Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/7/2019 04:30 PM
                   2019 MR NCAC July Sprint Meet - 7/6/2019                    
                         Sanction #: 190707 - 190752-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                31.52      31.02        
  2 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            31.46      31.19        
  3 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            31.32      31.94        
  4 Bak, Hanna M              11 QNS-MR                 31.63      32.18        
  5 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ          31.37      32.22        
  6 Tesovic, Tamara           12 Twisters-MR            32.73      32.50        
  7 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ          32.05      33.08        
  8 Yan, Maddy                11 QNS-MR                 32.39      33.34        
  9 Estipular, Sharmaine J    12 Parks Sailfish-MR      34.31      33.51        
 10 Juste, Camryn             11 Hes-Mr-MR              32.36      34.16        
 11 Bak, Julia                 8 QNS-MR                 37.94      35.04        
 12 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                35.52      35.69        
 13 Avdic, Azalea             11 APEX-MR                35.61      35.83        
 14 Akdas, Julia              10 Twisters-MR            36.66      36.60        
 15 Kwan, Maggie              12 NCAC-MR                36.00      36.61        
 16 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                35.84      37.10        
 17 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          37.68      38.17        
 18 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      37.59      38.89        
 19 Reid, Morgan              10 Hes-Mr-MR              46.83      39.76        
 20 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 41.30      39.83        
 21 Romano, Caterina          10 QNS-MR                 41.38      39.86        
 22 Alexander, Ayla S          9 Twisters-MR            40.69      40.67        
 23 Morries, Taylor           10 Hes-Mr-MR                 NT      41.08        
 24 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            39.77      41.44        
 25 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            39.37      41.60        
 26 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            40.08      42.34        
 27 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          41.31      42.51        
 28 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            41.14      42.76        
 29 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR            45.64      44.66        
 30 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ          48.34      46.35        
 31 Cho, April                10 Aquaracers-NJ          52.13      46.82        
 32 Perpignan, Marleigh       10 Hes-Mr-MR              48.12      46.84        
 33 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR                 NT      48.72        
 34 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            45.94      49.50        
 35 Delfin, Maxine L           8 UN-MR                  58.79      49.59        
 36 Hoye, Mea                  6 Twisters-MR               NT      50.07        
 37 Michel, Willyne           11 Hes-Mr-MR                 NT      50.87        
 38 Seegar, Daeja             11 Hes-Mr-MR                 NT      50.98        
 39 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ          51.56      52.10        
 40 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:00.35    1:00.03        
 41 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:03.88    1:05.27        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          2:19.44    2:20.04        
                  31.84     1:07.59 (35.75)     1:43.87 (36.28)     2:20.04 (36.17)
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          2:31.27    2:34.28        
                  34.22     1:13.70 (39.48)     1:54.92 (41.22)     2:34.28 (39.36)
  3 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:32.91    2:39.50        
                  36.42     1:18.11 (41.69)     2:00.12 (42.01)     2:39.50 (39.38)
  4 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        2:32.21    2:40.50        
                                1:17.74 ( )     2:00.74 (43.00)     2:40.50 (39.76)
  5 Yan, Maddy                11 QNS-MR               3:07.16    2:41.20        
                  36.12     1:17.48 (41.36)     1:59.66 (42.18)     2:41.20 (41.54)
  6 Bak, Hanna M              11 QNS-MR               2:46.64    2:41.26        
                  36.73     1:18.16 (41.43)     2:01.01 (42.85)     2:41.26 (40.25)
  7 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          3:21.97    3:18.66        
                  44.90                             2:30.81 ( )     3:18.66 (47.85)
  8 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        3:44.89    3:34.35        
                  47.08   3:34.35 (2:47.27)                                        
  9 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          3:25.21    3:34.42        
                  48.01     1:45.02 (57.01)     2:41.05 (56.03)     3:34.42 (53.37)
 10 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          3:27.13    3:47.78        
                  48.36     1:46.91 (58.55)   2:48.55 (1:01.64)     3:47.78 (59.23)
 11 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR          3:59.92    4:12.63        
                  55.37   2:03.70 (1:08.33)   3:10.74 (1:07.04)   4:12.63 (1:01.89)
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            12 QNS-MR                 36.75      36.82        
  2 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            36.77      37.03        
  3 Yan, Maddy                11 QNS-MR                 37.91      38.60        
  4 Tesovic, Tamara           12 Twisters-MR            38.71      39.14        
  5 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ          37.83      39.26        
  6 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ          39.87      39.71        
  7 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                41.50      39.72        
  8 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                41.02      40.18        
  9 Juste, Camryn             11 Hes-Mr-MR              38.44      40.60        
 10 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR                 NT      41.56        
 10 Estipular, Sharmaine J    12 Parks Sailfish-MR      42.08      41.56        
 12 Avdic, Azalea             11 APEX-MR                43.47      43.51        
 13 Bak, Julia                 8 QNS-MR                 44.95      43.63        
 14 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          43.53      44.88        
 15 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 45.33      46.30        
 16 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                 48.56      46.36        
 17 Akdas, Julia              10 Twisters-MR            43.81      46.49        
 18 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                45.76      47.30        
 19 Alexander, Ayla S          9 Twisters-MR            48.57      48.39        
 20 Morries, Taylor           10 Hes-Mr-MR                 NT      49.93        
 21 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR            53.70      51.03        
 22 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            54.95      52.86        
 23 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ        1:00.02      54.00        
 24 Michel, Willyne           11 Hes-Mr-MR                 NT      54.28        
 25 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            52.38      55.39        
 26 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR                 NT      56.34        
 27 Reid, Morgan              10 Hes-Mr-MR            1:06.01      56.65        
 28 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:04.35      57.05        
 29 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:00.15      57.21        
 30 Delfin, Maxine L           8 UN-MR                1:06.82      57.51        
 31 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            56.11      57.63        
 32 Perpignan, Marleigh       10 Hes-Mr-MR            1:02.21      57.88        
 33 Hoye, Mea                  6 Twisters-MR               NT      58.69        
 34 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:01.63    1:00.14        
 35 Seegar, Daeja             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:02.91        
 36 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:08.93    1:07.61        
 -- O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            46.94         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            41.18      40.59        
  2 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            42.48      41.54        
  3 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            43.34      41.70        
  4 Kwan, Maggie              12 NCAC-MR                43.00      42.00        
  5 Tesovic, Tamara           12 Twisters-MR            44.50      44.36        
  6 Bak, Hanna M              11 QNS-MR                 46.53      46.05        
  7 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              47.96      46.48        
  8 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          49.01      48.33        
  9 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR      46.16      48.65        
 10 Estipular, Sharmaine J    12 Parks Sailfish-MR      49.93      48.86        
 11 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      50.67      50.61        
 12 Akdas, Julia              10 Twisters-MR            59.16      51.20        
 13 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 53.20      51.53        
 14 Avdic, Azalea             11 APEX-MR                52.91      51.75        
 15 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                    NT      52.75        
 16 Bak, Julia                 8 QNS-MR                 53.07      54.37        
 17 Michel, Willyne           11 Hes-Mr-MR                 NT      56.00        
 18 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR                 NT      57.22        
 19 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                54.49      57.60        
 20 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ        1:06.09      57.88        
 21 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            57.08      58.45        
 22 Morries, Taylor           10 Hes-Mr-MR                 NT      58.51        
 23 Romano, Caterina          10 QNS-MR                    NT      59.58        
 24 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:00.73      59.74        
 25 Perpignan, Marleigh       10 Hes-Mr-MR              57.84    1:00.28        
 26 Seegar, Daeja             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:01.32        
 27 Reid, Morgan              10 Hes-Mr-MR            1:07.33    1:03.02        
 28 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:08.56    1:04.02        
 29 Delfin, Maxine L           8 UN-MR                1:15.86    1:08.91        
 30 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:20.32    1:11.94        
 31 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:17.56    1:15.03        
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            33.01      33.05        
  2 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            33.97      33.55        
  3 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR            35.63      34.25        
  4 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                35.03      34.37        
  5 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            35.61      34.62        
  6 Santora, Loretta G        12 MWDA-MR                36.44      35.75        
  7 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ          35.12      35.90        
  8 Tesovic, Tamara           12 Twisters-MR            38.73      36.54        
  9 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ          35.90      36.74        
 10 Juste, Camryn             11 Hes-Mr-MR              39.20      37.67        
 11 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      37.80      38.18        
 12 Bak, Hanna M              11 QNS-MR                 40.38      41.01        
 13 Avdic, Azalea             11 APEX-MR                43.98      42.11        
 14 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                41.50      42.38        
 15 Bak, Julia                 8 QNS-MR                 45.87      46.55        
 16 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      48.33      48.11        
 17 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                44.41      48.51        
 18 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          46.82      48.75        
 19 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            47.48      53.37        
 20 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 52.05      55.00        
 21 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:12.95      58.89        
 22 Alexander, Ayla S          9 Twisters-MR            56.30      59.11        
 23 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ        1:08.94    1:02.98        
 24 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:05.27    1:03.19        
 25 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            59.15    1:03.82        
 26 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            56.84    1:08.55        
 27 Delfin, Maxine L           8 UN-MR                1:19.23    1:13.38        
 28 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:27.95    1:24.31        
 29 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:31.89    1:29.43        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              16 Twisters-MR            28.45      28.12        
  2 Liew, Briana J            16 Twisters-MR            28.01      28.14        
  3 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                  28.90      28.94        
  4 Orange, Marley A          17 AGUA-MR                29.78      29.17        
  5 Gyasel, Tenzing           16 Twisters-MR            29.74      29.31        
  6 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR            29.12      29.70        
  7 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR      29.64      29.71        
  8 Falcao, Isabella L        17 Twisters-MR            29.96      29.77        
  9 Pryne, Jenna M            15 UN-MR                  28.73      29.85        
 10 George, Jadyn A           16 AGUA-MR                29.95      30.08        
 11 WU, Julian                13 Twisters-MR            29.96      30.59        
 12 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR            30.70      31.15        
 13 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR            30.57      31.20        
 14 Huang, Kejin              13 QNS-MR                 31.18      31.42        
 15 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            31.46      31.54        
 16 Orr, Elon K               15 QNS-MR                 32.13      31.74        
 17 Blythe, Karenna G         15 AGUA-MR                31.41      31.88        
 18 Reynoso, Jennifer A       16 AGUA-MR                32.70      32.12        
 19 Akil, Fatine              14 UN-MR                  31.54      32.32        
 20 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR            32.01      32.40        
 21 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR            32.08      32.41        
 22 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR                32.93      32.55        
 23 Goldner, Sylvie R         16 AGUA-MR                33.61      32.74        
 24 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR            32.88      33.66        
 25 Wyman, Julia              14 Parks Sailfish-MR      34.19      34.23        
 26 Hernandez, Sury           13 Parks Sailfish-MR      33.24      35.99        
 27 Avdic, Merizana           13 APEX-MR                37.12      36.50        
 28 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR      37.55      36.71        
 29 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR            36.31      37.22        
 30 Koch, Samantha W          13 Twisters-MR            38.79      38.56        
 31 Amor, Galia               15 Hes-Mr-MR              43.16      41.43        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          1:00.03      59.88        
                  29.21       59.88 (30.67)                                        
  2 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          1:03.65    1:03.12        
                  29.75     1:03.12 (33.37)                                        
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:03.55    1:03.73        
                  30.51     1:03.73 (33.22)                                        
  4 Youssef, Lara S           17 Twisters-MR          1:01.92    1:03.78        
                  30.25     1:03.78 (33.53)                                        
  5 Butler, Amelia K          17 AGUA-MR              1:02.06    1:03.83        
                  29.92     1:03.83 (33.91)                                        
  6 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                1:04.00    1:03.91        
                  30.74     1:03.91 (33.17)                                        
  7 Gyasel, Tenzing           16 Twisters-MR          1:06.98    1:04.43        
                  30.74     1:04.43 (33.69)                                        
  8 Falcao, Isabella L        17 Twisters-MR          1:07.16    1:05.60        
                  31.65     1:05.60 (33.95)                                        
  9 WU, Julian                13 Twisters-MR          1:05.12    1:06.43        
                  31.58     1:06.43 (34.85)                                        
 10 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:07.18    1:06.48        
                  32.02     1:06.48 (34.46)                                        
 11 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR    1:08.38    1:06.89        
                  32.39     1:06.89 (34.50)                                        
 12 Orr, Elon K               15 QNS-MR               1:08.33    1:07.57        
                  33.21     1:07.57 (34.36)                                        
 13 Blythe, Karenna G         15 AGUA-MR              1:08.34    1:08.12        
                  32.57     1:08.12 (35.55)                                        
 14 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          1:07.57    1:08.40        
                  32.91     1:08.40 (35.49)                                        
 15 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR          1:10.91    1:08.84        
                  33.91     1:08.84 (34.93)                                        
 16 Santora, Loretta G        12 MWDA-MR              1:11.91    1:09.21        
                  33.46     1:09.21 (35.75)                                        
 17 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:10.19    1:10.11        
                  33.79     1:10.11 (36.32)                                        
 18 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:12.18    1:10.63        
                  34.30     1:10.63 (36.33)                                        
 19 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:10.47    1:11.11        
                  33.94     1:11.11 (37.17)                                        
 20 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR              1:12.16    1:11.55        
                  34.65     1:11.55 (36.90)                                        
 20 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          1:11.38    1:11.55        
                  34.26     1:11.55 (37.29)                                        
 22 Huang, Kejin              13 QNS-MR               1:10.66    1:12.01        
                  34.29     1:12.01 (37.72)                                        
 23 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:08.78    1:12.73        
                  34.66     1:12.73 (38.07)                                        
 24 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:10.72    1:13.25        
                  34.54     1:13.25 (38.71)                                        
 25 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:12.59    1:14.17        
                  35.54     1:14.17 (38.63)                                        
 26 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               1:12.71    1:14.38        
                  34.95     1:14.38 (39.43)                                        
 27 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:15.03        
                  37.56     1:15.03 (37.47)                                        
 28 Jeong, Bina               13 QNS-MR               1:16.63    1:16.48        
                  36.24     1:16.48 (40.24)                                        
 29 Wyman, Julia              14 Parks Sailfish-MR    1:10.50    1:16.82        
                  36.37     1:16.82 (40.45)                                        
 30 Hernandez, Sury           13 Parks Sailfish-MR    1:14.25    1:19.56        
                  37.53     1:19.56 (42.03)                                        
 31 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR    1:23.86    1:21.23        
                  38.57     1:21.23 (42.66)                                        
 32 Akdas, Julia              10 Twisters-MR          1:23.54    1:22.30        
                  39.39     1:22.30 (42.91)                                        
 33 Avdic, Merizana           13 APEX-MR              1:21.37    1:22.96        
                  39.45     1:22.96 (43.51)                                        
 34 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                    NT    1:26.33        
                  39.62     1:26.33 (46.71)                                        
 35 Morries, Kennedy          13 Hes-Mr-MR                 NT    1:40.03        
                  47.02     1:40.03 (53.01)                                        
 36 Amor, Galia               15 Hes-Mr-MR            1:45.49    1:43.20        
                  46.61     1:43.20 (56.59)                                        
 37 Feratovic, Azra           13 Hes-Mr-MR            1:44.84    1:45.89        
 38 Jack, Kylie               15 Hes-Mr-MR                 NT    2:05.12        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          2:07.37    2:06.83        
                  29.84     1:01.69 (31.85)     1:34.56 (32.87)     2:06.83 (32.27)
  2 Pryne, Jess L             17 UN-MR                2:08.02    2:17.71        
                  31.76     1:06.32 (34.56)     1:41.95 (35.63)     2:17.71 (35.76)
  3 Basler, Alia R            15 AGUA-MR              2:14.83    2:17.95        
                  31.07     1:06.31 (35.24)     1:43.08 (36.77)     2:17.95 (34.87)
  4 Ruele, Naomi              22 AGUA-MR                   NT    2:20.05        
                  31.51     1:06.71 (35.20)     1:43.31 (36.60)     2:20.05 (36.74)
  5 Orange, Marley A          17 AGUA-MR              2:20.51    2:20.46        
                  32.57     1:07.94 (35.37)     1:44.38 (36.44)     2:20.46 (36.08)
  6 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          2:22.37    2:21.61        
                  32.72     1:09.25 (36.53)     1:46.47 (37.22)     2:21.61 (35.14)
  7 Greenberg, Elana M        17 AGUA-MR              2:17.20    2:21.68        
                  33.02     1:09.15 (36.13)     1:45.71 (36.56)     2:21.68 (35.97)
  8 George, Jadyn A           16 AGUA-MR              2:27.02    2:22.72        
                  32.08     1:07.43 (35.35)     1:44.87 (37.44)     2:22.72 (37.85)
  9 Butler, Amelia K          17 AGUA-MR              2:26.18    2:24.07        
                  31.44     1:06.90 (35.46)     1:44.98 (38.08)     2:24.07 (39.09)
 10 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               2:25.25    2:25.11        
                  34.12     1:10.86 (36.74)     1:48.34 (37.48)     2:25.11 (36.77)
 11 George, Danielle A        16 AGUA-MR              2:29.08    2:27.13        
                  33.34     1:10.30 (36.96)     1:49.20 (38.90)     2:27.13 (37.93)
 12 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          2:27.56    2:27.49        
                  34.10     1:11.81 (37.71)     1:50.50 (38.69)     2:27.49 (36.99)
 13 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          2:22.96    2:27.56        
                  33.13     1:10.17 (37.04)     1:49.02 (38.85)     2:27.56 (38.54)
 14 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          2:25.37    2:27.76        
                  34.32     1:10.86 (36.54)     1:50.24 (39.38)     2:27.76 (37.52)
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          2:28.25    2:29.13        
                  34.41     1:12.49 (38.08)     1:51.58 (39.09)     2:29.13 (37.55)
 16 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    2:39.21    2:36.70        
                  34.92     1:15.16 (40.24)     1:57.28 (42.12)     2:36.70 (39.42)
 17 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          2:36.09    2:38.66        
                  36.85     1:16.62 (39.77)     1:58.24 (41.62)     2:38.66 (40.42)
 18 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               2:47.00    2:50.40        
                  37.82     1:20.18 (42.36)   2:50.40 (1:30.22)                    
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            17 Twisters-MR          1:06.40    1:06.39        
                  32.08     1:06.39 (34.31)                                        
  2 Pryne, Jess L             17 UN-MR                1:06.39    1:10.51        
                  34.57     1:10.51 (35.94)                                        
  3 Pryne, Jenna M            15 UN-MR                1:09.87    1:12.34        
                  34.23     1:12.34 (38.11)                                        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:13.41    1:14.60        
                  35.65     1:14.60 (38.95)                                        
  5 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              1:17.97    1:15.22        
                  36.46     1:15.22 (38.76)                                        
  6 Jiang, Claire             17 AGUA-MR              1:16.75    1:15.70        
                  36.39     1:15.70 (39.31)                                        
  7 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:20.71    1:18.74        
                  38.81     1:18.74 (39.93)                                        
  8 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:16.07    1:19.01        
                  37.85     1:19.01 (41.16)                                        
  9 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:19.09    1:19.70        
                  39.20     1:19.70 (40.50)                                        
 10 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:23.51    1:20.41        
                  39.30     1:20.41 (41.11)                                        
 11 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:21.09    1:20.44        
                  39.45     1:20.44 (40.99)                                        
 12 Moran, Laura A            12 QNS-MR               1:20.46    1:20.66        
                  39.28     1:20.66 (41.38)                                        
 13 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               1:21.81    1:21.81        
                  40.46     1:21.81 (41.35)                                        
 14 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               1:22.80    1:22.36        
 15 Reynoso, Jennifer A       16 AGUA-MR              1:20.85    1:22.44        
                  40.37     1:22.44 (42.07)                                        
 16 George, Danielle A        16 AGUA-MR              1:24.76    1:23.92        
                  40.87     1:23.92 (43.05)                                        
 17 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:21.45    1:24.40        
                  41.34     1:24.40 (43.06)                                        
 18 Jeong, Bina               13 QNS-MR               1:24.17    1:24.41        
                  41.88     1:24.41 (42.53)                                        
 19 Gomez, Sofia A            17 AGUA-MR              1:31.03    1:24.86        
                  41.18     1:24.86 (43.68)                                        
 20 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:25.75    1:25.08        
                  41.91     1:25.08 (43.17)                                        
 21 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:26.04    1:26.81        
 22 Huang, Kejin              13 QNS-MR               1:28.29    1:28.11        
                  43.25     1:28.11 (44.86)                                        
 23 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR              1:28.82    1:29.87        
                  43.60     1:29.87 (46.27)                                        
 24 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        1:31.34    1:33.57        
                  45.91     1:33.57 (47.66)                                        
 25 Avdic, Merizana           13 APEX-MR                   NT    1:39.41        
                  48.32     1:39.41 (51.09)                                        
 26 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:41.00    1:45.34        
                  51.43     1:45.34 (53.91)                                        
 27 Jack, Kylie               15 Hes-Mr-MR                 NT    1:55.66        
                  54.38   1:55.66 (1:01.28)                                        
 28 Feratovic, Azra           13 Hes-Mr-MR                 NT    2:08.35        
 -- Morries, Kennedy          13 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          1:16.81    1:19.35        
                  37.62     1:19.35 (41.73)                                        
  2 Fan, Catherine            17 Twisters-MR          1:17.87    1:19.93        
                  37.67     1:19.93 (42.26)                                        
  3 Basler, Alia R            15 AGUA-MR              1:24.64    1:24.01        
                  39.43     1:24.01 (44.58)                                        
  4 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:26.53    1:24.58        
                  39.70     1:24.58 (44.88)                                        
  5 Goldner, Sylvie R         16 AGUA-MR              1:22.27    1:26.24        
                  40.16     1:26.24 (46.08)                                        
  6 Orr, Elon K               15 QNS-MR               1:30.22    1:28.70        
                  42.37     1:28.70 (46.33)                                        
  7 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:29.90    1:29.00        
                  42.09     1:29.00 (46.91)                                        
  8 Blythe, Karenna G         15 AGUA-MR              1:26.23    1:29.16        
                  42.41     1:29.16 (46.75)                                        
  9 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:30.97    1:29.21        
                  42.07     1:29.21 (47.14)                                        
 10 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                1:29.00    1:29.72        
                  42.13     1:29.72 (47.59)                                        
 11 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:31.95    1:30.58        
                  43.26     1:30.58 (47.32)                                        
 12 Falcao, Isabella L        17 Twisters-MR          1:34.61    1:30.68        
                  41.06     1:30.68 (49.62)                                        
 13 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               1:32.00    1:31.70        
                  43.95     1:31.70 (47.75)                                        
 14 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:30.72    1:32.49        
                  44.36     1:32.49 (48.13)                                        
 15 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:32.07    1:32.64        
                  43.51     1:32.64 (49.13)                                        
 16 Gomez, Sofia A            17 AGUA-MR              1:40.93    1:33.59        
                  45.09     1:33.59 (48.50)                                        
 17 Jeong, Bina               13 QNS-MR               1:37.56    1:35.86        
                  45.88     1:35.86 (49.98)                                        
 18 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               1:35.33    1:37.73        
                  46.83     1:37.73 (50.90)                                        
 19 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:38.14    1:38.11        
                  48.26     1:38.11 (49.85)                                        
 20 George, Danielle A        16 AGUA-MR              1:39.99    1:40.32        
                  46.21     1:40.32 (54.11)                                        
 21 Wyman, Julia              14 Parks Sailfish-MR    1:40.76    1:40.52        
                  47.01     1:40.52 (53.51)                                        
 22 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        1:45.93    1:45.72        
                  50.20     1:45.72 (55.52)                                        
 23 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          1:44.71    1:47.17        
                  48.73     1:47.17 (58.44)                                        
 24 Koch, Samantha W          13 Twisters-MR          1:50.90    1:47.74        
                  50.74     1:47.74 (57.00)                                        
 25 Amor, Galia               15 Hes-Mr-MR                 NT    2:01.52        
                  55.69   2:01.52 (1:05.83)                                        
 26 Feratovic, Azra           13 Hes-Mr-MR                 NT    2:04.02        
                  59.14   2:04.02 (1:04.88)                                        
 27 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR               NT    2:08.46        
                1:03.77   2:08.46 (1:04.69)                                        
 -- Morries, Kennedy          13 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Lara S           17 Twisters-MR          1:04.08    1:07.06        
                  31.20     1:07.06 (35.86)                                        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:10.22    1:09.31        
                  31.85     1:09.31 (37.46)                                        
  3 Greenberg, Elana M        17 AGUA-MR              1:12.12    1:11.43        
                  33.42     1:11.43 (38.01)                                        
  4 Pryne, Jess L             17 UN-MR                1:10.37    1:12.26        
                  34.01     1:12.26 (38.25)                                        
  5 George, Jadyn A           16 AGUA-MR              1:19.27    1:14.40        
                  33.52     1:14.40 (40.88)                                        
  6 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:13.79    1:15.47        
                  35.33     1:15.47 (40.14)                                        
  7 Fan, Catherine            17 Twisters-MR          1:07.86    1:15.93        
                  35.53     1:15.93 (40.40)                                        
  8 Pryne, Jenna M            15 UN-MR                1:08.90    1:16.66        
                  33.62     1:16.66 (43.04)                                        
  9 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          1:17.71    1:17.33        
                  35.86     1:17.33 (41.47)                                        
 10 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          1:17.84    1:18.36        
                  35.62     1:18.36 (42.74)                                        
 11 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:21.45    1:18.90        
                  37.02     1:18.90 (41.88)                                        
 12 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR               NT    1:19.58        
                  35.47     1:19.58 (44.11)                                        
 13 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:22.72    1:20.69        
                  38.08     1:20.69 (42.61)                                        
 14 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:23.50    1:24.55        
                  39.92     1:24.55 (44.63)                                        
 15 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:26.63    1:25.85        
                  38.30     1:25.85 (47.55)                                        
 16 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR                 NT    1:57.85        
                  49.56   1:57.85 (1:08.29)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          2:31.37    2:37.16        
                  33.59     1:14.99 (41.40)     2:00.25 (45.26)     2:37.16 (36.91)
  2 Greenberg, Elana M        17 AGUA-MR              2:36.27    2:37.41        
                  33.34     1:14.61 (41.27)     2:01.74 (47.13)     2:37.41 (35.67)
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          2:39.00    2:39.77        
                  32.68     1:15.25 (42.57)     2:02.71 (47.46)     2:39.77 (37.06)
  4 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               2:48.83    2:49.53        
                  37.62     1:20.91 (43.29)     2:12.99 (52.08)     2:49.53 (36.54)
  5 Orr, Elon K               15 QNS-MR               2:51.30    2:51.48        
                  37.88     1:25.18 (47.30)     2:14.56 (49.38)     2:51.48 (36.92)
  6 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          2:46.58    2:53.80        
                  37.79     1:24.47 (46.68)     2:13.00 (48.53)     2:53.80 (40.80)
  7 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    2:57.00    2:54.43        
                  38.84     1:25.88 (47.04)     2:17.75 (51.87)     2:54.43 (36.68)
  8 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                2:47.00    2:55.59        
                  36.73     1:23.39 (46.66)     2:14.61 (51.22)     2:55.59 (40.98)
  9 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               2:59.00    3:05.52        
                  40.96     1:26.07 (45.11)     2:22.74 (56.67)     3:05.52 (42.78)
 10 Huang, Kejin              13 QNS-MR               2:57.39    3:07.78        
                  41.52     1:31.94 (50.42)     2:27.16 (55.22)     3:07.78 (40.62)
 11 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR    3:12.53    3:15.44        
                  43.87     1:36.35 (52.48)     2:34.73 (58.38)     3:15.44 (40.71)
 12 Hernandez, Sury           13 Parks Sailfish-MR    2:50.50    3:17.18        
                  43.09     1:34.97 (51.88)     2:32.55 (57.58)     3:17.18 (44.63)
 13 Koch, Samantha W          13 Twisters-MR               NT    3:37.76        
                  53.73     1:49.44 (55.71)   2:50.35 (1:00.91)     3:37.76 (47.41)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  30.00      30.62        
  2 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                 31.51      31.13        
  3 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          33.10      32.08        
  4 Shao, Julien H            11 QNS-MR                 32.75      32.09        
  5 Gonzalez, James           11 APEX-MR                32.79      32.33        
  6 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          33.51      33.11        
  7 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            33.23      33.31        
  8 Lee, Ethan J              10 QNS-MR                 34.00      33.91        
  9 Tang, Logan H             11 UN-MR                  35.34      34.37        
 10 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  35.00      35.64        
 11 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            37.40      36.37        
 12 Lalley, Jack A            11 QNS-MR                 39.62      37.54        
 13 Pan, John                  9 QNS-MR                 36.70      37.73        
 14 Truong, Koa               10 QNS-MR                 39.06      38.48        
 15 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR            39.21      38.58        
 16 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          38.24      39.24        
 17 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          41.56      39.61        
 18 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            40.87      39.79        
 19 Moran, Luke M              7 QNS-MR                 42.61      40.17        
 20 Sanchez, Ryan E            9 KB Makos-MR            41.87      41.08        
 21 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            41.52      41.19        
 22 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          42.86      41.74        
 23 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            43.17      41.89        
 24 Tineo, Cesar A            11 KB Makos-MR            40.90      42.03        
 25 Akdas, Jason               8 Twisters-MR            41.47      42.52        
 26 Chung, Kevin              10 UN-MR                  44.32      42.78        
 27 Lebedev, Yaroslav         10 Hes-Mr-MR              44.80      45.46        
 28 Sukhram, Tyler             8 KB Makos-MR            44.29      45.81        
 29 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ          50.01      47.18        
 30 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR                 43.83      48.24        
 31 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            42.90      48.38        
 32 Perr, Ryan J               7 Twisters-MR            52.03      48.50        
 33 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            47.11      50.20        
 34 Kwan, Mason                8 NCAC-MR                50.00      50.99        
 35 Truong, Kenzo              8 QNS-MR               1:07.41      59.12        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shao, Oliver H            11 QNS-MR               2:32.51    2:28.82        
                  35.00     1:12.60 (37.60)     1:51.01 (38.41)     2:28.82 (37.81)
  2 Shao, Julien H            11 QNS-MR               2:38.94    2:34.00        
                  36.90     1:15.76 (38.86)     1:55.73 (39.97)     2:34.00 (38.27)
  3 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        2:45.39    2:42.45        
                  36.72     1:19.12 (42.40)     2:02.48 (43.36)     2:42.45 (39.97)
  4 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                2:47.00    2:52.57        
                  40.37     1:26.36 (45.99)     2:10.27 (43.91)     2:52.57 (42.30)
  5 Pan, John                  9 QNS-MR                    NT    3:09.84        
                  41.26     1:31.33 (50.07)     2:21.84 (50.51)     3:09.84 (48.00)
  6 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        3:32.39    3:18.80        
                  48.38     1:37.50 (49.12)     2:31.39 (53.89)     3:18.80 (47.41)
  7 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR          3:20.03    3:20.16        
                  45.95     1:40.36 (54.41)     2:35.90 (55.54)     3:20.16 (44.26)
  8 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        3:59.72    3:21.52        
                  45.51     1:37.67 (52.16)     2:31.27 (53.60)     3:21.52 (50.25)
  9 Sanchez, Ryan E            9 KB Makos-MR          3:55.00    3:38.95        
                                1:47.91 ( )     2:44.28 (56.37)     3:38.95 (54.67)
 10 Ortiz, William            12 KB Makos-MR          3:32.66    3:47.73        
                  50.25     1:49.58 (59.33)   2:54.05 (1:04.47)     3:47.73 (53.68)
 11 Tineo, Cesar A            11 KB Makos-MR          3:40.94    3:52.20        
                                1:49.43 ( )   3:52.20 (2:02.77)                    
 12 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          3:45.60    4:03.28        
                  51.34   1:55.49 (1:04.15)   3:03.85 (1:08.36)     4:03.28 (59.43)
 13 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR          3:43.55    4:06.95        
                  58.13   2:03.68 (1:05.55)   3:07.68 (1:04.00)     4:06.95 (59.27)
 14 Sukhram, Tyler             8 KB Makos-MR          3:55.00    4:06.97        
                  54.73   1:58.89 (1:04.16)   3:04.57 (1:05.68)   4:06.97 (1:02.40)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  35.00      36.34        
  2 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            37.86      38.55        
  3 Shao, Julien H            11 QNS-MR                 39.93      39.38        
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                39.94      40.36        
  5 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          40.33      40.74        
  6 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      41.27      41.90        
  7 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            43.70      45.07        
  8 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          45.45      45.47        
  9 Pan, John                  9 QNS-MR                 43.66      47.01        
 10 Truong, Koa               10 QNS-MR                 45.15      47.48        
 11 Akdas, Jason               8 Twisters-MR            49.50      47.68        
 12 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            46.87      47.90        
 13 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          49.13      48.18        
 14 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR            47.21      49.34        
 15 Tineo, Cesar A            11 KB Makos-MR            51.53      50.15        
 16 Moran, Luke M              7 QNS-MR                    NT      50.55        
 17 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            53.04      50.86        
 18 Chung, Kevin              10 UN-MR                  51.71      52.26        
 19 Perr, Ryan J               7 Twisters-MR            56.30      52.89        
 20 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR                 53.00      53.20        
 21 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ          58.24      53.24        
 22 Sanchez, Ryan E            9 KB Makos-MR            53.96      53.59        
 23 Lalley, Jack A            11 QNS-MR                 52.98      54.60        
 24 Lebedev, Yaroslav         10 Hes-Mr-MR              53.35      55.29        
 25 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            52.29      59.22        
 26 Sukhram, Tyler             8 KB Makos-MR            50.66    1:04.56        
 27 Kwan, Mason                8 NCAC-MR                55.00    1:05.09        
 28 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            58.50    1:06.71        
 29 Truong, Kenzo              8 QNS-MR               1:12.76    1:12.92        
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      39.49      39.95        
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          41.86      41.02        
  3 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                 42.24      41.74        
  4 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR      45.85      45.64        
  5 Tang, Logan H             11 UN-MR                  46.08      48.23        
  6 Truong, Koa               10 QNS-MR                 48.16      48.53        
  7 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            48.81      49.54        
  8 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR            49.76      50.36        
  9 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          58.72      51.47        
 10 Lalley, Jack A            11 QNS-MR                 50.05      51.84        
 11 Pan, John                  9 QNS-MR                 51.86      53.44        
 12 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            55.78      54.20        
 13 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:00.88      54.66        
 14 Kwan, Mason                8 NCAC-MR              1:02.00    1:00.08        
 15 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR               1:02.98    1:01.24        
 16 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            58.62    1:02.74        
 17 Chung, Kevin              10 UN-MR                1:05.83    1:03.19        
 18 Lebedev, Yaroslav         10 Hes-Mr-MR                 NT    1:04.39        
 19 Perr, Ryan J               7 Twisters-MR               NT    1:05.16        
 20 Akdas, Jason               8 Twisters-MR          1:17.69    1:06.42        
 21 Truong, Kenzo              8 QNS-MR               1:07.25    1:07.96        
 22 Moran, Luke M              7 QNS-MR               1:10.46    1:08.26        
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            35.12      35.78        
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          35.92      36.08        
  3 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      36.20      36.58        
  4 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      37.14      37.15        
  5 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      44.09      40.57        
  6 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR      38.50      41.13        
  7 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          44.92      44.34        
  8 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            43.79      44.82        
  9 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          45.85      45.78        
 10 Pan, John                  9 QNS-MR                 48.15      48.64        
 11 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            44.72      50.19        
 12 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            46.48      50.27        
 13 Lalley, Jack A            11 QNS-MR                 48.61      51.28        
 14 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            54.50      52.57        
 15 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          57.59      54.38        
 16 Tineo, Cesar A            11 KB Makos-MR            49.44      54.97        
 17 Chung, Kevin              10 UN-MR                     NT      59.23        
 18 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:16.43    1:00.45        
 19 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR               1:01.95    1:05.30        
 20 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            58.76    1:06.48        
 -- Sanchez, Ryan E            9 KB Makos-MR            56.43         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mercurio, Joseph J        24 FLY-MR                 25.01      25.01        
  2 Melidor-Fuxis, Jordan R   23 Twisters-MR            25.71      25.18        
  3 Mullin, Connor J          20 Twisters-MR            25.11      25.28        
  4 Hinckley, Charlie         17 AGUA-MR                26.26      25.74        
  5 Xia, Christopher          14 QNS-MR                 26.30      26.06        
  6 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR                26.84      26.31        
  7 Chang, Cato A             15 AGUA-MR                26.55      26.37        
  8 Stypulkowski, Matt        23 QNS-MR                 27.00      26.46        
  9 Lai, Christopher B        16 AGUA-MR                26.27      26.51        
 10 Chia, Derrick             15 QNS-MR                 27.37      26.91        
 11 Chen, Darian              16 QNS-MR                 27.61      27.00        
 12 Leung, Michael            14 Twisters-MR            27.25      27.13        
 13 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR                26.92      27.59        
 14 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR            28.54      28.22        
 15 Moran, Keilan S           13 QNS-MR                 28.01      28.41        
 16 WU, William               17 Twisters-MR            27.91      28.44        
 17 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR      28.23      28.60        
 18 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR            28.36      28.70        
 19 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR            28.67      28.81        
 20 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR      28.71      28.85        
 21 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR            30.00      28.89        
 22 Lipton, Matthew           15 AGUA-MR                29.40      29.15        
 23 Lam, Jeff                 16 QNS-MR                 29.72      29.51        
 24 NG, Ryan Y                13 UN-MR                  29.79      29.75        
 24 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR      29.94      29.75        
 26 Escowitz, Jack R          15 UN-MR                  31.41      29.98        
 27 Pun, Daniel               14 QNS-MR                    NT      30.18        
 28 Falcao, Daniel L          13 Twisters-MR            30.94      30.30        
 29 Fuentes, JC C             13 QNS-MR                 30.10      31.68        
 30 Killian, Joachim          13 QNS-MR                 32.43      32.78        
 31 DU, Ethan                 14 NCAC-MR                31.00      33.94        
 32 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ          35.70      35.73        
 33 Gyaltsen, Tenzin          13 QNS-MR                 34.68      36.60        
 34 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            36.91      37.44        
 35 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            43.17      44.03        
 -- Rosenstein, Ari           16 AGUA-MR                26.30         DQ        
      False start
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mercurio, Joseph J        24 FLY-MR                 56.03      55.13        
                  27.04       55.13 (28.09)                                        
  2 Melidor-Fuxis, Jordan R   23 Twisters-MR            54.87      55.36        
                  26.44       55.36 (28.92)                                        
  3 Imam, Adam R              15 AGUA-MR                57.60      57.47        
                  27.95       57.47 (29.52)                                        
  4 Leung, Michael            14 Twisters-MR            57.98      58.23        
                  27.99       58.23 (30.24)                                        
  5 Rosenstein, Ari           16 AGUA-MR                58.38      58.33        
                  27.65       58.33 (30.68)                                        
  6 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR            59.29      58.47        
                  27.63       58.47 (30.84)                                        
  7 Chen, Darian              16 QNS-MR               1:01.88      59.74        
                  28.30       59.74 (31.44)                                        
  8 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               1:00.70    1:00.64        
                  29.23     1:00.64 (31.41)                                        
  9 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          1:01.68    1:00.76        
                  29.55     1:00.76 (31.21)                                        
 10 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          1:01.97    1:01.07        
                  29.28     1:01.07 (31.79)                                        
 11 Moran, Keilan S           13 QNS-MR               1:02.02    1:01.67        
                  29.10     1:01.67 (32.57)                                        
 12 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:02.28    1:01.81        
                  30.23     1:01.81 (31.58)                                        
 13 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               1:04.00    1:03.50        
                  29.85     1:03.50 (33.65)                                        
 14 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:03.00    1:03.89        
                  30.22     1:03.89 (33.67)                                        
 15 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    1:05.38    1:04.06        
                  29.87     1:04.06 (34.19)                                        
 16 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:04.31    1:04.08        
                  30.99     1:04.08 (33.09)                                        
 17 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR    1:06.31    1:04.44        
                  30.35     1:04.44 (34.09)                                        
 18 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:06.55    1:06.01        
                  32.11     1:06.01 (33.90)                                        
 19 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              1:01.00    1:06.10        
                  31.47     1:06.10 (34.63)                                        
 20 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:06.14    1:06.25        
                  32.10     1:06.25 (34.15)                                        
 21 Pun, Daniel               14 QNS-MR                    NT    1:07.90        
                  31.15     1:07.90 (36.75)                                        
 22 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                1:06.00    1:07.91        
                  32.09     1:07.91 (35.82)                                        
 23 Escowitz, Jack R          15 UN-MR                1:07.04    1:08.16        
                  32.07     1:08.16 (36.09)                                        
 24 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:07.26    1:09.07        
                  33.43     1:09.07 (35.64)                                        
 25 Shao, Oliver H            11 QNS-MR               1:09.54    1:10.10        
                  34.14     1:10.10 (35.96)                                        
 26 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:13.10    1:12.33        
                  34.40     1:12.33 (37.93)                                        
 27 Jeong, Raejin             14 QNS-MR               1:14.66    1:12.42        
                  34.59     1:12.42 (37.83)                                        
 28 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                1:18.00    1:18.19        
                  37.89     1:18.19 (40.30)                                        
 29 Williams, Kyle            13 Hes-Mr-MR            1:20.07    1:19.29        
                  37.68     1:19.29 (41.61)                                        
 30 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               1:18.00    1:19.48        
                  37.84     1:19.48 (41.64)                                        
 31 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR    1:19.91    1:19.73        
                  39.06     1:19.73 (40.67)                                        
 32 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:21.81    1:22.08        
                  39.78     1:22.08 (42.30)                                        
 33 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:20.54    1:22.31        
 34 Gyaltsen, Tenzin          13 QNS-MR               1:19.99    1:22.51        
                  39.30     1:22.51 (43.21)                                        
 35 Jack, Kyle                13 Hes-Mr-MR                 NT    1:27.51        
 36 Feratovic, Adi            12 Hes-Mr-MR                 NT    1:36.31        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinckley, Charlie         17 AGUA-MR              2:07.15    2:01.22        
                  27.86       59.16 (31.30)     1:30.81 (31.65)     2:01.22 (30.41)
  2 Karofsky, Jackson H       19 AGUA-MR                   NT    2:03.50        
                  29.16     1:00.62 (31.46)     1:32.23 (31.61)     2:03.50 (31.27)
  3 Leung, Michael            14 Twisters-MR          2:07.24    2:05.50        
                  28.83     1:00.39 (31.56)     1:32.95 (32.56)     2:05.50 (32.55)
  4 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              2:07.98    2:05.71        
                  29.07     1:01.48 (32.41)     1:33.56 (32.08)     2:05.71 (32.15)
  5 Lai, Christopher B        16 AGUA-MR              2:07.43    2:07.31        
                  30.09     1:01.59 (31.50)     1:34.67 (33.08)     2:07.31 (32.64)
  6 Imam, Adam R              15 AGUA-MR              2:05.78    2:07.89        
                  28.95     1:00.64 (31.69)     1:33.54 (32.90)     2:07.89 (34.35)
  7 Chang, Cato A             15 AGUA-MR              2:08.37    2:08.55        
                  30.04     1:01.65 (31.61)     1:35.46 (33.81)     2:08.55 (33.09)
  8 Morales, Evan M           15 UN-MR                2:06.95    2:08.68        
                  29.93     1:02.21 (32.28)     1:35.73 (33.52)     2:08.68 (32.95)
  9 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          2:15.47    2:14.88        
                  30.93     1:05.75 (34.82)     1:41.48 (35.73)     2:14.88 (33.40)
 10 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          2:15.87    2:17.56        
                  32.04     1:06.91 (34.87)     1:43.58 (36.67)     2:17.56 (33.98)
 11 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          2:18.52    2:18.35        
                  31.88     1:06.67 (34.79)     1:42.80 (36.13)     2:18.35 (35.55)
 12 Lipton, Matthew           15 AGUA-MR              2:22.03    2:20.54        
                  31.56     1:07.91 (36.35)     1:45.07 (37.16)     2:20.54 (35.47)
 13 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:22.51    2:22.95        
                  32.75     1:09.20 (36.45)     1:45.92 (36.72)     2:22.95 (37.03)
 14 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:15.00    2:25.57        
                  32.46     1:09.12 (36.66)     1:48.51 (39.39)     2:25.57 (37.06)
 15 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:26.58    2:28.13        
                  33.80     1:11.62 (37.82)     1:51.20 (39.58)     2:28.13 (36.93)
 16 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    2:27.25    2:29.55        
                  34.09     1:12.75 (38.66)     1:52.73 (39.98)     2:29.55 (36.82)
 17 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    2:50.26    2:37.90        
                  37.19     1:18.29 (41.10)     1:59.77 (41.48)     2:37.90 (38.13)
 18 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        3:01.29    2:55.32        
                  39.64     1:24.76 (45.12)     2:11.10 (46.34)     2:55.32 (44.22)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinckley, Charlie         17 AGUA-MR              1:03.96    1:01.51        
                  29.83     1:01.51 (31.68)                                        
  2 Chang, Cato A             15 AGUA-MR              1:05.29    1:05.30        
                  31.46     1:05.30 (33.84)                                        
  3 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR              1:04.97    1:05.82        
                  31.63     1:05.82 (34.19)                                        
  4 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:10.53    1:10.67        
                  34.18     1:10.67 (36.49)                                        
  5 Chia, Derrick             15 QNS-MR               1:10.05    1:11.50        
                  33.76     1:11.50 (37.74)                                        
  6 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:10.96    1:11.85        
                  35.04     1:11.85 (36.81)                                        
  7 Moran, Keilan S           13 QNS-MR               1:11.69    1:12.58        
                  35.10     1:12.58 (37.48)                                        
  8 Falcao, Daniel L          13 Twisters-MR          1:18.52    1:14.96        
                  35.97     1:14.96 (38.99)                                        
  9 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    1:15.85    1:16.21        
                  37.10     1:16.21 (39.11)                                        
 10 DU, Ethan                 14 NCAC-MR              1:15.00    1:18.38        
                  37.93     1:18.38 (40.45)                                        
 11 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                1:15.00    1:18.83        
                  37.93     1:18.83 (40.90)                                        
 12 Killian, Joachim          13 QNS-MR               1:19.33    1:20.41        
                  38.32     1:20.41 (42.09)                                        
 13 Shao, Julien H            11 QNS-MR               1:26.96    1:24.86        
                  41.67     1:24.86 (43.19)                                        
 14 Escowitz, Jack R          15 UN-MR                1:19.82    1:26.38        
 15 Tang, Logan H             11 UN-MR                1:30.99    1:31.74        
                  43.29     1:31.74 (48.45)                                        
 16 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR    1:30.75    1:33.72        
                  46.31     1:33.72 (47.41)                                        
 17 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        1:32.45    1:34.70        
                  47.03     1:34.70 (47.67)                                        
 18 Williams, Kyle            13 Hes-Mr-MR                 NT    1:39.76        
                  46.72     1:39.76 (53.04)                                        
 19 Jack, Kyle                13 Hes-Mr-MR                 NT    1:44.39        
 20 Feratovic, Adi            12 Hes-Mr-MR                 NT    2:05.54        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          14 QNS-MR               1:09.89    1:07.36        
                  31.99     1:07.36 (35.37)                                        
  2 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          1:10.11    1:10.44        
                  32.36     1:10.44 (38.08)                                        
  3 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          1:15.15    1:13.67        
                  35.26     1:13.67 (38.41)                                        
  4 Leung, Michael            14 Twisters-MR          1:14.42    1:14.00        
                  34.64     1:14.00 (39.36)                                        
  5 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               1:14.62    1:15.48        
                  35.43     1:15.48 (40.05)                                        
  6 WU, William               17 Twisters-MR          1:14.29    1:16.26        
                  36.03     1:16.26 (40.23)                                        
  7 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:19.46    1:19.46        
                  37.89     1:19.46 (41.57)                                        
  8 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:22.08    1:22.71        
                  38.82     1:22.71 (43.89)                                        
  9 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               1:25.00    1:23.86        
                  39.17     1:23.86 (44.69)                                        
 10 Falcao, Daniel L          13 Twisters-MR          1:29.22    1:24.90        
                  40.29     1:24.90 (44.61)                                        
 11 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR    1:26.42    1:26.88        
                  41.05     1:26.88 (45.83)                                        
 12 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:28.01    1:27.53        
                  41.54     1:27.53 (45.99)                                        
 13 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:31.78    1:30.32        
                  43.67     1:30.32 (46.65)                                        
 14 DU, Ethan                 14 NCAC-MR              1:29.00    1:30.38        
                  42.78     1:30.38 (47.60)                                        
 15 Escowitz, Jack R          15 UN-MR                1:28.96    1:31.22        
 16 Killian, Joachim          13 QNS-MR               1:32.48    1:31.72        
                  42.95     1:31.72 (48.77)                                        
 17 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:32.41    1:33.11        
                  44.99     1:33.11 (48.12)                                        
 18 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               1:33.00    1:34.08        
                  45.83     1:34.08 (48.25)                                        
 19 Gyaltsen, Tenzin          13 QNS-MR               1:34.86    1:38.94        
 20 Jeong, Raejin             14 QNS-MR                    NT    1:39.02        
                  46.73     1:39.02 (52.29)                                        
 21 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              2:04.55    1:48.23        
                  51.89     1:48.23 (56.34)                                        
 22 Feratovic, Adi            12 Hes-Mr-MR                 NT    1:55.10        
                  54.63   1:55.10 (1:00.47)                                        
 23 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR          1:58.76    2:04.41        
                  59.82   2:04.41 (1:04.59)                                        
 24 Perr, Ryan J               7 Twisters-MR               NT    2:18.64        
                1:04.14   2:18.64 (1:14.50)                                        
 25 Sukhram, Tyler             8 KB Makos-MR               NT    2:33.37        
                1:14.25   2:33.37 (1:19.12)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullin, Connor J          20 Twisters-MR            57.97      58.21        
                  26.84       58.21 (31.37)                                        
  2 Mercurio, Joseph J        24 FLY-MR                 59.01      59.65        
                  28.82       59.65 (30.83)                                        
  3 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          1:02.06    1:02.15        
                  28.94     1:02.15 (33.21)                                        
  4 Pitt, David H             17 AGUA-MR              1:04.41    1:02.18        
                  29.10     1:02.18 (33.08)                                        
  5 Morales, Evan M           15 UN-MR                  59.93    1:02.27        
                  28.98     1:02.27 (33.29)                                        
  6 Xia, Christopher          14 QNS-MR               1:05.65    1:02.57        
                  29.36     1:02.57 (33.21)                                        
  7 Gordon, Matthew A         17 AGUA-MR              1:03.53    1:02.77        
                  29.27     1:02.77 (33.50)                                        
  8 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              1:04.89    1:03.58        
                  29.60     1:03.58 (33.98)                                        
  9 Lai, Christopher B        16 AGUA-MR              1:05.38    1:05.07        
                  30.50     1:05.07 (34.57)                                        
 10 Lipton, Matthew           15 AGUA-MR              1:12.78    1:08.57        
 11 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:10.84    1:11.54        
 12 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:13.83    1:14.75        
                  33.76     1:14.75 (40.99)                                        
 13 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              1:07.00    1:20.02        
 14 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:25.13    1:29.91        
                  41.53     1:29.91 (48.38)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          2:21.47    2:21.69        
                  30.44     1:08.19 (37.75)     1:49.17 (40.98)     2:21.69 (32.52)
  2 Rosenstein, Ari           16 AGUA-MR              2:21.36    2:22.32        
                  29.22     1:07.15 (37.93)     1:50.36 (43.21)     2:22.32 (31.96)
  3 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          2:19.99    2:22.43        
                  29.51     1:07.69 (38.18)     1:48.41 (40.72)     2:22.43 (34.02)
  4 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          2:23.15    2:24.12        
                  30.80     1:10.93 (40.13)     1:50.03 (39.10)     2:24.12 (34.09)
  5 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               2:31.07    2:32.71        
                  33.51     1:13.51 (40.00)     1:56.35 (42.84)     2:32.71 (36.36)
  6 WU, William               17 Twisters-MR          2:29.63    2:33.87        
                  32.78     1:14.63 (41.85)     1:59.52 (44.89)     2:33.87 (34.35)
  7 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          2:34.05    2:34.61        
                  34.71     1:17.19 (42.48)     2:00.64 (43.45)     2:34.61 (33.97)
  8 Gordon, Matthew A         17 AGUA-MR              2:37.33    2:37.47        
                  31.30     1:13.97 (42.67)     2:01.48 (47.51)     2:37.47 (35.99)
  9 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          2:30.32    2:39.65        
                  32.59     1:11.87 (39.28)     2:01.55 (49.68)     2:39.65 (38.10)
 10 Chen, Darian              16 QNS-MR               2:33.36    2:40.47        
                  35.44     1:18.25 (42.81)     2:01.41 (43.16)     2:40.47 (39.06)
 11 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:46.49    2:51.37        
                  36.98     1:21.01 (44.03)     2:13.52 (52.51)     2:51.37 (37.85)
 12 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    2:53.20    2:51.97        
                  36.52     1:23.82 (47.30)     2:16.54 (52.72)     2:51.97 (35.43)
 13 Jeong, Raejin             14 QNS-MR               3:02.72    3:03.80        
                  37.39     1:24.22 (46.83)     2:21.57 (57.35)     3:03.80 (42.23)
 14 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    3:00.50    3:12.08        
                  42.47     1:32.72 (50.25)     2:30.93 (58.21)     3:12.08 (41.15)
 15 Tang, Logan H             11 UN-MR                3:11.68    3:12.25        
                  44.54     1:35.89 (51.35)     2:30.88 (54.99)     3:12.25 (41.37)
 16 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR    3:00.50    3:18.15        
                  42.81     1:35.49 (52.68)   2:37.33 (1:01.84)     3:18.15 (40.82)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Bak, Hanna M              11 QNS-MR                    NT      31.96        
  2 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR               NT      33.27        
  3 Akdas, Julia              10 Twisters-MR               NT      37.00        
  4 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR               NT      37.59        
  5 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR               NT      41.19        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    1:01.26        
  2 Shao, Julien H            11 QNS-MR                    NT    1:11.91        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR               NT    2:31.53        
                  33.90     1:12.55 (38.65)     1:52.75 (40.20)     2:31.53 (38.78)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              16 Twisters-MR               NT    4:27.47        
                  29.96     1:02.38 (32.42)     1:36.32 (33.94)     2:10.79 (34.47)
        2:45.32 (34.53)     3:20.14 (34.82)                                        
                                                    3:54.34 ( )     4:27.47 (33.13)
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, William               17 Twisters-MR               NT   10:20.75        
                  31.62     1:07.16 (35.54)     1:45.45 (38.29)     2:24.80 (39.35)
        3:04.51 (39.71)     3:44.55 (40.04)     4:21.79 (37.24)     5:03.88 (42.09)
        5:43.63 (39.75)     6:23.73 (40.10)     7:04.14 (40.41)     7:44.27 (40.13)
        8:23.91 (39.64)     9:03.51 (39.60)     9:43.43 (39.92)    10:20.75 (37.32)
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        12 MWDA-MR              2:40.99    2:38.03        
                  37.44     1:17.09 (39.65)     1:58.21 (41.12)     2:38.03 (39.82)
  2 Moran, Laura A            12 QNS-MR                    NT    2:51.34        
                  39.35     1:22.79 (43.44)     2:07.39 (44.60)     2:51.34 (43.95)
  3 Yan, Maddy                11 QNS-MR                    NT    2:53.59        
                  39.36     1:23.82 (44.46)     2:09.55 (45.73)     2:53.59 (44.04)
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      38.69        
  2 Kwan, Maggie              12 NCAC-MR                   NT      40.97        
  3 Truong, Koa               10 QNS-MR                    NT      46.88        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                    NT    1:17.62        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR               NT    2:57.64        
                  38.71     1:23.54 (44.83)     2:10.64 (47.10)     2:57.64 (47.00)
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              3:03.99    3:01.09        
                  39.33     1:25.27 (45.94)     2:12.89 (47.62)     3:01.09 (48.20)
  3 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:49.50    3:03.43        
                  37.99     1:27.29 (49.30)     2:18.48 (51.19)     3:03.43 (44.95)
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              3:08.40    3:23.28        
                  43.16     1:34.41 (51.25)     2:27.71 (53.30)     3:23.28 (55.57)
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          14 QNS-MR                    NT    5:00.33        
                  30.26     1:04.79 (34.53)     1:45.24 (40.45)     2:25.77 (40.53)
        3:07.84 (42.07)     3:50.46 (42.62)                                        
                                                    4:26.71 ( )     5:00.33 (33.62)