Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/30/2018 06:08 PM
             2018 MR NCAC September First Sprint Meet - 9/30/2018              
                         Sanction #: 180901, 180951-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remor, Rachel              8 RIST-MR                21.83      23.91  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remor, Rachel              8 RIST-MR                21.46      27.00  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 UN-MR                  28.50      28.81  
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                29.40      29.22  
  3 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR                30.94      30.79  
  4 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                31.77      30.95  
  5 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                33.33      31.72  
  6 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                34.25      31.82  
  7 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  31.00      31.87  
  8 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                33.58      31.98  
  9 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                34.50      32.49  
 10 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  33.00      32.72  
 11 Chilton, Yetta B          11 GATE-MR                32.96      33.01  
 12 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                34.21      33.13  
 13 Liriano, Maya             12 GATE-MR                33.64      33.40  
 14 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                33.69      33.64  
 15 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      34.02  
 16 Chun, Lina                11 GATE-MR                35.65      34.13  
 17 Chamla, Alicia            10 RIST-MR                41.77      35.39  
 18 Baran, Joanna             10 UN-MR                  39.00      36.64  
 19 Chen, Chiara              11 UN-MR                  37.00      36.90  
 20 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT      37.92  
 21 Remor, Rachel              8 RIST-MR                40.47      38.49  
 22 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      48.19  
 23 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT      57.66  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 UN-MR                  32.00      33.30  
  2 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR                39.17      35.09  
  3 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                40.74      36.07  
  4 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                38.47      36.45  
  5 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                38.24      37.13  
  6 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                38.29      37.22  
  7 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                39.43      37.28  
  8 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                36.35      37.37  
  9 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  37.00      37.48  
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      37.99  
 11 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  38.00      38.28  
 12 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                41.28      38.91  
 13 Liriano, Maya             12 GATE-MR                41.28      40.81  
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                43.66      41.96  
 15 Chamla, Alicia            10 RIST-MR                46.87      42.60  
 16 Chen, Chiara              11 UN-MR                  40.00      43.07  
 17 Cagno, Lucia              10 GATE-MR                43.00      43.91  
 18 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT      47.51  
 19 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT      52.94  
 20 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      57.26  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, Maggie              11 UN-MR                  38.50      37.40  
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                36.94      38.76  
  3 Moran, Laura A            11 UN-MR                  39.00      39.61  
  4 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                43.23      40.97  
  5 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR                40.81      41.13  
  6 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                40.92      41.53  
  7 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  39.00      42.96  
  8 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      43.39  
  9 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                47.98      43.43  
 10 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                46.36      43.53  
 11 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  41.00      44.03  
 12 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT      44.85  
 13 Chilton, Yetta B          11 GATE-MR                47.48      46.57  
 14 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                45.38      46.73  
 15 Liriano, Maya             12 GATE-MR                44.82      46.80  
 16 Chun, Lina                11 GATE-MR                46.84      47.70  
 17 Baran, Joanna             10 UN-MR                  53.00      48.98  
 18 Chamla, Alicia            10 RIST-MR                55.19      49.40  
 18 Cagno, Lucia              10 GATE-MR                48.00      49.40  
 20 Remor, Rachel              8 RIST-MR                52.23      49.65  
 21 Chen, Chiara              11 UN-MR                  48.00      49.86  
 22 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                53.74      50.73  
 23 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      52.75  
 -- Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                32.30      33.89  
  2 Moran, Laura A            11 UN-MR                  31.00      34.25  
  3 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                42.43      35.48  
  4 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                44.74      37.71  
  5 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  36.00      38.05  
  6 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                42.53      38.37  
  7 Chilton, Yetta B          11 GATE-MR                41.67      41.44  
  8 Liriano, Maya             12 GATE-MR                40.52      42.04  
  9 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                45.30      42.48  
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      42.79  
 11 Chun, Lina                11 GATE-MR                44.14      42.98  
 12 Kwan, Maggie              11 UN-MR                  38.00      44.20  
 13 Chen, Chiara              11 UN-MR                  43.00      47.83  
 14 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      55.20  
 15 Cagno, Lucia              10 GATE-MR                45.00      56.16  
 16 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT      57.51  
 -- Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  37.00         DQ  
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 UN-MR                1:09.00    1:16.71  
                  35.77     1:16.71 (40.94)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:16.81    1:18.41  
                  37.93     1:18.41 (40.48)                                        
  3 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR              1:17.21    1:18.54  
                  36.60     1:18.54 (41.94)                                        
  4 Ewald, Sydney             12 UN-MR                1:17.00    1:20.88  
                  37.92     1:20.88 (42.96)                                        
  5 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                1:20.00    1:22.28  
                  38.12     1:22.28 (44.16)                                        
  6 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:36.65    1:23.18  
                  38.34     1:23.18 (44.84)                                        
  7 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:24.79    1:24.79  
                  39.63     1:24.79 (45.16)                                        
  8 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                   NT    1:25.67  
                  40.66     1:25.67 (45.01)                                        
  9 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:28.13    1:26.99  
                  42.20     1:26.99 (44.79)                                        
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT    1:27.30  
                  41.02     1:27.30 (46.28)                                        
 11 Kwan, Maggie              11 UN-MR                1:22.00    1:30.93  
                  42.34     1:30.93 (48.59)                                        
 12 Chamla, Alicia            10 RIST-MR              1:43.87    1:35.12  
                  43.05     1:35.12 (52.07)                                        
 13 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:30.90    1:35.13  
                  45.51     1:35.13 (49.62)                                        
 14 Chen, Chiara              11 UN-MR                1:30.00    1:35.26  
                  44.11     1:35.26 (51.15)                                        
 15 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT    1:35.82  
                  45.96     1:35.82 (49.86)                                        
 16 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:32.00    1:40.82  
                  50.70     1:40.82 (50.12)                                        
 17 Cagno, Lucia              10 GATE-MR              1:43.00    1:43.44  
                  49.05     1:43.44 (54.39)                                        
 18 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT    1:59.84  
                  58.49   1:59.84 (1:01.35)                                        
 19 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT    2:01.95  
                  59.18   2:01.95 (1:02.77)                                        
 -- Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.69          DQ (46.82)                                        
 -- Chilton, Yetta B          11 GATE-MR              1:25.91         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.06          DQ (47.64)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    1:05.04  
     1) Chilton, Yetta B 11             2) Chun, Lina 11                  
     3) Liriano, Maya 12                4) Yan, Madelyn 10                
                  32.13     1:05.04 (32.91)                                        
  2 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:16.48  
     1) Kim, Olivia 11                  2) Lin, Angelina J 10             
     3) Zhang, Ariel 9                  4) Zhang, Erica A 11              
                  41.10     1:16.48 (35.38)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    1:10.30  
     1) Chilton, Yetta B 11             2) Liriano, Maya 12               
     3) Yan, Madelyn 10                 4) Zhang, Erica A 11              
                  39.69     1:10.30 (30.61)                                        
  2 Roosevelt Island Swim Team-MR  'A'                     NT    1:11.38  
     1) Chamla, Alicia 10               2) Lazarev, Deborah 11            
     3) Finchelstein, Gabriela 10       4) Lengyel, Sophia 10             
                  39.57     1:11.38 (31.81)                                        
  3 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:17.89  
     1) Chun, Lina 11                   2) Kim, Olivia 11                 
     3) Lin, Angelina J 10              4) Zhang, Ariel 9                 
                  43.59     1:17.89 (34.30)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR                25.85      26.01  
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR                26.72      28.65  
  3 Baran, Julia              13 UN-MR                  27.00      28.70  
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                26.82      29.15  
  5 Long, Kelsey              14 RIST-MR                28.33      29.44  
  6 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                28.30      29.88  
  7 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                28.20      29.91  
  8 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                29.47      30.16  
  9 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      31.03  
 10 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                31.06      32.34  
 11 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                35.42      35.03  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR                   NT      31.08  
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR                32.34      32.55  
  3 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                30.91      32.65  
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                32.14      33.06  
  5 Baran, Julia              13 UN-MR                  32.00      33.74  
  6 Long, Kelsey              14 RIST-MR                36.47      35.70  
  7 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                37.39      37.41  
  8 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      37.72  
  9 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                44.75      42.70  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR                34.46      33.68  
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR                37.29      38.29  
  3 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                41.19      39.60  
  4 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      42.55  
  5 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                43.29      43.91  
  6 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                54.29      56.56  
 -- Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                43.00         DQ  
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Christina            17 GATE-MR                30.12      31.06  
  2 Baran, Julia              13 UN-MR                  31.00      32.66  
  3 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                31.35      32.97  
  4 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                32.43      33.08  
  5 Long, Kelsey              14 RIST-MR                34.86      34.55  
  6 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                35.15      35.32  
  7 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      39.04  
  8 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                43.06      42.47  
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR              1:09.56    1:05.09  
                  31.10     1:05.09 (33.99)                                        
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR              1:09.95    1:11.89  
                  33.15     1:11.89 (38.74)                                        
  3 Baran, Julia              13 UN-MR                1:09.00    1:16.34  
                  36.02     1:16.34 (40.32)                                        
  4 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:24.61    1:19.65  
                  37.22     1:19.65 (42.43)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:11.65  
     1) Chavez, Kaetlyn K 14            2) Valadez, Ofelia M 16           
     3) Wong, Kristen A 14              4) Wong, Kelly M 14               
                  32.90     1:12.26 (39.36)     1:43.87 (31.61)     2:11.65 (27.78)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Luke                6 GATE-MR                17.00      20.00  
  2 Kwan, Mason                7 GATE-MR                25.00      30.02  
  3 Cheu, Samuel               7 GATE-MR                25.00      30.61  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Luke                6 GATE-MR                19.00      24.55  
  2 Kwan, Mason                7 GATE-MR                25.00      29.74  
  3 Cheu, Samuel               7 GATE-MR                35.00      32.63  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, Mason                7 GATE-MR                35.00      34.71  
  2 Moran, Luke                6 GATE-MR                27.00      36.80  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Luke                6 GATE-MR                25.00      29.74  
  2 Kando, Michael             7 GATE-MR                   NT      29.79  
  3 Kwan, Mason                7 GATE-MR                37.00      40.28  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  25.70      25.79  
  2 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                26.00      27.02  
  3 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR                27.40      27.11  
  4 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                27.33      27.41  
  5 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  27.50      27.78  
  6 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                28.60      29.41  
  7 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                30.35      29.84  
  8 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR                30.00      30.16  
  9 Seliger, Timur             9 RIST-MR                32.95      30.67  
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR                31.57      31.35  
 11 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                30.00      32.04  
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                35.28      32.43  
 13 Remor, Ian                10 RIST-MR                33.19      32.69  
 14 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR                30.47      32.70  
 15 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                33.70      33.34  
 16 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                36.80      34.23  
 17 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  32.00      34.24  
 18 Re, Nicola                11 RIST-MR                38.28      34.44  
 19 Zakarian, Johnathan T     11 GATE-MR                37.00      36.12  
 20 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT      36.24  
 21 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                39.86      39.77  
 22 Chung, Kevin               9 GATE-MR                   NT      40.70  
 23 Kando, Michael             7 GATE-MR                45.07      41.86  
 24 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT      42.12  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR                29.64      29.87  
  2 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  28.90      30.03  
  3 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                31.73      31.12  
  4 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                29.00      32.38  
  5 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  31.00      32.75  
  6 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                33.34      34.16  
  7 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                36.46      35.63  
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                39.52      36.44  
  9 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR                38.80      37.07  
 10 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                39.76      37.53  
 11 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                35.00      38.46  
 12 Seliger, Timur             9 RIST-MR                42.61      38.76  
 13 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                41.40      38.89  
 14 Zakarian, Johnathan T     11 GATE-MR                41.00      40.47  
 15 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                42.44      41.29  
 16 Gonzalez, James           10 APEX-MR                39.59      41.48  
 17 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT      43.18  
 18 Remor, Ian                10 RIST-MR                44.87      43.27  
 19 Re, Nicola                11 RIST-MR                   NT      44.37  
 20 Chung, Kevin               9 GATE-MR                   NT      46.23  
 21 Kando, Michael             7 GATE-MR                54.56      50.16  
 22 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT      50.86  
 23 Moran, Luke                6 GATE-MR                44.00      52.06  
 24 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                53.53      53.44  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                32.00      33.55  
  2 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  35.60      37.58  
  3 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  38.90      37.62  
  4 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR                37.00      37.94  
  5 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                37.72      38.18  
  6 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                42.05      40.17  
  7 Seliger, Timur             9 RIST-MR                41.22      40.63  
  8 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                37.61      40.70  
  9 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                38.36      41.36  
 10 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                39.99      44.35  
 11 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                45.60      45.26  
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                48.96      45.74  
 13 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR                49.17      46.08  
 14 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                46.24      46.12  
 15 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  45.00      46.99  
 16 Gonzalez, James           10 APEX-MR                50.86      48.91  
 17 Kando, Michael             7 GATE-MR              1:00.30      52.73  
 18 Chung, Kevin               9 GATE-MR                   NT      57.54  
 19 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT      59.74  
 20 Re, Nicola                11 RIST-MR              1:12.34    1:03.37  
 21 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR              1:03.49    1:08.08  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR                27.88      28.55  
  2 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                28.50      30.02  
  3 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  28.00      31.01  
  4 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                33.53      32.73  
  5 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                29.99      32.76  
  6 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  31.00      32.98  
  7 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                32.03      34.79  
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                37.48      36.33  
  9 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR                34.00      36.45  
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR                37.56      37.10  
 11 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                40.22      37.28  
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                41.89      40.63  
 13 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                37.00      41.23  
 14 Remor, Ian                10 RIST-MR                42.54      43.17  
 15 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  42.00      44.33  
 16 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT      44.60  
 17 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                46.80      46.16  
 18 Zakarian, Johnathan T     11 GATE-MR                   NT      46.46  
 19 Re, Nicola                11 RIST-MR                   NT      49.73  
 20 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT    1:05.86  
 -- Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                55.14         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR              1:06.28    1:06.75  
                  30.94     1:06.75 (35.81)                                        
  2 NG, Ryan Y                12 GATE-MR              1:04.00    1:06.91  
                  32.60     1:06.91 (34.31)                                        
  3 Moran, Keilan S           12 UN-MR                1:04.00    1:12.90  
                  33.09     1:12.90 (39.81)                                        
  4 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                1:09.00    1:13.16  
                  33.92     1:13.16 (39.24)                                        
  5 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:16.99    1:16.63  
                  34.09     1:16.63 (42.54)                                        
  6 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR              1:14.00    1:17.64  
                  36.56     1:17.64 (41.08)                                        
  7 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:16.37    1:19.83  
                  37.50     1:19.83 (42.33)                                        
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:23.18    1:21.37  
                  38.52     1:21.37 (42.85)                                        
  9 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR              1:28.65    1:23.08  
                  39.35     1:23.08 (43.73)                                        
 10 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:24.78    1:24.35  
                  39.38     1:24.35 (44.97)                                        
 11 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:26.86    1:27.10  
                  42.68     1:27.10 (44.42)                                        
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:32.66    1:28.96  
                  41.77     1:28.96 (47.19)                                        
 13 Remor, Ian                10 RIST-MR              1:29.54    1:32.73  
                  45.32     1:32.73 (47.41)                                        
 14 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT    1:36.67  
                  44.74     1:36.67 (51.93)                                        
 15 Kando, Michael             7 GATE-MR                   NT    1:56.49  
                  57.56     1:56.49 (58.93)                                        
 16 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT    1:57.00  
                  57.74     1:57.00 (59.26)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT      59.71  
     1) NG, Ryan Y 12                   2) Hashem, Fahad E 10             
     3) Pan, Zhanjun 12                 4) Lee, Ethan J 9                 
                  31.42       59.71 (28.29)                                        
  2 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:12.08  
     1) Chung, Kevin 9                  2) Tang, Logan H 10               
     3) Wozniak, Aidan S 10             4) Zhang, Philip D 10             
                  40.59     1:12.08 (31.49)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    1:05.16  
     1) NG, Ryan Y 12                   2) Pan, Zhanjun 12                
     3) Tang, Logan H 10                4) Lee, Ethan J 9                 
                  36.39     1:05.16 (28.77)                                        
  2 Roosevelt Island Swim Team-MR  'A'                     NT    1:06.78  
     1) Remor, Ian 10                   2) Seliger, Timur 9               
     3) Mialkovskyi, Denys 11           4) Lengyel, Adrian 10             
                  39.47     1:06.78 (27.31)                                        
  3 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:25.90  
     1) Hashem, Fahad E 10              2) Wozniak, Aidan S 10            
     3) Zhang, Philip D 10              4) Chung, Kevin 9                 
                  45.68     1:25.90 (40.22)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                23.00      23.93  
  2 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT      25.28  
  3 Tan, Winston              14 GATE-MR                25.79      25.58  
  4 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                27.52      26.60  
  5 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                28.51      26.70  
  6 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                26.23      26.81  
  7 Fan, Harrison             15 GATE-MR                26.50      26.99  
  8 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR                   NT      27.19  
  9 Baung, Justin             14 GATE-MR                27.12      27.38  
 10 Zhang, David A            14 GATE-MR                28.97      27.63  
 11 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                28.78      28.16  
 12 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      28.67  
 13 Hashem, Hashem E          14 GATE-MR                30.00      29.49  
 14 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  28.00      29.53  
 15 Dolfini, Adrian E         14 GATE-MR                29.00      30.16  
 16 Salas, Dimitris           14 UN-MR                  34.00      33.38  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                27.00      27.57  
  2 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR                   NT      30.54  
  3 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT      30.77  
  4 Tan, Winston              14 GATE-MR                30.78      31.92  
  5 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                34.10      33.18  
  6 Zhang, David A            14 GATE-MR                33.87      33.43  
  7 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                   NT      33.54  
  8 Baung, Justin             14 GATE-MR                33.24      33.78  
  9 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  33.00      35.24  
 10 Fan, Harrison             15 GATE-MR                30.00      35.44  
 11 Hashem, Hashem E          14 GATE-MR                36.00      36.10  
 12 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      37.94  
 13 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                   NT      37.98  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                32.00      30.75  
  2 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR                   NT      34.03  
  3 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                38.28      35.00  
  4 Zhang, David A            14 GATE-MR                35.78      35.30  
  5 Fan, Harrison             15 GATE-MR                33.00      35.84  
  6 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                36.44      36.40  
  7 Tan, Winston              14 GATE-MR                35.29      36.47  
  8 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT      36.60  
  9 Dolfini, Adrian E         14 GATE-MR                39.00      37.46  
 10 Baung, Justin             14 GATE-MR                39.63      38.10  
 11 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                39.86      39.55  
 12 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      40.71  
 13 Hashem, Hashem E          14 GATE-MR                40.00      42.32  
 -- Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                   NT         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                26.00      26.13  
  2 Tan, Winston              14 GATE-MR                30.28      29.65  
  3 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                31.21      30.73  
  4 Baung, Justin             14 GATE-MR                32.36      30.90  
  5 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                36.05      31.36  
  6 Fan, Harrison             15 GATE-MR                30.00      32.92  
  7 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  31.00      32.95  
  8 Zhang, David A            14 GATE-MR                34.85      33.60  
  9 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                   NT      34.51  
 10 Dolfini, Adrian E         14 GATE-MR                35.00      35.00  
 11 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      35.04  
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                59.00      57.75  
                  27.30       57.75 (30.45)                                        
  2 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT    1:05.82  
                  30.58     1:05.82 (35.24)                                        
  3 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:05.94    1:06.46  
                  31.21     1:06.46 (35.25)                                        
  4 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR              1:04.00    1:08.02  
                  31.23     1:08.02 (36.79)                                        
  5 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:09.77    1:09.32  
                  32.31     1:09.32 (37.01)                                        
  6 Zhang, David A            14 GATE-MR              1:06.00    1:10.55  
                  34.52     1:10.55 (36.03)                                        
  7 Baung, Justin             14 GATE-MR              1:10.06    1:10.81  
                  32.41     1:10.81 (38.40)                                        
  8 Fan, Harrison             15 GATE-MR              1:05.00    1:13.26  
                  34.77     1:13.26 (38.49)                                        
  9 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:10.25    1:13.48  
                  33.66     1:13.48 (39.82)                                        
 10 Sewell, Jordan            13 UN-MR                1:10.00    1:17.44  
                  34.27     1:17.44 (43.17)                                        
 11 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:20.50    1:17.80  
                  37.33     1:17.80 (40.47)                                        
 11 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT    1:17.80  
                  37.38     1:17.80 (40.42)