Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 4/29/2019 12:30 PM
            2019 MR NCAC First LCM Sprint Invitational - 4/28/2019             
                              Sanction #: 190401                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Madelyn              10 Unattached-MR          31.00      33.61        
  2 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        34.88      34.43        
  3 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  35.91      34.59        
  4 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        38.64      35.72        
  5 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR          37.49      36.81        
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        37.19      37.11        
  7 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          38.49      37.76        
  8 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          39.25      37.79        
  9 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                39.74      38.54        
 10 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR          42.01      39.36        
 11 Siguencia, Gilian          8 Unattached-MR          41.80      40.13        
 12 Baran, Joanna             10 Unattached-MR          40.00      40.83        
 13 Dugan, Serena             10 Middies Wave-MR        40.79      41.07        
 14 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          41.89      41.22        
 15 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                46.18      41.24        
 16 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 46.13      41.85        
 17 Guerrero, Lily            10 CAS-MR                 51.68      42.55        
 18 Cespedes, Lizbel          10 Unattached-MR          53.78      42.69        
 19 Burnette, Brianna         10 Unattached-MR          47.50      42.75        
 20 Canon, Sophia             10 Unattached-MR          48.49      42.84        
 21 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        48.76      43.64        
 22 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR        50.07      43.92        
 23 Pineda, Isabella          10 Unattached-MR          48.99      44.57        
 24 Santiago, Isabela          8 Unattached-MR          46.99      45.07        
 25 Koss, Cassel C             8 LBA-MR                 56.97      45.10        
 26 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR                44.47      45.45        
 27 Santos, Juliet            10 Unattached-MR          52.30      46.14        
 28 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                46.84      46.27        
 29 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 49.27      47.25        
 30 Maza, Lyla                10 Unattached-MR          57.99      47.38        
 31 Ramos, Alexa              10 Unattached-MR          49.80      48.43        
 32 Mcbride, Myasia R          9 Unattached-MR          52.49      50.19        
 33 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR        53.40      50.40        
 34 Coulthard, Connie M        7 Middies Wave-MR        56.27      51.89        
 35 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:06.39      51.90        
 36 Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:13.89      55.38        
 37 Bolz, Sophia C             8 LBA-MR               1:15.00      57.38        
 38 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:12.89    1:01.35        
 39 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:11.10    1:02.56        
 40 Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00    1:03.88        
 41 Walker, Nina               9 Unattached-MR        1:15.00    1:03.96        
 42 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:17.89    1:08.00        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:19.08    1:17.27        
                  36.98     1:17.27 (40.29)                                        
  2 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR        1:22.49    1:19.32        
                  38.42     1:19.32 (40.90)                                        
  3 Huang, Cheri K            10 HS-MR                1:19.34    1:20.10        
                  38.61     1:20.10 (41.49)                                        
  4 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR      1:25.16    1:20.37        
                  38.37     1:20.37 (42.00)                                        
  5 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR        1:30.75    1:26.16        
                  40.36     1:26.16 (45.80)                                        
  6 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:27.88    1:27.45        
                  41.93     1:27.45 (45.52)                                        
  7 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:37.89    1:30.08        
                  41.74     1:30.08 (48.34)                                        
  8 Canon, Sophia             10 Unattached-MR        1:42.49    1:31.27        
                  45.14     1:31.27 (46.13)                                        
  9 Siguencia, Gilian          8 Unattached-MR        1:47.80    1:32.28        
                  44.00     1:32.28 (48.28)                                        
 10 Pineda, Isabella          10 Unattached-MR        1:51.30    1:39.44        
                  49.35     1:39.44 (50.09)                                        
 11 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR              1:40.58    1:43.59        
                  48.06     1:43.59 (55.53)                                        
 12 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR      1:59.73    1:43.67        
                  47.66     1:43.67 (56.01)                                        
 13 Maza, Lyla                10 Unattached-MR        1:57.99    1:44.42        
                  51.65     1:44.42 (52.77)                                        
 14 Cespedes, Lizbel          10 Unattached-MR        1:49.52    1:45.86        
                  45.02   1:45.86 (1:00.84)                                        
 15 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:53.66    1:46.05        
                  50.24     1:46.05 (55.81)                                        
 16 Santos, Juliet            10 Unattached-MR        1:57.99    1:46.08        
 17 Mcbride, Myasia R          9 Unattached-MR        1:57.49    1:54.46        
                  54.02   1:54.46 (1:00.44)                                        
 18 Ramos, Alexa              10 Unattached-MR        1:52.80    1:59.79        
                  52.06   1:59.79 (1:07.73)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR        3:16.05    2:50.80        
                  40.50     1:25.16 (44.66)     2:11.71 (46.55)     2:50.80 (39.09)
 23 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR        3:25.11    3:06.44        
                  42.42     1:30.51 (48.09)     2:21.08 (50.57)     3:06.44 (45.36)
 25 Pineda, Isabella          10 Unattached-MR        3:45.99    3:36.06        
                  49.89     1:45.75 (55.86)     2:40.86 (55.11)     3:36.06 (55.20)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Yan, Madelyn              10 Unattached-MR          38.00      38.91        
 10 Richardson, Davia K       10 Unattached-MR          42.16      41.21        
 12 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                  40.50      41.77        
 18 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          45.71      43.89        
 23 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR          45.77      45.15        
 27 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          47.49      46.43        
 28 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                46.31      46.52        
 30 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                52.18      48.62        
 31 Diaz, Una M                8 LBA-MR                    NT      49.38        
 35 Siguencia, Gilian          8 Unattached-MR          58.70      49.95        
 37 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        54.27      50.23        
 38 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          51.49      50.43        
 39 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                51.44      50.52        
 41 Guerrero, Lily            10 CAS-MR                 58.01      52.30        
 43 Santiago, Isabela          8 Unattached-MR          58.50      52.89        
 45 Canon, Sophia             10 Unattached-MR          57.49      55.04        
 46 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR      1:00.05      55.64        
 47 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:08.05      56.43        
 50 Cespedes, Lizbel          10 Unattached-MR          57.25      57.18        
 51 Mcbride, Myasia R          9 Unattached-MR          59.49      57.53        
 52 Coulthard, Connie M        7 Middies Wave-MR      1:01.73      58.07        
 53 Santos, Juliet            10 Unattached-MR        1:08.77      59.04        
 54 Maza, Lyla                10 Unattached-MR        1:02.99      59.10        
 56 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:08.47    1:00.02        
 57 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                57.14    1:00.51        
 58 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:01.82    1:00.56        
 59 Walker, Nina               9 Unattached-MR        1:20.00    1:03.05        
 60 Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:19.79    1:04.33        
 61 Bolz, Sophia C             8 LBA-MR               1:25.00    1:05.83        
 62 Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00    1:10.29        
 63 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:17.89    1:11.68        
 64 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:16.19    1:11.89        
 65 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:23.89    1:23.23        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                1:28.39    1:28.15        
                  43.35     1:28.15 (44.80)                                        
  2 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR      1:40.30    1:40.84        
                  49.16     1:40.84 (51.68)                                        
  3 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:41.60    1:45.81        
                  52.52     1:45.81 (53.29)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K       10 Unattached-MR          44.11      44.59        
  2 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        45.98      46.19        
  3 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR          51.49      48.55        
  4 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  46.76      49.87        
  5 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          57.49      50.96        
  6 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        48.97      51.59        
  7 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          53.09      53.53        
  8 Baran, Joanna             10 Unattached-MR          50.00      54.57        
  9 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 57.96      55.02        
 10 Suzana, Josephine          8 APEX-MR              1:03.80      55.51        
 11 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                57.17      56.32        
 12 Canon, Sophia             10 Unattached-MR          59.49      57.12        
 13 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          55.49      57.33        
 14 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:11.92    1:00.73        
 15 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:10.93    1:06.09        
 16 Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:26.69    1:08.92        
 17 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:15.00    1:09.04        
 18 Guerrero, Lily            10 CAS-MR               1:04.32    1:09.15        
 19 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR      1:20.56    1:12.56        
 20 Ramos, Alexa              10 Unattached-MR        1:07.90    1:12.68        
 21 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:24.89    1:13.10        
 22 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:27.89    1:20.35        
 23 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:23.88    1:21.43        
 24 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:52.22    1:41.51        
 -- Dugan, Serena             10 Middies Wave-MR      1:02.35         DQ        
      One hand touch
 -- Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Burnette, Brianna         10 Unattached-MR        1:10.05         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 28 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                1:51.06    1:45.11        
                  50.95     1:45.11 (54.16)                                        
 33 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:52.19    1:52.10        
                  53.59     1:52.10 (58.51)                                        
 36 Baran, Joanna             10 Unattached-MR        1:54.00    1:57.77        
                  55.85   1:57.77 (1:01.92)                                        
 38 Diaz, Una M                8 LBA-MR               2:11.70    1:59.59        
                  57.65   1:59.59 (1:01.94)                                        
 39 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               2:30.91    2:09.17        
                1:00.88   2:09.17 (1:08.29)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               3:45.00    3:56.66        
                  55.06   1:55.45 (1:00.39)   2:57.62 (1:02.17)     3:56.66 (59.04)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K       10 Unattached-MR          39.11      35.68        
  2 Yan, Madelyn              10 Unattached-MR          36.00      38.57        
  3 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                57.16      42.67        
  4 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          41.49      42.72        
  5 Dugan, Serena             10 Middies Wave-MR        42.59      44.10        
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        47.73      45.52        
  7 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          48.86      46.82        
  8 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 59.89      47.09        
  9 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                47.44      49.94        
 10 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                55.58      50.46        
 11 Diaz, Una M                8 LBA-MR               1:06.39      50.65        
 12 Santiago, Isabela          8 Unattached-MR          59.20      52.20        
 13 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          53.49      53.24        
 14 Guerrero, Lily            10 CAS-MR               1:03.28      53.32        
 15 Burnette, Brianna         10 Unattached-MR          59.79      55.50        
 16 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                58.76      57.39        
 17 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR              1:04.23    1:02.06        
 18 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:09.43    1:02.39        
 19 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:09.89    1:08.94        
 20 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:46.79    1:16.14        
 -- Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:51.89         DQ        
      Scissors kick
 -- Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:44.74         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:49.89         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:42.30    1:39.69        
                  46.91     1:39.69 (52.78)                                        
 21 Huang, Cheri K            10 HS-MR                1:37.61    1:47.17        
                  47.81     1:47.17 (59.36)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                3:08.83    3:11.23        
                  43.47     1:32.35 (48.88)     2:28.59 (56.24)     3:11.23 (42.64)
  2 Lally, Keely M            10 HS-MR                3:35.82    3:30.80        
                                1:39.75 ( )   2:46.36 (1:06.61)     3:30.80 (44.44)
  3 Diaz, Una M                8 LBA-MR                    NT    3:45.73        
                  54.63     1:50.57 (55.94)   2:52.34 (1:01.77)     3:45.73 (53.39)
  4 Li, Summer A               9 APEX-MR                   NT    3:47.05        
                  53.23     1:50.16 (56.93)   2:56.39 (1:06.23)     3:47.05 (50.66)
  5 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR              4:04.66    3:49.20        
                  51.73     1:49.30 (57.57)   2:57.19 (1:07.89)     3:49.20 (52.01)
  6 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR              4:09.07    3:56.13        
                  55.23     1:54.44 (59.21)   3:56.13 (2:01.69)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR                 33.86      32.00        
  2 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  32.38      32.03        
  3 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ          31.37      32.35        
  4 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR        34.19      32.43        
  5 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                31.86      32.45        
  6 Dugan, Sophia N           12 Middies Wave-MR        32.93      32.49        
  7 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                32.83      32.57        
  8 Moran, Laura A            12 Unattached-MR          31.00      32.67        
  9 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                32.14      32.83        
 10 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        34.57      33.02        
 11 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          32.05      33.18        
 12 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR                 33.78      33.52        
 13 Del Rosario-Tapan, Amiha  12 CAS-MR                 36.22      34.17        
 14 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 40.46      34.23        
 15 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 39.98      34.50        
 16 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR                33.87      34.73        
 16 Almanzar, Liberty         12 Unattached-MR          34.50      34.73        
 18 Pena, Camila A            12 APEX-MR                34.95      34.92        
 19 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR          36.79      35.53        
 20 Ewald, Sydney             12 Unattached-MR          35.00      35.70        
 21 Sanchez, Amya             12 Unattached-MR          38.99      35.74        
 22 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR          36.33      35.81        
 23 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                37.13      36.05        
 24 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                37.21      36.11        
 25 Lastras-Castrejon, Pauli  11 CFJV-MR                38.25      37.34        
 26 Riley, Emily c            12 Middies Wave-MR        40.38      37.46        
 27 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                38.44      37.67        
 28 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                38.36      37.80        
 29 Connelly, Emily           11 LBA-MR                 50.00      38.12        
 30 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 41.88      38.22        
 31 Gordon, Meredith G        11 Middies Wave-MR        39.46      38.35        
 32 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR                 39.06      39.09        
 33 Hidalgo, Ivanka           11 Unattached-MR          40.99      40.33        
 34 Viswanathan, Trisha       12 Middies Wave-MR        48.66      40.36        
 35 Mallia, Sarah F           11 LBA-MR                 55.00      41.42        
 36 Pesantez, Katherine       11 Unattached-MR          48.99      42.23        
 37 Castillo, Valentina       11 Unattached-MR          46.00      43.21        
 38 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT      43.46        
 39 Berger, Kayla             11 Middies Wave-MR        41.77      43.67        
 40 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          49.64      45.48        
 41 Bannister, Samantha A     11 LBA-MR                 55.00      53.65        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR               1:14.14    1:09.14        
                  34.16     1:09.14 (34.98)                                        
  2 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        1:09.03    1:10.81        
                  34.72     1:10.81 (36.09)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              1:11.46    1:10.98        
                  34.01     1:10.98 (36.97)                                        
  4 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              1:10.15    1:10.99        
                  34.92     1:10.99 (36.07)                                        
  5 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:10.83    1:12.40        
                  35.06     1:12.40 (37.34)                                        
  6 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR           NT    1:13.02        
                  34.78     1:13.02 (38.24)                                        
  7 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              1:12.88    1:13.92        
                  36.72     1:13.92 (37.20)                                        
  8 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:13.46    1:14.21        
                  35.34     1:14.21 (38.87)                                        
  9 Dugan, Sophia N           12 Middies Wave-MR      1:12.75    1:14.23        
                  36.03     1:14.23 (38.20)                                        
 10 Del Rosario-Tapan, Amiha  12 CAS-MR               1:28.41    1:15.21        
                  36.61     1:15.21 (38.60)                                        
 11 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:30.03    1:17.02        
                  37.66     1:17.02 (39.36)                                        
 12 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:24.41    1:17.32        
                  37.78     1:17.32 (39.54)                                        
 13 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR        1:24.79    1:17.71        
                  37.83     1:17.71 (39.88)                                        
 14 Holmes, Isabel            11 CAS-MR              12:25.78    1:18.01        
                  36.78     1:18.01 (41.23)                                        
 15 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:25.90    1:18.06        
                  37.97     1:18.06 (40.09)                                        
 16 Ewald, Sydney             12 Unattached-MR        1:15.00    1:18.88        
 17 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:20.06    1:19.51        
                  38.17     1:19.51 (41.34)                                        
 18 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR        1:23.49    1:20.17        
                  38.79     1:20.17 (41.38)                                        
 19 Almanzar, Liberty         12 Unattached-MR        1:19.00    1:20.26        
                  37.41     1:20.26 (42.85)                                        
 20 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR               1:30.25    1:20.58        
                  38.73     1:20.58 (41.85)                                        
 21 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:22.86    1:20.77        
                  39.46     1:20.77 (41.31)                                        
 22 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR               1:24.64    1:22.68        
                  40.23     1:22.68 (42.45)                                        
 23 Sanchez, Amya             12 Unattached-MR        1:19.30    1:22.95        
                  37.64     1:22.95 (45.31)                                        
 24 Lastras-Castrejon, Pauli  11 CFJV-MR              1:29.62    1:25.44        
                  40.41     1:25.44 (45.03)                                        
 25 Riley, Emily c            12 Middies Wave-MR      1:39.96    1:27.69        
                  39.89     1:27.69 (47.80)                                        
 26 Gordon, Meredith G        11 Middies Wave-MR      1:28.55    1:27.99        
                  42.00     1:27.99 (45.99)                                        
 27 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:40.45    1:28.01        
                  41.70     1:28.01 (46.31)                                        
 28 Neroslavsky, Katherine    11 Unattached-MR        1:36.49    1:31.90        
                  42.96     1:31.90 (48.94)                                        
 29 Castillo, Valentina       11 Unattached-MR        1:40.49    1:34.62        
 30 Viswanathan, Trisha       12 Middies Wave-MR      1:30.57    1:37.65        
                  43.93     1:37.65 (53.72)                                        
 31 Berger, Kayla             11 Middies Wave-MR      1:37.44    1:39.70        
                  45.88     1:39.70 (53.82)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              2:29.97    2:30.60        
                  35.52     1:14.30 (38.78)     1:52.66 (38.36)     2:30.60 (37.94)
  8 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:32.91    2:36.35        
                  36.63     1:17.71 (41.08)     1:58.87 (41.16)     2:36.35 (37.48)
 13 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              2:40.99    2:41.51        
                  37.22     1:19.48 (42.26)     2:02.67 (43.19)     2:41.51 (38.84)
 16 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              2:47.12    2:45.78        
                  39.55     1:23.04 (43.49)     2:07.11 (44.07)     2:45.78 (38.67)
 17 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:32.21    2:46.49        
                  37.81     1:20.62 (42.81)     2:04.85 (44.23)     2:46.49 (41.64)
 20 Holmes, Isabel            11 CAS-MR               3:05.99    2:54.80        
                  39.47     1:24.71 (45.24)     2:11.67 (46.96)     2:54.80 (43.13)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        36.96      38.33        
  7 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  37.52      38.72        
 11 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR          41.49      41.32        
 13 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 45.41      41.83        
 16 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                41.45      42.99        
 17 Pena, Camila A            12 APEX-MR                49.03      43.86        
 20 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 45.12      44.19        
 22 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR                 45.31      44.49        
 24 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                47.79      45.76        
 25 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                44.12      45.92        
 26 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR                 50.60      46.28        
 32 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:00.18      49.42        
 33 Hidalgo, Ivanka           11 Unattached-MR          53.00      49.78        
 34 Mallia, Sarah F           11 LBA-MR                 55.00      49.87        
 36 Connelly, Emily           11 LBA-MR                 55.00      50.06        
 42 Pesantez, Katherine       11 Unattached-MR          58.70      52.52        
 48 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          59.37      56.62        
 49 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT      56.63        
 55 Castillo, Valentina       11 Unattached-MR          59.10      59.61        
 -- Bannister, Samantha A     11 LBA-MR                 55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Holmes, Isabel            11 CAS-MR               4:48.92         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR               1:26.99    1:25.09        
                  41.39     1:25.09 (43.70)                                        
  2 Moran, Laura A            12 Unattached-MR        1:19.00    1:26.42        
                  42.38     1:26.42 (44.04)                                        
  3 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR               1:25.92    1:28.39        
                  43.09     1:28.39 (45.30)                                        
  4 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR        1:29.49    1:30.73        
                  44.84     1:30.73 (45.89)                                        
  5 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:28.40    1:31.07        
  6 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:41.45    1:31.34        
                  45.36     1:31.34 (45.98)                                        
  7 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:49.94    1:36.34        
                  46.31     1:36.34 (50.03)                                        
  8 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:38.31    1:36.75        
                  48.03     1:36.75 (48.72)                                        
  9 Viswanathan, Trisha       12 Middies Wave-MR      1:44.89    1:45.57        
                  50.26     1:45.57 (55.31)                                        
 10 Gordon, Meredith G        11 Middies Wave-MR      1:43.28    1:46.16        
                  51.89     1:46.16 (54.27)                                        
 11 Berger, Kayla             11 Middies Wave-MR      1:54.25    1:54.79        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              2:48.91    2:52.27        
                  39.02     1:22.28 (43.26)     2:08.46 (46.18)     2:52.27 (43.81)
 14 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              3:20.55    3:15.20        
 15 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:15.00    3:17.44        
                  45.64   3:17.44 (2:31.80)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR        41.30      40.75        
  2 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 43.80      41.50        
  3 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  46.77      43.48        
  4 Kwan, Maggie              12 Unattached-MR          41.00      45.34        
  5 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                44.29      45.70        
  6 Pena, Camila A            12 APEX-MR                46.77      46.16        
  7 Ewald, Sydney             12 Unattached-MR          43.00      47.38        
  8 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR                 53.14      48.03        
  9 Almanzar, Liberty         12 Unattached-MR          48.66      50.31        
 10 Sanchez, Amya             12 Unattached-MR          56.90      50.47        
 11 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          55.98      50.65        
 12 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR          55.70      50.78        
 13 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                51.97      51.24        
 14 Dugan, Sophia N           12 Middies Wave-MR        50.54      52.94        
 15 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 54.07      53.00        
 16 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:00.14      55.04        
 17 Lastras-Castrejon, Pauli  11 CFJV-MR                54.87      55.20        
 18 Mallia, Sarah F           11 LBA-MR               1:00.00      56.68        
 19 Bannister, Samantha A     11 LBA-MR               1:00.00    1:02.72        
 20 Pesantez, Katherine       11 Unattached-MR        1:00.80    1:03.94        
 -- Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:28.44    1:30.27        
                  41.70     1:30.27 (48.57)                                        
  6 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:34.09    1:30.42        
                  42.41     1:30.42 (48.01)                                        
 13 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              1:37.26    1:34.57        
                  45.88     1:34.57 (48.69)                                        
 16 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:42.80    1:35.57        
                  45.24     1:35.57 (50.33)                                        
 17 Kwan, Maggie              12 Unattached-MR        1:30.00    1:37.56        
                  47.50     1:37.56 (50.06)                                        
 22 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR               2:00.99    1:39.75        
                  47.75     1:39.75 (52.00)                                        
 29 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               2:00.52    1:45.35        
                  51.87     1:45.35 (53.48)                                        
 32 Holmes, Isabel            11 CAS-MR               1:51.16    1:51.90        
                  53.85     1:51.90 (58.05)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               3:18.77    3:14.63        
                  44.06     1:33.13 (49.07)     2:23.89 (50.76)     3:14.63 (50.74)
  2 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              3:10.50    3:29.16        
                  48.42     1:42.79 (54.37)     2:36.36 (53.57)     3:29.16 (52.80)
  3 Kwan, Maggie              12 Unattached-MR        3:12.00    3:33.89        
                  48.32     1:43.23 (54.91)     2:39.87 (56.64)     3:33.89 (54.02)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                34.97      34.90        
  2 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  35.92      35.69        
  3 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        36.43      35.90        
  4 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR        37.93      35.93        
  5 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR                 36.44      37.20        
  6 Moran, Laura A            12 Unattached-MR          35.00      37.93        
  7 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                36.69      38.01        
  8 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 45.00      38.69        
  9 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                46.09      39.20        
 10 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 50.25      39.46        
 11 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR          40.89      40.30        
 12 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR                 40.87      41.53        
 13 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 43.61      45.16        
 14 Neroslavsky, Katherine    11 Unattached-MR          49.79      46.54        
 15 Connelly, Emily           11 LBA-MR                 55.00      53.04        
 16 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT      55.78        
 17 Hidalgo, Ivanka           11 Unattached-MR        1:00.99      56.85        
 -- Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        1:03.89         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR               1:22.70    1:18.24        
                  36.93     1:18.24 (41.31)                                        
 17 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR               1:31.98    1:33.23        
                  40.24     1:33.23 (52.99)                                        
 18 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:39.48    1:34.19        
                  41.25     1:34.19 (52.94)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              2:58.44    2:53.70        
                  38.53     1:22.52 (43.99)     2:15.63 (53.11)     2:53.70 (38.07)
  2 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:54.91    2:55.84        
                  37.52     1:23.20 (45.68)     2:18.19 (54.99)     2:55.84 (37.65)
  3 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:54.98    2:57.69        
                  38.92     1:24.00 (45.08)     2:20.07 (56.07)     2:57.69 (37.62)
  4 Pena, Camila A            12 APEX-MR              3:16.58    2:59.59        
                  37.53     1:24.73 (47.20)     2:19.58 (54.85)     2:59.59 (40.01)
  5 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              3:04.36    3:03.85        
                  40.07     1:27.62 (47.55)     2:21.22 (53.60)     3:03.85 (42.63)
  6 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              3:23.56    3:07.37        
                  41.81     1:31.76 (49.95)     2:24.49 (52.73)     3:07.37 (42.88)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR                27.42      28.70        
  2 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR                30.00      29.61        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR                 29.65      29.76        
  4 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 31.41      31.20        
  5 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR                 32.15      31.38        
  6 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 32.05      31.41        
  7 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                30.92      31.56        
  8 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR                32.25      32.00        
  9 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 33.45      32.53        
 10 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR                33.13      32.86        
 11 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                33.16      33.18        
 12 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR                32.97      33.21        
 13 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR        32.51      33.25        
 14 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                32.98      33.50        
 15 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR          35.49      33.66        
 16 Washington, Madison L     13 CAS-MR                 33.40      33.77        
 17 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  33.47      33.84        
 18 Baran, Julia              14 Unattached-MR          33.00      33.89        
 19 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                35.72      34.56        
 20 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR                 38.79      35.68        
 21 Vizhnay Jimenez, Ashley   14 Unattached-MR          38.54      36.03        
 22 Canon, Nicole             13 Unattached-MR          36.90      36.60        
 23 Vogt, Olivia G            13 LBA-MR                 36.76      37.40        
 24 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR                36.54      37.77        
 25 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 37.59      37.88        
 26 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 36.88      38.54        
 27 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR                39.34      38.72        
 28 Melecio, Madison          14 Unattached-MR          43.33      41.89        
 29 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT      44.41        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:04.77    1:04.53        
                  31.56     1:04.53 (32.97)                                        
  2 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              1:07.00    1:05.75        
                  31.56     1:05.75 (34.19)                                        
  3 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR        1:02.63    1:06.24        
                  31.41     1:06.24 (34.83)                                        
  4 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               1:09.68    1:06.77        
                  32.52     1:06.77 (34.25)                                        
  5 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:10.70    1:09.54        
                  33.77     1:09.54 (35.77)                                        
  6 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               1:09.94    1:09.99        
                  33.91     1:09.99 (36.08)                                        
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:09.45    1:10.44        
                  33.85     1:10.44 (36.59)                                        
  8 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:09.33    1:11.09        
                  33.95     1:11.09 (37.14)                                        
  9 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR        1:09.96    1:11.20        
                  33.55     1:11.20 (37.65)                                        
 10 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        1:09.99    1:11.71        
                  34.79     1:11.71 (36.92)                                        
 11 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        1:11.44    1:11.85        
                  34.57     1:11.85 (37.28)                                        
 12 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:11.07    1:12.12        
                  34.43     1:12.12 (37.69)                                        
 13 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:12.80    1:12.36        
                  34.83     1:12.36 (37.53)                                        
 14 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      1:07.80    1:12.37        
                  34.10     1:12.37 (38.27)                                        
 15 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              1:11.33    1:12.51        
                  34.74     1:12.51 (37.77)                                        
 16 Washington, Madison L     13 CAS-MR               1:13.75    1:15.39        
                  36.45     1:15.39 (38.94)                                        
 17 Huang, Chloe K            13 HS-MR                1:16.00    1:15.99        
 18 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR        1:18.49    1:16.48        
                  37.07     1:16.48 (39.41)                                        
 19 Baran, Julia              14 Unattached-MR        1:12.00    1:16.54        
                  36.07     1:16.54 (40.47)                                        
 20 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               1:24.83    1:20.41        
                  37.50     1:20.41 (42.91)                                        
 21 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR               1:23.25    1:21.04        
                  38.74     1:21.04 (42.30)                                        
 22 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:22.78    1:22.52        
                  39.12     1:22.52 (43.40)                                        
 23 Canon, Nicole             13 Unattached-MR        1:25.79    1:22.80        
                  38.91     1:22.80 (43.89)                                        
 24 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR               1:24.78    1:24.17        
 25 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              1:20.48    1:25.24        
                  39.70     1:25.24 (45.54)                                        
 26 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR              1:25.59    1:25.58        
                  40.71     1:25.58 (44.87)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR        2:22.93    2:28.38        
                  33.02     1:09.89 (36.87)     1:49.96 (40.07)     2:28.38 (38.42)
  6 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        2:41.42    2:35.27        
                  36.81     1:15.50 (38.69)     1:56.07 (40.57)     2:35.27 (39.20)
  9 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               2:35.34    2:36.41        
                  36.69     1:16.41 (39.72)     1:57.42 (41.01)     2:36.41 (38.99)
 10 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      2:28.49    2:36.44        
                  35.06     1:15.14 (40.08)     1:56.08 (40.94)     2:36.44 (40.36)
 11 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR        2:31.22    2:36.68        
                  36.59     1:16.32 (39.73)     1:57.72 (41.40)     2:36.68 (38.96)
 12 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              2:38.64    2:40.33        
                  37.42     1:19.88 (42.46)     2:02.40 (42.52)     2:40.33 (37.93)
 14 Giusiano, Mia             14 Unattached-MR        2:39.99    2:41.95        
                  36.48     1:17.77 (41.29)     2:00.90 (43.13)     2:41.95 (41.05)
 15 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR              2:34.66    2:44.96        
                  38.69     1:20.65 (41.96)     2:04.38 (43.73)     2:44.96 (40.58)
 18 Washington, Madison L     13 CAS-MR               2:45.15    2:47.01        
                  38.56     1:20.76 (42.20)     2:05.18 (44.42)     2:47.01 (41.83)
 22 Canon, Nicole             13 Unattached-MR        3:10.00    3:05.21        
                  41.54     1:28.88 (47.34)     2:18.01 (49.13)     3:05.21 (47.20)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                36.46      37.05        
 14 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 40.64      41.87        
 15 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  42.44      42.12        
 19 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR                43.63      43.98        
 21 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 46.92      44.26        
 29 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR                 46.06      46.89        
 40 Melecio, Madison          14 Unattached-MR          51.88      51.39        
 44 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT      53.60        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:16.41    1:18.12        
                  37.85     1:18.12 (40.27)                                        
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:18.91    1:18.80        
                  39.67     1:18.80 (39.13)                                        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:17.54    1:19.71        
                  38.94     1:19.71 (40.77)                                        
  4 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      1:16.15    1:20.88        
                  39.44     1:20.88 (41.44)                                        
  5 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               1:23.70    1:21.54        
                  39.96     1:21.54 (41.58)                                        
  6 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               1:20.79    1:21.91        
                  40.31     1:21.91 (41.60)                                        
  7 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        1:27.73    1:27.88        
                  42.19     1:27.88 (45.69)                                        
  8 Baran, Julia              14 Unattached-MR        1:23.00    1:29.55        
                  44.13     1:29.55 (45.42)                                        
  9 Vizhnay Jimenez, Ashley   14 Unattached-MR        1:45.99    1:35.82        
                  46.21     1:35.82 (49.61)                                        
 10 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:34.28    1:39.93        
                  48.72     1:39.93 (51.21)                                        
 11 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              1:37.20    1:41.22        
                  49.28     1:41.22 (51.94)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:42.44    2:44.02        
                  37.95     1:18.83 (40.88)     2:02.33 (43.50)     2:44.02 (41.69)
  4 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        2:57.27    2:51.82        
                  40.75     1:24.43 (43.68)     2:09.23 (44.80)     2:51.82 (42.59)
  5 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              2:52.15    2:52.13        
                  41.82     1:25.08 (43.26)     2:08.35 (43.27)     2:52.13 (43.78)
  7 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:44.36    2:52.84        
                  40.35     1:23.85 (43.50)     2:08.77 (44.92)     2:52.84 (44.07)
  9 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR               2:58.68    2:54.77        
                  40.40     1:25.38 (44.98)     2:10.85 (45.47)     2:54.77 (43.92)
 10 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      2:59.60    2:55.34        
                  40.32     1:24.88 (44.56)     2:10.91 (46.03)     2:55.34 (44.43)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 42.29      41.53        
  2 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR          40.00      43.46        
  3 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR                 49.12      44.57        
  4 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  44.21      45.01        
  5 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR          49.65      45.18        
  6 Melecio, Madison          14 Unattached-MR        1:03.90    1:01.41        
 -- Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:24.98    1:27.93        
                  40.82     1:27.93 (47.11)                                        
  4 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        1:34.08    1:29.93        
                  43.25     1:29.93 (46.68)                                        
  7 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR        1:30.74    1:31.93        
                  44.26     1:31.93 (47.67)                                        
  8 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR        1:27.42    1:32.56        
                  43.37     1:32.56 (49.19)                                        
  9 Bensabeur, Sidney         14 CFJV-MR              1:31.11    1:32.58        
                  45.23     1:32.58 (47.35)                                        
 11 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR               1:39.70    1:34.04        
                  45.51     1:34.04 (48.53)                                        
 12 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               1:39.42    1:34.29        
                  45.21     1:34.29 (49.08)                                        
 18 Giusiano, Mia             14 Unattached-MR        1:35.02    1:37.68        
                  45.99     1:37.68 (51.69)                                        
 20 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:36.50    1:38.51        
                  46.27     1:38.51 (52.24)                                        
 23 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR        1:37.29    1:39.91        
                  48.55     1:39.91 (51.36)                                        
 25 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               1:39.64    1:40.52        
                  48.24     1:40.52 (52.28)                                        
 26 Washington, Madison L     13 CAS-MR               1:42.79    1:43.28        
                  50.51     1:43.28 (52.77)                                        
 26 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:38.77    1:43.28        
                  49.01     1:43.28 (54.27)                                        
 30 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:45.94    1:45.52        
                  49.25     1:45.52 (56.27)                                        
 34 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR               1:51.22    1:52.70        
                  54.59     1:52.70 (58.11)                                        
 35 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR               2:03.51    1:54.21        
                  52.72   1:54.21 (1:01.49)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bensabeur, Sidney         14 CFJV-MR              3:13.89    3:17.06        
                  44.61     1:33.73 (49.12)     2:25.70 (51.97)     3:17.06 (51.36)
  2 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      3:12.97    3:19.74        
                  46.20     1:34.92 (48.72)     2:27.84 (52.92)     3:19.74 (51.90)
  3 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               3:25.00    3:22.99        
                  47.88     1:38.93 (51.05)     2:32.68 (53.75)     3:22.99 (50.31)
  4 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               3:20.00    3:33.22        
                  49.04     1:43.12 (54.08)     2:39.28 (56.16)     3:33.22 (53.94)
  5 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               3:30.00    3:42.76        
                  48.24     1:45.51 (57.27)     2:45.15 (59.64)     3:42.76 (57.61)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR                32.30      30.72        
  2 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR          32.00      32.04        
  3 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 40.39      34.04        
  4 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR          33.00      35.06        
  5 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 38.62      35.92        
  6 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                37.93      36.96        
  7 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                37.18      36.98        
  8 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR                 34.19      37.77        
  9 Giusiano, Mia             14 Unattached-MR          42.10      39.31        
 10 Canon, Nicole             13 Unattached-MR          47.65      39.71        
 11 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR                 46.97      41.70        
 12 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 43.58      41.82        
 13 Vizhnay Jimenez, Ashley   14 Unattached-MR          48.50      44.42        
 14 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 44.94      45.04        
 15 Melecio, Madison          14 Unattached-MR          54.10      49.16        
 16 Vogt, Olivia G            13 LBA-MR                 52.33      50.54        
 17 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT      57.91        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              1:07.64    1:10.62        
                  33.63     1:10.62 (36.99)                                        
  2 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               1:18.71    1:13.70        
                  34.96     1:13.70 (38.74)                                        
  8 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               1:28.52    1:20.32        
                  37.10     1:20.32 (43.22)                                        
  9 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:32.71    1:20.36        
                  36.86     1:20.36 (43.50)                                        
 10 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               1:25.70    1:21.69        
                  37.10     1:21.69 (44.59)                                        
 11 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:48.99    1:21.91        
                  36.81     1:21.91 (45.10)                                        
 12 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:27.72    1:23.98        
                  39.70     1:23.98 (44.28)                                        
 14 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              1:22.98    1:28.69        
                  40.30     1:28.69 (48.39)                                        
 20 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:40.62    1:40.89        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR        2:36.74    2:39.68        
                  32.66     1:11.87 (39.21)     2:01.00 (49.13)     2:39.68 (38.68)
  2 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR        2:49.49    2:48.06        
                  36.00     1:20.04 (44.04)     2:11.56 (51.52)     2:48.06 (36.50)
  3 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               3:00.65    2:52.46        
                  36.27     1:19.45 (43.18)     2:16.18 (56.73)     2:52.46 (36.28)
  4 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR               2:59.21    2:54.32        
                  36.53     1:19.05 (42.52)     2:11.52 (52.47)     2:54.32 (42.80)
  5 Walters, Cali A           14 LBA-MR               3:06.41    2:55.56        
                  37.98     1:22.33 (44.35)     2:14.77 (52.44)     2:55.56 (40.79)
  6 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        3:07.99    2:55.78        
                  38.79     1:23.25 (44.46)     2:19.25 (56.00)     2:55.78 (36.53)
  7 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR        2:57.15    2:57.87        
                  37.66     1:26.81 (49.15)     2:17.78 (50.97)     2:57.87 (40.09)
  8 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        3:07.54    2:58.66        
                  38.08     1:25.96 (47.88)     2:19.49 (53.53)     2:58.66 (39.17)
  9 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR               3:45.00    3:28.11        
                  47.21     1:39.59 (52.38)   2:42.86 (1:03.27)     3:28.11 (45.25)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            16 APEX-MR                29.76      29.67        
  2 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR                 29.57      29.76        
  3 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR                30.28      31.63        
  3 Kopasz, Nicole            16 Middies Wave-MR        30.17      31.63        
  5 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                30.68      31.84        
  6 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR                31.48      32.18        
  7 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR          31.15      32.26        
  8 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR                32.00      32.42        
  9 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR                31.50      32.47        
 10 Prybylski, Anna           17 CFJV-MR                30.89      32.89        
 11 Suzuki, Yuiko             15 Middies Wave-MR        33.74      33.87        
 12 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                33.89      34.01        
 13 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR          37.45      34.09        
 14 Lu, Erxi                  16 APEX-MR                33.90      34.40        
 15 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR                31.93      34.44        
 16 Byrd, Christine E         16 Middies Wave-MR        32.87      34.88        
 17 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR                 34.66      35.11        
 18 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                36.61      36.82        
 19 Felipe, Evedith           15 Unattached-MR          37.95      37.24        
 20 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                38.85      38.62        
 21 Gamarra, Samanta          16 Unattached-MR          38.15      38.98        
 22 Belguet, Huyam            16 Unattached-MR          41.11      39.77        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              1:04.96    1:05.39        
                  31.82     1:05.39 (33.57)                                        
  2 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR               1:06.09    1:05.62        
                  31.44     1:05.62 (34.18)                                        
  3 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        1:04.63    1:08.54        
                  32.51     1:08.54 (36.03)                                        
  4 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR              1:06.42    1:09.59        
                  32.96     1:09.59 (36.63)                                        
  5 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR        1:08.95    1:10.82        
                  34.20     1:10.82 (36.62)                                        
  6 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              1:09.19    1:13.18        
                  34.94     1:13.18 (38.24)                                        
  7 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR              1:12.65    1:14.74        
                  35.31     1:14.74 (39.43)                                        
  8 Hanin, Katherine P        15 HS-MR                1:09.98    1:14.85        
                  35.23     1:14.85 (39.62)                                        
  9 Suzuki, Yuiko             15 Middies Wave-MR      1:14.48    1:15.77        
                  37.04     1:15.77 (38.73)                                        
 10 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:17.88    1:16.09        
                  36.89     1:16.09 (39.20)                                        
 11 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR        1:15.49    1:17.21        
                  37.35     1:17.21 (39.86)                                        
 12 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:16.47    1:18.19        
                  36.36     1:18.19 (41.83)                                        
 13 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR               1:16.06    1:19.00        
                  37.60     1:19.00 (41.40)                                        
 14 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:21.44    1:19.14        
                  39.14     1:19.14 (40.00)                                        
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:26.84    1:26.16        
                  40.94     1:26.16 (45.22)                                        
 16 Gamarra, Samanta          16 Unattached-MR        1:38.88    1:26.71        
 17 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:35.25    1:28.69        
                  41.07     1:28.69 (47.62)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:08.02    2:18.26        
                  32.42     1:06.58 (34.16)     1:42.87 (36.29)     2:18.26 (35.39)
  2 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        2:20.12    2:23.32        
                  32.19     1:07.83 (35.64)     1:45.76 (37.93)     2:23.32 (37.56)
  4 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        2:24.37    2:29.25        
                  35.67     1:14.70 (39.03)     1:53.37 (38.67)     2:29.25 (35.88)
  7 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:27.90    2:35.49        
                  35.20     1:14.53 (39.33)     1:55.68 (41.15)     2:35.49 (39.81)
 21 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              2:59.32    2:55.57        
                  40.94     1:25.03 (44.09)     2:12.09 (47.06)     2:55.57 (43.48)
 24 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              3:19.40    3:22.86        
                  42.59     1:33.44 (50.85)     2:28.75 (55.31)     3:22.86 (54.11)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                33.54      36.21        
  2 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR                   NT      36.24        
  3 Prybylski, Anna           17 CFJV-MR                31.54      36.78        
  5 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR          36.00      38.02        
  9 Diaz, Iandra              16 Unattached-MR          40.00      40.12        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        1:11.92    1:13.02        
                  35.69     1:13.02 (37.33)                                        
  2 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              1:21.85    1:19.84        
  3 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR               1:22.36    1:21.10        
                  38.97     1:21.10 (42.13)                                        
  4 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR        1:17.75    1:22.66        
                  39.64     1:22.66 (43.02)                                        
  5 Kopasz, Nicole            16 Middies Wave-MR      1:13.61    1:22.89        
                  40.80     1:22.89 (42.09)                                        
  6 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR        1:19.99    1:26.10        
                  41.78     1:26.10 (44.32)                                        
  7 Diaz, Iandra              16 Unattached-MR        1:25.99    1:26.59        
                  42.52     1:26.59 (44.07)                                        
  8 Byrd, Christine E         16 Middies Wave-MR      1:18.80    1:26.72        
                  41.78     1:26.72 (44.94)                                        
  9 Wong, Joyce H             15 HS-MR                1:22.33    1:27.05        
                  41.28     1:27.05 (45.77)                                        
 10 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:27.88    1:29.83        
                  44.02     1:29.83 (45.81)                                        
 11 Suzuki, Yuiko             15 Middies Wave-MR      1:26.89    1:30.09        
                  44.06     1:30.09 (46.03)                                        
 12 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR               1:31.02    1:38.78        
                  47.49     1:38.78 (51.29)                                        
 13 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:35.66    1:41.63        
                  50.60     1:41.63 (51.03)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:20.79    2:28.62        
                  35.27     1:12.47 (37.20)     1:50.84 (38.37)     2:28.62 (37.78)
  2 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        2:34.72    2:32.95        
                  35.95     1:13.99 (38.04)     1:53.80 (39.81)     2:32.95 (39.15)
  8 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:48.28    2:54.62        
                  41.94     1:26.16 (44.22)     2:11.09 (44.93)     2:54.62 (43.53)
 11 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        2:55.16    2:55.82        
                  40.91     1:25.82 (44.91)     2:11.87 (46.05)     2:55.82 (43.95)
 12 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:48.21    2:55.94        
                  40.43     1:25.24 (44.81)     2:11.60 (46.36)     2:55.94 (44.34)
 13 Byrd, Christine E         16 Middies Wave-MR      2:49.97    3:06.41        
                  43.05     1:29.82 (46.77)     2:18.49 (48.67)     3:06.41 (47.92)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR          47.50      47.28        
  2 Moore, Alana H            15 APEX-MR                50.95      50.91        
  3 Belguet, Huyam            16 Unattached-MR          52.22      51.48        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          21 Columbia-MR          1:12.27    1:13.32        
                  34.36     1:13.32 (38.96)                                        
  3 Wong, Joyce H             15 HS-MR                1:26.13    1:29.18        
                  41.72     1:29.18 (47.46)                                        
 10 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              1:28.00    1:33.65        
                  45.34     1:33.65 (48.31)                                        
 14 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:30.00    1:35.17        
                  45.23     1:35.17 (49.94)                                        
 15 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:38.04    1:35.37        
                  45.13     1:35.37 (50.24)                                        
 19 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              1:29.72    1:38.21        
                  46.82     1:38.21 (51.39)                                        
 21 Hanin, Katherine P        15 HS-MR                1:31.20    1:38.95        
                  46.63     1:38.95 (52.32)                                        
 24 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:39.78    1:40.33        
                  49.79     1:40.33 (50.54)                                        
 31 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:51.36    1:48.20        
                  51.46     1:48.20 (56.74)                                        
 37 Belguet, Huyam            16 Unattached-MR        1:48.10    1:58.00        
                  52.46   1:58.00 (1:05.54)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:46.38    3:00.59        
                  42.40     1:27.91 (45.51)     2:15.18 (47.27)     3:00.59 (45.41)
  2 Wong, Joyce H             15 HS-MR                3:11.23    3:16.74        
                  43.75     1:31.51 (47.76)     2:23.54 (52.03)     3:16.74 (53.20)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR          38.65      33.18        
  2 Prybylski, Anna           17 CFJV-MR                34.39      33.86        
  3 Lu, Erxi                  16 APEX-MR                39.99      40.57        
  4 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR          38.75      40.78        
  5 Felipe, Evedith           15 Unattached-MR          46.10      42.30        
  6 Gamarra, Samanta          16 Unattached-MR          46.11      47.55        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR               1:15.81    1:16.60        
                  33.85     1:16.60 (42.75)                                        
  4 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR        1:12.67    1:17.19        
                  35.53     1:17.19 (41.66)                                        
  5 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              1:17.33    1:17.27        
                  35.43     1:17.27 (41.84)                                        
  7 Kopasz, Nicole            16 Middies Wave-MR      1:14.07    1:18.81        
                  36.65     1:18.81 (42.16)                                        
 13 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:22.10    1:25.55        
                  38.66     1:25.55 (46.89)                                        
 15 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR              1:23.61    1:32.12        
                  42.74     1:32.12 (49.38)                                        
 16 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR               1:23.05    1:32.84        
                  41.33     1:32.84 (51.51)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:24.72    2:32.22        
                  33.33     1:11.22 (37.89)     1:51.36 (40.14)     2:32.22 (40.86)
 
Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          21 Columbia-MR          2:25.29    2:24.72        
                  30.29     1:09.27 (38.98)     1:50.68 (41.41)     2:24.72 (34.04)
  2 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        2:46.66    2:42.11        
                  35.31     1:15.16 (39.85)     2:05.26 (50.10)     2:42.11 (36.85)
  3 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        2:44.53    2:47.83        
                  37.98     1:23.88 (45.90)     2:13.11 (49.23)     2:47.83 (34.72)
  4 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              2:55.00    2:55.79        
                  39.12     1:25.95 (46.83)     2:18.20 (52.25)     2:55.79 (37.59)
  5 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR        2:59.67    2:56.78        
                  35.70     1:21.76 (46.06)     2:17.86 (56.10)     2:56.78 (38.92)
  6 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              3:03.88    3:03.68        
                  38.13     1:27.25 (49.12)     2:19.97 (52.72)     3:03.68 (43.71)
  7 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              3:00.00    3:04.09        
                                1:28.96 ( )     2:20.60 (51.64)     3:04.09 (43.49)
  8 Wong, Joyce H             15 HS-MR                2:53.96    3:04.27        
                  39.02     1:26.84 (47.82)     2:17.24 (50.40)     3:04.27 (47.03)
  9 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              3:10.55    3:05.80        
                  39.09     1:25.73 (46.64)     2:24.07 (58.34)     3:05.80 (41.73)
 10 Hanin, Katherine P        15 HS-MR                2:57.32    3:07.75        
                  40.12     1:30.89 (50.77)     2:23.43 (52.54)     3:07.75 (44.32)
 11 Diaz, Iandra              16 Unattached-MR        3:10.99    3:08.52        
                  39.86     1:27.23 (47.37)     2:26.77 (59.54)     3:08.52 (41.75)
 12 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:37.74    3:27.59        
                  50.71     1:45.15 (54.44)     2:41.12 (55.97)     3:27.59 (46.47)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 40.29      37.91        
  2 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          39.65      38.30        
  3 Dominick, Connor J         9 Middies Wave-MR        40.80      41.42        
  4 Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                42.85      41.52        
  5 Moran, Luke                7 Unattached-MR          45.00      41.94        
  6 Alas, Ishaan               9 Middies Wave-MR        42.99      42.66        
  7 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:01.41      42.77        
  8 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR        43.52      43.36        
  9 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          46.03      43.46        
 10 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                   NT      43.70        
 11 Hidalgo, Julio             9 Unattached-MR          42.99      44.83        
 12 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                45.36      45.22        
 13 Gosdin, Nathaniel          9 Middies Wave-MR        46.77      45.85        
 14 McQueeney, Max             8 CFJV-MR                49.10      46.03        
 15 Morales, Derick Y          9 Unattached-MR        1:01.99      46.79        
 16 Beteta, Kevin             10 Unattached-MR          49.10      46.89        
 17 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                45.94      48.01        
 18 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR        53.33      49.24        
 19 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                48.97      49.87        
 20 Cuiskelly, Arthur          9 Unattached-MR          54.88      50.43        
 21 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR                51.50      51.40        
 22 Kwan, Mason                7 Unattached-MR          50.00      53.61        
 23 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:14.89      55.99        
 24 Bannister, Daniel R        8 LBA-MR               1:15.00      56.95        
 25 Bolz, Liam M              10 LBA-MR                 58.00      57.81        
 26 Yi, Michael                8 Middies Wave-MR      1:02.60      58.26        
 27 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                59.56    1:01.96        
 28 Moina, Anderson           10 Unattached-MR             NT      45.72        
 28 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              1:03.87    1:03.85        
 29 Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT    1:13.67        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Brendan C             10 HS-MR                1:32.05    1:23.78        
                  38.67     1:23.78 (45.11)                                        
  2 Doyle, Charles             9 CAS-MR               1:25.58    1:23.81        
                  39.59     1:23.81 (44.22)                                        
  3 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               2:00.00    1:41.38        
                  48.06     1:41.38 (53.32)                                        
  4 Gosdin, Nathaniel          9 Middies Wave-MR      1:45.06    1:46.27        
                  49.78     1:46.27 (56.49)                                        
  5 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR      1:42.07    1:49.65        
                  50.64     1:49.65 (59.01)                                        
  6 Morales, Derick Y          9 Unattached-MR        2:03.99    1:50.12        
                  50.29     1:50.12 (59.83)                                        
  7 Huang, Kevin              10 CFJV-MR              1:42.54    1:50.35        
                  53.16     1:50.35 (57.19)                                        
  8 Cuiskelly, Arthur          9 Unattached-MR        2:10.99    1:54.05        
                  54.06     1:54.05 (59.99)                                        
  9 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              2:30.34    2:24.48        
 10 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR              2:22.47    2:36.46        
                1:13.86   2:36.46 (1:22.60)                                        
 23 Moina, Anderson           10 Unattached-MR             NT    1:48.27        
                  47.19   1:48.27 (1:01.08)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          47.25      45.94        
 20 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 47.76      47.72        
 23 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          58.88      53.24        
 27 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                57.83      54.82        
 28 Cuiskelly, Arthur          9 Unattached-MR        1:03.77      55.06        
 29 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                   NT      55.86        
 30 Moran, Luke                7 Unattached-MR          50.00      56.37        
 31 Dominick, Connor J         9 Middies Wave-MR        54.30      57.74        
 32 Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                55.35      58.88        
 34 Bannister, Daniel R        8 LBA-MR               1:15.00      59.59        
 36 Beteta, Kevin             10 Unattached-MR          56.10    1:01.55        
 38 Yi, Michael                8 Middies Wave-MR      1:05.82    1:02.02        
 39 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:01.32    1:02.82        
 40 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR               1:15.00    1:03.68        
 41 McQueeney, Max             8 CFJV-MR              1:01.28    1:04.64        
 42 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              1:03.13    1:04.94        
 43 Bolz, Liam M              10 LBA-MR               1:05.00    1:04.95        
 45 Kwan, Mason                7 Unattached-MR          52.00    1:05.11        
 46 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR              1:04.49    1:07.66        
 47 Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT    1:12.25        
 49 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:21.89    1:13.65        
 50 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR              1:33.97    1:23.66        
 -- Moina, Anderson           10 Unattached-MR             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Morales, Derick Y          9 Unattached-MR        1:05.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Charles             9 CAS-MR               1:27.86    1:31.51        
                  45.10     1:31.51 (46.41)                                        
  2 Li, Brendan C             10 HS-MR                1:35.76    1:32.13        
                  45.21     1:32.13 (46.92)                                        
  3 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               2:16.81    1:58.72        
                  56.50   1:58.72 (1:02.22)                                        
  4 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:55.13    2:00.11        
                  58.98   2:00.11 (1:01.13)                                        
  5 Alas, Ishaan               9 Middies Wave-MR      2:00.95    2:01.79        
                  58.93   2:01.79 (1:02.86)                                        
  6 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR              2:14.38    2:06.23        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          55.37      54.55        
  2 Dominick, Connor J         9 Middies Wave-MR        56.89      55.43        
  3 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR        59.84      58.41        
  4 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 55.58      58.53        
  5 Kwan, Mason                7 Unattached-MR        1:02.00    1:00.43        
  6 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                59.45    1:02.38        
  7 Hidalgo, Julio             9 Unattached-MR          58.99    1:03.58        
  8 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:03.84    1:03.68        
  9 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:06.53    1:04.74        
 10 Gosdin, Nathaniel          9 Middies Wave-MR      1:03.05    1:04.94        
 11 Alas, Ishaan               9 Middies Wave-MR      1:02.67    1:09.64        
 12 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:15.29    1:13.39        
 13 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                    NT    1:15.01        
 14 Bolz, Liam M              10 LBA-MR               1:15.00    1:16.26        
 15 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:28.89    1:16.57        
 16 Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT    1:35.11        
 -- Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                   NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 22 Li, Brendan C             10 HS-MR                1:53.94    1:48.97        
                  51.10     1:48.97 (57.87)                                        
 26 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR               2:15.00    2:38.84        
                1:17.08   2:38.84 (1:21.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 45.12      41.47        
  2 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          44.92      48.10        
  3 Hidalgo, Julio             9 Unattached-MR          47.55      51.02        
  4 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR        51.07      51.62        
  5 Moran, Luke                7 Unattached-MR          52.00      55.19        
  6 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                   NT      55.30        
  7 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          57.98      57.59        
  8 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:15.00      58.62        
  9 Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                   NT      58.77        
 10 Beteta, Kevin             10 Unattached-MR          58.00    1:02.80        
 11 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:09.35    1:02.95        
 12 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:05.01    1:09.65        
 13 McQueeney, Max             8 CFJV-MR                   NT    1:11.49        
 14 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR               1:00.00    1:15.43        
 -- Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Charles             9 CAS-MR               1:37.91    1:38.18        
                  43.99     1:38.18 (54.19)                                        
  2 Li, Brendan C             10 HS-MR                2:05.27    1:41.90        
                  46.09     1:41.90 (55.81)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Charles             9 CAS-MR               3:25.99    3:28.24        
                  42.63     1:34.98 (52.35)   3:28.24 (1:53.26)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR                 31.42      28.82        
  2 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                31.49      30.27        
  3 Washington, Morgon        11 CAS-MR                 31.20      30.90        
  4 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR          32.10      31.14        
  5 Domanico, Aidan M         12 Unattached-MR          29.99      31.47        
  6 Ramos, Manuel             12 Unattached-MR          33.99      31.70        
  7 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        32.55      32.56        
  8 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR                 39.78      32.80        
  9 Halls, Ryan A             12 NFS-MR                 34.42      32.83        
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          33.10      33.23        
 11 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR                 33.79      33.51        
 11 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          34.14      33.51        
 13 Santiago, Will            11 Unattached-MR          35.91      34.22        
 14 Canela, Leandro           11 Unattached-MR          34.99      34.36        
 15 Diaz, Ian                 12 Unattached-MR          34.80      34.47        
 16 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 39.23      34.51        
 17 Casalaina, Vince T        12 LBA-MR                 37.81      36.21        
 18 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        37.73      36.22        
 19 Rogliano, Matthew J       11 Middies Wave-MR        36.92      37.48        
 20 Pollio, Max               11 Middies Wave-MR        39.17      37.59        
 21 Almanzar, Luis            12 Unattached-MR          36.99      38.04        
 22 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                38.17      38.30        
 23 Richards, Aaron J         12 NFS-MR                 42.69      38.50        
 24 Sanchez, Vladimir         11 Unattached-MR          40.99      40.27        
 25 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                 45.21      40.65        
 26 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        43.47      44.45        
 27 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          48.69      45.22        
 29 Perez, Dwight             12 Unattached-MR          59.60      46.58        
 30 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:00.89      49.19        
 -- Guerrero, Javier A        12 CAS-MR                 33.74         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        11 CAS-MR               1:08.11    1:07.01        
                  32.12     1:07.01 (34.89)                                        
  2 Guerrero, Javier A        12 CAS-MR               1:15.85    1:09.19        
                  33.56     1:09.19 (35.63)                                        
  3 Domanico, Aidan M         12 Unattached-MR        1:03.99    1:10.18        
                  32.56     1:10.18 (37.62)                                        
  4 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:12.61    1:10.60        
                  33.77     1:10.60 (36.83)                                        
  5 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR      1:11.56    1:12.92        
                  35.33     1:12.92 (37.59)                                        
  6 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR               1:16.72    1:16.42        
                  36.38     1:16.42 (40.04)                                        
  7 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:13.10    1:16.68        
                  36.61     1:16.68 (40.07)                                        
  8 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:29.90    1:18.87        
                  36.84     1:18.87 (42.03)                                        
  9 Diaz, Ian                 12 Unattached-MR        1:21.00    1:18.93        
                  34.76     1:18.93 (44.17)                                        
 10 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:17.01    1:20.28        
                  39.46     1:20.28 (40.82)                                        
 11 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:21.26    1:20.51        
                  38.16     1:20.51 (42.35)                                        
 12 Canela, Leandro           11 Unattached-MR        1:20.99    1:20.63        
                  38.42     1:20.63 (42.21)                                        
 13 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:19.52    1:22.93        
                  40.10     1:22.93 (42.83)                                        
 14 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR               1:31.17    1:25.97        
                  38.13     1:25.97 (47.84)                                        
 15 Pollio, Max               11 Middies Wave-MR      1:27.06    1:26.09        
                  43.29     1:26.09 (42.80)                                        
 16 Rogliano, Matthew J       11 Middies Wave-MR      1:24.38    1:26.27        
                  41.33     1:26.27 (44.94)                                        
 17 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR              1:28.95    1:33.81        
 18 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:36.85    1:35.73        
 19 Santos, Steven            11 Unattached-MR        1:48.77    1:37.68        
                  44.07     1:37.68 (53.61)                                        
 20 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR      1:34.02    1:37.78        
 21 Tammaro, Gianni           12 Middies Wave-MR      1:52.29    1:37.95        
                  45.17     1:37.95 (52.78)                                        
 22 Sanchez, Vladimir         11 Unattached-MR        1:21.90    1:41.42        
 24 Perez, Dwight             12 Unattached-MR        1:57.99    1:50.48        
                  50.11   1:50.48 (1:00.37)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR               2:29.65    2:18.41        
                  30.34     1:05.16 (34.82)     1:42.11 (36.95)     2:18.41 (36.30)
  8 Washington, Morgon        11 CAS-MR               2:32.93    2:28.94        
                  33.92     1:11.13 (37.21)     1:50.26 (39.13)     2:28.94 (38.68)
 14 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               2:55.55    2:52.26        
                  38.58     1:22.29 (43.71)     2:07.84 (45.55)     2:52.26 (44.42)
 16 Canela, Leandro           11 Unattached-MR        3:02.99    3:00.09        
                  39.86     1:26.96 (47.10)     2:13.02 (46.06)     3:00.09 (47.07)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Domanico, Aidan M         12 Unattached-MR          32.99      36.81        
  6 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                37.24      37.02        
  7 Washington, Morgon        11 CAS-MR                 39.64      37.60        
 10 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 46.10      39.06        
 12 Guerrero, Javier A        12 CAS-MR                 41.77      39.60        
 14 Ramos, Manuel             12 Unattached-MR          44.30      41.51        
 15 Casalaina, Vince T        12 LBA-MR                 46.40      42.68        
 16 Halls, Ryan A             12 NFS-MR                 43.58      42.87        
 17 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        44.15      44.15        
 19 Almanzar, Luis            12 Unattached-MR          49.00      47.47        
 22 Sanchez, Vladimir         11 Unattached-MR          50.99      49.44        
 24 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        50.44      53.34        
 25 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:00.79      53.60        
 26 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR               1:03.41      54.78        
 35 Tammaro, Gianni           12 Middies Wave-MR        57.37      59.76        
 37 Perez, Dwight             12 Unattached-MR        1:01.80    1:01.82        
 44 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:02.89    1:05.04        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:23.83    1:22.66        
                  41.33     1:22.66 (41.33)                                        
  2 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR      1:24.12    1:24.83        
                  42.30     1:24.83 (42.53)                                        
  3 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:38.00    1:30.86        
                  45.32     1:30.86 (45.54)                                        
  4 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:29.77    1:33.31        
  5 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR      1:34.70    1:34.28        
                  45.88     1:34.28 (48.40)                                        
  6 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:46.49    1:34.43        
                  45.98     1:34.43 (48.45)                                        
  7 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:36.28    1:36.23        
                  46.69     1:36.23 (49.54)                                        
  8 Rogliano, Matthew J       11 Middies Wave-MR      1:36.13    1:38.70        
                  48.29     1:38.70 (50.41)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               3:10.03    3:00.02        
                  43.50     1:28.50 (45.00)     2:15.81 (47.31)     3:00.02 (44.21)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                40.86      39.18        
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          41.90      41.86        
  3 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          43.18      42.24        
  4 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR          40.95      42.30        
  5 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 44.33      42.34        
  6 Guerrero, Javier A        12 CAS-MR                 46.68      43.31        
  7 Diaz, Ian                 12 Unattached-MR          49.66      45.06        
  8 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                45.80      45.50        
  9 Casalaina, Vince T        12 LBA-MR               1:02.22      53.39        
 10 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:07.89      58.72        
 11 Pollio, Max               11 Middies Wave-MR        56.71      58.79        
 12 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:06.89    1:03.65        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:31.33    1:28.01        
                  41.93     1:28.01 (46.08)                                        
 12 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:43.14    1:32.09        
                  43.33     1:32.09 (48.76)                                        
 14 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:34.15    1:34.60        
                  46.27     1:34.60 (48.33)                                        
 16 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR        1:25.10    1:36.94        
                  44.19     1:36.94 (52.75)                                        
 19 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:30.00    1:39.93        
                  47.01     1:39.93 (52.92)                                        
 20 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR               1:44.69    1:40.31        
                  47.71     1:40.31 (52.60)                                        
 23 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:48.79    1:50.74        
                  54.61     1:50.74 (56.13)                                        
 24 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR               2:24.39    1:58.58        
                  56.32   1:58.58 (1:02.26)                                        
 25 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                    NT    2:11.68        
                1:00.12   2:11.68 (1:11.56)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        3:11.09    3:12.77        
                  44.06     1:32.51 (48.45)     2:22.05 (49.54)     3:12.77 (50.72)
  8 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               3:45.00    3:20.34        
                  46.48     1:37.18 (50.70)     2:29.49 (52.31)     3:20.34 (50.85)
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        3:33.02    3:24.23        
                  47.37     1:40.38 (53.01)     2:34.67 (54.29)     3:24.23 (49.56)
 11 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR        3:05.10    3:25.05        
                  44.19     1:35.49 (51.30)     2:31.28 (55.79)     3:25.05 (53.77)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR                 44.83      35.80        
  2 Santiago, Will            11 Unattached-MR          39.99      37.24        
  3 Halls, Ryan A             12 NFS-MR                 42.35      41.43        
  4 Ramos, Manuel             12 Unattached-MR          43.90      41.57        
  5 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR                 41.32      42.22        
  6 Almanzar, Luis            12 Unattached-MR          44.99      44.78        
  7 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:02.79      49.39        
  8 Richards, Aaron J         12 NFS-MR                 54.27      57.70        
  9 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:09.89    1:07.35        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR               1:17.67    1:07.37        
                  31.58     1:07.37 (35.79)                                        
  2 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:19.00    1:28.82        
                  40.57     1:28.82 (48.25)                                        
  3 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:33.54    1:29.03        
                  43.79     1:29.03 (45.24)                                        
  4 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:25.85    1:29.57        
                  43.24     1:29.57 (46.33)                                        
  5 Santiago, Will            11 Unattached-MR        1:25.99    1:32.30        
                  41.15     1:32.30 (51.15)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR               2:36.99    2:35.80        
                  32.82     1:11.56 (38.74)     1:54.71 (43.15)     2:35.80 (41.09)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               3:30.00    3:01.61        
                  40.70     1:29.88 (49.18)     2:18.71 (48.83)     3:01.61 (42.90)
  2 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               3:30.00    3:02.50        
                  42.30     1:27.71 (45.41)     2:23.26 (55.55)     3:02.50 (39.24)
  3 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              3:07.56    3:10.17        
                  43.82     1:32.89 (49.07)     2:29.50 (56.61)     3:10.17 (40.67)
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              3:13.43    3:10.69        
                  41.04     1:28.56 (47.52)   3:10.69 (1:42.13)                    
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                3:35.00    3:16.31        
                  46.99     1:34.62 (47.63)   2:36.22 (1:01.60)     3:16.31 (40.09)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                27.60      28.48        
  2 Moran, Keilan S           13 Unattached-MR          28.90      28.90        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 31.21      29.49        
  4 Samko, Jack P             13 HS-MR                  30.51      30.38        
  5 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR          30.75      30.83        
  6 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                30.81      30.98        
  7 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR          32.77      31.03        
  8 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                 32.02      31.08        
  9 Byrd, Nicholas G          14 Middies Wave-MR        30.57      31.62        
 10 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                 33.95      32.14        
 11 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR          34.45      32.39        
 12 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR        31.00      32.56        
 13 Yi, Lucas                 13 Middies Wave-MR        31.36      32.64        
 14 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          36.38      32.67        
 15 Paragas, Luke             13 Unattached-MR          36.66      32.97        
 16 DU, Ethan                 13 Unattached-MR          31.00      33.08        
 17 Galler, Aidan             14 CFJV-MR                33.27      33.57        
 18 Sewell, Jordan A          14 Unattached-MR          31.90      33.79        
 19 Bradley, Jake W           14 LBA-MR                 36.62      34.12        
 20 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ          36.12      36.46        
 21 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR                 40.62      37.26        
 22 Luna Gonzalez, Carlos R   13 Unattached-MR          55.20      47.00        
 23 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT      52.47        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               1:09.57    1:01.51        
                  29.87     1:01.51 (31.64)                                        
  2 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              1:07.47    1:02.39        
                  30.65     1:02.39 (31.74)                                        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:05.92    1:04.58        
                  31.05     1:04.58 (33.53)                                        
  4 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:10.23    1:06.26        
                  30.39     1:06.26 (35.87)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:13.39    1:06.58        
                  31.35     1:06.58 (35.23)                                        
  6 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:12.30    1:08.82        
                  33.00     1:08.82 (35.82)                                        
  7 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR        1:09.49    1:09.07        
                  33.62     1:09.07 (35.45)                                        
  8 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR        1:11.49    1:10.15        
  9 Pineda, Joaquin M         14 Unattached-MR        1:10.99    1:11.67        
                  35.57     1:11.67 (36.10)                                        
 10 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:18.77    1:12.42        
                  34.71     1:12.42 (37.71)                                        
 11 Paragas, Luke             13 Unattached-MR        1:22.49    1:15.10        
                  36.26     1:15.10 (38.84)                                        
 12 Sewell, Jordan A          14 Unattached-MR        1:12.00    1:15.84        
                  35.17     1:15.84 (40.67)                                        
 13 Bradley, Jake W           14 LBA-MR               1:20.07    1:16.79        
                  36.48     1:16.79 (40.31)                                        
 14 Yi, Lucas                 13 Middies Wave-MR      1:10.46    1:17.21        
                  35.57     1:17.21 (41.64)                                        
 15 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              1:13.34    1:17.53        
                  35.80     1:17.53 (41.73)                                        
 16 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:21.81    1:22.26        
                  40.43     1:22.26 (41.83)                                        
 17 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              1:23.84    1:22.77        
                  38.87     1:22.77 (43.90)                                        
 18 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR               1:37.53    1:27.61        
 19 Luna Gonzalez, Carlos R   13 Unattached-MR        1:55.99    1:48.90        
                  49.89     1:48.90 (59.01)                                        
 20 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT    2:07.83        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              2:23.66    2:13.82        
                  30.80     1:04.12 (33.32)     1:38.81 (34.69)     2:13.82 (35.01)
  6 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:28.83    2:21.65        
                  33.18     1:09.55 (36.37)     1:47.04 (37.49)     2:21.65 (34.61)
  7 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               2:33.09    2:21.85        
                  32.79     1:08.80 (36.01)     1:46.77 (37.97)     2:21.85 (35.08)
  9 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:29.91    2:30.72        
                  33.93     1:11.60 (37.67)     1:51.27 (39.67)     2:30.72 (39.45)
 10 Byrd, Nicholas G          14 Middies Wave-MR      2:29.11    2:34.42        
                  35.75     1:15.09 (39.34)     1:55.50 (40.41)     2:34.42 (38.92)
 12 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR        2:49.63    2:39.74        
                  36.08     1:17.48 (41.40)     1:59.54 (42.06)     2:39.74 (40.20)
 13 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              2:36.59    2:40.12        
                  34.70     1:15.38 (40.68)     1:59.30 (43.92)     2:40.12 (40.82)
 15 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              2:42.72    2:59.68        
                  37.17     1:23.12 (45.95)     2:12.82 (49.70)     2:59.68 (46.86)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR                33.17      33.86        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 36.17      34.64        
  8 Muminovic, Alem           14 Unattached-MR          38.88      37.70        
  9 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR          40.77      38.04        
 11 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          42.26      39.22        
 13 Paragas, Luke             13 Unattached-MR          52.10      40.46        
 33 Luna Gonzalez, Carlos R   13 Unattached-MR        1:05.99      59.38        
 48 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT    1:12.66        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               1:24.32    1:18.07        
                  37.75     1:18.07 (40.32)                                        
  2 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        1:17.17    1:20.03        
                  37.97     1:20.03 (42.06)                                        
  3 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:31.44    1:20.50        
                  38.83     1:20.50 (41.67)                                        
  4 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:24.27    1:21.38        
                  39.61     1:21.38 (41.77)                                        
  5 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR        1:23.77    1:22.24        
  6 Muminovic, Alem           14 Unattached-MR        1:23.00    1:22.78        
                  40.50     1:22.78 (42.28)                                        
  7 Yi, Lucas                 13 Middies Wave-MR      1:21.54    1:28.10        
                  42.85     1:28.10 (45.25)                                        
  8 Paragas, Luke             13 Unattached-MR        1:44.49    1:30.23        
                  45.87     1:30.23 (44.36)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Muminovic, Alem           14 Unattached-MR        2:45.95    2:51.99        
                  40.34     1:23.71 (43.37)     2:09.59 (45.88)     2:51.99 (42.40)
  6 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      3:00.37    3:09.58        
                  44.33     1:32.01 (47.68)     2:22.04 (50.03)     3:09.58 (47.54)
  7 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              3:24.34    3:20.30        
                  47.20     1:37.75 (50.55)     2:29.38 (51.63)     3:20.30 (50.92)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            13 CFJV-MR                36.20      37.34        
  2 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                40.43      37.38        
  3 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          49.99      45.92        
  4 Pineda, Joaquin M         14 Unattached-MR          49.60      47.22        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Muroski, Jason            13 CFJV-MR              1:17.19    1:20.67        
                  38.45     1:20.67 (42.22)                                        
  4 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:22.01    1:20.82        
                  37.92     1:20.82 (42.90)                                        
  5 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:31.44    1:24.43        
                  40.37     1:24.43 (44.06)                                        
  7 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        1:27.96    1:27.29        
                  42.40     1:27.29 (44.89)                                        
 11 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:33.53    1:31.46        
                  43.11     1:31.46 (48.35)                                        
 13 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:32.41    1:32.62        
                  44.37     1:32.62 (48.25)                                        
 15 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:47.57    1:34.99        
                  44.46     1:34.99 (50.53)                                        
 17 Byrd, Nicholas G          14 Middies Wave-MR      1:28.94    1:37.81        
                  46.84     1:37.81 (50.97)                                        
 18 Bradley, Jake W           14 LBA-MR               1:44.67    1:38.61        
                  47.13     1:38.61 (51.48)                                        
 21 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              1:43.86    1:42.86        
                  48.85     1:42.86 (54.01)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Zhang, John               14 Unattached-MR             NT    2:47.13        
                  37.00     1:19.73 (42.73)     2:04.52 (44.79)     2:47.13 (42.61)
  3 Muroski, Jason            13 CFJV-MR              2:45.23    2:50.70        
                  38.88     1:22.65 (43.77)     2:08.00 (45.35)     2:50.70 (42.70)
  7 DU, Ethan                 13 Unattached-MR             NT    3:20.21        
                  44.81     1:35.82 (51.01)     2:29.29 (53.47)     3:20.21 (50.92)
  9 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        3:19.79    3:23.40        
                  47.16     1:39.06 (51.90)     2:33.44 (54.38)     3:23.40 (49.96)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                35.15      31.09        
  2 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR                34.14      31.85        
  3 Samko, Jack P             13 HS-MR                  32.77      32.62        
  4 Equiano, Jason A          13 APEX-MR                36.74      33.07        
  5 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                 34.59      33.46        
  6 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 39.20      34.09        
  7 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR          35.49      34.99        
  8 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                 39.18      35.33        
  9 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR          41.95      36.27        
 10 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          34.99      36.75        
 11 Sewell, Jordan A          14 Unattached-MR          35.00      37.79        
 12 Barbulet, David           13 CFJV-MR                38.48      37.96        
 13 Bradley, Jake W           14 LBA-MR                 45.00      40.51        
 14 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR                 45.24      41.08        
 15 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT    1:19.94        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:20.23    1:09.36        
                  32.58     1:09.36 (36.78)                                        
  2 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              1:08.67    1:10.01        
                  32.52     1:10.01 (37.49)                                        
  3 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        1:14.59    1:13.51        
                  34.20     1:13.51 (39.31)                                        
  4 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:22.52    1:14.67        
                  34.72     1:14.67 (39.95)                                        
  5 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:19.04    1:17.54        
                  34.35     1:17.54 (43.19)                                        
  6 Moran, Keilan S           13 Unattached-MR        1:14.00    1:18.88        
                  35.52     1:18.88 (43.36)                                        
  7 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR        1:20.49    1:19.87        
                  37.75     1:19.87 (42.12)                                        
  8 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR        1:40.00    1:26.22        
                  38.55     1:26.22 (47.67)                                        
  9 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      1:24.44    1:34.24        
                  41.74     1:34.24 (52.50)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              2:34.08    2:42.30        
                  34.43     1:15.03 (40.60)     1:58.27 (43.24)     2:42.30 (44.03)
  2 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              3:11.49    2:58.59        
                  36.90     1:20.61 (43.71)     2:10.42 (49.81)     2:58.59 (48.17)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               14 Unattached-MR        2:28.00    2:28.37        
                  30.59     1:08.47 (37.88)     1:51.04 (42.57)     2:28.37 (37.33)
  2 Moran, Keilan S           13 Unattached-MR        2:48.00    2:36.57        
                  33.04     1:12.45 (39.41)     2:01.32 (48.87)     2:36.57 (35.25)
  3 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              2:53.54    2:41.54        
                  33.15     1:15.42 (42.27)     2:06.39 (50.97)     2:41.54 (35.15)
  4 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        2:53.26    2:43.00        
                  33.69     1:15.54 (41.85)     2:04.94 (49.40)     2:43.00 (38.06)
  5 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               3:01.58    2:43.52        
                  33.92     1:16.15 (42.23)     2:07.93 (51.78)     2:43.52 (35.59)
  6 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               3:15.00    2:47.59        
                  34.33     1:19.88 (45.55)     2:08.54 (48.66)     2:47.59 (39.05)
  7 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              3:02.42    2:48.94        
                  35.19     1:19.72 (44.53)     2:13.16 (53.44)     2:48.94 (35.78)
  8 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:43.86    2:49.69        
                  34.06     1:17.92 (43.86)     2:10.75 (52.83)     2:49.69 (38.94)
  9 DU, Ethan                 13 Unattached-MR        2:50.00    2:56.58        
                  37.76     1:22.65 (44.89)     2:16.03 (53.38)     2:56.58 (40.55)
 10 Barbulet, David           13 CFJV-MR              3:02.17    3:06.09        
                  40.29     1:24.48 (44.19)     2:24.29 (59.81)     3:06.09 (41.80)
 11 Pineda, Joaquin M         14 Unattached-MR        3:10.99    3:10.35        
                  39.26     1:26.53 (47.27)     2:24.84 (58.31)     3:10.35 (45.51)
 12 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              3:23.75    3:16.74        
                  46.30     1:34.78 (48.48)     2:33.45 (58.67)     3:16.74 (43.29)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwo, Albert J             21 Unattached-MR          23.69      23.25        
  2 Kistorp, Jonas            22 Unattached-MR          23.55      23.77        
  3 Dang, Kevin K             21 Unattached-MR          24.02      23.80        
  4 Whalen, Jack Henry        16 CFJV-MR                26.01      26.15        
  5 Sanchez, Roger            16 APEX-MR                27.34      26.80        
  6 Halls, Sean C             15 NFS-MR                 27.63      26.96        
  7 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR                 29.77      28.71        
  8 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                30.63      29.18        
  9 Legendre, Malik E         15 NFS-MR                 30.83      29.62        
 10 Wang, Harry H             16 APEX-MR                29.00      29.65        
 11 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR                30.96      30.79        
 12 Ramirez, Juntin S         17 Unattached-MR          35.00      33.51        
 13 Siguencia, Marvin         15 Unattached-MR          36.99      37.24        
 14 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT      38.96        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dang, Kevin K             21 Unattached-MR          52.87      53.55        
                  25.80       53.55 (27.75)                                        
  2 Gwo, Albert J             21 Unattached-MR          51.99      53.69        
                  25.28       53.69 (28.41)                                        
  3 Liu, Hayden               19 Unattached-MR          52.99      54.56        
                  26.46       54.56 (28.10)                                        
  4 Kistorp, Jonas            22 Unattached-MR             NT      56.41        
                  25.80       56.41 (30.61)                                        
  5 Sanchez, Roger            16 APEX-MR                59.11      58.68        
                  27.65       58.68 (31.03)                                        
  6 Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR          59.75    1:01.67        
                  28.83     1:01.67 (32.84)                                        
  7 Halls, Sean C             15 NFS-MR               1:02.93    1:01.96        
                  29.34     1:01.96 (32.62)                                        
  8 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:01.60    1:03.34        
                  29.89     1:03.34 (33.45)                                        
  9 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:07.91    1:03.75        
                  31.25     1:03.75 (32.50)                                        
 10 Roychoudhury, Devayan     15 Middies Wave-MR      1:02.31    1:05.80        
                  31.03     1:05.80 (34.77)                                        
 11 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR               1:10.05    1:08.24        
 12 Legendre, Malik E         15 NFS-MR               1:08.80    1:09.36        
                  32.78     1:09.36 (36.58)                                        
 13 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR              1:08.43    1:09.68        
                  33.52     1:09.68 (36.16)                                        
 14 Ramirez, Juntin S         17 Unattached-MR        1:13.80    1:17.88        
                  35.04     1:17.88 (42.84)                                        
 15 Siguencia, Marvin         15 Unattached-MR        1:17.99    1:22.32        
                  38.42     1:22.32 (43.90)                                        
 16 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT    1:27.25        
                  43.15     1:27.25 (44.10)                                        
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Unattached-MR        2:06.95    2:09.18        
                  30.51     1:02.96 (32.45)     1:35.91 (32.95)     2:09.18 (33.27)
  4 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:25.44    2:20.60        
                  32.59     1:09.04 (36.45)     1:46.42 (37.38)     2:20.60 (34.18)
  5 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:29.22    2:20.85        
                  31.86     1:08.23 (36.37)     1:45.93 (37.70)     2:20.85 (34.92)
 11 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR              2:28.63    2:34.92        
                  35.43     1:14.73 (39.30)     1:55.57 (40.84)     2:34.92 (39.35)
 17 Siguencia, Marvin         15 Unattached-MR        3:20.80    3:02.38        
                                1:25.87 ( )     2:15.05 (49.18)     3:02.38 (47.33)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR                29.00      30.95        
  4 Halls, Sean C             15 NFS-MR                 40.69      34.96        
 21 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT      48.97        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          18 Unattached-MR        1:02.10    1:05.89        
                  31.17     1:05.89 (34.72)                                        
  2 Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR        1:06.75    1:09.58        
                  33.99     1:09.58 (35.59)                                        
  3 Sanchez, Roger            16 APEX-MR              1:09.70    1:11.14        
                  34.03     1:11.14 (37.11)                                        
  4 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR        1:11.81    1:13.71        
                  36.17     1:13.71 (37.54)                                        
  5 Roychoudhury, Devayan     15 Middies Wave-MR      1:09.42    1:17.71        
                  38.29     1:17.71 (39.42)                                        
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Unattached-MR             NT    2:26.60        
                  33.90     1:10.80 (36.90)     1:48.90 (38.10)     2:26.60 (37.70)
  2 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR              2:19.68    2:28.03        
                  34.47     1:11.85 (37.38)     1:51.30 (39.45)     2:28.03 (36.73)
  3 Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR        2:19.95    2:28.67        
                  33.48     1:10.89 (37.41)     1:50.03 (39.14)     2:28.67 (38.64)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR          37.58      35.69        
  2 Ramirez, Juntin S         17 Unattached-MR          51.99      45.53        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               1:20.31    1:15.74        
                  35.99     1:15.74 (39.75)                                        
  2 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               1:21.40    1:19.70        
                  37.96     1:19.70 (41.74)                                        
  6 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR               1:28.29    1:26.19        
                  41.74     1:26.19 (44.45)                                        
  8 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:25.10    1:27.97        
                  42.52     1:27.97 (45.45)                                        
 10 Legendre, Malik E         15 NFS-MR               1:25.09    1:28.15        
                  42.19     1:28.15 (45.96)                                        
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               2:48.99    2:46.58        
                  38.40     1:21.57 (43.17)     2:05.08 (43.51)     2:46.58 (41.50)
  4 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR        2:50.96    2:50.72        
                  37.84     1:20.70 (42.86)     2:05.17 (44.47)     2:50.72 (45.55)
  5 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               3:04.22    2:56.00        
                  37.87     1:21.28 (43.41)     2:08.28 (47.00)     2:56.00 (47.72)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          18 Unattached-MR          25.90      26.62        
  2 Whalen, Jack Henry        16 CFJV-MR                32.68      27.97        
  3 Halls, Sean C             15 NFS-MR                 29.20      28.27        
  4 Legendre, Malik E         15 NFS-MR                 36.68      41.26        
  5 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT      49.84        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          18 Unattached-MR          57.00    1:00.34        
                  27.87     1:00.34 (32.47)                                        
  2 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:05.15    1:04.00        
                  30.50     1:04.00 (33.50)                                        
  3 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               1:07.31    1:06.29        
                  30.94     1:06.29 (35.35)                                        
  4 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               1:08.39    1:08.81        
                  32.33     1:08.81 (36.48)                                        
  5 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR               1:19.04    1:24.23        
                  38.05     1:24.23 (46.18)                                        
 -- Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR        1:07.75         DQ        
      Declared false start
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Unattached-MR        2:17.00    2:23.74        
                  31.40     1:07.31 (35.91)     1:46.09 (38.78)     2:23.74 (37.65)
  2 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               2:46.13    2:38.04        
                  32.94     1:11.16 (38.22)     1:53.03 (41.87)     2:38.04 (45.01)
 
Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Hayden               19 Unattached-MR        2:07.99    2:15.19        
                  28.23     1:02.83 (34.60)     1:44.02 (41.19)     2:15.19 (31.17)
  2 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               2:33.50    2:27.99        
                  31.06     1:11.31 (40.25)     1:54.06 (42.75)     2:27.99 (33.93)
  3 Roychoudhury, Devayan     15 Middies Wave-MR      2:27.77    2:38.94        
                  32.77     1:14.10 (41.33)     2:00.70 (46.60)     2:38.94 (38.24)
  4 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR        2:22.12    2:41.70        
                  32.19     1:13.27 (41.08)     2:02.26 (48.99)     2:41.70 (39.44)
  5 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              3:01.35    2:44.73        
                  33.49     1:18.27 (44.78)     2:09.43 (51.16)     2:44.73 (35.30)
  6 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:51.17    2:46.05        
                  34.63     1:17.33 (42.70)     2:10.19 (52.86)     2:46.05 (35.86)