Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/17/2018 11:42 AM
           2018 MR HAA Eagle Invitational - 12/14/2018 to 12/16/2018           
                         Sanction #: 181212 & 181253-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    16.85      16.33        
  2 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 17.22      16.54        
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 16.89      17.02        
  4 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           18.59      17.93        
  5 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 18.14      18.10        
  6 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           19.04      18.15        
  7 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 19.14      18.61        
  8 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 18.53      18.83        
  9 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           19.61      18.88        
 10 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           29.90      20.09        
 11 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                23.08      20.48        
 12 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR           19.56      20.87        
 13 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 20.59      21.16        
 14 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           21.46      21.32        
 15 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           21.82      22.61        
 16 Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00      22.63        
 17 Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    20.70      24.28        
 18 Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR    28.89      24.51        
 19 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           28.50      27.19        
 20 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    33.00      31.92        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    36.46      36.50        
  2 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 37.80      38.10        
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 39.87      39.59        
  4 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           47.85      40.73        
  5 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           43.34      41.21        
  6 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 44.65      41.75        
  7 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           43.07      41.83        
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 44.88      42.14        
  9 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           47.76      43.81        
 10 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 42.79      43.91        
 11 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           58.95      48.05        
 12 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           46.95      48.34        
 13 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                50.40      50.20        
 14 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           52.76      50.61        
 15 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 49.46      51.56        
 16 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR         1:00.97      51.76        
 17 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           52.90      54.60        
 18 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR         1:08.90    1:08.21        
 -- Schmidt, Devon M           7 HAA-MR               1:00.00        DNF        
      Did not finish
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 20.65      18.85        
  2 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           22.27      20.86        
  3 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 21.76      21.10        
  4 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    21.35      21.62        
  5 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 22.18      22.15        
  6 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           23.44      22.35        
  7 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           21.94      22.66        
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 22.95      22.80        
  9 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           26.62      23.58        
 10 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 25.03      24.09        
 11 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 24.25      24.12        
 12 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           27.26      24.17        
 13 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           36.90      24.67        
 14 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           27.02      25.20        
 15 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR           27.51      25.37        
 16 Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    28.32      25.81        
 17 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           33.95      29.15        
 18 Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00      31.67        
 19 Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR    33.90      33.39        
 20 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    35.00      33.64        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 41.94      41.46        
  2 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 46.12      44.14        
  3 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 47.01      45.06        
  4 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    45.76      45.57        
  5 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                48.80      47.21        
  6 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           53.17      49.07        
  7 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR         1:01.34      49.56        
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 49.80      50.25        
  9 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           54.40      50.86        
 10 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 52.89      51.54        
 11 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           52.26      53.00        
 12 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           48.51      54.18        
 13 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           56.69      56.44        
 14 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 52.69      56.80        
 15 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           55.90      59.90        
 16 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR         1:06.90    1:01.98        
 17 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:08.85        
 18 Schmidt, Devon M           7 HAA-MR               1:00.00    1:14.04        
 -- Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR  1:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR         1:06.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 23.96      23.05        
  2 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           24.12      23.67        
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 24.89      24.70        
  4 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    24.23      24.76        
  5 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 25.84      25.12        
  6 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                30.23      26.00        
  7 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 27.22      26.52        
  8 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           26.41      26.64        
  9 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           29.65      26.73        
 10 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           36.48      28.10        
 11 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           38.21      30.02        
 12 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 30.82      32.13        
 13 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           47.40      34.05        
 14 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           48.00      34.43        
 15 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                29.07      35.77        
 16 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    38.00      50.33        
 -- Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           43.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           41.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Cronin, Emma               8 HAA-MR                 24.94         DQ        
      Scissors kick
 -- Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR         1:06.38         DQ        
      Arms past hipline
 -- Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    38.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 21.48      18.47        
  2 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 32.41      19.61        
  3 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 22.08      19.71        
  4 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           22.63      20.93        
  5 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           21.91      21.11        
  6 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           21.04      21.35        
  7 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           23.64      22.66        
  8 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           24.59      23.10        
  9 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                23.27      23.35        
 10 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 28.53      24.39        
 11 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           24.23      24.98        
 12 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           24.12      25.34        
 13 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR           27.38      25.86        
 14 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 25.14      26.37        
 15 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           38.90      33.17        
 16 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           44.20      33.98        
 17 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           35.95      41.19        
 18 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    34.00      49.90        
 -- Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           31.90         DQ        
      Scissors kick
 -- Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Cronin, Emma               8 HAA-MR                 26.30         DQ        
      Alternating Kick
 -- Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                32.32      31.66        
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           32.85      32.89        
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 33.44      33.17        
  4 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                32.89      33.45        
  5 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    33.24      33.50        
  6 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    33.38      34.61        
B - Final
  7 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 34.52      33.68        
  8 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                34.14      34.20        
  9 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                34.35      35.05        
 10 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           36.16      35.32        
 11 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    35.48      35.38        
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 35.21      35.53        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                38.46      32.32 q      
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           33.55      32.85 q      
  3 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                34.37      32.89 q      
  4 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    34.15      33.24 q      
  5 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    34.43      33.38 q      
  6 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 32.99      33.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                35.44      34.14 q      
  8 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                37.69      34.35 q      
  9 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 34.22      34.52 q      
 10 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 35.67      35.21 q      
 11 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    36.37      35.48 q      
 12 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           40.23      36.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    36.55      36.24        
 14 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    37.16      36.84        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                36.93      37.05        
 16 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR           38.99      37.17        
 17 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                37.73      37.49        
 18 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          42.50      38.08        
 19 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           39.71      38.10        
 20 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    39.94      38.36        
 21 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                39.10      38.95        
 22 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           35.63      39.10        
 23 Marcin, Madison R          9 SSC-MR                 41.71      40.05        
 24 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 37.52      40.07        
 25 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           43.16      40.29        
 26 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    38.83      40.31        
 27 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR                41.32      40.48        
 28 Doran, Charlotte I        10 HAA-MR                 40.16      40.62        
 29 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           39.83      40.81        
 30 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 43.92      40.86        
 31 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 38.45      41.19        
 32 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 39.32      41.37        
 33 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           42.12      41.56        
 34 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           41.92      42.70        
 35 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 43.70      43.63        
 36 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                43.21      44.08        
 37 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                45.93      44.21        
 38 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           47.07      44.30        
 39 Mucha, Gianna              9 HAA-MR                 44.87      45.28        
 40 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    50.00      46.43        
 41 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           43.85      46.80        
 42 Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR           49.90      53.34        
 43 Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR           55.95    1:00.57        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:15.10    1:12.99        
                  34.73     1:12.99 (38.26)                                        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:14.11    1:13.03        
                  34.88     1:13.03 (38.15)                                        
  3 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:16.55    1:14.58        
                  35.19     1:14.58 (39.39)                                        
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:16.21    1:14.99        
                  35.82     1:14.99 (39.17)                                        
  5 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:14.00    1:15.92        
                  36.07     1:15.92 (39.85)                                        
  6 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:15.65    1:16.00        
                  35.83     1:16.00 (40.17)                                        
B - Final
  7 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:17.93    1:16.28        
                  36.56     1:16.28 (39.72)                                        
  8 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:18.72    1:17.26        
                  37.38     1:17.26 (39.88)                                        
  9 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:17.44    1:17.52        
                  37.30     1:17.52 (40.22)                                        
 10 Cole, Alex T              10 TVSC-MR              1:19.95    1:17.60        
                  36.56     1:17.60 (41.04)                                        
 11 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:17.40    1:18.54        
                  37.51     1:18.54 (41.03)                                        
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:19.53    1:20.64        
                  39.14     1:20.64 (41.50)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:17.35    1:14.00 q      
                  34.96     1:14.00 (39.04)                                        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:18.92    1:14.11 q      
                  35.43     1:14.11 (38.68)                                        
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:14.65    1:15.10 q      
                  16.18     1:15.10 (58.92)                                        
  4 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:20.22    1:15.65 q      
                  37.76     1:15.65 (37.89)                                        
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:19.77    1:16.21 q      
                  37.36     1:16.21 (38.85)                                        
  6 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:12.97    1:16.55 q      
                  36.78     1:16.55 (39.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:18.36    1:17.40 q      
                  36.91     1:17.40 (40.49)                                        
  8 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:18.41    1:17.44 q      
                  37.13     1:17.44 (40.31)                                        
  9 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:16.26    1:17.93 q      
                  37.75     1:17.93 (40.18)                                        
 10 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:18.37    1:18.72 q      
                  38.05     1:18.72 (40.67)                                        
 11 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:20.04    1:19.53 q      
                  38.48     1:19.53 (41.05)                                        
 12 Cole, Alex T              10 TVSC-MR              1:28.40    1:19.95 q      
                  36.41     1:19.95 (43.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR              1:27.66    1:21.75        
 14 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR              1:33.48    1:23.42        
                  39.53     1:23.42 (43.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:25.52    1:24.65        
 16 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:32.90    1:25.11        
 17 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:27.74    1:25.41        
                  39.92     1:25.41 (45.49)                                        
 18 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:33.79    1:25.50        
                  40.27     1:25.50 (45.23)                                        
 19 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR             NT    1:27.73        
                  40.30     1:27.73 (47.43)                                        
 20 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:33.66    1:28.98        
                  42.02     1:28.98 (46.96)                                        
 21 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:29.30    1:29.46        
                  41.40     1:29.46 (48.06)                                        
 22 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR               1:33.63    1:29.64        
 23 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:30.96    1:29.66        
 24 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:31.50    1:30.56        
 25 Price, Caroline E         10 TVSC-MR              1:27.14    1:31.58        
                  41.18     1:31.58 (50.40)                                        
 26 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:42.91    1:31.66        
                  44.85     1:31.66 (46.81)                                        
 27 Marcin, Madison R          9 SSC-MR               1:40.32    1:31.74        
                  42.96     1:31.74 (48.78)                                        
 28 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:34.73    1:32.88        
 29 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:33.88    1:33.77        
                  44.50     1:33.77 (49.27)                                        
 30 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR              1:33.07    1:34.14        
 31 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:34.57    1:34.86        
                  46.71     1:34.86 (48.15)                                        
 32 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR  2:15.00    1:36.28        
                  45.92     1:36.28 (50.36)                                        
 33 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR         1:37.23    1:39.01        
                  45.92     1:39.01 (53.09)                                        
 34 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               1:39.81    1:39.47        
                  47.03     1:39.47 (52.44)                                        
 35 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:41.07    1:40.12        
                  46.29     1:40.12 (53.83)                                        
 36 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                   NT    1:40.58        
                  46.58     1:40.58 (54.00)                                        
 37 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:46.71    1:41.92        
                  46.72     1:41.92 (55.20)                                        
 38 Mucha, Gianna              9 HAA-MR               1:44.21    1:45.44        
                  48.65     1:45.44 (56.79)                                        
 39 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:50.76    1:48.16        
                  50.28     1:48.16 (57.88)                                        
 40 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:50.77        
                  49.75   1:50.77 (1:01.02)                                        
 41 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:49.75    1:52.53        
                  53.53     1:52.53 (59.00)                                        
 42 Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         2:03.95    2:14.39        
 43 Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR         1:50.90    2:15.88        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                37.77      37.26        
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           37.79      38.71        
  3 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    39.13      38.77        
  4 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                39.26      38.82        
  5 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.07      39.33        
  6 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                39.14      39.56        
B - Final
  7 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                40.33      39.83        
  8 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.23      40.16        
  9 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 39.91      40.77        
 10 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    40.16      41.14        
 11 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    41.48      41.29        
 12 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    41.19      42.84        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                40.12      37.77 q      
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           40.57      37.79 q      
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.10      39.07 q      
  4 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    40.21      39.13 q      
  5 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                42.57      39.14 q      
  6 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.97      39.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 40.34      39.91 q      
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    42.60      40.16 q      
  9 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 41.50      40.23 q      
 10 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                41.16      40.33 q      
 11 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    46.71      41.19 q      
 12 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    43.37      41.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    41.81      41.60        
 14 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                55.03      41.62        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    41.88      42.08        
 16 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           44.86      43.45        
 17 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                42.94      43.67        
 18 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          56.90      43.71        
 19 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 42.69      44.49        
 19 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           45.71      44.49        
 21 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           46.17      44.84        
 22 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR           44.81      44.89        
 23 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                45.60      45.99        
 24 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR                51.85      46.47        
 25 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 48.26      46.59        
 26 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           47.77      46.79        
 27 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 47.80      46.88        
 28 Marcin, Madison R          9 SSC-MR                 49.27      47.20        
 29 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           50.20      47.21        
 30 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           53.06      47.52        
 31 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 47.65      47.53        
 32 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    52.00      49.49        
 33 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           52.28      50.01        
 34 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                50.70      50.02        
 35 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    51.05      50.13        
 36 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           50.59      50.50        
 37 Mucha, Gianna              9 HAA-MR                 45.72      50.78        
 38 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                56.44      52.52        
 39 Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         1:00.95      53.88        
 -- Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR           50.90         DQ        
 -- Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 46.81         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           53.56         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Doran, Charlotte I        10 HAA-MR                 54.83         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR          42.07      40.45        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                43.08      41.84        
  3 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                44.07      43.28        
  4 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           44.41      45.61        
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           44.98      45.84        
  6 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 45.54      46.91        
B - Final
  7 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                46.34      46.14        
  8 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                48.65      46.18        
  9 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    49.45      46.69        
 10 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 49.95      47.68        
 11 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    49.88      47.79        
 12 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 48.49      49.59        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR             NT      42.07 q      
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                44.18      43.08 q      
  3 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                43.52      44.07 q      
  4 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           47.61      44.41 q      
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           47.93      44.98 q      
  6 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 46.94      45.54 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                49.38      46.34 q      
  8 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 49.99      48.49 q      
  9 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                49.94      48.65 q      
 10 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    48.90      49.45 q      
 11 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    52.81      49.88 q      
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 49.54      49.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 55.31      50.19        
 14 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    53.23      50.87        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    49.75      52.09        
 16 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 54.16      52.39        
 17 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                58.28      52.57        
 18 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                56.13      54.12        
 19 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 52.84      54.50        
 20 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           55.87      55.15        
 21 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           57.06      55.44        
 22 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           54.03      56.39        
 23 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 56.63      56.85        
 24 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                59.46      57.04        
 25 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR              1:00.62      57.29        
 26 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:01.59      59.25        
 27 Mucha, Gianna              9 HAA-MR                 57.76      59.40        
 28 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:02.37      59.43        
 29 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:00.98      59.73        
 30 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           54.80    1:00.05        
 31 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                58.40    1:00.95        
 32 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:02.06    1:01.64        
 33 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:01.99    1:02.95        
 34 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:04.76    1:03.92        
 35 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:07.86    1:05.01        
 -- Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:03.31         DQ        
      Other
 -- Marcin, Madison R          9 SSC-MR               1:05.41         DQ        
      Scissors kick
 -- Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR         1:09.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         1:10.94         DQ        
      Butterfly kick
 -- Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    48.69         DQ        
      Alternating Kick
 -- Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                56.28         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    56.07         DQ        
      One hand touch
 -- Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           58.96         DQ        
      Other
 -- Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           35.75      36.56        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                40.64      39.31        
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 40.44      39.39        
  4 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.23      39.85        
  5 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                39.99      39.86        
  6 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          40.48      42.51        
B - Final
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    41.56      40.67        
  8 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.36      42.09        
  9 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                43.10      42.18        
 10 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                42.86      42.57        
 11 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.97      42.68        
 -- Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    42.48         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           35.91      35.75 q      
  2 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                45.12      39.99 q      
  3 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.81      40.23 q      
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.87      40.44 q      
  5 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          48.96      40.48 q      
  6 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                42.86      40.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    40.62      41.56 q      
  8 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.83      41.97 q      
  9 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.94      42.36 q      
 10 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    42.51      42.48 q      
 11 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                44.58      42.86 q      
 12 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                49.41      43.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    42.51      43.66        
 14 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 51.27      43.75        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           52.61      44.26        
 16 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR          45.62      44.94        
 17 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                46.20      45.25        
 18 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 47.37      45.33        
 19 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    47.28      45.42        
 20 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                42.53      46.25        
 21 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    53.46      47.04        
 22 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           55.90      48.86        
 23 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    54.13      49.00        
 24 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 54.17      49.50        
 25 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    54.09      51.24        
 26 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR                57.55      52.22        
 27 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           49.77      52.52        
 28 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                52.87      52.59        
 29 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                56.21      53.13        
 30 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           55.33      53.39        
 31 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           57.57      53.82        
 32 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           56.22      54.32        
 33 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 54.99      54.34        
 34 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 50.95      55.23        
 35 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                59.89      59.12        
 36 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:04.15      59.54        
 37 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:01.90    1:00.07        
 38 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    50.00    1:07.58        
 39 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:06.71    1:09.31        
 -- Mucha, Gianna              9 HAA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Marcin, Madison R          9 SSC-MR               1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           52.90         DQ        
      Other
 -- Price, Caroline E         10 TVSC-MR                53.48         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:24.73    1:23.07        
                  39.67     1:23.07 (43.40)                                        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:26.02    1:23.18        
                1:23.28         1:23.18 ( )                                        
  3 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:24.69    1:24.68        
                  40.89     1:24.68 (43.79)                                        
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:26.10    1:25.06        
                  39.95     1:25.06 (45.11)                                        
  5 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:30.47    1:30.55        
                  42.17     1:30.55 (48.38)                                        
  6 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:30.97    1:34.30        
                  42.05     1:34.30 (52.25)                                        
B - Final
  7 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:32.64    1:30.31        
                  40.00     1:30.31 (50.31)                                        
  8 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:32.84    1:30.88        
                  42.57     1:30.88 (48.31)                                        
  9 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:34.52    1:32.02        
                  40.69     1:32.02 (51.33)                                        
 10 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:32.89    1:34.77        
                  44.59     1:34.77 (50.18)                                        
 11 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:35.14    1:35.95        
                  44.91     1:35.95 (51.04)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:29.25    1:24.69 q      
                  41.63     1:24.69 (43.06)                                        
  2 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:32.29    1:24.73 q      
                  41.58     1:24.73 (43.15)                                        
  3 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:28.04    1:26.02 q      
                  42.33     1:26.02 (43.69)                                        
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:27.94    1:26.10 q      
                  41.64     1:26.10 (44.46)                                        
  5 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:33.82    1:30.47 q      
                  43.30     1:30.47 (47.17)                                        
  6 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:33.09    1:30.97 q      
                  42.43     1:30.97 (48.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:32.64 q      
                   8.57   1:32.64 (1:24.07)                                        
  8 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:39.00    1:32.84 q      
                  43.21     1:32.84 (49.63)                                        
  9 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:32.89 q      
                  44.07     1:32.89 (48.82)                                        
 10 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:43.81    1:34.52 q      
                  43.21     1:34.52 (51.31)                                        
 11 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:33.97    1:35.14 q      
                  44.91     1:35.14 (50.23)                                        
 12 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:36.35    1:36.40 q      
                  46.28     1:36.40 (50.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:41.00    1:36.92        
 14 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:41.52    1:38.27        
                  44.72     1:38.27 (53.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:38.39    1:39.78        
                  50.27     1:39.78 (49.51)                                        
 16 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR         1:41.63    1:42.61        
                  50.56     1:42.61 (52.05)                                        
 17 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:46.89    1:43.02        
                  48.87     1:43.02 (54.15)                                        
 18 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:37.51    1:43.96        
                  50.93     1:43.96 (53.03)                                        
 19 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                    NT    1:44.15        
                  46.09     1:44.15 (58.06)                                        
 20 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR         1:47.06    1:44.19        
                  50.12     1:44.19 (54.07)                                        
 21 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:47.09    1:44.46        
                  50.79     1:44.46 (53.67)                                        
 22 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:50.80    1:45.20        
                  50.95     1:45.20 (54.25)                                        
 23 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               1:48.95    1:45.63        
                  54.06     1:45.63 (51.57)                                        
 24 Doran, Charlotte I        10 HAA-MR                    NT    1:46.08        
                  50.13     1:46.08 (55.95)                                        
 25 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR              1:53.34    1:48.02        
                  51.69     1:48.02 (56.33)                                        
 26 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR              NT    1:48.32        
                  46.57   1:48.32 (1:01.75)                                        
 27 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR              1:56.90    1:48.90        
                  53.28     1:48.90 (55.62)                                        
 28 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR         1:48.66    1:49.69        
                  55.28     1:49.69 (54.41)                                        
 29 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:53.56    1:49.82        
                  50.37     1:49.82 (59.45)                                        
 30 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:46.97    1:51.00        
 31 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:51.50    1:51.73        
                  52.26     1:51.73 (59.47)                                        
 32 Marcin, Madison R          9 SSC-MR               2:00.98    1:51.91        
 33 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:49.90    1:52.56        
                  59.88     1:52.56 (52.68)                                        
 34 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:56.87    1:56.38        
                  57.51     1:56.38 (58.87)                                        
 35 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR         1:47.76    1:57.67        
                  54.68   1:57.67 (1:02.99)                                        
 -- Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:28.03         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.48          DQ (44.84)                                        
 -- Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         2:10.95         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:14.58        DQ (1:22.94)                                        
 -- Cole, Alex T              10 TVSC-MR              1:36.98         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.09          DQ (47.23)                                        
 -- McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR  2:01.18         DQ        
      One hand touch - breast
                2:12.88              DQ ( )                                        
 -- Micena, Tess *             8 TVSC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:36.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.14          DQ (52.50)                                        
 -- Mucha, Gianna              9 HAA-MR               1:55.82         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  54.68        DQ (1:01.67)                                        
 -- Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:03.33        DQ (1:06.59)                                        
 -- Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR         2:04.53         DQ        
      One hand touch - breast
                2:13.36              DQ ( )                                        
 -- Price, Caroline E         10 TVSC-MR              1:54.61         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.36          DQ (57.57)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 27.21      26.72        
  2 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    27.97      28.31        
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    28.90      29.00        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    29.15      29.17        
  5 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 29.46      29.36        
  6 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    29.02      30.08        
B - Final
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 29.60      29.52        
  8 Chan, Devena              12 Unattached-MR          29.93      29.60        
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.66      29.69        
 10 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 29.98      29.76        
 11 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 30.18      30.31        
 12 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 30.18      30.33        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 26.50      27.21 q      
  2 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    28.01      27.97 q      
  3 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 28.69      28.87 q      
  4 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    29.58      28.90 q      
  5 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    28.74      29.02 q      
  6 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    29.29      29.15 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 29.73      29.46 q      
  8 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 29.58      29.60 q      
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.97      29.66 q      
 10 Chan, Devena              12 Unattached-MR          31.72      29.93 q      
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 29.19      29.98 q      
 12 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 30.43      30.18 q      
 12 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 29.93      30.18 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 30.25      30.38        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           31.79      31.11        
 16 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           31.27      31.22        
 17 Albert, Anna              12 TVSC-MR                30.95      31.36        
 18 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           31.21      31.39        
 19 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                31.56      31.59        
 20 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                31.37      31.77        
 21 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           32.50      31.84        
 22 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                32.64      32.01        
 23 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    31.62      32.07        
 24 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    32.67      32.28        
 25 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 32.00      32.45        
 26 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                33.33      32.55        
 27 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           32.59      32.56        
 28 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           34.51      32.70        
 29 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    31.76      32.85        
 30 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                35.14      32.99        
 31 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 33.71      33.09        
 32 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 34.19      33.23        
 33 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    33.44      33.72        
 34 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           34.23      33.82        
 35 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           34.83      33.86        
 36 Fischbach, Maja P         11 TVSC-MR                35.38      33.96        
 37 Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 36.83      34.17        
 38 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 34.91      34.20        
 39 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                34.04      34.23        
 40 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           34.00      34.34        
 41 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 35.15      34.47        
 42 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 34.87      35.25        
 43 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 36.98      35.32        
 44 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           34.15      35.44        
 45 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           37.69      36.39        
 46 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           37.82      36.52        
 47 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           35.31      36.93        
 48 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           38.12      37.59        
 49 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           37.87      37.73        
 50 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    38.13      37.75        
 51 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           38.09      37.79        
 52 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           39.33      38.00        
 53 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 41.18      38.34        
 54 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR           44.28      39.81        
 55 Foley, Sara K             11 Express Swimming-MR    59.52      48.82        
 -- Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    35.93         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:03.62    1:02.84        
                  29.60     1:02.84 (33.24)                                        
  2 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:01.97    1:04.25        
                  31.40     1:04.25 (32.85)                                        
  3 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:05.14    1:04.73        
                  31.41     1:04.73 (33.32)                                        
  4 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:05.72    1:04.74        
                  31.14     1:04.74 (33.60)                                        
  5 Dominger, Madison         12 HAA-MR               1:05.46    1:06.40        
                  31.81     1:06.40 (34.59)                                        
  6 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:06.20    1:06.70        
                  32.15     1:06.70 (34.55)                                        
B - Final
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:06.97    1:05.55        
                  31.44     1:05.55 (34.11)                                        
  8 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:06.91    1:06.26        
                  32.54     1:06.26 (33.72)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:06.83    1:06.87        
                  32.33     1:06.87 (34.54)                                        
 10 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:06.44    1:07.64        
                  32.29     1:07.64 (35.35)                                        
 11 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:06.21    1:07.76        
                  32.65     1:07.76 (35.11)                                        
 12 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:08.12    1:08.13        
                  32.85     1:08.13 (35.28)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 57.29    1:01.97 q      
                  29.16     1:01.97 (32.81)                                        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:04.76    1:03.62 q      
                  30.25     1:03.62 (33.37)                                        
  3 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:04.53    1:05.14 q      
                  30.58     1:05.14 (34.56)                                        
  4 Dominger, Madison         12 HAA-MR               1:05.02    1:05.46 q      
                  31.66     1:05.46 (33.80)                                        
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:05.55    1:05.72 q      
                  30.62     1:05.72 (35.10)                                        
  6 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:10.88    1:06.20 q      
                  31.32     1:06.20 (34.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:07.54    1:06.21 q      
                  31.73     1:06.21 (34.48)                                        
  8 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:08.50    1:06.44 q      
                  31.14     1:06.44 (35.30)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:07.41    1:06.83 q      
                  32.23     1:06.83 (34.60)                                        
 10 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:07.54    1:06.91 q      
                  32.63     1:06.91 (34.28)                                        
 11 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:03.24    1:06.97 q      
                  32.11     1:06.97 (34.86)                                        
 12 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:07.79    1:07.95 q      
                  32.50     1:07.95 (35.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:08.52    1:08.12        
                  32.99     1:08.12 (35.13)                                        
 14 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:09.00    1:08.17        
                  33.24     1:08.17 (34.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:08.13    1:08.28        
                  32.28     1:08.28 (36.00)                                        
 16 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR         1:10.91    1:08.92        
                  32.43     1:08.92 (36.49)                                        
 17 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:14.98    1:09.59        
                  33.64     1:09.59 (35.95)                                        
 18 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:16.05    1:10.28        
                  34.37     1:10.28 (35.91)                                        
 19 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:10.94    1:10.52        
                  34.41     1:10.52 (36.11)                                        
 20 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:10.51    1:10.78        
 21 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:11.83    1:11.07        
                  35.17     1:11.07 (35.90)                                        
 22 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:12.46    1:11.30        
                  33.58     1:11.30 (37.72)                                        
 23 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:13.57    1:11.32        
                  34.37     1:11.32 (36.95)                                        
 24 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:15.97    1:11.89        
                  34.42     1:11.89 (37.47)                                        
 24 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR  1:10.99    1:11.89        
                  34.30     1:11.89 (37.59)                                        
 26 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:09.77    1:13.33        
                  34.73     1:13.33 (38.60)                                        
 27 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR              1:20.71    1:14.15        
                  34.67     1:14.15 (39.48)                                        
 28 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:16.19    1:14.44        
                  35.49     1:14.44 (38.95)                                        
 29 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:15.58    1:14.94        
                  35.84     1:14.94 (39.10)                                        
 30 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:15.66    1:15.18        
                  36.60     1:15.18 (38.58)                                        
 31 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:13.92    1:15.27        
                  37.02     1:15.27 (38.25)                                        
 32 Hickey, Bridget           11 HAA-MR               1:19.15    1:15.30        
                  36.95     1:15.30 (38.35)                                        
 33 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:15.58    1:15.61        
                  34.47     1:15.61 (41.14)                                        
 34 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:18.42    1:15.83        
                  36.64     1:15.83 (39.19)                                        
 35 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR              1:19.17    1:17.48        
                  36.67     1:17.48 (40.81)                                        
 36 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:18.79    1:18.13        
                  36.65     1:18.13 (41.48)                                        
 37 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:18.07    1:18.38        
                  38.31     1:18.38 (40.07)                                        
 38 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:16.03    1:18.72        
                  36.56     1:18.72 (42.16)                                        
 39 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:24.91    1:19.04        
 40 Bruder, Grace K           11 HAA-MR               1:19.51    1:19.28        
                  39.16     1:19.28 (40.12)                                        
 41 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:17.91    1:20.11        
                  37.83     1:20.11 (42.28)                                        
 42 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:19.95    1:20.97        
                  37.84     1:20.97 (43.13)                                        
 43 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:22.27    1:22.00        
                  39.72     1:22.00 (42.28)                                        
 44 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:18.59    1:22.51        
                  39.49     1:22.51 (43.02)                                        
 45 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:28.39    1:23.15        
 46 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:23.98        
                  41.40     1:23.98 (42.58)                                        
 47 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:22.79    1:24.02        
                  38.86     1:24.02 (45.16)                                        
 48 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:34.64    1:24.96        
                  39.73     1:24.96 (45.23)                                        
 49 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:28.29    1:25.94        
                  39.39     1:25.94 (46.55)                                        
 50 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:28.85    1:26.31        
 51 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:27.77    1:26.67        
                  40.58     1:26.67 (46.09)                                        
 52 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR              1:29.35    1:27.11        
                  40.37     1:27.11 (46.74)                                        
 53 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:35.72    1:28.16        
                  41.35     1:28.16 (46.81)                                        
 54 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:29.52    1:28.37        
                  41.21     1:28.37 (47.16)                                        
 55 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:38.38    1:32.90        
                  43.69     1:32.90 (49.21)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 31.82      32.18        
  2 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.73      33.97        
  3 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 33.92      34.15        
  4 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 33.27      34.34        
  5 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 33.99      34.46        
  6 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.81      34.48        
B - Final
  7 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 35.26      34.00        
  8 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    34.14      34.74        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.70      34.93        
 10 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.03      35.20        
 11 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.53      35.68        
 12 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    35.14      35.82        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 30.72      31.82 q      
  2 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 32.67      33.27 q      
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.95      33.73 q      
  4 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.02      33.81 q      
  5 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 34.21      33.92 q      
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 35.07      33.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    34.53      34.14 q      
  8 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.59      34.70 q      
  9 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 33.98      35.00 q      
 10 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.29      35.03 q      
 11 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    35.65      35.14 q      
 12 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 34.67      35.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.76      35.53        
 14 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           36.42      35.79        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           39.57      35.87        
 16 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 36.29      35.91        
 17 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                37.20      35.96        
 17 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           36.81      35.96        
 19 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                37.25      36.10        
 20 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    37.37      36.96        
 21 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                36.37      37.61        
 22 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                38.56      37.65        
 23 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                40.81      37.94        
 24 Chan, Devena              12 Unattached-MR          42.95      38.16        
 25 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.65      38.23        
 26 Albert, Anna              12 TVSC-MR                40.10      38.25        
 27 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                39.04      38.54        
 28 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 43.81      38.56        
 29 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           40.18      38.57        
 30 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 41.76      38.65        
 31 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           42.65      39.20        
 32 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           45.18      39.28        
 33 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 40.35      39.49        
 34 Fischbach, Maja P         11 TVSC-MR                40.70      39.78        
 35 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 42.20      39.97        
 36 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           42.08      40.22        
 37 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           40.93      40.27        
 38 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           42.02      40.51        
 39 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 42.72      40.59        
 40 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           43.72      40.61        
 41 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    41.51      40.97        
 42 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           43.08      41.50        
 43 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    42.10      41.63        
 44 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           47.79      42.50        
 45 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           45.19      42.54        
 46 Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 48.50      42.59        
 47 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 45.20      42.82        
 48 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    45.94      43.04        
 49 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           47.65      43.28        
 50 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    47.31      44.38        
 51 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           46.87      44.68        
 52 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.06      45.15        
 53 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 46.29      45.60        
 54 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR           55.42      50.66        
 55 Foley, Sara K             11 Express Swimming-MR  1:08.13      55.92        
 -- Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           44.12         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 37.05      35.70        
  2 Chan, Devena              12 Unattached-MR          36.66      36.11        
  3 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 37.19      36.70        
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 38.35      37.39        
  5 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.48      37.67        
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 38.50      39.35        
B - Final
  7 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 40.18      39.73        
  8 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                40.75      39.92        
  9 Albert, Anna              12 TVSC-MR                40.86      40.08        
 10 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           40.81      40.91        
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 42.14      42.37        
 12 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           41.87      42.52        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Devena              12 Unattached-MR          36.87      36.66 q      
  2 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 34.95      37.05 q      
  3 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 37.42      37.19 q      
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 36.90      38.35 q      
  5 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.93      38.48 q      
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 38.98      38.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 40.67      40.18 q      
  8 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.56      40.73 q      
  9 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                40.18      40.75 q      
 10 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           40.59      40.81 q      
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR                41.34      40.86 q      
 12 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 41.44      41.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           43.40      41.87        
 14 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 43.52      42.14        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                41.58      42.15        
 16 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    42.56      42.35        
 17 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    48.20      42.71        
 18 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 42.73      42.73        
 19 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 45.28      43.03        
 20 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    43.65      43.05        
 21 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 44.72      43.38        
 22 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           44.36      43.44        
 23 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                46.82      44.61        
 24 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                48.70      45.19        
 25 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    44.77      45.20        
 26 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           48.78      45.30        
 27 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 46.35      45.44        
 28 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           46.80      45.87        
 29 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 46.99      46.36        
 30 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 44.93      46.49        
 31 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           48.18      46.58        
 32 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           46.95      46.92        
 33 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           46.83      47.01        
 34 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                49.02      47.20        
 35 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 48.22      47.40        
 36 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    49.80      47.42        
 37 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           48.45      47.57        
 38 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    48.15      47.59        
 39 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:00.00      47.62        
 40 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           49.23      48.27        
 41 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.31      48.62        
 42 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           48.65      49.06        
 43 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                48.26      49.20        
 44 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           50.01      50.12        
 45 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           48.97      50.23        
 46 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 50.86      50.36        
 47 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 51.31      50.92        
 48 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           52.60      51.28        
 49 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    54.20      51.46        
 50 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                50.53      51.71        
 51 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR           55.83      53.17        
 52 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:04.95      57.29        
 53 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:02.90      59.75        
 -- Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 46.99         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 32.55      32.39        
  2 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 33.07      32.40        
  3 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 33.38      32.95        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 32.95      33.27        
  5 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 33.00      33.28        
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 33.63      33.77        
B - Final
  7 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.83      33.64        
  8 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 34.41      34.40        
  9 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    34.76      34.61        
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 34.04      34.77        
 11 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           34.44      35.05        
 12 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           34.79      35.40        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 31.24      32.55 q      
  2 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 33.56      32.95 q      
  3 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 34.40      33.00 q      
  4 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 31.33      33.07 q      
  5 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 33.11      33.38 q      
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.31      33.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.94      33.83 q      
  8 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 35.23      34.04 q      
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.38      34.41 q      
 10 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           34.99      34.44 q      
 11 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 33.72      34.64 q      
 12 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    36.94      34.76 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           36.39      34.79        
 14 Chan, Devena              12 Unattached-MR          35.46      34.89        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.54      34.96        
 16 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           36.84      35.21        
 17 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                35.31      35.43        
 18 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    37.36      36.46        
 19 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                40.76      36.59        
 20 Albert, Anna              12 TVSC-MR                36.58      36.97        
 21 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 40.17      37.11        
 22 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           36.82      37.37        
 23 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           39.22      37.64        
 24 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    39.34      37.95        
 25 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 38.88      38.47        
 26 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    40.31      38.83        
 27 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.02      39.10        
 28 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           41.89      39.38        
 29 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                40.16      40.02        
 30 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                41.41      40.17        
 31 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    42.98      40.33        
 32 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    44.58      41.26        
 33 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           39.66      41.29        
 34 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           42.95      41.65        
 35 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           42.77      41.71        
 36 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           44.67      41.83        
 37 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 50.80      41.91        
 38 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                47.06      41.95        
 39 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 42.45      42.25        
 40 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 47.63      42.42        
 41 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 44.61      43.09        
 42 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           50.69      46.04        
 43 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                47.49      46.21        
 44 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 47.38      47.02        
 45 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           48.30      47.17        
 46 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           48.82      47.60        
 47 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           46.20      48.16        
 48 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           51.86      49.49        
 49 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:00.28      53.57        
 50 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    52.67      54.23        
 51 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           53.04      55.91        
 -- Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 55.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           48.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 48.15         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:11.17    1:10.97        
                  33.71     1:10.97 (37.26)                                        
  2 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.66    1:11.86        
                  34.80     1:11.86 (37.06)                                        
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:14.37    1:13.17        
                  32.98     1:13.17 (40.19)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:15.47    1:15.12        
                  34.53     1:15.12 (40.59)                                        
  5 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:16.49    1:17.16        
                  35.94     1:17.16 (41.22)                                        
  6 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:16.34    1:17.72        
                  35.54     1:17.72 (42.18)                                        
B - Final
  7 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:16.58    1:14.13        
                  35.07     1:14.13 (39.06)                                        
  8 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:17.44    1:16.69        
                  35.27     1:16.69 (41.42)                                        
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:17.15    1:17.17        
                  35.61     1:17.17 (41.56)                                        
 10 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:17.47    1:17.18        
                  36.96     1:17.18 (40.22)                                        
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:18.43    1:19.29        
                  37.82     1:19.29 (41.47)                                        
 12 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:18.45    1:20.15        
                  35.71     1:20.15 (44.44)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:11.55    1:11.17 q      
                  32.81     1:11.17 (38.36)                                        
  2 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.47    1:13.66 q      
                  35.62     1:13.66 (38.04)                                        
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:15.58    1:14.37 q      
                  34.95     1:14.37 (39.42)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:19.25    1:15.47 q      
                  34.73     1:15.47 (40.74)                                        
  5 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:21.76    1:16.34 q      
                  34.72     1:16.34 (41.62)                                        
  6 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:13.90    1:16.49 q      
                  35.19     1:16.49 (41.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:15.26    1:16.58 q      
                  37.21     1:16.58 (39.37)                                        
  8 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:18.72    1:17.15 q      
                  37.22     1:17.15 (39.93)                                        
  9 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:18.08    1:17.44 q      
                  35.88     1:17.44 (41.56)                                        
 10 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:18.55    1:17.47 q      
                  36.13     1:17.47 (41.34)                                        
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:18.47    1:18.43 q      
                  38.49     1:18.43 (39.94)                                        
 12 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:20.62    1:18.45 q      
                  36.08     1:18.45 (42.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:22.80    1:18.47        
                  34.03     1:18.47 (44.44)                                        
 14 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:17.08    1:18.61        
                  36.96     1:18.61 (41.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:19.63    1:19.09        
                  37.08     1:19.09 (42.01)                                        
 16 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:19.22    1:20.09        
                  37.46     1:20.09 (42.63)                                        
 17 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:20.87    1:20.34        
                  35.89     1:20.34 (44.45)                                        
 18 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:21.76    1:20.35        
                  38.51     1:20.35 (41.84)                                        
 19 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:21.15    1:20.54        
                  35.79     1:20.54 (44.75)                                        
 20 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:19.44    1:20.55        
                  37.44     1:20.55 (43.11)                                        
 21 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:23.16    1:20.82        
                  37.99     1:20.82 (42.83)                                        
 22 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:21.01    1:21.24        
                  40.01     1:21.24 (41.23)                                        
 23 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:21.53    1:21.92        
                  36.57     1:21.92 (45.35)                                        
 24 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:23.83    1:22.23        
                  38.38     1:22.23 (43.85)                                        
 25 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR  1:25.50    1:22.44        
                  39.63     1:22.44 (42.81)                                        
 26 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:26.42    1:23.92        
                  37.81     1:23.92 (46.11)                                        
 27 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR              1:28.63    1:25.42        
                  38.31     1:25.42 (47.11)                                        
 28 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:28.52    1:25.89        
                  42.46     1:25.89 (43.43)                                        
 29 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:32.16    1:26.78        
                  40.76     1:26.78 (46.02)                                        
 30 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:32.91    1:27.02        
 31 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:27.86    1:27.76        
                  41.73     1:27.76 (46.03)                                        
 32 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:41.84    1:28.31        
                  40.39     1:28.31 (47.92)                                        
 33 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:33.41    1:28.32        
                  40.43     1:28.32 (47.89)                                        
 34 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:26.94    1:29.64        
                  41.29     1:29.64 (48.35)                                        
 35 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:31.33    1:29.82        
                  43.88     1:29.82 (45.94)                                        
 36 Bruder, Grace K           11 HAA-MR               1:49.85    1:30.74        
                  43.77     1:30.74 (46.97)                                        
 37 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:32.86    1:31.27        
                  39.90     1:31.27 (51.37)                                        
 38 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:33.27    1:31.77        
                  44.39     1:31.77 (47.38)                                        
 39 Fischbach, Maja P         11 TVSC-MR              1:42.08    1:31.91        
                  42.64     1:31.91 (49.27)                                        
 40 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:37.61    1:33.50        
                  45.87     1:33.50 (47.63)                                        
 41 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:43.15    1:33.84        
 42 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:39.87    1:35.40        
                  46.36     1:35.40 (49.04)                                        
 43 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:41.22    1:36.62        
                  44.79     1:36.62 (51.83)                                        
 44 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR         1:43.61    1:37.63        
                  49.21     1:37.63 (48.42)                                        
 45 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                   NT    1:38.27        
                  47.23     1:38.27 (51.04)                                        
 46 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR       NT    1:41.92        
 47 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:44.66    1:42.33        
                  52.24     1:42.33 (50.09)                                        
 48 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:55.57    1:46.01        
                  45.18   1:46.01 (1:00.83)                                        
 49 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:54.69    1:48.22        
                  56.12     1:48.22 (52.10)                                        
 50 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:45.63    1:48.93        
                  47.93   1:48.93 (1:01.00)                                        
 -- Hickey, Bridget           11 HAA-MR               1:21.21         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  39.29          DQ (44.36)                                        
 -- Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:42.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.34          DQ (49.87)                                        
 -- Foley, Sara K             11 Express Swimming-MR  2:22.53         DQ        
      One hand touch - breast
                  53.77          DQ (53.89)                                        
 -- Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR         1:21.93         DQ        
      False start - Misc
                  36.75          DQ (43.29)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:06.57    1:09.65        
                  33.37     1:09.65 (36.28)                                        
  2 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:12.37    1:13.55        
                  34.88     1:13.55 (38.67)                                        
  3 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:13.88    1:13.95        
                  35.61     1:13.95 (38.34)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:15.94    1:14.01        
                  35.72     1:14.01 (38.29)                                        
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:16.36    1:15.13        
                  35.99     1:15.13 (39.14)                                        
  6 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:13.62    1:15.42        
                  36.48     1:15.42 (38.94)                                        
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.95    1:15.90        
                  37.03     1:15.90 (38.87)                                        
  8 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:15.79    1:16.50        
                  37.36     1:16.50 (39.14)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:16.19    1:16.53        
                  37.39     1:16.53 (39.14)                                        
 10 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:16.57    1:16.92        
                  38.15     1:16.92 (38.77)                                        
 11 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:19.17    1:17.26        
                  37.03     1:17.26 (40.23)                                        
 12 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:20.59    1:18.20        
                  37.97     1:18.20 (40.23)                                        
 13 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:17.16    1:18.56        
                  38.27     1:18.56 (40.29)                                        
 14 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:21.10    1:19.72        
                  38.75     1:19.72 (40.97)                                        
 15 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR              1:31.70    1:20.27        
                  38.62     1:20.27 (41.65)                                        
 16 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:10.22    1:20.57        
                  37.87     1:20.57 (42.70)                                        
 17 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:21.49    1:21.39        
                  39.35     1:21.39 (42.04)                                        
 18 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:31.22    1:22.58        
                  39.99     1:22.58 (42.59)                                        
 19 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:27.73    1:22.81        
 20 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:26.47    1:23.42        
                  40.32     1:23.42 (43.10)                                        
 21 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:37.31    1:23.78        
                  39.59     1:23.78 (44.19)                                        
 22 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:27.70    1:24.55        
                  41.67     1:24.55 (42.88)                                        
 23 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:26.32    1:26.22        
                  41.96     1:26.22 (44.26)                                        
 24 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:24.96    1:26.61        
                  40.61     1:26.61 (46.00)                                        
 25 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:28.88    1:27.09        
                  41.38     1:27.09 (45.71)                                        
 26 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:28.57    1:27.60        
                  42.89     1:27.60 (44.71)                                        
 27 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:29.36    1:27.80        
 28 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:29.99    1:28.60        
                  43.83     1:28.60 (44.77)                                        
 29 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:31.34    1:29.92        
                  42.97     1:29.92 (46.95)                                        
 30 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:41.60    1:30.13        
                  42.73     1:30.13 (47.40)                                        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:34.36    1:30.42        
                  43.53     1:30.42 (46.89)                                        
 32 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:38.63    1:33.04        
                  45.07     1:33.04 (47.97)                                        
 33 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:34.74    1:33.58        
 34 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR         1:44.26    1:33.91        
                  47.01     1:33.91 (46.90)                                        
 35 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                   NT    1:34.49        
                  46.12     1:34.49 (48.37)                                        
 36 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:37.17    1:35.29        
                  46.46     1:35.29 (48.83)                                        
 37 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:44.77    1:35.85        
                  46.21     1:35.85 (49.64)                                        
 38 Lucca, Sarah               8 HAA-MR               1:36.24    1:37.42        
 39 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR               1:58.52    1:37.95        
 40 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:49.42    1:37.97        
                  45.74     1:37.97 (52.23)                                        
 41 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:37.31    1:38.16        
                  46.53     1:38.16 (51.63)                                        
 42 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:40.89        
                  48.84     1:40.89 (52.05)                                        
 43 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:45.26    1:41.07        
                  48.38     1:41.07 (52.69)                                        
 44 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR               2:00.00    1:42.32        
 45 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:40.75    1:42.61        
                  50.90     1:42.61 (51.71)                                        
 46 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:49.09    1:43.90        
                  50.37     1:43.90 (53.53)                                        
 47 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:44.30    1:44.33        
                  51.82     1:44.33 (52.51)                                        
 48 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:42.83    1:45.55        
                  53.62     1:45.55 (51.93)                                        
 49 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:51.13    1:50.15        
 50 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR               1:50.49    1:50.91        
                  55.35     1:50.91 (55.56)                                        
 51 Bascon, Reese S            8 HAA-MR               2:00.00    1:52.19        
 52 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:49.19    1:53.38        
 -- Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:37.76         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:22.40    1:20.54        
                  38.72     1:20.54 (41.82)                                        
  2 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:22.90    1:20.93        
                  38.24     1:20.93 (42.69)                                        
  3 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:20.65    1:21.73        
                  39.28     1:21.73 (42.45)                                        
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:20.54    1:21.91        
                  38.32     1:21.91 (43.59)                                        
  5 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:18.73    1:22.40        
                  38.76     1:22.40 (43.64)                                        
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:23.56    1:24.29        
                  39.91     1:24.29 (44.38)                                        
  7 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:26.50    1:25.73        
                  42.24     1:25.73 (43.49)                                        
  8 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:25.95    1:27.77        
                  42.28     1:27.77 (45.49)                                        
  9 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:29.35    1:29.69        
                  43.59     1:29.69 (46.10)                                        
 10 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:29.91    1:30.53        
                  43.33     1:30.53 (47.20)                                        
 11 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:32.58    1:30.75        
                  42.72     1:30.75 (48.03)                                        
 12 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:33.24    1:31.54        
                  43.60     1:31.54 (47.94)                                        
 13 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR        1:36.24    1:32.57        
                  44.58     1:32.57 (47.99)                                        
 14 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:40.80    1:32.94        
                  44.64     1:32.94 (48.30)                                        
 15 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:32.09    1:33.32        
                  43.29     1:33.32 (50.03)                                        
 16 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:45.13    1:33.83        
                  44.04     1:33.83 (49.79)                                        
 17 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:44.32    1:34.96        
                  44.79     1:34.96 (50.17)                                        
 18 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:43.55    1:35.10        
                  46.59     1:35.10 (48.51)                                        
 19 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:41.94    1:35.18        
                  46.73     1:35.18 (48.45)                                        
 20 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:38.82    1:35.59        
                  44.77     1:35.59 (50.82)                                        
 21 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:41.77    1:36.55        
                  47.37     1:36.55 (49.18)                                        
 22 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:40.32    1:37.55        
                  46.39     1:37.55 (51.16)                                        
 23 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:35.43    1:39.12        
                  47.65     1:39.12 (51.47)                                        
 24 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR         1:44.47    1:39.33        
                  47.40     1:39.33 (51.93)                                        
 25 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:42.15    1:40.11        
                  46.99     1:40.11 (53.12)                                        
 26 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:45.25    1:40.63        
                  48.45     1:40.63 (52.18)                                        
 27 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:52.61    1:40.96        
                  47.61     1:40.96 (53.35)                                        
 28 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:47.88    1:41.58        
 29 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:46.02    1:42.45        
                  49.07     1:42.45 (53.38)                                        
 30 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:43.58        
                  49.91     1:43.58 (53.67)                                        
 31 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:40.97    1:44.54        
 32 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:47.82    1:46.05        
                  50.26     1:46.05 (55.79)                                        
 33 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:49.62    1:46.57        
                  49.30     1:46.57 (57.27)                                        
 34 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:47.27    1:48.01        
                  51.51     1:48.01 (56.50)                                        
 35 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:58.00    1:48.57        
                  52.68     1:48.57 (55.89)                                        
 36 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:56.77    1:51.22        
                  52.57     1:51.22 (58.65)                                        
 37 Lucca, Sarah               8 HAA-MR               1:57.17    1:52.08        
                  52.68     1:52.08 (59.40)                                        
 38 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:55.03    1:52.10        
                  52.98     1:52.10 (59.12)                                        
 39 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:52.46    1:52.85        
                  51.91   1:52.85 (1:00.94)                                        
 40 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR               1:54.37    1:54.89        
                  55.22     1:54.89 (59.67)                                        
 41 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:56.61    1:56.35        
                  55.77   1:56.35 (1:00.58)                                        
 42 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:59.45    1:58.01        
                  57.81   1:58.01 (1:00.20)                                        
 43 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR               2:06.63    2:03.90        
                  57.52   2:03.90 (1:06.38)                                        
 44 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR               2:27.34    2:04.26        
 45 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:58.90    2:04.86        
                1:00.67   2:04.86 (1:04.19)                                        
 46 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:56.62    2:05.36        
                1:00.84   2:05.36 (1:04.52)                                        
 47 Lucca, Julia               8 HAA-MR               2:00.00    2:09.70        
                  58.16   2:09.70 (1:11.54)                                        
 -- Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:37.44         DQ        
      Butterfly kick
                  47.32          DQ (52.55)                                        
 
Girls 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 12.00      12.18        
  2 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 19.19      12.21        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR                 12.50      12.31        
  4 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 12.82      12.32        
  5 Collins, Payton R         15 HAA-MR                 12.00      12.50        
  6 Magee, Grace              16 HAA-MR                 12.00      12.68        
  7 Claps, Abby R             13 HAA-MR                 18.63      12.94        
  8 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 13.00      13.04        
  9 Michels, Emily            16 HAA-MR                 13.00      13.13        
 10 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 12.50      13.17        
 11 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 13.00      13.19        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 12.50      13.29        
 13 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                21.27      13.33        
 14 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR                 14.00      13.62        
 15 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 15.84      13.72        
 16 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 15.00      13.73        
 17 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR    13.50      13.84        
 18 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 19.08      13.89        
 18 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                16.78      13.89        
 20 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 16.91      13.90        
 21 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 14.97      13.94        
 22 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 14.95      14.13        
 23 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 14.00      14.25        
 24 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 25.84      14.37        
 25 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 13.50      14.46        
 26 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 15.27      14.47        
 27 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 15.85      14.76        
 28 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 17.36      15.58        
 29 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 17.00      15.84        
 30 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 17.73      15.89        
 31 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 17.40      16.45        
 31 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 16.89      16.45        
 33 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                    NT      16.49        
 34 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 17.22      16.64        
 35 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 18.14      18.07        
 36 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 18.22      18.16        
 37 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 19.71      18.33        
 38 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 21.78      18.47        
 39 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 19.16      18.52        
 40 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 18.53      18.76        
 41 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 20.59      22.36        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 25.84      25.71        
  2 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 26.38      26.41        
  3 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 26.33      26.45        
  4 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           27.16      26.66        
  5 Magee, Grace              16 HAA-MR                 26.98      26.96        
  6 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 27.45      27.63        
B - Final
  7 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    27.79      27.02        
  8 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           27.51      27.22        
  9 Michels, Emily            16 HAA-MR                 28.38      27.42        
 10 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           28.08      27.71        
 11 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 27.45      28.00        
 12 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR    28.34      28.70        
C - Final
 13 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                28.40      27.65        
 14 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR           28.64      27.80        
 15 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           28.46      28.28        
 16 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                28.47      28.40        
 17 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR           28.53      28.55        
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR           28.43      28.56        
D - Final
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    28.60      27.89        
 20 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 28.68      28.77        
 21 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR           28.95      28.86        
 22 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR    28.82      28.92        
 23 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 28.88      29.03        
 24 Claps, Abby R             13 HAA-MR                 28.92      29.14        
 
Girls 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 27.45      26.79        
  2 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 27.45      27.08        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR                 25.52      25.82 q      
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 25.54      25.84 q      
  3 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 25.64      26.33 q      
  4 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 26.35      26.38 q      
  5 Magee, Grace              16 HAA-MR                 26.24      26.98 q      
  6 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           27.13      27.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 26.36      27.45 q      
  8 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 27.00     J27.45 q      
  9 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           27.14      27.51 q      
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    27.13      27.79 q      
 11 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           27.68      28.08 q      
 12 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR    27.31      28.34 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michels, Emily            16 HAA-MR                 26.83      28.38 q      
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                28.16      28.40 q      
 15 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR           28.00      28.43 q      
 16 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           28.11      28.46 q      
 17 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                28.90      28.47 q      
 18 Gershowitz, Rachel H      17 Unattached-MR          31.86      28.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 28.46      28.52 q      
 20 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR           28.21      28.53 q      
 21 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    28.65      28.60 q      
 22 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR           27.29      28.64 q      
 23 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 28.45      28.68 q      
 24 Hafen, Alexandra B        15 HAA-MR                 28.22      28.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 28.12      28.75        
 26 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                28.75     J28.75        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR    28.20      28.82        
 28 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 29.06      28.88        
 29 Claps, Abby R             13 HAA-MR                 28.80      28.92        
 30 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR                 28.15      28.94        
 31 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR           28.26      28.95        
 32 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR    27.93      28.96        
 33 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           29.45      29.02        
 34 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR    28.70      29.39        
 35 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 30.99      29.50        
 36 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR                30.34      29.76        
 37 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 30.97      29.78        
 38 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                29.53      30.00        
 39 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR                29.16      30.01        
 40 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                30.06      30.21        
 41 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR           29.37      30.24        
 42 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.97      30.34        
 43 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    29.62      30.45        
 44 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                 31.37      30.79        
 45 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           31.35      30.94        
 46 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR           31.61      31.51        
 47 Ferraris, Emily           16 SSC-MR                 30.50      32.16        
 48 Libassi, Carli K          13 Express Swimming-MR    32.34      32.34        
 49 Baker, Avery H            14 Unattached-MR          27.36      32.39        
 50 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR           30.51      32.63        
 51 Levy, Abigail S           15 Express Swimming-MR    28.50      32.94        
 52 Hain, Amanda R            16 Unattached-MR          36.65      33.01        
 53 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 33.65      33.44        
 54 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           33.17      33.56        
 55 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                33.26      33.58        
 56 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                34.00      33.90        
 57 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 33.23      34.12        
 58 Karkota, Ally E           13 SSC-MR                 37.13      34.24        
 59 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                36.48      34.63        
 60 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 36.12      34.93        
 61 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR                 34.90      35.66        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR                 57.91      56.33        
                  27.05       56.33 (29.28)                                        
  2 Collins, Payton R         15 HAA-MR                 56.80      57.03        
                  27.57       57.03 (29.46)                                        
  3 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           57.48      57.59        
                  27.63       57.59 (29.96)                                        
  4 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR           59.30      58.46        
                  27.80       58.46 (30.66)                                        
  5 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 58.71      58.49        
                  28.08       58.49 (30.41)                                        
  6 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    59.33      59.16        
                  28.20       59.16 (30.96)                                        
B - Final
  7 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 59.55      58.35        
                  28.08       58.35 (30.27)                                        
  8 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           59.55      59.39        
                  28.08       59.39 (31.31)                                        
  9 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           59.87      59.80        
                  28.95       59.80 (30.85)                                        
 10 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           59.79    1:00.24        
                  29.43     1:00.24 (30.81)                                        
 11 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR           59.42    1:00.30        
                  29.16     1:00.30 (31.14)                                        
 12 Michels, Emily            16 HAA-MR                 59.42    1:00.89        
                  28.77     1:00.89 (32.12)                                        
C - Final
 13 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               1:00.68      58.45        
                  28.11       58.45 (30.34)                                        
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:00.62      59.43        
                  29.03       59.43 (30.40)                                        
 15 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:00.72    1:01.02        
                  29.20     1:01.02 (31.82)                                        
 16 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 59.99    1:01.56        
                  29.21     1:01.56 (32.35)                                        
 17 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:00.92    1:01.65        
                  29.59     1:01.65 (32.06)                                        
 18 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:00.87    1:01.89        
                  29.30     1:01.89 (32.59)                                        
D - Final
 19 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:00.92    1:00.00        
                  28.98     1:00.00 (31.02)                                        
 20 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:02.29    1:01.46        
                  29.23     1:01.46 (32.23)                                        
 21 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:02.41    1:01.88        
                  29.80     1:01.88 (32.08)                                        
 22 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  1:03.84    1:02.27        
                  29.71     1:02.27 (32.56)                                        
 23 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:03.45    1:03.27        
                  30.03     1:03.27 (33.24)                                        
 24 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:03.37    1:03.64        
                  30.12     1:03.64 (33.52)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 55.00      55.70 q      
                  26.70       55.70 (29.00)                                        
  2 Collins, Payton R         15 HAA-MR                 56.08      56.80 q      
                  27.46       56.80 (29.34)                                        
  3 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           57.21      57.48 q      
                  27.76       57.48 (29.72)                                        
  4 Claps, Emma               16 HAA-MR                    NT      57.91 q      
                  27.09       57.91 (30.82)                                        
  5 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 56.99      58.71 q      
                  27.91       58.71 (30.80)                                        
  6 Magee, Grace              16 HAA-MR                 58.14      58.82 q      
                  28.05       58.82 (30.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR           57.70      59.30 q      
                  28.26       59.30 (31.04)                                        
  8 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    58.82      59.33 q      
                  28.53       59.33 (30.80)                                        
  9 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR           59.59      59.42 q      
                  28.66       59.42 (30.76)                                        
  9 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:05.91      59.42 q      
                  28.18       59.42 (31.24)                                        
 11 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 58.30      59.55 q      
                  28.31       59.55 (31.24)                                        
 11 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           59.21      59.55 q      
                  28.18       59.55 (31.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           59.74      59.79 q      
                  29.43       59.79 (30.36)                                        
 14 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           59.80      59.87 q      
                  29.33       59.87 (30.54)                                        
 15 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 28.02      59.99 q      
                  28.85       59.99 (31.14)                                        
 16 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 57.22    1:00.06 q      
                  29.11     1:00.06 (30.95)                                        
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 59.74    1:00.41 q      
                  29.20     1:00.41 (31.21)                                        
 18 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                58.10    1:00.62 q      
                  29.45     1:00.62 (31.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 58.74    1:00.68 q      
                  29.28     1:00.68 (31.40)                                        
 20 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR                 58.01    1:00.72 q      
                  29.11     1:00.72 (31.61)                                        
 21 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:01.11    1:00.87 q      
                  28.96     1:00.87 (31.91)                                        
 22 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                59.06    1:00.92 q      
                  29.61     1:00.92 (31.31)                                        
 22 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR           59.48    1:00.92 q      
                  29.26     1:00.92 (31.66)                                        
 24 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR           59.37    1:01.81 q      
                  29.22     1:01.81 (32.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:02.54    1:02.11        
                  29.97     1:02.11 (32.14)                                        
 26 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:02.06    1:02.23        
                  30.21     1:02.23 (32.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:03.84    1:02.29        
                  29.54     1:02.29 (32.75)                                        
 28 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:01.59    1:02.41        
                  30.28     1:02.41 (32.13)                                        
 29 Gershowitz, Rachel H      17 Unattached-MR        1:07.54    1:02.69        
                  29.91     1:02.69 (32.78)                                        
 30 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:05.52    1:03.30        
                  30.98     1:03.30 (32.32)                                        
 31 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:02.99    1:03.37        
                  30.32     1:03.37 (33.05)                                        
 32 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:02.17    1:03.45        
                  30.01     1:03.45 (33.44)                                        
 33 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:01.13    1:03.62        
                  30.49     1:03.62 (33.13)                                        
 34 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  1:04.98    1:03.84        
                  30.79     1:03.84 (33.05)                                        
 35 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:00.16    1:03.87        
                  30.75     1:03.87 (33.12)                                        
 36 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:01.90    1:04.41        
                  30.83     1:04.41 (33.58)                                        
 37 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:02.29    1:04.67        
                  31.06     1:04.67 (33.61)                                        
 38 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:03.06    1:04.68        
                  31.00     1:04.68 (33.68)                                        
 39 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR    58.96    1:04.79        
                  30.54     1:04.79 (34.25)                                        
 39 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:01.15    1:04.79        
                  31.43     1:04.79 (33.36)                                        
 41 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR         1:05.71    1:05.28        
                  31.28     1:05.28 (34.00)                                        
 42 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:03.88    1:05.47        
                  31.27     1:05.47 (34.20)                                        
 43 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:04.72    1:05.69        
                  31.42     1:05.69 (34.27)                                        
 44 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:04.03    1:05.70        
                  31.80     1:05.70 (33.90)                                        
 45 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:04.56    1:05.84        
                  31.66     1:05.84 (34.18)                                        
 46 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:05.01    1:05.91        
                  31.54     1:05.91 (34.37)                                        
 47 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:00.99    1:06.11        
                  30.94     1:06.11 (35.17)                                        
 48 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:07.30    1:06.31        
                  32.11     1:06.31 (34.20)                                        
 49 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:01.87    1:06.82        
                  32.15     1:06.82 (34.67)                                        
 50 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:04.38    1:06.99        
                  32.12     1:06.99 (34.87)                                        
 51 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:05.78    1:07.35        
                  32.52     1:07.35 (34.83)                                        
 52 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:05.15    1:07.64        
      False start
                  32.43     1:07.64 (35.21)                                        
 53 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:08.87    1:07.95        
                  32.55     1:07.95 (35.40)                                        
 54 Gordon, Rachel S          14 Unattached-MR        1:05.89    1:08.09        
                  32.81     1:08.09 (35.28)                                        
 55 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR               1:09.34    1:08.66        
                  32.32     1:08.66 (36.34)                                        
 56 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:08.36    1:09.04        
                  33.24     1:09.04 (35.80)                                        
 57 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:08.55    1:10.54        
                  34.20     1:10.54 (36.34)                                        
 58 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         1:09.45    1:12.09        
                  34.57     1:12.09 (37.52)                                        
 59 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:12.88    1:12.55        
                  34.00     1:12.55 (38.55)                                        
 60 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:16.95    1:14.05        
                  36.05     1:14.05 (38.00)                                        
 61 Baker, Avery H            14 Unattached-MR        1:21.52    1:14.09        
                  35.18     1:14.09 (38.91)                                        
 62 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:25.72    1:14.42        
                  34.00     1:14.42 (40.42)                                        
 63 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:13.43    1:14.48        
                  34.94     1:14.48 (39.54)                                        
 64 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               1:16.68    1:15.67        
                  37.11     1:15.67 (38.56)                                        
 65 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:10.94    1:16.69        
                  35.02     1:16.69 (41.67)                                        
 66 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR               1:13.56    1:17.68        
                  38.04     1:17.68 (39.64)                                        
 67 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:19.08    1:17.80        
                  37.94     1:17.80 (39.86)                                        
 68 Tilara, Anushka           13 HAA-MR               1:24.32    1:20.86        
                  37.32     1:20.86 (43.54)                                        
 69 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:22.78    1:22.10        
                  39.10     1:22.10 (43.00)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:00.55    1:59.88        
                  27.52       57.88 (30.36)     1:29.44 (31.56)     1:59.88 (30.44)
  2 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:01.85    2:00.70        
                  27.91       58.46 (30.55)     1:29.84 (31.38)     2:00.70 (30.86)
  3 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:06.01    2:04.09        
                  28.65     1:00.11 (31.46)     1:32.58 (32.47)     2:04.09 (31.51)
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:05.11    2:04.81        
                  28.29       59.54 (31.25)     1:31.86 (32.32)     2:04.81 (32.95)
  5 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:04.41    2:05.47        
                  28.83     1:00.23 (31.40)     1:33.10 (32.87)     2:05.47 (32.37)
  6 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:04.69    2:07.13        
                  28.88     1:01.22 (32.34)     1:34.45 (33.23)     2:07.13 (32.68)
B - Final
  7 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:09.01    2:04.87        
                  27.66       59.24 (31.58)     1:32.44 (33.20)     2:04.87 (32.43)
  8 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:07.73    2:07.98        
                  29.30     1:01.96 (32.66)     1:35.59 (33.63)     2:07.98 (32.39)
  9 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:12.69    2:08.32        
                  30.31     1:03.44 (33.13)     1:37.08 (33.64)     2:08.32 (31.24)
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:12.02    2:09.35        
                  28.98     1:01.36 (32.38)     1:35.65 (34.29)     2:09.35 (33.70)
 11 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:09.66    2:10.40        
                  29.69     1:02.63 (32.94)     1:36.45 (33.82)     2:10.40 (33.95)
 12 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:12.97    2:16.71        
                  30.88     1:05.56 (34.68)     1:41.56 (36.00)     2:16.71 (35.15)
C - Final
 13 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               2:14.80    2:11.25        
                  29.91     1:03.83 (33.92)     1:38.44 (34.61)     2:11.25 (32.81)
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:13.25    2:12.29        
                  30.48     1:03.75 (33.27)     1:38.21 (34.46)     2:12.29 (34.08)
 15 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:13.68    2:12.77        
                  29.94     1:03.55 (33.61)     1:38.32 (34.77)     2:12.77 (34.45)
 16 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:14.14    2:13.06        
                  30.86     1:04.62 (33.76)     1:39.47 (34.85)     2:13.06 (33.59)
 17 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:16.09    2:13.30        
                  30.87     1:04.78 (33.91)     1:39.30 (34.52)     2:13.30 (34.00)
 18 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:16.71    2:18.34        
                  30.89     1:05.68 (34.79)     1:41.96 (36.28)     2:18.34 (36.38)
D - Final
 19 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:16.77    2:11.77        
                  28.94     1:02.03 (33.09)     1:37.59 (35.56)     2:11.77 (34.18)
 20 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:17.41    2:14.66        
                  30.17     1:04.26 (34.09)     1:39.90 (35.64)     2:14.66 (34.76)
 21 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:19.99    2:18.24        
                  31.01     1:06.03 (35.02)     1:43.17 (37.14)     2:18.24 (35.07)
 22 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:20.60    2:20.04        
                  31.26     1:07.02 (35.76)     1:44.45 (37.43)     2:20.04 (35.59)
 23 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:21.68    2:20.72        
                  31.93     1:07.57 (35.64)     1:45.05 (37.48)     2:20.72 (35.67)
 24 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:19.58    2:20.77        
                  32.39     1:07.12 (34.73)     1:44.14 (37.02)     2:20.77 (36.63)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:00.42    2:00.55 q      
                  27.62       58.20 (30.58)     1:29.91 (31.71)     2:00.55 (30.64)
  2 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:02.89    2:01.85 q      
                  28.19       59.54 (31.35)     1:31.50 (31.96)     2:01.85 (30.35)
  3 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:02.82    2:04.41 q      
                  29.20     1:00.62 (31.42)     1:32.93 (32.31)     2:04.41 (31.48)
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:03.88    2:04.69 q      
                  28.91     1:00.48 (31.57)     1:33.14 (32.66)     2:04.69 (31.55)
  5 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:04.53    2:05.11 q      
                  28.65       59.86 (31.21)     1:32.40 (32.54)     2:05.11 (32.71)
  6 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:03.28    2:06.01 q      
                  28.53     1:00.80 (32.27)     1:33.83 (33.03)     2:06.01 (32.18)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:06.30    2:07.73 q      
                  29.40     1:01.80 (32.40)     1:35.56 (33.76)     2:07.73 (32.17)
  8 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:04.08    2:09.01 q      
                  29.23     1:01.98 (32.75)     1:35.53 (33.55)     2:09.01 (33.48)
  9 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:09.02    2:09.66 q      
                  29.55     1:01.95 (32.40)     1:35.77 (33.82)     2:09.66 (33.89)
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:09.63    2:12.02 q      
                  29.93     1:03.21 (33.28)     1:38.28 (35.07)     2:12.02 (33.74)
 11 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               2:06.84    2:12.22 q      
                  28.74     1:01.16 (32.42)     1:36.66 (35.50)     2:12.22 (35.56)
 12 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:12.12    2:12.69 q      
                  31.26     1:05.10 (33.84)     1:39.59 (34.49)     2:12.69 (33.10)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:12.71    2:12.97 q      
                  31.13     1:05.17 (34.04)     1:40.20 (35.03)     2:12.97 (32.77)
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:18.01    2:13.25 q      
                  30.79     1:04.65 (33.86)     1:39.22 (34.57)     2:13.25 (34.03)
 15 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:11.25    2:13.68 q      
                  29.45     1:02.90 (33.45)     1:38.06 (35.16)     2:13.68 (35.62)
 16 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:11.28    2:14.14 q      
                  30.98     1:04.78 (33.80)     1:39.81 (35.03)     2:14.14 (34.33)
 17 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:06.25    2:14.53 q      
                  30.46     1:04.84 (34.38)     1:40.10 (35.26)     2:14.53 (34.43)
 18 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               2:11.90    2:14.80 q      
                  30.95     1:05.42 (34.47)     1:40.51 (35.09)     2:14.80 (34.29)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:07.38    2:16.09 q      
                  31.28     1:05.57 (34.29)     1:40.77 (35.20)     2:16.09 (35.32)
 20 Magee, Grace              16 HAA-MR               2:14.73    2:16.23 q      
                  30.78     1:05.00 (34.22)     1:41.11 (36.11)     2:16.23 (35.12)
 21 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:15.68    2:16.71 q      
                  31.03     1:05.45 (34.42)     1:42.16 (36.71)     2:16.71 (34.55)
 22 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:14.49    2:16.77 q      
                  31.33     1:06.56 (35.23)     1:42.79 (36.23)     2:16.77 (33.98)
 23 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:11.44    2:17.17 q      
                  29.54     1:03.58 (34.04)     1:40.00 (36.42)     2:17.17 (37.17)
 24 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:19.36    2:17.41 q      
                  31.65     1:06.97 (35.32)     1:42.88 (35.91)     2:17.41 (34.53)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:17.39    2:18.64        
                  31.57     1:07.09 (35.52)     1:43.82 (36.73)     2:18.64 (34.82)
 26 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:18.50    2:19.31        
                  31.52     1:07.84 (36.32)     1:44.80 (36.96)     2:19.31 (34.51)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:15.78    2:19.58        
                  32.23     1:07.01 (34.78)     1:43.66 (36.65)     2:19.58 (35.92)
 28 Gershowitz, Rachel H      17 Unattached-MR        1:52.43    2:19.85        
                  30.12     1:04.34 (34.22)     1:41.66 (37.32)     2:19.85 (38.19)
 29 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:12.00    2:19.89        
                  31.82     1:07.41 (35.59)     1:44.33 (36.92)     2:19.89 (35.56)
 30 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:16.38    2:19.99        
                  31.91     1:07.80 (35.89)     1:45.14 (37.34)     2:19.99 (34.85)
 31 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:15.87    2:20.60        
                  31.68     1:07.29 (35.61)     1:45.14 (37.85)     2:20.60 (35.46)
 32 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              2:14.33    2:21.33        
                  31.94     1:08.13 (36.19)     1:45.15 (37.02)     2:21.33 (36.18)
 33 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:20.59    2:21.68        
                  31.97     1:07.46 (35.49)     1:44.81 (37.35)     2:21.68 (36.87)
 34 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:19.24    2:22.50        
                  31.24     1:06.60 (35.36)     1:44.19 (37.59)     2:22.50 (38.31)
 35 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:29.56    2:22.91        
                  32.71     1:09.50 (36.79)     1:47.06 (37.56)     2:22.91 (35.85)
 36 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR  2:12.13    2:24.08        
                  31.84     1:08.43 (36.59)     1:47.14 (38.71)     2:24.08 (36.94)
 37 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         2:25.04    2:24.54        
                  32.79     1:09.26 (36.47)     1:47.83 (38.57)     2:24.54 (36.71)
 38 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:25.33    2:26.74        
                  34.30     1:11.48 (37.18)     1:49.67 (38.19)     2:26.74 (37.07)
 39 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               2:45.26    2:27.81        
                  34.08     1:11.96 (37.88)     1:50.76 (38.80)     2:27.81 (37.05)
 40 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               2:31.96    2:27.84        
                  32.69     1:09.94 (37.25)     1:49.71 (39.77)     2:27.84 (38.13)
 41 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:25.99    2:29.58        
                  33.95     1:11.81 (37.86)     1:52.24 (40.43)     2:29.58 (37.34)
 42 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:21.02    2:29.97        
                  34.02     1:11.84 (37.82)     1:50.90 (39.06)     2:29.97 (39.07)
 43 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               2:26.64    2:32.08        
                  34.82     1:14.03 (39.21)     1:53.97 (39.94)     2:32.08 (38.11)
 44 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:30.64    2:32.90        
                  34.77     1:14.10 (39.33)   2:32.90 (1:18.80)                    
 45 Levy, Abigail S           15 Express Swimming-MR  2:28.00    2:42.20        
                  35.98     1:17.66 (41.68)     2:00.49 (42.83)     2:42.20 (41.71)
 46 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               2:40.00    2:43.38        
                  37.56     1:19.76 (42.20)     2:03.45 (43.69)     2:43.38 (39.93)
 47 Hain, Amanda R            16 Unattached-MR        2:42.66    2:44.96        
                  37.38     1:20.89 (43.51)     2:04.47 (43.58)     2:44.96 (40.49)
 48 Libassi, Carli K          13 Express Swimming-MR  2:35.70    2:45.15        
                  37.08     1:20.42 (43.34)     2:04.28 (43.86)     2:45.15 (40.87)
 49 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               3:01.06    2:48.98        
                  36.82     1:19.53 (42.71)   2:48.98 (1:29.45)                    
 50 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               3:03.93    2:49.05        
                  38.23     1:22.64 (44.41)     2:06.68 (44.04)     2:49.05 (42.37)
 51 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                   NT    2:52.60        
                  37.19     1:20.49 (43.30)     2:07.72 (47.23)     2:52.60 (44.88)
 52 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               2:52.13    2:56.94        
                  38.81     1:23.92 (45.11)     2:11.32 (47.40)     2:56.94 (45.62)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  7:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         5:33.11    5:24.46        
                  28.66     1:00.33 (31.67)     1:33.53 (33.20)     2:06.54 (33.01)
        2:40.11 (33.57)     3:12.64 (32.53)     3:45.52 (32.88)     4:19.52 (34.00)
        4:52.08 (32.56)     5:24.46 (32.38)                                        
  2 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  5:58.10    5:47.13        
                  29.92     1:03.62 (33.70)     1:39.11 (35.49)     2:14.15 (35.04)
        2:50.24 (36.09)     3:26.10 (35.86)     4:02.23 (36.13)     4:37.75 (35.52)
        5:13.41 (35.66)     5:47.13 (33.72)                                        
  3 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  6:05.70    6:01.64        
                  32.04     1:07.24 (35.20)     1:43.57 (36.33)     2:21.05 (37.48)
        2:58.36 (37.31)     3:35.98 (37.62)     4:13.46 (37.48)     4:50.97 (37.51)
        5:27.50 (36.53)     6:01.64 (34.14)                                        
  4 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               5:55.69    6:01.70        
                  31.77     1:07.74 (35.97)     1:45.13 (37.39)     2:22.43 (37.30)
        3:00.12 (37.69)     3:38.44 (38.32)     4:15.54 (37.10)     4:53.19 (37.65)
        5:28.53 (35.34)     6:01.70 (33.17)                                        
  5 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              5:42.23    6:04.39        
                  31.35     1:07.54 (36.19)     1:44.41 (36.87)     2:21.56 (37.15)
        2:58.73 (37.17)     3:36.03 (37.30)     4:13.47 (37.44)     4:50.66 (37.19)
        5:27.94 (37.28)     6:04.39 (36.45)                                        
  6 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               6:08.07    6:06.33        
                  31.57     1:07.56 (35.99)     1:45.40 (37.84)     2:23.59 (38.19)
        3:01.66 (38.07)     3:38.80 (37.14)     4:16.92 (38.12)     4:55.12 (38.20)
        5:32.42 (37.30)     6:06.33 (33.91)                                        
  7 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  6:12.00    6:13.43        
                  32.63     1:10.18 (37.55)     1:48.13 (37.95)     2:26.36 (38.23)
        3:05.70 (39.34)     3:43.74 (38.04)     4:22.16 (38.42)     5:00.91 (38.75)
        5:38.97 (38.06)     6:13.43 (34.46)                                        
  8 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  6:20.35    6:14.02        
                  32.82     1:09.50 (36.68)     1:47.19 (37.69)     2:25.74 (38.55)
        3:04.59 (38.85)     3:43.18 (38.59)     4:21.81 (38.63)     5:00.06 (38.25)
        5:37.85 (37.79)     6:14.02 (36.17)                                        
  9 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               6:06.37    6:17.07        
                  32.59     1:09.44 (36.85)     1:47.62 (38.18)     2:26.55 (38.93)
        3:05.02 (38.47)     3:44.77 (39.75)     4:23.75 (38.98)     5:03.14 (39.39)
        5:42.22 (39.08)     6:17.07 (34.85)                                        
 10 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              6:23.53    6:17.17        
                  32.83     1:10.60 (37.77)     1:49.49 (38.89)     2:28.08 (38.59)
        3:07.53 (39.45)     3:45.52 (37.99)     4:24.36 (38.84)     5:03.90 (39.54)
        5:41.66 (37.76)     6:17.17 (35.51)                                        
 11 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  6:18.95    6:23.57        
                  32.61     1:09.54 (36.93)     1:47.26 (37.72)     2:26.04 (38.78)
        3:05.88 (39.84)     3:45.29 (39.41)     4:24.53 (39.24)     5:04.64 (40.11)
        5:44.90 (40.26)     6:23.57 (38.67)                                        
 12 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         6:33.53    6:31.80        
                  32.66     1:09.16 (36.50)     1:47.29 (38.13)     2:26.12 (38.83)
        3:06.00 (39.88)     3:46.75 (40.75)     4:28.16 (41.41)     5:09.81 (41.65)
        5:51.73 (41.92)     6:31.80 (40.07)                                        
 13 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR       NT    6:37.97        
                  35.52     1:15.23 (39.71)     1:56.46 (41.23)     2:37.83 (41.37)
        3:18.10 (40.27)     3:58.94 (40.84)     4:39.98 (41.04)     5:20.96 (40.98)
        6:01.09 (40.13)     6:37.97 (36.88)                                        
 14 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              6:38.75    6:40.07        
                  31.79     1:08.09 (36.30)     1:46.94 (38.85)     2:27.31 (40.37)
        3:08.49 (41.18)     3:49.59 (41.10)     4:31.89 (42.30)     5:14.60 (42.71)
        5:58.22 (43.62)     6:40.07 (41.85)                                        
 15 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               6:59.99    6:57.08        
                  35.87     1:17.24 (41.37)     2:00.00 (42.76)     2:43.20 (43.20)
        3:27.07 (43.87)     4:10.05 (42.98)     4:53.93 (43.88)     5:36.64 (42.71)
        6:18.89 (42.25)     6:57.08 (38.19)                                        
 -- Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  6:52.62         DQ        
                  33.49     1:11.72 (38.23)     1:51.66 (39.94)     2:31.52 (39.86)
        3:11.55 (40.03)     3:49.70 (38.15)     4:28.24 (38.54)     5:06.94 (38.70)
        5:46.69 (39.75)          DQ (36.64)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                31.44      31.88        
  2 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           32.84      32.23        
  3 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 32.40      33.19        
  4 Michels, Emily            16 HAA-MR                 34.54      33.20        
  5 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                34.62      33.98        
  6 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 34.08      34.02        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                34.08      31.44 q      
  2 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 31.62      32.40 q      
  3 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           34.10      32.84 q      
  4 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 35.49      34.08 q      
  5 Michels, Emily            16 HAA-MR                 34.40      34.54 q      
  6 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                36.63      34.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR                32.94      34.79        
  8 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 35.58      34.92        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 34.21      35.55        
 10 Hafen, Alexandra B        15 HAA-MR                 36.92      35.60        
 11 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 36.93      36.14        
 12 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 36.18      37.34        
 13 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                36.37      37.69        
 14 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 38.21      37.88        
 15 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 37.02      38.07        
 16 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR           39.67      38.60        
 17 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                39.63      39.15        
 18 Baker, Avery H            14 Unattached-MR          39.10      39.76        
 19 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 38.66      41.07        
 20 Karkota, Ally E           13 SSC-MR                 43.58      41.38        
 21 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 44.44      42.78        
 22 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 49.02      47.07        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:02.14    1:01.76        
                  30.03     1:01.76 (31.73)                                        
  2 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         1:03.76    1:03.10        
                  31.09     1:03.10 (32.01)                                        
  3 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:04.66    1:03.16        
                  30.77     1:03.16 (32.39)                                        
  4 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:04.90    1:04.12        
                  30.93     1:04.12 (33.19)                                        
  5 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:04.59    1:05.69        
                  32.21     1:05.69 (33.48)                                        
  6 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:05.20    1:05.77        
                  31.95     1:05.77 (33.82)                                        
B - Final
  7 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:05.40    1:05.36        
                  32.17     1:05.36 (33.19)                                        
  8 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:07.68    1:06.65        
                  32.10     1:06.65 (34.55)                                        
  9 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               1:06.24    1:07.34        
                  32.88     1:07.34 (34.46)                                        
 10 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:07.49    1:07.85        
                  32.92     1:07.85 (34.93)                                        
 11 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:07.56    1:08.38        
                  33.31     1:08.38 (35.07)                                        
 12 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:07.73    1:09.04        
                  33.22     1:09.04 (35.82)                                        
C - Final
 13 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:07.90    1:07.81        
                  32.42     1:07.81 (35.39)                                        
 14 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:08.11    1:07.93        
                  32.72     1:07.93 (35.21)                                        
 15 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:07.99    1:08.21        
                  32.71     1:08.21 (35.50)                                        
 16 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:09.27    1:08.63        
                  33.26     1:08.63 (35.37)                                        
 17 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:08.14    1:08.67        
                  34.14     1:08.67 (34.53)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:09.24    1:10.27        
                  33.77     1:10.27 (36.50)                                        
D - Final
 19 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:09.28    1:08.33        
                  34.03     1:08.33 (34.30)                                        
 20 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:13.43    1:11.53        
                  34.26     1:11.53 (37.27)                                        
 21 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:13.04    1:11.93        
                  34.42     1:11.93 (37.51)                                        
 22 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.80    1:12.52        
                  34.90     1:12.52 (37.62)                                        
 23 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:12.63    1:13.51        
                  35.37     1:13.51 (38.14)                                        
 24 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:13.10    1:14.34        
                  36.47     1:14.34 (37.87)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:01.24    1:02.14 q      
                  30.02     1:02.14 (32.12)                                        
  2 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:03.76 q      
                  31.29     1:03.76 (32.47)                                        
  3 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:04.16    1:04.59 q      
                  31.99     1:04.59 (32.60)                                        
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:02.96    1:04.66 q      
                  31.13     1:04.66 (33.53)                                        
  5 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:06.28    1:04.90 q      
                  31.10     1:04.90 (33.80)                                        
  6 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:01.92    1:05.20 q      
                  31.58     1:05.20 (33.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:06.32    1:05.40 q      
                  32.22     1:05.40 (33.18)                                        
  8 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               1:04.89    1:06.24 q      
                  31.76     1:06.24 (34.48)                                        
  9 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:05.98    1:07.49 q      
                  32.50     1:07.49 (34.99)                                        
 10 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:10.81    1:07.56 q      
                  32.98     1:07.56 (34.58)                                        
 11 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:07.01    1:07.68 q      
                  33.19     1:07.68 (34.49)                                        
 12 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:07.73 q      
                  32.55     1:07.73 (35.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:06.90    1:07.90 q      
                  32.59     1:07.90 (35.31)                                        
 14 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:10.74    1:07.99 q      
                  32.77     1:07.99 (35.22)                                        
 15 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:08.46    1:08.11 q      
                  32.30     1:08.11 (35.81)                                        
 16 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:09.50    1:08.14 q      
                  33.80     1:08.14 (34.34)                                        
 17 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:08.77    1:08.37 q      
                  33.19     1:08.37 (35.18)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:09.53    1:09.24 q      
                  33.62     1:09.24 (35.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:08.46    1:09.27 q      
                  33.91     1:09.27 (35.36)                                        
 20 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:08.22    1:09.28 q      
                  33.94     1:09.28 (35.34)                                        
 21 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:12.49    1:09.34 q      
                  34.11     1:09.34 (35.23)                                        
 22 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:11.47    1:10.32 q      
                  34.35     1:10.32 (35.97)                                        
 23 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:11.15    1:11.36 q      
                  35.62     1:11.36 (35.74)                                        
 24 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:12.83    1:11.61 q      
                  35.19     1:11.61 (36.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:11.40    1:11.74        
                  34.95     1:11.74 (36.79)                                        
 26 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:11.80        
                  34.93     1:11.80 (36.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:11.34    1:11.90        
 28 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:11.34    1:12.63        
                  34.98     1:12.63 (37.65)                                        
 29 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:11.18    1:13.04        
                  35.63     1:13.04 (37.41)                                        
 30 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:13.69    1:13.10        
                  36.09     1:13.10 (37.01)                                        
 31 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR  1:10.05    1:13.28        
                  35.74     1:13.28 (37.54)                                        
 32 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:09.22    1:13.40        
                  36.14     1:13.40 (37.26)                                        
 33 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:10.37    1:13.43        
                  35.20     1:13.43 (38.23)                                        
 34 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:12.48    1:13.49        
                  34.64     1:13.49 (38.85)                                        
 35 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:09.45    1:13.53        
                  36.23     1:13.53 (37.30)                                        
 36 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         1:10.64    1:14.45        
                  35.75     1:14.45 (38.70)                                        
 37 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:13.00    1:14.56        
                  36.37     1:14.56 (38.19)                                        
 38 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:11.11    1:15.93        
                  37.15     1:15.93 (38.78)                                        
 39 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:17.37    1:16.93        
                  37.28     1:16.93 (39.65)                                        
 40 Gordon, Rachel S          14 Unattached-MR        1:18.34    1:17.35        
                  37.95     1:17.35 (39.40)                                        
 41 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:16.33    1:17.72        
                  37.45     1:17.72 (40.27)                                        
 42 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:20.65    1:17.90        
 43 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:16.72    1:18.29        
                  37.87     1:18.29 (40.42)                                        
 44 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:21.72    1:18.38        
                  37.49     1:18.38 (40.89)                                        
 45 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:18.39    1:18.76        
                  38.19     1:18.76 (40.57)                                        
 46 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  1:16.00    1:22.32        
                  40.36     1:22.32 (41.96)                                        
 47 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:31.02    1:23.59        
 48 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:23.52    1:24.44        
                  41.76     1:24.44 (42.68)                                        
 49 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:29.36    1:24.97        
 50 Baker, Avery H            14 Unattached-MR        1:25.96    1:25.29        
 51 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:18.40    1:27.03        
                  41.45     1:27.03 (45.58)                                        
 52 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR               1:23.46    1:28.10        
                  42.96     1:28.10 (45.14)                                        
 53 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               1:27.42    1:28.56        
 54 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:37.22    1:33.83        
                  46.29     1:33.83 (47.54)                                        
 -- Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 59.45         DQ        
      False start
                  29.10          DQ (30.52)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:11.88    2:10.13        
                  30.74     1:04.11 (33.37)     1:37.65 (33.54)     2:10.13 (32.48)
  2 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:14.95    2:14.72        
                  31.11     1:04.96 (33.85)     1:39.84 (34.88)     2:14.72 (34.88)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:19.66    2:18.27        
                  32.49     1:06.91 (34.42)     1:42.53 (35.62)     2:18.27 (35.74)
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:17.22    2:18.71        
                  31.08     1:06.08 (35.00)     1:42.56 (36.48)     2:18.71 (36.15)
  5 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         2:17.90    2:20.71        
                  32.05     1:06.83 (34.78)     1:44.38 (37.55)     2:20.71 (36.33)
  6 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:26.88    2:23.41        
                  33.04     1:09.49 (36.45)     1:46.82 (37.33)     2:23.41 (36.59)
  7 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:26.67    2:23.98        
                  34.10     1:10.83 (36.73)     1:48.77 (37.94)     2:23.98 (35.21)
  8 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:35.29    2:25.53        
                  33.32     1:09.87 (36.55)     1:48.14 (38.27)     2:25.53 (37.39)
  9 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:22.85    2:26.34        
                  32.92     1:09.81 (36.89)     1:48.83 (39.02)     2:26.34 (37.51)
 10 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:28.66    2:27.58        
                  34.80     1:11.86 (37.06)     1:50.87 (39.01)     2:27.58 (36.71)
 11 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:29.34    2:27.99        
                  34.32     1:10.80 (36.48)     1:49.52 (38.72)     2:27.99 (38.47)
 12 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:30.73    2:28.52        
                  34.15     1:11.79 (37.64)     1:50.68 (38.89)     2:28.52 (37.84)
 13 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:26.99    2:29.15        
                  35.60     1:13.81 (38.21)     1:52.30 (38.49)     2:29.15 (36.85)
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:33.72    2:31.71        
                  35.70     1:13.82 (38.12)     1:53.04 (39.22)     2:31.71 (38.67)
 15 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:33.92    2:31.86        
                  35.36     1:14.05 (38.69)     1:53.60 (39.55)     2:31.86 (38.26)
 16 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:31.39    2:31.94        
                  33.97     1:11.60 (37.63)     1:51.68 (40.08)     2:31.94 (40.26)
 17 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         2:37.48    2:34.76        
                  36.05     1:15.17 (39.12)     1:55.22 (40.05)     2:34.76 (39.54)
 18 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:38.22    2:34.82        
                  37.28     1:16.79 (39.51)     1:55.83 (39.04)     2:34.82 (38.99)
 19 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:29.70    2:35.21        
                  35.28     1:14.34 (39.06)     1:55.75 (41.41)     2:35.21 (39.46)
 20 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:37.73    2:39.59        
                  36.74     1:16.44 (39.70)     1:59.06 (42.62)     2:39.59 (40.53)
 21 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:38.64    2:39.69        
                  37.60     1:17.80 (40.20)     1:59.70 (41.90)     2:39.69 (39.99)
 22 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:35.00    2:40.13        
                  36.06     1:15.88 (39.82)     1:58.30 (42.42)     2:40.13 (41.83)
 23 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:37.05    2:40.25        
                  39.74     1:22.26 (42.52)     2:02.41 (40.15)     2:40.25 (37.84)
 24 Magee, Grace              16 HAA-MR               2:43.68    2:43.35        
                  37.77     1:19.38 (41.61)   2:43.35 (1:23.97)                    
 25 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  3:00.00    2:45.78        
                  38.37     1:20.07 (41.70)     2:03.42 (43.35)     2:45.78 (42.36)
 26 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:43.25    2:47.83        
                  38.23     1:21.10 (42.87)     2:05.73 (44.63)     2:47.83 (42.10)
 27 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               2:48.09    2:49.22        
                  37.07     1:19.42 (42.35)     2:04.78 (45.36)     2:49.22 (44.44)
 28 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                    NT    2:49.74        
                  38.30     1:20.54 (42.24)     2:05.79 (45.25)     2:49.74 (43.95)
 29 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:45.24    2:54.15        
                  39.58     1:23.66 (44.08)     2:10.75 (47.09)     2:54.15 (43.40)
 30 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:46.91    2:54.44        
                  41.65     1:25.49 (43.84)     2:10.79 (45.30)     2:54.44 (43.65)
 31 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               2:49.85    2:57.19        
                  40.82     1:23.96 (43.14)   2:57.19 (1:33.23)                    
 32 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:01.33    3:07.36        
                  42.35     1:31.77 (49.42)     2:21.71 (49.94)     3:07.36 (45.65)
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 31.27      31.36        
  2 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                 35.46      36.09        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR                 35.57      36.49        
  4 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR           37.60      37.44        
  5 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR           42.10      42.08        
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 31.71      31.27 q      
  2 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 38.86      33.15 q      
  3 Magee, Grace              16 HAA-MR                 35.73      34.21 q      
  4 Michels, Emily            16 HAA-MR                 36.78      35.30 q      
  5 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                 36.73      35.46 q      
  6 Claps, Emma               16 HAA-MR                    NT      35.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                34.77      36.74        
  8 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR           38.91      37.60        
  8 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 37.66      37.60        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR           39.86      42.10        
 11 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 43.71      43.45        
 12 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 47.39      43.88        
 13 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                48.70      44.97        
 14 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                46.64      47.15        
 -- Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                41.64         DQ        
      False start
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               1:10.79    1:10.33        
                  33.94     1:10.33 (36.39)                                        
  2 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:14.63    1:10.82        
                  33.26     1:10.82 (37.56)                                        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:15.20    1:14.82        
                  35.95     1:14.82 (38.87)                                        
  4 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:16.51    1:16.88        
                  36.75     1:16.88 (40.13)                                        
  5 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:18.08    1:17.44        
                  36.63     1:17.44 (40.81)                                        
  6 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:17.49    1:17.85        
                  36.16     1:17.85 (41.69)                                        
B - Final
  7 Magee, Grace              16 HAA-MR               1:18.50    1:16.61        
                  34.97     1:16.61 (41.64)                                        
  8 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:18.14    1:17.34        
                  36.14     1:17.34 (41.20)                                        
  9 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:19.78    1:17.38        
                  36.42     1:17.38 (40.96)                                        
 10 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:19.12    1:19.59        
                  37.07     1:19.59 (42.52)                                        
 11 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:20.37    1:20.61        
                  38.60     1:20.61 (42.01)                                        
 12 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:21.05    1:20.89        
                  38.43     1:20.89 (42.46)                                        
C - Final
 13 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:21.35    1:17.80        
                  36.02     1:17.80 (41.78)                                        
 14 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:22.38    1:21.12        
                  38.28     1:21.12 (42.84)                                        
 15 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:22.13    1:21.51        
                  37.60     1:21.51 (43.91)                                        
 16 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:22.29    1:21.53        
                  39.13     1:21.53 (42.40)                                        
 17 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:21.88    1:21.86        
                  38.96     1:21.86 (42.90)                                        
D - Final
 19 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:23.63    1:20.51        
                  39.07     1:20.51 (41.44)                                        
 20 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:24.24    1:22.22        
                  39.04     1:22.22 (43.18)                                        
 21 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:23.92    1:23.33        
                  40.42     1:23.33 (42.91)                                        
 22 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:28.79    1:25.93        
                  40.26     1:25.93 (45.67)                                        
 23 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:28.74    1:26.13        
                  40.11     1:26.13 (46.02)                                        
 24 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:29.63    1:26.76        
                  40.91     1:26.76 (45.85)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               1:10.54    1:10.79 q      
                  33.58     1:10.79 (37.21)                                        
  2 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:11.13    1:14.63 q      
                  34.78     1:14.63 (39.85)                                        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:17.58    1:15.20 q      
                  35.97     1:15.20 (39.23)                                        
  4 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:16.47    1:16.51 q      
                  36.18     1:16.51 (40.33)                                        
  5 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:16.63    1:17.49 q      
                  36.47     1:17.49 (41.02)                                        
  6 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:17.97    1:18.08 q      
                  37.72     1:18.08 (40.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:17.80    1:18.14 q      
                  36.60     1:18.14 (41.54)                                        
  8 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:20.66    1:18.40 q      
                  37.56     1:18.40 (40.84)                                        
  9 Magee, Grace              16 HAA-MR               1:18.02    1:18.50 q      
                  35.60     1:18.50 (42.90)                                        
 10 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:20.67    1:19.12 q      
                  37.12     1:19.12 (42.00)                                        
 11 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:16.90    1:19.78 q      
                  38.09     1:19.78 (41.69)                                        
 12 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:20.37 q      
                  37.26     1:20.37 (43.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:20.45    1:21.05 q      
                  39.05     1:21.05 (42.00)                                        
 14 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:19.43    1:21.19 q      
                  37.99     1:21.19 (43.20)                                        
 15 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:16.10    1:21.35 q      
                  37.87     1:21.35 (43.48)                                        
 16 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:20.81    1:21.88 q      
                  40.31     1:21.88 (41.57)                                        
 17 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:23.21    1:22.13 q      
                  38.36     1:22.13 (43.77)                                        
 18 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:19.32    1:22.29 q      
                  39.46     1:22.29 (42.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:18.22    1:22.38 q      
                  38.97     1:22.38 (43.41)                                        
 20 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:21.05    1:23.63 q      
                  40.52     1:23.63 (43.11)                                        
 21 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:19.80    1:23.92 q      
                  39.56     1:23.92 (44.36)                                        
 22 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:24.00 q      
                  39.88     1:24.00 (44.12)                                        
 23 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:21.50    1:24.02 q      
                  39.36     1:24.02 (44.66)                                        
 24 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:22.68    1:24.24 q      
                  40.82     1:24.24 (43.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:28.07    1:28.74        
                  41.78     1:28.74 (46.96)                                        
 26 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:25.83    1:28.79        
                  41.87     1:28.79 (46.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:23.73    1:29.63        
 28 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         1:25.71    1:30.04        
                  43.15     1:30.04 (46.89)                                        
 29 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR         1:29.36    1:30.16        
                  43.43     1:30.16 (46.73)                                        
 30 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:29.44    1:30.66        
                  44.08     1:30.66 (46.58)                                        
 31 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:28.42    1:31.01        
                  43.23     1:31.01 (47.78)                                        
 32 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR  1:25.75    1:31.54        
                  44.19     1:31.54 (47.35)                                        
 33 Levy, Abigail S           15 Express Swimming-MR  1:30.00    1:31.58        
                  43.02     1:31.58 (48.56)                                        
 34 Karkota, Ally E           13 SSC-MR               1:30.26    1:31.70        
                  44.18     1:31.70 (47.52)                                        
 35 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               1:31.12    1:33.77        
                  42.99     1:33.77 (50.78)                                        
 36 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:34.49    1:34.19        
                  45.68     1:34.19 (48.51)                                        
 37 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               1:46.85    1:34.50        
                  46.49     1:34.50 (48.01)                                        
 38 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:37.45    1:35.08        
                  46.60     1:35.08 (48.48)                                        
 39 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:34.72    1:35.41        
                  44.67     1:35.41 (50.74)                                        
 40 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR               1:39.35    1:37.74        
                  45.72     1:37.74 (52.02)                                        
 41 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:32.02    1:37.81        
                  45.23     1:37.81 (52.58)                                        
 42 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:37.89    1:38.87        
                  47.57     1:38.87 (51.30)                                        
 43 Tilara, Anushka           13 HAA-MR               1:33.14    1:39.79        
                  46.53     1:39.79 (53.26)                                        
 44 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:43.29    1:40.04        
                  47.59     1:40.04 (52.45)                                        
 45 Libassi, Carli K          13 Express Swimming-MR  1:34.59    1:40.15        
                  46.83     1:40.15 (53.32)                                        
 46 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:31.42    1:40.73        
                  46.81     1:40.73 (53.92)                                        
 47 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:40.55    1:40.88        
                  46.71     1:40.88 (54.17)                                        
 48 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:55.33    1:48.50        
                  52.50     1:48.50 (56.00)                                        
 49 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:56.66    1:50.02        
                  52.70     1:50.02 (57.32)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               2:31.79    2:34.11        
                  34.23     1:12.88 (38.65)     1:53.08 (40.20)     2:34.11 (41.03)
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:36.81    2:35.66        
                  35.26     1:15.04 (39.78)     1:55.67 (40.63)     2:35.66 (39.99)
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:53.44    2:39.42        
                  35.96     1:16.43 (40.47)     1:58.00 (41.57)     2:39.42 (41.42)
  4 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:48.02    2:41.15        
                  34.96     1:15.83 (40.87)     1:58.92 (43.09)     2:41.15 (42.23)
  5 Gerber, Maya              15 HAA-MR               3:02.73    2:45.84        
                  37.77     1:20.64 (42.87)     2:02.66 (42.02)     2:45.84 (43.18)
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:47.24    2:46.38        
                  36.97     1:18.85 (41.88)     2:02.78 (43.93)     2:46.38 (43.60)
  7 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:51.96    2:47.33        
                  37.44     1:19.56 (42.12)     2:04.05 (44.49)     2:47.33 (43.28)
  8 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:48.51    2:47.35        
                  36.66     1:18.85 (42.19)     2:03.85 (45.00)     2:47.35 (43.50)
  9 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:57.79    2:51.43        
                  38.63     1:23.20 (44.57)     2:07.29 (44.09)     2:51.43 (44.14)
 10 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:50.00    2:51.71        
                  38.21     1:22.40 (44.19)     2:07.11 (44.71)     2:51.71 (44.60)
 11 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               2:58.76    2:53.11        
                  37.74     1:20.73 (42.99)     2:06.03 (45.30)     2:53.11 (47.08)
 12 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:52.38    2:53.43        
                  37.72     1:21.97 (44.25)     2:06.81 (44.84)     2:53.43 (46.62)
 13 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         2:56.99    2:55.42        
                  39.69     1:23.84 (44.15)     2:10.14 (46.30)     2:55.42 (45.28)
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:56.83    2:56.15        
                  40.51     1:25.31 (44.80)     2:13.17 (47.86)     2:56.15 (42.98)
 15 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               3:06.21    2:56.34        
                  37.94     1:23.09 (45.15)     2:09.86 (46.77)     2:56.34 (46.48)
 16 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              2:59.20    2:57.29        
                  41.15     1:24.84 (43.69)     2:10.89 (46.05)     2:57.29 (46.40)
 17 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         2:59.04    2:57.75        
                  38.87     1:23.30 (44.43)     2:09.66 (46.36)     2:57.75 (48.09)
 18 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:54.48    2:58.04        
                  39.17     1:22.58 (43.41)     2:09.82 (47.24)     2:58.04 (48.22)
 19 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:55.00    3:00.56        
                  40.58     1:25.57 (44.99)     2:13.34 (47.77)     3:00.56 (47.22)
 20 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:02.54    3:02.52        
                  41.61     1:28.28 (46.67)     2:15.70 (47.42)     3:02.52 (46.82)
 21 Magee, Grace              16 HAA-MR               3:00.85    3:03.49        
                  37.96     1:22.77 (44.81)     2:12.07 (49.30)     3:03.49 (51.42)
 22 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:58.85    3:03.87        
                  42.40     1:29.85 (47.45)     2:17.67 (47.82)     3:03.87 (46.20)
 23 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:59.99    3:07.89        
                  43.33     1:31.61 (48.28)     2:21.11 (49.50)     3:07.89 (46.78)
 24 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:10.29    3:08.36        
                  42.83     1:33.00 (50.17)     2:23.57 (50.57)     3:08.36 (44.79)
 25 Claps, Abby R             13 HAA-MR               3:11.33    3:09.83        
                  41.70     1:29.72 (48.02)     2:20.04 (50.32)     3:09.83 (49.79)
 26 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         2:59.90    3:18.96        
                  44.95     1:35.80 (50.85)     2:29.07 (53.27)     3:18.96 (49.89)
 27 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               3:21.88    3:27.16        
                  45.98     1:39.71 (53.73)     2:34.07 (54.36)     3:27.16 (53.09)
 28 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               3:22.25    3:27.67        
                  44.24     1:38.18 (53.94)     2:33.87 (55.69)     3:27.67 (53.80)
 29 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               3:20.51    3:28.08        
                  44.99     1:39.06 (54.07)     2:35.50 (56.44)     3:28.08 (52.58)
 30 Tilara, Anushka           13 HAA-MR               3:30.00    3:34.62        
                  46.07     1:39.58 (53.51)     2:37.46 (57.88)     3:34.62 (57.16)
 31 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:55.00    3:50.70        
                  49.19   1:49.52 (1:00.33)   3:50.70 (2:01.18)                    
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Michels, Emily            16 HAA-MR                 29.77      30.00        
  2 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 31.22      30.52        
  3 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR                 32.66      31.58        
  4 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           32.64      31.74        
  5 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                33.81      32.90        
  6 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           35.66      33.83        
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 30.18      29.57 q      
  2 Michels, Emily            16 HAA-MR                 31.44      29.77 q      
  3 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 30.26      30.20 q      
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 32.67      31.22 q      
  5 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           35.01      32.64 q      
  6 Magee, Grace              16 HAA-MR                 33.66      32.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR                 32.26      32.66        
  8 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 32.33      32.88        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                32.93      33.81        
 10 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR    34.97      34.88        
 11 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           37.68      35.66        
 12 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           36.89      36.56        
 13 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR           41.04      36.74        
 14 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR           35.08      37.04        
 15 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR           36.89      37.91        
 16 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 38.89      38.13        
 17 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 40.73      40.33        
 18 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 47.91      44.06        
 19 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 47.85      44.12        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:02.91    1:01.97        
                  28.97     1:01.97 (33.00)                                        
  2 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:03.55    1:03.25        
                  30.52     1:03.25 (32.73)                                        
  3 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:04.58    1:04.23        
                  29.56     1:04.23 (34.67)                                        
  4 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:06.26    1:04.94        
                  30.39     1:04.94 (34.55)                                        
  5 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:06.28    1:05.55        
                  30.43     1:05.55 (35.12)                                        
  6 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:07.12    1:07.09        
                  30.85     1:07.09 (36.24)                                        
B - Final
  7 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:07.85    1:05.55        
                  30.63     1:05.55 (34.92)                                        
  8 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:08.40    1:06.64        
                  31.19     1:06.64 (35.45)                                        
  9 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:07.79    1:06.85        
                  30.52     1:06.85 (36.33)                                        
 10 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         1:08.23    1:07.19        
                  31.26     1:07.19 (35.93)                                        
 11 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:07.82    1:07.29        
                  31.25     1:07.29 (36.04)                                        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:07.51    1:09.03        
                  31.64     1:09.03 (37.39)                                        
C - Final
 13 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:08.63    1:08.30        
                  31.96     1:08.30 (36.34)                                        
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:09.40    1:08.54        
                  32.71     1:08.54 (35.83)                                        
 15 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:10.84    1:10.94        
                  33.20     1:10.94 (37.74)                                        
 16 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:10.99    1:11.55        
                  33.47     1:11.55 (38.08)                                        
 17 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:10.93    1:11.71        
                  32.99     1:11.71 (38.72)                                        
 18 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:10.04    1:12.09        
                  33.66     1:12.09 (38.43)                                        
D - Final
 19 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:11.37    1:10.29        
                  31.37     1:10.29 (38.92)                                        
 20 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:14.96    1:13.12        
                  34.65     1:13.12 (38.47)                                        
 21 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:16.90    1:13.26        
                  33.06     1:13.26 (40.20)                                        
 22 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:15.27    1:13.70        
                  34.62     1:13.70 (39.08)                                        
 23 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:15.23    1:14.51        
                  34.48     1:14.51 (40.03)                                        
 24 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:16.60    1:14.63        
                  34.14     1:14.63 (40.49)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:02.48    1:02.91 q      
                  30.37     1:02.91 (32.54)                                        
  2 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:03.02    1:03.55 q      
                  29.93     1:03.55 (33.62)                                        
  3 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               1:03.78    1:04.36 q      
                  30.53     1:04.36 (33.83)                                        
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:07.27    1:04.58 q      
                  30.21     1:04.58 (34.37)                                        
  5 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:06.26 q      
                  30.23     1:06.26 (36.03)                                        
  6 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:05.18    1:06.28 q      
                  30.69     1:06.28 (35.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:07.91    1:07.12 q      
                  30.92     1:07.12 (36.20)                                        
  8 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:07.92    1:07.51 q      
                  31.62     1:07.51 (35.89)                                        
  9 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:06.39    1:07.79 q      
                  31.92     1:07.79 (35.87)                                        
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:05.75    1:07.82 q      
                  31.72     1:07.82 (36.10)                                        
 11 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:04.77    1:07.85 q      
                  32.01     1:07.85 (35.84)                                        
 12 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         1:02.73    1:08.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:09.95    1:08.40 q      
                  30.96     1:08.40 (37.44)                                        
 14 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:10.81    1:08.63 q      
                  32.15     1:08.63 (36.48)                                        
 15 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:12.01    1:09.40 q      
                  32.61     1:09.40 (36.79)                                        
 16 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:06.18    1:10.04 q      
                  32.95     1:10.04 (37.09)                                        
 17 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:10.04    1:10.84 q      
                  32.88     1:10.84 (37.96)                                        
 18 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:11.53    1:10.93 q      
                  33.34     1:10.93 (37.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.00    1:10.99 q      
                  32.93     1:10.99 (38.06)                                        
 20 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:07.74    1:11.11 q      
                  32.21     1:11.11 (38.90)                                        
 21 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:13.49    1:11.37 q      
                  31.77     1:11.37 (39.60)                                        
 22 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR              1:04.89    1:11.77 q      
                  33.45     1:11.77 (38.32)                                        
 23 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:10.44    1:12.31 q      
                  34.03     1:12.31 (38.28)                                        
 24 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:11.32    1:14.96 q      
                  35.11     1:14.96 (39.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:14.27    1:15.23        
                  34.45     1:15.23 (40.78)                                        
 26 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:17.60    1:15.27        
                  36.13     1:15.27 (39.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:13.84    1:16.60        
                  35.91     1:16.60 (40.69)                                        
 28 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:16.86        
                  35.79     1:16.86 (41.07)                                        
 29 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:13.04    1:16.90        
                  34.65     1:16.90 (42.25)                                        
 30 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:17.24    1:17.08        
                  35.98     1:17.08 (41.10)                                        
 31 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:16.67    1:17.80        
                  36.48     1:17.80 (41.32)                                        
 32 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:19.16    1:18.30        
                  35.45     1:18.30 (42.85)                                        
 33 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:22.37    1:20.07        
                  37.27     1:20.07 (42.80)                                        
 34 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:25.51    1:21.23        
                  36.97     1:21.23 (44.26)                                        
 35 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               1:23.07    1:22.60        
                  38.88     1:22.60 (43.72)                                        
 36 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:18.89    1:23.69        
 37 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               1:38.14    1:23.82        
                  39.49     1:23.82 (44.33)                                        
 38 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:24.27        
                  39.14     1:24.27 (45.13)                                        
 39 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:33.41    1:24.31        
                  39.74     1:24.31 (44.57)                                        
 40 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:31.43    1:24.95        
                  39.61     1:24.95 (45.34)                                        
 41 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         1:26.68    1:27.73        
                  39.68     1:27.73 (48.05)                                        
 42 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:32.29    1:28.83        
                  38.92     1:28.83 (49.91)                                        
 43 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:26.72    1:29.22        
                  41.94     1:29.22 (47.28)                                        
 44 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:28.38    1:32.24        
 45 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:50.00    1:34.78        
                  43.18     1:34.78 (51.60)                                        
 46 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                   NT    1:39.51        
                  46.18     1:39.51 (53.33)                                        
 -- Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:42.55         DQ        
      False start
                  42.09          DQ (50.26)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:21.59    2:20.56        
                  31.54     1:07.28 (35.74)     1:47.99 (40.71)     2:20.56 (32.57)
  2 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:27.43    2:20.85        
                  30.00     1:05.00 (35.00)     1:48.88 (43.88)     2:20.85 (31.97)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:25.59    2:23.49        
                  32.42     1:07.11 (34.69)     1:49.97 (42.86)     2:23.49 (33.52)
  4 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:26.54    2:25.21        
                  30.78     1:08.00 (37.22)     1:52.25 (44.25)     2:25.21 (32.96)
  5 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:27.34    2:27.00        
                  32.18     1:08.32 (36.14)     1:54.54 (46.22)     2:27.00 (32.46)
  6 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:29.71    2:29.01        
                  31.99     1:10.47 (38.48)     1:54.26 (43.79)     2:29.01 (34.75)
B - Final
  7 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:29.90    2:26.35        
                  31.23     1:10.01 (38.78)     1:54.76 (44.75)     2:26.35 (31.59)
  8 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:31.72    2:27.48        
                  35.63     1:12.59 (36.96)     1:55.46 (42.87)     2:27.48 (32.02)
  9 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         2:31.44    2:28.87        
                  32.45     1:07.78 (35.33)     1:57.09 (49.31)     2:28.87 (31.78)
 10 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:29.94    2:30.44        
                  31.24     1:09.23 (37.99)     1:54.73 (45.50)     2:30.44 (35.71)
 11 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:30.14    2:30.65        
                  32.15     1:09.02 (36.87)     1:55.05 (46.03)     2:30.65 (35.60)
 12 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         2:30.70    2:33.29        
                  33.51     1:11.96 (38.45)     1:59.32 (47.36)     2:33.29 (33.97)
C - Final
 13 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:34.16    2:30.19        
                  33.40     1:12.49 (39.09)     1:57.21 (44.72)     2:30.19 (32.98)
 14 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:34.06    2:31.00        
                  32.49     1:10.92 (38.43)     1:58.48 (47.56)     2:31.00 (32.52)
 15 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:33.68    2:32.10        
                  32.24     1:09.78 (37.54)     1:58.66 (48.88)     2:32.10 (33.44)
 16 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:36.50    2:33.85        
                  33.68     1:12.48 (38.80)     1:58.35 (45.87)     2:33.85 (35.50)
 17 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:32.74    2:35.58        
                  31.61     1:09.55 (37.94)     1:59.54 (49.99)     2:35.58 (36.04)
D - Final
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:38.17    2:35.56        
                  33.62     1:12.48 (38.86)     2:01.15 (48.67)     2:35.56 (34.41)
 20 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:38.92    2:36.80        
                  35.32     1:15.88 (40.56)     2:02.00 (46.12)     2:36.80 (34.80)
 21 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:37.51    2:38.60        
                  36.14     1:17.90 (41.76)     2:02.86 (44.96)     2:38.60 (35.74)
 22 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:39.37    2:40.42        
                  35.73     1:13.55 (37.82)     2:06.78 (53.23)     2:40.42 (33.64)
 23 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:40.26    2:40.46        
                  38.47     1:16.66 (38.19)     2:06.28 (49.62)     2:40.46 (34.18)
 24 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:40.46    2:40.93        
                  36.47     1:17.37 (40.90)     2:06.09 (48.72)     2:40.93 (34.84)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:12.66    2:12.92 q      
                  27.99     1:02.14 (34.15)     1:41.42 (39.28)     2:12.92 (31.50)
  2 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:21.77    2:21.59 q      
                  31.09     1:06.03 (34.94)     1:50.31 (44.28)     2:21.59 (31.28)
  2 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:16.92    2:21.59 q      
                  31.86     1:08.21 (36.35)     1:49.22 (41.01)     2:21.59 (32.37)
  4 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:20.62    2:25.59 q      
                  33.66     1:08.15 (34.49)     1:52.31 (44.16)     2:25.59 (33.28)
  5 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:22.08    2:26.54 q      
                  31.61     1:10.62 (39.01)     1:53.01 (42.39)     2:26.54 (33.53)
  6 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:24.00    2:27.34 q      
                  31.99     1:09.25 (37.26)     1:54.55 (45.30)     2:27.34 (32.79)
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:22.43    2:27.43 q      
                  31.80     1:08.62 (36.82)     1:52.94 (44.32)     2:27.43 (34.49)
  8 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:26.20    2:29.71 q      
                  33.91     1:10.32 (36.41)     1:55.49 (45.17)     2:29.71 (34.22)
  9 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:27.54    2:29.90 q      
                  32.16     1:12.07 (39.91)     1:57.73 (45.66)     2:29.90 (32.17)
 10 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:40.09    2:29.94 q      
                  16.16   2:29.94 (2:13.78)                                        
 11 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:27.65    2:30.14 q      
                  32.10     1:08.75 (36.65)     1:54.24 (45.49)     2:30.14 (35.90)
 12 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         2:31.63    2:30.70 q      
                  33.75     1:09.93 (36.18)     1:57.06 (47.13)     2:30.70 (33.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         2:25.71    2:31.44 q      
                  32.72     1:08.36 (35.64)     1:58.53 (50.17)     2:31.44 (32.91)
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:31.01    2:31.72 q      
                  36.18     1:14.72 (38.54)     1:59.06 (44.34)     2:31.72 (32.66)
 15 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:30.68    2:32.74 q      
                  31.18     1:08.55 (37.37)     1:56.04 (47.49)     2:32.74 (36.70)
 16 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:35.61    2:33.68 q      
                  34.40     1:10.54 (36.14)     1:58.77 (48.23)     2:33.68 (34.91)
 17 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:27.41    2:34.06 q      
                  33.76     1:11.89 (38.13)     2:00.43 (48.54)     2:34.06 (33.63)
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:27.57    2:34.16 q      
                  32.64     1:12.00 (39.36)     1:59.82 (47.82)     2:34.16 (34.34)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:36.90    2:34.33 q      
                  35.62     1:13.80 (38.18)     2:01.54 (47.74)     2:34.33 (32.79)
 20 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:28.22    2:34.45 q      
                  33.85     1:13.57 (39.72)     1:59.98 (46.41)     2:34.45 (34.47)
 21 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:32.70    2:36.50 q      
                  32.77     1:15.02 (42.25)     2:01.56 (46.54)     2:36.50 (34.94)
 22 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:27.44    2:37.41 q      
                  32.52     1:13.71 (41.19)     2:01.37 (47.66)     2:37.41 (36.04)
 23 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:36.68    2:37.51 q      
                  36.20     1:17.28 (41.08)     2:01.76 (44.48)     2:37.51 (35.75)
 24 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:36.91    2:38.04 q      
                  36.25     1:16.24 (39.99)     2:03.89 (47.65)     2:38.04 (34.15)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:34.63    2:38.15        
                  34.15     1:16.26 (42.11)     2:02.11 (45.85)     2:38.15 (36.04)
 26 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:42.23    2:38.17        
                  34.10     1:13.90 (39.80)     2:03.70 (49.80)     2:38.17 (34.47)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:37.91    2:38.92        
                  36.38     1:16.55 (40.17)     2:04.04 (47.49)     2:38.92 (34.88)
 28 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:34.86    2:39.37        
                  35.35     1:14.41 (39.06)     2:04.34 (49.93)     2:39.37 (35.03)
 29 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:42.84    2:40.26        
                  39.14     1:20.02 (40.88)     2:07.60 (47.58)     2:40.26 (32.66)
 30 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:44.51    2:40.46        
                  35.68     1:18.41 (42.73)     2:04.96 (46.55)     2:40.46 (35.50)
 31 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR         2:42.47    2:42.54        
                  35.29     1:15.36 (40.07)     2:07.04 (51.68)     2:42.54 (35.50)
 32 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:35.50    2:42.80        
                  35.98     1:14.37 (38.39)     2:05.94 (51.57)     2:42.80 (36.86)
 33 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:36.41    2:44.24        
                  35.55     1:15.76 (40.21)   2:44.24 (1:28.48)                    
 34 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:37.99    2:44.62        
                  34.08     1:15.65 (41.57)     2:08.35 (52.70)     2:44.62 (36.27)
 35 Gordon, Rachel S          14 Unattached-MR        2:41.61    2:47.47        
                1:19.11     2:09.97 (50.86)     2:47.47 (37.50)                    
 36 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         2:47.26    2:47.53        
                  37.53     1:19.83 (42.30)     2:11.97 (52.14)     2:47.53 (35.56)
 37 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  2:56.11    2:49.21        
                  36.48     1:21.87 (45.39)     2:14.25 (52.38)     2:49.21 (34.96)
 38 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              2:51.29    2:50.50        
                  40.13     1:23.60 (43.47)     2:14.38 (50.78)     2:50.50 (36.12)
 39 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:44.80    2:50.76        
                  35.19     1:19.57 (44.38)     2:12.29 (52.72)     2:50.76 (38.47)
 40 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         2:41.18    2:51.87        
                  39.53     1:24.52 (44.99)     2:14.20 (49.68)     2:51.87 (37.67)
 41 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:46.12    2:53.00        
                  35.55     1:18.11 (42.56)     2:13.86 (55.75)     2:53.00 (39.14)
 42 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:59.14    2:55.87        
                  38.68     1:26.26 (47.58)     2:19.58 (53.32)     2:55.87 (36.29)
 43 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                   NT    2:59.02        
                  41.26     1:26.38 (45.12)     2:19.40 (53.02)     2:59.02 (39.62)
 44 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         2:51.19    2:59.57        
                  41.56     1:25.64 (44.08)     2:19.62 (53.98)     2:59.57 (39.95)
 45 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                   NT    3:08.29        
                  46.95     1:32.78 (45.83)     2:29.43 (56.65)     3:08.29 (38.86)
 46 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         3:04.70    3:08.51        
                  41.51     1:27.27 (45.76)     2:25.70 (58.43)     3:08.51 (42.81)
 47 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         3:04.16    3:13.28        
                  43.72     1:34.35 (50.63)   3:13.28 (1:38.93)                    
 48 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               3:25.00    3:17.99        
                  46.30     1:37.36 (51.06)   2:39.27 (1:01.91)     3:17.99 (38.72)
 49 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               3:29.92    3:19.30        
                  43.05     1:33.75 (50.70)   2:37.00 (1:03.25)     3:19.30 (42.30)
 50 Young, Sydney B           11 SSC-MR               3:26.49    3:35.48        
                  50.41     1:43.66 (53.25)   2:50.49 (1:06.83)     3:35.48 (44.99)
 -- Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:28.21         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  35.37     1:15.99 (40.62)     2:01.50 (45.51)          DQ (35.75)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           17.51      16.97        
  2 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    18.78      17.65        
  3 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    17.33      17.77        
  4 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           17.71      17.84        
  5 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 19.63      17.93        
  6 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           18.09      18.15        
  6 Berner, Jack               8 HAA-MR                 19.10      18.15        
  8 Decena, Logan              8 HAA-MR                 20.00      18.85        
  9 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 20.41      19.34        
 10 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                19.31      19.51        
 11 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 19.06      19.84        
 12 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    32.00      20.46        
 13 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           21.60      20.78        
 14 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    23.00      21.11        
 15 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           21.00      21.34        
 16 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           30.50      22.16        
 17 Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 22.97      22.49        
 18 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR    25.00      22.91        
 19 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           29.96      24.36        
 20 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           34.55      24.80        
 21 Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           32.90      24.92        
 22 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    25.45      26.68        
 23 Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR           28.82      27.65        
 24 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           30.95      28.15        
 25 Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR           32.90      29.18        
 26 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           30.95      30.40        
 27 Sherwood, Jameson W        7 Express Swimming-MR    32.00      34.41        
 28 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           29.09      37.91        
 29 Wang, Richard              5 Express Swimming-MR    32.00      45.40        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                35.13      36.59        
  2 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           40.89      39.21        
  3 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    46.00      40.30        
  4 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           45.27      41.35        
  5 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR  1:08.28      42.06        
  6 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 49.67      42.49        
  7 Decena, Logan              8 HAA-MR                 50.00      44.94        
  8 Berner, Jack               8 HAA-MR                 45.47      45.29        
  9 Cha, Samuel                7 Tmsuffolk-MR           59.82      45.35        
 10 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                41.04      46.02        
 11 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           49.71      47.81        
 12 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 47.51      48.55        
 13 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 50.54      50.71        
 14 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR         1:07.90      53.02        
 15 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR         1:12.90      54.31        
 16 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    47.52      54.34        
 17 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR  1:00.00      57.68        
 18 Rochford, Luke P           6 HAA-MR               1:00.54      59.98        
 19 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR         1:04.94    1:00.78        
 20 Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR         1:14.90    1:03.08        
 21 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR         1:03.90    1:03.46        
 22 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR         1:02.59    1:03.63        
 23 Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR         1:19.16    1:05.69        
 24 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR         1:01.50    1:07.74        
 25 Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR         1:07.95    1:17.44        
 -- Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           55.90         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 21.56      20.67        
  2 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    25.02      20.96        
  3 Berner, Jack               8 HAA-MR                 21.89      21.28        
  4 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                22.24      22.13        
  5 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           37.50      22.59        
  6 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 26.14      23.21        
  7 Decena, Logan              8 HAA-MR                 30.00      23.94        
  8 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    23.55      23.98        
  9 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    33.00      24.94        
 10 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           25.13      25.02        
 11 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR    28.00      26.29        
 12 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 24.51      26.51        
 13 Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           45.95      29.11        
 14 Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 30.44      29.41        
 15 Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR           35.16      30.51        
 16 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           41.50      31.11        
 17 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    30.82      32.07        
 18 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           31.95      32.18        
 19 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           34.59      33.34        
 20 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           30.96      33.89        
 21 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           39.94      36.12        
 22 Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR           37.50      38.62        
 23 Sherwood, Jameson W        7 Express Swimming-MR    35.00      44.64        
 -- Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    20.08         DQ        
      Multiple strokes
 -- Wang, Richard              5 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 51.34      49.00        
  2 Berner, Jack               8 HAA-MR                 55.15      49.60        
  3 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                   NT      51.48        
  4 Decena, Logan              8 HAA-MR                 55.00      51.94        
  5 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR  1:05.04      52.03        
  6 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR         1:09.09      54.16        
  7 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR         1:10.94      54.66        
  8 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 58.81      54.69        
  9 Rochford, Luke P           6 HAA-MR               1:03.78      59.58        
 10 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    57.72      59.66        
 11 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR  1:00.00    1:03.37        
 12 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR         1:04.95    1:10.20        
 13 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:11.36        
 14 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR  1:15.00    1:16.58        
 15 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR         1:04.96    1:20.71        
 16 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR         1:08.95    1:28.54        
 -- Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR         1:11.90         DQ        
      Multiple strokes
 -- Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 53.60         DQ        
      False start
 -- Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR         1:11.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR         1:20.90         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    48.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 22.90      24.11        
  2 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    26.49      24.51        
  3 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                   NT      24.90        
  4 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           29.09      25.90        
  5 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 26.04      27.10        
  6 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    29.41      27.27        
  7 Berner, Jack               8 HAA-MR                 29.91      28.94        
  8 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           27.19      28.97        
  9 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    40.00      31.56        
 10 Cha, Samuel                7 Tmsuffolk-MR           30.90      31.77        
 11 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           41.95      32.25        
 12 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           43.94      33.35        
 13 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           32.95      35.10        
 14 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           40.95      35.17        
 15 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    40.00      37.37        
 16 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           37.95      55.09        
 -- Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           46.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           46.60         DQ        
      Arms past hipline
 -- Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           48.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Decena, Logan              8 HAA-MR                 40.00         DQ        
 -- Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                28.19         DQ        
      Two strokes under water
 -- Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 31.03         DQ        
      Two strokes under water
 -- Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           31.90         DQ        
      Two strokes under water
 -- Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           28.56         DQ        
      Double pull / kicks
 -- WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR         1:21.81         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                17.66      16.85        
  2 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           20.44      19.46        
  3 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           23.78      21.18        
  4 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    22.61      21.77        
  5 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    26.52      21.96        
  6 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    34.14      22.98        
  7 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           24.99      23.74        
                  16.82        23.74 (6.92)                                        
  8 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 27.29      24.13        
  9 Berner, Jack               8 HAA-MR                 28.20      24.56        
 10 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           27.66      25.30        
 11 Decena, Logan              8 HAA-MR                 30.00      25.39        
 12 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           27.17      26.69        
 13 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    35.00      27.11        
 14 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 30.03      29.67        
 15 Cha, Samuel                7 Tmsuffolk-MR           30.25      30.84        
 16 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    35.37      32.16        
 17 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           37.59      37.89        
 18 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           31.90      38.07        
                  12.79       24.79 (12.00)       35.16 (10.37)        38.07 (2.91)
 19 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           36.96      39.45        
 -- Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           35.50         DQ        
      One hand touch
                  12.48       23.17 (10.69)          DQ (10.18)                    
 -- Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           28.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR           33.93         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 33.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                26.27         DQ        
      Alternating Kick
 -- Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           35.50         DQ        
      Alternating Kick
 -- Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           37.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR           27.95         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 30.01      30.19        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           30.55      30.48        
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           31.85      32.54        
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           32.23      32.60        
  5 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.71      33.29        
  6 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          33.91      35.00        
B - Final
  7 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          35.23      33.57        
  8 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           34.20      33.64        
  9 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                34.22      33.91        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 36.19      36.02        
 11 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    35.60      36.98        
 12 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 35.45      37.78        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 30.29      30.01 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           34.18      30.55 q      
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           33.57      31.85 q      
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           33.71      32.23 q      
  5 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.99      33.71 q      
  6 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          34.53      33.91 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           35.06      34.20 q      
  8 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                34.77      34.22 q      
  9 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          38.12      35.23 q      
 10 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 40.26      35.45 q      
 11 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    33.95      35.60 q      
 12 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 36.15      36.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                36.16      36.64        
 14 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 34.92      36.90        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                36.99      37.19        
 16 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    36.97      37.48        
 17 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 36.00      37.54        
 18 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    39.99      37.57        
 19 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 37.89      37.69        
 20 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 39.01      37.88        
 21 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           37.57      37.98        
 22 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           40.89      38.96        
 23 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR                40.24      38.98        
 24 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR    39.38      39.26        
 25 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 37.57      39.54        
 26 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 41.92      40.00        
 27 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR           44.81      40.06        
 28 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           40.40      40.12        
 29 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 40.32      40.32        
 30 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                41.96      40.36        
 31 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 40.73      41.48        
 32 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR           45.52      41.68        
 33 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           45.27      42.03        
 34 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           41.62      42.34        
 35 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           49.28      42.79        
 36 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 43.18      43.22        
 37 Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR          48.11      45.27        
 38 Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR           44.96      45.38        
 39 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR                 48.92      48.24        
 40 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    42.70      48.25        
 41 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           49.71      49.51        
 42 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR           52.17      50.28        
 43 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR           58.56      51.13        
 44 Senturk, Evren             9 HAA-MR                 49.15      51.89        
 45 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           41.38      55.29        
 46 Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR           56.13    1:00.70        
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:04.42         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:12.81    1:09.28        
                  32.90     1:09.28 (36.38)                                        
  2 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:11.88    1:09.73        
                  33.56     1:09.73 (36.17)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:12.19    1:11.61        
                  34.04     1:11.61 (37.57)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:15.07    1:13.58        
                  34.61     1:13.58 (38.97)                                        
  5 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:20.29    1:15.66        
                  35.75     1:15.66 (39.91)                                        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:17.52    1:18.10        
                  37.19     1:18.10 (40.91)                                        
B - Final
  7 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:21.04    1:13.51        
                  35.13     1:13.51 (38.38)                                        
  8 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:20.98    1:19.66        
                  37.37     1:19.66 (42.29)                                        
  9 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:20.73    1:20.33        
                  37.35     1:20.33 (42.98)                                        
 10 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:20.91    1:21.17        
                  39.26     1:21.17 (41.91)                                        
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:20.79    1:21.48        
                  39.90     1:21.48 (41.58)                                        
 12 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:21.68    1:21.77        
                  38.17     1:21.77 (43.60)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:11.38    1:11.88 q      
                  33.60     1:11.88 (38.28)                                        
  2 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:15.00    1:12.19 q      
                  34.27     1:12.19 (37.92)                                        
  3 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:15.11    1:12.81 q      
                  33.73     1:12.81 (39.08)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:16.14    1:15.07 q      
                  34.82     1:15.07 (40.25)                                        
  5 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:18.02    1:17.52 q      
                  37.60     1:17.52 (39.92)                                        
  6 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:20.57    1:20.29 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:33.99    1:20.73 q      
                  38.87     1:20.73 (41.86)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:21.15    1:20.79 q      
                  39.01     1:20.79 (41.78)                                        
  9 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:20.19    1:20.91 q      
                  39.96     1:20.91 (40.95)                                        
 10 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:26.87    1:20.98 q      
                  38.14     1:20.98 (42.84)                                        
 11 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:16.22    1:21.04 q      
                  38.94     1:21.04 (42.10)                                        
 12 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:31.68    1:21.68 q      
                  37.47     1:21.68 (44.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:23.65    1:23.05        
 14 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR  1:27.58    1:23.80        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:32.54    1:23.86        
                  39.44     1:23.86 (44.42)                                        
 16 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:24.17    1:24.07        
                  39.93     1:24.07 (44.14)                                        
 17 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:21.80    1:24.81        
                  16.47   1:24.81 (1:08.34)                                        
 18 Sweeney, Chris            10 HAA-MR               1:33.16    1:25.53        
                  40.46     1:25.53 (45.07)                                        
 19 Lu, Jason H                9 TVSC-MR              1:30.18    1:26.40        
                  39.67     1:26.40 (46.73)                                        
 20 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR               1:43.39    1:27.39        
                  41.78     1:27.39 (45.61)                                        
 21 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:29.79    1:27.67        
                  43.13     1:27.67 (44.54)                                        
 22 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:29.62    1:27.74        
                  42.25     1:27.74 (45.49)                                        
 23 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:28.69    1:28.12        
 24 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:30.48    1:32.01        
                  41.98     1:32.01 (50.03)                                        
 25 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR       NT    1:32.39        
 26 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:38.14    1:32.60        
                  42.99     1:32.60 (49.61)                                        
 27 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:44.94    1:34.65        
                  45.47     1:34.65 (49.18)                                        
 28 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:44.50    1:35.74        
                  44.20     1:35.74 (51.54)                                        
 29 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR  1:38.07    1:36.28        
                  44.59     1:36.28 (51.69)                                        
 30 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:47.09    1:36.67        
 31 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:39.25    1:38.05        
 32 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR         1:47.98    1:38.65        
                  47.16     1:38.65 (51.49)                                        
 33 Spooner, David R           9 HAA-MR               1:38.79    1:40.02        
                  48.06     1:40.02 (51.96)                                        
 34 Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR         1:39.94    1:40.24        
                  48.87     1:40.24 (51.37)                                        
 35 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR              1:54.12    1:42.74        
                  48.28     1:42.74 (54.46)                                        
 36 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR         1:57.73    1:43.67        
 37 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:45.97    1:46.82        
 38 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:50.56    1:50.02        
                  50.68     1:50.02 (59.34)                                        
 39 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:55.33        
                  53.20   1:55.33 (1:02.13)                                        
 40 Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR        2:01.07    1:56.26        
 41 Ackerman, Jacob M         10 HAA-MR               2:03.22    2:00.58        
 42 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR         2:17.70    2:02.33        
 43 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:56.85    2:02.73        
                  58.00   2:02.73 (1:04.73)                                        
 44 Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:15.29        
 45 Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:58.95    2:19.77        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 33.98      33.68        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           36.65      37.25        
  3 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 37.41      37.57        
  4 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                37.47      38.15        
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           37.17      38.20        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           37.85      38.84        
B - Final
  7 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           38.84      38.42        
  8 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.53      39.22        
  9 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    38.65      40.01        
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                40.11      40.56        
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 40.12      41.07        
 12 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          41.24      42.08        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 34.98      33.98 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           40.49      36.65 q      
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           39.41      37.17 q      
  4 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 41.88      37.41 q      
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                39.44      37.47 q      
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           40.29      37.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                41.41      38.53 q      
  8 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    38.57      38.65 q      
  9 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           41.24      38.84 q      
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                42.52      40.11 q      
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 40.38      40.12 q      
 12 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          47.67      41.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    45.28      41.71        
 14 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 51.65      42.58        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 46.41      42.96        
 16 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 42.51      43.25        
 17 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                53.13      43.70        
 18 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    46.90      43.71        
 19 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 43.65      43.76        
 20 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          43.29      44.06        
 21 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           49.74      44.17        
 22 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 42.80      45.03        
 23 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR         1:01.95      45.22        
 24 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           50.71      45.54        
 25 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           51.14      45.99        
 26 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR           48.43      46.53        
 27 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 49.66      47.25        
 28 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 48.48      47.53        
 29 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR           54.40      48.55        
 30 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           48.15      48.80        
 31 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 51.56      48.82        
 32 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           49.86      49.13        
 33 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR    47.52      49.49        
 34 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           57.26      50.36        
 35 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    49.67      51.29        
 36 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR                50.10      51.63        
 37 Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR           49.96      52.06        
 38 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 50.31      52.87        
 39 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                52.49      53.01        
 40 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR                 57.49      56.30        
 41 Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR           58.67      58.18        
 42 Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR          57.21    1:01.45        
 43 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:00.45    1:04.32        
 44 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:04.96        
 -- Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           55.55         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:17.56         DQ        
      No touch at turn
 -- Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR           54.97         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                44.68      43.00        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           45.02      43.88        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 45.50      45.17        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.13      45.96        
  5 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 46.03      46.25        
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 45.96         DQ        
      One hand touch
B - Final
  7 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           46.15      47.05        
  8 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                47.19      47.08        
  9 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           48.27      49.33        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 47.15      49.47        
 11 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          50.59      49.82        
 -- Legrady, Max R            10 TVSC-MR                49.06         DQ        
      Two strokes under water
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                50.70      44.68 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           47.09      45.02 q      
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 46.93      45.50 q      
  4 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 48.15      45.96 q      
  5 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 46.17      46.03 q      
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.21      46.13 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           47.14      46.15 q      
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 48.74      47.15 q      
  9 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                50.46      47.19 q      
 10 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           48.57      48.27 q      
 11 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                50.58      49.06 q      
 12 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          57.25      50.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                50.78      50.60        
 14 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                54.65      51.17        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                56.76      51.59        
 16 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    53.50      52.20        
 17 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 59.41      52.68        
 18 Sweeney, Chris            10 HAA-MR                 54.23      53.07        
 19 Lu, Jason H                9 TVSC-MR                52.31      53.56        
 20 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          55.34      53.58        
 21 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR  1:00.00      53.77        
 22 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR           57.84      54.60        
 23 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    59.25      56.06        
 24 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR         1:08.94      56.20        
 25 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 57.65      56.98        
 26 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:01.54      57.42        
 27 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR              1:02.58      57.71        
 28 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 56.29      58.07        
 29 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:02.64      58.25        
 30 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:01.74      59.11        
 31 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:07.45    1:00.00        
 32 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:07.66    1:00.97        
 33 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR                 58.21    1:01.67        
 34 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         1:11.97    1:08.39        
 35 Spooner, David R           9 HAA-MR               1:17.81    1:10.85        
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 54.86         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:18.90         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR           56.71         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 56.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR        1:09.52         DQ        
      Arms past hipline
 -- Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR         1:06.26         DQ        
      One hand touch
 -- Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:25.21         DQ        
      Arms past hipline
 -- Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR         1:04.90         DQ        
      One hand touch
 -- Ackerman, Jacob M         10 HAA-MR               1:07.97         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 51.65         DQ        
      Other
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:00.96         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 33.37      33.51        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           34.70      33.61        
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           38.42      35.78        
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           36.28      36.52        
  5 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.30      38.07        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           38.75      40.26        
B - Final
  7 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          40.18      41.65        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 42.92      42.27        
 10 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 43.88      44.79        
 11 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                42.22      45.02        
 12 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           43.54      45.62        
  9 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                42.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 34.63      33.37 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           39.59      34.70 q      
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           37.28      36.28 q      
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                39.47      38.30 q      
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           39.67      38.42 q      
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.37      38.75 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          41.62      40.18 q      
  8 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                43.14      42.22 q      
  9 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                   NT      42.76 q      
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 44.36      42.92 q      
 11 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           42.92      43.54 q      
 12 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 46.83      43.88 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                42.80      46.25        
 14 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                51.42      46.46        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                51.55      46.70        
 16 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:06.79      49.25        
 17 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    46.80      49.55        
 18 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 53.45      49.69        
 19 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 56.21      50.21        
 20 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR         1:14.41      50.56        
 21 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 48.53      51.02        
 22 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           55.21      51.32        
 23 Sweeney, Chris            10 HAA-MR                 54.48      53.09        
 24 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 52.99      54.03        
 25 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR           59.90      54.18        
 26 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR    59.22      55.00        
 27 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 54.81      56.21        
 28 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           59.75    1:01.24        
 29 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:15.01    1:05.23        
 -- Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          45.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 54.63         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lu, Jason H                9 TVSC-MR                46.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 50.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      One hand touch
 -- Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 48.16         DQ        
      Alternating Kick
 -- Spooner, David R           9 HAA-MR               1:01.60         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:19.59    1:19.74        
                  34.76     1:19.74 (44.98)                                        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:21.36    1:22.72        
                  38.18     1:22.72 (44.54)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:23.20    1:23.48        
                  38.56     1:23.48 (44.92)                                        
  4 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:27.20    1:26.82        
                  37.43     1:26.82 (49.39)                                        
  5 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:27.80    1:27.28        
                  40.33     1:27.28 (46.95)                                        
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:25.03    1:27.40        
                  39.11     1:27.40 (48.29)                                        
B - Final
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:28.83    1:25.80        
                  40.35     1:25.80 (45.45)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:29.85    1:29.55        
                  41.11     1:29.55 (48.44)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:34.32    1:33.36        
                  41.60     1:33.36 (51.76)                                        
 10 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:34.80    1:33.67        
                1:33.70         1:33.67 ( )                                        
 11 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:36.68    1:36.50        
                  47.02     1:36.50 (49.48)                                        
 12 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:35.27    1:37.97        
                  47.48     1:37.97 (50.49)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:21.45    1:19.59 q      
                  34.86     1:19.59 (44.73)                                        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:27.67    1:21.36 q      
                  35.78     1:21.36 (45.58)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:25.11    1:23.20 q      
                  38.29     1:23.20 (44.91)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:30.06    1:25.03 q      
                  39.76     1:25.03 (45.27)                                        
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:26.91    1:27.20 q      
                  38.99     1:27.20 (48.21)                                        
  6 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:28.13    1:27.80 q      
                  40.82     1:27.80 (46.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:27.94    1:28.83 q      
                  42.19     1:28.83 (46.64)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:28.68    1:29.85 q      
                  41.07     1:29.85 (48.78)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:35.31    1:34.32 q      
                  41.97     1:34.32 (52.35)                                        
 10 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:32.31    1:34.80 q      
                  42.61     1:34.80 (52.19)                                        
 11 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:33.78    1:35.27 q      
                  46.50     1:35.27 (48.77)                                        
 12 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:39.56    1:35.88 q      
                  46.45     1:35.88 (49.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:41.72    1:36.68        
                  47.58     1:36.68 (49.10)                                        
 14 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:40.00    1:39.16        
                  46.94     1:39.16 (52.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:38.14    1:40.38        
                  46.23     1:40.38 (54.15)                                        
 16 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:36.90    1:42.02        
 17 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR  1:44.91    1:43.32        
                  50.70     1:43.32 (52.62)                                        
 18 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:38.75    1:43.58        
                  47.86     1:43.58 (55.72)                                        
 19 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                    NT    1:43.64        
                  51.13     1:43.64 (52.51)                                        
 20 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:38.48    1:44.51        
                  52.14     1:44.51 (52.37)                                        
 21 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT    1:46.30        
                  49.84     1:46.30 (56.46)                                        
 22 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:12.50    1:47.29        
                  53.06     1:47.29 (54.23)                                        
 23 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR         2:01.35    1:47.90        
                  53.74     1:47.90 (54.16)                                        
 24 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:54.15    1:53.48        
                  52.60   1:53.48 (1:00.88)                                        
 25 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:47.40    1:55.44        
                  53.21   1:55.44 (1:02.23)                                        
 26 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:59.34    2:00.47        
                1:00.09   2:00.47 (1:00.38)                                        
 27 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:16.27        
                1:09.98   2:16.27 (1:06.29)                                        
 -- Angland, Julian T         10 TVSC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.90          DQ (56.76)                                        
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         2:08.90         DQ        
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.83          DQ (57.61)                                        
 -- Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.12          DQ (59.72)                                        
 -- Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.03          DQ (47.93)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 26.43      25.98        
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           27.81      28.41        
  3 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 28.48      28.61        
  4 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           29.24      28.67        
  5 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           28.29      28.96        
  6 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                28.62      29.01        
B - Final
  7 Monahan, James J          12 TVSC-MR                29.86      29.31        
  8 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           29.86      29.48        
  9 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           29.86      29.90        
 10 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           29.57      30.24        
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                29.77      30.33        
 12 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                30.10      31.19        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 25.27      26.43 q      
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           28.29      27.81 q      
  3 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           28.83      28.29 q      
  4 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 29.98      28.48 q      
  5 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                29.30      28.62 q      
  6 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           27.95      29.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           29.58      29.57 q      
  8 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                30.01      29.77 q      
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR                29.43      29.86 q      
  9 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           30.64      29.86 q      
  9 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           29.77      29.86 q      
 12 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                31.13      30.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 30.87      30.12        
 14 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 32.09      30.17        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                30.62      30.30        
 16 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 30.25      30.42        
 16 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           29.53      30.42        
 18 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           30.29      30.61        
 19 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    30.97      30.70        
 20 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          30.32      30.95        
 20 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 31.70      30.95        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    31.80      31.17        
 23 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           32.43      31.27        
 24 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    31.09      31.43        
 25 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           30.27      31.70        
 26 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           32.04      31.86        
 27 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           32.22      32.39        
 28 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 32.92      32.67        
 29 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                34.05      33.08        
 30 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 33.84      33.19        
 31 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                33.49      33.47        
 32 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 32.09      33.57        
 33 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          36.72      33.66        
 34 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    33.56      34.36        
 35 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           35.47      35.01        
 36 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR    33.62      35.06        
 37 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 39.46      35.20        
 38 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    40.01      35.53        
 39 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 36.13      35.95        
 40 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           34.86      36.25        
 41 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           36.09      36.29        
 42 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           40.54      37.01        
 43 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           39.70      38.61        
 44 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 37.45      38.74        
 45 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           38.21      40.35        
 46 Lafler, David W           11 SSC-MR                 41.28      40.72        
 47 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR                 42.09      40.74        
 48 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    44.13      43.60        
 49 Lafler, Cole E            11 SSC-MR                 43.05      46.41        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 58.91      57.50        
                  27.19       57.50 (30.31)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:01.62    1:01.78        
                  29.08     1:01.78 (32.70)                                        
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:01.82    1:01.98        
                  30.03     1:01.98 (31.95)                                        
  4 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:02.49    1:02.06        
                  30.17     1:02.06 (31.89)                                        
  5 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:02.81    1:02.55        
                  30.33     1:02.55 (32.22)                                        
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:03.95    1:05.43        
                  30.96     1:05.43 (34.47)                                        
B - Final
  7 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR        1:04.36    1:02.84        
                  29.60     1:02.84 (33.24)                                        
  8 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:04.17    1:04.25        
                  31.40     1:04.25 (32.85)                                        
  9 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:05.34    1:04.73        
                  31.41     1:04.73 (33.32)                                        
 10 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:05.92    1:04.74        
                  31.14     1:04.74 (33.60)                                        
 11 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:05.44    1:06.40        
                  31.81     1:06.40 (34.59)                                        
 12 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:06.37    1:06.70        
                  32.15     1:06.70 (34.55)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 57.19      58.91 q      
                  27.68       58.91 (31.23)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:01.72    1:01.62 q      
                  29.77     1:01.62 (31.85)                                        
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:03.15    1:01.82 q      
                  29.79     1:01.82 (32.03)                                        
  4 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:03.26    1:02.49 q      
                  30.16     1:02.49 (32.33)                                        
  5 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:03.84    1:02.81 q      
                  30.33     1:02.81 (32.48)                                        
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:04.18    1:03.95 q      
                  30.49     1:03.95 (33.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:06.25    1:04.17 q      
                  31.56     1:04.17 (32.61)                                        
  8 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR        1:08.84    1:04.36 q      
                  31.03     1:04.36 (33.33)                                        
  9 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:04.64    1:05.34 q      
                  30.98     1:05.34 (34.36)                                        
 10 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:07.70    1:05.44 q      
                  31.50     1:05.44 (33.94)                                        
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:05.70    1:05.92 q      
                  31.48     1:05.92 (34.44)                                        
 12 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:04.40    1:06.37 q      
                  32.67     1:06.37 (33.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:06.81    1:06.42        
                  31.96     1:06.42 (34.46)                                        
 14 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               1:06.45    1:06.51        
                  32.28     1:06.51 (34.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:08.61    1:06.58        
                  32.11     1:06.58 (34.47)                                        
 16 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR         1:06.73    1:06.89        
                  31.89     1:06.89 (35.00)                                        
 17 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:07.21    1:07.59        
                  32.70     1:07.59 (34.89)                                        
 18 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:10.52    1:07.71        
                  32.87     1:07.71 (34.84)                                        
 19 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:08.30    1:08.14        
                  32.28     1:08.14 (35.86)                                        
 20 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:08.73    1:08.28        
                  32.98     1:08.28 (35.30)                                        
 21 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:09.03    1:08.66        
                  33.41     1:08.66 (35.25)                                        
 22 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR         1:10.18    1:09.71        
                  33.46     1:09.71 (36.25)                                        
 23 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR         1:11.49    1:09.75        
                  33.87     1:09.75 (35.88)                                        
 24 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:08.43    1:10.08        
                  33.30     1:10.08 (36.78)                                        
 25 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:14.41    1:10.25        
                  34.18     1:10.25 (36.07)                                        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:11.82    1:10.31        
                  34.06     1:10.31 (36.25)                                        
 27 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR  1:15.07    1:10.86        
                  34.40     1:10.86 (36.46)                                        
 28 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR         1:11.92    1:11.31        
                  33.63     1:11.31 (37.68)                                        
 29 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:12.64    1:11.41        
                  34.66     1:11.41 (36.75)                                        
 30 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:20.07    1:11.82        
                  34.16     1:11.82 (37.66)                                        
 31 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:13.86    1:12.06        
                  35.11     1:12.06 (36.95)                                        
 32 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:13.23        
                  35.10     1:13.23 (38.13)                                        
 33 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:13.26    1:13.45        
                  34.23     1:13.45 (39.22)                                        
 34 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR               1:13.85    1:13.49        
                  35.13     1:13.49 (38.36)                                        
 35 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:11.86    1:13.89        
                  36.29     1:13.89 (37.60)                                        
 36 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:13.36    1:14.02        
                  35.45     1:14.02 (38.57)                                        
 37 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR  1:12.48    1:14.11        
 38 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:19.58    1:14.28        
                  34.50     1:14.28 (39.78)                                        
 39 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:19.08    1:14.52        
                  35.06     1:14.52 (39.46)                                        
 40 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:13.45    1:14.88        
                  35.59     1:14.88 (39.29)                                        
 41 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR        1:17.66    1:15.05        
                  35.85     1:15.05 (39.20)                                        
 42 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:24.23    1:15.52        
                  35.95     1:15.52 (39.57)                                        
 43 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR  1:17.67    1:17.42        
                  37.62     1:17.42 (39.80)                                        
 44 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR         1:20.97    1:19.73        
                  38.12     1:19.73 (41.61)                                        
 45 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:21.84    1:19.79        
                  38.56     1:19.79 (41.23)                                        
 46 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:33.73    1:23.21        
                  39.75     1:23.21 (43.46)                                        
 47 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:32.42    1:23.26        
                  38.35     1:23.26 (44.91)                                        
 48 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:25.87    1:24.51        
 49 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:26.58    1:25.91        
                  38.39     1:25.91 (47.52)                                        
 50 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:39.90    1:28.36        
                  39.85     1:28.36 (48.51)                                        
 51 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:23.23    1:28.39        
                  42.65     1:28.39 (45.74)                                        
 52 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         1:27.80    1:28.82        
                  41.51     1:28.82 (47.31)                                        
 53 Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR  1:37.25    1:30.46        
                  42.18     1:30.46 (48.28)                                        
 54 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:39.23    1:31.28        
                  43.30     1:31.28 (47.98)                                        
 55 Lafler, David W           11 SSC-MR               1:42.57    1:31.50        
                  43.17     1:31.50 (48.33)                                        
 56 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR         1:26.40    1:31.57        
 57 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:37.92    1:41.04        
                  48.25     1:41.04 (52.79)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.95      28.99        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           31.44      31.73        
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                32.22      32.31        
  4 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 31.76      32.32        
  5 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           34.24      33.96        
  6 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                34.16      34.14        
B - Final
  7 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           34.67      34.63        
  8 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           34.46      34.66        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR                34.79      34.95        
 10 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                35.07      35.20        
 11 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           34.58      35.53        
 12 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 35.01      36.01        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.01      29.95 q      
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           32.46      31.44 q      
  3 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.08      31.76 q      
  4 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                33.51      32.22 q      
  5 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                35.17      34.16 q      
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           34.64      34.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           34.78      34.46 q      
  8 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           38.46      34.58 q      
  9 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           35.73      34.67 q      
 10 Monahan, James J          12 TVSC-MR                34.34      34.79 q      
 11 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 36.73      35.01 q      
 12 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                39.77      35.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           39.54      35.16        
 14 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           35.72      35.29        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 35.08      35.47        
 16 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           38.06      35.88        
 17 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                40.02      35.98        
 18 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           38.41      36.52        
 19 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           35.97      36.98        
 20 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 37.03      37.09        
 21 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    38.94      37.11        
 22 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 38.18      37.31        
 23 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           37.76      37.48        
 24 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    38.61      37.62        
 25 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           39.85      37.68        
 26 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                37.71      37.95        
 27 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR    40.18      38.57        
 28 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          40.07      39.31        
 29 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          47.50      39.39        
 30 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                40.94      39.59        
 31 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    40.72      40.72        
 32 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    41.36      40.92        
 33 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 44.97      41.29        
 34 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           46.41      41.44        
 35 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 43.25      41.60        
 36 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           44.41      41.78        
 37 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           47.72      42.20        
 38 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    46.00      42.35        
 39 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 43.45      42.45        
 40 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           45.58      42.73        
 41 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR                 42.97      43.49        
 42 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 47.21      43.55        
 43 Lafler, David W           11 SSC-MR                 50.21      48.17        
 44 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           51.23      48.20        
 45 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           34.20      52.06        
 46 Lafler, Cole E            11 SSC-MR                 58.70    1:02.70        
 -- Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 40.29         DQ        
      Other
 -- Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    51.21         DQ        
      Multiple strokes
 -- Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 41.80         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 35.57      34.97        
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           36.27      35.95        
  3 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    37.22      36.58        
  4 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                37.59      37.46        
  5 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           38.00      37.66        
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR                38.56      38.11        
B - Final
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           38.78      37.86        
  8 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          38.81      38.27        
  9 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           39.88      38.44        
 10 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           38.60      38.46        
 11 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           39.16      40.08        
 -- Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 40.07         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 33.92      35.57 q      
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           37.32      36.27 q      
  3 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    40.50      37.22 q      
  4 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                38.27      37.59 q      
  5 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           37.28      38.00 q      
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR                39.70      38.56 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           38.59      38.60 q      
  8 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           39.21      38.78 q      
  9 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          40.44      38.81 q      
 10 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           40.44      39.16 q      
 11 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           38.86      39.88 q      
 12 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 39.63      40.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           40.61      40.51        
 14 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           41.60      40.63        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR          49.41      40.72        
 16 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                39.57      40.76        
 17 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    43.29      41.79        
 18 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 42.34      41.83        
 19 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 41.99      41.86        
 20 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    42.51      42.31        
 21 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 42.58      42.47        
 22 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    44.11      42.76        
 23 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           44.26      43.17        
 23 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    42.31      43.17        
 25 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 43.85      43.18        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    42.79      43.67        
 27 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 44.06      43.70        
 28 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 43.56      43.80        
 29 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 44.54      43.84        
 30 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                44.54      44.36        
 31 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                45.03      44.40        
 32 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    44.79      44.69        
 33 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    50.27      44.84        
 34 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR    47.46      45.28        
 35 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                45.61      45.34        
 36 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           47.87      45.75        
 37 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           45.67      46.60        
 38 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           47.08      46.86        
 39 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 46.54      47.06        
 40 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          50.07      47.30        
 41 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           48.38      47.83        
 42 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR                 48.85      49.00        
 43 Smith, Dylan J            11 HAA-MR                 48.77      49.61        
 44 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 51.71      49.93        
 45 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           51.94      50.32        
 46 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           48.85      50.37        
 47 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:03.85      52.46        
 48 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           53.90      53.96        
 49 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:11.49      54.21        
 50 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:03.01      54.87        
 51 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.72      55.45        
 52 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           54.31      59.01        
 53 Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR    54.59    1:00.40        
 -- Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    53.13         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    52.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Lafler, David W           11 SSC-MR                 59.67         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.10      29.10        
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                31.58      31.10        
  3 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           32.20      31.39        
  4 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.79      31.42        
  5 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           32.27      31.94        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           32.59      32.66        
B - Final
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           32.60      32.25        
  8 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 33.24      32.97        
  9 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           34.19      33.10        
 10 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                33.56      33.37        
 11 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    34.19      33.62        
 12 Monahan, James J          12 TVSC-MR                33.92      34.07        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.55      29.10 q      
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                33.00      31.58 q      
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.99      31.79 q      
  4 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           32.29      32.20 q      
  5 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           31.36      32.27 q      
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           33.87      32.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           32.92      32.60 q      
  8 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 36.16      33.24 q      
  9 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                34.01      33.56 q      
 10 Monahan, James J          12 TVSC-MR                33.31      33.92 q      
 11 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    33.44      34.19 q      
 11 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           32.59      34.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.63      34.43        
 14 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           38.65      34.49        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 34.16      34.64        
 16 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                35.85      34.67        
 17 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           37.32      35.10        
 18 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                38.48      35.36        
 19 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR          40.25      35.85        
 20 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           39.05      36.61        
 21 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    39.38      36.69        
 22 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    38.05      36.79        
 23 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 39.22      36.89        
 24 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          38.54      37.13        
 25 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           38.37      37.19        
 26 Smith, Dylan J            11 HAA-MR                 39.15      37.61        
 27 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 38.26      37.81        
 28 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    39.63      37.87        
 29 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                37.96      38.13        
 30 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    37.87      38.35        
 31 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 40.73      38.82        
 32 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    41.33      38.89        
 33 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           39.00      39.00        
 34 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 37.57      39.27        
 35 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    40.79      39.37        
 36 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 42.13      39.58        
 37 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 42.73      40.76        
 38 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           45.31      42.00        
 39 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           44.84      42.91        
 40 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 52.73      44.52        
 41 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR                 42.35      45.50        
 42 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           55.90      46.60        
 43 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           44.37      46.88        
 44 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 49.10      48.75        
 45 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR              NT      54.10        
 46 Lafler, David W           11 SSC-MR                 56.54      56.24        
 47 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           50.95      57.02        
 48 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:16.17    1:05.38        
 -- Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           39.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    48.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- DeLumen, Logan J          11 SSC-MR                 58.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           34.14         DQ        
      Alternating Kick
 -- Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR    54.61         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:08.43    1:08.22        
                  30.02     1:08.22 (38.20)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:13.05    1:11.48        
                  31.97     1:11.48 (39.51)                                        
  3 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:12.67    1:11.79        
                  33.99     1:11.79 (37.80)                                        
  4 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:13.26    1:12.37        
                  33.76     1:12.37 (38.61)                                        
  5 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:11.17    1:12.83        
                  33.04     1:12.83 (39.79)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:13.62    1:13.97        
                  34.72     1:13.97 (39.25)                                        
B - Final
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:14.04    1:13.34        
                  34.94     1:13.34 (38.40)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR         1:14.07    1:14.03        
                  35.20     1:14.03 (38.83)                                        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:14.66    1:14.35        
                  35.29     1:14.35 (39.06)                                        
 10 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.54    1:17.58        
                  35.19     1:17.58 (42.39)                                        
 11 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:16.31    1:18.17        
                  35.47     1:18.17 (42.70)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:08.35    1:08.43 q      
                  30.56     1:08.43 (37.87)                                        
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:13.06    1:11.17 q      
                  33.25     1:11.17 (37.92)                                        
  3 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:12.82    1:12.67 q      
                  34.06     1:12.67 (38.61)                                        
  4 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:12.94    1:13.05 q      
                  33.70     1:13.05 (39.35)                                        
  5 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:14.45    1:13.26 q      
                  34.48     1:13.26 (38.78)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:19.17    1:13.62 q      
                  35.71     1:13.62 (37.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:13.33    1:14.04 q      
                  35.37     1:14.04 (38.67)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR         1:14.45    1:14.07 q      
                  35.55     1:14.07 (38.52)                                        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:14.72    1:14.66 q      
                  36.47     1:14.66 (38.19)                                        
 10 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:20.18    1:16.31 q      
                  34.93     1:16.31 (41.38)                                        
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.62    1:16.54 q      
                  36.23     1:16.54 (40.31)                                        
 12 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:18.27    1:16.56 q      
                  36.79     1:16.56 (39.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:17.05    1:16.68        
                  38.21     1:16.68 (38.47)                                        
 14 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:22.26    1:17.62        
                  37.29     1:17.62 (40.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               1:22.12    1:18.79        
                  37.62     1:18.79 (41.17)                                        
 16 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:22.07    1:19.32        
                  36.54     1:19.32 (42.78)                                        
 17 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:28.63    1:19.42        
                  35.29     1:19.42 (44.13)                                        
 18 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:19.89    1:19.79        
                  38.46     1:19.79 (41.33)                                        
 19 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:21.28    1:20.24        
                  37.33     1:20.24 (42.91)                                        
 20 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:18.33    1:20.30        
                  37.55     1:20.30 (42.75)                                        
 21 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:24.24    1:21.21        
                1:21.24         1:21.21 ( )                                        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:23.54    1:21.41        
                  38.47     1:21.41 (42.94)                                        
 23 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:23.03    1:22.09        
                  39.52     1:22.09 (42.57)                                        
 24 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:25.72    1:22.23        
                  38.25     1:22.23 (43.98)                                        
 25 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:21.73    1:22.71        
                  39.27     1:22.71 (43.44)                                        
 26 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:22.90        
                  38.27     1:22.90 (44.63)                                        
 27 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:21.56    1:23.13        
                  36.83     1:23.13 (46.30)                                        
 28 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:26.56    1:23.88        
                  38.80     1:23.88 (45.08)                                        
 29 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR  1:31.44    1:24.30        
                  40.28     1:24.30 (44.02)                                        
 30 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR               1:24.93    1:24.36        
                  41.67     1:24.36 (42.69)                                        
 31 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR        1:38.90    1:25.53        
                  40.76     1:25.53 (44.77)                                        
 32 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR         1:31.65    1:30.86        
                  43.93     1:30.86 (46.93)                                        
 33 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:43.01    1:32.01        
                  44.82     1:32.01 (47.19)                                        
 34 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:28.32    1:33.29        
                  44.25     1:33.29 (49.04)                                        
 35 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:34.38        
                  44.94     1:34.38 (49.44)                                        
 36 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:31.49    1:34.49        
                  45.06     1:34.49 (49.43)                                        
 37 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:51.90    1:39.48        
 38 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:34.97    1:41.23        
                  45.42     1:41.23 (55.81)                                        
 39 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         2:03.90    1:41.92        
 40 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR               1:45.59    1:43.24        
                  48.60     1:43.24 (54.64)                                        
 41 Lafler, David W           11 SSC-MR               1:54.09    1:47.66        
                  53.77     1:47.66 (53.89)                                        
 42 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR       NT    1:54.20        
                  59.91     1:54.20 (54.29)                                        
 43 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR         1:44.95    1:55.43        
 44 Lafler, Cole E            11 SSC-MR               2:13.72    2:03.29        
                1:03.54     2:03.29 (59.75)                                        
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  2:05.00         DQ        
                  47.23          DQ (51.04)                                        
 -- Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:35.91         DQ        
      No touch - breast
 -- Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR         1:24.24         DQ        
      One hand touch - breast
                  38.02          DQ (43.97)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:08.12    1:06.45        
                  32.58     1:06.45 (33.87)                                        
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:11.12    1:10.57        
                  34.41     1:10.57 (36.16)                                        
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:16.92    1:13.81        
                  35.58     1:13.81 (38.23)                                        
  4 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:17.87    1:14.76        
                  36.71     1:14.76 (38.05)                                        
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:12.88    1:15.21        
  6 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:16.77    1:15.29        
                  36.69     1:15.29 (38.60)                                        
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:14.62    1:15.81        
                  37.08     1:15.81 (38.73)                                        
  8 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:18.94    1:16.49        
                  35.86     1:16.49 (40.63)                                        
  9 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:17.55    1:18.05        
                  36.78     1:18.05 (41.27)                                        
 10 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR         1:22.89    1:18.22        
                  38.39     1:18.22 (39.83)                                        
 11 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:22.01    1:19.46        
                  39.41     1:19.46 (40.05)                                        
 12 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:22.55    1:20.63        
                  38.70     1:20.63 (41.93)                                        
 13 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR         1:23.74    1:20.82        
                  41.03     1:20.82 (39.79)                                        
 14 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:25.57    1:21.62        
                  40.55     1:21.62 (41.07)                                        
 15 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:22.42    1:23.66        
                  41.58     1:23.66 (42.08)                                        
 16 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:28.83    1:24.38        
                  41.70     1:24.38 (42.68)                                        
 17 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:27.31    1:24.95        
                  41.42     1:24.95 (43.53)                                        
 18 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:26.25    1:25.03        
                  41.34     1:25.03 (43.69)                                        
 19 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:27.11    1:25.88        
                  41.76     1:25.88 (44.12)                                        
 20 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:25.02    1:26.18        
                  42.69     1:26.18 (43.49)                                        
 21 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:30.48    1:26.73        
                  42.54     1:26.73 (44.19)                                        
 22 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:27.67    1:27.19        
                  42.35     1:27.19 (44.84)                                        
 23 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:30.73    1:28.56        
                  43.96     1:28.56 (44.60)                                        
 24 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:33.92    1:29.00        
                  43.30     1:29.00 (45.70)                                        
 25 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:26.79    1:29.75        
                  46.88     1:29.75 (42.87)                                        
 26 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:36.09    1:30.45        
                  44.53     1:30.45 (45.92)                                        
 27 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:32.28    1:30.65        
                  43.35     1:30.65 (47.30)                                        
 28 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:35.98    1:31.17        
 29 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:34.54    1:35.47        
                  46.11     1:35.47 (49.36)                                        
 30 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:48.10    1:35.80        
                  44.57     1:35.80 (51.23)                                        
 31 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:34.56    1:35.81        
                  46.50     1:35.81 (49.31)                                        
 32 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:38.05    1:36.17        
                  47.35     1:36.17 (48.82)                                        
 33 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR               1:46.33    1:37.55        
                  46.87     1:37.55 (50.68)                                        
 34 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:48.00    1:43.11        
                  48.78     1:43.11 (54.33)                                        
 35 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:47.65    1:43.89        
 36 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               2:00.00    1:45.28        
                  51.54     1:45.28 (53.74)                                        
 37 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:36.80    1:46.17        
                  50.92     1:46.17 (55.25)                                        
 38 Sweeney, Chris            10 HAA-MR               1:46.29    1:46.27        
                  50.14     1:46.27 (56.13)                                        
 39 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:49.95    1:47.97        
 40 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:49.98    1:50.02        
 41 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:45.45    1:51.09        
 42 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:47.02    1:53.33        
 -- Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:46.40         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.41          DQ (49.84)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:21.10    1:18.72        
                  38.28     1:18.72 (40.44)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:21.60    1:22.06        
                  40.12     1:22.06 (41.94)                                        
  3 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:27.90    1:22.62        
                  39.26     1:22.62 (43.36)                                        
  4 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:23.42    1:22.82        
                  39.14     1:22.82 (43.68)                                        
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:22.33    1:23.67        
                  39.83     1:23.67 (43.84)                                        
  6 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:30.80    1:27.55        
  7 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:28.47    1:28.06        
                  42.95     1:28.06 (45.11)                                        
  8 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:33.22    1:29.11        
                  42.18     1:29.11 (46.93)                                        
  9 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:26.19    1:30.76        
                  43.13     1:30.76 (47.63)                                        
 10 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:33.70    1:32.35        
                  44.99     1:32.35 (47.36)                                        
 11 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:35.01    1:32.82        
                  45.39     1:32.82 (47.43)                                        
 12 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:36.86    1:33.18        
                  45.08     1:33.18 (48.10)                                        
 13 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:31.92    1:34.75        
                  44.41     1:34.75 (50.34)                                        
 14 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:35.71    1:35.10        
                  46.50     1:35.10 (48.60)                                        
 15 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:44.53    1:35.22        
                  45.50     1:35.22 (49.72)                                        
 16 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:39.55    1:36.32        
                  47.02     1:36.32 (49.30)                                        
 17 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:40.12    1:37.09        
 18 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:41.88    1:37.17        
                  47.20     1:37.17 (49.97)                                        
 19 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:44.45    1:39.66        
                  48.62     1:39.66 (51.04)                                        
 20 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:41.27    1:40.59        
                  48.75     1:40.59 (51.84)                                        
 21 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:39.42    1:41.16        
                  47.87     1:41.16 (53.29)                                        
 22 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:43.96    1:41.28        
                  47.69     1:41.28 (53.59)                                        
 23 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR         1:43.93    1:42.02        
                  49.05     1:42.02 (52.97)                                        
 24 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:38.34    1:42.56        
                  48.26     1:42.56 (54.30)                                        
 25 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR               1:50.66    1:43.38        
                  49.88     1:43.38 (53.50)                                        
 26 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:45.03    1:46.26        
                  48.77     1:46.26 (57.49)                                        
 27 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:44.50    1:47.28        
 28 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:47.25    1:47.44        
                  50.57     1:47.44 (56.87)                                        
 29 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:47.34    1:47.67        
                  51.74     1:47.67 (55.93)                                        
 30 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:44.56    1:47.83        
                  50.43     1:47.83 (57.40)                                        
 31 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:50.37    1:48.47        
                  52.42     1:48.47 (56.05)                                        
 32 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         1:50.34    1:48.82        
 33 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:50.52    1:49.59        
                  52.19     1:49.59 (57.40)                                        
 34 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:53.28    1:49.70        
                  53.20     1:49.70 (56.50)                                        
 35 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:47.03    1:50.10        
                  52.29     1:50.10 (57.81)                                        
 36 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:58.00    1:55.00        
                  53.78   1:55.00 (1:01.22)                                        
 37 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               2:02.11    1:56.83        
                  57.20     1:56.83 (59.63)                                        
 38 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               2:14.77    2:00.81        
 39 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               2:00.76    2:03.80        
                  58.77   2:03.80 (1:05.03)                                        
 40 Sweeney, Chris            10 HAA-MR               1:58.60    2:05.35        
                  16.01   2:05.35 (1:49.34)                                        
 41 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               2:16.37    2:08.04        
                1:00.04   2:08.04 (1:08.00)                                        
 -- Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:54.06         DQ        
      Two strokes under water
                  54.57        DQ (1:01.32)                                        
 -- Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:32.90         DQ        
      False start
                  43.35          DQ (45.76)                                        
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:00.00         DQ        
      Double pull / kicks
                  48.88          DQ (53.46)                                        
 
Boys 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 10.00      10.68        
  2 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 11.00      10.92        
  3 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 11.00      10.94        
  4 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 12.00      11.14        
  5 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 11.00      11.52        
  6 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 11.50      11.54        
  7 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 18.45      11.58        
  8 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                23.71      11.76        
  8 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 12.00      11.76        
  8 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 15.23      11.76        
 11 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          12.50      11.88        
 12 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 21.90      12.21        
 13 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 17.90      12.58        
 14 Lee, Jonathan             13 HAA-MR                 13.00      12.85        
 15 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 13.00      13.08        
 16 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR                 13.00      13.10        
 17 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR                 13.00      13.11        
 18 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 19.78      13.24        
 19 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                16.49      13.38        
 20 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR                 13.00      13.45        
 21 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 14.90      13.81        
 22 Byrne, Scott P            13 HAA-MR                 15.88      14.24        
 23 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 15.00      14.84        
 24 Sweeney, Chris            10 HAA-MR                 19.02      15.09        
 25 Smith, Dylan J            11 HAA-MR                 16.00      15.30        
 26 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR                 27.69      15.34        
 27 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 15.61      15.54        
 28 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 17.01      16.14        
 29 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 20.00      16.30        
 30 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 16.00      16.78        
 31 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 17.19      16.81        
 32 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 21.83      17.16        
 33 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR                 27.52      17.36        
 34 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 17.00      17.41        
 35 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 20.34      17.92        
 36 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 23.55      18.53        
 37 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 21.51      18.56        
 38 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 19.63      18.82        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           17 HAA-MR                 23.44      22.55        
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 23.19      22.60        
  3 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 22.99      22.64        
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           23.69      23.52        
  5 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 24.37      23.54        
  6 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 24.53      24.61        
B - Final
  7 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    25.05      24.38        
  8 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 25.08      24.77        
  9 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                25.27      24.98        
 10 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           25.12      25.10        
 11 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                25.15      25.15        
 12 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           25.33      25.16        
C - Final
 13 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           25.47      25.43        
 14 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          25.72      25.54        
 15 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           26.62      26.21        
 16 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    26.27      26.22        
 17 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    25.85      26.55        
 18 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           26.20      26.59        
D - Final
 19 Albert, Adam              14 TVSC-MR                27.00      26.49        
 20 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           27.54      27.07        
 21 Martin, Gabe C            13 SSC-MR                 27.64      27.31        
 22 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR    27.53      27.34        
 23 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 27.66      27.99        
 24 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR           28.12      28.85        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 22.11      22.99 q      
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 22.75      23.19 q      
  3 Burr, Trenton H           17 HAA-MR                 22.60      23.44 q      
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           24.55      23.69 q      
  5 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 23.83      24.37 q      
  6 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 24.67      24.53 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 24.29      24.70 q      
  8 Wang, Eric                15 TVSC-MR                25.14      24.91 q      
  9 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    24.22      25.05 q      
 10 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 24.32      25.08 q      
 11 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           25.15      25.12 q      
 12 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                25.64      25.15 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                25.38      25.27 q      
 14 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           24.69      25.33 q      
 15 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           24.88      25.47 q      
 16 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          25.24      25.72 q      
 17 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    28.00      25.85 q      
 18 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           25.50      26.20 q      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    25.38      26.27 q      
 20 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    25.89      26.52 q      
 21 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           26.07      26.62 q      
 22 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 26.82      26.70 q      
 23 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    27.62      26.73 q      
 24 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                26.21      26.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Muller, Shane G           16 TVSC-MR                26.73      26.91        
 26 Albert, Adam              14 TVSC-MR                27.01      27.00        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Muller, Sean W            14 TVSC-MR                27.89      27.04        
 28 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR    27.09      27.53        
 29 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           28.01      27.54        
 30 Martin, Gabe C            13 SSC-MR                 28.08      27.64        
 31 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR    25.79      27.66        
 31 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 27.95      27.66        
 33 Napolitano, Sean          15 HAA-MR                 28.25      27.70        
 34 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 27.44      27.72        
 35 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR                 29.45      27.83        
 36 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR    27.18      27.95        
 37 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR           27.11      28.12        
 38 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    27.18      28.23        
 39 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                28.30      28.24        
 40 Miele, Thomas L           13 TVSC-MR                28.28      28.38        
 41 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR                 29.57      28.51        
 42 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR                 28.85      28.66        
 43 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR    27.63      28.70        
 44 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR    29.83      29.15        
 45 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 29.02      29.28        
 46 Young, Aaron M            13 SSC-MR                 28.04      29.35        
 47 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR    29.71      29.49        
 48 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    29.60      29.93        
 49 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    29.50      30.07        
 50 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR    30.81      30.09        
 51 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR                 29.57      30.70        
 52 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR                 30.79      31.47        
 53 Kim, David D              14 Express Swimming-MR    32.10      32.05        
 54 Lanka, Pranav             14 HAA-MR                 36.16      32.16        
 55 Chan, Nicholas            13 Express Swimming-MR    34.14      32.18        
 56 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                33.72      33.47        
 57 Byrne, Scott P            13 HAA-MR                 33.01      33.62        
 58 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 37.01      33.68        
 59 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 33.41      33.97        
 60 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR                 33.86      34.42        
 61 Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 34.89      34.77        
 62 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 34.78      35.92        
 63 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR           29.76      36.68        
 64 Angilly, Frankie A        13 SSC-MR                 36.42      37.04        
 65 Garrity, Jack J           13 HAA-MR                 40.23      42.05        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 51.40      50.14        
                  23.31       50.14 (26.83)                                        
  2 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 51.41      51.38        
                  23.61       51.38 (27.77)                                        
  3 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           52.05      51.61        
                  25.01       51.61 (26.60)                                        
  4 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 53.51      52.32        
                  25.09       52.32 (27.23)                                        
  5 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 53.34      53.79        
                  25.61       53.79 (28.18)                                        
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           53.13      54.00        
                  25.64       54.00 (28.36)                                        
B - Final
  7 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           53.51      51.50        
                  24.56       51.50 (26.94)                                        
  8 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 54.75      53.96        
                  26.29       53.96 (27.67)                                        
  9 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                54.66      54.10        
                  25.81       54.10 (28.29)                                        
 10 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                54.91      54.33        
                  26.11       54.33 (28.22)                                        
 11 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           54.38      55.15        
                  26.02       55.15 (29.13)                                        
 -- Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           55.01         DQ        
      False start
                  26.96          DQ (30.59)                                        
C - Final
 13 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR           55.69      54.32        
                  26.18       54.32 (28.14)                                        
 14 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          56.32      55.72        
                  26.51       55.72 (29.21)                                        
 15 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           55.97      55.83        
                  26.84       55.83 (28.99)                                        
 16 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           56.84      56.25        
                  27.11       56.25 (29.14)                                        
 17 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 56.73      56.74        
                  27.40       56.74 (29.34)                                        
 18 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 56.02      56.89        
                  27.45       56.89 (29.44)                                        
D - Final
 19 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    57.10      56.81        
                  27.45       56.81 (29.36)                                        
 20 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR           57.67      57.31        
                  27.45       57.31 (29.86)                                        
 21 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 59.79      58.73        
                  27.96       58.73 (30.77)                                        
 22 Albert, Adam              14 TVSC-MR                59.25      59.23        
                  28.41       59.23 (30.82)                                        
 23 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR    59.11      59.27        
                  27.97       59.27 (31.30)                                        
 24 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:00.35      59.77        
                  28.88       59.77 (30.89)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 48.45      49.75 q      
                  23.80       49.75 (25.95)                                        
  2 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 49.73      50.08 q      
                  24.33       50.08 (25.75)                                        
  3 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 50.42      51.40 q      
                  24.09       51.40 (27.31)                                        
  4 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 50.05      51.41 q      
                  24.12       51.41 (27.29)                                        
  5 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           52.26      52.05 q      
                  25.55       52.05 (26.50)                                        
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           52.33      53.13 q      
                  25.69       53.13 (27.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 51.88      53.34 q      
                  25.60       53.34 (27.74)                                        
  8 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 52.23      53.51 q      
                  26.03       53.51 (27.48)                                        
  9 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           52.98     J53.51 q      
                  25.37       53.51 (28.14)                                        
 10 Wang, Eric                15 TVSC-MR                54.47      53.76 q      
                  25.18       53.76 (28.58)                                        
 11 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    51.99      54.04 q      
                  25.76       54.04 (28.28)                                        
 12 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           54.38      54.38 q      
                  25.70       54.38 (28.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                56.17      54.66 q      
                  26.32       54.66 (28.34)                                        
 14 Holler, John T            13 HAA-MR                 55.18      54.69 q      
                  26.31       54.69 (28.38)                                        
 15 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 53.60      54.75 q      
                  26.40       54.75 (28.35)                                        
 16 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                55.41      54.91 q      
                  26.54       54.91 (28.37)                                        
 17 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           54.17      55.01 q      
                  26.38       55.01 (28.63)                                        
 18 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 53.79      55.64 q      
                  26.62       55.64 (29.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR           54.67      55.69 q      
                  26.98       55.69 (28.71)                                        
 20 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           55.10      55.97 q      
                  27.08       55.97 (28.89)                                        
 21 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 57.11      56.02 q      
                  27.21       56.02 (28.81)                                        
 22 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          54.95      56.32 q      
                  26.64       56.32 (29.68)                                        
 23 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 56.54      56.73 q      
                  27.10       56.73 (29.63)                                        
 24 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           57.45      56.84 q      
                  27.34       56.84 (29.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           55.67      56.92        
                  27.96       56.92 (28.96)                                        
 26 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    57.04      57.10        
                  27.60       57.10 (29.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                53.28      57.58        
                  27.51       57.58 (30.07)                                        
 28 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR           58.96      57.67        
                  28.04       57.67 (29.63)                                        
 29 Muller, Shane G           16 TVSC-MR                58.48      57.86        
                  27.29       57.86 (30.57)                                        
 30 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:00.09      58.32        
                  28.18       58.32 (30.14)                                        
 31 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:01.48      58.67        
                  28.42       58.67 (30.25)                                        
 32 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  1:00.22      59.11        
                  27.33       59.11 (31.78)                                        
 33 Albert, Adam              14 TVSC-MR                58.77      59.25        
                  28.57       59.25 (30.68)                                        
 34 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR                 59.11      59.33        
                  28.59       59.33 (30.74)                                        
 35 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    59.00      59.40        
                  28.03       59.40 (31.37)                                        
 36 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    55.32      59.75        
                  28.32       59.75 (31.43)                                        
 37 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 59.21      59.79        
                  28.27       59.79 (31.52)                                        
 38 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:01.35    1:00.35        
                  28.91     1:00.35 (31.44)                                        
 39 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:00.56    1:00.57        
                  28.82     1:00.57 (31.75)                                        
 40 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:03.61    1:00.63        
                  28.91     1:00.63 (31.72)                                        
 41 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               1:02.89    1:00.72        
                  28.89     1:00.72 (31.83)                                        
 42 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 59.36    1:01.07        
                  29.67     1:01.07 (31.40)                                        
 43 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:00.25    1:01.43        
                  29.73     1:01.43 (31.70)                                        
 44 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    59.83    1:02.41        
                  30.08     1:02.41 (32.33)                                        
 45 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:01.38    1:02.86        
                  30.15     1:02.86 (32.71)                                        
 46 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               1:02.08    1:02.88        
                  30.30     1:02.88 (32.58)                                        
 47 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               1:05.70    1:03.26        
 48 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR    59.81    1:03.64        
                  29.51     1:03.64 (34.13)                                        
 49 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               1:04.25    1:03.91        
                  30.97     1:03.91 (32.94)                                        
 50 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:03.78    1:04.17        
                  30.98     1:04.17 (33.19)                                        
 51 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:06.23    1:04.44        
                  30.33     1:04.44 (34.11)                                        
 52 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:06.28    1:04.86        
                  30.66     1:04.86 (34.20)                                        
 54 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:04.14    1:05.09        
                  31.46     1:05.09 (33.63)                                        
 55 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:01.95    1:05.70        
                  31.19     1:05.70 (34.51)                                        
 56 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:06.63    1:07.16        
                  32.12     1:07.16 (35.04)                                        
 57 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:07.72        
                  32.80     1:07.72 (34.92)                                        
 58 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:09.98    1:10.00        
                  33.51     1:10.00 (36.49)                                        
 59 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:09.65    1:10.13        
                  32.50     1:10.13 (37.63)                                        
 60 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR              1:13.16    1:11.79        
                  34.86     1:11.79 (36.93)                                        
 61 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:15.81    1:13.63        
                  34.04     1:13.63 (39.59)                                        
 62 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR               1:20.70    1:13.66        
                  34.01     1:13.66 (39.65)                                        
 63 Lanka, Pranav             14 HAA-MR               1:22.12    1:14.52        
                  34.09     1:14.52 (40.43)                                        
 64 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:27.98    1:15.51        
                  36.53     1:15.51 (38.98)                                        
 65 Napolitano, Nick          13 HAA-MR               1:18.09    1:15.60        
                  35.52     1:15.60 (40.08)                                        
 66 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:16.28    1:17.77        
                  37.91     1:17.77 (39.86)                                        
 67 Sagiraju, Sahi V          14 HAA-MR               1:28.92    1:18.79        
                  36.01     1:18.79 (42.78)                                        
 68 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:19.68    1:20.38        
                  38.24     1:20.38 (42.14)                                        
 69 Napolitano, Joe           13 HAA-MR               1:16.54    1:22.39        
                  38.90     1:22.39 (43.49)                                        
 53 Chiu, Andrew J            14 SSC-MR               1:07.35         DQ        
      False start
                  30.60          DQ (34.35)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR        1:41.89    1:38.56        
                  22.45       47.32 (24.87)     1:13.66 (26.34)     1:38.56 (24.90)
  2 Burr, Trenton H           17 HAA-MR               1:51.93    1:47.41        
                  24.19       51.22 (27.03)     1:19.49 (28.27)     1:47.41 (27.92)
  3 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:53.42    1:52.38        
                  26.18       54.90 (28.72)     1:23.80 (28.90)     1:52.38 (28.58)
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:53.49    1:53.02        
                  26.27       54.99 (28.72)     1:24.39 (29.40)     1:53.02 (28.63)
  5 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:54.99    1:54.50        
                  25.96       55.03 (29.07)     1:24.94 (29.91)     1:54.50 (29.56)
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:55.32    1:54.82        
                  26.82       55.44 (28.62)     1:25.10 (29.66)     1:54.82 (29.72)
B - Final
  7 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         1:56.02    1:54.18        
                  25.44       53.90 (28.46)     1:23.61 (29.71)     1:54.18 (30.57)
  8 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:59.03    1:54.81        
                  27.10       56.45 (29.35)     1:26.14 (29.69)     1:54.81 (28.67)
  9 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:58.64    1:55.90        
                  26.63       56.47 (29.84)     1:26.70 (30.23)     1:55.90 (29.20)
 10 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:58.20    1:56.91        
                  27.45       57.40 (29.95)     1:27.12 (29.72)     1:56.91 (29.79)
 11 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         1:59.65    2:03.14        
                  28.51       58.86 (30.35)     1:31.26 (32.40)     2:03.14 (31.88)
C - Final
 13 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:03.90    1:54.20        
                  26.34       54.89 (28.55)     1:24.65 (29.76)     1:54.20 (29.55)
 14 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:00.71    1:57.08        
                  26.54       56.76 (30.22)     1:27.55 (30.79)     1:57.08 (29.53)
 15 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:02.00    1:58.32        
                  26.01       55.90 (29.89)     1:28.45 (32.55)     1:58.32 (29.87)
 16 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:00.20    1:59.79        
                  26.35       56.22 (29.87)     1:28.07 (31.85)     1:59.79 (31.72)
 17 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:00.09    2:00.59        
                  26.57       57.28 (30.71)     1:29.75 (32.47)     2:00.59 (30.84)
D - Final
 19 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:06.54    2:04.43        
                  28.08     1:00.09 (32.01)     1:32.96 (32.87)     2:04.43 (31.47)
 20 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:04.69    2:04.75        
                  28.66     1:00.56 (31.90)     1:33.46 (32.90)     2:04.75 (31.29)
 21 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:07.32    2:06.49        
                  28.46     1:01.18 (32.72)     1:34.51 (33.33)     2:06.49 (31.98)
 22 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:12.23    2:14.66        
                  30.25     1:04.48 (34.23)     1:39.79 (35.31)     2:14.66 (34.87)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR             NT    1:41.89 q      
                  23.76       49.21 (25.45)     1:15.71 (26.50)     1:41.89 (26.18)
  2 Burr, Trenton H           17 HAA-MR               1:44.10    1:51.93 q      
                  26.10       54.30 (28.20)     1:23.12 (28.82)     1:51.93 (28.81)
  3 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:49.72    1:53.42 q      
                  26.73       55.90 (29.17)     1:25.28 (29.38)     1:53.42 (28.14)
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:54.19    1:53.49 q      
                  27.08       56.24 (29.16)     1:25.60 (29.36)     1:53.49 (27.89)
  5 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:52.57    1:54.99 q      
                  26.31       55.42 (29.11)     1:25.46 (30.04)     1:54.99 (29.53)
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:54.53    1:55.32 q      
                  26.65       55.53 (28.88)     1:25.45 (29.92)     1:55.32 (29.87)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         1:55.62    1:56.02 q      
                  26.34       55.87 (29.53)     1:26.06 (30.19)     1:56.02 (29.96)
  8 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               1:48.85    1:57.77 q      
                  26.10       55.59 (29.49)     1:26.84 (31.25)     1:57.77 (30.93)
  9 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:56.45    1:58.20 q      
                  27.77       57.87 (30.10)     1:27.63 (29.76)     1:58.20 (30.57)
 10 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:59.39    1:58.64 q      
                  27.42       57.48 (30.06)     1:28.53 (31.05)     1:58.64 (30.11)
 11 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:53.87    1:59.03 q      
                  27.44       57.51 (30.07)     1:28.46 (30.95)     1:59.03 (30.57)
 12 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:55.60    1:59.33 q      
                  27.13       56.85 (29.72)     1:27.87 (31.02)     1:59.33 (31.46)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         2:01.12    1:59.65 q      
                  27.78       57.91 (30.13)     1:29.38 (31.47)     1:59.65 (30.27)
 14 Holler, John T            13 HAA-MR               1:58.14    1:59.75 q      
                  27.35       57.76 (30.41)     1:29.17 (31.41)     1:59.75 (30.58)
 15 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:00.96    2:00.09 q      
                  26.78       58.05 (31.27)     1:30.56 (32.51)     2:00.09 (29.53)
 16 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:01.84    2:00.20 q      
                  27.97       59.73 (31.76)     1:30.60 (30.87)     2:00.20 (29.60)
 17 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:00.32    2:00.71 q      
                  28.27       58.75 (30.48)     1:30.44 (31.69)     2:00.71 (30.27)
 18 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:53.78    2:02.00 q      
                  26.69       56.70 (30.01)     1:29.09 (32.39)     2:02.00 (32.91)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:52.58    2:03.90 q      
                  27.54       58.84 (31.30)     1:32.36 (33.52)     2:03.90 (31.54)
 20 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:06.36    2:04.69 q      
                  29.04     1:00.91 (31.87)     1:33.66 (32.75)     2:04.69 (31.03)
 21 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:04.20    2:05.15 q      
                  28.25     1:00.42 (32.17)     1:33.68 (33.26)     2:05.15 (31.47)
 22 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:03.72    2:05.27 q      
                  28.71     1:01.08 (32.37)     1:34.22 (33.14)     2:05.27 (31.05)
 23 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:00.86    2:05.74 q      
                  27.46       58.79 (31.33)     1:32.10 (33.31)     2:05.74 (33.64)
 24 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:04.83    2:05.90 q      
                  29.59     1:02.51 (32.92)     1:34.75 (32.24)     2:05.90 (31.15)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:07.04    2:06.54        
                  28.80     1:01.14 (32.34)     1:34.35 (33.21)     2:06.54 (32.19)
 26 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              2:07.33    2:06.61        
                  29.05     1:01.14 (32.09)     1:34.26 (33.12)     2:06.61 (32.35)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:06.39    2:07.32        
                  28.87     1:01.28 (32.41)     1:34.70 (33.42)     2:07.32 (32.62)
 28 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:01.97    2:07.45        
                  27.89       59.59 (31.70)     1:33.76 (34.17)     2:07.45 (33.69)
 29 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:11.65    2:08.35        
                  29.51     1:01.80 (32.29)     1:35.47 (33.67)     2:08.35 (32.88)
 30 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:09.85    2:09.49        
                  29.34     1:03.42 (34.08)     1:38.81 (35.39)     2:09.49 (30.68)
 31 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:08.44    2:10.70        
                  28.42     1:01.87 (33.45)     1:36.88 (35.01)     2:10.70 (33.82)
 32 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  2:10.35    2:10.83        
                  29.11     1:02.16 (33.05)     1:37.56 (35.40)     2:10.83 (33.27)
 33 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:13.68    2:11.17        
                  29.99     1:04.18 (34.19)     1:39.76 (35.58)     2:11.17 (31.41)
 34 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:10.67    2:12.23        
                  30.57     1:04.85 (34.28)     1:39.93 (35.08)     2:12.23 (32.30)
 35 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:10.38    2:12.62        
                  30.63     1:04.64 (34.01)     1:39.23 (34.59)     2:12.62 (33.39)
 36 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:10.77    2:12.90        
                  30.67     1:03.50 (32.83)     1:38.71 (35.21)     2:12.90 (34.19)
 37 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:13.92    2:14.05        
                  30.83     1:04.13 (33.30)     1:39.14 (35.01)     2:14.05 (34.91)
 38 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:12.67    2:16.23        
                  30.49     1:06.43 (35.94)     1:42.21 (35.78)     2:16.23 (34.02)
 39 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:05.94    2:16.42        
                  31.26     1:05.32 (34.06)     1:40.00 (34.68)     2:16.42 (36.42)
 40 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               2:24.03    2:17.31        
                  31.50     1:07.30 (35.80)     1:42.87 (35.57)     2:17.31 (34.44)
 40 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:17.34    2:17.31        
                  31.50     1:07.30 (35.80)     1:42.87 (35.57)     2:17.31 (34.44)
 42 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:17.05    2:17.80        
                  30.66     1:05.47 (34.81)     1:42.32 (36.85)     2:17.80 (35.48)
 43 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:16.61    2:18.06        
                  31.17     1:06.44 (35.27)     1:43.30 (36.86)     2:18.06 (34.76)
 44 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:19.72    2:22.15        
                  32.64     1:09.23 (36.59)     1:46.74 (37.51)     2:22.15 (35.41)
 44 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               2:25.00    2:22.15        
                  32.64     1:09.23 (36.59)     1:46.74 (37.51)     2:22.15 (35.41)
 46 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:18.64    2:22.32        
                  32.14     1:08.37 (36.23)     1:45.94 (37.57)     2:22.32 (36.38)
 46 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:24.97    2:22.32        
                  32.14     1:08.37 (36.23)     1:45.94 (37.57)     2:22.32 (36.38)
 48 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:10.49    2:22.96        
                  29.96     1:05.51 (35.55)     1:45.46 (39.95)     2:22.96 (37.50)
 49 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:20.06    2:23.50        
                  33.52     1:10.83 (37.31)     1:49.63 (38.80)     2:23.50 (33.87)
 49 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               2:26.83    2:23.50        
                  33.52     1:10.83 (37.31)     1:49.63 (38.80)     2:23.50 (33.87)
 51 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:28.18    2:23.66        
                  33.04     1:09.73 (36.69)     1:48.25 (38.52)     2:23.66 (35.41)
 52 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  2:33.86    2:24.01        
                  32.88   1:48.51 (1:15.63)     2:24.01 (35.50)                    
 53 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               2:21.80    2:24.17        
                  32.18     1:09.29 (37.11)     1:47.46 (38.17)     2:24.17 (36.71)
 53 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:28.13    2:24.17        
                  32.18     1:09.29 (37.11)     1:47.46 (38.17)     2:24.17 (36.71)
 55 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:31.16    2:29.63        
                  33.14     1:11.31 (38.17)     1:51.16 (39.85)     2:29.63 (38.47)
 56 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               2:20.00    2:29.97        
                1:11.02     1:51.80 (40.78)     2:29.97 (38.17)                    
 56 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  2:26.00    2:29.97        
                1:11.02     1:51.80 (40.78)     2:29.97 (38.17)                    
 58 Wang, Andy C              12 TVSC-MR                   NT    2:35.28        
                  32.82     1:12.01 (39.19)     1:54.07 (42.06)     2:35.28 (41.21)
 59 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              2:44.70    2:44.51        
                  38.26     1:20.94 (42.68)     2:03.18 (42.24)     2:44.51 (41.33)
 60 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  2:50.00    2:49.80        
                  37.18     1:20.10 (42.92)     2:06.00 (45.90)     2:49.80 (43.80)
 61 Chan, Nicholas            13 Express Swimming-MR  3:00.00    2:53.31        
                  35.87     1:18.85 (42.98)     2:07.03 (48.18)     2:53.31 (46.28)
 62 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               3:10.00    3:06.17        
                  44.47     1:27.24 (42.77)     2:18.81 (51.57)     3:06.17 (47.36)
 63 Angilly, Frankie A        13 SSC-MR               3:00.00    3:41.89        
                  40.20   3:13.09 (2:32.89)     3:27.96 (14.87)     3:41.89 (13.93)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  7:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  4:56.08    4:58.08        
                  26.72       55.84 (29.12)     1:25.82 (29.98)     1:56.43 (30.61)
        2:26.91 (30.48)     2:57.72 (30.81)     3:28.40 (30.68)     3:59.15 (30.75)
        4:29.42 (30.27)     4:58.08 (28.66)                                        
  2 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         5:20.65    5:19.36        
                  27.66       58.51 (30.85)     1:30.37 (31.86)     2:03.43 (33.06)
        2:36.81 (33.38)     3:09.38 (32.57)     3:42.27 (32.89)     4:15.21 (32.94)
        4:47.49 (32.28)     5:19.36 (31.87)                                        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  5:07.72    5:23.00        
                  27.74       57.63 (29.89)     1:29.10 (31.47)     2:01.55 (32.45)
        2:34.18 (32.63)     3:07.30 (33.12)     3:41.26 (33.96)     4:15.71 (34.45)
        4:50.32 (34.61)     5:23.00 (32.68)                                        
  4 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              5:55.41    5:53.21        
                  30.61     1:05.13 (34.52)     1:41.70 (36.57)     2:17.61 (35.91)
        2:53.87 (36.26)     3:29.62 (35.75)     4:06.09 (36.47)     4:41.74 (35.65)
        5:18.11 (36.37)     5:53.21 (35.10)                                        
  5 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  5:53.99    5:57.91        
                  28.98     1:03.40 (34.42)     1:39.68 (36.28)     2:16.59 (36.91)
        2:53.85 (37.26)     3:31.35 (37.50)     4:08.44 (37.09)     4:45.63 (37.19)
        5:22.40 (36.77)     5:57.91 (35.51)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         6:15.28    6:05.55        
                  31.94     1:08.46 (36.52)     1:45.16 (36.70)     2:22.14 (36.98)
        2:59.52 (37.38)     3:37.64 (38.12)     4:15.42 (37.78)     4:53.78 (38.36)
        5:30.66 (36.88)     6:05.55 (34.89)                                        
  7 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              7:19.54    7:11.31        
                  38.12     1:21.91 (43.79)     2:05.72 (43.81)     2:50.39 (44.67)
        3:35.02 (44.63)     4:20.04 (45.02)     5:04.21 (44.17)     5:48.56 (44.35)
        6:30.85 (42.29)     7:11.31 (40.46)                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 27.47      26.62        
  2 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                28.09      27.92        
  3 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 28.55      28.10        
  4 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 27.96      28.44        
  5 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 28.31      29.02        
  6 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR                29.57      29.95        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 27.00      27.47 q      
  2 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 27.59      27.96 q      
  3 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                32.11      28.09 q      
  4 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 27.49      28.31 q      
  5 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 28.29      28.55 q      
  6 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR                29.27      29.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                29.91      29.77        
  8 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                34.12      32.30        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    35.31      34.90        
 10 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR           35.53      35.47        
 11 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 43.05      36.20        
 12 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                40.02      40.18        
 13 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR                40.34      40.65        
 14 Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 43.49      41.49        
 15 Byrne, Scott P            13 HAA-MR                 40.37      41.59        
 16 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 42.37      43.36        
 17 Garrity, Jack J           13 HAA-MR                 45.91      47.04        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           57.88      56.92        
                  27.91       56.92 (29.01)                                        
  2 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           58.72      57.91        
                  28.17       57.91 (29.74)                                        
  3 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 58.59      57.98        
                  27.85       57.98 (30.13)                                        
  4 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           58.50      58.12        
                  28.47       58.12 (29.65)                                        
  5 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 59.62      59.57        
                  29.33       59.57 (30.24)                                        
  6 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:00.18      59.90        
                  29.23       59.90 (30.67)                                        
B - Final
  7 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:00.88      59.02        
                  28.59       59.02 (30.43)                                        
  8 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               1:00.63      59.75        
                  29.16       59.75 (30.59)                                        
  9 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:00.72    1:00.97        
                  29.29     1:00.97 (31.68)                                        
 10 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:02.14        
                  30.61     1:02.14 (31.53)                                        
 11 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        1:02.65    1:03.13        
                  30.58     1:03.13 (32.55)                                        
 12 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:02.70    1:03.67        
                  30.31     1:03.67 (33.36)                                        
C - Final
 13 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               1:04.92      58.68        
                  28.43       58.68 (30.25)                                        
 14 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         1:04.29    1:04.33        
                  31.70     1:04.33 (32.63)                                        
 15 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:04.63    1:05.07        
                  31.95     1:05.07 (33.12)                                        
 16 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:05.13    1:05.65        
                  32.50     1:05.65 (33.15)                                        
 17 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         1:05.59    1:05.98        
                  31.74     1:05.98 (34.24)                                        
D - Final
 19 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              1:06.94    1:04.17        
                  31.66     1:04.17 (32.51)                                        
 20 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:06.66    1:05.53        
                  31.58     1:05.53 (33.95)                                        
 21 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:05.86    1:05.75        
                  31.98     1:05.75 (33.77)                                        
 22 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:06.68    1:06.35        
                  31.84     1:06.35 (34.51)                                        
 23 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:06.99    1:07.15        
                  32.77     1:07.15 (34.38)                                        
 24 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:07.11    1:08.33        
                  33.01     1:08.33 (35.32)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               1:00.15      56.95 q      
                  27.76       56.95 (29.19)                                        
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    57.87      57.75 q      
                  28.45       57.75 (29.30)                                        
  3 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           59.22      57.88 q      
                  28.52       57.88 (29.36)                                        
  4 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           57.80      58.50 q      
                  28.65       58.50 (29.85)                                        
  5 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 56.99      58.59 q      
                  28.27       58.59 (30.32)                                        
  6 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           59.52      58.72 q      
                  28.47       58.72 (30.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               1:04.04      59.62 q      
                  29.23       59.62 (30.39)                                        
  8 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:00.49    1:00.18 q      
                  29.38     1:00.18 (30.80)                                        
  9 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               1:00.41    1:00.63 q      
                  29.56     1:00.63 (31.07)                                        
 10 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:01.58    1:00.72 q      
                  29.30     1:00.72 (31.42)                                        
 11 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 58.67    1:00.88 q      
                  29.68     1:00.88 (31.20)                                        
 12 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              1:01.04    1:02.12 q      
                  30.82     1:02.12 (31.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        1:00.12    1:02.65 q      
                  30.08     1:02.65 (32.57)                                        
 14 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:02.70 q      
                  29.68     1:02.70 (33.02)                                        
 15 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:02.15    1:02.72 q      
                  30.62     1:02.72 (32.10)                                        
 16 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:02.69    1:02.76 q      
                  30.16     1:02.76 (32.60)                                        
 17 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:05.83    1:04.03 q      
                  31.45     1:04.03 (32.58)                                        
 18 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         1:04.11    1:04.29 q      
                  31.96     1:04.29 (32.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:06.41    1:04.63 q      
                  31.72     1:04.63 (32.91)                                        
 20 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               1:02.04    1:04.92 q      
 21 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:07.77    1:05.13 q      
                  32.10     1:05.13 (33.03)                                        
 22 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         1:07.67    1:05.59 q      
                  31.62     1:05.59 (33.97)                                        
 23 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:06.75    1:05.86 q      
                  32.20     1:05.86 (33.66)                                        
 24 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:06.02    1:06.22 q      
                  32.99     1:06.22 (33.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:10.15    1:06.66        
                  32.26     1:06.66 (34.40)                                        
 26 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:07.58    1:06.68        
                  32.47     1:06.68 (34.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              1:08.05    1:06.94        
                  33.33     1:06.94 (33.61)                                        
 28 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:08.84    1:06.99        
                  32.85     1:06.99 (34.14)                                        
 29 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              1:06.82    1:07.00        
                  32.62     1:07.00 (34.38)                                        
 30 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:05.62    1:07.11        
                  32.24     1:07.11 (34.87)                                        
 31 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:10.78    1:07.30        
                  32.94     1:07.30 (34.36)                                        
 32 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:08.20    1:08.49        
                  32.49     1:08.49 (36.00)                                        
 33 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:11.18    1:09.35        
                  33.88     1:09.35 (35.47)                                        
 34 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:06.37    1:09.79        
                  33.72     1:09.79 (36.07)                                        
 35 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               1:10.36    1:10.13        
                  33.60     1:10.13 (36.53)                                        
 36 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  1:10.08    1:10.74        
                  32.98     1:10.74 (37.76)                                        
 37 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:10.83        
 38 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:14.95    1:11.99        
                  35.83     1:11.99 (36.16)                                        
 39 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:13.25    1:13.39        
                  35.37     1:13.39 (38.02)                                        
 40 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:12.72    1:15.53        
                  35.90     1:15.53 (39.63)                                        
 41 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:13.53    1:16.54        
 42 Chiu, Andrew J            14 SSC-MR               1:16.53    1:17.47        
                  38.84     1:17.47 (38.63)                                        
 43 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:20.43    1:17.57        
                  38.50     1:17.57 (39.07)                                        
 44 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:19.70    1:17.61        
                  38.08     1:17.61 (39.53)                                        
 45 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:16.72    1:18.14        
                  37.62     1:18.14 (40.52)                                        
 46 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               1:27.10    1:18.83        
                  37.14     1:18.83 (41.69)                                        
 47 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               1:21.15    1:19.08        
                  38.77     1:19.08 (40.31)                                        
 48 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:26.38    1:23.83        
                  41.52     1:23.83 (42.31)                                        
 49 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:28.52    1:23.95        
 50 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:25.47    1:27.63        
 51 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:24.36    1:27.84        
                  40.33     1:27.84 (47.51)                                        
 52 Lanka, Pranav             14 HAA-MR               1:40.72    1:35.79        
 -- Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:07.70         DQ        
      Delay initiating turn
                  33.72          DQ (34.84)                                        
 -- Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:11.76         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.51          DQ (37.17)                                        
 -- Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:11.80         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  36.70          DQ (40.11)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:01.34    2:02.97        
                  29.53     1:00.61 (31.08)     1:31.97 (31.36)     2:02.97 (31.00)
  2 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         2:09.04    2:05.61        
                  28.76       59.76 (31.00)     1:32.09 (32.33)     2:05.61 (33.52)
  3 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         2:04.57    2:07.52        
                  29.59     1:01.06 (31.47)     1:34.00 (32.94)     2:07.52 (33.52)
  4 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:10.99    2:08.66        
                  31.26     1:04.39 (33.13)     1:37.30 (32.91)     2:08.66 (31.36)
  5 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:11.64    2:10.80        
                  30.92     1:04.02 (33.10)     1:38.05 (34.03)     2:10.80 (32.75)
  6 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:21.98    2:12.33        
                  31.51     1:04.89 (33.38)     1:39.10 (34.21)     2:12.33 (33.23)
  7 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:08.21    2:13.58        
                  30.28     1:03.70 (33.42)     1:39.14 (35.44)     2:13.58 (34.44)
  8 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:10.01    2:14.06        
                  30.62     1:04.79 (34.17)     1:39.88 (35.09)     2:14.06 (34.18)
  9 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               2:10.58    2:14.47        
                  30.55     1:04.26 (33.71)     1:39.75 (35.49)     2:14.47 (34.72)
 10 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:33.33    2:15.56        
                  30.57     1:05.29 (34.72)     1:41.18 (35.89)     2:15.56 (34.38)
 11 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:25.40    2:17.82        
                  31.90     1:07.83 (35.93)     1:44.78 (36.95)     2:17.82 (33.04)
 12 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:20.90    2:19.11        
                  32.38     1:07.89 (35.51)     1:43.82 (35.93)     2:19.11 (35.29)
 13 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:22.75    2:19.65        
                  32.87     1:09.07 (36.20)     1:44.77 (35.70)     2:19.65 (34.88)
 14 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:13.31    2:20.47        
                  33.81     1:09.20 (35.39)     1:45.08 (35.88)     2:20.47 (35.39)
 15 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:15.65    2:23.19        
                  32.94     1:09.62 (36.68)   2:23.19 (1:13.57)                    
 16 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               2:24.92    2:23.51        
                  34.62     1:11.68 (37.06)     1:48.76 (37.08)     2:23.51 (34.75)
 17 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:22.36    2:23.85        
                  34.81     1:11.27 (36.46)     1:48.16 (36.89)     2:23.85 (35.69)
 18 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:22.20    2:24.81        
                  33.97     1:10.64 (36.67)     1:48.13 (37.49)     2:24.81 (36.68)
 19 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               3:13.68    2:25.45        
                  33.47     1:09.69 (36.22)     1:48.25 (38.56)     2:25.45 (37.20)
 20 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:19.86    2:25.65        
                  34.03     1:11.24 (37.21)     1:48.85 (37.61)     2:25.65 (36.80)
 21 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:27.84    2:25.80        
                  34.51     1:11.56 (37.05)     1:49.79 (38.23)     2:25.80 (36.01)
 22 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:34.52    2:28.36        
                  35.27     1:13.05 (37.78)     1:51.29 (38.24)     2:28.36 (37.07)
 23 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:45.00    2:30.24        
                  36.12     1:14.96 (38.84)     1:53.58 (38.62)     2:30.24 (36.66)
 24 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:30.31    2:32.76        
                  35.80     1:14.16 (38.36)     1:54.08 (39.92)     2:32.76 (38.68)
 25 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:44.76    2:33.36        
                  36.78     1:15.80 (39.02)     1:55.66 (39.86)     2:33.36 (37.70)
 26 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               2:36.40    2:33.58        
                  35.70     1:14.45 (38.75)     1:54.28 (39.83)     2:33.58 (39.30)
 27 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:45.45    2:39.32        
                  37.37     1:17.69 (40.32)     1:59.53 (41.84)     2:39.32 (39.79)
 28 Monahan, James J          12 TVSC-MR              2:38.01    2:44.50        
                                1:19.92 ( )     2:02.81 (42.89)     2:44.50 (41.69)
 29 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:50.00    2:47.93        
                  38.31     1:20.28 (41.97)     2:04.50 (44.22)     2:47.93 (43.43)
 30 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               2:41.48    2:48.16        
                  39.89     1:23.10 (43.21)     2:05.95 (42.85)     2:48.16 (42.21)
 31 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:50.27    2:51.49        
                  39.24     1:22.57 (43.33)     2:09.47 (46.90)     2:51.49 (42.02)
 32 Byrne, Scott P            13 HAA-MR               2:50.00    3:06.21        
                                1:25.77 ( )     2:16.19 (50.42)     3:06.21 (50.02)
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 30.80      29.02        
  2 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 31.44      30.93        
  3 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 36.10      35.68        
  4 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 37.49      35.86        
  4 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           37.06      35.86        
  6 Napolitano, Sean          15 HAA-MR                 38.49      37.29        
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 28.62      28.55 q      
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 30.11      30.80 q      
  3 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 33.35      31.44 q      
  4 Wang, Eric                15 TVSC-MR                35.35      32.26 q      
  5 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR                   NT      33.20 q      
  6 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 36.48      36.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 35.34      36.14        
  8 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           38.49      37.06        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 38.99      37.49        
 10 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR       NT      37.71        
 11 Napolitano, Sean          15 HAA-MR                 37.46      38.49        
 12 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 33.15      38.85        
 13 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR                 40.52      39.59        
 14 Sagiraju, Sahi V          14 HAA-MR                 46.07      41.21        
 15 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR                41.47      41.24        
 16 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 46.98      41.48        
 17 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 49.49      46.27        
 18 Lanka, Pranav             14 HAA-MR                 48.05      47.85        
 19 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 56.58      49.50        
 -- Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 51.33         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               1:03.03    1:01.65        
                  30.00     1:01.65 (31.65)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               1:05.73    1:01.90        
                  29.37     1:01.90 (32.53)                                        
  3 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:07.84    1:05.37        
                  30.11     1:05.37 (35.26)                                        
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:06.78    1:05.42        
                  31.27     1:05.42 (34.15)                                        
  5 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:08.22    1:06.29        
                  31.53     1:06.29 (34.76)                                        
  6 Holler, John T            13 HAA-MR               1:07.77    1:06.48        
                  31.35     1:06.48 (35.13)                                        
B - Final
  7 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:08.63    1:06.33        
                  31.06     1:06.33 (35.27)                                        
  8 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:08.99    1:08.94        
                  32.26     1:08.94 (36.68)                                        
  9 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:11.71    1:09.54        
                  33.37     1:09.54 (36.17)                                        
 10 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:09.79    1:10.20        
                  33.43     1:10.20 (36.77)                                        
 11 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:10.74    1:11.39        
                  34.15     1:11.39 (37.24)                                        
 12 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:12.59    1:12.14        
                  34.23     1:12.14 (37.91)                                        
C - Final
 13 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:13.13    1:12.42        
                  34.93     1:12.42 (37.49)                                        
 14 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:20.20    1:17.99        
                  36.99     1:17.99 (41.00)                                        
 15 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:20.72    1:18.41        
                  37.97     1:18.41 (40.44)                                        
 16 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:20.38    1:19.47        
                  36.54     1:19.47 (42.93)                                        
 17 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:19.73    1:21.36        
                  37.78     1:21.36 (43.58)                                        
 -- Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:13.50         DQ        
      One hand touch
                  35.61          DQ (37.64)                                        
D - Final
 19 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:21.49    1:19.03        
                  37.57     1:19.03 (41.46)                                        
 20 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:20.97    1:21.10        
                  37.63     1:21.10 (43.47)                                        
 21 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:20.89    1:21.30        
                  38.92     1:21.30 (42.38)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               1:01.37    1:03.03 q      
                  30.37     1:03.03 (32.66)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               1:01.42    1:05.73 q      
                  30.78     1:05.73 (34.95)                                        
  3 Gamboa, Nate J            18 HAA-MR               1:03.78    1:06.65 q      
                  31.33     1:06.65 (35.32)                                        
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:06.58    1:06.78 q      
                  32.24     1:06.78 (34.54)                                        
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:02.53    1:07.30 q      
                  31.48     1:07.30 (35.82)                                        
  6 Holler, John T            13 HAA-MR               1:05.85    1:07.77 q      
                  31.78     1:07.77 (35.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:05.19    1:07.84 q      
                  32.15     1:07.84 (35.69)                                        
  8 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:07.26    1:08.22 q      
                  32.34     1:08.22 (35.88)                                        
  9 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:04.89    1:08.63 q      
                  32.25     1:08.63 (36.38)                                        
 10 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:07.79    1:08.99 q      
                  32.30     1:08.99 (36.69)                                        
 11 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:08.77    1:09.79 q      
                  33.23     1:09.79 (36.56)                                        
 13 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:06.03    1:10.74 q      
                  33.71     1:10.74 (37.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 14 Wang, Eric                15 TVSC-MR              1:11.95    1:11.45 q      
                  33.78     1:11.45 (37.67)                                        
 15 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:10.21    1:11.71 q      
                  34.26     1:11.71 (37.45)                                        
 16 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:14.76    1:12.59 q      
                  34.12     1:12.59 (38.47)                                        
 17 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              1:10.80    1:12.97 q      
                  34.49     1:12.97 (38.48)                                        
 18 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:12.13    1:13.13 q      
                  34.27     1:13.13 (38.86)                                        
 19 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:28.00    1:13.50 q      
                  34.71     1:13.50 (38.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 20 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:16.36    1:15.35 q      
                  35.23     1:15.35 (40.12)                                        
 21 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               1:13.02    1:17.75 q      
                  36.42     1:17.75 (41.33)                                        
 23 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:16.73    1:17.99 q      
                  37.54     1:17.99 (40.45)                                        
 24 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:18.88    1:19.73 q      
                  37.77     1:19.73 (41.96)                                        
 25 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:17.25    1:20.20        
                  38.35     1:20.20 (41.85)                                        
 26 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:24.65    1:20.38        
                  37.90     1:20.38 (42.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:19.46    1:20.72        
                  39.65     1:20.72 (41.07)                                        
 28 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:19.75    1:20.89        
                  38.83     1:20.89 (42.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 29 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               1:21.80    1:20.95        
                  38.34     1:20.95 (42.61)                                        
 30 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:25.08    1:20.97        
                  37.29     1:20.97 (43.68)                                        
 31 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               1:17.87    1:21.01        
                  37.98     1:21.01 (43.03)                                        
 32 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.89    1:21.29        
                  39.09     1:21.29 (42.20)                                        
 33 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:22.82    1:21.49        
                  38.11     1:21.49 (43.38)                                        
 34 Miele, Thomas L           13 TVSC-MR              1:18.15    1:21.72        
                  38.77     1:21.72 (42.95)                                        
 35 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:24.08    1:22.15        
                  39.06     1:22.15 (43.09)                                        
 36 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               1:23.73    1:22.55        
                  39.00     1:22.55 (43.55)                                        
 37 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:23.94    1:22.67        
                  40.29     1:22.67 (42.38)                                        
 38 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:23.54    1:22.73        
                  39.07     1:22.73 (43.66)                                        
 39 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:23.87    1:23.75        
                  40.47     1:23.75 (43.28)                                        
 40 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:42.28    1:26.04        
 41 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  1:27.81    1:28.42        
                  42.33     1:28.42 (46.09)                                        
 42 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:25.57    1:29.06        
                  41.88     1:29.06 (47.18)                                        
 43 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:27.12    1:29.51        
                  41.30     1:29.51 (48.21)                                        
 44 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR              1:29.89    1:30.19        
                  44.35     1:30.19 (45.84)                                        
 45 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  1:24.29    1:30.78        
                  41.70     1:30.78 (49.08)                                        
 46 Chan, Nicholas            13 Express Swimming-MR  1:36.09    1:31.38        
                  42.72     1:31.38 (48.66)                                        
 47 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:22.79    1:32.11        
 48 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR               1:39.78    1:33.09        
                  42.66     1:33.09 (50.43)                                        
 49 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:40.28    1:39.57        
                  47.70     1:39.57 (51.87)                                        
 50 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               1:41.68    1:40.76        
                  48.85     1:40.76 (51.91)                                        
 51 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:51.76    1:42.75        
                  50.19     1:42.75 (52.56)                                        
 52 Napolitano, Nick          13 HAA-MR               1:47.67    1:43.16        
                  48.74     1:43.16 (54.42)                                        
 53 Lanka, Pranav             14 HAA-MR               1:44.59    1:43.25        
                  46.44     1:43.25 (56.81)                                        
 54 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:41.73    1:44.23        
                  51.15     1:44.23 (53.08)                                        
 55 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:39.78    1:44.37        
                  52.02     1:44.37 (52.35)                                        
 56 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR              1:51.77    1:48.86        
                  51.87     1:48.86 (56.99)                                        
 57 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:16.95        JDQ        
      One hand touch
                  37.21          DQ (40.71)                                        
 -- Kennedy, Michael          12 SSC-MR               2:01.40         DQ        
      Scissors kick
                  52.20          DQ (54.45)                                        
 12 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               1:19.24         DQ q      
      Double pull / kicks
                  33.25          DQ (37.31)                                        
 -- Napolitano, Joe           13 HAA-MR               2:03.38         DQ        
      One hand touch
                  50.44          DQ (53.80)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         2:28.21    2:19.84        
                  32.33     1:07.45 (35.12)     1:44.28 (36.83)     2:19.84 (35.56)
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:20.81    2:22.39        
                  32.38     1:08.90 (36.52)     1:45.75 (36.85)     2:22.39 (36.64)
  3 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         2:34.13    2:24.69        
                  32.25     1:09.50 (37.25)     1:47.52 (38.02)     2:24.69 (37.17)
  4 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               2:21.28    2:25.31        
                  32.16     1:09.66 (37.50)     1:48.04 (38.38)     2:25.31 (37.27)
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:20.31    2:28.23        
                  33.09     1:10.90 (37.81)     1:50.12 (39.22)     2:28.23 (38.11)
  6 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:25.02    2:31.74        
                  32.47     1:11.24 (38.77)     1:52.33 (41.09)     2:31.74 (39.41)
  7 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         2:39.95    2:34.60        
                  34.59     1:13.74 (39.15)     1:54.19 (40.45)     2:34.60 (40.41)
  8 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:40.45    2:35.94        
                  33.34     1:12.53 (39.19)     1:54.07 (41.54)     2:35.94 (41.87)
  9 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:40.94    2:38.11        
                  34.85     1:13.98 (39.13)     1:56.25 (42.27)     2:38.11 (41.86)
 10 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              2:39.60    2:39.18        
                  36.04     1:16.59 (40.55)     1:57.63 (41.04)     2:39.18 (41.55)
 11 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:38.07    2:39.71        
                  35.62     1:16.23 (40.61)     1:58.02 (41.79)     2:39.71 (41.69)
 12 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:48.96    2:42.44        
                  36.76     1:18.40 (41.64)     2:00.64 (42.24)     2:42.44 (41.80)
 13 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:45.20    2:44.69        
                  37.41     1:19.34 (41.93)     2:02.38 (43.04)     2:44.69 (42.31)
 14 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:33.83    2:44.76        
                  36.12     1:17.71 (41.59)     2:01.57 (43.86)     2:44.76 (43.19)
 15 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:44.00    2:45.75        
                  34.47     1:16.28 (41.81)     2:01.21 (44.93)     2:45.75 (44.54)
 16 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:57.00    2:46.42        
                  36.90     1:18.95 (42.05)     2:02.44 (43.49)     2:46.42 (43.98)
 17 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:47.57    2:47.11        
                  35.70     1:18.58 (42.88)     2:03.08 (44.50)     2:47.11 (44.03)
 18 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:48.99    2:48.26        
                  37.32     1:20.83 (43.51)     2:05.95 (45.12)     2:48.26 (42.31)
 19 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:55.10    2:48.92        
                  39.88     1:23.23 (43.35)     2:06.75 (43.52)     2:48.92 (42.17)
 20 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               2:56.10    2:49.79        
                  38.16     1:21.05 (42.89)     2:05.22 (44.17)     2:49.79 (44.57)
 21 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               2:49.03    2:49.81        
                  39.25     1:22.74 (43.49)     2:06.94 (44.20)     2:49.81 (42.87)
 22 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:58.00    2:56.07        
                  40.52     1:25.13 (44.61)     2:11.24 (46.11)     2:56.07 (44.83)
 23 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:53.28    2:58.23        
                  38.24     1:24.55 (46.31)     2:11.66 (47.11)     2:58.23 (46.57)
 24 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               3:02.35    3:02.05        
                  41.69     1:27.00 (45.31)     2:14.12 (47.12)     3:02.05 (47.93)
 25 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               3:02.20    3:02.41        
                  39.48     1:26.15 (46.67)     2:14.65 (48.50)     3:02.41 (47.76)
 26 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:55.99    3:02.98        
                  40.74     1:27.75 (47.01)     2:15.53 (47.78)     3:02.98 (47.45)
 27 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               3:12.61    3:03.64        
                  40.87     1:26.88 (46.01)     2:15.37 (48.49)     3:03.64 (48.27)
 -- Byrne, Scott P            13 HAA-MR               3:00.00         DQ        
      One hand touch
                  42.93     1:40.92 (57.99)   2:43.30 (1:02.38)          DQ (58.46)
 -- Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:32.64         DQ        
      Double pull / kicks
                  31.44     1:08.11 (36.67)     1:47.36 (39.25)          DQ (39.50)
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 28.84      27.90        
  2 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 32.57      30.29        
  3 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 32.59      32.78        
  4 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR                 35.17      33.32        
  5 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 35.79      33.57        
  6 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 40.87      38.66        
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                28.49      27.30 q      
  2 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                    NT      28.84 q      
  3 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 44.48      32.57 q      
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 32.27      32.59 q      
  5 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR                 33.96      35.17 q      
  6 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 38.17      35.79 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR                 36.82      36.23        
  8 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR                36.14      36.45        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 42.80      40.87        
 10 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 35.00      41.04        
 11 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR           46.25      43.27        
 12 Sagiraju, Sahi V          14 HAA-MR                 49.23      47.05        
 13 Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 42.35      48.45        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR          51.37      48.51        
                  23.50       48.51 (25.01)                                        
  2 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 58.17      55.61        
                  26.09       55.61 (29.52)                                        
  3 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 57.29      55.89        
                  26.73       55.89 (29.16)                                        
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           57.64      57.35        
                  26.52       57.35 (30.83)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    58.78      58.11        
                  27.31       58.11 (30.80)                                        
  6 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 59.36      59.30        
                  27.54       59.30 (31.76)                                        
B - Final
  7 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           59.49      58.91        
                  27.97       58.91 (30.94)                                        
  8 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:00.43      59.38        
                  27.90       59.38 (31.48)                                        
  9 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        1:00.85    1:00.66        
                  28.75     1:00.66 (31.91)                                        
 10 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:02.84    1:01.06        
                  28.81     1:01.06 (32.25)                                        
 11 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:00.30    1:01.73        
                  28.64     1:01.73 (33.09)                                        
 12 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:01.75    1:03.21        
                  29.02     1:03.21 (34.19)                                        
C - Final
 13 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:03.32    1:01.18        
                  28.61     1:01.18 (32.57)                                        
 14 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:03.67    1:02.03        
                  28.32     1:02.03 (33.71)                                        
 15 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:03.90    1:02.26        
                  27.70     1:02.26 (34.56)                                        
 16 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:04.33    1:02.45        
                  29.18     1:02.45 (33.27)                                        
 17 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:04.59    1:04.24        
                  30.21     1:04.24 (34.03)                                        
 18 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:03.58    1:04.28        
                  29.84     1:04.28 (34.44)                                        
D - Final
 19 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:04.67    1:04.27        
                  29.98     1:04.27 (34.29)                                        
 20 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:06.75    1:04.34        
                  29.02     1:04.34 (35.32)                                        
 21 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:06.71    1:04.80        
                  29.64     1:04.80 (35.16)                                        
 22 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:05.97    1:06.55        
                  31.70     1:06.55 (34.85)                                        
 23 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:08.39    1:08.08        
                  30.37     1:08.08 (37.71)                                        
 24 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:10.46    1:08.31        
                  31.14     1:08.31 (37.17)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR             NT      51.37 q      
                  24.31       51.37 (27.06)                                        
  2 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 56.06      57.29 q      
                  27.34       57.29 (29.95)                                        
  3 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           57.41      57.64 q      
                  26.50       57.64 (31.14)                                        
  4 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 55.62      58.17 q      
                  27.54       58.17 (30.63)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    59.30      58.78 q      
                  27.83       58.78 (30.95)                                        
  6 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                58.13      59.30 q      
                  27.43       59.30 (31.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 57.60      59.36 q      
                  27.12       59.36 (32.24)                                        
  8 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           59.73      59.49 q      
                  28.18       59.49 (31.31)                                        
  9 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:03.94    1:00.30 q      
                  28.58     1:00.30 (31.72)                                        
 10 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:00.43    1:00.43 q      
                  29.26     1:00.43 (31.17)                                        
 11 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          59.50    1:00.85 q      
                  28.06     1:00.85 (32.79)                                        
 12 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                59.77    1:01.75 q      
                  29.03     1:01.75 (32.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:00.97    1:02.84 q      
                  28.86     1:02.84 (33.98)                                        
 14 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:01.51    1:03.32 q      
                  29.07     1:03.32 (34.25)                                        
 15 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:04.24    1:03.58 q      
                  30.00     1:03.58 (33.58)                                        
 16 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:02.02    1:03.67 q      
                  28.59     1:03.67 (35.08)                                        
 17 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:03.81    1:03.90 q      
                  29.10     1:03.90 (34.80)                                        
 18 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:04.32    1:04.08 q      
                  29.86     1:04.08 (34.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               1:00.71    1:04.12 q      
                  30.59     1:04.12 (33.53)                                        
 20 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:03.77    1:04.33 q      
                  30.01     1:04.33 (34.32)                                        
 21 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              1:07.00    1:04.48 q      
                  30.54     1:04.48 (33.94)                                        
 22 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:06.21    1:04.59 q      
                  30.49     1:04.59 (34.10)                                        
 23 Gamboa, Nate J            18 HAA-MR               1:02.36   J1:04.59 q      
                  29.91     1:04.59 (34.68)                                        
 24 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:07.24    1:04.67 q      
                  31.15     1:04.67 (33.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:07.33    1:04.78        
                  30.42     1:04.78 (34.36)                                        
 26 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:03.33    1:05.60        
                  29.90     1:05.60 (35.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:07.54    1:05.97        
                  32.20     1:05.97 (33.77)                                        
 28 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               1:06.13    1:06.42        
                  29.49     1:06.42 (36.93)                                        
 29 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:10.12    1:06.71        
                  30.86     1:06.71 (35.85)                                        
 30 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:04.91    1:06.75        
                  30.32     1:06.75 (36.43)                                        
 31 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:09.46    1:06.91        
                  30.66     1:06.91 (36.25)                                        
 32 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         1:05.77    1:07.24        
                  17.07     1:07.24 (50.17)                                        
 33 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:11.93    1:07.51        
                  31.09     1:07.51 (36.42)                                        
 34 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:06.27    1:07.64        
                  31.83     1:07.64 (35.81)                                        
 35 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:10.63    1:08.39        
                  30.98     1:08.39 (37.41)                                        
 36 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:10.23    1:10.44        
                  32.32     1:10.44 (38.12)                                        
 37 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:13.54    1:10.46        
                  31.82     1:10.46 (38.64)                                        
 38 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:13.43    1:11.44        
                  32.48     1:11.44 (38.96)                                        
 39 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:12.15        
                  32.21     1:12.15 (39.94)                                        
 40 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:14.38    1:12.34        
                  33.94     1:12.34 (38.40)                                        
 41 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               1:17.84    1:12.70        
                  33.60     1:12.70 (39.10)                                        
 42 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:16.40    1:13.72        
                  32.67     1:13.72 (41.05)                                        
 43 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:15.48    1:16.01        
                  33.84     1:16.01 (42.17)                                        
 44 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:20.09    1:16.19        
                  36.17     1:16.19 (40.02)                                        
 45 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               1:27.89    1:16.25        
                  33.24     1:16.25 (43.01)                                        
 46 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:17.71    1:18.30        
                  36.26     1:18.30 (42.04)                                        
 47 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:07.25    1:18.59        
 48 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:26.74    1:18.92        
                  36.78     1:18.92 (42.14)                                        
 49 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.12    1:19.19        
                  36.17     1:19.19 (43.02)                                        
 50 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR              1:20.12    1:21.81        
                  37.64     1:21.81 (44.17)                                        
 51 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:20.00    1:22.84        
                  35.25     1:22.84 (47.59)                                        
 52 Miele, Thomas L           13 TVSC-MR              1:21.29    1:23.32        
                  38.47     1:23.32 (44.85)                                        
 53 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:32.53    1:32.11        
                  43.52     1:32.11 (48.59)                                        
 54 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                   NT    1:37.08        
                  43.08     1:37.08 (54.00)                                        
 56 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:37.28    1:39.34        
 57 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:44.04    1:42.95        
                  48.00     1:42.95 (54.95)                                        
 58 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:44.30    1:43.76        
 59 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:45.00    1:47.15        
                  48.39     1:47.15 (58.76)                                        
 60 Angilly, Frankie A        13 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  48.90        DQ (1:01.92)                                        
 55 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               1:34.95         DQ        
      Not toward the breast off wall
                  42.51          DQ (56.34)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:13.88    2:05.35        
                  26.62       58.94 (32.32)     1:36.03 (37.09)     2:05.35 (29.32)
  2 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:14.84    2:09.03        
                  29.59     1:02.39 (32.80)     1:40.89 (38.50)     2:09.03 (28.14)
  3 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         2:13.21    2:09.26        
                  28.94     1:02.24 (33.30)     1:39.34 (37.10)     2:09.26 (29.92)
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         2:16.69    2:09.43        
                  27.15       59.22 (32.07)     1:38.94 (39.72)     2:09.43 (30.49)
  5 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         2:12.95    2:15.51        
                  28.79     1:02.69 (33.90)     1:43.38 (40.69)     2:15.51 (32.13)
  6 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:16.59    2:20.24        
                  29.18     1:05.91 (36.73)     1:46.75 (40.84)     2:20.24 (33.49)
B - Final
  7 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:17.48    2:10.51        
                  26.74     1:04.13 (37.39)     1:44.17 (40.04)     2:10.51 (26.34)
  8 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:17.41    2:14.44        
                  29.40     1:01.61 (32.21)     1:44.37 (42.76)     2:14.44 (30.07)
  9 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         2:16.78    2:16.14        
                  29.52     1:05.07 (35.55)     1:44.92 (39.85)     2:16.14 (31.22)
 10 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:17.73    2:16.82        
                  30.53     1:03.35 (32.82)     1:45.78 (42.43)     2:16.82 (31.04)
 11 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:19.79    2:18.73        
                  30.61     1:06.09 (35.48)     1:47.95 (41.86)     2:18.73 (30.78)
 12 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:18.58    2:22.70        
                  32.04     1:08.20 (36.16)     1:49.48 (41.28)     2:22.70 (33.22)
C - Final
 13 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:21.30    2:13.82        
                  29.01     1:06.04 (37.03)     1:44.99 (38.95)     2:13.82 (28.83)
 14 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:21.04    2:17.71        
                  29.24     1:05.20 (35.96)     1:46.44 (41.24)     2:17.71 (31.27)
 15 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              2:21.10    2:18.16        
                  29.97     1:03.64 (33.67)     1:47.68 (44.04)     2:18.16 (30.48)
 16 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         2:23.94    2:21.48        
                  28.43     1:03.23 (34.80)     1:48.93 (45.70)     2:21.48 (32.55)
 17 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:23.65    2:23.21        
                  30.38     1:07.06 (36.68)     1:52.28 (45.22)     2:23.21 (30.93)
D - Final
 19 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:25.30    2:24.18        
                  30.80     1:06.54 (35.74)     1:53.46 (46.92)     2:24.18 (30.72)
 20 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:31.57    2:27.99        
                  31.23     1:08.49 (37.26)     1:56.17 (47.68)     2:27.99 (31.82)
 21 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:31.32    2:28.30        
                  34.40     1:11.80 (37.40)     1:55.20 (43.40)     2:28.30 (33.10)
 22 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:30.41    2:31.23        
                  30.43     1:09.42 (38.99)     1:56.82 (47.40)     2:31.23 (34.41)
 23 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:32.23    2:34.69        
                  34.68     1:13.68 (39.00)     2:00.02 (46.34)     2:34.69 (34.67)
Finals
 18 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  2:21.23    2:25.21        
                  30.27     1:08.92 (38.65)     1:52.47 (43.55)     2:25.21 (32.74)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               2:04.12    2:02.67 q      
                  26.36       58.63 (32.27)     1:33.98 (35.35)     2:02.67 (28.69)
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:04.10    2:04.34 q      
                  27.94       59.70 (31.76)     1:35.63 (35.93)     2:04.34 (28.71)
  3 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               2:03.09    2:06.19 q      
                  26.31       59.58 (33.27)     1:36.50 (36.92)     2:06.19 (29.69)
  5 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         2:08.14    2:12.95 q      
                  30.24     1:02.58 (32.34)     1:42.43 (39.85)     2:12.95 (30.52)
  6 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         2:11.83    2:13.21 q      
                  31.03     1:04.11 (33.08)     1:41.93 (37.82)     2:13.21 (31.28)
  7 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:11.27    2:13.88 q      
                  27.68     1:02.40 (34.72)     1:42.74 (40.34)     2:13.88 (31.14)
-------------------------------------------------------------------------
  8 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:13.38    2:14.84 q      
                  30.68     1:04.32 (33.64)     1:44.57 (40.25)     2:14.84 (30.27)
  9 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:19.65    2:16.59 q      
                  30.61     1:04.90 (34.29)     1:45.51 (40.61)     2:16.59 (31.08)
 10 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         2:12.61    2:16.69 q      
                  27.85     1:02.16 (34.31)     1:43.57 (41.41)     2:16.69 (33.12)
 11 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         2:20.95    2:16.78 q      
                  30.16     1:05.66 (35.50)     1:45.22 (39.56)     2:16.78 (31.56)
 12 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:15.45    2:17.41 q      
                  30.36     1:03.57 (33.21)     1:45.96 (42.39)     2:17.41 (31.45)
 13 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:15.19    2:17.48 q      
                  29.58     1:08.92 (39.34)     1:51.27 (42.35)     2:17.48 (26.21)
-------------------------------------------------------------------------
 14 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:16.17    2:17.73 q      
                  30.00     1:03.63 (33.63)     1:45.93 (42.30)     2:17.73 (31.80)
 15 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:20.52    2:18.58 q      
                  30.36     1:06.49 (36.13)     1:47.79 (41.30)     2:18.58 (30.79)
 16 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:13.71    2:19.70 q      
                  28.90     1:03.46 (34.56)     1:47.33 (43.87)     2:19.70 (32.37)
 17 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:17.72    2:19.79 q      
                  30.37     1:07.07 (36.70)     1:48.39 (41.32)     2:19.79 (31.40)
 18 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:19.10    2:21.04 q      
                  29.14     1:04.81 (35.67)     1:49.03 (44.22)     2:21.04 (32.01)
 19 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              2:44.89    2:21.10 q      
                  29.55     1:05.02 (35.47)     1:49.00 (43.98)     2:21.10 (32.10)
-------------------------------------------------------------------------
 20 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  2:48.97    2:21.23 q      
                  29.17     1:15.74 (46.57)   2:21.23 (1:05.49)                    
 21 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:15.60    2:21.30 q      
                  30.01     1:08.94 (38.93)     1:49.59 (40.65)     2:21.30 (31.71)
 22 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:20.18    2:23.65 q      
                  30.09     1:07.53 (37.44)     1:50.69 (43.16)     2:23.65 (32.96)
 23 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:22.20    2:23.70 q      
                  30.97     1:07.50 (36.53)     1:50.18 (42.68)     2:23.70 (33.52)
 24 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         2:23.61    2:23.94 q      
                  29.65     1:05.77 (36.12)     1:52.33 (46.56)     2:23.94 (31.61)
 25 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:26.21    2:25.30        
                  30.81     1:07.38 (36.57)     1:55.08 (47.70)     2:25.30 (30.22)
-------------------------------------------------------------------------
 26 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:24.81    2:26.00        
                  31.82     1:08.06 (36.24)     1:53.73 (45.67)     2:26.00 (32.27)
 27 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:26.03    2:27.45        
                  31.30     1:11.32 (40.02)     1:55.13 (43.81)     2:27.45 (32.32)
-------------------------------------------------------------------------
 28 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:18.00    2:28.69        
                  31.14     1:07.14 (36.00)   2:28.69 (1:21.55)                    
 29 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:33.42    2:30.41        
                  29.99     1:09.33 (39.34)     1:55.60 (46.27)     2:30.41 (34.81)
 30 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:25.24    2:30.50        
                  31.66     1:08.07 (36.41)     1:56.13 (48.06)     2:30.50 (34.37)
 31 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:26.60    2:31.10        
                  33.14     1:13.87 (40.73)     1:57.10 (43.23)     2:31.10 (34.00)
 32 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:29.68    2:31.32        
                  36.48     1:13.75 (37.27)     1:57.97 (44.22)     2:31.32 (33.35)
 33 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:41.09    2:31.50        
                  32.32     1:14.22 (41.90)     1:58.37 (44.15)     2:31.50 (33.13)
 34 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:36.49    2:31.57        
                  35.99     1:15.39 (39.40)     1:59.33 (43.94)     2:31.57 (32.24)
 34 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:30.31    2:31.57        
                  32.58     1:11.55 (38.97)     1:59.72 (48.17)     2:31.57 (31.85)
 36 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:32.23        
                  35.97     1:14.76 (38.79)     2:00.30 (45.54)     2:32.23 (31.93)
 37 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:31.23    2:33.16        
                  35.23     1:13.27 (38.04)     2:01.99 (48.72)     2:33.16 (31.17)
 38 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  2:55.00    2:33.76        
                  34.94     1:12.60 (37.66)     2:01.17 (48.57)     2:33.76 (32.59)
 39 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:34.66    2:34.61        
                  36.72     1:14.75 (38.03)     2:02.95 (48.20)     2:34.61 (31.66)
 40 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:37.18    2:34.99        
                  34.19     1:14.56 (40.37)     1:59.51 (44.95)     2:34.99 (35.48)
 41 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  2:51.05    2:36.97        
                  32.18     1:12.26 (40.08)     1:59.05 (46.79)     2:36.97 (37.92)
 42 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:33.89    2:39.14        
                  34.02     1:12.40 (38.38)     2:03.56 (51.16)     2:39.14 (35.58)
 43 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:35.48    2:39.42        
                  37.06     1:17.86 (40.80)     2:04.03 (46.17)     2:39.42 (35.39)
 44 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:45.00    2:47.32        
                  41.45     1:19.96 (38.51)     2:09.70 (49.74)     2:47.32 (37.62)
 45 Chiu, Andrew J            14 SSC-MR               2:50.00    2:47.38        
                  37.42     1:21.11 (43.69)     2:11.34 (50.23)     2:47.38 (36.04)
 46 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:47.78    2:47.59        
                  35.84     1:19.73 (43.89)     2:12.24 (52.51)     2:47.59 (35.35)
 47 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               2:52.17    2:49.88        
                  34.10     1:18.19 (44.09)     2:12.82 (54.63)     2:49.88 (37.06)
 48 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              3:00.21    2:51.56        
                  41.13     1:21.56 (40.43)     2:14.03 (52.47)     2:51.56 (37.53)
 49 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  3:25.00    3:01.01        
                  37.44     1:22.38 (44.94)     2:21.20 (58.82)     3:01.01 (39.81)
 50 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               2:59.30    3:01.31        
                  39.26     1:24.92 (45.66)     2:19.08 (54.16)     3:01.31 (42.23)
 51 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               3:10.00    3:06.99        
                2:05.46     2:42.22 (36.76)     3:06.99 (24.77)                    
 52 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               3:20.00    3:09.52        
                  41.94     1:27.19 (45.25)     2:26.27 (59.08)     3:09.52 (43.25)
 53 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              3:12.67    3:10.33        
                  48.43     1:31.56 (43.13)     2:30.30 (58.74)     3:10.33 (40.03)
 54 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:16.44    3:19.81        
                  48.00     1:37.29 (49.29)     2:36.95 (59.66)     3:19.81 (42.86)
 -- Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:54.43         DQ        
      Other - breast
                  42.31     1:28.89 (46.58)     2:24.15 (55.26)          DQ (34.92)
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         2:07.00         DQ q      
      False start - Misc
                  29.06     1:02.35 (33.29)     1:39.23 (36.88)          DQ (27.29)
 -- Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  3:15.00         DQ        
      Not on back off wall - back
                  35.36     1:14.25 (38.89)     2:05.19 (50.94)          DQ (35.69)
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                    NT    2:01.81        
                  26.42       55.47 (29.05)     1:28.40 (32.93)     2:01.81 (33.41)
 -- Holler, John T            13 HAA-MR                    NT         DQ        
      Did not finish
                                  31.33 ( )          DQ (38.18)                    
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries - Time Trial
  1 Holler, John T            13 HAA-MR                    NT    2:31.47 q      
                  32.31     1:09.71 (37.40)     1:49.69 (39.98)     2:31.47 (41.78)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                    NT    3:01.53        
                  44.27     1:32.86 (48.59)   2:36.05 (1:03.19)     3:01.53 (25.48)
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                    NT    3:16.30        
                  47.09     1:36.33 (49.24)     2:34.04 (57.71)     3:16.30 (42.26)
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                    NT    3:16.65        
                1:24.33     2:19.87 (55.54)     3:03.32 (43.45)     3:16.65 (13.33)
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Ian             14 HAA-MR                    NT    5:14.97        
                  31.95     1:11.51 (39.56)     1:55.35 (43.84)     2:37.00 (41.65)
        3:21.80 (44.80)     4:07.30 (45.50)     4:41.71 (34.41)     5:14.97 (33.26)