Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/17/2018 10:37 PM
        2018 MR NYSA TYR Holiday Classic T&F - 12/14/2018 to 12/16/2018        
                              Sanction #: 181207                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                16.41      15.92        
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          15.91      16.63        
  3 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              16.85      16.91        
  4 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     16.63      16.93        
  5 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              20.56      18.13        
  6 Fernandez, Maya G          8 NYSA-MR                19.96      18.85        
  7 Rocchio, Ellis R           8 Barracudas-MR          20.03      19.66        
  8 McIntyre, Lily C           8 JG-NJ                  20.98      20.00        
  9 Afanasewicz, Kate N        7 NYSA-MR                23.86      20.34        
 10 Minchak, Madeline G        8 JG-NJ                  21.46      20.80        
 11 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     20.54      20.88        
 12 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                25.87      21.43        
 13 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                40.52      23.01        
 14 Braine, Taryn E            8 JG-NJ                  21.03      23.25        
 15 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR     26.25      23.34        
 16 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                23.85      23.36        
 17 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  22.96      23.66        
 18 Auletta, Ava I             7 COND-MR                21.98      23.94        
 19 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                24.03      24.13        
 20 Iwaniuk, Maia K            7 JG-NJ                  25.07      24.91        
 21 Cox, Adelaide A            8 COND-MR                30.00      25.19        
 22 Fishman, JJ J              6 COND-MR                26.42      25.29        
 23 Slattery, Kayla J          7 NYSA-MR                25.78      25.68        
 23 Braine, Emma J             8 JG-NJ                  26.66      25.68        
 25 Castagna, Kimmy J          6 NYSA-MR                26.99      26.38        
 26 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR                26.99      27.57        
 27 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                40.31      27.61        
 28 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                32.23      31.00        
 29 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR     23.06      33.16        
 30 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR                45.47      44.34        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                35.92      35.06 SILV   
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          34.82      35.14 SILV   
  3 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              37.77      35.58        
  4 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     35.96      36.44        
  5 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              45.08      37.38        
  6 Perez, McKenna A           8 NYSA-MR                38.95      37.78        
  7 Ferrara, Olivia A          8 COND-MR                46.08      46.34        
  8 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                47.21      46.53        
  9 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                50.00      50.27        
 10 Auletta, Ava I             7 COND-MR                45.00      50.87        
 11 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR                53.09      51.05        
 12 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                52.70      52.72        
 13 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                59.97      53.78        
 14 Vargas, Vicky N            8 NYSA-MR              1:01.73      54.93        
 15 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR     50.43      55.63        
 16 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  55.57      56.95        
 17 Fishman, JJ J              6 COND-MR                55.00      57.13        
 18 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR   1:07.68    1:02.88        
 19 Hughes, Kelly C            5 NYSA-MR              1:30.77    1:04.73        
 20 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR              1:15.26    1:07.24        
 21 Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR   1:15.29    1:09.77        
 22 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR              1:10.65    1:12.90        
 23 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR              1:06.63    1:12.95        
 24 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR   1:14.68    1:18.03        
 25 Henry, Molly R             8 COND-MR                35.00    1:20.16        
 26 Milza, Zoe E               8 NYSA-MR              1:13.71    1:21.81        
 27 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR              1:35.00    1:41.20        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                21.75      18.47        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     19.09      19.20        
  3 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              24.12      19.43        
  4 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          18.39      19.66        
  5 Perez, McKenna A           8 NYSA-MR                21.23      20.94        
  6 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR                27.29      25.06        
  7 Auletta, Ava I             7 COND-MR                23.25      25.29        
  8 Fishman, JJ J              6 COND-MR                25.76      25.49        
  9 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                27.98      25.80        
 10 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                28.92      27.42        
 11 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                27.97      27.46        
 12 Vargas, Vicky N            8 NYSA-MR                29.40      28.41        
 13 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR     29.43      28.42        
 14 Castagna, Kimmy J          6 NYSA-MR                31.26      28.48        
 15 Iwaniuk, Maia K            7 JG-NJ                  26.60      29.03        
 16 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                40.52      29.44        
 17 Baideme, Natalie B         7 NYSA-MR                34.77      29.59        
 18 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR     28.73      30.53        
 19 Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR     30.80      32.70        
 20 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR                31.02      33.00        
 21 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                36.87      33.22        
 22 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                34.23      33.73        
 23 Hughes, Kelly C            5 NYSA-MR                45.00      35.47        
 24 Milza, Zoe E               8 NYSA-MR                40.07      37.91        
 25 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR                51.75      40.71        
 -- Ferrara, Olivia A          8 COND-MR                30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR     27.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Henry, Molly R             8 COND-MR                40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     39.99      41.47 SILV   
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          41.78      42.77        
  3 Minchak, Madeline G        8 JG-NJ                  45.41      44.88        
  4 Fernandez, Maya G          8 NYSA-MR                47.61      49.14        
  5 Afanasewicz, Kate N        7 NYSA-MR                54.90      50.45        
  6 Paine, Georgia A           8 JG-NJ                  56.80      53.06        
  7 Fishman, JJ J              6 COND-MR                55.00      54.51        
  8 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     59.29      54.71        
  9 Rocchio, Ellis R           8 Barracudas-MR          55.30      55.22        
 10 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR              1:05.00      56.54        
 11 Cox, Adelaide A            8 COND-MR              1:01.21      56.97        
 12 Auletta, Ava I             7 COND-MR                50.00      57.33        
 13 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              1:05.00      58.63        
 14 Slattery, Kayla J          7 NYSA-MR                58.19      58.78        
 15 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR              1:05.88      59.33        
 16 Braine, Emma J             8 JG-NJ                1:19.68      59.89        
 17 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                58.43    1:02.21        
 18 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR   1:01.64    1:04.48        
 19 Castagna, Kimmy J          6 NYSA-MR              1:31.95    1:07.33        
 20 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR              1:18.23    1:10.57        
 21 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR              1:09.59    1:12.16        
 22 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR              1:18.40    1:16.75        
 23 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR              1:50.00    1:30.62        
 -- Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     49.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR   1:04.56         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              25.42      24.73        
  2 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR                41.34      29.18        
  3 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                37.23      29.39        
  4 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                31.61      29.50        
  5 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  36.07      29.72        
  6 Baideme, Natalie B         7 NYSA-MR                40.00      29.93        
  7 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                38.10      31.42        
  8 Murray, Morgan N           7 COND-MR                31.05      31.68        
  9 Auletta, Ava I             7 COND-MR                35.00      32.83        
 10 Milza, Zoe E               8 NYSA-MR                39.47      35.28        
 11 Ferrara, Olivia A          8 COND-MR                35.00      36.86        
 12 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR     38.29      37.51        
 13 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR     38.23      40.14        
 -- Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                45.23         DQ        
      Arms past hipline
 -- Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR     35.54         DQ        
      Two strokes under water
 -- Henry, Molly R             8 COND-MR                45.00         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                40.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Fishman, JJ J              6 COND-MR                35.00         DQ        
      Two strokes under water
 -- Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR     38.29         DQ        
      Butterfly kick
 -- Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                45.52        DFS        
      Declared false start
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              56.25      51.03        
  2 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     49.25      51.72        
  3 Minchak, Madeline G        8 JG-NJ                  54.22      52.75        
  4 Paine, Georgia A           8 JG-NJ                  52.79      53.32        
  5 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              55.48      56.73        
  6 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR   1:05.50      58.40        
  7 McIntyre, Lily C           8 JG-NJ                  58.05      59.08        
  8 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                1:16.10    1:04.15        
  9 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR              1:30.00    1:25.34        
 -- Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR   1:15.29         DQ        
      Alternating Kick
 -- Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR   1:25.29         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                17.16      17.36        
  2 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              31.21      22.17        
  3 Afanasewicz, Kate N        7 NYSA-MR                31.77      22.76        
  4 Braine, Taryn E            8 JG-NJ                  25.10      23.64        
  5 Fernandez, Maya G          8 NYSA-MR                22.23      25.31        
  6 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                25.82      27.12        
  7 Auletta, Ava I             7 COND-MR                35.00      27.87        
  8 Fishman, JJ J              6 COND-MR                38.71      30.07        
  9 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  35.59      33.95        
 10 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                46.52      36.33        
 11 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                35.00      40.39        
 12 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                36.23      45.87        
 -- Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                43.23         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                43.03      40.66 SILV   
  2 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              45.78      41.48 SILV   
  3 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          43.57      43.39        
  4 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              59.12      50.90        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT              1:39.56    1:27.61 SILV   
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ        1:34.30    1:29.37        
  3 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   1:32.26    1:33.75        
  4 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR            1:45.98    1:34.65        
  5 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR   1:40.80    1:40.88        
  6 Braine, Taryn E            8 JG-NJ                2:04.60    1:59.09        
 -- Rocchio, Ellis R           8 Barracudas-MR        2:06.17         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              30.20      30.33 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              30.74      30.67 ZQ     
  3 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                32.47      32.15 SILV   
  4 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                33.26      32.69 SILV   
  5 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                33.14      33.72 SILV   
  6 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                35.22      35.04 SILV   
  7 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                35.39      35.14 SILV   
  8 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                34.77      38.27        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              30.12      30.20 qZQ    
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              30.84      30.74 qZQ    
  3 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                34.16      32.47 qSILV  
  4 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                34.64      33.14 qSILV  
  5 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                32.74      33.26 qSILV  
  6 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                36.37      34.77 qSILV  
  7 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                35.20      35.22 q      
  8 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                36.71      35.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                34.38      35.53        
 10 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     36.94      36.07        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     39.32      36.26        
 12 Daly, Keara M             10 COND-MR                39.84      36.31        
 13 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     36.12      36.83        
 14 Fountain, Gianna           9 COND-MR                35.94      37.62        
 15 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     37.88      38.39        
 16 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                37.18      38.91        
 17 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                39.19      39.18        
 18 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR                39.95      39.87        
 19 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     37.05      40.11        
 20 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     41.60      40.13        
 21 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     45.29      40.89        
 22 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                42.46      41.59        
 23 Bound, Arline L           10 JG-NJ                  41.42      41.69        
 24 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                41.47      41.84        
 25 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     50.61      42.09        
 26 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     39.24      42.20        
 27 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                40.97      42.91        
 28 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR                45.45      42.97        
 29 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     50.61      43.54        
 30 Maad, Julia A              9 COND-MR                44.74      43.70        
 31 Park, Anna                 9 COND-MR                47.99      44.54        
 32 Bender, Madi O             9 COND-MR                47.38      46.40        
 33 Price, Madeleine R        10 COND-MR                46.79      46.56        
 34 Turnamian, Riley K        10 JG-NJ                  49.51      48.01        
 35 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                42.35      49.20        
 36 Goldate, Daniella G       10 JG-NJ                  45.51      49.32        
 37 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR     59.29      49.80        
 38 Freitas, Rafaela D        10 NYSA-MR                49.86      51.16        
 39 Camillo, Emma T            9 COND-MR                51.59      52.00        
 40 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                54.08      55.23        
 41 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR                46.53      55.68        
 42 Kelly, Holly M            10 COND-MR                53.06    1:00.45        
 -- Meyer, Lexi M              9 NYSA-MR                46.81         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:08.11    1:06.56 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:08.13    1:07.19 ZQ     
  3 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:11.35    1:09.63 JO     
  4 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:22.04    1:20.58        
  5 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:21.82    1:22.65        
  6 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:22.45    1:25.96        
  7 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR            1:27.18    1:26.01        
  8 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:24.40    1:28.09        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:07.50    1:08.11 qJO    
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:09.99    1:08.13 qJO    
  3 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:13.38    1:11.35 qSILV  
  4 Hill, Anna                 9 Middies-MR           1:13.39    1:15.16 qSILV  
  5 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:52.49    1:21.22 q      
  6 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:26.78    1:21.82 q      
  7 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:18.74    1:22.04 q      
  8 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:32.29    1:22.45 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:26.69    1:24.40        
 10 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR            1:15.74    1:27.18        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:19.92    1:27.85        
 12 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:21.31    1:27.94        
 13 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   1:50.29    1:29.94        
 14 Fountain, Gianna           9 COND-MR              1:29.15    1:30.87        
 15 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR   1:30.66    1:30.90        
 16 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:27.57    1:31.84        
 17 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR   1:48.25    1:32.61        
 18 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:48.25    1:33.37        
 19 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:36.40    1:34.53        
 20 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR              1:40.00    1:35.29        
 21 Cabrera, Madi E           10 COND-MR              1:22.56    1:35.77        
 22 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:39.73    1:37.15        
 23 Maad, Julia A              9 COND-MR              1:45.01    1:39.61        
 24 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR              1:34.05    1:39.72        
 25 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR   1:43.11    1:39.93        
 26 Gottlieb, Tia A            9 NYSA-MR              1:43.23    1:40.73        
 27 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:45.41    1:42.80        
 28 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:50.31    1:45.59        
 29 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT              1:42.67    1:49.14        
 30 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:49.21    1:50.58        
 31 Camillo, Emma T            9 COND-MR              1:46.00    1:55.78        
 32 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   1:59.70    1:59.19        
 33 Kelly, Holly M            10 COND-MR              2:00.00    2:06.01        
 34 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:45.00    2:33.76        
 -- Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT              2:08.27         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              35.27      35.05 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              36.98      36.60 JO     
  3 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                38.84      39.03 SILV   
  4 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     40.51      39.78 SILV   
  5 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                39.53      39.83 SILV   
  6 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                38.79      40.15 SILV   
  7 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR                40.00      40.38 SILV   
  8 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     40.89      41.59 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Anna                 9 Middies-MR             35.72      34.82 qZQ    
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              37.10      35.27 qZQ    
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              40.37      36.98 qJO    
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                42.93      38.79 qSILV  
  5 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                40.62      38.84 qSILV  
  6 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     52.67      39.03 qSILV  
  7 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                42.68      39.53 qSILV  
  8 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR                40.86      40.00 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     43.14      40.51 SILV   
 10 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     41.15      40.89 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fountain, Gianna           9 COND-MR                43.19      41.21 SILV   
 12 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                43.15      42.28        
 13 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     43.77      42.78        
 14 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     43.58      42.97        
 15 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                45.11      43.09        
 16 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              38.92      43.31        
 17 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     42.17      43.43        
 18 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     55.29      44.34        
 19 Safran, EJ J              10 COND-MR                48.36      44.78        
 20 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     44.94      44.92        
 21 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                46.68      45.03        
 22 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     48.99      45.61        
 23 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     52.05      45.89        
 24 Regan, Molly E             9 JG-NJ                  44.96      46.57        
 25 Vasko, Sofia              10 COND-MR                51.41      46.62        
 26 Freeman, Addison H        10 JG-NJ                  48.14      46.69        
 26 Maad, Julia A              9 COND-MR                50.44      46.69        
 28 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     53.43      47.63        
 29 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     48.99      47.65        
 30 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR                50.47      49.57        
 31 Cook, Biz G               10 NYSA-MR                52.58      50.04        
 32 Price, Madeleine R        10 COND-MR                53.90      50.17        
 33 Park, Anna                 9 COND-MR                58.50      50.89        
 34 Schmidt, Kia R             9 NYSA-MR                53.23      52.03        
 35 Bender, Madi O             9 COND-MR                53.85      53.39        
 36 Gottlieb, Tia A            9 NYSA-MR                54.88      53.93        
 37 Camillo, Emma T            9 COND-MR                53.03      53.94        
 38 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR     58.65      55.33        
 39 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:07.92      57.30        
 40 Kelly, Holly M            10 COND-MR                59.19      57.84        
 41 Zhang, Alisha              9 NYSA-MR                53.75    1:00.47        
 42 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                57.85    1:01.28        
 43 Berger, Annabelle M        9 COND-MR              1:00.00    1:03.85        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:24.62    1:23.19 SILV   
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:27.93    1:25.63 SILV   
  3 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:28.19    1:27.86 SILV   
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:24.99    1:27.99 SILV   
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:30.15    1:30.23 SILV   
  6 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:30.53    1:31.01 SILV   
  7 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:34.27    1:36.08        
 -- Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:30.99         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:28.60    1:24.62 qSILV  
  2 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:32.13    1:24.99 qSILV  
  3 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:52.52    1:27.93 qSILV  
  4 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:33.06    1:28.19 qSILV  
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:37.14    1:30.15 qSILV  
  6 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:40.00    1:30.53 qSILV  
  7 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:41.36    1:30.99 qSILV  
  8 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:36.07    1:34.27 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:37.94    1:34.85        
  9 Fountain, Gianna           9 COND-MR              2:05.88    1:34.85        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 11 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:36.15        
 12 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:38.34    1:36.92        
 13 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:32.22    1:37.42        
 14 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:49.17    1:41.57        
 15 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR   1:44.35    1:43.45        
 16 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:44.35    1:43.61        
 17 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR              1:52.10    1:44.31        
 18 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR            1:31.89    1:44.56        
 19 Maad, Julia A              9 COND-MR              1:51.53    1:45.05        
 20 Park, Anna                 9 COND-MR              2:00.00    1:45.50        
 21 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:45.02    1:45.94        
 22 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR              2:02.21    1:48.63        
 23 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:55.31    1:48.67        
 24 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR              1:50.00    1:50.97        
 25 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:54.92    1:51.74        
 26 Freitas, Rafaela D        10 NYSA-MR              2:16.27    1:54.91        
 27 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              2:06.20    2:01.01        
 28 Goldate, Daniella G       10 JG-NJ                2:07.04    2:03.59        
 29 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   2:20.29    2:05.14        
 -- Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR   1:50.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:55.25         DQ        
      No touch at turn
 -- Kelly, Holly M            10 COND-MR              1:58.38         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT              1:58.66         DQ        
      No touch at turn
 -- Camillo, Emma T            9 COND-MR              1:50.00         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              41.43      41.44 ZQ     
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                43.81      44.10 SILV   
  3 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                45.35      45.14 SILV   
  3 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     46.36      45.14 SILV   
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                46.51      46.97 SILV   
  6 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     46.73      48.55        
  7 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                45.53      48.64        
  8 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                46.94      49.83        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              43.46      41.43 qZQ    
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                44.78      43.81 qSILV  
  3 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                49.57      45.35 qSILV  
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                49.62      45.53 qSILV  
  5 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     44.88      46.36 qSILV  
  6 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                47.41      46.51 qSILV  
  7 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     51.86      46.73 qSILV  
  8 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                47.28      46.94 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                49.26      47.14 SILV   
 10 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                48.28      47.55 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                47.95      48.58        
 12 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     47.86      48.71        
 13 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                47.69      49.21        
 14 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     51.85      49.27        
 15 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     48.53      50.00        
 16 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     51.11      50.76        
 17 Maad, Julia A              9 COND-MR                50.13      50.78        
 18 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                49.95      51.41        
 19 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     53.98      52.21        
 20 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                56.25      53.26        
 21 Fountain, Gianna           9 COND-MR                49.67      54.51        
 22 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR                55.34      55.62        
 23 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   1:00.29      55.91        
 24 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     59.37      56.83        
 25 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     59.37      56.91        
 26 Turnamian, Riley K        10 JG-NJ                  56.26      57.57        
 27 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                55.93      57.62        
 28 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:30.29      58.26        
 29 Camillo, Emma T            9 COND-MR                58.49      59.95        
 30 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:00.00      59.97        
 31 Park, Anna                 9 COND-MR              1:07.12    1:00.26        
 32 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:05.03    1:01.36        
 33 Goldate, Daniella G       10 JG-NJ                1:06.05    1:06.92        
 34 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:13.86    1:09.68        
 35 Bound, Arline L           10 JG-NJ                1:01.56    1:12.19        
 36 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   1:08.50    1:15.64        
 -- Tinajero, Angelina J      10 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kelly, Holly M            10 COND-MR              1:24.27         DQ        
      Scissors kick
 -- Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                55.34         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Freitas, Rafaela D        10 NYSA-MR              1:04.23         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              43.70        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:40.83    1:33.76 SILV   
  2 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:38.05    1:35.18 SILV   
  3 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:42.17    1:43.42 SILV   
  4 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:43.75    1:43.45 SILV   
  5 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:42.49    1:44.27 SILV   
  6 Safran, EJ J              10 COND-MR              1:46.06    1:44.84 SILV   
  7 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:43.72    1:45.73 SILV   
  8 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:45.82    1:51.34        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:37.73    1:38.05 qSILV  
  2 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:38.93    1:40.83 qSILV  
  3 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:46.41    1:42.17 qSILV  
  4 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:48.87    1:42.49 qSILV  
  5 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:45.11    1:43.72 qSILV  
  6 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:43.81    1:43.75 qSILV  
  7 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:48.47    1:45.82 qSILV  
  8 Safran, EJ J              10 COND-MR              2:00.00    1:46.06 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:50.29    1:46.44        
 10 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:44.98    1:46.59        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:47.33        
 12 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR              1:50.54    1:47.73        
 13 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:47.12    1:47.75        
 14 Schmidt, Kia R             9 NYSA-MR              1:52.40    1:50.05        
 15 Zhang, Alisha              9 NYSA-MR              2:05.00    1:54.70        
 16 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:57.07        
 17 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   2:10.29    1:59.48        
 18 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR   2:06.08    1:59.50        
 19 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              2:20.56    2:10.50        
 20 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:59.94    2:20.00        
 21 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:20.68    2:21.05        
 -- Kelly, Holly M            10 COND-MR              2:50.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              34.64      32.61 ZQ     
  2 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                34.22      32.88 ZQ     
  3 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     37.69      37.56 SILV   
  4 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                38.68      37.97 SILV   
  5 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                42.24      42.73        
  6 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     43.53      42.79        
  7 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              41.58      44.10        
  8 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     43.44      44.78        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                34.49      34.22 qZQ    
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              33.30      34.64 qZQ    
  3 Hill, Anna                 9 Middies-MR             36.48      37.42 qSILV  
  4 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     38.93      37.69 qSILV  
  5 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                42.17      38.68 qSILV  
  6 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              41.02      41.58 qSILV  
  7 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                41.01      42.24 qSILV  
  8 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     46.42      43.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     42.48      43.53        
 10 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     46.65      44.24        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     55.65      46.55        
 12 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                51.41      47.23        
 13 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     54.72      48.35        
 14 Fountain, Gianna           9 COND-MR                44.28      49.26        
 15 Vasko, Sofia              10 COND-MR                55.00      49.64        
 16 Freeman, Addison H        10 JG-NJ                  57.35      49.97        
 17 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR                49.25      49.99        
 18 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR                50.00      50.78        
 19 Regan, Molly E             9 JG-NJ                  46.38      52.89        
 20 Cabrera, Madi E           10 COND-MR                48.10      54.19        
 21 Maad, Julia A              9 COND-MR              1:01.26      54.61        
 22 Price, Madeleine R        10 COND-MR                55.00      56.49        
 23 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                56.79    1:00.34        
 24 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     55.29    1:00.50        
 25 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:02.04    1:02.54        
 26 Cook, Biz G               10 NYSA-MR              1:45.52    1:03.15        
 26 Park, Anna                 9 COND-MR              1:00.00    1:03.15        
 28 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:05.65    1:06.42        
 29 Camillo, Emma T            9 COND-MR              1:00.00    1:09.62        
 -- Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     59.87         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR     45.66         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:20.00         DQ        
      Did not finish
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:13.98    1:12.70 ZQ     
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:30.35    1:24.92 JO     
  3 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:36.55    1:40.76        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:12.62    1:13.98 qZQ    
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:25.88    1:30.35 qSILV  
  3 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:36.55 qSILV  
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR              2:15.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:18.31    1:17.41 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:20.36    1:19.58 JO     
  3 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:25.67    1:25.77 SILV   
  4 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:33.35    1:32.40        
  5 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:33.39    1:33.53        
  6 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:31.97    1:33.98        
  7 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:35.95    1:36.91        
  8 Cabrera, Madi E           10 COND-MR              1:38.97    1:39.03        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:22.71    1:18.31 qJO    
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:26.12    1:20.36 qJO    
  3 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:27.73    1:25.67 qSILV  
  4 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:33.96    1:31.97 q      
  5 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:34.29    1:33.35 q      
  6 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:47.15    1:33.39 q      
  7 Freeman, Addison H        10 JG-NJ                1:50.74    1:35.74 q      
  8 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:36.59    1:35.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cabrera, Madi E           10 COND-MR              1:57.87    1:38.97        
 10 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:41.74    1:39.77        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Safran, EJ J              10 COND-MR              1:55.00    1:40.40        
 12 Vasko, Sofia              10 COND-MR              1:55.00    1:43.72        
 13 Regan, Molly E             9 JG-NJ                1:44.49    1:47.26        
 14 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR              1:48.36    1:49.53        
 15 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT              1:54.82    1:51.46        
 16 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR   1:56.25    1:52.49        
 17 Gottlieb, Tia A            9 NYSA-MR              2:05.23    1:53.88        
 18 Bender, Madi O             9 COND-MR              2:06.41    1:59.61        
 19 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              2:31.64    2:06.57        
 -- Park, Anna                 9 COND-MR              2:00.00         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:59.99         DQ        
      False start - Misc
 -- Schmidt, Kia R             9 NYSA-MR              2:03.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:57.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:57.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR                 NT    2:25.39 ZQ     
  2 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              2:30.83    2:28.76 ZQ     
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            2:40.22    2:30.28 SILV   
  4 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              2:50.18    2:45.50 SILV   
  5 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   2:57.97    2:54.72 CUST   
  6 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              3:03.08    2:59.12        
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  10&U ZQ
              6:39.99  10&U JO
              7:04.99  10&U SILV
              7:35.49  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  7:35.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              7:15.94    6:30.24 ZQ     
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            6:42.32    6:39.95 JO     
  3 Gies, Caroline C          10 ZEUS-CT              7:18.91    6:40.58 SILV   
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  10&U ZQ
              2:49.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
              3:15.59  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  3:15.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              2:43.33    2:43.13 ZQ     
 -- Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              3:12.11         DQ        
      False start - Misc
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                27.87      27.21 JO     
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR                27.94      27.38 JO     
  3 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              27.97      27.87 JO     
  4 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                28.56      28.00 SILV   
  5 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     28.77      28.13 SILV   
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          28.53      28.38 SILV   
  7 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              28.69      28.65 SILV   
  8 Chen, Ellen               12 Middies-MR             28.78      28.96 SILV   
B - Final
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              29.10      28.48 SILV   
 10 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     28.98      28.81 SILV   
 11 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             29.42      28.84 SILV   
 12 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             29.76      29.48 SILV   
 13 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          29.51      29.59 SILV   
 14 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  29.64      29.96 SILV   
 15 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                29.87      30.33 SILV   
 16 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR                29.89      30.49 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR                26.50      26.45 qJO    
  2 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                27.60      27.87 qJO    
  3 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR                27.65      27.94 qJO    
  4 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              29.35      27.97 qJO    
  5 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          28.97      28.53 qSILV  
  6 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                28.65      28.56 qSILV  
  7 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              29.02      28.69 qSILV  
  8 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     31.94      28.77 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Ellen               12 Middies-MR             29.40      28.78 qSILV  
 10 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             28.57      28.88 qSILV  
 11 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     29.65      28.98 qSILV  
 12 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              30.17      29.10 qSILV  
 13 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                29.57      29.14 qSILV  
 14 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             29.77      29.42 qSILV  
 15 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          28.82      29.51 qSILV  
 16 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  29.71      29.64 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             29.32      29.76 SILV   
 18 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                29.99      29.87 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR                31.34      29.89 SILV   
 20 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          29.97      30.31 SILV   
 21 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  29.98      30.33 SILV   
 22 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR             30.18      30.43 SILV   
 23 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                31.25      30.51 SILV   
 24 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                  31.00      30.88 SILV   
 25 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     31.78      30.99 SILV   
 26 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                30.94      31.07        
 27 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                29.63      31.59        
 28 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                31.53      31.74        
 29 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              32.57      32.37        
 30 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT                32.98      32.39        
 31 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                32.29      32.46        
 32 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                31.46      32.50        
 33 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                32.50      32.57        
 34 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                32.38      32.61        
 35 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                33.09      32.63        
 36 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                32.02      32.71        
 37 Grant, Morgan E           12 COND-MR                31.65      33.05        
 38 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     33.37      33.37        
 39 Brown, Zoe A              11 COND-MR                34.29      33.51        
 40 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                32.69      33.61        
 41 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                31.59      33.66        
 42 Lee, Olivia               11 COND-MR                33.00      33.82        
 43 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                34.25      33.85        
 44 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                32.29      34.27        
 45 Dougherty, Amy            12 Badger-MR              33.88      34.28        
 45 Doherty, Lizzie M         11 COND-MR                35.00      34.28        
 47 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                34.76      34.39        
 48 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          33.27      34.46        
 49 Rhody, Claire S           12 JG-NJ                  35.40      34.53        
 50 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     35.29      34.65        
 51 Warren, Grace A           12 COND-MR                34.51      34.69        
 52 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                35.69      34.78        
 53 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                36.95      35.17        
 54 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR     36.09      35.81        
 55 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                38.78      36.69        
 56 Handsman, Rebecca D       12 JG-NJ                  30.00      36.87        
 57 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR     37.05      37.64        
 58 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                37.72      37.66        
 59 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                39.31      38.32        
 60 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     38.69      38.54        
 61 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     38.70      38.90        
 62 Celiz, Kristen E          11 Barracudas-MR          38.25      39.67        
 62 Ingledue, Grace E         11 COND-MR                39.14      39.67        
 64 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     38.29      40.87        
 65 Anton, Lily               11 COND-MR                42.48      42.90        
 66 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT                45.58      43.22        
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT                31.75        DFS        
      Declared false start
 -- Nalepka, Katie J          11 Badger-MR              31.07        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:00.59    1:00.40 JO     
  2 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:01.42    1:00.44 JO     
  3 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:03.96    1:01.29 SILV   
  4 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:02.27    1:01.44 SILV   
  5 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:03.46    1:02.31 SILV   
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:02.69    1:02.67 SILV   
  7 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:03.93    1:02.70 SILV   
  8 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:04.80    1:05.31 SILV   
B - Final
  9 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:05.76    1:04.20 SILV   
 10 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:05.37    1:04.26 SILV   
 11 Losada, Sasha             12 NYSA-MR              1:06.28    1:06.78 SILV   
 12 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:08.40    1:07.32 SILV   
 13 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:07.62    1:07.49 SILV   
 14 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   1:06.42    1:09.64        
 15 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:07.80    1:10.23        
 16 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:08.61    1:11.11        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            1:01.60      59.77 qZQ    
  2 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:08.19    1:00.59 qSILV  
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:02.98    1:01.42 qSILV  
  4 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:04.06    1:02.27 qSILV  
  5 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:03.68    1:02.69 qSILV  
  6 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:03.21    1:02.83 qSILV  
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:04.93    1:03.46 qSILV  
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:03.78    1:03.93 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:06.09    1:03.96 qSILV  
 10 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:04.60    1:04.80 qSILV  
 11 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                1:06.30    1:05.25 qSILV  
 12 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:08.93    1:05.37 qSILV  
 13 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:06.54    1:05.74 qSILV  
 14 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:04.69    1:05.76 qSILV  
 15 Losada, Sasha             12 NYSA-MR              1:12.07    1:06.28 qSILV  
 16 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   1:09.05    1:06.42 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:06.05    1:07.04 SILV   
 18 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:14.41    1:07.17 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:10.27    1:07.62 SILV   
 20 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:08.50    1:07.80 SILV   
 21 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:08.22    1:08.09 SILV   
 22 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:10.09    1:08.40        
 23 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:08.02    1:08.48        
 24 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:10.60    1:08.61        
 25 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:12.63    1:08.75        
 25 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:06.20    1:08.75        
 27 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:10.23    1:09.15        
 28 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:11.96    1:10.69        
 29 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR            1:12.47    1:10.80        
 30 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:09.58    1:11.36        
 31 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:12.27    1:11.43        
 32 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:12.87    1:12.10        
 33 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:16.09    1:12.13        
 34 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:17.41    1:13.03        
 35 McKeon, Casey S           11 JG-NJ                1:15.80    1:13.67        
 36 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:15.49    1:13.85        
 37 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:11.26    1:13.92        
 38 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:10.95    1:14.11        
 39 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:10.96    1:14.24        
 40 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:13.00    1:14.50        
 41 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:14.88    1:14.82        
 42 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   1:16.25    1:16.04        
 43 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:15.43    1:16.49        
 44 Stillman, Alexandra       11 Flying Dolphins-MR   1:17.35    1:17.64        
 45 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:20.29    1:20.06        
 46 Qureshi, Alina            11 COND-MR              1:25.88    1:20.42        
 47 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:26.07    1:20.93        
 48 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:25.72    1:21.34        
 49 Bentrewicz, Brooke A      11 JG-NJ                1:21.46    1:22.19        
 50 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:29.21    1:23.24        
 51 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:29.70    1:26.27        
 51 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:30.16    1:26.27        
 53 Paine, Adelena C          11 JG-NJ                1:37.89    1:30.15        
 54 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT              1:41.73    1:39.45        
 -- Chen, Ellen               12 Middies-MR           1:04.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR              2:07.43    2:07.66 ZQ     
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            2:13.45    2:12.26 SILV   
  3 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:16.65    2:15.47 SILV   
  4 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   2:20.32    2:17.23 SILV   
  5 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           2:20.92    2:18.13 SILV   
  6 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            2:21.63    2:19.64 SILV   
  7 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        2:20.39    2:19.70 SILV   
  8 Chen, Ellen               12 Middies-MR           2:23.24    2:22.60 SILV   
B - Final
  9 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:24.13    2:17.85 SILV   
 10 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:29.29    2:20.14 SILV   
 11 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:26.77    2:24.35 SILV   
 12 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              2:25.25    2:24.59 SILV   
 13 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              2:28.11    2:26.63 CUST   
 14 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:29.02    2:27.07 CUST   
 15 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              2:28.72    2:27.08 CUST   
 16 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:27.98    2:27.60 CUST   
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR              2:06.90    2:07.43 qZQ    
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            2:16.12    2:13.45 qSILV  
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:17.95    2:14.02 qSILV  
  4 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:20.00    2:16.65 qSILV  
  5 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:20.32 qSILV  
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        2:20.26    2:20.39 qSILV  
  7 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           2:18.33    2:20.92 qSILV  
  8 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            2:25.41    2:21.63 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Ellen               12 Middies-MR           2:18.00    2:23.24 qSILV  
 10 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:20.82    2:24.13 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              2:32.53    2:25.25 qSILV  
 12 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:20.11    2:26.46 qCUST  
 13 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:26.77 qCUST  
 14 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:27.98 qCUST  
 15 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              2:35.59    2:28.11 qCUST  
 16 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              2:30.24    2:28.72 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:28.03    2:29.02 CUST   
 18 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:21.80    2:29.29 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              2:30.38    2:29.95        
 20 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:30.09        
 21 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   2:51.28    2:31.74        
 22 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              2:55.23    2:33.75        
 23 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              2:37.18    2:37.38        
 24 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              2:40.55    2:37.72        
 25 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              2:43.51    2:37.90        
 26 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              2:37.78    2:38.85        
 27 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              3:00.86    2:47.92        
 28 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:51.71        
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              2:40.45        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
              6:38.39  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  6:38.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              5:38.77    5:40.03 ZQ     
  2 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            6:16.46    6:17.83 SILV   
  3 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              6:33.14    6:26.64 CUST   
  4 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              6:36.91    6:27.81 CUST   
  5 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              6:22.24    6:29.97 CUST   
  6 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              6:36.70    6:36.98 CUST   
  7 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              6:31.37    6:39.57        
  8 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              7:39.00    6:42.22        
  9 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              6:37.58    6:44.43        
 10 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              6:31.17    6:46.38        
 11 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              7:52.72    6:56.00        
 12 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              7:14.48    7:02.63        
 13 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              6:38.30    7:07.04        
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              7:46.03    7:35.05        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              32.20      33.24 SILV   
  2 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             35.33      33.43 SILV   
  3 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              34.75      33.60 SILV   
  4 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                35.22      34.33 SILV   
  5 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                36.68      35.49 SILV   
  6 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     35.80      36.35        
  7 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                37.33      36.88        
  8 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR     37.27      37.72        
B - Final
  9 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                38.06      37.08        
 10 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                38.28      37.89        
 11 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                38.54      38.70        
 12 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                40.42      39.72        
 13 Levy, Jordan M            12 COND-MR                41.50      40.11        
 14 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                40.77      40.20        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              33.39      32.20 qSILV  
  2 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             33.01      32.50 qSILV  
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  32.68      32.76 qSILV  
  4 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR             34.11      34.67 qSILV  
  5 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              35.23      34.75 qSILV  
  6 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR     36.62      34.88 qSILV  
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                35.27      35.22 qSILV  
  8 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             35.18      35.33 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     37.34      35.80 qSILV  
 10 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     40.29      35.81 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                37.02      36.68 q      
 12 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR     38.91      37.27 q      
 13 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                37.03      37.33 q      
 14 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                38.60      37.38 q      
 15 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                38.02      38.06 q      
 16 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                38.79      38.28 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              39.46      38.46        
 18 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                37.87      38.54        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McKeon, Casey S           11 JG-NJ                  40.18      39.49        
 20 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          38.78      39.71        
 21 Stillman, Alexandra       11 Flying Dolphins-MR     38.68      39.99        
 22 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                39.78      40.10        
 23 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                43.72      40.42        
 24 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                41.52      40.77        
 25 Bentrewicz, Brooke A      11 JG-NJ                  42.13      40.95        
 26 Levy, Jordan M            12 COND-MR                44.30      41.50        
 27 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                42.58      42.05        
 28 Prashad, Siya             12 COND-MR                49.91      43.65        
 29 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                47.56      45.51        
 30 Paine, Adelena C          11 JG-NJ                  47.34      46.08        
 31 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     45.29      47.95        
 32 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT                51.26      48.79        
 -- Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  35.59         DQ        
      Multiple strokes
 -- Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     36.26        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:09.02    1:06.92 JO     
  2 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:16.23    1:11.73 SILV   
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:13.12    1:13.15 SILV   
  4 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:12.86    1:13.78 SILV   
  5 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:16.09    1:15.41 SILV   
  6 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:13.68    1:16.38 SILV   
  7 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:17.91    1:17.20 SILV   
  8 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:18.04    1:17.49 SILV   
B - Final
  9 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:20.23    1:19.57        
 10 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              1:22.84    1:20.08        
 11 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:21.48    1:20.39        
 12 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:19.73    1:21.15        
 13 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:21.65    1:22.32        
 14 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:23.71    1:22.96        
 15 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:22.15    1:23.05        
 16 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:23.83    1:24.64        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:12.77    1:09.02 qSILV  
  2 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR            1:11.91    1:09.72 qSILV  
  3 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:11.35    1:09.84 qSILV  
  4 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:14.51    1:12.86 qSILV  
  5 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:12.45    1:13.12 qSILV  
  6 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:14.91    1:13.15 qSILV  
  7 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:16.05    1:13.68 qSILV  
  8 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:13.65    1:16.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:17.12    1:16.23 qSILV  
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:18.20    1:17.62 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:18.40    1:17.91 qSILV  
 12 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:18.02    1:18.04 qSILV  
 13 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:18.04    1:19.73 q      
 14 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:21.00    1:20.23 q      
 15 Saavedra, Karen Y         11 JG-NJ                1:21.25    1:20.49 q      
 16 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:23.89    1:21.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:25.18    1:21.65        
 18 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:26.21    1:22.15        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              1:20.23    1:22.84        
 20 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:24.07    1:23.34        
 21 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:23.45    1:23.71        
 22 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:26.92    1:23.83        
 23 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:24.79    1:24.14        
 24 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:23.97    1:24.27        
 25 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR            1:24.15    1:24.70        
 26 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:30.29    1:25.78        
 27 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:29.09    1:31.11        
 28 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:39.61    1:33.86        
 29 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR   1:44.80    1:36.09        
 30 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:38.53    1:36.64        
 31 Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:34.89    1:37.19        
 32 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:39.90        
 33 Anton, Lily               11 COND-MR              1:42.86    1:40.99        
 34 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:43.40    1:42.54        
 35 Prashad, Siya             12 COND-MR              1:55.77    1:43.71        
 36 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:43.99        
 37 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:46.18    1:47.45        
 -- Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:26.33        DFS        
      Declared false start
 -- Nalepka, Katie J          11 Badger-MR            1:23.08        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:43.99  CUST Custom
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:21.38    2:20.51 ZQ     
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:27.42    2:23.25 ZQ     
  3 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:36.82    2:36.02 CUST   
  4 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:35.36    2:40.12 CUST   
  5 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:40.08    2:41.32 CUST   
  6 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   2:51.52    2:54.06        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:43.99  CUST Custom
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:27.61    2:21.38 qZQ    
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:34.88    2:27.42 qZQ    
  3 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:33.58    2:29.02 qZQ    
  4 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:43.50    2:35.36 qCUST  
  5 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:43.99    2:36.82 qCUST  
  6 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:37.53    2:40.08 qCUST  
  7 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   2:43.99    2:51.52 q      
 -- Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   2:43.99         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             37.53      36.62 JO     
  2 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              39.72      37.59 SILV   
  3 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                39.04      38.43 SILV   
  4 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     40.55      39.17 SILV   
  5 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                39.84      39.93 SILV   
  6 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                41.69      40.49 SILV   
  7 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                39.80      40.55 SILV   
  8 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                44.90      42.32        
B - Final
  9 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                41.71      41.54        
 10 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                41.94      41.99        
 11 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                41.82      42.13        
 12 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                43.33      42.30        
 13 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT                42.80      42.75        
 14 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                43.52      42.84        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR                43.20      42.96        
 16 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                44.56      44.47        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR                31.34      31.54 qZQ    
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR              34.50      33.81 qZQ    
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  37.43      37.03 qSILV  
  4 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                  38.38      37.20 qSILV  
  5 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     38.24      37.42 qSILV  
  6 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             36.86      37.53 qSILV  
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                40.81      39.04 qSILV  
  8 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              40.05      39.72 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                41.54      39.80 qSILV  
 10 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                40.05      39.84 qSILV  
 11 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     40.14      40.55 qSILV  
 12 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          40.72      40.88 q      
 13 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                42.42      41.53 q      
 14 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                41.23      41.69 q      
 15 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                41.58      41.71 q      
 16 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                41.22      41.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                44.15      41.94        
 18 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT                45.28      42.80        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              44.29      43.00        
 20 Lee, Olivia               11 COND-MR                44.32      43.20        
 21 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                42.39      43.33        
 22 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                41.88      43.52        
 23 McKeon, Casey S           11 JG-NJ                  44.28      43.83        
 24 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     45.29      44.17        
 25 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                47.00      44.56        
 26 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                43.08      44.90        
 27 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR     47.62      44.92        
 28 Brown, Zoe A              11 COND-MR                44.49      45.04        
 29 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                46.75      45.31        
 30 Levy, Jordan M            12 COND-MR                47.42      45.33        
 31 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     45.64      45.60        
 32 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR     46.68      46.52        
 33 Stillman, Alexandra       11 Flying Dolphins-MR     49.25      46.92        
 34 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     50.63      47.20        
 35 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     48.27      47.65        
 36 Prashad, Siya             12 COND-MR                59.21      48.76        
 37 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     54.08      50.44        
 38 Qureshi, Alina            11 COND-MR                52.79      50.72        
 39 Paine, Adelena C          11 JG-NJ                  54.42      52.82        
 -- Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                49.85         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT                50.49         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:14.89    1:12.70 ZQ     
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            1:14.84    1:14.81 ZQ     
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:21.02    1:20.50 SILV   
  4 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:22.32    1:22.08 SILV   
  5 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:23.07    1:23.27 SILV   
  6 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:23.57    1:23.97 SILV   
  7 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:23.27    1:25.63 SILV   
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:25.94    1:25.99 SILV   
B - Final
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:27.33    1:22.41 SILV   
 10 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:27.33    1:27.84 SILV   
 11 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:29.66    1:29.46        
 12 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:30.93    1:30.17        
 13 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:30.35    1:30.37        
 14 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:30.04    1:30.54        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:30.42    1:33.01        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            1:16.08    1:14.84 qZQ    
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:13.71    1:14.89 qZQ    
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:21.18    1:21.02 qSILV  
  4 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:20.95    1:22.32 qSILV  
  5 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:25.24    1:23.07 qSILV  
  6 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR            1:23.08    1:23.24 qSILV  
  7 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:25.11    1:23.27 qSILV  
  8 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:26.92    1:23.57 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:26.76    1:25.94 qSILV  
 10 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:30.61    1:27.33 qSILV  
 10 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:28.17    1:27.33 qSILV  
 12 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:28.63    1:29.47 q      
 13 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:30.42    1:29.66 q      
 14 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:32.10    1:30.04 q      
 15 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:27.11    1:30.26 q      
 16 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:30.67    1:30.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:33.00    1:30.42        
 18 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:31.29    1:30.57        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:31.37    1:30.62        
 20 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:30.51    1:30.93        
 21 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:32.64    1:31.10        
 22 Warren, Grace A           12 COND-MR              1:35.12    1:31.19        
 23 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:30.62    1:31.55        
 24 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:35.35    1:32.51        
 25 Dougherty, Amy            12 Badger-MR            1:40.30    1:32.54        
 26 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:28.00    1:33.01        
 27 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:36.40    1:33.69        
 28 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:39.52    1:34.69        
 29 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:33.36    1:35.19        
 30 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:36.06    1:35.36        
 31 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              1:41.10    1:35.96        
 32 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR              1:48.94    1:36.75        
 33 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:35.21    1:37.03        
 34 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:42.15    1:37.62        
 35 Saavedra, Karen Y         11 JG-NJ                1:45.57    1:41.53        
 36 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:39.95    1:43.74        
 37 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:43.90        
 38 Doherty, Lizzie M         11 COND-MR              1:40.00    1:46.09        
 39 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT              1:50.33    1:47.08        
 40 Celiz, Kristen E          11 Barracudas-MR        1:47.27    1:47.94        
 41 Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:49.55    1:49.03        
 42 Ingledue, Grace E         11 COND-MR              1:48.46    1:49.21        
 43 Prashad, Siya             12 COND-MR              2:10.00    1:49.35        
 44 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:58.75    1:56.29        
 -- Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   1:29.86         DQ        
      Arms past hipline
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:09.56        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:08.59  CUST Custom
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  3:08.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:40.14    2:34.44 METS   
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:38.09    2:37.49 ZQ     
  3 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:45.19    2:39.66 ZQ     
  4 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           3:04.84    3:02.27 CUST   
  5 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   3:12.99    3:08.50 CUST   
  6 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              3:11.96    3:08.60 SILV   
  7 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              3:12.37    3:15.14        
  8 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   3:16.97    3:15.26        
B - Final
  9 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              3:17.46    3:11.90        
 10 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              3:23.17    3:18.38        
 11 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   3:27.01    3:32.16        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:08.59  CUST Custom
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  3:08.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:39.67    2:38.09 qZQ    
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:41.16    2:40.14 qZQ    
  3 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            2:55.17    2:41.01 qZQ    
  4 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:38.50    2:45.19 qZQ    
  5 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   3:08.29    2:55.22 qCUST  
  6 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:52.25    2:56.50 qCUST  
  7 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                2:58.96    2:58.49 qCUST  
  8 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           3:02.97    3:04.84 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              3:07.55    3:11.96 q      
 10 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              3:09.01    3:12.37 q      
 11 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   3:08.59    3:12.99 q      
 12 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   3:34.56    3:16.97 q      
 13 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              3:29.61    3:17.46 q      
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              3:46.12    3:17.83 q      
 15 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   3:08.59    3:17.97 q      
 16 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              3:31.61    3:23.17 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   3:08.59    3:27.01        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                30.81      30.03 ZQ     
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR              30.94      31.01 SILV   
  3 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                30.82      31.34 SILV   
  4 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             32.01      31.39 SILV   
  5 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          31.79      31.67 SILV   
  6 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              32.65      31.77 SILV   
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              31.27      31.96 SILV   
  8 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                32.53      32.92 SILV   
B - Final
  9 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     33.09      32.52 SILV   
 10 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                34.84      33.44 SILV   
 11 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                33.37      33.55 SILV   
 12 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                34.35      34.34 SILV   
 13 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  33.16      34.36 SILV   
 14 Chen, Ellen               12 Middies-MR             34.20      34.43 SILV   
 15 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                35.69      36.08        
 -- Scanga, Adriana C         11 COND-MR                33.73         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                31.96      30.81 qSILV  
  2 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                30.79      30.82 qSILV  
  3 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                30.77      30.84 qSILV  
  4 Ott, Ursula J             12 Badger-MR              32.13      30.94 qSILV  
  5 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              32.28      31.27 qSILV  
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          32.18      31.79 qSILV  
  7 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             33.00      32.01 qSILV  
  8 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR                 NT      32.51 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                32.83      32.53 qSILV  
 10 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                33.74      32.59 qSILV  
 11 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              32.14      32.65 qSILV  
 12 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          33.13      33.05 qSILV  
 13 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     36.07      33.09 qSILV  
 14 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  34.30      33.16 qSILV  
 15 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                36.13      33.37 qSILV  
 16 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                34.88      33.73 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chen, Ellen               12 Middies-MR             33.80      34.20 SILV   
 18 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                35.29      34.35 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                34.81      34.84        
 20 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                36.23      35.69        
 21 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                  36.46      35.85        
 22 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                35.85      36.09        
 23 Saavedra, Karen Y         11 JG-NJ                  36.48      36.26        
 24 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                36.27      36.33        
 25 Rhody, Claire S           12 JG-NJ                  38.44      36.75        
 26 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          36.60      37.14        
 27 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                38.42      37.20        
 28 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              39.56      37.26        
 29 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                37.97      37.48        
 30 Grant, Morgan E           12 COND-MR                39.29      38.02        
 31 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                42.38      39.33        
 31 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                40.33      39.33        
 33 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.83      39.49        
 34 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                41.05      39.58        
 35 Warren, Grace A           12 COND-MR                41.40      39.69        
 36 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                45.54      39.74        
 37 Handsman, Rebecca D       12 JG-NJ                  38.35      40.24        
 38 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                39.64      40.53        
 39 Doherty, Lizzie M         11 COND-MR                45.00      41.74        
 40 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR     45.29      42.60        
 41 Dougherty, Amy            12 Badger-MR              45.37      44.50        
 42 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                43.06      45.17        
 43 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                50.46      45.31        
 44 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     45.29      45.53        
 45 Ingledue, Grace E         11 COND-MR                49.58      47.05        
 46 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     45.29      47.15        
 47 Prashad, Siya             12 COND-MR              1:02.88      53.73        
 48 Celiz, Kristen E          11 Barracudas-MR          51.41      54.43        
 -- Vaughan, Emma E           12 NYSA-MR                59.89         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:04.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Anton, Lily               11 COND-MR                51.32         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT                35.82        DFS        
      Declared false start
 -- Nalepka, Katie J          11 Badger-MR              37.64        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:09.12    1:08.51 ZQ     
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:11.41    1:09.03 JO     
  3 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:10.84    1:09.76 SILV   
  4 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:13.22    1:09.88 SILV   
  5 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:13.25    1:10.72 SILV   
  6 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:11.41    1:10.95 SILV   
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:11.49    1:11.15 SILV   
  8 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:14.24    1:12.30 SILV   
B - Final
  9 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:14.33    1:13.17 SILV   
 10 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:18.26    1:15.89 SILV   
 11 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:18.80    1:18.54 SILV   
 12 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:19.36    1:18.77 SILV   
 13 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:32.68    1:29.99        
 14 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:33.10    1:33.37        
 15 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              1:46.50    1:47.87        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:05.62    1:05.14 qZQ    
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:09.63    1:07.46 qZQ    
  3 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:07.83    1:09.12 qJO    
  4 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:10.18    1:10.84 qSILV  
  5 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:11.81    1:11.41 qSILV  
  5 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:10.57    1:11.41 qSILV  
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:15.93    1:11.49 qSILV  
  8 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:13.01    1:13.22 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:15.57    1:13.25 qSILV  
 10 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:12.54    1:14.24 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:16.03    1:14.33 qSILV  
 12 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:23.92    1:18.26 qSILV  
 13 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:21.02    1:18.80 qSILV  
 14 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:19.57    1:19.36 qSILV  
 15 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:25.44    1:24.03 q      
 16 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:31.52    1:32.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:36.57    1:33.10        
 18 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:42.24    1:38.91        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR   1:42.05    1:41.64        
 20 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              2:17.52    1:46.50        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:07.38    1:07.45 JO     
  2 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:09.29    1:08.16 JO     
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:12.19    1:10.89 SILV   
  4 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:11.60    1:11.91 SILV   
  5 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:13.43    1:12.19 SILV   
  6 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:13.58    1:12.78 SILV   
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:13.82    1:13.24 SILV   
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:13.47    1:13.84 SILV   
B - Final
  9 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR           1:16.31    1:14.71 SILV   
 10 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:18.01    1:15.59 SILV   
 11 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:18.62    1:16.81 SILV   
 12 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:17.73    1:18.88        
 13 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:21.72    1:19.63        
 14 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:20.02    1:19.65        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:20.73    1:21.24        
 16 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:21.56    1:23.89        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:07.31    1:07.38 qJO    
  2 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:13.45    1:09.29 qJO    
  3 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:13.77    1:11.60 qSILV  
  4 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:12.34    1:12.19 qSILV  
  5 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:19.27    1:13.43 qSILV  
  6 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:15.09    1:13.47 qSILV  
  7 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:13.17    1:13.58 qSILV  
  8 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:17.15    1:13.82 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:11.85    1:14.20 qSILV  
 10 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:18.55    1:15.29 qSILV  
 11 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR           1:22.06    1:16.31 qSILV  
 12 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                1:17.25    1:16.54 qSILV  
 13 Chen, Ellen               12 Middies-MR           1:17.35    1:17.16 qSILV  
 14 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.93    1:17.50 qSILV  
 15 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:19.79    1:17.73 qSILV  
 16 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:22.16    1:18.01 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:17.64    1:18.62 SILV   
 18 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:20.90    1:20.02        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:28.53    1:20.73        
 20 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:20.27    1:20.91        
 21 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:27.37    1:21.41        
 22 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:35.10    1:21.56        
 23 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:20.03    1:21.72        
 24 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:34.35    1:21.87        
 25 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:25.86    1:21.94        
 26 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:23.69    1:21.99        
 27 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:22.36    1:22.31        
 28 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:22.03    1:23.06        
 29 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:23.92    1:23.36        
 30 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:27.12    1:24.78        
 31 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:36.27    1:25.39        
 32 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:50.29    1:26.66        
 33 Bentrewicz, Brooke A      11 JG-NJ                1:28.00    1:29.96        
 34 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:30.93    1:30.03        
 35 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:34.28    1:30.82        
 36 Qureshi, Alina            11 COND-MR              1:35.20    1:31.80        
 37 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR              1:38.32    1:32.34        
 38 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:33.05    1:32.87        
 39 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:42.12    1:37.57        
 40 Prashad, Siya             12 COND-MR              1:40.00    1:40.45        
 -- Levy, Jordan M            12 COND-MR              1:31.85         DQ        
      Two strokes under water - breast
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  11-12 ZQ
              2:27.99  11-12 JO
              2:47.79  11-12 CUST Custom
              2:48.09  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:36.10    2:34.22 CUST   
  2 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:34.69    2:35.60 CUST   
  3 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        2:34.76    2:37.08 CUST   
  4 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              2:45.11    2:40.65 CUST   
  5 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              2:44.76    2:43.78 CUST   
  6 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:45.89    2:44.16 CUST   
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              2:46.28    2:44.28 CUST   
  8 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              3:09.21    2:46.02 CUST   
  9 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:48.19    2:46.89 CUST   
 10 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              2:44.23    2:50.11        
 11 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              3:08.10    2:51.91        
 12 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              2:58.43    2:52.72        
 13 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              3:14.39    2:58.41        
 -- Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              3:57.32         DQ        
      False start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:50.99  11-12 SILV
              5:56.79  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  5:56.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              5:20.70    4:57.65 JO     
  2 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              5:50.60    5:43.47 SILV   
  3 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              5:45.94    5:56.07 CUST   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                24.85      24.56 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                26.21      26.25 JO     
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR                25.96      26.33 JO     
  4 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                  26.60      26.38 JO     
  5 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              26.37      26.60 SILV   
  6 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                  26.94      27.20 SILV   
  7 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                27.06      27.37 SILV   
  8 Carr, Emily M             14 UN-MR                  26.82      27.62 SILV   
B - Final
  9 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR                27.26      26.92 SILV   
 10 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                27.81      27.44 SILV   
 11 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                27.34      27.67 SILV   
 12 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                  27.62      28.07 SILV   
 13 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                28.16      28.57 SILV   
 14 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT                28.65      28.58 SILV   
 15 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR                28.72      29.04        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                25.16      24.85 qMETS  
  2 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR                25.36      25.96 qJO    
  3 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                26.17      26.21 qJO    
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              26.10      26.37 qJO    
  5 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                  26.44      26.60 qSILV  
  6 Carr, Emily M             14 UN-MR                  26.00      26.82 qSILV  
  7 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                  27.53      26.94 qSILV  
  8 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                27.01      27.06 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR     27.66      27.15 qSILV  
 10 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR                27.14      27.26 qSILV  
 11 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR                28.52      27.28 qSILV  
 12 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                27.92      27.34 qSILV  
 13 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                27.25      27.57 qSILV  
 14 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                  27.27      27.62 qSILV  
 15 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR          28.01      27.65 qSILV  
 16 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                27.42      27.81 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                27.78      28.16 SILV   
 18 Pizzuta, Breona R         13 JG-NJ                  28.83      28.19 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kujawski, Dylan A         14 Badger-MR              27.32      28.49 SILV   
 20 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT                27.29      28.65 SILV   
 21 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR                29.22      28.72 SILV   
 22 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR             28.65      28.99        
 23 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR                28.53      29.01        
 24 Chtokolov, Daria D        13 Badger-MR              29.78      29.26        
 25 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                28.60      29.27        
 26 Dougherty, Kate           14 Badger-MR              29.17      29.38        
 27 May, Arianna L            13 COND-MR                28.97      29.44        
 28 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR     33.29      29.49        
 29 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT                30.89      29.54        
 30 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT                28.52      29.64        
 31 Riera, Aila R             13 JG-NJ                  28.97      29.66        
 32 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR                29.34      29.71        
 33 Janucik, Nicole           13 JG-NJ                  29.97      29.73        
 34 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR     30.09      29.86        
 35 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR                29.74      29.96        
 35 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                29.38      29.96        
 37 Daly, Maura E             13 COND-MR                29.77      30.08        
 38 Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR                29.99      30.12        
 39 Sarkar, Sneha             14 COND-MR                29.63      30.14        
 40 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT                30.25      30.46        
 41 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ          30.18      30.49        
 42 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR     31.11      30.98        
 43 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR                28.29      31.06        
 44 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT                31.35      31.45        
 45 Miller, Sophie H          13 COND-MR                34.00      31.82        
 46 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR          30.42      31.90        
 47 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT                32.24      31.93        
 48 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR     31.67      32.02        
 48 Gautier, Laetitia         13 Flying Dolphins-MR     32.29      32.02        
 50 Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR                31.34      32.12        
 51 Lesser, Sara G            13 COND-MR                34.08      32.93        
 51 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR                32.48      32.93        
 53 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR          32.44      33.09        
 54 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR     38.29      33.36        
 55 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR     32.45      33.39        
 56 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR     33.58      33.40        
 57 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR     38.29      33.60        
 58 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR          34.85      33.86        
 59 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR     36.53      34.72        
 60 Fuchs, Delia              13 Middies-MR             39.55      40.77        
 -- Mackinnon, Margaux T      14 Flying Dolphins-MR     30.76        DFS        
      Declared false start
 -- Varier, Niquita E         14 NYSA-MR                28.69        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                53.74      53.93 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                57.66      55.81 JO     
  3 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                59.15      58.53 SILV   
  4 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                58.37      58.55 SILV   
  5 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                58.67      58.72 SILV   
  6 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR              58.18      59.59 SILV   
 -- Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:07.93   X1:11.69        
B - Final
  9 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:01.81    1:02.99 SILV   
 10 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:04.93    1:03.01 SILV   
 11 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:05.02    1:05.18        
 12 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:03.48    1:05.32        
 13 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:06.52    1:08.28        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                54.68      53.74 qMETS  
  2 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                  58.02      57.29 qSILV  
  3 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                55.41      57.66 qSILV  
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR                57.60      57.67 qSILV  
  5 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR              56.85      58.18 qSILV  
  6 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                57.51      58.37 qSILV  
  7 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                58.83      58.67 qSILV  
  8 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:00.99      59.15 qSILV  
  8 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                59.01      59.15 qSILV  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                59.93      59.54 qSILV  
 11 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                  59.07      59.98 qSILV  
 12 Martin, Lily M            13 NYSA-MR                59.19    1:00.29 qSILV  
 13 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR     59.97    1:00.64 qSILV  
 14 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                58.64    1:00.65 qSILV  
 15 Appelbaum, Talya          13 Middies-MR             58.00    1:01.65 qSILV  
 16 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:01.53    1:01.81 qSILV  
 16 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:00.39    1:01.81 qSILV  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Clark, Corin E            14 NYSA-MR                59.28    1:01.84 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:02.79    1:03.48        
 20 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:01.43    1:03.51        
 21 May, Arianna L            13 COND-MR              1:03.86    1:04.43        
 22 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:04.86    1:04.50        
 23 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:01.63    1:04.93        
 24 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              1:06.88    1:04.98        
 25 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:06.46    1:05.02        
 26 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:02.06    1:05.44        
 27 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   1:07.42    1:05.59        
 28 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:00.38    1:06.34        
 29 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:07.35    1:06.52        
 30 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:06.40    1:07.00        
 31 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:06.68    1:07.93        
 32 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              1:07.54    1:08.39        
 33 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:05.86    1:09.21        
 34 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              1:10.99    1:09.23        
 35 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:18.27    1:10.16        
 36 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:06.39    1:10.24        
 37 Barnhorst, Marcy R        14 NYSA-MR              1:08.93    1:10.38        
 38 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:11.28    1:10.80        
 39 Mejia, Jazmine            13 Middies-MR           1:10.50    1:10.97        
 40 Lesser, Sara G            13 COND-MR              1:19.28    1:13.12        
 41 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   1:24.95    1:20.89        
 42 Fuchs, Delia              13 Middies-MR           1:34.30    1:24.50        
 43 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   1:31.38    1:25.12        
 44 Gibbons, Barbara E        13 Flying Dolphins-MR   1:38.15    1:40.06        
 -- Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:09.74         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:02.10         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Chtokolov, Daria D        13 Badger-MR            1:14.70        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:22.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:22.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:01.66    1:58.45 METS   
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:05.22    2:03.01 ZQ     
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:04.49    2:03.24 ZQ     
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:08.98    2:06.48 SILV   
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:13.07    2:09.02 SILV   
  6 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:06.89    2:09.81 SILV   
  7 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:09.92    2:10.04 SILV   
  8 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                2:13.66    2:13.95 SILV   
B - Final
  9 May, Arianna L            13 COND-MR              2:16.71    2:14.57 SILV   
 10 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:15.74    2:15.76 SILV   
 11 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              2:16.88    2:15.99 SILV   
 12 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:16.96    2:16.11 SILV   
 13 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:16.89    2:16.37 SILV   
 14 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:15.73    2:18.18 CUST   
 15 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:16.34    2:19.05 CUST   
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:22.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:22.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:01.90    2:01.66 qZQ    
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:04.59    2:04.49 qSILV  
  3 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:03.99    2:05.22 qSILV  
  4 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:09.65    2:06.89 qSILV  
  5 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:07.93    2:08.98 qSILV  
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:09.89    2:09.92 qSILV  
  7 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:09.55    2:13.07 qSILV  
  8 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                2:10.50    2:13.66 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kujawski, Dylan A         14 Badger-MR            2:11.35    2:14.88 qSILV  
 10 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:10.09    2:15.68 qSILV  
 11 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:18.64    2:15.73 qSILV  
 12 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:15.78    2:15.74 qSILV  
 13 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:14.01    2:16.34 qSILV  
 14 May, Arianna L            13 COND-MR              2:13.62    2:16.71 qSILV  
 15 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              2:16.43    2:16.88 qSILV  
 16 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:16.72    2:16.89 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:15.79    2:16.96 SILV   
 18 Varier, Niquita E         14 NYSA-MR              2:08.34    2:17.14 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:19.56    2:17.15 CUST   
 20 Dougherty, Kate           14 Badger-MR            2:20.88    2:18.12 CUST   
 21 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              2:20.45    2:18.31 CUST   
 22 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:16.71    2:19.25 CUST   
 23 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              2:23.36    2:20.80 CUST   
 24 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:30.52    2:23.29        
 25 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:28.91    2:24.10        
 26 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:20.99    2:29.78        
 27 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              2:30.34    2:30.18        
 28 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              2:16.87    2:30.50        
 29 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:25.75    2:31.04        
 30 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   2:22.19    2:32.15        
 31 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              2:44.65    2:37.72        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  13-14 ZQ
              5:29.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
              6:20.09  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  6:20.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              5:19.72    5:17.99 ZQ     
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              5:27.32    5:31.39 SILV   
  3 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            5:36.22    5:37.67 SILV   
  4 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              5:44.09    5:46.59 SILV   
  5 Clark, Corin E            14 NYSA-MR              5:38.46    5:54.68 CUST   
  6 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              5:56.00    5:57.12 CUST   
  7 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              6:04.16    5:57.90 CUST   
  8 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              6:46.29    6:00.16 CUST   
  9 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              5:54.03    6:02.52 CUST   
 10 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              6:11.74    6:13.58 CUST   
 11 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              6:33.66    6:20.66        
 12 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              6:15.77    6:35.45        
 13 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              6:37.25    6:38.63        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                58.12      57.67 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:04.31    1:03.46 JO     
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              1:06.39    1:06.09 SILV   
  4 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                1:05.57    1:06.22 SILV   
  5 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.23    1:06.72 SILV   
  6 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:06.06    1:06.74 SILV   
  7 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:06.56    1:07.34 SILV   
B - Final
  9 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:07.81    1:05.11 SILV   
 10 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:08.45    1:07.72 SILV   
 11 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:07.63    1:07.75 SILV   
 12 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:08.74    1:09.29 SILV   
 13 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:11.35    1:10.72 SILV   
 14 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:10.89    1:10.96 SILV   
 15 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:11.26    1:14.61        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                59.15      58.12 qMETS  
  2 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR                57.56      58.72 qMETS  
  3 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:03.54    1:04.31 qJO    
  4 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:07.49    1:05.23 qSILV  
  5 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                1:05.52    1:05.57 qSILV  
  6 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              1:12.52    1:05.76 qSILV  
  7 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:07.66    1:06.06 qSILV  
  8 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   1:04.76    1:06.24 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              1:05.38    1:06.39 qSILV  
 10 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:05.74    1:06.56 qSILV  
 11 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:07.83    1:07.63 qSILV  
 12 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   1:06.73    1:07.70 qSILV  
 13 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:04.97    1:07.81 qSILV  
 14 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              1:05.19    1:08.40 qSILV  
 15 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:08.60    1:08.45 qSILV  
 16 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:07.47    1:08.74 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                1:06.55    1:09.03 SILV   
 18 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:13.40    1:10.60 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:20.50    1:10.69 SILV   
 20 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:09.07    1:10.89 SILV   
 21 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:08.52    1:11.26 SILV   
 22 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:09.79    1:11.35 SILV   
 23 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:12.92    1:11.63 SILV   
 24 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:09.75    1:11.90 SILV   
 25 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:13.67    1:12.52 SILV   
 26 Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR              1:12.70    1:12.55 SILV   
 27 Kujawski, Dylan A         14 Badger-MR            1:11.85    1:13.34        
 28 Pizzuta, Breona R         13 JG-NJ                1:15.73    1:13.75        
 29 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              1:14.22    1:14.30        
 30 Chtokolov, Daria D        13 Badger-MR            1:26.81    1:14.48        
 31 Janucik, Nicole           13 JG-NJ                1:23.11    1:16.89        
 32 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:18.89    1:18.28        
 33 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        1:19.31    1:19.01        
 34 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              1:17.25    1:19.19        
 35 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:19.11    1:19.37        
 36 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              1:26.98    1:19.47        
 37 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:21.82    1:20.40        
 38 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:31.41    1:21.16        
 39 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:21.31        
 40 Gautier, Laetitia         13 Flying Dolphins-MR   1:30.29    1:21.55        
 41 Daly, Maura E             13 COND-MR              1:15.71    1:21.61        
 42 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   1:20.32    1:21.83        
 43 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:25.34    1:22.37        
 44 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        1:23.57    1:22.48        
 45 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              1:30.74    1:24.97        
 46 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        1:19.87    1:26.36        
 47 Lesser, Sara G            13 COND-MR              1:34.85    1:28.47        
 48 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:28.65        
 49 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:30.62        
 50 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:38.54        
 51 Fuchs, Delia              13 Middies-MR           1:50.00    1:40.46        
 -- Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR              1:27.05         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:35.39  CUST Custom
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:09.75    2:09.74 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              2:18.48    2:10.97 METS   
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:18.84    2:16.49 ZQ     
  4 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:21.88    2:19.94 CUST   
  5 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:24.95    2:25.05 CUST   
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:41.25    2:37.67        
  7 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:46.58    2:47.35        
B - Final
  9 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:01.07    3:00.09        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:35.39  CUST Custom
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:11.08    2:09.75 qMETS  
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              2:15.48    2:18.48 qCUST  
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:26.25    2:18.84 qCUST  
  4 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:20.67    2:21.88 qCUST  
  5 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:22.41    2:23.57 qCUST  
  6 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:25.21    2:24.95 qCUST  
  7 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   2:35.39    2:25.00 qCUST  
  8 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                2:25.09    2:25.79 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:28.54    2:27.42 qCUST  
 10 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              2:29.23    2:31.55 qCUST  
 11 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:30.79    2:32.65 qCUST  
 12 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:22.74    2:33.00 qCUST  
 13 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:33.59    2:35.77 qSILV  
 14 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR            2:26.35    2:35.79 qSILV  
 15 May, Arianna L            13 COND-MR              2:35.20    2:36.58 q      
 16 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   2:39.31    2:39.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:50.20    2:41.25        
 18 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           2:34.92    2:41.56        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Barnhorst, Marcy R        14 NYSA-MR              2:50.27    2:45.11        
 20 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:48.13    2:46.58        
 21 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   2:35.39    2:54.12        
 22 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              2:34.89    2:56.46        
 23 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:00.52    3:01.07        
 24 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   3:00.50    3:17.23        
 25 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   2:35.39    3:50.41        
 -- Gibbons, Barbara E        13 Flying Dolphins-MR   2:35.59         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:10.64    1:09.92 METS   
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:12.53    1:11.17 METS   
  3 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:15.00    1:17.09 SILV   
  4 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:17.04    1:17.86 SILV   
  5 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:20.49    1:18.91 SILV   
  6 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:19.62    1:20.24 SILV   
  7 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:20.39    1:20.61 SILV   
  8 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:20.77    1:21.57 SILV   
B - Final
  9 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:22.53    1:19.81 SILV   
 10 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:21.36    1:22.40 SILV   
 11 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:24.50    1:22.55 SILV   
 12 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:24.87    1:25.41        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:09.19    1:10.64 qMETS  
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:10.78    1:12.53 qJO    
  3 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              1:10.48    1:12.59 qJO    
  4 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:17.03    1:14.72 qSILV  
  5 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:17.41    1:15.00 qSILV  
  6 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:15.78    1:15.80 qSILV  
  7 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:15.52    1:17.04 qSILV  
  8 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:16.88    1:19.62 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   1:26.04    1:20.24 qSILV  
 10 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:19.86    1:20.39 qSILV  
 11 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:18.86    1:20.49 qSILV  
 12 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:20.90    1:20.77 qSILV  
 13 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:19.82    1:21.36 qSILV  
 14 Pizzuta, Breona R         13 JG-NJ                1:23.08    1:22.44 qSILV  
 15 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:22.12    1:22.53 qSILV  
 16 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:19.63    1:24.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:23.60    1:24.87        
 18 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:22.95    1:25.73        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Janucik, Nicole           13 JG-NJ                1:28.96    1:25.83        
 20 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              1:22.55    1:26.68        
 21 Mackinnon, Margaux T      14 Flying Dolphins-MR   1:27.95    1:27.44        
 22 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:24.20    1:28.66        
 23 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              1:20.76    1:29.61        
 24 Sarkar, Sneha             14 COND-MR              1:26.90    1:30.63        
 25 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR   1:31.59    1:30.68        
 26 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        1:19.93    1:30.97        
 27 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:32.03        
 28 Lesser, Sara G            13 COND-MR              1:38.92    1:35.82        
 29 Daly, Maura E             13 COND-MR              1:26.68    1:36.04        
 30 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:36.33        
 31 Gautier, Laetitia         13 Flying Dolphins-MR   1:38.06    1:38.16        
 32 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        1:37.63    1:38.74        
 33 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:42.90    1:39.08        
 34 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:43.29    1:40.62        
 35 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:42.67        
 36 Miller, Sophie H          13 COND-MR              1:41.80    1:44.32        
 37 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   1:51.27    1:45.62        
 -- Varier, Niquita E         14 NYSA-MR              1:21.68        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:58.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:58.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:33.45    2:34.42 METS   
  2 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:45.84    2:44.33 SILV   
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:43.21    2:44.49 SILV   
  4 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              3:08.14    3:02.04        
  5 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              3:08.34    3:06.02        
  6 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              3:02.96    3:09.31        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:58.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:58.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:36.18    2:33.45 qMETS  
  2 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              2:38.05    2:35.32 qMETS  
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:43.67    2:43.21 qSILV  
  4 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:43.80    2:45.84 qSILV  
  5 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:50.27    2:49.93 qSILV  
  6 Riera, Aila R             13 JG-NJ                2:52.70    2:52.65 qSILV  
  7 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   2:57.44    2:53.44 qSILV  
  8 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:50.87    2:59.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              3:11.23    2:59.49 q      
 10 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   2:58.29    2:59.91 q      
 11 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:59.45    3:01.68 q      
 12 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              3:03.48    3:02.63 q      
 13 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              3:14.52    3:02.96 q      
 14 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:51.16    3:08.14 q      
 15 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:52.05    3:08.34 q      
 16 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   2:58.29    3:29.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gibbons, Barbara E        13 Flying Dolphins-MR   3:15.27    3:51.39        
 -- Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:46.54        DFS        
      Declared false start
 -- Szczepanski, Genna D      14 Badger-MR            2:57.63        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.49  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                59.80      59.66 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:02.29    1:01.27 METS   
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:05.58    1:02.01 JO     
  4 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:02.72    1:03.92 ZQ     
  5 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:04.61    1:03.97 ZQ     
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.46    1:07.34 SILV   
  7 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:10.10    1:09.39 SILV   
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:08.42    1:09.74 SILV   
B - Final
  9 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:10.93    1:10.05 SILV   
 10 May, Arianna L            13 COND-MR              1:11.08    1:10.61 SILV   
 11 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:12.92    1:12.22        
 12 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:12.75    1:12.33        
 13 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              1:13.83    1:15.41        
 14 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:15.61    1:16.07        
 15 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:18.48    1:19.49        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.49  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                59.45      59.80 qMETS  
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:01.77    1:02.29 qJO    
  3 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:06.10    1:02.72 qJO    
  4 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:05.54    1:04.31 qSILV  
  5 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:02.37    1:04.61 qSILV  
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.09    1:05.46 qSILV  
  7 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:09.52    1:05.58 qSILV  
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:07.19    1:08.42 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:09.93    1:09.24 qSILV  
 10 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:04.81    1:09.95 qSILV  
 11 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:06.20    1:10.10 qSILV  
 12 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              1:15.52    1:10.52 qSILV  
 13 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:11.20    1:10.93 qSILV  
 14 May, Arianna L            13 COND-MR              1:11.01    1:11.08 qSILV  
 15 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:28.52    1:12.75 q      
 16 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:15.71    1:12.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              1:15.96    1:13.83        
 18 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:20.53    1:15.07        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:15.48    1:15.61        
 20 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   1:25.27    1:15.80        
 21 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:19.93    1:17.74        
 22 Sarkar, Sneha             14 COND-MR              1:17.67    1:17.79        
 23 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:14.67    1:18.48        
 24 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:13.87    1:18.65        
 25 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:13.05    1:19.37        
 26 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:26.38    1:20.59        
 27 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR   1:22.01    1:21.11        
 28 Dougherty, Kate           14 Badger-MR            1:23.20    1:22.81        
 29 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:24.14    1:25.01        
 30 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:24.57    1:25.61        
 31 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        1:24.69    1:29.66        
 32 Miller, Sophie H          13 COND-MR              1:33.56    1:30.42        
 -- Mackinnon, Margaux T      14 Flying Dolphins-MR   1:28.37        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:37.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:37.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:34.29    2:28.27 SILV   
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:37.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:37.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:26.62    2:34.29 qSILV  
  2 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   2:37.50    2:49.54 q      
  3 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   3:02.66    2:55.72 q      
 -- Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              3:03.09        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:39.19  CUST Custom
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:39.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:13.64    2:14.64 METS   
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:19.87    2:17.67 ZQ     
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:19.69    2:21.49 CUST   
  4 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:27.54    2:26.53 CUST   
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:29.51    2:28.87 CUST   
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:32.53    2:30.07 CUST   
  7 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR            2:30.06    2:31.41 CUST   
  8 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:37.99    2:34.68 CUST   
B - Final
  9 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:38.32    2:36.27 CUST   
 10 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:38.73    2:38.59 CUST   
 11 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              2:43.45    2:39.05 CUST   
 12 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:49.31    2:52.34        
 13 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              2:49.77    2:58.81        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:39.19  CUST Custom
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:39.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:13.70    2:13.64 qMETS  
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:19.77    2:19.69 qZQ    
  3 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:22.82    2:19.87 qZQ    
  4 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:27.57    2:24.74 qCUST  
  5 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:28.81    2:27.54 qCUST  
  6 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:26.94    2:27.99 qCUST  
  7 Clark, Corin E            14 NYSA-MR              2:28.90    2:29.23 qCUST  
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:27.29    2:29.34 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:29.68    2:29.51 qCUST  
 10 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR            2:26.27    2:30.06 qCUST  
 11 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                2:27.85    2:31.29 qCUST  
 12 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:25.63    2:32.53 qCUST  
 12 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:30.09    2:32.53 qCUST  
 14 May, Arianna L            13 COND-MR              2:36.24    2:34.99 qCUST  
 15 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:37.85    2:37.99 qCUST  
 16 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:39.03    2:38.30 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:32.57    2:38.32 CUST   
 18 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:36.53    2:38.73 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Appelbaum, Talya          13 Middies-MR           2:34.43    2:38.94 CUST   
 20 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:33.48    2:39.51 SILV   
 21 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              2:30.40    2:41.62        
 22 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              2:43.70    2:43.45        
 23 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           2:39.11    2:44.80        
 24 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:42.12    2:45.52        
 25 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   2:39.19    2:47.33        
 26 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:59.19    2:49.31        
 27 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              2:36.78    2:49.63        
 28 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:00.52    2:49.77        
 29 Barnhorst, Marcy R        14 NYSA-MR              2:49.19    2:50.07        
 30 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              2:44.53    2:53.87        
 -- Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   2:39.19         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              2:38.89         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Szczepanski, Genna D      14 Badger-MR            2:29.24        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   2:39.19        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              4:59.99  13-14 JO
              5:25.99  13-14 SILV
              5:39.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:39.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              4:49.93    4:48.51 ZQ     
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              4:21.23    4:50.67 ZQ     
  3 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              5:13.29    4:56.66 ZQ     
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              5:18.93    5:12.97 SILV   
  5 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              5:29.67    5:25.85 SILV   
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                25.33      24.50 METS   
  2 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                  25.37      25.07 METS   
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                25.07      25.36 METS   
  4 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD                26.86      26.92 SILV   
  5 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ                26.97      27.16 SILV   
  6 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR     27.53      27.46 SILV   
B - Final
  9 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR                27.99      28.05 SILV   
 10 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR              28.76      28.18 SILV   
 11 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT                28.94      28.41        
 12 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                28.50      28.43        
 13 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ                28.91      28.46        
 14 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                28.45      28.71        
 15 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                29.93      31.91        
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                24.60      25.07 qMETS  
  2 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                24.26      25.33 qMETS  
  3 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                  25.43      25.37 qMETS  
  4 Sohn, Sora                15 NYSA-MR                26.24      26.09 qZQ    
  5 Weiss, Emily N            16 Flying Dolphins-MR     25.17      26.11 qZQ    
  6 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                  26.30      26.63 qSILV  
  6 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                25.81      26.63 qSILV  
  8 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD                25.87      26.86 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ                26.68      26.97 qSILV  
 10 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR     27.92      27.53 qSILV  
 11 Melley, Emma G            15 NYSA-MR                27.52      27.55 qSILV  
 12 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR                28.23      27.62 qSILV  
 13 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR                27.27      27.99 qSILV  
 14 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                27.60      28.45 q      
 14 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR             26.50      28.45 q      
 16 Limb, Erin D              15 JCCT-MR                28.31      28.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                27.70      28.50        
 18 Smith, Caroline K         15 Middies-MR             29.03      28.54        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT                27.92      28.70        
 20 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT                29.88      28.71        
 21 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR              27.63      28.76        
 22 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ                28.04      28.91        
 23 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT                26.58      28.94        
 24 DeChiara, Sofia J         15 Badger-MR              30.21      29.64        
 25 Baumann, Emma A           16 JG-NJ                  27.44      29.78        
 26 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                28.52      29.93        
 27 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR     29.99      29.96        
 28 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT                29.88      29.98        
 29 Snyder, Phoebe I          17 JCCT-MR                31.20      30.16        
 30 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ                28.96      30.44        
 31 Byrd, Christine E         16 Middies-MR             28.89      30.89        
 32 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR     30.72      30.99        
 32 Kletter, Jackie A         16 JCCT-MR                31.12      30.99        
 34 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR     30.69      31.03        
 35 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR     32.11      31.31        
 36 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT                36.43      38.22        
 -- Whang, Taylor K           15 NYSA-MR                25.70        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                54.36      53.49 METS   
  2 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR             59.32      58.28 SILV   
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                58.87      58.60 SILV   
  4 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:02.72      59.47 SILV   
  5 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:02.28    1:00.51 SILV   
  6 Aguilar, Guadalupe        15 COND-MR              1:03.96    1:04.67        
B - Final
  9 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:04.19    1:02.24        
 10 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              1:04.01    1:02.65        
 11 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:04.30    1:05.83        
 12 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   1:07.95    1:08.37        
 13 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:08.58    1:09.69        
 14 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:11.50    1:10.76        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                51.43      52.46 qMETS  
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                  53.97      53.74 qMETS  
  3 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                52.80      54.36 qMETS  
  4 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                  54.42      54.79 qMETS  
  5 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR                56.60      56.41 qZQ    
  6 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR                56.76      56.85 qZQ    
  7 Martin, Sami J            16 NYSA-MR                56.19      57.19 qZQ    
  8 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                  58.61      58.22 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ                57.16      58.51 qSILV  
 10 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                56.77      58.70 qSILV  
 11 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                57.56      58.87 qSILV  
 12 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              1:00.21      59.21 qSILV  
 13 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR             57.64      59.32 qSILV  
 14 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR             57.54    1:01.66 q      
 15 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:03.10    1:02.28 q      
 16 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                   NT    1:02.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ                59.89    1:02.93        
 18 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           1:03.40    1:03.60        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              1:00.22    1:03.86        
 20 Aguilar, Guadalupe        15 COND-MR              1:04.80    1:03.96        
 21 Espino, Justine D         15 COND-MR              1:06.42    1:04.00        
 22 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT                59.23    1:04.01        
 23 Mejia, Stephani           15 Middies-MR           1:01.42    1:04.15        
 24 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                59.59    1:04.19        
 25 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:06.81    1:04.30        
 26 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:04.34    1:04.37        
 27 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           1:00.20    1:07.10        
 28 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   1:10.72    1:07.95        
 29 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:08.25    1:08.58        
 30 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:11.02    1:11.50        
 31 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT              1:20.15    1:20.95        
 -- Lomas, Melissa *          17 Badger-MR              54.88        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:17.98  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:17.98
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              2:00.17    1:53.37 METS   
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                1:55.82    1:57.57 METS   
  3 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              1:56.82    1:58.76 METS   
  4 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:00.23    1:58.80 METS   
  5 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              2:03.78    2:04.81 SILV   
  6 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:04.83    2:06.48 SILV   
  7 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:08.92    2:11.63 CUST   
B - Final
  9 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              2:13.23    2:10.77 CUST   
 10 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:15.19    2:14.34 CUST   
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:17.98  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:17.98
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                1:57.89    1:55.82 qMETS  
  2 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              1:56.09    1:56.82 qMETS  
  3 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           1:56.61    2:00.00 qZQ    
  4 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              1:53.61    2:00.17 qZQ    
  5 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:00.01    2:00.23 qZQ    
  6 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:59.11    2:01.24 qZQ    
  7 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:00.77    2:01.98 qZQ    
  8 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              1:58.68    2:03.78 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:03.11    2:04.83 qSILV  
 10 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                2:09.52    2:08.13 qSILV  
 11 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:07.32    2:08.60 qSILV  
 12 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:05.47    2:08.92 qSILV  
 13 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:04.93    2:10.51 qSILV  
 14 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              2:03.39    2:13.23 qCUST  
 15 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:13.99    2:15.19 qCUST  
 16 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           2:14.21    2:15.47 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              2:22.79    2:15.84 CUST   
 18 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:10.38    2:16.23 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           2:08.04    2:16.86 CUST   
 20 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:07.55    2:17.14 CUST   
 21 Byrd, Christine E         16 Middies-MR           2:14.43    2:23.99        
 22 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:31.44    2:28.92        
 -- Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              1:59.18        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15&O ZQ
              5:39.99  15&O SILV
              6:10.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  6:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR              5:20.67    5:06.99 ZQ     
  2 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              5:19.72    5:12.67 ZQ     
  3 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              5:13.89    5:14.31 ZQ     
  4 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              5:15.20    5:18.17 ZQ     
  5 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              5:19.21    5:21.53 ZQ     
  6 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              5:18.38    5:25.14 ZQ     
  7 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              5:32.48    5:30.48 SILV   
  8 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              5:32.44    5:30.69 SILV   
  9 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              5:34.49    5:45.92 CUST   
 10 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              5:45.29    5:52.96 CUST   
 11 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              5:35.19    5:53.40 CUST   
 12 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              5:37.46    6:00.21 CUST   
 13 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              6:01.26    6:01.36 CUST   
 14 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              5:57.04    6:10.49 CUST   
 15 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              6:02.59    6:14.92        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                59.50      59.35 METS   
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              1:00.26      59.40 METS   
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              1:00.40    1:03.42 ZQ     
  4 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              1:05.19    1:04.74 ZQ     
  5 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                1:04.68    1:05.02 ZQ     
  6 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:08.66    1:08.34 SILV   
  7 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:08.78    1:08.35 SILV   
B - Final
  9 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:09.77    1:06.90 SILV   
 10 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD              1:11.48    1:08.66 SILV   
 11 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:09.77    1:09.04 SILV   
 12 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:11.95    1:10.61        
 13 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:12.66    1:12.79        
 14 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:12.33    1:12.90        
 15 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:14.03    1:13.56        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                58.76      59.50 qMETS  
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR                59.70    1:00.26 qMETS  
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                59.00    1:00.40 qMETS  
  4 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              1:03.24    1:02.67 qZQ    
  5 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:03.00    1:03.11 qZQ    
  6 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:01.50    1:04.03 qZQ    
  7 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                1:05.75    1:04.68 qZQ    
  8 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              1:04.74    1:05.19 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              1:06.01    1:06.03 qSILV  
 10 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:08.17    1:08.66 qSILV  
 11 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:07.28    1:08.78 qSILV  
 12 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:05.28    1:09.77 qSILV  
 12 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:01.77    1:09.77 qSILV  
 14 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:07.03    1:10.91 q      
 15 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD              1:04.16    1:11.48 q      
 16 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:09.49    1:11.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:11.50    1:12.33        
 18 Baumann, Emma A           16 JG-NJ                1:05.84    1:12.46        
-------------------------------------------------------------------------
 19 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:14.19    1:12.66        
 20 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:17.85    1:12.88        
 21 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:16.67    1:14.03        
 22 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           1:10.46    1:15.25        
 23 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:20.09    1:16.02        
 24 Kletter, Jackie A         16 JCCT-MR              1:08.09    1:17.49        
 25 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              1:15.66    1:18.85        
 26 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:20.30    1:19.66        
 27 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   1:20.29    1:21.28        
 28 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT              1:27.85    1:28.44        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              2:10.48    2:07.75 METS   
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:10.81    2:08.28 METS   
  3 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:26.30    2:22.35 SILV   
  4 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:27.58    2:25.23 SILV   
  5 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:27.80    2:27.28 SILV   
  6 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:34.03    2:31.30        
B - Final
  9 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:41.22    2:41.68        
 10 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:46.66    2:45.56        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              2:10.06    2:10.48 qMETS  
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:09.08    2:10.81 qMETS  
  3 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              2:13.27    2:14.45 qZQ    
  4 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:20.21    2:26.30 qSILV  
  5 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              2:23.00    2:27.25 qSILV  
  6 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:24.50    2:27.54 qSILV  
  7 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:27.02    2:27.58 qSILV  
  8 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:25.22    2:27.80 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mejia, Stephani           15 Middies-MR           2:22.73    2:29.22 qSILV  
 10 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:28.71    2:34.03 q      
 11 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              2:24.64    2:35.03 q      
 12 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           2:34.68    2:36.33 q      
 13 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              2:24.59    2:36.89 q      
 14 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:33.10    2:40.48 q      
 15 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:41.53    2:41.22 q      
 16 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           2:37.60    2:45.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:46.66        
 -- Lomas, Melissa *          17 Badger-MR            2:07.42         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Bosse, Clare M            17 NYSA-MR              2:05.73        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:15.35    1:15.17 SILV   
  2 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:17.12    1:15.77 SILV   
  3 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:20.55    1:16.57 SILV   
  4 Snyder, Phoebe I          17 JCCT-MR              1:17.94    1:17.11 SILV   
  5 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:19.58    1:17.94 SILV   
  6 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:23.56    1:23.28        
  7 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:23.51    1:24.56        
B - Final
  9 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:28.93    1:29.14        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Emily N            16 Flying Dolphins-MR   1:05.93    1:09.86 qMETS  
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                1:10.99    1:10.19 qMETS  
  3 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              1:08.02    1:10.96 qMETS  
  4 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                1:12.91    1:13.22 qZQ    
  5 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR   1:16.89    1:14.61 qSILV  
  6 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:17.14    1:15.35 qSILV  
  6 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:12.96    1:15.35 qSILV  
  8 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           1:12.48    1:15.83 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:15.49    1:17.12 qSILV  
 10 DeChiara, Sofia J         15 Badger-MR            1:17.06    1:17.83 qSILV  
 11 Snyder, Phoebe I          17 JCCT-MR              1:15.53    1:17.94 qSILV  
 12 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:16.06    1:18.67 qSILV  
 13 Baumann, Emma A           16 JG-NJ                1:13.77    1:19.12 qSILV  
 14 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:20.67    1:19.58 qSILV  
 15 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:21.73    1:20.55 qSILV  
 16 Limb, Erin D              15 JCCT-MR              1:18.03    1:21.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:25.26    1:23.44        
 18 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:26.00    1:23.51        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:19.99    1:23.56        
 20 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              1:27.11    1:26.89        
 21 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:35.11    1:28.02        
 22 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           1:29.53    1:28.67        
 23 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:26.11    1:28.93        
 24 Byrd, Christine E         16 Middies-MR           1:26.08    1:33.23        
 25 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT              1:35.14    1:43.31        
 -- Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   1:11.29         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Reines, Nina I            15 COND-MR              1:46.53         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Daniels, Jacyn            17 Flying Dolphins-MR   1:11.42         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              2:51.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:51.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           2:50.17    2:43.53 SILV   
  2 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:51.21    2:51.79 CUST   
  3 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:53.03    2:52.26        
  4 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   3:03.85    3:01.64        
  5 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:55.40    3:01.72        
  6 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   3:08.45    3:12.85        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              2:51.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:51.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              2:49.28    2:44.92 qSILV  
  2 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:47.66    2:47.91 qSILV  
  3 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           2:44.84    2:50.17 qSILV  
  4 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:47.17    2:51.02 qCUST  
  5 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:45.97    2:51.21 qCUST  
  6 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:51.79    2:53.03 q      
  7 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:50.94    2:55.40 q      
  8 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:51.79    3:03.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   3:11.73    3:08.45 q      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR              1:00.26      57.85 METS   
  2 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              1:01.03      58.22 METS   
  3 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                  58.13      58.37 METS   
  4 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              1:02.45    1:03.52 ZQ     
  5 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:04.17    1:04.11 ZQ     
  6 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              1:03.63    1:04.15 ZQ     
  7 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:07.39    1:07.91 SILV   
B - Final
  9 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:09.21    1:05.47 SILV   
 10 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:09.51    1:08.48 SILV   
 11 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:08.68    1:10.83        
 12 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              1:13.97    1:12.52        
 13 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:12.30    1:13.57        
 14 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              1:11.90    1:15.01        
 15 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:17.85    1:18.78        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                  57.85      58.13 qMETS  
  2 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                58.84    1:00.26 qMETS  
  3 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR     59.77    1:00.31 qMETS  
  4 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR                58.54    1:01.03 qMETS  
  5 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR             59.87    1:01.64 qZQ    
  6 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                58.94    1:02.45 qZQ    
  7 Melley, Emma G            15 NYSA-MR                59.74    1:03.63 qZQ    
  8 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:04.07    1:04.17 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:07.45    1:05.82 qSILV  
 10 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:07.37    1:07.39 qSILV  
 11 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:10.17    1:07.40 qSILV  
 12 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:04.84    1:07.95 qSILV  
 13 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:08.42    1:08.68 qSILV  
 14 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:11.05    1:09.21 qSILV  
 15 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:07.42    1:09.51 qSILV  
 16 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              1:08.63    1:11.90 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:11.45    1:12.30        
 18 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              1:13.93    1:13.50        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              1:07.97    1:13.97        
 20 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:19.89    1:17.85        
 21 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:33.01    1:29.19        
 22 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:33.99    1:31.62        
 -- Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD              1:02.05        DFS        
      Declared false start
 -- Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              1:02.01        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:32.59  CUST Custom
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:30.21    2:23.95 ZQ     
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:32.51    2:29.34 CUST   
  3 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:33.94    2:32.13 CUST   
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:32.59  CUST Custom
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              2:13.54    2:11.75 qMETS  
  2 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           2:20.81    2:18.86 qMETS  
  3 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:18.19    2:20.23 qZQ    
  4 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:25.45    2:29.47 qCUST  
  5 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:24.99    2:30.21 qCUST  
  6 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              2:28.30    2:32.29 qCUST  
  7 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:26.94    2:32.51 qCUST  
  8 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:32.59    2:33.94 qSILV  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:33.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:13.40    2:12.02 METS   
  2 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:29.10    2:24.39 SILV   
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:27.71    2:25.07 SILV   
  4 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:33.12    2:29.50 SILV   
  5 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:34.20    2:29.98 SILV   
  6 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:39.82    2:35.63        
  7 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:46.09    2:43.14        
  8 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:45.41    2:48.77        
B - Final
  9 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   2:50.07    2:52.34        
 10 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:59.22    2:55.86        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:33.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              2:05.77    2:09.75 qMETS  
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                2:10.78    2:12.77 qMETS  
  3 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:12.51    2:13.40 qMETS  
  4 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              2:13.17    2:14.33 qMETS  
  5 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           2:11.64    2:16.40 qZQ    
  6 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                2:19.63    2:19.10 qZQ    
  7 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              2:22.34    2:20.42 qSILV  
  8 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:23.11    2:25.02 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                2:31.43    2:26.03 qSILV  
 10 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:19.78    2:27.71 qSILV  
 11 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:23.28    2:29.10 qSILV  
 12 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:28.81    2:30.91 qCUST  
 13 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:18.15    2:31.50 qCUST  
 14 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:29.21    2:33.01 qCUST  
 15 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:33.12 qCUST  
 16 Mejia, Stephani           15 Middies-MR           2:24.83    2:33.54 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:32.14    2:34.20        
 18 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           2:36.05    2:35.67        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              2:31.66    2:39.12        
 20 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:31.49    2:39.82        
 21 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:55.67    2:45.41        
 22 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:46.09        
 23 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           2:31.45    2:47.41        
 24 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   2:57.34    2:50.07        
 25 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:59.22        
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15&O ZQ
              5:23.29  15&O SILV
              5:31.99  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              4:27.28    4:30.01 ZQ     
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              4:48.87    4:45.29 ZQ     
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              4:57.30    5:05.96 SILV   
  4 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              5:04.50    5:08.77 SILV   
  5 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              5:06.34    5:09.98 SILV   
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          16.79      17.02        
  2 Lu, Jason                  8 COND-MR                20.12      17.66        
  3 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                23.00      19.45        
  4 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT      20.17        
  5 Cho, Joshua S              7 Flying Dolphins-MR     19.14      20.35        
  6 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                27.26      21.02        
  7 Rosario, Steven C          8 JG-NJ                  23.50      21.35        
  8 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                20.65      21.95        
  9 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                30.00      22.09        
 10 Villareal, Thomas          8 JG-NJ                  21.99      22.14        
 11 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                29.23      23.03        
 12 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     22.90      23.11        
 13 Bazaz, Deegan R            7 NYSA-MR                29.23      23.76        
 14 Molloy, Mark P             8 COND-MR                30.00      24.81        
 15 Villone, Henry J           8 NYSA-MR                31.03      25.91        
 16 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                26.47      25.97        
 17 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                23.30      26.59        
 18 Price, William G           6 COND-MR                30.00      30.64        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             31.01      32.39 SILV   
  2 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          36.27      36.26        
  3 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                37.57      37.64        
  4 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                42.80      43.46        
  5 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     45.29      46.54        
  6 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                47.88      47.27        
  7 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR     49.29      49.29        
  8 Vargas, Nico L             8 NYSA-MR              1:04.23      51.73        
  9 Molloy, Mark P             8 COND-MR                58.84      52.97        
 10 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:00.69      53.75        
 11 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR   1:00.29      55.09        
 12 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                57.16      59.51        
 13 Price, William G           6 COND-MR              1:00.00    1:02.85        
 -- Gardner, Jackson B         5 NYSA-MR              2:00.52         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             17.56      17.79        
  2 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                19.88      18.78        
  3 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          19.69      20.04        
  4 Rosario, Steven C          8 JG-NJ                  27.17      22.76        
  5 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     26.00      23.15        
  6 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                27.37      24.81        
  7 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR     26.67      26.17        
  8 Molloy, Mark P             8 COND-MR                30.00      29.02        
  9 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     28.49      29.83        
 10 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                26.95      30.53        
 11 Vargas, Nico L             8 NYSA-MR                32.23      32.29        
 -- Gardner, Jackson B         5 NYSA-MR              1:00.52         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     29.91         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Price, William G           6 COND-MR                35.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                42.09      40.14 SILV   
  2 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          44.25      43.12        
  3 Bazaz, Deegan R            7 NYSA-MR              1:03.23      50.65        
  4 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                50.58      50.99        
  5 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                53.02      52.28        
  6 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                51.07      52.70        
  7 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                59.22      56.13        
  8 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                57.34      57.12        
  9 Molloy, Mark P             8 COND-MR              1:00.89      57.13        
 10 Cho, Joshua S              7 Flying Dolphins-MR   1:20.89      57.28        
 11 Losada, Marc I             8 NYSA-MR              1:05.94    1:00.19        
 12 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:07.39    1:01.69        
 13 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:04.64    1:07.50        
 14 Price, William G           6 COND-MR              1:10.00    1:11.95        
 -- Villone, Henry J           8 NYSA-MR              1:14.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             22.76      22.22        
  2 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR     29.31      26.66        
  3 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     25.38      26.67        
  4 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                31.92      29.12        
  5 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     26.93      30.40        
  6 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                36.69      32.66        
  7 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                35.00      33.57        
 -- Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     38.29         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:02.58      55.40        
  2 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:10.80    1:05.61        
  3 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              1:13.34    1:06.93        
 -- Peng, Brandon W            8 NYSA-MR              1:30.52         DQ        
      Arms past hipline
 -- Losada, Marc I             8 NYSA-MR              1:25.23         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                20.03      19.73        
  2 Lu, Jason                  8 COND-MR                26.54      20.03        
  3 Cho, Joshua S              7 Flying Dolphins-MR     25.15      23.56        
  4 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR              1:00.52      25.85        
  5 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                28.00      26.69        
  6 Bazaz, Deegan R            7 NYSA-MR                32.23      27.89        
  7 Villareal, Thomas          8 JG-NJ                  26.53      27.90        
  8 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                35.00      29.95        
  9 Rosario, Steven C          8 JG-NJ                  30.12      30.08        
 10 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                34.86      31.39        
 -- Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                45.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                44.24      41.97 SILV   
  2 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          40.23      42.57 SILV   
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ        1:33.79    1:31.59        
  2 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR              1:36.39    1:33.70        
  3 Lu, Jason                  8 COND-MR              1:57.48    1:35.24        
 -- Villareal, Thomas          8 JG-NJ                2:07.12         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   2:00.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              2:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                29.22      28.74 ZQ     
  2 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                29.97      30.23 ZQ     
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          31.44      31.82 JO     
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                32.92      32.30 SILV   
  5 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  33.58      32.32 SILV   
  6 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                32.23      32.35 SILV   
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR              33.04      32.89 SILV   
  8 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                33.77      33.92 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                29.27      29.22 qZQ    
  2 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                30.83      29.97 qZQ    
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          32.54      31.44 qJO    
  4 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              30.96      32.06 qSILV  
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                34.98      32.23 qSILV  
  6 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                32.28      32.92 qSILV  
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR              34.87      33.04 qSILV  
  8 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  32.14      33.58 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                33.18      33.77 SILV   
 10 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              32.98      33.80 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                32.49      34.12 SILV   
 12 Kim, Jay                  10 COND-MR                34.96      34.29 SILV   
 13 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                34.85      34.49 SILV   
 14 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                35.14      35.30        
 14 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                36.12      35.30        
 16 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     34.76      35.52        
 17 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                37.55      35.93        
 18 Aguilar, Oz               10 COND-MR                35.64      36.18        
 19 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR                40.07      36.85        
 20 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                35.30      36.91        
 21 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                33.95      36.99        
 21 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     35.76      36.99        
 23 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                34.93      37.45        
 24 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                40.13      37.81        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     37.34      38.73        
 26 Hau, Brad R               10 COND-MR                37.28      38.74        
 27 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                38.81      39.12        
 28 Roy, Aryan                10 COND-MR                36.38      39.29        
 29 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT                39.63      39.41        
 29 Breslin, Zachary J        10 JG-NJ                  40.39      39.41        
 31 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     40.37      40.47        
 32 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     39.44      40.64        
 33 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     40.89      40.70        
 34 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT                44.07      41.73        
 35 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  43.71      42.07        
 36 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          44.58      42.39        
 37 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR                46.88      43.03        
 38 Saha, Nolan                9 COND-MR                47.24      43.83        
 39 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     45.59      44.17        
 40 Flynn, Gavin J             9 COND-MR                43.43      45.02        
 41 Ferrara, Joseph M         10 COND-MR                47.14      45.59        
 42 Auletta, Aidan J          10 COND-MR                41.81      45.79        
 43 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     44.78      46.42        
 44 Medard, Alex D            10 COND-MR                50.00      46.49        
 45 Januario, Alex P           9 NYSA-MR                47.00      46.63        
 46 O Hara, Jackson            9 COND-MR                45.72      47.48        
 47 Emerson, Jonas A          10 COND-MR                45.61      50.04        
 48 Pellumbi, Freddy           9 COND-MR                55.00      51.47        
 49 Melnikov, Leon S           9 NYSA-MR                55.37      52.53        
 50 Avila, Dean A              9 COND-MR                51.60      53.01        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:10.95    1:11.22 SILV   
  2 Boyer, Jackson            10 Badger-MR            1:19.64    1:13.89 SILV   
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:16.20    1:16.38 SILV   
  4 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT              1:19.60    1:17.15 SILV   
  5 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:14.57    1:17.22 SILV   
  6 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:17.92    1:17.29 SILV   
  7 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:17.62    1:17.88 SILV   
  8 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:18.64    1:18.71        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:07.83    1:06.63 qZQ    
  2 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:08.09    1:07.38 qZQ    
  3 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:11.03    1:10.95 qSILV  
  4 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:13.26    1:12.37 qSILV  
  5 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:15.00    1:14.57 qSILV  
  6 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                1:13.82    1:14.74 qSILV  
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:16.92    1:15.27 qSILV  
  8 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:21.22    1:16.20 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:22.26    1:17.62 SILV   
 10 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:17.37    1:17.92 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:22.37    1:18.64        
 12 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT              1:26.62    1:19.50        
 13 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT              1:20.51    1:19.60        
 14 Boyer, Jackson            10 Badger-MR            1:20.75    1:19.64        
 15 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:24.54    1:22.88        
 16 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:31.36    1:23.40        
 17 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:32.52    1:23.79        
 18 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR        1:20.47    1:23.89        
 19 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:20.92    1:24.27        
 20 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:22.97    1:24.82        
 21 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR   1:33.98    1:24.99        
 22 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT              1:31.42    1:25.49        
 23 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              1:36.78    1:27.93        
 24 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:34.42    1:29.59        
 25 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:30.66    1:30.10        
 26 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:35.57    1:30.86        
 27 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:35.12    1:31.43        
 28 Saha, Nolan                9 COND-MR              1:43.90    1:33.50        
 29 Gibbons, Charlie P        10 Flying Dolphins-MR   1:35.12    1:34.48        
 30 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              1:43.53    1:35.38        
 31 Pettit, Jack T            10 COND-MR              1:28.00    1:37.56        
 32 Medard, Alex D            10 COND-MR              1:50.00    1:38.82        
 33 Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:36.62    1:39.21        
 34 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:49.15    1:39.47        
 35 Villone, Lou D            10 NYSA-MR              1:42.29    1:41.91        
 36 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:42.59    1:43.66        
 37 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:52.59    1:45.85        
 38 Januario, Alex P           9 NYSA-MR              3:00.52    1:48.84        
 39 Lusk, Mason B              9 NYSA-MR              1:49.99    1:49.19        
 40 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR              2:03.23    1:50.84        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  34.80      36.25 ZQ     
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                36.50      36.37 ZQ     
  3 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                38.45      38.88 SILV   
  4 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.59      40.29 SILV   
  5 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              40.74      40.79 SILV   
  6 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                41.57      41.35 SILV   
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.84      42.22 SILV   
  8 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                42.66      42.98        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                35.04      34.10 qZQ    
  2 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  35.32      34.80 qZQ    
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          35.99      35.32 qZQ    
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                36.03      36.50 qZQ    
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                37.78      38.11 qSILV  
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                40.60      38.45 qSILV  
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                38.95      39.84 qSILV  
  8 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.03      40.59 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              43.07      40.74 SILV   
 10 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                43.16      41.57 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aguilar, Oz               10 COND-MR                41.64      42.34 SILV   
 12 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                42.99      42.66 SILV   
 13 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                43.10      42.85 SILV   
 14 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     41.14      43.37        
 15 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                44.13      43.43        
 16 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                42.61      43.87        
 17 Medard, Alex D            10 COND-MR                55.00      43.89        
 18 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR                51.68      44.79        
 19 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                46.41      44.85        
 20 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     49.04      44.88        
 21 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     46.25      45.20        
 22 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     47.92      46.16        
 23 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR          44.08      46.38        
 24 Gibbons, Charlie P        10 Flying Dolphins-MR     50.36      46.78        
 25 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                47.23      46.85        
 26 Pettit, Jack T            10 COND-MR                50.65      48.00        
 27 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR     51.84      48.29        
 28 Villone, Lou D            10 NYSA-MR                52.11      48.40        
 29 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  51.98      49.19        
 30 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT                56.36      50.15        
 31 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR                54.09      51.44        
 32 O Hara, Jackson            9 COND-MR                56.08      52.14        
 33 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          55.04      53.52        
 34 Lusk, Mason B              9 NYSA-MR                52.88      54.91        
 35 Januario, Alex P           9 NYSA-MR                53.00      55.55        
 -- Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR     54.33         DQ        
      Multiple strokes
 -- Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     51.81         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:11.93    1:12.73 ZQ     
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:17.14    1:17.01 ZQ     
  3 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:18.54    1:20.04 JO     
  4 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                1:19.94    1:23.08 SILV   
  5 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:24.62    1:24.23 SILV   
  6 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:21.85    1:24.37 SILV   
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:24.46    1:25.46 SILV   
  8 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:24.37    1:26.58 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:15.43    1:11.93 qZQ    
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:14.45    1:17.14 qZQ    
  3 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:21.14    1:18.54 qZQ    
  4 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                1:20.74    1:19.94 qJO    
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:23.71    1:21.85 qSILV  
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:25.23    1:24.37 qSILV  
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:30.02    1:24.46 qSILV  
  8 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:26.13    1:24.62 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:26.25    1:25.15 SILV   
 10 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:25.97    1:25.50 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:29.01    1:25.93 SILV   
 12 Boyer, Jackson            10 Badger-MR            1:31.22    1:29.16 SILV   
 13 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:28.33    1:29.30 SILV   
 14 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:48.65    1:30.50 SILV   
 15 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR   1:28.07    1:31.97 SILV   
 16 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:36.19    1:32.94 SILV   
 17 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:33.24 SILV   
 18 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:33.02    1:33.96 SILV   
 19 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:29.75    1:34.48 SILV   
 20 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:47.10    1:34.49 SILV   
 21 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT              1:38.20    1:35.27 SILV   
 22 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT              1:44.89    1:36.61 SILV   
 23 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:41.47    1:37.40        
 24 Medard, Alex D            10 COND-MR              2:00.00    1:38.84        
 25 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT              1:49.55    1:40.09        
 26 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:41.41    1:40.19        
 27 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              2:04.87    1:40.91        
 28 Roy, Aryan                10 COND-MR              1:41.70    1:41.10        
 29 Saha, Nolan                9 COND-MR              2:02.55    1:41.83        
 30 Marinaccio, William A     10 COND-MR              2:02.48    1:42.80        
 31 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:51.06    1:43.98        
 32 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:53.59    1:45.45        
 33 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:45.58        
 34 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT              1:30.99    1:51.01        
 35 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR              2:11.23    1:51.12        
 36 Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:46.76    1:53.14        
 37 Januario, Alex P           9 NYSA-MR              3:15.52    1:53.52        
 38 Ferrara, Joseph M         10 COND-MR              1:49.52    1:54.67        
 39 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:59.84    1:54.88        
 40 Flynn, Gavin J             9 COND-MR              1:45.00    2:03.06        
 41 Pellumbi, Freddy           9 COND-MR              2:00.00    2:22.37        
 42 Avila, Dean A              9 COND-MR              2:10.00    2:22.98        
 -- Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR   1:45.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              2:02.99         DQ        
      Delay of meet
 -- Melnikov, Leon S           9 NYSA-MR              2:19.22         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                38.99      39.03 ZQ     
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          41.79      41.14 ZQ     
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR                44.11      43.12 JO     
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                44.63      44.68 SILV   
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                45.90      45.40 SILV   
  6 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                46.35      45.57 SILV   
  7 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                47.51      46.46 SILV   
  8 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  46.04      46.85 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                39.16      38.99 qZQ    
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          40.92      41.79 qZQ    
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR                46.10      44.11 qSILV  
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                45.32      44.63 qSILV  
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                45.36      45.90 qSILV  
  6 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  48.37      46.04 qSILV  
  7 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                49.65      46.35 qSILV  
  8 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                49.99      47.24 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                48.02      47.51 SILV   
 10 Erkal, Erez                9 Badger-MR              49.12      47.65 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              51.46      47.85 SILV   
 12 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                49.68      48.68        
 13 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     52.46      49.43        
 14 Emerson, Jonas A          10 COND-MR                45.00      50.16        
 15 Hau, Brad R               10 COND-MR                50.37      50.48        
 16 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:00.90      50.69        
 17 Saha, Nolan                9 COND-MR                58.95      51.15        
 18 Breslin, Zachary J        10 JG-NJ                  52.03      51.57        
 19 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT                56.01      51.59        
 20 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:03.97      51.80        
 21 Roy, Aryan                10 COND-MR                58.56      52.26        
 22 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                51.95      52.31        
 23 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     52.88      52.44        
 24 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     56.19      52.82        
 25 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  58.61      55.50        
 26 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT                53.76      57.52        
 27 Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:06.57      58.11        
 27 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:03.97      58.11        
 29 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                53.85      58.66        
 30 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:00.87      59.17        
 31 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          59.89      59.32        
 32 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR              1:03.23    1:02.53        
 33 Ferrara, Joseph M         10 COND-MR              1:14.14    1:02.81        
 -- Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     53.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     54.01         DQ        
      One hand touch
 -- Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                56.70         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Flynn, Gavin J             9 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Melnikov, Leon S           9 NYSA-MR              1:06.23         DQ        
      Scissors kick
 -- Januario, Alex P           9 NYSA-MR              1:30.52         DQ        
      One hand touch
 -- Avila, Dean A              9 COND-MR              1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     55.49         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:35.16    1:35.21 SILV   
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:34.15    1:35.60 SILV   
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:38.03    1:37.08 SILV   
  4 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:51.08    1:48.04 SILV   
  5 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:50.02    1:49.86        
  6 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              2:17.47    2:16.12        
 -- Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              1:50.36         DQ        
      Butterfly kick
 -- Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:57.29         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:23.47    1:23.86 qZQ    
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              2:02.00    1:34.15 qJO    
  3 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:30.00    1:35.16 qSILV  
  4 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:38.57    1:38.03 qSILV  
  5 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:43.99    1:41.72 qSILV  
  6 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:56.79    1:50.02 q      
  7 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              2:12.27    1:50.36 q      
  8 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:51.43    1:51.08 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gibbons, Charlie P        10 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:55.63        
 10 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:50.23    1:57.29        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Villone, Lou D            10 NYSA-MR              3:02.95    2:12.11        
 12 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:51.64    2:17.47        
 -- Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   2:01.27         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              2:15.99         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.46      40.19 SILV   
  2 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     41.01      40.40 SILV   
  3 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                43.09      40.58 SILV   
  4 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              39.64      40.66 SILV   
  5 Kim, Jay                  10 COND-MR                42.74      42.02 SILV   
  6 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                41.81      42.89 SILV   
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                42.03      44.83        
 -- Hau, Brad R               10 COND-MR                45.62         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                33.73      34.42 qZQ    
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          35.09      34.46 qZQ    
  3 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  36.37      38.01 qSILV  
  4 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              44.02      39.64 qSILV  
  5 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                44.24      40.46 qSILV  
  6 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                41.08      40.74 qSILV  
  7 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     42.28      41.01 qSILV  
  8 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                41.46      41.81 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.90      42.03 SILV   
 10 Kim, Jay                  10 COND-MR                43.90      42.74 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                44.05      43.09 SILV   
 12 Hau, Brad R               10 COND-MR                51.75      45.62        
 13 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     48.14      46.35        
 14 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     59.60      46.55        
 15 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                57.95      47.68        
 16 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:00.81      48.47        
 17 Auletta, Aidan J          10 COND-MR                59.65      50.04        
 18 Pettit, Jack T            10 COND-MR                50.34      52.80        
 19 Saha, Nolan                9 COND-MR                53.84      53.81        
 20 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:02.00      54.14        
 21 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  51.86    1:00.70        
 22 Lusk, Mason B              9 NYSA-MR              1:20.95    1:03.22        
 23 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR                59.23    1:04.98        
 24 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:04.32    1:06.33        
 -- Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                47.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:20.59    1:21.19 ZQ     
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:27.51    1:25.46 JO     
  3 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:27.45    1:25.90 SILV   
  4 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:27.67    1:26.26 SILV   
  5 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:36.00    1:35.32 SILV   
  6 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:35.89    1:35.82 SILV   
  7 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:44.95    1:42.70        
 -- Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:38.72         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:30.34    1:20.59 qZQ    
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:23.56    1:27.45 qSILV  
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:28.33    1:27.51 qSILV  
  4 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:21.88    1:27.67 qSILV  
  5 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:37.01    1:35.89 qSILV  
  6 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:40.28    1:36.00 qSILV  
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:36.69    1:38.72 q      
  8 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:51.02    1:44.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              1:52.44    1:45.98        
 10 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:51.53    1:49.89        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   2:17.31    2:01.57        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:19.01    1:18.91 JO     
  2 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:26.42    1:26.40 SILV   
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:26.22    1:27.26 SILV   
  4 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:27.22    1:28.96        
  5 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:34.94    1:31.29        
  6 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:32.43    1:31.55        
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:25.84    1:33.17        
  8 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:35.92    1:36.25        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:13.96    1:17.97 qJO    
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:12.00    1:19.01 qJO    
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:31.18    1:25.46 qSILV  
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:27.19    1:25.84 qSILV  
  4 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:27.20    1:25.84 qSILV  
  6 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:29.50    1:26.22 qSILV  
  7 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:29.00    1:26.42 qSILV  
  8 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:33.94    1:27.22 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR        1:28.17    1:29.69        
 10 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:34.95    1:32.43        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:37.65    1:34.94        
 12 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:44.35    1:35.08        
 13 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:46.18    1:35.92        
 14 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:38.37    1:35.93        
 15 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:43.42    1:38.70        
 16 Saha, Nolan                9 COND-MR              2:00.17    1:42.32        
 17 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                1:49.45    1:47.00        
 18 O Hara, Jackson            9 COND-MR              2:14.47    1:51.08        
 19 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              2:00.00    1:52.63        
 -- Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:57.92         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:59.99         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:47.99  CUST Custom
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              2:25.47    2:26.52 ZQ     
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              2:40.00    2:31.07 JO     
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              2:35.19    2:37.07 CUST   
  4 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              2:46.83    3:05.86        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  10&U ZQ
              6:44.99  10&U JO
              7:05.99  10&U SILV
              7:26.99  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  7:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT              6:41.54    6:15.21 ZQ     
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              7:00.77    6:28.66 JO     
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  10&U ZQ
              2:51.99  10&U JO
              3:13.19  10&U CUST Custom
              3:13.99  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  3:13.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              2:43.00    2:39.53 ZQ     
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              2:42.49    2:44.80 ZQ     
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              3:26.34    3:04.48 CUST   
  4 Kim, Jay                  10 COND-MR              3:11.98    3:04.61 CUST   
  5 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              3:19.34    3:08.50 CUST   
  6 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              3:13.13    3:15.89        
  7 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ        3:11.40    3:21.19        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                27.24      27.54 JO     
  2 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              28.72      28.54 SILV   
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                28.87      28.69 SILV   
  4 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                29.09      28.99 SILV   
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             28.93      29.10 SILV   
  6 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                29.04      29.26 SILV   
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                28.83      29.66 SILV   
 -- Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  28.33         DQ        
      False start
B - Final
  9 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              29.65      29.10 SILV   
 10 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              29.44      29.16 SILV   
 11 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                29.72      29.45 SILV   
 12 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                29.78      29.61 SILV   
 13 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                29.36      29.62 SILV   
 14 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                29.30      29.72 SILV   
 15 Bloete, James             12 COND-MR                29.94      29.88 SILV   
 16 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                30.38      31.56        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                26.62      27.24 qJO    
  2 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  28.13      28.33 qSILV  
  3 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              28.71      28.72 qSILV  
  4 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                31.33      28.83 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                28.18      28.87 qSILV  
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             29.50      28.93 qSILV  
  7 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                29.34      29.04 qSILV  
  8 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                32.24      29.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                29.50      29.30 qSILV  
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                29.51      29.36 qSILV  
 11 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              29.47      29.44 qSILV  
 12 Salek, Filip              12 JG-NJ                  30.84      29.61 qSILV  
 13 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              29.39      29.65 qSILV  
 14 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                29.35      29.72 qSILV  
 15 Hill, Matthew m           12 Middies-MR             29.18      29.73 qSILV  
 16 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                29.24      29.78 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bloete, James             12 COND-MR                29.60      29.94 SILV   
 18 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                33.14      30.38 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR     29.86      30.40 SILV   
 20 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                30.45      30.46 SILV   
 21 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              30.39      30.87        
 22 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR              30.58      30.88        
 23 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                31.26      30.89        
 24 Avila, Dominic V          12 COND-MR                31.24      31.02        
 25 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                31.29      31.39        
 26 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          30.04      31.69        
 27 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                31.70      32.00        
 28 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                31.24      32.17        
 29 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR              31.29      32.40        
 30 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              31.56      32.45        
 31 Morris, Ryan M            12 COND-MR                32.46      32.58        
 32 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR                30.71      32.63        
 33 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                  33.82      32.82        
 34 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR     32.51      32.83        
 35 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              33.65      32.92        
 36 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          33.38      33.00        
 37 Andrew, Daniel K          11 COND-MR                33.62      33.07        
 38 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR                32.76      33.30        
 39 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT                32.86      33.62        
 40 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                33.52      33.78        
 41 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     35.39      33.97        
 42 Bender, Jake B            12 COND-MR                37.20      34.07        
 43 Zhang, Aaron A            11 Badger-MR              35.90      34.13        
 44 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                34.14      34.28        
 45 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT                35.14      34.37        
 46 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                34.02      34.45        
 47 Du, Christopher R         12 ZEUS-CT                36.70      34.73        
 48 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR                34.88      34.75        
 49 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                34.78      34.84        
 50 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                35.93      35.12        
 51 Graham, Myles T           11 NYSA-MR                38.63      35.91        
 52 lim, Derek S              11 NYSA-MR                38.32      36.79        
 53 Puskas, Patrik B          12 NYSA-MR                35.62      37.22        
 54 Traitz, River J           11 NYSA-MR                38.48      37.55        
 55 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     36.77      38.08        
 56 McMullen, Liam J          12 COND-MR                36.43      39.06        
 57 Berkovitch, David         11 COND-MR                47.61      44.76        
 58 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR                41.42      45.57        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                59.30      58.11 ZQ     
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:01.87    1:00.19 SILV   
  3 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            1:05.04    1:02.85 SILV   
  4 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:06.74    1:04.79 SILV   
  5 Bloete, James             12 COND-MR              1:07.78    1:05.06 SILV   
  6 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:07.90    1:05.60 SILV   
  7 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:07.20    1:05.98 SILV   
B - Final
  9 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:08.57    1:08.19        
 10 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:09.43    1:08.65        
 11 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:13.25    1:10.05        
 12 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:13.51    1:12.28        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                58.85      59.30 qJO    
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:01.58    1:01.87 qSILV  
  3 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:15.53    1:03.16 qSILV  
  4 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:04.65    1:03.48 qSILV  
  5 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR   1:05.25    1:04.40 qSILV  
  6 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            1:05.51    1:05.04 qSILV  
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:11.08    1:05.46 qSILV  
  8 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:05.82    1:05.56 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:05.51    1:06.12 qSILV  
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:07.73    1:06.74 qSILV  
 11 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:07.63    1:07.20 q      
 12 Salek, Filip              12 JG-NJ                1:07.46    1:07.41 q      
 13 Bloete, James             12 COND-MR              1:21.59    1:07.78 q      
 14 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:09.29    1:07.90 q      
 15 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:07.87    1:08.00 q      
 16 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:06.06    1:08.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:07.08    1:08.57        
 18 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:09.10    1:08.83        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:11.22    1:09.43        
 20 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:12.50    1:09.55        
 21 Loveless, Ryan            11 Badger-MR            1:09.69    1:09.88        
 22 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:10.62    1:10.23        
 23 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:11.82    1:10.52        
 24 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              1:13.07    1:11.18        
 25 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR            1:10.31    1:11.99        
 26 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:13.49    1:13.25        
 27 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:10.20    1:13.34        
 28 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:10.67    1:13.51        
 29 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:12.49    1:13.53        
 30 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              1:14.20    1:13.64        
 31 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                1:14.78    1:13.71        
 32 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:14.27    1:13.96        
 33 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:13.00    1:14.07        
 34 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:17.31    1:15.13        
 35 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:19.94    1:15.17        
 36 Roonprapunt, Jesse        12 Flying Dolphins-MR   1:13.25    1:15.31        
 37 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR              1:16.48    1:15.66        
 38 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:16.31    1:15.79        
 39 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:17.98    1:16.57        
 40 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT              1:16.18    1:16.61        
 41 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR           1:14.66    1:16.66        
 42 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:18.35    1:17.04        
 43 Zhang, Darren             11 NYSA-MR              1:19.38    1:17.90        
 44 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:19.34    1:18.93        
 45 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR              1:19.05    1:22.58        
 46 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:17.57    1:22.59        
 47 Graham, Myles T           11 NYSA-MR              1:35.35    1:23.01        
 48 Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR              1:29.92    1:23.02        
 49 lim, Derek S              11 NYSA-MR              1:31.91    1:23.21        
 50 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR   1:29.48    1:25.02        
 51 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:29.25    1:25.52        
 52 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:44.87    1:27.07        
 53 McMullen, Liam J          12 COND-MR              1:24.36    1:27.31        
 54 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR              1:28.00    1:40.28        
 55 Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR              2:09.75    2:13.21        
 -- Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            1:02.29         DQ        
      False start
 -- Otten, Charlie A          12 JG-NJ                1:15.51        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:23.19  CUST Custom
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:11.31    2:07.89 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:12.00    2:08.17 ZQ     
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           2:12.76    2:16.26 CUST   
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:19.90    2:17.15 CUST   
  5 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:20.78    2:18.27 CUST   
  6 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            2:27.06    2:20.00 CUST   
  7 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:22.09    2:23.32 SILV   
  8 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:30.06    2:30.32        
B - Final
  9 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:30.36    2:27.81        
 10 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:34.02    2:29.81        
 11 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              2:37.95    2:37.21        
 12 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              2:41.23    2:41.88        
 13 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR              2:33.28    2:44.55        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:23.19  CUST Custom
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:15.56    2:11.31 qCUST  
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:09.28    2:12.00 qCUST  
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           2:17.82    2:12.76 qCUST  
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:19.91    2:19.90 qCUST  
  5 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:22.05    2:20.78 qCUST  
  6 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:23.19    2:22.09 qCUST  
  7 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            2:23.14    2:27.06 q      
  8 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:36.45    2:30.06 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:25.04    2:30.36 q      
 10 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR              2:29.96    2:33.28 q      
 11 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:22.34    2:34.02 q      
 12 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              2:38.88    2:37.95 q      
 13 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              2:47.74    2:41.23 q      
 14 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   2:23.19    2:47.03 q      
 -- Hill, Matthew m           12 Middies-MR           2:28.15         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:27.49  11-12 CUST Custom
              6:31.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  6:27.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              6:30.96    6:04.41 CUST   
  2 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              6:17.74    6:17.39 CUST   
  3 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              6:19.19    6:27.76 SILV   
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              6:43.25    6:31.70 SILV   
  5 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              6:59.99    6:40.12        
 -- Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              5:47.55        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.52      30.03 ZQ     
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                34.53      33.53 SILV   
  3 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                35.54      33.68 SILV   
  4 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                33.87      35.25 SILV   
  5 Barry, Cian N             11 NYSA-MR                36.33      35.46 SILV   
  6 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR              36.68      36.49        
  7 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              36.70      37.61        
B - Final
  9 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                36.76      36.58        
 10 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR     36.75      36.61        
 11 Bender, Jake B            12 COND-MR                36.83      36.94        
 12 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                37.50      38.08        
 13 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              36.72      38.12        
 14 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                38.17      38.92        
 15 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              38.14      39.53        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.36      31.52 qJO    
  2 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  33.70      33.00 qSILV  
  3 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                35.96      33.87 qSILV  
  4 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                34.20      34.53 qSILV  
  5 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                34.80      34.67 qSILV  
  6 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              35.48      34.89 qSILV  
  7 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                35.36      35.33 qSILV  
  8 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                34.82      35.54 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barry, Cian N             11 NYSA-MR                35.91      36.33 q      
 10 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR              37.62      36.68 q      
 11 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              37.74      36.70 q      
 12 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              36.28      36.72 q      
 13 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR     36.39      36.75 q      
 14 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                36.09      36.76 q      
 15 Bender, Jake B            12 COND-MR                36.91      36.83 q      
 16 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                36.82      37.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morris, Ryan M            12 COND-MR                38.44      37.79        
 18 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              38.63      38.14        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                39.33      38.17        
 20 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR                39.22      39.42        
 21 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR              38.10      39.63        
 22 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          41.91      40.25        
 23 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR                40.04      40.40        
 24 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                40.54      40.69        
 25 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              41.36      40.98        
 26 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR     41.21      41.26        
 27 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR                42.58      41.37        
 28 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                42.18      42.40        
 29 Prashad, Varun S          11 COND-MR                48.90      44.61        
 30 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                47.10      45.06        
 31 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR     46.24      45.37        
 32 McMullen, Liam J          12 COND-MR                42.21      46.28        
 33 Graham, Myles T           11 NYSA-MR                44.32      46.34        
 34 Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR                48.03      47.08        
 35 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR                56.14      55.29        
 36 Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR                58.90    1:03.26        
 -- Zhu, Jonathan             11 COND-MR                42.14         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Otten, Charlie A          12 JG-NJ                  37.73        DFS        
      Declared false start
 -- Otten, Vince J            12 JG-NJ                  43.58        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:11.50    1:08.34 JO     
  2 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              1:08.14    1:09.63 SILV   
  3 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:10.19    1:12.15 SILV   
  4 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:14.46    1:12.48 SILV   
  5 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:13.84    1:14.30 SILV   
  6 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:14.64    1:14.52 SILV   
  7 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:16.05    1:15.47 SILV   
  8 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:16.09    1:17.04 SILV   
B - Final
  9 Murphy, Cormac D          12 COND-MR              1:17.17    1:16.08 SILV   
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:17.76    1:17.47 SILV   
 11 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:16.40    1:17.85        
 12 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:18.36    1:18.35        
 13 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:18.80    1:18.63        
 14 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:18.97    1:19.34        
 15 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:17.77    1:19.56        
 16 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:19.07    1:21.31        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              1:11.96    1:08.14 qJO    
  2 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:10.75    1:10.19 qSILV  
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:12.62    1:11.50 qSILV  
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:15.12    1:13.84 qSILV  
  5 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:22.70    1:14.46 qSILV  
  6 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:16.96    1:14.64 qSILV  
  7 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:16.28    1:16.05 qSILV  
  8 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:17.21    1:16.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:21.77    1:16.40 qSILV  
 10 Murphy, Cormac D          12 COND-MR              1:19.64    1:17.17 qSILV  
 11 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:19.41    1:17.76 q      
 12 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:20.19    1:17.77 q      
 13 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:19.63    1:18.36 q      
 14 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:19.75    1:18.80 q      
 15 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:26.42    1:18.97 q      
 16 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:19.20    1:19.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              1:23.51    1:19.30        
 18 Loveless, Ryan            11 Badger-MR            1:22.38    1:19.96        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:22.95    1:21.26        
 20 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:22.33    1:22.71        
 21 Avila, Dominic V          12 COND-MR              1:25.08    1:22.75        
 22 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:36.95    1:23.52        
 23 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:26.35    1:23.88        
 24 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:25.43    1:23.94        
 25 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:23.89    1:24.56        
 26 Du, Christopher R         12 ZEUS-CT              1:36.36    1:24.61        
 27 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              1:32.22    1:25.62        
 28 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:29.34    1:25.79        
 29 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:29.51    1:26.38        
 30 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:28.90    1:27.79        
 31 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR              1:29.42    1:28.29        
 32 Andrew, Daniel K          11 COND-MR              1:31.91    1:28.90        
 33 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:33.96    1:30.01        
 34 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR            1:26.04    1:30.84        
 35 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:30.04    1:31.19        
 36 McMullen, Liam J          12 COND-MR              1:33.81    1:33.84        
 37 Puskas, Patrik B          12 NYSA-MR              1:34.44    1:35.18        
 38 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:53.11    1:35.70        
 39 lim, Derek S              11 NYSA-MR              1:45.09    1:36.16        
 40 Prashad, Varun S          11 COND-MR              1:52.14    1:39.57        
 41 Graham, Myles T           11 NYSA-MR              1:55.63    1:48.04        
 42 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR              1:53.52    2:07.68        
 -- Berkovitch, David         11 COND-MR              2:10.80         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:40.29  CUST Custom
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:34.58    2:33.62 CUST   
  2 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:44.59    2:42.93        
  3 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:46.82    2:47.88        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:40.29  CUST Custom
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR   2:32.57    2:21.63 qZQ    
  2 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:39.04    2:34.58 qCUST  
  3 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              2:51.29    2:40.84 qSILV  
  4 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:40.29    2:44.59 q      
  5 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:50.50    2:46.82 q      
  6 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   2:40.29    2:55.02 q      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              36.22      35.71 JO     
  2 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                36.69      35.72 JO     
  3 Bloete, James             12 COND-MR                37.93      37.62 SILV   
  4 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                38.66      37.63 SILV   
  5 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                38.48      37.82 SILV   
  6 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                38.22      38.43 SILV   
  7 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                38.48      38.90 SILV   
  8 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          38.62      39.44 SILV   
B - Final
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                39.22      38.63 SILV   
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          39.98      40.38        
 11 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                43.61      40.59        
 12 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                42.61      41.80        
 13 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT                44.51      44.72        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             36.09      34.63 qZQ    
  2 Salek, Filip              12 JG-NJ                  36.12      36.06 qJO    
  3 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              38.00      36.22 qJO    
  4 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                35.98      36.69 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                36.29      37.04 qSILV  
  6 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR     37.03      37.25 qSILV  
  7 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              37.59      37.37 qSILV  
  8 Bloete, James             12 COND-MR                39.08      37.93 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                39.77      38.22 qSILV  
 10 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                40.79      38.48 qSILV  
 10 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                40.10      38.48 qSILV  
 12 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          38.82      38.62 qSILV  
 13 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                41.60      38.66 qSILV  
 14 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                41.20      39.22 qSILV  
 15 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                  40.39      39.29 qSILV  
 16 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          40.48      39.98 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR     41.17      40.63        
 18 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                41.43      40.98        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                46.90      42.61        
 20 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                41.87      43.61        
 21 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     45.65      43.76        
 22 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT                47.15      44.51        
 23 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                46.63      44.77        
 24 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR             45.76      45.14        
 25 Zhu, Jonathan             11 COND-MR                45.00      45.27        
 26 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                48.97      45.69        
 27 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR                43.98      45.92        
 28 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              44.79      46.15        
 29 Roonprapunt, Jesse        12 Flying Dolphins-MR     47.23      46.73        
 30 Bender, Jake B            12 COND-MR                50.86      46.81        
 31 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              43.87      47.18        
 32 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR                47.12      48.22        
 33 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                48.15      48.84        
 34 Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR                50.37      49.17        
 35 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                46.71      49.24        
 36 Prashad, Varun S          11 COND-MR                55.10      50.02        
 37 lim, Derek S              11 NYSA-MR                57.32      52.13        
 -- McCaffrey, Declan M       12 COND-MR              1:23.11         DQ        
 -- Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR                56.61         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Coffey, Finn G            12 COND-MR                50.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT                44.78         DQ        
      Two strokes under water
 -- Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR              1:17.01         DQ        
      Arms past hipline
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  33.36        DFS        
      Declared false start
 -- Otten, Vince J            12 JG-NJ                  46.57        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:16.17    1:15.56 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:17.00    1:15.83 ZQ     
  3 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:18.40    1:18.84 JO     
  4 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:20.38    1:19.31 SILV   
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:19.97    1:19.84 SILV   
  6 Bloete, James             12 COND-MR              1:20.98    1:20.92 SILV   
  7 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:21.41    1:21.18 SILV   
  8 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:22.01    1:23.68 SILV   
B - Final
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:25.70    1:23.32 SILV   
 10 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:25.77    1:24.25 SILV   
 11 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:25.42    1:25.19 SILV   
 12 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:28.01    1:26.11 SILV   
 13 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:30.92    1:27.49        
 14 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:27.29    1:27.64        
 15 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:31.67    1:31.38        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:19.79    1:16.17 qZQ    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:18.36    1:17.00 qJO    
  3 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:25.03    1:18.40 qJO    
  4 Salek, Filip              12 JG-NJ                1:19.38    1:19.27 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:21.71    1:19.97 qSILV  
  6 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:19.72    1:20.38 qSILV  
  7 Bloete, James             12 COND-MR              1:24.61    1:20.98 qSILV  
  8 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:22.13    1:21.41 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:23.38    1:22.01 qSILV  
 10 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:26.01    1:25.42 qSILV  
 11 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:28.67    1:25.70 qSILV  
 12 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:28.59    1:25.77 qSILV  
 13 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:45.36    1:27.29 q      
 14 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                1:27.00    1:27.84 q      
 15 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:28.57    1:27.92 q      
 16 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:25.57    1:28.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:50.25    1:30.92        
 18 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:23.20    1:31.04        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:32.00    1:31.67        
 20 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:34.16    1:33.70        
 21 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:42.24    1:36.24        
 22 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              1:43.44    1:39.05        
 23 Loveless, Ryan            11 Badger-MR            1:39.52    1:40.80        
 24 Prashad, Varun S          11 COND-MR              2:00.00    1:44.51        
 25 Zhang, Aaron A            11 Badger-MR            1:53.84    1:44.80        
 26 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR              1:45.57    1:45.03        
 27 Puskas, Patrik B          12 NYSA-MR              1:44.95    1:51.64        
 -- Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR              2:01.33         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:00.99  CUST Custom
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:45.83    2:43.35 ZQ     
  2 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              2:56.56    2:49.89 ZQ     
  3 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:56.29    2:51.90 ZQ     
  4 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        2:58.40    3:00.35 CUST   
  5 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR              3:17.31    3:15.59        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:00.99  CUST Custom
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR   3:00.99    2:34.56 qZQ    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:50.63    2:45.83 qZQ    
  3 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:58.48    2:56.29 qCUST  
  4 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              2:48.85    2:56.56 qCUST  
  5 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        2:56.26    2:58.40 qCUST  
  6 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR   3:00.99    3:04.45 q      
  7 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              3:11.29    3:05.75 q      
  8 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   3:00.99    3:10.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              3:15.99    3:15.73 q      
 10 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR              3:09.53    3:17.31 q      
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                2:47.24        DFS        
      Declared false start
 -- Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:58.88        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             29.11      29.11 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                30.01      29.19 ZQ     
  3 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.60      31.08 SILV   
  4 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                32.00      31.25 SILV   
  5 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              32.09      31.76 SILV   
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             32.23      31.90 SILV   
  7 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                32.31      32.28 SILV   
B - Final
  9 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                32.86      32.49 SILV   
 10 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              33.56      32.78 SILV   
 11 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                33.70      33.33 SILV   
 12 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                33.60      33.34 SILV   
 13 Bloete, James             12 COND-MR                33.65      33.48 SILV   
 14 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                33.35      34.21 SILV   
 15 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          33.95      34.56 SILV   
 16 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                34.18      36.21        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             28.31      29.11 qZQ    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                29.55      30.01 qZQ    
  3 Hill, Matthew m           12 Middies-MR             30.21      31.35 qSILV  
  4 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                32.87      31.60 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                31.53      32.00 qSILV  
  6 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              32.89      32.09 qSILV  
  7 Salek, Filip              12 JG-NJ                  32.72      32.21 qSILV  
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             31.80      32.23 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                35.28      32.31 qSILV  
 10 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                33.53      32.86 qSILV  
 11 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                33.92      33.35 qSILV  
 12 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              33.04      33.56 qSILV  
 13 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                34.46      33.60 qSILV  
 14 Bloete, James             12 COND-MR                39.70      33.65 qSILV  
 15 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                35.23      33.70 qSILV  
 16 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          35.05      33.95 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                38.17      34.18 SILV   
 18 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                37.31      34.24 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR     35.87      34.78        
 20 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                39.76      36.01        
 21 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR              36.34      36.06        
 22 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              42.37      36.14        
 23 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                35.73      36.20        
 24 Bender, Jake B            12 COND-MR                39.34      36.85        
 25 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                  38.02      38.23        
 26 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                39.04      38.62        
 27 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          40.64      39.35        
 28 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                38.32      39.74        
 29 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              40.80      40.17        
 30 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                41.44      40.69        
 31 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     47.21      41.14        
 32 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                41.81      41.53        
 33 Morris, Ryan M            12 COND-MR                42.75      41.74        
 34 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                40.48      42.50        
 35 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                45.60      42.57        
 36 Andrew, Daniel K          11 COND-MR                45.04      42.82        
 37 Du, Christopher R         12 ZEUS-CT                50.67      43.72        
 38 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              44.88      44.93        
 39 McMullen, Liam J          12 COND-MR                50.13      46.74        
 40 Traitz, River J           11 NYSA-MR                52.15      48.32        
 41 Zhang, Aaron A            11 Badger-MR              53.48      50.92        
 42 Prashad, Varun S          11 COND-MR                50.00      56.96        
 -- Berkovitch, David         11 COND-MR                59.10         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Avila, Dominic V          12 COND-MR                36.22         DQ        
      Alternating Kick
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  32.96         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT                43.05         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  39.11         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:05.79    1:05.36 ZQ     
  2 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:14.84    1:13.77 SILV   
  3 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:18.83    1:14.95 SILV   
  4 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:21.35    1:18.77        
  5 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:19.12        
  6 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:21.82    1:19.78        
  7 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:24.63    1:24.20        
B - Final
  9 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:31.50    1:28.23        
 10 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:30.34    1:32.42        
 11 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:46.11    1:44.54        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:05.93    1:05.79 qZQ    
  2 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:09.93    1:08.93 qJO    
  3 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:19.29    1:14.84 qSILV  
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            1:16.87    1:14.96 qSILV  
  5 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.94    1:17.42 qSILV  
  6 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:21.66    1:18.83 q      
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:40.08    1:19.81 q      
  8 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:20.28    1:20.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:21.96    1:21.35 q      
 10 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:22.02    1:21.82 q      
 11 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:19.11    1:23.79 q      
 12 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:31.01    1:24.63 q      
 13 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:30.13    1:27.92 q      
 14 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:33.40    1:30.34 q      
 15 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:32.40    1:31.50 q      
 16 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:57.63    1:46.11 q      
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:43.99  CUST Custom
              2:45.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              2:40.67    2:30.12 ZQ     
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:07.92    1:07.93 JO     
  2 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:13.60    1:12.37 SILV   
  3 Bloete, James             12 COND-MR              1:13.30    1:12.60 SILV   
  4 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:13.97    1:13.24 SILV   
  5 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:13.97    1:13.36 SILV   
  6 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:15.01    1:13.68 SILV   
B - Final
  9 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:16.44    1:14.51 SILV   
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:15.61    1:17.09 SILV   
 11 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:18.31    1:18.32        
 12 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:17.20    1:18.37        
 13 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:19.43    1:21.87        
 14 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:23.69    1:24.02        
 15 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:25.41    1:24.25        
 16 Zhang, Darren             11 NYSA-MR              1:23.68    1:25.53        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:09.83    1:07.34 qJO    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:08.76    1:07.92 qJO    
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:14.49    1:11.86 qSILV  
  4 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:12.06    1:12.18 qSILV  
  5 Salek, Filip              12 JG-NJ                1:12.73    1:13.16 qSILV  
  6 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                1:19.29    1:13.30 qSILV  
  6 Bloete, James             12 COND-MR              1:17.09    1:13.30 qSILV  
  8 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:16.68    1:13.60 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:16.60    1:13.97 qSILV  
  9 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:16.02    1:13.97 qSILV  
 11 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:13.94    1:15.01 qSILV  
 12 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:26.87    1:15.51 qSILV  
 13 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:22.31    1:15.61 qSILV  
 14 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:30.53    1:16.44 qSILV  
 15 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:19.70    1:17.20 q      
 16 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:21.26    1:18.31 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:21.15    1:18.88        
 18 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:24.64    1:19.43        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:29.25    1:22.77        
 20 Zhang, Darren             11 NYSA-MR              1:25.28    1:23.68        
 21 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:28.55    1:23.69        
 21 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:29.19    1:23.69        
 23 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR           1:24.59    1:23.81        
 23 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:22.67    1:23.81        
 25 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:31.15    1:25.41        
 26 Roonprapunt, Jesse        12 Flying Dolphins-MR   1:29.73    1:25.78        
 27 Zhu, Jonathan             11 COND-MR              1:45.00    1:26.38        
 28 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              1:26.93    1:26.88        
 29 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:29.72    1:27.76        
 30 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:31.43    1:28.95        
 31 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:29.68    1:29.51        
 32 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:38.42    1:36.41        
 33 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR   1:41.24    1:37.65        
 34 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:48.05    1:38.13        
 35 McMullen, Liam J          12 COND-MR              1:47.44    1:44.44        
 36 Prashad, Varun S          11 COND-MR              1:49.47    1:46.43        
 -- Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:30.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                1:12.64        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Otten, Vince J            12 JG-NJ                1:32.29        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Otten, Charlie A          12 JG-NJ                1:30.17        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  11-12 ZQ
              2:27.99  11-12 JO
              2:44.19  11-12 CUST Custom
              2:47.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:44.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:26.06    2:23.43 ZQ     
  2 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              2:35.14    2:30.17 CUST   
  3 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:42.92    2:34.78 CUST   
  4 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              2:43.70    2:41.31 CUST   
  5 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              3:03.03    2:42.05 CUST   
  6 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:45.48    2:44.08 CUST   
  7 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              3:05.85    2:54.83        
  8 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              3:07.95    2:59.53        
  9 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              3:07.21    3:02.43        
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:46.39  11-12 CUST Custom
              5:52.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  5:46.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              5:32.30    5:10.46 JO     
  2 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              5:59.11    5:51.22 SILV   
 -- Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              5:09.28        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                23.19      23.00 METS   
  2 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                23.87      23.22 ZQ     
  3 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR                24.95      24.64 ZQ     
  4 Campbell, Liam            13 Badger-MR              24.55      24.86 SILV   
  5 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                25.53      25.68 SILV   
  6 Fine, Evan                13 Badger-MR              25.82      26.10 SILV   
B - Final
  9 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR                26.34      25.69 SILV   
 10 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                  26.20      25.74 SILV   
 11 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                26.01      25.84 SILV   
 12 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              26.36      25.87 SILV   
 13 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                26.22      26.26 SILV   
 14 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ                27.06      26.63 SILV   
 15 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR                27.05      27.13        
 16 Hill, Drew A              14 Middies-MR             26.98      28.00        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                22.95      23.19 qZQ    
  2 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                23.76      23.87 qZQ    
  3 Campbell, Liam            13 Badger-MR              24.75      24.55 qZQ    
  4 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR                25.57      24.95 qSILV  
  5 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             25.25      25.15 qSILV  
  6 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              24.85      25.35 qSILV  
  7 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR     24.99      25.47 qSILV  
  8 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                25.19      25.53 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fine, Evan                13 Badger-MR              26.28      25.82 qSILV  
 10 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                24.84      26.01 qSILV  
 11 Mackinnon, Colin R        14 Flying Dolphins-MR     25.35      26.16 qSILV  
 12 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                  27.23      26.20 qSILV  
 13 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                26.05      26.22 qSILV  
 14 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR                27.70      26.34 qSILV  
 15 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              26.40      26.36 qSILV  
 16 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          26.34      26.44 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hill, Drew A              14 Middies-MR             27.30      26.98        
 18 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR                27.07      27.05        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ                27.06      27.06        
 20 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR                27.92      27.63        
 21 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR     28.19      27.67        
 22 Terri, Julian K           13 Middies-MR             27.21      27.78        
 23 Sanchez, Erick S          13 COND-MR                27.61      27.87        
 24 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                  27.83      28.00        
 25 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR             27.54      28.02        
 26 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT                27.61      28.15        
 27 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT                28.29      28.23        
 28 Minchak, Michael R        13 JG-NJ                  28.78      28.39        
 29 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR                29.54      28.46        
 30 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR     30.29      28.67        
 31 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                29.28      28.73        
 32 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR                28.81      28.94        
 33 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR             28.08      28.95        
 34 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR     28.81      29.20        
 35 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR     30.77      30.78        
 36 Ruiseal, Seamas P         13 COND-MR                32.25      30.99        
 37 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR     31.98      31.15        
 38 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR                32.80      31.29        
 39 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT                32.06      31.98        
 40 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ          32.92      32.27        
 41 Romley, Hayes C           13 Badger-MR              33.60      33.45        
 42 Breslin, James C          13 JG-NJ                  33.38      33.72        
 43 Newman, Jonathan L        13 COND-MR                37.59      34.75        
 44 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR     36.22      34.81        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                52.06      50.38 JO     
  2 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                50.26      50.70 JO     
  3 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                55.11      54.94 SILV   
  4 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              58.59      56.81 SILV   
  5 Fine, Evan                13 Badger-MR              57.63      57.41 SILV   
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR                58.16      57.92 SILV   
  7 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                58.63    1:00.65        
B - Final
  9 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:00.85    1:00.29        
 10 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:02.61    1:00.63        
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:02.04    1:02.06        
 12 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:04.31    1:05.16        
 13 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:03.69    1:05.96        
 14 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:02.18    1:06.51        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                50.31      50.26 qJO    
  2 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                51.08      52.06 qJO    
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              53.77      54.67 qSILV  
  4 Campbell, Liam            13 Badger-MR              56.19      54.81 qSILV  
  5 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                54.12      55.11 qSILV  
  6 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             56.60      55.50 qSILV  
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          59.03      57.55 qSILV  
  8 Fine, Evan                13 Badger-MR              58.34      57.63 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR                57.56      58.16 qSILV  
 10 Vollaro, Thomas A         13 Middies-MR             56.72      58.52 qSILV  
 11 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              58.13      58.59 qSILV  
 12 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                58.95      58.63 qSILV  
 13 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ                57.88      58.73 qSILV  
 14 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR                58.48      59.10 qSILV  
 15 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          57.50      59.69 q      
 16 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:02.41    1:00.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR             58.04    1:01.14        
 18 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:07.75    1:01.84        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zhang, Derrick            14 Middies-MR           1:09.59    1:01.90        
 20 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:03.30    1:02.04        
 21 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:07.72    1:02.18        
 22 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:01.35    1:02.48        
 23 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:01.02    1:02.61        
 24 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:10.29    1:02.67        
 25 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:04.57    1:02.97        
 26 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:01.59    1:03.69        
 27 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:04.69    1:04.31        
 28 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:04.74    1:05.69        
 29 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   1:13.04    1:08.49        
 30 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              1:11.82    1:11.27        
 31 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:17.95    1:12.84        
 32 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:22.55    1:16.59        
 33 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:30.17    1:18.03        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:57.99  JO
              1:58.49  ZQ
              2:12.79  CUST Custom
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:58.22    1:54.16 JO     
  2 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:58.81    1:56.85 JO     
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            1:58.23    1:58.62 CUST   
  4 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:07.06    2:04.59 CUST   
  5 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:02.25    2:04.83 CUST   
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:06.07    2:06.79 CUST   
  7 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:06.82    2:07.48 CUST   
  8 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:12.13    2:11.11 CUST   
B - Final
  9 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:14.55    2:10.49 CUST   
 10 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:17.04    2:12.52 CUST   
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:17.40    2:15.07        
 12 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:19.26    2:17.44        
 13 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:33.21    2:29.45        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:57.99  JO
              1:58.49  ZQ
              2:12.79  CUST Custom
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:59.63    1:58.22 qZQ    
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:00.64    1:58.23 qZQ    
  3 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              2:00.05    1:58.81 qCUST  
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:01.32    2:02.25 qCUST  
  5 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:05.37    2:06.07 qCUST  
  6 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:06.80    2:06.82 qCUST  
  7 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:06.25    2:07.06 qCUST  
  8 Campbell, Liam            13 Badger-MR            2:08.99    2:08.91 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:08.57    2:09.63 qCUST  
 10 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:11.42 qCUST  
 11 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:19.06    2:12.13 qCUST  
 12 Mackinnon, Colin R        14 Flying Dolphins-MR   2:11.03    2:13.11 qSILV  
 13 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:18.06    2:14.55 q      
 14 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:25.27    2:17.04 q      
 15 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:19.50    2:17.40 q      
 16 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:25.13    2:19.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:38.79    2:33.21        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:17.99  13-14 JO
              5:19.99  13-14 ZQ
              5:50.99  13-14 SILV
              5:58.99  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:58.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              6:38.95    5:45.32 SILV   
  2 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              6:27.05    5:59.33        
  3 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              6:23.04    6:06.59        
  4 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              6:26.94    6:24.24        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                55.99      54.07 METS   
  2 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                56.01      56.02 METS   
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              59.30      59.69 JO     
  4 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:02.88    1:01.56 JO     
  5 Campbell, Liam            13 Badger-MR            1:03.96    1:04.36 SILV   
  6 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:05.41    1:05.12 SILV   
  7 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:06.67    1:06.22 SILV   
  8 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:07.25    1:07.26 SILV   
B - Final
  9 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR              1:07.49    1:07.39 SILV   
 10 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR              1:09.23    1:07.42 SILV   
 11 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:10.43    1:08.13 SILV   
 12 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:07.94    1:08.26 SILV   
 13 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:09.57    1:08.88        
 14 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:08.21    1:10.01        
 15 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:07.65    1:10.28        
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:13.76    1:16.17        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                54.74      55.99 qMETS  
  2 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                56.47      56.01 qMETS  
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              59.78      59.30 qJO    
  4 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              1:05.37      59.70 qJO    
  5 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           1:04.59    1:01.60 qJO    
  6 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:01.91    1:02.88 qSILV  
  7 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   1:06.88    1:03.32 qSILV  
  8 Campbell, Liam            13 Badger-MR            1:04.30    1:03.96 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:07.34    1:05.41 qSILV  
 10 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:05.01    1:06.67 qSILV  
 11 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:07.63    1:07.25 qSILV  
 12 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR              1:08.93    1:07.49 qSILV  
 13 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:08.89    1:07.65 qSILV  
 14 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:10.46    1:07.94 qSILV  
 15 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:12.16    1:08.21 qSILV  
 16 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:12.36    1:08.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR              1:14.93    1:09.23        
 18 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:10.99    1:09.57        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:10.07    1:10.43        
 20 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           1:11.30    1:10.79        
 21 Mackinnon, Colin R        14 Flying Dolphins-MR   1:09.62    1:11.31        
 22 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           1:09.94    1:12.36        
 23 Terri, Julian K           13 Middies-MR           1:14.47    1:12.42        
 24 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:14.31    1:13.42        
 25 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:20.29    1:13.76        
 26 Minchak, Michael R        13 JG-NJ                1:15.62    1:15.10        
 27 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:18.71    1:15.84        
 28 Ruiseal, Seamas P         13 COND-MR              1:21.54    1:16.42        
 29 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:16.94    1:17.67        
 30 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:18.76    1:19.68        
 31 Saavedra, Sebastian N     13 JG-NJ                1:28.66    1:20.84        
 32 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   1:28.32    1:21.63        
 33 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   1:24.03    1:21.80        
 34 Breslin, James C          13 JG-NJ                1:26.45    1:29.09        
 35 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:40.00    1:37.26        
 36 Romley, Hayes C           13 Badger-MR            1:37.41    1:38.15        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.49  JO
              2:13.99  ZQ
              2:25.89  CUST Custom
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:25.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              2:03.37    1:58.96 METS   
  2 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:28.35    2:26.28 SILV   
  3 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:30.02    2:28.45        
  4 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:48.63    2:37.72        
  5 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:50.62    2:45.16        
  6 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:46.87    2:47.62        
  7 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   3:03.74    3:01.91        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.49  JO
              2:13.99  ZQ
              2:25.89  CUST Custom
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              1:56.73    2:03.37 qMETS  
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:15.12    2:08.68 qJO    
  3 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:11.95    2:14.32 qCUST  
  4 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:19.32    2:15.94 qCUST  
  5 Campbell, Liam            13 Badger-MR            2:24.87    2:23.39 qCUST  
  6 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   2:25.46    2:24.09 qCUST  
  7 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:32.99    2:28.35 q      
  8 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:35.60    2:30.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:28.07    2:30.83 q      
 10 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:37.82    2:34.15 q      
 11 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              2:54.20    2:45.37 q      
 12 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:44.42    2:46.87 q      
 13 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:25.89    2:48.63 q      
 14 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:55.36    2:50.62 q      
 15 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:25.89    3:00.10 q      
 16 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   2:25.89    3:03.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Liu, Evan                 14 NYSA-MR              2:05.84        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:09.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              1:05.84    1:03.11 METS   
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            1:07.28    1:08.77 JO     
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:11.62    1:12.00 SILV   
  4 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:15.13    1:14.40 SILV   
  5 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:13.94    1:14.70 SILV   
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:13.96    1:14.92 SILV   
  7 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                1:13.18    1:15.18 SILV   
  8 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:15.34    1:15.37 SILV   
B - Final
  9 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                1:18.51    1:17.22        
 10 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:23.37    1:18.51        
 11 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:19.96    1:20.39        
 12 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:21.07    1:20.95        
 13 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:20.84    1:21.50        
 14 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:22.58    1:21.60        
 15 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:23.57    1:24.22        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:09.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              1:05.38    1:05.84 qJO    
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            1:08.39    1:07.28 qJO    
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:16.83    1:11.62 qSILV  
  4 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                1:15.74    1:13.18 qSILV  
  5 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:14.62    1:13.94 qSILV  
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:14.67    1:13.96 qSILV  
  7 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:14.05    1:15.13 qSILV  
  8 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:16.64    1:15.34 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:18.93    1:16.11 qSILV  
 10 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           1:13.66    1:16.62 qSILV  
 11 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                1:17.87    1:18.51 q      
 12 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:21.29    1:19.96 q      
 13 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR   1:25.32    1:20.51 q      
 14 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:22.88    1:20.84 q      
 15 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:23.85    1:21.07 q      
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:22.58 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:21.60    1:23.37        
 18 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:27.58    1:23.57        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Minchak, Michael R        13 JG-NJ                1:24.62    1:23.76        
 20 Ruiseal, Seamas P         13 COND-MR              1:39.62    1:26.83        
 21 Martino, Alexandre C      13 JG-NJ                1:26.99    1:27.48        
 22 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:28.48    1:28.96        
 23 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:30.83    1:31.60        
 24 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:34.22    1:31.82        
 25 Saavedra, Sebastian N     13 JG-NJ                1:40.77    1:32.50        
 26 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              1:39.31    1:35.21        
 27 Breslin, James C          13 JG-NJ                1:42.89    1:36.17        
 28 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:39.85    1:36.64        
 29 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:51.59    1:45.64        
 30 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   1:41.78    1:48.39        
 -- Romley, Hayes C           13 Badger-MR            1:45.88         DQ        
      One hand touch
 -- Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:19.12         DQ        
      False start
 -- Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           1:25.08         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:30.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:45.59  CUST Custom
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:45.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              2:24.84    2:18.32 METS   
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:27.06    2:25.85 JO     
  3 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:41.53    2:38.01 CUST   
  4 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:40.93    2:40.96 CUST   
  5 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:47.39    2:47.07 SILV   
  6 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:58.23    2:58.58        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:30.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:45.59  CUST Custom
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:45.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              2:26.34    2:24.84 qJO    
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:28.65    2:27.06 qJO    
  3 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:42.75    2:40.93 qCUST  
  4 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:42.35    2:41.53 qCUST  
  5 Vollaro, Thomas A         13 Middies-MR           2:42.88    2:41.88 qCUST  
  6 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:43.12    2:44.10 qCUST  
  7 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:25.53    2:47.39 qSILV  
  8 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:45.30    2:52.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           3:06.19    2:56.02 q      
 10 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   2:45.59    2:56.76 q      
 11 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              3:00.59    2:58.23 q      
 12 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   2:45.59    2:59.06 q      
 13 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   3:04.72    2:59.20 q      
 14 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:50.36    3:02.85 q      
 15 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              3:21.46    3:07.17 q      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                57.23      56.14 JO     
  2 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:01.31    1:00.25 JO     
  3 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:02.57    1:01.28 SILV   
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:02.17    1:02.42 SILV   
  5 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:03.95    1:03.29 SILV   
  6 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:03.99    1:03.70 SILV   
  7 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:05.40    1:04.23 SILV   
  8 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:04.03    1:04.27 SILV   
B - Final
  9 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:06.72    1:06.35 SILV   
 10 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:07.59    1:07.33        
 11 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:07.86    1:07.45        
 12 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:10.98    1:10.12        
 13 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:10.46    1:11.33        
 14 Terri, Julian K           13 Middies-MR           1:15.92    1:15.51        
 15 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:19.44    1:22.21        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                56.72      57.23 qJO    
  2 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              1:02.18      58.86 qJO    
  3 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             58.46      59.61 qJO    
  4 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:01.55    1:01.31 qSILV  
  5 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:02.52    1:02.17 qSILV  
  6 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:05.62    1:02.57 qSILV  
  7 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:03.10    1:03.87 qSILV  
  8 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:05.98    1:03.95 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:10.86    1:03.99 qSILV  
 10 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:02.40    1:04.03 qSILV  
 11 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   1:09.82    1:04.09 qSILV  
 12 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:20.62    1:04.11 qSILV  
 13 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:04.83    1:05.40 qSILV  
 14 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:04.58    1:06.72 qSILV  
 15 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:07.73    1:07.59 q      
 16 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:10.99    1:07.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:17.66    1:10.46        
 18 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:13.25    1:10.98        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                1:12.42    1:11.73        
 20 Martino, Alexandre C      13 JG-NJ                1:15.06    1:15.66        
 21 Terri, Julian K           13 Middies-MR           1:18.62    1:15.92        
 22 Saavedra, Sebastian N     13 JG-NJ                1:21.18    1:16.81        
 23 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:25.74    1:19.44        
 24 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:21.88    1:20.64        
 25 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:25.99    1:22.95        
 26 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   1:29.72    1:26.43        
 27 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:30.22    1:30.38        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:26.99  CUST Custom
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:23.85    2:24.84 CUST   
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:26.99  CUST Custom
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:22.08    2:16.33 qZQ    
  2 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   2:20.99    2:22.89 qCUST  
  3 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:24.57    2:23.85 qCUST  
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:24.61    2:27.06 qSILV  
  5 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              2:26.83    2:32.07 q      
  6 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:26.99    3:15.91 q      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:28.59  CUST Custom
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR              2:05.01    2:04.98 ZQ     
  2 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:21.11    2:19.40 CUST   
  3 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:20.66    2:19.51 CUST   
  4 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:24.49    2:22.37 CUST   
  5 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:22.61    2:22.83 CUST   
  6 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:29.70    2:29.60 SILV   
  7 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:35.14    2:33.37        
  8 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:30.44    2:35.79        
B - Final
  9 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:35.70    2:33.66        
 10 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:47.91    2:39.26        
 11 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:56.01    2:51.19        
 12 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   3:06.84    3:06.21        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:28.59  CUST Custom
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR              2:03.67    2:05.01 qZQ    
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.86    2:18.26 qCUST  
  3 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:20.66    2:20.66 qCUST  
  4 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:21.94    2:21.11 qCUST  
  5 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:23.94    2:21.85 qCUST  
  6 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:30.07    2:22.61 qCUST  
  7 Vollaro, Thomas A         13 Middies-MR           2:26.84    2:24.19 qCUST  
  8 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:25.76    2:24.49 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              2:22.10    2:24.55 qCUST  
 10 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:22.80    2:26.57 qCUST  
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:35.12    2:29.70 qSILV  
 12 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           2:28.19    2:30.10 qSILV  
 13 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:38.28    2:30.44 qSILV  
 14 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:39.40    2:35.14 q      
 15 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:28.00    2:35.70 q      
 16 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              2:27.51    2:36.43 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:38.58        
 18 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:44.42    2:38.99        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:40.20        
 20 Zhang, Derrick            14 Middies-MR           2:45.39    2:40.48        
 21 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:41.06        
 22 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:41.97    2:47.91        
 23 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              3:05.80    2:56.01        
 24 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:57.86        
 25 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   2:28.59    3:06.84        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  13-14 ZQ
              4:42.99  13-14 JO
              5:09.79  13-14 SILV
              5:17.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:17.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR              4:32.66    4:25.30 ZQ     
  2 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              5:04.33    4:59.63 SILV   
  3 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              5:22.23    5:04.83 SILV   
  4 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              5:31.86    5:17.72        
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                22.44      21.74 METS   
  2 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                23.08      22.92 METS   
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                23.58      22.98 METS   
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR                23.30      23.26 ZQ     
  5 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                23.36      23.33 ZQ     
  6 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                24.36      23.96 SILV   
  7 Isles, Ajani              16 Badger-MR              24.22      24.33 SILV   
B - Final
  9 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                24.74      24.27 SILV   
 10 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                25.48      24.99 SILV   
 11 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.80      25.89        
 12 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                  26.33      25.93        
 13 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                27.09      27.24        
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                21.61      22.44 qMETS  
  2 Haffner, William R        18 Middies-MR             21.80      22.85 qMETS  
  3 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                23.22      23.08 qMETS  
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR                23.11      23.30 qZQ    
  5 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                23.92      23.36 qZQ    
  6 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                  23.78      23.40 qZQ    
  7 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                22.77      23.58 qSILV  
  8 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR     23.85      23.85 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                  24.34      23.99 qSILV  
 10 Torres, Christopher J     16 Badger-MR              23.97      24.21 qSILV  
 11 Isles, Ajani              16 Badger-MR              23.97      24.22 qSILV  
 12 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                23.35      24.36 qSILV  
 13 Rosado, Alex P            16 Badger-MR              23.58      24.53 qSILV  
 14 Kelly, Robert J           16 JG-NJ                  25.05      24.59 qSILV  
 15 Haffner, Jackson          18 Middies-MR             23.59      24.70 qSILV  
 16 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                24.62      24.74 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             25.42      25.35        
 18 Quinn, Louis              17 COND-MR                25.93      25.42        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                25.56      25.48        
 20 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                24.87      25.55        
 21 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.54      25.80        
 22 Melli, Malachi L          18 BWTD-NJ                24.97      26.33        
 22 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                  25.61      26.33        
 24 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR                27.21      26.66        
 25 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                27.41      27.09        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                47.75      46.48 METS   
  2 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                49.38      48.48 METS   
  3 Park, Edward              15 NYSA-MR                49.98      49.65 METS   
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                52.27      51.01 ZQ     
  5 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                54.74      52.81 SILV   
  6 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                53.61      53.41 SILV   
  7 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                53.01      54.27 SILV   
  8 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     57.66      57.15        
B - Final
  9 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                59.95      58.60        
 10 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT                59.42      59.07        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                47.19      47.75 qMETS  
  2 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                50.13      49.38 qMETS  
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                49.38      49.81 qMETS  
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR                49.13      49.98 qMETS  
  5 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                50.20      50.27 qZQ    
  6 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                  50.81      51.66 qSILV  
  7 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                  52.68      52.10 qSILV  
  8 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                52.44      52.27 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madden, Sean M            15 Badger-MR              51.95      52.45 qSILV  
 10 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                53.40      53.01 qSILV  
 11 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                54.74      53.61 qSILV  
 12 Rosado, Alex P            16 Badger-MR              51.31      53.95 qSILV  
 13 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR                53.00      54.17 qSILV  
 14 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             53.94      54.44 qSILV  
 15 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                51.20      54.74 q      
 16 Bischof, Robert F         15 Badger-MR              55.89      55.14 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isles, Ajani              16 Badger-MR              55.02      55.83        
 18 Quinn, Louis              17 COND-MR                57.84      57.10        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     56.66      57.66        
 20 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT                58.12      59.42        
 21 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:00.86      59.95        
 22 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR                59.94    1:00.45        
 23 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR                58.36    1:00.58        
 -- Morales, Evan M           15 NYSA-MR                48.14        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:05.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:05.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:43.85    1:41.56 METS   
  2 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              1:46.04    1:41.70 METS   
  3 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:46.68    1:45.33 METS   
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:47.06    1:45.72 METS   
  5 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              1:52.75    1:47.23 METS   
  6 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              1:49.24    1:51.79 ZQ     
  7 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                1:53.31    1:52.86 ZQ     
  8 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:53.84    1:54.66 SILV   
B - Final
  9 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:54.17    1:53.41 ZQ     
 10 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:55.19    1:53.57 SILV   
 11 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:14.67    2:13.02        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:05.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:05.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:40.52    1:43.85 qMETS  
  2 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              1:42.00    1:46.04 qMETS  
  3 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:45.15    1:46.68 qMETS  
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:44.65    1:47.06 qMETS  
  5 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              1:50.98    1:49.24 qMETS  
  6 Haffner, William R        18 Middies-MR           1:50.40    1:50.51 qZQ    
  7 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              1:47.76    1:52.75 qZQ    
  8 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                1:52.96    1:53.31 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:52.45    1:53.84 qSILV  
 10 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:52.77    1:54.17 qSILV  
 11 Torres, Christopher J     16 Badger-MR            1:56.70    1:54.51 qSILV  
 12 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:58.14    1:55.19 qSILV  
 13 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                1:55.75    1:56.44 qSILV  
 14 Kelly, Robert J           16 JG-NJ                1:58.28    1:56.96 qSILV  
 15 Rosado, Alex P            16 Badger-MR            1:56.13    1:59.29 qCUST  
 16 Quinn, Louis              17 COND-MR              2:04.99    2:01.26 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR              2:22.36    2:14.20        
 18 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:50.48    2:14.67        
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15&O ZQ
              5:17.99  15&O SILV
              5:39.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:39.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              4:30.92    4:29.53 ZQ     
  2 Park, Tim H               17 NYSA-MR              4:34.58    4:39.07 ZQ     
  3 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              4:42.48    4:39.14 ZQ     
  4 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              4:56.23    4:52.38 ZQ     
  5 Madden, Sean M            15 Badger-MR            5:00.58    4:58.68 ZQ     
  6 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              5:00.91    5:04.38 ZQ     
  7 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              5:16.39    5:11.00 SILV   
  8 Quinn, Louis              17 COND-MR              5:35.00    5:18.09 CUST   
  9 Czenszak, Chris M         15 NYSA-MR              5:36.01    5:44.31        
 10 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              6:25.71    6:18.56        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                54.28      53.04 METS   
  2 Isles, Ajani              16 Badger-MR              58.52      57.83 ZQ     
  3 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:00.11      59.48 ZQ     
  4 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:00.44      59.62 SILV   
  5 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              1:00.05    1:00.66 SILV   
  6 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:08.05    1:05.99        
  7 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:07.18    1:07.04        
  8 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:11.67    1:10.73        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                55.99      54.28 qMETS  
  2 Isles, Ajani              16 Badger-MR              57.04      58.52 qZQ    
  3 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                  59.23      58.97 qZQ    
  4 Haffner, Jackson          18 Middies-MR             54.54      59.57 qSILV  
  5 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                59.79    1:00.05 qSILV  
  6 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:03.10    1:00.11 qSILV  
  7 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:00.99    1:00.44 qSILV  
  8 Torres, Christopher J     16 Badger-MR            1:00.58    1:01.07 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rosado, Alex P            16 Badger-MR              58.05    1:01.21 qSILV  
 10 Kelly, Robert J           16 JG-NJ                1:02.38    1:02.79 qSILV  
 11 Melli, Malachi L          18 BWTD-NJ              1:01.36    1:05.20 q      
 12 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           1:06.92    1:06.00 q      
 13 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:06.68    1:07.18 q      
 14 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:05.77    1:08.05 q      
 15 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR              1:09.74    1:10.46 q      
 16 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:12.72    1:11.67 q      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:15.79  CUST Custom
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:04.72    2:05.70 ZQ     
  2 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:14.92    2:09.48 ZQ     
  3 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:21.20    2:21.57        
  4 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:39.22    2:36.85        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:15.79  CUST Custom
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            15 Badger-MR            2:12.88    2:04.34 qZQ    
  2 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:06.70    2:04.72 qZQ    
  3 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                2:07.99    2:09.59 qZQ    
  4 Rosado, Alex P            16 Badger-MR            2:05.60    2:10.39 qCUST  
  5 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:26.97    2:14.92 qCUST  
  6 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:12.31    2:15.01 qCUST  
  7 Isles, Ajani              16 Badger-MR            2:08.67    2:15.76 qCUST  
  8 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           2:23.40    2:18.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:15.79    2:21.20 q      
 10 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:14.97    2:39.22 q      
 -- Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              2:02.94        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              1:01.77    1:00.89 METS   
  2 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:02.71    1:01.50 METS   
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:03.42    1:01.71 METS   
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:06.02    1:05.78 ZQ     
  5 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:05.19    1:05.87 ZQ     
  6 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:15.07    1:15.97        
B - Final
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:16.75    1:17.52        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              1:02.03    1:01.77 qMETS  
  1 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR   1:00.01    1:01.77 qMETS  
  3 Haffner, William R        18 Middies-MR           1:04.50    1:02.48 qMETS  
  4 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:02.24    1:02.71 qMETS  
  5 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:02.31    1:03.42 qMETS  
  6 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:05.60    1:05.19 qZQ    
  7 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                1:04.85    1:05.65 qZQ    
  8 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:04.92    1:06.02 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              1:06.39    1:06.56 qSILV  
 10 Quinn, Louis              17 COND-MR              1:10.76    1:11.14 q      
 11 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:14.46    1:15.07 q      
 12 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:14.05    1:16.75 q      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:33.79  CUST Custom
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:18.74    2:13.83 METS   
  2 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:23.39    2:16.63 METS   
  3 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:21.62    2:19.48 METS   
  4 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              2:32.71    2:34.13 SILV   
  5 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:47.84    2:45.14        
  6 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              2:57.47    2:59.74        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:33.79  CUST Custom
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:15.44    2:18.74 qMETS  
  2 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:17.56    2:21.62 qMETS  
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:15.77    2:23.39 qZQ    
  4 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                2:18.69    2:23.58 qZQ    
  5 Morales, Evan M           15 NYSA-MR              2:30.67    2:27.61 qZQ    
  6 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              2:45.52    2:32.71 qCUST  
  7 Quinn, Louis              17 COND-MR              2:33.55    2:32.78 qCUST  
  8 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:47.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              3:01.58    2:57.47 q      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR                54.54      50.57 METS   
  2 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR                55.44      53.73 METS   
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                55.52      53.74 METS   
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                55.55      55.14 METS   
  5 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                55.70      55.65 ZQ     
  6 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                58.31    1:00.55 SILV   
B - Final
  9 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                59.70      58.66 SILV   
 10 Madden, Sean M            15 Badger-MR              58.69    1:00.04 SILV   
 11 Isles, Ajani              16 Badger-MR            1:00.49    1:00.38 SILV   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR                51.37      54.54 qMETS  
  2 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR                53.30      55.44 qZQ    
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                52.88      55.52 qZQ    
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                56.44      55.55 qZQ    
  5 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                55.69      55.70 qZQ    
  6 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                57.57      58.31 qSILV  
  7 Madden, Sean M            15 Badger-MR              58.88      58.69 qSILV  
  8 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                59.04      59.70 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melli, Malachi L          18 BWTD-NJ                58.54    1:00.19 qSILV  
 10 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             59.83    1:00.32 qSILV  
 11 Isles, Ajani              16 Badger-MR            1:04.03    1:00.49 qSILV  
 12 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:00.96    1:00.96 qSILV  
 -- Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                57.43         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:17.99  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:02.35    2:02.89 METS   
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:17.99  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:02.29    2:02.35 qMETS  
  2 Bischof, Robert F         15 Badger-MR            2:07.28    2:04.57 qMETS  
  3 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              3:00.52    2:29.40 q      
 -- Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:14.93        DFS        
      Declared false start
 -- Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:52.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:19.39  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:19.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR              2:02.01    1:53.66 METS   
  2 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:00.91    1:58.99 METS   
  3 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:03.52    2:00.64 METS   
  4 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:14.28    2:10.76 CUST   
  5 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              2:11.08    2:12.45 CUST   
  6 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:38.21    2:32.69        
  7 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              2:35.55    2:33.89        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:19.39  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:19.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:58.97    2:00.91 qMETS  
  2 Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:57.51    2:02.01 qMETS  
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              2:03.22    2:03.02 qMETS  
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:02.33    2:03.52 qMETS  
  5 Madden, Sean M            15 Badger-MR            2:05.70    2:04.58 qZQ    
  6 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              2:03.43    2:05.03 qZQ    
  7 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                2:06.71    2:07.08 qZQ    
  8 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              2:06.90    2:11.08 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torres, Christopher J     16 Badger-MR            2:12.48    2:13.00 qCUST  
 10 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:09.05    2:13.05 qCUST  
 11 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                2:10.17    2:13.39 qCUST  
 12 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:23.56    2:14.28 qCUST  
 13 Bischof, Robert F         15 Badger-MR            2:13.57    2:19.23 qCUST  
 14 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           2:19.15    2:19.60 qSILV  
 15 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR              2:38.49    2:33.95 q      
 16 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              2:39.37    2:35.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:18.87    2:38.21        
 -- Morales, Evan M           15 NYSA-MR              2:01.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15&O ZQ
              4:45.89  15&O SILV
              5:05.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:05.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 NYSA-MR              4:16.12    4:13.39 ZQ     
  2 Madden, Sean M            15 Badger-MR            4:22.58    4:15.62 ZQ     
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              4:27.76    4:24.17 ZQ     
  4 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              5:37.14    4:32.41 ZQ