Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/15/2019 05:23 PM
        2019 MR COND July Jubilee Invitational - 7/12/2019 to 7/14/2019        
                         Sanction #: 190704, 190751-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.49  ZONE
                36.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ                30.28      30.65 ZONE   
  2 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                33.26      32.78 ZONE   
  3 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ                32.20      33.13 ZONE   
  4 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                33.80      33.40 ZONE   
  5 Medina, Ava M             10 COND-MR                33.97      33.79 JO     
  6 Murray, Chelsea E         10 COND-MR                34.65      34.97 JO     
  7 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                36.74      35.02 JO     
  8 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR                36.56      35.04 JO     
  9 Riva, Isabella M          10 JCCT-MR                35.52      35.09 JO     
 10 Lim Laurie, Maia K        10 AGUA-MR                36.68      35.30 JO     
 11 Obstler, Sydney B         10 AGUA-MR                40.05      35.59 JO     
 12 Kretchmer, Delilah        10 MAKO-MR                34.69      35.66 JO     
 13 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                36.10      36.45 JO     
 14 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR                37.68      36.61        
 15 Nicholas, Tess A          10 JCCT-MR                36.80      36.67        
 16 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR                35.64      36.95        
 17 Knox, Ella A              10 JCCT-MR                36.41      37.04        
 18 Washburn, Lelia C         10 FREE-MR                37.89      37.06        
 19 Grayson, Kelsey R          9 BGNW-MR                37.64      37.14        
 20 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               36.26      37.18        
 21 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                37.74      37.27        
 22 Fountain, Gianna           9 COND-MR                38.16      37.67        
 23 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                39.25      37.75        
 24 Tybur, Malo               10 MAKO-MR                37.23      37.79        
 25 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR                37.74      37.93        
 26 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                39.19      37.95        
 27 Srinivasan, Radhika T      9 NYSA-MR                39.21      37.99        
 28 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                38.87      38.40        
 29 Caiazzo, Victoria L       10 BGNW-MR                41.11      38.41        
 30 Li, Summer A              10 APEX-MR                38.37      38.86        
 31 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                39.58      39.15        
 32 Thekkenmar, Smera M       10 Storm-MR               38.89      39.24        
 33 Chan, Emily                9 AGUA-MR                38.73      39.28        
 34 Flores, Izzie M           10 Storm-MR               37.38      39.58        
 35 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR                38.57      39.67        
 36 Wheaton, Penelope F        9 AGUA-MR                41.74      39.78        
 37 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                39.19      39.95        
 38 Finerty, Ella K           10 Storm-MR               39.51      40.61        
 39 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR                39.74      40.75        
 40 Caputo, Nina M            10 Storm-MR               44.62      41.16        
 41 Place, Katie M             9 COND-MR                43.05      41.23        
 42 Price, Madeleine R        10 COND-MR                45.66      41.35        
 43 Diaz, Una M                9 LBA-MR                 41.32      42.23        
 44 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                43.78      42.48        
 45 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                42.60      42.70        
 46 Uyanik, Alara A           10 JCCT-MR                40.89      42.97        
 47 Tollit, Zoe L              8 AGUA-MR                39.80      43.33        
 48 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR                47.42      44.43        
 49 Lynton, Morgan N           9 AGUA-MR                52.38      44.95        
 50 Maad, Julia A             10 COND-MR                44.42      45.14        
 51 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 45.28      45.45        
 52 Bicserdy, Alexandra       10 Storm-MR               52.66      45.56        
 53 Murray, Morgan N           7 COND-MR                45.10      45.75        
 54 Tom, Kaitlyn L             9 LBA-MR                 47.87      46.14        
 55 Yang, Chloe                8 AGUA-MR                46.22      46.27        
 56 Masella, Cate              8 MAKO-MR                45.33      46.50        
 57 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 45.99      46.55        
 58 Messinger-Nanni, Greta     7 AGUA-MR                50.91      46.65        
 59 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 45.19      46.77        
 60 Johnson, Mayrah V          7 AGUA-MR                51.72      47.06        
 61 Bender, Madi O             9 COND-MR                47.77      47.15        
 62 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                56.17      47.22        
 63 Milam, Rayah A             9 AGUA-MR                47.08      48.03        
 64 Afanasewicz, Kate N        8 NYSA-MR                50.48      48.91        
 65 Traynor, Maeve A           9 BAD-MR               1:00.30      50.34        
 66 O'Brien, Katherine S       8 LBA-MR                    NT      50.70        
 67 Matos, Elisa M            10 LBA-MR                 49.10      50.77        
 68 Camillo, Emma T           10 COND-MR                49.48      50.87        
 69 Washburn, Simone C         8 FREE-MR                48.74      50.95        
 70 Muety, Keira L             7 LBA-MR                 48.37      50.97        
 71 Jia, Michelle *            9 AGUA-MR                48.88      52.34        
 72 Bolz, Sophia C             9 LBA-MR                 55.94      52.94        
 73 Carmody, Leah M            9 COND-MR                54.70      53.18        
 74 Wash, Emily K              9 LBA-MR                 51.28      53.45        
 75 Jung, Chloe A             10 COND-MR                49.63      53.47        
 76 Albright, Kennedy S        8 LBA-MR                 56.68      54.09        
 77 Milam, Ashlynn B           7 AGUA-MR                57.00      54.66        
 78 Joshi, Simran              7 MAKO-MR                58.30      56.77        
 79 Chuk, Leyla                8 FREE-MR                56.96      57.64        
 80 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR                59.74      57.99        
 81 Beasley, Kaiya Z          10 COND-MR              1:00.00      58.51        
 82 O'Shea, Shannon R          8 LBA-MR                 56.08      59.44        
 83 Martin, Josephine M        7 AGUA-MR              1:04.32    1:00.32        
 84 Sullivan, Tessarose        9 LBA-MR                    NT    1:01.09        
 85 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                54.28    1:01.83        
 86 Vargas, Vicky N            9 NYSA-MR                   NT    1:01.87        
 87 Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:02.50    1:06.81        
 88 Pennant, Chloe G           7 LBA-MR               1:13.25    1:18.32        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.99  ZONE
              1:20.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              1:08.30    1:09.53 ZONE   
                  33.53     1:09.53 (36.00)                                        
  2 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              1:13.30    1:12.42 ZONE   
                  34.98     1:12.42 (37.44)                                        
  3 Medina, Ava M             10 COND-MR              1:16.11    1:14.73 JO     
                  36.25     1:14.73 (38.48)                                        
  4 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR              1:17.67    1:15.63 JO     
                  36.22     1:15.63 (39.41)                                        
  5 Murray, Chelsea E         10 COND-MR              1:18.40    1:18.19 JO     
                  36.38     1:18.19 (41.81)                                        
  6 Lim Laurie, Maia K        10 AGUA-MR              1:21.90    1:19.37 JO     
                  37.65     1:19.37 (41.72)                                        
  7 Riva, Isabella M          10 JCCT-MR              1:18.32    1:19.43 JO     
                  38.35     1:19.43 (41.08)                                        
  8 Kretchmer, Delilah        10 MAKO-MR              1:19.06    1:19.50 JO     
                  38.14     1:19.50 (41.36)                                        
  9 Obstler, Sydney B         10 AGUA-MR              1:34.82    1:20.60        
                  38.18     1:20.60 (42.42)                                        
 10 Knox, Ella A              10 JCCT-MR              1:21.87    1:20.67        
                  39.14     1:20.67 (41.53)                                        
 11 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              1:20.35    1:20.74        
                  38.71     1:20.74 (42.03)                                        
 12 Grayson, Kelsey R          9 BGNW-MR              1:25.99    1:20.94        
                  38.28     1:20.94 (42.66)                                        
 13 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR              1:24.63    1:20.96        
                  40.28     1:20.96 (40.68)                                        
 14 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              1:21.48    1:21.37        
                  38.72     1:21.37 (42.65)                                        
 15 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:24.23    1:21.98        
                  40.41     1:21.98 (41.57)                                        
 16 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR              1:23.75    1:22.24        
                  39.71     1:22.24 (42.53)                                        
 17 Washburn, Lelia C         10 FREE-MR              1:26.67    1:24.62        
                  41.68     1:24.62 (42.94)                                        
 18 Caiazzo, Victoria L       10 BGNW-MR              1:22.91    1:24.72        
                  41.25     1:24.72 (43.47)                                        
 19 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR              1:24.40    1:24.93        
                  41.31     1:24.93 (43.62)                                        
 20 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR              1:21.88    1:25.12        
                  40.14     1:25.12 (44.98)                                        
 21 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR              1:29.22    1:25.25        
                  41.35     1:25.25 (43.90)                                        
 22 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:25.13    1:25.84        
                  40.82     1:25.84 (45.02)                                        
 23 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR             1:30.81    1:28.00        
                  42.00     1:28.00 (46.00)                                        
 24 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR              1:30.31    1:28.15        
                  41.21     1:28.15 (46.94)                                        
 25 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR              1:29.52    1:28.38        
                  42.61     1:28.38 (45.77)                                        
 26 Chan, Emily                9 AGUA-MR              1:32.46    1:28.61        
                  42.62     1:28.61 (45.99)                                        
 27 Auth, Camille I            9 AGUA-MR              1:34.07    1:32.00        
                  43.44     1:32.00 (48.56)                                        
 28 la Fleur, Maddie F         9 BGNW-MR              1:42.41    1:33.12        
                  43.80     1:33.12 (49.32)                                        
 29 Fountain, Gianna           9 COND-MR              1:28.51    1:33.97        
                  42.25     1:33.97 (51.72)                                        
 30 Wheaton, Penelope F        9 AGUA-MR              1:33.56    1:34.66        
                  43.25     1:34.66 (51.41)                                        
 31 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR              1:35.28    1:35.82        
                  44.01     1:35.82 (51.81)                                        
 32 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               1:43.40    1:36.40        
                  44.72     1:36.40 (51.68)                                        
 33 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR              1:36.44    1:39.62        
 34 Leal, Jazmine              9 RedTails-MR          1:38.93    1:40.60        
                  45.70     1:40.60 (54.90)                                        
 35 Ferrara, Olivia A          9 COND-MR              1:49.89    1:40.99        
                  48.15     1:40.99 (52.84)                                        
 36 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:44.37    1:42.02        
                  48.97     1:42.02 (53.05)                                        
 37 Messinger-Nanni, Greta     7 AGUA-MR              2:10.00    1:44.62        
                  48.60     1:44.62 (56.02)                                        
 38 Chan, Tara                 9 AGUA-MR              1:46.12    1:44.91        
                  48.85     1:44.91 (56.06)                                        
 39 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:41.14    1:45.36        
                  49.10     1:45.36 (56.26)                                        
 40 Johnson, Mayrah V          7 AGUA-MR              2:00.00    1:46.63        
                  53.58     1:46.63 (53.05)                                        
 41 Maad, Julia A             10 COND-MR              1:43.04    1:47.12        
                  48.56     1:47.12 (58.56)                                        
 42 Masella, Cate              8 MAKO-MR              1:42.22    1:47.43        
                  49.84     1:47.43 (57.59)                                        
 43 Afanasewicz, Kate N        8 NYSA-MR                   NT    1:48.84        
                  51.54     1:48.84 (57.30)                                        
 44 Murray, Morgan N           7 COND-MR              1:44.40    1:49.07        
                  49.62     1:49.07 (59.45)                                        
 45 Milam, Rayah A             9 AGUA-MR              1:48.00    1:50.02        
                  50.46     1:50.02 (59.56)                                        
 46 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:54.74    1:50.47        
                  51.37     1:50.47 (59.10)                                        
 47 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              1:47.11    1:50.50        
                  50.58     1:50.50 (59.92)                                        
 48 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:49.93    1:52.60        
 49 Matos, Elisa M            10 LBA-MR               1:51.00    1:52.68        
 50 Camillo, Emma T           10 COND-MR              1:54.14    1:54.67        
                  51.75   1:54.67 (1:02.92)                                        
 51 Muety, Keira L             7 LBA-MR                    NT    1:55.77        
                  53.58   1:55.77 (1:02.19)                                        
 52 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:57.18    1:57.51        
                  54.38   1:57.51 (1:03.13)                                        
 53 Rudnitsky, Madison S      10 COND-MR              2:02.03    1:58.75        
                  54.86   1:58.75 (1:03.89)                                        
 54 Jung, Chloe A             10 COND-MR              1:57.52    1:58.83        
                  54.95   1:58.83 (1:03.88)                                        
 55 Cox, Adelaide A            8 COND-MR              1:59.84    1:59.57        
                  54.53   1:59.57 (1:05.04)                                        
 56 Finerty, Tess O            9 Storm-MR             1:56.71    1:59.70        
                  55.56   1:59.70 (1:04.14)                                        
 57 Washburn, Simone C         8 FREE-MR              1:54.20    2:00.36        
                  54.43   2:00.36 (1:05.93)                                        
 58 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          1:51.80    2:00.41        
 59 Joshi, Simran              7 MAKO-MR              2:09.80    2:04.21        
                  59.21   2:04.21 (1:05.00)                                        
 60 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:57.41    2:05.09        
 61 Li, Carina Y               9 FREE-MR              2:00.28    2:06.19        
                  58.52   2:06.19 (1:07.67)                                        
 62 Carmody, Leah M            9 COND-MR              1:58.30    2:06.42        
 63 Milam, Ashlynn B           7 AGUA-MR              2:15.00    2:07.66        
                1:01.75   2:07.66 (1:05.91)                                        
 64 Chuk, Leyla                8 FREE-MR              2:09.99    2:09.41        
                1:01.36   2:09.41 (1:08.05)                                        
 65 O'Shea, Shannon R          8 LBA-MR               1:58.63    2:12.53        
                1:01.17   2:12.53 (1:11.36)                                        
 66 Vargas, Vicky N            9 NYSA-MR                   NT    2:13.31        
 67 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              2:06.56    2:13.58        
                1:05.22   2:13.58 (1:08.36)                                        
 68 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR              2:06.98    2:13.68        
                1:01.25   2:13.68 (1:12.43)                                        
 69 Martin, Josephine M        7 AGUA-MR              2:25.00    2:20.45        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:36.29  10&U ZONE
              2:51.29  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              2:50.00    2:37.26 JO     
                  38.12     1:18.86 (40.74)     2:00.97 (42.11)     2:37.26 (36.29)
  2 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              2:35.00    2:37.30 JO     
                  37.85     1:17.68 (39.83)     1:59.92 (42.24)     2:37.30 (37.38)
  3 Jorsling, Jisella C        9 BAD-MR               2:45.77    2:38.08 JO     
                  38.66     1:19.06 (40.40)     2:00.20 (41.14)     2:38.08 (37.88)
  4 Martinez, Renata A        10 PATS-MR              2:53.78    2:48.25 JO     
                  41.36     1:23.23 (41.87)     2:08.72 (45.49)     2:48.25 (39.53)
  5 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              2:52.40    2:48.28 JO     
                                  16.15 ( )       42.76 (26.61)   2:48.28 (2:05.52)
  6 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR              2:51.48    2:49.33 JO     
                  40.74     1:23.28 (42.54)     2:09.30 (46.02)     2:49.33 (40.03)
  7 Murray, Chelsea E         10 COND-MR              2:53.32    2:54.08        
                  40.82     1:25.87 (45.05)   2:54.08 (1:28.21)                    
  8 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              2:58.71    2:55.75        
                  44.35     1:28.70 (44.35)     2:15.54 (46.84)     2:55.75 (40.21)
  9 Finerty, Ella K           10 Storm-MR             3:09.22    3:07.75        
                  46.31     1:35.11 (48.80)     2:24.51 (49.40)     3:07.75 (43.24)
 10 Jorsling, Jules A          8 BAD-MR               3:25.57    3:14.34        
                  43.49     1:33.88 (50.39)     2:29.05 (55.17)     3:14.34 (45.29)
 11 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               3:27.85    3:33.74        
 12 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              3:57.18    3:46.92        
 13 Bender, Madi O             9 COND-MR              4:05.60    3:55.59        
 14 Wash, Emily K              9 LBA-MR                    NT    4:13.43        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.39  ZONE
                42.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ                36.48      36.27 ZONE   
  2 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                39.28      38.28 ZONE   
  3 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ                39.71      38.63 ZONE   
  4 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                39.13      38.83 ZONE   
  5 Medina, Ava M             10 COND-MR                39.10      39.01 ZONE   
  6 Knox, Ella A              10 JCCT-MR                39.01      40.63 JO     
  7 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                41.84      41.24 JO     
  8 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR                44.00      41.35 JO     
  9 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                41.62      41.64 JO     
 10 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR                41.52      42.03 JO     
 11 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                42.83      42.40 JO     
 12 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR                43.68      42.94        
 13 Grayson, Kelsey R          9 BGNW-MR                47.20      43.20        
 14 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR                43.08      43.21        
 15 Riva, Isabella M          10 JCCT-MR                43.98      43.29        
                  43.25        43.29 (0.04)                                        
 16 Caiazzo, Victoria L       10 BGNW-MR                47.42      43.38        
 17 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                43.15      43.39        
 18 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                47.69      44.00        
 19 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               47.00      44.48        
 20 Kretchmer, Delilah        10 MAKO-MR                46.41      44.56        
 21 Fountain, Gianna           9 COND-MR                45.84      44.93        
 22 Washburn, Lelia C         10 FREE-MR                44.13      45.05        
 23 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                46.28      45.09        
 24 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR                44.93      45.38        
 25 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                45.84      45.55        
 26 Caputo, Nina M            10 Storm-MR               49.87      45.58        
 27 Finerty, Ella K           10 Storm-MR               46.76      45.75        
 28 Chan, Emily                9 AGUA-MR                46.34      46.31        
 29 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                46.27      46.68        
 30 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR                51.12      46.87        
 31 Obstler, Sydney B         10 AGUA-MR                48.88      47.18        
 32 la Fleur, Maddie F         9 BGNW-MR                54.44      47.73        
 33 Wheaton, Penelope F        9 AGUA-MR                47.97      48.85        
 34 Auth, Camille I            9 AGUA-MR                51.07      50.05        
 35 Tollit, Zoe L              8 AGUA-MR                49.05      50.42        
 36 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                51.98      50.89        
 37 Messinger-Nanni, Greta     7 AGUA-MR                51.55      50.94        
 38 Washburn, Simone C         8 FREE-MR                50.31      50.97        
                  51.22           50.97 ( )                                        
 39 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                49.96      51.02        
                  52.03           51.02 ( )                                        
 40 Thekkenmar, Smera M       10 Storm-MR               50.14      51.57        
 41 Uyanik, Alara A           10 JCCT-MR                50.46      52.14        
 42 Milam, Rayah A             9 AGUA-MR                54.93      52.44        
 43 Price, Madeleine R        10 COND-MR                52.56      52.51        
 44 Muety, Keira L             7 LBA-MR                 56.76      52.70        
 45 Ferrara, Olivia A          9 COND-MR                55.20      53.26        
 45 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR                55.66      53.26        
                1:05.55           53.26 ( )                                        
 47 Maad, Julia A             10 COND-MR                51.36      53.46        
 48 Murray, Morgan N           7 COND-MR                53.46      53.89        
                  54.17           53.89 ( )                                        
 49 Bender, Madi O             9 COND-MR                57.22      54.08        
 50 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                58.87      54.88        
 51 Yang, Chloe                8 AGUA-MR                56.49      55.07        
 52 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 54.49      55.09        
                  54.90        55.09 (0.19)                                        
 53 Masella, Cate              8 MAKO-MR                52.79      55.32        
 54 Johnson, Mayrah V          7 AGUA-MR                59.72      56.07        
 55 Leal, Jazmine              9 RedTails-MR            45.30      56.24        
                  54.12        56.24 (2.12)                                        
 56 Camillo, Emma T           10 COND-MR                52.95      56.32        
                  53.21        56.32 (3.11)                                        
 57 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR                56.87      56.73        
 58 Matos, Elisa M            10 LBA-MR                 54.50      56.85        
 59 Finerty, Tess O            9 Storm-MR               57.26      57.14        
 60 Afanasewicz, Kate N        8 NYSA-MR                56.86      57.34        
 61 Li, Carina Y               9 FREE-MR                59.60      58.25        
 62 Rudnitsky, Madison S      10 COND-MR              1:00.90      59.96        
 63 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            58.17    1:00.02        
 64 Milam, Ashlynn B           7 AGUA-MR              1:10.00    1:00.95        
 65 Cox, Adelaide A            8 COND-MR              1:02.41    1:01.41        
 66 Vargas, Vicky N            9 NYSA-MR                54.59    1:01.64        
 67 Jung, Chloe A             10 COND-MR                56.58    1:02.31        
 68 Chuk, Leyla                8 FREE-MR              1:02.30    1:02.39        
 69 O'Shea, Shannon R          8 LBA-MR                 58.46    1:02.70        
 70 Carmody, Leah M            9 COND-MR              1:00.00    1:03.44        
 71 Martin, Josephine M        7 AGUA-MR              1:05.74    1:03.45        
 72 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR              1:00.89    1:04.78        
 73 Joshi, Simran              7 MAKO-MR              1:11.69    1:06.34        
 74 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              1:00.31    1:07.06        
 75 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:10.58    1:08.26        
 76 Ifill, Paris A             6 FREE-MR              1:08.83    1:08.47        
 77 Albright, Kennedy S        8 LBA-MR               1:10.12    1:10.75        
                1:10.64      1:10.75 (0.11)                                        
 78 Pennant, Chloe G           7 LBA-MR               1:15.41    1:18.98        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:24.39  ZONE
              1:33.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              1:22.20    1:21.23 ZONE   
                  39.00     1:21.23 (42.23)                                        
  2 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              1:25.70    1:25.07 JO     
                  40.35     1:25.07 (44.72)                                        
  3 Medina, Ava M             10 COND-MR              1:25.76    1:26.33 JO     
                  42.63     1:26.33 (43.70)                                        
  4 Knox, Ella A              10 JCCT-MR              1:26.73    1:27.85 JO     
                  43.10     1:27.85 (44.75)                                        
  5 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:29.91    1:29.39 JO     
                  44.85     1:29.39 (44.54)                                        
  6 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              1:30.78    1:29.42 JO     
                  44.65     1:29.42 (44.77)                                        
  7 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR              1:33.75    1:29.58 JO     
                  43.51     1:29.58 (46.07)                                        
  8 Lim Laurie, Maia K        10 AGUA-MR              1:36.87    1:29.98 JO     
  9 Jorsling, Jisella C        9 BAD-MR               1:28.57    1:30.23 JO     
 10 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR              1:32.72    1:32.69 JO     
                  46.64     1:32.69 (46.05)                                        
 11 Nicholas, Tess A          10 JCCT-MR              1:49.22    1:33.67        
                  44.38     1:33.67 (49.29)                                        
 12 Riva, Isabella M          10 JCCT-MR              1:35.66    1:33.87        
                  47.03     1:33.87 (46.84)                                        
 13 Caiazzo, Victoria L       10 BGNW-MR              1:35.76    1:34.16        
                  45.85     1:34.16 (48.31)                                        
 14 Grayson, Kelsey R          9 BGNW-MR              1:37.93    1:35.14        
                  45.59     1:35.14 (49.55)                                        
 15 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR              1:38.67    1:36.22        
                  48.26     1:36.22 (47.96)                                        
 16 Tybur, Malo               10 MAKO-MR              1:33.45    1:37.56        
                  47.17     1:37.56 (50.39)                                        
 17 Kretchmer, Delilah        10 MAKO-MR              1:39.50    1:37.70        
                  46.64     1:37.70 (51.06)                                        
 18 Chan, Emily                9 AGUA-MR              1:43.35    1:40.09        
                  48.81     1:40.09 (51.28)                                        
 19 Jorsling, Jules A          8 BAD-MR               1:48.57    1:41.15        
 20 Flores, Izzie M           10 Storm-MR             1:37.73    1:41.88        
                  49.18     1:41.88 (52.70)                                        
 21 Li, Summer A              10 APEX-MR              1:46.90    1:42.04        
                  49.81     1:42.04 (52.23)                                        
 22 Diaz, Una M                9 LBA-MR               1:54.89    1:43.89        
                  51.54     1:43.89 (52.35)                                        
 23 Caputo, Nina M            10 Storm-MR             1:47.79    1:44.28        
                  49.95     1:44.28 (54.33)                                        
 24 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR              1:41.08    1:45.41        
                  51.44     1:45.41 (53.97)                                        
 25 Tom, Victory W             9 LBA-MR               1:49.80    1:46.36        
                  52.39     1:46.36 (53.97)                                        
 26 Tollit, Zoe L              8 AGUA-MR              1:47.44    1:46.47        
 27 Thekkenmar, Smera M       10 Storm-MR             1:47.87    1:52.40        
                  53.37     1:52.40 (59.03)                                        
 28 Maad, Julia A             10 COND-MR                   NT    1:52.74        
 29 Place, Katie M             9 COND-MR              1:51.27    1:54.40        
                  53.92   1:54.40 (1:00.48)                                        
 30 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:59.51    1:56.31        
 31 Bender, Madi O             9 COND-MR              2:05.34    1:58.31        
                  58.16   1:58.31 (1:00.15)                                        
 32 Yang, Chloe                8 AGUA-MR              2:15.19    1:59.65        
                  59.71     1:59.65 (59.94)                                        
 33 Camillo, Emma T           10 COND-MR              2:02.61    2:00.53        
 34 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              2:05.08    2:00.91        
 35 O'Shea, Shannon R          8 LBA-MR                    NT    2:05.02        
                1:03.24   2:05.02 (1:01.78)                                        
 36 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              2:25.17    2:06.22        
                1:01.05   2:06.22 (1:05.17)                                        
 37 Chuk, Leyla                8 FREE-MR              2:19.99    2:11.82        
                1:04.16   2:11.82 (1:07.66)                                        
 38 Carmody, Leah M            9 COND-MR              2:12.41    2:17.01        
                1:07.61   2:17.01 (1:09.40)                                        
 39 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR              2:26.98    2:18.28        
                1:06.23   2:18.28 (1:12.05)                                        
 40 Traynor, Maeve A           9 BAD-MR               2:05.57    2:19.33        
                1:10.13   2:19.33 (1:09.20)                                        
 41 Joshi, Simran              7 MAKO-MR                   NT    2:24.07        
                1:13.89   2:24.07 (1:10.18)                                        
 42 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              2:18.20    2:31.19        
                1:15.13   2:31.19 (1:16.06)                                        
 43 Beasley, Kaiya Z          10 COND-MR              2:10.00    2:39.57        
 -- Matos, Elisa M            10 LBA-MR               2:03.42         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Jung, Chloe A             10 COND-MR              2:00.94         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Ava M             10 COND-MR              3:01.35    3:00.27        
                  42.70     1:28.46 (45.76)     2:15.02 (46.56)     3:00.27 (45.25)
  2 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR              3:23.60    3:24.50        
                  49.04     1:42.16 (53.12)     2:34.53 (52.37)     3:24.50 (49.97)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                44.79  ZONE
                49.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                40.87      40.45 ZONE   
  2 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ                39.75      41.72 ZONE   
  3 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR                43.27      43.83 ZONE   
  4 Lim Laurie, Maia K        10 AGUA-MR                46.82      46.21 JO     
  5 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR                45.34      46.88 JO     
  6 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                46.46      47.27 JO     
  7 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                47.92      47.34 JO     
  8 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ                45.91      47.37 JO     
  9 Washburn, Lelia C         10 FREE-MR                46.84      47.45 JO     
 10 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                49.33      47.60 JO     
 11 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               50.06      47.81 JO     
 12 Finerty, Ella K           10 Storm-MR               47.55      48.40 JO     
 13 Murray, Chelsea E         10 COND-MR                48.76      48.80 JO     
 14 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                48.85      49.11 JO     
 15 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                48.89      49.48 JO     
 16 Riva, Isabella M          10 JCCT-MR                50.36      49.55        
 17 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR                48.31      49.67        
 18 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                50.99      49.79        
 19 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                49.87      49.81        
 20 Grayson, Kelsey R          9 BGNW-MR                50.60      50.89        
 21 Kretchmer, Delilah        10 MAKO-MR                   NT      51.07        
 22 Thekkenmar, Smera M       10 Storm-MR               52.43      52.57        
 23 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                53.88      53.18        
 24 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR                54.12      53.40        
 25 Wheaton, Penelope F        9 AGUA-MR                54.46      54.07        
 26 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 57.95      54.38        
 27 Chan, Emily                9 AGUA-MR                52.25      54.56        
 28 Caiazzo, Victoria L       10 BGNW-MR                55.99      54.57        
 29 la Fleur, Maddie F         9 BGNW-MR              1:00.99      54.75        
 30 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR                 57.40      55.13        
 31 Uyanik, Alara A           10 JCCT-MR                56.38      55.45        
 32 Maad, Julia A             10 COND-MR                55.25      55.75        
 33 Fountain, Gianna           9 COND-MR                56.47      55.85        
 34 Auth, Camille I            9 AGUA-MR                58.08      56.20        
 35 Tollit, Zoe L              8 AGUA-MR                57.45      56.22        
 36 Yang, Chloe                8 AGUA-MR                57.36      56.33        
 37 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                57.07      57.26        
 38 Messinger-Nanni, Greta     7 AGUA-MR              1:01.71      59.01        
 39 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:01.27      59.06        
 40 Camillo, Emma T           10 COND-MR              1:02.96      59.34        
 41 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                56.37    1:00.13        
 42 Caputo, Nina M            10 Storm-MR             1:02.40    1:00.24        
 43 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:08.22    1:00.88        
 44 Milam, Rayah A             9 AGUA-MR              1:03.47    1:01.90        
 45 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:03.17    1:02.16        
 46 Finerty, Tess O            9 Storm-MR             1:06.12    1:02.22        
 47 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          1:01.44    1:02.69        
 48 Milam, Ashlynn B           7 AGUA-MR              1:10.24    1:05.47        
 49 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              1:08.03    1:06.47        
 50 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              1:11.10    1:06.86        
 51 Johnson, Mayrah V          7 AGUA-MR              1:02.99    1:07.16        
 52 Masella, Cate              8 MAKO-MR              1:04.66    1:08.27        
 53 Cox, Adelaide A            8 COND-MR              1:09.19    1:08.76        
 54 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:08.75    1:11.18        
 55 O'Shea, Shannon R          8 LBA-MR               1:22.73    1:11.88        
 56 Muety, Keira L             7 LBA-MR               1:12.66    1:12.32        
 57 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR              1:14.93    1:12.40        
 58 Ferrara, Olivia A          9 COND-MR              1:13.55    1:12.53        
 59 Murray, Morgan N           7 COND-MR              1:05.73    1:12.58        
 60 Albright, Kennedy S        8 LBA-MR               1:33.10    1:18.60        
 61 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:33.96    1:19.98        
 62 Chuk, Leyla                8 FREE-MR              1:18.09    1:24.67        
 63 Carmody, Leah M            9 COND-MR                   NT    1:26.21        
 -- Rudnitsky, Madison S      10 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Pennant, Chloe G           7 LBA-MR               1:27.66         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jung, Chloe A             10 COND-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Martin, Josephine M        7 AGUA-MR              1:10.58         DQ        
      Two strokes under water
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:36.39  ZONE
              1:45.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              1:30.10    1:29.84 ZONE   
                  41.79     1:29.84 (48.05)                                        
  2 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR              1:42.05    1:38.79 JO     
                  47.83     1:38.79 (50.96)                                        
  3 Jorsling, Jisella C        9 BAD-MR               1:38.00    1:39.99 JO     
                  49.17     1:39.99 (50.82)                                        
  4 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              1:40.00    1:41.85 JO     
                  47.50     1:41.85 (54.35)                                        
  5 Lim Laurie, Maia K        10 AGUA-MR              1:46.17    1:42.90 JO     
                  47.19     1:42.90 (55.71)                                        
  6 Washburn, Lelia C         10 FREE-MR              1:45.16    1:43.78 JO     
                  50.78     1:43.78 (53.00)                                        
  7 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR             1:46.05    1:44.73 JO     
                  50.24     1:44.73 (54.49)                                        
  8 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR              1:47.67    1:45.22        
  9 Srinivasan, Radhika T      9 NYSA-MR              1:43.99    1:45.55        
 10 Murray, Chelsea E         10 COND-MR              1:48.55    1:45.56        
                  48.69     1:45.56 (56.87)                                        
 11 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR              1:45.84    1:45.64        
                  50.42     1:45.64 (55.22)                                        
 12 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              1:47.77    1:46.96        
                  51.42     1:46.96 (55.54)                                        
 13 Flores, Izzie M           10 Storm-MR             1:45.98    1:47.28        
                  52.61     1:47.28 (54.67)                                        
 14 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR              1:46.40    1:47.81        
                  51.63     1:47.81 (56.18)                                        
 15 Finerty, Ella K           10 Storm-MR             1:47.51    1:47.94        
                  50.98     1:47.94 (56.96)                                        
 16 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR              1:49.98    1:48.86        
                  51.81     1:48.86 (57.05)                                        
 17 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR              1:51.85    1:51.96        
                  53.50     1:51.96 (58.46)                                        
 18 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR              1:52.55    1:53.21        
                  56.04     1:53.21 (57.17)                                        
 19 Tom, Veronica C            9 LBA-MR               1:53.61    1:54.79        
                  55.24     1:54.79 (59.55)                                        
 20 Li, Summer A              10 APEX-MR              1:51.04    1:55.04        
                  54.94   1:55.04 (1:00.10)                                        
 21 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR              1:59.77    1:55.98        
                  54.97   1:55.98 (1:01.01)                                        
 22 Maad, Julia A             10 COND-MR              2:00.57    1:56.67        
                  56.42   1:56.67 (1:00.25)                                        
 23 Place, Katie M             9 COND-MR              2:00.09    1:57.90        
                  54.56   1:57.90 (1:03.34)                                        
 24 Jorsling, Jules A          8 BAD-MR               2:08.57    1:58.28        
 25 Fountain, Gianna           9 COND-MR              2:06.18    1:58.96        
                  56.87   1:58.96 (1:02.09)                                        
 26 Thekkenmar, Smera M       10 Storm-MR             1:55.48    2:01.67        
 27 Lynton, Morgan N           9 AGUA-MR              2:12.00    2:02.76        
                  58.60   2:02.76 (1:04.16)                                        
 28 Tom, Kaitlyn L             9 LBA-MR               2:12.31    2:05.58        
                  58.93   2:05.58 (1:06.65)                                        
 29 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               2:07.17    2:06.33        
                  59.90   2:06.33 (1:06.43)                                        
 30 Caputo, Nina M            10 Storm-MR             2:20.66    2:06.56        
                  59.61   2:06.56 (1:06.95)                                        
 31 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR              2:04.68    2:07.63        
                1:00.59   2:07.63 (1:07.04)                                        
 32 Bicserdy, Alexandra       10 Storm-MR             2:30.29    2:09.78        
                1:03.69   2:09.78 (1:06.09)                                        
 33 Price, Madeleine R        10 COND-MR              2:09.83    2:11.83        
                1:03.80   2:11.83 (1:08.03)                                        
 34 Bender, Madi O             9 COND-MR              2:19.73    2:16.10        
                1:04.68   2:16.10 (1:11.42)                                        
 35 Masella, Cate              8 MAKO-MR                   NT    2:19.61        
                1:07.69   2:19.61 (1:11.92)                                        
 36 Traynor, Maeve A           9 BAD-MR               2:08.57    2:19.64        
 37 Murray, Morgan N           7 COND-MR              2:24.70    2:22.97        
 38 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              2:19.45    2:28.58        
 39 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              2:42.53    2:29.18        
                1:10.35   2:29.18 (1:18.83)                                        
 40 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR              2:40.00    2:31.13        
                1:11.53   2:31.13 (1:19.60)                                        
 -- Wash, Emily K              9 LBA-MR               2:21.59         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:09.77                                                            
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Ava M             10 COND-MR              3:25.42    3:15.45        
                  43.50     1:32.89 (49.39)     2:24.01 (51.12)     3:15.45 (51.44)
  2 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              3:25.79    3:27.32        
                  48.28     1:41.18 (52.90)     2:34.32 (53.14)     3:27.32 (53.00)
  3 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR              3:35.88    3:30.82        
                  49.48     1:43.26 (53.78)     2:37.33 (54.07)     3:30.82 (53.49)
  4 Diaz, Una M                9 LBA-MR                    NT    4:17.28        
                  58.95   2:05.70 (1:06.75)   3:13.05 (1:07.35)   4:17.28 (1:04.23)
  5 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                    NT    4:25.00        
                1:00.01   2:09.80 (1:09.79)   3:19.86 (1:10.06)   4:25.00 (1:05.14)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.99  ZONE
                40.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ                32.75      32.60 ZONE   
  2 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                36.16      35.07 ZONE   
  3 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                37.18      36.24 ZONE   
  4 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ                39.14      38.23 JO     
  5 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                38.81      38.32 JO     
  6 Nicholas, Tess A          10 JCCT-MR                40.15      38.86 JO     
  7 Jorsling, Jisella C        9 BAD-MR                 41.37      39.00 JO     
  8 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR                39.49      39.17 JO     
  9 Riva, Isabella M          10 JCCT-MR                38.73      39.39 JO     
 10 Knox, Ella A              10 JCCT-MR                40.02      40.90        
 11 Obstler, Sydney B         10 AGUA-MR                43.35      41.61        
 12 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR                41.47      42.32        
 13 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                45.83      43.73        
 14 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                43.98      43.78        
 15 Grayson, Kelsey R          9 BGNW-MR                46.10      43.86        
 16 Kretchmer, Delilah        10 MAKO-MR                40.52      43.97        
 17 Murray, Chelsea E         10 COND-MR                43.50      44.27        
 18 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                47.73      46.85        
 19 Fountain, Gianna           9 COND-MR                46.96      47.01        
 20 Caiazzo, Victoria L       10 BGNW-MR                47.99      47.20        
 21 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               45.99      47.43        
 22 Li, Summer A              10 APEX-MR                48.87      47.48        
 23 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                45.40      47.72        
 24 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                47.81      48.48        
 25 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR                47.71      48.63        
 26 Jorsling, Jules A          8 BAD-MR                 52.66      48.79        
 27 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                55.78      49.69        
 28 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 50.85      50.65        
 29 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                52.97      50.83        
 30 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 49.42      50.99        
 31 Srinivasan, Radhika T      9 NYSA-MR                46.08      51.39        
 32 Lynton, Morgan N           9 AGUA-MR                53.97      52.37        
 33 Finerty, Ella K           10 Storm-MR               51.62      52.52        
 34 Tybur, Malo               10 MAKO-MR                49.43      52.85        
 35 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                49.46      53.22        
 36 Place, Katie M             9 COND-MR                55.43      53.23        
 37 Uyanik, Alara A           10 JCCT-MR                49.06      53.39        
 38 Tom, Kaitlyn L             9 LBA-MR                 51.43      53.71        
 39 Wheaton, Penelope F        9 AGUA-MR                54.49      54.35        
 40 Yang, Chloe                8 AGUA-MR                52.45      57.10        
 41 Tollit, Zoe L              8 AGUA-MR              1:01.77      57.34        
 42 Afanasewicz, Kate N        8 NYSA-MR                57.54      57.56        
 43 Messinger-Nanni, Greta     7 AGUA-MR              1:03.60      58.23        
 44 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:03.19      59.05        
 45 Washburn, Simone C         8 FREE-MR              1:11.62      59.18        
 46 Masella, Cate              8 MAKO-MR                56.43      59.46        
 47 Bicserdy, Alexandra       10 Storm-MR             1:08.89      59.49        
 48 Muety, Keira L             7 LBA-MR               1:01.12    1:00.31        
 49 Jia, Michelle *            9 AGUA-MR                58.25    1:00.90        
 50 O'Brien, Katherine S       8 LBA-MR                    NT    1:00.94        
 51 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              1:01.21    1:02.07        
 52 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:06.52    1:02.13        
 53 Milam, Rayah A             9 AGUA-MR              1:05.55    1:02.28        
 54 Johnson, Mayrah V          7 AGUA-MR              1:03.27    1:04.62        
 55 Milam, Ashlynn B           7 AGUA-MR              1:10.73    1:05.51        
 56 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                   NT    1:06.16        
 57 Camillo, Emma T           10 COND-MR              1:06.36    1:07.97        
 58 Murray, Morgan N           7 COND-MR              1:04.33    1:09.92        
 59 Londono Arias, Isabel     10 COND-MR              1:15.83    1:11.94        
 60 Bolz, Sophia C             9 LBA-MR                    NT    1:12.70        
 61 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:37.66    1:13.86        
 62 Albright, Kennedy S        8 LBA-MR               1:19.20    1:14.85        
 63 O'Shea, Shannon R          8 LBA-MR                    NT    1:14.89        
 64 Martin, Josephine M        7 AGUA-MR              1:39.29    1:15.52        
 65 Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:12.85    1:25.36        
 66 Ifill, Paris A             6 FREE-MR              1:12.99    1:27.32        
 67 Sullivan, Tessarose        9 LBA-MR                    NT    1:37.84        
 -- Carmody, Leah M            9 COND-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Jung, Chloe A             10 COND-MR              1:09.72         DQ        
      One hand touch
 -- Pennant, Chloe G           7 LBA-MR               1:24.34         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:25.69  ZONE
              1:35.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              1:17.80    1:22.75 ZONE   
                  36.26     1:22.75 (46.49)                                        
  2 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              1:36.00    1:28.34 JO     
                  41.03     1:28.34 (47.31)                                        
  3 Knox, Ella A              10 JCCT-MR              1:30.32    1:31.31 JO     
                  42.74     1:31.31 (48.57)                                        
  3 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR              1:38.69    1:31.31 JO     
                  42.70     1:31.31 (48.61)                                        
  5 Arciniegas, Alessandra    10 COND-MR              1:33.14    1:31.91 JO     
                  43.43     1:31.91 (48.48)                                        
  6 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR              1:37.22    1:36.69        
                  43.23     1:36.69 (53.46)                                        
  7 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR              1:40.64    1:43.03        
                  46.09     1:43.03 (56.94)                                        
  8 Murray, Chelsea E         10 COND-MR                   NT    1:47.53        
                  45.04   1:47.53 (1:02.49)                                        
  9 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:50.88    1:48.08        
 10 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR              1:39.69    1:48.92        
                  51.15     1:48.92 (57.77)                                        
 11 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               1:53.40    1:51.64        
                  48.76   1:51.64 (1:02.88)                                        
 12 Thekkenmar, Smera M       10 Storm-MR                  NT    1:53.71        
                  49.10   1:53.71 (1:04.61)                                        
 13 Finerty, Ella K           10 Storm-MR                  NT    1:57.95        
                  55.57   1:57.95 (1:02.38)                                        
 -- Caputo, Nina M            10 Storm-MR                  NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  55.33                                                            
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.79  METS
                29.69  ZONE
                30.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                30.24      30.13 JO     
  2 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR                30.31      30.35 JO     
  3 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR                30.38      30.53 JO     
  4 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                30.86      30.86 JO     
  5 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR                32.04      31.24        
  6 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                31.52      31.51        
  7 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                31.96      31.69        
  8 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR                31.64      31.72        
  9 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR                32.63      31.88        
  9 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                32.21      31.88        
 11 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR                 31.68      32.36        
 12 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR                33.33      32.37        
 13 Feld, Tessa S             12 AGUA-MR                32.13      32.54        
 14 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                34.39      32.58        
 15 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR                33.03      32.62        
 16 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR                33.02      32.92        
 17 Asch, Gillian K           12 AGUA-MR                32.48      32.99        
 18 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                33.18      33.11        
 19 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                32.56      33.24        
 20 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               32.69      33.32        
 21 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR                33.31      33.50        
 22 Lynton, Mackenzie R       12 AGUA-MR                37.68      33.85        
 23 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                34.00      34.00        
 24 King, Abigail D           11 Storm-MR               31.55      34.05        
 25 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR                 35.55      34.20        
 26 Traynor, Ania K           12 BAD-MR                 35.04      34.21        
 27 Goldberg, Sara E          12 COND-MR                33.38      34.26        
 28 Conway, Nicole D          11 Storm-MR               33.20      34.36        
 29 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR                33.54      34.52        
 30 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 33.68      34.53        
 31 Vernhes, Estelle          12 MAKO-MR                34.21      34.63        
 32 Tavitian, Charlize S      11 BAD-MR                 35.15      34.66        
 33 Concepcion, Alex P        12 NYSA-MR                34.94      34.81        
 34 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                35.91      35.07        
 35 Brown, Zoe A              12 COND-MR                35.82      35.08        
 36 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ                34.46      35.13        
 37 Lee, Olivia               11 COND-MR                35.25      35.15        
 38 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                35.35      35.21        
 39 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR                36.27      35.29        
 40 Martin, Mio S             11 BAD-MR                 36.83      35.45        
 41 Tan, Chloe                12 AGUA-MR                34.10      35.47        
 42 Schaepers-Cheu, Sabine N  12 AGUA-MR                33.91      35.94        
 43 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR               35.92      35.96        
 44 Grant, Morgan E           12 COND-MR                35.58      36.05        
 45 Moon, Isabella S          11 NYSA-MR                39.11      36.12        
 46 Prithipal, Abi            12 Storm-MR               36.02      36.42        
 47 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR                37.33      36.71        
 48 Milazzo, Lucia            12 MAKO-MR                36.91      36.79        
 49 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                36.02      37.01        
 50 Miller, Caroline A        11 LBA-MR                 38.49      37.36        
 51 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 39.46      37.81        
 52 Qureshi, Alina            12 COND-MR                41.44      37.88        
 52 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ                38.45      37.88        
 54 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 38.11      38.09        
 55 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                37.03      38.26        
 56 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR                42.50      38.51        
 57 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                35.30      38.52        
 58 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                36.55      38.83        
 59 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                40.73      38.89        
 60 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 37.76      39.15        
 61 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                38.40      39.42        
 62 Liu, Alina J              11 FREE-MR                39.17      39.43        
 63 Tinajero, Angelina J      11 COND-MR                41.63      39.49        
 64 Confalone, Elsa E         12 BAD-MR                 39.01      40.07        
 65 George, Monica E          11 COND-MR                39.45      40.19        
 66 Cho, Katie                11 COND-MR                38.91      40.29        
 67 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                40.44      40.56        
 68 Liu, Emily H              12 FREE-MR                38.71      41.07        
 69 Gonzalez, America A       11 SSL-MR                 44.60      43.20        
 70 Lunenfeld, Erika F        11 BAD-MR                 56.85      45.94        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:02.29  METS
              1:04.69  ZONE
              1:07.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              1:07.72    1:04.41 ZONE   
                  31.25     1:04.41 (33.16)                                        
  2 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              1:11.33    1:07.22        
                  32.93     1:07.22 (34.29)                                        
  3 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR              1:06.90    1:07.25        
                  32.53     1:07.25 (34.72)                                        
  4 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:07.72    1:07.59        
                  32.50     1:07.59 (35.09)                                        
  5 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:08.62    1:07.80        
                  32.39     1:07.80 (35.41)                                        
  6 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              1:11.59    1:10.01        
                  33.30     1:10.01 (36.71)                                        
  7 Mordaunt, Victoria A      12 YMID-MR              1:07.30    1:10.56        
                  33.68     1:10.56 (36.88)                                        
  8 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              1:11.16    1:11.62        
                  34.40     1:11.62 (37.22)                                        
  9 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          1:10.30    1:11.68        
                  33.12     1:11.68 (38.56)                                        
 10 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR              1:13.49    1:12.29        
                  34.82     1:12.29 (37.47)                                        
 11 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             1:11.84    1:12.65        
                  34.75     1:12.65 (37.90)                                        
 12 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR              1:13.63    1:12.73        
                  34.79     1:12.73 (37.94)                                        
 13 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR              1:11.78    1:13.40        
                  34.43     1:13.40 (38.97)                                        
 14 Asch, Gillian K           12 AGUA-MR              1:12.10    1:14.46        
                  35.23     1:14.46 (39.23)                                        
 15 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              1:15.24    1:14.68        
                  36.24     1:14.68 (38.44)                                        
 16 Panneton, Xià-Jeanne      12 Mtl Nord Natatio     1:14.62    1:14.70        
                  35.15     1:14.70 (39.55)                                        
 17 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR              1:19.40    1:14.89        
                  35.55     1:14.89 (39.34)                                        
 18 Rebai, Nibel              12 Mtl Nord Natatio     1:19.60    1:15.40        
                  35.03     1:15.40 (40.37)                                        
 19 Lapointe, Viviane         12 Mtl Nord Natatio     1:19.82    1:15.51        
                  36.34     1:15.51 (39.17)                                        
 20 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              1:17.58    1:16.39        
                  36.65     1:16.39 (39.74)                                        
 21 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              1:18.00    1:16.58        
                  37.50     1:16.58 (39.08)                                        
 22 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:15.88    1:16.59        
                  37.11     1:16.59 (39.48)                                        
 23 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR               1:17.87    1:16.82        
                  36.88     1:16.82 (39.94)                                        
 24 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:17.35    1:17.01        
                  37.75     1:17.01 (39.26)                                        
 25 Graham, Agatha A          12 RedTails-MR          1:14.77    1:17.05        
                  36.63     1:17.05 (40.42)                                        
 26 Brown, Zoe A              12 COND-MR              1:19.31    1:17.18        
                  37.38     1:17.18 (39.80)                                        
 27 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR              1:20.10    1:17.41        
                  36.59     1:17.41 (40.82)                                        
 28 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:15.18    1:17.43        
                  37.04     1:17.43 (40.39)                                        
 29 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:19.21    1:17.48        
                  37.43     1:17.48 (40.05)                                        
 30 Vernhes, Estelle          12 MAKO-MR              1:14.49    1:17.66        
                  36.74     1:17.66 (40.92)                                        
 31 Dwyer, Kayla M            11 COND-MR              1:18.21    1:17.72        
                  37.99     1:17.72 (39.73)                                        
 32 Conway, Nicole D          11 Storm-MR             1:15.81    1:17.76        
                  38.08     1:17.76 (39.68)                                        
 33 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:18.81    1:18.35        
                  37.43     1:18.35 (40.92)                                        
 34 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR              1:20.83    1:18.48        
                  38.43     1:18.48 (40.05)                                        
 35 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR             1:17.62    1:18.59        
                  38.24     1:18.59 (40.35)                                        
 36 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ              1:19.00    1:19.08        
                  37.05     1:19.08 (42.03)                                        
 37 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR              1:22.31    1:19.57        
                  39.05     1:19.57 (40.52)                                        
 38 Spoto, Stella             12 Mtl Nord Natatio     1:22.16    1:19.85        
                  38.76     1:19.85 (41.09)                                        
 39 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:19.79    1:19.86        
                  36.98     1:19.86 (42.88)                                        
 40 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:21.05    1:21.28        
                  38.50     1:21.28 (42.78)                                        
 41 Tan, Chloe                12 AGUA-MR              1:15.76    1:21.48        
                  39.40     1:21.48 (42.08)                                        
 42 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ              1:27.00    1:21.76        
                  38.51     1:21.76 (43.25)                                        
 43 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:19.66    1:21.86        
                  38.68     1:21.86 (43.18)                                        
 44 Milazzo, Lucia            12 MAKO-MR              1:17.95    1:22.04        
                  40.13     1:22.04 (41.91)                                        
 45 Augustin, Sara Phina Rob  11 Mtl Nord Natatio     1:35.01    1:22.23        
                  38.55     1:22.23 (43.68)                                        
 46 Santoriello, Oceanne      11 Mtl Nord Natatio     1:32.51    1:22.77        
                  38.18     1:22.77 (44.59)                                        
 47 Moon, Isabella S          11 NYSA-MR              1:23.30    1:22.87        
                  38.24     1:22.87 (44.63)                                        
 48 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              1:21.68    1:23.93        
                  40.48     1:23.93 (43.45)                                        
 49 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:25.45    1:24.52        
                  40.32     1:24.52 (44.20)                                        
 50 Joyce, Molly I            11 Storm-MR             1:23.00    1:24.56        
                  40.22     1:24.56 (44.34)                                        
 51 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:24.89    1:24.87        
                  39.17     1:24.87 (45.70)                                        
 52 Prithipal, Abi            12 Storm-MR             1:26.24    1:25.44        
                  41.09     1:25.44 (44.35)                                        
 53 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:28.16    1:26.34        
                  40.31     1:26.34 (46.03)                                        
 54 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR              1:27.93    1:26.57        
                  40.22     1:26.57 (46.35)                                        
 55 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:26.22    1:27.06        
                  40.64     1:27.06 (46.42)                                        
 56 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              1:36.94    1:27.40        
                  42.30     1:27.40 (45.10)                                        
 57 Qureshi, Alina            12 COND-MR              1:30.05    1:27.41        
                  42.00     1:27.41 (45.41)                                        
 58 Liu, Alina J              11 FREE-MR              1:33.18    1:28.44        
                  41.75     1:28.44 (46.69)                                        
 59 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR              1:34.15    1:29.50        
                  42.01     1:29.50 (47.49)                                        
 60 Galarneau, Béatrice       11 Mtl Nord Natatio     1:48.55    1:30.38        
                  42.44     1:30.38 (47.94)                                        
 61 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR               1:27.49    1:30.97        
                  41.52     1:30.97 (49.45)                                        
 62 Cho, Katie                11 COND-MR              1:30.53    1:31.95        
                  43.51     1:31.95 (48.44)                                        
 63 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:27.08    1:32.33        
                  43.19     1:32.33 (49.14)                                        
 64 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:36.36    1:32.78        
                  44.97     1:32.78 (47.81)                                        
 65 Vasko, Sofia              11 COND-MR              1:38.04    1:32.84        
 66 Forget, Lauranne          11 Mtl Nord Natatio     1:37.55    1:33.61        
                  42.75     1:33.61 (50.86)                                        
 67 George, Monica E          11 COND-MR              1:34.62    1:33.81        
                  43.18     1:33.81 (50.63)                                        
 68 Tinajero, Angelina J      11 COND-MR              1:37.90    1:34.67        
                  43.36     1:34.67 (51.31)                                        
 69 Amankwa-Jones, Isabella   11 RedTails-MR          1:35.86    1:35.25        
                  46.05     1:35.25 (49.20)                                        
 70 Cabrera, Madi E           11 COND-MR              1:35.63    1:35.35        
                  44.89     1:35.35 (50.46)                                        
 71 O'Sullivan, Ailish M      12 COND-MR              2:00.00    1:50.76        
                  51.82     1:50.76 (58.94)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:14.49  11-12 METS
              2:19.29  11-12 ZONE
              2:28.09  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR              2:20.06    2:16.32 ZONE   
                  33.38     1:07.78 (34.40)     1:43.23 (35.45)     2:16.32 (33.09)
  2 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR              2:26.03    2:24.32 JO     
                  35.38     1:12.64 (37.26)     1:49.86 (37.22)     2:24.32 (34.46)
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:29.77    2:25.92 JO     
                  35.31     1:11.74 (36.43)     1:49.91 (38.17)     2:25.92 (36.01)
  4 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR              2:28.63    2:30.50        
                  37.34     1:16.30 (38.96)     1:54.04 (37.74)     2:30.50 (36.46)
  5 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:30.55    2:32.16        
                  37.39     1:16.66 (39.27)     1:56.24 (39.58)     2:32.16 (35.92)
  6 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:38.62    2:32.57        
                  37.31     1:17.03 (39.72)     1:56.27 (39.24)     2:32.57 (36.30)
  7 Losada, Sasha             12 NYSA-MR              2:34.00    2:33.19        
                  37.81     1:16.93 (39.12)     1:56.92 (39.99)     2:33.19 (36.27)
  8 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              2:36.89    2:33.95        
                  38.58     1:17.95 (39.37)     1:57.74 (39.79)     2:33.95 (36.21)
  9 Largen, Caroline F        12 UN-MR                2:45.00    2:37.51        
                  38.06     1:19.01 (40.95)     1:59.71 (40.70)     2:37.51 (37.80)
 10 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              2:40.97    2:39.78        
                  39.37     1:19.65 (40.28)     2:01.61 (41.96)     2:39.78 (38.17)
 11 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             2:40.66    2:40.03        
                  40.01     1:21.52 (41.51)     2:03.90 (42.38)     2:40.03 (36.13)
 12 Lee, Olivia               11 COND-MR              2:52.60    2:41.53        
                  39.67     1:20.99 (41.32)     2:04.15 (43.16)     2:41.53 (37.38)
 13 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               2:46.89    2:41.94        
                  39.96     1:22.38 (42.42)     2:06.15 (43.77)     2:41.94 (35.79)
 14 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              2:45.81    2:43.13        
                  38.64     1:19.56 (40.92)     2:03.35 (43.79)     2:43.13 (39.78)
 15 Brown, Zoe A              12 COND-MR              2:51.06    2:44.03        
                  40.45     1:21.88 (41.43)     2:05.58 (43.70)     2:44.03 (38.45)
 16 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              2:44.79    2:44.33        
                  39.54     1:21.73 (42.19)     2:05.15 (43.42)     2:44.33 (39.18)
 17 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR              2:42.70    2:44.34        
                  41.17     1:23.27 (42.10)     2:05.74 (42.47)     2:44.34 (38.60)
 18 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR             2:46.39    2:44.81        
                  40.13     1:23.21 (43.08)     2:06.17 (42.96)     2:44.81 (38.64)
 19 Conway, Nicole D          11 Storm-MR             2:52.35    2:46.58        
                                1:25.30 ( )   2:46.58 (1:21.28)                    
 20 Rebai, Nibel              12 Mtl Nord Natatio     2:49.48    2:46.86        
                  40.91     1:22.50 (41.59)   2:46.86 (1:24.36)                    
 21 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              2:50.81    2:47.13        
                  40.90     1:23.78 (42.88)     2:07.72 (43.94)     2:47.13 (39.41)
 22 Lapointe, Viviane         12 Mtl Nord Natatio     2:44.49    2:47.65        
                  40.03     1:22.87 (42.84)     2:08.16 (45.29)     2:47.65 (39.49)
 23 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR              2:51.42    2:48.56        
                  41.60     1:24.33 (42.73)     2:08.16 (43.83)     2:48.56 (40.40)
 24 Panneton, Xià-Jeanne      12 Mtl Nord Natatio     2:45.47    2:49.33        
                  40.56     1:23.71 (43.15)   2:49.33 (1:25.62)                    
 25 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              2:47.72    2:49.72        
                  40.32     1:24.56 (44.24)   2:49.72 (1:25.16)                    
 26 Traynor, Ania K           12 BAD-MR               2:50.16    2:51.78        
                  40.72     1:23.95 (43.23)     2:09.86 (45.91)     2:51.78 (41.92)
 27 Spoto, Stella             12 Mtl Nord Natatio     2:44.49    2:53.53        
                  41.69     1:25.37 (43.68)     2:11.80 (46.43)     2:53.53 (41.73)
 28 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              2:53.47    2:55.88        
                  42.62     1:28.10 (45.48)     2:14.26 (46.16)     2:55.88 (41.62)
 29 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              2:54.36    2:56.12        
                  44.06     1:29.50 (45.44)     2:16.02 (46.52)     2:56.12 (40.10)
 30 Santoriello, Oceanne      11 Mtl Nord Natatio     3:08.30    3:01.14        
                  40.51     1:27.95 (47.44)     2:17.07 (49.12)     3:01.14 (44.07)
 31 Qureshi, Alina            12 COND-MR              3:09.02    3:01.65        
                  43.71     1:30.97 (47.26)     2:17.58 (46.61)     3:01.65 (44.07)
 32 Grant, Morgan E           12 COND-MR              3:01.69    3:05.33        
                                1:31.65 ( )   3:05.33 (1:33.68)                    
 33 Martin, Mio S             11 BAD-MR               3:07.67    3:07.08        
                  45.31     1:32.77 (47.46)     2:23.67 (50.90)     3:07.08 (43.41)
 34 Confalone, Elsa E         12 BAD-MR               3:08.51    3:08.60        
                  44.84     1:34.31 (49.47)   3:08.60 (1:34.29)                    
 35 Cho, Katie                11 COND-MR              3:18.14    3:09.20        
                  44.67     1:34.63 (49.96)     2:26.96 (52.33)     3:09.20 (42.24)
 36 Augustin, Sara Phina Rob  11 Mtl Nord Natatio     3:28.54    3:14.93        
 37 Forget, Lauranne          11 Mtl Nord Natatio     3:11.29    3:17.34        
                  44.69     1:37.15 (52.46)     2:29.91 (52.76)     3:17.34 (47.43)
 38 Galarneau, Béatrice       11 Mtl Nord Natatio     3:19.36    3:21.34        
                                1:37.04 ( )   3:21.34 (1:44.30)                    
 -- Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              2:21.48         DQ        
      False start
                  34.13     1:08.86 (34.73)     1:45.47 (36.61)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                34.59  ZONE
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR                34.60      34.23 ZONE   
  2 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR                37.14      36.10        
  3 Feld, Tessa S             12 AGUA-MR                36.96      36.31        
  4 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR                36.70      36.45        
  5 Cani, Ema                 12 FREE-MR                36.58      36.77        
  6 Penn, Haley J             12 Storm-MR               36.13      37.09        
  7 Mordaunt, Victoria A      12 YMID-MR                36.47      37.31        
  8 Leal, Ashley              12 RedTails-MR            31.24      37.35        
  9 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR                37.75      38.32        
 10 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                42.46      38.68        
 11 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                39.52      38.69        
 12 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR                40.22      38.96        
 13 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR                38.97      39.18        
 14 Conway, Nicole D          11 Storm-MR               40.21      39.26        
 15 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR                40.37      39.34        
 16 Concepcion, Alex P        12 NYSA-MR                40.62      39.38        
 17 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR                40.04      39.64        
 18 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                39.95      39.65        
 19 Goldberg, Sara E          12 COND-MR                40.17      39.78        
 20 Rebai, Nibel              12 Mtl Nord Natatio       47.13      39.96        
 21 Panneton, Xià-Jeanne      12 Mtl Nord Natatio       40.70      40.24        
 22 Vernhes, Estelle          12 MAKO-MR                40.67      40.41        
 23 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                41.19      40.86        
 24 Milazzo, Lucia            12 MAKO-MR                31.90      41.04        
 25 Dwyer, Kayla M            11 COND-MR                40.84      41.09        
 26 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               42.26      41.29        
 27 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                40.94      41.45        
 28 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR                41.86      41.58        
 29 Santoriello, Oceanne      11 Mtl Nord Natatio       44.56      41.68        
 30 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR                43.17      41.73        
 31 Brown, Zoe A              12 COND-MR                46.27      41.87        
 32 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                44.20      41.92        
 33 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 41.83      42.01        
 34 Minchak, Jami E           12 LBA-MR                 41.72      42.34        
 35 Tan, Chloe                12 AGUA-MR                40.28      42.49        
 36 Lapointe, Viviane         12 Mtl Nord Natatio       45.61      42.61        
 37 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR                44.39      42.71        
 38 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ                48.67      42.78        
 39 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                43.15      42.93        
 40 Lee, Olivia               11 COND-MR                45.74      42.95        
 41 Chuk, Megan               12 FREE-MR                42.84      42.99        
 42 Liu, Emily H              12 FREE-MR                44.88      43.62        
 43 Graham, Agatha A          12 RedTails-MR            42.71      43.77        
 44 Galarneau, Béatrice       11 Mtl Nord Natatio       53.63      43.83        
 45 Prithipal, Abi            12 Storm-MR               44.05      44.19        
 46 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ                40.00      44.72        
 47 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                45.44      44.74        
 48 Augustin, Sara Phina Rob  11 Mtl Nord Natatio       44.51      44.88        
 49 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                45.10      44.92        
 50 Moon, Isabella S          11 NYSA-MR                   NT      45.49        
 51 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                50.11      45.75        
 52 Qureshi, Alina            12 COND-MR                46.53      45.93        
 53 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                43.94      45.99        
 54 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 48.66      46.15        
 55 George, Monica E          11 COND-MR                46.32      46.21        
 56 Grant, Morgan E           12 COND-MR                47.82      46.54        
 57 Cho, Katie                11 COND-MR                45.52      46.61        
 58 Joyce, Molly I            11 Storm-MR               45.37      46.75        
 59 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR                51.59      46.87        
 60 Cabrera, Madi E           11 COND-MR                47.96      47.00        
 61 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                50.56      47.09        
 62 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 46.96      47.25        
 63 Liu, Alina J              11 FREE-MR                47.27      47.29        
 64 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR                50.58      47.52        
 65 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                47.64      48.18        
 66 Tinajero, Angelina J      11 COND-MR                51.70      48.95        
                  48.77        48.95 (0.18)                                        
 67 Vasko, Sofia              11 COND-MR                48.64      50.03        
 68 Amankwa-Jones, Isabella   11 RedTails-MR            52.96      50.53        
                  54.19           50.53 ( )                                        
 69 Forget, Lauranne          11 Mtl Nord Natatio       52.97      52.30        
 70 O'Sullivan, Ailish M      12 COND-MR                50.00      55.12        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.59  METS
              1:13.59  ZONE
              1:18.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              1:10.43    1:09.29 ZONE   
                  33.92     1:09.29 (35.37)                                        
  2 Feld, Tessa S             12 AGUA-MR              1:23.67    1:15.26 JO     
                  37.05     1:15.26 (38.21)                                        
  3 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              1:19.42    1:15.76 JO     
                  36.86     1:15.76 (38.90)                                        
  4 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR              1:16.80    1:16.26 JO     
                  37.08     1:16.26 (39.18)                                        
  5 Van Wormer, Rowan E       12 PATS-MR              1:15.08    1:16.87 JO     
                  36.37     1:16.87 (40.50)                                        
  6 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              1:20.82    1:17.19 JO     
  7 Schaepers-Cheu, Sabine N  12 AGUA-MR              1:21.39    1:21.68        
                  39.49     1:21.68 (42.19)                                        
  8 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR              1:23.50    1:23.46        
                  40.60     1:23.46 (42.86)                                        
  9 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR              1:21.76    1:24.42        
                  42.10     1:24.42 (42.32)                                        
 10 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR              1:26.39    1:24.44        
                  40.73     1:24.44 (43.71)                                        
 11 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              1:25.98    1:24.81        
                  41.73     1:24.81 (43.08)                                        
 12 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              1:25.34    1:24.96        
                  41.90     1:24.96 (43.06)                                        
 13 Vernhes, Estelle          12 MAKO-MR              1:26.84    1:26.20        
                  42.51     1:26.20 (43.69)                                        
 14 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              1:27.12    1:26.63        
                  42.96     1:26.63 (43.67)                                        
 15 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:26.04    1:26.93        
 16 Milazzo, Lucia            12 MAKO-MR              1:30.65    1:28.31        
                  43.14     1:28.31 (45.17)                                        
 17 Conway, Nicole D          11 Storm-MR             1:27.08    1:28.45        
                  43.00     1:28.45 (45.45)                                        
 18 Lynton, Mackenzie R       12 AGUA-MR              1:30.08    1:28.57        
 19 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:29.28    1:28.78        
                  43.84     1:28.78 (44.94)                                        
 20 Traynor, Ania K           12 BAD-MR               1:31.60    1:30.21        
 21 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:28.61    1:30.23        
                  43.87     1:30.23 (46.36)                                        
 22 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:30.19    1:30.31        
 23 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR              1:38.95    1:31.86        
                  44.51     1:31.86 (47.35)                                        
 24 Prithipal, Abi            12 Storm-MR             1:39.69    1:32.69        
                  45.95     1:32.69 (46.74)                                        
 25 Brown, Zoe A              12 COND-MR              1:33.15    1:32.95        
                  45.64     1:32.95 (47.31)                                        
 26 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:34.80    1:32.98        
 27 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:34.63    1:33.70        
                  45.67     1:33.70 (48.03)                                        
 27 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:34.14    1:33.70        
                  45.72     1:33.70 (47.98)                                        
 29 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:36.56    1:35.31        
                  46.24     1:35.31 (49.07)                                        
 30 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              1:31.41    1:35.65        
                  47.93     1:35.65 (47.72)                                        
 31 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:41.63    1:36.44        
                  47.31     1:36.44 (49.13)                                        
 32 Qureshi, Alina            12 COND-MR              1:44.34    1:36.97        
                  47.18     1:36.97 (49.79)                                        
 33 Confalone, Elsa E         12 BAD-MR               1:37.31    1:37.28        
                  47.51     1:37.28 (49.77)                                        
 34 Martin, Mio S             11 BAD-MR               1:39.74    1:38.25        
 35 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:34.95    1:38.53        
                  48.00     1:38.53 (50.53)                                        
 36 Gonzalez, America A       11 SSL-MR               1:41.94    1:39.40        
                  46.87     1:39.40 (52.53)                                        
 37 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR               1:43.34    1:40.48        
                  47.99     1:40.48 (52.49)                                        
 38 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:37.74    1:40.85        
                  49.25     1:40.85 (51.60)                                        
 39 Liu, Alina J              11 FREE-MR              1:41.29    1:42.60        
                  50.85     1:42.60 (51.75)                                        
 40 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:46.89    1:42.75        
                  50.81     1:42.75 (51.94)                                        
 41 George, Monica E          11 COND-MR              1:50.04    1:43.21        
 42 kim, Jiyu J               11 PATS-MR                   NT    1:45.06        
                  50.72     1:45.06 (54.34)                                        
 43 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:52.28    1:47.63        
                  55.72     1:47.63 (51.91)                                        
 44 Herman, Ava S             12 Storm-MR             1:47.83    1:49.77        
 -- O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:23.77         DQ        
      Delay initiating turn
                  38.91                                                            
 -- Barr, Fiona P             12 BAD-MR               1:27.06         DQ        
      Delay initiating turn
                  38.15                                                            
 -- Lunenfeld, Erika F        11 BAD-MR               2:10.57         DQ        
      Multiple strokes
 -- Tavitian, Charlize S      11 BAD-MR               1:39.71         DQ        
      Delay initiating turn
                  47.91                                                            
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  11-12 METS
              2:36.69  11-12 ZONE
              2:54.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR              2:39.33    2:36.00 ZONE   
                  36.43     1:17.12 (40.69)     1:58.02 (40.90)     2:36.00 (37.98)
  2 Penn, Haley J             12 Storm-MR             2:46.49    2:41.71 JO     
                  38.15     1:19.02 (40.87)     2:00.34 (41.32)     2:41.71 (41.37)
  3 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR              2:47.47    2:45.05 JO     
                  39.85     1:22.56 (42.71)     2:04.29 (41.73)     2:45.05 (40.76)
  4 Cani, Ema                 12 FREE-MR              2:55.21    2:48.08 JO     
                  40.51     1:23.47 (42.96)     2:06.66 (43.19)     2:48.08 (41.42)
  5 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              2:55.58    2:49.04 JO     
                  41.08     1:24.24 (43.16)     2:07.00 (42.76)     2:49.04 (42.04)
  6 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              3:04.17    2:54.04 JO     
                  41.01     1:25.13 (44.12)     2:10.03 (44.90)     2:54.04 (44.01)
  7 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR              3:05.00    2:56.90        
                  42.48     1:29.25 (46.77)     2:14.19 (44.94)     2:56.90 (42.71)
  8 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              3:08.69    2:59.46        
                  42.17     1:27.83 (45.66)     2:14.91 (47.08)     2:59.46 (44.55)
  9 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR              2:59.17    2:59.93        
                  43.77     1:29.98 (46.21)     2:15.91 (45.93)     2:59.93 (44.02)
 10 Concepcion, Alex P        12 NYSA-MR              3:02.18    3:00.47        
                  41.73     1:26.98 (45.25)     2:13.87 (46.89)     3:00.47 (46.60)
 11 Panneton, Xià-Jeanne      12 Mtl Nord Natatio     3:01.94    3:05.37        
                  42.57     1:29.78 (47.21)     2:17.97 (48.19)     3:05.37 (47.40)
 12 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              3:05.76    3:08.10        
                  45.17     1:33.79 (48.62)     2:22.30 (48.51)     3:08.10 (45.80)
 13 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              3:11.84    3:08.75        
                  44.09     1:34.24 (50.15)     2:23.81 (49.57)     3:08.75 (44.94)
 14 Minchak, Jami E           12 LBA-MR               3:12.81    3:09.65        
                  44.90     1:34.08 (49.18)     2:22.76 (48.68)     3:09.65 (46.89)
 15 Conway, Nicole D          11 Storm-MR             3:11.30    3:09.69        
                  45.06     1:34.58 (49.52)     2:23.85 (49.27)     3:09.69 (45.84)
 16 Spoto, Stella             12 Mtl Nord Natatio     3:16.15    3:10.18        
                  45.26     1:34.52 (49.26)     2:23.93 (49.41)     3:10.18 (46.25)
 17 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               3:09.01    3:13.20        
                  45.83     1:35.66 (49.83)     2:26.59 (50.93)     3:13.20 (46.61)
 18 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR              3:30.99    3:13.53        
                  45.26     1:34.26 (49.00)     2:25.12 (50.86)     3:13.53 (48.41)
 19 Santoriello, Oceanne      11 Mtl Nord Natatio     3:11.23    3:14.12        
                  43.23     1:33.90 (50.67)     2:23.79 (49.89)     3:14.12 (50.33)
 20 Tan, Chloe                12 AGUA-MR              3:08.42    3:15.25        
                  46.26     1:35.38 (49.12)     2:27.21 (51.83)     3:15.25 (48.04)
 21 Rebai, Nibel              12 Mtl Nord Natatio     3:17.00    3:15.71        
                  45.65     1:35.54 (49.89)   3:15.71 (1:40.17)                    
 22 Lapointe, Viviane         12 Mtl Nord Natatio     3:24.88    3:17.15        
                  47.29     1:38.60 (51.31)     2:30.57 (51.97)     3:17.15 (46.58)
 23 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR              3:13.00    3:17.21        
                  46.83     1:36.09 (49.26)     2:27.64 (51.55)     3:17.21 (49.57)
 24 Brown, Zoe A              12 COND-MR              3:21.76    3:19.72        
                  48.11     1:38.26 (50.15)   3:19.72 (1:41.46)                    
 25 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              3:22.88    3:20.57        
                  47.60     1:39.21 (51.61)     2:30.28 (51.07)     3:20.57 (50.29)
 26 Galarneau, Béatrice       11 Mtl Nord Natatio     3:40.54    3:27.10        
                  48.38     1:41.25 (52.87)   3:27.10 (1:45.85)                    
 27 Joyce, Molly I            11 Storm-MR             3:25.41    3:28.61        
                  49.53     1:44.01 (54.48)     2:36.97 (52.96)     3:28.61 (51.64)
 28 Liu, Alina J              11 FREE-MR              3:43.17    3:32.49        
 -- Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:49.61         DQ        
      Multiple strokes
                  40.85     1:25.59 (44.74)     2:12.03 (46.44)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                38.99  ZONE
                40.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Largen, Caroline F        12 UN-MR                  40.75      39.90 JO     
  2 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                40.18      40.19 JO     
  3 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                43.78      41.99        
  4 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR                43.54      42.23        
  5 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                43.26      42.32        
  6 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR                42.47      42.59        
  7 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR                41.99      43.02        
  8 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                44.48      44.00        
  9 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                47.68      44.05        
 10 Chuk, Megan               12 FREE-MR                45.87      44.24        
 11 Traynor, Ania K           12 BAD-MR                 44.94      44.36        
 12 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR                46.70      44.85        
 13 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR                45.58      45.14        
 14 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR                44.23      45.38        
 15 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR                 46.22      45.48        
 16 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ                45.50      46.00        
 17 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               46.11      46.05        
 18 Concepcion, Alex P        12 NYSA-MR                46.88      46.16        
 19 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR                48.04      46.86        
 20 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                47.98      46.89        
 21 Prithipal, Abi            12 Storm-MR               45.82      46.93        
 22 Moon, Isabella S          11 NYSA-MR                49.11      47.14        
 23 Lee, Olivia               11 COND-MR                47.29      47.29        
 24 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                45.97      47.35        
 25 Cho, Katie                11 COND-MR                47.79      47.64        
 26 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR                45.62      48.47        
 27 Martin, Mio S             11 BAD-MR                 48.65      48.88        
 28 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ                47.03      49.55        
 29 Vernhes, Estelle          12 MAKO-MR                47.11      49.83        
 30 Brown, Zoe A              12 COND-MR                49.48      50.24        
 31 Miller, Caroline A        11 LBA-MR                 52.17      50.60        
 32 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                47.28      51.58        
 33 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 50.09      51.59        
 34 Confalone, Elsa E         12 BAD-MR                 50.59      52.10        
 35 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                53.02      52.44        
 36 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 53.32      52.69        
 37 Grant, Morgan E           12 COND-MR                50.56      52.79        
 38 Qureshi, Alina            12 COND-MR                55.60      54.08        
 39 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              1:00.53      54.12        
 40 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                54.92      55.38        
 41 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                54.65      55.61        
 42 George, Monica E          11 COND-MR                   NT      55.91        
 43 Herman, Ava S             12 Storm-MR               57.04      56.22        
 44 Tinajero, Angelina J      11 COND-MR                   NT      56.33        
 45 Liu, Emily H              12 FREE-MR                57.09      56.73        
 46 Lunenfeld, Erika F        11 BAD-MR               1:02.97    1:00.62        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:20.09  METS
              1:24.59  ZONE
              1:28.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              1:25.00    1:24.12 ZONE   
                  39.77     1:24.12 (44.35)                                        
  2 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR              1:26.36    1:26.83 JO     
                  41.42     1:26.83 (45.41)                                        
  3 Losada, Sasha             12 NYSA-MR              1:29.68    1:28.58 JO     
                  41.30     1:28.58 (47.28)                                        
  4 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              1:27.15    1:29.28        
                  42.48     1:29.28 (46.80)                                        
  5 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR              1:31.61    1:30.86        
                  44.58     1:30.86 (46.28)                                        
  6 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:36.78    1:30.87        
                  43.33     1:30.87 (47.54)                                        
  7 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              1:35.70    1:31.77        
                  43.38     1:31.77 (48.39)                                        
  8 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR              1:35.33    1:31.99        
                  44.15     1:31.99 (47.84)                                        
  9 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:35.53    1:32.68        
                  45.49     1:32.68 (47.19)                                        
 10 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR               1:31.28    1:32.74        
                  44.91     1:32.74 (47.83)                                        
 11 Rebai, Nibel              12 Mtl Nord Natatio     1:53.56    1:33.19        
                  43.92     1:33.19 (49.27)                                        
 12 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:37.94    1:35.61        
                  45.56     1:35.61 (50.05)                                        
 13 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR               1:42.67    1:36.82        
                  46.16     1:36.82 (50.66)                                        
 14 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:41.10    1:38.71        
                  46.99     1:38.71 (51.72)                                        
 15 Asch, Gillian K           12 AGUA-MR              1:53.28    1:38.72        
                  47.45     1:38.72 (51.27)                                        
 16 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR              1:37.35    1:39.05        
                  48.03     1:39.05 (51.02)                                        
 17 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             1:46.70    1:39.49        
                  46.85     1:39.49 (52.64)                                        
 18 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ              1:43.30    1:40.09        
                  47.67     1:40.09 (52.42)                                        
 19 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:39.62    1:40.89        
                  48.16     1:40.89 (52.73)                                        
 20 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              1:41.67    1:40.94        
                  48.96     1:40.94 (51.98)                                        
 21 Prithipal, Abi            12 Storm-MR             1:41.99    1:41.24        
                  48.70     1:41.24 (52.54)                                        
 22 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:37.72    1:41.70        
 23 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:38.42    1:42.49        
                  49.75     1:42.49 (52.74)                                        
 24 Moon, Isabella S          11 NYSA-MR                   NT    1:42.64        
 25 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR             1:41.39    1:42.82        
                  50.16     1:42.82 (52.66)                                        
 26 Cho, Katie                11 COND-MR              1:44.28    1:43.46        
                  50.76     1:43.46 (52.70)                                        
 27 Panneton, Xià-Jeanne      12 Mtl Nord Natatio     1:52.07    1:44.41        
                  50.57     1:44.41 (53.84)                                        
 28 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ              1:45.60    1:45.41        
                  50.05     1:45.41 (55.36)                                        
 29 Spoto, Stella             12 Mtl Nord Natatio     1:48.59    1:46.23        
                  50.37     1:46.23 (55.86)                                        
 30 Vernhes, Estelle          12 MAKO-MR              1:46.48    1:46.96        
                  50.58     1:46.96 (56.38)                                        
 31 Lapointe, Viviane         12 Mtl Nord Natatio     2:15.66    1:47.78        
                  51.29     1:47.78 (56.49)                                        
 32 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:44.88    1:47.92        
                  51.18     1:47.92 (56.74)                                        
 33 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR              1:48.14    1:48.26        
                  52.86     1:48.26 (55.40)                                        
 34 Santoriello, Oceanne      11 Mtl Nord Natatio     2:07.80    1:49.09        
                  51.58     1:49.09 (57.51)                                        
 35 Minchak, Jami E           12 LBA-MR               1:48.99    1:53.53        
                  55.56     1:53.53 (57.97)                                        
 36 Vasko, Sofia              11 COND-MR              1:54.21    1:54.48        
 37 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR              1:54.36    1:55.35        
                  57.21     1:55.35 (58.14)                                        
 38 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:52.13    1:56.45        
                  54.95   1:56.45 (1:01.50)                                        
 39 Augustin, Sara Phina Rob  11 Mtl Nord Natatio     1:57.39    1:56.85        
 40 Qureshi, Alina            12 COND-MR              1:56.95    1:56.88        
                  54.47   1:56.88 (1:02.41)                                        
 41 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR               1:52.61    1:57.30        
                  55.80   1:57.30 (1:01.50)                                        
 42 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:55.01    1:59.09        
                  58.27   1:59.09 (1:00.82)                                        
 43 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              2:08.41    1:59.76        
                  58.54   1:59.76 (1:01.22)                                        
 44 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:59.90    2:00.30        
                  58.61   2:00.30 (1:01.69)                                        
 45 Liu, Emily H              12 FREE-MR              2:03.00    2:01.11        
                  58.57   2:01.11 (1:02.54)                                        
 46 Forget, Lauranne          11 Mtl Nord Natatio     2:11.80    2:01.53        
                  59.05   2:01.53 (1:02.48)                                        
 47 George, Monica E          11 COND-MR                   NT    2:05.45        
                1:00.36   2:05.45 (1:05.09)                                        
 48 Tinajero, Angelina J      11 COND-MR                   NT    2:08.31        
                1:00.29   2:08.31 (1:08.02)                                        
 49 Cabrera, Madi E           11 COND-MR              2:08.88    2:09.79        
                1:04.26   2:09.79 (1:05.53)                                        
 50 O'Sullivan, Ailish M      12 COND-MR              2:20.00    2:20.36        
                1:07.14   2:20.36 (1:13.22)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:52.69  11-12 METS
              2:59.69  11-12 ZONE
              3:21.09  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:58.77    2:58.06 ZONE   
                  41.03     1:27.22 (46.19)     2:12.44 (45.22)     2:58.06 (45.62)
  2 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR              3:02.94    2:58.67 ZONE   
                  41.31     1:26.61 (45.30)     2:12.57 (45.96)     2:58.67 (46.10)
  3 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              3:16.12    3:03.04 JO     
                  42.27     1:28.66 (46.39)     2:15.96 (47.30)     3:03.04 (47.08)
  4 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR              3:11.36    3:04.59 JO     
                  42.65     1:29.19 (46.54)     2:17.58 (48.39)     3:04.59 (47.01)
  5 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              3:22.97    3:12.39 JO     
                  43.19     1:31.71 (48.52)     2:21.78 (50.07)     3:12.39 (50.61)
  6 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              3:22.42    3:14.50 JO     
                  44.71     1:34.37 (49.66)     2:25.84 (51.47)     3:14.50 (48.66)
  7 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR              3:22.13    3:18.23 JO     
                  45.15     1:35.27 (50.12)     2:27.24 (51.97)     3:18.23 (50.99)
  8 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              3:40.40    3:18.51 JO     
                  44.86     1:35.33 (50.47)     2:26.86 (51.53)     3:18.51 (51.65)
  9 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              3:44.83    3:18.55 JO     
                  46.31     1:36.74 (50.43)     2:27.75 (51.01)     3:18.55 (50.80)
 10 Largen, Caroline F        12 UN-MR                3:22.00    3:19.94 JO     
                  44.33     1:34.53 (50.20)     2:28.60 (54.07)     3:19.94 (51.34)
 11 Lee, Olivia               11 COND-MR              3:35.26    3:26.87        
                  48.04     1:40.73 (52.69)     2:34.15 (53.42)     3:26.87 (52.72)
 12 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR              3:32.75    3:26.99        
                  48.84     1:41.78 (52.94)     2:35.36 (53.58)     3:26.99 (51.63)
 13 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR                  NT    3:28.86        
                  48.72     1:42.57 (53.85)     2:36.67 (54.10)     3:28.86 (52.19)
 14 Suiu, Sophia R            11 BGNW-MR              3:34.74    3:34.15        
                  49.24     1:46.42 (57.18)     2:40.84 (54.42)     3:34.15 (53.31)
 15 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              3:36.74    3:34.91        
                  48.87     1:43.84 (54.97)     2:40.43 (56.59)     3:34.91 (54.48)
 16 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              3:42.97    3:45.08        
                  51.76     1:49.23 (57.47)     2:48.01 (58.78)     3:45.08 (57.07)
 17 Cho, Katie                11 COND-MR              3:54.57    3:52.43        
                  54.67     1:53.86 (59.19)   2:56.06 (1:02.20)     3:52.43 (56.37)
 18 Grant, Morgan E           12 COND-MR              3:55.88    4:08.32        
                  56.25   1:59.36 (1:03.11)   3:04.36 (1:05.00)   4:08.32 (1:03.96)
 19 kim, Jiyu J               11 PATS-MR                   NT    4:10.13        
                  54.16   1:56.03 (1:01.87)   4:10.13 (2:14.10)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.09  ZONE
                33.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mordaunt, Victoria A      12 YMID-MR                34.12      32.74 JO     
  2 Van Wormer, Rowan E       12 PATS-MR                33.24      33.20 JO     
  3 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR                34.67      33.62 JO     
  4 Barr, Fiona P             12 BAD-MR                 34.83      33.92        
  5 King, Abigail D           11 Storm-MR               33.67      33.98        
  6 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                35.03      34.00        
  7 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR                35.13      34.01        
  8 Cani, Ema                 12 FREE-MR                34.33      34.02        
  9 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                34.48      34.04        
 10 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR                33.55      34.43        
 11 Wu, Serena Y              12 YMID-MR                34.75      34.91        
 12 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR                34.29      34.95        
 13 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                35.32      35.17        
 14 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR                 35.71      35.58        
 15 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                36.98      35.76        
 16 Asch, Gillian K           12 AGUA-MR                35.91      35.98        
 17 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR                 34.78      36.17        
 18 Largen, Caroline F        12 UN-MR                  35.93      36.54        
 19 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR                38.81      36.89        
 20 Conway, Nicole D          11 Storm-MR               38.07      37.13        
 21 Lynton, Mackenzie R       12 AGUA-MR                36.86      37.53        
 22 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               38.54      37.64        
 23 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR                38.99      38.37        
 24 Concepcion, Alex P        12 NYSA-MR                38.41      38.57        
 25 Milazzo, Lucia            12 MAKO-MR                39.26      38.71        
 26 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                40.58      38.81        
 27 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 38.80      38.87        
 28 Tan, Chloe                12 AGUA-MR                36.72      38.90        
 29 Schaepers-Cheu, Sabine N  12 AGUA-MR                40.48      39.54        
 30 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ                39.03      40.45        
 31 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                39.51      40.68        
 32 Goldberg, Sara E          12 COND-MR                42.68      40.79        
 33 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                41.34      40.81        
 34 Tavitian, Charlize S      11 BAD-MR                 40.71      41.86        
 35 Grant, Morgan E           12 COND-MR                42.88      42.62        
 36 Valenzuela, Isabel A      11 BGNW-MR                44.02      42.68        
 37 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                50.18      43.15        
 38 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR                45.46      43.40        
 39 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                46.92      43.52        
 40 Qureshi, Alina            12 COND-MR                46.33      43.54        
 41 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ                43.56      44.00        
 41 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 43.42      44.00        
 43 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 45.86      46.14        
 44 Cho, Katie                11 COND-MR                47.43      46.48        
 45 kim, Jiyu J               11 PATS-MR                49.12      46.78        
 46 Tinajero, Angelina J      11 COND-MR                50.02      47.63        
 47 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                47.86      47.67        
 48 Herman, Ava S             12 Storm-MR               49.36      48.90        
 49 Liu, Alina J              11 FREE-MR                50.81      49.71        
 50 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                46.60      49.96        
 51 Gonzalez, America A       11 SSL-MR                 54.61      54.46        
 -- Brown, Zoe A              12 COND-MR                42.64         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.89  METS
              1:11.99  ZONE
              1:15.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:10.99    1:12.82 JO     
                  33.49     1:12.82 (39.33)                                        
  2 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              1:18.26    1:15.71        
                  35.43     1:15.71 (40.28)                                        
  3 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR              1:16.12    1:16.01        
                  35.74     1:16.01 (40.27)                                        
  4 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR              1:17.96    1:16.69        
                  35.85     1:16.69 (40.84)                                        
  5 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:22.82    1:17.41        
                  36.55     1:17.41 (40.86)                                        
  6 Feld, Tessa S             12 AGUA-MR              1:19.43    1:17.91        
                  37.55     1:17.91 (40.36)                                        
  7 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR              1:19.28    1:19.19        
                  36.51     1:19.19 (42.68)                                        
  8 Penn, Haley J             12 Storm-MR             1:20.15    1:19.53        
                  37.20     1:19.53 (42.33)                                        
  9 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR              1:21.10    1:20.49        
                  35.37     1:20.49 (45.12)                                        
 10 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:23.05    1:20.66        
                  36.37     1:20.66 (44.29)                                        
 11 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              1:27.52    1:21.55        
                  37.43     1:21.55 (44.12)                                        
 12 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:31.43    1:21.92        
                  37.51     1:21.92 (44.41)                                        
 13 Dwyer, Kayla M            11 COND-MR              1:21.68    1:22.22        
                  38.30     1:22.22 (43.92)                                        
 14 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR               1:24.17    1:22.28        
                  38.73     1:22.28 (43.55)                                        
 15 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:19.82    1:23.05        
                  38.19     1:23.05 (44.86)                                        
 16 Asch, Gillian K           12 AGUA-MR              1:27.81    1:23.13        
                  39.79     1:23.13 (43.34)                                        
 17 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          1:25.07    1:24.81        
                  37.65     1:24.81 (47.16)                                        
 18 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:23.88    1:25.67        
                  40.22     1:25.67 (45.45)                                        
 19 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR              1:25.00    1:26.41        
                  39.98     1:26.41 (46.43)                                        
 20 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR             1:27.46    1:27.54        
                  40.79     1:27.54 (46.75)                                        
 21 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:29.92    1:29.31        
                  42.03     1:29.31 (47.28)                                        
 22 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR              1:21.00    1:31.14        
                  41.64     1:31.14 (49.50)                                        
 23 Concepcion, Alex P        12 NYSA-MR              1:36.29    1:31.57        
                  40.20     1:31.57 (51.37)                                        
 24 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:33.96    1:32.51        
                  42.02     1:32.51 (50.49)                                        
 25 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:30.26    1:32.74        
                  44.27     1:32.74 (48.47)                                        
 26 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:36.88    1:33.58        
                  42.76     1:33.58 (50.82)                                        
 27 Milazzo, Lucia            12 MAKO-MR              1:29.20    1:34.26        
                  43.84     1:34.26 (50.42)                                        
 28 Brown, Zoe A              12 COND-MR              1:40.33    1:35.65        
 29 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              1:56.40    1:35.68        
                  45.57     1:35.68 (50.11)                                        
 30 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:38.54    1:37.51        
                  43.81     1:37.51 (53.70)                                        
 31 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:40.76    1:39.77        
                  46.48     1:39.77 (53.29)                                        
 32 Graham, Agatha A          12 RedTails-MR          1:30.09    1:41.84        
                  42.96     1:41.84 (58.88)                                        
 33 Cho, Katie                11 COND-MR              1:46.15    1:44.91        
                  48.99     1:44.91 (55.92)                                        
 34 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:42.21    1:46.19        
                  48.09     1:46.19 (58.10)                                        
 35 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ              1:35.00    1:47.61        
                  42.67   1:47.61 (1:04.94)                                        
 36 Qureshi, Alina            12 COND-MR              1:46.30    1:47.70        
                  48.93     1:47.70 (58.77)                                        
 37 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              2:03.06    1:54.25        
                  51.99   1:54.25 (1:02.26)                                        
 38 Vasko, Sofia              11 COND-MR              1:50.00    1:57.33        
 39 Amankwa-Jones, Isabella   11 RedTails-MR          2:00.09    2:13.15        
 -- Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:54.89        DNF        
      Did not finish
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:33.79  11-12 METS
              2:43.59  11-12 ZONE
              2:59.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             12 BAD-MR               2:59.57    2:46.25 JO     
                  36.56     1:19.39 (42.83)     2:02.55 (43.16)     2:46.25 (43.70)
  2 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR               2:52.57    2:47.79 JO     
                  38.03     1:21.08 (43.05)     2:05.14 (44.06)     2:47.79 (42.65)
  3 Van Wormer, Rowan E       12 PATS-MR              2:47.02    2:48.95 JO     
                  35.29     1:15.51 (40.22)     1:58.52 (43.01)     2:48.95 (50.43)
  4 King, Abigail D           11 Storm-MR                  NT    2:56.75 JO     
                  39.40     1:26.05 (46.65)     2:13.63 (47.58)     2:56.75 (43.12)
  5 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              3:10.43    3:04.18        
                  39.86     1:27.70 (47.84)     2:17.70 (50.00)     3:04.18 (46.48)
  6 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              3:04.16    3:04.21        
                  38.66     1:25.82 (47.16)   3:04.21 (1:38.39)                    
  7 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR                  NT    3:08.46        
                  43.08     1:33.10 (50.02)     2:22.98 (49.88)     3:08.46 (45.48)
 -- Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  43.45     1:36.69 (53.24)                                        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR              2:38.45    2:37.43        
  2 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              2:51.90    2:40.88        
  3 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR               2:45.83    2:42.41        
  4 Barr, Fiona P             12 BAD-MR               2:49.99    2:46.11        
  5 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR              2:46.43    2:49.13        
  6 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              2:53.45    2:49.48        
  7 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              3:00.63    2:50.80        
                  38.06     1:24.24 (46.18)     2:12.77 (48.53)     2:50.80 (38.03)
  8 Feld, Tessa S             12 AGUA-MR              2:55.32    2:52.66        
  9 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              2:55.56    2:54.40        
                  36.11     1:19.40 (43.29)     2:13.49 (54.09)     2:54.40 (40.91)
 10 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR              3:01.36    2:54.81        
                  38.33     1:23.80 (45.47)     2:14.36 (50.56)     2:54.81 (40.45)
 11 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              3:03.58    2:56.06        
                  37.29     1:21.57 (44.28)     2:16.31 (54.74)     2:56.06 (39.75)
 12 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              3:03.79    2:57.99        
                  39.71     1:28.00 (48.29)     2:19.85 (51.85)     2:57.99 (38.14)
 13 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              2:47.00    2:59.22        
 14 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             3:00.08    2:59.88        
                  37.53     1:26.66 (49.13)     2:20.57 (53.91)     2:59.88 (39.31)
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              3:10.49    3:00.45        
                  41.22     1:28.99 (47.77)     2:20.99 (52.00)     3:00.45 (39.46)
 16 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR               3:06.02    3:00.94        
                  35.80     1:22.55 (46.75)     2:17.79 (55.24)     3:00.94 (43.15)
 17 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              3:10.00    3:01.75        
                  40.91     1:26.06 (45.15)     2:23.45 (57.39)     3:01.75 (38.30)
 18 Medina, Ava M             10 COND-MR              3:02.61    3:04.85        
                  41.03     1:27.51 (46.48)     2:21.63 (54.12)     3:04.85 (43.22)
 19 McGourty, Molly F         12 BGNW-MR              2:58.44    3:05.53        
                  41.72     1:28.75 (47.03)     2:24.47 (55.72)     3:05.53 (41.06)
 20 Zhou, Xinyue              11 CHNA-ZZ              3:03.00    3:06.22        
                  44.59     1:32.29 (47.70)     2:23.81 (51.52)     3:06.22 (42.41)
 21 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               3:04.85    3:06.45        
                  40.71     1:30.02 (49.31)     2:25.36 (55.34)     3:06.45 (41.09)
 22 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR             3:04.97    3:06.51        
                  38.96     1:30.55 (51.59)     2:25.64 (55.09)     3:06.51 (40.87)
 23 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              3:09.59    3:07.07        
                  41.23     1:32.20 (50.97)     2:25.78 (53.58)     3:07.07 (41.29)
 24 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               3:09.59    3:07.99        
                  42.88     1:29.15 (46.27)   2:29.85 (1:00.70)     3:07.99 (38.14)
 25 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              3:10.97    3:08.99        
                  45.12     1:29.20 (44.08)   2:29.93 (1:00.73)     3:08.99 (39.06)
 26 Conway, Nicole D          11 Storm-MR             3:05.71    3:09.02        
                  39.73     1:29.29 (49.56)     2:25.04 (55.75)     3:09.02 (43.98)
 27 Martinez, Renata A        10 PATS-MR              3:22.13    3:10.73        
                  39.47     1:29.67 (50.20)     2:29.05 (59.38)     3:10.73 (41.68)
 28 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              3:10.41    3:12.37        
                                1:35.80 ( )     2:29.14 (53.34)     3:12.37 (43.23)
 29 Brown, Zoe A              12 COND-MR              3:17.53    3:12.55        
                  46.31     1:34.39 (48.08)     2:33.53 (59.14)     3:12.55 (39.02)
 30 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              3:18.09    3:13.01        
                  44.67     1:37.51 (52.84)     2:31.86 (54.35)     3:13.01 (41.15)
 31 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR              3:14.10    3:13.75        
                  43.91     1:32.52 (48.61)     2:31.83 (59.31)     3:13.75 (41.92)
 32 Traynor, Ania K           12 BAD-MR               3:25.57    3:17.05        
                  46.40     1:36.78 (50.38)     2:32.62 (55.84)     3:17.05 (44.43)
 33 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              3:19.21    3:20.02        
                  45.84     1:36.42 (50.58)   2:36.61 (1:00.19)     3:20.02 (43.41)
 34 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              3:24.96    3:20.91        
                  47.08     1:37.00 (49.92)   2:37.10 (1:00.10)     3:20.91 (43.81)
 35 Prithipal, Abi            12 Storm-MR                  NT    3:24.20        
                  47.28     1:38.09 (50.81)     2:35.54 (57.45)     3:24.20 (48.66)
 36 Tseung, Chinglam          12 CHNA-ZZ              3:10.00    3:25.05        
                  44.39     1:37.02 (52.63)   2:38.69 (1:01.67)     3:25.05 (46.36)
 37 Grant, Morgan E           12 COND-MR              3:25.43    3:26.98        
                  46.62     1:38.22 (51.60)   2:43.19 (1:04.97)     3:26.98 (43.79)
 38 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              3:29.54    3:27.00        
                  51.64     1:42.52 (50.88)   2:44.47 (1:01.95)     3:27.00 (42.53)
 39 Cho, Katie                11 COND-MR              3:34.46    3:27.23        
                  45.39     1:39.33 (53.94)     2:38.57 (59.24)     3:27.23 (48.66)
 40 Qureshi, Alina            12 COND-MR              3:30.22    3:28.58        
                  46.95     1:38.40 (51.45)   2:44.24 (1:05.84)     3:28.58 (44.34)
 41 Moon, Isabella S          11 NYSA-MR              3:34.76    3:30.49        
                  46.74     1:42.08 (55.34)     2:41.71 (59.63)     3:30.49 (48.78)
 42 Murray, Chelsea E         10 COND-MR                   NT    3:30.60        
 43 Martin, Mio S             11 BAD-MR               3:50.57    3:33.19        
                  46.22     1:42.20 (55.98)   2:44.19 (1:01.99)     3:33.19 (49.00)
 44 Finerty, Ella K           10 Storm-MR             3:31.67    3:33.88        
                                1:50.56 ( )   3:33.88 (1:43.32)                    
 45 Confalone, Elsa E         12 BAD-MR               3:38.57    3:35.06        
                  52.13     1:47.10 (54.97)   2:48.51 (1:01.41)     3:35.06 (46.55)
 46 Bender, Madi O             9 COND-MR              4:39.00    4:05.92        
                1:02.92   2:06.42 (1:03.50)   3:17.12 (1:10.70)     4:05.92 (48.80)
 47 Pomeroy, Catherine E      10 COND-MR              4:36.96    4:23.38        
                1:06.17   2:08.17 (1:02.00)   3:29.14 (1:20.97)     4:23.38 (54.24)
 -- Jorsling, Jisella C        9 BAD-MR               3:01.10         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  40.64     1:27.86 (47.22)     2:23.97 (56.11)                    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.79  METS
                29.09  ZONE
                29.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR                29.31      29.09 ZONE   
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR                29.57      29.09 ZONE   
  3 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR                 29.27      29.16 JO     
  4 Liu, Ava L                13 NYSA-MR                29.83      29.47 JO     
  5 Dean, Catherine A         13 LBA-MR                 29.46      29.84        
  6 Merone, Ali M             14 COND-MR                29.99      29.87        
  7 Dorsey-Reyes, Violet      13 MAKO-MR                30.41      29.96        
  7 Zorgman, Sunell           14 BGNW-MR                30.81      29.96        
  9 Dennis, Kailee A          13 COND-MR                30.91      30.19        
 10 Tula, Kelly A             13 COND-MR                31.59      30.40        
 11 Milla, Madison I          14 COND-MR                   NT      30.46        
 12 Sun, Julia                13 BGNW-MR                32.71      30.52        
 13 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR                31.46      30.60        
 14 Devaney, Sinead M         14 COND-MR                30.90      30.71        
 15 Bascon, Jaden R           14 COND-MR                30.40      30.91        
 16 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR                30.62      30.94        
 17 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR                30.80      31.02        
 18 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 30.60      31.04        
 19 Trinidad, Mianny L        13 RedTails-MR            31.65      31.12        
 20 Hsu, Kelly                13 MAKO-MR                30.99      31.17        
 21 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR                30.62      31.20        
 22 Dixon, Mati D             13 COND-MR                32.94      31.28        
 23 Richman, Emma K           13 Storm-MR               31.06      31.30        
 24 Lee, Jasmine K            14 COND-MR                32.82      31.43        
 25 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR                31.89      31.55        
 26 Merone, Tricia A          14 COND-MR                31.72      31.59        
 27 Patterson, Clare M        14 UN-MR                  31.89      31.60        
 28 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                32.22      31.63        
 29 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR                 31.37      31.64        
 30 Nguyen, Sarah             13 Mtl Nord Natatio       32.42      31.74        
 31 Vargas, Allie M           14 NYSA-MR                32.19      31.75        
 32 Mc Clafferty, Mia K       14 COND-MR                31.44      31.88        
 33 Casey, Sasha G            14 MAKO-MR                31.59      32.13        
 34 Barbosa, Jordan M         14 TRS-MR                 31.59      32.22        
 35 Minchak, Kaitlin E        14 LBA-MR                 31.07      32.25        
 36 Fourie, Trinity C         14 COND-MR                31.43      32.38        
 37 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR                31.90      32.39        
 38 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 32.18      32.46        
 39 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR                32.01      32.62        
 40 McPartland, Katie         13 MAKO-MR                32.56      32.67        
 41 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR               32.80      32.72        
 42 Girard, Kiara             13 Mtl Nord Natatio       31.80      32.80        
 43 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR                32.49      32.87        
 44 Shao, Carolyn Y           14 PATS-MR                33.40      32.89        
 45 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR                 33.73      33.00        
 46 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR            32.88      33.03        
 47 Maltais, Julianne         13 Mtl Nord Natatio       32.75      33.11        
 48 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR                32.97      33.33        
 49 Fitzpatrick, Logan F      13 LBA-MR                 34.23      33.52        
 50 Bacon, Marina S           14 RedTails-MR            34.27      33.74        
 51 May, Arianna L            14 COND-MR                34.08      34.02        
 52 Wishnia, Hailey F         14 NYSA-MR                33.75      34.11        
 53 Bouadjil, Hana            13 Mtl Nord Natatio       32.92      34.15        
 54 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                33.74      34.16        
 55 Dimitrova, Mihaela        13 Mtl Nord Natatio       34.57      34.25        
 56 Pierro, Alyssa A          14 Storm-MR               33.14      34.75        
 57 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR            35.12      34.84        
 58 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR                 34.95      34.93        
 59 Gurden, Abigail S         13 NYSA-MR                35.79      35.15        
 60 Davis, Katalina M         13 FREE-MR                35.67      35.52        
 61 Londono Arias, Laura      13 COND-MR                36.37      35.54        
 62 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR                 35.12      35.82        
 63 Zaher, Noor               14 Mtl Nord Natatio       37.23      35.90        
 64 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR                 36.61      36.48        
 65 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR                36.94      36.49        
 66 Sharma, Diya              14 COND-MR                41.95      38.84        
 67 Musslewhite, Lola         14 RedTails-MR            39.74      39.38        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:02.29  METS
              1:03.29  ZONE
              1:03.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              1:05.22    1:04.12        
                  30.87     1:04.12 (33.25)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Violet      13 MAKO-MR              1:06.07    1:04.66        
                  30.80     1:04.66 (33.86)                                        
  3 Merone, Ali M             14 COND-MR              1:05.37    1:04.74        
                  31.32     1:04.74 (33.42)                                        
  4 Liu, Ava L                13 NYSA-MR              1:05.20    1:05.17        
                  31.09     1:05.17 (34.08)                                        
  5 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                1:04.00    1:05.40        
                  30.57     1:05.40 (34.83)                                        
  6 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR              1:06.59    1:05.54        
                  32.13     1:05.54 (33.41)                                        
  6 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              1:05.41    1:05.54        
  8 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              1:06.57    1:06.43        
                  31.42     1:06.43 (35.01)                                        
  9 Devaney, Sinead M         14 COND-MR              1:07.06    1:06.57        
 10 Hsu, Kelly                13 MAKO-MR              1:06.99    1:07.07        
                  32.30     1:07.07 (34.77)                                        
 11 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:16.97    1:07.08        
                  31.41     1:07.08 (35.67)                                        
 12 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR               1:06.84    1:07.18        
                  32.31     1:07.18 (34.87)                                        
 13 Chenski, Emma S           14 PATS-MR              1:06.56    1:07.19        
                  32.06     1:07.19 (35.13)                                        
 14 Merone, Tricia A          14 COND-MR              1:08.76    1:07.50        
                  31.98     1:07.50 (35.52)                                        
 15 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              1:08.23    1:07.97        
                  32.80     1:07.97 (35.17)                                        
 16 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               1:08.05    1:08.03        
                  32.61     1:08.03 (35.42)                                        
 17 Tula, Kelly A             13 COND-MR              1:10.58    1:08.16        
                  33.12     1:08.16 (35.04)                                        
 18 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              1:10.46    1:08.55        
                  32.94     1:08.55 (35.61)                                        
 19 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               1:13.10    1:08.64        
                  32.99     1:08.64 (35.65)                                        
 20 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              1:07.73    1:08.66        
                  32.73     1:08.66 (35.93)                                        
 21 Kempf, Jane M             14 SSL-MR               1:11.05    1:08.83        
                  32.63     1:08.83 (36.20)                                        
 22 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR                   NT    1:09.33        
                  32.54     1:09.33 (36.79)                                        
 23 Chtokolov, Daria D        13 BAD-MR               1:15.66    1:09.36        
                  32.82     1:09.36 (36.54)                                        
 24 Dixon, Mati D             13 COND-MR              1:09.29    1:09.45        
                  33.55     1:09.45 (35.90)                                        
 25 Patterson, Clare M        14 UN-MR                1:09.59    1:09.50        
 26 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              1:08.01    1:09.51        
                  32.81     1:09.51 (36.70)                                        
 27 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              1:09.81    1:10.07        
                  33.08     1:10.07 (36.99)                                        
 28 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               1:12.32    1:10.34        
                  34.01     1:10.34 (36.33)                                        
 29 Richman, Emma K           13 Storm-MR             1:10.37    1:10.36        
                  33.10     1:10.36 (37.26)                                        
 30 Vargas, Allie M           14 NYSA-MR                   NT    1:10.52        
 31 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             1:10.85    1:10.98        
                  33.52     1:10.98 (37.46)                                        
 32 Barbosa, Jordan M         14 TRS-MR               1:11.84    1:11.30        
                  34.26     1:11.30 (37.04)                                        
 33 Shao, Carolyn Y           14 PATS-MR              1:11.74    1:12.78        
                  33.35     1:12.78 (39.43)                                        
 34 Wishnia, Hailey F         14 NYSA-MR              1:12.89    1:13.26        
                  34.81     1:13.26 (38.45)                                        
 35 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:09.43    1:13.63        
                  34.17     1:13.63 (39.46)                                        
 35 May, Arianna L            14 COND-MR              1:13.75    1:13.63        
 37 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              1:12.78    1:14.52        
                  35.57     1:14.52 (38.95)                                        
 38 Pierro, Alyssa A          14 Storm-MR             1:15.31    1:14.87        
                  35.43     1:14.87 (39.44)                                        
 39 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              1:11.31    1:15.00        
 40 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:14.80    1:15.21        
                  34.77     1:15.21 (40.44)                                        
 41 McPartland, Katie         13 MAKO-MR              1:12.78    1:15.90        
                  35.30     1:15.90 (40.60)                                        
 42 Gurden, Abigail S         13 NYSA-MR              1:15.78    1:16.03        
                  36.46     1:16.03 (39.57)                                        
 43 Trubenbach, Grace M       13 NYSA-MR              1:15.81    1:17.77        
                  35.57     1:17.77 (42.20)                                        
 44 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               1:24.21    1:17.99        
                  36.24     1:17.99 (41.75)                                        
 45 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:20.03    1:19.02        
                  37.92     1:19.02 (41.10)                                        
 46 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               1:17.01    1:19.21        
                  37.80     1:19.21 (41.41)                                        
 47 Davis, Katalina M         13 FREE-MR              1:19.83    1:19.61        
 48 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              1:20.52    1:19.68        
                  36.90     1:19.68 (42.78)                                        
 49 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               1:19.86    1:19.90        
                  37.49     1:19.90 (42.41)                                        
 50 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR               1:24.07    1:25.13        
                  39.96     1:25.13 (45.17)                                        
 51 Pellumbi, Francesca M     13 COND-MR              1:27.96    1:25.52        
                  39.55     1:25.52 (45.97)                                        
 52 Sharma, Diya              14 COND-MR                   NT    1:29.63        
                  40.10     1:29.63 (49.53)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.59  METS
              1:11.99  ZONE
              1:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorsey-Reyes, Violet      13 MAKO-MR              1:14.30    1:10.93 ZONE   
                  33.78     1:10.93 (37.15)                                        
  2 Merone, Ali M             14 COND-MR              1:18.65    1:14.23        
                  36.18     1:14.23 (38.05)                                        
  3 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               1:15.62    1:14.80        
                  36.57     1:14.80 (38.23)                                        
  4 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              1:16.17    1:14.81        
                  36.10     1:14.81 (38.71)                                        
  5 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              1:14.31    1:15.93        
                  36.45     1:15.93 (39.48)                                        
  6 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              1:14.62    1:16.35        
                  37.27     1:16.35 (39.08)                                        
  7 Liu, Ava L                13 NYSA-MR              1:19.39    1:17.16        
                  37.13     1:17.16 (40.03)                                        
  8 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              1:16.99    1:17.31        
                  38.39     1:17.31 (38.92)                                        
  9 Mc Clafferty, Mia K       14 COND-MR              1:16.80    1:17.38        
 10 Tula, Kelly A             13 COND-MR              1:19.34    1:18.42        
                  38.63     1:18.42 (39.79)                                        
 11 Casey, Sasha G            14 MAKO-MR              1:15.02    1:18.84        
                  37.99     1:18.84 (40.85)                                        
 12 Milla, Madison I          14 COND-MR              1:17.17    1:18.88        
                  38.42     1:18.88 (40.46)                                        
 13 Zorgman, Sunell           14 BGNW-MR              1:29.10    1:18.94        
                  37.92     1:18.94 (41.02)                                        
 14 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:17.37    1:19.32        
                  38.89     1:19.32 (40.43)                                        
 15 Wishnia, Hailey F         14 NYSA-MR              1:20.32    1:19.95        
                  38.98     1:19.95 (40.97)                                        
 16 Hsu, Kelly                13 MAKO-MR              1:20.13    1:20.32        
                  38.49     1:20.32 (41.83)                                        
 17 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          1:24.03    1:20.45        
                  37.95     1:20.45 (42.50)                                        
 18 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             1:19.31    1:20.54        
                  38.47     1:20.54 (42.07)                                        
 19 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR              1:21.88    1:20.84        
                  38.63     1:20.84 (42.21)                                        
 20 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR               1:18.94    1:20.87        
                  39.11     1:20.87 (41.76)                                        
 21 Maltais, Julianne         13 Mtl Nord Natatio     1:21.67    1:21.88        
 22 Patterson, Clare M        14 UN-MR                1:25.24    1:22.19        
                  39.81     1:22.19 (42.38)                                        
 23 Merone, Tricia A          14 COND-MR              1:23.10    1:22.48        
                  39.80     1:22.48 (42.68)                                        
 24 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR              1:21.56    1:22.54        
                  40.22     1:22.54 (42.32)                                        
 25 Sohng, Ella M             13 Storm-MR             1:21.74    1:22.82        
                  40.42     1:22.82 (42.40)                                        
 26 McPartland, Katie         13 MAKO-MR              1:17.60    1:23.14        
 27 Trinidad, Mianny L        13 RedTails-MR          1:21.78    1:23.24        
                  39.51     1:23.24 (43.73)                                        
 28 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:28.60    1:23.57        
                  40.08     1:23.57 (43.49)                                        
 29 Barbosa, Jordan M         14 TRS-MR               1:22.01    1:24.26        
                  41.22     1:24.26 (43.04)                                        
 30 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               1:24.46    1:24.27        
                  41.99     1:24.27 (42.28)                                        
 31 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              1:20.22    1:24.30        
                  40.72     1:24.30 (43.58)                                        
 32 Nguyen, Sarah             13 Mtl Nord Natatio     1:21.61    1:24.33        
 33 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               1:23.77    1:25.02        
                  41.71     1:25.02 (43.31)                                        
 34 Girard, Kiara             13 Mtl Nord Natatio     1:26.10    1:25.07        
                  41.83     1:25.07 (43.24)                                        
 35 Shao, Carolyn Y           14 PATS-MR              1:23.29    1:25.36        
                  41.51     1:25.36 (43.85)                                        
 36 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              1:23.60    1:25.48        
                  42.39     1:25.48 (43.09)                                        
 37 Bouadjil, Hana            13 Mtl Nord Natatio     1:24.76    1:25.99        
                  41.25     1:25.99 (44.74)                                        
 38 Bacon, Marina S           14 RedTails-MR          1:26.32    1:26.42        
                  41.38     1:26.42 (45.04)                                        
 39 Vargas, Allie M           14 NYSA-MR                   NT    1:27.55        
                  42.38     1:27.55 (45.17)                                        
 40 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          1:24.89    1:28.49        
                  42.28     1:28.49 (46.21)                                        
 41 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              1:25.95    1:28.90        
                  44.12     1:28.90 (44.78)                                        
 42 Fitzpatrick, Logan F      13 LBA-MR               1:28.48    1:29.24        
 43 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              1:27.96    1:29.93        
                  43.79     1:29.93 (46.14)                                        
 44 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:31.94    1:30.80        
                  45.18     1:30.80 (45.62)                                        
 45 Musslewhite, Lola         14 RedTails-MR          1:33.22    1:32.15        
                  46.02     1:32.15 (46.13)                                        
 46 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               1:34.04    1:33.26        
 47 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               1:32.51    1:33.32        
                  44.36     1:33.32 (48.96)                                        
 48 Davis, Katalina M         13 FREE-MR              1:34.63    1:33.35        
                  44.85     1:33.35 (48.50)                                        
 49 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:36.63    1:33.63        
                  45.44     1:33.63 (48.19)                                        
 50 Dimitrova, Mihaela        13 Mtl Nord Natatio     1:36.51    1:34.10        
                  45.24     1:34.10 (48.86)                                        
 51 Zaher, Noor               14 Mtl Nord Natatio     1:43.37    1:39.61        
                  47.64     1:39.61 (51.97)                                        
 52 Sharma, Diya              14 COND-MR              1:48.29    1:43.29        
                  50.07     1:43.29 (53.22)                                        
 -- Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              1:21.68         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  38.89                                                            
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  METS
              2:33.89  ZONE
              2:39.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorsey-Reyes, Violet      13 MAKO-MR              2:36.54    2:33.58 ZONE   
                  35.21     1:14.80 (39.59)     1:55.25 (40.45)     2:33.58 (38.33)
  2 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              2:39.97    2:37.06 JO     
                  35.94     1:15.54 (39.60)     1:56.69 (41.15)     2:37.06 (40.37)
  3 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              2:41.62    2:38.41 JO     
                  36.91     1:16.83 (39.92)   2:38.41 (1:21.58)                    
  4 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:39.58    2:38.62 JO     
                  36.57     1:16.61 (40.04)     1:58.03 (41.42)     2:38.62 (40.59)
  5 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              2:45.10    2:39.39        
                  38.16     1:19.06 (40.90)     2:00.99 (41.93)     2:39.39 (38.40)
  6 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               2:43.57    2:39.44        
                  37.13     1:17.19 (40.06)     1:58.41 (41.22)     2:39.44 (41.03)
  7 Merone, Ali M             14 COND-MR              2:46.34    2:41.78        
                  38.75     1:19.79 (41.04)     2:01.18 (41.39)     2:41.78 (40.60)
  8 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              2:43.19    2:42.87        
                  38.02     1:19.14 (41.12)     2:01.99 (42.85)     2:42.87 (40.88)
  9 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              2:49.00    2:45.88        
                  39.13     1:21.16 (42.03)     2:04.32 (43.16)     2:45.88 (41.56)
 10 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               2:43.83    2:46.95        
                  39.46     1:21.77 (42.31)     2:05.71 (43.94)     2:46.95 (41.24)
 11 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR                   NT    2:47.20        
                  40.08     1:23.61 (43.53)     2:07.15 (43.54)     2:47.20 (40.05)
 12 Liu, Ava L                13 NYSA-MR              2:49.69    2:48.28        
                  40.06     1:22.26 (42.20)     2:05.77 (43.51)     2:48.28 (42.51)
 13 Milla, Madison I          14 COND-MR              2:45.45    2:48.77        
                  39.52     1:22.72 (43.20)     2:06.88 (44.16)     2:48.77 (41.89)
 14 Tula, Kelly A             13 COND-MR              2:54.30    2:49.78        
                  40.63     1:23.86 (43.23)     2:07.73 (43.87)     2:49.78 (42.05)
 15 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             2:46.75    2:50.35        
                  38.99     1:22.23 (43.24)     2:06.66 (44.43)     2:50.35 (43.69)
 16 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              2:50.87    2:51.33        
                  40.77     1:23.85 (43.08)     2:07.65 (43.80)     2:51.33 (43.68)
 17 Wishnia, Hailey F         14 NYSA-MR              2:50.77    2:52.37        
                  40.62     1:23.66 (43.04)     2:09.74 (46.08)     2:52.37 (42.63)
 18 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              2:53.39    2:53.57        
                  40.92     1:25.03 (44.11)     2:10.57 (45.54)     2:53.57 (43.00)
 19 Chtokolov, Daria D        13 BAD-MR               2:58.57    2:54.89        
                  40.71     1:24.77 (44.06)     2:10.53 (45.76)     2:54.89 (44.36)
 20 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               2:56.64    2:55.37        
                  42.01     1:26.44 (44.43)     2:11.12 (44.68)     2:55.37 (44.25)
 21 May, Arianna L            14 COND-MR              2:56.05    2:55.58        
                  41.96     1:24.85 (42.89)     2:10.70 (45.85)     2:55.58 (44.88)
 22 Merone, Tricia A          14 COND-MR              3:07.86    2:55.87        
                  41.88     1:26.16 (44.28)     2:12.29 (46.13)     2:55.87 (43.58)
 23 Patterson, Clare M        14 UN-MR                3:00.32    2:56.44        
                  41.34     1:26.88 (45.54)     2:11.39 (44.51)     2:56.44 (45.05)
 24 Kempf, Jane M             14 SSL-MR               3:10.14    2:56.72        
                  41.04     1:25.36 (44.32)     2:11.66 (46.30)     2:56.72 (45.06)
 25 Shao, Carolyn Y           14 PATS-MR              2:52.40    3:00.14        
                  42.22     1:27.86 (45.64)     2:13.69 (45.83)     3:00.14 (46.45)
 26 Sun, Julia                13 BGNW-MR              3:06.35    3:02.41        
                  42.15     1:29.32 (47.17)     2:16.31 (46.99)     3:02.41 (46.10)
 27 McPartland, Katie         13 MAKO-MR              2:51.69    3:03.39        
                  42.20     1:29.70 (47.50)     2:17.48 (47.78)     3:03.39 (45.91)
 28 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:56.36    3:04.90        
                  44.02     1:30.21 (46.19)     2:18.44 (48.23)     3:04.90 (46.46)
 29 Vargas, Allie M           14 NYSA-MR                   NT    3:05.64        
                  42.15     1:29.78 (47.63)     2:18.04 (48.26)     3:05.64 (47.60)
 30 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              3:01.17    3:06.88        
                  43.90     1:31.66 (47.76)     2:20.01 (48.35)     3:06.88 (46.87)
 31 Trubenbach, Grace M       13 NYSA-MR              3:02.10    3:12.60        
                  45.05     1:34.33 (49.28)     2:26.05 (51.72)     3:12.60 (46.55)
 32 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              3:18.41    3:13.48        
                  45.17     1:34.56 (49.39)     2:24.38 (49.82)     3:13.48 (49.10)
 33 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               3:07.28    3:15.39        
                  44.66     1:34.71 (50.05)     2:25.69 (50.98)     3:15.39 (49.70)
 34 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              3:27.81    3:17.69        
                  46.34     1:37.92 (51.58)     2:29.32 (51.40)     3:17.69 (48.37)
 35 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              3:08.53    3:18.80        
                  46.65     1:36.70 (50.05)     2:27.30 (50.60)     3:18.80 (51.50)
 36 Pierro, Alyssa A          14 Storm-MR             3:25.00    3:19.82        
                  45.45     1:36.18 (50.73)     2:28.76 (52.58)     3:19.82 (51.06)
 37 Pellumbi, Francesca M     13 COND-MR                   NT    3:30.85        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:20.09  METS
              1:21.79  ZONE
              1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                13 NYSA-MR              1:19.16    1:21.41 ZONE   
                  37.38     1:21.41 (44.03)                                        
  2 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:21.86    1:22.34 JO     
                  38.28     1:22.34 (44.06)                                        
  3 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              1:23.60    1:22.78 JO     
  4 Dorsey-Reyes, Violet      13 MAKO-MR              1:28.22    1:25.28 JO     
                  40.55     1:25.28 (44.73)                                        
  5 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:26.33    1:26.26 JO     
                  41.14     1:26.26 (45.12)                                        
  6 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              1:31.45    1:27.26 JO     
                  42.01     1:27.26 (45.25)                                        
  7 Devaney, Sinead M         14 COND-MR              1:27.23    1:28.19        
                  42.20     1:28.19 (45.99)                                        
  8 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR              1:29.54    1:28.55        
                  42.10     1:28.55 (46.45)                                        
  9 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              1:28.45    1:29.60        
                  42.50     1:29.60 (47.10)                                        
 10 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              1:27.71    1:29.96        
                  42.58     1:29.96 (47.38)                                        
 11 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              1:32.48    1:29.97        
                  42.51     1:29.97 (47.46)                                        
 12 Chenski, Emma S           14 PATS-MR              1:28.19    1:30.03        
                  42.13     1:30.03 (47.90)                                        
 13 Milla, Madison I          14 COND-MR              1:31.52    1:30.35        
                  42.93     1:30.35 (47.42)                                        
 14 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               1:29.48    1:30.47        
                  44.26     1:30.47 (46.21)                                        
 15 Shao, Carolyn Y           14 PATS-MR              1:27.60    1:30.51        
                  42.81     1:30.51 (47.70)                                        
 16 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              1:29.84    1:30.57        
                  42.58     1:30.57 (47.99)                                        
 17 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              1:33.88    1:31.13        
                  44.34     1:31.13 (46.79)                                        
 18 Merone, Ali M             14 COND-MR              1:33.93    1:31.55        
                  43.39     1:31.55 (48.16)                                        
 19 May, Arianna L            14 COND-MR              1:35.81    1:32.69        
                  44.63     1:32.69 (48.06)                                        
 20 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              1:37.98    1:33.61        
                  46.46     1:33.61 (47.15)                                        
 21 Richman, Emma K           13 Storm-MR             1:34.18    1:34.27        
                  44.28     1:34.27 (49.99)                                        
 22 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR              1:33.60    1:34.99        
                  45.81     1:34.99 (49.18)                                        
 23 Dixon, Mati D             13 COND-MR              1:39.79    1:35.13        
                  45.86     1:35.13 (49.27)                                        
 24 Gurden, Abigail S         13 NYSA-MR              1:35.70    1:35.15        
                  44.81     1:35.15 (50.34)                                        
 25 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:37.14    1:36.93        
                  45.49     1:36.93 (51.44)                                        
 26 Kempf, Jane M             14 SSL-MR               1:42.60    1:37.47        
                  45.71     1:37.47 (51.76)                                        
 27 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               1:40.25    1:40.04        
                  47.11     1:40.04 (52.93)                                        
 28 Vargas, Allie M           14 NYSA-MR                   NT    1:40.51        
                  49.10     1:40.51 (51.41)                                        
 29 Hsu, Kelly                13 MAKO-MR                   NT    1:41.19        
                  48.12     1:41.19 (53.07)                                        
 30 Merone, Tricia A          14 COND-MR              1:42.56    1:42.64        
                  47.79     1:42.64 (54.85)                                        
 31 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              1:39.35    1:44.21        
                  50.22     1:44.21 (53.99)                                        
 32 Patterson, Clare M        14 UN-MR                1:56.84    1:45.35        
                  48.24     1:45.35 (57.11)                                        
 33 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               1:39.78    1:46.58        
                  49.66     1:46.58 (56.92)                                        
 34 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               1:46.21    1:46.91        
                  51.12     1:46.91 (55.79)                                        
 35 Barbosa, Jordan M         14 TRS-MR               1:42.22    1:47.16        
                  50.13     1:47.16 (57.03)                                        
 36 Pellumbi, Francesca M     13 COND-MR                   NT    1:48.20        
                  51.67     1:48.20 (56.53)                                        
 37 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:49.81    1:48.41        
                  51.78     1:48.41 (56.63)                                        
 38 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR               1:46.21    1:48.54        
                  51.49     1:48.54 (57.05)                                        
 39 McPartland, Katie         13 MAKO-MR              1:37.73    1:48.87        
                  51.39     1:48.87 (57.48)                                        
 40 Pierro, Alyssa A          14 Storm-MR             1:48.08    1:50.11        
                  52.56     1:50.11 (57.55)                                        
 41 Trubenbach, Grace M       13 NYSA-MR              1:45.38    1:50.40        
 42 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              1:48.29    1:51.68        
                  52.74     1:51.68 (58.94)                                        
 43 Davis, Katalina M         13 FREE-MR              2:03.96    2:00.00        
                  56.78   2:00.00 (1:03.22)                                        
 44 Sharma, Diya              14 COND-MR              2:03.07    2:00.48        
                  55.81   2:00.48 (1:04.67)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:52.69  METS
              2:56.39  ZONE
              3:00.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:55.20    2:54.71 ZONE   
                  38.73     1:23.30 (44.57)     2:08.86 (45.56)     2:54.71 (45.85)
  2 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              2:55.30    2:57.50 JO     
                  39.77     1:24.91 (45.14)     2:11.33 (46.42)     2:57.50 (46.17)
  3 Liu, Ava L                13 NYSA-MR              2:55.69    3:04.45        
                  40.37     1:26.55 (46.18)   3:04.45 (1:37.90)                    
  4 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              3:11.42    3:05.78        
                  43.43     1:28.99 (45.56)     2:17.52 (48.53)     3:05.78 (48.26)
  5 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              3:06.99    3:06.40        
                  42.94     1:31.09 (48.15)     2:18.81 (47.72)     3:06.40 (47.59)
  6 Devaney, Sinead M         14 COND-MR              3:06.25    3:06.75        
                  42.05     1:29.17 (47.12)     2:18.03 (48.86)     3:06.75 (48.72)
  7 Nguyen, Sarah             13 Mtl Nord Natatio     3:09.27    3:09.16        
                  43.21     1:31.49 (48.28)     2:20.57 (49.08)     3:09.16 (48.59)
  8 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              3:08.23    3:09.61        
                  44.17     1:31.90 (47.73)     2:21.26 (49.36)     3:09.61 (48.35)
  9 Sun, Julia                13 BGNW-MR              3:05.14    3:09.76        
                  43.12     1:30.24 (47.12)     2:20.94 (50.70)     3:09.76 (48.82)
 10 Collins, Ryleigh E        14 NYSA-MR              3:20.81    3:09.84        
                  43.04     1:32.17 (49.13)     2:20.50 (48.33)     3:09.84 (49.34)
 11 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              3:09.79    3:10.18        
                  43.76     1:31.50 (47.74)     2:20.38 (48.88)     3:10.18 (49.80)
 12 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               3:06.67    3:12.01        
                  43.36     1:32.35 (48.99)     2:21.94 (49.59)     3:12.01 (50.07)
 13 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              3:14.57    3:12.96        
                  42.63     1:31.87 (49.24)     2:22.23 (50.36)     3:12.96 (50.73)
 14 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR              3:17.11    3:14.05        
                  44.87     1:34.91 (50.04)     2:25.76 (50.85)     3:14.05 (48.29)
 15 May, Arianna L            14 COND-MR              3:19.73    3:14.54        
                  45.83     1:34.66 (48.83)     2:25.49 (50.83)     3:14.54 (49.05)
 16 Shao, Carolyn Y           14 PATS-MR              3:09.00    3:15.10        
                  44.02     1:32.38 (48.36)     2:23.12 (50.74)     3:15.10 (51.98)
 17 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              3:10.25    3:15.90        
                  44.24     1:34.15 (49.91)     2:24.93 (50.78)     3:15.90 (50.97)
 18 Dixon, Mati D             13 COND-MR              3:21.72    3:16.00        
                  45.80     1:36.54 (50.74)     2:26.41 (49.87)     3:16.00 (49.59)
 19 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              3:22.10    3:17.96        
                  47.24     1:36.77 (49.53)     2:27.86 (51.09)     3:17.96 (50.10)
 20 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              3:16.46    3:18.40        
                  45.34     1:36.70 (51.36)     2:27.59 (50.89)     3:18.40 (50.81)
 21 Minchak, Kaitlin E        14 LBA-MR               3:17.06    3:19.31        
                  47.63     1:37.61 (49.98)     2:29.05 (51.44)     3:19.31 (50.26)
 22 Gurden, Abigail S         13 NYSA-MR              3:26.26    3:20.93        
                  44.96     1:36.38 (51.42)     2:28.61 (52.23)     3:20.93 (52.32)
 23 Richman, Emma K           13 Storm-MR             3:18.86    3:21.25        
                  46.81     1:39.53 (52.72)     2:31.30 (51.77)     3:21.25 (49.95)
 24 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          3:22.92    3:21.50        
                  47.99     1:38.36 (50.37)     2:31.32 (52.96)     3:21.50 (50.18)
 25 Bacon, Marina S           14 RedTails-MR          3:19.26    3:23.19        
                  46.81     1:37.75 (50.94)     2:30.35 (52.60)     3:23.19 (52.84)
 26 Murphy, Marli             14 LBA-MR               3:16.97    3:23.74        
                  45.90     1:37.50 (51.60)     2:30.96 (53.46)     3:23.74 (52.78)
 27 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             3:19.20    3:24.48        
                  46.99     1:39.36 (52.37)     2:32.77 (53.41)     3:24.48 (51.71)
 28 Sohng, Ella M             13 Storm-MR             3:34.21    3:26.64        
                  45.53     1:38.94 (53.41)     2:33.99 (55.05)     3:26.64 (52.65)
 29 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:28.28    3:26.89        
                  49.53     1:42.03 (52.50)     2:35.18 (53.15)     3:26.89 (51.71)
 30 Zaher, Noor               14 Mtl Nord Natatio     3:42.62    3:30.04        
                  49.25     1:42.42 (53.17)     2:36.19 (53.77)     3:30.04 (53.85)
 31 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          3:15.09    3:31.75        
                  47.80     1:40.39 (52.59)     2:36.48 (56.09)     3:31.75 (55.27)
 32 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          3:29.09    3:35.00        
                  48.98     1:42.68 (53.70)     2:41.02 (58.34)     3:35.00 (53.98)
 33 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               3:36.08    3:39.47        
                  48.89     1:44.69 (55.80)     2:42.99 (58.30)     3:39.47 (56.48)
 34 Bouadjil, Hana            13 Mtl Nord Natatio     3:41.84    3:39.99        
                  51.10     1:47.17 (56.07)     2:46.29 (59.12)     3:39.99 (53.70)
 35 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               3:22.21    3:40.66        
                  48.81     1:43.39 (54.58)     2:42.34 (58.95)     3:40.66 (58.32)
 36 Maltais, Julianne         13 Mtl Nord Natatio     3:34.02    3:46.77        
                  51.45     1:50.02 (58.57)     2:50.00 (59.98)     3:46.77 (56.77)
 37 Fitzpatrick, Logan F      13 LBA-MR               3:48.61    3:54.81        
                  55.24   1:57.48 (1:02.24)     2:56.51 (59.03)     3:54.81 (58.30)
 38 Pierro, Alyssa A          14 Storm-MR                  NT    3:56.58        
                  55.22     1:54.48 (59.26)   2:56.37 (1:01.89)   3:56.58 (1:00.21)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.89  METS
              1:09.99  ZONE
              1:11.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              1:10.37    1:08.76 ZONE   
                  33.07     1:08.76 (35.69)                                        
  2 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              1:13.26    1:11.34        
                  34.04     1:11.34 (37.30)                                        
  3 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              1:13.40    1:12.33        
                  33.28     1:12.33 (39.05)                                        
  4 Collins, Ryleigh E        14 NYSA-MR              1:09.97    1:13.23        
                  33.38     1:13.23 (39.85)                                        
  5 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:14.14    1:13.46        
                  34.08     1:13.46 (39.38)                                        
  6 Milla, Madison I          14 COND-MR              1:16.30    1:13.66        
                  34.41     1:13.66 (39.25)                                        
  7 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              1:15.03    1:13.92        
                  34.22     1:13.92 (39.70)                                        
  8 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              1:14.03    1:14.36        
                  35.05     1:14.36 (39.31)                                        
  9 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              1:14.45    1:14.40        
                  34.52     1:14.40 (39.88)                                        
 10 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR               1:14.96    1:14.84        
                  34.14     1:14.84 (40.70)                                        
 11 Tula, Kelly A             13 COND-MR              1:15.80    1:15.00        
                  34.63     1:15.00 (40.37)                                        
 12 Dixon, Mati D             13 COND-MR              1:16.33    1:15.46        
                  35.89     1:15.46 (39.57)                                        
 13 Zorgman, Sunell           14 BGNW-MR              1:20.14    1:15.73        
                  34.82     1:15.73 (40.91)                                        
 14 Devaney, Sinead M         14 COND-MR              1:20.65    1:15.74        
                  35.12     1:15.74 (40.62)                                        
 15 Trinidad, Mianny L        13 RedTails-MR          1:18.23    1:15.80        
                  35.33     1:15.80 (40.47)                                        
 16 Girard, Kiara             13 Mtl Nord Natatio     1:15.06    1:16.53        
                  35.14     1:16.53 (41.39)                                        
 17 Hsu, Kelly                13 MAKO-MR              1:17.38    1:17.23        
                  37.31     1:17.23 (39.92)                                        
 18 Mc Clafferty, Mia K       14 COND-MR              1:17.71    1:17.29        
                  35.22     1:17.29 (42.07)                                        
 19 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR                   NT    1:17.45        
                  37.55     1:17.45 (39.90)                                        
 20 Vargas, Allie M           14 NYSA-MR              1:24.82    1:18.37        
                  35.68     1:18.37 (42.69)                                        
 21 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              1:19.76    1:19.60        
                  36.26     1:19.60 (43.34)                                        
 22 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              1:16.58    1:19.76        
                  38.19     1:19.76 (41.57)                                        
 23 Richman, Emma K           13 Storm-MR             1:20.64    1:20.57        
                  35.80     1:20.57 (44.77)                                        
 24 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:15.94    1:21.10        
                  35.65     1:21.10 (45.45)                                        
 25 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               1:24.63    1:21.21        
                  37.25     1:21.21 (43.96)                                        
 26 May, Arianna L            14 COND-MR              1:20.76    1:21.34        
                  38.05     1:21.34 (43.29)                                        
 27 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:15.29    1:21.36        
 28 McPartland, Katie         13 MAKO-MR              1:18.11    1:22.00        
                  38.35     1:22.00 (43.65)                                        
 29 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              1:23.17    1:22.10        
                  38.97     1:22.10 (43.13)                                        
 30 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:20.36    1:22.27        
                  37.37     1:22.27 (44.90)                                        
 31 Wishnia, Hailey F         14 NYSA-MR              1:28.26    1:23.66        
                  37.48     1:23.66 (46.18)                                        
 32 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              1:22.24    1:24.27        
 33 Minchak, Kaitlin E        14 LBA-MR               1:19.07    1:24.96        
                  38.28     1:24.96 (46.68)                                        
 34 Sun, Julia                13 BGNW-MR              1:29.12    1:25.21        
                  39.00     1:25.21 (46.21)                                        
 35 Sohng, Ella M             13 Storm-MR             1:25.27    1:25.22        
                  39.71     1:25.22 (45.51)                                        
 36 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:20.24    1:29.08        
                  39.89     1:29.08 (49.19)                                        
 37 Dimitrova, Mihaela        13 Mtl Nord Natatio     1:27.61    1:31.01        
                  40.33     1:31.01 (50.68)                                        
 38 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              1:28.56    1:31.43        
 39 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:54.33    1:36.63        
                  44.10     1:36.63 (52.53)                                        
 40 Pierro, Alyssa A          14 Storm-MR                  NT    1:38.15        
 41 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               1:43.02    1:41.10        
                  43.94     1:41.10 (57.16)                                        
 42 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              1:48.00    1:47.05        
                  46.41   1:47.05 (1:00.64)                                        
 -- Patterson, Clare M        14 UN-MR                1:23.60         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  36.94                                                            
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:33.79  METS
              2:36.59  ZONE
              2:43.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              2:38.38    2:41.74 JO     
                  33.60     1:13.32 (39.72)     1:56.46 (43.14)     2:41.74 (45.28)
  2 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              2:50.33    2:43.17 JO     
                  35.41     1:16.52 (41.11)     2:00.77 (44.25)     2:43.17 (42.40)
  3 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              2:46.52    2:46.28        
                  34.88     1:16.45 (41.57)     2:01.40 (44.95)     2:46.28 (44.88)
  4 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              2:59.57    2:52.82        
                  37.09     1:19.92 (42.83)     2:07.16 (47.24)     2:52.82 (45.66)
  5 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR               2:58.07    2:53.10        
                  34.61     1:16.53 (41.92)     2:03.19 (46.66)     2:53.10 (49.91)
  6 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              2:59.26    2:57.02        
                  37.18     1:20.15 (42.97)     2:08.97 (48.82)     2:57.02 (48.05)
  7 Richman, Emma K           13 Storm-MR             3:04.32    2:58.15        
                  38.14     1:23.89 (45.75)     2:10.80 (46.91)     2:58.15 (47.35)
  8 Tula, Kelly A             13 COND-MR              2:57.00    3:02.51        
                  36.00     1:19.80 (43.80)   3:02.51 (1:42.71)                    
  9 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             3:08.47    3:08.46        
                  38.01     1:26.76 (48.75)     2:18.45 (51.69)     3:08.46 (50.01)
 10 Chtokolov, Daria D        13 BAD-MR               3:25.57    3:30.41        
                  43.02     1:36.50 (53.48)     2:33.89 (57.39)     3:30.41 (56.52)
 
Women 24 & Under 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Loveless, MaryKate        15 BAD-MR                    NT      29.89        
 
Women 24 & Under 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trosman, Rebecca          13 MAKO-MR                   NT    2:21.93        
                  33.14     1:09.46 (36.32)     1:46.05 (36.59)     2:21.93 (35.88)
  2 Bascon, Jaden R           14 COND-MR                   NT    2:22.05        
                  33.25     1:09.31 (36.06)     1:45.65 (36.34)     2:22.05 (36.40)
 
Women 24 & Under 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR                   NT      34.71        
  2 Medina, Ava M             10 COND-MR                   NT      39.42        
  3 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR                   NT      42.60        
 
Women 24 & Under 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura         13 COND-MR                   NT    1:13.58        
                  34.97     1:13.58 (38.61)                                        
 
Women 24 & Under 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                   NT      48.97        
 
Women 24 & Under 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gennarelli, Maichina E    12 COND-MR                   NT    1:26.27        
                  41.19     1:26.27 (45.08)                                        
  2 Meccia, Madison N         12 FREE-MR                   NT    1:29.90        
                  43.99     1:29.90 (45.91)                                        
  3 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                   NT    1:31.46        
                  43.55     1:31.46 (47.91)                                        
 
Women 24 & Under 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taragano, Ellie M         14 COND-MR                   NT    1:10.51        
                  32.58     1:10.51 (37.93)                                        
  2 Tula, Kelly A             13 COND-MR                   NT    1:14.50        
                  33.72     1:14.50 (40.78)                                        
  3 Milla, Madison I          14 COND-MR                   NT    1:14.79        
                  33.59     1:14.79 (41.20)                                        
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.79  METS
                28.89  ZONE
                30.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cudney, Jillian J         17 PATS-MR                27.56      27.59 METS   
  2 Fountain, Isabella I      17 COND-MR                27.09      28.63 METS   
  3 Devaney, Lily K           17 COND-MR                29.41      28.77 METS   
  4 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR                29.31      28.79 METS   
  5 Corbett, Kymora C         16 MAKO-MR                28.73      29.05 JO     
  6 Dwyer, Grace V            15 COND-MR                28.88      29.12 JO     
  7 Fan, Alyssa Y             15 MAKO-MR                29.67      29.22 JO     
  8 Rojas-Tineo, Mairene R    16 COND-MR                30.50      29.58 JO     
  9 Carolan, Emma M           16 NYSA-MR                28.27      29.67 JO     
 10 Chiulli, Bella M          15 COND-MR                29.97      29.70 JO     
 11 Sohn, Sora                16 NYSA-MR                29.66      29.75 JO     
 12 Yoo, Katie C              15 UN-MR                  30.49      29.81 JO     
 13 Freeman, Cori S           15 COND-MR                30.11      29.86 JO     
 14 Nadecki, Grace K          15 BGNW-MR                29.17      30.08 JO     
 15 McIntyre, Savannah Y      15 BGNW-MR                30.14      30.12 JO     
 16 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR                30.05      30.14 JO     
 17 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR                30.01      30.19 JO     
 18 Loveless, MaryKate        15 BAD-MR                 30.54      30.23 JO     
 19 Leal, Nancy               16 RedTails-MR            29.48      30.43        
 20 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR                29.98      30.66        
 21 Evangelista, Ryan P       18 COND-MR                29.28      30.67        
 22 Shih, Annie               16 NYSA-MR                31.78      30.70        
 23 Alexander, Sinceraty D    16 BGNW-MR                29.37      30.89        
 24 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR                30.72      30.96        
 25 Forrest, Jasmine R        17 BAD-MR                 31.88      30.99        
 26 Curtin, Stella S          15 LBA-MR                 30.88      31.01        
 27 Vitale, Miya N            16 PATS-MR                28.87      31.06        
 28 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR                 33.03      31.20        
 29 Ng, Trystan S             16 COND-MR                30.39      31.59        
 30 Heller, Marisa R          16 SSL-MR                 32.64      31.63        
 31 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR                30.49      31.66        
 32 Marcotullio, Isabella     15 UN-MR                     NT      31.91        
 33 Tsirlin, Katarina S       15 FREE-MR                32.62      32.19        
 34 Ramon, Amy Y              17 LBA-MR                 31.74      32.27        
 35 Devaney, Aine O           15 COND-MR                32.86      32.49        
 36 Ratelle, Sarah            15 Mtl Nord Natatio       31.49      32.61        
 37 Dineen, Molly B           15 SSL-MR                 35.00      32.63        
 38 Nikolic, Enza A           15 PATS-MR                31.09      32.83        
 39 Diaz, Sofia E             16 COND-MR                33.49      33.09        
 40 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR            33.38      33.22        
 41 Borgers, Emilie A         15 BAD-MR                 33.41      33.30        
 42 Panneton, Anabelle        18 Mtl Nord Natatio       29.33      33.38        
 43 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR                 32.90      33.40        
 44 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                32.53      33.68        
 44 Maldonado, Nayeli         15 Mtl Nord Natatio       33.21      33.68        
 46 Quiles, Jade A            17 RedTails-MR            34.66      33.87        
 47 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR                 34.55      33.92        
 48 Pitt, Jaylin M            15 NYSA-MR                33.99      33.98        
 49 Bapis, Michaela M         17 MAKO-MR                34.54      34.04        
 50 Latarski, Riley A         15 TRS-MR                 34.70      34.28        
 51 Cummings, Carly P         20 COND-MR                33.00      34.37        
 52 Smith, Piper A            15 BGNW-MR                33.59      34.43        
 53 Bergin, Emily             16 LBA-MR                 34.10      34.48        
 54 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR            33.32      34.49        
 55 Santoriello, Lilia        15 Mtl Nord Natatio       34.02      34.69        
 56 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR               36.40      36.32        
 57 Di Battista, Eloise       16 Mtl Nord Natatio       37.13      38.99        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:02.29  METS
              1:04.09  ZONE
              1:05.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cudney, Jillian J         17 PATS-MR              1:00.85      59.38 METS   
                  28.68       59.38 (30.70)                                        
  2 Corbett, Kymora C         16 MAKO-MR              1:02.74    1:02.50 ZONE   
                  29.67     1:02.50 (32.83)                                        
  3 McGinnis, Claire A        21 AGUA-MR                   NT    1:02.80 ZONE   
                  30.26     1:02.80 (32.54)                                        
  4 Rojas-Tineo, Mairene R    16 COND-MR              1:04.85    1:03.32 ZONE   
                  30.45     1:03.32 (32.87)                                        
  5 Sohn, Sora                16 NYSA-MR              1:03.53    1:03.33 ZONE   
                  30.51     1:03.33 (32.82)                                        
  6 Yoo, Katie C              15 UN-MR                1:03.54    1:03.69 ZONE   
                  30.70     1:03.69 (32.99)                                        
  7 Carolan, Emma M           16 NYSA-MR              1:03.43    1:03.70 ZONE   
                  30.71     1:03.70 (32.99)                                        
  8 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:02.99    1:03.87 ZONE   
                  30.55     1:03.87 (33.32)                                        
  9 Devaney, Lily K           17 COND-MR              1:03.57    1:04.26 JO     
                  30.18     1:04.26 (34.08)                                        
 10 Chiulli, Bella M          15 COND-MR              1:04.20    1:04.40 JO     
                  30.65     1:04.40 (33.75)                                        
 11 Fan, Alyssa Y             15 MAKO-MR              1:04.59    1:04.59 JO     
                  30.51     1:04.59 (34.08)                                        
 12 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR              1:05.00    1:04.87 JO     
                  31.41     1:04.87 (33.46)                                        
 13 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              1:03.74    1:05.27        
                  31.41     1:05.27 (33.86)                                        
 14 McIntyre, Savannah Y      15 BGNW-MR              1:07.79    1:05.62        
                  31.96     1:05.62 (33.66)                                        
 15 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               1:06.96    1:06.27        
                  32.38     1:06.27 (33.89)                                        
 16 Fountain, Isabella I      17 COND-MR              1:03.00    1:06.53        
                  31.44     1:06.53 (35.09)                                        
 17 Nadecki, Grace K          15 BGNW-MR              1:03.51    1:07.03        
                  31.51     1:07.03 (35.52)                                        
 18 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              1:06.34    1:07.07        
                  32.26     1:07.07 (34.81)                                        
 19 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               1:11.01    1:07.14        
                  31.69     1:07.14 (35.45)                                        
 20 Alexander, Sinceraty D    16 BGNW-MR              1:07.84    1:07.62        
                  32.25     1:07.62 (35.37)                                        
 21 Nobile, Ava C             15 FREE-MR              1:10.29    1:07.83        
                  33.44     1:07.83 (34.39)                                        
 22 Balachandran, Isabelle P  15 BAD-MR               1:10.64    1:08.03        
                  32.69     1:08.03 (35.34)                                        
 23 Olivieri, Sophia          15 FREE-MR              1:06.77    1:08.19        
                  33.05     1:08.19 (35.14)                                        
 24 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              1:06.13    1:09.09        
                  33.62     1:09.09 (35.47)                                        
 25 Forrest, Jasmine R        17 BAD-MR               1:12.01    1:09.52        
                  33.52     1:09.52 (36.00)                                        
 26 Diaz, Sofia E             16 COND-MR              1:10.91    1:09.66        
                  32.71     1:09.66 (36.95)                                        
 27 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               1:15.02    1:10.01        
                  33.72     1:10.01 (36.29)                                        
 28 Heller, Marisa R          16 SSL-MR               1:12.01    1:10.04        
 29 Devaney, Aine O           15 COND-MR              1:13.80    1:10.48        
                  33.63     1:10.48 (36.85)                                        
 30 Marcotullio, Isabella     15 UN-MR                     NT    1:11.06        
                  33.34     1:11.06 (37.72)                                        
 31 Nikolic, Enza A           15 PATS-MR              1:09.31    1:11.18        
                  34.09     1:11.18 (37.09)                                        
 32 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:11.58    1:13.14        
                  34.99     1:13.14 (38.15)                                        
 33 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR               1:15.01    1:13.81        
                  35.04     1:13.81 (38.77)                                        
 34 Dankner, Sam R            17 TRS-MR               1:13.29    1:15.85        
                  36.04     1:15.85 (39.81)                                        
 35 Bapis, Michaela M         17 MAKO-MR              1:16.86    1:16.48        
                  35.27     1:16.48 (41.21)                                        
 36 Latarski, Riley A         15 TRS-MR               1:13.74    1:16.77        
                  36.79     1:16.77 (39.98)                                        
 37 Palamaro, Isabella A      16 TRS-MR               1:17.17    1:17.45        
                  36.60     1:17.45 (40.85)                                        
 38 Bergin, Emily             16 LBA-MR               1:14.89    1:17.61        
                  36.91     1:17.61 (40.70)                                        
 39 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             1:20.79    1:20.89        
                  38.67     1:20.89 (42.22)                                        
 40 Calderon, Arianna M       16 LBA-MR                    NT    1:23.03        
                  40.55     1:23.03 (42.48)                                        
 41 Calderon, Brianna M       16 LBA-MR                    NT    1:30.84        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.59  METS
              1:12.69  ZONE
              1:16.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Destiny M         21 BAD-MR               1:04.63    1:05.57 METS   
                  32.33     1:05.57 (33.24)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR              1:07.45    1:07.76 METS   
                  32.70     1:07.76 (35.06)                                        
  3 Cummings, Carly P         20 COND-MR              1:01.82    1:08.97 ZONE   
                  33.56     1:08.97 (35.41)                                        
  4 Sohn, Sora                16 NYSA-MR              1:12.46    1:10.47 ZONE   
                  34.14     1:10.47 (36.33)                                        
  5 Fan, Alyssa Y             15 MAKO-MR              1:20.04    1:11.20 ZONE   
                  34.12     1:11.20 (37.08)                                        
  6 Corbett, Kymora C         16 MAKO-MR              1:14.97    1:12.28 ZONE   
                  35.01     1:12.28 (37.27)                                        
  7 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              1:12.14    1:13.76 JO     
                  36.25     1:13.76 (37.51)                                        
  8 Devaney, Lily K           17 COND-MR              1:14.09    1:13.81 JO     
                  35.89     1:13.81 (37.92)                                        
  9 McIntyre, Savannah Y      15 BGNW-MR              1:17.51    1:14.44 JO     
                  37.18     1:14.44 (37.26)                                        
 10 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              1:10.26    1:14.74 JO     
                  36.63     1:14.74 (38.11)                                        
 11 Nadecki, Grace K          15 BGNW-MR              1:15.14    1:15.26 JO     
                  35.85     1:15.26 (39.41)                                        
 12 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              1:11.92    1:16.05 JO     
                  37.04     1:16.05 (39.01)                                        
 13 Loveless, MaryKate        15 BAD-MR               1:19.52    1:16.50        
                  36.91     1:16.50 (39.59)                                        
 14 Alexander, Sinceraty D    16 BGNW-MR              1:21.55    1:18.11        
                  38.66     1:18.11 (39.45)                                        
 15 Marcotullio, Isabella     15 UN-MR                     NT    1:18.86        
                  38.20     1:18.86 (40.66)                                        
 16 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               1:22.85    1:19.16        
                  38.04     1:19.16 (41.12)                                        
 17 Forrest, Jasmine R        17 BAD-MR               1:19.91    1:19.79        
                  38.60     1:19.79 (41.19)                                        
 18 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:23.31    1:21.60        
                  40.10     1:21.60 (41.50)                                        
 19 Ratelle, Sarah            15 Mtl Nord Natatio     1:18.61    1:21.98        
                  39.49     1:21.98 (42.49)                                        
 20 Leal, Nancy               16 RedTails-MR          1:19.65    1:22.39        
                  40.08     1:22.39 (42.31)                                        
 21 Diaz, Sofia E             16 COND-MR              1:22.79    1:22.78        
                  39.73     1:22.78 (43.05)                                        
 22 Ramon, Amy Y              17 LBA-MR               1:23.97    1:23.65        
                  41.09     1:23.65 (42.56)                                        
 23 Tsirlin, Katarina S       15 FREE-MR              1:23.67    1:24.11        
                  41.83     1:24.11 (42.28)                                        
 24 Devaney, Aine O           15 COND-MR              1:28.86    1:25.22        
                  40.98     1:25.22 (44.24)                                        
 25 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               1:29.95    1:25.93        
                  42.41     1:25.93 (43.52)                                        
 26 Smith, Piper A            15 BGNW-MR              1:26.38    1:26.30        
                  40.95     1:26.30 (45.35)                                        
 27 Borgers, Emilie A         15 BAD-MR               1:26.96    1:26.97        
                  42.26     1:26.97 (44.71)                                        
 28 Bapis, Michaela M         17 MAKO-MR              1:29.29    1:28.30        
                  42.34     1:28.30 (45.96)                                        
 29 Pitt, Jaylin M            15 NYSA-MR                   NT    1:28.57        
                  43.64     1:28.57 (44.93)                                        
 30 Latarski, Riley A         15 TRS-MR               1:28.01    1:29.16        
                  43.31     1:29.16 (45.85)                                        
 31 Maldonado, Nayeli         15 Mtl Nord Natatio     1:29.03    1:29.27        
 32 Bergin, Emily             16 LBA-MR               1:30.96    1:29.28        
                  44.58     1:29.28 (44.70)                                        
 33 Santoriello, Lilia        15 Mtl Nord Natatio     1:26.18    1:30.47        
                  43.73     1:30.47 (46.74)                                        
 34 Quiles, Jade A            17 RedTails-MR          1:32.52    1:31.33        
                  43.78     1:31.33 (47.55)                                        
 35 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          1:31.47    1:32.93        
                  44.88     1:32.93 (48.05)                                        
 35 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:31.57    1:32.93        
                  45.05     1:32.93 (47.88)                                        
 37 Di Battista, Eloise       16 Mtl Nord Natatio     1:37.21    1:33.71        
                  45.85     1:33.71 (47.86)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  METS
              2:35.49  ZONE
              2:44.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                15 NYSA-MR              2:20.33    2:21.33 METS   
                  33.29     1:09.37 (36.08)     1:45.57 (36.20)     2:21.33 (35.76)
  2 Nelson, Destiny M         21 BAD-MR               2:19.12    2:22.22 METS   
                  33.68     1:09.89 (36.21)     1:46.91 (37.02)     2:22.22 (35.31)
  3 Balachandran, Isabelle P  15 BAD-MR               2:47.58    2:37.43 JO     
                  35.55     1:15.35 (39.80)     1:56.72 (41.37)     2:37.43 (40.71)
  4 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              2:33.22    2:37.57 JO     
                  36.55     1:16.17 (39.62)     1:57.21 (41.04)     2:37.57 (40.36)
  5 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              2:34.14    2:40.54 JO     
                  37.51     1:18.11 (40.60)     2:00.02 (41.91)     2:40.54 (40.52)
  6 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              2:35.20    2:40.75 JO     
                  38.20     1:18.37 (40.17)     1:59.82 (41.45)     2:40.75 (40.93)
  7 Chiulli, Bella M          15 COND-MR              2:51.40    2:41.69 JO     
                  37.60     1:18.69 (41.09)     2:00.80 (42.11)     2:41.69 (40.89)
  8 Nadecki, Grace K          15 BGNW-MR              2:34.32    2:44.79 JO     
                  38.34     1:20.40 (42.06)     2:02.30 (41.90)     2:44.79 (42.49)
  9 Marcotullio, Isabella     15 UN-MR                     NT    2:47.49        
                  39.58     1:21.82 (42.24)     2:05.36 (43.54)     2:47.49 (42.13)
 10 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               2:56.91    2:47.95        
                  39.35     1:22.08 (42.73)     2:05.57 (43.49)     2:47.95 (42.38)
 11 Nobile, Ava C             15 FREE-MR              2:41.62    2:48.53        
                  40.15     1:21.51 (41.36)   2:48.53 (1:27.02)                    
 12 Devaney, Lily K           17 COND-MR              2:42.24    2:52.74        
                  39.84     1:23.99 (44.15)     2:09.02 (45.03)     2:52.74 (43.72)
 13 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               2:58.53    2:57.41        
                  43.90     1:28.64 (44.74)     2:13.90 (45.26)     2:57.41 (43.51)
 14 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              2:54.34    2:57.75        
                                3:47.83 ( )           42.08 ( )   2:57.75 (2:15.67)
 15 Tsirlin, Katarina S       15 FREE-MR              2:55.64    2:57.95        
                  43.48     1:28.69 (45.21)     2:13.61 (44.92)     2:57.95 (44.34)
 16 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               3:02.01    3:01.57        
                  42.77     1:28.20 (45.43)     2:14.88 (46.68)     3:01.57 (46.69)
 17 Bapis, Michaela M         17 MAKO-MR              3:09.08    3:13.44        
                  44.40     1:33.18 (48.78)     2:24.46 (51.28)     3:13.44 (48.98)
 18 Bergin, Emily             16 LBA-MR                    NT    3:15.64        
                  47.64     1:35.99 (48.35)     2:26.46 (50.47)     3:15.64 (49.18)
 19 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             3:22.91    3:26.64        
                  49.14     1:42.04 (52.90)     2:35.31 (53.27)     3:26.64 (51.33)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:20.09  METS
              1:22.59  ZONE
              1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Carly P         20 COND-MR              1:11.98    1:11.88 METS   
                  33.61     1:11.88 (38.27)                                        
  2 Jiang, Joy                15 NYSA-MR              1:22.11    1:22.80 JO     
                  39.01     1:22.80 (43.79)                                        
  3 Fan, Alyssa Y             15 MAKO-MR              1:25.77    1:23.00 JO     
                  38.55     1:23.00 (44.45)                                        
  4 Nadecki, Grace K          15 BGNW-MR              1:23.33    1:24.18 JO     
                  40.69     1:24.18 (43.49)                                        
  5 Cudney, Jillian J         17 PATS-MR              1:30.65    1:24.28 JO     
                  39.85     1:24.28 (44.43)                                        
  6 Yoo, Katie C              15 UN-MR                1:24.49    1:25.76 JO     
                  41.41     1:25.76 (44.35)                                        
  7 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              1:24.53    1:26.91 JO     
                  41.47     1:26.91 (45.44)                                        
  8 McIntyre, Savannah Y      15 BGNW-MR              1:31.37    1:27.08 JO     
                  42.45     1:27.08 (44.63)                                        
  9 Chiulli, Bella M          15 COND-MR              1:28.55    1:27.67 JO     
                  41.80     1:27.67 (45.87)                                        
 10 Rojas-Tineo, Mairene R    16 COND-MR              1:31.08    1:28.19        
                  41.31     1:28.19 (46.88)                                        
 11 Fountain, Isabella I      17 COND-MR              1:22.00    1:28.26        
                  41.01     1:28.26 (47.25)                                        
 12 Nobile, Ava C             15 FREE-MR              1:22.59    1:28.97        
                  42.49     1:28.97 (46.48)                                        
 13 Corbett, Kymora C         16 MAKO-MR              1:33.08    1:29.01        
                  41.94     1:29.01 (47.07)                                        
 14 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              1:28.50    1:29.56        
                  42.17     1:29.56 (47.39)                                        
 15 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              1:24.57    1:30.22        
                  43.08     1:30.22 (47.14)                                        
 16 Carolan, Emma M           16 NYSA-MR              1:29.99    1:30.99        
                  43.61     1:30.99 (47.38)                                        
 17 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               1:34.13    1:31.33        
                  43.56     1:31.33 (47.77)                                        
 18 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR               1:33.13    1:32.05        
                  43.90     1:32.05 (48.15)                                        
 19 Devaney, Lily K           17 COND-MR              1:32.56    1:32.44        
                  43.37     1:32.44 (49.07)                                        
 20 Alexander, Sinceraty D    16 BGNW-MR              1:28.02    1:33.27        
                  43.02     1:33.27 (50.25)                                        
 21 Diaz, Sofia E             16 COND-MR              1:36.88    1:33.95        
                  45.51     1:33.95 (48.44)                                        
 22 Nikolic, Enza A           15 PATS-MR              1:30.00    1:35.78        
                  46.18     1:35.78 (49.60)                                        
 23 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               1:33.14    1:37.86        
                  46.52     1:37.86 (51.34)                                        
 24 Dankner, Sam R            17 TRS-MR               1:33.57    1:42.17        
                  49.54     1:42.17 (52.63)                                        
 25 Marcotullio, Isabella     15 UN-MR                     NT    1:43.44        
                  48.76     1:43.44 (54.68)                                        
 26 Devaney, Aine O           15 COND-MR              1:43.12    1:43.54        
                  49.62     1:43.54 (53.92)                                        
 27 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:42.81    1:44.18        
 28 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             1:49.84    1:44.54        
                  50.00     1:44.54 (54.54)                                        
 29 Heller, Marisa R          16 SSL-MR               1:28.57    1:44.87        
                  48.20     1:44.87 (56.67)                                        
 30 Palamaro, Isabella A      16 TRS-MR               1:41.96    1:45.01        
                  48.89     1:45.01 (56.12)                                        
 31 Olivieri, Sophia          15 FREE-MR              1:39.99    1:45.67        
                  49.52     1:45.67 (56.15)                                        
 32 Bergin, Emily             16 LBA-MR               1:44.67    1:46.71        
                  51.67     1:46.71 (55.04)                                        
 33 Latarski, Riley A         15 TRS-MR               1:45.86    1:50.44        
                  53.88     1:50.44 (56.56)                                        
 34 Calderon, Brianna M       16 LBA-MR                    NT    1:58.02        
                  55.89   1:58.02 (1:02.13)                                        
 35 Bapis, Michaela M         17 MAKO-MR                   NT    2:00.76        
                  54.52   2:00.76 (1:06.24)                                        
 -- Calderon, Arianna M       16 LBA-MR                    NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:52.69  METS
              2:56.29  ZONE
              3:13.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Destiny M         21 BAD-MR               2:37.53    2:39.61 METS   
                  36.13     1:16.69 (40.56)     1:58.17 (41.48)     2:39.61 (41.44)
  2 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR              2:47.51    2:45.69 METS   
                  37.05     1:19.19 (42.14)     2:02.15 (42.96)     2:45.69 (43.54)
  3 Freeman, Cori S           15 COND-MR              2:55.66    2:53.72 ZONE   
                  39.97     1:23.68 (43.71)     2:09.55 (45.87)     2:53.72 (44.17)
  4 Shih, Annie               16 NYSA-MR              2:56.73    2:54.25 ZONE   
                  39.14     1:24.19 (45.05)     2:09.54 (45.35)     2:54.25 (44.71)
  5 Nadecki, Grace K          15 BGNW-MR              2:59.12    2:55.70 ZONE   
                  40.97     1:25.62 (44.65)     2:10.37 (44.75)     2:55.70 (45.33)
  6 Escobedo, Emily R         23 COND-MR                   NT    2:56.52 JO     
                  42.24     1:27.08 (44.84)     2:12.96 (45.88)     2:56.52 (43.56)
  7 Dwyer, Grace V            15 COND-MR              3:06.10    3:00.50 JO     
                  40.21     1:25.60 (45.39)     2:12.97 (47.37)     3:00.50 (47.53)
  8 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR              3:03.91    3:01.95 JO     
                  42.41     1:28.81 (46.40)     2:15.79 (46.98)     3:01.95 (46.16)
  9 Evangelista, Ryan P       18 COND-MR              2:54.50    3:03.15 JO     
                  41.84     1:29.02 (47.18)     2:16.79 (47.77)     3:03.15 (46.36)
 10 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              2:56.53    3:03.48 JO     
                  42.21     1:29.22 (47.01)     2:17.19 (47.97)     3:03.48 (46.29)
 11 Ng, Trystan S             16 COND-MR              3:03.05    3:05.00 JO     
                  43.82     1:31.92 (48.10)     2:20.73 (48.81)     3:05.00 (44.27)
 12 Torello-Viera, Martina S  15 NYSA-MR              3:04.92    3:05.05 JO     
                  42.19     1:29.47 (47.28)     2:17.64 (48.17)     3:05.05 (47.41)
 13 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              3:05.15    3:07.49 JO     
                  42.37     1:29.32 (46.95)     2:18.51 (49.19)     3:07.49 (48.98)
 14 Carolan, Emma M           16 NYSA-MR              3:24.17    3:11.89 JO     
                  43.97     1:33.08 (49.11)     2:22.32 (49.24)     3:11.89 (49.57)
 15 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               3:15.02    3:12.04 JO     
                  45.14     1:33.66 (48.52)     2:22.99 (49.33)     3:12.04 (49.05)
 16 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR               3:09.86    3:16.73        
                  44.75     1:33.79 (49.04)     2:25.58 (51.79)     3:16.73 (51.15)
 17 Panneton, Anabelle        18 Mtl Nord Natatio     3:00.35    3:18.09        
                  42.82     1:33.43 (50.61)     2:25.76 (52.33)     3:18.09 (52.33)
 18 Borgers, Emilie A         15 BAD-MR               3:25.71    3:21.57        
                  45.34     1:36.11 (50.77)     2:28.18 (52.07)     3:21.57 (53.39)
 19 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               3:41.93    3:28.62        
                  45.36     1:38.13 (52.77)     2:32.64 (54.51)     3:28.62 (55.98)
 20 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          3:37.47    3:30.49        
                  50.93     1:44.52 (53.59)     2:39.84 (55.32)     3:30.49 (50.65)
 21 Santoriello, Lilia        15 Mtl Nord Natatio     3:22.36    3:33.15        
                  47.51     1:40.75 (53.24)     2:37.23 (56.48)     3:33.15 (55.92)
 22 Devaney, Aine O           15 COND-MR              3:30.00    3:38.25        
                  49.90     1:44.98 (55.08)     2:42.56 (57.58)     3:38.25 (55.69)
 23 Heller, Marisa R          16 SSL-MR               3:25.98    3:39.15        
                  48.05     1:42.87 (54.82)   3:39.15 (1:56.28)                    
 24 Di Battista, Eloise       16 Mtl Nord Natatio     3:42.31    3:43.35        
                  52.69     1:48.59 (55.90)     2:47.14 (58.55)     3:43.35 (56.21)
 25 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             3:57.67    3:49.72        
                  51.52     1:51.18 (59.66)   2:51.62 (1:00.44)     3:49.72 (58.10)
 26 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          3:30.09    3:51.31        
                  52.56     1:51.18 (58.62)   2:51.60 (1:00.42)     3:51.31 (59.71)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.89  METS
              1:09.89  ZONE
              1:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Carly P         20 COND-MR              1:02.12    1:04.91 METS   
                  30.45     1:04.91 (34.46)                                        
  2 Sohn, Sora                16 NYSA-MR              1:07.49    1:06.25 METS   
                  30.66     1:06.25 (35.59)                                        
  3 Freeman, Cori S           15 COND-MR              1:10.85    1:07.89 METS   
                  32.54     1:07.89 (35.35)                                        
  4 Cudney, Jillian J         17 PATS-MR              1:09.82    1:08.78 ZONE   
                  31.62     1:08.78 (37.16)                                        
  5 Dwyer, Grace V            15 COND-MR              1:08.61    1:09.02 ZONE   
                  32.11     1:09.02 (36.91)                                        
  6 Chiulli, Bella M          15 COND-MR              1:07.00    1:09.20 ZONE   
                  32.38     1:09.20 (36.82)                                        
  7 Fan, Alyssa Y             15 MAKO-MR              1:10.01    1:09.42 ZONE   
                  32.31     1:09.42 (37.11)                                        
  8 Torello-Viera, Martina S  15 NYSA-MR              1:08.69    1:09.52 ZONE   
                  32.56     1:09.52 (36.96)                                        
  9 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR              1:07.41    1:09.67 ZONE   
                  32.79     1:09.67 (36.88)                                        
 10 Yoo, Katie C              15 UN-MR                1:11.96    1:10.18 JO     
                  32.69     1:10.18 (37.49)                                        
 11 Devaney, Lily K           17 COND-MR              1:15.75    1:12.48 JO     
                  33.28     1:12.48 (39.20)                                        
 12 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              1:10.54    1:12.88 JO     
                  33.35     1:12.88 (39.53)                                        
 13 Rojas-Tineo, Mairene R    16 COND-MR              1:16.21    1:13.49 JO     
                  33.06     1:13.49 (40.43)                                        
 14 Carolan, Emma M           16 NYSA-MR              1:15.03    1:13.90 JO     
                  34.58     1:13.90 (39.32)                                        
 15 Corbett, Kymora C         16 MAKO-MR              1:13.55    1:14.71        
                  33.60     1:14.71 (41.11)                                        
 16 Shih, Annie               16 NYSA-MR              1:16.42    1:15.09        
                  34.77     1:15.09 (40.32)                                        
 17 Alexander, Sinceraty D    16 BGNW-MR              1:11.00    1:15.18        
                  35.43     1:15.18 (39.75)                                        
 18 Forrest, Jasmine R        17 BAD-MR               1:17.45    1:16.11        
                  34.49     1:16.11 (41.62)                                        
 19 Ng, Trystan S             16 COND-MR              1:10.26    1:17.49        
                  35.03     1:17.49 (42.46)                                        
 20 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              1:14.72    1:19.28        
 21 Diaz, Sofia E             16 COND-MR              1:20.66    1:20.31        
                  37.00     1:20.31 (43.31)                                        
 22 Nikolic, Enza A           15 PATS-MR              1:16.76    1:20.33        
                  36.66     1:20.33 (43.67)                                        
 23 Tsirlin, Katarina S       15 FREE-MR              1:23.08    1:20.62        
                  37.00     1:20.62 (43.62)                                        
 24 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               1:21.47    1:21.40        
                  38.18     1:21.40 (43.22)                                        
 25 Ramon, Amy Y              17 LBA-MR               1:25.26    1:22.63        
                  37.83     1:22.63 (44.80)                                        
 26 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR               1:28.14    1:23.78        
                  39.38     1:23.78 (44.40)                                        
 27 Pitt, Jaylin M            15 NYSA-MR              1:22.03    1:24.52        
                  39.22     1:24.52 (45.30)                                        
 28 Bergin, Emily             16 LBA-MR               1:28.26    1:26.19        
                  41.17     1:26.19 (45.02)                                        
 29 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               1:33.84    1:27.43        
                  38.79     1:27.43 (48.64)                                        
 30 Marcotullio, Isabella     15 UN-MR                     NT    1:27.90        
                  39.84     1:27.90 (48.06)                                        
 31 Ratelle, Sarah            15 Mtl Nord Natatio     1:20.02    1:28.47        
                  40.00     1:28.47 (48.47)                                        
 32 Maldonado, Nayeli         15 Mtl Nord Natatio     1:32.88    1:29.65        
 33 Heller, Marisa R          16 SSL-MR               1:28.58    1:34.19        
                  40.91     1:34.19 (53.28)                                        
 34 Walsh, Kiara B            15 Storm-MR             1:35.20    1:38.04        
 -- Leal, Nancy               16 RedTails-MR          1:15.28         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  34.01                                                            
 -- MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               1:28.03         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  35.64                                                            
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:31.59  ZONE
              2:33.79  METS
              2:49.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Carly P         20 COND-MR              2:14.12    2:21.76 ZONE   
                  32.00     1:08.21 (36.21)     1:45.48 (37.27)     2:21.76 (36.28)
  2 Forrest, Jasmine R        17 BAD-MR               3:09.89    3:02.64        
                  37.32     1:21.85 (44.53)     2:10.04 (48.19)     3:02.64 (52.60)
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Lauren R          15 BAD-MR               2:16.99    2:15.53        
                  31.27     1:05.02 (33.75)     1:40.06 (35.04)     2:15.53 (35.47)
  2 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              2:19.63    2:20.38        
                  31.95     1:07.54 (35.59)     1:44.42 (36.88)     2:20.38 (35.96)
  3 Dixon, Mati D             13 COND-MR              2:26.48    2:20.66        
                  33.48     1:09.55 (36.07)     1:46.14 (36.59)     2:20.66 (34.52)
  4 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:19.80    2:20.73        
                  32.31     1:08.12 (35.81)     1:45.00 (36.88)     2:20.73 (35.73)
  5 Milla, Madison I          14 COND-MR              2:24.32    2:20.92        
                  32.20     1:07.77 (35.57)     1:44.98 (37.21)     2:20.92 (35.94)
  6 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              2:23.72    2:22.09        
                  32.87     1:08.50 (35.63)     1:45.39 (36.89)     2:22.09 (36.70)
  7 Rojas-Tineo, Mairene R    16 COND-MR              2:23.42    2:23.08        
                  32.96     1:09.29 (36.33)     1:47.10 (37.81)     2:23.08 (35.98)
  8 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              2:25.08    2:23.19        
                  33.02     1:09.18 (36.16)     1:46.64 (37.46)     2:23.19 (36.55)
  9 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              2:24.85    2:23.39        
                  32.49     1:08.48 (35.99)     1:46.95 (38.47)     2:23.39 (36.44)
 10 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               2:25.03    2:23.92        
                  32.73     1:09.36 (36.63)     1:46.84 (37.48)     2:23.92 (37.08)
 11 Chiulli, Bella M          15 COND-MR              2:21.69    2:23.99        
                  32.99     1:09.14 (36.15)     1:46.90 (37.76)     2:23.99 (37.09)
 12 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              2:28.00    2:24.01        
                  32.74     1:08.91 (36.17)     1:46.56 (37.65)     2:24.01 (37.45)
 13 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              2:23.35    2:24.29        
                  33.37     1:10.13 (36.76)     1:48.66 (38.53)     2:24.29 (35.63)
 14 Dorsey-Reyes, Violet      13 MAKO-MR              2:26.95    2:24.83        
                  32.95     1:09.19 (36.24)     1:47.40 (38.21)     2:24.83 (37.43)
 15 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              2:28.70    2:25.04        
                  33.17     1:09.80 (36.63)     1:48.37 (38.57)     2:25.04 (36.67)
 16 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR               2:27.42    2:25.41        
                  33.43     1:09.96 (36.53)     1:47.65 (37.69)     2:25.41 (37.76)
 17 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              2:25.52    2:25.49        
                  32.65     1:09.60 (36.95)     1:47.95 (38.35)     2:25.49 (37.54)
 18 Merone, Ali M             14 COND-MR              2:26.54    2:25.52        
                  33.97     1:11.12 (37.15)     1:48.51 (37.39)     2:25.52 (37.01)
 19 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:23.20    2:26.93        
                  32.92     1:09.74 (36.82)     1:48.27 (38.53)     2:26.93 (38.66)
 20 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             2:31.17    2:27.40        
                  33.05     1:10.16 (37.11)     1:49.13 (38.97)     2:27.40 (38.27)
 21 Patterson, Clare M        14 UN-MR                2:34.40    2:27.65        
                  32.74     1:09.87 (37.13)     1:48.33 (38.46)     2:27.65 (39.32)
 22 Girard, Kiara             13 Mtl Nord Natatio     2:26.34    2:27.76        
                  34.20     1:11.15 (36.95)     1:49.19 (38.04)     2:27.76 (38.57)
 23 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              2:20.45    2:28.58        
                  34.03     1:11.06 (37.03)     1:49.63 (38.57)     2:28.58 (38.95)
 24 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               2:32.82    2:29.45        
                  34.43     1:12.52 (38.09)     1:51.60 (39.08)     2:29.45 (37.85)
 25 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR              2:28.52    2:29.86        
                  33.78     1:11.38 (37.60)     1:51.16 (39.78)     2:29.86 (38.70)
 26 Richman, Emma K           13 Storm-MR             2:31.03    2:30.40        
                  34.42     1:13.25 (38.83)     1:52.15 (38.90)     2:30.40 (38.25)
 27 Heller, Marisa R          16 SSL-MR               2:27.58    2:30.97        
                  33.95     1:11.83 (37.88)     1:51.40 (39.57)     2:30.97 (39.57)
 28 Kempf, Jane M             14 SSL-MR               2:32.83    2:31.22        
                  34.14     1:12.95 (38.81)     1:52.93 (39.98)     2:31.22 (38.29)
 29 Merone, Tricia A          14 COND-MR              2:34.24    2:31.33        
                  33.94     1:12.78 (38.84)     1:52.57 (39.79)     2:31.33 (38.76)
 30 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               2:35.72    2:31.86        
                  35.37     1:13.56 (38.19)     1:52.94 (39.38)     2:31.86 (38.92)
 31 Nguyen, Sarah             13 Mtl Nord Natatio     2:37.49    2:33.48        
                  35.29     1:14.11 (38.82)     1:54.58 (40.47)     2:33.48 (38.90)
 32 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               2:30.01    2:34.97        
                  34.76     1:12.99 (38.23)     1:53.70 (40.71)     2:34.97 (41.27)
 33 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               2:29.01    2:36.65        
                  34.21     1:13.03 (38.82)     1:54.27 (41.24)     2:36.65 (42.38)
 34 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              2:29.83    2:36.98        
                  33.97     1:13.09 (39.12)     1:54.72 (41.63)     2:36.98 (42.26)
 35 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              2:32.01    2:38.42        
                  34.76     1:13.94 (39.18)     1:56.08 (42.14)     2:38.42 (42.34)
 36 Chtokolov, Daria D        13 BAD-MR               2:58.10    2:38.43        
                  34.64     1:15.52 (40.88)     1:59.37 (43.85)     2:38.43 (39.06)
 37 Borgers, Emilie A         15 BAD-MR               2:40.38    2:39.09        
                  35.95     1:15.34 (39.39)     1:57.52 (42.18)     2:39.09 (41.57)
 38 Ratelle, Sarah            15 Mtl Nord Natatio     2:40.50    2:39.56        
                  37.16     1:18.86 (41.70)     2:00.75 (41.89)     2:39.56 (38.81)
 39 Kamiyama, Naomi           13 COND-MR              2:44.30    2:39.81        
                  35.42     1:14.41 (38.99)     1:57.35 (42.94)     2:39.81 (42.46)
 40 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR               2:36.10    2:40.57        
                  35.34     1:15.10 (39.76)     1:57.73 (42.63)     2:40.57 (42.84)
 41 Sohng, Ella M             13 Storm-MR             2:39.17    2:41.78        
                  36.38     1:17.45 (41.07)     1:59.64 (42.19)     2:41.78 (42.14)
 42 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               2:34.91    2:43.16        
                  36.89     1:17.82 (40.93)     2:00.50 (42.68)     2:43.16 (42.66)
 43 Maltais, Julianne         13 Mtl Nord Natatio     2:46.78    2:45.26        
                  36.82     1:19.39 (42.57)     2:03.32 (43.93)     2:45.26 (41.94)
 44 Maldonado, Nayeli         15 Mtl Nord Natatio     2:53.05    2:45.87        
                  36.84     1:18.80 (41.96)     2:03.33 (44.53)     2:45.87 (42.54)
 45 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              2:39.89    2:46.64        
                  37.84     1:19.83 (41.99)     2:04.37 (44.54)     2:46.64 (42.27)
 46 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              2:51.46    2:46.90        
                  36.98     1:19.65 (42.67)     2:03.67 (44.02)     2:46.90 (43.23)
 47 Dimitrova, Mihaela        13 Mtl Nord Natatio     2:48.15    2:47.93        
                  36.77     1:20.00 (43.23)     2:04.58 (44.58)     2:47.93 (43.35)
 48 Bouadjil, Hana            13 Mtl Nord Natatio     2:50.33    2:48.29        
                  37.86     1:20.43 (42.57)     2:06.12 (45.69)     2:48.29 (42.17)
 49 Panneton, Anabelle        18 Mtl Nord Natatio     2:44.71    2:48.41        
                  37.84     1:21.10 (43.26)     2:05.49 (44.39)     2:48.41 (42.92)
 50 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               2:50.38    2:51.29        
                  37.75     1:21.82 (44.07)     2:07.14 (45.32)     2:51.29 (44.15)
 51 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              2:52.64    2:51.61        
                  38.60     1:22.55 (43.95)     2:07.57 (45.02)     2:51.61 (44.04)
 52 Santoriello, Lilia        15 Mtl Nord Natatio     2:49.36    2:52.35        
                  35.98     1:19.32 (43.34)     2:06.41 (47.09)     2:52.35 (45.94)
 53 Mathews, Nina V           16 SSL-MR               2:52.12    2:54.70        
                  40.16     1:24.79 (44.63)     2:10.64 (45.85)     2:54.70 (44.06)
 54 Di Battista, Eloise       16 Mtl Nord Natatio     2:59.18    2:57.65        
                  41.13     1:26.07 (44.94)     2:12.37 (46.30)     2:57.65 (45.28)
 55 Zaher, Noor               14 Mtl Nord Natatio     3:14.18    3:07.25        
                  38.78     1:26.62 (47.84)   3:07.25 (1:40.63)                    
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Cori S           15 COND-MR              2:34.74    2:30.45        
                  32.64     1:11.44 (38.80)     1:55.41 (43.97)     2:30.45 (35.04)
  2 Cudney, Jillian J         17 PATS-MR              2:37.52    2:31.93        
                  30.83     1:11.44 (40.61)     1:58.01 (46.57)     2:31.93 (33.92)
  3 Yoo, Katie C              15 UN-MR                2:35.91    2:34.35        
                  32.72     1:12.90 (40.18)     1:59.13 (46.23)     2:34.35 (35.22)
  4 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR              2:36.84    2:35.18        
                  31.21     1:12.73 (41.52)     1:58.68 (45.95)     2:35.18 (36.50)
  5 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              2:43.30    2:36.10        
                  34.04     1:15.00 (40.96)     2:01.28 (46.28)     2:36.10 (34.82)
  6 Torello-Viera, Martina S  15 NYSA-MR              2:37.28    2:36.89        
                  32.49     1:12.14 (39.65)   2:36.89 (1:24.75)                    
  7 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              2:41.66    2:39.67        
                  33.29     1:17.44 (44.15)     2:03.28 (45.84)     2:39.67 (36.39)
  8 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              2:42.02    2:40.02        
                  34.64     1:15.79 (41.15)     2:04.73 (48.94)     2:40.02 (35.29)
  9 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              2:41.30    2:40.05        
                  34.53     1:18.29 (43.76)     2:05.07 (46.78)     2:40.05 (34.98)
 10 Devaney, Sinead M         14 COND-MR              2:38.89    2:40.34        
                  34.11     1:13.63 (39.52)     2:02.35 (48.72)     2:40.34 (37.99)
 11 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              2:44.97    2:40.35        
                  34.65     1:13.52 (38.87)     2:02.44 (48.92)     2:40.35 (37.91)
 12 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              2:44.99    2:42.35        
                  36.25     1:18.19 (41.94)     2:06.16 (47.97)     2:42.35 (36.19)
 13 Gazzara, Kaitlyn M        15 COND-MR              2:38.15    2:42.41        
                  34.96     1:16.19 (41.23)     2:03.98 (47.79)     2:42.41 (38.43)
 14 Dixon, Mati D             13 COND-MR              2:48.37    2:42.55        
                  35.47     1:17.15 (41.68)     2:07.70 (50.55)     2:42.55 (34.85)
 15 Milla, Madison I          14 COND-MR              2:44.55    2:43.32        
                  33.77     1:15.36 (41.59)     2:06.12 (50.76)     2:43.32 (37.20)
 16 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              2:44.41    2:44.11        
                  34.25     1:16.95 (42.70)     2:05.96 (49.01)     2:44.11 (38.15)
 17 Desiderio, Sarah P        16 BGNW-MR              2:40.10    2:45.70        
                  36.33     1:18.92 (42.59)     2:07.90 (48.98)     2:45.70 (37.80)
 18 Liu, Ava L                13 NYSA-MR              2:44.76    2:47.68        
                  34.84     1:17.06 (42.22)     2:07.74 (50.68)     2:47.68 (39.94)
 19 Devaney, Lily K           17 COND-MR              2:43.98    2:47.74        
                  34.07     1:15.69 (41.62)     2:08.43 (52.74)     2:47.74 (39.31)
 20 Mc Clafferty, Mia K       14 COND-MR              2:49.49    2:48.82        
                  36.62     1:19.02 (42.40)     2:09.81 (50.79)     2:48.82 (39.01)
 21 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               2:48.84    2:48.95        
                  37.91     1:22.76 (44.85)     2:12.02 (49.26)     2:48.95 (36.93)
 22 Richman, Emma K           13 Storm-MR             2:53.02    2:50.58        
                  36.41     1:23.74 (47.33)     2:13.21 (49.47)     2:50.58 (37.37)
 23 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              2:44.37    2:50.90        
                  36.98     1:20.76 (43.78)     2:11.06 (50.30)     2:50.90 (39.84)
 24 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             2:53.03    2:51.26        
                  36.58     1:19.36 (42.78)     2:12.91 (53.55)     2:51.26 (38.35)
 25 Miceli, Gianna R          16 SSL-MR               2:50.30    2:52.45        
                  38.61     1:24.05 (45.44)     2:12.23 (48.18)     2:52.45 (40.22)
 26 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               2:56.64    2:52.56        
                  37.59     1:22.85 (45.26)     2:15.07 (52.22)     2:52.56 (37.49)
 27 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              2:46.95    2:52.72        
                  37.21     1:22.37 (45.16)     2:12.63 (50.26)     2:52.72 (40.09)
 28 Kempf, Jane M             14 SSL-MR               3:00.35    2:52.84        
                  38.13     1:25.32 (47.19)     2:15.24 (49.92)     2:52.84 (37.60)
 29 Kamiyama, Naomi           13 COND-MR              2:58.33    2:55.05        
                  38.86     1:21.90 (43.04)     2:15.28 (53.38)     2:55.05 (39.77)
 30 Taylor, Jaelynn           14 BAD-MR               2:49.00    2:55.16        
                  34.72     1:20.38 (45.66)     2:16.51 (56.13)     2:55.16 (38.65)
 31 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR              2:52.32    2:55.40        
                  40.21     1:25.83 (45.62)     2:16.27 (50.44)     2:55.40 (39.13)
 32 Wishnia, Hailey F         14 NYSA-MR              3:00.22    2:56.36        
                  37.96     1:22.13 (44.17)     2:16.63 (54.50)     2:56.36 (39.73)
 33 Tula, Kelly A             13 COND-MR              2:53.76    2:56.73        
                  35.25     1:19.95 (44.70)     2:17.09 (57.14)     2:56.73 (39.64)
 34 Chtokolov, Daria D        13 BAD-MR               3:15.57    3:00.14        
                  38.51     1:24.14 (45.63)     2:20.50 (56.36)     3:00.14 (39.64)
 35 Dineen, Molly B           15 SSL-MR               2:59.01    3:00.53        
                  39.45     1:26.58 (47.13)     2:20.81 (54.23)     3:00.53 (39.72)
 36 Sciorra, Katyanna V       14 COND-MR              2:59.09    3:00.69        
                  37.09     1:25.53 (48.44)     2:22.78 (57.25)     3:00.69 (37.91)
 37 Borgers, Emilie A         15 BAD-MR               3:19.57    3:00.83        
                  40.60     1:26.91 (46.31)     2:19.98 (53.07)     3:00.83 (40.85)
 38 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               2:58.56    3:03.61        
                  41.49     1:26.30 (44.81)     2:22.16 (55.86)     3:03.61 (41.45)
 39 Heller, Marisa R          16 SSL-MR               3:04.01    3:08.16        
                  41.66     1:29.24 (47.58)     2:27.75 (58.51)     3:08.16 (40.41)
 40 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              3:11.77    3:11.85        
                  44.89     1:34.79 (49.90)     2:28.34 (53.55)     3:11.85 (43.51)
 41 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              3:06.28    3:14.64        
                  40.31     1:29.17 (48.86)   2:31.75 (1:02.58)     3:14.64 (42.89)
 42 Levitus, Dorian M         14 SSL-MR               3:12.70    3:14.82        
                  43.90     1:33.29 (49.39)     2:29.70 (56.41)     3:14.82 (45.12)
 43 Mathews, Nina V           16 SSL-MR               3:16.56    3:18.11        
                  45.76     1:34.84 (49.08)     2:32.82 (57.98)     3:18.11 (45.29)
 44 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              3:17.28    3:19.47        
                  44.75     1:37.16 (52.41)     2:35.72 (58.56)     3:19.47 (43.75)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:37.59  METS
              4:46.99  ZONE
              5:03.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              4:38.77    4:40.90 ZONE   
                  32.20     1:07.19 (34.99)     1:42.36 (35.17)     2:17.89 (35.53)
        2:53.16 (35.27)     3:28.81 (35.65)     4:05.00 (36.19)     4:40.90 (35.90)
  2 Sohn, Sora                16 NYSA-MR              4:45.77    4:43.37 ZONE   
                  32.19     1:07.57 (35.38)     1:43.19 (35.62)     2:18.99 (35.80)
        2:55.05 (36.06)     3:31.56 (36.51)     4:07.89 (36.33)     4:43.37 (35.48)
  3 Carolan, Emma M           16 NYSA-MR              4:58.75    4:47.19 JO     
                  32.63     1:08.19 (35.56)     1:45.09 (36.90)     2:21.18 (36.09)
        2:57.93 (36.75)     3:34.58 (36.65)     4:11.80 (37.22)     4:47.19 (35.39)
  4 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              4:54.76    4:48.70 JO     
                  32.97     1:09.94 (36.97)     1:46.78 (36.84)     2:23.41 (36.63)
        2:59.35 (35.94)     3:36.46 (37.11)     4:12.53 (36.07)     4:48.70 (36.17)
  5 Yoo, Katie C              15 UN-MR                     NT    4:50.36 JO     
                  32.71     1:08.71 (36.00)     1:44.56 (35.85)     2:22.40 (37.84)
        2:59.25 (36.85)     3:36.86 (37.61)     4:14.28 (37.42)     4:50.36 (36.08)
  6 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              4:49.85    4:54.34 JO     
                  33.20     1:09.52 (36.32)     1:46.37 (36.85)     2:24.25 (37.88)
        3:01.63 (37.38)     3:39.96 (38.33)     4:17.85 (37.89)     4:54.34 (36.49)
  7 Dixon, Mati D             13 COND-MR              5:04.36    4:56.68 JO     
                1:09.50     1:47.12 (37.62)     2:25.85 (38.73)     3:03.74 (37.89)
        3:41.71 (37.97)     4:19.54 (37.83)     4:56.68 (37.14)                    
  8 Fan, Alyssa Y             15 MAKO-MR                   NT    4:56.95 JO     
                  32.56     1:08.66 (36.10)     1:46.18 (37.52)     2:23.58 (37.40)
        3:01.92 (38.34)     3:40.75 (38.83)     4:19.58 (38.83)     4:56.95 (37.37)
  9 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              4:53.59    4:59.01 JO     
                  33.14     1:09.57 (36.43)     1:47.23 (37.66)     2:25.64 (38.41)
        3:03.63 (37.99)     3:42.28 (38.65)     4:21.10 (38.82)     4:59.01 (37.91)
 10 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              4:57.91    4:59.05 JO     
                  34.34     1:10.71 (36.37)     1:48.34 (37.63)     2:26.14 (37.80)
        3:04.44 (38.30)     3:42.82 (38.38)     4:21.82 (39.00)     4:59.05 (37.23)
 11 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR                    NT    5:00.35 JO     
                  33.41     1:10.48 (37.07)     1:48.81 (38.33)     2:26.70 (37.89)
        3:05.26 (38.56)     3:44.41 (39.15)     4:22.75 (38.34)     5:00.35 (37.60)
 12 Devaney, Sinead M         14 COND-MR              5:05.28    5:00.63 JO     
                1:12.24     1:50.99 (38.75)     2:29.32 (38.33)     3:07.53 (38.21)
        3:45.41 (37.88)     4:23.45 (38.04)     5:00.63 (37.18)                    
 13 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              5:07.03    5:01.46 JO     
                1:10.93     1:48.98 (38.05)     2:27.20 (38.22)     3:06.04 (38.84)
        3:44.35 (38.31)     4:23.47 (39.12)     5:01.46 (37.99)                    
 14 Milla, Madison I          14 COND-MR              5:05.04    5:01.86 JO     
                1:11.89     1:50.85 (38.96)     2:30.20 (39.35)     3:09.08 (38.88)
        3:48.32 (39.24)     4:25.59 (37.27)     5:01.86 (36.27)                    
 15 Vursta, Elizabeth R       12 COND-MR              5:06.24    5:01.90 JO     
                1:12.25     1:51.13 (38.88)     2:30.35 (39.22)     3:09.14 (38.79)
        3:47.88 (38.74)     4:25.80 (37.92)     5:01.90 (36.10)                    
 16 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              5:19.87    5:04.12        
                  33.08     1:09.81 (36.73)     1:49.85 (40.04)     2:27.66 (37.81)
        3:08.84 (41.18)     3:47.02 (38.18)     4:27.44 (40.42)     5:04.12 (36.68)
 17 Barr, Fiona P             12 BAD-MR               5:03.43    5:07.68        
                  34.81     1:12.91 (38.10)     1:52.04 (39.13)     2:30.97 (38.93)
        3:10.21 (39.24)     3:49.49 (39.28)     4:29.82 (40.33)     5:07.68 (37.86)
 18 Richman, Emma K           13 Storm-MR             5:08.23    5:07.93        
                1:12.40     1:51.89 (39.49)     2:31.09 (39.20)     3:11.25 (40.16)
        3:50.36 (39.11)     4:29.90 (39.54)     5:07.93 (38.03)                    
 19 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              5:04.42    5:09.05        
                1:11.88     1:50.53 (38.65)     2:30.22 (39.69)     3:08.66 (38.44)
        3:49.00 (40.34)     4:28.62 (39.62)     5:09.05 (40.43)                    
 20 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR               5:25.09    5:10.16        
                  35.84     1:15.27 (39.43)     1:54.41 (39.14)     2:34.36 (39.95)
        3:14.02 (39.66)     3:53.72 (39.70)     4:32.74 (39.02)     5:10.16 (37.42)
 21 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             5:12.06    5:11.60        
                  33.05     1:12.12 (39.07)     1:52.21 (40.09)     2:33.44 (41.23)
        3:13.51 (40.07)     3:53.69 (40.18)     4:32.69 (39.00)     5:11.60 (38.91)
 22 Ebrahimpour, Beth N       13 COND-MR              5:16.76    5:12.26        
                  34.69     1:13.72 (39.03)     1:54.04 (40.32)     2:34.11 (40.07)
        3:14.42 (40.31)     3:54.95 (40.53)     4:35.14 (40.19)     5:12.26 (37.12)
 23 Chung, Zoe E              12 BGNW-MR              5:15.05    5:12.50        
                  34.10     1:13.05 (38.95)     1:53.45 (40.40)     2:34.15 (40.70)
        3:13.65 (39.50)     3:55.07 (41.42)     4:33.64 (38.57)     5:12.50 (38.86)
 24 Litovskiy, Mika A         13 FREE-MR              5:12.53    5:13.56        
                  34.15     1:13.30 (39.15)     1:53.16 (39.86)     2:33.52 (40.36)
        3:13.62 (40.10)     3:54.33 (40.71)     4:34.72 (40.39)     5:13.56 (38.84)
 25 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              5:04.86    5:14.51        
                1:12.10     1:51.24 (39.14)     2:31.09 (39.85)     3:12.07 (40.98)
        3:53.38 (41.31)     4:33.99 (40.61)     5:14.51 (40.52)                    
 26 Balachandran, Isabelle P  15 BAD-MR               5:23.38    5:14.94        
                  33.83     1:11.81 (37.98)     1:52.06 (40.25)     2:32.35 (40.29)
        3:13.85 (41.50)     3:55.21 (41.36)     4:36.33 (41.12)     5:14.94 (38.61)
 27 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              5:32.00    5:16.79        
                  36.36     1:17.02 (40.66)     1:57.70 (40.68)     2:39.04 (41.34)
        3:20.06 (41.02)     4:00.79 (40.73)     4:39.73 (38.94)     5:16.79 (37.06)
 28 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              5:43.24    5:16.86        
                  35.36     1:14.66 (39.30)     1:54.89 (40.23)     2:36.62 (41.73)
        3:17.96 (41.34)     3:59.63 (41.67)     4:39.84 (40.21)     5:16.86 (37.02)
 29 Patterson, Clare M        14 UN-MR                5:18.94    5:22.40        
                  34.04     1:12.77 (38.73)     1:53.82 (41.05)     2:35.22 (41.40)
        3:17.10 (41.88)     3:59.62 (42.52)     4:41.92 (42.30)     5:22.40 (40.48)
 30 He, Yiwei                 10 CHNA-ZZ              5:30.00    5:23.51        
                  36.83     1:17.71 (40.88)     1:58.76 (41.05)     2:40.93 (42.17)
        3:21.93 (41.00)     4:03.41 (41.48)     4:44.54 (41.13)     5:23.51 (38.97)
 31 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR                    NT    5:24.31        
                  34.78     1:15.05 (40.27)     1:55.98 (40.93)     2:38.15 (42.17)
        3:20.58 (42.43)     4:02.93 (42.35)     4:43.92 (40.99)     5:24.31 (40.39)
 32 Tsirlin, Katarina S       15 FREE-MR              5:24.31    5:24.40        
                  36.58     1:16.07 (39.49)     1:57.81 (41.74)     2:39.08 (41.27)
        3:21.35 (42.27)     4:02.67 (41.32)     4:44.80 (42.13)     5:24.40 (39.60)
 33 Chtokolov, Daria D        13 BAD-MR               6:01.76    5:29.42        
                  37.86     1:19.03 (41.17)     2:01.62 (42.59)     2:44.14 (42.52)
        3:26.81 (42.67)     4:07.78 (40.97)     4:49.57 (41.79)     5:29.42 (39.85)
 34 Goldberg, Sara E          12 COND-MR              5:35.81    5:33.20        
                  37.21     1:18.98 (41.77)     2:01.40 (42.42)     2:44.32 (42.92)
        3:27.28 (42.96)     4:10.36 (43.08)     4:52.29 (41.93)     5:33.20 (40.91)
 35 Chen, Miaoxi              10 CHNA-ZZ              5:43.00    5:33.38        
                  37.51     1:18.68 (41.17)     2:02.44 (43.76)     2:45.47 (43.03)
        3:27.94 (42.47)     4:11.04 (43.10)     4:52.68 (41.64)     5:33.38 (40.70)
 36 Largen, Caroline F        12 UN-MR                5:45.00    5:33.42        
                  36.74     1:18.49 (41.75)     2:01.89 (43.40)     2:45.15 (43.26)
        3:28.49 (43.34)     4:11.13 (42.64)     4:53.79 (42.66)     5:33.42 (39.63)
 37 Jorsling, Jisella C        9 BAD-MR               5:59.13    5:36.88        
                  37.86     1:19.93 (42.07)     2:02.64 (42.71)     2:45.73 (43.09)
        3:28.87 (43.14)     4:12.41 (43.54)     4:55.40 (42.99)     5:36.88 (41.48)
 38 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              5:46.19    5:37.13        
                  38.49     1:22.22 (43.73)     2:07.21 (44.99)     2:50.49 (43.28)
        3:33.89 (43.40)     4:16.74 (42.85)     4:58.58 (41.84)     5:37.13 (38.55)
 39 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                   NT    5:41.88        
                  37.61     1:20.70 (43.09)     2:04.39 (43.69)     2:48.17 (43.78)
        3:31.88 (43.71)     4:15.49 (43.61)     4:59.70 (44.21)     5:41.88 (42.18)
 40 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              5:57.13    5:45.83        
                                1:22.73 ( )     2:07.61 (44.88)     2:51.38 (43.77)
        3:35.12 (43.74)     4:18.25 (43.13)     5:02.83 (44.58)     5:45.83 (43.00)
 41 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               5:52.11    5:47.45        
                  38.83     1:22.94 (44.11)     2:08.79 (45.85)     2:54.63 (45.84)
        3:40.69 (46.06)     4:24.53 (43.84)     5:07.34 (42.81)     5:47.45 (40.11)
 42 Brown, Zoe A              12 COND-MR              5:51.98    5:48.96        
                  38.94     1:23.18 (44.24)     2:08.43 (45.25)     2:54.03 (45.60)
        3:39.62 (45.59)     4:25.07 (45.45)     5:08.56 (43.49)     5:48.96 (40.40)
 43 Lee, Olivia               11 COND-MR              6:08.88    5:58.68        
                  39.13     1:23.25 (44.12)     2:09.48 (46.23)     2:56.12 (46.64)
        3:42.53 (46.41)     4:29.46 (46.93)     5:15.64 (46.18)     5:58.68 (43.04)
 44 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              5:55.88    5:59.24        
                  38.64     1:22.71 (44.07)     2:08.64 (45.93)     2:55.17 (46.53)
        3:41.40 (46.23)     4:27.95 (46.55)     5:14.59 (46.64)     5:59.24 (44.65)
 45 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              5:54.45    5:59.82        
                  41.04     1:26.96 (45.92)     2:11.57 (44.61)     2:58.20 (46.63)
        3:43.74 (45.54)     4:29.90 (46.16)     5:15.21 (45.31)     5:59.82 (44.61)
 46 Tavitian, Charlize S      11 BAD-MR               6:04.26    6:09.08        
                  39.28     1:25.45 (46.17)     2:12.56 (47.11)     3:00.83 (48.27)
        3:47.96 (47.13)     4:35.63 (47.67)     5:23.71 (48.08)     6:09.08 (45.37)
 47 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              6:07.47    6:11.15        
                  39.25     1:23.99 (44.74)     2:10.53 (46.54)     2:59.47 (48.94)
        3:46.93 (47.46)     4:35.04 (48.11)     5:24.04 (49.00)     6:11.15 (47.11)
 48 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              6:20.90    6:16.59        
                  42.42     1:29.36 (46.94)     2:17.96 (48.60)     3:05.99 (48.03)
        3:54.62 (48.63)     4:42.84 (48.22)     5:31.42 (48.58)     6:16.59 (45.17)
 49 Chuk, Megan               12 FREE-MR              6:45.99    6:17.07        
                  41.11     1:27.71 (46.60)     2:16.01 (48.30)     3:04.48 (48.47)
        3:54.77 (50.29)     4:43.80 (49.03)     5:32.09 (48.29)     6:17.07 (44.98)
 50 Traynor, Ania K           12 BAD-MR               6:15.57    6:17.35        
                  42.37     1:29.64 (47.27)     2:18.99 (49.35)     3:06.50 (47.51)
                                4:44.16 ( )     5:33.11 (48.95)     6:17.35 (44.24)
 51 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR                    NT    6:19.91        
                  38.43     1:24.93 (46.50)                             3:02.37 ( )
        3:53.16 (50.79)     4:41.68 (48.52)     5:33.13 (51.45)     6:19.91 (46.78)
 52 Qureshi, Alina            12 COND-MR              6:28.88    6:31.50        
                  41.30     1:30.06 (48.76)     2:21.14 (51.08)     3:11.75 (50.61)
        4:03.03 (51.28)     4:53.38 (50.35)     5:43.37 (49.99)     6:31.50 (48.13)
 53 Confalone, Elsa E         12 BAD-MR               6:32.57    6:34.62        
                  42.84                             2:23.16 ( )                    
            4:06.93 ( )                             5:47.30 ( )     6:34.62 (47.32)
 54 Martin, Mio S             11 BAD-MR               6:35.57    6:35.03        
                  41.84     1:31.10 (49.26)     2:21.99 (50.89)     3:12.44 (50.45)
        4:04.75 (52.31)     4:55.79 (51.04)     5:47.93 (52.14)     6:35.03 (47.10)
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:21.89  METS
              5:30.49  ZONE
              5:51.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            15 COND-MR              5:19.04    5:19.41 METS   
                  32.10     1:10.03 (37.93)     1:52.03 (42.00)     2:32.08 (40.05)
        3:19.61 (47.53)     4:08.16 (48.55)     4:44.33 (36.17)     5:19.41 (35.08)
  2 Yoo, Katie C              15 UN-MR                5:29.33    5:25.80 ZONE   
                  32.97     1:10.18 (37.21)     1:53.11 (42.93)     2:35.09 (41.98)
        3:24.09 (49.00)     4:11.99 (47.90)     4:48.97 (36.98)     5:25.80 (36.83)
  3 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR              5:28.00    5:26.61 ZONE   
                  32.65     1:09.02 (36.37)     1:53.35 (44.33)     2:36.73 (43.38)
        3:24.05 (47.32)     4:11.41 (47.36)     4:49.48 (38.07)     5:26.61 (37.13)
  4 Arnold, Lauren R          15 BAD-MR               5:27.14    5:27.17 ZONE   
                  33.29     1:11.71 (38.42)     1:53.74 (42.03)     2:35.94 (42.20)
        3:25.11 (49.17)     4:14.78 (49.67)     4:51.29 (36.51)     5:27.17 (35.88)
  5 Evangelista, Ryan P       18 COND-MR              5:10.28    5:32.52 JO     
                  34.55     1:16.86 (42.31)     1:58.68 (41.82)     2:41.13 (42.45)
        3:29.80 (48.67)     4:18.64 (48.84)     4:56.33 (37.69)     5:32.52 (36.19)
  6 Arciniegas, Laura         13 COND-MR              5:47.37    5:38.00 JO     
                  34.42     1:14.32 (39.90)     1:56.02 (41.70)     2:37.22 (41.20)
        3:27.77 (50.55)     4:18.86 (51.09)     4:59.38 (40.52)     5:38.00 (38.62)
  7 Wohl, Kate A              16 BGNW-MR              5:31.94    5:38.19 JO     
                  33.77     1:13.58 (39.81)     1:57.80 (44.22)     2:40.54 (42.74)
        3:30.65 (50.11)     4:20.66 (50.01)     5:00.64 (39.98)     5:38.19 (37.55)
  8 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              5:38.83    5:38.48 JO     
                  37.66     1:21.89 (44.23)     2:06.36 (44.47)     2:48.97 (42.61)
        3:35.93 (46.96)     4:23.76 (47.83)     5:01.38 (37.62)     5:38.48 (37.10)
  9 Milla, Madison I          14 COND-MR              5:46.56    5:40.59 JO     
                  34.68     1:15.04 (40.36)     1:59.83 (44.79)     2:43.42 (43.59)
        3:33.48 (50.06)     4:24.17 (50.69)     5:02.31 (38.14)     5:40.59 (38.28)
 10 Dixon, Mati D             13 COND-MR              5:54.18    5:41.23 JO     
                  36.24     1:17.44 (41.20)     2:02.51 (45.07)     2:46.63 (44.12)
        3:37.70 (51.07)     4:29.04 (51.34)     5:05.84 (36.80)     5:41.23 (35.39)
 11 Dennis, Kailee A          13 COND-MR              5:38.21    5:41.73 JO     
                  35.17     1:15.66 (40.49)     2:01.46 (45.80)     2:45.35 (43.89)
        3:35.88 (50.53)     4:25.85 (49.97)     5:05.21 (39.36)     5:41.73 (36.52)
 12 Ng, Trystan S             16 COND-MR              5:37.72    5:42.26 JO     
                  35.64     1:16.31 (40.67)     2:01.54 (45.23)     2:45.15 (43.61)
        3:34.45 (49.30)     4:23.13 (48.68)   5:42.26 (1:19.13)                    
 13 Lee, Jasmine K            14 COND-MR              5:50.28    5:44.21 JO     
                  36.60     1:21.85 (45.25)     2:06.92 (45.07)     2:47.92 (41.00)
        3:37.17 (49.25)     4:26.78 (49.61)     5:05.86 (39.08)     5:44.21 (38.35)
 14 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              5:55.00    5:44.29 JO     
                  38.44     1:23.21 (44.77)     2:06.45 (43.24)     2:49.23 (42.78)
        3:37.02 (47.79)     4:26.27 (49.25)     5:07.20 (40.93)     5:44.29 (37.09)
 15 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR              6:05.83    5:45.71 JO     
                  38.16     1:22.56 (44.40)     2:04.97 (42.41)     2:47.63 (42.66)
        3:38.17 (50.54)     4:26.82 (48.65)     5:06.92 (40.10)     5:45.71 (38.79)
 16 Taragano, Ellie M         14 COND-MR              5:45.72    5:46.18 JO     
                  36.78     1:18.11 (41.33)     2:03.47 (45.36)     2:47.27 (43.80)
        3:35.78 (48.51)     4:27.20 (51.42)     5:07.81 (40.61)     5:46.18 (38.37)
 17 Martorello, Gianna M      11 BAD-MR               6:15.73    5:49.25 JO     
                  37.83     1:21.54 (43.71)     2:06.09 (44.55)     2:51.07 (44.98)
        3:41.17 (50.10)     4:31.58 (50.41)     5:11.15 (39.57)     5:49.25 (38.10)
 18 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              5:57.53    5:49.89 JO     
                                  16.16 ( )       35.57 (19.41)   2:51.12 (2:15.55)
        3:40.43 (49.31)     4:29.88 (49.45)     5:10.41 (40.53)     5:49.89 (39.48)
 19 Del Castillo, Elina       11 COND-MR              6:01.97    5:50.47 JO     
                  36.47     1:18.43 (41.96)     2:05.48 (47.05)     2:52.34 (46.86)
        3:42.78 (50.44)     4:33.25 (50.47)     5:12.97 (39.72)     5:50.47 (37.50)
 20 Feld, Tessa S             12 AGUA-MR              6:01.74    5:58.77        
                  38.32     1:22.62 (44.30)     2:08.78 (46.16)     2:53.41 (44.63)
        3:46.17 (52.76)     4:39.37 (53.20)     5:20.80 (41.43)     5:58.77 (37.97)
 21 Girard, Kiara             13 Mtl Nord Natatio     5:56.93    6:01.31        
                  35.77     1:16.12 (40.35)     2:04.98 (48.86)     2:51.29 (46.31)
        3:45.52 (54.23)     4:38.86 (53.34)     5:21.26 (42.40)     6:01.31 (40.05)
 22 Richman, Emma K           13 Storm-MR             6:04.96    6:04.56        
                  37.62     1:22.91 (45.29)     2:12.41 (49.50)     3:01.15 (48.74)
        3:50.72 (49.57)     4:44.03 (53.31)     5:25.29 (41.26)     6:04.56 (39.27)
 23 Joyce, Maggie K           13 Storm-MR             5:59.84    6:06.35        
                  37.83     1:23.15 (45.32)     2:08.77 (45.62)     2:54.76 (45.99)
        3:49.32 (54.56)     4:44.59 (55.27)     5:25.75 (41.16)     6:06.35 (40.60)
 24 Forrest, Jasmine R        17 BAD-MR               6:09.55    6:14.27        
                  35.24     1:18.88 (43.64)     2:08.93 (50.05)     2:55.48 (46.55)
        3:51.91 (56.43)     4:48.31 (56.40)     5:31.38 (43.07)     6:14.27 (42.89)
 25 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              6:25.37    6:23.71        
                  41.70     1:32.39 (50.69)     2:20.00 (47.61)     3:07.40 (47.40)
        4:03.96 (56.56)     4:57.58 (53.62)     5:41.40 (43.82)     6:23.71 (42.31)
 26 Lee, Olivia               11 COND-MR                   NT    6:27.17        
                  44.47     1:36.25 (51.78)     2:26.76 (50.51)     3:15.35 (48.59)
        4:08.66 (53.31)     5:02.61 (53.95)     5:45.50 (42.89)     6:27.17 (41.67)
 27 Kamiyama, Naomi           13 COND-MR              6:10.00    6:28.16        
                  39.55     1:27.06 (47.51)     2:17.12 (50.06)     3:04.73 (47.61)
        4:02.79 (58.06)     5:00.63 (57.84)     5:43.99 (43.36)     6:28.16 (44.17)
 28 Ratelle, Sarah            15 Mtl Nord Natatio     6:24.20    6:32.42        
                  39.68     1:27.09 (47.41)     2:17.27 (50.18)     3:07.17 (49.90)
        4:04.06 (56.89)     5:02.87 (58.81)     5:48.50 (45.63)     6:32.42 (43.92)
 29 Dimitrova, Mihaela        13 Mtl Nord Natatio     6:53.65    6:37.02        
                  42.70     1:32.31 (49.61)     2:24.25 (51.94)     3:14.65 (50.40)
        4:10.20 (55.55)     5:06.63 (56.43)     5:53.14 (46.51)     6:37.02 (43.88)
 30 Shatoff, Karlie B         12 COND-MR              6:48.40    6:49.95        
                  46.47     1:41.21 (54.74)     2:32.36 (51.15)     3:22.12 (49.76)
      4:23.08 (1:00.96)     5:22.91 (59.83)     6:07.31 (44.40)     6:49.95 (42.64)
 31 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              6:30.88    6:53.89        
                  46.61     1:45.07 (58.46)     2:40.43 (55.36)     3:33.63 (53.20)
        4:28.37 (54.74)     5:22.73 (54.36)     6:08.01 (45.28)     6:53.89 (45.88)
 32 Brown, Zoe A              12 COND-MR                   NT    6:58.44        
                  49.97     1:46.83 (56.86)     2:40.45 (53.62)     3:32.88 (52.43)
      4:33.24 (1:00.36)     5:31.99 (58.75)     6:16.18 (44.19)     6:58.44 (42.26)
 33 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              6:44.88    7:32.73        
                  54.56   1:56.14 (1:01.58)     2:51.20 (55.06)     3:44.65 (53.45)
      4:51.63 (1:06.98)   5:54.64 (1:03.01)     6:44.36 (49.72)     7:32.73 (48.37)
 -- Goldberg, Sara E          12 COND-MR                   NT         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  47.96     1:43.31 (55.35)     2:29.30 (45.99)     3:15.34 (46.04)
      4:18.06 (1:02.72)   5:21.34 (1:03.28)     6:02.63 (41.29)                    
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.39  ZONE
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ                31.93      32.76 ZONE   
  2 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                33.17      33.11 ZONE   
  3 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                33.66      34.44 JO     
  4 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR                35.07      34.87 JO     
  5 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                35.88      34.88 JO     
  6 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                35.42      34.97 JO     
  7 Erkal, Erez               10 BAD-MR                 35.71      34.98 JO     
  8 Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR                36.67      35.74 JO     
  9 Golender, Artem            9 FREE-MR                37.04      35.92 JO     
 10 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR                36.12      35.95 JO     
 11 Bellach, Daniel C         10 BAD-MR                 43.10      36.28        
 12 Kim, Jay                  10 COND-MR                38.62      36.41        
 13 Arora, Anav A             10 AGUA-MR                38.51      36.43        
 14 Liu, Zhoujie               9 CHNA-ZZ                35.53      36.56        
 15 Temni, Matthew            10 FREE-MR                35.87      36.61        
 16 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                37.55      37.14        
 17 Kawahara, Kensei          10 AGUA-MR                37.50      37.27        
 18 Augustine-Martino, Josep   9 FREE-MR                38.36      37.32        
 19 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                38.48      37.93        
 20 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                37.33      37.97        
 21 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR                37.01      38.13        
 22 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               37.02      38.23        
 23 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR               38.03      38.60        
 24 Lowe, Alexander N         10 COND-MR                39.50      38.68        
 25 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                37.37      38.78        
 26 Sykes, Ryan R             10 BGNW-MR                40.02      38.81        
 27 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 38.25      39.10        
 28 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR                42.55      39.60        
 29 Tassier, Nick L           10 BGNW-MR                40.32      39.80        
 30 Comia, Jacob               9 FREE-MR                38.51      40.00        
 31 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR                36.51      40.08        
 32 Muety, Shaun W             9 LBA-MR                 41.94      41.31        
 33 Dixon, Kyle J              8 COND-MR                44.29      41.34        
 34 Saha, Nolan               10 COND-MR                42.79      41.47        
 35 Sun, Qingyu                8 AGUA-MR                42.32      41.98        
 36 Hynes, Eamonn J            8 AGUA-MR                43.57      42.43        
 37 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                42.18      42.51        
 38 Beli, Samuel P            10 FREE-MR                41.99      42.61        
 39 Yeremenko, Alexander A    10 FREE-MR                42.24      42.73        
 40 Purcell, Cory              8 MAKO-MR                40.34      42.77        
 41 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                43.50      43.19        
 42 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                   NT      43.21        
 43 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                43.96      43.40        
 44 Nallengara, Jonathan      10 MAKO-MR                46.66      43.72        
 45 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                 42.77      44.38        
 46 Lu, Jason                  9 COND-MR                   NT      44.55        
 47 Voege, Charles G           9 LBA-MR                 46.00      44.60        
 48 Wang, Zixiong              7 CHNA-ZZ                55.23      44.62        
 49 Neary, Matthew             9 Storm-MR               45.26      45.17        
 50 Chun, Sejin                9 COND-MR                46.10      46.00        
 51 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR                44.64      46.14        
 52 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR                46.88      46.16        
 53 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR                50.61      47.70        
 54 Pellumbi, Matthew G        9 COND-MR                48.68      48.00        
 55 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                51.56      48.32        
 56 O Hara, Jackson            9 COND-MR                52.38      48.44        
 57 Neal, Rome J               8 AGUA-MR                50.00      48.57        
 58 Najm, Paul                 9 COND-MR                50.37      48.59        
 59 Molloy, Mark P             9 COND-MR                48.36      50.37        
 60 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                53.33      51.20        
 61 Bolz, Liam M              10 LBA-MR                 57.81      53.49        
 62 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                50.18      53.57        
 63 Urbansky, Steven K         9 FREE-MR                50.90      56.76        
 64 Bucko, Cameron L           8 COND-MR                59.35      57.02        
 65 Pellumbi, Freddy          10 COND-MR                58.44      57.32        
 66 Price, William G           7 COND-MR              1:06.13    1:07.70        
 67 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:06.07    1:08.61        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.09  ZONE
              1:19.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ                   NT    1:14.43 JO     
                  35.10     1:14.43 (39.33)                                        
  2 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR              1:15.25    1:14.90 JO     
                  35.34     1:14.90 (39.56)                                        
  3 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              1:14.13    1:15.20 JO     
                  35.62     1:15.20 (39.58)                                        
  4 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:16.37    1:15.79 JO     
                  37.23     1:15.79 (38.56)                                        
  5 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:17.50    1:15.95 JO     
                  37.58     1:15.95 (38.37)                                        
  6 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              1:16.52    1:16.90 JO     
                  37.08     1:16.90 (39.82)                                        
  7 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:21.09    1:18.53 JO     
                  37.41     1:18.53 (41.12)                                        
  8 Bellach, Daniel C         10 BAD-MR               1:29.57    1:18.83 JO     
                  37.83     1:18.83 (41.00)                                        
  9 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR              1:19.46    1:19.46 JO     
                  37.56     1:19.46 (41.90)                                        
 10 Liu, Zhoujie               9 CHNA-ZZ              1:22.30    1:19.73        
                  37.74     1:19.73 (41.99)                                        
 11 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:18.79    1:20.14        
                  38.30     1:20.14 (41.84)                                        
 12 Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR              1:24.68    1:20.30        
 13 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR              1:22.00    1:21.82        
                  38.22     1:21.82 (43.60)                                        
 14 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR              1:19.11    1:22.76        
                  39.50     1:22.76 (43.26)                                        
 15 Kawahara, Kensei          10 AGUA-MR              1:23.97    1:23.32        
                  39.27     1:23.32 (44.05)                                        
 16 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:26.60    1:25.05        
                  39.66     1:25.05 (45.39)                                        
 17 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR              1:31.04    1:25.57        
                  39.85     1:25.57 (45.72)                                        
 18 Sykes, Ryan R             10 BGNW-MR              1:28.75    1:26.11        
                  41.11     1:26.11 (45.00)                                        
 19 Lowe, Alexander N         10 COND-MR              1:31.25    1:26.18        
                  39.92     1:26.18 (46.26)                                        
 20 Arora, Anav A             10 AGUA-MR              1:27.73    1:26.41        
                  41.32     1:26.41 (45.09)                                        
 21 Wu, Brian                 10 AGUA-MR              1:29.06    1:29.08        
                  44.03     1:29.08 (45.05)                                        
 22 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR              1:26.00    1:29.38        
                  42.10     1:29.38 (47.28)                                        
 23 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR              1:30.53    1:29.68        
                  42.33     1:29.68 (47.35)                                        
 24 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR              1:29.35    1:29.90        
                  42.15     1:29.90 (47.75)                                        
 25 Dixon, Grayson B          10 BGNW-MR              1:33.33    1:30.15        
                  41.89     1:30.15 (48.26)                                        
 26 Chan, Lucien               9 MAKO-MR              1:32.71    1:30.48        
                  41.77     1:30.48 (48.71)                                        
 27 Graham, Jasper A          10 RedTails-MR          1:27.06    1:30.92        
                  42.38     1:30.92 (48.54)                                        
 28 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR              1:30.24    1:31.44        
                  41.36     1:31.44 (50.08)                                        
 29 Snane, Samy               10 Mtl Nord Natatio     1:35.10    1:31.89        
                  44.07     1:31.89 (47.82)                                        
 30 Sun, Qingyu                8 AGUA-MR              1:37.22    1:31.93        
                  44.15     1:31.93 (47.78)                                        
 31 Saha, Nolan               10 COND-MR              1:40.09    1:33.29        
                  42.65     1:33.29 (50.64)                                        
 32 Purcell, Cory              8 MAKO-MR              1:30.46    1:33.32        
 33 Mighty, Michael N          9 COND-MR              1:33.84    1:33.84        
                  45.57     1:33.84 (48.27)                                        
 34 Voege, Charles G           9 LBA-MR               1:37.98    1:34.53        
 35 Muety, Shaun W             9 LBA-MR               1:31.37    1:34.71        
                  44.66     1:34.71 (50.05)                                        
 36 O'Shea, Aiden P           10 LBA-MR               1:33.21    1:35.30        
                  46.09     1:35.30 (49.21)                                        
 37 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:37.34    1:36.46        
 38 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:34.17    1:36.96        
 39 O'Connor, Nate R          10 Storm-MR             1:41.88    1:38.17        
                  46.33     1:38.17 (51.84)                                        
 40 Yeremenko, Alexander A    10 FREE-MR              1:40.34    1:38.49        
                  47.61     1:38.49 (50.88)                                        
 41 Lu, Jason                  9 COND-MR              1:39.39    1:38.70        
                  47.57     1:38.70 (51.13)                                        
 42 Neary, Matthew             9 Storm-MR             1:45.07    1:39.05        
                  46.10     1:39.05 (52.95)                                        
 43 Nallengara, Jonathan      10 MAKO-MR              1:39.81    1:39.60        
                  45.81     1:39.60 (53.79)                                        
 44 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:35.31    1:39.87        
                  46.56     1:39.87 (53.31)                                        
 45 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR              1:40.19    1:40.70        
                  48.62     1:40.70 (52.08)                                        
 46 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:44.31    1:41.53        
 47 Chun, Sejin                9 COND-MR              1:47.84    1:42.00        
                  48.36     1:42.00 (53.64)                                        
 48 Molloy, Mark P             9 COND-MR              1:51.97    1:42.06        
                  47.48     1:42.06 (54.58)                                        
 49 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:37.47    1:42.45        
 50 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:54.07    1:43.77        
                  51.00     1:43.77 (52.77)                                        
 51 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR              1:46.31    1:43.94        
                  50.81     1:43.94 (53.13)                                        
 52 Basu, Arjun               10 AGUA-MR              1:40.81    1:44.13        
                  48.76     1:44.13 (55.37)                                        
 53 Wang, Zixiong              7 CHNA-ZZ                   NT    1:44.36        
                  49.71     1:44.36 (54.65)                                        
 54 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:45.45    1:45.82        
                  50.92     1:45.82 (54.90)                                        
 55 Neal, Rome J               8 AGUA-MR              2:10.00    1:47.35        
                  49.07     1:47.35 (58.28)                                        
 56 Huang, Jaden Z             9 AGUA-MR              1:45.08    1:48.23        
                  50.17     1:48.23 (58.06)                                        
 57 Siljkovic, Sion T         10 NYSA-MR                   NT    1:49.76        
                  51.08     1:49.76 (58.68)                                        
 58 Najm, Paul                 9 COND-MR              2:06.73    1:49.84        
                  51.00     1:49.84 (58.84)                                        
 59 Ghaly, Adam                9 NYSA-MR              2:08.44    2:12.34        
                1:03.44   2:12.34 (1:08.90)                                        
 60 Bucko, Cameron L           8 COND-MR              2:21.56    2:19.51        
 61 Price, William G           7 COND-MR              3:00.00    2:23.96        
                1:08.01   2:23.96 (1:15.95)                                        
 -- Macchio, Nicholas S        7 COND-MR              2:51.71         DQ        
      Other
                1:09.67                                                            
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.49  ZONE
                42.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                37.82      37.50 ZONE   
  2 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                38.29      37.89 ZONE   
  3 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                39.83      38.80 ZONE   
  4 Badovych, Andriy          10 FREE-MR                39.62      39.59 JO     
  5 Temni, Matthew            10 FREE-MR                40.21      40.16 JO     
  6 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ                43.70      40.76 JO     
  7 Augustine-Martino, Josep   9 FREE-MR                42.84      40.95 JO     
  8 Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR                42.41      41.08 JO     
  9 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR                42.03      41.24 JO     
 10 Golender, Artem            9 FREE-MR                41.36      41.64 JO     
 11 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                40.93      42.31 JO     
 12 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                41.72      42.32 JO     
 13 Lu, Jason                  9 COND-MR                43.99      43.03        
 14 Arora, Anav A             10 AGUA-MR                43.94      43.48        
 15 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                45.96      43.65        
 16 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR                44.30      43.74        
 17 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR                45.35      43.85        
 18 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                42.44      43.99        
 19 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 44.66      44.01        
 20 Beli, Samuel P            10 FREE-MR                43.56      44.29        
 21 Kim, Jay                  10 COND-MR                46.13      44.72        
 22 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR                44.00      45.61        
 23 Sun, Qingyu                8 AGUA-MR                48.79      45.65        
 24 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                46.69      46.02        
 25 Kawahara, Kensei          10 AGUA-MR                45.66      46.31        
 26 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                47.50      46.39        
 27 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                44.68      46.93        
 28 Purcell, Cory              8 MAKO-MR                49.24      47.95        
 29 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                47.10      48.06        
 30 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                50.12      48.07        
 31 Graham, Jasper A          10 RedTails-MR            49.44      48.29        
 32 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR                46.87      48.76        
 33 Liu, Zhoujie               9 CHNA-ZZ                42.00      48.91        
 34 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                48.18      48.92        
 35 Saha, Nolan               10 COND-MR                48.50      49.03        
 36 Hynes, Eamonn J            8 AGUA-MR                50.72      49.21        
 37 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR               46.88      49.32        
 38 Nallengara, Jonathan      10 MAKO-MR                51.59      49.68        
 39 Yeremenko, Alexander A    10 FREE-MR                50.56      50.51        
                  55.23           50.51 ( )                                        
 40 Huang, Jaden Z             9 AGUA-MR                51.94      50.63        
 41 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            50.84      50.64        
 42 Muety, Shaun W             9 LBA-MR                 51.88      50.79        
 43 Siljkovic, Sion T         10 NYSA-MR                54.31      52.02        
 44 Chun, Sejin                9 COND-MR                50.40      52.18        
 45 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                54.73      52.55        
 46 Molloy, Mark P             9 COND-MR                53.44      52.78        
 47 Neal, Rome J               8 AGUA-MR                55.13      52.88        
 48 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR                53.29      53.38        
                  53.33        53.38 (0.05)                                        
 49 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                 54.66      53.46        
 50 Snane, Samy               10 Mtl Nord Natatio       59.18      53.82        
 51 Wang, Zixiong              7 CHNA-ZZ                59.68      54.31        
 52 Voege, Charles G           9 LBA-MR                 55.37      54.52        
                  54.52           54.52 ( )                                        
 53 O Hara, Jackson            9 COND-MR                52.31      54.81        
 54 Neary, Matthew             9 Storm-MR               56.98      54.94        
 55 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR                52.64      55.69        
 56 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                52.08      55.85        
 57 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                58.32      56.02        
 58 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR                52.65      56.20        
 59 Shapiro, Aiden G           7 LBA-MR               1:03.02      58.75        
 60 Najm, Paul                 9 COND-MR                59.88      59.17        
 61 Price, William G           7 COND-MR              1:14.39    1:01.70        
 62 Bucko, Cameron L           8 COND-MR                57.20    1:02.63        
 63 Woodard, Wesley K          9 BGNW-MR              1:00.99    1:06.82        
                1:06.35      1:06.82 (0.47)                                        
 64 Ghaly, Adam                9 NYSA-MR              1:04.64    1:07.80        
 65 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:08.70    1:13.61        
                1:14.21         1:13.61 ( )                                        
 66 Macchio, Nicholas S        7 COND-MR              1:16.10    1:25.08        
 -- Odums, Landon T            8 PATS-MR                   NT         DQ        
      Other
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:24.09  ZONE
              1:31.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR              1:26.09    1:22.55 ZONE   
                  39.73     1:22.55 (42.82)                                        
  2 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              1:19.99    1:22.76 ZONE   
                  38.99     1:22.76 (43.77)                                        
  3 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR              1:28.03    1:24.77 JO     
  4 Temni, Matthew            10 FREE-MR              1:25.33    1:25.19 JO     
                  42.07     1:25.19 (43.12)                                        
  5 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              1:27.59    1:25.60 JO     
                  42.57     1:25.60 (43.03)                                        
  6 Bellach, Daniel C         10 BAD-MR               1:49.75    1:27.75 JO     
                  42.45     1:27.75 (45.30)                                        
  7 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:30.53    1:28.75 JO     
                  43.65     1:28.75 (45.10)                                        
  8 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR              1:31.85    1:29.63 JO     
                  43.57     1:29.63 (46.06)                                        
  9 Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR              1:30.62    1:30.03 JO     
                  43.17     1:30.03 (46.86)                                        
 10 Lu, Jason                  9 COND-MR                   NT    1:30.68 JO     
                  44.39     1:30.68 (46.29)                                        
 11 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR              1:38.51    1:31.88        
                  44.87     1:31.88 (47.01)                                        
 12 Augustine-Martino, Josep   9 FREE-MR              1:32.51    1:32.14        
 13 Arora, Anav A             10 AGUA-MR              1:34.69    1:33.34        
 14 Kawahara, Kensei          10 AGUA-MR              1:33.18    1:33.40        
                  45.40     1:33.40 (48.00)                                        
 15 Wu, Brian                 10 AGUA-MR              1:34.58    1:34.42        
                  46.00     1:34.42 (48.42)                                        
 16 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:34.75    1:35.69        
 17 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR              1:40.66    1:36.77        
                  47.55     1:36.77 (49.22)                                        
 18 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR              1:37.53    1:37.38        
                  47.88     1:37.38 (49.50)                                        
 19 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR              1:35.74    1:38.63        
                  48.16     1:38.63 (50.47)                                        
 20 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                   NT    1:39.46        
                  47.91     1:39.46 (51.55)                                        
 21 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             1:36.32    1:39.86        
                  49.02     1:39.86 (50.84)                                        
 22 Tassier, Nick L           10 BGNW-MR              1:45.99    1:40.59        
                  49.06     1:40.59 (51.53)                                        
 23 Saha, Nolan               10 COND-MR              1:46.84    1:42.57        
                  50.70     1:42.57 (51.87)                                        
 24 Basu, Arjun               10 AGUA-MR              1:48.72    1:42.77        
                  50.80     1:42.77 (51.97)                                        
 25 Pellumbi, Matthew G        9 COND-MR              1:53.44    1:43.47        
                  51.95     1:43.47 (51.52)                                        
 26 Muety, Shaun W             9 LBA-MR               1:48.96    1:43.98        
                  50.23     1:43.98 (53.75)                                        
 27 Hynes, Eamonn J            8 AGUA-MR              1:55.00    1:44.54        
 28 Sun, Qingyu                8 AGUA-MR              1:50.90    1:45.04        
 29 Purcell, Cory              8 MAKO-MR                   NT    1:45.19        
                  50.04     1:45.19 (55.15)                                        
 30 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR              1:50.32    1:45.64        
 31 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             1:45.64    1:46.35        
 32 Nallengara, Jonathan      10 MAKO-MR              1:59.71    1:46.75        
 33 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR              1:52.91    1:47.48        
                  52.24     1:47.48 (55.24)                                        
 34 O'Shea, Aiden P           10 LBA-MR               2:02.64    1:48.25        
                  53.61     1:48.25 (54.64)                                        
 35 Neal, Rome J               8 AGUA-MR              1:40.46    1:50.26        
                  55.11     1:50.26 (55.15)                                        
 36 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:52.66    1:51.57        
                  56.61     1:51.57 (54.96)                                        
 37 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR              1:51.55    1:55.19        
                  57.48     1:55.19 (57.71)                                        
 38 Dixon, Kyle J              8 COND-MR              2:02.48    1:56.66        
                  57.00     1:56.66 (59.66)                                        
 39 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR              1:40.99    1:56.67        
 40 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:56.12    1:56.74        
                  57.40     1:56.74 (59.34)                                        
 41 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR              1:58.98    1:58.46        
                  57.70   1:58.46 (1:00.76)                                        
 42 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:56.09    1:58.65        
                  58.87     1:58.65 (59.78)                                        
 43 Molloy, Mark P             9 COND-MR              1:53.06    2:02.34        
                  58.33   2:02.34 (1:04.01)                                        
 44 Voege, Charles G           9 LBA-MR                    NT    2:05.51        
 45 Najm, Paul                 9 COND-MR              2:22.06    2:06.02        
                1:00.49   2:06.02 (1:05.53)                                        
 46 Bucko, Cameron L           8 COND-MR              2:09.65    2:08.94        
 47 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                   NT    2:09.87        
 48 Pellumbi, Freddy          10 COND-MR              2:21.15    2:14.96        
                1:07.08   2:14.96 (1:07.88)                                        
 49 Price, William G           7 COND-MR              3:00.00    2:16.77        
 -- Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:31.76         DQ        
      Delay initiating turn
                  44.77                                                            
 -- Chun, Sejin                9 COND-MR              1:54.65         DQ        
      Delay initiating turn
 -- O Hara, Jackson            9 COND-MR              2:01.02         DQ        
      No touch at turn
 -- Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:52.79         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Urbansky, Steven K         9 FREE-MR              1:56.09         DQ        
      Multiple strokes
                1:03.64                                                            
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              3:20.88    3:15.46        
                  45.65     1:36.83 (51.18)     2:26.80 (49.97)     3:15.46 (48.66)
  2 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR                  NT    3:28.45        
                  49.50     1:45.38 (55.88)     2:40.71 (55.33)     3:28.45 (47.74)
  3 Snane, Samy               10 Mtl Nord Natatio     4:11.62    4:13.97        
                1:02.87   2:04.78 (1:01.91)   3:11.94 (1:07.16)   4:13.97 (1:02.03)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.29  ZONE
                47.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                41.19      42.39 ZONE   
  2 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                46.29      44.87 ZONE   
  3 Temni, Matthew            10 FREE-MR                45.90      45.29 ZONE   
  4 Badovych, Andriy          10 FREE-MR                45.81      45.67 JO     
  5 Augustine-Martino, Josep   9 FREE-MR                47.00      45.89 JO     
  6 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ                47.57      47.90        
  7 Saha, Nolan               10 COND-MR                51.26      48.89        
  8 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR                48.56      48.99        
  9 Lowe, Alexander N         10 COND-MR                50.24      49.53        
  9 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 47.65      49.53        
 11 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                48.46      49.80        
 12 Kim, Jay                  10 COND-MR                49.77      50.07        
 13 Sykes, Ryan R             10 BGNW-MR                49.29      50.83        
 14 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                47.90      50.90        
 15 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                49.10      52.16        
 16 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               52.63      52.65        
 17 Liu, Zhoujie               9 CHNA-ZZ                50.54      52.75        
 18 Wang, Zixiong              7 CHNA-ZZ                51.23      52.88        
 19 Mighty, Michael N          9 COND-MR                51.31      53.14        
 20 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                52.22      53.60        
 21 Yeremenko, Alexander A    10 FREE-MR                54.78      53.69        
 22 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR                54.51      54.10        
 23 Dixon, Grayson B          10 BGNW-MR              1:01.04      54.24        
 24 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                55.49      55.24        
 25 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR                48.54      55.30        
 25 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR               53.52      55.30        
 27 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                52.12      56.17        
 28 Graham, Jasper A          10 RedTails-MR            54.76      56.52        
 29 Lu, Jason                  9 COND-MR                   NT      56.57        
 30 Hynes, Eamonn J            8 AGUA-MR                59.56      58.12        
 31 Chun, Sejin                9 COND-MR                55.67      58.30        
 32 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR              1:01.59      58.56        
 33 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                57.20      58.88        
 34 Nallengara, Jonathan      10 MAKO-MR              1:03.25      59.58        
 35 Huang, Jaden Z             9 AGUA-MR                56.27      59.60        
 36 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                56.50      59.92        
 37 Purcell, Cory              8 MAKO-MR                55.86    1:00.11        
 38 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR                55.85    1:00.19        
 39 O'Shea, Aiden P           10 LBA-MR                 57.98    1:00.21        
 40 Voege, Charles G           9 LBA-MR                 56.52    1:00.32        
 41 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                59.77    1:00.72        
 42 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            59.87    1:00.82        
 43 Sun, Qingyu                8 AGUA-MR                58.93    1:01.43        
 44 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR              1:02.26    1:01.54        
 45 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                55.14    1:02.75        
 46 Siljkovic, Sion T         10 NYSA-MR              1:02.99    1:03.41        
 47 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR              1:02.85    1:03.70        
 48 Neary, Matthew             9 Storm-MR             1:02.01    1:04.25        
 49 O'Connor, Nate R          10 Storm-MR             1:06.10    1:04.42        
 50 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:02.11    1:05.64        
 51 Muety, Shaun W             9 LBA-MR               1:04.07    1:06.90        
 52 Molloy, Mark P             9 COND-MR              1:00.00    1:07.48        
 53 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:10.88    1:07.81        
 54 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:06.45    1:08.20        
 55 Ghaly, Adam                9 NYSA-MR              1:20.16    1:08.58        
 56 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:04.74    1:08.98        
 57 Najm, Paul                 9 COND-MR              1:10.00    1:10.17        
 58 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                   NT    1:14.21        
 59 Woodard, Wesley K          9 BGNW-MR              1:10.99    1:15.08        
 60 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR                55.93    1:16.40        
 61 Neal, Rome J               8 AGUA-MR              1:10.00    1:17.55        
 -- Shapiro, Aiden G           7 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:37.59  ZONE
              1:44.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              1:32.09    1:31.30 ZONE   
                  43.15     1:31.30 (48.15)                                        
  2 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              1:39.43    1:35.69 ZONE   
                  45.70     1:35.69 (49.99)                                        
  3 Augustine-Martino, Josep   9 FREE-MR              1:39.56    1:38.79 JO     
                  46.93     1:38.79 (51.86)                                        
  4 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ              1:45.00    1:43.35 JO     
                  49.31     1:43.35 (54.04)                                        
  5 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR              1:44.45    1:44.60        
  6 Lowe, Alexander N         10 COND-MR              1:53.18    1:46.19        
  7 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:43.72    1:46.45        
                  51.46     1:46.45 (54.99)                                        
  8 Sykes, Ryan R             10 BGNW-MR              1:47.98    1:46.56        
                  51.38     1:46.56 (55.18)                                        
  9 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              1:46.10    1:47.18        
                  51.28     1:47.18 (55.90)                                        
 10 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:47.45    1:47.35        
                  51.82     1:47.35 (55.53)                                        
 11 Saha, Nolan               10 COND-MR              1:56.25    1:48.29        
                  51.18     1:48.29 (57.11)                                        
 12 Erkal, Erez               10 BAD-MR               1:44.57    1:48.56        
                  52.41     1:48.56 (56.15)                                        
 13 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:49.98    1:51.27        
                  53.59     1:51.27 (57.68)                                        
 14 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR              2:24.18    1:53.51        
                1:16.48     1:53.51 (37.03)                                        
 15 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             1:53.41    1:56.29        
 16 Comia, Jacob               9 FREE-MR              1:56.27    1:58.44        
                  58.50     1:58.44 (59.94)                                        
 17 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR              2:10.57    1:59.12        
 18 Yeremenko, Alexander A    10 FREE-MR              1:57.91    1:59.78        
                1:00.01     1:59.78 (59.77)                                        
 19 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             2:02.63    2:00.33        
                  57.27   2:00.33 (1:03.06)                                        
 20 Chun, Sejin                9 COND-MR              2:02.52    2:00.71        
                  57.96   2:00.71 (1:02.75)                                        
 21 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR              2:15.71    2:01.79        
                1:02.14     2:01.79 (59.65)                                        
 22 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR              1:59.59    2:03.72        
                  58.53   2:03.72 (1:05.19)                                        
 23 Tassier, Nick L           10 BGNW-MR              2:15.99    2:04.61        
                  59.56   2:04.61 (1:05.05)                                        
 24 Neary, Matthew             9 Storm-MR             2:08.31    2:07.88        
                1:01.42   2:07.88 (1:06.46)                                        
 25 O'Shea, Aiden P           10 LBA-MR                    NT    2:08.00        
                1:01.41   2:08.00 (1:06.59)                                        
 26 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                   NT    2:09.35        
                1:03.14   2:09.35 (1:06.21)                                        
 27 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              2:22.84    2:11.68        
 28 Dixon, Kyle J              8 COND-MR              2:12.38    2:12.46        
                1:03.83   2:12.46 (1:08.63)                                        
 29 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR              2:18.89    2:12.76        
                1:02.15   2:12.76 (1:10.61)                                        
 30 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              2:12.91    2:16.03        
 31 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR              2:14.40    2:17.40        
 32 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                   NT    2:18.55        
                1:06.58   2:18.55 (1:11.97)                                        
 33 Pellumbi, Matthew G        9 COND-MR              2:20.00    2:39.34        
 -- O Hara, Jackson            9 COND-MR              2:25.05         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Voege, Charles G           9 LBA-MR                    NT         DQ        
      Butterfly kick
                  59.59                                                            
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.89  ZONE
                40.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ                35.22      35.26 ZONE   
  2 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                35.75      36.38 ZONE   
  3 Badovych, Andriy          10 FREE-MR                38.84      37.19 JO     
  4 Bellach, Daniel C         10 BAD-MR                 48.77      37.42 JO     
  5 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                38.82      38.09 JO     
  6 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                39.73      38.15 JO     
  7 Golender, Artem            9 FREE-MR                41.59      38.44 JO     
  8 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                39.52      38.58 JO     
  9 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                40.54      39.09 JO     
 10 Erkal, Erez               10 BAD-MR                 42.10      40.60        
 11 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                42.99      41.64        
 12 Kim, Jay                  10 COND-MR                45.21      41.87        
 13 Comia, Jacob               9 FREE-MR                43.78      42.08        
 14 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR                42.97      42.53        
 15 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                43.36      42.85        
 16 Lowe, Alexander N         10 COND-MR                53.22      43.38        
 17 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR                48.54      44.17        
 18 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                45.36      46.24        
 19 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 45.57      46.75        
 20 Lu, Jason                  9 COND-MR                   NT      47.76        
 21 Arora, Anav A             10 AGUA-MR                49.75      48.54        
 22 O'Shea, Aiden P           10 LBA-MR                 51.41      50.07        
 23 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                   NT      50.27        
 24 Liu, Zhoujie               9 CHNA-ZZ                55.00      51.03        
 25 Purcell, Cory              8 MAKO-MR                   NT      52.27        
 26 Hynes, Eamonn J            8 AGUA-MR                59.38      52.41        
 27 Saha, Nolan               10 COND-MR                54.00      53.91        
 28 Smith, Sullivan           10 BGNW-MR                54.34      54.27        
 29 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR                   NT      54.88        
 30 Nallengara, Jonathan      10 MAKO-MR                58.50      54.98        
 31 Yeremenko, Alexander A    10 FREE-MR                54.29      55.42        
 32 O Hara, Jackson            9 COND-MR                57.76      55.59        
 33 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR                57.55      55.85        
 34 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                   NT      55.89        
 35 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                57.40      56.05        
 36 Wang, Zixiong              7 CHNA-ZZ              1:02.10      57.85        
 36 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                 58.62      57.85        
 38 Chun, Sejin                9 COND-MR                56.75      59.93        
 39 Neary, Matthew             9 Storm-MR                  NT    1:00.33        
 40 Najm, Paul                 9 COND-MR              1:10.00    1:01.41        
 41 Dixon, Kyle J              8 COND-MR                59.77    1:01.84        
 42 Molloy, Mark P             9 COND-MR              1:00.00    1:01.97        
 43 Pellumbi, Freddy          10 COND-MR              1:13.39    1:10.23        
 44 Pellumbi, Matthew G        9 COND-MR              1:11.92    1:12.73        
 45 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR                   NT    1:36.56        
 -- Urbansky, Steven K         9 FREE-MR              1:13.27         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:24.59  ZONE
              1:37.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ              1:23.40    1:22.11 ZONE   
                  39.93     1:22.11 (42.18)                                        
  2 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              1:20.49    1:23.04 ZONE   
                  37.73     1:23.04 (45.31)                                        
  3 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:27.40    1:30.81 JO     
                  42.23     1:30.81 (48.58)                                        
  4 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:30.21    1:30.88 JO     
                  42.43     1:30.88 (48.45)                                        
  5 Bellach, Daniel C         10 BAD-MR               1:36.57    1:31.09 JO     
                  40.85     1:31.09 (50.24)                                        
  6 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:39.80    1:32.58 JO     
                  43.71     1:32.58 (48.87)                                        
  7 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:41.33    1:37.76        
                  45.83     1:37.76 (51.93)                                        
  8 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR              1:37.75    1:38.46        
                  44.67     1:38.46 (53.79)                                        
  9 Temni, Matthew            10 FREE-MR              1:38.91    1:40.47        
                  48.71     1:40.47 (51.76)                                        
 10 Erkal, Erez               10 BAD-MR               1:42.31    1:40.93        
                  43.30     1:40.93 (57.63)                                        
 11 Kawahara, Kensei          10 AGUA-MR              1:43.27    1:44.39        
                  45.26     1:44.39 (59.13)                                        
 12 Dixon, Grayson B          10 BGNW-MR              2:00.99    1:44.65        
                  53.44     1:44.65 (51.21)                                        
 13 Lowe, Alexander N         10 COND-MR              2:02.34    1:44.72        
                  47.52     1:44.72 (57.20)                                        
 14 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             1:47.87    1:47.18        
                  48.20     1:47.18 (58.98)                                        
 15 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR              1:57.08    1:48.69        
                  49.51     1:48.69 (59.18)                                        
 16 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              1:46.08    1:51.00        
                  50.71   1:51.00 (1:00.29)                                        
 17 O'Shea, Aiden P           10 LBA-MR               2:05.79    1:57.38        
                  55.54   1:57.38 (1:01.84)                                        
 17 Mighty, Michael N          9 COND-MR              1:58.17    1:57.38        
                  52.71   1:57.38 (1:04.67)                                        
 19 Fabbri Purwin, Bernardo   10 Storm-MR             2:06.31    2:00.49        
                  56.29   2:00.49 (1:04.20)                                        
 20 Saha, Nolan               10 COND-MR              1:50.00    2:05.22        
 21 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               2:10.99    2:07.88        
                1:01.62   2:07.88 (1:06.26)                                        
 22 Chun, Sejin                9 COND-MR              2:17.29    2:19.99        
                1:04.82   2:19.99 (1:15.17)                                        
 -- Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  50.83                                                            
 -- O'Connor, Nate R          10 Storm-MR             2:18.81         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:04.89                                                            
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              3:28.88    3:27.56        
                  42.46     1:36.12 (53.66)     2:34.63 (58.51)     3:27.56 (52.93)
  2 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              4:11.78    3:40.27        
                  46.17     1:41.97 (55.80)   2:44.87 (1:02.90)     3:40.27 (55.40)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.19  METS
                29.19  ZONE
                30.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            12 COND-MR                28.62      27.70 ZONE   
  2 Mialkovskyi, Denys        12 AGUA-MR                29.73      29.37 JO     
  3 Driscoll, Colm E          12 COND-MR                30.40      29.43 JO     
  4 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                30.99      30.77 JO     
  5 Chan, Edward              12 AGUA-MR                31.95      31.38        
  6 Ruffy, Rhyse X            12 NYSA-MR                32.13      31.66        
  7 Tula, Xavier A            12 COND-MR                32.36      31.85        
  8 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ                31.46      32.06        
  9 Babej, Alex C             11 AGUA-MR                32.10      32.36        
 10 Gonzalez, James           11 APEX-MR                32.79      32.52        
 11 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR                33.07      32.58        
 12 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                31.37      32.59        
 13 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                32.95      32.87        
 14 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR                32.99      32.91        
 15 Mitchener, Connor G       11 UN-MR                  32.66      32.92        
 16 Knight, Grant S           11 COND-MR                33.10      32.97        
 17 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                32.37      33.00        
 18 Marroquin Lopez, Joshua   12 COND-MR                35.81      33.23        
 19 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR                 34.00      33.31        
 20 Keahon, Lucas M           12 COND-MR                33.13      33.50        
 21 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR                35.93      33.63        
 22 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                33.73      33.91        
 23 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                33.80      33.95        
 24 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                34.28      34.09        
 25 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                33.59      34.11        
 26 Tollit, Alex R            11 AGUA-MR                33.29      34.12        
 27 Loveless, Ryan W          11 BAD-MR                 34.25      34.19        
 28 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR                36.39      34.29        
 29 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                37.19      34.43        
 30 Bender, Jake B            12 COND-MR                34.25      34.44        
 31 Andrew, Daniel K          12 COND-MR                36.84      34.71        
 32 Fan, Zachary              12 MAKO-MR                34.70      34.75        
 33 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR                33.89      35.38        
 34 Kamal, Adam               11 BGNW-MR                32.82      35.44        
 35 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 36.62      35.86        
 36 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR                 35.37      36.12        
 37 Bove, Salvatore           11 AGUA-MR                36.98      36.18        
 38 Robins, Benjamin I        11 BAD-MR                 35.35      36.25        
 39 Lapolla, Cormac J         11 AGUA-MR                37.67      36.35        
 40 Chan, Manas               12 AGUA-MR                36.36      36.39        
 41 Seckin, Arath I           12 NYSA-MR                36.93      36.50        
 42 Chen, Ethan Y             12 AGUA-MR                   NT      37.29        
 43 Sullivan, Finnian M       12 LBA-MR                    NT      37.76        
 44 Divina, Sebastian K       11 MAKO-MR                40.51      38.62        
 45 Zhu, Jonathan             12 COND-MR                37.46      38.85        
 46 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR                38.72      39.12        
 47 Wang, Jonathan            11 COND-MR                41.63      41.74        
 48 Lin, Matthew              11 CHNA-ZZ                   NT      43.52        
 49 Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR                41.80      43.92        
 50 Emerson, Jonas A          11 COND-MR                50.08      44.78        
 51 Sullivan, Brendan T       11 NYSA-MR                43.92      46.50        
 52 Araujo, Thiago L          12 PATS-MR                45.92      47.63        
 53 Berkovitch, David         11 COND-MR                47.21      48.21        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                56.79  METS
              1:03.99  ZONE
              1:06.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Driscoll, Colm E          12 COND-MR              1:06.23    1:05.69 JO     
                  31.64     1:05.69 (34.05)                                        
  2 Kissi, Jad                12 Mtl Nord Natatio     1:09.77    1:06.35 JO     
                  32.01     1:06.35 (34.34)                                        
  3 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              1:09.46    1:07.36        
                  32.18     1:07.36 (35.18)                                        
  4 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR              1:07.93    1:07.42        
                  32.60     1:07.42 (34.82)                                        
  5 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:08.67    1:09.25        
                  32.55     1:09.25 (36.70)                                        
  6 Chan, Beau                12 MAKO-MR              1:10.61    1:10.56        
                  34.08     1:10.56 (36.48)                                        
  7 Chan, Edward              12 AGUA-MR              1:10.57    1:10.88        
                  34.15     1:10.88 (36.73)                                        
  7 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR              1:10.48    1:10.88        
                  33.86     1:10.88 (37.02)                                        
  9 Tula, Xavier A            12 COND-MR              1:12.91    1:11.17        
                  34.71     1:11.17 (36.46)                                        
 10 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ              1:10.70    1:11.78        
                  33.78     1:11.78 (38.00)                                        
 11 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              1:14.78    1:11.79        
                  34.37     1:11.79 (37.42)                                        
 12 Mitchener, Connor G       11 UN-MR                1:09.06    1:12.13        
                  35.14     1:12.13 (36.99)                                        
 13 Park, Lucas I             11 UN-MR                1:12.69    1:12.75        
                  35.37     1:12.75 (37.38)                                        
 14 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:16.00    1:12.84        
                  35.17     1:12.84 (37.67)                                        
 15 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:12.83    1:13.27        
                  33.88     1:13.27 (39.39)                                        
 16 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              1:12.92    1:13.36        
                  35.50     1:13.36 (37.86)                                        
 17 Babej, Alex C             11 AGUA-MR              1:12.73    1:13.68        
                  35.57     1:13.68 (38.11)                                        
 18 Liu, Jared                11 NYSA-MR              1:14.34    1:13.99        
                  36.22     1:13.99 (37.77)                                        
 19 Hamitouche, Yacine        12 Mtl Nord Natatio     1:16.78    1:14.59        
                  35.66     1:14.59 (38.93)                                        
 20 Ruffy, Rhyse X            12 NYSA-MR              1:11.12    1:14.84        
                  35.09     1:14.84 (39.75)                                        
 21 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR              1:26.75    1:16.11        
                  36.30     1:16.11 (39.81)                                        
 22 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR              1:17.06    1:16.15        
                  37.21     1:16.15 (38.94)                                        
 23 Kamal, Adam               11 BGNW-MR              1:12.93    1:16.31        
                  36.90     1:16.31 (39.41)                                        
 24 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR              1:22.74    1:16.53        
                  36.59     1:16.53 (39.94)                                        
 25 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR              1:14.08    1:16.68        
                  36.61     1:16.68 (40.07)                                        
 26 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:22.25    1:17.22        
                  36.74     1:17.22 (40.48)                                        
 27 Knight, Grant S           11 COND-MR              1:18.72    1:17.42        
                  37.27     1:17.42 (40.15)                                        
 28 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR               1:19.03    1:17.78        
                  37.84     1:17.78 (39.94)                                        
 29 Gereltod, Turo            11 AGUA-MR              1:17.61    1:17.80        
                  37.48     1:17.80 (40.32)                                        
 30 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT    1:17.84        
                  37.33     1:17.84 (40.51)                                        
 31 Tovar, Joshua E           12 BGNW-MR              1:30.99    1:17.99        
                  37.32     1:17.99 (40.67)                                        
 32 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR              1:20.78    1:18.14        
                  37.31     1:18.14 (40.83)                                        
 33 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:19.03    1:18.46        
                  37.54     1:18.46 (40.92)                                        
 34 Fan, Zachary              12 MAKO-MR              1:20.67    1:19.06        
                  38.50     1:19.06 (40.56)                                        
 35 Seckin, Arath I           12 NYSA-MR              1:22.16    1:19.25        
                  37.84     1:19.25 (41.41)                                        
 36 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR               1:19.32    1:20.24        
                  38.59     1:20.24 (41.65)                                        
 37 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:21.99    1:21.46        
                  38.42     1:21.46 (43.04)                                        
 38 Andrew, Daniel K          12 COND-MR              1:27.48    1:21.84        
                  39.60     1:21.84 (42.24)                                        
 39 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              1:27.66    1:22.72        
                  39.25     1:22.72 (43.47)                                        
 40 Woodard, Rowan J          11 BGNW-MR              1:30.99    1:22.78        
                  38.75     1:22.78 (44.03)                                        
 41 Chen, Ethan Y             12 AGUA-MR                   NT    1:23.02        
                  39.00     1:23.02 (44.02)                                        
 42 Jones, Alexander M        12 COND-MR              1:46.86    1:23.47        
                  37.90     1:23.47 (45.57)                                        
 43 Shirin, Daniel            12 Mtl Nord Natatio     1:27.70    1:24.56        
                  38.77     1:24.56 (45.79)                                        
 44 Bove, Salvatore           11 AGUA-MR              1:24.24    1:24.70        
                  40.41     1:24.70 (44.29)                                        
 45 Yacini, Yan               12 Mtl Nord Natatio     1:27.32    1:24.97        
                  40.13     1:24.97 (44.84)                                        
 46 Gonzalez, Andres          12 MAKO-MR              1:18.94    1:26.28        
                  39.89     1:26.28 (46.39)                                        
 47 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:35.46    1:27.88        
                  40.31     1:27.88 (47.57)                                        
 47 Zhu, Jonathan             12 COND-MR              1:27.11    1:27.88        
                  43.02     1:27.88 (44.86)                                        
 49 Chan, Manas               12 AGUA-MR              1:32.14    1:28.93        
                  42.15     1:28.93 (46.78)                                        
 50 Turi, Abel                11 RedTails-MR          1:30.09    1:28.97        
                  42.58     1:28.97 (46.39)                                        
 51 Divina, Sebastian K       11 MAKO-MR              1:31.36    1:32.62        
                  42.77     1:32.62 (49.85)                                        
 52 Lin, Matthew              11 CHNA-ZZ                   NT    1:34.42        
                  43.03     1:34.42 (51.39)                                        
 53 Wang, Jonathan            11 COND-MR              1:35.12    1:34.48        
                  44.05     1:34.48 (50.43)                                        
 54 Sullivan, Brendan T       11 NYSA-MR              1:43.17    1:37.33        
                  47.72     1:37.33 (49.61)                                        
 55 Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR              1:42.44    1:37.53        
                  45.83     1:37.53 (51.70)                                        
 56 Ferrara, Joseph M         11 COND-MR              1:45.35    1:41.54        
                  48.32     1:41.54 (53.22)                                        
 57 Araujo, Thiago L          12 PATS-MR              1:42.90    1:42.43        
                  48.64     1:42.43 (53.79)                                        
 58 Emerson, Jonas A          11 COND-MR              1:49.47    1:45.61        
                  49.00     1:45.61 (56.61)                                        
 59 Berkovitch, David         11 COND-MR              1:51.08    1:46.68        
                  48.02     1:46.68 (58.66)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                34.59  ZONE
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            12 COND-MR                34.03      31.55 ZONE   
  2 Mialkovskyi, Denys        12 AGUA-MR                32.05      33.01 ZONE   
  3 Agashiwala, Satya         12 UN-MR                  38.43      33.86 ZONE   
  4 Kissi, Jad                12 Mtl Nord Natatio       38.05      35.91 JO     
  5 Ruffy, Rhyse X            12 NYSA-MR                35.66      35.99 JO     
  6 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR                36.33      36.17        
  7 Driscoll, Colm E          12 COND-MR                39.24      36.78        
  8 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                37.91      37.10        
  9 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                37.16      37.33        
 10 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                37.90      37.47        
 11 Kamal, Adam               11 BGNW-MR                37.68      37.55        
 12 Tollit, Alex R            11 AGUA-MR                38.49      37.62        
 13 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                39.35      37.98        
 14 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                38.35      38.02        
 15 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR                 39.44      38.20        
 16 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                41.44      38.96        
 17 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ                38.97      39.04        
 17 Bender, Jake B            12 COND-MR                40.52      39.04        
 19 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR                39.37      39.06        
 20 Tula, Xavier A            12 COND-MR                39.11      39.21        
 21 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                40.18      39.22        
 22 Chan, Edward              12 AGUA-MR                39.86      39.26        
 23 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                42.88      39.65        
 24 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR                38.80      39.66        
 25 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                39.48      39.94        
 26 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR                40.57      40.02        
 27 Fan, Zachary              12 MAKO-MR                29.80      40.08        
                  39.97        40.08 (0.11)                                        
 28 Marroquin Lopez, Joshua   12 COND-MR                40.40      40.48        
 29 Liu, Jared                11 NYSA-MR                39.30      40.61        
 30 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                40.14      40.92        
 31 Tovar, Joshua E           12 BGNW-MR                45.99      41.10        
 32 Park, Lucas I             11 UN-MR                  42.34      41.34        
 33 Hamitouche, Yacine        12 Mtl Nord Natatio       42.88      41.65        
 34 Gereltod, Turo            11 AGUA-MR                44.72      42.03        
 35 Bove, Salvatore           11 AGUA-MR                42.58      42.48        
 36 Yacini, Yan               12 Mtl Nord Natatio       50.63      42.81        
 37 Shirin, Daniel            12 Mtl Nord Natatio       52.50      42.94        
 38 Chan, Manas               12 AGUA-MR                43.33      43.01        
 39 Chen, Ethan Y             12 AGUA-MR                   NT      43.07        
 40 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 45.72      43.17        
 41 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR                48.69      43.65        
 42 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR                45.59      43.66        
 43 Wang, Jonathan            11 COND-MR                43.57      43.91        
 43 Jones, Alexander M        12 COND-MR                54.50      43.91        
 45 Andrew, Daniel K          12 COND-MR                46.50      44.21        
 46 Lapolla, Cormac J         11 AGUA-MR                44.27      44.26        
 47 Woodard, Rowan J          11 BGNW-MR                45.99      45.85        
 48 Turi, Abel                11 RedTails-MR            48.03      45.89        
 49 Divina, Sebastian K       11 MAKO-MR                49.76      45.96        
 50 Zhu, Jonathan             12 COND-MR                44.65      47.14        
 51 Gonzalez, Andres          12 MAKO-MR                50.86      49.33        
 52 Lin, Matthew              11 CHNA-ZZ                   NT      49.46        
                  54.17           49.46 ( )                                        
 53 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                55.99      50.47        
 54 Sullivan, Brendan T       11 NYSA-MR                51.84      50.55        
 55 Ferrara, Joseph M         11 COND-MR                53.00      51.58        
                  51.28        51.58 (0.30)                                        
 56 Araujo, Thiago L          12 PATS-MR                52.62      52.47        
 57 Emerson, Jonas A          11 COND-MR                59.71      53.81        
                  48.71        53.81 (5.10)                                        
 58 Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR                51.37      55.21        
                  52.22        55.21 (2.99)                                        
 59 Berkovitch, David         11 COND-MR                58.58      56.73        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.39  METS
              1:13.09  ZONE
              1:18.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            12 COND-MR              1:09.78    1:10.71 ZONE   
                  33.83     1:10.71 (36.88)                                        
  2 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              1:19.08    1:14.89 JO     
                  37.75     1:14.89 (37.14)                                        
  3 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR              1:17.97    1:17.18 JO     
                  37.35     1:17.18 (39.83)                                        
  4 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR               1:44.00    1:17.82 JO     
                  37.96     1:17.82 (39.86)                                        
  5 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:19.34    1:17.89 JO     
  6 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR              1:21.36    1:18.32 JO     
                  38.34     1:18.32 (39.98)                                        
  7 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:18.86    1:18.45        
                  38.12     1:18.45 (40.33)                                        
  8 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:27.40    1:21.73        
                  39.81     1:21.73 (41.92)                                        
  9 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:21.46    1:21.95        
                  40.52     1:21.95 (41.43)                                        
 10 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              1:25.14    1:22.92        
                  39.85     1:22.92 (43.07)                                        
 11 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR              1:23.14    1:24.03        
                  40.29     1:24.03 (43.74)                                        
 12 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:24.43    1:24.16        
                  41.09     1:24.16 (43.07)                                        
 13 Tollit, Alex R            11 AGUA-MR              1:24.27    1:24.23        
 14 Kamal, Adam               11 BGNW-MR              1:22.76    1:24.38        
                  41.61     1:24.38 (42.77)                                        
 15 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR              1:26.53    1:24.75        
                  41.37     1:24.75 (43.38)                                        
 16 Park, Lucas I             11 UN-MR                1:28.64    1:24.76        
 17 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              1:24.08    1:24.94        
                  41.45     1:24.94 (43.49)                                        
 18 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ              1:23.30    1:26.48        
                  40.79     1:26.48 (45.69)                                        
 19 Fan, Zachary              12 MAKO-MR              1:28.55    1:26.49        
 20 Marroquin Lopez, Joshua   12 COND-MR                   NT    1:26.54        
                  42.18     1:26.54 (44.36)                                        
 21 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR               1:31.51    1:27.06        
                  41.70     1:27.06 (45.36)                                        
 22 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR               1:29.14    1:28.36        
                  43.17     1:28.36 (45.19)                                        
 23 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR               1:30.56    1:28.61        
                  44.21     1:28.61 (44.40)                                        
 24 Loveless, Ryan W          11 BAD-MR               1:30.08    1:29.34        
                  42.77     1:29.34 (46.57)                                        
 25 Gereltod, Turo            11 AGUA-MR              1:34.99    1:29.81        
                  44.18     1:29.81 (45.63)                                        
 26 Bove, Salvatore           11 AGUA-MR              1:30.91    1:30.07        
                  43.41     1:30.07 (46.66)                                        
 27 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR              1:22.90    1:30.26        
                  43.17     1:30.26 (47.09)                                        
 28 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              1:39.15    1:33.87        
                  46.96     1:33.87 (46.91)                                        
 29 Robins, Benjamin I        11 BAD-MR               1:41.86    1:35.65        
                  46.88     1:35.65 (48.77)                                        
 30 Seckin, Arath I           12 NYSA-MR              1:38.39    1:37.04        
 31 Zhu, Jonathan             12 COND-MR              1:34.55    1:37.42        
                  46.69     1:37.42 (50.73)                                        
 32 Andrew, Daniel K          12 COND-MR              1:43.21    1:38.36        
                  47.83     1:38.36 (50.53)                                        
 33 Wang, Jonathan            11 COND-MR              1:38.87    1:39.56        
                  46.88     1:39.56 (52.68)                                        
 34 Sullivan, Finnian M       12 LBA-MR                    NT    1:44.11        
                  52.17     1:44.11 (51.94)                                        
 35 Emerson, Jonas A          11 COND-MR              2:10.00    1:58.53        
                  56.84   1:58.53 (1:01.69)                                        
 36 Berkovitch, David         11 COND-MR              2:05.76    2:08.24        
 -- Driscoll, Colm E          12 COND-MR              1:24.35         DQ        
      Delay initiating turn
                  37.47                                                            
 -- Sullivan, Brendan T       11 NYSA-MR              1:53.67         DQ        
      Multiple strokes
                  53.97                                                            
 -- Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR              2:02.77         DQ        
      Delay initiating arm pull
                1:03.60                                                            
 -- Mente, Daniel S           11 AGUA-MR              1:24.72         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.47                                                            
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:17.79  11-12 METS
              2:35.59  11-12 ZONE
              2:54.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            12 COND-MR              2:31.96    2:34.53 ZONE   
                  34.98     1:14.01 (39.03)     1:54.71 (40.70)     2:34.53 (39.82)
  2 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              2:58.89    2:38.41 JO     
                  37.91     1:19.75 (41.84)     2:00.07 (40.32)     2:38.41 (38.34)
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:45.94    2:46.18 JO     
                  38.53     1:20.43 (41.90)     2:03.16 (42.73)     2:46.18 (43.02)
  4 Agashiwala, Satya         12 UN-MR                2:50.00    2:47.64 JO     
                  38.44     1:22.07 (43.63)     2:05.97 (43.90)     2:47.64 (41.67)
  5 Kissi, Jad                12 Mtl Nord Natatio     2:50.67    2:49.78 JO     
                  38.96     1:22.26 (43.30)     2:07.26 (45.00)     2:49.78 (42.52)
  6 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               2:52.28    2:51.30 JO     
                  40.38     1:24.55 (44.17)     2:08.28 (43.73)     2:51.30 (43.02)
  7 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              2:59.74    2:52.28 JO     
                  40.26     1:23.97 (43.71)     2:09.53 (45.56)     2:52.28 (42.75)
  8 Bender, Jake B            12 COND-MR              3:04.96    2:56.00        
                  41.85     1:27.32 (45.47)     2:13.03 (45.71)     2:56.00 (42.97)
  9 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR              2:55.00    2:56.04        
                  41.72     1:27.77 (46.05)     2:13.60 (45.83)     2:56.04 (42.44)
 10 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR              3:11.21    3:04.14        
                  42.38     1:30.26 (47.88)     2:18.29 (48.03)     3:04.14 (45.85)
 11 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR              3:08.12    3:04.43        
                  43.66     1:31.01 (47.35)     2:18.95 (47.94)     3:04.43 (45.48)
 12 Hamitouche, Yacine        12 Mtl Nord Natatio     3:18.96    3:16.11        
                  45.84     1:35.21 (49.37)     2:26.63 (51.42)     3:16.11 (49.48)
 13 Seckin, Arath I           12 NYSA-MR                   NT    3:21.10        
                  47.82                             2:30.37 ( )     3:21.10 (50.73)
 14 Yacini, Yan               12 Mtl Nord Natatio     3:31.11    3:22.11        
                  47.98     1:39.65 (51.67)     2:30.86 (51.21)     3:22.11 (51.25)
 15 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                   NT    3:27.91        
                  50.14     1:44.35 (54.21)     2:39.45 (55.10)     3:27.91 (48.46)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                38.59  ZONE
                40.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                39.79      38.75 JO     
  2 Babej, Alex C             11 AGUA-MR                40.43      40.05 JO     
  3 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR                39.25      40.27 JO     
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                40.48      41.38        
  5 Mialkovskyi, Denys        12 AGUA-MR                41.63      41.73        
  6 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR                41.68      42.11        
  7 Tollit, Alex R            11 AGUA-MR                41.92      42.13        
  8 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                41.50      42.53        
  9 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                42.70      42.59        
 10 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 43.39      43.09        
 11 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                43.34      43.44        
 12 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR                43.19      43.91        
 13 Ruffy, Rhyse X            12 NYSA-MR                54.41      44.19        
 14 Driscoll, Colm E          12 COND-MR                47.62      45.05        
 15 Tula, Xavier A            12 COND-MR                   NT      45.66        
 16 Chan, Edward              12 AGUA-MR                45.47      45.67        
 17 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ                45.18      47.19        
 18 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR                46.03      47.47        
 19 Lapolla, Cormac J         11 AGUA-MR                47.00      47.65        
 20 Divina, Sebastian K       11 MAKO-MR                47.40      47.71        
 21 Bender, Jake B            12 COND-MR                48.82      48.37        
 22 Mitchener, Connor G       11 UN-MR                  48.72      48.53        
 23 Chan, Manas               12 AGUA-MR                49.87      48.84        
 24 Zhu, Jonathan             12 COND-MR                48.07      49.03        
 25 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR                51.93      49.65        
 26 Gereltod, Turo            11 AGUA-MR                48.84      50.46        
 27 Chen, Ethan Y             12 AGUA-MR                   NT      50.58        
 28 Andrew, Daniel K          12 COND-MR                53.91      51.88        
 29 Robins, Benjamin I        11 BAD-MR                 53.41      52.09        
 30 Loveless, Ryan W          11 BAD-MR                 52.28      52.78        
 31 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR                58.67      53.01        
 32 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR                55.26      53.03        
 33 Emerson, Jonas A          11 COND-MR                55.08      54.05        
 34 Araujo, Thiago L          12 PATS-MR                53.14      54.56        
 35 Lin, Matthew              11 CHNA-ZZ                   NT      57.21        
 36 Sullivan, Brendan T       11 NYSA-MR              1:02.93    1:00.96        
 37 Wang, Jonathan            11 COND-MR              1:00.97    1:01.37        
 38 Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR                59.20    1:03.78        
 39 Berkovitch, David         11 COND-MR              1:00.72    1:04.53        
 -- Fan, Zachary              12 MAKO-MR                53.53         DQ        
      Other
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:12.49  METS
              1:24.39  ZONE
              1:30.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Agashiwala, Satya         12 UN-MR                1:31.09    1:22.86 ZONE   
                  38.39     1:22.86 (44.47)                                        
  2 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR              1:27.36    1:24.72 JO     
                  39.46     1:24.72 (45.26)                                        
  3 Kissi, Jad                12 Mtl Nord Natatio     1:37.30    1:26.37 JO     
                  41.01     1:26.37 (45.36)                                        
  4 Mialkovskyi, Denys        12 AGUA-MR              1:38.65    1:29.44 JO     
                  43.44     1:29.44 (46.00)                                        
  5 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR              1:31.19    1:30.02 JO     
                  42.77     1:30.02 (47.25)                                        
  6 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:31.17    1:30.83 JO     
                  42.65     1:30.83 (48.18)                                        
  7 Driscoll, Colm E          12 COND-MR              1:42.47    1:34.31        
                  45.11     1:34.31 (49.20)                                        
  8 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR              1:34.60    1:35.27        
                  45.29     1:35.27 (49.98)                                        
  9 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR               1:37.05    1:35.39        
                  45.73     1:35.39 (49.66)                                        
 10 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:36.19    1:35.66        
                  45.44     1:35.66 (50.22)                                        
 11 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:32.09    1:36.13        
                  45.46     1:36.13 (50.67)                                        
 12 Park, Lucas I             11 UN-MR                1:33.06    1:36.74        
                  46.53     1:36.74 (50.21)                                        
 13 Chan, Beau                12 MAKO-MR              1:38.79    1:36.87        
                  46.47     1:36.87 (50.40)                                        
 14 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              1:50.14    1:39.93        
                  47.97     1:39.93 (51.96)                                        
 15 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:37.49    1:40.14        
                  46.70     1:40.14 (53.44)                                        
 16 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:40.84    1:40.87        
                  49.04     1:40.87 (51.83)                                        
 17 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ              1:41.60    1:41.26        
                  48.56     1:41.26 (52.70)                                        
 18 Mitchener, Connor G       11 UN-MR                1:56.89    1:44.73        
                  50.58     1:44.73 (54.15)                                        
 19 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR              1:44.39    1:45.06        
                  49.96     1:45.06 (55.10)                                        
 20 Divina, Sebastian K       11 MAKO-MR              1:46.27    1:45.77        
                  51.79     1:45.77 (53.98)                                        
 21 Tovar, Joshua E           12 BGNW-MR              1:55.99    1:45.81        
                  51.52     1:45.81 (54.29)                                        
 22 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR               1:42.47    1:46.64        
                  51.67     1:46.64 (54.97)                                        
 23 Hamitouche, Yacine        12 Mtl Nord Natatio     1:45.78    1:47.03        
                  51.58     1:47.03 (55.45)                                        
 24 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              1:59.46    1:47.14        
                  51.23     1:47.14 (55.91)                                        
 25 Lapolla, Cormac J         11 AGUA-MR              1:47.38    1:47.82        
                  50.44     1:47.82 (57.38)                                        
 26 Gereltod, Turo            11 AGUA-MR              1:46.62    1:47.88        
                  52.26     1:47.88 (55.62)                                        
 27 Knight, Grant S           11 COND-MR              1:42.06    1:48.09        
                  51.00     1:48.09 (57.09)                                        
 28 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:43.50    1:48.47        
                  51.24     1:48.47 (57.23)                                        
 29 Chan, Manas               12 AGUA-MR              1:50.75    1:48.88        
                  54.25     1:48.88 (54.63)                                        
 30 Gonzalez, Andres          12 MAKO-MR                   NT    1:49.12        
                  50.34     1:49.12 (58.78)                                        
 31 Chen, Ethan Y             12 AGUA-MR                   NT    1:49.39        
                  52.47     1:49.39 (56.92)                                        
 32 Zhu, Jonathan             12 COND-MR              1:47.69    1:49.60        
                  54.40     1:49.60 (55.20)                                        
 33 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR              1:50.99    1:50.04        
                  53.13     1:50.04 (56.91)                                        
 34 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:56.18    1:52.19        
                  53.79     1:52.19 (58.40)                                        
 35 Kamal, Adam               11 BGNW-MR              1:43.94    1:52.33        
                  53.39     1:52.33 (58.94)                                        
 36 Woodard, Rowan J          11 BGNW-MR              1:50.99    1:54.42        
                  51.92   1:54.42 (1:02.50)                                        
 37 Shirin, Daniel            12 Mtl Nord Natatio     2:04.76    1:54.58        
                  55.42     1:54.58 (59.16)                                        
 38 Emerson, Jonas A          11 COND-MR              1:57.14    1:55.95        
                  54.39   1:55.95 (1:01.56)                                        
 39 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR              1:59.25    1:57.26        
                  56.82   1:57.26 (1:00.44)                                        
 40 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              2:03.09    1:57.61        
                  57.93     1:57.61 (59.68)                                        
 41 Yacini, Yan               12 Mtl Nord Natatio     1:57.14    1:57.72        
                  55.45   1:57.72 (1:02.27)                                        
 42 Araujo, Thiago L          12 PATS-MR              1:56.65    1:58.45        
 43 Lin, Matthew              11 CHNA-ZZ                   NT    2:00.27        
                  56.54   2:00.27 (1:03.73)                                        
 44 Sullivan, Brendan T       11 NYSA-MR              2:05.84    2:05.83        
                1:01.75   2:05.83 (1:04.08)                                        
 45 Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR              2:10.84    2:11.71        
                1:04.92   2:11.71 (1:06.79)                                        
 46 Wang, Jonathan            11 COND-MR              2:12.02    2:13.13        
                1:04.26   2:13.13 (1:08.87)                                        
 47 Ferrara, Joseph M         11 COND-MR              2:10.00    2:18.56        
 -- Berkovitch, David         11 COND-MR              2:22.32         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
                1:03.45                                                            
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                31.89  ZONE
                34.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Agashiwala, Satya         12 UN-MR                  32.65      30.64 ZONE   
  2 Francis, Isaih            12 COND-MR                31.93      30.65 ZONE   
  3 Driscoll, Colm E          12 COND-MR                33.23      31.93 JO     
  4 Babej, Alex C             11 AGUA-MR                34.14      34.12 JO     
  5 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR                 37.61      34.31        
  6 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR                34.17      34.75        
  7 Ruffy, Rhyse X            12 NYSA-MR                34.08      34.82        
  8 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                35.49      35.10        
  9 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                35.46      35.13        
 10 Chan, Edward              12 AGUA-MR                35.50      35.45        
 11 Tula, Xavier A            12 COND-MR                38.89      36.10        
 12 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                35.58      36.23        
 13 Park, Lucas I             11 UN-MR                  36.66      36.41        
 14 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                36.95      36.66        
 15 Keahon, Lucas M           12 COND-MR                42.69      36.67        
 16 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                36.15      36.88        
 17 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                37.24      37.16        
 18 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                43.11      37.60        
 19 Gonzalez, James           11 APEX-MR                37.90      37.64        
 20 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR                37.27      37.70        
 21 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                50.99      37.87        
 22 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                37.92      38.09        
 23 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ                36.25      38.10        
 24 Bender, Jake B            12 COND-MR                38.49      38.22        
 25 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR                38.38      38.32        
 26 Mitchener, Connor G       11 UN-MR                  35.81      38.42        
 27 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                39.62      38.50        
 28 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR                 44.00      39.02        
 29 Sullivan, Finnian M       12 LBA-MR                    NT      40.28        
 30 Grayson, Spencer E        11 BGNW-MR                50.99      41.13        
 31 Bove, Salvatore           11 AGUA-MR                43.60      42.40        
 32 Knight, Grant S           11 COND-MR                43.22      44.34        
 33 Andrew, Daniel K          12 COND-MR                47.68      47.10        
 34 Lapolla, Cormac J         11 AGUA-MR                45.00      48.09        
 35 Divina, Sebastian K       11 MAKO-MR                46.21      48.10        
 36 Araujo, Thiago L          12 PATS-MR                   NT      49.59        
 37 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR                53.56      49.84        
 38 Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR                50.82      57.43        
 39 Emerson, Jonas A          11 COND-MR              1:01.16      58.31        
 40 Lin, Matthew              11 CHNA-ZZ                   NT    1:02.00        
 -- Berkovitch, David         11 COND-MR              1:01.08         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:02.49  METS
              1:11.39  ZONE
              1:19.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            12 COND-MR              1:09.81    1:08.85 ZONE   
                  31.80     1:08.85 (37.05)                                        
  2 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              1:12.47    1:09.29 ZONE   
                  32.73     1:09.29 (36.56)                                        
  3 Driscoll, Colm E          12 COND-MR              1:18.82    1:18.13 JO     
                  36.67     1:18.13 (41.46)                                        
  4 Babej, Alex C             11 AGUA-MR              1:20.41    1:18.36 JO     
                  36.66     1:18.36 (41.70)                                        
  5 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              1:24.97    1:18.64 JO     
                  36.46     1:18.64 (42.18)                                        
  6 Chan, Beau                12 MAKO-MR              1:20.02    1:19.22 JO     
                  37.32     1:19.22 (41.90)                                        
  7 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:31.18    1:22.90        
                  39.18     1:22.90 (43.72)                                        
  8 Ruffy, Rhyse X            12 NYSA-MR              1:25.32    1:24.45        
                  38.63     1:24.45 (45.82)                                        
  9 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:41.36    1:25.35        
                  37.10     1:25.35 (48.25)                                        
 10 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR              1:28.52    1:25.76        
                  39.51     1:25.76 (46.25)                                        
 11 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              1:31.62    1:27.92        
                  38.51     1:27.92 (49.41)                                        
 12 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:28.00    1:28.14        
                  40.05     1:28.14 (48.09)                                        
 13 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR              1:32.93    1:28.47        
 14 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR                    NT    1:28.84        
                  41.39     1:28.84 (47.45)                                        
 15 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ              1:30.00    1:30.44        
                  41.07     1:30.44 (49.37)                                        
 16 Marroquin Lopez, Joshua   12 COND-MR              1:12.00    1:33.42        
                  42.20     1:33.42 (51.22)                                        
 17 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:31.89    1:33.54        
                  42.50     1:33.54 (51.04)                                        
 18 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR               1:33.12    1:33.62        
                  43.23     1:33.62 (50.39)                                        
 19 Tula, Xavier A            12 COND-MR              1:38.91    1:37.02        
                  41.09     1:37.02 (55.93)                                        
 20 Liu, Jared                11 NYSA-MR              1:34.70    1:38.08        
                  44.32     1:38.08 (53.76)                                        
 21 Fan, Zachary              12 MAKO-MR              1:36.10    1:39.13        
                  44.45     1:39.13 (54.68)                                        
 22 Knight, Grant S           11 COND-MR              1:47.84    1:51.42        
                  48.04   1:51.42 (1:03.38)                                        
 23 Zhu, Jonathan             12 COND-MR              1:57.94    1:51.47        
                  52.49     1:51.47 (58.98)                                        
 24 Andrew, Daniel K          12 COND-MR              1:54.65    1:58.46        
                  55.25   1:58.46 (1:03.21)                                        
 25 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR                   NT    1:58.75        
                  51.45   1:58.75 (1:07.30)                                        
 -- Jones, Alexander M        12 COND-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  53.58                                                            
 -- Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:36.07         DQ        
      Arms underwater recovery
                  39.52                                                            
 -- Ebrahimpour, Zackery M    11 COND-MR              2:17.49         DQ        
      One hand touch
                1:03.66                                                            
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:20.49  11-12 METS
              2:40.89  11-12 ZONE
              2:59.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              2:35.99    2:39.01 ZONE   
                  35.59     1:17.22 (41.63)     1:58.61 (41.39)     2:39.01 (40.40)
  2 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR               2:45.57    2:49.14 JO     
                                  16.61 ( )       36.80 (20.19)   2:49.14 (2:12.34)
  3 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              3:16.81    3:08.45        
                  40.74     1:29.81 (49.07)     2:21.58 (51.77)     3:08.45 (46.87)
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            12 COND-MR              2:18.32    2:18.99        
                  29.86     1:04.82 (34.96)     1:42.95 (38.13)     2:18.99 (36.04)
  2 Driscoll, Colm E          12 COND-MR              2:27.51    2:21.95        
                  33.23     1:09.51 (36.28)     1:46.82 (37.31)     2:21.95 (35.13)
  3 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR               2:28.07    2:23.41        
                  32.52     1:09.27 (36.75)     1:46.70 (37.43)     2:23.41 (36.71)
  4 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:23.78    2:25.77        
                  31.90     1:08.68 (36.78)     1:47.20 (38.52)     2:25.77 (38.57)
  5 Kissi, Jad                12 Mtl Nord Natatio     2:24.32    2:27.34        
                  32.06     1:09.05 (36.99)     1:49.03 (39.98)     2:27.34 (38.31)
  6 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              2:30.26    2:31.99        
                  34.08     1:12.36 (38.28)     1:52.40 (40.04)     2:31.99 (39.59)
  7 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              2:41.57    2:33.94        
                  33.97     1:13.05 (39.08)     1:54.13 (41.08)     2:33.94 (39.81)
  8 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              2:38.73    2:35.08        
                  33.30     1:12.48 (39.18)     1:53.97 (41.49)     2:35.08 (41.11)
  9 Park, Lucas I             11 UN-MR                2:43.33    2:36.72        
                  36.41     1:15.65 (39.24)     1:57.53 (41.88)     2:36.72 (39.19)
 10 Tula, Xavier A            12 COND-MR              2:39.23    2:38.12        
                  35.76     1:18.61 (42.85)     1:57.71 (39.10)     2:38.12 (40.41)
 11 Bender, Jake B            12 COND-MR              2:40.51    2:39.82        
                  35.69     1:17.55 (41.86)     1:59.98 (42.43)     2:39.82 (39.84)
 12 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ              2:39.00    2:40.03        
                  34.65     1:15.41 (40.76)     1:58.56 (43.15)     2:40.03 (41.47)
 13 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              2:41.97    2:40.24        
                                  16.26 ( )       36.67 (20.41)   2:40.24 (2:03.57)
 14 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              2:47.17    2:40.65        
                  37.82     1:18.58 (40.76)     2:01.08 (42.50)     2:40.65 (39.57)
 15 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              2:39.53    2:40.92        
                  36.21     1:18.10 (41.89)     1:59.84 (41.74)     2:40.92 (41.08)
 16 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ              2:52.00    2:41.19        
                  36.34     1:17.77 (41.43)     2:01.19 (43.42)     2:41.19 (40.00)
 17 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR               2:45.47    2:41.88        
                  35.72     1:17.42 (41.70)     2:00.36 (42.94)     2:41.88 (41.52)
 18 Pekarchuk, Vlad V         12 COND-MR              3:00.08    2:45.44        
                  36.28     1:17.16 (40.88)     2:01.58 (44.42)     2:45.44 (43.86)
 19 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              2:47.89    2:45.74        
                  37.30     1:19.59 (42.29)     2:04.27 (44.68)     2:45.74 (41.47)
 20 Robins, Benjamin I        11 BAD-MR               2:50.55    2:45.76        
                  37.46     1:20.85 (43.39)     2:05.12 (44.27)     2:45.76 (40.64)
 21 Erkal, Erez               10 BAD-MR               2:48.65    2:46.80        
                  36.98     1:21.08 (44.10)     2:06.70 (45.62)     2:46.80 (40.10)
 22 Kim, Jay                  10 COND-MR              2:56.55    2:47.15        
                  38.74     1:20.87 (42.13)     2:04.62 (43.75)     2:47.15 (42.53)
 23 Hamitouche, Yacine        12 Mtl Nord Natatio     2:47.14    2:48.30        
                  36.16     1:17.68 (41.52)     2:04.33 (46.65)     2:48.30 (43.97)
 24 Seckin, Arath I           12 NYSA-MR              3:00.22    2:50.15        
                  37.72     1:21.84 (44.12)     2:07.85 (46.01)     2:50.15 (42.30)
 25 Esposito, Dylan H         11 BGNW-MR              3:03.44    2:52.72        
                  38.81     1:23.51 (44.70)     2:08.89 (45.38)     2:52.72 (43.83)
 26 Liu, Zhoujie               9 CHNA-ZZ              3:25.00    2:58.49        
                  39.08     1:25.52 (46.44)     2:14.04 (48.52)     2:58.49 (44.45)
 27 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             3:08.68    2:58.80        
                  39.73     1:26.70 (46.97)     2:15.17 (48.47)     2:58.80 (43.63)
 28 Andrew, Daniel K          12 COND-MR              3:07.31    3:03.09        
                  41.18     1:28.09 (46.91)     2:16.05 (47.96)     3:03.09 (47.04)
 29 Tchernikov, Phillip A      8 COND-MR              3:09.59    3:04.78        
                  40.84     1:27.94 (47.10)     2:18.58 (50.64)     3:04.78 (46.20)
 30 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              3:11.16    3:11.52        
                  41.75     1:30.69 (48.94)     2:22.51 (51.82)     3:11.52 (49.01)
 31 Yacini, Yan               12 Mtl Nord Natatio     3:17.86    3:13.72        
                  41.62     1:30.53 (48.91)     2:23.54 (53.01)     3:13.72 (50.18)
 32 Saha, Nolan               10 COND-MR              3:32.04    3:14.63        
                  43.13     1:35.46 (52.33)     2:25.60 (50.14)     3:14.63 (49.03)
 33 Shirin, Daniel            12 Mtl Nord Natatio     3:26.22    3:16.02        
                  40.01     1:29.86 (49.85)     2:23.56 (53.70)     3:16.02 (52.46)
 34 Muety, Shaun W             9 LBA-MR                    NT    3:17.20        
                  44.74     1:38.14 (53.40)     2:28.99 (50.85)     3:17.20 (48.21)
 35 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               3:40.05    3:17.22        
                  46.44     1:38.56 (52.12)     2:29.19 (50.63)     3:17.22 (48.03)
 36 Medard, Alex D            11 COND-MR              3:33.99    3:18.45        
                  43.27     1:33.79 (50.52)     2:29.49 (55.70)     3:18.45 (48.96)
 37 Dixon, Grayson B          10 BGNW-MR              3:00.99    3:20.01        
                  41.41     1:34.35 (52.94)     2:28.95 (54.60)     3:20.01 (51.06)
 38 Snane, Samy               10 Mtl Nord Natatio     3:19.82    3:25.83        
                  43.82     1:37.90 (54.08)     2:32.34 (54.44)     3:25.83 (53.49)
 39 Wang, Jonathan            11 COND-MR              3:28.14    3:29.06        
                  44.47     1:37.74 (53.27)     2:34.02 (56.28)     3:29.06 (55.04)
 40 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR              3:37.88    3:34.71        
                  47.30     1:44.51 (57.21)   3:34.71 (1:50.20)                    
 41 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR              3:50.00    3:36.11        
                  48.62     1:44.54 (55.92)     2:40.36 (55.82)     3:36.11 (55.75)
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              3:09.09    3:03.65        
                  41.80     1:28.02 (46.22)     2:16.38 (48.36)     3:03.65 (47.27)
  2 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR              3:23.70    3:20.35        
                  45.38     1:36.85 (51.47)     2:29.87 (53.02)     3:20.35 (50.48)
  3 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR               3:32.57    3:21.12        
                  44.47     1:35.22 (50.75)     2:28.57 (53.35)     3:21.12 (52.55)
  4 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR              3:21.90    3:25.37        
                  45.83     1:37.40 (51.57)     2:30.62 (53.22)     3:25.37 (54.75)
  5 Kamal, Adam               11 BGNW-MR              3:30.99    3:43.69        
                  50.54     1:48.58 (58.04)     2:46.80 (58.22)     3:43.69 (56.89)
  6 Knight, Grant S           11 COND-MR              3:37.21    3:45.60        
                  50.71     1:49.61 (58.90)     2:48.95 (59.34)     3:45.60 (56.65)
  7 Marroquin Lopez, Joshua   12 COND-MR              3:50.00    3:45.84        
                  53.16     1:51.10 (57.94)     2:48.38 (57.28)     3:45.84 (57.46)
  8 Zhu, Jonathan             12 COND-MR              3:48.88    3:47.52        
                  52.11     1:50.37 (58.26)     2:49.80 (59.43)     3:47.52 (57.72)
  9 Kim, Jay                  10 COND-MR              4:01.40    4:03.72        
                  53.85   1:55.84 (1:01.99)   4:03.72 (2:07.88)                    
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Driscoll, Colm E          12 COND-MR              2:47.17    2:41.51        
                  33.43     1:16.71 (43.28)     2:06.58 (49.87)     2:41.51 (34.93)
  2 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR              2:48.51    2:44.31        
                  36.80     1:22.11 (45.31)     2:06.71 (44.60)     2:44.31 (37.60)
  3 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR               2:53.06    2:46.46        
                  36.09     1:19.17 (43.08)     2:10.04 (50.87)     2:46.46 (36.42)
  4 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              3:03.76    2:54.43        
                  38.07     1:22.54 (44.47)     2:18.95 (56.41)     2:54.43 (35.48)
  5 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              2:53.74    2:54.52        
                  38.28     1:23.89 (45.61)     2:12.03 (48.14)     2:54.52 (42.49)
  6 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              2:56.06    2:54.59        
                  38.70     1:25.78 (47.08)     2:15.47 (49.69)     2:54.59 (39.12)
  7 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              3:01.44    2:55.09        
                  40.23     1:27.29 (47.06)     2:15.56 (48.27)     2:55.09 (39.53)
  8 Bender, Jake B            12 COND-MR              3:01.92    2:55.38        
                  39.05     1:22.05 (43.00)     2:17.06 (55.01)     2:55.38 (38.32)
  9 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              2:55.32    2:57.77        
                                  15.91 ( )       38.59 (22.68)   2:57.77 (2:19.18)
 10 Babej, Alex C             11 AGUA-MR              2:56.14    2:58.82        
                  36.59     1:25.80 (49.21)     2:17.11 (51.31)     2:58.82 (41.71)
 11 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR               3:01.56    3:00.08        
                  38.05     1:26.23 (48.18)     2:17.89 (51.66)     3:00.08 (42.19)
 12 Wu, Houcheng              11 CHNA-ZZ              2:58.50    3:03.99        
                  41.06     1:29.86 (48.80)     2:25.21 (55.35)     3:03.99 (38.78)
 13 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              3:13.92    3:05.33        
                  40.57     1:26.91 (46.34)     2:25.11 (58.20)     3:05.33 (40.22)
 14 Ramirez, Aiden J          11 SSL-MR               3:09.41    3:11.30        
                  42.58     1:32.67 (50.09)     2:27.78 (55.11)     3:11.30 (43.52)
 15 Erkal, Erez               10 BAD-MR               3:18.92    3:12.62        
                  46.77     1:34.58 (47.81)     2:33.70 (59.12)     3:12.62 (38.92)
 16 Kim, Jay                  10 COND-MR              3:22.51    3:15.27        
                  44.67     1:35.92 (51.25)     2:31.82 (55.90)     3:15.27 (43.45)
 17 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR             3:30.34    3:25.21        
                  46.68     1:40.56 (53.88)   2:43.04 (1:02.48)     3:25.21 (42.17)
 18 Robins, Benjamin I        11 BAD-MR               3:40.06    3:25.48        
                  51.40     1:44.33 (52.93)   2:45.42 (1:01.09)     3:25.48 (40.06)
 19 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              3:25.19    3:27.65        
                  50.49     1:41.71 (51.22)   2:42.24 (1:00.53)     3:27.65 (45.41)
 20 Saha, Nolan               10 COND-MR              3:45.34    3:33.63        
                  52.03     1:47.22 (55.19)   3:33.63 (1:46.41)                    
 21 Andrew, Daniel K          12 COND-MR              3:34.03    3:34.52        
                  54.82     1:50.67 (55.85)   2:52.24 (1:01.57)     3:34.52 (42.28)
 22 Dixon, Grayson B          10 BGNW-MR              3:20.99    3:48.34        
                  56.21     1:51.71 (55.50)   2:58.37 (1:06.66)     3:48.34 (49.97)
 23 Medard, Alex D            11 COND-MR              4:00.00    3:57.96        
                  57.72     1:57.33 (59.61)   3:06.50 (1:09.17)     3:57.96 (51.46)
 24 Trenczer, Quincy A         8 COND-MR              4:15.00    3:59.95        
                  56.75   1:57.17 (1:00.42)   3:06.44 (1:09.27)     3:59.95 (53.51)
 25 McGourty, Patrick T        9 BGNW-MR              3:45.99    4:13.82        
                1:11.79   2:16.07 (1:04.28)   4:13.82 (1:57.75)                    
 -- Liu, Jared                11 NYSA-MR              3:08.17         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  43.71     1:30.68 (46.97)   2:31.20 (1:00.52)                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.19  METS
                27.39  ZONE
                27.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR                26.61      26.36 ZONE   
  2 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR                26.75      26.86 ZONE   
  3 Vitale, Ben G             13 PATS-MR                26.70      26.89 ZONE   
  4 Pena, Cesar d             14 RedTails-MR            27.16      26.96 ZONE   
  5 Korzenik, Benjamin M      14 MAKO-MR                28.05      27.83 JO     
  6 Quested, Finn J           14 PATS-MR                28.76      27.90        
  7 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR               28.44      28.09        
  8 Ayala, Diego              14 Mtl Nord Natatio       28.32      28.15        
  9 Agranovich, Jake M        14 COND-MR                27.77      28.34        
 10 Coogan, Dave A            14 TRS-MR                 27.48      28.44        
 11 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR               28.74      28.55        
 12 Manigbas, Benjamin        13 COND-MR                29.25      28.61        
 13 Assalone, Francesco       14 BAD-MR                 29.42      28.67        
 14 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR                29.20      29.03        
 15 Engel, Oliver K           13 Storm-MR               30.09      29.05        
 16 Coleman, Joe T            13 COND-MR                29.55      29.07        
 17 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR                29.81      29.39        
 18 Engel, Eric R             13 Storm-MR               29.95      29.40        
 19 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR                29.83      29.41        
 20 Geller, Russell           14 FREE-MR                28.90      29.42        
 20 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR                29.99      29.42        
 22 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR            29.78      29.69        
 22 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 29.27      29.69        
 24 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR                 29.24      29.78        
 25 Simard, Jorick            14 Mtl Nord Natatio       30.68      30.06        
 26 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR                30.02      30.09        
 27 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR                29.88      30.14        
 28 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR                31.47      30.17        
 29 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR                 30.01      30.21        
 30 Kravtsov, Andrew A        14 FREE-MR                29.46      30.28        
 31 Sanchez, Erick S          13 COND-MR                30.28      30.29        
 32 Dwyer, Luke N             13 COND-MR                31.22      30.43        
 33 Maimon, David D           13 FREE-MR                   NT      30.44        
 34 Wu, James X               14 COND-MR                31.72      30.66        
 35 Manheimer, Bryan J        13 BAD-MR                 30.57      30.70        
 36 Belovsky, Adam D          14 COND-MR                31.14      30.72        
 37 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                 29.92      30.73        
 38 Fagan, Will P             13 BGNW-MR                30.55      30.90        
 39 Simard, Colin             13 Mtl Nord Natatio       31.54      31.03        
 39 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR                30.57      31.03        
 41 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR                34.41      31.09        
 42 Forget, Tristan           14 Mtl Nord Natatio       31.21      31.16        
 43 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR            31.04      31.19        
 44 Azzoug, Rayane Amine      14 Mtl Nord Natatio       31.76      31.28        
 45 Bagnini-Nagel, Basie A    14 NYSA-MR                31.42      31.33        
 46 Roy, Maxim                14 Mtl Nord Natatio       34.41      31.39        
 47 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR                 32.08      31.59        
 48 Charruau, Natan           13 Mtl Nord Natatio       31.93      31.67        
 49 Ben Ami, Samuel S         14 RedTails-MR            32.16      31.73        
 49 Ceasar, Max L             14 TRS-MR                 31.74      31.73        
 51 Garcia, Elias R           13 NYSA-MR                31.72      31.96        
 52 Morris, Ryan M            13 COND-MR                32.67      32.09        
 53 Bellach, Matthew R        13 BAD-MR                 33.87      32.47        
 54 Moustakim, Adam           13 Mtl Nord Natatio       32.71      32.56        
 55 Avila, Dominic V          13 COND-MR                33.69      33.63        
 56 Villegas, James J         14 RedTails-MR            33.61      33.64        
 57 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR                33.65      33.70        
 58 Fitzpatrick, Thomas A     13 LBA-MR                 34.51      33.85        
 59 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR            36.96      34.41        
 60 Heaney, William M         14 LBA-MR                 36.30      36.85        
 61 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR                 37.26      37.50        
 62 Gilbart, Danny J          13 COND-MR                40.00      40.09        
 63 Nallengara, Benjamin      13 MAKO-MR                37.90      40.37        
 64 Rozeik, Jeremaih W        13 COND-MR                41.63      41.51        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                56.79  METS
                58.89  ZONE
              1:01.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR                57.89      57.54 ZONE   
                  27.58       57.54 (29.96)                                        
  2 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR                58.85      58.74 ZONE   
                  28.20       58.74 (30.54)                                        
  3 Korzenik, Benjamin M      14 MAKO-MR                58.70    1:00.96 JO     
                  28.65     1:00.96 (32.31)                                        
  4 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               1:00.20    1:00.97 JO     
                  28.94     1:00.97 (32.03)                                        
  5 Kwan, William             14 FREE-MR              1:01.63    1:01.35 JO     
                  29.19     1:01.35 (32.16)                                        
  6 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              1:01.76    1:01.47 JO     
                  29.80     1:01.47 (31.67)                                        
  7 Fine, Evan A              14 BAD-MR               1:02.35    1:01.52 JO     
                  29.70     1:01.52 (31.82)                                        
  8 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:03.98    1:02.45        
                  29.59     1:02.45 (32.86)                                        
  9 Rupp, William P           14 UN-MR                1:04.29    1:03.12        
                  30.82     1:03.12 (32.30)                                        
 10 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              1:03.49    1:03.20        
                  30.33     1:03.20 (32.87)                                        
 10 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:03.68    1:03.20        
                  30.45     1:03.20 (32.75)                                        
 12 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:02.94    1:03.62        
                  30.11     1:03.62 (33.51)                                        
 13 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             1:05.30    1:03.67        
                  30.35     1:03.67 (33.32)                                        
 14 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             1:03.38    1:03.72        
                  29.87     1:03.72 (33.85)                                        
 15 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               1:06.57    1:04.25        
                  30.52     1:04.25 (33.73)                                        
 16 Engel, Eric R             13 Storm-MR             1:05.37    1:04.35        
                  31.18     1:04.35 (33.17)                                        
 17 Kravtsov, Andrew A        14 FREE-MR              1:05.30    1:04.50        
                  31.20     1:04.50 (33.30)                                        
 18 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              1:07.86    1:04.68        
                  31.56     1:04.68 (33.12)                                        
 19 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              1:04.99    1:04.95        
                  31.96     1:04.95 (32.99)                                        
 20 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              1:04.95    1:05.15        
                  31.39     1:05.15 (33.76)                                        
 21 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:05.97    1:05.30        
                  31.30     1:05.30 (34.00)                                        
 22 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:05.81    1:05.34        
                  30.64     1:05.34 (34.70)                                        
 23 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              1:06.17    1:05.37        
                  31.19     1:05.37 (34.18)                                        
 24 Manigbas, Benjamin        13 COND-MR              1:05.24    1:05.41        
                  32.23     1:05.41 (33.18)                                        
 25 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              1:08.99    1:05.52        
                  31.46     1:05.52 (34.06)                                        
 26 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               1:08.34    1:05.67        
                  32.40     1:05.67 (33.27)                                        
 27 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              1:07.93    1:06.89        
                  32.14     1:06.89 (34.75)                                        
 28 Maimon, David D           13 FREE-MR                   NT    1:07.26        
                  31.84     1:07.26 (35.42)                                        
 29 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              1:08.62    1:09.09        
                  32.77     1:09.09 (36.32)                                        
 30 Wu, James X               14 COND-MR              1:11.58    1:09.38        
                  32.88     1:09.38 (36.50)                                        
 31 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR              1:10.44    1:09.40        
                  32.63     1:09.40 (36.77)                                        
 32 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               1:12.24    1:10.29        
                  33.51     1:10.29 (36.78)                                        
 33 Manheimer, Bryan J        13 BAD-MR               1:12.57    1:10.36        
                  33.58     1:10.36 (36.78)                                        
 34 Morris, Ryan M            13 COND-MR              1:13.85    1:10.76        
                  34.26     1:10.76 (36.50)                                        
 35 Garcia, Elias R           13 NYSA-MR              1:09.22    1:11.40        
                  33.60     1:11.40 (37.80)                                        
 36 Bellach, Matthew R        13 BAD-MR               1:17.90    1:11.96        
                  33.85     1:11.96 (38.11)                                        
 37 Nallengara, Benjamin      13 MAKO-MR              1:23.95    1:26.62        
                  40.83     1:26.62 (45.79)                                        
 38 Rodriguez, Melvin N       13 SSL-MR               1:30.95    1:27.52        
                  41.04     1:27.52 (46.48)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.39  METS
              1:07.99  ZONE
              1:10.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Finn J           14 PATS-MR              1:07.51    1:05.57 ZONE   
                  31.25     1:05.57 (34.32)                                        
  2 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             1:13.19    1:10.96        
                  34.57     1:10.96 (36.39)                                        
  3 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               1:10.50    1:11.18        
                  33.95     1:11.18 (37.23)                                        
  4 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:12.70    1:11.52        
                  34.52     1:11.52 (37.00)                                        
  5 Fine, Evan A              14 BAD-MR               1:16.01    1:11.89        
                  34.57     1:11.89 (37.32)                                        
  6 Rupp, William P           14 UN-MR                1:13.90    1:12.35        
                  35.66     1:12.35 (36.69)                                        
  7 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              1:16.74    1:13.63        
                  36.71     1:13.63 (36.92)                                        
  8 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:13.09    1:13.67        
                  35.94     1:13.67 (37.73)                                        
  9 Coleman, Joe T            13 COND-MR              1:14.78    1:13.89        
                  36.00     1:13.89 (37.89)                                        
 10 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               1:15.57    1:13.93        
                  35.66     1:13.93 (38.27)                                        
 11 Engel, Eric R             13 Storm-MR             1:18.15    1:14.56        
                  37.09     1:14.56 (37.47)                                        
 12 Simard, Jorick            14 Mtl Nord Natatio     1:15.69    1:14.62        
                  36.79     1:14.62 (37.83)                                        
 13 Korzenik, Benjamin M      14 MAKO-MR              1:15.06    1:14.88        
                  36.43     1:14.88 (38.45)                                        
 14 Forget, Tristan           14 Mtl Nord Natatio     1:17.72    1:15.47        
                  36.51     1:15.47 (38.96)                                        
 15 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:14.65    1:15.48        
                  36.30     1:15.48 (39.18)                                        
 15 Bagnini-Nagel, Basie A    14 NYSA-MR              1:16.28    1:15.48        
                  35.88     1:15.48 (39.60)                                        
 17 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              1:17.17    1:15.56        
                  37.79     1:15.56 (37.77)                                        
 18 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              1:19.39    1:15.68        
                  36.68     1:15.68 (39.00)                                        
 19 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR          1:15.79    1:15.75        
                  36.17     1:15.75 (39.58)                                        
 20 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              1:16.00    1:16.03        
                  37.52     1:16.03 (38.51)                                        
 21 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              1:17.12    1:16.33        
                  36.72     1:16.33 (39.61)                                        
 22 Kwan, William             14 FREE-MR              1:15.36    1:16.35        
                  36.86     1:16.35 (39.49)                                        
 23 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:21.48    1:16.50        
                  37.85     1:16.50 (38.65)                                        
 24 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          1:17.67    1:16.74        
                  37.29     1:16.74 (39.45)                                        
 25 Charruau, Natan           13 Mtl Nord Natatio     1:23.57    1:17.16        
                  37.66     1:17.16 (39.50)                                        
 26 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:17.78    1:17.28        
                  37.52     1:17.28 (39.76)                                        
 27 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              1:23.98    1:17.36        
                  36.77     1:17.36 (40.59)                                        
 28 Ceasar, Max L             14 TRS-MR               1:20.64    1:18.10        
                  37.45     1:18.10 (40.65)                                        
 29 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              1:27.59    1:18.86        
                  38.94     1:18.86 (39.92)                                        
 30 Manigbas, Benjamin        13 COND-MR              1:18.42    1:19.89        
                  38.98     1:19.89 (40.91)                                        
 31 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:17.55    1:20.17        
                  39.25     1:20.17 (40.92)                                        
 32 Wu, James X               14 COND-MR              1:22.56    1:20.93        
                  39.10     1:20.93 (41.83)                                        
 33 Maimon, David D           13 FREE-MR                   NT    1:22.48        
 34 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               1:24.16    1:23.16        
                  40.82     1:23.16 (42.34)                                        
 35 Morris, Ryan M            13 COND-MR              1:23.43    1:23.42        
                  41.37     1:23.42 (42.05)                                        
 36 Manheimer, Bryan J        13 BAD-MR               1:28.57    1:23.83        
                  40.15     1:23.83 (43.68)                                        
 37 Ben Ami, Samuel S         14 RedTails-MR          1:25.46    1:23.87        
                  40.12     1:23.87 (43.75)                                        
 38 Roy, Maxim                14 Mtl Nord Natatio     1:27.40    1:24.64        
                  41.35     1:24.64 (43.29)                                        
 39 Simard, Colin             13 Mtl Nord Natatio     1:16.94    1:24.65        
                  41.09     1:24.65 (43.56)                                        
 40 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               1:27.57    1:26.11        
                  42.80     1:26.11 (43.31)                                        
 41 Bellach, Matthew R        13 BAD-MR               1:34.14    1:26.74        
                  41.33     1:26.74 (45.41)                                        
 42 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:25.02    1:26.83        
                  42.17     1:26.83 (44.66)                                        
 43 Fitzpatrick, Thomas A     13 LBA-MR               1:24.81    1:26.90        
                  41.34     1:26.90 (45.56)                                        
 44 Villegas, James J         14 RedTails-MR          1:29.27    1:29.18        
                  43.68     1:29.18 (45.50)                                        
 45 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR              1:35.05    1:29.38        
                  42.81     1:29.38 (46.57)                                        
 46 Moustakim, Adam           13 Mtl Nord Natatio     1:33.78    1:30.60        
                  43.82     1:30.60 (46.78)                                        
 47 Avila, Dominic V          13 COND-MR                   NT    1:34.21        
                  45.53     1:34.21 (48.68)                                        
 48 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          1:41.32    1:35.91        
                  46.41     1:35.91 (49.50)                                        
 49 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR              1:32.26    1:38.12        
 50 Nallengara, Benjamin      13 MAKO-MR              1:42.97    1:41.35        
                  48.53     1:41.35 (52.82)                                        
 51 Gilbart, Danny J          13 COND-MR              1:40.00    1:45.30        
                  51.36     1:45.30 (53.94)                                        
 52 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR               2:13.33    1:48.78        
                  54.29     1:48.78 (54.49)                                        
 -- Heaney, William M         14 LBA-MR               1:49.68         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.05                                                            
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:17.79  METS
              2:24.29  ZONE
              2:32.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Finn J           14 PATS-MR              2:26.95    2:21.61 ZONE   
                  31.58     1:06.54 (34.96)     1:43.74 (37.20)     2:21.61 (37.87)
  2 Perez, Gavin M            14 NYSA-MR              2:32.62    2:30.59 JO     
                  34.18     1:12.04 (37.86)     1:51.34 (39.30)     2:30.59 (39.25)
  3 Rupp, William P           14 UN-MR                2:37.58    2:32.38 JO     
                  36.18     1:15.13 (38.95)     1:53.91 (38.78)     2:32.38 (38.47)
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:34.23    2:32.38 JO     
                  35.51     1:14.26 (38.75)     1:54.54 (40.28)     2:32.38 (37.84)
  5 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             2:35.93    2:32.92        
                  36.66     1:17.37 (40.71)     1:56.32 (38.95)     2:32.92 (36.60)
  6 Fine, Evan A              14 BAD-MR               2:35.32    2:35.37        
                  36.63     1:16.10 (39.47)     1:56.96 (40.86)     2:35.37 (38.41)
  7 Coleman, Joe T            13 COND-MR              2:36.01    2:35.44        
                  36.20     1:15.33 (39.13)     1:55.92 (40.59)     2:35.44 (39.52)
  8 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              2:45.76    2:35.68        
                  38.41     1:20.29 (41.88)     1:59.63 (39.34)     2:35.68 (36.05)
  9 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:35.15    2:35.94        
                  36.50   2:35.94 (1:59.44)                                        
 10 Korzenik, Benjamin M      14 MAKO-MR              2:37.37    2:36.61        
                  36.62     1:17.37 (40.75)     1:58.05 (40.68)     2:36.61 (38.56)
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:36.72    2:38.77        
                  37.09     1:17.62 (40.53)     1:59.87 (42.25)     2:38.77 (38.90)
 12 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              2:43.09    2:40.59        
                  39.26     1:20.34 (41.08)     2:01.89 (41.55)     2:40.59 (38.70)
 13 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              2:38.59    2:41.11        
                                1:21.11 ( )     2:02.55 (41.44)     2:41.11 (38.56)
 14 Kwan, William             14 FREE-MR              2:37.20    2:41.21        
                  38.16     1:19.08 (40.92)     2:00.53 (41.45)     2:41.21 (40.68)
 15 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:54.55    2:42.32        
                  37.97     1:19.61 (41.64)     2:01.85 (42.24)     2:42.32 (40.47)
 16 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             2:45.91    2:42.79        
                  38.52     1:19.60 (41.08)     2:01.39 (41.79)     2:42.79 (41.40)
 17 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               2:42.57    2:42.88        
                  39.86     1:21.19 (41.33)     2:04.64 (43.45)     2:42.88 (38.24)
 18 Bagnini-Nagel, Basie A    14 NYSA-MR              2:40.70    2:43.91        
                  38.13     1:20.60 (42.47)     2:03.81 (43.21)     2:43.91 (40.10)
 19 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              2:39.31    2:44.02        
                  39.22     1:20.09 (40.87)   2:44.02 (1:23.93)                    
 20 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:45.87    2:48.17        
                  40.00     1:24.32 (44.32)     2:07.13 (42.81)     2:48.17 (41.04)
 21 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              2:45.41    2:48.61        
                  40.40     1:23.33 (42.93)     2:06.34 (43.01)     2:48.61 (42.27)
 22 Manigbas, Benjamin        13 COND-MR              2:48.17    2:49.94        
                  41.10     1:24.51 (43.41)     2:08.97 (44.46)     2:49.94 (40.97)
 23 Wu, James X               14 COND-MR              2:53.86    2:51.58        
                  40.70     1:23.71 (43.01)     2:08.93 (45.22)     2:51.58 (42.65)
 24 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              2:54.55    2:51.93        
                  40.07     1:23.37 (43.30)     2:08.70 (45.33)     2:51.93 (43.23)
 25 Morris, Ryan M            13 COND-MR              3:02.16    2:54.73        
                  42.04     1:26.55 (44.51)     2:12.36 (45.81)     2:54.73 (42.37)
 26 Maimon, David D           13 FREE-MR                   NT    2:58.26        
                  40.96     1:26.16 (45.20)     2:13.23 (47.07)     2:58.26 (45.03)
 27 Manheimer, Bryan J        13 BAD-MR               3:12.57    3:07.41        
                  43.25     1:29.73 (46.48)     2:18.39 (48.66)     3:07.41 (49.02)
 28 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR                   NT    3:08.08        
                  44.40     1:32.04 (47.64)     2:20.54 (48.50)     3:08.08 (47.54)
 29 Rodriguez, Melvin N       13 SSL-MR                    NT    3:40.50        
                                1:46.01 ( )     2:42.85 (56.84)     3:40.50 (57.65)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:12.49  METS
              1:17.19  ZONE
              1:20.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Gavin M            14 NYSA-MR              1:14.17    1:14.54 ZONE   
                  35.02     1:14.54 (39.52)                                        
  2 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               1:21.26    1:19.05 JO     
                  38.28     1:19.05 (40.77)                                        
  3 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              1:19.38    1:19.57 JO     
                  37.24     1:19.57 (42.33)                                        
  4 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR              1:22.29    1:20.06 JO     
                  38.23     1:20.06 (41.83)                                        
  5 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               1:22.28    1:20.24        
                  38.57     1:20.24 (41.67)                                        
  6 Kravtsov, Andrew A        14 FREE-MR              1:23.60    1:20.53        
                  38.28     1:20.53 (42.25)                                        
  7 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               1:20.06    1:20.89        
  8 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:22.71    1:23.66        
                  39.61     1:23.66 (44.05)                                        
  9 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:15.46    1:24.45        
                  38.86     1:24.45 (45.59)                                        
 10 Garcia, Elias R           13 NYSA-MR              1:27.68    1:25.07        
                  40.62     1:25.07 (44.45)                                        
 11 Fine, Evan A              14 BAD-MR               1:24.48    1:25.13        
                  39.66     1:25.13 (45.47)                                        
 12 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:28.19    1:25.80        
                  41.20     1:25.80 (44.60)                                        
 13 Engel, Eric R             13 Storm-MR             1:31.81    1:26.96        
                  42.45     1:26.96 (44.51)                                        
 14 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              1:33.67    1:26.97        
                  42.56     1:26.97 (44.41)                                        
 15 Wu, James X               14 COND-MR              1:28.05    1:27.12        
                  41.46     1:27.12 (45.66)                                        
 16 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               1:30.25    1:27.34        
                  41.42     1:27.34 (45.92)                                        
 17 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              1:28.47    1:27.52        
                  42.47     1:27.52 (45.05)                                        
 18 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             1:27.16    1:28.27        
                  41.61     1:28.27 (46.66)                                        
 19 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             1:32.18    1:28.72        
                  42.59     1:28.72 (46.13)                                        
 20 Bellach, Matthew R        13 BAD-MR               1:55.92    1:29.07        
                  43.93     1:29.07 (45.14)                                        
 21 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:42.73    1:30.98        
                  43.93     1:30.98 (47.05)                                        
 22 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:34.39    1:31.25        
                  42.46     1:31.25 (48.79)                                        
 23 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:31.68    1:33.34        
                  43.57     1:33.34 (49.77)                                        
 24 Maimon, David D           13 FREE-MR                   NT    1:33.95        
                  43.64     1:33.95 (50.31)                                        
 25 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR              1:38.44    1:34.85        
                  45.43     1:34.85 (49.42)                                        
 26 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              1:34.51    1:35.57        
                  45.47     1:35.57 (50.10)                                        
 27 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              1:30.44    1:35.71        
                  43.81     1:35.71 (51.90)                                        
 28 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              1:33.84    1:35.97        
                  45.70     1:35.97 (50.27)                                        
 29 Manigbas, Benjamin        13 COND-MR                   NT    1:35.98        
                  46.26     1:35.98 (49.72)                                        
 30 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:33.33    1:37.81        
                  46.01     1:37.81 (51.80)                                        
 31 Morris, Ryan M            13 COND-MR              1:50.07    1:43.16        
                  48.96     1:43.16 (54.20)                                        
 32 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR              1:28.00    1:45.75        
                  49.84     1:45.75 (55.91)                                        
 33 Nallengara, Benjamin      13 MAKO-MR              1:53.05    1:49.13        
 34 Rodriguez, Melvin N       13 SSL-MR                    NT    2:16.65        
                1:03.55   2:16.65 (1:13.10)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:39.39  METS
              2:44.79  ZONE
              2:54.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR              2:45.85    2:48.54 JO     
                  38.58     1:21.26 (42.68)     2:05.06 (43.80)     2:48.54 (43.48)
  1 Kwan, William             14 FREE-MR              2:49.18    2:48.54 JO     
                  38.80     1:21.90 (43.10)     2:05.37 (43.47)     2:48.54 (43.17)
  3 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               2:53.30    2:48.67 JO     
                  39.01     1:22.28 (43.27)     2:06.89 (44.61)     2:48.67 (41.78)
  4 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               2:59.09    2:52.33 JO     
                  40.04     1:24.66 (44.62)     2:09.46 (44.80)     2:52.33 (42.87)
  5 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:58.22    2:54.63 JO     
                  40.61     1:24.80 (44.19)     2:10.59 (45.79)     2:54.63 (44.04)
  6 Pena, Cesar d             14 RedTails-MR          2:50.55    2:54.73 JO     
                  39.09     1:23.66 (44.57)     2:09.28 (45.62)     2:54.73 (45.45)
  7 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              3:03.30    3:00.05        
                  40.04     1:24.88 (44.84)     2:12.17 (47.29)     3:00.05 (47.88)
  8 Fine, Evan A              14 BAD-MR               3:08.69    3:00.55        
                  39.69     1:25.70 (46.01)     2:13.79 (48.09)     3:00.55 (46.76)
  9 Kravtsov, Andrew A        14 FREE-MR              3:04.18    3:00.59        
                  41.25     1:28.39 (47.14)     2:15.39 (47.00)     3:00.59 (45.20)
 10 Wu, James X               14 COND-MR              3:05.30    3:01.64        
                  41.00     1:26.91 (45.91)     2:14.08 (47.17)     3:01.64 (47.56)
 11 Ayala, Diego              14 Mtl Nord Natatio     3:13.56    3:05.99        
                  42.68     1:30.81 (48.13)     2:19.45 (48.64)     3:05.99 (46.54)
 12 Bellach, Matthew R        13 BAD-MR               3:15.26    3:07.72        
                  44.79     1:32.91 (48.12)     2:20.52 (47.61)     3:07.72 (47.20)
 13 Garcia, Elias R           13 NYSA-MR              3:10.63    3:09.46        
                  43.48     1:31.01 (47.53)     2:21.40 (50.39)     3:09.46 (48.06)
 14 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               3:10.24    3:11.74        
                  43.80     1:34.35 (50.55)     2:24.56 (50.21)     3:11.74 (47.18)
 15 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               3:14.67    3:12.84        
                  42.10     1:32.52 (50.42)     2:22.82 (50.30)     3:12.84 (50.02)
 16 Azzoug, Rayane Amine      14 Mtl Nord Natatio     3:08.13    3:14.77        
                  44.01     1:34.65 (50.64)     2:24.67 (50.02)     3:14.77 (50.10)
 17 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR                  NT    3:19.21        
                  45.55     1:36.92 (51.37)     2:29.55 (52.63)     3:19.21 (49.66)
 18 Charruau, Natan           13 Mtl Nord Natatio     3:11.73    3:20.13        
                  44.54     1:36.09 (51.55)     2:28.29 (52.20)     3:20.13 (51.84)
 19 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              3:16.64    3:22.20        
                  45.55     1:36.36 (50.81)     2:29.50 (53.14)     3:22.20 (52.70)
 20 Belkalem, Aymen           14 Mtl Nord Natatio     3:13.04    3:22.95        
                  43.68     1:35.92 (52.24)     2:27.68 (51.76)     3:22.95 (55.27)
 21 Moustakim, Adam           13 Mtl Nord Natatio     3:28.98    3:30.06        
                  48.18     1:43.53 (55.35)     2:37.95 (54.42)     3:30.06 (52.11)
 22 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              3:15.99    3:30.26        
                  50.51     1:44.10 (53.59)     2:39.21 (55.11)     3:30.26 (51.05)
 23 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR              3:33.39    3:32.96        
                  50.22     1:43.58 (53.36)     2:40.54 (56.96)     3:32.96 (52.42)
 24 Fitzpatrick, Thomas A     13 LBA-MR               3:50.75    3:51.27        
                  51.87     1:51.52 (59.65)     2:49.38 (57.86)   3:51.27 (1:01.89)
 25 Rozeik, Jeremaih W        13 COND-MR                   NT    4:17.89        
                  59.85   2:06.67 (1:06.82)   3:12.90 (1:06.23)   4:17.89 (1:04.99)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:02.49  METS
              1:05.19  ZONE
              1:07.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR              1:04.87    1:02.62 ZONE   
                  29.68     1:02.62 (32.94)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR              1:05.11    1:03.80 ZONE   
                  29.52     1:03.80 (34.28)                                        
  3 Coleman, Joe T            13 COND-MR              1:08.68    1:05.74 JO     
                  30.95     1:05.74 (34.79)                                        
  4 Pena, Cesar d             14 RedTails-MR          1:08.40    1:07.62        
                  32.97     1:07.62 (34.65)                                        
  5 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              1:08.98    1:08.61        
                  31.86     1:08.61 (36.75)                                        
  5 Korzenik, Benjamin M      14 MAKO-MR              1:07.24    1:08.61        
                  30.49     1:08.61 (38.12)                                        
  7 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              1:09.56    1:09.14        
                  31.88     1:09.14 (37.26)                                        
  8 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:08.82    1:09.24        
                  31.45     1:09.24 (37.79)                                        
  9 Ayala, Diego              14 Mtl Nord Natatio     1:09.95    1:09.28        
                  32.31     1:09.28 (36.97)                                        
 10 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              1:11.43    1:09.32        
                  32.83     1:09.32 (36.49)                                        
 11 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              1:10.67    1:09.48        
                  32.93     1:09.48 (36.55)                                        
 12 Rupp, William P           14 UN-MR                1:10.22    1:09.69        
                  32.41     1:09.69 (37.28)                                        
 13 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              1:10.93    1:09.80        
                  32.70     1:09.80 (37.10)                                        
 14 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR          1:10.68    1:10.29        
                  34.03     1:10.29 (36.26)                                        
 15 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             1:11.45    1:11.09        
                  33.49     1:11.09 (37.60)                                        
 16 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:11.01    1:11.89        
                  33.10     1:11.89 (38.79)                                        
 17 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              1:12.56    1:12.67        
                  33.82     1:12.67 (38.85)                                        
 18 Engel, Eric R             13 Storm-MR             1:14.01    1:12.85        
                  34.75     1:12.85 (38.10)                                        
 19 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:13.88    1:12.98        
                  34.04     1:12.98 (38.94)                                        
 20 Simard, Colin             13 Mtl Nord Natatio     1:26.33    1:13.73        
                  33.51     1:13.73 (40.22)                                        
 21 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             1:12.17    1:13.88        
                  34.04     1:13.88 (39.84)                                        
 22 Simard, Jorick            14 Mtl Nord Natatio     1:14.89    1:13.90        
                  34.06     1:13.90 (39.84)                                        
 23 Kwan, William             14 FREE-MR              1:13.69    1:14.50        
                  34.38     1:14.50 (40.12)                                        
 24 Garcia, Elias R           13 NYSA-MR              1:13.89    1:14.86        
                  33.47     1:14.86 (41.39)                                        
 25 Kravtsov, Andrew A        14 FREE-MR              1:16.39    1:15.20        
                  35.86     1:15.20 (39.34)                                        
 26 Roy, Maxim                14 Mtl Nord Natatio     1:22.45    1:15.77        
                  36.32     1:15.77 (39.45)                                        
 27 Manigbas, Benjamin        13 COND-MR              1:14.10    1:16.20        
                  37.03     1:16.20 (39.17)                                        
 28 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              1:17.24    1:16.41        
                  34.74     1:16.41 (41.67)                                        
 29 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:16.92    1:18.04        
                  35.55     1:18.04 (42.49)                                        
 30 Belkalem, Aymen           14 Mtl Nord Natatio     1:16.36    1:18.89        
                  35.67     1:18.89 (43.22)                                        
 31 Wu, James X               14 COND-MR              1:24.19    1:20.15        
                  36.16     1:20.15 (43.99)                                        
 32 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          1:21.90    1:20.71        
 33 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR              1:49.46    1:21.44        
                  37.52     1:21.44 (43.92)                                        
 34 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              1:28.25    1:23.26        
                  37.60     1:23.26 (45.66)                                        
 35 Forget, Tristan           14 Mtl Nord Natatio     1:25.63    1:26.49        
                  38.59     1:26.49 (47.90)                                        
 36 Morris, Ryan M            13 COND-MR              1:34.96    1:32.87        
                  43.06     1:32.87 (49.81)                                        
 37 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR               1:37.61    1:33.09        
                  42.95     1:33.09 (50.14)                                        
 38 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR                   NT    1:36.25        
                  40.27     1:36.25 (55.98)                                        
 39 Avila, Dominic V          13 COND-MR              1:38.22    1:41.44        
                  46.74     1:41.44 (54.70)                                        
 40 Heaney, William M         14 LBA-MR               1:47.70    1:46.77        
                  45.86   1:46.77 (1:00.91)                                        
 41 Nallengara, Benjamin      13 MAKO-MR                   NT    1:50.49        
                  51.86     1:50.49 (58.63)                                        
 42 Gilbart, Danny J          13 COND-MR              2:00.00    1:52.43        
                  49.41   1:52.43 (1:03.02)                                        
 -- Rozeik, Jeremaih W        13 COND-MR              1:50.14         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  53.67                                                            
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:20.49  METS
              2:24.79  ZONE
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              2:38.35    2:34.75 JO     
                  34.53     1:15.45 (40.92)     1:56.50 (41.05)     2:34.75 (38.25)
  2 Korzenik, Benjamin M      14 MAKO-MR                   NT    2:35.27        
                  34.08     1:13.19 (39.11)     1:54.17 (40.98)     2:35.27 (41.10)
  3 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              2:37.44    2:36.90        
                  33.56     1:13.93 (40.37)     1:56.58 (42.65)     2:36.90 (40.32)
  4 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              2:48.61    2:39.00        
                  33.45     1:12.58 (39.13)     1:54.46 (41.88)     2:39.00 (44.54)
  5 Perez, Gavin M            14 NYSA-MR              2:50.38    2:40.08        
                  31.77     1:10.85 (39.08)     1:54.91 (44.06)     2:40.08 (45.17)
  6 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:49.41    2:40.27        
                  34.80     1:16.04 (41.24)     1:59.05 (43.01)     2:40.27 (41.22)
  7 Engel, Eric R             13 Storm-MR             2:47.64    2:42.50        
                  36.23     1:18.48 (42.25)     2:01.03 (42.55)     2:42.50 (41.47)
 
Men 24 & Under 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR                   NT      26.36        
 
Men 24 & Under 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                   NT      34.16        
  2 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                   NT      39.11        
 
Men 24 & Under 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marroquin Lopez, Joshua   12 COND-MR                   NT    1:12.86        
                  34.70     1:12.86 (38.16)                                        
  2 Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR                   NT    1:20.99        
                  38.27     1:20.99 (42.72)                                        
 
Men 24 & Under 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Austin G         15 COND-MR                   NT    2:02.11        
                  28.41       58.95 (30.54)     1:30.57 (31.62)     2:02.11 (31.54)
  2 Chaston, Gareth J         15 MAKO-MR                   NT    2:06.20        
                  28.61       59.96 (31.35)     1:32.84 (32.88)     2:06.20 (33.36)
 
Men 24 & Under 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Beau                12 MAKO-MR                   NT      34.12        
 
Men 24 & Under 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keahon, Lucas M           12 COND-MR                   NT    1:20.34        
                  38.45     1:20.34 (41.89)                                        
  2 Kim, Jay                  10 COND-MR                   NT    1:35.45        
                  44.14     1:35.45 (51.31)                                        
 
Men 24 & Under 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Agranovich, Jake M        14 COND-MR                   NT    1:08.42        
                  31.57     1:08.42 (36.85)                                        
 
Men 24 & Under 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             13 COND-MR                   NT    2:33.93        
                  32.20     1:10.61 (38.41)     1:58.81 (48.20)     2:33.93 (35.12)
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.19  METS
                26.99  ZONE
                27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          16 TRS-MR                 25.06      25.57 METS   
  2 Trincher, Daniel          16 COND-MR                26.34      25.68 METS   
  3 Nikolic, Ryan A           18 PATS-MR                26.02      25.84 METS   
  4 Heffern, Archer           16 MAKO-MR                26.19      25.96 METS   
  5 Levy, Nien N              15 COND-MR                26.35      26.23 ZONE   
  6 Dwyer, Jimmy C            18 COND-MR                26.37      26.24 ZONE   
  7 Simpson, Austin G         15 COND-MR                26.78      26.29 ZONE   
  8 Smith, Sebastian L        15 PATS-MR                26.99      26.59 ZONE   
  9 McErlean, Michael I       17 BGNW-MR                27.31      26.64 ZONE   
 10 Vernhes, Sebastien        16 MAKO-MR                26.31      26.72 ZONE   
 11 Kirsis, Janis V           18 COND-MR                26.31      26.85 ZONE   
 11 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                28.07      26.85 ZONE   
 13 Kantar, David F           16 COND-MR                26.21      26.90 ZONE   
 14 Dwyer, Michael C          16 COND-MR                27.36      26.97 ZONE   
 15 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                26.85      27.02 JO     
 15 Merone, Matt F            16 COND-MR                26.28      27.02 JO     
 17 Skolnick, Avery M         16 BGNW-MR                27.34      27.21 JO     
 18 Cho, Thomas S             15 COND-MR                27.64      27.33 JO     
 19 Finnerty, William K       17 COND-MR                28.58      27.43 JO     
 20 Chaston, Gareth J         15 MAKO-MR                27.49      27.48 JO     
 21 Lalonde, Julien           16 Mtl Nord Natatio       27.32      27.51 JO     
 22 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR                28.07      27.58 JO     
 23 Chen, Stephen             16 COND-MR                28.14      27.61 JO     
 24 Evenko, Nicholas          16 FREE-MR                27.97      27.67 JO     
 25 Han, Justin               15 COND-MR                26.85      27.74 JO     
 26 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR                27.93      27.75 JO     
 27 Glinchenko, Michael       15 FREE-MR                28.02      27.84 JO     
 28 Kantar, Michael F         16 COND-MR                27.25      27.85 JO     
 29 Panneton, Alexis          15 Mtl Nord Natatio       27.43      27.95 JO     
 30 Cho, Jonathan C           15 COND-MR                29.22      28.03        
 31 Girard, Matthyas          15 Mtl Nord Natatio       27.34      28.08        
 32 Nack, Adam N              15 BGNW-MR                28.59      28.45        
 33 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR                29.31      28.61        
 34 Nguyen, Laurent           15 Mtl Nord Natatio       27.79      28.69        
 35 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR                28.50      28.71        
 36 Coogan, Matt C            17 TRS-MR                 28.71      28.73        
 37 Vinette, Loïk             15 Mtl Nord Natatio       28.80      29.14        
 38 Ramon, Freddy             15 LBA-MR                 29.24      29.26        
 39 Dennis, Sean G            17 COND-MR                30.42      29.52        
 40 Quinn, Louis              18 COND-MR                28.75      29.61        
 41 Falbaum, Noah A           16 BGNW-MR                29.97      29.69        
 42 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR                30.32      29.97        
 43 Gajda, Richard            15 Mtl Nord Natatio       30.60      30.88        
 44 Forget, Isaac             16 Mtl Nord Natatio       30.73      31.62        
 45 Rojas, Jeromy Karlo       15 Mtl Nord Natatio       30.59      32.22        
 46 El Haji, Nassim           15 Mtl Nord Natatio       31.73      32.34        
 47 Kelley, Pavel M           15 COND-MR                34.09      33.23        
 48 Assad, Michael R          15 SSL-MR                 35.76      33.82        
 49 Jenkins, Nicholas A       15 RedTails-MR            37.13      39.08        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                56.79  METS
                58.29  ZONE
                59.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          16 TRS-MR                 55.91      55.99 METS   
                  27.09       55.99 (28.90)                                        
  2 Park, Edward              16 NYSA-MR                56.57      56.02 METS   
                  27.33       56.02 (28.69)                                        
  3 Heffern, Archer           16 MAKO-MR                59.58      56.81 ZONE   
                  26.84       56.81 (29.97)                                        
  4 Nikolic, Ryan A           18 PATS-MR                58.02      57.08 ZONE   
                  27.39       57.08 (29.69)                                        
  5 Vernhes, Sebastien        16 MAKO-MR                57.39      57.66 ZONE   
                  27.73       57.66 (29.93)                                        
  6 Simpson, Austin G         15 COND-MR                58.00      57.84 ZONE   
                  27.52       57.84 (30.32)                                        
  7 Levy, Nien N              15 COND-MR                58.56      58.00 ZONE   
                  27.39       58.00 (30.61)                                        
  8 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                57.94      58.02 ZONE   
                  27.96       58.02 (30.06)                                        
  9 Smith, Sebastian L        15 PATS-MR                59.20      58.14 ZONE   
                  27.24       58.14 (30.90)                                        
 10 Merone, Matt F            16 COND-MR                58.21      58.31 JO     
                  27.67       58.31 (30.64)                                        
 11 Chaston, Gareth J         15 MAKO-MR                59.33      58.95 JO     
                  27.70       58.95 (31.25)                                        
 12 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              1:01.98      59.74 JO     
                  29.05       59.74 (30.69)                                        
 13 Chen, Stephen             16 COND-MR              1:00.56    1:00.15        
                  28.83     1:00.15 (31.32)                                        
 14 Skolnick, Avery M         16 BGNW-MR              1:00.14    1:00.28        
                  28.54     1:00.28 (31.74)                                        
 15 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              1:02.58    1:00.51        
                  28.88     1:00.51 (31.63)                                        
 16 Albanese, Blake C         17 NYSA-MR              1:01.98    1:01.25        
                  29.64     1:01.25 (31.61)                                        
 17 Finnerty, William K       17 COND-MR              1:04.57    1:01.48        
                  29.03     1:01.48 (32.45)                                        
 18 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              1:02.08    1:01.93        
                  29.63     1:01.93 (32.30)                                        
 19 Coogan, Matt C            17 TRS-MR               1:00.27    1:02.43        
                  29.83     1:02.43 (32.60)                                        
 20 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:01.60    1:02.64        
                  29.86     1:02.64 (32.78)                                        
 21 Glinchenko, Michael       15 FREE-MR              1:02.72    1:02.70        
                  30.26     1:02.70 (32.44)                                        
 22 Dennis, Sean G            17 COND-MR              1:04.94    1:02.82        
                  30.32     1:02.82 (32.50)                                        
 23 Nack, Adam N              15 BGNW-MR              1:02.96    1:03.18        
                  29.99     1:03.18 (33.19)                                        
 24 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:03.54    1:04.22        
                  29.39     1:04.22 (34.83)                                        
 25 Quinn, Louis              18 COND-MR              1:03.45    1:04.66        
                  30.68     1:04.66 (33.98)                                        
 26 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              1:04.90    1:04.68        
                  30.51     1:04.68 (34.17)                                        
 27 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              1:05.11    1:05.00        
                  30.48     1:05.00 (34.52)                                        
 28 Skoglund, Curran M        16 SSL-MR               1:07.07    1:07.31        
                  31.73     1:07.31 (35.58)                                        
 29 Rodriguez, Brandon L      15 SSL-MR               1:11.93    1:10.40        
                  33.38     1:10.40 (37.02)                                        
 30 Assad, Michael R          15 SSL-MR               1:15.01    1:14.35        
                  34.97     1:14.35 (39.38)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.39  METS
              1:06.69  ZONE
              1:09.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Jimmy C            18 COND-MR              1:03.78    1:03.60 ZONE   
                  31.25     1:03.60 (32.35)                                        
  2 Trincher, Daniel          16 COND-MR              1:09.74    1:04.60 ZONE   
                  31.55     1:04.60 (33.05)                                        
  3 Nikolic, Ryan A           18 PATS-MR              1:05.76    1:05.13 ZONE   
                  31.15     1:05.13 (33.98)                                        
  4 Park, Edward              16 NYSA-MR              1:05.14    1:05.17 ZONE   
                  32.41     1:05.17 (32.76)                                        
  5 Han, Justin               15 COND-MR              1:07.00    1:07.13 JO     
                  32.00     1:07.13 (35.13)                                        
  6 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              1:07.57    1:07.22 JO     
                  33.04     1:07.22 (34.18)                                        
  7 Nguyen, Laurent           15 Mtl Nord Natatio     1:09.75    1:07.71 JO     
                  32.30     1:07.71 (35.41)                                        
  8 Vernhes, Sebastien        16 MAKO-MR              1:08.78    1:07.72 JO     
                  32.65     1:07.72 (35.07)                                        
  9 Kantar, Michael F         16 COND-MR              1:07.69    1:07.85 JO     
                  33.36     1:07.85 (34.49)                                        
 10 Smith, Sebastian L        15 PATS-MR              1:09.86    1:07.87 JO     
                  32.05     1:07.87 (35.82)                                        
 11 Dwyer, Michael C          16 COND-MR              1:08.80    1:07.89 JO     
                  33.05     1:07.89 (34.84)                                        
 12 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              1:07.12    1:08.01 JO     
                  33.22     1:08.01 (34.79)                                        
 13 Skolnick, Avery M         16 BGNW-MR              1:06.59    1:08.02 JO     
                  33.14     1:08.02 (34.88)                                        
 14 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              1:11.09    1:08.92 JO     
                  33.99     1:08.92 (34.93)                                        
 15 Lalonde, Julien           16 Mtl Nord Natatio     1:10.02    1:10.15        
                  34.08     1:10.15 (36.07)                                        
 16 Falbaum, Noah A           16 BGNW-MR              1:10.91    1:10.39        
                  34.36     1:10.39 (36.03)                                        
 17 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              1:11.97    1:11.01        
                  34.85     1:11.01 (36.16)                                        
 18 Kantar, David F           16 COND-MR              1:10.13    1:11.08        
                  34.96     1:11.08 (36.12)                                        
 19 Chen, Stephen             16 COND-MR              1:12.30    1:11.62        
                  34.90     1:11.62 (36.72)                                        
 20 Levy, Nien N              15 COND-MR              1:11.52    1:12.35        
                  35.10     1:12.35 (37.25)                                        
 21 Panneton, Alexis          15 Mtl Nord Natatio     1:12.56    1:12.43        
                  34.65     1:12.43 (37.78)                                        
 22 Finnerty, William K       17 COND-MR              1:18.67    1:12.91        
                  35.11     1:12.91 (37.80)                                        
 23 Ramon, Freddy             15 LBA-MR               1:11.07    1:13.26        
                  35.14     1:13.26 (38.12)                                        
 24 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:24.19    1:13.72        
                  36.03     1:13.72 (37.69)                                        
 25 Girard, Matthyas          15 Mtl Nord Natatio     1:12.45    1:15.48        
                  36.55     1:15.48 (38.93)                                        
 26 Nack, Adam N              15 BGNW-MR              1:12.74    1:16.68        
                  37.17     1:16.68 (39.51)                                        
 27 Quinn, Louis              18 COND-MR              1:19.16    1:17.70        
                  38.13     1:17.70 (39.57)                                        
 28 Chaston, Gareth J         15 MAKO-MR              1:11.24    1:18.21        
                  39.15     1:18.21 (39.06)                                        
 29 Glinchenko, Michael       15 FREE-MR              1:21.50    1:20.53        
                  39.49     1:20.53 (41.04)                                        
 30 Gajda, Richard            15 Mtl Nord Natatio     1:26.19    1:22.37        
                  40.78     1:22.37 (41.59)                                        
 31 Rojas, Jeromy Karlo       15 Mtl Nord Natatio     1:23.86    1:23.90        
                  41.26     1:23.90 (42.64)                                        
 32 Kelley, Pavel M           15 COND-MR              1:33.57    1:27.97        
 33 Assad, Michael R          15 SSL-MR               1:42.00    1:29.29        
                  43.79     1:29.29 (45.50)                                        
 -- Jenkins, Nicholas A       15 RedTails-MR          1:59.23         DQ        
      Multiple strokes
 -- Heffern, Archer           16 MAKO-MR                   NT         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  32.97                                                            
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:17.79  METS
              2:21.99  ZONE
              2:32.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       34 FREE-MR              2:18.40    2:19.87 ZONE   
                  33.38     1:09.45 (36.07)     1:45.23 (35.78)     2:19.87 (34.64)
  2 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              2:24.72    2:22.17 JO     
                  33.52     1:09.57 (36.05)     1:46.40 (36.83)     2:22.17 (35.77)
  3 Park, Edward              16 NYSA-MR              2:19.49    2:25.70 JO     
                  33.15     1:09.44 (36.29)     1:47.31 (37.87)     2:25.70 (38.39)
  4 Vernhes, Sebastien        16 MAKO-MR              2:27.30    2:27.70 JO     
                  33.69     1:10.51 (36.82)     1:49.41 (38.90)     2:27.70 (38.29)
  5 Skolnick, Avery M         16 BGNW-MR              2:23.83    2:29.03 JO     
                  33.98     1:11.54 (37.56)     1:50.39 (38.85)     2:29.03 (38.64)
  6 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              2:35.00    2:30.99 JO     
                  35.89     1:13.57 (37.68)     1:52.04 (38.47)     2:30.99 (38.95)
  7 Levy, Nien N              15 COND-MR              2:36.80    2:31.50 JO     
                  34.88     1:12.77 (37.89)     1:52.56 (39.79)     2:31.50 (38.94)
  8 Chaston, Gareth J         15 MAKO-MR                   NT    2:32.76 JO     
                  35.77     1:14.51 (38.74)     1:54.19 (39.68)     2:32.76 (38.57)
  9 Chen, Stephen             16 COND-MR              2:31.17    2:32.91 JO     
                  35.87     1:14.23 (38.36)     1:54.77 (40.54)     2:32.91 (38.14)
 10 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              2:27.31    2:34.08        
                  34.83     1:12.58 (37.75)     1:53.32 (40.74)     2:34.08 (40.76)
 11 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              2:36.86    2:34.51        
                  35.37     1:15.67 (40.30)     1:57.00 (41.33)     2:34.51 (37.51)
 12 Finnerty, William K       17 COND-MR              2:47.27    2:39.51        
                  36.48     1:16.13 (39.65)     1:58.62 (42.49)     2:39.51 (40.89)
 13 Quinn, Louis              18 COND-MR              2:50.00    2:42.05        
                  38.37     1:18.87 (40.50)     2:00.74 (41.87)     2:42.05 (41.31)
 14 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              2:47.49    2:42.33        
                  37.93     1:18.54 (40.61)     2:01.15 (42.61)     2:42.33 (41.18)
 15 Nack, Adam N              15 BGNW-MR              2:44.90    2:46.40        
                  39.47     1:22.18 (42.71)   2:46.40 (1:24.22)                    
 16 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              3:14.62    2:48.04        
                  40.75     1:24.79 (44.04)     2:10.66 (45.87)     2:48.04 (37.38)
 17 Rodriguez, Brandon L      15 SSL-MR               3:23.78    2:50.82        
                  40.10     1:23.84 (43.74)     2:08.13 (44.29)     2:50.82 (42.69)
 18 Assad, Michael R          15 SSL-MR               3:14.47    2:58.95        
                  41.57     1:26.34 (44.77)     2:12.34 (46.00)     2:58.95 (46.61)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:12.49  METS
              1:14.09  ZONE
              1:20.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       34 FREE-MR              1:06.87    1:08.85 METS   
                  33.15     1:08.85 (35.70)                                        
  2 Park, Edward              16 NYSA-MR              1:16.44    1:13.69 ZONE   
                  34.95     1:13.69 (38.74)                                        
  3 Heffern, Archer           16 MAKO-MR              1:14.30    1:14.40 JO     
                  34.05     1:14.40 (40.35)                                        
  4 Smith, Sebastian L        15 PATS-MR              1:18.26    1:14.77 JO     
                  35.17     1:14.77 (39.60)                                        
  5 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              1:15.46    1:15.00 JO     
                  35.62     1:15.00 (39.38)                                        
  6 Dennis, Sean G            17 COND-MR              1:13.84    1:15.01 JO     
                  35.40     1:15.01 (39.61)                                        
  7 Nikolic, Ryan A           18 PATS-MR              1:15.91    1:15.33 JO     
                  36.59     1:15.33 (38.74)                                        
  8 Albanese, Blake C         17 NYSA-MR              1:14.46    1:15.37 JO     
  9 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              1:18.71    1:17.06 JO     
                  36.03     1:17.06 (41.03)                                        
 10 Engel, Timothy E          16 TRS-MR               1:16.61    1:18.03 JO     
                  36.10     1:18.03 (41.93)                                        
 11 Merone, Matt F            16 COND-MR              1:18.57    1:18.51 JO     
                  36.59     1:18.51 (41.92)                                        
 12 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              1:25.26    1:20.02 JO     
                  38.28     1:20.02 (41.74)                                        
 13 Skolnick, Avery M         16 BGNW-MR              1:19.14    1:20.38 JO     
                  38.01     1:20.38 (42.37)                                        
 14 Chen, Stephen             16 COND-MR              1:20.30    1:22.30        
                  40.04     1:22.30 (42.26)                                        
 15 Glinchenko, Michael       15 FREE-MR              1:21.63    1:22.39        
                  39.46     1:22.39 (42.93)                                        
 16 Quinn, Louis              18 COND-MR              1:22.60    1:23.35        
                  38.65     1:23.35 (44.70)                                        
 17 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:26.54    1:27.58        
                  40.66     1:27.58 (46.92)                                        
 18 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:35.52    1:30.48        
                  43.89     1:30.48 (46.59)                                        
 19 Coogan, Matt C            17 TRS-MR               1:31.65    1:30.84        
                  42.53     1:30.84 (48.31)                                        
 20 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              1:30.21    1:31.67        
                  43.40     1:31.67 (48.27)                                        
 21 Assad, Michael R          15 SSL-MR               1:37.10    1:36.21        
                  46.87     1:36.21 (49.34)                                        
 22 Nack, Adam N              15 BGNW-MR              1:30.94    1:37.03        
                  45.77     1:37.03 (51.26)                                        
 23 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              1:34.65    1:41.38        
                  47.39     1:41.38 (53.99)                                        
 24 Rodriguez, Brandon L      15 SSL-MR               1:37.09    1:48.82        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:39.39  METS
              2:40.79  ZONE
              2:54.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       34 FREE-MR              2:27.24    2:32.88 METS   
                  35.10     1:14.59 (39.49)     1:55.15 (40.56)     2:32.88 (37.73)
  2 Park, Edward              16 NYSA-MR              2:38.76    2:38.03 METS   
                  34.99     1:15.17 (40.18)     1:56.36 (41.19)     2:38.03 (41.67)
  3 Dwyer, Jimmy C            18 COND-MR              2:28.11    2:38.37 METS   
                  36.46     1:16.84 (40.38)     1:57.09 (40.25)     2:38.37 (41.28)
  4 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:53.47    2:44.11 JO     
                  36.59     1:18.29 (41.70)     2:01.12 (42.83)     2:44.11 (42.99)
  5 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              2:53.60    2:45.20 JO     
                  37.59     1:19.87 (42.28)     2:03.06 (43.19)     2:45.20 (42.14)
  6 Kirsis, Janis V           18 COND-MR              2:38.95    2:46.95 JO     
                  37.16     1:20.03 (42.87)     2:03.63 (43.60)     2:46.95 (43.32)
  7 Dennis, Sean G            17 COND-MR              2:43.63    2:47.39 JO     
                                1:19.10 ( )   2:47.39 (1:28.29)                    
  8 McErlean, Michael I       17 BGNW-MR              2:49.38    2:47.91 JO     
                  36.92     1:19.30 (42.38)     2:03.25 (43.95)     2:47.91 (44.66)
  9 Cho, Thomas S             15 COND-MR              2:53.92    2:50.07 JO     
                  36.73     1:19.31 (42.58)     2:03.68 (44.37)     2:50.07 (46.39)
 10 Skolnick, Avery M         16 BGNW-MR              2:46.57    2:50.59 JO     
                  37.62     1:21.37 (43.75)     2:05.77 (44.40)     2:50.59 (44.82)
 11 Girard, Matthyas          15 Mtl Nord Natatio     2:43.39    2:51.38 JO     
                  38.36     1:20.78 (42.42)     2:06.02 (45.24)     2:51.38 (45.36)
 12 Chen, Stephen             16 COND-MR              3:01.55    2:56.67        
                  40.49     1:25.54 (45.05)     2:11.43 (45.89)     2:56.67 (45.24)
 13 Falbaum, Noah A           16 BGNW-MR              3:02.66    2:56.98        
                  39.50     1:23.18 (43.68)     2:09.83 (46.65)     2:56.98 (47.15)
 14 Glinchenko, Michael       15 FREE-MR              2:58.49    2:58.72        
                  39.72     1:26.61 (46.89)     2:12.70 (46.09)     2:58.72 (46.02)
 15 Panneton, Alexis          15 Mtl Nord Natatio     2:54.21    2:58.83        
                  39.36     1:25.44 (46.08)     2:12.43 (46.99)     2:58.83 (46.40)
 16 Quinn, Louis              18 COND-MR              3:00.70    3:01.75        
                  40.23     1:25.22 (44.99)     2:13.44 (48.22)     3:01.75 (48.31)
 17 Rojas, Jeromy Karlo       15 Mtl Nord Natatio     3:02.90    3:08.83        
                  41.11     1:29.35 (48.24)     2:18.92 (49.57)     3:08.83 (49.91)
 18 El Haji, Nassim           15 Mtl Nord Natatio     3:21.10    3:10.88        
                  42.72     1:31.81 (49.09)     2:22.29 (50.48)     3:10.88 (48.59)
 19 Forget, Isaac             16 Mtl Nord Natatio     3:08.39    3:11.63        
                  42.75     1:32.51 (49.76)     2:22.85 (50.34)     3:11.63 (48.78)
 20 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              3:29.66    3:16.31        
                  42.38     1:31.56 (49.18)     2:23.84 (52.28)     3:16.31 (52.47)
 21 Vinette, Loïk             15 Mtl Nord Natatio     3:12.33    3:17.13        
                  44.30     1:35.08 (50.78)     2:26.71 (51.63)     3:17.13 (50.42)
 22 Assad, Michael R          15 SSL-MR               3:45.09    3:21.60        
                  46.63     1:39.52 (52.89)     2:31.84 (52.32)     3:21.60 (49.76)
 23 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              3:19.89    3:25.04        
                  45.08     1:38.12 (53.04)     2:35.23 (57.11)     3:25.04 (49.81)
 24 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              3:21.79    3:28.77        
                  46.51     1:39.18 (52.67)     2:33.78 (54.60)     3:28.77 (54.99)
 25 Kelley, Pavel M           15 COND-MR              3:37.00    3:33.15        
                  47.28     1:41.90 (54.62)     2:36.87 (54.97)     3:33.15 (56.28)
 26 Jenkins, Nicholas A       15 RedTails-MR          3:30.09    3:49.59        
                  55.23     1:51.86 (56.63)     2:50.65 (58.79)     3:49.59 (58.94)
 -- Dwyer, Michael C          16 COND-MR              2:55.41         DQ        
      Alternating Kick
                  38.02     1:20.56 (42.54)     2:04.64 (44.08)                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:02.49  METS
              1:03.69  ZONE
              1:07.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       34 FREE-MR                58.77    1:00.20 METS   
                  28.20     1:00.20 (32.00)                                        
  2 Park, Edward              16 NYSA-MR              1:00.58    1:00.33 METS   
                  28.56     1:00.33 (31.77)                                        
  3 Trincher, Daniel          16 COND-MR              1:05.80    1:01.20 METS   
                  28.75     1:01.20 (32.45)                                        
  4 Smith, Sebastian L        15 PATS-MR              1:04.00    1:02.36 METS   
                  29.27     1:02.36 (33.09)                                        
  5 Engel, Timothy E          16 TRS-MR               1:02.39    1:02.59 ZONE   
                  29.54     1:02.59 (33.05)                                        
  6 Kantar, David F           16 COND-MR              1:01.00    1:03.20 ZONE   
                  29.91     1:03.20 (33.29)                                        
  7 Kirsis, Janis V           18 COND-MR              1:02.15    1:03.41 ZONE   
                  29.11     1:03.41 (34.30)                                        
  8 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              1:05.68    1:04.11 JO     
                  29.66     1:04.11 (34.45)                                        
  9 Heffern, Archer           16 MAKO-MR                   NT    1:05.31 JO     
                  29.24     1:05.31 (36.07)                                        
 10 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              1:10.68    1:05.92 JO     
                  31.21     1:05.92 (34.71)                                        
 11 Simpson, Austin G         15 COND-MR              1:06.68    1:06.00 JO     
                  30.52     1:06.00 (35.48)                                        
 12 Cho, Thomas S             15 COND-MR              1:07.54    1:06.16 JO     
                  31.32     1:06.16 (34.84)                                        
 13 Evenko, Nicholas          16 FREE-MR              1:07.49    1:06.18 JO     
                  31.15     1:06.18 (35.03)                                        
 14 Han, Justin               15 COND-MR              1:10.07    1:06.51 JO     
                  30.49     1:06.51 (36.02)                                        
 15 Vernhes, Sebastien        16 MAKO-MR              1:17.24    1:06.81 JO     
                  31.06     1:06.81 (35.75)                                        
 16 Merone, Matt F            16 COND-MR              1:06.46    1:07.29 JO     
                  30.38     1:07.29 (36.91)                                        
 17 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              1:09.30    1:07.86        
                  32.05     1:07.86 (35.81)                                        
 18 Nguyen, Laurent           15 Mtl Nord Natatio     1:09.26    1:07.95        
                  31.16     1:07.95 (36.79)                                        
 19 Coogan, Matt C            17 TRS-MR               1:05.97    1:08.05        
                  30.98     1:08.05 (37.07)                                        
 20 Finnerty, William K       17 COND-MR              1:07.66    1:08.72        
                  32.32     1:08.72 (36.40)                                        
 21 Ramon, Freddy             15 LBA-MR               1:09.03    1:10.10        
                  31.99     1:10.10 (38.11)                                        
 22 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:07.07    1:12.18        
                  32.53     1:12.18 (39.65)                                        
 23 Dennis, Sean G            17 COND-MR              1:14.54    1:14.01        
                  34.65     1:14.01 (39.36)                                        
 24 Levy, Nien N              15 COND-MR              1:12.80    1:14.17        
                  32.82     1:14.17 (41.35)                                        
 25 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              1:15.64    1:14.97        
                  37.12     1:14.97 (37.85)                                        
 26 Forget, Isaac             16 Mtl Nord Natatio     1:15.68    1:16.20        
                  35.59     1:16.20 (40.61)                                        
 27 Lalonde, Julien           16 Mtl Nord Natatio     1:25.03    1:16.26        
                  34.24     1:16.26 (42.02)                                        
 28 Vinette, Loïk             15 Mtl Nord Natatio     1:16.12    1:17.90        
                  35.12     1:17.90 (42.78)                                        
 29 Nack, Adam N              15 BGNW-MR              1:17.02    1:21.38        
                  36.08     1:21.38 (45.30)                                        
 30 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:20.52    1:22.13        
                  35.88     1:22.13 (46.25)                                        
 31 Gajda, Richard            15 Mtl Nord Natatio     1:31.30    1:28.42        
                  36.84     1:28.42 (51.58)                                        
 32 El Haji, Nassim           15 Mtl Nord Natatio     1:24.48    1:35.40        
                  37.30     1:35.40 (58.10)                                        
 -- Nikolic, Ryan A           18 PATS-MR              1:03.09         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  28.11                                                            
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:20.49  METS
              2:21.29  ZONE
              2:33.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              2:35.69    2:32.04 JO     
                  32.92     1:11.51 (38.59)     1:53.41 (41.90)     2:32.04 (38.63)
  2 Finnerty, William K       17 COND-MR                   NT    2:44.50        
                  35.03     1:14.65 (39.62)     1:58.34 (43.69)     2:44.50 (46.16)
  3 Levy, Nien N              15 COND-MR                   NT    2:50.20        
                  36.57     1:19.29 (42.72)     2:06.14 (46.85)     2:50.20 (44.06)
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Austin G         15 COND-MR              2:05.42    2:05.21        
                  28.56     1:00.05 (31.49)     1:33.02 (32.97)     2:05.21 (32.19)
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR              2:06.82    2:05.85        
                                  20.87 ( )        28.29 (7.42)   2:05.85 (1:37.56)
  3 Sabella, Nick G           18 NYSA-MR              2:05.06    2:06.08        
                                  20.20 ( )        28.54 (8.34)   2:06.08 (1:37.54)
  4 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR              2:06.11    2:06.38        
                  29.23     1:01.15 (31.92)     1:33.95 (32.80)     2:06.38 (32.43)
  5 Levy, Nien N              15 COND-MR              2:08.95    2:09.98        
                                  16.02 ( )       28.95 (12.93)   2:09.98 (1:41.03)
  6 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              2:14.80    2:11.05        
                  29.39     1:02.24 (32.85)     1:36.79 (34.55)     2:11.05 (34.26)
  7 Girard, Matthyas          15 Mtl Nord Natatio     2:09.79    2:11.32        
                  30.11     1:02.68 (32.57)     1:36.96 (34.28)     2:11.32 (34.36)
  8 Kantar, Michael F         16 COND-MR              2:09.82    2:11.33        
                  30.12     1:02.97 (32.85)     1:37.10 (34.13)     2:11.33 (34.23)
  9 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              2:15.17    2:11.52        
                  29.14     1:02.58 (33.44)     1:37.19 (34.61)     2:11.52 (34.33)
 10 Coleman, Joe T            13 COND-MR              2:14.98    2:14.15        
                  30.75     1:04.40 (33.65)     1:39.51 (35.11)     2:14.15 (34.64)
 11 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              2:15.23    2:14.32        
                  30.15     1:03.41 (33.26)     1:39.21 (35.80)     2:14.32 (35.11)
 12 Finnerty, William K       17 COND-MR              2:13.38    2:14.54        
                  30.13     1:04.15 (34.02)     1:39.10 (34.95)     2:14.54 (35.44)
 13 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              2:18.39    2:14.81        
                  29.94     1:03.58 (33.64)     1:39.46 (35.88)     2:14.81 (35.35)
 14 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             2:17.41    2:15.07        
                  30.36     1:05.15 (34.79)     1:39.77 (34.62)     2:15.07 (35.30)
 15 Nguyen, Laurent           15 Mtl Nord Natatio     2:17.19    2:16.25        
                  30.44     1:04.58 (34.14)     1:40.08 (35.50)     2:16.25 (36.17)
 16 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              2:23.57    2:17.24        
                  32.02     1:06.89 (34.87)     1:43.05 (36.16)     2:17.24 (34.19)
 17 Kwan, William             14 FREE-MR              2:18.50    2:17.26        
                  31.41     1:06.14 (34.73)     1:41.90 (35.76)     2:17.26 (35.36)
 18 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              2:18.88    2:17.44        
                  30.81     1:05.87 (35.06)     1:42.36 (36.49)     2:17.44 (35.08)
 19 Lipton, Matthew           15 AGUA-MR              2:20.54    2:17.51        
                  30.65     1:05.59 (34.94)     1:42.10 (36.51)     2:17.51 (35.41)
 20 Ayala, Diego              14 Mtl Nord Natatio     2:21.88    2:17.62        
                  30.81     1:05.78 (34.97)     1:42.40 (36.62)     2:17.62 (35.22)
 21 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              2:22.80    2:17.70        
                  31.86     1:07.21 (35.35)     1:42.98 (35.77)     2:17.70 (34.72)
 22 Dennis, Sean G            17 COND-MR              2:19.66    2:18.22        
                  31.91     1:06.02 (34.11)     1:42.63 (36.61)     2:18.22 (35.59)
 23 Merone, Matt F            16 COND-MR              2:10.59    2:18.60        
                  30.43     1:04.62 (34.19)     1:42.12 (37.50)     2:18.60 (36.48)
 24 Fine, Evan A              14 BAD-MR               2:19.99    2:19.47        
                  30.79     1:05.97 (35.18)     1:43.19 (37.22)     2:19.47 (36.28)
 25 Engel, Eric R             13 Storm-MR             2:29.16    2:19.89        
                  31.76     1:08.43 (36.67)     1:44.35 (35.92)     2:19.89 (35.54)
 26 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             2:20.94    2:20.14        
                  32.19     1:07.82 (35.63)     1:43.64 (35.82)     2:20.14 (36.50)
 27 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:17.76    2:20.84        
                  31.35     1:06.66 (35.31)     1:43.77 (37.11)     2:20.84 (37.07)
 28 Panneton, Alexis          15 Mtl Nord Natatio     3:22.05    2:21.24        
                  31.03     1:05.48 (34.45)     1:43.19 (37.71)     2:21.24 (38.05)
 29 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               2:25.39    2:21.76        
                  32.66     1:08.04 (35.38)     1:44.59 (36.55)     2:21.76 (37.17)
 30 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:28.88    2:23.12        
                  33.22     1:09.57 (36.35)     1:47.10 (37.53)     2:23.12 (36.02)
 31 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              2:24.84    2:23.35        
                  32.12     1:08.05 (35.93)     1:46.18 (38.13)     2:23.35 (37.17)
 32 Nack, Adam N              15 BGNW-MR              2:31.82    2:24.56        
                  33.72     1:09.63 (35.91)     1:47.15 (37.52)     2:24.56 (37.41)
 33 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              2:25.52    2:24.74        
                  32.47     1:11.33 (38.86)     1:49.93 (38.60)     2:24.74 (34.81)
 34 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:21.20    2:26.05        
                  31.24     1:08.31 (37.07)     1:46.99 (38.68)     2:26.05 (39.06)
 35 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              2:25.47    2:26.30        
                  33.09     1:10.04 (36.95)     1:48.42 (38.38)     2:26.30 (37.88)
 36 Vinette, Loïk             15 Mtl Nord Natatio     2:22.90    2:26.64        
                  32.53     1:09.06 (36.53)     1:47.97 (38.91)     2:26.64 (38.67)
 37 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               2:26.03    2:27.26        
                  34.17     1:11.85 (37.68)     1:50.40 (38.55)     2:27.26 (36.86)
 38 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:26.00    2:27.34        
                  33.84     1:11.61 (37.77)     1:50.07 (38.46)     2:27.34 (37.27)
 39 Lalonde, Julien           16 Mtl Nord Natatio     2:26.49    2:27.60        
                  31.73     1:09.91 (38.18)     1:49.67 (39.76)     2:27.60 (37.93)
 40 Rojas, Jeromy Karlo       15 Mtl Nord Natatio     2:32.61    2:28.11        
                  36.05     1:15.43 (39.38)     1:59.29 (43.86)     2:28.11 (28.82)
 41 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               2:27.77    2:28.54        
                  34.31     1:12.62 (38.31)     1:51.05 (38.43)     2:28.54 (37.49)
 42 Forget, Isaac             16 Mtl Nord Natatio     2:32.25    2:29.21        
                  33.42     1:11.04 (37.62)     1:50.59 (39.55)     2:29.21 (38.62)
 42 Simard, Jorick            14 Mtl Nord Natatio     2:37.42    2:29.21        
                  34.10     1:12.18 (38.08)     1:52.44 (40.26)     2:29.21 (36.77)
 44 Charruau, Natan           13 Mtl Nord Natatio     2:35.25    2:30.07        
                  33.29     1:11.72 (38.43)     1:50.95 (39.23)     2:30.07 (39.12)
 45 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR              2:32.62    2:30.18        
                  35.15     1:13.43 (38.28)     1:54.33 (40.90)     2:30.18 (35.85)
 46 Forget, Tristan           14 Mtl Nord Natatio     2:29.39    2:31.16        
                  33.89     1:12.40 (38.51)     1:52.71 (40.31)     2:31.16 (38.45)
 47 Wu, James X               14 COND-MR              2:32.86    2:31.60        
                  34.02     1:12.09 (38.07)     1:52.88 (40.79)     2:31.60 (38.72)
 48 El Haji, Nassim           15 Mtl Nord Natatio     2:36.13    2:33.15        
                  32.70     1:10.42 (37.72)     1:51.33 (40.91)     2:33.15 (41.82)
 49 Azzoug, Rayane Amine      14 Mtl Nord Natatio     2:50.83    2:34.23        
                  32.96     1:12.52 (39.56)     1:54.25 (41.73)     2:34.23 (39.98)
 50 Belkalem, Aymen           14 Mtl Nord Natatio     2:22.49    2:34.92        
                  32.48     1:13.05 (40.57)     1:54.88 (41.83)     2:34.92 (40.04)
 51 Simard, Colin             13 Mtl Nord Natatio     2:51.71    2:35.02        
                  34.82     1:14.01 (39.19)     1:55.63 (41.62)     2:35.02 (39.39)
 52 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              2:50.03    2:35.76        
                  33.43     1:13.23 (39.80)     1:54.91 (41.68)     2:35.76 (40.85)
 53 Roy, Maxim                14 Mtl Nord Natatio     2:40.74    2:35.86        
                  36.26     1:16.17 (39.91)     1:58.35 (42.18)     2:35.86 (37.51)
 54 Rodriguez, Brandon L      15 SSL-MR               2:34.25    2:36.77        
                  34.17     1:14.60 (40.43)     1:56.20 (41.60)     2:36.77 (40.57)
 55 Skoglund, Curran M        16 SSL-MR               2:32.01    2:37.54        
                  35.06     1:16.11 (41.05)     1:57.91 (41.80)     2:37.54 (39.63)
 56 Manheimer, Bryan J        13 BAD-MR               2:38.57    2:39.13        
                  32.75     1:11.40 (38.65)     1:56.29 (44.89)     2:39.13 (42.84)
 57 Gajda, Richard            15 Mtl Nord Natatio     2:39.21    2:41.47        
                  35.82     1:16.17 (40.35)     1:59.18 (43.01)     2:41.47 (42.29)
 58 Morris, Ryan M            13 COND-MR              2:42.67    2:41.57        
                  36.51     1:18.52 (42.01)     2:01.75 (43.23)     2:41.57 (39.82)
 59 Moustakim, Adam           13 Mtl Nord Natatio     2:45.08    2:41.74        
                  36.45     1:18.36 (41.91)     2:01.79 (43.43)     2:41.74 (39.95)
 60 Rozeik, Jeremaih W        13 COND-MR              3:30.00    3:14.03        
                  42.73     1:32.56 (49.83)     2:25.12 (52.56)     3:14.03 (48.91)
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR              2:21.85    2:23.46        
                  29.97     1:06.84 (36.87)     1:50.45 (43.61)     2:23.46 (33.01)
  2 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              2:28.71    2:24.52        
                  31.13     1:08.16 (37.03)     1:50.41 (42.25)     2:24.52 (34.11)
  3 Kantar, David F           16 COND-MR              2:22.89    2:25.05        
                  29.79     1:06.71 (36.92)     1:52.07 (45.36)     2:25.05 (32.98)
  4 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              2:30.09    2:28.19        
                  31.10     1:07.86 (36.76)     1:54.06 (46.20)     2:28.19 (34.13)
  5 Quested, Finn J           14 PATS-MR              2:32.04    2:28.22        
                  30.21     1:07.22 (37.01)     1:51.98 (44.76)     2:28.22 (36.24)
  6 Coleman, Joe T            13 COND-MR              2:30.19    2:29.80        
                  31.63     1:11.80 (40.17)     1:54.68 (42.88)     2:29.80 (35.12)
  7 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              2:32.13    2:30.59        
                  31.60     1:09.33 (37.73)     1:56.21 (46.88)     2:30.59 (34.38)
  8 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              2:35.64    2:31.35        
                  31.34     1:10.24 (38.90)     1:57.90 (47.66)     2:31.35 (33.45)
  9 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              2:35.19    2:31.57        
                  31.94     1:12.27 (40.33)     1:58.19 (45.92)     2:31.57 (33.38)
 10 Kwan, William             14 FREE-MR              2:31.37    2:32.52        
                  33.05     1:13.82 (40.77)     1:58.06 (44.24)     2:32.52 (34.46)
 11 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              2:34.32    2:33.14        
                  32.36     1:11.17 (38.81)     1:58.68 (47.51)     2:33.14 (34.46)
 12 Dennis, Sean G            17 COND-MR              2:36.54    2:35.68        
                  34.58     1:16.83 (42.25)     1:58.54 (41.71)     2:35.68 (37.14)
 13 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             2:39.23    2:37.96        
                  33.25     1:13.80 (40.55)     2:03.03 (49.23)     2:37.96 (34.93)
 14 Fine, Evan A              14 BAD-MR               2:43.21    2:39.94        
                  36.61     1:19.73 (43.12)     2:05.88 (46.15)     2:39.94 (34.06)
 15 Engel, Eric R             13 Storm-MR             2:42.53    2:40.52        
                  34.42     1:16.85 (42.43)     2:05.58 (48.73)     2:40.52 (34.94)
 16 Wu, James X               14 COND-MR              2:43.05    2:40.70        
                  34.19     1:17.43 (43.24)     2:03.57 (46.14)     2:40.70 (37.13)
 17 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               2:48.57    2:40.75        
 18 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:41.25    2:43.29        
                  34.82     1:15.31 (40.49)     2:06.73 (51.42)     2:43.29 (36.56)
 19 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:44.48    2:44.43        
                  34.75     1:15.61 (40.86)     2:06.94 (51.33)     2:44.43 (37.49)
 20 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              2:43.35    2:44.44        
                  38.06     1:17.79 (39.73)     2:09.14 (51.35)     2:44.44 (35.30)
 21 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             2:52.94    2:44.77        
 22 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:42.68    2:45.41        
                  36.68     1:18.60 (41.92)     2:07.73 (49.13)     2:45.41 (37.68)
 23 Bagnini-Nagel, Basie A    14 NYSA-MR              2:54.65    2:47.02        
 24 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:43.54    2:47.54        
                  34.79     1:19.12 (44.33)     2:11.38 (52.26)     2:47.54 (36.16)
 25 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              2:46.22    2:47.92        
 26 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              2:45.88    2:48.33        
                  35.28     1:17.79 (42.51)     2:09.60 (51.81)     2:48.33 (38.73)
 27 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              2:48.51    2:49.97        
 28 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               2:55.68    2:53.53        
                  40.80     1:27.14 (46.34)     2:15.31 (48.17)     2:53.53 (38.22)
 29 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR                   NT    2:57.22        
                  38.22     1:26.66 (48.44)     2:17.47 (50.81)     2:57.22 (39.75)
 30 Rozeik, Jeremaih W        13 COND-MR              3:45.00    3:43.48        
                  52.74     1:49.04 (56.30)   2:55.86 (1:06.82)     3:43.48 (47.62)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:22.79  METS
              4:28.89  ZONE
              4:44.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabella, Nick G           18 NYSA-MR              4:24.13    4:26.83 ZONE   
                  30.39     1:04.02 (33.63)     1:37.57 (33.55)     2:11.56 (33.99)
        2:45.37 (33.81)     3:19.44 (34.07)     3:53.64 (34.20)     4:26.83 (33.19)
  2 Chaston, Gareth J         15 MAKO-MR                   NT    4:27.47 ZONE   
                  29.37     1:02.34 (32.97)     1:36.63 (34.29)     2:11.41 (34.78)
        2:45.66 (34.25)     3:20.48 (34.82)     3:54.65 (34.17)     4:27.47 (32.82)
  3 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR              4:45.39    4:32.09 JO     
                  30.41     1:03.83 (33.42)     1:38.37 (34.54)     2:13.29 (34.92)
        2:48.49 (35.20)     3:23.69 (35.20)     3:58.58 (34.89)     4:32.09 (33.51)
  4 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              4:39.76    4:36.33 JO     
                  30.71     1:04.40 (33.69)     1:38.97 (34.57)     2:14.11 (35.14)
        2:50.12 (36.01)     3:27.20 (37.08)     4:03.10 (35.90)     4:36.33 (33.23)
  5 Chung, Hudson H           14 BGNW-MR              4:27.97    4:36.61 JO     
                  30.74     1:04.69 (33.95)     1:39.20 (34.51)     2:14.63 (35.43)
        2:50.29 (35.66)     3:26.31 (36.02)     4:02.16 (35.85)     4:36.61 (34.45)
  6 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              4:39.60    4:37.91 JO     
                  30.49     1:05.28 (34.79)     1:40.80 (35.52)     2:16.64 (35.84)
        2:52.52 (35.88)     3:28.43 (35.91)     4:04.20 (35.77)     4:37.91 (33.71)
  7 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              5:33.38    4:41.38 JO     
                  32.03     1:06.94 (34.91)     1:42.74 (35.80)     2:19.02 (36.28)
        2:55.09 (36.07)     3:30.86 (35.77)     4:06.74 (35.88)     4:41.38 (34.64)
  8 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             4:52.72    4:43.74 JO     
                  31.86     1:08.47 (36.61)     1:44.98 (36.51)     2:22.11 (37.13)
        2:57.26 (35.15)     3:34.01 (36.75)     4:08.97 (34.96)     4:43.74 (34.77)
  9 Quinn, Louis              18 COND-MR              4:50.06    4:44.46 JO     
                  30.80     1:05.42 (34.62)     1:41.43 (36.01)     2:18.67 (37.24)
        2:54.69 (36.02)     3:32.69 (38.00)     4:09.18 (36.49)     4:44.46 (35.28)
 10 Vernhes, Sebastien        16 MAKO-MR                   NT    4:46.62        
                  30.75     1:05.49 (34.74)     1:41.36 (35.87)     2:19.09 (37.73)
        2:55.90 (36.81)     3:33.86 (37.96)     4:10.57 (36.71)     4:46.62 (36.05)
 11 Heffern, Archer           16 MAKO-MR                   NT    4:46.73        
                  30.12     1:03.92 (33.80)     1:40.21 (36.29)     2:18.35 (38.14)
        2:56.38 (38.03)     3:34.73 (38.35)     4:12.43 (37.70)     4:46.73 (34.30)
 12 Francis, Isaih            12 COND-MR              4:48.16    4:47.08        
                  31.54     1:08.16 (36.62)     1:45.66 (37.50)     2:21.75 (36.09)
        2:58.54 (36.79)     3:34.90 (36.36)     4:12.72 (37.82)     4:47.08 (34.36)
 13 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              4:49.21    4:48.52        
                  31.03     1:06.23 (35.20)     1:43.80 (37.57)     2:20.94 (37.14)
        2:58.81 (37.87)     3:36.58 (37.77)     4:13.30 (36.72)     4:48.52 (35.22)
 14 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               4:49.00    4:48.76        
                  31.06     1:05.86 (34.80)     1:42.87 (37.01)     2:19.85 (36.98)
        2:57.83 (37.98)     3:35.74 (37.91)     4:13.62 (37.88)     4:48.76 (35.14)
 15 Kwan, William             14 FREE-MR              4:56.24    4:51.91        
                  33.07     1:09.21 (36.14)     1:46.57 (37.36)     2:23.99 (37.42)
        3:00.97 (36.98)     3:38.03 (37.06)     4:15.19 (37.16)     4:51.91 (36.72)
 16 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              4:59.27    4:52.70        
                  32.77     1:08.30 (35.53)     1:45.76 (37.46)     2:22.73 (36.97)
        3:00.82 (38.09)     3:37.96 (37.14)     4:16.23 (38.27)     4:52.70 (36.47)
 17 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              4:56.95    4:55.41        
                  33.25     1:09.99 (36.74)     1:48.21 (38.22)     2:26.16 (37.95)
        3:04.93 (38.77)     3:42.66 (37.73)     4:19.93 (37.27)     4:55.41 (35.48)
 18 Engel, Eric R             13 Storm-MR             4:58.11    4:55.52        
                  33.07     1:10.01 (36.94)     1:48.40 (38.39)     2:26.08 (37.68)
        3:04.35 (38.27)     3:41.62 (37.27)     4:19.48 (37.86)     4:55.52 (36.04)
 19 McHugh, Connor J          12 BGNW-MR              5:12.52    4:59.68        
                  33.14     1:10.66 (37.52)     1:47.93 (37.27)     2:27.60 (39.67)
        3:05.18 (37.58)     3:45.13 (39.95)     4:22.94 (37.81)     4:59.68 (36.74)
 20 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR               5:27.41    4:59.72        
                  33.69     1:11.48 (37.79)     1:49.79 (38.31)     2:28.56 (38.77)
        3:06.79 (38.23)     3:45.08 (38.29)     4:23.41 (38.33)     4:59.72 (36.31)
 21 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR             5:05.37    5:01.34        
                  33.14     1:10.15 (37.01)     1:47.91 (37.76)     2:26.33 (38.42)
        3:04.39 (38.06)     3:44.43 (40.04)     4:23.36 (38.93)     5:01.34 (37.98)
 22 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              4:59.56    5:02.03        
                  33.12     1:10.78 (37.66)     1:48.91 (38.13)     2:28.48 (39.57)
        3:07.27 (38.79)     3:46.49 (39.22)     4:25.08 (38.59)     5:02.03 (36.95)
 23 Kamal, Yousef M           14 BGNW-MR              5:08.08    5:02.68        
                  32.41     1:10.16 (37.75)     1:48.26 (38.10)     2:27.79 (39.53)
        3:06.89 (39.10)     3:47.12 (40.23)     4:25.67 (38.55)     5:02.68 (37.01)
 24 Salas, Stefanos H         12 QNS-MR               4:50.00    5:03.04        
                  33.11     1:10.63 (37.52)     1:49.48 (38.85)     2:28.26 (38.78)
        3:07.61 (39.35)     3:46.70 (39.09)     4:25.66 (38.96)     5:03.04 (37.38)
 25 Assalone, Francesco       14 BAD-MR               4:55.57    5:05.58        
                  33.59     1:10.11 (36.52)     1:48.26 (38.15)     2:27.10 (38.84)
        3:06.48 (39.38)     3:46.19 (39.71)     4:26.10 (39.91)     5:05.58 (39.48)
 26 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             5:06.39    5:06.00        
                  32.52     1:10.15 (37.63)     1:49.03 (38.88)     2:28.11 (39.08)
        3:07.50 (39.39)     3:47.08 (39.58)     4:27.60 (40.52)     5:06.00 (38.40)
 27 Agashiwala, Satya         12 UN-MR                     NT    5:07.23        
                  33.86     1:13.17 (39.31)     1:53.38 (40.21)     2:33.49 (40.11)
        3:13.26 (39.77)     3:52.82 (39.56)     4:31.19 (38.37)     5:07.23 (36.04)
 28 Chen, Stephen             16 COND-MR              5:00.35    5:07.36        
                  32.71     1:10.29 (37.58)     1:49.74 (39.45)     2:29.34 (39.60)
        3:10.33 (40.99)     3:50.54 (40.21)     4:29.33 (38.79)     5:07.36 (38.03)
 29 Belovsky, Adam D          14 COND-MR              5:07.27    5:07.96        
                  32.83     1:09.94 (37.11)     1:48.88 (38.94)     2:28.36 (39.48)
        3:08.22 (39.86)     3:48.51 (40.29)     4:29.02 (40.51)     5:07.96 (38.94)
 30 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               5:19.30    5:11.83        
                  34.98     1:14.16 (39.18)     1:53.77 (39.61)     2:34.15 (40.38)
        3:13.78 (39.63)     3:53.65 (39.87)     4:33.34 (39.69)     5:11.83 (38.49)
 31 Sosa, Nicholas S          13 COND-MR              5:18.22    5:15.06        
                  34.13     1:14.26 (40.13)     1:55.19 (40.93)     2:36.08 (40.89)
        3:17.24 (41.16)     3:57.80 (40.56)     4:38.82 (41.02)     5:15.06 (36.24)
 32 Bagnini-Nagel, Basie A    14 NYSA-MR              5:30.44    5:21.58        
                  34.99     1:15.31 (40.32)     1:56.64 (41.33)     2:38.61 (41.97)
        3:20.81 (42.20)     4:03.30 (42.49)     4:43.94 (40.64)     5:21.58 (37.64)
 33 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              5:22.37    5:22.75        
                  35.14     1:14.93 (39.79)     1:55.59 (40.66)     2:36.82 (41.23)
        3:18.71 (41.89)     4:00.89 (42.18)     4:42.65 (41.76)     5:22.75 (40.10)
 34 Wu, James X               14 COND-MR              5:48.60    5:27.00        
                  34.74     1:14.00 (39.26)     1:55.83 (41.83)     2:38.39 (42.56)
        3:21.08 (42.69)     4:03.84 (42.76)     4:47.23 (43.39)     5:27.00 (39.77)
 35 Garcia, Elias R           13 NYSA-MR              5:14.83    5:28.02        
                  35.14     1:15.23 (40.09)     1:57.74 (42.51)     2:39.75 (42.01)
        3:23.47 (43.72)     4:05.57 (42.10)     4:48.28 (42.71)     5:28.02 (39.74)
 36 Bellach, Matthew R        13 BAD-MR               5:51.06    5:33.74        
                  37.42     1:19.96 (42.54)     2:02.36 (42.40)     2:45.63 (43.27)
        3:28.96 (43.33)     4:11.73 (42.77)     4:53.94 (42.21)     5:33.74 (39.80)
 37 Mohamed, Omar             10 FREE-MR              5:43.57    5:34.08        
                  36.30     1:18.71 (42.41)     2:01.74 (43.03)     2:45.05 (43.31)
        3:27.72 (42.67)     4:11.71 (43.99)     4:52.86 (41.15)     5:34.08 (41.22)
 38 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              6:08.97    5:37.67        
                  36.06     1:19.25 (43.19)     2:03.68 (44.43)     2:48.17 (44.49)
        3:32.11 (43.94)     4:15.71 (43.60)     4:58.20 (42.49)     5:37.67 (39.47)
 39 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              5:37.40    5:38.33        
                  37.17     1:19.99 (42.82)     2:03.77 (43.78)     2:47.33 (43.56)
        3:31.27 (43.94)     4:14.77 (43.50)     4:57.02 (42.25)     5:38.33 (41.31)
 40 Bender, Jake B            12 COND-MR              5:38.89    5:40.16        
                  39.44     1:23.06 (43.62)     2:06.21 (43.15)     2:50.35 (44.14)
        3:33.75 (43.40)     4:17.32 (43.57)     5:00.13 (42.81)     5:40.16 (40.03)
 41 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR               5:43.10    5:40.17        
                  37.23     1:19.66 (42.43)     2:02.68 (43.02)     2:46.46 (43.78)
        3:30.91 (44.45)     4:16.80 (45.89)     5:00.47 (43.67)     5:40.17 (39.70)
 42 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              5:48.75    5:43.80        
                  38.17     1:21.28 (43.11)     2:04.96 (43.68)     2:48.79 (43.83)
        3:33.52 (44.73)     4:19.01 (45.49)     5:01.67 (42.66)     5:43.80 (42.13)
 43 Erkal, Erez               10 BAD-MR               6:00.13    5:45.56        
                  38.87     1:22.59 (43.72)     2:06.55 (43.96)     2:50.89 (44.34)
        3:35.78 (44.89)     4:21.14 (45.36)     5:04.66 (43.52)     5:45.56 (40.90)
 44 Bellach, Daniel C         10 BAD-MR               6:42.57    5:48.44        
                  40.41     1:27.08 (46.67)     2:12.31 (45.23)     2:57.56 (45.25)
        3:41.30 (43.74)     4:25.95 (44.65)     5:08.06 (42.11)     5:48.44 (40.38)
 45 Li, Haichu John           10 CHNA-ZZ              6:10.00    5:53.87        
                  41.78     1:28.54 (46.76)     2:14.46 (45.92)     3:00.76 (46.30)
        3:44.78 (44.02)     4:31.48 (46.70)     5:13.91 (42.43)     5:53.87 (39.96)
 46 Robins, Benjamin I        11 BAD-MR               6:38.33    5:54.48        
                  40.38     1:25.48 (45.10)     2:12.80 (47.32)     2:58.33 (45.53)
        3:43.40 (45.07)     4:29.95 (46.55)     5:14.32 (44.37)     5:54.48 (40.16)
 47 Kim, Jay                  10 COND-MR              6:11.88    5:55.71        
                  38.96     1:23.55 (44.59)     2:09.69 (46.14)     2:56.16 (46.47)
        3:41.91 (45.75)     4:27.84 (45.93)     5:12.60 (44.76)     5:55.71 (43.11)
 48 Temni, Matthew            10 FREE-MR              6:00.99    5:56.50        
                  42.08     1:29.21 (47.13)     2:15.02 (45.81)     3:01.44 (46.42)
        3:46.87 (45.43)     4:32.26 (45.39)     5:15.65 (43.39)     5:56.50 (40.85)
 49 Manheimer, Bryan J        13 BAD-MR               5:38.57    5:56.96        
                  35.73     1:15.90 (40.17)     1:57.88 (41.98)     2:42.70 (44.82)
        3:29.83 (47.13)     4:17.91 (48.08)     5:08.86 (50.95)     5:56.96 (48.10)
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:57.19  METS
              5:07.09  ZONE
              5:24.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Michael     15 COND-MR              5:17.13    5:05.98 ZONE   
                  32.20     1:08.64 (36.44)     1:46.48 (37.84)     2:24.15 (37.67)
        3:09.38 (45.23)     3:56.12 (46.74)     4:31.41 (35.29)     5:05.98 (34.57)
  2 Coleman, Joe T            13 COND-MR              5:20.13    5:08.85 JO     
                  31.98     1:08.00 (36.02)     1:50.63 (42.63)     2:32.21 (41.58)
        3:14.99 (42.78)     3:57.28 (42.29)     4:33.87 (36.59)     5:08.85 (34.98)
  3 Cho, Jonathan C           15 COND-MR              5:14.30    5:09.51 JO     
                  31.74     1:07.58 (35.84)     1:46.16 (38.58)     2:25.09 (38.93)
        3:09.38 (44.29)     3:55.86 (46.48)     4:32.87 (37.01)     5:09.51 (36.64)
  4 McErlean, Michael I       17 BGNW-MR              5:31.90    5:23.13 JO     
                  29.96     1:08.07 (38.11)     1:50.94 (42.87)     2:33.21 (42.27)
        3:19.23 (46.02)     4:07.20 (47.97)     4:46.72 (39.52)     5:23.13 (36.41)
  5 Nguyen, Laurent           15 Mtl Nord Natatio     5:35.20    5:25.02        
                  32.72     1:11.02 (38.30)     1:51.80 (40.78)     2:32.03 (40.23)
        3:18.91 (46.88)     4:07.57 (48.66)     4:47.73 (40.16)     5:25.02 (37.29)
  6 Dwyer, Luke N             13 COND-MR              5:42.84    5:26.64        
                  33.35     1:12.22 (38.87)     1:53.86 (41.64)     2:33.59 (39.73)
        3:23.82 (50.23)     4:12.88 (49.06)     4:50.26 (37.38)     5:26.64 (36.38)
  7 Cortelli, Patrick J       14 COND-MR              5:27.77    5:27.09        
                  33.36     1:12.46 (39.10)     1:52.92 (40.46)     2:34.30 (41.38)
        3:22.16 (47.86)     4:13.21 (51.05)     4:50.96 (37.75)     5:27.09 (36.13)
  8 Mialkovskyi, Denys        12 AGUA-MR              5:45.00    5:27.92        
                  34.68     1:13.25 (38.57)     1:54.71 (41.46)     2:35.89 (41.18)
        3:25.43 (49.54)     4:15.09 (49.66)     4:51.75 (36.66)     5:27.92 (36.17)
  9 Dwyer, Michael C          16 COND-MR              5:22.77    5:28.57        
                  30.88     1:07.13 (36.25)     1:51.76 (44.63)     2:36.35 (44.59)
        3:23.24 (46.89)     4:12.18 (48.94)     4:50.68 (38.50)     5:28.57 (37.89)
 10 Chen, Stephen             16 COND-MR              5:32.64    5:28.72        
                  33.25     1:13.03 (39.78)     1:55.46 (42.43)     2:36.37 (40.91)
        3:24.61 (48.24)     4:12.98 (48.37)     4:51.33 (38.35)     5:28.72 (37.39)
 11 Ayala, Diego              14 Mtl Nord Natatio     5:53.21    5:30.92        
                  32.45     1:11.25 (38.80)     1:55.44 (44.19)     2:39.33 (43.89)
        3:26.74 (47.41)     4:16.60 (49.86)     4:53.74 (37.14)     5:30.92 (37.18)
 12 Kwan, William             14 FREE-MR              5:19.94    5:34.08        
                  34.85     1:17.37 (42.52)     2:02.48 (45.11)     2:44.81 (42.33)
        3:31.42 (46.61)     4:18.92 (47.50)     4:57.47 (38.55)     5:34.08 (36.61)
 13 Girard, Matthyas          15 Mtl Nord Natatio     5:18.36    5:37.23        
                  31.78     1:08.82 (37.04)     1:53.88 (45.06)     2:38.61 (44.73)
        3:26.85 (48.24)     4:17.87 (51.02)     4:58.26 (40.39)     5:37.23 (38.97)
 14 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              5:31.54    5:38.77        
                  36.32     1:21.63 (45.31)     2:06.91 (45.28)     2:48.04 (41.13)
        3:36.80 (48.76)     4:23.40 (46.60)     5:01.88 (38.48)     5:38.77 (36.89)
 15 Driscoll, Colm E          12 COND-MR              6:12.88    5:39.60        
                  36.46     1:17.80 (41.34)     2:01.42 (43.62)     2:44.02 (42.60)
        3:36.68 (52.66)     4:26.35 (49.67)     5:03.46 (37.11)     5:39.60 (36.14)
 16 Pepper, Hudson M          12 FREE-MR              5:42.59    5:42.79        
                  34.80     1:19.22 (44.42)     2:03.74 (44.52)     2:46.62 (42.88)
        3:35.06 (48.44)     4:24.86 (49.80)     5:05.16 (40.30)     5:42.79 (37.63)
 17 Forget, Isaac             16 Mtl Nord Natatio     5:48.17    5:43.69        
                  34.47     1:16.74 (42.27)     2:01.45 (44.71)     2:46.05 (44.60)
        3:35.24 (49.19)     4:26.01 (50.77)     5:06.34 (40.33)     5:43.69 (37.35)
 18 Simard, Jorick            14 Mtl Nord Natatio     5:34.89    5:44.16        
                  34.93     1:18.27 (43.34)     2:01.44 (43.17)     2:44.47 (43.03)
        3:37.64 (53.17)     4:29.25 (51.61)     5:07.77 (38.52)     5:44.16 (36.39)
 19 Engel, Eric R             13 Storm-MR             5:49.21    5:44.41        
                  35.38     1:17.96 (42.58)     2:02.50 (44.54)     2:45.00 (42.50)
        3:37.17 (52.17)     4:30.18 (53.01)     5:08.57 (38.39)     5:44.41 (35.84)
 20 Arnold, Zachary R         12 BAD-MR               6:06.57    5:45.13        
                  37.69     1:19.45 (41.76)     2:03.51 (44.06)     2:46.64 (43.13)
        3:38.30 (51.66)     4:29.44 (51.14)     5:08.26 (38.82)     5:45.13 (36.87)
 21 Belkalem, Aymen           14 Mtl Nord Natatio     5:50.05    5:47.52        
                  35.87     1:18.03 (42.16)     2:02.80 (44.77)     2:47.06 (44.26)
        3:36.42 (49.36)     4:28.32 (51.90)     5:08.09 (39.77)     5:47.52 (39.43)
 22 Lalonde, Julien           16 Mtl Nord Natatio     5:59.19    5:50.62        
                  35.99     1:22.18 (46.19)     2:04.41 (42.23)     2:46.00 (41.59)
        3:38.53 (52.53)     4:31.39 (52.86)     5:11.46 (40.07)     5:50.62 (39.16)
 23 Akinla, Sebastian G       14 Storm-MR                  NT    5:51.15        
                  36.69     1:20.63 (43.94)     2:05.11 (44.48)     2:49.01 (43.90)
        3:42.81 (53.80)     4:35.27 (52.46)     5:14.33 (39.06)     5:51.15 (36.82)
 24 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                   NT    5:52.42        
                  37.79     1:21.68 (43.89)     2:09.78 (48.10)     2:56.23 (46.45)
        3:44.67 (48.44)     4:31.12 (46.45)     5:14.13 (43.01)     5:52.42 (38.29)
 25 Panneton, Alexis          15 Mtl Nord Natatio     6:14.06    5:53.82        
                  35.99     1:24.58 (48.59)     2:09.82 (45.24)     2:54.68 (44.86)
        3:43.75 (49.07)     4:34.65 (50.90)     5:15.12 (40.47)     5:53.82 (38.70)
 26 Forget, Tristan           14 Mtl Nord Natatio     5:58.68    5:54.73        
                  39.35     1:26.62 (47.27)     2:09.69 (43.07)     2:53.14 (43.45)
        3:43.69 (50.55)     4:36.89 (53.20)   5:54.73 (1:17.84)                    
 27 Azzoug, Rayane Amine      14 Mtl Nord Natatio     6:22.09    5:55.76        
                  41.80     1:30.98 (49.18)     2:11.52 (40.54)     2:52.04 (40.52)
        3:43.60 (51.56)     4:32.72 (49.12)     5:14.37 (41.65)     5:55.76 (41.39)
 28 Ferval-Shioya, Kenta M    13 BAD-MR               6:21.00    5:59.11        
                  39.05     1:26.65 (47.60)     2:12.67 (46.02)     2:58.58 (45.91)
        3:49.87 (51.29)     4:39.50 (49.63)     5:21.31 (41.81)     5:59.11 (37.80)
 29 Simard, Colin             13 Mtl Nord Natatio     6:14.06    5:59.23        
                  36.40                             2:07.43 ( )     2:55.07 (47.64)
        3:45.60 (50.53)     4:37.17 (51.57)     5:18.51 (41.34)     5:59.23 (40.72)
 30 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              6:10.00    5:59.27        
                  36.54     1:19.70 (43.16)     2:05.31 (45.61)     2:49.27 (43.96)
        3:44.44 (55.17)     4:38.28 (53.84)     5:19.65 (41.37)     5:59.27 (39.62)
 31 Vinette, Loïk             15 Mtl Nord Natatio     5:49.65    5:59.52        
                  35.44     1:20.39 (44.95)     2:08.27 (47.88)     2:54.05 (45.78)
        3:46.37 (52.32)     4:36.62 (50.25)     5:17.48 (40.86)     5:59.52 (42.04)
 32 Charruau, Natan           13 Mtl Nord Natatio     6:43.31    6:01.26        
                  40.59     1:25.93 (45.34)     2:10.51 (44.58)     2:54.64 (44.13)
        3:46.32 (51.68)     4:38.37 (52.05)     5:20.87 (42.50)     6:01.26 (40.39)
 33 Rojas, Jeromy Karlo       15 Mtl Nord Natatio     6:14.96    6:03.88        
                  37.10     1:24.70 (47.60)     2:11.74 (47.04)     2:57.20 (45.46)
        3:46.84 (49.64)     4:35.68 (48.84)     5:20.86 (45.18)     6:03.88 (43.02)
 34 Shatoff, Jaydon B         14 COND-MR              5:59.52    6:12.22        
                  35.28     1:19.04 (43.76)     2:06.56 (47.52)     2:51.79 (45.23)
        3:48.47 (56.68)     4:45.67 (57.20)     5:29.89 (44.22)     6:12.22 (42.33)
 35 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR               6:29.57    6:30.50        
                  38.44     1:31.43 (52.99)     2:23.64 (52.21)     3:13.36 (49.72)
        4:07.87 (54.51)     5:03.56 (55.69)     5:48.88 (45.32)     6:30.50 (41.62)
 36 Keahon, Lucas M           12 COND-MR              6:28.20    6:39.46        
                  42.74     1:34.78 (52.04)     2:23.54 (48.76)     3:10.56 (47.02)
      4:12.32 (1:01.76)     5:11.35 (59.03)     5:55.85 (44.50)     6:39.46 (43.61)
 37 Moustakim, Adam           13 Mtl Nord Natatio     6:29.62    6:56.22        
                  43.97     1:43.14 (59.17)     2:37.20 (54.06)     3:30.42 (53.22)
        4:27.19 (56.77)     5:25.13 (57.94)     6:12.27 (47.14)     6:56.22 (43.95)
 -- El Haji, Nassim           15 Mtl Nord Natatio     6:35.70         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  38.95     1:37.13 (58.18)     2:31.69 (54.56)     3:23.82 (52.13)
        4:15.11 (51.29)     5:08.47 (53.36)     5:49.43 (40.96)                    
 -- Engel, Oliver K           13 Storm-MR             5:39.33         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  33.38     1:13.55 (40.17)     1:57.32 (43.77)     2:39.26 (41.94)
        3:29.08 (49.82)     4:18.88 (49.80)     4:55.49 (36.61)                    
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Masella, Alexandra        10 MAKO-MR                   NT      34.80        
  2 Kim, Jay                  10 COND-MR                   NT      35.96        
  3 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                   NT      37.21        
  4 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                   NT      37.34        
  5 Tybur, Malo               10 MAKO-MR                   NT      37.66        
  6 Silverman, Mark R          8 MAKO-MR                   NT      39.02        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Austin G         15 COND-MR                   NT      26.35        
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      14 MAKO-MR                   NT      26.52        
  3 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR                   NT      28.79        
  4 Dennis, Kailee A          13 COND-MR                   NT      30.27        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR                   NT    2:18.82        
                  32.45     1:08.18 (35.73)     1:44.22 (36.04)     2:18.82 (34.60)
  2 Bascon, Jaden R           14 COND-MR                   NT    2:22.81        
                  33.51     1:09.72 (36.21)     1:46.24 (36.52)     2:22.81 (36.57)
  3 Olivieri, Sophia          15 FREE-MR                   NT    2:27.90        
                  34.85     1:10.96 (36.11)     1:49.69 (38.73)     2:27.90 (38.21)
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bascon, Jaden R           14 COND-MR                   NT    2:22.51        
                  32.43     1:08.28 (35.85)     1:45.81 (37.53)     2:22.51 (36.70)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Mati D             13 COND-MR                   NT   19:43.38        
                  33.71     1:11.22 (37.51)     1:50.06 (38.84)     2:29.23 (39.17)
        3:08.41 (39.18)     3:47.93 (39.52)     4:27.24 (39.31)     5:07.17 (39.93)
        5:47.04 (39.87)     6:26.97 (39.93)     7:07.06 (40.09)     7:47.17 (40.11)
        8:27.48 (40.31)     9:08.16 (40.68)     9:48.53 (40.37)    10:29.14 (40.61)
       11:10.01 (40.87)    11:50.05 (40.04)    12:25.15 (35.10)    13:09.69 (44.54)
       13:49.46 (39.77)    14:29.16 (39.70)    15:08.90 (39.74)    15:48.43 (39.53)
       16:27.63 (39.20)    17:07.88 (40.25)    17:47.28 (39.40)    18:26.43 (39.15)
       19:05.84 (39.41)    19:43.38 (37.54)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                   NT      39.14        
  2 Skogerson, Duncan A       10 NYSA-MR                   NT      41.44        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Sara E          12 COND-MR                   NT    1:22.23        
                  40.20     1:22.23 (42.03)                                        
  2 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                   NT    1:26.84        
                  43.02     1:26.84 (43.82)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bender, Jake B            12 COND-MR                   NT    2:52.53        
                  40.09     1:23.99 (43.90)     2:08.59 (44.60)     2:52.53 (43.94)
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                    NT    2:30.68        
                  35.82                             1:52.38 ( )     2:30.68 (38.30)
  2 Geller, Russell           14 FREE-MR                   NT    2:36.92        
                  37.13     1:16.18 (39.05)     1:56.77 (40.59)     2:36.92 (40.15)
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                   NT      40.50        
  2 Augustine-Martino, Josep   9 FREE-MR                   NT      44.52        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR                    NT    1:19.26        
                  37.93     1:19.26 (41.33)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR                   NT    1:41.75        
                  49.48     1:41.75 (52.27)                                        
  2 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                   NT    1:45.44        
                  50.77     1:45.44 (54.67)                                        
  3 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                   NT    1:46.43        
                  50.95     1:46.43 (55.48)                                        
  4 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                   NT    1:46.81        
                  49.58     1:46.81 (57.23)                                        
  5 Finerty, Ella K           10 Storm-MR                  NT    1:46.96        
                  50.99     1:46.96 (55.97)                                        
  6 Flores, Izzie M           10 Storm-MR                  NT    1:47.14        
                  52.33     1:47.14 (54.81)                                        
 -- Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  50.25                                                            
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koufalis, Konstantinos    12 BAD-MR                    NT    3:16.56        
                  43.43     1:33.18 (49.75)     2:25.50 (52.32)     3:16.56 (51.06)
  2 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                   NT    3:21.22        
                  45.95     1:36.58 (50.63)     2:28.73 (52.15)     3:21.22 (52.49)
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Driscoll, Colm E          12 COND-MR                   NT      31.32        
  2 Cani, Ema                 12 FREE-MR                   NT      33.68        
  3 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                   NT      33.77        
  4 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                   NT      36.12        
  5 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                   NT      37.29        
  6 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                   NT      57.23        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milla, Madison I          14 COND-MR                   NT    1:12.91        
                  33.73     1:12.91 (39.18)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Agranovich, Jake M        14 COND-MR                   NT    1:09.39        
                  31.59     1:09.39 (37.80)                                        
  2 Dwyer, Luke N             13 COND-MR                   NT    1:09.52        
                  31.87     1:09.52 (37.65)                                        
  3 Milla, Madison I          14 COND-MR                   NT    1:11.61        
                  32.97     1:11.61 (38.64)                                        
  4 Kozlowski, Kenna          10 MAKO-MR                   NT    1:36.11        
                  45.20     1:36.11 (50.91)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura         13 COND-MR                   NT    2:42.94        
                  34.37     1:13.94 (39.57)     2:05.08 (51.14)     2:42.94 (37.86)
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Jonathan C           15 COND-MR                   NT    5:06.39        
                  30.82     1:07.17 (36.35)     1:46.67 (39.50)     2:25.68 (39.01)
        3:08.56 (42.88)     3:54.35 (45.79)     4:30.28 (35.93)     5:06.39 (36.11)
  2 Sanchez, Melanie B        15 COND-MR                   NT    5:25.31        
                  32.77     1:09.43 (36.66)     1:53.76 (44.33)     2:36.77 (43.01)
        3:24.09 (47.32)     4:12.08 (47.99)     4:48.80 (36.72)     5:25.31 (36.51)