Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/15/2018 10:22 AM
     2018 MR RFAC Elizabeth Miller Invitational - 10/12/2018 to 10/14/2018     
                              Sanction #: 181008                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR                 41.44      41.73  
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                43.50      42.28  
  3 Chen, Vivien               8 RA-MR                1:25.00      43.17  
  4 Tom, Kaitlyn               8 LBA-MR                 43.15      44.13  
  5 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT      45.55  
  6 He, Hannah                 8 RFAC-MR                51.92      46.57  
  7 Kurth, Katie               8 RA-MR                1:00.00      47.39  
  8 Koss, Cassel               8 LBA-MR                 52.29      47.46  
  9 Moriarty, Finella          8 LBA-MR                 42.71      48.03  
 10 Moriarty, Machara          8 LBA-MR                 48.46      49.19  
 11 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                48.82      49.80  
 12 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:00.75      50.28  
 13 Green, Daphne              6 RA-MR                  57.14      51.00  
 14 Sethna, Ava                8 MWDA-MR                54.61      52.21  
 15 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 45.33      53.56  
 16 Muety, Keira               6 LBA-MR                    NT      54.65  
 17 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:03.17      55.10  
 18 Majumdar, Lia              8 HVD-MR               1:14.13      57.83  
 19 Gertner, Mikaela           8 HVD-MR               1:08.13      57.86  
 20 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT    1:00.99  
 21 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT    1:04.15  
 22 Ferencz, Ell               8 SSL-MR               1:02.17    1:05.93  
 23 Madrigal, Lily             8 RA-MR                1:25.00    1:08.12  
 24 Amrod, Serena              7 NDAC-MR              1:00.11    1:25.87  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:44.48    1:34.57  
                  43.42     1:34.57 (51.15)                                        
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR              1:39.55    1:36.44  
                  43.83     1:36.44 (52.61)                                        
  3 Moriarty, Finella          8 LBA-MR               2:00.83    1:41.58  
                  47.09     1:41.58 (54.49)                                        
  4 He, Hannah                 8 RFAC-MR              2:01.67    1:43.44  
                  47.90     1:43.44 (55.54)                                        
  5 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:59.60    1:43.65  
                  48.34     1:43.65 (55.31)                                        
  6 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT    1:44.01  
                  46.55     1:44.01 (57.46)                                        
  7 Green, Daphne              6 RA-MR                2:07.32    1:47.32  
                  48.65     1:47.32 (58.67)                                        
  8 Kurth, Katie               8 RA-MR                2:45.00    1:47.93  
                  50.19     1:47.93 (57.74)                                        
  9 Coyle, Caity               8 MWDA-MR              2:07.40    1:49.28  
                  53.33     1:49.28 (55.95)                                        
 10 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:45.90    1:52.20  
                  54.39     1:52.20 (57.81)                                        
 11 Sethna, Ava                8 MWDA-MR                   NT    1:54.29  
                  52.33   1:54.29 (1:01.96)                                        
 12 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              2:41.20    1:57.86  
                  55.37   1:57.86 (1:02.49)                                        
 13 Dwek, Sally                8 SSL-MR               2:40.86    1:58.23  
                  52.00   1:58.23 (1:06.23)                                        
 14 Mulqueen, Aylee            8 MWDA-MR              2:05.99    2:10.65  
                1:01.84   2:10.65 (1:08.81)                                        
 15 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT    2:16.65  
                1:03.58   2:16.65 (1:13.07)                                        
 16 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT    2:19.78  
                1:08.99   2:19.78 (1:10.79)                                        
 17 Kermani, Chloe             8 HVD-MR               2:10.33    2:22.68  
                1:06.30   2:22.68 (1:16.38)                                        
 18 Madrigal, Lily             8 RA-MR                2:35.00    2:24.61  
                1:05.46   2:24.61 (1:19.15)                                        
 -- Ferencz, Ell               8 SSL-MR               2:15.17         NS  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR                 45.13      44.79  
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                46.90      47.52  
  3 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT      52.44  
  4 Moriarty, Machara          8 LBA-MR                 56.92      53.49  
  5 Green, Daphne              6 RA-MR                  58.56      53.79  
  6 Coyle, Caity               8 MWDA-MR              1:02.26      54.06  
  7 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                54.30      55.46  
  8 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:04.06      55.70  
  9 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:02.97      57.70  
 10 Moriarty, Finella          8 LBA-MR                 53.06      58.49  
 11 Sethna, Ava                8 MWDA-MR                59.72    1:00.44  
 12 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:14.50    1:02.02  
 13 Mulqueen, Aylee            8 MWDA-MR              1:01.99    1:03.21  
 14 Ferencz, Ell               8 SSL-MR               1:07.17    1:04.09  
 15 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT    1:07.93  
 16 Kermani, Chloe             8 HVD-MR               1:05.65    1:10.22  
 17 Madrigal, Lily             8 RA-MR                1:25.00    1:10.23  
 18 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT    1:10.29  
 -- Kurth, Katie               8 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:08.39      50.69  
  2 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:00.79      53.24  
  3 Moriarty, Finella          8 LBA-MR                 58.39      59.51  
  4 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:02.62      59.69  
  5 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                59.92    1:03.91  
  6 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT    1:04.73  
  7 Koss, Cassel               8 LBA-MR               1:11.99    1:05.05  
  8 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:33.01    1:06.00  
  9 Ferencz, Ell               8 SSL-MR               1:25.17    1:06.39  
 10 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:23.42    1:07.61  
 11 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:12.29    1:14.39  
 -- Kurth, Katie               8 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 59.33         DQ  
      Double pull / kicks
 -- Majumdar, Lia              8 HVD-MR               1:30.33         DQ  
      Butterfly kick
 -- Chen, Vivien               8 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Madrigal, Lily             8 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Green, Daphne              6 RA-MR                1:15.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 -- Sethna, Ava                8 MWDA-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Tom, Kaitlyn               8 LBA-MR                 52.83         DQ  
      Alternating Kick
 -- Amrod, Serena              7 NDAC-MR              1:20.11         DQ  
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:02.55      51.33  
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                54.92      56.13  
  3 Green, Daphne              6 RA-MR                1:25.00      56.44  
  4 Tom, Kaitlyn               8 LBA-MR                    NT      56.77  
  5 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:28.12    1:00.53  
  6 Koss, Cassel               8 LBA-MR               1:08.61    1:01.13  
  7 Moriarty, Finella          8 LBA-MR               1:09.69    1:03.82  
  8 He, Hannah                 8 RFAC-MR                   NT    1:06.40  
  9 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:26.17    1:07.61  
 10 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:55.11    1:35.36  
 -- Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Chen, Vivien               8 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Amrod, Serena              7 NDAC-MR              1:20.11         NS  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:43.63    1:38.89  
                  46.11     1:38.89 (52.78)                                        
  2 Moriarty, Finella          8 LBA-MR               1:55.91    1:54.38  
                  57.57     1:54.38 (56.81)                                        
  3 Kregel, Marina             8 NDAC-MR              1:47.42    1:55.55  
                  53.25   1:55.55 (1:02.30)                                        
  4 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:57.39    1:57.40  
                  56.32   1:57.40 (1:01.08)                                        
  5 He, Hannah                 8 RFAC-MR                   NT    1:57.42  
                  59.89     1:57.42 (57.53)                                        
  6 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT    1:59.98  
                  53.52   1:59.98 (1:06.46)                                        
  7 Green, Daphne              6 RA-MR                2:20.00    2:00.40  
                  54.84   2:00.40 (1:05.56)                                        
  8 Kurth, Katie               8 RA-MR                2:15.00    2:03.68  
                  59.40   2:03.68 (1:04.28)                                        
  9 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              2:12.03    2:12.22  
                1:01.31   2:12.22 (1:10.91)                                        
 10 Dwek, Sally                8 SSL-MR               2:41.17    2:17.35  
                1:01.09   2:17.35 (1:16.26)                                        
 11 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              2:45.11    2:22.86  
                1:09.50   2:22.86 (1:13.36)                                        
 -- Madrigal, Lily             8 RA-MR                2:40.00         DQ  
      Alternating Kick - breast
                1:20.73        DQ (1:21.79)                                        
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
                1:17.55        DQ (1:27.08)                                        
 -- Coyle, Caity               8 MWDA-MR                   NT         DQ  
      One hand touch - breast
                1:00.16        DQ (1:00.05)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:38.57  
     1) Huang, Eleanor 8                2) Chiappetta, Isabella 8         
     3) He, Hannah 8                    4) Glancey, Maddie 8              
                1:15.64     1:38.57 (22.93)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:48.48  
     1) Huang, Eleanor 8                2) He, Hannah 8                   
     3) Glancey, Maddie 8               4) Abbruzzese, Shylah 8           
                1:04.65     1:48.48 (43.83)                                        
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        4:55.00         DQ  
     1) Chen, Vivien 8                  2) Madrigal, Lily 8               
     3) Green, Daphne 6                 4) Kurth, Katie 8                 
                1:03.59          DQ (43.62)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison           10 RA-MR                  31.24      31.09  
  2 Calone, Emilia             9 MWDA-MR                32.00      31.73  
  3 Henson, Emma              10 HVD-MR                 33.05      32.00  
  4 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 33.20      32.67  
  5 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 34.31      32.70  
  6 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 34.12      32.91  
  7 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                  34.55      33.42  
  8 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 37.23      33.99  
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  33.83      33.99  
 10 Shingler, Clara           10 RA-MR                  38.31      36.37  
 11 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                 38.46      36.62  
 12 Reyes, Penelope           10 HVD-MR                 42.58      36.93  
 13 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 41.81      36.96  
 14 Jeon, Chloe               10 HVD-MR                 36.59      37.49  
 15 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  37.36      38.27  
 16 Blazek, Catalina          10 NDAC-MR                38.32      38.43  
 17 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 46.89      39.09  
 18 Melnick, Jordan           10 RA-MR                  37.66      41.38  
 19 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 40.76      41.48  
 20 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                37.88      42.00  
 21 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                 45.17      42.96  
 22 Boehm, Paige               9 NDAC-MR                45.15      43.47  
 23 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                 49.89      44.02  
 24 Cabrera, Natalee           9 MWDA-MR              1:00.99      44.13  
 25 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                44.18      45.11  
 26 Jude, Cat                 10 NDAC-MR                52.38      48.52  
 27 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR                50.11      49.26  
 28 Stead, Julia               9 SSL-MR                 52.61      49.89  
 29 Talla, Priyanka            9 RA-MR                1:00.00      51.11  
 30 Wash, Emily                9 LBA-MR                 48.97      51.64  
 31 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR                52.45      52.38  
 32 Safaryan, Arpi            10 NDAC-MR              1:06.11      52.39  
 33 Bardfield, Sadie           9 NDAC-MR              1:03.31      52.92  
 34 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT      55.08  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:11.67    1:08.03  
                  32.41     1:08.03 (35.62)                                        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:14.55    1:10.93  
                  33.81     1:10.93 (37.12)                                        
  3 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:17.80    1:11.04  
                  33.51     1:11.04 (37.53)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:11.54    1:13.26  
                  34.74     1:13.26 (38.52)                                        
  5 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:23.86    1:13.34  
                  34.84     1:13.34 (38.50)                                        
  6 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:13.29    1:14.11  
                  34.90     1:14.11 (39.21)                                        
  7 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:23.85    1:20.53  
                  38.66     1:20.53 (41.87)                                        
  8 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:19.78    1:23.96  
                  38.75     1:23.96 (45.21)                                        
  9 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:35.48    1:25.08  
                  37.44     1:25.08 (47.64)                                        
 10 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:22.80    1:25.17  
                  41.30     1:25.17 (43.87)                                        
 11 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:37.38    1:25.75  
                  40.68     1:25.75 (45.07)                                        
 12 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:23.27    1:25.77  
                  41.65     1:25.77 (44.12)                                        
 13 Lambros, Alethea          10 RA-MR                1:29.61    1:27.48  
                  39.54     1:27.48 (47.94)                                        
 14 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:44.27    1:27.79  
                  41.37     1:27.79 (46.42)                                        
 15 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:32.88    1:31.84  
                  40.85     1:31.84 (50.99)                                        
 16 Schmidt, Anila            10 NDAC-MR              1:50.11    1:32.73  
                  44.54     1:32.73 (48.19)                                        
 17 Tom, Veronica              9 LBA-MR               1:44.33    1:34.61  
                  44.62     1:34.61 (49.99)                                        
 18 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              1:41.81    1:37.94  
                  46.41     1:37.94 (51.53)                                        
 19 Tom, Victory               9 LBA-MR               1:58.35    1:41.62  
                  48.22     1:41.62 (53.40)                                        
 20 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              1:51.22    1:43.83  
                  48.97     1:43.83 (54.86)                                        
 21 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR               1:52.81    1:49.91  
                  50.13     1:49.91 (59.78)                                        
 22 Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT    1:50.68  
                  52.83     1:50.68 (57.85)                                        
 23 Stead, Julia               9 SSL-MR               2:12.19    1:56.74  
                  54.64   1:56.74 (1:02.10)                                        
 24 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:55.11    2:00.85  
                  53.92   2:00.85 (1:06.93)                                        
 25 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              2:10.11    2:01.59  
                  54.12   2:01.59 (1:07.47)                                        
 26 Benfante, Skyler           9 RA-MR                2:30.00    2:04.46  
                  55.42   2:04.46 (1:09.04)                                        
 27 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT    2:12.09  
                  57.53   2:12.09 (1:14.56)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 40.00      36.53  
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR                 37.91      37.31  
  3 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 39.11      39.32  
  4 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 41.51      39.96  
  5 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 38.91      40.59  
  6 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  39.23      41.72  
  7 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  41.23      42.18  
  8 Lambros, Alethea          10 RA-MR                  45.35      42.73  
  9 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 49.97      44.07  
 10 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 43.05      44.60  
 11 Shingler, Clara           10 RA-MR                  49.62      45.51  
 12 Tom, Victory               9 LBA-MR                 54.89      46.38  
 13 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                 49.73      47.53  
 14 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                 53.82      50.61  
 15 Schmidt, Anila            10 NDAC-MR                59.11      55.84  
 16 Stead, Julia               9 SSL-MR               1:10.95      56.82  
 17 Benfante, Skyler           9 RA-MR                1:30.00      59.69  
 18 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:02.11    1:01.96  
 19 Wash, Emily                9 LBA-MR               1:04.69    1:07.66  
 20 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT    1:11.54  
 21 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              1:10.11    1:14.52  
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR                52.27         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:19.92    1:18.09  
                  38.41     1:18.09 (39.68)                                        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:21.12    1:18.70  
                  39.02     1:18.70 (39.68)                                        
  3 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:20.61    1:19.79  
                  38.43     1:19.79 (41.36)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:21.75    1:20.82  
                  40.14     1:20.82 (40.68)                                        
  5 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                1:24.08    1:20.87  
                  39.67     1:20.87 (41.20)                                        
  6 Gordon, Allison           10 RA-MR                1:25.44    1:21.48  
                  38.84     1:21.48 (42.64)                                        
  7 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:29.28    1:22.99  
                  41.21     1:22.99 (41.78)                                        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:34.44    1:26.47  
                  42.42     1:26.47 (44.05)                                        
  9 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:40.64    1:32.81  
                  44.68     1:32.81 (48.13)                                        
 10 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:31.28    1:34.01  
                  45.58     1:34.01 (48.43)                                        
 11 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:45.06    1:34.05  
                  46.77     1:34.05 (47.28)                                        
 12 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               1:39.91    1:39.04  
                  47.45     1:39.04 (51.59)                                        
 13 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:49.18    1:40.70  
                  48.82     1:40.70 (51.88)                                        
 14 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:31.93    1:41.57  
                  47.63     1:41.57 (53.94)                                        
 15 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:59.66    1:45.40  
                  53.52     1:45.40 (51.88)                                        
 16 Reyes, Penelope           10 HVD-MR               1:42.33    1:59.99  
 17 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                    NT    2:03.17  
                  54.46   2:03.17 (1:08.71)                                        
 18 Cabrera, Natalee           9 MWDA-MR              2:10.99    2:03.80  
                1:01.37   2:03.80 (1:02.43)                                        
 19 Stead, Julia               9 SSL-MR               2:22.17    2:04.75  
                  56.05   2:04.75 (1:08.70)                                        
 20 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              2:09.76    2:05.57  
                1:03.36   2:05.57 (1:02.21)                                        
 21 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:02.11    2:09.30  
                1:02.12   2:09.30 (1:07.18)                                        
 22 Jude, Cat                 10 NDAC-MR              2:22.64    2:12.36  
                1:05.01   2:12.36 (1:07.35)                                        
 23 Safaryan, Arpi            10 NDAC-MR              2:25.11    2:16.82  
                1:02.17   2:16.82 (1:14.65)                                        
 24 Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT    2:17.00  
                1:04.61   2:17.00 (1:12.39)                                        
 25 Bardfield, Sadie           9 NDAC-MR              2:08.11    2:19.78  
 26 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              2:20.11    2:29.83  
                1:10.25   2:29.83 (1:19.58)                                        
 27 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT    2:37.46  
                1:12.62   2:37.46 (1:24.84)                                        
 -- Talla, Priyanka            9 RA-MR                2:00.00         DQ  
      Multiple strokes
                1:00.77        DQ (1:10.72)                                        
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Emma                 10 SSL-MR                 46.28      42.32  
  2 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 44.89      43.15  
  3 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 47.67      43.56  
  4 Henson, Emma              10 HVD-MR                 48.43      44.91  
  5 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 40.53      46.30  
  6 Tom, Veronica              9 LBA-MR                 59.05      47.42  
  7 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                48.09      47.78  
  8 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 49.30      47.84  
  9 Shingler, Clara           10 RA-MR                  53.40      48.39  
 10 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                52.95      48.51  
 11 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  50.17      50.37  
 12 Lambros, Alethea          10 RA-MR                  53.55      51.63  
 13 Tom, Victory               9 LBA-MR               1:02.42      53.15  
 14 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:01.58      53.74  
 15 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              1:08.11      58.76  
 16 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:04.85    1:00.61  
 17 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              1:02.90    1:01.13  
 18 Wash, Emily                9 LBA-MR               1:05.42    1:09.67  
 -- Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:11.01         DQ  
      One hand touch
 -- Benfante, Skyler           9 RA-MR                1:30.00         DQ  
      One hand touch
 -- Stead, Julia               9 SSL-MR               1:28.17         DQ  
      Alternating Kick
 -- Barnhill, Rayna            9 LBA-MR               1:02.01         DQ  
      No touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:35.16    1:32.98  
                  44.52     1:32.98 (48.46)                                        
  2 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:32.82    1:33.04  
                  43.74     1:33.04 (49.30)                                        
  3 Morris, Taryn             10 LBA-MR               1:35.81    1:33.24  
                  44.29     1:33.24 (48.95)                                        
  4 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:44.42    1:33.26  
                  43.06     1:33.26 (50.20)                                        
  5 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:43.96    1:34.23  
                  44.30     1:34.23 (49.93)                                        
  6 Gordon, Allison           10 RA-MR                1:42.02    1:35.79  
                  44.36     1:35.79 (51.43)                                        
  7 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                1:43.60    1:36.48  
                  45.30     1:36.48 (51.18)                                        
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:44.18    1:43.34  
                  49.19     1:43.34 (54.15)                                        
  9 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:53.25    1:44.00  
                  48.12     1:44.00 (55.88)                                        
 10 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:55.89    1:44.66  
                  49.54     1:44.66 (55.12)                                        
 11 Bassett, Jessica           9 LBA-MR               2:02.00    1:45.53  
                  51.14     1:45.53 (54.39)                                        
 12 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:49.66    1:50.10  
                  52.48     1:50.10 (57.62)                                        
 13 Reyes, Penelope           10 HVD-MR               1:45.33    1:51.10  
                  52.44     1:51.10 (58.66)                                        
 14 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               2:00.93    1:52.95  
                  53.32     1:52.95 (59.63)                                        
 15 Blazek, Catalina          10 NDAC-MR              1:55.93    1:52.96  
                  55.91     1:52.96 (57.05)                                        
 16 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:55.37    1:58.97  
                  53.31   1:58.97 (1:05.66)                                        
 17 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                    NT    2:02.76  
                  55.79   2:02.76 (1:06.97)                                        
 18 Jude, Cat                 10 NDAC-MR              2:14.92    2:04.41  
                  58.71   2:04.41 (1:05.70)                                        
 19 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               2:07.82    2:07.46  
                  58.75   2:07.46 (1:08.71)                                        
 20 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              2:32.34    2:12.44  
                1:04.23   2:12.44 (1:08.21)                                        
 21 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              2:14.35    2:14.86  
                1:05.20   2:14.86 (1:09.66)                                        
 22 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:15.11    2:16.20  
                1:04.47   2:16.20 (1:11.73)                                        
 23 Stead, Julia               9 SSL-MR               3:15.17    4:04.64  
                1:52.81   4:04.64 (2:11.83)                                        
 -- Talla, Priyanka            9 RA-MR                2:00.00         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:01.28        DQ (1:10.45)                                        
 -- Safaryan, Arpi            10 NDAC-MR              2:40.11         DQ  
      One hand touch
                1:06.68        DQ (1:28.92)                                        
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
                  50.38          DQ (58.68)                                        
 -- Wash, Emily                9 LBA-MR               2:23.11         DQ  
      Two strokes under water
                1:07.11        DQ (1:16.75)                                        
 -- Bardfield, Sadie           9 NDAC-MR              2:15.11         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:19.74        DQ (1:30.79)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                  39.55      35.71  
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR                 41.14      36.18  
  3 Gordon, Allison           10 RA-MR                  35.90      36.24  
  4 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 39.37      36.86  
  5 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 36.45      37.56  
  6 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 42.62      41.13  
  7 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  44.25      43.29  
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  40.63      44.27  
  9 Shingler, Clara           10 RA-MR                  47.55      46.40  
 10 Guo, Emma                 10 SSL-MR                 47.17      48.13  
 11 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 47.00      49.31  
 12 Blazek, Catalina          10 NDAC-MR                46.77      49.81  
 13 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 59.33      50.64  
 14 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                 54.89      52.35  
 15 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:03.86      52.76  
 16 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                50.18      54.48  
 17 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:08.18      57.57  
 18 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              1:14.56      58.05  
 19 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              1:10.11    1:05.28  
 -- Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:22.93    1:18.93  
                  37.42     1:18.93 (41.51)                                        
  2 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:26.50    1:24.46  
                  38.48     1:24.46 (45.98)                                        
  3 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:40.33    1:27.89  
                  38.90     1:27.89 (48.99)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:32.74    1:39.46  
                  48.27     1:39.46 (51.19)                                        
  5 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:37.25    1:41.23  
                  45.73     1:41.23 (55.50)                                        
  6 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                    NT    1:46.12  
                  47.79     1:46.12 (58.33)                                        
  7 Lambros, Alethea          10 RA-MR                1:57.44    1:49.64  
                  46.74   1:49.64 (1:02.90)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:24.05    1:18.25  
                  35.54     1:18.25 (42.71)                                        
  2 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:35.49    1:25.22  
                  39.15     1:25.22 (46.07)                                        
  3 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:23.33    1:25.24  
                  40.25     1:25.24 (44.99)                                        
  4 Morris, Taryn             10 LBA-MR               1:29.30    1:25.26  
                  40.65     1:25.26 (44.61)                                        
  5 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:28.47    1:28.50  
                  41.19     1:28.50 (47.31)                                        
  6 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:35.46    1:32.47  
                  41.90     1:32.47 (50.57)                                        
  7 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:39.55    1:33.07  
                  44.58     1:33.07 (48.49)                                        
  8 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:30.91    1:34.13  
                  43.20     1:34.13 (50.93)                                        
  9 Bassett, Jessica           9 LBA-MR               1:36.49    1:34.75  
                  45.47     1:34.75 (49.28)                                        
 10 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:43.19    1:35.92  
                  48.47     1:35.92 (47.45)                                        
 11 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:33.08    1:37.58  
                  45.48     1:37.58 (52.10)                                        
 12 Tom, Veronica              9 LBA-MR               2:02.81    1:40.85  
                  48.57     1:40.85 (52.28)                                        
 13 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:50.64    1:40.92  
                  49.17     1:40.92 (51.75)                                        
 14 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              2:04.85    1:56.31  
                  58.09     1:56.31 (58.22)                                        
 15 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                    NT    2:01.87  
                  59.08   2:01.87 (1:02.79)                                        
 16 Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT    2:11.93  
                1:06.24   2:11.93 (1:05.69)                                        
 17 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              2:20.11    2:12.53  
                1:05.70   2:12.53 (1:06.83)                                        
 -- Schmidt, Anila            10 NDAC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick - breast
                  53.40          DQ (56.33)                                        
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:48.64         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.21          DQ (54.60)                                        
 -- Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              2:15.83         NS  
 -- Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:21.73         NS  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    2:18.47  
     1) Henson, Emma 10                 2) Dorsman, Camryn 10             
     3) Casucci, Kira 10                4) Tirch, Doriana 10              
                  32.24     1:14.15 (41.91)     1:46.28 (32.13)     2:18.47 (32.19)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:30.76    2:22.08  
     1) Morris, Taryn 10                2) Zangaro, Vivienne 9            
     3) Bassett, Jessica 9              4) Sy, Antonia 10                 
                  33.90     1:12.27 (38.37)     1:51.16 (38.89)     2:22.08 (30.92)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:16.98    2:24.47  
     1) Gregersen, Leah 10              2) Benjamin, Mia 10               
     3) Shingler, Clara 10              4) Lambros, Alethea 10            
                  34.51     1:10.85 (36.34)   2:24.47 (1:13.62)                    
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:50.11    2:52.56  
     1) Schramm, Grace 10               2) Wisniewski, Jules 10           
     3) Ault Nolan, Sunday 9            4) Sanford, Charley 10            
                  37.12   2:52.56 (2:15.44)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:38.95    2:34.08  
     1) Gregersen, Leah 10              2) Ramoino, Sophia 10             
     3) Gordon, Allison 10              4) Benjamin, Mia 10               
                  39.31     1:22.79 (43.48)     1:58.11 (35.32)     2:34.08 (35.97)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:37.47    2:40.65  
     1) Morris, Taryn 10                2) Bassett, Jessica 9             
     3) Sy, Antonia 10                  4) Zangaro, Vivienne 9            
                  39.63     1:26.69 (47.06)     2:02.09 (35.40)     2:40.65 (38.56)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            4:05.11    3:44.86  
     1) Hamilton, Tori 9                2) Boehm, Paige 9                 
     3) Jude, Cat 10                    4) Wisniewski, Jules 10           
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregersen, Leah           10 RA-MR                2:32.41    2:29.41  
                  33.94     1:12.32 (38.38)     1:51.30 (38.98)     2:29.41 (38.11)
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               2:59.79    2:32.63  
                  35.10     1:14.69 (39.59)     1:55.24 (40.55)     2:32.63 (37.39)
  3 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              2:42.40    2:36.40  
                  33.88     1:14.02 (40.14)     1:55.96 (41.94)     2:36.40 (40.44)
  4 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               2:45.90    2:39.05  
                  35.22     1:15.45 (40.23)     1:57.65 (42.20)     2:39.05 (41.40)
  5 Benjamin, Mia             10 RA-MR                2:54.04    2:57.82  
                  39.21     1:24.20 (44.99)     2:10.97 (46.77)     2:57.82 (46.85)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 26.72      26.95  
  2 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  28.75      27.78  
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                27.62      27.95  
  4 Paggi, Sofia              12 LBA-MR                 28.56      28.01  
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 29.19      28.36  
  6 Sullivan, Keira           12 LBA-MR                 29.65      28.87  
  7 Ramoino, Alex             12 RA-MR                  28.86      28.92  
  8 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  31.03      29.17  
  9 Hannon, Morgan            11 HVD-MR                 30.51      29.61  
 10 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 30.09      29.70  
 11 Conn, Riley               12 HVD-MR                 29.43      29.71  
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                29.90      29.76  
 13 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 29.69      29.78  
 14 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR                 30.35      30.00  
 15 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR                 29.48      30.48  
 16 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  30.61      30.97  
 17 Lloyd, Nina               12 HVD-MR                 30.64      31.04  
 18 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                30.71      31.38  
 19 Jeon, Claire              12 HVD-MR                 32.32      31.52  
 20 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                32.23      31.74  
 21 Bradley, Addison          11 LBA-MR                 32.73      31.76  
 22 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 33.23      31.96  
 23 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 33.02      32.06  
 24 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 33.89      32.07  
 25 Lopez-Parnetti, Bianca    11 RA-MR                  34.36      32.11  
 26 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  33.54      32.34  
 27 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR                 34.50      32.48  
 28 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 33.66      32.78  
 29 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 33.48      33.08  
 30 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                  33.84      33.27  
 31 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                32.94      33.76  
 32 Button, Molly             11 NDAC-MR                32.26      33.84  
 33 Vogt, Olivia              12 LBA-MR                 32.73      34.04  
 34 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 33.92      34.39  
 35 Welby, Natalie            11 SSL-MR                 37.43      34.41  
 36 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                33.09      34.53  
 37 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                 32.37      34.61  
 38 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 36.06      34.93  
 39 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 33.30      35.00  
 40 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 37.57      35.20  
 41 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                36.32      35.45  
 42 Yurcisin, Scarlett        11 SSL-MR                 35.23      35.48  
 43 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR                 40.30      35.93  
 44 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                  39.98      36.89  
 45 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 38.84      37.18  
 46 Johnson, Victoria         11 HVD-MR                 44.52      37.27  
 47 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT      37.88  
 48 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 36.93      37.95  
 49 McGovern, Stella          11 HVD-MR                 38.82      39.67  
 50 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR                39.81      39.86  
 51 Marsh, Madison            11 SSL-MR                 37.13      39.89  
 52 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR                42.92      41.54  
 53 Triolo, Nikki             12 SSL-MR                 48.10      42.04  
 54 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR                45.43      44.85  
 55 Fairfax, Vanessa          11 MWDA-MR                55.99      47.24  
 56 Larini, Lexi              11 SSL-MR                 43.17      50.36  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:04.27      59.46  
                  28.37       59.46 (31.09)                                        
  2 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 59.74      59.87  
                  28.94       59.87 (30.93)                                        
  3 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR               1:03.76    1:00.69  
                  29.69     1:00.69 (31.00)                                        
  4 Paggi, Sofia              12 LBA-MR               1:03.20    1:00.89  
                  29.36     1:00.89 (31.53)                                        
  5 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                59.42    1:01.45  
                  29.44     1:01.45 (32.01)                                        
  6 Sullivan, Keira           12 LBA-MR               1:05.30    1:03.09  
                  30.59     1:03.09 (32.50)                                        
  7 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:06.07    1:03.51  
                  30.52     1:03.51 (32.99)                                        
  8 Petriccione, Melania      11 RA-MR                1:03.61    1:04.11  
                  30.62     1:04.11 (33.49)                                        
  9 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:05.08    1:05.16  
                  31.18     1:05.16 (33.98)                                        
 10 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:06.93    1:05.40  
                  31.60     1:05.40 (33.80)                                        
 11 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR               1:06.18    1:05.58  
                  31.26     1:05.58 (34.32)                                        
 12 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:05.63    1:05.65  
                  31.64     1:05.65 (34.01)                                        
 13 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              1:06.65    1:06.27  
                  31.95     1:06.27 (34.32)                                        
 14 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:10.83    1:07.80  
                  32.27     1:07.80 (35.53)                                        
 15 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:03.41    1:08.04  
                  32.22     1:08.04 (35.82)                                        
 16 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:09.59    1:08.13  
                  31.16     1:08.13 (36.97)                                        
 17 Murray, Casey             11 MWDA-MR              1:08.05    1:09.23  
                  33.58     1:09.23 (35.65)                                        
 18 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:13.67    1:10.50  
                  33.82     1:10.50 (36.68)                                        
 19 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR               1:15.71    1:11.46  
                  33.87     1:11.46 (37.59)                                        
 20 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:12.28    1:11.77  
                  34.25     1:11.77 (37.52)                                        
 21 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR              1:16.01    1:11.94  
                  33.85     1:11.94 (38.09)                                        
 22 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:22.54    1:12.36  
                  34.05     1:12.36 (38.31)                                        
 23 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:16.48    1:12.41  
                  34.53     1:12.41 (37.88)                                        
 24 Minelli, Madeline         12 RA-MR                1:14.68    1:12.87  
                  34.62     1:12.87 (38.25)                                        
 25 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:18.02    1:14.05  
                  34.70     1:14.05 (39.35)                                        
 26 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:17.42    1:14.53  
                  34.79     1:14.53 (39.74)                                        
 27 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:16.88    1:15.04  
                  35.71     1:15.04 (39.33)                                        
 28 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR               1:17.54    1:15.19  
                  36.04     1:15.19 (39.15)                                        
 29 Vogt, Olivia              12 LBA-MR               1:12.46    1:15.20  
                  35.64     1:15.20 (39.56)                                        
 30 Egbert, Alexis            11 LBA-MR               1:15.88    1:15.30  
                  35.86     1:15.30 (39.44)                                        
 31 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:19.36    1:15.34  
                  35.59     1:15.34 (39.75)                                        
 32 LaCorte, Rachel           12 SSL-MR               1:22.04    1:15.85  
                  35.50     1:15.85 (40.35)                                        
 33 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:13.99    1:15.88  
                  36.16     1:15.88 (39.72)                                        
 34 Welby, Natalie            11 SSL-MR               1:21.59    1:16.55  
                  36.38     1:16.55 (40.17)                                        
 35 Lynch, Katherine          12 LBA-MR               1:16.72    1:17.23  
                  37.19     1:17.23 (40.04)                                        
 36 Minchak, Jami             11 LBA-MR               1:17.24    1:17.28  
                  36.01     1:17.28 (41.27)                                        
 37 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:24.51    1:18.22  
                  36.35     1:18.22 (41.87)                                        
 38 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:17.15    1:18.46  
                  36.44     1:18.46 (42.02)                                        
 39 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR               1:20.90    1:19.09  
                  38.19     1:19.09 (40.90)                                        
 40 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR              1:17.63    1:19.73  
                  38.12     1:19.73 (41.61)                                        
 41 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:19.25    1:20.28  
                  37.89     1:20.28 (42.39)                                        
 42 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:20.72    1:21.38  
                  38.86     1:21.38 (42.52)                                        
 43 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:27.65    1:22.16  
                  37.25     1:22.16 (44.91)                                        
 44 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR               1:35.38    1:24.62  
                  39.61     1:24.62 (45.01)                                        
 45 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:27.04    1:25.66  
                  39.99     1:25.66 (45.67)                                        
 46 Davidson, Freja           11 RA-MR                1:30.70    1:27.11  
                  38.87     1:27.11 (48.24)                                        
 47 Maldonado, Angie          12 LBA-MR               1:28.80    1:27.59  
                  40.77     1:27.59 (46.82)                                        
 48 Johnson, Victoria         11 HVD-MR               1:32.33    1:27.78  
                  39.93     1:27.78 (47.85)                                        
 49 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              1:22.35    1:28.86  
                  40.51     1:28.86 (48.35)                                        
 50 Marsh, Madison            11 SSL-MR               1:26.56    1:31.87  
                  39.78     1:31.87 (52.09)                                        
 51 Triolo, Nikki             12 SSL-MR               1:38.17    1:33.86  
                  43.83     1:33.86 (50.03)                                        
 52 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR              1:35.50    1:34.56  
                  44.57     1:34.56 (49.99)                                        
 53 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:33.42    1:35.52  
                  46.01     1:35.52 (49.51)                                        
 54 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              1:41.22    1:48.87  
                  50.68     1:48.87 (58.19)                                        
 55 Larini, Lexi              11 SSL-MR               1:40.17    1:56.76  
                  54.00   1:56.76 (1:02.76)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:18.51    2:13.63  
                  30.36     1:04.17 (33.81)     1:38.95 (34.78)     2:13.63 (34.68)
  2 Petriccione, Melania      11 RA-MR                2:17.97    2:17.64  
                  32.19     1:07.64 (35.45)     1:43.05 (35.41)     2:17.64 (34.59)
  3 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               2:22.04    2:20.17  
                  32.05     1:08.44 (36.39)     1:45.30 (36.86)     2:20.17 (34.87)
  4 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              2:30.77    2:21.77  
                  32.23     1:07.92 (35.69)     1:45.31 (37.39)     2:21.77 (36.46)
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:35.08    2:30.23  
                  33.42     1:10.96 (37.54)   2:30.23 (1:19.27)                    
  6 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               2:40.77    2:32.99  
                  34.06     1:13.45 (39.39)     1:53.70 (40.25)     2:32.99 (39.29)
  7 Jeon, Claire              12 HVD-MR               2:34.33    2:34.03  
                  32.30     1:10.00 (37.70)     1:51.91 (41.91)     2:34.03 (42.12)
  8 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                    NT    2:36.69  
                  35.72     1:15.73 (40.01)     1:56.68 (40.95)     2:36.69 (40.01)
  9 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               2:57.21    2:43.73  
                  36.94     1:18.82 (41.88)     2:02.04 (43.22)     2:43.73 (41.69)
 10 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               2:49.25    2:45.75  
                  36.27     1:18.92 (42.65)     2:04.02 (45.10)     2:45.75 (41.73)
 11 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                    NT    2:48.81  
                  38.39     1:22.54 (44.15)     2:06.49 (43.95)     2:48.81 (42.32)
 12 Minchak, Jami             11 LBA-MR               2:53.90    2:49.61  
                  37.23     1:20.82 (43.59)     2:06.83 (46.01)     2:49.61 (42.78)
 13 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              2:58.31    2:51.78  
                  37.46   2:09.19 (1:31.73)     2:51.78 (42.59)                    
 14 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              3:36.34    3:15.31  
                  44.52     1:35.26 (50.74)     2:26.45 (51.19)     3:15.31 (48.86)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 31.52      31.89  
  2 Sullivan, Keira           12 LBA-MR                 32.06      31.95  
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                31.82      31.99  
  4 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  35.07      32.97  
  5 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 33.29      33.08  
  6 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR                 34.69      33.65  
  7 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR                 33.75      33.90  
  8 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                34.62      34.81  
  9 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  36.30      35.82  
 10 Conn, Riley               12 HVD-MR                 37.82      35.97  
 11 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR                 34.89      36.09  
 12 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  37.39      36.24  
 13 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                37.62      36.88  
 14 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 38.25      37.24  
 15 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                38.18      37.43  
 16 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 38.79      37.54  
 17 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 34.12      37.89  
 18 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  40.06      38.11  
 19 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:00.51      38.43  
 20 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 40.44      38.77  
 21 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 39.22      38.88  
 22 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 39.60      38.95  
 23 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR                 41.22      39.23  
 24 Murray, Casey             11 MWDA-MR                38.13      39.31  
 25 Minchak, Jami             11 LBA-MR                 38.51      39.59  
 26 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 39.22      39.73  
 27 Calone, Eliana            11 MWDA-MR                38.78      39.94  
 28 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                40.67      40.42  
 29 Button, Molly             11 NDAC-MR                39.36      40.62  
 30 Minelli, Madeline         12 RA-MR                  42.05      40.66  
 31 Vogt, Olivia              12 LBA-MR                 39.13      40.94  
 32 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                43.44      41.11  
 33 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                 40.57      41.30  
 34 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 45.93      41.42  
 35 LaCorte, Rachel           12 SSL-MR                 43.66      41.78  
 36 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 43.18      42.16  
 37 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                41.35      43.27  
 38 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                39.79      43.78  
 39 Davidson, Freja           11 RA-MR                  46.16      44.30  
 40 Marsh, Madison            11 SSL-MR                 43.81      44.49  
 41 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR                 41.49      45.24  
 42 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.27      45.28  
 43 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR                 47.53      45.72  
 44 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                46.54      45.89  
 45 Johnson, Victoria         11 HVD-MR                 50.86      47.13  
 46 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR                45.49      47.84  
 47 Triolo, Nikki             12 SSL-MR                 53.17      48.12  
 48 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR                49.60      52.30  
 49 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR                51.93      55.50  
 50 Larini, Lexi              11 SSL-MR                 53.17      59.59  
 -- Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT         DQ  
      No touch at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:09.38    1:09.04  
                  34.14     1:09.04 (34.90)                                        
  2 Sullivan, Keira           12 LBA-MR               1:11.34    1:09.34  
                  34.30     1:09.34 (35.04)                                        
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:07.57    1:09.60  
                  34.13     1:09.60 (35.47)                                        
  4 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:08.72    1:11.29  
                  34.33     1:11.29 (36.96)                                        
  5 Paggi, Sofia              12 LBA-MR               1:13.27    1:12.36  
                  35.56     1:12.36 (36.80)                                        
  6 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR               1:15.20    1:14.10  
                  37.07     1:14.10 (37.03)                                        
  7 Ramoino, Alex             12 RA-MR                1:16.42    1:16.69  
                  37.50     1:16.69 (39.19)                                        
  8 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:19.90    1:18.12  
                  37.89     1:18.12 (40.23)                                        
  9 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:19.74    1:18.36  
                  38.61     1:18.36 (39.75)                                        
 10 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR               1:21.81    1:20.29  
                  39.31     1:20.29 (40.98)                                        
 11 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:23.56    1:22.27  
                  39.66     1:22.27 (42.61)                                        
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:22.96    1:24.81  
                  40.79     1:24.81 (44.02)                                        
 13 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                1:25.69    1:24.87  
                  41.65     1:24.87 (43.22)                                        
 14 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:35.10    1:25.23  
                  41.39     1:25.23 (43.84)                                        
 15 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               2:01.81    1:26.07  
                  42.08     1:26.07 (43.99)                                        
 16 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:26.51    1:26.88  
                  42.55     1:26.88 (44.33)                                        
 17 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:25.30    1:26.96  
                  42.60     1:26.96 (44.36)                                        
 18 Egbert, Alexis            11 LBA-MR               1:39.84    1:27.41  
                  42.55     1:27.41 (44.86)                                        
 19 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:25.62    1:29.19  
                  42.85     1:29.19 (46.34)                                        
 20 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.15    1:29.51  
                  44.05     1:29.51 (45.46)                                        
 21 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:32.57    1:31.13  
                  42.88     1:31.13 (48.25)                                        
 22 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:36.47    1:32.07  
                  44.56     1:32.07 (47.51)                                        
 23 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:46.14    1:32.69  
                  45.50     1:32.69 (47.19)                                        
 24 Welby, Natalie            11 SSL-MR               1:46.72    1:34.92  
 25 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                1:41.47    1:35.90  
                  44.73     1:35.90 (51.17)                                        
 26 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR               1:44.72    1:36.23  
                  45.39     1:36.23 (50.84)                                        
 27 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:35.04    1:36.66  
 28 Marsh, Madison            11 SSL-MR               1:38.43    1:38.64  
                  49.10     1:38.64 (49.54)                                        
 29 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:33.45    1:40.50  
 30 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:47.37    1:44.40  
                  50.20     1:44.40 (54.20)                                        
 31 Johnson, Victoria         11 HVD-MR               1:45.33    1:45.45  
                  50.44     1:45.45 (55.01)                                        
 32 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              1:40.92    1:45.85  
                  50.35     1:45.85 (55.50)                                        
 33 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:50.20    1:49.27  
                  52.90     1:49.27 (56.37)                                        
 34 McGovern, Stella          11 HVD-MR               1:50.33    1:52.59  
                  52.02   1:52.59 (1:00.57)                                        
 35 Fairfax, Vanessa          11 MWDA-MR              2:20.99    1:52.66  
                  53.84     1:52.66 (58.82)                                        
 36 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:52.06    1:58.82  
                  59.11     1:58.82 (59.71)                                        
 -- Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT         DQ  
      No touch at turn
                  53.97          DQ (57.00)                                        
 -- Larini, Lexi              11 SSL-MR               1:58.17         DQ  
      Multiple strokes
                1:08.75        DQ (1:10.59)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 37.81      36.64  
  2 Paggi, Sofia              12 LBA-MR                 39.37      38.69  
  3 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 41.11      38.95  
  4 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                38.65      38.96  
  5 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 37.53      39.30  
  6 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  41.01      39.60  
  7 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 42.49      39.88  
  8 Lloyd, Nina               12 HVD-MR                 41.00      40.22  
  9 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR                 37.78      40.44  
 10 Conn, Riley               12 HVD-MR                 40.79      40.58  
 11 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 39.51      41.05  
 12 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 43.47      42.13  
 13 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  44.89      42.42  
 14 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                42.91      43.75  
 15 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 44.83      43.78  
 16 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 43.65      43.90  
 17 Calone, Eliana            11 MWDA-MR                44.13      44.20  
 18 Button, Molly             11 NDAC-MR                45.80      44.30  
 19 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.42      44.64  
 20 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                 45.44      44.70  
 21 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 49.50      44.94  
 22 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                44.42      45.01  
 23 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                50.14      45.04  
 24 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR                 45.32      45.20  
 25 Minelli, Madeline         12 RA-MR                  46.72      45.52  
 26 Minchak, Jami             11 LBA-MR                 47.05      45.85  
 27 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 47.31      46.26  
 28 Vogt, Olivia              12 LBA-MR                 40.69      46.36  
 29 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 57.90      47.16  
 30 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                46.30      47.19  
 31 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 46.61      47.78  
 32 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 48.10      47.89  
 33 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR                 52.10      47.99  
 34 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 53.58      48.82  
 35 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  48.77      49.07  
 36 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 52.92      49.89  
 37 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                49.94      50.00  
 38 Welby, Natalie            11 SSL-MR                 52.75      50.39  
 39 Davidson, Freja           11 RA-MR                  53.64      50.78  
 40 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                55.14      52.98  
 41 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR                54.39      54.56  
 42 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              1:05.20      54.60  
 43 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR                55.55      58.20  
 44 Maldonado, Angie          12 LBA-MR               1:05.03    1:02.63  
 45 Larini, Lexi              11 SSL-MR               1:01.17    1:06.55  
 -- Marsh, Madison            11 SSL-MR                 52.45         DQ  
      Two strokes under water
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Addison          11 LBA-MR               1:25.79    1:22.45  
                  38.88     1:22.45 (43.57)                                        
  2 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:24.71    1:22.56  
                  40.56     1:22.56 (42.00)                                        
  3 Paggi, Sofia              12 LBA-MR               1:26.72    1:25.01  
                  40.02     1:25.01 (44.99)                                        
  4 Petriccione, Melania      11 RA-MR                1:25.13    1:25.31  
                  41.22     1:25.31 (44.09)                                        
  5 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:26.43    1:27.11  
                  40.75     1:27.11 (46.36)                                        
  6 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:26.61    1:27.13  
                  41.44     1:27.13 (45.69)                                        
  7 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR              1:30.42    1:28.99  
                  41.55     1:28.99 (47.44)                                        
  8 Hannon, Morgan            11 HVD-MR               1:31.43    1:29.33  
                  43.41     1:29.33 (45.92)                                        
  9 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:33.25    1:29.40  
                  41.55     1:29.40 (47.85)                                        
 10 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR               1:34.81    1:31.62  
                  45.12     1:31.62 (46.50)                                        
 11 Lopez-Parnetti, Bianca    11 RA-MR                1:35.74    1:31.75  
                  42.57     1:31.75 (49.18)                                        
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:32.34    1:32.41  
                  44.47     1:32.41 (47.94)                                        
 13 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:41.69    1:34.05  
                  44.59     1:34.05 (49.46)                                        
 14 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:40.31    1:34.62  
                  43.86     1:34.62 (50.76)                                        
 15 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:39.92    1:37.14  
                  43.96     1:37.14 (53.18)                                        
 16 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:37.97    1:37.47  
                  46.23     1:37.47 (51.24)                                        
 17 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:37.84    1:37.87  
                  44.00     1:37.87 (53.87)                                        
 18 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:38.66    1:38.21  
                  45.98     1:38.21 (52.23)                                        
 19 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:48.75    1:38.38  
                  46.10     1:38.38 (52.28)                                        
 20 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                   NT    1:38.42  
                  45.29     1:38.42 (53.13)                                        
 21 Button, Molly             11 NDAC-MR              1:35.55    1:39.33  
                  46.31     1:39.33 (53.02)                                        
 22 Lynch, Katherine          12 LBA-MR               1:41.31    1:39.58  
                  46.50     1:39.58 (53.08)                                        
 23 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:38.96    1:40.32  
                  46.46     1:40.32 (53.86)                                        
 24 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:43.74    1:41.21  
                  48.80     1:41.21 (52.41)                                        
 25 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:45.53    1:43.28  
                  48.61     1:43.28 (54.67)                                        
 26 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                1:56.43    1:43.89  
 27 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               2:00.12    1:44.06  
                  49.80     1:44.06 (54.26)                                        
 28 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:51.92    1:44.69  
                  49.07     1:44.69 (55.62)                                        
 29 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:45.51    1:45.14  
                  50.11     1:45.14 (55.03)                                        
 30 Yurcisin, Scarlett        11 SSL-MR               1:48.66    1:46.73  
                  51.11     1:46.73 (55.62)                                        
 31 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                    NT    1:46.79  
                  51.19     1:46.79 (55.60)                                        
 32 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:47.40    1:47.11  
                  51.76     1:47.11 (55.35)                                        
 33 Vogt, Olivia              12 LBA-MR               1:47.35    1:47.43  
                  48.71     1:47.43 (58.72)                                        
 34 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:55.37    1:49.42  
                  51.24     1:49.42 (58.18)                                        
 35 Triolo, Nikki             12 SSL-MR               2:29.45    2:00.87  
                  55.22   2:00.87 (1:05.65)                                        
 36 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              2:06.89    2:11.00  
                1:00.86   2:11.00 (1:10.14)                                        
 37 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT    2:17.89  
                1:02.47   2:17.89 (1:15.42)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 29.52      29.95  
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 31.58      30.52  
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                30.50      30.72  
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  30.59      30.72  
  5 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 29.96      30.95  
  6 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  32.07      31.95  
  7 Sullivan, Keira           12 LBA-MR                 32.78      32.67  
  8 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR                 33.89      32.69  
  9 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                33.46      32.98  
  9 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  34.11      32.98  
 11 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR                 34.63      33.13  
 12 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 37.58      35.04  
 13 Murray, Casey             11 MWDA-MR                34.50      35.37  
 14 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR                 38.05      35.54  
 15 Conn, Riley               12 HVD-MR                 41.09      35.94  
 16 Lloyd, Nina               12 HVD-MR                 39.01      38.03  
 17 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                40.05      38.31  
 18 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 39.95      38.54  
 19 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 41.56      38.65  
 20 Minelli, Madeline         12 RA-MR                  39.53      38.69  
 21 Minchak, Jami             11 LBA-MR                 38.25      38.82  
 22 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 48.05      40.37  
 23 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 44.10      40.78  
 24 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 47.62      40.79  
 25 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 46.98      40.89  
 26 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 44.67      40.95  
 27 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  42.30      41.00  
 28 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 40.73      41.30  
 29 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                41.45      41.40  
 30 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                39.59      41.52  
 31 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                41.82      41.73  
 32 LaCorte, Rachel           12 SSL-MR                 45.42      41.75  
 33 Button, Molly             11 NDAC-MR                40.84      42.43  
 34 Calone, Eliana            11 MWDA-MR                41.73      42.64  
 35 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                44.81      43.00  
 36 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.62      43.24  
 37 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 44.43      44.48  
 38 Welby, Natalie            11 SSL-MR                 48.53      44.64  
 39 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 54.34      45.22  
 40 Davidson, Freja           11 RA-MR                  48.95      48.00  
 41 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                 54.56      49.27  
 42 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                45.01      50.46  
 43 Triolo, Nikki             12 SSL-MR                 58.17      56.15  
 44 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:00.99    1:01.43  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:06.51    1:07.65  
                  31.93     1:07.65 (35.72)                                        
  2 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:09.57    1:09.88  
                  32.13     1:09.88 (37.75)                                        
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:11.52    1:10.56  
                  32.70     1:10.56 (37.86)                                        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:12.14    1:12.90  
                  33.17     1:12.90 (39.73)                                        
  5 Ramoino, Alex             12 RA-MR                1:12.78    1:12.97  
                  35.30     1:12.97 (37.67)                                        
  6 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:11.87    1:13.02  
                  33.80     1:13.02 (39.22)                                        
  7 Petriccione, Melania      11 RA-MR                1:09.62    1:13.07  
                  34.32     1:13.07 (38.75)                                        
  8 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:19.05    1:17.35  
                  36.65     1:17.35 (40.70)                                        
  9 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:17.16    1:18.34  
                  36.28     1:18.34 (42.06)                                        
 10 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                1:36.54    1:28.80  
                  42.08     1:28.80 (46.72)                                        
 11 Minchak, Jami             11 LBA-MR               1:33.85    1:28.99  
                  41.57     1:28.99 (47.42)                                        
 12 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:38.88    1:35.33  
                  42.43     1:35.33 (52.90)                                        
 13 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:30.01    1:38.25  
                  46.80     1:38.25 (51.45)                                        
 14 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:36.56    1:39.65  
                  43.94     1:39.65 (55.71)                                        
 15 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              2:20.86    2:20.32  
                1:04.29   2:20.32 (1:16.03)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:07.59    1:08.56  
                  33.07     1:08.56 (35.49)                                        
  2 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:11.48    1:09.02  
                  32.87     1:09.02 (36.15)                                        
  3 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:14.48    1:12.05  
                  32.62     1:12.05 (39.43)                                        
  4 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR               1:15.51    1:13.34  
                  33.57     1:13.34 (39.77)                                        
  5 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:12.03    1:13.74  
                  33.18     1:13.74 (40.56)                                        
  6 Sullivan, Keira           12 LBA-MR               1:14.97    1:13.77  
                  33.93     1:13.77 (39.84)                                        
  7 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:13.36    1:15.26  
                  34.48     1:15.26 (40.78)                                        
  8 Ramoino, Alex             12 RA-MR                1:18.52    1:16.35  
                  34.37     1:16.35 (41.98)                                        
  9 Hannon, Morgan            11 HVD-MR               1:17.29    1:16.85  
                  36.70     1:16.85 (40.15)                                        
 10 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:19.46    1:16.95  
                  37.26     1:16.95 (39.69)                                        
 11 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:16.79    1:16.99  
                  36.80     1:16.99 (40.19)                                        
 12 Bradley, Addison          11 LBA-MR               1:16.41    1:17.29  
                  36.41     1:17.29 (40.88)                                        
 13 Conn, Riley               12 HVD-MR               1:38.88    1:19.17  
                  36.61     1:19.17 (42.56)                                        
 14 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              1:16.96    1:19.45  
                  35.86     1:19.45 (43.59)                                        
 15 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:19.48    1:19.90  
                  37.25     1:19.90 (42.65)                                        
 16 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR               1:23.88    1:20.48  
                  37.73     1:20.48 (42.75)                                        
 17 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:24.32    1:21.07  
                  39.15     1:21.07 (41.92)                                        
 18 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR               1:25.16    1:21.08  
                  39.19     1:21.08 (41.89)                                        
 19 Lopez-Parnetti, Bianca    11 RA-MR                1:32.26    1:22.85  
                  39.20     1:22.85 (43.65)                                        
 20 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:25.71    1:23.54  
                  40.70     1:23.54 (42.84)                                        
 21 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                1:26.64    1:23.96  
                  39.29     1:23.96 (44.67)                                        
 22 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR              1:23.69    1:24.30  
                  38.44     1:24.30 (45.86)                                        
 23 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:28.51    1:24.63  
                  40.26     1:24.63 (44.37)                                        
 24 Egbert, Alexis            11 LBA-MR               1:25.54    1:24.70  
                  39.39     1:24.70 (45.31)                                        
 25 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:25.19    1:25.07  
                  39.50     1:25.07 (45.57)                                        
 26 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:25.58    1:26.19  
                  39.55     1:26.19 (46.64)                                        
 27 Minchak, Jami             11 LBA-MR               1:24.79    1:26.41  
                  39.87     1:26.41 (46.54)                                        
 28 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:30.70    1:27.35  
                  39.29     1:27.35 (48.06)                                        
 29 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.05    1:27.77  
                  41.73     1:27.77 (46.04)                                        
 30 Button, Molly             11 NDAC-MR              1:27.31    1:27.78  
                  41.10     1:27.78 (46.68)                                        
 31 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:29.12    1:27.95  
                  40.79     1:27.95 (47.16)                                        
 32 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                    NT    1:28.14  
                  42.09     1:28.14 (46.05)                                        
 33 Yurcisin, Scarlett        11 SSL-MR               1:32.23    1:28.29  
                  41.69     1:28.29 (46.60)                                        
 34 Vogt, Olivia              12 LBA-MR               1:31.22    1:28.48  
                  40.21     1:28.48 (48.27)                                        
 35 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:43.27    1:29.10  
                  41.27     1:29.10 (47.83)                                        
 36 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               2:08.02    1:30.31  
                  42.10     1:30.31 (48.21)                                        
 37 Welby, Natalie            11 SSL-MR               1:39.38    1:31.03  
                  43.90     1:31.03 (47.13)                                        
 38 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:38.40    1:31.66  
                  43.79     1:31.66 (47.87)                                        
 39 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:31.25    1:32.25  
                  44.90     1:32.25 (47.35)                                        
 40 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:35.35    1:33.45  
                  42.97     1:33.45 (50.48)                                        
 41 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:32.23    1:34.85  
                  43.10     1:34.85 (51.75)                                        
 42 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR               1:47.58    1:35.09  
                  46.51     1:35.09 (48.58)                                        
 43 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                1:40.48    1:35.34  
                  43.52     1:35.34 (51.82)                                        
 44 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:46.67    1:37.95  
                  47.44     1:37.95 (50.51)                                        
 45 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:32.00    1:41.33  
                  47.28     1:41.33 (54.05)                                        
 46 Triolo, Nikki             12 SSL-MR               1:58.17    1:47.43  
                  52.31     1:47.43 (55.12)                                        
 47 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT    1:50.41  
 48 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:54.17    1:58.17  
                  55.57   1:58.17 (1:02.60)                                        
 49 Larini, Lexi              11 SSL-MR               2:12.17    2:18.19  
                1:11.32   2:18.19 (1:06.87)                                        
 -- Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:47.86         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.08        DQ (1:00.79)                                        
 -- Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              2:30.11         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.81          DQ (59.20)                                        
 -- Marsh, Madison            11 SSL-MR               1:39.63         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  56.14          DQ (58.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cekic, Kiara              12 RA-MR                     NT    2:25.69  
                  30.95     1:08.01 (37.06)     1:51.86 (43.85)     2:25.69 (33.83)
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:36.10    2:32.65  
                  32.13     1:10.18 (38.05)     1:57.13 (46.95)     2:32.65 (35.52)
  3 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               2:34.66    2:33.11  
                  30.98     1:10.06 (39.08)     1:58.61 (48.55)     2:33.11 (34.50)
  4 Petriccione, Melania      11 RA-MR                2:34.67    2:37.40  
                  34.70     1:15.29 (40.59)     2:01.92 (46.63)     2:37.40 (35.48)
  5 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               2:44.21    2:42.55  
                  35.81     1:18.08 (42.27)     2:07.20 (49.12)     2:42.55 (35.35)
  6 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              2:42.01    2:44.49  
                  35.98     1:15.01 (39.03)     2:08.28 (53.27)     2:44.49 (36.21)
  7 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              2:52.92    2:48.10  
                  34.74     1:19.35 (44.61)     2:11.18 (51.83)     2:48.10 (36.92)
  8 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:46.75    2:48.48  
                  33.57     1:15.63 (42.06)     2:11.24 (55.61)     2:48.48 (37.24)
  9 Murray, Casey             11 MWDA-MR              2:51.49    2:54.06  
                  39.62     1:24.71 (45.09)     2:17.30 (52.59)     2:54.06 (36.76)
 10 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              2:59.57    2:54.16  
                  40.73     1:26.36 (45.63)     2:17.04 (50.68)     2:54.16 (37.12)
 11 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR               3:03.37    2:54.54  
                  38.18     1:22.62 (44.44)     2:12.01 (49.39)     2:54.54 (42.53)
 12 Minchak, Jami             11 LBA-MR               3:07.12    3:07.53  
                  41.64     1:29.02 (47.38)     2:25.20 (56.18)     3:07.53 (42.33)
 13 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                    NT    3:07.59  
                  42.65     1:29.36 (46.71)     2:25.92 (56.56)     3:07.59 (41.67)
 14 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                   NT    3:15.58  
                  44.07     1:37.55 (53.48)     2:30.56 (53.01)     3:15.58 (45.02)
 15 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              3:52.64    4:01.48  
                1:04.17     2:02.98 (58.81)   3:13.02 (1:10.04)     4:01.48 (48.46)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    1:57.57  
     1) Horgan, Rosemary 12             2) Sweeney, Madelyn 12            
     3) Dabo, Mariama 12                4) Clark, Campbell 12             
                  30.05       59.93 (29.88)     1:30.66 (30.73)     1:57.57 (26.91)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:58.25    2:00.38  
     1) Guglielmo, Ava 12               2) Deangelis, Stephanie 12        
     3) Egbert, Alexis 11               4) Paggi, Sofia 12                
                  30.79     1:04.12 (33.33)     1:33.84 (29.72)     2:00.38 (26.54)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:56.81    2:00.58  
     1) Petriccione, Melania 11         2) Minelli, Madeline 12           
     3) Stemkowski, Sophie 12           4) Cekic, Kiara 12                
                  31.07                             1:33.32 ( )     2:00.58 (27.26)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:05.40    2:03.68  
     1) Santora, Loretta 11             2) Qu, Ellie 11                   
     3) Calone, Eliana 11               4) Murray, Casey 11               
                  31.08     1:02.04 (30.96)     1:33.27 (31.23)     2:03.68 (30.41)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                         NT    2:09.06  
     1) Civitano, Emily 12              2) Baks, Janneke 11               
     3) Nemeth, Ava 12                  4) Lloyd, Nina 12                 
                  33.83     1:07.15 (33.32)     1:38.84 (31.69)     2:09.06 (30.22)
  6 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:11.63    2:09.71  
     1) Lynch, Katherine 12             2) O'Connell, Teagan 12           
     3) Vogt, Olivia 12                 4) Conroy, Elizabeth 11           
                  32.59     1:05.53 (32.94)     1:37.60 (32.07)     2:09.71 (32.11)
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:25.11    2:18.03  
     1) Button, Molly 11                2) Cimorelli, Kate 11             
     3) Hewitt, Allison 12              4) Seldin, Emily 12               
                  33.97     1:08.25 (34.28)     1:44.68 (36.43)     2:18.03 (33.35)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:09.27    2:11.09  
     1) Sullivan, Keira 12              2) Bradley, Addison 11            
     3) Guglielmo, Ava 12               4) Paggi, Sofia 12                
                  36.64     1:11.39 (34.75)     1:43.53 (32.14)     2:11.09 (27.56)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:09.72    2:20.95  
     1) Bartolacci, Abby 11             2) Cekic, Kiara 12                
     3) Petriccione, Melania 11         4) Stemkowski, Sophie 12          
                  46.85     1:16.14 (29.29)     1:49.58 (33.44)     2:20.95 (31.37)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:25.20    2:24.98  
     1) Minchak, Jami 11                2) Deangelis, Stephanie 12        
     3) Conroy, Elizabeth 11            4) Sullivan, Lauren 12            
                  40.02     1:20.56 (40.54)     1:55.54 (34.98)     2:24.98 (29.44)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:30.43    2:29.10  
     1) Calone, Eliana 11               2) Qu, Ellie 11                   
     3) Santora, Loretta 11             4) Dovgan, Anna 11                
                  38.93     1:19.37 (40.44)     1:54.55 (35.18)     2:29.10 (34.55)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:53.11    2:51.81  
     1) Seldin, Emily 12                2) Farrell, Katherine 11          
     3) Button, Molly 11                4) Cimorelli, Kate 11             
                  40.77     1:40.74 (59.97)     2:17.44 (36.70)     2:51.81 (34.37)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  26.37      26.41  
  2 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR                25.63      26.58  
  3 Dean, Catherine           13 LBA-MR                 25.85      27.18  
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR                 27.77      27.44  
  5 Lynch, Katie              13 RA-MR                  27.43      27.82  
  6 Kuduk, Norah              14 RA-MR                  27.25      27.85  
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 29.06      28.17  
  8 Curtin, Stella            14 LBA-MR                 28.36      28.27  
  9 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR                27.20      28.28  
 10 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR                 29.07      28.96  
 11 Meade, Ashley             13 LBA-MR                 31.10      29.39  
 12 Phillips, Grace           13 HVD-MR                 28.60      29.63  
 13 Walters, Cali             13 LBA-MR                 30.25      29.70  
 14 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR                29.73      29.88  
 15 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR                28.95      30.07  
 16 Antman, Sabrina           14 RA-MR                  29.44      30.27  
 17 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR                 29.56      30.30  
 18 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR                30.79      30.48  
 19 Austin, Jessica           14 RA-MR                  29.81      31.19  
 20 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR                 31.27      32.46  
 21 Damore, Lindsey           13 HVD-MR                 32.12      32.51  
 22 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                32.36      32.67  
 23 Rivkin, Emily             13 LBA-MR                 34.15      33.30  
 24 Levitus, Dorian           13 SSL-MR                 33.42      33.36  
 25 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR                36.72      33.45  
 26 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR                 32.22      33.52  
 27 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR                34.09      33.94  
 28 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR                34.73      35.81  
 29 Reyes, Katherine          13 HVD-MR                 38.12      35.88  
 30 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR                 32.70      36.03  
 31 Bhargava, Anusha          13 HVD-MR                 33.33      38.24  
 -- Rabasco, Sarah            14 RA-MR                  28.56         DQ  
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  55.88      55.74  
                  27.09       55.74 (28.65)                                        
  2 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:01.05      59.72  
                  28.89       59.72 (30.83)                                        
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:00.15      59.93  
                  28.89       59.93 (31.04)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                  59.61    1:00.11  
                  28.68     1:00.11 (31.43)                                        
  5 Kuduk, Norah              14 RA-MR                  58.61    1:00.79  
                  29.38     1:00.79 (31.41)                                        
  6 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               1:03.33    1:01.62  
                  29.27     1:01.62 (32.35)                                        
  7 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:01.26    1:02.00  
                  29.54     1:02.00 (32.46)                                        
  8 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:04.74    1:02.14  
                  29.96     1:02.14 (32.18)                                        
  9 Horen, Gianna             13 LBA-MR               1:06.50    1:02.97  
                  29.16     1:02.97 (33.81)                                        
 10 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:04.01    1:02.98  
                  30.27     1:02.98 (32.71)                                        
 11 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                1:00.90    1:03.25  
                  29.94     1:03.25 (33.31)                                        
 12 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:04.02    1:03.59  
                  30.46     1:03.59 (33.13)                                        
 13 Curran, Elizabeth         14 SSL-MR               1:01.23    1:04.22  
                  30.96     1:04.22 (33.26)                                        
 14 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:02.73    1:04.39  
                  31.08     1:04.39 (33.31)                                        
 15 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:03.48    1:04.50  
                  30.64     1:04.50 (33.86)                                        
 16 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:03.54    1:06.07  
                  31.31     1:06.07 (34.76)                                        
 17 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               1:04.19    1:06.92  
                  31.90     1:06.92 (35.02)                                        
 18 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:04.74    1:09.55  
                  32.34     1:09.55 (37.21)                                        
 19 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:10.86    1:09.97  
                  32.75     1:09.97 (37.22)                                        
 20 Patino, Jacqueline        13 MWDA-MR              1:18.96    1:11.81  
                  34.57     1:11.81 (37.24)                                        
 21 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:15.36    1:12.19  
                  34.57     1:12.19 (37.62)                                        
 22 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:10.60    1:12.31  
                  34.81     1:12.31 (37.50)                                        
 23 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:09.76    1:13.05  
                  34.53     1:13.05 (38.52)                                        
 24 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:15.45    1:13.31  
                  34.54     1:13.31 (38.77)                                        
 25 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:12.82    1:13.89  
                  35.77     1:13.89 (38.12)                                        
 26 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               1:08.43    1:14.15  
                  35.17     1:14.15 (38.98)                                        
 27 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:14.93    1:14.65  
                  35.61     1:14.65 (39.04)                                        
 28 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              1:16.23    1:17.20  
                  36.48     1:17.20 (40.72)                                        
 29 Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:21.40    1:17.76  
 30 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:19.36    1:19.05  
                  35.76     1:19.05 (43.29)                                        
 -- Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:22.33         NS  
 -- Walters, Cali             13 LBA-MR               1:06.39         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                2:01.38    1:59.64  
                  27.32       57.19 (29.87)     1:28.34 (31.15)     1:59.64 (31.30)
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:09.89    2:10.00  
                  29.60     1:02.57 (32.97)     1:36.86 (34.29)     2:10.00 (33.14)
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:09.90    2:11.28  
                  29.33     1:02.69 (33.36)     1:37.51 (34.82)     2:11.28 (33.77)
  4 Meade, Ashley             13 LBA-MR               2:23.41    2:16.22  
                  31.23     1:05.58 (34.35)     1:41.15 (35.57)     2:16.22 (35.07)
  5 Walters, Cali             13 LBA-MR                    NT    2:18.00  
                  30.78     1:06.12 (35.34)     1:42.33 (36.21)     2:18.00 (35.67)
  6 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              2:20.61    2:28.02  
                  31.59     1:07.99 (36.40)     1:47.76 (39.77)     2:28.02 (40.26)
  7 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              2:49.60    2:47.10  
                  36.89     1:18.75 (41.86)     2:03.75 (45.00)     2:47.10 (43.35)
  8 Bhargava, Anusha          13 HVD-MR               2:50.33    2:59.01  
                  40.46     1:25.39 (44.93)     2:14.10 (48.71)     2:59.01 (44.91)
  9 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              3:14.94    3:00.18  
                  38.45     1:25.07 (46.62)     2:15.79 (50.72)     3:00.18 (44.39)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                5:29.50    5:27.11  
                  29.10     1:00.88 (31.78)     1:33.76 (32.88)     2:07.25 (33.49)
        2:40.87 (33.62)     3:14.06 (33.19)     3:47.57 (33.51)     4:21.17 (33.60)
        4:54.66 (33.49)     5:27.11 (32.45)                                        
  2 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               5:45.88    5:57.89  
                  30.72     1:05.27 (34.55)     1:42.54 (37.27)     2:19.37 (36.83)
        2:56.26 (36.89)     3:33.30 (37.04)     4:10.51 (37.21)     4:47.48 (36.97)
        5:24.28 (36.80)     5:57.89 (33.61)                                        
  3 Murphy, Marli             14 LBA-MR                    NT    6:01.52  
                  31.37     1:05.94 (34.57)     1:42.11 (36.17)     2:19.62 (37.51)
        2:56.42 (36.80)     3:33.93 (37.51)     4:11.84 (37.91)     4:49.67 (37.83)
        5:26.80 (37.13)     6:01.52 (34.72)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                6:28.61    6:01.97  
                  31.33     1:07.04 (35.71)     1:44.30 (37.26)     2:20.53 (36.23)
        2:58.01 (37.48)     3:35.52 (37.51)     4:12.75 (37.23)     4:49.62 (36.87)
        5:26.35 (36.73)     6:01.97 (35.62)                                        
  5 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              6:54.11    6:59.90  
                  33.35     1:12.72 (39.37)     1:54.82 (42.10)     2:38.91 (44.09)
        3:23.09 (44.18)     4:07.71 (44.62)     4:51.03 (43.32)   6:59.90 (2:08.87)
  6 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              8:25.29    7:06.73  
                  35.99     1:16.61 (40.62)                                        
                                                                        5:41.23 ( )
        6:24.31 (43.08)     7:06.73 (42.42)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:04.65    1:04.58  
                  31.64     1:04.58 (32.94)                                        
  2 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               1:06.68    1:07.04  
                  32.56     1:07.04 (34.48)                                        
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:06.77    1:08.90  
                  33.76     1:08.90 (35.14)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:09.71    1:09.78  
                  33.85     1:09.78 (35.93)                                        
  5 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:07.76    1:12.13  
                  35.01     1:12.13 (37.12)                                        
  6 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:09.41    1:13.45  
                  35.28     1:13.45 (38.17)                                        
  7 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                1:15.21    1:13.72  
                  36.44     1:13.72 (37.28)                                        
  8 Horen, Gianna             13 LBA-MR               1:15.25    1:14.35  
                  36.23     1:14.35 (38.12)                                        
  9 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:08.24    1:14.55  
                  35.81     1:14.55 (38.74)                                        
 10 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:12.34    1:14.68  
                  35.93     1:14.68 (38.75)                                        
 11 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:14.72    1:14.76  
                  36.51     1:14.76 (38.25)                                        
 12 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:19.80    1:16.55  
                  38.08     1:16.55 (38.47)                                        
 13 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:20.93    1:19.67  
                  38.76     1:19.67 (40.91)                                        
 14 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:20.03    1:21.25  
                  38.94     1:21.25 (42.31)                                        
 15 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:16.70    1:21.33  
                  39.82     1:21.33 (41.51)                                        
 16 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:20.86    1:22.62  
                  39.91     1:22.62 (42.71)                                        
 17 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:19.57    1:23.12  
                  41.01     1:23.12 (42.11)                                        
 18 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:27.56    1:24.24  
                  39.79     1:24.24 (44.45)                                        
 19 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:22.12    1:24.84  
                  40.67     1:24.84 (44.17)                                        
 20 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              1:22.56    1:25.09  
                  41.82     1:25.09 (43.27)                                        
 21 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               1:21.94    1:25.18  
                  42.55     1:25.18 (42.63)                                        
 22 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:28.13    1:25.36  
                  42.25     1:25.36 (43.11)                                        
 23 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:26.18    1:25.57  
                  42.13     1:25.57 (43.44)                                        
 24 Patino, Jacqueline        13 MWDA-MR              1:28.87    1:28.51  
                  44.75     1:28.51 (43.76)                                        
 25 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:27.31    1:28.66  
                  42.51     1:28.66 (46.15)                                        
 26 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:29.79    1:29.58  
                  43.30     1:29.58 (46.28)                                        
 27 Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:30.96    1:29.72  
 -- Walters, Cali             13 LBA-MR               1:18.91         NS  
 -- Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:35.33         NS  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:13.46    1:11.02  
                  34.05     1:11.02 (36.97)                                        
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:11.87    1:14.77  
                  35.44     1:14.77 (39.33)                                        
  3 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:15.41    1:17.26  
                  36.27     1:17.26 (40.99)                                        
  4 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              1:18.31    1:18.21  
                  36.55     1:18.21 (41.66)                                        
  5 Dean, Catherine           13 LBA-MR               1:17.63    1:19.31  
                  37.30     1:19.31 (42.01)                                        
  6 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                1:17.72    1:19.68  
                  37.85     1:19.68 (41.83)                                        
  7 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:20.27    1:20.33  
                  38.42     1:20.33 (41.91)                                        
  8 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:21.03    1:20.69  
                  38.08     1:20.69 (42.61)                                        
  9 Meade, Ashley             13 LBA-MR               1:21.36    1:20.72  
                  38.41     1:20.72 (42.31)                                        
 10 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:19.50    1:21.31  
                  38.66     1:21.31 (42.65)                                        
 11 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:31.39    1:21.78  
                  38.29     1:21.78 (43.49)                                        
 12 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:22.74    1:22.66  
                  38.83     1:22.66 (43.83)                                        
 13 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               1:22.77    1:22.94  
                  39.09     1:22.94 (43.85)                                        
 14 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:20.50    1:23.61  
                  39.65     1:23.61 (43.96)                                        
 15 Walters, Cali             13 LBA-MR               1:29.54    1:24.15  
                  40.21     1:24.15 (43.94)                                        
 16 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:27.87    1:27.15  
                  41.79     1:27.15 (45.36)                                        
 17 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:26.94    1:27.20  
                  42.42     1:27.20 (44.78)                                        
 18 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR               1:31.53    1:28.89  
                  41.03     1:28.89 (47.86)                                        
 19 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:34.18    1:31.47  
                  42.90     1:31.47 (48.57)                                        
 20 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:29.82    1:31.63  
                  43.22     1:31.63 (48.41)                                        
 21 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:30.20    1:32.04  
                  43.69     1:32.04 (48.35)                                        
 22 Rivkin, Emily             13 LBA-MR               1:50.00    1:33.85  
                  43.64     1:33.85 (50.21)                                        
 23 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              1:48.14    1:37.16  
                  45.55     1:37.16 (51.61)                                        
 24 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:37.41    1:37.99  
                  45.40     1:37.99 (52.59)                                        
 25 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              1:40.62    1:39.66  
                  47.13     1:39.66 (52.53)                                        
 26 Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:45.33    1:44.17  
                  47.84     1:44.17 (56.33)                                        
 27 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:45.28    1:48.38  
                  50.59     1:48.38 (57.79)                                        
 28 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:57.02    1:48.84  
                  51.30     1:48.84 (57.54)                                        
 29 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              1:48.01    1:49.05  
                  51.55     1:49.05 (57.50)                                        
 30 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:55.98    1:51.76  
                  52.77     1:51.76 (58.99)                                        
 31 Bhargava, Anusha          13 HVD-MR               1:40.33    1:52.22  
                  51.98   1:52.22 (1:00.24)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:00.05      59.32  
                  28.09       59.32 (31.23)                                        
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:08.22    1:09.50  
                  31.50     1:09.50 (38.00)                                        
  3 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:08.14    1:11.60  
                  31.96     1:11.60 (39.64)                                        
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:13.71    1:12.06  
                  33.95     1:12.06 (38.11)                                        
  5 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:24.61    1:14.72  
                  34.17     1:14.72 (40.55)                                        
  6 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:19.54    1:15.11  
                  34.23     1:15.11 (40.88)                                        
  7 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:18.67    1:15.58  
                  35.10     1:15.58 (40.48)                                        
  8 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:13.04    1:16.30  
                  35.13     1:16.30 (41.17)                                        
  9 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:18.43    1:16.70  
                  33.90     1:16.70 (42.80)                                        
 10 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               1:13.82    1:17.22  
                  34.88     1:17.22 (42.34)                                        
 11 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR                    NT    1:17.32  
                  35.66     1:17.32 (41.66)                                        
 12 Horen, Gianna             13 LBA-MR                    NT    1:18.78  
                  35.43     1:18.78 (43.35)                                        
 13 Curran, Elizabeth         14 SSL-MR               1:13.60    1:18.91  
                  36.10     1:18.91 (42.81)                                        
 14 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:20.69    1:19.19  
                  36.28     1:19.19 (42.91)                                        
 15 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:21.64    1:21.38  
                  37.55     1:21.38 (43.83)                                        
 16 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:22.60    1:22.08  
                  36.62     1:22.08 (45.46)                                        
 17 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:28.11    1:23.55  
                  37.67     1:23.55 (45.88)                                        
 18 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:19.06    1:24.85  
                  36.94     1:24.85 (47.91)                                        
 19 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:55.68    1:31.53  
                  39.86     1:31.53 (51.67)                                        
 20 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:44.77    1:39.07  
                  45.82     1:39.07 (53.25)                                        
 21 Patino, Jacqueline        13 MWDA-MR              1:56.69    1:41.63  
                  46.47     1:41.63 (55.16)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                2:14.90    2:14.02  
                  28.68     1:03.37 (34.69)     1:42.64 (39.27)     2:14.02 (31.38)
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:20.57    2:24.60  
                  32.12     1:09.98 (37.86)     1:51.60 (41.62)     2:24.60 (33.00)
  3 Kuduk, Norah              14 RA-MR                2:26.30    2:28.28  
                  33.42     1:12.20 (38.78)     1:55.96 (43.76)     2:28.28 (32.32)
  4 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              2:18.98    2:29.16  
                  30.96     1:09.20 (38.24)     1:53.96 (44.76)     2:29.16 (35.20)
  5 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               2:29.51    2:29.30  
  6 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:31.59    2:29.47  
  7 Dean, Catherine           13 LBA-MR               2:27.25    2:32.34  
                  33.68     1:11.17 (37.49)     1:57.51 (46.34)     2:32.34 (34.83)
  8 Walters, Cali             13 LBA-MR               2:45.81    2:34.89  
                  33.60     1:13.59 (39.99)     2:00.31 (46.72)     2:34.89 (34.58)
  9 Curtin, Stella            14 LBA-MR               2:38.01    2:36.34  
 10 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:51.58    2:36.99  
                  33.84     1:15.06 (41.22)     2:02.56 (47.50)     2:36.99 (34.43)
 11 Meade, Ashley             13 LBA-MR               2:44.79    2:37.32  
                  36.33     1:17.37 (41.04)   2:37.32 (1:19.95)                    
 12 Austin, Jessica           14 RA-MR                2:27.74    2:38.75  
                  35.77     1:14.98 (39.21)     2:01.37 (46.39)     2:38.75 (37.38)
 13 Phillips, Grace           13 HVD-MR               2:35.18    2:40.92  
 14 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              2:39.03    2:43.71  
                  35.67     1:19.43 (43.76)     2:04.40 (44.97)     2:43.71 (39.31)
 15 Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:38.82    2:45.01  
 16 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              2:51.86    2:50.18  
                  38.83     1:24.07 (45.24)   2:50.18 (1:26.11)                    
 17 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               3:09.57    2:56.49  
                  40.86     1:25.35 (44.49)     2:16.17 (50.82)     2:56.49 (40.32)
 18 Rivkin, Emily             13 LBA-MR               3:40.00    3:06.16  
                  38.61     1:27.91 (49.30)     2:23.35 (55.44)     3:06.16 (42.81)
 19 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              2:51.01    3:07.26  
                  37.92     1:26.06 (48.14)   2:27.76 (1:01.70)     3:07.26 (39.50)
 20 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR                    NT    3:07.76  
                  40.97     1:28.48 (47.51)     2:23.85 (55.37)     3:07.76 (43.91)
 21 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              3:34.31    3:09.11  
                  43.58     1:35.58 (52.00)     2:28.52 (52.94)     3:09.11 (40.59)
 22 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              3:17.79    3:13.67  
                  43.74     1:30.59 (46.85)   2:31.92 (1:01.33)     3:13.67 (41.75)
 23 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              3:14.01    3:28.99  
                  45.99     1:36.87 (50.88)   2:41.18 (1:04.31)     3:28.99 (47.81)
 -- Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              2:57.94         DQ  
      Scissors kick - breast
                  35.49     1:20.08 (44.59)   2:22.35 (1:02.27)          DQ (38.17)
 -- Rabasco, Sarah            14 RA-MR                2:35.84         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:48.90    1:47.23  
     1) Conrad, Sabrina 14              2) Kuduk, Norah 14                
     3) Gordon, Jessica 13              4) Lynch, Katie 13                
                  26.24       53.31 (27.07)     1:21.21 (27.90)     1:47.23 (26.02)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:51.93    1:53.72  
     1) Murphy, Marli 14                2) Minchak, Kaitlin 13            
     3) Horen, Gianna 13                4) Curtin, Stella 14              
                  28.78       57.64 (28.86)     1:26.24 (28.60)     1:53.72 (27.48)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:06.87    2:04.02  
     1) Minchak, Kaitlin 13             2) Meade, Ashley 13               
     3) Murphy, Marli 14                4) Dean, Catherine 13             
                  31.56     1:07.44 (35.88)     1:37.28 (29.84)     2:04.02 (26.74)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:05.88    2:06.60  
     1) Austin, Jessica 14              2) Lynch, Katie 13                
     3) Kuduk, Norah 14                 4) Rabasco, Sarah 14              
                  33.91     1:08.11 (34.20)     1:38.08 (29.97)     2:06.60 (28.52)
 -- Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:10.00         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Rivkin, Emily 13                2) Palmer, Kaylee 13              
     3) Walters, Cali 13                4) Curtin, Stella 14              
                  39.25     1:18.18 (38.93)     1:58.36 (40.18)          DQ (19.81)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                    NT      26.74  
  2 Cohen, Emily              15 RFAC-MR                25.62      26.85  
  3 Pence, Emily              17 RA-MR                  26.69      27.43  
  4 Maffucci, Ava             15 RA-MR                  27.06      27.47  
  5 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                26.05      27.62  
  6 Cuya, Isabela             16 HVD-MR                 27.34      27.80  
  7 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                  27.18      27.98  
  8 Cook, April               16 RFAC-MR                27.03      28.27  
  9 Benfante, Lexi            17 RA-MR                  27.20      28.32  
 10 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 27.30      28.38  
 11 Mogan, emi                15 HVD-MR                 27.12      28.49  
 12 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR                28.74      28.76  
 13 Casalaina, Livia          15 LBA-MR                 29.04      28.77  
 14 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR                 27.23      28.81  
 15 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR                 27.88      28.96  
 16 Sehgal, Garima            15 HVD-MR                 27.74      29.01  
 17 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR                 28.51      29.60  
 18 Evans, Amelia             16 RA-MR                  30.39      29.75  
 19 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR                 28.59      29.79  
 20 Geis, Taylor              17 RA-MR                  27.32      29.80  
 21 James, Jessica            15 RA-MR                  30.00      29.97  
 22 Monica, Amelia            17 RA-MR                  29.16      30.18  
 23 Murray, Gaby              15 HVD-MR                 28.25      30.20  
 24 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR                29.40      30.30  
 25 Chant, Lucy               15 HVD-MR                 29.98      30.33  
 26 Sanford, Lauren           15 NDAC-MR                28.71      30.45  
 27 Abouezzi, Tiffany         17 HVD-MR                 29.79      30.61  
 28 Santoro, Marissa          16 HVD-MR                 29.89      31.20  
 29 Relyea, Carlie            17 HVD-MR                 32.05      33.07  
 30 Andros, Grace             15 NDAC-MR                34.91      33.64  
 31 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 36.54      33.99  
 -- Moriarty, Machara          8 LBA-MR                 48.46         NS  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 55.17      57.83  
                  27.91       57.83 (29.92)                                        
  2 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                56.67      58.12  
                  28.09       58.12 (30.03)                                        
  3 Cohen, Emily              15 RFAC-MR                57.39      59.28  
                  28.58       59.28 (30.70)                                        
  4 Maffucci, Ava             15 RA-MR                  59.37      59.30  
                  28.32       59.30 (30.98)                                        
  5 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                  58.64      59.50  
                  28.80       59.50 (30.70)                                        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR                57.70      59.82  
                  29.14       59.82 (30.68)                                        
  7 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 57.81    1:00.89  
                  29.39     1:00.89 (31.50)                                        
  8 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               1:02.88    1:02.40  
                  30.37     1:02.40 (32.03)                                        
  9 Bergin, Emily             15 LBA-MR               1:02.59    1:02.60  
                  30.63     1:02.60 (31.97)                                        
 10 MacRobbie, Morgan         15 SSL-MR               1:01.97    1:02.79  
                  29.61     1:02.79 (33.18)                                        
 11 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:00.96    1:03.04  
                  30.08     1:03.04 (32.96)                                        
 12 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:04.36    1:03.29  
                  29.86     1:03.29 (33.43)                                        
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:02.67    1:04.09  
                  30.85     1:04.09 (33.24)                                        
 14 James, Jessica            15 RA-MR                1:02.50    1:05.05  
                  31.04     1:05.05 (34.01)                                        
 15 Moriarty, Cece            15 RA-MR                1:06.05    1:05.30  
                  30.81     1:05.30 (34.49)                                        
 16 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:03.14    1:05.38  
                  31.14     1:05.38 (34.24)                                        
 17 Milillo, Angelina         16 SSL-MR               1:01.74    1:06.29  
                  31.70     1:06.29 (34.59)                                        
 18 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:03.91    1:06.41  
                  31.35     1:06.41 (35.06)                                        
 19 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:06.53    1:07.24  
                  31.81     1:07.24 (35.43)                                        
 20 Nohara, Isabella          16 HVD-MR               1:05.88    1:07.47  
                  32.05     1:07.47 (35.42)                                        
 21 Skoglund, Emma            17 SSL-MR               1:01.67    1:07.54  
                  31.81     1:07.54 (35.73)                                        
 22 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:05.69    1:07.70  
                  33.17     1:07.70 (34.53)                                        
 23 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:10.45    1:09.94  
                  33.54     1:09.94 (36.40)                                        
 24 Mathews, Nina             15 SSL-MR               1:21.83    1:12.11  
                  35.24     1:12.11 (36.87)                                        
 25 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR               1:15.77    1:15.77  
                  33.93     1:15.77 (41.84)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:02.38    2:06.53  
                  29.43     1:01.79 (32.36)     1:34.57 (32.78)     2:06.53 (31.96)
  2 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                1:59.11    2:06.80  
                  29.43     1:01.43 (32.00)     1:34.48 (33.05)     2:06.80 (32.32)
  3 Cook, April               16 RFAC-MR              2:00.39    2:07.86  
                  29.75     1:02.11 (32.36)     1:35.60 (33.49)     2:07.86 (32.26)
  4 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:05.09    2:09.98  
                  30.61     1:03.57 (32.96)     1:37.48 (33.91)     2:09.98 (32.50)
  5 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:07.59    2:10.64  
                  30.50     1:03.72 (33.22)     1:37.42 (33.70)     2:10.64 (33.22)
  6 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:17.10    2:11.26  
                  29.07     1:01.39 (32.32)     1:36.15 (34.76)     2:11.26 (35.11)
  7 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               2:14.14    2:13.46  
                  30.44     1:03.53 (33.09)     1:38.76 (35.23)     2:13.46 (34.70)
  8 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              2:22.77    2:21.21  
                  31.70     1:06.84 (35.14)     1:44.13 (37.29)     2:21.21 (37.08)
  9 Moriarty, Cece            15 RA-MR                2:19.20    2:26.22  
                  32.16     1:09.04 (36.88)     1:48.41 (39.37)     2:26.22 (37.81)
 10 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR               2:29.58    2:28.55  
                  32.83     1:10.18 (37.35)     1:50.35 (40.17)     2:28.55 (38.20)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                5:24.78    5:36.94  
                  30.52     1:04.20 (33.68)     1:38.29 (34.09)     2:12.36 (34.07)
        2:46.86 (34.50)     3:21.16 (34.30)     3:55.99 (34.83)     4:30.26 (34.27)
        5:04.18 (33.92)     5:36.94 (32.76)                                        
  2 Burda, Sophia             16 HVD-MR               5:46.69    5:38.35  
                  30.61     1:04.57 (33.96)     1:39.10 (34.53)     2:13.39 (34.29)
        2:47.74 (34.35)     3:22.36 (34.62)     3:56.83 (34.47)     4:31.34 (34.51)
        5:05.72 (34.38)     5:38.35 (32.63)                                        
  3 Clark, Campbell           12 HVD-MR               5:53.09    5:45.80  
                  30.59     1:04.81 (34.22)     1:39.92 (35.11)     2:14.90 (34.98)
        2:50.52 (35.62)     3:25.82 (35.30)     4:01.65 (35.83)     4:37.38 (35.73)
        5:12.12 (34.74)     5:45.80 (33.68)                                        
  4 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              5:50.08    5:55.26  
                  31.51     1:06.24 (34.73)     1:42.20 (35.96)     2:18.46 (36.26)
        2:55.05 (36.59)     3:31.44 (36.39)     4:07.88 (36.44)     4:44.02 (36.14)
        5:20.29 (36.27)     5:55.26 (34.97)                                        
  5 Maffucci, Ava             15 RA-MR                6:04.41    6:01.99  
                  30.48     1:05.03 (34.55)     1:40.66 (35.63)     2:17.13 (36.47)
        2:54.66 (37.53)     3:32.26 (37.60)     4:10.31 (38.05)     4:48.26 (37.95)
        5:26.02 (37.76)     6:01.99 (35.97)                                        
  6 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              6:01.64    6:05.63  
                  32.15     1:08.44 (36.29)     1:45.79 (37.35)     2:23.84 (38.05)
        3:02.04 (38.20)     3:39.38 (37.34)     4:17.64 (38.26)     4:54.60 (36.96)
        5:31.33 (36.73)     6:05.63 (34.30)                                        
  7 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              6:35.08    6:29.73  
                  32.91     1:10.88 (37.97)     1:49.92 (39.04)     2:30.20 (40.28)
        3:10.89 (40.69)     3:51.59 (40.70)     4:32.05 (40.46)     5:12.60 (40.55)
        5:52.35 (39.75)     6:29.73 (37.38)                                        
  8 Moriarty, Cece            15 RA-MR                6:11.33    6:29.78  
                  34.12     1:12.35 (38.23)     1:51.41 (39.06)     2:31.55 (40.14)
        3:11.00 (39.45)     3:51.53 (40.53)     4:31.09 (39.56)     5:11.11 (40.02)
        5:51.34 (40.23)     6:29.78 (38.44)                                        
  9 Gregersen, Leah           10 RA-MR                6:44.81    6:41.10  
                  35.86     1:16.94 (41.08)     1:57.79 (40.85)     2:38.48 (40.69)
        3:19.61 (41.13)     4:00.32 (40.71)     4:41.85 (41.53)     5:23.44 (41.59)
        6:03.49 (40.05)     6:41.10 (37.61)                                        
 10 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR               7:06.77    6:41.93  
                  34.09     1:13.16 (39.07)     1:54.18 (41.02)     2:35.20 (41.02)
      3:58.94 (1:23.74)     4:40.44 (41.50)     5:22.64 (42.20)     6:03.84 (41.20)
        6:41.89 (38.05)      6:41.93 (0.04)                                        
 11 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              6:44.63    6:44.09  
                  35.16     1:15.39 (40.23)     1:57.23 (41.84)     2:38.24 (41.01)
        3:18.93 (40.69)     4:01.03 (42.10)     4:42.81 (41.78)     5:24.74 (41.93)
        6:05.39 (40.65)     6:44.09 (38.70)                                        
 12 Murray, Casey             11 MWDA-MR              6:52.59    6:52.06  
                  36.75     1:18.27 (41.52)     2:00.89 (42.62)     2:42.43 (41.54)
        3:24.93 (42.50)     4:08.03 (43.10)     4:50.02 (41.99)     5:33.57 (43.55)
        6:15.37 (41.80)     6:52.06 (36.69)                                        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, April               16 RFAC-MR             11:40.07   11:35.74  
                  30.98     1:04.81 (33.83)     1:39.85 (35.04)     2:15.77 (35.92)
        2:51.40 (35.63)     3:27.04 (35.64)     4:02.63 (35.59)     4:38.52 (35.89)
        5:14.12 (35.60)     5:49.60 (35.48)     6:25.57 (35.97)     7:00.62 (35.05)
        7:35.70 (35.08)     8:10.58 (34.88)     8:45.79 (35.21)     9:20.32 (34.53)
        9:55.43 (35.11)    10:29.40 (33.97)    11:03.30 (33.90)    11:35.74 (32.44)
  2 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                   NT   12:35.29  
                  32.37     1:09.36 (36.99)     1:48.12 (38.76)     2:26.64 (38.52)
        3:06.11 (39.47)     3:44.74 (38.63)     4:21.95 (37.21)     4:59.50 (37.55)
        5:37.25 (37.75)     6:14.85 (37.60)     6:54.99 (40.14)     7:33.40 (38.41)
        8:12.12 (38.72)     8:50.66 (38.54)     9:28.46 (37.80)    10:06.65 (38.19)
       10:44.60 (37.95)    11:22.53 (37.93)    12:00.03 (37.50)    12:35.29 (35.26)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:00.94    1:03.43  
                  30.88     1:03.43 (32.55)                                        
  2 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:06.44    1:08.00  
                  33.43     1:08.00 (34.57)                                        
  3 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               1:11.88    1:09.15  
                  34.25     1:09.15 (34.90)                                        
  4 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:04.62    1:10.40  
                  34.78     1:10.40 (35.62)                                        
  5 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:10.08    1:10.47  
                  33.82     1:10.47 (36.65)                                        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR              1:07.32    1:10.48  
                  34.89     1:10.48 (35.59)                                        
  7 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              1:10.85    1:11.78  
                  35.05     1:11.78 (36.73)                                        
  8 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:08.24    1:12.88  
                  35.38     1:12.88 (37.50)                                        
  9 James, Jessica            15 RA-MR                1:12.16    1:13.14  
                  35.45     1:13.14 (37.69)                                        
 10 Bergin, Emily             15 LBA-MR                 37.87    1:13.23  
 11 Moriarty, Cece            15 RA-MR                1:11.24    1:14.58  
                  36.20     1:14.58 (38.38)                                        
 12 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:13.91    1:15.12  
                  35.86     1:15.12 (39.26)                                        
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:12.24    1:15.54  
                  36.96     1:15.54 (38.58)                                        
 14 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:15.50    1:17.17  
                  37.45     1:17.17 (39.72)                                        
 15 Skoglund, Emma            17 SSL-MR               1:11.96    1:17.22  
                  37.71     1:17.22 (39.51)                                        
 16 Milillo, Angelina         16 SSL-MR               1:17.19    1:17.27  
                  38.12     1:17.27 (39.15)                                        
 17 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:20.03    1:19.37  
                  37.91     1:19.37 (41.46)                                        
 18 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:19.10    1:20.20  
                  40.69     1:20.20 (39.51)                                        
 19 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR               1:31.32    1:23.37  
                  39.50     1:23.37 (43.87)                                        
 20 Mathews, Nina             15 SSL-MR               1:30.17    1:24.29  
                  41.05     1:24.29 (43.24)                                        
 21 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:16.88    1:26.79  
                  42.33     1:26.79 (44.46)                                        
 -- MacRobbie, Morgan         15 SSL-MR               1:08.05         NS  
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:11.92    2:18.51  
                  31.93     1:07.27 (35.34)     1:43.43 (36.16)     2:18.51 (35.08)
  2 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               2:22.10    2:21.50  
                  32.80     1:08.48 (35.68)     1:45.38 (36.90)     2:21.50 (36.12)
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:25.71    2:26.64  
                  34.16     1:11.03 (36.87)     1:48.92 (37.89)     2:26.64 (37.72)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              2:23.52    2:30.78  
                  35.73     1:13.57 (37.84)     1:52.94 (39.37)     2:30.78 (37.84)
  5 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              2:50.90    2:30.89  
                  35.33     1:14.10 (38.77)     1:52.96 (38.86)     2:30.89 (37.93)
  6 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:33.01    2:36.26  
                  37.19     1:16.92 (39.73)     1:57.24 (40.32)     2:36.26 (39.02)
  7 Bradley, Addison          11 LBA-MR               2:49.42    2:40.60  
                  39.07     1:19.62 (40.55)     2:00.08 (40.46)     2:40.60 (40.52)
  8 Minchak, Jami             11 LBA-MR                    NT    2:54.60  
                  42.33                             2:12.19 ( )     2:54.60 (42.41)
  9 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               3:11.08    3:13.56  
 10 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                3:50.00    3:16.45  
                  44.46     1:34.97 (50.51)   3:16.45 (1:41.48)                    
 11 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                   NT    3:16.48  
                  45.37     1:35.17 (49.80)   3:16.48 (1:41.31)                    
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:15.78    1:15.04  
                  35.85     1:15.04 (39.19)                                        
  2 Pence, Emily              17 RA-MR                1:10.12    1:15.34  
                  35.73     1:15.34 (39.61)                                        
  3 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              1:12.33    1:15.94  
                  36.12     1:15.94 (39.82)                                        
  4 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               1:17.00    1:18.43  
                  37.44     1:18.43 (40.99)                                        
  5 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:16.30    1:18.84  
                  37.42     1:18.84 (41.42)                                        
  6 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:19.35    1:18.97  
                  37.39     1:18.97 (41.58)                                        
  7 Sanford, Lauren           15 NDAC-MR              1:16.72    1:20.91  
                  38.02     1:20.91 (42.89)                                        
  8 Casalaina, Livia          15 LBA-MR               1:21.51    1:21.46  
                  38.89     1:21.46 (42.57)                                        
  9 Evans, Amelia             16 RA-MR                1:21.50    1:22.78  
                  39.45     1:22.78 (43.33)                                        
 10 Cook, April               16 RFAC-MR              1:21.83    1:23.01  
                  40.10     1:23.01 (42.91)                                        
 11 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               1:30.88    1:24.60  
                  38.68     1:24.60 (45.92)                                        
 12 Benfante, Lexi            17 RA-MR                1:22.00    1:25.01  
                  40.03     1:25.01 (44.98)                                        
 13 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:23.46    1:25.06  
                  40.59     1:25.06 (44.47)                                        
 14 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:30.31    1:26.01  
                  40.53     1:26.01 (45.48)                                        
 15 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:21.56    1:26.04  
                  40.97     1:26.04 (45.07)                                        
 16 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR               1:22.86    1:26.50  
                  40.67     1:26.50 (45.83)                                        
 17 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:32.83    1:26.65  
                  40.70     1:26.65 (45.95)                                        
 18 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:19.87    1:27.79  
                  41.37     1:27.79 (46.42)                                        
 19 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:29.19    1:28.51  
                  42.02     1:28.51 (46.49)                                        
 20 James, Jessica            15 RA-MR                1:26.24    1:30.66  
                  42.88     1:30.66 (47.78)                                        
 21 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:28.86    1:31.30  
                  43.40     1:31.30 (47.90)                                        
 22 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:26.86    1:31.96  
                  42.54     1:31.96 (49.42)                                        
 23 Santoro, Marissa          16 HVD-MR               1:39.26    1:33.93  
                  45.42     1:33.93 (48.51)                                        
 24 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:36.06    1:34.54  
                  44.58     1:34.54 (49.96)                                        
 25 Geis, Taylor              17 RA-MR                1:27.10    1:34.56  
                  45.05     1:34.56 (49.51)                                        
 26 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR               2:10.01    1:42.61  
                  48.36     1:42.61 (54.25)                                        
 27 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:45.88    1:45.01  
                  48.35     1:45.01 (56.66)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                2:30.67    2:36.62  
                  35.86     1:14.96 (39.10)     1:55.84 (40.88)     2:36.62 (40.78)
  2 Meade, Ashley             13 LBA-MR               2:59.47    2:46.09  
                  37.49     1:19.89 (42.40)     2:03.45 (43.56)     2:46.09 (42.64)
  3 Casalaina, Livia          15 LBA-MR               2:49.83    2:50.19  
                  38.95     1:22.12 (43.17)     2:05.97 (43.85)     2:50.19 (44.22)
  4 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:42.50    2:51.10  
                  38.71     1:22.38 (43.67)     2:07.16 (44.78)     2:51.10 (43.94)
  5 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:45.58    2:52.75  
                  38.61     1:22.39 (43.78)     2:08.20 (45.81)     2:52.75 (44.55)
  6 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:51.88    2:54.74  
                  38.32     1:22.81 (44.49)     2:08.92 (46.11)     2:54.74 (45.82)
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR                    NT    2:59.67  
                  40.67     1:25.63 (44.96)     2:13.15 (47.52)     2:59.67 (46.52)
  8 Cook, April               16 RFAC-MR              2:55.28    3:00.21  
                  39.91     1:26.30 (46.39)     2:13.98 (47.68)     3:00.21 (46.23)
  9 Murray, Casey             11 MWDA-MR              3:20.99    3:13.27  
                  45.06     1:34.68 (49.62)     2:24.32 (49.64)     3:13.27 (48.95)
 10 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                   NT    3:15.16  
                  43.40     1:32.97 (49.57)     2:24.46 (51.49)     3:15.16 (50.70)
 11 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              3:59.51    3:27.24  
                  45.69     1:38.29 (52.60)     2:33.60 (55.31)     3:27.24 (53.64)
 -- Evans, Amelia             16 RA-MR                2:54.56         NS  
 -- Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:53.52         NS  
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               1:00.06    1:03.80  
                  29.47     1:03.80 (34.33)                                        
  2 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:02.24    1:04.47  
                  29.92     1:04.47 (34.55)                                        
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:03.45    1:06.07  
                  30.53     1:06.07 (35.54)                                        
  4 MacRobbie, Morgan         15 SSL-MR               1:10.34    1:07.68  
                  31.77     1:07.68 (35.91)                                        
  5 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:10.13    1:08.58  
                  31.29     1:08.58 (37.29)                                        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR              1:06.54    1:10.20  
                  32.94     1:10.20 (37.26)                                        
  7 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:09.06    1:10.46  
                  32.91     1:10.46 (37.55)                                        
  8 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              1:11.60    1:10.67  
                  32.77     1:10.67 (37.90)                                        
  9 Nohara, Isabella          16 HVD-MR               1:15.88    1:11.28  
                  33.83     1:11.28 (37.45)                                        
 10 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:06.59    1:12.07  
                  33.12     1:12.07 (38.95)                                        
 11 Bergin, Emily             15 LBA-MR               1:16.82    1:12.17  
                  32.43     1:12.17 (39.74)                                        
 12 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:11.87    1:15.97  
                  34.84     1:15.97 (41.13)                                        
 13 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:13.15    1:19.60  
                  36.66     1:19.60 (42.94)                                        
 14 James, Jessica            15 RA-MR                1:21.61    1:20.09  
                  36.25     1:20.09 (43.84)                                        
 15 Moriarty, Cece            15 RA-MR                1:15.75    1:21.14  
                  37.10     1:21.14 (44.04)                                        
 16 Mathews, Nina             15 SSL-MR               1:35.17    1:30.52  
                  42.88     1:30.52 (47.64)                                        
 -- Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:16.52         NS  
 -- Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:12.61         NS  
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:30.83    2:28.15  
                  32.11     1:09.64 (37.53)     1:49.77 (40.13)     2:28.15 (38.38)
  2 Cook, April               16 RFAC-MR              2:33.01    2:37.48  
                  34.35     1:14.92 (40.57)     1:56.91 (41.99)     2:37.48 (40.57)
  3 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              3:13.69    2:45.93  
                  35.28     1:19.71 (44.43)     2:02.71 (43.00)     2:45.93 (43.22)
  4 Petriccione, Melania      11 RA-MR                2:35.05    2:47.42  
                  35.76     1:18.80 (43.04)     2:04.36 (45.56)     2:47.42 (43.06)
  5 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                2:58.28    3:06.83  
                  37.36     1:23.54 (46.18)     2:16.36 (52.82)     3:06.83 (50.47)
  6 Calone, Emilia             9 MWDA-MR                   NT    3:10.80  
                  40.04     1:28.72 (48.68)     2:20.01 (51.29)     3:10.80 (50.79)
  7 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                   NT    3:21.86  
                  43.17     1:34.72 (51.55)     2:29.05 (54.33)     3:21.86 (52.81)
  8 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                   NT    3:29.16  
                  43.33     1:37.39 (54.06)     2:35.11 (57.72)     3:29.16 (54.05)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:18.00    2:21.11  
                  30.36     1:06.26 (35.90)     1:48.42 (42.16)     2:21.11 (32.69)
  2 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               2:18.48    2:21.87  
                  29.59     1:07.67 (38.08)     1:49.48 (41.81)     2:21.87 (32.39)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:17.27    2:21.88  
                  31.22     1:06.88 (35.66)     1:50.86 (43.98)     2:21.88 (31.02)
  4 Pence, Emily              17 RA-MR                2:12.62    2:29.44  
                  32.17     1:10.64 (38.47)     1:53.96 (43.32)     2:29.44 (35.48)
  5 Cook, April               16 RFAC-MR              2:22.67    2:30.04  
                  32.79     1:11.76 (38.97)     1:58.53 (46.77)     2:30.04 (31.51)
  6 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:24.71    2:30.33  
                  32.80     1:12.07 (39.27)     1:56.39 (44.32)     2:30.33 (33.94)
  7 Casalaina, Livia          15 LBA-MR               2:32.26    2:31.39  
                  33.55     1:12.53 (38.98)     1:58.09 (45.56)     2:31.39 (33.30)
  8 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:35.67    2:32.45  
                  31.44     1:09.27 (37.83)     1:59.00 (49.73)     2:32.45 (33.45)
  9 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:32.33    2:33.00  
                  31.98     1:09.48 (37.50)     2:00.17 (50.69)     2:33.00 (32.83)
 10 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:33.25    2:36.04  
                  33.46     1:16.29 (42.83)     2:01.06 (44.77)     2:36.04 (34.98)
 11 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              2:28.85    2:38.14  
                  33.33     1:14.00 (40.67)     2:00.38 (46.38)     2:38.14 (37.76)
 12 Monica, Amelia            17 RA-MR                2:32.65    2:38.65  
                  34.31     1:14.20 (39.89)     2:01.18 (46.98)     2:38.65 (37.47)
 13 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               3:00.88    2:41.02  
                  35.03     1:14.07 (39.04)     2:05.55 (51.48)     2:41.02 (35.47)
 14 Sanford, Lauren           15 NDAC-MR              2:33.88    2:43.88  
                  36.99     1:20.13 (43.14)     2:05.76 (45.63)     2:43.88 (38.12)
 15 James, Jessica            15 RA-MR                2:41.83    2:44.61  
                  37.84     1:19.11 (41.27)     2:09.17 (50.06)     2:44.61 (35.44)
 16 Geis, Taylor              17 RA-MR                2:35.03    2:46.37  
                  38.54     1:18.86 (40.32)     2:10.44 (51.58)     2:46.37 (35.93)
 17 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              2:45.16    2:48.64  
                  34.30     1:19.11 (44.81)     2:10.77 (51.66)     2:48.64 (37.87)
 18 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               2:55.96    2:49.88  
                  37.45     1:24.53 (47.08)     2:10.85 (46.32)     2:49.88 (39.03)
 19 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               2:54.79    2:51.55  
                  38.16     1:22.32 (44.16)     2:12.02 (49.70)     2:51.55 (39.53)
 20 Evans, Amelia             16 RA-MR                2:44.15    2:52.55  
                  37.66     1:21.12 (43.46)     2:10.35 (49.23)     2:52.55 (42.20)
 21 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                    NT    3:07.05  
                  43.01     1:29.28 (46.27)     2:25.33 (56.05)     3:07.05 (41.72)
 22 Andros, Grace             15 NDAC-MR              3:21.94    3:13.42  
                  44.71     1:33.27 (48.56)     2:30.66 (57.39)     3:13.42 (42.76)
 -- Murray, Gaby              15 HVD-MR               2:52.19         NS  
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                4:39.54    4:38.79  
                  28.52     1:00.74 (32.22)     1:36.95 (36.21)     2:12.51 (35.56)
        2:52.96 (40.45)     3:33.75 (40.79)     4:06.77 (33.02)     4:38.79 (32.02)
  2 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                4:45.77    4:59.33  
                  31.15     1:08.84 (37.69)     1:49.21 (40.37)     2:29.74 (40.53)
        3:09.92 (40.18)     3:51.52 (41.60)     4:25.62 (34.10)     4:59.33 (33.71)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              4:51.02    5:01.51  
                  31.45     1:08.84 (37.39)     1:45.82 (36.98)     2:23.67 (37.85)
        3:09.17 (45.50)     3:55.25 (46.08)     4:29.31 (34.06)     5:01.51 (32.20)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              5:00.95    5:12.15  
                  33.52     1:12.25 (38.73)     1:52.04 (39.79)     2:32.11 (40.07)
        3:18.89 (46.78)     4:06.06 (47.17)     4:39.67 (33.61)     5:12.15 (32.48)
  5 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               6:05.26    5:15.43  
                  35.60     1:17.27 (41.67)     1:55.05 (37.78)     2:32.93 (37.88)
        3:18.53 (45.60)     4:04.69 (46.16)     4:40.31 (35.62)     5:15.43 (35.12)
  6 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              5:10.94    5:22.36  
                  33.83     1:13.03 (39.20)     1:54.38 (41.35)     2:35.56 (41.18)
        3:22.38 (46.82)     4:09.59 (47.21)     4:47.11 (37.52)     5:22.36 (35.25)
  7 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              6:12.93    5:34.93  
                  35.03     1:18.55 (43.52)     1:57.23 (38.68)     2:37.65 (40.42)
        3:29.34 (51.69)     4:23.62 (54.28)     4:59.18 (35.56)     5:34.93 (35.75)
  8 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              5:11.11    5:46.24  
                  34.36     1:17.44 (43.08)     2:02.27 (44.83)     2:46.52 (44.25)
        3:34.01 (47.49)     4:23.97 (49.96)     5:05.83 (41.86)     5:46.24 (40.41)
  9 Calone, Emilia             9 MWDA-MR                   NT    6:07.03  
                  37.73     1:26.15 (48.42)     2:12.02 (45.87)     2:57.60 (45.58)
        3:49.85 (52.25)     4:42.42 (52.57)     5:24.97 (42.55)     6:07.03 (42.06)
 10 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                   NT    6:22.52  
                  40.78     1:31.68 (50.90)   3:11.87 (1:40.19)     4:05.52 (53.65)
        5:00.63 (55.11)     5:41.58 (40.95)     6:22.52 (40.94)                    
 -- Evans, Amelia             16 RA-MR                5:59.96         NS  
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:47.07  
     1) Goodwin, Isabella 12            2) Cook, April 16                 
     3) Simpfenderfer, Kimberly 17      4) Cohen, Emily 15                
                  27.78       55.42 (27.64)     1:47.07 (51.65)                    
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:46.52    1:54.02  
     1) Ramirez, Nicole 15              2) James, Jessica 15              
     3) Monica, Amelia 17               4) Maffucci, Ava 15               
                  28.10       57.83 (29.73)     1:54.02 (56.19)                    
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        1:49.10    1:59.19  
     1) Rabasco, Sarah 14               2) Austin, Jessica 14             
     3) Antman, Sabrina 14              4) Moriarty, Cece 15              
                  29.07     1:00.03 (30.96)     1:59.19 (59.16)                    
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:57.41    2:02.76  
     1) Pence, Emily 17                 2) Conrad, Sabrina 14             
     3) Ramirez, Nicole 15              4) Geis, Taylor 17                
                  30.64     1:04.45 (33.81)     1:33.72 (29.27)     2:02.76 (29.04)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:00.01    2:04.04  
     1) Simpfenderfer, Kimberly 17      2) Cohen, Emily 15                
     3) Cook, April 16                  4) Alcantara, Antonella 14        
                  29.85     1:03.69 (33.84)     1:35.01 (31.32)     2:04.04 (29.03)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:01.11    2:07.53  
     1) Storrs, Mackenzie 16            2) Sanford, Lauren 15             
     3) Pociask, Brooke 14              4) Jenkins, Shae 14               
                  33.47     1:10.68 (37.21)     1:39.60 (28.92)     2:07.53 (27.93)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        2:05.56    2:11.59  
     1) Benfante, Lexi 17               2) Monica, Amelia 17              
     3) Maffucci, Ava 15                4) James, Jessica 15              
                  31.58     1:11.42 (39.84)     1:41.59 (30.17)     2:11.59 (30.00)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:15.11    2:30.24  
     1) Farrell, Ainsley 14             2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Biskup, Colleen 15              4) Andros, Grace 15               
                  39.85     1:22.51 (42.66)     1:56.56 (34.05)     2:30.24 (33.68)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 40.24      38.99  
  2 Muety, Shaun               8 LBA-MR                 41.15      39.45  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  43.42      39.60  
  4 Klein, Ben                 8 RA-MR                  40.52      40.28  
  5 Marra, Anthony             8 LBA-MR                 42.88      42.90  
  6 Chen, Ethan                8 RA-MR                1:20.00      47.82  
  7 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT      49.92  
  8 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                  50.00      50.68  
  9 Croutch, Tyler             8 MWDA-MR                58.43      56.63  
 10 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                54.25    1:01.63  
 11 He, Timothy                6 RFAC-MR              1:34.70    1:17.86  
 12 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT    1:23.49  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR               1:35.09    1:26.63  
                  40.76     1:26.63 (45.87)                                        
  2 Klein, Ben                 8 RA-MR                1:32.51    1:27.23  
                  40.01     1:27.23 (47.22)                                        
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                1:44.00    1:31.25  
                  41.41     1:31.25 (49.84)                                        
  4 Marra, Anthony             8 LBA-MR               1:49.31    1:36.63  
                  43.18     1:36.63 (53.45)                                        
  5 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                2:00.00    1:54.80  
                  52.29   1:54.80 (1:02.51)                                        
  6 Grower, Ryan               8 RA-MR                2:00.00    2:06.51  
                  56.74   2:06.51 (1:09.77)                                        
  7 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:04.13    2:18.76  
                1:04.70   2:18.76 (1:14.06)                                        
 -- Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Did not finish
                  58.57          DQ (51.48)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 46.14      43.37  
  2 Klein, Ben                 8 RA-MR                  51.94      45.98  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  49.33      46.62  
  4 Marra, Anthony             8 LBA-MR                 53.21      51.60  
  5 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT      56.31  
  6 Grower, Ryan               8 RA-MR                1:15.00      57.50  
  7 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                1:15.00      59.53  
  8 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                59.19    1:05.04  
  9 He, Timothy                6 RFAC-MR                   NT    1:14.43  
 -- Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 46.22      46.52  
  2 Marra, Anthony             8 LBA-MR                 51.57      48.33  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  56.15      55.78  
  4 Klein, Ben                 8 RA-MR                1:02.20      58.62  
  5 Croutch, Tyler             8 MWDA-MR              1:06.08    1:02.63  
  6 Chen, Ethan                8 RA-MR                1:15.00    1:10.81  
  7 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:10.85    1:12.12  
 -- McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 55.50      45.41  
  2 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  57.66      55.41  
  3 Marra, Anthony             8 LBA-MR               1:05.45      59.92  
  4 Muety, Shaun               8 LBA-MR                    NT    1:02.86  
  5 Chen, Ethan                8 RA-MR                1:25.00    1:11.94  
  6 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                1:10.00    1:17.98  
  7 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:18.04    1:22.31  
 -- Klein, Ben                 8 RA-MR                  56.75         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR               1:32.97    1:34.45  
                  45.93     1:34.45 (48.52)                                        
  2 Klein, Ben                 8 RA-MR                3:00.00    1:42.74  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                2:04.79    1:42.77  
                  47.29     1:42.77 (55.48)                                        
  4 Marra, Anthony             8 LBA-MR               1:59.40    1:53.54  
                  56.01     1:53.54 (57.53)                                        
  5 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                2:00.00    2:20.76  
                1:00.17   2:20.76 (1:20.59)                                        
  6 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:18.98    2:27.54  
                1:11.08   2:27.54 (1:16.46)                                        
  7 Grower, Ryan               8 RA-MR                2:20.00    2:27.80  
                1:12.11   2:27.80 (1:15.69)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:26.60    1:25.03  
     1) Klein, Ben 8                    2) Grower, Ryan 8                 
     3) McGuire, Wesley or Wes 8        4) Cohen, Hayden 8                
                  45.96     1:25.03 (39.07)                                        
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:57.29  
     1) He, Timothy 6                   2) Chiappetta, Paolo 8            
     3) Vega, Isidro 8                  4) Goodwin, Owen 8                
                1:11.54     1:57.29 (45.75)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:41.93    1:33.87  
     1) Chen, Ethan 8                   2) Cohen, Hayden 8                
     3) Klein, Ben 8                    4) McGuire, Wesley or Wes 8       
                  51.63     1:33.87 (42.24)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              10 NDAC-MR                31.61      30.91  
  2 Perillo, Austin           10 MWDA-MR                31.21      31.22  
  3 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                32.68      32.29  
  4 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                34.83      32.63  
  5 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 35.17      34.48  
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                  35.00      35.29  
  7 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  34.83      35.82  
  8 Courtney, Ben             10 SSL-MR                 38.29      37.27  
  9 Pociask, Joseph           10 NDAC-MR                38.15      38.68  
 10 Rose, Wylie               10 RA-MR                  42.02      40.38  
 11 Corrado, Caleb             9 MWDA-MR                44.16      41.50  
 12 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR                 38.86      42.16  
 13 Talla, Naveen             10 RA-MR                1:00.00      42.93  
 14 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT      43.54  
 15 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR                43.25      43.94  
 16 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                45.89      44.12  
 17 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT      45.03  
 18 McGovern, William          9 HVD-MR                 47.33      47.79  
 19 Tarife, Grey               9 SSL-MR                 53.37      50.59  
 20 Kui, Adam                  9 RFAC-MR                46.63      51.70  
 21 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT      54.41  
 22 Olivo, Ian                 9 LBA-MR                 51.69      54.79  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:13.16    1:10.71  
                  34.31     1:10.71 (36.40)                                        
  2 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:15.92    1:11.38  
                  34.39     1:11.38 (36.99)                                        
  3 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:13.65    1:11.39  
                  33.35     1:11.39 (38.04)                                        
  4 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:11.93    1:12.36  
                  33.95     1:12.36 (38.41)                                        
  5 Paggi, Zach                9 LBA-MR               1:19.94    1:17.80  
                  37.02     1:17.80 (40.78)                                        
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:19.17  
                  37.76     1:19.17 (41.41)                                        
  7 Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:25.25    1:22.71  
                  37.90     1:22.71 (44.81)                                        
  8 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                1:25.38    1:23.28  
                  41.01     1:23.28 (42.27)                                        
  9 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:35.21    1:28.97  
                  39.88     1:28.97 (49.09)                                        
 10 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:37.05    1:32.31  
                  43.05     1:32.31 (49.26)                                        
 11 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT    1:37.27  
                  42.51     1:37.27 (54.76)                                        
 12 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              1:43.78    1:41.38  
                  46.30     1:41.38 (55.08)                                        
 13 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:52.12    1:43.50  
                  48.08     1:43.50 (55.42)                                        
 14 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:45.79  
                  48.95     1:45.79 (56.84)                                        
 15 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              1:53.66    1:47.20  
                  51.86     1:47.20 (55.34)                                        
 16 Tarife, Grey               9 SSL-MR               2:02.97    1:52.11  
 17 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT    1:57.07  
                  54.62   1:57.07 (1:02.45)                                        
 18 Raitt, Alan               10 NDAC-MR              1:46.11    1:58.24  
                  55.91   1:58.24 (1:02.33)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                38.45      39.28  
  2 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                41.53      39.46  
  3 Courtney, Ben             10 SSL-MR                 37.96      39.66  
  4 Perillo, Austin           10 MWDA-MR                38.27      40.31  
  5 Kurth, Evan               10 RA-MR                1:00.00      42.74  
  6 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 43.91      43.32  
  7 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                  41.47      44.84  
  8 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                49.96      46.35  
  9 Kui, Adam                  9 RFAC-MR                52.68      49.01  
 10 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR                48.60      49.20  
 11 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 49.93      52.49  
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT      55.40  
 13 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT      56.00  
 14 Tarife, Grey               9 SSL-MR               1:04.67      56.87  
 15 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT    1:07.31  
 16 Raitt, Alan               10 NDAC-MR              1:06.11    1:07.44  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:28.68    1:21.92  
  2 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR              1:22.63    1:23.49  
                  40.44     1:23.49 (43.05)                                        
  3 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:24.51    1:27.94  
                  42.22     1:27.94 (45.72)                                        
  4 Paggi, Zach                9 LBA-MR               1:40.86    1:30.12  
                  43.39     1:30.12 (46.73)                                        
  5 Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:24.90    1:31.93  
                  44.09     1:31.93 (47.84)                                        
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:34.82  
                  46.54     1:34.82 (48.28)                                        
  7 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:32.83    1:36.58  
                  46.80     1:36.58 (49.78)                                        
  8 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:44.50    1:37.80  
                  48.02     1:37.80 (49.78)                                        
  9 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              1:52.38    1:44.43  
                  50.37     1:44.43 (54.06)                                        
 10 Talla, Naveen             10 RA-MR                2:00.00    1:46.49  
                  51.22     1:46.49 (55.27)                                        
 11 Pociask, Joseph           10 NDAC-MR              1:45.94    1:51.33  
                  54.92     1:51.33 (56.41)                                        
 12 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               2:00.33    1:54.34  
                  51.97   1:54.34 (1:02.37)                                        
 13 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:55.16  
                  56.98     1:55.16 (58.18)                                        
 14 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              2:03.31    1:56.08  
                  55.98   1:56.08 (1:00.10)                                        
 15 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT    1:56.89  
                  53.77   1:56.89 (1:03.12)                                        
 16 Tarife, Grey               9 SSL-MR               2:20.05    2:14.56  
 17 Olivo, Ian                 9 LBA-MR                    NT    2:24.21  
                1:11.49   2:24.21 (1:12.72)                                        
 -- Corrado, Caleb             9 MWDA-MR              1:52.99         DQ  
      No touch at turn
                  55.61        DQ (1:01.13)                                        
 -- Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                1:15.43        DQ (1:15.41)                                        
 -- McGovern, William          9 HVD-MR               1:50.33         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  55.54        DQ (1:04.55)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                43.58      42.43  
  2 Andros, Joe               10 NDAC-MR                54.26      48.11  
  3 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                46.87      48.16  
  4 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 50.77      48.61  
  5 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 48.92      49.22  
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                  50.00      49.89  
  7 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                  54.11      51.51  
  8 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                54.28      56.87  
  9 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              1:10.77    1:01.82  
 10 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:00.33    1:02.48  
 11 Raitt, Alan               10 NDAC-MR              1:08.11    1:04.45  
 12 Tarife, Grey               9 SSL-MR               1:27.50    1:05.57  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:30.43    1:32.75  
                  44.23     1:32.75 (48.52)                                        
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:40.32    1:42.16  
                  49.24     1:42.16 (52.92)                                        
  3 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:38.86    1:45.83  
                  49.38     1:45.83 (56.45)                                        
  4 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:47.66    1:47.08  
                  49.97     1:47.08 (57.11)                                        
  5 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:47.34  
                  51.49     1:47.34 (55.85)                                        
  6 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:51.37    1:47.59  
                  49.49     1:47.59 (58.10)                                        
  7 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:52.96    1:50.97  
                  53.30     1:50.97 (57.67)                                        
  8 Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:51.17    1:52.95  
                  53.41     1:52.95 (59.54)                                        
  9 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              2:16.02    1:59.72  
                  55.64   1:59.72 (1:04.08)                                        
 10 Pociask, Joseph           10 NDAC-MR              2:04.26    2:07.40  
                1:00.80   2:07.40 (1:06.60)                                        
 11 Kui, Adam                  9 RFAC-MR                   NT    2:08.62  
                1:02.61   2:08.62 (1:06.01)                                        
 12 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              2:20.11    2:12.20  
                1:02.19   2:12.20 (1:10.01)                                        
 13 Olivo, Ian                 9 LBA-MR                    NT    2:27.61  
                1:08.58   2:27.61 (1:19.03)                                        
 14 Tarife, Grey               9 SSL-MR               2:30.17    2:31.40  
                1:12.85   2:31.40 (1:18.55)                                        
 -- Talla, Naveen             10 RA-MR                2:30.00         DQ  
      One hand touch
                  57.82        DQ (1:02.77)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              10 NDAC-MR                33.98      34.27  
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                36.06      36.43  
  3 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 40.34      39.63  
  4 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                39.37      39.93  
  5 Perillo, Austin           10 MWDA-MR                41.52      40.70  
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                  45.00      44.35  
  7 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  47.07      47.34  
  8 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                54.57      53.11  
  9 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:10.54    1:10.68  
 -- Kui, Adam                  9 RFAC-MR              1:10.27         DQ  
      Alternating Kick
 -- Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                35.99         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:21.18    1:21.25  
                  37.26     1:21.25 (43.99)                                        
  2 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR              1:23.23    1:22.47  
                  37.30     1:22.47 (45.17)                                        
  3 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:33.72    1:25.96  
                  40.69     1:25.96 (45.27)                                        
  4 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:40.61    1:47.50  
                  48.14     1:47.50 (59.36)                                        
  5 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              2:59.10    2:39.68  
                1:14.16   2:39.68 (1:25.52)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:23.78    1:24.12  
                  39.72     1:24.12 (44.40)                                        
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:26.64    1:24.97  
                  39.99     1:24.97 (44.98)                                        
  3 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:27.11    1:26.92  
                  39.43     1:26.92 (47.49)                                        
  4 Paggi, Zach                9 LBA-MR               1:35.29    1:26.94  
                  39.53     1:26.94 (47.41)                                        
  5 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:29.52  
                  42.42     1:29.52 (47.10)                                        
  6 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:25.25    1:30.86  
                  42.76     1:30.86 (48.10)                                        
  7 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                1:38.28    1:38.82  
                  47.88     1:38.82 (50.94)                                        
  8 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:46.48    1:40.95  
                  49.12     1:40.95 (51.83)                                        
  9 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:50.35    1:44.89  
                  50.81     1:44.89 (54.08)                                        
 10 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              1:49.61    1:50.06  
                  48.34   1:50.06 (1:01.72)                                        
 11 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              2:12.10    1:55.60  
                  57.34     1:55.60 (58.26)                                        
 12 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:55.24    1:55.79  
                  53.71   1:55.79 (1:02.08)                                        
 -- Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:33.70         DQ  
      One hand touch - breast
                  44.19          DQ (50.13)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:30.11    2:35.43  
     1) Olsson, Kian 10                 2) Raitt, Alan 10                 
     3) Andros, Joe 10                  4) Speare, Troy 10                
                                                    2:04.43 ( )     2:35.43 (31.00)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    2:46.15  
     1) Chamberlain, Nicholas 10        2) Kui, Adam 9                    
     3) Kui, Barnabas 9                 4) Karadeniz, Derin 10            
                  46.63     1:34.19 (47.56)     2:14.14 (39.95)     2:46.15 (32.01)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:44.84         NS  
     1) Chung, Nathaniel 10             2) Ponnaiya, Matthew 9            
     3) Rose, Wylie 10                  4) Variano, Matty or Matthe 10    
 -- Rivertown Aquatics-MR  'B'                        3:45.00         NS  
     1) Boldyrev, Andrew 10             2) Cafiso, Julius 9               
     3) Kurth, Evan 10                  4) Humer, Logan 9                 
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:52.21    2:56.53  
     1) Shaw, Jaden 9                   2) Perillo, Austin 10             
     3) Insdorf, Joshua 10              4) Corrado, Caleb 9               
                  48.74     1:37.01 (48.27)     2:13.73 (36.72)     2:56.53 (42.80)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:14.04         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Rose, Wylie 10                  2) Kurth, Evan 10                 
     3) Variano, Matty or Matthe 10     4) Talla, Naveen 10               
                                1:36.39 ( )     2:23.94 (47.55)          DQ (41.52)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              2:57.51    2:35.75  
                  34.88     1:14.10 (39.22)     1:55.87 (41.77)     2:35.75 (39.88)
  2 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              2:42.46    2:36.58  
                  34.90     1:14.93 (40.03)     1:56.83 (41.90)     2:36.58 (39.75)
  3 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                2:59.39    3:03.64  
                  38.46     1:26.42 (47.96)     2:15.78 (49.36)     3:03.64 (47.86)
  4 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              3:05.11    3:30.97  
                  46.45     1:42.15 (55.70)   3:30.97 (1:48.82)                    
  5 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              4:19.97    3:33.50  
                  47.29     1:45.51 (58.22)     2:42.22 (56.71)     3:33.50 (51.28)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 26.50      26.99  
  2 Clyde, Miles              12 HVD-MR                 30.80      27.40  
  3 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                27.92      27.43  
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 29.12      27.94  
  5 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                29.08      28.39  
  6 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                29.06      29.77  
  7 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                 29.79      30.06  
  8 Chen-Suzuki, Keizo        11 NDAC-MR                33.07      31.31  
  9 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 33.11      32.30  
 10 Payne, Tristan            12 RA-MR                  34.14      32.33  
 11 Button, Sam               11 NDAC-MR                31.53      32.54  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                  34.50      33.52  
 13 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                33.76      33.66  
 14 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 33.17      33.83  
 15 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 34.09      34.39  
 16 Roche, James              11 RA-MR                  32.62      34.57  
 17 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                36.78      36.04  
 18 Kaner, Matt               11 SSL-MR                 38.02      36.54  
 19 Zicot, Jake               12 NDAC-MR                45.11      37.57  
 20 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 41.47      38.31  
 21 Larrondo, Payton          11 SSL-MR                 46.36      38.39  
 22 Hyman, James              11 SSL-MR                 41.80      39.08  
 23 Payne, William            11 RA-MR                  39.38      39.61  
 24 Daterao, Krish            11 SSL-MR                 41.17      39.84  
 25 Kiernan, Will             11 SSL-MR                 41.40      39.94  
 26 Grigoras, George          12 SSL-MR                 40.42      41.53  
 27 Horn, Walter              11 SSL-MR                 47.10      41.75  
 28 Connolly, Owen            12 SSL-MR                 42.38      42.15  
 29 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                 50.35      43.21  
 30 Dwek, Mason               11 SSL-MR                 46.52      46.82  
 31 Monti, Jackson            11 LBA-MR                 44.61      50.83  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:02.76    1:00.12  
                  28.76     1:00.12 (31.36)                                        
  2 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:06.40    1:00.36  
                  28.38     1:00.36 (31.98)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:02.49    1:00.84  
                  29.37     1:00.84 (31.47)                                        
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:08.10    1:02.02  
                  29.35     1:02.02 (32.67)                                        
  5 Clyde, Miles              12 HVD-MR               1:08.85    1:02.51  
                  29.68     1:02.51 (32.83)                                        
  6 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:11.27    1:06.40  
                  32.36     1:06.40 (34.04)                                        
  7 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:14.86    1:10.62  
                  34.86     1:10.62 (35.76)                                        
  8 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              1:06.44    1:10.76  
                  33.62     1:10.76 (37.14)                                        
  9 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:12.81    1:12.71  
                  34.96     1:12.71 (37.75)                                        
 10 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:10.49    1:14.63  
                  36.28     1:14.63 (38.35)                                        
 11 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:17.99    1:15.33  
                  35.31     1:15.33 (40.02)                                        
 12 Roche, James              11 RA-MR                1:17.53    1:15.50  
                  35.38     1:15.50 (40.12)                                        
 13 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:16.60    1:15.76  
                  35.69     1:15.76 (40.07)                                        
 14 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR              1:16.17    1:15.92  
                  33.98     1:15.92 (41.94)                                        
 15 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:18.54    1:16.16  
                  35.41     1:16.16 (40.75)                                        
 16 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               1:20.20    1:18.11  
                  35.56     1:18.11 (42.55)                                        
 17 Casalaina, Vince          11 LBA-MR               1:23.10    1:19.15  
                  38.06     1:19.15 (41.09)                                        
 18 Kaner, Matt               11 SSL-MR               1:29.16    1:20.21  
                  36.96     1:20.21 (43.25)                                        
 19 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR               1:31.99    1:20.55  
                  38.92     1:20.55 (41.63)                                        
 20 Trombetta, Luke           11 RA-MR                1:20.73    1:22.61  
                  39.85     1:22.61 (42.76)                                        
 21 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:22.89    1:22.82  
                  39.29     1:22.82 (43.53)                                        
 22 Rodriguez, Melvin         12 SSL-MR               1:43.91    1:24.68  
                  39.42     1:24.68 (45.26)                                        
 23 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR              1:28.23    1:24.91  
                  37.83     1:24.91 (47.08)                                        
 24 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              2:00.11    1:25.48  
                  39.76     1:25.48 (45.72)                                        
 25 Deely, Jack               11 LBA-MR               1:33.69    1:25.57  
                  40.80     1:25.57 (44.77)                                        
 26 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:34.15    1:28.97  
                  40.88     1:28.97 (48.09)                                        
 27 Payne, William            11 RA-MR                1:30.87    1:31.03  
 28 Kiernan, Will             11 SSL-MR               1:34.84    1:31.13  
                  42.62     1:31.13 (48.51)                                        
 29 Larrondo, Payton          11 SSL-MR               1:52.17    1:32.25  
                  42.29     1:32.25 (49.96)                                        
 30 Daterao, Krish            11 SSL-MR               1:25.17    1:32.51  
                  44.36     1:32.51 (48.15)                                        
 31 Hyman, James              11 SSL-MR               1:38.09    1:38.22  
                  44.15     1:38.22 (54.07)                                        
 32 Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:33.79    1:39.34  
                  48.55     1:39.34 (50.79)                                        
 33 Horn, Walter              11 SSL-MR               1:48.89    1:42.90  
                  46.27     1:42.90 (56.63)                                        
 34 Dwek, Mason               11 SSL-MR               1:47.25    1:44.27  
                  47.15     1:44.27 (57.12)                                        
 35 Monti, Jackson            11 LBA-MR               1:45.48    1:46.39  
                  50.03     1:46.39 (56.36)                                        
 -- Grigoras, George          12 SSL-MR               1:28.17         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              2:17.86    2:15.43  
                  30.94     1:06.34 (35.40)     1:42.44 (36.10)     2:15.43 (32.99)
  2 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                   NT    2:25.35  
                  32.44     1:10.52 (38.08)     1:50.06 (39.54)     2:25.35 (35.29)
  3 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               3:01.56    2:39.06  
                  36.12     1:17.47 (41.35)     2:00.78 (43.31)     2:39.06 (38.28)
  4 Payne, Tristan            12 RA-MR                2:37.86    2:42.16  
                  37.13     1:19.05 (41.92)     2:02.47 (43.42)     2:42.16 (39.69)
  5 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              2:44.27    2:48.67  
                  36.00     1:21.14 (45.14)     2:06.14 (45.00)     2:48.67 (42.53)
  6 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                   NT    2:51.49  
                  38.17     1:22.57 (44.40)     2:09.12 (46.55)     2:51.49 (42.37)
  7 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              2:56.07    2:56.07  
                  38.82     1:23.89 (45.07)     2:10.87 (46.98)     2:56.07 (45.20)
  8 Roche, James              11 RA-MR                2:57.37    3:05.95  
                  38.20     1:26.03 (47.83)     2:16.79 (50.76)     3:05.95 (49.16)
 -- Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              2:16.70         NS  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                31.50      31.46  
  2 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                34.20      34.16  
  3 Clyde, Miles              12 HVD-MR                 37.52      34.68  
  4 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                33.47      34.73  
  5 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.75      37.24  
  6 Roche, James              11 RA-MR                  37.09      37.47  
  7 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                 39.54      37.58  
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 39.33      38.53  
  9 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR                37.49      38.86  
 10 Payne, Tristan            12 RA-MR                  39.64      39.05  
 11 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 40.83      40.18  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                  40.38      40.50  
 13 Button, Sam               11 NDAC-MR                39.25      40.67  
 14 Trombetta, Luke           11 RA-MR                  39.59      40.72  
 15 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR                42.01      40.87  
 16 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 46.52      41.64  
 17 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR                39.48      41.80  
 18 Casalaina, Vince          11 LBA-MR                 41.60      42.14  
 19 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                44.01      42.34  
 20 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                 50.39      42.37  
 21 Payne, William            11 RA-MR                  41.37      42.51  
 22 Kaner, Matt               11 SSL-MR                 46.04      42.85  
 23 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                43.38      43.20  
 24 Rodriguez, Melvin         12 SSL-MR                 48.04      45.82  
 25 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                44.96      45.85  
 26 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 46.70      48.26  
 27 Daterao, Krish            11 SSL-MR                 46.17      49.04  
 28 Zicot, Jake               12 NDAC-MR                55.11      49.36  
 29 Deely, Jack               11 LBA-MR                 51.27      50.43  
 30 Kiernan, Will             11 SSL-MR                 51.57      50.44  
 31 Grigoras, George          12 SSL-MR                 55.72      53.57  
 32 Hyman, James              11 SSL-MR                 50.13      54.29  
 33 Horn, Walter              11 SSL-MR                 55.41      55.32  
 34 Dwek, Mason               11 SSL-MR                 53.46      55.85  
 35 Monti, Jackson            11 LBA-MR               1:08.06    1:00.46  
 -- Larrondo, Payton          11 SSL-MR                 49.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:09.55    1:07.51  
                  32.06     1:07.51 (35.45)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:14.38    1:12.59  
                  35.25     1:12.59 (37.34)                                        
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              1:12.94    1:12.96  
                  35.62     1:12.96 (37.34)                                        
  4 Clyde, Miles              12 HVD-MR               1:20.92    1:17.66  
                  38.57     1:17.66 (39.09)                                        
  5 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:22.56    1:18.17  
  6 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:28.35    1:20.75  
                  39.97     1:20.75 (40.78)                                        
  7 Roche, James              11 RA-MR                1:23.59    1:22.76  
                  39.38     1:22.76 (43.38)                                        
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:24.84    1:23.75  
                  41.96     1:23.75 (41.79)                                        
  9 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:26.25    1:23.94  
                  40.70     1:23.94 (43.24)                                        
 10 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:27.85    1:26.03  
                  42.06     1:26.03 (43.97)                                        
 11 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:22.56    1:27.02  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:27.56    1:27.07  
                  42.02     1:27.07 (45.05)                                        
 13 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:36.28    1:32.28  
                  45.78     1:32.28 (46.50)                                        
 14 Payne, William            11 RA-MR                1:32.34    1:32.83  
 15 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:32.87    1:33.42  
                  45.28     1:33.42 (48.14)                                        
 16 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:33.19    1:35.10  
                  47.70     1:35.10 (47.40)                                        
 17 Kaner, Matt               11 SSL-MR               1:40.70    1:36.86  
 18 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               1:45.54    1:39.82  
                  47.60     1:39.82 (52.22)                                        
 19 Kiernan, Will             11 SSL-MR               1:52.78    1:45.68  
                  50.25     1:45.68 (55.43)                                        
 20 Hyman, James              11 SSL-MR               1:46.34    1:49.38  
                  52.04     1:49.38 (57.34)                                        
 21 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              2:15.11    1:53.64  
                  51.83   1:53.64 (1:01.81)                                        
 22 Dwek, Mason               11 SSL-MR               1:56.17    1:55.42  
                  56.01     1:55.42 (59.41)                                        
 23 Grigoras, George          12 SSL-MR               1:55.17    1:58.07  
                  57.01   1:58.07 (1:01.06)                                        
 24 Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:50.03    1:59.78  
                  55.73   1:59.78 (1:04.05)                                        
 25 Monti, Jackson            11 LBA-MR               2:30.00    2:22.55  
 -- Larrondo, Payton          11 SSL-MR               1:49.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  47.79          DQ (53.58)                                        
 -- Daterao, Krish            11 SSL-MR               1:32.17         DQ  
      Multiple strokes
                  50.04          DQ (56.82)                                        
 -- Horn, Walter              11 SSL-MR               1:55.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 37.93      36.17  
  2 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                 36.96      36.52  
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                38.65      38.34  
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.97      38.50  
  5 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                39.52      38.81  
  6 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 39.47      39.33  
  7 Clyde, Miles              12 HVD-MR                 47.21      40.95  
  8 Button, Sam               11 NDAC-MR                41.22      41.87  
  9 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR                44.17      43.61  
 10 Deely, Jack               11 LBA-MR                 46.47      44.87  
 11 Casalaina, Vince          11 LBA-MR                 50.02      45.98  
 12 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                 49.12      46.05  
 13 Cheng, Russell            12 RA-MR                  50.77      46.60  
 14 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                   NT      47.60  
 15 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                50.98      47.68  
 16 Roche, James              11 RA-MR                  46.26      47.78  
 16 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 49.12      47.78  
 18 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              1:10.11      52.79  
 19 Daterao, Krish            11 SSL-MR                 55.17      53.64  
 20 Kiernan, Will             11 SSL-MR                 59.32      53.98  
 21 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 56.28      54.65  
 22 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                47.43      55.94  
 23 Payne, William            11 RA-MR                  57.09      57.80  
 24 Grigoras, George          12 SSL-MR               1:05.05      58.52  
 25 Monti, Jackson            11 LBA-MR               1:05.63      58.75  
 26 Larrondo, Payton          11 SSL-MR               1:08.14      59.47  
 27 Dwek, Mason               11 SSL-MR               1:12.25    1:01.64  
 28 Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:09.67    1:12.13  
 -- Horn, Walter              11 SSL-MR               1:12.91         DQ  
      Scissors kick
 -- Payne, Tristan            12 RA-MR                  47.19         DQ  
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:25.03    1:19.21  
                  36.66     1:19.21 (42.55)                                        
  2 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:19.66    1:19.29  
                  38.31     1:19.29 (40.98)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:25.74    1:23.17  
                  38.85     1:23.17 (44.32)                                        
  4 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              1:24.76    1:23.91  
                  40.55     1:23.91 (43.36)                                        
  5 Chen-Suzuki, Keizo        11 NDAC-MR              1:35.02    1:24.49  
                  38.99     1:24.49 (45.50)                                        
  6 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:24.11    1:25.92  
                  41.21     1:25.92 (44.71)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:31.07    1:27.26  
                  40.49     1:27.26 (46.77)                                        
  8 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:28.65    1:27.47  
                  40.37     1:27.47 (47.10)                                        
  9 Button, Sam               11 NDAC-MR              1:29.52    1:30.31  
                  43.31     1:30.31 (47.00)                                        
 10 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              1:29.90    1:32.86  
                  43.55     1:32.86 (49.31)                                        
 11 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:40.03    1:38.03  
                  46.67     1:38.03 (51.36)                                        
 12 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:36.71    1:39.28  
                  46.41     1:39.28 (52.87)                                        
 13 Roche, James              11 RA-MR                1:43.96    1:41.37  
                  48.38     1:41.37 (52.99)                                        
 14 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:48.64    1:42.05  
                  49.35     1:42.05 (52.70)                                        
 15 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:45.48    1:42.90  
                  49.76     1:42.90 (53.14)                                        
 16 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:54.38    1:44.12  
                  49.87     1:44.12 (54.25)                                        
 17 Kiernan, Will             11 SSL-MR               2:08.28    1:49.84  
                  52.82     1:49.84 (57.02)                                        
 18 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               2:12.74    1:56.42  
                  53.05   1:56.42 (1:03.37)                                        
 19 Payne, William            11 RA-MR                2:03.88    2:01.31  
                  55.68   2:01.31 (1:05.63)                                        
 20 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              2:30.11    2:04.88  
                  55.49   2:04.88 (1:09.39)                                        
 21 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:58.39    2:09.16  
                  59.93   2:09.16 (1:09.23)                                        
 22 Monti, Jackson            11 LBA-MR               2:30.00    2:10.03  
 -- Connolly, Owen            12 SSL-MR               2:38.64         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:10.11        DQ (1:20.11)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                31.87      31.26  
  2 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 37.35      32.36  
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                34.17      32.48  
  4 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                33.24      34.67  
  5 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 37.40      37.02  
  6 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 39.17      38.02  
  7 Payne, Tristan            12 RA-MR                  37.39      38.06  
  8 Roche, James              11 RA-MR                  37.58      39.52  
  9 Button, Sam               11 NDAC-MR                37.44      41.06  
 10 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                46.22      43.51  
 11 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR                42.07      43.87  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                  44.52      44.45  
 13 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 45.02      44.65  
 14 Payne, William            11 RA-MR                  47.41      52.76  
 15 Kaner, Matt               11 SSL-MR                 45.64      53.02  
 16 Trombetta, Luke           11 RA-MR                  52.96      54.07  
 17 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                50.29      58.68  
 18 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 57.88      59.80  
 -- Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:16.14         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Rodriguez, Melvin         12 SSL-MR                 57.70         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Hyman, James              11 SSL-MR                 55.17         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:18.37    1:13.20  
                  33.66     1:13.20 (39.54)                                        
  2 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:46.47    1:40.52  
                  47.41     1:40.52 (53.11)                                        
 -- Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:17.65         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:10.63    1:09.26  
                  31.26     1:09.26 (38.00)                                        
  2 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:14.11    1:10.67  
                  32.64     1:10.67 (38.03)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:14.75    1:12.11  
                  33.60     1:12.11 (38.51)                                        
  4 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:12.64    1:14.06  
                  36.37     1:14.06 (37.69)                                        
  5 Clyde, Miles              12 HVD-MR               1:18.96    1:15.62  
                  35.81     1:15.62 (39.81)                                        
  6 Chen-Suzuki, Keizo        11 NDAC-MR              1:29.10    1:19.27  
                  38.25     1:19.27 (41.02)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:21.37    1:19.50  
                  41.03     1:19.50 (38.47)                                        
  8 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              1:18.72    1:21.50  
                  38.24     1:21.50 (43.26)                                        
  9 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:30.12    1:21.59  
                  39.38     1:21.59 (42.21)                                        
 10 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:23.61    1:21.88  
                  40.50     1:21.88 (41.38)                                        
 11 Button, Sam               11 NDAC-MR              1:20.29    1:24.51  
                  42.30     1:24.51 (42.21)                                        
 12 Roche, James              11 RA-MR                1:24.80    1:25.38  
                  36.91     1:25.38 (48.47)                                        
 13 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:31.59    1:27.21  
                  41.48     1:27.21 (45.73)                                        
 14 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:29.77    1:27.42  
                  40.67     1:27.42 (46.75)                                        
 15 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:28.66    1:28.20  
                  43.45     1:28.20 (44.75)                                        
 16 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:37.48    1:36.65  
                  45.32     1:36.65 (51.33)                                        
 17 Kaner, Matt               11 SSL-MR               1:58.17    1:39.98  
                  45.64     1:39.98 (54.34)                                        
 18 Payne, William            11 RA-MR                1:43.12    1:41.29  
                  48.28     1:41.29 (53.01)                                        
 19 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:52.69    1:44.75  
                  47.85     1:44.75 (56.90)                                        
 20 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:40.38    1:47.52  
                  50.56     1:47.52 (56.96)                                        
 21 Horn, Walter              11 SSL-MR               2:10.17    1:54.98  
                  56.60     1:54.98 (58.38)                                        
 22 Hyman, James              11 SSL-MR               2:01.83    1:59.18  
                  56.46   1:59.18 (1:02.72)                                        
 23 Dwek, Mason               11 SSL-MR               2:06.96    2:05.55  
                  57.12   2:05.55 (1:08.43)                                        
 -- Larrondo, Payton          11 SSL-MR               2:04.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Daterao, Krish            11 SSL-MR               1:50.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.95          DQ (58.03)                                        
 -- Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               1:30.89         DQ  
      One hand touch - breast
                  39.77          DQ (52.59)                                        
 -- Grigoras, George          12 SSL-MR               2:10.17         DQ  
      Alternating Kick - fly
                  55.18        DQ (1:01.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              2:35.11    2:36.87  
                  32.67     1:14.33 (41.66)     2:02.90 (48.57)     2:36.87 (33.97)
  2 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              2:36.90    2:41.09  
                  38.38     1:19.51 (41.13)     2:07.01 (47.50)     2:41.09 (34.08)
  3 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              2:45.53    2:47.10  
                  39.09     1:21.76 (42.67)     2:10.23 (48.47)     2:47.10 (36.87)
  4 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               3:08.49    3:05.67  
                  44.81     1:30.00 (45.19)     2:28.22 (58.22)     3:05.67 (37.45)
  5 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              3:20.48    3:12.25  
                                1:35.72 ( )     2:33.81 (58.09)     3:12.25 (38.44)
  6 Payne, Tristan            12 RA-MR                3:04.93    3:13.17  
                  46.74     1:33.62 (46.88)     2:32.18 (58.56)     3:13.17 (40.99)
  7 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                   NT    3:50.68  
                1:00.67     1:52.96 (52.29)   3:04.18 (1:11.22)     3:50.68 (46.50)
 -- Roche, James              11 RA-MR                3:29.94         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.72     1:32.05 (48.33)     2:31.77 (59.72)          DQ (40.71)
 -- Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              2:40.25         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    1:54.02  
     1) Majumdar, Ryan 12               2) Ruiz, Nathaniel 11             
     3) Clyde, Miles 12                 4) Faughnan, Patrick 12           
                  27.66       58.78 (31.12)     1:26.38 (27.60)     1:54.02 (27.64)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:15.11    2:02.68  
     1) Daniels, Owen 11                2) Zicot, Jake 12                 
     3) Button, Sam 11                  4) Wilson, Edmund 12              
                  29.13     1:02.71 (33.58)     1:34.76 (32.05)     2:02.68 (27.92)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:09.20    2:11.58  
     1) Shapiro, Jason 11               2) Guglielmo, Gerard 11           
     3) Fitzpatrick, Thomas 12          4) Schimmel, Dylan 12             
                  34.33     1:07.61 (33.28)     1:42.57 (34.96)     2:11.58 (29.01)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:13.25    2:14.66  
     1) Roche, James 11                 2) Cheng, Russell 12              
     3) Payne, Tristan 12               4) Trombetta, Luke 11             
                  34.47     1:06.59 (32.12)     1:38.98 (32.39)     2:14.66 (35.68)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:25.11    2:17.15  
     1) Daniels, Owen 11                2) Button, Sam 11                 
     3) Chen-Suzuki, Keizo 11           4) Wilson, Edmund 12              
                  34.50     1:16.46 (41.96)     1:49.86 (33.40)     2:17.15 (27.29)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:20.70    2:29.73  
     1) McCaffrey, Matthew 11           2) Shapiro, Jason 11              
     3) Guglielmo, Gerard 11            4) Schimmel, Dylan 12             
                  44.32     1:24.07 (39.75)     2:02.00 (37.93)     2:29.73 (27.73)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:35.86    2:45.11  
     1) Roche, James 11                 2) Payne, Tristan 12              
     3) Cheng, Russell 12               4) Payne, William 11              
                  38.45     1:23.42 (44.97)     2:05.22 (41.80)     2:45.11 (39.89)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horgan, Edward            14 HVD-MR                 26.16      25.51  
  2 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                  26.02      25.69  
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR                 25.59      26.12  
  4 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR                26.86      26.75  
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                27.84      26.75  
  6 Qu, Matthew               13 MWDA-MR                27.25      27.70  
  7 Scott, Travis             13 RA-MR                  27.39      27.75  
  8 Cobb, Dylan               13 MWDA-MR                27.38      27.82  
  9 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR                28.36      27.83  
 10 Souidi, Samir             14 LBA-MR                 27.45      28.14  
 11 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR                 29.90      28.78  
 12 Grisales, Alex            14 SSL-MR                 30.50      29.04  
 13 Maddalena, Sam            14 MWDA-MR                28.72      29.05  
 14 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT      29.10  
 15 Perillo, Justin           13 MWDA-MR                30.19      29.36  
 16 Buccino, Michael          13 LBA-MR                 29.44      29.76  
 17 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR                32.38      29.87  
 18 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR                 33.84      30.24  
 19 Scott, Jalen              13 RA-MR                  30.60      30.27  
 20 Murray, Tristan           14 HVD-MR                 33.17      30.46  
 21 Brelesky, Peter           13 SSL-MR                 29.17      30.68  
 22 Assad, Michael            14 SSL-MR                 31.79      32.15  
 23 Bradley, Jake             13 LBA-MR                 33.46      32.94  
 24 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR                32.32      33.44  
 25 Johnson, William          13 HVD-MR                 37.76      35.24  
 26 Monti, Logan              13 LBA-MR                 37.33      35.50  
 27 Lewis, Zach               13 MWDA-MR                36.18      35.77  
 -- Moriarty, Francis         14 LBA-MR                 28.99         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                  54.46      55.20  
                  26.81       55.20 (28.39)                                        
  2 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                  56.14      55.62  
                  26.32       55.62 (29.30)                                        
  3 Horgan, Edward            14 HVD-MR                 57.87      55.83  
                  26.33       55.83 (29.50)                                        
  4 Tirch, Patrick            13 HVD-MR                 56.00      57.65  
                  27.82       57.65 (29.83)                                        
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                  59.11      58.83  
                  28.00       58.83 (30.83)                                        
  6 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                58.12      59.53  
                  27.63       59.53 (31.90)                                        
  7 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:04.95    1:00.34  
                  28.30     1:00.34 (32.04)                                        
  8 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:05.01    1:00.97  
                  28.50     1:00.97 (32.47)                                        
  9 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:02.21    1:01.20  
                  29.75     1:01.20 (31.45)                                        
 10 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:07.93    1:03.76  
                  30.30     1:03.76 (33.46)                                        
 11 Grisales, Alex            14 SSL-MR               1:07.86    1:03.83  
                  30.64     1:03.83 (33.19)                                        
 12 Bahl, Suraj               14 RA-MR                1:08.90    1:04.08  
                  30.75     1:04.08 (33.33)                                        
 13 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              1:05.03    1:04.83  
                  30.59     1:04.83 (34.24)                                        
 14 Buccino, Michael          13 LBA-MR               1:04.19    1:04.86  
                  30.84     1:04.86 (34.02)                                        
 15 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:08.09    1:05.20  
                  31.42     1:05.20 (33.78)                                        
 16 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:11.46    1:05.21  
 17 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:05.26  
                  29.90     1:05.26 (35.36)                                        
 18 Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:16.35    1:06.03  
                  32.52     1:06.03 (33.51)                                        
 19 Nozadze, Bacho            14 SSL-MR               1:05.68    1:06.05  
                  30.88     1:06.05 (35.17)                                        
 20 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:14.91    1:08.86  
                  31.40     1:08.86 (37.46)                                        
 21 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:10.32    1:09.66  
                  32.60     1:09.66 (37.06)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:11.20    1:09.85  
                  31.09     1:09.85 (38.76)                                        
 23 Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:10.17    1:10.08  
                  31.85     1:10.08 (38.23)                                        
 24 Rodriguez, Brandon        14 SSL-MR               1:12.24    1:11.71  
                  34.07     1:11.71 (37.64)                                        
 25 Monti, Logan              13 LBA-MR               1:23.28    1:19.44  
                  36.69     1:19.44 (42.75)                                        
 26 Johnson, William          13 HVD-MR               1:29.34    1:25.45  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                2:02.56    2:03.02  
                  27.35       58.04 (30.69)     1:30.10 (32.06)     2:03.02 (32.92)
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               2:11.06    2:03.95  
                  27.82       59.44 (31.62)     1:32.24 (32.80)     2:03.95 (31.71)
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:11.54    2:06.27  
                  28.23     1:00.16 (31.93)     1:33.58 (33.42)     2:06.27 (32.69)
  4 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               2:09.29    2:07.55  
                  28.95     1:00.78 (31.83)     1:34.73 (33.95)     2:07.55 (32.82)
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                2:11.49    2:13.87  
                  29.54     1:01.98 (32.44)     1:36.87 (34.89)     2:13.87 (37.00)
  6 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:20.34    2:24.17  
                  29.15     1:03.64 (34.49)     1:44.43 (40.79)     2:24.17 (39.74)
  7 Scott, Jalen              13 RA-MR                2:29.16    2:27.46  
                  34.83     1:12.42 (37.59)     1:51.38 (38.96)     2:27.46 (36.08)
  8 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    2:35.96  
                  30.01     1:08.87 (38.86)     1:52.70 (43.83)     2:35.96 (43.26)
  9 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              2:45.90    2:40.70  
                  33.05     1:13.75 (40.70)     1:57.47 (43.72)     2:40.70 (43.23)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                5:36.13    5:39.25  
                  29.16     1:01.69 (32.53)     1:35.61 (33.92)     2:09.98 (34.37)
        2:44.45 (34.47)     3:19.78 (35.33)     3:55.11 (35.33)     4:30.34 (35.23)
        5:05.11 (34.77)     5:39.25 (34.14)                                        
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               6:46.76    5:43.14  
                  28.73     1:01.76 (33.03)     1:36.34 (34.58)     2:11.18 (34.84)
        2:46.95 (35.77)     3:22.38 (35.43)     3:58.31 (35.93)     4:33.71 (35.40)
        5:08.84 (35.13)     5:43.14 (34.30)                                        
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               5:39.14    5:48.81  
                  30.27     1:04.77 (34.50)     1:40.27 (35.50)     2:15.31 (35.04)
        2:50.60 (35.29)     3:26.41 (35.81)     4:02.93 (36.52)     4:39.49 (36.56)
        5:15.08 (35.59)     5:48.81 (33.73)                                        
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              5:45.77    5:49.23  
                  29.63     1:02.74 (33.11)     1:37.66 (34.92)     2:13.60 (35.94)
        2:49.74 (36.14)     3:25.70 (35.96)     4:02.37 (36.67)     4:39.43 (37.06)
        5:16.65 (37.22)     5:49.23 (32.58)                                        
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                6:00.65    6:07.89  
                  31.68     1:06.80 (35.12)     1:43.60 (36.80)     2:21.23 (37.63)
        2:59.08 (37.85)     3:37.31 (38.23)     4:15.53 (38.22)     4:53.60 (38.07)
        5:31.35 (37.75)     6:07.89 (36.54)                                        
  6 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              6:16.70    6:16.19  
                  31.81     1:07.67 (35.86)     1:45.26 (37.59)     2:23.56 (38.30)
        3:02.53 (38.97)     3:42.00 (39.47)     4:20.70 (38.70)     5:01.03 (40.33)
        5:39.93 (38.90)     6:16.19 (36.26)                                        
  7 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              7:17.03    6:45.73  
                  31.51     1:10.60 (39.09)     1:52.11 (41.51)     2:35.04 (42.93)
        3:17.73 (42.69)     4:00.48 (42.75)     4:44.53 (44.05)     5:27.80 (43.27)
        6:09.74 (41.94)     6:45.73 (35.99)                                        
  8 Scott, Jalen              13 RA-MR                6:32.34    6:46.58  
                  34.44     1:12.85 (38.41)     1:54.58 (41.73)     2:36.80 (42.22)
        3:18.92 (42.12)     4:01.66 (42.74)     4:43.67 (42.01)     5:25.26 (41.59)
        6:07.31 (42.05)     6:46.58 (39.27)                                        
  9 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    6:53.42  
                  32.29     1:11.23 (38.94)     1:52.61 (41.38)     2:34.87 (42.26)
        3:17.82 (42.95)     4:01.95 (44.13)     4:45.86 (43.91)     5:28.92 (43.06)
        6:11.90 (42.98)     6:53.42 (41.52)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                1:00.82    1:00.69  
                  29.31     1:00.69 (31.38)                                        
  2 McClung, Max              14 RA-MR                1:05.16    1:02.79  
                  30.86     1:02.79 (31.93)                                        
  3 Horgan, Edward            14 HVD-MR               1:06.52    1:03.47  
                  30.64     1:03.47 (32.83)                                        
  4 Scott, Travis             13 RA-MR                1:07.35    1:06.99  
                  32.74     1:06.99 (34.25)                                        
  5 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               1:06.04    1:10.85  
                  34.63     1:10.85 (36.22)                                        
  6 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:13.91    1:12.77  
                  36.46     1:12.77 (36.31)                                        
  7 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              1:14.64    1:13.58  
                  36.14     1:13.58 (37.44)                                        
  8 Grisales, Alex            14 SSL-MR               1:14.10    1:13.62  
                  36.18     1:13.62 (37.44)                                        
  9 Bahl, Suraj               14 RA-MR                1:20.98    1:14.02  
                  36.57     1:14.02 (37.45)                                        
 10 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:15.96    1:14.31  
                  36.39     1:14.31 (37.92)                                        
 11 Buccino, Michael          13 LBA-MR                 36.43    1:14.34  
                  36.67     1:14.34 (37.67)                                        
 12 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:13.02    1:14.65  
 13 Nozadze, Bacho            14 SSL-MR               1:15.28    1:15.55  
                  37.31     1:15.55 (38.24)                                        
 14 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:20.54    1:15.61  
                  36.29     1:15.61 (39.32)                                        
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:17.09  
                  36.81     1:17.09 (40.28)                                        
 16 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:27.46    1:18.37  
 17 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:19.18    1:19.28  
                  39.53     1:19.28 (39.75)                                        
 18 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:18.65    1:19.36  
                  39.37     1:19.36 (39.99)                                        
 19 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:24.66    1:19.81  
                  38.34     1:19.81 (41.47)                                        
 20 Rodriguez, Brandon        14 SSL-MR               1:27.72    1:20.57  
                  38.96     1:20.57 (41.61)                                        
 21 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:24.85    1:23.52  
                  39.97     1:23.52 (43.55)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:26.56    1:25.92  
                  39.64     1:25.92 (46.28)                                        
 23 Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:18.17    1:26.07  
                  42.63     1:26.07 (43.44)                                        
 24 Johnson, William          13 HVD-MR               1:36.33    1:28.57  
                  42.79     1:28.57 (45.78)                                        
 25 Monti, Logan              13 LBA-MR               1:34.73    1:38.00  
                  46.22     1:38.00 (51.78)                                        
 -- Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:27.53         DQ  
      Delay initiating turn
                  40.93          DQ (41.32)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:15.08    1:10.19  
                  32.41     1:10.19 (37.78)                                        
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               1:14.60    1:11.51  
                  33.09     1:11.51 (38.42)                                        
  3 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                1:12.67    1:13.45  
                  33.90     1:13.45 (39.55)                                        
  4 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               1:12.50    1:14.64  
                  35.41     1:14.64 (39.23)                                        
  5 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:18.49  
                  36.34     1:18.49 (42.15)                                        
  6 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:19.37    1:19.59  
                  36.89     1:19.59 (42.70)                                        
  7 Scott, Travis             13 RA-MR                1:20.57    1:19.95  
                  38.05     1:19.95 (41.90)                                        
  8 Maddalena, Sam            14 MWDA-MR              1:17.06    1:20.76  
                  37.88     1:20.76 (42.88)                                        
  9 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:29.32    1:22.13  
                  37.93     1:22.13 (44.20)                                        
 10 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:27.08    1:22.88  
                  38.80     1:22.88 (44.08)                                        
 11 Souidi, Samir             14 LBA-MR               1:22.09    1:22.99  
                  38.92     1:22.99 (44.07)                                        
 12 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:28.71    1:25.22  
                  39.68     1:25.22 (45.54)                                        
 13 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:33.95    1:25.39  
                  40.74     1:25.39 (44.65)                                        
 14 Cobb, Dylan               13 MWDA-MR              1:24.66    1:26.22  
                  41.15     1:26.22 (45.07)                                        
 15 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:32.76    1:27.85  
                  41.68     1:27.85 (46.17)                                        
 16 Buccino, Michael          13 LBA-MR               1:30.97    1:28.68  
                  41.52     1:28.68 (47.16)                                        
 17 Bradley, Jake             13 LBA-MR               1:36.85    1:30.58  
                  43.07     1:30.58 (47.51)                                        
 18 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:31.14    1:31.34  
                  42.74     1:31.34 (48.60)                                        
 19 Monti, Logan              13 LBA-MR               1:33.61    1:36.08  
                  45.70     1:36.08 (50.38)                                        
 20 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:42.70    1:36.34  
                  43.25     1:36.34 (53.09)                                        
 21 Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:28.17    1:38.03  
                  43.74     1:38.03 (54.29)                                        
 22 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:43.91    1:44.12  
                  48.39     1:44.12 (55.73)                                        
 23 Lewis, Zach               13 MWDA-MR                   NT    2:01.09  
                  56.47   2:01.09 (1:04.62)                                        
 -- Moriarty, Francis         14 LBA-MR               1:29.00         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                  59.67    1:01.63  
                  28.91     1:01.63 (32.72)                                        
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               1:03.99    1:02.73  
                  29.23     1:02.73 (33.50)                                        
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               1:05.20    1:03.19  
                  29.26     1:03.19 (33.93)                                        
  4 Scott, Travis             13 RA-MR                1:13.05    1:08.48  
                  31.28     1:08.48 (37.20)                                        
  5 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                1:11.90    1:09.20  
                  31.15     1:09.20 (38.05)                                        
  6 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:16.02    1:09.33  
                  32.67     1:09.33 (36.66)                                        
  7 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:14.40    1:11.38  
                  33.68     1:11.38 (37.70)                                        
  8 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:12.11    1:11.84  
                  32.96     1:11.84 (38.88)                                        
  9 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR                   NT    1:12.96  
                  31.59     1:12.96 (41.37)                                        
 10 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              1:17.12    1:16.32  
                  35.64     1:16.32 (40.68)                                        
 11 Bahl, Suraj               14 RA-MR                1:21.87    1:16.45  
                  35.13     1:16.45 (41.32)                                        
 12 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:17.64    1:16.73  
                  34.81     1:16.73 (41.92)                                        
 13 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:19.04  
                  34.52     1:19.04 (44.52)                                        
 14 Nozadze, Bacho            14 SSL-MR                 37.77    1:19.06  
                  36.28     1:19.06 (42.78)                                        
 15 Buccino, Michael          13 LBA-MR               1:27.26    1:19.92  
                  36.99     1:19.92 (42.93)                                        
 16 Grisales, Alex            14 SSL-MR               1:27.95    1:21.97  
                  37.43     1:21.97 (44.54)                                        
 17 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:31.96    1:23.13  
                  36.52     1:23.13 (46.61)                                        
 18 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:23.41    1:23.39  
                  38.54     1:23.39 (44.85)                                        
 19 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:29.58    1:31.17  
                  41.81     1:31.17 (49.36)                                        
 20 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:35.17    1:36.06  
                  46.01     1:36.06 (50.05)                                        
 21 Rodriguez, Brandon        14 SSL-MR                    NT    1:38.10  
                  44.81     1:38.10 (53.29)                                        
 -- Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:30.17         DQ  
      Scissors kick
                  42.39          DQ (56.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horgan, Edward            14 HVD-MR               2:23.95    2:19.15  
                  29.10     1:04.86 (35.76)     1:47.66 (42.80)     2:19.15 (31.49)
  2 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                2:18.59    2:19.84  
                  30.92     1:03.99 (33.07)     1:47.17 (43.18)     2:19.84 (32.67)
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               2:17.81    2:23.81  
                  29.48     1:07.12 (37.64)     1:51.07 (43.95)     2:23.81 (32.74)
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:24.61    2:26.25  
                  31.96     1:09.21 (37.25)     1:51.20 (41.99)     2:26.25 (35.05)
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                2:27.64    2:30.49  
                  32.11     1:09.20 (37.09)     1:56.57 (47.37)     2:30.49 (33.92)
  6 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              2:38.80    2:31.19  
                  32.19     1:09.63 (37.44)     1:55.69 (46.06)     2:31.19 (35.50)
  7 Souidi, Samir             14 LBA-MR               2:27.69    2:33.34  
                  32.71     1:10.19 (37.48)     1:58.74 (48.55)     2:33.34 (34.60)
  8 Cobb, Dylan               13 MWDA-MR              2:38.96    2:34.57  
                  33.85     1:11.42 (37.57)     2:00.27 (48.85)     2:34.57 (34.30)
  9 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               3:00.99    2:37.24  
                  31.90     1:14.86 (42.96)     2:01.62 (46.76)     2:37.24 (35.62)
 10 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              2:46.97    2:37.37  
                  34.66     1:14.08 (39.42)     2:02.00 (47.92)     2:37.37 (35.37)
 11 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              2:49.16    2:39.67  
                  34.87     1:15.67 (40.80)     2:04.79 (49.12)     2:39.67 (34.88)
 12 Buccino, Michael          13 LBA-MR               2:36.89    2:41.78  
                  35.42     1:16.48 (41.06)     2:06.26 (49.78)     2:41.78 (35.52)
 13 Scott, Jalen              13 RA-MR                2:46.86    2:42.86  
                  39.13     1:21.48 (42.35)     2:08.37 (46.89)     2:42.86 (34.49)
 14 Maddalena, Sam            14 MWDA-MR              2:44.10    2:42.90  
                  35.45     1:18.36 (42.91)     2:04.47 (46.11)     2:42.90 (38.43)
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    2:46.31  
                  33.90     1:16.56 (42.66)     2:05.00 (48.44)     2:46.31 (41.31)
 16 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:43.34    2:49.73  
                  33.39     1:18.78 (45.39)     2:06.47 (47.69)     2:49.73 (43.26)
 17 Grisales, Alex            14 SSL-MR               2:36.11    2:49.95  
                  35.65     1:16.09 (40.44)     2:11.12 (55.03)     2:49.95 (38.83)
 18 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               3:07.14    2:50.37  
                  43.96     1:26.24 (42.28)     2:15.14 (48.90)     2:50.37 (35.23)
 19 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              3:12.45    2:50.54  
                  35.26     1:18.92 (43.66)     2:11.75 (52.83)     2:50.54 (38.79)
 20 Assad, Michael            14 SSL-MR               3:00.88    2:56.76  
                  41.78     1:26.09 (44.31)     2:16.35 (50.26)     2:56.76 (40.41)
 21 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              3:14.20    3:13.98  
                  44.30     1:32.73 (48.43)     2:32.55 (59.82)     3:13.98 (41.43)
 22 Monti, Logan              13 LBA-MR               3:30.00    3:20.01  
                  47.46     1:39.22 (51.76)     2:34.18 (54.96)     3:20.01 (45.83)
 -- Brelesky, Peter           13 SSL-MR               3:15.17         DQ  
      Delay initiating turn - back
                  45.10     1:33.63 (48.53)   2:34.80 (1:01.17)          DQ (43.07)
 -- Lewis, Zach               13 MWDA-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.95     1:42.46 (52.51)   2:49.42 (1:06.96)          DQ (45.25)
 -- Bradley, Jake             13 LBA-MR               3:02.78         DQ  
      Alternating Kick - fly
                  40.40     1:28.42 (48.02)     2:18.13 (49.71)          DQ (37.21)
 -- Moriarty, Francis         14 LBA-MR               2:35.37         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:48.08    1:47.75  
     1) Hahn, Benjamin 14               2) Scott, Travis 13               
     3) Bahl, Suraj 14                  4) McClung, Max 14                
                  26.16       53.71 (27.55)     1:47.75 (54.04)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:10.54    2:07.04  
     1) Perillo, Justin 13              2) Maddalena, Sam 14              
     3) Cobb, Dylan 13                  4) Qu, Matthew 13                 
                  33.51     1:08.85 (35.34)     1:40.78 (31.93)     2:07.04 (26.26)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:10.11    2:15.52  
     1) Elmassalemah, Iad 14            2) Herbert, Owain 14              
     3) Schweppe, Otto 14               4) Blazek, Jackson 13             
                  39.34     1:12.08 (32.74)     1:42.54 (30.46)     2:15.52 (32.98)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           16 RFAC-MR                21.90      22.85  
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                21.98      23.34  
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                21.72      23.53  
  4 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                22.28      23.91  
  5 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 24.37      24.31  
  6 Liu, Alex                 16 NDAC-MR                23.94      24.50  
  7 Patel, Kush               15 HVD-MR                 24.61      24.58  
  8 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                23.91      24.77  
  9 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                23.94      25.01  
 10 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                24.07      25.03  
 11 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 25.75      25.26  
 12 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  24.38      25.47  
 13 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  24.65      25.48  
 14 Pearce, Stephen           16 RA-MR                  24.99      25.57  
 15 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                25.81      25.91  
 16 Byrne, Jack               15 RA-MR                  26.38      26.02  
 17 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 25.15      26.06  
 18 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                24.98      26.20  
 19 Messina, Michael          16 RFAC-MR                26.39      26.34  
 20 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 25.96      26.85  
 21 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 26.76      27.01  
 22 Sun, Robert               15 SSL-MR                 28.38      27.22  
 23 Grunbok, Nick             15 HVD-MR                 29.04      27.75  
 24 Mangan, Kyle              16 HVD-MR                 28.60      28.61  
 25 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                 39.13      35.17  
 -- Klein, Ben                 8 RA-MR                  40.52         NS  
 -- Cobb, Dylan               13 MWDA-MR                28.28         NS  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           16 RFAC-MR                47.09      49.14  
                  23.75       49.14 (25.39)                                        
  2 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                46.97      50.12  
                  24.49       50.12 (25.63)                                        
  3 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 51.77      50.88  
                  24.39       50.88 (26.49)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                51.49      51.33  
                  25.16       51.33 (26.17)                                        
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                49.03      51.46  
                  24.65       51.46 (26.81)                                        
  6 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                49.35      52.54  
                  24.73       52.54 (27.81)                                        
  7 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                51.70      53.64  
                  25.82       53.64 (27.82)                                        
  8 Allan, Cameron            16 RA-MR                  51.72      54.25  
                  25.66       54.25 (28.59)                                        
  9 Cornish, Kyle             16 LBA-MR                 54.13      54.33  
                  25.89       54.33 (28.44)                                        
 10 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 56.65      54.88  
                  26.11       54.88 (28.77)                                        
 11 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  55.23      54.89  
                  26.16       54.89 (28.73)                                        
 11 Pearce, Stephen           16 RA-MR                  56.00      54.89  
                  26.33       54.89 (28.56)                                        
 13 Patel, Kush               15 HVD-MR                 53.58      55.36  
                  26.08       55.36 (29.28)                                        
 14 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  53.70      55.47  
                  26.96       55.47 (28.51)                                        
 15 Turner, Cole              16 HVD-MR                 52.78      55.60  
                  27.20       55.60 (28.40)                                        
 16 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                52.46      55.65  
                  26.89       55.65 (28.76)                                        
 17 Cornish, Danny            15 LBA-MR                 55.99      55.69  
                  26.43       55.69 (29.26)                                        
 17 Xu, Daniel                16 RA-MR                  55.84      55.69  
                  26.43       55.69 (29.26)                                        
 19 Byrne, Jack               15 RA-MR                  56.44      56.05  
                  27.02       56.05 (29.03)                                        
 20 Messina, Michael          16 RFAC-MR                57.30      56.50  
                  27.21       56.50 (29.29)                                        
 21 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                54.47      56.69  
                  27.28       56.69 (29.41)                                        
 22 Rivera, Andrew            15 SSL-MR                 53.79      57.15  
                  27.38       57.15 (29.77)                                        
 23 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                56.44      57.41  
                  26.81       57.41 (30.60)                                        
 24 Adams, Tanner             16 RA-MR                  58.04      57.66  
                  26.89       57.66 (30.77)                                        
 25 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 59.37      57.81  
                  27.86       57.81 (29.95)                                        
 26 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 59.70      57.97  
                  28.35       57.97 (29.62)                                        
 27 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 58.28      58.65  
                  28.15       58.65 (30.50)                                        
 28 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:02.55      59.82  
                  29.15       59.82 (30.67)                                        
 29 Mangan, Kyle              16 HVD-MR                 59.97    1:00.15  
                  28.42     1:00.15 (31.73)                                        
 30 Talla, Pranay             16 RA-MR                1:06.34    1:01.50  
                  28.85     1:01.50 (32.65)                                        
 31 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:03.01    1:02.52  
                  28.92     1:02.52 (33.60)                                        
 32 Cheman, Cole              16 SSL-MR               1:05.30    1:08.72  
                  32.50     1:08.72 (36.22)                                        
 33 Van Sickle, Hudson        15 SSL-MR               1:17.21    1:13.40  
                  34.59     1:13.40 (38.81)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              1:50.78    1:50.51  
                  26.58       54.92 (28.34)     1:23.14 (28.22)     1:50.51 (27.37)
  2 Reining, Robert           16 RFAC-MR              1:47.22    1:51.52  
                  25.91       54.06 (28.15)     1:23.29 (29.23)     1:51.52 (28.23)
  3 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:53.37    1:53.21  
                  25.54       53.71 (28.17)     1:23.42 (29.71)     1:53.21 (29.79)
  4 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              1:52.99    1:56.79  
                  26.84       56.08 (29.24)     1:26.86 (30.78)     1:56.79 (29.93)
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:54.58    1:57.94  
                  26.30       56.02 (29.72)     1:27.35 (31.33)     1:57.94 (30.59)
  6 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:51.62    1:58.47  
                  27.42       57.06 (29.64)     1:28.05 (30.99)     1:58.47 (30.42)
  7 Byrne, Jack               15 RA-MR                2:00.86    1:59.60  
                  27.14       57.39 (30.25)     1:28.88 (31.49)     1:59.60 (30.72)
  8 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              1:47.14    1:59.78  
                  27.49       57.45 (29.96)     1:28.74 (31.29)     1:59.78 (31.04)
  9 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:04.49    2:01.53  
                  28.34       59.58 (31.24)     1:30.96 (31.38)     2:01.53 (30.57)
 10 Patel, Kush               15 HVD-MR               1:59.94    2:02.36  
                  27.05       57.44 (30.39)     1:29.71 (32.27)     2:02.36 (32.65)
 11 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:01.65    2:03.44  
 12 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:00.86    2:03.62  
                  28.02       58.99 (30.97)     1:31.41 (32.42)     2:03.62 (32.21)
 13 Torri, Andrew             17 HVD-MR               2:05.33    2:03.85  
                  27.64       59.66 (32.02)     1:31.85 (32.19)     2:03.85 (32.00)
 14 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:01.01    2:08.24  
                  27.30       59.52 (32.22)     1:32.96 (33.44)     2:08.24 (35.28)
 15 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               2:13.27    2:12.55  
                  29.20     1:02.62 (33.42)     1:37.41 (34.79)     2:12.55 (35.14)
 16 Torri, Daniel             15 HVD-MR               2:11.08    2:14.43  
                  28.59     1:01.33 (32.74)     1:36.57 (35.24)     2:14.43 (37.86)
 17 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               2:26.98    2:27.52  
 -- Talla, Pranay             16 RA-MR                2:29.58         NS  
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              4:56.05    4:53.33  
                  27.71       57.00 (29.29)     1:26.95 (29.95)     1:57.00 (30.05)
        2:26.72 (29.72)     2:56.62 (29.90)     3:26.18 (29.56)     3:55.71 (29.53)
        4:25.08 (29.37)     4:53.33 (28.25)                                        
  2 Reining, Robert           16 RFAC-MR              5:04.85    5:18.27  
                  28.86     1:00.33 (31.47)     1:32.83 (32.50)     2:05.96 (33.13)
        2:39.13 (33.17)     3:11.53 (32.40)     3:43.81 (32.28)     4:16.48 (32.67)
        4:47.88 (31.40)     5:18.27 (30.39)                                        
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              5:11.66    5:20.37  
                  28.68     1:01.27 (32.59)     1:34.46 (33.19)     2:06.86 (32.40)
        2:39.60 (32.74)     3:11.77 (32.17)     3:43.78 (32.01)     4:16.41 (32.63)
        4:49.80 (33.39)     5:20.37 (30.57)                                        
  4 Byrne, Jack               15 RA-MR                5:20.48    5:21.70  
                  28.75     1:01.52 (32.77)     1:33.68 (32.16)     2:06.68 (33.00)
        2:39.50 (32.82)     3:12.73 (33.23)     3:45.72 (32.99)     4:18.78 (33.06)
        4:51.21 (32.43)     5:21.70 (30.49)                                        
  5 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               5:30.88    5:21.89  
                  27.81       58.60 (30.79)     1:31.05 (32.45)     2:04.08 (33.03)
        2:37.27 (33.19)     3:10.37 (33.10)     3:44.35 (33.98)     4:17.89 (33.54)
        4:52.04 (34.15)     5:21.89 (29.85)                                        
  6 Messina, Michael          16 RFAC-MR              5:18.80    5:25.34  
                  28.96     1:00.69 (31.73)     1:33.73 (33.04)     2:07.53 (33.80)
        2:40.65 (33.12)     3:13.69 (33.04)     3:46.34 (32.65)     4:19.67 (33.33)
        4:53.12 (33.45)     5:25.34 (32.22)                                        
  7 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              5:00.37    5:32.66  
                  29.99     1:02.85 (32.86)     1:36.61 (33.76)     2:10.63 (34.02)
        2:44.60 (33.97)     3:18.39 (33.79)     3:52.37 (33.98)     4:26.22 (33.85)
        4:59.86 (33.64)     5:32.66 (32.80)                                        
  8 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                5:36.91    5:38.98  
                  29.20     1:01.85 (32.65)     1:35.41 (33.56)     2:10.00 (34.59)
        2:45.04 (35.04)     3:20.03 (34.99)     3:53.92 (33.89)     4:29.17 (35.25)
        5:05.71 (36.54)     5:38.98 (33.27)                                        
  9 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              5:47.97    5:44.85  
                  27.77       59.23 (31.46)     1:32.62 (33.39)     2:07.18 (34.56)
        2:41.86 (34.68)     3:17.54 (35.68)     3:54.06 (36.52)     4:30.92 (36.86)
        5:08.64 (37.72)     5:44.85 (36.21)                                        
 10 Patel, Kush               15 HVD-MR               5:49.05    5:45.51  
                  29.56     1:02.69 (33.13)     1:37.09 (34.40)     2:12.35 (35.26)
        2:47.66 (35.31)     3:23.47 (35.81)     3:59.03 (35.56)     4:35.04 (36.01)
        5:11.04 (36.00)     5:45.51 (34.47)                                        
 11 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              5:35.10    5:50.40  
                  29.42     1:02.60 (33.18)     1:37.75 (35.15)     2:13.15 (35.40)
        2:49.17 (36.02)     3:25.67 (36.50)     4:01.47 (35.80)     4:38.57 (37.10)
        5:15.32 (36.75)     5:50.40 (35.08)                                        
 12 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               6:08.88    6:00.49  
                  30.29     1:05.24 (34.95)     1:41.74 (36.50)     2:18.50 (36.76)
        2:55.24 (36.74)     3:31.94 (36.70)     4:09.24 (37.30)     4:46.86 (37.62)
        5:23.97 (37.11)     6:00.49 (36.52)                                        
 13 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              5:39.01    6:03.55  
                  30.22     1:03.88 (33.66)     1:40.03 (36.15)     2:17.12 (37.09)
        2:56.04 (38.92)     3:33.66 (37.62)     4:13.44 (39.78)     4:52.89 (39.45)
        5:27.87 (34.98)     6:03.55 (35.68)                                        
 14 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              6:06.92    6:16.15  
                  33.26     1:11.60 (38.34)     1:50.59 (38.99)     2:29.57 (38.98)
        3:07.50 (37.93)     3:46.07 (38.57)     4:24.52 (38.45)     5:02.43 (37.91)
        5:39.93 (37.50)     6:16.15 (36.22)                                        
 15 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              7:26.84    7:38.60  
                  37.77     1:23.98 (46.21)     2:11.06 (47.08)     2:58.76 (47.70)
        3:46.07 (47.31)     4:34.05 (47.98)     5:20.84 (46.79)     6:09.06 (48.22)
        6:56.32 (47.26)     7:38.60 (42.28)                                        
 -- Talla, Pranay             16 RA-MR                7:37.94         NS  
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Perillo, Justin           13 MWDA-MR                   NT         DQ  
                  25.58       53.40 (27.82)     1:16.86 (23.46)          DQ (22.48)
 -- Baxter, Ayden             12 MWDA-MR                   NT         DQ  
                  24.95       51.12 (26.17)     1:14.30 (23.18)          DQ (20.93)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                52.45      56.50  
                  28.07       56.50 (28.43)                                        
  2 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                53.85      58.15  
                  27.99       58.15 (30.16)                                        
  3 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                57.11      59.22  
                  29.27       59.22 (29.95)                                        
  4 Reining, Robert           16 RFAC-MR                59.53      59.79  
                  29.47       59.79 (30.32)                                        
  5 Cornish, Kyle             16 LBA-MR               1:00.99    1:00.69  
                  29.46     1:00.69 (31.23)                                        
  6 Messina, Michael          16 RFAC-MR                59.73    1:00.96  
                  28.88     1:00.96 (32.08)                                        
  7 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:03.92    1:01.27  
                  29.12     1:01.27 (32.15)                                        
  8 Liu, Alex                 16 NDAC-MR                54.72    1:01.30  
                  30.46     1:01.30 (30.84)                                        
  9 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:00.31    1:01.35  
                  30.24     1:01.35 (31.11)                                        
 10 Patel, Kush               15 HVD-MR                 59.00    1:01.47  
 11 Adams, Tanner             16 RA-MR                1:00.59    1:02.13  
                  29.97     1:02.13 (32.16)                                        
 12 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                57.76    1:02.56  
                  31.08     1:02.56 (31.48)                                        
 13 Cornish, Danny            15 LBA-MR               1:02.07    1:03.66  
                  31.05     1:03.66 (32.61)                                        
 14 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:05.81    1:04.60  
                  32.10     1:04.60 (32.50)                                        
 15 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:01.99    1:04.91  
 16 Allan, Cameron            16 RA-MR                1:03.02    1:04.93  
                  31.34     1:04.93 (33.59)                                        
 17 Xu, Daniel                16 RA-MR                1:05.81    1:05.71  
                  31.66     1:05.71 (34.05)                                        
 18 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:02.03    1:05.82  
                  31.68     1:05.82 (34.14)                                        
 19 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:04.92    1:05.93  
                  31.59     1:05.93 (34.34)                                        
 20 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:06.06    1:07.55  
                  32.58     1:07.55 (34.97)                                        
 21 Turner, Cole              16 HVD-MR               1:03.62    1:07.86  
                  33.16     1:07.86 (34.70)                                        
 22 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:09.05    1:09.04  
                  34.04     1:09.04 (35.00)                                        
 23 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:08.65    1:10.61  
                  34.06     1:10.61 (36.55)                                        
 24 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:07.09    1:11.33  
                  34.23     1:11.33 (37.10)                                        
 25 Macaluso, Steven          15 RA-MR                1:09.95    1:11.58  
                  34.79     1:11.58 (36.79)                                        
 26 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.93    1:12.49  
                  35.40     1:12.49 (37.09)                                        
 27 Rivera, Andrew            15 SSL-MR               1:12.99    1:12.58  
                  35.90     1:12.58 (36.68)                                        
 28 Talla, Pranay             16 RA-MR                1:13.17    1:14.74  
                  36.24     1:14.74 (38.50)                                        
 29 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:21.18    1:18.26  
                  37.67     1:18.26 (40.59)                                        
 30 Cheman, Cole              16 SSL-MR               1:16.13    1:23.44  
                  40.40     1:23.44 (43.04)                                        
 31 Van Sickle, Hudson        15 SSL-MR               1:36.95    1:32.09  
                  43.95     1:32.09 (48.14)                                        
 -- Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:12.63         NS  
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:06.35    2:08.65  
                  29.86     1:02.24 (32.38)     1:35.98 (33.74)     2:08.65 (32.67)
  2 Allan, Cameron            16 RA-MR                2:12.77    2:16.26  
                  31.00     1:05.40 (34.40)     1:41.68 (36.28)     2:16.26 (34.58)
  3 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:11.33    2:18.15  
                  30.66     1:05.05 (34.39)     1:41.07 (36.02)     2:18.15 (37.08)
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                   NT    2:21.44  
                  33.02     1:08.33 (35.31)     1:44.83 (36.50)     2:21.44 (36.61)
  5 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               2:28.88    2:23.80  
                  32.78     1:07.94 (35.16)     1:45.55 (37.61)     2:23.80 (38.25)
  6 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              2:32.19    2:35.73  
                  36.07     1:15.96 (39.89)     1:56.88 (40.92)     2:35.73 (38.85)
  7 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              2:40.13    2:46.22  
                  39.98     1:23.07 (43.09)     2:05.18 (42.11)     2:46.22 (41.04)
  8 Rose, Wylie               10 RA-MR                3:45.00    3:19.57  
                  47.24     1:38.09 (50.85)     2:29.71 (51.62)     3:19.57 (49.86)
  9 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              3:50.20    3:43.01  
                  53.60     1:50.53 (56.93)     2:47.35 (56.82)     3:43.01 (55.66)
 -- Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:09.82         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  29.83     1:02.06 (32.23)     1:35.49 (33.43)          DQ (32.72)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                59.92    1:03.04  
                  29.27     1:03.04 (33.77)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:01.65    1:04.57  
                  30.27     1:04.57 (34.30)                                        
  3 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              1:02.81    1:06.14  
                  31.03     1:06.14 (35.11)                                        
  4 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:06.69    1:07.95  
                  31.66     1:07.95 (36.29)                                        
  5 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:06.37    1:08.00  
                  31.86     1:08.00 (36.14)                                        
  6 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                1:08.34    1:08.09  
                  32.30     1:08.09 (35.79)                                        
  7 Reining, Robert           16 RFAC-MR              1:07.30    1:08.35  
                  33.02     1:08.35 (35.33)                                        
  8 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              1:06.85    1:09.93  
                  32.92     1:09.93 (37.01)                                        
  9 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:06.91    1:10.46  
 10 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:07.92    1:11.99  
                  33.90     1:11.99 (38.09)                                        
 11 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:14.39    1:13.25  
                  33.84     1:13.25 (39.41)                                        
 12 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              1:15.40    1:15.21  
                  35.68     1:15.21 (39.53)                                        
 13 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:12.32    1:15.34  
                  35.33     1:15.34 (40.01)                                        
 14 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:09.23    1:15.46  
                  34.62     1:15.46 (40.84)                                        
 15 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:16.21    1:17.51  
                  36.64     1:17.51 (40.87)                                        
 16 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:19.58    1:19.44  
                  37.10     1:19.44 (42.34)                                        
 17 Macaluso, Steven          15 RA-MR                1:23.35    1:19.86  
                  37.57     1:19.86 (42.29)                                        
 18 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:22.13    1:20.66  
                  38.29     1:20.66 (42.37)                                        
 19 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:21.88    1:20.74  
                  37.41     1:20.74 (43.33)                                        
 20 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:22.97    1:21.87  
                  37.66     1:21.87 (44.21)                                        
 21 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:24.85    1:23.24  
                  39.47     1:23.24 (43.77)                                        
 22 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:22.47    1:26.93  
                  40.27     1:26.93 (46.66)                                        
 23 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR               2:04.56    1:39.55  
                  46.55     1:39.55 (53.00)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              2:14.95    2:21.89  
                  32.59     1:08.47 (35.88)     1:44.99 (36.52)     2:21.89 (36.90)
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:26.34    2:29.31  
                  31.71     1:08.73 (37.02)     1:48.04 (39.31)     2:29.31 (41.27)
  3 Reining, Robert           16 RFAC-MR              2:47.89    2:31.26  
                  34.28     1:12.84 (38.56)     1:52.73 (39.89)     2:31.26 (38.53)
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                   NT    2:34.05  
                  34.88     1:13.95 (39.07)     1:54.13 (40.18)     2:34.05 (39.92)
  5 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:45.95    2:44.22  
                  36.56     1:17.45 (40.89)     2:01.56 (44.11)     2:44.22 (42.66)
  6 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:37.34    2:44.87  
                  35.73     1:16.91 (41.18)     2:00.11 (43.20)     2:44.87 (44.76)
  7 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                    NT    2:51.79  
                  39.38     1:22.63 (43.25)     2:07.24 (44.61)     2:51.79 (44.55)
  8 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:58.19    2:59.06  
                  37.11     1:20.98 (43.87)     2:09.95 (48.97)     2:59.06 (49.11)
  9 Messina, Michael          16 RFAC-MR              3:00.29    3:05.68  
                  40.25     1:27.57 (47.32)     2:17.84 (50.27)     3:05.68 (47.84)
 10 Perillo, Justin           13 MWDA-MR                   NT    3:06.94  
                  41.01     1:28.45 (47.44)     2:18.60 (50.15)     3:06.94 (48.34)
 11 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              3:14.09    3:09.85  
                  44.35     1:33.52 (49.17)     2:21.77 (48.25)     3:09.85 (48.08)
 12 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              3:30.33    3:28.64  
                  47.08     1:41.33 (54.25)     2:35.68 (54.35)     3:28.64 (52.96)
 -- Trombetta, Luke           11 RA-MR                3:45.00         DQ  
      One hand touch
                  55.13   1:55.66 (1:00.53)   2:57.90 (1:02.24)          DQ (58.61)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           16 RFAC-MR                52.01      54.04  
                  25.86       54.04 (28.18)                                        
  2 Cornish, Kyle             16 LBA-MR                 54.04      55.42  
                  25.71       55.42 (29.71)                                        
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                51.09      56.97  
                  26.70       56.97 (30.27)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                56.91      57.41  
                  26.97       57.41 (30.44)                                        
  5 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  55.81      58.17  
                  27.10       58.17 (31.07)                                        
  6 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                55.28      58.55  
                  27.12       58.55 (31.43)                                        
  7 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                59.35      59.47  
                  27.78       59.47 (31.69)                                        
  8 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                55.67    1:00.08  
                  26.41     1:00.08 (33.67)                                        
  9 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  59.86    1:00.23  
                  27.45     1:00.23 (32.78)                                        
 10 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:01.50    1:00.30  
                  27.84     1:00.30 (32.46)                                        
 11 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:03.11    1:02.26  
                  28.86     1:02.26 (33.40)                                        
 12 Xu, Daniel                16 RA-MR                1:02.80    1:02.38  
                  28.84     1:02.38 (33.54)                                        
 13 Cornish, Danny            15 LBA-MR                 58.86    1:02.61  
                  27.81     1:02.61 (34.80)                                        
 14 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:02.15    1:04.51  
                  29.45     1:04.51 (35.06)                                        
 15 Rivera, Andrew            15 SSL-MR               1:01.88    1:04.52  
                  29.81     1:04.52 (34.71)                                        
 16 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:01.66    1:04.95  
                  29.20     1:04.95 (35.75)                                        
 17 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:09.73    1:05.16  
                  30.01     1:05.16 (35.15)                                        
 18 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:05.76    1:05.83  
                  30.18     1:05.83 (35.65)                                        
 19 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:03.63    1:06.29  
                  30.27     1:06.29 (36.02)                                        
 20 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:07.90    1:06.44  
                  31.07     1:06.44 (35.37)                                        
 21 Allan, Cameron            16 RA-MR                1:05.16    1:07.18  
                  30.51     1:07.18 (36.67)                                        
 22 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:05.76    1:08.22  
                  30.42     1:08.22 (37.80)                                        
 23 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:08.78    1:08.39  
                  31.11     1:08.39 (37.28)                                        
 24 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.49    1:13.64  
                  32.05     1:13.64 (41.59)                                        
 25 Adams, Tanner             16 RA-MR                1:19.08    1:17.16  
                  33.79     1:17.16 (43.37)                                        
 26 Talla, Pranay             16 RA-MR                1:20.44    1:18.94  
                  35.43     1:18.94 (43.51)                                        
 27 Van Sickle, Hudson        15 SSL-MR               1:48.17    1:35.62  
                  42.85     1:35.62 (52.77)                                        
 28 Cheman, Cole              16 SSL-MR               1:19.46    1:36.24  
                  40.47     1:36.24 (55.77)                                        
 -- Turner, Cole              16 HVD-MR               1:06.66         DQ  
      Scissors kick
                  31.38          DQ (37.28)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:10.15    2:09.59  
                  28.08     1:00.69 (32.61)     1:34.45 (33.76)     2:09.59 (35.14)
  2 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                   NT    2:11.95  
                  28.90     1:01.16 (32.26)     1:36.65 (35.49)     2:11.95 (35.30)
  3 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              2:16.30    2:12.95  
                  28.27     1:00.68 (32.41)     1:35.11 (34.43)     2:12.95 (37.84)
  4 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                   NT    2:17.02  
                  28.60     1:03.16 (34.56)     1:40.01 (36.85)     2:17.02 (37.01)
  5 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:26.30    2:21.72  
                  30.15     1:04.40 (34.25)     1:42.17 (37.77)     2:21.72 (39.55)
  6 Perillo, Justin           13 MWDA-MR                   NT    2:54.93  
                  37.45     1:22.97 (45.52)     2:10.80 (47.83)     2:54.93 (44.13)
  7 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              3:09.86    3:00.56  
                  40.17     1:28.05 (47.88)     2:14.09 (46.04)     3:00.56 (46.47)
  8 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                   NT    3:01.58  
                  38.63     1:24.46 (45.83)     2:13.02 (48.56)     3:01.58 (48.56)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              2:00.45    2:06.51  
                  28.20     1:02.25 (34.05)     1:37.88 (35.63)     2:06.51 (28.63)
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:06.68    2:07.61  
                  27.40       59.75 (32.35)     1:37.96 (38.21)     2:07.61 (29.65)
  3 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR              1:57.87    2:07.83  
                  27.95     1:01.89 (33.94)     1:38.16 (36.27)     2:07.83 (29.67)
  4 Reining, Robert           16 RFAC-MR              2:08.43    2:10.31  
                  26.21     1:00.86 (34.65)     1:40.70 (39.84)     2:10.31 (29.61)
  5 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              2:05.11    2:12.98  
                  28.63     1:01.15 (32.52)     1:40.82 (39.67)     2:12.98 (32.16)
  6 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:13.21    2:15.92  
                  28.30     1:05.78 (37.48)     1:45.05 (39.27)     2:15.92 (30.87)
  7 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:11.86    2:16.65  
                  27.58     1:00.72 (33.14)     1:44.46 (43.74)     2:16.65 (32.19)
  8 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              2:15.09    2:16.75  
                  28.35     1:05.75 (37.40)     1:46.14 (40.39)     2:16.75 (30.61)
  9 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:12.84    2:17.98  
                  28.88     1:05.07 (36.19)     1:44.84 (39.77)     2:17.98 (33.14)
 10 Pearce, Stephen           16 RA-MR                2:16.27    2:18.10  
                  29.24     1:04.95 (35.71)     1:45.40 (40.45)     2:18.10 (32.70)
 11 Torri, Andrew             17 HVD-MR               2:15.83    2:19.89  
                  29.33     1:05.78 (36.45)     1:47.47 (41.69)     2:19.89 (32.42)
 12 Byrne, Jack               15 RA-MR                2:21.95    2:20.20  
                  30.59     1:06.63 (36.04)     1:50.56 (43.93)     2:20.20 (29.64)
 13 Patel, Kush               15 HVD-MR               2:24.30    2:21.54  
                  29.67     1:03.65 (33.98)     1:49.25 (45.60)     2:21.54 (32.29)
 14 Macaluso, Steven          15 RA-MR                2:25.06    2:26.74  
                  28.22     1:07.33 (39.11)     1:55.26 (47.93)     2:26.74 (31.48)
 15 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:20.23    2:27.28  
                  30.50     1:11.49 (40.99)     1:54.77 (43.28)     2:27.28 (32.51)
 16 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               2:23.25    2:29.09  
                  30.36     1:05.59 (35.23)     1:53.92 (48.33)     2:29.09 (35.17)
 17 Torri, Daniel             15 HVD-MR               2:27.63    2:29.82  
                  31.36     1:09.40 (38.04)     1:54.40 (45.00)     2:29.82 (35.42)
 18 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:21.13    2:33.66  
                  32.28     1:13.25 (40.97)     1:57.48 (44.23)     2:33.66 (36.18)
 19 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               2:26.63    2:33.92  
                  30.97     1:12.48 (41.51)     1:58.55 (46.07)     2:33.92 (35.37)
 20 Sun, Robert               15 SSL-MR               2:30.17    2:35.39  
                  31.99     1:12.22 (40.23)     1:59.60 (47.38)     2:35.39 (35.79)
 21 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                    NT    3:12.87  
                  45.71     1:35.09 (49.38)     2:30.53 (55.44)     3:12.87 (42.34)
 -- Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:18.20         NS  
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              4:14.02    4:22.38  
                  28.55     1:00.63 (32.08)     1:36.38 (35.75)     2:10.91 (34.53)
        2:47.01 (36.10)     3:23.82 (36.81)     3:53.65 (29.83)     4:22.38 (28.73)
  2 Reining, Robert           16 RFAC-MR              4:42.78    4:37.86  
                  28.05       58.29 (30.24)     1:35.74 (37.45)     2:11.31 (35.57)
        2:54.87 (43.56)     3:37.42 (42.55)     4:08.09 (30.67)     4:37.86 (29.77)
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              4:47.36    4:41.62  
                  27.58     1:00.08 (32.50)     1:36.72 (36.64)     2:11.70 (34.98)
        2:54.46 (42.76)     3:37.02 (42.56)     4:10.67 (33.65)     4:41.62 (30.95)
  4 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              4:45.05    4:48.16  
                  27.95     1:01.15 (33.20)     1:37.03 (35.88)     2:12.69 (35.66)
        2:54.71 (42.02)     3:38.92 (44.21)     4:14.16 (35.24)     4:48.16 (34.00)
  5 Messina, Michael          16 RFAC-MR                   NT    4:56.68  
                  28.72     1:02.61 (33.89)     1:38.35 (35.74)     2:13.99 (35.64)
        3:02.52 (48.53)     3:51.14 (48.62)     4:24.05 (32.91)     4:56.68 (32.63)
  6 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              5:18.78    5:19.62  
                  30.62     1:06.83 (36.21)     1:50.17 (43.34)     2:33.37 (43.20)
        3:19.96 (46.59)     4:07.30 (47.34)     4:44.69 (37.39)     5:19.62 (34.93)
  7 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              5:43.82    5:44.86  
                  38.18     1:26.47 (48.29)     2:08.00 (41.53)     2:51.20 (43.20)
        3:41.78 (50.58)     4:30.90 (49.12)     5:08.07 (37.17)     5:44.86 (36.79)
  8 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              5:45.46    5:45.40  
                  35.58     1:20.39 (44.81)     2:01.46 (41.07)     2:43.38 (41.92)
        3:35.67 (52.29)     4:28.16 (52.49)     5:07.75 (39.59)     5:45.40 (37.65)
 -- Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                   NT         DQ  
      Butterfly kick - breast
                  39.99     1:27.17 (47.18)     2:14.79 (47.62)     3:01.44 (46.65)
        3:56.87 (55.43)     4:54.10 (57.23)     5:36.75 (42.65)          DQ (41.42)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:34.64  
     1) Reining, Robert 16              2) Messina, Michael 16            
     3) Bogen, Jake 16                  4) Cruz, Jason 17                 
                  22.66       47.73 (25.07)     1:34.64 (46.91)                    
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:37.88    1:39.84  
     1) Ruiz, Kenny 18                  2) Macaluso, Steven 15            
     3) Xu, Daniel 16                   4) Allan, Cameron 16              
                  25.72       50.75 (25.03)     1:39.84 (49.09)                    
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:44.11    1:46.54  
     1) Cimorelli, Jack 17              2) Liu, Alex 16                   
     3) Staubi, Kyle 17                 4) Speare, Ryan 16                
                  26.86       56.57 (29.71)     1:22.12 (25.55)     1:46.54 (24.42)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:59.97    1:56.53  
     1) Hahn, Benjamin 14               2) Pearce, Stephen 16             
     3) Macaluso, Steven 15             4) Ruiz, Kenny 18                 
                  29.35     1:04.58 (35.23)     1:31.28 (26.70)     1:56.53 (25.25)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT         DQ  
      Other - Misc
     1) Bogen, Jake 16                  2) Cruz, Jason 17                 
     3) DeMarco, Preston 20             4) Reining, Robert 16             
                  28.62       57.90 (29.28)     1:23.57 (25.67)          DQ (22.05)