Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/28/2018 01:36 PM
        2018 MR FLY Junior Swim Championship - 10/13/2018 to 10/14/2018        
                              Sanction #: 181007                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 25.48      25.77  
  2 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR            25.46      25.82  
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR            25.85      25.93  
  4 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 26.58      26.46  
  5 Roller, Mary Quin         14 McBurney-MR            26.13      26.48  
  6 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR                 27.26      27.70  
  7 Liu, Laura B              14 Twisters-MR            27.42      28.00  
  8 O'Leary, Emma C           14 FLY-MR                    NT      28.06  
  9 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 28.77      28.33  
 10 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR            27.98      28.47  
 11 Sanchez, Simone           14 HYB-MR                 28.07      28.53  
 12 Battle, Jada J            14 FLY-MR                 28.64      28.81  
 13 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR                 28.90      28.89  
 14 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR                 27.79      28.96  
 15 Kang, Rachel              13 FLY-MR                 30.31      29.10  
 16 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR            28.46      29.35  
 17 Man, Abigail V            13 CIY-MR                 30.78      29.43  
 18 Ambery, Shannon J         14 CIY-MR                 29.14      29.46  
 19 Karim, Ocean A            13 Twisters-MR            29.18      29.57  
 20 Nacianceno, Emily A       13 FLY-MR                 30.16      29.88  
 21 Best, Alexa S             13 HYB-MR                 32.34      30.38  
 22 Donlevy, Jeannie L        13 CIY-MR                 29.46      30.43  
 23 Ravenhall Meinke, Clara   14 McBurney-MR            30.82      30.85  
 24 Perez, Camille T          13 CIY-MR                 31.50      31.43  
 25 Qian, Kirstie A           13 CIY-MR                 31.19      31.45  
 -- Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                 32.32         NS  
 
Event 2  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            25.64      24.26  
  2 Leung, Michael            14 UN-MR                  24.60      24.74  
  3 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                 25.40      25.19  
  4 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR            25.34      25.56  
  5 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR            25.85      25.92  
  6 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                 27.53      25.93  
  7 Chen, Alvin               13 FLY-MR                 26.01      25.97  
  8 Rossi, Blake C            14 HYB-MR                 27.41      26.17  
  9 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 26.54      26.41  
 10 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR            26.31      26.47  
 11 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 27.25      26.55  
 12 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 27.01      26.57  
 13 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR            27.85      26.70  
 13 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT      26.70  
 15 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT      27.00  
 16 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 28.35      27.15  
 17 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 28.05      27.25  
 18 Linn, George              14 FLY-MR                 28.09      27.64  
 19 Elling, Connor            14 HYB-MR                 28.39      27.75  
 19 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 28.20      27.75  
 21 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT      27.77  
 22 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 27.87      27.87  
 23 Maroney, JP P             14 CIY-MR                 28.48      28.13  
 24 Stefanidis, Dimitris      13 CIY-MR                 29.66      29.19  
 25 Zhang, Philip             14 CIY-MR                 34.62      31.35  
 26 Yee, Matthew C            14 McBurney-MR            36.97      37.16  
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 26.36      25.16  
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            26.99      25.88  
  3 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 28.75      28.25  
  4 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            28.99      28.26  
  5 Loftus, Ava E             11 CIY-MR                 29.71      28.46  
  6 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 29.31      28.49  
  7 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 30.13      28.53  
  8 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            29.36      28.61  
  9 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            30.25      28.68  
 10 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 28.82      28.71  
 11 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            28.50      28.78  
 12 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            30.20      28.82  
 13 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            29.16      28.88  
 14 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            30.08      28.94  
 15 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            30.47      29.08  
 16 LI, Sabrina M             12 UN-MR                     NT      29.13  
 17 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 30.54      29.22  
 18 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 30.62      29.24  
 19 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            29.50      29.28  
 20 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            29.22      29.57  
 21 Henson, Kohana            11 McBurney-MR            31.44      29.91  
 22 Chang, Isabella M         11 CIY-MR                 32.10      30.11  
 23 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 32.80      30.26  
 24 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 31.62      30.33  
 24 Li, Rachel                12 CIY-MR                 31.47      30.33  
 26 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR               NT      31.06  
 26 Yang, Tiffany M           11 Twisters-MR            33.20      31.06  
 28 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 32.85      31.07  
 29 Dragan, Juliana M         12 CIY-MR                 31.19      31.08  
 30 Chan, Megan               11 FLY-MR                 31.30      31.16  
 31 Kohm, Riley S             12 CIY-MR                 32.12      31.28  
 32 Somers, Julia             12 HYB-MR                 30.66      31.47  
 33 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            35.35      31.80  
 34 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 32.14      32.08  
 35 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 32.20      32.09  
 36 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            45.77      33.25  
 37 Hasimaj, Briana           11 McBurney-MR            35.76      33.35  
 38 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            34.52      33.46  
 39 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 31.80      33.75  
 40 Brennan, Valentina F      11 CIY-MR                 35.17      34.38  
 41 So, Kaileen W             11 McBurney-MR               NT      35.39  
 42 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                 40.03      35.84  
 43 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT      35.85  
 44 Clark, Emily              12 HYB-MR                 37.31      36.29  
 45 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            36.74      36.64  
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            26.87      25.79  
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 26.27      26.07  
  3 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 27.25      26.85  
  4 Fiechter, Michael A       12 CIY-MR                 27.76      27.18  
  5 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            27.62      27.68  
  6 Miao, Owen                11 Twisters-MR            29.56      28.08  
  7 Haynes, Mark C            12 CIY-MR                 29.09      28.10  
  8 O'Sullivan, Kealan J      12 CIY-MR                 29.00      28.27  
  9 Leung, Lance              12 FLY-MR                 29.27      28.51  
 10 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 30.32      29.14  
 11 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 31.17      29.66  
 12 Tsetlin, Max A            12 McBurney-MR            32.46      31.53  
 13 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 34.76      31.58  
 14 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 34.26      31.68  
 15 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            35.35      31.75  
 16 Dragan, Johnny B          11 CIY-MR                 34.74      32.59  
 17 Ng, Evan                  12 CIY-MR                 32.86      32.70  
 18 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            32.76      33.00  
 19 Leroy, Max                11 HYB-MR                 33.22      33.05  
 20 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      33.44  
 21 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 36.89      34.02  
 22 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 39.34      34.71  
 23 Coronel, Luis             11 Twisters-MR               NT      34.76  
 24 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 36.26      35.14  
 25 Squires, Benjamin         11 McBurney-MR            37.55      35.24  
 26 Lam, Travis J             11 Twisters-MR               NT      36.24  
 27 DeBellis, Michael         12 HYB-MR                 47.04      37.05  
 28 Carrington, Zechariah K   11 CIY-MR                 42.25      37.17  
 29 DI Vittorio, Lawrence C   11 Twisters-MR               NT      37.60  
 30 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR               NT      38.43  
 -- Primavera, Alexander Q    11 McBurney-MR            29.49         NS  
 -- Maher, Edward             11 McBurney-MR            47.26         NS  
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR               NT    2:30.67  
                  35.62     1:13.92 (38.30)     1:52.88 (38.96)     2:30.67 (37.79)
  2 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               2:40.30    2:34.35  
                  36.75     1:16.18 (39.43)   2:34.38 (1:18.20)         2:34.35 ( )
  3 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                    NT    2:35.69  
                  34.49     1:14.28 (39.79)     1:55.62 (41.34)     2:35.69 (40.07)
  4 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR                    NT    2:36.83  
                  35.61     1:14.85 (39.24)     1:55.54 (40.69)     2:36.83 (41.29)
  5 Ambery, Shannon J         14 CIY-MR                    NT    2:39.84  
                  37.04     1:17.44 (40.40)     1:59.14 (41.70)     2:39.84 (40.70)
  6 Karim, Ocean A            13 Twisters-MR               NT    2:42.91  
                  36.34     1:17.90 (41.56)     2:01.46 (43.56)     2:42.91 (41.45)
  7 Best, Alexa S             13 HYB-MR                    NT    2:44.06  
  8 Donlevy, Jeannie L        13 CIY-MR                    NT    2:45.28  
  9 Nacianceno, Emily A       13 FLY-MR                    NT    2:46.87  
                  38.55     1:20.12 (41.57)   2:46.87 (1:26.75)                    
 10 Qian, Kirstie A           13 CIY-MR                    NT    2:47.29  
                  38.33     1:19.66 (41.33)     2:03.69 (44.03)     2:47.29 (43.60)
 11 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               2:52.02    2:51.70  
                  40.44     1:24.43 (43.99)     2:08.70 (44.27)     2:51.70 (43.00)
 12 O'Leary, Emma C           14 FLY-MR                    NT    2:54.20  
 13 Man, Abigail V            13 CIY-MR                    NT    2:55.13  
                  40.68     1:24.75 (44.07)     2:11.29 (46.54)     2:55.13 (43.84)
 14 Perez, Camille T          13 CIY-MR                    NT    2:57.40  
 15 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                    NT    3:00.13  
                  42.15     1:27.53 (45.38)   3:00.13 (1:32.60)                    
 -- Kang, Rachel              13 FLY-MR                    NT         DQ  
                  37.20     1:18.07 (40.87)     2:02.18 (44.11)          DQ (41.35)
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          2:09.65    2:02.88  
                  28.76       59.78 (31.02)     1:31.14 (31.36)     2:02.88 (31.74)
  2 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          2:11.79    2:11.05  
                  30.84     1:04.20 (33.36)     1:37.78 (33.58)     2:11.05 (33.27)
  3 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:20.26    2:20.53  
                  31.99     1:07.67 (35.68)     1:43.87 (36.20)     2:20.53 (36.66)
  4 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          2:17.58    2:22.42  
                  32.89     1:08.81 (35.92)     1:45.56 (36.75)     2:22.42 (36.86)
  5 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:26.61    2:23.68  
  6 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                    NT    2:23.72  
                  33.71     1:10.20 (36.49)     1:47.83 (37.63)     2:23.72 (35.89)
  7 Chau, Calvin W            13 CIY-MR                    NT    2:23.95  
                  35.04     1:11.63 (36.59)     1:48.71 (37.08)     2:23.95 (35.24)
  8 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR               NT    2:24.55  
                  34.11     1:10.99 (36.88)     1:48.97 (37.98)     2:24.55 (35.58)
  9 Juang, Andrew             14 FLY-MR               2:35.13    2:27.39  
                  33.96     1:10.54 (36.58)     1:48.76 (38.22)     2:27.39 (38.63)
 10 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR               NT    2:27.45  
                  39.04     1:10.76 (31.72)   2:27.45 (1:16.69)                    
 11 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                    NT    2:33.33  
                  35.38     1:12.73 (37.35)     1:53.18 (40.45)     2:33.33 (40.15)
 12 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                    NT    2:38.03  
                  38.08     1:18.08 (40.00)   2:38.03 (1:19.95)                    
 13 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT    2:38.74  
                                1:15.03 ( )   2:38.74 (1:23.71)                    
 14 Maroney, JP P             14 CIY-MR               2:50.80    2:41.20  
                  37.35     1:18.56 (41.21)     2:01.16 (42.60)     2:41.20 (40.04)
 15 Zapala, Patrick           13 Twisters-MR               NT    2:42.11  
                  37.54   1:59.47 (1:21.93)     2:42.11 (42.64)                    
 16 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    2:44.85  
                  37.94     1:19.24 (41.30)     2:03.07 (43.83)     2:44.85 (41.78)
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 30.97      31.03  
  2 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            32.82      31.88  
  3 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            33.54      33.17  
  4 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            36.30      33.18  
  5 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 35.31      33.29  
  6 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            37.25      33.59  
  7 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            33.84      33.61  
  8 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            32.95      33.84  
  9 Loftus, Ava E             11 CIY-MR                 34.54      33.91  
 10 LI, Sabrina M             12 UN-MR                     NT      34.03  
 11 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR               NT      34.21  
 12 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 35.69      34.22  
 13 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            33.57      34.52  
 14 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 34.28      34.84  
 15 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            36.09      35.11  
 16 Chan, Megan               11 FLY-MR                 34.64      35.59  
 17 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 37.06      35.88  
 18 Yang, Tiffany M           11 Twisters-MR            36.96      36.34  
 19 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 38.94      36.38  
 20 Dragan, Juliana M         12 CIY-MR                 38.52      37.46  
 21 Li, Rachel                12 CIY-MR                 39.98      37.68  
 22 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 37.60      37.69  
 23 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 35.83      37.85  
 24 Somers, Julia             12 HYB-MR                 41.51      39.51  
 25 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            42.78      40.81  
 26 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            49.29      40.94  
 27 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR               1:05.68      42.64  
 28 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            44.33      44.11  
 29 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT      45.03  
 30 Brennan, Valentina F      11 CIY-MR                 47.15      45.33  
 31 So, Kaileen W             11 McBurney-MR               NT      45.84  
 32 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                 47.32      46.69  
 33 Clark, Emily              12 HYB-MR                 47.00      46.87  
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 29.00      27.88  
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 30.78      30.31  
  3 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            33.04      32.95  
  4 Miao, Owen                11 Twisters-MR            34.89      33.62  
  5 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            39.25      37.62  
  6 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            41.03      37.82  
  7 Leroy, Max                11 HYB-MR                 37.53      37.88  
  8 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 38.45      39.21  
  9 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      39.82  
 10 Dragan, Johnny B          11 CIY-MR                 41.33      40.29  
 11 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 44.19      40.42  
 12 Ng, Evan                  12 CIY-MR                 46.04      41.28  
 13 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 45.73      42.12  
 14 Lam, Travis J             11 Twisters-MR               NT      42.62  
 15 Coronel, Luis             11 Twisters-MR               NT      43.04  
 16 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 46.59      43.31  
 17 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR               NT      44.25  
 18 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                    NT      46.27  
 19 Carrington, Zechariah K   11 CIY-MR                 51.46      48.85  
 20 DeBellis, Michael         12 HYB-MR               1:06.55      51.95  
 -- Maher, Edward             11 McBurney-MR               NT         NS  
 -- Primavera, Alexander Q    11 McBurney-MR            35.98         NS  
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:01.81    1:01.89  
                  28.49     1:01.89 (33.40)                                        
  2 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:06.42    1:04.92  
                  29.83     1:04.92 (35.09)                                        
  3 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR               NT    1:05.53  
                  28.92     1:05.53 (36.61)                                        
  4 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:10.33    1:09.97  
                  31.59     1:09.97 (38.38)                                        
  5 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:15.21    1:11.46  
                  31.92     1:11.46 (39.54)                                        
  6 Roller, Mary Quin         14 McBurney-MR          1:14.11    1:12.16  
                  30.00     1:12.16 (42.16)                                        
  7 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:13.68    1:12.41  
                  33.37     1:12.41 (39.04)                                        
  8 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:18.05    1:12.67  
                  33.99     1:12.67 (38.68)                                        
  9 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR               1:14.67    1:14.19  
                  33.98     1:14.19 (40.21)                                        
 10 Qian, Kirstie A           13 CIY-MR               1:15.64    1:15.53  
                  33.76     1:15.53 (41.77)                                        
 11 Nacianceno, Emily A       13 FLY-MR               1:18.56    1:17.27  
                  34.46     1:17.27 (42.81)                                        
 12 Battle, Jada J            14 FLY-MR               1:11.27    1:17.76  
                  34.34     1:17.76 (43.42)                                        
 13 Ravenhall Meinke, Clara   14 McBurney-MR          1:29.60    1:24.83  
                  36.91     1:24.83 (47.92)                                        
 14 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               1:22.81    1:26.25  
                  38.87     1:26.25 (47.38)                                        
 15 O'Leary, Emma C           14 FLY-MR                    NT    1:27.51  
                  40.14     1:27.51 (47.37)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:00.95      56.36  
                  26.70       56.36 (29.66)                                        
  2 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            58.40      56.67  
                  26.93       56.67 (29.74)                                        
  3 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:09.99    1:03.03  
                  29.87     1:03.03 (33.16)                                        
  4 Chau, Calvin W            13 CIY-MR               1:07.19    1:03.09  
                  30.11     1:03.09 (32.98)                                        
  5 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:07.28    1:04.41  
                  30.30     1:04.41 (34.11)                                        
  6 Rossi, Blake C            14 HYB-MR               1:12.94    1:06.26  
                  29.79     1:06.26 (36.47)                                        
  7 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          1:01.35    1:06.83  
                  31.85     1:06.83 (34.98)                                        
  8 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:14.07    1:07.33  
                  30.37     1:07.33 (36.96)                                        
  9 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:07.20    1:07.43  
                  30.45     1:07.43 (36.98)                                        
 10 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:08.59    1:07.85  
                  31.01     1:07.85 (36.84)                                        
 11 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:15.23    1:08.44  
                  32.11     1:08.44 (36.33)                                        
 12 Cordova, Christian M      13 CIY-MR               1:15.42    1:08.61  
                  31.93     1:08.61 (36.68)                                        
 13 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    1:10.98  
                  31.93     1:10.98 (39.05)                                        
 14 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          1:10.56    1:11.15  
 15 Chan, Joshua A            13 FLY-MR               1:15.24    1:11.31  
                  34.62     1:11.31 (36.69)                                        
 16 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:16.46    1:11.40  
                  32.78     1:11.40 (38.62)                                        
 17 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT    1:11.63  
                  30.94     1:11.63 (40.69)                                        
 18 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:16.75  
                  34.06     1:16.75 (42.69)                                        
 19 Zhang, Philip             14 CIY-MR               1:36.29    1:19.08  
                  35.38     1:19.08 (43.70)                                        
 20 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:29.22    1:26.78  
                  35.92     1:26.78 (50.86)                                        
 21 Stefanidis, Dimitris      13 CIY-MR               1:55.45    1:32.51  
                  39.80     1:32.51 (52.71)                                        
 22 Yee, Matthew C            14 McBurney-MR          1:51.19    1:36.57  
                  43.30     1:36.57 (53.27)                                        
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 28.16      27.52  
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            28.19      27.56  
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 30.42      29.73  
  4 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            31.14      29.91  
  5 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            33.96      30.83  
  6 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            30.74      31.22  
  7 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 31.50      31.56  
  8 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            32.54      31.79  
  9 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            34.69      31.88  
 10 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            32.79      32.09  
 11 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            32.05      32.74  
 12 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 34.89      33.05  
 13 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            36.00      33.66  
 14 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 33.42      33.71  
 15 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 35.48      34.67  
 16 Chang, Isabella M         11 CIY-MR                 37.41      34.72  
 17 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 33.70      34.90  
 18 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 35.46      35.09  
 19 Li, Rachel                12 CIY-MR                 37.73      35.54  
 20 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            42.44      35.81  
 21 Somers, Julia             12 HYB-MR                 35.88      35.94  
 22 Kohm, Riley S             12 CIY-MR                 37.67      36.05  
 23 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 36.13      36.75  
 24 Henson, Kohana            11 McBurney-MR            38.58      36.97  
 25 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 50.03      39.01  
 26 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 42.80      39.69  
 27 Hasimaj, Briana           11 McBurney-MR            41.97      40.19  
 28 Clark, Emily              12 HYB-MR                 46.78      46.34  
 29 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                    NT      49.10  
 -- Yang, Tiffany M           11 Twisters-MR            38.53         NS  
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 28.14      27.24  
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            29.30      28.36  
  3 Lim, James                12 FLY-MR                 30.15      28.97  
  4 Miao, Owen                11 Twisters-MR            31.94      30.59  
  5 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            30.47      31.20  
  6 Haynes, Mark C            12 CIY-MR                 33.27      31.44  
  7 Leung, Lance              12 FLY-MR                 34.11      31.81  
  8 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 30.03      31.88  
  9 Fiechter, Michael A       12 CIY-MR                 33.04      32.31  
 10 O'Sullivan, Kealan J      12 CIY-MR                 35.37      32.67  
 11 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 37.24      33.25  
 12 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 35.19      33.56  
 13 Tsetlin, Max A            12 McBurney-MR            41.92      37.22  
 14 Squires, Benjamin         11 McBurney-MR            41.19      39.04  
 15 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      40.07  
 16 Leroy, Max                11 HYB-MR                 43.92      41.29  
 17 Coronel, Luis             11 Twisters-MR               NT      45.40  
 18 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR               NT      46.53  
 19 Carrington, Zechariah K   11 CIY-MR                 48.45      48.31  
 20 DeBellis, Michael         12 HYB-MR                 56.33      48.49  
 -- Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            37.89         NS  
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:10.94    1:09.92  
                  32.95     1:09.92 (36.97)                                        
  2 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          1:13.83    1:15.02  
                  35.82     1:15.02 (39.20)                                        
  3 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    1:15.25  
                  35.35     1:15.25 (39.90)                                        
  4 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:17.09    1:16.48  
  5 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:20.75    1:18.39  
                  37.98     1:18.39 (40.41)                                        
  6 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:18.91    1:18.94  
                  37.01     1:18.94 (41.93)                                        
  7 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:17.85    1:21.26  
                  38.43     1:21.26 (42.83)                                        
  8 Liu, Laura B              14 Twisters-MR          1:18.75    1:21.89  
                  38.60     1:21.89 (43.29)                                        
  9 Roller, Mary Quin         14 McBurney-MR          1:22.76    1:22.04  
                  42.68     1:22.04 (39.36)                                        
 10 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               1:17.73    1:22.73  
                  38.18     1:22.73 (44.55)                                        
 11 Karim, Ocean A            13 Twisters-MR          1:23.55    1:25.02  
                  40.16     1:25.02 (44.86)                                        
 12 Best, Alexa S             13 HYB-MR               1:27.63    1:27.77  
                  42.15     1:27.77 (45.62)                                        
 13 Donlevy, Jeannie L        13 CIY-MR               1:39.76    1:29.88  
                  42.23     1:29.88 (47.65)                                        
 14 Man, Abigail V            13 CIY-MR               1:28.15    1:30.83  
                  41.88     1:30.83 (48.95)                                        
 15 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:38.87    1:32.24  
                  42.49     1:32.24 (49.75)                                        
 16 Ambery, Shannon J         14 CIY-MR               1:43.70    1:36.00  
                  44.99     1:36.00 (51.01)                                        
 17 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:40.99    1:37.21  
                  46.89     1:37.21 (50.32)                                        
 18 Ravenhall Meinke, Clara   14 McBurney-MR          1:39.77    1:39.59  
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Michael            14 UN-MR                1:05.78    1:04.42  
                  30.40     1:04.42 (34.02)                                        
  2 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:14.67    1:12.52  
                  33.96     1:12.52 (38.56)                                        
  3 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:16.06    1:13.83  
                  35.41     1:13.83 (38.42)                                        
  4 Chau, Calvin W            13 CIY-MR               1:22.26    1:14.02  
                  35.44     1:14.02 (38.58)                                        
  5 Juang, Andrew             14 FLY-MR               1:16.49    1:14.13  
                  34.78     1:14.13 (39.35)                                        
  6 Linn, George              14 FLY-MR               1:15.31    1:15.21  
                  36.33     1:15.21 (38.88)                                        
  7 Rossi, Blake C            14 HYB-MR               1:19.09    1:17.67  
                  37.04     1:17.67 (40.63)                                        
  8 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR          1:19.28    1:18.31  
                  36.62     1:18.31 (41.69)                                        
  9 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:18.82  
                  36.51     1:18.82 (42.31)                                        
 10 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:22.44    1:19.69  
                  38.97     1:19.69 (40.72)                                        
 11 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT    1:20.36  
                  37.38     1:20.36 (42.98)                                        
 12 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT    1:20.42  
                  38.22     1:20.42 (42.20)                                        
 13 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:44.20    1:22.14  
                1:34.98         1:22.14 ( )                                        
 14 Maroney, JP P             14 CIY-MR               1:26.59    1:23.63  
                  39.93     1:23.63 (43.70)                                        
 15 Zapala, Patrick           13 Twisters-MR          1:27.39    1:25.85  
                  39.78     1:25.85 (46.07)                                        
 16 Zhang, Philip             14 CIY-MR               1:36.38    1:25.97  
                  39.95     1:25.97 (46.02)                                        
 17 Stefanidis, Dimitris      13 CIY-MR               1:35.03    1:29.90  
                  42.52     1:29.90 (47.38)                                        
 18 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:36.00    1:45.46  
                  47.14     1:45.46 (58.32)                                        
 19 Yee, Matthew C            14 McBurney-MR               NT    2:01.66  
                  56.67   2:01.66 (1:04.99)                                        
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 36.00      34.68  
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            34.98      34.97  
  3 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 36.65      36.47  
  4 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            39.04      36.48  
  5 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            36.85      36.54  
  6 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            39.46      36.59  
  7 LI, Sabrina M             12 UN-MR                     NT      38.30  
  7 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 38.05      38.30  
  9 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            39.66      38.37  
 10 Henson, Kohana            11 McBurney-MR            40.95      39.49  
 11 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            42.54      39.94  
 11 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 39.88      39.94  
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            40.07      40.25  
 14 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            47.28      40.55  
 15 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            39.97      40.84  
 16 Chan, Megan               11 FLY-MR                 41.98      41.81  
 17 Loftus, Ava E             11 CIY-MR                 44.76      42.16  
 18 Chang, Isabella M         11 CIY-MR                 45.85      42.47  
 19 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.68      42.70  
 20 Dragan, Juliana M         12 CIY-MR                 43.63      42.91  
 21 Kohm, Riley S             12 CIY-MR                 47.18      43.22  
 22 Hasimaj, Briana           11 McBurney-MR            44.09      43.71  
 23 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            44.25      43.76  
 24 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            56.43      44.13  
 25 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 50.15      47.40  
 26 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            50.90      47.59  
 27 So, Kaileen W             11 McBurney-MR               NT      47.78  
 28 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR               NT      47.85  
 29 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT      50.69  
 30 Brennan, Valentina F      11 CIY-MR                 56.82      52.94  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            34.89      34.01  
  2 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 35.93      34.78  
  3 Haynes, Mark C            12 CIY-MR                 36.22      34.85  
  4 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 36.82      36.32  
  5 Fiechter, Michael A       12 CIY-MR                 36.85      37.08  
  6 Leung, Lance              12 FLY-MR                 35.89      37.52  
  7 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 38.49      37.57  
  8 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 39.57      39.03  
  9 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            46.81      40.14  
 10 O'Sullivan, Kealan J      12 CIY-MR                 44.85      40.32  
 11 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 42.87      41.33  
 12 Tsetlin, Max A            12 McBurney-MR            45.39      41.68  
 13 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 44.39      41.97  
 14 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 43.40      42.46  
 15 Lam, Travis J             11 Twisters-MR               NT      43.22  
 16 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 44.33      43.90  
 17 Squires, Benjamin         11 McBurney-MR            46.09      45.39  
 18 Ng, Evan                  12 CIY-MR                 46.56      45.58  
 19 DI Vittorio, Lawrence C   11 Twisters-MR               NT      46.10  
 20 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 47.87      46.18  
 21 Dragan, Johnny B          11 CIY-MR                 48.40      46.56  
 -- Primavera, Alexander Q    11 McBurney-MR            38.12         NS  
 -- Maher, Edward             11 McBurney-MR               NT         NS  
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:49.55    2:02.57  
     1) Pusing, Aizel G 13              2) Kowalczyk, Julia 14            
     3) Liu, Laura B 14                 4) Miao, Chelsea 14               
                  29.40     1:04.58 (35.18)     1:36.55 (31.97)     2:02.57 (26.02)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:09.33  
     1) Mantilla, Isabella 13           2) Sanchez, Simone 14             
     3) Saliou, Julienne 14             4) Poschmann, Katie G 14          
                  33.57     1:10.85 (37.28)     1:40.09 (29.24)     2:09.33 (29.24)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:04.32    2:11.52  
     1) Nacianceno, Emily A 13          2) Burke, Caitlin E 13            
     3) Mamak, Marisa A 13              4) Battle, Jada J 14              
                  34.45     1:12.51 (38.06)     1:42.09 (29.58)     2:11.52 (29.43)
 -- Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:10.31         DQ  
     1) Qian, Kirstie A 13              2) Man, Abigail V 13              
     3) Barriteau, Lauren E 14          4) Ambery, Shannon J 14           
                  35.30     1:16.41 (41.11)     1:48.21 (31.80)          DQ (18.60)
 
Event 18  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:41.84    1:53.96  
     1) Egan, Kieran R 13               2) Sherpa, Nathan D 14            
     3) Miao, Ethan 13                  4) Szymczak, Kevin M 14           
                1:27.92     1:53.96 (26.04)                                        
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:57.84    2:01.45  
     1) Man, Nicholas 14                2) Zhao, Colin E 13               
     3) Zhou, Andrew Y 13               4) Chen, Alvin 13                 
                1:34.87     2:01.45 (26.58)                                        
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:04.18    2:02.63  
     1) Lee, Ryan A 14                  2) Juang, Andrew 14               
     3) Chan, Joshua A 13               4) Kwong, Max 13                  
                1:38.16     2:02.63 (24.47)                                        
  4 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:06.28    2:02.98  
     1) Stefanidis, Dimitris 13         2) Cordova, Christian M 13        
     3) Chau, Calvin W 13               4) Maroney, JP P 14               
                1:35.67     2:02.76 (27.09)      2:02.98 (0.22)                    
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:05.41  
     1) Leroy, Pierre 13                2) Rossi, Blake C 14              
     3) Spagnoletti, Evan 13            4) Elling, Connor 14              
                1:37.12     2:05.41 (28.29)                                        
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:03.23    2:03.53  
     1) WU, Julian 12                   2) Nassar, Salma 12               
     3) Horiuchi, Naomi Z 12            4) Pusing, Ava Y 11               
                  31.08     1:06.21 (35.13)     1:35.74 (29.53)     2:03.53 (27.79)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:09.17  
     1) Edlin-Miller, Lia 12            2) Montefusco, Kathryn 12         
     3) Healy, Sierra 12                4) Somers, Julia 12               
                  36.16     1:07.55 (31.39)     1:37.63 (30.08)     2:09.17 (31.54)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:10.92    2:10.32  
     1) Tenzin, Quinci R 11             2) Tesovic, Tamara 11             
     3) Haimson, Emma A 12              4) Karim, Azana S 11              
                  33.73     1:11.05 (37.32)     1:42.08 (31.03)     2:10.32 (28.24)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:12.56    2:10.42  
     1) Minchala, Lesly Y 12            2) Mendoza, Patricia G 11         
     3) Zhao, Felicity E 11             4) Jeon, Lauren H 12              
                  45.79     1:23.11 (37.32)     1:40.55 (17.44)     2:10.42 (29.87)
  5 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'B'              2:28.52    2:34.72  
     1) Ng, Tiffany 12                  2) Chang, Isabella M 11           
     3) Miller, Amanda D 12             4) Brennan, Valentina F 11        
                  42.97     1:20.65 (37.68)   2:34.72 (1:14.07)                    
 -- Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:16.85         NS  
     1) Kohm, Riley S 12                2) Li, Rachel 12                  
     3) Dragan, Juliana M 12            4) Loftus, Ava E 11               
 
Event 20  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:04.22    2:06.01  
     1) Lim, James 12                   2) Leung, Lance 12                
     3) Davis-Whittaker, Jose 12        4) Lee, Jayden M 12               
                  30.36     1:06.31 (35.95)     1:37.13 (30.82)     2:06.01 (28.88)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:12.82    2:11.70  
     1) O'Sullivan, Kealan J 12         2) Haynes, Mark C 12              
     3) Dragan, Johnny B 11             4) Fiechter, Michael A 12         
                  34.68     1:10.27 (35.59)     1:44.01 (33.74)     2:11.70 (27.69)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:24.46    2:16.04  
     1) Youssef, Mohamed S 12           2) Sherpa, Nuru 11                
     3) Miao, Owen 11                   4) Pasumarthi, Arya 11            
                  31.15     1:27.73 (56.58)     1:53.30 (25.57)     2:16.04 (22.74)
  4 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:18.40  
     1) Leroy, Max 11                   2) Sundberg, Kyle 11              
     3) Mendoza, Aaron O 12             4) Spagnoletti, Lucas 12          
                  37.64     1:18.88 (41.24)     1:46.46 (27.58)     2:18.40 (31.94)
 
Event 21  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR         11:01.09   11:51.59  
                  32.57     1:08.26 (35.69)     1:44.41 (36.15)     2:21.17 (36.76)
        2:57.18 (36.01)     3:33.03 (35.85)     4:09.00 (35.97)     4:45.16 (36.16)
        5:20.85 (35.69)     5:56.66 (35.81)     6:32.41 (35.75)     7:08.03 (35.62)
        7:43.76 (35.73)     8:19.94 (36.18)     8:55.70 (35.76)     9:31.73 (36.03)
       10:07.49 (35.76)    10:43.26 (35.77)    11:18.42 (35.16)    11:51.59 (33.17)
  2 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                    NT   12:24.12  
                  33.64     1:11.24 (37.60)     1:49.38 (38.14)     2:27.91 (38.53)
        3:05.93 (38.02)     3:42.78 (36.85)     4:20.54 (37.76)     4:58.01 (37.47)
        5:35.13 (37.12)     6:12.61 (37.48)     6:50.28 (37.67)     7:27.47 (37.19)
        8:05.70 (38.23)     8:43.55 (37.85)     9:20.63 (37.08)     9:58.41 (37.78)
       10:36.77 (38.36)    11:13.74 (36.97)    11:49.78 (36.04)    12:24.12 (34.34)
 
Event 22  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR         10:47.57   10:33.90  
                  28.43     1:02.56 (34.13)                             2:03.53 ( )
      3:07.61 (1:04.08)     3:39.75 (32.14)                             4:12.52 ( )
      5:16.96 (1:04.44)   6:21.49 (1:04.53)                             6:53.99 ( )
        7:25.52 (31.53)   9:01.92 (1:36.40)                             9:33.35 ( )
       10:04.45 (31.10)    10:33.60 (29.15)     10:33.90 (0.30)                    
  2 Miao, Ethan               13 Twisters-MR         10:40.82   10:41.93  
                  28.23     1:00.00 (31.77)     1:32.58 (32.58)     2:05.48 (32.90)
        2:38.41 (32.93)     3:11.09 (32.68)     3:43.67 (32.58)     4:16.67 (33.00)
        4:50.31 (33.64)     5:23.42 (33.11)     5:56.21 (32.79)     6:29.13 (32.92)
        7:01.99 (32.86)     7:34.47 (32.48)     8:06.90 (32.43)     8:39.25 (32.35)
        9:11.69 (32.44)     9:42.26 (30.57)    10:13.32 (31.06)    10:41.93 (28.61)
  3 Leung, Michael            14 UN-MR               10:45.05   10:55.41  
                  27.96       59.45 (31.49)     1:31.89 (32.44)     2:04.98 (33.09)
        2:38.29 (33.31)     3:11.61 (33.32)     3:44.61 (33.00)     4:17.89 (33.28)
        4:51.46 (33.57)     5:24.71 (33.25)     5:57.76 (33.05)     6:31.01 (33.25)
        7:04.35 (33.34)     7:38.25 (33.90)     8:11.85 (33.60)     8:45.40 (33.55)
        9:18.94 (33.54)     9:52.13 (33.19)    10:24.10 (31.97)    10:55.41 (31.31)
  4 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR         11:20.06   11:32.03  
                  29.59     1:03.66 (34.07)     1:38.69 (35.03)     2:13.62 (34.93)
        2:48.92 (35.30)     3:24.22 (35.30)     3:59.51 (35.29)     4:35.19 (35.68)
        5:10.82 (35.63)     5:46.04 (35.22)     6:20.99 (34.95)     6:56.51 (35.52)
        7:31.55 (35.04)     8:06.90 (35.35)     8:42.12 (35.22)     9:17.02 (34.90)
        9:51.99 (34.97)    10:26.57 (34.58)    10:59.81 (33.24)    11:32.03 (32.22)
  5 Larice, Jonathan          14 HYB-MR              12:15.67   11:49.93  
                  30.51     1:03.97 (33.46)     1:38.76 (34.79)     2:14.07 (35.31)
        2:49.04 (34.97)     3:24.40 (35.36)     4:00.05 (35.65)     4:35.64 (35.59)
        5:11.44 (35.80)     5:47.51 (36.07)     6:24.14 (36.63)     7:00.56 (36.42)
        7:37.13 (36.57)     8:13.58 (36.45)     8:49.97 (36.39)     9:26.55 (36.58)
       10:03.02 (36.47)    10:39.37 (36.35)    11:15.25 (35.88)    11:49.93 (34.68)
 
Event 23  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              15 Twisters-MR            25.15      24.93  
  2 Liew, Briana J            16 UN-MR                  24.83      25.18  
  3 Donlevy, Maggie M         15 CIY-MR                 24.04      25.41  
  4 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            25.15      25.81  
  5 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR            25.30      25.84  
  6 Chen, Alanna M            15 CIY-MR                 25.38      26.53  
  7 Chau, Germayne T          15 CIY-MR                 25.95      27.22  
  8 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR            27.08      27.24  
  9 Chan, Sarah E             15 FLY-MR                 26.35      27.29  
 10 Caminiti, Christina A     15 CIY-MR                 25.86      27.44  
 11 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR                 28.12      27.65  
 12 Donlevy, Kelly A          17 CIY-MR                 26.34      27.78  
 13 Harris, Mary K            15 HYB-MR                 27.54      27.94  
 14 Cordova, Cara E           15 CIY-MR                 26.42      28.24  
 15 Kwon, Michelle            15 FLY-MR                 27.93      28.38  
 16 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR            30.08      28.95  
 17 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                 29.04      29.14  
 18 Wu, Samantha              16 FLY-MR                 29.49      29.77  
 19 Leung, Elli               15 FLY-MR                 28.80      30.21  
 20 Porr, Nicole M            15 FLY-MR                 29.94      30.22  
 21 Candelaria, Azi           15 McBurney-MR            29.23      30.29  
 22 Juang, Samantha           17 FLY-MR                 29.89      30.59  
 23 Sekhar, Krupa C           15 CIY-MR                 30.53      30.78  
 
Event 24  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            21.01      21.45  
  2 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR            22.13      22.57  
  3 Loftus, Matthew F         16 CIY-MR                 22.68      23.25  
  4 Schafer, Justin T         15 FLY-MR                 23.37      23.48  
  5 Toskas, Anthony           17 CIY-MR                 23.06      23.59  
  6 Brennan, Joe V            15 CIY-MR                 23.18      23.68  
  7 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR            23.27      23.83  
  8 Stefanidis, Nicholas      15 CIY-MR                 23.49      23.93  
  9 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 23.98      24.05  
 10 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR            24.19      24.07  
 11 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            24.43      24.28  
 12 Park, Francis             17 FLY-MR                 23.96      24.46  
 13 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 23.90      24.47  
 14 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR                 24.80      24.96  
 15 Coronel, Freddy D         15 UN-MR                  33.86      25.07  
 16 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR                 24.75      25.14  
 17 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            25.05      25.27  
 17 Lee, Alexander G          16 FLY-MR                 25.46      25.27  
 19 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 25.00      25.53  
 20 WU, William               16 Twisters-MR            25.55      25.72  
 21 Akdas, Rasim R            17 Twisters-MR            25.40      25.81  
 22 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT      25.84  
 23 Nelson, Connor R          16 HYB-MR                 26.24      25.85  
 24 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 26.36      25.99  
 25 Gamero, Matthew A         17 FLY-MR                 25.48      26.18  
 26 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT      26.55  
 27 Murawski, Adrian          17 FLY-MR                 26.95      27.11  
 28 Heywood, Aren J           16 McBurney-MR            28.64      27.24  
 29 Anich, Thomas W           15 FLY-MR                 27.02      27.27  
 30 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 27.18      27.59  
 31 Toskas, Andrew S          15 CIY-MR                 28.77      27.62  
 32 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR            28.75      28.13  
 33 Yee, James C              16 McBurney-MR            28.61      28.55  
 34 Ng, Aaron                 15 CIY-MR                 28.44      28.66  
 35 Sinche, Inty              17 McBurney-MR            29.41      29.94  
 
Event 25  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR            29.83      28.37  
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 32.78      30.75  
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            31.22      31.44  
  4 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            32.25      32.35  
  5 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            33.64      32.56  
  6 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 35.13      33.19  
  7 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 33.58      34.00  
  8 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            39.75      34.32  
  9 Man, Audrey G             10 CIY-MR                 38.01      35.64  
 10 Deokaran, Anya            10 CIY-MR                 35.06      35.99  
 11 Hasimaj, Keila             9 McBurney-MR            36.28      36.57  
 11 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            40.23      36.57  
 13 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 39.35      36.89  
 14 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 39.91      37.07  
 15 Daukantas, Olivia         10 McBurney-MR            36.79      37.37  
 16 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            37.98      38.16  
 17 Mora, Joanna E             9 Twisters-MR            46.90      38.25  
 18 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 41.84      38.52  
 19 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 46.87      38.71  
 20 Kohm, Sienna C             9 CIY-MR                 40.02      38.85  
 21 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            43.22      39.38  
 22 Han, Marianne H            9 FLY-MR                 43.68      39.47  
 22 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 47.25      39.47  
 24 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 38.71      39.57  
 25 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                    NT      39.80  
 26 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            40.64      40.28  
 27 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      40.48  
 28 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 42.36      41.46  
 29 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR               NT      43.68  
 30 Jones, Zamoi I             9 CIY-MR                 40.59      43.91  
 31 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               1:04.75      44.25  
 32 Starrett, Samantha         9 HYB-MR                 52.93      46.46  
 33 Rea, Alexandra I           8 Twisters-MR               NT      50.55  
 34 Letts, Hayden T            8 McBurney-MR               NT    1:05.25  
 -- Rodriguez Andersen, Jose   7 Twisters-MR            53.61         NS  
 
Event 26  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 31.22      28.70  
  2 Chang, Matthew P           9 CIY-MR                 31.72      29.80  
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            30.96      30.56  
  4 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 32.05      30.83  
  5 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 31.16      30.98  
  6 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 31.98      31.01  
  7 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 31.82      31.40  
  8 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            31.35      31.46  
  9 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            31.72      32.03  
 10 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 33.94      32.23  
 11 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 33.22      32.35  
 12 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 34.47      32.97  
 13 Sungrab, Henry T          10 Twisters-MR            34.83      33.03  
 14 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 34.89      33.86  
 15 Martinez, Riley P         10 CIY-MR                 37.05      34.30  
 16 Mac Colla, Liam           10 McBurney-MR            38.62      35.12  
 16 Dwyer, Sam M               9 CIY-MR                 38.92      35.12  
 18 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            36.49      35.20  
 18 Dragan, Frankie A          9 CIY-MR                 39.39      35.20  
 20 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT      35.25  
 21 Pace, George              10 FLY-MR                 38.80      35.47  
 22 Gelvez-Cisneros, Alexand   9 Twisters-MR            38.31      35.60  
 23 Bisono, Aaron L            9 FLY-MR                 37.54      36.07  
 24 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR            39.11      36.47  
 25 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            37.41      36.65  
 26 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 42.85      36.71  
 27 Delano, Neal               8 Twisters-MR            46.50      37.46  
 28 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 44.03      37.94  
 29 Mac Colla, Finn            8 McBurney-MR               NT      38.34  
 30 Sobel, Jack C              8 McBurney-MR            51.56      38.61  
 31 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                 40.11      38.72  
 32 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 39.21      39.02  
 33 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            43.62      40.14  
 34 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 34.31      40.23  
 35 Squires, Julian            8 McBurney-MR            45.97      40.65  
 36 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                 40.09      40.96  
 37 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            47.54      41.26  
 38 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                 50.68      41.40  
 39 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 43.62      42.25  
 40 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR            42.45      42.34  
 41 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT      42.97  
 42 Cristea, Andrew V          7 Twisters-MR               NT      43.84  
 43 Organisciak, Ksavery P     9 Twisters-MR               NT      44.60  
 44 Kim, Kyle H                8 CIY-MR                 49.58      46.88  
 45 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT      49.07  
 -- Qiu, Andrew W              7 McBurney-MR               NT         NS  
 -- Diao, Kevin                9 FLY-MR                 38.09         NS  
 -- Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 37.20         NS  
 
Event 27  Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Maggie M         15 CIY-MR               2:10.52    2:18.49  
                  31.39     1:05.90 (34.51)     1:42.60 (36.70)     2:18.49 (35.89)
  2 Chau, Germayne T          15 CIY-MR               2:14.83    2:22.89  
                  33.41     1:09.00 (35.59)     1:46.23 (37.23)     2:22.89 (36.66)
  3 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               2:31.62    2:28.42  
                  34.04     1:11.20 (37.16)     1:50.63 (39.43)     2:28.42 (37.79)
  4 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               2:37.84    2:30.03  
                  35.62     1:13.64 (38.02)     1:52.25 (38.61)     2:30.03 (37.78)
  5 Donlevy, Kelly A          17 CIY-MR               2:12.85    2:31.81  
                  35.01     1:13.28 (38.27)     1:52.78 (39.50)     2:31.81 (39.03)
  6 Dwyer, Bridget E          15 CIY-MR               2:28.35    2:32.24  
                  35.12     1:13.31 (38.19)     1:52.72 (39.41)     2:32.24 (39.52)
  7 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                    NT    2:33.53  
                                                    1:54.61 ( )     2:33.53 (38.92)
  8 Chan, Sarah E             15 FLY-MR               2:32.00    2:33.94  
                  35.29     1:12.97 (37.68)     1:52.61 (39.64)     2:33.94 (41.33)
  9 Caminiti, Christina A     15 CIY-MR               2:24.38    2:35.40  
                  35.19     1:13.68 (38.49)     1:54.60 (40.92)     2:35.40 (40.80)
 10 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               2:36.37    2:35.83  
                                                    1:52.14 ( )     2:35.83 (43.69)
 11 Leung, Elli               15 FLY-MR               2:39.83    2:36.34  
                  36.56     1:15.95 (39.39)     1:56.15 (40.20)     2:36.34 (40.19)
 12 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               2:31.18    2:38.76  
                  35.81     1:15.27 (39.46)     1:57.50 (42.23)     2:38.76 (41.26)
 13 Juang, Samantha           17 FLY-MR               2:39.16    2:45.13  
                  39.63     1:21.30 (41.67)     2:03.76 (42.46)     2:45.13 (41.37)
 14 Sekhar, Krupa C           15 CIY-MR               2:49.16    2:47.19  
                  36.94                             2:03.87 ( )     2:47.19 (43.32)
 
Event 28  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:06.81    2:08.88  
                  29.86     1:02.00 (32.14)     1:35.79 (33.79)     2:08.88 (33.09)
  2 Brennan, Joe V            15 CIY-MR               2:23.23    2:12.47  
                  29.96     1:03.31 (33.35)     1:37.92 (34.61)     2:12.47 (34.55)
  3 Coronel, Freddy D         15 UN-MR                     NT    2:14.39  
                  31.53     1:05.87 (34.34)     1:40.59 (34.72)     2:14.39 (33.80)
  4 Dawa, Tenzin T            16 Twisters-MR          2:13.51    2:14.67  
                  31.16     1:05.06 (33.90)     1:39.84 (34.78)     2:14.67 (34.83)
  5 Park, Francis             17 FLY-MR               2:12.33    2:16.41  
                  31.34     1:04.68 (33.34)     1:40.74 (36.06)     2:16.41 (35.67)
  6 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:27.86    2:22.15  
                  20.13     1:08.62 (48.49)     1:38.07 (29.45)     2:22.15 (44.08)
  7 Stefanidis, Nicholas      15 CIY-MR               2:35.80    2:22.78  
                  33.54     1:09.90 (36.36)     1:47.27 (37.37)     2:22.78 (35.51)
  8 Toskas, Anthony           17 CIY-MR               2:25.10    2:24.59  
                  33.62     1:10.24 (36.62)     1:47.84 (37.60)     2:24.59 (36.75)
  9 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:19.68    2:26.03  
                  32.98     1:09.40 (36.42)     1:47.83 (38.43)     2:26.03 (38.20)
 10 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               2:31.50    2:31.92  
                  35.89     1:13.69 (37.80)     1:53.18 (39.49)     2:31.92 (38.74)
 11 Gamero, Matthew A         17 FLY-MR               2:14.77    2:33.08  
                  33.59     1:12.16 (38.57)     1:53.17 (41.01)     2:33.08 (39.91)
 12 Toskas, Andrew S          15 CIY-MR               2:35.24    2:33.58  
                  34.52     1:11.65 (37.13)     1:52.44 (40.79)     2:33.58 (41.14)
 13 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               2:46.80    2:35.29  
                  35.19     1:14.86 (39.67)     1:56.26 (41.40)     2:35.29 (39.03)
 14 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    2:39.18  
                  36.29     1:15.64 (39.35)     1:58.15 (42.51)     2:39.18 (41.03)
 -- Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:59.34         DQ  
                  27.37       57.88 (30.51)     1:30.14 (32.26)          DQ (32.95)
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            34.21      35.50  
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 39.33      36.71  
  3 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 40.67      39.31  
  4 Man, Audrey G             10 CIY-MR                 43.14      39.46  
  5 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            45.78      40.71  
  6 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            41.01      41.46  
  7 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            36.98      42.14  
  8 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            47.64      43.50  
  9 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 44.82      43.73  
 10 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 49.85      44.07  
 11 Kohm, Sienna C             9 CIY-MR                 47.38      44.53  
 12 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            48.01      45.02  
 13 Hasimaj, Keila             9 McBurney-MR            48.53      45.75  
 14 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      45.98  
 15 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            49.72      46.02  
 16 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT      46.32  
 17 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 50.29      46.74  
 18 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      47.58  
 19 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                    NT      48.80  
 20 Mora, Joanna E             9 Twisters-MR            55.57      48.93  
 21 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 50.20      49.03  
 22 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR               NT      50.06  
 23 Rodriguez Andersen, Jose   7 Twisters-MR            59.22      50.14  
 24 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 50.19      50.63  
 25 Rea, Alexandra I           8 Twisters-MR               NT      51.75  
 26 Starrett, Samantha         9 HYB-MR                    NT      52.09  
 27 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 58.98      54.73  
 28 Jones, Zamoi I             9 CIY-MR                 59.14    1:01.58  
 29 Letts, Hayden T            8 McBurney-MR               NT    1:07.87  
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 36.09      34.10  
  2 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            35.10      35.41  
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            37.39      37.78  
  4 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 39.86      37.97  
  5 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 39.69      38.02  
  6 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 38.29      38.21  
  7 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 39.57      39.03  
  8 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 40.93      39.04  
  9 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 40.96      39.58  
 10 Mac Colla, Liam           10 McBurney-MR            44.91      41.76  
 11 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 46.31      42.02  
 12 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 42.95      42.92  
 13 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 47.60      43.13  
 14 Gelvez-Cisneros, Alexand   9 Twisters-MR            46.78      43.21  
 15 Martinez, Riley P         10 CIY-MR                 43.71      43.49  
 16 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR            47.18      44.06  
 17 Bisono, Aaron L            9 FLY-MR                    NT      44.44  
 18 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      44.55  
 19 Pace, George              10 FLY-MR                 44.05      44.78  
 20 Dwyer, Sam M               9 CIY-MR                 46.86      44.83  
 21 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            45.68      44.96  
 22 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT      45.88  
 23 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      46.16  
 24 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            48.12      46.19  
 25 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 45.04      46.27  
 26 Delano, Neal               8 Twisters-MR            47.61      46.58  
 27 Cristea, Andrew V          7 Twisters-MR               NT      46.81  
 28 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR               1:03.65      47.76  
 29 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 47.89      47.93  
 30 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 55.77      47.95  
 31 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT      48.31  
 32 Organisciak, Ksavery P     9 Twisters-MR               NT      48.86  
 33 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR          1:00.97      50.01  
 34 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT      50.52  
 35 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                 53.76      52.37  
 36 Squires, Julian            8 McBurney-MR            50.01      54.16  
 37 Kim, Kyle H                8 CIY-MR               1:03.87      55.28  
 -- Mac Colla, Finn            8 McBurney-MR               NT         DQ  
 -- Qiu, Andrew W              7 McBurney-MR               NT         NS  
 -- Sobel, Jack C              8 McBurney-MR          1:00.68         NS  
 
Event 31  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR            57.48      59.08  
                  27.30       59.08 (31.78)                                        
  2 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            58.31    1:02.66  
                  28.59     1:02.66 (34.07)                                        
  3 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          1:05.84    1:04.59  
                  30.03     1:04.59 (34.56)                                        
  4 Chau, Germayne T          15 CIY-MR               1:02.24    1:05.72  
                  30.96     1:05.72 (34.76)                                        
  5 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:05.69    1:06.65  
                  30.95     1:06.65 (35.70)                                        
  6 Caminiti, Christina A     15 CIY-MR               1:01.67    1:08.12  
                  31.70     1:08.12 (36.42)                                        
  7 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               1:04.21    1:09.51  
                  32.65     1:09.51 (36.86)                                        
  8 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:06.62    1:09.76  
                  32.36     1:09.76 (37.40)                                        
  9 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               1:07.26    1:14.69  
                  40.18     1:14.69 (34.51)                                        
 10 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:20.36    1:17.90  
                  36.62     1:17.90 (41.28)                                        
 11 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:20.59    1:19.90  
                  36.86     1:19.90 (43.04)                                        
 12 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:18.07    1:20.18  
                  35.93     1:20.18 (44.25)                                        
 
Event 32  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            49.84      51.52  
                  23.58       51.52 (27.94)                                        
  2 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR            52.64      55.27  
                  26.11       55.27 (29.16)                                        
  3 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR            54.62      56.11  
                  28.52       56.11 (27.59)                                        
  4 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 55.95      57.07  
                  26.26       57.07 (30.81)                                        
  5 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            56.85      58.04  
                  27.28       58.04 (30.76)                                        
  6 Loftus, Matthew F         16 CIY-MR                 56.93      58.78  
                  26.81       58.78 (31.97)                                        
  7 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:01.37      58.93  
                  27.42       58.93 (31.51)                                        
  8 Coronel, Freddy D         15 UN-MR                1:29.29      59.24  
  9 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            59.23      59.37  
                  27.73       59.37 (31.64)                                        
 10 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               1:00.74    1:02.26  
                  29.16     1:02.26 (33.10)                                        
 11 Toskas, Anthony           17 CIY-MR               1:00.20    1:02.63  
                  29.32     1:02.63 (33.31)                                        
 12 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:02.31    1:04.03  
                  29.57     1:04.03 (34.46)                                        
 13 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:06.06    1:08.43  
                  30.16     1:08.43 (38.27)                                        
 14 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:07.85    1:10.14  
                  31.79     1:10.14 (38.35)                                        
 15 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT    1:11.14  
                  31.80     1:11.14 (39.34)                                        
 16 Toskas, Andrew S          15 CIY-MR               1:17.18    1:11.18  
                  32.79     1:11.18 (38.39)                                        
 17 Ng, Aaron                 15 CIY-MR               1:11.98    1:14.22  
                  33.82     1:14.22 (40.40)                                        
 18 Heywood, Aren J           16 McBurney-MR               NT    1:14.86  
                  32.08     1:14.86 (42.78)                                        
 19 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:21.27    1:17.69  
                  36.02     1:17.69 (41.67)                                        
 20 Yee, James C              16 McBurney-MR          1:51.44    1:21.25  
                  36.14     1:21.25 (45.11)                                        
 21 Sinche, Inty              17 McBurney-MR          1:26.17    1:24.57  
                  36.20     1:24.57 (48.37)                                        
 -- Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:00.21         DQ  
                  29.26          DQ (35.40)                                        
 -- Deng, Gerald              15 Twisters-MR            59.36         DQ  
 -- Gamero, Matthew A         17 FLY-MR                 57.75         NS  
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR               NT      31.19  
  2 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            33.96      35.96  
  3 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 38.82      38.15  
  4 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            40.09      40.30  
  5 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 45.68      41.68  
  6 Deokaran, Anya            10 CIY-MR                 43.69      44.37  
  7 Daukantas, Olivia         10 McBurney-MR            46.97      45.22  
  8 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 51.38      45.38  
  9 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 51.20      46.23  
 10 Mora, Joanna E             9 Twisters-MR               NT      48.19  
 11 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                    NT      49.19  
 11 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 59.44      49.19  
 13 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR          1:01.00      50.41  
 14 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT      51.10  
 15 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      53.45  
 16 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 51.13      53.46  
 17 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               1:03.20    1:01.39  
 18 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 58.02    1:02.07  
 19 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:17.81    1:07.64  
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 34.92      33.99  
  2 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            33.46      34.71  
  3 Chang, Matthew P           9 CIY-MR                 36.38      35.60  
  4 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 37.64      36.40  
  5 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 36.86      36.50  
  6 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 41.64      36.70  
  7 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 39.46      36.90  
  8 Sungrab, Henry T          10 Twisters-MR            43.19      37.59  
  9 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 46.38      40.05  
 10 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 39.13      40.10  
 11 Dragan, Frankie A          9 CIY-MR                 47.27      41.82  
 12 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            45.97      42.10  
 13 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            41.10      42.41  
 14 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                 51.62      42.78  
 15 Gelvez-Cisneros, Alexand   9 Twisters-MR            53.19      43.44  
 16 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR            45.40      43.58  
 17 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 46.50      43.63  
 18 Martinez, Riley P         10 CIY-MR                 46.10      44.39  
 19 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      45.92  
 20 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                 54.03      49.71  
 21 Dwyer, Sam M               9 CIY-MR                    NT      50.69  
 22 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 54.34      50.79  
 23 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR          1:01.57      52.07  
 24 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT      56.42  
 25 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               1:07.07      58.55  
 26 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT    1:13.66  
 -- Lee, Jaidon J             10 CIY-MR               1:03.45         DQ  
 -- Sobel, Jack C              8 McBurney-MR               NT         NS  
 
Event 35  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            16 UN-MR                1:07.12    1:09.10  
                  32.56     1:09.10 (36.54)                                        
  2 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:06.28    1:10.71  
                  33.14     1:10.71 (37.57)                                        
  3 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:09.01    1:12.81  
                  35.26     1:12.81 (37.55)                                        
  4 Donlevy, Maggie M         15 CIY-MR               1:13.69    1:17.22  
                  36.01     1:17.22 (41.21)                                        
  5 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:18.44    1:17.83  
                  36.73     1:17.83 (41.10)                                        
  6 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:17.40    1:17.99  
                  37.18     1:17.99 (40.81)                                        
  7 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:18.03    1:18.80  
                  37.13     1:18.80 (41.67)                                        
  8 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:18.70    1:20.74  
  9 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:19.84    1:21.92  
 10 Donlevy, Kelly A          17 CIY-MR               1:16.26    1:22.60  
                  38.40     1:22.60 (44.20)                                        
 11 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:20.00    1:22.91  
                  40.47     1:22.91 (42.44)                                        
 12 Dwyer, Bridget E          15 CIY-MR               1:19.78    1:23.11  
                  39.58     1:23.11 (43.53)                                        
 13 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:22.63    1:24.24  
                  39.94     1:24.24 (44.30)                                        
 14 Harris, Mary K            15 HYB-MR               1:31.05    1:26.27  
                  42.93     1:26.27 (43.34)                                        
 15 Candelaria, Azi           15 McBurney-MR          1:31.11    1:27.87  
                  39.92     1:27.87 (47.95)                                        
 16 Sekhar, Krupa C           15 CIY-MR               1:23.35    1:28.65  
                  42.16     1:28.65 (46.49)                                        
 
Event 36  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            57.22      59.45  
                  27.75       59.45 (31.70)                                        
  2 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          1:02.37    1:02.56  
                  28.94     1:02.56 (33.62)                                        
  3 Stefanidis, Nicholas      15 CIY-MR               1:00.92    1:02.87  
                  32.14     1:02.87 (30.73)                                        
  4 Brennan, Joe V            15 CIY-MR               1:01.66    1:04.07  
                  30.03     1:04.07 (34.04)                                        
  5 Loftus, Matthew F         16 CIY-MR               1:00.24    1:04.18  
                  30.06     1:04.18 (34.12)                                        
  6 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:07.63    1:05.46  
  7 Schafer, Justin T         15 FLY-MR               1:06.46    1:07.77  
  8 Park, Francis             17 FLY-MR               1:03.10    1:07.97  
                  32.27     1:07.97 (35.70)                                        
  8 Dawa, Tenzin T            16 Twisters-MR          1:07.17    1:07.97  
 10 WU, William               16 Twisters-MR          1:07.92    1:08.14  
 11 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:09.52    1:09.68  
                  33.20     1:09.68 (36.48)                                        
 12 Akdas, Rasim R            17 Twisters-MR          1:08.76    1:10.49  
 13 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:08.74    1:12.12  
 14 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:08.88    1:13.84  
                  34.64     1:13.84 (39.20)                                        
 15 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:12.95    1:16.05  
                  36.90     1:16.05 (39.15)                                        
 16 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:18.63    1:18.04  
                  36.26     1:18.04 (41.78)                                        
 17 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:18.27    1:20.56  
                  37.84     1:20.56 (42.72)                                        
 18 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT    1:21.28  
                  37.51     1:21.28 (43.77)                                        
 19 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               1:20.08    1:21.32  
                  38.26     1:21.32 (43.06)                                        
 20 Ng, Aaron                 15 CIY-MR               1:20.33    1:22.17  
                  38.99     1:22.17 (43.18)                                        
 21 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:24.50  
 22 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               1:32.97    1:27.35  
                  40.74     1:27.35 (46.61)                                        
 23 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:23.52    1:27.57  
 24 Yee, James C              16 McBurney-MR          1:31.28    1:29.09  
                  41.11     1:29.09 (47.98)                                        
 -- Sinche, Inty              17 McBurney-MR          1:14.95         DQ  
                  45.48          DQ (53.32)                                        
 
Event 37  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR               NT      39.15  
  2 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            44.65      44.17  
  3 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 46.49      44.51  
  4 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 46.48      44.89  
  5 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            45.82      45.50  
  6 Man, Audrey G             10 CIY-MR                 50.55      47.00  
  7 Hasimaj, Keila             9 McBurney-MR            48.41      47.74  
  8 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            43.13      47.89  
  9 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            53.73      48.67  
 10 Deokaran, Anya            10 CIY-MR                 49.08      48.85  
 11 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            52.67      49.76  
 12 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            55.88      52.06  
 13 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR               NT      53.76  
 14 Kohm, Sienna C             9 CIY-MR                    NT      56.58  
 15 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               1:12.58    1:00.23  
 16 Jones, Zamoi I             9 CIY-MR               1:09.81    1:00.94  
 17 Rea, Alexandra I           8 Twisters-MR               NT    1:08.07  
 18 Letts, Hayden T            8 McBurney-MR               NT    1:19.45  
 19 Rodriguez Andersen, Jose   7 Twisters-MR               NT    2:06.16  
 -- Starrett, Samantha         9 HYB-MR                    NT         DQ  
 -- Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT         DQ  
 -- Daukantas, Olivia         10 McBurney-MR          1:00.53         DQ  
 
Event 38  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            38.29      39.05  
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 40.84      39.51  
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            44.07      45.21  
  4 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 48.42      45.30  
  5 Sungrab, Henry T          10 Twisters-MR            45.56      45.31  
  6 Chang, Matthew P           9 CIY-MR                 47.52      45.76  
  7 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 47.13      46.73  
  8 Mac Colla, Liam           10 McBurney-MR            51.17      47.19  
  9 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      49.53  
 10 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT      50.45  
 11 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            55.69      50.51  
 12 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 50.76      50.75  
 13 Bisono, Aaron L            9 FLY-MR                    NT      52.42  
 14 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            54.96      52.53  
 15 Delano, Neal               8 Twisters-MR            52.31      53.07  
 16 Pace, George              10 FLY-MR                 55.39      53.39  
 17 Mac Colla, Finn            8 McBurney-MR               NT      53.50  
 18 Squires, Julian            8 McBurney-MR            57.15      54.96  
 19 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT      57.05  
 20 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            54.89      58.58  
 21 Kim, Kyle H                8 CIY-MR                    NT      59.01  
 22 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT      59.36  
 -- Cristea, Andrew V          7 Twisters-MR               NT         DQ  
 -- Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                 53.21         DQ  
 -- Organisciak, Ksavery P     9 Twisters-MR               NT         DQ  
 -- Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            59.42         DQ  
 -- Dragan, Frankie A          9 CIY-MR                    NT         DQ  
 -- Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR            58.92         DQ  
 -- Qiu, Andrew W              7 McBurney-MR               NT         NS  
 
Event 39  Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:55.81    1:54.77  
     1) Egan, Orla M 15                 2) Rodriguez Andersen, Caroline 15
     3) Youssef, Lara S 16              4) Yangchen, Tsering 15           
                  28.39     1:00.40 (32.01)     1:28.36 (27.96)     1:54.77 (26.41)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:52.26    1:55.31  
     1) Chau, Germayne T 15             2) Cordova, Cara E 15             
     3) Donlevy, Kelly A 17             4) Donlevy, Maggie M 15           
                  29.41     1:01.90 (32.49)     1:29.69 (27.79)     1:55.31 (25.62)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:02.05    2:04.79  
     1) Kwon, Michelle 15               2) Ugarte, Olivia P 15            
     3) Zhou, Sarah Y 15                4) Chan, Sarah E 15               
                  33.51   2:04.79 (1:31.28)                                        
  4 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'B'              2:05.76    2:10.28  
     1) Sekhar, Krupa C 15              2) Caminiti, Christina A 15       
     3) Chen, Alanna M 15               4) Dwyer, Bridget E 15            
                  33.52     1:11.21 (37.69)     1:41.50 (30.29)     2:10.28 (28.78)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:15.30    2:16.08  
     1) Leung, Elli 15                  2) Wu, Samantha 16                
     3) Porr, Nicole M 15               4) Juang, Samantha 17             
                  35.59     1:13.52 (37.93)   2:16.08 (1:02.56)                    
 
Event 40  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:43.23    1:42.62  
     1) Lee, Andy 17                    2) Zahariev, Kevin K 15           
     3) Zhang, Ryan F 15                4) Canaveral, Dylan D 17          
                  24.42       53.32 (28.90)     1:18.61 (25.29)     1:42.62 (24.01)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:46.04    1:45.03  
     1) Brennan, Joe V 15               2) Stefanidis, Nicholas 15        
     3) Toskas, Anthony 17              4) Loftus, Matthew F 16           
                  29.15       58.15 (29.00)     1:45.03 (46.88)                    
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:45.72    1:47.22  
     1) Fox, Benjamin C 16              2) Bajramovic, Emil 17            
     3) Zhu, Harry 16                   4) Schafer, Justin T 15           
                  28.36       58.76 (30.40)     1:24.05 (25.29)     1:47.22 (23.17)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:53.09    1:51.64  
     1) Ebied, Omar 15                  2) Dawa, Tenzin T 16              
     3) Deng, Gerald 15                 4) Cui, Ryan 15                   
                  28.77     1:00.32 (31.55)     1:27.19 (26.87)     1:51.64 (24.45)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:51.79    1:56.47  
     1) Gamero, Matthew A 17            2) Park, Francis 17               
     3) Espinal, Joseph E 15            4) Lee, Alexander G 16            
                  30.62     1:03.96 (33.34)     1:31.52 (27.56)     1:56.47 (24.95)
 
Event 41  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:28.73    2:26.02  
     1) Secilmis, Elisa B 10            2) Ibrahim, Hana 10               
     3) Nassar, Noor 10                 4) Green, Joevannie J 10          
                  39.99     1:22.90 (42.91)     1:57.23 (34.33)     2:26.02 (28.79)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:49.96    2:42.69  
     1) Galang, Nini C 8                2) Galang, Kam R 9                
     3) Lam, Kylie L 9                  4) Minchala, Emily D 8            
                  44.40     1:27.96 (43.56)     2:08.67 (40.71)     2:42.69 (34.02)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:51.06    2:45.26  
     1) Man, Audrey G 10                2) Deokaran, Anya 10              
     3) Lin, Wenxi 10                   4) Kohm, Sienna C 9               
                  43.80     1:28.86 (45.06)     2:15.28 (46.42)     2:45.26 (29.98)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                                  NT         NS  
 
Event 42  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:25.61    2:19.52  
     1) Lin, Linus 10                   2) Chan, Aidan 10                 
     3) Chang, Matthew A 10             4) Ding, Charlie W 10             
                  34.00     1:13.27 (39.27)     1:48.74 (35.47)     2:19.52 (30.78)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:23.97    2:19.78  
     1) Corcuera, Christian L 10        2) Chariah, Joshua S 10           
     3) Ratling, Kunga Y 10             4) Sungrab, Henry T 10            
                  36.35     1:14.24 (37.89)     1:47.84 (33.60)     2:19.78 (31.94)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:43.71    2:36.08  
     1) Dragan, Frankie A 9             2) Nwosu, Jide D 10               
     3) Chang, Matthew P 9              4) Martinez, Riley P 10           
                  42.72     1:28.09 (45.37)     2:01.82 (33.73)     2:36.08 (34.26)
  4 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'B'              3:09.19    3:01.99  
     1) Lee, Jaidon J 10                2) Loremil, Noah 10               
     3) Nwosu, Tobenna D 9              4) Dwyer, Sam M 9                 
                  47.36     1:35.41 (48.05)     2:28.44 (53.03)     3:01.99 (33.55)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                             2:38.77         DQ  
     1) Jiang, Junyi 10                 2) Dissanayake, Ryan B 10         
     3) Minchala, Ismael F 10           4) Krishnan, Ajay 10              
                                                    2:14.34 ( )          DQ (24.63)
 
Event 43  Girls 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              15 Twisters-MR         10:12.78   10:16.13  
                  28.78       59.98 (31.20)     1:31.46 (31.48)     2:02.89 (31.43)
        2:33.52 (30.63)     3:04.46 (30.94)     3:35.16 (30.70)     4:05.93 (30.77)
        4:36.77 (30.84)     5:07.58 (30.81)     5:38.47 (30.89)     6:09.31 (30.84)
        6:40.17 (30.86)     7:11.09 (30.92)     7:42.27 (31.18)     8:13.47 (31.20)
        8:44.54 (31.07)     9:15.71 (31.17)     9:46.58 (30.87)    10:16.13 (29.55)
  2 Liew, Briana J            16 UN-MR               11:26.74   12:21.50  
                  31.95     1:08.08 (36.13)     1:44.84 (36.76)     2:22.29 (37.45)
        2:59.73 (37.44)     3:37.95 (38.22)     4:15.83 (37.88)     4:53.99 (38.16)
        5:31.57 (37.58)     6:09.14 (37.57)     6:46.55 (37.41)     7:24.61 (38.06)
        8:01.75 (37.14)     8:39.63 (37.88)     9:17.83 (38.20)     9:55.82 (37.99)
       10:33.32 (37.50)    11:10.62 (37.30)    11:47.44 (36.82)    12:21.50 (34.06)
  3 Dwyer, Bridget E          15 CIY-MR                    NT   12:43.67  
                  32.96     1:10.17 (37.21)     1:48.71 (38.54)     2:27.06 (38.35)
        3:05.46 (38.40)     3:44.29 (38.83)     4:22.46 (38.17)     5:00.66 (38.20)
        5:39.24 (38.58)     6:17.89 (38.65)     6:56.64 (38.75)     7:36.04 (39.40)
        8:15.03 (38.99)     8:54.16 (39.13)     9:33.13 (38.97)    10:12.72 (39.59)
       10:50.99 (38.27)    11:29.35 (38.36)    12:07.19 (37.84)    12:43.67 (36.48)
  4 Candelaria, Azi           15 McBurney-MR               NT   13:50.06  
                  34.23                             1:53.99 ( )   3:17.30 (1:23.31)
                                3:58.39 ( )     4:40.82 (42.43)     5:23.58 (42.76)
        6:06.49 (42.91)     6:48.85 (42.36)                                        
            8:58.04 ( )                                                11:06.99 ( )
     12:32.05 (1:25.06)  13:50.06 (1:18.01)                                        
 
Event 44  Boys 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR         10:09.68   10:00.31  
                  26.83       56.11 (29.28)     1:26.03 (29.92)     1:56.37 (30.34)
        2:26.53 (30.16)     2:56.85 (30.32)     3:27.29 (30.44)     3:57.80 (30.51)
        4:28.51 (30.71)     4:59.01 (30.50)     5:29.52 (30.51)     5:59.84 (30.32)
        6:30.26 (30.42)     7:00.96 (30.70)     7:31.36 (30.40)     8:01.88 (30.52)
        8:32.11 (30.23)     9:02.38 (30.27)     9:31.91 (29.53)    10:00.31 (28.40)
  2 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR         10:43.62   10:25.84  
                  28.33       59.37 (31.04)     1:30.19 (30.82)     2:01.27 (31.08)
        2:32.89 (31.62)     3:04.74 (31.85)     3:36.43 (31.69)     4:07.86 (31.43)
        4:39.65 (31.79)     5:11.82 (32.17)     5:43.30 (31.48)     6:15.50 (32.20)
        6:47.29 (31.79)     7:19.18 (31.89)     7:51.01 (31.83)     8:22.91 (31.90)
        8:54.47 (31.56)     9:25.96 (31.49)     9:57.25 (31.29)    10:25.84 (28.59)
  3 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR              10:31.68   10:46.56  
                  27.85       58.34 (30.49)     1:29.59 (31.25)     2:01.28 (31.69)
        2:33.60 (32.32)     3:05.98 (32.38)     3:38.14 (32.16)     4:10.66 (32.52)
        4:43.13 (32.47)     5:16.25 (33.12)     5:49.25 (33.00)     6:22.42 (33.17)
        6:55.93 (33.51)     7:29.09 (33.16)     8:02.53 (33.44)     8:35.64 (33.11)
        9:08.51 (32.87)     9:41.25 (32.74)    10:14.35 (33.10)    10:46.56 (32.21)
  4 Ebied, Omar               15 Twisters-MR         10:56.05   10:52.45  
                  28.78     1:00.69 (31.91)     1:33.27 (32.58)     2:05.68 (32.41)
        2:38.13 (32.45)     3:11.01 (32.88)     3:44.30 (33.29)     4:17.79 (33.49)
        4:51.14 (33.35)     5:24.64 (33.50)     5:58.10 (33.46)     6:31.37 (33.27)
        7:04.51 (33.14)     7:37.93 (33.42)     8:11.36 (33.43)     8:44.03 (32.67)
        9:16.97 (32.94)     9:50.09 (33.12)    10:21.99 (31.90)    10:52.45 (30.46)
  5 Deng, Gerald              15 Twisters-MR         11:08.97   10:52.80  
                  28.66     1:00.17 (31.51)     1:32.06 (31.89)     2:03.93 (31.87)
        2:36.67 (32.74)     3:09.04 (32.37)     3:42.21 (33.17)     4:15.75 (33.54)
        4:49.58 (33.83)     5:22.36 (32.78)     5:55.84 (33.48)     6:29.45 (33.61)
        7:03.44 (33.99)     7:36.72 (33.28)     8:10.19 (33.47)     8:43.73 (33.54)
        9:16.92 (33.19)     9:49.74 (32.82)    10:22.55 (32.81)    10:52.80 (30.25)
  6 Dawa, Tenzin T            16 Twisters-MR         10:35.22   11:18.53  
                  28.59       59.98 (31.39)     1:32.34 (32.36)     1:59.11 (26.77)
        2:38.69 (39.58)   3:46.15 (1:07.46)     4:20.10 (33.95)                    
            4:55.13 ( )                             5:30.25 ( )     6:05.45 (35.20)
        6:23.51 (18.06)                             7:56.90 ( )   9:03.08 (1:06.18)
        9:36.63 (33.55)    10:12.76 (36.13)  11:18.53 (1:05.77)                    
  7 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR         11:35.30   11:19.05  
                  31.07       59.87 (28.80)     1:32.98 (33.11)     1:49.91 (16.93)
        2:08.51 (18.60)   3:14.85 (1:06.34)     3:48.85 (34.00)     4:24.27 (35.42)
        4:59.93 (35.66)   6:13.56 (1:13.63)     6:45.74 (32.18)     7:20.67 (34.93)
        7:55.47 (34.80)                             8:30.32 ( )     9:05.07 (34.75)
        9:39.51 (34.44)    10:13.91 (34.40)  11:19.05 (1:05.14)                    
  8 WU, William               16 Twisters-MR         11:21.57   11:26.81  
                  27.09       58.74 (31.65)     1:31.98 (33.24)     2:06.11 (34.13)
        2:40.58 (34.47)     3:14.97 (34.39)     3:50.22 (35.25)     4:25.69 (35.47)
        5:01.06 (35.37)     5:35.79 (34.73)     6:11.56 (35.77)     6:47.25 (35.69)
        7:23.14 (35.89)     7:57.98 (34.84)     8:33.79 (35.81)     9:08.83 (35.04)
        9:43.33 (34.50)    10:18.85 (35.52)    10:53.47 (34.62)    11:26.81 (33.34)
  9 Anich, Thomas W           15 FLY-MR              11:19.87   11:48.43  
                  30.20     1:03.59 (33.39)     1:38.56 (34.97)     2:13.92 (35.36)
        2:49.03 (35.11)     3:24.70 (35.67)     4:01.43 (36.73)     4:38.09 (36.66)
        5:15.32 (37.23)     5:52.69 (37.37)     6:28.32 (35.63)     7:05.28 (36.96)
        7:41.68 (36.40)     8:16.39 (34.71)     8:52.09 (35.70)     9:27.84 (35.75)
       10:03.65 (35.81)    10:38.87 (35.22)    11:13.73 (34.86)    11:48.43 (34.70)
 10 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                    NT   12:46.92  
                  32.14     1:08.75 (36.61)     1:46.94 (38.19)     2:25.93 (38.99)
        3:05.62 (39.69)     3:45.02 (39.40)     4:24.44 (39.42)     5:03.41 (38.97)
        5:42.48 (39.07)     6:22.45 (39.97)     7:01.88 (39.43)     7:39.87 (37.99)
        8:18.04 (38.17)     8:57.10 (39.06)     9:36.79 (39.69)    10:14.19 (37.40)
       10:53.81 (39.62)    11:31.92 (38.11)    12:11.10 (39.18)    12:46.92 (35.82)
 11 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR         12:55.61   13:16.56  
                  32.68     1:10.01 (37.33)     1:48.84 (38.83)     2:28.58 (39.74)
        3:08.27 (39.69)     3:48.24 (39.97)     4:27.75 (39.51)     5:09.39 (41.64)
        5:50.68 (41.29)     6:31.83 (41.15)     7:12.81 (40.98)     7:53.63 (40.82)
        8:35.30 (41.67)     9:17.93 (42.63)     9:57.17 (39.24)    10:39.12 (41.95)
       11:20.65 (41.53)    12:01.41 (40.76)    12:39.44 (38.03)    13:16.56 (37.12)
 12 Heywood, Aren J           16 McBurney-MR               NT   15:07.35  
                  33.84     1:11.56 (37.72)     1:54.39 (42.83)     2:38.87 (44.48)
        3:25.55 (46.68)     4:12.26 (46.71)     4:59.75 (47.49)     5:47.01 (47.26)
        6:33.27 (46.26)     7:21.97 (48.70)     8:11.01 (49.04)                    
                               10:33.35 ( )    11:20.04 (46.69)  12:54.67 (1:34.63)
     15:07.35 (2:12.68)