Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/16/2018 06:29 PM
         2018 MR RFAC Holiday Invitational - 12/14/2018 to 12/16/2018          
                              Sanction #: 181206                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                33.95      33.59        
  2 Jones, Athena              7 WSSC-MR                39.21      39.64        
  3 Schwarz, Juliet            8 AGMV-MR                45.93      42.00        
  4 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                45.55      45.16        
  5 He, Hannah                 8 RFAC-MR                46.57      45.54        
  6 Perkins, Chloe             8 PBAC-MR                55.00      45.71        
  7 Romero, Miranda            8 Heatwaves-MR           54.14      46.61        
  8 Celli, Anna                8 Heatwaves-MR           54.25      46.88        
  9 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                47.89      48.23        
 10 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 53.56      48.97        
 11 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                 57.83      50.72        
 12 Butler, Mikayla            7 WSSC-MR                52.24      50.90        
 13 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                58.61      52.98        
 14 Hally, Maddy               7 NDAC-MR                55.10      54.62        
 15 French, Riley              6 WISC-MR              1:20.99    1:00.75        
 16 Kofsky, Lexi               6 WISC-MR              1:50.99    1:03.54        
 17 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:01.51    1:05.69        
 18 Santopatre, Chiara         7 Express Swimming-MR    50.00    1:09.51        
 19 Brink, Sarah               6 WISC-MR              1:45.99    1:18.93        
 20 Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR              1:27.99    1:23.45        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR              1:22.49    1:13.60        
                  34.14     1:13.60 (39.46)                                        
  2 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR              1:44.01    1:36.15        
                  44.41     1:36.15 (51.74)                                        
  3 Rounds, Maia               8 VAC-MR               1:44.21    1:39.01        
                  46.27     1:39.01 (52.74)                                        
  4 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:43.44    1:43.52        
                  47.68     1:43.52 (55.84)                                        
  5 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:43.15    1:44.00        
                  47.29     1:44.00 (56.71)                                        
  6 Boyle, Dakota              8 HVD-MR               2:00.33    1:49.65        
                  49.30   1:49.65 (1:00.35)                                        
  7 Hernandez, Laila           8 Heatwaves-MR         2:14.28    1:51.17        
                  53.99     1:51.17 (57.18)                                        
  8 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR              2:08.55    1:58.28        
                  53.75   1:58.28 (1:04.53)                                        
  9 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR              2:19.78    2:11.58        
 10 Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR                   NT    2:54.56        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                46.46      40.39        
  2 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                52.44      47.28        
  3 Rounds, Maia               8 VAC-MR                 49.73      51.80        
  4 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                53.92      54.76        
  5 He, Hannah                 8 RFAC-MR                55.70      54.88        
  6 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 55.33      55.03        
  7 Hernandez, Laila           8 Heatwaves-MR         1:04.23      55.28        
  8 Romero, Miranda            8 Heatwaves-MR           58.37      57.83        
  9 Santopatre, Chiara         7 Express Swimming-MR       NT      59.08        
 10 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR              1:10.29    1:01.32        
 11 Majumdar, Lia              8 HVD-MR               1:07.56    1:01.84        
 12 Guzman, Sofia              8 Heatwaves-MR           58.40    1:10.56        
 13 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:20.56    1:10.62        
 14 Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR              1:50.99    1:12.34        
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR              1:05.37         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                49.11      46.57        
  2 He, Hannah                 8 RFAC-MR                50.69      54.39        
  3 Schwarz, Juliet            8 AGMV-MR              1:06.70      55.44        
  4 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 57.33      55.88        
  5 Jones, Athena              7 WSSC-MR              1:02.19      58.58        
  6 Perkins, Chloe             8 PBAC-MR              1:10.00    1:00.58        
  7 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:06.00    1:00.93        
  8 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR              1:04.73    1:03.06        
  9 Celli, Anna                8 Heatwaves-MR         1:18.10    1:05.11        
 10 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:12.29    1:09.73        
 11 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                    NT    1:09.99        
 12 Butler, Mikayla            7 WSSC-MR              1:20.00    1:15.52        
 13 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:09.25    1:28.43        
 -- Kofsky, Lexi               6 WISC-MR              2:10.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR              1:58.99         DQ        
      False start
 -- Brink, Sarah               6 WISC-MR              2:10.99         DQ        
      One hand touch
 -- Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      False start
 -- French, Riley              6 WISC-MR              2:01.99         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                39.01      39.81        
  2 Schwarz, Juliet            8 AGMV-MR              1:21.89      56.48        
  3 Jones, Athena              7 WSSC-MR              1:03.06      57.26        
  4 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:07.53    1:02.49        
  5 Celli, Anna                8 Heatwaves-MR           58.32    1:05.92        
  6 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:06.40    1:07.68        
  7 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                    NT    1:15.02        
  8 Butler, Mikayla            7 WSSC-MR              1:10.00    1:21.14        
 -- Romero, Miranda            8 Heatwaves-MR           58.23         DQ        
      Scissors kick
 -- Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:35.36         DQ        
      Alternating Kick
 -- Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 52.33         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR              1:29.96    1:27.08        
                  39.83     1:27.08 (47.25)                                        
  2 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR              1:59.98    1:51.94        
                  52.28     1:51.94 (59.66)                                        
  3 Boyle, Dakota              8 HVD-MR               2:02.33    1:58.09        
                  58.04   1:58.09 (1:00.05)                                        
  4 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:57.42    1:59.58        
  5 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              2:12.03    2:03.49        
                  55.66   2:03.49 (1:07.83)                                        
  6 Rounds, Maia               8 VAC-MR               2:06.97    2:03.64        
                  58.48   2:03.64 (1:05.16)                                        
  7 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                    NT    2:09.43        
                1:02.67   2:09.43 (1:06.76)                                        
  8 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR              2:23.77    2:15.57        
                1:03.28   2:15.57 (1:12.29)                                        
 -- Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
                1:31.99        DQ (1:39.64)                                        
 -- Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:06.51        DQ (1:17.49)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:09.76    1:31.52        
     1) He, Hannah 8                    2) Abbruzzese, Shylah 8           
     3) Huang, Eleanor 8                4) Glancey, Maddie 8              
                1:03.62     1:31.52 (27.90)                                        
 -- Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:55.51        DFS        
      Declared false start
     1) Romero, Miranda 8               2) Cabrera-Zavala, Allison 6      
     3) Guzman, Sofia 8                 4) Hernandez, Laila 8             
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      3:51.65    1:45.52        
     1) Glancey, Maddie 8               2) Huang, Eleanor 8               
     3) He, Hannah 8                    4) Abbruzzese, Shylah 8           
                1:01.03     1:45.52 (44.49)                                        
  2 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:30.10    2:24.57        
     1) Romero, Miranda 8               2) Celli, Anna 8                  
     3) Cabrera-Zavala, Allison 6       4) Jimenez, Adabell 6             
                1:05.24   2:24.57 (1:19.33)                                        
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Arms past hipline - breast
     1) Stanton-Barnett, Baylee 5       2) Brink, Sarah 6                 
     3) French, Riley 6                 4) Kofsky, Lexi 6                 
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR                 30.41      30.02        
  2 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 31.78      30.09        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR                30.26      30.13        
  4 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                31.74      30.80        
  5 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR    30.21      30.83        
  6 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                32.90      32.66        
  7 Singer, Keira             10 WISC-MR                33.46      33.05        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 32.91      33.36        
  9 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                36.01      33.84        
 10 Burger, Laura             10 NDAC-MR                36.52      34.98        
 11 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 35.25      35.44        
 12 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                37.12      35.70        
 13 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                34.99      35.92        
 14 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                35.86      36.41        
 15 Jeon, Chloe               10 HVD-MR                 36.59      36.53        
 16 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 37.56      36.65        
 17 Madison, Lucy             10 WISC-MR                36.09      37.32        
 18 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 36.58      38.08        
 19 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 39.09      38.87        
 20 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    40.69      39.11        
 21 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                37.88      39.46        
 22 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                40.17      40.69        
 23 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           45.24      40.73        
 24 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR    43.99      40.92        
 25 Rich, Lauren              10 WSSC-MR                44.23      41.96        
 26 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT      42.90        
 27 Ruiz, Beverly             10 Heatwaves-MR           42.75      43.01        
 28 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR    51.42      43.40        
 29 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                 42.96      43.76        
 30 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                40.39      43.95        
 31 Boehm, Paige               9 NDAC-MR                43.47      44.23        
 32 Pennock, Lyris             9 HVD-MR                 54.27      44.40        
 33 Turner, Pearl             10 HVD-MR                 50.18      45.09        
 34 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           46.35      45.35        
 35 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR                47.35      45.94        
 36 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR           48.52      46.29        
 37 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR                48.89      49.60        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:07.61    1:06.62        
                  32.03     1:06.62 (34.59)                                        
  2 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR  1:08.07    1:07.95        
                  31.99     1:07.95 (35.96)                                        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:08.92    1:08.54        
                  32.79     1:08.54 (35.75)                                        
  4 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:13.57    1:08.72        
                  32.14     1:08.72 (36.58)                                        
  5 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:11.84    1:10.45        
                  33.37     1:10.45 (37.08)                                        
  6 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:10.68    1:11.85        
                  34.26     1:11.85 (37.59)                                        
  7 Prior, Katie              10 DVWM-MR              1:12.87    1:12.51        
                  34.02     1:12.51 (38.49)                                        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:13.34    1:14.03        
                  35.19     1:14.03 (38.84)                                        
  9 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              1:14.91    1:14.76        
 10 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:19.41    1:15.11        
                  35.75     1:15.11 (39.36)                                        
 11 Kofsky, Emily              9 WISC-MR              1:17.86    1:21.43        
                  38.17     1:21.43 (43.26)                                        
 12 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               1:20.55    1:22.83        
                  39.30     1:22.83 (43.53)                                        
 13 Messing, Samantha          9 VAC-MR               1:23.99    1:22.96        
                  40.19     1:22.96 (42.77)                                        
 14 Kern, Olivia               9 WISC-MR              1:29.87    1:25.70        
                  41.22     1:25.70 (44.48)                                        
 15 White, Emmy                9 VAC-MR                    NT    1:27.22        
                  40.90     1:27.22 (46.32)                                        
 16 French, Anna              10 WISC-MR              1:28.68    1:27.52        
                  40.39     1:27.52 (47.13)                                        
 17 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:27.79    1:28.13        
                  40.46     1:28.13 (47.67)                                        
 18 Perez Jimenez, Amely      10 Heatwaves-MR         1:40.32    1:28.75        
                  41.14     1:28.75 (47.61)                                        
 19 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  1:48.16    1:29.82        
                  42.57     1:29.82 (47.25)                                        
 20 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              1:28.24    1:30.31        
                  41.10     1:30.31 (49.21)                                        
 21 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR         1:40.48    1:32.85        
                  42.23     1:32.85 (50.62)                                        
 22 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:31.84    1:34.07        
                  41.97     1:34.07 (52.10)                                        
 23 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              1:43.06    1:34.68        
                  46.38     1:34.68 (48.30)                                        
 24 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:39.49    1:37.12        
                  42.43     1:37.12 (54.69)                                        
 25 Hernandez, Sofia          10 Heatwaves-MR         1:39.70    1:38.72        
                  45.62     1:38.72 (53.10)                                        
 26 Pennock, Lyris             9 HVD-MR                    NT    1:41.54        
                  47.67     1:41.54 (53.87)                                        
 27 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR                   NT    1:41.74        
                  48.75     1:41.74 (52.99)                                        
 28 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              1:43.83    1:42.39        
                  47.85     1:42.39 (54.54)                                        
 29 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:54.49    1:43.33        
                  50.63     1:43.33 (52.70)                                        
 30 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR         1:49.76    1:46.08        
                  50.20     1:46.08 (55.88)                                        
 31 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT    1:46.29        
 32 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:00.85    1:50.13        
                  51.47     1:50.13 (58.66)                                        
 33 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:50.41    1:53.78        
                  49.33   1:53.78 (1:04.45)                                        
 34 Bruno, Maddy               9 WSSC-MR              2:04.56    1:54.71        
                  51.28   1:54.71 (1:03.43)                                        
 35 Newberns, Maya             9 PBAC-MR                   NT    2:02.02        
                  56.70   2:02.02 (1:05.32)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR                 34.63      33.99        
  2 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR    35.86      36.10        
  3 Prior, Katie              10 DVWM-MR                38.97      37.67        
  4 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                37.81      39.70        
  5 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                41.45      40.69        
  6 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                41.75      41.56        
  7 Madison, Lucy             10 WISC-MR                41.80      41.76        
  8 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                39.71      41.93        
  9 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 44.32      42.69        
 10 Singer, Keira             10 WISC-MR                39.84      43.21        
 11 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                43.43      43.56        
 12 French, Anna              10 WISC-MR                41.86      44.62        
 13 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                46.50      45.10        
 14 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 44.87      45.33        
 15 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           48.39      45.39        
 16 Perez Jimenez, Amely      10 Heatwaves-MR           45.12      45.85        
 17 Kern, Olivia               9 WISC-MR                45.76      46.22        
 18 White, Emmy                9 VAC-MR                 45.63      46.74        
 19 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                52.20      47.12        
 20 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                46.90      47.47        
 21 Ruiz, Beverly             10 Heatwaves-MR           49.77      47.65        
 22 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                54.01      48.38        
 23 Hernandez, Sofia          10 Heatwaves-MR           49.54      49.35        
 24 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           57.50      51.32        
 25 Medina, Luna               9 Heatwaves-MR           49.80      51.57        
 26 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT      52.30        
 27 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR    52.51      52.34        
 28 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                 51.69      52.36        
 29 Vytykac, Ella             10 HVD-MR                 56.25      53.68        
 30 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR                50.40      55.55        
 31 Bruno, Maddy               9 WSSC-MR                52.61      57.42        
 32 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR           57.26      57.43        
 33 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:00.08      57.78        
 34 Newberns, Maya             9 PBAC-MR              1:01.89      58.53        
 35 Arias, Ximena             10 Heatwaves-MR           59.36      58.86        
 36 Gorti, Aadya               9 Heatwaves-MR           57.65    1:01.49        
 -- Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR                54.88         DQ        
      Multiple strokes
 -- Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:18.70    1:14.17        
                  36.98     1:14.17 (37.19)                                        
  2 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:19.36    1:14.91        
                  36.80     1:14.91 (38.11)                                        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:23.89    1:23.41        
                  40.92     1:23.41 (42.49)                                        
  4 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:27.87    1:24.71        
                  41.53     1:24.71 (43.18)                                        
  5 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:25.04    1:25.61        
                  41.65     1:25.61 (43.96)                                        
  6 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              1:30.52    1:26.41        
                  41.97     1:26.41 (44.44)                                        
  7 Burger, Laura             10 NDAC-MR              1:27.46    1:29.29        
                  42.03     1:29.29 (47.26)                                        
  8 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:25.02    1:29.46        
                  42.39     1:29.46 (47.07)                                        
  9 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:36.14    1:30.23        
                  42.72     1:30.23 (47.51)                                        
 10 Kofsky, Emily              9 WISC-MR              1:28.87    1:31.84        
                  45.04     1:31.84 (46.80)                                        
 11 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               1:39.04    1:33.19        
                  43.75     1:33.19 (49.44)                                        
 12 Messing, Samantha          9 VAC-MR               1:37.37    1:34.28        
                  46.03     1:34.28 (48.25)                                        
 13 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:29.51    1:35.50        
                  45.80     1:35.50 (49.70)                                        
 14 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              1:42.58    1:37.09        
                  45.63     1:37.09 (51.46)                                        
 15 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               1:43.23    1:37.55        
 16 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:40.70    1:37.58        
                  46.02     1:37.58 (51.56)                                        
 17 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              1:42.03    1:38.37        
 18 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:46.31    1:43.32        
                  50.26     1:43.32 (53.06)                                        
 19 Morgan, Nella             10 HVD-MR                    NT    1:45.58        
                  51.43     1:45.58 (54.15)                                        
 20 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT    1:52.69        
                  53.50     1:52.69 (59.19)                                        
 21 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                    NT    1:57.15        
                  55.45   1:57.15 (1:01.70)                                        
 22 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              1:56.45    1:58.09        
                  58.73     1:58.09 (59.36)                                        
 23 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:09.30    2:04.63        
                1:01.31   2:04.63 (1:03.32)                                        
 24 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  2:11.28    2:06.35        
                  59.11   2:06.35 (1:07.24)                                        
 25 Cuba, Nico                10 HVD-MR                    NT    2:12.90        
                  59.38   2:12.90 (1:13.52)                                        
 -- Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:47.11         DQ        
      Multiple strokes
                  53.42          DQ (58.39)                                        
 -- Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              1:49.80         DQ        
      Multiple strokes
                  55.43        DQ (1:01.70)                                        
 -- Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Multiple strokes
                  54.85        DQ (1:00.81)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                   NT      40.88        
  2 Brink, Keelyn             10 WISC-MR                41.97      41.24        
  3 Henson, Emma              10 HVD-MR                 43.83      43.06        
  4 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.57      43.26        
  5 Singer, Keira             10 WISC-MR                45.10      44.68        
  6 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 45.72      45.85        
  7 Prior, Katie              10 DVWM-MR                48.10      46.79        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 48.51      46.80        
  9 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                50.35      47.05        
 10 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                50.44      47.95        
 11 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                47.11      48.04        
 12 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                41.06      49.17        
 13 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    50.02      49.21        
 14 Kern, Olivia               9 WISC-MR                53.29      49.29        
 15 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR    49.91      50.60        
 16 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                50.57      52.75        
 17 White, Emmy                9 VAC-MR                    NT      52.86        
 18 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 50.91      53.08        
 19 French, Anna              10 WISC-MR                52.47      53.39        
 20 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR                58.76      54.15        
 21 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 57.52      55.03        
 22 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                59.92      55.78        
 23 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                    NT      56.29        
 24 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                57.11      57.24        
 25 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 57.66      57.70        
 26 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:03.70      58.50        
 27 Vytykac, Ella             10 HVD-MR               1:01.50      58.86        
 28 Madison, Lucy             10 WISC-MR                55.55      59.30        
 29 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:04.35      59.80        
 30 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:00.61    1:01.55        
 31 Newberns, Maya             9 PBAC-MR              1:17.30    1:04.63        
 32 Perez Jimenez, Amely      10 Heatwaves-MR           50.45    1:05.35        
 33 Pennock, Lyris             9 HVD-MR                    NT    1:07.56        
 34 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              1:02.54    1:08.02        
 35 Bruno, Maddy               9 WSSC-MR              1:30.00    1:15.49        
 -- Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR  1:22.00    1:22.50        
                  37.92     1:22.50 (44.58)                                        
  2 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:33.02    1:30.15        
                  43.08     1:30.15 (47.07)                                        
  3 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                   NT    1:30.58        
                  42.33     1:30.58 (48.25)                                        
  4 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:34.23    1:32.96        
                  44.82     1:32.96 (48.14)                                        
  5 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:38.78    1:33.07        
                  43.02     1:33.07 (50.05)                                        
  6 Burger, Laura             10 NDAC-MR              1:34.27    1:34.29        
                  44.19     1:34.29 (50.10)                                        
  7 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:39.69    1:36.36        
                  46.54     1:36.36 (49.82)                                        
  8 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              2:51.99    1:39.93        
                  48.05     1:39.93 (51.88)                                        
  9 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  1:53.47    1:44.41        
                  49.48     1:44.41 (54.93)                                        
 10 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:43.77    1:44.57        
                  49.89     1:44.57 (54.68)                                        
 11 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:44.00    1:45.36        
                  49.40     1:45.36 (55.96)                                        
 12 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:51.61    1:51.38        
                  51.84     1:51.38 (59.54)                                        
 13 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:58.66    1:51.97        
                  51.11   1:51.97 (1:00.86)                                        
 14 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:56.59    1:52.55        
                  53.24     1:52.55 (59.31)                                        
 15 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               2:07.16    1:55.32        
                  54.44   1:55.32 (1:00.88)                                        
 16 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              2:03.99    1:56.51        
                  55.67   1:56.51 (1:00.84)                                        
 17 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               2:07.46    2:00.82        
                  56.79   2:00.82 (1:04.03)                                        
 18 Messing, Samantha          9 VAC-MR               2:06.93    2:03.79        
                1:00.29   2:03.79 (1:03.50)                                        
 19 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              2:05.80    2:04.24        
                1:01.51   2:04.24 (1:02.73)                                        
 20 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                    NT    2:06.18        
                  57.76   2:06.18 (1:08.42)                                        
 21 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              2:17.32    2:09.98        
                1:01.81   2:09.98 (1:08.17)                                        
 22 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:16.20    2:10.31        
                1:02.11   2:10.31 (1:08.20)                                        
 23 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              2:15.88    2:19.59        
                1:07.27   2:19.59 (1:12.32)                                        
 24 Cuba, Nico                10 HVD-MR                    NT    2:25.35        
                1:05.47   2:25.35 (1:19.88)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 35.68      33.66        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR                 33.69      34.06        
  3 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                34.76      34.49        
  4 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR    33.43      34.64        
  5 Brink, Keelyn             10 WISC-MR                35.13      35.64        
  6 Singer, Keira             10 WISC-MR                36.40      37.57        
  7 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                40.36      39.85        
  8 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                39.08      39.88        
  9 Burger, Laura             10 NDAC-MR                39.55      42.79        
 10 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                43.97      43.92        
 11 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                41.85      43.98        
 12 Jeon, Chloe               10 HVD-MR                 51.08      46.85        
 13 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                55.08      47.87        
 14 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 50.27      47.94        
 15 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 50.64      49.18        
 16 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                54.92      52.23        
 17 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                53.32      52.69        
 18 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                50.18      53.58        
 19 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 57.50      53.94        
 20 Madison, Lucy             10 WISC-MR                49.86      56.28        
 21 Boehm, Paige               9 NDAC-MR                59.83      58.52        
 22 Cuba, Nico                10 HVD-MR                    NT    1:01.55        
 23 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:07.18    1:02.44        
 24 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:04.66    1:03.07        
 25 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR           53.15    1:04.55        
 26 Rich, Lauren              10 WSSC-MR              1:13.15    1:15.75        
 -- Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           59.45         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pennock, Lyris             9 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    50.34         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.94         DQ        
      False start
 -- Turner, Pearl             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR       NT    1:22.70        
                  35.89     1:22.70 (46.81)                                        
  2 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:32.07    1:23.18        
                  38.05     1:23.18 (45.13)                                        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:25.65    1:28.28        
                  39.07     1:28.28 (49.21)                                        
  4 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:36.96    1:28.99        
                  40.96     1:28.99 (48.03)                                        
  5 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              2:10.11    2:01.76        
                  54.40   2:01.76 (1:07.36)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR  1:16.86    1:15.77        
                  37.88     1:15.77 (37.89)                                        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:18.73    1:16.46        
                  34.17     1:16.46 (42.29)                                        
  3 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:20.85    1:21.06        
                  36.92     1:21.06 (44.14)                                        
  4 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:22.61    1:21.07        
                  38.14     1:21.07 (42.93)                                        
  5 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:21.23    1:23.22        
                  39.26     1:23.22 (43.96)                                        
  6 Prior, Katie              10 DVWM-MR              1:23.44    1:23.30        
  7 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.99    1:23.95        
                  40.02     1:23.95 (43.93)                                        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:25.22    1:25.96        
                  41.24     1:25.96 (44.72)                                        
  9 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:26.00    1:29.46        
                  42.93     1:29.46 (46.53)                                        
 10 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              1:31.54    1:29.95        
                  41.27     1:29.95 (48.68)                                        
 11 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:30.59    1:31.82        
                  43.65     1:31.82 (48.17)                                        
 12 Kofsky, Emily              9 WISC-MR              1:31.83    1:32.96        
                  43.10     1:32.96 (49.86)                                        
 13 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:35.31    1:35.55        
                  45.18     1:35.55 (50.37)                                        
 14 Kern, Olivia               9 WISC-MR              1:44.00    1:36.34        
                  45.69     1:36.34 (50.65)                                        
 15 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              1:45.31    1:38.51        
                  44.91     1:38.51 (53.60)                                        
 16 Messing, Samantha          9 VAC-MR               1:41.35    1:40.17        
                  47.17     1:40.17 (53.00)                                        
 17 French, Anna              10 WISC-MR              1:37.89    1:40.87        
                  47.31     1:40.87 (53.56)                                        
 18 Madison, Lucy             10 WISC-MR              1:42.95    1:42.84        
                  47.70     1:42.84 (55.14)                                        
 19 Hernandez, Sofia          10 Heatwaves-MR         1:56.32    1:43.41        
                  46.56     1:43.41 (56.85)                                        
 20 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               1:40.27    1:43.43        
                  50.53     1:43.43 (52.90)                                        
 21 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:46.69    1:44.44        
                  50.11     1:44.44 (54.33)                                        
 22 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              1:56.12    1:45.90        
                  48.87     1:45.90 (57.03)                                        
 23 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:45.27    1:48.38        
                  51.12     1:48.38 (57.26)                                        
 24 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  1:56.50    1:48.59        
                  55.99     1:48.59 (52.60)                                        
 25 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR         1:54.85    1:56.13        
                  55.15   1:56.13 (1:00.98)                                        
 26 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              1:56.83    1:56.87        
                  55.20   1:56.87 (1:01.67)                                        
 27 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              2:15.83    1:57.20        
                  58.24     1:57.20 (58.96)                                        
 28 Nemeth, Addison            9 HVD-MR               1:59.24    2:01.81        
 29 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:03.79    2:02.31        
                  57.95   2:02.31 (1:04.36)                                        
 30 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  2:29.14    2:07.15        
                1:01.49   2:07.15 (1:05.66)                                        
 -- Vytykac, Ella             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  59.00          DQ (58.53)                                        
 -- Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:55.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:00.44          DQ (54.26)                                        
 -- Pennock, Lyris             9 HVD-MR               2:05.31         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:03.11        DQ (1:02.12)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:16.96    2:15.83        
     1) Tirch, Doriana 10               2) Casucci, Kira 10               
     3) Dorsman, Camryn 10              4) Henson, Emma 10                
                  33.31     1:05.40 (32.09)     1:48.31 (42.91)     2:15.83 (27.52)
  2 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:25.10    2:30.48        
     1) Hayes, Cassidy 10               2) Madison, Lucy 10               
     3) French, Anna 10                 4) Kofsky, Emily 9                
                  34.29     1:14.98 (40.69)     1:54.24 (39.26)     2:30.48 (36.24)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:32.11    2:42.18        
     1) Schramm, Grace 10               2) Blazek, Amelia 9               
     3) Ault Nolan, Sunday 9            4) Sanford, Charley 10            
                  36.06     1:18.26 (42.20)     2:12.59 (54.33)     2:42.18 (29.59)
  4 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:58.39    2:49.79        
     1) Ruiz, Beverly 10                2) Delatorre, Ashley 10           
     3) Hernandez, Sofia 10             4) Perez Jimenez, Amely 10        
                  46.43     1:25.54 (39.11)     2:15.21 (49.67)     2:49.79 (34.58)
  5 West Islip Swim Club-MR  'C'                           NT    2:55.56        
     1) Dalpiaz, Emily 10               2) Harrison, Prestyn 9            
     3) Kern, Olivia 9                  4) Krowles, Sydney 10             
                  51.27     1:37.21 (45.94)     2:16.26 (39.05)     2:55.56 (39.30)
  6 Mid Hudson Heatwaves-MR  'B'                      3:10.05    3:13.68        
     1) Aguilar Perez, Vanessa 10       2) Cruz Santos, Yaeli 9           
     3) Touijar, Heba 10                4) Medina, Luna 9                 
                  52.31     1:48.81 (56.50)     2:31.43 (42.62)     3:13.68 (42.25)
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:08.36         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Pupke, Cameron 10               2) O'Brien, Ellie 10              
     3) Singer, Keira 10                4) Brink, Keelyn 10               
                  31.98                             1:42.50 ( )          DQ (24.20)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:27.30    2:26.61        
     1) Kofsky, Emily 9                 2) O'Brien, Ellie 10              
     3) Pupke, Cameron 10               4) Brink, Keelyn 10               
                  41.34     1:23.10 (41.76)     1:57.19 (34.09)     2:26.61 (29.42)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:40.72    2:29.25        
     1) Henson, Emma 10                 2) Casucci, Kira 10               
     3) Tirch, Doriana 10               4) Jeon, Chloe 10                 
                  33.91     1:21.31 (47.40)     1:55.85 (34.54)     2:29.25 (33.40)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:43.79    2:44.25        
     1) Sanford, Charley 10             2) Burger, Laura 10               
     3) Schramm, Grace 10               4) Blazek, Amelia 9               
                  41.36     1:24.59 (43.23)     2:03.12 (38.53)     2:44.25 (41.13)
  4 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:46.95    2:57.95        
     1) Madison, Lucy 10                2) Singer, Keira 10               
     3) Hayes, Cassidy 10               4) Kern, Olivia 9                 
                  41.24     1:36.21 (54.97)     2:19.71 (43.50)     2:57.95 (38.24)
  5 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      3:35.42    3:30.06        
     1) Delatorre, Ashley 10            2) Touijar, Heba 10               
     3) Ruiz, Beverly 10                4) Aguilar Perez, Vanessa 10      
                  47.36     1:46.18 (58.82)     2:42.06 (55.88)     3:30.06 (48.00)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR               2:30.40    2:27.95 ZQ     
                  34.18     1:12.07 (37.89)     1:51.39 (39.32)     2:27.95 (36.56)
  2 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              2:49.40    2:30.15 SILV   
                  31.02     1:09.45 (38.43)     1:51.09 (41.64)     2:30.15 (39.06)
  3 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              2:27.88    2:32.15 SILV   
                  33.92     1:12.47 (38.55)     1:53.64 (41.17)     2:32.15 (38.51)
  4 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               2:39.05    2:34.03 SILV   
                  34.05     1:12.80 (38.75)     1:53.78 (40.98)     2:34.03 (40.25)
  5 Messing, Samantha          9 VAC-MR               3:02.83    2:58.32        
                  40.37     1:27.60 (47.23)     2:14.21 (46.61)     2:58.32 (44.11)
  6 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               2:56.13    2:58.87        
                  38.71     1:24.09 (45.38)     2:12.14 (48.05)     2:58.87 (46.73)
  7 White, Emmy                9 VAC-MR               3:07.00    3:06.23        
                  41.48     1:29.91 (48.43)     2:20.11 (50.20)     3:06.23 (46.12)
  8 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              3:16.11    3:28.44        
                  47.10     1:38.54 (51.44)     2:34.00 (55.46)     3:28.44 (54.44)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 26.72      26.77 JO     
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 28.36      28.00 SILV   
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                27.62      28.02 SILV   
  4 Licardi, Phia             12 PBAC-MR                28.36      28.27 SILV   
  5 Webster, Katie            12 PBAC-MR                27.44      28.90 SILV   
  6 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                29.76      29.07 SILV   
  7 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                 29.42      29.30 SILV   
  8 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 29.70      29.66 SILV   
  9 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    30.30      30.06 SILV   
 10 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 28.43      30.15 SILV   
 11 Powzaniuk, Julianna       11 WSSC-MR                30.00      30.31 SILV   
 12 Messing, Olivia           12 VAC-MR                 30.96      30.60 SILV   
 13 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                31.90      30.78 SILV   
 14 Camacho, Nina             12 PBAC-MR                33.35      31.40        
 15 Jeon, Claire              12 HVD-MR                 31.52      31.41        
 16 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    31.04      31.46        
 17 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 31.85      31.48        
 18 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR                 31.83      31.49        
 19 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 34.93      31.78        
 20 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 32.00      31.99        
 21 Neary, Madison            11 WISC-MR                32.36      32.00        
 22 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                31.36      32.01        
 23 Fischer, Paige            12 WSSC-MR                30.28      32.32        
 24 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 33.08      32.45        
 25 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                 32.45      32.67        
 26 Jones, Alexis             11 WSSC-MR                32.40      32.81        
 27 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                34.27      32.93        
 28 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                33.09      33.23        
 28 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR                34.21      33.23        
 30 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                32.12      33.32        
 31 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                34.32      33.35        
 32 Dowson, Molly             11 PBAC-MR                35.31      33.65        
 33 Jarvis, Emma              12 HVD-MR                 33.85      33.67        
 34 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                33.75      34.07        
 35 McCluskey, Jayden         12 NDAC-MR                33.98      34.17        
 36 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 35.20      34.75        
 37 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                35.15      35.26        
 38 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR                38.32      36.57        
 39 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 36.86      36.71        
 40 Mare, Charlotte           12 HVD-MR                 38.83      36.84        
 41 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                35.58      37.36        
 42 Johnson, Victoria         11 HVD-MR                 37.27      37.38        
 43 McGovern, Stella          11 HVD-MR                 38.82      37.80        
 44 Harrison, Violet          11 WISC-MR                37.60      38.35        
 45 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                40.13      38.87        
 46 Kyrou, Olivia             12 HVD-MR                 47.24      39.06        
 47 Hagan, Bridget            11 WSSC-MR                39.78      39.10        
 48 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    37.95      39.11        
 49 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR                40.49      39.64        
 50 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           43.74      39.91        
 51 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    38.21      40.26        
 52 Fedigan, Caroline         12 HVD-MR                 39.35      40.57        
 53 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR                38.69      41.59        
 54 Johnson, KJ               12 WSSC-MR              1:10.00      45.84        
 55 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT      48.38        
 56 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR                55.08      50.26        
 57 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:00.56      50.54        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 59.74      58.37 ZQ     
                  28.34       58.37 (30.03)                                        
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                59.42      59.58 ZQ     
                  28.64       59.58 (30.94)                                        
  3 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:04.41    1:02.20 SILV   
                  30.03     1:02.20 (32.17)                                        
  4 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               1:04.98    1:04.02 SILV   
                  30.42     1:04.02 (33.60)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:05.63    1:04.40 SILV   
                  31.81     1:04.40 (32.59)                                        
  6 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:04.82    1:04.53 SILV   
                  30.70     1:04.53 (33.83)                                        
  7 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:03.41    1:05.61 SILV   
                  31.48     1:05.61 (34.13)                                        
  8 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  1:06.69    1:06.72 SILV   
                  32.48     1:06.72 (34.24)                                        
  9 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:07.57    1:07.66 SILV   
                  31.72     1:07.66 (35.94)                                        
 10 Martin, Ashley            12 PBAC-MR              1:07.16    1:07.73 SILV   
                  32.66     1:07.73 (35.07)                                        
 11 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:06.80    1:08.11 SILV   
                  31.94     1:08.11 (36.17)                                        
 12 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:10.00    1:08.72        
                  32.84     1:08.72 (35.88)                                        
 13 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR               1:09.36    1:09.65        
                  33.40     1:09.65 (36.25)                                        
 14 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:12.41    1:09.79        
                  33.65     1:09.79 (36.14)                                        
 15 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:12.36    1:09.82        
                  33.46     1:09.82 (36.36)                                        
 16 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:14.53    1:12.46        
                  34.66     1:12.46 (37.80)                                        
 17 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR               1:15.76    1:13.23        
                  33.32     1:13.23 (39.91)                                        
 18 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:12.91    1:13.66        
                  35.18     1:13.66 (38.48)                                        
 19 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              1:19.05    1:13.72        
                  34.30     1:13.72 (39.42)                                        
 20 Jarvis, Emma              12 HVD-MR               1:17.18    1:13.78        
                  34.73     1:13.78 (39.05)                                        
 21 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:23.88    1:13.84        
                  35.15     1:13.84 (38.69)                                        
 22 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:13.99    1:14.62        
                  35.51     1:14.62 (39.11)                                        
 23 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:27.23    1:15.05        
                  35.74     1:15.05 (39.31)                                        
 24 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              1:18.64    1:15.35        
                  36.31     1:15.35 (39.04)                                        
 25 Neary, Madison            11 WISC-MR              1:15.67    1:15.56        
                  33.93     1:15.56 (41.63)                                        
 26 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:18.22    1:15.94        
                  35.57     1:15.94 (40.37)                                        
 27 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:17.15    1:16.00        
                  35.25     1:16.00 (40.75)                                        
 28 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:20.72    1:16.32        
                  35.87     1:16.32 (40.45)                                        
 29 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:19.79    1:18.00        
                  36.15     1:18.00 (41.85)                                        
 30 Mare, Charlotte           12 HVD-MR               1:23.72    1:18.87        
                  37.07     1:18.87 (41.80)                                        
 31 Devlin, Zoe               11 VAC-MR               1:20.23    1:19.69        
                  37.05     1:19.69 (42.64)                                        
 32 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:31.37    1:21.36        
                  38.53     1:21.36 (42.83)                                        
 33 Devlin, Sway              11 VAC-MR               1:20.28    1:21.66        
                  36.59     1:21.66 (45.07)                                        
 34 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              1:24.82    1:21.68        
                  38.72     1:21.68 (42.96)                                        
 35 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR         1:22.56    1:22.02        
                  38.19     1:22.02 (43.83)                                        
 36 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:26.89    1:22.63        
                  39.13     1:22.63 (43.50)                                        
 37 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR         1:33.29    1:24.38        
                  39.84     1:24.38 (44.54)                                        
 38 Harrison, Violet          11 WISC-MR              1:31.02    1:26.36        
                  39.20     1:26.36 (47.16)                                        
 39 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:30.20    1:30.05        
                  42.41     1:30.05 (47.64)                                        
 40 Blabac, Claire            12 HVD-MR                    NT    1:34.94        
                  42.68     1:34.94 (52.26)                                        
 41 Zeman, Sophia             12 HVD-MR               1:42.98    1:35.52        
                  43.88     1:35.52 (51.64)                                        
 42 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR         1:27.22    1:43.13        
                  46.89     1:43.13 (56.24)                                        
 43 Vytykac, Yanna            12 HVD-MR                    NT    1:49.74        
                  49.00   1:49.74 (1:00.74)                                        
 44 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT    1:51.14        
                  51.95     1:51.14 (59.19)                                        
 45 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:09.34    1:51.20        
                  51.40     1:51.20 (59.80)                                        
 46 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR              2:12.09    1:53.57        
                  50.09   1:53.57 (1:03.48)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:11.99  ZQ
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               2:28.51    2:21.39 SILV   
                  31.45     1:06.68 (35.23)     1:44.00 (37.32)     2:21.39 (37.39)
  2 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               2:32.19    2:24.10 SILV   
  3 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              2:27.99    2:25.01 SILV   
                  31.85     1:08.63 (36.78)     1:47.45 (38.82)     2:25.01 (37.56)
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:30.23    2:28.14        
                  31.24     1:08.04 (36.80)   2:28.14 (1:20.10)                    
  5 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  2:28.34    2:29.67        
                  32.67     1:10.93 (38.26)     1:50.90 (39.97)     2:29.67 (38.77)
  6 Civitano, Emily           12 HVD-MR               2:31.33    2:33.75        
                  34.52     1:13.11 (38.59)     1:54.03 (40.92)     2:33.75 (39.72)
  7 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               2:43.73    2:34.68        
                  34.77   2:34.68 (1:59.91)                                        
  8 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              2:46.66    2:36.42        
  9 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              2:46.12    2:51.65        
 10 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              3:01.04    2:59.20        
                  36.26     1:20.64 (44.38)     2:10.95 (50.31)     2:59.20 (48.25)
 11 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              3:16.62    3:01.86        
                  40.81     1:26.25 (45.44)     2:14.90 (48.65)     3:01.86 (46.96)
 -- Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  2:27.85         DQ        
      False start
                  33.30     1:11.21 (37.91)     1:49.70 (38.49)          DQ (35.80)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                31.82      31.59 JO     
  2 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 37.27      34.87 SILV   
  3 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    35.78      35.75 SILV   
  4 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 34.12      35.90 SILV   
  5 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                 35.43      36.28        
  6 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                36.38      36.35        
  7 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 38.88      36.37        
  8 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 37.07      36.52        
  9 Martin, Ashley            12 PBAC-MR                38.79      36.65        
 10 Jarvis, Emma              12 HVD-MR                 36.22      36.68        
 11 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    38.76      36.89        
 12 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                40.47      37.10        
 13 Neary, Madison            11 WISC-MR                39.28      37.84        
 14 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 38.34      37.97        
 15 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 38.81      38.33        
 16 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                37.34      38.96        
 17 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                39.08      39.07        
 18 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR                 35.98      39.14        
 19 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                45.96      40.33        
 20 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                39.79      41.00        
 21 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                 39.34      41.21        
 22 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 39.15      41.40        
 23 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 44.82      41.52        
 24 Honig, Sydney             12 Express Swimming-MR    43.18      41.66        
 25 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                41.35      42.11        
 26 Gibson, Grace             11 PBAC-MR                41.48      42.18        
 27 Dowson, Molly             11 PBAC-MR                42.38      42.39        
 28 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    43.52      42.60        
 29 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR           43.35      42.73        
 30 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 47.31      43.41        
 31 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                43.67      43.51        
 32 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR                43.52      43.55        
 33 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    44.50      43.77        
 34 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                45.67      44.25        
 35 Devlin, Zoe               11 VAC-MR                 43.66      45.35        
 36 Newberns, Jaedyn          11 PBAC-MR                46.05      45.36        
 37 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           49.76      45.98        
 38 Reyes, Marina             12 NDAC-MR                51.50      48.03        
 39 Mare, Charlotte           12 HVD-MR                 51.76      48.64        
 40 Gorti, Ramya              12 Heatwaves-MR           53.26      51.85        
 41 Vytykac, Yanna            12 HVD-MR                    NT      51.99        
 42 Zeman, Sophia             12 HVD-MR                 54.76      52.19        
 43 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:03.72      54.51        
 44 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT      55.80        
 45 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR              1:11.54    1:00.56        
 -- Harrison, Violet          11 WISC-MR                45.17         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           51.22         DQ        
      Multiple strokes
 -- Devlin, Sway              11 VAC-MR                 44.79        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:07.57    1:08.94 SILV   
                  34.03     1:08.94 (34.91)                                        
  2 Walsh, Jessica            12 Express Swimming-MR  1:11.97    1:11.41 SILV   
                  35.33     1:11.41 (36.08)                                        
  3 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:16.20    1:14.47 SILV   
                  36.60     1:14.47 (37.87)                                        
  4 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:18.36    1:14.97 SILV   
                  37.33     1:14.97 (37.64)                                        
  5 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:22.96    1:16.92 SILV   
                  37.14     1:16.92 (39.78)                                        
  6 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               1:20.33    1:18.47 SILV   
                  38.44     1:18.47 (40.03)                                        
  7 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:21.25    1:18.62 SILV   
                  37.84     1:18.62 (40.78)                                        
  8 Powzaniuk, Julianna       11 WSSC-MR              1:27.41    1:18.66 SILV   
                  36.83     1:18.66 (41.83)                                        
  9 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:21.44    1:19.98        
                  39.37     1:19.98 (40.61)                                        
 10 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR              1:19.85    1:20.33        
                  39.04     1:20.33 (41.29)                                        
 11 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:21.89    1:20.47        
                  38.87     1:20.47 (41.60)                                        
 12 Jarvis, Emma              12 HVD-MR               1:18.24    1:21.13        
                  39.00     1:21.13 (42.13)                                        
 13 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  1:23.29    1:22.06        
                  40.59     1:22.06 (41.47)                                        
 14 Neary, Madison            11 WISC-MR              1:30.71    1:23.05        
                  40.00     1:23.05 (43.05)                                        
 15 Fischer, Paige            12 WSSC-MR              1:28.29    1:23.16        
                  40.28     1:23.16 (42.88)                                        
 16 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:20.33    1:23.78        
                  40.59     1:23.78 (43.19)                                        
 17 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:21.88    1:24.43        
                  40.54     1:24.43 (43.89)                                        
 18 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:37.78    1:27.11        
                  43.06     1:27.11 (44.05)                                        
 19 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR              1:29.27    1:27.81        
                  43.12     1:27.81 (44.69)                                        
 20 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              1:38.95    1:28.46        
                  42.03     1:28.46 (46.43)                                        
 21 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              1:28.84    1:28.47        
                  43.74     1:28.47 (44.73)                                        
 22 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:32.69    1:29.61        
 23 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:31.10    1:30.72        
                  44.48     1:30.72 (46.24)                                        
 24 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              1:39.26    1:31.73        
                  44.76     1:31.73 (46.97)                                        
 25 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:36.66    1:32.78        
 26 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:42.03    1:33.25        
                  45.86     1:33.25 (47.39)                                        
 27 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:33.53    1:33.39        
                  46.28     1:33.39 (47.11)                                        
 28 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:43.19    1:34.90        
                  46.25     1:34.90 (48.65)                                        
 29 Johnson, Victoria         11 HVD-MR               1:45.45    1:37.11        
                  46.80     1:37.11 (50.31)                                        
 30 Reyes, Penelope           11 HVD-MR               1:52.07    1:42.45        
                  47.68     1:42.45 (54.77)                                        
 31 Hagan, Bridget            11 WSSC-MR              1:48.44    1:49.36        
 32 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:49.27    1:49.59        
 33 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    2:01.69        
                  57.05   2:01.69 (1:04.64)                                        
 34 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR              2:37.46    2:19.66        
                1:02.19   2:19.66 (1:17.47)                                        
 35 Johnson, KJ               12 WSSC-MR              2:10.00    2:28.91        
                1:09.67   2:28.91 (1:19.24)                                        
 -- Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:08.00         DQ        
      Delay initiating turn
                1:01.80        DQ (1:07.68)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 36.55      35.65 ZQ     
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 36.64      36.51 ZQ     
  3 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 37.53      38.80 SILV   
  4 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 39.17      39.20 SILV   
  5 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    41.37      40.23 SILV   
  6 Martin, Ashley            12 PBAC-MR                40.38      40.28 SILV   
  7 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 42.13      41.03        
  8 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                 40.81      41.69        
  9 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                42.64      41.91        
 10 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 43.78      42.58        
 11 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                43.21      42.85        
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                42.91      42.91        
 13 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                46.30      43.18        
 14 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    44.10      43.30        
 15 Devlin, Sway              11 VAC-MR                 42.22      43.45        
 16 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                49.45      43.55        
 17 Harrison, Violet          11 WISC-MR                46.89      43.67        
 18 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.42      43.86        
 19 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 47.89      44.11        
 20 Mare, Charlotte           12 HVD-MR                 45.53      44.65        
 21 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                49.92      44.99        
 22 Honig, Sydney             12 Express Swimming-MR    46.14      45.88        
 23 Dowson, Molly             11 PBAC-MR                49.55      46.17        
 24 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR           46.13      46.40        
 25 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 46.61      46.53        
 26 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    47.36      46.68        
 27 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                49.94      46.89        
 28 Reyes, Marina             12 NDAC-MR                50.24      47.02        
 29 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 47.77      47.04        
 30 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                49.52      47.68        
 31 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           45.31      47.74        
 32 Gibson, Grace             11 PBAC-MR                54.05      48.59        
 33 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 49.89      48.84        
 34 Devlin, Zoe               11 VAC-MR                 48.22      49.51        
 35 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                49.76      50.39        
 36 Newberns, Jaedyn          11 PBAC-MR                56.65      51.52        
 37 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    55.42      52.11        
 38 Zeman, Sophia             12 HVD-MR                 58.62      56.70        
 39 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                56.17      58.56        
 40 Gorti, Ramya              12 Heatwaves-MR         1:11.49    1:02.88        
 41 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:07.44    1:05.77        
 42 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    1:11.71        
 -- Jarvis, Delaney           12 HVD-MR                 55.24         DQ        
      Butterfly kick
 -- Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Vytykac, Yanna            12 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:18.82    1:18.09 ZQ     
                  36.75     1:18.09 (41.34)                                        
  2 Walsh, Jessica            12 Express Swimming-MR  1:22.64    1:19.09 SILV   
                  38.42     1:19.09 (40.67)                                        
  3 Licardi, Phia             12 PBAC-MR              1:29.19    1:22.74 SILV   
                  39.48     1:22.74 (43.26)                                        
  4 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:25.74    1:24.10 SILV   
                  38.78     1:24.10 (45.32)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:25.46    1:24.78 SILV   
                  39.20     1:24.78 (45.58)                                        
  6 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:26.61    1:25.75 SILV   
                  40.58     1:25.75 (45.17)                                        
  7 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR               1:25.45    1:25.99 SILV   
                  40.62     1:25.99 (45.37)                                        
  8 Webster, Katie            12 PBAC-MR              1:30.68    1:26.56 SILV   
                  41.08     1:26.56 (45.48)                                        
  9 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:32.44    1:28.43 SILV   
                  41.03     1:28.43 (47.40)                                        
 10 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:25.19    1:28.66 SILV   
                  41.24     1:28.66 (47.42)                                        
 11 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:31.93    1:31.77        
                  42.99     1:31.77 (48.78)                                        
 12 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR              1:37.50    1:31.98        
                  43.18     1:31.98 (48.80)                                        
 13 McCluskey, Jayden         12 NDAC-MR              1:35.98    1:32.04        
                  43.38     1:32.04 (48.66)                                        
 14 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:37.35    1:32.16        
                  43.22     1:32.16 (48.94)                                        
 15 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:37.14    1:32.47        
                  43.22     1:32.47 (49.25)                                        
 16 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:47.11    1:32.75        
                  44.43     1:32.75 (48.32)                                        
 17 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:36.20    1:32.86        
                  43.01     1:32.86 (49.85)                                        
 18 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:37.47    1:33.21        
                  44.07     1:33.21 (49.14)                                        
 19 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:39.68    1:35.96        
                  45.10     1:35.96 (50.86)                                        
 20 Mare, Charlotte           12 HVD-MR               1:44.66    1:37.45        
                  45.62     1:37.45 (51.83)                                        
 21 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:45.99    1:38.03        
                  46.25     1:38.03 (51.78)                                        
 22 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:42.81    1:40.23        
                  48.01     1:40.23 (52.22)                                        
 23 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:44.69    1:41.21        
                  48.23     1:41.21 (52.98)                                        
 24 Jones, Alexis             11 WSSC-MR              1:40.22    1:42.26        
                  47.42     1:42.26 (54.84)                                        
 25 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:52.28    1:43.76        
                  48.91     1:43.76 (54.85)                                        
 26 Harrison, Violet          11 WISC-MR              1:52.17    1:44.08        
                  47.82     1:44.08 (56.26)                                        
 27 Reyes, Penelope           11 HVD-MR               1:51.10    1:45.74        
                  51.65     1:45.74 (54.09)                                        
 28 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              1:52.96    1:51.68        
                  54.04     1:51.68 (57.64)                                        
 29 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:52.11    1:52.08        
                  52.61     1:52.08 (59.47)                                        
 30 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR              1:57.80    1:55.02        
                  54.13   1:55.02 (1:00.89)                                        
 31 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR  2:00.95    2:00.45        
                  53.52   2:00.45 (1:06.93)                                        
 -- Johnson, KJ               12 WSSC-MR              1:45.00         DQ        
      Double pull / kicks
                1:14.43        DQ (1:24.38)                                        
 -- McGovern, Stella          11 HVD-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  57.95        DQ (1:06.44)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 29.52      29.63 ZQ     
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                30.50      30.43 ZQ     
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 30.52      30.43 ZQ     
  4 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                32.98      31.77 SILV   
  5 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 37.48      34.02 SILV   
  6 Messing, Olivia           12 VAC-MR                 34.07      34.72        
  7 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 38.54      35.43        
  8 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                38.03      35.49        
  9 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                35.40      35.62        
 10 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 38.65      37.78        
 11 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    39.42      38.00        
 12 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    39.37      38.02        
 13 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                41.40      39.21        
 14 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                38.69      39.61        
 15 Jarvis, Emma              12 HVD-MR                 41.70      40.44        
 16 Neary, Madison            11 WISC-MR                40.10      40.46        
 17 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 40.95      40.89        
 18 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                41.73      41.07        
 19 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                47.58      41.24        
 20 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                39.59      41.89        
 20 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 38.05      41.89        
 22 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                43.24      42.87        
 23 Honig, Sydney             12 Express Swimming-MR    40.42      43.32        
 24 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 44.43      43.77        
 25 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR                45.14      43.94        
 26 Devlin, Zoe               11 VAC-MR                 42.03      44.25        
 27 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 48.68      44.73        
 28 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                 43.11      44.97        
 29 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    42.97      45.22        
 30 Gibson, Grace             11 PBAC-MR                41.65      45.29        
 31 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           48.84      45.63        
 32 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                45.01      46.12        
 33 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR                46.77      47.41        
 34 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    49.70      50.15        
 35 Newberns, Jaedyn          11 PBAC-MR              1:03.89      50.24        
 36 Reyes, Marina             12 NDAC-MR                52.58      51.11        
 37 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    1:02.80        
 38 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:20.00    1:22.21        
 -- Devlin, Sway              11 VAC-MR                 39.00        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:05.84    1:06.20 ZQ     
                  31.74     1:06.20 (34.46)                                        
  2 Walsh, Jessica            12 Express Swimming-MR  1:15.09    1:10.98 SILV   
                  33.60     1:10.98 (37.38)                                        
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:11.87    1:12.32 SILV   
                  33.61     1:12.32 (38.71)                                        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:12.14    1:13.68 SILV   
                  33.61     1:13.68 (40.07)                                        
  5 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:14.81    1:15.98 SILV   
                  34.55     1:15.98 (41.43)                                        
  6 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:31.45    1:20.75        
                  36.49     1:20.75 (44.26)                                        
  7 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:17.99    1:23.73        
                  38.00     1:23.73 (45.73)                                        
  8 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR       NT    1:26.98        
                  41.37     1:26.98 (45.61)                                        
  9 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:35.33    1:30.07        
                  38.41     1:30.07 (51.66)                                        
 10 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:50.11    1:33.87        
                  42.40     1:33.87 (51.47)                                        
 11 Bohmann, Kyra             11 AGMV-MR              1:36.00    1:34.39        
                  44.33     1:34.39 (50.06)                                        
 12 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:38.25    1:37.54        
                  47.03     1:37.54 (50.51)                                        
 13 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:50.11    1:37.87        
                  42.64     1:37.87 (55.23)                                        
 14 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:37.80    1:40.94        
                  45.00     1:40.94 (55.94)                                        
 15 McCluskey, Jayden         12 NDAC-MR              1:50.11    1:41.04        
                  43.34     1:41.04 (57.70)                                        
 -- Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:20.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:06.70    1:06.13 JO     
                  31.70     1:06.13 (34.43)                                        
  2 Licardi, Phia             12 PBAC-MR              1:14.09    1:11.29 SILV   
                  32.54     1:11.29 (38.75)                                        
  3 Webster, Katie            12 PBAC-MR              1:17.14    1:13.09 SILV   
                  34.01     1:13.09 (39.08)                                        
  4 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:16.79    1:14.36 SILV   
                  35.66     1:14.36 (38.70)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:13.36    1:14.77 SILV   
                  34.54     1:14.77 (40.23)                                        
  6 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:16.15    1:16.29 SILV   
                  35.16     1:16.29 (41.13)                                        
  7 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               1:16.85    1:16.43 SILV   
                  37.03     1:16.43 (39.40)                                        
  8 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:15.61    1:17.92 SILV   
                  37.25     1:17.92 (40.67)                                        
  9 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:19.84    1:18.20 SILV   
                  36.83     1:18.20 (41.37)                                        
 10 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:17.59    1:18.85        
                  37.77     1:18.85 (41.08)                                        
 11 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:21.49    1:19.04        
                  36.14     1:19.04 (42.90)                                        
 12 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:18.20    1:20.84        
                  38.70     1:20.84 (42.14)                                        
 13 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:41.97    1:21.11        
                  37.05     1:21.11 (44.06)                                        
 14 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR               1:18.39    1:21.15        
                  39.26     1:21.15 (41.89)                                        
 15 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  1:27.24    1:21.73        
                  38.64     1:21.73 (43.09)                                        
 16 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:27.95    1:21.81        
                  38.98     1:21.81 (42.83)                                        
 17 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:24.63    1:22.28        
                  38.44     1:22.28 (43.84)                                        
 18 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:26.97    1:22.97        
                  39.95     1:22.97 (43.02)                                        
 19 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR              1:21.73    1:23.50        
                  38.46     1:23.50 (45.04)                                        
 20 Fischer, Paige            12 WSSC-MR              1:21.95    1:23.84        
                  37.64     1:23.84 (46.20)                                        
 21 Neary, Madison            11 WISC-MR              1:27.96    1:24.25        
                  38.32     1:24.25 (45.93)                                        
 22 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:34.74    1:25.64        
                  40.12     1:25.64 (45.52)                                        
 23 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.05    1:27.27        
                  40.70     1:27.27 (46.57)                                        
 24 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:31.25    1:27.52        
                  41.51     1:27.52 (46.01)                                        
 25 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:31.66    1:28.49        
                  43.28     1:28.49 (45.21)                                        
 26 Jones, Alexis             11 WSSC-MR              1:24.23    1:28.60        
 27 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR               1:33.43    1:28.74        
                  40.34     1:28.74 (48.40)                                        
 28 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              1:30.97    1:28.80        
                  41.62     1:28.80 (47.18)                                        
 29 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:29.10    1:28.82        
                  39.98     1:28.82 (48.84)                                        
 30 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:34.04    1:30.69        
                  42.61     1:30.69 (48.08)                                        
 31 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              1:38.56    1:33.73        
                  45.77     1:33.73 (47.96)                                        
 32 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              2:00.98    1:33.99        
                  41.38     1:33.99 (52.61)                                        
 33 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:32.99    1:34.38        
                  45.10     1:34.38 (49.28)                                        
 34 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                   NT    1:34.74        
                  41.90     1:34.74 (52.84)                                        
 35 Mare, Charlotte           12 HVD-MR               1:36.55    1:35.94        
                  46.91     1:35.94 (49.03)                                        
 36 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:43.33    1:36.73        
                  45.99     1:36.73 (50.74)                                        
 37 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              1:37.94    1:36.93        
                  46.13     1:36.93 (50.80)                                        
 38 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR              1:45.32    1:41.45        
 39 Reyes, Penelope           11 HVD-MR               1:50.20    1:41.54        
                  49.67     1:41.54 (51.87)                                        
 40 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:47.86    1:42.91        
                  49.91     1:42.91 (53.00)                                        
 41 McGovern, Stella          11 HVD-MR                    NT    1:44.30        
                  47.39     1:44.30 (56.91)                                        
 42 Hagan, Bridget            11 WSSC-MR              1:59.66    2:02.09        
                  59.40   2:02.09 (1:02.69)                                        
 43 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT    2:04.59        
 44 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    2:13.10        
                1:04.67   2:13.10 (1:08.43)                                        
 45 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:52.00    2:23.36        
 -- Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
 -- Fedigan, Caroline         12 HVD-MR               1:45.88         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  50.24          DQ (56.29)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:28.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               2:25.24    2:20.71 ZQ     
                  30.33     1:06.29 (35.96)     1:49.30 (43.01)     2:20.71 (31.41)
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:32.06    2:30.53 SILV   
                  31.28     1:08.69 (37.41)     1:55.22 (46.53)     2:30.53 (35.31)
  3 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              2:44.15    2:44.68 SILV   
                  34.08     1:16.88 (42.80)     2:08.48 (51.60)     2:44.68 (36.20)
  4 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  2:49.31    2:49.64        
                  40.17     1:20.35 (40.18)     2:11.59 (51.24)     2:49.64 (38.05)
  5 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  3:00.18    2:55.29        
                  41.12     1:28.89 (47.77)     2:19.87 (50.98)     2:55.29 (35.42)
  6 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               3:06.39    3:00.75        
                  43.96     1:32.81 (48.85)     2:21.78 (48.97)     3:00.75 (38.97)
 -- Messing, Olivia           12 VAC-MR               2:46.54         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  36.01     1:19.95 (43.94)     2:08.42 (48.47)          DQ (38.98)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:54.43    1:51.93        
     1) Dabo, Mariama 12                2) Sarpong, Afia 12               
     3) Horgan, Rosemary 12             4) Clark, Campbell 12             
                  29.34       57.93 (28.59)     1:25.48 (27.55)     1:51.93 (26.45)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'C'                    2:08.22    2:05.83        
     1) Jarvis, Emma 12                 2) Jarvis, Cassie 12              
     3) Jarvis, Delaney 12              4) Hannon, Morgan 12              
                  39.83     1:05.25 (25.42)     1:36.71 (31.46)     2:05.83 (29.12)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:09.83    2:08.17        
     1) Hayes, Kayla 12                 2) Neary, Madison 11              
     3) Joinnides, Sofia 11             4) Benavides, Genesis 11          
                  30.46     1:02.85 (32.39)     1:37.11 (34.26)     2:08.17 (31.06)
  4 Hudson Valley Dolphins-MR  'D'                    2:16.48    2:09.01        
     1) Civitano, Emily 12              2) Baks, Janneke 11               
     3) Lemieux, Erin 11                4) Nemeth, Ava 12                 
                  33.11     1:05.94 (32.83)     1:41.51 (35.57)     2:09.01 (27.50)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       2:03.78    2:15.40        
     1) Steiner, Nicole 11              2) Cook, Keiran 11                
     3) Honig, Sydney 12                4) Hogan, Kayla 11                
                  31.46     1:09.20 (37.74)     1:45.01 (35.81)     2:15.40 (30.39)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:20.11    2:16.62        
     1) Hewitt, Allison 12              2) Cimorelli, Kate 11             
     3) Blazek, Catalina 11             4) Seldin, Emily 12               
                  34.36     1:07.33 (32.97)     1:43.25 (35.92)     2:16.62 (33.37)
  7 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:25.55    2:17.02        
     1) Cabrera-Hill, Angelese 11       2) Kasnia-Herman, Kay 12          
     3) Jimenez, Hermione 12            4) Goodwin, Isabella 12           
                  51.69     1:20.56 (28.87)     1:50.80 (30.24)     2:17.02 (26.22)
  8 West Islip Swim Club-MR  'B'                           NT    2:21.20        
     1) Harrison, Violet 11             2) Roberts, Cassandra 12          
     3) McGuinness, Megan 12            4) O'Driscoll, Kylie 11           
                  37.16     1:10.19 (33.03)     1:47.62 (37.43)     2:21.20 (33.58)
  9 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:38.81    2:32.29        
     1) Mare, Charlotte 12              2) Zeman, Sophia 12               
     3) Lugo, Gianna 12                 4) Gordineer, Kayla 12            
                  37.15     1:27.52 (50.37)     1:56.82 (29.30)     2:32.29 (35.47)
 10 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:57.33    2:46.91        
     1) Espinoza-Soriano, Lidia 11      2) Harrell, Aya 11                
     3) Gorti, Ramya 12                 4) Cabrera Zavala, Alexa 12       
                  39.89     1:24.53 (44.64)     2:11.36 (46.83)     2:46.91 (35.55)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:10.72    2:09.29        
     1) Clark, Campbell 12              2) Dabo, Mariama 12               
     3) Sarpong, Afia 12                4) Horgan, Rosemary 12            
                  31.01     1:10.18 (39.17)     1:40.43 (30.25)     2:09.29 (28.86)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:26.98    2:20.12        
     1) Jarvis, Emma 12                 2) Jarvis, Cassie 12              
     3) Lemieux, Erin 11                4) Hannon, Morgan 12              
                  36.94     1:15.70 (38.76)     1:50.89 (35.19)     2:20.12 (29.23)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       2:21.84    2:25.29        
     1) Steiner, Nicole 11              2) Hogan, Kayla 11                
     3) Walsh, Jessica 12               4) Cook, Keiran 11                
                  37.95     1:18.20 (40.25)     1:48.42 (30.22)     2:25.29 (36.87)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:31.99    2:26.10        
     1) Hayes, Kayla 12                 2) Harrison, Violet 11            
     3) Benavides, Genesis 11           4) Neary, Madison 11              
                  36.44     1:20.95 (44.51)     1:54.67 (33.72)     2:26.10 (31.43)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'C'                         NT    2:26.49        
     1) Nemeth, Ava 12                  2) Jeon, Claire 12                
     3) Baks, Janneke 11                4) Jarvis, Delaney 12             
                  36.70     1:19.05 (42.35)     1:56.29 (37.24)     2:26.49 (30.20)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:30.22    2:39.67        
     1) Whidbee, Adrielle 12            2) McCluskey, Jayden 12           
     3) Seldin, Emily 12                4) Hewitt, Allison 12             
                  42.55     1:24.28 (41.73)     2:06.00 (41.72)     2:39.67 (33.67)
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:59.42    3:05.41        
     1) Wilson, Emma 11                 2) Kubsch, Renee 11               
     3) Blazek, Catalina 11             4) Farrell, Katherine 11          
                  43.37     1:36.38 (53.01)   3:05.41 (1:29.03)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Licardi, Antonia          14 PBAC-MR                24.62      25.67 JO     
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 26.38      26.22 JO     
  3 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR                26.11      27.08 SILV   
  4 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                26.46      27.25 SILV   
  5 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR                 26.95      27.35 SILV   
  6 McKee, Sam                14 PBAC-MR                27.26      27.48 SILV   
  7 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR                 27.44      27.60 SILV   
  8 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR    27.01      27.66 SILV   
  9 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR    28.77      28.12 SILV   
 10 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    27.73      28.34 SILV   
 11 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR    28.86      29.04        
 12 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR                28.43      29.19        
 13 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR    28.13      29.28        
 14 Sommer, Stef              14 AGMV-MR                29.24      29.39        
 15 Lloyd, Nina               13 HVD-MR                 30.19      29.41        
 16 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR                 29.48      29.52        
 17 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR    28.99      29.64        
 18 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR                 29.56      29.84        
 19 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR                28.03      30.02        
 20 Turner, Tess              14 HVD-MR                 29.37      30.14        
 21 Conn, Riley               13 HVD-MR                 29.43      30.27        
 22 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR    30.76      30.37        
 23 Phillips, Grace           14 HVD-MR                 28.60      30.55        
 24 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR                30.48      30.57        
 25 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR    29.37      30.72        
 26 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR    31.19      31.10        
 27 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR                33.26      31.11        
 28 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR                 31.27      31.23        
 29 Roberts, Salena           14 WISC-MR                32.76      32.03        
 30 Damore, Lindsey           13 HVD-MR                 32.12      32.11        
 31 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR           34.95      33.40        
 32 Fitzpatrick, Chloe        13 HVD-MR                 32.41      33.83        
 33 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR                33.08      33.93        
 34 Reyes, Katherine          13 HVD-MR                 35.88      34.29        
 35 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR                 32.70      34.34        
 36 D'Angelico, Ava           13 HVD-MR                 50.66      34.47        
 37 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR           40.23      36.59        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 57.20      56.36 JO     
                  27.13       56.36 (29.23)                                        
  2 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR                55.98      56.80 JO     
                  27.37       56.80 (29.43)                                        
  3 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR                55.70      58.18 SILV   
                  27.38       58.18 (30.80)                                        
  4 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                56.72      58.86 SILV   
                  27.88       58.86 (30.98)                                        
  5 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR                 58.43      58.91 SILV   
                  28.01       58.91 (30.90)                                        
  6 McKee, Sam                14 PBAC-MR                58.11      58.98 SILV   
                  28.30       58.98 (30.68)                                        
  7 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR                 59.93      59.08 SILV   
                  28.67       59.08 (30.41)                                        
  8 Ippolito, Sara            14 VAC-MR               1:00.58    1:00.74 SILV   
                  29.30     1:00.74 (31.44)                                        
  9 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:02.98    1:00.97 SILV   
                  29.38     1:00.97 (31.59)                                        
 10 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR    59.48    1:00.98 SILV   
                  29.27     1:00.98 (31.71)                                        
 11 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:00.85    1:01.19 SILV   
                  29.20     1:01.19 (31.99)                                        
 12 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:02.26    1:01.24 SILV   
                  29.03     1:01.24 (32.21)                                        
 13 Phillips, Grace           14 HVD-MR               1:02.73    1:01.57 SILV   
                  29.51     1:01.57 (32.06)                                        
 14 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:03.86    1:01.80 SILV   
                  29.65     1:01.80 (32.15)                                        
 15 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:02.00    1:02.22 SILV   
                  29.23     1:02.22 (32.99)                                        
 16 Bernhardt, Genevieve      14 UN-MR                1:01.50    1:02.49 SILV   
                  29.80     1:02.49 (32.69)                                        
 17 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:02.91    1:02.94 SILV   
                  29.76     1:02.94 (33.18)                                        
 18 White, Cali               14 VAC-MR               1:03.14    1:03.55        
                  30.23     1:03.55 (33.32)                                        
 19 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:03.51    1:04.10        
                  30.18     1:04.10 (33.92)                                        
 20 Sommer, Stef              14 AGMV-MR              1:03.35    1:04.23        
                  31.43     1:04.23 (32.80)                                        
 21 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:00.84    1:04.34        
                  30.23     1:04.34 (34.11)                                        
 22 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:03.77    1:05.10        
                  30.66     1:05.10 (34.44)                                        
 23 Sassi, Kate               14 PBAC-MR              1:10.34    1:05.21        
                  30.96     1:05.21 (34.25)                                        
 24 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               1:05.66    1:05.48        
                  30.61     1:05.48 (34.87)                                        
 25 Ring, Lydia               14 VAC-MR               1:05.78    1:05.72        
                  32.00     1:05.72 (33.72)                                        
 26 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:15.01    1:06.16        
                  32.45     1:06.16 (33.71)                                        
 27 Bonnick, Zendrah          13 WSSC-MR              1:09.52    1:06.32        
                  32.21     1:06.32 (34.11)                                        
 28 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:09.97    1:06.53        
                  31.49     1:06.53 (35.04)                                        
 29 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:06.18    1:06.78        
                  32.25     1:06.78 (34.53)                                        
 30 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:09.70    1:06.89        
                  32.26     1:06.89 (34.63)                                        
 31 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:07.31        
                  33.34     1:07.31 (33.97)                                        
 32 Conn, Riley               13 HVD-MR               1:02.33    1:07.37        
                  31.22     1:07.37 (36.15)                                        
 33 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR               1:08.95    1:07.61        
                  31.95     1:07.61 (35.66)                                        
 34 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  1:07.80    1:07.83        
                  32.19     1:07.83 (35.64)                                        
 35 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:09.76    1:07.94        
                  32.70     1:07.94 (35.24)                                        
 36 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:09.40    1:08.42        
                  32.76     1:08.42 (35.66)                                        
 37 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:20.11    1:08.80        
                  33.26     1:08.80 (35.54)                                        
 38 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:10.39    1:09.18        
                  32.45     1:09.18 (36.73)                                        
 39 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:12.82    1:11.80        
                  34.21     1:11.80 (37.59)                                        
 40 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:13.31    1:11.98        
                  33.54     1:11.98 (38.44)                                        
 41 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         1:17.15    1:13.40        
                  35.05     1:13.40 (38.35)                                        
 42 Bautista, Jasmine         13 Heatwaves-MR         1:17.42    1:14.92        
                  35.53     1:14.92 (39.39)                                        
 43 Messing, Peyton           13 VAC-MR               1:14.56    1:15.50        
                  34.58     1:15.50 (40.92)                                        
 44 Fitzpatrick, Chloe        13 HVD-MR               1:08.33    1:16.82        
                  35.23     1:16.82 (41.59)                                        
 45 D'Angelico, Ava           13 HVD-MR               1:47.88    1:19.03        
                  35.94     1:19.03 (43.09)                                        
 46 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              1:19.92    1:21.28        
                  38.83     1:21.28 (42.45)                                        
 47 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR         1:28.53    1:26.62        
                  38.99     1:26.62 (47.63)                                        
 -- Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:17.76         DQ        
      False start
                  34.90          DQ (38.91)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:03.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              2:14.78    2:02.78 JO     
                  27.51       58.59 (31.08)     1:31.56 (32.97)     2:02.78 (31.22)
  2 O'Shea, Madaghan          13 PBAC-MR              2:04.04    2:06.27 SILV   
                  28.42     1:01.07 (32.65)     1:34.27 (33.20)     2:06.27 (32.00)
  3 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              2:03.02    2:07.22 SILV   
                  28.78     1:01.05 (32.27)     1:34.42 (33.37)     2:07.22 (32.80)
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:09.90    2:07.32 SILV   
                  29.36     1:01.54 (32.18)     1:34.63 (33.09)     2:07.32 (32.69)
  5 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  2:13.54    2:13.69 SILV   
                  29.02                             1:38.47 ( )     2:13.69 (35.22)
  6 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  2:12.50    2:14.94 SILV   
                  30.94     1:04.98 (34.04)     1:40.06 (35.08)     2:14.94 (34.88)
  7 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               2:11.56    2:16.88 SILV   
                  31.00     1:05.59 (34.59)     1:41.44 (35.85)     2:16.88 (35.44)
  8 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:20.12    2:17.27        
                  31.27     1:06.04 (34.77)     1:41.97 (35.93)     2:17.27 (35.30)
  9 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:12.11    2:19.40        
                  30.05     1:04.62 (34.57)     1:41.79 (37.17)     2:19.40 (37.61)
 10 Satriano, Grace           13 VAC-MR               2:17.28    2:19.75        
                  30.28     1:06.12 (35.84)     1:44.08 (37.96)     2:19.75 (35.67)
 11 White, Cali               14 VAC-MR               2:16.80    2:20.34        
                  30.09     1:05.49 (35.40)     1:43.66 (38.17)     2:20.34 (36.68)
 12 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  2:28.74    2:25.44        
                  32.48     1:10.07 (37.59)     1:48.42 (38.35)     2:25.44 (37.02)
 13 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               2:37.72    2:27.72        
                  34.28     1:11.47 (37.19)     1:50.16 (38.69)     2:27.72 (37.56)
 13 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              2:38.99    2:27.72        
                  32.97     1:11.17 (38.20)     1:51.19 (40.02)     2:27.72 (36.53)
 15 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               2:32.99    2:28.95        
                  33.39     1:11.42 (38.03)     1:50.88 (39.46)     2:28.95 (38.07)
 16 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              3:00.11    2:32.97        
                  34.45     1:13.86 (39.41)     1:53.97 (40.11)     2:32.97 (39.00)
 17 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               2:45.75    2:35.74        
                  35.46     1:16.10 (40.64)     1:58.62 (42.52)     2:35.74 (37.12)
 18 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               2:43.33    2:36.12        
                  35.51     1:15.20 (39.69)     1:56.69 (41.49)     2:36.12 (39.43)
 19 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               2:41.68    2:41.84        
                  34.13     1:15.17 (41.04)     1:59.09 (43.92)     2:41.84 (42.75)
 20 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              2:58.52    2:55.60        
                  37.20     1:23.42 (46.22)     2:10.99 (47.57)     2:55.60 (44.61)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  JO
              5:29.99  ZQ
              5:50.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Madaghan          13 PBAC-MR              5:29.04    5:34.31 SILV   
                  29.27     1:02.34 (33.07)     1:36.42 (34.08)     2:10.11 (33.69)
        2:44.22 (34.11)     3:18.86 (34.64)     3:53.65 (34.79)     4:27.38 (33.73)
        5:01.72 (34.34)     5:34.31 (32.59)                                        
  2 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              5:41.32    5:42.62 SILV   
                  29.63     1:02.81 (33.18)     1:37.00 (34.19)     2:11.22 (34.22)
        2:45.99 (34.77)     3:21.06 (35.07)     3:56.21 (35.15)     4:31.78 (35.57)
        5:07.72 (35.94)     5:42.62 (34.90)                                        
  3 McKee, Sam                14 PBAC-MR              5:32.49    5:45.93 SILV   
                  30.47     1:04.29 (33.82)     1:39.34 (35.05)     2:14.97 (35.63)
        2:50.81 (35.84)     3:26.11 (35.30)     4:01.56 (35.45)     4:36.57 (35.01)
        5:11.94 (35.37)     5:45.93 (33.99)                                        
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               5:45.88    5:48.17 SILV   
                  30.34     1:04.58 (34.24)     1:39.70 (35.12)     2:15.47 (35.77)
        2:50.68 (35.21)     3:26.41 (35.73)     4:02.39 (35.98)     4:37.93 (35.54)
        5:14.09 (36.16)     5:48.17 (34.08)                                        
  5 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              5:54.63    5:54.19        
                  30.75     1:05.13 (34.38)     1:40.75 (35.62)     2:16.79 (36.04)
        2:53.33 (36.54)     3:29.86 (36.53)     4:06.09 (36.23)     4:42.54 (36.45)
        5:18.69 (36.15)     5:54.19 (35.50)                                        
  6 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  6:06.17    6:05.12        
                  30.25     1:05.80 (35.55)     1:42.26 (36.46)     2:19.54 (37.28)
        2:56.77 (37.23)     3:34.45 (37.68)     4:11.94 (37.49)     4:50.17 (38.23)
        5:28.34 (38.17)     6:05.12 (36.78)                                        
  7 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               6:04.65    6:07.42        
                  32.04     1:07.91 (35.87)     1:45.25 (37.34)     2:22.46 (37.21)
        3:00.60 (38.14)     3:38.76 (38.16)     4:17.40 (38.64)     4:54.64 (37.24)
        5:32.05 (37.41)     6:07.42 (35.37)                                        
  8 Satriano, Grace           13 VAC-MR               6:07.38    6:10.95        
                  31.23     1:07.43 (36.20)     1:45.16 (37.73)     2:23.12 (37.96)
        3:01.74 (38.62)     3:39.50 (37.76)     4:18.05 (38.55)     4:56.43 (38.38)
        5:35.40 (38.97)     6:10.95 (35.55)                                        
  9 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  6:21.93    6:11.16        
                  32.67     1:09.69 (37.02)     1:47.58 (37.89)     2:25.38 (37.80)
        3:02.97 (37.59)     3:40.29 (37.32)     4:17.95 (37.66)     4:56.30 (38.35)
        5:34.21 (37.91)     6:11.16 (36.95)                                        
 10 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  6:05.39    6:15.11        
                  32.29     1:08.02 (35.73)     1:45.16 (37.14)     2:22.86 (37.70)
        3:01.09 (38.23)     3:39.72 (38.63)     4:18.37 (38.65)     4:57.71 (39.34)
      6:15.11 (1:17.40)                                                            
 11 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               6:25.01    6:17.99        
                  32.23     1:09.81 (37.58)     1:48.06 (38.25)     2:27.33 (39.27)
        3:05.94 (38.61)     3:45.37 (39.43)     4:24.32 (38.95)     5:03.06 (38.74)
        5:41.45 (38.39)     6:17.99 (36.54)                                        
 12 White, Cali               14 VAC-MR               6:16.28    6:21.04        
                  32.01     1:09.08 (37.07)     1:48.35 (39.27)     2:28.11 (39.76)
        3:06.49 (38.38)     3:46.55 (40.06)     4:25.32 (38.77)                    
            5:44.54 ( )     6:21.04 (36.50)                                        
 13 Turner, Tess              14 HVD-MR               6:50.86    6:41.31        
                  34.26     1:13.06 (38.80)     1:53.72 (40.66)     2:34.55 (40.83)
        3:17.26 (42.71)     3:59.33 (42.07)     4:40.55 (41.22)     5:22.30 (41.75)
        6:02.29 (39.99)     6:41.31 (39.02)                                        
 14 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               7:04.33    7:03.13        
                  36.62     1:18.89 (42.27)     2:02.80 (43.91)     2:45.62 (42.82)
        3:30.10 (44.48)     4:13.90 (43.80)     4:57.01 (43.11)     5:41.07 (44.06)
        6:24.01 (42.94)     7:03.13 (39.12)                                        
 15 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               6:57.03    7:31.86        
                  36.36     1:19.29 (42.93)     2:04.74 (45.45)     2:51.35 (46.61)
        3:38.22 (46.87)     4:26.03 (47.81)     5:14.60 (48.57)     6:02.24 (47.64)
        6:48.31 (46.07)     7:31.86 (43.55)                                        
 16 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR                   NT    8:00.86        
                  39.62     1:25.61 (45.99)     2:14.93 (49.32)     3:03.02 (48.09)
        3:53.39 (50.37)     4:43.87 (50.48)     5:34.82 (50.95)     6:23.76 (48.94)
        7:12.87 (49.11)     8:00.86 (47.99)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              1:04.85    1:05.85 SILV   
                  31.58     1:05.85 (34.27)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:06.76    1:06.47 SILV   
                  32.13     1:06.47 (34.34)                                        
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:06.77    1:06.61 SILV   
                  32.23     1:06.61 (34.38)                                        
  4 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:06.05    1:06.96 SILV   
                  31.93     1:06.96 (35.03)                                        
  5 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              1:03.51    1:07.46 SILV   
                  32.55     1:07.46 (34.91)                                        
  6 McKee, Sam                14 PBAC-MR              1:07.62    1:07.68 SILV   
                  33.35     1:07.68 (34.33)                                        
  7 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:05.53    1:08.22 SILV   
                  32.50     1:08.22 (35.72)                                        
  8 Bernhardt, Genevieve      14 UN-MR                1:05.14    1:08.64 SILV   
                  33.33     1:08.64 (35.31)                                        
  9 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               1:08.57    1:08.96 SILV   
                  33.18     1:08.96 (35.78)                                        
 10 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:12.34    1:09.76 SILV   
                  33.66     1:09.76 (36.10)                                        
 11 Phillips, Grace           14 HVD-MR               1:09.41    1:10.02 SILV   
                  33.89     1:10.02 (36.13)                                        
 12 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:11.30    1:11.56 SILV   
                  34.68     1:11.56 (36.88)                                        
 13 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:12.48 SILV   
                  34.91     1:12.48 (37.57)                                        
 14 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:16.25    1:12.97        
                  35.32     1:12.97 (37.65)                                        
 15 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:16.63    1:13.68        
                  35.52     1:13.68 (38.16)                                        
 16 Sommer, Stef              14 AGMV-MR              1:10.98    1:13.82        
                  36.54     1:13.82 (37.28)                                        
 17 Ippolito, Sara            14 VAC-MR               1:17.02    1:13.99        
                  36.28     1:13.99 (37.71)                                        
 18 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:15.04    1:14.14        
                  36.55     1:14.14 (37.59)                                        
 19 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  1:12.50    1:14.19        
                  36.34     1:14.19 (37.85)                                        
 20 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               1:15.84    1:14.31        
                  35.96     1:14.31 (38.35)                                        
 21 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  1:13.60    1:14.41        
                  36.93     1:14.41 (37.48)                                        
 22 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:17.19    1:14.74        
                  36.45     1:14.74 (38.29)                                        
 23 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:16.51    1:16.42        
                  37.10     1:16.42 (39.32)                                        
 24 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  1:14.89    1:16.79        
                  37.77     1:16.79 (39.02)                                        
 25 Bonnick, Zendrah          13 WSSC-MR              1:57.66    1:17.10        
                  36.98     1:17.10 (40.12)                                        
 26 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:20.76    1:18.07        
                  38.05     1:18.07 (40.02)                                        
 27 White, Cali               14 VAC-MR               1:15.40    1:18.36        
                  38.45     1:18.36 (39.91)                                        
 28 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:25.11    1:18.76        
                  39.06     1:18.76 (39.70)                                        
 29 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:21.84    1:18.94        
                  39.27     1:18.94 (39.67)                                        
 30 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR               1:18.36    1:19.23        
                  38.74     1:19.23 (40.49)                                        
 31 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:20.03    1:19.32        
                  38.59     1:19.32 (40.73)                                        
 32 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:18.98    1:19.38        
                  39.92     1:19.38 (39.46)                                        
 33 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:17.42    1:19.49        
                  39.25     1:19.49 (40.24)                                        
 34 Conn, Riley               13 HVD-MR               1:16.33    1:19.89        
 35 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:19.57    1:20.30        
                  39.76     1:20.30 (40.54)                                        
 36 Sassi, Kate               14 PBAC-MR              1:21.96    1:20.55        
 37 Ring, Lydia               14 VAC-MR               1:20.14    1:21.43        
                  40.89     1:21.43 (40.54)                                        
 38 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:22.93    1:22.65        
 39 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:25.36    1:23.71        
                  41.34     1:23.71 (42.37)                                        
 40 Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:29.72    1:25.88        
 41 Messing, Peyton           13 VAC-MR               1:25.03    1:26.96        
                  40.06     1:26.96 (46.90)                                        
 42 Bautista, Jasmine         13 Heatwaves-MR         1:26.67    1:27.25        
                  42.47     1:27.25 (44.78)                                        
 43 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              1:35.23    1:33.49        
 44 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR         1:31.74    1:35.05        
                  45.46     1:35.05 (49.59)                                        
 45 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR         1:37.68    1:38.10        
 -- Fitzpatrick, Chloe        13 HVD-MR               1:25.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  42.40          DQ (45.18)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              1:10.64    1:13.33 JO     
                  34.75     1:13.33 (38.58)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:17.33    1:15.34 SILV   
                  34.41     1:15.34 (40.93)                                        
  3 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:16.50    1:15.86 SILV   
                  35.62     1:15.86 (40.24)                                        
  4 Licardi, Antonia          14 PBAC-MR              1:16.71    1:16.87 SILV   
                  35.65     1:16.87 (41.22)                                        
  5 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:17.47    1:17.76 SILV   
                  35.81     1:17.76 (41.95)                                        
  6 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:19.96    1:19.71 SILV   
                  38.44     1:19.71 (41.27)                                        
  7 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:22.66    1:20.40 SILV   
                  38.06     1:20.40 (42.34)                                        
  8 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:40.11    1:21.00 SILV   
                  39.12     1:21.00 (41.88)                                        
  9 Phillips, Grace           14 HVD-MR               1:20.50    1:21.35 SILV   
                  38.23     1:21.35 (43.12)                                        
 10 McKee, Sam                14 PBAC-MR              1:22.65    1:21.73 SILV   
                  38.61     1:21.73 (43.12)                                        
 11 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:22.58    1:22.22 SILV   
                  39.71     1:22.22 (42.51)                                        
 12 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:24.76    1:22.38 SILV   
                  39.00     1:22.38 (43.38)                                        
 13 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               1:21.65    1:22.79 SILV   
                  39.10     1:22.79 (43.69)                                        
 14 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:25.72    1:23.30 SILV   
                  39.41     1:23.30 (43.89)                                        
 15 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:22.88    1:23.53        
                  38.90     1:23.53 (44.63)                                        
 16 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:27.67    1:23.72        
                  39.38     1:23.72 (44.34)                                        
 17 Brown, Madison            13 WSSC-MR              1:18.56    1:25.52        
                  40.24     1:25.52 (45.28)                                        
 18 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  1:31.58    1:27.66        
                  41.50     1:27.66 (46.16)                                        
 19 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:25.82    1:28.26        
                  41.52     1:28.26 (46.74)                                        
 20 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  1:27.59    1:28.51        
                  42.67     1:28.51 (45.84)                                        
 21 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:52.82    1:28.52        
                  42.45     1:28.52 (46.07)                                        
 22 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:30.20    1:28.87        
                  42.22     1:28.87 (46.65)                                        
 23 Conn, Riley               13 HVD-MR               1:32.33    1:31.35        
                  41.68     1:31.35 (49.67)                                        
 24 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:29.82    1:32.87        
                  45.20     1:32.87 (47.67)                                        
 25 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:38.29    1:33.45        
                  43.58     1:33.45 (49.87)                                        
 26 Roberts, Salena           14 WISC-MR              1:32.71    1:34.07        
                  45.52     1:34.07 (48.55)                                        
 27 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:37.41    1:36.22        
                  45.31     1:36.22 (50.91)                                        
 28 Honig, Madison            14 Express Swimming-MR  1:33.37    1:37.18        
                  42.94     1:37.18 (54.24)                                        
 29 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              1:49.05    1:51.04        
                  51.04   1:51.04 (1:00.00)                                        
 -- Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:44.17         DQ        
      One hand touch
                  51.02          DQ (55.01)                                        
 -- D'Angelico, Ava           13 HVD-MR               2:03.88         DQ        
      Butterfly kick
                  46.65          DQ (56.69)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              1:02.17    1:04.91 SILV   
                  30.45     1:04.91 (34.46)                                        
  2 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              1:02.79    1:05.76 SILV   
                  30.13     1:05.76 (35.63)                                        
  3 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:04.53    1:06.41 SILV   
                  30.65     1:06.41 (35.76)                                        
  4 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:10.72    1:08.23 SILV   
                  31.20     1:08.23 (37.03)                                        
  5 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:09.94    1:10.60 SILV   
                  32.48     1:10.60 (38.12)                                        
  6 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               1:09.05    1:10.72 SILV   
                  32.48     1:10.72 (38.24)                                        
  7 Ippolito, Sara            14 VAC-MR               1:07.67    1:11.61        
                  33.37     1:11.61 (38.24)                                        
  8 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:09.13    1:12.30        
                  33.25     1:12.30 (39.05)                                        
  9 Bernhardt, Genevieve      14 UN-MR                1:09.86    1:12.89        
                  33.39     1:12.89 (39.50)                                        
 10 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  1:13.12    1:13.57        
                  33.93     1:13.57 (39.64)                                        
 11 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:14.17    1:13.81        
                  33.43     1:13.81 (40.38)                                        
 12 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  1:15.12    1:14.03        
                  33.38     1:14.03 (40.65)                                        
 13 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:14.70    1:14.52        
                  33.87     1:14.52 (40.65)                                        
 14 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:17.74    1:15.50        
                  37.01     1:15.50 (38.49)                                        
 15 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:18.45    1:16.07        
                  33.77     1:16.07 (42.30)                                        
 16 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:20.28    1:16.67        
                  35.71     1:16.67 (40.96)                                        
 17 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:25.00    1:18.63        
                  35.52     1:18.63 (43.11)                                        
 18 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:22.79    1:20.99        
                  34.84     1:20.99 (46.15)                                        
 19 Bonnick, Zendrah          13 WSSC-MR              1:31.17    1:22.59        
                  36.39     1:22.59 (46.20)                                        
 20 Ring, Lydia               14 VAC-MR               1:25.39    1:27.47        
                  41.95     1:27.47 (45.52)                                        
 21 Sassi, Kate               14 PBAC-MR              1:25.13    1:28.83        
                  39.10     1:28.83 (49.73)                                        
 22 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR         1:35.10    1:30.80        
                  41.91     1:30.80 (48.89)                                        
 -- Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:50.11         DQ        
      Alternating Kick
                  41.86          DQ (55.35)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              2:16.78    2:20.04 SILV   
                  29.87     1:06.80 (36.93)     1:48.50 (41.70)     2:20.04 (31.54)
  2 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:18.67    2:22.44 SILV   
                  30.39     1:07.96 (37.57)     1:49.93 (41.97)     2:22.44 (32.51)
  3 Dickman, Rian             14 VAC-MR               2:25.99    2:25.73 SILV   
                  31.66     1:08.08 (36.42)     1:51.62 (43.54)     2:25.73 (34.11)
  4 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               2:27.57    2:29.95 SILV   
                  31.91     1:09.19 (37.28)     1:56.27 (47.08)     2:29.95 (33.68)
  5 McKee, Sam                14 PBAC-MR              2:32.07    2:30.74 SILV   
                  32.72     1:10.65 (37.93)     1:56.86 (46.21)     2:30.74 (33.88)
  6 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  2:34.95    2:32.77 SILV   
                  33.76     1:12.50 (38.74)     1:59.08 (46.58)     2:32.77 (33.69)
  7 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  2:30.14    2:33.76 SILV   
                  32.15     1:13.77 (41.62)     1:58.61 (44.84)     2:33.76 (35.15)
  8 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  2:34.52    2:35.44 SILV   
                  34.43     1:14.08 (39.65)     1:59.06 (44.98)     2:35.44 (36.38)
  9 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:39.15    2:39.03 SILV   
                  35.12     1:15.09 (39.97)     2:02.94 (47.85)     2:39.03 (36.09)
 10 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  2:40.29    2:40.20 SILV   
                  37.08     1:18.06 (40.98)     2:05.60 (47.54)     2:40.20 (34.60)
 11 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  2:41.25    2:40.96 SILV   
                  33.46     1:15.45 (41.99)     2:04.72 (49.27)     2:40.96 (36.24)
 12 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  2:36.56    2:44.52        
                  37.08     1:19.05 (41.97)     2:08.18 (49.13)     2:44.52 (36.34)
 13 Sommer, Stef              14 AGMV-MR              2:46.06    2:45.83        
                  33.99     1:16.13 (42.14)     2:08.49 (52.36)     2:45.83 (37.34)
 14 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              3:10.99    2:46.06        
                  35.43     1:17.15 (41.72)     2:09.61 (52.46)     2:46.06 (36.45)
 15 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  2:44.51    2:48.09        
                  37.27     1:19.00 (41.73)     2:09.47 (50.47)     2:48.09 (38.62)
 16 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  2:48.42    2:48.23        
                  37.22     1:19.11 (41.89)     2:12.35 (53.24)     2:48.23 (35.88)
 17 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              3:00.11    2:54.97        
                  41.43     1:23.90 (42.47)     2:13.38 (49.48)     2:54.97 (41.59)
 18 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              2:50.18    2:58.15        
                                1:28.92 ( )     2:19.78 (50.86)     2:58.15 (38.37)
 19 Roberts, Salena           14 WISC-MR              3:02.89    3:07.56        
                  45.07     1:33.13 (48.06)     2:26.25 (53.12)     3:07.56 (41.31)
 20 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              3:23.01    3:21.89        
                  41.22     1:30.65 (49.43)   2:35.37 (1:04.72)     3:21.89 (46.52)
 21 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR         3:21.15    3:35.18        
                  43.78                             2:42.85 ( )     3:35.18 (52.33)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:54.56    1:51.93        
     1) DiNardo, Phoebe 14              2) Hannon, Mckenzie 13            
     3) Phillips, Grace 14              4) Ullinger, Hannah 13            
                  28.67       57.87 (29.20)     1:25.53 (27.66)     1:51.93 (26.40)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       1:53.95    1:53.06        
     1) Kang, Madison 13                2) Antoniou, Sofia 14             
     3) Steiner, Cassidy 13             4) Hornick, Jade 13               
                  28.71       57.30 (28.59)     1:25.49 (28.19)     1:53.06 (27.57)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:59.11    1:57.10        
     1) Conn, Riley 13                  2) Sweeney, Madelyn 13            
     3) Nguyen, Olivia 13               4) Lloyd, Nina 13                 
                  30.51       58.52 (28.01)     1:29.51 (30.99)     1:57.10 (27.59)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:59.85    1:58.23        
     1) Satriano, Grace 13              2) Ring, Lydia 14                 
     3) Thompson, Alyssa 14             4) White, Cali 14                 
                  29.22       59.39 (30.17)     1:29.75 (30.36)     1:58.23 (28.48)
  5 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:24.15    2:21.54        
     1) Bautista, Jasmine 13            2) Cabrera Zavala, Ashley 13      
     3) Ojeda, Ashley 14                4) Perez Quiroz, Brianna 13       
                  35.47     1:14.72 (39.25)     1:47.09 (32.37)     2:21.54 (34.45)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:53.64    2:08.67        
     1) Bonagura, Isabella 14           2) Hornick, Jade 13               
     3) Santopatre, Adrianna 14         4) Dubavets, Margarita 14         
                  33.98     1:08.51 (34.53)     1:41.08 (32.57)     2:08.67 (27.59)
  2 Long Island Express-MR  'B'                       2:10.00    2:08.89        
     1) Steiner, Cassidy 13             2) Kang, Madison 13               
     3) Gigante, Taylor 13              4) Antoniou, Sofia 14             
                  32.86     1:08.94 (36.08)     1:40.89 (31.95)     2:08.89 (28.00)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:14.35    2:12.98        
     1) Ullinger, Hannah 13             2) Sweeney, Madelyn 13            
     3) Phillips, Grace 14              4) Nguyen, Olivia 13              
                  31.82     1:09.32 (37.50)     1:42.44 (33.12)     2:12.98 (30.54)
 -- Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:23.05         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) O'Connor, Sydney 13             2) Conn, Riley 13                 
     3) Damore, Lindsey 13              4) Lloyd, Nina 13                 
                  39.53     1:20.54 (41.01)     1:55.04 (34.50)          DQ (28.43)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Emily              16 RFAC-MR                25.62      26.23        
  2 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 25.68      26.24        
  3 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR    26.13      26.38        
  4 Graham, Catherine         16 NDAC-MR                25.15      26.59        
  5 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR                26.53      26.71        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR                27.03      26.79        
  6 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                26.05      26.79        
  8 Stroub, Mia               15 WISC-MR                26.72      26.84        
  9 Bubel, Val                15 HVD-MR                 26.40      26.92        
 10 Miller, Elissa            16 VAC-MR                 26.31      27.24        
 11 Murray, Miranda           15 DVWM-MR                25.59      27.41        
 12 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR                 27.23      27.43        
 12 Cuya, Isabela             16 HVD-MR                 27.34      27.43        
 14 Brown, Olivia             15 WSSC-MR                26.57      28.03        
 15 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 27.30      28.05        
 16 Mogan, emi                15 HVD-MR                 27.12      28.11        
 17 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 26.89      28.33        
 18 Sehgal, Garima            15 HVD-MR                 27.74      28.36        
 19 Docu, Cristina            15 PBAC-MR                27.14      28.37        
 20 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR                 28.51      28.79        
 21 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR                 28.59      28.90        
 22 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR                28.95      29.04        
 23 Murray, Gaby              15 HVD-MR                 28.25      29.30        
 24 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR    29.11      29.37        
 25 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR                29.46      29.51        
 26 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR    29.42      29.63        
 27 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR                29.21      30.06        
 28 Santoro, Marissa          16 HVD-MR                 29.89      30.11        
 29 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR    28.69      30.19        
 30 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR                28.71      30.36        
 31 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR                28.74      30.47        
 32 Prashad, Olivia           17 Express Swimming-MR    30.40      30.48        
 33 Pallas, Morgan            15 WISC-MR                30.06      30.85        
 34 Chant, Lucy               15 HVD-MR                 29.91      31.08        
 35 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR    38.00      31.12        
 36 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR                30.78      31.89        
 37 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR    31.95      32.33        
 38 Brown, Madison            13 WSSC-MR                30.16      32.49        
 39 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR           37.31      34.85        
 40 Andros, Grace             15 NDAC-MR                33.64      35.44        
 41 Brown, Isabella           11 WSSC-MR                37.64      38.57        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 55.17      55.62        
                  26.75       55.62 (28.87)                                        
  2 Cohen, Emily              16 RFAC-MR                57.39      57.11        
                  27.25       57.11 (29.86)                                        
  3 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR                57.11      57.24        
                  27.46       57.24 (29.78)                                        
  4 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR    55.92      57.43        
                  26.82       57.43 (30.61)                                        
  5 Cook, April               16 RFAC-MR                57.51      57.46        
                  27.89       57.46 (29.57)                                        
  6 Bubel, Val                15 HVD-MR                 57.77      57.52        
                  27.87       57.52 (29.65)                                        
  7 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                56.67      58.26        
                  27.81       58.26 (30.45)                                        
  8 Murray, Miranda           15 DVWM-MR                56.99      59.53        
                  27.97       59.53 (31.56)                                        
  9 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 57.81    1:00.06        
                  29.33     1:00.06 (30.73)                                        
 10 Miller, Elissa            16 VAC-MR                 57.45    1:00.41        
                  28.48     1:00.41 (31.93)                                        
 11 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:02.42    1:00.80        
                  29.40     1:00.80 (31.40)                                        
 12 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:03.48    1:01.16        
                  29.06     1:01.16 (32.10)                                        
 13 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR                57.80    1:01.58        
                  29.16     1:01.58 (32.42)                                        
 14 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 57.91    1:01.99        
                  29.39     1:01.99 (32.60)                                        
 15 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:02.67    1:02.02        
                  29.93     1:02.02 (32.09)                                        
 16 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:00.96    1:02.05        
                  30.12     1:02.05 (31.93)                                        
 17 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:00.81    1:02.74        
                  30.09     1:02.74 (32.65)                                        
 18 Bernhardt, Veronica       17 UN-MR                1:02.55    1:02.88        
                  30.44     1:02.88 (32.44)                                        
 19 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:02.88    1:03.07        
                  30.00     1:03.07 (33.07)                                        
 20 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:03.43    1:03.10        
                  30.18     1:03.10 (32.92)                                        
 21 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:06.34    1:03.56        
                  30.13     1:03.56 (33.43)                                        
 22 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR  1:02.94    1:03.92        
                  30.35     1:03.92 (33.57)                                        
 23 Docu, Cristina            15 PBAC-MR              1:02.45    1:04.00        
                  29.92     1:04.00 (34.08)                                        
 24 Burgess, Desiree          16 PBAC-MR              1:04.61    1:04.60        
                  31.31     1:04.60 (33.29)                                        
 25 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR                   NT    1:04.61        
                  30.91     1:04.61 (33.70)                                        
 26 Dewhurst, Julia           16 AGMV-MR              1:00.56    1:05.34        
                  30.26     1:05.34 (35.08)                                        
 27 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:02.42    1:05.83        
                  30.99     1:05.83 (34.84)                                        
 28 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:05.22    1:05.87        
                  31.11     1:05.87 (34.76)                                        
 29 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:20.00    1:06.39        
                  33.49     1:06.39 (32.90)                                        
 30 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:04.30    1:06.66        
                  31.85     1:06.66 (34.81)                                        
 31 Nohara, Isabella          17 HVD-MR               1:05.07    1:07.92        
                  32.93     1:07.92 (34.99)                                        
 32 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:05.69    1:09.09        
                  33.67     1:09.09 (35.42)                                        
 33 Zupko, Mackenzie          16 VAC-MR               1:08.71    1:10.07        
                  32.98     1:10.07 (37.09)                                        
 34 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:06.93    1:10.44        
                  33.14     1:10.44 (37.30)                                        
 35 Elgayar, Jasmine          15 DVWM-MR              1:08.48    1:11.93        
                  32.73     1:11.93 (39.20)                                        
 36 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:15.32    1:13.55        
                  35.06     1:13.55 (38.49)                                        
 37 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  1:14.33    1:14.23        
                  34.17     1:14.23 (40.06)                                        
 38 Hernandez, Lexie          15 Heatwaves-MR         1:19.68    1:16.75        
                  34.85     1:16.75 (41.90)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:05.45    2:04.42        
                  28.20       59.65 (31.45)     1:32.03 (32.38)     2:04.42 (32.39)
  2 Stroub, Mia               15 WISC-MR              2:07.72    2:05.95        
                  28.46     1:00.64 (32.18)     1:34.02 (33.38)     2:05.95 (31.93)
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:07.59    2:05.99        
                  28.83     1:00.72 (31.89)     1:33.58 (32.86)     2:05.99 (32.41)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              2:00.38    2:06.29        
                  28.78     1:00.49 (31.71)     1:33.71 (33.22)     2:06.29 (32.58)
  5 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              2:05.83    2:07.86        
                  28.96     1:01.53 (32.57)     1:35.48 (33.95)     2:07.86 (32.38)
  6 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:09.88    2:08.52        
                  29.62     1:01.84 (32.22)     1:35.36 (33.52)     2:08.52 (33.16)
  7 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               2:18.99    2:14.29        
                  30.77     1:05.24 (34.47)     1:40.22 (34.98)     2:14.29 (34.07)
  8 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               2:22.51    2:14.49        
                  30.89     1:05.52 (34.63)     1:41.24 (35.72)     2:14.49 (33.25)
  9 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              2:21.84    2:16.78        
                  30.66     1:04.50 (33.84)     1:40.71 (36.21)     2:16.78 (36.07)
 10 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:18.03    2:16.82        
                  31.50     1:06.27 (34.77)     1:42.00 (35.73)     2:16.82 (34.82)
 11 Satriano, Delia           16 VAC-MR               2:07.79    2:18.61        
                  30.66     1:05.21 (34.55)     1:41.84 (36.63)     2:18.61 (36.77)
 12 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              2:13.75    2:20.23        
                  32.61     1:08.45 (35.84)     1:44.82 (36.37)     2:20.23 (35.41)
 13 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              2:20.24    2:22.46        
                  31.55                             1:44.96 ( )     2:22.46 (37.50)
 14 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              2:24.68    2:27.99        
                                1:10.22 ( )     1:49.00 (38.78)     2:27.99 (38.99)
 15 Murray, Gaby              15 HVD-MR               2:31.81    2:29.79        
                  32.81     1:10.14 (37.33)     1:50.50 (40.36)     2:29.79 (39.29)
 16 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               2:19.88    2:33.38        
                  33.73     1:13.73 (40.00)     1:54.66 (40.93)     2:33.38 (38.72)
 17 Andros, Grace             15 NDAC-MR              2:40.63    2:42.56        
 18 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  2:45.06    2:42.59        
                  35.08     1:15.80 (40.72)     1:59.41 (43.61)     2:42.59 (43.18)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bubel, Val                15 HVD-MR               5:57.82    5:35.22        
                  29.85     1:03.12 (33.27)     1:37.24 (34.12)     2:11.90 (34.66)
        2:46.64 (34.74)     3:21.17 (34.53)     3:55.26 (34.09)     4:28.88 (33.62)
        5:03.17 (34.29)     5:35.22 (32.05)                                        
  2 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              5:43.25    5:41.68        
                  29.27     1:02.71 (33.44)     1:37.07 (34.36)     2:12.21 (35.14)
        2:47.21 (35.00)     3:22.42 (35.21)     3:57.63 (35.21)     4:32.49 (34.86)
        5:07.66 (35.17)     5:41.68 (34.02)                                        
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              5:50.08    5:44.75        
                  30.19     1:03.84 (33.65)     1:38.39 (34.55)     2:13.10 (34.71)
        2:48.25 (35.15)     3:23.71 (35.46)     3:59.30 (35.59)     4:35.21 (35.91)
        5:10.95 (35.74)     5:44.75 (33.80)                                        
  4 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              5:54.11    5:48.43        
                  30.55     1:05.54 (34.99)     1:41.05 (35.51)     2:16.50 (35.45)
        2:52.42 (35.92)     3:28.23 (35.81)     4:04.51 (36.28)     4:40.19 (35.68)
        5:15.13 (34.94)     5:48.43 (33.30)                                        
  5 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               6:03.91    5:57.81        
                  31.77     1:07.53 (35.76)     1:43.65 (36.12)     2:20.34 (36.69)
        2:56.70 (36.36)     3:33.02 (36.32)     4:09.99 (36.97)     4:46.56 (36.57)
        5:22.67 (36.11)     5:57.81 (35.14)                                        
  6 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               6:08.59    5:59.03        
                  31.84     1:07.22 (35.38)     1:44.04 (36.82)     2:20.78 (36.74)
        2:57.99 (37.21)     3:34.78 (36.79)     4:12.04 (37.26)     4:48.84 (36.80)
        5:24.97 (36.13)     5:59.03 (34.06)                                        
  7 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              6:13.91    6:02.17        
                  32.57     1:08.04 (35.47)     1:43.89 (35.85)     2:20.30 (36.41)
        2:56.63 (36.33)     3:33.75 (37.12)     4:11.49 (37.74)     4:48.91 (37.42)
        5:25.59 (36.68)     6:02.17 (36.58)                                        
  8 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               6:28.19    6:06.35        
                  31.58     1:07.20 (35.62)     1:43.74 (36.54)     2:21.68 (37.94)
        2:59.37 (37.69)     3:37.28 (37.91)     4:14.86 (37.58)     4:52.97 (38.11)
        5:30.72 (37.75)     6:06.35 (35.63)                                        
  9 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              6:31.13    6:09.51        
                  34.29     1:10.82 (36.53)     1:48.03 (37.21)     2:25.53 (37.50)
        3:03.45 (37.92)     3:40.76 (37.31)     4:18.41 (37.65)     4:56.36 (37.95)
        5:33.75 (37.39)     6:09.51 (35.76)                                        
 10 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              5:58.32    6:17.14        
                  33.91     1:10.96 (37.05)     1:49.48 (38.52)     2:28.25 (38.77)
        3:06.69 (38.44)     3:45.34 (38.65)     4:23.84 (38.50)     5:02.20 (38.36)
        5:40.14 (37.94)     6:17.14 (37.00)                                        
 11 Martin, Ashley            12 PBAC-MR              6:25.52    6:17.67        
                  34.09     1:11.30 (37.21)     1:49.64 (38.34)     2:28.45 (38.81)
        3:06.82 (38.37)     3:45.28 (38.46)     4:24.18 (38.90)     5:02.77 (38.59)
        5:40.82 (38.05)     6:17.67 (36.85)                                        
 12 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               6:41.93    6:20.62        
                  31.54     1:07.92 (36.38)     1:46.36 (38.44)     2:25.76 (39.40)
        3:04.66 (38.90)     3:44.71 (40.05)     4:25.25 (40.54)     5:05.55 (40.30)
        5:45.44 (39.89)     6:20.62 (35.18)                                        
 13 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              6:41.44    6:21.10        
                  32.34     1:09.01 (36.67)     1:47.54 (38.53)     2:26.07 (38.53)
        3:05.36 (39.29)     3:45.30 (39.94)     4:26.25 (40.95)     5:06.20 (39.95)
        5:45.15 (38.95)     6:21.10 (35.95)                                        
 14 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                    NT    6:25.46        
                  31.63     1:08.47 (36.84)     1:46.40 (37.93)     2:25.94 (39.54)
        3:05.71 (39.77)     3:45.46 (39.75)                             5:06.46 ( )
        5:46.86 (40.40)     6:25.46 (38.60)                                        
 15 Camacho, Nina             12 PBAC-MR              6:44.32    6:30.77        
                  34.98     1:13.42 (38.44)     1:52.97 (39.55)     2:33.01 (40.04)
        3:13.03 (40.02)     3:52.24 (39.21)     4:33.28 (41.04)     5:13.52 (40.24)
        5:53.23 (39.71)     6:30.77 (37.54)                                        
 16 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              6:46.61    6:32.94        
                  34.55     1:12.77 (38.22)     1:52.59 (39.82)     2:32.14 (39.55)
        3:12.86 (40.72)     3:53.79 (40.93)     4:34.78 (40.99)     5:16.10 (41.32)
        5:56.64 (40.54)     6:32.94 (36.30)                                        
 17 Messing, Olivia           12 VAC-MR                    NT    6:48.58        
                  34.15     1:13.09 (38.94)     1:54.82 (41.73)     2:36.27 (41.45)
        3:18.36 (42.09)     4:01.70 (43.34)     4:44.40 (42.70)     5:28.19 (43.79)
        6:10.53 (42.34)     6:48.58 (38.05)                                        
 18 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                    NT    6:54.51        
                  35.32     1:16.53 (41.21)     1:59.22 (42.69)     2:41.65 (42.43)
        3:24.07 (42.42)     4:07.39 (43.32)     4:50.75 (43.36)     5:33.05 (42.30)
        6:15.72 (42.67)     6:54.51 (38.79)                                        
 19 Murray, Gaby              15 HVD-MR               7:29.63    6:55.15        
                  34.47     1:14.32 (39.85)     1:57.02 (42.70)     2:39.94 (42.92)
        3:23.19 (43.25)     4:06.25 (43.06)     4:50.29 (44.04)     5:34.01 (43.72)
        6:16.36 (42.35)     6:55.15 (38.79)                                        
 20 Andros, Grace             15 NDAC-MR              6:54.80    7:15.80        
 21 Baks, Janneke             11 HVD-MR               7:12.33    7:30.32        
                  38.69     1:23.81 (45.12)     2:07.88 (44.07)     2:53.84 (45.96)
        3:40.88 (47.04)     4:26.56 (45.68)     5:13.56 (47.00)     5:59.61 (46.05)
        6:46.15 (46.54)     7:30.32 (44.17)                                        
 
Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             18:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burda, Sophia             16 HVD-MR              21:23.81   19:07.52        
                  31.63     1:06.52 (34.89)     1:42.34 (35.82)     2:17.52 (35.18)
        2:52.47 (34.95)     3:27.83 (35.36)     4:02.80 (34.97)     4:37.96 (35.16)
        5:13.13 (35.17)     5:48.16 (35.03)     6:23.24 (35.08)     6:58.22 (34.98)
        7:33.16 (34.94)     8:08.07 (34.91)     8:43.20 (35.13)     9:18.01 (34.81)
        9:52.94 (34.93)    10:27.56 (34.62)    11:02.25 (34.69)    11:37.05 (34.80)
       12:12.04 (34.99)    12:46.85 (34.81)    13:21.41 (34.56)    13:56.16 (34.75)
       14:30.87 (34.71)    15:05.68 (34.81)    15:40.68 (35.00)    16:15.68 (35.00)
       16:50.72 (35.04)    17:25.47 (34.75)    18:00.35 (34.88)    18:35.01 (34.66)
       19:07.52 (32.51)
  2 Cook, April               16 RFAC-MR             18:54.72   19:11.98        
                  30.78     1:04.56 (33.78)     1:39.03 (34.47)     2:13.18 (34.15)
        2:48.33 (35.15)     3:23.26 (34.93)     3:57.95 (34.69)     4:33.02 (35.07)
        5:08.03 (35.01)     5:43.36 (35.33)     6:18.60 (35.24)     6:53.81 (35.21)
        7:29.25 (35.44)     8:04.51 (35.26)     8:39.94 (35.43)     9:15.62 (35.68)
        9:51.03 (35.41)    10:26.28 (35.25)    11:02.20 (35.92)    11:36.87 (34.67)
       12:12.14 (35.27)    12:47.75 (35.61)    13:23.21 (35.46)    13:58.05 (34.84)
       14:33.60 (35.55)    15:08.35 (34.75)    15:43.72 (35.37)    16:18.76 (35.04)
       16:54.47 (35.71)    17:29.81 (35.34)    18:04.57 (34.76)    18:39.24 (34.67)
       19:11.98 (32.74)
  3 Dickman, Rian             14 VAC-MR              19:16.83   19:20.33        
                  31.19     1:06.25 (35.06)     1:41.91 (35.66)     2:17.95 (36.04)
        2:53.91 (35.96)     3:29.66 (35.75)     4:05.82 (36.16)     4:41.60 (35.78)
        5:17.03 (35.43)     5:52.83 (35.80)     6:28.93 (36.10)     7:04.71 (35.78)
        7:39.87 (35.16)     8:15.57 (35.70)     8:50.70 (35.13)     9:26.48 (35.78)
       10:02.39 (35.91)    10:38.37 (35.98)    11:13.52 (35.15)    11:49.02 (35.50)
       12:24.36 (35.34)    12:59.35 (34.99)    13:34.60 (35.25)    14:09.44 (34.84)
       14:44.65 (35.21)    15:20.21 (35.56)    15:55.78 (35.57)    16:30.62 (34.84)
       17:04.95 (34.33)    17:39.84 (34.89)    18:13.63 (33.79)    18:47.46 (33.83)
       19:20.33 (32.87)
  4 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR              18:59.01   19:29.00        
                  31.15     1:05.33 (34.18)     1:39.72 (34.39)     2:15.00 (35.28)
        2:50.23 (35.23)     3:25.83 (35.60)     4:01.62 (35.79)     4:37.37 (35.75)
        5:12.94 (35.57)     5:48.89 (35.95)     6:25.00 (36.11)     7:00.52 (35.52)
        7:36.59 (36.07)     8:11.96 (35.37)     8:47.40 (35.44)     9:22.82 (35.42)
        9:58.87 (36.05)    10:35.10 (36.23)    11:11.22 (36.12)    11:47.11 (35.89)
       12:22.85 (35.74)    12:59.01 (36.16)    13:34.56 (35.55)    14:10.75 (36.19)
       14:46.55 (35.80)    15:22.29 (35.74)    15:58.03 (35.74)    16:33.71 (35.68)
       17:08.93 (35.22)    17:44.57 (35.64)    18:20.12 (35.55)    18:55.02 (34.90)
       19:29.00 (33.98)
  5 Ippolito, Sara            14 VAC-MR              19:34.00   20:11.51        
                  32.59     1:08.40 (35.81)     1:45.01 (36.61)     2:22.06 (37.05)
        2:58.78 (36.72)     3:35.42 (36.64)     4:12.14 (36.72)     4:48.92 (36.78)
        5:25.64 (36.72)     6:01.90 (36.26)     6:39.06 (37.16)     7:15.90 (36.84)
        7:53.36 (37.46)     8:30.01 (36.65)     9:07.07 (37.06)     9:43.50 (36.43)
       10:21.23 (37.73)    10:58.85 (37.62)    11:36.14 (37.29)    12:12.98 (36.84)
       12:50.29 (37.31)    13:27.49 (37.20)    14:04.91 (37.42)    14:41.61 (36.70)
       15:18.86 (37.25)    15:55.70 (36.84)    16:32.98 (37.28)    17:09.55 (36.57)
       17:46.54 (36.99)    18:23.76 (37.22)    19:00.96 (37.20)    19:37.13 (36.17)
       20:11.51 (34.38)
  6 Satriano, Delia           16 VAC-MR              20:03.37   20:20.97        
                  32.91     1:08.87 (35.96)     1:45.59 (36.72)     2:22.37 (36.78)
        2:59.56 (37.19)     3:36.34 (36.78)     4:13.78 (37.44)     4:50.30 (36.52)
        5:27.47 (37.17)     6:04.93 (37.46)     6:42.43 (37.50)     7:19.13 (36.70)
        7:56.08 (36.95)     8:33.50 (37.42)     9:10.70 (37.20)     9:48.42 (37.72)
       10:26.16 (37.74)    11:04.22 (38.06)    11:40.93 (36.71)    12:18.01 (37.08)
       12:55.20 (37.19)    13:32.74 (37.54)    14:10.38 (37.64)    14:48.31 (37.93)
       15:25.27 (36.96)    16:02.99 (37.72)    16:40.65 (37.66)    17:17.88 (37.23)
       17:55.07 (37.19)    18:31.72 (36.65)    19:08.68 (36.96)    19:45.65 (36.97)
       20:20.97 (35.32)
  7 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR              20:04.84   20:45.89        
                  31.99     1:07.43 (35.44)     1:44.21 (36.78)     2:21.04 (36.83)
        2:57.81 (36.77)     3:35.24 (37.43)     4:12.43 (37.19)     4:49.92 (37.49)
        5:27.41 (37.49)     6:05.38 (37.97)     6:42.98 (37.60)     7:20.66 (37.68)
        7:58.65 (37.99)     8:37.31 (38.66)     9:15.49 (38.18)     9:53.54 (38.05)
       10:31.75 (38.21)    11:09.80 (38.05)    11:48.15 (38.35)    12:26.80 (38.65)
       13:05.28 (38.48)    13:43.65 (38.37)    14:22.25 (38.60)    15:00.83 (38.58)
       15:39.62 (38.79)    16:18.32 (38.70)    16:57.50 (39.18)    17:35.97 (38.47)
       18:14.61 (38.64)    18:52.59 (37.98)    19:31.05 (38.46)    20:08.98 (37.93)
       20:45.89 (36.91)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:00.28    1:02.48        
                  30.54     1:02.48 (31.94)                                        
  2 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR                59.35    1:03.43        
                  30.59     1:03.43 (32.84)                                        
  3 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:04.62    1:06.63        
                  33.03     1:06.63 (33.60)                                        
  4 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              1:01.54    1:07.02        
                  32.33     1:07.02 (34.69)                                        
  5 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:04.89    1:07.57        
                  32.37     1:07.57 (35.20)                                        
  6 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:07.12    1:07.91        
                  32.78     1:07.91 (35.13)                                        
  7 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              1:10.85    1:08.12        
                  33.16     1:08.12 (34.96)                                        
  8 Bubel, Val                15 HVD-MR               1:09.74    1:08.89        
                  33.06     1:08.89 (35.83)                                        
  9 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR  1:09.15    1:09.23        
                  33.64     1:09.23 (35.59)                                        
 10 Cook, April               16 RFAC-MR              1:07.32    1:09.38        
                  34.10     1:09.38 (35.28)                                        
 11 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              1:11.28    1:10.92        
                  33.88     1:10.92 (37.04)                                        
 12 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR  1:09.20    1:11.19        
                  34.39     1:11.19 (36.80)                                        
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:12.24    1:11.55        
                  34.85     1:11.55 (36.70)                                        
 14 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:10.84    1:12.16        
                  34.43     1:12.16 (37.73)                                        
 15 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:04.95    1:12.71        
                  35.77     1:12.71 (36.94)                                        
 16 Bernhardt, Veronica       17 UN-MR                1:10.48    1:13.04        
                  35.95     1:13.04 (37.09)                                        
 17 Burgess, Desiree          16 PBAC-MR              1:14.68    1:15.15        
                  37.42     1:15.15 (37.73)                                        
 18 Nohara, Isabella          17 HVD-MR               1:12.28    1:15.20        
                  36.30     1:15.20 (38.90)                                        
 19 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:14.55    1:15.39        
                  36.49     1:15.39 (38.90)                                        
 20 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:13.98    1:16.47        
                  36.95     1:16.47 (39.52)                                        
 21 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:20.88    1:16.68        
                  38.51     1:16.68 (38.17)                                        
 22 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR                   NT    1:17.54        
                  37.95     1:17.54 (39.59)                                        
 23 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:24.05    1:18.27        
                  37.96     1:18.27 (40.31)                                        
 24 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:17.58    1:19.57        
                  38.02     1:19.57 (41.55)                                        
 25 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:40.00    1:20.11        
                  39.13     1:20.11 (40.98)                                        
 26 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:19.28    1:20.23        
                  38.09     1:20.23 (42.14)                                        
 27 Elgayar, Jasmine          15 DVWM-MR              1:20.89    1:20.76        
 28 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:24.46    1:21.24        
                  40.10     1:21.24 (41.14)                                        
 29 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  1:25.14    1:24.11        
                  40.90     1:24.11 (43.21)                                        
 30 Zupko, Mackenzie          16 VAC-MR               1:20.02    1:24.25        
                  39.83     1:24.25 (44.42)                                        
 31 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:20.24    1:24.84        
                  41.07     1:24.84 (43.77)                                        
 32 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:34.17    1:29.39        
                  43.19     1:29.39 (46.20)                                        
 33 Hernandez, Lexie          15 Heatwaves-MR         1:50.08    1:41.31        
                  46.60     1:41.31 (54.71)                                        
 -- Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:19.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  37.40          DQ (39.08)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stroub, Mia               15 WISC-MR              2:18.41    2:16.11        
                  31.77     1:05.86 (34.09)     1:41.19 (35.33)     2:16.11 (34.92)
  2 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:11.92    2:18.07        
                  31.65     1:06.69 (35.04)     1:42.48 (35.79)     2:18.07 (35.59)
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:27.41    2:20.35        
                  32.53     1:07.67 (35.14)     1:44.28 (36.61)     2:20.35 (36.07)
  4 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:16.84    2:21.06        
                  33.57     1:08.98 (35.41)     1:45.47 (36.49)     2:21.06 (35.59)
  5 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:25.71    2:26.08        
                  34.28     1:10.06 (35.78)     1:47.90 (37.84)     2:26.08 (38.18)
  6 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:32.80    2:29.16        
                  34.35     1:11.99 (37.64)     1:50.82 (38.83)     2:29.16 (38.34)
  7 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               2:21.96    2:29.19        
                  34.95     1:12.50 (37.55)     1:50.89 (38.39)     2:29.19 (38.30)
  8 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              2:35.23    2:29.87        
                  34.63     1:12.24 (37.61)     1:51.77 (39.53)     2:29.87 (38.10)
  9 Phillips, Grace           14 HVD-MR               2:36.88    2:31.42        
                  34.62     1:12.08 (37.46)     1:51.66 (39.58)     2:31.42 (39.76)
 10 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR  2:33.70    2:32.69        
                  34.13     1:12.22 (38.09)     1:52.60 (40.38)     2:32.69 (40.09)
 11 Murray, Gaby              15 HVD-MR               2:42.63    2:37.21        
                  36.12     1:15.17 (39.05)     1:56.12 (40.95)     2:37.21 (41.09)
 12 Camacho, Nina             12 PBAC-MR              2:44.42    2:38.90        
                  38.13     1:18.69 (40.56)     1:59.94 (41.25)     2:38.90 (38.96)
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               2:37.48    2:40.69        
                  37.69     1:18.22 (40.53)     1:59.76 (41.54)     2:40.69 (40.93)
 14 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR               2:47.00    2:48.96        
                  39.22     1:22.42 (43.20)     2:06.67 (44.25)     2:48.96 (42.29)
 15 Bohmann, Kyra             11 AGMV-MR              2:53.98    2:58.11        
                  43.12     1:29.09 (45.97)     2:15.98 (46.89)     2:58.11 (42.13)
 16 Roberts, Salena           14 WISC-MR              2:57.62    3:00.64        
                  40.57   3:00.64 (2:20.07)                                        
 17 Johnson, KJ               12 WSSC-MR              4:00.00    3:53.91        
                1:10.18   3:53.91 (2:43.73)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              1:06.15    1:08.93 METS   
                  31.68     1:08.93 (37.25)                                        
  2 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              1:10.19    1:14.32        
                  35.22     1:14.32 (39.10)                                        
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              1:12.33    1:14.42        
                  35.17     1:14.42 (39.25)                                        
  4 Bubel, Val                15 HVD-MR               1:15.36    1:15.96        
                  35.89     1:15.96 (40.07)                                        
  5 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:10.39    1:16.37        
                  35.27     1:16.37 (41.10)                                        
  6 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR  1:14.95    1:16.41        
                  35.81     1:16.41 (40.60)                                        
  7 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:18.97    1:17.05        
                  36.68     1:17.05 (40.37)                                        
  7 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:16.30    1:17.05        
                  35.86     1:17.05 (41.19)                                        
  9 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:16.34    1:17.42        
                  36.33     1:17.42 (41.09)                                        
 10 Brown, Olivia             15 WSSC-MR              1:18.78    1:19.76        
                  38.40     1:19.76 (41.36)                                        
 11 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:17.90    1:19.84        
                  38.22     1:19.84 (41.62)                                        
 12 Cook, April               16 RFAC-MR              1:21.83    1:19.87        
                  37.58     1:19.87 (42.29)                                        
 13 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              1:16.72    1:21.29        
                  38.31     1:21.29 (42.98)                                        
 14 Bolander, Eleanor         17 HVD-MR               1:17.53    1:21.53        
                  38.49     1:21.53 (43.04)                                        
 15 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:23.46    1:22.86        
                  38.24     1:22.86 (44.62)                                        
 16 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:19.87    1:23.04        
                  39.40     1:23.04 (43.64)                                        
 17 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:22.86    1:23.81        
                  39.19     1:23.81 (44.62)                                        
 18 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              1:18.58    1:24.77        
                  40.13     1:24.77 (44.64)                                        
 19 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:26.86    1:25.88        
                  40.80     1:25.88 (45.08)                                        
 20 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  1:29.23    1:28.83        
                  41.87     1:28.83 (46.96)                                        
 21 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:28.86    1:29.09        
                  42.58     1:29.09 (46.51)                                        
 22 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:26.01    1:29.84        
                  42.49     1:29.84 (47.35)                                        
 22 Pallas, Morgan            15 WISC-MR              1:27.60    1:29.84        
                  41.72     1:29.84 (48.12)                                        
 24 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:34.54    1:30.23        
                  43.28     1:30.23 (46.95)                                        
 25 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:33.74    1:33.97        
                  42.69     1:33.97 (51.28)                                        
 26 Santoro, Marissa          16 HVD-MR               1:33.93    1:34.09        
                  45.02     1:34.09 (49.07)                                        
 27 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:34.67    1:35.69        
                  44.53     1:35.69 (51.16)                                        
 28 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:45.28    1:42.21        
                  47.93     1:42.21 (54.28)                                        
 29 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:45.01    1:46.07        
                  49.50     1:46.07 (56.57)                                        
 30 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:50.00    1:47.62        
                  50.57     1:47.62 (57.05)                                        
 31 Brown, Isabella           11 WSSC-MR              1:51.42    1:52.12        
                  52.45     1:52.12 (59.67)                                        
 -- Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               1:16.60         DQ        
      Double pull / kicks
                  36.15          DQ (38.70)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              2:25.29    2:31.28 METS   
                  33.91     1:11.30 (37.39)     1:51.30 (40.00)     2:31.28 (39.98)
  2 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:51.78    2:43.95        
                  36.12     1:18.86 (42.74)     2:00.74 (41.88)     2:43.95 (43.21)
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:42.50    2:46.74        
                  36.50     1:18.30 (41.80)     2:02.25 (43.95)     2:46.74 (44.49)
  4 Phillips, Grace           14 HVD-MR               3:05.88    2:56.06        
                  38.19     1:21.96 (43.77)     2:08.45 (46.49)     2:56.06 (47.61)
  5 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               3:17.13    2:58.39        
                  40.18     1:26.60 (46.42)     2:13.05 (46.45)     2:58.39 (45.34)
  6 Messing, Olivia           12 VAC-MR                    NT    3:02.22        
                  39.52     1:26.87 (47.35)     2:14.75 (47.88)     3:02.22 (47.47)
  7 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  3:10.58    3:13.67        
                  43.09     1:32.54 (49.45)     2:23.31 (50.77)     3:13.67 (50.36)
  8 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               3:17.93    3:15.14        
                  44.79     1:34.16 (49.37)     2:25.59 (51.43)     3:15.14 (49.55)
  9 Roberts, Salena           14 WISC-MR              3:18.38    3:23.75        
                  44.87     1:37.22 (52.35)     2:31.00 (53.78)     3:23.75 (52.75)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 59.15    1:01.25        
                  28.68     1:01.25 (32.57)                                        
  2 Bubel, Val                15 HVD-MR               1:00.70    1:02.10        
                  29.44     1:02.10 (32.66)                                        
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:03.45    1:04.40        
                  30.04     1:04.40 (34.36)                                        
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              1:05.61    1:05.71        
                  30.81     1:05.71 (34.90)                                        
  5 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              1:10.67    1:05.77        
                  30.33     1:05.77 (35.44)                                        
  6 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              1:04.62    1:05.98        
                  30.82     1:05.98 (35.16)                                        
  7 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:07.74    1:07.73        
                  31.42     1:07.73 (36.31)                                        
  8 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:09.72    1:07.97        
                  30.94     1:07.97 (37.03)                                        
  9 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR              1:02.46    1:08.69        
                  31.12     1:08.69 (37.57)                                        
 10 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:06.59    1:08.88        
                  31.80     1:08.88 (37.08)                                        
 11 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:10.09    1:09.02        
                  32.02     1:09.02 (37.00)                                        
 12 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:09.06    1:09.86        
                  32.84     1:09.86 (37.02)                                        
 13 Docu, Cristina            15 PBAC-MR              1:02.80    1:10.26        
                  31.97     1:10.26 (38.29)                                        
 14 Dewhurst, Julia           16 AGMV-MR              1:05.92    1:10.98        
                  31.86     1:10.98 (39.12)                                        
 15 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:11.50    1:11.66        
                  32.47     1:11.66 (39.19)                                        
 16 Nohara, Isabella          17 HVD-MR               1:11.28    1:12.17        
                  33.53     1:12.17 (38.64)                                        
 17 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:12.61    1:12.72        
                  33.64     1:12.72 (39.08)                                        
 18 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:03.21    1:13.36        
                  32.72     1:13.36 (40.64)                                        
 19 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:21.38    1:16.51        
                  35.83     1:16.51 (40.68)                                        
 20 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:19.63    1:17.18        
                  34.06     1:17.18 (43.12)                                        
 21 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:15.92    1:17.29        
                  35.03     1:17.29 (42.26)                                        
 22 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:25.00    1:18.15        
                  35.24     1:18.15 (42.91)                                        
 23 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:09.86    1:18.24        
                  34.16     1:18.24 (44.08)                                        
 24 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:11.45    1:18.49        
                  35.72     1:18.49 (42.77)                                        
 25 Elgayar, Jasmine          15 DVWM-MR              1:11.29    1:20.63        
                  35.09     1:20.63 (45.54)                                        
 26 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:23.90    1:20.81        
                  36.11     1:20.81 (44.70)                                        
 27 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR                    NT    1:25.58        
                  38.87     1:25.58 (46.71)                                        
 28 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:29.64    1:27.97        
                  38.71     1:27.97 (49.26)                                        
 29 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:35.11    1:37.28        
                  43.68     1:37.28 (53.60)                                        
 30 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:45.00    1:38.88        
                  43.79     1:38.88 (55.09)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               2:39.91    2:27.76        
                  32.23     1:10.13 (37.90)     1:49.60 (39.47)     2:27.76 (38.16)
  2 Cook, April               16 RFAC-MR              2:37.48    2:31.32        
                  33.37     1:11.33 (37.96)     1:52.55 (41.22)     2:31.32 (38.77)
  3 Mogan, emi                15 HVD-MR               2:48.23    2:40.86        
                  33.53     1:12.88 (39.35)     1:55.96 (43.08)     2:40.86 (44.90)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:15.87    2:17.55        
                  29.91     1:03.88 (33.97)     1:46.40 (42.52)     2:17.55 (31.15)
  2 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               2:18.48    2:18.26        
                  29.87     1:06.31 (36.44)     1:47.35 (41.04)     2:18.26 (30.91)
  3 Stroub, Mia               15 WISC-MR              2:21.63    2:19.11        
                  29.40     1:03.74 (34.34)     1:46.93 (43.19)     2:19.11 (32.18)
  4 Bubel, Val                15 HVD-MR               2:20.62    2:23.33        
                  30.02     1:07.22 (37.20)     1:49.94 (42.72)     2:23.33 (33.39)
  5 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              2:16.22    2:23.74        
                  30.63     1:08.24 (37.61)     1:48.75 (40.51)     2:23.74 (34.99)
  6 Miller, Elissa            16 VAC-MR               2:23.89    2:24.73        
                  30.30     1:06.99 (36.69)     1:50.08 (43.09)     2:24.73 (34.65)
  7 Cook, April               16 RFAC-MR              2:22.67    2:25.64        
                  31.49     1:08.78 (37.29)     1:54.42 (45.64)     2:25.64 (31.22)
  8 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              2:17.83    2:25.78        
                  32.20     1:08.28 (36.08)     1:51.51 (43.23)     2:25.78 (34.27)
  9 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:24.71    2:26.29        
                  31.34     1:09.48 (38.14)     1:52.46 (42.98)     2:26.29 (33.83)
 10 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR              2:19.50    2:26.60        
                  30.52     1:06.09 (35.57)     1:53.27 (47.18)     2:26.60 (33.33)
 11 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:32.33    2:26.89        
                  32.10     1:08.25 (36.15)     1:55.40 (47.15)     2:26.89 (31.49)
 12 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR  2:32.70    2:30.01        
                  12.11                             1:54.75 ( )     2:30.01 (35.26)
 13 Brown, Olivia             15 WSSC-MR              2:27.54    2:32.47        
                  33.45     1:13.14 (39.69)     1:59.61 (46.47)     2:32.47 (32.86)
 14 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:33.25    2:33.16        
                  33.15     1:14.98 (41.83)     1:57.23 (42.25)     2:33.16 (35.93)
 15 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              2:38.19    2:33.26        
                  33.34     1:11.04 (37.70)     1:58.67 (47.63)     2:33.26 (34.59)
 16 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:24.54    2:33.88        
                  32.94     1:13.10 (40.16)     1:58.26 (45.16)     2:33.88 (35.62)
 17 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               2:47.12    2:35.88        
                  32.18     1:13.24 (41.06)     2:01.68 (48.44)     2:35.88 (34.20)
 18 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               2:49.43    2:41.17        
                  35.20     1:16.81 (41.61)     2:04.90 (48.09)     2:41.17 (36.27)
 19 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              2:33.88    2:41.59        
                  35.96     1:18.51 (42.55)     2:03.37 (44.86)     2:41.59 (38.22)
 20 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  2:40.85    2:42.70        
                  36.50     1:20.59 (44.09)     2:05.31 (44.72)     2:42.70 (37.39)
 21 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              2:28.85    2:43.58        
                  36.21     1:19.59 (43.38)     2:06.93 (47.34)     2:43.58 (36.65)
 22 Prashad, Olivia           17 Express Swimming-MR  2:43.20    2:45.84        
                  35.86     1:18.00 (42.14)     2:07.63 (49.63)     2:45.84 (38.21)
 23 Brown, Madison            13 WSSC-MR              2:48.62    2:49.71        
                  36.93     1:25.30 (48.37)     2:13.03 (47.73)     2:49.71 (36.68)
 24 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              2:45.16    2:49.79        
                  34.89     1:19.82 (44.93)     2:10.10 (50.28)     2:49.79 (39.69)
 25 Pallas, Morgan            15 WISC-MR              2:48.56    2:50.81        
                  38.35     1:21.24 (42.89)     2:12.13 (50.89)     2:50.81 (38.68)
 26 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              2:51.01    2:50.91        
                  34.65     1:17.75 (43.10)     2:15.70 (57.95)     2:50.91 (35.21)
 27 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  2:39.55    2:52.94        
                  35.26     1:19.42 (44.16)     2:12.38 (52.96)     2:52.94 (40.56)
 28 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  2:55.00    3:01.69        
                  41.06     1:27.81 (46.75)     2:19.33 (51.52)     3:01.69 (42.36)
 29 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  3:45.00    3:06.13        
                  42.17     1:26.09 (43.92)   2:27.77 (1:01.68)     3:06.13 (38.36)
 30 Andros, Grace             15 NDAC-MR              3:13.42    3:15.96        
                  45.09     1:32.10 (47.01)   2:32.91 (1:00.81)     3:15.96 (43.05)
 31 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR         3:20.15    3:17.39        
                  43.76     1:36.86 (53.10)     2:32.15 (55.29)     3:17.39 (45.24)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               5:25.88    4:55.57        
                  31.04     1:07.92 (36.88)     1:46.68 (38.76)     2:24.44 (37.76)
        3:07.88 (43.44)     3:50.87 (42.99)     4:24.40 (33.53)     4:55.57 (31.17)
  2 Stroub, Mia               15 WISC-MR              5:04.38    4:55.92        
                  30.09     1:05.26 (35.17)     1:42.38 (37.12)     2:18.97 (36.59)
        3:03.66 (44.69)     3:49.35 (45.69)     4:23.48 (34.13)     4:55.92 (32.44)
  3 Burda, Sophia             16 HVD-MR               5:55.88    5:13.25        
                  32.47     1:10.48 (38.01)     1:48.08 (37.60)     2:26.30 (38.22)
        3:15.93 (49.63)     4:06.86 (50.93)     4:40.78 (33.92)     5:13.25 (32.47)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              5:00.95    5:14.05        
                  32.07     1:09.07 (37.00)     1:49.09 (40.02)     2:30.21 (41.12)
        3:17.56 (47.35)     4:06.71 (49.15)     4:40.95 (34.24)     5:14.05 (33.10)
  5 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  5:40.00    5:26.26        
                  35.20     1:17.63 (42.43)     1:57.90 (40.27)     2:38.90 (41.00)
        3:26.82 (47.92)     4:15.03 (48.21)     4:51.35 (36.32)     5:26.26 (34.91)
  6 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              6:03.99    5:39.01        
                  33.53     1:15.58 (42.05)     1:58.66 (43.08)     2:40.24 (41.58)
        3:30.66 (50.42)     4:21.39 (50.73)     5:00.34 (38.95)     5:39.01 (38.67)
 -- Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              4:51.02        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:47.65    1:44.81        
     1) Goodwin, Isabella 12            2) Cook, April 16                 
     3) Simpfenderfer, Kimberly 17      4) Cohen, Emily 16                
                  27.81       54.26 (26.45)     1:20.10 (25.84)     1:44.81 (24.71)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:47.21    1:45.69        
     1) Bubel, Val 15                   2) Colaizzo, Natalie 16           
     3) Cuya, Isabela 16                4) Lemieux, Robyn 16              
                  27.22       53.99 (26.77)     1:20.88 (26.89)     1:45.69 (24.81)
  3 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:46.84    1:47.57        
     1) Dickman, Rian 14                2) Dickman, Mackenzie 16          
     3) Wienckowski, Grace 14           4) Miller, Elissa 16              
                  26.40       54.15 (27.75)     1:21.05 (26.90)     1:47.57 (26.52)
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:47.55    1:53.92        
     1) Soffey, Shannon 17              2) Dubavets, Margarita 14         
     3) Keane, Calianne 16              4) Larson, Claire 16              
                  29.86       58.52 (28.66)     1:27.51 (28.99)     1:53.92 (26.41)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:49.53    1:54.38        
     1) Mogan, emi 15                   2) Burda, Sophia 16               
     3) Cordeiro, Alex 16               4) O'Donnell, Mairead 16          
                  28.86       57.00 (28.14)     1:27.20 (30.20)     1:54.38 (27.18)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:50.11    1:55.12        
     1) Jenkins, Shae 14                2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Sanford, Lauren 16              4) Pociask, Brooke 14             
                  28.92       59.26 (30.34)     1:28.89 (29.63)     1:55.12 (26.23)
  7 Hudson Valley Dolphins-MR  'C'                    1:53.09    2:04.08        
     1) Murray, Gaby 15                 2) Nohara, Isabella 17            
     3) Chant, Lucy 15                  4) Hogan, Bridget 14              
                  30.08     1:02.17 (32.09)     1:32.77 (30.60)     2:04.08 (31.31)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:54.78    2:00.34        
     1) Goodwin, Isabella 12            2) Cohen, Emily 16                
     3) Simpfenderfer, Kimberly 17      4) Cook, April 16                 
                  32.43     1:06.05 (33.62)     1:34.01 (27.96)     2:00.34 (26.33)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:01.87    2:00.36        
     1) Burda, Sophia 16                2) Cuya, Isabela 16               
     3) Lemieux, Robyn 16               4) Bubel, Val 15                  
                  32.23     1:07.05 (34.82)     1:34.12 (27.07)     2:00.36 (26.24)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:14.94    2:08.09        
     1) O'Brien, Kate 13                2) Mulieri, Kelsey 14             
     3) Stroub, Mia 15                  4) Rideout-Mann, Emma 15          
                  30.81     1:09.96 (39.15)     1:39.58 (29.62)     2:08.09 (28.51)
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:52.04    2:08.28        
     1) Soffey, Shannon 17              2) Keane, Calianne 16             
     3) Calabrese, Victoria 16          4) Larson, Claire 16              
                  32.86     1:08.73 (35.87)     1:42.04 (33.31)     2:08.28 (26.24)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:03.20    2:09.36        
     1) O'Donnell, Mairead 16           2) Bolander, Eleanor 17           
     3) Mogan, emi 15                   4) Colaizzo, Natalie 16           
                  33.92     1:11.59 (37.67)     1:42.18 (30.59)     2:09.36 (27.18)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:00.11    2:10.06        
     1) Storrs, Mackenzie 16            2) Graham, Catherine 16           
     3) Biskup, Colleen 15              4) Sanford, Lauren 16             
                  34.38     1:06.07 (31.69)     1:40.61 (34.54)     2:10.06 (29.45)
  7 Long Island Express-MR  'B'                            NT    2:18.47        
     1) Prashad, Olivia 17              2) Statuto, Sofia 15              
     3) Eisenberg, Sarah 14             4) Cheesman, Emily 15             
                  36.28     1:16.78 (40.50)     1:48.79 (32.01)     2:18.47 (29.68)
  8 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:11.11    2:23.25        
     1) Cimorelli, Mya 15               2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Farrell, Ainsley 14             4) Andros, Grace 15               
                  36.54     1:13.01 (36.47)     1:49.38 (36.37)     2:23.25 (33.87)
  9 West Islip Swim Club-MR  'B'                           NT    2:26.61        
     1) Einsetler, Morgan 13            2) Pallas, Morgan 15              
     3) Roberts, Salena 14              4) Nguyen, Tiffany 8              
                  37.16     1:20.34 (43.18)     1:54.48 (34.14)     2:26.61 (32.13)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Jack              8 WISC-MR                36.04      35.30        
  2 French, Riley              8 HVD-MR                 39.36      41.19        
  3 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                49.92      41.55        
  4 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR           41.78      42.03        
  5 Singer, Gavin              7 WISC-MR                44.06      42.07        
  6 Espinoza-Soriano, Jorge    8 Heatwaves-MR           54.97      45.36        
  7 Lazatin, Thomas            8 VAC-MR               1:04.86      46.08        
  8 Freer, Evan                8 VAC-MR                 45.41      46.21        
  9 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT      49.51        
 10 Pupke, Cole                7 WISC-MR              1:02.99      51.03        
 11 Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:03.90      55.55        
 12 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:12.15      56.05        
 13 He, Timothy                6 RFAC-MR              1:17.86      58.43        
 14 Banavara, Adi              7 WSSC-MR              1:14.25    1:03.26        
 15 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                54.25    1:04.86        
 16 Fearon, Jamiel             6 Heatwaves-MR         1:05.49    1:06.23        
 17 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR              1:23.49    1:18.72        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Riley              8 HVD-MR               1:39.27    1:28.50        
                  41.51     1:28.50 (46.99)                                        
  2 Singer, Gavin              7 WISC-MR              1:34.99    1:31.72        
                  42.82     1:31.72 (48.90)                                        
  3 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR         1:41.62    1:36.90        
                  43.99     1:36.90 (52.91)                                        
  4 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT    1:42.31        
                  46.58     1:42.31 (55.73)                                        
  5 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:04.13    2:04.68        
                  55.20   2:04.68 (1:09.48)                                        
  6 Cullen, Phin               8 WISC-MR              2:05.55    2:08.57        
                  59.56   2:08.57 (1:09.01)                                        
  7 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT    2:36.47        
                1:14.89   2:36.47 (1:21.58)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Jack              8 WISC-MR                44.58      41.48        
  2 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR           54.03      48.26        
  3 French, Riley              8 HVD-MR                 57.30      49.74        
  4 Lazatin, Thomas            8 VAC-MR                    NT      50.91        
  5 Singer, Gavin              7 WISC-MR                51.25      51.13        
  6 Freer, Evan                8 VAC-MR                 53.37      51.26        
  7 Espinoza-Soriano, Jorge    8 Heatwaves-MR           56.84      52.27        
  8 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                59.19      54.25        
  9 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT      56.98        
 10 Velasco, Giovanni          7 Heatwaves-MR           55.30    1:01.71        
 11 Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:19.56    1:11.10        
 12 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT    1:12.26        
 13 Fearon, Jamiel             6 Heatwaves-MR         2:17.11    1:16.39        
 -- He, Timothy                6 RFAC-MR              1:14.43         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                56.31         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Jack           8 NDAC-MR                59.54      53.63        
  2 Madison, Jack              8 WISC-MR                57.99      56.81        
  3 French, Riley              8 HVD-MR               1:03.75    1:00.02        
  4 Singer, Gavin              7 WISC-MR              1:03.99    1:00.25        
  5 Pupke, Cole                7 WISC-MR              1:15.99    1:08.11        
  6 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:10.85    1:13.15        
  7 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT    1:15.99        
 -- Banavara, Adi              7 WSSC-MR              1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:50.99         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Jack              8 WISC-MR                45.81      44.54        
  2 Singer, Gavin              7 WISC-MR                58.99      49.70        
  3 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR           56.25      50.20        
  4 O'Sullivan, Jack           8 NDAC-MR              1:20.11      51.19        
  5 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:40.10    1:04.08        
  6 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:18.04    1:13.81        
  7 Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:39.99    1:26.09        
  8 Banavara, Adi              7 WSSC-MR              1:30.00    1:39.22        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Riley              8 HVD-MR               1:56.55    1:49.99        
                  50.45     1:49.99 (59.54)                                        
  2 Singer, Gavin              7 WISC-MR              1:59.25    1:55.62        
                  53.18   1:55.62 (1:02.44)                                        
  3 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:18.98    2:17.31        
                1:04.09   2:17.31 (1:13.22)                                        
  4 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT    2:23.92        
  5 Cullen, Phin               8 WISC-MR                   NT    2:52.94        
 -- Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:04.74        DQ (1:11.64)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:49.23    1:36.20        
     1) Ruiz, Japhet 7                  2) Espinoza-Soriano, Jorge 8      
     3) Aragon Espinoza, Edahi 7        4) Velasco, Giovanni 7            
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:05.48    1:47.80        
     1) He, Timothy 6                   2) Chiappetta, Paolo 8            
     3) Vega, Isidro 8                  4) Goodwin, Owen 8                
                1:03.53     1:47.80 (44.27)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:55.30    1:53.38        
     1) Aragon Espinoza, Edahi 7        2) Espinoza-Soriano, Jorge 8      
     3) Ruiz, Japhet 7                  4) Fearon, Jamiel 6               
                1:06.24     1:53.38 (47.14)                                        
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Arms past hipline - breast
     1) Madison, Jack 8                 2) Singer, Gavin 7                
     3) Pupke, Cole 7                   4) Cullen, Phin 8                 
                  57.65          DQ (43.29)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                29.06      29.92        
  2 Licardi, Dominic          10 PBAC-MR                35.93      35.78        
  3 Neary, Jack                9 WISC-MR                36.73      36.75        
  4 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    36.51      36.80        
  5 Stueber, Colin             9 WISC-MR                36.34      37.58        
  6 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    38.01      37.74        
  7 Andros, Joe               10 NDAC-MR                37.84      37.79        
  8 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT      39.10        
  9 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR                 38.86      39.17        
 10 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    44.50      40.10        
 11 Berardis, Christopher      9 HVD-MR                 43.20      41.73        
 12 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR                47.42      42.00        
 13 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                43.38      42.22        
 14 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                46.03      42.24        
 15 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                41.94      42.55        
 16 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR                47.87      42.71        
 17 Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT      43.11        
 18 Frankl, Erik               9 VAC-MR                 46.34      43.83        
 19 Dorner, Declan             9 NDAC-MR                43.85      45.34        
 20 Corso, Joseph             10 HVD-MR                 52.56      46.02        
 21 Pena, Brandon             10 HVD-MR                    NT      49.15        
 22 Howard, Sam                9 RFAC-MR                50.62      51.03        
 23 Brady, James               9 HVD-MR                 50.03      55.52        
 24 Aming, Josiah             10 Heatwaves-MR         1:02.15    1:01.30        
 -- McGovern, William          9 HVD-MR                 47.79         DQ        
      No touch on turn
 -- Kui, Adam                 10 RFAC-MR                42.61         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:11.39    1:06.96        
                  31.51     1:06.96 (35.45)                                        
  2 Neary, Jack                9 WISC-MR              1:22.69    1:18.94        
                  37.52     1:18.94 (41.42)                                        
  3 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  1:18.24    1:19.52        
                  38.37     1:19.52 (41.15)                                        
  4 Howard, Andrew            10 HVD-MR               1:40.60    1:20.97        
                  37.96     1:20.97 (43.01)                                        
  5 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR  1:36.21    1:23.20        
                  38.51     1:23.20 (44.69)                                        
  6 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:20.72    1:28.90        
                  42.24     1:28.90 (46.66)                                        
  7 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR              1:45.09    1:30.20        
                  43.71     1:30.20 (46.49)                                        
  8 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              1:26.67    1:34.50        
                  45.08     1:34.50 (49.42)                                        
  9 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               1:39.68    1:34.89        
                  42.83     1:34.89 (52.06)                                        
 10 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:36.91    1:36.25        
                  45.02     1:36.25 (51.23)                                        
 11 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              1:53.11    1:39.47        
                  44.71     1:39.47 (54.76)                                        
 12 Poellot, Reed             10 HVD-MR                    NT    1:42.83        
                  44.87     1:42.83 (57.96)                                        
 13 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR  1:50.38    1:43.49        
                  47.98     1:43.49 (55.51)                                        
 14 Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT    1:44.27        
                  49.25     1:44.27 (55.02)                                        
 15 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              1:40.11    1:45.54        
                  47.94     1:45.54 (57.60)                                        
 16 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:46.27    1:46.90        
                  49.32     1:46.90 (57.58)                                        
 17 Howard, Sam                9 RFAC-MR              1:57.07    1:53.60        
                  52.25   1:53.60 (1:01.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neary, Jack                9 WISC-MR                44.53      41.99        
  2 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    45.44      42.66        
  3 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    42.93      42.87        
  4 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                45.32      43.00        
  5 Howard, Andrew            10 HVD-MR                 42.77      45.92        
  6 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                52.99      46.65        
  7 Pena, Brandon             10 HVD-MR                 52.19      47.04        
  8 Berardis, Christopher      9 HVD-MR                 51.15      47.39        
  9 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT      47.86        
 10 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR                 52.51      48.46        
 11 Stueber, Colin             9 WISC-MR                50.25      48.74        
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                49.09      50.27        
 13 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    51.41      51.39        
 14 Kui, Adam                 10 RFAC-MR                47.56      51.47        
 15 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR                56.51      53.39        
 16 Brady, James               9 HVD-MR               1:07.97    1:00.01        
 17 Howard, Sam                9 RFAC-MR              1:00.89    1:00.54        
 18 Poellot, Reed             10 HVD-MR                 59.12    1:01.18        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  1:34.83    1:34.11        
                  47.71     1:34.11 (46.40)                                        
  2 Neary, Jack                9 WISC-MR              1:32.55    1:35.15        
  3 Howard, Andrew            10 HVD-MR                    NT    1:37.34        
                  47.82     1:37.34 (49.52)                                        
  4 Berardis, Christopher      9 HVD-MR               1:55.33    1:43.69        
                  49.73     1:43.69 (53.96)                                        
  5 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:36.11    1:44.03        
                  50.29     1:44.03 (53.74)                                        
  6 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:39.94    1:44.12        
                  50.17     1:44.12 (53.95)                                        
  7 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:41.03    1:44.27        
                  51.59     1:44.27 (52.68)                                        
  8 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              2:05.11    1:47.52        
                  51.00     1:47.52 (56.52)                                        
  9 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR  2:10.00    1:48.85        
                  52.69     1:48.85 (56.16)                                        
 10 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:47.81    1:50.05        
                  51.70     1:50.05 (58.35)                                        
 11 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR              1:46.96    1:50.10        
                  53.75     1:50.10 (56.35)                                        
 12 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               1:54.34    1:51.08        
 13 Frankl, Erik               9 VAC-MR                    NT    2:03.92        
                1:00.66   2:03.92 (1:03.26)                                        
 14 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT    2:21.72        
                1:07.91   2:21.72 (1:13.81)                                        
 -- Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              1:50.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Corso, Joseph             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Multiple strokes
                1:01.92        DQ (1:10.64)                                        
 -- Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              2:07.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:00.15        DQ (1:05.69)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                46.72      43.49        
  2 Stueber, Colin             9 WISC-MR                46.75      44.96        
  3 Neary, Jack                9 WISC-MR                56.24      50.44        
  4 Dorner, Declan             9 NDAC-MR                52.20      50.61        
  5 Berardis, Christopher      9 HVD-MR                 57.08      50.82        
  6 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                53.50      53.21        
  7 Kui, Adam                 10 RFAC-MR                57.43      55.12        
  8 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    58.46      55.46        
  9 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    56.21      58.93        
 10 Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT    1:00.30        
 11 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT    1:00.51        
 12 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              1:05.11    1:04.51        
 13 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              1:03.11    1:15.00        
 -- McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    57.44         DQ        
      Butterfly kick
 -- Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                57.99         DQ        
      Scissors kick
 -- Pena, Brandon             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Licardi, Dominic          10 PBAC-MR              1:32.91    1:31.89        
                  44.61     1:31.89 (47.28)                                        
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:40.32    1:33.80        
                  44.84     1:33.80 (48.96)                                        
  3 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:46.00    1:47.09        
                  48.94     1:47.09 (58.15)                                        
  4 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              2:01.99    1:52.99        
                  55.87     1:52.99 (57.12)                                        
  5 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              1:49.81    1:53.55        
                  53.09   1:53.55 (1:00.46)                                        
  6 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:41.11    2:00.62        
                  55.46   2:00.62 (1:05.16)                                        
  7 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              2:08.62    2:00.99        
                  58.98   2:00.99 (1:02.01)                                        
  8 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              2:15.11    2:24.05        
                1:06.74   2:24.05 (1:17.31)                                        
  9 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              2:10.11    2:36.82        
 -- Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  2:10.14         DQ        
      Other
                  58.37        DQ (1:04.01)                                        
 -- Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:59.72         DQ        
      Arms past hipline
                  55.13        DQ (1:02.67)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                32.00      32.20        
  2 Neary, Jack                9 WISC-MR                40.58      43.34        
  3 Licardi, Dominic          10 PBAC-MR                44.84      43.97        
  4 Howard, Andrew            10 HVD-MR                 44.29      47.37        
  5 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                52.74      48.48        
  6 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                56.99      49.80        
  7 Dorner, Declan             9 NDAC-MR                52.00      51.39        
  8 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    51.30      51.91        
  9 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    50.30      52.68        
 10 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT      52.96        
 11 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    55.00      53.13        
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:04.47        
 13 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:01.81    1:09.12        
 -- Brady, James               9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- McGovern, William          9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:04.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Pena, Brandon             10 HVD-MR               1:14.12         DQ        
      Scissors kick
 -- Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:39.54    1:31.94        
                  46.19     1:31.94 (45.75)                                        
  2 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  1:42.13    1:35.85        
                  45.71     1:35.85 (50.14)                                        
  3 Howard, Andrew            10 HVD-MR               1:36.08    1:36.86        
                  46.66     1:36.86 (50.20)                                        
  4 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:45.51    1:39.01        
                  44.60     1:39.01 (54.41)                                        
  5 Berardis, Christopher      9 HVD-MR               1:50.33    1:42.33        
                  49.38     1:42.33 (52.95)                                        
  6 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              2:01.99    1:43.72        
  7 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              1:46.48    1:43.98        
                  51.79     1:43.98 (52.19)                                        
  8 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR  1:57.72    1:45.42        
                  51.33     1:45.42 (54.09)                                        
  9 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT    1:46.22        
                  49.61     1:46.22 (56.61)                                        
 10 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               1:50.33    1:48.06        
                  49.55     1:48.06 (58.51)                                        
 11 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:55.60    1:50.18        
                  53.66     1:50.18 (56.52)                                        
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:52.03        
 13 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              2:16.94    2:05.02        
                1:04.28   2:05.02 (1:00.74)                                        
 14 Poellot, Reed             10 HVD-MR               2:11.40    2:07.92        
                1:05.27   2:07.92 (1:02.65)                                        
 -- Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              2:10.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:01.95        DQ (1:05.15)                                        
 -- Brady, James               9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  57.86        DQ (1:06.59)                                        
 -- Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:12.67        DQ (1:14.77)                                        
 -- Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:02.51          DQ (57.90)                                        
 -- Pena, Brandon             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:06.12        DQ (1:19.09)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:48.37    2:37.82        
     1) Howard, Andrew 10               2) Berardis, Christopher 9        
     3) McCree-Salazar, Caden 10        4) Beaudoin, Jonah 9              
                  42.57     1:31.91 (49.34)     1:59.24 (27.33)     2:37.82 (38.58)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:30.11    2:47.57        
     1) Hewitt, Peter 9                 2) Hewitt, Jack 9                 
     3) Dorner, Declan 9                4) Olsson, Kian 10                
                  50.23     1:38.59 (48.36)     2:17.04 (38.45)     2:47.57 (30.53)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      3:02.67    2:53.41        
     1) Howard, Sam 9                   2) Chamberlain, Nicholas 10       
     3) Kui, Adam 10                    4) Kui, Barnabas 10               
                  48.81     1:31.87 (43.06)     2:14.84 (42.97)     2:53.41 (38.57)
  4 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                         NT    3:24.66        
     1) Brady, James 9                  2) Pena, Brandon 10               
     3) Markos, Thomas 10               4) Poellot, Reed 10               
                1:00.01   3:24.66 (2:24.65)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:59.62    3:02.60        
     1) Hewitt, Peter 9                 2) Andros, Joe 10                 
     3) Olsson, Kian 10                 4) Hewitt, Jack 9                 
                  59.11     1:47.58 (48.47)     2:03.33 (15.75)     3:02.60 (59.27)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  2:47.55    2:52.15        
                  39.17     1:22.67 (43.50)     2:07.75 (45.08)     2:52.15 (44.40)
  2 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                   NT    3:21.23        
                                  44.63 ( )   3:21.23 (2:36.60)                    
  3 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              3:30.97    3:31.42        
                                1:42.99 ( )   3:31.42 (1:48.43)                    
  4 Kui, Adam                 10 RFAC-MR                   NT    3:40.56        
                  47.11     1:44.49 (57.38)     2:43.38 (58.89)     3:40.56 (57.18)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                26.67      26.21 ZQ     
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 27.36      27.47 JO     
  3 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    29.35      28.46 SILV   
  4 Oakes, Tomek              12 PBAC-MR                28.56      28.74 SILV   
  5 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    29.06      29.14 SILV   
  6 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    29.97      29.78 SILV   
  7 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR                30.00      29.97 SILV   
  8 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    30.31      30.52 SILV   
  9 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 31.46      30.62 SILV   
 10 Speare, Troy              11 NDAC-MR                30.11      30.84        
 11 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    30.67      30.93        
 12 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR    31.69      31.73        
 13 Hogan, James              12 HVD-MR                 34.48      32.04        
 14 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR                32.42      32.65        
 15 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                32.98      32.77        
 16 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                32.13      32.86        
 17 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR    32.67      33.82        
 18 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                32.42      33.83        
 19 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    33.49      33.99        
 20 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 34.57      34.00        
 21 Wilson, Tyler             11 WISC-MR                37.62      36.84        
 22 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                 43.21      38.88        
 23 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                38.21      39.25        
 24 Villalobos, Anthony       11 Heatwaves-MR           44.94      48.21        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 59.49      59.12 JO     
                  27.78       59.12 (31.34)                                        
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:02.02    1:00.13 SILV   
  3 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:03.76    1:00.71 SILV   
                  29.20     1:00.71 (31.51)                                        
  4 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:03.53    1:03.84 SILV   
                  30.63     1:03.84 (33.21)                                        
  5 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:04.55    1:04.60 SILV   
                  31.01     1:04.60 (33.59)                                        
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:07.93    1:06.63 SILV   
                  31.97     1:06.63 (34.66)                                        
  7 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:08.70    1:07.02        
                  31.41     1:07.02 (35.61)                                        
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:10.62    1:08.23        
                  32.19     1:08.23 (36.04)                                        
  9 Speare, Troy              11 NDAC-MR              1:10.71    1:08.78        
                  32.86     1:08.78 (35.92)                                        
 10 Delatorre, Jael           11 Heatwaves-MR         1:25.26    1:12.03        
                  34.53     1:12.03 (37.50)                                        
 11 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR              1:11.38    1:12.08        
                  34.99     1:12.08 (37.09)                                        
 12 Hogan, James              12 HVD-MR               1:16.59    1:13.27        
                  35.97     1:13.27 (37.30)                                        
 13 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:16.08    1:13.41        
                  35.41     1:13.41 (38.00)                                        
 14 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR  1:11.26    1:14.42        
                  33.91     1:14.42 (40.51)                                        
 15 Storaska, Noah            12 VAC-MR               1:15.93    1:16.50        
                  36.13     1:16.50 (40.37)                                        
 16 Gallagher, Joshua         11 VAC-MR               1:30.39    1:17.28        
                  35.99     1:17.28 (41.29)                                        
 17 Garitta, Sam              11 HVD-MR               1:22.43    1:18.34        
                  35.79     1:18.34 (42.55)                                        
 18 Nguyen, Dylan             12 WISC-MR              1:34.11    1:18.53        
                  36.57     1:18.53 (41.96)                                        
 19 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  1:15.02    1:20.25        
 20 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:27.11    1:21.21        
                  37.98     1:21.21 (43.23)                                        
 21 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR              1:24.91    1:21.42        
                  37.67     1:21.42 (43.75)                                        
 22 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR         1:21.27    1:23.22        
                  36.60     1:23.22 (46.62)                                        
 23 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                    NT    1:28.04        
                  40.48     1:28.04 (47.56)                                        
 24 Devlin, Blaze             11 VAC-MR               1:17.78    1:28.93        
                  40.53     1:28.93 (48.40)                                        
 25 Osullivan, Sam            11 NDAC-MR              1:46.37    1:29.02        
                  42.54     1:29.02 (46.48)                                        
 26 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR              1:29.01    1:30.05        
                  40.46     1:30.05 (49.59)                                        
 27 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR         1:36.98    1:31.69        
                  42.86     1:31.69 (48.83)                                        
 28 Ramirez, Bryan            11 Heatwaves-MR         1:31.10    1:32.53        
                  44.48     1:32.53 (48.05)                                        
 29 Villalobos, Anthony       11 Heatwaves-MR         1:37.25    1:33.93        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              2:15.22    2:08.17 ZQ     
                  28.70     1:01.09 (32.39)     1:35.13 (34.04)     2:08.17 (33.04)
  2 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  2:16.11    2:11.22 SILV   
                  29.53     1:02.26 (32.73)     1:36.88 (34.62)     2:11.22 (34.34)
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              2:25.34    2:18.51 SILV   
                  31.75     1:07.85 (36.10)     1:45.10 (37.25)     2:18.51 (33.41)
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               2:31.67    2:20.97 SILV   
                                                    1:46.00 ( )     2:20.97 (34.97)
  5 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               2:39.06    2:26.25        
                  32.09     1:08.90 (36.81)     1:47.17 (38.27)     2:26.25 (39.08)
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  2:24.91    2:28.87        
                  33.09     1:11.24 (38.15)     1:50.61 (39.37)     2:28.87 (38.26)
  7 Speare, Troy              11 NDAC-MR              2:48.59    2:34.83        
                  34.81     1:14.46 (39.65)     1:55.47 (41.01)     2:34.83 (39.36)
  8 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  2:55.50    2:44.98        
                  35.79     1:18.42 (42.63)     2:02.69 (44.27)     2:44.98 (42.29)
  9 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  3:05.00    2:46.68        
                                                    2:02.48 ( )     2:46.68 (44.20)
 -- Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              2:44.27         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 29.50      30.48 ZQ     
  2 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    34.41      32.24 SILV   
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                33.47      34.30 SILV   
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    34.61      35.15 SILV   
  5 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.24      35.65 SILV   
  6 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    35.44      35.76 SILV   
  7 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    35.82      36.28        
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 37.57      37.09        
  9 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    37.36      37.17        
 10 Speare, Troy              11 NDAC-MR                39.26      39.23        
 11 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                39.46      39.47        
 12 Delatorre, Jael           11 Heatwaves-MR           46.65      39.72        
 13 Hogan, James              12 HVD-MR                 38.84      40.03        
 14 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    42.99      40.16        
 15 Nguyen, Dylan             12 WISC-MR                40.07      40.97        
 16 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                40.96      40.99        
 17 Gallagher, Joshua         11 VAC-MR                 40.22      41.27        
 18 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                41.25      41.43        
 19 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                39.07      41.61        
 20 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 43.19      42.36        
 21 Devlin, Blaze             11 VAC-MR                 41.63      43.14        
 22 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                44.08      43.77        
 23 Wilson, Tyler             11 WISC-MR                45.82      44.49        
 24 Villalobos, Anthony       11 Heatwaves-MR           49.27      46.21        
 25 Ramirez, Bryan            11 Heatwaves-MR           49.46      51.05        
 26 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR               1:12.87      51.77        
 27 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           55.73      55.04        
 28 Cruz, AJ                  11 PBAC-MR                50.00      56.26        
 -- Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR           48.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:07.29    1:07.26 JO     
                  33.09     1:07.26 (34.17)                                        
  2 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:13.12    1:08.94 JO     
                  33.95     1:08.94 (34.99)                                        
  3 Oakes, Tomek              12 PBAC-MR              1:10.67    1:11.28 SILV   
                  35.10     1:11.28 (36.18)                                        
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:12.88    1:11.40 SILV   
                  35.52     1:11.40 (35.88)                                        
  5 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:16.48    1:14.98 SILV   
                  36.58     1:14.98 (38.40)                                        
  6 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:18.01    1:16.43 SILV   
                  37.05     1:16.43 (39.38)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:18.14    1:16.76 SILV   
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:19.83    1:19.53        
                  39.03     1:19.53 (40.50)                                        
  9 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR              1:25.88    1:21.24        
                  39.45     1:21.24 (41.79)                                        
 10 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:21.10    1:22.33        
                  39.97     1:22.33 (42.36)                                        
 11 Hogan, James              12 HVD-MR               1:27.19    1:25.09        
                  41.66     1:25.09 (43.43)                                        
 12 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:31.12    1:25.24        
                  42.09     1:25.24 (43.15)                                        
 13 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR              1:31.12    1:32.07        
 14 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  1:29.58    1:33.06        
                  44.78     1:33.06 (48.28)                                        
 15 Garitta, Sam              11 HVD-MR               1:35.29    1:33.11        
                  44.30     1:33.11 (48.81)                                        
 16 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:38.62    1:34.23        
                  44.99     1:34.23 (49.24)                                        
 17 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  1:36.10    1:34.76        
 18 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                    NT    1:43.45        
                  48.92     1:43.45 (54.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 36.17      36.27 JO     
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.91      37.17 SILV   
  3 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    38.13      37.67 SILV   
  4 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    40.09      37.78 SILV   
  5 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                38.34      37.86 SILV   
  6 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    38.40      38.93 SILV   
  7 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    42.15      41.39        
  8 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                41.74      41.46        
  9 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR    41.40      41.65        
 10 Nguyen, Dylan             12 WISC-MR                47.93      43.12        
 11 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 47.20      43.22        
 12 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    45.12      43.31        
 13 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                45.62      43.53        
 14 Hogan, James              12 HVD-MR                 45.55      44.78        
 15 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                45.56      46.11        
 16 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                47.68      47.01        
 17 Gallagher, Joshua         11 VAC-MR                 55.83      47.28        
 18 Storaska, Noah            12 VAC-MR                 49.23      47.62        
 19 Wilson, Tyler             11 WISC-MR                50.64      48.87        
 20 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 56.41      51.53        
 21 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           56.33      52.07        
 22 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                    NT      53.34        
 23 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    59.49      54.24        
 24 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                52.92      55.66        
 25 Devlin, Blaze             11 VAC-MR                 55.06      55.94        
 26 Osullivan, Sam            11 NDAC-MR              1:08.75    1:00.64        
 -- Cruz, AJ                  11 PBAC-MR                55.00         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:21.84    1:19.21 SILV   
                  37.46     1:19.21 (41.75)                                        
  2 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.52 SILV   
                  39.50     1:21.52 (42.02)                                        
  3 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:27.63    1:22.45 SILV   
                  39.12     1:22.45 (43.33)                                        
  4 Oakes, Tomek              12 PBAC-MR              1:27.78    1:23.26 SILV   
                  40.14     1:23.26 (43.12)                                        
  5 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:27.26    1:26.11 SILV   
                  39.74     1:26.11 (46.37)                                        
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:32.66    1:28.87        
                  42.65     1:28.87 (46.22)                                        
  7 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR              1:30.34    1:29.77        
                  42.73     1:29.77 (47.04)                                        
  8 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR  1:32.20    1:32.33        
                  41.65     1:32.33 (50.68)                                        
  9 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:39.87    1:33.38        
                  44.80     1:33.38 (48.58)                                        
 10 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR              1:32.71    1:34.05        
                  43.82     1:34.05 (50.23)                                        
 11 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:42.05    1:37.89        
                  47.26     1:37.89 (50.63)                                        
 12 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR              1:43.08    1:37.90        
                  45.87     1:37.90 (52.03)                                        
 13 Speare, Troy              11 NDAC-MR              1:47.59    1:37.95        
                  46.42     1:37.95 (51.53)                                        
 14 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              1:40.43    1:40.39        
                  48.81     1:40.39 (51.58)                                        
 15 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  1:47.83    1:43.92        
                  47.40     1:43.92 (56.52)                                        
 16 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:51.60    1:46.38        
                  49.42     1:46.38 (56.96)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              11 NDAC-MR                31.87      31.79 SILV   
  2 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    34.99      32.16 SILV   
  3 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    33.97      33.49 SILV   
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    35.17      35.22        
  5 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    37.61      35.39        
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    39.20      37.91        
  7 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 44.65      38.56        
  8 Devlin, Blaze             11 VAC-MR                 36.35      38.82        
  9 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    41.51      38.93        
 10 Delatorre, Jael           11 Heatwaves-MR           49.43      39.29        
 11 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 42.46      40.43        
 12 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                51.78      40.51        
 13 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                39.21      41.68        
 14 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR           44.38      43.33        
 15 Storaska, Noah            12 VAC-MR                 46.12      45.03        
 16 Hogan, James              12 HVD-MR                 44.77      45.06        
 17 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 45.16      45.17        
 18 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR    50.00      45.99        
 19 Ramirez, Bryan            11 Heatwaves-MR           49.54      51.83        
 -- Nguyen, Dylan             12 WISC-MR                48.42         DQ        
      False start
 -- Cruz, AJ                  11 PBAC-MR              1:02.23         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Osullivan, Sam            11 NDAC-MR              1:00.11         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:17.65    1:07.24 ZQ     
                  31.34     1:07.24 (35.90)                                        
  2 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:17.98    1:13.38 SILV   
                  34.87     1:13.38 (38.51)                                        
  3 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                   NT    1:33.58        
                  43.55     1:33.58 (50.03)                                        
  4 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  1:31.11    1:35.87        
                  44.65     1:35.87 (51.22)                                        
  5 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              1:40.99    1:37.32        
                  46.20     1:37.32 (51.12)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:19.02    1:10.80 SILV   
                  33.73     1:10.80 (37.07)                                        
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:13.94    1:11.32 SILV   
                  33.83     1:11.32 (37.49)                                        
  3 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:15.27    1:13.90 SILV   
                  34.92     1:13.90 (38.98)                                        
  4 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:20.01    1:15.62 SILV   
                  34.47     1:15.62 (41.15)                                        
  5 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:19.09    1:17.44        
                  38.21     1:17.44 (39.23)                                        
  6 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:19.50    1:17.88        
                  37.81     1:17.88 (40.07)                                        
  7 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:21.11    1:20.67        
                  36.53     1:20.67 (44.14)                                        
  8 Speare, Troy              11 NDAC-MR              1:18.93    1:21.15        
                  37.48     1:21.15 (43.67)                                        
  9 Hogan, James              12 HVD-MR               1:40.76    1:23.32        
                  39.16     1:23.32 (44.16)                                        
 10 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR  1:33.00    1:23.62        
                  39.46     1:23.62 (44.16)                                        
 11 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR              1:23.01    1:24.14        
                  42.74     1:24.14 (41.40)                                        
 12 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR              1:24.09    1:24.42        
                  39.39     1:24.42 (45.03)                                        
 13 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:27.46    1:25.71        
                  41.18     1:25.71 (44.53)                                        
 14 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  1:40.16    1:31.97        
                  45.27     1:31.97 (46.70)                                        
 15 Garitta, Sam              11 HVD-MR               1:36.20    1:32.04        
                  42.22     1:32.04 (49.82)                                        
 16 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:48.61    1:32.61        
                  42.74     1:32.61 (49.87)                                        
 17 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:38.33        
                  44.42     1:38.33 (53.91)                                        
 18 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR              1:34.85    1:41.36        
                  46.40     1:41.36 (54.96)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  ZQ
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  2:39.52    2:32.37 SILV   
                  36.03     1:13.99 (37.96)     1:58.54 (44.55)     2:32.37 (33.83)
  2 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              2:33.78    2:33.53 SILV   
                  34.86     1:15.90 (41.04)     2:00.24 (44.34)     2:33.53 (33.29)
  3 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  2:46.48    2:44.95 SILV   
                  39.01     1:21.03 (42.02)     2:08.54 (47.51)     2:44.95 (36.41)
  4 Speare, Troy              11 NDAC-MR              3:10.17    2:56.59        
                  35.88     1:22.44 (46.56)     2:18.03 (55.59)     2:56.59 (38.56)
  5 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               2:58.26    3:01.03        
                  43.39     1:28.67 (45.28)     2:23.48 (54.81)     3:01.03 (37.55)
 -- Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              3:14.84         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  44.63     1:32.18 (47.55)     2:28.58 (56.40)          DQ (41.01)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:03.30    1:55.46        
     1) Majumdar, Ryan 12               2) Ruiz, Nathaniel 11             
     3) Garitta, Sam 11                 4) Faughnan, Patrick 12           
                  27.50       57.23 (29.73)     1:29.57 (32.34)     1:55.46 (25.89)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:11.11    2:10.06        
     1) Speare, Troy 11                 2) Dorner, Benjamin 11            
     3) Heidebrecht, Martin 12          4) Daniels, Owen 11               
                  31.81     1:04.83 (33.02)     1:41.05 (36.22)     2:10.06 (29.01)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT    2:23.59        
     1) Stueber, Aidan 11               2) Wilson, Tyler 11               
     3) Mulieri, Dylan 12               4) Nguyen, Dylan 12               
                  32.39     1:09.26 (36.87)     1:49.24 (39.98)     2:23.59 (34.35)
  4 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:39.56    2:32.33        
     1) Cortes Cruz, Jezrael 12         2) Ramirez, Bryan 11              
     3) Cruz Santos, Yoel 12            4) Delatorre, Jael 11             
                  43.41     1:26.89 (43.48)     2:01.22 (34.33)     2:32.33 (31.11)
 -- Long Island Express-MR  'A'                       1:59.97         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Piedrahita, Julian 12           2) Chang, Henry 11                
     3) Tang, Richard 12                4) Schmitt, Alex 12               
                  29.25       58.31 (29.06)     1:27.69 (29.38)          DQ (28.50)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       2:18.37    2:11.34        
     1) Piedrahita, Julian 12           2) Tang, Richard 12               
     3) Chang, Henry 11                 4) Schmitt, Alex 12               
                  32.56     1:09.27 (36.71)     1:42.04 (32.77)     2:11.34 (29.30)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:28.01    2:32.90        
     1) Hogan, James 12                 2) Majumdar, Ryan 12              
     3) Ruiz, Nathaniel 11              4) Garitta, Sam 11                
                  39.64     1:20.70 (41.06)     1:59.19 (38.49)     2:32.90 (33.71)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dugo, Jesse               13 WISC-MR                26.98      25.78 SILV   
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 26.17      25.98 SILV   
  3 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR                26.37      26.37 SILV   
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                25.80      26.42 SILV   
  5 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR    26.98      26.74 SILV   
  6 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR    26.79      26.99        
  7 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR    29.50      27.06        
  8 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR    27.98      27.09        
  9 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR    27.27      27.19        
 10 Murray, Tristan           14 HVD-MR                 29.13      27.25        
 11 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR    27.02      27.30        
 12 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR                29.13      27.34        
 13 Clyde, Miles              13 HVD-MR                 27.40      27.49        
 14 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR                27.76      27.71        
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                28.01      27.92        
 16 Burger, Nate              13 NDAC-MR                29.05      28.14        
 16 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR                27.83      28.14        
 18 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR    29.33      28.33        
 19 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR    28.45      28.56        
 20 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR    29.00      29.03        
 21 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR                29.39      30.38        
 22 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR    32.30      30.48        
 23 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR    31.05      30.93        
 24 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR    31.67      31.20        
 25 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR    31.70      31.78        
 26 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR                32.32      32.56        
 27 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR           42.51      34.26        
 28 Johnson, William          13 HVD-MR                 35.24      34.56        
 29 Haedrich, James           13 Express Swimming-MR    35.97      35.09        
 30 Decicco, Jonathan         13 Express Swimming-MR    35.24      35.55        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                58.12      56.97 SILV   
                  27.35       56.97 (29.62)                                        
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 58.02      57.16 SILV   
                  27.33       57.16 (29.83)                                        
  3 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR    57.90      57.46 SILV   
                  27.60       57.46 (29.86)                                        
  4 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              1:00.84      58.40 SILV   
                  28.06       58.40 (30.34)                                        
  5 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:00.16      59.15 SILV   
                  27.13       59.15 (32.02)                                        
  6 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR    59.22      59.21 SILV   
                  28.15       59.21 (31.06)                                        
  7 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:00.14      59.29 SILV   
                  28.35       59.29 (30.94)                                        
  8 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR    59.97      59.64        
                  28.26       59.64 (31.38)                                        
  9 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              1:01.65      59.83        
                  28.77       59.83 (31.06)                                        
 10 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:00.99      59.87        
                  28.68       59.87 (31.19)                                        
 11 Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:02.85    1:00.00        
                  29.56     1:00.00 (30.44)                                        
 12 Storaska, Nathaniel       14 VAC-MR               1:00.88    1:00.47        
                  28.72     1:00.47 (31.75)                                        
 13 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  1:03.92    1:00.82        
                  28.97     1:00.82 (31.85)                                        
 14 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:02.43    1:01.12        
                  29.66     1:01.12 (31.46)                                        
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:04.59    1:01.26        
                  28.95     1:01.26 (32.31)                                        
 16 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  1:02.06    1:01.50        
                  29.12     1:01.50 (32.38)                                        
 17 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:03.63    1:02.49        
                  29.96     1:02.49 (32.53)                                        
 18 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:08.86    1:05.59        
                  30.26     1:05.59 (35.33)                                        
 19 Anewalt, Chris            14 HVD-MR               1:08.51    1:07.04        
                  31.68     1:07.04 (35.36)                                        
 20 Godfrey, Ryan             13 WSSC-MR              1:07.53    1:07.69        
                  32.01     1:07.69 (35.68)                                        
 21 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  1:10.05    1:08.32        
                  32.13     1:08.32 (36.19)                                        
 22 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:10.89    1:09.33        
                  31.74     1:09.33 (37.59)                                        
 23 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:09.81    1:09.41        
                  32.86     1:09.41 (36.55)                                        
 24 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:11.88    1:09.95        
                  32.62     1:09.95 (37.33)                                        
 25 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:13.00    1:10.18        
                  33.67     1:10.18 (36.51)                                        
 26 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:09.85    1:10.50        
                  31.99     1:10.50 (38.51)                                        
 27 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR         1:17.64    1:11.08        
                  33.59     1:11.08 (37.49)                                        
 28 Laverde, Matthew          13 HVD-MR               1:36.33    1:17.05        
                  35.91     1:17.05 (41.14)                                        
 29 Johnson, William          13 HVD-MR               1:25.45    1:22.29        
                  37.83     1:22.29 (44.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:06.27    2:05.31 SILV   
                  28.59     1:00.58 (31.99)     1:33.61 (33.03)     2:05.31 (31.70)
  2 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR  2:10.31    2:07.11 SILV   
                  28.86     1:01.47 (32.61)     1:35.60 (34.13)     2:07.11 (31.51)
  3 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              2:08.57    2:07.34 SILV   
                  29.85     1:02.22 (32.37)     1:35.08 (32.86)     2:07.34 (32.26)
  4 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  2:07.80    2:10.51 SILV   
                  29.71     1:02.56 (32.85)     1:36.53 (33.97)     2:10.51 (33.98)
  5 Clyde, Miles              13 HVD-MR               2:08.33    2:15.16        
                  29.29     1:03.15 (33.86)     1:39.31 (36.16)     2:15.16 (35.85)
  6 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:19.92    2:15.45        
                  28.50     1:02.03 (33.53)     1:38.70 (36.67)     2:15.45 (36.75)
  7 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              2:12.75    2:18.71        
                  31.22     1:05.86 (34.64)     1:42.86 (37.00)     2:18.71 (35.85)
  8 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:23.19    2:20.84        
                  30.29     1:04.69 (34.40)     1:42.25 (37.56)     2:20.84 (38.59)
  9 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              2:43.14    2:35.79        
                  35.31     1:14.30 (38.99)     1:55.89 (41.59)     2:35.79 (39.90)
 -- Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              2:37.96         DQ        
      No touch on turn
                  32.15     1:12.22 (40.07)        DQ (1:21.84)                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.99  JO
              5:19.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  5:45.00    5:36.53 SILV   
                  29.75     1:03.29 (33.54)     1:37.93 (34.64)     2:12.42 (34.49)
        2:47.31 (34.89)     3:22.12 (34.81)     3:56.16 (34.04)     4:30.20 (34.04)
        5:04.25 (34.05)     5:36.53 (32.28)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              6:07.84    5:41.14 SILV   
                  31.04     1:04.03 (32.99)     1:38.37 (34.34)     2:12.97 (34.60)
        2:47.85 (34.88)     3:22.43 (34.58)     3:57.47 (35.04)     4:32.67 (35.20)
        5:07.35 (34.68)     5:41.14 (33.79)                                        
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              5:41.87    5:42.95 SILV   
                  29.43     1:03.32 (33.89)     1:37.94 (34.62)     2:12.70 (34.76)
        2:48.25 (35.55)                             3:59.35 ( )                    
            5:10.61 ( )     5:42.95 (32.34)                                        
  4 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  6:03.55    6:00.48        
                  30.61     1:05.64 (35.03)     1:41.96 (36.32)     2:18.74 (36.78)
        2:55.52 (36.78)     3:32.40 (36.88)     4:09.68 (37.28)     4:47.16 (37.48)
        5:24.27 (37.11)     6:00.48 (36.21)                                        
  5 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              6:10.78    6:22.90        
                  31.65     1:08.03 (36.38)     1:46.79 (38.76)     2:26.56 (39.77)
        3:05.09 (38.53)     3:45.33 (40.24)     4:26.32 (40.99)     5:06.26 (39.94)
        5:44.97 (38.71)     6:22.90 (37.93)                                        
  6 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              6:53.42    6:29.88        
                  32.08     1:09.66 (37.58)     1:49.71 (40.05)     2:30.81 (41.10)
        3:11.13 (40.32)     3:51.59 (40.46)     4:32.33 (40.74)     5:13.28 (40.95)
        5:53.34 (40.06)     6:29.88 (36.54)                                        
  7 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              6:45.73    6:30.46        
                  30.86     1:07.34 (36.48)     1:47.20 (39.86)     2:28.42 (41.22)
        3:10.48 (42.06)     3:51.78 (41.30)     4:32.85 (41.07)     5:14.43 (41.58)
        5:53.89 (39.46)     6:30.46 (36.57)                                        
  8 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              6:58.33    6:58.04        
                                1:19.68 ( )     2:03.14 (43.46)     2:46.85 (43.71)
        3:29.96 (43.11)     4:11.84 (41.88)                             5:37.20 ( )
      6:58.04 (1:20.84)                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:06.41    1:06.56 SILV   
                  32.49     1:06.56 (34.07)                                        
  2 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  1:06.00    1:06.57 SILV   
                  32.51     1:06.57 (34.06)                                        
  3 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              1:06.50    1:07.59 SILV   
                  33.39     1:07.59 (34.20)                                        
  4 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  1:07.32    1:07.93 SILV   
                  33.70     1:07.93 (34.23)                                        
  5 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:09.04    1:08.02 SILV   
                  33.50     1:08.02 (34.52)                                        
  6 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:13.02    1:09.41        
  7 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              1:21.89    1:09.90        
                  34.22     1:09.90 (35.68)                                        
  8 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:10.11    1:10.91        
                  34.42     1:10.91 (36.49)                                        
  9 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  1:15.00    1:11.73        
                  34.66     1:11.73 (37.07)                                        
 10 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  1:13.18    1:11.83        
                  34.30     1:11.83 (37.53)                                        
 11 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:17.09    1:12.19        
                  34.94     1:12.19 (37.25)                                        
 12 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:16.21    1:13.18        
                  35.78     1:13.18 (37.40)                                        
 13 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:15.61    1:14.41        
                  35.66     1:14.41 (38.75)                                        
 14 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:17.32    1:15.76        
                  37.12     1:15.76 (38.64)                                        
 15 Anewalt, Chris            14 HVD-MR               1:15.70    1:16.59        
 16 Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:19.09    1:16.92        
                  38.63     1:16.92 (38.29)                                        
 17 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:19.52    1:18.28        
                  38.25     1:18.28 (40.03)                                        
 18 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:22.95    1:21.74        
                  39.69     1:21.74 (42.05)                                        
 19 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:23.52    1:22.35        
                  39.72     1:22.35 (42.63)                                        
 20 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:23.38    1:22.60        
                  39.41     1:22.60 (43.19)                                        
 21 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  1:28.95    1:23.01        
                  40.23     1:23.01 (42.78)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:24.39    1:23.56        
 22 Godfrey, Ryan             13 WSSC-MR              1:22.21    1:23.56        
                  39.90     1:23.56 (43.66)                                        
 24 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:22.45    1:25.24        
                  41.47     1:25.24 (43.77)                                        
 25 Laverde, Matthew          13 HVD-MR               1:46.88    1:26.36        
                  40.59     1:26.36 (45.77)                                        
 -- Johnson, William          13 HVD-MR               1:24.86         DQ        
      Multiple strokes
                  40.66          DQ (43.44)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:15.02    1:10.67 SILV   
                  33.16     1:10.67 (37.51)                                        
  2 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR  1:13.92    1:10.98 SILV   
                  33.55     1:10.98 (37.43)                                        
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:10.19    1:11.80 SILV   
                  34.04     1:11.80 (37.76)                                        
  4 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  1:14.79    1:13.91 SILV   
                  35.04     1:13.91 (38.87)                                        
  5 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:17.49    1:14.19 SILV   
                  35.19     1:14.19 (39.00)                                        
  6 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR  1:17.02    1:14.93 SILV   
                  35.03     1:14.93 (39.90)                                        
  7 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:16.56    1:15.23 SILV   
                  34.54     1:15.23 (40.69)                                        
  8 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:16.39 SILV   
                  35.68     1:16.39 (40.71)                                        
  9 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              1:22.14    1:17.40        
                  36.72     1:17.40 (40.68)                                        
 10 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  1:23.60    1:18.49        
                  37.28     1:18.49 (41.21)                                        
 11 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:21.94    1:19.23        
                  37.87     1:19.23 (41.36)                                        
 12 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  1:20.17    1:19.31        
                  37.18     1:19.31 (42.13)                                        
 13 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:22.87    1:20.01        
                  37.99     1:20.01 (42.02)                                        
 14 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:22.13    1:22.70        
                  38.62     1:22.70 (44.08)                                        
 15 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:25.11    1:23.38        
                  38.23     1:23.38 (45.15)                                        
 16 Clyde, Miles              13 HVD-MR               1:31.33    1:24.46        
                  39.46     1:24.46 (45.00)                                        
 17 Burger, Nate              13 NDAC-MR              1:38.86    1:26.99        
                  40.85     1:26.99 (46.14)                                        
 18 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:28.01    1:27.34        
                  41.84     1:27.34 (45.50)                                        
 19 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:28.06    1:27.86        
                  42.01     1:27.86 (45.85)                                        
 20 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR         1:42.78    1:28.10        
                  41.68     1:28.10 (46.42)                                        
 21 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:29.85    1:31.75        
                  41.55     1:31.75 (50.20)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:36.34    1:34.80        
                  43.57     1:34.80 (51.23)                                        
 23 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  1:38.23    1:37.34        
                  45.09     1:37.34 (52.25)                                        
 24 Decicco, Jonathan         13 Express Swimming-MR  1:43.76    1:40.24        
                  47.04     1:40.24 (53.20)                                        
 25 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:43.91    1:41.62        
                  48.52     1:41.62 (53.10)                                        
 26 Haedrich, James           13 Express Swimming-MR  1:42.60    1:42.15        
                  46.90     1:42.15 (55.25)                                        
 -- Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:43.33         DQ        
      Scissors kick
                  40.63          DQ (47.87)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  1:02.38    1:02.46 SILV   
                  29.23     1:02.46 (33.23)                                        
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:03.47    1:02.85 SILV   
                  29.20     1:02.85 (33.65)                                        
  3 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:07.22    1:05.90 SILV   
                  30.70     1:05.90 (35.20)                                        
  4 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              1:13.00    1:07.11        
                  30.70     1:07.11 (36.41)                                        
  5 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:11.84    1:08.92        
                  31.44     1:08.92 (37.48)                                        
  6 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  1:09.19    1:09.74        
                  31.58     1:09.74 (38.16)                                        
  7 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:13.20    1:10.40        
                  33.31     1:10.40 (37.09)                                        
  8 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:13.27    1:11.39        
                  33.11     1:11.39 (38.28)                                        
  9 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:11.62    1:11.45        
                  33.49     1:11.45 (37.96)                                        
 10 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:17.74    1:16.52        
                  35.25     1:16.52 (41.27)                                        
 11 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:16.64    1:19.40        
                  34.84     1:19.40 (44.56)                                        
 12 Godfrey, Ryan             13 WSSC-MR              2:10.00    1:25.15        
                  38.91     1:25.15 (46.24)                                        
 13 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR         1:41.25    1:27.50        
                  39.52     1:27.50 (47.98)                                        
 14 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:30.89        
                  42.45     1:30.89 (48.44)                                        
 15 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:42.95        
                  46.08     1:42.95 (56.87)                                        
 16 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:40.11    1:45.74        
                  48.12     1:45.74 (57.62)                                        
 -- Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:09.96         DQ        
      Scissors kick
                  30.00          DQ (43.47)                                        
 -- Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  37.81          DQ (47.19)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               2:23.14    2:21.36 SILV   
                  30.08     1:08.31 (38.23)     1:50.24 (41.93)     2:21.36 (31.12)
  2 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  2:23.03    2:21.93 SILV   
                  29.58     1:08.49 (38.91)     1:50.54 (42.05)     2:21.93 (31.39)
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:24.61    2:22.88 SILV   
                                1:10.30 ( )     1:50.90 (40.60)     2:22.88 (31.98)
  4 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR  2:29.91    2:24.33 SILV   
                  33.37     1:10.91 (37.54)     1:51.40 (40.49)     2:24.33 (32.93)
  5 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  2:27.36    2:26.61 SILV   
                  31.81     1:10.89 (39.08)     1:54.42 (43.53)     2:26.61 (32.19)
  6 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  2:34.01    2:28.76 SILV   
                  31.62     1:09.39 (37.77)     1:54.60 (45.21)     2:28.76 (34.16)
  7 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              2:40.89    2:29.72 SILV   
                  34.31     1:12.52 (38.21)     1:57.24 (44.72)     2:29.72 (32.48)
  8 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              2:29.72    2:29.91 SILV   
                  32.38     1:10.69 (38.31)     1:56.28 (45.59)     2:29.91 (33.63)
  9 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  2:39.96    2:30.68 SILV   
                  34.75     1:13.70 (38.95)     1:56.51 (42.81)     2:30.68 (34.17)
 10 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              2:25.99    2:30.77 SILV   
                  31.19     1:07.15 (35.96)     1:56.86 (49.71)     2:30.77 (33.91)
 11 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  2:38.08    2:31.34        
                  33.42     1:11.65 (38.23)     1:57.85 (46.20)     2:31.34 (33.49)
 12 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR  2:30.46    2:32.59        
                  33.09     1:12.70 (39.61)     1:57.41 (44.71)     2:32.59 (35.18)
 13 Clyde, Miles              13 HVD-MR               2:36.33    2:33.84        
                  33.14     1:12.40 (39.26)     1:59.35 (46.95)     2:33.84 (34.49)
 14 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:39.86    2:36.61        
                  32.78     1:13.58 (40.80)     1:59.48 (45.90)     2:36.61 (37.13)
 15 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              2:31.15    2:39.28        
                  32.89     1:14.57 (41.68)     2:02.12 (47.55)     2:39.28 (37.16)
 16 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:36.87    2:41.80        
                  30.07     1:14.24 (44.17)     2:05.05 (50.81)     2:41.80 (36.75)
 17 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  2:55.00    2:42.54        
                  34.27     1:16.38 (42.11)     2:05.10 (48.72)     2:42.54 (37.44)
 18 Burger, Nate              13 NDAC-MR              2:47.78    2:42.75        
                  34.23     1:15.54 (41.31)     2:04.66 (49.12)     2:42.75 (38.09)
 19 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:53.31    2:53.27        
                  40.79     1:24.67 (43.88)     2:14.18 (49.51)     2:53.27 (39.09)
 20 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  2:51.12    2:54.05        
                  44.89     1:27.88 (42.99)     2:16.04 (48.16)     2:54.05 (38.01)
 21 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  3:20.00    2:55.88        
                  38.07   2:55.88 (2:17.81)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              2:50.54    2:56.58        
                  35.14     1:20.96 (45.82)     2:15.79 (54.83)     2:56.58 (40.79)
 23 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  3:09.72    3:03.22        
                  42.51     1:28.44 (45.93)     2:24.91 (56.47)     3:03.22 (38.31)
 24 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              3:13.98    3:10.75        
                  43.25     1:30.38 (47.13)   2:30.81 (1:00.43)     3:10.75 (39.94)
 25 Decicco, Jonathan         13 Express Swimming-MR  3:30.00    3:11.69        
                  41.79   2:30.16 (1:48.37)     3:11.69 (41.53)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:49.31    1:51.60        
     1) LaBianca, Jack 13               2) Sherman, Benjamin 14           
     3) Harrilal, Ayden 13              4) Christou, Alex 13              
                  26.58       53.39 (26.81)     1:20.61 (27.22)     1:51.60 (30.99)
 -- Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:58.47         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Anewalt, Chris 14               2) Laverde, Matthew 13            
     3) Kastanis, Dylan 13              4) Murray, Tristan 14             
                  31.47     1:02.05 (30.58)     1:30.92 (28.87)          DQ (25.43)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       2:02.56    1:59.62        
     1) Plaza, Sebastian 14             2) Sansano, Matthew 13            
     3) LaBianca, Jack 13               4) Mollica, Christian 13          
                  30.53     1:05.07 (34.54)     1:32.81 (27.74)     1:59.62 (26.81)
  2 Long Island Express-MR  'B'                       2:15.00    2:03.02        
     1) Sherman, Benjamin 14            2) Harrilal, Ayden 13             
     3) Sullivan, Ryan 13               4) Weinberg, Harrison 14          
                  30.34     1:04.85 (34.51)     1:36.43 (31.58)     2:03.02 (26.59)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:18.11    2:11.63        
     1) Schweppe, Otto 14               2) Herbert, Owain 14              
     3) Elmassalemah, Iad 14            4) Burger, Nate 13                
                  34.42     1:08.21 (33.79)     1:42.94 (34.73)     2:11.63 (28.69)
  4 Long Island Express-MR  'C'                       2:25.00    2:19.17        
     1) Christou, Alex 13               2) Christou, Theo 13              
     3) Zegadlo, Zachari 13             4) Barberi, Danny 13              
                  39.84     1:15.74 (35.90)     1:49.61 (33.87)     2:19.17 (29.56)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR                21.90      22.67 METS   
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                21.98      22.98 METS   
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                21.72      23.59        
  4 Turner, Cole              16 HVD-MR                 23.45      23.93        
  5 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 24.03      24.01        
  6 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR                23.95      24.04        
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                24.07      24.04        
  8 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                23.91      24.26        
  9 Wilson, Elijah            16 WISC-MR                24.30      24.40        
 10 Swift, Danny              17 NDAC-MR                23.18      24.49        
 11 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    24.03      24.53        
 12 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                24.70      24.72        
 13 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                23.94      25.00        
 14 Horgan, Edward            15 HVD-MR                 25.12      25.10        
 14 Powell, Brett             15 WISC-MR                26.06      25.10        
 16 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR    25.36      25.38        
 17 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    25.92      25.42        
 18 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                24.98      25.46        
 19 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 25.15      25.54        
 20 Romeo, Justin             17 DVWM-MR                25.01      25.66        
 21 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 24.97      25.80        
 22 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                25.81      25.99        
 23 Burger, Dan               17 NDAC-MR                26.10      26.00        
 24 Messina, Michael          16 RFAC-MR                26.20      26.09        
 25 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 25.96      26.37        
 26 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 26.74      26.60        
 27 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR    26.16      26.72        
 28 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR    26.94      26.89        
 29 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR    26.89      27.47        
 30 Grunbok, Nick             15 HVD-MR                 27.75      27.59        
 31 Docu, Alex                15 PBAC-MR                27.47      27.83        
 32 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR    29.27      28.15        
 33 Roberts, Antonio          15 WISC-MR                28.50      28.17        
 34 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR    42.00      28.21        
 35 Brown, Craig               9 WSSC-MR                39.99      42.27        
 -- Storaska, Noah            12 VAC-MR                 32.45         DQ        
      False start
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR                47.09      48.12 METS   
                  23.17       48.12 (24.95)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                49.03      50.11        
                  23.82       50.11 (26.29)                                        
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                46.97      50.48        
                  24.23       50.48 (26.25)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                51.33      50.83        
                  24.81       50.83 (26.02)                                        
  5 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                49.35      51.47        
                  24.47       51.47 (27.00)                                        
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                51.70      51.59        
                  24.87       51.59 (26.72)                                        
  7 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 50.88      51.91        
                  24.51       51.91 (27.40)                                        
  8 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR    50.96      52.08        
                  25.39       52.08 (26.69)                                        
  9 Liu, Alex                 17 NDAC-MR                53.11      52.42        
                  25.65       52.42 (26.77)                                        
 10 Kane, Aidan               16 PBAC-MR                49.41      52.60        
                  25.14       52.60 (27.46)                                        
 11 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR                52.81      52.81        
                  25.17       52.81 (27.64)                                        
 12 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    54.63      52.82        
                  25.57       52.82 (27.25)                                        
 13 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                52.51      53.09        
                  25.51       53.09 (27.58)                                        
 14 Wilson, Elijah            16 WISC-MR                53.89      53.52        
                  26.09       53.52 (27.43)                                        
 15 Turner, Cole              16 HVD-MR                 52.78      53.63        
                  26.21       53.63 (27.42)                                        
 16 Lerner, Ryan              15 VAC-MR                 53.59      53.78        
                  25.90       53.78 (27.88)                                        
 17 Zupko, Sean               15 VAC-MR                 52.65      53.97        
                  26.19       53.97 (27.78)                                        
 18 Powell, Brett             15 WISC-MR                54.16      54.42        
                  26.73       54.42 (27.69)                                        
 19 Swift, Danny              17 NDAC-MR                51.00      54.75        
                  26.24       54.75 (28.51)                                        
 20 Horgan, Edward            15 HVD-MR                 55.29      55.02        
                  26.45       55.02 (28.57)                                        
 21 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 57.58      55.12        
                  26.40       55.12 (28.72)                                        
 22 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 54.88      55.28        
                  25.82       55.28 (29.46)                                        
 23 Messina, Michael          16 RFAC-MR                55.86      55.51        
                  26.95       55.51 (28.56)                                        
 24 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    56.89      55.53        
                  26.35       55.53 (29.18)                                        
 25 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                54.47      55.62        
                  26.57       55.62 (29.05)                                        
 26 Suchy, Nicholas           16 VAC-MR                 53.01      55.82        
                  26.67       55.82 (29.15)                                        
 27 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                52.46      56.31        
                  26.87       56.31 (29.44)                                        
 28 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 58.28      56.53        
                  27.24       56.53 (29.29)                                        
 29 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR    55.77      56.94        
                  27.30       56.94 (29.64)                                        
 30 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 57.97      57.62        
                  27.65       57.62 (29.97)                                        
 31 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR    58.01      58.09        
                  27.85       58.09 (30.24)                                        
 32 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR    58.52      58.52        
                  27.71       58.52 (30.81)                                        
 33 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR    58.20      58.97        
                  27.44       58.97 (31.53)                                        
 34 Mangan, Kyle              16 HVD-MR                 59.87    1:00.30        
                  28.45     1:00.30 (31.85)                                        
 35 Bonnick, Zail             16 WSSC-MR              1:00.99    1:00.35        
                  29.34     1:00.35 (31.01)                                        
 36 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:02.52    1:01.54        
                  28.88     1:01.54 (32.66)                                        
 37 Docu, Alex                15 PBAC-MR              1:03.27    1:02.11        
                  29.38     1:02.11 (32.73)                                        
 38 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  1:35.00    1:02.37        
                  29.93     1:02.37 (32.44)                                        
 39 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:04.45    1:03.47        
                  29.55     1:03.47 (33.92)                                        
 40 Kuklis, Christian         15 HVD-MR               1:50.88    1:18.63        
                  35.81     1:18.63 (42.82)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR              1:47.22    1:48.03 METS   
                  24.74       51.62 (26.88)     1:19.25 (27.63)     1:48.03 (28.78)
  2 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:51.62    1:50.67        
                  25.37       52.71 (27.34)     1:21.50 (28.79)     1:50.67 (29.17)
  3 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              1:50.51    1:51.13        
                  26.45       54.73 (28.28)     1:23.24 (28.51)     1:51.13 (27.89)
  4 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              1:47.14    1:52.99        
                  25.83       53.95 (28.12)     1:23.15 (29.20)     1:52.99 (29.84)
  5 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:53.81    1:53.34        
                  25.76       54.28 (28.52)     1:24.01 (29.73)     1:53.34 (29.33)
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              1:52.99    1:53.88        
                  26.40       54.88 (28.48)     1:24.82 (29.94)     1:53.88 (29.06)
  7 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:56.89    1:55.38        
                  26.96       56.68 (29.72)     1:27.20 (30.52)     1:55.38 (28.18)
  8 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:54.58    1:55.96        
                  25.95       54.91 (28.96)     1:25.57 (30.66)     1:55.96 (30.39)
  9 Turner, Cole              16 HVD-MR               2:01.40    2:01.62        
                  27.77       58.82 (31.05)     1:30.58 (31.76)     2:01.62 (31.04)
 10 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               2:05.87    2:04.93        
                  29.11     1:00.83 (31.72)     1:33.21 (32.38)     2:04.93 (31.72)
 11 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:01.01    2:05.26        
                  26.92       57.98 (31.06)     1:31.68 (33.70)     2:05.26 (33.58)
 12 Swift, Danny              17 NDAC-MR              2:03.64    2:05.41        
                  27.36       59.49 (32.13)     1:33.55 (34.06)     2:05.41 (31.86)
 13 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  3:30.00    2:23.94        
                  31.12     1:07.33 (36.21)     1:44.49 (37.16)     2:23.94 (39.45)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              4:53.33    4:55.72        
                  27.53       56.73 (29.20)     1:26.24 (29.51)     1:56.16 (29.92)
        2:26.06 (29.90)     2:55.88 (29.82)     3:25.76 (29.88)     3:55.70 (29.94)
        4:25.87 (30.17)     4:55.72 (29.85)                                        
  2 Reining, Robert           17 RFAC-MR              5:04.85    5:05.04        
                  27.68       58.05 (30.37)     1:28.76 (30.71)     2:00.21 (31.45)
        2:31.52 (31.31)     3:02.89 (31.37)     3:34.24 (31.35)     4:05.02 (30.78)
        4:35.46 (30.44)     5:05.04 (29.58)                                        
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              5:11.66    5:16.64        
                  27.65       58.25 (30.60)     1:30.31 (32.06)     2:02.81 (32.50)
        2:35.29 (32.48)     3:07.52 (32.23)     3:40.25 (32.73)     4:12.58 (32.33)
        4:45.14 (32.56)     5:16.64 (31.50)                                        
  4 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              5:00.37    5:31.93        
                  28.52     1:00.26 (31.74)     1:33.16 (32.90)     2:06.34 (33.18)
        2:39.81 (33.47)     3:13.25 (33.44)     3:46.75 (33.50)     4:20.21 (33.46)
        4:54.63 (34.42)     5:31.93 (37.30)                                        
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              5:44.85    5:42.92        
                  27.64       58.93 (31.29)     1:31.07 (32.14)     2:04.43 (33.36)
        2:38.69 (34.26)     3:14.07 (35.38)     3:50.46 (36.39)     4:27.86 (37.40)
        5:05.76 (37.90)     5:42.92 (37.16)                                        
  6 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               5:47.21    5:45.11        
                  31.01     1:05.44 (34.43)     1:41.26 (35.82)     2:17.99 (36.73)
        2:53.10 (35.11)     3:28.77 (35.67)     4:04.21 (35.44)     4:38.93 (34.72)
        5:12.81 (33.88)     5:45.11 (32.30)                                        
  7 Turner, Cole              16 HVD-MR               5:56.67    5:46.77        
                  31.02     1:05.79 (34.77)     1:41.20 (35.41)     2:17.64 (36.44)
        2:53.84 (36.20)     3:29.29 (35.45)     4:04.88 (35.59)     4:40.38 (35.50)
        5:14.88 (34.50)     5:46.77 (31.89)                                        
  8 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              6:10.11    5:55.28        
                  30.73     1:05.22 (34.49)     1:41.15 (35.93)     2:17.68 (36.53)
        2:54.10 (36.42)     3:30.90 (36.80)     4:08.21 (37.31)     4:45.81 (37.60)
        5:22.09 (36.28)     5:55.28 (33.19)                                        
  9 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              5:39.01    5:56.33        
                  28.27     1:01.23 (32.96)     1:36.40 (35.17)     2:13.79 (37.39)
        2:50.56 (36.77)     3:28.96 (38.40)     4:05.00 (36.04)     4:42.69 (37.69)
        5:21.15 (38.46)     5:56.33 (35.18)                                        
 10 Swift, Danny              17 NDAC-MR              6:10.11    6:09.83        
                  29.76     1:04.71 (34.95)     1:40.81 (36.10)     2:18.30 (37.49)
        2:56.05 (37.75)     3:34.43 (38.38)     4:13.73 (39.30)     4:53.12 (39.39)
        5:32.31 (39.19)     6:09.83 (37.52)                                        
 11 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  6:48.79    6:24.32        
                  31.54     1:08.22 (36.68)     1:47.52 (39.30)     2:26.89 (39.37)
        3:06.65 (39.76)     3:46.56 (39.91)     4:27.78 (41.22)     5:07.51 (39.73)
        5:45.64 (38.13)     6:24.32 (38.68)                                        
 
Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             17:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smolar, Andrew            16 VAC-MR              17:10.88   17:25.28        
                  28.03       59.37 (31.34)     1:31.01 (31.64)     2:02.62 (31.61)
        2:34.51 (31.89)     3:06.40 (31.89)     3:38.63 (32.23)     4:10.79 (32.16)
        4:42.78 (31.99)     5:15.13 (32.35)     5:47.31 (32.18)     6:19.44 (32.13)
        6:51.76 (32.32)     7:24.32 (32.56)     7:56.74 (32.42)     8:28.81 (32.07)
        9:00.87 (32.06)     9:33.19 (32.32)    10:05.68 (32.49)    10:37.60 (31.92)
       11:10.03 (32.43)    11:41.95 (31.92)    12:13.62 (31.67)    12:45.20 (31.58)
       13:16.91 (31.71)    13:48.45 (31.54)    14:20.17 (31.72)    14:51.96 (31.79)
       15:23.36 (31.40)    15:54.73 (31.37)    16:25.78 (31.05)    16:56.40 (30.62)
       17:25.28 (28.88)
  2 Zupko, Sean               15 VAC-MR              17:18.50   17:26.97        
                  28.33       59.31 (30.98)     1:31.08 (31.77)     2:03.01 (31.93)
        2:34.81 (31.80)     3:07.02 (32.21)     3:39.21 (32.19)     4:10.89 (31.68)
        4:43.01 (32.12)     5:15.23 (32.22)     5:47.46 (32.23)     6:19.63 (32.17)
        6:51.95 (32.32)     7:24.64 (32.69)     7:56.73 (32.09)     8:28.65 (31.92)
        9:00.86 (32.21)     9:33.29 (32.43)    10:05.80 (32.51)    10:37.88 (32.08)
       11:09.79 (31.91)    11:41.64 (31.85)    12:13.48 (31.84)    12:45.04 (31.56)
       13:16.53 (31.49)    13:48.40 (31.87)    14:20.20 (31.80)    14:52.28 (32.08)
       15:23.88 (31.60)    15:55.27 (31.39)    16:26.73 (31.46)    16:57.50 (30.77)
       17:26.97 (29.47)
  3 Rhodes, Nicholas          13 Express Swimming-MR 17:55.00   18:09.12        
                  28.72     1:00.44 (31.72)     1:33.14 (32.70)     2:05.82 (32.68)
        2:38.52 (32.70)     3:11.37 (32.85)     3:44.12 (32.75)     4:16.95 (32.83)
        4:50.07 (33.12)     5:22.75 (32.68)     5:56.08 (33.33)     6:29.43 (33.35)
        7:02.31 (32.88)     7:35.62 (33.31)     8:08.97 (33.35)     8:42.18 (33.21)
        9:15.58 (33.40)     9:48.87 (33.29)    10:22.13 (33.26)    10:55.16 (33.03)
       11:28.32 (33.16)    12:01.89 (33.57)    12:35.30 (33.41)    13:08.85 (33.55)
       13:42.29 (33.44)    14:15.72 (33.43)    14:49.33 (33.61)    15:22.76 (33.43)
       15:55.50 (32.74)    16:28.99 (33.49)    17:02.41 (33.42)    17:36.22 (33.81)
       18:09.12 (32.90)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                52.45      57.05        
                  28.10       57.05 (28.95)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                57.11      57.56        
                  28.15       57.56 (29.41)                                        
  3 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                53.85      57.57        
                  27.64       57.57 (29.93)                                        
  4 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:00.65      59.28        
                  28.82       59.28 (30.46)                                        
  5 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                57.76      59.33        
                  29.49       59.33 (29.84)                                        
  6 Reining, Robert           17 RFAC-MR                59.53      59.69        
                  29.25       59.69 (30.44)                                        
  7 Zupko, Sean               15 VAC-MR                 59.53    1:01.30        
                  30.05     1:01.30 (31.25)                                        
  8 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:00.12    1:01.57        
                  30.11     1:01.57 (31.46)                                        
  9 Horgan, Edward            15 HVD-MR               1:02.69    1:01.69        
                  29.33     1:01.69 (32.36)                                        
 10 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              1:01.04    1:01.75        
                  30.13     1:01.75 (31.62)                                        
 11 Turner, Cole              16 HVD-MR               1:03.62    1:02.09        
                  30.66     1:02.09 (31.43)                                        
 12 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:01.89    1:02.15        
                  30.45     1:02.15 (31.70)                                        
 13 Messina, Michael          16 RFAC-MR                59.73    1:02.71        
                  29.95     1:02.71 (32.76)                                        
 14 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:05.17    1:03.29        
                  30.67     1:03.29 (32.62)                                        
 15 Swift, Danny              17 NDAC-MR              1:00.25    1:03.53        
                  30.72     1:03.53 (32.81)                                        
 16 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  1:03.93    1:03.66        
                  30.53     1:03.66 (33.13)                                        
 17 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:01.99    1:03.78        
                  30.61     1:03.78 (33.17)                                        
 18 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:04.50    1:05.09        
                  31.97     1:05.09 (33.12)                                        
 19 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:05.80    1:05.54        
                  31.92     1:05.54 (33.62)                                        
 20 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  1:05.71    1:06.21        
                  32.51     1:06.21 (33.70)                                        
 21 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:08.85    1:06.78        
                  32.64     1:06.78 (34.14)                                        
 22 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.93    1:07.99        
                  33.03     1:07.99 (34.96)                                        
 23 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:08.30    1:08.42        
                  33.36     1:08.42 (35.06)                                        
 24 Suchy, Nicholas           16 VAC-MR               1:06.04    1:08.66        
                  33.48     1:08.66 (35.18)                                        
 25 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  1:11.07    1:09.61        
                  34.69     1:09.61 (34.92)                                        
 26 Bonnick, Zail             16 WSSC-MR              1:13.92    1:10.45        
                  35.56     1:10.45 (34.89)                                        
 27 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  1:45.00    1:11.80        
                  35.10     1:11.80 (36.70)                                        
 28 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:12.29    1:13.38        
                  35.45     1:13.38 (37.93)                                        
 29 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:18.26    1:14.48        
                  35.02     1:14.48 (39.46)                                        
 -- Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:14.27         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.73          DQ (39.42)                                        
 -- Kuklis, Christian         15 HVD-MR               2:20.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.45          DQ (49.15)                                        
 -- Liu, Alex                 17 NDAC-MR                54.72        DFS        
      Declared false start
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              2:05.46    2:06.07        
                  29.94     1:01.77 (31.83)     1:34.63 (32.86)     2:06.07 (31.44)
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:09.82    2:06.61        
                  29.48     1:01.36 (31.88)     1:34.19 (32.83)     2:06.61 (32.42)
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:06.35    2:08.11        
                  29.33     1:01.11 (31.78)     1:34.84 (33.73)     2:08.11 (33.27)
  4 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              1:59.63    2:09.76        
                  31.43     1:04.01 (32.58)     1:37.08 (33.07)     2:09.76 (32.68)
  5 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              2:15.51    2:13.76        
                  31.78     1:05.41 (33.63)     1:39.85 (34.44)     2:13.76 (33.91)
  6 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:11.33    2:13.85        
                  30.03     1:02.80 (32.77)     1:37.92 (35.12)     2:13.85 (35.93)
  7 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              2:35.04    2:31.84        
                  34.37     1:12.83 (38.46)     1:52.08 (39.25)     2:31.84 (39.76)
 -- Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  2:26.43         DQ        
      Delay initiating turn
                  32.36     1:06.87 (34.51)     1:44.11 (37.24)          DQ (37.61)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                59.92    1:02.36 METS   
                  29.19     1:02.36 (33.17)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:01.65    1:03.17 METS   
                  29.44     1:03.17 (33.73)                                        
  3 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:09.17    1:06.27        
                  31.50     1:06.27 (34.77)                                        
  4 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              1:02.81    1:07.17        
                  31.59     1:07.17 (35.58)                                        
  5 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:07.92    1:07.26        
                  31.90     1:07.26 (35.36)                                        
  6 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:06.37    1:07.90        
                  31.76     1:07.90 (36.14)                                        
  7 Reining, Robert           17 RFAC-MR              1:07.30    1:08.46        
                  33.11     1:08.46 (35.35)                                        
  8 Burger, Dan               17 NDAC-MR              1:03.08    1:08.63        
                  32.64     1:08.63 (35.99)                                        
  9 Romeo, Justin             17 DVWM-MR              1:05.36    1:08.97        
                  32.58     1:08.97 (36.39)                                        
 10 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              1:10.80    1:09.35        
                  31.87     1:09.35 (37.48)                                        
 11 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:06.91    1:09.40        
                  32.27     1:09.40 (37.13)                                        
 12 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:11.51    1:10.17        
                  32.96     1:10.17 (37.21)                                        
 13 Horgan, Edward            15 HVD-MR               1:11.51    1:10.25        
                  32.79     1:10.25 (37.46)                                        
 14 Turner, Cole              16 HVD-MR               1:13.78    1:11.69        
                  33.61     1:11.69 (38.08)                                        
 15 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:15.84    1:11.76        
                  34.50     1:11.76 (37.26)                                        
 16 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:09.23    1:12.35        
                  32.98     1:12.35 (39.37)                                        
 17 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:12.32    1:13.32        
                  33.90     1:13.32 (39.42)                                        
 18 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:16.32    1:13.62        
                  34.98     1:13.62 (38.64)                                        
 19 Swift, Danny              17 NDAC-MR              1:18.10    1:13.72        
                  34.75     1:13.72 (38.97)                                        
 20 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:16.21    1:14.16        
                  34.45     1:14.16 (39.71)                                        
 21 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  1:12.80    1:14.53        
                  35.07     1:14.53 (39.46)                                        
 22 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:17.21    1:15.25        
                  35.24     1:15.25 (40.01)                                        
 23 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:13.25    1:15.89        
                  33.42     1:15.89 (42.47)                                        
 24 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:15.76    1:16.05        
                  35.86     1:16.05 (40.19)                                        
 25 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  1:16.23    1:16.79        
                  36.35     1:16.79 (40.44)                                        
 26 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  1:20.22    1:18.74        
                  36.65     1:18.74 (42.09)                                        
 27 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:20.66    1:18.97        
                  37.15     1:18.97 (41.82)                                        
 28 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              1:23.79    1:21.05        
                  37.72     1:21.05 (43.33)                                        
 29 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:21.87    1:21.89        
                  38.01     1:21.89 (43.88)                                        
 30 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:21.08    1:22.07        
                  37.99     1:22.07 (44.08)                                        
 31 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:22.47    1:25.05        
                  39.60     1:25.05 (45.45)                                        
 32 Storaska, Noah            12 VAC-MR               1:46.27    1:44.54        
                  47.99     1:44.54 (56.55)                                        
 33 Brown, Craig               9 WSSC-MR              2:02.00    2:18.16        
                1:02.64   2:18.16 (1:15.52)                                        
 -- Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  1:50.00         DQ        
      Butterfly kick
                  42.81          DQ (48.49)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:26.34    2:23.10        
                  31.34     1:07.83 (36.49)     1:45.51 (37.68)     2:23.10 (37.59)
  2 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:29.04    2:25.07        
                  31.29     1:07.74 (36.45)     1:45.56 (37.82)     2:25.07 (39.51)
  3 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:23.10    2:31.49        
                  33.29     1:11.11 (37.82)     1:50.94 (39.83)     2:31.49 (40.55)
  4 Romeo, Justin             17 DVWM-MR              2:26.04    2:38.37        
                  33.77     1:12.74 (38.97)     1:54.92 (42.18)     2:38.37 (43.45)
  5 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:37.34    2:41.30        
                  35.14     1:15.40 (40.26)     1:57.97 (42.57)     2:41.30 (43.33)
  6 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  2:38.30    2:42.73        
                  35.51     1:15.57 (40.06)     1:58.92 (43.35)     2:42.73 (43.81)
  7 Storaska, Nathaniel       14 VAC-MR               2:37.91    2:43.67        
                  36.57     1:17.98 (41.41)     2:00.45 (42.47)     2:43.67 (43.22)
  8 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:49.57    2:49.75        
                  35.80     1:17.94 (42.14)     2:03.84 (45.90)     2:49.75 (45.91)
  9 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              2:59.57    2:58.33        
                  38.85     1:24.62 (45.77)     2:11.10 (46.48)     2:58.33 (47.23)
 -- Liu, Alex                 17 NDAC-MR              2:14.95        DFS        
      Declared false start
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR                52.01      53.07 METS   
                  25.19       53.07 (27.88)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                55.28      55.48        
                  25.57       55.48 (29.91)                                        
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                55.74      55.93        
                  27.08       55.93 (28.85)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                56.91      56.34        
                  26.37       56.34 (29.97)                                        
  5 Liu, Alex                 17 NDAC-MR                55.90      57.20        
                  27.10       57.20 (30.10)                                        
  6 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                58.68      58.16        
                  27.54       58.16 (30.62)                                        
  7 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                55.67      58.18        
                  27.42       58.18 (30.76)                                        
  8 Swift, Danny              17 NDAC-MR                54.21      58.62        
                  26.41       58.62 (32.21)                                        
  9 Kane, Aidan               16 PBAC-MR                55.23    1:00.00        
                  27.54     1:00.00 (32.46)                                        
 10 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:05.88    1:00.79        
                  28.14     1:00.79 (32.65)                                        
 11 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:01.45    1:01.38        
                  28.60     1:01.38 (32.78)                                        
 12 Zupko, Sean               15 VAC-MR               1:00.71    1:02.03        
                  28.60     1:02.03 (33.43)                                        
 13 Horgan, Edward            15 HVD-MR               1:01.00    1:02.29        
                  28.97     1:02.29 (33.32)                                        
 14 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:01.66    1:02.64        
                  29.28     1:02.64 (33.36)                                        
 15 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:01.72    1:02.91        
                  28.98     1:02.91 (33.93)                                        
 16 Lerner, Ryan              15 VAC-MR               1:05.15    1:03.43        
                  29.33     1:03.43 (34.10)                                        
 17 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:03.63    1:04.19        
                  29.24     1:04.19 (34.95)                                        
 18 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:04.70    1:04.62        
                  29.91     1:04.62 (34.71)                                        
 19 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:08.88    1:04.68        
                  29.20     1:04.68 (35.48)                                        
 20 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:07.00    1:05.11        
                  30.12     1:05.11 (34.99)                                        
 21 Suchy, Nicholas           16 VAC-MR               1:03.83    1:05.46        
                  29.93     1:05.46 (35.53)                                        
 22 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:05.04    1:05.47        
                  30.65     1:05.47 (34.82)                                        
 23 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:04.98    1:05.63        
                  30.31     1:05.63 (35.32)                                        
 24 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:08.23    1:05.85        
                  29.72     1:05.85 (36.13)                                        
 25 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:05.53    1:07.12        
                  29.18     1:07.12 (37.94)                                        
 26 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  1:08.41    1:08.15        
 27 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.49    1:09.27        
                  29.94     1:09.27 (39.33)                                        
 28 Bonnick, Zail             16 WSSC-MR              1:28.95    1:10.69        
                  32.11     1:10.69 (38.58)                                        
 29 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  1:16.41    1:11.42        
                  34.22     1:11.42 (37.20)                                        
 30 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:11.16    1:15.49        
                  35.35     1:15.49 (40.14)                                        
 31 Docu, Alex                15 PBAC-MR              1:11.81    1:17.13        
                  35.12     1:17.13 (42.01)                                        
 -- Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:25.50         DQ        
      Arms underwater recovery
                  35.07          DQ (49.87)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR              2:00.68    1:59.23 METS   
                  26.66       56.40 (29.74)     1:26.86 (30.46)     1:59.23 (32.37)
  2 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:02.33    2:02.10 METS   
                  26.73       57.00 (30.27)     1:29.16 (32.16)     2:02.10 (32.94)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR              1:57.87    2:03.51        
                  27.19       59.17 (31.98)     1:34.04 (34.87)     2:03.51 (29.47)
  2 Reining, Robert           17 RFAC-MR              2:08.22    2:08.55        
                  26.43     1:00.45 (34.02)     1:39.67 (39.22)     2:08.55 (28.88)
  3 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:11.92    2:09.58        
                  26.77     1:00.61 (33.84)     1:40.36 (39.75)     2:09.58 (29.22)
  4 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              2:12.71    2:10.39        
                  28.23     1:00.88 (32.65)     1:39.91 (39.03)     2:10.39 (30.48)
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:06.68    2:10.91        
                  26.67       59.21 (32.54)     1:38.96 (39.75)     2:10.91 (31.95)
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:11.86    2:13.15        
                  26.52     1:01.14 (34.62)     1:42.62 (41.48)     2:13.15 (30.53)
  7 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               2:14.99    2:14.29        
                  29.02     1:02.10 (33.08)     1:43.74 (41.64)     2:14.29 (30.55)
  8 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              2:20.37    2:16.56        
                  30.52     1:04.89 (34.37)     1:45.75 (40.86)     2:16.56 (30.81)
  9 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:20.28    2:17.15        
                  30.57     1:07.75 (37.18)     1:46.38 (38.63)     2:17.15 (30.77)
 10 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:12.84    2:18.07        
                  28.90     1:06.03 (37.13)     1:44.22 (38.19)     2:18.07 (33.85)
 11 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              2:05.11    2:18.42        
                  27.89     1:02.65 (34.76)     1:43.40 (40.75)     2:18.42 (35.02)
 12 Turner, Cole              16 HVD-MR               2:20.19    2:20.19        
                  29.50     1:04.79 (35.29)     1:47.90 (43.11)     2:20.19 (32.29)
 13 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               2:26.63    2:20.50        
                  29.28     1:07.78 (38.50)     1:48.05 (40.27)     2:20.50 (32.45)
 14 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:18.20    2:20.60        
                  29.24     1:02.08 (32.84)     1:48.70 (46.62)     2:20.60 (31.90)
 15 Swift, Danny              17 NDAC-MR              2:15.28    2:21.47        
                  27.36     1:03.34 (35.98)     1:47.72 (44.38)     2:21.47 (33.75)
 16 Romeo, Justin             17 DVWM-MR              2:19.41    2:21.53        
                  30.00     1:07.46 (37.46)     1:48.57 (41.11)     2:21.53 (32.96)
 17 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:20.23    2:21.55        
                  29.57     1:07.95 (38.38)     1:49.76 (41.81)     2:21.55 (31.79)
 18 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:21.13    2:23.10        
                  30.12     1:05.15 (35.03)     1:49.20 (44.05)     2:23.10 (33.90)
 19 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  2:27.41    2:24.45        
                  29.25     1:05.54 (36.29)     1:49.08 (43.54)     2:24.45 (35.37)
 20 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               2:34.88    2:24.74        
                  31.89                             1:51.70 ( )     2:24.74 (33.04)
 21 Torri, Andrew             17 HVD-MR               2:15.83    2:25.73        
                  30.43     1:09.67 (39.24)     1:50.88 (41.21)     2:25.73 (34.85)
 22 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  2:29.92    2:25.82        
                  30.82     1:08.90 (38.08)     1:53.32 (44.42)     2:25.82 (32.50)
 23 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  2:22.17    2:26.02        
                  33.19     1:09.61 (36.42)     1:51.76 (42.15)     2:26.02 (34.26)
 24 Burger, Dan               17 NDAC-MR              2:21.98    2:26.30        
                  31.57     1:09.34 (37.77)     1:51.38 (42.04)     2:26.30 (34.92)
 25 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  2:34.76    2:37.54        
                  30.33     1:08.97 (38.64)     1:58.13 (49.16)     2:37.54 (39.41)
 26 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              2:46.08    2:38.68        
                  35.58     1:14.04 (38.46)     2:00.14 (46.10)     2:38.68 (38.54)
 27 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  2:42.02    2:41.60        
                  35.71     1:16.04 (40.33)     2:03.59 (47.55)     2:41.60 (38.01)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR              4:37.86    4:31.81        
                  27.09       57.80 (30.71)     1:33.82 (36.02)     2:08.84 (35.02)
        2:51.43 (42.59)     3:33.82 (42.39)     4:03.42 (29.60)     4:31.81 (28.39)
  2 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              4:41.62    4:36.90        
                  27.56       59.53 (31.97)     1:35.29 (35.76)     2:09.44 (34.15)
        2:52.12 (42.68)     3:34.56 (42.44)     4:06.72 (32.16)     4:36.90 (30.18)
  3 Messina, Michael          16 RFAC-MR              4:56.68    4:56.63        
                  29.37     1:03.42 (34.05)     1:39.54 (36.12)     2:15.37 (35.83)
        3:02.95 (47.58)     3:50.88 (47.93)     4:24.09 (33.21)     4:56.63 (32.54)
  4 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              4:46.59    4:57.61        
                  30.01     1:05.06 (35.05)     1:45.02 (39.96)     2:24.87 (39.85)
        3:05.81 (40.94)     3:47.56 (41.75)     4:23.56 (36.00)     4:57.61 (34.05)
  5 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              5:32.51    5:35.05        
                  37.09     1:23.28 (46.19)     2:04.83 (41.55)     2:47.21 (42.38)
        3:33.85 (46.64)     4:22.52 (48.67)   5:48.00 (1:25.48)         5:35.05 ( )
  6 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              6:15.11    6:18.94        
                  36.50     1:18.99 (42.49)     2:10.10 (51.11)     3:01.33 (51.23)
        3:56.25 (54.92)     4:52.71 (56.46)     5:36.82 (44.11)     6:18.94 (42.12)
  7 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              6:40.11    6:40.45        
                  45.30     1:40.13 (54.83)     2:31.51 (51.38)     3:21.92 (50.41)
        4:18.00 (56.08)     5:12.40 (54.40)     5:58.63 (46.23)     6:40.45 (41.82)
 -- Liu, Alex                 17 NDAC-MR              4:14.02        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:31.86    1:31.50        
     1) DeMarco, Preston 20             2) Bogen, Jake 16                 
     3) Cruz, Jason 17                  4) Reining, Robert 17             
                  24.31       48.09 (23.78)     1:10.34 (22.25)     1:31.50 (21.16)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:38.11    1:35.78        
     1) Speare, Ryan 16                 2) Liu, Alex 17                   
     3) Swift, Danny 17                 4) Cimorelli, Jack 17             
                  24.97       48.56 (23.59)     1:12.78 (24.22)     1:35.78 (23.00)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:38.72    1:37.74        
     1) Torri, Andrew 17                2) Luzzi, Matt 15                 
     3) Horgan, Edward 15               4) Faughnan, Michael 16           
                  25.19       49.34 (24.15)     1:14.23 (24.89)     1:37.74 (23.51)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:39.31    1:38.22        
     1) Suchy, Nicholas 16              2) Zupko, Sean 15                 
     3) Dickman, Kellen 14              4) Lerner, Ryan 15                
                  24.15       48.54 (24.39)     1:14.03 (25.49)     1:38.22 (24.19)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:39.64    1:39.37        
     1) Tang, Erik 15                   2) Guariglia, Andrew 17           
     3) Makhanbetov, Yerlan 16          4) Kang, Matthew 17               
                  24.53       50.88 (26.35)     1:16.09 (25.21)     1:39.37 (23.28)
  6 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                           NT    1:44.47        
     1) Abbruzzese, Matthew 13          2) Cepeda, Lorenzo 13             
     3) Messina, Michael 16             4) Ruan, Andrew 17                
                  28.44       54.08 (25.64)     1:19.71 (25.63)     1:44.47 (24.76)
  7 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:47.48    1:47.27        
     1) Torri, Daniel 15                2) Mangan, Kyle 16                
     3) Grunbok, Nick 15                4) Flynn, Ryan 15                 
                  26.39       53.57 (27.18)     1:26.31 (32.74)     1:47.27 (20.96)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:47.70    1:42.54        
     1) Bogen, Jake 16                  2) Cruz, Jason 17                 
     3) DeMarco, Preston 20             4) Reining, Robert 17             
                  27.31                             1:21.16 ( )     1:42.54 (21.38)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:41.00    1:44.72        
     1) Staubi, Kyle 17                 2) Cimorelli, Jack 17             
     3) Liu, Alex 17                    4) Speare, Ryan 16                
                  26.84       55.52 (28.68)     1:20.38 (24.86)     1:44.72 (24.34)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:54.05    1:48.52        
     1) Faughnan, Michael 16            2) Torri, Andrew 17               
     3) Horgan, Edward 15               4) Turner, Cole 16                
                  27.04       58.22 (31.18)     1:25.32 (27.10)     1:48.52 (23.20)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:55.99    1:51.92        
     1) Wilson, Elijah 16               2) Fonseca, Casey 15              
     3) Powell, Brett 15                4) Jardeleza, Gerard 16           
                  29.20     1:00.92 (31.72)     1:27.43 (26.51)     1:51.92 (24.49)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:58.15    1:55.64        
     1) Howard, Christian 18            2) Tang, Erik 15                  
     3) Fischer, Kenny 15               4) Perez, Matthew 15              
                  30.61     1:00.43 (29.82)     1:30.50 (30.07)     1:55.64 (25.14)
  6 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:04.20    1:56.11        
     1) Torri, Daniel 15                2) Luzzi, Matt 15                 
     3) Flynn, Ryan 15                  4) Clyde, Miles 13                
                  29.61     1:00.49 (30.88)     1:29.88 (29.39)     1:56.11 (26.23)
  7 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                      2:00.00    1:57.83        
     1) Messina, Michael 16             2) Kukreti, Satvik 14             
     3) Ruan, Andrew 17                 4) Abbruzzese, Matthew 13         
                  28.26     1:02.20 (33.94)     1:29.73 (27.53)     1:57.83 (28.10)
 -- Long Island Express-MR  'B'                       2:15.00         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Reyes-Vera, Taylor 15           2) Desmond, Connor 16             
     3) Makhanbetov, Yerlan 16          4) Guariglia, Andrew 17           
                  33.79     1:09.05 (35.26)     1:37.12 (28.07)          DQ (27.02)