Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/18/2018 05:46 PM
        2018 MR AGMV Early Bird Invitational - 11/17/2018 to 11/18/2018        
                              Sanction #: 181119                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  8&U ZQ
                32.09  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grob, Riley C              8 NYSA-MR                43.15      39.67        
  2 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                42.42      43.39        
  3 Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR              1:03.44      50.45        
  4 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                52.21      50.81        
  5 Wargo, Natalie R           6 AGMV-MR                54.03      52.60        
  6 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                57.82      52.70        
  7 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                56.16      53.76        
 -- Pasquini, Juliette E       7 NYSA-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  8&U ZQ
              1:10.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR              1:38.66    1:40.58        
                  46.58     1:40.58 (54.00)                                        
  2 Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR              2:01.23    1:44.94        
                  47.60     1:44.94 (57.34)                                        
  3 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              2:00.02    1:45.98        
                  48.83     1:45.98 (57.15)                                        
  4 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              1:56.61    1:46.01        
                  47.56     1:46.01 (58.45)                                        
  5 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT    1:54.84        
  6 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              2:10.65    2:00.30        
                  55.06   2:00.30 (1:05.24)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  8&U ZQ
                37.19  8&U JO
                41.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                51.61      48.14        
  2 Grob, Riley C              8 NYSA-MR                54.64      51.99        
  3 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                55.39      53.85        
  4 Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR                53.90      57.40        
  5 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              1:03.21      58.19        
  6 Wargo, Natalie R           6 AGMV-MR                   NT    1:00.09        
  7 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR              1:07.89    1:05.88        
  8 Kuzicki, Kendra J          5 AGMV-MR              1:15.41    1:08.34        
 -- Pasquini, Juliette E       7 NYSA-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  8&U ZQ
              1:20.49  8&U JO
              1:33.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              1:56.47    1:53.90        
                  55.56     1:53.90 (58.34)                                        
  2 Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR                   NT    2:01.09        
                  58.99   2:01.09 (1:02.10)                                        
  3 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT    2:01.73        
                  59.17   2:01.73 (1:02.56)                                        
  4 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              2:27.62    2:03.77        
                  58.98   2:03.77 (1:04.79)                                        
  5 Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR              2:20.36    2:05.82        
                  59.01   2:05.82 (1:06.81)                                        
  6 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                   NT    2:09.75        
                1:03.69   2:09.75 (1:06.06)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  8&U ZQ
                42.99  8&U JO
                47.79  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR              1:06.70      57.73        
  2 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              1:29.55    1:06.06        
  3 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              1:19.84    1:11.34        
  4 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                   NT    1:26.16        
 -- Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR                   NT         DQ        
 -- Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR              1:03.09         DQ        
 -- Sarnecky, Brooke M         6 AGMV-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  8&U ZQ
              1:32.99  8&U JO
              1:46.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              2:01.19    1:59.03        
                  56.71   1:59.03 (1:02.32)                                        
 -- Sethna, Ava L              8 MWDA-MR              2:30.99         DQ        
      Arm movements not simultaneous or in the same horizontal plane
                1:16.30        DQ (1:29.60)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  8&U ZQ
                35.99  8&U JO
                42.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR                57.55      55.71        
  2 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT      56.19        
  3 Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR                   NT    1:06.81        
  4 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR                   NT    1:07.00        
  5 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              1:02.50    1:12.03        
  6 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                   NT    1:31.28        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  8&U ZQ
              1:20.99  8&U JO
              1:28.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR              1:53.31    1:54.11        
                  54.01   1:54.11 (1:00.10)                                        
  2 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              2:34.12    2:10.59        
                1:01.19   2:10.59 (1:09.40)                                        
  3 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              2:13.85    2:11.77        
                1:03.22   2:11.77 (1:08.55)                                        
 -- Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR              2:08.25         DQ        
                1:01.98        DQ (1:05.22)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  9-10 ZQ
                32.09  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                31.73      31.14 JO     
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                33.67      31.34 JO     
  3 Briceno, Bella             9 NYSA-MR                35.79      33.11 SILV   
  4 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                34.64      34.55 SILV   
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                35.20      35.52        
  6 Eskicioglu, Ava J          9 AGMV-MR                37.33      36.84        
  7 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                41.41      39.92        
  8 Morris, Leila M           10 NYSA-MR                43.80      40.66        
  9 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                42.28      41.40        
 10 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR                44.13      42.31        
 11 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR                 46.67      46.56        
 12 O'Brien, Abby C            9 AGMV-MR                48.21      48.80        
 13 McSweeney, Maddy H        10 AGMV-MR                   NT      48.97        
 14 Meyer, Lexi M              9 NYSA-MR                46.81      49.94        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  9-10 ZQ
              1:10.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:10.24    1:11.51 SILV   
                  33.01     1:11.51 (38.50)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:23.68    1:15.33 SILV   
                  35.58     1:15.33 (39.75)                                        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:32.14    1:30.55        
                  43.23     1:30.55 (47.32)                                        
  4 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR              1:36.46    1:35.46        
                  44.35     1:35.46 (51.11)                                        
  5 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              1:52.56    1:45.71        
                  48.96     1:45.71 (56.75)                                        
  6 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR               1:51.98    1:47.04        
                  46.26   1:47.04 (1:00.78)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  9-10 ZQ
                37.19  9-10 JO
                41.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                36.26      37.49 SILV   
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                39.22      38.40 SILV   
  3 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                44.98      43.04        
  4 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                42.05      44.04        
  5 Eskicioglu, Ava J          9 AGMV-MR                49.14      44.58        
  6 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                46.68      47.99        
  7 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                51.32      51.14        
  8 Meyer, Lexi M              9 NYSA-MR                59.79      53.31        
  9 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR               1:01.58      54.00        
 10 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR                55.53      56.94        
 11 O'Brien, Abby C            9 AGMV-MR                56.34      57.87        
 12 McSweeney, Maddy H        10 AGMV-MR                   NT      59.16        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  9-10 ZQ
              1:20.49  9-10 JO
              1:33.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:19.79    1:19.19 JO     
                  38.12     1:19.19 (41.07)                                        
  2 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:55.45    1:46.90        
                  52.86     1:46.90 (54.04)                                        
  3 Bohr, Olivia C            10 AGMV-MR              1:49.10    1:51.87        
                  51.71   1:51.87 (1:00.16)                                        
  4 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR                    NT    2:05.29        
                1:01.32   2:05.29 (1:03.97)                                        
 -- Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              2:03.80         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  9-10 ZQ
                42.99  9-10 JO
                47.79  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                41.23      39.55 ZQ     
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR                46.45      43.35 SILV   
  3 Bohr, Olivia C            10 AGMV-MR                53.06      49.63        
  4 Finucane, Leah             9 AGMV-MR                   NT      51.37        
  5 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                56.75      51.41        
  6 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                56.25      57.49        
 -- Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              1:00.99         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  9-10 ZQ
              1:32.99  9-10 JO
              1:46.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:31.33    1:27.80 ZQ     
                  40.67     1:27.80 (47.13)                                        
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR              1:41.53    1:34.19 SILV   
                  44.19     1:34.19 (50.00)                                        
  3 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:39.20    1:38.93 SILV   
                  47.23     1:38.93 (51.70)                                        
  4 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:52.94    1:46.27        
                  49.80     1:46.27 (56.47)                                        
  5 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR              1:54.41    1:47.90        
                  51.66     1:47.90 (56.24)                                        
  6 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:53.53    1:52.26        
                  53.95     1:52.26 (58.31)                                        
  7 McSweeney, Maddy H        10 AGMV-MR                   NT    2:27.19        
                1:09.19   2:27.19 (1:18.00)                                        
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Executed more than one butterfly kick at the start or turn
                1:00.03        DQ (1:10.68)                                        
 -- Sullivan, Emily C          9 TRS-MR               2:35.73         DQ        
      At the turn or finish did not touch with both hands simultaneously/separated
                1:07.66        DQ (1:18.12)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  9-10 ZQ
                35.99  9-10 JO
                42.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                34.92      34.32 ZQ     
  2 Finucane, Leah             9 AGMV-MR                   NT      50.17        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                55.42      56.56        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  9-10 ZQ
              1:25.99  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:24.46    1:22.15 JO     
                  37.55     1:22.15 (44.60)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:32.08    1:23.17 JO     
                  38.74     1:23.17 (44.43)                                        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              2:04.94    2:06.99        
                  58.70   2:06.99 (1:08.29)                                        
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      More than one arm pull under water after start or turn
                1:08.19        DQ (1:25.22)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  9-10 ZQ
              1:20.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:19.90    1:18.23 JO     
                  35.83     1:18.23 (42.40)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:26.52    1:24.33 SILV   
                  40.53     1:24.33 (43.80)                                        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:50.20    1:47.34        
                  54.88     1:47.34 (52.46)                                        
  4 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                   NT    2:01.01        
                  55.95   2:01.01 (1:05.06)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:26.22        
     1) Eskicioglu, Ava J 9             2) McAuley, Nadia A 9             
     3) Buliung, Maddie V 10            4) Cefaloni, Gabriella J 10       
                  38.19     1:18.03 (39.84)     1:54.47 (36.44)     2:26.22 (31.75)
  2 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:32.35        
     1) Grob, Riley C 8                 2) Drackett, Samaya E 10          
     3) Peters, Gianna M 10             4) Briceno, Bella 9               
                  41.55     1:17.63 (36.08)     2:02.61 (44.98)     2:32.35 (29.74)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SSEC
                25.59  METS
                27.99  ZQ
                28.29  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT      29.07 SILV   
  2 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR                29.91      29.53 SILV   
  3 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                29.95      30.08 SILV   
  4 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          29.97      30.48 SILV   
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                30.68      30.63 SILV   
  6 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                31.63      30.85 SILV   
  7 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                30.99      30.94 SILV   
  8 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                30.47      30.95 SILV   
  9 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                31.83      31.53        
 10 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                31.59      31.96        
 11 Link, Zoe E               12 AGMV-MR                33.68      32.24        
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                31.51      32.64        
 13 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                32.38      32.74        
 14 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          31.67      32.89        
 15 Wright, Maeve             12 AGMV-MR                   NT      32.91        
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                34.83      33.03        
 17 Murray, Megan             12 AGMV-MR                31.36      33.10        
 18 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                32.90      33.44        
 19 Tirri, Emma M             11 TRS-MR                 35.24      34.82        
 20 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          33.27      34.85        
 21 McCabe, Josie N           12 AGMV-MR                   NT      34.97        
 22 Bohr, Amelia G            12 AGMV-MR                35.32      35.08        
 23 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR                 37.79      35.27        
 24 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                35.69      36.00        
 25 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR                35.44      36.13        
 26 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                35.42      37.35        
 27 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                 38.91      37.65        
 28 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                36.54      37.83        
 29 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                39.81      39.51        
 30 Kearns, Morgan E          11 TRS-MR                    NT      41.02        
 31 Edmonds, Isobel R         12 TRS-MR                    NT      42.41        
 32 Butler, Katelyn E         11 TRS-MR                 47.83      45.38        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  SSEC
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.99  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:10.55    1:04.89 SILV   
                  30.79     1:04.89 (34.10)                                        
  2 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:06.05    1:05.63 SILV   
                  31.55     1:05.63 (34.08)                                        
  3 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:09.80    1:06.19 SILV   
                  31.74     1:06.19 (34.45)                                        
  4 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:06.27    1:06.24 SILV   
                  31.94     1:06.24 (34.30)                                        
  5 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    1:06.43 SILV   
                  32.36     1:06.43 (34.07)                                        
  6 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:08.60    1:08.49        
                  32.43     1:08.49 (36.06)                                        
  7 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               1:16.43    1:09.49        
                  33.55     1:09.49 (35.94)                                        
  8 Murray, Megan             12 AGMV-MR              1:11.93    1:09.79        
                  33.72     1:09.79 (36.07)                                        
  9 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:14.73    1:09.99        
                  32.74     1:09.99 (37.25)                                        
 10 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR              1:22.84    1:10.04        
                  33.14     1:10.04 (36.90)                                        
 11 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:14.22    1:10.79        
                  33.48     1:10.79 (37.31)                                        
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:11.94    1:12.26        
                  34.02     1:12.26 (38.24)                                        
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:14.05    1:13.88        
                  35.67     1:13.88 (38.21)                                        
 14 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:15.49    1:14.08        
                  35.10     1:14.08 (38.98)                                        
 15 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR               1:23.95    1:16.63        
                  36.87     1:16.63 (39.76)                                        
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:19.17    1:17.41        
                  35.50     1:17.41 (41.91)                                        
 17 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:21.48    1:19.04        
 18 Florin, Angelina          12 TRS-MR               1:21.89    1:19.16        
                  37.07     1:19.16 (42.09)                                        
 19 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR               1:28.03    1:20.58        
                  38.28     1:20.58 (42.30)                                        
 20 Soperanez, Victoria N     11 MWDA-MR              1:20.99    1:22.54        
                  37.62     1:22.54 (44.92)                                        
 21 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:22.16    1:22.69        
                  37.58     1:22.69 (45.11)                                        
 22 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR              1:24.08    1:23.29        
                  38.50     1:23.29 (44.79)                                        
 23 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR              1:25.36    1:23.77        
                  40.00     1:23.77 (43.77)                                        
 24 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:33.42    1:30.15        
                  41.51     1:30.15 (48.64)                                        
 25 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:34.01    1:30.16        
 26 Joachim, Julia M          12 TRS-MR               1:35.21    1:33.83        
                  45.28     1:33.83 (48.55)                                        
 27 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:50.15    1:40.28        
                  48.37     1:40.28 (51.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.19  SSEC
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:12.39  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:17.52    2:20.06 SILV   
                  32.07     1:07.72 (35.65)     1:44.16 (36.44)     2:20.06 (35.90)
  2 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    2:20.11 SILV   
                  33.28     1:09.26 (35.98)     1:46.00 (36.74)     2:20.11 (34.11)
  3 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              2:50.91    2:24.73 SILV   
                  32.28     1:09.41 (37.13)     1:47.74 (38.33)     2:24.73 (36.99)
  4 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        2:23.83    2:29.59        
                  32.95     1:11.06 (38.11)     1:51.20 (40.14)     2:29.59 (38.39)
  5 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                   NT    2:30.88        
                  32.93     1:12.20 (39.27)     1:52.11 (39.91)     2:30.88 (38.77)
  6 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        2:48.22    2:36.78        
                  36.67     1:18.11 (41.44)     2:00.49 (42.38)     2:36.78 (36.29)
  7 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              2:43.18    2:38.40        
                  36.40     1:16.82 (40.42)     1:58.80 (41.98)     2:38.40 (39.60)
  8 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              2:50.80    2:39.32        
                  35.53     1:16.92 (41.39)     1:59.46 (42.54)     2:39.32 (39.86)
  9 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               2:58.18    2:41.09        
                  36.79     1:18.48 (41.69)     2:00.29 (41.81)     2:41.09 (40.80)
 10 Link, Zoe E               12 AGMV-MR                   NT    2:41.13        
                  35.62     1:17.37 (41.75)     2:01.07 (43.70)     2:41.13 (40.06)
 11 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              2:55.33    2:41.40        
                  36.65     1:17.65 (41.00)     2:00.26 (42.61)     2:41.40 (41.14)
 12 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                   NT    2:45.48        
                  38.64     1:21.58 (42.94)     2:03.92 (42.34)     2:45.48 (41.56)
 13 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        2:36.80    2:46.77        
                  37.32     1:20.64 (43.32)     2:04.70 (44.06)     2:46.77 (42.07)
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              2:57.97    2:50.31        
                  36.09     1:18.49 (42.40)     2:04.88 (46.39)     2:50.31 (45.43)
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              3:14.45    2:58.72        
                  37.83     1:24.57 (46.74)     2:14.38 (49.81)     2:58.72 (44.34)
 16 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                    NT    2:59.12        
                  39.81     1:25.89 (46.08)     2:13.45 (47.56)     2:59.12 (45.67)
 17 Tirri, Emma M             11 TRS-MR                    NT    2:59.33        
                  39.08     1:24.25 (45.17)     2:14.27 (50.02)     2:59.33 (45.06)
 18 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              3:15.31    3:14.46        
                  41.86     1:32.37 (50.51)     2:25.32 (52.95)     3:14.46 (49.14)
 19 Butler, Katelyn E         11 TRS-MR                    NT    3:44.39        
                  46.48     1:45.47 (58.99)     2:43.75 (58.28)   3:44.39 (1:00.64)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  JO
                32.29  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                34.30      33.87 SILV   
  2 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                34.59      35.10 SILV   
  3 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                38.16      36.39        
  4 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                37.63      36.57        
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                37.33      36.81        
  6 Murray, Megan             12 AGMV-MR                37.56      37.00        
  7 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                37.43      37.28        
  8 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                 37.18      37.80        
  9 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                38.13      37.96        
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          36.21      38.19        
 11 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                40.02      39.17        
 12 Link, Zoe E               12 AGMV-MR                42.57      39.57        
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                39.85      40.21        
 14 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          38.78      40.40        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                41.11      40.53        
 16 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR                 40.65      40.62        
 17 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          40.75      40.92        
 18 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                 41.78      42.73        
 19 Wright, Maeve             12 AGMV-MR                   NT      43.36        
 20 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                40.72      43.42        
 21 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                   NT      44.96        
 22 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                45.88      47.29        
 23 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                49.60      49.31        
 24 Butler, Katelyn E         11 TRS-MR                 53.79      49.97        
 -- McCabe, Josie N           12 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Swimmer left position on the back other than to initiate the turn
 -- Douthit, Lydia R          12 UN-MR                  32.99         DQ        
      Swimmer started before the starting signal
 -- Kearns, Morgan E          11 TRS-MR                    NT         DQ        
      Swimmer left position on the back other than to initiate the turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  SSEC
              1:01.69  METS
              1:09.19  ZQ
              1:09.29  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:13.10    1:13.36 SILV   
                  35.37     1:13.36 (37.99)                                        
  2 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    1:14.02 SILV   
                  36.93     1:14.02 (37.09)                                        
  3 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:18.05    1:16.38 SILV   
                  38.08     1:16.38 (38.30)                                        
  4 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:27.00    1:18.04 SILV   
                  37.91     1:18.04 (40.13)                                        
  5 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:18.20    1:18.11 SILV   
                  37.78     1:18.11 (40.33)                                        
  6 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:19.91    1:18.94 SILV   
                  38.05     1:18.94 (40.89)                                        
  7 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:21.51    1:21.16        
                  38.55     1:21.16 (42.61)                                        
  8 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR              1:37.02    1:21.57        
                  39.84     1:21.57 (41.73)                                        
  9 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:22.93    1:22.89        
                  39.71     1:22.89 (43.18)                                        
 10 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:25.51    1:24.98        
                  41.64     1:24.98 (43.34)                                        
 11 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:25.72    1:25.07        
                  41.78     1:25.07 (43.29)                                        
 12 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:31.36    1:29.92        
                  44.11     1:29.92 (45.81)                                        
 13 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:36.07    1:30.95        
 14 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR              1:29.66    1:31.60        
                  46.17     1:31.60 (45.43)                                        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:31.13    1:31.64        
                  43.81     1:31.64 (47.83)                                        
 16 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:27.66    1:35.86        
 17 Joachim, Julia M          12 TRS-MR               1:40.83    1:36.66        
                  48.13     1:36.66 (48.53)                                        
 18 Soperanez, Victoria N     11 MWDA-MR              1:40.99    1:41.35        
                  47.28     1:41.35 (54.07)                                        
 19 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                   NT    1:43.40        
                  48.12     1:43.40 (55.28)                                        
 20 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:49.77    1:51.49        
                  55.05     1:51.49 (56.44)                                        
 21 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:52.66    1:52.86        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                40.90      38.47 SILV   
  2 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                39.34      38.61 SILV   
  3 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                40.00      40.33 SILV   
  4 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                41.49      40.50 SILV   
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                41.64      40.66        
  6 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          41.34      41.77        
  7 Murray, Megan             12 AGMV-MR                41.87      41.87        
  8 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          40.72      42.09        
  9 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                44.13      42.37        
 10 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                44.42      43.46        
 11 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                 43.80      44.01        
 12 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR                 50.65      44.98        
 13 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                45.04      46.99        
 14 Florin, Angelina          12 TRS-MR                 50.49      48.42        
 15 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                 56.34      49.92        
 16 Joachim, Julia M          12 TRS-MR                 58.29      51.64        
 17 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR                51.36      53.43        
 18 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                52.54      54.33        
 19 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                58.61      56.32        
 -- Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                58.11         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
 -- Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                48.01         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  SSEC
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:30.62    1:26.37 SILV   
                  39.52     1:26.37 (46.85)                                        
  2 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:27.08    1:26.75 SILV   
                  41.44     1:26.75 (45.31)                                        
  3 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:30.47    1:27.11 SILV   
                  43.07     1:27.11 (44.04)                                        
  4 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:28.99    1:27.43 SILV   
                  40.71     1:27.43 (46.72)                                        
  5 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:30.05    1:28.25 SILV   
                  42.08     1:28.25 (46.17)                                        
  6 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:28.52    1:28.37 SILV   
                  42.23     1:28.37 (46.14)                                        
  7 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:29.56    1:28.63 SILV   
                  43.28     1:28.63 (45.35)                                        
  8 Murray, Megan             12 AGMV-MR              1:30.55    1:30.42        
                  42.63     1:30.42 (47.79)                                        
  9 Link, Zoe E               12 AGMV-MR              1:34.53    1:30.97        
                  42.40     1:30.97 (48.57)                                        
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:28.93    1:31.31        
                  43.08     1:31.31 (48.23)                                        
 11 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:35.89    1:31.61        
                  43.67     1:31.61 (47.94)                                        
 12 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:34.33    1:32.09        
                  43.01     1:32.09 (49.08)                                        
 13 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:31.07    1:33.52        
                  43.02     1:33.52 (50.50)                                        
 14 Wright, Maeve             12 AGMV-MR                   NT    1:37.99        
                  47.27     1:37.99 (50.72)                                        
 15 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:40.33    1:39.52        
                  45.96     1:39.52 (53.56)                                        
 16 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                   NT    1:40.96        
                  46.57     1:40.96 (54.39)                                        
 17 Bohr, Amelia G            12 AGMV-MR              1:48.36    1:42.46        
                  48.27     1:42.46 (54.19)                                        
 18 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:43.28    1:43.66        
                  47.02     1:43.66 (56.64)                                        
 19 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:41.04    1:43.68        
                  48.89     1:43.68 (54.79)                                        
 20 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:54.80    1:52.08        
                  49.56   1:52.08 (1:02.52)                                        
 21 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              2:06.89    2:01.39        
                  56.61   2:01.39 (1:04.78)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT      30.77 JO     
  2 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR                32.29      31.12 SILV   
  3 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                33.79      33.96 SILV   
  4 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                33.60      34.05 SILV   
  5 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                33.99      34.71        
  6 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          33.13      34.82        
  7 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                39.26      36.78        
  8 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                38.31      36.94        
  9 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          37.10      37.00        
 10 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          36.60      37.93        
 11 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.83      40.75        
 12 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                42.52      41.69        
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                40.82      42.64        
 14 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                46.43      49.47        
 15 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                59.69      58.74        
 -- Soperanez, Victoria N     11 MWDA-MR              1:00.99         DQ        
      Touch at the finish or turn was not made with both hands simultaneously/separated
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                58.79  SSEC
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:16.48    1:15.47 SILV   
                  35.34     1:15.47 (40.13)                                        
  2 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.98    1:18.59 SILV   
                  35.64     1:18.59 (42.95)                                        
  3 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:29.99    1:18.74 SILV   
                  36.83     1:18.74 (41.91)                                        
  4 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:22.09    1:20.59        
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:23.92    1:22.61        
                  36.41     1:22.61 (46.20)                                        
  6 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:36.56    1:24.41        
                  38.51     1:24.41 (45.90)                                        
  7 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                    NT    1:27.77        
                  39.88     1:27.77 (47.89)                                        
  8 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR               1:45.37    1:28.83        
                  39.38     1:28.83 (49.45)                                        
  9 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:25.71    1:29.07        
                  40.11     1:29.07 (48.96)                                        
 10 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:36.27    1:29.38        
                  41.96     1:29.38 (47.42)                                        
 11 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:31.44    1:36.52        
                  44.45     1:36.52 (52.07)                                        
 12 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:39.16    1:36.58        
                  44.63     1:36.58 (51.95)                                        
 13 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:39.99    1:40.50        
 14 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR              1:49.93    1:45.98        
                  50.06     1:45.98 (55.92)                                        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:40.73    1:47.60        
                  48.82     1:47.60 (58.78)                                        
 16 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              2:20.32    2:18.47        
                1:02.19   2:18.47 (1:16.28)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    1:15.62 SILV   
                  35.77     1:15.62 (39.85)                                        
  2 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:16.99    1:17.09 SILV   
                  36.70     1:17.09 (40.39)                                        
  3 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.93    1:17.20 SILV   
                  35.62     1:17.20 (41.58)                                        
  4 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR              1:20.95    1:19.26        
                  35.18     1:19.26 (44.08)                                        
  5 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               1:26.57    1:20.27        
                  36.74     1:20.27 (43.53)                                        
  6 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:24.62    1:20.48        
                  37.43     1:20.48 (43.05)                                        
  7 Murray, Megan             12 AGMV-MR              1:18.86    1:21.62        
                  38.00     1:21.62 (43.62)                                        
  8 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR                   NT    1:23.77        
                  37.98     1:23.77 (45.79)                                        
  9 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:22.03    1:25.29        
                  40.46     1:25.29 (44.83)                                        
 10 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR               1:33.87    1:25.63        
                  40.49     1:25.63 (45.14)                                        
 11 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:26.04    1:26.02        
                  42.99     1:26.02 (43.03)                                        
 12 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                   NT    1:28.47        
                  40.57     1:28.47 (47.90)                                        
 13 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:28.89    1:28.63        
                  43.07     1:28.63 (45.56)                                        
 14 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR               1:41.04    1:34.55        
                  45.56     1:34.55 (48.99)                                        
 15 Florin, Angelina          12 TRS-MR               1:36.69    1:35.03        
                  46.59     1:35.03 (48.44)                                        
 16 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:35.58    1:35.34        
                  44.65     1:35.34 (50.69)                                        
 17 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR              1:34.93    1:39.94        
                  46.06     1:39.94 (53.88)                                        
 18 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:53.08    1:52.40        
                  52.37   1:52.40 (1:00.03)                                        
 -- Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:41.40         DQ        
      Touch at the finish or turn was not made with both hands simultaneously/separated - fly
                  41.09          DQ (46.36)                                        
 -- Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:54.17         NS        
 -- Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:32.25         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:06.50        
     1) Hughes, Alyssa G 12             2) DeGeorge, Sadie 11             
     3) Omar, Lailaa S 12               4)                                
                  32.99     1:03.75 (30.76)     1:37.21 (33.46)     2:06.50 (29.29)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:06.68        
     1) Murray, Megan 12                2) Finnerty, Katherine J 12       
     3) McSweeney, Sydney E 12          4) Foote, Brianna R 11            
                  33.46     1:04.14 (30.68)     1:35.45 (31.31)     2:06.68 (31.23)
  3 Team Rockland-MR  'A'                             2:18.93    2:17.75        
     1) Quinn, Alexa M 12               2) Florin, Angelina 12            
     3) Tirri, Emma M 11                4) Villalona, Sienna D 12         
                  35.94     1:12.42 (36.48)     1:46.74 (34.32)     2:17.75 (31.01)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:18.94    2:18.98        
     1) Santora, Loretta G 11           2) Greiner, Katie E 12            
     3) Lazar, Emmy P 12                4) Qu, Ellie C 11                 
                  35.01     1:13.65 (38.64)     1:47.66 (34.01)     2:18.98 (31.32)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:27.81        
     1) Murray, Megan 12                2) Finnerty, Katherine J 12       
     3) Bohmann, Kyra L 11              4) Foote, Brianna R 11            
                  37.71     1:17.19 (39.48)     1:57.99 (40.80)     2:27.81 (29.82)
  3 Team Rockland-MR  'A'                             2:38.84    2:39.16        
     1) McCarron, Olivia S 11           2) Quinn, Alexa M 12              
     3) Villalona, Sienna D 12          4) Tirri, Emma M 11               
                  41.38     1:26.86 (45.48)     2:05.44 (38.58)     2:39.16 (33.72)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'B'            2:56.53    2:42.69        
     1) Murray, Casey L 11              2) Dovgan, Anna T 11              
     3) Calone, Eliana R 11             4) Shaw, Skylar A 11              
  5 Aqua Gems-MR  'B'                                      NT    2:48.60        
     1) McEvoy, Kiera L 12              2) Bohr, Amelia G 12              
     3) Link, Zoe E 12                  4) Wright, Maeve 12               
                  47.87     1:36.46 (48.59)     2:14.22 (37.76)     2:48.60 (34.38)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SSEC
                25.59  METS
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                27.78      28.05 SILV   
  2 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR                29.23      28.58 SILV   
  3 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR                26.16      28.77 SILV   
  4 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR                28.18      28.84        
  5 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR                 31.53      29.19        
  6 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                34.04      29.38        
  7 Randazzo, Sophia R        13 AGMV-MR                31.22      29.68        
  8 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR                30.77      29.74        
  9 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                28.60      29.78        
 10 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR                28.74      30.15        
 11 Novielli, Maddie          13 TRS-MR                 29.67      30.21        
 12 Latarski, Riley A         14 TRS-MR                 28.98      30.27        
 13 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR                 30.72      30.40        
 14 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR                30.80      31.10        
 15 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR                31.85      31.25        
 16 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR                 32.42      32.05        
 17 Beltran, Isa R            13 TRS-MR                 32.76      32.61        
 18 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                 36.81      33.69        
 19 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR                32.36      34.09        
 20 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR                36.62      34.77        
 21 Gerber, Emily F           14 TRS-MR                 36.67      37.25        
 22 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR                37.08      37.42        
 23 Loynes, Destiny M         13 TRS-MR                    NT      41.27        
 -- Ravo, Nicole M            13 TRS-MR                 30.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  SSEC
                55.69  METS
                57.49  JO
                57.49  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:00.63      58.64 SILV   
                  27.91       58.64 (30.73)                                        
  2 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:00.39      58.96 SILV   
                  28.08       58.96 (30.88)                                        
  3 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:02.86    1:01.43 SILV   
                  29.13     1:01.43 (32.30)                                        
  4 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR                56.95    1:03.13        
                  29.09     1:03.13 (34.04)                                        
  5 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              1:03.35    1:03.71        
                  30.70     1:03.71 (33.01)                                        
  6 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:08.77    1:03.81        
                  30.29     1:03.81 (33.52)                                        
  7 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               1:07.15    1:04.05        
                  30.78     1:04.05 (33.27)                                        
  7 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:01.22    1:04.05        
                  30.75     1:04.05 (33.30)                                        
  9 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:04.00    1:05.26        
                  30.96     1:05.26 (34.30)                                        
 10 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:08.28    1:06.38        
                  31.46     1:06.38 (34.92)                                        
 11 Cefaloni, Vanessa L       13 AGMV-MR              1:10.32    1:08.02        
                  32.80     1:08.02 (35.22)                                        
 12 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               1:10.93    1:08.63        
                  32.79     1:08.63 (35.84)                                        
 13 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              1:11.42    1:08.95        
                  32.82     1:08.95 (36.13)                                        
 14 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               1:13.85    1:09.89        
                  33.20     1:09.89 (36.69)                                        
 15 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        1:11.33    1:12.38        
                  34.71     1:12.38 (37.67)                                        
 16 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:11.81    1:12.60        
                  34.11     1:12.60 (38.49)                                        
 17 Simon, Anika D            13 AGMV-MR              1:15.41    1:13.71        
 18 Joseph, Abigail           13 TRS-MR               1:33.26    1:19.63        
                  36.08     1:19.63 (43.55)                                        
 19 Gerber, Emily F           14 TRS-MR               1:17.81    1:22.05        
                  38.56     1:22.05 (43.49)                                        
 20 Schoales, Kailyn A        13 TRS-MR               1:27.12    1:25.51        
                  39.19     1:25.51 (46.32)                                        
 21 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR              1:29.88    1:30.11        
                  42.23     1:30.11 (47.88)                                        
 22 Loynes, Destiny M         13 TRS-MR                    NT    1:36.74        
                  43.03     1:36.74 (53.71)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.19  SSEC
              1:59.99  METS
              2:04.99  JO
              2:04.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:09.55    2:12.78 SILV   
                  30.99     1:04.91 (33.92)     1:39.63 (34.72)     2:12.78 (33.15)
  2 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:04.60    2:13.62 SILV   
                  29.45     1:03.04 (33.59)     1:38.64 (35.60)     2:13.62 (34.98)
  3 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                   NT    2:16.43 SILV   
                  31.42     1:05.99 (34.57)     1:41.72 (35.73)     2:16.43 (34.71)
  4 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               2:13.33    2:19.11        
                  31.58     1:07.32 (35.74)     1:43.41 (36.09)     2:19.11 (35.70)
  5 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:22.43    2:19.56        
                  31.22     1:06.87 (35.65)     1:43.80 (36.93)     2:19.56 (35.76)
  6 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:20.76    2:20.60        
                  32.47     1:08.85 (36.38)     1:45.60 (36.75)     2:20.60 (35.00)
  7 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:18.64    2:20.75        
                  31.80     1:07.41 (35.61)     1:44.29 (36.88)     2:20.75 (36.46)
  8 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               2:22.45    2:22.53        
                  33.12     1:09.29 (36.17)     1:46.76 (37.47)     2:22.53 (35.77)
  9 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               2:28.94    2:22.93        
                  30.68     1:06.01 (35.33)     1:44.00 (37.99)     2:22.93 (38.93)
 10 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               2:38.75    2:32.91        
                  34.63     1:13.27 (38.64)     1:53.87 (40.60)     2:32.91 (39.04)
 11 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              2:48.90    2:33.08        
                  34.21     1:14.53 (40.32)     1:54.95 (40.42)     2:33.08 (38.13)
 12 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               2:47.05    2:34.27        
                  34.59     1:14.43 (39.84)     1:53.74 (39.31)     2:34.27 (40.53)
 13 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               2:46.16    2:34.63        
                  34.38     1:13.55 (39.17)     1:54.52 (40.97)     2:34.63 (40.11)
 14 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:24.52    2:39.61        
                  34.98     1:15.61 (40.63)     1:57.96 (42.35)     2:39.61 (41.65)
 15 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              2:39.10    2:39.71        
                  35.53     1:16.55 (41.02)     1:58.78 (42.23)     2:39.71 (40.93)
 16 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    3:25.75        
                  35.79     1:24.79 (49.00)   2:29.32 (1:04.53)     3:25.75 (56.43)
 -- Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               2:36.64         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  SSEC
              1:01.69  METS
              1:05.59  JO
              1:05.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:12.44    1:07.47 SILV   
                  33.78     1:07.47 (33.69)                                        
  2 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:09.82    1:08.01 SILV   
                  33.30     1:08.01 (34.71)                                        
  3 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:11.92    1:09.58 SILV   
                  33.45     1:09.58 (36.13)                                        
  4 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:11.09    1:09.79 SILV   
                  33.87     1:09.79 (35.92)                                        
  5 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              1:10.98    1:12.01 SILV   
                  35.02     1:12.01 (36.99)                                        
  6 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:14.99    1:14.16        
                  35.95     1:14.16 (38.21)                                        
  7 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:13.29    1:14.48        
  8 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:12.77    1:16.35        
                  37.28     1:16.35 (39.07)                                        
  9 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:14.15    1:16.41        
                  35.92     1:16.41 (40.49)                                        
 10 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:18.31    1:16.74        
                  37.75     1:16.74 (38.99)                                        
 11 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:27.66    1:17.86        
                  37.32     1:17.86 (40.54)                                        
 12 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               1:21.62    1:18.17        
                  37.54     1:18.17 (40.63)                                        
 13 Cefaloni, Vanessa L       13 AGMV-MR              1:18.15    1:18.18        
 14 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               1:25.09    1:22.06        
                  39.27     1:22.06 (42.79)                                        
 15 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              1:26.72    1:22.26        
                  40.53     1:22.26 (41.73)                                        
 16 Simon, Anika D            13 AGMV-MR                   NT    1:24.07        
 17 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:28.51    1:28.40        
                  43.49     1:28.40 (44.91)                                        
 18 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    1:34.52        
 19 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        1:23.06    1:36.85        
                  46.94     1:36.85 (49.91)                                        
 20 Schoales, Kailyn A        13 TRS-MR               2:05.72    1:39.16        
 21 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR              1:43.63    1:46.81        
                  51.00     1:46.81 (55.81)                                        
 22 Loynes, Destiny M         13 TRS-MR                    NT    2:15.84        
                1:05.13   2:15.84 (1:10.71)                                        
 -- Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:15.57         DQ        
                  37.32          DQ (38.58)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.49  SSEC
              2:13.49  METS
              2:19.49  ZQ
              2:19.99  JO
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              3:00.52    2:28.54 SILV   
                  36.18     1:14.23 (38.05)     1:52.07 (37.84)     2:28.54 (36.47)
  2 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:38.42    2:33.41 SILV   
                  36.56     1:16.02 (39.46)     1:54.99 (38.97)     2:33.41 (38.42)
  3 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:45.13    2:33.59 SILV   
                  36.30     1:14.88 (38.58)     1:54.47 (39.59)     2:33.59 (39.12)
  4 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:31.96    2:35.21 SILV   
                  36.23     1:15.41 (39.18)     1:56.11 (40.70)     2:35.21 (39.10)
  5 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:40.06    2:42.47        
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:42.76    2:45.38        
                  38.04     1:21.18 (43.14)     2:04.55 (43.37)     2:45.38 (40.83)
  7 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:00.52    3:00.96        
                  42.33                             2:15.24 ( )     3:00.96 (45.72)
  8 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:25.99    3:07.73        
                  43.13     1:30.54 (47.41)     2:20.65 (50.11)     3:07.73 (47.08)
  9 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              3:16.48    3:19.04        
                  46.07   3:19.04 (2:32.97)                                        
 -- Novielli, Maddie          13 TRS-MR               3:11.96         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  SSEC
              1:11.69  METS
              1:15.49  JO
              1:15.49  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:18.86    1:19.25 SILV   
                  37.43     1:19.25 (41.82)                                        
  2 Randazzo, Sophia R        13 AGMV-MR              1:22.82    1:24.00        
                  38.32     1:24.00 (45.68)                                        
  3 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:25.83    1:24.20        
                  39.45     1:24.20 (44.75)                                        
  4 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               1:26.99    1:27.87        
                  40.84     1:27.87 (47.03)                                        
  5 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:27.22    1:29.83        
                  42.05     1:29.83 (47.78)                                        
  6 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:27.96    1:30.49        
                  43.14     1:30.49 (47.35)                                        
  7 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               1:41.50    1:32.39        
                  44.37     1:32.39 (48.02)                                        
  8 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    1:34.01        
                  45.07     1:34.01 (48.94)                                        
  9 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:29.86    1:34.35        
                  44.15     1:34.35 (50.20)                                        
 10 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              1:34.88    1:35.06        
                  44.28     1:35.06 (50.78)                                        
 11 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               1:38.06    1:36.89        
                  45.72     1:36.89 (51.17)                                        
 12 Gerber, Emily F           14 TRS-MR               1:45.94    1:46.96        
                  51.04     1:46.96 (55.92)                                        
 13 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:56.55    1:49.04        
                  51.68     1:49.04 (57.36)                                        
 -- Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:44.08         NS        
 -- Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               1:53.98         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SSEC
              2:35.99  METS
              2:40.59  ZQ
              2:41.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:41.99    2:40.98 JO     
                  35.90     1:17.32 (41.42)     1:59.90 (42.58)     2:40.98 (41.08)
  2 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:43.80    2:48.20 SILV   
                  37.69     1:20.20 (42.51)     2:03.98 (43.78)     2:48.20 (44.22)
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:45.69    2:48.46 SILV   
                  37.27     1:20.72 (43.45)     2:05.35 (44.63)     2:48.46 (43.11)
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:50.87    2:54.39 SILV   
                  38.89     1:24.75 (45.86)     2:10.39 (45.64)     2:54.39 (44.00)
  5 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              3:01.70    3:08.31        
                  40.24     1:28.62 (48.38)     2:19.47 (50.85)     3:08.31 (48.84)
  6 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR                    NT    3:16.53        
                  42.68     1:34.06 (51.38)     2:26.70 (52.64)     3:16.53 (49.83)
  7 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        3:23.06    3:25.80        
                  46.13     1:40.88 (54.75)     2:35.38 (54.50)     3:25.80 (50.42)
  8 Gerber, Emily F           14 TRS-MR                    NT    3:29.92        
                  48.73     1:41.80 (53.07)     2:36.74 (54.94)     3:29.92 (53.18)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                58.79  SSEC
              1:01.59  METS
              1:04.69  JO
              1:04.69  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:11.31    1:08.82 SILV   
                  32.92     1:08.82 (35.90)                                        
  2 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              1:03.42    1:09.23 SILV   
                  31.15     1:09.23 (38.08)                                        
  3 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:11.35    1:11.20 SILV   
                  32.48     1:11.20 (38.72)                                        
  4 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:12.62    1:15.00        
                  35.07     1:15.00 (39.93)                                        
  5 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:17.26    1:16.85        
                  35.26     1:16.85 (41.59)                                        
  6 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:15.71    1:17.24        
                  34.54     1:17.24 (42.70)                                        
  7 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                   NT    1:17.86        
                  35.56     1:17.86 (42.30)                                        
  8 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              1:31.00    1:33.10        
                  41.92     1:33.10 (51.18)                                        
  9 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:41.63    1:44.88        
                  46.95     1:44.88 (57.93)                                        
 10 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR              1:53.76    1:48.98        
                  46.69   1:48.98 (1:02.29)                                        
 -- Gerber, Emily F           14 TRS-MR                    NT         DQ        
                  45.88          DQ (58.19)                                        
 -- Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SSEC
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:28.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:34.99    2:26.62 JO     
                  31.28     1:09.21 (37.93)     1:48.42 (39.21)     2:26.62 (38.20)
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:35.01    2:33.64 SILV   
                  33.34     1:13.15 (39.81)     1:54.23 (41.08)     2:33.64 (39.41)
  3 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:42.14    2:35.21 SILV   
                  32.45     1:12.45 (40.00)     1:54.00 (41.55)     2:35.21 (41.21)
  4 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:20.66    2:40.37        
                  33.49     1:14.16 (40.67)     1:57.07 (42.91)     2:40.37 (43.30)
  5 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              3:05.43    2:59.48        
                  36.47     1:22.04 (45.57)     2:10.79 (48.75)     2:59.48 (48.69)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.29  SSEC
              2:15.99  METS
              2:21.19  JO
              2:21.19  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:29.68    2:32.17 SILV   
                  32.56     1:14.22 (41.66)     1:57.93 (43.71)     2:32.17 (34.24)
  2 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:23.78    2:35.55 SILV   
                  32.96     1:12.16 (39.20)     1:59.10 (46.94)     2:35.55 (36.45)
  3 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:33.48    2:38.38 SILV   
                  33.66     1:12.06 (38.40)     2:01.87 (49.81)     2:38.38 (36.51)
  4 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:42.20    2:39.82 SILV   
                  33.68     1:12.92 (39.24)     2:04.82 (51.90)     2:39.82 (35.00)
  5 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:46.06    2:41.16 SILV   
                  33.85     1:15.26 (41.41)     2:05.75 (50.49)     2:41.16 (35.41)
  6 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:46.58    2:42.02        
                  33.99     1:14.26 (40.27)     2:04.95 (50.69)     2:42.02 (37.07)
  7 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               2:36.76    2:42.09        
                  34.98     1:16.08 (41.10)     2:05.76 (49.68)     2:42.09 (36.33)
  8 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               2:40.41    2:45.16        
                  35.33     1:18.03 (42.70)     2:08.15 (50.12)     2:45.16 (37.01)
  9 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:35.36    2:47.35        
                  34.72     1:14.98 (40.26)     2:09.52 (54.54)     2:47.35 (37.83)
 10 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR                    NT    2:48.01        
                  38.39     1:19.82 (41.43)     2:11.23 (51.41)     2:48.01 (36.78)
 11 Cefaloni, Vanessa L       13 AGMV-MR                   NT    2:49.04        
                  35.23     1:18.89 (43.66)     2:10.38 (51.49)     2:49.04 (38.66)
 12 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               3:03.07    2:49.24        
                  36.51     1:18.74 (42.23)     2:11.95 (53.21)     2:49.24 (37.29)
 13 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              3:01.56    2:56.48        
                  42.07     1:28.11 (46.04)     2:19.00 (50.89)     2:56.48 (37.48)
 14 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               3:11.87    2:57.38        
                  40.79     1:26.40 (45.61)     2:17.17 (50.77)     2:57.38 (40.21)
 15 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               3:08.45    3:09.55        
                                1:32.48 ( )     2:27.70 (55.22)     3:09.55 (41.85)
 16 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        3:06.06    3:10.92        
                  47.42     1:36.21 (48.79)     2:30.17 (53.96)     3:10.92 (40.75)
 17 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:34.58    3:18.55        
                  48.27     1:36.14 (47.87)   2:37.23 (1:01.09)     3:18.55 (41.32)
 18 Schoales, Kailyn A        13 TRS-MR               3:19.26    3:18.80        
                  45.49     1:38.42 (52.93)     2:33.62 (55.20)     3:18.80 (45.18)
 19 Gerber, Emily F           14 TRS-MR                    NT    3:20.17        
                  48.76     1:38.99 (50.23)     2:34.97 (55.98)     3:20.17 (45.20)
 20 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    3:34.61        
                  48.03     1:43.15 (55.12)     2:40.64 (57.49)     3:34.61 (53.97)
 21 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR                   NT    3:55.96        
                  48.39   1:50.04 (1:01.65)   3:55.96 (2:05.92)                    
 -- Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              2:41.05         DQ        
                  33.74     1:17.74 (44.00)     2:06.89 (49.15)          DQ (34.72)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Rockland-MR  'B'                             4:53.95    4:57.92        
     1) Leitner, Alyssa J 14            2) Gerber, Emily F 14             
     3) Beltran, Isa R 13               4) Villalona, Delaney S 13        
                1:01.01   4:57.92 (4:57.92)                                        
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    5:04.12        
     1) Sommer, Stef M 14               2) Gibbons, Caroline L 13         
     3) Gadol, Kaylee A 13              4) Randazzo, Sophia R 13          
                  54.22   5:04.12 (5:04.12)                                        
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    4:29.31        
     1) Collins, Ryleigh E 13           2) Chin, Grace E 13               
     3) Kennedy, Kate E 13              4) Wright, Hannah E 14            
                  32.31   1:07.06 (1:07.06)     1:41.87 (34.81)   2:21.31 (1:14.25)
        2:51.56 (30.25)   3:28.28 (1:06.97)     3:57.14 (28.86)   4:29.31 (1:01.03)
  2 New York Sharks-MR  'B'                                NT    4:45.00        
     1) Hartmann, Sierra F 14           2) Cameron, Megan G 14            
     3) Etnel, Gabby M 13               4) Etnel, Jill M 14               
                  32.32   1:08.68 (1:08.68)     1:46.22 (37.54)   2:28.61 (1:19.93)
        3:02.22 (33.61)   3:43.55 (1:14.94)     4:12.57 (29.02)   4:45.00 (1:01.45)
  3 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    5:26.50        
     1) Sommer, Stef M 14               2) Gibbons, Caroline L 13         
     3) Cefaloni, Vanessa L 13          4) Simon, Anika D 13              
                  37.21   1:17.91 (1:17.91)     2:00.94 (43.03)   2:52.36 (1:34.45)
        3:30.12 (37.76)   4:13.44 (1:21.08)     4:48.77 (35.33)   5:26.50 (1:13.06)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SSEC
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                27.49  CHAL
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                26.32      26.89 CHAL   
  2 Jacobs, Deanna L          26 Barracudas-MR          27.62      27.15 CHAL   
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                26.45      27.47 CHAL   
  4 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR                27.09      27.60 SILV   
  5 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR                   NT      28.31        
  6 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR                28.13      28.67        
  7 Finucane, Ana             15 AGMV-MR                32.89      28.80        
  8 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR                28.89      28.91        
  9 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR          28.80      29.52        
 10 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR                28.54      29.56        
 11 Pena, Diana               16 TRS-MR                 28.59      30.28        
 12 Dankner, Sam R            16 TRS-MR                 27.43      31.56        
 13 Schoales, Bri R           15 TRS-MR                 31.81      31.83        
 14 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR                 30.69      32.18        
 15 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR                 33.29      33.47        
 16 Foley, Leana G            15 TRS-MR                 33.33      36.45        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  SSEC
                55.69  METS
                57.19  ZQ
                58.89  CHAL
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                57.56      59.52 SILV   
                  28.34       59.52 (31.18)                                        
  2 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR                58.35      59.72 SILV   
                  28.65       59.72 (31.07)                                        
  3 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              1:00.46    1:00.98 SILV   
                  29.29     1:00.98 (31.69)                                        
  4 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR              1:01.52    1:01.68        
                  29.25     1:01.68 (32.43)                                        
  5 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:02.04    1:01.94        
                  30.12     1:01.94 (31.82)                                        
  6 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        1:03.43    1:04.49        
                  30.95     1:04.49 (33.54)                                        
  7 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:00.15    1:05.53        
                  31.02     1:05.53 (34.51)                                        
  8 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               1:06.55    1:07.62        
                  32.47     1:07.62 (35.15)                                        
  9 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:13.37    1:08.24        
                  32.71     1:08.24 (35.53)                                        
 10 Dankner, Sam R            16 TRS-MR                 58.87    1:09.29        
                  32.46     1:09.29 (36.83)                                        
 11 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               1:13.02    1:09.56        
                  32.58     1:09.56 (36.98)                                        
 12 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:13.96    1:22.79        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.19  SSEC
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:09.19  CHAL
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:07.32    2:07.59 CHAL   
                  29.48     1:02.01 (32.53)     1:35.40 (33.39)     2:07.59 (32.19)
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:02.96    2:07.68 CHAL   
                  28.73     1:00.71 (31.98)     1:34.48 (33.77)     2:07.68 (33.20)
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:10.55    2:11.75        
                  29.72     1:03.13 (33.41)     1:37.81 (34.68)     2:11.75 (33.94)
  4 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR              2:15.23    2:13.71        
                  29.25     1:02.99 (33.74)     1:38.89 (35.90)     2:13.71 (34.82)
  5 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR                   NT    2:13.88        
                  29.96     1:04.46 (34.50)     1:39.47 (35.01)     2:13.88 (34.41)
  6 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               2:27.80    2:24.30        
                  32.31     1:09.77 (37.46)     1:47.84 (38.07)     2:24.30 (36.46)
  7 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        2:14.14    2:24.64        
                  33.45     1:10.33 (36.88)     1:47.76 (37.43)     2:24.64 (36.88)
  8 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               2:21.77    2:31.18        
                  34.12     1:12.65 (38.53)     1:52.10 (39.45)     2:31.18 (39.08)
  9 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               2:35.31    2:36.21        
                  35.20     1:14.19 (38.99)     1:55.10 (40.91)     2:36.21 (41.11)
 10 Foley, Leana G            15 TRS-MR               2:52.58    2:48.91        
                  36.93     1:21.06 (44.13)     2:07.25 (46.19)     2:48.91 (41.66)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  SSEC
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:06.99  CHAL
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        1:06.63    1:07.05 SILV   
                  32.99     1:07.05 (34.06)                                        
  2 Deignan, Shannon E        16 AGMV-MR              1:03.33    1:09.13 SILV   
                  33.40     1:09.13 (35.73)                                        
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:10.47    1:11.72        
                  35.09     1:11.72 (36.63)                                        
  4 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR              1:10.52    1:11.90        
                  34.69     1:11.90 (37.21)                                        
  5 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:12.82    1:18.07        
                  37.67     1:18.07 (40.40)                                        
  6 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               1:08.25    1:18.30        
                  37.49     1:18.30 (40.81)                                        
  7 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               1:26.96    1:19.18        
                  38.19     1:19.18 (40.99)                                        
  8 Foley, Leana G            15 TRS-MR               1:28.47    1:23.15        
  9 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               1:26.93    1:24.98        
                  41.84     1:24.98 (43.14)                                        
 10 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:27.73    1:32.15        
                  43.67     1:32.15 (48.48)                                        
 11 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:40.08    1:40.11        
                  47.82     1:40.11 (52.29)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.49  SSEC
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:24.99  CHAL
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Deanna L          26 Barracudas-MR        2:15.34    2:25.72 SILV   
                  33.99     1:10.99 (37.00)     1:48.72 (37.73)     2:25.72 (37.00)
  2 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        2:31.76    2:27.05 SILV   
                  35.15     1:12.23 (37.08)     1:49.83 (37.60)     2:27.05 (37.22)
  3 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:20.83    2:27.63 SILV   
                  34.68     1:12.93 (38.25)     1:51.11 (38.18)     2:27.63 (36.52)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:29.38    2:34.78        
                  35.97     1:15.28 (39.31)     1:55.50 (40.22)     2:34.78 (39.28)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  SSEC
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:18.99  CHAL
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Deanna L          26 Barracudas-MR        1:17.86    1:17.04 CHAL   
                  36.30     1:17.04 (40.74)                                        
  2 Finucane, Ana             15 AGMV-MR              1:21.89    1:18.87 CHAL   
                  36.33     1:18.87 (42.54)                                        
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:16.06    1:19.63 SILV   
                  37.78     1:19.63 (41.85)                                        
  4 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              1:15.83    1:20.55 SILV   
                  37.15     1:20.55 (43.40)                                        
  5 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:21.61    1:21.78        
                  38.22     1:21.78 (43.56)                                        
  6 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               1:24.14    1:24.97        
                  40.47     1:24.97 (44.50)                                        
  7 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        1:28.47    1:28.70        
                  42.10     1:28.70 (46.60)                                        
  8 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               1:21.04    1:28.77        
                  41.93     1:28.77 (46.84)                                        
  9 Gibbons, Abigail M        17 AGMV-MR                   NT    1:31.76        
                  40.34     1:31.76 (51.42)                                        
 10 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:38.89    1:34.30        
                  44.35     1:34.30 (49.95)                                        
 11 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:47.39    1:41.38        
                  46.59     1:41.38 (54.79)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SSEC
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:46.99  CHAL
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail M        17 AGMV-MR              2:26.13    2:28.34 SSEC   
                  31.19     1:08.20 (37.01)     1:48.20 (40.00)     2:28.34 (40.14)
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:39.44    2:50.30 SILV   
                  37.45     1:20.36 (42.91)     2:05.17 (44.81)     2:50.30 (45.13)
  3 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               3:00.43    3:06.87        
                  42.04     1:29.13 (47.09)     2:17.62 (48.49)     3:06.87 (49.25)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                58.79  SSEC
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:08.59  CHAL
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              1:05.68    1:06.77 CHAL   
                  30.78     1:06.77 (35.99)                                        
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:04.84    1:08.64 SILV   
                  31.97     1:08.64 (36.67)                                        
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:08.97    1:08.87 SILV   
                  31.65     1:08.87 (37.22)                                        
  4 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR              1:08.08    1:09.40 SILV   
                  31.99     1:09.40 (37.41)                                        
  5 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              1:13.19    1:10.28        
                  31.88     1:10.28 (38.40)                                        
  6 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR                   NT    1:13.98        
                  33.38     1:13.98 (40.60)                                        
  7 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:34.40    1:29.61        
                  40.28     1:29.61 (49.33)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SSEC
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:31.99  CHAL
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              2:32.19    2:30.85 CHAL   
                  32.04     1:11.51 (39.47)     1:53.29 (41.78)     2:30.85 (37.56)
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:26.94    2:31.76 CHAL   
                  32.52     1:10.22 (37.70)     1:51.15 (40.93)     2:31.76 (40.61)
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:35.39    2:31.95 CHAL   
                  32.40     1:10.74 (38.34)     1:51.91 (41.17)     2:31.95 (40.04)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.29  SSEC
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:26.99  CHAL
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:19.78    2:28.28 SILV   
                  32.11     1:11.01 (38.90)     1:55.53 (44.52)     2:28.28 (32.75)
  2 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR              2:28.52    2:28.81 SILV   
                  32.74     1:11.66 (38.92)     1:55.33 (43.67)     2:28.81 (33.48)
  3 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR              2:24.59    2:30.40        
                  31.95     1:10.68 (38.73)     1:56.34 (45.66)     2:30.40 (34.06)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:27.66    2:31.13        
                  31.98     1:11.16 (39.18)     1:57.21 (46.05)     2:31.13 (33.92)
  5 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        2:35.86    2:40.50        
                  35.92     1:15.16 (39.24)     2:06.05 (50.89)     2:40.50 (34.45)
  6 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               2:55.75    2:47.75        
                  37.57     1:20.49 (42.92)     2:08.24 (47.75)     2:47.75 (39.51)
  7 Foley, Leana G            15 TRS-MR               3:07.62    3:11.06        
                  38.48     1:26.75 (48.27)     2:24.99 (58.24)     3:11.06 (46.07)
  8 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               3:12.06    3:14.53        
                  42.84     1:38.55 (55.71)     2:33.94 (55.39)     3:14.53 (40.59)
  9 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              3:16.35    3:35.38        
                  46.80     1:36.01 (49.21)   2:48.35 (1:12.34)     3:35.38 (47.03)
 -- Deignan, Shannon E        16 AGMV-MR              2:36.38         NS        
 
Girls 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Rockland-MR  'B'                             4:49.94    4:59.53        
     1) Schoales, Bri R 15              2) Foley, Leana G 15              
     3) Pelaez, Shelsey D 16            4) Novielli, Caitlin A 16         
                  34.52   1:14.11 (1:14.11)     1:52.22 (38.11)   2:37.36 (1:23.25)
        3:09.86 (32.50)   3:48.68 (1:11.32)     4:22.24 (33.56)   4:59.53 (1:10.85)
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Aqua Gems-MR  'A'                                      NT         NS        
     1) Deignan, Shannon E 16           2) Gibbons, Abigail M 17          
     3) Dewhurst, Julia J 16            4) Mohyla, Aislinn J 16           
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  8&U ZQ
                31.99  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                48.84      46.08        
  2 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                46.00      46.66        
  3 Green, Nico A              7 AGMV-MR                   NT      54.53        
  4 Hooper, Adam J             7 AGMV-MR                51.53      55.15        
  5 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:03.46      57.16        
  5 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR              1:12.04      57.16        
  7 Cole, Logan R              7 AGMV-MR                56.74      57.65        
  8 Kantner, Noah F            7 AGMV-MR                   NT    1:17.74        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  8&U ZQ
              1:10.59  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              1:45.34    1:52.79        
                  53.34     1:52.79 (59.45)                                        
  2 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR              1:58.65    2:10.31        
                  57.56   2:10.31 (1:12.75)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  8&U ZQ
                37.49  8&U JO
                42.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                56.50      51.07        
  2 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                52.82      53.25        
  3 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR              1:00.65      59.22        
  4 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:05.68    1:04.64        
  5 Cole, Logan R              7 AGMV-MR                   NT    1:05.56        
  6 Hooper, Adam J             7 AGMV-MR              1:16.29    1:07.21        
  7 Kantner, Noah F            7 AGMV-MR                   NT    1:18.25        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  8&U ZQ
              1:20.99  8&U JO
              1:37.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              2:00.85    2:02.67        
                1:01.89   2:02.67 (1:00.78)                                        
  2 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                   NT    2:08.07        
                1:04.05   2:08.07 (1:04.02)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  8&U ZQ
                43.49  8&U JO
                48.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                   NT    1:13.34        
  2 Bohr, Jack T               8 AGMV-MR                   NT    1:14.57        
 -- Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Hands brought back beyond the hip line (after 1st stroke following start or turn)
 -- Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Kramer, Joe A              7 NYSA-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  8&U ZQ
              1:34.59  8&U JO
              1:48.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hooper, Adam J             7 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
                1:16.47        DQ (1:21.78)                                        
 -- Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
                1:05.70        DQ (1:13.91)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  9-10 ZQ
                31.99  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                30.55      29.27 ZQ     
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                30.86      31.60 JO     
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          32.54      31.95 JO     
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                32.99      33.87 SILV   
  5 Funaro, Aarez M            9 UN-MR                  34.72      34.09 SILV   
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                36.75      35.14 SILV   
  7 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                36.44      36.12        
  8 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                37.94      38.20        
  9 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                41.63      38.81        
 10 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                41.75      40.46        
 11 Finnerty, Matthew H        9 AGMV-MR                43.12      41.82        
 12 Kanda, Yash                9 NYSA-MR                47.30      47.00        
 13 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR          45.93      47.18        
 14 Bleyzer, Andrew J          9 TRS-MR                    NT      50.38        
 15 Harvey, Aidan T            9 AGMV-MR                53.30      51.43        
 -- Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                33.59         DQ        
      Swimmer started before the starting signal
 -- Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  9-10 ZQ
              1:10.59  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:09.36    1:07.83 ZQ     
                  32.50     1:07.83 (35.33)                                        
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:11.93    1:11.01 SILV   
                  33.03     1:11.01 (37.98)                                        
  3 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:11.92    1:11.03 SILV   
                  34.07     1:11.03 (36.96)                                        
  4 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:11.81    1:12.28 SILV   
                  34.43     1:12.28 (37.85)                                        
  5 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:13.26    1:12.59 SILV   
                  33.57     1:12.59 (39.02)                                        
  6 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:13.14    1:12.74 SILV   
                  34.51     1:12.74 (38.23)                                        
  7 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR                   NT    1:28.30        
                  41.49     1:28.30 (46.81)                                        
  8 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR              1:33.44    1:30.65        
                  42.25     1:30.65 (48.40)                                        
  9 Tirri, Dom or Dominick P   9 TRS-MR                    NT    1:36.49        
                  43.06     1:36.49 (53.43)                                        
 10 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:43.50    1:38.31        
                  45.23     1:38.31 (53.08)                                        
 11 Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR               1:52.38    1:41.92        
                  46.77     1:41.92 (55.15)                                        
 12 Gibson, William M         10 AGMV-MR              1:39.21    1:42.49        
 13 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR        1:45.93    1:47.38        
                  49.62     1:47.38 (57.76)                                        
 14 Vargas, Lucas A           10 TRS-MR                    NT    1:52.27        
 15 McCarron, James D          9 TRS-MR                    NT    2:05.53        
                1:00.49   2:05.53 (1:05.04)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  9-10 ZQ
                37.49  9-10 JO
                42.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                   NT      34.41 ZQ     
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          37.91      37.37 JO     
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                38.45      39.19 SILV   
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                38.27      39.88 SILV   
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                38.39      40.68 SILV   
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                40.60      41.81 SILV   
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                38.95      42.03 SILV   
  8 Funaro, Aarez M            9 UN-MR                  34.36      42.55 SILV   
  9 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                47.32      47.10        
 10 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                44.59      48.42        
 11 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                47.86      49.53        
 12 Finnerty, Matthew H        9 AGMV-MR              1:01.67      50.72        
 13 Kanda, Yash                9 NYSA-MR                51.07      53.57        
 14 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR          56.62      53.90        
 15 Harvey, Aidan T            9 AGMV-MR                58.39      57.55        
 -- Bleyzer, Andrew J          9 TRS-MR                    NT         DQ        
      Swimmer totally submerged, except in first 15m following the start or the turn
 -- Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  9-10 ZQ
              1:20.99  9-10 JO
              1:37.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:20.08    1:19.80 JO     
                  39.23     1:19.80 (40.57)                                        
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:22.21    1:20.99 JO     
                  39.64     1:20.99 (41.35)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:22.60    1:22.88 SILV   
                  39.76     1:22.88 (43.12)                                        
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:25.23    1:25.55 SILV   
                  41.56     1:25.55 (43.99)                                        
  5 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:24.51    1:26.65 SILV   
                  41.62     1:26.65 (45.03)                                        
  6 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:44.37    1:44.20        
                  50.37     1:44.20 (53.83)                                        
  7 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR              1:40.48    1:45.53        
                  51.55     1:45.53 (53.98)                                        
  8 Gibson, William M         10 AGMV-MR              2:03.87    1:59.96        
                  56.49   1:59.96 (1:03.47)                                        
  9 Tirri, Dom or Dominick P   9 TRS-MR                    NT    2:01.44        
                  55.40   2:01.44 (1:06.04)                                        
 10 McCarron, James D          9 TRS-MR                    NT    2:07.69        
 11 Vargas, Lucas A           10 TRS-MR                    NT    2:17.23        
 -- Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:19.96         DQ        
                  38.31          DQ (41.03)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  9-10 ZQ
                43.49  9-10 JO
                48.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                39.40      40.29 ZQ     
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                43.46      41.48 ZQ     
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          40.92      42.50 JO     
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                46.87      44.36 SILV   
  5 Gibson, William M         10 AGMV-MR                48.25      49.03        
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                53.96      49.99        
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                54.17      53.45        
  8 Finnerty, Matthew H        9 AGMV-MR                   NT      54.74        
  9 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR                   NT      56.40        
 10 Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR               1:06.02      56.46        
 11 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                54.72      56.64        
 12 McCarron, James D          9 TRS-MR                    NT    1:08.28        
 -- Haener, Arman J            9 Barracudas-MR        1:10.62         DQ        
 -- Januario, Alex P           9 NYSA-MR                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  9-10 ZQ
              1:34.59  9-10 JO
              1:48.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:26.40    1:28.47 ZQ     
                  41.39     1:28.47 (47.08)                                        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:30.30    1:30.41 ZQ     
                  43.59     1:30.41 (46.82)                                        
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:38.86    1:39.13 SILV   
                  45.95     1:39.13 (53.18)                                        
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:43.00    1:40.60 SILV   
                  47.37     1:40.60 (53.23)                                        
  5 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:49.99    1:43.23 SILV   
                  48.12     1:43.23 (55.11)                                        
  6 Funaro, Aarez M            9 UN-MR                1:48.78    1:43.29 SILV   
                  48.73     1:43.29 (54.56)                                        
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:58.27    1:51.13        
                  52.77     1:51.13 (58.36)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              2:06.90    2:05.22        
                  58.90   2:05.22 (1:06.32)                                        
 -- Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR              2:03.89         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
                  54.16        DQ (1:05.84)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  9-10 ZQ
                35.99  9-10 JO
                43.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          35.09      35.00 JO     
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                34.98      35.86 JO     
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                35.99      36.57 SILV   
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                40.70      40.74 SILV   
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                41.08      41.73 SILV   
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.90      43.01 SILV   
  7 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                43.90      43.97        
  8 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR                55.06      46.61        
  9 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                48.26      50.25        
 10 Gibson, William M         10 AGMV-MR                57.87      51.04        
 11 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR                   NT    1:00.30        
 12 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:05.58    1:06.07        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  9-10 ZQ
              1:25.59  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:20.17    1:18.64 ZQ     
                  36.15     1:18.64 (42.49)                                        
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:23.67    1:23.56 JO     
                  37.16     1:23.56 (46.40)                                        
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:28.33    1:26.81 SILV   
                  39.78     1:26.81 (47.03)                                        
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:40.46    1:36.06 SILV   
                  43.99     1:36.06 (52.07)                                        
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                   NT    1:36.98 SILV   
                  44.11     1:36.98 (52.87)                                        
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:36.69    1:39.06        
                  44.46     1:39.06 (54.60)                                        
  7 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                   NT    1:51.53        
                  51.47   1:51.53 (1:00.06)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              2:39.68    2:28.30        
                1:07.76   2:28.30 (1:20.54)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  9-10 ZQ
              1:19.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:17.97    1:18.28 JO     
                  36.60     1:18.28 (41.68)                                        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:18.62    1:22.46 SILV   
                  38.28     1:22.46 (44.18)                                        
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:25.25    1:25.98 SILV   
                  39.85     1:25.98 (46.13)                                        
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:27.19    1:34.17        
                  40.90     1:34.17 (53.27)                                        
  5 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:33.94    1:35.07        
                  44.56     1:35.07 (50.51)                                        
  6 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR              1:39.80    1:37.87        
                  46.07     1:37.87 (51.80)                                        
  7 Gibson, William M         10 AGMV-MR              1:53.31    1:52.93        
                  52.94     1:52.93 (59.99)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:53.73    1:55.64        
                  54.63   1:55.64 (1:01.01)                                        
  9 Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR                    NT    2:05.89        
                1:05.96     2:05.89 (59.93)                                        
 10 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR        2:30.62    2:07.58        
                  57.49   2:07.58 (1:10.09)                                        
 11 Tirri, Dom or Dominick P   9 TRS-MR                    NT    2:08.73        
                  57.39   2:08.73 (1:11.34)                                        
 -- Vargas, Lucas A           10 TRS-MR                    NT         DQ        
      Arms not brought backward simultaneously under the water - fly
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:11.50        
     1)                                 2) Sequeiros, Sebastian 10        
     3) Rothman, Devin R 10             4) Farrell, Cal A 9               
                  33.18     1:06.04 (32.86)     1:41.55 (35.51)     2:11.50 (29.95)
 -- New York Sharks-MR  'B'                                NT         DQ        
      Number 4 swimmers feet lost touch with the starting platform before the preceeding team-ma
     1) Peng, Brandon W 8               2) Reidy, Declan E 8              
     3) Morris, Robert J 10             4) Hughes, JD D 9                 
                  51.74     1:39.25 (47.51)     2:21.77 (42.52)          DQ (40.14)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SSEC
                23.09  METS
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                29.12      28.61 SILV   
  2 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                29.50      29.35 SILV   
  3 Schreck, Eric E           12 TRS-MR                 32.32      30.24 SILV   
  4 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                31.54      30.65 SILV   
  5 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                31.14      30.70        
  6 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                  31.18      30.71        
  7 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                31.26      31.48        
  8 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                32.05      31.91        
  9 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                31.25      31.93        
 10 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          34.79      34.74        
 11 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                34.02      35.15        
 12 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                36.26      35.93        
 13 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                 41.58      36.58        
 14 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT      38.76        
 15 Santilli, Andrew J        11 NYSA-MR                43.88      40.51        
 16 Evans, Tyler              12 AGMV-MR                38.43      41.15        
 17 Nagel, Kaden M            11 AGMV-MR                47.11      51.88        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.69  SSEC
                50.19  METS
                59.59  ZQ
              1:01.29  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 UN-MR                1:00.50    1:01.34 SILV   
                  29.83     1:01.34 (31.51)                                        
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:03.27    1:01.58 SILV   
                  29.77     1:01.58 (31.81)                                        
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:06.49    1:03.04 SILV   
                  30.26     1:03.04 (32.78)                                        
  4 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:07.73    1:06.06 SILV   
                  32.35     1:06.06 (33.71)                                        
  5 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                1:14.44    1:07.64        
                  32.02     1:07.64 (35.62)                                        
  6 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:08.66    1:07.87        
                  32.88     1:07.87 (34.99)                                        
  7 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:07.89    1:08.03        
                  32.24     1:08.03 (35.79)                                        
  8 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:06.44    1:08.09        
                  32.67     1:08.09 (35.42)                                        
  9 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:11.82    1:13.92        
                  35.22     1:13.92 (38.70)                                        
 10 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:19.95    1:17.57        
                  37.03     1:17.57 (40.54)                                        
 11 Tat, Aidan G              11 TRS-MR               1:33.53    1:23.77        
                  39.15     1:23.77 (44.62)                                        
 12 Green, Marco G            11 AGMV-MR              1:30.50    1:25.00        
                  38.60     1:25.00 (46.40)                                        
 13 Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR              1:33.50    1:33.40        
                  44.85     1:33.40 (48.55)                                        
 14 Mazzie, Justin            11 AGMV-MR              1:40.21    1:36.69        
 -- Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:18.35         NS        
 -- Shult, Keiran A           11 AGMV-MR                   NT         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SSEC
              1:49.99  METS
              2:11.69  ZQ
              2:13.29  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:16.64    2:15.56 SILV   
                  30.74     1:05.41 (34.67)     1:41.00 (35.59)     2:15.56 (34.56)
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:22.31    2:23.60 SILV   
                  33.03     1:10.05 (37.02)     1:47.36 (37.31)     2:23.60 (36.24)
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              2:38.12    2:23.63 SILV   
                  33.16     1:10.10 (36.94)     1:48.53 (38.43)     2:23.63 (35.10)
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              2:27.58    2:24.83 SILV   
                  32.87     1:09.57 (36.70)     1:47.72 (38.15)     2:24.83 (37.11)
  5 Schreck, Eric E           12 TRS-MR                    NT    2:25.40 SILV   
                  32.29     1:09.08 (36.79)     1:47.43 (38.35)     2:25.40 (37.97)
  6 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                     NT    2:25.90 SILV   
                  32.26     1:09.71 (37.45)     1:48.88 (39.17)     2:25.90 (37.02)
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:22.34    2:25.92 SILV   
                  32.81     1:10.06 (37.25)     1:48.26 (38.20)     2:25.92 (37.66)
  8 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              2:45.00    2:29.91        
                  33.59     1:11.64 (38.05)     1:51.32 (39.68)     2:29.91 (38.59)
  9 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                   NT    2:31.87        
                  34.84     1:13.98 (39.14)     1:53.88 (39.90)     2:31.87 (37.99)
 10 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        2:42.82    2:38.19        
                  35.63     1:17.19 (41.56)     1:59.20 (42.01)     2:38.19 (38.99)
 11 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR              2:28.37    2:38.76        
                  34.80     1:15.13 (40.33)     1:58.09 (42.96)     2:38.76 (40.67)
 12 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        2:50.56    2:50.36        
 13 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                   NT    2:57.88        
                  40.75     1:26.66 (45.91)     2:13.95 (47.29)     2:57.88 (43.93)
 14 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                    NT    3:03.18        
                  41.24     1:30.33 (49.09)   3:03.18 (1:32.85)                    
 15 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                   NT    3:03.36        
                  42.59     1:28.77 (46.18)     2:15.43 (46.66)     3:03.36 (47.93)
 16 Evans, Tyler              12 AGMV-MR                   NT    3:21.48        
                  42.71     1:33.50 (50.79)     2:27.90 (54.40)     3:21.48 (53.58)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.79  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                35.39      34.20 SILV   
  2 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                34.99      34.82 SILV   
  3 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                34.67      35.16 SILV   
  4 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                36.96      37.19        
  5 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          44.25      41.13        
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                41.65      41.48        
  7 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                38.93      42.15        
  8 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          41.91      42.97        
  9 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                42.18      43.21        
 10 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT      43.68        
 11 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                44.80      43.69        
 12 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                 47.84      43.70        
 13 Evans, Tyler              12 AGMV-MR                46.28      47.18        
 14 Nagel, Kaden M            11 AGMV-MR                58.97      50.87        
 15 Santilli, Andrew J        11 NYSA-MR                   NT      52.46        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SSEC
                56.99  METS
              1:08.79  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 UN-MR                1:12.42    1:11.96 SILV   
                  35.40     1:11.96 (36.56)                                        
  2 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:13.66    1:12.15 SILV   
                  35.27     1:12.15 (36.88)                                        
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:12.87    1:12.62 SILV   
                  35.88     1:12.62 (36.74)                                        
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:18.10    1:15.12 SILV   
                  36.55     1:15.12 (38.57)                                        
  5 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.76    1:15.37 SILV   
                  36.98     1:15.37 (38.39)                                        
  6 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:17.38    1:18.76        
                  38.93     1:18.76 (39.83)                                        
  7 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                   NT    1:30.04        
                  43.67     1:30.04 (46.37)                                        
  8 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:29.34    1:30.18        
                  45.71     1:30.18 (44.47)                                        
  9 Green, Marco G            11 AGMV-MR                   NT    1:50.38        
                  52.40     1:50.38 (57.98)                                        
 10 Mazzie, Justin            11 AGMV-MR                   NT    1:57.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.99  JO
                36.99  ZQ
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                  39.53      37.63 SILV   
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                41.72      40.46        
  3 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                41.87      42.19        
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                47.43      44.05        
  5 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                47.71      44.45        
  6 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          47.00      47.71        
  7 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                46.71      47.80        
  8 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                 53.74      48.16        
  9 Shult, Keiran A           11 AGMV-MR                   NT      57.69        
 10 Mazzie, Justin            11 AGMV-MR                   NT    1:06.08        
 -- Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                41.43         DQ        
      Swimmer started before the starting signal
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SSEC
              1:04.49  METS
              1:19.59  JO
              1:19.59  ZQ
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schreck, Eric E           12 TRS-MR               1:27.48    1:22.57 SILV   
                  39.24     1:22.57 (43.33)                                        
  2 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                1:23.20    1:23.40 SILV   
                  38.59     1:23.40 (44.81)                                        
  3 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:29.90    1:28.30        
                  40.96     1:28.30 (47.34)                                        
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:28.57    1:29.10        
                  42.42     1:29.10 (46.68)                                        
  5 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:34.16    1:36.34        
                  44.92     1:36.34 (51.42)                                        
  6 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:46.15    1:38.11        
                  46.08     1:38.11 (52.03)                                        
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:36.99    1:39.06        
                  46.35     1:39.06 (52.71)                                        
  8 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:43.88    1:43.16        
                  48.67     1:43.16 (54.49)                                        
  9 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:44.32    1:46.05        
                  49.79     1:46.05 (56.26)                                        
 10 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT    1:46.14        
                  48.31     1:46.14 (57.83)                                        
 -- Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        1:43.70         DQ        
      Head did not break surface during each stroke cycle (except first cycle following the star
                  48.45          DQ (54.91)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 UN-MR                  32.87      33.11 SILV   
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                34.80      33.53 SILV   
  3 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                34.16      35.25        
  4 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                35.94      35.73        
  5 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                36.38      36.01        
  6 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                39.07      37.91        
  7 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                41.22      40.48        
  7 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          40.64      40.48        
  9 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                44.91      41.81        
 -- Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR                59.61         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.79  SSEC
                55.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:11.99  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:14.59    1:16.96 SILV   
                  35.48     1:16.96 (41.48)                                        
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:23.20    1:19.15        
                1:19.42         1:19.15 ( )                                        
  3 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.94    1:19.42        
                  37.74     1:19.42 (41.68)                                        
  4 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        1:36.08    1:31.32        
                  42.70     1:31.32 (48.62)                                        
  5 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT    1:36.99        
                  42.42     1:36.99 (54.57)                                        
  6 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                   NT    1:38.29        
                  46.01     1:38.29 (52.28)                                        
  7 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:50.73    1:48.63        
                  47.49   1:48.63 (1:01.14)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                1:28.65    1:17.16 SILV   
                  36.57     1:17.16 (40.59)                                        
  2 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:17.48    1:17.29        
                  35.74     1:17.29 (41.55)                                        
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:29.92    1:17.44        
                  36.27     1:17.44 (41.17)                                        
  4 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:18.37    1:18.64        
                  36.24     1:18.64 (42.40)                                        
  5 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:22.17    1:21.15        
                  36.44     1:21.15 (44.71)                                        
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:22.67    1:23.45        
                  40.32     1:23.45 (43.13)                                        
  7 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:28.55    1:25.57        
                  40.46     1:25.57 (45.11)                                        
  8 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:28.29    1:31.65        
                  42.79     1:31.65 (48.86)                                        
  9 Tat, Aidan G              11 TRS-MR               1:48.52    1:37.64        
                  47.99     1:37.64 (49.65)                                        
 10 Shult, Keiran A           11 AGMV-MR                   NT    1:48.71        
                  49.37     1:48.71 (59.34)                                        
 11 Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR                   NT    1:54.92        
                  58.10     1:54.92 (56.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    1:55.81        
     1) Kucera, Miki E 12               2) Briceno, Tyler L 12            
                  28.74       58.18 (29.44)     1:28.58 (30.40)     1:55.81 (27.23)
  2 New York Sharks-MR  'B'                                NT    2:04.01        
     1) Rothman, Zachary W 12           2) Luong, Kyle Y 11               
     3) Velasquez, Vicente O 12         4) Bruno, Nick J 11               
                  31.70     1:02.74 (31.04)     1:33.19 (30.45)     2:04.01 (30.82)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SSEC
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                26.39      26.21 SILV   
  2 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          26.03      26.37 SILV   
  3 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR                 28.54      26.58 SILV   
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          26.34      26.82        
  5 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR                27.74      26.85        
  6 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                 30.25      26.91        
  7 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR                26.98      27.14        
  8 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR                27.52      27.79        
  9 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR                29.14      28.90        
 10 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR                29.50      28.92        
 11 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR                30.43      30.79        
 12 Gruber, Eddie T           14 AGMV-MR                   NT      32.17        
 13 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR                31.25      32.48        
 14 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR                32.80      33.24        
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR                 43.46         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.69  SSEC
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                55.20      55.65 SILV   
                  27.09       55.65 (28.56)                                        
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                54.93      57.09 SILV   
                  27.28       57.09 (29.81)                                        
  3 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          59.03      57.85 SILV   
                  27.88       57.85 (29.97)                                        
  4 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:00.06      58.48 SILV   
                  27.63       58.48 (30.85)                                        
  5 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT      58.52 SILV   
                  27.93       58.52 (30.59)                                        
  6 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          57.50      59.42 SILV   
                  27.98       59.42 (31.44)                                        
  7 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                58.95      59.61        
                  28.01       59.61 (31.60)                                        
  8 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:03.56      59.64        
                  28.00       59.64 (31.64)                                        
  9 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              1:00.57    1:00.08        
                  29.07     1:00.08 (31.01)                                        
 10 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:04.83    1:02.34        
                  29.64     1:02.34 (32.70)                                        
 11 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              1:00.34    1:02.73        
                  29.28     1:02.73 (33.45)                                        
 12 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR              1:05.94    1:03.38        
                  30.72     1:03.38 (32.66)                                        
 13 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:05.52    1:04.57        
                  30.29     1:04.57 (34.28)                                        
 14 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:11.99    1:07.49        
                  31.30     1:07.49 (36.19)                                        
 15 Bednarick, Farrell J      13 AGMV-MR              2:10.64    1:48.10        
                  50.33     1:48.10 (57.77)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SSEC
              1:49.99  METS
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT    2:06.80 SILV   
                  29.00     1:01.66 (32.66)     1:35.19 (33.53)     2:06.80 (31.61)
  1 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:10.57    2:06.80 SILV   
                  28.93     1:01.88 (32.95)     1:34.92 (33.04)     2:06.80 (31.88)
  3 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:11.50 SILV   
                  28.93     1:02.51 (33.58)     1:37.29 (34.78)     2:11.50 (34.21)
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:13.57    2:12.13 SILV   
                  29.62     1:03.24 (33.62)     1:39.01 (35.77)     2:12.13 (33.12)
  5 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               2:21.58    2:13.41 SILV   
                  28.99     1:02.60 (33.61)     1:38.35 (35.75)     2:13.41 (35.06)
  6 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:32.51    2:13.91 SILV   
                  28.84     1:03.48 (34.64)     1:39.90 (36.42)     2:13.91 (34.01)
  7 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              2:25.79    2:22.09        
                  31.86     1:07.92 (36.06)     1:45.14 (37.22)     2:22.09 (36.95)
  8 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              2:36.43    2:28.71        
                  33.29     1:11.48 (38.19)     1:51.78 (40.30)     2:28.71 (36.93)
  9 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              2:28.42    2:30.35        
                  32.38     1:10.46 (38.08)     1:50.31 (39.85)     2:30.35 (40.04)
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SSEC
                56.99  METS
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT    1:05.03 SILV   
                  31.78     1:05.03 (33.25)                                        
  2 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:04.00    1:05.92 SILV   
                  32.67     1:05.92 (33.25)                                        
  3 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:08.62    1:06.89 SILV   
                  32.86     1:06.89 (34.03)                                        
  4 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              1:07.45    1:06.91 SILV   
                  32.54     1:06.91 (34.37)                                        
  5 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:04.72    1:09.48        
                  33.12     1:09.48 (36.36)                                        
  6 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:12.36    1:12.72        
                  35.54     1:12.72 (37.18)                                        
  7 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:19.00    1:14.62        
                  36.63     1:14.62 (37.99)                                        
  8 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:30.25    1:35.18        
                  44.57     1:35.18 (50.61)                                        
  9 Bednarick, Farrell J      13 AGMV-MR                   NT    2:24.27        
                1:08.99   2:24.27 (1:15.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SSEC
              2:03.99  METS
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:28.72    2:26.06 SILV   
                  33.10     1:10.25 (37.15)     1:48.72 (38.47)     2:26.06 (37.34)
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.20    2:28.16        
                  32.56     1:10.11 (37.55)     1:50.66 (40.55)     2:28.16 (37.50)
  3 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:32.19    2:28.69        
                  35.62     1:13.17 (37.55)     1:51.73 (38.56)     2:28.69 (36.96)
  4 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:40.84    2:38.73        
                  37.01     1:17.06 (40.05)     1:58.53 (41.47)     2:38.73 (40.20)
  5 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR                   NT    2:50.00        
                2:49.96      2:50.00 (0.04)                                        
  6 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              3:00.52    2:50.41        
                  39.84     1:23.43 (43.59)     2:07.19 (43.76)     2:50.41 (43.22)
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:42.74    2:53.36        
                  40.52     1:24.16 (43.64)     2:09.19 (45.03)     2:53.36 (44.17)
  8 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              2:49.21    2:55.04        
                  41.46                             2:10.39 ( )     2:55.04 (44.65)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SSEC
              1:04.49  METS
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:12.98    1:13.19 SILV   
                  33.71     1:13.19 (39.48)                                        
  2 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:16.64    1:16.79        
                  36.87     1:16.79 (39.92)                                        
  3 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              1:20.12    1:17.11        
                  36.51     1:17.11 (40.60)                                        
  4 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:15.64    1:17.87        
                  36.77     1:17.87 (41.10)                                        
  5 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              1:21.25    1:22.21        
                  38.43     1:22.21 (43.78)                                        
  6 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:26.50    1:22.58        
                  38.27     1:22.58 (44.31)                                        
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:22.73    1:22.75        
                  39.27     1:22.75 (43.48)                                        
  8 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              1:23.15    1:23.48        
                  39.40     1:23.48 (44.08)                                        
  9 Gruber, Eddie T           14 AGMV-MR                   NT    1:26.31        
                  41.82     1:26.31 (44.49)                                        
 10 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR              1:25.02    1:26.44        
                  40.34     1:26.44 (46.10)                                        
 11 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:24.56    1:26.83        
                  40.66     1:26.83 (46.17)                                        
 12 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:24.03    1:30.41        
                  41.10     1:30.41 (49.31)                                        
 13 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:31.58    1:30.83        
                  42.62     1:30.83 (48.21)                                        
 14 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:32.77    1:34.37        
                  43.96     1:34.37 (50.41)                                        
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR               2:10.14         NS        
 -- Coogan, Dave A            13 TRS-MR               1:35.01         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SSEC
              2:22.99  METS
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:50.50    2:45.58 SILV   
                  36.76     1:18.59 (41.83)     2:02.42 (43.83)     2:45.58 (43.16)
  2 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:45.30    2:54.15        
                  37.04     1:21.66 (44.62)     2:07.68 (46.02)     2:54.15 (46.47)
  3 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              3:00.36    2:57.18        
                  39.67     1:26.39 (46.72)     2:11.72 (45.33)     2:57.18 (45.46)
  4 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              3:06.94    2:59.26        
                  41.06     1:26.52 (45.46)     2:13.55 (47.03)     2:59.26 (45.71)
  5 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        3:04.46    3:01.12        
                  39.79     1:25.11 (45.32)     2:12.82 (47.71)     3:01.12 (48.30)
  6 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              3:24.84    3:05.61        
                  41.20     1:28.20 (47.00)     2:16.84 (48.64)     3:05.61 (48.77)
  7 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR                   NT    3:27.38        
                  43.68     1:36.53 (52.85)     2:33.25 (56.72)     3:27.38 (54.13)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.79  SSEC
                55.19  METS
              1:00.99  JO
              1:00.99  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:06.65    1:02.83 SILV   
                  29.63     1:02.83 (33.20)                                        
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:01.18    1:03.41 SILV   
                  28.17     1:03.41 (35.24)                                        
  3 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:03.10    1:06.19 SILV   
                  30.13     1:06.19 (36.06)                                        
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:20.62    1:06.47 SILV   
                  30.83     1:06.47 (35.64)                                        
  5 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:08.99    1:09.71        
                  31.11     1:09.71 (38.60)                                        
  6 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:18.56    1:13.25        
                  33.95     1:13.25 (39.30)                                        
  7 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:16.32    1:14.13        
                  33.10     1:14.13 (41.03)                                        
  8 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:29.35    1:23.17        
                  36.67     1:23.17 (46.50)                                        
  9 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:30.97    1:24.89        
                  36.78     1:24.89 (48.11)                                        
 10 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:40.26    1:37.05        
                  40.91     1:37.05 (56.14)                                        
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SSEC
              2:05.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:28.29    2:20.00 SILV   
                  30.36     1:05.64 (35.28)     1:42.79 (37.15)     2:20.00 (37.21)
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:24.61    2:27.77 SILV   
                  29.45     1:05.16 (35.71)     1:44.92 (39.76)     2:27.77 (42.85)
  3 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:54.93    2:48.84        
                  34.43     1:16.53 (42.10)     2:03.45 (46.92)     2:48.84 (45.39)
  4 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:45.99    2:53.66        
                  35.47     1:20.03 (44.56)     2:07.06 (47.03)     2:53.66 (46.60)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SSEC
              2:03.99  METS
              2:13.69  JO
              2:13.69  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.86    2:22.44 SILV   
                  28.92     1:04.62 (35.70)     1:48.45 (43.83)     2:22.44 (33.99)
  2 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:26.05    2:23.94 SILV   
                  31.53     1:07.04 (35.51)     1:50.44 (43.40)     2:23.94 (33.50)
  3 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT    2:24.51 SILV   
                  31.12     1:06.83 (35.71)     1:51.50 (44.67)     2:24.51 (33.01)
  4 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:20.66    2:25.89 SILV   
                  29.57     1:07.57 (38.00)     1:50.70 (43.13)     2:25.89 (35.19)
  5 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:22.80    2:29.77 SILV   
                  30.72     1:08.82 (38.10)     1:54.67 (45.85)     2:29.77 (35.10)
  6 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              2:33.34    2:31.24        
                  34.78     1:12.54 (37.76)     1:56.53 (43.99)     2:31.24 (34.71)
  7 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:38.99    2:33.17        
                  33.34     1:13.93 (40.59)     1:56.49 (42.56)     2:33.17 (36.68)
  8 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               2:45.65    2:34.76        
                  35.35     1:13.61 (38.26)     2:00.86 (47.25)     2:34.76 (33.90)
  9 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:33.76    2:38.64        
                  35.67     1:16.31 (40.64)     2:02.92 (46.61)     2:38.64 (35.72)
 10 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:37.37    2:39.20        
                  35.54     1:14.61 (39.07)     2:04.04 (49.43)     2:39.20 (35.16)
 11 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              3:30.59    2:50.23        
                  41.46     1:24.35 (42.89)     2:15.10 (50.75)     2:50.23 (35.13)
 12 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR                   NT    2:50.39        
                  37.66     1:24.79 (47.13)     2:15.11 (50.32)     2:50.39 (35.28)
 -- Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:32.07         DQ        
                  32.44     1:15.93 (43.49)     2:05.93 (50.00)          DQ (33.35)
 -- Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:21.66         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    4:19.47        
     1) Haggerty, Ethan W 14            2) Abramson, Jesse A 13           
     3) Slowik, Ethan J 13              4) Lacina, Jason P 13             
                  28.61       59.83 (59.83)     1:29.98 (30.15)   2:02.93 (1:03.10)
      3:08.40 (1:05.47)   3:41.84 (1:38.91)     4:19.47 (37.63)     4:19.47 (37.63)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    4:26.81        
     1) Sequeiros, Noah 14              2) Isik, Okan E 13                
     3) Leung, Andrew J 13              4) Mattone, Vincent 14            
                  31.48   1:06.85 (1:06.85)     1:42.32 (35.47)   2:22.43 (1:15.58)
        2:52.05 (29.62)   3:26.46 (1:04.03)     3:55.24 (28.78)   4:26.81 (1:00.35)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    5:07.78        
     1) Haggerty, Ethan W 14            2) Abramson, Jesse A 13           
     3) Slowik, Ethan J 13              4) Lacina, Jason P 13             
                  32.91   1:09.89 (1:09.89)     1:47.79 (37.90)   2:31.28 (1:21.39)
        3:08.99 (37.71)   3:55.99 (1:24.71)     4:28.38 (32.39)   5:07.78 (1:11.79)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SSEC
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                24.79  CHAL
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          15 TRS-MR                 23.52      23.23 ZQ     
  2 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                23.22      23.38 ZQ     
  3 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                24.04      23.87 CHAL   
  4 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR                25.32      24.23 CHAL   
  5 Pietraszka, Ryan R        17 AGMV-MR                24.63      24.31 CHAL   
  6 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                23.40      24.68 CHAL   
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                25.08      24.83 SILV   
  8 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR                24.31      25.09 SILV   
  9 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR                25.13      25.25        
 10 Danaher, William T        15 AGMV-MR                26.91      26.22        
 11 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR                 24.98      26.53        
 12 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR          26.49      27.40        
 13 Baez, Frank A             16 TRS-MR                 27.08      27.76        
 14 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT      30.94        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.69  SSEC
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                53.49  CHAL
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          15 TRS-MR                 51.32      49.33 METS   
                  24.21       49.33 (25.12)                                        
  2 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                   NT      50.73 ZQ     
                  24.50       50.73 (26.23)                                        
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                51.99      51.56 CHAL   
                  24.93       51.56 (26.63)                                        
  4 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                52.30      52.00 CHAL   
                  24.87       52.00 (27.13)                                        
  5 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                49.81      52.57 CHAL   
                  25.51       52.57 (27.06)                                        
  6 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR                53.89      53.00 CHAL   
                  25.58       53.00 (27.42)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                52.92      53.17 CHAL   
                  26.21       53.17 (26.96)                                        
  8 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                56.90      54.00 SILV   
                  25.94       54.00 (28.06)                                        
  9 Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR                55.52      54.80        
                  26.00       54.80 (28.80)                                        
 10 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR                53.26      54.85        
                  26.21       54.85 (28.64)                                        
 11 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR                59.81      56.95        
                  27.26       56.95 (29.69)                                        
 12 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR                 55.54      57.51        
                  27.19       57.51 (30.32)                                        
 13 Arnold, Orion H           16 NYSA-MR                59.48      58.60        
                  28.24       58.60 (30.36)                                        
 14 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR          58.76    1:00.25        
                  27.94     1:00.25 (32.31)                                        
 15 Baez, Frank A             16 TRS-MR                 58.72    1:01.36        
                  29.12     1:01.36 (32.24)                                        
 16 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT    1:08.10        
                  33.24     1:08.10 (34.86)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SSEC
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              1:57.99  CHAL
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          15 TRS-MR               1:48.50    1:48.12 METS   
                  24.80       51.62 (26.82)     1:19.79 (28.17)     1:48.12 (28.33)
  2 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR              1:59.11    1:52.98 ZQ     
                  24.94       52.80 (27.86)     1:22.74 (29.94)     1:52.98 (30.24)
  3 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              1:52.13    1:53.09 ZQ     
                  25.71       54.48 (28.77)     1:24.58 (30.10)     1:53.09 (28.51)
  4 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:59.52    1:56.05 SILV   
                  27.01       56.69 (29.68)     1:26.69 (30.00)     1:56.05 (29.36)
  5 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              2:00.03    1:57.58 SILV   
                  26.35       56.06 (29.71)     1:27.21 (31.15)     1:57.58 (30.37)
  6 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                   NT    1:58.84        
                  26.89       57.30 (30.41)     1:28.94 (31.64)     1:58.84 (29.90)
  7 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              2:00.11    1:59.36        
                  27.05       57.12 (30.07)     1:28.14 (31.02)     1:59.36 (31.22)
  8 Colfax, Owen R            15 AGMV-MR              2:07.66    2:00.15        
                  27.85       58.65 (30.80)     1:30.06 (31.41)     2:00.15 (30.09)
  9 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:04.69    2:04.84        
                  27.80       59.91 (32.11)     1:33.32 (33.41)     2:04.84 (31.52)
 10 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:57.16    2:05.41        
                  28.12       59.72 (31.60)     1:32.70 (32.98)     2:05.41 (32.71)
 11 Danaher, William T        15 AGMV-MR              2:07.51    2:05.52        
                  28.11     1:00.21 (32.10)     1:33.42 (33.21)     2:05.52 (32.10)
 12 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:10.78    2:11.77        
                  29.35     1:03.56 (34.21)     1:38.49 (34.93)     2:11.77 (33.28)
 13 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT    2:38.11        
                  36.80     1:17.98 (41.18)     2:00.50 (42.52)     2:38.11 (37.61)
 -- Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              2:03.21         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SSEC
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:01.59  CHAL
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                56.11      56.88 METS   
                  27.32       56.88 (29.56)                                        
  2 Engel, Timothy E          15 TRS-MR               1:06.51      58.44 ZQ     
                  28.54       58.44 (29.90)                                        
  3 Choi, Andrew              17 NYSA-MR              1:02.21      58.61 ZQ     
                  28.55       58.61 (30.06)                                        
  4 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                59.21      58.81 ZQ     
                  28.64       58.81 (30.17)                                        
  5 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              1:03.62    1:02.47 SILV   
                  29.93     1:02.47 (32.54)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR              1:01.61    1:02.54 SILV   
                  30.18     1:02.54 (32.36)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:07.15    1:02.95 SILV   
                  31.45     1:02.95 (31.50)                                        
  8 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              1:08.62    1:04.27        
                  31.36     1:04.27 (32.91)                                        
  9 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                   NT    1:04.60        
                  30.94     1:04.60 (33.66)                                        
 10 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:06.78    1:06.84        
                  32.03     1:06.84 (34.81)                                        
 11 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              1:08.71    1:07.39        
                  32.29     1:07.39 (35.10)                                        
 12 Baez, Frank A             16 TRS-MR               1:08.05    1:09.38        
                  33.79     1:09.38 (35.59)                                        
 13 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:14.82    1:11.09        
                  34.20     1:11.09 (36.89)                                        
 14 Arnold, Orion H           16 NYSA-MR              1:13.76    1:15.38        
                  36.54     1:15.38 (38.84)                                        
 15 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT    1:39.03        
 -- Colfax, Owen R            15 AGMV-MR              1:01.63         DQ        
                  29.60          DQ (30.78)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SSEC
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:13.99  CHAL
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:08.62    2:09.48 ZQ     
                  30.34     1:03.18 (32.84)     1:36.64 (33.46)     2:09.48 (32.84)
  2 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:18.40    2:21.95        
                  32.55     1:08.83 (36.28)     1:46.00 (37.17)     2:21.95 (35.95)
  3 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        3:09.15    2:34.68        
                  35.74     1:15.46 (39.72)     1:56.01 (40.55)     2:34.68 (38.67)
 -- Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:19.80         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SSEC
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:09.99  CHAL
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:03.44    1:02.31 METS   
                  29.15     1:02.31 (33.16)                                        
  2 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                58.91    1:02.81 METS   
                  29.70     1:02.81 (33.11)                                        
  3 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              1:06.98    1:07.55 CHAL   
                  31.49     1:07.55 (36.06)                                        
  4 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              1:09.51    1:11.24        
                  33.91     1:11.24 (37.33)                                        
  5 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              1:17.64    1:11.29        
                  33.37     1:11.29 (37.92)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR              1:15.00    1:13.22        
                  34.53     1:13.22 (38.69)                                        
  7 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:13.22    1:13.88        
                  34.36     1:13.88 (39.52)                                        
  8 Danaher, William T        15 AGMV-MR              1:15.74    1:15.27        
                  34.32     1:15.27 (40.95)                                        
  9 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:14.24    1:19.62        
                  37.58     1:19.62 (42.04)                                        
 10 Baez, Frank A             16 TRS-MR               1:21.14    1:23.95        
                  39.61     1:23.95 (44.34)                                        
 -- Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              1:07.33         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SSEC
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:31.99  CHAL
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:24.90    2:27.17 ZQ     
                  32.66     1:10.45 (37.79)     1:49.33 (38.88)     2:27.17 (37.84)
  2 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              2:25.26    2:27.19 ZQ     
                  32.81     1:10.60 (37.79)     1:49.63 (39.03)     2:27.19 (37.56)
  3 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:32.81    2:32.13 SILV   
                  32.97     1:11.37 (38.40)     1:52.38 (41.01)     2:32.13 (39.75)
  4 Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              2:26.03    2:39.92        
                  34.98     1:16.50 (41.52)     1:58.97 (42.47)     2:39.92 (40.95)
  5 Arnold, Orion H           16 NYSA-MR              2:34.92    2:40.04        
                  35.59     1:15.38 (39.79)     1:57.42 (42.04)     2:40.04 (42.62)
  6 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:52.12    2:40.52        
                  35.18     1:16.48 (41.30)     1:59.20 (42.72)     2:40.52 (41.32)
  7 Danaher, William T        15 AGMV-MR              3:59.35    2:45.22        
                  35.52     1:17.39 (41.87)     2:01.56 (44.17)     2:45.22 (43.66)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.79  SSEC
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                59.99  CHAL
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                54.98      54.63 METS   
                  25.65       54.63 (28.98)                                        
  2 Engel, Timothy E          15 TRS-MR                 57.93      55.73 ZQ     
                  26.29       55.73 (29.44)                                        
  3 Pietraszka, Ryan R        17 AGMV-MR              1:05.89      58.52 CHAL   
                  27.10       58.52 (31.42)                                        
  4 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                57.57      58.60 CHAL   
                  27.42       58.60 (31.18)                                        
  5 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                58.11      59.12 CHAL   
                  27.74       59.12 (31.38)                                        
  6 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                53.35      59.91 CHAL   
                  26.95       59.91 (32.96)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:03.21    1:00.76 SILV   
                  29.39     1:00.76 (31.37)                                        
  8 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              1:01.91    1:02.18 SILV   
                  28.65     1:02.18 (33.53)                                        
  9 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:00.96    1:02.24 SILV   
                  27.94     1:02.24 (34.30)                                        
 10 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              1:06.91    1:03.03        
                  28.36     1:03.03 (34.67)                                        
 11 Baez, Frank A             16 TRS-MR               1:02.81    1:07.59        
                  30.92     1:07.59 (36.67)                                        
 12 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:08.92    1:09.09        
                  30.93     1:09.09 (38.16)                                        
 -- Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              1:02.30         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SSEC
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:19.99  CHAL
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baez, Frank A             16 TRS-MR               2:18.25    2:32.36        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SSEC
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:14.99  CHAL
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:04.25    2:04.59 ZQ     
                  27.41       59.13 (31.72)     1:35.23 (36.10)     2:04.59 (29.36)
  2 Engel, Timothy E          15 TRS-MR               2:09.31    2:05.72 ZQ     
                  27.31       59.70 (32.39)     1:38.24 (38.54)     2:05.72 (27.48)
  3 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                   NT    2:06.90 ZQ     
                  26.89     1:01.60 (34.71)     1:39.32 (37.72)     2:06.90 (27.58)
  4 Choi, Andrew              17 NYSA-MR              2:01.45    2:07.57 ZQ     
                  27.97     1:00.20 (32.23)     1:36.86 (36.66)     2:07.57 (30.71)
  5 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:16.21    2:14.16 CHAL   
                  26.76     1:02.70 (35.94)     1:42.47 (39.77)     2:14.16 (31.69)
  6 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR                   NT    2:16.02 SILV   
                  28.68     1:04.96 (36.28)     1:45.34 (40.38)     2:16.02 (30.68)
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              2:20.83    2:17.80 SILV   
                  29.09     1:04.91 (35.82)     1:47.13 (42.22)     2:17.80 (30.67)
  8 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR              2:13.68    2:17.83 SILV   
                  30.23     1:04.88 (34.65)     1:46.79 (41.91)     2:17.83 (31.04)
  9 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              2:15.12    2:17.85 SILV   
                  29.14     1:05.55 (36.41)     1:45.98 (40.43)     2:17.85 (31.87)
 10 Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              2:09.79    2:20.57 SILV   
                  29.54     1:03.82 (34.28)     1:47.31 (43.49)     2:20.57 (33.26)
 11 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               2:13.21    2:23.79 SILV   
                  30.21     1:05.64 (35.43)     1:51.36 (45.72)     2:23.79 (32.43)
 12 Danaher, William T        15 AGMV-MR              2:26.61    2:25.59 SILV   
                  30.31     1:09.06 (38.75)     1:51.43 (42.37)     2:25.59 (34.16)
 13 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:24.44    2:28.13        
                  30.45     1:10.09 (39.64)     1:52.72 (42.63)     2:28.13 (35.41)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    3:42.80        
     1) Colfax, Owen R 15               2) Santiago, Lucas A 15           
     3) Pietraszka, Ryan R 17           4) Bellettiere, Jack T 15         
                  25.82       54.05 (54.05)     1:20.22 (26.17)     1:50.90 (56.85)
        2:17.75 (26.85)     2:47.59 (56.69)     3:14.22 (26.63)     3:42.80 (55.21)
  2 Team Rockland-MR  'A'                             3:40.29    4:06.03        
     1) Adjedj, Michael 16              2) Baez, Frank A 16               
     3) Tiso, Alexander R 16            4) Engel, Timothy E 15            
                  25.10       51.96 (51.96)     1:25.95 (33.99)   2:05.24 (1:13.28)
        2:34.69 (29.45)   3:07.88 (1:02.64)     3:35.12 (27.24)     4:06.03 (58.15)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'B'                                NT    3:53.98        
     1) Tycott, Matthew L 17            2) Jackson, Dan W 16              
     3) Bruno, Anthony J 16             4) Baranowski, Damian 16          
                  28.61       58.98 (58.98)     1:30.13 (31.15)   2:07.16 (1:08.18)
        2:32.01 (24.85)     3:01.87 (54.71)     3:26.44 (24.57)     3:53.98 (52.11)
  2 New York Sharks-MR  'A'                                NT    3:54.83        
     1) Choi, Andrew 17                 2) Stevens, Luke J 16             
     3) Douthit, Shane M 15             4) Koyfman, Sam D 15              
                  29.34   1:00.55 (1:00.55)     1:29.07 (28.52)   2:03.02 (1:02.47)
        2:30.39 (27.37)     3:03.00 (59.98)     3:27.54 (24.54)     3:54.83 (51.83)
  3 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    4:09.52        
     1) Colfax, Owen R 15               2) Santiago, Lucas A 15           
     3) Danaher, William T 15           4) Bellettiere, Jack T 15         
                  29.53   1:01.73 (1:01.73)     1:30.83 (29.10)   2:07.22 (1:05.49)
        2:37.27 (30.05)   3:12.29 (1:05.07)     3:39.37 (27.08)     4:09.52 (57.23)