Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/15/2019 04:33 PM
              2019 MR LIE Summer Sizzler - 7/13/2019 to 7/14/2019              
                         Sanction #: 190711, 190755-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      31.12      30.84        
  2 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR    31.79      31.42        
  3 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                35.28      33.01        
  4 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            33.81      33.19        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    33.64      33.73        
  6 Jiang, Lori               10 WEST-MR                34.48      34.16        
  7 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    35.59      34.46        
  8 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     34.97      34.61        
  9 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     36.37      35.11        
 10 Kang, Sunny                9 WEST-MR                35.13      35.18        
 11 Olsen, Liv I              10 WEST-MR                39.24      35.46        
 12 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT      37.16        
 13 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                39.28      37.35        
 14 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR            38.99      37.89        
 15 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     36.76      38.19        
 16 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR                41.77      38.22        
 17 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    37.35      38.27        
 18 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     38.06      38.43        
 19 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            39.77      38.56        
 20 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    39.57      38.65        
 21 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR            40.18      38.83        
 22 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT      39.32        
 23 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  39.45      39.42        
 24 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     39.85      39.53        
 25 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     39.72      39.60        
 26 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      39.61        
 27 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 40.38      39.74        
 28 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR                 49.05      39.89        
 29 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 39.69      40.08        
 30 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 39.72      40.51        
 31 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                 43.19      40.61        
 32 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR                41.12      41.02        
 33 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR            42.67      41.10        
 34 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 45.02      41.72        
 35 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    42.28      41.91        
 36 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 41.69      42.25        
 37 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR    43.68      42.54        
 38 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR                52.99      43.62        
 39 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR            45.15      43.64        
 40 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR       NT      45.14        
 41 Leite, Jillian K          10 CSDC-MR                48.36      45.35        
 42 Virga, Lily               10 CSDC-MR                44.30      45.75        
 42 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT      45.75        
 44 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR                45.19      45.89        
 45 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT      47.43        
 46 Law, Abby H               10 IA-MR                  45.55      47.45        
 47 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR            45.64      47.50        
 48 Johnson, Ella              9 IA-MR                1:00.00      48.82        
 49 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR              1:04.66      48.88        
 50 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR    51.77      49.32        
 51 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR     46.77      49.42        
 52 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR                 51.59      49.44        
 53 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR                54.22      52.30        
 54 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                 51.40      52.48        
 55 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR    51.95      55.14        
 56 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT      59.20        
 57 Muroff, Madison *          9 IA-MR                1:10.00      59.57        
 58 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               1:30.91    1:03.87        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:07.99        
  2 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:11.46    1:11.17        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:16.09    1:12.58        
  4 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:16.01    1:14.67        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:16.08    1:15.37        
  6 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:15.97    1:15.58        
  7 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:18.78    1:17.81        
  8 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:20.06    1:18.25        
  9 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:21.40    1:18.46        
 10 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:19.99    1:18.89        
 11 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:24.95    1:20.61        
 12 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:21.76    1:23.27        
 13 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR          1:28.76    1:23.57        
 14 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR   1:26.71    1:24.06        
 15 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT    1:24.45        
 16 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:25.41    1:24.77        
 17 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                1:35.01    1:26.72        
 18 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR              1:31.87    1:28.54        
 19 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               1:27.15    1:28.62        
 20 Giehl, Avalina             8 HYB-MR               1:38.39    1:29.10        
 21 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR              1:27.65    1:29.23        
 21 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:32.37    1:29.23        
 23 Huang, Isabell            10 FLY-MR               1:50.38    1:29.55        
 24 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:32.31    1:29.70        
 25 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:31.30    1:30.01        
 26 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT    1:30.23        
 27 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:30.08    1:30.42        
 28 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:38.82    1:31.07        
 29 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:31.04    1:31.64        
 30 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR          1:41.59    1:32.30        
 31 Como, Juliet S            10 HYB-MR               1:31.22    1:33.25        
 32 Bacidore, Sofia G          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.23        
 33 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:34.50    1:35.50        
 34 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR   1:32.19    1:36.14        
 35 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR              1:37.85    1:38.24        
 36 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:43.90    1:40.49        
 37 Park, Cadie V              9 NYCC-MR              1:39.75    1:40.74        
 38 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.22        
 39 Knopf, Sena               10 HYB-MR                    NT    1:41.39        
 40 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR              1:41.14    1:42.90        
 41 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.11        
 42 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR          1:45.36    1:43.21        
 43 Zhu, Allison               8 Flying Dolphins-MR   1:51.56    1:49.24        
 44 McDonald, Karina *         9 IA-MR                1:40.00    1:50.54        
 45 Bove, Kaylee F             7 SSC-MR               2:00.00    1:51.63        
 46 Law, Abby H               10 IA-MR                2:00.00    1:51.85        
 47 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR          1:44.80    1:52.40        
 48 Cabrejo, Natali *          8 IA-MR                2:00.00    1:53.48        
 49 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   1:56.08    1:54.87        
 50 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               1:55.35    1:58.29        
 51 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               3:00.91    2:15.92        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR    36.84      36.40        
  2 Jiang, Lori               10 WEST-MR                40.02      39.40        
  3 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    39.78      40.00        
  4 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      40.17      40.11        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    39.31      40.57        
  6 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     43.01      41.23        
  7 Kang, Sunny                9 WEST-MR                41.48      41.44        
  8 Olsen, Liv I              10 WEST-MR                41.86      42.13        
  9 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            44.01      42.55        
 10 Brozyna, Ela               9 Twisters-MR            44.57      42.99        
 11 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                41.46      43.52        
 12 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    45.36      43.77        
 13 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR            44.62      44.20        
 14 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     44.52      44.76        
 15 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    47.60      44.79        
 16 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     45.27      45.94        
 17 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      46.01        
 18 Bacidore, Sofia G          9 Flying Dolphins-MR        NT      46.12        
 18 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    48.56      46.12        
 20 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR                 51.83      46.14        
 21 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 47.33      46.70        
 22 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                34.50      47.04        
 23 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR                46.75      47.23        
 24 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  48.01      47.54        
 25 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR                49.17      47.87        
 26 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            46.94      48.83        
 27 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR               NT      49.15        
 28 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT      49.26        
 29 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR    52.95      49.52        
 30 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR                50.42      49.80        
 31 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR                49.43      50.18        
 32 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     51.76      50.71        
 33 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR     52.37      51.18        
 34 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                 59.34      51.44        
 35 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR    52.56      51.64        
 36 Huang, Isabell            10 FLY-MR                 56.26      51.66        
 37 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     50.19      51.75        
 38 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 58.32      51.89        
 39 Bove, Kaylee F             7 SSC-MR                 55.00      52.24        
 40 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR            53.70      53.12        
 41 Knopf, Sena               10 HYB-MR                 55.55      53.21        
 42 Zhu, Allison               8 Flying Dolphins-MR     53.28      53.40        
 43 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                 59.58      53.55        
 44 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            52.38      54.26        
 45 Law, Abby H               10 IA-MR                  52.33      54.29        
 46 McDonald, Karina *         9 IA-MR                  54.83      54.73        
 47 Cabrejo, Natali *          8 IA-MR                1:02.43      56.94        
 48 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR    59.42      57.52        
 49 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT      58.65        
 50 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR     56.95      59.09        
 51 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            56.27    1:00.45        
 52 Johnson, Ella              9 IA-MR                1:00.00    1:03.35        
 53 Muroff, Madison *          9 IA-MR                1:15.00    1:03.94        
 54 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    1:06.35        
 55 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               1:29.91    1:11.80        
 56 Stanton-Barnett, Baylee    6 WISC-MR              1:17.80    1:19.81        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:22.07    1:20.11        
  2 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:23.64    1:22.30        
  3 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:32.33    1:25.20        
  4 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:25.51    1:25.22        
  5 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:24.70    1:25.45        
  6 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:26.10    1:26.07        
  7 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:27.92    1:28.51        
  8 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:32.16    1:28.55        
  9 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:47.48    1:32.20        
 10 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR   1:42.58    1:34.91        
 11 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:35.66    1:35.49        
 12 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR              1:35.42    1:35.56        
 13 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:40.52    1:37.31        
 14 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:37.01    1:38.38        
 15 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:39.37    1:38.74        
 16 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR          1:37.46    1:39.13        
 17 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT    1:39.30        
 18 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:38.81    1:39.81        
 19 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:41.52    1:39.94        
 20 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT    1:42.95        
 21 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:41.00    1:44.56        
 22 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.68        
 23 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR          1:57.78    1:45.58        
 24 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR              1:44.97    1:46.03        
 25 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               1:48.07    1:47.64        
 26 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR       NT    1:48.15        
 27 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR              1:58.99    1:48.34        
 28 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:53.62    1:48.36        
 29 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT    1:49.12        
 30 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR          2:03.53    1:50.20        
 31 Como, Juliet S            10 HYB-MR               2:16.18    1:52.67        
 32 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          1:53.51    1:52.84        
 33 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:59.89    1:53.33        
 34 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR          1:47.76    1:53.80        
 35 Law, Abby H               10 IA-MR                2:00.00    1:57.00        
 36 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:56.63    1:57.90        
 37 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.95        
 38 Virga, Lily               10 CSDC-MR                   NT    2:09.08        
 39 Johnson, Ella              9 IA-MR                2:10.00    2:11.20        
 40 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT    2:12.50        
 41 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR              2:20.99    2:13.28        
 42 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR              2:34.44    2:13.71        
 43 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT    2:16.79        
 44 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    2:29.57        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      41.83      40.57        
  2 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                45.22      45.45        
  3 Olsen, Liv I              10 WEST-MR                48.60      47.12        
  4 Jiang, Lori               10 WEST-MR                47.37      47.44        
  5 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR                49.61      47.47        
  6 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            50.63      49.15        
  7 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                50.06      49.42        
  8 Kang, Sunny                9 WEST-MR                49.90      49.70        
  9 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    49.78      50.19        
 10 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     52.65      50.27        
 11 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    49.10      50.76        
 12 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    51.08      51.49        
 13 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     53.11      51.77        
 14 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR                 59.99      52.20        
 15 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    51.97      53.08        
 16 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 53.88      53.38        
 17 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR                53.66      53.42        
 18 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT      53.79        
 19 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     53.48      54.24        
 20 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 56.75      54.37        
 21 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                 55.28      54.49        
 22 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     54.20      55.06        
 23 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 56.94      55.26        
 24 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      55.78        
 25 Johnson, Ella              9 IA-MR                  57.41      56.46        
 26 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     59.96      56.66        
 27 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR            59.29      56.81        
 28 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      57.17        
 29 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          1:02.52      57.30        
 30 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:04.31      58.04        
 31 Leite, Jillian K          10 CSDC-MR                59.17      58.28        
 32 Giehl, Avalina             8 HYB-MR               1:02.03      58.58        
 33 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR              1:00.24      58.77        
 34 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:03.45      58.87        
 35 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  49.94      59.16        
 36 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   1:03.14      59.50        
 37 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     58.94    1:00.05        
 38 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 59.34    1:01.16        
 39 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR  1:02.44    1:02.25        
 40 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 56.51    1:02.56        
 41 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR                58.99    1:04.63        
 42 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR          1:02.72    1:05.33        
 43 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR                59.99    1:05.81        
 44 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR       NT    1:06.59        
 45 Virga, Lily               10 CSDC-MR              1:07.88    1:07.03        
 46 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT    1:09.37        
 47 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR       NT    1:09.51        
 48 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR               NT    1:10.03        
 49 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               1:13.47    1:10.97        
 50 Law, Abby H               10 IA-MR                1:00.00    1:13.45        
 51 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR              1:12.00    1:14.18        
 52 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT    1:20.31        
 53 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT    1:22.68        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:29.48    1:30.97        
  2 Torres, Sofia R           10 WEST-MR              1:37.12    1:39.60        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:44.10    1:39.89        
  4 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR              1:45.21    1:44.38        
  5 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR    1:44.26    1:45.03        
  6 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:45.49    1:45.33        
  7 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:44.01    1:45.87        
  8 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR              1:48.13    1:47.88        
  9 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:42.12    1:47.90        
 10 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:49.36    1:48.02        
 11 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:49.76    1:49.46        
 12 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:53.16    1:50.93        
 13 Park, Cadie V              9 NYCC-MR              1:53.20    1:51.32        
 14 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:52.25    1:51.44        
 15 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:48.39    1:52.13        
 16 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:52.90    1:52.70        
 17 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:51.43    1:53.01        
 18 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR               2:20.91    1:54.66        
 19 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR              1:55.15    1:56.28        
 20 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR   1:58.80    1:56.31        
 21 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               2:13.38    1:58.56        
 22 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT    1:58.57        
 23 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR   1:58.12    1:59.04        
 24 Johnson, Ella              9 IA-MR                2:00.00    2:03.39        
 25 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   2:06.37    2:03.48        
 26 Brozyna, Ela               9 Twisters-MR          2:06.12    2:05.51        
 27 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.74        
 28 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR               NT    2:08.72        
 29 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          2:29.13    2:12.02        
 30 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  2:14.98    2:12.93        
 31 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR               2:14.16    2:13.65        
 32 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   2:11.41    2:15.59        
 33 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          2:09.37    2:18.89        
 34 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT    2:19.89        
 35 Zhu, Allison               8 Flying Dolphins-MR   2:28.99    2:23.58        
 36 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    2:32.14        
 37 Law, Abby H               10 IA-MR                2:30.00    2:38.91        
 -- Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  2:00.56         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   2:26.45         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR    35.46      34.27        
  2 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      36.23      34.66        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR                39.06      36.08        
  4 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                38.77      37.47        
  5 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    37.64      37.90        
  6 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      37.80      38.05        
  7 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    40.42      38.91        
  8 Kang, Sunny                9 WEST-MR                38.98      39.22        
  9 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     39.62      39.38        
 10 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT      40.11        
 11 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            44.95      41.17        
 12 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     46.16      42.41        
 13 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  48.01      43.25        
 14 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 44.29      45.89        
 15 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    44.71      46.10        
 16 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     48.26      46.15        
 17 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR            47.02      46.16        
 18 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      47.67        
 19 Johnson, Ella              9 IA-MR                1:00.00      47.87        
 20 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                44.52      48.27        
 21 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR                55.22      48.32        
 22 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR     48.16      48.57        
 23 Park, Cadie V              9 NYCC-MR                52.73      48.90        
 24 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 50.48      49.19        
 25 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     54.52      49.31        
 26 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            47.48      49.64        
 27 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    51.33      49.89        
 28 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT      50.88        
 29 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            51.18      52.08        
 30 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                 56.02      52.28        
 31 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 52.40      52.77        
 32 Huang, Isabell            10 FLY-MR               1:13.74      53.21        
 33 Bacidore, Sofia G          9 Flying Dolphins-MR        NT      53.61        
 34 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR                57.98      56.23        
 35 Knopf, Sena               10 HYB-MR                 54.28      56.42        
 35 Cabrejo, Natali *          8 IA-MR                1:06.50      56.42        
 37 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     54.61      57.75        
 38 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR                 58.71      58.32        
 39 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT      59.15        
 40 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   1:04.49    1:01.17        
 41 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR          1:06.08    1:01.94        
 42 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR       NT    1:02.92        
 43 McDonald, Karina *         9 IA-MR                1:10.78    1:05.01        
 44 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            59.15    1:06.02        
 45 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    1:06.20        
 46 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR  1:16.46    1:07.19        
 47 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            56.84    1:08.06        
 48 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               1:39.91    1:08.90        
 49 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               1:09.07    1:09.07        
 50 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR               1:22.26    1:10.94        
 51 Bove, Kaylee F             7 SSC-MR               1:20.00    1:12.76        
 52 Stanton-Barnett, Baylee    6 WISC-MR              1:33.99    1:42.13        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:18.08    1:16.31        
  2 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:21.45    1:18.22        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:26.30    1:22.16        
  3 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:22.86    1:22.16        
  5 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:28.75    1:27.02        
  6 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                   NT    1:29.45        
  7 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:27.08    1:29.73        
  8 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:41.02    1:39.42        
  9 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:44.84    1:40.72        
 10 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:50.53    1:43.80        
 11 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               1:46.63    1:46.14        
 12 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:48.51    1:46.74        
 13 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT    1:48.45        
 14 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:47.86    1:51.09        
 15 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR   1:58.41    1:57.12        
 16 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   2:07.76    1:58.91        
 17 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                    NT    2:01.33        
 18 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR               NT    2:02.44        
 19 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT    2:20.85        
 20 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               2:34.12    2:22.85        
 21 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT    2:34.71        
 22 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               3:40.91    2:35.30        
 -- Petkovits, Maria          10 HYB-MR               2:21.53         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            30.18      30.03        
  2 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                29.75      30.17        
  3 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    30.30      30.21        
  4 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                30.18      30.29        
  5 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                30.34      30.43        
  6 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            31.32      30.62        
  7 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                30.99      30.71        
  7 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    30.46      30.71        
  9 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            30.61      31.04        
 10 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            31.95      31.11        
 10 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            31.41      31.11        
 12 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            30.92      31.38        
 13 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    31.34      31.70        
 14 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            31.46      31.71        
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            32.40      31.74        
 16 Lord, Sophia              11 WEST-MR                32.05      31.88        
 17 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                32.65      32.01        
 18 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            33.09      32.05        
 19 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR            32.10      32.07        
 20 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 31.95      32.25        
 21 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                32.32      32.27        
 22 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 31.67      32.35        
 23 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  34.05      32.79        
 24 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     32.27      32.96        
 25 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      33.04        
 26 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    33.31      33.23        
 27 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR                 32.47      33.40        
 28 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    33.99      33.52        
 29 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                34.56      33.53        
 30 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    32.34      33.65        
 31 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    34.60      33.95        
 31 Chan, Megan               12 FLY-MR                 34.64      33.95        
 33 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR    33.13      34.00        
 34 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    33.50      34.25        
 35 Somers, Julia             12 HYB-MR                 35.02      34.51        
 36 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            35.41      34.75        
 37 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 33.72      34.95        
 38 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    35.71      35.12        
 39 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    44.43      35.35        
 40 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    35.95      35.89        
 41 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            36.41      36.09        
 42 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    35.77      36.29        
 43 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     36.62      36.59        
 44 Clark, Emily              12 HYB-MR                 36.78      36.61        
 45 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                38.06      36.72        
 46 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:00.00      37.34        
 47 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     37.44      37.59        
 48 Alvear, Isabella          12 HYB-MR                    NT      37.73        
 49 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                39.72      37.93        
 50 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 39.66      38.21        
 51 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    35.76      38.94        
 52 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR     39.79      39.36        
 53 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    38.90      39.60        
 54 Schrader, Eva K           12 SSC-MR                 45.00      41.08        
 55 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    40.35      41.12        
 56 Bereznitski, Jane         11 Shy-Mr-MR              47.90      41.13        
 57 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     41.67      41.53        
 58 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    42.75      45.29        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR              1:05.54    1:05.97        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:07.52    1:06.82        
  3 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:07.29        
  4 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:08.09    1:07.48        
  5 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:08.78    1:07.75        
  6 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR          1:10.91    1:07.99        
  7 Lord, Sophia              11 WEST-MR              1:08.63    1:08.01        
  8 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          1:08.21    1:08.12        
  9 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:07.42    1:08.39        
 10 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:08.45    1:08.47        
 11 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:08.61    1:08.85        
 12 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:10.22    1:09.43        
 13 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:09.02    1:09.56        
 14 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:08.80    1:09.75        
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:10.19    1:09.86        
 16 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:09.97    1:10.09        
 17 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:12.44    1:10.20        
 18 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:10.04    1:10.60        
 19 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR               1:11.50    1:10.64        
 20 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:09.34    1:10.92        
 21 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:11.26    1:11.24        
 22 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:13.67    1:11.53        
 23 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:12.18    1:11.91        
 24 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:11.62    1:12.00        
 25 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:12.81    1:12.27        
 26 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR              1:12.67    1:12.99        
 27 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:12.06    1:13.21        
 28 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR               1:11.61    1:13.50        
 29 Knutson, Anna C           12 HYB-MR               1:13.52    1:13.57        
 29 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:13.33    1:13.57        
 31 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR              1:13.78    1:13.97        
 32 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:14.04    1:14.03        
 33 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:15.03    1:14.45        
 34 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:15.55    1:16.56        
 35 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:17.56    1:17.01        
 36 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR          1:17.12    1:17.02        
 37 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:16.87    1:17.08        
 38 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:13.86    1:17.60        
 39 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:15.00    1:17.61        
 40 Somers, Julia             12 HYB-MR               1:18.98    1:17.89        
 41 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:18.81    1:20.16        
 42 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT    1:20.28        
 43 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:18.14    1:21.94        
 44 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:20.13    1:21.96        
 45 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:25.25    1:22.92        
 46 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:26.00    1:23.96        
 46 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:27.06    1:23.96        
 48 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:24.08    1:24.09        
 49 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:34.09    1:25.47        
 50 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:32.67    1:26.59        
 51 Madison, Lucy M           11 WISC-MR              1:47.99    1:26.68        
 52 Hendershot, Abby G        11 IA-MR                1:24.64    1:26.71        
 53 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR              1:28.13    1:26.73        
 54 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:21.97    1:27.10        
 55 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:26.77    1:27.51        
 56 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:27.34    1:27.54        
 57 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  1:29.22    1:29.64        
 58 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR   1:32.12    1:30.44        
 59 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:30.09    1:31.24        
 60 Simo, Gianna L            11 WISC-MR              1:55.79    1:31.77        
 61 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR  1:32.12    1:32.12        
 62 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:32.85    1:32.90        
 63 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:35.02    1:33.94        
 64 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                    NT    1:34.08        
 65 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR   1:48.76    1:34.49        
 66 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:35.12    1:34.50        
 67 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:34.10    1:35.45        
 68 Hunter, Ariel D           11 WISC-MR              1:42.88    1:49.39        
 69 Rusconi, Alessandra       11 HYB-MR               2:07.89    1:54.94        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            32.45      35.11        
  2 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            36.77      35.47        
  3 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                35.99      36.01        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    36.92      36.02        
  5 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                35.67      36.17        
  6 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    36.38      36.69        
  7 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            36.91      36.91        
  8 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                37.97      36.92        
  9 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            38.81      37.20        
 10 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            36.50      37.24        
 11 Lord, Sophia              11 WEST-MR                38.44      37.64        
 12 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            38.09      37.70        
 13 Chan, Megan               12 FLY-MR                 40.39      37.93        
 14 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  42.88      37.98        
 15 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    38.60      38.01        
 16 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            36.82      38.07        
 17 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    38.72      38.11        
 18 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            38.17      38.15        
 19 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR                 37.48      38.21        
 20 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    38.07      38.35        
 21 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            38.81      38.42        
 22 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 40.29      38.88        
 23 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                37.97      39.14        
 24 Wilson, Jahzara A         12 NYCC-MR                   NT      39.18        
 25 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 39.49      39.38        
 26 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    39.38      39.94        
 27 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     39.54      40.02        
 28 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      40.18        
 29 Hille, Amara V            12 IA-MR                  44.03      40.93        
 30 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR    47.16      40.96        
 31 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    41.28      41.16        
 32 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    43.14      41.82        
 33 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                42.20      41.86        
 34 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                  46.29      42.30        
 35 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.00      42.60        
 36 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            42.47      42.71        
 37 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    43.38      42.85        
 38 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                41.47      43.26        
 39 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                41.16      43.33        
 40 Madison, Lucy M           11 WISC-MR                49.99      43.72        
 41 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    44.17      43.75        
 42 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     44.20      44.78        
 43 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                44.57      45.70        
 44 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     52.38      46.04        
 45 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:00.00      46.31        
 46 Hendershot, Abby G        11 IA-MR                1:00.00      46.44        
 47 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    45.01      47.08        
 48 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    45.91      47.09        
 49 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    46.55      47.26        
 50 Simo, Gianna L            11 WISC-MR              1:01.95      47.32        
 51 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                 47.37      47.75        
 52 Clark, Emily              12 HYB-MR                 48.17      47.85        
 53 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 49.00      47.87        
 54 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR     54.04      48.02        
 54 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    46.53      48.02        
 56 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    49.97      48.63        
 57 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR     49.96      48.86        
 58 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                46.74      49.13        
 59 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR    48.97      49.24        
 60 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     49.41      49.76        
 61 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                51.06      50.29        
 62 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    51.72      52.09        
 63 Hunter, Ariel D           11 WISC-MR                48.88      52.69        
 64 Rusconi, Alessandra       11 HYB-MR               1:00.30    1:00.66        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR              1:13.54    1:13.69        
  2 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR              1:16.87    1:15.96        
  3 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:20.71    1:16.35        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:18.51    1:17.61        
  5 Lord, Sophia              11 WEST-MR              1:19.80    1:18.03        
  6 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:17.39    1:18.07        
  7 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:17.59    1:18.67        
  8 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:23.51    1:18.86        
  9 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:17.89    1:18.96        
 10 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:19.86    1:18.98        
 11 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:20.27    1:19.79        
 12 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:18.66    1:19.82        
 13 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:38.31    1:21.02        
 14 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:21.25    1:21.46        
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:21.09    1:21.77        
 16 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:21.19    1:21.89        
 17 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:23.73    1:22.07        
 18 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:34.41    1:22.54        
 19 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:24.96    1:23.72        
 20 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR          1:24.73    1:25.73        
 21 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:26.08    1:26.46        
 22 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:25.29    1:26.62        
 23 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:30.43    1:28.73        
 24 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:30.37    1:29.29        
 25 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:28.75    1:30.11        
 26 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:28.65    1:30.50        
 27 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR              1:28.39    1:31.59        
 28 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:33.92    1:32.71        
 29 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT    1:32.83        
 30 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:36.91    1:33.84        
 31 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:33.98    1:35.45        
 32 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:39.00    1:35.88        
 33 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:37.20    1:37.62        
 34 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.89        
 35 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:36.56    1:39.83        
 36 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:38.00    1:40.19        
 37 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:54.86    1:40.84        
 38 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:49.00    1:41.91        
 39 Alvear, Isabella          12 HYB-MR               1:39.41    1:41.97        
 40 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:46.66    1:43.67        
 41 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR   1:48.48    1:45.16        
 42 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:49.83    1:45.39        
 43 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:49.38    1:45.44        
 44 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:44.34    1:46.01        
 45 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:46.51    1:46.31        
 46 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:51.99    1:46.61        
 47 Schrader, Eva K           12 SSC-MR               1:57.00    1:47.93        
 48 Bereznitski, Jane         11 Shy-Mr-MR            1:47.00    1:50.85        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            39.14      38.34        
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    38.22      39.01        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 41.08      39.29        
  4 Lord, Sophia              11 WEST-MR                39.70      39.98        
  5 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                41.63      40.42        
  5 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            43.34      40.42        
  7 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                40.19      40.46        
  8 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            42.48      41.03        
  9 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            41.18      41.43        
 10 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            42.51      41.68        
 11 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            40.81      41.76        
 12 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    41.69      42.00        
 13 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                41.62      42.07        
 14 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR                 41.72      42.53        
 15 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    42.12      42.70        
 16 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    42.76      42.98        
 17 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            44.39      43.11        
 18 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                45.31      43.34        
 19 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            52.68      43.53        
 20 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    44.72      44.16        
 21 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                47.33      44.53        
 22 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            46.06      44.66        
 23 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR    42.48      45.46        
 24 Chan, Megan               12 FLY-MR                 45.82      45.92        
 25 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    46.66      45.95        
 26 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                45.35      46.06        
 27 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    42.47      46.21        
 28 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 45.85      46.97        
 29 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 47.15      47.17        
 30 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      47.35        
 31 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            46.07      47.43        
 32 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    47.19      47.52        
 33 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    48.44      48.58        
 34 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     48.67      48.67        
 35 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    46.00      48.93        
 36 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     49.20      49.06        
 37 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                50.34      49.49        
 38 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    47.50      49.53        
 39 Somers, Julia             12 HYB-MR                 49.88      49.71        
 40 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                47.28      50.32        
 41 Alvear, Isabella          12 HYB-MR                 52.24      51.72        
 42 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    49.31      51.76        
 43 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     52.44      51.93        
 44 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    51.18      52.76        
 45 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    52.73      52.90        
 46 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                51.76      53.78        
 47 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR     52.27      54.10        
 48 Clark, Emily              12 HYB-MR                 59.00      55.56        
 49 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            54.23      55.66        
 50 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    57.70      55.74        
 51 Bereznitski, Jane         11 Shy-Mr-MR              56.84      56.01        
 52 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 55.70      57.53        
 53 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     59.11      58.46        
 54 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:00.20      59.49        
 55 Schrader, Eva K           12 SSC-MR                 59.00    1:00.14        
 56 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                  58.80    1:00.51        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:23.76    1:23.63        
  2 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:26.53    1:24.31        
  3 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:23.79    1:24.41        
  4 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:30.97    1:26.70        
  5 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR              1:27.32    1:28.62        
  6 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:30.00    1:29.35        
  7 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR               1:30.48    1:29.60        
  8 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:30.72    1:30.29        
  9 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:31.31    1:30.93        
 10 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:29.57    1:31.58        
 11 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:32.28    1:31.93        
 12 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:31.95    1:32.03        
 13 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:30.20    1:32.62        
 14 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:31.77    1:33.77        
 15 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:34.34    1:35.63        
 16 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:37.21    1:35.69        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:35.22    1:36.01        
 18 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR              1:43.50    1:36.59        
 19 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:41.22    1:37.52        
 20 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:40.60    1:38.11        
 21 Knutson, Anna C           12 HYB-MR               1:41.13    1:38.51        
 22 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          2:00.79    1:38.84        
 23 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:46.24    1:38.91        
 24 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:38.63    1:40.23        
 25 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:41.80    1:40.43        
 26 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:37.48    1:40.71        
 27 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:47.75    1:41.37        
 28 Wilson, Jahzara A         12 NYCC-MR                   NT    1:42.60        
 29 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:44.24    1:43.31        
 30 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:46.03    1:43.75        
 31 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:40.00    1:43.85        
 32 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR              1:42.14    1:44.77        
 33 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:56.33    1:45.67        
 34 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:43.73    1:45.88        
 35 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:44.37    1:47.16        
 36 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:50.27    1:47.21        
 37 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:44.83    1:48.14        
 38 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:52.00    1:48.45        
 39 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:49.65    1:50.87        
 40 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:45.63    1:51.00        
 41 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:54.70    1:51.29        
 42 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:52.05    1:54.09        
 43 Hendershot, Abby G        11 IA-MR                2:00.00    1:54.72        
 44 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:52.57    1:56.07        
 45 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:55.00    1:56.55        
 46 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR   1:57.56    1:57.09        
 47 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  2:00.55    1:59.46        
 48 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          2:04.00    2:02.60        
 49 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  2:05.51    2:06.17        
 50 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  2:02.48    2:07.46        
 51 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR   2:02.91    2:07.59        
 52 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR  2:09.04    2:08.69        
 53 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   2:09.87    2:09.59        
 -- Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  2:25.26         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            33.97      33.14        
  2 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 33.97      33.19        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 33.07      33.73        
  4 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            33.01      33.81        
  5 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            35.61      33.92        
  6 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                33.36      34.04        
  7 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    33.27      34.05        
  7 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            33.63      34.05        
  9 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            33.01      34.07        
 10 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            34.76      34.12        
 11 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            34.34      34.18        
 12 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                34.59      34.48        
 13 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                33.73      34.80        
 14 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            36.50      34.82        
 14 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR            35.63      34.82        
 16 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            35.00      34.90        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    35.59      35.19        
 18 Lord, Sophia              11 WEST-MR                35.82      35.49        
 19 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    34.61      35.51        
 20 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    35.21      35.55        
 21 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                35.91      35.59        
 22 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                36.37      35.84        
 23 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    36.44      35.88        
 24 Wilson, Jahzara A         12 NYCC-MR                   NT      36.43        
 25 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  37.78      36.61        
 26 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    36.43      37.20        
 27 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    38.42      37.66        
 28 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     38.53      37.91        
 29 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR    38.72      38.09        
 29 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    36.86      38.09        
 31 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      38.41        
 32 Somers, Julia             12 HYB-MR                 38.38      38.56        
 33 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                39.38      39.58        
 34 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     40.91      39.87        
 35 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.00      40.03        
 36 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                38.64      40.25        
 37 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 43.46      41.67        
 38 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            45.83      42.71        
 39 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     44.60      43.37        
 40 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    42.11      43.45        
 41 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    43.05      43.77        
 42 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                46.71      44.55        
 43 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                45.78      45.06        
 44 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR   1:02.20      45.24        
 45 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    44.50      45.77        
 46 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 48.11      46.04        
 47 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                45.49      46.52        
 48 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                    NT      46.70        
 49 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    49.24      46.99        
 50 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:00.00      47.53        
 51 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    47.48      48.96        
 52 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    51.12      49.28        
 53 Clark, Emily              12 HYB-MR                 47.22      49.30        
 54 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR        NT      51.22        
 55 Madison, Lucy M           11 WISC-MR                53.99      52.40        
 56 Rusconi, Alessandra       11 HYB-MR               1:08.41      54.56        
 57 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            49.87      54.58        
 58 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    52.65      55.92        
 59 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    53.54      55.97        
 60 Simo, Gianna L            11 WISC-MR              1:10.04      57.19        
 61 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:00.06    1:01.57        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:14.03    1:14.07        
  2 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR              1:13.42    1:14.11        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:14.41    1:14.83        
  4 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:20.85    1:15.66        
  5 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:19.26    1:16.16        
  6 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:16.57    1:16.27        
  7 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          1:16.65    1:16.30        
  8 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:20.17    1:17.45        
  9 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:18.42    1:17.46        
 10 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:16.67    1:17.55        
 11 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR              1:18.56    1:17.90        
 12 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:18.96    1:18.23        
 13 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:17.56    1:18.46        
 14 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR               NT    1:18.64        
 15 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:19.14    1:20.04        
 16 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR               1:23.24    1:21.43        
 17 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:22.96    1:21.51        
 18 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR               1:24.94    1:24.12        
 19 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:28.71    1:24.40        
 20 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:22.15    1:24.64        
 21 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:31.47    1:25.27        
 22 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:23.81    1:26.90        
 23 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:27.99    1:27.17        
 24 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:26.05    1:27.50        
 25 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:26.32    1:32.00        
 26 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:32.67    1:32.56        
 27 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:37.42    1:33.43        
 28 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                   NT    1:35.07        
 29 Somers, Julia             12 HYB-MR               1:33.86    1:36.34        
 30 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:42.12    1:37.68        
 31 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:39.35    1:39.00        
 32 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:47.41    1:40.11        
 33 Knutson, Anna C           12 HYB-MR               1:43.26    1:40.47        
 34 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:37.27    1:43.25        
 35 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:52.30    1:47.55        
 36 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:43.00    1:48.72        
 37 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.72        
 38 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:51.44    1:51.74        
 39 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:46.76    1:57.77        
 40 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR       NT    1:58.12        
 41 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:56.00    1:58.27        
 42 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.66        
 43 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   2:14.47    2:13.97        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR                29.19      29.28        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR    28.43      29.35        
  3 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR                29.77      29.36        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR                30.90      29.49        
  5 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR    28.46      29.61        
  6 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                  29.24      29.69        
  7 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR            30.57      29.97        
  8 Jolia, Dina               14 MPNY-MR                29.97      29.99        
  9 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR            29.12      30.02        
 10 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR                 29.00      30.22        
 11 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR                30.47      30.40        
 12 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                  30.46      30.41        
 13 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR    29.17      30.45        
 14 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR                30.32      30.61        
 15 Kim, Ashley               14 AGUA-MR                31.59      30.76        
 16 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR    30.53      30.83        
 17 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                 31.20      30.86        
 18 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR                30.84      30.97        
 19 Akil, Fatine              14 UN-MR                  31.54      31.17        
 20 Asch, Lexi                14 AGUA-MR                31.06      31.29        
 21 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR                33.14      31.34        
 22 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR                31.30      31.39        
 23 Law, Brianna              13 MPNY-MR                31.20      31.41        
 23 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR    30.91      31.41        
 25 Won, Corey T              13 AGUA-MR                31.75      31.42        
 26 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR    31.11      31.44        
 27 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                31.73      31.53        
 28 Lee, Pearl S              14 FLY-MR                 31.34      31.63        
 29 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    30.82      31.77        
 30 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR                32.81      31.87        
 31 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR                32.51      31.91        
 32 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR                33.36      32.17        
 33 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR                34.11      32.27        
 34 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR                31.78      32.29        
 35 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR                33.16      32.39        
 36 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR            32.08      32.49        
 37 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR                 32.48      32.56        
 38 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR    32.40      32.58        
 39 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR                32.29      32.61        
 40 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR    33.45      32.87        
 41 Hussain, Sana             14 AGUA-MR                32.35      32.88        
 42 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR                33.20      33.02        
 43 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR                 32.74      33.16        
 44 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR    33.23      33.22        
 45 Simon, Ali P              13 IA-MR                  33.53      33.38        
 46 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR    34.28      33.68        
 47 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR            31.81      33.71        
 48 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR                34.64      33.80        
 49 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR                 34.46      34.32        
 50 Simon, Paige S            13 IA-MR                  35.70      34.47        
 51 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                 35.21      34.64        
 52 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR                34.18      34.74        
 53 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR    34.21      34.77        
 54 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR    34.05      34.93        
 55 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR                33.39      34.95        
 56 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR                33.28      35.11        
 57 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR                34.22      35.38        
 58 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR                35.12      35.54        
 59 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR                 35.60      35.68        
 60 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR    36.29      35.84        
 61 Burger, Helena A          13 AGUA-MR                36.83      35.87        
 62 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR                35.97      35.93        
 63 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR                 36.39      36.53        
 64 Silva, Erin C             14 Express Swimming-MR       NT      36.93        
 65 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR                33.54      37.42        
 66 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT      41.60        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:02.41    1:02.49        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:01.29    1:02.62        
  3 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              1:06.88    1:03.52        
  3 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:02.74    1:03.52        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:03.43    1:04.48        
  6 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:03.03    1:04.60        
  7 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              1:04.79    1:05.01        
  8 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:06.99    1:05.10        
  9 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR              1:03.89    1:05.23        
 10 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:05.91    1:05.84        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:07.18    1:06.04        
 12 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              1:06.97    1:06.10        
 13 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:06.62        
 14 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:06.87    1:06.91        
 15 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:04.75    1:06.96        
 16 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:05.36    1:07.05        
 17 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              1:05.81    1:07.30        
 18 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:04.72    1:07.38        
 19 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:09.20    1:07.83        
 20 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:07.36    1:08.00        
 21 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:07.54    1:08.47        
 22 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:08.86    1:08.67        
 23 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:08.67    1:08.74        
 24 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              1:09.32    1:08.83        
 25 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:10.21    1:08.89        
 26 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:09.22    1:08.92        
 27 Lee, Morgan               13 SSC-MR               1:09.00    1:08.96        
 28 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:09.84    1:09.21        
 29 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:12.83    1:09.30        
 30 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:08.63    1:09.48        
 31 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:09.15    1:09.77        
 32 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:08.52    1:10.02        
 33 Lee, Makayla              13 SSC-MR               1:10.07    1:10.04        
 34 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:09.55    1:10.09        
 35 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              1:10.15    1:10.16        
 36 Smerechniak, Sofia        13 IA-MR                1:10.28    1:10.18        
 37 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              1:08.48    1:10.38        
 38 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:10.27    1:10.66        
 39 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:10.72    1:10.68        
 40 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:09.52    1:10.74        
 41 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:11.82    1:10.75        
 42 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              1:12.02    1:10.90        
 43 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:12.30    1:10.98        
 44 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:10.47    1:11.13        
 45 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:12.95    1:11.36        
 46 Lin, Nettie               14 FLY-MR               1:12.86    1:11.37        
 47 DeFranco, Ava             14 WISC-MR              1:20.99    1:11.59        
 48 Draven, Jessie Z          13 NYCC-MR              1:12.71    1:11.79        
 49 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              1:12.35    1:11.94        
 50 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              1:14.56    1:11.96        
 51 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:12.06    1:12.26        
 52 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR              1:13.45    1:12.52        
 53 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:11.29    1:12.69        
 54 Hyun, Faith               14 FLY-MR               1:11.00    1:12.71        
 55 Best, Alexa S             14 HYB-MR               1:34.38    1:13.29        
 56 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:18.59    1:13.55        
 57 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:12.25    1:13.59        
 58 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              1:13.03    1:13.70        
 59 Echavarria, Victoria P    14 Flying Dolphins-MR   1:09.69    1:13.71        
 60 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:12.93    1:13.75        
 61 Chernishova, Maria E      13 Shy-Mr-MR            1:15.39    1:13.92        
 62 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:13.57    1:14.36        
 63 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:14.47    1:14.38        
 64 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              1:14.44    1:14.55        
 65 Anwer, Sadia I            13 NYCC-MR              1:23.79    1:14.65        
 66 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:16.19    1:14.81        
 67 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:17.38    1:15.43        
 68 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:16.14    1:15.61        
 69 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:13.53    1:16.74        
 70 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:18.14    1:17.09        
 71 Simon, Paige S            13 IA-MR                1:17.93    1:18.19        
 72 Chan, Angelina            13 Parks Sailfish-MR    1:41.72    1:18.47        
 73 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:23.42    1:19.16        
 74 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:20.95    1:19.20        
 75 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    1:19.52        
 76 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:18.62    1:19.64        
 77 McCourt, Caitlyn A        14 CSDC-MR              1:18.45    1:21.16        
 78 Glennon, Abby K           13 SSC-MR               1:24.63    1:21.30        
 79 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:22.10    1:21.54        
 80 Dong, Samantha            14 NYCC-MR              1:18.44    1:22.18        
 81 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:26.01    1:26.07        
 82 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR               1:25.00    1:27.81        
 83 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    1:39.74        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:12.99    1:11.31        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:10.97    1:11.80        
  3 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:13.62        
  3 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:13.88    1:13.62        
  5 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:12.81    1:14.23        
  6 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              1:13.96    1:14.42        
  7 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:15.30    1:15.10        
  8 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:15.93    1:15.68        
  9 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              1:19.53    1:16.43        
 10 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:16.46    1:16.82        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:16.73    1:17.00        
 12 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR              1:16.52    1:17.25        
 13 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:20.29    1:17.36        
 14 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:17.25    1:17.59        
 15 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:19.65    1:17.76        
 16 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:18.18    1:17.77        
 17 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:14.92    1:17.82        
 18 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              1:17.99    1:17.95        
 19 Lee, Makayla              13 SSC-MR               1:18.11    1:18.01        
 20 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:20.60    1:18.23        
 21 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              1:19.70    1:18.66        
 22 Draven, Jessie Z          13 NYCC-MR              1:16.00    1:18.67        
 23 Hyun, Faith               14 FLY-MR               1:19.02    1:18.96        
 24 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:19.44    1:19.20        
 25 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:19.54    1:19.52        
 26 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:21.08    1:19.99        
 27 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:16.07    1:20.71        
 28 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              1:20.24    1:20.80        
 29 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:18.23    1:20.82        
 30 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:25.99    1:21.15        
 31 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              1:21.66    1:21.16        
 32 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:20.84    1:21.21        
 33 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              1:19.06    1:21.56        
 34 Lee, Morgan               13 SSC-MR               1:21.37    1:21.97        
 35 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              1:20.58    1:21.98        
 36 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:22.99    1:22.06        
 37 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:21.72    1:22.24        
 38 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              1:22.13    1:22.71        
 39 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:20.83    1:22.75        
 40 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:19.09    1:22.85        
 41 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:20.37    1:22.87        
 42 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:20.52    1:23.04        
 43 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:23.61    1:23.05        
 44 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:24.12    1:23.25        
 45 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              1:26.60    1:23.58        
 46 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:26.96    1:23.69        
 47 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:23.33    1:23.70        
 48 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:21.13    1:24.31        
 49 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:23.58    1:24.37        
 50 Anwer, Sadia I            13 NYCC-MR              1:39.12    1:25.31        
 51 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              1:21.55    1:25.71        
 52 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:26.35    1:25.91        
 53 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:28.50    1:26.25        
 54 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:26.07    1:27.35        
 55 DeFranco, Ava             14 WISC-MR              1:24.99    1:27.65        
 56 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:22.99    1:28.10        
 56 Simon, Paige S            13 IA-MR                1:30.56    1:28.10        
 58 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:29.00    1:28.48        
 59 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:25.43    1:28.62        
 60 Best, Alexa S             14 HYB-MR                    NT    1:29.38        
 61 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:34.23    1:29.39        
 62 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:30.18    1:29.62        
 63 Chernishova, Maria E      13 Shy-Mr-MR            1:27.59    1:30.48        
 64 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR              1:30.05    1:30.81        
 65 Echavarria, Victoria P    14 Flying Dolphins-MR   1:23.21    1:33.38        
 66 McCourt, Caitlyn A        14 CSDC-MR                   NT    1:33.46        
 67 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:35.23    1:34.92        
 68 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:37.93    1:35.12        
 69 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:46.70    1:35.28        
 70 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:34.38    1:37.26        
 71 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR               1:40.36    1:37.32        
 72 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:43.18    1:37.53        
 73 Dong, Samantha            14 NYCC-MR              1:37.82    1:38.30        
 74 Glennon, Abby K           13 SSC-MR               1:48.68    1:41.84        
 75 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    1:56.19        
 -- Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:21.99         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                2:28.46    2:32.33        
                1:14.80   2:32.33 (1:17.53)                                        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:35.32    2:35.93        
                1:16.81   2:35.93 (1:19.12)                                        
  3 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:34.10    2:36.16        
                1:16.55   2:36.16 (1:19.61)                                        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              2:45.18    2:37.95        
                1:18.10   2:37.95 (1:19.85)                                        
  5 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:38.49    2:42.11        
                1:18.02   2:42.11 (1:24.09)                                        
  6 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          2:41.26    2:43.95        
                1:20.66   2:43.95 (1:23.29)                                        
  7 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                2:41.97    2:44.22        
                1:19.15   2:44.22 (1:25.07)                                        
  8 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  2:43.73    2:45.59        
                1:22.82   2:45.59 (1:22.77)                                        
  9 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               2:47.76    2:46.89        
                1:22.04   2:46.89 (1:24.85)                                        
 10 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              2:48.22    2:47.27        
                1:22.72   2:47.27 (1:24.55)                                        
 11 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              2:51.81    2:47.56        
                1:22.12   2:47.56 (1:25.44)                                        
 12 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:45.45    2:50.42        
                1:21.60   2:50.42 (1:28.82)                                        
 13 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              2:55.95    2:50.44        
                1:23.27   2:50.44 (1:27.17)                                        
 14 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              2:53.11    2:51.38        
                1:25.20   2:51.38 (1:26.18)                                        
 15 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              2:52.11    2:51.58        
                1:24.26   2:51.58 (1:27.32)                                        
 16 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              2:56.01    2:52.00        
                1:24.69   2:52.00 (1:27.31)                                        
 17 Won, Corey T              13 AGUA-MR              2:50.21    2:54.28        
                1:23.76   2:54.28 (1:30.52)                                        
 18 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              2:55.77    2:54.56        
                1:27.20   2:54.56 (1:27.36)                                        
 19 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:50.91    2:54.76        
                1:25.12   2:54.76 (1:29.64)                                        
 20 Akil, Fatine              14 UN-MR                2:50.66    2:54.99        
                1:23.29   2:54.99 (1:31.70)                                        
 21 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              3:01.49    2:55.01        
                1:28.12   2:55.01 (1:26.89)                                        
 22 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              2:52.24    2:55.70        
                1:25.64   2:55.70 (1:30.06)                                        
 23 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              2:49.89    2:56.63        
                1:26.52   2:56.63 (1:30.11)                                        
 24 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              3:04.64    2:56.75        
                1:27.44   2:56.75 (1:29.31)                                        
 25 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              3:01.75    2:57.78        
                1:26.98   2:57.78 (1:30.80)                                        
 26 Law, Brianna              13 MPNY-MR              2:59.63    2:57.86        
                1:29.52   2:57.86 (1:28.34)                                        
 27 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               2:56.52    2:58.48        
                1:27.46   2:58.48 (1:31.02)                                        
 28 Simon, Ali P              13 IA-MR                3:20.00    2:59.89        
                1:28.79   2:59.89 (1:31.10)                                        
 29 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  2:59.70    3:00.14        
                1:28.83   3:00.14 (1:31.31)                                        
 30 Simon, Paige S            13 IA-MR                3:30.00    3:02.99        
                1:29.72   3:02.99 (1:33.27)                                        
 31 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              3:08.00    3:03.05        
                1:29.88   3:03.05 (1:33.17)                                        
 32 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              3:01.22    3:03.28        
                1:30.38   3:03.28 (1:32.90)                                        
 33 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              3:06.23    3:03.34        
                1:28.85   3:03.34 (1:34.49)                                        
 34 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              3:06.28    3:06.00        
                1:31.40   3:06.00 (1:34.60)                                        
 35 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              3:18.58    3:08.28        
                1:32.38   3:08.28 (1:35.90)                                        
 36 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  3:06.41    3:08.48        
                1:33.13   3:08.48 (1:35.35)                                        
 37 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  3:09.55    3:09.29        
                1:33.21   3:09.29 (1:36.08)                                        
 38 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  3:11.28    3:10.75        
                1:32.76   3:10.75 (1:37.99)                                        
 39 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:08.85    3:10.99        
                1:33.48   3:10.99 (1:37.51)                                        
 40 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR              3:17.01    3:23.03        
                1:38.12   3:23.03 (1:44.91)                                        
 41 Burger, Helena A          13 AGUA-MR                   NT    3:28.07        
                1:40.94   3:28.07 (1:47.13)                                        
 42 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    3:38.53        
                1:44.98   3:38.53 (1:53.55)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:16.93    1:18.40        
  2 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:18.02    1:19.43        
  3 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:22.89    1:23.10        
  4 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              1:19.84    1:23.80        
  5 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:24.10    1:24.06        
  6 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:24.64    1:25.79        
  7 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:31.21    1:26.18        
  8 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:24.31    1:26.95        
  9 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:25.44    1:27.11        
 10 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:27.45    1:27.59        
 11 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:23.97    1:27.72        
 12 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:27.05    1:28.25        
 13 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:27.84    1:28.29        
 14 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:29.90    1:28.81        
 15 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              1:30.99    1:28.94        
 16 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:27.88    1:29.78        
 17 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:32.24    1:30.61        
 18 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:27.99    1:30.79        
 19 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              1:31.01    1:30.92        
 20 Lin, Nettie               14 FLY-MR               1:31.83    1:31.39        
 21 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:36.01    1:31.81        
 22 Echavarria, Victoria P    14 Flying Dolphins-MR   1:27.54    1:32.02        
 23 Draven, Jessie Z          13 NYCC-MR              1:31.43    1:32.81        
 24 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              1:30.20    1:32.93        
 25 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:31.05    1:33.04        
 26 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:34.36    1:33.10        
 27 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:35.02    1:33.49        
 28 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:35.46    1:33.53        
 29 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:33.59    1:33.65        
 30 Lee, Morgan               13 SSC-MR               1:30.81    1:34.01        
 31 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:32.48    1:34.09        
 32 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              1:37.05    1:34.45        
 33 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:35.76    1:34.58        
 34 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:30.24    1:34.90        
 35 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:40.82    1:35.15        
 35 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:33.39    1:35.15        
 37 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:35.15    1:35.25        
 38 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:36.84    1:35.31        
 39 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:34.16    1:35.68        
 40 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:33.37    1:35.69        
 41 Chernishova, Maria E      13 Shy-Mr-MR            1:37.78    1:36.17        
 42 Lee, Makayla              13 SSC-MR               1:34.46    1:36.21        
 43 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:37.48    1:36.84        
 44 Simon, Paige S            13 IA-MR                1:40.71    1:36.89        
 45 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:40.56    1:38.07        
 46 Smerechniak, Sofia        13 IA-MR                1:43.36    1:38.16        
 47 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              1:36.44    1:38.43        
 48 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:38.96    1:38.63        
 49 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR              1:43.02    1:38.64        
 50 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:38.14    1:38.96        
 51 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              1:40.13    1:39.47        
 52 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              1:38.07    1:39.56        
 53 Best, Alexa S             14 HYB-MR               1:42.09    1:39.79        
 54 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:37.65    1:40.06        
 55 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:35.86    1:40.25        
 56 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:42.64    1:40.31        
 57 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:44.15    1:41.29        
 58 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              1:44.09    1:41.42        
 59 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:45.48    1:42.61        
 60 Anwer, Sadia I            13 NYCC-MR              1:45.92    1:42.97        
 61 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR               2:00.35    1:44.94        
 62 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:41.11    1:45.78        
 63 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              1:43.19    1:47.33        
 64 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:49.44    1:48.25        
 65 Chan, Angelina            13 Parks Sailfish-MR    1:44.92    1:49.19        
 66 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:45.59    1:49.58        
 67 Dong, Samantha            14 NYCC-MR                   NT    1:49.95        
 68 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:51.32    1:51.60        
 69 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:43.42    1:52.08        
 70 Glennon, Abby K           13 SSC-MR               1:54.50    1:54.22        
 71 McCourt, Caitlyn A        14 CSDC-MR                   NT    1:58.06        
 72 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR                    NT    2:01.52        
 73 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    2:06.02        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              2:51.98    2:56.87        
                1:24.59   2:56.87 (1:32.28)                                        
  2 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  2:56.81    2:57.41        
                1:24.19   2:57.41 (1:33.22)                                        
  3 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              3:11.75    3:00.77        
                1:27.19   3:00.77 (1:33.58)                                        
  4 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          3:03.92    3:09.86        
                1:30.49   3:09.86 (1:39.37)                                        
  5 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              3:19.46    3:11.32        
                1:33.07   3:11.32 (1:38.25)                                        
  6 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              3:15.35    3:11.33        
                1:33.40   3:11.33 (1:37.93)                                        
  7 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  3:07.12    3:11.42        
                1:32.86   3:11.42 (1:38.56)                                        
  8 Law, Brianna              13 MPNY-MR              3:13.60    3:15.28        
                1:33.73   3:15.28 (1:41.55)                                        
  9 Asch, Lexi                14 AGUA-MR                   NT    3:15.48        
                1:33.77   3:15.48 (1:41.71)                                        
 10 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          3:11.71    3:16.80        
                1:33.83   3:16.80 (1:42.97)                                        
 11 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              3:11.15    3:17.83        
                1:35.45   3:17.83 (1:42.38)                                        
 12 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              3:29.51    3:18.69        
                1:37.06   3:18.69 (1:41.63)                                        
 13 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              3:20.30    3:18.87        
                1:38.57   3:18.87 (1:40.30)                                        
 14 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               3:27.52    3:20.77        
                1:39.68   3:20.77 (1:41.09)                                        
 15 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              3:22.72    3:22.34        
                1:37.71   3:22.34 (1:44.63)                                        
 16 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              3:27.25    3:22.59        
                1:38.67   3:22.59 (1:43.92)                                        
 17 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR               NT    3:22.80        
                1:35.61   3:22.80 (1:47.19)                                        
 18 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              3:11.80    3:23.39        
                1:36.41   3:23.39 (1:46.98)                                        
 19 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               3:30.52    3:24.15        
                1:37.33   3:24.15 (1:46.82)                                        
 20 Akil, Fatine              14 UN-MR                3:18.75    3:24.19        
                1:36.45   3:24.19 (1:47.74)                                        
 21 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  3:30.94    3:24.62        
                1:39.09   3:24.62 (1:45.53)                                        
 22 Simon, Paige S            13 IA-MR                3:39.07    3:24.64        
                1:39.07   3:24.64 (1:45.57)                                        
 23 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              3:26.87    3:24.90        
                1:40.76   3:24.90 (1:44.14)                                        
 24 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              3:28.51    3:25.55        
                1:41.00   3:25.55 (1:44.55)                                        
 25 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              3:28.92    3:25.94        
                1:41.46   3:25.94 (1:44.48)                                        
 26 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:24.52    3:27.22        
                1:40.77   3:27.22 (1:46.45)                                        
 27 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  3:29.13    3:28.55        
                1:39.57   3:28.55 (1:48.98)                                        
 28 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  3:31.66    3:29.36        
                1:42.51   3:29.36 (1:46.85)                                        
 29 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              3:23.35    3:30.11        
                1:43.48   3:30.11 (1:46.63)                                        
 30 Simon, Ali P              13 IA-MR                3:17.48    3:31.96        
                1:41.54   3:31.96 (1:50.42)                                        
 31 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              3:36.89    3:36.13        
                1:44.87   3:36.13 (1:51.26)                                        
 32 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  3:41.31    3:41.06        
                1:47.62   3:41.06 (1:53.44)                                        
 33 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR              3:39.19    3:41.81        
                1:46.17   3:41.81 (1:55.64)                                        
 34 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR                   NT    3:44.06        
                1:47.33   3:44.06 (1:56.73)                                        
 35 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               3:38.72    3:45.73        
                1:48.21   3:45.73 (1:57.52)                                        
 36 Silva, Erin C             14 Express Swimming-MR       NT    3:55.36        
                1:52.24   3:55.36 (2:03.12)                                        
 37 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               3:52.33    3:56.66        
                1:55.26   3:56.66 (2:01.40)                                        
 -- Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              3:41.79         DQ        
      One hand touch
                1:47.62        DQ (1:53.67)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:09.40    1:08.19        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:10.22    1:10.12        
  3 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR              1:12.82    1:12.07        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              1:18.71    1:12.33        
  5 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              1:13.30    1:12.43        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:12.29    1:12.80        
  7 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:16.97    1:13.74        
  8 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              1:14.25    1:14.19        
  9 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:11.58    1:14.47        
 10 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:15.52    1:14.66        
 11 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:15.54    1:16.21        
 12 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:14.46    1:16.59        
 13 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:13.10    1:16.76        
 14 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:15.60    1:17.49        
 15 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:16.07    1:18.24        
 16 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:16.02    1:18.48        
 17 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:17.11    1:18.68        
 18 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:21.02    1:18.89        
 19 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:22.07    1:19.09        
 20 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:17.30    1:19.65        
 21 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:21.49    1:20.48        
 22 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:22.42    1:21.17        
 23 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:26.63    1:22.33        
 24 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:18.44    1:22.38        
 25 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:15.00    1:23.74        
 26 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:22.60    1:24.93        
 27 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:22.66    1:24.94        
 28 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:26.90    1:24.95        
 29 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:20.12    1:25.78        
 30 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:25.50    1:26.93        
 31 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:33.51    1:27.32        
 32 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:27.08    1:27.97        
 33 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:32.51    1:28.20        
 34 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:34.13    1:28.38        
 35 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:32.07    1:28.80        
 36 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:26.59    1:29.48        
 37 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:28.76    1:30.26        
 38 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR       NT    1:31.00        
 39 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR                   NT    1:35.15        
 40 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              1:34.10    1:35.81        
 41 Lee, Pearl S              14 FLY-MR                    NT    1:36.92        
 42 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:40.28    1:38.49        
 43 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:40.69    1:39.40        
 44 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR              1:25.00    1:39.95        
 45 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR               1:50.14    1:44.37        
 46 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:45.51    1:46.22        
 47 Silva, Erin C             14 Express Swimming-MR  1:50.03    1:46.47        
 48 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:56.51    1:56.04        
 49 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    2:00.49        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:35.35    2:31.88        
                1:10.61   2:31.88 (1:21.27)                                        
  2 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              2:39.53    2:38.86        
                1:14.05   2:38.86 (1:24.81)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:36.86    2:39.41        
                1:12.45   2:39.41 (1:26.96)                                        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              2:47.93    2:40.51        
                1:15.26   2:40.51 (1:25.25)                                        
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          2:40.71    2:42.01        
                1:16.18   2:42.01 (1:25.83)                                        
  6 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:45.11    2:43.48        
                1:16.30   2:43.48 (1:27.18)                                        
  7 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  2:43.59    2:50.94        
                1:19.16   2:50.94 (1:31.78)                                        
  8 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          2:51.42    2:54.05        
                1:19.45   2:54.05 (1:34.60)                                        
  9 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              3:02.11    3:06.03        
                1:24.21   3:06.03 (1:41.82)                                        
 10 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               3:25.00    3:21.33        
                1:30.71   3:21.33 (1:50.62)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iannetta, Ava L           16 WEST-MR                28.60      28.61        
  2 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR                28.32      28.74        
  3 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                 27.99      28.84        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                  28.29      28.96        
  5 Saliou, Julienne          15 HYB-MR                 28.66      29.08        
  5 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR                28.91      29.08        
  7 Renna, Julia              17 SSC-MR                 28.25      29.09        
  8 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR    28.68      29.22        
  9 Vega, Isabella M          12 WEST-MR                30.21      29.38        
 10 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR    29.27      29.43        
 11 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR    28.51      29.55        
 12 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR    29.83      29.86        
 13 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR            29.91      29.93        
 14 Wang, Abigail J           16 WEST-MR                29.63      30.08        
 15 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR    29.76      30.17        
 16 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR    29.62      30.18        
 16 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR                29.76      30.18        
 18 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR    29.32      30.36        
 19 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR      29.64      30.39        
 20 Klein, Neala J            11 WEST-MR                31.07      30.47        
 21 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR                 30.03      30.59        
 22 Harris, Mary K            16 HYB-MR                 30.85      30.68        
 23 Stroub, Mia R             15 WISC-MR                29.91      30.78        
 24 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR                32.43      30.84        
 25 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR    29.34      31.10        
 25 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR                31.19      31.10        
 25 Chan, Sarah E             16 FLY-MR                 30.32      31.10        
 28 Sanchez, Simone           15 HYB-MR                 31.48      31.16        
 29 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR                30.09      31.17        
 30 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                 30.86      31.20        
 31 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR    30.43      31.32        
 32 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                 32.10      31.48        
 33 Wong, Kelly M             15 APEX-MR                30.03      31.52        
 34 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR                 32.22      31.59        
 35 Levanti, Danielle         16 UN-MR                  31.12      31.62        
 36 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR    31.46      31.63        
 37 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR      32.42      31.64        
 38 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR    31.79      31.75        
 39 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                32.87      31.77        
 40 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR    32.00      31.85        
 41 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR            32.22      31.87        
 42 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR      31.21      31.88        
 43 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR    30.73      31.89        
 44 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    31.48      32.05        
 45 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR    32.34      32.06        
 46 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR            32.23      32.09        
 47 Wang, Laurie              16 FLY-MR                 32.57      32.18        
 48 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR    32.22      32.33        
 49 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR                 31.81      32.47        
 50 Kang, Joy                 11 WEST-MR                32.44      32.54        
 51 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                33.03      32.58        
 52 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR                33.22      32.80        
 52 Kwon, Michelle            16 FLY-MR                 31.64      32.80        
 54 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR                32.95      32.88        
 55 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR            32.88      33.16        
 56 Gaspard, Summer P         17 Express Swimming-MR    33.17      33.20        
 57 Wong, Kristen A           15 APEX-MR                32.84      33.34        
 58 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR    33.28      33.49        
 59 Wareing, Emma E           16 SSC-MR                 34.22      33.85        
 60 Davis, Ava R              13 SSC-MR                 33.32      34.08        
 61 Leung, Elli               16 FLY-MR                 33.82      34.51        
 62 Ferraris, Emily           17 SSC-MR                 34.93      35.46        
 63 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR      36.60      37.18        
 64 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR            36.31      37.48        
 65 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR                 35.53      38.58        
 66 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR                 37.91      39.63        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruele, Naomi              22 AGUA-MR                   NT    1:01.37        
  2 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:03.09    1:01.50        
  3 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:01.10    1:01.92        
  3 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:02.41    1:01.92        
  5 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR              1:02.12    1:02.17        
  6 McGinnis, Claire A        21 AGUA-MR                   NT    1:02.90        
  7 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:03.55    1:03.71        
  8 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:03.80    1:04.20        
  9 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              1:03.81    1:04.41        
 10 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:04.94    1:04.81        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:05.11    1:04.95        
 12 Gyasel, Tenzing           16 Twisters-MR          1:06.98    1:05.03        
 13 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:04.11    1:05.18        
 14 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:05.10    1:05.24        
 15 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:11.32    1:05.91        
 16 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:05.68    1:06.23        
 17 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:04.01    1:06.31        
 18 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:07.41    1:06.44        
 19 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:03.14    1:06.49        
 20 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              1:07.25    1:06.84        
 21 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          1:08.91    1:07.47        
 22 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:08.24    1:07.58        
 22 Krasykova, Albina         20 MPNY-MR              1:06.52    1:07.58        
 24 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              1:07.65    1:08.14        
 25 Wong, Kelly M             15 APEX-MR              1:08.02    1:08.42        
 26 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR               1:08.97    1:08.95        
 27 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR  1:08.89    1:08.96        
 28 Krasykova, Polina         20 MPNY-MR              1:09.47    1:08.98        
 29 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          1:09.81    1:09.09        
 30 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:10.97    1:09.15        
 31 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:10.41    1:09.17        
 32 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:08.64    1:09.77        
 33 Levey, Naomi S            16 NYCC-MR              1:08.97    1:09.86        
 34 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR               1:07.49    1:10.10        
 35 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:10.17    1:10.30        
 36 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:08.12    1:10.44        
 37 Chan, Sarah E             16 FLY-MR               1:12.11    1:10.50        
 38 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:10.24    1:10.60        
 39 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:12.05    1:10.68        
 40 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:10.93    1:10.72        
 41 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              1:11.42    1:10.85        
 42 Wang, Laurie              16 FLY-MR               1:12.00    1:10.89        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:14.87    1:10.97        
 44 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:09.50    1:11.06        
 45 Wong, Kristen A           15 APEX-MR              1:12.81    1:11.34        
 46 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              1:12.52    1:11.42        
 47 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:11.49    1:12.61        
 48 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:12.59    1:13.08        
 49 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:11.05    1:13.16        
 50 Santaromana, Bianca       15 HYB-MR                    NT    1:13.97        
 51 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:16.21    1:14.80        
 52 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:15.55    1:14.85        
 53 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:16.68    1:15.38        
 54 Wareing, Emma E           16 SSC-MR               1:13.12    1:15.46        
 55 Leung, Elli               16 FLY-MR               1:16.13    1:15.83        
 56 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:18.64    1:17.07        
 57 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:15.89    1:20.10        
 58 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:20.96    1:20.56        
 59 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    1:16.50    1:20.68        
 60 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          1:21.65    1:21.95        
 61 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:19.17    1:22.53        
 62 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    1:23.68        
 63 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:22.85    1:23.76        
 64 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR               1:23.98    1:29.57        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:08.22    1:07.76        
  2 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:11.30    1:10.72        
  3 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              1:09.04    1:11.61        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:12.77    1:13.53        
  5 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:14.90    1:14.01        
  6 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:13.42    1:14.22        
  7 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:13.41    1:14.89        
  8 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:13.35    1:14.98        
  9 Gyasel, Tenzing           16 Twisters-MR          1:15.91    1:16.18        
 10 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR               1:17.16    1:16.93        
 11 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:14.18    1:17.40        
 12 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              1:17.66    1:17.43        
 13 Wong, Kristen A           15 APEX-MR              1:17.01    1:17.73        
 14 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              1:15.63    1:17.76        
 15 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:17.95    1:17.96        
 16 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:17.47    1:19.14        
 17 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:17.95    1:19.16        
 18 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:19.59    1:19.25        
 19 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          1:17.38    1:19.35        
 20 Wang, Laurie              16 FLY-MR               1:19.60    1:19.68        
 21 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:17.24    1:20.24        
 22 Krasykova, Polina         20 MPNY-MR              1:20.35    1:20.29        
 23 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR               1:16.26    1:20.56        
 24 Wong, Kelly M             15 APEX-MR              1:18.71    1:20.57        
 25 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:21.48    1:20.82        
 26 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:19.82    1:20.99        
 27 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              1:20.96    1:21.23        
 28 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:21.35    1:21.78        
 29 Krasykova, Albina         20 MPNY-MR              1:25.56    1:22.13        
 30 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:20.16    1:22.23        
 31 Chan, Sarah E             16 FLY-MR               1:22.78    1:22.37        
 32 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:22.52    1:22.62        
 33 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:19.97    1:22.80        
 34 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:21.45    1:23.56        
 35 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:25.07    1:23.63        
 36 Levey, Naomi S            16 NYCC-MR              1:21.12    1:23.64        
 37 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:28.78    1:24.12        
 38 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:24.49    1:24.25        
 39 Leung, Elli               16 FLY-MR               1:26.35    1:25.45        
 40 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              1:22.32    1:26.66        
 41 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:33.96    1:27.11        
 42 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:28.02    1:29.07        
 43 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:20.96    1:29.09        
 44 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:30.43    1:30.00        
 45 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:30.32    1:30.49        
 46 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:28.40    1:31.39        
 47 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:30.89    1:31.48        
 48 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:36.81    1:36.61        
 49 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:35.89    1:38.62        
 50 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR               1:44.64    1:47.71        
 51 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    1:45.71    1:50.20        
 52 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:49.66    1:51.28        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               2:25.58    2:26.70        
                1:10.86   2:26.70 (1:15.84)                                        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:34.78    2:35.52        
                1:14.85   2:35.52 (1:20.67)                                        
  3 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              2:31.41    2:35.71        
                1:16.39   2:35.71 (1:19.32)                                        
  4 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:38.35    2:36.58        
                1:14.56   2:36.58 (1:22.02)                                        
  5 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:37.18    2:40.00        
                1:17.35   2:40.00 (1:22.65)                                        
  6 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:37.70    2:40.06        
                1:18.14   2:40.06 (1:21.92)                                        
  7 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              2:46.18    2:41.78        
                1:21.25   2:41.78 (1:20.53)                                        
  8 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR               NT    2:41.81        
                1:18.75   2:41.81 (1:23.06)                                        
  9 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              2:41.93    2:41.94        
                1:19.23   2:41.94 (1:22.71)                                        
 10 Iannetta, Ava L           16 WEST-MR              2:47.22    2:42.28        
                1:18.74   2:42.28 (1:23.54)                                        
 11 Klein, Neala J            11 WEST-MR              2:45.66    2:42.39        
                1:19.56   2:42.39 (1:22.83)                                        
 12 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:51.60    2:42.71        
                1:19.81   2:42.71 (1:22.90)                                        
 13 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              2:43.04    2:43.06        
                1:19.95   2:43.06 (1:23.11)                                        
 14 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR               2:45.67    2:43.22        
                1:21.07   2:43.22 (1:22.15)                                        
 15 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              2:47.68    2:44.11        
                1:20.84   2:44.11 (1:23.27)                                        
 16 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  2:41.97    2:44.82        
                1:20.19   2:44.82 (1:24.63)                                        
 17 Kang, Joy                 11 WEST-MR              2:47.00    2:45.38        
                1:22.05   2:45.38 (1:23.33)                                        
 18 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              2:44.84    2:47.73        
                1:22.77   2:47.73 (1:24.96)                                        
 19 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    2:47.92        
                1:21.33   2:47.92 (1:26.59)                                        
 20 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  2:46.99    2:50.87        
                1:23.74   2:50.87 (1:27.13)                                        
 21 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:47.28    2:51.97        
                1:24.73   2:51.97 (1:27.24)                                        
 22 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  2:49.71    2:52.10        
                1:24.72   2:52.10 (1:27.38)                                        
 23 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              2:49.97    2:52.58        
                1:22.53   2:52.58 (1:30.05)                                        
 24 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          2:51.94    2:52.98        
                1:25.42   2:52.98 (1:27.56)                                        
 25 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  3:00.47    2:55.03        
                1:28.56   2:55.03 (1:26.47)                                        
 26 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:50.58    2:55.87        
                1:26.55   2:55.87 (1:29.32)                                        
 27 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR    2:57.37    2:57.41        
                1:27.72   2:57.41 (1:29.69)                                        
 28 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              2:58.85    2:57.44        
                1:27.38   2:57.44 (1:30.06)                                        
 29 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  2:57.77    2:57.54        
                1:26.19   2:57.54 (1:31.35)                                        
 30 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR       NT    3:00.31        
                1:29.92   3:00.31 (1:30.39)                                        
 31 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              2:55.55    3:01.29        
                1:28.84   3:01.29 (1:32.45)                                        
 32 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR       NT    3:05.87        
                1:32.94   3:05.87 (1:32.93)                                        
 33 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               3:02.28    3:08.18        
                1:31.94   3:08.18 (1:36.24)                                        
 34 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  2:59.45    3:09.60        
                1:31.75   3:09.60 (1:37.85)                                        
 35 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  3:12.46    3:17.34        
                1:34.71   3:17.34 (1:42.63)                                        
 36 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:19.51    3:19.24        
                1:37.96   3:19.24 (1:41.28)                                        
 37 Gaspard, Summer P         17 Express Swimming-MR  3:33.31    3:31.74        
                1:41.97   3:31.74 (1:49.77)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR              1:15.42    1:15.97        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:18.65    1:17.77        
  3 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:22.35    1:20.29        
  4 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:17.14    1:20.57        
  5 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:20.44    1:22.09        
  6 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:19.92    1:23.82        
  7 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          1:24.21    1:23.85        
  8 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:23.32    1:23.90        
  9 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:23.62    1:24.77        
 10 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          1:24.58    1:24.84        
 11 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:24.79    1:25.20        
 12 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:27.29    1:27.53        
 13 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:27.12    1:27.90        
 14 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:21.00    1:28.25        
 15 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:22.36    1:28.97        
 16 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:29.60    1:28.98        
 17 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:28.60    1:29.86        
 18 Krasykova, Albina         20 MPNY-MR              1:31.36    1:30.24        
 19 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:30.54    1:30.46        
 20 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:32.22    1:30.92        
 21 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              1:34.14    1:31.15        
 22 Krasykova, Polina         20 MPNY-MR              1:32.97    1:31.18        
 23 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:28.03    1:31.39        
 24 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:28.52    1:31.85        
 25 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:36.11    1:32.90        
 26 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:34.44    1:33.27        
 27 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:34.03    1:33.33        
 28 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:34.59    1:33.88        
 29 Levey, Naomi S            16 NYCC-MR              1:31.61    1:34.15        
 30 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:35.91    1:34.30        
 31 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          1:31.21    1:34.43        
 32 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:32.50    1:34.60        
 33 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:37.35    1:36.72        
 34 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:36.38    1:37.15        
 35 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:31.44    1:38.33        
 36 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:35.18    1:38.52        
 37 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              1:36.95    1:38.80        
 38 Wareing, Emma E           16 SSC-MR               1:34.00    1:39.31        
 39 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:38.33    1:39.33        
 40 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          1:44.71    1:41.63        
 41 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:42.27    1:42.35        
 42 Santaromana, Bianca       15 HYB-MR                    NT    1:42.43        
 43 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:44.13    1:47.06        
 44 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:46.78    1:48.49        
 45 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    1:49.90        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR              2:43.99    2:47.19        
                1:18.15   2:47.19 (1:29.04)                                        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:52.66    2:49.81        
                1:21.26   2:49.81 (1:28.55)                                        
  3 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              2:50.73    2:49.91        
                1:20.88   2:49.91 (1:29.03)                                        
  4 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:55.91    2:54.35        
                1:22.80   2:54.35 (1:31.55)                                        
  5 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              2:53.41    2:56.71        
                1:24.94   2:56.71 (1:31.77)                                        
  6 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:56.50    2:56.97        
                1:24.89   2:56.97 (1:32.08)                                        
  7 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               2:58.72    3:00.55        
                1:26.92   3:00.55 (1:33.63)                                        
  8 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          3:00.84    3:01.67        
                1:27.87   3:01.67 (1:33.80)                                        
  9 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          3:00.53    3:02.72        
                1:28.20   3:02.72 (1:34.52)                                        
 10 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  3:01.74    3:02.99        
                1:28.75   3:02.99 (1:34.24)                                        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:58.55    3:07.04        
                1:28.70   3:07.04 (1:38.34)                                        
 12 Renna, Julia              17 SSC-MR               3:10.51    3:07.93        
                1:31.00   3:07.93 (1:36.93)                                        
 13 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    3:07.24    3:08.78        
                1:29.72   3:08.78 (1:39.06)                                        
 14 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  3:08.41    3:08.87        
                1:30.11   3:08.87 (1:38.76)                                        
 15 Kang, Joy                 11 WEST-MR              3:08.12    3:09.62        
                1:32.66   3:09.62 (1:36.96)                                        
 16 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  3:02.57    3:10.04        
                1:31.20   3:10.04 (1:38.84)                                        
 17 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              3:18.62    3:11.09        
                1:35.81   3:11.09 (1:35.28)                                        
 18 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  3:10.30    3:11.27        
                1:30.72   3:11.27 (1:40.55)                                        
 19 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  3:09.19    3:11.86        
                1:31.07   3:11.86 (1:40.79)                                        
 20 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  3:17.33    3:15.07        
                1:34.36   3:15.07 (1:40.71)                                        
 21 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  3:18.68    3:17.39        
                1:35.32   3:17.39 (1:42.07)                                        
 22 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR       NT    3:18.28        
                1:34.30   3:18.28 (1:43.98)                                        
 23 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               3:15.79    3:19.46        
                1:33.97   3:19.46 (1:45.49)                                        
 24 Levanti, Danielle         16 UN-MR                3:05.52    3:21.31        
                1:32.16   3:21.31 (1:49.15)                                        
 25 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  3:27.46    3:22.23        
                1:37.11   3:22.23 (1:45.12)                                        
 26 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  3:20.26    3:23.43        
                1:37.55   3:23.43 (1:45.88)                                        
 27 Harris, Mary K            16 HYB-MR                    NT    3:25.14        
                1:37.15   3:25.14 (1:47.99)                                        
 28 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR       NT    3:26.82        
                1:40.56   3:26.82 (1:46.26)                                        
 29 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR  3:24.88    3:28.41        
                1:43.38   3:28.41 (1:45.03)                                        
 30 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    3:33.89    3:29.43        
                1:39.86   3:29.43 (1:49.57)                                        
 31 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:36.62    3:35.93        
                1:43.96   3:35.93 (1:51.97)                                        
 32 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          3:46.39    3:37.13        
                1:43.58   3:37.13 (1:53.55)                                        
 33 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          3:40.99    3:38.17        
                1:44.22   3:38.17 (1:53.95)                                        
 34 Davis, Ava R              13 SSC-MR               4:00.00    3:45.24        
                1:50.55   3:45.24 (1:54.69)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iannetta, Ava L           16 WEST-MR              1:08.81    1:08.60        
  2 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:10.42    1:08.91        
  3 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:08.68    1:08.96        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:09.90    1:09.59        
  5 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:11.33    1:10.80        
  6 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:10.34    1:11.30        
  7 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              1:12.15    1:12.88        
  8 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:10.99    1:12.90        
  9 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:11.92    1:12.91        
 10 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:12.44    1:12.95        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:11.09    1:13.09        
 12 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:13.66    1:13.15        
 13 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:15.16    1:13.73        
 14 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:13.85        
 15 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:11.38    1:13.94        
 16 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              1:12.70    1:14.08        
 17 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:16.79    1:15.97        
 18 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:13.91    1:16.31        
 19 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR               1:13.32    1:17.72        
 20 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:19.01    1:18.18        
 21 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              1:15.92    1:18.24        
 22 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:17.30    1:18.65        
 23 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:22.13    1:18.72        
 24 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR    1:19.47    1:20.12        
 25 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:18.55    1:20.74        
 26 Kwon, Michelle            16 FLY-MR               1:15.29    1:21.96        
 27 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:24.14    1:23.12        
 28 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:23.01    1:23.84        
 29 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:36.87    1:25.35        
 30 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:24.81    1:25.63        
 31 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR                   NT    1:26.05        
 32 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:27.08    1:28.11        
 33 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR  1:22.12    1:28.42        
 34 Davis, Ava R              13 SSC-MR               1:30.54    1:30.61        
 35 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:36.95    1:31.93        
 36 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:37.53    1:40.75        
 37 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:41.94    1:42.54        
 -- Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:13.20         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:36.37    2:30.60        
                1:11.23   2:30.60 (1:19.37)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:40.04    2:36.72        
                1:13.64   2:36.72 (1:23.08)                                        
  3 Klein, Neala J            11 WEST-MR              2:40.16    2:37.82        
                1:14.75   2:37.82 (1:23.07)                                        
  4 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:36.09    2:38.86        
                1:12.42   2:38.86 (1:26.44)                                        
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR               NT    2:45.10        
                1:15.10   2:45.10 (1:30.00)                                        
  6 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              2:42.42    2:46.89        
                1:17.39   2:46.89 (1:29.50)                                        
  7 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              2:50.18    2:56.49        
                1:19.93   2:56.49 (1:36.56)                                        
  8 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR                   NT    2:57.37        
                1:24.77   2:57.37 (1:32.60)                                        
  9 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              3:01.50    3:03.98        
                1:27.76   3:03.98 (1:36.22)                                        
 10 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    3:00.00    3:44.41        
                1:48.35   3:44.41 (1:56.06)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                33.99      32.35        
  2 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            33.36      32.93        
  3 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    33.09      33.15        
  4 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    32.24      33.23        
  5 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                33.30      33.37        
  6 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      34.96      33.45        
  7 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     33.38      33.77        
  8 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      34.79      33.80        
  9 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 35.39      34.90        
 10 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    35.47      35.41        
 11 Luo, Luke                 10 TRI-MR                 37.77      35.47        
 12 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    36.80      36.13        
 13 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                38.03      36.17        
 14 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            38.42      36.39        
 15 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                36.45      36.42        
 16 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            37.40      36.53        
 17 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    36.04      36.61        
 18 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    35.67      36.88        
 19 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            36.91      36.99        
 20 Lee, Crane                10 FLY-MR                 37.76      37.22        
 21 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                39.72      37.54        
 22 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    35.97      37.59        
 23 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                36.50      38.12        
 24 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR            39.08      38.47        
 25 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    38.76      38.59        
 26 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    38.23      38.71        
 27 Felix, Braden B           10 WISC-MR                41.86      38.91        
 28 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT      40.70        
 29 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                40.36      40.79        
 30 Man, Daniel               10 FLY-MR                 41.40      40.81        
 31 Brichko, Joseph           10 TRI-MR                 45.21      40.99        
 32 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 39.61      41.04        
 33 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            43.17      41.10        
 34 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                 40.04      41.14        
 35 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     42.01      41.39        
 36 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                41.03      41.49        
 37 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            41.52      41.74        
 38 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                  44.32      42.55        
 39 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                48.09      43.04        
 40 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR                 42.02      43.39        
 41 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     45.46      43.49        
 42 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR                40.96      43.92        
 43 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR            42.83      44.09        
 44 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                46.44      44.38        
 45 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 49.41      44.99        
 46 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                49.20      45.47        
 47 Jimenez, Nicolas           9 HYB-MR                    NT      47.60        
 48 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR    46.39      48.97        
 49 Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT      49.31        
 50 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR                    NT      50.29        
 51 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT      51.57        
 52 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     46.46      52.40        
 53 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT      53.32        
 54 Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              1:00.19    1:04.70        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:10.88    1:10.65        
  2 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR              1:12.41    1:11.14        
  3 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:12.26    1:12.25        
  4 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:14.01    1:12.54        
  5 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              1:12.59    1:12.80        
  6 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    1:16.20    1:13.15        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:13.30    1:13.35        
  8 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:13.44    1:13.56        
  9 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR    1:16.01    1:13.82        
 10 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR            1:16.25    1:15.14        
 11 Chang, Matthew A          10 FLY-MR               1:20.03    1:16.63        
 12 Luo, Luke                 10 TRI-MR               1:20.41    1:17.57        
 13 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:21.92    1:20.30        
 14 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:20.61    1:21.16        
 15 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:20.54    1:21.18        
 16 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:22.13    1:21.94        
 17 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR              1:23.47    1:22.29        
 18 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          1:24.26    1:22.39        
 19 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:26.42    1:22.99        
 20 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:22.22    1:23.02        
 21 Madison, Jack W            9 WISC-MR              1:48.99    1:23.06        
 22 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT    1:24.09        
 23 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              1:28.71    1:24.69        
 24 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR              1:26.75    1:25.57        
 25 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:29.92    1:25.84        
 26 Stueber, Colin J          10 WISC-MR              1:30.26    1:25.90        
 27 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:28.17    1:26.06        
 28 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR  1:27.09    1:26.31        
 29 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  1:27.92    1:28.52        
 30 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:32.75    1:29.30        
 31 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR               1:34.74    1:30.36        
 32 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR               1:30.53    1:31.85        
 33 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:30.57    1:33.42        
 34 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR          1:34.90    1:33.65        
 35 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:37.22    1:34.07        
 36 Brichko, Joseph           10 TRI-MR               1:40.51    1:34.42        
 37 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.57        
 38 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:39.18    1:35.90        
 39 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                2:00.00    1:37.90        
 40 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              1:45.02    1:39.42        
 41 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   1:47.73    1:39.82        
 42 Gutin, Noah                9 MPNY-MR              1:36.86    1:39.87        
 43 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR               1:42.86    1:40.97        
 44 Chaplin, Connor           10 Express Swimming-MR  1:31.40    1:41.02        
 45 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR               1:40.29    1:41.22        
 46 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.62        
 47 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              1:49.87    1:43.98        
 48 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR          1:45.14    1:50.51        
 49 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR               1:55.37    1:50.83        
 50 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR       NT    1:51.09        
 51 Savonije, Oscar            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.18        
 52 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.73        
 53 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:55.56        
 54 Anwer, Khalil S            8 NYCC-MR                   NT    1:57.34        
 55 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR   1:56.03    1:57.51        
 56 Huang, Bill                8 FLY-MR               1:59.58    1:59.66        
 57 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR               2:01.07    2:01.95        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                40.60      38.88        
  2 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                39.80      39.07        
  3 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     43.67      39.10        
  4 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    40.36      39.34        
  5 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            40.36      39.36        
  6 Grushovenko, David        10 MPNY-MR                39.31      39.56        
  7 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              40.57      40.89        
  8 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            40.91      40.90        
  9 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      43.35      42.19        
 10 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      41.27      42.24        
 11 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 42.93      42.47        
 12 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    42.50      42.81        
 13 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                44.58      43.84        
 14 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR                44.20      44.17        
 15 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     44.98      44.71        
 16 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    42.93      44.96        
 17 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                46.59      44.98        
 18 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    44.76      45.30        
 19 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            47.63      45.36        
 20 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    47.93      45.62        
 21 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            46.53      46.23        
 22 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT      46.45        
 23 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    48.64      46.78        
 24 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                47.99      47.12        
 24 Felix, Braden B           10 WISC-MR                47.99      47.12        
 26 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            43.70      47.25        
 27 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    47.45      47.68        
 28 Chaplin, Connor           10 Express Swimming-MR    48.26      47.70        
 29 Madison, Jack W            9 WISC-MR                50.99      48.15        
 30 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            46.87      48.47        
 31 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     53.37      48.57        
 32 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR               1:02.99      49.04        
 33 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            51.66      49.42        
 34 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                49.07      50.06        
 35 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                49.41      50.13        
 36 Stueber, Colin J          10 WISC-MR                50.45      51.03        
 37 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                  54.27      51.44        
 38 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                51.95      51.51        
 39 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     52.12      51.85        
 40 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                41.40      51.91        
 41 Gutin, Noah                9 MPNY-MR                53.19      51.93        
 42 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                    NT      52.09        
 43 Savonije, Oscar            8 Flying Dolphins-MR        NT      53.10        
 44 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR                    NT      53.61        
 45 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR     56.61      53.97        
 46 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    58.32      54.73        
 47 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT      55.07        
 48 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                53.54      55.41        
 49 Huang, Bill                8 FLY-MR                    NT      59.48        
 50 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR    59.05    1:00.71        
 51 Anwer, Khalil S            8 NYCC-MR                   NT    1:01.88        
 52 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     57.88    1:02.31        
 53 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:04.92        
 54 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            58.50    1:08.45        
 55 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT    1:10.86        
 -- Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 54.50         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:22.15    1:22.40        
  2 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:23.94    1:22.42        
  3 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR              1:23.85    1:23.49        
  4 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:25.61    1:23.83        
  5 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:27.79    1:24.81        
  6 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:23.76    1:25.96        
  7 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    1:30.70    1:27.99        
  8 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR    1:33.44    1:28.28        
  9 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:37.39    1:29.44        
 10 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:29.87    1:29.78        
 11 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR    1:30.75    1:30.75        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:32.99    1:32.88        
 13 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:36.22    1:34.22        
 14 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:34.75    1:34.79        
 15 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              1:37.34    1:35.40        
 16 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:34.04    1:35.89        
 17 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          1:39.08    1:37.24        
 18 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR  1:40.04    1:37.85        
 19 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:45.86    1:39.21        
 20 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:43.43    1:39.41        
 21 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:43.74    1:39.53        
 22 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  1:45.73    1:42.33        
 23 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR               NT    1:42.47        
 24 Felix, Braden B           10 WISC-MR              1:42.99    1:44.12        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.23        
 26 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:49.60    1:44.94        
 27 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:42.67    1:45.41        
 28 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:44.84    1:45.46        
 29 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              1:47.23    1:46.67        
 30 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR          1:50.72    1:47.33        
 31 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR              1:44.15    1:49.28        
 32 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                    NT    1:50.15        
 33 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.84        
 34 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                2:10.00    1:53.25        
 35 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR                    NT    1:56.53        
 36 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR          2:02.09    1:56.55        
 37 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              2:05.46    2:00.57        
 38 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT    2:14.50        
 39 Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              2:23.03    2:25.76        
 -- Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grushovenko, David        10 MPNY-MR                41.33      40.63        
  2 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    43.87      42.63        
  3 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                45.17      43.72        
  4 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR      45.85      43.73        
  5 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      49.50      45.08        
  6 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            46.37      45.26        
  7 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                46.80      45.82        
  8 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 48.34      46.75        
  9 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     50.57      46.92        
 10 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                47.10      48.08        
 11 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      49.31      48.75        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    49.70      50.31        
 13 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    52.82      50.85        
 14 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            51.69      51.38        
 15 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    51.85      51.41        
 16 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    49.43      51.48        
 17 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 55.91      51.56        
 18 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            57.49      51.85        
 19 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    51.99      51.98        
 20 Luo, Luke                 10 TRI-MR                 55.91      52.03        
 21 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR                54.16      52.11        
 22 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            55.78      52.13        
 23 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    53.07      52.27        
 24 Brichko, Joseph           10 TRI-MR                 59.14      52.46        
 25 Lee, Crane                10 FLY-MR                 51.77      52.54        
 26 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     53.72      52.55        
 27 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 53.42      52.85        
 28 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                55.43      52.87        
 29 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                51.30      53.31        
 30 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            59.37      53.48        
 31 Felix, Braden B           10 WISC-MR                55.43      54.03        
 32 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    54.86      54.40        
 33 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                53.59      55.67        
 34 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                55.77      56.03        
 35 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    56.13      56.80        
 36 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:00.26      57.57        
 37 Man, Daniel               10 FLY-MR                 55.88      58.73        
 38 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                59.44      59.40        
 39 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                55.20      59.54        
 40 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                58.37      59.62        
 41 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.34        
 42 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR               1:02.81    1:01.50        
 43 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR               1:10.74    1:02.49        
 44 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                    NT    1:03.28        
 45 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                   NT    1:05.40        
 46 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   1:06.52    1:07.30        
 47 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                1:10.00    1:07.31        
 48 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            59.87    1:09.32        
 49 Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT    1:10.26        
 50 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR               1:11.84    1:11.11        
 51 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR       NT    1:11.21        
 52 Jimenez, Nicolas           9 HYB-MR                    NT    1:15.67        
 53 Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              1:12.00    1:19.58        
 54 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.09        
 55 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:42.95        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              1:31.32    1:32.10        
  2 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR              1:34.80    1:33.77        
  3 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:34.38    1:36.21        
  4 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:38.35    1:38.62        
  5 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:40.74    1:39.07        
  6 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR            1:40.72    1:41.03        
  7 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR              1:42.51    1:42.89        
  7 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:44.75    1:42.89        
  9 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:44.56    1:46.30        
 10 Stueber, Colin J          10 WISC-MR              1:48.58    1:47.14        
 11 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR          1:54.45    1:49.42        
 12 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:46.50    1:49.93        
 13 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:49.71    1:51.27        
 14 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR  1:58.76    1:51.46        
 15 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:52.65    1:51.67        
 16 Luo, Luke                 10 TRI-MR               1:47.95    1:52.44        
 17 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:49.51    1:53.35        
 18 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:51.78    1:54.30        
 19 Felix, Braden B           10 WISC-MR                   NT    1:54.41        
 20 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR               1:50.06    1:55.35        
 21 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:53.12    1:55.41        
 22 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:49.70    1:55.75        
 23 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR          1:58.76    1:56.13        
 24 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR               2:11.28    1:56.15        
 25 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:57.50    1:56.88        
 26 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT    1:57.91        
 27 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:57.72    1:58.08        
 28 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR              2:02.36    1:58.43        
 29 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.78        
 30 Gutin, Noah                9 MPNY-MR              2:01.24    1:58.81        
 31 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              2:08.94    1:59.82        
 32 Brichko, Joseph           10 TRI-MR               2:01.89    2:00.36        
 33 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          2:22.38    2:00.76        
 34 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  2:13.43    2:01.08        
 35 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  2:03.66    2:01.13        
 36 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              2:05.00    2:06.28        
 37 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              2:07.91    2:06.48        
 38 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT    2:07.38        
 39 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              2:10.19    2:09.66        
 40 Madison, Jack W            9 WISC-MR              1:59.99    2:12.46        
 41 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    2:16.27        
 42 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   2:20.31    2:24.00        
 43 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR        NT    2:41.91        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      37.14      35.88        
  2 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     38.27      36.48        
  3 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                38.84      36.50        
  4 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                38.30      36.61        
  5 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    37.87      36.63        
  6 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              39.99      38.07        
  7 Grushovenko, David        10 MPNY-MR                39.40      38.20        
  8 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    42.08      38.28        
  9 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 38.53      40.08        
 10 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 41.69      40.09        
 11 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      44.09      41.73        
 12 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                43.54      42.23        
 13 Luo, Luke                 10 TRI-MR                 44.96      42.47        
 14 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR               NT      42.59        
 14 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR                44.32      42.59        
 16 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    43.15      42.74        
 17 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    42.01      44.61        
 18 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            43.79      45.16        
 19 Madison, Jack W            9 WISC-MR                51.99      45.25        
 20 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                49.19      45.60        
 21 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    47.68      45.84        
 22 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR               NT      46.48        
 23 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     48.13      46.90        
 24 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                48.16      46.99        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT      47.27        
 26 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT      47.78        
 27 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                47.58      49.02        
 28 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR            48.41      49.10        
 29 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    50.54      49.68        
 30 Felix, Braden B           10 WISC-MR                46.99      49.90        
 31 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                 57.69      50.16        
 32 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                51.77      50.27        
 33 Brichko, Joseph           10 TRI-MR               1:00.19      50.50        
 34 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            44.72      51.02        
 35 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            41.78      51.03        
 36 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR                 50.30      51.07        
 37 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                48.63      51.12        
 38 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            54.50      53.40        
 39 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                55.79      53.70        
 40 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 48.32      53.75        
 41 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    51.13      53.76        
 42 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                55.02      54.52        
 43 Gutin, Noah                9 MPNY-MR                58.14      55.08        
 44 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT      56.31        
 45 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     54.82      56.69        
 46 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 55.47      57.18        
 47 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    54.58      58.61        
 48 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR               1:03.66    1:00.11        
 49 Huang, Bill                8 FLY-MR                    NT    1:02.08        
 50 Chaplin, Connor           10 Express Swimming-MR       NT    1:03.33        
 51 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            58.76    1:03.72        
 52 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                  55.99    1:03.99        
 53 Savonije, Oscar            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.14        
 54 Anwer, Khalil S            8 NYCC-MR                   NT    1:06.72        
 55 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR       NT    1:08.68        
 56 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.59        
 57 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:22.90        
 -- Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:25.64    1:21.73        
  2 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:32.35    1:22.81        
  3 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:28.12    1:26.38        
  4 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              1:45.84    1:26.57        
  5 Chang, Matthew A          10 FLY-MR               1:36.77    1:31.10        
  6 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:36.47    1:32.43        
  7 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR    1:32.50    1:36.12        
  8 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:37.14    1:39.41        
  9 Lee, Crane                10 FLY-MR               1:53.31    1:39.72        
 10 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:38.70    1:40.79        
 11 Luo, Luke                 10 TRI-MR               1:41.73    1:41.32        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:39.30    1:41.47        
 13 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:45.00    1:42.43        
 14 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:47.83    1:46.39        
 15 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:48.32    1:50.71        
 16 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:44.30    1:50.85        
 17 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              1:55.00    1:51.35        
 18 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:54.40    1:51.84        
 19 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:58.05    1:52.00        
 20 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR               1:45.50    1:53.40        
 21 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:48.11    1:54.38        
 22 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR          1:54.38    1:56.08        
 23 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:57.61    1:58.02        
 24 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR              1:52.00    1:59.70        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.89        
 26 Man, Daniel               10 FLY-MR               2:05.40    2:01.72        
 27 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR                    NT    2:02.10        
 28 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              2:24.75    2:09.30        
 29 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              1:59.00    2:09.62        
 30 Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT    2:41.08        
 -- Ahn, Riley H               8 Twisters-MR          2:00.43         DQ        
      No touch
 -- Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              2:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                30.13      29.42        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    30.48      30.59        
  3 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                31.24      30.79        
  4 Miao, Owen                12 UN-MR                  30.61      30.98        
  5 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 31.62      31.11        
  6 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  33.01      31.15        
  7 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.83      31.19        
  8 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                32.15      31.29        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR    32.25      31.36        
 10 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                32.21      31.97        
 11 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR      32.05      32.00        
 12 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 33.03      32.17        
 13 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    32.80      32.18        
 14 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                32.50      32.25        
 15 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 32.35      32.28        
 16 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    32.91      32.57        
 17 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    31.68      32.60        
 18 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 32.25      32.78        
 19 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      33.16      33.14        
 20 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     34.42      33.93        
 21 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                33.21      33.98        
 22 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    35.01      34.38        
 23 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 34.84      34.41        
 24 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 35.94      34.64        
 25 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            34.71      35.03        
 26 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                36.48      35.04        
 27 Leroy, Max                12 HYB-MR                 35.74      35.06        
 28 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 35.26      35.21        
 29 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 36.11      35.84        
 30 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 38.00      35.91        
 31 Chu, Preston              12 FLY-MR                    NT      36.31        
 32 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 36.44      36.33        
 33 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    38.13      37.52        
 34 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR              38.75      37.91        
 35 Bereznitski, Anton        11 Shy-Mr-MR              40.90      38.10        
 36 Smith, Dean C             11 IA-MR                  38.55      38.22        
 37 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                38.14      38.40        
 38 Wu, Matthew               11 TRI-MR                 41.63      38.71        
 39 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     38.55      38.94        
 40 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     40.42      40.21        
 41 Pineda, Diego             12 CSDC-MR                44.16      41.62        
 42 La Morte, Anthony E       11 SSC-MR                 47.00      46.17        
 -- Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    31.18         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:02.02    1:02.25        
  2 Miao, Owen                12 UN-MR                1:06.64    1:06.13        
  3 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:06.87        
  4 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:07.98    1:07.74        
  5 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:09.01    1:08.05        
  6 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:09.36    1:08.08        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:09.30    1:08.61        
  8 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:10.72    1:08.81        
  9 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                1:11.01    1:08.97        
 10 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:10.22    1:09.41        
 11 Wu, Andrew                12 TRI-MR               1:15.10    1:09.60        
 12 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:10.79    1:09.72        
 13 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:08.15    1:09.80        
 14 Lin, Linus                11 FLY-MR               1:09.45    1:09.96        
 15 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:09.75    1:09.98        
 16 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:13.40    1:11.98        
 17 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:11.95    1:12.02        
 18 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:14.43    1:12.61        
 19 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:11.70    1:13.44        
 20 Ding, Charlie W           11 FLY-MR               1:14.01    1:13.53        
 21 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:14.54    1:13.82        
 22 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:11.29    1:14.28        
 23 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:15.38    1:14.29        
 24 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:16.45    1:16.42        
 25 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:17.94    1:17.49        
 26 Flowers, Kevin C          11 Parks Sailfish-MR    1:17.31    1:18.01        
 27 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:17.11    1:18.12        
 28 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                    NT    1:18.75        
 29 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR              1:22.45    1:19.34        
 30 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:30.26    1:19.46        
 31 Chu, Preston              12 FLY-MR               1:20.85    1:19.50        
 32 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:20.51    1:19.67        
 33 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:32.18    1:19.95        
 34 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:19.45    1:20.00        
 35 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:28.74    1:21.29        
 36 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:19.42    1:21.56        
 37 Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:21.95    1:22.00        
 38 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR               1:23.04    1:22.16        
 39 Leroy, Max                12 HYB-MR               1:28.17    1:25.74        
 40 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:25.22    1:27.65        
 41 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:23.56    1:27.80        
 42 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:31.19    1:30.44        
 43 Wu, Matthew               11 TRI-MR               1:39.26    1:31.14        
 44 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR  2:09.91    1:34.99        
 45 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR          1:28.62    1:35.11        
 46 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR  1:33.98    1:39.24        
 47 Ortiz, William            12 KB Makos-MR          1:36.64    1:41.99        
 48 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          1:36.16    1:43.81        
 49 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT    1:48.86        
 50 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              2:05.31    1:51.28        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 31.17      30.83        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    34.52      34.95        
  3 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                35.76      35.58        
  4 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                38.18      36.24        
  5 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                37.25      36.51        
  6 Lin, Linus                11 FLY-MR                 36.41      36.58        
  7 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    38.01      37.05        
  8 Miao, Owen                12 UN-MR                  37.58      37.37        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR    39.39      37.82        
 10 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  40.00      38.19        
 11 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    37.17      38.25        
 12 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 40.47      39.26        
 13 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR                38.75      39.29        
 14 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                38.79      39.51        
 15 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    38.11      39.57        
 16 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    39.31      39.65        
 17 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                40.00      39.89        
 18 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR            37.41      39.94        
 19 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      41.02      40.74        
 20 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 43.61      40.88        
 21 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    38.98      40.96        
 22 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 40.88      41.17        
 23 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      40.61      41.29        
 24 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 41.99      41.37        
 25 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                42.32      41.66        
 26 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            43.08      42.29        
 27 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    40.48      42.77        
 28 Leroy, Max                12 HYB-MR                 41.27      43.08        
 29 Flowers, Kevin C          11 Parks Sailfish-MR      43.05      43.33        
 30 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     43.35      43.90        
 31 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    43.48      44.40        
 32 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 45.27      44.62        
 33 Chu, Preston              12 FLY-MR                    NT      45.33        
 34 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     49.22      45.39        
 35 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    45.54      45.61        
 36 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                45.26      46.00        
 37 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                47.04      48.17        
 38 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR       NT      49.21        
 39 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    44.06      49.84        
 40 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 47.12      50.04        
 41 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    44.92      50.55        
 42 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR    51.82      51.09        
 43 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            53.04      51.19        
 44 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR            47.21      52.44        
 45 Wu, Matthew               11 TRI-MR                 54.29      52.68        
 46 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR    51.93      53.00        
 47 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR                53.42      53.06        
 48 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:00.96      56.33        
 49 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            52.86      56.67        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:07.86    1:05.69        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:14.59    1:14.72        
  3 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:19.05    1:18.25        
  4 Miao, Owen                12 UN-MR                1:19.55    1:18.33        
  5 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:19.97    1:19.47        
  6 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:20.22    1:19.86        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:25.59    1:20.55        
  8 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:19.38    1:20.58        
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:21.27    1:21.86        
 10 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                1:25.00    1:22.72        
 11 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:23.37    1:24.50        
 12 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:22.49    1:24.75        
 13 Wu, Andrew                12 TRI-MR               1:24.04    1:24.90        
 14 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:26.37    1:25.62        
 15 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:24.67    1:26.04        
 16 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:28.98    1:26.70        
 17 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:20.50    1:26.90        
 18 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:34.39    1:28.05        
 19 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:32.19    1:29.80        
 20 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:29.46    1:29.89        
 21 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:42.00    1:30.20        
 22 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:35.35    1:30.69        
 23 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:30.54    1:30.97        
 24 Smith, Dean C             11 IA-MR                1:32.90    1:31.96        
 25 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:48.48    1:33.79        
 26 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR            1:35.47    1:36.84        
 27 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:52.79    1:37.27        
 28 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:38.60    1:37.60        
 29 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.61        
 30 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:39.78    1:44.41        
 31 Bereznitski, Anton        11 Shy-Mr-MR            1:46.79    1:45.12        
 32 Wu, Matthew               11 TRI-MR               1:54.91    1:51.11        
 33 La Morte, Anthony E       11 SSC-MR               1:55.00    1:51.92        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                37.30      35.77        
  2 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                37.18      36.29        
  3 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                37.20      37.98        
  4 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      39.49      39.10        
  5 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  40.03      39.37        
  6 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    40.26      39.73        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR    40.74      40.99        
  8 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                41.51      41.27        
  9 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 41.48      41.33        
 10 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    42.44      42.30        
 11 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            42.66      42.45        
 12 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    41.90      42.54        
 13 Miao, Owen                12 UN-MR                  42.27      42.87        
 14 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    44.24      44.21        
 15 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 44.42      44.79        
 15 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      43.91      44.79        
 17 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                45.81      44.87        
 18 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 45.91      45.05        
 19 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                42.94      46.16        
 20 Chu, Preston              12 FLY-MR                 47.09      46.37        
 21 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                46.78      46.51        
 22 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    46.11      46.62        
 23 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     47.01      46.84        
 24 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 46.97      46.87        
 25 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    47.16      47.06        
 26 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 47.58      47.14        
 27 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    52.04      48.02        
 28 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 48.41      48.31        
 29 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                53.00      49.01        
 30 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 47.34      49.27        
 31 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     50.17      50.68        
 32 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR              51.85      52.32        
 33 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 55.51      52.62        
 34 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 55.00      52.82        
 35 Leroy, Max                12 HYB-MR                 53.50      53.51        
 36 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     51.77      53.59        
 37 Wu, Matthew               11 TRI-MR                 59.60      54.47        
 38 Smith, Dean C             11 IA-MR                1:06.16      57.28        
 39 Bereznitski, Anton        11 Shy-Mr-MR            1:01.84      58.14        
 40 La Morte, Anthony E       11 SSC-MR                 59.00    1:00.26        
 41 Pineda, Diego             12 CSDC-MR              1:02.24    1:04.31        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:19.93    1:19.07        
  2 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:19.84    1:19.21        
  3 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:19.10    1:19.22        
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:27.47    1:25.21        
  5 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:25.18    1:26.93        
  6 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:26.70    1:27.85        
  7 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:29.49    1:29.86        
  8 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:32.13    1:31.38        
  9 Miao, Owen                12 UN-MR                1:31.38    1:32.54        
 10 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:31.39    1:32.75        
 11 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR          1:33.99    1:34.05        
 12 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:33.20    1:34.52        
 13 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:34.39    1:34.69        
 14 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:31.84    1:34.73        
 15 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:32.08    1:34.82        
 16 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:39.87    1:37.88        
 17 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:40.41    1:39.32        
 18 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:38.87    1:39.56        
 19 Chu, Preston              12 FLY-MR               1:41.95    1:39.59        
 20 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:47.15    1:39.67        
 21 Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:40.68    1:39.81        
 22 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:42.73    1:41.03        
 23 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:42.00    1:42.15        
 24 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:42.95    1:42.24        
 25 Flowers, Kevin C          11 Parks Sailfish-MR    1:36.50    1:43.07        
 26 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:49.65    1:44.81        
 27 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:47.80    1:44.99        
 28 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:50.05    1:48.29        
 29 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:49.71    1:48.49        
 30 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:58.00    1:48.72        
 31 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:39.65    1:51.63        
 32 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:53.39    1:52.64        
 33 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:50.86    1:53.59        
 34 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR          1:57.16    1:55.98        
 35 Wu, Matthew               11 TRI-MR               2:07.52    2:01.22        
 36 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:59.19    2:02.06        
 37 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR       NT    2:03.72        
 38 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT    2:04.71        
 39 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              2:20.26    2:10.48        
 40 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          2:11.27    2:11.26        
 41 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR  2:15.01    2:15.01        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 29.67      29.99        
  2 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                30.82      30.82        
  3 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                33.18      32.64        
  4 Lin, Linus                11 FLY-MR                 33.67      32.80        
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    32.95      32.85        
  6 Miao, Owen                12 UN-MR                  32.82      33.08        
  7 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  34.35      33.65        
  8 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    34.94      34.24        
  9 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                36.16      34.88        
 10 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                35.50      35.08        
 11 Franks, John              12 Express Swimming-MR    35.31      35.69        
 12 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    35.58      35.78        
 13 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 38.01      35.98        
 14 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 37.73      36.40        
 15 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      36.17      36.41        
 16 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                37.09      36.45        
 17 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR      37.16      36.57        
 18 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    36.08      36.61        
 19 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 36.51      36.71        
 20 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                42.07      36.73        
 21 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            37.76      37.41        
 22 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 39.08      37.61        
 23 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    39.20      39.10        
 24 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 41.33      41.32        
 25 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                39.41      41.43        
 26 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    42.97      42.23        
 27 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     44.35      43.19        
 28 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     42.66      43.57        
 29 Leroy, Max                12 HYB-MR                 43.81      45.00        
 30 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                44.13      45.35        
 31 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 46.62      45.40        
 32 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:04.22      45.76        
 33 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 45.60      46.28        
 34 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    48.84      46.34        
 35 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    53.69      46.71        
 36 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            49.40      48.72        
 37 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    44.60      49.34        
 38 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR     55.82      52.43        
 39 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT      53.84        
 -- Znachowski, Owen A        12 WISC-MR                42.00         DQ        
      False start
 -- Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 43.24         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:06.33    1:04.86        
  2 Miao, Owen                12 UN-MR                1:10.92    1:12.42        
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:12.76    1:13.77        
  4 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:14.01    1:14.52        
  5 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:21.19    1:16.78        
  6 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:20.04    1:17.27        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:18.84    1:17.34        
  8 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:18.90    1:19.74        
  9 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:21.19    1:20.50        
 10 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:21.58    1:23.78        
 11 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:25.33    1:23.85        
 12 Wu, Andrew                12 TRI-MR               1:28.97    1:24.19        
 13 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:24.87    1:27.99        
 14 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:30.34    1:28.10        
 15 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:31.22    1:28.95        
 16 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:26.78    1:28.96        
 17 Ding, Charlie W           11 FLY-MR               1:32.56    1:31.45        
 18 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:26.52    1:31.46        
 19 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:33.02    1:31.60        
 20 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:44.00    1:32.18        
 21 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR               1:33.12    1:34.84        
 22 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:31.75    1:35.26        
 23 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:42.33    1:36.31        
 24 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:38.38    1:36.45        
 25 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:36.99    1:41.07        
 26 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:42.32    1:41.42        
 27 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:40.17    1:43.13        
 28 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:50.39    1:53.02        
 -- Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:55.98         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR                26.09      26.59        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                  26.62      26.69        
  3 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR                27.22      27.00        
  4 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    26.73      27.16        
  5 Sacca, David J            14 AGUA-MR                27.35      27.41        
  6 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR    27.51      27.55        
  7 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR                27.35      27.58        
  8 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR                 27.45      27.65        
  9 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR                28.25      27.69        
 10 Emre, Emir M              14 AGUA-MR                27.86      27.97        
 11 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR    27.53      28.00        
 12 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR                28.31      28.12        
 13 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                28.62      28.14        
 14 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR                28.33      28.15        
 15 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR              27.69      28.16        
 16 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR                29.70      28.30        
 17 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR                 28.35      28.35        
 18 Smith, Eddie J            13 IA-MR                  28.95      28.47        
 19 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR    28.70      28.49        
 20 Chang, Steven R           13 FLY-MR                 28.25      28.58        
 20 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR            28.36      28.58        
 22 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR            28.54      28.67        
 23 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR      29.94      28.76        
 23 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR            28.67      28.76        
 25 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR              29.39      28.94        
 26 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR    30.09      29.00        
 27 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR                29.41      29.34        
 28 Chen, Alvin               14 FLY-MR                 27.87      29.47        
 29 Leung, Lance              13 FLY-MR                 29.40      29.54        
 30 Chang, Edward             13 FLY-MR                 27.83      29.56        
 31 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR                28.56      29.60        
 32 Zhao, Colin E             14 FLY-MR                 30.32      29.73        
 33 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR                28.90      29.74        
 34 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR            30.00      29.75        
 35 Radov, Elliot             13 TRI-MR                 36.01      29.85        
 36 NG, Ryan Y                13 UN-MR                  29.79      29.88        
 37 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                 29.14      29.98        
 38 David, Sebastian          14 TRI-MR                 35.10      30.01        
 39 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR    30.87      30.02        
 40 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR                30.38      30.08        
 41 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    30.09      30.10        
 42 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR                30.63      30.20        
 43 Lim, James                13 FLY-MR                 29.62      30.32        
 44 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR                30.00      30.33        
 45 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR            30.95      30.46        
 46 Benten, Liam A            14 AGUA-MR                31.73      30.47        
 47 Chan, Joshua A            14 FLY-MR                 30.40      30.54        
 48 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR              30.38      30.85        
 49 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR    30.49      30.88        
 50 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR              30.29      31.06        
 51 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR                31.13      31.21        
 52 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR                30.30      31.41        
 53 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR                31.46      31.45        
 54 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR              33.20      31.70        
 55 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR                32.92      31.81        
 56 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    31.84      31.97        
 57 Valdivia, Leo A           14 FLY-MR                 34.00      32.09        
 58 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                31.45      32.20        
 59 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR              33.05      32.47        
 60 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR    33.10      32.87        
 61 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR    33.38      33.25        
 62 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                  33.63      33.37        
 63 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR    33.44      33.61        
 64 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR                32.44      33.66        
 65 Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR       NT      33.78        
 66 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT      33.95        
 66 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR     35.12      33.95        
 68 Cedeno, Evan              13 FLY-MR                    NT      35.83        
 69 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR                 36.27      36.04        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR                56.27      57.00        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                  57.49      57.23        
  3 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR                58.16      57.88        
  4 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    58.47      58.13        
  5 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    58.60      58.91        
  6 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR                59.10      59.84        
  7 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               1:00.33      59.85        
  8 Sacca, David J            14 AGUA-MR                59.50    1:00.43        
  9 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:01.03    1:00.63        
 10 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:02.33    1:01.12        
 11 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:02.77    1:01.17        
 12 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:02.06    1:01.43        
 13 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:01.98    1:01.65        
 14 Chang, Steven R           13 FLY-MR               1:03.34    1:01.83        
 15 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:02.09    1:01.89        
 16 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:02.28    1:02.13        
 17 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:03.84    1:02.64        
 18 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:04.82    1:02.83        
 19 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:02.89    1:03.21        
 20 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR              1:03.23    1:03.28        
 21 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:05.21    1:03.32        
 21 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:04.25    1:03.32        
 23 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:03.00    1:03.40        
 24 David, Sebastian          14 TRI-MR               1:07.88    1:03.63        
 25 Leung, Lance              13 FLY-MR               1:04.94    1:04.00        
 26 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:03.79    1:04.02        
 27 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:03.49    1:04.11        
 28 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:03.75    1:04.25        
 29 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR              1:03.36    1:04.31        
 30 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:03.35    1:05.22        
 31 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              1:09.91    1:05.23        
 32 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR            1:14.93    1:05.33        
 33 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:05.88    1:05.44        
 34 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               1:06.18    1:05.57        
 35 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:04.72    1:05.67        
 36 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:06.20    1:05.87        
 37 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:06.14    1:06.05        
 38 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:06.55    1:06.07        
 39 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:07.11    1:06.19        
 40 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:06.26    1:06.35        
 41 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:06.54    1:06.48        
 42 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    1:06.10    1:06.53        
 43 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:07.80    1:06.66        
 44 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:06.33    1:06.69        
 45 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:07.70    1:06.98        
 46 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:09.74    1:07.29        
 47 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:07.32        
 48 Lim, James                13 FLY-MR               1:05.12    1:07.78        
 49 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:11.39    1:07.79        
 50 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:08.20    1:08.04        
 51 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:10.32    1:08.50        
 52 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              1:08.07    1:08.51        
 53 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:09.84    1:08.55        
 54 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:10.55    1:09.39        
 55 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    1:08.61    1:09.53        
 56 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:10.67    1:11.20        
 57 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:10.01    1:11.29        
 58 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:16.99    1:11.45        
 59 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR              1:12.02    1:11.58        
 60 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:12.93    1:12.28        
 61 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:12.35        
 62 Spagnoletti, Lucas        13 HYB-MR               1:27.02    1:12.56        
 63 Ramskill, Dennis          14 Express Swimming-MR  1:11.26    1:13.08        
 64 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:11.76    1:13.44        
 65 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:12.40    1:13.67        
 66 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:12.87    1:14.05        
 67 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:22.97    1:20.56        
 68 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:39.39    1:20.94        
 69 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.09        
 70 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR               1:32.41    1:23.58        
 -- Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:00.98         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:04.63    1:04.36        
  2 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              1:05.02    1:07.14        
  3 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:07.12    1:07.40        
  4 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:08.67    1:07.65        
  5 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              1:08.07    1:09.65        
  6 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:10.92    1:09.66        
  7 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:10.96    1:10.95        
  8 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:10.73    1:11.22        
  9 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:12.72    1:12.11        
 10 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:09.05    1:12.34        
 11 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:09.84    1:12.69        
 12 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:10.69    1:12.77        
 13 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:15.95    1:12.82        
 14 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:15.01    1:12.87        
 15 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:25.99    1:12.93        
 16 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:14.16    1:13.66        
 17 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:16.31    1:13.90        
 18 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:19.72    1:13.91        
 19 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:14.57    1:13.98        
 20 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:13.21    1:14.33        
 21 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:17.29    1:15.11        
 22 David, Sebastian          14 TRI-MR               1:23.76    1:15.95        
 23 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              1:16.31    1:16.02        
 24 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:15.86    1:16.42        
 25 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:17.42    1:16.85        
 26 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:13.97    1:17.22        
 27 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:14.03    1:17.27        
 28 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:14.97    1:17.40        
 29 Chang, Steven R           13 FLY-MR               1:21.90    1:17.71        
 30 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              1:21.28    1:17.77        
 31 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:19.89    1:18.04        
 32 Lim, James                13 FLY-MR               1:20.97    1:19.33        
 33 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:20.94    1:19.65        
 34 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:18.60    1:20.10        
 35 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:15.51    1:21.26        
 36 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:21.77    1:21.41        
 37 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:23.05    1:21.43        
 38 Leung, Lance              13 FLY-MR               1:32.25    1:21.47        
 39 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:13.31    1:21.61        
 40 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:21.69        
 41 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:20.91    1:22.98        
 42 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:24.07        
 43 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:24.71    1:24.21        
 44 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:22.81    1:24.35        
 45 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR              1:21.48    1:24.44        
 46 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:28.24    1:24.82        
 47 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:14.72    1:24.87        
 48 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               1:26.20    1:25.21        
 49 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:28.25    1:25.51        
 50 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:28.86    1:26.61        
 51 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:26.90    1:26.67        
 52 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:24.21    1:27.25        
 53 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:25.32    1:28.02        
 54 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:32.31    1:28.50        
 55 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:27.07    1:28.57        
 56 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:29.28    1:32.73        
 57 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:36.90    1:36.29        
 58 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:35.49    1:36.46        
 59 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:53.95        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:18.00    2:17.65        
                1:06.61   2:17.65 (1:11.04)                                        
  2 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          2:25.89    2:22.24        
                1:09.08   2:22.24 (1:13.16)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:28.55    2:25.93        
                1:10.45   2:25.93 (1:15.48)                                        
  4 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  2:23.87    2:29.40        
                1:11.60   2:29.40 (1:17.80)                                        
  5 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              2:23.59    2:29.55        
                1:11.80   2:29.55 (1:17.75)                                        
  6 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              2:33.99    2:30.76        
                1:13.86   2:30.76 (1:16.90)                                        
  7 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              2:31.64    2:32.14        
                1:14.47   2:32.14 (1:17.67)                                        
  8 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              2:28.74    2:32.56        
                1:14.25   2:32.56 (1:18.31)                                        
  9 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          2:40.97    2:32.67        
                1:14.25   2:32.67 (1:18.42)                                        
 10 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:30.10    2:33.18        
                1:13.19   2:33.18 (1:19.99)                                        
 11 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              2:36.04    2:33.61        
                1:15.38   2:33.61 (1:18.23)                                        
 12 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              2:38.27    2:33.82        
                1:15.85   2:33.82 (1:17.97)                                        
 13 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:34.69    2:34.34        
                1:15.88   2:34.34 (1:18.46)                                        
 14 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              2:34.46    2:34.54        
                1:16.61   2:34.54 (1:17.93)                                        
 15 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:35.47    2:36.76        
                1:17.70   2:36.76 (1:19.06)                                        
 16 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:40.97    2:38.05        
                1:18.39   2:38.05 (1:19.66)                                        
 17 David, Sebastian          14 TRI-MR               2:55.25    2:41.63        
                1:18.79   2:41.63 (1:22.84)                                        
 18 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:46.84    2:41.72        
                1:18.58   2:41.72 (1:23.14)                                        
 19 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            2:36.27    2:43.38        
                1:18.59   2:43.38 (1:24.79)                                        
 20 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:53.13    2:44.63        
                1:21.10   2:44.63 (1:23.53)                                        
 21 NG, Ryan Y                13 UN-MR                2:47.56    2:45.34        
                1:22.65   2:45.34 (1:22.69)                                        
 22 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              2:45.29    2:46.89        
                1:22.89   2:46.89 (1:24.00)                                        
 23 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              2:51.38    2:49.80        
                1:23.23   2:49.80 (1:26.57)                                        
 24 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  2:56.40    2:50.11        
                1:23.57   2:50.11 (1:26.54)                                        
 25 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:46.70    2:50.95        
                1:24.31   2:50.95 (1:26.64)                                        
 26 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR              2:55.80    2:51.37        
 27 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:55.68    2:55.00        
                1:25.54   2:55.00 (1:29.46)                                        
 28 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              2:53.00    2:55.58        
                1:25.89   2:55.58 (1:29.69)                                        
 29 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                   NT    2:58.84        
 30 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              3:06.72    3:00.18        
                1:30.40   3:00.18 (1:29.78)                                        
 31 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:02.93    3:01.09        
 32 Smith, Eddie J            13 IA-MR                2:48.11    3:02.07        
                1:28.63   3:02.07 (1:33.44)                                        
 33 Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR       NT    3:08.65        
                1:34.26   3:08.65 (1:34.39)                                        
 34 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   3:09.61    3:09.59        
                1:38.01   3:09.59 (1:31.58)                                        
 35 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR              3:15.74    3:24.13        
                1:40.28   3:24.13 (1:43.85)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              1:12.71    1:12.79        
  2 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              1:13.66    1:14.90        
  3 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR              1:15.22    1:16.45        
  4 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:16.21    1:16.85        
  5 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:16.63    1:17.20        
  6 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:17.03    1:17.39        
  7 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:20.18    1:17.79        
  8 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:21.60    1:20.54        
  9 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:21.94    1:20.73        
 10 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:19.77    1:20.88        
 11 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:22.08    1:21.11        
 12 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:19.95    1:21.87        
 13 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.93        
 14 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               1:25.54    1:22.27        
 15 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:26.13    1:22.30        
 16 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:22.12    1:22.78        
 17 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR              1:22.04    1:23.38        
 18 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:22.70    1:23.73        
 19 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:23.73    1:23.83        
 20 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:24.27        
 21 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:26.82    1:24.28        
 22 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:22.05    1:24.41        
 23 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:37.33    1:25.86        
 24 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:22.85    1:26.17        
 25 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:42.57    1:26.96        
 26 Leung, Lance              13 FLY-MR               1:26.32    1:27.54        
 27 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              1:27.54    1:27.65        
 28 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    1:28.70    1:27.88        
 29 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:31.99    1:28.39        
 30 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              1:28.40    1:28.46        
 31 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:27.37    1:28.49        
 32 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:29.64    1:28.94        
 33 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:31.73    1:29.35        
 33 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:32.95    1:29.35        
 35 Lim, James                13 FLY-MR               1:30.95    1:29.72        
 36 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:36.01    1:29.75        
 37 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:29.96    1:30.06        
 38 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:30.62    1:30.31        
 39 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:29.27    1:31.59        
 40 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:41.62    1:31.81        
 41 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:29.18    1:32.33        
 42 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    1:30.76    1:32.70        
 43 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:41.09    1:33.10        
 44 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR              1:34.50    1:33.86        
 45 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:31.86    1:34.15        
 46 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:29.30    1:34.25        
 47 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:36.25    1:34.43        
 48 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:37.73    1:35.10        
 49 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              1:40.44    1:37.37        
 50 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR               1:38.53    1:37.70        
 51 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:38.29        
 52 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:38.13    1:41.24        
 53 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:41.90    1:42.66        
 54 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:42.90    1:47.22        
 55 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.15        
 56 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:44.90    2:00.02        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J              13 WEST-MR              2:40.27    2:39.57        
                1:16.42   2:39.57 (1:23.15)                                        
  2 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR              2:40.81    2:40.90        
                1:18.19   2:40.90 (1:22.71)                                        
  3 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              2:39.64    2:41.15        
                1:17.90   2:41.15 (1:23.25)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:45.10    2:46.43        
                1:18.63   2:46.43 (1:27.80)                                        
  5 Sacca, David J            14 AGUA-MR              2:49.74    2:47.93        
                1:22.13   2:47.93 (1:25.80)                                        
  6 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              2:41.07    2:48.56        
                1:20.92   2:48.56 (1:27.64)                                        
  7 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:55.99    2:51.99        
                1:23.13   2:51.99 (1:28.86)                                        
  8 NG, Ryan Y                13 UN-MR                2:54.02    2:52.07        
                1:24.59   2:52.07 (1:27.48)                                        
  9 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:56.53    2:53.60        
                1:25.24   2:53.60 (1:28.36)                                        
 10 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR              2:54.71    2:53.84        
                1:25.07   2:53.84 (1:28.77)                                        
 11 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:56.50    2:53.95        
                1:25.45   2:53.95 (1:28.50)                                        
 12 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              2:52.84    2:54.14        
                1:23.80   2:54.14 (1:30.34)                                        
 13 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              2:53.49    2:55.74        
                1:26.14   2:55.74 (1:29.60)                                        
 14 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:52.96    2:56.11        
                1:24.35   2:56.11 (1:31.76)                                        
 15 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               3:00.65    2:57.52        
                1:26.53   2:57.52 (1:30.99)                                        
 16 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              3:12.99    2:58.05        
                1:27.44   2:58.05 (1:30.61)                                        
 17 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          2:56.52    2:58.09        
                1:26.48   2:58.09 (1:31.61)                                        
 18 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:59.51    2:58.65        
                1:26.08   2:58.65 (1:32.57)                                        
 19 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  3:00.00    3:03.60        
                1:29.52   3:03.60 (1:34.08)                                        
 20 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              3:14.72    3:06.93        
                1:32.07   3:06.93 (1:34.86)                                        
 21 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              3:02.96    3:07.64        
                1:30.71   3:07.64 (1:36.93)                                        
 22 Leung, Lance              13 FLY-MR                    NT    3:07.74        
                1:34.07   3:07.74 (1:33.67)                                        
 23 Radov, Elliot             13 TRI-MR               3:12.79    3:11.17        
                1:32.63   3:11.17 (1:38.54)                                        
 24 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          3:12.79    3:11.57        
                1:30.59   3:11.57 (1:40.98)                                        
 25 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    3:16.63    3:13.29        
                1:33.67   3:13.29 (1:39.62)                                        
 26 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              3:06.36    3:14.89        
                1:35.93   3:14.89 (1:38.96)                                        
 27 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              3:09.66    3:15.03        
                1:34.65   3:15.03 (1:40.38)                                        
 28 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            3:19.76    3:16.87        
                1:35.36   3:16.87 (1:41.51)                                        
 29 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                3:20.00    3:17.20        
                1:37.12   3:17.20 (1:40.08)                                        
 30 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR              3:17.81    3:18.19        
                1:35.06   3:18.19 (1:43.13)                                        
 31 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              3:25.20    3:18.55        
                1:37.18   3:18.55 (1:41.37)                                        
 32 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                   NT    3:20.23        
                1:37.73   3:20.23 (1:42.50)                                        
 33 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:21.26    3:20.39        
                1:37.82   3:20.39 (1:42.57)                                        
 34 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  3:18.97    3:23.07        
                1:37.74   3:23.07 (1:45.33)                                        
 35 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              3:25.40    3:26.78        
                1:40.56   3:26.78 (1:46.22)                                        
 36 Chang, Edward             13 FLY-MR               3:22.59    3:28.21        
                1:39.84   3:28.21 (1:48.37)                                        
 37 Chen, Alvin               14 FLY-MR                    NT    3:29.33        
                1:39.07   3:29.33 (1:50.26)                                        
 38 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR                   NT    3:33.72        
                1:42.05   3:33.72 (1:51.67)                                        
 39 Smith, Eddie J            13 IA-MR                3:30.00    3:42.46        
                1:47.72   3:42.46 (1:54.74)                                        
 40 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   3:46.90    3:42.98        
                1:47.46   3:42.98 (1:55.52)                                        
 41 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR              3:25.00    3:53.98        
                1:51.56   3:53.98 (2:02.42)                                        
 42 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    4:16.59        
                1:57.12   4:16.59 (2:19.47)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:02.08    1:02.80        
  2 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:03.33    1:02.94        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:03.68    1:03.73        
  4 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:07.35    1:04.49        
  5 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              1:04.85    1:04.57        
  6 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:04.90    1:05.08        
  7 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:06.02    1:06.30        
  8 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:06.29    1:06.39        
  9 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          1:06.52    1:06.67        
 10 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:08.32    1:07.22        
 11 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              1:06.96    1:07.34        
 12 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              1:05.66    1:07.57        
 13 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:07.93    1:08.25        
 14 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:09.07    1:08.37        
 15 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:08.38    1:08.55        
 16 Chang, Steven R           13 FLY-MR               1:09.97    1:09.53        
 17 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR            1:08.72    1:09.69        
 18 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:08.49    1:09.85        
 19 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:11.87    1:10.20        
 20 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:11.21    1:10.24        
 21 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:08.00    1:10.32        
 22 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:09.26    1:10.67        
 23 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:10.84    1:10.71        
 24 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:12.59    1:11.00        
 25 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR              1:13.69    1:13.35        
 26 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:12.91    1:13.75        
 27 David, Sebastian          14 TRI-MR               1:24.34    1:14.00        
 28 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:15.66    1:14.81        
 29 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:23.74    1:14.88        
 30 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:17.06    1:16.81        
 31 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    1:14.50    1:17.37        
 32 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:16.29    1:17.42        
 33 Chan, Joshua A            14 FLY-MR               1:27.72    1:18.59        
 34 Chen, Alvin               14 FLY-MR                    NT    1:19.03        
 35 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:20.80    1:19.45        
 36 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:18.96    1:19.84        
 37 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:28.46    1:20.63        
 38 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:20.37    1:20.67        
 39 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:23.41    1:21.74        
 40 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:20.51    1:22.48        
 41 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:25.45    1:23.48        
 42 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:20.45    1:24.45        
 43 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:24.77    1:24.47        
 44 Lim, James                13 FLY-MR               1:18.20    1:24.72        
 45 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:29.01    1:24.84        
 46 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:29.46    1:25.09        
 47 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:19.78    1:25.36        
 48 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                   NT    1:25.85        
 49 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:29.13    1:26.25        
 50 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:19.00    1:26.94        
 51 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR              1:25.51    1:27.66        
 52 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:34.69        
 53 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:37.08    1:36.00        
 54 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:37.22    1:38.71        
 55 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:37.80    1:38.91        
 -- Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:40.66         DQ        
      Alternating Kick
 -- Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:18.73    2:19.34        
                1:07.30   2:19.34 (1:12.04)                                        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:18.16    2:20.25        
                1:07.18   2:20.25 (1:13.07)                                        
  3 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  2:20.82    2:25.23        
                1:09.05   2:25.23 (1:16.18)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:22.94    2:25.94        
                1:10.52   2:25.94 (1:15.42)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:22.36    2:26.44        
                1:09.52   2:26.44 (1:16.92)                                        
  6 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              2:25.08    2:27.57        
                1:09.79   2:27.57 (1:17.78)                                        
  7 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:35.72    2:34.27        
                1:13.55   2:34.27 (1:20.72)                                        
  8 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              2:35.60    2:37.11        
                1:12.18   2:37.11 (1:24.93)                                        
  9 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR            2:22.90    2:39.39        
                1:11.88   2:39.39 (1:27.51)                                        
 10 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:43.86    2:44.73        
                1:15.82   2:44.73 (1:28.91)                                        
 11 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              2:41.02    2:45.64        
                1:14.87   2:45.64 (1:30.77)                                        
 12 David, Sebastian          14 TRI-MR               3:30.91    2:50.06        
                1:15.90   2:50.06 (1:34.16)                                        
 13 Chang, Steven R           13 FLY-MR               2:52.74    2:53.63        
                1:14.61   2:53.63 (1:39.02)                                        
 14 NG, Ryan Y                13 UN-MR                2:54.33    2:54.74        
                1:22.91   2:54.74 (1:31.83)                                        
 15 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    2:55.24        
                1:17.41   2:55.24 (1:37.83)                                        
 16 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:03.99    3:02.41        
                1:27.23   3:02.41 (1:35.18)                                        
 17 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              3:08.58    3:05.54        
                1:23.43   3:05.54 (1:42.11)                                        
 -- Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            3:05.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:30.96        DQ (1:49.82)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    24.54      24.88        
  2 Law, Ethan                16 MPNY-MR                26.15      25.92        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    26.59      26.23        
  3 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    26.63      26.23        
  5 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    27.27      26.37        
  6 Liu, John                 15 TRI-MR                 26.71      26.53        
  7 Baldwin, Sean D           17 NYCC-MR                26.35      26.81        
  8 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR    26.93      27.07        
  9 Miao, Ethan               14 UN-MR                  26.62      27.08        
 10 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    27.15      27.09        
 11 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR                26.97      27.17        
 12 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR    27.33      27.26        
 13 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR                28.05      27.28        
 14 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    26.98      27.29        
 15 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR                28.25      27.36        
 16 WU, William               17 Twisters-MR            27.91      27.41        
 17 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR    27.42      27.43        
 18 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR                 27.82      27.44        
 19 Kim, William C            15 UN-MR                  26.89      27.47        
 20 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR    27.42      27.50        
 21 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR    27.90      27.60        
 22 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR    27.97      27.67        
 23 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT      27.75        
 24 Baldwin, Brian J          16 NYCC-MR                28.15      27.85        
 25 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    27.47      27.87        
 26 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR                27.62      27.92        
 27 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR    27.19      27.93        
 28 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR    28.00      27.96        
 29 Deng, Gerald              16 Twisters-MR            27.81      28.07        
 29 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                 28.49      28.07        
 31 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    28.55      28.09        
 31 Lin, Vincent              17 Shy-Mr-MR              28.00      28.09        
 33 Yuk, William              16 UN-MR                  28.54      28.19        
 34 Lee, Alexander G          16 FLY-MR                 27.67      28.20        
 35 Jiang, Kevin              13 WEST-MR                29.13      28.21        
 36 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR    29.35      28.40        
 37 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR      28.23      28.50        
 38 Yu, Stanley               16 MPNY-MR                28.05      28.58        
 39 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR                 28.20      28.60        
 39 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR                28.13      28.60        
 41 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR      28.71      28.64        
 42 Cui, Ryan                 16 UN-MR                  28.43      28.81        
 43 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 28.87      28.88        
 44 Yuk, Bryan                13 UN-MR                  28.23      29.05        
 45 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR                 29.17      29.25        
 46 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                 29.16      29.31        
 46 Linn, George              15 FLY-MR                 31.72      29.31        
 48 Chang, Edison             15 FLY-MR                 29.73      29.42        
 49 Olsen, Finn A             12 WEST-MR                29.22      29.51        
 50 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR    29.25      29.52        
 51 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR    29.87      29.71        
 52 Lee, Ryan A               15 FLY-MR                 29.64      29.74        
 53 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR    29.94      29.79        
 54 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR                29.06      29.82        
 55 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR      30.54      29.83        
 56 Man, Nicholas             15 FLY-MR                 30.45      29.85        
 57 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT      29.86        
 58 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR                30.06      29.94        
 59 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR    28.58      30.20        
 60 Gaspard, Chad A           17 Express Swimming-MR    30.96      30.24        
 61 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR    29.68      30.27        
 62 Baung, Justin D           15 FLY-MR                 30.43      30.36        
 63 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 30.72      30.63        
 64 Casal, Robert J           17 Express Swimming-MR       NT      30.68        
 65 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR                30.40      30.69        
 66 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR                31.42      31.46        
 67 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR                 31.91      31.66        
 68 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR    30.63      31.99        
 69 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR                30.91      32.01        
 70 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR    31.86      32.22        
 71 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR                32.22      32.27        
 72 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT      32.59        
 73 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            33.23      33.32        
 74 Levine, Isaac E           15 IA-MR                  42.41      35.05        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR                59.43      56.95        
  2 Hwang, Alex               16 Twisters-MR               NT      57.30        
  3 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    55.39      57.38        
  4 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    58.23      57.49        
  5 Law, Ethan                16 MPNY-MR                56.64      57.75        
  6 Liu, John                 15 TRI-MR                 58.31      58.25        
  7 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    58.90      58.73        
  8 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR    58.90      58.81        
  9 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR    58.66      59.11        
 10 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR    59.71      59.58        
 11 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:01.66      59.59        
 12 Camaev, Sasha V           16 MPNY-MR              1:01.39      59.73        
 13 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              1:00.45      59.75        
 14 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:00.59      59.83        
 15 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    59.53      59.86        
 16 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT      59.91        
 17 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:00.14    1:00.02        
 18 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:01.41    1:00.05        
 19 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:00.04    1:00.14        
 20 Ivanov, Christopher       18 MPNY-MR              1:01.07    1:00.27        
 21 Cui, Ryan                 16 UN-MR                  59.93    1:00.30        
 22 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR       NT    1:00.42        
 23 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR    58.67    1:00.45        
 23 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:00.56    1:00.45        
 25 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:01.18    1:00.52        
 26 Hammam, Omar              15 MPNY-MR              1:02.64    1:00.56        
 27 Kim, William C            15 UN-MR                1:00.23    1:00.69        
 28 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:00.78    1:00.74        
 28 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:04.61    1:00.74        
 30 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:01.98    1:00.84        
 31 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:00.64    1:00.86        
 32 Yavorsky, Gerald          17 MPNY-MR              1:01.24    1:00.97        
 33 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:01.07    1:01.42        
 34 WU, William               17 Twisters-MR          1:01.40    1:01.44        
 35 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:01.12    1:01.59        
 36 Yuk, William              16 UN-MR                1:02.87    1:01.65        
 37 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:03.07    1:02.47        
 38 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:01.62    1:02.62        
 39 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              1:03.18    1:02.76        
 40 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:01.47    1:02.97        
 41 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:02.89    1:03.19        
 42 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:01.53    1:03.34        
 43 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:04.14    1:03.49        
 44 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               1:06.33    1:03.94        
 45 Lin, Vincent              17 Shy-Mr-MR            1:03.00    1:03.96        
 46 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  1:04.15    1:05.04        
 47 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:06.64    1:05.43        
 48 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:06.12    1:05.87        
 49 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:05.03    1:06.00        
 50 Zhang, Jimmy              15 UN-MR                1:06.96    1:06.14        
 51 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    1:06.37        
 52 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:07.06    1:06.64        
 53 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:08.39    1:06.73        
 54 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:08.66    1:06.83        
 55 Hu, Kevin                 15 NYCC-MR              1:06.90    1:07.07        
 56 Juricic, Daniel H         16 Flying Dolphins-MR   1:03.15    1:07.11        
 57 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  1:07.53    1:07.31        
 58 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:10.66    1:07.47        
 59 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:06.66    1:07.70        
 60 Watanabe, Hans F          15 NYCC-MR              1:14.77    1:09.29        
 61 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR       NT    1:09.86        
 62 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:09.65    1:10.51        
 63 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  1:11.48    1:11.07        
 64 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:09.79    1:11.33        
 65 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:10.00    1:11.75        
 66 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    1:11.79        
 67 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:13.68    1:13.72        
 68 LaROSSA, Brian K          17 Express Swimming-MR  1:10.05    1:13.81        
 69 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR               1:15.91    1:13.98        
 70 Ong, Yong Yin Y           15 UN-MR                     NT    1:16.53        
 71 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:16.38    1:16.97        
 72 Levine, Isaac E           15 IA-MR                1:18.11    1:17.78        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:01.30    1:02.66        
  2 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:06.80    1:05.49        
  3 Hwang, Alex               16 Twisters-MR               NT    1:05.54        
  4 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR              1:07.98    1:06.29        
  5 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:06.12    1:06.37        
  6 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:06.40        
  7 Law, Ethan                16 MPNY-MR              1:06.32    1:06.78        
  8 Kim, William C            15 UN-MR                1:02.72    1:07.27        
  9 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:07.73    1:07.76        
 10 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:10.92    1:08.97        
 11 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:10.02    1:09.18        
 12 Yuk, William              16 UN-MR                1:11.50    1:09.43        
 13 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:10.41        
 14 Hammam, Omar              15 MPNY-MR              1:10.97    1:10.46        
 15 Lin, Vincent              17 Shy-Mr-MR            1:12.12    1:10.56        
 16 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              1:10.01    1:10.73        
 17 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:09.91    1:10.83        
 18 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:11.65        
 19 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR  1:15.28    1:11.71        
 20 Camaev, Sasha V           16 MPNY-MR              1:12.99    1:11.78        
 21 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:09.76    1:12.09        
 22 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:12.14    1:12.47        
 23 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:12.12    1:12.67        
 24 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  1:10.42    1:12.83        
 25 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:13.93    1:13.52        
 26 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              1:15.18    1:14.09        
 27 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              1:11.59    1:14.31        
 28 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:12.60    1:14.78        
 29 Zhang, Jimmy              15 UN-MR                     NT    1:15.03        
 30 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:15.29    1:15.47        
 31 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:12.36    1:15.97        
 31 Hu, Kevin                 15 NYCC-MR              1:21.28    1:15.97        
 33 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:14.63    1:16.05        
 34 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:15.14    1:16.48        
 35 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:14.16    1:16.50        
 36 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  1:18.91    1:16.84        
 37 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    1:15.85    1:17.02        
 38 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  1:17.34    1:17.23        
 39 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    1:18.46        
 40 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR  1:20.61    1:18.86        
 41 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:18.96    1:19.40        
 42 Plaza, Sebastian T        15 Express Swimming-MR  1:30.67    1:19.44        
 43 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:23.13    1:19.49        
 44 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:22.99    1:19.54        
 45 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.84    1:19.86        
 46 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:18.79    1:21.28        
 47 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:14.84    1:21.97        
 48 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:22.04    1:22.03        
 49 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  1:22.41    1:22.27        
 50 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:21.53    1:22.58        
 51 Watanabe, Hans F          15 NYCC-MR              1:32.08    1:25.31        
 52 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:28.90    1:25.65        
 53 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:26.37    1:26.42        
 54 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    1:27.39        
 55 Levine, Isaac E           15 IA-MR                1:30.07    1:28.53        
 56 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:28.17    1:32.47        
 57 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  1:27.93    1:34.20        
 58 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:35.21    1:34.27        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  2:08.93    2:15.94        
                1:06.43   2:15.94 (1:09.51)                                        
  2 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  2:16.11    2:17.57        
                1:07.23   2:17.57 (1:10.34)                                        
  3 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:23.18    2:20.35        
                1:08.30   2:20.35 (1:12.05)                                        
  4 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          2:22.47    2:20.46        
                1:09.27   2:20.46 (1:11.19)                                        
  5 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               2:27.60    2:25.44        
                1:11.30   2:25.44 (1:14.14)                                        
  6 Kim, William C            15 UN-MR                2:22.71    2:26.04        
                1:11.90   2:26.04 (1:14.14)                                        
  7 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:24.08    2:26.83        
                1:11.53   2:26.83 (1:15.30)                                        
  8 Yuk, William              16 UN-MR                2:32.05    2:28.74        
                1:11.33   2:28.74 (1:17.41)                                        
  9 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              2:36.04    2:31.16        
                1:13.46   2:31.16 (1:17.70)                                        
 10 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:31.50    2:32.34        
                1:13.53   2:32.34 (1:18.81)                                        
 11 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              2:34.39    2:33.02        
                1:15.84   2:33.02 (1:17.18)                                        
 12 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:29.17    2:34.58        
                1:14.21   2:34.58 (1:20.37)                                        
 13 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:32.18    2:34.70        
                1:14.32   2:34.70 (1:20.38)                                        
 14 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  2:32.88    2:35.18        
                1:14.45   2:35.18 (1:20.73)                                        
 15 Liu, John                 15 TRI-MR               2:43.18    2:36.98        
                1:16.79   2:36.98 (1:20.19)                                        
 16 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              2:41.31    2:38.90        
                1:17.54   2:38.90 (1:21.36)                                        
 17 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    2:39.07        
                1:18.76   2:39.07 (1:20.31)                                        
 18 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              2:41.77    2:39.39        
                1:18.28   2:39.39 (1:21.11)                                        
 19 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:37.16    2:40.22        
                1:18.66   2:40.22 (1:21.56)                                        
 20 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  2:46.83    2:44.47        
                1:19.21   2:44.47 (1:25.26)                                        
 21 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              2:46.96    2:45.66        
                1:22.46   2:45.66 (1:23.20)                                        
 22 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    2:44.23    2:46.34        
                1:22.22   2:46.34 (1:24.12)                                        
 23 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR    2:53.44    2:47.39        
                1:19.30   2:47.39 (1:28.09)                                        
 24 Casal, Robert J           17 Express Swimming-MR       NT    2:48.10        
                1:20.30   2:48.10 (1:27.80)                                        
 25 Gaspard, Chad A           17 Express Swimming-MR  2:47.39    2:48.99        
                1:19.35   2:48.99 (1:29.64)                                        
 26 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              2:51.04    2:49.28        
                1:23.36   2:49.28 (1:25.92)                                        
 27 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:46.08    2:50.39        
                1:24.25   2:50.39 (1:26.14)                                        
 28 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              2:49.65    2:51.23        
                1:24.50   2:51.23 (1:26.73)                                        
 29 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR              2:49.95    2:52.03        
                1:26.80   2:52.03 (1:25.23)                                        
 30 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  2:44.29    2:54.97        
                1:24.26   2:54.97 (1:30.71)                                        
 31 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              3:03.07    3:00.28        
                1:29.78   3:00.28 (1:30.50)                                        
 32 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  3:00.88    3:05.83        
                1:24.83   3:05.83 (1:41.00)                                        
 33 Levine, Isaac E           15 IA-MR                3:20.00    3:06.87        
                1:31.40   3:06.87 (1:35.47)                                        
 34 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          3:14.23    3:10.50        
                1:31.41   3:10.50 (1:39.09)                                        
 35 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                    NT    3:18.51        
                1:37.70   3:18.51 (1:40.81)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:12.83    1:13.15        
  2 Hwang, Alex               16 Twisters-MR               NT    1:13.71        
  3 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR              1:12.00    1:14.26        
  4 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:14.91    1:15.56        
  5 WU, William               17 Twisters-MR          1:14.29    1:16.36        
  6 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:17.45    1:17.14        
  7 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:17.19    1:17.43        
  8 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:16.07    1:17.64        
  9 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:15.61    1:17.93        
 10 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR  1:14.10    1:18.00        
 11 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  1:19.21    1:18.48        
 12 Yavorsky, Gerald          17 MPNY-MR              1:13.43    1:18.53        
 13 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:20.29    1:18.83        
 14 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:29.57    1:19.61        
 15 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:20.16    1:20.00        
 16 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:22.06    1:20.12        
 17 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:18.74    1:20.62        
 18 Yuk, William              16 UN-MR                1:20.12    1:20.72        
 19 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    1:21.38        
 20 Law, Ethan                16 MPNY-MR              1:20.01    1:21.40        
 21 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:24.84    1:21.43        
 22 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.59    1:23.19        
 23 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR  1:16.36    1:23.24        
 24 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  1:21.54    1:23.61        
 25 Camaev, Sasha V           16 MPNY-MR              1:23.76    1:23.97        
 26 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               1:28.99    1:23.98        
 27 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:24.26    1:24.16        
 28 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:32.33    1:24.22        
 29 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:24.49    1:24.83        
 30 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:25.49    1:25.17        
 31 Hu, Kevin                 15 NYCC-MR              1:24.98    1:25.47        
 32 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:25.59    1:26.21        
 33 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:26.34    1:28.26        
 34 Ong, Yong Yin Y           15 UN-MR                     NT    1:28.30        
 35 Plaza, Sebastian T        15 Express Swimming-MR  1:35.54    1:28.62        
 36 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:35.78    1:29.19        
 37 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:34.91    1:29.63        
 38 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR       NT    1:30.96        
 39 Hammam, Omar              15 MPNY-MR              1:25.00    1:31.78        
 40 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:34.75    1:31.97        
 41 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:29.98    1:34.46        
 42 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:36.62    1:35.02        
 43 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:32.99    1:35.78        
 44 LaROSSA, Brian K          17 Express Swimming-MR  1:36.32    1:37.88        
 45 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    1:39.28        
 46 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:43.67    1:39.36        
 47 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    1:39.51        
 48 Watanabe, Hans F          15 NYCC-MR              1:43.17    1:40.09        
 49 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:38.90    1:41.89        
 50 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:43.03    1:45.81        
 51 Levine, Isaac E           15 IA-MR                2:33.42    1:48.77        
 52 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR       NT    1:49.12        
 53 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:45.14    1:50.61        
 54 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR               2:00.91    2:15.08        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:35.84    2:39.28        
                1:15.97   2:39.28 (1:23.31)                                        
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:45.43    2:44.33        
                1:18.86   2:44.33 (1:25.47)                                        
  3 WU, William               17 Twisters-MR          2:46.96    2:44.51        
                1:17.90   2:44.51 (1:26.61)                                        
  4 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:45.86    2:45.18        
                1:21.29   2:45.18 (1:23.89)                                        
  5 Cui, Ryan                 16 UN-MR                2:49.16    2:47.11        
                1:21.22   2:47.11 (1:25.89)                                        
  6 Yuk, Bryan                13 UN-MR                2:45.40    2:48.57        
                1:19.91   2:48.57 (1:28.66)                                        
  7 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  2:49.45    2:50.50        
                1:20.88   2:50.50 (1:29.62)                                        
  8 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  2:56.54    2:51.69        
                1:24.03   2:51.69 (1:27.66)                                        
  9 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              2:54.58    2:52.00        
                1:23.87   2:52.00 (1:28.13)                                        
 10 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR              2:53.46    2:53.66        
                1:23.05   2:53.66 (1:30.61)                                        
 11 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:54.16    2:53.75        
                1:24.51   2:53.75 (1:29.24)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:57.99    2:54.17        
                1:21.86   2:54.17 (1:32.31)                                        
 13 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  2:57.76    2:54.75        
                1:23.75   2:54.75 (1:31.00)                                        
 14 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:57.30    2:55.02        
                1:23.50   2:55.02 (1:31.52)                                        
 15 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:55.85    2:55.14        
                1:25.71   2:55.14 (1:29.43)                                        
 16 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:50.40    2:56.72        
                1:23.53   2:56.72 (1:33.19)                                        
 17 Franks, John              12 Express Swimming-MR  3:19.87    2:57.28        
                1:27.99   2:57.28 (1:29.29)                                        
 18 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               2:59.34    2:57.52        
                1:24.47   2:57.52 (1:33.05)                                        
 19 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:57.54    2:58.21        
                1:27.17   2:58.21 (1:31.04)                                        
 20 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    2:59.34        
                1:23.77   2:59.34 (1:35.57)                                        
 21 Law, Ethan                16 MPNY-MR              2:52.03    2:59.66        
                1:24.87   2:59.66 (1:34.79)                                        
 22 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              3:07.62    2:59.84        
                1:26.26   2:59.84 (1:33.58)                                        
 23 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               3:05.27    3:05.07        
                1:27.88   3:05.07 (1:37.19)                                        
 24 Yu, Stanley               16 MPNY-MR              3:12.95    3:05.64        
                1:28.80   3:05.64 (1:36.84)                                        
 25 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR    2:59.50    3:06.88        
                1:30.19   3:06.88 (1:36.69)                                        
 26 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              3:06.39    3:07.05        
                1:31.15   3:07.05 (1:35.90)                                        
 27 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  3:04.00    3:08.92        
                1:27.29   3:08.92 (1:41.63)                                        
 28 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              3:27.88    3:09.35        
                1:32.27   3:09.35 (1:37.08)                                        
 29 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  3:20.01    3:10.97        
                1:32.68   3:10.97 (1:38.29)                                        
 30 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               3:06.11    3:13.70        
                1:33.63   3:13.70 (1:40.07)                                        
 31 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              3:21.53    3:19.65        
                1:35.22   3:19.65 (1:44.43)                                        
 32 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR                   NT    3:21.78        
                1:38.67   3:21.78 (1:43.11)                                        
 33 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              3:20.00    3:29.03        
                1:38.20   3:29.03 (1:50.83)                                        
 34 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                    NT    3:35.04        
                1:43.07   3:35.04 (1:51.97)                                        
 35 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    3:35.49        
                1:43.10   3:35.49 (1:52.39)                                        
 36 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  3:46.86    3:54.34        
                1:42.95   3:54.34 (2:11.39)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Law, Ethan                16 MPNY-MR                59.74      59.82        
  2 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:03.61    1:02.08        
  3 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  1:03.57    1:03.02        
  4 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:05.21    1:03.88        
  5 Baldwin, Sean D           17 NYCC-MR              1:02.46    1:04.79        
  6 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:05.90    1:05.19        
  7 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:04.00    1:05.29        
  8 Kim, William C            15 UN-MR                1:04.17    1:05.45        
  9 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              1:09.11    1:05.52        
 10 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  1:07.56    1:05.66        
 11 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               1:05.42    1:05.71        
 12 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:05.81    1:05.95        
 13 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:05.10    1:06.03        
 14 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              1:06.61    1:06.28        
 15 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:06.77    1:06.72        
 16 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:07.38    1:06.81        
 17 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:08.30    1:07.50        
 18 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  1:05.76    1:07.67        
 19 Yu, Stanley               16 MPNY-MR              1:07.67    1:07.68        
 20 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:07.93    1:07.78        
 21 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:09.10    1:08.13        
 22 Baldwin, Brian J          16 NYCC-MR              1:06.13    1:08.36        
 23 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:08.88    1:08.48        
 24 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:09.56    1:08.72        
 25 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:11.03    1:09.24        
 26 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:11.87    1:09.33        
 27 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:10.49    1:09.62        
 28 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              1:10.31    1:09.65        
 29 Yuk, William              16 UN-MR                1:15.13    1:10.37        
 30 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    1:11.50    1:10.93        
 31 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               1:15.36    1:11.25        
 32 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:09.25    1:11.58        
 33 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:14.21    1:11.70        
 34 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:16.09    1:12.11        
 35 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:15.15    1:12.46        
 36 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:11.48    1:12.54        
 37 Liu, John                 15 TRI-MR               1:14.25    1:12.77        
 38 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR    1:17.15    1:12.97        
 39 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR              1:21.27    1:14.28        
 40 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:15.99    1:14.58        
 41 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:15.40    1:14.98        
 42 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:17.33    1:15.38        
 43 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:16.87    1:16.12        
 44 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:19.18    1:18.58        
 45 Man, Nicholas             15 FLY-MR                    NT    1:19.10        
 46 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:12.54    1:20.28        
 47 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR    1:17.15    1:21.08        
 48 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:17.86    1:21.68        
 49 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:26.93    1:22.48        
 50 Baung, Justin D           15 FLY-MR               1:22.64    1:22.61        
 51 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR       NT    1:26.33        
 52 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:25.29    1:26.51        
 53 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:27.68    1:26.88        
 54 Levine, Isaac E           15 IA-MR                1:29.97    1:26.95        
 55 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  1:21.33    1:31.52        
 56 Linn, George              15 FLY-MR               1:33.01    1:33.43        
 57 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR               1:38.91    1:46.84        
 -- Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:06.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:23.78    2:20.72        
                1:06.89   2:20.72 (1:13.83)                                        
  2 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          2:24.29    2:22.52        
                1:07.31   2:22.52 (1:15.21)                                        
  3 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              2:32.98    2:24.25        
                1:10.18   2:24.25 (1:14.07)                                        
  4 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:33.78    2:24.41        
                1:08.30   2:24.41 (1:16.11)                                        
  5 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:27.00    2:25.15        
                1:08.56   2:25.15 (1:16.59)                                        
  6 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          2:27.93    2:25.27        
                1:09.02   2:25.27 (1:16.25)                                        
  7 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:23.32    2:25.46        
                1:09.37   2:25.46 (1:16.09)                                        
  8 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:26.18    2:25.84        
                1:09.06   2:25.84 (1:16.78)                                        
  9 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:24.20    2:26.72        
                1:09.60   2:26.72 (1:17.12)                                        
 10 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR              2:21.00    2:29.62        
                1:08.00   2:29.62 (1:21.62)                                        
 11 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR       NT    2:32.80        
                1:10.78   2:32.80 (1:22.02)                                        
 12 Yuk, Bryan                13 UN-MR                     NT    2:33.70        
                1:12.44   2:33.70 (1:21.26)                                        
 13 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              2:42.51    2:38.37        
                1:14.38   2:38.37 (1:23.99)                                        
 14 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              2:40.12    2:38.66        
                1:11.42   2:38.66 (1:27.24)                                        
 15 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:37.34    2:41.40        
                1:11.47   2:41.40 (1:29.93)                                        
 16 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              2:45.31    2:53.71        
                1:17.88   2:53.71 (1:35.83)                                        
 17 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR       NT    2:55.37        
                1:17.38   2:55.37 (1:37.99)                                        
 18 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    2:40.50    2:56.74        
                1:15.54   2:56.74 (1:41.20)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT      28.64        
  2 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                    NT      28.74        
  3 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR               NT      29.02        
  4 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR                   NT      29.55        
  5 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                   NT      29.56        
  6 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR               NT      29.82        
  7 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR               NT      29.86        
  8 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      31.53        
  9 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      31.59        
 10 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR               NT      31.74        
 11 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                   NT      31.81        
 12 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR               NT      31.96        
 13 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR       NT      32.05        
 14 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR       NT      32.72        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR                    NT      28.02        
  2 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT      28.18        
  3 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                    NT      28.57        
  4 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR       NT      29.70        
  5 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR       NT      29.71        
  6 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                    NT      30.34        
  7 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR                   NT      30.38        
                  30.62           30.38 ( )                                        
  8 Harris, Mary K            16 HYB-MR                    NT      30.61        
  9 Wong, Kelly M             15 APEX-MR                   NT      31.04        
 10 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      31.14        
 11 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                   NT      31.83        
 12 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT      32.21        
 13 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR               NT      32.60        
 14 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR       NT      34.23        
 15 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                   NT      36.26        
 16 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR               NT      36.60        
 17 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR       NT      36.71        
 18 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                   NT      36.76        
 19 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR               NT      37.14        
 20 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR       NT      37.57        
 21 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR        NT      37.66        
 22 Neal, Delano K             9 Twisters-MR               NT      37.74        
 23 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR               NT      38.71        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR                 NT    1:01.61        
  2 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR               NT    1:02.72        
  3 Jolia, Dina               14 MPNY-MR                   NT    1:03.93        
  4 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT    1:07.24        
  5 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                   NT    1:09.10        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, John                 15 TRI-MR                    NT      58.24        
  2 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR       NT    1:00.10        
  3 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR       NT    1:00.64        
  4 Fonseca, Casey            16 WISC-MR                   NT    1:01.74        
  5 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR       NT    1:02.06        
  6 Stroub, Mia R             15 WISC-MR                   NT    1:07.66        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR                 NT    1:01.66        
  2 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT    1:03.83        
  3 Jolia, Dina               14 MPNY-MR                   NT    1:04.89        
  4 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    1:10.73        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR       NT    2:28.37        
                1:11.51   2:28.37 (1:16.86)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR       NT    2:57.95        
                1:25.50   2:57.95 (1:32.45)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    2:15.05        
                1:04.29   2:15.05 (1:10.76)                                        
  2 Smith, Eddie J            13 IA-MR                     NT    2:15.65        
                1:05.34   2:15.65 (1:10.31)                                        
  3 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                   NT    2:25.12        
                1:10.81   2:25.12 (1:14.31)                                        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR       NT    2:26.97        
                1:11.10   2:26.97 (1:15.87)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                    NT    2:25.06        
                1:11.01   2:25.06 (1:14.05)                                        
  2 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR       NT    2:54.90        
                1:24.33   2:54.90 (1:30.57)                                        
  3 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR       NT    2:55.39        
                1:24.68   2:55.39 (1:30.71)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Owen                12 UN-MR                     NT    4:56.24        
                1:10.05   2:26.10 (1:16.05)   3:42.96 (1:16.86)   4:56.24 (1:13.28)
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR       NT    4:56.75        
                1:10.38   2:25.67 (1:15.29)   3:41.91 (1:16.24)   4:56.75 (1:14.84)
  3 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                    NT    5:02.78        
                1:10.21   2:27.30 (1:17.09)   3:45.77 (1:18.47)   5:02.78 (1:17.01)
  4 Healy, Sierra             12 HYB-MR                    NT    5:28.25        
                1:17.63   2:41.87 (1:24.24)   4:05.75 (1:23.88)   5:28.25 (1:22.50)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                    NT    5:04.62        
                1:10.57   2:29.98 (1:19.41)   3:49.56 (1:19.58)   5:04.62 (1:15.06)
  2 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                    NT    5:25.64        
                1:16.89   2:41.54 (1:24.65)   4:05.33 (1:23.79)   5:25.64 (1:20.31)
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR               NT      38.21        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                   NT      37.71        
  2 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR       NT      38.03        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR       NT      44.37        
  2 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                   NT      44.41        
  3 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR        NT      44.45        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           15 APEX-MR                   NT    1:17.34        
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR       NT    1:18.12        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR               NT    1:16.38        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           15 APEX-MR                   NT    1:15.40        
  2 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR                    NT    1:17.46        
  3 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR               NT    1:20.37        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                   NT    2:44.39        
                1:21.53   2:44.39 (1:22.86)                                        
  2 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR                   NT    2:48.33        
                1:21.53   2:48.33 (1:26.80)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR       NT    2:59.40        
                1:30.68   2:59.40 (1:28.72)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR               NT      42.31        
  2 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR       NT      50.91        
  3 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR       NT      52.11        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR               NT      40.08        
  2 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR         NT      40.33        
  3 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                   NT      44.74        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR               NT    1:19.46        
  2 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR       NT    1:25.13        
  3 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR               NT    1:28.15        
  4 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                    NT    1:29.02        
  5 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                   NT    1:46.94        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    1:23.60        
  2 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                   NT    1:32.91        
  3 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR                   NT    1:44.93        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR       NT    1:24.32        
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    1:24.49        
  3 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR               NT    1:33.33        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR       NT    3:00.82        
                1:26.17   3:00.82 (1:34.65)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR                   NT    2:37.75        
                1:15.66   2:37.75 (1:22.09)                                        
  2 Lee, Aidan J              13 WEST-MR                   NT    2:39.88        
                1:16.60   2:39.88 (1:23.28)                                        
  3 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                   NT    3:00.52        
                1:25.65   3:00.52 (1:34.87)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      33.09        
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      33.85        
  3 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR               NT      34.97        
  4 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                   NT      35.84        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Jolie               10 Twisters-MR               NT      40.34        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR               NT      35.02        
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      36.07        
  3 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT      42.32        
  4 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                   NT      44.59        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                   NT      32.28        
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      34.40        
  3 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR               NT      35.23        
  4 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                   NT      35.26        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    1:18.05        
  2 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR                   NT    2:37.38        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR                   NT    1:06.66        
  2 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR                   NT    1:12.44        
  3 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    1:16.08        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR       NT    1:21.45        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR       NT    2:34.41        
                1:13.94   2:34.41 (1:20.47)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR                   NT    3:08.14        
                1:27.79   3:08.14 (1:40.35)                                        
  2 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR                   NT    3:16.51        
                1:29.84   3:16.51 (1:46.67)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR                   NT    2:40.89        
                1:16.83   2:40.89 (1:24.06)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR               NT    2:40.80        
                1:15.46   2:40.80 (1:25.34)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR       NT    2:47.48        
                1:22.37   2:47.48 (1:25.11)                                        
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    5:26.84        
                1:15.02   2:41.16 (1:26.14)   4:14.76 (1:33.60)   5:26.84 (1:12.08)
  2 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR               NT    5:27.36        
                1:14.35   2:41.17 (1:26.82)   4:13.74 (1:32.57)   5:27.36 (1:13.62)