Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/22/2018 12:12 PM
             2018 MR YMID Fall Festival - 10/20/2018 to 10/21/2018             
                              Sanction #: 181016                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suh, Abby T                7 BGNW-MR                   NT      18.27  
  2 Mealli, Ingrid S           7 Flying Dolphins-MR     22.85      19.88  
  3 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     26.66      20.54  
  4 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     23.51      20.81  
  5 Green, Daphne B            6 RA-MR                  25.18      20.94  
  6 Fernstrom, Abigail         7 CFB-MR                 23.16      21.25  
  7 Interligi, Jacqueline A    7 Middies-MR                NT      21.85  
  8 Wolf, Fiona                7 CFB-MR                 25.58      21.92  
  9 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR     27.85      22.25  
 10 Dominick, Kelcie C         7 Middies-MR                NT      22.73  
 11 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               24.16      22.74  
 12 DeFilippis, Emma V         6 EAST-MR                25.11      23.72  
 13 Singer, Hannah F           7 Storm-MR               26.00      23.92  
 14 Coulthard, Connie M        6 Middies-MR                NT      24.65  
 15 Kassal, Gabrielle F        7 BGNW-MR                   NT      24.86  
 16 la Fleur, Chloe R          6 BGNW-MR                   NT      25.27  
 17 Winnegar, Reilly A         7 BGNW-MR                25.57      25.40  
 18 Broccoli, Lucca G          7 EAST-MR                25.33      25.87  
 19 Ho, Annika J               6 BGNW-MR                29.36      26.09  
 20 Wang, Sophie X             7 BGNW-MR                29.48      26.19  
 21 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR        NT      26.25  
 22 Pinto, Gabriella           7 Middies-MR                NT      26.69  
 23 Park, Erin M               7 EAST-MR                25.28      28.20  
 24 Triggiani, Marguerite E    6 Storm-MR               30.99      28.63  
 25 Wagner, Charlie E          7 Storm-MR               35.99      29.47  
 26 Hill, Clara                5 Middies-MR                NT      29.80  
 27 Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR        NT      30.15  
 28 Quinlan, Cameron K         7 Flying Dolphins-MR        NT      30.55  
 29 Croft, Cassie C            7 Flying Dolphins-MR        NT      31.50  
 30 Walsh, Emily C             6 Middies-MR                NT      31.95  
 31 Mohney, Quinn              6 Middies-MR                NT      31.97  
 32 Convery, Erin M            7 BGNW-MR                31.45      32.57  
 33 Gopoian, Naia              7 Middies-MR             38.85      33.63  
 34 Hyatt, Madilyn P           6 Middies-MR                NT      33.88  
 35 Taylor, Carsen L           7 Flying Dolphins-MR        NT      35.36  
 36 Piskora, Stella Mae        7 Flying Dolphins-MR        NT      39.11  
 37 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR        NT      39.92  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     42.83      40.25  
  2 Cragg, Kathryn A           7 Flying Dolphins-MR        NT      45.75  
  3 Terri, Sheena C            7 Middies-MR                NT      46.30  
  4 Mealli, Ingrid S           7 Flying Dolphins-MR     50.38      48.24  
  5 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     54.05      51.43  
  6 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               53.55      51.93  
  7 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR   1:00.36      52.30  
  8 Winnegar, Reilly A         7 BGNW-MR              1:01.61      53.35  
  9 DeFilippis, Emma V         6 EAST-MR                   NT      57.04  
 10 Pinto, Gabriella           7 Middies-MR                NT      57.96  
 11 Mejia, Lindsay A           7 Middies-MR           1:01.80      58.32  
 12 Singer, Hannah F           7 Storm-MR             1:06.22      59.91  
 13 Ho, Annika J               6 BGNW-MR              1:07.40    1:01.11  
 14 Park, Erin M               7 EAST-MR                55.00    1:01.55  
 15 Triggiani, Marguerite E    6 Storm-MR             1:50.99    1:02.60  
 16 Taylor, Carsen L           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.87  
 17 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.68  
 18 Hyatt, Madilyn P           6 Middies-MR                NT    1:08.13  
 19 Convery, Erin M            7 BGNW-MR              1:13.10    1:09.24  
 20 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR        NT    1:14.68  
 21 Mohney, Quinn              6 Middies-MR                NT    1:19.87  
 -- Jocelyn, Leyna C           7 Storm-MR             1:11.92         NS  
 -- Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 -- Quinlan, Cameron K         7 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     20.89      19.09  
  2 Fernstrom, Abigail         7 CFB-MR                 25.54      22.10  
  3 Singer, Hannah F           7 Storm-MR               25.48      22.49  
  4 Green, Daphne B            6 RA-MR                  26.09      22.82  
  5 Mealli, Ingrid S           7 Flying Dolphins-MR     27.06      22.83  
  6 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     26.04      23.04  
  7 Wolf, Fiona                7 CFB-MR                 30.13      23.80  
  8 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     30.21      24.70  
  9 Taylor, Carsen L           7 Flying Dolphins-MR        NT      25.16  
 10 Wagner, Charlie E          7 Storm-MR               40.99      25.37  
 11 Broccoli, Lucca G          7 EAST-MR                27.56      25.49  
 12 Winnegar, Reilly A         7 BGNW-MR                27.76      25.54  
 13 Coulthard, Connie M        6 Middies-MR                NT      25.95  
 14 Park, Erin M               7 EAST-MR                27.60      26.00  
 15 Hill, Clara                5 Middies-MR                NT      26.43  
 16 Wang, Sophie X             7 BGNW-MR                39.43      26.56  
 17 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               26.32      26.83  
 18 DeFilippis, Emma V         6 EAST-MR                30.11      27.08  
 19 Dominick, Kelcie C         7 Middies-MR                NT      27.77  
 20 Pinto, Gabriella           7 Middies-MR                NT      27.84  
 21 Croft, Cassie C            7 Flying Dolphins-MR        NT      28.05  
 22 Triggiani, Marguerite E    6 Storm-MR               40.99      28.34  
 23 Interligi, Jacqueline A    7 Middies-MR                NT      28.54  
 24 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR        NT      28.73  
 25 Kassal, Gabrielle F        7 BGNW-MR                   NT      28.75  
 26 Convery, Erin M            7 BGNW-MR                30.95      29.13  
 27 Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR        NT      31.51  
 28 Hyatt, Madilyn P           6 Middies-MR                NT      31.63  
 29 Gopoian, Naia              7 Middies-MR             37.87      31.75  
 30 Walsh, Emily C             6 Middies-MR                NT      32.22  
 31 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR        NT      33.71  
 32 Piskora, Stella Mae        7 Flying Dolphins-MR        NT      33.75  
 33 Quinlan, Cameron K         7 Flying Dolphins-MR        NT      40.84  
 34 Mohney, Quinn              6 Middies-MR                NT      43.55  
 -- Suh, Abby T                7 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Ho, Annika J               6 BGNW-MR                34.88         NS  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     46.53      41.77  
  2 Terri, Sheena C            7 Middies-MR                NT      48.35  
  3 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     59.03      51.54  
  4 Mealli, Ingrid S           7 Flying Dolphins-MR   1:03.65      53.02  
  5 Winnegar, Reilly A         7 BGNW-MR                57.75      53.86  
  6 Singer, Hannah F           7 Storm-MR             1:04.78      54.62  
  7 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               58.17      56.42  
  8 Park, Erin M               7 EAST-MR              1:05.00      57.33  
  9 Pinto, Gabriella           7 Middies-MR                NT      58.38  
 10 Ho, Annika J               6 BGNW-MR                   NT      58.54  
 11 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR   1:06.13      59.29  
 12 DeFilippis, Emma V         6 EAST-MR                   NT      59.49  
 13 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.64  
 14 Triggiani, Marguerite E    6 Storm-MR             2:00.99    1:02.05  
 15 Mejia, Lindsay A           7 Middies-MR           1:04.61    1:03.78  
 16 Taylor, Carsen L           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.56  
 16 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.56  
 18 Convery, Erin M            7 BGNW-MR                   NT    1:04.86  
 -- Cragg, Kathryn A           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Mohney, Quinn              6 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Hyatt, Madilyn P           6 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 -- Jocelyn, Leyna C           7 Storm-MR             1:00.73         NS  
 -- Quinlan, Cameron K         7 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suh, Abby T                7 BGNW-MR                   NT      23.62  
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     28.12      25.17  
  3 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR     29.56      26.99  
  4 Mealli, Ingrid S           7 Flying Dolphins-MR        NT      27.10  
  5 Singer, Hannah F           7 Storm-MR               29.80      28.08  
  6 Fernstrom, Abigail         7 CFB-MR                 32.95      28.76  
  7 Dominick, Kelcie C         7 Middies-MR                NT      28.94  
  8 Park, Erin M               7 EAST-MR                28.84      28.97  
  9 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     39.86      29.76  
 10 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     33.68      29.95  
 11 Wolf, Fiona                7 CFB-MR                 36.54      29.97  
 12 Kassal, Gabrielle F        7 BGNW-MR                   NT      30.93  
 13 DeFilippis, Emma V         6 EAST-MR                34.34      33.49  
 14 Wagner, Charlie E          7 Storm-MR               50.99      34.26  
 15 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR        NT      35.54  
 16 la Fleur, Chloe R          6 BGNW-MR                   NT      38.08  
 17 Croft, Cassie C            7 Flying Dolphins-MR        NT      39.34  
 18 Triggiani, Marguerite E    6 Storm-MR               50.99      39.39  
 19 Wang, Sophie X             7 BGNW-MR                   NT      40.43  
 20 Walsh, Emily C             6 Middies-MR                NT      40.95  
 21 Pinto, Gabriella           7 Middies-MR                NT      40.97  
 22 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR        NT      41.16  
 23 Quinlan, Cameron K         7 Flying Dolphins-MR        NT      41.90  
 24 Taylor, Carsen L           7 Flying Dolphins-MR        NT      55.76  
 -- Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Piskora, Stella Mae        7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Broccoli, Lucca G          7 EAST-MR                34.41         DQ  
 -- Convery, Erin M            7 BGNW-MR                42.16         DQ  
 -- Gopoian, Naia              7 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Coulthard, Connie M        6 Middies-MR                NT         DQ  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cragg, Kathryn A           7 Flying Dolphins-MR        NT      57.54  
  2 Park, Erin M               7 EAST-MR              1:08.00      59.23  
                  22.48       59.23 (36.75)                                        
  3 Singer, Hannah F           7 Storm-MR             1:15.89    1:01.45  
  4 Mealli, Ingrid S           7 Flying Dolphins-MR   1:27.95    1:01.61  
  5 Terri, Sheena C            7 Middies-MR                NT    1:11.68  
 -- Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Taylor, Carsen L           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- DeFilippis, Emma V         6 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Napoli, Brianna R          6 Storm-MR             1:17.53         DQ  
 -- Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR   1:34.75         DQ  
 -- Jocelyn, Leyna C           7 Storm-MR             1:40.99         NS  
 -- Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 -- Quinlan, Cameron K         7 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               34.44      28.00  
  2 la Fleur, Chloe R          6 BGNW-MR                   NT      28.59  
  3 Winnegar, Reilly A         7 BGNW-MR                35.55      29.69  
  4 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR        NT      29.92  
  5 Interligi, Jacqueline A    7 Middies-MR                NT      31.38  
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     55.00      42.17  
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   1:56.51    1:41.53  
  2 Green, Daphne B            6 RA-MR                2:15.00    1:53.86  
                                  52.11 ( )   1:53.86 (1:01.75)                    
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                17.50      16.85  
  2 Spartioti, Maria E         8 Flying Dolphins-MR     17.87      16.96  
  3 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             18.28      17.88  
  4 la Fleur, Maddie F         8 BGNW-MR                19.19      18.32  
  5 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             20.29      18.36  
  6 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR             20.91      18.73  
  7 Chen, Vivien E             8 RA-MR                1:00.00      19.04  
  8 Trani, Tessa               8 BGNW-MR                   NT      19.68  
  9 Boulekhyam, Tassneem S     8 ZEUS-CT                19.40      20.15  
 10 Gilbert, Laila             8 Flying Dolphins-MR        NT      20.16  
 11 Anderson, Abigail B        8 Flying Dolphins-MR        NT      20.33  
 12 Harden, Haillie S          8 Flying Dolphins-MR        NT      20.34  
 13 Silletti, Julia N          8 BGNW-MR                24.76      20.69  
 14 Joyce, Kate D              8 Storm-MR               25.18      20.74  
 15 Boyce, Lexie C             8 BGNW-MR                23.77      20.77  
 15 Hehman, Abbey G            8 BGNW-MR                21.43      20.77  
 17 Tucker, Lyla B             8 BGNW-MR                22.07      20.84  
 18 Jocelyn, Lily E            8 Storm-MR               22.25      20.89  
 19 Sinclair, Florence L       8 Middies-MR                NT      21.08  
 20 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                  23.03      21.14  
 21 Contreras, Madeleine A     8 Middies-MR                NT      21.47  
 22 Baron, Eden                8 Flying Dolphins-MR        NT      21.65  
 23 Cheng, Vicky Y             8 BGNW-MR                23.10      22.11  
 24 Schofield, Jenny A         8 EAST-MR                31.00      22.26  
 25 Zrowka, Alexandra A        8 RA-MR                1:00.00      22.76  
 26 Fisher, Zoe M              8 Middies-MR                NT      23.15  
 27 Forbell, Olivia G          8 Flying Dolphins-MR        NT      23.48  
 28 Bacidore, Sofia G          8 Flying Dolphins-MR     25.00      23.50  
 29 Moltner, Jenna E           8 Flying Dolphins-MR        NT      23.70  
 30 Knobel, Claire M           8 Flying Dolphins-MR        NT      24.08  
 31 Hubell, Claire R           8 Middies-MR             29.61      24.60  
 32 Camille, Madison L         8 ZEUS-CT                   NT      25.01  
 33 Castaldo, Elizabeth h      8 Middies-MR                NT      25.18  
 34 Orchin, Maddy L            8 Flying Dolphins-MR        NT      25.20  
 35 Binger, Charlotte G        8 EAST-MR                   NT      25.87  
 36 Finerty, Tess O            8 Storm-MR               30.24      26.00  
 37 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR        NT      26.27  
 38 DeRose, Sabrina M          8 BGNW-MR                25.49      27.15  
 39 Franciscovich, Ella M      8 Flying Dolphins-MR        NT      27.22  
 40 Lyons, Molly H             8 Flying Dolphins-MR        NT      27.33  
 41 Blau, Avery M              8 Flying Dolphins-MR        NT      27.40  
 42 Oosterhuis, Emmy H         8 Flying Dolphins-MR        NT      28.07  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubakh, Elise N            8 BGNW-MR                45.39      36.54  
  2 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                39.78      37.41  
  3 Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR     38.29      37.91  
  4 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             39.56      39.85  
  5 Price, Alaina D            8 Storm-MR               45.75      40.64  
  6 Moy, Sara I                8 EAST-MR                42.79      40.77  
  7 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     49.38      41.87  
  8 Kohli, Eshani              8 EAST-MR                46.74      42.54  
  9 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             48.47      44.55  
 10 Quezada, Ashley D          8 ZEUS-CT                45.34      45.04  
 11 Silletti, Julia N          8 BGNW-MR                58.12      46.00  
 12 Boulekhyam, Tassneem S     8 ZEUS-CT                   NT      46.14  
 13 Tucker, Lyla B             8 BGNW-MR                47.91      46.38  
 14 Sinclair, Florence L       8 Middies-MR                NT      46.49  
 15 Jocelyn, Lily E            8 Storm-MR               53.05      46.50  
 16 Kurth, Katie L             8 RA-MR                1:30.00      48.36  
 17 Hehman, Abbey G            8 BGNW-MR                53.33      48.40  
 18 Harden, Haillie S          8 Flying Dolphins-MR        NT      49.12  
 19 Cheng, Vicky Y             8 BGNW-MR                54.33      49.43  
 20 Joyce, Kate D              8 Storm-MR               55.05      50.12  
 21 Zrowka, Alexandra A        8 RA-MR                2:00.00      50.43  
 22 Casey, Emma D              8 EAST-MR                48.05      50.78  
 23 Schofield, Jenny A         8 EAST-MR                55.14      51.45  
 24 Contreras, Madeleine A     8 Middies-MR                NT      51.73  
 25 Fisher, Zoe M              8 Middies-MR                NT      51.88  
 26 Castaldo, Elizabeth h      8 Middies-MR                NT      52.16  
 27 Jarrett, Sery Y            8 Middies-MR                NT      52.59  
 28 Baron, Eden                8 Flying Dolphins-MR        NT      53.21  
 29 Binger, Charlotte G        8 EAST-MR                54.26      53.93  
 30 Lisella, Sophia L          8 Storm-MR             1:30.99      55.54  
 31 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR        NT      55.58  
 32 Blau, Avery M              8 Flying Dolphins-MR        NT      58.30  
 33 Ghahremani, Layla Q        8 EAST-MR                56.01      58.40  
 34 Finerty, Tess O            8 Storm-MR             1:05.37      59.88  
 35 Madrigal, Lily M           8 RA-MR                2:00.00    1:06.65  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubakh, Elise N            8 BGNW-MR                20.93      18.58  
  2 Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR     22.21      19.35  
  3 Moy, Sara I                8 EAST-MR                22.79      20.63  
  4 Trani, Tessa               8 BGNW-MR                   NT      20.65  
  5 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             20.72      20.89  
  6 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             22.09      21.06  
  7 Jocelyn, Lily E            8 Storm-MR               23.92      21.80  
  8 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     24.13      22.48  
  9 Fu, Crystal Y              8 BGNW-MR                   NT      22.59  
 10 Kohli, Eshani              8 EAST-MR                32.94      22.64  
 11 Joyce, Kate D              8 Storm-MR               23.78      22.78  
 12 Casey, Emma D              8 EAST-MR                24.03      22.81  
 13 Silletti, Julia N          8 BGNW-MR                27.63      22.91  
 14 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR             24.94      23.33  
 15 Cheng, Vicky Y             8 BGNW-MR                24.89      23.39  
 16 Kurth, Katie L             8 RA-MR                  45.00      23.40  
 17 Sinclair, Florence L       8 Middies-MR                NT      23.64  
 18 Contreras, Madeleine A     8 Middies-MR                NT      23.91  
 19 Tucker, Lyla B             8 BGNW-MR                27.50      24.40  
 20 Boulekhyam, Tassneem S     8 ZEUS-CT                23.26      24.41  
 21 Hehman, Abbey G            8 BGNW-MR                24.78      24.47  
 22 Zrowka, Alexandra A        8 RA-MR                1:00.00      24.60  
 23 Ghahremani, Layla Q        8 EAST-MR                   NT      25.14  
 24 Baron, Eden                8 Flying Dolphins-MR        NT      25.30  
 25 Fisher, Zoe M              8 Middies-MR                NT      25.60  
 26 Harden, Haillie S          8 Flying Dolphins-MR        NT      25.76  
 27 Schofield, Jenny A         8 EAST-MR                45.00      26.38  
 28 Lisella, Sophia L          8 Storm-MR               35.99      26.50  
 29 Binger, Charlotte G        8 EAST-MR                   NT      26.77  
 30 Jarrett, Sery Y            8 Middies-MR                NT      27.11  
 31 Blau, Avery M              8 Flying Dolphins-MR        NT      27.14  
 32 Finerty, Tess O            8 Storm-MR               28.59      27.16  
 33 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR        NT      28.46  
 34 Castaldo, Elizabeth h      8 Middies-MR                NT      29.50  
 35 Madrigal, Lily M           8 RA-MR                1:00.00      32.16  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spartioti, Maria E         8 Flying Dolphins-MR     47.70      43.56  
  2 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             46.29      43.80  
  3 Price, Alaina D            8 Storm-MR               50.00      44.34  
  4 Healy, Claire K            8 Flying Dolphins-MR     52.21      44.60  
  5 Chen, Vivien E             8 RA-MR                1:45.00      45.87  
  6 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             54.17      46.58  
  7 la Fleur, Maddie F         8 BGNW-MR                   NT      46.66  
  8 Boyce, Lexie C             8 BGNW-MR              1:01.20      46.73  
  9 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     51.41      49.23  
 10 Joyce, Kate D              8 Storm-MR               52.36      49.53  
 11 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR                NT      50.04  
 12 Zrowka, Alexandra A        8 RA-MR                2:00.00      50.81  
 13 Jocelyn, Lily E            8 Storm-MR               55.90      51.83  
 14 Silletti, Julia N          8 BGNW-MR              1:01.12      51.90  
 15 Sinclair, Florence L       8 Middies-MR                NT      52.52  
 16 Contreras, Madeleine A     8 Middies-MR                NT      53.12  
 17 Ghahremani, Layla Q        8 EAST-MR                58.43      53.21  
 18 Casey, Emma D              8 EAST-MR                49.51      53.47  
 19 Bacidore, Sofia G          8 Flying Dolphins-MR   1:00.00      53.93  
 20 West, Empress I            8 ZEUS-CT              1:38.41      54.66  
 21 Moltner, Jenna E           8 Flying Dolphins-MR        NT      55.06  
 22 Hehman, Abbey G            8 BGNW-MR                54.63      55.26  
 23 Hubell, Claire R           8 Middies-MR           1:14.68      55.35  
 24 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                1:07.56      55.37  
 25 Baron, Eden                8 Flying Dolphins-MR        NT      55.74  
 26 Fisher, Zoe M              8 Middies-MR                NT      56.23  
 27 Harden, Haillie S          8 Flying Dolphins-MR        NT      57.20  
 28 Orchin, Maddy L            8 Flying Dolphins-MR        NT      58.69  
 29 Castaldo, Elizabeth h      8 Middies-MR                NT      58.91  
 30 Oosterhuis, Emmy H         8 Flying Dolphins-MR        NT      59.97  
 31 Binger, Charlotte G        8 EAST-MR              1:08.85    1:00.19  
 32 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.79  
 33 DeRose, Sabrina M          8 BGNW-MR              1:13.07    1:00.89  
 34 Schofield, Jenny A         8 EAST-MR              1:20.00    1:00.93  
 35 Forbell, Olivia G          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.30  
 36 Camille, Madison L         8 ZEUS-CT                   NT    1:03.29  
 37 Finerty, Tess O            8 Storm-MR             1:04.01    1:03.33  
 38 Franciscovich, Ella M      8 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.80  
 39 Knobel, Claire M           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.60  
 40 Gilbert, Laila             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.21  
 41 Blau, Avery M              8 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.41  
 -- Anderson, Abigail B        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Lyons, Molly H             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             24.72      23.59  
  2 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     30.37      24.53  
  3 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                24.09      24.59  
  4 Rubakh, Elise N            8 BGNW-MR                31.65      25.41  
  5 Kohli, Eshani              8 EAST-MR                32.00      26.15  
  6 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             30.65      26.20  
  7 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR             31.90      27.16  
  8 Fu, Crystal Y              8 BGNW-MR                   NT      27.46  
  9 Sinclair, Florence L       8 Middies-MR                NT      27.63  
 10 Price, Alaina D            8 Storm-MR               31.78      27.93  
 11 Jocelyn, Lily E            8 Storm-MR               30.17      28.57  
 12 Hehman, Abbey G            8 BGNW-MR                30.31      28.59  
 13 Zrowka, Alexandra A        8 RA-MR                1:00.00      28.60  
 14 Cheng, Vicky Y             8 BGNW-MR                40.39      29.29  
 15 Baron, Eden                8 Flying Dolphins-MR        NT      29.43  
 16 Quezada, Ashley D          8 ZEUS-CT                30.33      29.70  
 17 Boulekhyam, Tassneem S     8 ZEUS-CT                28.65      30.77  
 18 Kurth, Katie L             8 RA-MR                1:00.00      31.07  
 19 Finerty, Tess O            8 Storm-MR               37.40      31.96  
 -- Schofield, Jenny A         8 EAST-MR                53.00         DQ  
 -- Binger, Charlotte G        8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Harden, Haillie S          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Blau, Avery M              8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Contreras, Madeleine A     8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Lisella, Sophia L          8 Storm-MR               40.99         DQ  
 -- Silletti, Julia N          8 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Casey, Emma D              8 EAST-MR                27.69         DQ  
 -- Fisher, Zoe M              8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Madrigal, Lily M           8 RA-MR                1:00.00         DQ  
 -- Ghahremani, Layla Q        8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Trani, Tessa               8 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Tucker, Lyla B             8 BGNW-MR                33.91         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 la Fleur, Maddie F         8 BGNW-MR                   NT      49.21  
  2 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR   1:00.54      50.25  
  3 West, Empress I            8 ZEUS-CT                53.06      52.66  
  4 Healy, Claire K            8 Flying Dolphins-MR        NT      52.83  
  5 Sinclair, Florence L       8 Middies-MR                NT      58.97  
  6 Oosterhuis, Emmy H         8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.05  
  7 Orchin, Maddy L            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.21  
  8 Quezada, Ashley D          8 ZEUS-CT              1:07.83    1:02.89  
  9 Casey, Emma D              8 EAST-MR                51.00    1:03.36  
 10 Tucker, Lyla B             8 BGNW-MR              1:12.64    1:03.86  
 11 Baron, Eden                8 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.40  
 12 Knobel, Claire M           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.50  
 13 Fisher, Zoe M              8 Middies-MR                NT    1:08.83  
 14 Forbell, Olivia G          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.05  
 15 Bartolacci, Liza K         8 RA-MR                1:30.00    1:20.39  
 -- Franciscovich, Ella M      8 Flying Dolphins-MR        NT   X1:23.20  
 -- Lyons, Molly H             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Hubell, Claire R           8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Moltner, Jenna E           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Gilbert, Laila             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Camille, Madison L         8 ZEUS-CT                   NT         DQ  
 -- Contreras, Madeleine A     8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Zrowka, Alexandra A        8 RA-MR                2:00.00         DQ  
 -- Anderson, Abigail B        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Harden, Haillie S          8 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                20.78      19.04  
  2 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             20.25      20.63  
  3 Aikman, Neve C             8 Middies-MR                NT      21.42  
  4 Price, Alaina D            8 Storm-MR               22.84      21.59  
  5 Quezada, Ashley D          8 ZEUS-CT                24.17      23.18  
  6 Tucker, Lyla B             8 BGNW-MR                28.42      25.20  
  7 Boyce, Lexie C             8 BGNW-MR                38.10      25.52  
  8 Hehman, Abbey G            8 BGNW-MR                29.16      25.64  
  9 Silletti, Julia N          8 BGNW-MR                   NT      25.95  
 10 Jocelyn, Lily E            8 Storm-MR               26.84      26.58  
 11 Chen, Vivien E             8 RA-MR                1:15.00      26.70  
 12 Cheng, Vicky Y             8 BGNW-MR                36.36      27.29  
 13 DeRose, Sabrina M          8 BGNW-MR                49.73      31.23  
 14 Schofield, Jenny A         8 EAST-MR                46.00      33.50  
 15 Blau, Avery M              8 Flying Dolphins-MR        NT      37.34  
 -- Bacidore, Sofia G          8 Flying Dolphins-MR     40.00         DQ  
 -- Boulekhyam, Tassneem S     8 ZEUS-CT                25.21         DQ  
 -- Trani, Tessa               8 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Finerty, Tess O            8 Storm-MR               38.51         DQ  
 -- Binger, Charlotte G        8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Ghahremani, Layla Q        8 EAST-MR                   NT         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                   NT      44.99  
  2 Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR     50.29      46.65  
 -- Quezada, Ashley D          8 ZEUS-CT              1:07.90         DQ  
 -- Joyce, Kate D              8 Storm-MR               58.72         DQ  
 -- Price, Alaina D            8 Storm-MR             1:15.99         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Claire K            8 Flying Dolphins-MR   1:52.70    1:37.32  
                                  44.90 ( )     1:37.32 (52.42)                    
  2 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT              1:48.77    1:39.56  
                                  49.23 ( )     1:39.56 (50.33)                    
  3 Spartioti, Maria E         8 Flying Dolphins-MR   1:40.27    1:40.41  
  4 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR   1:57.44    1:45.86  
                                  49.63 ( )     1:45.86 (56.23)                    
  5 Price, Alaina D            8 Storm-MR             2:45.99    1:50.18  
  6 Quezada, Ashley D          8 ZEUS-CT              2:02.40    1:50.23  
                                  49.42 ( )   1:50.23 (1:00.81)                    
  7 West, Empress I            8 ZEUS-CT              1:56.36    1:54.12  
                                  54.05 ( )   1:54.12 (1:00.07)                    
  8 Joyce, Kate D              8 Storm-MR             2:20.99    2:00.34  
 -- Casey, Emma D              8 EAST-MR              2:10.00         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla           10 UN-MR                  28.72      29.52  
  2 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             30.77      30.11  
  3 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             32.56      32.58  
  4 Moore, Cora M             10 Storm-MR               33.91      33.01  
  5 Chen, Cindy W             10 BGNW-MR                34.46      33.54  
  6 Ramirez, Lily L            9 Flying Dolphins-MR     34.20      33.58  
  7 Ho, Audrey J              10 BGNW-MR                37.03      33.82  
  8 Conway, Nicole D          10 Storm-MR               40.99      34.07  
  9 Mounier, Victoria          9 Middies-MR             37.61      34.31  
 10 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR     34.58      34.42  
 11 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                35.21      34.78  
 12 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR     39.33      35.20  
 13 Abrams, Kate S            10 Middies-MR             36.97      35.49  
 14 White, Finley M            9 BGNW-MR                39.69      35.60  
 15 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR                36.02      35.64  
 16 Wagner, Lily E            10 Storm-MR               37.60      35.67  
 17 Kowalczyk, Julia A         9 Storm-MR               35.50      36.76  
 18 Jourdy, Serene S           9 Storm-MR               38.76      37.19  
 19 Dyott, Annadele S         10 RA-MR                  41.93      37.33  
 20 Interligi, Maeve E        10 Middies-MR                NT      37.74  
 21 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR                35.23      37.79  
 22 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     39.37      37.99  
 23 Zecar, Ivana M             9 Flying Dolphins-MR     39.00      38.04  
 24 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     40.71      38.29  
 25 Morin, Eva                 9 Storm-MR               40.90      38.86  
 26 Thekkenmar, Smera M        9 Storm-MR               43.60      38.90  
 27 Mack, Lexi M              10 Flying Dolphins-MR     43.06      39.00  
 28 Dugan, Serena              9 Middies-MR             39.37      39.09  
 29 Croft, Claire C            9 Flying Dolphins-MR     39.00      39.11  
 30 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     42.10      39.24  
 31 Grono, Victoria G         10 RA-MR                  45.03      39.27  
 32 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     45.00      39.32  
 33 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     45.47      39.78  
 34 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     45.00      40.09  
 35 Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR     38.29      40.18  
 36 Higgins, Alice B           9 BGNW-MR                44.65      40.22  
 37 King, Madison P            9 BGNW-MR                42.94      40.67  
 38 Wang, Isabel Y             9 BGNW-MR                43.09      40.82  
 39 Tsentides, Michelle       10 CFB-MR                 48.27      40.96  
 40 Donovan, Ella G            9 Middies-MR             46.45      41.18  
 40 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                44.26      41.18  
 42 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR             46.23      41.51  
 43 Dziedzic, Isabella         9 Storm-MR               46.25      42.65  
 44 Cohen, Ilene C            10 Flying Dolphins-MR     44.44      42.94  
 45 Tong, Emma                10 Storm-MR               57.08      43.44  
 46 O'Donnell, Molly E         9 Middies-MR                NT      43.84  
 47 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     41.60      44.01  
 48 Rosengarden, Sadie         9 RA-MR                1:00.00      44.37  
 49 Nakhle, Emma O            10 Flying Dolphins-MR     45.00      44.93  
 50 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                44.15      44.97  
 51 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     45.00      46.03  
 52 Bicserdy, Alexandra        9 Storm-MR               45.36      46.53  
 53 Pirkl, Isabella G         10 ZEUS-CT                   NT      46.60  
 54 Reid, Joelle S             9 RA-MR                  56.51      47.02  
 55 Veliz, Helen G             9 ZEUS-CT                47.98      47.14  
 56 Gilbert, Jayda            10 Flying Dolphins-MR        NT      47.31  
 57 Juarez, Valerie           10 ZEUS-CT                   NT      47.52  
 58 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     45.00      47.93  
 59 Hubell, Kate L            10 Middies-MR             51.64      48.93  
 60 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR     51.68      50.22  
 61 Berman, Amalia L           9 Flying Dolphins-MR     52.71      50.60  
 62 Rogers, Lauren A           9 Middies-MR                NT      52.15  
 63 Gheith, Salma N           10 Storm-MR             1:15.99      52.40  
 64 Siciliano, Lillian G       9 Storm-MR             1:09.49      54.17  
 65 Farnsworth, Ella           9 Middies-MR                NT      54.53  
 66 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR        NT      56.99  
 67 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                   NT      57.65  
 68 Negrin, Bernice            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.54  
 69 Prithipal, Lakshmi         9 Storm-MR             2:00.99    1:30.92  
 -- Devivo, Tavia              9 CFB-MR                 51.75         DQ  
 -- Moore, Grace               9 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla           10 UN-MR                1:05.06    1:05.87  
                  30.88     1:05.87 (34.99)                                        
  2 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:11.17    1:08.18  
                  32.25     1:08.18 (35.93)                                        
  3 Gerosa, Grace H           10 BGNW-MR              1:15.97    1:08.83  
                  33.29     1:08.83 (35.54)                                        
  4 Sabol, Mackinzie I        10 BGNW-MR              1:12.18    1:10.33  
                  33.02     1:10.33 (37.31)                                        
  5 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR   1:22.13    1:12.97  
                  34.88     1:12.97 (38.09)                                        
  6 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:12.12    1:13.40  
                  34.36     1:13.40 (39.04)                                        
  7 Hill, Anna                 9 Middies-MR                NT    1:14.28  
                  33.70     1:14.28 (40.58)                                        
  8 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR           1:14.05    1:14.63  
                  35.77     1:14.63 (38.86)                                        
  9 Conway, Nicole D          10 Storm-MR             2:00.99    1:14.83  
                  35.85     1:14.83 (38.98)                                        
 10 Chen, Cindy W             10 BGNW-MR              1:18.08    1:15.15  
                  34.31     1:15.15 (40.84)                                        
 11 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies-MR           1:23.03    1:16.48  
                  36.06     1:16.48 (40.42)                                        
 12 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR              1:19.44    1:16.96  
                  36.94     1:16.96 (40.02)                                        
 13 Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR             1:25.82    1:20.43  
                  37.93     1:20.43 (42.50)                                        
 14 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR           1:28.48    1:20.88  
                  37.59     1:20.88 (43.29)                                        
 15 Ableman, Chloe H          10 ZEUS-CT              1:20.06    1:21.09  
                  36.92     1:21.09 (44.17)                                        
 16 Zecar, Ivana M             9 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:22.13  
                  39.00     1:22.13 (43.13)                                        
 17 Zambrzycki, Sophia        10 ZEUS-CT              1:19.15    1:22.45  
                  38.99     1:22.45 (43.46)                                        
 18 Mounier, Victoria          9 Middies-MR           1:31.47    1:23.02  
                  38.10     1:23.02 (44.92)                                        
 19 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:39.68    1:25.44  
                  40.52     1:25.44 (44.92)                                        
 20 Suiu, Sophia R            10 BGNW-MR              1:28.63    1:25.70  
                  40.87     1:25.70 (44.83)                                        
 21 Croft, Claire C            9 Flying Dolphins-MR   1:29.30    1:25.87  
                  40.85     1:25.87 (45.02)                                        
 22 Simpson, Ellie S          10 ZEUS-CT              1:24.80    1:26.17  
                  39.92     1:26.17 (46.25)                                        
 23 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:26.78  
                  40.87     1:26.78 (45.91)                                        
 24 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:35.27    1:27.66  
                  40.89     1:27.66 (46.77)                                        
 25 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:19.92    1:28.71  
                  40.12     1:28.71 (48.59)                                        
 26 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:28.55    1:28.74  
                  42.81     1:28.74 (45.93)                                        
 27 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              1:33.42    1:28.80  
                  42.16     1:28.80 (46.64)                                        
 28 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:33.19    1:28.84  
                  40.79     1:28.84 (48.05)                                        
 29 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:41.28    1:29.02  
 30 Daito, Kaoruko            10 Middies-MR           1:50.48    1:29.19  
                  39.71     1:29.19 (49.48)                                        
 31 Mack, Lexi M              10 Flying Dolphins-MR   1:35.15    1:29.67  
                  41.42     1:29.67 (48.25)                                        
 32 Thekkenmar, Smera M        9 Storm-MR             1:31.94    1:30.46  
                  40.41     1:30.46 (50.05)                                        
 33 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR   1:32.91    1:30.66  
                  40.94     1:30.66 (49.72)                                        
 34 Nakhle, Emma O            10 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:31.07  
                  41.72     1:31.07 (49.35)                                        
 35 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:31.18  
                  44.73     1:31.18 (46.45)                                        
 36 Wright, Ali E             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.44  
                  42.37     1:31.44 (49.07)                                        
 37 Morin, Eva                 9 Storm-MR             2:00.99    1:31.78  
                  41.69     1:31.78 (50.09)                                        
 38 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:32.29    1:32.84  
                  43.75     1:32.84 (49.09)                                        
 39 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR   1:36.45    1:35.77  
                  42.37     1:35.77 (53.40)                                        
 40 Regan, Olivia S            9 BGNW-MR              1:41.03    1:36.42  
                  43.57     1:36.42 (52.85)                                        
 41 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:39.73    1:39.05  
                  46.20     1:39.05 (52.85)                                        
 42 Cohen, Ilene C            10 Flying Dolphins-MR   1:43.92    1:39.28  
                  45.00     1:39.28 (54.28)                                        
 43 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:43.09    1:40.54  
                  48.77     1:40.54 (51.77)                                        
 44 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR   1:48.25    1:40.95  
                  47.83     1:40.95 (53.12)                                        
 45 Tong, Emma                10 Storm-MR             2:20.99    1:41.07  
                  48.23     1:41.07 (52.84)                                        
 46 Losic, Ana                10 Middies-MR           1:43.36    1:41.12  
                  41.75     1:41.12 (59.37)                                        
 47 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:44.38  
                  49.44     1:44.38 (54.94)                                        
 48 Baumann, Ryleigh P        10 Middies-MR                NT    1:45.84  
                  45.24   1:45.84 (1:00.60)                                        
 49 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:48.32  
                  49.28     1:48.32 (59.04)                                        
 50 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                   NT    1:50.28  
                  52.63     1:50.28 (57.65)                                        
 51 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.19  
                  51.83     1:51.19 (59.36)                                        
 52 Veliz, Helen G             9 ZEUS-CT              1:54.85    1:53.07  
                  53.95     1:53.07 (59.12)                                        
 53 Pirkl, Isabella G         10 ZEUS-CT                   NT    1:53.44  
                  51.03   1:53.44 (1:02.41)                                        
 54 Gheith, Salma N           10 Storm-MR             2:25.99    1:54.30  
                  52.18   1:54.30 (1:02.12)                                        
 55 Juarez, Valerie           10 ZEUS-CT                   NT    1:54.33  
                  52.63   1:54.33 (1:01.70)                                        
 56 Benfante, Skyler J         9 RA-MR                2:30.00    2:04.33  
                  52.87   2:04.33 (1:11.46)                                        
 57 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR        NT    2:04.95  
                  56.56   2:04.95 (1:08.39)                                        
 58 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                   NT    2:15.55  
                1:01.34   2:15.55 (1:14.21)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerosa, Grace H           10 BGNW-MR              2:41.44    2:28.21  
  2 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR              2:25.25    2:29.45  
  3 Carvente, Ashley          10 ZEUS-CT              2:35.84    2:32.71  
  4 McCormick, Claire E       10 ZEUS-CT              2:33.03    2:38.09  
  5 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR   2:55.10    2:40.21  
  6 Gies, Caroline C           9 ZEUS-CT              2:54.15    2:43.89  
  7 West, Makeda D            10 ZEUS-CT                   NT    2:43.98  
  8 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR           2:54.45    2:48.73  
  9 Zambrzycki, Sophia        10 ZEUS-CT              3:12.08    2:56.26  
 10 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              3:16.44    3:03.15  
 11 Ableman, Chloe H          10 ZEUS-CT              3:09.64    3:06.24  
 12 Lambros, Alethea M        10 RA-MR                3:34.06    3:08.65  
 13 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              3:25.86    3:12.75  
 14 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                3:07.71    3:13.13  
 15 Simpson, Ellie S          10 ZEUS-CT              3:26.62    3:13.64  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I        10 BGNW-MR                33.92      34.74  
  2 Konigsberg, Kendall R     10 UN-MR                  37.60      35.32  
  3 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             38.25      35.82  
  4 Hill, Anna                 9 Middies-MR             39.10      36.16  
  5 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR                37.10      36.25  
  6 Carvente, Ashley          10 ZEUS-CT                37.92      37.32  
  7 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             39.29      37.70  
  8 West, Makeda D            10 ZEUS-CT                37.37      37.78  
  9 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR             38.75      38.16  
 10 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                41.50      38.79  
 11 Ho, Audrey J              10 BGNW-MR                38.89      38.84  
 12 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR     40.32      39.42  
 12 Chen, Cindy W             10 BGNW-MR                40.54      39.42  
 14 McCormick, Claire E       10 ZEUS-CT                38.86      40.46  
 15 Conway, Nicole D          10 Storm-MR               45.99      40.49  
 16 Ramirez, Lily L            9 Flying Dolphins-MR     40.18      41.21  
 17 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies-MR             42.84      41.51  
 18 Losic, Ana                10 Middies-MR             51.14      43.57  
 19 Mounier, Victoria          9 Middies-MR             41.01      43.62  
 20 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     44.20      44.13  
 21 Higgins, Anna S           10 RA-MR                  42.08      45.05  
 22 Daito, Kaoruko            10 Middies-MR             55.25      45.08  
 23 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     44.89      45.11  
 24 Simpson, Ellie S          10 ZEUS-CT                43.92      45.27  
 25 Croft, Claire C            9 Flying Dolphins-MR     44.85      45.34  
 26 Nakhle, Emma O            10 Flying Dolphins-MR     55.00      45.63  
 27 Morin, Eva                 9 Storm-MR               47.22      45.68  
 28 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR             50.59      46.27  
 29 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                48.04      46.75  
 30 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     49.42      46.96  
 31 Zecar, Ivana M             9 Flying Dolphins-MR     46.00      47.40  
 32 Elliott, Sloane H         10 ZEUS-CT                46.05      47.62  
 33 Wright, Ali E             10 Flying Dolphins-MR        NT      47.76  
 34 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     48.57      48.42  
 35 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     48.83      48.75  
 36 Reid, Joelle S             9 RA-MR                  58.21      48.76  
 37 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                49.67      48.79  
 38 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     55.00      49.42  
 39 Thekkenmar, Smera M        9 Storm-MR               53.42      49.51  
 40 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                46.88      50.28  
 41 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     48.99      50.72  
 42 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     52.05      51.99  
 43 Regan, Olivia S            9 BGNW-MR                54.37      52.68  
 44 Tong, Emma                10 Storm-MR               58.42      53.25  
 45 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     55.00      53.43  
 46 Veliz, Helen G             9 ZEUS-CT                54.16      53.88  
 47 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                54.63      54.29  
 48 Pirkl, Isabella G         10 ZEUS-CT                   NT      54.92  
 49 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     55.00      55.06  
 50 Juarez, Valerie           10 ZEUS-CT                   NT      57.25  
 51 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                   NT      57.85  
 52 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR        NT      58.46  
 53 Benfante, Skyler J         9 RA-MR                1:30.00      59.93  
 54 Gheith, Salma N           10 Storm-MR             1:30.99    1:02.49  
 55 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.19  
 56 Prithipal, Lakshmi         9 Storm-MR             2:20.99    1:15.63  
 -- Baumann, Ryleigh P        10 Middies-MR             50.67         DQ  
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR               48.09         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Cohen, Ilene C            10 Flying Dolphins-MR     55.13         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     55.00         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Mack, Lexi M              10 Flying Dolphins-MR     50.31         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Lombardo, Kayla           10 UN-MR                  38.25         NS  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I        10 BGNW-MR              1:13.27    1:12.42  
                  34.69     1:12.42 (37.73)                                        
  2 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:23.61    1:17.88  
                  39.26     1:17.88 (38.62)                                        
  3 Gies, Caroline C           9 ZEUS-CT              1:23.86    1:18.10  
                  37.36     1:18.10 (40.74)                                        
  4 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR           1:39.97    1:21.64  
  5 West, Makeda D            10 ZEUS-CT              1:27.20    1:22.79  
                  39.39     1:22.79 (43.40)                                        
  6 Carvente, Ashley          10 ZEUS-CT              1:21.80    1:22.99  
                  39.36     1:22.99 (43.63)                                        
  7 Moore, Cora M             10 Storm-MR             1:27.29    1:25.61  
                  41.46     1:25.61 (44.15)                                        
  8 McCormick, Claire E       10 ZEUS-CT              1:26.52    1:25.71  
                  42.02     1:25.71 (43.69)                                        
  9 Ramirez, Lily L            9 Flying Dolphins-MR   1:27.28    1:29.28  
                  45.05     1:29.28 (44.23)                                        
 10 Zambrzycki, Sophia        10 ZEUS-CT              1:46.01    1:29.63  
 11 Wagner, Lily E            10 Storm-MR             1:41.77    1:29.93  
                  43.44     1:29.93 (46.49)                                        
 12 Conway, Nicole D          10 Storm-MR             2:20.99    1:30.16  
                  43.88     1:30.16 (46.28)                                        
 13 Higgins, Anna S           10 RA-MR                1:34.08    1:30.37  
                  43.65     1:30.37 (46.72)                                        
 14 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR   1:41.34    1:30.85  
                  43.46     1:30.85 (47.39)                                        
 15 Ableman, Chloe H          10 ZEUS-CT                   NT    1:31.88  
                  43.82     1:31.88 (48.06)                                        
 16 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:36.15  
                  44.69     1:36.15 (51.46)                                        
 17 Simpson, Ellie S          10 ZEUS-CT              1:35.04    1:36.16  
                  46.43     1:36.16 (49.73)                                        
 18 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           1:38.94    1:37.36  
                  46.93     1:37.36 (50.43)                                        
 19 Lambros, Alethea M        10 RA-MR                1:40.52    1:37.60  
                  46.20     1:37.60 (51.40)                                        
 20 Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR   1:47.02    1:37.61  
                  45.68     1:37.61 (51.93)                                        
 21 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:51.00    1:37.94  
                  47.10     1:37.94 (50.84)                                        
 22 Tsentides, Michelle       10 CFB-MR               1:47.73    1:38.32  
                  46.27     1:38.32 (52.05)                                        
 23 Morin, Eva                 9 Storm-MR             2:30.99    1:39.07  
                  47.66     1:39.07 (51.41)                                        
 24 Mack, Lexi M              10 Flying Dolphins-MR   1:44.34    1:39.08  
                  46.83     1:39.08 (52.25)                                        
 25 Croft, Claire C            9 Flying Dolphins-MR   1:55.00    1:39.72  
                  48.02     1:39.72 (51.70)                                        
 26 Dyott, Annadele S         10 RA-MR                1:47.30    1:40.17  
                  48.67     1:40.17 (51.50)                                        
 27 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:31.93    1:40.42  
                  47.44     1:40.42 (52.98)                                        
 28 Salemi, Lila S            10 Flying Dolphins-MR   1:48.58    1:41.22  
                  48.75     1:41.22 (52.47)                                        
 29 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:55.00    1:41.36  
                  49.74     1:41.36 (51.62)                                        
 30 King, Madison P            9 BGNW-MR                   NT    1:43.73  
                  49.92     1:43.73 (53.81)                                        
 31 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:59.53    1:45.02  
                  51.66     1:45.02 (53.36)                                        
 32 O'Donnell, Molly E         9 Middies-MR                NT    1:45.87  
                  50.07     1:45.87 (55.80)                                        
 33 Rosengarden, Sadie         9 RA-MR                2:15.00    1:47.76  
 34 Interligi, Maeve E        10 Middies-MR                NT    1:49.81  
                  53.33     1:49.81 (56.48)                                        
 35 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                   NT    1:49.83  
                  53.06     1:49.83 (56.77)                                        
 36 Donovan, Ella G            9 Middies-MR           2:04.08    1:52.17  
                  55.69     1:52.17 (56.48)                                        
 37 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR                NT    1:53.59  
                  54.93     1:53.59 (58.66)                                        
 38 Dziedzic, Isabella         9 Storm-MR             2:25.99    1:53.73  
                  54.02     1:53.73 (59.71)                                        
 39 Reid, Joelle S             9 RA-MR                2:16.25    1:54.02  
                  54.44     1:54.02 (59.58)                                        
 40 Pirkl, Isabella G         10 ZEUS-CT                   NT    1:54.97  
                  54.19   1:54.97 (1:00.78)                                        
 41 Juarez, Valerie           10 ZEUS-CT                   NT    2:05.54  
                  59.21   2:05.54 (1:06.33)                                        
 42 Farnsworth, Ella           9 Middies-MR                NT    2:14.84  
                1:05.67   2:14.84 (1:09.17)                                        
 43 Gheith, Salma N           10 Storm-MR             3:00.99    2:24.96  
                1:06.51   2:24.96 (1:18.45)                                        
 44 Rogers, Lauren A           9 Middies-MR                NT    2:27.86  
                1:11.78   2:27.86 (1:16.08)                                        
 -- Cohen, Ilene C            10 Flying Dolphins-MR   2:01.63         DQ  
 -- Hubell, Kate L            10 Middies-MR           1:58.70         DQ  
                  54.35        DQ (1:00.39)                                        
 -- Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
                1:03.58        DQ (1:16.48)                                        
 -- Wang, Isabel Y             9 BGNW-MR              1:35.45         DQ  
                  45.27          DQ (50.67)                                        
 -- Tong, Emma                10 Storm-MR             2:30.99         DQ  
 -- Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                   NT         DQ  
                2:08.90                                                            
 -- Kowalczyk, Julia A         9 Storm-MR             2:15.99         DQ  
                  45.83          DQ (57.86)                                        
 -- Bicserdy, Alexandra        9 Storm-MR             1:56.17         DQ  
 -- Jourdy, Serene S           9 Storm-MR             2:00.99         DQ  
 -- Moore, Grace               9 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla           10 UN-MR                  37.09      38.03  
  2 Gerosa, Grace H           10 BGNW-MR                41.72      40.04  
  3 Sabol, Mackinzie I        10 BGNW-MR                40.21      40.45  
  4 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR             40.59      40.82  
  5 Gies, Caroline C           9 ZEUS-CT                42.99      42.11  
  6 Konigsberg, Kendall R     10 UN-MR                  45.20      42.26  
  7 Ho, Audrey J              10 BGNW-MR                44.52      42.30  
  8 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             43.21      42.75  
  9 Zambrzycki, Sophia        10 ZEUS-CT                44.22      42.92  
 10 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR                43.89      43.05  
 11 Suiu, Sophia R            10 BGNW-MR                46.44      43.60  
 12 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies-MR             46.85      44.74  
 13 Hill, Anna                 9 Middies-MR             46.97      46.14  
 14 Croft, Claire C            9 Flying Dolphins-MR        NT      46.19  
 15 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR     48.78      46.40  
 16 Simpson, Ellie S          10 ZEUS-CT                47.73      46.54  
 17 Nakhle, Emma O            10 Flying Dolphins-MR     55.00      47.76  
 18 White, Finley M            9 BGNW-MR                47.36      48.72  
 19 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                53.39      49.10  
 20 Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR               50.97      49.12  
 21 Higgins, Anna S           10 RA-MR                  53.19      49.15  
 22 Ramirez, Lily L            9 Flying Dolphins-MR     49.09      49.19  
 23 Conway, Nicole D          10 Storm-MR               50.99      49.28  
 24 Mounier, Victoria          9 Middies-MR             53.46      49.99  
 25 Reid, Joelle S             9 RA-MR                  59.99      50.77  
 26 Daito, Kaoruko            10 Middies-MR                NT      50.88  
 27 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:00.00      51.85  
 28 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     57.12      51.86  
 29 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     53.97      51.99  
 30 Baumann, Ryleigh P        10 Middies-MR             55.38      53.40  
 31 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     54.95      53.91  
 32 Regan, Olivia S            9 BGNW-MR                54.63      54.68  
 33 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                   NT      55.34  
 34 Tong, Emma                10 Storm-MR             1:06.44      55.81  
 35 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:00.00      55.84  
 36 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                   NT      55.93  
 37 Thekkenmar, Smera M        9 Storm-MR             1:04.07      56.06  
 38 Morin, Eva                 9 Storm-MR               54.91      56.08  
 38 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                52.61      56.08  
 40 Wright, Ali E             10 Flying Dolphins-MR        NT      56.39  
 41 Veliz, Helen G             9 ZEUS-CT              1:02.25      58.21  
 42 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     53.98      59.19  
 43 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:00.00    1:00.37  
 44 Cohen, Ilene C            10 Flying Dolphins-MR   1:02.78    1:01.88  
 45 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     59.37    1:02.94  
 46 Benfante, Skyler J         9 RA-MR                1:40.00    1:09.56  
 47 Mack, Lexi M              10 Flying Dolphins-MR   1:20.14    1:10.85  
 48 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.87  
 49 Gheith, Salma N           10 Storm-MR             1:40.99    1:22.22  
 -- Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR              1:06.66         DQ  
      Scissors kick
 -- Losic, Ana                10 Middies-MR           1:17.32         DQ  
      One hand touch
 -- Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     48.30         DQ  
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                54.27         DQ  
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Zecar, Ivana M             9 Flying Dolphins-MR     55.00         DQ  
      Scissors kick
 -- Pirkl, Isabella G         10 ZEUS-CT                   NT         DQ  
      Non-simultaneous kick
 -- Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   1:00.00         DQ  
      Scissors kick
 -- Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                49.99         DQ  
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla           10 UN-MR                1:23.76    1:23.30  
                  38.58     1:23.30 (44.72)                                        
  2 Gerosa, Grace H           10 BGNW-MR              1:28.57    1:27.28  
                  41.90     1:27.28 (45.38)                                        
  3 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR           1:32.60    1:29.41  
                  42.82     1:29.41 (46.59)                                        
  4 West, Makeda D            10 ZEUS-CT              1:33.79    1:31.09  
                  43.85     1:31.09 (47.24)                                        
  5 Gies, Caroline C           9 ZEUS-CT              1:37.62    1:31.57  
                  42.60     1:31.57 (48.97)                                        
  6 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:36.19    1:32.95  
                  43.61     1:32.95 (49.34)                                        
  7 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR              1:36.52    1:33.25  
                  43.65     1:33.25 (49.60)                                        
  8 Zambrzycki, Sophia        10 ZEUS-CT              1:40.68    1:33.33  
                  44.35     1:33.33 (48.98)                                        
  9 Chen, Cindy W             10 BGNW-MR              1:35.37    1:33.99  
                  44.59     1:33.99 (49.40)                                        
 10 Carvente, Ashley          10 ZEUS-CT              1:45.08    1:34.31  
                  45.29     1:34.31 (49.02)                                        
 11 Suiu, Sophia R            10 BGNW-MR              1:40.43    1:34.56  
                  45.49     1:34.56 (49.07)                                        
 12 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:39.47    1:36.02  
                  46.25     1:36.02 (49.77)                                        
 13 White, Finley M            9 BGNW-MR                   NT    1:42.17  
                  50.26     1:42.17 (51.91)                                        
 14 Simpson, Ellie S          10 ZEUS-CT              1:47.12    1:43.33  
                  48.25     1:43.33 (55.08)                                        
 15 Higgins, Anna S           10 RA-MR                1:55.76    1:44.51  
                  50.30     1:44.51 (54.21)                                        
 16 Croft, Claire C            9 Flying Dolphins-MR   1:50.43    1:45.40  
                  50.32     1:45.40 (55.08)                                        
 17 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:46.99    1:45.76  
                  49.20     1:45.76 (56.56)                                        
 18 Nakhle, Emma O            10 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:45.78  
                  49.94     1:45.78 (55.84)                                        
 19 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   2:01.73    1:46.17  
                  49.90     1:46.17 (56.27)                                        
 20 Lambros, Alethea M        10 RA-MR                1:58.18    1:46.68  
                  52.03     1:46.68 (54.65)                                        
 21 McCormick, Claire E       10 ZEUS-CT              1:50.59    1:49.39  
                  51.35     1:49.39 (58.04)                                        
 22 Ableman, Chloe H          10 ZEUS-CT                   NT    1:50.51  
                  50.42   1:50.51 (1:00.09)                                        
 23 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           1:52.92    1:53.31  
                  52.76   1:53.31 (1:00.55)                                        
 24 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR   2:15.72    1:57.19  
                  53.52   1:57.19 (1:03.67)                                        
 25 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           2:24.46    1:57.46  
                  55.88   1:57.46 (1:01.58)                                        
 26 Donovan, Ella G            9 Middies-MR                NT    1:59.07  
                  56.71   1:59.07 (1:02.36)                                        
 27 Dyott, Annadele S         10 RA-MR                2:00.00    1:59.94  
                  57.32   1:59.94 (1:02.62)                                        
 28 Tsentides, Michelle       10 CFB-MR               1:58.28    2:00.63  
                  56.91   2:00.63 (1:03.72)                                        
 29 Reid, Joelle S             9 RA-MR                2:45.00    2:01.28  
                  55.46   2:01.28 (1:05.82)                                        
 30 Hubell, Kate L            10 Middies-MR                NT    2:01.68  
                  58.32   2:01.68 (1:03.36)                                        
 31 Cohen, Ilene C            10 Flying Dolphins-MR   2:11.54    2:17.03  
                1:03.46   2:17.03 (1:13.57)                                        
 32 Gilbert, Jayda            10 Flying Dolphins-MR        NT    2:27.30  
                1:04.39   2:27.30 (1:22.91)                                        
 -- Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
                1:15.31        DQ (1:27.19)                                        
 -- Rogers, Lauren A           9 Middies-MR                NT         DQ  
                1:26.09        DQ (1:42.34)                                        
 -- Interligi, Maeve E        10 Middies-MR                NT         DQ  
                1:03.49        DQ (1:12.49)                                        
 -- Rosengarden, Sadie         9 RA-MR                2:30.00         DQ  
                1:01.06        DQ (1:09.00)                                        
 -- O'Donnell, Molly E         9 Middies-MR                NT         DQ  
                1:08.79        DQ (1:20.72)                                        
 -- Moore, Grace               9 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR                34.03      34.81  
  2 Konigsberg, Kendall R     10 UN-MR                  38.04      34.87  
  3 Ho, Audrey J              10 BGNW-MR                35.49      35.11  
  4 Chen, Cindy W             10 BGNW-MR                37.65      35.93  
  5 Sabol, Mackinzie I        10 BGNW-MR                34.67      36.22  
  6 Conway, Nicole D          10 Storm-MR               50.99      36.94  
  7 Suzuki, Riko              10 Middies-MR                NT      37.46  
  8 Dugan, Serena              9 Middies-MR             38.22      37.74  
  9 Gerosa, Grace H           10 BGNW-MR                41.03      37.84  
 10 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     42.77      41.36  
 11 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR     45.77      41.56  
 12 Mounier, Victoria          9 Middies-MR             45.28      42.37  
 13 Higgins, Anna S           10 RA-MR                  46.83      42.93  
 14 Salemi, Lila S            10 Flying Dolphins-MR     44.18      43.12  
 15 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR                41.15      43.18  
 16 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR                43.78      43.31  
 17 Jourdy, Serene S           9 Storm-MR               42.47      43.64  
 18 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                55.21      46.25  
 19 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     55.00      46.42  
 20 Kowalczyk, Julia A         9 Storm-MR               43.80      46.63  
 21 Wang, Isabel Y             9 BGNW-MR                47.42      46.67  
 22 Higgins, Alice B           9 BGNW-MR                   NT      47.15  
 23 Zecar, Ivana M             9 Flying Dolphins-MR     46.00      48.19  
 24 Thekkenmar, Smera M        9 Storm-MR               58.72      48.70  
 25 Grono, Victoria G         10 RA-MR                  53.19      48.77  
 26 Suiu, Sophia R            10 BGNW-MR                48.42      49.09  
 27 Wagner, Lily E            10 Storm-MR               57.19      49.42  
 28 King, Madison P            9 BGNW-MR                54.60      49.66  
 29 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                50.51      52.19  
 30 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     55.65      53.76  
 31 Slomsky, Megan A           9 BGNW-MR                   NT      55.40  
 32 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                56.07      55.96  
 33 Nakhle, Emma O            10 Flying Dolphins-MR     55.00      57.62  
 34 Siciliano, Lillian G       9 Storm-MR             1:30.99      57.76  
 35 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     55.00      58.37  
 36 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     55.00      59.87  
 37 Veliz, Helen G             9 ZEUS-CT              1:11.39    1:00.79  
 38 Mack, Lexi M              10 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.87  
 39 Bicserdy, Alexandra        9 Storm-MR             1:30.99    1:05.43  
 40 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.34  
 41 Pirkl, Isabella G         10 ZEUS-CT                   NT    1:14.93  
 -- Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     55.00         DQ  
 -- Negrin, Bernice            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Berman, Amalia L           9 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carvente, Ashley          10 ZEUS-CT              1:24.95    1:16.03  
                  37.22     1:16.03 (38.81)                                        
  2 Ho, Audrey J              10 BGNW-MR              1:24.64    1:19.94  
                  37.92     1:19.94 (42.02)                                        
  3 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR              1:19.00    1:20.29  
                  36.97     1:20.29 (43.32)                                        
  4 McCormick, Claire E       10 ZEUS-CT              1:21.29    1:20.90  
                  36.72     1:20.90 (44.18)                                        
  5 West, Makeda D            10 ZEUS-CT                   NT    1:22.67  
                  37.92     1:22.67 (44.75)                                        
  6 Chen, Cindy W             10 BGNW-MR              1:27.06    1:22.80  
                  37.11     1:22.80 (45.69)                                        
  7 Gies, Caroline C           9 ZEUS-CT                   NT    1:24.40  
                  37.90     1:24.40 (46.50)                                        
  8 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:42.29  
                  43.36     1:42.29 (58.93)                                        
  9 Ableman, Chloe H          10 ZEUS-CT              1:36.27    1:42.44  
                  44.42     1:42.44 (58.02)                                        
 10 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR           2:03.91    1:49.77  
                  48.73   1:49.77 (1:01.04)                                        
 11 Elliott, Sloane H         10 ZEUS-CT                   NT    1:57.03  
                  53.43   1:57.03 (1:03.60)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla           10 UN-MR                1:17.03    1:17.88  
                  37.48     1:17.88 (40.40)                                        
  2 Sabol, Mackinzie I        10 BGNW-MR              1:15.64    1:18.60  
                  37.35     1:18.60 (41.25)                                        
  3 Konigsberg, Kendall R     10 UN-MR                1:28.14    1:20.53  
                  37.77     1:20.53 (42.76)                                        
  4 Ho, Audrey J              10 BGNW-MR              1:26.33    1:21.72  
                  37.19     1:21.72 (44.53)                                        
  5 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR              1:16.35    1:22.97  
                  38.39     1:22.97 (44.58)                                        
  6 McGourty, Megan R          9 BGNW-MR              1:24.64    1:27.31  
                  41.78     1:27.31 (45.53)                                        
  7 Moore, Cora M             10 Storm-MR             1:28.83    1:27.82  
                  40.86     1:27.82 (46.96)                                        
  8 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR              1:29.32    1:30.09  
                  41.21     1:30.09 (48.88)                                        
  9 Ramirez, Lily L            9 Flying Dolphins-MR   1:30.29    1:30.28  
                  44.20     1:30.28 (46.08)                                        
 10 Mounier, Victoria          9 Middies-MR           1:33.52    1:33.16  
                  41.52     1:33.16 (51.64)                                        
 11 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:40.04    1:34.29  
                  44.49     1:34.29 (49.80)                                        
 12 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR              1:36.75    1:35.33  
                  43.72     1:35.33 (51.61)                                        
 13 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:35.73  
                  46.50     1:35.73 (49.23)                                        
 14 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:35.98    1:35.86  
                  46.83     1:35.86 (49.03)                                        
 15 Zecar, Ivana M             9 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:36.53  
 16 Dugan, Serena              9 Middies-MR                NT    1:37.55  
                  42.53     1:37.55 (55.02)                                        
 17 Suiu, Sophia R            10 BGNW-MR              1:38.98    1:38.93  
                  49.96     1:38.93 (48.97)                                        
 18 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:48.41    1:39.18  
 19 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:44.35    1:39.51  
                  44.70     1:39.51 (54.81)                                        
 20 Grono, Victoria G         10 RA-MR                2:15.00    1:39.84  
                  47.26     1:39.84 (52.58)                                        
 21 Higgins, Alice B           9 BGNW-MR              1:41.68    1:41.58  
                  44.97     1:41.58 (56.61)                                        
 22 Morin, Eva                 9 Storm-MR             1:43.74    1:43.55  
                  47.83     1:43.55 (55.72)                                        
 23 Dziedzic, Isabella         9 Storm-MR             1:49.07    1:43.71  
 24 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR   1:50.19    1:46.17  
 25 Thekkenmar, Smera M        9 Storm-MR             1:52.46    1:47.82  
                  48.62     1:47.82 (59.20)                                        
 26 Tong, Emma                10 Storm-MR             2:30.99    1:47.85  
                  51.90     1:47.85 (55.95)                                        
 27 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:50.05  
                  53.77     1:50.05 (56.28)                                        
 28 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:55.45  
                  55.34   1:55.45 (1:00.11)                                        
 29 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:55.78  
                  55.87     1:55.78 (59.91)                                        
 30 Veliz, Helen G             9 ZEUS-CT              1:58.66    1:59.18  
                  56.71   1:59.18 (1:02.47)                                        
 31 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    2:00.63  
                1:01.91     2:00.63 (58.72)                                        
 32 Siciliano, Lillian G       9 Storm-MR             3:00.99    2:06.08  
                  54.82   2:06.08 (1:11.26)                                        
 33 Berman, Amalia L           9 Flying Dolphins-MR        NT    2:14.21  
                1:03.36   2:14.21 (1:10.85)                                        
 -- Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR   1:50.09         DQ  
 -- Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
                1:06.01        DQ (1:09.90)                                        
 -- Salemi, Lila S            10 Flying Dolphins-MR   2:01.95         NS  
 -- Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR   1:45.00         NS  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carvente, Ashley          10 ZEUS-CT              2:54.86    2:45.11  
                  36.33   2:45.11 (2:08.78)                                        
  2 O'Donnell, Katie A        10 BGNW-MR              2:43.59    2:48.82  
                  37.55   2:48.82 (2:11.27)                                        
  3 Gerosa, Grace H           10 BGNW-MR              2:57.86    2:53.99  
                  40.27   2:53.99 (2:13.72)                                        
  4 Konigsberg, Kendall R     10 UN-MR                     NT    2:56.43  
                  38.87   2:56.43 (2:17.56)                                        
  5 Gies, Caroline C           9 ZEUS-CT              3:03.38    2:57.33  
                  38.13   2:57.33 (2:19.20)                                        
  6 West, Makeda D            10 ZEUS-CT              3:15.53    2:58.15  
                  38.45   2:58.15 (2:19.70)                                        
  7 McCormick, Claire E       10 ZEUS-CT              3:01.38    3:03.25  
                  40.71   3:03.25 (2:22.54)                                        
  8 Ramirez, Lily L            9 Flying Dolphins-MR   3:45.29    3:07.92  
                  43.37   3:07.92 (2:24.55)                                        
  9 Zambrzycki, Sophia        10 ZEUS-CT                   NT    3:12.91  
                  43.09   3:12.91 (2:29.82)                                        
 10 Higgins, Anna S           10 RA-MR                3:45.05    3:15.52  
                  44.48   3:15.52 (2:31.04)                                        
 11 White, Finley M            9 BGNW-MR                   NT    3:20.94  
                  50.54   3:20.94 (2:30.40)                                        
 12 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                   NT    3:22.62  
                  47.88   3:22.62 (2:34.74)                                        
 13 Suiu, Sophia R            10 BGNW-MR              3:42.66    3:24.15  
                  53.28   3:24.15 (2:30.87)                                        
 14 Ableman, Chloe H          10 ZEUS-CT              3:25.93    3:27.58  
                  43.36   3:27.58 (2:44.22)                                        
 15 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                   NT    3:34.51  
                  49.70   3:34.51 (2:44.81)                                        
 16 Elliott, Sloane H         10 ZEUS-CT                   NT    3:36.99  
                  53.98   3:36.99 (2:43.01)                                        
 -- Suzuki, Riko              10 Middies-MR           3:13.56         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical - back
                                                                        1:27.05 ( )
                                2:18.99 ( )          DQ (39.70)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR               29.30      28.48  
  2 Cai, Cynthia D            12 RA-MR                  29.17      28.74  
  3 Perez, Nicole             12 ZEUS-CT                28.86      28.93  
  4 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR             30.85      29.42  
  5 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                29.76      29.59  
  6 Lee, Meredith I           11 BGNW-MR                29.44      29.63  
  7 Avelino, Jazmin           11 ZEUS-CT                31.04      30.69  
  8 Solano, Alexa S           12 Middies-MR                NT      30.93  
  9 Anishchanka, Diana        12 Shy-Mr-MR              31.65      31.02  
 10 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR                31.28      31.11  
 11 Wellington, Liza          12 Shy-Mr-MR              33.47      31.23  
 12 Slocum, Annie T           11 Storm-MR               33.53      31.36  
 13 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                34.23      31.59  
 14 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT                31.75      31.83  
 15 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                31.13      32.00  
 16 Smith, Annabel J          11 Storm-MR               33.61      32.03  
 17 Moore, Lily A             12 Storm-MR               32.05      32.05  
 18 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                32.46      32.19  
 19 Malone, Lily R            11 ZEUS-CT                30.97      32.24  
 20 Rosow, Hadley             11 ZEUS-CT                33.12      32.50  
 21 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             33.75      32.62  
 22 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     33.00      32.79  
 23 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                33.80      32.98  
 24 Feng, Summer              11 Middies-MR                NT      33.56  
 25 Hallac, Sophia R          11 BGNW-MR                32.62      34.02  
 26 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR     38.10      34.67  
 27 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                34.25      35.29  
 28 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR     37.37      35.41  
 29 Omonullaeva, Amina        12 Shy-Mr-MR              36.00      35.43  
 30 Riley, Emily c            11 Middies-MR             39.01      35.94  
 31 Beintrexler, Charlotte E  11 Middies-MR             35.85      36.35  
 32 Lyons, Katie M            12 Flying Dolphins-MR        NT      36.52  
 33 Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR     38.32      36.54  
 34 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT      37.05  
 35 Clott, Kayla M            11 Storm-MR               38.71      37.43  
 36 Goyal, Arya               11 Middies-MR             41.80      37.62  
 37 Ciraco, Felicia L         11 Middies-MR                NT      37.95  
 38 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     39.18      38.28  
 39 Berger, Kayla             11 Middies-MR             38.21      38.51  
 40 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     40.48      39.15  
 41 Clare, Maya I             11 Flying Dolphins-MR        NT      39.17  
 42 Chavarria, Emma s         11 Flying Dolphins-MR        NT      39.43  
 43 Viola, Ava G              11 Middies-MR                NT      39.60  
 44 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     38.69      40.72  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Ellie W             12 ZEUS-CT                59.51    1:01.58  
                  29.56     1:01.58 (32.02)                                        
  2 Stidolph, Julia F         12 ZEUS-CT              1:00.59    1:02.65  
                  29.56     1:02.65 (33.09)                                        
  3 Marini, Madison           12 ZEUS-CT              1:00.72    1:02.74  
                  30.61     1:02.74 (32.13)                                        
  4 Phillips, Prudie L        12 ZEUS-CT              1:04.38    1:03.26  
                  30.18     1:03.26 (33.08)                                        
  5 Cai, Cynthia D            12 RA-MR                1:04.43    1:03.63  
                  29.95     1:03.63 (33.68)                                        
  6 Fagan, Paige C            12 BGNW-MR              1:04.88    1:03.92  
                  30.37     1:03.92 (33.55)                                        
  7 Thompson, Emily V         12 ZEUS-CT              1:00.39    1:05.22  
                  30.35     1:05.22 (34.87)                                        
  8 Sedlak, Addison J         12 ZEUS-CT              1:04.28    1:05.44  
                  31.15     1:05.44 (34.29)                                        
  9 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:02.57    1:06.09  
                  31.24     1:06.09 (34.85)                                        
 10 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR             1:07.12    1:06.44  
                  31.35     1:06.44 (35.09)                                        
 11 Avelino, Jazmin           11 ZEUS-CT              1:11.99    1:07.55  
                  33.54     1:07.55 (34.01)                                        
 12 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:11.15    1:08.63  
                  33.13     1:08.63 (35.50)                                        
 13 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              1:09.63    1:08.77  
                  33.42     1:08.77 (35.35)                                        
 14 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              1:09.02    1:09.75  
                  33.67     1:09.75 (36.08)                                        
 15 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              1:10.27    1:12.51  
                  34.59     1:12.51 (37.92)                                        
 16 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:11.17    1:12.79  
                  34.03     1:12.79 (38.76)                                        
 17 Rosow, Hadley             11 ZEUS-CT              1:16.67    1:13.72  
                  35.48     1:13.72 (38.24)                                        
 18 Smith, Annabel J          11 Storm-MR             1:20.02    1:14.55  
                  16.05     1:14.55 (58.50)                                        
 19 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:15.43    1:15.80  
                  36.15     1:15.80 (39.65)                                        
 20 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           1:15.27    1:15.98  
                  35.15     1:15.98 (40.83)                                        
 21 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:27.65    1:18.29  
                  37.10     1:18.29 (41.19)                                        
 22 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:20.65  
                  37.37     1:20.65 (43.28)                                        
 23 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.16  
                1:24.02         1:22.16 ( )                                        
 24 Herman, Ava S             11 Storm-MR             1:49.49    1:25.59  
                  41.31     1:25.59 (44.28)                                        
 25 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:30.98    1:29.21  
                  41.59     1:29.21 (47.62)                                        
 26 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:26.77    1:30.11  
                  40.75     1:30.11 (49.36)                                        
 27 Goyal, Arya               11 Middies-MR           1:40.81    1:31.00  
                  42.29     1:31.00 (48.71)                                        
 28 Berger, Kayla             11 Middies-MR                NT    1:32.06  
                  42.32     1:32.06 (49.74)                                        
 29 Davidson, Freja V         11 RA-MR                1:30.70    1:32.85  
                  40.91     1:32.85 (51.94)                                        
 30 Clare, Maya I             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.28  
                  43.82     1:34.28 (50.46)                                        
 31 Chavarria, Emma s         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.71  
                  45.54     1:35.71 (50.17)                                        
 32 Lookstein, Olivia R       11 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.89  
                  48.98   1:50.89 (1:01.91)                                        
 -- Perez, Nicole             12 ZEUS-CT              1:04.43         NS  
 -- Feng, Summer              11 Middies-MR                NT         NS  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stidolph, Julia F         12 ZEUS-CT              2:13.28    2:13.14  
                  30.30     1:04.20 (33.90)     1:39.59 (35.39)     2:13.14 (33.55)
  2 Park, Ellie W             12 ZEUS-CT              2:17.07    2:13.34  
                  30.67     1:03.94 (33.27)     1:39.02 (35.08)     2:13.34 (34.32)
  3 Hill, Sasha               12 Middies-MR           2:15.84    2:21.48  
                  31.41     1:07.59 (36.18)     1:44.93 (37.34)     2:21.48 (36.55)
  4 Phillips, Prudie L        12 ZEUS-CT              2:32.82    2:22.04  
                  31.91     1:08.56 (36.65)     1:46.51 (37.95)     2:22.04 (35.53)
  5 Sedlak, Addison J         12 ZEUS-CT              2:23.14    2:22.18  
                  32.38     1:08.95 (36.57)     1:46.32 (37.37)     2:22.18 (35.86)
  6 Marini, Madison           12 ZEUS-CT              2:15.19    2:24.28  
                  32.75     1:10.37 (37.62)     1:49.12 (38.75)     2:24.28 (35.16)
  7 Thompson, Emily V         12 ZEUS-CT              2:16.71    2:24.62  
                  32.84     1:09.35 (36.51)     1:46.72 (37.37)     2:24.62 (37.90)
  8 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              2:31.81    2:28.29  
                  34.39     1:12.29 (37.90)     1:50.77 (38.48)     2:28.29 (37.52)
  9 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              2:32.60    2:31.98  
                  35.23     1:13.86 (38.63)     1:52.76 (38.90)     2:31.98 (39.22)
 10 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:46.26    2:33.20  
                  34.88     1:14.70 (39.82)     1:56.02 (41.32)     2:33.20 (37.18)
 11 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           2:34.64    2:35.24  
                  32.91     1:12.31 (39.40)     1:54.38 (42.07)     2:35.24 (40.86)
 12 Malone, Lily R            11 ZEUS-CT                   NT    2:38.29  
                                  37.03 ( )                             1:18.70 ( )
                                2:00.71 ( )     2:38.29 (37.58)                    
 13 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              2:32.59    2:38.81  
                  35.01     1:16.49 (41.48)     1:58.81 (42.32)     2:38.81 (40.00)
 14 Rosow, Hadley             11 ZEUS-CT                   NT    2:43.68  
                                  37.22 ( )                             1:18.46 ( )
                                2:01.65 ( )     2:43.68 (42.03)                    
 15 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              2:42.80    2:44.43  
                  37.46     1:19.06 (41.60)     2:02.53 (43.47)     2:44.43 (41.90)
 16 Berger, Kayla             11 Middies-MR                NT    3:20.57  
                                  40.68 ( )                             1:30.36 ( )
                                2:26.14 ( )     3:20.57 (54.43)                    
 17 Goyal, Arya               11 Middies-MR           3:29.21    3:25.61  
                  40.46     1:31.92 (51.46)     2:30.45 (58.53)     3:25.61 (55.16)
 -- Lee, Meredith I           11 BGNW-MR              2:20.33         NS  
 -- Perez, Nicole             12 ZEUS-CT              2:26.72         NS  
 -- Gray, Emelyn W            11 ZEUS-CT                   NT         NS  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           7:17.03    6:39.09  
                  31.75     1:08.64 (36.89)     1:48.30 (39.66)     2:29.24 (40.94)
        3:10.78 (41.54)     3:52.51 (41.73)     4:34.54 (42.03)     5:17.61 (43.07)
        5:58.99 (41.38)     6:39.09 (40.10)                                        
  2 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              7:46.75    6:48.44  
                  35.19     1:15.04 (39.85)     1:56.58 (41.54)     2:38.41 (41.83)
        3:21.39 (42.98)     4:02.94 (41.55)     4:44.85 (41.91)     5:27.11 (42.26)
        6:08.79 (41.68)     6:48.44 (39.65)                                        
  3 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              7:17.56    7:13.69  
                  35.61     1:17.70 (42.09)     2:01.28 (43.58)     2:45.43 (44.15)
        3:29.70 (44.27)     4:14.84 (45.14)     5:00.71 (45.87)     5:46.89 (46.18)
        6:31.09 (44.20)     7:13.69 (42.60)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cai, Cynthia D            12 RA-MR                  33.27      32.03  
  2 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             33.01      33.21  
  3 Lee, Meredith I           11 BGNW-MR                34.88      34.21  
  4 Slocum, Annie T           11 Storm-MR               37.23      35.97  
  5 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR             36.49      36.31  
  6 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR             36.06      36.58  
  7 Avelino, Jazmin           11 ZEUS-CT                38.27      36.95  
  8 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              39.33      37.07  
  9 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     42.00      38.00  
 10 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT                38.87      38.30  
 11 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                39.79      38.79  
 12 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                38.67      39.83  
 13 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR     45.85      40.33  
 14 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             40.37      40.61  
 15 Malone, Lily R            11 ZEUS-CT                38.66      40.84  
 16 Davidson, Freja V         11 RA-MR                  46.16      41.81  
 17 Goyal, Arya               11 Middies-MR             48.05      43.26  
 18 Herman, Ava S             11 Storm-MR               57.99      46.40  
 19 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR        NT      48.84  
 20 King, Kayla S             11 BGNW-MR                50.98      52.77  
 21 Lookstein, Olivia R       11 Flying Dolphins-MR        NT      53.41  
 -- Amerson, Sydney D         11 Storm-MR               35.45         DQ  
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Clare, Maya I             11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Feng, Summer              11 Middies-MR                NT         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Ellie W             12 ZEUS-CT              1:07.75    1:07.05  
                  32.39     1:07.05 (34.66)                                        
  2 Stidolph, Julia F         12 ZEUS-CT              1:14.56    1:10.24  
                  34.29     1:10.24 (35.95)                                        
  3 Phillips, Prudie L        12 ZEUS-CT              1:17.26    1:12.14  
                  35.16     1:12.14 (36.98)                                        
  4 Fedor, Kate O             11 ZEUS-CT              1:07.80    1:12.75  
                  35.62     1:12.75 (37.13)                                        
  5 Anishchanka, Diana        12 Shy-Mr-MR            1:14.00    1:13.82  
                  36.73     1:13.82 (37.09)                                        
  6 Sedlak, Addison J         12 ZEUS-CT              1:16.66    1:15.27  
                  37.22     1:15.27 (38.05)                                        
  7 Perez, Nicole             12 ZEUS-CT              1:14.22    1:15.45  
                  36.54     1:15.45 (38.91)                                        
  8 Marini, Madison           12 ZEUS-CT              1:14.91    1:15.81  
                  35.39     1:15.81 (40.42)                                        
  9 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:18.59    1:15.99  
                  37.40     1:15.99 (38.59)                                        
 10 Moore, Lily A             12 Storm-MR             1:17.26    1:16.80  
                  37.33     1:16.80 (39.47)                                        
 11 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR             1:21.65    1:17.10  
                  37.90     1:17.10 (39.20)                                        
 12 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            1:22.04    1:17.39  
                  38.75     1:17.39 (38.64)                                        
 13 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:22.32    1:17.80  
                  37.39     1:17.80 (40.41)                                        
 14 White, Sienna R           12 BGNW-MR              1:19.60    1:18.83  
                  39.53     1:18.83 (39.30)                                        
 15 Rosow, Hadley             11 ZEUS-CT              1:24.56    1:20.08  
                  38.13     1:20.08 (41.95)                                        
 16 Avelino, Jazmin           11 ZEUS-CT              1:27.86    1:20.23  
                  40.36     1:20.23 (39.87)                                        
 17 Solano, Alexa S           12 Middies-MR                NT    1:24.65  
                  40.48     1:24.65 (44.17)                                        
 18 Malone, Lily R            11 ZEUS-CT              1:26.40    1:25.58  
                  41.48     1:25.58 (44.10)                                        
 19 Feng, Summer              11 Middies-MR                NT    1:29.44  
 20 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:44.33    1:31.33  
                  43.53     1:31.33 (47.80)                                        
 21 Beintrexler, Charlotte E  11 Middies-MR           1:27.99    1:31.45  
                  43.71     1:31.45 (47.74)                                        
 22 Goyal, Arya               11 Middies-MR           1:40.75    1:31.46  
                  43.88     1:31.46 (47.58)                                        
 23 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:27.48    1:32.22  
                  45.01     1:32.22 (47.21)                                        
 24 Clott, Kayla M            11 Storm-MR             1:41.53    1:32.49  
                  43.85     1:32.49 (48.64)                                        
 25 Riley, Emily c            11 Middies-MR           1:52.18    1:35.09  
                  45.97     1:35.09 (49.12)                                        
 26 Lyons, Katie M            12 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.08  
 27 Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR   1:43.37    1:38.53  
                  46.97     1:38.53 (51.56)                                        
 28 Berger, Kayla             11 Middies-MR           2:00.15    1:43.32  
                  50.03     1:43.32 (53.29)                                        
 29 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:43.86    1:44.57  
                  51.57     1:44.57 (53.00)                                        
 30 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.80  
                  50.59     1:44.80 (54.21)                                        
 31 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:46.18    1:47.70  
                  50.36     1:47.70 (57.34)                                        
 32 King, Kayla S             11 BGNW-MR              1:53.66    1:53.20  
                  54.31     1:53.20 (58.89)                                        
 33 Clare, Maya I             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.09  
                  53.49   1:54.09 (1:00.60)                                        
 -- Ciraco, Felicia L         11 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Viola, Ava G              11 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Wellington, Liza          12 Shy-Mr-MR            1:29.43         DQ  
                1:22.13                                                            
 -- Omonullaeva, Amina        12 Shy-Mr-MR            1:16.90         DQ  
                  42.19          DQ (54.07)                                        
 -- Smith, Annabel J          11 Storm-MR             1:28.15         DQ  
                1:23.56                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR        NT      36.69  
  2 Cai, Cynthia D            12 RA-MR                  40.37      37.87  
  3 Hill, Sasha               12 Middies-MR             37.04      38.70  
  4 Lee, Meredith I           11 BGNW-MR                40.23      38.94  
  5 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR                40.34      39.98  
  6 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR               40.19      40.28  
  7 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                40.06      40.52  
  8 Smith, Annabel J          11 Storm-MR               44.09      41.78  
  9 Rosow, Hadley             11 ZEUS-CT                43.13      41.97  
 10 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                41.58      42.29  
 11 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                43.18      42.39  
 12 Malone, Lily R            11 ZEUS-CT                50.13      44.48  
 13 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR                46.50      45.36  
 14 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     48.10      45.64  
 15 Berger, Kayla             11 Middies-MR             48.96      46.32  
 16 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR     48.16      47.62  
 17 Davidson, Freja V         11 RA-MR                  53.64      50.84  
 18 King, Kayla S             11 BGNW-MR                55.36      51.19  
 19 Chavarria, Emma s         11 Flying Dolphins-MR        NT      55.20  
 20 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     54.08      55.51  
 21 Lookstein, Olivia R       11 Flying Dolphins-MR        NT      57.82  
 22 Clare, Maya I             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.45  
 -- Feng, Summer              11 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              39.08         DQ  
      False start
 -- Gray, Emelyn W            11 ZEUS-CT                   NT         NS  
 -- Perez, Nicole             12 ZEUS-CT                39.84         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            1:26.52    1:23.51  
                  40.01     1:23.51 (43.50)                                        
  2 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:21.13    1:23.58  
                  39.06     1:23.58 (44.52)                                        
  3 Wellington, Liza          12 Shy-Mr-MR            1:30.43    1:25.62  
                  41.98     1:25.62 (43.64)                                        
  4 Park, Ellie W             12 ZEUS-CT              1:23.63    1:25.76  
                  39.84     1:25.76 (45.92)                                        
  5 Stidolph, Julia F         12 ZEUS-CT              1:39.75    1:26.31  
                  41.10     1:26.31 (45.21)                                        
  6 Phillips, Prudie L        12 ZEUS-CT              1:42.67    1:26.76  
                  41.16     1:26.76 (45.60)                                        
  7 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:29.83    1:30.17  
                  42.45     1:30.17 (47.72)                                        
  8 Rosow, Hadley             11 ZEUS-CT              1:36.17    1:30.19  
                  42.41     1:30.19 (47.78)                                        
  9 Sedlak, Addison J         12 ZEUS-CT              1:34.53    1:30.65  
                  43.37     1:30.65 (47.28)                                        
  9 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:30.51    1:30.65  
                  43.98     1:30.65 (46.67)                                        
 11 Fedor, Kate O             11 ZEUS-CT              1:37.59    1:31.94  
                  43.83     1:31.94 (48.11)                                        
 12 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:33.36    1:34.07  
                  44.51     1:34.07 (49.56)                                        
 13 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:36.31    1:34.30  
                  43.76     1:34.30 (50.54)                                        
 14 Hallac, Sophia R          11 BGNW-MR              1:35.49    1:34.89  
                  43.41     1:34.89 (51.48)                                        
 15 Solano, Alexa S           12 Middies-MR                NT    1:37.09  
                  44.64     1:37.09 (52.45)                                        
 16 Lyons, Katie M            12 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:37.40  
                  45.27     1:37.40 (52.13)                                        
 17 Malone, Lily R            11 ZEUS-CT              1:43.31    1:41.59  
                  46.66     1:41.59 (54.93)                                        
 18 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR           1:46.99    1:41.84  
                  50.01     1:41.84 (51.83)                                        
 19 Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR   1:45.33    1:42.15  
                  48.62     1:42.15 (53.53)                                        
 20 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:47.06    1:42.29  
                  47.06     1:42.29 (55.23)                                        
 21 Berger, Kayla             11 Middies-MR                NT    1:43.46  
                  47.94     1:43.46 (55.52)                                        
 22 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:55.00    1:44.53  
                  50.76     1:44.53 (53.77)                                        
 23 Omonullaeva, Amina        12 Shy-Mr-MR            1:21.00    1:44.65  
                  46.84     1:44.65 (57.81)                                        
 24 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:44.79    1:45.96  
                  49.47     1:45.96 (56.49)                                        
 25 Beintrexler, Charlotte E  11 Middies-MR           2:04.52    1:52.66  
                  53.33     1:52.66 (59.33)                                        
 26 Riley, Emily c            11 Middies-MR           2:08.42    1:54.64  
                  55.64     1:54.64 (59.00)                                        
 27 King, Kayla S             11 BGNW-MR              1:58.62    1:55.40  
                  55.54     1:55.40 (59.86)                                        
 28 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   2:02.71    2:00.78  
                  56.54   2:00.78 (1:04.24)                                        
 29 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:58.94    2:01.52  
                  56.44   2:01.52 (1:05.08)                                        
 30 Viola, Ava G              11 Middies-MR                NT    2:02.17  
                  57.48   2:02.17 (1:04.69)                                        
 31 Ciraco, Felicia L         11 Middies-MR                NT    2:03.98  
                  56.28   2:03.98 (1:07.70)                                        
 -- Marini, Madison           12 ZEUS-CT              1:28.75         DQ  
                  41.03          DQ (45.93)                                        
 -- Chavarria, Emma s         11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
                  57.39        DQ (1:04.42)                                        
 -- Feng, Summer              11 Middies-MR                NT         DQ  
                  47.48          DQ (55.38)                                        
 -- Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT         NS  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                32.64      31.94  
  2 Lee, Meredith I           11 BGNW-MR                32.99      32.12  
  3 Cai, Cynthia D            12 RA-MR                  35.39      32.23  
  4 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR               33.50      32.43  
  5 Anishchanka, Diana        12 Shy-Mr-MR              34.03      32.69  
  6 Moore, Lily A             12 Storm-MR               34.69      33.85  
  7 White, Sienna R           12 BGNW-MR                35.78      34.71  
  8 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR             36.40      34.87  
  9 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                37.12      35.34  
 10 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR                36.34      35.50  
 11 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                40.87      35.97  
 12 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                34.15      36.25  
 13 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                35.85      37.04  
 14 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             37.00      38.22  
 15 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR     43.02      38.31  
 16 Smith, Annabel J          11 Storm-MR               37.79      38.82  
 17 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                40.85      39.86  
 18 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     42.00      40.07  
 19 Clott, Kayla M            11 Storm-MR               46.24      43.10  
 20 Chavarria, Emma s         11 Flying Dolphins-MR        NT      47.33  
 21 Clare, Maya I             11 Flying Dolphins-MR        NT      50.06  
 22 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR     50.94      50.43  
 23 King, Kayla S             11 BGNW-MR                55.16      54.18  
 -- Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     50.00         DQ  
 -- Goyal, Arya               11 Middies-MR             48.18         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marini, Madison           12 ZEUS-CT              1:06.88    1:07.64  
                  31.88     1:07.64 (35.76)                                        
  2 Park, Ellie W             12 ZEUS-CT              1:09.87    1:10.75  
                  32.44     1:10.75 (38.31)                                        
  3 Stidolph, Julia F         12 ZEUS-CT              1:08.68    1:11.88  
                  33.79     1:11.88 (38.09)                                        
  4 Phillips, Prudie L        12 ZEUS-CT              1:21.13    1:14.56  
                  34.21     1:14.56 (40.35)                                        
  5 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:12.79    1:16.24  
                  34.69     1:16.24 (41.55)                                        
  6 Fagan, Paige C            12 BGNW-MR              1:12.88    1:18.36  
                  35.02     1:18.36 (43.34)                                        
  7 Thompson, Emily V         12 ZEUS-CT              1:17.90    1:20.65  
                  36.15     1:20.65 (44.50)                                        
  8 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:19.57    1:22.51  
                  38.07     1:22.51 (44.44)                                        
  9 Sedlak, Addison J         12 ZEUS-CT              1:26.31    1:23.01  
                  37.07     1:23.01 (45.94)                                        
 10 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:40.00    1:33.85  
                  42.17     1:33.85 (51.68)                                        
 11 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:42.94    1:42.24  
                  44.29     1:42.24 (57.95)                                        
 12 King, Kayla S             11 BGNW-MR              2:08.55    2:02.98  
                1:00.95   2:02.98 (1:02.03)                                        
 -- Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
      Kick breaststroke type
                  46.91          DQ (54.70)                                        
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              1:35.51         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:10.06    1:11.84  
                                  33.96 ( )     1:11.84 (37.88)                    
  2 Fagan, Paige C            12 BGNW-MR              1:13.18    1:12.18  
                                  33.66 ( )     1:12.18 (38.52)                    
  3 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            1:18.02    1:13.93  
                                  34.69 ( )     1:13.93 (39.24)                    
  4 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:19.64    1:18.29  
                                  35.94 ( )     1:18.29 (42.35)                    
  5 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:23.89    1:21.38  
                                  38.36 ( )     1:21.38 (43.02)                    
  6 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:25.29    1:22.45  
                                  39.77 ( )     1:22.45 (42.68)                    
  7 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:20.97    1:22.52  
                                  35.31 ( )     1:22.52 (47.21)                    
  8 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:27.19    1:23.15  
                                  39.03 ( )     1:23.15 (44.12)                    
  9 Avelino, Jazmin           11 ZEUS-CT              1:19.68    1:23.24  
                                  39.39 ( )     1:23.24 (43.85)                    
 10 Smith, Annabel J          11 Storm-MR             1:26.53    1:24.39  
                                  38.86 ( )     1:24.39 (45.53)                    
 11 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           1:24.63    1:25.73  
                                  39.99 ( )     1:25.73 (45.74)                    
 12 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              1:23.53    1:25.77  
                                  39.91 ( )     1:25.77 (45.86)                    
 13 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:25.27    1:28.14  
                                  44.15 ( )     1:28.14 (43.99)                    
 14 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:29.27  
                                  41.00 ( )     1:29.27 (48.27)                    
 15 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:40.76    1:30.65  
                                  43.19 ( )     1:30.65 (47.46)                    
 16 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:31.60  
                                  41.67 ( )     1:31.60 (49.93)                    
 17 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:41.16    1:31.76  
                                  41.22 ( )     1:31.76 (50.54)                    
 18 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.12  
                                  46.89 ( )     1:35.12 (48.23)                    
 19 Herman, Ava S             11 Storm-MR             1:55.99    1:35.81  
                                  46.06 ( )     1:35.81 (49.75)                    
 20 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:48.09    1:42.12  
                                  48.69 ( )     1:42.12 (53.43)                    
 21 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.84  
                                  48.74 ( )     1:43.84 (55.10)                    
 -- Gray, Emelyn W            11 ZEUS-CT                   NT         NS  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Ellie W             12 ZEUS-CT              2:28.24    2:32.17  
                  31.99     1:08.15 (36.16)     1:58.32 (50.17)     2:32.17 (33.85)
  2 Fedor, Kate O             11 ZEUS-CT              2:37.33    2:33.88  
                  33.81     1:12.29 (38.48)     1:59.58 (47.29)     2:33.88 (34.30)
  3 Stidolph, Julia F         12 ZEUS-CT              2:33.16    2:39.75  
                  34.88     1:14.22 (39.34)     2:05.91 (51.69)     2:39.75 (33.84)
  4 Lee, Meredith I           11 BGNW-MR              2:43.40    2:39.96  
                  34.37     1:15.93 (41.56)     2:02.89 (46.96)     2:39.96 (37.07)
  5 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              2:46.88    2:40.80  
                  35.29     1:17.49 (42.20)     2:05.46 (47.97)     2:40.80 (35.34)
  6 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              2:43.45    2:41.11  
                  37.39     1:16.11 (38.72)     2:03.68 (47.57)     2:41.11 (37.43)
  7 Phillips, Prudie L        12 ZEUS-CT              2:53.59    2:41.17  
                  33.05     1:13.41 (40.36)     2:04.38 (50.97)     2:41.17 (36.79)
  8 Perez, Nicole             12 ZEUS-CT              2:40.69    2:41.34  
                  33.37     1:14.40 (41.03)     2:05.01 (50.61)     2:41.34 (36.33)
  9 Marini, Madison           12 ZEUS-CT              2:36.41    2:42.01  
                  33.15     1:17.67 (44.52)     2:07.43 (49.76)     2:42.01 (34.58)
 10 Cai, Cynthia D            12 RA-MR                4:00.00    2:44.66  
                  33.26     1:12.08 (38.82)     2:05.74 (53.66)     2:44.66 (38.92)
 11 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            2:44.79    2:44.90  
                  38.45     1:21.11 (42.66)     2:07.19 (46.08)     2:44.90 (37.71)
 12 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:49.34    2:45.93  
                  36.91     1:19.08 (42.17)     2:09.21 (50.13)     2:45.93 (36.72)
 13 Sedlak, Addison J         12 ZEUS-CT              2:43.52    2:46.58  
                  37.42     1:19.77 (42.35)     2:10.52 (50.75)     2:46.58 (36.06)
 14 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              2:48.58    2:49.77  
                  40.29     1:22.26 (41.97)     2:12.52 (50.26)     2:49.77 (37.25)
 15 Avelino, Jazmin           11 ZEUS-CT              3:24.84    2:54.17  
                  41.27     1:23.84 (42.57)     2:16.40 (52.56)     2:54.17 (37.77)
 16 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              2:58.82    2:58.09  
                  38.39     1:24.38 (45.99)     2:17.50 (53.12)     2:58.09 (40.59)
 17 Hallac, Sophia R          11 BGNW-MR              3:04.29    3:01.98  
                  40.71     1:25.86 (45.15)     2:20.28 (54.42)     3:01.98 (41.70)
 18 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           3:04.69    3:05.87  
                  38.72     1:26.94 (48.22)     2:24.11 (57.17)     3:05.87 (41.76)
 19 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              3:03.92    3:05.97  
                  41.40     1:27.39 (45.99)     2:23.60 (56.21)     3:05.97 (42.37)
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              3:07.56         NS  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferranto, Natalia R       13 ZEUS-CT                24.88      25.61  
  2 Stidolph, Katherine E     15 ZEUS-CT                25.50      27.01  
  3 Tsang, Jolene A           16 Storm-MR               28.09      27.36  
  4 Roldan-vasco, Alejandra   15 UN-MR                  26.18      27.47  
  5 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR             26.50      27.73  
  6 Ivanaviciute, Gabriele    13 ZEUS-CT                26.43      27.82  
  7 Gilbertson, Rhianna S     14 UN-MR                  26.72      28.01  
  8 Magee, Reed E             14 BGNW-MR                27.08      28.09  
  9 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR             27.92      28.13  
 10 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR                27.24      28.23  
 11 Nahon, Chloe E            15 ZEUS-CT                27.72      28.42  
 12 Andrews, Olivia A         14 BGNW-MR                28.00      28.65  
 13 Remson, Sandra K          17 UN-MR                  27.27      28.66  
 14 Sun, Julia                13 BGNW-MR                28.75      28.82  
 15 Limb, Erin D              15 JCCT-MR                28.31      28.83  
 16 Petropoulos, Caroline A   16 UN-MR                  27.74      28.94  
 17 Mejia, Stephani           14 Middies-MR             28.38      29.10  
 18 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR             28.65      29.22  
 19 Diaz, Heimi               14 UN-MR                  28.52      29.44  
 20 Tsang, Jessica            14 Storm-MR               28.83      29.45  
 21 Titarenko, Kateryna       14 Shy-Mr-MR              29.16      29.50  
 22 Chia, Molly               16 Middies-MR             29.32      29.94  
 23 Byrd, Christine E         16 Middies-MR             28.89      29.98  
 24 Hill, Arissa A            15 Middies-MR             29.56      29.99  
 25 Padovani, Madelyn G       13 Storm-MR               31.88      30.03  
 26 Saunders, Morgan M        14 UN-MR                  28.46      30.05  
 27 Kamal, Sarah M            16 BGNW-MR                28.69      30.41  
 28 Isabella, Molly A         14 Storm-MR               30.08      30.42  
 29 Cole, Emily F             13 BGNW-MR                30.26      30.49  
 30 Snyder, Izzy              16 UN-MR                     NT      30.52  
 31 Minchala, Kimberly N      13 Middies-MR             30.95      30.58  
 32 Gueorguiev, Daniela S     13 ZEUS-CT                30.31      30.68  
 33 Clott, Zara S             15 Storm-MR               30.79      30.78  
 34 Chen, Joyce W             13 BGNW-MR                32.18      31.17  
 35 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR             31.64      31.19  
 36 Weitzen, Shana R          15 Storm-MR               31.50      31.29  
 37 Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR                   NT      31.34  
 38 Kletter, Jackie           16 JCCT-MR                30.26      31.38  
 39 Magee, Campbell S         13 BGNW-MR                32.28      31.48  
 40 Cunha, Sofia              13 Storm-MR               35.99      31.51  
 41 Williams, Laura A         13 BGNW-MR                32.05      31.58  
 42 Kumar, Priya              13 Middies-MR             30.80      31.85  
 43 Katz, Arden M             16 Storm-MR               31.08      31.97  
 43 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT                31.35      31.97  
 45 Ugalde, Adriana M         15 Middies-MR             31.95      32.26  
 46 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT                30.25      32.42  
 47 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT                33.34      32.45  
 48 Belmar, Ayanna F          17 Middies-MR             29.32      32.91  
 49 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR               32.43      33.39  
 -- Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR                33.41         NS  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M        15 UN-MR                  55.34      58.21  
                  28.45       58.21 (29.76)                                        
  2 Stidolph, Katherine E     15 ZEUS-CT                55.71      59.19  
                  28.64       59.19 (30.55)                                        
  3 Tsang, Jolene A           16 Storm-MR             1:01.36    1:00.21  
                  28.37     1:00.21 (31.84)                                        
  4 Ferranto, Natalia R       13 ZEUS-CT                58.86    1:00.58  
                  29.08     1:00.58 (31.50)                                        
  5 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR                59.12    1:01.34  
                  29.76     1:01.34 (31.58)                                        
  6 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:00.72    1:02.00  
                  29.89     1:02.00 (32.11)                                        
  7 Reinoso, Pamela P         15 UN-MR                  57.11    1:02.17  
                  29.98     1:02.17 (32.19)                                        
  8 Nahon, Chloe E            15 ZEUS-CT              1:00.65    1:02.47  
                  29.85     1:02.47 (32.62)                                        
  9 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR             58.39    1:02.84  
                  30.08     1:02.84 (32.76)                                        
 10 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:02.61    1:03.55  
                  30.70     1:03.55 (32.85)                                        
 11 Diaz, Heimi               14 UN-MR                1:01.63    1:03.88  
                  30.50     1:03.88 (33.38)                                        
 12 Parizot, Martha-Victoria  15 UN-MR                  59.23    1:03.91  
                  30.62     1:03.91 (33.29)                                        
 13 Byrd, Christine E         16 Middies-MR           1:02.40    1:04.27  
                  30.72     1:04.27 (33.55)                                        
 14 Magee, Reed E             14 BGNW-MR              1:00.15    1:04.29  
                  30.70     1:04.29 (33.59)                                        
 15 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:02.54    1:05.53  
                  30.68     1:05.53 (34.85)                                        
 16 Cuevas, Emilia R          16 UN-MR                  57.01    1:05.75  
                  31.52     1:05.75 (34.23)                                        
 17 Titarenko, Kateryna       14 Shy-Mr-MR            1:05.18    1:06.23  
                  31.30     1:06.23 (34.93)                                        
 18 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:00.85    1:06.55  
                  30.69     1:06.55 (35.86)                                        
 19 Tsang, Jessica            14 Storm-MR             1:04.46    1:06.60  
                  31.05     1:06.60 (35.55)                                        
 20 Kamal, Sarah M            16 BGNW-MR              1:01.63    1:06.91  
                  32.40     1:06.91 (34.51)                                        
 21 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           1:06.08    1:07.37  
                  31.89     1:07.37 (35.48)                                        
 22 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              1:07.93    1:07.54  
                  32.61     1:07.54 (34.93)                                        
 23 Isabella, Molly A         14 Storm-MR             1:04.35    1:07.67  
                  32.91     1:07.67 (34.76)                                        
 24 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           1:00.20    1:07.78  
                  31.95     1:07.78 (35.83)                                        
 25 Andrews, Olivia A         14 BGNW-MR              1:03.45    1:08.23  
                  31.96     1:08.23 (36.27)                                        
 26 Limb, Erin D              15 JCCT-MR                10.82    1:08.46  
                  31.32     1:08.46 (37.14)                                        
 27 Kumar, Priya              13 Middies-MR           1:15.73    1:08.59  
                  32.80     1:08.59 (35.79)                                        
 28 Kletter, Jackie           16 JCCT-MR                10.71    1:09.03  
                  32.37     1:09.03 (36.66)                                        
 29 Padovani, Madelyn G       13 Storm-MR             1:14.66    1:09.76  
                  32.67     1:09.76 (37.09)                                        
 30 Minchala, Kimberly N      13 Middies-MR           1:06.73    1:09.89  
                  33.20     1:09.89 (36.69)                                        
 31 Clott, Zara S             15 Storm-MR             1:08.04    1:10.42  
                  32.69     1:10.42 (37.73)                                        
 32 Gueorguiev, Daniela S     13 ZEUS-CT              1:06.95    1:10.43  
                  33.49     1:10.43 (36.94)                                        
 33 Cole, Emily F             13 BGNW-MR              1:07.97    1:10.73  
                  33.81     1:10.73 (36.92)                                        
 34 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR           1:08.89    1:10.77  
                  34.03     1:10.77 (36.74)                                        
 35 Cunha, Sofia              13 Storm-MR             1:10.99    1:11.61  
                  34.45     1:11.61 (37.16)                                        
 36 Snyder, Izzy              16 UN-MR                     NT    1:11.65  
                  34.25     1:11.65 (37.40)                                        
 37 Katz, Arden M             16 Storm-MR             1:10.99    1:11.70  
                  34.61     1:11.70 (37.09)                                        
 38 Magee, Campbell S         13 BGNW-MR              1:15.12    1:11.93  
                  34.02     1:11.93 (37.91)                                        
 39 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             1:14.08    1:12.71  
                  35.36     1:12.71 (37.35)                                        
 40 Weitzen, Shana R          15 Storm-MR             1:10.74    1:13.31  
                  34.84     1:13.31 (38.47)                                        
 41 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:07.35    1:13.49  
                  34.40     1:13.49 (39.09)                                        
 42 Belmar, Ayanna F          17 Middies-MR           1:05.05    1:13.97  
                  34.15     1:13.97 (39.82)                                        
 43 Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR              1:18.44    1:15.80  
                  35.18     1:15.80 (40.62)                                        
 44 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              1:12.67    1:16.71  
                  36.93     1:16.71 (39.78)                                        
 45 Ugalde, Adriana M         15 Middies-MR           1:18.34    1:16.75  
                  34.55     1:16.75 (42.20)                                        
 46 Chen, Joyce W             13 BGNW-MR              1:10.72    1:16.91  
                  34.60     1:16.91 (42.31)                                        
 -- Williams, Laura A         13 BGNW-MR              1:12.70         NS  
 -- Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR              1:13.42         NS  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stidolph, Katherine E     15 ZEUS-CT              2:01.20    2:06.75  
                  29.28     1:01.80 (32.52)     1:34.52 (32.72)     2:06.75 (32.23)
  2 Gilbertson, Rhianna S     14 UN-MR                2:07.33    2:08.70  
                  29.51     1:02.08 (32.57)     1:35.49 (33.41)     2:08.70 (33.21)
  3 Nahon, Chloe E            15 ZEUS-CT              2:14.74    2:18.12  
                  31.39     1:06.39 (35.00)     1:42.26 (35.87)     2:18.12 (35.86)
  4 Cuevas, Emilia R          16 UN-MR                2:03.39    2:19.30  
                  31.48     1:06.25 (34.77)     1:42.58 (36.33)     2:19.30 (36.72)
  5 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              2:19.85    2:23.77  
                  32.84     1:08.36 (35.52)     1:46.36 (38.00)     2:23.77 (37.41)
  6 Ivanaviciute, Gabriele    13 ZEUS-CT              2:19.82    2:24.43  
                  32.83     1:09.38 (36.55)     1:47.55 (38.17)     2:24.43 (36.88)
  7 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           2:26.94    2:27.25  
                  31.90     1:09.62 (37.72)     1:49.19 (39.57)     2:27.25 (38.06)
  8 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:24.30    2:27.66  
                  35.27     1:13.51 (38.24)     1:52.15 (38.64)     2:27.66 (35.51)
  9 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              2:21.72    2:28.15  
                  33.84     1:11.63 (37.79)     1:50.16 (38.53)     2:28.15 (37.99)
 10 Petropoulos, Caroline A   16 UN-MR                2:15.91    2:31.32  
                  33.96     1:11.93 (37.97)     1:51.70 (39.77)     2:31.32 (39.62)
 11 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:23.77    2:31.33  
                  34.91     1:13.38 (38.47)     1:52.86 (39.48)     2:31.33 (38.47)
 12 Weitzen, Shana R          15 Storm-MR             2:34.42    2:31.68  
                  34.19     1:13.56 (39.37)     1:53.75 (40.19)     2:31.68 (37.93)
 13 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:24.50    2:38.29  
                  34.89     1:14.79 (39.90)     1:57.74 (42.95)     2:38.29 (40.55)
 14 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             2:39.43    2:39.09  
                  37.13     1:18.70 (41.57)   2:39.09 (1:20.39)         2:39.09 ( )
 15 Chen, Joyce W             13 BGNW-MR              2:35.76    2:39.57  
                  35.86     1:16.40 (40.54)     1:59.76 (43.36)     2:39.57 (39.81)
 16 Gueorguiev, Daniela S     13 ZEUS-CT              2:31.64    2:41.13  
                  36.46     1:17.85 (41.39)     2:00.73 (42.88)     2:41.13 (40.40)
 17 Ugalde, Adriana M         15 Middies-MR           2:55.74    2:50.29  
                1:17.67                             2:03.95 ( )     2:50.29 (46.34)
 -- Cole, Emily F             13 BGNW-MR              2:35.52         NS  
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parizot, Martha-Victoria  15 UN-MR                5:45.29    6:07.84  
                  30.36     1:05.48 (35.12)     1:43.37 (37.89)     2:21.48 (38.11)
      6:07.84 (3:46.36)                                                            
  2 Sedlak, Margaret A        14 ZEUS-CT              5:40.68    6:13.67  
  3 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              6:21.59    6:21.57  
                  33.83     1:12.23 (38.40)     1:51.82 (39.59)     2:31.07 (39.25)
      6:21.57 (3:50.50)                                                            
  4 Ferranto, Natalia R       13 ZEUS-CT              6:14.07    6:23.32  
                  31.17     1:07.65 (36.48)     1:46.10 (38.45)     2:25.53 (39.43)
      6:23.32 (3:57.79)                                                            
  5 Saunders, Morgan M        14 UN-MR                6:25.85    6:24.10  
                  35.30     1:13.80 (38.50)     1:52.87 (39.07)     2:31.91 (39.04)
      6:24.10 (3:52.19)                                                            
  6 Sun, Julia                13 BGNW-MR              6:22.68    6:28.32  
                  32.51     1:10.33 (37.82)     1:50.28 (39.95)     2:30.09 (39.81)
      6:28.32 (3:58.23)                                                            
  7 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              6:46.03    6:30.15  
                  35.74     1:14.74 (39.00)     1:54.52 (39.78)     2:34.01 (39.49)
        3:13.57 (39.56)     3:53.68 (40.11)     4:33.79 (40.11)     5:13.50 (39.71)
        5:52.18 (38.68)     6:30.15 (37.97)                                        
  8 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              6:39.76    6:55.50  
                  34.47     1:13.21 (38.74)     1:54.20 (40.99)     2:35.94 (41.74)
        3:19.23 (43.29)     4:03.62 (44.39)     4:47.22 (43.60)     5:30.54 (43.32)
        6:14.17 (43.63)     6:55.50 (41.33)                                        
  9 Nahon, Chloe E            15 ZEUS-CT              6:27.31    7:05.17  
            6:15.67 ( )     7:05.17 (49.50)                                        
 10 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              8:09.53    7:26.06  
                  39.09     1:21.78 (42.69)     2:05.99 (44.21)     2:51.32 (45.33)
        3:37.71 (46.39)     4:25.06 (47.35)     5:11.98 (46.92)     5:58.44 (46.46)
        6:43.47 (45.03)     7:26.06 (42.59)                                        
 -- Whelley, Maddy M          13 BGNW-MR              7:28.14         NS  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roldan-vasco, Alejandra   15 UN-MR                1:02.61    1:05.75  
                  32.11     1:05.75 (33.64)                                        
  2 Stidolph, Katherine E     15 ZEUS-CT              1:02.61    1:06.14  
                  32.62     1:06.14 (33.52)                                        
  3 Gilbertson, Rhianna S     14 UN-MR                1:02.59    1:06.17  
                  32.27     1:06.17 (33.90)                                        
  4 Reinoso, Pamela P         15 UN-MR                1:01.60    1:07.13  
                  33.17     1:07.13 (33.96)                                        
  5 Calderon, Ashley M        15 UN-MR                  59.54    1:07.16  
                  33.14     1:07.16 (34.02)                                        
  6 Sedlak, Margaret A        14 ZEUS-CT              1:07.76    1:08.54  
                  33.87     1:08.54 (34.67)                                        
  7 Ivanaviciute, Gabriele    13 ZEUS-CT              1:04.57    1:08.61  
                  32.97     1:08.61 (35.64)                                        
  8 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:05.74    1:09.75  
                  33.52     1:09.75 (36.23)                                        
  9 Cuevas, Emilia R          16 UN-MR                1:09.44    1:12.09  
                  34.84     1:12.09 (37.25)                                        
 10 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:11.27    1:13.58  
                  35.12     1:13.58 (38.46)                                        
 11 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:15.49    1:13.67  
                  35.01     1:13.67 (38.66)                                        
 12 Nahon, Chloe E            15 ZEUS-CT              1:10.74    1:14.50  
                  36.55     1:14.50 (37.95)                                        
 13 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              1:12.70    1:15.17  
                  36.94     1:15.17 (38.23)                                        
 14 Gueorguiev, Daniela S     13 ZEUS-CT              1:12.66    1:16.72  
                  37.42     1:16.72 (39.30)                                        
 15 Weitzen, Shana R          15 Storm-MR             1:22.00    1:18.71  
                  37.87     1:18.71 (40.84)                                        
 16 Parizot, Martha-Victoria  15 UN-MR                1:15.66    1:20.23  
                  39.00     1:20.23 (41.23)                                        
 17 Cunha, Sofia              13 Storm-MR             1:25.99    1:22.52  
                  39.30     1:22.52 (43.22)                                        
 18 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             1:24.56    1:23.75  
                  40.44     1:23.75 (43.31)                                        
 19 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:16.67    1:23.98  
 20 Ugalde, Adriana M         15 Middies-MR           1:27.49    1:28.05  
                  40.90     1:28.05 (47.15)                                        
 -- Chen, Joyce W             13 BGNW-MR              1:16.40         DQ  
                  37.30          DQ (39.66)                                        
 -- Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              1:31.50         DQ  
                  43.72          DQ (46.35)                                        
 -- Cole, Emily F             13 BGNW-MR              1:14.01         NS  
 -- Whelley, Maddy M          13 BGNW-MR              1:22.32         NS  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roldan-vasco, Alejandra   15 UN-MR                2:15.53    2:19.83  
                  33.36     1:08.68 (35.32)     1:44.90 (36.22)     2:19.83 (34.93)
  2 Gilbertson, Rhianna S     14 UN-MR                2:12.18    2:20.09  
                  33.50     1:09.15 (35.65)     1:45.43 (36.28)     2:20.09 (34.66)
  3 Remson, Sandra K          17 UN-MR                2:15.79    2:27.08  
                  34.72     1:12.01 (37.29)     1:49.67 (37.66)     2:27.08 (37.41)
  4 Ivanaviciute, Gabriele    13 ZEUS-CT              2:17.88    2:28.72  
                  34.56     1:12.73 (38.17)     1:52.15 (39.42)     2:28.72 (36.57)
  5 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:20.67    2:29.27  
                  34.91     1:12.77 (37.86)     1:50.84 (38.07)     2:29.27 (38.43)
  6 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:22.73    2:30.17  
                  34.84     1:12.82 (37.98)     1:51.85 (39.03)     2:30.17 (38.32)
  7 Tsang, Jolene A           16 Storm-MR             2:29.50    2:30.92  
                  34.63     1:12.97 (38.34)     1:52.81 (39.84)     2:30.92 (38.11)
  8 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:26.11    2:30.93  
                  34.51     1:12.53 (38.02)     1:52.36 (39.83)     2:30.93 (38.57)
  9 Nahon, Chloe E            15 ZEUS-CT              2:34.18    2:35.02  
                  37.08     1:15.84 (38.76)     1:55.25 (39.41)     2:35.02 (39.77)
 10 Byrd, Christine E         16 Middies-MR           2:30.96    2:40.17  
                  36.73     1:17.18 (40.45)     1:58.86 (41.68)     2:40.17 (41.31)
 11 Tsang, Jessica            14 Storm-MR             2:30.83    2:41.22  
                  37.37     1:18.43 (41.06)     2:00.10 (41.67)     2:41.22 (41.12)
 12 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           2:38.43    2:42.62  
                  39.81     1:21.21 (41.40)     2:01.75 (40.54)     2:42.62 (40.87)
 13 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:46.79    2:45.56  
                  41.61     1:24.44 (42.83)     2:06.27 (41.83)     2:45.56 (39.29)
 14 Chia, Molly               16 Middies-MR           2:36.07    2:48.07  
                  38.36     1:21.47 (43.11)     2:05.18 (43.71)     2:48.07 (42.89)
 15 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:44.66    2:48.80  
                  38.44                             2:06.56 ( )     2:48.80 (42.24)
 16 Kletter, Jackie           16 JCCT-MR              2:45.56    2:50.05  
                  41.19     1:25.39 (44.20)     2:09.45 (44.06)     2:50.05 (40.60)
 17 Weitzen, Shana R          15 Storm-MR             2:53.71    2:55.62  
                  42.10     1:27.50 (45.40)     2:12.47 (44.97)     2:55.62 (43.15)
 18 Katz, Arden M             16 Storm-MR             2:50.07    2:56.04  
                  43.62                             2:12.78 ( )     2:56.04 (43.26)
 19 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR                NT    2:58.38  
                  41.50     1:26.33 (44.83)     2:11.60 (45.27)     2:58.38 (46.78)
 20 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:48.24    3:03.54  
                  43.42     1:29.80 (46.38)     2:17.05 (47.25)     3:03.54 (46.49)
 21 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             2:52.15    3:04.76  
                  43.83     1:31.14 (47.31)     2:18.52 (47.38)     3:04.76 (46.24)
 22 Kumar, Priya              13 Middies-MR           3:23.25    3:11.75  
                  43.87     1:33.16 (49.29)     2:21.76 (48.60)     3:11.75 (49.99)
 23 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              3:45.00    3:15.11  
                  45.31   3:15.11 (2:29.80)                                        
 -- Padovani, Madelyn G       13 Storm-MR             3:17.99         DQ  
                  40.65     1:25.54 (44.89)     2:12.84 (47.30)          DQ (43.85)
 -- Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR                   NT         NS  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Morgan M        14 UN-MR                1:09.36    1:12.54  
                  34.75     1:12.54 (37.79)                                        
  2 Petropoulos, Caroline A   16 UN-MR                1:08.68    1:12.94  
                  34.35     1:12.94 (38.59)                                        
  3 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:14.77    1:17.02  
                  37.06     1:17.02 (39.96)                                        
  4 Reinoso, Pamela P         15 UN-MR                1:14.44    1:19.73  
                  37.86     1:19.73 (41.87)                                        
  5 Ferranto, Natalia R       13 ZEUS-CT              1:18.34    1:24.69  
                  38.11     1:24.69 (46.58)                                        
  6 Greenstein, Jessie B      15 BGNW-MR              1:24.20    1:26.26  
                  40.29     1:26.26 (45.97)                                        
  7 Gueorguiev, Daniela S     13 ZEUS-CT              1:25.80    1:27.09  
                  41.36     1:27.09 (45.73)                                        
  8 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              1:27.25    1:27.11  
                  41.12     1:27.11 (45.99)                                        
  9 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:28.50    1:27.77  
                  40.79     1:27.77 (46.98)                                        
 10 Chen, Joyce W             13 BGNW-MR              1:31.39    1:30.39  
                  43.55     1:30.39 (46.84)                                        
 11 Cunha, Sofia              13 Storm-MR             1:30.99    1:33.21  
                  43.52     1:33.21 (49.69)                                        
 12 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             1:32.16    1:36.79  
                  46.04     1:36.79 (50.75)                                        
 13 Ugalde, Adriana M         15 Middies-MR           1:38.37    1:38.03  
                  46.19     1:38.03 (51.84)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Olivia A         14 BGNW-MR              2:36.72    2:39.45  
                  36.30     1:16.26 (39.96)     1:58.53 (42.27)     2:39.45 (40.92)
  2 Petropoulos, Caroline A   16 UN-MR                2:34.17    2:39.89  
                  36.61     1:16.83 (40.22)     1:58.03 (41.20)     2:39.89 (41.86)
  3 Saunders, Morgan M        14 UN-MR                2:36.96    2:40.75  
                  37.37     1:18.93 (41.56)     1:59.54 (40.61)     2:40.75 (41.21)
  4 Limb, Erin D              15 JCCT-MR              2:58.73    2:56.80  
                  40.50     1:25.16 (44.66)     2:11.57 (46.41)     2:56.80 (45.23)
  5 Kamal, Sarah M            16 BGNW-MR              2:43.38    3:03.04  
                  38.11     1:22.79 (44.68)     2:12.14 (49.35)     3:03.04 (50.90)
  6 Snyder, Izzy              16 UN-MR                     NT    3:06.15  
                  38.73     1:28.24 (49.51)     2:18.74 (50.50)     3:06.15 (47.41)
  7 Clott, Zara S             15 Storm-MR             3:15.01    3:09.57  
                  43.22     1:31.89 (48.67)     2:21.36 (49.47)     3:09.57 (48.21)
  8 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           3:12.99    3:11.24  
                  41.95     1:31.02 (49.07)     2:21.65 (50.63)     3:11.24 (49.59)
  9 Williams, Laura A         13 BGNW-MR              3:07.57    3:14.77  
                  44.35     1:33.89 (49.54)     2:24.46 (50.57)     3:14.77 (50.31)
 10 Magee, Campbell S         13 BGNW-MR                   NT    3:17.46  
                  43.60     1:34.74 (51.14)     2:26.47 (51.73)     3:17.46 (50.99)
 11 Ugalde, Adriana M         15 Middies-MR           3:34.34    3:42.69  
                  46.52     1:39.75 (53.23)     2:39.69 (59.94)   3:42.69 (1:03.00)
 -- Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR                   NT         DQ  
                  48.78     1:43.88 (55.10)     2:39.88 (56.00)          DQ (58.05)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M        15 UN-MR                  58.70    1:02.94  
                  29.52     1:02.94 (33.42)                                        
  2 Reinoso, Pamela P         15 UN-MR                1:02.46    1:06.63  
                  31.77     1:06.63 (34.86)                                        
  3 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR              1:04.51    1:07.44  
                  32.58     1:07.44 (34.86)                                        
  4 Ivanaviciute, Gabriele    13 ZEUS-CT              1:04.99    1:11.21  
                  32.70     1:11.21 (38.51)                                        
  5 Remson, Sandra K          17 UN-MR                1:09.53    1:12.04  
                  34.28     1:12.04 (37.76)                                        
  6 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:14.30    1:14.23  
                  35.61     1:14.23 (38.62)                                        
  7 Isabella, Molly A         14 Storm-MR             1:13.59    1:15.03  
                  34.83     1:15.03 (40.20)                                        
  8 Magee, Reed E             14 BGNW-MR              1:13.48    1:15.26  
                  34.71     1:15.26 (40.55)                                        
  9 Ferranto, Natalia R       13 ZEUS-CT              1:05.24    1:15.91  
                  33.40     1:15.91 (42.51)                                        
 10 Cuevas, Emilia R          16 UN-MR                1:07.97    1:16.62  
                  34.74     1:16.62 (41.88)                                        
 11 Parizot, Martha-Victoria  15 UN-MR                1:19.22    1:17.00  
                  34.62     1:17.00 (42.38)                                        
 12 Chen, Joyce W             13 BGNW-MR              1:21.45    1:17.84  
                  35.88     1:17.84 (41.96)                                        
 13 Chia, Molly               16 Middies-MR           1:14.94    1:18.75  
                  35.84     1:18.75 (42.91)                                        
 14 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           1:14.37    1:19.11  
                  35.07     1:19.11 (44.04)                                        
 15 Cole, Emily F             13 BGNW-MR              1:21.14    1:22.55  
                  37.07     1:22.55 (45.48)                                        
 16 Gueorguiev, Daniela S     13 ZEUS-CT              1:56.93    1:26.57  
                  38.85     1:26.57 (47.72)                                        
 17 Belmar, Ayanna F          17 Middies-MR           1:16.40    1:28.10  
                  38.65     1:28.10 (49.45)                                        
 18 Minchala, Kimberly N      13 Middies-MR           1:22.68    1:33.17  
                  39.87     1:33.17 (53.30)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M        15 UN-MR                2:14.58    2:20.37  
                  31.17     1:06.85 (35.68)     1:43.71 (36.86)     2:20.37 (36.66)
  2 Roldan-vasco, Alejandra   15 UN-MR                2:28.54    2:21.29  
                  32.71     1:08.28 (35.57)     1:45.96 (37.68)     2:21.29 (35.33)
  3 Gilbertson, Rhianna S     14 UN-MR                2:31.17    2:35.12  
                  32.68     1:10.94 (38.26)     1:52.47 (41.53)     2:35.12 (42.65)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M        15 UN-MR                2:15.28    2:22.48  
                  30.88     1:07.84 (36.96)     1:50.34 (42.50)     2:22.48 (32.14)
  2 Roldan-vasco, Alejandra   15 UN-MR                2:20.01    2:22.86  
                  30.64     1:06.71 (36.07)     1:50.46 (43.75)     2:22.86 (32.40)
  3 Sedlak, Margaret A        14 ZEUS-CT              2:21.37    2:23.23  
                  30.47     1:07.25 (36.78)     1:52.26 (45.01)     2:23.23 (30.97)
  4 Reinoso, Pamela P         15 UN-MR                2:16.05    2:24.60  
                  31.62     1:08.56 (36.94)     1:51.84 (43.28)     2:24.60 (32.76)
  5 Saunders, Morgan M        14 UN-MR                2:25.45    2:33.05  
                  33.66     1:13.63 (39.97)     1:55.39 (41.76)     2:33.05 (37.66)
  6 Petropoulos, Caroline A   16 UN-MR                2:23.19    2:34.24  
                  33.28     1:12.76 (39.48)     1:54.64 (41.88)     2:34.24 (39.60)
  7 Ivanaviciute, Gabriele    13 ZEUS-CT              2:27.98    2:36.17  
                  30.63     1:07.46 (36.83)     1:59.67 (52.21)     2:36.17 (36.50)
  8 Stidolph, Katherine E     15 ZEUS-CT              2:21.58    2:36.66  
                  31.95     1:12.11 (40.16)     2:01.06 (48.95)     2:36.66 (35.60)
  9 Ferranto, Natalia R       13 ZEUS-CT              2:32.87    2:38.13  
                  32.17     1:13.80 (41.63)     2:03.04 (49.24)     2:38.13 (35.09)
 10 Parizot, Martha-Victoria  15 UN-MR                2:31.49    2:38.82  
                  36.88     1:16.79 (39.91)     2:04.10 (47.31)     2:38.82 (34.72)
 11 Cuevas, Emilia R          16 UN-MR                2:26.33    2:40.42  
                  35.20     1:14.71 (39.51)     2:04.24 (49.53)     2:40.42 (36.18)
 12 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:37.85    2:48.38  
                  34.09     1:14.35 (40.26)     2:10.05 (55.70)     2:48.38 (38.33)
 13 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:58.46    2:55.69  
                  41.44     1:23.68 (42.24)     2:18.06 (54.38)     2:55.69 (37.63)
 14 Cunha, Sofia              13 Storm-MR             3:20.99    2:59.91  
                  37.65     1:25.54 (47.89)     2:18.54 (53.00)     2:59.91 (41.37)
 15 Weitzen, Shana R          15 Storm-MR             2:58.86    3:03.58  
                  44.78     1:29.98 (45.20)     2:24.90 (54.92)     3:03.58 (38.68)
 16 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              3:33.49    3:20.60  
                  45.72     1:36.49 (50.77)   2:38.77 (1:02.28)     3:20.60 (41.83)
 -- Cole, Emily F             13 BGNW-MR              2:48.35         NS  
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roldan-vasco, Alejandra   15 UN-MR                4:54.90    4:56.50  
                  31.25     1:06.04 (34.79)     1:43.12 (37.08)   4:56.50 (3:13.38)
  2 Calderon, Ashley M        15 UN-MR                5:01.56    4:59.35  
                  30.82     1:05.58 (34.76)     1:43.87 (38.29)   4:59.35 (3:15.48)
  3 Reinoso, Pamela P         15 UN-MR                4:46.77    5:02.62  
                  32.56     1:08.03 (35.47)     1:45.82 (37.79)   5:02.62 (3:16.80)
  4 Gilbertson, Rhianna S     14 UN-MR                4:54.78    5:10.57  
                  32.47     1:10.39 (37.92)     1:49.74 (39.35)   5:10.57 (3:20.83)
  5 Stidolph, Katherine E     15 ZEUS-CT              5:01.99    5:17.45  
                  30.80     1:08.48 (37.68)     1:48.04 (39.56)   5:17.45 (3:29.41)
  6 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           5:11.99    5:19.76  
                  32.09     1:08.99 (36.90)     1:49.56 (40.57)   5:19.76 (3:30.20)
  7 Saunders, Morgan M        14 UN-MR                5:16.44    5:20.80  
                  33.99     1:12.86 (38.87)     1:55.80 (42.94)   5:20.80 (3:25.00)
  8 Diaz, Heimi               14 UN-MR                5:27.92    5:28.86  
                  35.48     1:15.91 (40.43)     1:58.35 (42.44)   5:28.86 (3:30.51)
  9 Petropoulos, Caroline A   16 UN-MR                5:11.43    5:29.53  
                  33.50     1:13.66 (40.16)     1:55.58 (41.92)   5:29.53 (3:33.95)
 10 Parizot, Martha-Victoria  15 UN-MR                5:24.43    5:34.81  
                  36.96     1:20.97 (44.01)     2:03.31 (42.34)   5:34.81 (3:31.50)
 11 Cuevas, Emilia R          16 UN-MR                5:26.14    5:35.92  
                  34.40     1:15.44 (41.04)     1:57.36 (41.92)   5:35.92 (3:38.56)
 12 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           5:42.43    5:47.63  
                  33.21     1:15.84 (42.63)     2:00.39 (44.55)   5:47.63 (3:47.24)
 13 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           5:43.10    5:47.72  
                  39.06     1:23.93 (44.87)     2:09.07 (45.14)   5:47.72 (3:38.65)
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostov, Mason D            7 Shy-Mr-MR              16.00      18.17  
  2 Rutherford, William J      7 Storm-MR               25.18      18.51  
  3 Seguso, Logan              7 Middies-MR                NT      19.25  
  4 Bauscher, Brendan M        7 BGNW-MR                   NT      19.47  
  5 Doyle, Owen R              7 BGNW-MR                   NT      19.59  
  6 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT      20.27  
  7 Ramoino, Andrew C          7 RA-MR                1:00.00      20.41  
  7 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR     26.08      20.41  
  9 Tucker, Bradley S          6 BGNW-MR                33.64      20.96  
 10 Roche, Andrew              7 RA-MR                  28.32      21.39  
 11 King, Liam G               6 Storm-MR               29.83      22.02  
 12 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               25.91      22.28  
 13 Justiniano, Hayden C       7 BGNW-MR                   NT      22.78  
 14 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR        NT      23.45  
 15 O'Brien, Phineas M         6 BGNW-MR                27.20      23.79  
 16 Bachkosy, Reid S           6 BGNW-MR                   NT      23.88  
 17 Sykes, Sean S              6 BGNW-MR                34.94      25.05  
 18 Haynes, Hudson S           7 Storm-MR               27.77      25.82  
 19 O'Donnell, Joey P          5 BGNW-MR                34.94      25.83  
 20 Blum, Mason F              7 Storm-MR               36.99      26.67  
 21 Rapisarda, Thomas          7 EAST-MR                27.88      26.75  
 22 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT      27.12  
 23 Reilly, Cam M              7 Flying Dolphins-MR        NT      28.90  
 24 Sinclair, Arhtur G         6 Middies-MR                NT      30.50  
 25 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     27.44      30.63  
 26 Barbieri, Ravi R           7 Flying Dolphins-MR        NT      31.38  
 27 Mazzeo, Santino D          7 RA-MR                1:00.00      31.56  
 28 Rothman, James P           7 BGNW-MR                   NT      32.13  
 29 Farnsworth, Emery J        7 Middies-MR                NT      33.44  
 30 Patterson, Henry D         7 Flying Dolphins-MR        NT      35.50  
 31 O'Brien, Eamon D           6 BGNW-MR                28.85      36.31  
 32 Riccardi, Julius T         7 Flying Dolphins-MR        NT      44.87  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osadchy, Anthony S         7 ZEUS-CT                39.71      41.68  
  2 Hamel, Colby J             7 EAST-MR                41.90      41.80  
  3 O'Brien, Phineas M         6 BGNW-MR              1:04.10      49.29  
  4 King, Liam G               6 Storm-MR             1:08.15      51.89  
  5 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               55.88      53.29  
  6 Roche, Andrew              7 RA-MR                1:09.79      53.40  
  7 Reilly, Cam M              7 Flying Dolphins-MR        NT      58.09  
  8 Shin, Jake                 7 EAST-MR                   NT      58.45  
  9 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:07.89    1:00.69  
 10 Haynes, Hudson S           7 Storm-MR             1:40.99    1:02.38  
 11 Aikman, Giles R            6 Middies-MR                NT    1:03.59  
 12 Mazzeo, Santino D          7 RA-MR                1:45.00    1:05.09  
 13 O'Brien, Eamon D           6 BGNW-MR              1:13.47    1:06.60  
 14 Sinclair, Arhtur G         6 Middies-MR                NT    1:09.18  
 15 O'Donnell, Joey P          5 BGNW-MR              1:26.80    1:12.84  
 16 Barbieri, Ravi R           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.85  
 17 Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                1:00.00    1:14.01  
 18 Patterson, Henry D         7 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.34  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osadchy, Anthony S         7 ZEUS-CT                18.51      18.96  
  2 Bauscher, Brendan M        7 BGNW-MR                   NT      21.28  
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               26.07      22.75  
  3 Seguso, Logan              7 Middies-MR                NT      22.75  
  5 Rutherford, William J      7 Storm-MR               30.96      22.93  
  6 Roche, Andrew              7 RA-MR                  29.52      23.29  
  7 Doyle, Owen R              7 BGNW-MR                   NT      23.53  
  8 Ramoino, Andrew C          7 RA-MR                1:00.00      24.87  
  9 Hamel, Colby J             7 EAST-MR                21.59      25.26  
 10 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR     33.76      26.07  
 11 Rothman, James P           7 BGNW-MR                   NT      26.15  
 12 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR        NT      26.67  
 13 King, Liam G               6 Storm-MR               27.96      27.18  
 14 O'Brien, Phineas M         6 BGNW-MR                29.72      27.24  
 15 Haynes, Hudson S           7 Storm-MR               29.00      28.09  
 16 Justiniano, Hayden C       7 BGNW-MR                   NT      28.75  
 17 Blum, Mason F              7 Storm-MR               40.99      29.10  
 18 Rapisarda, Thomas          7 EAST-MR                27.69      29.18  
 19 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     31.21      29.91  
 20 Mazzeo, Santino D          7 RA-MR                1:00.00      30.66  
 21 Reilly, Cam M              7 Flying Dolphins-MR        NT      31.56  
 22 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT      31.60  
 23 O'Donnell, Joey P          5 BGNW-MR                34.36      31.94  
 24 Barbieri, Ravi R           7 Flying Dolphins-MR        NT      33.66  
 25 Farnsworth, Emery J        7 Middies-MR                NT      33.81  
 26 Sykes, Sean S              6 BGNW-MR                38.13      35.03  
 27 Patterson, Henry D         7 Flying Dolphins-MR        NT      39.12  
 -- Sinclair, Arhtur G         6 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Riccardi, Julius T         7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Tucker, Bradley S          6 BGNW-MR                29.05         NS  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osadchy, Anthony S         7 ZEUS-CT                41.55      41.44  
  2 Hamel, Colby J             7 EAST-MR                48.76      49.31  
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               55.15      52.32  
  4 Roche, Andrew              7 RA-MR                1:07.48      59.56  
  5 Shin, Jake                 7 EAST-MR                   NT      59.92  
  6 Haynes, Hudson S           7 Storm-MR             1:45.99    1:03.12  
  7 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:07.39    1:08.82  
  8 Reilly, Cam M              7 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.78  
  9 Mazzeo, Santino D          7 RA-MR                1:45.00    1:10.80  
 10 Barbieri, Ravi R           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.70  
 11 O'Donnell, Joey P          5 BGNW-MR                   NT    1:18.00  
 12 Niemeier, Aaron F          6 RA-MR                1:00.00    1:18.21  
 13 Sinclair, Arhtur G         6 Middies-MR                NT    1:20.67  
 14 Patterson, Henry D         7 Flying Dolphins-MR        NT    1:29.62  
 -- King, Liam G               6 Storm-MR             1:30.99         DQ  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     29.89      27.83  
  2 Hamel, Colby J             7 EAST-MR                28.69      28.08  
  3 Seguso, Logan              7 Middies-MR                NT      28.94  
  4 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT      29.03  
  5 Sykes, Sean S              6 BGNW-MR                   NT      29.06  
  6 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               34.89      30.04  
  7 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR        NT      30.22  
  8 Doyle, Owen R              7 BGNW-MR                   NT      30.71  
  9 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR     40.53      31.20  
 10 Ramoino, Andrew C          7 RA-MR                1:00.00      32.90  
 11 O'Brien, Eamon D           6 BGNW-MR                   NT      33.59  
 12 Justiniano, Hayden C       7 BGNW-MR                   NT      34.83  
 13 Tucker, Bradley S          6 BGNW-MR                   NT      35.10  
 14 Rapisarda, Thomas          7 EAST-MR                35.44      38.93  
 -- Barbieri, Ravi R           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Patterson, Henry D         7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Reilly, Cam M              7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Farnsworth, Emery J        7 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Rothman, James P           7 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Rutherford, William J      7 Storm-MR               40.99         DQ  
 -- Roche, Andrew              7 RA-MR                  50.98         DQ  
 -- Riccardi, Julius T         7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- King, Liam G               6 Storm-MR               41.13         DQ  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamel, Colby J             7 EAST-MR              1:00.00    1:02.29  
  2 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:07.72    1:02.58  
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:16.13    1:04.43  
  4 King, Liam G               6 Storm-MR             1:44.93    1:13.87  
 -- Reilly, Cam M              7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Patterson, Henry D         7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Barbieri, Ravi R           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Mazzeo, Santino D          7 RA-MR                2:15.00         DQ  
 -- Shin, Jake                 7 EAST-MR                   NT         DQ  
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osadchy, Anthony S         7 ZEUS-CT                20.28      19.38  
  2 Kostov, Mason D            7 Shy-Mr-MR              18.70      20.05  
  3 Bauscher, Brendan M        7 BGNW-MR                   NT      23.12  
  4 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT      25.02  
  5 Bachkosy, Reid S           6 BGNW-MR                   NT      30.18  
 -- Haynes, Hudson S           7 Storm-MR               40.99         DQ  
 -- O'Donnell, Joey P          5 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Mazzeo, Santino D          7 RA-MR                     NT         DQ  
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Osadchy, Anthony S         7 ZEUS-CT                   NT         DQ  
 -- O'Donnell, Joey P          5 BGNW-MR                   NT         DQ  
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostov, Mason D            7 Shy-Mr-MR            1:48.89    1:40.86  
                                  47.95 ( )     1:40.86 (52.91)                    
 -- Osadchy, Anthony S         7 ZEUS-CT              1:37.49         DQ  
 -- Hamel, Colby J             7 EAST-MR              2:20.00         DQ  
                                  51.79 ( )        DQ (1:00.68)                    
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             14.75      14.84  
  2 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                18.27      16.76  
  3 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             18.55      17.02  
  4 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  18.64      17.27  
  5 Davis, Henry J             8 EAST-MR                   NT      18.68  
  6 Amin, Rishi R              8 EAST-MR                21.86      19.59  
  7 Upadhyaya, Kush S          8 Flying Dolphins-MR     23.35      19.72  
  8 Alas, Ishaan               8 Middies-MR                NT      19.90  
  9 Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                20.82      20.10  
 10 Kibel, Spencer J           8 BGNW-MR                22.77      20.56  
 11 Chen, Ethan S              8 RA-MR                  55.00      20.74  
 12 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             24.55      21.45  
 13 DeSantis, Georgie G        8 Storm-MR               22.26      21.72  
 14 McGuire, Wesley or Wes R   8 RA-MR                1:00.00      21.89  
 15 Kroft, Lucas N             8 Flying Dolphins-MR        NT      22.24  
 16 Mansouri, Omar I           8 EAST-MR                   NT      22.41  
 17 Yi, Michael                8 Middies-MR             35.67      23.62  
 18 Grower, Ryan E             8 RA-MR                1:00.00      24.58  
 19 Markarian, Ashot           8 Middies-MR             21.30      24.71  
 20 Rothkin, Blake A           8 Flying Dolphins-MR        NT      26.59  
 21 Davis, Sam J               8 EAST-MR                   NT      26.63  
 22 Henderson, Angus A         8 Storm-MR               35.99      29.56  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             32.07      31.76  
  2 O'Donnell, kev J           8 BGNW-MR                34.51      34.33  
  3 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                39.15      37.25  
  4 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     38.64      38.24  
  5 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             44.65      39.90  
  6 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  43.42      41.37  
  7 Davis, Henry J             8 EAST-MR                44.25      41.96  
  8 Amin, Rishi R              8 EAST-MR                50.95      41.98  
  9 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                53.00      43.46  
 10 O'Brien, Connor S          8 BGNW-MR                44.90      45.40  
 11 Kibel, Spencer J           8 BGNW-MR                54.66      46.38  
 12 DeSantis, Georgie G        8 Storm-MR               51.51      46.94  
 13 Kumar, Aadi                8 Middies-MR                NT      47.77  
 14 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             55.18      48.54  
 15 Alas, Ishaan               8 Middies-MR                NT      51.40  
 16 Niemeier, Aidan M          8 RA-MR                2:00.00      51.71  
 17 Diaz, Gabriel              8 ZEUS-CT                49.36      53.07  
 18 Fatouh, Faris K            8 Storm-MR             1:30.99      53.43  
 19 McGuire, Wesley or Wes R   8 RA-MR                1:35.00      54.71  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             18.43      17.62  
  2 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                20.82      18.37  
  3 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  20.30      18.56  
  4 O'Donnell, kev J           8 BGNW-MR                18.90      19.52  
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     22.33      20.06  
  6 Kibel, Spencer J           8 BGNW-MR                26.05      21.81  
  7 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             24.77      22.47  
  8 Niemeier, Aidan M          8 RA-MR                  55.00      22.59  
  9 Alas, Ishaan               8 Middies-MR                NT      22.78  
 10 Amin, Rishi R              8 EAST-MR                22.70      22.80  
 11 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                28.66      22.81  
 12 DeSantis, Georgie G        8 Storm-MR               24.98      23.14  
 13 Diaz, Gabriel              8 ZEUS-CT                23.89      23.50  
 14 Davis, Henry J             8 EAST-MR                   NT      23.67  
 15 O'Brien, Connor S          8 BGNW-MR                24.10      24.78  
 16 Fatouh, Faris K            8 Storm-MR               35.99      25.41  
 17 Prisco, Bobby J            8 RA-MR                1:00.00      26.49  
 18 McGuire, Wesley or Wes R   8 RA-MR                1:00.00      26.78  
 19 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             28.01      27.82  
 20 Kumar, Aadi                8 Middies-MR                NT      28.28  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             38.60      38.31  
  2 O'Donnell, kev J           8 BGNW-MR                41.83      39.13  
  3 Ambotas, Nikita            8 EAST-MR                46.08      39.67  
  4 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     50.65      41.14  
  5 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  49.33      41.28  
  6 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             53.17      48.05  
  7 Amin, Rishi R              8 EAST-MR                51.01      48.67  
  8 DeSantis, Georgie G        8 Storm-MR               54.77      48.82  
  9 Upadhyaya, Kush S          8 Flying Dolphins-MR     55.57      49.30  
 10 Kroft, Lucas N             8 Flying Dolphins-MR        NT      50.89  
 11 Markarian, Ashot           8 Middies-MR             53.76      50.99  
 12 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR              1:03.41      51.77  
 13 Mansouri, Omar I           8 EAST-MR                   NT      52.80  
 14 Chen, Ethan S              8 RA-MR                2:00.00      53.01  
 15 Odisharia, Sozari A        8 Middies-MR                NT      53.13  
 16 Davis, Henry J             8 EAST-MR              1:01.41      53.70  
 17 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR           1:03.69      55.30  
 18 Davis, Sam J               8 EAST-MR                58.32      57.52  
 19 McGuire, Wesley or Wes R   8 RA-MR                1:45.00      57.67  
 20 Grower, Ryan E             8 RA-MR                2:00.00    1:02.74  
 21 Rothkin, Blake A           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.42  
 -- Henderson, Angus A         8 Storm-MR             1:45.99         DQ  
 -- Yi, Michael                8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR              1:02.73         DQ  
 -- Kibel, Spencer J           8 BGNW-MR              1:12.96         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                26.99      22.48  
  2 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             25.00      22.76  
  3 DeSantis, Georgie G        8 Storm-MR               25.08      22.77  
  4 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             29.58      26.10  
  5 O'Brien, Connor S          8 BGNW-MR                26.23      26.72  
  6 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                33.67      28.78  
  7 Diaz, Gabriel              8 ZEUS-CT                30.81      29.77  
  8 Niemeier, Aidan M          8 RA-MR                1:00.00      31.40  
  9 Kibel, Spencer J           8 BGNW-MR                36.17      32.74  
 10 McGuire, Wesley or Wes R   8 RA-MR                1:00.00      42.52  
 -- Amin, Rishi R              8 EAST-MR                36.74         DQ  
 -- Kumar, Aadi                8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Davis, Henry J             8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Fatouh, Faris K            8 Storm-MR               45.99         DQ  
 -- Alas, Ishaan               8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Prisco, Bobby J            8 RA-MR                1:00.00         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             50.61      49.11  
  2 Ambotas, Nikita            8 EAST-MR                53.20      49.46  
  3 DeSantis, Georgie G        8 Storm-MR               54.71      49.78  
  4 O'Donnell, kev J           8 BGNW-MR              1:04.40      50.99  
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR   1:00.68      52.88  
  6 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                1:30.00      54.46  
  7 Markarian, Ashot           8 Middies-MR             57.87      57.65  
  8 Klein, Ben A               8 RA-MR                1:02.20      59.29  
  9 O'Brien, Connor S          8 BGNW-MR                59.06    1:01.43  
 10 Upadhyaya, Kush S          8 Flying Dolphins-MR   1:09.25    1:01.96  
 11 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                   NT    1:03.35  
 12 Kroft, Lucas N             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.73  
 -- Rothkin, Blake A           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Alas, Ishaan               8 Middies-MR                NT         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Ben A               8 RA-MR                  20.77      18.98  
  2 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             22.33      19.73  
  3 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                  30.36      23.31  
  4 Kibel, Spencer J           8 BGNW-MR                27.45      24.35  
  5 O'Brien, Connor S          8 BGNW-MR                28.50      24.74  
  6 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             27.47      25.72  
  7 Chen, Ethan S              8 RA-MR                1:05.00      29.53  
 -- Grower, Ryan E             8 RA-MR                1:00.00         DQ  
 -- McGuire, Wesley or Wes R   8 RA-MR                1:00.00         DQ  
 -- Davis, Sam J               8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Mansouri, Omar I           8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Davis, Henry J             8 EAST-MR                   NT         DQ  
 -- Alas, Ishaan               8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Henderson, Angus A         8 Storm-MR               40.99         DQ  
 -- Amin, Rishi R              8 EAST-MR                27.00         DQ  
 -- Yi, Michael                8 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                22.04         DQ  
 -- Siminerio, Nate M          8 BGNW-MR                   NT         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, kev J           8 BGNW-MR                44.53      42.19  
 -- Prisco, Bobby J            8 RA-MR                2:00.00         DQ  
 -- Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     58.00         DQ  
 -- Cohen, Hayden S            8 RA-MR                  57.66         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR              1:33.25    1:30.52  
                                  41.74 ( )     1:30.52 (48.78)                    
  2 O'Donnell, kev J           8 BGNW-MR              1:28.62    1:34.06  
  3 Ambotas, Nikita            8 EAST-MR              1:48.90    1:38.45  
                                  43.38 ( )     1:38.45 (55.07)                    
  4 Klein, Ben A               8 RA-MR                2:00.00    1:41.77  
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR   1:55.42    1:41.95  
                                  46.58 ( )     1:41.95 (55.37)                    
  6 Cohen, Hayden S            8 RA-MR                2:04.79    1:43.81  
                                  50.21 ( )     1:43.81 (53.60)                    
  7 Bartolacci, Matthew M      8 RA-MR                2:00.00    1:44.53  
                                  50.53 ( )     1:44.53 (54.00)                    
  8 O'Brien, Connor S          8 BGNW-MR              2:00.37    1:48.26  
  9 Holmes, Dylan E            8 BGNW-MR                   NT    1:55.87  
                                  55.35 ( )   1:55.87 (1:00.52)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam               10 BGNW-MR                29.81      29.12  
  2 Malionek, Elias R         10 Storm-MR               34.60      32.96  
  3 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             33.05      33.91  
  4 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT                37.83      34.39  
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                36.05      34.80  
  6 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR              38.06      35.18  
  7 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                  36.12      35.82  
  8 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR     35.50      35.99  
  9 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                40.79      36.53  
 10 Fu, Warren                10 BGNW-MR                40.06      36.63  
 11 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                39.91      36.74  
 12 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               40.99      36.97  
 13 Wang, Brady B             10 BGNW-MR                37.43      37.01  
 14 Teyf, Eric                10 Shy-Mr-MR              37.33      37.08  
 15 Dominick, Connor J         9 Middies-MR             42.29      37.50  
 16 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                43.01      37.87  
 17 Yang, Eddie F              9 BGNW-MR                41.68      37.91  
 18 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     36.11      38.06  
 19 Rose, Wylie J             10 RA-MR                  42.02      38.14  
 20 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     39.66      38.93  
 21 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     39.13      39.32  
 21 Martins, Aston            10 CFB-MR                 44.85      39.32  
 23 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     41.21      39.44  
 24 Bello, Gavin A            10 Middies-MR                NT      39.63  
 25 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     43.02      39.89  
 26 Haymson, John A            9 BGNW-MR                43.89      40.35  
 27 DeSantis, Felix J         10 Storm-MR               41.24      41.01  
 28 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                47.42      41.19  
 29 Iaderosa, Ben N           10 RA-MR                1:00.00      41.64  
 30 Sicard, Jack M             9 Storm-MR               41.49      41.96  
 31 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             1:20.99      41.98  
 32 Lanning, Bowden            9 Flying Dolphins-MR     44.62      42.97  
 33 Dang, Jason                9 CFB-MR                 42.94      43.08  
 34 Gallivan, Jimmy W         10 BGNW-MR                45.16      44.31  
 35 Neary, Matthew             9 Storm-MR               54.10      44.46  
 36 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     45.00      44.78  
 37 Mitican, Nicolas P         9 ZEUS-CT                   NT      45.18  
 38 Mark, Malcolm              9 CFB-MR                 57.46      45.30  
 39 Coogan, Luke E             9 Storm-MR               54.31      45.89  
 40 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     45.59      46.05  
 41 Stefaniak, Marcin H        9 ZEUS-CT                45.86      46.29  
 42 Reinoso, Sebastian J       9 ZEUS-CT                38.82      47.33  
 43 Blair, Charlie B          10 BGNW-MR                48.77      47.86  
 44 O'Brien, Edwin             9 Flying Dolphins-MR        NT      52.75  
 45 Manger, Theodore R        10 Middies-MR                NT      55.72  
 46 Riccardi, Max T            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.65  
 47 Walsh, Jack P              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.65  
 48 Wildstrom, Nevin S        10 Storm-MR             2:00.99    1:11.88  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam               10 BGNW-MR              1:06.75    1:08.48  
                  33.15     1:08.48 (35.33)                                        
  2 Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR   1:14.59    1:13.04  
                  35.29     1:13.04 (37.75)                                        
  3 Malionek, Elias R         10 Storm-MR             1:18.14    1:13.61  
                  34.91     1:13.61 (38.70)                                        
  4 Miller, Myles             10 NFS-MR               1:19.00    1:18.25  
                  38.42     1:18.25 (39.83)                                        
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:24.15    1:18.58  
                  37.74     1:18.58 (40.84)                                        
  6 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR            1:18.12    1:19.14  
                  39.31     1:19.14 (39.83)                                        
  7 Kurth, Evan D             10 RA-MR                1:35.00    1:19.52  
                  37.15     1:19.52 (42.37)                                        
  8 Fu, Warren                10 BGNW-MR              1:30.61    1:21.10  
                  38.48     1:21.10 (42.62)                                        
  9 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:28.79    1:21.36  
                  36.87     1:21.36 (44.49)                                        
 10 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                   NT    1:22.18  
                  38.48     1:22.18 (43.70)                                        
 11 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR   1:24.74    1:22.90  
                  38.30     1:22.90 (44.60)                                        
 12 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:24.26    1:23.00  
                  39.22     1:23.00 (43.78)                                        
 13 Crombie, Cael B           10 ZEUS-CT              1:19.84    1:23.72  
                  39.00     1:23.72 (44.72)                                        
 14 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:34.23    1:24.54  
                  39.59     1:24.54 (44.95)                                        
 15 DeSantis, Felix J         10 Storm-MR             1:46.14    1:25.37  
                  41.68     1:25.37 (43.69)                                        
 16 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT              1:44.73    1:26.20  
                  41.30     1:26.20 (44.90)                                        
 17 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              1:25.51    1:26.52  
                  40.51     1:26.52 (46.01)                                        
 18 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                   NT    1:26.62  
                  40.13     1:26.62 (46.49)                                        
 19 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             2:15.99    1:27.06  
 20 Haymson, John A            9 BGNW-MR              1:46.90    1:27.37  
                  42.14     1:27.37 (45.23)                                        
 21 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                1:25.38    1:28.02  
                  41.45     1:28.02 (46.57)                                        
 22 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR              1:31.78    1:28.49  
                  40.57     1:28.49 (47.92)                                        
 23 Roye, Keagan D             9 BGNW-MR              1:34.22    1:28.61  
                  41.73     1:28.61 (46.88)                                        
 24 Pollio, Max               10 Middies-MR                NT    1:28.72  
                  43.04     1:28.72 (45.68)                                        
 25 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR   1:32.86    1:29.26  
                  41.55     1:29.26 (47.71)                                        
 26 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:32.84    1:30.48  
                  40.21     1:30.48 (50.27)                                        
 27 Topping, Robert D          9 Flying Dolphins-MR   2:09.25    1:31.15  
                  41.85     1:31.15 (49.30)                                        
 28 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:35.57    1:33.98  
                  42.81     1:33.98 (51.17)                                        
 29 Reinoso, Sebastian J       9 ZEUS-CT                   NT    1:34.50  
                  45.82     1:34.50 (48.68)                                        
 30 Coogan, Luke E             9 Storm-MR             2:00.99    1:34.96  
                  44.36     1:34.96 (50.60)                                        
 31 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:36.19    1:35.12  
 32 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                   NT    1:36.31  
                  45.16     1:36.31 (51.15)                                        
 33 Sicard, Jack M             9 Storm-MR             2:00.99    1:38.16  
                  44.54     1:38.16 (53.62)                                        
 34 Blair, Charlie B          10 BGNW-MR              1:48.75    1:39.67  
                1:40.02         1:39.67 ( )                                        
 35 Gosdin, Nathaniel          9 Middies-MR           1:53.21    1:40.49  
                  45.39     1:40.49 (55.10)                                        
 36 Neary, Matthew             9 Storm-MR             2:30.99    1:42.57  
                  50.96     1:42.57 (51.61)                                        
 37 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR   1:45.00    1:43.15  
                  51.49     1:43.15 (51.66)                                        
 38 Weiss, Elliott M          10 Flying Dolphins-MR   1:53.81    1:45.22  
                  47.37     1:45.22 (57.85)                                        
 39 Oishi, Yusuke              9 Flying Dolphins-MR   1:55.96    1:49.15  
 40 Mitican, Nicolas P         9 ZEUS-CT                   NT    1:50.86  
                  50.23   1:50.86 (1:00.63)                                        
 41 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:52.59    1:51.76  
                  49.43   1:51.76 (1:02.33)                                        
 42 O'Brien, Edwin             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.90  
                  51.75   1:53.90 (1:02.15)                                        
 43 Stefaniak, Marcin H        9 ZEUS-CT                   NT    1:55.04  
                  55.58     1:55.04 (59.46)                                        
 44 Manger, Theodore R        10 Middies-MR                NT    2:02.39  
                  53.21   2:02.39 (1:09.18)                                        
 -- Whitney, Adam E            9 ZEUS-CT                   NT         NS  
 -- Wells-Wanlass, Jackson T   9 Flying Dolphins-MR   2:01.31         NS  
 -- Boldyrev, Andrew J        10 RA-MR                2:00.00         NS  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N         10 ZEUS-CT              2:11.30    2:14.60  
                  31.43     1:06.05 (34.62)     1:40.80 (34.75)     2:14.60 (33.80)
  2 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT              2:30.76    2:27.78  
                                1:11.85 ( )     1:51.06 (39.21)     2:27.78 (36.72)
  3 Sanchez, Christian         9 ZEUS-CT              2:43.04    2:38.45  
                  34.86     1:15.97 (41.11)     1:57.79 (41.82)     2:38.45 (40.66)
  4 Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR   2:45.00    2:40.44  
                  35.97     1:17.37 (41.40)     1:58.91 (41.54)     2:40.44 (41.53)
  5 Kurth, Evan D             10 RA-MR                3:25.00    2:52.77  
                  39.34     1:24.81 (45.47)     2:12.23 (47.42)     2:52.77 (40.54)
  6 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR   2:45.00    2:53.92  
                  34.79     1:20.58 (45.79)     2:09.81 (49.23)     2:53.92 (44.11)
  7 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                   NT    3:05.90  
                                  38.07 ( )                             1:26.15 ( )
                                2:12.07 ( )     3:05.90 (53.83)                    
  8 Yang, Eddie F              9 BGNW-MR                   NT    3:13.89  
                                  44.31 ( )                             2:26.02 ( )
        3:13.89 (47.87)                                                            
  9 Whitney, Adam E            9 ZEUS-CT                   NT    3:40.76  
 -- Crombie, Cael B           10 ZEUS-CT                   NT         NS  
 -- Elliott, Chase J          10 ZEUS-CT                   NT         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N         10 ZEUS-CT                33.04      33.26  
  2 Kamal, Adam               10 BGNW-MR                33.76      34.26  
  3 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT                36.51      36.24  
  4 Sanchez, Christian         9 ZEUS-CT                40.95      40.77  
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                42.32      40.99  
  6 Fu, Warren                10 BGNW-MR                43.30      41.95  
  7 Miller, Myles             10 NFS-MR                 41.48      42.31  
  8 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR     41.43      42.75  
  9 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                43.46      42.85  
 10 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                44.56      43.10  
 11 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     43.19      43.20  
 12 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                  41.47      44.17  
 13 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                52.66      44.84  
 14 DeSantis, Felix J         10 Storm-MR               49.50      44.89  
 15 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR              44.33      44.92  
 16 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT                44.81      45.30  
 17 Roye, Keagan D             9 BGNW-MR                54.40      45.97  
 18 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               50.99      46.44  
 19 Coogan, Luke E             9 Storm-MR               54.86      47.42  
 20 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                45.40      47.45  
 21 Pollio, Max               10 Middies-MR                NT      48.64  
 22 Sicard, Jack M             9 Storm-MR               46.20      48.78  
 23 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     49.04      49.14  
 24 Haymson, John A            9 BGNW-MR                53.30      49.81  
 25 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     51.77      51.22  
 26 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                46.41      51.48  
 27 Dominick, Connor J         9 Middies-MR             56.50      51.65  
 28 Oishi, Yusuke              9 Flying Dolphins-MR     52.33      51.84  
 29 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                53.65      51.85  
 30 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT                57.69      51.91  
 31 Reinoso, Sebastian J       9 ZEUS-CT                46.68      52.03  
 32 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     47.92      52.22  
 33 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     51.81      53.48  
 34 Neary, Matthew             9 Storm-MR             1:02.12      53.67  
 35 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     55.00      54.38  
 36 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             1:25.99      54.46  
 37 Stefaniak, Marcin H        9 ZEUS-CT              1:00.41      54.87  
 38 Mitican, Nicolas P         9 ZEUS-CT                   NT      56.82  
 39 Blair, Charlie B          10 BGNW-MR                57.28      58.72  
 40 Gosdin, Nathaniel          9 Middies-MR           1:04.91    1:03.34  
 41 O'Brien, Edwin             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.26  
 42 Wildstrom, Nevin S        10 Storm-MR             2:15.99    1:14.90  
 43 Manger, Theodore R        10 Middies-MR                NT    1:18.82  
 -- Elliott, Chase J          10 ZEUS-CT                38.33         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Topping, Robert D          9 Flying Dolphins-MR   1:10.31         DQ  
      Not on back off wall
 -- Wells-Wanlass, Jackson T   9 Flying Dolphins-MR     52.89         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Whitney, Adam E            9 ZEUS-CT                50.44         NS  
 -- Kurth, Evan D             10 RA-MR                1:15.00         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N         10 ZEUS-CT              1:08.74    1:14.27  
                  35.45     1:14.27 (38.82)                                        
  2 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT              1:19.02    1:20.10  
                  38.89     1:20.10 (41.21)                                        
  3 Sanchez, Christian         9 ZEUS-CT              1:31.11    1:27.18  
                  42.67     1:27.18 (44.51)                                        
  4 Crombie, Cael B           10 ZEUS-CT              1:35.87    1:27.52  
                  42.04     1:27.52 (45.48)                                        
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:33.98    1:28.40  
                  43.24     1:28.40 (45.16)                                        
  6 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                   NT    1:31.47  
                  44.91     1:31.47 (46.56)                                        
  7 Kurth, Evan D             10 RA-MR                2:00.00    1:32.58  
                  44.66     1:32.58 (47.92)                                        
  8 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:41.28    1:34.24  
                  45.57     1:34.24 (48.67)                                        
  9 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                1:33.76    1:35.32  
                  44.93     1:35.32 (50.39)                                        
 10 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR   1:36.48    1:35.94  
                  46.39     1:35.94 (49.55)                                        
 11 DeSantis, Felix J         10 Storm-MR             1:50.29    1:36.34  
                  47.43     1:36.34 (48.91)                                        
 12 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:41.08    1:38.22  
                  48.33     1:38.22 (49.89)                                        
 13 Teyf, Eric                10 Shy-Mr-MR            1:43.71    1:38.86  
                  48.99     1:38.86 (49.87)                                        
 14 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:56.08    1:41.47  
 15 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:43.74    1:42.41  
 16 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR   1:44.34    1:45.11  
 17 Reinoso, Sebastian J       9 ZEUS-CT                   NT    1:45.81  
                  51.76     1:45.81 (54.05)                                        
 18 Martins, Aston            10 CFB-MR               1:48.32    1:46.62  
                  53.27     1:46.62 (53.35)                                        
 19 Gallivan, Jimmy W         10 BGNW-MR              1:57.21    1:48.26  
                  52.31     1:48.26 (55.95)                                        
 20 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                   NT    1:49.55  
                  49.57     1:49.55 (59.98)                                        
 21 Dang, Jason                9 CFB-MR               1:59.67    1:51.58  
                  53.96     1:51.58 (57.62)                                        
 22 Mark, Malcolm              9 CFB-MR               2:16.54    1:52.23  
                  53.23     1:52.23 (59.00)                                        
 23 Dominick, Connor J         9 Middies-MR                NT    1:52.89  
 24 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:53.59    1:53.06  
                  53.28     1:53.06 (59.78)                                        
 25 Iaderosa, Ben N           10 RA-MR                2:15.00    1:53.14  
                  53.89     1:53.14 (59.25)                                        
 26 Blair, Charlie B          10 BGNW-MR              1:58.92    1:54.38  
 27 Stefaniak, Marcin H        9 ZEUS-CT                   NT    1:58.05  
                  56.33   1:58.05 (1:01.72)                                        
 28 Bello, Gavin A            10 Middies-MR                NT    1:59.79  
                  56.62   1:59.79 (1:03.17)                                        
 29 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             2:25.99    2:01.45  
 30 Walsh, Jack P              9 Flying Dolphins-MR        NT    2:16.16  
                1:02.84   2:16.16 (1:13.32)                                        
 31 Manger, Theodore R        10 Middies-MR                NT    2:37.35  
 -- O'Brien, Edwin             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             2:30.99         DQ  
 -- Coogan, Luke E             9 Storm-MR             2:15.99         DQ  
                  49.93          DQ (52.63)                                        
 -- Thomas, Jaxson R          10 BGNW-MR              1:44.21         DQ  
                  49.87          DQ (52.41)                                        
 -- Lanning, Bowden            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                   NT         DQ  
                  49.81          DQ (55.14)                                        
 -- Elliott, Chase J          10 ZEUS-CT              1:27.03         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam               10 BGNW-MR                41.71      44.04  
  2 Crombie, Cael B           10 ZEUS-CT                45.77      44.20  
  3 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                53.70      45.82  
  4 Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR     49.34      47.79  
  4 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR              47.36      47.79  
  6 Malionek, Elias R         10 Storm-MR               45.45      47.86  
  7 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                   NT      48.34  
  8 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     51.67      49.32  
  9 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR                55.40      50.27  
 10 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:00.76      51.59  
 11 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR     47.63      51.69  
 12 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     53.02      53.14  
 13 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              1:00.86      53.50  
 14 Weiss, Elliott M          10 Flying Dolphins-MR        NT      53.89  
 15 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR   1:00.00      54.01  
 16 DeSantis, Felix J         10 Storm-MR               57.71      54.18  
 17 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                  54.11      55.04  
 18 Pollio, Max               10 Middies-MR                NT      55.14  
 19 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     55.49      55.71  
 20 Fu, Warren                10 BGNW-MR                56.39      56.10  
 21 Haymson, John A            9 BGNW-MR              1:03.80      56.23  
 21 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             1:30.99      56.23  
 23 Oishi, Yusuke              9 Flying Dolphins-MR   1:00.29      56.31  
 24 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               55.99      56.81  
 25 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT              1:10.33      56.95  
 26 Sicard, Jack M             9 Storm-MR             1:02.42      57.01  
 27 Topping, Robert D          9 Flying Dolphins-MR   1:15.00      57.18  
 28 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:02.56      57.53  
 29 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                   NT      57.70  
 30 Roye, Keagan D             9 BGNW-MR              1:10.46      58.95  
 31 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT                56.94      59.46  
 32 Neary, Matthew             9 Storm-MR             1:06.63    1:00.69  
 33 Reinoso, Sebastian J       9 ZEUS-CT                   NT    1:00.91  
 34 Gosdin, Nathaniel          9 Middies-MR           1:17.59    1:01.59  
 35 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:11.68    1:06.34  
 36 Wells-Wanlass, Jackson T   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.11  
 -- Stefaniak, Marcin H        9 ZEUS-CT                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- O'Brien, Edwin             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Manger, Theodore R        10 Middies-MR                NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                53.86         DQ  
      Alternating Kick
 -- Blair, Charlie B          10 BGNW-MR                57.36         DQ  
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Coogan, Luke E             9 Storm-MR             1:17.78         DQ  
      Scissors kick
 -- Mitican, Nicolas P         9 ZEUS-CT                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Miller, Myles             10 NFS-MR                 51.15         NS  
 -- Boldyrev, Andrew J        10 RA-MR                1:00.00         NS  
 -- Whitney, Adam E            9 ZEUS-CT                56.19         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N         10 ZEUS-CT              1:26.41    1:26.52  
                  40.85     1:26.52 (45.67)                                        
  2 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:31.37    1:29.14  
                  42.60     1:29.14 (46.54)                                        
  3 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT              1:39.27    1:34.93  
                  45.16     1:34.93 (49.77)                                        
  4 Crombie, Cael B           10 ZEUS-CT              1:39.69    1:41.40  
                  48.77     1:41.40 (52.63)                                        
  5 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR            1:51.19    1:43.07  
                  49.95     1:43.07 (53.12)                                        
  6 Thomas, Jaxson R          10 BGNW-MR              1:51.41    1:46.88  
                  50.86     1:46.88 (56.02)                                        
  7 Rose, Wylie J             10 RA-MR                1:52.96    1:47.56  
                  51.85     1:47.56 (55.71)                                        
  8 Sanchez, Christian         9 ZEUS-CT                   NT    1:48.65  
                  51.43     1:48.65 (57.22)                                        
  9 Yang, Eddie F              9 BGNW-MR                   NT    1:49.18  
                  52.74     1:49.18 (56.44)                                        
 10 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:55.99    1:50.23  
                  51.60     1:50.23 (58.63)                                        
 11 Kurth, Evan D             10 RA-MR                2:15.00    1:52.92  
                  53.52     1:52.92 (59.40)                                        
 12 DeSantis, Felix J         10 Storm-MR             2:01.47    1:53.72  
                  54.64     1:53.72 (59.08)                                        
 13 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR   1:57.45    1:54.87  
                  54.83   1:54.87 (1:00.04)                                        
 14 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:56.79    1:55.69  
                  54.89   1:55.69 (1:00.80)                                        
 15 Haymson, John A            9 BGNW-MR                   NT    1:57.14  
                  55.20   1:57.14 (1:01.94)                                        
 16 Blair, Charlie B          10 BGNW-MR              2:04.43    2:03.10  
                1:00.72   2:03.10 (1:02.38)                                        
 17 Neary, Matthew             9 Storm-MR             2:40.99    2:11.25  
                1:05.06   2:11.25 (1:06.19)                                        
 18 Mitican, Nicolas P         9 ZEUS-CT                   NT    2:12.27  
                  58.35   2:12.27 (1:13.92)                                        
 -- Bello, Gavin A            10 Middies-MR                NT         DQ  
                1:02.78        DQ (1:13.25)                                        
 -- Riccardi, Max T            9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
                1:20.20        DQ (1:33.32)                                        
 -- Manger, Theodore R        10 Middies-MR                NT         DQ  
                1:20.99        DQ (1:27.84)                                        
 -- Elliott, Chase J          10 ZEUS-CT              1:56.19         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam               10 BGNW-MR                33.42      35.30  
  2 Malionek, Elias R         10 Storm-MR               37.29      37.34  
  3 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     44.68      42.28  
  4 Martins, Aston            10 CFB-MR                 48.11      44.16  
  5 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT                46.62      44.21  
  6 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                48.29      45.63  
  7 Wang, Brady B             10 BGNW-MR                48.25      45.69  
  8 Rose, Wylie J             10 RA-MR                  57.96      48.70  
  9 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                58.66      48.75  
 10 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               55.99      49.21  
 11 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                   NT      49.59  
 12 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                53.33      51.77  
 13 Teyf, Eric                10 Shy-Mr-MR              49.16      52.59  
 14 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     57.90      54.52  
 15 Whitney, Adam E            9 ZEUS-CT                58.55      57.07  
 16 Coogan, Luke E             9 Storm-MR             1:30.99      59.15  
 17 Reinoso, Sebastian J       9 ZEUS-CT              1:06.68    1:11.73  
 -- Walsh, Jack P              9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Fu, Warren                10 BGNW-MR                   NT         DQ  
 -- Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     55.00         DQ  
 -- O'Brien, Edwin             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ  
 -- Mitican, Nicolas P         9 ZEUS-CT                   NT         DQ  
 -- Sicard, Jack M             9 Storm-MR             1:20.99         DQ  
 -- Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR     36.79         DQ  
 -- Stefaniak, Marcin H        9 ZEUS-CT                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N         10 ZEUS-CT              1:15.43    1:14.91  
                  35.69     1:14.91 (39.22)                                        
  2 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT                   NT    1:15.65  
                  35.95     1:15.65 (39.70)                                        
  3 Sanchez, Christian         9 ZEUS-CT              1:30.57    1:24.32  
                  38.11     1:24.32 (46.21)                                        
  4 Malionek, Elias R         10 Storm-MR             1:28.40    1:25.54  
                  40.06     1:25.54 (45.48)                                        
  5 Elliott, Chase J          10 ZEUS-CT                   NT    1:27.65  
                  39.01     1:27.65 (48.64)                                        
  6 Kurth, Evan D             10 RA-MR                2:25.00    1:52.27  
                  46.75   1:52.27 (1:05.52)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam               10 BGNW-MR              1:15.40    1:18.48  
                  34.99     1:18.48 (43.49)                                        
  2 Malionek, Elias R         10 Storm-MR             1:23.88    1:25.27  
                  38.85     1:25.27 (46.42)                                        
  3 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:21.76    1:25.29  
                  39.93     1:25.29 (45.36)                                        
  4 Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR   1:35.24    1:27.15  
                  39.05     1:27.15 (48.10)                                        
  5 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:33.71    1:29.59  
                  43.06     1:29.59 (46.53)                                        
  6 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR            1:42.75    1:31.60  
                  43.56     1:31.60 (48.04)                                        
  7 Wang, Brady B             10 BGNW-MR              1:38.81    1:31.82  
                  44.34     1:31.82 (47.48)                                        
  8 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:46.78    1:31.89  
                  42.61     1:31.89 (49.28)                                        
  9 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR   1:30.46    1:35.63  
                  44.65     1:35.63 (50.98)                                        
 10 Fu, Warren                10 BGNW-MR              1:42.25    1:36.19  
                  43.66     1:36.19 (52.53)                                        
 11 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                1:38.28    1:37.85  
                  47.19     1:37.85 (50.66)                                        
 12 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              1:43.84    1:37.92  
                  45.42     1:37.92 (52.50)                                        
 13 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT              1:41.16    1:38.08  
                  48.15     1:38.08 (49.93)                                        
 14 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR   1:55.78    1:40.47  
                  46.86     1:40.47 (53.61)                                        
 15 Thomas, Jaxson R          10 BGNW-MR              1:51.91    1:41.17  
                  49.78     1:41.17 (51.39)                                        
 16 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:55.47    1:43.42  
                  48.47     1:43.42 (54.95)                                        
 17 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:58.60    1:44.67  
                  50.02     1:44.67 (54.65)                                        
 18 Sicard, Jack M             9 Storm-MR             2:03.91    1:44.69  
                  50.66     1:44.69 (54.03)                                        
 19 Haymson, John A            9 BGNW-MR              1:50.01    1:46.34  
                  51.41     1:46.34 (54.93)                                        
 20 Whitney, Adam E            9 ZEUS-CT              1:45.25    1:47.34  
                  49.34     1:47.34 (58.00)                                        
 21 Iaderosa, Ben N           10 RA-MR                2:35.00    1:48.62  
                  52.25     1:48.62 (56.37)                                        
 22 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:49.02  
                  51.72     1:49.02 (57.30)                                        
 23 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:51.12    1:49.13  
                  51.56     1:49.13 (57.57)                                        
 24 Gallivan, Jimmy W         10 BGNW-MR              2:10.09    1:50.97  
                  54.20     1:50.97 (56.77)                                        
 25 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:52.31  
                  54.67     1:52.31 (57.64)                                        
 26 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   2:00.00    1:55.42  
                  53.87   1:55.42 (1:01.55)                                        
 27 Neary, Matthew             9 Storm-MR             2:45.99    1:57.94  
                  57.84   1:57.94 (1:00.10)                                        
 -- Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                   NT         DQ  
                  58.48          DQ (57.25)                                        
 -- Lanning, Bowden            9 Flying Dolphins-MR   1:51.04         DQ  
                  18.42        DQ (1:35.70)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N         10 ZEUS-CT              2:28.93    2:38.40  
                  35.21   2:38.40 (2:03.19)                                        
  2 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT              2:57.35    2:46.06  
                  36.88   2:46.06 (2:09.18)                                        
  3 Sanchez, Christian         9 ZEUS-CT                   NT    2:59.27  
                  36.62   2:59.27 (2:22.65)                                        
  4 Elliott, Chase J          10 ZEUS-CT              3:30.31    3:06.31  
                  39.26   3:06.31 (2:27.05)                                        
  5 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   3:45.29    3:16.89  
                  45.78   3:16.89 (2:31.11)                                        
 -- Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR   3:45.29         DQ  
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  38.77                                                 1:26.94 ( )
                                2:21.57 ( )          DQ (38.90)                    
 -- Crombie, Cael B           10 ZEUS-CT                   NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
                  43.61                                                 1:33.63 ( )
                                2:27.19 ( )          DQ (43.55)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             26.34      27.05  
  2 Gulotta, LJ J             12 BGNW-MR                29.30      27.55  
  3 Terri, Julian K           12 UN-MR                  28.63      28.58  
  4 Fagan, Will P             12 BGNW-MR                28.25      29.01  
  5 Hill, Matthew m           12 Middies-MR                NT      29.45  
  6 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                   NT      29.54  
  7 Terri, Kyle D             11 UN-MR                  29.22      29.74  
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             29.56      30.00  
  9 Kwon, Connor              12 Middies-MR             31.98      30.46  
 10 Wei, Jed                  11 BGNW-MR                34.01      30.48  
 11 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  31.99      31.11  
 12 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR              31.90      31.12  
 13 Rizk, Alex                12 Middies-MR             32.53      31.30  
 14 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                31.03      31.40  
 15 Chang, Benjamin           11 BGNW-MR                31.04      31.58  
 16 Pavlyshche, Vadym         12 Shy-Mr-MR              32.90      31.79  
 17 Salemi, Rowan S           12 Flying Dolphins-MR     34.95      32.78  
 18 Tovar, Joshua E           12 BGNW-MR                35.18      33.64  
 19 Levy, Ben M               12 BGNW-MR                34.89      33.89  
 20 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                33.89      34.11  
 21 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                36.44      34.14  
 22 Roche, James              11 RA-MR                  32.62      34.28  
 23 Vargas, Ethan B           12 Storm-MR               48.37      34.79  
 24 Humphries, Jack W         12 Flying Dolphins-MR     34.57      35.01  
 25 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                34.98      35.03  
 26 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR              34.28      35.45  
 27 Ma, William               11 Storm-MR               40.99      35.93  
 28 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                37.28      36.02  
 29 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR     35.72      36.06  
 30 Cai, Jason                11 BGNW-MR                37.34      36.82  
 31 Rodriguez, Hilton M       11 ZEUS-CT                38.66      37.12  
 32 Racz, Gregory L           11 RA-MR                  36.85      37.55  
 33 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     40.84      37.82  
 34 Colacioppo, John          11 Middies-MR             45.74      38.17  
 35 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR                38.49      38.21  
 36 Szkodzinski, Hunter       11 CFB-MR                 39.57      39.06  
 37 Reali, Massimo            11 Middies-MR             39.52      40.34  
 38 Khan, Azlan A             12 Middies-MR             39.92      40.56  
 39 Menon, Arjun S            11 Storm-MR               44.40      40.92  
 40 Doherty, Patrick J        11 Middies-MR                NT      41.03  
 41 Colacioppo, Mark          11 Middies-MR             40.80      41.05  
 42 Quezada, Louis A          11 RA-MR                  41.69      41.72  
 43 Reali, Luca A             11 Middies-MR                NT      43.43  
 44 Korangy, Salar            11 Flying Dolphins-MR        NT      45.03  
 45 Tseng, Ethan C            11 ZEUS-CT                   NT      45.65  
 46 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                  50.00      47.71  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kvashchuk, Mike           12 ZEUS-CT                59.55      59.01  
                  27.92       59.01 (31.09)                                        
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             59.64      59.88  
                  28.40       59.88 (31.48)                                        
  3 Fagan, Will P             12 BGNW-MR              1:01.36    1:00.67  
                  29.08     1:00.67 (31.59)                                        
  4 Tharrington, Owen G       11 ZEUS-CT                59.60    1:01.58  
                  28.83     1:01.58 (32.75)                                        
  5 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              1:00.13    1:03.19  
                  29.82     1:03.19 (33.37)                                        
  6 Sheehan, Jack A           12 ZEUS-CT              1:06.17    1:04.94  
                  31.31     1:04.94 (33.63)                                        
  7 Terri, Kyle D             11 UN-MR                1:03.88    1:06.17  
                  32.08     1:06.17 (34.09)                                        
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:05.99    1:07.13  
                  32.35     1:07.13 (34.78)                                        
  9 Hill, Matthew m           12 Middies-MR           1:06.64    1:07.49  
                  32.27     1:07.49 (35.22)                                        
 10 Chang, Benjamin           11 BGNW-MR              1:07.02    1:07.67  
                  32.36     1:07.67 (35.31)                                        
 11 Kwon, Connor              12 Middies-MR           1:09.76    1:09.19  
                  32.66     1:09.19 (36.53)                                        
 12 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR               1:08.07    1:09.51  
                  33.20     1:09.51 (36.31)                                        
 13 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR            1:15.21    1:10.87  
                  35.11     1:10.87 (35.76)                                        
 14 Halls, Ryan A             11 NFS-MR               1:10.34    1:11.39  
                  33.83     1:11.39 (37.56)                                        
 15 Rizk, Alex                12 Middies-MR           1:13.20    1:11.69  
                  33.73     1:11.69 (37.96)                                        
 16 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR            1:11.90    1:11.71  
                  34.35     1:11.71 (37.36)                                        
 17 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:09.57    1:12.74  
                  34.73     1:12.74 (38.01)                                        
 18 Pavlyshche, Vadym         12 Shy-Mr-MR            1:10.90    1:14.34  
                  34.76     1:14.34 (39.58)                                        
 19 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              1:13.07    1:14.83  
                  35.80     1:14.83 (39.03)                                        
 20 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                1:18.52    1:15.23  
                  34.04     1:15.23 (41.19)                                        
 21 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR           1:22.76    1:16.11  
                  35.99     1:16.11 (40.12)                                        
 22 Salemi, Rowan S           12 Flying Dolphins-MR   1:20.10    1:16.37  
                  35.34     1:16.37 (41.03)                                        
 23 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:17.31    1:17.55  
                  35.88     1:17.55 (41.67)                                        
 24 Levy, Ben M               12 BGNW-MR              1:19.27    1:17.74  
                  35.44     1:17.74 (42.30)                                        
 25 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:19.01    1:19.40  
                  37.23     1:19.40 (42.17)                                        
 26 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              1:25.37    1:20.70  
                  38.89     1:20.70 (41.81)                                        
 27 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT              1:23.42    1:21.52  
                  38.49     1:21.52 (43.03)                                        
 28 Racz, Gregory L           11 RA-MR                1:22.26    1:22.17  
                  37.32     1:22.17 (44.85)                                        
 29 Roche, James              11 RA-MR                1:17.53    1:22.88  
                  37.42     1:22.88 (45.46)                                        
 30 Rodriguez, Hilton M       11 ZEUS-CT              1:23.25    1:23.75  
                  39.77     1:23.75 (43.98)                                        
 31 Kumar, Rohan              11 Middies-MR                NT    1:25.64  
                  39.42     1:25.64 (46.22)                                        
 32 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.04  
                  39.11     1:27.04 (47.93)                                        
 33 Hwang, Nathaniel          11 Middies-MR                NT    1:27.73  
                  40.98     1:27.73 (46.75)                                        
 34 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:29.48  
                  42.09     1:29.48 (47.39)                                        
 35 Khan, Azlan A             12 Middies-MR           1:30.95    1:31.93  
                  42.94     1:31.93 (48.99)                                        
 36 Wei, Albert M             12 Middies-MR           1:43.23    1:34.72  
                  42.23     1:34.72 (52.49)                                        
 37 Quezada, Louis A          11 RA-MR                1:32.92    1:35.50  
                  44.37     1:35.50 (51.13)                                        
 38 Doherty, Patrick J        11 Middies-MR                NT    1:39.46  
                  44.94     1:39.46 (54.52)                                        
 39 Korangy, Salar            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.06  
                  50.49     1:49.06 (58.57)                                        
 40 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                2:00.00    1:58.35  
                1:58.53         1:58.35 ( )                                        
 -- Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              59.75         DQ  
      False start
                  27.80          DQ (30.84)                                        
 -- Brown, Myles B            11 NFS-MR               1:16.79         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            2:12.35    2:08.39  
                  28.42       59.77 (31.35)     1:33.90 (34.13)     2:08.39 (34.49)
  2 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              2:09.93    2:11.90  
                  29.59     1:03.20 (33.61)     1:38.23 (35.03)     2:11.90 (33.67)
  3 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           2:13.49    2:13.71  
                  29.91     1:04.00 (34.09)     1:39.13 (35.13)     2:13.71 (34.58)
  4 Kvashchuk, Mike           12 ZEUS-CT              2:29.64    2:15.52  
                  28.19     1:02.20 (34.01)     1:40.13 (37.93)     2:15.52 (35.39)
  5 Tharrington, Owen G       11 ZEUS-CT              2:11.45    2:17.46  
                  30.34     1:04.70 (34.36)     1:41.16 (36.46)     2:17.46 (36.30)
  6 Sheehan, Jack A           12 ZEUS-CT              2:41.16    2:22.34  
                  32.14     1:08.03 (35.89)     1:45.51 (37.48)     2:22.34 (36.83)
  7 Bognon, Benjamin N        11 ZEUS-CT              2:27.09    2:23.39  
                  31.95     1:08.81 (36.86)     1:46.65 (37.84)     2:23.39 (36.74)
  8 Gilbertson, Quinn C       12 ZEUS-CT              2:19.45    2:29.01  
                  33.51     1:12.03 (38.52)     1:51.65 (39.62)     2:29.01 (37.36)
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:27.79    2:30.55  
                  32.75     1:11.26 (38.51)     1:50.50 (39.24)     2:30.55 (40.05)
 10 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              2:40.23    2:42.00  
                  35.93     1:17.40 (41.47)     2:01.73 (44.33)     2:42.00 (40.27)
 11 Rizk, Alex                12 Middies-MR           2:51.85    2:43.54  
                  35.35     1:18.18 (42.83)     2:04.01 (45.83)     2:43.54 (39.53)
 12 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                   NT    2:47.60  
                  38.26     1:20.12 (41.86)     2:04.00 (43.88)     2:47.60 (43.60)
 13 Roche, James              11 RA-MR                2:57.37    2:52.28  
                  38.21     1:23.40 (45.19)     2:08.59 (45.19)     2:52.28 (43.69)
 14 Racz, Gregory L           11 RA-MR                2:57.67    2:53.19  
                  38.05     1:21.63 (43.58)     2:04.87 (43.24)     2:53.19 (48.32)
 15 Hoffman, Ethan T          11 RA-MR                3:09.64    2:56.41  
                  39.21     1:23.38 (44.17)     2:11.35 (47.97)     2:56.41 (45.06)
 16 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   3:07.87    2:56.69  
                  39.71     1:25.65 (45.94)     2:12.42 (46.77)     2:56.69 (44.27)
 17 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              2:53.10    2:57.75  
                  38.66     1:26.20 (47.54)     2:12.91 (46.71)     2:57.75 (44.84)
 18 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              3:14.49    3:01.00  
                  40.32     1:26.30 (45.98)     2:13.75 (47.45)     3:01.00 (47.25)
 19 Rodriguez, Hilton M       11 ZEUS-CT              3:03.64    3:04.21  
                  40.54     1:26.58 (46.04)     2:16.81 (50.23)     3:04.21 (47.40)
 20 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT              3:06.00    3:07.46  
                  38.46     1:27.50 (49.04)     2:19.47 (51.97)     3:07.46 (47.99)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           6:30.31    6:09.07  
                  31.15     1:06.00 (34.85)     1:42.58 (36.58)     2:19.72 (37.14)
        2:57.68 (37.96)     3:35.64 (37.96)     4:14.87 (39.23)     4:53.93 (39.06)
        5:32.50 (38.57)     6:09.07 (36.57)                                        
  2 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              6:31.63    6:35.56  
                  34.52     1:14.46 (39.94)     1:56.07 (41.61)     2:36.56 (40.49)
        3:17.18 (40.62)     3:58.57 (41.39)     4:39.20 (40.63)     5:17.45 (38.25)
        5:58.05 (40.60)     6:35.56 (37.51)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             31.91      32.37  
  2 Gulotta, LJ J             12 BGNW-MR                34.83      34.77  
  3 Bognon, Benjamin N        11 ZEUS-CT                36.67      35.53  
  4 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR              37.75      36.35  
  5 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR                 37.61      37.60  
  6 Halls, Ryan A             11 NFS-MR                 38.32      38.18  
  7 Pavlyshche, Vadym         12 Shy-Mr-MR              39.90      38.53  
  8 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                39.99      39.82  
  9 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                41.09      40.54  
 10 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  43.41      40.60  
 11 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR             42.66      41.63  
 12 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR     41.21      41.70  
 13 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR                42.04      41.73  
 14 Hoffman, Ethan T          11 RA-MR                  39.59      41.75  
 15 Tselykovskiy, Arseny      11 Shy-Mr-MR              40.77      41.78  
 16 Cole, Zachary             11 BGNW-MR                48.66      42.18  
 17 Wei, Albert M             12 Middies-MR             42.29      43.12  
 18 Quezada, Louis A          11 RA-MR                  46.16      46.16  
 19 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR        NT      46.24  
 20 Salemi, Rowan S           12 Flying Dolphins-MR     48.57      46.44  
 21 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR        NT      48.13  
 22 Hwang, Nathaniel          11 Middies-MR                NT      48.22  
 23 Khan, Azlan A             12 Middies-MR             48.53      49.34  
 24 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                1:05.00      51.01  
 25 Menon, Arjun S            11 Storm-MR               52.92      52.00  
 26 Kumar, Rohan              11 Middies-MR                NT      52.92  
 27 Korangy, Salar            11 Flying Dolphins-MR        NT      53.58  
 -- Doherty, Patrick J        11 Middies-MR                NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Roche, James              11 RA-MR                  37.09         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                48.60         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Brown, Myles B            11 NFS-MR                 45.85         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tharrington, Owen G       11 ZEUS-CT              1:06.73    1:08.15  
                  32.79     1:08.15 (35.36)                                        
  2 Kvashchuk, Mike           12 ZEUS-CT              1:16.83    1:08.22  
                  33.21     1:08.22 (35.01)                                        
  3 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:10.95    1:09.52  
                  33.59     1:09.52 (35.93)                                        
  4 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:10.49    1:11.65  
                  34.46     1:11.65 (37.19)                                        
  5 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              1:12.14    1:12.00  
                  35.17     1:12.00 (36.83)                                        
  6 Terri, Kyle D             11 UN-MR                1:15.32    1:14.70  
                  36.78     1:14.70 (37.92)                                        
  7 Terri, Julian K           12 UN-MR                1:19.59    1:15.21  
                  36.81     1:15.21 (38.40)                                        
  8 Sheehan, Jack A           12 ZEUS-CT              1:15.37    1:15.30  
                  36.53     1:15.30 (38.77)                                        
  9 Kwon, Connor              12 Middies-MR           1:17.78    1:15.34  
                  36.34     1:15.34 (39.00)                                        
 10 Ireland, Liam J           12 ZEUS-CT              1:10.84    1:16.23  
                  35.89     1:16.23 (40.34)                                        
 11 Bognon, Benjamin N        11 ZEUS-CT              1:18.33    1:16.28  
                  37.10     1:16.28 (39.18)                                        
 12 Gilbertson, Quinn C       12 ZEUS-CT              1:19.97    1:16.96  
                  37.57     1:16.96 (39.39)                                        
 13 Chang, Benjamin           11 BGNW-MR              1:19.77    1:17.45  
                  38.22     1:17.45 (39.23)                                        
 14 Roche, James              11 RA-MR                1:23.59    1:22.70  
                  38.84     1:22.70 (43.86)                                        
 15 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:28.93    1:23.89  
                  40.41     1:23.89 (43.48)                                        
 16 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR            1:23.00    1:24.87  
                  41.84     1:24.87 (43.03)                                        
 17 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:29.71    1:26.35  
                  41.54     1:26.35 (44.81)                                        
 18 Humphries, Jack W         12 Flying Dolphins-MR   1:26.91    1:26.88  
                  43.19     1:26.88 (43.69)                                        
 19 Levy, Ben M               12 BGNW-MR              1:31.36    1:26.89  
                  41.07     1:26.89 (45.82)                                        
 20 Pavlyshche, Vadym         12 Shy-Mr-MR            1:16.90    1:27.96  
                  41.80     1:27.96 (46.16)                                        
 21 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR            1:35.65    1:29.96  
                  42.97     1:29.96 (46.99)                                        
 22 Vargas, Ethan B           12 Storm-MR             2:17.21    1:30.22  
                  42.73     1:30.22 (47.49)                                        
 23 Rizk, Alex                12 Middies-MR           1:32.25    1:30.45  
 24 Racz, Gregory L           11 RA-MR                1:33.39    1:32.13  
                  43.94     1:32.13 (48.19)                                        
 25 Ma, William               11 Storm-MR             2:20.99    1:34.32  
                  47.09     1:34.32 (47.23)                                        
 26 Colacioppo, John          11 Middies-MR           1:42.79    1:39.37  
                  49.11     1:39.37 (50.26)                                        
 27 Quezada, Louis A          11 RA-MR                1:54.81    1:45.71  
                  52.87     1:45.71 (52.84)                                        
 28 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.88  
                  50.42     1:45.88 (55.46)                                        
 29 Khan, Azlan A             12 Middies-MR           1:51.92    1:48.25  
 30 Reali, Luca A             11 Middies-MR                NT    1:50.28  
                  52.85     1:50.28 (57.43)                                        
 31 Menon, Arjun S            11 Storm-MR             2:15.99    1:53.28  
                  55.28     1:53.28 (58.00)                                        
 32 Chisholm, Jack A          11 RA-MR                2:00.00    1:55.15  
                  55.55     1:55.15 (59.60)                                        
 33 Korangy, Salar            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.28  
                  55.56   1:58.28 (1:02.72)                                        
 34 Doherty, Patrick J        11 Middies-MR                NT    2:05.69  
                  58.13   2:05.69 (1:07.56)                                        
 35 Tseng, Ethan C            11 ZEUS-CT                   NT    2:05.78  
                  59.49   2:05.78 (1:06.29)                                        
 -- Salemi, Rowan S           12 Flying Dolphins-MR   1:49.23         DQ  
                1:44.47                                                            
 -- Reali, Massimo            11 Middies-MR           1:41.40         DQ  
                  49.06          DQ (59.25)                                        
 -- Szkodzinski, Hunter       11 CFB-MR               1:59.24         DQ  
                  50.97          DQ (53.09)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             34.29      35.09  
  2 Bognon, Benjamin N        11 ZEUS-CT                35.98      36.34  
  3 Sheehan, Jack A           12 ZEUS-CT                36.77      36.91  
  4 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                38.34      38.13  
  5 Chang, Benjamin           11 BGNW-MR                39.26      38.95  
  6 Gilbertson, Quinn C       12 ZEUS-CT                38.94      39.42  
  7 Hill, Matthew m           12 Middies-MR                NT      40.59  
  8 Salemi, Rowan S           12 Flying Dolphins-MR     42.52      41.05  
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                43.16      41.20  
 10 Tselykovskiy, Arseny      11 Shy-Mr-MR              44.59      42.44  
 11 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR              40.00      42.93  
 12 Rizk, Alex                12 Middies-MR             46.77      45.66  
 13 Hwang, Nathaniel          11 Middies-MR                NT      46.62  
 14 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                   NT      46.63  
 15 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                49.75      46.66  
 16 Racz, Gregory L           11 RA-MR                  46.99      46.81  
 17 Wei, Albert M             12 Middies-MR             49.55      46.84  
 18 Khan, Azlan A             12 Middies-MR             51.44      51.82  
 19 Menon, Arjun S            11 Storm-MR               56.19      54.74  
 20 Kumar, Rohan              11 Middies-MR                NT      56.61  
 21 Korangy, Salar            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.54  
 -- Doherty, Patrick J        11 Middies-MR                NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR     56.36         DQ  
      One hand touch
 -- Hoffman, Ethan T          11 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Arms two strokes underwater
 -- Chisholm, Jack A          11 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Jack A           12 ZEUS-CT              1:21.93    1:18.98  
                  37.38     1:18.98 (41.60)                                        
  2 Bognon, Benjamin N        11 ZEUS-CT              1:19.72    1:20.03  
                  37.43     1:20.03 (42.60)                                        
  3 Wei, Jed                  11 BGNW-MR              1:31.71    1:21.02  
                  38.68     1:21.02 (42.34)                                        
  4 Chang, Benjamin           11 BGNW-MR              1:24.48    1:23.87  
                  17.18   1:23.87 (1:06.69)                                        
  5 Tharrington, Owen G       11 ZEUS-CT              1:29.96    1:24.73  
                  41.54     1:24.73 (43.19)                                        
  6 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              1:20.86    1:24.87  
                  40.35     1:24.87 (44.52)                                        
  7 Gilbertson, Quinn C       12 ZEUS-CT              1:24.43    1:25.18  
                  39.99     1:25.18 (45.19)                                        
  8 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                   NT    1:25.55  
                  39.85     1:25.55 (45.70)                                        
  9 Ireland, Liam J           12 ZEUS-CT              1:28.68    1:26.49  
                  40.81     1:26.49 (45.68)                                        
 10 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:19.79    1:26.61  
                  39.55     1:26.61 (47.06)                                        
 11 Kvashchuk, Mike           12 ZEUS-CT                   NT    1:27.42  
                  41.46     1:27.42 (45.96)                                        
 12 Kwon, Connor              12 Middies-MR           1:27.39    1:27.43  
                  41.86     1:27.43 (45.57)                                        
 13 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:22.50    1:28.83  
                  41.40     1:28.83 (47.43)                                        
 14 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:28.67    1:29.15  
                  41.24     1:29.15 (47.91)                                        
 15 Humphries, Jack W         12 Flying Dolphins-MR   1:32.39    1:33.31  
                  45.16     1:33.31 (48.15)                                        
 16 Salemi, Rowan S           12 Flying Dolphins-MR   1:40.53    1:35.68  
                  46.05     1:35.68 (49.63)                                        
 17 Levy, Ben M               12 BGNW-MR              1:46.48    1:36.86  
                  45.89     1:36.86 (50.97)                                        
 18 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:48.26    1:40.08  
                  48.63     1:40.08 (51.45)                                        
 19 Cai, Jason                11 BGNW-MR              1:42.26    1:41.09  
                  50.36     1:41.09 (50.73)                                        
 20 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR   1:48.42    1:42.31  
                  46.38     1:42.31 (55.93)                                        
 21 Rizk, Alex                12 Middies-MR           1:47.23    1:42.42  
                  47.57     1:42.42 (54.85)                                        
 22 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                   NT    1:42.90  
                  48.81     1:42.90 (54.09)                                        
 23 Racz, Gregory L           11 RA-MR                1:47.18    1:44.13  
                  47.46     1:44.13 (56.67)                                        
 24 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:48.01    1:47.90  
                  50.08     1:47.90 (57.82)                                        
 25 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              1:55.68    1:52.09  
                  53.73     1:52.09 (58.36)                                        
 26 Colacioppo, Mark          11 Middies-MR           2:02.08    1:52.17  
 27 Reali, Massimo            11 Middies-MR           1:58.44    1:53.67  
                  52.69   1:53.67 (1:00.98)                                        
 28 Khan, Azlan A             12 Middies-MR           1:53.72    1:54.67  
                  52.70   1:54.67 (1:01.97)                                        
 29 Menon, Arjun S            11 Storm-MR             2:15.60    1:56.71  
 30 Colacioppo, John          11 Middies-MR                NT    1:59.17  
                  56.47   1:59.17 (1:02.70)                                        
 31 Quezada, Louis A          11 RA-MR                2:15.00    2:01.66  
 -- Reali, Luca A             11 Middies-MR                NT         DQ  
 -- Rodriguez, Hilton M       11 ZEUS-CT              2:12.12         DQ  
 -- Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT              2:08.99         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Will P             12 BGNW-MR                29.42      30.70  
  2 Hill, Matthew m           12 Middies-MR             31.37      30.80  
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             29.18      30.85  
  4 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             32.22      31.80  
  5 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                   NT      33.86  
  6 Gulotta, LJ J             12 BGNW-MR                40.10      34.33  
  7 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                35.29      36.29  
  8 Roche, James              11 RA-MR                  37.58      37.44  
  9 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  37.92      37.61  
 10 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR              34.90      38.24  
 11 Wei, Jed                  11 BGNW-MR                44.73      38.42  
 12 Tovar, Joshua E           12 BGNW-MR                43.04      38.68  
 13 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                39.04      40.09  
 14 Rodriguez, Hilton M       11 ZEUS-CT                41.58      40.52  
 15 Pavlyshche, Vadym         12 Shy-Mr-MR              37.90      40.74  
 16 Colacioppo, Mark          11 Middies-MR             47.54      42.59  
 17 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR              43.53      42.98  
 18 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR        NT      42.99  
 19 Ma, William               11 Storm-MR               50.99      43.75  
 20 Vargas, Ethan B           12 Storm-MR               55.99      43.85  
 21 Cai, Jason                11 BGNW-MR                51.27      49.44  
 22 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     58.53      53.54  
 23 Korangy, Salar            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.48  
 -- Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                   NT         DQ  
 -- Chisholm, Jack A          11 RA-MR                1:05.00         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Will P             12 BGNW-MR              1:06.54    1:06.33  
                  31.94     1:06.33 (34.39)                                        
  2 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              1:07.60    1:10.55  
                  33.31     1:10.55 (37.24)                                        
  3 Tharrington, Owen G       11 ZEUS-CT              1:07.89    1:11.60  
                  32.94     1:11.60 (38.66)                                        
  4 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:13.78    1:14.66  
                  33.45     1:14.66 (41.21)                                        
  5 Kvashchuk, Mike           12 ZEUS-CT              1:23.23    1:14.96  
                  34.38     1:14.96 (40.58)                                        
  6 Gilbertson, Quinn C       12 ZEUS-CT              1:12.83    1:15.64  
                  36.03     1:15.64 (39.61)                                        
  7 Terri, Kyle D             11 UN-MR                1:15.36    1:17.83  
                  36.23     1:17.83 (41.60)                                        
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:18.21    1:19.19  
                  35.03     1:19.19 (44.16)                                        
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:20.73    1:21.20  
                  37.89     1:21.20 (43.31)                                        
 10 Halls, Ryan A             11 NFS-MR               1:28.05    1:25.76  
                  38.18     1:25.76 (47.58)                                        
 11 Gulotta, LJ J             12 BGNW-MR              1:36.12    1:26.37  
                  37.61     1:26.37 (48.76)                                        
 12 Kwon, Connor              12 Middies-MR           1:24.95    1:27.87  
                  38.71     1:27.87 (49.16)                                        
 13 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                1:45.00    1:31.42  
                  39.42     1:31.42 (52.00)                                        
 14 Levy, Ben M               12 BGNW-MR                   NT    1:37.70  
                  43.72     1:37.70 (53.98)                                        
 -- Rodriguez, Hilton M       11 ZEUS-CT                   NT         DQ  
      Alternating Kick
                  45.85        DQ (1:01.33)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:09.16    1:06.59  
                                  30.77 ( )     1:06.59 (35.82)                    
  2 Fagan, Will P             12 BGNW-MR              1:07.60    1:08.01  
                                  31.31 ( )     1:08.01 (36.70)                    
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:10.59    1:11.82  
                                  32.36 ( )     1:11.82 (39.46)                    
  4 Terri, Kyle D             11 UN-MR                1:14.94    1:14.51  
                                  33.56 ( )     1:14.51 (40.95)                    
  5 Chang, Benjamin           11 BGNW-MR              1:19.85    1:14.92  
                                  36.60 ( )     1:14.92 (38.32)                    
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:18.55    1:16.61  
                                  34.86 ( )     1:16.61 (41.75)                    
  7 Hill, Matthew m           12 Middies-MR                NT    1:16.66  
                                  33.71 ( )     1:16.66 (42.95)                    
  8 Kwon, Connor              12 Middies-MR           1:21.21    1:16.91  
                                  35.55 ( )     1:16.91 (41.36)                    
  9 Gulotta, LJ J             12 BGNW-MR              1:17.85    1:17.62  
                                  36.02 ( )     1:17.62 (41.60)                    
 10 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:14.89    1:18.59  
                                  36.70 ( )     1:18.59 (41.89)                    
 11 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR               1:19.09    1:19.57  
                                  36.64 ( )     1:19.57 (42.93)                    
 12 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR            1:22.90    1:22.68  
                                  38.60 ( )     1:22.68 (44.08)                    
 13 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR            1:24.89    1:22.85  
                                  37.50 ( )     1:22.85 (45.35)                    
 14 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR           1:30.88    1:24.59  
                                  39.24 ( )     1:24.59 (45.35)                    
 15 Levy, Ben M               12 BGNW-MR              1:32.12    1:26.81  
                                  39.81 ( )     1:26.81 (47.00)                    
 16 Pavlyshche, Vadym         12 Shy-Mr-MR            1:22.90    1:26.95  
                                  40.39 ( )     1:26.95 (46.56)                    
 17 Tselykovskiy, Arseny      11 Shy-Mr-MR            1:29.58    1:27.57  
                                  42.30 ( )     1:27.57 (45.27)                    
 18 Cole, Zachary             11 BGNW-MR              1:52.71    1:32.45  
                                  43.87 ( )     1:32.45 (48.58)                    
 19 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              1:40.26    1:33.50  
                                  43.08 ( )     1:33.50 (50.42)                    
 20 Quezada, Louis A          11 RA-MR                1:52.88    1:40.16  
                                  44.05 ( )     1:40.16 (56.11)                    
 21 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.24  
                                  49.62 ( )     1:41.24 (51.62)                    
 -- Menon, Arjun S            11 Storm-MR             2:30.99         DQ  
                                  50.98 ( )          DQ (55.74)                    
 -- Brown, Myles B            11 NFS-MR               1:45.00         DQ  
                                  38.16 ( )          DQ (52.23)                    
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Will P             12 BGNW-MR              2:24.01    2:26.83  
                  31.62     1:09.86 (38.24)     1:51.74 (41.88)     2:26.83 (35.09)
  2 Tharrington, Owen G       11 ZEUS-CT              2:27.18    2:32.54  
                  33.37     1:10.50 (37.13)     1:59.11 (48.61)     2:32.54 (33.43)
  3 Sheehan, Jack A           12 ZEUS-CT              2:44.29    2:35.02  
                  36.49     1:16.68 (40.19)     1:59.26 (42.58)     2:35.02 (35.76)
  4 Kvashchuk, Mike           12 ZEUS-CT                   NT    2:36.46  
                  34.39     1:14.60 (40.21)     2:02.43 (47.83)     2:36.46 (34.03)
  5 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              2:30.37    2:36.80  
                  33.61     1:13.70 (40.09)     2:01.98 (48.28)     2:36.80 (34.82)
  6 Terri, Kyle D             11 UN-MR                2:38.01    2:38.91  
                  35.01     1:15.35 (40.34)     2:04.68 (49.33)     2:38.91 (34.23)
  7 Terri, Julian K           12 UN-MR                2:44.66    2:40.48  
                  34.25     1:14.26 (40.01)     2:05.15 (50.89)     2:40.48 (35.33)
  8 Gilbertson, Quinn C       12 ZEUS-CT              2:40.87    2:44.45  
                  35.01     1:19.20 (44.19)     2:06.43 (47.23)     2:44.45 (38.02)
  9 Hill, Matthew m           12 Middies-MR                NT    2:48.35  
                  33.72     1:17.09 (43.37)     2:10.28 (53.19)     2:48.35 (38.07)
 10 Gulotta, LJ J             12 BGNW-MR              2:54.86    2:49.60  
                  36.53     1:20.65 (44.12)     2:12.95 (52.30)     2:49.60 (36.65)
 11 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           2:51.09    2:50.36  
                  35.17     1:21.02 (45.85)     2:14.80 (53.78)     2:50.36 (35.56)
 12 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              2:43.75    2:53.86  
                  37.22     1:22.70 (45.48)     2:15.36 (52.66)     2:53.86 (38.50)
 13 Tovar, Joshua E           12 BGNW-MR              3:12.83    3:08.45  
                  45.19     1:30.19 (45.00)     2:27.57 (57.38)     3:08.45 (40.88)
 14 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                3:25.94    3:11.87  
                  39.64     1:27.35 (47.71)     2:27.34 (59.99)     3:11.87 (44.53)
 15 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              3:21.93    3:18.98  
                  45.23     1:35.53 (50.30)     2:34.59 (59.06)     3:18.98 (44.39)
 -- Bognon, Benjamin N        11 ZEUS-CT              2:40.41         DQ  
                  37.13     1:18.84 (41.71)     2:04.34 (45.50)          DQ (37.94)
 -- Ireland, Liam J           12 ZEUS-CT              2:38.91         DQ  
                  33.90     1:15.66 (41.76)     2:08.13 (52.47)          DQ (39.95)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          17 ZEUS-CT                21.53      22.84  
  2 Halls, Sean C             14 NFS-MR                 23.92      23.90  
  3 Lessing, Justin M         15 ZEUS-CT                23.59      24.34  
  4 Roye, Erick B             15 BGNW-MR                24.38      24.71  
  5 Leite, Marcelo            15 ZEUS-CT                23.48      24.99  
  6 Roldan-Vasco, Mateo       17 ZEUS-CT                24.44      25.12  
  7 Mazzoni, Colby L          16 ZEUS-CT                24.44      25.17  
  8 Chajon, Jorge M           16 ZEUS-CT                24.26      25.40  
  9 Contreras, Jose A         16 Middies-MR             25.12      25.41  
 10 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             25.41      25.56  
 11 Du, Alex W                14 BGNW-MR                25.42      25.73  
 12 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR                26.50      25.99  
 13 Burdzicki, Patrick D      14 ZEUS-CT                26.04      26.38  
 13 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR               27.51      26.38  
 15 Hogan, Jamie F            17 ZEUS-CT                25.90      26.53  
 16 Vaynshtok, Jonah M        14 JCCT-MR                29.90      26.55  
 17 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR                27.37      26.69  
 18 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR                26.61      26.75  
 19 Giterman, Gary            17 Shy-Mr-MR              27.47      26.78  
 20 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                25.66      26.83  
 21 Legendre, Malik E         15 NFS-MR                 27.32      26.89  
 22 Kurita, Zander            14 JCCT-MR                   NT      27.06  
 23 Titarenko, Valentyn       16 Shy-Mr-MR              27.12      27.16  
 24 Desmaras, Mariano A       14 BGNW-MR                28.25      27.25  
 25 Hill, Drew A              14 Middies-MR                NT      27.30  
 26 Berger, Brendan A         14 Middies-MR             28.50      27.72  
 27 Llorente, Nicolas         13 Middies-MR             28.63      27.74  
 28 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                   NT      27.85  
 29 Hiller, Joshua S          14 Storm-MR               29.20      27.86  
 30 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR              29.10      27.90  
 31 Bartlett, Aidan J         13 Middies-MR                NT      28.07  
 32 Colistra, Giancarlo W     13 ZEUS-CT                27.57      28.11  
 33 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR                29.10      28.23  
 34 Yi, Lucas                 13 Middies-MR             29.02      28.72  
 35 Sheik, Umair              15 Shy-Mr-MR              30.43      28.80  
 36 Kim, Ryan                 16 JCCT-MR                   NT      28.99  
 37 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR              29.45      29.07  
 37 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR             28.64      29.07  
 39 Adeishvili, Luca R        13 Shy-Mr-MR              31.57      29.31  
 40 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR              32.10      29.51  
 41 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT                27.61      29.56  
 42 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR                28.82      29.65  
 43 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR             28.11      29.69  
 44 Agarunov, Michael         13 Shy-Mr-MR              31.19      29.82  
 45 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT                28.79      30.08  
 46 Lynch, Jamie M            13 BGNW-MR                29.29      30.21  
 47 Laptev, Matthew           13 Shy-Mr-MR              29.01      30.70  
 48 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                   NT      31.22  
 49 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT                34.68      32.26  
 50 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR              35.33      33.00  
 51 Rubenzahl, Zachary        14 JCCT-MR                35.90      33.36  
 52 Malik, Rohan              13 BGNW-MR                34.91      33.57  
 -- Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR                30.12         NS  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A        16 ZEUS-CT                48.51      51.26  
                  24.76       51.26 (26.50)                                        
  2 Halls, Sean C             14 NFS-MR                 52.94      53.64  
                  25.22       53.64 (28.42)                                        
  3 Cowenhoven, Michael V     15 ZEUS-CT                51.49      53.99  
                  26.13       53.99 (27.86)                                        
  4 Parizot, Louis-Maximilia  16 ZEUS-CT                55.31      55.52  
                  26.90       55.52 (28.62)                                        
  5 Mazzoni, Colby L          16 ZEUS-CT                55.00      55.55  
                  26.63       55.55 (28.92)                                        
  6 Roye, Erick B             15 BGNW-MR                53.84      56.24  
                  26.44       56.24 (29.80)                                        
  7 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR                56.07      56.31  
                  27.14       56.31 (29.17)                                        
  8 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             57.72      56.78  
                  27.92       56.78 (28.86)                                        
  9 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                56.57      57.14  
                  27.59       57.14 (29.55)                                        
 10 Contreras, Jose A         16 Middies-MR             56.22      57.25  
                  27.35       57.25 (29.90)                                        
 11 Burdzicki, Patrick D      14 ZEUS-CT                57.42      57.32  
                  28.00       57.32 (29.32)                                        
 12 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             56.69      57.69  
                  28.22       57.69 (29.47)                                        
 13 Giterman, Gary            17 Shy-Mr-MR              59.88      58.06  
                  28.02       58.06 (30.04)                                        
 14 Donovan, Jake D           13 ZEUS-CT                58.99      58.76  
                  28.49       58.76 (30.27)                                        
 15 Vaynshtok, Jonah M        14 JCCT-MR              1:00.19      59.05  
                  28.38       59.05 (30.67)                                        
 16 Lovas, Jackson Z          15 ZEUS-CT                54.59      59.58  
                  27.84       59.58 (31.74)                                        
 17 Du, Alex W                14 BGNW-MR                58.36      59.82  
                  29.14       59.82 (30.68)                                        
 18 Legendre, Malik E         15 NFS-MR                 59.75    1:00.16  
                  29.05     1:00.16 (31.11)                                        
 19 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              1:02.19    1:00.94  
                  29.51     1:00.94 (31.43)                                        
 20 Hiller, Joshua S          14 Storm-MR             1:03.76    1:01.12  
                  29.22     1:01.12 (31.90)                                        
 21 Desmaras, Mariano A       14 BGNW-MR              1:00.74    1:01.25  
                  29.33     1:01.25 (31.92)                                        
 22 Titarenko, Valentyn       16 Shy-Mr-MR            1:00.78    1:01.34  
                  29.27     1:01.34 (32.07)                                        
 23 Berger, Brendan A         14 Middies-MR           1:01.03    1:01.38  
                  28.85     1:01.38 (32.53)                                        
 24 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR               59.70    1:01.47  
                  29.22     1:01.47 (32.25)                                        
 25 Kurita, Zander            14 JCCT-MR                   NT    1:01.55  
                  28.81     1:01.55 (32.74)                                        
 26 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:07.85    1:02.14  
                  29.87     1:02.14 (32.27)                                        
 27 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:04.48    1:02.35  
                  30.34     1:02.35 (32.01)                                        
 28 Weitzen, Zach             15 Storm-MR               59.46    1:02.57  
                  30.20     1:02.57 (32.37)                                        
 29 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR            1:05.30    1:03.42  
                  30.38     1:03.42 (33.04)                                        
 30 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:01.87    1:03.76  
                  29.76     1:03.76 (34.00)                                        
 31 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:01.59    1:03.93  
                  30.33     1:03.93 (33.60)                                        
 32 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR              1:05.31    1:04.08  
                  30.48     1:04.08 (33.60)                                        
 33 Ireland, Hugh P           16 ZEUS-CT                57.27    1:04.47  
                  31.09     1:04.47 (33.38)                                        
 34 Kim, Ryan                 16 JCCT-MR              1:05.57    1:04.67  
                  31.22     1:04.67 (33.45)                                        
 35 Llorente, Nicolas         13 Middies-MR           1:05.30    1:05.35  
                  31.38     1:05.35 (33.97)                                        
 36 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:01.02    1:05.60  
                  31.84     1:05.60 (33.76)                                        
 37 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           1:03.27    1:05.82  
                  31.95     1:05.82 (33.87)                                        
 38 Agarunov, Michael         13 Shy-Mr-MR            1:02.90    1:06.01  
                  31.27     1:06.01 (34.74)                                        
 39 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              1:04.60    1:06.02  
                  30.99     1:06.02 (35.03)                                        
 40 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:07.66    1:06.20  
                  32.11     1:06.20 (34.09)                                        
 41 Sheik, Umair              15 Shy-Mr-MR            1:07.63    1:06.24  
                  31.67     1:06.24 (34.57)                                        
 42 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              1:03.88    1:06.26  
                  31.30     1:06.26 (34.96)                                        
 43 Yi, Lucas                 13 Middies-MR           1:05.55    1:06.50  
                  31.27     1:06.50 (35.23)                                        
 44 Adeishvili, Luca R        13 Shy-Mr-MR            1:09.53    1:06.99  
                  31.28     1:06.99 (35.71)                                        
 45 Bartlett, Aidan J         13 Middies-MR                NT    1:07.45  
                  32.24     1:07.45 (35.21)                                        
 46 Laptev, Matthew           13 Shy-Mr-MR            1:03.90    1:10.85  
                  32.62     1:10.85 (38.23)                                        
 47 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              1:14.50    1:11.82  
                  34.88     1:11.82 (36.94)                                        
 48 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            1:30.63    1:13.26  
                  34.88     1:13.26 (38.38)                                        
 49 Rubenzahl, Zachary        14 JCCT-MR              1:26.21    1:26.94  
                  42.60     1:26.94 (44.34)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          17 ZEUS-CT              1:48.42    1:55.95  
                  26.72       56.17 (29.45)     1:25.12 (28.95)     1:55.95 (30.83)
  2 Lessing, Justin M         15 ZEUS-CT              2:00.54    2:03.23  
                  27.87       59.29 (31.42)     1:31.86 (32.57)     2:03.23 (31.37)
  3 Chajon, Jorge M           16 ZEUS-CT              1:58.76    2:04.42  
                  28.73       59.88 (31.15)     1:32.76 (32.88)     2:04.42 (31.66)
  4 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:06.72    2:06.97  
                  28.41     1:00.55 (32.14)     1:34.21 (33.66)     2:06.97 (32.76)
  5 Donovan, Jake D           13 ZEUS-CT              2:10.96    2:08.51  
                  29.68     1:02.82 (33.14)     1:37.43 (34.61)     2:08.51 (31.08)
  6 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:08.19    2:08.65  
                  29.45     1:02.01 (32.56)     1:36.15 (34.14)     2:08.65 (32.50)
  7 Giterman, Gary            17 Shy-Mr-MR            2:15.64    2:09.59  
                  29.66     1:02.31 (32.65)     1:36.67 (34.36)     2:09.59 (32.92)
  8 Lovas, Jackson Z          15 ZEUS-CT              2:06.86    2:13.97  
                  29.26     1:02.83 (33.57)     1:38.18 (35.35)     2:13.97 (35.79)
  9 Roye, Erick B             15 BGNW-MR              2:03.80    2:14.54  
                  29.16     1:03.33 (34.17)     1:38.96 (35.63)     2:14.54 (35.58)
 10 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              2:19.82    2:16.55  
                  30.26     1:04.29 (34.03)     1:40.78 (36.49)     2:16.55 (35.77)
 11 Hiller, Joshua S          14 Storm-MR             2:21.56    2:17.87  
                  31.48     1:06.42 (34.94)     1:42.46 (36.04)     2:17.87 (35.41)
 12 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              2:31.69    2:18.62  
                  31.34     1:08.12 (36.78)     1:44.34 (36.22)     2:18.62 (34.28)
 13 Sheik, Umair              15 Shy-Mr-MR            2:28.37    2:21.69  
                  32.68     1:08.73 (36.05)     1:46.52 (37.79)     2:21.69 (35.17)
 14 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            2:19.90    2:21.81  
                  33.04     1:11.01 (37.97)     1:49.01 (38.00)     2:21.81 (32.80)
 15 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:26.79    2:22.68  
                  34.64     1:12.24 (37.60)     1:49.92 (37.68)     2:22.68 (32.76)
 16 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:16.27    2:23.09  
                  31.83     1:08.41 (36.58)     1:46.30 (37.89)     2:23.09 (36.79)
 17 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              2:24.17    2:26.17  
                                1:10.55 ( )     1:49.16 (38.61)     2:26.17 (37.01)
 18 Yi, Lucas                 13 Middies-MR           2:28.63    2:32.82  
                  33.18     1:11.87 (38.69)     1:52.88 (41.01)     2:32.82 (39.94)
 19 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                   NT    2:33.30  
                  33.81     1:13.18 (39.37)     1:53.61 (40.43)     2:33.30 (39.69)
 20 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:44.12    2:37.21  
                  36.22     1:17.20 (40.98)     1:57.97 (40.77)     2:37.21 (39.24)
 21 Bartlett, Aidan J         13 Middies-MR                NT    2:51.10  
                  38.19     1:21.05 (42.86)     2:05.95 (44.90)     2:51.10 (45.15)
 -- Mazzoni, Colby L          16 ZEUS-CT              2:00.53         NS  
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A        16 ZEUS-CT              4:49.27    5:05.76  
            2:30.92 ( )     3:02.09 (31.17)     3:33.01 (30.92)     4:03.96 (30.95)
        4:35.04 (31.08)     5:05.76 (30.72)                                        
  2 Cowenhoven, Michael V     15 ZEUS-CT              4:59.90    5:12.58  
                  28.02       58.74 (30.72)     1:30.27 (31.53)     2:01.72 (31.45)
        2:34.01 (32.29)     3:06.04 (32.03)     3:38.22 (32.18)     4:10.25 (32.03)
        4:42.07 (31.82)     5:12.58 (30.51)                                        
  3 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              5:16.39    5:28.29  
                  29.63     1:02.58 (32.95)     1:36.31 (33.73)     2:09.70 (33.39)
        2:43.59 (33.89)     3:17.35 (33.76)     3:50.59 (33.24)     4:23.98 (33.39)
        4:57.24 (33.26)     5:28.29 (31.05)                                        
  4 Parizot, Louis-Maximilia  16 ZEUS-CT              5:24.56    5:28.93  
                  30.24     1:02.96 (32.72)     1:36.26 (33.30)     2:09.98 (33.72)
        2:43.94 (33.96)     3:17.83 (33.89)     3:50.59 (32.76)     4:24.03 (33.44)
        4:56.96 (32.93)     5:28.93 (31.97)                                        
  5 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           5:26.38    5:33.82  
                  28.80     1:00.38 (31.58)     1:33.00 (32.62)     2:06.54 (33.54)
        2:40.15 (33.61)     3:14.37 (34.22)     3:48.91 (34.54)     4:24.15 (35.24)
        4:59.76 (35.61)     5:33.82 (34.06)                                        
  6 Donovan, Jake D           13 ZEUS-CT              5:28.60    5:34.53  
                  30.02     1:04.16 (34.14)     1:38.56 (34.40)     2:13.12 (34.56)
        2:48.88 (35.76)     3:22.66 (33.78)     3:57.30 (34.64)     4:31.61 (34.31)
        5:04.36 (32.75)     5:34.53 (30.17)                                        
  7 Ireland, Hugh P           16 ZEUS-CT              5:22.61    5:35.22  
                  30.72     1:03.76 (33.04)     1:37.67 (33.91)     2:12.08 (34.41)
        2:46.68 (34.60)     3:20.43 (33.75)     3:55.34 (34.91)     4:29.86 (34.52)
        5:04.12 (34.26)     5:35.22 (31.10)                                        
  8 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              5:45.62    5:39.20  
                  28.43     1:01.38 (32.95)     1:35.52 (34.14)     2:10.33 (34.81)
        2:44.85 (34.52)     3:20.03 (35.18)     3:55.33 (35.30)     4:30.58 (35.25)
        5:05.70 (35.12)     5:39.20 (33.50)                                        
  9 Burdzicki, Patrick D      14 ZEUS-CT              5:48.53    5:45.31  
                  30.77     1:04.57 (33.80)     1:39.95 (35.38)     2:15.33 (35.38)
        2:50.78 (35.45)     3:25.88 (35.10)     4:01.53 (35.65)     4:37.17 (35.64)
        5:12.35 (35.18)     5:45.31 (32.96)                                        
 10 Colistra, Giancarlo W     13 ZEUS-CT              5:44.03    5:47.71  
                  30.53     1:04.73 (34.20)     1:39.70 (34.97)     2:14.66 (34.96)
        2:50.27 (35.61)     3:25.89 (35.62)     4:01.97 (36.08)     4:37.90 (35.93)
        5:13.26 (35.36)     5:47.71 (34.45)                                        
 11 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           5:41.40    5:51.95  
                  30.53     1:04.95 (34.42)     1:40.23 (35.28)     2:15.84 (35.61)
        2:51.52 (35.68)     3:26.63 (35.11)     4:03.12 (36.49)     4:39.77 (36.65)
        5:15.91 (36.14)     5:51.95 (36.04)                                        
 12 Hogan, Jamie F            17 ZEUS-CT              5:29.23    5:56.74  
                  30.68     1:04.17 (33.49)     1:38.70 (34.53)     2:13.60 (34.90)
        2:48.82 (35.22)     3:24.71 (35.89)     4:01.58 (36.87)     4:40.06 (38.48)
        5:18.48 (38.42)     5:56.74 (38.26)                                        
 13 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              5:59.87    6:00.12  
                  33.46     1:11.25 (37.79)     1:49.45 (38.20)     2:27.19 (37.74)
        3:04.13 (36.94)     3:40.09 (35.96)     4:16.96 (36.87)     4:52.49 (35.53)
        5:26.61 (34.12)     6:00.12 (33.51)                                        
 14 Hiller, Joshua S          14 Storm-MR             6:17.88    6:03.46  
                  31.75     1:06.57 (34.82)     1:42.51 (35.94)     2:19.74 (37.23)
        2:56.82 (37.08)     3:34.85 (38.03)     4:12.39 (37.54)     4:50.23 (37.84)
        5:27.36 (37.13)     6:03.46 (36.10)                                        
 15 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           6:30.23    6:07.54  
                  32.74     1:07.32 (34.58)     1:43.06 (35.74)     2:20.61 (37.55)
        2:58.34 (37.73)     3:36.20 (37.86)     4:14.21 (38.01)     4:52.63 (38.42)
        5:30.81 (38.18)     6:07.54 (36.73)                                        
 16 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              6:11.02    6:15.21  
                  32.72     1:10.42 (37.70)     1:49.37 (38.95)     2:27.77 (38.40)
        3:05.36 (37.59)     3:42.97 (37.61)     4:20.47 (37.50)     4:59.08 (38.61)
        5:38.10 (39.02)     6:15.21 (37.11)                                        
 17 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              6:19.37    6:22.12  
                                                                        2:34.28 ( )
                                3:54.00 ( )     4:30.04 (36.04)   6:22.12 (1:52.08)
 18 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           7:13.78    6:28.16  
                  33.72     1:11.86 (38.14)     1:51.47 (39.61)     2:31.63 (40.16)
        3:12.15 (40.52)     3:52.25 (40.10)     4:33.71 (41.46)     5:13.55 (39.84)
        5:53.12 (39.57)     6:28.16 (35.04)                                        
 19 Lynch, Jamie M            13 BGNW-MR              6:40.57    6:28.31  
                  34.91     1:14.50 (39.59)     1:55.75 (41.25)     2:36.34 (40.59)
        3:15.35 (39.01)     3:55.74 (40.39)     4:36.12 (40.38)     5:16.74 (40.62)
        5:53.72 (36.98)     6:28.31 (34.59)                                        
 20 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              6:23.33    6:31.04  
                  31.01     1:06.25 (35.24)     1:44.66 (38.41)     2:25.25 (40.59)
        3:06.07 (40.82)     3:47.56 (41.49)     4:29.19 (41.63)     5:10.63 (41.44)
        5:51.74 (41.11)     6:31.04 (39.30)                                        
 21 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              7:03.56    6:45.33  
                  35.34     1:14.92 (39.58)     1:56.32 (41.40)     2:38.18 (41.86)
        3:19.84 (41.66)     4:01.05 (41.21)     4:42.48 (41.43)     5:24.62 (42.14)
        6:05.82 (41.20)     6:45.33 (39.51)                                        
 22 Yi, Lucas                 13 Middies-MR           6:48.90    6:46.42  
                  32.70     1:11.31 (38.61)     1:52.02 (40.71)     2:33.82 (41.80)
        3:15.86 (42.04)     3:57.84 (41.98)     4:41.12 (43.28)     5:24.04 (42.92)
        6:06.44 (42.40)     6:46.42 (39.98)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          17 ZEUS-CT                50.90      53.78  
                  25.71       53.78 (28.07)                                        
  2 Lessing, Justin M         15 ZEUS-CT              1:00.36    1:01.54  
                  29.76     1:01.54 (31.78)                                        
  3 Roldan-Vasco, Mateo       17 ZEUS-CT                56.26    1:01.77  
                  29.69     1:01.77 (32.08)                                        
  4 Mazzoni, Colby L          16 ZEUS-CT                59.49    1:03.40  
                  30.31     1:03.40 (33.09)                                        
  5 Roye, Erick B             15 BGNW-MR              1:03.07    1:04.41  
                  30.83     1:04.41 (33.58)                                        
  6 Du, Alex W                14 BGNW-MR              1:09.31    1:05.27  
                  32.47     1:05.27 (32.80)                                        
  7 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           1:04.59    1:06.03  
                  32.62     1:06.03 (33.41)                                        
  8 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              1:09.10    1:06.19  
                  32.33     1:06.19 (33.86)                                        
  9 Contreras, Jose A         16 Middies-MR           1:07.71    1:07.02  
                  32.77     1:07.02 (34.25)                                        
 10 Lovas, Jackson Z          15 ZEUS-CT              1:02.67    1:07.60  
                  32.49     1:07.60 (35.11)                                        
 11 Hogan, Jamie F            17 ZEUS-CT              1:04.68    1:08.02  
                  33.35     1:08.02 (34.67)                                        
 12 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              1:08.15    1:08.66  
                  33.90     1:08.66 (34.76)                                        
 13 Chajon, Jorge M           16 ZEUS-CT              1:02.79    1:08.67  
                  33.30     1:08.67 (35.37)                                        
 14 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:10.72    1:08.89  
                  33.00     1:08.89 (35.89)                                        
 15 Rupp, William P           13 UN-MR                1:09.00    1:09.07  
                  33.58     1:09.07 (35.49)                                        
 16 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           1:06.92    1:09.51  
                  33.46     1:09.51 (36.05)                                        
 17 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:14.85    1:11.04  
                  33.64     1:11.04 (37.40)                                        
 18 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:13.68    1:12.16  
                  35.18     1:12.16 (36.98)                                        
 19 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:16.59    1:12.72  
                  35.81     1:12.72 (36.91)                                        
 20 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              1:16.52    1:13.09  
                  36.13     1:13.09 (36.96)                                        
 21 Giterman, Gary            17 Shy-Mr-MR            1:16.48    1:13.84  
                  35.75     1:13.84 (38.09)                                        
 22 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             1:12.89    1:14.56  
                  36.61     1:14.56 (37.95)                                        
 23 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:13.43    1:14.72  
                  37.66     1:14.72 (37.06)                                        
 24 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              1:13.63    1:15.62  
                  37.82     1:15.62 (37.80)                                        
 25 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:21.93    1:16.59  
                  36.42     1:16.59 (40.17)                                        
 26 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                   NT    1:18.76  
                  38.27     1:18.76 (40.49)                                        
 27 Sheik, Umair              15 Shy-Mr-MR            1:27.46    1:19.65  
                  38.57     1:19.65 (41.08)                                        
 28 Lynch, Jamie M            13 BGNW-MR              1:16.90    1:22.72  
                  41.06     1:22.72 (41.66)                                        
 29 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:27.39    1:22.82  
                  41.36     1:22.82 (41.46)                                        
 30 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              1:25.94    1:24.03  
                  41.15     1:24.03 (42.88)                                        
 -- Bartlett, Aidan J         13 Middies-MR                NT         DQ  
                  44.55          DQ (50.25)                                        
 -- Berger, Brendan A         14 Middies-MR           1:11.56         DQ  
                  34.55          DQ (37.06)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          17 ZEUS-CT              1:53.14    2:00.57  
                  28.16       58.85 (30.69)     1:29.59 (30.74)     2:00.57 (30.98)
  2 Leite, Marcelo            15 ZEUS-CT              2:02.29    2:08.17  
                  30.04     1:02.76 (32.72)     1:36.17 (33.41)     2:08.17 (32.00)
  3 Roldan-Vasco, Mateo       17 ZEUS-CT              2:02.58    2:12.66  
                  31.72     1:04.69 (32.97)     1:38.47 (33.78)     2:12.66 (34.19)
  4 Lessing, Justin M         15 ZEUS-CT              2:11.10    2:15.18  
                  30.48     1:04.28 (33.80)     1:40.17 (35.89)     2:15.18 (35.01)
  5 Rupp, William P           13 UN-MR                2:26.00    2:24.87  
                  34.76     1:11.75 (36.99)     1:49.12 (37.37)     2:24.87 (35.75)
  6 Chajon, Jorge M           16 ZEUS-CT              2:14.20    2:24.98  
                  34.75     1:11.50 (36.75)     1:48.32 (36.82)     2:24.98 (36.66)
  7 Hogan, Jamie F            17 ZEUS-CT              2:16.28    2:26.41  
                  34.77     1:11.48 (36.71)     1:48.85 (37.37)     2:26.41 (37.56)
  8 Lovas, Jackson Z          15 ZEUS-CT              2:17.20    2:27.68  
                  33.79     1:10.72 (36.93)     1:49.02 (38.30)     2:27.68 (38.66)
  9 Kurita, Zander            14 JCCT-MR                   NT    2:32.96  
                  34.89     1:13.86 (38.97)     1:54.54 (40.68)     2:32.96 (38.42)
 10 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR                NT    2:36.05  
                  37.89     1:17.16 (39.27)     1:57.98 (40.82)     2:36.05 (38.07)
 11 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             2:30.68    2:37.24  
                  37.19     1:17.05 (39.86)     1:57.44 (40.39)     2:37.24 (39.80)
 12 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR                NT    2:42.20  
                  38.32     1:19.43 (41.11)     2:01.57 (42.14)     2:42.20 (40.63)
 13 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                   NT    2:44.95  
                  39.24     1:21.43 (42.19)   2:44.95 (1:23.52)                    
 14 Berger, Brendan A         14 Middies-MR                NT    2:44.97  
                  40.07     1:20.94 (40.87)     2:03.38 (42.44)     2:44.97 (41.59)
 15 Lynch, Jamie M            13 BGNW-MR              2:53.12    2:51.75  
                  41.73     1:26.31 (44.58)     2:10.30 (43.99)     2:51.75 (41.45)
 16 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                   NT    2:55.36  
                  41.33     1:25.41 (44.08)     2:10.47 (45.06)     2:55.36 (44.89)
 17 Malik, Rohan              13 BGNW-MR                   NT    2:56.96  
                  43.29     1:28.49 (45.20)     2:13.65 (45.16)     2:56.96 (43.31)
 -- Bartlett, Aidan J         13 Middies-MR                NT         DQ  
                  50.37     1:44.50 (54.13)        DQ (1:40.84)                    
 -- Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:37.63         NS  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowenhoven, Michael V     15 ZEUS-CT              1:03.64    1:08.53  
                  32.68     1:08.53 (35.85)                                        
  2 Roldan-Vasco, Mateo       17 ZEUS-CT              1:03.94    1:10.12  
                  33.09     1:10.12 (37.03)                                        
  3 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              1:18.01    1:12.00  
                  34.66     1:12.00 (37.34)                                        
  4 Du, Alex W                14 BGNW-MR              1:14.06    1:12.30  
                  33.85     1:12.30 (38.45)                                        
  5 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              1:11.13    1:12.69  
                  35.17     1:12.69 (37.52)                                        
  6 Parizot, Louis-Maximilia  16 ZEUS-CT              1:12.80    1:18.15  
                  36.38     1:18.15 (41.77)                                        
  7 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           1:17.48    1:18.55  
                  36.81     1:18.55 (41.74)                                        
  8 Hogan, Jamie F            17 ZEUS-CT              1:10.00    1:19.32  
                  37.79     1:19.32 (41.53)                                        
  8 Contreras, Jose A         16 Middies-MR           1:23.72    1:19.32  
                  38.62     1:19.32 (40.70)                                        
 10 Ireland, Hugh P           16 ZEUS-CT              1:25.40    1:20.62  
                  38.38     1:20.62 (42.24)                                        
 11 Hill, Drew A              14 Middies-MR                NT    1:21.29  
                  38.74     1:21.29 (42.55)                                        
 12 Colistra, Giancarlo W     13 ZEUS-CT              1:20.43    1:21.63  
                  38.92     1:21.63 (42.71)                                        
 13 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:21.60    1:22.34  
                  38.85     1:22.34 (43.49)                                        
 14 Burdzicki, Patrick D      14 ZEUS-CT              1:22.74    1:22.99  
                  39.21     1:22.99 (43.78)                                        
 15 Berger, Brendan A         14 Middies-MR                NT    1:23.65  
                  39.53     1:23.65 (44.12)                                        
 16 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             1:24.32    1:23.68  
                  39.52     1:23.68 (44.16)                                        
 17 Hiller, Joshua S          14 Storm-MR             1:25.75    1:24.90  
                  40.22     1:24.90 (44.68)                                        
 18 Bartlett, Aidan J         13 Middies-MR           1:34.26    1:25.26  
                  39.46     1:25.26 (45.80)                                        
 19 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:28.55    1:26.71  
                  41.03     1:26.71 (45.68)                                        
 20 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              1:19.30    1:26.83  
                  40.93     1:26.83 (45.90)                                        
 21 Yi, Lucas                 13 Middies-MR           1:28.23    1:27.55  
                  40.99     1:27.55 (46.56)                                        
 22 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                   NT    1:30.03  
                  42.31     1:30.03 (47.72)                                        
 23 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:36.53    1:32.04  
                  43.73     1:32.04 (48.31)                                        
 24 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:35.75    1:32.57  
                  43.45     1:32.57 (49.12)                                        
 -- Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:27.68         DQ  
                  41.16          DQ (45.52)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowenhoven, Michael V     15 ZEUS-CT              2:18.60    2:28.68  
                  34.86     1:12.91 (38.05)     1:50.92 (38.01)     2:28.68 (37.76)
  2 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:42.00    2:37.16  
                  36.32     1:16.10 (39.78)     1:57.35 (41.25)     2:37.16 (39.81)
  3 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              2:35.02    2:38.67  
                  35.66     1:15.34 (39.68)     1:56.48 (41.14)     2:38.67 (42.19)
  4 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              2:42.84    2:44.98  
                  36.03     1:15.54 (39.51)     1:58.77 (43.23)     2:44.98 (46.21)
  5 Legendre, Malik E         15 NFS-MR               2:44.35    2:48.88  
                  37.87     1:20.51 (42.64)     2:04.81 (44.30)     2:48.88 (44.07)
  6 Hogan, Jamie F            17 ZEUS-CT              2:34.17    2:50.98  
                  38.51     1:21.43 (42.92)     2:05.76 (44.33)     2:50.98 (45.22)
  7 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              2:58.75    2:51.49  
                  40.08     1:23.00 (42.92)     2:07.59 (44.59)     2:51.49 (43.90)
  8 Colistra, Giancarlo W     13 ZEUS-CT              2:53.04    2:52.98  
                  41.04     1:25.15 (44.11)     2:09.88 (44.73)     2:52.98 (43.10)
  9 Hiller, Joshua S          14 Storm-MR             3:05.56    2:57.65  
                  39.15     1:23.48 (44.33)     2:10.24 (46.76)     2:57.65 (47.41)
 10 Burdzicki, Patrick D      14 ZEUS-CT              2:59.94    3:00.50  
                  41.06     1:26.41 (45.35)     2:14.09 (47.68)     3:00.50 (46.41)
 11 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:45.00    3:01.45  
                  40.56     1:26.42 (45.86)     2:13.81 (47.39)     3:01.45 (47.64)
 12 Llorente, Nicolas         13 Middies-MR                NT    3:05.22  
                  42.04     1:29.20 (47.16)     2:18.05 (48.85)     3:05.22 (47.17)
 13 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           3:13.42    3:06.19  
                  41.95     1:29.01 (47.06)     2:17.89 (48.88)     3:06.19 (48.30)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A        16 ZEUS-CT                52.16      54.44  
  2 Colleran, Liam J          17 ZEUS-CT                53.83      55.23  
  3 Mazzoni, Colby L          16 ZEUS-CT                59.02      59.60  
  4 Lessing, Justin M         15 ZEUS-CT                58.95    1:02.29  
  5 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           1:00.79    1:02.58  
                  28.92     1:02.58 (33.66)                                        
  6 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              1:03.44    1:02.62  
                  29.70     1:02.62 (32.92)                                        
  7 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           1:00.59    1:02.68  
                  29.92     1:02.68 (32.76)                                        
  8 Halls, Sean C             14 NFS-MR               1:00.13    1:02.84  
                  28.28     1:02.84 (34.56)                                        
  9 Chajon, Jorge M           16 ZEUS-CT                59.23    1:02.88  
 10 Parizot, Louis-Maximilia  16 ZEUS-CT                59.98    1:02.99  
 11 Contreras, Jose A         16 Middies-MR           1:02.48    1:03.61  
                  29.28     1:03.61 (34.33)                                        
 12 Ireland, Hugh P           16 ZEUS-CT              1:01.10    1:04.67  
                  30.80     1:04.67 (33.87)                                        
 13 Donovan, Jake D           13 ZEUS-CT              1:03.80    1:05.77  
                  30.74     1:05.77 (35.03)                                        
 14 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             1:04.37    1:05.99  
                  30.79     1:05.99 (35.20)                                        
 15 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:06.71    1:06.14  
                  29.97     1:06.14 (36.17)                                        
 16 Rupp, William P           13 UN-MR                1:13.45    1:07.22  
                  31.22     1:07.22 (36.00)                                        
 17 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR            1:10.80    1:08.24  
                  32.09     1:08.24 (36.15)                                        
 18 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:09.90    1:08.94  
                  31.59     1:08.94 (37.35)                                        
 19 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:13.86    1:09.10  
                  31.32     1:09.10 (37.78)                                        
 20 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:14.02    1:09.18  
                  32.11     1:09.18 (37.07)                                        
 21 Eppner, Remy V            14 BGNW-MR              1:14.70    1:09.19  
                  30.77     1:09.19 (38.42)                                        
 22 Sheik, Umair              15 Shy-Mr-MR            1:16.53    1:11.50  
                  33.35     1:11.50 (38.15)                                        
 23 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              1:17.53    1:11.79  
                  33.69     1:11.79 (38.10)                                        
 24 Vaynshtok, Jonah M        14 JCCT-MR              1:17.48    1:13.69  
                  33.87     1:13.69 (39.82)                                        
 25 Desmaras, Mariano A       14 BGNW-MR              1:15.13    1:13.83  
                  34.28     1:13.83 (39.55)                                        
 26 Lovas, Jackson Z          15 ZEUS-CT              1:14.92    1:14.41  
                  33.03     1:14.41 (41.38)                                        
 27 Colistra, Giancarlo W     13 ZEUS-CT              1:20.32    1:16.37  
                  35.38     1:16.37 (40.99)                                        
 28 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              1:22.52    1:17.63  
                  37.51     1:17.63 (40.12)                                        
 29 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR                   NT    1:18.04  
                  34.05     1:18.04 (43.99)                                        
 30 Yi, Lucas                 13 Middies-MR           1:20.01    1:20.42  
                  36.30     1:20.42 (44.12)                                        
 31 Kim, Ryan                 16 JCCT-MR              1:30.01    1:22.64  
                  37.53     1:22.64 (45.11)                                        
 32 Lynch, Jamie M            13 BGNW-MR              1:26.62    1:26.33  
                  40.51     1:26.33 (45.82)                                        
 33 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              1:46.64    1:27.40  
                  40.09     1:27.40 (47.31)                                        
 34 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT                   NT    1:27.61  
                  37.32     1:27.61 (50.29)                                        
 35 Rubenzahl, Zachary        14 JCCT-MR                   NT    1:46.20  
                  48.85     1:46.20 (57.35)                                        
 -- Giterman, Gary            17 Shy-Mr-MR            1:06.10         NS  
 -- Roye, Erick B             15 BGNW-MR              1:07.35         NS  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A        16 ZEUS-CT              1:59.73    2:04.82  
                  27.20       59.21 (32.01)     1:31.89 (32.68)     2:04.82 (32.93)
  2 Chajon, Jorge M           16 ZEUS-CT              2:11.82    2:23.99  
                  31.41     1:07.32 (35.91)     1:45.33 (38.01)     2:23.99 (38.66)
  3 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:20.73    2:27.53  
                  30.52     1:07.18 (36.66)     1:46.37 (39.19)     2:27.53 (41.16)
  4 O'Donnell, Michael W      13 BGNW-MR              2:49.99    3:00.46  
                  40.07     1:25.62 (45.55)     2:13.46 (47.84)     3:00.46 (47.00)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A        16 ZEUS-CT              2:04.01    2:05.81  
                  26.82       59.61 (32.79)     1:36.10 (36.49)     2:05.81 (29.71)
  2 Colleran, Liam J          17 ZEUS-CT              2:02.96    2:12.89  
                  27.18     1:01.59 (34.41)     1:45.76 (44.17)     2:12.89 (27.13)
  3 Cowenhoven, Michael V     15 ZEUS-CT              2:05.89    2:13.22  
                  30.05     1:05.65 (35.60)     1:43.87 (38.22)     2:13.22 (29.35)
  4 Roldan-Vasco, Mateo       17 ZEUS-CT              2:00.13    2:13.30  
                  28.93     1:03.20 (34.27)     1:43.45 (40.25)     2:13.30 (29.85)
  5 Lessing, Justin M         15 ZEUS-CT              2:13.54    2:19.76  
                  29.09     1:04.96 (35.87)     1:48.39 (43.43)     2:19.76 (31.37)
  6 Parizot, Louis-Maximilia  16 ZEUS-CT              2:10.85    2:21.41  
                  30.25     1:08.21 (37.96)     1:49.70 (41.49)     2:21.41 (31.71)
  7 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              2:19.36    2:22.04  
                  30.09     1:08.57 (38.48)     1:49.46 (40.89)     2:22.04 (32.58)
  8 Contreras, Jose A         16 Middies-MR           2:27.09    2:22.90  
                  28.28     1:05.35 (37.07)     1:50.27 (44.92)     2:22.90 (32.63)
  9 Donovan, Jake D           13 ZEUS-CT              2:29.42    2:23.43  
                  30.47     1:09.40 (38.93)     1:53.36 (43.96)     2:23.43 (30.07)
 10 Mazzoni, Colby L          16 ZEUS-CT              2:16.30    2:23.58  
                  27.71     1:02.76 (35.05)     1:49.85 (47.09)     2:23.58 (33.73)
 11 Rupp, William P           13 UN-MR                2:28.70    2:24.55  
                  33.06     1:11.12 (38.06)     1:53.25 (42.13)     2:24.55 (31.30)
 12 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:21.55    2:25.33  
                  31.76     1:08.78 (37.02)     1:53.64 (44.86)     2:25.33 (31.69)
 13 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:27.65    2:26.53  
                  32.10     1:10.93 (38.83)     1:54.09 (43.16)     2:26.53 (32.44)
 14 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           2:24.66    2:26.89  
                  29.30     1:07.17 (37.87)     1:53.05 (45.88)     2:26.89 (33.84)
 15 Burdzicki, Patrick D      14 ZEUS-CT              2:45.25    2:34.19  
                  36.24     1:16.01 (39.77)     2:02.04 (46.03)     2:34.19 (32.15)
 16 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             2:27.34    2:34.22  
                  31.72     1:12.78 (41.06)     1:58.73 (45.95)     2:34.22 (35.49)
 17 Colistra, Giancarlo W     13 ZEUS-CT              2:29.74    2:35.19  
                  35.87     1:15.96 (40.09)     2:01.18 (45.22)     2:35.19 (34.01)
 18 Hill, Drew A              14 Middies-MR                NT    2:35.63  
                  32.78     1:13.57 (40.79)     2:00.44 (46.87)     2:35.63 (35.19)
 19 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            2:46.00    2:35.99  
                  33.38     1:15.38 (42.00)     2:01.96 (46.58)     2:35.99 (34.03)
 20 Lovas, Jackson Z          15 ZEUS-CT              2:25.09    2:36.30  
                  34.37     1:12.97 (38.60)     2:00.74 (47.77)     2:36.30 (35.56)
 21 Berger, Brendan A         14 Middies-MR                NT    2:36.55  
                  34.50     1:13.77 (39.27)     2:02.62 (48.85)     2:36.55 (33.93)
 22 Ireland, Hugh P           16 ZEUS-CT              2:17.39    2:38.50  
                  31.39     1:12.37 (40.98)     2:03.46 (51.09)     2:38.50 (35.04)
 23 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:33.43    2:38.78  
                  37.86     1:19.65 (41.79)     2:04.85 (45.20)     2:38.78 (33.93)
 24 Giterman, Gary            17 Shy-Mr-MR            2:39.90    2:38.89  
                  34.06     1:16.27 (42.21)     2:03.34 (47.07)     2:38.89 (35.55)
 25 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:34.75    2:39.80  
                  17.22       37.84 (20.62)     1:19.66 (41.82)   2:39.80 (1:20.14)
 26 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           2:44.09    2:40.30  
                  36.46     1:16.79 (40.33)     2:01.64 (44.85)     2:40.30 (38.66)
 27 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:48.90    2:44.86  
                  39.34     1:18.89 (39.55)     2:06.68 (47.79)     2:44.86 (38.18)
 28 Malik, Rohan              13 BGNW-MR              3:09.53    2:58.88  
                  41.25     1:25.70 (44.45)     2:18.37 (52.67)     2:58.88 (40.51)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A        16 ZEUS-CT              4:34.46    4:30.65  
                  27.29       58.78 (31.49)     1:34.77 (35.99)     2:09.32 (34.55)
        2:48.08 (38.76)     3:27.69 (39.61)     3:59.96 (32.27)     4:30.65 (30.69)
  2 Cowenhoven, Michael V     15 ZEUS-CT                   NT    4:39.77  
                  30.52     1:06.12 (35.60)     1:42.82 (36.70)     2:18.35 (35.53)
        2:58.00 (39.65)     3:37.23 (39.23)     4:09.15 (31.92)     4:39.77 (30.62)
  3 Roldan-Vasco, Mateo       17 ZEUS-CT              4:17.43    4:46.09  
                  28.98     1:03.06 (34.08)     1:38.49 (35.43)     2:14.74 (36.25)
        2:55.58 (40.84)     3:38.35 (42.77)     4:12.19 (33.84)     4:46.09 (33.90)
  4 Parizot, Louis-Maximilia  16 ZEUS-CT              4:41.01    4:47.62  
                  29.73     1:04.13 (34.40)     1:41.32 (37.19)     2:17.04 (35.72)
        2:59.46 (42.42)     3:42.31 (42.85)     4:16.52 (34.21)     4:47.62 (31.10)
  5 Leite, Marcelo            15 ZEUS-CT              4:46.78    4:47.84  
                  29.77     1:04.16 (34.39)     1:38.94 (34.78)     2:13.46 (34.52)
        2:58.65 (45.19)     3:45.37 (46.72)     4:17.27 (31.90)     4:47.84 (30.57)
  6 Ireland, Hugh P           16 ZEUS-CT              4:48.24    5:09.11  
                  31.35     1:06.68 (35.33)     1:46.87 (40.19)     2:24.79 (37.92)
        3:12.86 (48.07)     4:00.32 (47.46)     4:35.51 (35.19)     5:09.11 (33.60)
  7 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                   NT    5:22.23  
                  32.79     1:12.07 (39.28)     1:53.42 (41.35)     2:35.15 (41.73)
        3:26.54 (51.39)     4:16.80 (50.26)     4:49.59 (32.79)     5:22.23 (32.64)
  8 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              5:29.37    5:24.28  
                  34.15     1:14.87 (40.72)     1:57.59 (42.72)     2:39.32 (41.73)
        3:24.97 (45.65)     4:11.00 (46.03)     4:48.72 (37.72)     5:24.28 (35.56)
  9 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              5:28.40    5:26.67  
                  39.00     1:22.00 (43.00)     2:03.81 (41.81)     2:45.09 (41.28)
        3:29.79 (44.70)     4:15.89 (46.10)     4:51.91 (36.02)     5:26.67 (34.76)
 -- Donovan, Jake D           13 ZEUS-CT              5:27.01         DQ  
                  31.22     1:06.80 (35.58)     1:46.76 (39.96)     2:25.04 (38.28)
        3:09.53 (44.49)     3:54.13 (44.60)     4:28.81 (34.68)          DQ (32.15)