25 Ng, Lauren K        12 GATE-MR              6:59.99    7:31.05        
 26 Krouse, Hana N      11 Rivertown Rays-MR    7:05.00    7:40.00        
 27 Gnad, Julia M       11 HS-MR                8:33.76    7:45.54        
 28 Menocal, Abby G     11 PATS-MR                   NT    7:51.04        
 29 Williams, Elise     11 NYCC-MR              8:00.02    7:54.72        
 30 Butler, Amelia K    11 NYCC-MR              7:59.26    7:58.31        
 31 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               8:30.85    8:10.35        
 32 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              8:36.61    8:11.37        
 33 Gambino, Maria      11 Shy-Mr-MR            8:10.00    9:28.23        
 
Event 56  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  METS
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:31.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keane, Matt V       12 PATS-MR              6:10.67    5:51.48 ZQ      20  
  2 Rizzo, Antonio S    12 PATS-MR              6:48.94    6:06.55 SILV    17  
  3 Moeslinger, Erich   12 GATE-MR              6:10.59    6:07.75 SILV    16  
  4 Grobshteyn, Mark P  12 NYCC-MR              6:15.00    6:12.41 SILV    15  
  5 Holman, Thomas S    12 PATS-MR              6:17.13    6:16.07 SILV    14  
  6 Nunez, Jonathan T   11 PATS-MR                   NT    6:27.98 SILV    13  
  7 Yankelevich, Jacob  12 NYCC-MR              6:15.00    6:30.96 SILV    12  
  8 Huang, Jonathan     12 PATS-MR              6:55.04    6:37.56         11  
  9 Zametko, Nik        11 HS-MR                6:30.00    6:47.83          9  
 10 Huang, Matthew K    11 PATS-MR              6:50.33    6:49.72          7  
 11 O'Blaney, Lucas     12 PATS-MR              8:40.81    6:52.59          6  
 12 Idemudia, Sean      11 NYCC-MR              6:40.00    6:58.03          5  
 13 McGregor, Matt J    11 PATS-MR              6:59.00    7:01.39          4  
 14 Cheung, Cyrus H     12 GATE-MR              7:00.00    7:01.96          3  
 15 Poon, Brandon M     12 GATE-MR              6:35.00    7:02.33          2  
 16 Fiore, Raymond N    11 Rivertown Rays-MR    7:30.00    7:18.93          1  
 17 Yavorsky, Garald P  11 Shy-Mr-MR            7:30.00    7:26.21        
 18 Li, Tyler           11 GATE-MR              6:50.00    7:27.10        
 19 Chu, Princeton      11 GATE-MR              6:40.00    7:35.98        
 20 Wong, Kevin         11 HS-MR                8:18.82    7:39.47        
 21 Shen, Matthew       12 GATE-MR              7:00.00    7:45.67        
 22 Idemudia, Aaron     11 NYCC-MR              7:00.00    7:49.96        
 23 Largey, Kyle M      11 Rivertown Rays-MR    7:05.00    7:51.12        
 24 Katz, David         11 Rivertown Rays-MR    7:30.00    7:55.40        
 25 McGregor, Kyle T    11 PATS-MR              6:59.96    7:59.53        
 26 Tsai, Joey          11 GATE-MR              7:30.00    9:03.52        
 -- Carrazzone, Alexan  12 SPAR-MR              7:15.12         DQ        
      False start