Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/7/2019 10:16 AM
           2019 MR NDAC Winter Festival Meet - 1/5/2019 to 1/6/2019            
               2019 MR NDAC Winter Festival, Sanction #: 190101                
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayson, Kelsey R          8 BGNW-MR                15.12      15.02        
  2 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  16.20      17.23        
  3 Green, Daphne B            6 RA-MR                  19.53      18.61        
  4 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 19.33      19.40        
  5 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  19.52      19.45        
  6 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                19.83      20.55        
  7 Forger, Chloe              7 CFJV-MR                23.26      20.76        
  8 Huber, Lucy R              7 NDAC-MR                   NT      21.63        
  9 Celli, Anna P              8 Heatwaves-MR           21.20      21.77        
 10 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR                 28.23      22.48        
 11 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR           24.33      23.94        
 12 Hally, Maddy E             7 NDAC-MR                24.87      25.01        
 13 Amrod, Serena A            7 NDAC-MR                28.82      26.46        
 14 Hogan, Ally G              8 HVD-MR                 27.98      27.38        
 15 Fine, Una M                7 HAWK-AD                32.71      27.40        
 16 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR           31.26      27.71        
 17 Boehm, Brielle J           7 NDAC-MR                29.58      28.49        
 18 Reyes, Sol G               7 NDAC-MR                25.83      29.25        
 19 Reid, Camille S            6 HAWK-AD                48.14      38.67        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  39.75      38.02        
  2 Green, Daphne B            6 RA-MR                  44.28      42.50        
  3 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                49.52      45.88        
  4 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 48.97      46.70        
  5 Huber, Lucy R              7 NDAC-MR                   NT      46.76        
  6 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  47.55      47.50        
  7 Forger, Chloe              7 CFJV-MR                   NT      51.68        
  8 Shingler, Rosie B          7 RA-MR                  52.56      53.54        
  9 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                50.81      53.76        
 10 Hally, Maddy E             7 NDAC-MR                50.52      54.22        
 11 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                53.76      54.63        
 12 Reyes, Sol G               7 NDAC-MR              1:26.39    1:03.47        
 13 Amrod, Serena A            7 NDAC-MR              1:25.87    1:08.71        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR              1:40.83    1:35.25        
                  44.15     1:35.25 (51.10)                                        
  2 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                   NT    1:39.69        
                  45.93     1:39.69 (53.76)                                        
  3 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR              1:54.29    1:56.78        
  4 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              2:00.30    2:02.66        
                  56.63   2:02.66 (1:06.03)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayson, Kelsey R          8 BGNW-MR                19.14      19.24        
  2 Green, Daphne B            6 RA-MR                  21.72      20.86        
  3 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                22.51      21.03        
  4 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                20.86      22.13        
  5 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  35.00      22.30        
  6 Huber, Lucy R              7 NDAC-MR                22.04      23.21        
  7 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  22.56      24.01        
  8 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR                 30.06      24.70        
  9 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 25.33      25.12        
 10 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                25.57      25.46        
 11 Forger, Chloe              7 CFJV-MR                22.71      25.75        
 12 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR           25.76      25.80        
 13 Hogan, Ally G              8 HVD-MR                 26.90      27.61        
 14 Boehm, Brielle J           7 NDAC-MR                30.23      30.35        
 15 Hally, Maddy E             7 NDAC-MR                29.70      30.79        
 16 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR           30.25      32.96        
 16 Amrod, Serena A            7 NDAC-MR                31.45      32.96        
 18 Reyes, Sol G               7 NDAC-MR                33.13      33.65        
 19 Reid, Camille S            6 HAWK-AD                49.62      41.91        
 -- Fine, Una M                7 HAWK-AD                35.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Daphne B            6 RA-MR                  49.17      45.33        
  2 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  45.87      46.22        
  3 Huber, Lucy R              7 NDAC-MR                   NT      51.01        
  4 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  50.53      53.05        
  5 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 55.03      53.40        
  6 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                53.85      54.94        
  7 Shingler, Rosie B          7 RA-MR                  59.21      57.90        
  8 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                58.19    1:00.22        
  9 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR               1:01.84    1:01.98        
 10 Hally, Maddy E             7 NDAC-MR              1:02.02    1:03.80        
 11 Amrod, Serena A            7 NDAC-MR                   NT    1:09.73        
 12 Reyes, Sol G               7 NDAC-MR                   NT    1:11.89        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                23.57      24.18        
  2 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 25.63      24.34        
  3 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  27.42      24.80        
  4 Green, Daphne B            6 RA-MR                  27.27      28.35        
  5 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  30.44      30.21        
  6 Hally, Maddy E             7 NDAC-MR                34.91      30.48        
  7 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR                 30.84      30.68        
  8 Shingler, Rosie B          7 RA-MR                  33.62      31.71        
  9 Forger, Chloe              7 CFJV-MR                   NT      34.53        
 10 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                35.99      44.40        
 -- Amrod, Serena A            7 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Reyes, Sol G               7 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  40.00      53.32        
  2 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                52.53      54.08        
  3 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                58.98      54.19        
  4 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 55.88      54.20        
  5 Celli, Anna P              8 Heatwaves-MR         1:05.11    1:03.08        
  6 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR               1:09.99    1:06.04        
  7 Hally, Maddy E             7 NDAC-MR              1:00.93    1:07.77        
  8 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                1:20.39    1:11.40        
  9 Amrod, Serena A            7 NDAC-MR                   NT    1:22.26        
 10 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:28.43    1:26.27        
 -- Fine, Una M                7 HAWK-AD              1:50.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Reid, Camille S            6 HAWK-AD              1:50.00         DQ        
 -- Reyes, Sol G               7 NDAC-MR              1:45.88         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  23.09      21.16        
  2 Green, Daphne B            6 RA-MR                  25.00      21.44        
  3 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                22.76      21.72        
  4 Huber, Lucy R              7 NDAC-MR                   NT      22.06        
                  49.15           22.06 ( )                                        
  5 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  25.29      24.32        
  6 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 28.59      25.40        
  7 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR                 32.33      29.04        
                  47.22           29.04 ( )                                        
  8 Shingler, Rosie B          7 RA-MR                  38.76      29.80        
                  59.24           29.80 ( )                                        
 -- Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                26.64         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayson, Kelsey R          8 BGNW-MR                42.29      41.01        
  2 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                42.44      44.48        
  3 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                   NT      49.44        
  4 Chen, Vivien E             8 RA-MR                  52.71      49.51        
  5 Green, Daphne B            6 RA-MR                  56.44      52.39        
  6 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              1:00.99      53.04        
  7 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                   NT      57.39        
  8 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR         1:25.38      57.98        
  9 Celli, Anna P              8 Heatwaves-MR         1:05.92    1:03.04        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayson, Kelsey R          8 BGNW-MR              1:33.88    1:29.62        
                  39.91     1:29.62 (49.71)                                        
  2 Green, Daphne B            6 RA-MR                1:53.86    1:44.21        
                  45.19     1:44.21 (59.02)                                        
  3 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              1:58.15    1:44.85        
                  47.92     1:44.85 (56.93)                                        
  4 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR               1:58.09    1:55.08        
                  54.61   1:55.08 (1:00.47)                                        
  5 Huber, Lucy R              7 NDAC-MR                   NT    2:05.80        
                  51.29   2:05.80 (1:14.51)                                        
 -- Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                2:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.69        DQ (1:02.81)                                        
 -- Hally, Maddy E             7 NDAC-MR              2:22.58         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:15.81                                                            
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                   NT    3:38.27        
                  47.15     1:42.73 (55.58)   2:48.65 (1:05.92)     3:38.27 (49.62)
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:13.00    1:22.06        
     1) Forger, Chloe 7                 2) Knuth, Elisabeth 8             
     3) Rivera, Jianna 8                4) Troccoli, Keira 8              
                  47.97     1:22.06 (34.09)                                        
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    1:44.98        
     1) Hally, Maddy E 7                2) Amrod, Serena A 7              
     3) Reyes, Sol G 7                  4) Huber, Lucy R 7                
                  53.82     1:44.98 (51.16)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O         10 RA-MR                  29.65      29.59        
  2 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR                29.56      30.32        
  3 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                31.14      30.62        
  4 Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 32.91      31.09        
  5 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR                 30.09      32.62        
  6 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  32.02      32.90        
  7 Cheng, Elaine J           10 BGNW-MR                33.21      33.38        
  8 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                33.35      33.79        
  9 Cornine, Mary Cate A      10 Barracudas-MR          35.33      34.29        
 10 Callaghan, Bridget M      10 BGNW-MR                33.98      34.37        
 11 Berg, Reese L              9 NJB-NJ                 35.53      34.38        
 12 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  34.97      34.96        
 13 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                35.70      34.97        
 14 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  35.00      35.21        
 15 Sanford, Charley T        10 NDAC-MR                34.50      35.44        
 16 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                34.98      35.58        
 17 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  35.18      35.61        
 18 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR                 36.21      36.19        
 19 Cornelius, Sadie J        10 NJB-NJ                 38.15      36.44        
 20 Cruz, Chloe                9 DVWM-MR                38.81      37.38        
 21 Morgan, Nella R           10 HVD-MR                 38.87      37.70        
 22 White, Finley M            9 BGNW-MR                35.60      37.72        
 23 Higgins, Anna S           10 RA-MR                  43.10      37.93        
 24 Dorsman, Camryn F         10 HVD-MR                 36.58      38.40        
 25 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR                37.28      38.42        
 26 Bates, Paityn C           10 NJB-NJ                 39.86      38.86        
 27 Amato, Esther             10 CFJV-MR                41.19      39.04        
 28 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                39.28      39.39        
 29 King, Madison P            9 BGNW-MR                38.77      39.55        
 30 Lillo, Addie C            10 NJB-NJ                 42.77      40.22        
 31 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR                39.62      41.01        
 32 Bieszad, Jenna G          10 HAWK-AD                42.61      41.75        
 33 Burdick, Taylor R          9 HAWK-AD                44.96      42.65        
 34 Lugassy, Leora M          10 BGNW-MR                43.04      43.02        
 35 Pennock, Lyris A           9 HVD-MR                 44.40      43.40        
 36 Boehm, Paige M             9 NDAC-MR                43.01      44.58        
 37 Griffiths, Harper W        9 NDAC-MR                42.74      44.63        
 38 McKinley, Ada A            9 NDAC-MR                42.16      44.98        
 39 Boothe, Sydney             9 CFJV-MR                49.01      45.57        
 40 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                44.11      45.70        
 41 Ault Nolan, Sunday M      10 NDAC-MR                43.68      46.26        
 42 Hineman, Elsa A            9 NDAC-MR                45.69      47.16        
 43 Turner, Pearl T           10 HVD-MR                 45.09      47.58        
 44 Boothe, Madison            9 CFJV-MR                48.78      49.63        
 45 Bardfield, Sadie M         9 NDAC-MR                50.47      51.01        
 46 Hamilton, Tori H           9 NDAC-MR                48.89      53.71        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR              1:06.60    1:06.42        
                  31.54     1:06.42 (34.88)                                        
  2 Henson, Emma V            10 HVD-MR               1:06.62    1:06.61        
                  31.77     1:06.61 (34.84)                                        
  3 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:09.99    1:07.51        
                  31.66     1:07.51 (35.85)                                        
  4 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:10.75    1:10.81        
                  33.49     1:10.81 (37.32)                                        
  5 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR               1:10.45    1:12.06        
                  34.22     1:12.06 (37.84)                                        
  6 Casucci, Kira E           10 HVD-MR               1:13.34    1:12.55        
                  35.32     1:12.55 (37.23)                                        
  7 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:11.54    1:13.52        
                  34.78     1:13.52 (38.74)                                        
  8 Callaghan, Bridget M      10 BGNW-MR              1:20.16    1:17.16        
                  36.48     1:17.16 (40.68)                                        
  9 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:19.78    1:17.95        
                  37.78     1:17.95 (40.17)                                        
 10 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:17.82    1:18.21        
                  38.13     1:18.21 (40.08)                                        
 11 Berg, Reese L              9 NJB-NJ               1:18.06    1:18.22        
                  38.01     1:18.22 (40.21)                                        
 12 Sanford, Charley T        10 NDAC-MR              1:20.49    1:18.52        
                  37.94     1:18.52 (40.58)                                        
 13 Higgins, Anna S           10 RA-MR                1:33.44    1:20.51        
                  38.33     1:20.51 (42.18)                                        
 14 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:25.72    1:22.71        
                  39.41     1:22.71 (43.30)                                        
 15 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:26.34    1:22.79        
                  38.78     1:22.79 (44.01)                                        
 16 Dorsman, Camryn F         10 HVD-MR               1:27.79    1:24.47        
                  41.11     1:24.47 (43.36)                                        
 17 Bates, Paityn C           10 NJB-NJ               1:27.86    1:25.49        
                  42.19     1:25.49 (43.30)                                        
 18 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR              1:26.76    1:25.53        
                  39.80     1:25.53 (45.73)                                        
 19 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR         1:32.85    1:26.69        
                  40.02     1:26.69 (46.67)                                        
 20 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR              1:30.68    1:26.71        
                  38.12     1:26.71 (48.59)                                        
 21 Lovig, Natalie J           9 BGNW-MR              1:27.75    1:30.47        
                  42.78     1:30.47 (47.69)                                        
 22 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              1:28.80    1:30.79        
                  41.19     1:30.79 (49.60)                                        
 23 Hernandez, Sofia S        10 Heatwaves-MR         1:38.72    1:31.85        
                  43.39     1:31.85 (48.46)                                        
 24 Amato, Esther             10 CFJV-MR              1:34.36    1:32.73        
                  45.21     1:32.73 (47.52)                                        
 25 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR              1:38.82    1:34.99        
                  44.01     1:34.99 (50.98)                                        
 26 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              1:36.44    1:37.75        
                  47.14     1:37.75 (50.61)                                        
 27 Vytykac, Ella S           10 HVD-MR               1:51.33    1:38.56        
                  45.53     1:38.56 (53.03)                                        
 28 Boehm, Paige M             9 NDAC-MR              1:37.94    1:38.93        
                  46.91     1:38.93 (52.02)                                        
 29 Burdick, Taylor R          9 HAWK-AD              1:44.60    1:39.76        
                  47.85     1:39.76 (51.91)                                        
 30 Boothe, Sydney             9 CFJV-MR                   NT    1:40.97        
                  46.82     1:40.97 (54.15)                                        
 31 McKinley, Ada A            9 NDAC-MR              1:38.76    1:42.02        
                  47.91     1:42.02 (54.11)                                        
 32 Bieszad, Jenna G          10 HAWK-AD              1:39.22    1:42.62        
 33 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              1:45.71    1:42.82        
                  47.09     1:42.82 (55.73)                                        
 34 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR         1:46.08    1:43.22        
                  48.91     1:43.22 (54.31)                                        
 35 Hineman, Elsa A            9 NDAC-MR                   NT    1:44.99        
                  47.16     1:44.99 (57.83)                                        
 36 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR         1:38.15    1:45.60        
                  45.92     1:45.60 (59.68)                                        
 37 Bardfield, Sadie M         9 NDAC-MR              1:45.13    1:53.96        
 38 Boothe, Madison            9 CFJV-MR                   NT    1:54.49        
                  51.80   1:54.49 (1:02.69)                                        
 39 Roskey, Bea C              9 NDAC-MR              2:02.07    2:10.14        
                1:02.78   2:10.14 (1:07.36)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregersen, Leah           10 RA-MR                2:25.33    2:30.28        
                  33.29     1:12.74 (39.45)     1:52.24 (39.50)     2:30.28 (38.04)
  2 Gordon, Allison O         10 RA-MR                2:45.53    2:37.33        
                  32.85     1:14.35 (41.50)     1:57.64 (43.29)     2:37.33 (39.69)
  3 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              2:53.42    2:40.97        
                  35.61     1:17.80 (42.19)     2:00.42 (42.62)     2:40.97 (40.55)
  4 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              2:30.71    2:48.79        
                  35.11     1:18.51 (43.40)     2:04.74 (46.23)     2:48.79 (44.05)
  5 Berg, Reese L              9 NJB-NJ               3:04.85    2:55.26        
                  39.45     1:24.21 (44.76)     2:12.16 (47.95)     2:55.26 (43.10)
  6 Dorsman, Camryn F         10 HVD-MR               3:30.33    3:02.24        
                  40.50     1:28.43 (47.93)     2:17.63 (49.20)     3:02.24 (44.61)
  7 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                   NT    3:04.83        
                  40.83     1:29.68 (48.85)     2:19.62 (49.94)     3:04.83 (45.21)
  8 Morgan, Nella R           10 HVD-MR               3:30.33    3:10.17        
                  44.16     1:32.26 (48.10)     2:22.78 (50.52)     3:10.17 (47.39)
  9 Bates, Paityn C           10 NJB-NJ               3:17.76    3:13.68        
                  45.88     1:37.01 (51.13)     2:28.40 (51.39)     3:13.68 (45.28)
 10 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR                   NT    3:15.97        
                  42.32     1:31.48 (49.16)     2:25.37 (53.89)     3:15.97 (50.60)
 11 King, Madison P            9 BGNW-MR              3:45.00    3:22.45        
                  44.52     1:36.27 (51.75)     2:33.53 (57.26)     3:22.45 (48.92)
 12 Amato, Esther             10 CFJV-MR              3:30.00    3:26.06        
                  43.92                             2:34.30 ( )     3:26.06 (51.76)
 13 Blazek, Amelia R           9 NDAC-MR              3:28.44    3:30.94        
                  48.86     1:40.84 (51.98)     2:36.24 (55.40)     3:30.94 (54.70)
 14 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                   NT    3:33.85        
                  45.94     1:42.41 (56.47)     2:40.49 (58.08)     3:33.85 (53.36)
 15 Lugassy, Leora M          10 BGNW-MR                   NT    4:05.05        
                  48.14   1:49.25 (1:01.11)   2:57.70 (1:08.45)   4:05.05 (1:07.35)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma V            10 HVD-MR                 33.91      34.57        
  2 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR                34.90      35.59        
  3 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR                36.07      35.72        
  4 Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 39.96      37.77        
  5 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR                 36.90      37.79        
  6 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                38.35      37.97        
  7 Callaghan, Bridget M      10 BGNW-MR                38.10      38.04        
  8 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                40.04      39.01        
  9 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  38.70      39.08        
 10 Berg, Reese L              9 NJB-NJ                 41.98      39.77        
 11 Sanford, Charley T        10 NDAC-MR                40.69      40.80        
 12 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  41.87      41.25        
 13 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  40.91      42.07        
 14 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                43.43      42.70        
 15 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  43.98      43.36        
 16 Dorsman, Camryn F         10 HVD-MR                 43.05      43.43        
 17 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                42.00      44.03        
 18 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           45.39      44.37        
 19 Ginesin, Petra            10 CFJV-MR                42.80      44.42        
 20 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR                45.94      44.91        
 21 Lovig, Natalie J           9 BGNW-MR                44.33      44.93        
 22 Burdick, Taylor R          9 HAWK-AD                47.55      46.38        
 23 Amato, Esther             10 CFJV-MR                   NT      46.54        
 24 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR                50.19      46.59        
 25 Hernandez, Sofia S        10 Heatwaves-MR           49.35      48.26        
 26 Bates, Paityn C           10 NJB-NJ                 50.41      48.88        
 27 Blazek, Amelia R           9 NDAC-MR                48.38      49.06        
 28 Bieszad, Jenna G          10 HAWK-AD                50.67      49.46        
 29 Boothe, Sydney             9 CFJV-MR              1:00.17      49.66        
 30 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           51.32      49.78        
 31 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                46.88      50.02        
 32 McKinley, Ada A            9 NDAC-MR                55.75      51.53        
 33 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR           51.49      52.29        
 34 Vytykac, Ella S           10 HVD-MR                 53.68      52.90        
 35 Boehm, Paige M             9 NDAC-MR                55.95      54.50        
 36 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                57.58      54.70        
 37 Hineman, Elsa A            9 NDAC-MR                53.11      54.96        
 38 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR                55.53      55.70        
 39 Bardfield, Sadie M         9 NDAC-MR              1:01.38      56.34        
 40 Hamilton, Tori H           9 NDAC-MR                55.87      57.37        
 41 Roskey, Bea C              9 NDAC-MR              1:06.99    1:01.76        
 -- Boothe, Madison            9 CFJV-MR              1:00.59         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Kregel, Marina             9 NDAC-MR                46.90         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:18.97    1:17.51        
                  37.08     1:17.51 (40.43)                                        
  2 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:16.77    1:18.19        
                  37.93     1:18.19 (40.26)                                        
  3 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR               1:14.91    1:19.73        
                  39.11     1:19.73 (40.62)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:19.63    1:20.37        
                  39.18     1:20.37 (41.19)                                        
  5 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:28.69    1:21.97        
                  39.58     1:21.97 (42.39)                                        
  5 Cheng, Elaine J           10 BGNW-MR              1:22.30    1:21.97        
                  40.68     1:21.97 (41.29)                                        
  7 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR              1:22.55    1:24.17        
                  41.20     1:24.17 (42.97)                                        
  8 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              1:27.46    1:24.56        
                  41.67     1:24.56 (42.89)                                        
  9 Callaghan, Bridget M      10 BGNW-MR              1:26.77    1:25.66        
                  42.22     1:25.66 (43.44)                                        
 10 Sanford, Charley T        10 NDAC-MR              1:30.23    1:27.28        
                  41.60     1:27.28 (45.68)                                        
 11 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:31.93    1:27.85        
                  41.52     1:27.85 (46.33)                                        
 12 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:33.69    1:31.36        
                  44.68     1:31.36 (46.68)                                        
 13 Cornelius, Sadie J        10 NJB-NJ               1:33.85    1:31.56        
                  45.26     1:31.56 (46.30)                                        
 14 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:31.28    1:32.77        
                  45.25     1:32.77 (47.52)                                        
 15 Higgins, Anna S           10 RA-MR                1:30.37    1:33.72        
                  45.51     1:33.72 (48.21)                                        
 16 Cornine, Mary Cate A      10 Barracudas-MR        1:42.22    1:34.30        
                  46.14     1:34.30 (48.16)                                        
 17 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR               1:33.19    1:35.82        
                  44.50     1:35.82 (51.32)                                        
 18 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:34.21    1:38.29        
                  47.95     1:38.29 (50.34)                                        
 19 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR                   NT    1:39.25        
                  46.91     1:39.25 (52.34)                                        
 20 Amato, Esther             10 CFJV-MR              1:46.69    1:40.61        
                  51.34     1:40.61 (49.27)                                        
 21 Bieszad, Jenna G          10 HAWK-AD              1:49.63    1:44.31        
                  52.16     1:44.31 (52.15)                                        
 22 Dorsman, Camryn F         10 HVD-MR               1:37.58    1:46.29        
                  48.10     1:46.29 (58.19)                                        
 23 Blazek, Amelia R           9 NDAC-MR              1:44.49    1:46.30        
                  52.02     1:46.30 (54.28)                                        
 24 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              1:49.83    1:46.83        
                  50.91     1:46.83 (55.92)                                        
 25 Lugassy, Leora M          10 BGNW-MR              1:50.44    1:47.47        
                  50.95     1:47.47 (56.52)                                        
 26 Boehm, Paige M             9 NDAC-MR              1:56.45    1:54.08        
                  55.41     1:54.08 (58.67)                                        
 27 Griffiths, Harper W        9 NDAC-MR                   NT    1:55.46        
                  54.82   1:55.46 (1:00.64)                                        
 28 Hineman, Elsa A            9 NDAC-MR                   NT    1:57.15        
                  55.83   1:57.15 (1:01.32)                                        
 29 Lillo, Addie C            10 NJB-NJ               1:46.33    1:57.93        
                  55.02   1:57.93 (1:02.91)                                        
 30 McKinley, Ada A            9 NDAC-MR              1:54.55    1:58.83        
                  56.32   1:58.83 (1:02.51)                                        
 31 Bardfield, Sadie M         9 NDAC-MR              2:19.78    2:03.86        
                  58.77   2:03.86 (1:05.09)                                        
 32 Turner, Pearl T           10 HVD-MR               2:20.33    2:16.53        
                1:04.50   2:16.53 (1:12.03)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                39.55      39.80        
  2 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                39.83      40.94        
  3 Gordon, Allison O         10 RA-MR                  42.19      41.61        
  4 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR                44.64      42.79        
  5 Berg, Reese L              9 NJB-NJ                 46.33      44.66        
  6 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR                 45.72      44.97        
  7 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR                45.48      45.27        
  8 Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 46.80      45.40        
  9 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  50.06      46.89        
 10 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  46.75      47.19        
 11 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  47.67      47.64        
 12 Prior, Katie E            10 DVWM-MR                46.79      48.81        
 13 White, Finley M            9 BGNW-MR                46.79      49.04        
 14 Higgins, Anna S           10 RA-MR                  48.49      49.41        
 15 Cruz, Chloe                9 DVWM-MR                50.02      49.46        
 16 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  51.30      49.86        
 17 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                50.57      51.16        
 18 Cornine, Mary Cate A      10 Barracudas-MR          49.10      51.19        
 19 Morgan, Nella R           10 HVD-MR                 52.33      51.72        
 20 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR                 58.86      51.94        
 21 Bates, Paityn C           10 NJB-NJ                 54.34      52.43        
 22 Cornelius, Sadie J        10 NJB-NJ                 54.77      53.14        
 23 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                55.74      53.48        
 24 Ault Nolan, Sunday M      10 NDAC-MR                54.15      53.76        
 25 Burdick, Taylor R          9 HAWK-AD                55.68      53.98        
 26 King, Madison P            9 BGNW-MR                52.48      54.22        
 27 McKinley, Ada A            9 NDAC-MR                   NT      54.74        
 28 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                53.08      54.86        
 29 Lugassy, Leora M          10 BGNW-MR                52.76      56.79        
 30 Lillo, Addie C            10 NJB-NJ                 56.37      57.07        
 31 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                54.56      57.14        
 32 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR              1:14.12      57.57        
 33 Blazek, Amelia R           9 NDAC-MR                58.10      59.87        
 34 Bieszad, Jenna G          10 HAWK-AD              1:00.20    1:01.10        
 35 Hamilton, Tori H           9 NDAC-MR              1:00.61    1:01.36        
 36 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              1:06.66    1:02.33        
 37 Boehm, Paige M             9 NDAC-MR              1:01.13    1:03.09        
 38 Boothe, Madison            9 CFJV-MR                   NT    1:06.94        
 39 Boothe, Sydney             9 CFJV-MR                   NT    1:07.76        
 40 Turner, Pearl T           10 HVD-MR               1:00.33    1:11.86        
 41 Bardfield, Sadie M         9 NDAC-MR              1:09.67    1:13.90        
 -- Hineman, Elsa A            9 NDAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Griffiths, Harper W        9 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:27.80    1:28.57        
                  41.72     1:28.57 (46.85)                                        
  2 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR              1:27.28    1:28.77        
                  41.89     1:28.77 (46.88)                                        
  3 Henson, Emma V            10 HVD-MR               1:32.96    1:34.04        
                  44.77     1:34.04 (49.27)                                        
  4 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              1:34.27    1:34.88        
                  44.97     1:34.88 (49.91)                                        
  5 Berg, Reese L              9 NJB-NJ               1:44.48    1:39.47        
                  46.77     1:39.47 (52.70)                                        
  6 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:44.66    1:42.20        
                  48.23     1:42.20 (53.97)                                        
  7 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:42.17    1:42.56        
                  48.88     1:42.56 (53.68)                                        
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:39.35    1:43.29        
                  48.32     1:43.29 (54.97)                                        
  9 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:41.66    1:43.87        
                  50.01     1:43.87 (53.86)                                        
 10 Higgins, Anna S           10 RA-MR                1:44.51    1:44.46        
                  50.90     1:44.46 (53.56)                                        
 11 Lovig, Natalie J           9 BGNW-MR              1:50.21    1:46.98        
                  51.03     1:46.98 (55.95)                                        
 12 Ginesin, Petra            10 CFJV-MR              2:02.29    1:49.72        
                  53.30     1:49.72 (56.42)                                        
 13 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:55.19    1:51.84        
                  51.75   1:51.84 (1:00.09)                                        
 14 McKinley, Ada A            9 NDAC-MR              1:58.54    1:51.93        
                  53.75     1:51.93 (58.18)                                        
 15 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR              1:52.25    1:52.34        
                  54.01     1:52.34 (58.33)                                        
 16 Dorsman, Camryn F         10 HVD-MR               2:06.18    1:55.64        
                  56.54     1:55.64 (59.10)                                        
 17 Burdick, Taylor R          9 HAWK-AD              2:00.35    1:56.41        
                  56.99     1:56.41 (59.42)                                        
 18 Jude, Cat I               10 NDAC-MR              1:52.96    2:00.88        
                  56.86   2:00.88 (1:04.02)                                        
 19 Blazek, Amelia R           9 NDAC-MR              2:02.03    2:08.44        
                1:03.89   2:08.44 (1:04.55)                                        
 20 Hamilton, Tori H           9 NDAC-MR              2:10.31    2:08.55        
                1:02.95   2:08.55 (1:05.60)                                        
 21 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              2:12.53    2:08.80        
                1:01.97   2:08.80 (1:06.83)                                        
 22 Boehm, Paige M             9 NDAC-MR              2:11.83    2:11.67        
                1:03.26   2:11.67 (1:08.41)                                        
 23 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR         2:25.15    2:15.21        
                1:02.27   2:15.21 (1:12.94)                                        
 24 Roskey, Bea C              9 NDAC-MR                   NT    2:24.35        
                1:09.91   2:24.35 (1:14.44)                                        
 25 Bardfield, Sadie M         9 NDAC-MR                   NT    2:43.46        
                1:17.90   2:43.46 (1:25.56)                                        
 -- Hineman, Elsa A            9 NDAC-MR              1:33.80         DQ        
      One hand touch
                1:00.23        DQ (1:09.32)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR                32.79      32.66        
  2 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                34.32      33.40        
  3 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR                 33.66      35.11        
  4 Gordon, Allison O         10 RA-MR                  34.31      35.19        
  5 Prior, Katie E            10 DVWM-MR                36.49      37.54        
  6 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                39.18      37.72        
  7 Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 38.81      38.70        
  8 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                39.08      39.00        
  9 Sanford, Charley T        10 NDAC-MR                41.85      39.07        
 10 Cheng, Elaine J           10 BGNW-MR                40.76      39.49        
 11 Higgins, Anna S           10 RA-MR                  42.93      40.74        
 12 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  40.95      40.97        
 13 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR                40.75      41.33        
 14 Callaghan, Bridget M      10 BGNW-MR                43.31      41.78        
 15 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR                 46.85      42.30        
 16 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR                   NT      42.82        
 17 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  46.40      43.46        
 18 Cornelius, Sadie J        10 NJB-NJ                 47.38      43.53        
 19 Cornine, Mary Cate A      10 Barracudas-MR          46.07      43.60        
 20 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                39.55      43.71        
 21 Berg, Reese L              9 NJB-NJ                 42.86      44.10        
 22 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  52.76      47.83        
 23 White, Finley M            9 BGNW-MR                47.87      48.01        
 24 King, Madison P            9 BGNW-MR                48.60      49.45        
 25 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                50.76      51.68        
 26 Lillo, Addie C            10 NJB-NJ                 51.87      52.08        
 27 Bates, Paityn C           10 NJB-NJ                 50.26      52.97        
 28 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                55.40      53.97        
 29 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                52.94      55.36        
 30 Hamilton, Tori H           9 NDAC-MR              1:01.40      57.59        
 31 Pennock, Lyris A           9 HVD-MR               1:02.33      57.69        
 32 Ault Nolan, Sunday M      10 NDAC-MR              1:17.43      57.89        
 33 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR              1:01.78      57.96        
 -- Burdick, Taylor R          9 HAWK-AD                55.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:21.30    1:16.37        
                  34.38     1:16.37 (41.99)                                        
  2 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR               1:22.14    1:24.99        
                  38.38     1:24.99 (46.61)                                        
  3 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:32.74    1:33.84        
                  43.64     1:33.84 (50.20)                                        
  4 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:40.59    1:34.33        
                  44.01     1:34.33 (50.32)                                        
  5 Higgins, Anna S           10 RA-MR                1:44.88    1:36.29        
                  44.93     1:36.29 (51.36)                                        
  6 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:45.00    1:39.55        
                  44.71     1:39.55 (54.84)                                        
  7 Berg, Reese L              9 NJB-NJ               2:02.53    1:40.50        
                  43.77     1:40.50 (56.73)                                        
  8 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              2:03.36    1:55.22        
                  51.46   1:55.22 (1:03.76)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              2:53.34    2:45.55        
                  34.41     1:16.82 (42.41)     2:07.53 (50.71)     2:45.55 (38.02)
  2 Henson, Emma V            10 HVD-MR               2:47.75    2:45.97        
                  34.31     1:15.73 (41.42)     2:08.72 (52.99)     2:45.97 (37.25)
  3 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR              2:43.59    2:46.23        
                  34.59     1:15.32 (40.73)     2:10.55 (55.23)     2:46.23 (35.68)
  4 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR              3:01.42    2:56.93        
                  42.27     1:27.94 (45.67)     2:17.32 (49.38)     2:56.93 (39.61)
  5 Benjamin, Mia             10 RA-MR                3:05.67    3:05.41        
                                1:28.97 ( )     2:23.38 (54.41)     3:05.41 (42.03)
  6 Sanford, Charley T        10 NDAC-MR              3:17.20    3:11.44        
                  43.96     1:31.25 (47.29)     2:28.23 (56.98)     3:11.44 (43.21)
  7 Higgins, Anna S           10 RA-MR                3:15.52    3:13.06        
                  42.33     1:31.76 (49.43)     2:30.43 (58.67)     3:13.06 (42.63)
  8 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              3:12.04    3:13.15        
                  43.64     1:32.28 (48.64)     2:27.92 (55.64)     3:13.15 (45.23)
  9 White, Finley M            9 BGNW-MR              3:20.94    3:14.44        
                  47.90     1:36.62 (48.72)     2:30.86 (54.24)     3:14.44 (43.58)
 10 Casucci, Kira E           10 HVD-MR               3:16.33    3:17.00        
                  43.10     1:31.62 (48.52)   2:35.50 (1:03.88)     3:17.00 (41.50)
 11 Callaghan, Bridget M      10 BGNW-MR              3:20.15    3:19.66        
                  46.39     1:35.23 (48.84)   2:36.16 (1:00.93)     3:19.66 (43.50)
 12 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR              3:18.11    3:21.26        
                  43.09     1:35.68 (52.59)   2:38.54 (1:02.86)     3:21.26 (42.72)
 13 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                3:40.52    3:26.10        
                  53.41     1:45.80 (52.39)     2:44.08 (58.28)     3:26.10 (42.02)
 14 Ginesin, Petra            10 CFJV-MR              3:32.15    3:34.35        
                  49.92     1:42.98 (53.06)   2:47.62 (1:04.64)     3:34.35 (46.73)
 15 Bieszad, Jenna G          10 HAWK-AD              4:07.30    3:53.07        
                  53.53     1:52.46 (58.93)   3:04.40 (1:11.94)     3:53.07 (48.67)
 16 Amato, Esther             10 CFJV-MR              3:45.00    3:54.19        
                1:00.23     1:55.28 (55.05)   3:04.20 (1:08.92)     3:54.19 (49.99)
 17 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                   NT    3:56.67        
                                1:58.56 ( )   3:08.49 (1:09.93)     3:56.67 (48.18)
 18 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                   NT    3:57.14        
                  55.45     1:55.11 (59.66)   3:03.45 (1:08.34)     3:57.14 (53.69)
 19 Blazek, Amelia R           9 NDAC-MR                   NT    4:00.37        
                  58.56   2:01.33 (1:02.77)   3:09.03 (1:07.70)     4:00.37 (51.34)
 20 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR                   NT    4:12.11        
                1:01.73   2:02.84 (1:01.11)   4:12.11 (2:09.27)                    
 -- Hamilton, Tori H           9 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:01.07   2:05.69 (1:04.62)        DQ (1:05.56)                    
 -- Bates, Paityn C           10 NJB-NJ               4:12.58         DQ        
      Delay initiating arm pull - back
                  51.07     1:49.63 (58.56)   2:52.73 (1:03.10)          DQ (43.22)
 -- Kregel, Marina             9 NDAC-MR              3:54.69         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  49.55     1:48.23 (58.68)   2:57.55 (1:09.32)          DQ (52.16)
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    2:10.64        
     1) Casucci, Kira E 10              2) Dorsman, Camryn F 10           
     3) Tirch, Doriana R 10             4) Henson, Emma V 10              
                  31.60     1:09.81 (38.21)     1:40.28 (30.47)     2:10.64 (30.36)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:22.97    2:27.97        
     1) McQueeney, Isabelle 10          2) Amato, Esther 10               
     3) Ginesin, Petra 10               4) Kunca, Mikalah A 10            
                  39.47     1:20.50 (41.03)     1:56.14 (35.64)     2:27.97 (31.83)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:25.61    2:28.57        
     1) Burger, Laura K 10              2) Sanford, Charley T 10          
     3) Blazek, Amelia R 9              4) Schramm, Grace E 10            
                  35.74     1:11.80 (36.06)     1:53.83 (42.03)     2:28.57 (34.74)
  4 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:57.53    2:52.62        
     1) Aguilar Perez, Vanessa 10       2) Touijar, Heba 10               
     3) Hernandez, Sofia S 10           4) Delatorre, Ashley 10           
                  44.21     1:29.50 (45.29)     2:16.61 (47.11)     2:52.62 (36.01)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'C'            2:57.82    3:27.34        
     1) Hamilton, Tori H 9              2) Bardfield, Sadie M 9           
     3) Roskey, Bea C 9                 4) Hineman, Elsa A 9              
                  52.47     1:45.34 (52.87)   2:49.61 (1:04.27)     3:27.34 (37.73)
 -- Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:49.70         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Boehm, Paige M 9                2) Kregel, Marina 9               
     3) Jude, Cat I 10                  4) McKinley, Ada A 9              
                  45.64     1:33.23 (47.59)     2:19.34 (46.11)          DQ (44.47)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    2:41.42        
     1) Dorsman, Camryn F 10            2) Jeon, Chloe J 10               
     3) Tirch, Doriana R 10             4) Casucci, Kira E 10             
                  45.73     1:33.98 (48.25)     2:10.30 (36.32)     2:41.42 (31.12)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:49.64    2:47.53        
     1) Burger, Laura K 10              2) Sanford, Charley T 10          
     3) Blazek, Amelia R 9              4) Schramm, Grace E 10            
                  50.09     1:34.00 (43.91)     2:13.15 (39.15)     2:47.53 (34.38)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:52.35    2:57.53        
     1) McQueeney, Isabelle 10          2) Amato, Esther 10               
     3) Kunca, Mikalah A 10             4) Sumersford, Kailey 9           
                  44.05     1:36.59 (52.54)     2:18.53 (41.94)     2:57.53 (39.00)
  4 North Jersey Barracudas-NJ  'A'                   2:56.49    3:03.03        
     1) Cornelius, Sadie J 10           2) Bates, Paityn C 10             
     3) Berg, Reese L 9                 4) Lillo, Addie C 10              
                  46.89     1:35.93 (49.04)     2:20.13 (44.20)     3:03.03 (42.90)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            3:19.25    3:28.15        
     1) Boehm, Paige M 9                2) Kregel, Marina 9               
     3) Jude, Cat I 10                  4) McKinley, Ada A 9              
                  59.46     1:49.28 (49.82)     2:44.74 (55.46)     3:28.15 (43.41)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'C'            3:30.59    3:34.88        
     1) Hamilton, Tori H 9              2) Bardfield, Sadie M 9           
     3) Roskey, Bea C 9                 4) Hineman, Elsa A 9              
                1:02.36     2:01.56 (59.20)     2:52.18 (50.62)     3:34.88 (42.70)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 28.00      28.00        
  2 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 28.43      28.83        
  3 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                28.68      28.85        
  4 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD                27.83      28.96        
  5 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 29.66      29.23        
  6 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                30.07      29.24        
  7 Carano, Mylie             12 CFJV-MR                29.50      29.49        
  8 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          29.62      29.59        
  9 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                29.26      29.86        
 10 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                29.95      29.94        
 11 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD                31.00      30.06        
 12 Otis, Katie M             12 HAWK-AD                29.78      30.15        
 13 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR                30.42      30.30        
 14 Burdick, Riley E          12 HAWK-AD                31.16      30.82        
 15 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                31.12      31.13        
 16 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  32.34      31.50        
 17 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR                31.14      31.59        
 18 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                31.59      31.68        
 19 Jeon, Claire J            12 HVD-MR                 31.41      31.72        
 20 White, Sienna R           12 BGNW-MR                32.05      31.84        
 21 Civitano, Emily A         12 HVD-MR                 31.99      32.01        
 22 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          31.67      32.20        
 23 Button, Molly I           11 NDAC-MR                31.44      32.75        
 24 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                32.35      32.78        
 25 Hewitt, Allison C         12 NDAC-MR                32.83      32.84        
 26 Minelli, Madeline A       12 RA-MR                  33.83      32.87        
 27 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                  33.27      33.08        
 28 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          33.27      33.39        
 29 Lang, Grace S             11 HAWK-AD                33.30      33.46        
 30 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                32.12      33.73        
 31 Baks, Janneke P           11 HVD-MR                 33.92      33.76        
 32 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                35.15      34.43        
 33 McCluskey, Jayden K       12 NDAC-MR                33.98      34.68        
 34 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                35.42      35.52        
 35 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                35.78      35.59        
 36 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR                37.27      36.38        
 37 Ross, Ashley T            11 BGNW-MR                35.99      36.47        
 38 Bieszad, Taylor A         11 HAWK-AD                36.60      36.88        
 39 Blazek, Catalina W        11 NDAC-MR                35.59      37.27        
 40 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                39.07      38.19        
 41 Kubsch, Renee P           11 NDAC-MR                39.50      40.30        
 42 Klempner, Morgan          11 CFJV-MR                44.85      40.71        
 43 Schmidt, Anila N          11 NDAC-MR                41.89      40.73        
 44 Farrell, Katherine K      11 NDAC-MR                38.69      40.77        
 45 King, Kayla S             11 BGNW-MR                40.33      41.49        
 46 Reyes, Marina L           12 NDAC-MR                38.99      41.76        
 47 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                41.27      44.11        
 48 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR                46.27      46.50        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Zoe E              11 UN-MR                1:02.28    1:01.76        
                  30.12     1:01.76 (31.64)                                        
  2 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              1:02.11    1:02.24        
                  30.11     1:02.24 (32.13)                                        
  3 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:04.51    1:02.61        
                  30.31     1:02.61 (32.30)                                        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:04.40    1:02.88        
                  30.21     1:02.88 (32.67)                                        
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:04.89    1:04.30        
                  31.07     1:04.30 (33.23)                                        
  6 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                1:03.45    1:04.35        
                  31.18     1:04.35 (33.17)                                        
  7 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              1:05.80    1:05.04        
                  31.63     1:05.04 (33.41)                                        
  8 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD              1:05.03    1:05.35        
                  30.76     1:05.35 (34.59)                                        
  9 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:04.52    1:06.43        
                  31.59     1:06.43 (34.84)                                        
 10 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              1:09.00    1:06.83        
                  32.30     1:06.83 (34.53)                                        
 11 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              1:08.32    1:06.85        
                  32.50     1:06.85 (34.35)                                        
 12 Otis, Katie M             12 HAWK-AD              1:06.96    1:07.14        
                  31.92     1:07.14 (35.22)                                        
 13 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD              1:07.72    1:07.63        
                  32.27     1:07.63 (35.36)                                        
 14 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              1:08.64    1:08.13        
                  32.79     1:08.13 (35.34)                                        
 15 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              1:05.68    1:08.55        
                  32.20     1:08.55 (36.35)                                        
 16 White, Sienna R           12 BGNW-MR              1:09.51    1:08.77        
                  33.40     1:08.77 (35.37)                                        
 17 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:08.49    1:08.86        
                  33.16     1:08.86 (35.70)                                        
 18 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              1:08.95    1:09.42        
                  33.33     1:09.42 (36.09)                                        
 19 Jarvis, Delaney R         12 HVD-MR               1:09.36    1:09.51        
                  32.88     1:09.51 (36.63)                                        
 20 Burdick, Riley E          12 HAWK-AD              1:10.60    1:09.58        
                  32.77     1:09.58 (36.81)                                        
 21 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR              1:08.55    1:09.69        
                  33.66     1:09.69 (36.03)                                        
 22 Civitano, Emily A         12 HVD-MR               1:09.79    1:10.16        
                  33.80     1:10.16 (36.36)                                        
 23 Carley, Olina             12 CFJV-MR              1:09.12    1:10.79        
                  33.46     1:10.79 (37.33)                                        
 24 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:09.45    1:10.97        
                  33.80     1:10.97 (37.17)                                        
 25 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR               1:11.98    1:12.21        
                  33.62     1:12.21 (38.59)                                        
 26 Button, Molly I           11 NDAC-MR              1:14.89    1:12.25        
                  35.03     1:12.25 (37.22)                                        
 27 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:16.00    1:12.29        
                  34.81     1:12.29 (37.48)                                        
 28 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:11.83    1:12.37        
                  35.25     1:12.37 (37.12)                                        
 29 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:10.79    1:13.46        
                  35.86     1:13.46 (37.60)                                        
 30 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                1:11.63    1:13.47        
                  35.25     1:13.47 (38.22)                                        
 31 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:13.85    1:14.14        
                  34.70     1:14.14 (39.44)                                        
 32 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR              1:14.00    1:14.67        
                  35.78     1:14.67 (38.89)                                        
 33 Jarvis, Emma M            12 HVD-MR               1:13.78    1:15.14        
                  36.30     1:15.14 (38.84)                                        
 34 Hewitt, Allison C         12 NDAC-MR              1:15.03    1:16.02        
                  36.81     1:16.02 (39.21)                                        
 35 Lang, Grace S             11 HAWK-AD              1:29.74    1:16.48        
                  35.72     1:16.48 (40.76)                                        
 36 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:20.26    1:17.09        
                  37.47     1:17.09 (39.62)                                        
 37 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR              1:15.94    1:18.19        
                  37.63     1:18.19 (40.56)                                        
 38 Ross, Ashley T            11 BGNW-MR              1:18.47    1:19.42        
                  38.06     1:19.42 (41.36)                                        
 39 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR         1:22.02    1:21.44        
                  38.65     1:21.44 (42.79)                                        
 40 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR         1:24.38    1:22.85        
                  39.65     1:22.85 (43.20)                                        
 41 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                   NT    1:23.93        
                  39.32     1:23.93 (44.61)                                        
 42 Davidson, Freja V         11 RA-MR                1:24.08    1:25.40        
                  39.49     1:25.40 (45.91)                                        
 43 Perez Jimenez, Amely J    11 Heatwaves-MR         1:28.75    1:26.94        
                  40.17     1:26.94 (46.77)                                        
 44 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:24.41    1:27.14        
                  40.25     1:27.14 (46.89)                                        
 45 Reyes, Marina L           12 NDAC-MR              1:31.92    1:30.42        
                  40.68     1:30.42 (49.74)                                        
 46 Farrell, Katherine K      11 NDAC-MR              1:32.84    1:33.25        
                  44.00     1:33.25 (49.25)                                        
 47 Klempner, Morgan          11 CFJV-MR              1:38.82    1:35.90        
                  45.08     1:35.90 (50.82)                                        
 48 Vytykac, Yanna S          12 HVD-MR               1:49.74    1:37.42        
                  43.90     1:37.42 (53.52)                                        
 48 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:33.07    1:37.42        
 50 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR              2:01.59    1:50.69        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Psilopoulos, Andie J      12 HAWK-AD              2:11.02    2:08.99        
                  29.94     1:02.72 (32.78)     1:36.23 (33.51)     2:08.99 (32.76)
  2 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                2:17.64    2:13.70        
                  30.87     1:04.70 (33.83)     1:39.85 (35.15)     2:13.70 (33.85)
  3 Chung, Zoe E              11 UN-MR                2:28.98    2:14.73        
                  30.17     1:04.63 (34.46)     1:40.00 (35.37)     2:14.73 (34.73)
  4 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              2:25.91    2:18.60        
                  31.39     1:06.96 (35.57)     1:44.01 (37.05)     2:18.60 (34.59)
  5 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              2:20.12    2:18.73        
                  31.26     1:07.24 (35.98)     1:43.98 (36.74)     2:18.73 (34.75)
  6 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        2:23.83    2:21.98        
                  31.88     1:08.12 (36.24)     1:45.60 (37.48)     2:21.98 (36.38)
  7 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              2:24.89    2:23.42        
                  31.79     1:07.98 (36.19)     1:46.13 (38.15)     2:23.42 (37.29)
  8 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              2:28.36    2:26.31        
                  32.57     1:10.51 (37.94)     1:49.97 (39.46)     2:26.31 (36.34)
  9 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:28.40    2:26.39        
                  33.62     1:11.20 (37.58)     1:49.74 (38.54)     2:26.39 (36.65)
 10 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD              2:27.79    2:26.41        
                  32.25     1:09.37 (37.12)     1:48.40 (39.03)     2:26.41 (38.01)
 11 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              2:28.29    2:27.01        
                  33.75     1:11.33 (37.58)     1:50.23 (38.90)     2:27.01 (36.78)
 12 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR              2:28.21    2:28.35        
                  33.42     1:11.51 (38.09)     1:51.13 (39.62)     2:28.35 (37.22)
 13 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              2:27.93    2:29.15        
                  33.82     1:12.34 (38.52)     1:52.33 (39.99)     2:29.15 (36.82)
 14 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              2:52.77    2:31.78        
                  34.53     1:13.10 (38.57)     1:52.90 (39.80)     2:31.78 (38.88)
 15 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              2:40.00    2:33.09        
                  33.91     1:14.18 (40.27)     1:54.97 (40.79)     2:33.09 (38.12)
 16 Civitano, Emily A         12 HVD-MR               2:33.75    2:33.56        
                  35.25     1:15.29 (40.04)     1:56.08 (40.79)     2:33.56 (37.48)
 17 Carley, Olina             12 CFJV-MR              2:32.26    2:34.79        
                  33.38     1:13.34 (39.96)     1:55.43 (42.09)     2:34.79 (39.36)
 18 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                2:51.41    2:36.58        
                  33.10     1:11.75 (38.65)     1:53.92 (42.17)     2:36.58 (42.66)
 19 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                2:38.58    2:38.85        
                  35.34     1:16.52 (41.18)     1:58.71 (42.19)     2:38.85 (40.14)
 20 Minelli, Madeline A       12 RA-MR                2:45.00    2:39.88        
                  35.95     1:17.66 (41.71)   2:39.88 (1:22.22)                    
 21 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR              2:52.22    2:41.52        
                  35.22     1:16.74 (41.52)     1:59.91 (43.17)     2:41.52 (41.61)
 22 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        2:36.78    2:43.08        
                  37.63     1:19.10 (41.47)   2:43.08 (1:23.98)                    
 23 McCluskey, Jayden K       12 NDAC-MR                   NT    2:43.95        
                  35.79     1:15.42 (39.63)     1:57.93 (42.51)     2:43.95 (46.02)
 24 Hewitt, Allison C         12 NDAC-MR              2:45.49    2:44.52        
                  37.99     1:20.16 (42.17)     2:02.98 (42.82)     2:44.52 (41.54)
 25 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               2:57.08    2:44.83        
                  37.10     1:20.25 (43.15)     2:04.52 (44.27)     2:44.83 (40.31)
 26 Button, Molly I           11 NDAC-MR                   NT    2:45.37        
                  35.97     1:17.64 (41.67)     2:01.59 (43.95)     2:45.37 (43.78)
 27 Wang, Reese               11 BGNW-MR              3:23.72    2:50.52        
                  36.45     1:19.70 (43.25)     2:05.08 (45.38)     2:50.52 (45.44)
 28 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              2:57.90    2:53.72        
                  40.09     1:25.51 (45.42)     2:11.83 (46.32)     2:53.72 (41.89)
 29 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR                   NT    2:54.06        
                  38.79     1:24.81 (46.02)     2:12.46 (47.65)     2:54.06 (41.60)
 30 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              2:59.19    2:57.79        
                  39.76     1:25.29 (45.53)     2:12.23 (46.94)     2:57.79 (45.56)
 31 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                   NT    3:03.87        
                  37.13     1:23.67 (46.54)     2:15.79 (52.12)     3:03.87 (48.08)
 32 Bieszad, Taylor A         11 HAWK-AD              3:09.05    3:05.43        
                  41.98     1:29.18 (47.20)     2:19.14 (49.96)     3:05.43 (46.29)
 33 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              3:14.46    3:07.97        
                  41.16     1:30.05 (48.89)     2:21.10 (51.05)     3:07.97 (46.87)
 34 Farrell, Katherine K      11 NDAC-MR                   NT    3:15.58        
                  43.00     1:32.99 (49.99)     2:26.17 (53.18)     3:15.58 (49.41)
 35 Kubsch, Renee P           11 NDAC-MR                   NT    3:16.11        
                  43.03     1:33.29 (50.26)     2:25.59 (52.30)     3:16.11 (50.52)
 36 Reyes, Marina L           12 NDAC-MR              3:48.38    3:20.32        
                  42.09     1:33.58 (51.49)     2:28.14 (54.56)     3:20.32 (52.18)
 37 King, Kayla S             11 BGNW-MR              3:36.24    3:29.32        
                  46.13     1:41.92 (55.79)     2:38.24 (56.32)     3:29.32 (51.08)
 38 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              3:30.99    3:29.88        
                  48.66     1:45.48 (56.82)     2:39.51 (54.03)     3:29.88 (50.37)
 39 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR                   NT    3:57.46        
                  51.63   1:52.98 (1:01.35)   2:57.88 (1:04.90)     3:57.46 (59.58)
 -- Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              2:47.81         DQ        
      False start
                  34.19     1:12.36 (38.17)     1:50.81 (38.45)          DQ (36.96)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                31.90      31.47        
  2 Psilopoulos, Andie J      12 HAWK-AD                32.53      31.63        
  3 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR                33.43      33.16        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 35.10      33.86        
  5 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  34.87      34.45        
  6 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                36.81      35.02        
  7 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                35.40      35.28        
  8 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          36.21      35.41        
  9 Otis, Katie M             12 HAWK-AD                33.60      35.64        
 10 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                35.51      35.76        
 11 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                36.57      37.00        
 12 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR                38.18      37.02        
 13 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                40.42      37.26        
 14 Burdick, Riley E          12 HAWK-AD                38.74      37.32        
 15 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR                36.96      37.43        
 16 Civitano, Emily A         12 HVD-MR                 37.97      37.68        
 17 Jeon, Claire J            12 HVD-MR                 39.82      37.96        
 18 White, Sienna R           12 BGNW-MR                37.44      37.99        
 19 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                  38.11      38.24        
 20 Hewitt, Allison C         12 NDAC-MR                39.03      38.29        
 21 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                39.85      38.33        
 22 Wang, Reese               11 BGNW-MR                43.64      38.34        
 23 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR                38.11      38.77        
 24 Ross, Ashley T            11 BGNW-MR                40.06      38.87        
 25 Lang, Grace S             11 HAWK-AD                37.98      39.37        
 26 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          38.78      39.47        
 27 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                40.53      39.86        
 28 McCluskey, Jayden K       12 NDAC-MR                38.74      40.04        
 29 Minelli, Madeline A       12 RA-MR                  40.16      40.41        
 30 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          40.63      40.95        
 31 Blazek, Catalina W        11 NDAC-MR                41.72      41.34        
 32 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR                42.20      43.10        
 33 Cruz, Olivia              12 DVWM-MR                43.14      43.22        
 34 Bieszad, Taylor A         11 HAWK-AD                45.15      43.81        
 35 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                49.31      47.35        
 36 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                52.42      47.46        
 37 Kubsch, Renee P           11 NDAC-MR                48.22      47.77        
 38 Schmidt, Anila N          11 NDAC-MR                49.90      48.53        
 39 King, Kayla S             11 BGNW-MR                50.14      49.04        
 40 Klempner, Morgan          11 CFJV-MR                57.25      50.91        
 41 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR              1:01.27    1:00.37        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otis, Katie M             12 HAWK-AD              1:10.48    1:12.32        
                  34.49     1:12.32 (37.83)                                        
  2 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:19.05    1:14.17        
                  36.69     1:14.17 (37.48)                                        
  3 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:16.62    1:14.31        
                  35.53     1:14.31 (38.78)                                        
  4 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:17.21    1:16.77        
                  37.11     1:16.77 (39.66)                                        
  5 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              1:14.95    1:16.86        
                  37.52     1:16.86 (39.34)                                        
  6 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:19.93    1:19.18        
                  38.68     1:19.18 (40.50)                                        
  7 White, Sienna R           12 BGNW-MR              1:18.83    1:19.33        
                  39.21     1:19.33 (40.12)                                        
  8 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:17.62    1:19.48        
                  38.25     1:19.48 (41.23)                                        
  9 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:18.37    1:19.99        
                  38.64     1:19.99 (41.35)                                        
 10 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:22.27    1:20.09        
                  38.71     1:20.09 (41.38)                                        
 11 Civitano, Emily A         12 HVD-MR               1:35.33    1:20.66        
                  38.82     1:20.66 (41.84)                                        
 12 Jarvis, Emma M            12 HVD-MR               1:18.24    1:20.87        
                  39.68     1:20.87 (41.19)                                        
 13 Jarvis, Delaney R         12 HVD-MR               1:17.88    1:20.90        
 14 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              1:24.30    1:21.47        
                  39.87     1:21.47 (41.60)                                        
 15 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                1:22.82    1:23.13        
                  40.78     1:23.13 (42.35)                                        
 16 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:24.49    1:23.25        
                  40.10     1:23.25 (43.15)                                        
 17 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR              1:27.00    1:23.42        
                  41.07     1:23.42 (42.35)                                        
 18 Lemieux, Erin T           11 HVD-MR               1:25.33    1:24.18        
                  40.26     1:24.18 (43.92)                                        
 19 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:27.82    1:24.53        
                  39.60     1:24.53 (44.93)                                        
 20 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.15    1:25.03        
                  40.78     1:25.03 (44.25)                                        
 21 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR              1:24.05    1:25.60        
                  41.88     1:25.60 (43.72)                                        
 22 Lang, Grace S             11 HAWK-AD              1:24.97    1:26.05        
                  40.98     1:26.05 (45.07)                                        
 23 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:24.04    1:26.31        
                  42.47     1:26.31 (43.84)                                        
 24 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:24.98    1:26.32        
                  41.79     1:26.32 (44.53)                                        
 25 Hewitt, Allison C         12 NDAC-MR              1:27.81    1:27.80        
                  43.23     1:27.80 (44.57)                                        
 26 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR         1:47.78    1:28.42        
                  42.62     1:28.42 (45.80)                                        
 27 McCluskey, Jayden K       12 NDAC-MR              1:28.05    1:29.56        
                  43.31     1:29.56 (46.25)                                        
 28 Ross, Ashley T            11 BGNW-MR              1:27.59    1:30.04        
                  42.50     1:30.04 (47.54)                                        
 29 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                   NT    1:30.76        
                  42.19     1:30.76 (48.57)                                        
 30 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              1:36.07    1:33.96        
                  46.10     1:33.96 (47.86)                                        
 31 Davidson, Freja V         11 RA-MR                1:47.81    1:34.39        
                  43.21     1:34.39 (51.18)                                        
 32 Blazek, Catalina W        11 NDAC-MR              1:33.68    1:37.19        
                  48.11     1:37.19 (49.08)                                        
 33 Kubsch, Renee P           11 NDAC-MR              1:50.48    1:43.63        
                  49.89     1:43.63 (53.74)                                        
 34 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:48.30    1:43.75        
                  50.94     1:43.75 (52.81)                                        
 35 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:42.98    1:45.39        
                  51.27     1:45.39 (54.12)                                        
 36 Schmidt, Anila N          11 NDAC-MR                   NT    1:53.82        
                1:53.85         1:53.82 ( )                                        
 37 Reyes, Marina L           12 NDAC-MR              1:49.05    1:55.13        
                  53.91   1:55.13 (1:01.22)                                        
 38 Vytykac, Yanna S          12 HVD-MR               2:03.33    1:55.51        
                  54.06   1:55.51 (1:01.45)                                        
 39 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR              2:17.75    2:18.01        
                1:04.74   2:18.01 (1:13.27)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carano, Mylie             12 CFJV-MR                36.22      34.92        
  2 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  38.79      37.60        
  3 Chung, Zoe E              11 UN-MR                  37.86      38.47        
  4 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD                38.20      38.61        
  5 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD                37.79      38.72        
  6 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 37.53      38.77        
  7 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR                38.22      39.21        
  8 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                40.04      39.33        
  9 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 39.51      39.39        
 10 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR                 39.17      39.53        
 11 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                39.90      39.90        
 12 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                38.61      39.96        
 13 Burdick, Riley E          12 HAWK-AD                39.11      39.97        
 14 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          41.32      40.24        
 15 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                40.60      40.73        
 16 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR                42.05      40.85        
 17 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          40.72      41.17        
 18 Baks, Janneke P           11 HVD-MR                 42.58      41.19        
 19 Lang, Grace S             11 HAWK-AD                41.37      42.10        
 20 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR                43.18      42.44        
 21 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR                39.00      42.92        
 22 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                42.37      43.05        
 23 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR                43.22      43.27        
 24 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                42.92      43.75        
 25 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR           46.13      44.91        
 26 Carley, Olina             12 CFJV-MR                45.26      44.96        
 27 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                45.04      45.33        
 28 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR                46.79      48.20        
 29 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                50.55      48.38        
 30 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  48.77      48.47        
 31 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                49.59      48.54        
 32 Kubsch, Renee P           11 NDAC-MR                51.24      50.31        
 33 Farrell, Katherine K      11 NDAC-MR                52.11      50.39        
 34 Blazek, Catalina W        11 NDAC-MR                50.36      50.69        
 35 Davidson, Freja V         11 RA-MR                  49.45      50.92        
 36 Civitano, Emily A         12 HVD-MR                 48.84      51.02        
 37 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                52.54      51.95        
 38 Schmidt, Anila N          11 NDAC-MR                   NT      52.67        
 39 Perez Jimenez, Amely J    11 Heatwaves-MR         1:05.35    1:03.13        
 -- Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          46.18         DQ        
      False start
 -- Klempner, Morgan          11 CFJV-MR              1:01.50         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Psilopoulos, Andie J      12 HAWK-AD              1:14.38    1:17.49        
                  36.74     1:17.49 (40.75)                                        
  2 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                1:20.40    1:20.34        
                  37.85     1:20.34 (42.49)                                        
  3 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              1:25.00    1:20.74        
                  37.94     1:20.74 (42.80)                                        
  4 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               1:25.75    1:23.43        
                  39.25     1:23.43 (44.18)                                        
  5 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:26.75    1:24.77        
                  40.37     1:24.77 (44.40)                                        
  6 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:31.07    1:25.44        
                  39.87     1:25.44 (45.57)                                        
  7 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD              1:30.11    1:25.70        
                  40.25     1:25.70 (45.45)                                        
  8 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:25.01    1:26.26        
                  41.13     1:26.26 (45.13)                                        
  9 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR              1:29.37    1:27.99        
                  42.12     1:27.99 (45.87)                                        
 10 Burdick, Riley E          12 HAWK-AD              1:28.55    1:28.98        
                  41.76     1:28.98 (47.22)                                        
 11 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:28.37    1:29.45        
                  42.18     1:29.45 (47.27)                                        
 12 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:25.63    1:29.76        
                  41.16     1:29.76 (48.60)                                        
 13 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              1:28.95    1:30.56        
                  42.61     1:30.56 (47.95)                                        
 14 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              1:33.27    1:30.68        
                  44.07     1:30.68 (46.61)                                        
 15 Jeon, Claire J            12 HVD-MR               1:31.77    1:31.30        
                  43.61     1:31.30 (47.69)                                        
 16 Button, Molly I           11 NDAC-MR              1:35.55    1:31.36        
                  44.32     1:31.36 (47.04)                                        
 17 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               1:33.21    1:32.16        
                  44.75     1:32.16 (47.41)                                        
 18 Lang, Grace S             11 HAWK-AD              1:32.09    1:34.70        
                  44.05     1:34.70 (50.65)                                        
 19 Minelli, Madeline A       12 RA-MR                1:43.07    1:35.63        
                  45.41     1:35.63 (50.22)                                        
 20 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR              1:42.71    1:35.69        
                  45.33     1:35.69 (50.36)                                        
 21 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:31.61    1:36.23        
                  45.41     1:36.23 (50.82)                                        
 22 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR              1:40.33    1:37.32        
                  47.49     1:37.32 (49.83)                                        
 23 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:42.48    1:38.19        
                  45.73     1:38.19 (52.46)                                        
 24 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              1:36.76    1:38.46        
                  46.73     1:38.46 (51.73)                                        
 25 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              1:43.55    1:38.84        
                  47.62     1:38.84 (51.22)                                        
 26 Cruz, Olivia              12 DVWM-MR              1:39.67    1:39.58        
 27 Carley, Olina             12 CFJV-MR              1:38.38    1:41.18        
                  46.70     1:41.18 (54.48)                                        
 28 Wang, Reese               11 BGNW-MR              1:57.76    1:42.25        
                  49.42     1:42.25 (52.83)                                        
 29 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:58.05    1:42.39        
                  48.83     1:42.39 (53.56)                                        
 30 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:45.14    1:43.31        
                  48.74     1:43.31 (54.57)                                        
 31 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:45.31    1:44.94        
                  50.44     1:44.94 (54.50)                                        
 32 Ross, Ashley T            11 BGNW-MR              1:47.00    1:45.60        
                  49.95     1:45.60 (55.65)                                        
 33 Schmidt, Anila N          11 NDAC-MR                   NT    1:47.01        
                  51.27     1:47.01 (55.74)                                        
 34 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:41.04    1:47.73        
                  51.05     1:47.73 (56.68)                                        
 35 Reyes, Marina L           12 NDAC-MR              1:51.33    1:49.67        
                  50.66     1:49.67 (59.01)                                        
 36 Blazek, Catalina W        11 NDAC-MR              1:50.76    1:51.11        
                  54.29     1:51.11 (56.82)                                        
 37 Civitano, Emily A         12 HVD-MR               1:49.42    1:51.86        
                  52.42     1:51.86 (59.44)                                        
 38 Farrell, Katherine K      11 NDAC-MR              1:52.08    1:52.78        
                  52.30   1:52.78 (1:00.48)                                        
 39 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                   NT    1:53.29        
                  53.00   1:53.29 (1:00.29)                                        
 40 King, Kayla S             11 BGNW-MR              1:49.18    1:54.48        
                  54.70     1:54.48 (59.78)                                        
 41 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              2:01.39    1:58.75        
                  55.19   1:58.75 (1:03.56)                                        
 42 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:59.28    2:09.68        
                1:02.62   2:09.68 (1:07.06)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD                30.12      29.38        
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 30.43      29.66        
  3 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  30.90      30.87        
  4 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                31.40      31.20        
  5 Chung, Zoe E              11 UN-MR                  31.52      31.69        
  6 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                33.47      32.39        
  7 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                32.52      32.58        
  8 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                32.26      32.69        
  9 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                33.13      32.79        
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          33.05      33.45        
 11 Otis, Katie M             12 HAWK-AD                32.20      33.47        
 12 Burdick, Riley E          12 HAWK-AD                35.50      33.79        
 13 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 34.02      34.22        
 14 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                34.15      34.44        
 15 White, Sienna R           12 BGNW-MR                34.71      34.76        
 16 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR                33.17      35.38        
 17 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 34.40      35.75        
 18 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                35.88      36.08        
 19 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD                37.53      36.18        
 20 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          36.60      37.08        
 21 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR                39.21      37.12        
 22 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                  37.06      37.20        
 22 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR                37.84      37.20        
 24 Baks, Janneke P           11 HVD-MR                 37.78      37.55        
 25 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          37.00      38.26        
 26 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                41.69      38.90        
 27 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR                39.35      38.94        
 28 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                35.90      39.07        
 29 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR                 38.05      39.60        
 30 McCluskey, Jayden K       12 NDAC-MR                43.21      40.20        
 31 Button, Molly I           11 NDAC-MR                38.87      40.40        
 32 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           45.63      41.87        
 33 Davidson, Freja V         11 RA-MR                  43.72      42.94        
 34 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                   NT      50.60        
 35 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR                58.01      55.73        
 -- Schmidt, Anila N          11 NDAC-MR                50.29         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                1:07.76    1:07.48        
                  31.25     1:07.48 (36.23)                                        
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:12.14    1:10.26        
                  31.24     1:10.26 (39.02)                                        
  3 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:13.89    1:10.61        
                  32.98     1:10.61 (37.63)                                        
  4 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD              1:10.58    1:11.21        
                  32.76     1:11.21 (38.45)                                        
  5 Otis, Katie M             12 HAWK-AD              1:14.86    1:13.86        
                  34.05     1:13.86 (39.81)                                        
  6 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.98    1:14.80        
                  36.01     1:14.80 (38.79)                                        
  7 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:20.29    1:15.81        
                  34.48     1:15.81 (41.33)                                        
  8 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              1:20.42    1:18.27        
                  34.78     1:18.27 (43.49)                                        
  9 Carley, Olina             12 CFJV-MR              1:16.35    1:18.50        
                  35.46     1:18.50 (43.04)                                        
 10 White, Sienna R           12 BGNW-MR              1:17.85    1:19.42        
                  37.65     1:19.42 (41.77)                                        
 11 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR               1:32.18    1:20.81        
                  35.40     1:20.81 (45.41)                                        
 12 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:18.49    1:22.99        
                  37.44     1:22.99 (45.55)                                        
 13 Wang, Reese               11 BGNW-MR              1:42.17    1:24.21        
                  38.50     1:24.21 (45.71)                                        
 14 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD              1:57.95    1:24.75        
                  37.14     1:24.75 (47.61)                                        
 15 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR              1:31.35    1:24.88        
                  40.47     1:24.88 (44.41)                                        
 16 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:25.71    1:28.16        
                  40.09     1:28.16 (48.07)                                        
 17 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                1:28.80    1:28.18        
                  41.79     1:28.18 (46.39)                                        
 18 Jeon, Claire J            12 HVD-MR               1:33.51    1:28.88        
                  40.16     1:28.88 (48.72)                                        
 19 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:35.95    1:29.45        
                  41.50     1:29.45 (47.95)                                        
 20 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:24.41    1:30.97        
                  38.35     1:30.97 (52.62)                                        
 21 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               1:30.07    1:31.57        
                  41.43     1:31.57 (50.14)                                        
 22 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:40.73    1:33.99        
                  40.92     1:33.99 (53.07)                                        
 23 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR              1:25.59    1:34.25        
                  39.70     1:34.25 (54.55)                                        
 24 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:35.02    1:36.19        
                  43.25     1:36.19 (52.94)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Zoe E              11 UN-MR                2:37.22    2:29.38        
                  32.27     1:10.19 (37.92)     1:55.53 (45.34)     2:29.38 (33.85)
  2 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                2:30.46    2:30.07        
                  32.25     1:11.47 (39.22)     1:55.51 (44.04)     2:30.07 (34.56)
  3 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              2:39.80    2:38.24        
                  34.10     1:17.13 (43.03)     2:04.31 (47.18)     2:38.24 (33.93)
  4 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        2:43.78    2:42.30        
                  34.64     1:17.23 (42.59)     2:05.97 (48.74)     2:42.30 (36.33)
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              2:47.15    2:43.54        
                  35.78     1:17.47 (41.69)     2:08.63 (51.16)     2:43.54 (34.91)
  6 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              2:46.41    2:44.32        
                  36.52     1:17.32 (40.80)     2:07.34 (50.02)     2:44.32 (36.98)
  7 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              2:51.33    2:44.99        
                  35.55     1:17.52 (41.97)     2:09.35 (51.83)     2:44.99 (35.64)
  8 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:45.93    2:45.17        
                  35.88     1:18.44 (42.56)     2:08.04 (49.60)     2:45.17 (37.13)
  9 Suchowiecki, Katie M      11 HAWK-AD              2:55.43    2:45.82        
                  37.10     1:19.36 (42.26)     2:07.63 (48.27)     2:45.82 (38.19)
 10 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              2:48.00    2:46.32        
                  36.23     1:20.60 (44.37)     2:07.41 (46.81)     2:46.32 (38.91)
 11 Gerosa, Grace H           11 BGNW-MR              2:51.89    2:49.90        
                  39.04     1:22.81 (43.77)     2:11.09 (48.28)     2:49.90 (38.81)
 12 Carley, Olina             12 CFJV-MR              2:55.11    2:53.78        
                  35.65     1:18.65 (43.00)     2:13.54 (54.89)     2:53.78 (40.24)
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              2:53.44    2:56.06        
                  43.35     1:27.99 (44.64)     2:16.54 (48.55)     2:56.06 (39.52)
 14 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              3:08.69    2:56.78        
                  42.67     1:28.79 (46.12)     2:21.84 (53.05)     2:56.78 (34.94)
 15 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               3:13.65    2:57.53        
                  38.29     1:24.30 (46.01)     2:17.61 (53.31)     2:57.53 (39.92)
 16 Button, Molly I           11 NDAC-MR              3:03.57    2:58.00        
                  40.64     1:27.79 (47.15)     2:19.75 (51.96)     2:58.00 (38.25)
 17 Lemieux, Erin T           11 HVD-MR               2:50.33    2:58.60        
                  39.73     1:25.76 (46.03)     2:19.44 (53.68)     2:58.60 (39.16)
 18 Bartolacci, Abby J        11 RA-MR                2:58.45    2:59.38        
                  38.55     1:22.74 (44.19)     2:19.45 (56.71)     2:59.38 (39.93)
 19 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              3:04.19    3:01.15        
                  43.72     1:28.24 (44.52)     2:23.18 (54.94)     3:01.15 (37.97)
 20 McCluskey, Jayden K       12 NDAC-MR                   NT    3:01.37        
                  42.08     1:29.20 (47.12)     2:19.91 (50.71)     3:01.37 (41.46)
 21 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                3:00.44    3:04.09        
                  41.70     1:23.41 (41.71)     2:22.80 (59.39)     3:04.09 (41.29)
 22 Ross, Ashley T            11 BGNW-MR              3:21.45    3:06.17        
                  41.18     1:27.01 (45.83)     2:23.59 (56.58)     3:06.17 (42.58)
 23 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        2:51.04    3:09.56        
                  39.52     1:29.80 (50.28)     2:29.62 (59.82)     3:09.56 (39.94)
 24 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              3:22.68    3:10.82        
                  39.68     1:25.99 (46.31)     2:25.02 (59.03)     3:10.82 (45.80)
 25 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              3:15.62    3:12.26        
                  46.97     1:37.63 (50.66)     2:27.57 (49.94)     3:12.26 (44.69)
 26 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                   NT    3:17.02        
                  44.86     1:32.00 (47.14)     2:31.99 (59.99)     3:17.02 (45.03)
 27 Hewitt, Allison C         12 NDAC-MR                   NT    3:18.86        
                  42.20     1:26.89 (44.69)   2:36.27 (1:09.38)     3:18.86 (42.59)
 28 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              3:39.53    3:22.49        
                  47.13     1:36.16 (49.03)   2:37.01 (1:00.85)     3:22.49 (45.48)
 29 Blazek, Catalina W        11 NDAC-MR                   NT    3:34.32        
                  48.22     1:41.85 (53.63)   2:47.51 (1:05.66)     3:34.32 (46.81)
 30 Kubsch, Renee P           11 NDAC-MR                   NT    3:38.87        
                  52.52     1:47.71 (55.19)   2:52.14 (1:04.43)     3:38.87 (46.73)
 31 Farrell, Katherine K      11 NDAC-MR                   NT    3:42.62        
                  50.35     1:45.46 (55.11)   2:51.00 (1:05.54)     3:42.62 (51.62)
 32 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              3:51.80    3:49.39        
                1:00.61     1:58.15 (57.54)   3:03.58 (1:05.43)     3:49.39 (45.81)
 -- Reyes, Marina L           12 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  51.74   1:52.03 (1:00.29)   2:53.68 (1:01.65)          DQ (59.62)
 -- Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR              3:03.67         DQ        
      Did not finish - Misc
 -- Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              4:15.99         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  54.28     1:52.02 (57.74)   3:02.23 (1:10.21)          DQ (52.61)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:55.76    1:56.32        
     1) Wilkinson, Julia 12             2) Huang, Alyssa 12               
     3) DeSiena, Kaitlyn 11             4) Carano, Mylie 12               
                  28.66       58.19 (29.53)     1:27.54 (29.35)     1:56.32 (28.78)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    1:57.64        
     1) Dabo, Mariama F 12              2) Jarvis, Delaney R 12           
     3) Horgan, Rosemary E 12           4) Sarpong, Afia 12               
                  29.90     1:00.13 (30.23)     1:30.02 (29.89)     1:57.64 (27.62)
  3 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:03.28    2:01.40        
     1) Lazar, Emmy P 12                2) Calone, Eliana R 11            
     3) Greiner, Katie E 12             4) Murray, Casey L 11             
                  29.68     1:00.59 (30.91)     1:31.87 (31.28)     2:01.40 (29.53)
  4 Hawks Swimming Association-AD  'A'                1:58.76    2:02.90        
     1) Napoli, Julia R 12              2) Lang, Grace S 11               
     3) Otis, Katie M 12                4) Burdick, Riley E 12            
                  29.15     1:06.77 (37.62)     1:33.62 (26.85)     2:02.90 (29.28)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:09.97        
     1) Seldin, Emily 12                2) Hewitt, Allison C 12           
     3) McCluskey, Jayden K 12          4) Button, Molly I 11             
                  32.86     1:05.60 (32.74)     1:38.29 (32.69)     2:09.97 (31.68)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:23.09        
     1) Whidbee, Adrielle 12            2) Wilson, Emma 11                
     3) Blazek, Catalina W 11           4) Cimorelli, Kate A 11           
                  36.53     1:14.79 (38.26)     1:51.13 (36.34)     2:23.09 (31.96)
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'C'                 NT    2:41.86        
     1) Reyes, Marina L 12              2) Kubsch, Renee P 11             
     3) Schmidt, Anila N 11             4) Farrell, Katherine K 11        
                  42.26     1:20.98 (38.72)     2:01.97 (40.99)     2:41.86 (39.89)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:10.48    2:09.19        
     1) Wilkinson, Julia 12             2) Carano, Mylie 12               
     3) Huang, Alyssa 12                4) DeSiena, Kaitlyn 11            
                  32.00     1:07.60 (35.60)     1:39.52 (31.92)     2:09.19 (29.67)
  2 Hawks Swimming Association-AD  'A'                2:08.20    2:11.69        
     1) Otis, Katie M 12                2) Psilopoulos, Andie J 12        
     3) Napoli, Julia R 12              4) Suchowiecki, Katie M 11        
                  34.17     1:12.75 (38.58)     1:43.98 (31.23)     2:11.69 (27.71)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    2:15.21        
     1) Civitano, Emily A 12            2) Dabo, Mariama F 12             
     3) Sarpong, Afia 12                4) Horgan, Rosemary E 12          
                  37.89     1:15.76 (37.87)     1:45.77 (30.01)     2:15.21 (29.44)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    2:16.55        
     1) Lazar, Emmy P 12                2) Greiner, Katie E 12            
     3) Murray, Casey L 11              4) Calone, Eliana R 11            
                  34.70     1:13.10 (38.40)     1:45.52 (32.42)     2:16.55 (31.03)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:30.29        
     1) Cimorelli, Kate A 11            2) McCluskey, Jayden K 12         
     3) Seldin, Emily 12                4) Button, Molly I 11             
                  37.38     1:18.49 (41.11)     1:56.93 (38.44)     2:30.29 (33.36)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:41.67        
     1) Blazek, Catalina W 11           2) Reyes, Marina L 12             
     3) Whidbee, Adrielle 12            4) Hewitt, Allison C 12           
                  42.10     1:29.30 (47.20)     2:10.11 (40.81)     2:41.67 (31.56)
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'C'                 NT    3:22.18        
     1) Farrell, Katherine K 11         2) Kubsch, Renee P 11             
     3) Schmidt, Anila N 11             4) Wisniewski, Jules L 11         
                  50.92     1:40.28 (49.36)   3:22.18 (1:41.90)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:47.86         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Angerthal, Tatum 14             2) MacDonald, Laura 13            
     3) MacDonald, Kate 14              4) Leonard, Delaney 14            
                  27.98       55.53 (27.55)     1:22.93 (27.40)          DQ (24.83)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:01.01    2:00.19        
     1) MacDonald, Kate 14              2) MacDonald, Laura 13            
     3) Leonard, Delaney 14             4) Angerthal, Tatum 14            
                  30.61     1:05.14 (34.53)     1:32.32 (27.18)     2:00.19 (27.87)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:10.11    2:10.77        
     1) Pociask, Brooke A 14            2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Jenkins, Shae K 14              4) Ault Nolan, McKenna M 13       
                  30.81     1:07.30 (36.49)     1:37.99 (30.69)     2:10.77 (32.78)
 
Girls 14 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR                25.55      26.26        
  2 Zorgman, Sunell           13 BGNW-MR                26.35      26.42        
  3 Clark, Campbell U         13 HVD-MR                 26.72      26.62        
  4 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR                 27.44      27.38        
  5 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR                26.56      27.42        
  6 Magee, Reed E             14 BGNW-MR                26.50      27.49        
  7 Lynch, Katie H            13 RA-MR                  26.71      27.83        
  8 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR                27.13      27.92        
  9 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                  27.61      28.24        
 10 Berg, Peyton K            12 NJB-NJ                 28.97      28.33        
 11 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                  28.77      28.42        
 12 Jenkins, Shae K           14 NDAC-MR                27.20      28.80        
 13 Hedman, Else              13 CFJV-MR                29.06      29.07        
 14 Lloyd, Nina               13 HVD-MR                 29.41      29.43        
 15 Rabasco, Sarah E          14 RA-MR                  28.42      29.60        
 16 Higgins, Callie W         13 RA-MR                  31.68      30.26        
 17 Bhagaloo, Kayla A         13 NJB-NJ                 31.58      30.47        
 18 Magee, Campbell S         13 BGNW-MR                   NT      30.86        
 19 Nguyen, Olivia R          13 HVD-MR                 31.23      31.15        
 20 Turner, Tess S            14 HVD-MR                 29.37      31.35        
 21 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR                31.11      31.39        
 22 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR                30.98      31.65        
 23 Williams, Laura A         13 BGNW-MR                31.06      31.83        
 24 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                31.51      31.99        
 25 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR          38.56      33.06        
 26 Ault Nolan, McKenna M     13 NDAC-MR                32.62      33.21        
 27 Zucchi, Mia               13 CFJV-MR                31.23      33.24        
 28 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR                33.45      33.33        
 29 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR          32.44      33.35        
 30 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR                34.77      33.54        
 31 D'Angelico, Ava N         13 HVD-MR                 34.47      34.18        
 32 Bhargava, Anusha A        13 HVD-MR                 38.24      35.37        
 33 Mare, Charlotte           13 HVD-MR                 36.37      35.42        
 
Girls 14 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR                56.17      55.64        
                  26.60       55.64 (29.04)                                        
  2 Lynch, Katie H            13 RA-MR                  57.86      58.02        
                  28.00       58.02 (30.02)                                        
  3 Zorgman, Sunell           13 BGNW-MR                59.28      58.09        
                  27.82       58.09 (30.27)                                        
  4 Clark, Campbell U         13 HVD-MR                 58.37      58.25        
                  28.18       58.25 (30.07)                                        
  5 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR                 59.08      58.51        
                  28.47       58.51 (30.04)                                        
  6 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR                55.70      58.70        
                  28.00       58.70 (30.70)                                        
  7 MacDonald, Kate           14 CFJV-MR              1:00.49    1:01.40        
                  29.15     1:01.40 (32.25)                                        
  8 Magee, Reed E             14 BGNW-MR              1:00.15    1:01.90        
                  29.65     1:01.90 (32.25)                                        
  9 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:01.75    1:02.06        
                  29.57     1:02.06 (32.49)                                        
 10 Berg, Peyton K            12 NJB-NJ               1:02.94    1:02.22        
                  29.08     1:02.22 (33.14)                                        
 11 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                1:01.12    1:02.53        
                  29.72     1:02.53 (32.81)                                        
 12 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               1:02.20    1:03.71        
                  30.57     1:03.71 (33.14)                                        
 13 Hammond, Amelia C         13 BGNW-MR              1:05.48    1:04.29        
                  31.47     1:04.29 (32.82)                                        
 14 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR                57.50    1:05.20        
                  29.83     1:05.20 (35.37)                                        
 15 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                1:07.37    1:05.35        
                  30.22     1:05.35 (35.13)                                        
 16 Higgins, Callie W         13 RA-MR                1:05.20    1:05.44        
                  31.58     1:05.44 (33.86)                                        
 17 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:05.08    1:06.09        
                  31.75     1:06.09 (34.34)                                        
 18 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              1:07.21    1:06.38        
                  32.08     1:06.38 (34.30)                                        
 19 Farrell, Ainsley J        14 NDAC-MR              1:08.42    1:07.01        
                  32.24     1:07.01 (34.77)                                        
 20 Ramkissoon, Amiya M       13 Barracudas-MR        1:01.89    1:07.50        
                  31.72     1:07.50 (35.78)                                        
 21 Conn, Riley M             13 HVD-MR               1:06.87    1:08.73        
                  31.96     1:08.73 (36.77)                                        
 22 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:10.30    1:09.38        
                  33.59     1:09.38 (35.79)                                        
 23 Bhagaloo, Kayla A         13 NJB-NJ               1:09.72    1:09.48        
                  33.48     1:09.48 (36.00)                                        
 24 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:06.89    1:10.38        
                  33.90     1:10.38 (36.48)                                        
 25 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:11.23    1:10.78        
                  33.83     1:10.78 (36.95)                                        
 26 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:08.80    1:11.04        
                  34.45     1:11.04 (36.59)                                        
 27 Hogan, Bridget R          14 HVD-MR               1:07.94    1:12.67        
                  34.35     1:12.67 (38.32)                                        
 28 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:11.81    1:12.68        
                  35.20     1:12.68 (37.48)                                        
 29 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:14.65    1:13.73        
                  35.42     1:13.73 (38.31)                                        
 30 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              1:11.06    1:14.43        
                  34.91     1:14.43 (39.52)                                        
 31 Zucchi, Mia               13 CFJV-MR              1:10.86    1:16.20        
                  35.50     1:16.20 (40.70)                                        
 32 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         1:18.69    1:16.39        
                  35.31     1:16.39 (41.08)                                        
 33 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR              1:17.04    1:16.42        
                  37.42     1:16.42 (39.00)                                        
 34 Mare, Charlotte           13 HVD-MR               1:18.87    1:18.06        
                  37.12     1:18.06 (40.94)                                        
 35 Cabrera Zavala, Ashley D  13 Heatwaves-MR         1:26.62    1:23.47        
                  38.92     1:23.47 (44.55)                                        
 36 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              1:40.32    1:36.78        
                  44.88     1:36.78 (51.90)                                        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              2:13.60    2:06.04        
                  28.18       59.79 (31.61)     1:33.37 (33.58)     2:06.04 (32.67)
  2 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR               2:07.32    2:09.59        
                  29.77     1:02.76 (32.99)     1:36.87 (34.11)     2:09.59 (32.72)
  3 Lynch, Katie H            13 RA-MR                2:09.89    2:10.04        
                  29.20     1:02.34 (33.14)     1:36.47 (34.13)     2:10.04 (33.57)
  4 Zorgman, Sunell           13 BGNW-MR              2:06.78    2:11.82        
                  29.95     1:03.67 (33.72)     1:38.75 (35.08)     2:11.82 (33.07)
  5 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:13.20    2:12.37        
                  30.18     1:04.46 (34.28)     1:39.48 (35.02)     2:12.37 (32.89)
  6 MacDonald, Kate           14 CFJV-MR              2:14.51    2:12.84        
                  29.64     1:03.81 (34.17)     1:38.92 (35.11)     2:12.84 (33.92)
  7 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:17.52    2:16.14        
                  31.51     1:06.31 (34.80)     1:41.59 (35.28)     2:16.14 (34.55)
  8 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               2:20.17    2:16.51        
                  31.92     1:07.50 (35.58)     1:43.28 (35.78)     2:16.51 (33.23)
  9 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR              2:06.85    2:17.13        
                  30.03     1:05.07 (35.04)     1:41.43 (36.36)     2:17.13 (35.70)
 10 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                2:18.28    2:17.39        
                  30.84     1:05.49 (34.65)     1:41.64 (36.15)     2:17.39 (35.75)
 11 Sun, Julia                13 BGNW-MR              2:19.94    2:18.46        
                  30.26     1:04.88 (34.62)     1:41.17 (36.29)     2:18.46 (37.29)
 12 Magee, Reed E             14 BGNW-MR              2:18.01    2:19.58        
                  31.66     1:07.99 (36.33)     1:44.84 (36.85)     2:19.58 (34.74)
 12 Higgins, Callie W         13 RA-MR                2:35.00    2:19.58        
                  32.64     1:08.05 (35.41)     1:44.59 (36.54)     2:19.58 (34.99)
 14 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              2:20.37    2:20.80        
                  29.81     1:04.43 (34.62)     1:43.31 (38.88)     2:20.80 (37.49)
 15 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              2:27.36    2:21.72        
                  31.44     1:06.83 (35.39)     1:44.26 (37.43)     2:21.72 (37.46)
 16 Rabasco, Sarah E          14 RA-MR                2:11.99    2:21.82        
                  31.35     1:06.82 (35.47)     1:44.14 (37.32)     2:21.82 (37.68)
 17 Henson, Emma V            10 HVD-MR               2:27.95    2:27.96        
                  33.06     1:11.53 (38.47)     1:51.45 (39.92)     2:27.96 (36.51)
 18 Nguyen, Olivia R          13 HVD-MR               2:36.12    2:34.94        
                  34.93     1:15.17 (40.24)     1:56.56 (41.39)     2:34.94 (38.38)
 19 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              2:39.61    2:36.21        
                  35.59     1:15.78 (40.19)     1:56.62 (40.84)     2:36.21 (39.59)
 20 Iza, Zamira               13 CFJV-MR              2:34.74    2:40.38        
                  34.12     1:14.58 (40.46)     1:57.83 (43.25)     2:40.38 (42.55)
 21 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        2:56.41    2:41.32        
                  36.98     1:19.24 (42.26)     2:00.36 (41.12)     2:41.32 (40.96)
 22 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               2:35.74    2:42.29        
                  35.60     1:17.36 (41.76)     2:01.23 (43.87)     2:42.29 (41.06)
 23 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              2:42.51    2:42.45        
                  36.49     1:17.31 (40.82)     2:00.55 (43.24)     2:42.45 (41.90)
 24 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              2:47.07    2:42.61        
                  36.86     1:18.72 (41.86)     2:00.68 (41.96)     2:42.61 (41.93)
 25 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        2:40.30    2:43.31        
                  37.50     1:19.47 (41.97)     2:02.99 (43.52)     2:43.31 (40.32)
 26 Zucchi, Mia               13 CFJV-MR              2:37.76    2:48.92        
                  36.31     1:20.00 (43.69)     2:05.34 (45.34)     2:48.92 (43.58)
 27 Ault Nolan, McKenna M     13 NDAC-MR              2:55.80    2:49.88        
                  38.69     1:21.68 (42.99)     2:07.12 (45.44)     2:49.88 (42.76)
 28 Bhargava, Anusha A        13 HVD-MR               2:59.01    2:58.12        
                  38.40     1:23.61 (45.21)     2:10.62 (47.01)     2:58.12 (47.50)
 
Girls 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Kate           14 CFJV-MR              6:00.52    5:59.53        
                  31.79     1:07.18 (35.39)     1:44.08 (36.90)     2:20.70 (36.62)
        2:57.47 (36.77)     3:34.57 (37.10)     4:12.01 (37.44)     4:48.61 (36.60)
        5:24.87 (36.26)     5:59.53 (34.66)                                        
  2 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               5:59.03    5:59.97        
                  32.60     1:08.64 (36.04)     1:46.04 (37.40)     2:23.31 (37.27)
        3:00.47 (37.16)     3:37.67 (37.20)     4:14.82 (37.15)     4:51.03 (36.21)
        5:27.00 (35.97)     5:59.97 (32.97)                                        
  3 Higgins, Callie W         13 RA-MR                6:11.57    6:14.19        
                  34.56     1:11.80 (37.24)     1:50.02 (38.22)     2:28.59 (38.57)
        3:07.35 (38.76)     3:45.26 (37.91)     4:23.76 (38.50)     5:02.05 (38.29)
        5:38.66 (36.61)     6:14.19 (35.53)                                        
  4 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              6:23.35    6:26.45        
                  33.55     1:11.14 (37.59)     1:49.58 (38.44)     2:29.04 (39.46)
        3:09.24 (40.20)     3:49.26 (40.02)     4:28.77 (39.51)     5:09.03 (40.26)
        5:49.36 (40.33)     6:26.45 (37.09)                                        
  5 Hedman, Else              13 CFJV-MR              6:27.51    6:32.30        
                  33.53     1:12.15 (38.62)     1:52.02 (39.87)     2:32.11 (40.09)
        3:12.40 (40.29)     3:53.02 (40.62)     4:33.45 (40.43)     5:14.43 (40.98)
        5:54.36 (39.93)     6:32.30 (37.94)                                        
  6 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              6:26.23    6:32.71        
                  32.97     1:10.32 (37.35)     1:49.94 (39.62)     2:30.53 (40.59)
        3:11.54 (41.01)     3:52.62 (41.08)     4:34.04 (41.42)     5:14.51 (40.47)
        5:55.46 (40.95)     6:32.71 (37.25)                                        
  7 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR              6:52.27    6:35.56        
                  33.62     1:11.91 (38.29)     1:51.06 (39.15)     2:31.09 (40.03)
        3:11.40 (40.31)     3:52.51 (41.11)     4:33.63 (41.12)     5:15.26 (41.63)
        5:56.13 (40.87)     6:35.56 (39.43)                                        
  8 Lischinsky, Claire M      13 HAWK-AD              6:22.70    6:37.82        
                  34.55     1:11.66 (37.11)     1:51.91 (40.25)     2:33.39 (41.48)
        3:13.84 (40.45)     3:55.21 (41.37)     4:36.78 (41.57)     5:18.51 (41.73)
        5:58.69 (40.18)     6:37.82 (39.13)                                        
  9 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              6:19.21    6:38.68        
                  33.66     1:11.07 (37.41)     1:50.48 (39.41)     2:30.28 (39.80)
        3:10.54 (40.26)     3:52.58 (42.04)     4:35.27 (42.69)     5:16.76 (41.49)
        5:58.54 (41.78)     6:38.68 (40.14)                                        
 10 Henson, Emma V            10 HVD-MR               6:50.33    6:50.38        
                  38.90     1:21.48 (42.58)     2:02.92 (41.44)     2:44.13 (41.21)
        3:25.83 (41.70)     4:08.47 (42.64)     4:50.41 (41.94)     5:32.25 (41.84)
        6:13.57 (41.32)     6:50.38 (36.81)                                        
 11 Bhagaloo, Kayla A         13 NJB-NJ               7:06.60    6:52.28        
                  35.63     1:18.34 (42.71)     2:02.00 (43.66)     2:43.63 (41.63)
        3:25.27 (41.64)     4:07.05 (41.78)     4:48.02 (40.97)     5:29.64 (41.62)
        6:12.28 (42.64)     6:52.28 (40.00)                                        
 12 Waldron, Emma J           14 NJB-NJ               6:40.33    7:05.36        
                  37.91     1:20.37 (42.46)     2:04.70 (44.33)     2:49.61 (44.91)
        3:32.85 (43.24)     4:17.09 (44.24)     5:01.21 (44.12)     5:43.85 (42.64)
        6:26.22 (42.37)     7:05.36 (39.14)                                        
 13 Hogan, Bridget R          14 HVD-MR               6:48.78    7:06.64        
                  40.69     1:22.39 (41.70)     2:05.22 (42.83)     2:47.39 (42.17)
        3:29.95 (42.56)     4:13.28 (43.33)     4:57.26 (43.98)     5:41.01 (43.75)
        6:24.49 (43.48)     7:06.64 (42.15)                                        
 14 Iza, Zamira               13 CFJV-MR              6:37.96    7:18.99        
                  36.37     1:17.93 (41.56)     2:03.26 (45.33)     2:48.26 (45.00)
        3:34.01 (45.75)     4:19.11 (45.10)     5:05.05 (45.94)     5:50.53 (45.48)
        6:36.08 (45.55)     7:18.99 (42.91)                                        
 15 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              7:17.80    7:20.15        
                  35.84     1:17.71 (41.87)     2:01.23 (43.52)     2:45.53 (44.30)
        3:31.38 (45.85)     4:17.73 (46.35)     5:03.36 (45.63)     5:49.99 (46.63)
        6:35.77 (45.78)     7:20.15 (44.38)                                        
 
Girls 14 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR               1:06.61    1:05.21        
                  32.19     1:05.21 (33.02)                                        
  2 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              1:05.11    1:05.31        
                  31.16     1:05.31 (34.15)                                        
  3 MacDonald, Kate           14 CFJV-MR              1:04.81    1:05.55        
                  31.78     1:05.55 (33.77)                                        
  4 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR              1:03.51    1:07.87        
                  32.98     1:07.87 (34.89)                                        
  5 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:08.74    1:08.21        
                  33.08     1:08.21 (35.13)                                        
  6 Berg, Peyton K            12 NJB-NJ               1:11.79    1:09.22        
                  33.10     1:09.22 (36.12)                                        
  7 Lynch, Katie H            13 RA-MR                1:09.10    1:09.24        
                  34.07     1:09.24 (35.17)                                        
  8 Hammond, Amelia C         13 BGNW-MR              1:11.88    1:09.35        
                  33.60     1:09.35 (35.75)                                        
  9 Magee, Reed E             14 BGNW-MR              1:07.70    1:09.76        
                  34.31     1:09.76 (35.45)                                        
 10 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:12.45    1:10.68        
                  34.19     1:10.68 (36.49)                                        
 11 Ramkissoon, Amiya M       13 Barracudas-MR        1:06.32    1:12.68        
                  35.14     1:12.68 (37.54)                                        
 12 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:11.22    1:12.79        
                  34.35     1:12.79 (38.44)                                        
 13 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:13.10    1:13.28        
                  35.85     1:13.28 (37.43)                                        
 14 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              1:12.72    1:13.73        
                  35.28     1:13.73 (38.45)                                        
 15 Higgins, Callie W         13 RA-MR                1:14.73    1:14.51        
                  36.35     1:14.51 (38.16)                                        
 16 Waldron, Emma J           14 NJB-NJ               1:22.33    1:15.91        
                  36.88     1:15.91 (39.03)                                        
 17 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                1:23.13    1:16.89        
                  36.65     1:16.89 (40.24)                                        
 18 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                1:16.70    1:17.58        
                  37.25     1:17.58 (40.33)                                        
 19 Bhagaloo, Kayla A         13 NJB-NJ               1:23.76    1:19.78        
                  38.65     1:19.78 (41.13)                                        
 20 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:21.16    1:21.54        
                  38.61     1:21.54 (42.93)                                        
 21 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:18.94    1:21.55        
                  38.76     1:21.55 (42.79)                                        
 22 Farrell, Ainsley J        14 NDAC-MR              1:22.65    1:21.56        
                  40.46     1:21.56 (41.10)                                        
 23 Hogan, Bridget R          14 HVD-MR               1:18.07    1:22.38        
                  40.21     1:22.38 (42.17)                                        
 24 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:25.36    1:22.73        
                  41.02     1:22.73 (41.71)                                        
 25 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:28.40    1:24.15        
                  40.57     1:24.15 (43.58)                                        
 26 Zucchi, Mia               13 CFJV-MR              1:23.22    1:24.30        
                  39.17     1:24.30 (45.13)                                        
 27 Iza, Zamira               13 CFJV-MR              1:23.61    1:25.36        
                  41.68     1:25.36 (43.68)                                        
 28 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR              1:37.95    1:27.25        
                  42.35     1:27.25 (44.90)                                        
 29 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:31.86    1:29.37        
                  43.25     1:29.37 (46.12)                                        
 30 Cabrera Zavala, Ashley D  13 Heatwaves-MR         1:37.68    1:29.63        
 31 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         1:31.74    1:33.25        
                  45.85     1:33.25 (47.40)                                        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR               2:20.35    2:22.03        
                  33.57     1:09.75 (36.18)     1:46.45 (36.70)     2:22.03 (35.58)
  2 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR              2:23.78    2:24.69        
                  33.79     1:09.80 (36.01)     1:47.11 (37.31)     2:24.69 (37.58)
  3 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:31.20    2:29.36        
                  35.66     1:13.61 (37.95)     1:52.38 (38.77)     2:29.36 (36.98)
  4 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              2:26.88    2:29.43        
                  34.00     1:12.23 (38.23)     1:51.64 (39.41)     2:29.43 (37.79)
  5 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:30.89    2:31.95        
                  35.84     1:14.95 (39.11)     1:54.14 (39.19)     2:31.95 (37.81)
  6 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              2:38.40    2:38.80        
                  36.37     1:15.98 (39.61)     1:57.64 (41.66)     2:38.80 (41.16)
  7 Hedman, Else              13 CFJV-MR              2:42.59    2:40.67        
                  36.97     1:18.20 (41.23)     2:00.74 (42.54)     2:40.67 (39.93)
  8 Henson, Emma V            10 HVD-MR               3:15.33    2:41.38        
                  38.70     1:20.11 (41.41)     2:02.33 (42.22)     2:41.38 (39.05)
  9 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              2:36.57    2:41.42        
                  36.52     1:17.24 (40.72)     1:59.32 (42.08)     2:41.42 (42.10)
 10 Lischinsky, Claire M      13 HAWK-AD              3:30.00    2:43.51        
                  37.81     1:19.58 (41.77)     2:02.08 (42.50)     2:43.51 (41.43)
 11 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              2:40.32    2:46.61        
                  37.56     1:19.44 (41.88)     2:03.85 (44.41)     2:46.61 (42.76)
 12 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR              2:45.43    2:48.11        
                  39.17     1:21.37 (42.20)     2:05.12 (43.75)     2:48.11 (42.99)
 13 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                2:48.40    2:50.20        
                  40.43     1:24.25 (43.82)     2:07.86 (43.61)     2:50.20 (42.34)
 14 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              3:01.87    2:51.15        
                  41.18     1:24.87 (43.69)     2:10.19 (45.32)     2:51.15 (40.96)
 15 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              3:03.99    2:51.17        
                  39.42     1:23.22 (43.80)     2:08.48 (45.26)     2:51.17 (42.69)
 16 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              3:00.99    2:52.47        
                  39.65     1:24.01 (44.36)     2:08.77 (44.76)     2:52.47 (43.70)
 17 Bhagaloo, Kayla A         13 NJB-NJ               2:50.33    2:53.01        
                  39.03     1:23.51 (44.48)     2:09.55 (46.04)     2:53.01 (43.46)
 18 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        2:54.48    2:55.75        
                  40.13     1:24.16 (44.03)     2:10.16 (46.00)     2:55.75 (45.59)
 19 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:07.73    3:01.51        
                  42.19     1:27.76 (45.57)     2:14.90 (47.14)     3:01.51 (46.61)
 20 Iza, Zamira               13 CFJV-MR              2:56.28    3:05.04        
                  42.82     1:29.50 (46.68)     2:18.18 (48.68)     3:05.04 (46.86)
 21 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              3:12.55    3:06.27        
                  43.33     1:30.68 (47.35)     2:19.35 (48.67)     3:06.27 (46.92)
 22 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              3:05.61    3:07.53        
                  44.23     1:31.44 (47.21)     2:20.56 (49.12)     3:07.53 (46.97)
 23 Zucchi, Mia               13 CFJV-MR                   NT    3:11.42        
                  41.29     1:31.35 (50.06)   3:11.42 (1:40.07)                    
 
Girls 14 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorgman, Sunell           13 BGNW-MR              1:10.96    1:15.40        
                  35.63     1:15.40 (39.77)                                        
  2 Lynch, Katie H            13 RA-MR                1:11.47    1:15.50        
                  35.94     1:15.50 (39.56)                                        
  3 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              1:20.02    1:19.79        
  4 Jenkins, Shae K           14 NDAC-MR              1:18.98    1:19.87        
                  37.18     1:19.87 (42.69)                                        
  4 Rabasco, Sarah E          14 RA-MR                1:17.01    1:19.87        
                  37.69     1:19.87 (42.18)                                        
  6 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:21.00    1:20.32        
                  39.66     1:20.32 (40.66)                                        
  7 Higgins, Callie W         13 RA-MR                1:20.92    1:21.00        
  8 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              1:20.32    1:21.45        
  9 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR              1:15.20    1:22.43        
                  37.82     1:22.43 (44.61)                                        
 10 Waldron, Emma J           14 NJB-NJ               1:23.17    1:23.20        
                  40.04     1:23.20 (43.16)                                        
 11 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                1:23.43    1:23.50        
                  40.43     1:23.50 (43.07)                                        
 12 Berg, Peyton K            12 NJB-NJ               1:21.32    1:23.65        
                  38.32     1:23.65 (45.33)                                        
 13 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:23.72    1:24.64        
                  39.35     1:24.64 (45.29)                                        
 14 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              1:29.15    1:26.95        
                  41.50     1:26.95 (45.45)                                        
 15 Nguyen, Olivia R          13 HVD-MR               1:25.82    1:27.75        
                  41.32     1:27.75 (46.43)                                        
 16 Magee, Campbell S         13 BGNW-MR              1:25.00    1:28.20        
 17 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR              1:32.77    1:28.47        
                  42.11     1:28.47 (46.36)                                        
 18 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:27.43    1:28.83        
                  41.47     1:28.83 (47.36)                                        
 19 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                1:28.84    1:29.78        
                  42.28     1:29.78 (47.50)                                        
 20 Williams, Laura A         13 BGNW-MR              1:30.29    1:30.25        
                  42.64     1:30.25 (47.61)                                        
 21 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:32.09    1:31.10        
                  42.68     1:31.10 (48.42)                                        
 22 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:32.05    1:32.81        
                  43.63     1:32.81 (49.18)                                        
 23 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        1:34.76    1:35.55        
                  44.04     1:35.55 (51.51)                                        
 24 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        1:33.06    1:36.63        
                  45.26     1:36.63 (51.37)                                        
 25 Turner, Tess S            14 HVD-MR               1:33.45    1:37.26        
                  45.50     1:37.26 (51.76)                                        
 26 Ault Nolan, McKenna M     13 NDAC-MR              1:34.38    1:37.52        
                  45.98     1:37.52 (51.54)                                        
 27 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              1:38.10    1:39.49        
                  46.90     1:39.49 (52.59)                                        
 28 Bhargava, Anusha A        13 HVD-MR               1:52.22    1:42.90        
 29 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              1:45.02    1:42.91        
                  48.31     1:42.91 (54.60)                                        
 30 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:48.84    1:43.89        
                  48.60     1:43.89 (55.29)                                        
 31 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:49.04    1:51.25        
                  55.00     1:51.25 (56.25)                                        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Julia                13 BGNW-MR              2:43.49    2:46.97        
                  36.57     1:19.49 (42.92)     2:03.93 (44.44)     2:46.97 (43.04)
  2 Psilopoulos, Andie J      12 HAWK-AD              2:56.07    2:50.66        
                  38.79     1:22.34 (43.55)     2:06.64 (44.30)     2:50.66 (44.02)
  3 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR                   NT    2:51.07        
                  39.51     1:22.80 (43.29)     2:06.98 (44.18)     2:51.07 (44.09)
  4 Higgins, Callie W         13 RA-MR                     NT    2:52.05        
                  39.38     1:23.48 (44.10)     2:08.26 (44.78)     2:52.05 (43.79)
  5 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR              2:49.53    2:54.37        
                  38.16     1:21.83 (43.67)     2:06.84 (45.01)     2:54.37 (47.53)
  6 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               2:58.39    2:54.53        
                  40.02     1:25.21 (45.19)     2:10.96 (45.75)     2:54.53 (43.57)
  7 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              3:01.09    2:57.54        
                  42.50     1:27.62 (45.12)     2:12.42 (44.80)     2:57.54 (45.12)
  8 Waldron, Emma J           14 NJB-NJ               2:58.33    2:58.27        
                  41.38     1:26.32 (44.94)     2:12.11 (45.79)     2:58.27 (46.16)
  9 Hammond, Amelia C         13 BGNW-MR                   NT    2:58.57        
                  40.09     1:25.36 (45.27)     2:12.14 (46.78)     2:58.57 (46.43)
 10 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              3:01.48    2:58.69        
                  41.09     1:26.43 (45.34)     2:13.11 (46.68)     2:58.69 (45.58)
 11 Hedman, Else              13 CFJV-MR              3:03.06    3:01.84        
                  40.16     1:27.09 (46.93)     2:14.27 (47.18)     3:01.84 (47.57)
 12 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                     NT    3:03.33        
                  40.93     1:28.59 (47.66)     2:15.77 (47.18)     3:03.33 (47.56)
 13 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               3:30.33    3:08.64        
                  42.16     1:31.11 (48.95)     2:21.58 (50.47)     3:08.64 (47.06)
 14 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR               3:07.62    3:09.06        
                  42.49     1:30.68 (48.19)     2:20.38 (49.70)     3:09.06 (48.68)
 15 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              3:15.16    3:12.98        
                  42.60     1:31.70 (49.10)     2:23.06 (51.36)     3:12.98 (49.92)
 16 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                3:29.00    3:14.17        
                  44.91     1:35.38 (50.47)     2:25.75 (50.37)     3:14.17 (48.42)
 17 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR              3:18.67    3:15.92        
                  42.00     1:31.75 (49.75)     2:24.21 (52.46)     3:15.92 (51.71)
 18 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              3:19.85    3:20.38        
                  44.53     1:36.01 (51.48)     2:29.21 (53.20)     3:20.38 (51.17)
 19 Conn, Riley M             13 HVD-MR               3:30.33    3:20.78        
                  43.17     1:33.58 (50.41)     2:26.92 (53.34)     3:20.78 (53.86)
 20 Higgins, Anna S           10 RA-MR                4:27.60    3:34.74        
                  49.54     1:45.21 (55.67)     2:40.86 (55.65)     3:34.74 (53.88)
 21 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR                   NT    3:38.16        
                  49.84     1:45.25 (55.41)     2:41.84 (56.59)     3:38.16 (56.32)
 
Girls 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR              1:02.17    1:04.66        
                  29.97     1:04.66 (34.69)                                        
  2 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:05.84    1:04.95        
                  30.43     1:04.95 (34.52)                                        
  3 Lynch, Katie H            13 RA-MR                1:03.87    1:09.16        
                  31.32     1:09.16 (37.84)                                        
  4 Berg, Peyton K            12 NJB-NJ               1:15.96    1:10.31        
                  32.71     1:10.31 (37.60)                                        
  5 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:11.40    1:11.93        
                  33.46     1:11.93 (38.47)                                        
  6 MacDonald, Kate           14 CFJV-MR              1:13.42    1:12.23        
                  33.11     1:12.23 (39.12)                                        
  7 Jenkins, Shae K           14 NDAC-MR              1:14.52    1:14.55        
                  33.63     1:14.55 (40.92)                                        
  8 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                1:13.02    1:14.91        
                  31.99     1:14.91 (42.92)                                        
  9 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              1:13.42    1:15.78        
                  34.70     1:15.78 (41.08)                                        
 10 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:15.47    1:16.16        
                  35.86     1:16.16 (40.30)                                        
 11 Waldron, Emma J           14 NJB-NJ               1:20.33    1:17.16        
                  36.61     1:17.16 (40.55)                                        
 12 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                1:14.78    1:18.77        
                  34.79     1:18.77 (43.98)                                        
 13 Hogan, Bridget R          14 HVD-MR               1:16.51    1:21.46        
                  36.96     1:21.46 (44.50)                                        
 14 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:25.08    1:22.62        
                  37.42     1:22.62 (45.20)                                        
 15 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:28.78    1:25.79        
                  38.61     1:25.79 (47.18)                                        
 16 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              1:29.65    1:26.99        
                  37.54     1:26.99 (49.45)                                        
 17 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:39.07    1:34.14        
                  42.62     1:34.14 (51.52)                                        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR              2:42.43    2:36.74        
                  31.40     1:08.67 (37.27)     1:51.16 (42.49)     2:36.74 (45.58)
  2 Psilopoulos, Andie J      12 HAWK-AD              2:35.98    2:37.44        
                  34.00     1:14.35 (40.35)     1:57.40 (43.05)     2:37.44 (40.04)
  3 Lynch, Katie H            13 RA-MR                2:40.00    2:37.84        
                  33.19     1:13.76 (40.57)     1:55.93 (42.17)     2:37.84 (41.91)
  4 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:37.34    2:40.67        
                  36.28     1:16.74 (40.46)     1:59.82 (43.08)     2:40.67 (40.85)
  5 MacDonald, Kate           14 CFJV-MR                   NT    2:46.29        
                  34.95     1:16.57 (41.62)     2:01.08 (44.51)     2:46.29 (45.21)
  6 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              2:51.03    3:03.70        
                  37.40     1:24.03 (46.63)     2:14.50 (50.47)     3:03.70 (49.20)
  7 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              2:56.81    3:04.47        
                  38.04     1:22.08 (44.04)     2:12.38 (50.30)     3:04.47 (52.09)
  8 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR                   NT    3:12.34        
                  38.50     1:26.43 (47.93)     2:19.26 (52.83)     3:12.34 (53.08)
  9 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR                   NT    3:15.37        
                  40.22     1:28.86 (48.64)     2:22.21 (53.35)     3:15.37 (53.16)
 10 Iza, Zamira               13 CFJV-MR                   NT    3:40.73        
                  42.65     1:37.87 (55.22)   2:40.11 (1:02.24)   3:40.73 (1:00.62)
 
Girls 14 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Katie H            13 RA-MR                2:15.38    2:16.94        
                  30.61     1:07.41 (36.80)     1:46.15 (38.74)     2:16.94 (30.79)
  2 Zorgman, Sunell           13 BGNW-MR              2:20.23    2:24.14        
                  31.69     1:08.93 (37.24)     1:51.39 (42.46)     2:24.14 (32.75)
  3 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR                   NT    2:25.20        
                  28.62     1:04.71 (36.09)     1:51.52 (46.81)     2:25.20 (33.68)
  4 Sun, Julia                13 BGNW-MR              2:32.12    2:32.12        
                  33.64     1:13.67 (40.03)     1:57.08 (43.41)     2:32.12 (35.04)
  5 Higgins, Callie W         13 RA-MR                2:38.37    2:34.07        
                  35.22     1:14.39 (39.17)     1:58.60 (44.21)     2:34.07 (35.47)
  6 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:41.47    2:36.64        
                  34.30     1:13.41 (39.11)     2:02.72 (49.31)     2:36.64 (33.92)
  7 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                2:39.95    2:39.41        
                  34.21     1:15.93 (41.72)     2:06.06 (50.13)     2:39.41 (33.35)
  8 Hedman, Else              13 CFJV-MR              2:42.39    2:42.48        
                  34.95     1:15.66 (40.71)     2:04.49 (48.83)     2:42.48 (37.99)
  9 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              2:43.61    2:44.44        
                  34.29     1:15.54 (41.25)     2:06.77 (51.23)     2:44.44 (37.67)
 10 Ramkissoon, Amiya M       13 Barracudas-MR        2:40.46    2:45.36        
                  32.62     1:13.73 (41.11)     2:06.44 (52.71)     2:45.36 (38.92)
 11 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                2:49.08    2:45.64        
                  32.07     1:16.04 (43.97)     2:07.38 (51.34)     2:45.64 (38.26)
 12 Waldron, Emma J           14 NJB-NJ               3:07.33    2:46.17        
                  34.24     1:15.98 (41.74)     2:03.65 (47.67)     2:46.17 (42.52)
 13 Farrell, Ainsley J        14 NDAC-MR              2:50.18    2:48.42        
                  37.66     1:21.00 (43.34)     2:11.94 (50.94)     2:48.42 (36.48)
 14 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              2:51.24    2:49.51        
                  37.17     1:20.54 (43.37)     2:09.62 (49.08)     2:49.51 (39.89)
 15 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              2:54.97    2:49.53        
                  41.47     1:25.25 (43.78)     2:10.12 (44.87)     2:49.53 (39.41)
 16 Bhagaloo, Kayla A         13 NJB-NJ               2:59.74    2:50.08        
                  36.12     1:20.18 (44.06)     2:14.38 (54.20)     2:50.08 (35.70)
 17 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR              2:48.05    2:53.53        
                  37.85     1:22.35 (44.50)     2:13.89 (51.54)     2:53.53 (39.64)
 18 Zucchi, Mia               13 CFJV-MR              2:57.48    3:01.72        
                  38.26     1:25.95 (47.69)     2:20.81 (54.86)     3:01.72 (40.91)
 19 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              3:07.43    3:02.60        
                  42.48     1:28.45 (45.97)     2:23.81 (55.36)     3:02.60 (38.79)
 20 Iza, Zamira               13 CFJV-MR              2:57.71    3:03.13        
                  41.15     1:28.04 (46.89)     2:21.06 (53.02)     3:03.13 (42.07)
 21 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:18.55    3:07.76        
                  44.37     1:28.54 (44.17)   2:29.16 (1:00.62)     3:07.76 (38.60)
 22 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              3:13.67    3:08.48        
                  41.84     1:26.37 (44.53)   2:27.65 (1:01.28)     3:08.48 (40.83)
 -- Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         3:17.39         DQ        
      One hand touch - breast
                  41.73     1:31.72 (49.99)     2:26.63 (54.91)          DQ (48.34)
 -- Conn, Riley M             13 HVD-MR               3:16.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.41     1:27.03 (48.62)     2:20.13 (53.10)          DQ (41.24)
 
Girls 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              5:13.38    5:14.70        
                  33.72     1:13.30 (39.58)     1:53.77 (40.47)     2:33.58 (39.81)
        3:18.42 (44.84)     4:03.70 (45.28)     4:40.65 (36.95)     5:14.70 (34.05)
  2 Berg, Peyton K            12 NJB-NJ               5:40.33    5:29.67        
                  32.39     1:10.68 (38.29)     1:52.84 (42.16)     2:35.31 (42.47)
        3:23.31 (48.00)     4:13.62 (50.31)     4:52.50 (38.88)     5:29.67 (37.17)
  3 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              5:39.39    5:42.49        
                  36.85     1:19.65 (42.80)     2:04.32 (44.67)     2:48.48 (44.16)
        3:36.08 (47.60)     4:24.31 (48.23)     5:03.94 (39.63)     5:42.49 (38.55)
  4 Hedman, Else              13 CFJV-MR              5:43.55    6:03.26        
                  39.94     1:29.18 (49.24)     2:16.16 (46.98)     3:01.97 (45.81)
        3:52.42 (50.45)     4:43.22 (50.80)     5:23.94 (40.72)     6:03.26 (39.32)
  5 Armstrong, Cassie         13 MWDA-MR              6:12.05    6:04.51        
                  39.80     1:29.96 (50.16)     2:14.84 (44.88)     2:59.29 (44.45)
        3:51.17 (51.88)     4:44.10 (52.93)     5:24.26 (40.16)     6:04.51 (40.25)
  6 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              7:00.00    6:05.42        
                  40.54     1:29.34 (48.80)     2:14.60 (45.26)     2:59.00 (44.40)
        3:52.89 (53.89)     4:45.95 (53.06)     5:27.41 (41.46)     6:05.42 (38.01)
  7 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              6:47.64    6:28.45        
                  46.81     1:40.15 (53.34)     2:29.67 (49.52)     3:17.38 (47.71)
        4:09.06 (51.68)     5:02.58 (53.52)     5:46.42 (43.84)     6:28.45 (42.03)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Sam E            17 NJB-NJ                 24.56      25.12        
  2 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR          25.36      25.79        
  3 Alexander, Sinceraty D    15 BGNW-MR                25.01      26.48        
  4 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR                 25.68      26.49        
  5 Armistead, Alli H         16 HAWK-AD                24.70      26.61        
  6 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ                 26.46      26.97        
  7 Rosen, Ava B              16 HAWK-AD                26.83      27.07        
  8 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR                26.73      27.10        
  9 Kassian, Alexandra        15 HAWK-AD                26.09      27.20        
 10 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR                 27.23      27.43        
 11 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR                 27.34      27.44        
 12 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR                25.89      27.62        
 13 Callaghan, Anna           15 CFJV-MR                27.01      27.68        
 14 Blakeslee, Kaitlin P      15 BGNW-MR                26.89      27.71        
 15 Britt, Haley V            17 NJB-NJ                 27.44      27.92        
 16 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR                28.37      28.70        
 17 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ                 28.66      29.04        
 18 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR                 28.59      29.05        
 19 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR                27.74      29.06        
 20 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR                 28.51      29.24        
 21 Preste, Madison R         17 NJB-NJ                 31.31      29.27        
 22 Bolander, Eleanor N       17 HVD-MR                 27.28      29.30        
 23 Murray, Gaby R            15 HVD-MR                 28.25      29.42        
 24 Loughran, Megan R         16 HAWK-AD                26.64      29.45        
 25 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR                28.74      29.58        
 26 Biskup, Colleen G         15 NDAC-MR                29.21      29.88        
 26 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR                28.71      29.88        
 28 Fitzgerald, Alex R        15 BGNW-MR                28.86      30.43        
 29 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ                 31.66      30.64        
 30 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR                29.00      31.33        
 31 Macarchuk, Hannah K       15 RA-MR                  34.60      31.40        
 32 Cruz, Emily C             15 DVWM-MR                32.18      32.01        
 33 Cimorelli, Mya E          15 NDAC-MR                30.78      32.16        
 34 Kiederling, Jessie A      15 NJB-NJ                 34.34      33.31        
 35 Nemerever, Hannah         17 CFJV-MR                31.16      35.24        
 36 Andros, Grace E           15 NDAC-MR                33.64      36.10        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Sam E            17 NJB-NJ                 54.12      54.29        
                  25.72       54.29 (28.57)                                        
  2 Maruska, Jordan M         15 NJB-NJ                 55.65      55.71        
                  27.21       55.71 (28.50)                                        
  3 Tan, Samantha N           15 BGNW-MR                55.52      56.31        
                  27.13       56.31 (29.18)                                        
  4 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR                 55.17      57.60        
                  27.33       57.60 (30.27)                                        
  5 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ                 57.70      57.67        
                  27.53       57.67 (30.14)                                        
  6 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR                55.44      58.30        
                  28.05       58.30 (30.25)                                        
  7 Soutter, Hannah L         17 NJB-NJ                 58.43      59.04        
                  28.80       59.04 (30.24)                                        
  8 Kassian, Alexandra        15 HAWK-AD                56.64      59.46        
                  28.08       59.46 (31.38)                                        
  9 Britt, Haley V            17 NJB-NJ               1:04.82      59.83        
                  29.10       59.83 (30.73)                                        
 10 Bubel, Val M              15 HVD-MR                 57.52    1:00.29        
                  28.96     1:00.29 (31.33)                                        
 11 Callaghan, Anna           15 CFJV-MR                58.40    1:00.30        
                  28.78     1:00.30 (31.52)                                        
 12 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                59.90    1:01.42        
                  29.23     1:01.42 (32.19)                                        
 13 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               1:00.80    1:01.68        
                  29.38     1:01.68 (32.30)                                        
 14 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               1:00.96    1:01.96        
                  29.72     1:01.96 (32.24)                                        
 15 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              1:02.29    1:01.99        
                  29.67     1:01.99 (32.32)                                        
 16 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:01.94    1:02.40        
                  29.69     1:02.40 (32.71)                                        
 17 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               1:00.90    1:02.67        
                  29.64     1:02.67 (33.03)                                        
 18 Mills, Syd E              15 NJB-NJ               1:01.82    1:02.86        
                  30.12     1:02.86 (32.74)                                        
 19 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              1:03.07    1:04.66        
                  30.98     1:04.66 (33.68)                                        
 20 Fitzgerald, Alex R        15 BGNW-MR              1:00.60    1:05.37        
                  31.55     1:05.37 (33.82)                                        
 21 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               1:02.02    1:05.58        
                  31.39     1:05.58 (34.19)                                        
 22 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:01.16    1:05.72        
                  30.54     1:05.72 (35.18)                                        
 23 Murray, Gaby R            15 HVD-MR               1:05.22    1:06.31        
                  32.11     1:06.31 (34.20)                                        
 24 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ               1:10.12    1:06.86        
                  31.99     1:06.86 (34.87)                                        
 25 Biskup, Colleen G         15 NDAC-MR              1:07.11    1:08.61        
                  32.44     1:08.61 (36.17)                                        
 26 Nohara, Isabella A        17 HVD-MR               1:05.07    1:08.96        
                  32.63     1:08.96 (36.33)                                        
 27 Rabinowitz, Alana         16 CFJV-MR              1:06.00    1:09.84        
                  32.89     1:09.84 (36.95)                                        
 28 Macarchuk, Hannah K       15 RA-MR                1:19.21    1:10.28        
                  33.21     1:10.28 (37.07)                                        
 29 Cimorelli, Mya E          15 NDAC-MR              1:06.93    1:10.76        
                  33.73     1:10.76 (37.03)                                        
 30 Hernandez, Lexie R        15 Heatwaves-MR         1:16.75    1:13.91        
                  34.17     1:13.91 (39.74)                                        
 31 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        1:13.99    1:14.93        
                  35.47     1:14.93 (39.46)                                        
 32 Nemerever, Hannah         17 CFJV-MR              1:11.87    1:15.32        
                  35.21     1:15.32 (40.11)                                        
 33 Andros, Grace E           15 NDAC-MR              1:13.55    1:16.38        
                  36.64     1:16.38 (39.74)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR        2:01.21    1:58.91        
                  27.63       57.60 (29.97)     1:28.72 (31.12)     1:58.91 (30.19)
  2 Maruska, Jordan M         15 NJB-NJ               1:57.44    1:59.42        
                  27.72       57.46 (29.74)     1:28.61 (31.15)     1:59.42 (30.81)
  3 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ               2:08.87    2:06.46        
                  27.53       58.62 (31.09)     1:31.83 (33.21)     2:06.46 (34.63)
  4 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR               2:04.89    2:07.13        
                  29.21     1:01.73 (32.52)     1:35.31 (33.58)     2:07.13 (31.82)
  5 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:08.08    2:09.81        
                  29.50     1:02.55 (33.05)     1:36.71 (34.16)     2:09.81 (33.10)
  6 Blakeslee, Kaitlin P      15 BGNW-MR              2:04.49    2:10.79        
                  30.03     1:03.07 (33.04)     1:37.35 (34.28)     2:10.79 (33.44)
  7 Callaghan, Anna           15 CFJV-MR              2:13.61    2:12.07        
                  30.13     1:04.00 (33.87)     1:39.19 (35.19)     2:12.07 (32.88)
  8 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:10.55    2:12.90        
                  30.01     1:03.52 (33.51)     1:38.79 (35.27)     2:12.90 (34.11)
  9 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              2:13.65    2:13.83        
                  30.06     1:04.29 (34.23)     1:39.13 (34.84)     2:13.83 (34.70)
 10 Britt, Haley V            17 NJB-NJ               2:30.93    2:13.86        
                  31.33     1:05.24 (33.91)     1:39.99 (34.75)     2:13.86 (33.87)
 11 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:13.22    2:15.24        
                  31.08     1:05.63 (34.55)     1:40.58 (34.95)     2:15.24 (34.66)
 12 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              2:18.75    2:16.32        
                  31.13     1:06.34 (35.21)     1:42.43 (36.09)     2:16.32 (33.89)
 13 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               2:16.82    2:16.75        
                  31.01     1:06.43 (35.42)     1:42.11 (35.68)     2:16.75 (34.64)
 14 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              2:13.75    2:18.27        
                  31.89     1:06.70 (34.81)     1:42.80 (36.10)     2:18.27 (35.47)
 15 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR              2:14.91    2:18.65        
                  30.75     1:05.41 (34.66)     1:41.79 (36.38)     2:18.65 (36.86)
 16 Preste, Madison R         17 NJB-NJ               2:33.20    2:19.07        
                  31.90     1:06.79 (34.89)     1:43.40 (36.61)     2:19.07 (35.67)
 17 Taps, Danielle E          15 CFJV-MR              2:13.24    2:19.96        
                  30.57     1:04.97 (34.40)     1:42.41 (37.44)     2:19.96 (37.55)
 18 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR               2:27.61    2:21.36        
                  31.56     1:07.94 (36.38)     1:46.40 (38.46)     2:21.36 (34.96)
 19 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               2:14.29    2:21.80        
                  31.80     1:07.74 (35.94)     1:44.92 (37.18)     2:21.80 (36.88)
 20 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ               2:32.18    2:26.67        
                  33.11     1:11.04 (37.93)     1:49.70 (38.66)     2:26.67 (36.97)
 21 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              2:21.72    2:29.26        
                  33.56     1:11.74 (38.18)     1:50.11 (38.37)     2:29.26 (39.15)
 22 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              2:17.23    2:31.41        
                  33.58     1:11.54 (37.96)     1:51.77 (40.23)     2:31.41 (39.64)
 23 Macarchuk, Hannah K       15 RA-MR                2:59.13    2:31.42        
                  33.03     1:11.73 (38.70)     1:52.24 (40.51)     2:31.42 (39.18)
 24 Cimorelli, Mya E          15 NDAC-MR              2:34.79    2:38.11        
                  36.14     1:15.79 (39.65)     1:57.03 (41.24)     2:38.11 (41.08)
 25 Rabinowitz, Alana         16 CFJV-MR              2:29.22    2:41.54        
                  34.23     1:14.53 (40.30)   2:41.54 (1:27.01)                    
 26 Andros, Grace E           15 NDAC-MR              2:40.63    2:42.12        
                  36.76   2:42.12 (2:05.36)                                        
 27 Kiederling, Jessie A      15 NJB-NJ               3:14.03    2:49.98        
                  37.49     1:20.71 (43.22)     2:05.72 (45.01)     2:49.98 (44.26)
 28 Nemerever, Hannah         17 CFJV-MR              2:33.26    2:51.09        
                  37.21     1:20.47 (43.26)     2:05.44 (44.97)     2:51.09 (45.65)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maruska, Jordan M         15 NJB-NJ               5:18.55    5:22.29        
                  29.45     1:01.47 (32.02)     1:34.23 (32.76)     2:07.08 (32.85)
        2:40.03 (32.95)     3:13.36 (33.33)     3:46.92 (33.56)     4:19.36 (32.44)
        4:51.69 (32.33)     5:22.29 (30.60)                                        
  2 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               5:28.40    5:41.65        
                  30.81     1:04.55 (33.74)     1:39.40 (34.85)     2:14.10 (34.70)
        2:49.38 (35.28)     3:24.42 (35.04)     3:59.40 (34.98)     4:34.19 (34.79)
        5:08.91 (34.72)     5:41.65 (32.74)                                        
  3 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              5:42.64    5:48.25        
                  31.02     1:05.34 (34.32)     1:40.76 (35.42)     2:16.46 (35.70)
        2:52.15 (35.69)     3:28.25 (36.10)     4:03.65 (35.40)     4:39.50 (35.85)
        5:14.51 (35.01)     5:48.25 (33.74)                                        
  4 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR              5:48.43    5:49.22        
                  31.09     1:05.99 (34.90)     1:41.62 (35.63)     2:17.57 (35.95)
        2:53.28 (35.71)     3:29.41 (36.13)     4:05.05 (35.64)     4:40.74 (35.69)
        5:16.16 (35.42)     5:49.22 (33.06)                                        
  5 Soutter, Hannah L         17 NJB-NJ               6:03.97    5:52.50        
                  32.24     1:07.32 (35.08)     1:43.42 (36.10)     2:19.37 (35.95)
        2:55.22 (35.85)     3:31.38 (36.16)     4:07.62 (36.24)     4:43.51 (35.89)
        5:18.77 (35.26)     5:52.50 (33.73)                                        
  6 Callaghan, Anna           15 CFJV-MR              5:58.24    6:02.21        
                  31.90     1:07.88 (35.98)     1:45.39 (37.51)     2:22.72 (37.33)
        2:59.72 (37.00)     3:37.04 (37.32)     4:14.31 (37.27)     4:51.34 (37.03)
        5:27.60 (36.26)     6:02.21 (34.61)                                        
  7 Mills, Syd E              15 NJB-NJ               5:59.48    6:08.41        
                  32.55     1:07.47 (34.92)     1:44.06 (36.59)     2:20.34 (36.28)
        2:57.34 (37.00)     3:35.77 (38.43)     4:14.77 (39.00)     4:53.41 (38.64)
        5:32.18 (38.77)     6:08.41 (36.23)                                        
  8 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               6:04.15    6:14.70        
                  33.20     1:09.79 (36.59)     1:48.12 (38.33)     2:27.34 (39.22)
        3:05.64 (38.30)     3:44.32 (38.68)     4:23.57 (39.25)     5:01.43 (37.86)
        5:38.67 (37.24)     6:14.70 (36.03)                                        
  9 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR              5:51.25    6:16.93        
                  32.18     1:07.90 (35.72)     1:46.06 (38.16)     2:23.75 (37.69)
        3:01.94 (38.19)     3:40.63 (38.69)     4:19.65 (39.02)     4:59.63 (39.98)
      6:16.93 (1:17.30)                                                            
 10 Relyea, Carlie A          17 HVD-MR               6:54.28    6:45.97        
                  36.01     1:15.71 (39.70)     1:56.78 (41.07)     2:37.91 (41.13)
        3:19.20 (41.29)     4:00.66 (41.46)     4:42.02 (41.36)     5:23.62 (41.60)
        6:05.42 (41.80)     6:45.97 (40.55)                                        
 11 Biskup, Colleen G         15 NDAC-MR              6:32.94    6:47.62        
                  34.81     1:13.64 (38.83)     1:54.07 (40.43)     2:35.35 (41.28)
        3:17.38 (42.03)     4:00.68 (43.30)     4:43.33 (42.65)     5:25.54 (42.21)
        6:07.29 (41.75)     6:47.62 (40.33)                                        
 12 Cimorelli, Mya E          15 NDAC-MR                   NT    7:10.14        
                  37.25     1:18.59 (41.34)     2:02.47 (43.88)     2:45.78 (43.31)
        3:30.45 (44.67)     4:15.15 (44.70)     4:59.07 (43.92)     5:43.91 (44.84)
        6:28.55 (44.64)     7:10.14 (41.59)                                        
 13 Rabinowitz, Alana         16 CFJV-MR              6:50.17    7:22.10        
                  36.16     1:18.35 (42.19)     2:02.45 (44.10)     2:47.13 (44.68)
        3:33.21 (46.08)     4:18.28 (45.07)     5:05.22 (46.94)     5:51.58 (46.36)
        6:37.81 (46.23)     7:22.10 (44.29)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Sinceraty D    15 BGNW-MR              1:02.69    1:04.40        
                  31.62     1:04.40 (32.78)                                        
  1 Tan, Samantha N           15 BGNW-MR              1:02.58    1:04.40        
                  31.25     1:04.40 (33.15)                                        
  3 Murray, Miranda B         15 DVWM-MR              1:01.54    1:04.88        
                  31.11     1:04.88 (33.77)                                        
  4 Kassian, Alexandra        15 HAWK-AD              1:03.49    1:04.95        
                  31.37     1:04.95 (33.58)                                        
  5 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              1:02.66    1:05.24        
                  32.36     1:05.24 (32.88)                                        
  6 Maruska, Jordan M         15 NJB-NJ               1:06.78    1:05.27        
                  32.40     1:05.27 (32.87)                                        
  7 Callaghan, Anna           15 CFJV-MR              1:02.87    1:06.17        
                  32.82     1:06.17 (33.35)                                        
  8 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR              1:05.11    1:06.69        
                  32.28     1:06.69 (34.41)                                        
  9 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              1:04.94    1:07.80        
                  32.69     1:07.80 (35.11)                                        
 10 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR               1:09.59    1:08.09        
                  32.97     1:08.09 (35.12)                                        
 11 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               1:04.62    1:08.23        
                  33.27     1:08.23 (34.96)                                        
 12 Mills, Syd E              15 NJB-NJ               1:06.57    1:09.25        
                  33.58     1:09.25 (35.67)                                        
 13 Britt, Haley V            17 NJB-NJ               1:16.33    1:09.26        
                  34.27     1:09.26 (34.99)                                        
 14 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              1:11.66    1:10.77        
                  34.55     1:10.77 (36.22)                                        
 15 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:10.46    1:10.96        
                  34.37     1:10.96 (36.59)                                        
 16 Murray, Gaby R            15 HVD-MR               1:10.84    1:12.41        
                  34.85     1:12.41 (37.56)                                        
 17 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              1:12.27    1:12.51        
                  35.21     1:12.51 (37.30)                                        
 18 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ               1:11.91    1:12.76        
                  34.49     1:12.76 (38.27)                                        
 19 Fitzgerald, Alex R        15 BGNW-MR              1:10.71    1:13.17        
                  35.71     1:13.17 (37.46)                                        
 20 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               1:22.64    1:15.11        
                  36.64     1:15.11 (38.47)                                        
 21 Nohara, Isabella A        17 HVD-MR               1:12.28    1:15.85        
                  37.03     1:15.85 (38.82)                                        
 22 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               1:11.55    1:16.64        
                  37.40     1:16.64 (39.24)                                        
 23 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              1:12.70    1:17.22        
                  37.93     1:17.22 (39.29)                                        
 24 Cimorelli, Mya E          15 NDAC-MR              1:17.58    1:19.86        
                  38.74     1:19.86 (41.12)                                        
 25 Macarchuk, Hannah K       15 RA-MR                1:34.66    1:21.66        
                  39.99     1:21.66 (41.67)                                        
 26 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        1:25.90    1:22.21        
                  40.14     1:22.21 (42.07)                                        
 27 Rabinowitz, Alana         16 CFJV-MR              1:18.03    1:23.16        
                  39.42     1:23.16 (43.74)                                        
 28 Nemerever, Hannah         17 CFJV-MR              1:17.91    1:24.32        
                  41.41     1:24.32 (42.91)                                        
 29 Biskup, Colleen G         15 NDAC-MR              1:20.11    1:26.37        
                  41.56     1:26.37 (44.81)                                        
 30 Andros, Grace E           15 NDAC-MR              1:27.34    1:29.64        
                  43.39     1:29.64 (46.25)                                        
 -- Hernandez, Lexie R        15 Heatwaves-MR         1:41.31         DQ        
      Multiple strokes
                  48.15          DQ (53.04)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR        2:12.87    2:15.30        
                  31.18     1:05.20 (34.02)     1:40.60 (35.40)     2:15.30 (34.70)
  2 Maruska, Jordan M         15 NJB-NJ               2:16.71    2:17.93        
                  33.44     1:08.12 (34.68)     1:43.42 (35.30)     2:17.93 (34.51)
  3 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              2:16.48    2:18.21        
                  33.88     1:08.61 (34.73)     1:43.63 (35.02)     2:18.21 (34.58)
  4 Kassian, Alexandra        15 HAWK-AD              2:18.43    2:21.10        
                  32.29     1:07.76 (35.47)     1:44.53 (36.77)     2:21.10 (36.57)
  5 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR                   NT    2:24.23        
                  33.61     1:11.04 (37.43)     1:48.71 (37.67)     2:24.23 (35.52)
  6 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              2:27.46    2:25.50        
                  34.35     1:11.47 (37.12)     1:48.57 (37.10)     2:25.50 (36.93)
  7 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:31.60    2:25.67        
                  32.46     1:09.19 (36.73)     1:48.01 (38.82)     2:25.67 (37.66)
  8 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               2:16.84    2:26.55        
                  35.11     1:12.35 (37.24)     1:50.20 (37.85)     2:26.55 (36.35)
  9 Soutter, Hannah L         17 NJB-NJ               2:25.36    2:29.50        
                  35.98     1:13.90 (37.92)     1:52.44 (38.54)     2:29.50 (37.06)
 10 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:29.38    2:29.55        
                  34.90     1:13.26 (38.36)     1:52.22 (38.96)     2:29.55 (37.33)
 11 Mills, Syd E              15 NJB-NJ               2:35.41    2:29.95        
                  34.15     1:11.44 (37.29)     1:50.85 (39.41)     2:29.95 (39.10)
 12 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:29.38    2:31.50        
                  36.06     1:14.20 (38.14)     1:53.42 (39.22)     2:31.50 (38.08)
 13 Armistead, Alli H         16 HAWK-AD              2:55.00    2:32.09        
                  36.14     1:14.68 (38.54)     1:54.16 (39.48)     2:32.09 (37.93)
 14 Bubel, Val M              15 HVD-MR               2:30.88    2:32.63        
                  36.49     1:15.42 (38.93)     1:55.15 (39.73)     2:32.63 (37.48)
 15 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              2:37.94    2:34.20        
                  35.71     1:14.68 (38.97)     1:54.54 (39.86)     2:34.20 (39.66)
 16 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR                   NT    2:35.69        
                  35.51     1:14.19 (38.68)     1:54.97 (40.78)     2:35.69 (40.72)
 17 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ               2:38.33    2:37.45        
                  35.97     1:15.69 (39.72)     1:57.55 (41.86)     2:37.45 (39.90)
 18 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              2:50.00    2:40.01        
                  36.78     1:16.65 (39.87)     1:58.34 (41.69)     2:40.01 (41.67)
 19 Murray, Gaby R            15 HVD-MR               2:37.21    2:41.50        
                  37.27     1:18.00 (40.73)     2:00.34 (42.34)     2:41.50 (41.16)
 20 Nemerever, Hannah         17 CFJV-MR              2:45.34    3:02.60        
                  42.13     1:27.18 (45.05)     2:15.57 (48.39)     3:02.60 (47.03)
 21 Kiederling, Jessie A      15 NJB-NJ               3:33.20    3:06.66        
                  42.70     1:29.83 (47.13)     2:19.64 (49.81)     3:06.66 (47.02)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Sam E            17 NJB-NJ               1:05.62    1:06.45        
                  30.93     1:06.45 (35.52)                                        
  2 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR              1:05.36    1:07.72        
                  31.95     1:07.72 (35.77)                                        
  3 Kassian, Alexandra        15 HAWK-AD              1:09.13    1:14.69        
                  35.68     1:14.69 (39.01)                                        
  4 Alexander, Sinceraty D    15 BGNW-MR              1:12.46    1:14.93        
                  35.24     1:14.93 (39.69)                                        
  5 Blakeslee, Kaitlin P      15 BGNW-MR              1:12.00    1:16.43        
                  36.58     1:16.43 (39.85)                                        
  6 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR               1:16.60    1:16.49        
                  37.13     1:16.49 (39.36)                                        
  7 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ               1:20.96    1:16.78        
  8 Bubel, Val M              15 HVD-MR               1:15.36    1:17.02        
                  37.04     1:17.02 (39.98)                                        
  9 Armistead, Alli H         16 HAWK-AD              1:11.48    1:17.14        
                  36.65     1:17.14 (40.49)                                        
 10 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               1:16.30    1:17.18        
                  36.64     1:17.18 (40.54)                                        
 11 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              1:15.00    1:17.23        
                  35.98     1:17.23 (41.25)                                        
 12 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              1:16.17    1:18.40        
                  37.23     1:18.40 (41.17)                                        
 13 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              1:16.72    1:19.01        
                  37.42     1:19.01 (41.59)                                        
 14 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              1:19.41    1:19.21        
 14 Rosen, Ava B              16 HAWK-AD              1:21.42    1:19.21        
                  38.15     1:19.21 (41.06)                                        
 16 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              1:17.22    1:19.24        
                  37.48     1:19.24 (41.76)                                        
 17 Preste, Madison R         17 NJB-NJ               1:25.17    1:19.41        
                  37.07     1:19.41 (42.34)                                        
 18 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              1:17.82    1:20.19        
                  38.48     1:20.19 (41.71)                                        
 19 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              1:22.68    1:22.60        
                  38.34     1:22.60 (44.26)                                        
 20 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               1:22.43    1:23.03        
                  39.43     1:23.03 (43.60)                                        
 21 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR              1:22.04    1:23.18        
                  38.94     1:23.18 (44.24)                                        
 22 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:21.61    1:23.32        
                  39.15     1:23.32 (44.17)                                        
 23 Bolander, Eleanor N       17 HVD-MR               1:17.53    1:23.53        
                  39.25     1:23.53 (44.28)                                        
 24 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR               1:22.86    1:24.03        
                  39.93     1:24.03 (44.10)                                        
 25 Loughran, Megan R         16 HAWK-AD              1:19.13    1:24.62        
 26 Fitzgerald, Alex R        15 BGNW-MR              1:19.63    1:24.73        
 27 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              1:18.58    1:25.71        
                  40.60     1:25.71 (45.11)                                        
 28 Rabinowitz, Alana         16 CFJV-MR              1:20.98    1:26.30        
 29 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              1:24.20    1:28.08        
                  41.73     1:28.08 (46.35)                                        
 30 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ               1:32.05    1:29.82        
                  42.31     1:29.82 (47.51)                                        
 31 Macarchuk, Hannah K       15 RA-MR                1:40.30    1:32.01        
                  42.51     1:32.01 (49.50)                                        
 32 Relyea, Carlie A          17 HVD-MR               1:28.51    1:33.95        
                  45.09     1:33.95 (48.86)                                        
 33 Cruz, Emily C             15 DVWM-MR              1:35.86    1:35.97        
                  44.68     1:35.97 (51.29)                                        
 34 Andros, Grace E           15 NDAC-MR              1:45.01    1:46.62        
                  49.20     1:46.62 (57.42)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR              2:25.29    2:30.31        
                  33.20     1:11.27 (38.07)     1:51.07 (39.80)     2:30.31 (39.24)
  2 Murray, Miranda B         15 DVWM-MR              2:31.36    2:40.47        
                  35.41     1:15.78 (40.37)     1:57.76 (41.98)     2:40.47 (42.71)
  3 Kassian, Alexandra        15 HAWK-AD              2:38.99    2:42.99        
                  35.69     1:17.33 (41.64)     2:00.49 (43.16)     2:42.99 (42.50)
  4 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               2:43.95    2:46.81        
                  36.79     1:20.38 (43.59)     2:03.17 (42.79)     2:46.81 (43.64)
  5 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              2:49.02    2:49.13        
                  37.89     1:21.16 (43.27)     2:05.66 (44.50)     2:49.13 (43.47)
  6 Bubel, Val M              15 HVD-MR               2:44.33    2:49.55        
                  38.13     1:21.59 (43.46)     2:05.66 (44.07)     2:49.55 (43.89)
  7 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              2:52.72    2:51.96        
                  38.96     1:23.26 (44.30)     2:08.18 (44.92)     2:51.96 (43.78)
  8 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              2:46.62    2:52.79        
                  39.23     1:22.74 (43.51)     2:07.30 (44.56)     2:52.79 (45.49)
  9 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               2:58.99    2:56.28        
                  40.97     1:25.39 (44.42)     2:11.61 (46.22)     2:56.28 (44.67)
 10 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              2:50.99    2:56.41        
                  40.41     1:24.73 (44.32)     2:10.64 (45.91)     2:56.41 (45.77)
 11 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:56.33    3:01.38        
                  39.72     1:26.10 (46.38)     2:13.59 (47.49)     3:01.38 (47.79)
 12 Macarchuk, Hannah K       15 RA-MR                3:35.00    3:24.14        
                  45.65     1:38.12 (52.47)     2:31.57 (53.45)     3:24.14 (52.57)
 13 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        3:20.67    3:37.50        
                  48.28     1:42.71 (54.43)   3:37.50 (1:54.79)                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Sam E            17 NJB-NJ               1:00.30      59.49        
                  27.94       59.49 (31.55)                                        
  2 Alexander, Sinceraty D    15 BGNW-MR                58.27    1:01.70        
                  28.10     1:01.70 (33.60)                                        
  3 Rosen, Ava B              16 HAWK-AD                59.73    1:02.31        
                  29.33     1:02.31 (32.98)                                        
  4 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR        1:03.13    1:02.43        
                  28.89     1:02.43 (33.54)                                        
  5 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ               1:02.86    1:02.53        
                  29.27     1:02.53 (33.26)                                        
  6 Bubel, Val M              15 HVD-MR               1:00.70    1:03.78        
                  30.19     1:03.78 (33.59)                                        
  7 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              1:01.88    1:05.34        
                  30.44     1:05.34 (34.90)                                        
  8 Soutter, Hannah L         17 NJB-NJ               1:02.50    1:05.55        
                  30.78     1:05.55 (34.77)                                        
  9 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              1:05.24    1:08.10        
                  31.06     1:08.10 (37.04)                                        
 10 Britt, Haley V            17 NJB-NJ               1:14.62    1:09.53        
                  32.32     1:09.53 (37.21)                                        
 11 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              1:10.69    1:09.71        
                  32.33     1:09.71 (37.38)                                        
 12 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:08.62    1:10.19        
                  31.85     1:10.19 (38.34)                                        
 13 Fitzgerald, Alex R        15 BGNW-MR              1:11.72    1:11.70        
                  33.95     1:11.70 (37.75)                                        
 14 Mills, Syd E              15 NJB-NJ               1:11.51    1:11.71        
                  32.79     1:11.71 (38.92)                                        
 15 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               1:09.02    1:11.74        
                  33.43     1:11.74 (38.31)                                        
 16 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               1:07.73    1:12.34        
                  33.21     1:12.34 (39.13)                                        
 17 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               1:10.89    1:14.00        
                  34.76     1:14.00 (39.24)                                        
 18 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:09.19    1:16.98        
                  33.95     1:16.98 (43.03)                                        
 19 Biskup, Colleen G         15 NDAC-MR              1:11.45    1:16.99        
                  34.13     1:16.99 (42.86)                                        
 20 Relyea, Carlie A          17 HVD-MR               1:13.15    1:23.54        
                  37.45     1:23.54 (46.09)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Sam E            17 NJB-NJ               2:23.84    2:18.57        
                  29.04     1:02.52 (33.48)     1:38.30 (35.78)     2:18.57 (40.27)
  2 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ               2:26.00    2:26.16        
                  31.04     1:06.42 (35.38)     1:44.48 (38.06)     2:26.16 (41.68)
  3 Guarnieri, Emma F         17 RA-MR                2:31.40    2:27.56        
                  31.82     1:08.99 (37.17)     1:47.57 (38.58)     2:27.56 (39.99)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:31.95    2:31.13        
                  31.36     1:09.63 (38.27)     1:49.92 (40.29)     2:31.13 (41.21)
  5 Soutter, Hannah L         17 NJB-NJ               2:26.75    2:32.62        
                  32.69     1:10.59 (37.90)     1:51.02 (40.43)     2:32.62 (41.60)
  6 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              2:30.72    2:32.98        
                  31.35     1:09.66 (38.31)     1:50.98 (41.32)     2:32.98 (42.00)
  7 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               2:38.88    2:40.06        
                  33.44     1:12.94 (39.50)     1:55.52 (42.58)     2:40.06 (44.54)
  8 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              2:42.68    2:44.55        
                  35.35     1:16.63 (41.28)     2:01.07 (44.44)     2:44.55 (43.48)
  9 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               2:40.88    2:47.39        
                  35.25     1:17.88 (42.63)     2:04.06 (46.18)     2:47.39 (43.33)
 10 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR              2:34.16    2:47.79        
                  32.36     1:11.72 (39.36)     1:57.26 (45.54)     2:47.79 (50.53)
 11 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              2:50.23    2:57.02        
                  36.54     1:21.64 (45.10)     2:09.24 (47.60)     2:57.02 (47.78)
 -- Nohara, Isabella A        17 HVD-MR               2:44.50        DNF        
      Did not finish
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maruska, Jordan M         15 NJB-NJ               2:18.20    2:15.74        
                  31.32     1:04.77 (33.45)     1:44.68 (39.91)     2:15.74 (31.06)
  2 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR               2:18.26    2:23.44        
                  30.51     1:08.54 (38.03)     1:50.70 (42.16)     2:23.44 (32.74)
  3 Alexander, Sinceraty D    15 BGNW-MR              2:21.22    2:24.04        
                  29.57     1:08.43 (38.86)     1:51.28 (42.85)     2:24.04 (32.76)
  4 Tan, Samantha N           15 BGNW-MR              2:20.82    2:24.36        
                  30.39     1:04.83 (34.44)     1:51.49 (46.66)     2:24.36 (32.87)
  5 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              2:20.11    2:24.82        
                  32.56     1:09.42 (36.86)     1:51.43 (42.01)     2:24.82 (33.39)
  6 Bubel, Val M              15 HVD-MR               2:20.62    2:24.93        
                  30.45     1:08.08 (37.63)     1:51.01 (42.93)     2:24.93 (33.92)
  7 Britt, Haley V            17 NJB-NJ               2:35.67    2:28.67        
                  32.48     1:09.90 (37.42)     1:53.90 (44.00)     2:28.67 (34.77)
  8 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              2:23.02    2:28.68        
                  33.17     1:10.30 (37.13)     1:53.74 (43.44)     2:28.68 (34.94)
  9 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               2:33.16    2:31.10        
                  32.90     1:12.35 (39.45)     1:55.47 (43.12)     2:31.10 (35.63)
 10 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              2:34.16    2:32.83        
                  32.50     1:12.13 (39.63)     1:57.44 (45.31)     2:32.83 (35.39)
 11 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              2:30.11    2:32.95        
                  32.94     1:11.83 (38.89)     1:56.57 (44.74)     2:32.95 (36.38)
 12 Fitzgerald, Alex R        15 BGNW-MR              2:28.65    2:33.04        
                  33.51     1:12.38 (38.87)     1:58.14 (45.76)     2:33.04 (34.90)
 13 Maruska, Grace A          17 NJB-NJ               2:34.16    2:35.42        
                  34.23     1:13.02 (38.79)     1:59.35 (46.33)     2:35.42 (36.07)
 14 Callaghan, Anna           15 CFJV-MR              2:37.99    2:35.58        
                  32.18     1:08.24 (36.06)     2:00.17 (51.93)     2:35.58 (35.41)
 15 Mills, Syd E              15 NJB-NJ               2:47.43    2:39.85        
                  32.29     1:12.11 (39.82)     2:03.54 (51.43)     2:39.85 (36.31)
 16 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              2:33.88    2:39.98        
                  35.06     1:16.48 (41.42)     2:01.67 (45.19)     2:39.98 (38.31)
 17 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR                   NT    2:42.18        
                  33.85     1:16.75 (42.90)     2:04.27 (47.52)     2:42.18 (37.91)
 18 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              2:40.95    2:46.76        
                  36.20     1:17.10 (40.90)     2:06.35 (49.25)     2:46.76 (40.41)
 19 Biskup, Colleen G         15 NDAC-MR              2:47.11    2:51.98        
                  34.38     1:20.47 (46.09)     2:13.77 (53.30)     2:51.98 (38.21)
 20 Rabinowitz, Alana         16 CFJV-MR              2:47.95    2:54.38        
                  36.79     1:22.45 (45.66)     2:13.90 (51.45)     2:54.38 (40.48)
 21 Cimorelli, Mya E          15 NDAC-MR              2:58.24    3:00.19        
                  39.88     1:24.04 (44.16)     2:20.62 (56.58)     3:00.19 (39.57)
 22 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        3:20.67    3:06.61        
                  39.32     1:27.68 (48.36)     2:22.80 (55.12)     3:06.61 (43.81)
 23 Nemerever, Hannah         17 CFJV-MR              2:53.68    3:08.56        
                  41.69     1:26.31 (44.62)     2:23.01 (56.70)     3:08.56 (45.55)
 24 Andros, Grace E           15 NDAC-MR              3:13.42    3:13.96        
                  44.25     1:31.47 (47.22)     2:30.54 (59.07)     3:13.96 (43.42)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berg, Jillian E           15 NJB-NJ               5:06.46    5:10.25        
                  29.54     1:05.01 (35.47)     1:46.61 (41.60)     2:27.48 (40.87)
        3:12.65 (45.17)     3:58.91 (46.26)     4:35.13 (36.22)     5:10.25 (35.12)
  2 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              5:04.68    5:14.23        
                  31.73     1:09.66 (37.93)     1:50.10 (40.44)     2:29.24 (39.14)
        3:15.51 (46.27)     4:01.31 (45.80)     4:39.10 (37.79)     5:14.23 (35.13)
  3 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               5:13.25    5:17.03        
                  33.32     1:11.80 (38.48)     1:51.23 (39.43)     2:29.33 (38.10)
        3:19.04 (49.71)     4:09.61 (50.57)     4:44.35 (34.74)     5:17.03 (32.68)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              5:15.38    5:23.08        
                  33.06     1:13.74 (40.68)     1:56.40 (42.66)     2:37.93 (41.53)
        3:26.64 (48.71)     4:15.77 (49.13)     4:49.35 (33.58)     5:23.08 (33.73)
  5 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              6:00.11    5:33.24        
                  37.52     1:23.98 (46.46)     2:05.22 (41.24)     2:45.60 (40.38)
        3:34.83 (49.23)     4:23.41 (48.58)     4:58.65 (35.24)     5:33.24 (34.59)
  6 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR                    NT    5:40.20        
                  34.80     1:17.08 (42.28)     2:01.28 (44.20)     2:44.36 (43.08)
        3:32.80 (48.44)     4:22.83 (50.03)     5:02.41 (39.58)     5:40.20 (37.79)
  7 Jhong, Caty A             16 NJB-NJ               5:55.33    5:53.52        
                  37.52     1:23.12 (45.60)     2:06.74 (43.62)     2:49.74 (43.00)
        3:40.57 (50.83)     4:33.12 (52.55)     5:14.29 (41.17)     5:53.52 (39.23)
 
Girls Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Jersey Barracudas-NJ  'A'                   1:44.77    1:44.62        
     1) Russell, Sam E 17               2) Berg, Jillian E 15             
     3) Britt, Haley V 17               4) Maruska, Jordan M 15           
                  25.28       51.61 (26.33)     1:18.76 (27.15)     1:44.62 (25.86)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:48.11    1:50.96        
     1) Graham, Catherine M 16          2) Storrs, Mackenzie E 16         
     3) Sanford, Lauren E 16            4) Pociask, Brooke A 14           
                  26.73       55.71 (28.98)     1:24.88 (29.17)     1:50.96 (26.08)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:49.13    1:51.33        
     1) Prybylski, Anna 16              2) Miriyagalla, Amaavi 16         
     3) Frenkel, Lea 17                 4) Callaghan, Anna 15             
                  28.55       56.30 (27.75)     1:24.02 (27.72)     1:51.33 (27.31)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 1:51.62    1:56.81        
     1) Miriyagalla, Vaishali 15        2) Tyberg, Alexa 15               
     3) Chicaiza, Natali 13             4) Hedman, Else 13                
                  28.39       58.52 (30.13)     1:27.65 (29.13)     1:56.81 (29.16)
  5 North Jersey Barracudas-NJ  'B'                   1:56.69    1:59.67        
     1) Soutter, Hannah L 17            2) Maruska, Grace A 17            
     3) Mills, Syd E 15                 4) Waldron, Emma J 14             
                  28.55       58.05 (29.50)     1:26.87 (28.82)     1:59.67 (32.80)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            1:59.11    2:04.69        
     1) Biskup, Colleen G 15            2) Cimorelli, Mya E 15            
     3) Farrell, Ainsley J 14           4) Vandamme, Isabelle 14          
                  30.19     1:02.62 (32.43)     1:34.62 (32.00)     2:04.69 (30.07)
 
Girls Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Jersey Barracudas-NJ  'A'                   2:00.77    1:57.02        
     1) Maruska, Jordan M 15            2) Russell, Sam E 17              
     3) Soutter, Hannah L 17            4) Berg, Jillian E 15             
                  31.14     1:01.63 (30.49)     1:30.57 (28.94)     1:57.02 (26.45)
  2 Hawks Swimming Association-AD  'A'                2:04.82    2:04.86        
     1) Armistead, Alli H 16            2) Kassian, Alexandra 15          
     3) Rosen, Ava B 16                 4) Loughran, Megan R 16           
                  31.05     1:10.12 (39.07)     1:38.51 (28.39)     2:04.86 (26.35)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:00.88    2:05.39        
     1) Callaghan, Anna 15              2) Frenkel, Lea 17                
     3) Prybylski, Anna 16              4) Miriyagalla, Amaavi 16         
                  31.12     1:06.76 (35.64)     1:37.74 (30.98)     2:05.39 (27.65)
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:03.11    2:08.88        
     1) Cimorelli, Mya E 15             2) Graham, Catherine M 16         
     3) Storrs, Mackenzie E 16          4) Sanford, Lauren E 16           
                  36.46     1:07.33 (30.87)     1:39.30 (31.97)     2:08.88 (29.58)
  5 North Jersey Barracudas-NJ  'B'                   2:09.28    2:09.87        
     1) Jhong, Caty A 16                2) Britt, Haley V 17              
     3) Mills, Syd E 15                 4) Maruska, Grace A 17            
                  33.84     1:09.22 (35.38)     1:40.65 (31.43)     2:09.87 (29.22)
  6 North Jersey Barracudas-NJ  'C'                   2:23.38    2:18.40        
     1) Berg, Peyton K 12               2) Preste, Madison R 17           
     3) Bhagaloo, Kayla A 13            4) Waldron, Emma J 14             
                  32.81     1:09.75 (36.94)     1:45.86 (36.11)     2:18.40 (32.54)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  16.13      16.54        
  2 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 17.79      17.04        
  3 Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                20.10      17.74        
  4 Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 20.61      17.83        
  5 Ruiz, Japhet N             7 Heatwaves-MR           21.20      18.04        
  6 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  18.88      18.80        
  7 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  19.00      19.62        
  8 Coppola, Dylan J           8 BGNW-MR                   NT      19.82        
  9 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR                20.68      20.28        
 10 Espinoza-Soriano, Jorge    8 Heatwaves-MR           22.15      20.74        
 11 Roche, Andrew              8 RA-MR                  21.39      21.44        
 12 McQueeney, Max             7 CFJV-MR                23.53      21.74        
 13 Henson, Andres K           7 HVD-MR                 22.85      22.18        
 14 Preston, Alex P            7 HAWK-AD                29.67      23.68        
 15 Hineman, Luke C            7 NDAC-MR                   NT      24.56        
 16 Grower, Ryan E             8 RA-MR                  21.88      24.58        
 17 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                27.07      25.11        
 18 Velasco, Giovanni          7 Heatwaves-MR           25.76      25.41        
 19 Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                  27.23      26.95        
 20 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR           30.95      27.28        
 21 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR                26.20      27.99        
 22 Medina, Jack               4 Heatwaves-MR           53.98      41.05        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  38.71      36.37        
  2 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 38.30      36.66        
  3 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR                41.73      40.90        
  4 Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                44.24      42.68        
  5 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  42.37      44.15        
  5 Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 44.62      44.15        
  7 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  41.36      44.37        
  8 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                43.46      45.89        
  9 Coppola, Dylan J           8 BGNW-MR                47.11      46.68        
 10 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                58.32      52.94        
 11 Preston, Alex P            7 HAWK-AD              1:15.38      57.41        
 12 Hineman, Luke C            7 NDAC-MR                   NT      58.01        
 13 Roche, Andrew              8 RA-MR                  53.40    1:00.03        
 14 Bacon, Jasper A            8 HAWK-AD              1:20.00    1:00.39        
 15 Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                1:14.01    1:04.32        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Ethan S              8 RA-MR                2:15.00    1:40.99        
                  47.22     1:40.99 (53.77)                                        
  2 McQueeney, Max             7 CFJV-MR                   NT    1:46.38        
                  49.15     1:46.38 (57.23)                                        
  3 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                   NT    2:06.91        
                  59.24   2:06.91 (1:07.67)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 23.60      19.76        
  2 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  18.56      20.53        
  3 Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 21.95      21.27        
  4 Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                26.18      21.87        
  5 Ruiz, Japhet N             7 Heatwaves-MR           22.51      22.37        
  6 Espinoza-Soriano, Jorge    8 Heatwaves-MR           25.33      23.11        
  7 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  22.85      23.49        
  8 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR                24.77      23.91        
  9 Preston, Alex P            7 HAWK-AD                29.67      23.95        
 10 Coppola, Dylan J           8 BGNW-MR                   NT      24.57        
 11 Grower, Ryan E             8 RA-MR                  26.50      24.65        
 12 Henson, Andres K           7 HVD-MR                 26.53      25.46        
 13 Roche, Andrew              8 RA-MR                  23.29      26.14        
 14 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR           31.92      27.55        
 15 Velasco, Giovanni          7 Heatwaves-MR           25.15      27.70        
 16 Hineman, Luke C            7 NDAC-MR                   NT      27.77        
 17 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR                25.96      28.45        
 18 Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                  30.71      29.54        
 19 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                39.12      40.80        
 20 Medina, Jack               4 Heatwaves-MR           51.93      43.91        
 -- McQueeney, Max             7 CFJV-MR                31.34         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                39.13      39.77        
  2 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 44.38      41.65        
  3 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  41.28      44.53        
  4 Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 48.18      49.35        
  5 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR                52.43      51.98        
  6 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  51.76      52.14        
  7 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  53.79      53.19        
  8 Roche, Andrew              8 RA-MR                  52.54      57.21        
  9 Hineman, Luke C            7 NDAC-MR                   NT      57.75        
 10 McQueeney, Max             7 CFJV-MR                59.94    1:00.35        
 11 Bacon, Jasper A            8 HAWK-AD              1:30.00    1:01.51        
 12 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              1:03.47    1:08.10        
 -- Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                1:18.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Preston, Alex P            7 HAWK-AD              1:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  22.93      22.68        
  2 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 32.04      25.18        
  3 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  25.76      25.39        
  4 Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 28.12      27.13        
  5 Coppola, Dylan J           8 BGNW-MR                   NT      27.70        
  6 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  30.51      28.04        
  7 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR                34.15      28.91        
  8 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR                39.19      30.39        
  9 Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                   NT      32.36        
 10 Bacon, Jasper A            8 HAWK-AD                45.43      33.85        
 11 Preston, Alex P            7 HAWK-AD                50.00      41.08        
 -- Hineman, Luke C            7 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                28.78         DQ        
      Scissors kick
 -- Roche, Andrew              8 RA-MR                  50.98         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  55.78      48.39        
  2 Suchowiecki, Trent F       8 HAWK-AD                49.86      49.54        
  3 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                48.62      50.28        
  4 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  53.65      54.39        
  5 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 56.80      55.70        
  6 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR              1:02.77      58.36        
  7 Chen, Ethan S              8 RA-MR                1:10.81    1:00.47        
  8 Grower, Ryan E             8 RA-MR                     NT    1:06.65        
 -- Roche, Andrew              8 RA-MR                1:15.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 58.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Hineman, Luke C            7 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- McQueeney, Max             7 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ                 25.37      18.81        
  2 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  26.83      21.42        
  3 Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 24.53      23.02        
  4 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  22.07      23.07        
  5 McGourty, Patrick T        8 BGNW-MR                37.18      23.34        
  6 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                31.09      25.04        
  7 Roche, Andrew              8 RA-MR                  34.72      29.79        
  8 Coppola, Dylan J           8 BGNW-MR                   NT      30.25        
  9 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR                29.89      31.41        
 10 Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                1:00.00      37.51        
 -- Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- McQueeney, Max             7 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                42.19      41.77        
  2 Ruiz, Japhet N             7 Heatwaves-MR           50.20      45.57        
  3 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                1:15.00      49.54        
  4 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  58.99      53.50        
  5 Suchowiecki, Trent F       8 HAWK-AD                53.94      54.06        
  6 Grower, Ryan E             8 RA-MR                  40.00    1:13.93        
 -- Roche, Andrew              8 RA-MR                1:21.57         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Kern, Jonathan C           7 NJB-NJ                 55.62         DQ        
      Alternating Kick
 -- Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:04.08         DQ        
      Alternating Kick
 -- Iza, Sebastian             7 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              1:28.62    1:29.30        
                  40.46     1:29.30 (48.84)                                        
  2 Hollar, Ty J               8 NJB-NJ               1:42.75    1:36.84        
                  43.44     1:36.84 (53.40)                                        
  3 Suchowiecki, Trent F       8 HAWK-AD              1:39.76    1:38.82        
                  49.28     1:38.82 (49.54)                                        
  4 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                1:42.19    1:39.98        
                  47.32     1:39.98 (52.66)                                        
  5 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                1:44.53    1:40.49        
                  48.38     1:40.49 (52.11)                                        
  6 Henson, Andres K           7 HVD-MR               2:23.92    2:07.47        
                  59.79   2:07.47 (1:07.68)                                        
 -- Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:26.85        DQ (1:25.47)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:36.20    1:35.45        
     1) Espinoza-Soriano, Jorge 8       2) Aragon Espinoza, Edahi 7       
     3) Velasco, Giovanni 7             4) Ruiz, Japhet N 7               
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR                29.06      30.23        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          31.44      31.19        
  3 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR                32.55      33.14        
  4 Juckett, Ryan K            9 NJB-NJ                 37.67      34.02        
  5 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  34.30      34.79        
  6 Napoli, Nick J            10 HAWK-AD                35.60      35.13        
  7 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ                 35.49      35.30        
  8 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                37.10      36.06        
  9 Fu, Warren                10 BGNW-MR                36.63      36.22        
 10 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                33.39      36.85        
 11 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                  35.31      36.99        
 12 Andros, Joe B             10 NDAC-MR                37.79      37.09        
 13 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                37.95      38.21        
 14 Klein, Ben A               9 RA-MR                  40.28      38.33        
 15 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                41.50      38.96        
 16 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 39.10      39.12        
 17 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                   NT      40.93        
 18 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR                43.85      42.83        
 19 Coppola, Ethan R           9 BGNW-MR                43.79      43.17        
 20 Otis, Josh A              10 NDAC-MR                39.43      44.67        
 21 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR                45.68      47.25        
 22 Hewitt, Jack D             9 NDAC-MR                40.69      47.32        
 23 Hewitt, Peter M            9 NDAC-MR                38.15      48.36        
 24 Russell, Eddy W            9 NDAC-MR                41.31      49.00        
 25 Angerthal, Ian             9 CFJV-MR                57.88      53.05        
 26 McGuire, Wesley R          9 RA-MR                  50.68      53.09        
 27 Cafiso, Julius U          10 RA-MR                1:15.00      58.20        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR              1:05.95    1:06.39        
                  31.52     1:06.39 (34.87)                                        
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:10.37    1:09.11        
                  32.86     1:09.11 (36.25)                                        
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:12.74    1:09.54        
                  33.30     1:09.54 (36.24)                                        
  4 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:10.19    1:09.62        
                  33.18     1:09.62 (36.44)                                        
  5 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR              1:17.45    1:13.77        
                  34.98     1:13.77 (38.79)                                        
  6 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ               1:18.25    1:18.58        
                  36.89     1:18.58 (41.69)                                        
  7 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:18.58    1:21.22        
                  38.61     1:21.22 (42.61)                                        
  8 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:16.76    1:21.28        
                  38.41     1:21.28 (42.87)                                        
  9 Napoli, Nick J            10 HAWK-AD              1:21.67    1:21.80        
                  39.57     1:21.80 (42.23)                                        
 10 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              1:25.34    1:25.00        
                  41.12     1:25.00 (43.88)                                        
 11 Juckett, Ryan K            9 NJB-NJ               1:26.73    1:25.31        
                  39.01     1:25.31 (46.30)                                        
 12 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR               1:50.33    1:26.34        
                  39.66     1:26.34 (46.68)                                        
 13 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              1:37.48    1:27.84        
                  40.57     1:27.84 (47.27)                                        
 14 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR              1:28.49    1:28.61        
                  40.93     1:28.61 (47.68)                                        
 15 Huang, Kevin              10 CFJV-MR              1:39.00    1:33.25        
                  43.24     1:33.25 (50.01)                                        
 16 Russell, Liam R            9 NDAC-MR              1:29.19    1:33.30        
                  40.83     1:33.30 (52.47)                                        
 17 Coppola, Ethan R           9 BGNW-MR                   NT    1:40.06        
                  46.08     1:40.06 (53.98)                                        
 18 Otis, Josh A              10 NDAC-MR              1:33.74    1:40.91        
                  44.70     1:40.91 (56.21)                                        
 19 Russell, Eddy W            9 NDAC-MR              1:33.39    1:41.10        
                  46.13     1:41.10 (54.97)                                        
 20 Hewitt, Jack D             9 NDAC-MR              1:37.39    1:43.72        
                  47.77     1:43.72 (55.95)                                        
 21 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                   NT    1:45.02        
                  46.90     1:45.02 (58.12)                                        
 22 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR              1:48.03    1:45.15        
                  49.21     1:45.15 (55.94)                                        
 23 Hewitt, Peter M            9 NDAC-MR              1:37.10    1:47.82        
 24 Niemeier, Aidan M          9 RA-MR                2:25.00    1:49.12        
 25 Angerthal, Ian             9 CFJV-MR                   NT    2:06.51        
                  54.36   2:06.51 (1:12.15)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              2:36.69    2:30.16        
                  33.96     1:11.87 (37.91)     1:51.74 (39.87)     2:30.16 (38.42)
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              2:29.43    2:37.30        
                  34.57     1:15.22 (40.65)     1:57.50 (42.28)     2:37.30 (39.80)
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        2:59.87    2:38.41        
                  34.13     1:16.04 (41.91)     1:58.86 (42.82)     2:38.41 (39.55)
  4 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                2:49.66    2:55.06        
                  39.17     1:25.17 (46.00)     2:12.62 (47.45)     2:55.06 (42.44)
  5 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                   NT    3:08.08        
                  39.61     1:27.89 (48.28)     2:18.94 (51.05)     3:08.08 (49.14)
  6 Andros, Joe B             10 NDAC-MR                   NT    3:19.36        
                  43.07     1:35.47 (52.40)     2:29.70 (54.23)     3:19.36 (49.66)
  7 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                   NT    3:20.31        
                  42.30     1:35.78 (53.48)     2:30.24 (54.46)     3:20.31 (50.07)
  8 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                3:22.11    3:22.50        
                  40.22     1:33.54 (53.32)     2:28.54 (55.00)     3:22.50 (53.96)
  9 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              3:33.50    3:33.78        
                  48.67     1:46.92 (58.25)     2:41.77 (54.85)     3:33.78 (52.01)
 10 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR                   NT    3:47.29        
                  49.90     1:48.22 (58.32)   2:48.51 (1:00.29)     3:47.29 (58.78)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR                39.33      37.06        
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                38.45      37.54        
  3 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ                 38.79      40.27        
  4 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  40.48      41.19        
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                40.99      41.51        
  6 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                42.36      41.81        
  7 Juckett, Ryan K            9 NJB-NJ                 49.93      42.62        
  8 Napoli, Nick J            10 HAWK-AD                43.90      44.45        
  9 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 47.86      44.92        
 10 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                45.40      45.17        
 11 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                47.10      46.02        
 12 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                   NT      46.18        
 13 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                50.00      46.46        
 14 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                54.07      46.47        
 15 Coppola, Ethan R           9 BGNW-MR                51.77      48.66        
 16 Niemeier, Aidan M          9 RA-MR                1:05.00      48.88        
 17 Otis, Josh A              10 NDAC-MR                50.08      51.64        
 18 Hewitt, Peter M            9 NDAC-MR                49.83      52.10        
 19 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR                53.45      53.21        
 20 Russell, Liam R            9 NDAC-MR                52.74      55.74        
 21 Russell, Eddy W            9 NDAC-MR                51.95      57.30        
 22 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR                   NT      58.96        
 23 Touijar, Ali               9 Heatwaves-MR           57.35      59.40        
 -- Hewitt, Jack D             9 NDAC-MR                56.42         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Angerthal, Ian             9 CFJV-MR              1:06.34         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:19.80    1:20.31        
                  39.87     1:20.31 (40.44)                                        
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:20.74    1:20.68        
                  39.33     1:20.68 (41.35)                                        
  3 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR              1:26.83    1:22.21        
                  40.32     1:22.21 (41.89)                                        
  4 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR              1:25.54    1:24.94        
                  40.81     1:24.94 (44.13)                                        
  5 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:24.51    1:26.87        
                  42.00     1:26.87 (44.87)                                        
  6 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ               1:25.87    1:27.72        
                  41.84     1:27.72 (45.88)                                        
  7 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              1:30.08    1:28.82        
  8 Fu, Warren                10 BGNW-MR                   NT    1:29.25        
                  43.20     1:29.25 (46.05)                                        
  9 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:28.40    1:29.41        
                  43.15     1:29.41 (46.26)                                        
 10 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:31.77    1:29.68        
                  43.85     1:29.68 (45.83)                                        
 11 Napoli, Nick J            10 HAWK-AD              1:39.22    1:35.15        
                  48.03     1:35.15 (47.12)                                        
 12 Klein, Ben A               9 RA-MR                1:46.89    1:36.14        
 13 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                1:33.76    1:41.68        
                  47.43     1:41.68 (54.25)                                        
 14 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:44.20    1:43.27        
                  50.47     1:43.27 (52.80)                                        
 15 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              1:43.96    1:44.73        
                  48.20     1:44.73 (56.53)                                        
 16 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                   NT    1:45.68        
                  47.29     1:45.68 (58.39)                                        
 17 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR               1:55.33    1:50.79        
 18 Hewitt, Peter M            9 NDAC-MR              1:47.52    1:58.58        
                  57.02   1:58.58 (1:01.56)                                        
 19 McGuire, Wesley R          9 RA-MR                2:25.00    1:58.77        
                  56.12   1:58.77 (1:02.65)                                        
 20 Otis, Josh A              10 NDAC-MR              1:47.28    1:59.46        
                  54.05   1:59.46 (1:05.41)                                        
 21 Russell, Liam R            9 NDAC-MR                   NT    2:00.07        
                  59.00   2:00.07 (1:01.07)                                        
 22 Russell, Eddy W            9 NDAC-MR                   NT    2:01.49        
                  56.78   2:01.49 (1:04.71)                                        
 23 Hewitt, Jack D             9 NDAC-MR                   NT    2:04.03        
                  58.21   2:04.03 (1:05.82)                                        
 24 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR              2:13.74    2:05.55        
 25 Cafiso, Julius U          10 RA-MR                2:35.00    2:10.61        
                1:01.98   2:10.61 (1:08.63)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                41.48      42.60        
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                44.36      43.21        
  3 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  48.00      46.64        
  4 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR                49.49      49.01        
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                45.72      49.58        
  6 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                50.27      50.03        
  7 Andros, Joe B             10 NDAC-MR                48.11      50.34        
  8 Juckett, Ryan K            9 NJB-NJ                 54.47      50.80        
  9 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                  51.51      50.94        
 10 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                53.50      51.54        
 11 Coppola, Ethan R           9 BGNW-MR                   NT      52.98        
 12 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                   NT      53.24        
 13 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ                 59.51      53.39        
 14 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                   NT      53.65        
 15 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR                   NT      54.01        
 16 Russell, Liam R            9 NDAC-MR                54.63      54.02        
 17 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                54.72      56.03        
 18 Fu, Warren                10 BGNW-MR                56.10      56.25        
 19 Klein, Ben A               9 RA-MR                  58.62      56.51        
 20 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              1:02.74      59.24        
 21 Cafiso, Julius U          10 RA-MR                1:15.00    1:06.66        
 22 Hewitt, Jack D             9 NDAC-MR              1:15.00    1:07.94        
 23 Otis, Josh A              10 NDAC-MR              1:02.85    1:10.02        
 24 Russell, Eddy W            9 NDAC-MR              1:01.56    1:11.14        
 -- McGuire, Wesley R          9 RA-MR                1:25.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Hewitt, Peter M            9 NDAC-MR              1:04.51         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR                   NT    1:32.44        
                  43.52     1:32.44 (48.92)                                        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:30.30    1:33.01        
                  45.38     1:33.01 (47.63)                                        
  3 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:36.84    1:36.46        
                  45.30     1:36.46 (51.16)                                        
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:38.84    1:36.59        
                  45.79     1:36.59 (50.80)                                        
  5 Napoli, Nick J            10 HAWK-AD              1:45.81    1:47.14        
                  50.70     1:47.14 (56.44)                                        
  6 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:47.08    1:47.45        
                  50.34     1:47.45 (57.11)                                        
  7 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR              1:49.81    1:51.54        
                  53.27     1:51.54 (58.27)                                        
  8 Juckett, Ryan K            9 NJB-NJ               1:55.02    1:51.90        
                  53.68     1:51.90 (58.22)                                        
  9 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              2:05.76    1:53.86        
                  56.00     1:53.86 (57.86)                                        
 10 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ               1:55.33    1:53.92        
                  56.12     1:53.92 (57.80)                                        
 11 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR              1:58.76    1:54.19        
                  53.49   1:54.19 (1:00.70)                                        
 12 Huang, Kevin              10 CFJV-MR              1:50.00    1:54.35        
                  54.00   1:54.35 (1:00.35)                                        
 13 Russell, Liam R            9 NDAC-MR                   NT    2:00.80        
                  56.50   2:00.80 (1:04.30)                                        
 14 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              2:05.22    2:00.83        
                  56.69   2:00.83 (1:04.14)                                        
 15 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              2:15.99    2:11.62        
 16 Hewitt, Peter M            9 NDAC-MR              2:24.05    2:13.45        
                1:03.27   2:13.45 (1:10.18)                                        
 17 Russell, Eddy W            9 NDAC-MR                   NT    2:19.07        
                1:05.14   2:19.07 (1:13.93)                                        
 18 Hewitt, Jack D             9 NDAC-MR              2:36.82    2:25.89        
 -- Niemeier, Aidan M          9 RA-MR                2:35.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:07.07        DQ (1:17.56)                                        
 -- Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  53.96        DQ (1:05.10)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR                32.00      33.31        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          34.29      35.28        
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                35.99      35.42        
  4 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ                 37.45      36.51        
  5 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                39.53      38.10        
  6 Juckett, Ryan K            9 NJB-NJ                 49.10      40.20        
  7 Klein, Ben A               9 RA-MR                  47.44      42.06        
  8 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                48.75      43.69        
  9 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 52.96      44.17        
 10 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                49.70      44.73        
 11 Fu, Warren                10 BGNW-MR                   NT      45.22        
 12 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                49.45      45.46        
 13 Napoli, Nick J            10 HAWK-AD                45.62      46.00        
 14 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR                51.39      47.10        
 15 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                   NT      55.92        
 16 Russell, Liam R            9 NDAC-MR                53.48      56.48        
 17 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:05.58    1:07.96        
 -- McGuire, Wesley R          9 RA-MR                1:17.98         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:18.64    1:17.87        
                  35.59     1:17.87 (42.28)                                        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:25.46    1:26.33        
                  41.28     1:26.33 (45.05)                                        
  3 Kern, Nathaniel C          9 NJB-NJ               1:42.72    1:29.02        
                  38.17     1:29.02 (50.85)                                        
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:36.06    1:35.27        
                  42.76     1:35.27 (52.51)                                        
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:37.42    1:44.62        
                  48.11     1:44.62 (56.51)                                        
  6 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:52.95    1:49.41        
                  50.17     1:49.41 (59.24)                                        
  7 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR              2:29.11    2:00.10        
                  51.49   2:00.10 (1:08.61)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              2:28.30    2:27.94        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              2:58.90    2:47.72        
                  34.23     1:17.75 (43.52)     2:10.67 (52.92)     2:47.72 (37.05)
  2 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR              3:00.86    2:49.67        
                  33.79     1:18.34 (44.55)     2:10.11 (51.77)     2:49.67 (39.56)
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        2:48.80    2:55.55        
                  39.08     1:24.07 (44.99)     2:16.25 (52.18)     2:55.55 (39.30)
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              3:06.32    3:04.70        
                  43.27     1:29.84 (46.57)     2:25.62 (55.78)     3:04.70 (39.08)
  5 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                   NT    3:24.80        
                  49.96     1:37.02 (47.06)   2:41.39 (1:04.37)     3:24.80 (43.41)
  6 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR              3:53.87    3:27.34        
                  54.03     1:40.93 (46.90)   2:49.39 (1:08.46)     3:27.34 (37.95)
  7 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                   NT    3:27.38        
                  44.55     1:34.99 (50.44)   2:37.45 (1:02.46)     3:27.38 (49.93)
 -- Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              4:10.65         DQ        
      Butterfly kick - breast
                1:07.61     1:58.95 (51.34)   3:08.16 (1:09.21)          DQ (51.31)
 -- Sumersford, Conner        10 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:07.37   2:14.35 (1:06.98)        DQ (1:23.83)                    
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:25.61    2:23.63        
     1) Insdorf, Joshua C 10            2) Shaw, Jaden K 9                
     3) Corrado, Caleb E 9              4) Perillo, Austin J 10           
                  33.15     1:13.23 (40.08)     1:52.21 (38.98)     2:23.63 (31.42)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:22.65    2:32.03        
     1) Russell, Liam R 9               2) Hewitt, Peter M 9              
     3) Otis, Josh A 10                 4) Olsson, Kian J 10              
                  38.19     1:26.10 (47.91)     2:03.18 (37.08)     2:32.03 (28.85)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    2:44.02        
     1) Shaw, Jaden K 9                 2) Perillo, Austin J 10           
     3) Insdorf, Joshua C 10            4) Corrado, Caleb E 9             
                  47.23     1:31.87 (44.64)     2:06.26 (34.39)     2:44.02 (37.76)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:42.55    2:55.34        
     1) Hewitt, Peter M 9               2) Andros, Joe B 10               
     3) Olsson, Kian J 10               4) Russell, Liam R 9              
                1:01.88     1:47.00 (45.12)     2:17.88 (30.88)     2:55.34 (37.46)
 -- Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT         DQ        
     1) Russell, Eddy W 9               2) Dorner, Declan M 9             
     3) Otis, Josh A 10                 4) Hewitt, Jack D 9               
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 27.36      27.09        
  2 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR                27.59      27.42        
  3 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR                27.70      27.50        
  4 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR                28.81      29.01        
  5 Barbulet, David           12 CFJV-MR                30.72      30.11        
  6 Speare, Troy D            11 NDAC-MR                28.99      30.15        
  7 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                29.97      30.31        
  8 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                30.28      30.46        
  9 Hopper, Luke              12 CFJV-MR                30.26      30.54        
 10 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 30.62      30.58        
 11 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                29.54      30.66        
 12 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  29.31      30.73        
 13 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                30.41      30.89        
 14 Innamorato, Marcus A      11 NJB-NJ                 33.43      31.21        
 15 Wilson, Tate E            11 HAWK-AD                30.52      31.22        
 16 Levy, Ben M               12 BGNW-MR                32.29      31.70        
 17 Malik, Vivek              11 BGNW-MR                32.86      32.50        
 18 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          34.74      32.88        
 19 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR                32.88      33.24        
 20 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                32.42      33.37        
 21 Roche, James              11 RA-MR                  32.58      34.08        
 22 Payne, Tristan A          12 RA-MR                  32.33      34.10        
 23 Soltowski, Alexander      11 CFJV-MR                35.62      34.48        
 24 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          32.60      34.64        
 25 Cole, Zachary             11 BGNW-MR                40.58      34.76        
 26 Stoddart Sybliss, Jonath  12 HAWK-AD                33.80      34.90        
 27 Cai, Jason                11 BGNW-MR                36.82      35.88        
 28 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                36.68      36.10        
 29 Rines IV, Richie D        11 Barracudas-MR          36.93      36.86        
 30 Xiao, Ethan               12 CFJV-MR                35.52      37.02        
 31 Racz, Gregory L           12 RA-MR                  34.93      37.08        
 32 Meddaugh, Brock W         11 NDAC-MR                33.95      38.62        
 33 Payne, William M          11 RA-MR                  37.14      38.83        
 34 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                36.79      39.19        
 35 Bacon, Griffin W          12 HAWK-AD                50.00      40.26        
 36 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                  46.93      43.37        
 37 Etesami, Milad J          11 MWDA-MR                44.31      48.28        
 38 Raitt, Alan E             11 NDAC-MR                47.09      49.06        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:00.13    1:00.21        
                  28.98     1:00.21 (31.23)                                        
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              1:03.48    1:02.65        
                  30.62     1:02.65 (32.03)                                        
  3 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              1:15.92    1:06.55        
                  30.59     1:06.55 (35.96)                                        
  4 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                1:09.78    1:07.14        
                  31.58     1:07.14 (35.56)                                        
  5 Hopper, Luke              12 CFJV-MR              1:09.50    1:07.41        
                  31.81     1:07.41 (35.60)                                        
  6 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR              1:19.90    1:07.80        
                  32.46     1:07.80 (35.34)                                        
  7 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               1:08.23    1:08.92        
                  33.38     1:08.92 (35.54)                                        
  8 Innamorato, Marcus A      11 NJB-NJ               1:18.61    1:09.48        
                  33.72     1:09.48 (35.76)                                        
  9 Wilson, Tate E            11 HAWK-AD              1:07.03    1:10.48        
                  33.65     1:10.48 (36.83)                                        
 10 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR         1:12.03    1:10.50        
                  33.72     1:10.50 (36.78)                                        
 11 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:06.93    1:10.88        
                  33.88     1:10.88 (37.00)                                        
 12 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR              1:10.18    1:12.15        
                  33.74     1:12.15 (38.41)                                        
 13 Speare, Troy D            11 NDAC-MR              1:06.02    1:12.61        
                  34.49     1:12.61 (38.12)                                        
 14 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:09.73    1:13.80        
                  34.77     1:13.80 (39.03)                                        
 15 Payne, Tristan A          12 RA-MR                1:10.53    1:13.89        
                  35.60     1:13.89 (38.29)                                        
 16 Cheng, Russell A          12 RA-MR                1:11.32    1:14.50        
                  35.47     1:14.50 (39.03)                                        
 17 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              1:14.01    1:16.84        
                  37.42     1:16.84 (39.42)                                        
 18 Soltowski, Alexander      11 CFJV-MR              1:17.25    1:16.90        
                  37.48     1:16.90 (39.42)                                        
 19 Roche, James              11 RA-MR                1:15.50    1:17.01        
                  35.07     1:17.01 (41.94)                                        
 20 Kelly, Sean               12 CFJV-MR              1:19.01    1:17.62        
                  37.46     1:17.62 (40.16)                                        
 21 Racz, Gregory L           12 RA-MR                1:17.82    1:20.51        
                  36.46     1:20.51 (44.05)                                        
 22 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:15.22    1:20.76        
                  37.19     1:20.76 (43.57)                                        
 23 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              1:21.51    1:22.71        
                  40.43     1:22.71 (42.28)                                        
 24 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR              1:22.09    1:23.62        
 25 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR         1:21.27    1:24.42        
                  38.75     1:24.42 (45.67)                                        
 26 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR              1:23.74    1:25.21        
                  39.97     1:25.21 (45.24)                                        
 27 Payne, William M          11 RA-MR                1:24.95    1:27.50        
                  41.69     1:27.50 (45.81)                                        
 28 Xiao, Ethan               12 CFJV-MR              1:23.18    1:28.01        
                  41.89     1:28.01 (46.12)                                        
 29 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR         1:31.10    1:28.97        
                  43.29     1:28.97 (45.68)                                        
 30 Osullivan, Sam M          11 NDAC-MR              1:29.02    1:33.41        
                  41.86     1:33.41 (51.55)                                        
 31 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                1:47.89    1:41.78        
                  46.51     1:41.78 (55.27)                                        
 32 Raitt, Alan E             11 NDAC-MR              1:58.24    1:47.61        
                  49.83     1:47.61 (57.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              2:11.42    2:12.69        
                  30.10     1:05.39 (35.29)     1:40.89 (35.50)     2:12.69 (31.80)
  2 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR              2:13.75    2:13.00        
                  30.07     1:05.30 (35.23)     1:41.10 (35.80)     2:13.00 (31.90)
  3 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               2:20.97    2:17.32        
                  30.30     1:05.81 (35.51)     1:42.02 (36.21)     2:17.32 (35.30)
  4 Wei, Jed                  11 BGNW-MR              2:50.68    2:25.38        
                  30.97     1:07.25 (36.28)     1:47.31 (40.06)     2:25.38 (38.07)
  5 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               2:26.25    2:25.92        
                  34.01     1:12.26 (38.25)     1:50.91 (38.65)     2:25.92 (35.01)
  6 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              2:30.15    2:26.07        
                  34.47     1:12.55 (38.08)     1:50.80 (38.25)     2:26.07 (35.27)
  7 Carley, Thomas            12 CFJV-MR              2:30.96    2:26.22        
                  30.64     1:07.28 (36.64)     1:48.34 (41.06)     2:26.22 (37.88)
  8 Hopper, Luke              12 CFJV-MR              2:57.08    2:26.73        
                  31.87     1:08.90 (37.03)     1:48.57 (39.67)     2:26.73 (38.16)
  9 Barbulet, David           12 CFJV-MR              2:33.60    2:27.71        
                  32.60     1:11.16 (38.56)     1:50.93 (39.77)     2:27.71 (36.78)
 10 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              2:22.07    2:27.95        
                  34.33     1:12.20 (37.87)     1:51.29 (39.09)     2:27.95 (36.66)
 11 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR              3:01.04    2:29.95        
                  34.76     1:13.93 (39.17)     1:54.45 (40.52)     2:29.95 (35.50)
 12 Button, Sam M             11 NDAC-MR              2:36.50    2:34.62        
                  33.94     1:13.40 (39.46)     1:54.99 (41.59)     2:34.62 (39.63)
 13 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        2:34.76    2:34.96        
                  35.42     1:16.34 (40.92)     1:54.40 (38.06)     2:34.96 (40.56)
 14 Innamorato, Marcus A      11 NJB-NJ               3:02.42    2:36.19        
                  34.47     1:15.15 (40.68)     1:59.03 (43.88)     2:36.19 (37.16)
 15 Payne, Tristan A          12 RA-MR                2:25.51    2:39.11        
                  36.52     1:17.26 (40.74)     1:59.50 (42.24)     2:39.11 (39.61)
 16 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                2:40.00    2:39.51        
                  34.23     1:14.86 (40.63)     1:57.49 (42.63)     2:39.51 (42.02)
 17 Cheng, Russell A          12 RA-MR                2:37.23    2:39.81        
                  34.70     1:16.41 (41.71)     1:58.30 (41.89)     2:39.81 (41.51)
 18 Soltowski, Alexander      11 CFJV-MR              2:52.76    2:42.33        
                  37.39     1:18.34 (40.95)     2:01.55 (43.21)     2:42.33 (40.78)
 19 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        2:50.36    2:45.49        
                  36.64     1:19.28 (42.64)   2:45.49 (1:26.21)                    
 20 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              2:51.49    2:45.70        
                  36.99     1:21.50 (44.51)     2:06.30 (44.80)     2:45.70 (39.40)
 21 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              2:44.27    2:46.10        
                  35.68     1:19.68 (44.00)     2:05.02 (45.34)     2:46.10 (41.08)
 22 Roche, James              11 RA-MR                2:52.28    2:50.03        
                  36.01     1:21.49 (45.48)     2:06.36 (44.87)     2:50.03 (43.67)
 23 Racz, Gregory L           12 RA-MR                2:44.37    2:51.50        
                  39.22     1:22.44 (43.22)     2:07.82 (45.38)     2:51.50 (43.68)
 24 Kelly, Sean               12 CFJV-MR              2:53.35    2:53.51        
                  37.75     1:22.13 (44.38)     2:08.81 (46.68)     2:53.51 (44.70)
 25 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              3:01.00    2:56.60        
                  37.80     1:22.04 (44.24)     2:09.05 (47.01)     2:56.60 (47.55)
 26 Finch, Matthew W          11 NDAC-MR                   NT    2:58.14        
                  38.75     1:24.86 (46.11)     2:12.43 (47.57)     2:58.14 (45.71)
 27 Rines IV, Richie D        11 Barracudas-MR        3:00.02    2:59.78        
                  38.90     1:25.20 (46.30)     2:13.41 (48.21)     2:59.78 (46.37)
 28 Xiao, Ethan               12 CFJV-MR                   NT    3:06.08        
                  40.89     1:29.66 (48.77)   3:06.08 (1:36.42)                    
 29 Meddaugh, Brock W         11 NDAC-MR                   NT    3:06.17        
                  42.23     1:31.63 (49.40)     2:21.95 (50.32)     3:06.17 (44.22)
 30 Payne, William M          11 RA-MR                3:08.83    3:14.80        
                  40.47     1:31.10 (50.63)     2:25.59 (54.49)     3:14.80 (49.21)
 31 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                   NT    3:16.29        
                  39.77     1:29.28 (49.51)   3:16.29 (1:47.01)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR                33.11      32.50        
  2 Carley, Thomas            12 CFJV-MR                33.90      33.13        
  3 Malik, Vivek              11 BGNW-MR                36.28      35.06        
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 35.65      35.64        
  5 Roche, James              11 RA-MR                  35.49      35.69        
  6 Wei, Jed                  11 BGNW-MR                35.74      35.99        
  7 Button, Sam M             11 NDAC-MR                39.25      36.04        
  8 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                37.54      36.43        
  9 Hopper, Luke              12 CFJV-MR                38.53      36.75        
 10 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 37.09      36.91        
 11 Speare, Troy D            11 NDAC-MR                38.98      36.99        
 12 Innamorato, Marcus A      11 NJB-NJ                 38.27      37.16        
 13 Levy, Ben M               12 BGNW-MR                38.17      37.36        
 14 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                37.89      37.86        
 15 Finch, Matthew W          11 NDAC-MR                36.62      38.62        
 16 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                39.07      39.05        
 17 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  40.60      39.25        
 18 Stoddart Sybliss, Jonath  12 HAWK-AD                41.43      39.27        
 19 Cheng, Russell A          12 RA-MR                  38.49      39.62        
 20 Payne, Tristan A          12 RA-MR                  38.68      39.81        
 21 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          40.25      40.03        
 22 Payne, William M          11 RA-MR                  41.10      40.76        
 23 Kelly, Sean               12 CFJV-MR                41.18      41.04        
 24 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          41.13      41.53        
 25 Racz, Gregory L           12 RA-MR                  40.58      41.85        
 26 Cole, Zachary             11 BGNW-MR                42.18      43.57        
 27 Cai, Jason                11 BGNW-MR                42.31      43.74        
 28 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                  49.57      44.71        
 29 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                44.89      44.77        
 30 Rines IV, Richie D        11 Barracudas-MR          47.80      46.44        
 31 Bacon, Griffin W          12 HAWK-AD                55.00      47.17        
 32 Raitt, Alan E             11 NDAC-MR              1:07.34      55.24        
 -- Etesami, Milad J          11 MWDA-MR                53.19         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              1:11.51    1:10.14        
                  33.84     1:10.14 (36.30)                                        
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              1:11.58    1:10.84        
                  35.04     1:10.84 (35.80)                                        
  3 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR              1:13.23    1:12.48        
                  35.65     1:12.48 (36.83)                                        
  4 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR              1:14.94    1:14.12        
                  35.83     1:14.12 (38.29)                                        
  5 Barbulet, David           12 CFJV-MR              1:17.75    1:16.74        
                  37.27     1:16.74 (39.47)                                        
  6 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:16.76    1:16.86        
                  37.69     1:16.86 (39.17)                                        
  7 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:17.45    1:18.29        
                  38.83     1:18.29 (39.46)                                        
  8 Roche, James              11 RA-MR                1:22.38    1:18.61        
                  37.96     1:18.61 (40.65)                                        
  9 Button, Sam M             11 NDAC-MR              1:20.76    1:18.93        
                  37.95     1:18.93 (40.98)                                        
 10 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               1:19.53    1:19.11        
 11 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              1:22.41    1:19.22        
                  38.34     1:19.22 (40.88)                                        
 12 Innamorato, Marcus A      11 NJB-NJ               1:27.15    1:20.85        
                  38.15     1:20.85 (42.70)                                        
 13 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:20.07    1:20.86        
                  40.63     1:20.86 (40.23)                                        
 14 Speare, Troy D            11 NDAC-MR              1:23.60    1:21.37        
                  40.54     1:21.37 (40.83)                                        
 15 Malik, Vivek              11 BGNW-MR              1:21.08    1:22.21        
                  39.94     1:22.21 (42.27)                                        
 16 Wilson, Tate E            11 HAWK-AD              1:21.73    1:22.57        
                  39.18     1:22.57 (43.39)                                        
 17 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:23.12    1:23.07        
                  42.51     1:23.07 (40.56)                                        
 18 Payne, Tristan A          12 RA-MR                1:19.80    1:23.83        
                  41.07     1:23.83 (42.76)                                        
 19 Cheng, Russell A          12 RA-MR                1:21.75    1:24.74        
                  40.52     1:24.74 (44.22)                                        
 20 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                1:27.11    1:25.01        
                  40.64     1:25.01 (44.37)                                        
 21 Kelly, Sean               12 CFJV-MR              1:28.71    1:25.89        
                  41.96     1:25.89 (43.93)                                        
 22 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              1:27.46    1:26.50        
                  42.17     1:26.50 (44.33)                                        
 23 Racz, Gregory L           12 RA-MR                1:32.13    1:27.15        
                  42.13     1:27.15 (45.02)                                        
 24 Finch, Matthew W          11 NDAC-MR              1:26.94    1:27.58        
                  41.74     1:27.58 (45.84)                                        
 25 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR              1:31.14    1:29.12        
 26 Soltowski, Alexander      11 CFJV-MR                   NT    1:29.50        
                  44.19     1:29.50 (45.31)                                        
 27 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:32.28    1:30.61        
                  43.96     1:30.61 (46.65)                                        
 28 Payne, William M          11 RA-MR                1:30.65    1:31.66        
                  45.36     1:31.66 (46.30)                                        
 29 Meddaugh, Brock W         11 NDAC-MR              1:30.33    1:33.84        
                  45.29     1:33.84 (48.55)                                        
 30 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              1:31.55    1:35.68        
                  46.52     1:35.68 (49.16)                                        
 31 Xiao, Ethan               12 CFJV-MR                   NT    1:42.19        
                  49.29     1:42.19 (52.90)                                        
 32 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                1:49.50    1:42.85        
                  50.43     1:42.85 (52.42)                                        
 33 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR         1:59.18    1:46.78        
                  51.61     1:46.78 (55.17)                                        
 34 Osullivan, Sam M          11 NDAC-MR              1:58.13    1:48.98        
 35 Raitt, Alan E             11 NDAC-MR              2:03.00    2:09.38        
                1:01.74   2:09.38 (1:07.64)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR                35.85      35.50        
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.17      36.09        
  3 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                36.83      36.68        
  4 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR                37.87      36.79        
  5 Carley, Thomas            12 CFJV-MR                39.57      37.98        
  6 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                38.13      38.35        
  7 Button, Sam M             11 NDAC-MR                40.01      40.14        
  8 Malik, Vivek              11 BGNW-MR                40.21      40.19        
  9 Wilson, Tate E            11 HAWK-AD                39.89      40.33        
 10 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                42.51      41.32        
 11 Barbulet, David           12 CFJV-MR                42.67      41.64        
 12 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 43.22      43.45        
 13 Kelly, Sean               12 CFJV-MR                44.33      43.48        
 14 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  43.16      43.73        
 15 Xiao, Ethan               12 CFJV-MR                45.12      44.29        
 16 Hopper, Luke              12 CFJV-MR                44.95      44.99        
 17 Levy, Ben M               12 BGNW-MR                48.22      45.28        
 18 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR                44.15      45.60        
 19 Racz, Gregory L           12 RA-MR                  46.81      45.85        
 20 Roche, James              11 RA-MR                  46.01      46.24        
 21 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          47.00      47.79        
 22 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR                47.60      47.81        
 23 Cheng, Russell A          12 RA-MR                  46.60      48.80        
 24 Cole, Zachary             11 BGNW-MR                50.42      49.42        
 25 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                55.20      53.89        
 26 Payne, William M          11 RA-MR                  54.07      54.19        
 27 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           58.38      57.13        
 28 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                1:00.00    1:00.91        
 29 Raitt, Alan E             11 NDAC-MR              1:02.44    1:02.50        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR              1:19.14    1:18.90        
                  37.07     1:18.90 (41.83)                                        
  2 Wei, Jed                  11 BGNW-MR              1:21.02    1:20.12        
                  37.12     1:20.12 (43.00)                                        
  3 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              1:21.07    1:21.07        
                  38.93     1:21.07 (42.14)                                        
  4 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR              1:24.92    1:21.28        
                  39.23     1:21.28 (42.05)                                        
  5 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:23.60    1:22.27        
                  39.10     1:22.27 (43.17)                                        
  6 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR              1:24.49    1:23.27        
                  39.67     1:23.27 (43.60)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:26.11    1:23.90        
                  39.33     1:23.90 (44.57)                                        
  8 Carley, Thomas            12 CFJV-MR              1:25.48    1:24.01        
                  39.81     1:24.01 (44.20)                                        
  9 Button, Sam M             11 NDAC-MR              1:27.77    1:25.07        
                  40.57     1:25.07 (44.50)                                        
 10 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR                   NT    1:25.33        
                  39.96     1:25.33 (45.37)                                        
 11 Malik, Vivek              11 BGNW-MR              1:27.46    1:27.00        
                  40.92     1:27.00 (46.08)                                        
 12 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              1:25.55    1:28.67        
                  42.22     1:28.67 (46.45)                                        
 13 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              1:32.71    1:30.10        
                  42.22     1:30.10 (47.88)                                        
 14 Wilson, Tate E            11 HAWK-AD              1:25.33    1:30.87        
                  43.38     1:30.87 (47.49)                                        
 15 Xiao, Ethan               12 CFJV-MR              1:41.09    1:34.58        
                  45.71     1:34.58 (48.87)                                        
 16 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               1:37.89    1:36.71        
                  45.99     1:36.71 (50.72)                                        
 17 Stoddart Sybliss, Jonath  12 HAWK-AD              1:45.41    1:37.73        
                  45.74     1:37.73 (51.99)                                        
 18 Racz, Gregory L           12 RA-MR                1:42.05    1:38.52        
                  46.27     1:38.52 (52.25)                                        
 19 Meddaugh, Brock W         11 NDAC-MR              1:42.92    1:38.85        
                  47.69     1:38.85 (51.16)                                        
 20 Roche, James              11 RA-MR                1:41.37    1:39.17        
                  47.50     1:39.17 (51.67)                                        
 21 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                1:41.52    1:39.89        
                  47.41     1:39.89 (52.48)                                        
 22 Levy, Ben M               12 BGNW-MR              1:36.86    1:40.00        
                  45.65     1:40.00 (54.35)                                        
 23 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:46.05    1:40.07        
                  47.37     1:40.07 (52.70)                                        
 24 Payne, Tristan A          12 RA-MR                1:38.03    1:43.43        
                  48.90     1:43.43 (54.53)                                        
 25 Cai, Jason                11 BGNW-MR              1:41.09    1:44.25        
                  51.09     1:44.25 (53.16)                                        
 26 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:42.90    1:45.12        
                  49.55     1:45.12 (55.57)                                        
 27 Cheng, Russell A          12 RA-MR                1:44.12    1:45.61        
                  49.20     1:45.61 (56.41)                                        
 28 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              1:57.89    1:46.41        
                  51.34     1:46.41 (55.07)                                        
 29 Rines IV, Richie D        11 Barracudas-MR        1:50.86    1:49.11        
                  51.90     1:49.11 (57.21)                                        
 30 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR              1:59.33    1:52.94        
                  53.54     1:52.94 (59.40)                                        
 31 Finch, Matthew W          11 NDAC-MR              1:52.54    1:53.04        
                  52.46   1:53.04 (1:00.58)                                        
 32 Payne, William M          11 RA-MR                2:01.31    2:03.67        
                  58.00   2:03.67 (1:05.67)                                        
 33 Raitt, Alan E             11 NDAC-MR              2:20.70    2:09.38        
                1:06.66   2:09.38 (1:02.72)                                        
 34 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                2:00.00    2:17.45        
                1:04.23   2:17.45 (1:13.22)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy D            11 NDAC-MR                31.79      31.68        
  2 Carley, Thomas            12 CFJV-MR                32.90      33.40        
  3 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                32.86      34.01        
  4 Malik, Vivek              11 BGNW-MR                34.84      35.39        
  5 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  37.61      35.51        
  6 Hopper, Luke              12 CFJV-MR                38.40      35.58        
  7 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                35.58      35.94        
  8 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR           38.62      36.60        
  9 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 38.56      36.81        
 10 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          38.69      37.63        
 11 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR                41.03      39.08        
 12 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 40.43      39.95        
 13 Cheng, Russell A          12 RA-MR                  41.86      40.57        
 14 Payne, Tristan A          12 RA-MR                  37.39      41.26        
 15 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                41.04      41.37        
 16 Levy, Ben M               12 BGNW-MR                40.46      41.41        
 17 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR           43.33      42.89        
 18 Meddaugh, Brock W         11 NDAC-MR                42.29      43.79        
 19 Finch, Matthew W          11 NDAC-MR                42.18      43.98        
 20 Racz, Gregory L           12 RA-MR                  51.98      47.90        
 21 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           49.54      48.14        
 22 Payne, William M          11 RA-MR                  47.41      53.18        
 23 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              1:04.25      54.24        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              1:09.17    1:12.25        
                  33.90     1:12.25 (38.35)                                        
  2 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                   NT    1:15.88        
                  35.43     1:15.88 (40.45)                                        
  3 Barbulet, David           12 CFJV-MR              1:20.49    1:17.86        
                  36.75     1:17.86 (41.11)                                        
  4 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR              1:20.61    1:17.89        
                  35.87     1:17.89 (42.02)                                        
  5 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR              1:22.10    1:18.49        
                  36.78     1:18.49 (41.71)                                        
  6 Speare, Troy D            11 NDAC-MR              1:25.96    1:18.68        
                  37.40     1:18.68 (41.28)                                        
  7 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              1:23.71    1:22.48        
                  37.16     1:22.48 (45.32)                                        
  8 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:23.30    1:24.10        
                  38.87     1:24.10 (45.23)                                        
  9 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                   NT    1:25.42        
                  37.88     1:25.42 (47.54)                                        
 10 Wei, Jed                  11 BGNW-MR              1:29.80    1:26.31        
                  41.46     1:26.31 (44.85)                                        
 11 Wilson, Tate E            11 HAWK-AD              1:50.00    1:30.39        
                  41.33     1:30.39 (49.06)                                        
 12 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        1:31.32    1:33.52        
                  43.09     1:33.52 (50.43)                                        
 13 Cheng, Russell A          12 RA-MR                1:41.69    1:38.25        
                  44.66     1:38.25 (53.59)                                        
 14 Kelly, Sean               12 CFJV-MR              1:38.31    1:40.89        
                  46.75     1:40.89 (54.14)                                        
 15 Soltowski, Alexander      11 CFJV-MR                   NT    1:48.06        
                  50.25     1:48.06 (57.81)                                        
 16 Cai, Jason                11 BGNW-MR              1:54.68    1:48.48        
                  47.93   1:48.48 (1:00.55)                                        
 -- Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:51.79         DQ        
      Arms underwater recovery
                  45.44                                                            
 -- Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              2:29.83    2:29.76        
                  32.62     1:11.96 (39.34)     1:57.83 (45.87)     2:29.76 (31.93)
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              2:33.53    2:31.50        
                  34.61     1:13.57 (38.96)     1:58.37 (44.80)     2:31.50 (33.13)
  3 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR              2:34.55    2:32.26        
                  33.92     1:14.36 (40.44)     1:59.42 (45.06)     2:32.26 (32.84)
  4 Carley, Thomas            12 CFJV-MR              2:35.32    2:36.30        
                  34.92     1:13.19 (38.27)     2:00.08 (46.89)     2:36.30 (36.22)
  5 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR              2:50.41    2:38.45        
                  37.72     1:17.95 (40.23)     2:03.75 (45.80)     2:38.45 (34.70)
  6 Button, Sam M             11 NDAC-MR              2:52.64    2:45.31        
                  38.51     1:19.88 (41.37)     2:09.11 (49.23)     2:45.31 (36.20)
  7 Barbulet, David           12 CFJV-MR              2:49.52    2:45.76        
                  36.79     1:17.60 (40.81)     2:09.56 (51.96)     2:45.76 (36.20)
  8 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              2:43.75    2:47.04        
                  37.01     1:20.74 (43.73)     2:10.15 (49.41)     2:47.04 (36.89)
  9 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                   NT    2:50.57        
                  35.91     1:19.31 (43.40)     2:09.28 (49.97)     2:50.57 (41.29)
 10 Malik, Vivek              11 BGNW-MR              2:50.66    2:51.82        
                  37.66     1:20.26 (42.60)     2:12.23 (51.97)     2:51.82 (39.59)
 11 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                   NT    2:54.70        
                  34.57     1:20.31 (45.74)     2:12.29 (51.98)     2:54.70 (42.41)
 12 Payne, Tristan A          12 RA-MR                2:51.74    3:02.37        
                  43.56     1:27.18 (43.62)     2:22.71 (55.53)     3:02.37 (39.66)
 13 Roche, James              11 RA-MR                3:14.09    3:02.38        
                  40.06     1:23.86 (43.80)     2:21.57 (57.71)     3:02.38 (40.81)
 14 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR              3:03.79    3:02.47        
                  43.69     1:29.77 (46.08)     2:24.14 (54.37)     3:02.47 (38.33)
 15 Levy, Ben M               12 BGNW-MR              3:21.22    3:06.22        
                  41.38     1:27.36 (45.98)     2:26.03 (58.67)     3:06.22 (40.19)
 16 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              3:12.25    3:10.99        
                  45.09     1:30.74 (45.65)     2:29.95 (59.21)     3:10.99 (41.04)
 17 Meddaugh, Brock W         11 NDAC-MR              3:13.14    3:17.74        
                  45.80     1:33.54 (47.74)     2:33.51 (59.97)     3:17.74 (44.23)
 18 Soltowski, Alexander      11 CFJV-MR              3:19.29    3:18.12        
                  48.13     1:36.29 (48.16)   2:37.97 (1:01.68)     3:18.12 (40.15)
 19 Finch, Matthew W          11 NDAC-MR                   NT    3:22.08        
                  47.19     1:34.86 (47.67)   2:40.58 (1:05.72)     3:22.08 (41.50)
 20 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                   NT    3:22.19        
                  46.48     1:39.00 (52.52)   2:41.15 (1:02.15)     3:22.19 (41.04)
 -- Osullivan, Sam M          11 NDAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                                1:52.98 ( )   3:11.16 (1:18.18)          DQ (53.57)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    1:55.63        
     1) Speare, Troy D 11               2) Button, Sam M 11               
     3) Chen-Suzuki, Keizo N 12         4) Daniels, Owen D 11             
                  37.87       59.60 (21.73)     1:28.28 (28.68)     1:55.63 (27.35)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:53.77    1:55.87        
     1) Barbulet, David 12              2) Hopper, Luke 12                
     3) Carley, Thomas 12               4) Zhang, Ruimin 12               
                  29.90       59.98 (30.08)     1:28.74 (28.76)     1:55.87 (27.13)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:16.14        
     1) Dorner, Benjamin 11             2) Meddaugh, Brock W 11           
     3) Finch, Matthew W 11             4) Gutterman, Hunter M 12         
                  32.76     1:10.05 (37.29)     1:45.49 (35.44)     2:16.14 (30.65)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:08.52    2:07.69        
     1) Carley, Thomas 12               2) Muroski, Jason 12              
     3) Barbulet, David 12              4) Zhang, Ruimin 12               
                  32.89     1:05.69 (32.80)     1:38.87 (33.18)     2:07.69 (28.82)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:14.00        
     1) Daniels, Owen D 11              2) Button, Sam M 11               
     3) Speare, Troy D 11               4) Chen-Suzuki, Keizo N 12        
                  33.28     1:12.23 (38.95)     1:44.40 (32.17)     2:14.00 (29.60)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:34.65        
     1) Finch, Matthew W 11             2) Meddaugh, Brock W 11           
     3) Gutterman, Hunter M 12          4) Dorner, Benjamin 11            
                  40.00     1:27.00 (47.00)     2:02.25 (35.25)     2:34.65 (32.40)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:42.71    1:46.89        
     1) Wilkinson, Jay 13               2) Galler, Aidan 14               
     3) Rzezwicki, Gabriel 14           4) Gorzula, Alexander 13          
                  26.92       56.70 (29.78)     1:21.64 (24.94)     1:46.89 (25.25)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:00.92    1:59.20        
     1) Rzezwicki, Gabriel 14           2) Gorzula, Alexander 13          
     3) Wilkinson, Jay 13               4) Galler, Aidan 14               
                  29.34     1:01.40 (32.06)     1:29.70 (28.30)     1:59.20 (29.50)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:00.52        
     1) Wilson, Edmund 13               2) Herbert, Owain G 14            
     3) Schweppe, Otto W 14             4) Burger, Nate L 13              
                  29.97     1:02.81 (32.84)     1:32.39 (29.58)     2:00.52 (28.13)
 
Boys 14 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H           13 UN-MR                  24.72      24.83        
  2 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ                 26.14      24.92        
  3 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR                 25.59      25.72        
  4 Madden, Jack M            14 RA-MR                  27.22      26.12        
  5 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR                26.21      26.37        
  6 Wohl, Evan S              13 BGNW-MR                26.46      26.38        
  7 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR                26.98      26.51        
  8 Scott, Travis A           13 RA-MR                  27.39      26.85        
  9 Desmaras, Mariano A       14 BGNW-MR                25.90      26.90        
 10 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR                25.80      27.32        
 11 Clyde, Miles M            13 HVD-MR                 27.40      27.44        
 12 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR                28.27      27.65        
 13 Kassian, Andrew           13 HAWK-AD                30.07      27.79        
 14 Lim, Noah B               14 RA-MR                  28.85      27.92        
 15 Du, Alex W                14 BGNW-MR                25.22      27.94        
 16 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR          28.10      27.95        
 17 Kastanis, Dylan S         13 HVD-MR                 31.64      29.02        
 18 Scott, Jalen A            13 RA-MR                  30.27      29.77        
 19 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR                29.39      30.59        
 20 Kiederling, Chris B       13 NJB-NJ                 35.72      30.94        
 21 Blazek, Jackson M         13 NDAC-MR                32.32      32.47        
 22 Malik, Rohan              13 BGNW-MR                32.76      33.21        
 23 Chinigo, Vinny            13 MWDA-MR                35.62      35.11        
 24 Mills, Teddy G            13 NJB-NJ                 38.53      35.77        
 -- Muroski, Jason            12 CFJV-MR                26.13         DQ        
      False start
 
Boys 14 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        13 CFJV-MR                55.00      55.38        
                  27.15       55.38 (28.23)                                        
  2 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR                 56.00      55.77        
                  26.95       55.77 (28.82)                                        
  3 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ                 58.94      55.89        
                  26.73       55.89 (29.16)                                        
  4 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR                56.09      56.29        
                  27.37       56.29 (28.92)                                        
  5 Wilkinson, Jay            13 CFJV-MR              1:01.16      56.84        
                  27.69       56.84 (29.15)                                        
  6 Madden, Jack M            14 RA-MR                  56.76      57.12        
                  27.45       57.12 (29.67)                                        
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          56.23      57.98        
                  26.96       57.98 (31.02)                                        
  8 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR                58.69      58.60        
                  27.75       58.60 (30.85)                                        
  9 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR                55.89      59.14        
                  28.14       59.14 (31.00)                                        
 10 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR                56.89      59.59        
                  27.70       59.59 (31.89)                                        
 11 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR                59.21    1:00.28        
                  28.44     1:00.28 (31.84)                                        
 12 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:00.10    1:00.44        
                  28.73     1:00.44 (31.71)                                        
 13 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              1:03.68    1:00.52        
 14 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              1:04.73    1:00.84        
                  28.83     1:00.84 (32.01)                                        
 15 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              1:01.20    1:01.16        
                  29.19     1:01.16 (31.97)                                        
 16 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR              1:01.85    1:01.26        
                  28.83     1:01.26 (32.43)                                        
 17 Kassian, Andrew           13 HAWK-AD              1:03.43    1:01.65        
                  29.15     1:01.65 (32.50)                                        
 18 Lim, Noah B               14 RA-MR                1:06.89    1:01.72        
                  29.32     1:01.72 (32.40)                                        
 19 Burger, Nate L            13 NDAC-MR              1:03.35    1:03.62        
                  30.02     1:03.62 (33.60)                                        
 20 Racz, Theodore R          13 RA-MR                1:04.76    1:04.30        
                  30.28     1:04.30 (34.02)                                        
 21 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              1:05.67    1:05.38        
                  30.94     1:05.38 (34.44)                                        
 22 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:06.44    1:07.47        
                  32.65     1:07.47 (34.82)                                        
 23 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:10.49    1:08.07        
                  33.46     1:08.07 (34.61)                                        
 24 Blazek, Jackson M         13 NDAC-MR              1:10.00    1:11.14        
                  34.33     1:11.14 (36.81)                                        
 25 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              1:08.81    1:11.30        
                  33.21     1:11.30 (38.09)                                        
 26 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:18.30    1:12.61        
                  35.03     1:12.61 (37.58)                                        
 27 Atanasio, Matthew Y       13 HVD-MR               1:16.02    1:14.89        
                  32.65     1:14.89 (42.24)                                        
 28 Juarez Espinoza, Marvin   13 Heatwaves-MR         1:17.92    1:16.96        
                  36.49     1:16.96 (40.47)                                        
 29 Mills, Teddy G            13 NJB-NJ               1:27.47    1:17.75        
                  36.39     1:17.75 (41.36)                                        
 30 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR         1:27.33    1:20.34        
                  38.00     1:20.34 (42.34)                                        
 31 Laverde, Matthew V        13 HVD-MR               1:16.57    1:20.50        
                  37.16     1:20.50 (43.34)                                        
 32 Johnson, William F        13 HVD-MR               1:22.29    1:24.29        
                  39.97     1:24.29 (44.32)                                        
 
Boys 14 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Jay            13 CFJV-MR              2:09.60    2:07.51        
                  29.39     1:02.03 (32.64)     1:36.00 (33.97)     2:07.51 (31.51)
  2 Nack, Adam N              14 BGNW-MR              2:10.50    2:07.65        
                  28.20     1:00.55 (32.35)     1:33.52 (32.97)     2:07.65 (34.13)
  3 Desmaras, Mariano A       14 BGNW-MR              2:08.06    2:08.10        
                  29.00     1:01.85 (32.85)     1:35.73 (33.88)     2:08.10 (32.37)
  4 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              2:02.08    2:08.26        
                  28.82     1:02.01 (33.19)     1:36.02 (34.01)     2:08.26 (32.24)
  5 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              2:08.17    2:08.42        
                  28.60     1:01.81 (33.21)     1:36.01 (34.20)     2:08.42 (32.41)
  6 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:09.63    2:10.56        
                  29.76     1:03.39 (33.63)     1:37.50 (34.11)     2:10.56 (33.06)
  7 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              2:13.95    2:13.31        
                  28.49     1:01.36 (32.87)     1:37.70 (36.34)     2:13.31 (35.61)
  8 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:14.55    2:15.54        
                  29.58     1:03.82 (34.24)     1:40.25 (36.43)     2:15.54 (35.29)
  9 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:18.54    2:16.21        
                  29.62     1:04.61 (34.99)     1:40.96 (36.35)     2:16.21 (35.25)
 10 Clyde, Miles M            13 HVD-MR               2:15.16    2:16.69        
                  30.07     1:04.41 (34.34)     1:40.63 (36.22)     2:16.69 (36.06)
 11 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR        2:21.67    2:16.90        
                  29.69     1:02.68 (32.99)     1:38.73 (36.05)     2:16.90 (38.17)
 12 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:17.55        
                  29.24     1:04.42 (35.18)     1:41.09 (36.67)     2:17.55 (36.46)
 13 Burger, Nate L            13 NDAC-MR              2:19.48    2:18.37        
                  30.25     1:04.98 (34.73)     1:41.97 (36.99)     2:18.37 (36.40)
 14 Racz, Theodore R          13 RA-MR                2:21.04    2:19.01        
                  30.80     1:05.89 (35.09)     1:43.14 (37.25)     2:19.01 (35.87)
 15 Scott, Jalen A            13 RA-MR                2:25.53    2:19.04        
                  31.40     1:06.25 (34.85)     1:42.81 (36.56)     2:19.04 (36.23)
 16 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:22.31    2:19.15        
                  32.30     1:08.11 (35.81)     1:45.18 (37.07)     2:19.15 (33.97)
 17 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              2:12.75    2:19.23        
                  30.46     1:04.66 (34.20)     1:42.36 (37.70)     2:19.23 (36.87)
 18 Kastanis, Dylan S         13 HVD-MR               2:45.53    2:27.76        
                  31.73     1:08.10 (36.37)     1:47.93 (39.83)     2:27.76 (39.83)
 19 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              2:28.55    2:27.91        
                  32.55     1:10.22 (37.67)     1:49.70 (39.48)     2:27.91 (38.21)
 20 Kiederling, Chris B       13 NJB-NJ               2:50.33    2:34.06        
                  31.88     1:08.87 (36.99)   2:34.06 (1:25.19)                    
 21 Lischinsky, Stephen J     11 HAWK-AD              2:33.50    2:42.95        
                  36.34     1:19.45 (43.11)     2:02.93 (43.48)     2:42.95 (40.02)
 22 Mills, Teddy G            13 NJB-NJ               3:03.86    2:52.00        
                  36.96     1:19.51 (42.55)     2:05.33 (45.82)     2:52.00 (46.67)
 23 Chinigo, Vinny            13 MWDA-MR              3:06.08    2:52.44        
                  39.48     1:22.04 (42.56)     2:04.10 (42.06)     2:52.44 (48.34)
 24 Thantu, Larson T          13 RA-MR                2:54.02    3:07.95        
                  36.73     1:22.83 (46.10)     2:13.87 (51.04)     3:07.95 (54.08)
 
Boys 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ               5:59.90    5:25.63        
                  27.82       59.80 (31.98)     1:33.37 (33.57)     2:06.55 (33.18)
        2:40.60 (34.05)     3:14.53 (33.93)     3:48.35 (33.82)     4:22.69 (34.34)
        4:55.34 (32.65)     5:25.63 (30.29)                                        
  2 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              5:37.51    5:38.65        
                  29.38     1:02.31 (32.93)     1:36.57 (34.26)     2:11.54 (34.97)
        2:46.65 (35.11)     3:21.51 (34.86)     3:56.63 (35.12)     4:31.45 (34.82)
        5:05.87 (34.42)     5:38.65 (32.78)                                        
  3 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              6:12.82    5:43.80        
                  29.96     1:03.41 (33.45)     1:38.61 (35.20)     2:13.99 (35.38)
        2:49.86 (35.87)     3:26.09 (36.23)     4:02.14 (36.05)     4:37.08 (34.94)
        5:11.86 (34.78)     5:43.80 (31.94)                                        
  4 Wilkinson, Jay            13 CFJV-MR              5:47.87    5:51.61        
                  30.89     1:05.29 (34.40)     1:40.49 (35.20)     2:16.55 (36.06)
        2:53.30 (36.75)     3:29.62 (36.32)     4:05.83 (36.21)     4:42.10 (36.27)
        5:17.97 (35.87)     5:51.61 (33.64)                                        
  5 Vetter, Will R            14 NJB-NJ               6:00.33    6:05.30        
                  32.81     1:09.96 (37.15)     1:48.02 (38.06)     2:25.97 (37.95)
        3:03.49 (37.52)     3:41.74 (38.25)     4:20.72 (38.98)     4:58.96 (38.24)
        5:34.89 (35.93)     6:05.30 (30.41)                                        
  6 Racz, Theodore R          13 RA-MR                6:06.03    6:07.86        
                  31.50     1:07.65 (36.15)     1:44.91 (37.26)     2:22.77 (37.86)
        3:00.51 (37.74)     3:39.51 (39.00)     4:16.52 (37.01)     4:54.41 (37.89)
        5:32.53 (38.12)     6:07.86 (35.33)                                        
  7 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              6:10.78    6:18.23        
                  31.69     1:07.78 (36.09)     1:45.38 (37.60)     2:23.65 (38.27)
        3:01.54 (37.89)     3:40.74 (39.20)     4:19.66 (38.92)     4:59.02 (39.36)
        5:38.57 (39.55)     6:18.23 (39.66)                                        
  8 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              7:09.35    6:46.06        
                  35.16     1:17.51 (42.35)     1:58.70 (41.19)     2:40.64 (41.94)
        3:22.31 (41.67)     4:03.79 (41.48)     4:46.26 (42.47)     5:28.48 (42.22)
        6:08.97 (40.49)     6:46.06 (37.09)                                        
  9 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              6:31.39    6:48.76        
                  34.11     1:13.74 (39.63)     1:55.51 (41.77)     2:37.79 (42.28)
        3:21.17 (43.38)     4:04.27 (43.10)     4:47.15 (42.88)     5:28.01 (40.86)
        6:09.51 (41.50)     6:48.76 (39.25)                                        
 10 Innamorato, Marcus A      11 NJB-NJ               7:40.33    6:55.01        
                  35.13     1:17.29 (42.16)     1:59.25 (41.96)     2:41.50 (42.25)
        3:24.59 (43.09)     4:06.60 (42.01)     4:50.27 (43.67)     5:33.49 (43.22)
        6:17.24 (43.75)     6:55.01 (37.77)                                        
 
Boys 14 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madden, Jack M            14 RA-MR                1:02.18    1:01.23        
                  29.62     1:01.23 (31.61)                                        
  2 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:02.78    1:02.52        
                  30.29     1:02.52 (32.23)                                        
  3 Muroski, Jason            12 CFJV-MR              1:02.44    1:03.32        
                  31.05     1:03.32 (32.27)                                        
  4 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              1:06.32    1:05.01        
                  31.84     1:05.01 (33.17)                                        
  5 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ               1:23.77    1:06.64        
                  32.49     1:06.64 (34.15)                                        
  6 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              1:05.52    1:06.78        
                  32.03     1:06.78 (34.75)                                        
  7 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR               1:06.04    1:07.56        
                  33.15     1:07.56 (34.41)                                        
  8 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:08.44    1:08.03        
                  32.18     1:08.03 (35.85)                                        
  9 Kassian, Andrew           13 HAWK-AD              1:09.54    1:08.26        
                  33.14     1:08.26 (35.12)                                        
 10 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:13.58    1:09.37        
                  33.59     1:09.37 (35.78)                                        
 11 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              1:12.66    1:10.52        
                  34.17     1:10.52 (36.35)                                        
 12 Clyde, Miles M            13 HVD-MR               1:13.40    1:11.00        
                  34.33     1:11.00 (36.67)                                        
 13 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              1:13.59    1:11.12        
                  34.30     1:11.12 (36.82)                                        
 14 Burger, Nate L            13 NDAC-MR              1:13.66    1:14.72        
                  35.68     1:14.72 (39.04)                                        
 15 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:17.38    1:15.38        
                  36.98     1:15.38 (38.40)                                        
 16 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              1:12.77    1:16.91        
                  37.24     1:16.91 (39.67)                                        
 17 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:22.56    1:17.65        
 18 Lim, Noah B               14 RA-MR                1:15.10    1:17.66        
                  37.29     1:17.66 (40.37)                                        
 19 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              1:19.50    1:20.72        
                  38.33     1:20.72 (42.39)                                        
 20 Johnson, William F        13 HVD-MR               1:24.86    1:22.10        
                  40.01     1:22.10 (42.09)                                        
 21 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:22.82    1:22.53        
                  41.16     1:22.53 (41.37)                                        
 22 Laverde, Matthew V        13 HVD-MR               1:26.36    1:23.58        
 23 Atanasio, Matthew Y       13 HVD-MR               1:42.98    1:33.07        
 24 Juarez Espinoza, Marvin   13 Heatwaves-MR         1:37.19    1:35.39        
                  44.53     1:35.39 (50.86)                                        
 -- Mills, Teddy G            13 NJB-NJ               1:35.83         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.35          DQ (46.82)                                        
 
Boys 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom H             14 BGNW-MR              2:05.16    2:05.87        
                  29.45     1:01.28 (31.83)     1:33.90 (32.62)     2:05.87 (31.97)
  2 Chung, Hudson H           13 UN-MR                2:05.59    2:06.63        
                  29.75     1:02.02 (32.27)     1:34.42 (32.40)     2:06.63 (32.21)
  3 Gorzula, Alexander        13 CFJV-MR              2:19.40    2:15.69        
                  32.68     1:07.62 (34.94)     1:42.39 (34.77)     2:15.69 (33.30)
  4 Madden, Jack M            14 RA-MR                2:13.84    2:16.19        
                  30.57     1:04.73 (34.16)     1:40.78 (36.05)     2:16.19 (35.41)
  5 Wohl, Evan S              13 BGNW-MR              2:16.20    2:17.12        
                  34.74     1:10.95 (36.21)     1:45.99 (35.04)     2:17.12 (31.13)
  6 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:16.93    2:19.06        
                  31.53     1:06.23 (34.70)     1:42.55 (36.32)     2:19.06 (36.51)
  7 Muroski, Jason            12 CFJV-MR              2:32.61    2:19.78        
                  32.49     1:08.43 (35.94)     1:44.98 (36.55)     2:19.78 (34.80)
  8 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ               2:32.33    2:20.27        
                  32.75     1:08.85 (36.10)     1:45.56 (36.71)     2:20.27 (34.71)
  9 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR                   NT    2:22.60        
                  32.52     1:09.19 (36.67)     1:46.44 (37.25)     2:22.60 (36.16)
 10 Kassian, Andrew           13 HAWK-AD              2:38.63    2:22.71        
                  32.86     1:08.65 (35.79)     1:45.88 (37.23)     2:22.71 (36.83)
 11 Nack, Adam N              14 BGNW-MR              2:27.37    2:23.49        
                  33.24     1:09.40 (36.16)     1:47.35 (37.95)     2:23.49 (36.14)
 12 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR              2:28.81    2:23.54        
                  33.09     1:10.39 (37.30)     1:48.02 (37.63)     2:23.54 (35.52)
 13 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:16.82    2:25.85        
                  34.06     1:10.44 (36.38)     1:48.13 (37.69)     2:25.85 (37.72)
 14 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:32.63    2:26.03        
                  34.18     1:11.97 (37.79)     1:50.08 (38.11)     2:26.03 (35.95)
 15 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              2:25.60    2:26.11        
                  32.43     1:08.21 (35.78)     1:47.17 (38.96)     2:26.11 (38.94)
 16 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR               2:22.88    2:29.53        
                  35.37     1:12.83 (37.46)     1:51.17 (38.34)     2:29.53 (38.36)
 17 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              2:30.32    2:29.68        
                  34.54     1:13.25 (38.71)     1:52.21 (38.96)     2:29.68 (37.47)
 18 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:36.56    2:30.16        
                  35.66     1:13.73 (38.07)     1:52.27 (38.54)     2:30.16 (37.89)
 19 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:28.69    2:30.61        
                  35.01     1:12.93 (37.92)     1:52.61 (39.68)     2:30.61 (38.00)
 20 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR        2:34.21    2:34.45        
                  34.72     1:13.34 (38.62)     1:55.20 (41.86)     2:34.45 (39.25)
 21 Vetter, Will R            14 NJB-NJ               2:38.31    2:35.50        
                  36.78     1:16.30 (39.52)     1:56.73 (40.43)     2:35.50 (38.77)
 22 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:40.13    2:37.09        
                  37.84     1:18.93 (41.09)     1:59.73 (40.80)     2:37.09 (37.36)
 23 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR              2:57.89    2:42.79        
                  37.30   2:01.58 (1:24.28)     2:42.79 (41.21)                    
 24 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:48.96    2:43.31        
                  38.54     1:19.84 (41.30)     2:02.45 (42.61)     2:43.31 (40.86)
 25 Racz, Theodore R          13 RA-MR                2:38.55    2:46.15        
                  38.22     1:20.37 (42.15)     2:04.24 (43.87)     2:46.15 (41.91)
 26 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              3:05.99    2:51.50        
                  40.96     1:25.82 (44.86)     2:08.86 (43.04)     2:51.50 (42.64)
 27 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              2:56.96    2:55.31        
                  41.92     1:27.28 (45.36)   2:55.31 (1:28.03)                    
 28 Lischinsky, Stephen J     11 HAWK-AD              2:54.45    2:57.79        
                  42.76     1:28.56 (45.80)     2:14.69 (46.13)     2:57.79 (43.10)
 29 Blazek, Jackson M         13 NDAC-MR              3:10.79    2:58.13        
                  41.88     1:27.81 (45.93)     2:14.57 (46.76)     2:58.13 (43.56)
 -- Mills, Teddy G            13 NJB-NJ               3:18.33         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  43.80     1:31.96 (48.16)     2:22.54 (50.58)          DQ (50.05)
 
Boys 14 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        13 CFJV-MR              1:12.01    1:08.95        
                  33.20     1:08.95 (35.75)                                        
  2 Du, Alex W                14 BGNW-MR              1:11.31    1:11.15        
                  32.58     1:11.15 (38.57)                                        
  3 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              1:12.00    1:12.23        
                  33.59     1:12.23 (38.64)                                        
  4 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:13.00    1:12.26        
                  34.02     1:12.26 (38.24)                                        
  5 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              1:10.19    1:12.32        
                  33.44     1:12.32 (38.88)                                        
  6 Chung, Hudson H           13 UN-MR                1:10.29    1:13.22        
                  34.69     1:13.22 (38.53)                                        
  7 Morgan, Tom H             14 BGNW-MR                   NT    1:13.54        
                  34.78     1:13.54 (38.76)                                        
  8 Lim, Noah B               14 RA-MR                1:21.74    1:17.82        
                  36.55     1:17.82 (41.27)                                        
  9 Madden, Jack M            14 RA-MR                1:18.33    1:18.71        
                  37.40     1:18.71 (41.31)                                        
 10 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              1:20.87    1:18.88        
                  36.70     1:18.88 (42.18)                                        
 11 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              1:23.15    1:21.00        
                  37.20     1:21.00 (43.80)                                        
 12 Kassian, Andrew           13 HAWK-AD              1:33.25    1:21.14        
                  38.06     1:21.14 (43.08)                                        
 13 Desmaras, Mariano A       14 BGNW-MR              1:17.98    1:21.56        
                  37.06     1:21.56 (44.50)                                        
 14 Vetter, Will R            14 NJB-NJ               1:19.97    1:21.62        
                  38.83     1:21.62 (42.79)                                        
 15 Kastanis, Dylan S         13 HVD-MR               1:26.22    1:22.58        
                  39.54     1:22.58 (43.04)                                        
 16 Clyde, Miles M            13 HVD-MR               1:24.46    1:23.34        
                  39.66     1:23.34 (43.68)                                        
 17 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              1:22.13    1:24.28        
                  39.13     1:24.28 (45.15)                                        
 18 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:24.56    1:24.48        
                  39.39     1:24.48 (45.09)                                        
 19 Burger, Nate L            13 NDAC-MR              1:26.99    1:25.68        
                  40.14     1:25.68 (45.54)                                        
 20 Kiederling, Chris B       13 NJB-NJ               1:41.33    1:26.82        
                  41.09     1:26.82 (45.73)                                        
 21 Scott, Jalen A            13 RA-MR                1:28.11    1:27.10        
                  40.88     1:27.10 (46.22)                                        
 22 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR              1:26.50    1:27.39        
                  40.77     1:27.39 (46.62)                                        
 23 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:28.30    1:27.99        
                  42.73     1:27.99 (45.26)                                        
 24 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              1:32.60    1:28.24        
                  42.00     1:28.24 (46.24)                                        
 25 Lischinsky, Stephen J     11 HAWK-AD              1:30.00    1:30.92        
                  42.30     1:30.92 (48.62)                                        
 26 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:32.57    1:31.25        
                  43.56     1:31.25 (47.69)                                        
 27 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:32.86    1:35.53        
                  45.27     1:35.53 (50.26)                                        
 28 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              1:34.80    1:35.84        
                  43.79     1:35.84 (52.05)                                        
 29 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              1:44.70    1:36.51        
                  44.43     1:36.51 (52.08)                                        
 30 Chinigo, Vinny            13 MWDA-MR              1:37.98    1:38.90        
                  46.60     1:38.90 (52.30)                                        
 31 Blazek, Jackson M         13 NDAC-MR              1:41.62    1:42.45        
                  49.42     1:42.45 (53.03)                                        
 32 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                   NT    1:45.34        
 -- Thantu, Larson T          13 RA-MR                1:24.06         DQ        
      Butterfly kick
                  39.86          DQ (45.27)                                        
 
Boys 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        13 CFJV-MR              2:36.63    2:32.70        
                  35.27     1:13.74 (38.47)     1:54.86 (41.12)     2:32.70 (37.84)
  2 Muroski, Jason            12 CFJV-MR              2:34.33    2:35.06        
                  35.66     1:15.43 (39.77)     1:55.74 (40.31)     2:35.06 (39.32)
  3 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              2:39.88    2:39.57        
                  35.06     1:15.09 (40.03)     1:57.16 (42.07)     2:39.57 (42.41)
  4 McClung, Max M            14 RA-MR                2:52.56    2:41.62        
                  37.28     1:17.75 (40.47)     1:59.17 (41.42)     2:41.62 (42.45)
  5 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:41.75    2:41.76        
                  35.70     1:16.79 (41.09)     1:59.23 (42.44)     2:41.76 (42.53)
  6 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ               2:54.63    2:42.54        
                  34.79     1:15.90 (41.11)     1:59.01 (43.11)     2:42.54 (43.53)
  7 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              2:41.16    2:43.31        
                  36.23     1:17.11 (40.88)     2:01.09 (43.98)     2:43.31 (42.22)
  8 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:50.52    2:50.34        
                  38.26     1:21.87 (43.61)     2:06.09 (44.22)     2:50.34 (44.25)
  9 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:57.18    2:51.25        
                  37.52     1:22.38 (44.86)     2:07.16 (44.78)     2:51.25 (44.09)
 10 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        3:01.12    2:53.62        
                  38.48     1:22.87 (44.39)     2:10.09 (47.22)     2:53.62 (43.53)
 11 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              3:05.05    3:04.85        
                  42.21     1:30.56 (48.35)     2:18.03 (47.47)     3:04.85 (46.82)
 12 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR                   NT    3:08.08        
                  41.04     1:29.78 (48.74)     2:20.62 (50.84)     3:08.08 (47.46)
 13 Burger, Nate L            13 NDAC-MR                   NT    3:08.59        
                  41.90     1:28.89 (46.99)     2:18.89 (50.00)     3:08.59 (49.70)
 14 Scott, Jalen A            13 RA-MR                3:13.89    3:15.77        
                  43.28     1:34.64 (51.36)     2:27.02 (52.38)     3:15.77 (48.75)
 15 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              3:22.63    3:15.78        
                  43.97     1:33.74 (49.77)     2:26.72 (52.98)     3:15.78 (49.06)
 16 Racz, Theodore R          13 RA-MR                3:32.66    3:17.66        
                  43.04     1:33.06 (50.02)     2:25.25 (52.19)     3:17.66 (52.41)
 17 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              3:28.64    3:18.70        
                  46.40     1:37.74 (51.34)     2:29.03 (51.29)     3:18.70 (49.67)
 18 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              3:21.98    3:19.49        
                  43.88     1:35.79 (51.91)     2:28.04 (52.25)     3:19.49 (51.45)
 19 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR         3:30.12    3:20.76        
                  45.22     1:35.84 (50.62)     2:28.60 (52.76)     3:20.76 (52.16)
 20 Blazek, Jackson M         13 NDAC-MR              3:47.99    3:50.65        
                  52.08   1:53.01 (1:00.93)   2:53.65 (1:00.64)     3:50.65 (57.00)
 
Boys 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom H             14 BGNW-MR                56.07      55.89        
                  26.36       55.89 (29.53)                                        
  2 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR               1:01.48    1:01.01        
                  28.58     1:01.01 (32.43)                                        
  3 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ               1:04.16    1:01.79        
                  28.51     1:01.79 (33.28)                                        
  4 Wilkinson, Jay            13 CFJV-MR              1:01.02    1:01.89        
                  29.84     1:01.89 (32.05)                                        
  5 Gorzula, Alexander        13 CFJV-MR              1:03.14    1:02.33        
                  29.69     1:02.33 (32.64)                                        
  6 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:07.03    1:02.98        
                  29.55     1:02.98 (33.43)                                        
  7 Madden, Jack M            14 RA-MR                1:04.41    1:03.30        
                  28.55     1:03.30 (34.75)                                        
  8 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              1:09.19    1:07.17        
                  31.03     1:07.17 (36.14)                                        
  9 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              1:16.73    1:07.20        
                  30.39     1:07.20 (36.81)                                        
 10 Muroski, Jason            12 CFJV-MR              1:09.31    1:07.52        
                  31.16     1:07.52 (36.36)                                        
 11 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              1:09.47    1:08.19        
                  31.43     1:08.19 (36.76)                                        
 12 Wohl, Evan S              13 BGNW-MR              1:10.66    1:11.03        
                  33.16     1:11.03 (37.87)                                        
 13 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              1:17.63    1:11.86        
                  33.08     1:11.86 (38.78)                                        
 14 Scott, Travis A           13 RA-MR                1:05.66    1:13.34        
                  31.96     1:13.34 (41.38)                                        
 15 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:14.13    1:14.01        
                  33.56     1:14.01 (40.45)                                        
 16 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR        1:19.70    1:18.47        
                  35.19     1:18.47 (43.28)                                        
 17 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              1:16.64    1:18.58        
                  34.59     1:18.58 (43.99)                                        
 18 Racz, Theodore R          13 RA-MR                1:21.77    1:20.42        
                  34.95     1:20.42 (45.47)                                        
 19 Nack, Adam N              14 BGNW-MR              1:10.00    1:20.73        
                  35.78     1:20.73 (44.95)                                        
 20 Scott, Jalen A            13 RA-MR                1:23.39    1:20.96        
                  37.21     1:20.96 (43.75)                                        
 21 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:19.15    1:21.92        
                  38.30     1:21.92 (43.62)                                        
 22 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR              1:24.08    1:23.70        
                  37.37     1:23.70 (46.33)                                        
 23 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:27.40    1:25.45        
                  39.58     1:25.45 (45.87)                                        
 24 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                   NT    1:28.05        
                  40.96     1:28.05 (47.09)                                        
 25 Thantu, Larson T          13 RA-MR                1:25.25    1:29.26        
                  38.84     1:29.26 (50.42)                                        
 26 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:40.44    1:31.51        
                  41.59     1:31.51 (49.92)                                        
 
Boys 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Jay            13 CFJV-MR              2:22.02    2:22.11        
                  30.35     1:06.86 (36.51)     1:44.91 (38.05)     2:22.11 (37.20)
  2 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:32.99    2:27.10        
                  32.04     1:09.65 (37.61)     1:47.80 (38.15)     2:27.10 (39.30)
  3 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              2:48.40    2:37.18        
                  32.66     1:11.76 (39.10)     1:55.57 (43.81)     2:37.18 (41.61)
  4 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:53.66    2:39.69        
                  34.36     1:14.37 (40.01)     1:56.61 (42.24)     2:39.69 (43.08)
  5 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:48.84    2:44.09        
                  33.82     1:14.18 (40.36)     1:58.44 (44.26)     2:44.09 (45.65)
  6 Racz, Theodore R          13 RA-MR                2:57.57    2:50.00        
                  34.27     1:16.80 (42.53)     2:02.60 (45.80)     2:50.00 (47.40)
  7 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:39.09    2:51.31        
                  34.31     1:14.90 (40.59)     2:02.43 (47.53)     2:51.31 (48.88)
 
Boys 14 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        13 CFJV-MR              2:15.37    2:13.54        
                  30.07     1:03.22 (33.15)     1:42.41 (39.19)     2:13.54 (31.13)
  2 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              2:26.73    2:17.23        
                  29.92     1:05.03 (35.11)     1:45.62 (40.59)     2:17.23 (31.61)
  3 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR               2:17.81    2:19.43        
                  29.33     1:04.79 (35.46)     1:46.99 (42.20)     2:19.43 (32.44)
  4 Madden, Jack M            14 RA-MR                2:15.36    2:21.18        
                  29.24     1:03.33 (34.09)     1:48.82 (45.49)     2:21.18 (32.36)
  5 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              2:22.77    2:21.29        
                  30.05     1:07.37 (37.32)     1:48.22 (40.85)     2:21.29 (33.07)
  6 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:23.19    2:23.07        
                  30.78     1:09.01 (38.23)     1:51.53 (42.52)     2:23.07 (31.54)
  7 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:22.67    2:23.96        
                  30.27     1:05.15 (34.88)     1:51.07 (45.92)     2:23.96 (32.89)
  8 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              2:29.75    2:24.98        
                  30.32     1:06.38 (36.06)     1:52.09 (45.71)     2:24.98 (32.89)
  9 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              2:26.64    2:27.78        
                  30.95     1:06.92 (35.97)     1:51.60 (44.68)     2:27.78 (36.18)
 10 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:32.07    2:28.28        
                  29.92     1:10.98 (41.06)     1:54.97 (43.99)     2:28.28 (33.31)
 11 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:32.08    2:28.92        
                  31.78     1:10.00 (38.22)     1:55.10 (45.10)     2:28.92 (33.82)
 12 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:40.16    2:28.99        
                  30.35     1:11.05 (40.70)     1:54.54 (43.49)     2:28.99 (34.45)
 13 Kassian, Andrew           13 HAWK-AD              2:56.07    2:29.19        
                  31.00     1:08.53 (37.53)     1:54.62 (46.09)     2:29.19 (34.57)
 14 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:37.37    2:29.88        
                  32.01     1:09.30 (37.29)     1:56.33 (47.03)     2:29.88 (33.55)
 15 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              2:42.79    2:35.02        
                  33.23     1:11.52 (38.29)     2:01.37 (49.85)     2:35.02 (33.65)
 16 Wilkinson, Jay            13 CFJV-MR              2:34.61    2:36.33        
                  30.77     1:10.20 (39.43)     2:01.76 (51.56)     2:36.33 (34.57)
 17 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:45.47    2:39.87        
                  35.57     1:15.91 (40.34)     2:05.39 (49.48)     2:39.87 (34.48)
 18 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              2:31.15    2:40.56        
                  32.66     1:15.57 (42.91)     2:03.40 (47.83)     2:40.56 (37.16)
 19 Scott, Jalen A            13 RA-MR                2:42.86    2:44.43        
                  38.78     1:20.38 (41.60)     2:09.97 (49.59)     2:44.43 (34.46)
 20 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR              2:46.27    2:47.61        
                  36.67     1:18.88 (42.21)     2:10.92 (52.04)     2:47.61 (36.69)
 21 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              2:55.61    2:51.95        
                  37.73     1:24.53 (46.80)     2:14.99 (50.46)     2:51.95 (36.96)
 22 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              3:04.37    2:54.53        
                  40.72     1:24.00 (43.28)     2:16.44 (52.44)     2:54.53 (38.09)
 23 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              2:50.54    2:54.66        
                  34.94     1:17.46 (42.52)     2:14.61 (57.15)     2:54.66 (40.05)
 24 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              2:58.88    2:57.56        
                  39.93     1:23.57 (43.64)     2:16.87 (53.30)     2:57.56 (40.69)
 25 Blazek, Jackson M         13 NDAC-MR              3:09.96    3:13.26        
                  44.86     1:32.96 (48.10)     2:32.57 (59.61)     3:13.26 (40.69)
 
Boys 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max M            14 RA-MR                4:42.22    4:41.31        
                  28.28     1:01.58 (33.30)     1:36.34 (34.76)     2:10.10 (33.76)
        2:54.07 (43.97)     3:39.15 (45.08)     4:11.01 (31.86)     4:41.31 (30.30)
  2 Ruddy, Billy A            14 NJB-NJ               5:23.85    4:49.50        
                  29.57     1:04.67 (35.10)     1:42.50 (37.83)     2:19.49 (36.99)
        3:03.34 (43.85)     3:46.19 (42.85)     4:19.26 (33.07)     4:49.50 (30.24)
  3 Madden, Jack M            14 RA-MR                6:35.00    4:59.54        
                  31.12     1:09.88 (38.76)     1:46.84 (36.96)     2:23.14 (36.30)
        3:07.99 (44.85)     3:52.68 (44.69)     4:25.88 (33.20)     4:59.54 (33.66)
  4 Muroski, Jason            12 CFJV-MR              5:13.39    5:01.43        
                  33.91     1:13.38 (39.47)     1:50.55 (37.17)     2:29.06 (38.51)
        3:09.81 (40.75)     3:51.46 (41.65)     4:27.33 (35.87)     5:01.43 (34.10)
  5 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              5:33.56    5:13.65        
                  32.43     1:10.43 (38.00)     1:50.27 (39.84)     2:29.24 (38.97)
        3:16.68 (47.44)     4:03.13 (46.45)     4:38.51 (35.38)     5:13.65 (35.14)
  6 Scott, Travis A           13 RA-MR                5:09.12    5:18.73        
                  32.33     1:13.03 (40.70)     1:52.74 (39.71)     2:32.51 (39.77)
        3:19.99 (47.48)     4:07.47 (47.48)     4:43.67 (36.20)     5:18.73 (35.06)
  7 Scott, Jalen A            13 RA-MR                5:45.64    5:39.61        
                  38.84     1:26.21 (47.37)     2:10.47 (44.26)     2:54.40 (43.93)
        3:42.32 (47.92)     4:28.23 (45.91)     5:04.15 (35.92)     5:39.61 (35.46)
  8 Racz, Theodore R          13 RA-MR                5:40.62    5:46.50        
                  36.12     1:22.41 (46.29)     2:06.60 (44.19)     2:50.41 (43.81)
        3:42.51 (52.10)     4:35.04 (52.53)     5:11.10 (36.06)     5:46.50 (35.40)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riva, Jake T              16 NJB-NJ                 21.57      21.54        
  2 Staubi, Kyle A            17 NDAC-MR                21.72      23.39        
  3 Sharma, Sean A            16 NJB-NJ                 24.07      23.83        
  4 Turner, Cole V            16 HVD-MR                 23.45      24.12        
  5 Luzzi, Matt N             15 HVD-MR                 25.15      24.48        
  6 Swift, Danny J            17 NDAC-MR                23.18      24.83        
  7 Leddy, Jake H             17 NJB-NJ                 24.70      24.90        
  8 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR                23.94      24.93        
  9 Horgan, Edward L          15 HVD-MR                 25.10      25.10        
 10 Bezold, Zachary R         15 NJB-NJ                 26.02      25.26        
 11 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR                25.01      25.38        
 12 Colligan, Andrew          16 NJB-NJ                 26.29      25.58        
 -- Byrne, Jack J             15 RA-MR                  25.33         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riva, Jake T              16 NJB-NJ                 47.18      47.26        
                  22.58       47.26 (24.68)                                        
  2 Staubi, Kyle A            17 NDAC-MR                46.97      50.29        
                  24.49       50.29 (25.80)                                        
  3 Whalen, Jack Henry        16 CFJV-MR                50.00      50.61        
                  24.50       50.61 (26.11)                                        
  4 Sharma, Sean A            16 NJB-NJ                 53.67      52.50        
                  25.12       52.50 (27.38)                                        
  5 Leddy, Jake H             17 NJB-NJ                 53.59      53.09        
                  25.72       53.09 (27.37)                                        
  6 Swift, Danny J            17 NDAC-MR                51.00      54.75        
                  26.13       54.75 (28.62)                                        
  7 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR                52.60      54.76        
                  25.84       54.76 (28.92)                                        
  8 Colligan, Andrew          16 NJB-NJ                 59.82      55.26        
                  26.32       55.26 (28.94)                                        
  9 Luzzi, Matt N             15 HVD-MR                 55.12      55.42        
                  26.44       55.42 (28.98)                                        
 10 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR                52.46      55.52        
                  26.72       55.52 (28.80)                                        
 11 Bezold, Zachary R         15 NJB-NJ                 57.70      55.60        
                  27.37       55.60 (28.23)                                        
 12 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR                55.58      57.31        
                  27.42       57.31 (29.89)                                        
 13 Flynn, Ryan M             15 HVD-MR                 57.62      58.27        
                  27.92       58.27 (30.35)                                        
 14 Hammond, Andrew W         15 BGNW-MR                55.19      58.46        
                  28.13       58.46 (30.33)                                        
 15 Carlson, Andrew C         15 NJB-NJ               1:00.55      58.49        
                  28.40       58.49 (30.09)                                        
 16 Kuklis, Christian Z       15 HVD-MR               1:18.63    1:16.29        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riva, Jake T              16 NJB-NJ               1:42.15    1:46.78        
                  24.72       52.24 (27.52)     1:19.97 (27.73)     1:46.78 (26.81)
  2 Leddy, Jake H             17 NJB-NJ               1:52.93    1:53.05        
                  26.40       54.90 (28.50)     1:24.04 (29.14)     1:53.05 (29.01)
  3 Sharma, Sean A            16 NJB-NJ               1:58.84    1:57.68        
                  26.85       56.98 (30.13)     1:28.03 (31.05)     1:57.68 (29.65)
  4 Bezold, Zachary R         15 NJB-NJ               2:03.71    1:57.87        
                  27.44       57.69 (30.25)     1:28.74 (31.05)     1:57.87 (29.13)
  5 Byrne, Jack J             15 RA-MR                1:58.24    1:58.28        
                  26.67       56.29 (29.62)     1:27.18 (30.89)     1:58.28 (31.10)
  6 Yates, Wyatt D            16 BGNW-MR              1:57.17    1:58.39        
                  26.56       56.05 (29.49)     1:26.94 (30.89)     1:58.39 (31.45)
  7 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR              2:01.63    1:59.45        
                  26.56       56.40 (29.84)     1:27.63 (31.23)     1:59.45 (31.82)
  8 Turner, Cole V            16 HVD-MR               2:01.40    2:01.44        
                  28.02       58.79 (30.77)     1:30.04 (31.25)     2:01.44 (31.40)
  9 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR              2:01.01    2:06.37        
                  27.75       59.02 (31.27)     1:32.76 (33.74)     2:06.37 (33.61)
 10 Carlson, Andrew C         15 NJB-NJ               2:10.62    2:08.55        
                  28.50     1:01.47 (32.97)     1:36.14 (34.67)     2:08.55 (32.41)
 11 Colligan, Andrew          16 NJB-NJ               2:13.48    2:12.00        
                  29.45     1:02.49 (33.04)     1:37.75 (35.26)     2:12.00 (34.25)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leddy, Jake H             17 NJB-NJ               5:00.62    5:04.73        
                  27.67       57.08 (29.41)     1:27.31 (30.23)     1:58.38 (31.07)
        2:29.12 (30.74)     3:00.13 (31.01)     3:31.24 (31.11)     4:02.91 (31.67)
        4:34.45 (31.54)     5:04.73 (30.28)                                        
  2 Cimorelli, Jack D         17 NDAC-MR              5:34.95    5:13.07        
                  27.38       57.99 (30.61)     1:29.22 (31.23)     2:00.77 (31.55)
        2:32.64 (31.87)     3:04.81 (32.17)     3:36.87 (32.06)     4:09.16 (32.29)
        4:41.74 (32.58)     5:13.07 (31.33)                                        
  3 Byrne, Jack J             15 RA-MR                5:11.99    5:28.09        
                  28.83     1:00.57 (31.74)     1:33.21 (32.64)     2:06.69 (33.48)
        2:40.23 (33.54)     3:13.71 (33.48)     3:48.04 (34.33)     4:21.96 (33.92)
        4:55.68 (33.72)     5:28.09 (32.41)                                        
  4 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              5:46.13    5:39.43        
                  29.69     1:03.42 (33.73)     1:37.79 (34.37)     2:12.68 (34.89)
        2:47.10 (34.42)     3:22.83 (35.73)     3:58.06 (35.23)     4:32.54 (34.48)
        5:07.08 (34.54)     5:39.43 (32.35)                                        
  5 Burger, Dan E             17 NDAC-MR                   NT    6:07.99        
                  31.54     1:07.42 (35.88)     1:44.22 (36.80)     2:21.80 (37.58)
        3:00.09 (38.29)     3:38.02 (37.93)     4:16.61 (38.59)     4:54.53 (37.92)
        5:32.24 (37.71)     6:07.99 (35.75)                                        
  6 Bahl, Suraj               15 RA-MR                7:15.34    6:44.43        
                  34.25     1:13.49 (39.24)     1:53.92 (40.43)     2:35.17 (41.25)
        3:17.81 (42.64)     4:00.60 (42.79)     4:43.08 (42.48)     5:25.54 (42.46)
        6:07.17 (41.63)     6:44.43 (37.26)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riva, Jake T              16 NJB-NJ                 52.07      52.83        
                  25.45       52.83 (27.38)                                        
  2 Cimorelli, Jack D         17 NDAC-MR                53.85      56.18        
                  26.88       56.18 (29.30)                                        
  3 Staubi, Kyle A            17 NDAC-MR                52.45      57.10        
                  28.36       57.10 (28.74)                                        
  4 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR                56.04      58.21        
                  28.38       58.21 (29.83)                                        
  5 Horgan, Edward L          15 HVD-MR               1:01.69      59.52        
                  28.78       59.52 (30.74)                                        
  6 Torri, Daniel P           15 HVD-MR               1:03.29    1:03.02        
                  30.27     1:03.02 (32.75)                                        
  7 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:02.03    1:03.74        
                  30.45     1:03.74 (33.29)                                        
  8 Mangan, Kyle D            16 HVD-MR               1:01.99    1:04.63        
                  31.02     1:04.63 (33.61)                                        
  9 Carlson, Andrew C         15 NJB-NJ               1:07.83    1:04.89        
                  31.95     1:04.89 (32.94)                                        
 10 Swift, Danny J            17 NDAC-MR              1:00.25    1:05.40        
                  31.82     1:05.40 (33.58)                                        
 11 Byrne, Jack J             15 RA-MR                1:04.92    1:07.14        
                  32.17     1:07.14 (34.97)                                        
 12 Hammond, Andrew W         15 BGNW-MR              1:04.83    1:08.20        
                  33.22     1:08.20 (34.98)                                        
 13 McCurry, Sean             15 CFJV-MR                   NT    1:08.75        
                  33.18     1:08.75 (35.57)                                        
 14 Colligan, Andrew          16 NJB-NJ               1:20.31    1:09.95        
                  34.97     1:09.95 (34.98)                                        
 15 Burger, Dan E             17 NDAC-MR              1:07.70    1:10.32        
                  33.26     1:10.32 (37.06)                                        
 16 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR              1:03.93    1:12.03        
                  34.29     1:12.03 (